לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2642526,425 עוקבים אודות עסקים

פורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעות פירסומיות ו\או בעלות אופי מסחרי יימחקו מהפורום.לא תישלח הודעה. למקרים מיוחדים יש לקבל אישור הנהלת הפורום.

בטרם שואלים מומלץ להיעזר במשאבי הפורום: קישורים,מאמרים,חיפוש בפורום,קריאה בדפי הפורום מהשבוע האחרון.

כדאי לנסח שאלה הכוללת כמה שיותר פרטים לגבי הדרוש לכם,כולל שמות מדויקים של הדגמים ,אותיות ומספרים,   קישור פעיל למיפרט הטכני.
המשך >>

לצפיה ב-'פנלייקה 12-60/2.8-4'
פנלייקה 12-60/2.8-4
11/02/2018 | 12:54
2
66
לפני שבועיים מצאתי אותה בדיל מצוין באמאזון (730$ ליבוא אפור), והחלטתי שבמחיר הזה אני יכול לתת לה צ'אנס ומקסימום למכור אותה בארץ אם לא אוהב.

מי שמכיר אותי בפורום יודע שאחד הדברים שהיו לי קשים במעבר למ43 היה ירידת טווח הזום של העדשה ה"ראשית" שלי. בימי הקנון הייתי עם ה-15-85 (מקביל ל24-135) והאולימפוס 12-40/2.8 היתה קצרה בהרבה. אל מול זה, כמובן, האולימפוס 12-40 היתה טובה בהמון... בהחלט אחת העדשות הטובות ביותר שהיו לי. ועם זאת, הטווח החסר תמיד קצת הפריע. כשיצאה ה-12-100 של אולימפוס התלהבתי "לרגע" אבל הגודל והמשקל שלה הרתיעו אותי. 

שנה שעברה פנסוניק השיקו את ה-12-60/2.8-4 - מעט צרה יותר וקלה יותר מה-12-40, ועם טווח משופר על חשבון הצמצם. הביקורות עליה היו בסה"כ מצוינות אם כי בחלקן נטען לאיכות ירודה ביחס ל-12-40 ככה שהרבה זמן ישבתי על הגדר (אגב - הערת צד מעניינת - על ה-12-100/4 של אולימפוס הביקורות מהללות באופן עקבי, למרות שלפחות במבחנים ה"יבשים" היא נופלת קצת מאחורי ה-12-60). 

אחרי שבועיים עם העדשה, כולל מבחנים יבשים של מדפי ספרים בבית, ומבחנים פחות יבשים של העולם בחוץ, הגעתי למסקנה שאני משאיר את ה-12-60 ומוכר את ה-12-40. למי שמתעניין בשאלת ה"למה"... אז כמה שיקולים:

• קודם כל ברור שהטווח. אני מאוד נהנה מהטווח המשופר. ההבדל מורגש מספיק. נכון שזה בא על חשבון צמצם בחלק מהטווח, אבל אני שלם עם הפשרה. לטובת פורטרטים עם בוקה, 60/4 ממילא נותן לי משהו שווה ערך ל-40/2.8, ואם אני ממש חייב יותר, אז יש לי את ה-45/1.8 שהיא ככ בקטנה בתיק שהיא חסרת משמעות. 

• אופטיקה. בחנתי את העדשה באופן מקיף ומעמיק. המסקנה היא שהיא אופטית מצוינת ביותר. בצד הרחב, בפיקסל פיפינג של 1:1 על חיישן 20מגהפיקסל, בפינות, יש יתרון קל בחדות לאולימפוס 12-40. הוא מורגש יחסית ב-F/2.8, וכמעט נעלם ב-F/4 (אבל לא במאה אחוז). לשם השוואה צילמתי גם עם ה-12-32, וכמובן שהפער אליה גדול בהרבה הרבה יותר. בפרקטיקה, הפער הזה זניח. גם ב-F/2.8 הפער מספיק קטן בשביל להיות חסר משמעות בהסתכלות עת התמונה ככולה, וב-F4 הוא כבר ככ קטן שזה חסר משמעות. עם הזום, הפער הזה גם נעלם, ואין הבדל ממשי באיכות התמונה בהמשך (אם כבר, באזור ה-40, הפנסוניק מעט מעט מעט יותר חדה במרכז, אם כי שוב, זה מינורי וחסר משמעות). בוטום ליין - האיכות האופטית קרובה מספיק בשביל לא להיות שיקול. 

• כיוון זום. מכיוון שלמעט ה-12-40 (וה-9-18 שאני גם מוכר) כל יתר עדשות הזום שלי הן פנסוניק, המעבר ל-12-60 סופסוף פוטר אותי מהעונש של התבלבלות בכיווני הזום. אני במשך שנים חי במקביל עם זומים של פנסוניק ואולימפוס ותמיד מתבלבל כשאני מחליף עדשות... זו תהיה הזום אולימפוס האחרונה שלי ומעכשיו כל הזומים שלי יהיו באותו כיוון. 

• ובאותו נושא - עם המעבר שלי לעדשות פנסוניק הבנתי שאני רוצה לעבור לגוף פנסוניק ואני שוקל לקנות את ה-G9. ההחלפה ל-12-60 היא עוד צעד בכיוון. ה-G9 תוכל לתת DUAL IS עם ה-12-60 והביצועים מרשימים מאוד. 

בוטום ליין למתלבטים - אני אוהב את העדשה הזאת מאוד, ולמעט חסרון ה-FOCUS STACKING וה-PRO CAPTURE, אני מעדיף אותה גם על ה-EM1.2 מאשר את ה-12-40, אבל כמובן שבסוף השיקול הוא צמצם F/2.8 ב-40ממ על פני טווח משופר. 

לצפיה ב-'באופן אישי, צמצם משתנה זה משהו מעצבן'
באופן אישי, צמצם משתנה זה משהו מעצבן
11/02/2018 | 13:49
1
57
אני בדרך כלל עובד ידנית ואם אני מודד אור וקובע חשיפה ואז עושה זום אני צריך לשנות מהירות תריס וזה סתם התעסקות....
גם אם עובדים בעדיפות צמצם אז צריך לשים לב לתריס שלא ירד יותר מדי.
בקיצר, מעצבן....
הייתי מעדיף להתפשר בטווח. 40 זה מעל ומעבר לצילום כללי.
מפתיע אותי שאחרי כל כך הרבה זמן לא שינית את גישתך לצילום בעקבות מעבר למירורלס ועדיין מחפש את אותה חווית שימוש שהייתה לך ב DSLR
לצפיה ב-'אתה צודק... אם עובדים ידני זה מעצבן'
אתה צודק... אם עובדים ידני זה מעצבן
11/02/2018 | 14:10
54
אני מצלם 95% מהזמן ב-A, אז זה לא ממש מפריע לי.
לגבי חויית המשתמש - אתה יכול להיות מופתע כמה שאתה רוצה... אני מצלם הרבה בטיולים, והטווח חשוב לי. יש לי עוד עדשות, גם פריים, וכו' שאני משתמש בהן בסיטואציות אחרות, אבל היתרון של הזום לא שמור ל-DSLR...

לצפיה ב-'גריפ ל-5DmkIV : מקורי או חיקוי?'
גריפ ל-5DmkIV : מקורי או חיקוי?
08/02/2018 | 07:49
25
64
שלום
גריפ מקורי Canon BG-E20 עולה בארץ 1,615 ₪ (ארליך)
גריפ מקורי באיביי עולה כ-1,350 ₪ עם מכס ומשלוח (כ-250 ₪ פחות מבארץ, אבל עם אחריות), יש גם עם Bid, לא בטוח שאזכה, ולא מעוניין.
גריפ לא מקורי, עולה 156.37 ₪ (משלוח חינם ואין מכס!)

מה דעתכם?
לצפיה ב-'דעתי: שווה לנסות'
דעתי: שווה לנסות
08/02/2018 | 08:29
51
הסיכון ביחס לסיכוי נמוך מאד.
במקרה הגרוע - מה קרה? הפסדת 156 ש"ח ויש לך תשובה מה עדיף.
ודאי יש לך פח אשפה בבית שיעלים ראיות.
יש לי חליפי אחד ל EM10 הישנה, והוא מיוצר באיכות גבוהה, נוח ומותאם היטב למצלמה. 
מה גם, שאתה קונה מ Top rated seller , עובדה מרגיעה.
לא מאמין שיסכן את המצלמה. לא נראה לי כמוצר "זבל". לפעמים לשלם פי כמה זה מס טיפשים.
לצפיה ב-'הגריפ כשמו לא הוא'
הגריפ כשמו לא הוא
08/02/2018 | 14:05
1
61
הוא לא רק להטיב עם האחיזה. יש בו מקום וחיבורים לסוללות ויש עם לחצן לשחרור. גריפ שבנוי לאטוב עלול לשבש את חיבורי הסוללות כמו לבעיה בלחיצה לצילום.
מנסיון רע של גריפ תחליפי זול של D800 ניקון. בעצם קניתי כי הגיע עם עוד 2 סוללות תחליפיות שהן כיסו את המחיר של ה"ברזל". יש בשלי קסטה לסוללות אלקליין AA וגם להחליף לקסטה ל2 סוללות ELN-15 ליתיום.
לצפיה ב-'אכן, מכך חששתי'
אכן, מכך חששתי
08/02/2018 | 15:18
47
שלום
בגריפ של ה-5DmkIV ה-Canon BG-E20 מכיל שורת לחצנים/בקרים משנית, לתפעול במצב Portrait. להבדיל מגריפים קודמים, ב-BG-E20 אין אפשרות להכניס סוללות AA אלה רק שתיים המקוריות...
בשונה מגריפים של עידן הסרטי 35מ"מ, אין משמעות לסוג הסוללה, מפני שהגריפ אינו מכיל מנוע. בגריפ שהיה ליל-A-1 שמתי פעם סוללות NiCd והמנוע משרף בשל כך...

לצפיה ב-'מה המיסוי על הזמנה מעל 75$ בדברי צילום?'
מה המיסוי על הזמנה מעל 75$ בדברי צילום?
08/02/2018 | 15:24
2
18
לצפיה ב-'מעמ. 17%'
מעמ. 17%
08/02/2018 | 16:52
1
36
אבל קח בחשבון שאם זה לא נשלח בשירות נורמאלי אתה עלול להגרר להוצאות נוספות של שחרור מהמכס. לכן ממליץ להזמין מאמאזון

לצפיה ב-'תודה '
תודה
08/02/2018 | 18:36
8
לצפיה ב-'הנה סקירה ביוטיוב'
הנה סקירה ביוטיוב
08/02/2018 | 19:34
7
43

בקיצור - הגריפ מצויין מלבד מרווח קטן (שנראה ממש לא משמעותי) בין הגריפ לגוף. הייתי רוכש את זה.
לצפיה ב-'נו, אז אפשר לסכן 156 ש"ח'
נו, אז אפשר לסכן 156 ש"ח
08/02/2018 | 20:52
37
ולהשקיע את סכום הגריפ המקורי בתוכנית חיסכון .
מהתשואה נוכל שוב לרכוש גריפ חליפי עוד שנתיים, שיתאים למצלמה הבאה שלנו...
לצפיה ב-'יש יותר מגריפ אחד מיצרן אחד'
יש יותר מגריפ אחד מיצרן אחד
09/02/2018 | 16:53
5
51
שלום
יש לפחות 3 סוגי גריפים של יצרנים שונים, ביניהם גם זה שב-Review שצרפת.
בעיקרון, עדין מעדיף את המקורי.
למדתי שאני לא מספיק עשיר לקנות בזול...
גם שם, היו תלונות, כמו שמחירו יקר באופן לא סביר ביחס לגריפים קודמים. הגריפ אינו מכיל מגירת סוללות AA רגילות, שהיו בגריפים קודמים...ואחרון, למה היצרן לא מציין על האריזה לאיזו מצלמה הגריפ מיועד.
לצפיה ב-'זה הגריפ שציינת מאי ביי'
זה הגריפ שציינת מאי ביי
09/02/2018 | 18:32
4
50
אם אתה יודע שאתה הולך לקנות את היקר בגלל אמרת שפר חלודה זו או אחרת, למה אתה שואל אותנו?
לצפיה ב-'אם הייתי סגור על זה, לא הייתי שואל'
אם הייתי סגור על זה, לא הייתי שואל
09/02/2018 | 21:17
33
סה"כ ציינתי סיכום מידע ומחשבות לרגע נתון בתהליך.
מעבר לכך, עם כל הכבוד לכיוונים השונים, בסופו של יום זו תהיה החלטה שלי.
חלודה כזו או אחרת...
לצפיה ב-'הנה עוד מידע על החיקוי'
הנה עוד מידע על החיקוי
10/02/2018 | 07:26
23
לצפיה ב-'עוד 2 סנט שלי לנושא'
עוד 2 סנט שלי לנושא
10/02/2018 | 10:21
1
29
שלום
מעבר לעובדה שבהיות הגריפ (חיקוי סיני) חדש, הוא משתווה למקורי, למעט בעיות גימור ומראה. 
ברם, כמו בסרטון השני שצרפתי, יש בעיה תפעולית - חשמלית. ויש בעיה של קילוף, והתפרקות המכלול. מה יהיה בעתיד...
אם מכלול ב-150 ש"ח יגרום לנזק לגוף שעלותו 3,500$ יהיה מצער מאוד.
אני מניח, שהגריפ המקורי בנוי מחומרים עדיפים ואולי אף מותאם (עקב מחירו) לתכונות דומות של אטימות לאבק ומים וכו'. הן בנקודת החיבור והן בכפתורים השונים (ויש מהם).
הביקורת (הטובה) די שטחית לטעמי ואינה עושה רושם שהמכלול נבדק ביסודיות.
הביקורת ה-2, מעידה על צבירת ניסיון עם הזמן והצפה של 2 מהם. 
לצפיה ב-'נראה לי שהסיכוי שהחיקוי יגרום נזק די נמוך'
נראה לי שהסיכוי שהחיקוי יגרום נזק די נמוך
10/02/2018 | 14:44
34
בעבר כאשר מבזקים היו משתמשים במתח הדקים גבוה היתה אפשרות ששימוש בפלאש צד שלישי ישרוף את האלקטרוניקה במצלמה.
כאן מדובר ברכיב של מתח נמוך כך שהסיכוי לנזק לאלקטרוניקה נמוך.
הסיכון העיקרי הוא שהגריפ לא יפעל כראוי ו/או לא יאריך ימים.

מכאן שהסיכון הכספי נמוך יחסית.
לצפיה ב-'שני הסנט שלי'
שני הסנט שלי
10/02/2018 | 19:48
7
42
גריפ חלופי לא יעשה נזק.
לא צריך לקנות את הכי זול, יש חלופיים טובים יותר וטובים פחות. יש כבר יצרנים צד ג' שכבר דיי נחשבים בתחום.
אם הולכים על חלופי אז חשוב לעשות שיעורי בית ולהבין איזה עובד בצורה תקינה ומלאה.

למרות הנ"ל אני דווקא בגישה של לקנות מקורי. אמנם יקר יותר אבל גם ראש שקט וגם אם בוחנים את שווי הגריפ ביחס לעלות כל המערכת אז המחיר לא כזה גבוה.

והדבר השלישי והכי חשוב שיש לשאול הוא - למה צריך גריפ בכלל?
לפני כמה שנים שהפורום היה פעיל הרבה יותר ורוב החברים היו משתמשי DSLR, כמעט כולם רכשו גריפ בשלב זה או אחר, רובם בסופו של דבר השאירו אותו מאחור כי זה סתם תוספת משקל וגודל.
משתמש חובב לא זקוק לתוספת הסוללה, בטח לא ב DSLR שהסוללה מחזיקה המון זמן.
השימוש היחידי שאני מצאתי לגריפ (ב DSLR) היה בשימוש בעדשות טלה גדולות וכבדות בצילום אנכי לאורך זמן רב. בזמנו כשצילמתי תחרויות ביליארד אז הגריפ היה בשימוש אבל לכל שימוש אחר הגריפ ירד.
בהתחשב באופי השימוש שלך במצלמה, לדעתי הגריפ מיותר לגמרי.
לצפיה ב-'3'
3
11/02/2018 | 07:37
6
30
לצפיה ב-'כאמור, לא רלוונטי עבורך'
כאמור, לא רלוונטי עבורך
11/02/2018 | 08:02
5
38
1. על השימוש האנכי דיברתי
2. על שימוש בעדשות ארוכות דיברתי (תזכיר לי כמה שעות ביום אתה עובד עם ה 70-300 שלך?)
3. יציבות בצילום אנכי - אפשר להכניס לסעיף 1
4. החלפת סוללה על חצובה - שוב משהו שיותר רלוונטי למירורלס
5. "נראה מקצועי יותר" - בדיחה... אבל עדיין רלוונטי יותר למצלמות קטנות מה שלך אין אבל בתכלס כנראה הסיבה היחידה שבאמת מדברת אליך
יש עוד דברים שהוזכרו שקשורים בעיקר לשימוש מקצועי (שאתה לא)  ולמירורלס כמו שיפור יכולות בוידאו שלא רלוונטי עבורך.
לכל יצרן יש יותר או פחות יכולות שנפתחות עם הוספת גריפ. עד כמה שידוע לי, בקנון אין כאלו.
אבל עזוב את כל ההגיון הזה, יאללה תתחדש...

לצפיה ב-'כ"א יעשה את הבחירות שלו '
כ"א יעשה את הבחירות שלו
11/02/2018 | 08:31
1
9
לצפיה ב-'בהחלט, אין חכם כבעל ניסיון'
בהחלט, אין חכם כבעל ניסיון
11/02/2018 | 08:35
10
לצפיה ב-'הערות טכניות'
הערות טכניות
13/02/2018 | 08:33
2
14
שלום
2 - לא עניין של שעות. למרות שבצילומים כמו יומהולדת של הנכד או במפגן Red Bull - Air Race, זה יכול ללהיות די אינטנסיבי.
העדשה 70-300 שוקלת  630g 
בעוד שעדשת ה-24-105L F4 II שוקלת 795g
המשקל הכולל (עם המצלמה - 890g) לא נוח בשימוש בצילומי פורטרט. 
בשיחה עם צלם שמחזיק ב-5DmkIII עם גריפ ומצלם הרבה, השימוש בגריפ משפר מהותית את האחיזה ואת השליטה במצב פורטריט. 
הבחירה של כ"א בהתאם לנסיונו ורצונו. 
ולסיום,
תודה. הוזמן.
לצפיה ב-'עדשת L צריכה להצדיק את התואר, וענייני גריפים'
עדשת L צריכה להצדיק את התואר, וענייני גריפים
13/02/2018 | 10:34
1
21
בכל זאת מדובר בסדרת העילית של קנון וככזו מוכנסת לתוכה האופטיקה הטובה יותר וחומרי המבנה הטובים יותר ומכאן גם המשקל. בנוסף - צמצם קבוע לכל טווח אורכי המוקד.

70-300 זו עדשת טלה-זום קלאסית לשימושי חובבים. יש טובות יותר ויש טובות פחות. המשקל מעיד כמובן גם על התכולה. לא שמשקל הוא מדד לאיכות עדשה, אבל לרוב יש מתאם די טוב בין איכות האופטיקה למשקל העדשה.

גריפ, במקור, הכיל מנוע שהיה מחליף את ידית הדריכה של התריס/סרט. לתוכו הוכנסו גם סוללות משום שסוללת ה-LR44 שבתוך המצלמה לא היתה מסוגלת להפעיל את המנוע אלא מיועדת רק לתפעול מד האור ומעט האלקטרוניקה שבגוף.

בהמשך פותחו מנועים מובנים בגוף, ועימם גם הוגדלו הסוללות כדי לתמוך בצריכת הזרם המוגברת. כאשר נוסף לעסק גם פוקוס אוטומטי - אדרבא. המצלמה הפכה צרכנית חשמל רצינית. הגופים גדלו עם הסוללות והמנועים.

הגריפ, למעשה, נעשה מיותר מבחינת המנוע והסוללות (שנכנסו לתוך הגוף) והפך להיות כלי עזר לתגבור הסוללות ושיפור האחיזה. עניין של טעם ואינטנסיביות של שימוש. במצלמות הרפלקס הדיגיטליות לא רכשתי גריפ, וכאשר היתה לי D3 (בה הגוף גדול עם גריפ מובנה מלכתחילה) לא חשתי שיש באפשרות האחיזה הנוספת משהו שחסר לי.

עם ה-X-T2 רכשתי (אחרי כמעט שנה) גריפ לצורך תוספת כוח חשמלי. הסוללות המתרוקנות תדיר היו מטרד והגריפ פתר את הבעיה. תוספת המשקל מעצבנת, אבל מלכתחילה זו מערכת לא כבדה במיוחד כך שהסתדרתי. עד היום אני עדיין תוהה אם זו היתה רכישה מושכלת...
לצפיה ב-'נכון'
נכון
13/02/2018 | 10:45
12
שלום
לא נכנס לסיבה, מדוע עדשה גבדה יותר או פחות. שגיא ציין את ה-70-300. טכנית העדשת "קיט", כבדה ממנה בכמעט 200 גרם.
נושא הגריפ עם מנוע בעדשות פילם מוכר לי. הגריפ היה התקן שמותח את הסרט חשמלית, לחסוך את המתיחה. היה לי כזה (מקורי) ל-A-1. 
מאז שעברנו ל-DSLR אין מתיחת סרט. 
תפקיד הגריפ מבחינתי, זה צילום נוח בפורטריט. ללא גריפ, בין אם הלחצן צילום למעלה או למטה) הוא לא נוח. גם תפעול המלמה. הגריפ נותן פתרון וגם אחיזה נוחה יותר.
לא רואה את הצורך להסחב עם גריפ בטיול רגלי בעיר או בטבע. כן רואה בו יתרון, בצילומי משפחה, אירועים כגון יומהולדת, וצילומי ספורט.
נושא הסוללות, ואורך החיים שלהם. ב-5DmkIV אורך חיי הסוללה קצר משמעותית מאשר היה לי ב-20D. ברם, עדין לא הצלחתי לרוקן ב-5DmkIV סוללה אחת עד לשיתוק המצלמה ביום צילומים. ויש לי סוללה נוספת לגיבוי. כך ימשיך לטעמי גם עם הגריפ. לא רואה יתרון לדחוף פנימה 2 סוללות. גם בצורך לטעינה מחדש וגם במשקל, כמו שכבר כתבתי.
לצפיה ב-'משהו שצריך לבדוק, לא יצא לי עדיין'
משהו שצריך לבדוק, לא יצא לי עדיין
10/02/2018 | 20:01
2
34
כשמצלמים במקומות קרים, ידוע ששמים את סוללת הליתיום בכיס קרוב לגוף שתהיה חמה. סוללת ליתיום לא מפיקה את מירב האנרגיה כשהיא קרה.
לכן כשבגריפ יש 2 סוללות התפוקה תהיה טובה גם בצילום בתנאי קור. הסוללות במקביל.
שוב, לא בדקתי לצלם עם גריפ בקור לעומת צילום עם סוללה בגוף כרגיל.
לצפיה ב-'השימוש ב-2 סוללות לא תמיד רצוי'
השימוש ב-2 סוללות לא תמיד רצוי
11/02/2018 | 07:45
1
31
שלום
ראשית לחלק הטכני (אלקטרוני).
אי אפשר לחבר בחיבור ישיר (Hard Wire) שתי סוללות (מכל סוג שהו, כולל ליתיום)
במקביל. הדבר פשוט יוצר ריקון די מהיר של שניהם, גם ללא שימוש. 
הפתרון, חיבור הסוללות דרך זוג דיודות (Shotkey) או מעגל מיתוג אחר, כדי למנוע
מהסוללות לרוקן אחת את השניה.
משכך, כאשר 2 סוללות מוכנסות לגריפ, הן מתרוקנות ביחד. הקיבולת (mAh) כפול, אך הצריכה היא די הדדית משניהם. מה שאומר שבסופו של יום צילומים, יש לנו 2 סוללות שצריך לטעון מחדש ליום שלמחרת, במקום אחד. אם זה בנסיעה ויש לנו כמובן מטען אחד, זה לא לשים את הסוללה וללכת לישון, מפני שהשניה צריכה גם טעינה.
במצב כזה, הייתי מעדיף לצלם עם סוללה אחת (גם משקל!) וכאשר זו מתרוקנת, להחליף בחדשה. מבחינת הזרם בקור, לפי ההסבר בחלק הפתיח, אני מניח שזה לא ממש יעזור, מפני שרק סוללה אחת מספקת את הזרם בו זמנית.
לצפיה ב-'מחברים סוללות ליתיום במקביל'
מחברים סוללות ליתיום במקביל
12/02/2018 | 07:26
17
והזרם נצרך מהן בערך חצי חצי. אפשר לחבר גם 3 במקביל!
פרקת פעם סוללה עם אמפרז' גבוה של מחשב נייד, 6 תאים או 9 תאים?
אין שם שום דיודה או FET.
לצפיה ב-'GFX vs A7RIII'
GFX vs A7RIII
06/02/2018 | 21:57
53
137
עוד סקירה מעניינת
התוצאות מפתיעות משהו (אולי מאכזבות משהו?)

סוני ממשיכים להפגין חוזק מרשים במוצרים שלהם. 

המשך>>
עוד סקירה מעניינת
התוצאות מפתיעות משהו (אולי מאכזבות משהו?)

סוני ממשיכים להפגין חוזק מרשים במוצרים שלהם. 

לצפיה ב-'ביקור במפעל פוג'יפילם ביפן'
ביקור במפעל פוג'יפילם ביפן
08/02/2018 | 12:19
12
115
סרטון עדכני מעניין על ביקור במפעל פוג'י ביפן בו מייצרים עדשות ומצלמות.
אגב, האם מזהים את המבטא של המגיש?

לצפיה ב-'חדרה?'
חדרה?
08/02/2018 | 12:39
1
72
המבטא מחדרה או בנימינה, לא סגור על זה
לצפיה ב-'אכן ישראלי שחי בחו"ל'
אכן ישראלי שחי בחו"ל
08/02/2018 | 15:40
60
ג'וני בהירי, אחד מהבעלים של אתר "סינמה 5D", מהידועים בתחום הווידאו המקצועי בעולם.
לצפיה ב-'.....'
.....
08/02/2018 | 13:50
1
42
לפני כשנה היתי בכנס של אינטל /$M
אחד המציגים יצג את FUJICOM ווואלה, היה להם כיסוי מקצה לקצה לטכנולוגיה כמו שרתים, מחשבים. לא חלקים מהמערכת, הכל.
שאפו
לצפיה ב-'פוג'יקום או פוג'יפילם? לא אותה החברה...'
פוג'יקום או פוג'יפילם? לא אותה החברה...
08/02/2018 | 14:02
18
לצפיה ב-'מדהים כמה שזה ידני..... '
מדהים כמה שזה ידני.....
08/02/2018 | 14:51
1
57
היית מצפה לראות הרבה יותר רובוטיקה.

לצפיה ב-'אני מניח שאת השלבים הרובוטים לא מראים בסרט'
אני מניח שאת השלבים הרובוטים לא מראים בסרט
09/02/2018 | 07:19
31
למשל - ליטוש העדשות שמוכנסות אחר כך ידנית לעצמית. חיתוך יריעות הפולימר שמודבקות אחר כך ידנית לגוף.
יש תהליכים שמכונה עושה טוב מאדם. יש תהליכים שהמורכבות והיקף היצור מצדיקים רובוטיקה: יצור מוצר בדיוק מכני מירבי אבל פשטות מבחינת סדר הפעולות והגישה למוצר.
יש תהליכים שאדם יעשה טוב ממכונה בשל סדר פעולות ארוך וגישה לא נוחה למוצר. הכל (כמעט) אפשר לתת למכונה לעשות, אבל היקף היצור לא ממש מצדיק פיתוח של קו יצור רובוטי כשמדובר בכמה אלפי עדשות. בפרט כשמדובר בעדשות קינמטיות שהיקף היצור והמכירות שלהן עוד נמוך משל עדשות סטילס.
לצפיה ב-'ציפיתי לקווי יצור ובחינה אוטומטיים כמקובל בזמננו.'
ציפיתי לקווי יצור ובחינה אוטומטיים כמקובל בזמננו.
08/02/2018 | 15:15
5
42
 בשנות ה 90 ביקרתי במפעל ההרכבה של מרצדס . הם התגאו בכך שכל הפעולות על קו ההרכבה הן ידניות. מאז הם שינו את דעתם, כמו רוב היצרנים הגדולים.
עוזר להצדיק במשהו את המחירים... חזרנו למושג שכמעט נשכח  - Workmanship .
לצפיה ב-'לא הוגן לשפוט את MB על שינוי גישה עם התפתחות טכנולוגית'
לא הוגן לשפוט את MB על שינוי גישה עם התפתחות טכנולוגית
08/02/2018 | 18:43
2
42
שלום
ה-Workmanship של מכונות (רובוטים) לפני 20 שנה והיום שונה. התקדמנו קצת...
כמובן שהיום המכונות יותר מדויקות ויכולות לבצע פעולות יותר מורכבות. גם נושא העלויות משחק תפקיד והם צריכים להתמודד עם מחיר תחרותי.
אגב, בעבר הפילוסופיה הגרמנית דברה על איכות אבסולוטית! לימים הבינו שהאיכות יחסית לעלויות, והדברים נעשו יותר "כלכליים".
אבטחת האיכות נותרה אנושית.
אך לא ברור לי למה שנשווה את תעשית העדשות (של FUJI) עם תעשיית הרכב?
לטעמי, נכון היה לברר איך המתחרות עושות את אותו הדבר: גם האחרות באותו שוק (יפני), וגם השוויצרי והגרמני. 
אולי נגלה שזה אופיה של התעשיה הזו?
לצפיה ב-'רוב ההרכבה של עדשת אצל רוב היצרניות היא ידנית.'
רוב ההרכבה של עדשת אצל רוב היצרניות היא ידנית.
08/02/2018 | 19:23
20
לצפיה ב-'התפלאתי, אולי כי אני לא יודע איך מיוצרות מצלמות אחרות.'
התפלאתי, אולי כי אני לא יודע איך מיוצרות מצלמות אחרות.
08/02/2018 | 20:37
39
אני חושב שלגבי MB היה גם שינוי גישה מנטלית. לקח להם זמן לעבור לרובוטיקה. פעם שאלתי מהנדס במפעל גרמני: "איך אתה יכול לבדוק שהפועל לא הכניס את החלק הפוך לפני סגירת המכלול?" הוא לא הבין את שאלתי. מה פתאום שהפועל יעשה דבר כזה?
ולגבי אבטחת איכות - ראיתי במפעלים (מאד) מתקדמים (כן, אפילו בגרמניה!) קוי יצור משולבים באינספקציה אוטומטית. SPC מלא. האינספקטורים עם הקליבר והמיקרומטר הולכים ונכחדים. דיוק היצור של המכונות גדול פי כמה מדיוק המדידה של האינספקטור. והמכונה גם בודקת את עצמה ואפילו יודעת לקזז מגמות סטייה.

כמובן שיש תלות במימדי היצור. לא התכוונתי למסגריה באום אל פאחם.

אבל אני עוצר כאן, כי לא הזמינו אותי לניקון/קנון/אולימפוס. אשמח להגיע 
לצפיה ב-'אבל אין בסרטון קו ייצור'
אבל אין בסרטון קו ייצור
08/02/2018 | 19:35
1
47
זה נראה כמו חדר הרכבה. 
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
08/02/2018 | 20:40
54
זה לא קו, אלו תחנות עבודה (ידניות). פעם במערכת שבה עבדתי רוב היצור היה מתבצע כך. פועל על יד מכונה, והתוצרת עוברת למכונה הבאה ע"י שינוע מתקדם - עובד עם ארגז.
לצפיה ב-'כמות הקלקות לאורך חיי המצלמה'
כמות הקלקות לאורך חיי המצלמה
07/02/2018 | 11:48
1
75
ברשותי מצלמת Canon D600 a  שיש לה תקלה. מצלמת מתי שהיא רוצה ולרוב היא לא רוצה. מאחר וזוהי מצלמה שניה של Canon  שמתקלקלת בעבודה לא מאומצת כלל וכלל, רציתי לבדוק את מספר ההקלקות שהמצלמה ביצעה מהקניה. ידוע לי שזו בדיקה שניתן לבצעה וכול מי ששוקל קניית מצלמה יד 2 רצוי שיעשה אותה כצעד ראשון. אשמח  מאוד לקבל את עזרתכם והדרכתכם.
יגאל
לצפיה ב-'קנון...'
קנון...
08/02/2018 | 07:25
62
לצפיה ב-'סקירה של GH5S'
סקירה של GH5S
06/02/2018 | 19:41
15
78
סקירה זוהרת (Glowing Review :) ) של DPR... 

"The GH5S produces the best quality video of any camera we've ever tested, with its high bitrate, high bit-depth footage proving impressively flexible. "

הם מעדיפים את איכות הוידאו אפילו על פני ה-A7SII - מצלמה עם חיישן פי 4 בגודל (ועדשות בהתאם). עוד הוכחה שההתקדמות הטכנולוגית מצמצת את הצורך בחיישנים גדולים יותר... 

לצפיה ב-'בחייאת עופר...'
בחייאת עופר...
06/02/2018 | 19:54
14
73
חיישן גדול מעולם לא היה דרישה לוידאו.
ועדיין בצילום וידאו לילי נראה לי שידה של סוני תהיה על העליונה.

ובמיוחד בשבילך - סקירה אוהדת של ה G9
תתחדש
לצפיה ב-'תודה... כבר ראיתי :) '
תודה... כבר ראיתי :)
06/02/2018 | 20:06
2
41
ובכלל - רוב הסקירות על ה-G9 אוהדות.
ראיתי אותה לזמן קצר בחנות בסן פרנסיסקו. קשה להתרשם ככה. נראית אחלה מצלמה, אבל כמובן שזה לא מפתיע כי לא היה ספק בזה :) מבחינת גודל ומשקל - היא קצת יותר גדולה מה-EM1.2 כידוע, אבל באופן מעניין, ביד ההפרש הזה הרגיש פחות משמעותי מאשר הוא נראה באינטרנט... אני חושב שבאיזשהוא מקום כבר ה-EM1.2 עשתה קפיצה אל מעבר לקטגוריה של "מצלמה קטנה"... היא עדיין כמובן מרגישה הרבה יותר קטנה וקלה ממצלמה כמו 7D...

בכל מקרה אני כרגע מתנסה עם ה-12-60/2.8-4 (קניתי בדיל טוב בנסיעה האחרונה). אם היא תשכנע אותי, אני אמכור את ה-12-40, ואז באמת שכבר יהיה לי קשה להצדיק להשאר עם גוף של אולימפוס... אגב - SIDE BENEFIT נחמד ללעבור לזומים שכולן של אותו יצרן - הכיוון של הזום אחיד. למה אולימפוס ופנסוניק הלכו על זומים בכיוון הפוך - רק הם יודעים....

לצפיה ב-'יש גם שמועה על GX9'
יש גם שמועה על GX9
06/02/2018 | 20:09
1
44
כי 3 מצלמות דגל זה לא מספיק.
ה 8-18 היא עדשה מעניינת...
לצפיה ב-'כן שמעתי על ה-GX9.... '
כן שמעתי על ה-GX9....
06/02/2018 | 20:18
41
כרגע עדיין לא יצאה. היא בהחלט עשויה להיות מעניינת. אם כי סביר להניח שהפיצ'ר סט שלה פחות ידבר אלי מזה של ה-G9. אם יצא עליה משהו מעניין לפני אמצע מרץ (הנסיעה הבאה שלי לארה"ב) אולי אני אחשוב עליה... אחרת אני כנראה ארכוש את ה-GX9.

לגבי ה-8-18 - אני לא זוכר אם כבר כתבתי עליה בפורום. עברתי אליה מה-7-14 והיא עדשה *משמעותית* יותר שימושית לטעמי. האיכות האופטית דומה עד זהה. היא קצת פחות רחבה (וההבדל לא זניח כמו שאפשר לחשוב), אבל היכולת להשתמש בה בתור עדשת WALKAROUND היא יתרון עצום, מה גם שאלמנט קדמי נורמאלי עם פילטר תרד זה יתרון ענק. היה לי מן מתאם מודפס תלת מימד ל-7-14 אבל מדי פעם הוא היה זז והייתי רואה את הפינה של הפילטרים המרובעים בפריים... הפילטרים המרובעים על ה-8-18 הרבה יותר נוחים, והחיבור חזק ככה שאפשר להסתובב עם זה ככה גם, וחוצמזה יש לי גם מקטב עגול...

בנוסף - היא משמעותית יותר קטנה וקלה מה-7-14, והיעדר האלמנט המעוגל, מעבר ליתרון של הפילטרים, הופך אותה ל*הרבה* פחות רגישה ל-FLARE בלילה... האולימפוס 7-14 אמנם היתה עדשה נהדרת, אבל בצילום לילה, מספיק שיש פנס רחוב איפשהוא בסביבה הרחוקה, ואתה מקבל פלייר. מצאתי את עצמי בנורבגיה עושה צל על העדשה עם הכובע שלי...

גם ה-12-60 נחמדה מאוד. שוקלת 60 גרם פחות מה-12-40 ויותר צרה ממנה (אם כי באורך דומה ככה שזה לא *באמת* מרגיש שונה בגודל. באיזשהוא מקום הייתי מרגיש שאני מקבל יותר תמורה בעד ה"2.8-4" אם היא היתה נגיד 12-75, אבל עדיין זה לא רע. הייתי אומר שבסופו של יום כנראה הבלאנס שלה אל מול ה-12-40 הוא דומה. היתרון של ה-20ממ לעומת הסטופ בצד של ה-40 הוא שווה ערך פחות או יותר.... וההחלטה שלי בקשר אליה קשורה לכן גם להחלטה שלי לעבור או לא לעבור ל-G9  

לצפיה ב-'אגב... תסתכל על הביקורת... '
אגב... תסתכל על הביקורת...
06/02/2018 | 20:12
10
53
הם טוענים שלמעט מקרי קצה, גם בצילום לילי הפנסוניק עדיפה.
הם מראים שהמידע שהיא מוציאה ב-10 ביט אינטרנל מאפשר בפרופילים של VLOG להוציא מידע שמשווה ביצועים ואף עוקף את אלו של ה-A7S. וזה כמובן בהנחה שלא אכפת לך מעומק שדה. בפועל, לפחות לפי מה שהם אומרים (אני לא מבין כלום בוידאו), בהרבה מקרים בוידאו אתה מעדיף דווקא עומק שדה קצת יותר רדוד, ואז ב-FF אתה נאלץ לסגור צמצם מה שדורש ממך להעלות את ה-ISO ואז ה-A7S כבר נמצא בפיגור של ממש.

אני בטוח שגם סוני יכולה להוציא יותר מחיישן FF ממה שהיא מוציאה היום (מה גם שחשוב להדגיש ש-GH5S חדשה יותר.... וזה תמיד טוב בטכנולוגיה). אבל בסופו של יום, אין ספק שה-GH5S, ובינינו, גם ה-GH5 הרגילה, הם די מתכון מנצח למי שמחפש לעשות וידאו עם מצלמות בסגנון DSLR (זה עדיין, אני מניח, לא נותן פייט למצלמות וידאו פרודקשן רציני)

בכל מקרה נראה שהשוק של פנסוניק בתחום הזה רק הולך לגדול.....
לצפיה ב-'האייפון 6 שלי עונה לכל צרכי הוידאו שלי....'
האייפון 6 שלי עונה לכל צרכי הוידאו שלי....
06/02/2018 | 20:15
1
27
לצפיה ב-'גם שלי... אנחנו לא הקהל של המצלמות האלה :) '
גם שלי... אנחנו לא הקהל של המצלמות האלה :)
06/02/2018 | 20:19
19
לצפיה ב-'התכוונת "עומק שדה יותר עמוק", כן? '
התכוונת "עומק שדה יותר עמוק", כן?
06/02/2018 | 23:56
1
17
לצפיה ב-'כן כן ! '
כן כן !
07/02/2018 | 00:36
32
נו מתבלבלים :)

לצפיה ב-'אני לא מבין ממש את מה שאתה כותב.'
אני לא מבין ממש את מה שאתה כותב.
07/02/2018 | 14:30
5
34
כפי שאולי יש מי שזוכר, אני מחזיק
גם את עדשת אולימפוס 7-14 וגם את ה 12-40.
את טווח ה 40 אני צריך, זה בטוח.
ב 7-14 אני משתמש רק לעיתים רחוקות.
אתה אומר שיש מקום לשקול החלפת עדשה?
כאמור, הצורך שלי בטווח הרחב לא ממש חשוב בשימוש היומיומי,
הבינוני יותר.
להתרשמותי מדבריך היא לא תצליח להחליף את ה 12-40.
מה דעתך?

לצפיה ב-'אני לא בטוח שאני מבין למה אתה מתייחס.... '
אני לא בטוח שאני מבין למה אתה מתייחס....
07/02/2018 | 16:03
4
28
ה12-40 היא עדשת "זום כללית" לצורך העניין. אני שוקל להחליף אותה כרגע ב-12-60. טווח משופר, קצת יותר גדול, על חשבון צמצם בצד הצר (היא 2.8-4, במקום 2.8 קבוע).

ה-7-14  היא עדשת "זום רחבה". מטרה שונה לגמרי מזום כללי. אני החלפתי את שלי ב-8-18 של פנסוניק. היא גם 2.8-4 במקום 2.8 קבועה. לטעמי האישית היא שימושית יותר. מפני ש-18 זה מספיק צר בשבילי בטיולים בטבע (למעט אם אני צריך ממש טלפוטו וזה סיפור אחר), ואז אני פשוט מסתובב עם ה-8-18 עלי. ה-14 לא מספיק צר.

אגב - אם אתה משתמש ב-7-14 מעט, ומרבה להשתמש בה בעיקר ב-7, אתה יכול לשקול להחליף אותה בלאואה 7.5ממ. פריים, קטנטנה, עולה חצי, והיא F2. החסרון - פוקוס ידני, אבל זה חסרון לא ככ גדול ב-UWA.

לצפיה ב-'תודה על התשובה.'
תודה על התשובה.
07/02/2018 | 16:19
18
ה 12 -40 CEUP 2 TFI KT ,BHH

ה 7-14 היא שאלה בפני עצמה.
לי ברור מדוע קניתי אותה וזה מספיק לי.
תודה על התשובה.

ה 12-40

לצפיה ב-'כל מה שכתבתי נמחק,'
כל מה שכתבתי נמחק,
07/02/2018 | 16:31
2
32
מנפלאות  מפוז .
בכל מקרה תודה על התשובה
אותה אני כן יכול לקרוא.
צריך לחשוב על זה
לא ממש שש להחליף את ה 12-40.
אתה מוצא סיבה שאעשה זאת?
אני לא יודע איך אנשים אחרים חושבים ולא מתיימר לדעת.
לצפיה ב-'למה שתחליף את ה-12-40 אם היא טובה לך?!'
למה שתחליף את ה-12-40 אם היא טובה לך?!
07/02/2018 | 16:58
1
31
אני לא מוצא סיבה *לך* לעשות את זה.
הסיבה *שלי* לעשות את זה זה שאני רוצה עדשה קצת יותר ארוכה (60 לעומת 20 זה לא רע. הייתי שמח ל-75 אבל זה החיים), וגם שכל יתר העדשות שלי פנסוניק וקצת מציק לי שהזום הפוך בעדשה הזאת, וגם שאם אני עובר ל-G9 (מה שאני כרגע מאוד נוטה לעשות) היא נותנת לי כמה יתרונות שכוללים DUAL IS, פיצוי בגין הגידול במשקל של ה-G9, ו-DFD.

לצפיה ב-'אוקיי, אני מבין.'
אוקיי, אני מבין.
07/02/2018 | 17:15
29
עכשיו הסברת די טוב.
אחשוב על כך.
למען האמת, לא נראה לי שאחליף עדשות כרגע.
תודה על העדכון.

לצפיה ב-'איך מומלץ לצלם אירוע כזה?'
איך מומלץ לצלם אירוע כזה?
06/02/2018 | 08:30
13
116
שלום
מירוץ אוירונים של Red Bull:
1. ציוד: איזו עדשה מומלץ? 
2. באיזו מהירות מומלץ לצלם?
תודה למשיבים 
לצפיה ב-'לא מכיר את הארוע הספציפי'
לא מכיר את הארוע הספציפי
06/02/2018 | 09:02
70
ולא מתיימר להיות מומחה בנושא צילום מופעי אוויר, רושם את דעתי האישית לגבי מה שאני הייתי עושה ומניח שמי שמומחה בנושא יוכל להוסיף/לתקן...

עדשה - אם אתה רוצה לתפוס כמה מטוסים ביחד כדאי לא ללכת על עדשת טלפוטו, ומצד שני עדשה רחבה מדי יכולה להוסיף עיוותים/לייצר תחושת ריחוק. הייתי בוחר אולי עדשה שתכסה לפחות 16-50 על סנסור קרופ. אם אתה רוצה להתמקד במטוסים בודדים או באלמנטים של המטוסים כדאי יותר ללכת לכיוון של 55-210. הכי טוב אם יש לך עדשה שתכסה את כל הטווח למשל 18-200 ....

מה שאני הייתי עושה זה לקחת או עדשה 18-200 או 16-50 + 55-210 ולראות מה עובד הכי טוב בשטח.

בכל מקרה זה מאוד תלוי בעד כמה אתה מרוחק מהמטוסים, אם הם טסים מעליך או במרחק, אם אתה מצלם רק באוויר או רוצה גם לתפוס התרחשות על הקרקע, וכו׳.

- מהירות - מניח שאתה מדבר על shutter speed ולא aperture. בכל מקרה, כדאי שהצמצם יהיה יחסית סגור/איטי כדי להשיג עומק שדה רב (אתה לא רוצה לגלות שחצי מטוס לא בפוקוס) ומן הסתם הצילומים יהיו באור יום אז ממילא תעבוד עם צמצם 8-16. לגבי מהירות התריס, אם מדובר במטוסים מהירים או אם יש פרופלורים שיכולים לנוע מאוד מהר, תרצה בודאי ללכת על מהירות של 1/500 או מהירה ממנה. אולי כדאי אפילו 1/1000 או 1/2000.

גם כאן כדאי לעשות כמה צילומים לניסיון ובמידת הצורך לשנות את המהירות.

עוד שני טיפים:

1. רצוי לבחור מיקום טוב עם רקע (כמו בתמונה), אחרי כמה תמונות שרואים רק מטוסים בזוויות שונות בלי רקע זה כבר מתחיל לשעמם. אם אפשר לבחור מיקום עם רקע מסביב (למשל בניינים גבוהים) זה יכול אולי להוסיף לעניין. אם הרקע משלים את הנושא עוד יותר טוב. (אגב זה נכון לכל סוג צילום דומה, למשל צילומי ירח או עננים).

2. לשים לב למיקום השמש, לבוא עם סך שמש, לשקול פילטר ND שיסדר את צבע השמיים או polirizer שיפיק צבעים יותר עשירים/רוויים.

לצפיה ב-'אם אתה רוצה לצלם את המטוסים עצמם'
אם אתה רוצה לצלם את המטוסים עצמם
06/02/2018 | 09:12
11
97
עם ה- 5D, תצטרך עדשה שמגיעה ל- 400 לפחות. כדי להקפיא תנועה, הייתי ממליץ לעבוד עם מהירות תריס של 1/1000 ו- ISO אוטומטי שיעזור לך להישאר במהירות תריס כזו.  אם העדשה איכותית, היא תהיה כבדה אז אמליץ גם על מונופוד.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/02/2018 | 10:47
10
62
שלום
יש לי 70-300. לא ארכוש עדשה לאירוע חד פעמי...גם זו כמעט ולא בשימוש...
איך נועלים מהירות ועוברים ל-ISO אוטומטי ב-5D?
האם 1/1000 מספיק? (בגלל ההסט הזויתי שעלות להיות כרוך בעקירבה)
לצפיה ב-'לא יודע איך זה ב- 5D'
לא יודע איך זה ב- 5D
06/02/2018 | 18:34
7
54
כשהיה לי 5D מארק 2, לא היתה בכלל אופציה ל- Auto ISO אבל אני מניח שקנון התקדמו עם הזמן. בהרבה מצלמות יש אפשרות להגדיר מהירות תריס מינימלית בהגדרות auto-iso. 
אם אין, שים את המצלמה ב- auto iso וצלם במוד עדיפות תריס של 1000.
לצפיה ב-'בדקתי עם קנוניסט mk3'
בדקתי עם קנוניסט mk3
06/02/2018 | 22:29
5
53
אין איזו אוטומטי גם ב-5DmkIII
לצפיה ב-'גיגול מעלה שב- IV יש'
גיגול מעלה שב- IV יש
06/02/2018 | 22:42
4
39
מזל טוב לקנון שהוסיפו את הפיצ'ר העתיק הזה סוף סוף. 
אני לא יודע אם אפשר לקבוע מהירות תריס מינימלית ב- auto iso.
לצפיה ב-'לא יודע, לא אומר שאין.'
לא יודע, לא אומר שאין.
06/02/2018 | 23:23
3
32
שלום
ראה את הסרטון בצינור שצרפתי.
אפשר להגביל את ה-ISO במינימום ומקסימום טווחים, ב-ISO AUTO
התריס והצמצם נקבעים ידנית (קבועה) לכן לא מבין את האמירה שלך: 
"אם אפשר לקבוע מהירות תריס מינימלית" 
לצפיה ב-'הדרך שבה auto iso עובד'
הדרך שבה auto iso עובד
07/02/2018 | 00:19
2
30
היא בהתאם למד האור במצלמה.  מד האור עובד לפי גודל הצמצם ומהירות התריס.
במצב עדיפות צמצם, המצלמה תקבע מהירות תריס כדי לקבל חשיפה נכונה. אבל אם אתה עובד ב- Auto ISO, אז יש עוד פרמטר (ISO) שהמצלמה צריכה לקבוע. באופן דיפולטי, המצלמה תקבע את מהירות התריס ב- 1/60 ותשנה את ה- ISO כדי לקבל חשיפה אופטימלית אבל לפעמים 1/60 זה לא מספיק (כמו במקרה שלך עם המטוסים) אז פיצ'ר מהירות תריס מינימלית מאפשרת לצלם להגדיר את מהירות התריס המינימלית ל- 1/1000 למשל. במצב כזה, המצלמה תשנה ISO ותשמור על גודל צמצם שאותו קבעת במוד Av אבל גם תשמור על מהירות תריס של 1/1000 לפחות
זה מוד מאד נוח לצילום אובייקטים מהירים כשרוצים להקפיא אותם. אם יש אור, המצלמה תוריד ISO ואם אין, היא תעלה, ואם היא תהיה ב- ISO המינימלי שקבעת בטווח, היא תתחיל להעלות מהירות תריס מעל ל- 1/1000. בכל מצב היא תשמור על מהירות תריס מינימלית שאותה קובע הצלם.

לצפיה ב-'לא כך ב-5DmkIV'
לא כך ב-5DmkIV
07/02/2018 | 07:24
1
27
שלום
את אצמד לסרטון הסבר שבצינור, הרי שמצב AUTO ISO עובד ב-5DmkIV כאשר המצלמה במצב ידני: M.
במצב זה, הצמצם והמהירות נקבעים ידנית לערכים הרצויים.
ה-ISO משתנה בהתאם לקבלת החשיפה הנכונה עם כמות האור באותו מצב.
לאמירתך: "לקבוע מהירות תריס מינימלית" אני מניח שהמצלמה תתן לכל זמן במגבלות המצלמה: 30s - 1/8000s לקבל כל זמן שאבחר. 
כך גם בצמצם: במגבלות העדשה: 4f - 22f במקרה של ה-24-105mm.

המקבילות:
AV: ה-ISO קבוע, הצמצם קבוע, הזמן חשיפה משתנה (עדיפות צמצם).
TV: ה-ה-ISO קבוע, זמן החשיפה קבוע, הצמצם משתנה (עדיפות זמן חשיפה).
בשלושת המצבים הנ"ל יש עדיפות (Priority) לפאמטר "אחד" שנבחר, וה-2 האחרים קבועים. במצב P (או Program) המצלמה מקבלת ISO קבוע (שנבחר) ובוחרת את הצמצם והמהירות האופטימאלית.
במצב A (אוטומטי) המצלמה בוחרת את שלושת הפרמטרים: ISO, צמצם וזמן חשיפה.
לצפיה ב-'זה ממש לא נכון ש- AUTO ISO עובד רק במצב M.'
זה ממש לא נכון ש- AUTO ISO עובד רק במצב M.
07/02/2018 | 07:45
32
Auto ISO עובד בכל מצבי הצילום, כולל במצב M אבל זו בהחלט לא האפשרות היחידה. 
חיפוש קצר מגלה שכנראה יש אפשרות לקבוע מהירות תריס מינימלית ל- ISO אוטומטי. הבעיה שהלינקים באתר של קנון אירופה לא ממש עובדים וכנראה תיאלץ לקרוא את המדריך למשתמש. בהצלחה.

לצפיה ב-'לפחות בסדרות הקרופ'
לפחות בסדרות הקרופ
07/02/2018 | 14:39
24
יש ISO אוטומטי שנים, אני מאמין שגם בFF. הוא עובד בכל מצבי הצילום, כולל M.
מה שחסר זה פיצוי חשיפה עם ISO אוטומטי במצב ידני מלא.
לצפיה ב-'לא מכיר את המצלמה בפירוט אבל המהירות אמורה להספיק'
לא מכיר את המצלמה בפירוט אבל המהירות אמורה להספיק
06/02/2018 | 18:43
1
41
אם אתה עוקב נכון - תוכל אפילו לצלם במהירות תריס איטית יותר.

לעקוב ״נכון״ זאת אומרת לנוע עם האובייקט משך שניה (או יותר אם אפשר) כשהוא נשאר במקום קבוע בפריים, ורק אז להקליק. הרקע יהיה מטושטש אבל האובייקט יהיה ברור. אם הרקע הוא שמיים אז לא ממש איכפת לך. אם הרקע הוא נוף - אולי תרצה אפילו לצלם בחשיפה איטית יותר על מנת להדגיש את ״מריחת״ הרקע.

לצפיה ב-'מצאתי, תודה'
מצאתי, תודה
06/02/2018 | 18:54
35
לצפיה ב-'סקירה - CAPTURE V3'
סקירה - CAPTURE V3
04/02/2018 | 17:59
29
117
לאחרונה התחדשתי ב-CAPTURE V3, הגרסה החדשה ל-CAPTURE מבין PEAK DESIGN. 

בגדול העקרון הוא זהה - קליפ שמתקינים על הרצועה של התיק/חגורה/וכו', ופלטה שמתקינים על תחתית המצלמה שמאפשרת בקליק זריז לקבע את המצלמה לקליפ. ככה אפשר לטייל יום שלם עם מצלמה על הרצועה של תיק הגב מקדימה בגישה נוחה ומהירה. למי שלא מכיר בכלל את קאפצ'ר - ממליץ להסתכל על סרטונים ביוטיוב. אני עם הקפצ'ר (הקודם, דור 2) כבר כשנתיים ומרוצה מאוד בסה"כ (במגבלות קלות...)

הקפאצ'ר 3 הוא הגרסה החדשה של הקאפצ'ר, כשפיק דיזיין עשו כמה שינויים מהותיים:
1. הקליפ החדש קטן וקל מקודמו, והרבה יותר צר. 
2. הקליפ החדש בעל עיצוב שקט יותר (צבע אחיד, אפור או שחור). 
3. הפלטה החדשה (הרגילה) דקה בהרבה. 
4. הפלטה החדשה (הרגילה) כוללת אפשרות לכיוונון המיקום שלה ביחס להברגת החצובה. 

בגדול - המערכת דומה, והפלטות הקודמות עובדות גם על הקליפ החדש. באופן מעניין, בתיעוד של פיק דיזיין נאמר שהפלטות החדשות לא עובדות עם הקאפצ'רים הישנים. מסתבר שהסיבה לכך זה שבגלל שהפלטה החדשה דקה בהרבה, היא לא מרחיקה את המצלמה מספיק מראשי הברגים של הקאפ'צר הקודם. *אבל* - הקאפ'צר החדש מגיע עם עוד סט ברגים עם ראש משושה (אלן) במקום ההברגה הידנית. לאלו ראש שטוח, וכשהרכבתי אותם על הקאפצ'ר הישן, הוא נהיה מספיק שטוח בשביל שהפלטה הישנה תוכל לעבוד גם איתו (לאור זאת אני לא אמכור אותו אלא אשאיר אותו על הסלינג שלי).

היתרונות של הקאפצ'ר החדש:
- קל יותר בכ-50 גרם, למי שזה חשוב.

- הקליפ עצמו יותר צר. זה נשמע לאו דווקא חשוב אבל זה חשוב מאוד. אחד החסרונות המרכזיים של הקליפ הקודם היה שהוא היה קצת בומבסטי. בזמן שהוא היה על תיק הגב שלי, הייתי "מרגיש" אותו. זה לא היה נורא בשום צורה, אבל זה קצת קצת הציק, וכתוצאה מזה הייתי מפרק אותו תמיד מתיק הגב אלא אם תכננתי ללכת עם המצלמה (מה שכמובן הפחית את כמות השימוש בו כי צריך להרכיב אותו כל פעם). הקליפ החדש ככ פחות מורגש, שאני יכול להשאיר אותו על תיק הגב שלי לתמיד, גם אם כשאני נוסע לנסיעת עבודה לחו"ל אני לא אשתמש בו. מבחינתי עכשיו הסידור הוא מצוין - עם הקאפצ'ר החדש על תיק הגב והקאפצ'ר הישן על הסלינג שלי (שם הוא לא נוגע בגוף ולא מפריע הגודל שלו בכלל). 

- הפלטה הרגילה (לא ה-PRO) דקה באופן משמעותי וזה משמעותי על גופים יותר קטנים. ב-GX80 שלי, העובי של הפלטה הקודמת הוסיף מספיק "BULK" בשביל שלא ארצה אותה באופן קבוע. בנוסף - גם העובדה שההברגה שלה היתה בהכרח באמצע, ושההברגה לחצובה ב-GX80 שלי יותר קרובה קדימה, גרמה לזה שהיא בלטה בצורה פחות נעימה. זה הרבה פחות אישו במצלמות DSLR או אפילו מירורלס יותר גדולות, אבל למירורלס קטנות זה הפריע. 

הקאפצ'ר החדש גם "חלק" יותר - מחליק יותר בקלות למקום, אבל למעט תחושה של מוצר קצת יותר איכותי, אין לזה משמעות של ממש כי זה החליט מצוין גם בגרסה הקודמת. 

עוד משהו חשוב - הפלטה הרגילה של PEAK DESIGN מיועדת לשימוש עם חצובות ARCA SWISS. למי, שכמוני, משתמש במנפרוטו, יש פלטה אחרת (בגרסה 2 היא נקראה PRO PLATE, ועכשיו DUAL PLATE). קניתי את פלטת ה-DUALPLATE החדשה - ובאופן מצער היא לא קטנה יותר מהפלטה הקודמת. כנראה שבגלל ההתאמה למנפרוטו נגזר גודל הפלטה. הDUAL PLATE החדשה מרגישה קצת יותר איכותית, ויש לה אפשרות לתנועה קדימה/אחורה במקום ימינה/שמאלה. זה אחלה אצלי על ה-EM1, כי ההברגה מאוד קדמית. אבל זה ממש על הקשקש מבחינת פתיחת החצובה. אני בטוח שיש מצלמות שעליהן התנועה של ימינה-שמאלה של הפלטה PRO הקודמת עדיפה. 

בכל מקרה  - מוצר מצוין ומומלץ. גם בגרסה הקודמת ובפרט בגרסה החדשה. 
לצפיה ב-'תודה על הסקירה'
תודה על הסקירה
04/02/2018 | 20:36
8
64
- ככלל מעדות אישית זה מוצר מגניב (לאו דווקא הגרסה הזו)
- לכל מי שמטייל ברגל בשטח באיזור שדורש שתי ידיים פנויות זה הכי נוח שיש
- מפליא אותי שזה לא נפוץ יותר, הרבה פונים אלי ושואלים מה זה

כבעלים של גרסה ישנה יותר אני לא רואה צורך לשדרג אבל למי שאין - מומלץ בחום

לצפיה ב-'זה לא נפוץ כי....'
זה לא נפוץ כי....
04/02/2018 | 20:59
7
76
צלמים חובבים רוצים מה שיש למקצוענים.
צלמים מקצוענים לא משתמשים בזה כי זה אביזר מטופש ומסוכן מאד למצלמה.
כל נקודות ההצמדה הפופלאריות של האביזר הזה הן מסוכנות למצלמה ושמות אותה במיקומים שהמצלמה עלולה להינזק.
רצועה על הכתף שמה את המצלמה בין הגוף ליד וכך היא מוגנת.
זה שהמצלמה תפוסה לתפס הזה בצורה טובה לא יעזור אם תיתקל במשקוף או עץ או לא משנה מה. ובטח שזה לא יעזור לך אם בעת שחרור המצלמה והחזקה ביד, יש מצב שהמצלמה תעוף לך מהיד מה שלא יקרה כשיש רצועה על הצוואר או מלופפת על היד.
כשאתה צריך את שתי הידים אז שים את המצלמה על הכתף או על הצוואר או במקרים שזה מפריע או מסוכן למצלמה - בתוך התיק.
המוצר הזה כמו רבים אחרים זה שטות שמיועדת ועובדת על גיקים של גדג'טים.
תראה במה צלמים מקצועיים אמיתיים משתמשים, כאלו שיוצאים למשימות שטח רציניות - ברצועת מצלמה בלבד והכי פשוטה, בלי יותר מדי פיצ'רים, בלי יכולות ניתוק מהירות, בלי אבזמים, בלי שטויות... (נא לא להביא לי דוגמאות של יוצאים מהכלל או צלמים ממומנים, תודה)

לצפיה ב-'כמה הערות מנסיוני'
כמה הערות מנסיוני
05/02/2018 | 00:34
1
99
יש לי אותו כמה שנים והניסיון שלי מאד מוצלח

כמה נקודות:
- אני שם על החזה (רצועת התיק גב) וזה מקום מאד מוגן. אולי הכי מוגן בהליכה חוץ מאיזור המפשעה. 
- המצלמה לא יכולה לעוף מהיד כי יש עליה עדיין את הרצועה, הרצועה יכולה לעבור מעל הצוואר או (כמו שאני נוהג לאחרונה) דרך רצועת ההידוק העליונה של תיק הגב. בתמונה כאן הרצועה עוברת גם על הצוואר וגם על רצועת התיק העליונה אבל רק אחד מהם דרוש למנוע נפילה של המצלמה. 
- בשבת טיילתי בנחלים בגולן והייתי צריך שתי ידיים פנויות רוב הזמן, תליה על הכתף מטלטלת את המצלמה והיא יכולה לפגוע בסלע. מצלמה בתיק זה לא רלוונטי, מדובר על פתרון זמין לצילום
- רצועה על הצוואר או על הכתף מטרידה לאורך זמן, עם המצלמה על החזה כשמשקלה על רצועת תיק הגב היא פשוט לא מורגשת גם לאחר שעות

יש לי אותה כמה שנים ומעולם לא נפגעה לי מצלמה מפגיעה בעץ או אבן, ומעולם לא נשמטה מהיד

החיסרון של ההתקן בעיני הוא שהמצלמה בולטת, לכן אני בעיקר אוהב את זה בטיול בטבע. גם בעיר של עולם ראשון אין בעיה אבל אולי בעולם שלישי הייתי מהסס ללכת עם זה.

לגבי סיכון למצלמה - לא כל כך אכפת לי, למעשה אם המצלמה תישבר יהיה לי סוף סוף תרוץ לשדרג. אלא שכאמור המתקן הזה בטוח מאד.

לצפיה ב-'אני מבין שזה נוח לך אבל שאלת למה זה לא נפוץ'
אני מבין שזה נוח לך אבל שאלת למה זה לא נפוץ
05/02/2018 | 09:44
64
על זה קיבלת תשובה. אל תשכח שהרוב עדיין מסתובבים עם ציוד גדול וכבד יותר שפחות נוח לתליה כזאת.
יש עוד משהו שאולי ישמע טפשי אבל זאת מציאות - זה פשוט נראה מטופש...
כמו שיש בגדים שלא תסכים ללבוש, ככה יש גם אביזרים שאנשים לא יסכימו לענוד.
לצפיה ב-'תסלח לי - אבל כמה שטויות בהודעה אחת....'
תסלח לי - אבל כמה שטויות בהודעה אחת....
05/02/2018 | 10:16
72
ואני בדר״כ מאוד מעריך את דעתך גם אם לא תמיד אנחנו מסכימים.
אבל הטענות שלך פה פשוט לא נכונות.

המיקום של המצלמה בקדמת התיק הוא יותר בטוח מבכל מקום אחר.
השימוש ברצועה שצמודה לגוף ו״מוגנת על ידי היד״ טובה לצילום רחוב, אבל רעה מאוד לטרקים שבהם אתה משתמש בידיים כדי לתפוס סלעים באזורים שבהם ההליכה קשה יותר.
בנוסף - בשיטה הזו המצלמה צמודה ואין לה חופש להתנפנף כמו שיש לה עם רצועה (למשל כשמתכופפים). מעבר לזה רצועה זה דבר שלאורך זמן פחות נח על הצוואר, במיוחד כשכבר יש לך תיק גב או סלינג על הצוואר. ואפשר ככה להשאיר גם את הרצועה על הצוואר בצורה חופשית שלא מציקה.

עוד יתרון של זה - בצילום עם חצובה - זה מאפשר להתנייד ממקום למקום כשהמצלמה מאובטחת (הפעם בלי רצועה) ולהעביר אותה מהקליפ לחצובה ובחזרה. זה משמעותי מאוד כשיש רוח כי הרוח מעיפה את הרצועה וגורמת לתנועה של החצובה.

לצפיה ב-'לדעתי הסיבה לאי הנפוצות דווקא שונה'
לדעתי הסיבה לאי הנפוצות דווקא שונה
06/02/2018 | 08:06
3
39
יש לי מתקן של PD ודווקא כאשר הוא מותקן המצלמה יושבת נוח ובטוח.
האתגר הוא ההתקנה. הכיוון למקום, הנעילה. כאשר צריך להעביר את המתקן לתיק אחר - כל הסיפור מתחיל מחדש.
יותר מידי ״בוכלטריה״ כדי להגיע למטרה. אז כבר יותר פשוט לתלות את המצלמה עם רצועה על הכתף.
לצפיה ב-'לכן עכשיו אפשר לקנות רק את הקליפ'
לכן עכשיו אפשר לקנות רק את הקליפ
06/02/2018 | 11:33
37
בלי פלטה... (בקצת פחות כסף) ככה שתוכל לשים על כמה תיקים.
אישית אני עכשיו עם הקליפ החדש על התיק גב שלי והקליפ הישן על הסלינג... קומבינה מצוינת :)

לצפיה ב-'אני אגב חושב שהסיבה אחרת לגמרי.... '
אני אגב חושב שהסיבה אחרת לגמרי....
06/02/2018 | 11:54
1
26
מדובר בפריט לא זול בכלל... שכמו שאנחנו רואים מהדיון פה, היתרון שלו לא ככ ברור למי שלא ניסה אותו או התעמק בו. וקהל היעד העיקרי שלו הוא לאו דווקא צלמים מקצועיים (הם ממילא עם המצלמה ביד רוב הזמן) אלא דווקא מטיילים וכו' - שרוצים לשים את המצלמה נגישה מקדימה גם אם הם לא מצלמים בדיוק באותו רגע.

לצפיה ב-'אנחנו אומרים את אותו הדבר...'
אנחנו אומרים את אותו הדבר...
06/02/2018 | 19:57
26
אם קהל היעד הוא מטיילים ולא צלמים ובטח שלא צלמים מקצועיים ואם חובבים רוצים מה שיש למקצוענים אז תעשה את החשבון לבד.
לצפיה ב-'אולי תפסיקו להרוס לנו את הפורום'
אולי תפסיקו להרוס לנו את הפורום
05/02/2018 | 10:24
8
29
לצפיה ב-'????'
????
05/02/2018 | 10:35
7
19
לצפיה ב-'אתה יודע למה אני מתכוון'
אתה יודע למה אני מתכוון
05/02/2018 | 11:04
6
65
מלחמות האגו שלכם
הורסות לנו את הפורום

לצפיה ב-'אין לי מושג על מה אתה מדבר'
אין לי מושג על מה אתה מדבר
05/02/2018 | 12:18
54
אני פרסמתי סקירה...
בעקבותיה התפתח דיון שבו יש אי הסכמות.
אם אתה חושב שעדיף שלא נפרסם סקירות ולא ננהל דיונים בפורום אז אפשר אבל הוא יהיה עוד יותר מת ממה שהוא עכשיו.

לצפיה ב-'סליחה שמעון, בשם איזה אנחנו אתה מדבר'
סליחה שמעון, בשם איזה אנחנו אתה מדבר
05/02/2018 | 12:53
4
57
כשאתה כותב "לנו"?
לי לא נהרס שום דבר.מישהו כתב על ציוד ואני מנקודת ההחלה מעריך את מי שמצא לנכון
לשתף את משתתפי הפורום בקשר לחוויותיו מהדבר הזה.
אחרים הביעו הסתייגויות וזה לגיטימי לא פחות.
אלה בדיוק הדברים שמפרים את הפורום, לא הורסים אותו.

לפני כמה שנים פרסמתי חוו"ד דעת על תיק. היו כמה כאלו שתקפו אותו.
את התיק, לא אותי אישית.
עד היום אני לא יודע מי צדק, רק לאחרונה חזרתי להשתמש בתיק הזה
ואני לגמרי לא סגור לגביו, אבל ממש לא חושב שהיו מלחמות אגו, כל אחד
תרם מתובנותיו, הודיתי להם אז ומודה גם עכשיו.

אתה מסתכל מנקודת מבט שכל הבעת דעה אישית היא תקיפה או פתיחת מלחמה, נקודת המבט שלי שונה.
אנשים מנסים לתת נקודת מבט נוספת וזה מה שטוב בפורום.
שנה את נקודת ההסתכלות שלך.
לצפיה ב-'אני מדבר על השפה'
אני מדבר על השפה
05/02/2018 | 14:51
3
67
להשתמש במילים כמו טיפשי ומטופש בשביל להראות כמה שאתה צודק,
או לרשום בצורה לא מכבדת כמו "כמה שטויות בהודעה אחת"

והיו עוד כמה דוגמאות כאלו ואחרות בשירשורים אחרים שלא ראוי לחזור עליהם עכשיו.
לצפיה ב-'ח׳ח לשמעון'
ח׳ח לשמעון
05/02/2018 | 17:00
1
59
אם בארזים נפלה שלהבת - מה יאמרו אזובי הקיר?

אנחנו כבר יודעים מה הם אומרים. ואחר כך אני מקבל תלונות בתיבת הדואר על מסרים פוגעניים.

אז בבקשה - במקום ״כמה שטויות בהודעה אחת, אבל בגלל שאני מעריך אותך...״ עדיף לנסח משהו בסגנון של ״אני חולק על דעתו של עמיתי המלומד...״.
לצפיה ב-'בסדר בסדר... אני לוקח את ה"שטויות" בחזרה :) '
בסדר בסדר... אני לוקח את ה"שטויות" בחזרה :)
05/02/2018 | 17:43
48
אני ושגיא מכירים מספיק זמן...
אבל שיהיה - כמה הנחות שגויות בהודעה אחת :)

לצפיה ב-'אני מקבל את הטענה שניתן ורצוי לנסח דברים אחרת,'
אני מקבל את הטענה שניתן ורצוי לנסח דברים אחרת,
05/02/2018 | 17:42
240
אבל המרחק בין זה להרס הפורום גדול.
אני מניח שבפייסבוק נניח תמצא התבטאויות בנוסח הזה גם כן.
אם התלונה היא על עצם התרבות בפניה לזולת אז בכך אני איתך.
לצפיה ב-'לא הבנתי את היתרונות באבזם הזה'
לא הבנתי את היתרונות באבזם הזה
06/02/2018 | 08:33
2
34
שלום
1. תתחדש.
2. מה עדיף פה על הרצועה המקורית שבאה עם המצלמה והמצלמה תלויה על הצוואר?
מבחינת משקל על הצוואר: זהה, אולי עוד 50 גרם.
מבחינת בטיחות: נראה לי פחות בטוח. אלה אם יש כפל (גם רצועה) ואז למה הועיל האבזם?
מבחינת נגישות: בשניהם המצלמה תלויה בחזית, רק במקום טיפה שונה.
תודה על ההסבר.
לצפיה ב-'מה עניין רצועה לקפצ'ר?'
מה עניין רצועה לקפצ'ר?
06/02/2018 | 11:37
1
40
אני לא יודע איזה רצועת קסמים יש לך, אבל הרצועות שלי, לא "מצמידות" את המצלמה לגוף. המצלמה תלויה על הרצועה. כל עוד אתה עומד זקוף, זה מאפשר למצלמה להיות צמודה לגוף. ברגע שאתה קצת מתכופף, המצלמה מתנדנדת באוויר. אם אתה הולך מהר, היא נעה קדימה ואחורה. בפועל, תשים לב, כשאתה הולך עם רצועה בכל דבר שהוא לא הליכה רגועה בשביל סלול (או מדרכה), אתה תומך בה ביד כדי שהיא לא תפריע לך.

בקפצ'ר - המצלמה מותקנת בצורה צמודה לחלוטין לגוף (בהנחה ששמת את הקליפ במקום נכון). אפשר ללכת, לטפס, להתכופף. לא צריך להחזיק את המצלמה. היא צמודה לחלוטין. ואין סיכוי שהיא תתנדנד.

מעבר לזה, מבחינת משקל - זה נכון שזה אותו משקל, אבל המשקל על הרצועה הרבה יותר מציק. אם אתה הולך איתה בחזית (מאוווד לא נח) אז המשקל על הצוואר מאחורה (והיא מתנדנדת מקדימה). אם אתה הולך איתה בהצלב (שזה ההעדפה שלי), עדיין המשקל הוא בצד אחד של הצוואר.... כשאתה מחבר אותה לקפצ'ר, במיוחד עם תיק גב, המשקל עובר להיות חלק מהמשקל של התיק. אם יש לך תיק נורמאלי, יש לו מערכת גב ברמה זו או אחרת שמחלקת את המשקל בין הכתפיים והגב - בלי משקל על הצוואר.

תנסה פעם קפצ'ר ותראה כמה שזה נח.

לצפיה ב-'היכן רוכשים בארץ?'
היכן רוכשים בארץ?
07/02/2018 | 07:34
15
שלום
ומה מחירו?
ברשת זה 50$.
לצפיה ב-'עבורי לפחות, היתרון של הקפצ'ר'
עבורי לפחות, היתרון של הקפצ'ר
06/02/2018 | 09:18
32
הוא האפשרות לחבר אותה לתיקים של פיק דיזיין. זה מאד נוח כשלא הולכים עם רצועה ורוצים לשים את המצלמה "בצד" לכמה רגעים אבל לא ממש רוצים להחזיר אותה לתיק. המצלמה יושבת בצורה מאובטחת בצד התיק. מוכנה לשליפה. גם אם התיק מונח איפשהו וגם אם הוא עלי.
לצפיה ב-'אי ההסכמה - כנראה בגלל פרופיל המשימה'
אי ההסכמה - כנראה בגלל פרופיל המשימה
06/02/2018 | 20:01
6
29
שיטת הריתום של ה PD מתאימה יותר לטרקים ולטיולים בחיק הטבע, כאשר אתה מצוייד בתרמיל ואפילו במקלות הליכה ואתה רוצה גישה מיידית למצלמה, יחד עם מניעת הטלטול של המצלמה על הרצועה הקונבנציונלית. אם המצלמה כבדה - התעוקה דרך כתפיות התרמיל שנמצא על גבך עדיפה על "חיבוק" נוסף של הצואר.
בסיטואציות אלו לא קיים העניין של להיראות מגוכך. אנחנו לא באלנבי.

להלן השוואת שתי שיטות:
- PD "אמיתי"
- שיטה חליפית עם תליה לכתפיות התרמיל ושחרור מהיר.
https://www.adventurehealsthesoul.com/blog/travel-...

אני משתמש בשיטה החליפית, כי היא נוחה לי וחוסכת לי את המחיר המופרז של ה PD.
לעומת הבחורה שבקישור, אני מגן על המצלמה מחיכוך עם החוליות המתכתיות (היצגתי את זה פעם).
אבל היתרון של הבחורה עלי - יש לה בולם זעזועים טבעי 
לצפיה ב-'אבל.... '
אבל....
06/02/2018 | 20:09
5
22
בשיטה שלך (או שלה), עדיין כשאתה נע מהר יותר או בתנועות חדות יותר, למצלמה יש די הרבה חופש "לקפוץ" קדימה ואחורה מה שנשמע לי בעיקר קצת כואב  כשהיא חוזרת ונוחתת עליך. היתרון העצום בקאפצ'ר זה שהמצלמה מקובעת למשהו חסר תנועה... משום מה בלינק ששלחת הבחורה שמה את הקאפצ'ר שלה על רצועת החזה, אבל בפועל המיקום הנכון הוא על רצועת הכתף - שהיא רצועה שמטעם המשקל של התיק לעולם לא מתרחק מהגוף.
לצפיה ב-'זה נכון'
זה נכון
06/02/2018 | 20:47
2
22
אבל הרצועה קצרה יחסית ובהתאם לכך האמפליטודה.
ולפעמים אני תוחב את המצלמה מתחת לרצועה רוחבית שמקשרת בין שתי הכתפיות וזה פותר את הבעיה בלי לסרבל את השימוש.
יש גם חיקויים לשיטת ה Capture , כמו למשל:
אבל אין לי אומץ לתלות על זה מצלמה, ומה שיש לי מספיק נוח למסעותי המפוארים.
לצפיה ב-'הזמנתי חיקוי כזה'
הזמנתי חיקוי כזה
06/02/2018 | 21:07
1
27
ב-40 שח
כדי לבדוק אותו
הוא נראה כל כך דומה שיתכן שזה מהיצרן הסיני (מן סתם) של PD, או שעשו שם REVERSE ENG מאד מוקפד
אדווח לכשיגיע
לצפיה ב-'דווח כשיגיע, בבקשה'
דווח כשיגיע, בבקשה
06/02/2018 | 22:26
32
כנראה שיעשה את העבודה
אחרי שהזמנתי סט תפסים לשחרור מהיר לרצועות של PD ב 92 שקל, 
ראיתי מוצר דומה ב EBAY בסכום סמלי, ואפילו עם רצועה. קניתי מתוך סקרנות.
הוא עושה את תפקידו, רק קצת פחות איכותי בגימור.

לצפיה ב-'תסתכל שוב'
תסתכל שוב
06/02/2018 | 21:05
1
28
היא שמה את ה-CAPTURE על רצועת הכתף
היא כותבת שללא רצועת חזה זה מציק ביד. אבל זה בגלל מבנה גוף צר. אצלי למשל גם ללא רצועת חזה המצלמה לא מתקרבת לזרוע
בתמונה שהעלתי (שלי) יש רצועת חזה וזה תיק שהשתמשתי בו לאחרונה
לצפיה ב-'לי כנראה לא יתאים.'
לי כנראה לא יתאים.
07/02/2018 | 00:45
84
בטיולי יום, וימומיים או שלושה אני ממסתדר גם ככה,
עם רצועת צוואר, אם כי לא המקורית.
יכול לחיות יופי עם רצועה רגילה למדי גם בטיולים.
לצפיה ב-' פנסוניק TZ80 או קנון G9X'
פנסוניק TZ80 או קנון G9X
06/02/2018 | 05:19
2
42
מתלבטת מאד מאד בין שתהם, השימוש לצלם ילדים בבית בגן יום הולדת וכו, שתהם מצוינות אך מה הכי כדאי לי לקנות? אשמח מאד לשמע אתכם. תודה
לצפיה ב-'---->'
---->
06/02/2018 | 19:59
1
37
G9X בשביל איכות תמונה טובה יותר.
TZ80 בשביל זום גדול יותר.

בבית בתאורה נמוכה ה G9X גם תהיה עדיפה בזכות החיישן הגדול יותר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/02/2018 | 22:34
7
לצפיה ב-'אשמח לדעתכם איזו עדשה כדאי?'
אשמח לדעתכם איזו עדשה כדאי?
06/02/2018 | 19:21
2
58
יש לי ניקון 3330D

יש לי עדשת 18-140, מה כדאי לי לרכוש, 70-300 או 18-300? 

די מתסכל הצורך בהחלפת עדשות כל פעם
אבל השאלה אם אין פגם באיכות העדשה
אם מדובר בטווח ארוך? 

תודה על העזרה
לצפיה ב-'זה תלוי בך... '
זה תלוי בך...
06/02/2018 | 19:32
41
ה-18-300 יותר ורסאטילית, אבל זה בא על חשבון איכות.
ה-70-300 טובה ממנה בטווחים הרחוקים.

לצפיה ב-'אם החלפת עדשות זה מתסכל אז את כבר יודעת את התשובה'
אם החלפת עדשות זה מתסכל אז את כבר יודעת את התשובה
06/02/2018 | 19:55
39
איכות תמונה לא תעזור לך אם העדשה תישאר בבית.
לצפיה ב-'המלצת מצלמה משומשת'
המלצת מצלמה משומשת
03/02/2018 | 01:24
13
112
שלום לכולם אשמח לעזרתכם בבחירת מצלמה משומשת.

אני מחפשת לקנות מצלמה לחזור שוב לצילום אחרי שהקנון שלי (דמוית DSLR דגם G12) נגנבה לפני כשנתיים.
הנחתי תקציב של עד 1000 ש״ח (אבל יותר מאשמח להוציא פחות), לא חייבת שאפשר יהיה להחליף עדשה למצלמה אבל כן דמוית dslr לכל הפחות.

ראיתי מספר דברים ביד2 אבל אני לא בטוחה איזו לבחור. מה חשוב לי:
צילום raw, מסך מסתובב, אפשרות להוסיף פלאש חיצוני. צילום סטילס ופורטרייט אבל גם צילומי תזוזה באיכות גבוהה יתקבלו בברכה, בטרייה נורמלית- כלומר לא AA (שכחתי את הסוג שהן נקראות).
כאמור פחות קריטי החלפת עדשות, אבל זה נחמד אני מניחה.
שהיא תהייה נוחה לשימוש.

יש לי חיבה לקנון, אבל מכיוון שזה לא המקצוע שלי, אלא רק תחביב קל ביותר אני לגמרי פתוחה לחברות אחרות.

העיקריות שתפסו את תשומת ליבי הן:
מצלמת Canon Kiss X2 כוללת עדשה - Tamron SP AF17-50mm

מצלמה NIKON D70S + עדשות: F3.5 18*70 F4 70*300 6.1 מיליון פיקסלים מגיע עם חצובה ותיק

canon sx50 +תיק +כבלים+פילטר hoya+מתאם פילטר מקורי+כרטיס 32G

sony a3000

Nikon D40

Sony nex 6- רק גוף ב-800 ש״ח

כולם בטווח שבין 800-1000 ש״ח.

זו רק בדיקה מדגמית כאמור, אבל אם יש לכם המלצות אני אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'מה לא:'
מה לא:
03/02/2018 | 07:00
10
78
Nikon D40
מצלמה  NIKON D70S מיליון פיקסלים 6.1 + עדשות: F3.5 18*70 F4 70*300   מגיע עם חצובה ותיק (למרות שהעדשה 18-70 מיוחדת וסבירה)
בגלל שאני מכיר אותן, בעצם יש לי והן לא מצלמות "של היום".

במקרה שלך, קחי הלואה מהבנק ולקנות משהו סביר. למשל D5100 ניקון ועדשת קיט, גם את זה יש לי

לצפיה ב-'תודה אבל הלוואה לא באה בחשבון'
תודה אבל הלוואה לא באה בחשבון
03/02/2018 | 11:42
9
52
1000 ש״ח זה המקסימום שאני מוכנה להוציא, הייתי מעדיפה להוציא כמה שפחות מזה שניתן מבלי לפגום באיכות הצילום יותר מדי. אני לא צריכה שהמצלמה תהייה הכי חדשה דנדשה שיצאה בשנה האחרונה. מדובר על מצלמה לחובבנות בחלק הכי נמוך של החובבנות עם אפשרות שאולי יום אחד (האולי והיום אחד הזה אני אומרת כבר עשר שנים כן..) זה יהפוך לתחביב יותר מקצועי מבלי להפוך את זה למקצוע.

אז לא משנה לי שהמצלמה קצת ישנה אם היא בת חמש או עשר שנים (אני מודעת להתקדמויות בעשור האחרון ולכך שלאנשים שמתעסקים בכך ברמה גבוהה אלו של לפני עשר -חמש שנים נחשבות למצלמות מיושנות כבר). כל עוד האיכות בה טובה (התמונות ב-g12 שהייתה לי היו נהדרות ויותר מהספיקו לי), והיא עומדת ברוב אם לא כל הדרישות הבסיסיות שחשובות לי ושכתבתי בהודעה הפותחת.
לצפיה ב-'בסכום זה שדרגי את הנייד'
בסכום זה שדרגי את הנייד
03/02/2018 | 22:20
8
52
המצלמות בטלפונים הניידים האחרונים טובות מרוב המצלמות שברשימה שהצגת.
דמוי או לא - מצלמות בנות עשר הן בעלות רזולוציה ורגישות שהטלפונים הניידים העדכניים עקפו מזמן.
לצפיה ב-'ממה שאני רואה באינטרנט'
ממה שאני רואה באינטרנט
04/02/2018 | 17:48
7
60
חלק מהן ממש לא בנות עשור, חלקן יצאו לשוק רק לפני חמש-שבע שנים.

אני לא מעוניינת בנייד חדש אלא במצלמה.

אני מתחילה להבין שלקבל תשובה סבירה (המלצות על מצלמות בטווח שכתבתי) מחברי הקבוצה כבר לא יתקבל. נראה שאצטרך לעשות החלטה לבד ולקוות לטוב ביותר.
לצפיה ב-'קנון קיס'
קנון קיס
04/02/2018 | 21:09
36
עם 17-50 נשמע לי יופי
לצפיה ב-'קשה לי להמליץ על משהו שאיני שלם עימו'
קשה לי להמליץ על משהו שאיני שלם עימו
04/02/2018 | 22:03
4
40
מדובר בדגמים בסיסיים וותיקים. באמת וותיקים.
חמש-שבע שנים זה לא מעט, בפרט שמדובר בדגמים בסיסיים שמתחלפים מהר.

סוני - דגמים עתיקים. סוני הפסיקה לפתח את קו המוצרים הזה ומתמקדת במוצרי עילית.
ניקון - דגמים בני עשור.
קנון - דגמים בסיסיים שלא הייתי ממליץ לאיש וגם האופטיקה לא ממש הברקה.

ברור לי מה את רוצה. לטעמי אייפון 6s ומעלה או אנדרואיד 7 ומעלה יספקו תוצאות טובות יותר מהמצלמות שציינת.
לצפיה ב-'מה דעתך על שתי האפשרויות הבאות?'
מה דעתך על שתי האפשרויות הבאות?
05/02/2018 | 12:42
3
41
nikon d5000 מצלמת dslr מצויידת בחיישן מסוג cmos כוללת רצולוציית 12-18 מגה פיקסל. צילום וידאו באיכות 720/24P, עדשה ניקון DX VR 18-105 +ספר הדרכה, מטען וסוללה, תיק, כרטיס זיכרון 32
כל זה ב-900 ש״ח?

canon 1100 +תיק +עדשה 18-55II+פילטר + כרטיס זכרון 32G+כבלים
ב-800

אני מודעת לכך שמדובר, לזיכרוני והבנתי, בדגמי הכניסה למצלמות ה-dslr. וזה מעל לבסדר גמור מבחינתי כרגע.
על פניו הן די דומות, אבל מקריאה אני מוצאת העדפה לניקון, למרות שהיא ישנה יותר בשנתיים, חלקית בגלל המסך המסתובב (בכל שאר הדברים אני לא רואה הבדל משמעותי)
לצפיה ב-'שתי האופציות סבירות'
שתי האופציות סבירות
05/02/2018 | 16:54
32
בשתיהן מדובר אמנם בדגמים די וותיקים אבל הוכיחו את עצמם.
העדשה של הניקון יותר מוצלחת וגם בעלת טווח גדול יותר כך שלטעמי היא תהיה הבחירה העדיפה.

אצל קנון מדובר בדגם מהסדרה הפשוטה ביותר.
אצל ניקון מדובר בדגם מהסדרה אחת מעל הפשוטה ביותר - ההבדל מהסדרה הפשוטה ביותר הוא בעיקר מסך מפרקי, וגם קצת יותר נקודות פוקוס.
לצפיה ב-'רגע. הצעתי כמעט כמעט אותו הדבר ושללת על הסף'
רגע. הצעתי כמעט כמעט אותו הדבר ושללת על הסף
05/02/2018 | 18:22
1
29
D5100 עם עדשת קיט 18-105VR משמשת אותי נפלא. לכן המלצתי.
אבל עם כרטיס זכרון זה כבר יעלה מעט מעל 1000 שהקצבת.ה-D5000 לא מומלצת.

ובנוסף בניקון מצלמים ורואים בנתוני התמונה כמה קליקים עשה גוף המצלמה. מכיוון שבמצלמות רפלקס יש די הרבה מכניקה כמו תריס והמראה שיש להם כמות עד שהם מתבלים צריכה לדעת מראש טרם הקניה ולשאול את המוכר.
לצפיה ב-'אני שללתי לקיחת הלוואה'
אני שללתי לקיחת הלוואה
05/02/2018 | 19:31
27
לא קניית המצלמה.
והמצלמה שנמכרת ושכתבתי למעלה מגיעה עם כרטיס זיכרון. 32 ג׳יגה יספק אותי לבינתיים.
לצפיה ב-''
05/02/2018 | 05:40
13
לצפיה ב-'הבוקר אתר Yad2 ללא גישה'
הבוקר אתר Yad2 ללא גישה
03/02/2018 | 07:18
81
כשיפעל חפשי שם מהסידרה של ניקון שכתבתי.
יש בה את כל הדרישות שלך. עם עדשה 18-140 יכסה את רוב מה שהG12 כיסתה ומעבר.
לצפיה ב-'חבל על הכסף. '
חבל על הכסף.
05/02/2018 | 16:23
42
הייתי מנסה למצוא מצלמה כמו lx100 ביד שניה עם מתיחת התקציב (יד 2 מאמין שאפשר להשיג מתחת ל 2000 שח, אם מישהו מוכר, ועם קצת יותר מזל אולי לכיוון ה 1500 ככה). 

אין טעם ב dslr או מירורלס אם אין כוונה להשקיע בציוד נלווה (בעיקר עדשות הן העלות העיקרית בד״כ). ואין יתרון למצלמות ישנות שלא עומדות במבחן הזמן ואז גם כשהן משודכות לעדשות בינוניות במקרה הטוב זה מתכון לאכזבה. 

צילום הוא תחביב יקר. אין מה לומר. בקטע הזה אני מבין אותך. אבל באמת שלא כדאי להוציא 1000 שח על מצלמה לא רלוונטית (לימינו) עם עדשה שלא היתה טובה גם בזמנה (הטובות, ערכן לא יורד מהר והן לא תכנסה לתקציב).

היתה לי D40 לפני שנים. מה אומר? אהבתי אותה אז אבל היא היתה בינונית מאוד כבר אז. 
היא לא עומדת במבחן מול מצלמות מודרניות. לא בקצב, לא בתפעול, ובטח שלא  באיכות התמונה בכלל באיכויות התמונה בתאורה נמוכה בפרט. 

לצפיה ב-'יש המלצה על משהו שתואם SLIK 400DX?'
יש המלצה על משהו שתואם SLIK 400DX?
02/02/2018 | 11:36
14
51
החצובה הנאמנה שלי כנ"ל עברה (כנראה) לידיים אחרות.

נשכחה ונעלמה מטריבונה בבה"ד 1
יתכן וימצא המוצא הישר והיא תוחזר. עד אז אני מתלבט איך למלא את החסר.

התאימה לי ומלאה את התפקידים שיעדתי לה.
חדשה כזו = כ-680 ש"ח (כולל ראש).

השאלה היא:
האם יש יצרן/דגם אחר טוב כזה במחיר כזה (או פחות?)
לא פוסל משומש - אבל אז: 300-400 ש"ח.

תובנות ורעיונות יתקבלו בשמחה

לצפיה ב-'Slik PRO 330 DX ב-450 ש"ח'
Slik PRO 330 DX ב-450 ש"ח
02/02/2018 | 11:39
1
46
לצפיה ב-'זה שנמוך מסויים. צ"ל DX400 או דגם תואם ומעלה'
זה שנמוך מסויים. צ"ל DX400 או דגם תואם ומעלה
02/02/2018 | 12:11
27
לצפיה ב-'אני יכול לקנות בכ-380 ש"ח'
אני יכול לקנות בכ-380 ש"ח
02/02/2018 | 16:21
11
53

יש איך להביא
לצפיה ב-'עקב התבטאויות לא ענייניות נמחק חלק מהשרשור'
עקב התבטאויות לא ענייניות נמחק חלק מהשרשור
02/02/2018 | 18:36
10
68
ושני משתתפים שעסוקים בקטטות נשלחו לשלושה ימים במחבוש

שבת שלום לכולם. חוץ מאלה שתהיה להם שלום שבת.
לצפיה ב-''
02/02/2018 | 18:42
13
לצפיה ב-'אפשר גם?'
אפשר גם?
03/02/2018 | 00:41
5
57
כמה שאני חושב על כך אני לא מוצא מה יש לריב על חצובות סילק.
לצפיה ב-'רק תזכור שאת ה״דפוק״ מוסיפים ליתרת השרות...'
רק תזכור שאת ה״דפוק״ מוסיפים ליתרת השרות...
03/02/2018 | 09:17
4
59
אני בדיוק נמצא עכשיו בדרך חזרה מכנס בסינגפור. החוקים שם מאד קשוחים.
אחד החוקים שעוסקים ב-Road-Rage, דהיינו בקטטות או מריבות בין נהגים על הכביש, הוא שבכל מקרה של קטטה שני הנהגים קודם כל נכנסים לשבוע בכלא, ורק אחר כך מבררים מה קרה ומי אשם.

ודרך אגב - הקטטה היתה, כמובן, על נושא שאין כל קשר בינו לבין חצובות סילק או חצובות בכלל.
לצפיה ב-'אני זוכר היטב.בזכות זה צה"ל נהנה עוד 35 יום משרותי המפוקפקים'
אני זוכר היטב.בזכות זה צה"ל נהנה עוד 35 יום משרותי המפוקפקים
03/02/2018 | 12:02
17
לצפיה ב-'SLIK'
SLIK
03/02/2018 | 15:21
2
14
לצפיה ב-' סליק... סילק... דרך המשי... סין... יפן...'
סליק... סילק... דרך המשי... סין... יפן...
03/02/2018 | 19:04
1
30
ככה מתפזרת דעתי...
לצפיה ב-'טוב שלסליקים של "ההגנה" עוד לא הגעת '
טוב שלסליקים של "ההגנה" עוד לא הגעת
03/02/2018 | 19:59
12
לצפיה ב-'למה אני תמיד מגיע אחרי המחיקה '
למה אני תמיד מגיע אחרי המחיקה
03/02/2018 | 19:59
2
15
לצפיה ב-'סתם ללא משמעות למעט לנוגעים בעניין'
סתם ללא משמעות למעט לנוגעים בעניין
03/02/2018 | 21:06
14
לצפיה ב-'בפעם הבאה נקליט לך.'
בפעם הבאה נקליט לך.
05/02/2018 | 05:43
30
באמת לא הפסדת כלום.
לצפיה ב-'עזרה בזיהוי מצלמה יצרן / דגם ?'
עזרה בזיהוי מצלמה יצרן / דגם ?
05/02/2018 | 01:32
2
73
הי.
זקוק לעזרה בזיהוי המצלמה בתמונה המצורפת.
וקצת רקע אם מישהו במקרה מכיר.
תודה מראש.
לצפיה ב-'זורקי דגם 4'
זורקי דגם 4
05/02/2018 | 03:57
50
מצלמה רוסית ״תואמת לייקה״.
מצלמה ידנית לגמרי.
האופטיקה של זורקי בינונית ומטה והטכניקה והגימור השאירו הרבה מקום לשיפור, אבל כשיהודי רוסיה של שנות השבעים היו צריכים להמיר את הרובלים שלהם לטובין לפני העליה לישראל (מזומנים הם לא הורשו לקחת) הם קנו מצלמות ופסנתרים ועלו איתם ארצה. אלה וגם אלה הציפו את השוק. אלה וגם אלה לא היו הברקה מבחינת איכות הבניה והתוצאות - אבל ישראלי שחיפש מצלמה (או פסנתר) בזול - זורקי (ו״אקורד״)  היתה הזדמנות פז.
לצפיה ב-'מחפש מתאם בין מצלמה לחצובות שונות'
מחפש מתאם בין מצלמה לחצובות שונות
31/01/2018 | 22:48
22
61
שלום חברים
אני מחפש מתאם לשחרור מהיר שיהיה מחובר לבורג של המצלמה, ומצידו השני לחצובות שונות וגם ל PEAK DESIGN CAPTURE

כלומר שיהיה רכיב אחד בצד המצלמה ובנוסף אחד לכל אביזר (חצובה, CAPTURE...) כך שע"י שחרור מהיר אפשר יהיה לנתק את המצלמה מחצובה אחת ולהעביר לאחרת (או ל-CAPTURE) ללא סיבוב בורג והחלפת מתאם במצלמה, רק ע"י שחרור מהיר

אודה לעזרתכם
לצפיה ב-'נו אבל זה בדיוק PEAK DESIGN CAPTURE'
נו אבל זה בדיוק PEAK DESIGN CAPTURE
01/02/2018 | 04:03
11
40
לא הבנתי בדיוק מה אתה מחפש....

ה-CAPTURE מגיע עם פלטה משלו - שמתאימה ל-CAPTURE וגם לחצובה עם שחרור מהיר. הפלטה הסטנדרטית מתאימה לחצובות תואמות ARCA SWISS, והפלטה הגדולה יותר (DUAL PLATE) מתאימה גם לארכה סוויס וגם למנפרוטו.

עכשיו רק נשאר לקנות ראש חצובה עם שחרור מהיר של מנפורטו או ארקא סוויס ואתה מסודר.
לצפיה ב-'מדובר בציוד קיים'
מדובר בציוד קיים
01/02/2018 | 09:29
10
34
יש לי כבר CAPTURE וחצובות אחרות שאינם תואמים
הכוונה היא להוסיף מתאם ביניהם שלא יחייב שהמתאם של PEAK DESIGN יתאים לחצובה
מעין "מתאם בין מתאמים"
יש לי גם חצובה של מנפרוטו שה-CAPTURE לא מתאים לה
לצפיה ב-'אני מתקשה להבין מה אתה רוצה.... '
אני מתקשה להבין מה אתה רוצה....
02/02/2018 | 02:07
9
89
אם יש לך חצובות עם ראש ייחודי שלהם - אז תצטרך למצוא משהו שמתאים לראש הספציפי שלהם - אני בספק שתמצא מתאם כזה שמתאים מצד אחד לראש שלהם ומצד שני לCAPTURE. אחרת - תחליף ראש לראש ARCASWISS או MANFROTTO.

לעניין המנפרוטו - כמו שכתבתי כבר - הפלטה הסטנדרטית של PEAK DESIGN לא מתאימה למנפרוטו אבל יש להם פלטה מיוחדת שכן - גם ל-CAPTURE 2 וגם ל-CAPTURE 3 החדש. אם אתה רוצה לקנות פלטה ייעודית ל-CAPTURE 2 - תגיד לי, אני בדיוק שדרגתי ל-CAPTURE 3 אז אני יכול למכור לך את הפלטת מנפרוטו שלי של CAPTURE 2.

לצפיה ב-'יכול להיות שמצאתי משהו כזה, ואסביר שוב'
יכול להיות שמצאתי משהו כזה, ואסביר שוב
02/02/2018 | 15:18
8
26

לחבר באופן קבוע פלטה לצד של ה-CAPTURE ופלטה זהה לחצובה.
ל-CAPTURE לפלטה שלו. לחצובה - לפלטה שלה
לחבר באופן קבוע למצלמה את הצד השני של ההתקן לחיבור מהיר. ראה בקישור המצורף, יכול להיות שזה מה שאני צריך. לקנות שתי יחידות מהקישור המצורף, להשתמש רק באחד לצד המצלמה, ושניים בצד של ה-CAPTURE ובחצובה.

כעת אני מקבל חיבור מהיר ביו המצלמה לחצובה ול-CAPTURE ללא צורך בשום הברגה.
מקווה שזה יותר ברור עכשיו....
לצפיה ב-'וסרטון שמראה את זה'
וסרטון שמראה את זה
02/02/2018 | 15:40
16

כל זוג כזה עולה כ-10 דולר כך שאם אני קונה שני זוגות אז יש לי חיבור מהיר לשני אביזרים (כגון CAPTURE וחצובה). ולא חשוב איזה פלטות תיאום יש להן כי זה מתאים לכל דבר.

לצפיה ב-'בחייאת, בחייאת, בחייאת.... שאני לא מבין אותך'
בחייאת, בחייאת, בחייאת.... שאני לא מבין אותך
04/02/2018 | 00:34
6
23
*כל הרעיון של הקאפצ'ר הוא מה שאתה מתאר!!!!!!*

כל הרעיון בקאפצ'ר, זה שתוכל לשים פלטה על המצלמה, שאתה יכול לחבר גם לחצובה וגם לקאפצ'ר. למה שתרצה, לכל השדים והרוחות, לשים על הקאפצ'ר שלך משהו שיעבה אותו?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

ויתרה מזה, קאפצ'ר מציעים לך שני תקנים שונים של פלטה שתוכל להשתמש בהם - ARCA SWISS, ומנפרוטו. מה ששלחת בקישור שלך, זה פשוט תושבת לפלטת מנפרוטו. זה נהדר לשים בצד של החצובה. ואז לקנות את הפלטה *המתאימה* של PEAK DESIGN, שתעבוד לך ביחד עם הקאפצ'ר, ככה, כמו שהיא!!!

להלן - DUAL PLATE של PEAK DESIGN - מתאים ל-CAPTURE V3 החדש:

אם עדיין יש לך CAPTURE V2, אז הנה הפלטה שמתאימה לזה:

שים לב שהפלטה הזו מתאימה לפלטות RC2 הישנות ולא לחלק מהחדשות - *אבל*, PEAK DESIGN ישלחו לך מתאם. בנוסף - אם אתה רוצה לקנות אחת כזאת כולל כבר המתאם - אני מוכר את שלי ביד 2 :)

הנה סרטון שמדגים את הPRO PLATE (זה הדור הקודם של ה-DUAL PLATE) בחיבור לתושבת כמו זו ששלחת.

עכשיו תסביר לי שוב, למה, לכל השדים והרוחות, שתרצה לחבר חיבור QUICK RELEASE ל-CAPTURE שלך, כש*כל* הרעיון שלו שהחיבור הייעודי שלו מתאים לפלטה שמתאימה גם ל-QR של חצובות.

ואגב - אם לא אהבת את הפלטה הגדולה - אז תחפש תושבת ARCA SWISS לחצובה שלך. כמו זאת למשל - https://www.amazon.com/Aluminium-Adapter-Arca-Swis...

ואז תוכל להשתמש בפלטה הקטנה המקורית של הקפצ'ר.

לצפיה ב-'בסדר, הנה בתמונה מה שיש לי:'
בסדר, הנה בתמונה מה שיש לי:
04/02/2018 | 01:07
5
31
בצד שמאל המנפרוטו והראש הנוכחי שלו. 
אתה אומר שאני צריך להחליף אותו בראש של PD (לא ראיתי כזה שיכנס ישירות לחצובה) או בעצם להבריג עליו (כשהוא בפנים) ראש שיתאים ל-CAPTURE?

לצפיה ב-'יש לך MINI PLATE'
יש לך MINI PLATE
04/02/2018 | 01:11
4
25
לא יודע למה קנית כזה....
ובחצובה יש לך משהו לגמרי לא סטנדרטי.

לגבי החצובה - תקנה ראש של ARCASWISS או MANFROTTO (תבחר מה אתה אוהב - אבל תבחר אחד ותתמיד איתו).

לגבי ה-PEAK DESIGN, תקנה פלטה שלהם שמתאימה בהתאם למה שבחרת לעיל. הפלטה של ה-PEAK DESIGN לARCASWISS יותר קטנה, אם זה שיקול, וגם ARCASWISS תקן הרבה יותר נפוץ. מצד שני ב-ARCASWISS החיבור לחצובה דורש (בראש הראשים והמתאמים הלא נורא יקרים) הברגה, בעוד שבמנרפוטו זה בקליק.

בכל מקרה תבחר אחד ותדבק אליו.

נ.ב. יש קאפצ'ר חדש כבר.

לצפיה ב-'לא זוכר את ענין ה- MINI PLATE'
לא זוכר את ענין ה- MINI PLATE
04/02/2018 | 01:21
3
96
נקנה לפני די הרבה זמן
וגם החצובה של מנפרוטו די ותיקה

אסתכל על מה ששלחת תודה!
לצפיה ב-'המיני פלייט זה בטוח'
המיני פלייט זה בטוח
04/02/2018 | 01:23
2
14
אגב - בדקתי עכשיו  - ה-DUAL PLATE החדש עובד גם עם הגרסה שלך של הקפאצ'ר (עוד יש לי את ה-2, אני בדיוק שוקל לא למכור אותו בגלל שגיליתי שיש תאימות מלאה ויש לי שני תיקים שאני אוהב עלים קאפצ'ר). וה-DUAL PLATE כבר תומך בחצובות החדשות של מנפרוטו אז לא צריך להתחיל עם שפצורים :)

בוטום ליין - אם אתה אוהב את השחרור המהיר של מנפרוטו - תקנה פלטת שחרור מהיר כמו ששלחת בלינק שלך, ותזמין מפיק דיזיין את ה-DUAL PLATE. זה יפתור לך את הבעיה בלי להתחיל להתקין מיליון דברים על דברים אחרים.

לצפיה ב-'בסדר, ושוב תודה!'
בסדר, ושוב תודה!
04/02/2018 | 01:35
4
לצפיה ב-'אגב - נתקלתי בחיקוי באיביי ל-PD'
אגב - נתקלתי בחיקוי באיביי ל-PD
04/02/2018 | 01:43
14

- לא נראה שיתאים גם לחצובה
- לא ברורה האיכות
- אבל המחיר נמוך
לצפיה ב-'על כל ראש חצובה מתאם ל- ARCA SWISS'
על כל ראש חצובה מתאם ל- ARCA SWISS
01/02/2018 | 08:26
9
59
ועל המצלמה L BRACKET.

---
על פניו, "נשמע" לי פתרון טוב. במחשבה ראשונה (עבורי), הייתי בודק את האפשרות.

לצפיה ב-'תודה, אבדוק'
תודה, אבדוק
01/02/2018 | 09:54
8
8
לצפיה ב-'כך זה נראה על ראש של מנפרוטו:'
כך זה נראה על ראש של מנפרוטו:
01/02/2018 | 11:08
7
57
אין לי נסיון עם ARCA SWISS, אבל מכל כיוון אני שומע שזה החיבור המועדף. עוד לא גיבשתי דעה משל עצמי בעניין.
לצפיה ב-'נראה יקר. תסתכל מה שלחתי למעלה'
נראה יקר. תסתכל מה שלחתי למעלה
02/02/2018 | 15:46
6
7
לצפיה ב-'כל מתאם לראש חצובה: 120$ ...באי-ביי בטח זול-יותר'
כל מתאם לראש חצובה: 120$ ...באי-ביי בטח זול-יותר
02/02/2018 | 15:57
5
18
פלוס-מינוס.

L BRACKET - לכל מצלמה יש דגם אחר. לא ביררתי מחיר.

---
אני לעצמי הייתי הולך על פתרון כזה (למעשה, אני שוקל אותו). מה שמטריד אותי בחיבור, שהוא נראה "לא בטוח" כאילו המצלמה יכולה להחליק החוצה במצב של חוסר תשומת לב. אבל לפני שהייתי עושה את צעד בכיוון הייתי מברר את העניין.

לצפיה ב-'מה ששלחתי עולה 10 דולר'
מה ששלחתי עולה 10 דולר
02/02/2018 | 16:02
4
19
ואני מחפש משוב ממישהו שהתקין משהו דומה ועובד לו (יציב וכולי)
וכמובן רציתי לוודא שפונקציונלית זה עושה מה שאני מחפש - שחרור מהיר, התאמה לכמה התקנים כך שלא צריך להוריד מהמצלמה את מה שמוברג אליה (לעולם)
לצפיה ב-'והנה ARCA SWISS ב-6$...'
והנה ARCA SWISS ב-6$...
02/02/2018 | 16:06
1
37
אין ארוחות חינם, ולא הייתי שם מצלמה יקרה על פלטה של 6-10$
לצפיה ב-'ו- L Bracket ב- 12$...'
ו- L Bracket ב- 12$...
02/02/2018 | 16:10
24
לצפיה ב-'ושוב אני אומר.... פלטת DUAL PLATE או PRO PLATE של PD'
ושוב אני אומר.... פלטת DUAL PLATE או PRO PLATE של PD
04/02/2018 | 00:36
1
12
תשב על המצלמה, תתחבר לקאפצ'ר בצורה *מקורית* לא עם מתאמים של בני דודינו, ואת זה לחבר לחצובת מנפרוטו (או למתאם מנפרוטו כמו ששלחת).

תפסיק לנסות לחבר דברים לקאפ'צר כי אתה מאבד את כל הפאונטה שלו.

לצפיה ב-'וסרטון הסבר של CAPTURE שמסביר את זה.... '
וסרטון הסבר של CAPTURE שמסביר את זה....
04/02/2018 | 00:37
14

ורק אם זה לא לגמרי מובן. 
מאז שקניתי את הקאפצ'ר, פירקתי את ה-PRO PLATE מהמצלמה הראשית שלי (ה-EM1), בסה"כ 3 פעמים. 

פעם אחת כשהעברתי אותה ל-EM1.2
פעם שניה כשקניתי את הראש BHQ2 ושלחו לי את המתאם החדש לראש הזה והייתי צריך לפרק אותו לחמש דקות בשביל להבריג לו את המתאם. 
פעם שלישית השבוע כשקניתי את הCAPTURE V3 וחיברתי את הפלטה החדשה. 

אני משער שאת ה-CAPTURE V3 אני לא אפרק בזמן הקרוב, אלא אם אחליט בסוף להחליף את ה-EM1.2 שלי ב-G9. 

היא *תמיד* מחוברת למצלמה. תמיד. תמיד. תמיד. יש עליה לולאה של רצועה של PEAK DESIGN כדי לחבר את הרצועה לתחתית המצלמה כשאני עם עדשות גדולות יותר. והיא מתאימה לי לחצובת מנפרוטו כמו כפפה ליד. 

לצפיה ב-'עדשות למצלמה Canon 80D'
עדשות למצלמה Canon 80D
01/02/2018 | 17:27
4
82
אהלן, 
קניתי לפני כמה חודשים Canon 80D , 
אשמח לקבל המלצות לעדשות טלפוטו - אני מצלם בעיקר נופים, טבע ובע"ח...(פחות וידאו) 

*יש לי כרגע עדשה 18-135 Nano 

מחיר עד 2000 ש"ח - כמה שיותר איכותית (במחיר הזה) 

תודה :)
לצפיה ב-'במחיר הזה (חריגה קטנה)'
במחיר הזה (חריגה קטנה)
01/02/2018 | 19:58
2
66
אתה יכול להשיג 70-300 שהיא מסידרת הביניים של קנון.

עם חריגה גדולה יותר אתה יכול לקנות 70-200/4 לא מיוצבת שהיא מהסדרה האיכותית של קנון, אבל לא הייתי ממליץ על עדשת טלה לא מיוצבת לשימוש כללי.
אם אתה מוכן לשקול יד שניה, תנסה להשיג 70-200/4IS שהיא עדשה מעולה.

שים לב שעדשות ה70-200 לא נותנות לך תוספת גדולה לעומת ה135 שיש לך היום, ואז תשאל את עצמך למה אתה זקוק לעדשת טלה.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
01/02/2018 | 20:27
41
יש לך במקרה חוות דעת על  CANON 70-300mm f/4-5.6 IS USM?
לצפיה ב-'אולי לא עוד הרבה בטווח, אבל עוד הרבה באיכות'
אולי לא עוד הרבה בטווח, אבל עוד הרבה באיכות
07/02/2018 | 00:01
8
יש לי 18-135 כעדשה כללית, ו-70-200/4 ישנה ולא מיוצבת שאני משתמש בה מעט מטעמי עצלות. וכל פעם שאני משתמש בה - אני מתבעס מחדש שאני לא עושה את זה יותר...
לצפיה ב-'EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM'
EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
02/02/2018 | 11:44
46
שלום
והיא טובה. היתה פחות טובה על ה-20D והאיכות השתפרה על ה-5DmkIV.
מחיר:

הרגילה בתקציב. II קצת חורג...בביקורות הרגילה עדיפה על ה-II.
לי יש את הרגילה. 
לצפיה ב-'איך לנקות נזילה של בטריה בתוך מצלמה'
איך לנקות נזילה של בטריה בתוך מצלמה
01/02/2018 | 21:54
4
69
במסגרת פינוי של דירה במשפחה מצאתי מצלמה של פוג'י בה יש 2 בטריות AA שנזלו בצורה רצינית כך שפנים המצלמה התלכלך בחומצה.
ניסיתי לשים בטריות חדשות אבל המצלמה לא פעלה.
איך אפשר לנקות את פנים המצלמה ולנסות להחיות אותה ?
איזה חומר ?
לצפיה ב-'שקית שחורה סגורה'
שקית שחורה סגורה
02/02/2018 | 06:13
2
87
ואיתה לפח...

אם הנזק שהחומצה גורמת היה נשאר רק בתא הסוללה אזי ניתן היה לנקות את שאריות החומר ופשוט לגרד את החלודה הירוקה מהמגעים (בתקווה שהחומצה לא אכלה את המגעים והמוליכים). זו תרופה קצרת מועד משום שהחלודה תמשיך להיווצר ולהישאר.

אבל... על פי רוב החומצה מחלחלת לתוך גוף המצלמה וגורמת לנזק לרכיבים הפנימיים. ניקוי מבפנים מצריך שליחה למעבדה.

תלוי בגיל המצלמה ובדגם - לא בטוח שכדאי לתקן. התיקון יצריך פרוק לגורמים, השריה של החלקים הפגועים בתמיסה, הרכבה מחדש ובדיקה אם הכל עובד.

לכן נראה לי שהדבר הנכון לעשות יהיה לארוז את המתנה בשקית שחורה ולשלוח לפח האשפה.
לצפיה ב-'נוכח גיל המצלמה ומצבה - נראה לי שזה באמת הדבר הנכון לעשות :('
נוכח גיל המצלמה ומצבה - נראה לי שזה באמת הדבר הנכון לעשות :(
02/02/2018 | 07:38
26
לצפיה ב-'מגעים שהציפוי ניזוק אפשר בקלות לצפות מחדש '
מגעים שהציפוי ניזוק אפשר בקלות לצפות מחדש
02/02/2018 | 09:59
38
עם מלחם ובדיל.
לצפיה ב-'מנקים עם מקלון ניקוי אזנים'
מנקים עם מקלון ניקוי אזנים
02/02/2018 | 09:57
39
מנגבים עם טישו היטב. אם יש קריסטלים מסירים עם טישו לח. מקלון טבול תחילה במים. אחר כך אחר טבול באלכוהול.
ואם יש חלקים דבוקים על המגעים מגרדים עם סכין חדה ושוב מנקבים עם אלכוהול.
בית הסוללות לרוב סגור כדי שהמשקעי מלחים לא יחדרו לתוך הגוף.
בהצלחה.
לצפיה ב-'Fujifilm רוכשת את Xerox'
Fujifilm רוכשת את Xerox
01/02/2018 | 00:56
3
76
לצפיה ב-'חברה ששמה הפך לפועל'
חברה ששמה הפך לפועל
01/02/2018 | 05:20
1
77
מצד אחד חברה שהמציאה מוצר שהפך לפועל.
מצד שני חברה שלא פיתחה קווי מוצרים נוספים וכאשר הרלוונטיות של מוצר הדגל (בעצם המוצר היחיד) שלה נמוגה - נמוגו גם ההכנסות. דוגמה נוספת היא קודאק שלא התעוררה בזמן לירידה בשימוש בסרטי צילום וכמעט נמוגה.

10000 מקומות עבודה שיעלמו יחד עם החברה.
לצפיה ב-'מיזוגים ורכישות, שם המשחק'
מיזוגים ורכישות, שם המשחק
01/02/2018 | 09:29
68
שלום
לנו מוכר החלק של האקזיט. שזו רכישה של ענק (אינטל) חברת הזנק (מובייי).
אבל אלביט מערכות (פעם בבעלות דיסקונט, עכשיו מיקי פדרמן) עושה זאת כבר 2 עשורים. ברשימה: סולתם, אלאופ, תדיראן ובקרוב גם תע"ש. 
יש לנושא יתרונות כלכליים ברורים, רווח, חוסן בתחרות ועוד. 
לצפיה ב-'מיזוג חברות: חברת Xerox ו-Fuji משתפות פעולה ומתמזגות'
מיזוג חברות: חברת Xerox ו-Fuji משתפות פעולה ומתמזגות
01/02/2018 | 09:21
60
ההודעה לעיתונות: 
"זירוקס הודיעה היום כי תתמזג עם חברת Fuji לכדי חברה אחת שתקרא FujiXerox (פוג'יזירוקס), שווי החברה החדשה עומד על 18 מיליארד דולר.
השילוב בין החברות יאפשר להן הובלה עולמית בתחום טכנולוגיית ההדפסה ופתרונות עבודה מתקדמים.

על פי הסכם המיזוג בעלי המניות של זירוקס יקבלו דיבידנד מיוחד בסך 2.5 מיליארד דולר והבעלות של זירוקס על החברה המשולבת תעמוד על 49.9% וחברת פוג'י תחזיק 50.1% מהחברה המשולבת.

ג'ף גייקובסון, מנכ"ל זירוקס ציין: " בשילוב שתי החברות יש היגיון תעשייתי אשר יוביל לצמיחה ולהזדמנויות ייצור נוספות, תוך מתן ערך משמעותי לבעלי המניות של זירוקס.
החברה החדשה פוג'י זירוקס תוכל להתמודד עם האתגרים והתחרות הגלובלית עם נוכחות מוגברת בשווקים המתפתחים, ותעניק יכולות חדשניות יעילות לטובת הלקוח.
כמו כן, הכוח הכלכלי העצום של החברה המשולבת יאפשר השקעות אשר יתמכו בהובלת השוק."
לצפיה ב-'מבקש המלצה על סופר זום איכותית?!'
מבקש המלצה על סופר זום איכותית?!
29/01/2018 | 17:13
11
61
לצפיה ב-'עדשה? מצלמה?'
עדשה? מצלמה?
29/01/2018 | 18:58
6
88
תסתכל על סוני RX10 IV ועל פנסוניק FZ2500

לצפיה ב-'מצלמה,אני מהממתינים לקנון SX70 משום מה היא מתעכבת לצאת..'
מצלמה,אני מהממתינים לקנון SX70 משום מה היא מתעכבת לצאת..
30/01/2018 | 08:08
5
62
אבל תודה אני מברר לדוגמאות שנתת

לצפיה ב-'אמרת איכותית....'
אמרת איכותית....
30/01/2018 | 09:07
4
80
קנון SX70, אני מניח, כמו כל קודמותיה, תהיה עם חיישן 1/2.3"
זה אומר שמלכתחילה איכות התמונות מאוד מוגבלת על ידי גודל החיישן, ולמעשה למעט הזום, מצלמה של טלפון טוב תיתן לך איכות תמונה טובה יותר.

המצלמות שהכוונתי אותך אליהן הן מצלמות עם חיישן 1" (גדול פי יותר מ-5 מהחיישן 1/2.3"). אתה תקבל איכות תמונה טובה בהרבה, במיוחד בתנאי חושך.

לצפיה ב-'תודה אוקיי וגודל הזום?אני כיום עם SX 40'
תודה אוקיי וגודל הזום?אני כיום עם SX 40
30/01/2018 | 16:45
3
55
וחייב כבר להתחדש
אולי הניקון ההיא עם ה 83X יש עליה חוות דעת טובות?
לצפיה ב-'גודל הזום פחות גדול'
גודל הזום פחות גדול
30/01/2018 | 20:26
57
השאלה אם אתה רוצה המון זום שמצלם תמונות גרועות, או קצת פחות זום שמצלם תמונות נהדרות.

לצפיה ב-'אורן, כמו שכבר הבנת'
אורן, כמו שכבר הבנת
31/01/2018 | 07:57
1
63
לפי התגובות שקיבלת, שרוב האנשים שמבינים דבר או שניים בצילום ינסו להוריד אותך מזום גדול. הסיבה היא שזום גדול הוא גם פשרה גדולה באיכות התמונה. במיוחד במצלמות עם חיישן קטן כמו קנון SX. 
השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך היא למה אתה חייב להתחדש? אם איכות התמונות מספקת אותך ואתה רק רוצה מצלמה חדשה (בגלל פיצ'רים או מהירות או כל סיבה אחרת), אז בהחלט - לך על זום גדול, כי כל מצלמה שתקנה בשנת 2018 תהיה עדיפה על ה- SX40 ואם הנוחות שמספק הזום הגדול חשובה לך - אתה תהיה מרוצה.
השאלה היא כמה אתה צריך זום X30 או X40 או כפול מאתיים. אולי כפול 5 או 4 יספיק?
אם אתה רוצה להתקדם משמעותית באיכות התמונה ויכולת לצלם בתנאי אור פחות מאידיאלים, אז ההמלצות שקיבלת מעופר על מצלמות עם טווח זום קטן יותר וחיישן גדול יותר, הן הפתרון הנכון. 

לצפיה ב-'תודה ונכון שזום חשוב לי,אני עיוור בעין שמאל'
תודה ונכון שזום חשוב לי,אני עיוור בעין שמאל
31/01/2018 | 13:21
49
וכעת הכנסתם לי את המחשבה של חיישן של 1 וזה בטח חשוב
אז אם ישנה מצלמה סופר זום או דמויית DSLR איך שקוראים להן, ו עם חיישן של 1 וזום אולי 40 אולי קצת יותר אני אקשיב

תודה לכולכם
לצפיה ב-'בתנאי תאורה טובים אפשר לקבל תמונות נהדרות גם עם חיישן קטן'
בתנאי תאורה טובים אפשר לקבל תמונות נהדרות גם עם חיישן קטן
31/01/2018 | 12:43
3
59
כל מה שנכתב לעיל נכון, ובכל זה הרשו לי להציע מדוע יש לסופר זום מקום בתיק הצילום שלו, ואולי גם בתיק של כולנו.
היתרון הגדול של חיישן גדול מתתבטא בראש ובראשונה בתנאי תאורה טובים פחות ובעומק שדה רדוד.  בתאורה טובה (נניח, טיול ספארי עם שמש ושמיים כחולים) גם חיישנים קטנים ואפילו טלפון סלולארי (או לבושה!) יתנו תוצאות טובות.  בזום ארוך גם חיישן קטן יכול לתת עומק שדה רדוד.
בקיץ שעבר נסעתי לטיול בילוסטון.  יש לי מצלמת קנון עם חיישן APS-C, שתי עדשות זום ושתי פריים.  רציתי אפשרות לצלם את בעלי החיים שלהם והתלבטתי מאוד מה לקחת.  יש את השיקול הכלכלי - עדשת טלה טובה עולה המון כסף, למשל קנון 100-400 עולה כ-$2000! - ויש את השיקול של ניידות.  העדשות האלה גדולות וכבדות ובד"כ זה אומר גם חצובה. לא רציתי להסחב עם כל המשקל הזה.
הפתרון שלי היה לקחת את הקנון שלי עם פריים קטנה וקיט זום (שתיהן עדות קלות) ובנוסף קניתי סופר זום של פנאסוניק במחיר של 400 דולר.  הטיול היה בקיץ, אור מ-5 בבוקר עד 9 בערב.  בגדול אפשר להגיד שבין 10 בבוקר ל- 5 בערב כמעט תמיד מצאתי את עצמי מסתפק בסופר-זום ונהנה מזום מטורף של 60X (והיו מספר הזדמנויות כאלה) ויתר הזמן עם הקנון.  הבחירה הזו הפכה לי את הטיול לקל וכייפי.
ממליץ לכולם לשקול.

לצפיה ב-'עניין של טעם.... '
עניין של טעם....
31/01/2018 | 17:18
2
48
אמנם נכון שהמצלמות התקדמו הרבה, ובתנאי תאורה טובים הן מפיקות תמונות לא רעות...
ובכל זאת - אפילו באור יום, הפער בפרטים ובאיכות של התמונה מורגש בין חיישן 1/2.3" לחיישן 1".

מעבר לזה - האיכות של עדשות הסופר זום, במיוחד בצדדי הטלה הרחוק, היא נמוכה בהרבה. אי אפשר להתעלם מהדבר הזה. אז כן - אם אתה רוהצ "לתעד" חיות בטיול, הסופר זום תנצח. אבל אם אתה רוצה להפיק תמונות *טובות*, אפילו באור יום, הסופר זום לא ממש מנצחת....

אגב - הפתרון שהצעתי הוא לא מצלמה עם עדשה עם זום כפול 3. הRX10 וה-FZ2500 נותנות טווח של 400/600ממ - זה אולי לא סופר זום של קנון שמגיע ל-1200 או 2000 או לא יודע כמה בימינו (כבר איבדתי מעקב), אבל זה בהחלט טווח זום מכובד.

לצפיה ב-'מצלמות עם חיישן 1" וזום ארוך (יחסית, כן )'
מצלמות עם חיישן 1" וזום ארוך (יחסית, כן )
01/02/2018 | 08:13
1
45
אני בחרתי ב-FZ1000 ובינתיים מרוצה ממנה- עוד לא בחנתי אותה לעומק ובינתיים מצלם רק ב-JPEG (ב-DSLR אני מצלם ב-RAW ומעבד את התמונה במחשב, אבל זה חלק מהרעיון ברכישת המצלמה הזו - משהו קל, קטן ופשוט ממערכת ה-DSLR - שוב, יחסית כמובן )
אחד הדברים שהספקתי לגלות, הוא ששילוב המייצב היעיל שלה ותוכניות הצילום המובנות נותן צילומי לילה טובים יותר מאשר ב-DSLR.
לצפיה ב-'תודה לכולכם,השכלתי מאד'
תודה לכולכם,השכלתי מאד
06/02/2018 | 06:55
11
הפנסוניק נראיית איכותית
לצפיה ב-'מילה טובה על שירות הלקוחות של חברת cullmann'
מילה טובה על שירות הלקוחות של חברת cullmann
31/01/2018 | 14:15
2
88
יש לי חצובה שלהם כבר לא מעט שנים, ורציתי לקנות עוד פלטת שחרור מהיר בנוסף לזאת שיש בחצובה.  
חיפשתי באינטרנט גם בארץ וגם בחו"ל, ולא מצאתי.  
(חיפשתי לפי דגם החצובה אבל כנראה שהייתי צריך לחפש לפי המספר הקטלוגי של האביזר עצמו - שאותו לא ידעתי מן הסתם).
שלחתי מייל ישירות לקולמן ושאלתי היכן אפשר לקנות.
למחרת ענו לי שבישראל לא ניתן להשיג את האביזר הזה,
כי אין נציג של קולמן בארץ.
הם צירפו למייל תמונה של האביזר עם המספר הקטלוגי שלו, והודיעו שהם שולחים לי בדואר את האביזר - חינם ללא תשלום.  
אני מודה שהם פשוט השאירו אותי בהלם.  
תודעת שירות כזאת, מעולם לא פגשתי.  
לצפיה ב-'כן ירבו '
כן ירבו
31/01/2018 | 21:49
1
22
לצפיה ב-'ממש ככה! רק שלא יהיו כאלה שינצלו לרעה. '
ממש ככה! רק שלא יהיו כאלה שינצלו לרעה.
31/01/2018 | 22:47
14
לצפיה ב-'הגבול שבין FF לבין MF מירורלס (בהמשך לעניין עדשות HiRes):'
הגבול שבין FF לבין MF מירורלס (בהמשך לעניין עדשות HiRes):
27/01/2018 | 22:33
31
101

תיכנון המירורלס הפך את מצלמות ה-MF למצלמות שהן באותו גדר גודל כמו DSLR. יש 3 נציגות עיקריות: מירורלס: פוג'י GFX, וה-האסלבלאד X1D, ופנטקס 645 (שהיא עדיין בתכנון DSLR-י). 

לצפיה ב-'Hasselblad X1D - 50MP'
Hasselblad X1D - 50MP
27/01/2018 | 22:34
1
83
לצפיה ב-'16bit RAW'
16bit RAW
27/01/2018 | 22:41
24
לצפיה ב-'Fujifilm GFX 50S'
Fujifilm GFX 50S
27/01/2018 | 22:35
1
52
לצפיה ב-'14bit RAW'
14bit RAW
27/01/2018 | 22:39
11
לצפיה ב-'יש גם את ה S של לייקה שזה לגמרי DSLR '
יש גם את ה S של לייקה שזה לגמרי DSLR
27/01/2018 | 22:40
2
28
לצפיה ב-'הנה סמול-טוק על ה-Leica S 007:'
הנה סמול-טוק על ה-Leica S 007:
27/01/2018 | 22:47
1
57
לצפיה ב-'(השאלה בדקה 7:35, בדיוק עלתה כאן בשרשור עדשות HiRes)'
(השאלה בדקה 7:35, בדיוק עלתה כאן בשרשור עדשות HiRes)
27/01/2018 | 22:49
17
לצפיה ב-'ודיאלוג מעניין (.Kevin R. & Michael R) על "חשיבות הציוד":'
ודיאלוג מעניין (.Kevin R. & Michael R) על "חשיבות הציוד":
27/01/2018 | 23:40
21
77
Luminous Landscape - Kevin Raber & Michael Reichmann 
Is Good Enough is Good Enough?

לצפיה ב-'דו שיח משעמם ורלוונטי לכל עידן של צילום'
דו שיח משעמם ורלוונטי לכל עידן של צילום
28/01/2018 | 12:04
18
69
שלום

Is Good Enough is Good Enough,
או בעברית: הטוב יותר הוא אויבו של הטוב.
ובמה דברים אמורים?
As good as it gets תלוי בקדמה הטכנולוגית. אמש (2005) הינו מרוצים מ-8 או 10MP ועדשות שהיום לא ממש מככבות ב-TOP, ושנה שעברה, 30MP היה טוב
דיו, לפי דברי הפורום, גם 20...ודברו על רזולוציה של עדשות, שנכון ל-20MP הניבו פחות. אך מישום מה הרזולוציה שלהם עלתה בשעה שחוברו לציוד עדיף.
וכל זה, יהיה כשלג דאשטקד, בעוד עשור, עם מצלמות בעלות רזולוציה של 50-100MP ועדשות תואמות. ונוכל להביט שוב על התחום בעוד 20 שנה וכו'...
זאת מפני שאנחנו נמצאים בעידן שבו יש 2 מאיצי שוק:
1. הקידמה הטכנולוגית, שכמו בחוק מור במחשבים, די מכפילה גם בתחומים אחרים כפול 2X כל 18 חודשים.
2. מנגנון הייצור והשיווק, מבוסס על דגמים חדשים שמזינים את החברות (מקור הכנסתם) והתחרות ביניהם מאיצה את התהליך, והרי אנחנו חיים בחברה צרכנית וחומרנית.
עד ש-2 אילו לא יעצרו או יאטו, נמשיך לראות את אותה המגמה, נקיים את אותם הדיונים ונגיע לאותם מסקנות. מה שהיה נכון לפני כ-15 שנה נכון היום ויהיה נכון גם בעוד 15 שנה. רק הציוד משתפר.

לצפיה ב-'חוק מור לא חל על צילום'
חוק מור לא חל על צילום
28/01/2018 | 13:07
17
82
הקידמה הטכנולוגית לא מכפילה את עצמה כל 18 חודש.
אם כבר, תחום הצילום דיי סובל מהאטה כאשר השיפורים הטכנולוגים הם קלים עד זניחים בין דגמים עוקבים.
מצלמות מלפני 3 שנים עדיין מאד רלוונטיות טכנולוגית וכך גם העדשות.
לצפיה ב-'כמו חוק מור, ולא חוק מור'
כמו חוק מור, ולא חוק מור
28/01/2018 | 22:12
16
60
גם הנכד שלי בן שנתים וקצת יודע את ההבדל בין הדבר האמיתי וכמו.
לך מצא את התפתחות הרזולוציה ב-DSLR מרגע שנולד ועד היום. מתח קו ותגלה מה גידול הרזולוציה לשנה או עשור. תעשה אינטרפולציה ותדע כמה MP יהיו בעוד עשור וכו'.גם במצלמות יש מעבדי תמונה שכן מבוססים על חוק מור (לא כמו).
מ-8.3MP ו-3FPS ל-30MP ו-7FPS תוך עשור.
תראה כמה נקודות היו ב-AF ב-20D וכמה יש ב-5DmkIV. והסיפור ממשיך...
לצערי, הגדולות (Canon ו-Niko) די מאחור בעדשות ביחס לרזולוציה של המצלמות שלהם.
לצפיה ב-'תגובתך מעידה רק על מידת אי ההבנה שלך את התחום'
תגובתך מעידה רק על מידת אי ההבנה שלך את התחום
29/01/2018 | 10:42
15
88
קודם כל, למתוח קו מגידול הרזולוציה לשנה או עשור קדימה הוא אקסטרפולציה, לא אינטרפולציה. תקרא קצת על המושגים, תבין שאקסטרפולציה זה מילה יפה לניחוש מלומד.

דבר שני, חיישנים למצלמות DSLR מיוצרים בטכנולוגיה מפגרת בהשוואה למעבדים, או אפילו חיישנים של מצלמפונים (לגלקסי S8 יש פיקסלים בגודל 1.8um, ל 5DS יש פיקסלים בגודל 4.3um).

הסיבה לפיגור היא בדיוק שהטכנולוגיה בבסיס העדשות לא מתפתחת כמו הטכנולוגיה בבסיס האלקטרוניקה. אי אפשר לקבל עדשה חדה פי שניים באותו מחיר כל 18 חודשים, ולכן גם אין טעם לשפר את הרזולוציה של החיישנים בקצב כזה.

זה לפני שנכנסים לשאלה מה גודל השוק לרזולוציה הזאת. חדות הראייה האנושית לא משתפרת, והאיש הממוצע ברחוב לא באמת מעוניין לצפות באלבום התמונות שלו על טלוויזיות בגודל של מסך קולנוע קטן.
לצפיה ב-'כמו, לא בדיוק חוק מור'
כמו, לא בדיוק חוק מור
29/01/2018 | 19:54
14
53
שלום
תגובתך מעידה על בורות. 
1. לא עשית הבדל בין הדבר עצמו למשהו דומה, אבל לא בדיוק = כמו.
2. אחרי שנאמת על אקסטרפולציה ואינטרפולציה, אתה חוזר לחוק מור של X2 כל 18 חודש...מה לא הבנתה במילה "כמו"?
קצב הגידול ברזולוציה אינו X2 כל 18 חודש (חוק מור). הוא שונה. מהו? חשב לבד.
אותו מחיר? כמה אנפציה יש ל-$ ב-10 שנים? אין שום סיבה שהמחיר ישאר או ירד. איכות עולה כסף. גם המצלמות מתיקרות. 
מי מדבר על חדות הראיה האנושית. זהו, הגענו לנחלה? 
האיש הממוצא ברחוב לא רוכש DSLR FF וגם לא עדשות של זייס. 
התחביב פה זה לא האיש הממוצא ברחוב.
אז מחכם פסח יצאת טיפש חנוכה.
לצפיה ב-'במקום לשלוח אחרים לבדוק נתונים'
במקום לשלוח אחרים לבדוק נתונים
29/01/2018 | 20:13
13
115
למה שאתה לא תעשה שיעורי בית?
לא חוק מור אבל כמו?
איך?
חוק מור מדבר על הכפלת צפיפות טרנזיסטורים כל 18-24 חודש, משהו שלא באמת אפשר לעשות עליו אנלוגיה לתחום הצילום.
בציוד צילום זה לא ככה, העובדה שיצרן X בחר לשים יכולות מסויימות בשנה מסויימת, לא אומר שלא היו טכנולוגיות או יכולות אחרות, משופרות אצל יצרן אחר.
ככה אם נחפש את נקודות הזמן של שיפורים מוכפלים בהופעה הראשונית הרי שלא תקבל גרף לינארי (כמו חוק מור).
לא רק שאין התנהלות לינארית של צמיחה, לא פעם יש חזרה לאחור כמו ירידה ברזולוציה לשיפור ביצועים אחרים.
אבל אתה כהרגלך ממשיך להציג עובדות לא נכונות, לבסס טענות על הנחות שגויות ולהתווכח על נושאים שאין לך בהם מושג...
לצפיה ב-'הסבר להדיוטות'
הסבר להדיוטות
30/01/2018 | 11:55
12
71
בהסתמך על האתר הבא: https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Canon_...
ועל הנתונים של סידרת ה-5D ב-FF ושל ה-xxD בקרופ, ראה הטבלה המצורפת:

(חוק מור: מכפיל יכולות (X2) כל 18 עד 24 חודשים).
חוק DSLR (?): מכפיל רזולוציה (בממוצע) של 1.6 MP כל 12 חודשים.
רזולוציה אינו הפרמטר היחיד במצלמה.
יש ויש עוד רבים. אתה רוצה, תעשה לך שיעורי בית.

אם לא תשמור על לשון נקיה נפסיק פה. נמעס לי מהבריונות מקלדת שלך, שמגיע מהשכונות האלימות של העולם התחתון בנתניה.
לצפיה ב-'ושוב, זה פשוט לא נכון'
ושוב, זה פשוט לא נכון
30/01/2018 | 12:22
3
58
אלא אם אתה בוחן רק את קנון וגם אז לא בטוח.
כי לדוגמה ה 1Dx יצאה ב 2011 עם 18MP וכבר הייתה את 5DmarkII עם 21MP אז הלכו לאחור?
אבל ב 2008 לניקון כבר הייתה את ה D3x עם 24MP אז אם עושים בחינה של רזולוציה שקיימת בשוק אז יש לך עליות ומורדות על אותו גודל חיישן.
חוק מור לא מתייחס למפעל אחד אלא להתקדמות כללית של טכנולוגיה.
לך תעשה שיעורי בית כמו שצריך, תעבור על כל היצרנים, על כל הדגמים ותבין שהנוסחה של מכפיל רזולוציה של 1.6 כל 12 חודשים פשוט לא נכונה.

ומה? רזולוציה שוב חוזרת להיות הנתון הבודד שבו בוחנים התקדמות טכנולוגית של מצלמות?

למה אתה לא בודק מספר נקודות פוקוס?
למה אתה לא בודק FPS ב RAW וב JPG
למה אתה לא בודק זמן סוללה?
למה אתה לא בודק גודל באפר?
למה אתה לא בודק יכולות איזו?
למה אתה לא בודק טווח דינמי?
ועוד...

כי אם תעשה בדיקה מקיפה, תגלה שבעשור האחרון, בתחום ה DSLR בכל אופן, הייתה התקדמות קלה מאד ברמה שמשפיעה על יכולות הפקת התוצאה לשימושים הנפוצים.
להבדיל מחוק מור שמדבר על הכפלת כמות טרנזיסטורים לשטח מה שגם מצביע על התקדמות טכנולוגית ביצור השבבים וגם התפתחות היכולות החישוב.
אין היום שום מצלמה שנותנת פי 10 או אפילו פי 2 ביצועים לעומת יכולות שהיו קיימות (גם אם אצל יצרן אחר) לפני עשור.

לצפיה ב-'והסבר להדיוטות'
והסבר להדיוטות
30/01/2018 | 12:30
2
57
בכדי שתבין טוב יותר.
ב 2008 כבר היה חיישן FF של 24MP
לפי הטענה שלך, קפיצה של 1.6 כל שנה אז היום ב 2018 היינו צריכים לראות חיישן FF של 2638MP...
בתכלס קפצו רק פי 2 בעשור והגיעו ל 50MP
גם לטעון ש"חוק מור של המצלמות" הוא הכפלת רזולוציה פי 2 כל עשור היא מוטעית כי אין שום הוכחה שזה יקרה ואין ניסיון עבר מספק לייצר נוסחה היות ויש חיישני FF רק עשור אחד.
לצפיה ב-'נגמרו לך הסוללות במחשבון?'
נגמרו לך הסוללות במחשבון?
30/01/2018 | 16:23
1
42
2008 - 24MP
לפי 1.6 MP (תוספת ולא כפול!) בטבלה שלי המספרים גדלים ב-1.6MP לשנה בממוצע ולא פי 1.6MP!

2008 - 24
2009 - 25.6
2010 - 27.2
2011 - 28.8
2012 - 30.4
2013 - 32
2014 - 33.6
2015 - 35.2
2016 - 36.8
2017 - 38.4
2018 - 40MP ולא 2638MP והגיעו ל-40MP וזה עדיין בסדר.

לא ניתן לבחון באופן הזה את כל הפרמטרים במקביל. תלמד שיטות מדידה.
גם המקפצה של רזולוציה ע"ח ISO לא נכונה למבחן הגידול עם השנים.
צריך להיות עקבי.
או שתלך לפי הרזולוציה המירבית של כל חברה באשר היא, לאורך השנים, או שתלך לפי מותג (מה שאני עשיתי) ובהם בסדרת FF וקרופ וכו'. במדדים שבחרתי אין קפיצות אחורה. ה-5Ds וה-5DsR לא נכללו. גם לא סדרות אחרות.
אתה רוצה להוסיף פרמטר?
תעשה עליו את המבחן (המידע נתון בטבלה שבקישור) ותוסיף אותו כפרמטר.
תבדוק על Niko שלך או אולימפוסי או כל מותג אחר, לגבי סדרות. אל תערבב TOTL, FF וקרופ. 
לצפיה ב-'כתבת'
כתבת
30/01/2018 | 17:42
61
״מכפיל רזולוציה של 1.6״
אולי אתה לא מבין את מה שאתה בעצמך כותב.
אבל עזוב
אתה החלטת על תוצאה רצויה וסידרת את הנתונים שיתאימו לך...
אתה מביא את חוק מור ומנסה לייצר חוק דומה לצילום וזה לא עובד.
אין שום דרך להתאים חוק גידול טכנולוגי לצילום כי ליצרניות הציוד אין אינטרסט לייצר גידול שכזה.

לצפיה ב-'ביקשת, קיבלת.'
ביקשת, קיבלת.
30/01/2018 | 18:15
1
54

יש קורלציה טובה בין רזולוציה (פיקסלים לגודל חיישן נתון) לצפיפות טרנזיסטורים, אבל לא ל"יכולות" ו"פרמטרים" במצלמה.

לדוגמא, ככל שיש יותר טרנזיסטורים ביחידת שטח, ככה הם מייצרים יותר חום, שגורם ליותר רעש. חוק מור תופס לצפיפות טרנזיסטורים. הוא לא תופס לתרמודינמיקה והיכולת לסלק חום מהרכיבים האלקטרוניים במצלמה בכלל והחיישן בפרט. במילים אחרות - הרזולוציה שחוק מור מאפשר לך לקבל במחיר מינימלי גורם לנסיגה בפרמטר אחר.

כמו כן, הוא לא תופס לטכנולוגיה הדרושה לפיתוח עדשות, כמו סוגים חדשים של זכוכית. לכן הציפייה המרומזת שלך שהעדשות ישתפרו באותו קצב כמו החיישנים ("לצערי, הגדולות די מאחור בעדשות ביחס לרזולוציה של המצלמות שלהם").
מי מדבר על חדות הראיה האנושית? אנשים שאשכרה *מסתכלים* על תמונות. הנחלה היא היכולת להדפיס תמונה בגודל הרצוי ברזולוציה של חדות הראיה האנושית. החלק הארי של ההדפסות הללו הן נייר בגודל A4 ומטה ומסכי מחשב, ולכן כן - רוב השוק הגיע לנחלה כבר בעידן הפילם, ואז עוד פעם בעידן הדיגיטלי כאשר החיישניםן הגיעו לשכונה של 12MP.

ואתה לא בעמדה לדבר על בריונות ברשת אחרי שכתבת ש"אז מחכם פסח יצאת טיפש חנוכה".
לצפיה ב-'יש בנוסף ירידה בפיזור החום'
יש בנוסף ירידה בפיזור החום
31/01/2018 | 15:56
25
ע"י הקטנת גודל הטרנזיסטורים ובנוסף הקטנת מתח העבודה וגם שינוי התדר לפי דרישת גודל חישוב וגם מתכננים יותר טוב ארכיטקטורה וגם מגדילים מס' הקווים בכל BUS.
לצפיה ב-'סטטיסטיקה היא חרב פיפיות'
סטטיסטיקה היא חרב פיפיות
01/02/2018 | 05:06
5
32
בכל רגע נתון קיימים דגם אחד או שניים שחורגים מהכלל.

ניקח למשל את העידן בו מרבית המצלמות היו באזור שבין 10-12 מ׳פ.
קנון היו עם 40D או 50D ועם 5D.
ניקון עם D300 ו-D3

אבל היתה את הלייקה M9 עם 18 מ׳פ.
היתה את ה-D3x עם 24 מ׳פ.

היום רוב מצלמות ה״קרופ״ נמצאות סביב 24 מ׳פ ומצלמות ה-FF כבר מטפסות מעל 30 ויש יוצאות דופן מעל 40.
לצפיה ב-'היוצא מהכלל מוכיח את הכלל'
היוצא מהכלל מוכיח את הכלל
01/02/2018 | 09:21
4
22
שלום
קשה לעשות מדידה עם לוקחים בחשבון את כל תחום מוצרי הסנסורים. גבולות הגזרה חיבות להיות ברורות. למשל, בדוגמא שלי, 2 סדרות של אותו מותג, ל-FF
ולקרופ. גם פה, לא לקחתי בחשבון את ה-5Ds/R עם 50MP.  בקצה העליון שלי,  זה ה-30MP של ה-5DmkIV.
בחיפושי, לא מצאתי מידע שיתיחס לנתוני ה-MP המירבי / שנה. אבל כן מצאתי נתונים על סדרות של מותג, באופן מסודר. גם התוצאה החישובית (מתנצל על האמירה "מכפיל" כאשר הוא "גידול ב-") בין 2 הסדרות, מראה שונות של 0.1MP לשנה בלבד. מה שמאושש את נכונות הכיוון.
בכל מקרה, כ"א מוזמן לעשות את הסקר שלו, לחשב, ולהביא את המידע.

לצפיה ב-'כל זמן שמתעלמים מגודל החיישן'
כל זמן שמתעלמים מגודל החיישן
02/02/2018 | 10:42
3
14
ומספר=גודל הפיקסלים כל החישובים האלו הם חסרי משמעות.
ציפוף פיקסלים עשוי לפגוע לא פחות מאשר להועיל.
הנסיון מלמד שיצרנים העדיפו הרבה פעמים להוריד את כמות הפיקסלים על חיישן בגודל נתון
ובכך הגיעו לתוצאות טובות יותר.
טכנולוגיית החיישן גם באה לידי ביטוי וזה לפני שהגענו לאיכות המעבד, גם כשמדובר ב RAW.
מספר פיקסלים מיועד לסייע במכירות להמונים.
בדיוק לכאלה שקונים רכב לפי נפח סמ"ק ומתעלמים מכ"ס ומומנט.הבורים.
אפשר להוסיף לזה ייצוב, מערכת פוקוס או אטימות במצלמה מול מערכות בטיחות אקטיביות,
נוחות נסיעה או רעשים ברכב והדרך עוד ארוכה.
לצפיה ב-'גם שאלה של הפרמטר שרוצים למקסם'
גם שאלה של הפרמטר שרוצים למקסם
02/02/2018 | 11:12
2
17
קח למשל את D5 שמצויידת בחיישן בעל רזולוציה נמוכה יחסית (20 מ׳פ) למצלמות שכבר היו בנמצא כאשר הושקה (24 ו-36 מ׳פ).
מצד שני המצלמה מצויידת בבאפר גדול מאד, קצב צילום גבוה (לזמנה), חיבור רשת מובנה, פוקוס מהיר במיוחד.
מיקסום של הפרמטרים הנחוצים למטרה אחת - צילום ספורט באולימפיאדה של 2016.

הנקודה היא שיש גם מצלמות שקצת קשה למצוא סיבה לצייד אותה בפיצ׳ר מסויים (בעיקר רזולוציה גבוהה) מלבד מיקסום המכירות לחופרי פיקסלים.
לצפיה ב-'אני חושב שחופרי פיקסלים הם החלק היותר קטן מקוני המצלמות לפי '
אני חושב שחופרי פיקסלים הם החלק היותר קטן מקוני המצלמות לפי
02/02/2018 | 11:18
16
הפרמטר הזה אלא יותר הציבור הבור הרחב.
אבל הנקודות שאתה מעלה נכונות, על גודל הבאפר בהקשר הזה באמת לא חשבתי.
לצפיה ב-'פריזמן מצביע על בור מסויים:'
פריזמן מצביע על בור מסויים:
02/02/2018 | 13:02
45
על ה-בור שמופעל בראש ובראשונה על-פי נתוני המ"פ וה-"חדות".

בהקשר של "מיקסום מכירות" ה-בור שפריזמן מדבר עליו, נמצא במספרים גדולים בקבוצת מעריצי סדרת ART של סיגמה.

לצפיה ב-'דו-שיח *לא* משעמם ורלוונטי. כניסה מכאן:'
דו-שיח *לא* משעמם ורלוונטי. כניסה מכאן:
30/01/2018 | 20:47
1
26
לצפיה ב-'בוידאו נאמר שקשה להבדיל בין תמונות שצולמו בפורמטים שונים'
בוידאו נאמר שקשה להבדיל בין תמונות שצולמו בפורמטים שונים
30/01/2018 | 20:49
17
לצפיה ב-'תגידו, קינדערלך, אי אפשר לנהל פה דיון בלי ללכת מכות?'
תגידו, קינדערלך, אי אפשר לנהל פה דיון בלי ללכת מכות?
31/01/2018 | 03:23
72
דיון מעניין. חוק מור או כמו חוק מור.
תציגו עמדה. תציגו מספרים שתומכים בה. תתווכחו על המספרים. תתווכחו על החישוב או הנוסחה.
הומור? בסדר גמור.
קצת ציניות? במידה, וכלפי אנשים שאתם מכירים מספיק טוב.
ירידות אישיות? לא פה. הן לא תורמות לדיון.
לצפיה ב-'אני יודע שעצם ההודעה הזו היא קאונטר פרודקטיב'
אני יודע שעצם ההודעה הזו היא קאונטר פרודקטיב
31/01/2018 | 08:06
52
אבל זה כבר הדיון המליון שאני עוצר את עצמי מלומר משהו, כי פשוט לא בא לי לקבל התראות לאי מייל על כל הודעה שנכתבת כאן ואני מתעצל לשנות את האופציה הזו
אני מתחיל לכתוב ואז אני חושב "למה לי כאב הראש הזה?" ומוחק הכל. 
אני בטוח שאני לא היחיד.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יורם פוסמן - מדריך עריכת וידאו
רוצה ללמוד עריכת וידאו?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה