לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעות פירסומיות ו\או בעלות אופי מסחרי יימחקו מהפורום.לא תישלח הודעה. למקרים מיוחדים יש לקבל אישור הנהלת הפורום.

בטרם שואלים מומלץ להיעזר במשאבי הפורום: קישורים,מאמרים,חיפוש בפורום,קריאה בדפי הפורום מהשבוע האחרון.

כדאי לנסח שאלה הכוללת כמה שיותר פרטים לגבי הדרוש לכם,כולל שמות מדויקים של הדגמים ,אותיות ומספרים,   קישור פעיל למיפרט הטכני.
המשך >>

לצפיה ב-'המלצות לפלאש ושמירת המצלמה ממים'
המלצות לפלאש ושמירת המצלמה ממים
23/07/2016 | 18:37
7
45
אני טס בעוד כחודש וחצי לארגנטינה, לבואנוס איירס ולאיגואסו.
מי שלא מכיר- באיגואסו יש מפלי מים הכי רחבים או גדולים בעולם (אף פעם לא זוכר...).
למה אני מספר את זה?
כי בעצם זה אתגר לשמור על המצלמה ממים עם כמות מים שיש שם... יש מקומות שאתה פשוט נכנס מתחת למפלים ואתה חוזר רטוב שם... הבנתי שעדיף לעטוף את התיק עצמו בניילון, לעטוף את הכל בשקית ניילון ועל זה ללבוש מעיל גשם טוב.... האם מישהו היה ויכול להמליץ על איך לשמור על המצלמה?

שאלה שנייה:
באותה הזדמנות אני צריך פלאש לטיול (ברור, כי צריך להתחדש, לא? ). מצאתי את הפלאש הזה. האם מישהו מכיר ויודע לענות לי על מספר שאלות?
1. האם הפלאש יכול להתחבר למצלמה?
2. כמה הוא אמין?
3. האם הוא מומלץ? אם לא, מה מומלץ? מחיר: אם זה מגיע עם משדר, אז טווח המחירים של הפלאש הזה פחות או יותר. אם לא וזה רק פלאש, אז באיזור ה- 120 דולר....

תודה מראש ושבוע טוב :)
לצפיה ב-'מים ופלאש'
מים ופלאש
24/07/2016 | 09:56
4
40
אפשר לקנות או להכין בבית שכמיה למצלמה. שקית גדולה שקופה שמתלבשת על המצלמה. עם הפתח מלמטה. אתה מתפעל את המצלמה דרך הפתח מלמטה והמים שנוזלים מלמעלה ניגרים מסביב ולא מגיעים למצלמה.
בשקית פותחים שני פתחים: אחד גדול דרכו משחילים את קצה העדשה ומהדקים מסביב עם גומיה כדי לאטום מכניסת מים. השני קטן לעינית. אותו סידור של הידוק עם גומיה.
יש גם שכמיות כאלו לקניה. מוכנות מראש. רק ששקית ניילון וגומייה זה בחינם, ושכמייה מוכנה מראש תעלה הרבה כסף.

הפלאש: יצרן מוכר. את הדגם אני לא מכיר. מה שאתה קונה פה זה לא פלאש אחד אלא שני פלאשים ושלט רחוק אחד. המחיר נראה טוב מדי.  בכל מקרה המערכת הזו מבוססת על כך שאתה מרכיב את השלט על המצלמה (מותאם לניקון) והפלאשים עומדים על רגלית בנפרד מהמצלמה.
לצפיה ב-'תודה, ולגבי הפלאש'
תודה, ולגבי הפלאש
24/07/2016 | 17:49
3
20
מה מומלץ? טוח המחירים של כ- 100 עד 120 דולר. הסיבה לתקציב הזה היא שהבנתי שיש פלאשים טובים במחיר הזה, אני יכול להתגמש עם המחיר.
היצרן יכול להיות כל יצרן. אני אישית פחות התלהבתי מ- Yongnuo כי הפלאש שהיה לי נהרס אחרי שנה וחצי, ולא בשימוש אינטנסיבי.... אבל אם כן יש משהו מומלץ, אני מוכן לתת הזדמנות שניה
לצפיה ב-'ניקון SB300'
ניקון SB300
24/07/2016 | 18:27
2
269
לא נראה לי שתצטרך יותר מזה. אין טעם להיגרר עם פלאש גדול לטיול נוף.

א. המצלמות היום יודעות לצלם מצויין בתנאי תאורה גרועים גם בלי פלאש.
ב. השימוש העיקרי לפלאש בטיול נוף יהיה למלא מקומות מוצלים קרובים. בשביל זה אפילו הפלאש הפנימי היה יכול להספיק - אבל הוא נוטה ליצור הצללה בגלל הקרבה לעדשה - לכן פלאש שקצת מוגבה מעל הצלמה עדיף. לא צריך יותר מעצמת התאורה של הפלאש שציינתי.

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
24/07/2016 | 22:03
7
לצפיה ב-'אז לאחר מחקר בנושא'
אז לאחר מחקר בנושא
25/07/2016 | 20:09
20
גיליתי ש:
1. ה-SB300 הוא פלאש ידני.... לא טוב לי כי בסופו של דבר אני לא יודע מה העצמה של האור שאני צריך.... אז אני אתחיל לשחק עם הפלאש,ף מה שיהרוס או את הטיול או את הצילום (=אני לא אצלם בכלל). אז אני רוצה פלאש שיכול להיות אוטומטי...
2. לכן המשכתי קצת את המחקר שלי, ושמעתי שיש המלצות על METZ, GODDOX, NISSIN ואיך לא, ניקון.
3. אז אני מחפש המלצה... בשיטוטים שלי מצאתי את Godox TT680 שבארץ נמכר בכ- 600 ש"ח, והפער מטריד אותי.  ואז עולות השאלות:
א. האם מישהו מכיר את הפלאש הזה? אם כן, איך הוא?
ב. המלצה לפלאש אחר, כשיכול להיות גם חברה אחרת, הדרישה היא פלאש אמין עד כ- 100-110 דולר באיביי...
ושוב, תודה!
לצפיה ב-'כמויות המים שיפלו עליך באיגואזו...'
כמויות המים שיפלו עליך באיגואזו...
25/07/2016 | 20:57
1
37
אחלה טיול, עשיתי את זה ב- 2014 בשילוב עם גביע העולם בכדורגל בברזיל ובדרך לבואנוס איירס. איגואזו היה כיף אדיר אבל כמויות מים גדולות ירדו עליך במקומות מסויימים ואלו המקומות הכי שווים. 
לי היה תיק עמיד במים (עם כיסוי) ופשוט לא הוצאתי את המצלמה במקומות הרטובים ממש. כשהיה טפטוף הוצאתי את המצלמה, צילמתי והחזרתי לתיק והכל היה בסדר גמור. המים לא נופלים עליך בהפתעה. יהיה לך זמן להכניס את המצלמה לתיק.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
25/07/2016 | 20:58
12
לצפיה ב-'עדשות ל coolpix l120'
עדשות ל coolpix l120
25/07/2016 | 12:39
2
26
שלום יש לי בבית מצלמה ישנה ופשוטה קולפיקס 120 ,רציתי לדעת אם יש אפשרות להחליף עדשה במצלמה זו ? ואם כן אילו מתאימות ,תודה רבה.
לצפיה ב-'אי אפשר'
אי אפשר
25/07/2016 | 12:59
1
18
לצפיה ב-'אוקי תודה רבה '
אוקי תודה רבה
25/07/2016 | 13:03
7
לצפיה ב-'Nikon Coolpix L840 לצילומים עם זום גבוה במיוחד שאלה '
Nikon Coolpix L840 לצילומים עם זום גבוה במיוחד שאלה
25/07/2016 | 10:43
3
39
אני נוסע לאפריקה ואני צריך מצלמה שמסוגלת לצלם באופן טוב גם במרחקים גדולים,
מצאתי את המצלמה הבאה Nikon Coolpix L840 עם זום אופטי של X38 . 
קראתי עלייה ביקורות שהא טובה, מצד שני היא הושקה בתחילת 2015, רציתי לשאול האם יש משהו בסגנון הזה , במחיר הזה , (לא עולה על 1000 יכול לקנות בארהב ) ? 
או שזה פחות קריטי בשוק המצלמות התיישנות של שנה,  ?
לצפיה ב-'בתקציב שלך אין הרבה אופציות'
בתקציב שלך אין הרבה אופציות
25/07/2016 | 10:55
27
תבחן גם את הפנסוניק FZ200 שעולה בארה"ב $300

לא צריך להתרגש מגיל המצלמה
לצפיה ב-'צריך לתאם ציפיות מול תוצאות. כבר מההתחלה שיהיה ברור שמצלמה'
צריך לתאם ציפיות מול תוצאות. כבר מההתחלה שיהיה ברור שמצלמה
25/07/2016 | 11:01
1
25
עם חישן קטן וטווח זום גדול היא אוסף של פשרות - כשתנאי הצילום משתנים לרעה (דמדומים, חשיכה...) וכשאוביקט הצילום רחוק (מצריך שימוש בקצה הרחוק של הזום) אז לא תקבל תמונה באיכות של נשיונל ג'יאוגרפיק.
היתרון המשמעותי שלה על טלפון נייד זה הזום האופטי. בטלפון, לעומת זאת, אתה מקושר ויכול ישר להעלות תמונות בלי הצורך בפריקת התמונות ושליחתן דרך המחשב.
שנת ההשקה לא משמעותית - שוק המצלמות בסגנון הזה ("דמוי SLR" כפי שיש המכנים אותן) די רדום ולא היו התפתחויות משמעותיות, למעט שתי מצלמות: הפנסוניק FZ1000 והסוני RX10. שתיהן עם חישן גדול יותר, עדשות איכותיות וחורגות מהתקציב הנתון (החל מ-750$ וצפונה).
לצפיה ב-'אז בטווח המחיר שמצאתי, בערך 200$ , זה הכי משתלם ? '
אז בטווח המחיר שמצאתי, בערך 200$ , זה הכי משתלם ?
25/07/2016 | 11:08
25
כלומר זה הכי טוב שאוכל למצוא אם אני לא יכול להתפשר על הזום ? כי 280 דולר זה קצת חורג לי מהתקציב .
לצפיה ב-'RAW+JPG בלייטרום?'
RAW+JPG בלייטרום?
22/07/2016 | 11:17
90
269
אני מתחיל לנסות להבין איך עובדים עם ה-LR... ואין ספק שיש לו המון יתרונות וגם היכולות להוציא פרטים מקבצי ה-RAW היא מרשימה. ועם זאת - לפעמים ה-JPG מהמצלמה הוא מצוין (מהיתרונות של אולימפוס... :)), ולכן אני מצלם JPG+RAW. בעבר היה לי וורקפלוו שהייתי ניגש ל-RAW רק אם ה-JPG לא היה מספק אותי - היום עם...
המשך>>
אני מתחיל לנסות להבין איך עובדים עם ה-LR... ואין ספק שיש לו המון יתרונות וגם היכולות להוציא פרטים מקבצי ה-RAW היא מרשימה. ועם זאת - לפעמים ה-JPG מהמצלמה הוא מצוין (מהיתרונות של אולימפוס... :)), ולכן אני מצלם JPG+RAW. בעבר היה לי וורקפלוו שהייתי ניגש ל-RAW רק אם ה-JPG לא היה מספק אותי - היום עם ה-LR, הדיפולט זה ה-RAW (ואין לי בעיה עקרונית עם זה), אבל הייתי רוצה דרך לעשות PREVIEW לJPG, בשביל שאוכל לבחור. 

לפי מה שהבנתי - בברירת המחדל - LR מציג רק את ה-RAW ומתעלם מה-JPG (הוא מזהה את הכפילות). אפשר לבטל את ברירת המחדל, אבל אז הכל כפול. השאלה - האם יש פלאגין שיודע לנהל את זה יותר טוב? כלומר - שיוסיף לי איזה "כפתור" שמראה לי את ה-JPG ה"צמוד" ל-RAW?  ושאוכל לבחור "שמור את ה-JPG" או משהו בסגנון? 

לצפיה ב-'מחפש חלק לעדשה'
מחפש חלק לעדשה
24/07/2016 | 22:49
1
38
יש לי עדשה tamron 90 macro for Nikon דנבר חלק שנקרא rear barel מצאתי ב eBay חלק אבל הוא מתאים רק לקנון
יש למישהוא רעיון איפה אני יכול לקנות
לצפיה ב-'תמונה של החלק תעזור.'
תמונה של החלק תעזור.
25/07/2016 | 08:04
16
לצפיה ב-'בעדשה למצלמפון הפוקוס של הטלפון עובד ?'
בעדשה למצלמפון הפוקוס של הטלפון עובד ?
24/07/2016 | 18:03
29
או שצריך לפקס מהעדשה?
בעיקר האם הפוקוס העוקב עובד? משהו בסגנון הזה. ואם אתם מכירים משהו יותר מוצלח לסמסונג S6 יהיה עוד יותר טוב.
לצפיה ב-'חזרתי היום מטיול משפחתי ביער השחור בגרמניה'
חזרתי היום מטיול משפחתי ביער השחור בגרמניה
22/07/2016 | 21:34
14
129
קצת רשמים ודיווחים למי שמעניין אותו. זה יעד מאוד פופולרי לישראלים.
למי שלא מכיר - 
מדובר בחבל ארץ נרחב למדי שיש בו נופים, כפרים ועיירות, והרבה אטרקציות לילדים - פארק אירופה, פארקי חבלים, מפלים, בריכות ועוד.
זה כמובן לא היה טיול צילום, אבל תמיד אני מצלם בטיולים, אז הנה סיכום קצרצר.

מה לקחתי איתי - 
סוני A7II כמצלמה ראשית
עדשות - 14, 28, 35, 58  (את ה- 35 לקחתי כי בא לי עדשה אחת ותיקה וידנית)
סוני RX100III כמצלמה משנית
הכל נכנס בתיק גב ותיק וטוב של קאטה, שיש בו גם מקום לציוד אישי ובקבוק מים.
לא קל, אבל לא כבד בצורה מעיקה.

בפועל
ה- 35 היתה מיותרת, פשוט כי היא לא עמדה בסטנדרטים של ה- 28, לכן צילמתי איתה רק כמה תמונות וזהו.
ה- 28 היתה הכי שימושית לצילומי משפחה ונוף, ה- 14 הכי יצירתית, וה- 58 סיפקה כמה תמונות טובות של נוף ושל פורטרטים חצי גוף (אעלה בהמשך בפורום השני).
ה- RX100 היתה פתרון  נ פ ל א  לפארק החבלים. שמתי אותה בכיס, ובכל תחנה על עץ יכולתי לשלוף אותה ולצלם את הילדים עושים את המסלול וגם את מה מתרחש תחתי. זה לא ניתן לביצוע עם מצלמה שתלויה עליך מכיוון שהגוף חייב להיות חופשי לחלוטין.

שורה תחתונה - 
מי שיש לו 24-70 על מצלמת FF או 17-50 על קרופ יכול בעקרון להסתפק בזה.
כמובן שתמיד כיף שיש אולטרה-רחבה, אז ההמלצה היא גם לעדשה כזו.
צילומים בתוך היער יוצאים מעניינים עם עדשה כזו בזכות משחקי הפרספקטיבה והזוית הרחבה.
פלאש מיותר, כנ"ל חצובה.
מי שאמיץ ומוכן לנסוע עם פריים אחת בלבד אז 35 מ"מ זו התשובה הטובה ביותר לטעמי.

מקווה שזה עוזר למישהו
לצפיה ב-'עוד משהו קטן'
עוד משהו קטן
22/07/2016 | 22:58
100
היו המון תיירים באזור והסתכלתי קצת על המצלמות שלהם.
כמובן שניקון וקנון מסדרות ה- DSLR הבסיסיות היו די נפוצות.
פה ושם גם מירורלס, יותר ממה שראיתי בעבר - סוני בעיקר (סדרת A6000 וסדרת A7), פוג'י אחת, אולימפוס אחת.
מצלמות גופרו יש לרוכבי אופניים ואופנועים, וגם לחבר'ה שרוצים לצלם במים. אחלה דבר.
מצלמות קומפקטיות ראיתי מעט מאוד. זן נכחד.
גם מצלמות FF-DSLR, אולי אחת או שתיים.
לצפיה ב-'ברוך שובך'
ברוך שובך
23/07/2016 | 02:48
8
88
מהרשמים שלך ושל כל כך הרבה אחרים, עולה מסקנה מאד פשוטה. אם לא נוסעים במטרה צילומית מובהקת, אפשר להסתפק בקומפקטית איכותית טובה, זה לא משנה אם יש לה זום וחיישן מעט קטן יותר או עדשת פריים וחיישן גדול יותר.
את תיק הצילום שפעם היה חובה להפקת תוצאות באיכות סבירה אפשר להשאיר בבית מאחור.

זאת מסקנה שצלם חובב מאד מתקשה איתה כי הוא לרוב נמצא בשלב האבולוציה הצילומית שלו בו הוא עדיין סומך יותר על הציוד מאשר על עצמו... וגם כי צריך להצדיק את אלפי או עשרות אלפי השקלים שהושקעו בציוד צילום.
האם אתה באמת חושב שהייתי מפסיד משהו מבחינה צילומתי בנסיעה כזאת אם למשל היית נוסע רק עם ה RX100?
לצפיה ב-'בשנה שעברה'
בשנה שעברה
23/07/2016 | 12:18
2
128
טסתי עם המשפחה לטיול באוסטריה עם סוני RX100 IV קומפקטית, זה היה הפיתרון המושלם מבחינת נוחות וגם בנושא האיכות לא ממש חשתי בחסרונה של מצלמה עם חיישן גדול יותר.
לצפיה ב-'התמונה שצירפת מספרת משהו'
התמונה שצירפת מספרת משהו
23/07/2016 | 20:16
1
85
יש פה טונה של עיבוד. זה כבר נראה לא אמיתי.
המצלמות האלה מצריכות יותר עיבוד ממה ש- A7II מצריכה ובפער לא קטן. הכוונה שלי לצילום ב- RAW.
גם אז לפעמים קשה להשתלט על הגוונים הבהירים במיוחד כשמצלמים מול האור.
בדוגמה שנתת הבעיה לא ממש קיימת אז לא רואים את זה.
בכל מקרה אין לי תלונות של ממש למצלמה. היא סופר מתוחכמת וסופר קטנה, ונותנת גמישות מדהימה בצילומים בזכות הצמצם הפתוח.
אבל מושלמת היא לא.
לצפיה ב-'כוונתי היתה'
כוונתי היתה
24/07/2016 | 10:01
41
שזה היה בהחלט הפתרון המושלם אם אתה עושה משוואה של נוחות/גודל/איכות. הדוגמה שהבאתי אכן מעובדת לעייפה, אבל היא גם מראה את הגמישות / טווח דינמי אותו מספק החיישן הקטן. מסכים אתך לגבי עניין הגוונים.
לצפיה ב-'בדיוק עכשיו אני עובר על התמונות'
בדיוק עכשיו אני עובר על התמונות
23/07/2016 | 20:11
92
ה- RX100 על כל מעלותיה לא משתווה למצלמה עם חיישן גדול, בטח לא FF.
יש פער לא רק בביצועי החיישן, אלא גם בביצועי העדשות, וכמובן בנוחות התפעול.
עדשת הזום החביבה של ה- RX100 לא מתנהגת יפה מול האור כמו עדשות הפריים שלי.
לכן אני לא בשל לוותר על ה- A7II לטובת הקומפקטית, מוצלחת ככל שתהיה.
אין ספק שהיא עשתה עבודה טובה, אבל אסור לשכוח שהכל יחסי.
אחד הדברים שמפריעים לי לפעמים במצלמה הזו, שהדיוק בצבעים ובמיוחד בגוון העור לא מספיק טוב. גוון העור יוצא חסר חיים לפעמים למרות נסיונותי לשפר אותו. 
צירפתי דוגמה שממחישה את הכוח של המצלמה הזו (טיפוס על עצים...) וגם את המגבלה (גוון העור).
לצפיה ב-'דוגמה עם A7II וה- 58/1.4'
דוגמה עם A7II וה- 58/1.4
23/07/2016 | 20:25
3
105
לצפיה ב-'אבל גוון העור לא תקין '
אבל גוון העור לא תקין
24/07/2016 | 17:17
2
23
לצפיה ב-'דווקא תקין. פשוט קר לה...'
דווקא תקין. פשוט קר לה...
24/07/2016 | 20:59
1
16
לצפיה ב-'העיקר שהיא מחייכת'
העיקר שהיא מחייכת
24/07/2016 | 21:23
13
לצפיה ב-' גם אני חזרתי מטיול בחו"ל עם המשפחה '
גם אני חזרתי מטיול בחו"ל עם המשפחה
24/07/2016 | 05:21
2
84
והתובנות שלי הן די דומות לשלך לכן רוצה לחזק את דבריך

אני לקחתי איתי:
קנון 70D עם 15-85 וגם 10-22 (לקחתי גם 50/1.8 שבכלל לא הייתה בשימוש אפילו לא פעם אחת)
פלאש - לא לקחתי וגם לא היה חסר לי
חצובה - לקחתי איתי גורילה פוד קטנה לצורך צילומים של כל המשפחה
לקחתי איתי גם מצלמת גיבוי סוני RX100

העברתי את התמונות דרך תוכנה שנקראת ExposurePlot העושה סטטיסטיקה לנתוני ה-EXIF
אורכי המוקד הפופולריים ביותר בהם צילמתי היו (במונחים של פול פריים) 24, 30-40
מעניין מאוד שמעל 80mm (במונחים של פול פריים) יש רק מעט תמונות.

אם הייתי אמיץ הייתי יכול לקחת איתי 2 עדשות בלבד 35mm ו-24mm (במונחים של פול פריים כמובן)
לצפיה ב-'ואפילו אני חזרתי בשבוע שעבר'
ואפילו אני חזרתי בשבוע שעבר
24/07/2016 | 05:53
58
מטיול בחו"ל.
אני מטייל בודד, לא נוסע עם משפחה.הייתי עם האולימפוס  M1 , עדשת 12-40 ועוד אחת של 7-14.
רק חמישית מהצילומים התבצעו עם העדשה הרחבה אבל זה כבר אומר שהיה נכון לקחת אותה.
וצילמתי לא מעט עם הסלולרי. כל מה שרציתי לשלוח באותו רגע.
לצפיה ב-'מעניין, מאוד עוזר בבחירת עדשות'
מעניין, מאוד עוזר בבחירת עדשות
24/07/2016 | 10:54
45
שמתי לב
7% מהתמונות צולמו מתחת ל 24.
ו 10% מעל  ל80.

כלומר רוב הזמן הספיקה לך עדשה אחת של 15-85.
יכולה להיות הטייה - אני מניח שחלק מאלו שצילמת ב24. ( 15 על  ה 70D) צילמת כי לא רצית להחליף עדשה.
לצפיה ב-'המסקנות חוזרות על עצמן'
המסקנות חוזרות על עצמן
24/07/2016 | 14:47
56
השנה הרביתי בנסיעות, אבל לא בציוד. עדשת 35 מ"מ (אקוויולנטית) ענתה על כל הדרישות שלי. אני חושב שהייתי מסתדר יפה עם 50 או 28 במקומה. אתמול צילמתי קצת בעדשת זום אחרי זמן רב ומצאתי שהאזור במוח שלי שאחראי על הזום הספיק להחליד.
לצפיה ב-'התייעצות בבחירת מצלמה'
התייעצות בבחירת מצלמה
21/07/2016 | 18:03
10
83
אהלן,
אשמח לעצתכם.
אם לסכם: אני רוצה מצלמה שתמיד איתי. או לפחות שהפיזיות שלה לא תמנע את זה. כזו שתכנס לי בכיס של הז'קט.
ומה עוד? איכות תמונה טובה. ושכיף לצלם בה.
בונוס לעמידות ( אפשר "לזרוק בתיק בלי פחד" או בלי "רק שלא תרטב לי ותתקלקל"). עיינית אני מניח שזה חוצפה לבקש במצלמה קטנה...
יש לי התלבטות בין קומפקטית לבין חסרת מראה.
השימוש הוא בעיקר לטיולים, בעיר, בכפר, בטע, בנופים, בלילה, ביום...
הייתי רוצה שלא תחייב התעסקות עם lightroom/RAW בשביל תמונה טובה - שה JPG יספיק (אין לי בעיה לעבוד עם חוגת מצבים לכל מוד צילום). ושגם השליטה הידנית תהיה סבירה.
הרצון לקומפקטית הוא שהן פשוט קטנות, ויש כאלו טובות (LX100, סוני RX)
הרצון לחסרת מראה הוא הכיף שבמשחק עם עדשות אנלוגיות ישנות.
האם קיימת חסרת מראה שתתאים לי לדרישות(/רצונות ) ? מה הייתם ממליצים? ובקומפקטית?
אוכל לקנות יד שניה מאיביי, או חדשה בארץ/בארה"ב, ואעדיף להוציא פחות מ 1000$.

חשבתי על סוני אלפא או אולימפוס EPL וגם nikon j5 בגלל הגודל. לצורך ההשואה GX7 היתה בעיניי גדולה מדי ומאוד לא כיפית לצילום.
לצפיה ב-'פנסוניק GM5'
פנסוניק GM5
21/07/2016 | 18:17
59
קטנה, יש עינית, אפשר להחליף עדשות.
עדשת ה 12-32 קטנה וטובה.
לצפות לעמידות ברטיבות ומכות זה כבר יותר מדי.

או ללכת על קומפקטית כמו ה RX100 בדור הרביעי (ואולי גם השלישי) יש גם עינית.

לצפיה ב-'אולימפוס EPL7'
אולימפוס EPL7
21/07/2016 | 18:51
55
או תחכה קצת ל-EPL8... (אבל היא מתעכבת בגלל הבלאגן במפעל חיישנים)

זאת היתה הבחירה שלי. היא קצת יותר גדולה מה-GM5, אבל יש לה IBIS שזה יתרון משמעותי (בעיני). לזה אפשר לצרף כמו ששגיא אמר את ה-12-32 בתור עדשת זום "ראשית", וזה משאיר לך אופציה לגדול (אני למשל שם לא מעט את הפנלייקה 15).

אופציה אחרת לגמרי - Canon G7XII או Sony RX100 III/IV - אלו מצלמות 1" קומפקטיות וטובות.

לצפיה ב-'חסרת מראה תיכנס לכיס של הז׳קט רק אם תוריד ממנה את העדשה'
חסרת מראה תיכנס לכיס של הז׳קט רק אם תוריד ממנה את העדשה
22/07/2016 | 00:57
2
53
כך שזו לא אופציה.

נשאר לך להתלבט בין אייפון ל-RX100 או דומותיה.
לצפיה ב-'זה לא נכון'
זה לא נכון
22/07/2016 | 01:21
1
59
ל M43 יש עדשות מתקפלות ויש גם עדשות פנקייק שיכולות בכיף להכנס לכיס ג'קט.
לצפיה ב-'ה-EPL7 עם ה-12-32 או אפילו עם ה-15'
ה-EPL7 עם ה-12-32 או אפילו עם ה-15
22/07/2016 | 08:46
45
נכנסת לכיס של הג'קט בלי בעיה.
ה-GM5 תכנס עוד יותר בקלות (יותר קטנה)

לצפיה ב-'תודה לכולכם על העצות. מה דעתכם על סוני אלפא 6000 בהקשר שלי?'
תודה לכולכם על העצות. מה דעתכם על סוני אלפא 6000 בהקשר שלי?
23/07/2016 | 20:34
4
18
לצפיה ב-'או ניקון j5?'
או ניקון j5?
23/07/2016 | 20:39
12
לצפיה ב-'פחות קטנה...'
פחות קטנה...
23/07/2016 | 21:22
30
והעדשות פחות קטנות וגם העדשת פנקייק זום שלה (ה-16-50) היא בינונית למדי.

לצפיה ב-'אם היא נכנסת לך לכיס, היא עדיפה'
אם היא נכנסת לך לכיס, היא עדיפה
24/07/2016 | 02:19
1
29
יש לה חיישן גדול וטוב יותר והיא גם מהירה יותר. מה שכן - עדשת הקיט בינונית כפי שהוזכר.
לצפיה ב-' תודה לכולם'
תודה לכולם
24/07/2016 | 21:56
7
לצפיה ב-'צילום בקור קיצוני'
צילום בקור קיצוני
21/07/2016 | 10:22
2
72
לחברי הפורום,אני אמור לצאת לאזור סקנדינביה במקום שהטמפ' מגיעה למינוס 20-35 מעלות,ברשותי קנון  700D +18-135+טמרון 17-50 ראשית האם הציוד הזה יתפקד בתנאים אלה,בנוסף איזה טלה נוסף ארוך יותר מומלץ כמו למשל  70-300? האם יהיה לי יתרון על הקיים?
בעיקר אם יש בעלי ניסיון שצילמו בציוד כזה או מקביל ברמת כניסה בתנאי מזג אוויר כזה בתודה לכל המשיבים 
לצפיה ב-'הבעיה העיקרית היא הסוללה'
הבעיה העיקרית היא הסוללה
21/07/2016 | 11:21
67
סוללות מאבדות כוח בקור עז.
יש כמה דרכים להתגבר על הבעיה:

1. להחזיק סוללה נוספת בכיס פנימי צמוד לגוף - וכשהסוללה שבחוץ קופאת ומתחילה לגמגם - להחליף עם הסוללה החמה ולהפשיר את הקפואה בצמוד לגוף. כשהסוללה הקפואה מפשירה היא חוזרת לתפקד.

2. יש סוללות חיצוניות עם כבל שמתחבר לתותב דמוי סוללה שנכנס לתא הסוללה במצלמה (אולי במצלמה שלך יש בכלל חיבור חיצוני למתח חיצוני?). את הסוללה מחזיקים מתחת למעיל במקום חם צמוד לגוף - והמתח מגיע למצלמה דרך הכבל.

מעבר לזה תהיה תופעה של התעבות מים על המצלמה כאשר אתה נכנס מהחוץ הקפוא לתוך מבנה/רכב חם. אין מה לעשות אלא להמתין המצלמה תפשיר ותגיע לטמפרטורת החדר כדי שההתעבות תחדל. אבל בינתיים כדאי לנגב את עודפי המים ובכלל כדאי להחזיק את המצלמה בתיק מבודד עם הרבה שקיות של חומר סופח לחות בתוכו - סיליקה-ג׳ל.

מלבד זאת - למרות שהטמפרטורות הללו הן מחוץ למעטפת התפעול המומלצת על ידי היצרן - לרוב אין בעיה לתפעל מצלמה בטמפרטורות הללו. הסכנה היחידה היא במקרה בו שאריות לחות שנשארו בתוך המצלמה מההפשרה הקודמת, או אולי קצת שמן שנמצא בתוכה - יקפאו וימנעו תנועה של חלקים נעים בתוך המצלמה. לכן - אם אתה רואה שהמצלמה לא מתפקדת כראוי - אל תנסה בכוח. פשוט תן לה להפשיר. נסיון לסובב טבעת או להפעיל תריס או צמצם שנתקעו בגלל קור עלול לגרום לנזק רב.
לצפיה ב-'צילום בקור.'
צילום בקור.
25/07/2016 | 11:15
9
לצפיה ב-'LENS PEN שמלכלך את העדשה'
LENS PEN שמלכלך את העדשה
20/07/2016 | 16:44
9
128
שלום.

אחרי מס' שנים עם LENS PEN שאבד עליו הכחל, שוב הזמנתי מאי ביי 2 עטים.

בניגוד לפעם הקדומת, הפעם לא לא שהעט לא מנקה - אלא הוא ממ מלכלך את העדשה, עד כדי כך שהייתי צריך לנקות עם תרסיס לניקוי עדשות

2 העטים הם כאלה 

אין לי יכולת ליצור קשר עם המוכר, כי זה הוזמן דרך חבר בסיוע חבר אחר...

מה לא תקין בעט?
יש אולי משהו שאני לא עושהטוב או שצריך "להכין" את העט לניקוי?

מצורפות 2 תמונות עם הלכלוך.

לצפיה ב-'מקורי או חיקוי סיני?'
מקורי או חיקוי סיני?
20/07/2016 | 17:18
1
73
אם זה מקורי - תתלונן אצל היצרן המקורי עם תמונות.
אם זה חיקוי סיני - אז כנראה שתצטר לחפש חיקוי מוצלח יותר שלא רק נראה כמו LensPen אלא גם עובד כמו LensPen.
לצפיה ב-'למעט העבודה שזה עלה באותו מחיר פחות או יותר כמו הישן'
למעט העבודה שזה עלה באותו מחיר פחות או יותר כמו הישן
20/07/2016 | 23:16
51
אין לי דרך לדעת את זה.

כאמור, ההזמנה בוצעה דרך חבר של חבר...

אגב, איך אפשר לדעת במעמד ההזמנה אם זה מקורי או לא?!

לצפיה ב-'גם לי זה קרה אבל רק עם עדשה אחת'
גם לי זה קרה אבל רק עם עדשה אחת
20/07/2016 | 17:25
72
לא יודע למה, לא חקרתי ולא התעמקתי. ניקיתי אותה עם מיקרו-פייבר במקום, היום היא כבר לא ברשותי.

לצפיה ב-'שילמת דולר או שניים,'
שילמת דולר או שניים,
21/07/2016 | 06:59
1
72
זה באמת שווה דיון לדעתך?
לצפיה ב-'אין פה עניין של דיון - אלא התייעצות ובקשת עזרה'
אין פה עניין של דיון - אלא התייעצות ובקשת עזרה
21/07/2016 | 08:26
59
טול קורה מבין עיניך ותסתכל בהודעה המקורית - שעיקריה הודגשו בשחור.

ואגב, כשלמישהו יש בעיה - אז יש לו בעיה...

ואם אפשר ללמוד מטעות שנעשתה - אז כן, זה שווה "דיון"
לצפיה ב-'יש עוד רעיונות או כיוונים?'
יש עוד רעיונות או כיוונים?
24/07/2016 | 17:09
3
13
אם כן, אשמח להכוונה
לצפיה ב-'נייר אורז ספוג בנוזל ניקוי'
נייר אורז ספוג בנוזל ניקוי
26/07/2016 | 10:40
2
3
אין דרך טובה יותר לנקות עדשות. עזוב את העטים. ממילא הם לא מתמודדים עם לכלוך משמעותי. אם אתה נמצא בשטח והעדשה מטונפת - נגב בשרוול ונקה כהלכה כשאתה מגיע למקום מבטחים.
לצפיה ב-'בלי עט?!'
בלי עט?!
26/07/2016 | 13:34
1
2
ממה שהבנתי (עוד לפני שנים)" כאן בפורום - שאם מנקים באמצעים (לגיטימיים) אחרים שהם לא עט ניקוי - אז זה הורס את העדשה. ולאורך זמן זה יבוא לידי ביטוי ממש.

תזכור שעדשות (לפחות אצלי) לא מיועדות להישאר "רק" למס' שנים...

לצפיה ב-'בלי עט'
בלי עט
26/07/2016 | 15:27
2
יש לנגב מבלי להפעיל לחץ כדי למנוע חיכוך של גרגירי חול בזכוכית. מעולם לא נשרטה לי עדשה. כבר שלושים שנה.
לצפיה ב-'קניתי עדשה וגריפ מעולה ממש '
קניתי עדשה וגריפ מעולה ממש
17/07/2016 | 21:42
20
141
מצחיק שאני יותר מתרגש מהגריפ שהוא אלומיניום סיני פשוט שעלה משהו כמו 100 שקלים, אבל הוא הפך את המצלמה להרבה (הרבה!) יותר נוחה ואפילו יותר קלה כי הוא קל ממש לעומת הגריפ ההזוי שהיה לי ועכשיו אין לי מה לעשות איתו, והוא גם כולל חיבורים מהירים לחצובה גם מאוזן וגם אנכית (שאם לא צריכים אותו ניתן להוציא אותו אבל תכלס הוא ממש עוזר לאחיזה  גם ליד שמאל)....

וממש לא התכוונתי לזה אבל התפתתי וקניתי עדשה 60MM MACRO
שיחקתי שם עם כמה עדשות שהיו בהוזלה מיוחדת (זה קניון ענק במרכז בנגקוק), רציתי גם את ה27MM כי היא כל כך קטנה (200$ ) אבל זו (250$) מוסיפה לי גם יכולת מאקרו וגם 60MM זה אורך שאין לי גם בזום.... מה דעתכם? בחירה טובה ? עדשה טובה ? טוב מחר יהיו נסיונות
לצפיה ב-'קודם כל כבר קנית, אז מה משנה מה נגיד?'
קודם כל כבר קנית, אז מה משנה מה נגיד?
18/07/2016 | 06:40
1
79
גריפְ הוא עזר שימושי לבעלי כף יד גדולה. בשביל המחיר ששילמת מה יש לך להתלונן...

באשר לעדשה - מאקרו זה ז׳אנר מעניין. העדשה ״בסדר״ אבל לא יותר מזה. מעבר למאקרו תוכל להשתמש בה גם לפורטריטים.  זו לא עדשה בעלת אופטיקה יוצאת מהכלל אבל לשימוש הספציפי של צילום מאקרו אין לפוג׳י הרבה אלטרנטיבות.
לצפיה ב-'לא התלוננתי '
לא התלוננתי
18/07/2016 | 10:46
50
הגריפ ממש מעולה, ממליץ למי שיש XT1 וידיים גדולות

לגבי העדשה... דווקא לגבי האופטיקה כל מה שאני רואה באינטרנט רק מהלל אותה, התלונות של אנשים הם לגבי מהירות (אטיות) הפוקוס האוטו'... אבל גם היו עדכונים מאז בקיצור אני אלך עכשיו לעשות בדיקות (הHOOD שהגיע איתה יותר גדול מכל העדשה+ המצלמה ביחד... אולי אני פשוט אוותר עליו... זה קצת מאיים לכוון דבר כזה על אנשים ברחוב )
לצפיה ב-'תתחדש ותהנה'
תתחדש ותהנה
18/07/2016 | 11:02
17
53
ה 60 היא עדשה מצויינת מבחינה אופטית, לפחות מה שאני ראיתי ממנה.
רוב הטענות נגדה הן בגלל איטיות פוקוס (זאת העדשה הכי איטית של פוג'י) ובנוסף שיחס ההגדלה שלה הוא לא 1:1 אלא 1:2 ולכן היא לא מאקרו אמיתית.

עבור פורטרטים היא דיי מיותרת מאז שפוג'י הוציאו את ה 56 הנהדרת וגם את ה 90 לפורטרטים צפופים יותר.

עבור מאקרו היא כרגע היחידה שיש בנוסף לטבעות הארכה שקיימות.
יש בתכנון עדשת מאקרו עם הגדלה של 1:1 ואורך מוקד של 80 מ"מ.

היתרון העיקרי היום ב 60מ"מ זה המחיר שאפשר למצוא דילים כאלו ב $250 זה פשוט תמורה נהדרת.

אשמח אם תעלה תמונה או שתיים של הגריפ שקנית ואם יש קישור למוצר באתר כלשהו אז גם טוב.
לצפיה ב-'תודה ובכבוד... וכן השיקול הכלכלי הוא חשוב פה, אהבתי את ה35MM'
תודה ובכבוד... וכן השיקול הכלכלי הוא חשוב פה, אהבתי את ה35MM
18/07/2016 | 15:21
16
70
WR והיא גם ממש קטנה, אבל מחיר פי 2...
עוד דבר ששכנע אותי זה באחת הרצאות של סאם אייבל (אגב הרצאה באמת מעולה שמלמדת המון למי שאוהב את הסגנון -  https://www.youtube.com/watch?v=qYf9klvk8vQ)

אז הוא אומר שם שהוא רגיל להשתמש רק עם 2 עדשות פריים (ורק עם פול פריים של קנון... שאת זה לא אימצתי) אחת  28MM והשניה 90MM (ולעולם ללא פלאש וללא פוטושופ)
אז 60MM בפוג'י בחישוב פשוט שווה ערך ל90MM בFF

להן התמונות של הגריפ, אין לו ציפוי גומי אבל זה לא מפריע לי, הציפוי המקורי על המצלמה כבר מתחיל להיות דביק משום מה, ויש לגריפ פתחים מתאימים לכל הפתחים של המצלמה.

לצפיה ב-'מצאתי משהו דומה באינטרנט שנראה אפילו קצת יותר איכותי'
מצאתי משהו דומה באינטרנט שנראה אפילו קצת יותר איכותי
19/07/2016 | 07:18
15
39
לצפיה ב-'היה לי את הגריפ המקורי של פוג'י'
היה לי את הגריפ המקורי של פוג'י
19/07/2016 | 11:50
14
56
לדעתי הוא היה מצויין והוסיף את הנוחות הנחוצה בעיקר בשימוש עם עדשת זום גדולה.
הוא לא היה בתצורת  L אבל אני כמעט ולא משתמש בחצובה והצורה הזאת רק מסרבלת ומכערת את המצלמה לטעמי.

לצפיה ב-'את החלק האנכי אני יכול להוריד, פשוט שני ברגים'
את החלק האנכי אני יכול להוריד, פשוט שני ברגים
19/07/2016 | 14:59
1
52
אבל כפי שציינתי בשבילי זה עוד עזר להחזיק את המצלמה (בלי ללחוץ על כפתורים בטעות)
לא מפריע לי המראה

בקשר ל60MM בינתיים אין לי בעיה עם הפוקוס, כיוונתי את המצלמה לפוקוס בנקודת האמצע והפוקוס מתקבע בחלקיק שניה, מצד שני מעניין שעקב האורך הגדול שלה אני מוצא את עצמי מצלם הרבה פחות, פחות מוצא מה לצלם, זה כנראה צריך להיות או פורטרייטים ממרחק סביר או מאקרו (אבל מאקרו בלי חצובה זה לא ממש רציני), זה כנראה לא הכי הטבע שלי, אבל זה מעניין, זה גורם לי לצאת מאיזור הנוחות של לצלם מבנים ונופים...

צילום מהיום לדוגמה
לצפיה ב-'אה אני רואה שתפוז מקטינים מאוד, אצלי בגודל ממשי, הפנים שלה '
אה אני רואה שתפוז מקטינים מאוד, אצלי בגודל ממשי, הפנים שלה
19/07/2016 | 15:20
32
לא נכנסות במסך
לצפיה ב-'תוספת לגבי העדשה:'
תוספת לגבי העדשה:
19/07/2016 | 15:39
10
27

אז בכל אופן אני מרוצה מהאיכות שלה עד כה, ומקווה לנסות את המאקרו בקרוב, ראיתי שאפשר גם להוסיף טבעת הארכה שמוסיפה למאקרו זום של פי 2 ואז הוא הופך למאקרו אמיתי (? לא בטוח שהבנתי נכון ?).

ושאלה שניה, אתה מכיר את ה27MM הקטנה? כי אני כל הזמן חושב שאולי חבל שאני לא קונה אותה כל עוד אני כאן כי היא במחיר שווה והיא תהפוך את המצלמה להרבה יותר קומפקטית.

לצפיה ב-'מכיר את ה 27'
מכיר את ה 27
19/07/2016 | 15:43
9
38
עדשה חמודה וקטנה.
המערכת הופכת שטוחה יותר אבל היא לא תכנס לך לכיס פתאום.
אני דיללתי את ציוד הפוג'י שלי וגם היא נמכרה בעיקר בגלל שנפלה בין הכסאות של ה 23 וה 35
לצפיה ב-'איכות אופטית גבוהה ?'
איכות אופטית גבוהה ?
19/07/2016 | 15:51
8
21
לצפיה ב-'איכות אופטית טובה ביחס לעדשות פנקייק'
איכות אופטית טובה ביחס לעדשות פנקייק
19/07/2016 | 16:05
5
49
לא ברמה של ה 23 או ה 35.
הנה כמה דוגמאות (עיבוד מ RAW)
לצפיה ב-'תודה, אתה מכיר גם את ה-18MM ? גם היא קטנה, וגם היא במבצע'
תודה, אתה מכיר גם את ה-18MM ? גם היא קטנה, וגם היא במבצע
20/07/2016 | 16:22
4
26
באינטרנט מה שאנשים כותבים אי אפשר להבין הרבה, זה נע בין תשבוחות לבין העדשה הכי גרועה של פוג'י.
לצפיה ב-'זאת העדשה העיקרית שלי...'
זאת העדשה העיקרית שלי...
20/07/2016 | 16:35
3
36
כשצילמתי בעיקר בפוג'י, היא הייתה 99% מהזמן על המצלמה. זה אורך מוקד שאני מאד אוהב לצילום רחוב.

מבחינה אופטית לטעמי היא טובה מאד, אני ממש לא מבין את הקוטלים. עשיתי פעם השוואה בינה לבין עדשת צייס שעולה 6000 ש"ח ונראה שהיא באותה רמה אולי אפילו טיפה חדה יותר...

נכון שיש עדשות איכותיות ממנה אבל הן לשימוש שונה.
היא מהדור הראשון של עדשות פוג'י, הפוקוס שלה קצת רועש אבל לא איטי כמו ה 60 או ה 35, סה"כ מהירה מספיק.

באמת שאין עדשה גרועה לפוג'י. כולן טובות מאד, עם כולן אפשר לצלם תמונות נהדרות. הכל עניין של מה תעשה עם הציוד כצלם.
לפני שנה, תמונה שלי זכתה בתחרות בינלאומית יוקרתית, הכניסה לי $3000 ופרסום רב. צילמתי אותה עם ה XT1 ועם עדשת 18-135 שלא נחשבת לעילוי אופטי אלא רק לעדשה "בסדר", אפילו לא ערכתי את התמונה, היא הוגשה כ JPG מהמצלמה ויש לי אפילו שני עותקים מודפסים ממנה כשהגדול הוא 70X50, זה נראה מצויין! עם עדשת ה 18מ"מ זה יכל להיות מקסימום טיפה טוב יותר....
לצפיה ב-'וואו מעולה לשמוע, בכלל אני כל כך מרוצה מהפוג'י, '
וואו מעולה לשמוע, בכלל אני כל כך מרוצה מהפוג'י,
20/07/2016 | 17:35
2
46
חייב לפורום תודה שהמלצתם לי, העיבוד במצלמה זה בשבילי אחד הפלוסים הגדולים, אין לי מושג איך לעבוד בPP ואין לי מחשב מתאים לזה (ורק היום הבנתי איך עושים עיבוד על תמונה קיימת במצלמה), ויש עוד הרבה אופציות ללמוד...

בקיצור נראה לי שה18 ב200$ זה להיט (וזה גם מתאים לי להמלצות של סאם אייבל, הרי 18 זה המקביל ל28MM FF)

קראתי שבמצלמות החדשות יש FILM SIMULATION ש/ל מיוחד שפוג'י אמרה שהיא לא תעביר אותו לדגמים הישנים
כאן שיחקתי עם הש/ל, בניתי CUSTOM קיצוני

לצפיה ב-'Acros'
Acros
22/07/2016 | 04:09
1
17
וזה בסדר, שלא יעבירו. אפשר לצלם עם הסרט האמיתי.
לצפיה ב-'יש גם סימולציה שלו ב silver efex pro'
יש גם סימולציה שלו ב silver efex pro
22/07/2016 | 07:58
17
שעושה עבודה דיי טובה, ככה שאפשר להמיר אחר כך
לצפיה ב-'אופטיקה טובה אבל... עדשה לא קונים בגלל שהיא זולה'
אופטיקה טובה אבל... עדשה לא קונים בגלל שהיא זולה
19/07/2016 | 16:28
1
46
אלא בגלל שהיא מספקת איזה שהוא צורך.

אם הצורך הוא צילומי - אז בחן אם יש לך שימוש לאורך המוקד הזה בו היתרון של העדשה (מימדים קטנים ומשקל נמוך) עולה על החסרון שלה (היעדר חוגת צמצם).
האופטיקה של פוג׳י טובה כמעט בכל העדשות וזו לא יוצאת מהכלל. וזה נכון כבר מהצמצם הפתוח ביותר (2.8).
אישית אני לא משתגע על אורך המוקד הזה ומאחר ויש כבר את 23/1.4 הנפלאה, והיתרון במימדים לא משחק בשבילי, העדשה הזו רואה מעט מאד שימוש.

מצד שני לפעמים הצורך אינו צילומי אלא סיפוק של רצונות/צרכים אחרים. אפשר להצטייד בעוד ועוד עדשות ועזרים, הבעיה היא שבסוף לסחוב את הכל על הגב/הכתף הופך למשימה לא כיפית. לכן כדאי לחשוב אם עדיף להצטייד בעוד ציוד או לצאת לצלם עם הציוד הקיים. בסופו של דבר אתה מגלה שבשביל להשיג את התמונה המוצלחת צריך להיות במקום הנכון בזמן הנכון. הציוד הנכון יכול לעזור אבל ברוב המכריע של המקרים אפשר להסתדר מצויין עם הציוד שיש לך. העיקר להיות שם.
לצפיה ב-'אם אני רק יוצא החוצה (לא לטיול או משהו) אני לוקח רק מצלמה עם'
אם אני רק יוצא החוצה (לא לטיול או משהו) אני לוקח רק מצלמה עם
19/07/2016 | 18:10
36
עדשה אחת שמחוברת אליה וזהו, לא תיק ולא עדשות, שם בכיס מטלית מיקרופייבר וזה הכל, אני גם ככה רוצה מאלץ את עצמי להתנסות בעדשה מסויימת, ונראה הגודל הממש קטן שלה יגרום לי לקחת יותר את המצלמה ולהרגיש פחות מוזר לכוון אותה על אנשים, הגודל שלה מפתה מאוד והמחיר הוא שיקול לא קטן, ה23 (שהתמונות שלה באינטרנט מדהימות) עולה פי 4 ! זה כבר מדרגה אחרת של מחירים, וגם, אם מוצאים הזדמנות למחיר טוב (פחות מחצי מBH) תמיד אפשר גם מקסימום למכור באותו מחיר או כמעט, אז אולי שווה את הנסיון... לא יודע, אין ספק שאני בינתיים יותר קונה עדשות ממצלם אבל יקח לי זמן לגבש דיעה איזו עדשה הכי מתאימה לי.

לצפיה ב-'ואותו הגריפ נמצא על מצלמתי דרך קבע.... '
ואותו הגריפ נמצא על מצלמתי דרך קבע....
20/07/2016 | 06:00
14
לצפיה ב-'עדשות FF לאולימפוס?'
עדשות FF לאולימפוס?
19/07/2016 | 18:00
28
86

האם זה אומר שאולימפוס מתכננת לפתח קו FF? זה לפחות כנראה אומר שהם שוקלים את זה... סביר להניח שעל בסיס חיישן של סוני. 

זה לטעמי חדשות רעות מאוד לחובבי מ43... אני מניח שאם אולימפוס ישיקו כזה קו, הם יפגעו קשות בהשקעות מו"פ במערכת המ43... 

לצפיה ב-'לא נראה לי'
לא נראה לי
19/07/2016 | 18:03
23
61
נראה שזה פיתוח עבור הפטנט, אולי ימכרו את התכנון האופטי ליצרנים אחרים.

לצפיה ב-'אי אפשר לדעת'
אי אפשר לדעת
19/07/2016 | 19:34
22
56
בכל אופן, על פי האילוסטרציות במסמך עומק הביונט ייחודי (38 מ"מ - כפול מזה של מיקרו 4/3). נתון נוסף: ב-2019 יחול יום ההולדת המאה של אולימפוס.

אם כבר להתפרע, אני מקווה שמערכת כזאת, בהנחה שאכן תופיע, תהיה שיתופית ופתוחה. ביונט כדוגמת זה שמתואר בפטנט יהיה "נכון" יותר מבחינה הנדסית מאשר המתחרים הנוכחיים שלו.
לצפיה ב-'נכון יותר הנדסית אבל לאו דווקא שיווקית'
נכון יותר הנדסית אבל לאו דווקא שיווקית
19/07/2016 | 19:47
21
38
שכן הוא יצריך בניית גופים גדולים יותר, וזה לא מוכר טוב...
מצד שני - יש לאולימפוס קהל מעריצים לא מבוטל שלדעתי ישמח ל-FF...
אותי, אישית, זה יעציב. הייתי מעדיף שאת האנרגיה ישקיעו בחיישנים אורגניים ושאר טכנולוגיות משפרות חיישן, שיוכלו להביא את הטווח הדינמי וביצועי ה-ISO של חיישני המ43 לכמה סטופים למעלה, יחד עם עליה מתונה ברזולוציה.
לצפיה ב-'העתיד הוא בגופי מירורלס מקצועיים ולא בהכרח קטנים'
העתיד הוא בגופי מירורלס מקצועיים ולא בהכרח קטנים
19/07/2016 | 23:54
20
42
הצלמים המקצועיים נוהרים למירורלס וגם אולימפוס רוצים חלק בעוגה ולכן לא מן הנמנע שאולימפוס ישיקו ליין חיישן מלא. כרגע רק סוני (אם לא מחשיבים את פנטקס) נהנית מהבלעדיות הזו אבל אני בטוח שיצרניות אחרות פוזלות אליו כולל היצרניות הגדולות. 

לצפיה ב-'העתיד של מי? '
העתיד של מי?
20/07/2016 | 00:06
3
39
פעם אמרו שהעתיד הוא מכוניות מרחפות. עכשיו די ברור שהעתיד הוא מכונית בלי נהג במודל on demand.

אנשים, למעט אולי בעלי מקצוע פרופר, מחפשים נוחות. נוחות מגיעה עם משקל נמוך וגודל קטן בתחום הסביר.

העתיד לדעתי הוא שיפור מהפכני ביכולות החיישן כמו מערכות מרובות חיישנים שגם מאפשרות שליטה על עומק השדה ובכך ינטרלו את אחד היתרונות האחרונים שנשארו לחיישנים הגדולים.  
לצפיה ב-'עתיד מצלמות הסטילס המקצועיות'
עתיד מצלמות הסטילס המקצועיות
20/07/2016 | 00:57
2
39
לא מדובר על מצלמות חובבים ולא על גימיקים כמו ריבוי חיישנים שאין דרך לדעת אם הם יתפסו או לא.
מספיק להסתכל על מה שקורה לאחרונה ולראות שהמצלמות הולכות וגודלות ומקבלות פיצ'רים של מצלמות מקצועיות. תוסיף לזה שמועות כמו השמועה שהצגת, את השמועות על החיישן הבינוני של פוג'י, המצלמה של האסלבלאד ומצלמת הספורט העתידית והעדשות החדשות של סוני ולא קשה לראות לאן נושבת הרוח.
לצפיה ב-'הרוח נושבת'
הרוח נושבת
20/07/2016 | 01:25
1
37
אבל אם כבר אז לכיוון פורמט בינוני לשוק המקצועי.
אין שום הגיון לנסות להתחרות בשוק ה FF.
ושוב, גם אם לשם נושבת הרוח בתחום המקצועי, זה לא אומר שאולימפוס רוצה ללכת לשם.

חברות רושמות פטנטים כי זו גם דרך לעשות כסף, אם מישהו אחר ירצה לעשות תכנון דומה אז הוא יצטרך לשלם לאולימפוס מבלי שהם יצרו עדשה אחת.
חוצמזה שיש שיתופי פעולה. למשל סיגמה תכננה את האולימפוס 75מ"מ, יש להם אפילו פטנט על התכנון. סוני קיבלו את מערכת היצוב של אולימפוס, אולי אולימפוס מתכננת עדשות לסוני או ליצרן אחר.

מה שאני מנסה להגיד במשך כל היום, זה שאין להסיק מכך שנרשם פטנט שזה מוביל למוצר אמיתי תחת אותו מותג... ולא צריך למהר למכור את מערכת ה M43 לפני שהיא מאבדת גובה או ערך...
נראה שהיום, ההוכחה הכי אמיתית למצלמה חדשה בדרך היא רישום במשרד התקשורת האינדונזי שהברות חייבות לעשות רישום מקדים של כל מוצר שמכיל WIFI, עד אז, הכל שמועות וספקולציות...
לצפיה ב-'וחוץ מזה...'
וחוץ מזה...
20/07/2016 | 01:27
26
מתי פעם אחרונה היה דיון כה נלהב בהקשר של אולימפוס?
אולי זאת בכלל קונספירציה שיווקית...
לצפיה ב-'אולימפוס לא ניסו להתחרות בשוק המקצוענים בתחום ה DSLR'
אולימפוס לא ניסו להתחרות בשוק המקצוענים בתחום ה DSLR
20/07/2016 | 00:29
15
37
אין שום סיבה שינסו להתחרות בשוק המירורלס למקצוענים.
יש לאולימפוס קהל לקוחות ותיק ונאמן עוד מימי הפילם והם לא זזים מהמותג ולא משנה מה גודל החיישן.
מערכת קטנה, קומפקטית וסקסית עם המון טכנולוגיה חדשנית תמכור תמיד טוב באסיה וזה שוק מספיק גדול לחיות ממנו.

לצפיה ב-'ודאי שיש'
ודאי שיש
20/07/2016 | 00:52
3
33
אם אפשר למכור, אז יש סיבה. בעידן של היום לא מספיק להיכנס לשוק קטן ולחיות ממנו. יש מספיק יצרנים שבעבר לא ייצרו ציוד מקצועי והיום כן או לפחות פוזלים לכיוון.
לצפיה ב-'ויש סיבות שלא'
ויש סיבות שלא
20/07/2016 | 01:18
2
36
א. לא לפגוע בקהל הלקוחות הקיים שמושקע ב M4/3 (אני מעריך שזאת אותה סיבה מדוע פוג'י לא ילכו ל FF).

ב. זה ריסק כלכלי גבוה מדי, בטח בתקופה הנוכחית

ג. אולימפוס לא מתבססת על מחלקת הצילום כמקור ראשוני להכנסות. זה מאפשר להם לעשות יותר מה שבא להם בראש. הם תמיד היו חדשניים ואף פעם לא נתפסו כבחירה של מקצוענים. בתקופת הפילם ה SLR שהם מסגרת ה OM היה נחשב לקטן מידות ואיכותי והמקצוענים עדיין בחרו ניקון. גם ה PEN עם חצי הפריים הייתה מיוחדת אבל שוב לא קרצה למקצוענים. הטריפ 35 עובדת על תאים סולארים ללא סוללה וזאת מצלמה משנות ה 60... בעידן הדיגיטלי הם בחרו בחיישן קטן וזה לא הפריע ללקוחות שלהם להשאר נאמנים. העולם התלהב מייצוב ב5 צירים ששכח לרגע שהחיישן קטן... 
כל עדשות הפרו שאולימפוס משיקים זה לא להלחם ביצרנים ששולטים בשוק המקצועי, זה לתת תשובה לדרישות של הלקוחות הקיימים. את הגיוס של לקוחות חדשים הם עושים דווקא עם ציוד הרבה יותר חובבני.

ד. יצרנים אחרים שקורצים לשוק המקצועי לא באמת מצליחים להוות שחקן רציני בתחום. הציוד שמוצע הוא יותר מענה לדרישות לקהל הבסיס הנאמן.
דוגמאות:
~ פנטקס השיקה מצלמת DSLR עם חיישן מלא, מצלמה מצויינת עם הרבה יכולות אבל אני לא רואה אותם נוגסים בקנון וניקון.

~ לייקה השיקו את ה SL עם הצהרות לשוק המקצועני אבל זה בעיקר פונה ללקוחות לייקה שרצו מצלמה של לייקה במקום להחזיק ניקון או קנון במקביל למצלמת ה M שלהם.

~ פוג'י רצו להיות מגניבים ולהתחרות בלייקה, הם לא תכננו שצלמים יאהבו את הציוד וידרשו מערכת ועדשות שיתנו תחרות לציוד מקצועי. ועדיין הרבה מקצוענים שמתלהבים מפוג'י אומרים בסוגריים שחבל שזה לא FF.... וכשמגיעה עבודה מסחרית רצינית אז הקנוניקון יוצאים מהארון.

מי נשאר שפוזל לכיוון ומצליח?
אל תגיד לי סוני...

כל זה נכון לשוק המקצועי שעובד עם 35מ"מ.
כשזה מגיע לפורמטים גדולים יותר שזאת הביצה של המקצוענים בתחום הסטודיו והצילום המסחרי אז בכלל עולם אחר שקנון וניקון אולי טיפה נוגסים בו עם חיישנים עתירי פיקסלים אבל למי שמחפש בציציות יודע שזה לא זה וכאן בכלל אין לאולימפוס דריסת רגל.
לצפיה ב-'ניתוח יפה של המצב לדעתי.'
ניתוח יפה של המצב לדעתי.
20/07/2016 | 02:28
26
אני לא צלם מקצועי היום.
אני יודע מדוע יש לי מערכת של אולימפוס, אני גם יודע שלא אוכל להרשות לעצמי לקנות כל עדשת פרו שתצא,
ואני גם יודע שמה שיש לי כרגע מתאים לצרכים שלי כרגע.
זו בדיוק הדרך שבה אני חושב שחברה אמורה להתנהג. ללמוד את קהל היעד ולתת לו את המוצר שלו הוא זקוק.
כך חברה שורדת כיום.
אם אולימפוס או פאנאסוניק או פוג'י היו מוציאות היום מצלמות בפורמט 6*6 כמה קונים היו לזה?
לצפיה ב-'קהל הלקוחות הקיים לא צריך ללכת לשום מקום'
קהל הלקוחות הקיים לא צריך ללכת לשום מקום
20/07/2016 | 02:28
33
תמיד יהיה שוק חובבים ואולימפוס לא תהיה היצרן הראשון ולא האחרון שתומך בשני פורמטים. פנטקס היא לא דוגמא לשום דבר. הם יצרן עם הסטוריה מפוארת שכיום יורה לכל הכיוונים - DSLR, מירורלס, FF, MF ולא ממש פוגע. אולי באסיה, אין לי מושג. הפנטקס היחידה שנגעתי בה בשנים האחרונות היא ה- K1000 שלי ואני לא רואה עדשות עם טבעות ירוקות כשאני יוצא החוצה.
ולמה שלא אומר לך סוני? סוני לא פוזלים בכיוון. הם כבר מזמן הולכים בכיוון וכשסוני תשיק את גוף המירורלס המקצועי שישרת גם צלמי ספורט (וציפורים וטבע ואלוהים יודע מה עוד) בסוף השנה הנוכחית, גם קנון וגם ניקון כבר לא יוכלו להרשות לעצמם לצאת להפסקת צהריים ארוכה ולדעתי הם לא יהיו היחידים.
שלא כמו בעידן הפילם, פורמטים גדולים מ- FF הם כבר נישה קטנה בהרבה בימינו אבל לאור הצלצולים שנעשו בתחום לאחרונה, אולי זה הולך להשתנות.

לצפיה ב-'לדעתי...'
לדעתי...
20/07/2016 | 07:45
10
38
אולימפוס מבינה שהיעילות הקוונטית של החיישנים מתקרבת לרוויה ושהמוטיבציה של לקוחותיה לשדרג את המצלמות שלהם בכל פעם שמופיע דגם חדש הולכת ודועכת. נכון שנשאר לה מרחב נשימה מסוים בתחום הצילום החישובי ושמערכת הייצוב המשוכללת מעניקה לה כאן יתרון על המתחרים המיידיים, אבל בטווח הארוך היא זקוקה לביונט בעל חיישן גדול יותר. החיישנים הגדולים עדיין מציבים אתגרים בפני מתכנני המצלמות והעדשות ולכן הפוטנציאל העסקי של הסגמנט הזה נראה מבטיח יותר. כל היצרנים של מערכות הצילום הולכים לשם, כל אחד בקצב שלו.
לצפיה ב-'לא לחלוטין מסכים'
לא לחלוטין מסכים
20/07/2016 | 11:24
9
28
היעילות הקוונטית אולי של החיישנים בטכנולוגיה הקיימת מתקרבים לרוויה - אבל יש עוד מקום לטכנולוגיות חדשות (עע חיישן אורגני). אישית אני מאמין שבטווח *הארוך* נראה יותר מאמצים לשם. הבעיה ש*בינתיים* החיישנים האורגניים לא מגיעים והיצרנים צריכים להציע שדרוגים *עכשיו*. לטעמי המעבר לחיישנים גדולים הוא מגמה של העתיד הקרוב, אבל לא הרחוק.
כמובן שהנבואה ניתנה לשוטים :)

לצפיה ב-'למיטב הבנתי החיישן ה"אורגני"'
למיטב הבנתי החיישן ה"אורגני"
20/07/2016 | 11:54
8
40
לא יציע ניצול יעיל בהרבה של האור. הביצועים שלו בהיבט זה יהיו עדיפים על פני החיישנים ההפוכים החדשים בחצי סטופ לכל היותר. היתרון העיקרי שלו הוא רגישות פחותה לזווית פגיעת האור, מה שישפר את איכות התמונה המתקבלת מעדשות פשוטות.

אני מנחש שבשנה-שנתיים הקרובות אולימפוס תתמקד בעיבוד התמונה ובכלל זה באפשרויות שונות שעולות מן הקומבינציה של תנועת החיישן ושל חשיפות מרובות. מודוס הרזולוציה הגבוהה שהופיע במצלמות אולימפוס בשנה שעברה הוא רק קצה הקרחון. מערכת 135 תופיע, אם בכלל, רק בעוד כשנתיים.

ושוב, אני מייחל לביונט פתוח שיצרנים רבים יוכלו להשתמש בו ולתרום לו מפירות המו"פ שלהם. בין אם אולימפוס תיטול בו חלק ובין אם לא.
לצפיה ב-'הממ.. מעניין...'
הממ.. מעניין...
20/07/2016 | 12:18
25
במאמרים האחרונים שקראתי בנושא (לפני כשנה) דובר על שיפור של עד 2-3 סטופים בביצועי ה-ISO ואף יותר מכך בטווח הדינאמי, ביחס לחיישן הקיים למשל ב-EM1. בעיני מדובר בקפיצה משמעותית מפני שכבר היום ביצועי ה-ISO של ה-EM1 הם קרובים מאוד ללהיות מספקים (כלומר - הם מספקים לחלוטין למעט מקרי קצה... ותוספת של עוד 2-3 סטופים תפחית את המקרים האלו לקצוות מאוד קיצוניים).

בכל מקרה - גם שיפור של חצי סטופ - סטופ יתן לא מעט, ואת זה יש סיכוי שאולימפוס תוכל לתת כבר בדור הבא של ה-EM1 אם היא תציע חיישן הפוך.

נראה...

לי אישית אין כל משיכה לחיישני פול פריים כרגע (או ליתר דיוק - לגודל העדשות הנלווה אליהן). מה שכן - אם לפי מה שאתה אומר - חיישן אורגני לא יהיה רגיש לזווית האור באותה מידה, יתכן שזה יפשט את תכנון העדשות לחיישני פולפרים עם ביונט קצר, מה שיאפשר הקטנה משמעותית של גודל העדשות, ויהפוך את ה-FF לאטרקטיבי.

לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
20/07/2016 | 12:18
30
למעט מתי מעט, אני חושב שהצרכנים מבינים כיום שמערכת מיקרו 4/3 מספיקה כדי לענות על 95% מן השימושים במצלמה (כאשר APS-C מספיק ל-96% ו-FF ל-98%. המספרים נועדו רק להמחשה ומידת הדיוק שלהם לא כל כך חשובה). למיטב הבנתי והיכרותי עם הפילוסופיה של אולימפוס, מטרתה של הרפתקת FF לא תהיה כיבוש הסגמנט המקצועי אלא יותר עניינים של פרסטיז'ה (לא אתפלא אם זו דרישה של חלק מבעלי המניות), של חיזוק המו"פ (בחלקו משותף לחטיבת הצילום ולחטיבה הרפואית) ושל תקיעת רגל בדלת כדי לשמור אותה פתוחה לעתיד.
מיקרו 4/3 היא מערכת בשלה שתקעה יתד חזקה בשוק ואני מאמין שהיא תמשיך לקבל תשומת לב גם אם ההורים שלה יצאו מידי פעם להצגה בערב.
לצפיה ב-'זה לא נראה כמו חצי סטופ....'
זה לא נראה כמו חצי סטופ....
20/07/2016 | 12:22
5
27

הם מדברים פה על טווח דינמי "פי 100" יותר טוב. פי 100 זה בערך 6.5 סטופים.

שים לב שכרגע מדובר בשלושה פרוטוטייפים שכל אחד מתמקד במשהו אחר  - אחד בגלובאל שטאר, אחד בדינמייק ריינג' ואחד ברגישות לאור - אבל כשהטכנולוגיה תבשיל, תוכל לקבל עוד הרבה מאוד סטופים של אור וטווח דינאמי יחד עם גלובאל שאטר איכותי (אחרי המראה נוכל סוף סוף להפרד לשלום מהתריס?). לדעתי יש פה הרבה יותר עניין מאשר חיישן FF..

לצפיה ב-'הרעיונות האלה לפי שעה תיאורטיים'
הרעיונות האלה לפי שעה תיאורטיים
20/07/2016 | 12:34
4
21
יש לטכנולוגיות האלה מגבלות קשיחות שקשורות ליציבות הכימית של סובסטרטים אורגניים ולכושר העיבוד של החומרה האלקטרונית.
לצפיה ב-'לכן אמרתי...'
לכן אמרתי...
20/07/2016 | 16:05
3
23
בעתיד הקרוב נראה את התחזקות הפולפריים
אבל בעתיד היותר רחוק להערכתי נראה הליכה לטכנולוגיות אחרות - בין אם זה חיישנים אורגניים, חיישנים מרובים, או טכנולוגיית איסוף אור חדשה שעוד לא חשבנו עליה. בסופו של דבר - אנשים אוהבים ציוד יותר קטן - אם הוא נותן להם את האיכות שהם רוצים (או חושבים שהם רוצים) - והטכנולוגיה תצטרך לתמוך בזה. הנישה של פורומי ציוד ומקצוענים שמבססים את המוניטין שלהם על גודל הציוד שאיתו הם מגיעים לחתונה היא לא מה שמניעה את עיקר תעשיית פיתוח החיישנים.

לצפיה ב-'הגודל הוא בעיקר תלות בעדשות'
הגודל הוא בעיקר תלות בעדשות
20/07/2016 | 16:26
1
46
אם נבחן את התפתחות הגודל של ה SLR וניקח לדוגמה את ניקון מה F ועד ה F6 אפשר לראות שהמצלמה גדלה למרות שגודל הפריים של הסרט לא השתנה.
הסיבה לכך היא כניסת עדשות זום ועדשות טלה גדולות וכבדות לשימוש שכיח יותר שהיו זקוקות לגוף נוח יותר לאיזון.

כל עוד לא תפתר המשוואה האופטית של תכנון עדשות, הגופים יצטרכו להיות גדולים, לפחות עבור משתמשים מקצועיים שמחזיקים את המצלמה ביד שעות ארוכות.
יכול להיות שזה ילך יד ביד עם תכנון חיישן מסוג חדש אבל גם אם יהיה חיישן אורגני מצויין, כל עוד העדשה גדולה, המצלמה תהיה גדולה. פשוט תראה את הטענות של צלמים מקצועיים נגד הסוני A7, העדשות המקצועיות גדולות ברמה שהמערכת באופן כללי לא קטנה ולא רואים את הטעם ללכת על גוף קטן יותר ופחות נוח לעומת ה DSLR הקיימת...
לצלם החובב זה פחות משנה כי הוא מחזיק את המצלמה פחות זמן ואם הוא בוחר לעבוד עם עדשות פריים ידניות ישנות אז גם טוב לא אבל זאת לא גישה שצלם מקצועי יאמץ...
לצפיה ב-'הגוף צריך להיות נוח לאחיזה'
הגוף צריך להיות נוח לאחיזה
20/07/2016 | 16:48
31
קיים טווח אופטימלי של מימדים ומשקל שנובע מאנטומיה ולא מטכנולוגיה. בעידן המירורלס גודל הגוף איננו תלוי בגודל העדשות. מצד אחד זה נותן למתכננים חופש לשחק עם הארגונומיה. מאידך, זה מקור לא אכזב לשגיאות עיצוביות.
לצפיה ב-'מסכים אתך'
מסכים אתך
20/07/2016 | 16:34
28
כבר בעתיד הקרוב נתחיל לראות יותר יצירתיות בניצול של חיישנים קטנים. הפולפריים ישאר בגדר פורמט נישה ממש כפי שהוא היום, אבל הנישה הזאת תהיה צפופה יותר בהיבט של היצע. זה צפוי להיות גם גורלו של הפורמט הבינוני.
לצפיה ב-'עשינו סיבוב שלם וחזרנו לנקודת ההתחלה'
עשינו סיבוב שלם וחזרנו לנקודת ההתחלה
20/07/2016 | 08:31
1
54
להערכתי אולימפוס מבינים היטב את מגבלותיו של פורמט m43 שממצב אותו בשוק החובבני.
מדובר במגבלות פיזיקליות של ממש. כאשר השוק נוהר (באוטובוסים) לחיישנים עתירי רזולוציה (ולא משנה כרגע אם היא נחוצה או לא) החיישן הקטן הוא מגבלה של ממש. אפשר להפוך את החיסרון ליתרון (למשל- לטעון שרעש דיגיטלי מוסיף לתמונה אופי) עד גבול מסויים, אבל בסופו של יום הפיזיקה מדברת.

אולימפוס מזהים את ההזדמנות ואת הפוטנציאל. קנוניקון מסרבים לקרוא את הכתובת על הקיר וממשיכים לפתח את קווי מצלמות הרפלקס. בסופו של דבר, כמו קודאק, הם יהפכו לחברות נישה שמוכרות מצלמת אקסטרים 360 סינית ממותגת באריזת פלסטיק שקופה במדפים בתור ליד הקופות. ובזמן שהדינוזאורים גוססים - אולימפוס בונה את עצמה ליום שאחרי.

העתיד הוא מירורלס עתיר רזולוציה וקישוריות דיגיטלית. פורמט m43 לא מאפשר להגיע לרזולוציה גבוהה באיכות גבוהה. אולימפוס מבינים זאת ומתחילים לעבוד בכיוון שנראה הגיוני: קו חובבים מבוסס על m43 וקו מקצועי מבוסס על FF. אם לסוני זה מצליח (ואנחנו רק בתחילת הדרך, כשמה שעוצר את סוני זה חוסר באופטיקה) אז זה יצליח גם לאולימפוס (שמכינים את האופטיקה מראש).
לצפיה ב-'מיקרו 4/3 ישאר,אבל בעיקר במסגרת מצלמות כיס/מצלמות קטנות '
מיקרו 4/3 ישאר,אבל בעיקר במסגרת מצלמות כיס/מצלמות קטנות
24/07/2016 | 14:05
9
אבל אפשר להירגע, גם אם כבר פיתחו משהו מהפטנטים החדשים (וכנראה שכן) . לא ימכרו מחר בבוקר.  לפחות עוד כמה שנים טובות. עד אז  יסחטו עוד את המיקרו 4/3. 

אבל ללא ספק, נפל להם האסימון. כנראה אולי בגלל שיתוף הפעולה עם סוני. הפורמט מיקרון 4/3 עשה את שלו וזה הזמן לעבור לפורמט מלא. 
לצפיה ב-'לאולימפוס יש שת"פ אסטרטגי עם סוני'
לאולימפוס יש שת"פ אסטרטגי עם סוני
22/07/2016 | 21:17
1
25
אולי העדשה נועדה לסדרת A7.
קשה לי להאמין שאולימפוס הקטנה תיכנס למלחמה ראש בראש בסוני ותקים מערכת FF חדשה.
לצפיה ב-'אם היא הייתה מיועדת לסוני אז היה אפשר לראות זאת בביונט'
אם היא הייתה מיועדת לסוני אז היה אפשר לראות זאת בביונט
22/07/2016 | 22:13
19
אבל כאן זה ביונט חדש
לצפיה ב-'פנסוניק 100-400.... עוד קצת רשמים'
פנסוניק 100-400.... עוד קצת רשמים
17/07/2016 | 16:04
16
127
אז קודם כל הגעתי הביתה והרכבתי אותה על ה-EM1.... וכאן כבר מדובר על זיווג משמיים. ביחד עם הגריפ של ה-EM1, היא נוחה להחזקה. עדיין מדובר בעדשה *ענקית* במימדים של מ43 (לשם השוואה שמתי עליה את ה-75-300, שקטנה ממנה בהמון....), אבל לפחות על ה-EM1 היא מאוזנת. זה בהחלט לא עדשה לקיט ה"קבוע" שלי של הסתובבות יומיומית, אבל לצילומי טבע פרופר אני חושב שזה גודל ומשקל סביר. היא עדיין נכנסת לי בתיק צד שקניתי לטובת מערכת המיקרו אם אני מחליט לקחת אותה - מה שאומר שעדיין מדובר בעדשה שהיא לא ענקית במונחים אבסולוטיים. 

מבחינת איכות - צילמתי איתה לא הרבה בינתיים - אבל הרשמים הראשוניים חיוביים מאוד. הדבר הכי בולט בהשוואה ל-75-300 הקודמת שלי, שהקונטרסט והצבעים שלה ממשיכים להיות "חיים" גם באורכי מוקד ארוכים. ה-75-300, מעבר לחדות היורדת שלה ב-300ממ, סבלה מאוד מקונטרסט וצבעים באורכי המוקד האלו. 

מצרף תיכף השוואה שצילמתי ב-300ממ בין ה75-300 ל-100-400 - קל *מאוד* לראות את ההבדל. 

ופה - סתם תמונת סחלבים נחמדה (שהיתה יכולה להרוויח מקצת סגירת צמצם.... :)) 
לצפיה ב-'השוואה בין 100-400 ל-75-300'
השוואה בין 100-400 ל-75-300
17/07/2016 | 16:07
6
151
התמונות הבאות הן קרופ ממרכז תמונה (בערך חצי גובה, שליש רוחב) של צילום של קופסה של מסטיק ב-300ממ. הראשונה מצולמת עם ה-100-400 והשניה עם ה-75-300. קל לראות במעבר ביניהן את הירידה הברורה בקונטרסט - כאילו הצבע הכחול מהאותיות נמרח על הרקע הלבן. גם החדות פחות טובה. מדובר בהפרש לא זניח בכלל באיכות ה"סופית".

לצפיה ב-'והתמונה באולימפוס'
והתמונה באולימפוס
17/07/2016 | 16:09
5
127
עוד משהו לשים אליו לב - הרקע הכחול מתחת לטקסט - בתמונה שמצולמת ב-100-400 אפשר לראות את רזולוציית ההדפסה. בזו הרבה פחות....
לצפיה ב-'שתי מסקנות'
שתי מסקנות
17/07/2016 | 18:55
2
87
1. רואים בעין הבדל ברור באיכות.
2. רשימת המרכיבים של המסטיק מפחידה...
לצפיה ב-'שותלים אותם באדמה'
שותלים אותם באדמה
17/07/2016 | 20:19
59
גדל לך עץ עם מיכלי K-300. משתלם מאוד.
לצפיה ב-'זה מסטיק פולני'
זה מסטיק פולני
17/07/2016 | 20:59
26
לצפיה ב-'ל-E-M1 מגיע רכיבים עם הרבה E :)'
ל-E-M1 מגיע רכיבים עם הרבה E :)
18/07/2016 | 15:09
1
54
כמו שאמרו - ההבדל ניכר.
מענין איך היצוב של העדשה לעומת היצוב של המצלמה בתנאי שטח.
לצפיה ב-'שמיים וארץ... '
שמיים וארץ...
18/07/2016 | 16:48
51
וקשה לי להגיד את זה בתור חובב גדול של IBIS... =/
אבל אני יכול לצלם עם ה-100-400 ב-400ממ ב-1/50 בקלות, ועם ה-75-300 אני לא יכול לצלם ב-1/50 גם לא ב-300... ואפילו ב-1/80 קשה להוציא תמונות חלקות.
גם מרגישים את זה מאוד ביד. ה-75-300 רועדת ב-300ממ בעינית, ה-100-400 יציבה כמו סלע.
זה שמיים וארץ. אולי ה-IBIS ב-EM5II יותר טוב אבל כללית הבנתי שבאורכי מוקד מאוד גדולים ה-IBIS מאבד מהיעילות שלו (לכן גם אולימפוס הכניסו OIS ב-300ממ).

לצפיה ב-'חשבתי גם על העדשה הזאת אבל היא מגושמת וכבדה'
חשבתי גם על העדשה הזאת אבל היא מגושמת וכבדה
19/07/2016 | 08:58
8
63
לאולימפוס הקטנה, רכשתי לפני מספר שנים את ה 100-300 של פנסוניק 
חשבתי להחליף. אבל פשוט העדשה הזאת גדולה מדי. כבר מגיע לעדשת DSLR

אולי בעתיד שאעבור לגמרי למירורלס. בנתיים ה 100-300 של פנסוניק עם מייצב מובנה מעולה ומומלצת. 
לצפיה ב-'אכן.... עם גוף קטן היא מאוד לא נוחה'
אכן.... עם גוף קטן היא מאוד לא נוחה
19/07/2016 | 09:14
7
46
שמתי אותה על ה-EPL7 וזה פשוט לא מחזיק טוב. חייבים גריפ נורמאלי. עם ה-EM1 היא עובדת מצוין.

ה-100-300 דומה ל-75-300 בביצועים שלה. היא חדה וטובה עד בערך 200ממ ומשם זה יורד בצורה משמעותית.... זה כמובן לא סוף העולם - אבל בתור עדשת טלפוטו טבע ראשית זה קצת מבאעס... לך יש מערכת אחרת - אצלי *זו* המערכת :)

לצפיה ב-'לצילום חיות בטבע, ולאיכות stellar . תשקול בהמשך'
לצילום חיות בטבע, ולאיכות stellar . תשקול בהמשך
19/07/2016 | 09:23
6
43
את ה 300 החדשה של אולימפוס. אולי בעתיד תהיה גם 400 F4. 
ו- 500F4. 

לצפיה ב-'יש עדשות Bigma (סיגמא גדולות), אבל הן כבדות ואיטיות.'
יש עדשות Bigma (סיגמא גדולות), אבל הן כבדות ואיטיות.
19/07/2016 | 09:58
21
לצפיה ב-'כבר שקלתי בעבר... :) '
כבר שקלתי בעבר... :)
19/07/2016 | 17:55
4
31
אין ספק שה-300/4 היא עדשה מדהימה... (וטובה יותר מה-100-400) אבל... אני עדיין רק צלם חובב, ועם זה מגיעים כל מיני שיקולים כמו...

1. מחיר - פעם חשבתי ש-1000$ זה המון לעדשה, ,ושזה ממש הטופ ריינג' שלי. את ה-70-200 קניתי בשעתו ב-1100$, ואת כל יתר העדשות שלי (כולל ה-12-40PRO וה-35-100 וכו') קניתי בעד 1000$... ה-100-400 היא קפיצה *ענקית* מעל התקציב הזה. ה-300/4 היא עוד יותר קפיצה, וזה לפני המכפיל (או לפני להוסיף עוד עדשת 400/4 שתעלה 3000$...). זה לא בשבילי :)

2. משקל.  ה-100-400 היא כבר ענקית למדי וכבדה למדי בשבילי. אפילו בימי קנון לא היתה לי עדשה ששוקלת ככ הרבה... :) ה-300/4 שוקלת 1.3 קילו, ויחד עם המכפיל בערך 1.5. ולהוסיף יותר מעדשה אחת בכלל... זה לגמרי לא פיזיבילי. גם ככה ה-100-400 is stretching it.

3. זום. לצילום חיות בטבע - זום זה די שימושי. אלא אם אתה מתכוון להתמקד על סשן ארוך על חיה אחת (מה שאין לי כוונה לעשות כי אני מצלם בשביל הכיף ולא בשביל העבודה), אז הרבה יותר נח עם 100-400 על מצלמה אחת, ו-35-100 על המצלמה השניה, ואתה די מכוסה. להתחיל להתעסק עם פריימים זה עבודה קשה...

בוטום ליין - אין לי ספק שה-300/4 PRO ויתר חברותיה הן פתרון נהדר לאיכות ללא פשרות במערכת המיקרו 4/3, אבל אני פשוט לא "רציני מספיק" בשבילן. אני פה עוצר.

בגדול, אני מאוד מכוסה כרגע מבחינת הצרכים שלי. הדבר היחיד שחסר לי היום זה עדשה רחבה קצת יותר מוצלחת. אני מצלם היום ב-9-18 - שיש לה יתרון גודל עצום, אבל היא לא מספיק רחבה, וקצת רכה. ה-7-14PRO, מעבר למחיר שלה (שוב), היא עדשה גדולה יחסית וגם מעצבנת, עם אלמנט קדמי מעוגל מה שמונע פילטרים - ובעיני פילטרים זה פיצ'ר חשוב בעדשת UWA.

אז אני מחכה... אולי אולימפוס יואילו בטובם להוציא עדשת מידריינג' - 8-16/4 - זה יעשה אותי שמח :)

וכמובן שהשדרוג הבא יהיה ה-EM-1 II (כנראה), או שאם תגיע רעידת אדמה גדולה אני אשקול את ה-GH5 (בינתיים נראה שגם עיבוד התמונה בפנסוניק השתפר, וגם נהיה להם IBIS נורמאלי... שהם שניים מהגורמים המרכזיים להעדפה של אולימפוס). נצטרך לחכות לאחרי פוטוקינה

לצפיה ב-'אני דווקא הייתי רוצה לראות 500F4 או 150-600'
אני דווקא הייתי רוצה לראות 500F4 או 150-600
19/07/2016 | 18:24
3
25
לחיישן מיקרו 4/3  ניתן אולי לייצר עדשות כאלה ככה שיהיו קלות ופחות מגושמות בהשוואה לניקון/קנון (מעל 4 ק"ג של זכוכית) .  עם המצלמה הבאה של אולימפוס תהיה מספיק מהירה לצילום חיות/ציפורים, מדובר במערכת שתהיה פופלרית לשוק הזה. במיוחד כאשר חלק גדול מצלמי wild life וציפורים בד"כ בגיל שה 500F4 של ניקון וקנון כבר כבדות מדי. 

אולי עם עוד השקעה ב R&D  אולי גם 400F2.8 . צלמים שזאת המערכת היחידה שלהם יגלו עולם חדש. וזה יהיה פיתוי לצלמי טבע DSLR לעבור דווקא לפורמט הזה. במיוחד אם ייצרו עדשות קלות ולא מגושמות. והם יכולות. אבל בספק אם החברות ישקיעו בפיתוח עוד ועוד עדשות כאשר חלק גדול מצלמי המירורלס בפורמט מיקרו 4/3 נוטשים לחיישנים גדולים יותר (פוג'י/סוני) ואולי גם אולימפוס/פנסוניק יחיליטו להגדיל את החיישן. who knows 

לצפיה ב-'400/2.8?'
400/2.8?
19/07/2016 | 18:36
2
33
מדובר בעדשה בקוטר של קרוב ל-20 ס"מ... ושתשקול כמה קילוגרמים טובים.
אני מאוד בספק שנראה כזה דבר במערכת המ-43.....

אין ספק ש"לכאורה" - בהנחה שאולימפוס תצליח לסגור לחלוטין את הפער בפוקוס, חיישן קרופ הוא יתרון לצילום ציפורים... אבל אני מתקשה לראות את קהל הצלמים הזה נודד למערכת הזאת, בטח בשביל בסוף להתקע שוב עם עדשות ענקיות...

אני חושב שהניקון D500 הולכת לסחוף הרבה צלמי טבע אליה. מדובר בחיישן קרופ באיכות גבוהה - עם טווח דינאמי וביצועי ISO טובים מחיישני קרופ עד היום, יחד עם מערכת פוקוס עילאית, ועינית אופטית (מקל על עקיבה, עדיין...). תוסיף לזה את ה-200-500 החדשה, ומגוון רחב של עדשות SPECIALITY, וקשה לנצח אותה.

כמה מחברי כבר זוממים עליה :)

לצפיה ב-'אני מאמין שניתן לפתח 400F2.8 למיקרו 4/3 בגודל ומשקל סבירים'
אני מאמין שניתן לפתח 400F2.8 למיקרו 4/3 בגודל ומשקל סבירים
20/07/2016 | 11:41
1
23
ככל שעובר הזמן המצלמות האלה הופכות ונהיות ליותר מהירות. היום בהחלט קשה לצלם איתם ציפורים במעוף. ה- VF  האלקטרוני איטי מדי, מערכת מגיבה לא בטווח המידי. אבל הפערים האלה יסגרו בזמן הלא רחוק. 

400mm f2.8 מיוחדת למיקרו 4/3 יכולה להיות הרבה יותר קטנה, וקלה מהמקבילות של ניקון/קנון שגורמות לכאבי גב אחרי מסע לא רב. ולייצב אותה צריך חצובה כבדה עם גימבל כי לא ניתו להחזיק יותר מ 5 דקות. אני מוכן לקבל 400mm f2.8 שתשקול 2-3 ק"ג. זה כבר יהיה חלום. ומיקרו 4/3 זה יותר מאפשרי. 

מערכת כזאת תהיה שקולה למישה 800 F5.6 , שלא צריך לכתוב לך מה משקלה . אפילו להחזיק אותה לשניה לא ניתן. 

אגב ה- D500 הייתה אצלי ביד (שכרתי אותה מיוגנד). ודי התאכזבתי. לפעמים הכתבות מנפחות יותר מדי. ואולי ממומנות. המצלמה מצוידת במערכת פוקוס מתקדמת, ו-buffer ענק וקצב אש מכובד ומנגנון לניקוי רעשי ISO יעיל יותר.
אבל שאר הפרמטרים זה more or less ל- D7000 (כותב את זה בצער רב1). 
לעדשות טלה הפופלריות 16 מגה פיקסל בקרופ. זה המקסימום מבחינת העדשה.  לקנון יש עדשות שיכולות לנצל יותר. לניקון, גם ה 500F4 לא תנצל יותר מ 16 מגה פיקסל בקרופ. קיצור התאכזבתי מאוד מה-D500. 
לצפיה ב-'הצמצם נשאר אותו הצמצם, ללא קשר לפקטור הקרופ.'
הצמצם נשאר אותו הצמצם, ללא קשר לפקטור הקרופ.
20/07/2016 | 11:56
19
אולימפוס הוציאו בעבר עדשות טלפוטו גדולות שלא זכו לפופולריות רבה. ככל הנראה שילוב של משקל/גדול ומחיר גבוה.
קח לדוגמא את ה-150/2.0 - צריך גודף גדול עם גריפ על מנת שתרגיש מאוזנת.

לצפיה ב-'זהו נשברתי..עובר למירורלס, המלצות (שגיא..?)'
זהו נשברתי..עובר למירורלס, המלצות (שגיא..?)
17/07/2016 | 22:35
52
290
טוב, מילא חודש הסתובבתי עם 35ממ של סגמא על ה5D קבוע על הכתף.
אבל היום הגיע השיא - סופש עם האישה שרוצה קצת תמונות הריון...
חושב לעצמי בבית מה לקחת...35 כבר מורכבת אז ליתר ביטחון נביא גם את ה85 1.2 . פשוט סבלתי :) ויותר מזה...הבנתי שבסידור הנוכחי לא יצא לי כמעט לצלם את העולל העתיד...
המשך>>
טוב, מילא חודש הסתובבתי עם 35ממ של סגמא על ה5D קבוע על הכתף.
אבל היום הגיע השיא - סופש עם האישה שרוצה קצת תמונות הריון...
חושב לעצמי בבית מה לקחת...35 כבר מורכבת אז ליתר ביטחון נביא גם את ה85 1.2 . פשוט סבלתי :) ויותר מזה...הבנתי שבסידור הנוכחי לא יצא לי כמעט לצלם את העולל העתיד להגיח בקרוב לעולם... והרי זה מהות חיי לא?

מחפש המלצה למירורלס..יש לי זיקה עמוקה מאוד לפוג'י וכרגע גם זמן פנוי ללמוד את ההתעסקות במצלמה חדשה. מוכן לשמוע על מותגים אחרים גם כן

דרישות - מצלם המון עם 35ממ, גם 50 לפעמים 
מידי פעם גם פורטרטים  וגם סטריט עם 85
כשיש לי כוח פותח פלאשים ועובד גם בסטודיו אבל לרוב תאורה טבעית (המצלמה צריכה להסתנכרן עם הפלאשים 125-200 סבבה)

אוהב את העדשות שלי מהירות וחדשות 1.4 ואפילו פחות אם ניתן.

שגיא, אני אשמח לשמוע ממך מה ההמלצות שלך על קיט שיספק אותי.
לצפיה ב-'וידאו ב X-T1'
וידאו ב X-T1
19/07/2016 | 09:32
13
57
אני מצלם כיום עם ניקון D3200, מרוצה ממה שאני מפיק ממנה, אך
יש כרגע מבצע מפתה על הפוג'י X-T1  עם ה 18-55.
אני מבין שמבחינת סטילס זו מצלמה מצוינת, קראתי רבות אודותיה ואני בטוח שאסתגל אליה והיא תשרת אותי היטב.
מה שמטריד אותי הוא הקונצנזוס הגורף על איכות הוידאו הנמוכה. אני מצלם אמנם לא מעט וידאו, אבל מבחינת הצרכים שלי מרוצה למשל ממה שאני מקבל כיום מהניקון רמת כניסה שהוידאו שלה גם לא נחשב לאיכותי במיוחד.
השאלה למי שמכיר אותה היא האם הוידאו שלה עד כדי כך גרוע שאתאכזב ממנו אפילו בהשוואה לזה של הניקון?

לצפיה ב-'הכי פשוט זה לחפש דוגמאות ברשת ולהחליט אם זה מספק אותך'
הכי פשוט זה לחפש דוגמאות ברשת ולהחליט אם זה מספק אותך
19/07/2016 | 11:18
36
אם אתה מפש וידאו ברמה מקצועית או מאד מתקדמת אז הוידאו לא יעמוד בדרישות.
אם מדובר בקליפים ביתיים אז הוידאו מספיק טוב
לצפיה ב-'השאלה היא איך אתה מגדיר ווידאו ״איכותי״'
השאלה היא איך אתה מגדיר ווידאו ״איכותי״
19/07/2016 | 14:11
5
36
אם נשאיר את ענייני ה-HD וה-4k בצד אז איכות התוצר בווידאו נגזרת בעיקר מהתפעול: האפשרות והנוחות לבצע פוקוס ולשנות צמצם תוך כדי ביצוע שוט.
מבחינה זו X-T1 לא נותנת פחות ממה שאתה מקבל ב-D3200 כך שאם ביצועי הווידאו של ניקון D3200 שיש לך היום מספקים את צרכיך - X-T1 תענה על הצורך.

כשאומרים על מצלמת מירורלס שהווידאו שלה ״גרוע״ זה ביחס למצלמות מירורלס אחרות.

לצפיה ב-'כפי שציינתי, גם היכולות המוגבלות של ה D3200'
כפי שציינתי, גם היכולות המוגבלות של ה D3200
19/07/2016 | 14:24
4
27
עונות לצרכים שלי ואני בסה"כ מחפש לשמר את האיכות הקיימת. מהדוגמאות ברשת של ה XT-1 לא הצלחתי לגבש התרשמות חד משמעית עד כמה האיכות אכן גרועה. לגבי התפעול, אוטומטי בוידיאו זה בסדר גמור מבחינתי.
אני מבין מתשובותיכם שלא צפויה לי אכזבה קולוסאלית.
לא נותר לי אלא להתחדש...
תודה רבה לכם.
לצפיה ב-'התחבטתי בשאלה הזו בדיוק והחלטתי .'
התחבטתי בשאלה הזו בדיוק והחלטתי .
19/07/2016 | 14:55
3
30
חוץ מהאולימפוס M1  לא ראיתי וידיאו   סביר .
גם ה M1 לא מתחרה ואפילו לא קרוב ל קנון HS G20 שזו מצלמת וידיאו .
ב DSLR רק  הניקון D7200 מאלו שראיתי מצלמת סביר גם כאמור התרשמתי הרבה יותר מהקנון  וידיאו ייעודית .
על פניו  לא יכול לעזור לך יותר מזה אבל אם הוידיאו הוא השיקול אז לך על האולימפוס .
לצפיה ב-'דווקא אולימפוס?'
דווקא אולימפוס?
19/07/2016 | 15:06
2
31
לפנסוניק יש וידאו הרבה יותר טוב מהאולימפוס.
אחריהם סוני ופוג'י הדביקו את הפעם עם ה XT2 שעוד לא יצאה.
הוידאו ב DSLR נשאר מאחור.

כמה קליפים שצילמתי עם הפוג'י XT1 וה XE2 (אותם יכולות) בתנאי תאורה מחורבנים (והאמת שמשהו בהעלה ליוטיוב גם קצת פגע בהם)

כל הוידאו הם ללא עריכה של החומרים עצמם (למעט הוספת כיתובים)
אני ממש חלש בכל הנוגע לוידאו, צלם מוכשר בטח היה עושה עבודה טובה ממני
לצפיה ב-'לא יכול ללמוד הרבה מהחומר שהעלית .'
לא יכול ללמוד הרבה מהחומר שהעלית .
19/07/2016 | 15:27
1
26
אני מתיחס לצילום בתנועה , עד כמה העקיבה טובה , מה קורה בתנאי אור משתנים 
כמה  הנושא ממוקד וכולי .
החומר שהעלית  הוא חומר במצב נייח , קשה ללמוד ממנו על יכולות הצילום .
לצפיה ב-'יכולת עקיבה תלויה גם בעדשה'
יכולת עקיבה תלויה גם בעדשה
19/07/2016 | 15:40
28
הבעיה העקרית בפוג'י היא שיש Moire מורגש יותר לעומת מצלמות שיש להם פילטר AA. זה שופר עד לביטול ב XT2 הבאה לטובה.
שוב, הצרכים יכתיבו האם מה שפוג'י מציעה מספקת.
בתכלס, אני מצלם יותר וידאו באייפון...
לצפיה ב-'סתם מעניין גלה לנו מה זה מבצע מפתה?'
סתם מעניין גלה לנו מה זה מבצע מפתה?
19/07/2016 | 15:04
5
42
קניתי בדיוק את החבילה הזו לפני שבועיים (לא בארץ)
לצפיה ב-'נמכרת עם עדשה 18-55'
נמכרת עם עדשה 18-55
19/07/2016 | 16:11
4
59
בדיוטי פרי ב 999$.
בחודש האחרון הוצמדה לה תווית ״אזל מהמלאי״, בימים האחרונים התווית הוסרה.
לצפיה ב-'פשש... זה הכי זול שראיתי '
פשש... זה הכי זול שראיתי
19/07/2016 | 16:29
19
לצפיה ב-'וגם צריך לנסוע לחול בשביל זה, אז הרווחת פעמיים '
וגם צריך לנסוע לחול בשביל זה, אז הרווחת פעמיים
20/07/2016 | 03:04
2
40
ברצינות זה זול, רק העדשה בBH מתומחרת 699$ !
אז כמה עולה המצלמה שהיא חתיכת פלא טכנולוגי תוצרת יפן עטוף בגוף מגנזיום עמיד למז"א? 300$ ?    
לצפיה ב-'אני מעריך שזה מה שיעלה הגוף הזה החל מספטמבר'
אני מעריך שזה מה שיעלה הגוף הזה החל מספטמבר
20/07/2016 | 08:38
1
34
או יותר נכון - זה מה שמחלקת יד שניה באדורמה או b+h תהיה מוכנה לזכות אותך תמורת גוף X-T1 כשתשדרג ל-X-T2. בשוק היד השניה בארץ כנראה אפשר יהיה למכור את הגוף הזה בקצת יותר.
לצפיה ב-'טוב זה שני דברים שונים'
טוב זה שני דברים שונים
20/07/2016 | 13:16
10
לצפיה ב-'דיגיסקופינג ....'
דיגיסקופינג ....
19/07/2016 | 15:22
1
63
שלוש נקודות כי שקלתי אם להשאיר את ההודעה ריקה ...
בקיצור אחרי ארבעה ימי מחקר וקריאת  אלפי ביקורות הגעתי למסקנה שאין לי מושג ...
קראתי גם מאמרים מקצועיים ואלו דוקא עזרו .
אבל עדיין .
קצת רקע :
הרעיון חיבור בין מצלמת DSLR לטלסקופ שמחליף את העדשה עובד סביר  כאשר הטלסקופ גדול מספיק .
עכשיו מה בעינן טלפון או מצלמה קרובה לעינית ?
השוק מפוצץ במוצרים האלו האם יתכן שהם כל כך גרועים ?
מה דעתכם מישהו ניסה מכיר ?
לצפיה ב-'סירטון'
סירטון
19/07/2016 | 15:42
46
לצפיה ב-'צילום ציור'
צילום ציור
18/07/2016 | 00:58
4
62
יש לי צילום בגודל 50 על 80 סמ ואני רוצה לעשות ממנו העתק בגודל המקורי.
פניתי לעסק שעושה הדפסות על קנווס והם אמרו שאני צריך לצלם את התמונה באיכות גבוהה ולתת להם את הקובץ והם ידפיסו על קנווס.
איפה אני יכול לצלם את התמונה באיזור חיפה.
אשמח לדעת גם סדר גודל של מחיר הצילום ומחיר ההדפסה.
לצפיה ב-'תפנה למומחים ברפרודוקציות'
תפנה למומחים ברפרודוקציות
18/07/2016 | 03:02
45
לצפיה ב-'תלוי בתקציב וברמה שאתה מצפה מהביצוע.'
תלוי בתקציב וברמה שאתה מצפה מהביצוע.
18/07/2016 | 08:53
44
מדובר במשימה מקצועית עם ציוד מקצועי ותאורה נשלטת היטב. תוכל לפנות לסטודיו מכובד לצילום תעשייתי שיודע במה מדובר. אני מכיר ומוקיר את "ורהפטיג-ונציאן" אבל מניח שיש עוד כמה.

מצד שני ראיתי כבר קטלוג שהרפרודוקציות שלו צולמו עם אייפון
לצפיה ב-'המצלמה לא כל כך משמעותית כמו התאורה'
המצלמה לא כל כך משמעותית כמו התאורה
18/07/2016 | 09:33
1
42
מעשית -אם התאורה טובה - גם מצלמה של אייפון תגיע לרזולוציה טובה מספיק כדי להדפיס רפרודוקציה.

הבעיה העיקרית היא תאורה נכונה - כך שהתמונה תהיה מוארת באור חזק שיוציא את כל הצבעים החוצה, אבל ללא השתקפויות וללא אזורים כהים/בהירים. עדיף תאורה מהצד מכמה כיוונים. את המצלמה כדאי לייצב באמצעות חצובה (אפשר גם מאולתרת מכמה ספרים על השולחן).
לצלם בדיוק בניצב לתמונה כשהמצלמה ממוקמת בדיוק מול מרכז התמונה. מרחק שמאפשר לבצע פוקוס (לעדשות יש מרחק פוקוס מינימלי) אבל מכניס את התמונה לתוך המסגרת במצלמה ומשאיר טיפה עודף בשוליים.

אחרי זה עושים תיקוני צבע קלים במחשב. ניקוי לכלוך. קצת חידוד. עושים הדפסת נסיון לראות אם הצבע יצא תואם, ואם צריך עושים תיקונים לפני הדפסה סופית ְ
לצפיה ב-'חשיבות התאורה נכונה, וגם לחצובה ולעדשה יש חשיבות'
חשיבות התאורה נכונה, וגם לחצובה ולעדשה יש חשיבות
19/07/2016 | 11:29
23
אם רוצים להגיע לתוצאה ברמה מקצועית אז אייפון ושות' הוא לא הדרך.

לצפיה ב-'הקובץ הדיגיטלי - הקטנת תמונה'
הקובץ הדיגיטלי - הקטנת תמונה
18/07/2016 | 13:26
35
הי
שיעור שני בסדרה 'הקובץ הדיגיטלי' - 
תגובות שיתופים ולייקים יתקבלו בכיף!!
לצפיה ב-'מצלמות מירולס'
מצלמות מירולס
17/07/2016 | 19:32
3
81
מה הסיבה שהן יקרות להחריד אם הביקוש שלהן יחסית נמוך (בגלל הצורה הלא מקצועית שלהן) ומגוון העדשות המצומצם?, כי הן נראות מאוד נחמדות ויעילות, בעיקר בגלל הגודל והעיצוב, אמנם לא מקצועי, אבל משהו כמו מצלמה קומפקטית עם עדשות.
לצפיה ב-'זה נראה כמו פוסט שקפץ מלפני 5 שנים'
זה נראה כמו פוסט שקפץ מלפני 5 שנים
17/07/2016 | 20:23
66
יש זולות ויש יקרות
היקרות עומדות מול מצלמות DSLR יקרות
לכל מצלמה יש יתרונות וחסרונות.
השימוש המקצועי בהן הולך וגדל.
"מצלמה קומפקטית עם עדשות" זה מה שמכרו לנו ב 2010

לצפיה ב-'הסיבה היא האילומינטי'
הסיבה היא האילומינטי
18/07/2016 | 09:26
60
א. לא יקרות להחריד. עולות כמו מצלמת רפלקס מתקדמת.
ב. הביקוש הולך ועולה, למרות המחיר, מה שאומר שהשוק כנראה מבין את היתרונות שלהן ומוכן לשלם את המחיר כדי ליהנות מכך.
ג. הצורה, מסתבר, היא לא סיבה לקנות מצלמה זו או אחרת. לפחות לא בשביל מי שבודק מפרט ותכונות. מי שקונה מצלמה בגלל שהיא ורודה ולא ירוקה - שיקנה מרשמלו במקום אבטיח
ד. מגוון העדשות לא כל כך מצומצם, בפרט לא שביל טכנולוגיה שנמצאת בשלבים די ראשוניים של התהוותה. מצלמות רפלקס קיימות כבר עשרות שנים וקצב השקת העדשות החדשות עבור מצלמות אלה נמוך מאד. מצלמות רפלקס נמצאות בשוק רק כמה שנים וקצב השקת העדשות החדשות למערכות הללו גבוה מאד. יקח זמן עד שהמבחר יהיה דומה, אבל למעט עדשות יחודיות לשימושים מאד ספציפיים (בעיקר עדשות טלה מהירות) ניתן למצוא עדשה (גם פריים וגם זום) כמעט בכל אורך מוקד ולכל שימוש רלוונטי.
ה. המצלמות אכן מאד נחמדות ויעילות. האופטיקה מצויינת. החיישנים מצויינים. התפעול נוח. המימדים והמשקל נוחים.
ו. יותר ויותר צלמים משתמשים במירורלס לשימושים ״מקצועיים״.
ז. יעברו עוד עשורים עד שמצלמות הרפלקס יעלמו מהשוק ויהפכו לנישה שולית כנו מצלמות הריינג׳פיינדר.
ח. מובטח שבעוד עשרים שנה יהיו צלמים וחובבי גאדג׳טים שיתענגו על התפעול היחודי (אם כי מיושן) של מצלמות הרפלקס.
לצפיה ב-'למה ביקוש נמוך? ולמה לא מקצועי? מה זה בעצם מצלמה מקצועית?'
למה ביקוש נמוך? ולמה לא מקצועי? מה זה בעצם מצלמה מקצועית?
18/07/2016 | 15:31
20

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ