לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
88118,811 עוקבים אודות עסקים

פורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אחים/יות בשירות הבריאות

מקום זה הוקם למען העוסקות והעוסקים בסיעוד על כל תחומיו.אחיות ואחים בשרות קהילת האדם - ללא הבדלי דת גזע ומין, בבתי החולים, בשירותי הקהילה, במרפאות, בארץ ובעולם, בעתות שלום כבעיתות מלחמה.זה המקום בו ניתן להשמיע ולשמוע דעות, חוויות אישיות, רעיונות, עדכונים, חידושים והצעות.מקום בו נוכל להתעדכן ולעדכן לעזור ולהיעזר.מקום בו סטודנטים לסיעוד ימצאו תשובות לשאלותיהם.מקום בו ניתן להניח רגליים עייפות,מקום בו גם המלאכים בלבן - יכולים לבכות,להשמיע את הכאב, לשתף בשמחות.מקום שהוא בית למקצוע - ומרגוע לעוסקים בו. בית לאחיות ולאחים העוסקים במלאכת הקודש ועושים ימים כלילות בעזרה במצבי בריאות וחולי ובכבוד האדם וחירותו.כאן תמצאו את כותל התמיכה וכאן גם תתבקשו לתת כתף לאלה הזקוקים לה.עם הזמן הבנו כי המקום גדול דיו ולבבותינו רחבים דיין על מנת להכיל את כל אותם שיש לנו איתם קשרי עבודה ומטרה משותפת, וגם להם מקום בבית הזה.חשיבות עליונה מיוחסת למחוייבותנו הראשונית - מטופלינו. סודיות רפואית הנה כלל בל יעבור – ההקפדה על פרטיות וחסיון מטופלינו מחייבת את כולנו.הומור מקצועי (וגם אחר...) ביקורת איכותית ושבחים – יתקבלו בברכה.תלונות גם כן.כללי התנהגות קולגיאליים - יבחנו בקפידה. רעיונות והצעות – מתבקשים.ושיהיה לנו רק טוב ושקט....ובהצלחה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום אחים ואחיות מאחל לכל הנבחנים - הצלחה בבחינות הממשלתיות.
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ רפואי מקצועי . בכל מקרה של בעייה רפואית המלצתינו לפנות לרופא המטפל או לרופא מומחה
המשך >>

לצפיה ב-'רוצה לנהל את הפורום '
רוצה לנהל את הפורום
29/10/2017 | 14:53
29
שלום לגולשים האחים והאחיות

הפורום מחפש מנהל חדש
חושבים שאתם מתאימים?
יש לכם מה לתרום לפורום וגולשיו?

פנו אלינו ב  פרטי.

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מעבר בין בתי החולים'
מעבר בין בתי החולים
17/11/2017 | 01:39
3
52
היי , אני רק התחלתי את לימודי הסיעוד שלי ,  התכנון שלי הוא לעבוד בבית חולים מאיר בעתיד(לא שיש לי בררה) .
אבל החלום שלי תמיד היה לגור בגליל העליון .

מה אם אחרי כמה שנים במאיר אני אבקש העברה לאחד מן הבתי חולים הממשלתיים בצפון כמו בנהריה או צפת נגיד ?  מה הסיכוי שיהיה שם תקן פנוי?

להמשיך לחלום או לעבור ישר לחלום אסמפיה?

לצפיה ב-'יש לך המון ברירה'
יש לך המון ברירה
17/11/2017 | 09:27
2
52
לא הבנתי את ה"לא שיש לי ברירה", יש הרבה מקומות עבודה בסיעוד ולא חייבים לעבוד דווקא במאיר. יש מספיק בתי חולים, בתי אבות, קהילה ומסגרות שונות.
לגבי העברה בעתיד, מאחר ומאיר הוא בי"ח של הכללית ובתי החולים בנהריה/צפת לא של הכללית זה לא ייחשב העברה, זה פשוט להתקבל למקום עבודה חדש. בצפון תמיד יש בעיית תקנים אבל בסופו של דבר תמיד קולטים שם צוות חדש במקום הפורשים למיניהם אז זה לא כזה חלום שלא יכול להתממש.
שיהיה בהצלחה בלימודים :)
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
20/11/2017 | 08:55
1
28
הבית ספר נמצא פשוט בתוך בית חולים מאיר ,יותר פשוט
יש הרבה אפשרויות תעסוקה אבל רק בבתי החולים יש  אופק למשכורות נורמליות לפי מה שאני רואה .

אכן כן ,יש תמיד צוותים פורשים ומתפנים תקנים.
השאלה היא , אם יש איזשהו דרך פרקטית לדעת את זה. רשימת המתנה או משהו כזה ?
להגיע כל שבוע לבית חולים ולשאול אם הם מחפשים אחים , לא נראה לי כזה פרקטי ?

לצפיה ב-'את אותה המשכורת תרוויחי בבי"ח רגיל, פסיכיאטרי, שיקומי וכו'
את אותה המשכורת תרוויחי בבי"ח רגיל, פסיכיאטרי, שיקומי וכו
21/11/2017 | 12:21
24
וזה שאת לומדת במאיר ממש לא אומר שאת חייבת לעבוד שם ואין ברירה, רק אומר שיהיה לך יותר פשוט להתחיל שם.
לגבי בתי החולים בצפון, הדרך הכי קלה לקבל על זה תשובה זה ליצור איתם קשר בבוא הזמן ולבקש ראיון עם מנהלת הסיעוד שלהם.
טיפ קטן: ככל שתגיעי לשם עם יותר ידע והתמקצעות (למשל עם על בסיסי שיש להם בו צורך) כך יהיה לך יתרון על פני מועמדים אחרים. בהצלחה
לצפיה ב-'הגדרה של המושג "הכרה" על פי קוזיר'
הגדרה של המושג "הכרה" על פי קוזיר
16/11/2017 | 16:38
29
למישהו יש הגדרה של המושג "הכרה" על פי קוזיר?
לצפיה ב-'דרושים - אח/אחות למעון יום שיקומי - מרכז הולנד '
דרושים - אח/אחות למעון יום שיקומי - מרכז הולנד
15/11/2017 | 15:23
35
למרכז הולנד השייך לעמותת צ'יימס ישראל דרוש/ה אח /ות
מיקום המשרה: תל אביב יפו
היקף המשרה: משרה מלאה / חלקית
דרוש /ה אח /ות לעבודה במעון יום שיקומי מענה לילדים עם צרכים מיוחדים .
היקף משרה 6 ימים בשבוע א'-ה' 7:30 -15:30 יום ו' 7:30 – 12:00 . ישנה אפשרות לחלקיות משרה .
אחריות על הטיפול הרפואי של החניכים במרכז כולל מתן תרופות, הדרכת הצוות ושמירה על קשר עם המשפחות.
דרישות:
עדיפות לניסיון עם ילדים בחינוך מיוחד.
תעודת הסמכה ורישיון משרד הבריאות - חובה. המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד.

עבודה מיידית
קורות חיים ניתן להעביר למייל : Lilachnaray @ gmail.com
או פקס : 036571375
"מרכז הולנד" עמותת צ'יימס ישראל

לצפיה ב-'הסבה לסיעוד בבאר שבע'
הסבה לסיעוד בבאר שבע
09/11/2017 | 11:37
2
53
שלום. האם קיים קורס הסבע לשיעוד בבאר שבע, אפשר לקבל פרטים?

לצפיה ב-'מצאתי פה: '
מצאתי פה:
11/11/2017 | 17:42
1
30
 בית הספר האקדמי לסיעוד קפלן - שלוחת דרום בבית החולים סורוקה, באר שבע:
מועד הרישום לקורס: נובמבר 2017. הרישום יסתיים ביום 31.1.2018.
מועד התחלת הקורס: מאי 2018.
תנאי קבלה
1. תואר אקדמי ממוסד להשכלה גבוהה המוכרעל־ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל או לחלופין תואר אקדמי מוכר.
2. קורות חיים ומילוי שאלון פרטים אישיים.
3. ראיון אישי
4. עולים הנמצאים בארץ פחות מ־10 שנים צריכים לעשות מבחן בעברית.
לצפיה ב-'ומספר טלפון:'
ומספר טלפון:
11/11/2017 | 17:47
17
שלוחת דרום בסורוקה - אורית בוסקילה, טלפון: 08-6244292, דוא"ל: oritbo1@clalit.org.il
לצפיה ב-'הסבת אקדמאים לסיעוד'
הסבת אקדמאים לסיעוד
09/11/2017 | 11:06
8
64
שלום רב
רציתי לדעת איכן מתקיימות תכניות להסבת אקדמאים לסיעוד באזור המרכז? חוץ מהנ"ל?
מצאתי שני מקומות: באוניברסיטת ת"א ובשיבא.
רק לת"א הצלחתי להתקשר ואמרו לי שההרשמה היא בינואר-מרץ. לשיבא לא הצלחתי להתקשר, לא ענו לי לא לטלפון ולא לטופס המכוון ששלחתי.
עוד רעיונות? המלצות על מסלולים? אני שואל על כמה מסלולים כיוון שאם אני לא אתקבל בת"א או במקום מסוים שתהייה לי האלטרנטיבה במקום שני וכו'

לצפיה ב-'משיבא חזרו אלי במייל אוטומטי'
משיבא חזרו אלי במייל אוטומטי
10/11/2017 | 09:07
7
43
שהפרטים שלי נכנסו למערכת.
בת"א ההרשמה מינואר

והשאלה: באילו עוד מקומות יש הסבה לסיעוד? והמלצות עליהם?
תודה.

לצפיה ב-'במרכז.'
במרכז.
10/11/2017 | 09:08
6
13
לצפיה ב-'מצאתי עוד מקומות'
מצאתי עוד מקומות
10/11/2017 | 09:34
5
41
מישהו יכול לתת לי המלצות על איזה מסלול עדיף? המלצות גם ממישהן שעשה את המסלול?

• בית הספר לסיעוד פט מתיוס (חדרה): בית הספר פועל בבית החולים הלל יפה ומציע תכנית הסבת אקדמאים לסיעוד שאורכה כשנתיים וחצי. במסלול מתקיימים בין שלושה לארבעה מפגשים במהלך השבוע.
<p> </p>
  • בית הספר האקדמי לאחיות שיינברון (תל אביב): התכנית מתקיימת במרכז הרפואי סוראסקי ומשלבת לימודים עם התנסות קלינית. זוהי תכנת לימודי בוקר בה מתקיימים בין שלושה לארבעה שיעורים שבועיים.
<p> </p>
  • בית הספר לסיעוד במרכז הרפואי ברזילי (אשקלון): בית הספר מצעי מסלול הסבת אקדמאים לסיעוד, למעוניינים בתעודת אח מוסמך. מוסד הלימוד מעניק מלגות לימוד לזכאים.
<p> </p>
  • בית הספר האקדמי לסיעוד אסף הרופא (באר יעקב): תכנית הסבת האקדמאים לסיעוד באסף הרופא נמשכת כשנתיים, מתקיימים שיעורים בחמישה ימים במהלך השבוע בבית החולים.
<p> </p>
  • בית הספר דינה לסיעוד (פתח תקווה): בית הספר מסונף לחוג ללימודי סיעוד של אוניברסיטת תל-אביב ופועל בבית החולים בילינסון. מסלול הסבת אקדמאים לסיעוד נמשך כשנתיים וחצי ומקנה לבוגריו תעודת אח או אחות מוסמכים. הלימודים מתפרשים על שלושה ימים שבועיים ובתקופת ההתנסות הקלינית ארבעה ימים בשבוע. 

• בית ספר לסיעוד מאיר (כפר סבא): בית הספר פועל כחלק מקבוצת הכללית. נלמדת בו תכנית הסבת אקדמאים לסיעוד וכן מסוללי סיעוד לתואר ראשון וקורסים לקידום מקצועי לעובדים בענף הבריאות.
<p> </p>

לצפיה ב-'בעקרון כל המסלולים מציעים את אותו הדבר'
בעקרון כל המסלולים מציעים את אותו הדבר
10/11/2017 | 10:39
4
37
מנהל הסיעוד מכתיב את החומר שצריך להעביר ואת היקף השעות לכל נושא. הגמישות של המקומות השונים מתבטאת באיך פורסים את זה (נע בין שנתיים לארבע ממה שאני זוכרת) ומי מעביר את החומר.
לכל מקום יש את היתרונות והחסרונות שלו, ממליצה לבחור לפי קרבה לבית כי זה לא רק תקופת הלימודים העיונית, זה גם החלק המעשי שיקרה בבתי החולים שקרובים לבית ויאפשרו הצצה למחלקות השונות והזדמנות לעשות רושם טוב במקומות שרוצים לעבוד בהם בהמשך. בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
11/11/2017 | 17:36
8
לצפיה ב-'ועוד שאלה:'
ועוד שאלה:
11/11/2017 | 17:46
2
25
הבנתי שהמסלול של אוניברסיטת ת"א מעניק תואר ראשון בסיעוד בניגוד למסלולים אחרים שלא מעניקים תואר אלא רק הסמכה.
האם נכון הדבר ומה ההבדל בין מסלול עם תואר ומסלול ללא תואר.
לצפיה ב-'אם תרצה'
אם תרצה
12/11/2017 | 11:25
1
32
להתקדם בתור אח, הלימודים לא נגמרים עם ההסמכה. קורסים על בסיסיים, תואר שני, וגם איזשהו תואר בסיעוד, או ראשון או שני. אנשים מבלים שנים בכל מיני לימודים כאלה. זה לא משהו שאתה צריך לעשות מייד איך שאתה מקבל את התעודה, בטווח הקצר, אלא בטווח היותר ארוך.  . 
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
12/11/2017 | 22:02
5
לצפיה ב-'חושבת על הסבה'
חושבת על הסבה
06/11/2017 | 10:44
2
105
ועושה הרבה בירורים בעניין. קצתי במקצוע ההוראה בגלל תפקיד השוטרת שאני נאלצת למלא לא פעם, כמובן בגלל השכר הזעום ובגלל המחסור במקומות עבודה (מורה מקצועית). כמו כן אני מחפשת מקצוע בעל אופי טיפולי המצריך יחסי אנוש וחיבור רגשי. במסגרת הבירורים חשבתי על סיעוד. (יש לי תואר שני באחת התרפיות, אין בזה עבודה). לגבי השכר - האם הוא הולם? מאפשר להתקיים בכבוד? (בין 7,000 ל8,000 נניח. קשה להגיע לשם בתור אחות מתחילה? אמא לילדים...) ולגבי הביקוש - האם אכן יש מחסור? באזור ירושלים.. (מכוונת בעיקר לעין כרם)
בנוגע לחופשות - המורים כידוע מגיעים ליולי עם הלשון בחוץ והחופש הגדול הכרחי לאסוף את השברים ולהתחיל מחדש. האם ההרגשה כך גם אצל אחיות? ואיך מתמודדים עם העובדה שאין חופש גדול? ואחות ממוצעת - תוך כמה זמן מתחילה להרגיש שחוקה? האם אפשר לשרוד במקצוע עד הפנסיה? (ברור שכל אחד יענה משהו אחר אבל חשוב לי לשמוע מגוון של דעות ובעיקר את חכמת ההמונים..)
ודבר אחרון - האם חוויתם חוויה חיובית טובה באחת מתוכניות ההסבה באזור ירושלים והמרכז? ומה לגבי מלגות?
תודה!
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
07/11/2017 | 10:07
67
 גם  הייתי פעם מזמן  במקצוע עם חופשים גדולים. אותי החופשים האלה גמרו. הייתי נכנסת לדיכאון בתחילת החופש ובסוף החופש כל פעם מחדש, היה קשה לי עם המעברים מחופש לעבודה ומעבודה לחופש. אז הנה, תשובה לשאלה לגבי איך מתמודדים כשאין חופש גדול- יפה מאד 
הוראה זה מקצוע שוחק, סיעוד זה גם מקצוע שוחק, אבל השוני, לדעתי, הוא שבסיעוד יש מגוון הרבה יותר גדול של אפשרויות וצורות תעסוקה. אם את מרגישה שאת מאד נשחקת בסוג עבודה מסוים, את יכולה לשנות אווירה, לשנות אנשים, לשנות צורת עבודה לפעמים לגמרי ועדיין להישאר בתחום הסיעוד. 
יש אנשים ששורדים גם אחרי הפנסיה "המכורים לעבודה" שלא יכולים בלי, כי עבודה יש, אם יש מישהו שיכול ורוצה לעשות אותה. ויש את הצד השני כמובן, שמרגישים בדיוק כמוך היום, פחות או יותר, שחוקים ועייפים ולא מתוגמלים.
זה כמו  אם הייתי שואלת אותך אם לעשות הסבה להוראה היום, היית עונה לי מהעמדה שלך. 
גם סיעוד, כמו הוראה, זה מקצוע נשי, אז ילדים יש להרבה מאד אחיות (וגם אחים) אם תירצי להיות איתם יותר בבית - זה יבוא על חשבון משהו, או שכר או התקדמות או שניהם, אבל זה לגמרי עניין של העדפה אישית, לא משהו מערכתי. 
לצפיה ב-'הסבה-גם אני הייתי שם'
הסבה-גם אני הייתי שם
09/11/2017 | 09:57
55
היי, בהמשך לתשובה שניתנה לך הרי שסיעוד הוא מקצועי מגוון מאד המאפשר שינויים רבים בתוכו לאורך ולרוחב.
אני מבין את הרגשתך, גם אני הייתי שם ומצאתי את מקומי בסיעוד בריאות הנפש לאחר הסבת אקדמאים. בבריאות הנפש מצאתי עבודה בעלת אופי טיפולי, המצריכה יחסי אנוש ומיומנויות תקשורות תוך חיבור רגשי,שכר מכובד, גמישות בשעות העבודה ואופק מקצועי. בוודאי שאחיות עם הכשרות בתחומים טיפוליים הם בונוס משמעותי לעבודה עם חולי הנפש.
המרכזים לבריאות הנפש=בתי חולים ממשלתיים, פזורים ברחבי הארץ וכמובן גם באיזור ירושלים. ניתן למצוא מידע רב עליהם באתרי האינטרנט השונים.
יש עוד יתרונות רבים לצד חסרונות כמובן, כמו הערך המוסף שבלימודי הסיעוד על ארגז הכלים הרפואי שתקבלי שישמש אותך בחיי היוםיום.
עצה שלי, בחרי מקום לימודים בעל הנגישות הטובה ביותר עבורך. לגבי מלגות ניתן להתעניין דרך משרד הבריאות.
בקיצור, מומלץ!!!!
לצפיה ב-'אחות פרטית להזרקת הורמונים'
אחות פרטית להזרקת הורמונים
08/11/2017 | 09:52
51
אשמח אם יש אחות להזרקת הורמונים באזור מרכז תל אביב.
למשך שבוע בסוף נובמבר.
תודה
לצפיה ב-'יש כאן אחיות בפגיה או יונקים אשמח לקצת תאור'
יש כאן אחיות בפגיה או יונקים אשמח לקצת תאור
25/10/2017 | 20:05
1
92
של העבודה במחלקות אלו
לצפיה ב-'אני עובדת בתינוקייה'
אני עובדת בתינוקייה
05/11/2017 | 13:30
63
חלק מהעבודה נעשה בתינוקייה עצמה, וחלק במחלקת יולדות.
לעבודה יש מרכיב של טיפול בתינוק: 
רחצה, חיסון, מעקב שוטף והרבה רישום ארוחות והפרשות
ויש מרכיב גדול מאוד של הדרכות הורים: בטיחות, הנקה / האכלה מבקבוק, החלפת חיתולים, הלבשה וכו'
יש גם טיפול בתינוקות שדורשים טיפול והשגחה אינטנסיביים יותר, ושלא צריכים פגייה. 
מה עוד את רוצה לדעת?
משהו לקחת בחשבון - זו עבודה סביב השעון. גם בלילה המטופלים לא בדיוק ישנים :)

לצפיה ב-'עבודה בלניאדו מס שאלות'
עבודה בלניאדו מס שאלות
24/10/2017 | 16:58
2
102
אשמח לקצת אור על מצב בבה"ח, שוקלת להציע מועמדות לאחת המשרות שם (כרגע עובדת במרכז ועוברת צפונה) ושמעתי שבה"ח נימצא בקשיים כלכליים ושיש עזיבה גדולה בשל כך... האם זה נכון?
בנוסף איך הוא נחשב מבחינת תנאי עבודה?
לצפיה ב-'זה מקום עבודה מאוד בעייתי'
זה מקום עבודה מאוד בעייתי
25/10/2017 | 08:13
1
115
יודעת שיש מי שעובד שם ויחלוק עלי, אבל נטו מבחינת התנאים- הם עושים בהם ככל העולה על רוחם. משאירים אצלם את הפרשות הפנסיה במקום להפקיד בקופות ואז מפקידים סכום של כמה חודשים במועד שנוח להם (זה משמעותי כי הכסף הזה בקרן עובד בשביל המבוטח במשך השנה, ואם הסכום לא מופקד חודש בחודשו אלא פעם בשנה זה אומר פחות הכנסות לקופה של המבוטח). בנוסף יש להם בעיות עם ההסעות והרבה פעמים העובדים צריכים לדאוג לעצמם, את התמריצים הם משלמים רק כשמתחשק וכו וכו. אישית אין סיכוי שהייתי הולכת לעבוד אצל מעסיק שידו חופשית עם הכספים והתנאים שלי.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
25/10/2017 | 20:02
27
לצפיה ב-'עישון קנאביס רפואי'
עישון קנאביס רפואי
23/10/2017 | 16:59
1
76
שלום לכולם, אני סטודנט לתואר ראשון בסיעוד ומסיים בעוד שנה את לימודי.
יש לי אפשרות להשיג אישור משרד הבריאות לצריכת קנאביס רפואי בשל בעיה רפואית כרונית. השאלה אם מבחינת קבלה למקום העבודה בבית חולים יעשו לי בעיות בגלל השימוש בקנאביס? 

לצפיה ב-'שאלה מעניינת....'
שאלה מעניינת....
27/10/2017 | 17:50
57
השאלה היא האם תתבקש למסור את המידע הזה או לא?
לצפיה ב-'מחפש להתייעץ עם עורך דין שמבין בענייני רפואה'
מחפש להתייעץ עם עורך דין שמבין בענייני רפואה
22/10/2017 | 18:58
1
54
שלום לכולם,
מישהו יכול לעזור לי ולהפנות אותי לעורך דין שמבין בתחום הרפואה? או להגיד לי איך אני מאתר אחד כזה? תודה מראש

לצפיה ב-'עורך דין'
עורך דין
11/11/2017 | 16:14
12
באיזה אזור אתה מחפש ? אני מכירה אחד טוב בחיפה.
לצפיה ב-'שכר אחות ראשית בבית אבות'
שכר אחות ראשית בבית אבות
21/10/2017 | 21:22
168
מה עלי לדרוש עם כניסתי לתפקיד אחות ראשית?
בעלת ותק של 20 שנה כאחות מוסמכת.תואר ראשון בסיעוד, קורס על בסיסי בגריאטריה והכשרות נוספות.
רוב שנותי הועסקתי כאחות אחראית מחלקה ללא אחות ראשית מעליי.
לצפיה ב-'האם לאיכילוב יש הסעות? '
האם לאיכילוב יש הסעות?
17/10/2017 | 12:57
82
שלום! יש לי אפשרות לעבוד בבית החולים אני מבנימינה וזה די רחוק ולכן רציתי לבדוק אופציה של הסעות (גם אם אם זה למשל מעיר כמו חדרה/נתניה)

לצפיה ב-'טיפים ושאלות חשובות בראיון עבודה בקהילה'
טיפים ושאלות חשובות בראיון עבודה בקהילה
13/10/2017 | 14:09
107
מה בד"כ שואלים זה יהיה ראיון עבודה הראשון בתחום סיעוד שלי. ומה עלי לשאול (מה חשוב שאשאל למשל לגבי תנאים, שעות וכו') אשמח מאוד לעזרתכם כי אני מגיעה מתחום שהוא שונה מאוד במהותו. תודה עם כל כל טיפ :)
לצפיה ב-'חצאית לבנה ארוכה'
חצאית לבנה ארוכה
10/10/2017 | 18:48
4
118
חג שמח, אני מחפשת לקנות ללימודים חצאית לבנה מתחת לברך. ביונידרס יש רק ממש קצרות, מישהי יודעת היכן ניתן להשיג? בירושלים.
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי חנויות,'
לא יודעת לגבי חנויות,
12/10/2017 | 23:21
1
54
אבל סטודנטיות שלמדו איתי תפרו חצאיות במיוחד, ע"פ העדפות אישיות, או קנו חצאית שהתאימה לדרישות.

לצפיה ב-'(בחנות בגדים רגילה, הכוונה)'
(בחנות בגדים רגילה, הכוונה)
12/10/2017 | 23:22
17
לצפיה ב-'חצאיות לבנות'
חצאיות לבנות
18/10/2017 | 20:13
1
40
יש חצאיות לבנות מעולותתת בחנות "החור בקיר" במדרחוב.
לצפיה ב-'חצאית לבנה '
חצאית לבנה
31/10/2017 | 21:18
23
היי  מוריה , יש לי חצאית ושמלה לבנות מתחת לברך , קניתי להתנסות של 3 שבוות .
את מוזמנת ליצור איתי קשר אם זה רלוונטי 
לצפיה ב-'עבודה במכון דיאליזה-מספר שאלות'
עבודה במכון דיאליזה-מספר שאלות
09/10/2017 | 18:52
3
122

שלום לכולם,
הנני אח חדש העובד מספר חודשים במחלקת שיקום.
חווה את עבודות הרחצה,החלפת טיטולים,העלאת והורדת מטופלים ממיטותיהם וכד'...
חייב להודות שלא מוצא בפעילויות אלו סיפוק עצמי,למרות ההערכה הגדולה שאני מקבל הן מהצוות
והן מהמטופלים
האם מישהו מכיר את אופי העבודה במכון דיאליזה בתוך בית חולים? האם נתקלים במצבים אקוטיים
שיש לתת מענה מיידי כמו בטיפול נמרץ?
האם רוב הזמן העבודה נחשבת כרגועה?
האם אופי העבודה במכוני דיאליזה בבתי חולים שונים ממכוני דיאליזה בקהילה?
חשוב לי לציין שחשוב לי מאוד הקשר עם המטופל הכרוני,להתעניין בשלומו וכד'..
כמו כן חשובה לי עבודה שהיא במהותה רגועה יחסית
אך אינני מוצא את הזמן במחלקה השיקומית למרות שעל פניו לכאורה נראה שיש שם יותר זמן.
האם זה נכון,שיש זמן לדבר עם מטופלים במכון דיאליזה ברוב הזמן שלא מוגדר כאקוטי?
הבנתי שיוצאים לעל בסיסי קורס נפרולוגי,האם מוגדר כקורס קשה? ארוך? גם אם כן לא משנה לי
פשוט מתעניין בפרטים...
אשמח לקבל מידע מפורט ככל האפשר לגבי אופי העבודה במכון דיאליזה פה או באופן פרטי
תודה רבה
רוי

לצפיה ב-'מה לגבי קהילה?'
מה לגבי קהילה?
12/10/2017 | 23:17
2
91
מאד מתחברת לרצון הבסיסי "לדבר עם מטופלים". לכאורה אמור להיות כ"כ טריוויאלי ומובן מאליו, אבל בפועל כ"כ לא מתרחש, בגלל האילוצים השונים שקיימים בעבודה במחלקות אשפוז.
בעיקר בשל העניין הזה עזבתי את העבודה שלי במחלקה אשפוזית גנרית ועברתי לקהילה. אולי שווה לך לשקול גם?

אין לי מושג לגבי עבודה במכוני דיאליזה, אבל רציתי להציע אופציה נוספת שיכולה להתאים אולי לאור מה שתיארת. בכל אופן, ממליצה לך להגיע פיזית למכוני דיאליזה (לא קיים כזה בבית החולים בו אתה עובד?), להתבונן ולהתרשם מקרוב. כמו בהרבה מצבים אחרים, נראה לי הכי יעיל ומלמד. 

בהצלחה. 
לצפיה ב-'לגבי קהילה..'
לגבי קהילה..
13/10/2017 | 13:08
1
95
כאח שעובד 6.5 שנים בקהילה.אני יכול לאמר שהעבודה בקהילה ,לאחרונה מאוד פעילה.
הבחור מחפש משהו רגוע יחסית.. אז אם להגיע לקהילה אז לבקש מראש מרפאה קטנה ולא מרפאה שהיא סניף מרכזי. כי במרפאות גדולות בסניפים מרכזיים, העבודה היא מאוד פעילה,ודינמית והרבה פעמים ממש אין זמן לשיחות ארוכות עם מטופלים. מה שכן אין עבודות ADL (אם זה מאוד מפריע לך) ואין משמרות.
אולי תבדוק עבודה בתחום הפסיכיאטרי. שם בטוח יש זמן לשיחות עם מטופלים. לגבי מכוני דיאליזה,בעברי עבדתי לא מעט שנים בבי"ח ממשלתי גדול,גם במחלקת שיקום אגב,וככה יצא לי מידי פעם לראות את העבודה במכון דיאליזה. ההתרשמות הכללית הראשונית שלי הייתה שמדובר בעבודה רגועה יחסית ,בטח ובטח שבהשוואה למחלקות רגילות. אין לי מושג אם יש שם עבודות ADL. הכי טוב ממליץ לך לגשת לשם ולשאול שאלות על מהות העבודה את הצוות הסיעודי העובד במקום. שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'נכון.'
נכון.
14/10/2017 | 21:15
48
קשה להפריך את הסריאוטיפים שקשורים לעבודה בקהילה, אך כאחות שעבדה בעבר במחלקה מאד עמוסה ומורכבת, אני יכולה לומר שהעבודה בקהילה (מרפאת אחיות ראשונית) היא דינמית, ולפעמים מאד. יש משמרות שאני מוצאת עצמי מטפלת בכמה מטופלים בו זמנית, או משמרות בהן ההרגשה היא של חדר מיון קטן.
למרות זאת, התייחסתי לרצון "לדבר עם מטופלים" כשם קוד למשהו רחב יותר- הרצון להיות בקשר עם חולים כרוניים, מעקבים יותר ארוכים וכו', ולאו דווקא לשיח קונקרטי שמתפתח לפעמים עם מטופלים במהלך העבודה. 
לצפיה ב-'מיילדת הסבה מקצועית מאוסטרליה'
מיילדת הסבה מקצועית מאוסטרליה
07/10/2017 | 01:14
7
113
שלום לכולם
ידידה שלי למדה באוסטרליה 4 שנים מיילדות + שנתיים ניסיון במקצוע ורוצה לעשות עלייה לארץ. הבנו שעמ לקבל רישיון יש להציג מסמכים רלוונטים לגבי מקצוע הסיעוד ואחיות. העניין הוא שהלימודים באוסטרליה היו מוכוונים רק לגבי ילודה וכאן הדרישה היא רחבה ופחות מצומצת ומכוונת לגבי אחיות. הקורסים שלה היו מוכווני ילודה ללא נגיעה בסיעוד. האם ידוע לכם מה התהליך וכמה זמן הוא יכול לקחת? במוקד אגף הסיעוד הממשלתית המוקדנית לא מספקת תשובות כמובן 

נ.ב זמן זה פאקטור מרכזי ונורא חשוב
לצפיה ב-'אני יודעת על מקרה הפוך'
אני יודעת על מקרה הפוך
07/10/2017 | 12:14
6
84
שבו מישהי עם תואר כלשהו ברפואה רצתה להיות מיילדת.
בגלל שבארץ מיילדת היא קודם כל אחות ורק אחר כך מיילדת, היא הייתה צריכה ללמוד סיעוד כדי להיות מיילדת. 
1. כדי להפוך להיות אחות בישראל, יש רק 2 מסלולים, או של 4 שנות לימוד או של שנתיים וחצי. 
השאלה אם היא צריכה מסלול של 4 שנים או מספיק של שנתיים וחצי. התשובה לשאלה תלויה בהאם יש לה תואר אקדמי קודם מאוסטרליה שמוכר בארץ?  האם לימודי המיילדות שלה באוסטרליה הם אקדמיים או מקצועיים? אם הלימודים שלה נחשבים אקדמיים באוסטרליה,  שתפנה ישירות לבתי ספר לסיעוד בארץ, ותשאל אותם האם הם מכירים בתואר שלה מאוסטרליה, או שתפנה לאגף לשקילת והערכת תארים מחו"ל שנמצא במשרד החינוך. אם אין לה תואר אקדמי קודם מאוסטרליה שמוכר בארץ, היא תצטרך לעשות מסלול של 4 שנים כדי להיות אחות. אם יש לה תואר אקדמי קודם מאוסטרליה שמוכר בארץ, יספיקו לה שנתיים וחצי של לימודים. 
2. השאלה השנייה לדעתי, היא האם אחרי שהיא תסיים ללמוד סיעוד, יכירו לה בקורס מיילדות שהיא עשתה באוסטרליה? או שהיא תצטרך לעשות גם קורס מיילדות מחדש בישראל? קורס מיילדות בישראל זה עוד 9-18 חודשים של לימודים, בנוסף על הלימודי סיעוד. 
אם לסכם את התשובה, במקרה הכי קצר, היא עושה לימודים של שנתיים וחצי והופכת להיות מיילדת פה.
במקרה הכי ארוך, היא עושה לימודים של 5 -6 שנים כדי להפוך להיות מיילדת פה. 
הכל תלוי בשאלה אם יש לה תואר קודם או לא. אז תתחילו לברר קודם לגבי הכרה בתואר קודם בישראל, אם יש לה.

לצפיה ב-'אז לדעתך גם במידה והיו קורסים חופפים בתואר כמיילדת ובתואר'
אז לדעתך גם במידה והיו קורסים חופפים בתואר כמיילדת ובתואר
07/10/2017 | 15:07
5
44
בסיעוד, לא יכירו לה את העובדה הזאת והיא תצטרך לעשות הכל מהתחלה?
לצפיה ב-'לדעתי זה תלוי'
לדעתי זה תלוי
07/10/2017 | 16:46
4
45
אם מדינת ישראל מכירה בלימודי מיילדות הקודמים שלה באוסטרליה, והם קבילים עליה, אז היא תקבל פטורים מקורסים חופפים 
אם מדינת ישראל לא מכירה בלימודי מיילדות הקודמים שלה, אז היא לא תקבל פטור.
אבל בסופו של דבר, בלימודי סיעוד, החלק של המיילדות וכל מה שקשור לזה, הוא לא חלק כל כך גדול, אז גם אם היא לא תקבל פטור מזה, זה לא יהיה לה מאד כבד.  מקסימום היא תיבחן במבחן בסיעוד האישה, תלך להתנסויות בסיעוד האישה ותקבל 100. זה לא יהיה לה קשה. 
לצפיה ב-'היי נו שיין עוד שאלה.. ניסיון לא יכול לשחק כאן תפקיד? '
היי נו שיין עוד שאלה.. ניסיון לא יכול לשחק כאן תפקיד?
12/10/2017 | 22:41
3
31
האם מיילדת שעבדה מספר שנים לא יכירו לה בדבר וישלחו אותה למסלול מקוצר\ או יחרגו לה ויאפשרו לה לעבוד רק כמיילדת?

חג שמח
לצפיה ב-'אין לי מושג, אבל מבחינת נהלים "קשים" לא מדובר על ניסיון'
אין לי מושג, אבל מבחינת נהלים "קשים" לא מדובר על ניסיון
13/10/2017 | 20:20
30
בישראל יש את מה שנקרא "פקודת המיילדות" היא צריכה להרשם בפנקס המיילדות ולקבל רישיון במדינת ישראל כדי להיות מיילדת (ולא לעבור על החוק). 
כדי לקבל את הרישיון צריך להגיש בקשה למשרד הבריאות. כדי שמשרד הבריאות ייתן לה את הרשיון הוא צריך 1. לראות שהיא למדה לפחות חצי שנה וקיבלה דיפלומה כמיילדת 2. למדה  במקום שמשרד הבריאות מכיר בו כמוסמך להכשיר מיילדות.
אם תדברו אם משרד הבריאות, תבררו גם מה לגבי רישיון זמני. אני יודעת שיש כזה, רק לא יודעת באילו תנאים הוא ניתן. תבררו אם אפשר לקבל משהו כזה על סמך ניסיון. 
לצפיה ב-'אה וכמעט שכחתי'
אה וכמעט שכחתי
13/10/2017 | 20:27
1
46
תבררו גם לגבי  "פנקס הנשים הלא מוסמכות העוסקות ביילוד" אם כבר תיצרו קשר עם משרד הבריאות. 
לצפיה ב-'הווו נוי שוין זה תודה על האינפורמציה! זה'
הווו נוי שוין זה תודה על האינפורמציה! זה
14/10/2017 | 12:45
31
נורא נורא עוזר. רק שאלה מהו "פנקס הנשים הלא מוסמכות העוסקות ביילוד"?
לצפיה ב-'מתעניינת בהסבה לסיעוד'
מתעניינת בהסבה לסיעוד
05/10/2017 | 22:15
2
130
אני מעוניינת להתחיל ללמוד סיעוד באוניברסיטת תל אביב. מה היקף הלימודים ? בכמה שעות שבועיות מדובר? שאלה נוספת , האם לימודים כוללים לימודי התמחות במחלקה מסויימת. אני מעוניינת להיות אחות במחלקה פסיכאטריה
לצפיה ב-'גיגלתי בשבילך'
גיגלתי בשבילך
06/10/2017 | 12:33
115
מצרפת לך קישור למערכת שעות 
אין התמחות במהלך הלימודים. אחרי הלימודים את יכולה להחליט איפה את רוצה לעבוד ובמה את רוצה להתמחות. 
לצפיה ב-'אחות במחלקה פסיכיאטרית'
אחות במחלקה פסיכיאטרית
27/10/2017 | 12:42
37
שלום שני,
ברוכה הבאה למועדון האחים והאחיות. במסגרת לימוד הסיעוד את תחשפי לשדות קלינים מגוונים ובסופו של דבר תצאי עם תעודה שתאפשר לך לעבוד ברוב המקומות. יש שדות קלינים כמו מיילדות שללא לימודים מתקדמים (על בסיסי) לא ניתן לעסוק בהם. לעניין בריאות הנפש, תחום מרתק ומאתגר מאין כמוהו, המלצתי היא, להתחיל לעבוד מוקדם ככל האפשר במחלקה פסיכיאטרית כדי לרכוש ידע וניסיון ובתום לימודי הסיעוד לצאת להכשרה מתקדמת בבריאות הנפש (כך אני עשיתי). מעבר לכך ניתן להרחיב את הידע ולרכוש כלים טיפוליים (CBT, פסיכותרפיה ועוד...) בהמשך הדרך.
בהצלחה שני
לצפיה ב-'האם ידוע לכן איפה יש ביקוש במחלקת יולדות?'
האם ידוע לכן איפה יש ביקוש במחלקת יולדות?
02/10/2017 | 21:56
5
100
מתאים לי אזור מרכז עד צפון כי אוכל לעבור קרוב יותר לעבודה בהמשך הכוונה היא להפוך למיילדת באיזשהו שלב והבנתי שמומלץ לעבוד בנתים במחלקה הקשורה לכך. תודה רבה.
לצפיה ב-'רק בבתי החולים עצמם ידעו לענות לך'
רק בבתי החולים עצמם ידעו לענות לך
03/10/2017 | 11:18
70
הדרך היחידה היא לפנות למשרד אחות ראשית בבתי החולים הרלוונטיים ולהציע את עצמך למחלקת יולדות אצלם
לצפיה ב-'ממה ששמעתי'
ממה ששמעתי
03/10/2017 | 15:11
3
98
יש ביקוש. במילא עד שאת הופכת להיות מיילדת....דברים יכולים להשתנות . יש קורס כמה חודשים, יש איזה תקופה מינימלית שאת עובדת לפני שמוציאים אותך לקורס? בכיף את מעבירה ככה בין שנה ומשהו לשנתיים  עד שאת הופכת למיילדת ולכי תדעי מה יהיה עד אז. אז אל תסתכלי על זה יותר מידי. כשאת באה להתקבל לעבודה תשאלי מה הצפי לקורס מיילדות, כמה זמן עד שמוציאים אותך ותראי אם מתאים לך. בטח גם תקבלי תשובות שונות במקומות שונים. 
לצפיה ב-'הבעיה שלא אומרים בכלל שיש ביקוש ביולדות מסתירים את זה'
הבעיה שלא אומרים בכלל שיש ביקוש ביולדות מסתירים את זה
04/10/2017 | 11:33
2
77
אומרים רק מחלקות כמו פנימית כירורגית וכו' ורק אם יש פרוטקציות חוספים מה יש באמת זה ממש נורא היתי בבית חולים שלא אציין את שמו ואמרו לי שיש רק פנימית וכירורגית ולאחר מכן היתה מישהי מהכיתה שבוודאות אני יודעת שיש לה פרוטקציה והיא סיפרה שיש הרבה יותר אופציות... אז אני ממש מיואשת ומתוסכלת ומה שעצוב שאני מגיעה עם ציונים מעולים לאורך כל הלימודים והיא בקושי עברה את הלימודים אבל לי אנין שום קשרים ולכן לא מצליחה להשיג את מה שאני חולמת עליו שנים. סליחה על התסכול שאני מוציאה כאן. מקווה שתוכלו להעיר את עיני מניסיונכן הרב
לצפיה ב-'אין לי ניסיון עם זה, לצערי או שמחתי'
אין לי ניסיון עם זה, לצערי או שמחתי
04/10/2017 | 14:21
76
אני לא הכי מבינה מה זה פרוטקציה למישהו שרק סיים ללמוד. כמה פרוטקציות כבר אפשר לקבל?  אם צריך כ"א בתחום מסוים, אז כמה כבר אפשר להכניס בפרוטקציה? 
אם הייתי במקומך, נראה לי שהייתי הולכת ישר לדבר עם האחראית במחלקה. יכול להיות שהיא הייתה אומרת לך "לא" אבל גם זה לא סיבה להתייאש בעיני. או שתעברי מחלקה מחלקה, בית חולים- בית חולים, ותשאלי עד שתקבלי "כן" ממישהו, או שתלכי לפנימית או כירורגית לשלושה חודשים, ואז תחזרי ותדברי איתם שוב, עד שיקבלו אותך. 

לצפיה ב-'זה שיש או אין תקן לא אומר עדיין כלום'
זה שיש או אין תקן לא אומר עדיין כלום
05/10/2017 | 16:08
71
האחות הראשית מחליטה איפה כל אחות תשובץ לפי השיקולים שלה, ובאמת בדרכ אחיות חדשות הולכות למחלקות ה"גנריות"- פנימיות וכירורגיות. כן, מי שיש לו קשרים יכול להגיע לתפקידים אחרים, זה נכון בכל התחומים ולא רק בבתי חולים. ממה שאני מכירה יולדות זו מחלקה שאחיות שהתעייפו מהעבודה הפיזית מבקשות לעבור אליה, וגם במקרה הזה הגיוני שאחות ותיקה במערכת תקבל את התקן לפני אחות חדשה שרק תחילה בבית החולים.
אם מה שאת רוצה זה להגיע למיילדות אז גם ממיון נשים אפשר להגיע לשם וגם מנשים. אם את רוצה אך ורק יולדות את יכולה לחכות בבית עד שיתפנה תקן ויפנו אליך, השאלה אם זה ריאלי עבורך.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום דיני עבודה ופנסיה
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
חגית רון ביטוח ופיננסים
זקוקים לתכנון פנסיוני?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה