לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעות פירסומיות ו\או בעלות אופי מסחרי יימחקו מהפורום.לא תישלח הודעה. למקרים מיוחדים יש לקבל אישור הנהלת הפורום.

בטרם שואלים מומלץ להיעזר במשאבי הפורום: קישורים,מאמרים,חיפוש בפורום,קריאה בדפי הפורום מהשבוע האחרון.

כדאי לנסח שאלה הכוללת כמה שיותר פרטים לגבי הדרוש לכם,כולל שמות מדויקים של הדגמים ,אותיות ומספרים,   קישור פעיל למיפרט הטכני.
המשך >>

760D או 70D
05/02/2016 | 18:49
20
87
היי אני רוצה לקנות מצלמה חדשה ולא מצליח להבין מה עדיף.
אשמח לעצות מפורטות. תודה מראש לעונים.
לא מכיר
05/02/2016 | 19:53
1
85
אבל כשהמספר עם פחות ספרת המצלמה של קנון יותר מקצועית.
וקרא השוואות
אחי רק סיבכת אותי יותר. לרשום בגוגל
05/02/2016 | 20:34
68
גם אני יכול. חשבתי שאולי יש כאן מישהו שבאמת ניסה ויכול לתת תובנות.
תודה רבה בכל מקרה
70D מקצועית יותר
06/02/2016 | 09:32
17
72
בגדול ההבדלים הם:
גוף גדול יותר ועמיד יותר
תריס עמיד יותר ומהיר יותר
שתי גלגלות שליטה ויותר כפתורים
עינית גדולה יותר וטובה יותר
צג סטטוס עילי
קצב צילום מהיר יותר ובאפר גדול יותר

אם אתה רק מתחיל לצלם, כפי הנראה הדברים האלו לא ישנו לך. אם אתה כבר צלם שיודע מה הוא עושה, ה70D נותנת נוחות עבודה משופרת.

וגם פוקוס Dual Pixel
06/02/2016 | 10:05
60
ברמה אחרת במצב Live View.
היי תודה. אני באמת מתחיל ברמה המקצועית
06/02/2016 | 11:09
15
66
אבל לא בא לי לרכוש, להשקיע כמה אלפים ואחכ לשדרג בעוד שנה שנתיים. נראה לי שההבדל מצדיק את התוספת ?
אם לא בא לך להשקיע כמה אלפים ולשדרג כל שנה שנתיים
07/02/2016 | 04:44
14
69
אתה לא תגיד לרמה המקצועית.

אם אתה חושב שהמצלמה זה הכסף שתבזבז אז סטירת המציאות תכאב לך הרבה יותר כשתבין שמה שעולה הכי הרבה בצילום זה העדשות והציוד הפריפרי.
פלאשים, סטנדים, כרטיסי זכרון, מחשבי עריכה, תיקים..

גופים ילכו ויבואו גופים חדשים ובכל פעם שתהיה קפיצה או שדרוג רציני ביכולות של הגופים החדשים אתה תתלבט אם לרכוש את הגוף החדש או לסחוב עוד קצת עם הישן...
זה חלק מהעניין ברגע שאתה משנה את הגישה לצילום מתחביב למקצוענות ומתחיל להתחייב לתוצאה.

המשפט ״לא בא לי לרכוש, להשקיע כמה אלפים ואחכ לשדרג בעוד שנה שנתיים״
הוא משפט מאוד רומנטי. אהבתי.
לייק.

טוב הכוונה היא לא ללכת כל כך רחוק. אני מאוד אוהב לצלם בחוץ
07/02/2016 | 11:41
13
58
אבל אין כוונה להתפרנס מזה או לבנות סטודיו.
הרעיון הוא לרכוש מצלמה למספר שנים רב.

תחליף תקליט. זה כנראה לא יקרה.
07/02/2016 | 12:50
11
40
תזכיר לי כמה שנים יש לך את המצלמה הנוכחית?
07/02/2016 | 16:15
10
50
וזה כמובן בהתחשב בעובדה שאתה זורק אותה בארגז של האופנוע בלי מכסים על העדשות ובלי כלום.
מינימום טיפול או התייחסות.
אתה מתכוון לרכוש מצלמה חדשה בזמן הקרוב?
כי נדמה לי שקראתי איפשהו שראית את המפרט של המצלמות החדשות והצהרת שאתה נשאר עם הישנה.
ולמה אתה חושב שכמה אנשים רעשניים שחולים במחלת השדרגת שנוכחים גם בפורום הזה מייצגים את כל הצלמים באשר הם?

אם הבנאדם הוא לא מאלה שחולים בשדרגת מצויה אז הוא יכול לחיות טוב מאוד עם כל דגם שיתאים לדרישות שלו ל5 שנים הבאות בשקט.

ונכון להיום גם כשאתה רוכש מקרר אתה לא בונה עליו ליותר מ5 שנים.

אני אשאר עם המצלמה שלי עד שהיא תתקלקל או עד שאני אהיה חייב
07/02/2016 | 18:16
4
44
לקנות אחת שהרכישה שלה תהיה הכרחית כדי להגיע לתוצאות שמצפים ממני להגיע אליהם.

עכשיו שגמרנו לדבר עלי, מתי קנית מצלמה לאחרונה?
כמה שנים אתה החזקת עם המצלמה הקודמת?
והשאלה הכי חשוב, מתי נראה לך שתחליף לחדשה?

אני מוכן לשים את הראש שלי שאתה תשדרג את המצלמה שלך הרבה לפני שיחלפו 5 שנים.

אגב, את המצלמה הנוכחית שלי קניתי לפני שנתיים ו(או משהו כזה.. לא זוכר בדיוק)
ןלצערי כנראה שכבר השנה היא תשודרג למצלמה חדשה.
אם אתה חושב שקיבלתי התקפה של שידרוגיטיס אז לא, היום במהלך הצילומים קיבלתי את הודעת err 30 המקוללת.
כיבוי והדלקה של המצלמה פתר את זה אבל כנראה שהגיע הזמן להתחיל לבדוק אופציות לרכישת מצלמה חדשה ולהפוך את הנוכחית למצלמת גיבוי.

עם ההתקמות הטכנולוגית של השנתיים האחרונות המצלמה הכי מתקדמת היום תראה ארכאית (מה, אין 4K ??) בעוד שלוש שנים. בטח ובטח בעוד 5.

מצלמה מתקדמת קונים לשנתיים, אולי שלוש קדימה אלא אם מחליטים מראש ש ״מסתפקים בזה״ והולכים עם ההחלטה הזאת עד הסוף.

וסתם סקרנות, כמה מאנשי הפורום הנכבדים לא שידרגו את המצלמה ב 5 שנים האחרונות? טלפון נייד? מחשב אישי? מכונת כביסה?

זאת בדיוק הנקודה
08/02/2016 | 05:18
3
25
אנשי הפורום (ואני ואתה נכללים בהם) לא מייצגים א. את הצרכים של שאר האנשים וב. אנחנו לוקם במחלת שדרגת שהיא גם מה שמביאה אותנו לפורום הזה באופן קבוע.

אני מכיר מלא אנשים שלא צריכים 4K. ועם כל הכבוד השדרוגים שניקון וקנון מציעות על פני המצלמות שלהן מלפני 5 שנים הם איזוטריים ובוודאי לא רלוונטים ל99% מהציבור הרחב.
ואני רואה כאן עוד כמה אנשים שמצליחים לחיות בלי הטכנלוגיה של סוני ופאנאסוניק או אולימפוס.
מי שרכש מצלמות מהדור הקודם יכול להחזיק אותן בכיף (אלא אם יש תקלה או בעיה טכנית) לעוד 2 או 3 שנים.
ההתקדמות היום היא לא בפלט או באיכות אלא במסביב. והמסביב הוא לא המהות.

לכן לטעון שמצלמה היא עבור שנתיים זאת קצת הגזמה. זה היה נכון לגבי מירורלס שהתקדמו בקצב מהיר עם כל דור של מצלמה אבל גם ההתקדמות הזו התמתנה בשנה או שנתיים האחרונות.

לא ממזמן עשיתי כאן את אתגר חברת הביטוח ורוב מוחלט מהאנשים אמרו שהם מרוצים מהציוד שלהם ובהנתן האפשרות היו רוכשים מחדש את אותו הציוד שיש להם כבר.
אני חושב שהיום עיקר המנוע להחלפת מצלמה זאת תקלה טכנית.
בטח בקרב הציבור הרחב.
״שהיום עיקר המנוע להחלפת מצלמה זאת תקלה טכנית.״
08/02/2016 | 07:59
2
25
יש לא מעט אמת בטענתך. למעט אלה ש״צריכים״ תמיד את המילה האחרונה.
מצד שני, גם אם ההתקדמות הטכנולוגית בין דגמים היא מינורית, כשאתה מחליף מצלמה בעקבות תקלה אתה מגלה עד כמה חל שיפור כמעט בכל פרמטר אפשרי.
ובעניין התקלה - המצלמות היום לא בדיוק בנויות לשרוד לאורך זמן. הן בנויות כך שממילא תצטרך לשדרג (בגלל תקלה) אחרי פרק זמן של כמה שנים. לא מדובר עוד ב״עוצבת הפלדה״ שנבנתה כדי לשרוד לנצח.
תלוי
08/02/2016 | 08:27
21
יש מצלמות שמחזיקות מעמד שנים רבות. המצלמה הדיגיטלית הראשונה שרכשתי עדיין חיה ובועטת. 15 שנה. מאידך, היא לא עבדה קשה מדי בעשור האחרון.
נתתי 5 שנים כפרק זמן סביר למצלמה בידיים של חובב.
09/02/2016 | 02:53
8
תכלססס אני עם הסוני שלי 6 שנים ולפניה פוג'י 8-9 שנים
07/02/2016 | 19:34
4
40
ואני נשבע שהוצאתי איתן תמונות מהממותתתת
צריך רק משהו שישלים את החוש האומנותי של הצלם
רק הצלם יכול להשלים את ה"חוש האמנותי" של הצלם
07/02/2016 | 19:42
3
36
מהבחינה הזאת מספיק גם אייפון.
אם אתה צריך יכולת מסויימת על מנת לקבל תוצאה מסויימת, על מנת להביא למציאות איזשהו חזון אמנותי אז מחפשים את הכלי שיתן לך את היכולת הזאת.
רוב המצלמות המודרניות, DSLR או מירורלס מציעות את אותן יכולות פחות או יותר. מה שחשוב זה בעיקר העדשה שתתאים לצרכים וכמובן דגם מצלמה ספציפי אם דרוש פיצ'ר ספציפי שקיים רק בדגמים מסויימים.
סתם לדוגמה, אם בא לך לצלם דוגמניות מתחת למים אז דרושה מערכת שאפשר להכניס למים או לפחות עזרים שיאפשרו להכניס את המצלמה מתחת למים.
או אם רוצים לצלם פורטרטים אז דרושה עדשה שמתאימה לפורטרטים וכיו"ב, שים לב שרוב הדרישות בדרך כלל שעולות על מנת לספק צורך אמנותי כלל לא קשורות לכמות פיקסלים, מהירות פוקוס ושאר הפרמטרים הטכניים שבדרך כלל מתווכחים עליהם בפורומים כמו זה...
מסכים איתך לגמרי. לכן אני כן מתקדם לי ליאטי ורוכש מצלמה. אבל
07/02/2016 | 20:34
2
35
לא תאמין איזו תמונות הוצאתי - כן כן - גם עם אייפון.

ובנושא העדשות - אני מצלם הכול מהכול. השאלה היא עם מה מתחילים. אני לא באמת אבזבז כסף על עדשה לנופים, עדשה לפורטרטים, עדשה לצילום פנים וכו'. הכוונה היא שלא אקנה ישר כמה עדשות.

השאלה היא אם עדשת קיט תעשה את העבודה תחילה ?
כן
07/02/2016 | 21:38
14
כן בהחלט
07/02/2016 | 23:00
25
אבל אולי שווה ללכת על עדשה קצת יותר משודרגת מבחינת צמצם וגם איכות כללית.
עדשה כמו טמרון 17-50mm f/2.8 תאפשר לך שליטה טובה יותר על עומק השדה ואיכות טובה יותר באופן כללי
שתי המצלמות יכולות לספק אותך לשנים ארוכות
07/02/2016 | 17:43
39
רוב האנשים שמשדרגים מצלמה לא באמת עושים את זה כי המצלמה לא מספיק טובה יותר.
עדשה קנון 18-135 VS עדשה קנון 24-105
05/02/2016 | 10:01
12
74
שלום
ברשותי כיום עדשה קיט 18-135 שמשודכת לקנון 700d. האם יש טעם לשדרג לעדשה 24-105
מדובר רק בתמונות סטילס. אין לי שימוש בהן לוידאו .
יתרונות חסרונות. תודה מראש

בתור עדשה ראשית לא
05/02/2016 | 10:21
65
עדשה שמתחילה ב24מ"מ צרה מידי על חיישן קרופ (כמו שיש לך), והיא מיועדת להיות עדשה ראשית על מצלמות חיישן מלא.

אם אתה רוצה אותה בתור עדשה נוספת איכותית יותר אז היא יכולה להתאים, למרות שזו נראית בחירה מוזרה. לחיישני קרופ אפשר לקנות את ה15-85 שנותנת איכות טובה יותר מהעדשה שיש לך, ומכסה אורך מוקד אקוויולנטי למה שמכסה 24-105 על חיישן מלא.
כשתקנה 5D זה יהיה שדרוג מתבקש.
05/02/2016 | 16:17
32
עדשה קנון 18-135 VS קנון 24-105
06/02/2016 | 13:22
9
50
יש כאן מישהו עם מצלמת קרופ ועדשה 24-105 ?
שנשמע מנסיונו אם מורגש החוסר בצד הרחב.
תודה
ניסיון של אחרים לא רלוונטי, מה הניסיון שלך?
06/02/2016 | 13:24
3
42
בחן את התמונות שצילמת עד כה, כמה מהן צולמו באורכי מוקד שבין 18 ל 23?
תשובה לא רלוונטית. אין לו עדשה כזו.
06/02/2016 | 13:59
2
17
מה?
06/02/2016 | 14:52
1
42
יש לו 18-135
החוסר שלו במעבר ל 24-105 יהיה בטווח 18-23 שמכוסה ב 18-135 והוא יכול לבדוק עד כמה הוא מצלמם בטווח הזה.
צודק, סליחה. לא הבנתי את כוונתך.
06/02/2016 | 18:04
18
עדשה קנון 18-135 VS קנון 24-105
06/02/2016 | 19:48
34
צודק... ונבדק. מעט מאוד תמונות צולמו מתחת ל23 ממ. 
אני מכיר אנשים שמשתמשים בעדשה הזו על גוף קרופ
06/02/2016 | 22:03
40
אני מכיר לפחות שני אנשים שזו העדשה העיקרית שלהם על גוף קרופ. זו עדשה מאד מוצלחת ואם מנסיונך (לא נסיונם) אתה לא זקוק לעדשה מתחת ל- 38 מ״מ, זה פתרון מעולה.
קנון 24-105 F4L אני מאוד מרוצה
07/02/2016 | 19:22
2
32
היא בהחלט אכותית ,אני נהנה מימנה ,ולא נתקל או רואה כול בעיה  אניהעלה עוד מאט 4 תמונות ,קנון D7 והעדשה 24-105 
אני אוהב את העדשה קניתי אותה ב2000 שקלים יד שניה
07/02/2016 | 19:48
1
51
חבר שגנבו לו אותה באטליה קנה אותה פעפ שניה לD6 קנון שלו ,אני אחרי שעזבתי אותה לחצי שנה ,בכול זאת מוצא בעדשה ,משהו מיוחד בתמונות שמתקבלות ,נקבל הערות ,על תדאג ,גם השתמש במצלמה והעדשה הטובה בעולם ,תודה .
ישר מהמצלמה ללא שום טפול או שינוי
07/02/2016 | 19:54
15
מה עדיף לצילום מוצרים ? G7X או RX100 של סוני ?
07/02/2016 | 19:24
2
30
תודה !
תלוי באיזה דגם של ה RX100
07/02/2016 | 19:36
1
35
הייתי הולך על דגם ותיק יותר של ה RX100 שיש לו חיבור לפלאש חיצוני, כי אז אפשר להתקין טריגר אלחוטי ולהפעיל פלאשים מרוחקים שניתן להציב בצורה טובה יותר על מנת לקבל תוצאות טובות.
אם לא הולכים לכיוון עבודה עם פלאשים אז אני לא חושב שזה ממש משנה.
אני לא הולך לעבוד עם פלאשים ...
08/02/2016 | 10:09
10
צילום מגנטים
06/02/2016 | 22:43
1
45
א. איזו ערכה עדיפה במחיר סביר?
ב. האם עדיף שילוב או קניית כל פריט בנפרד?
ג. האם עדיף יד ראשונה או אפשר גם יד שנייה?
ד. תודה
על איזה ציוד ספציפי מדובר?
07/02/2016 | 18:07
24
מצלמה, עדשה,מדפסת, מחשב נייד, ציוד אחר?
איך זה שהמחיר של dx100 זהה בארץ ובחו"ל ?
06/02/2016 | 15:53
5
86
איפה הקאץ' ?
סיבה אפשרית
06/02/2016 | 16:58
3
80
המצלמה יובאה לפני מספר חדשים. המחיר בש׳ח חושב לפי שער דולר נמוך סביב 3.70. הדולר היום כמעט 4.
למה שיהיה גבוה-יותר? כי התרגלנו להיות פראיירים ולשלם יותר?
06/02/2016 | 18:08
2
66
יש היטל הובלה מיוחד לישראל?
נדמה לי שזה מה שקורה ב- 99% מהמקרים.
07/02/2016 | 03:44
1
51
ובגלל זה הציפיה למחיר גבוה יותר.
דוגמה קלאסית: מחירי כרטיסי CF מהירים:
07/02/2016 | 10:00
73
90$ (שזה 360ש"ח) ל64GB במהירות 160(!) - מחיר אמאזון.
1300ש"ח ל64GB במהירות 90 (כרטיס נחות) - המחיר הנמוך בזאפ.
---
למרות, שניתן למצוא בארץ גם במחירי ארה"ב.
הדוגמה היא רק לאיזה מחירים בתי-עסק בארץ מרשים לעצמם לדרוש.
בארץ אין מיסים על מצלמות והמשלוח מסין/יפן זול יותר ->
07/02/2016 | 03:10
55
מהמשלוח לאירופה (ישראל קרובה יותר למזרח) בהנחה כמובן שמדובר על יבואן רשמי או לחנויות שקונות ישירות מהמפעל (אין הרבה כאלה בישראל).

לכן ברוב המקרים המחיר בארץ לציוד צילום שווה לארה״ב וקצת יותר זול מאירופה עם יוצא דופן לגרמניה בתקופת המבצעים שבהם המחיר זול ב 15%-20% אפילו מהמחיר הזול ביותר בארה״ב.
אני מתאר לעצמי שזה בזכות כח הקניה הגדול של מדינה ענקית ועשירה והרצון להפטר מסטוקים ישנים במחיר עלות או אפילו במחירי הפסד קטנים.

יבוא אפור בארץ הוא גם פופולרי במיוחד ורוב החנויות ה״אפורות בארץ קונות מ BH או Adorama וההפרש במחיר שהן מקבלות כסוכן מתקזז לרוב עם עלות המשלוח לכן המחיר זהה למחיר בארה״ב.

שוב, בתקופת מבצעים המחירים בארה״ב יהיו זולים מהמחירים בארץ ב 15%-20%.

מצלמת הטיולים הקומפקטית עלתה כיתה
04/02/2016 | 09:20
27
142
פנסוניק הגדילו לעשות בסידרת ה TZ/ZS שלהם.

הגדילו את החיישן ל - " 1 .  קודם הסידרה אופיינה ב חיישני 1/2.3 כמו רוב הקומפקטיות להמונים.
זה פי 4.1 בשטח מהפיצפונים המקובלים של 1/2.3
זה פי 2.8 מה"מוגדלים" ל 1/1.7  שנחשבו עד כה קומפקטיות איכותיות כגון LX7 או S100 ודומיהן.
וזה יקסום להרבה מישתמשים שרוצים חבילה קומפקטית מבלי לוותר על טווח זום (אך גם יודעים להעריך איכות).

וגם הוסיפו עינית אלקטרונית (קטנה, אבל בכ"ז יעיל מאד לפעמים)

קומפקטית איכותית עם זום 10x
04/02/2016 | 10:51
7
89
נקודת התורפה הפוטנציאלית של המצלמה הזו, לעומת המצלמות המתחרות בקטגוריה, היא האופטיקה.
מצד אחד טווח אקוויוולנטי של 25-250 הוא נתון מרשים וייחודי בקטגוריה. במיוחד בהתייחס למימדים הקומפקטים.
מצד שני צמצם די מצומצם בטווח הארוך (5.6).
וכמובן שנצטרך להמתין ולראות מה טווח אורכי מוקד גדול שכזה גורם לאיכות האופטית של העדשה.

כן, אבל...
04/02/2016 | 13:45
6
65
ההשוואה היא לקומפקטיות הנפוצות עם החיישן הזעיר.
זה אמור להיות הרבה הרבה יותר איכותי והגיוני מרוב ה"דמוי DSLR" שהעם דורש.

לא השוויתי לקומפקטיות עם חיישן Micro 4/3 וצפונה.

אבל, בעצם... רוב עדשות הזום הלא מאד יקרות וכבדות לא מציעות יותר מ 5.6 בצד הארוך (שהוא בד"כ יותר קצר משל זאת), וגם בצד הקצר בד"כ מסתפקות ב f3.5.

אין ספק, שהקטנת החיישן פותחת אפשרויות למערכות קטנות יותר עם מיפתחי צמצם גדולים יותר. אם החיישנים ישתפרו במידה שחיישן בגודל " 1 ייתן איכות ורמת רעש מיתחרה בגדולים יותר של ימינו, נוכל להיות מאושרים.
אז כבר תישאר מיגבלת האופטיקה, אבל מישתמשי מצלמות הטיולים לא יסבלו מכך.
אבל יש כבר מצלמות טיולים עם חיישן כזה
04/02/2016 | 19:39
5
51
כמו דגמי קנון G5X או סוני RX100.
כן, ודאי שיש
04/02/2016 | 20:53
4
62
מה שבלט לי, זה שמדובר בסידרת TZ/ZS , שהיתה עד כה ממוצבת במקום די עממי, עם חיישן 1/2.3 , וזה אומר שהרף עולה.
אילו זה היה בסדרת ה LX הייתי מתפלא פחות, כי היא ממוצבת יותר גבוה. (היום רק בזכות ה LX100 , בעצם, כי LX3,5,7 נשארו מאחור עם החיישן שנחשב רק לא מזמן למכובד...)

יחד עם זאת, פנסוניק מציעים זאת במחיר נמוך מזה שבדוגמאות שנקבת.
ועוד דבר: טווח אורך המוקד גדל לתפארת עם ישראל. יש כאלו שמעוניינים בזה. אמנם השימוש זניח, אבל ... זום תמיד מרשים את החבר'ה.

ואני חושב, שלאדם הסביר שאינו "משוגע" על צילום, אך לא מסתפק בסלולאריים, זה מוצר עדיף על כל הסופרזומים וה"דמויי".
מבחינת תמורה למחיר, על הניר, היא באמת הפתעה
04/02/2016 | 21:50
2
59
300 דולר פחות ממקבילתה הסונית, ועם טווח אורך מוקד הרבה יותר גדול.

אבל פה בדיוק הקאץ׳... נצטרך לראות אם העדשה מספקת את הסחורה.
בטוח תספק את הסחורה, תראה מה כתוב על העדשה
04/02/2016 | 23:05
62
לפי דעתי זה מהלך מתבקש
07/02/2016 | 03:12
39
וכנראה גם מהלך שיתרחב על פני כל שוק הקומפקטיות. אין טעם לקנות P&S עם חיישן קטן יותר כי אין בכך יתרון על המצלפון.
לדעתי חיישני 1 אינטש יהפכו בשנים הקרובות לסטנדרט של מצלמות קומפקטיות.
הזום קצת יקטן אבל גם זה רק לטובה.
מוצר עדיף על סמארטפון - כן, ללא ספק
08/02/2016 | 18:55
5
מצד שני - לא עדיף על מצלמות כמו FZ100 והמקבילה שלה בסוני, ה-RX10 (גרסה 1 או 2, בחר לך). אלו סופר-זומים שהן לא קומפקטיות במובן המלא של המילה (הן די גדולות) אבל הן טובות יותר.
מצד שלישי - עוד נותר לראות איך העדשה תתפקד. אם העדשה תהיה איטית מדי ולא תעבוד טוב בקצה הזום אז כבר עדיף לי FZ200
זה כמובן תלוי באיזה טיול מדובר
07/02/2016 | 02:55
18
45
לטיול באפריקה לא הייתי לוקח את המצלמה הזאת.
לטיול אקסטרים עם אופניים לא הייתי לוקח את המצלמה הזאת.
לחופשת סנובורד לא הייתי לוקח את המצלמה הזאת.
לשלושה שבועות בתאילנד לא הייתי לוקח את המצלמה הזאת.
לחמישה שבועות עם אופנוע בנורבגיה לא הייתי לוקח את המצלמה הזאת.

לטיול מוזיאונים באירופה הקלאסית... אולי.
לגבעת החבצלות ליד עין השופט.. אולי.
אבל גם בשני המקרים האלה DSLR היא אופציה אפשרית בהחלט ואיכות התמונה תהיה טובה יותר.

אז שוב, תלוי בטיול.

תלוי בטיול אבל בעיקר תלוי בצלם
07/02/2016 | 03:10
4
34
אני מניח שיש רוב גדול יותר שכן יקח מצלמה כזאת לטיולים ברשימה שלך מאשר כאלו שיבחרו ציוד אחר, כמו מערכת DSLR.
זכור למי מיועדת כזאת מצלמה, זאת מצלמה למשתמש ממוצע שלא מבין יותר מדי בצילום, לא עוסק בצילום כמקצוע או כתחביב ורק רוצה משהו שיתן לו איכות תמונה סבירה עם ורסטיליות גבוהה.
יש הבדל בין מה שכתבת לבין ״מצלמת טיולים״.
07/02/2016 | 03:24
3
31
בהגדרה הפרטית שלי ל״טיול״ זה יותר מביקור בלובר וליקוק גלידה בפיאצה נבונה.

אין לי בעיה עם ההגדרה שלך למשתמש הממוצע, לזה אני מסכים בלי לחשוב פעמיים אבל לדעתי המצלמה לא נופלת להגדרה של ״מצלמת טיולים״ אלא מצלמה איכותית יותר ממצלפון.

אם אתה מחפש מצלמה ״טובה יותר ממצלפון״ אז זאת הגדרה קולעת אבל לשייך אותה לז׳אנר של ״מצלמת טיולים״?.. זה למתוח את החבל קצת יותר מדי.

שוב, תלוי לאיזה טיול.
לטיול אירופאי עם המשפחה שאתגר הכי גדול יהיה מי יצליח לאכול 3 גדורי גלידה, כן.
למי שמחפש בטיול כזה איכות טובה יותר מהמצלפון ימצא את עצמו מסתובב עם מצלמה כזאת.
מי שמחפש איכות טובה יותר יכול גם ללכת על האופציה הישנה והטובה כי בסוג כזה של טיול אין בעיה להסתובב גם עם מצלמה גדולה וכבדה יותר.
הליכה של לא יותר משעה שעתיים, עצירות תכופות, מרחקים קצרים, התיק או המזוודה במלון או באוטובוס ואפשר להשאיר את הציוד שם ולקחת איתך רק את המצלמה..

לא חושב שהפרש של 400גרם זה מה שיהפוך את הטיול לסיוט.

אתה מדבר איתי על שלושה שבועות באפריקה?
טראקים בגואטמלה? שאר הרשימה שכתבתי בהודעה הקודמת?
לכל סוג של טיול שהוא לא ערים/מוזיאונים/שטח קליל המצלמה הזאת פשוט עדינה מדי.

הדבר היחיד שהפריע לי בכותרת הייתה השירבוב של המילה ״טיולים״, זה הכל.

אנשים מטיילים עם מצלמות כאלו
07/02/2016 | 03:40
2
31
בכל הטרקים ובדוגמאות שהבאת ברשימה שלך וחוזרים בשלום עם המצלמה ועם תמונות. מיליוני אנשים מסתדרים עם מצלמות לא מוקשחות.
אתה חושב כמו צלם מקצועי או צלם חובב רציני, או יותר נכון כנראה כמו צלם על אופנוע שעף כמה פעמים וזקוק לציוד שישרוד נפילה מאופנוע... אתה המיעוט שבמיעוט, יש אפילו יותר משתמשי לייקה ממשתמשים כמוך...
והמצלמה הזאת לא בשבילך.

יש קטגוריה בתעשיה שנקראית travel zoom, אלו מצלמות קומפקטיות עם זום גדול שמיועדות לטיולים, המצלמה נופלת לתוך הקטגוריה הזאת ונופלת לחלק העליון והאיכותי לש הקטגוריה הזאת. אם יש לך בעיה אם זה אז יש לך בעיה...

כמובן שיש אנשים שחוזרים בשלום.
07/02/2016 | 03:56
1
28
אבל יש כמה מהם שלא.
עד לפני כמה שנים מצלמות מוקשחות סבלו מאיכות תמונה ירודה.
גם היום הן לא מובילות בתחום האופטיקה אבל הביצועים של המצלמות האלו זינק בשנתיים האחרונות והן עומדות בפני עצמן בתור אופציה מצויינת למי שרוצה לטייל במקום שהוא לא שטוח ונקי.

רוב האנשים בשדה התעופה שיוצאים ל״טיול״ מגיעים בדיוק למקום הזה, רומא/פראג/ניו-יורק/בייג׳ינג. בהגדרה שלי זה לא טיול, זאת יותר בקטגוריה של... חופשה.
לזה, אחלה מצלמה.

ולגבי אלה שכן תופרים טרקים ומטיילים במקומות לא הכי הכי אז בעלי מצלמות הסופר-זום הן לרוב נמצאות בתוך גרב שנמצאת בתוך תיק מצלמה קטן שדחופות בחלק העליון של המוצ׳ילה.
המצלמות יוצאות רק כשמגיעים לטאג׳ מאהל או שיוצאים לטייל בעיר או בחוף הים אבל רק כשלא יורד גשם. כאלה ראיתי גם ראיתי.

לכן, שוב, תלוי בטיול.
יש טיולים (חופשות?) שהמצלמה הזאת מתאימה להם
ויש טיולים שיש מצלמות הרבה יותר מתאימות.
הכל תלוי בשאלה באיזה טיול מדובר.

ושוב, לא תלוי בטיול, אלא תלוי בצלם
07/02/2016 | 17:38
12
ובדיוק עבור אלו שהמצלמה נמצאת בתוך גרב שבתוך התיק ויוצאת רק כשמגיעים לנקודת מנוחה או תצפית לכמה קליקים וגמרנו, יש את המצלמות האלו, איפה הבעיה?
כל מטייל רוצה מצלמה לתעד את הטיול שלו, לא כל מטייל הוא צלם ולא כל מטייל זקוק למה שאתה זקוק לו בטיול.
המושג "מצלמת טיולים" לא הומצא עבורך, כנראה.
07/02/2016 | 13:16
9
35
ברוב המקרים אני רואה את ההגדרה "מצלמת טיולים" מוצמדת למצלמות קומפקטיות , רצוי עם זום מכובד, על מנת לאפשר למישתמש שאינו מיקצוען ואינו מטייל אקסטרים לתעד את הטיול באמצעות חבילה קומפקטית אחת.

לך יש דרישות שונות, כמיקצוען, כאופנוען ועוד. אבל זה לא הופך את ההגדרה שנתתי (ושלא אני המצאתי) לשגויה.
וכשאני עושה חיפוש ל Travel camera , אני מוצא המון מצלמות שממש לא תואמות את המושגים שלך עבור מצלמת טיולים, ובכל זאת הן הוגדרו כך ע"י רבים וטובים ממני.
גם הפוג'י X100 יכולה להיות מוגדרת כמצלמת טיולים.
07/02/2016 | 17:17
8
15
נכון, אבל יש קטגוריה שנקראת Travel-Zoom
07/02/2016 | 17:36
7
23
והמצלמה המדוברת נופלת לקטגוריה הזאת.
סתם דוגמאות להתייחסות לקטגוריה הזאת ולאו דווקא משהו עדכני

עכשיו אפשר להתווכח על ההגדרה של טיול והאם רק ההגדרה הצרה של גיזמו נחשבת וכל טיול אחר לא נחשב טיול...
וכמו שכתבתי פה :
07/02/2016 | 18:19
1
21
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/809/18015409...תרבות_ואמנות/צילום_סטילס-ציוד_וסיוע

תלוי באיזה טיול מדובר.

בטוח שיש טיול שלא יענה על ההגדרה המקובלת.
07/02/2016 | 22:37
17
כמו שנעלי הליכה לא יתאימו למי שהולך על גחלים.
עדיין הן תשארנה מוגדרות כנעלי הליכה.
פותח השרשור כתב "מצלמת טיולים קומפקטית". מבחינה זו הזום משני
08/02/2016 | 09:37
4
17
לקומפקטיות (פרשנות שלי להגדרה).
כמו הTrip 35:

פותח השרשור זה אני, קובי
08/02/2016 | 10:16
3
19
הכל עניין של טרמינולוגיה, וכנראה כל אחד יכול להגדיר כאוות נפשו בלי שיוציאו עליו חוזה.

באתר ה"מפוקפק"  Dpreview , למשל, כל מצלמה שאינה עם Interchangable lens
נחשבת קומפקטית, אפילו אם מדובר בסופר זום "דמויית SLR" במימדים אימתניים.

ב-dpreview מתייחסים ל-FZ1000 כמצלמה קומפקטית
08/02/2016 | 11:28
12
היות ואין הרבה מצלמות בנישת מצלמות ה-bridge.
כנראה שהם התעצלו לפתוח קטגוריה חדשה ותקעו אותה יחד עם הקומפקטיות.

גם ההשוואה הזו קצת בעייתית
08/02/2016 | 18:44
1
10
אני מקבל את הנקודה לגבי ה-FZ1000 שהיא לא בדיוק קומפקטית. מצד שני, זה ממש לא חוכמה להשוות אותה למצלמת M43 ורק לגוף בלבד בלי העדשה. תוסיף משקל של עדשה יחסית ורסטילית ואז נראה.
O.K אז כל ההשוואות בעייתיות...
08/02/2016 | 19:26
3
לכן אין טעם להתעמק בהגדרות. זה גם לא חשוב כל כך.
מי שרוצה להתאים לו מצלמה - יתכבד ויבדוק אם המידות של המועמדת מתאימות לו,
ומה התמורה למשקל שהוא נושא עימו.
תכלס אתה אומר ש-DSLR מתאימה להכל, בערך
08/02/2016 | 18:50
2
10
כלומר, לא טיול אקסטרים או מקום שבו אתה ממש מפחד שיגנבו אותה אבל בכל מקום אחר - DSLR מנצחת (או נניח מירורלס אם אתה רוצה להיות חדשני).

למצלמה קומפקטית עם חיישן גדול יש מקום משלה - כן. למה לא לשדרג קומפקטית עם חיישן גדול לאחת כזו שיש לה גם טווח זום טיפה יותר טוב לטובת יותר ורסטיליות? אין שום סיבה שלא, זה שימוש לגיטימי לגמרי. כל זאת בחבילה קומפקטית = TRAVEL ZOOM, בדיוק הקטגוריה הזו.

עכשיו תבוא ותגיד - DSLR יכולה למלא את התפקיד. נכון, היא יכולה. ועדיין לא בטוח שזה עדיף.
ממש לא.
08/02/2016 | 23:12
1
9
לטיול אקסטרים אתה לא תיקח DSLR כי היא מגושמת מדי.
כשאני על הסנובורד הדבר האחרון שאני חושב לקחת איתי זה משהו גדול, כבד ושלא יעמוד בהתרסקויות שלי. רק מלחשוב על מצלמת רפלקס עושה לי כואב בצד.
לשלושה שבועות בתאילנד גם לא הייתי לוקח את המצלמה.
המצלמה גם כבדה, גם תופסת המון מקום בתיק ויחד עם חוף ואיים (אי זה מקום שמשלב בעיקר חול ומים מלוחים) לא בטוח שזה המקום הטיבעי להסתובב עם DSLR.
5 שבועות עם אופנוע בנורבגיה? כן אבל תוסיף לזה ״אבל״ גדול מאוד.
רק בתוך תיק מרופד שיושב בתוך קופסאת ברזל אטומה למים.
מה שאומר שהמצלמה תצא לצלם רק במקומות מאוד מסויימים.

אני בכיף הייתי לוקח לכל אחד מהמקומות האלה איזה ״סופר-זום-טיולים״ אבל נראה לי שכמו שה DSLR שלי לא תחבב את הסיטואציה הזאת גם ״סופר-זום-טיולים״ לא תהנה מזה במיוחד.
אולי לי יהיה פחות אכפת בגלל המחיר היותר זול של המצלמה אבל הסיכוי לגרום נזק למצלמה הוא אותו סיכוי.

מצלמה מוקשחת נראית לי כמו הכלי הנכון למשימה הזאת.

אבל, זה רק סוג מסויים של טיולים.
לכל טיול אחר, כל מצלמה תעשה יופי של עבודה.
אם זה הסוני RX100 או ה Lumix או ה coolpix או השד יודע מה.

אני היתי בוחר את המצלמה עם העדשה הרחבה ביותר אבל זאת העדפה שלי וכמו שאני מעדיף רחב יש אנשים שלא יהיו מוכנים לקנות מצלמה עם פחות מזום כפול 30.
(השד יודע למה..)

שוב, תלוי בטיול וכמובן שתלוי במטייל..
אמרתי, לא אקסטרים
09/02/2016 | 13:18
5
ולא מקום שאפשר לגנוב אותה. הייתי צריך להוסיף - גם לא למקומות שבהן היא תיהרס בקלות.

אני את ה-FZ200 שלי אקח לכל טיול שהוא לא אקסטרים באמת, כי אז היא באמת תצטרך לחכות בצד. מצד שני, תלוי. כשרציתי ללכת לפארק חבלים באיטליה לקחתי אותה איתי (בסוף לא הלכתי לחבלים מסיבות אחרות..).

וזום גדול זה כבר עניין של העדפה. זה מאוד ורסטילי ונוח. לצלם רחב מאוד זה לא נוח בשבילי רוב הזמן.
איזו סוג מצלמה זו?
06/02/2016 | 14:29
4
75
מבקשת עזרה בזיהוי סוג מצלמה
תודה
מצלמת פילם 120
06/02/2016 | 14:49
3
61
תוצרת גרמניה.
Super Junior 120 film camera
ופה מנסים למכור כזו. http://www.tweedehands.nl/foto-camera/compactcamer...
תודה רבה ו...
06/02/2016 | 16:22
2
54
האם ידוע לך מה שוויה בשוק, נכון להיום?
אין לי שמן של מוסך
06/02/2016 | 16:31
46
=אין לי שמץ של מושג. לא מכיר. רק חיפשתי בגוגל.
בין כלום לשום דבר.
06/02/2016 | 16:54
48
לאספנים בלבד.
Fuji X-pro-2 להזמין במקום XE-1 ו X100, שיש לי היום
06/02/2016 | 10:45
5
46
לצילומי רחוב, אם כן, איזו עדשה?

(התקציב לא חשוב,באופן כללי)
איזה עדשות יש לך היום ל XE1?
06/02/2016 | 11:18
4
42
הן יתאימו גם ל XPRO2
מה חסר לך בצילום רחוב בעדשות שיש לך היום?
מה חסר לך במצלמות הנ"ל לצילום רחוב?
איזה פיצ'רים ב XPRO2 מעניינים אותך באופן כללי ועבור צילום רחוב בפרט?
תודה על ההתייחסות המהירה,ולתשובות...
06/02/2016 | 12:30
3
41
העדשות שיש לי היום הן:
27 מ"מ, 18 מ"מ, 18-55 מ"מ
החוסרים העיקריים:
בראש ובראשונה , אטימות ועמידה בתנאי סביבה. אני מסתובב לא מעט בעולם בתנאים לא תנאים ומפחד תמיד על הציוד.
דברים נוספים שאשמח להתכבד בהם הם:
איזו גבוה ככל האפשר כדי לצלם ללא פלש.
GPS כדי לציין מיקום של התמונות.
פוקוס טוב יותר ומהיר יותר .

ההתלבטות העיקרית שלי היא גודל המצלמה (במיוחד עם עדשה טובה)
ממש נחמד לי עם המצלמות שיש לי כיום.
שקלתי בעבר (יותר מפעם אחת) לקנות X100T או XT1 והן תמיד נפסלו כי רציתי לחכות ל XPRO-2.
דעתך?
מהו אורך המוקד שאתה משתמש בו בצילום רחוב?
06/02/2016 | 12:56
2
41
כי שלושת העדשות הנ"ל לא אטומות, אז לא משנה אם המצלמה תהיה אטומה, בשביל אטימות תצטרך לרכוש עוד עדשה.
לפוג'י יש מס' עדשות אטומות רלוונטיות:
16mm f/1.4 - אורך מוקד שחלק מוצאים מצויין ועבור רבים אחרים הוא רחב מדי, העדשה גדולה, כבדה ויקרה.
35mm f/2 - עדשה קטנה קלה ולא יקרה, ביצועים נהדרים. עכשיו רק נשאלת השאלה האם זה אורך מוקד שמתאים לך לרחוב, אישית זה צר לי מדי.
16-55mm f/2.8 - עדשת זום איכותית, גדולה, כבדה ויקרה
18-135 - פחות גדולה, זולה יותר, פחות איכותית, צמצם סגור שלדעתי קצת בעייתי בתנאי מזג אויר שדורשים עדשה אטומה לצילום רחוב.
אז אם יש כאן עדשה שמתאימה לך לצילום רחוב ואתה מתכוון לקנות אותה אז אפשר לחשוב על ה XPRO2 מבחינת פיצ'ר האטימות. אם לא אז הפיצ'ר הזה לא רלוונטי.

ביצועי איזו גבוה - בהחלט נראה שה XPRO2 מביאה שיפור באיזו גבוה, עוד לא יצא לי לבחון את זה מקרוב אבל אני בספק אם השיפור הוא יותר מסטופ אחד. עם ה XE1 אפשר לצלם חופשי ב 6400 ואם יש עדשה מהירה יחסית אז כמעט ולא צריך פלאש.
אני מצלם עם ה XT1 הופעות בתנאים ממש קשים, בפאב שלא מואר היטב ואין תאורת במה כמו שיש בהופעות מקצועיות. אני מניח שרוב האנשים לא מצלמים בתנאים כאלו קשים. וחוץ מזה, מה רע בפלאש? כשאין ברירה אז אין ברירה...

ל XPRO2 אין GPS מובנה

נשארנו עם מהירות פוקוס. ללא ספק ה XPRO2 תהיה שינוי של יום ולילה לעומת ה XE1 מבחינת AF, אך גם ה XE2, ה XE2s החדשה, ה XT1 וה XT10. האם זה פיצ'ר ששווה לשלם עבורו כ 8000 ש"ח?
18 מ"מ בעיקר
06/02/2016 | 15:15
1
38
שמתי עין על 16-55 f2.8 אולם היא ענקית, ויחד עם המצלמה אני חוזר לסחוב משקלות כמו בימי DSLR.
האם אין 18 מ"מ אטומה  של יצרן אחר (טיב אופטי זהה או טוב יותר מזה שיש לי כיום)?
אין אלטרנטיבה אטומה ל 18 מ"מ
06/02/2016 | 15:26
38
הכי קרוב זה ה 16מ"מ או עדשות הזום.
קנון ixus 160
06/02/2016 | 12:10
1
27
איך המצלמה? לצילום רחוב ונוף
מאד בסיסית, לא יתרון גדול על פני מצלפון מודרני.
06/02/2016 | 12:59
17
Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 DG II HSM
05/02/2016 | 18:28
5
53
האם יש למישהו נסיון עם העדשה הזו?

תודה
הבאת כאן סקירה מלאה ממישהו עם ניסיון לא?
05/02/2016 | 18:46
4
38
מה עוד אתה צריך לדעת?
לא יודע מה ההבדל בינה לבין הגרסה הקודמת, הייתה לי את הקודמת, פוקוס מהיר, חדות לא משהו ומאד רגישה לפליירים. כמובן שמאד מעוותת בצד הרחב. לא היה ניתן להרכיב פילטרים.

OK
06/02/2016 | 10:50
3
28
שלום
האם תוכל להמליץ על עדשה דומה (בטווח מוקד ומחיר) שעדיפה עליה?
לאיזו מצלמה?
06/02/2016 | 11:15
2
11
קנון FF
06/02/2016 | 11:31
1
15
קנון 17-40 יש לך כאן מרביב ב 1700 ש"ח בלבד
06/02/2016 | 11:40
32
אין שום סיבה ללכת לאורך מוקד רחב יותר על FF, זה סתם יוצא מעוות מדי.
סוני הכריזו על A6300
03/02/2016 | 17:40
36
101
וגם סדרת עדשות חדשה
03/02/2016 | 17:54
3
77
יתרון גודל ומשקל - מירורלס
05/02/2016 | 23:37
2
37
גודל לא ממש, משקל אולי, תלוי במשקל העדשה
05/02/2016 | 23:51
1
17
כנראה שהציניות לא עוברת רשת.
06/02/2016 | 04:31
13
ההכרזות הטריות של סוני
03/02/2016 | 18:11
21
98
מצלמת קרופ חדשה - A6300
  • מערכת פוקוס עם 425 (!) נקודות Phase detection המפוזרות על פני כל הפררים. אמורה להיות גולת הכותרת של הדגם הזה.
  • 11 תמונות בשניה + אופציה ל- 8 תמונות בשניה ללא החשכת התצוגה ב- AF-C
  • יכולת מעקב משופרת משמעותית (על פי הפרסומים כמובן)
  • יכולת לעבוד עם עדשות של יצרנים אחרים בדומה ל- A7RII,A7II באמצעות מתאם כולל AF
  • עינית משופרת
  • יותר כפתורים ויותר קסטומיזציה
  • חיישן חדש 24MP בטכנולוגיה משופרת
  • ISO51000
  • צילום שקט
  • וידיאו 4K ופיצ'רים מקצועיים לוידאו (לא התעמקתי)
  • המחיר קפץ - 1000$ לגוף בלבד

עדשות מהירות ויקרות (!) לסדרת A7:
  • 24-70 F2.8 ב- 2200$
  • 70-200 F2.8 - טרם פורסם מחיר
  • 85 F1.4  ב- 1800$
סוני מכוונים גבוה
03/02/2016 | 19:19
18
86
ויפה שכך.
אולי גבוה מדי
03/02/2016 | 19:43
17
84
מחירים גבוהים לעדשות שלא כתוב עליהן צייס, יהיה לסוני הרבה מה להוכיח.
אלו מחירים גבוהים מעדשות מקבילות מניקון לדוגמה.
אכן, חובת ההוכחה עליהם
03/02/2016 | 21:08
63
אבל אני נותן להם קרדיט בכך שאני יוצא מנקודת הנחה שהאופטיקה שלהם באיכות גבוהה.
הם בונים בהדרגה eco-system יחודי משלהם ויחד עם המתאמים לעדשות צד שלישי הם ממצבים את עצמם כיעד הגירה נוח.
אחרי תקופה לא קצרה של חיפושי דרך (חדשניים) והרבה התחלות של קווי מוצרים שלא היה להם המשך (תותבים לטלפון הנייד, סופר-זום סופר-איכותית, מצלמת FF עם עדשה קבועה) נראה לי שהם הצליחו לעלות על נישה שהיא לא רק יחודית אלא גם רלוונטית לפלח גדול מהשוק. ימים יגידו, אבל בינתיים הם בונים במקביל קו מל׳מ FF וקו עדשות תואם. יפה!

באשר ל-A6300 זו מצלמת אבולוציה שקצת פחות מרגשת אותי. כן, יש בה הרבה פיצ׳רים חדשים מעניינים שמשאירים את סוני בתמונת המל׳מ-קרופ, אחרי תקופה די ארוכה של הזנחה, אבל עם כל הכבוד... זה שוק בו הם רק עוד-שחקן מני רבים ולא שוק בו הם חלוצים פורצי דרך.  
בינתיים עדשות G שלהם מוכיחות את עצמן
03/02/2016 | 22:53
15
66
  • מאקרו 90 - אחת הטובות בשוק, אם לא "ה-"
  • 70-200 F4
  • 28/2 - העדשה שנותנת הכי הרבה תמורה לשקל בליין העדשות הזה

אני מסכים איתך שהמחירים מטורפים.
אני חושש שדווקא שוק החובבים הכבדים סופג פה מכה מתמשכת מאז פטירתה של ה- NEX7 (שבעיני היא מיתולוגית).
סדרת A6xxx עם כל הטכנולוגיה והפיצ'רים היא יותר P&S מופלאה שמבוססת על NEX6 מאשר מצלמה לצלמים. עינית קטנה וגלגלת וחצי עם תפריטים מבלבלים זה לא מספיק.
זה דוחף לכיוון סדרה A7 שיש בה את מה שצריך אבל נעשית יקרה להחריד.
זה מבאס, ועלול לפספס את המטרה ליצור תחרות בריאה מול קנון/ניקון.

לגבי המחירים
04/02/2016 | 00:11
14
60
זה עניין יחסי. ביחס ללייקה SL, המחירים הם ברצפה וביחס לניקון וקנון, המחיר קצת יותר יקר. ה- 24-70 II של קנון היא עדשה מצויינת ואני מאד רוצה לראות אם הסוני מגיעה לרמה שלה. אם לשפוט לפי ההשקה, סוני מכוונים לחדות, בוקה ורזולוציה שלא נראתה עד עכשיו. אני מאד רוצה לראות אם זה עובד גם בשטח.

מה שמצחיק ומאכזב בהכרזה של סוני זה לא העדשות והמחירים. זה העובדה שהם בחרו להציג את מצלמת הדגל לחיישני APS-C שלהם, מצלמה קטנה וקלה, יחד עם שלוש עדשות FE גדולות וכבדות. איפה העדשות הקטנות והקלות עבור מאונט E ? זה כבר כמה שנים שסוני שמה קצוץ על משתמשי הקרופ שלה אבל היום זה היה כל כך בולט ואבסורדי שאי אפשר אפילו להתייחס ברצינות לגוף החדש הזה.
נראה לי שסוני משלימים עם זה שקשה לתמוך בשלושה ליינים של עדשות. גם עבור מאונט A, גם עבור מאונט E וגם עבור FE, גם עם יצרניות משנה כמו צייס ולכן הם בחרו ב- FE. אני לא אופתע אם תוך שנה או שנתיים, לפחות אחד מהמאונטים האלה (כנראה A) ייגנז או יימכר לחברה אחרת.
לייקה עומדת במקום אחר ואי אפשר להשוות אליהם
04/02/2016 | 00:21
12
61
לטוב ולרע.
ההשוואה בהחלט צריכה להיות מול קנון וניקון.
אולי העדשות האלו יגרמו ליותר מקצוענים לפזול עבר מערכת מירורלס כאופציה עתידית.
אולי אצל פאן בויז לייקה עומדת במקום אחר
06/02/2016 | 05:00
11
31
אבל בעולם האמיתי,היא נשפטת כמו כל מצלמה אחרת.
היא כן עומדת במקום אחר
06/02/2016 | 09:46
10
29
בדיוק משום שהיא מיועדת לנגן על הרגש ולא לספק ביצועים מיוחדים בשום תחום.
את אפקט החדות הגבוהה בצמצם פתוח והבוקה הרך - אפשר לקבל היום גם בעדשות שעולות פחות מרבע המחיר.

על המצלמות המפגרות בטכנולוגיה אין מה להכביר מילים. פוקוס ידני וריינג׳פיינדר.

הייתי שם. אני יודע בדיוק במה מדובר. נשארה לי M3 עם 50/1.4 בשבילְ הנוסטלגיה. גחמה של יומולדת 50 שעברה לי די מהר (ועלתה לי הרבה כסף).

השוואה של טכנולוגיה אינה העניין בלייקה.
אנחנו מדברים על SL
06/02/2016 | 09:57
9
18
זה נכון גם לגבי ה SL
06/02/2016 | 11:29
8
28
אף אחד לא קונה לייקה, גם לא SL לאחר השוואת ביצועים מול המתחרים. קונים כי רוצים לייקה.
אני נמצא היכן ששחר היה בקטע של הלייקה, רק שכנראה שאני כן מוצא משהו בקסם של הריינג'פיינדר ואני מאד נהנה לצלם במערכות שכאלו. שחר התלונן בעיקר על בעיה לפקס, לי אין את הבעיה הזאת. כמובן שיש חסרונות אך גם יתרונות, אבל בעיקר הכיף זה מה שקובע מבחינתי.
אני מסכים שלמשל מערכת של פוג'י נותנת איכות שלא נופלת מלייקה ויש ניואנסים לכאן ולשם.
במקרה של ה Q לדוגמה, לדעתי אין מצלמה שנותנת להנות משתי עולמות של פוקוס ידני ואוטומטי בצורה טובה יותר, לפחות מה שאני ניסיתי.
יצא לי לשחק גם עם ה SL, מעבר לתכנון שלה להתאים לצרכים מקצועיים עם רשימת פיצ'רים מכובדת וגודל מתאים ונוח לעדשות זום גדולות, מה שאי אפשר לומר על אף מצלמת מירורלס אחרת, השוס הגדול שלה לטעמי הוא העינית, אין לה מתחרה מאף יצרן וגם כאן יצא לבחון את רוב העיניות האלקטרוניות בשוק, כולל את של סוני, אולימפוס, פוג'י ופנסוניק.
נו אז אתה מסכים איתי
06/02/2016 | 20:28
7
17
לוגית, מבין רוכשי מצלמות, מעט מאד אנשים קונים לייקה. הרוב המוחלט של האנשים כן משווים ביצועים או לפחות מנסה לשאול. מי שקונה בגלל מותג, הוא פאן בוי.
מי שקונה מותג הוא לא בדיוק פאן בוי אלא רודף מותגים ואפנות
07/02/2016 | 03:01
6
18
פאן בוי שומר אמונים גם כאשר המותג שהאהוד עליו מאבד פופלאריות.
לייקה מציעה בעיקר ניואנסים אופטיים שלא ממש מדידים וגם חווית משתמש אחרת, היא אחרת לא רק במערכות ה RF שלהם אלא אחרת בכל קטגוריה. ולכן ההשוואות של "העולם האמיתי" לא מתאימות ובהשוואות כאלו לייקה תמיד נראית מאחור, תוסיף לזה את המחיר הגבוה ועל הנייר אין שום סיבה לקנות לייקה....
המציאות היא שצריך לנסות בשביל להבין... אפשר להבין שזאת מערכת מחורבנת שעולה יותר מדי כסף ואפשר להבין שיש כאן משהו מעבר לטבלאות השוואה.
זה מאד אינדווידואלי אבל ללא התנסות כל דעה בעד או נגד לייקה היא לא רלוונטית. אפשר לומר זאת על כל מותג אבל בלייקה זה קיצוני יותר, בגלל השוני הגדול ביחס לשאר היצרנים בגישה וכמובן גם במחיר.
הרוב המוחלט משווים ביצועים כי ככה התעשיה הרגילה אותם, כי השוואות גורמות לשוק להוציא יותר כסף ולשדרג ציוד יותר תדיר. זאת מערכת משומנת היטב. מי שעוסק בעיקר בתוכן לא עוסק בהשוואות אלא מחפש כלי שמתחברים אליו, גם אם על הנייר הוא קצת פחות טוב.
עשה לי טובה
07/02/2016 | 03:42
3
18
רוב משתמשי לייקה יריירו על כל מה שהעיגול האדום יתנוסס עליו בלי קשר ל-״חוויית משתמש״ ול-״לא תבין עד שתנסה״. ראינו כבר את הפלאש ממותג הלייקה של ניסין שאנשי הפורום ההוא כמעט גמרו כשהם דיברו עליו. איפה הלינק ההוא? נדמה לי שסלארטי פרסם אותו בזמנו. אפילו אתה מדבר בחרדת קודש על מערכת ה- SL וטוען שאי אפשר להשוות אותה למערכות אחרות וזה עוד לפני שהחזקת אותה ביד. אז לא פאן בוי?

אהה הבנתי
07/02/2016 | 15:33
2
8
אז תגיד שמדובר בי...

החזקתי את ה SL ביד גם את רוב מערכות המירורלס שקיימות וגם לא מעט DSLR, צר לי אבל אי אפשר להשוות. בעוד שלכל יצרן יש שטיקים משלו, רובם מאד דומים בחווית השימוש ואילו לייקה מציעה חוויה שונה. בתחום ה RF הם אמנם לא היו יחידים בתקופת הפילם, הם כן בעידן הדיגיטלי. המדיום פורמט שלהם מציע חווית משתמש שונה משאר אופציות הפורמט הבינוני האחרות, כי המצלמה של לייקה היא DSLR בפורמט בינוני, זה מאד שונה מהאחרות. פנטקס קרובים אבל עדיין יותר קרובים להאסלבלאד מאשר ללייקה.
הלייקה T מציעה חוויית משתמש שונה משאר המירורלסים באמצעות אופי התפעול של הפרמטרים והתפריטים. הכי קרוב זה אולי איזו אפליקציה על סמארטפון.
הלייקה X הייתה הקומפקטית הראשונה עם חיישן APS-C
הלייקה XVARIO היא הקומפקטית היחידה עם חיישן APS-C ועם עדשת זום.
הלייקה SL - מציעה חווית תפעול דומה ללייקה S - מיעוט כפתורים, שליטה באמצעות 4 לחצנים סביב המסך, התמקדות בתוכן. הגודל מציע ארגונומיה שונה, צג עילי לנתונים וכמובן עינית ברמה אחת או שתיים מעל כולם. פוג'י ניסו להיות דומים בקטע הזה אבל נכנעו לדרישות לקוחות ומלבד עיצוב הרטרו השאר אותו דבר כמו האחרות, לפוג'י לפחות יש אופטיקה איכותית אבל עדיין אין תחרות למיקרו-קונטרסט שיש לעדשות לייקה וזה מה שנותן את הפופ בצילומים עם לייקה, זה פשוט נראה חי והומוגני ופחות דיגיטלי.
המשותף לכל המערכות האלו - אופטיקה בלתי מתפשרת ואיכות תמונה בלתי מתפשרת.
גם המצלמות שגרפו ביקורות קשות כמו ה X עם התגובות האיטיות או ה XVARIO עם הצמצם הסגור ואפילו ה T עם חיישן APS-C מנפיקות איכות תמונה שליצרנים אחרים קשה מאד להתמודד איתן. זה לא עולה מהנייר עם הטבלאות, גם לא נראה באתרי השוואות, זה נראה ומורגש בצילומים.
אז אולי זה נשמע כמו דיבור של פאן בוי, יכול להיות, אבל כמו שאמרתי בשביל להבין צריך לנסות...
איך הצלחת להבין שמדובר בך?
07/02/2016 | 20:30
1
6
ועוד הזכרתי את פלאש הניסין הלייקאי ואת המגיבים באותו פורום. לא ברור. לא ממש משנה, לקחת את הדיון לסקירה הסטורית מסיבותיך שלך וכאן איבדתי אותך.
מכאן
08/02/2016 | 02:40
7
״אפילו אתה מדבר בחרדת קודש על מערכת ה- SL וטוען שאי אפשר להשוות אותה למערכות אחרות וזה עוד לפני שהחזקת אותה ביד. אז לא פאן בוי?״

לא הבאתי סקירה הסטורית, הבאתי הסברים שמוכיחים שהחוויה של לייקה שונה מרוב העדר בצורה מספיק ברורה, מכאן שרק מי שינסה את הציוד שלהם יוכל לעצב דעה האם יש משהו בלייקה ששווה את הכסף מעבר לרשימת פיצ׳רים יבשה. חלק יגיעו למסקנה שלא, חלק יגיעו למסקנה שכן.

אתן לך דוגמה שאולי תסביר את מה שאני אומר. יש שתי עדשות משני יצרנים שונים בעלות אותו אורך מוקד, אותו צמצמם מקסימלי ומינימלי ואותו כושר הפרדה. האם העדשות זהות? האם האופי של התוצאה באותם תנאי צילום זהות?
עכשיו נניח שיש הבדל ברור שנראה לעין ונניח שאחת העדשות (זאת שאהבת יותר) עולה פי 4 מהשניה, האם ההבדל מספיק על מנת להצדיק את הקניה היקרה?
ואיך זה יכול להיות שעדשות עם אותו מפרט נותנות תוצאה שונה?
ניואנסים אופטיים
08/02/2016 | 08:16
1
6
צריך לעבוד די קשה כדי להבחין בניואנסים האופטיים ולא תמיד זה מצליח.
אבל העיקר שמשתמשי לייקה בדרך כלל מרוצים, לפחות כלפי חוץ. מבחינה זו המותג הזה מצליח מאד. אני לא חושב שצריך למדוד את לייקה במדדים טכנולוגיים משום שזה אינו מגרש המשחקים בו המותג הזה מתמודד.
קיימים עוד מותגים מהסוג הזה:
לא מודדים את הטלפונים הניידים של vertu במדדים טכנולוגיים ובכל זאת הם עולים עשרות אלפי דולרים.
המכוניות של ״מייבאך״ ו״רולס רויס״ לא נמדדות בביצועי כביש או תצרוכת דלק.
ובכל זאת לא תמצא משתמש באחד המותגים הללו שיתלונן על היכולות הטכנולוגיות או תצרוכת הדלק.
תלוי בעדשה
08/02/2016 | 11:27
3
יש עדשות שמבליטות את זה יותר על פני אחרות.
גם תלוי במתבונן, יש כאלו שמבחינים בניואנסים האלו טוב יותר מאחרים.

אבל זה מעבר לביצועים, אני חושב שאם נסתכל על סדרת ה M אז כשאתה לוקח את המצלמה ליד, אתה מיד מרגיש שיש כאן משהו אחר, תחושה של מצלמה "אמיתית", כמו פעם...
גם כשאתה לוקח את ה SL ליד ישר אתה מרגיש שיש כאן משהו אחר וקופצת התחושה שכל שאר המירורלס הם צעצועים.
זה עיצוב, זה בחירה בחומרים, זה ארגונומיה, זה גימור. זה לא תמיד מושלם ויש נפילות אבל ללא ספק יש בידול מהעדר בעיקר מבחינת חווית השימוש אבל גם כאמור ניואנסים אופטיים.
במצלמות האחרונות לייקה גם הדביקה את כל הפערים הטכנולוגיים, גם אם זה בוצע בעזרת פנסוניק, ככה שגם על נייר ההשוואה לייקה כבר לא פראיירים. אז נכון שהחיישן של סוני טוב יותר בביצועי איזו גבוה מאד אבל שם זה מתחיל ושם זה נגמר. הפוקוס האוטומטי של ה Q לדוגמה מהיר ומדוייק יותר מזה של פוג'י למשל (בהשוואה ל XT1), העינית מצויינת, יש יכולות צילום בקצב גבוה, אפילו הוידאו מצויין. ה SL רק טובה יותר ועם ביצועי חיישן טובים יותר.
מאונט E, מאונט A
04/02/2016 | 09:08
57
סוני קיבלה החלטה אסטרטגית להשאיר את ליין E לחובבים.
רואים את זה בבירור ב- A6300 שהעינית שלה עדיין נראית קטנה, אין לה גלגלת שלישית וגם לא מייצב בחיישן.
כל הסימנים מראים שסוני תשאר עם עדשות יותר עממיות בליין הזה וקשה לי להאמין שתפתח אותו בצורה משמעותית, פשוט כי אין לה אינטרס.
במקרה הטוב נרוויח עדשת FE שיכולה לתת מענה טוב גם ל- E כמו ה- 28/2 שמתפקדת כעדשת נורמל טובה על קרופ.
הרווחיות הגדולה נמצאת בליין FE ולכן כל המאמצים מכוונים לשם, וסוני מנסה למשוך את החובבים הכבדים שירוצו לקנות מוצרים אקזוטיים ויקרים, כמו שאתה עושה

בענין מאונט A - 
יש רק דבר אחד שמונע סגירת הליין הזה: היעדרה הבולט של A9 שתוציא סופית את ה- A99 לגמלאות, ותחסוך את הצורך ב- A99II.
ה- A9 צריכה להיות מצלמת דגל עם מאונט FE עם עמידות אמיתית למים, שני כרטיסי זכרון, קצב צילום של 10-15 תמונות בשניה, באפר ענק, גריפ מובנה עם סוללות חזקות, ומערכת אוטופוקוס ייעודית לספורט בדומה למה שנעשה ב- A6300.
כשה- A9 תצא מאונט A ייסגר.
הערכה זהירה שלי שזה יקרה בשנה וחצי - שנתיים הקרובות.
עד אז יהיו לסוני כל הכלים להתחרות בקנון/ניקון גם במגרשים של אנשי המקצוע - צלמי ארועים, צלמי ספורט וכו'.
יהיה שמח

סקירה מלאה בעברית
04/02/2016 | 12:21
1
58

אני שמח ועצוב שזה מה שהוכרז. שמח כי היא לא נותנת לי שום דבר שהייתי רוצה מעבר ל a6000 - ולכן נחסך ממני הצער שיש משהו יותר מתקדם והההוצאה של שדרוג. עצוב - כי אם זה הכיוון שסוני הולכת אליו, המצלמה הבאה שלי לא תהיה של סוני. הם כל הזמן מותחים את רף המחיר כלפי מעלה - כנראה מנסים להרגיל את המשתמשים של סוני למחירים יותר גבוהים כדי למשוך אותם לכיוון ה full frame, וזה בדיוק מה שאני לא רוצה שיקרה - אני רוצה לקבל יותר בפחות מחיר.
ידיעה. לא סקירה ולא מלאה.
04/02/2016 | 19:30
17
וגם שני מתאמים
03/02/2016 | 22:10
55
X1.4 ו- X2

כנראה שארכוש את ה- 24-70.
המפרט אכן מרשים. יותר מענין יהיה לראות A9 (או מחליפה ל-A99).
04/02/2016 | 09:06
22
סרטון קצר על כל המוצרים החדשים
04/02/2016 | 10:27
32
איזה עדשות יותר זולות יהיה ניתן
04/02/2016 | 14:48
6
35
להתאים למצלמה ?  
בנוסף האם ידוע לך זמן משוער שזה יהיה זמין בארץ ?
תודה .
העדשות האלה לא באמת נועדו ל- A6300
04/02/2016 | 16:51
5
51
בשבילה יש ליין שלם של עדשות עם מאונט E. גם FE יתאים.
רשימה חלקית:
סוני 16-50
סוני 18-55
סוני צייס 16-70 F4
סוני 10-18
סוני 50-210
סוני 20/2.8
צייס 25/2
סוני 28/2
סוני 35/1.8
סוני-צייס 55/1.8
צייס 85/1.8
סוני 90 מאקרו

ויש עוד כמובן.
השאלה היא מה הייעוד של העדשה מבחינתך ? מה תרצה לצלם איתה ?
למי מה שאני רואה חלק שלהם
04/02/2016 | 19:34
4
38
מיועד לפול פריים . בקשר לייעוד הטווח צריך להיות יותר רחב בשלב הראשוני בלי להחליף עדשות לפחות .
הייעוד לצילום : צילומי נוף , רחוב , אנשים וצילומי וידאו .
יש לך המלצה לך עדשה מתאימה לא יקרה מידי ?
והאם ידוע לך מתי המצלמה הזו תיהיה בערך הארץ ?
תודה .

אז ה- 18-105 יכולה להתאים לך
04/02/2016 | 19:37
1
20
תודה
04/02/2016 | 21:03
10
האופציות שלך
04/02/2016 | 20:03
1
57
  • סוני 16-50 - זולה וקטנטונת, אבל הטווח קצר והיא קצת רכה ב- 50 ממ
  • סוני 18-105 - לא רעה, לא נורא יקרה, טווח טוב. מצד שני היא קצת גדולה, אבל לא כבדה
  • טמרון 18-200 - יופי של עדשה לשימושים מגוונים. היתה לי כזו ובעיני ממש מפתיעה. פעם היתה יקרה, עכשיו המחיר עומד על 3000 שח לערך.
  • סוני-צייס 16-70 - עולה 3200 שח ושרויה במחלוקת.

לא יודע מתי המצלמה תהיה בארץ.

04/02/2016 | 21:04
10
חיישן חדש לפניך!
04/02/2016 | 04:06
10
122
בעוד שאר יצרניות המצלמה מתרכזות בלייצר מוצרים שהם יותר ביחס למה שהיה.
או כפי שמישהו הגדיר זאת יפה בפורום אבולוציה ולא רבולוציה.
פאנאסוניק עובדת קשה בשביל להביא חידושים טכנולגיים שמשנים את המפה (קרי רבולוציה).
לא ממזמן זאת הייתה הטכנולוגיה שמאפשרת לבחור את הפוקוס בדיעבד.
לפני זה זאת היית המצלמה בראשונה במחיר סביר שאיפשרה צילום ב4K (ואיכותי) ללא עזרים חיצוניים.
ולפני זה גם העדשה שמאפשרת צילום ב3D על מצלמה רגילה.

ועכשיו חיישנים חדשים שיאפשרו טכנולוגיות חדשות ויכולות חדשות למצלמות בעתיד הנראה לעין.

למען הצדק הפואטי אני מקווה שפאנאסוניק תתוגמל על כל החדשנות הזו גם במכירות ובהכנסות של החברה.
חדשנות ויצירתיות זה המנוע האמתי של הקידמה.
סבלנות
04/02/2016 | 06:24
5
73
נצטרך להמתין בערך עד 2020 כדי לראות דגם מסחרי ראשון.
2020 נשמע כלכך רחוק
04/02/2016 | 09:23
4
73
עד שנזכרים שאנחנו כבר ב2016.

אני לא יודע מאיפה המידע לגבי 2020. ניחוש שלך טוב כמו הניחוש של כל אחד (אלא אם יש לך מידע מבוסס).
ממה שאני עוקב פאנאסוניק עובדים על זה כבר הרבה זמן.
בוא נגיד שאני אופטימי זהיר לגבי שנת 2018 .
פאנאסוניק משקיעה המון משאבים בפיתוח טכנולוגיות. זה חלק חשוב מהמיתוג שלה. והיא גם יותר ממוקדת מסוני.
זה הנתון שפנסוניק מוסרים
04/02/2016 | 10:18
3
60
שדגם ״מבצעי״ ראשון צפוי רק ב-2020.

אני בהחלט בעד שיגיע קודם....
נעשה סדר.
04/02/2016 | 21:25
2
43
על פי הפרסום לא מדובר בחיישןד אלא 3 חיישנים שלכל אחד תכונות ייחודיות.

1. Panasonic develops 10times Higher Saturation & Highly Functional Global Shutter Technology by controlling of Organic-Photoconductive-Film on CMOS Image Sensor

2. Panasonic Develops Industry-First*1 123dB Simultaneous-Capture Wide-Dynamic-Range Technology using Organic-Photoconductive-Film CMOS Image Sensor

3. Panasonic Develops the APD-CMOS Image Sensor to Realizes Sharp Color Imaging under 0.01 lux Illuminance

שלגביו ניתנה הערכה לגבי 2020.

אני לא הבנתי האם יהיה ניתן לשלב את כל התכונות בחיישן אחד (לא רואה סיבה שלא אבל זה לא מוצג כ3 תכונות של אותו חיישן אלא כ3 תכונות של אותה הטכנולוגיה).

ייתכן שייקח זמן עד ש3 התכונות יהיו זמינות ביחד על אותו חיישן אבל חלק יהיו זמינות מוקדם יותר.
3 זה חיישן שונה בתכלית
05/02/2016 | 01:24
1
30
APD זו טכנולוגיה שנמצאת בשימוש שנים רבות באפליקציות מדעיות והם לא יוכלו לשלב אותה בחיישן האורגני כי ארכיטקטורה שונה לחלוטין. זו טכנולוגיה שדורשת מתח של כמה מאות וולט על כל פיקסל ולכן לא סביר שחיישן כזה יהיה על מצלמה הפועלת על סוללות. הם גם בפירוש אומרים שהם מייעדים את החיישן למצלמות אבטחה.
טכנית זה אפשרי
05/02/2016 | 03:39
23
העניין של מתח של מאות וולטים מבטריה הוא אפשרי.
השאלה הגדולה היא ההספק שהיישום הזה דורש.
בהספק  נתון  ניתן לשחק עם המתח או הזרם באמצעות שנאים.
לדוגמא יהיה ניתן לרכוש גריפ שיאפשר את הפונקציה הזו מבחינת דרישות המתח.

זאת כמובן ספקולציה.
אני גם לא חושב שזה יקרה במצלמות "ניידות" .ואני גם לא העמקתי בעניין הארכיטקטורה הפיסית של החיישן.
מצד שני, מי יודע?!
אני מאמין שאם יהיה לזה ביקוש אז יימצאו את הדרך ליישם את זה.
זה שיתוף פעולה של פנסוניק ופוג'י. כרגע היישום הוא על חישן
04/02/2016 | 09:04
46
קטנים וכמו שנאמר - יקח קצת זמן עד שיהיו דגמים מסחריים במחירים השווים לכל נפש.
זה לא ממש מעניין עד שלא רואים את זה בתוך מצלמה שעל המדף
04/02/2016 | 11:25
43
פיתוחים ארוכים לעיתים נופלים כי עד שהם מגיעים לייצור מגיעה טכנולוגיה אחרת שעוקפת אותם... והופכת אותם ללא רלוונטים.
אתה ופנאסוניק חברים טובים, הא?
06/02/2016 | 02:43
1
17
כל אחד והחברים שלו
06/02/2016 | 05:02
12
מתאם עדשות לאוליפוס EPM2
05/02/2016 | 01:01
1
34
ברשותי המלצה הנ"ל, עם עדשת הקיט (F3.5 14-42). אני רוצה לשדרג את העדשה, השאלה היא אם לקנות עדשה יעודית למצלמה (לא מצאתי בארץ הרבה) או שאפשר גם לקנות מתאם וכך להפתח למגוון רחב יותר של עדשות. אם עדיף המתאם, יש מתאמים מומלצים? האם השליטה על עדשה דרך מתאם היא אותה שליטה כמו בעדשה הרגילה (כלמר דרך כפתורים)?
(לא מצאתי התייחסות בהיסטוריה...)
תודה רבה לעונים
תשובות
05/02/2016 | 01:47
38
לכל יצרן יש ביונט (מחבר עדשה) שונה, זאת אומרת שאם תרצה לעבוד עם עדשות של יצרנים אחרים, תצטרך מתאם עבור כל יצרן.
בעבודה עם מתאם אין אוטופוקוס והשליטה על הצמצם היא באמצעות טבעת צמצם על העדשה (יש לוודא שלעדשה יש כזאת טבעת, עדשות חדשות של ניקון למשל הן ללא כזאת טבעת).
אני לא ממליץ לך ללכת לכיוון הזה, בטח לא עם המצלמה שלך שהיא קטנה ולא הכי נוחה לתפעול וגם ללא עינית יש לטעמי קשה מאד לבצע פוקוס ידני מדוייק.
יש בארץ מעט עדשות עבור המצלמה שלך, החנויות הגדולות מפרסמות היצע רחב יותר אבל זה לא במלאי והן יזמינו עבורך. אפשר גם להזמין לבד מחו"ל.
למקרה שמישהו מתכנן לקחת לייקה SL לכפור....
04/02/2016 | 13:59
2
101
לא קראתי הכל, אבל נראה שהמצלמה והעדשה הוכיחו עצמן בגדול.
אין סיבה שלא
04/02/2016 | 14:11
1
68
אם יעדו אותה לצרכים מקצועיים אז היא צריכה לעמוד בהן.
זה גם לא חדש מלייקה, מצלמות ה MF מסדרת ה S גם עמידות לתנאים כאלו.

אבל לא צריך ללכת רחוק ולהוציא כל כך הרבה כסף אם מחפשים עמידות למזג אויר, אפשר להסתפק בפוג'י
או חלופה יותר זולה:
04/02/2016 | 15:53
57

עדיין, גם במקרה של המצלמות הזולות מהלייקה, לא הייתי מרגיש בנוח להעמיד אותן למבחן.
כבר קרה לא אחת שמצלמה ספגה התזות מים קלות, ענני חול ושאר התעללויות, אבל זה לא אומר שעשיתי זאת בלי חשש והשתדלתי להמעיט בזה ככל האפשר.

איך ומה לבדוק בקניית גוף משומש?
04/02/2016 | 11:36
3
58
מצאתי מישהו שמוכר את המצלמה שלו, ואני לא יודע מה לבדוק לפני הקנייה.

יחד עם זאת, אני עדיין מתלבט אם לקנות גוף נוסף לגיבוי.
המצלמה שלי חזרה מתיקון במעבדה של היצרן לפני כחודשיים וחצי ועובדת בצורה תקינה מאז.
בנוסף, אני מתכוון למכור את גוף הגיבוי אחרי שאחזור. בגלל שהשוק קטן ומדובר בדגם מיושן (e-m5),
ייקח לי הרבה זמן למכור אותו, אם בכלל.

מצד שני, shit happens, ולא אגיע שוב לקובה, בטח לא בעשור הקרוב, כך שאם משהו יקרה למצלמה, מה שנקרא ״כל הז*ן״.

תודה.
זאת מצלמה שאתה מכיר היטב
04/02/2016 | 12:03
1
54
בדוק שהיא עובדת...
שים עדשה, תראה שהיא נדלקת, שהיא מצלמת, שהיא חושפת נכון, שהכפתורים עובדים, בחן את המצב הקוסמטי שלה ויותר מכל בחן את אמינות המוכר...
לא מכיר אותו. זה מישהו מדי ספוט
04/02/2016 | 12:10
46
שראה את ההודעה שלי שאני מחפש.

תודה.
דרך אגב, ה-E-M5 ספגה לאחרונה הוזלת מחיר משמעותית:
04/02/2016 | 12:16
60
חדשה נמכרת בפחות מ-400$. בדוק את הכדאיות מול גוף משומש.
עדשה ישנה של מינולטה.... יש לה עוד מקום בעולם?
03/02/2016 | 17:23
9
79
שלום לכולם,
מצאתי אצל הוריי עדשות למצלמת מינולטה מלפני בערך 20 שנה (עוד בתקופת הפילים...)
יש מה לעשות עם העדשות האלה היום? הן מתחברות למשהו?
מצ"ב תמונות.

יתכן שכן
03/02/2016 | 18:22
48
אם מתאים לביונט A של סוני. סוני קנו את ליין היצור של מינולטה וממשיכים בחלק מהמצלמות עם הביונט (החלק שמתחבר לגוף וננעל) הזה כולל המגעים החשמליים.
תעתיק לכןמה כתוב על העדשות או בצילום ויזהו אותן.
עכשיו ראיתי את צילומי העדשה
03/02/2016 | 19:07
2
57
אז זו עדשה של חברת סיגמה עם ביונט שמתאים למצלמות מינולטה ישנות וגם לסדרה A7 של סוני.
לא זיהיתי מה מרחק המוקד של העדשה.
היא עדשה עם מוקד יחיד ומפתח 2.8 שזה נחמד מאד.
בנוסף היא מיועדת גם לצלם מקרוב להגדלה כמו פרחים או חרקים.
מוברג מקדימה פילטר של חברת טיפן.
צריך להסתכל פנימה ולבחון האיכות האופטית ושאין עובש או אבק בפנים. שהצמצם לא תקוע. שגלגל הפוקוס נע מקצה לקצה.

היא מתאימה למאונט A, לא ל- A7 שיש לה מאונט FE
04/02/2016 | 13:52
1
16
OK
04/02/2016 | 14:32
9
המצלמות של סוני מתאימות לה
03/02/2016 | 19:13
55
מצלמות הרפלקס מסדרה ״אלפא״ בעלות ביונט A מתאימות לה כפי שהיא, והמצלמות חסרות המראה של סוני מתאימות לה באמצעות מתאם.
על התגובות. עושה רושם שמצלמה חדשה של סוני
03/02/2016 | 21:30
3
50
שמתאימה לעדשה כזאת עולה לא פחות מ-5000 ש"ח (לפי ebay).

אלה המחירים?
אין דגמים יותר זולים שיתאימו לעדשות כאלה? יש לי עוד כמה כאלה, יותר גדולות
איזה עדשות יש לך ?
03/02/2016 | 22:57
44
רוב הסיכויים שהן לא צריכות לגרום לך לקנות דווקא סוני.
אבל אולי מתחבא אצלך איזה יהלום. אשמח לדעת כי אני עם סוני
עם כל הכבוד לעדשות הישנות הללו...
04/02/2016 | 10:38
1
42
לא בטוח שהן צריכות להוות טריגר לקניית מצלמה תואמת...
מצלמות שמותאמות לאורכי מוקד של עדשות מעידן ה״פילים״ (והדינוזאורים והממותות) עולות לא מעט כסף, וסוני קצת מגמגמת בכיוון הזה ומשקיעה כרגע את מירב המאמצים בכיוונים אחרים (שיחייבו אותך לרכוש מתאמים).

אם העדשות הללו עוררו בך תיאבון לצילום, תוכל למצוא מערכת בסיסית במחצית הסכום בו נקבת, שכוללת גם מצלמה וגם עדשה באיכות טובה. את העדשות הללו תוכל לנסות למכור בשוק היד השניה. תלוי בדגם - הן עשויות לממן לפחות חלק מההרפתקאה.
אעלה לפה בימים הקרובים תמונות ופרטים של שאר העדשות שברשותי
04/02/2016 | 14:40
15
קנון הכריזו על ה- 1Dx MkII
01/02/2016 | 11:55
40
127
מזמן לא נתקלתי בכזו כמות של סופרלטיבים עצמיים.
  • 20MP
  • 14 תמונות בשניה (16 ב- LV) עם כרטיס CFast
  • באפר ענק של 170 תמונות
  • מערכת פוקוס מהירה של 61 נקודות
  • ISO51,000, אבל אפשר למתוח ל- 409,000
  • וידיאו 4K
  • 5900$

הלסת שלי לא נפלה, אבל אני מניח שהקנוניסטים יתלהבו.
הכרזה צפויה
01/02/2016 | 12:38
99
קנון חיכו שניקון יצאו עם ה D5 ואז יביאו את הקונטרה.
שתי המצלמות יצאו בתזמון לקראת האולימפיאדה שמתקרבת.
אלו מצלמות עבודה משומנות היטב, מטרתן היא לא להפיל לסתות.
הכוח של המצלמות האלה לא נמצא בספציפיקציות
01/02/2016 | 13:59
2
110
אלא ביעילות. זה סוס עבודה שמשלשל תמונות שמישות כמעט בכל תנאי. מצלמת ה-P&S הטובה ביותר בעולם (יחד עם הניקון המקבילה).
מסכים
01/02/2016 | 14:22
36
בעקבות ההכרזה של סוני
04/02/2016 | 09:15
16
שים לב למערכת האוטופוקוס ב- A6300.
יש לי הרגשה שדי בקרוב מישהו יעשה השוואת ראש בראש של המצלמה הזו מול D5 ו- 1D החדשה.
הולך להיות מעניין.
ואם התחושות שלי נכונות, אנחנו עלולים להשאר פעורי לסתות לגבי הפערים בין גוף ב- 1000$ לעומת גופים ב- 6000$. לפחות בסוגיית הפוקוס שעד כה היתה גורם מבדיל מרכזי.

אני מניח שאם leica היו רושמים את הדברים האלו
01/02/2016 | 15:56
28
89
ההתלהבות בפורום היתה בשיא ההיסטריה.

בסופו של דבר זאת מצלמה משודרגת למי שצריך ציוד בקצה הסקלה.
עוד שלב קטן באבולוציה
01/02/2016 | 16:01
25
83
מתי נראה איזו רבולוציה ?
(מכל החברות)
הרבולוציה לא תגיע מדגם כזה
01/02/2016 | 16:09
71
אנשי מקצוע לא פתוחים למהפיכות אלא רוצים לקבל את הדבר המוכר בגרסה משופרת.
איזו רבולוציה אתה מחפש?
01/02/2016 | 16:22
10
82
אתה יודע מה? בוא ניזום סיעור מוחות: מה היית רוצה שהמצלמה שלך תוכל לעשות והיא לא יכולה לעשות כבר כעת? הכוונה איננה לעוד סטופ של טווח דינאמי וכו' אלא ליכולות חדשות לחלוטין.
רבולוציה...
01/02/2016 | 16:46
1
91
לא חושב שמחפשים יכולות חדשות אלא אפרויות לעשות דברים אחרת וכמובן טוב יותר, לא צריך לזלזל בתוספת סטופ או שניים או עשרה.
טכנולוגיות חיישן ואופטיקה חדשות שיאפשרו מצלמות שנראות אחרת, כמו שהמירורלס הציעו בתחילת דרכן לפני שפנו לעיצובי רטרו. איזה עיצוב ארגונומי היברידי שמתאים גם לסטילס וגם לוידאו.
למשל:
- טכנולוגיות אופטיות שיאפשרו לייצר עדשות בעלות אורך מוקד גדול ומהירות אבל שלא יהיו ענקיות ולא ישקלו כמו טנק. עדשות סופר-זום מהירות קטנות ואיכותיות.
- ביטול התריס המכני
- ביטול המראה
- שיפור בעינית האלקטרונית שתאפשר צילום בקצב מהיר ובפוקוס עוקב בלי המגבלות הקיימות.
- שיפור חיי סוללה למצלמה שכזאת
- אולי טכנולוגיית חיישן חדשה, כזאת שתפיק יותר מחיישנים קטנים שיעזרו למזער את האופטיקה.
- ועוד לא נגענו בכל הפונקציות שמנסות לצוץ כמו פוקוס אחרי הצילום.

נכון
01/02/2016 | 17:04
69
מזעור האופטיקה הוא אתגר משמעותי.

אני חושב שהדרך קדימה עוברת דרך שתי טכנולוגיות:
1. צילום חישובי: חיבור תצלומים ממספר מצלמות קטנות שחושפות בעת ובעונה אחת, כל אחת מהן בעלת מאפיינים מיוחדים. אפשר להשתמש בטכנולוגיה הזאת לשם הרחבת הטווח הדינאמי, הפחתת רעש, מיקוד סלקטיבי בעת החשיפה ואחריה, שליטה בעומק השדה לאחר החשיפה וכו'.
2. תנועה מבוקרת של החיישן: הטיה (שליטה על עומק השדה), סיבוב (יישור אוטומטי של האופק), תנועה קדימה ואחורה (מיקוד של עדשות ידניות) ותנועה למעלה, למטה ולצדדים (תפירת חשיפות).

שתי הטכנולוגיות יאפשרו קבלת אפקט של חיישן גדול מחיישנים קטנים יותר ומזעור מסוים של העדשות.
מצלמה עם שתי מערכות אופטיות
01/02/2016 | 17:18
78
כדי לצלם תלת מימד אמיתי
עוד רעיונות
01/02/2016 | 19:00
65
  1. מצלמה עם ביונט משתנה כולל החיבורים האלקטרוניים. זה ייצור את התחרות האולטימטיבית בין גופים ובין עדשות במקום בין יצרני מערכות.
  2. מצלמה שאפשר להטות את העדשה שלה לצדדים. כלומר לצלם ימינה או שמאלה. זה מצויין לצילום בלתי מורגש.

כמה
01/02/2016 | 19:14
5
53
- ליצור תקן אחיד לביונטים.
- שרוב החלקים ולא רק מכלולי העדשות יהיו תחליפיים ומודולריים.
כמו החלפת החיישן שיתאים לצילום ארוע, חיישן אחר לצילומי לילה או אפילו אינפרא אדום, וחיישן ליום, חיישן לספורט.
- יצוב בחיישן
- עינית אלקטרונית מהירה
- שלא יהיה תריס מכני ובטח לא מראה.
- כניסת מתח חיצוני מפאור בנק.
- ממשק דומה לחלונות עם עכבר ומקלדת רשת ו/או WIFI
חלק כבר יש.
כניסת מתח חיצוני מפאוור בנק
01/02/2016 | 21:44
3
53
כבר יש בדגמי A7S II / A7R II של סוני.
מעדיף בניקון
01/02/2016 | 21:58
2
47
סתאם...
כתבתי שחלק מה wish list שלי כבר קיימים. אם היה הכל במצלמה אוניברסלית היה מצויין.
זה קיים עוד מימי תרפפ"ו:
01/02/2016 | 23:35
1
46
התכוונתי משהו יותר אוניברסלי
02/02/2016 | 08:14
35
שקע מיקרו USB שאליו לחבר בשטח POWER BANK כמו שטוענים טלפונים שאוטוטו צועקים לטעינה לפני שנכבים.
את המתאם לחשמל AC אי אפשר להשתמש בשטח.
הדיון הוא תאורטי. "לך שכנע" את כל החברות בעולם להתיישר לפי קו (תקן) משותף?!
במצלמת סוני שלי יש כניסת מיני USB לטעינת הסוללה הבלתי מתפרקת.
ביונט אחיד
02/02/2016 | 13:30
32
אפשר לראות את עולם הM43 כעולם בעל ביונט אחיד. אין כאן שום בשורה טכנולוגית אלא החלטה עסקית של האם כדאי לי ללכת עם העדר או להיות מיוחד.

בעולם הסלולר יש לנו הדגמה טובה של אסטרטגיית השיתוף לעומת הגן הסגור. התוצאה היא שאפל היא היחידה שמרוויחה מייצור סלולארים, כל השאר נלחמות אחת בשנייה עד זוב דם.
רבולוציה
02/02/2016 | 06:11
12
51
אם נבחן את הרזולוציות בתחום הצילום עד כה:
ממקרה אובסקורה לריינג׳פיינדר
ריינג׳פיינדר לרפלקס
מדידת אור מובנית במצלמה
פוקוס אוטומטי
חיישן דיגיטלי
מל׳מ ועינית דיגיטלית

הרבולוציה הבאה כנראה תהיה מבוססת על יכולות עיבוד נתונים מהירות שיאפשרו עקיפה של מגבלות אופטיות/מכאניות קיימות.
הניחוש שלי: תלת מימד
02/02/2016 | 07:52
11
40
זה כל כך טבעי, זה כל כך מתבקש, וזה כבר עובד בקולנוע שנים.
פשוט לא יכול להיות שאין מצלמות סטילס כאלה.
לא אתפלא אם הראשונה תהיה בסמארטפון דווקא.
זה קיים
02/02/2016 | 08:43
38
לפנסוניק יש עדשת תלת מימד למירורלס:

ואל תטעה, בקולנוע זו לא הצלחה כבירה כזו ובטלוויזיות זה בכלל נכשל. ההצלחה תגיע עם פורמט אחר שלא ידרוש משקפיים יעודיים.
לא מבין מה התלהבות מתלת מימד
02/02/2016 | 08:51
8
38
זה היה קיים בצילום בתחילת המאה הקודמת, זה היה אפנתי ונעלם.
צילום זאת אמנות דו-מימדית וכך היא צריכה להשאר.
תנסה - תבין (;
02/02/2016 | 09:02
7
58
גם אני לא מתלהב מתלת מימד. לפחות לא בסיבוב הנוכחי.
חלק מהירידה בפופולריות של סרטי תלת מימד, לאחר שההתלהבות הראשונית שככה, נובעת מהסרבול (הצורך בעזרים על מנת לצפות בסרט), הפגיעה בתמונה (יותר חשוך) וכמובן שלא כל סרט נהנה מהטכנולוגיה.
כרגע זה מרגיש לי בשל כמו השעונים החכמים. 

זה תמיד היה ותמיד יהיה שטיק ולא יותר
02/02/2016 | 09:15
6
37
לפני 20 שנה גם היה קטע אפנתי של תמונות תלת מימד שצריך לבהות בהן ללא מיקוד על מנת שדברים יקפצו החוצה, לא היה צריך משקפיים...
צילום כמו ציור הם דו-מימדיים, המגבלה של מדיום היא מה שמגדירה אותם ומה שמייחדת אותם.
אמנם לא צילמתי אף פעם בתלת מימד אבל צפיתי במספיק תמונות כאלו כולל בצעצוע שהבאת כאן, כולל "טכנולוגיות" עתיקות יותר זה עדיין שטיק לא יותר, לא פחות. זאת ההבנה שלי ודעתי, לא אשתכנע אחרת.
אל דאגה, אין לי כוונה להמיר את דתך, לכן ה'(;'.
02/02/2016 | 09:19
31
אני זוכר את התמונות שהזכרת - יותר כאב ראש מתמונה (אחרי 20 דקות היית רואה איזה דולפין, במקרה הטוב).

העולם נראה כמי שפוסע לעבר משקפי מציאות וירטואלית
02/02/2016 | 11:46
4
29
אם כך זה אכן יהיה אז תרצה או לא תרצה רוב המדיה הויזואלית תצטרך להתאים את עצמה.
וזה אומר תלת מימד.

ואני בהחלט יכול לראות בכך יתרון.
אם אתה כיוצר מעוניין להעביר את הסיטואציה או התחושה שגרמה לך לצלם תמונה למתבונן בתמונה הדרך הכי קרובה לכך תהיה באמצעות תלת מימד.

אבל יותר מכך, הולך לגדול כאן דור של אנשים שמחוברים למשקפיים שמקרינים להם משחקים בגרפיקה תלת מימדית ישר לוריד.
לא תוכל להתחרות בגירוי הזה באמצעות תמונות דו מימדיות.
צילום זה שפה
02/02/2016 | 12:03
3
28
ולשפה הזאת יש כלים. עם כל השיפורים הטכנולוגיים, השפה עצמה לא השתנתה. צילום מזמן כבר לא נתפס כמדיה להנצחת מציאת בלבד.

פעם אמרו שהוידאו יהרוג את הסטילס, זה לא קרה. גם אם תלת מימד יהיה נגיש יותר, אני לא חושב שזה יהיה יותר מאשר שטיק או רלוונטי לישומים מסויימים בלבד ולא יפגע בסטילס הדו-מימדי.

אין תחליף לצילום מודפס על נייר, שום משקף כזה או אחר יכול להחליף את חווית הנייר, משהו שאפשר להחזיק ביד.

התחושה שלי, שאם יגיע יום בו נחיה באיזה עולם וירטואלי זה יגיע כשאני כבר לא יהיה בחיים אז לא אכפת לי...
אני לא רואה את עצמי קונה מצלמה בשביל יכולת תלת מימד, זה לא תפס בטלויזיות, זה גם לא תפס בצילום, אין שום סיבה שזה יתפוס בעתיד הקרוב, אם המשקף היה המגבלה שפגעה בהצלחה אז זה לא ישתנה, אין לנו דרך טבעית לראות תלת מימד בתוצר דו מימדי.
אפשר לדבר על הקרנת הולגרמות אבל זה כבר משהו ברמה של וידאו ולא סטילס.
תלת מימד
02/02/2016 | 13:26
2
25
תחשוב על תלת מימד לא כדרך להציג את המידע אלא כדרך לאגור את המידע. לכאורה אם יכולת למפות באופן מלא את הסצנה, תוכל אח"כ לערוך את התמונה בצורה הרבה יותר חכמה.

הדוגמה הכי פשוטה היא עומק שדה. היית רוצה לצלם כשהכל בפוקוס, ואז לבחור מה יהיה בפוקוס ואת עומק השדה.
שוב, אולי יתאים לישומים מסויימים
02/02/2016 | 13:52
22
המגבלות של השפה הן חלק ממה שמגדיר אותה. מגבלות של עומק שדה וטווח דינמי וגם רעש הם חלק מהשפה. חלק מכלי היצירה.
תמונה מפורטת לגמרי ללא צללים למשל בעצם תפגע בתחושת התלת מימד שמתקבלת ע"י הצללה. הצללה כבדה = חיזוק התחושה והדרמה.
אין טעם לאגור מידע אם לא צריך אותו.
כאמור לשימושים מדעיים אולי זה יתן יתרון וגם לא בטוח, לא בדרך הקונבנציונלית להפקת תלת מימד.
יש היום סורקי תלת מימד
02/02/2016 | 15:57
21
למעשה חיישני עומק שמשודכים למצלמה פשוטה (ליצור הטקסטורה). זה תחום שמתחיל לצבור תאוצה. כיום הוא מאוד נישתי (יש סורקים לאייפד, ואחריםפ לאנדרואיד וכו׳). 
יש אפילו ניצנים של טבלטים ומחשבים נייידים שבהם המוצר הזה מגיע בילט אין. 

בסוף אתה מקבל מודל תלת מימדי. הדרך להגיע אליו מסורבלת מעט בימינו, והאיכות של המודל בינונית. 
אבל על בסיס הטכנולוגיות האלה אפשר יהיה בהחלט ליצור עולם חדש של דברים ממש מגניבים ואופציות שהיום לא קיימות (למשל, מיפוי יאפשר העמסת פוקוס בצורה מושלמת ואז תוכל לבצע את שינוי נקודת הפוקוס בצורה מדויקת על פי הצורך בעיבוד קל מאוד אח״כ). 

בכל מקרה, אנחנו רחוקים מלהיות שם מבחינה טכנולוגית. 
מצלמות התלת מימד הראשונות הופיעו בסביבות 1890
02/02/2016 | 08:59
45
נדמה לי שפוג'י הוציאה לשוק מצלמת תלת מימד דיגיטלית לפני כמה שנים. פאנסוניק פיתחה עדשת תלת מימד שאפשר להרכיב על מצלמות המיקרו 4/3 שלה. התלת מימד מעולם לא הפך לפופולארי משום שהוא מחייב שימוש באמצעי צפיה מיוחדים. אולי כעת, כשטכנולוגיית המציאות המדומה תופסת תאוצה.
אם לייקה היו מציגים כזה מפרט
01/02/2016 | 16:32
1
70
אז זאת הייתה מהפכה מבחינתם או לפחות קפיצת מדרגה רצינית.
אז לא מתלהבים כאן בפורום מקנון, אתה לא צריך להפגע בשמם...
חוצמזה שהמצלמה הזאת לא ממש מדברת כאן לאף אחד, לא בטוח שיש כאן מישהו שאיי פעם עבד בצורה רצינית עם מצלמות מהסוג הזה ובאמת מבין את המשמעות והיכולות של הכלים האלו בשטח.
שמעתי, ראיתי, קראתי, התרשמתי,
01/02/2016 | 23:20
41
אבל אני אקנה כזאת כשהסוס עבודה הנוכחי יתחיל לצייץ.
כל עוד המצלמה הנוכחית מתקתקת אין שום סיבה להחליף למצלמה שעושה כמעט את אותו הדבר רק עולה פי 3.

ניתן למשוגעים לרכוש, המחיר של המצלמה ירד לסביבות ה 3000$ ועד אז הנוכחית תתפגר או שתריס יחזיר את נשמתו לבונה עולם ונראה אם לא תצא מצלמה יותר הגיונית.
אם לא תצא, נקנה את זאת.
אם תצא, נעשה חושבים ואולי נקנה את ה D1 ואולי את ה D5.

בינתיים, ה600RT החדש עושה יופי של עבודה. אני ממליץ בחום.

גודל האכזבה כגודל הצפיה
01/02/2016 | 19:28
6
74
שלום
נחכה ונראה מה ילד ה-5Dmk IV?
צפוי בחודשים הקרובים.
בוודאי ישפיע על מחירו של ה-5DmkIII.

למה ציפית ומה בדיוק מאכזב?
01/02/2016 | 19:32
3
72
גם לא ברור למה אתה בדיוק מחכה...
עדיין מחכה לסמסונג... :)
02/02/2016 | 06:12
1
29
מה יש לך מהסמסונג משה?
02/02/2016 | 15:23
25
כנראה למכונת אספרסו עם WiFi
02/02/2016 | 18:41
20
מר גורלי והעולם אכזר תן נחמה בתוכי
01/02/2016 | 23:57
1
73
וואי
02/02/2016 | 08:17
52
ואני אוהב יותר את אתי לוי המקסימה.
אין כמו מוחדש!
02/02/2016 | 20:05
4
116
דיברנו על Olympus 12mm/ f2
עכשיו אני שוקל אם לקנות חדשה, או להשקיע קצת יותר ולהנות ממוחדשת
זה לא תמיד עסקה טובה לקנות מוצר מוחדש
02/02/2016 | 20:45
64
אבל לפעמים זה דיל מצוין. 
דווקא בעדשות הייתי נזהר. כאן יש סכנה ליפול על עותק לימוני. 
וזה בלי קשר לזה שבמקרה שלנו גם המחיר גבוה...
מחיר החדש היה עד לא מזמן $800
02/02/2016 | 21:11
60
ככה שמחיר המוחדש היה לגיטימי. יש הנחה על העדשה הזאת וכנראה שמוכר המוחדש לא התעדכן.
רק דוגמה למדוע תמיד צריך לבצע השוואת מחירים בין כל האופציות הקיימות.
אפרופו ככה זה באמאזון.
03/02/2016 | 01:35
1
79
דיברנו גם על הסאמיאנג/רוקינון  14מ"מ
אז ניגשתי לבדוק והנה הממצאים המפתיעים.

1.
Rokinon 14mm f/2.8 IF ED MC Super Wide Angle Lens for Nikon (No AE chip)

מחיר באמאזון : 399 $

בקישור מופיע המחיר כשלוחצים על NIKON.

2.
 Rokinon 14mm f/2.8 IF ED UMC Ultra Wide Angle Fixed Lens w/ Built-in AE Chip for Nikon

מחיר באמאזון : 319.99 $

צריך ללחוץ בקישור על  NIKON AE בשביל לראות את המחיר.

הדוגמא הראשונה היא בלי הצ'יפ והשניה (הזולה ב80$) היא עם הצ'יפ שמאפשר את האופציה הבאה:
features a built-in automatic focus confirm chip to sync and auto-meter with your camera.

מבולבלים?

אז חכו.
עדיין לא סיימנו.
יש גם אופציה 3

3.
Samyang SY14MAE-N 14mm F2.8 Ultra Wide Angle Lens for Nikon AE

מחיר באמאזון: 349$

זאת אותה העדשה עם הצ'יפ רק תחת השם סאמיאנג.

יהיו בוודאי כאלה שיטענו כי זה די הגיוני בהתחשב במגוון המוצרים של אמאזון שיהיו הבדלים לא הגיוניים של מחיר מדי פעם.

אז בוא נסתכל איך זה בB&H

Samyang 14mm Ultra Wide-Angle f/2.8 IF ED UMC Lens For Nikon With Focus Confirm Chip

המחיר בB&H 
319$

Rokinon 14mm f/2.8 IF ED UMC Lens For Nikon with AE Chip

המחיר ב B&H
319.99$

אז בB&H אתה יכול לבחור רוקינון או סאמיאנג אבל תקבל את הגרסה האחרונה במחיר של 319$

באמאזון אתה יכול לרכוש את הגרסה הישנה בלי הצ'יפ עבור תוספת של 80$ או  30$. אתה יכול לבחור לשלם על אותו המוצר מגוון של מחירים.
ואם תחפור מספיק עמוק תגלה את הגרסה החדשה במחיר זהה לB&H.

איפה העניין המעצבן?
שאם חברה שלך רוצה לרכוש עבורך עדשה ומה שהיא יודעת זה שהתעניינת ברוקינון 14 מ"מ למצלמת הניקון שלך, אז היא תיכנס לאמאזון ותרכוש עבורך את העדשה היקרה יותר כי היא בטח יותר טובה כי היא עולה יותר באותו האתר ולא מקמצים באהבה...
ושוב, מדובר בפער של 80$
מדובר בפער של 25% ממחיר המוצר באותה החנות באותו הזמן.

וזה התגלה לי במקרה כשהתחלתי לבדוק את האופציה לרכוש את הסאמיאנג 14מ"מ.

ו...
03/02/2016 | 19:42
34
שכחת לשאול את גיל.
Samyang Israel

ויש לה עוד שם Bower.
רוצה להשתדרג..מה אתם הייתם קונים? (האופציות בפנים)
02/02/2016 | 20:34
8
111
שלום לכולם!
אני כבר מעל שנה מצלם עם 70D , בעיקר באור טבעי, בעיקר אנשים.. לאחרונה גם צילומי סטודיו של מודליסטיות (פלאשים)
בגלל הכמות הגדולה של התגובות החיוביות על התמונות שלי החלטתי להעלות הילוך ולקחת את התחביב צעד אחד קדימה.
מלבד עדשת הקיט שלי (כמעט ולא משתמש בה) אני עושה שימוש נרחב בסיגמא 35 ארט 1.4 וב50 ממ החדשה של קנון, (עובד לי יופי לפורטרטים בכלום כסף) יש לי גם פנקייק 24 ממ של קנון שמידי פעם מתאימה לי.

החלטתי לשדרג את המצלמה למשהו שיוכל לתת לי קצת יותר. התקציב שלי גמיש אבל באופן כללי אני מעדיף להוציא כמה שפחות (מעוניין להגיע ל8-9 גג) האופציות שאני חשבתי עליהן הם אלו:

1. מוכר את ה70D וקונה 5D רגילה (מרוויח את העדשות שלי )

2. משאיר את הקנון ומצרף לה את הXPRO2 של פוג'י +35ממ 1.4 שלהם  (אני אהיה בחודשים הקרובים בארהב )
קראתי ביקורות מאוד טובות עליה ולמרות שהיא לא FF היא עדיין מירורלס ככך שאני אקבל עדיין תוצאות יותר טובות באור נמוך ,וגם לא אכחיש שהגודל ועיצוב הנוסטלגי (והויו פיינדר) מאוד קורצים לי

3. משתולל וקונה סוני A7RII /SII ומוכר את הקנון מאוחר יותר.למרות החששות שלי ממנה כי עדיין לא ראיתי הרבה בעלי מקצוע בתחום שמצלמים איתה-למרות ההמלצות זה נראה לי שצלמים עדיין מתחלקים בעיקר לקנון או ניקון

הנחות מוצא:
א.לא רואה סיבה לעבור לניקון (אלא אם יאירו את עיני)
ב. למרות שעוד לא יצא לי אני מאוד רוצה להתנסות בצילום וידאו זה משהו שאני רואה את עצמי מתנה בו בעתיד..אז עושה לי טוב לדעת שהמצלמה טובה גם בוידאו
ג. מעדיף לא להשתולל :)

אשמח לשמוע את דעתכם ואת המלצותכם... הרכישה ככל הנראה תהיה תוך חודש פלוס מינוס.
תודה רבה

בוא תסביר לנו
02/02/2016 | 21:09
6
83
באיך כל אחת מהאופציות מהוות "צעד קדימה"?

1. במעבר ל 5D (מניח שאתה מתכוון למארק III) תקבל חיישן מלא עם רזולוציה גבוהה יותר, השיפור יורגש בהדפסות ענק בעיקר או בחפירה בפיקסלים, בסטודיו עם פלאשים ליכולות איזו גבוה או מהירות פוקוס אין יתרונות. עדשת הקיט שלך כבר לא תתאים, עדשות הפריים יתנו כיסוי שונה ואופיין ישתנה, הן לא יתאימו לפורטרטים ותצטרך לקנות עדשה בין 85מ"מ ל 135מ"מ.

2. XPRO2 - מצלמה שנראית מצויינת, אם ה XT1 עובדת מצויין בסטודיו אז אין שום סיבה שזאת לא. עדשת ה 35מ"מ תתאים לצילום גוף מלא, עדיין תצטרך עדשות שיתאימו יותר לפורטרטים כמו ה 56 וה 90. איכות התמונה תהיה טובה יותר ממה שאתה משיג היום אבל בדומה לאופציית ה 5D זה יראה רק תחת מיקרוסקופ.

3. A7s - לא מומלצת לסטודיו, יש ביקורות לא טובות על איכות הסטילס שלה, מצויינת לוידאו. ה A7rII זאת כבר חיה אחרת אבל שוב תצטרך כמה עדשות מאד יקרות על מנת להפיק ממנה את המיטב וגם זאת יבוא לידי ביטוי כמו במקרים הקודמים, רק בהדפסות ענק או בחפירה בפיקסלים.

מה בעצם חסר לך היום עם הציוד הקיים?
תודב רבה על ההתייחסות
02/02/2016 | 21:38
5
69
כן התכוונתי למארק 3 ׁ, אני אצטרך גם 85 ממ או 70-100  כדי שאוכל להפיק ממנה פורטרטים טובים יותר כי הפול פריים מן הסתם ירחיב לי את הפריים - זה בסדר ולקחתי בחשבון
בגדול אולי זה משהו שקצת תקוע אצלי בראש, אבל 70D נתפסת חצי מקצועית ואילו ה5D זה כבר ליישר קו (אם ארצה לעסוק בכך כמקצוע) עדשות הקיט לא מטרידות אותי משום שככל הנראה אמכור אותם עם המצלמה.
חוץ מהרזולוציה אני מאמין שגם הביצועים בתנאי אור חלשים יותר יהיו טובים יותר..

לגבי הסוני.. מה שכתבת מסתדר לי עם מה ששמעתי, לגבי הA7R לאחר באמת בירור על היצע העדשות הקיים - גם מועט וגם יקר,אז כרגע לא אופציה.

כמו שאמרתי,סטודיו עם פלאשים זה משהו שהוספתי לארסנל לאחרונה אבל התחום הראשי הוא צילום בתאורה טבעית ,אנשים (ורוב המחמאות על התוצרים גם כן)

על פניו נראה שה 5DMIII היא האופציה העדיפה
02/02/2016 | 21:45
4
67
עם כל האהבה שלי לפוג'י, אם אתה מתכוון לנסות להתפרנס מזה, תצטרך מצלמה שתשדר מקצועיות גם ולמרות שהדיווחים מדברים שה XPRO2 נותנת בראש ל 5D מבחינת איכות תמונה.
תודה רבה..2 דברים
02/02/2016 | 21:57
3
59
1. בהנחה שמארק 3 .. אתה חושב שכדאי להתאמץ ולרכוש את אחת הגרסאות החדשות יותר (S/SRׂׂ) ?  מבחינה כספית? (ההבדל שווה?)

2. מבחינת "מה יגידו" , לא מוטרד..בטח לא למה שאני עושה..להפך,לדעתי הפוג'י נראית מדהים,אני לא הולך לצלם חתונות או משהו (בווליום של אלפי תמונות ביום) ומבחינתי האנשים שירימו גבה מחוסר הבנה על הפוגי היו מגיבים אותו דבר גם אם הייתי מצלם עם M9
תשובות
02/02/2016 | 23:07
2
55
1. באופן אישי אין לי מה לעשות עם 50MP, כך שהמארק III נראית לי מספקת, יש לה ביצועי איזו טובים יותר וזה נראה לי עדיף בעיני.

2. צלם שרוצה להתפרנס מצילום ועדיין אין לו שם ומוניטין שהולכים לפניו צריך את כל הכלים שקיימים לתפוס לקוחות ותאמין או לא, DSLR גדולה ושחורה עושה את העבודה טוב יותר מאופציה אחרת. ונכון מי שירים גבה לגבי הפוג'י, יעשה זאת גם מול ה M9 ולכן גם עליה לא הייתי ממליץ לצלם במעמדך. אם אתה לא מוטרד אז הפוג'י היא אופציה מצויינת, העדפה אישית שלי מבית האופציות שהעלת.
וכדאי גם לזכור
03/02/2016 | 08:22
1
56
שמבין המצלמות של פוג׳י ה-X-Pro2 וקודמתה הן לא בדיוק גמדות. די דומות במימדים למצלמת רפלקס בינונית.
ככה שמהיבט ה״שופוני״ היא לא בחירה כל כך רעה.
תודה
03/02/2016 | 16:16
34
אני מקווה שעד שאהיה במעמד הרכישה יהיה כבר איזשהו וידאו של השוואה בין השניים
למרות שאחת פול פריים ואחת לא
סיבה לעבור לניקון
06/02/2016 | 02:14
12
כתבת שאתה לא רואה סיבה לעבור לניקון.
יכול להיות שאין סיבה *מספקת* לעבור לניקון, ושיש לך סיבות טובות יותר להישאר בקנון (אני לא יודע), אבל נראה לי שסיבה לעבור לניקון דוקא יש:
ביצועי חישן טובים יותר. אני חושב שזה מורגש ביחוד בכל מה שקשור לטווח דינאמי.
סיבה אפשרית נוספת: המחיר של ניקון D750 נמוך בכ-2500 ש"ח (!) מזה של קנון 5Diii. השוואה די מקיפה בין שתי המצלמות האלה אתה יכול לראות כאן: https://www.youtube.com/watch?v=EsZtUZvoeO0.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:20
6
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
יורם פוסמן - מדריך עריכת וידאו
רוצה ללמוד עריכת וידאו?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה