לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום אחים ואחיות מאחל לכל הנבחנים - הצלחה בבחינות הממשלתיות.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי מקצועי . בכל מקרה של בעייה רפואית המלצתינו לפנות לרופא המטפל או לרופא מומחה
המשך >>

לצפיה ב-'מתלבטת בהסבה לסיעוד- אשמח לשוחח עם סטודנטים או בוגרים או מתל'
מתלבטת בהסבה לסיעוד- אשמח לשוחח עם סטודנטים או בוגרים או מתל
22/03/2017 | 11:22
16
74
הי
אני מטפלת פרא רפואית בעלת רשיון של משרד הבריאות. מכירה את עולם הטיפול מצוין ועבדתי במכונים וקופ"ח וכו'. הבאסה שלי שהבנתי שזה לא המקצוע בשבילי, מה גם שהעבודה בתחום היא בחלקי משרה כל הזמן ולא נוגעת הרבה בחלק הרפואי.
חשבתי לעשות הסבה לסיעוד קודם כל כי זה חלום ישן שתמיד בער בי וכל ביקור אצל אחות או בבי"ח גורמים לי לתהות על הפספוס שלי. כשבחרתי את המקצוע הנוכחי ידעתי שזה יהיה תחום טיפולי עם אנשים רק כנראה טעיתי במקצוע כי חסר לי הפן הרפואי. עכשיו החלטתי ללכת עם החלום. כולם מסביבי חושבים שהשתגעתי ואני רוצה לשוחח גם פה ובעיקר במייל עם סטודנטים, בוגרים או אנשים מהמקצוע כדי לדעת איך לעשות את זה הכי נכון.

תודה מראש

תודה לכל מי שיכול לסייע
לצפיה ב-'הסבה'
הסבה
22/03/2017 | 12:11
9
38
בעקרון, לימודי הסבה מיועדים לאקדמאים (לכל הפחות, תואר ראשון).
אמנם יש לימודים לאחות מוסמכת לא אקדמאית, אך אח"כ את מאוד מוגבלת בהרשאות מקצועיות ויכולת התפתחות מקצועית.
התייחסתי ל-2 האפשרויות, מאחר ולא ציינת מה הסטטוס שלך.

לגבי לימודים - מאוד שוחקים. מצריכים השקעה של 200% במשך הלימודים העיוניים (כשנה ו-3 חודשים בערך).
קחי בחשבון כי הלימודים מצריכים אותך לעצור את החיים כדי להתרכז בלימודים (זאת השרדות גרידא - חיים ממבחן למבחן).

לגבי עבודה - בחלק מהמקומות בקהילה, זאת עבודה במשרה חלקית.
עבודה בבי"ח - עבודה במשמרות (תלוי במחלקה בה את נמצאת). יתכן פגיעה בחיי המשפחה (יתכן מקרים בהם תדרשי לעבודה במשמרות ברצף בסגנון של ערב -> בוקר -> לילה).

העבודה היא שילוב של פן רפואי + סיעודי (תלוי במחלקה ותלוי בסגנון ניהולי הכללי).

לשם ההבהרה - כרגע סטודנט הסבה. חלק מהדברים נכתבו מניסיון אישי. חלק מהתרשמות מדברי מרצים ועובדים אחרים במחלקות.
לצפיה ב-'תשובה לגיא'
תשובה לגיא
22/03/2017 | 13:11
8
35
תודה גיא!!!!!
מבחינת מצבי אני נשואה. ללא ילדים בינתיים וכנאה גם לא בקרוב לפי התוכניות :) בעלת תואר ראשון כמובן ובאמצע תואר שני שחושבת להפסיק כי זה לא זה כפי שציינתי.
כך שאני מדברת על תכנית ההסבה לאקדמאים.הכיוון העתידי שלי הוא לעבוד בבית חולים. 
אשמח לשמוע באיזה מוסד אתה לומד? והאם אתה מרוצה? באיזה תכנית אתה?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
22/03/2017 | 13:46
7
35
לדעתי, אם את באמצע תואר2, כדאי לסיים אותו - כי הוא יוכר לך (כל זאת בהנחה שתסיימי לימודי הסבה). הבנתי באיזה תחום התואר שלך (רמז : 4 שנים).
אני לומד בהלל יפה (חדרה). תוכנית הסבת אקדמאים.
כפי שכתבתי - זה מסלול שמצריך המון השקעה, ויש המון שחיקה נפשית.
כרגע אני לקראת סיום לימודים עיוניים ובקרוב התחלת התנסויות קליניות.
אתמול הייתי נוכח בשיחה עם אחד המרצים (מרצה חוץ. לא חלק מהצוות הקבוע). סיפר כי הוא מרצה במספר מוסדות, ולדעתו היחס לסטודנטים + איכות ההוראה בהלל יפה - ברמה הכי גבוהה, ביחס למוסדות אחרים (למרות שלנו בתור סטודנטים, זה לא כל כך נראה כך...).
לי אישית, יש מעט תלונות לגבי מספר מועט של מרצים - אך בשקלול הסופי, אני מרוצה.

לפי מיטב ידיעתי, מירב הדרישה לאחיות בבתי-חולים היא באזור המרכז.

הערה : אני בכוונה ציינתי כי כל זה נכון בתנאי שתייסמי לימודים, מאחר ושיעורי הנשירה הם די גבוהים - בסביבות  40%-50%.  אנשים נכנסים ללימודים מבלי להבין כי הם נדרשים לעזוב הכל ולהשקיע את כל מרצם בלימודים (ואני מודה - לא כל אחד נמצא במצב בו הוא מסוגל לבצע זאת).

תוספת : קחי בחשבון כי זה מצריך תמיכה ועזרה מבן-זוגך.
בלי זה - יהיה לך מאוד קשה.

לצפיה ב-'תשובות לגיא'
תשובות לגיא
22/03/2017 | 15:34
6
36
תודה גיא על התשובות
חחח בוא נאמר שאני יודעת אנטומיה כמעט כמו אורתופד. היה סיזיפי מאוד ותואר לא קל בכלל. מאמינה גם שאקבל חלק מהפטורים על בסיס קורסים כללים כמו סוציו, פסיכו', פסיכו התפתחותית, אנטומיה, נוריואנטומיה, פתלוגיה וכו'. 
את התואר השני אני חושבת לעזוב כי עשיתי רק שנה מתוך 3 (זה תואר עם תזה).
קשה לי לבחור מוסד, חשבתי ללכת לאזור המרכז. מה שכן אתחיל כנראה רק באוקטובר כי רוצה לבוא אל זה לאחר בדיקה מדוקדקת ולא לרוץ סתם עכשיו.
מקנאה בך שלא נשאר לך עוד הרבה. כל הכבוד לך!
ההערה שלך די הפחידה אותי, לגבי אחוז הנושרים. למרות שגם אצלי בלימודים היה סופר אינטסיבי ומעל 1000 שעות הכשרה קלינית ודרישות הלימודים היו גבוהות וגם אצלנו לא כולם שרדו בתואר.
אני גם עדיין חושבת מאיפה אממן את הלימודים האלו ומגורים. האם יש תכניות הכוללות מגורים? יש מלגות?

נ.ב לא הרחבתי בעניין שבני משפחתי ובן הזוג חושבים שהשתגעתי כי "למה לך לעזוב מקצוע רפואי יוקרתי בשביל לסעוד אנשים ולעבוד כמו חמור". וזה עוד עידון של הדברים הלא נחמדים שאמרו לי. 

סליחה על ההצפה. מרגישה מבולבלת 
לצפיה ב-'המשך'
המשך
22/03/2017 | 17:22
1
25
זה שאת יודעת - עדיין לא נותן לך פטור.
הנחיות משרד בריאות - פטור ינתן רק למי שסיים את התואר ב-5 שנים אחרונות.
אם עברו יותר מ-5 שנים מסיום התואר הראשון - אז תיאלצי ללמוד את כל המקצועות הללו מחדש ולהבחן עליהם.

מגורים - תלוי בבית הספר בו תלמדי. יש כאלו שיש להם מעונות, אך מיועדים למי שגר רחוק. מאוד רחוק. אני אישית לא זכאי למעונות, לכן מטייל בדרכים כ-2.5-3 שעות לכל כיוון (תחבורה ציבורית).

לגבי מלגות - בעקרון יש מלגה של משרד בריאות (50%) תמורת התחייבות לשנתיים עבודה, כאשר השיבוץ נעשה ללא התחשבות ברצונות שלך.
אני התחלתי ללמוד לפני שנה, ובדיוק הפסיקו את המלגות. ככל הנראה עקב בעיות תקציביות.
השנה החזירו את עניין המלגה, אך לאור המצב בממשלה, אני מאמין כי יש סיכוי שמי שיתחיל באוקטובר - לא יזכה להנות ממלגה (מציין בשביל ההבהרה - זאת דעתי האישית בלבד).

אפשר לנסות לקבל מלגה מקופ"ח (מכבי וכמדומני גם מאוחדת או אולי לאומית- אינני זוכר מי מהן) - בתמורה שנה עבודה לכל שנת לימודים שהם מממנים + עבודה במהלך הלימודים (כמדומני יומיים בשבוע).
במידה ולא הצלחת לקבל מלגה, אם תלמדי בבית חולים, את יכולה לנסות לחפש שם משרות סטודנט.

המלצה מאוד חמה שלי - תנסי לשנות את דעתו של בן הזוג.  בלי תמיכה בפועל שלו, יהיה לך מאוד קשה.
רק לשם ההבהרה (ומתנצל אם אני מפחיד) - סיפרו לי על מחזור מסויים, שבסופו כולם היו גרושים (לפחות, אלה שהיו נשואים לפני כן...). רק לפני כחודש +/-, הבנתי את רמת הלחץ שיש בלימודים שעלולה לגרום למצב כזה.

קחי בחשבון, כי עבודת צוות סיעוד היא אכן עבודה סיזיפית.
לגבי משכורת - משכורת בבתי-חולים תהיה מאוד מתגמלת. אך לשם כך, יש צורך לקרוע את הישבן (עבודת משמרות + שישי/שבת/חג) - וזה עלול לפגוע במרקם המשפחתי.
חוזר ומדגיש - אני לא כותב בשביל להפחיד, אלא כדי שתכנסי לנושא בעיניים פתוחות, מתוך הבנה למה את הולכת.

לגבי מקום לימודים - מידע די ישן, אך להבנתי עדיין רלוונטי. אולי יעזור לך להחליט היכן ללמוד :
לצפיה ב-'מעניינים ההבדלים'
מעניינים ההבדלים
22/03/2017 | 20:53
22
דווקא אצלנו לא היו הרבה נושרים. הממוצע נע על סביב ה- 10%-15%, אבל ככלל, גם במחזורים אחרים, לא נשרו כל כך הרבה. ובאופן מצומצם יותר, אצלנו לא הפסיקו להתחתן וללדת. כל הזמן. מתחתנים יולדים, יולדים מתחתנים. צריך לזה תקציב נפרד. לפחות לגירושים לא צריך להביא צ'קים 
לצפיה ב-'עלויות'
עלויות
22/03/2017 | 17:45
2
23
קחי בחשבון כי העלות ללימודי הסבה הם 23,900 ש"ח, בחלוקה ל-16 או 17 תשלומים (אינני זוכר בדיוק).
אינני יודע עלות באוניברסיטת ת"א (למיטב ידיעתי, הם היחידים שבהם בוגרי הסבה מקבלים גם תואר בסיעוד).

לצפיה ב-'תודה גיא. לא הבנתי במקומות אחרים לא זכאים בסוף לתואר ראשון?'
תודה גיא. לא הבנתי במקומות אחרים לא זכאים בסוף לתואר ראשון?
22/03/2017 | 20:38
1
25
הכוונה בסוף תכנית ההסבה של 2.5 שנים.
אם לא אז מה כן מקבלים בהכרה?
לצפיה ב-'הסבה'
הסבה
23/03/2017 | 10:34
21
בסוף המסלול את עוברת בחינה ממשלתית שנותנת לך תעודה של אחות מוסמכת.
מאחר ואת כבר אקדמאית - את מוכרת בתור אחות מוסמכת אקדמאית. אבל לא בסיעוד.

החוסר בתואר בסיעוד מגביל אותך מבחינת קידום לתפקידים ניהוליים (למרות שאין חובה חוקית לתואר בסיעוד (אלא רק ברמות ניהוליות גבוהות), במכרזים מכניסים את הדרישה לתואר בסיעוד).

זה כל הזמן משתנה.  בעבר היתה אפשרות באוניברסיטאות לעשות השלמת תואר לסיעוד.
לפי מה שהבנתי, רק אם תבוא קבוצה מאורגנת - האוניברסיטה תשקול לפתוח את המסלול.
אני יודע שיש אפשרות להמשיך לתואר2 בסיעוד, כאשר יש צורך לבצע השלמות לפני כן (לכל הפחות, ככה זה באוניברסיטה עברית).
לצפיה ב-'גם אם לא תקבלי פטורים (תלוי כמה זמן חלף) עדיין הידע יקל על ה'
גם אם לא תקבלי פטורים (תלוי כמה זמן חלף) עדיין הידע יקל על ה
24/03/2017 | 09:35
13
עומס.

אצלנו לא נשרו כ"כ הרבה.

גיא צייר תמונה מאוד אינטנסיבית, ואני מסכימה. אני מאלה שכן עבדו במהלך הלימודים (המשכתי בעבודה קודמת, שלא קשורה לסיעוד בשום צורה, ודחסתי משרה מלאה ביומיים), וגם הצלחתי לתמרן בית וילדים תוך כדי, כך שאני חושבת שגם זה אפשרי, אם כי אינטנסיבי ומטורף. אני למדתי במאיר מפני שהלימודים שם הם 3 ימים בשבוע, וכך יכולתי להמשיך לעבוד. אני חושבת שהלימודים קשים בכל בתי הספר. הם דחוסים, כוללים ידע ומיומנויות, ולוקח זמן להפנים.
את לא חייבת לעזוב את העבודה, בעיקר אם הידע משיק. אולי תצליחי להקטין את היקף המשרה. כך גם תשמרי ידע, גם תתפרנסי קצת וגם אולי יצטמצמו קצת שאלות הקהל (אף על פי שהם כנראה צודקים - את תסעדי אנשים ותעבדי כמו חמור, כנראה, אבל אין כמו לאהוב את מה שעושים).
מסכימה בקשר לתמיכה. תמיד טוב.

להרבה סטודנטים קשה למצוא את הדרך הנכונה והיעילה ללמוד (למבחנים ובכלל).
ממליצה בחום - אם זו דרך טובה עבורך, כשתתחילי ללמוד, תמצאי מהר חבר/ה או שניים/שתיים ותלמדו יחד. היה לי הרבה יותר קשה ללא קבוצת הלמידה שלי. במיוחד בתחום כזה, יש ערך רב לסיפורים ולמקרים, ומכיוון שאין סיכוי שתראה הכל ותתנסה בהכל, ההתנסויות והסיפורים של אחרים מעשירים ומגבשים את הידע.

גם לגיא - ממליצה להקליט כל מרצה שמאשר זאת, ולהאזין להרצאות במהלך נסיעות. שעתיים וחצי / שלוש שעות בדרכים כל יום הן זמן איכות להאזנה חוזרת.

שיהיה בהצלחה, קרן. נראה לי שאת ממש בכיוון
לצפיה ב-'זה בסדר, לא השתגעת'
זה בסדר, לא השתגעת
22/03/2017 | 12:21
4
34
יש לא מעט אנשים מתחומים משיקים שעושים\עשו הסבה. זה לא נדיר. אבל כמו שציין גיא, לכולם יש גם תואר ראשון במשהו. לא חייב דווקא בתחום שלהם, יכול להיות תואר ראשון בכל דבר, אין הגבלה. אבל זה תנאי בסיסי.

לצפיה ב-'תגובה לנו שיין'
תגובה לנו שיין
22/03/2017 | 13:15
3
25
תודה גם לך :)
אמרתי שחושבים שהתשתגעתי כי הייתי מצטיינת דיקאן והמשכתי לתואר שני ועושה מחקר כרגע כשהמסלול המתוכנן היה דוקטורט ופתאום הודעתי לכולם שאני משנה קצת כיוון ומתחילה מהתחלה לכן חשבו שנפלתי על הראש
את יכולה בבקשה לספר לי קצת מנסיונתך על התחום?
לצפיה ב-'זה בסדר, לא השתגעת ההמשך....'
זה בסדר, לא השתגעת ההמשך....
22/03/2017 | 15:36
2
30
יש לי גם דוקטורט במשהו ועזבתי ועשיתי הסבה. בעיני לפחות, זה מאד הגיוני מבחינות רבות. 
בסך הכל אנשים שעושים הסבה הם לא סתם משועממים, יש הרבה אנשים שמצליחים טוב מאד בתחומים שלהם ומרוויחים יפה מאד, אבל מכל מיני סיבות, שלא קשורות לכסף בכלל, רוצים לעשות הסבה.  חבל  לי שאני עדיין שומעת  מידי פעם, מאחים ואחיות כל מיני אמירות ציניות, שנאמרות בלי לחשוב או להכיר בכלל, לגבי זה שמה שמוביל אנשים לעשות הסבה זה התנאים או המשכורת, כי מנקודת המבט שלי, מתוך מי שמכירה מוסבים ומוסבות רבים, זה ממש ממש לא נכון. אבל כל הנאום הזה צריך להיות בכלל הערה צדדית. 
באופן עקרוני כולם בהסבה במצב שלך פחות או יותר, תואר ראשון, או תואר שני, קצת יותר מבוגרים מהסטודנט הממוצע לתואר ראשון כמובן, יש גם הורים רבים, שעובדים במשהו כדי לפרנס את עצמם במקביל ללימודים. זה ממש לא שתהיי חריגה שם. 

לצפיה ב-'קרן שאלה'
קרן שאלה
22/03/2017 | 16:38
1
29
האם את מתחום הרפואה המשלימה?
לצפיה ב-'לא..אני מהמקצועות הפרא רפואיים. לא מהרפואה המשלימה'
לא..אני מהמקצועות הפרא רפואיים. לא מהרפואה המשלימה
22/03/2017 | 16:50
17
לצפיה ב-'הי'
הי
22/03/2017 | 22:00
27
אני בוגרת התכנית הרגילה [ארבע-שנתית], ככה שלא מכירה או יודעת משהו אחר. מצד שני, זה מה שרציתי ובחרתי לעשות- ואני לא מצטערת. אני ממש אוהבת את המקצוע, ובעיניי אין מקצוע שווה ערך לו בעולם. למרות זאת, למקצוע הזה קיימים ה-מ-ו-ן חסרונות (כמי שעוסקת במקצוע פרא-רפואי את בטח מודעת לפחות לחלק מהם), ויש ימים קשים, שבהם מרגישים חזק מאד את כפיות הטובה של המטופלים, הקולגות והמערכת כולה. דווקא בגלל החסרונות האלו, צריך להגיע עם איזשהו בסיס איתן של אהבה ורצון לעסוק במקצוע, אחרת פשוט לא שורדים את היומיום.

כמו שאני תמיד אומרת- לכי עם הלב, הוא יודע מה הוא רוצה. חוצמזה, אנחנו צריכים פה אנשים איכותיים שירימו את המקצוע שלנו למעלה, אז בואי תצטרפי

בהצלחה 
לצפיה ב-'לימודי הסבה בבלינסון'
לימודי הסבה בבלינסון
22/03/2017 | 10:23
15
איך המקום?
האם המקום נוח לסטודנטים? בא לקראת אמהות? או קשוח?
המלצות או דיס המלצות....
לצפיה ב-'משכורת אחראית מרפאה בקהילה-מאוחדת'
משכורת אחראית מרפאה בקהילה-מאוחדת
21/03/2017 | 19:22
32
מישהו יודע ויכול להגיד כמה מרוויחה אחות אחראית מרפאה במאוחדת במשרה מלאה?
מה ערך שעה?
לצפיה ב-'תנאי עבודה אסותא אשדוד שעתיד להיפתח'
תנאי עבודה אסותא אשדוד שעתיד להיפתח
19/03/2017 | 18:16
46
שלום לכולכם, 
מישהו אולי יודע מהם תנאי העסקה בבית החולים אסותא אשדוד שעתיד להיפתח? 
האם ישנה עזרה בשכר דירה כפי שיש בביתי החולים הממשלתיים לדוגמת ברזילי?  

לצפיה ב-'לימודי סיעוד מלא או הסבה '
לימודי סיעוד מלא או הסבה
16/03/2017 | 21:29
6
63
שלום , אשמח לקבל תובנות והמצלות מחברי הפורום , אני חושבת מה עדיף תואר ראשון מלא נוסף בסיעוד או הסבה ? מה שמניע זה עניין של עומס ופריסת לימודים , איפה זה בא לביטוי בהסבה או בתואר ראושון נוסף ? לפי מה שאני מבינה בתכנית של הסבה של 2.5 דוחסים לימודים של 4 שנים
לצפיה ב-'אני לא יכולה באמת לעזור לך '
אני לא יכולה באמת לעזור לך
16/03/2017 | 23:40
1
60
עם ההחלטה הזאת. רק לנסות לפרוש תמונה כללית.  מן הסתם יש עומס גם בלימודים של 4 שנים. היות שזה תואר ראשון שנפרש על 4 שנים יש גם מטלות של תואר ראשון. דהיינו, סמינריונים, פרויקטים, עוד שיעורים שצריך לקחת כדי להיות זכאי לתואר ראשון מבחינת המועצה להשכלה גבוהה כדי שזה ייחשב למספיק שעות בתואר, יותר שעות התנסות בפועל ועוד. 
מצד שני, זה גם כנראה פחות דחוס ויותר מאורגן מבחינת חופשים. אבל זה נמשך 4 שנים, שגם זה בפני עצמו, סוג של מעמסה. 
בתוכנית ההסבה לעומת זאת, נכון שדוחסים הרבה מאד לתוך שנתיים וחצי, אבל מצד שני, זה רק שנתיים וחצי (וגם זה קשה מספיק) ואם לא לומדים להסבה + תואר ראשון, כמו באוניברסיטת תל אביב, אז גם לא לוקחים את כל הקורסים, הסמינריונים ושעות ההתנסות שצריך לעשות בתואר ראשון.
כדי לנחם אותך קצת, אז יש גם אנשים שעושים הסבה + תואר ראשון והם בכלל.....אני מורידה את הכובע. לא מבינה איך הם נושמים וחיים פה איתנו. תמיד יכול להיות יותר קשה. 
לצפיה ב-'המון תודה'
המון תודה
17/03/2017 | 12:31
31
בהחלט יש על מה לחשוב , מאוד מודה על התייחסות שתהיה שבת נפלאה
לצפיה ב-'אני גם מתלבטת בין האפשריות...'
אני גם מתלבטת בין האפשריות...
20/03/2017 | 21:04
3
24
אני מתארת לעצמי שבתכנית ההסבה אין קורסים של תואר ראשון, ובתוכנית הרגילה יש יותר חופשים בין הסמסטרים.

יש לי סיוט משתי העבודות הסמינריוניות שכתבתי, האם בתכנית ההסבה לא צריך לכתוב עבודה סמינריונית?

לצפיה ב-'אין סמינריונים '
אין סמינריונים
21/03/2017 | 19:35
2
19
בהסבה. כי זה לא לימודים לתואר. 
לצפיה ב-'בהסבה במאיר כותבים עבודות בשפע'
בהסבה במאיר כותבים עבודות בשפע
24/03/2017 | 09:02
1
10
כתיבה אקדמית, לפי כל הכללים המקובלים, מקורות מגוונים וכו'. לא רואה הבדל בין העבודות שהגשתי בהסבה לבין אלה שהגשתי בלימודי התואר הראשון והשני.
לצפיה ב-' מבאס'
מבאס
24/03/2017 | 23:08
3
אבל אולי זה יותר טוב מהמבחנים אצלנו. לא יודעת. (יש לי הרבה בלב על המסחנים האלה אבל זה לפעם אחרת). 
בדיוק לפני כמה ימים ריחמתי נורא על סטודנטים שצריכים לכתוב סמינריון ומילאתי להם שאלון שהם צריכים לסמינר, אפילו שאני ממש לא עונה על שאלונים בדרך כלל, ליבי נכמר
סמינריון זה בעיקרון מחקרי. אני מקווה שלא אילצו אתכם עד לרמה של סמינר. 
לצפיה ב-''
15/03/2017 | 19:35
9
50
לזכר טובה קררו. לסדום היינו ועמורה דמינו
לצפיה ב-'המערכת יותר מידי סבלנית'
המערכת יותר מידי סבלנית
15/03/2017 | 20:29
2
52
לאלימות. אם אנשים אומרים "רק כשהופכים שולחנות מקבלים יחס"  אנשים למדו שאם הם אלימים הם מקבלים את מה שהם צריכים. זה מסר רע מאד שהמערכת מעבירה לציבור. צריך להפסיק לרחם על כל אחד וצריך להפסיק לקחת אחריות על כל העולם ואישתו ולהתחיל לדאוג לעצמנו. כל מעשה אלימות, קטן כגדול, פעוט ככל שיהיה, צריך לקבל התייחסות מתאימה, בזמן ובמקום. לשבות אחרי יום לא מעביר את המסר.
צריך שיתוף פעולה של כל אנשי מערכת הבריאות ושל המשטרה ובתי המשפט.
וזה מכעיס שזה המצב. זהו. 
לצפיה ב-'יהי זכרה ברוך של טובה קררו ז"ל'
יהי זכרה ברוך של טובה קררו ז"ל
15/03/2017 | 20:56
33
חייבים לנקוט ביד קשה כלפיי אותם אנשים שמפגינים אלימות מילולית ופיזית.
מסכים בהחלט ששביתה של שעתיים,לא תעזור בכלל.

לצפיה ב-''
15/03/2017 | 21:39
22
אין מילים. 
לצפיה ב-'מה דעתכם'
מה דעתכם
16/03/2017 | 17:19
5
38
על הדברים שהאחות הזו כתבה פה?
לצפיה ב-'מסכימה איתה לגמרי'
מסכימה איתה לגמרי
16/03/2017 | 21:26
4
26
יצא לי גם להיות בחדרי מיון לא בארץ, שהם מאד מתוקצבים ואין עומס. ועדיין בהחלט אפשר לחכות שם 6 שעות....בסבל. לא בכיף. אבל גם לא משהו חירומי.
אפשר היה לדעתי להפחית במשהו, עם מעט מאד כסף, את מקרי האלימות במיון, לפחות (במחלקות הדברים קצת שונים). עם קצת יותר תשומת לב ומחשבה והבנה בנפש האדם. לא משהו שהאחיות, הרופאים וכו' יכולים לעשות אחרת, אלא משהו יותר מינהלתי ברמת ניהול קהל נכון. ניהול תורים נכון יותר. זה לא בשמיים. צריך רק שמישהו ירים את הכפפה. 
לצפיה ב-'בעיניי,'
בעיניי,
16/03/2017 | 22:40
3
23
היא מתארת מציאות קיימת וכואבת, אבל הטיימינג שבו היא מביאה את הדברים הוא רע מאד. הרגע נרצחה פה אחות בזמן שהיא בתפקיד, והכותבת מלינה על מצבה של מערכת הבריאות, כמו מנסה להצביע על קשר סיבתי בין המצב הדפוק של המערכת לבין האלימות שמופנית כלפינו.
"האלימות האמיתית היא של המדינה כלפי האזרח"? באמת? המנוחה רק נקברה, איך אפשר להניח את זה בצד ולדבר על "מצב המערכת"- שכמה שהוא עגום- הוא לא הנושא כרגע? צורם מאד בעיניי.
בסוף הפוסט עוד מגדילה ורומזת שהאלימות היא מוצדקת, לכאורה. בואי, נעלה כולנו על המוקד וזהו.

פוסט מזעזע. 
לצפיה ב-'הבנתי את זה קצת אחרת'
הבנתי את זה קצת אחרת
16/03/2017 | 23:31
2
22
היא טוענת, עד כמה שהבנתי, שהמצב העגום של המערכת תורם לאלימות. לא הגורם היחיד, אבל בהחלט גורם שצריך להתחשב בו. לא קראתי שהיא מצדיקה את האלימות הזו, אלא יותר מצביעה על גורם אחד אפשרי ללמה היא מתרחשת ותמשיך להתרחש עוד הרבה זמן. 

לצפיה ב-'זה לא משנה.'
זה לא משנה.
16/03/2017 | 23:57
1
23
אני חושבת שעצם העיסוק במצב המערכת בשעה כזו מסיט את הזרקור מהפשע שנעשה פה. גורם יחיד או גורם תורם- זה לא רלוונטי, כי אין סליחה או הצדקה למעשה אלימות כזה.

היא כותבת: "יש את ההורים התוקפנים שאינם מוכנים לגישת הבדחילו ורחימו וכועסים, וצועקים, ומתלוננים, ומאיימים ומנופפים בידיים ומקללים. גם להם נענה ב'אתה צודק, עוד רגע בבקשה'". מכאן אפשר אולי ללמוד שהגישה האישית של הכותבת לביטויי אלימות היא סלחנית מידי.
בנוסף- "ולפעמים כשמרביצים לך, אין ברירה אלא להחזיר". מה זה אם לא הצדקה של האלימות? 

לא יודעת, ככל שאני קוראת את הפוסט הזה אני רק נדהמת יותר. נראה שהכוונה שלה טובה, אבל מה שיצא בפועל הוא עקום מאד.
לצפיה ב-'טוב, היא הוסיפה שם הבהרה.'
טוב, היא הוסיפה שם הבהרה.
17/03/2017 | 07:32
18
היא הגיבה ודייקה את הדברים. עכשיו מסתדר לי קצת.
לצפיה ב-'מחקר בנושא אירועים טראומתיים אותן חווים אחים ואחיות'
מחקר בנושא אירועים טראומתיים אותן חווים אחים ואחיות
16/03/2017 | 22:43
20
שלום לכל אחיי ואחיותיי למקצוע. 
אני מבצעת בימים אלו מחקר העוסק באירועים הטראומתיים אותם חווים האחים והאחיות בבתי החולים, וכיצד אירועים אלו משפיעים עלינו מבחינה הנפשית והפיזית. 
אשמח אם תקדישו 10 דקות מזמנכן למילון שאלון המחקר. 

תודה מראש,
והמשך משמרת נעימה למי שעובד :)  
לצפיה ב-'אני מוכרת את הספר של ברונר וספר התרופות מהדורות 2017'
אני מוכרת את הספר של ברונר וספר התרופות מהדורות 2017
16/03/2017 | 08:29
37
הי,
המחיר ל-2 הספרים 300 ש"ח יחד
ברונר לבד 200 ש"ח וספר התרופות לבד 100 ש"ח
הם חדשים חדשים ללא שימוש.
לצפיה ב-'למישהו יש קישור להרצאות וירטואליות של מכללת רוברטס?צ'
למישהו יש קישור להרצאות וירטואליות של מכללת רוברטס?צ
15/03/2017 | 18:12
10
לצפיה ב-'האם לכולם מציעים עבודה רק בפנימית? '
האם לכולם מציעים עבודה רק בפנימית?
15/03/2017 | 15:06
5
66
אני מתלבטת אם לפנות להסבה, רציתי לדעת האם לכולם מציעים בהתחלה לעבוד בפנימית? איך יוצאים משם? איך עוברים למחלקה רצויה?
לצפיה ב-'מי מציע? '
מי מציע?
15/03/2017 | 17:11
4
66
אם את מתכוונת למי שלוקח מלגה של משרד הבריאות, אז יש לך מחויבות ללכת לעבוד איפה ששולחים אותך לעבוד. אפשר לנסות להשתחרר מזה בכל מיני צורות.
אם את לא על מלגה, את מחליטה מה בא לך. 
לצפיה ב-'תודה רבה, פשוט הבנתי שכשאני מגיעה לכח אדם מציעים רק פנימית'
תודה רבה, פשוט הבנתי שכשאני מגיעה לכח אדם מציעים רק פנימית
15/03/2017 | 18:42
3
34
לצפיה ב-'ממי הבנת את זה? '
ממי הבנת את זה?
15/03/2017 | 20:19
2
32
לצפיה ב-'חברות שסיפרו שכשהגיעו לכח אדם תמיד הציעו להן פנימית.'
חברות שסיפרו שכשהגיעו לכח אדם תמיד הציעו להן פנימית.
17/03/2017 | 13:44
1
17
לצפיה ב-'לא מכירה "כוח אדם"'
לא מכירה "כוח אדם"
18/03/2017 | 19:48
29
אם את משאירה את ההחלטה באיזו מחלקה לעבוד בידי הבית חולים, או את באה לא סגורה על עצמך, אז הבית חולים יציע לך את מה שמתאים לו, לא בהכרח את מה שמתאים לך. 

לצפיה ב-'שאלה בקשר למחלקה הפנימית'
שאלה בקשר למחלקה הפנימית
15/03/2017 | 15:56
45
שלום, אני אח חדש דנדש והתקבלתי מחלקה הפנימית באסותא החדשה באשדוד שאמורה לייפתח בקרוב. השאלה שלי היא האם בתור אח צעיר ( כל הצוות חדש) אצטרך לעשות הרבה עבודת כח עזר, רחצות, טיטולים וכו? תודה ויום טוב
לצפיה ב-'איך בוחרים בית חולים?'
איך בוחרים בית חולים?
05/03/2017 | 15:58
4
99
שלום לכולם, אני אחות חדשה, ומנסה להחליט עכשיו בין בתי החולים במרכז, בעיקר תל השומר ואיכילוב.
רציתי לדעת, מעבר לצוות, אחות ראשית, מחלקה וכו', אילו עוד קריטריונים חשובים כשבוחרים איפה לעבוד? אני בעיקר תוהה אם יש הבדלי שכר בין בית חולים ממשלתי כמו תל השומר לבין איכילוב, ואם זה משהו שצריך לברר כבר במפגש הראשון עם מנהלת הסיעוד.
תודה מראש לכל מי שתוכל לענות לי.
לצפיה ב-'מרחק ממקום המגורים,'
מרחק ממקום המגורים,
09/03/2017 | 23:35
3
84
ועד התנועה זורמת או פקוקה בשעות בהן את צפויה להגיע ולצאת ממשמרת.
בקיצור- כל מה שקשור בניידות. 
הבדלי שכר? ממה שידוע לי, אולי ברמת השקל לפה או לשם. לא משהו משמעותי, גם ככה רוב המשכורת מבוססת על משמרות ושעות נוספות. 

מעבר לזה, נראה לי שלרוב (אם לא לכול) בתי החולים אין דברים טובים להציע לאחיות, אז ככה שזה לא באמת משנה. תלכי עם הלב, ושיהיה בהצלחה. 
לצפיה ב-'מסכים עם מה שכתבה גלי'
מסכים עם מה שכתבה גלי
11/03/2017 | 18:20
1
67
המרחק מהבית הוא מאוד חשוב. כמובן שחשוב לבחור מחלקה/תחום שאת מתחברת אליו.
דבר נוסף אני הייתי בודק דברים כגון: קרן השתלמות,יום הצהרה,יום בחירה,משכורת 13,גמולי השתלמות ,ימי חופשה,כמות ימי מחלה.
וכמובן לבדוק האם השכר עולה באופן אוטומט.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה לכם!'
תודה לכם!
15/03/2017 | 12:18
16
לצפיה ב-'לאיכילב יש את ההטבות של עובדי עריית תל אביב'
לאיכילב יש את ההטבות של עובדי עריית תל אביב
15/03/2017 | 13:37
38
אם זה משכנע משהו
לצפיה ב-'הסבה אקדמית - ב"ח רוטשילד מול בי"ח זיו'
הסבה אקדמית - ב"ח רוטשילד מול בי"ח זיו
03/03/2017 | 09:03
2
90
שלום לכולם. אני ואשתי מתחילים באפריל הקרוב הסבה אקדמית לאח ואחות מוסמכים אני מתלבט בין לימודים בבי"ח רוטשילד שבחיפה לבין בי"ח זיו שבצפת. האם מישהו מכיר ויודע להמליץ על אחד או על השני? האם קיימים הבדלים מהותיים בין תוכניות הלימוד של בתי חולים שונים?

בנוסף, בנוגע בחינת הידע המתמטי בתהליך הקבלה ללימודים, האם יש דרך להתכונן אליה? כשדיברתי עם מדורי הרישום בשני בתי החולים אמרו לי פשוט לא לדאוג, שמדובר בידע מאוד פשוט. אבל אחרי שנים של חוסר התעסקות במתמטיקה הייתי רוצה לא ליפול על שטויות.

לצפיה ב-'חמוד שאתם הולכים ללמוד ביחד לא מכירה'
חמוד שאתם הולכים ללמוד ביחד לא מכירה
03/03/2017 | 15:36
70
אבל לדעתי תלכו למקום שיותר קרוב לאיפה שאתם גרים.
בסך הכל זה לא שכל בית ספר קובע בעצמו מה לומדים, יש תוכנית שנקבעת באופן ארצי שאומרת שצריך ללמד XYZ, כך שלדעתי לא אמורים להיות הבדלים ממשיים בתוכניות בין בתי הספר.
ושוב, לא מתוך הכרות עם המבחן הספציפי במתמטיקה שרוצים בזיו או ברוטשילד, אלא באופן כללי, אני יכולה להגיד לך שקרוב לוודאי שלא מדובר ב"מבחן במתמטיקה" אלא יותר מבחן בחשבון פשוט, ושקרוב לוודאי שזה יותר מבחן שפיות (האם הנבחן יודע לחבר ולחסר מספרים, אחוזים ושברים) מאשר מבחן שבודק ידע מתמטי כלשהו. 

לצפיה ב-'יש את אתר "קביים" שמרכז חומר לתלמידי סיעוד'
יש את אתר "קביים" שמרכז חומר לתלמידי סיעוד
03/03/2017 | 16:08
62
חפש בו שאלות של חשבון רוקחי (כל מיני שאלות של ערך משולש וכאלה).
לגבי איפה ללמוד מסכימה עם קודמתי, הכי קרוב לבית. תכנית הלימודים זהה בכל בתי הספר לסיעוד ואין לאחד יתרון ממשי על השני.
לצפיה ב-'ההבדל בין התנסויות לבין השלב העיוני '
ההבדל בין התנסויות לבין השלב העיוני
02/03/2017 | 12:23
1
87
הי רציתי לשאול -
מה ההבדל בין ההתנסויות לשלב העיוני? כלומר, האם ההתנוסיות מתקיימות באותם ימים שבהם למדו קודם? האם נחשב ל"יותר קל" לעומת למידה למבחנים? (בטח תלוי את מי שואלים...9, האם יש חיים נורמליים בזמן ההתנסות? או שזה שלב אינטניסיבי בדיוק כמו שלב העיוני, רק אחרת?

האם בשלב ההתנסות בודקים את הידע שלי או שמדובר בסטאז כמו לדוגמא כזה שעוברים בתעודת הוראה? פשוט להבין מה אופי ההתנסויות...

תודה, חפרתי..
שסק
לצפיה ב-'התנסויות'
התנסויות
02/03/2017 | 15:10
88
לא בהכרח באותם ימים שבהם למדת קודם, אבל בדר"כ 3 פעמים בשבוע. זה גם תלוי במשמרות שלקח המדריך או המדריכה הקלינית במחלקה וצריך לעבוד עם מתי שהם נמצאים.
אני אישית לא חשבתי שזה יותר קל או יותר קשה מהלימודים העיוניים (נראה לי שגם אנשים אחרים בכיתה שלי הרגישו ככה), זה פשוט אחרת. זה בהחלט כרוך במידה מסוימת של לחץ שאת מרגישה, כי בוחנים את הפעולות שלך, בוחנים את הידע שלך על מחלות, מצבים, תרופות, איך לעשות ומה לעשות, מסתכלים על מה את עושה ואיך את עושה, מעירים לך הערות וכו'. 
לצפיה ב-'הצעת עבודה בירושלים'
הצעת עבודה בירושלים
25/02/2017 | 12:13
91
*במושבה הגרמנית בירושלים (בקעה)*

גדלנו!
לאור פתיחת האגף החדש והיוקרתי בבית הדיור המקסים שלנו, אנו מרחיבים את הצוות.

אנו מחפשים אתכם: אחים/אחיות עם לב רחב שיצטרפו לצוות המנצח שלנו.

**דרושים/ות אחים/אחיות מוסמכים/ות לדיור המוגן ולמחלקות הסיעודיות**

*קיימת אפשרות לתפקידים נוספים בסיעוד.
*משרה מלאה או חלקית.

אם את/ה רוצה להשתלב בצוות חם ומשפחתי, בבית נפלא בלב שכונה יפהפיה,
אנא שלח/י קורות חיים לדוא"ל:
או התקשר/י
ל 073-2052700 (חני)
או 073-2052709 (אתי)

לצפיה ב-'הסבה בקפלן'
הסבה בקפלן
22/02/2017 | 03:06
104
היי, 
אני בדרכי לסיים את התואר כלכלה וניהול ואני רוצה לבצע הסבה אקדמאית לסיעוד.. אני רוצה לבצע את ההסבה דרך השלוחה של קפלן שנמצאת בבש..
יש לי כמה שאלות.. האם קפלן נחשב ברמה גבוהה כמוסד אקדמאי? 
מהם תנאי קבלה? 
כמה ימים לומדים בשבוע ובאילו שעות? 
האם שכר הלימוד שם הוא כמו שכר לימוד של האוניברסיטאות? 
והאם יש סמסטר קיץ?
תודה לעונים וסליחה על החפירה :)

לצפיה ב-'שעות עבודה '
שעות עבודה
20/02/2017 | 18:57
1
125
שלום לפורם הנכבד, אחות עובדת מדינה במישרה מלאה שיצאה לחופשב שנתית , בשבוע הראשון של החודש ואחכ במשך כל החודש עשתה משמרות נוספות על פי צרכיי המערכת , כך בסיכומו של מס השעות החודשיות היא עשתה את מה שנדרש.......האם
משרד אחות ראשית יכול לחייב אותה לרשום בדוח נוכחות חופשה שנתיית בגלל אותו שבוע ? או שמה שחשוב זה כמה שעות בחודש היא עבדה ? תודה מראש
לצפיה ב-'אם היא הייתה בחופשה שנתית'
אם היא הייתה בחופשה שנתית
26/02/2017 | 19:39
50
אז ברור שמחייבים לרשום בדוח נוכחות את הימים של חופשה שנתית, לא קשר אם סיימה את מכסת השעות החודשית של אותו חודש או לא.אי אפשר לצאת לחופשה בלי לרשום את זה, חחח...הרי יש מספר מוגדר של ימי חופשה בשנה(26) ועל הימים האלה משלמים גם...
לצפיה ב-'הסבה לסיעוד'
הסבה לסיעוד
19/02/2017 | 23:31
124
לכל אלו שעשו הסבה האם אחרי התהליך אתםמרוצים?? מה רמות השכר ובאיזה היקף משרה העבודה?
האם יש משהו שעשה הסבה ממקצוע ריאלי וממליץ??
לצפיה ב-'הגירה לחו"ל עם תואר מהסבה אקדמאית'
הגירה לחו"ל עם תואר מהסבה אקדמאית
11/02/2017 | 13:32
104
שלום לכולם,
ברצוני לדעת האם אפשר להגר\לעבוד בחו"ל (חשבתי על אוסטרליה, ניו זילנד או קנדה) עם תואר ראשון בסיעוד מאוניברסיטת תל אביב במסלול הסבה לאקדמאים.

תודה רבה
לצפיה ב-'תואר BA או BSN'
תואר BA או BSN
07/02/2017 | 20:14
2
145
שלום לכולם,
מתלבטת לגבי לימודי סיעוד בארץ. אני עוג לא לגמרי מבינה מה ההבדל בין שני סוגי התואר, מה העדיפות.
כשחיפשתי איפה מציעים בארץ לימודי סיעוד שמתי לב שרק האוניברסיטה העברית והמכללות מציעות תואר BSN,  תל אביב מציעה BA.
אשמח אם מישהו יוכל לתת לי תשובה בנושא.

לצפיה ב-'זה אותו דבר'
זה אותו דבר
16/02/2017 | 15:26
1
73
אין שום הבדל.וסיעוד זה לא סוג המקצוע בו חשוב איזה תואר יש.אנשים עם תארים שונים שעשו סבה לסיעוד-בפועל הכל מבחינתם אותו דבר כמו בוגר תואר בסיעוד. בעבודה בשטח גם לא ממש משנה אם יש תואר כלשהו בכלל או אין.
בהצלחה
לצפיה ב-'הבנתי שזה משנה ביחס בח"ול אם חושבים על הגירה תבדקו טוב'
הבנתי שזה משנה ביחס בח"ול אם חושבים על הגירה תבדקו טוב
17/02/2017 | 10:47
71
.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
אריאל אורתופדיה מתקדמת בע
התאמת מדרסים מקצועיים
יחד- ייעוץ והכוונה לגיל השלישי ומשפחתו
בן משפחה בגיל השלישי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה