לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעות פירסומיות ו\או בעלות אופי מסחרי יימחקו מהפורום.לא תישלח הודעה. למקרים מיוחדים יש לקבל אישור הנהלת הפורום.

בטרם שואלים מומלץ להיעזר במשאבי הפורום: קישורים,מאמרים,חיפוש בפורום,קריאה בדפי הפורום מהשבוע האחרון.

כדאי לנסח שאלה הכוללת כמה שיותר פרטים לגבי הדרוש לכם,כולל שמות מדויקים של הדגמים ,אותיות ומספרים,   קישור פעיל למיפרט הטכני.
המשך >>

לצפיה ב-'עדיין משתלם לקנות Canon 6D? '
עדיין משתלם לקנות Canon 6D?
20/02/2017 | 18:18
8
109
אהלן,

החלטתי שהגיע הזמן להשתדרג מה-600D החבוטה שלי ולהתחדש במצלמה חדשה. אני בעיקר מצלם נופים אז אני מעוניין לעבור לצלם ב-FF. מכיוון שעם המעבר ל-FF אצטרך להתחדש גם באופטיקה מתאימה, אני לא רוצה להתפרע יותר מדי עם התקציב. אני מוכן להשקיע עד 10,000 ש"ח על גוף+עדשה (חשבתי על Canon 16-35 F/4)

מה אתם אומרים על Canon 6D? אני רגיל ל-Canon והמחיר שלה נמוך ביחס למצלמות FF אחרות. מערכת פוקוס מיושנת וfps נמוך לא קריטיים עבור צילום נופים כך שחסרונות כאלה לא רלוונטיים עבורי. עדיין שווה לרכוש אותה בהתחשב בעובדה שהיא כבר די מיושנת והשמועה אומרת שבקרוב תצא 6D mk ii?

אשמח לשמוע מה דעתכם. כמובן פנוי גם להמלצות אחרות
לצפיה ב-'הייתי בנעליים שלך'
הייתי בנעליים שלך
20/02/2017 | 20:34
85
שלום
היה לי 20D ועדשת 17-85. הרבה זמן ישבתי על הגדר וחיכיתי להזדמנות.
חיפשתי את ה-TOP.
לגבי FF, יש בו יתרון והוא ניכר. המחיר והמשקל צריכים להלקח בחשבון.
אני אישית הייתי ממליץ על עדשת ה-24-105 (לא ה-II). היא ממש זולה: כ-2,700 ש"ח בלבד.
אני רכשתי את ה-16-35 F4L והיא די מיותמת. התחום של 24 די מספק. אני מניח שבערים או בתוך מבנים כמו כנסיות ה-16 יבוא לידי ביטוי.
אם תצא 6DmkII היא תהיה יקרה יותר. אולי שווה לך לחכות עם השילוב של ה-24-105 הזולה יחסית (לעומת ה-II).
לצפיה ב-'זמן מצוין לבחון מה יש לניקון להציע'
זמן מצוין לבחון מה יש לניקון להציע
20/02/2017 | 20:52
72
הרי אתה הולך למכור את כל ציוד קנון שיש לך.
אז מה הטעם לקנות מצלמה כמו 6D שהיא כל כך בסיסית וחסרת מעוף ?
אתה יכול לקנות ניקון D750 ועדשת 24-120 F4 שתיתן לך מענה מצוין להתחלה.
זה נכנס בול לתקציב, ומדובר בגוף שאוכל את ה- 6D לארוחת בוקר.
אם אתה כבר מוכן לעבור למירורלס אז סוני A7II עם עדשת סוני 24-70 F4 יתנו לך מענה גם כן.
בקיצור, תתחיל לגשש בעולמות אחרים חוץ מקנון כי אין לך סיבה מיוחדת להשאר במערכת הזו.
לצפיה ב-'המלצה אחרת'
המלצה אחרת
21/02/2017 | 03:36
69
למה אתה צריך FF לצילום נופים?
זאת הייתה דרישה נכונה לפני כמה וכמה שנים אבל היום יש לך חיישני קרופ בעלי 24MP שמספקים פירוט מצויין ובשידוך לעדשות טובות הפירוט נשמר וגם חדות גבוהה.
מערכת של פוג'י למשל שבוססת על ה XT2 עם עדשת ה 10-24 נותנת מענה מצויין.
אם כבר FF אז כבר לנצל את הפירוט הגבוה יותר של חיישנים מפורטים יותר סביב ה 36MP אבל כאן אתה כבר כנראה בורח מהתקציב.

לצפיה ב-'משתלם מאיזו בחינה? כלכלית? איכות?'
משתלם מאיזו בחינה? כלכלית? איכות?
21/02/2017 | 07:28
52
לצילום נוף נחוצה רזולוציה גבוהה של חיישן ועדשה.

עומק שדה, גם אם הוא בהחלט פרמטר שמשפיע על הקומפוזיציה, לא מצריך עדשות מהירות במיוחד ולא מצריך חיישן גדול. אם תמצא עדשה שכבר בצמצם 4 על חיישן קרופ נותנת תוצאות חדות שמפיקות את המיטב מהחיישן, דייך. ממילא בצילום נוף אתה נמצא כמעט תמיד בפוקוס לאינסוף או קרוב אליו.

רזולוציה של 16 מ׳פ ומעלה ישנה היום כמעט בכל חיישן של כל מצלמה, כולל ״קרופ״ ואפילו מ43.

אופטיקה טובה בצמצם 4 גם כן לא קשה במיוחד למצוא. בדוק את אורך המוקד השימושי לטעמך. על פי רוב צילומי נוף נעשים באורכי מוקד קצרים, אקוויוולנטים ל-15-35 מ׳מ (על פ׳פ). אבל זה ממש לא מחייב אותך... אפשר לצלם נוף גם באורכי מוקד גדולים יותר. תלוי מאד בקומפוזיציות ובטעמך האישי.

הבחירה ב-6D ״בגלל שאתה רגיל לקנון״ היא שיקול סביר, אבל במעבר מהתפעול החד-גלגלתי של 600D לתפעול הדו-גלגלתי של מצלמה מתקדמת ממילא תצטרך ללמוד לתפעל את המצלמה מחדש, כך שהייתי נותן לעניין הזה משמעות פחותה לעומת בחירה בחיישן ברזולוציה גבוהה, ובעיקר - בעדשה איכותית באורכי המוקד הרלוונטיים.

בתקציב שלך פוג׳י X-T2 עם 10-24 או 16-55 ואם תרצה להוסיף גם צייס 12 או עדשת פריים ידנית רחבה של סמיאנג יענו על הצרכים.

מצלמת FF, ולא משנה כרגע של איזה יצרן, תהיה יקרה, גדולה, כבדה, ותייקר גם את האופטיקה באופן משמעותי. זה יהיה כדאי רק במידה ותשאף להגיע בהמשך לחיישנים ברזולוציה מעל 30 מ׳פ, שבעולם ה״קרופ״ כרגע לא נראית זמינה.
לצפיה ב-'בתקציב הזה?'
בתקציב הזה?
21/02/2017 | 07:50
46
היתי לוקח D750 ניקון או D800 ניקון ועדשה 2.8 24-70 ועדשה קבועה 14ממ למשל סמיאנג. יד2 יש בשפע.
או לחילופין מצלמת קרופ כמו D7200 ועדשות 10-24  + 18-140VR חדשות.
וגם קונה טיול לחו"ל לממש את צילום הנופים. עדיין תשאר עם עודף.
לצפיה ב-'שיקול נוסף בצילום נופים'
שיקול נוסף בצילום נופים
21/02/2017 | 10:28
1
63
הוא גודל המצלמה.
אם אתה מסתובב במכונית ומצלם אז זה לא חשוב.
אבל אם יוצא לך ללכת ברגל ולצלם (אפילו בטיול קצר ברגל בהר הכרמל למשל) אז חשוב שהמצלמה תהיה קלה לנשיאה. אחרת יקרה אחת מן השתיים - תסתובב ותסבול מהמשקל, או שתחליט להשאיר אותה ולצלם בטלפון.

יש היום מצלמות קטנות שנותנות תוצאות טובות וכמעט לא ניתן להבחין בהבדל בינן לבין FF.
הבחירה היא בין סוני/פוג'י ופורמט APSC או M43 ואז פנסוניק או אולימפוס.

לטעמי בטיול רגלי יש רק תיק אחד על הגב ואז יש בו בגדים, מזון, שתיה ומצלמה קטנה. אם יש תיק שכולו מצלמה אז איפה השאר?
לצפיה ב-'זה לא כ"כ חד משמעי,'
זה לא כ"כ חד משמעי,
21/02/2017 | 11:22
53
לפחות אני לא הצלחתי לפענח את הכל.צילמתי בכמה עשרות מצלמות, אם נדבר על
10 השנה האחרונות, ההבדל בין מירורלס, חישן קרופ או חיישן מלא הוא כמעט בלתי נראה.
אפשר כמובן למצוא הבדלים אבל זו חפירה שאני לא ממש מאוהב בה.
ההבדלים בין העדשות מורגשים הרבה יותר, לי לפחות. בגופים לא ממש.
מבחינת משקל, אני לא מוצא הבדל בין האולימפוס הגדולה שלי לקנון או ניקון
ברמה דומה ועם עדשה דומה.
אז למה אני עם שתי אולימפוס עכשיו?
זה בערך כמו שתשאל אותי מדוע אני עם בת הזוג שלי.
כי ככה זה.
יש בעולם אינסוף אפשרויות, אין לי כוונה לנסות את כולן.

לצפיה ב-'לצילום סטטי \ נינוח \ מוקפד כזה הכיוון הוא בהחלט נכון'
לצילום סטטי \ נינוח \ מוקפד כזה הכיוון הוא בהחלט נכון
21/02/2017 | 18:35
40
והגוף הופך להיות יותר גב דיגיטאלי מאשר מצלמה.  בתוך כל המערכת "לפני הקליק" הוא הרבה פחות חשוב מאשר עדשות, פילטרים, חצובה, ראש. גוף דור אחד או שניים אחורה ישאיר תקציב גדול יותר לעדשות.  בהמשך אפשר לחשוב גם על פיתרונות "טכניים" כמו קאמבו אקטוס.

6D יהיה פיתרון טוב ובמירורלס אפשר לחשוב על A7 דור ראשון.  הייתרון של A7 הוא ביכולת להרכיב כמעט כל עדשה ומתאם, פתח לעדשות FF קלות וקטנות יחסית (כולל קיצוניות כמו 10ממ) ו\או לעדשות FF או אפילו MF וגדולות יותר ומתאמים עם יכולות מעניינות כמו טילט ו\או שיפט, עולם ומלואו.

פיתרון קרופ יהיה זול וקל בהרבה וגם עבורו יש עדשות מצויינות, בין אם ייעודיות למירורלס ו\או קרופ ובין אם כאלה שמכסות FF במבט לעתיד.  למעשה גם עם ה 600D הקיימת (אם היא תקינה) אפשר ללכת רחוק מאד מאד עם עדשות איכותיות, פילטרים, וראש טוב תרתי משמע
לצפיה ב-'המלצה על עדשת מאקרו לקנון 70d'
המלצה על עדשת מאקרו לקנון 70d
17/02/2017 | 13:01
39
84
שלום לכולם,
אשמח לשמוע המלצות.ודיס-המלצות לעדשות מאקרו למצלמה שלי. אני לא צלמת מקצועית, אבל נהנית לעיתים לצלם אובייקטים מאד מקרוב.

תודה!
לצפיה ב-'לפני קנית עדשה יקרה שקלי נסוי עם טבעות זולות'
לפני קנית עדשה יקרה שקלי נסוי עם טבעות זולות
17/02/2017 | 20:18
3
53
שיהפכו כל עדשה למאקרו https://www.bhphotovideo.com/c/product/787223-REG/...
היתרון מחיר החסרון - מיושן, לא אינטאטיבי, אבל מאפשר במחיר זעיר ללמוד אם זה הכיוון שלך
לצפיה ב-'החדות מתקלקלת'
החדות מתקלקלת
17/02/2017 | 22:45
1
41
יש גם מרחיקי עדשה ללא אופטיקה ויש גם אפשרות להפוך עדשה.
כל השיטות לא נחשבות מקצועייות.

לצפיה ב-'בקישור טבעות ללא אופטיקה, רק מרחק'
בקישור טבעות ללא אופטיקה, רק מרחק
17/02/2017 | 23:40
11
לצפיה ב-'תודה, אבל אני מעדיפה ללכת על עדשה בשלב זה.'
תודה, אבל אני מעדיפה ללכת על עדשה בשלב זה.
17/02/2017 | 23:13
12
לצפיה ב-'כמה קרוב?'
כמה קרוב?
17/02/2017 | 21:06
11
51
עדשת מאקרו נדרשת לצילום אובייקטים קטנים מאוד (חרקים לדוגמא) והיא עדשה ייעודית. אם את רוצה לצלם אובייקטים גדולים יותר (פרחים לדוגמא) ניתן למצוא עדשות זום שמאפשרות לבצע צילום תקריב די טוב.

האובייקט אותו את רוצה לצלם גם ישפיע על אורך המוקד הנדרש. אם את רוצה לצלם דברים סטאטים כמו תכשיטים, אין מגבלה של אורך מוקד וניתן לקנות עדשות זולות יחסית. אם את רוצה לצלם חרקים אז נדרשת עדשה שמאפשרת מרחק עבודה סביר כדי לא להבריח, ואז נדרשת עדשה ארוכה יותר שגם עולה יותר.
לצפיה ב-'תודה, התשובה שלך בהחלט עוזרת לי להתמקד'
תודה, התשובה שלך בהחלט עוזרת לי להתמקד
17/02/2017 | 23:12
8
38
אני פחות ציידת חרקים, אם כי גם אותם אני אוהבת לצלם. יש לי עדשת זום, והיא לא מאפשרת לי לצלם מקרוב כמו שאני מעוניינת, בגלל שהיא לא מסוגלת לפקס ממרחקים כאלה.
שאלתי מחברה טמרון 90 מ"מ ומאד נהניתי. שמעתי גם על הקאנון 100 דברים טובים (והיות שיש לי חיישן קרופ, אז זה שווה ערך לעדשות ארוכות יותר..). תהיתי אם יש עוד אופציות דומות, והאם יש כאן מי שיכול להצביע על יתרונות וחסרונות של העדשות בתחום הזה.
אנסה לצרף צילום לדוגמה.
לצפיה ב-'מהתואר שלך, ומהדוגמאות, את לא מחפשת ממש מאקרו'
מהתואר שלך, ומהדוגמאות, את לא מחפשת ממש מאקרו
18/02/2017 | 05:26
7
37
אלא רק יכולת למקד מטווח של פחות מחצי מטר.
מאקרו, בהגדרתו, הוא מצב בו תוכלי למקד על אובייקט שגודלו כגודל החיישן ממרחק כזה בו הוא ימלא את כל התמונה.

מאחר ואת מצלמת אובייקטים גדולים ממימדי החיישן, את לא צריכה עדשה שמוגדרת ״מאקרו״ אלא כל עדשה שיכולה להתמקד ממרחק קרוב. עדיף עדשות ״פריים״ משום שיש להן על פי רוב מרחק מיקוד מינימלי קצר לעומת עדשות זום.

כמה קרוב זה ״קרוב״? זו שאלה מעניינת... להערכתו עדשת 50 מ׳מ או יותר תמלא את המשימה.
לצפיה ב-'יש לי 50ממ פריים, אבל היא לא מתפקדת כל כך קרוב.'
יש לי 50ממ פריים, אבל היא לא מתפקדת כל כך קרוב.
18/02/2017 | 08:51
5
28
יש עדשות מומלצות של 50 עם מרחק פוקוס מינימלי קצר יותר?
לצפיה ב-'יש עדשות 50 מאקרו של קנון ושל סיגמה'
יש עדשות 50 מאקרו של קנון ושל סיגמה
18/02/2017 | 09:04
4
36
שתיהן עתיקות וזולות יחסית, אבל עדיין נחשבות איכותיות. לפני שתרכשי, כדאי להתבונן ,בדוגמאות  מצולמות כדי להתרשם. יש לציין שעדשת 60 מ"מ תתאים למגוון רחב יותר של נושאים מאשר עדשת 50 מ'מ (על המצלמה שלך).
לצפיה ב-'תודה. אבדוק את הנושא!'
תודה. אבדוק את הנושא!
18/02/2017 | 10:05
9
לצפיה ב-'נדמה לי שה-50 של קנון היא 1:2, ולא 1:1. '
נדמה לי שה-50 של קנון היא 1:2, ולא 1:1.
20/02/2017 | 22:22
2
5
לצפיה ב-'אדייק, ברשותך.'
אדייק, ברשותך.
21/02/2017 | 16:32
1
14
עדשת ה 50mm f/2.5 אכן מגדילה 1:2. יש רכיב ייעודי בשם life size converter (מורכב בפנים מ extension tube ו tele extender) שהופך אותה ל 70mm f/3.5 macro עם הגדלה 1:1
לצפיה ב-'זה להרחיב, לא לדייק. אם כבר אנחנו מדקדקים '
זה להרחיב, לא לדייק. אם כבר אנחנו מדקדקים
21/02/2017 | 21:01
3
לצפיה ב-'50 מ"מ סטנדרטית לא תתאים'
50 מ"מ סטנדרטית לא תתאים
18/02/2017 | 10:35
29
עדשות 50 מ"מ מאפשרות מרחק מיקוד מינימלי סביב החצי מטר, זה פשוט לא מאפשר להתקרב מספיק.
עדשות זום לרוב מאפשרות לצלם ממרחק של 20 ס"מ כך שהן כבר עדיפות...

לצפיה ב-'צילום עדכני מהשבוע'
צילום עדכני מהשבוע
17/02/2017 | 23:15
73
צולם עם טמרון 90 ממ
לצפיה ב-'והנה עוד אחת מזוית אחרת'
והנה עוד אחת מזוית אחרת
17/02/2017 | 23:18
58
לצפיה ב-'Tamron 60mm f/2 Macro'
Tamron 60mm f/2 Macro
17/02/2017 | 21:11
17
29
לצפיה ב-'מה אהבת בה? במה היא טובה יותר? במה פחות?'
מה אהבת בה? במה היא טובה יותר? במה פחות?
17/02/2017 | 23:13
15
19
לצפיה ב-'תמורה טובה למחיר'
תמורה טובה למחיר
18/02/2017 | 01:59
14
49
גם הטמרון 90 טובה
לקנון יש שתי עדשות מאקרו של 100 ממ, היקרה עם מייצב שאישית אני מעדיף כי לא תמיד יש חשק לחצובה...
בעדשת מאקרו על מנת לקבל את יחס ההגדלה המקסימלי צריך לצלם ממרחק הפוקוס המינימלי, ככל שאורך המוקד גדול יותר כך מרחק הפוקוס המנימלי רחוק יותר.
לצילום דומם או צמחיה אין בעיה להתקרב, לצילום חרקים למשל שבורחים אם מתקרבים יותר מדי רצוי עדשה בעלת אורך מוקד גדול יותר.
אז מה שאת מצלמת צריך להגדיר את העדשה המתאימה.
60 ממ על קרופ נותן בקירוב 100 ממ על חיישן מלא וזה מספיק טוב לרוב השימושים שלא כוללים חרקים
לצפיה ב-'שאלה כללית על מקרו'
שאלה כללית על מקרו
18/02/2017 | 07:45
12
49
שלום
האם עדשת מקרו היא עדשה "רגילה" בעלת אורך מוקד "X" עם יכולות מקרו:
צילום מקרוב יותר מאשר עדשה ללא מקרו בעלת אותו אורך מורד?
לצפיה ב-'נכון, אבל לא מדוייק.'
נכון, אבל לא מדוייק.
18/02/2017 | 08:24
4
49
העקרון הוא פרספקטיבה - מה שקרוב יותר לחיישן גדול יותר.

עדשת מאקרו היא עדשה עם מרחק פוקוס מינימלי מספיק קטן כדי לתת הגדלה מספקת, לדוגמא הגודל של ההיטל של האובייקט על החיישן זהה לגודל שלו במציאות, או רק חצי או רבע שלו.

עם זאת, יש עדשות מאקרו, כמו ה MP-E 65mm, שלא יכולות לפקס לאין סוף, ז"א העדשה יעודית לפוקוס.
לצפיה ב-'בעדשה הזו יש אינסוף בחלונית המיקוד'
בעדשה הזו יש אינסוף בחלונית המיקוד
18/02/2017 | 10:35
3
39

CANON EF 100mm f/2.8L Macro IS USM 
תודה
לגבי שורת הסיום שלך אני מניח שהתכוונתה למקרו במקום פוקוס?
לצפיה ב-'רוב עדשות המאקרו מפקסות גם לאינסוף'
רוב עדשות המאקרו מפקסות גם לאינסוף
18/02/2017 | 10:43
1
40
העדשה הצפציפית שהוא ציין היא עדשה מיוחדת.
זו עדשה לסופר מאקרו שמאפשרת לעבוד בהגדלות של 1:1 עד ל5:1 בלבד.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר '
תודה על ההסבר
18/02/2017 | 14:14
10
לצפיה ב-'כן, התכוונתי למקרו בסוף השורה האחרונה, טל"ח.'
כן, התכוונתי למקרו בסוף השורה האחרונה, טל"ח.
18/02/2017 | 12:26
26
כן, ה Canon EF 100mm f/2.8L מפקסת לאינסוף, ולכן יש אנשים שמשתמשים בה גם למטרות אחרות, כמו פורטרטים.

הפואנטה שלי היא שיש עדשות מאקרו אחרות, כמו ה Canon MP-E 65mm וה Mitakon 20mm f/2 4.5X Super Macro, שלא מסוגלות לפקס לאין סוף, ולכן כדאי לבדוק את הנקודה לפני שפותחים את הארנק.
לצפיה ב-'מאקרו זה לא רכיב'
מאקרו זה לא רכיב
18/02/2017 | 10:39
6
44
אין משהו שמוסיפים לעדשה על מנת שהיא תהיה מאקרו.
היום נהוג לכנות עדשה מאקרו אם היא מסוגלת להגיע להגדלה של 1:1 כלומר גודל הבבואה שווה לגודל האובייקט. כדי להגיע למצב הזה צריך לתכנן את העדשה בצורה שתאפשר מרחק פוקוס קטן יחסית, כלומר צריך לאפשר לאלמנטים להתרחק הרבה מהחיישן.

טבעות הארכה עושות בדיוק את אותה פעולה, מאפשרות לך להרחיק את האלמנטים האופטיים מהחיישן ולכן לפקס ממרחק קצר יותר ולקבל יחס הגדלה טוב יותר. שימוש בטבעות לא פוגע באיכות התמונה אלא רק מאבדים את היכולת לפקס למרחקים גדולים.
לצפיה ב-'טבעות הרחקה גם מקטינות את כמות האור'
טבעות הרחקה גם מקטינות את כמות האור
19/02/2017 | 21:38
5
19
כלומר כאילו מקלקלות את מס' ה-F.
אין בהם עדשות, עקרונית זה צינור.
יש טבעות עם פינים להעברת המידע מהעדשה ומהגוף לעדשה לכיוון הצמצם ועוד.
לצפיה ב-'תראה את התגובה שלי לשחר'
תראה את התגובה שלי לשחר
20/02/2017 | 10:47
4
24
הטבעות עצמן לא פוגעות בכמות האור. הגדלת האובייקט מפזרת את אותה כמות אור על פני שטח גדול יותר ולכן הבהירות יורדת.
אין הבדל בין שימוש בטבעות לשימוש בעדשת מאקרו (מבחינת כמות האור).

לצפיה ב-'זו היתה כוונתי'
זו היתה כוונתי
21/02/2017 | 07:53
3
15
אבל עדשת מאקרו כבר מוגדרת עם המכפיל #F ואם מצמידים מרחיק לעדשה עם מכפיל #F יש הגדלה של הF.
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
21/02/2017 | 08:46
2
47
בכל עדשה מצוין ערך הצמצם כשהפוקוס לאינסוף.
בכל מצב אחר הצמצם האפקטיבי גדול יותר (פחות אור) אבל זה לא מדווח. בעדשות מאקרו ניתן לפקס למרחק קצר ולכן השינוי מאוד גדול. אנ לא מכיר אף עדשה שדואגת לשמור על צמצם אפקטיבי קבוע כשמשנים מרחק מיקוד.

במאמר מוסגר, בהרבה מקרים גם אורך המוקד משתנה כתלות במרחק הפוקוס וגם את זה לא מגלים לך. 
לצפיה ב-'מה הבדל בין '
מה הבדל בין
21/02/2017 | 20:43
1
14
"אורך המוקד משתנה כתלות במרחק הפוקוס"
בעברית מוקד זה Focus באנגלית...
לצפיה ב-'הסבר על המונחים'
הסבר על המונחים
21/02/2017 | 21:34
17
אורך מוקד = Focal Length זה מאפיין של העדשה. אחד הדברים שאורך המוקד מגדיר זה את המרחק בו יש למקם את העדשה מהחיישן על מנת שכל הקרניים המקבילות (מגיעות מאובייקט באינסוף) יתרכזו לנקודה אחת.

מרחק מיקוד = Focus Distance זה מאפיין של המערכת שאומר מה המרחק הנדרש בין האובייקט לחיישן על מנת שכל קרני האור היוצאות מנקודה אחת באובייקט יתאחדו לנקודה אחת על החיישן (כלומר תתקבל תמונה חדה).
לצפיה ב-'תודה! החכמתי.'
תודה! החכמתי.
18/02/2017 | 08:53
10
לצפיה ב-'יצא לך להשוות אותה ל-60 מאקרו של קנון? אני לא מצלם הרבה '
יצא לך להשוות אותה ל-60 מאקרו של קנון? אני לא מצלם הרבה
20/02/2017 | 22:05
12
מאקרו, אבל בזמנו קניתי אותה כי נפלה הזדמנות, וסך הכל בהחלט מרוצה ממנה מבחינת מהירות פוקוס וחדות. היא גם קטנה וקלה, כך שקל לדחוף אותה לתיק כשיוצאים מבלי להתלבט יותר מדי לגבי המשקל.
לצפיה ב-'שלוש אפשרויות להשיג את אפקט ה״מאקרו״'
שלוש אפשרויות להשיג את אפקט ה״מאקרו״
18/02/2017 | 14:30
1
48
1. עדשה עם יכולת להתמקד ממרחק קצר במיוחד. מצריך מבנה אופטי שמאפשר את הפעולה הזו וברוב עדשות המאקרו המודרניות מאפשר במקביל גם מיקוד לאינסוף.

2. שימוש בעדשה רגילה עם טבעת חלולה שמרחיקה אותה מהחיישן. הטבעת מורכבת בין העדשה לגוף ואינה כוללת רכיב אופטי. יש טבעת - ״טיפשה״  שרק מרחיקה את העדשה ויש טבעות שכוללות מגעים אלקטרונים שיאפשרו פוקוס אוטומטי. הרחקת העדשה מאפשרת לקבל פוקוס ממרחק קצר יותר ואינה פוגעת באיכות האופטית אבל מפחיתה את כמות האור שמגיעה לחיישן. בנתונים מסויימים זה לא יאפשר למצלמה לבצע פוקוס אוטומטי. מצד שני כאשר הטבעת מורכבת לא ניתן למקד לאינסוף.

3. דיאופטר שמורכב בהמשך לעדשה. על פי רוב מוברג כמו פילטר על האלמנט הקדמי. פועל בדיוק כמו משקפי קריאה ומאפשר מיקוד מטווח קצר יותר מאשר העדשה מסוגלת למקד בלעדיו. לא פוגע ביכולות לבצע פוקוס אוטומטי ולא מפחית את כמות האור שמגיעה לחיישן. מצד שני זה מונע אפשרות לבצע פוקוס לאינסוף ומאחר ומורכב על העדשה אלמנט אופטי חיצוני - יש פגיעה באיכות האופטית. בעיקר בשוליים. בקטגוריה הזו נכללת גם שיטת ״העדשה ההפוכה״ שמורכבת (באמצעות איזולירבנד או באמצעות מתאם בין ההברגות של הפילטרים) בהמשך לעדשה הרגילה. זה עושה את אותה המלאכה כמו דיאופטר, אבל מאפשר הגדלות חזקות מאד, מתאים לחרקים ופרטים זערוריים. אפשר להשתמש כמעט בכל עדשה.
לצפיה ב-'לגבי כמות האור'
לגבי כמות האור
18/02/2017 | 18:46
37
כל מנגנון שמשפר את ההגדלה מקטין את כמות האור.
גם בעדשת מאקרו יש הקטנה מהותית של כמות האור כאשר ההגדלה מתקרבת ל1:1. למיטב זכרוני בהגדלה 1:1 מאבדים שני סטופים, כלומר אתה מכוון לצמצם 2.8 אבל כמות האור שמגיעה שקולה לצמצם 5.6.

הסבר אינטואיטיבי אפשר לראות בצפיפות האור שמגיעה לחיישן. מכיוון שכמות האור שפולט האובייקט קבועה וקוטר העדשה קבוע, ככל שהאובייקט יכסה שטח גדול יותר מהחיישן כך תקטן צפיפות האור הפוגעת בחיישן.
אגב, זה מסביר למה שינוי אורך מוקד מצריך הגדלה של קוטר העדשה על מנת לקבל בהירות קבועה.
לצפיה ב-'כמה אופציות'
כמה אופציות
18/02/2017 | 18:59
1
56
טמרון 60 שהוזכרה כאן - עדשה טובה, לא מאוד יקרה, ומוצלחת גם לפורטרטים
טמרון 90 - יש כבר דגם מיוצב וזה יתרון
קנון 100 לא מיוצבת - אופטיקה טובה מאוד, מחיר סביר
קנון 100 מיוצבת - כנ"ל, אבל מחיר פחות סביר
סיגמה 105 - מיוצבת, אופטיקה מעולה ומחיר סביר

אני חושב שאם אני צריך לתת המלצה אז הטמרון 60 או הסיגמה 105.
בחירה בין שני אורכי מוקד שונים לגמרי.

לצפיה ב-'Thanks!!'
Thanks!!
18/02/2017 | 19:41
10
לצפיה ב-'תקועה'
תקועה
20/02/2017 | 01:10
1
74
תקועה ב mf  וה af לא עובד.

לצפיה ב-'תאפסי את הגדרות המצלמה להגדרות יצרן'
תאפסי את הגדרות המצלמה להגדרות יצרן
20/02/2017 | 08:22
40
ואם עדיין לא עובד אז גשי לחנות שקנית ממנה את העדשה שיבדקו מה לא בסדר.
לצפיה ב-'בקשת עזרה'
בקשת עזרה
19/02/2017 | 11:04
5
95
קניתי עדשת סוני טלפוטו 55-210 למצלמת סוני a6000. האם מישהו יכול להסביר לי איך לכוון את המצלמה לצורך צילום בעדשה כזו?
תודה מראש.
לצפיה ב-'את יכולה לנסח טוב יותר את הבעיה?'
את יכולה לנסח טוב יותר את הבעיה?
19/02/2017 | 11:26
3
43
המצלמה מזהה את העדשה.
כיווני מהירות וצמצם הם לפי ההעדפות שלך.
אם תפרטי יותר את הבעיה יהיה נוח יותר לענות.
לצפיה ב-'הרחבה'
הרחבה
19/02/2017 | 11:39
2
47
ברגע שאני מחברת את העדשה, מתחילה פעילות כיוונון ואחר״כ אין לי  אפשרות לשנות את הפוקוס מוד.
זו פעם ראשונה שאני מחברת עדשת טלפוטו, האם יש הנחיות מיוחדות לכיוון המצלמה לפני חיבור סוג כזה של עדשה?

לצפיה ב-'לא שאני מכיר'
לא שאני מכיר
19/02/2017 | 11:50
48
אבל עברו כמה שנים מאז שצילמתי עם סוני.
יש כאן אנשים שמחזיקים גם כיום אז הם יודעים טוב ממני.
לי זה נשמע כמשהו לא תקין, או בעדשה או במצלמה או באופן השימוש.
עקרונית העדשה הזו אמורה להתנהג ככל עדשה אחרת.
לצפיה ב-'אין שום הנחיות'
אין שום הנחיות
19/02/2017 | 21:50
62
נשמע מוזר מאוד שאת לא יכולה לשנות את הפוקוס מוד.
האם האוטופוקוס עובד ?
באיזה מצב פוקוס את תקועה ?
לצפיה ב-'נסי לאפס הגדרות'
נסי לאפס הגדרות
20/02/2017 | 14:34
11
לצפיה ב-'צריכה המלצה'
צריכה המלצה
19/02/2017 | 11:13
1
60
קרואת כאן בעיקר
צריכה המלצה למצלמה עבור צילום וידאו של טיפולים רגשים. משהו שיהיה קל תפעו,הן רוצות אחכ להעביר את הוידאו למחשב כדי לצפות בטיפולים. איזה כרטיס זיכרון הייתם מוסיפים?
התקציב הוא בין 2000-3000
לצפיה ב-'יש פורום לצילום וידאו'
יש פורום לצילום וידאו
19/02/2017 | 21:10
19
לצפיה ב-'צילום רחוב עם RX100'
צילום רחוב עם RX100
18/02/2017 | 16:19
20
150
אתמול הייתי בשוק הפשפשים ביפו, הזדמנות מושלמת לבחון את ה- RX100III לצילומי רחוב.
המקום שוקק חיים ופשוט תענוג להסתובב שם, במיוחד במזג אוויר כה מושלם.

הסטאפ - 
מצב S, מהירות תריס 1/400
ה- ISO אוטומטי
פוקוס על WIDE, מצב זיהוי פנים מופעל
המצלמה במצב מושתק (Audio Signals=OFF)
פיצוי חשיפה על 0
רוב הזמן הייתי על אורך מוקד סביב ה- 30 ממ. לעיתים רחוקות עשיתי שינוי עבור סצינה מסוימת.
חוץ מזה לא צריך לגעת בשום דבר !

אנשים מבחינים במצלמה, אבל הם לא יודעים שהם מצולמים בגלל השקט שלה. מהירות הפוקוס מצויינת ולא מהווה מגבלה.
האחיזה ביד אחת לא נוחה לטעמי, ולכן רוב הזמן החזקתי אותה בשתי ידיים. זה מושך קצת יותר תשומת לב, אבל כאמור לא קיבלתי אף תגובה מאנשים, אז אני מניח שזה בסדר.

בכל מקרה לטעמי המצלמה סיפקה את הסחורה בגדול.
שקטה, זריזה, ויש גם תוצאות. הזום בהחלט עוזר.
הקבצים מספיק גמישים כדי להוציא מהם תוצאה טובה למרות התאורה הקונטרסטית.
אני מצרף כמה תמונות להתרשמותכם. כדאי לפתוח כמובן כדי לראות אותן יותר בגדול.
לצפיה ב-'יפה'
יפה
18/02/2017 | 16:52
18
60
בתנאים באלה מתבקש להשתמש ב-zone focusing. המיקוד המהיר וזיהוי הפנים הופכים מיותרים במקרה כזה. העיבוד שלך קצת צעקני, אבל מעבר לזה התוצאות מרשימות.
לצפיה ב-'תודה שאול'
תודה שאול
18/02/2017 | 17:06
46
עוד מישהו העיר לי על העיבוד, אז כנראה שאני צריך לחזור לשולחן השרטוט...
אני חייב לציין שהפוקוס האוטומטי במצב Wide בשילוב עם זיהוי פנים נותן תוצאות ברמת אמינות גבוהה מאוד.
הפספוסים ממש נדירים, ומהירות הפוקוס לגמרי מספיקה לסיטואציות הדינמיות האלה.
שכחתי לציין שכל התמונות צולמו בתנועה, כך שזה די ברור שהקומבינציה הזו עובדת.
לצפיה ב-'מסכים לגבי העיבוד'
מסכים לגבי העיבוד
18/02/2017 | 17:25
16
51
במצלמה הזאת קשה לעבוד עם Zone focusing, אין ממש את האפשרות הזאת לקבוע את מרחק הפוקוס לפי ערכי מרחק, על סקאלת הפוקוס בתצוגה, המרחק בין 0.3 מטר לאינסוף הוא קטן מאד ולא מפורט. אפשר לעבוד עם הפיקינג, לראות שהוא מכסה אזור רחב בצד הרחב ובצמצם סגור יחסית אבל זה דיי מפריע לטעמי.
אני מסכים עם רביב, הפוקוס האוטומטי יחד עם זיהוי פנים עובד בצורה טובה מאד ועם מעט פספוסים יחסית. לא רואה הבדל כלשהו מבחינת הפוקוס או בתוצאות בהשוואה לפנסוניק GM5 אם כי הפנסוניק נוחה יותר לתפעול באופן כללי ובעיקר ביד אחת ואם מרכיבים עדשת פריים קטנה (כמו ה 14מ"מ) אז היא פחות בולטת.

אם לרביב לא אכפת אוכל להוסיף גם כמה תמונות רחוב עם ה RX100 שצילמתי שבוע שעבר בהתנסות ראשונית עם המצלמה ברחוב.

לצפיה ב-'אתה מוזמן להעלות תמונות כמובן'
אתה מוזמן להעלות תמונות כמובן
18/02/2017 | 17:53
9
21
לצפיה ב-'תוכל בבקשה להסביר'
תוכל בבקשה להסביר
18/02/2017 | 18:20
8
47
איך צילמת - מהמותן? ללא קימפוז על המסך? איך אחזת את המצלמה?
לצפיה ב-'צילום "על עיוור"'
צילום "על עיוור"
18/02/2017 | 18:41
7
56
זה אומר שאתה מקמפז בראש שלך, על סמך היכרות וניסיון עם אורך המוקד.
באורכי מוקד ארוכים (מעל 40 ממ) זה מאוד קשה.
באורכי מוקד מאוד רחבים (מתחת ל- 24 ממ) זו בעיה כי המון אובייקטים נכנסים לך לפריים ונורא קשה אפשר לשלוט בזה.
ברור שבשיטה הזו יש הרבה פספוסים, אבל ככל שתופסים מיומנות המצב משתפר.

במקרה הספציפי הזה החזקתי את המצלמה בשתי ידיים, פשוט כי לא היה לי נוח ביד אחת.
האצבעות תמכו את המצלמה מלמטה, ואגודל יד ימין היה מונח קבוע על לחצן הצילום.
מדי פעם "קליק" וזהו.
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
18/02/2017 | 22:41
6
39
מעניין כמה מהמצולמים מבחינים בכך שהצלם מצלם אותם
לצפיה ב-'זה תלוי '
זה תלוי
18/02/2017 | 23:11
5
42
בגודל המצלמה, שפת הגוף שלך, אור וצליל שהמצלמה מפיקה.
בסשן שעשיתי אתמול אף אחד לא היה יכול להיות בטוח שהוא מצולם, למרות שאפשר להניח שחלק מהמצולמים חשדו.
לצפיה ב-'המסקנה שלי'
המסקנה שלי
19/02/2017 | 09:38
4
44
דוקא לכאן  נכנסתי בשירשור
כי לדעתי הגורם החשוב ביותר בבחירת מצלמה לצילומי רחוב הוא התפעול "נוכח פני האויב"  . כל מי שצילם ברחוב נתקל בחשדנים, חייכנים וגם כמה עוינים ר"ל.
לכן חשוב שהמצלמה:
א. תתאים לאופן הכינון שבו אתה מורגל: עינית, מסך מתכוונן, אינסטינקטיבית מהמותן.
ב. לגודל יש חשיבות. קשה לשמור על פרופיל נמוך עם SLR ועדשה 2.8 .
ג. מאד חשובה ההתחברות בינך לבין המצלמה מבחינת תפעול. לפיספוסים ברחוב אין מועד ב'.
ד. מיקוד מהיר - זה ברור. ד"א: חיישן קטן יותר הוא יותר סלחני לעניין המיקוד, חומר למחשבה.

ולגבי איזו מצלמה מהנדגמות כאן - כולן בסדר. לכן אפשר לחזור להמלצות א-ד.
לצפיה ב-'האויב הוא הצלם....'
האויב הוא הצלם....
19/02/2017 | 10:46
3
57
אפשר לצלם עם כל מצלמה
לרוב הצלם החובב יותר חושש מהאנשים מאשר באמת צריך...
צריך צבחור במצלמה שנוחה לך לצלם בה, שכיף לך לצלם בה, החשיבה שניתן להחביא את המצלמה מאנשים היא מיושנת, אנשים הרבה יותר מודעים היום למצלמה. מה שכן ניתן להסוות את פעולת הצילום עצמה.
בצילום בפילם, אני לא מזבז קליקים, כמעט ולא מצלם מהמותן אלא רק דרך העינית, גם לרוב  צלם ב 35מ״מ שזה צר יותר ודורש דיוק גבוה יותר הקומפוזיציה וגם כיוון ישר יותר לאובייקט. אני לא נתקל בהתנגדות גדולה יותר מאשר בצילום דיגיטלי מהמותן.
לצפיה ב-'O.K , נושא שיש ללמוד איך להתמודד איתו'
O.K , נושא שיש ללמוד איך להתמודד איתו
19/02/2017 | 16:01
2
44
לחלק גדול מהצלמים (ואני ביניהם) יש עדיין מחסומים בנושא האינטראקציה בינם לבין הנפשות הפועלות ברחוב. עובדה שהשאלות עולות כל פעם מחדש.
מסכים שהשיטה של צילום בשיטות הגנב הפחדן הן לא הרצויות, ועדיף אחרת.
ברור לי גם, שאם אצפה פרונטלית במישהו ממרחק 2 מ' דרך העינית, יהיה לי קשה להסוות את פעולת הצילום, אפילו אם הקליק יהיה שקט מאד.
בכל הנושא ההתנהגותי הזה יש לי עוד הרבה מה ללמוד ולתרגל. הייתי שמח להתלוות כצל לצלם רחוב שיש מה ללמוד ממנו. זאת משימה שאני חייב לעצמי.
לצפיה ב-'ממש כך. אני מוצא עצמי לרוב מוותר מאשר להרים את המצלמה'
ממש כך. אני מוצא עצמי לרוב מוותר מאשר להרים את המצלמה
19/02/2017 | 16:55
38
מול פני האובייקט. לפדיחה פשוט אין קץ. מצד שני, עם מסך נפתח ומסתובב בכל כיוון כמו בפנסוניק שלי, אני יכול לצלם בלי "לכוון" פנים אל מול פנים.
לצפיה ב-'זה לא שאנטי צילום מהמותן'
זה לא שאנטי צילום מהמותן
19/02/2017 | 17:00
39
זה כלי כמו כל כלי אחר.
צילום מהמותן בשבילי זה שם כולל לצילום שלא דרך עינית או מסך - צילום על עיוור.
הסיבות לצילום כזה יכולות להיות מגוונות, לפעמים זה בכדי שלא ישימו לב שאתה מצלם ולפעמים כי צריך להגיב מהר ואין זמן להרים את המצלמה עד העין...

כאמצעי להתמודדות עם הפחד של הצלם אני מוצא את זה פחות יעיל, זה מבטיח תוצאות גרועות והרגלים מגונים....
לצפיה ב-'כמה צילומים שלי עם ה RX100IV ברחוב'
כמה צילומים שלי עם ה RX100IV ברחוב
18/02/2017 | 19:19
5
85
חלקם דיי סתמיים שנועדו בעיקר לבחון את יכולות הפוקוס לצילום מהיר תוך כדי הליכה.
התמונות עבורו המרה מ RAW
כולן צולמו באיזו 800
לצפיה ב-'סתם לשם השוואה כמה שצולמו עם ה GM5'
סתם לשם השוואה כמה שצולמו עם ה GM5
18/02/2017 | 19:33
4
81
גם המרות מ RAW
צולמו הערכי איזו שנעים בין 400 ל 1600
לצפיה ב-'וכמה עם פוג'י'
וכמה עם פוג'י
18/02/2017 | 19:37
3
88
רק להראות למה אני מתכוון שאני אומר ש1אינטש' ו M43 דיי דומים מבחינת פירוט ושהפוג'י נמצאת בליגה אחרת...
אפילו בגודל כזה מרגישים הבדל.
לצפיה ב-'נשבע לך שלא רואה את הההבדל.... '
נשבע לך שלא רואה את הההבדל....
18/02/2017 | 20:09
1
60
אני רואה יותר הבדלים בין תמונות באותו פורמט (תלוי עיבוד/וכו') מאשר בין הפורמטים השונים.
אני מאוד בספק שבמבחן צפיה עיוור ללא 1:1 אתה בעצמך תוכל לזהות מה צולם עם מה...

לצפיה ב-'לצערי תפוז דיי משחיט את התמונות'
לצערי תפוז דיי משחיט את התמונות
18/02/2017 | 20:27
62
תאמין לי שאני רואה הבדל בפירוט וחדות בגודל של 1200 פיקסלים שלא דרך תפוז.

לצפיה ב-'גם אני לא רואה הבדלים'
גם אני לא רואה הבדלים
18/02/2017 | 21:37
69
מה שחשוב יותר זה שכל הסטים הללו נותנים מענה לצילומי רחוב.
לצפיה ב-'אני חושב שהאיכויות הטכניות הן עניין של טעם'
אני חושב שהאיכויות הטכניות הן עניין של טעם
19/02/2017 | 01:47
54
אם עיבוד כזה או אחר מתאים או לא. אני פחות אוהב עיבוד HDRארי כזה באופיו, אבל זה לגמרי אישי.
טכנית, זה אחלה.

מה שכן, וזה לא עניין טכני, אני לא רואה צילום של "טיפוסים" ברחוב - צילום רחוב. בייחוד (בייחוד!) כשהם נעשים מהמותן, בכיוון של 'בערך'.
להסתובב בעיר, להעמיד פנים שאתה לא מצלם, לתת לפוקוס של המצלמה לתפוס פנים, ולקבל איזה מין פורטרט (אחד או שניים) בלי שום התייחסות אמיתית לרקע ולקומפוזיציה (או, במקרה הטוב, לבחור כאלו שיצאו מוצלחים באקראי)....
זה לא 'צילום רחוב'.
צילום רחוב זו היצירה ו/או התפיסה של סיטואציות עם איכויות צילומיות, מתוך התרחשות אקראית. הדגש הוא על *התרחשות*. אחר מכן, היא צריכה להשתלב טוב ברקע ולעבוד עם קומפוזיציה.

אלו פורטרטים.

ואני חושב שלצלם אותם כך, זה מאוד לא מעניין, מבחינת העשייה.
ואם כן, לצילום כזה לא צריך לא עדשה מהירה, לא שליטה ידנית נרחבת ובטח שלא עינית...
מה שצריך זו מצלמה קטנה, ואולי גם מסך מתכוונן. הסוני נראית אידיאלית.
לצפיה ב-'עצמית טמרון'
עצמית טמרון
18/02/2017 | 17:07
4
72
שבת שלום חברים
ברשותי עצמית מקרו 1:1 90 ממ  f2.8 טמרון למצלמות ניקון.
משום מה התוצאות הרבה מתחת לציפיות שלי. במילים אחרות להבנתי ומניסיוני של עשרות שנים בצילום התמונה אמורה להיות חדה מאוד. ולא כך אני מקבל.
שאלתי האם יתכן שמשהו לא תקין בעצמית? למרות שעל פניו הכל תקין. אשמח לקבל מכם חוות דעת.
תודה
לצפיה ב-'תוכל להעלות דוגמה ?'
תוכל להעלות דוגמה ?
18/02/2017 | 19:01
3
36
ציין גם את הצמצם ואת מהירות התריס.
זה יעזור להבין אם הבעיה בעדשה או בתפעול.
לצפיה ב-'עצמית ה'
עצמית ה
18/02/2017 | 19:32
2
45
מהירות התריס היא לא קבועה משום שזה תלוי בשעות בכל מקרה זה נע בין 1:125 ל 1: 320הצמצם בהתאם. היום חשבתי שאני אקבע צמצם f22 קבוע ומהירות תשתנה בהתאם
לצפיה ב-'צמצם ושאר ירקות'
צמצם ושאר ירקות
18/02/2017 | 21:44
1
48
שים לב ש- F22 זה כבר עמוק בתחום הדיפרקציה.
זה אומר שהחדות יורדת וזה עשוי להסביר את מה שאתה רואה.
אני ממליץ לצלם באזור של F8-F11, ואם אין ברירה אז F16.
בעניין המהירויות - תצטרך כנראה להיות ב- 1/300 או יותר כדי להמנע ממריחות.
קשה להתייצב במאקרו, במיוחד כשאתה בזוית משונה שמקשה על הגוף.
כדי להגיע לערכים הללו תצטרך אולי להעלות קצת את ה- ISO.
צריך לשחק עם הפרמטרים בהתאם לסצינה כדי להגיע לאזור המיטבי.

לצפיה ב-'עצמית'
עצמית
19/02/2017 | 07:44
25
תודה רבה ושבוע מבורך
לצפיה ב-'התחדשנו (שגיא - השושבין)'
התחדשנו (שגיא - השושבין)
18/02/2017 | 18:36
6
111
הגיעה לביתנו הקט (משלוח אישי):
פוגי X-PRO 2 + עדשה 23 מ"מ + 2 סוללות רזרביות + 2 כרטיסי זכרון מהירים.
סה"כ 2000 $ בקרוב.
לצפיה ב-'תתחדש ותהנה !'
תתחדש ותהנה !
18/02/2017 | 18:54
2
26
לצפיה ב-'תודה (בקרוב אצלך)'
תודה (בקרוב אצלך)
18/02/2017 | 19:02
1
21
לצפיה ב-'חחח... אני כל שבועיים מתחדש במשהו '
חחח... אני כל שבועיים מתחדש במשהו
18/02/2017 | 19:09
52
אתמול התחדשתי בפלאש יד שניה - Nissin i40
לצפיה ב-'תתחדש ותהנה '
תתחדש ותהנה
18/02/2017 | 19:11
1
68
סט מעולה. העדשה הזאת משלימה את מערכת הפוקוס של פוג'י בצורה נהדרת, מהירות פוקוס שיכולה לעמוד צד לצד ליד המהירות שבמערכות.

טיפ קטן:
בצד שמאל של המצלמה יש פורט לכבל סינכרון לפלאש שמכוסה על ידי פלסטיק עגול קטן. הכיסוי הזה נוטה ליפול וללכת לאיבוד והמצלמה מאבדת את האטימות ללא הכיסוי הזה. שים חתיכת גאפר טייפ על זה על מנת שלא ילך לאיבוד....
לצפיה ב-'תודה על הטיפ ועל הסיוע עד כה'
תודה על הטיפ ועל הסיוע עד כה
18/02/2017 | 20:15
19
לצפיה ב-'תתחדש :)'
תתחדש :)
18/02/2017 | 21:11
13
לצפיה ב-'צילום מקצועי - תהיות'
צילום מקצועי - תהיות
16/02/2017 | 07:28
15
134
שלום
הבחנתי בסיקור מפגש רה"מ עם הנשיא אמש, בצלמים שעמדו מהצד. לכ"א היו 2 מצלמות:
אחת עם עדשת טלה רגילה (גוף העדשה היה שחור),
ועוד אחת עם עדשת טלה זום לבנה (גדולה יחסית) ופלש.
אני מניח שהציוד שלהם היה של קנון (כך זה נראה) ושמדובר במצלמות FF ועדשות L.
היות ואין להם זמן להחליף עדשות וזה יכול להיות ההבדל בין לצלם תמונה או לא לצלם, ואת הצורך ב-2 מצלמות.
ברם בחישוב מהיר של המשקל מדובר ביותר מ-5 ק"ג ציוד תלוי להם על הצוואר...
האם אני טועה?
לצפיה ב-'לא טעית'
לא טעית
16/02/2017 | 08:03
5
94
לרוב צלמי עיתונות מסתובבית עם שני גופים כשעל אחד יש 24-70 ועל השני 70-200, בתיק גם תהיה לעיתים עדשה רחבה וגם איזו עדשת פריים מהירה וגם פלאש אחד או שניים. בנוסף לזה יהיה להם גם מחשב נייד בתיק. לפעמים יש היכן להניח את התיק, לעיתים הכל עליך כל הזמן.

אבל מה רצית להגיד בעצם?
לצפיה ב-'תגיד, אמרו איזו מצלמה יש להוא שצילם את השוטר הרוצח מתורכיה,'
תגיד, אמרו איזו מצלמה יש להוא שצילם את השוטר הרוצח מתורכיה,
16/02/2017 | 08:55
2
83
שצילם את התמונה המהוללת?
לצפיה ב-'כן'
כן
16/02/2017 | 10:04
1
96
Canon EOS 5D Mark III
עדשת זום כלשהי על 56mm (כנראה 24-70)
מהירות תריס 1/256 (כנראה עבד בעדיפות צמצם או P)
צמצם 5
איזו 1600
זה רשום באתר התחרות

לצפיה ב-'תודה, שגיא.'
תודה, שגיא.
16/02/2017 | 12:55
27
לצפיה ב-'שמאוד כבד להם '
שמאוד כבד להם
16/02/2017 | 10:12
1
69
שלום
וגם לזהות פחות או יותר את הציוד. הרי בזה אנו עוסקים.
לצפיה ב-'אני לא עוסק במה אחרים מצלמים'
אני לא עוסק במה אחרים מצלמים
16/02/2017 | 10:16
80
בחירה של צלם אחר לא תשפיע עלי בקניית ציוד.
אני בוחר בציוד שכיף לי להשתמש בו.

זה שמאד כבד להם זאת בחירה שלהם, יש היום אופציות קלות יותר, גם לצילום העיתונאי זה מחלחל אם כי יחסית לאט, רובם עדיין מפחדים להיתפס כלא מקצועיים או לא רציניים. חלקם כבר משלבים גם וגם.
כבד זה עניין של הרגל, שאתה חיי עם תיק צילום עליך רוב היום, רוב השבוע, רוב החיים זה הופך לחלק ממך.
יש מקצועות שבהם הפק"ל כבד יותר...
לצפיה ב-'צילום ותופעה מעניינים'
צילום ותופעה מעניינים
16/02/2017 | 10:48
1
104
לצפיה ב-''
17/02/2017 | 18:28
44
אני היתי שם בתחילת ינואר.
אני אוהב לחפש מקומות ולצלם משהו חד פעמי.
לצפיה ב-'שכחת להוסיף לרשימה גם שפופרת וולטרן'
שכחת להוסיף לרשימה גם שפופרת וולטרן
18/02/2017 | 05:29
1
43
ומנוי שנתי אצל כירופרקט.
לצפיה ב-'צריך נושא כלים '
צריך נושא כלים
18/02/2017 | 07:38
44
לצפיה ב-'זה חלק מן ההילה של הגילדה'
זה חלק מן ההילה של הגילדה
18/02/2017 | 08:55
4
82
אפשר כמובן להסתפק בהרבה פחות ציוד מבלי להתפשר על התוצאות, אבל הנורמה המקצועית מחייבת. בפרט במקצוע חסר רחמים שכזה. למעשה צלם המערכת הוא חיה בסכנת הכחדה. רוב העיתונים מעדיפים לרכוש תצלומים מסוכנויות הידיעות או מפרילנסרים, שלא לדבר על crowd sourcing. למען האמת, בימינו אין צורך ביותר מצלם סטילס אחד לשם תיעוד של מסיבת עיתונאים או ארוע דומה. שורות הצלמים ביציע, שכולם משקיפים מאותה זווית באמצעות אותן עדשות נראות לפעמים קצת פאתטיות.
לצפיה ב-'כמה שאתה צודק. וזה עצוב.'
כמה שאתה צודק. וזה עצוב.
18/02/2017 | 13:54
2
71
רוב התמונות שאני רואה בעיתונים ברחבי העולם הן תמונות שצולמו ע"י סוכנויות, צלמי עיתונות לפני שנים
או יחס"צ.
מספר צלמי העיתונות ממש כיום מתמעט וחבל.
זו הסיבה בגללה אני אוהב את מה ששגיא עושה למרות שלפעמים אני לא מסכים איתו,
הוא מצלם את החיים.
זה גם מה שאני משתדל לעשות, כמובן שאני לא יכול לשפוט אם אני בסדר או לא וגם לא מפרסם הרבה, אבל זו מהות הצילום לדעתי.
עזוב אותי מטכניקה, עזוב אותי מדיגיטלי או פילם, כל מה שאני מבקש מצילום הוא את החיים.
לצפיה ב-''
18/02/2017 | 16:41
11
לצפיה ב-''
18/02/2017 | 21:46
7
לצפיה ב-'גילדה שאכן לא ברור כמה זמן תשרוד. דוחקים את הצלמים המקצועיים'
גילדה שאכן לא ברור כמה זמן תשרוד. דוחקים את הצלמים המקצועיים
20/02/2017 | 22:13
29
לפינה מבחינת תשלום, כאשר הצד השני של המטבע הוא חוסר אכפתיות מוחלט לאיכות. נראה שרק במגזינים ובמוספי סוף שבוע (7 ימים, הארץ וכו') עוד יש עורכים שאכפת להם מהתמונות שצמודות לכתבה. בכל שאר המדיות - יוק. אני רואה לפעמים תמונות שהייתי מוחק מהסלולאר על סעיף איכות בסיסית - ומתפרסמים באתרים שונים.
לצפיה ב-'עדשה שנייה'
עדשה שנייה
16/02/2017 | 10:40
5
85
שלום

יש ברשותי עדשת 18-200,
ואני רוצה לקנות לי עדשה שנייה,
איזה אורכי מוקד אתם ממליצים רחבה או צרה?

תודה

נירו
לצפיה ב-'בכלל לא ברור לי למה...'
בכלל לא ברור לי למה...
16/02/2017 | 10:48
63
אם אתה לא יודע מה אתה רוצה ומבקש המלצות אקראיות מאחרים אז אתה לא ממש צריך עוד עדשה.
נסה לברר ולהבין מה חסר לך?
מה אתה אוהב לצלם ולא יכול עם הציוד הנוכחי?
לצפיה ב-'בחירת אורך מוקד היא הבחירה הראשונה של צלם'
בחירת אורך מוקד היא הבחירה הראשונה של צלם
16/02/2017 | 21:10
1
54
זו ההחלטה לא רק על מה שנכנס לתמונה, אלא גם על הפרספקטיבה, יחס הגודל בין העצמים השונים. זה הבסיס של הקומפוזיציה.

אני מציע לך, בתור התחלה, לצאת לצלם עם הזום, כשאתה מקבע אותה על אורך מוקד קבוע  או שניים ליום, בלי להזיז (דורש משמעת עצמית). זה יעזור לך להבין את ההבדלים בין אורכי המוקד השונים.

למשל:

12, 18, 23, 35, 60, 80.

תוכל להחליט שביום מסויים אתה מצלם ב-12 או 35, למשל. אבל אם אתה רחוק מדי ל-12, למשל, אתה לא עובר בזום ל-35. אתה מתקרב. אתה יכול להחליף מאחד לשני, רק מאותו מקום.
ככה תלמד "להרגיש" את אורכי המוקד השונים.

לצפיה ב-'אבל אין לו 12ממ''
אבל אין לו 12ממ'
17/02/2017 | 18:53
16
לצפיה ב-'זה תלוי במה אתה רוצה לצלם.'
זה תלוי במה אתה רוצה לצלם.
17/02/2017 | 05:12
39
הייתה לי 18-200 על ניקון, היא סיפקה טווח מעולה ונתנה תוצאות ממש לא רעות.
לטיולים היא הייתה מצויינת, לפרטים פחות.
בזמנו הגדירו אותה כחידוש, עם הזמן הסתבר שלחידוש הזה יש גם חסרונות.
אז בסוף היא הוחלפה לעדשות, לא לעדשה.
תצטרך להגדיר לעצמך טוב יותר מה אתה מחפש ותקציב הוא חלק לא מבוטל מהעניין.
לצפיה ב-'כן!'
כן!
17/02/2017 | 18:20
25
לניקון קרופ: 10-24ממ' כי חבל על הזמן.
או לצילום ציפורים 150-600 מיוצבת טמרון.
105ממ' למקרו.
35ממ' לצילום רגיל בתנאי תאורה קשים.
לצפיה ב-'נורה אדומה מהבהבת - 700D'
נורה אדומה מהבהבת - 700D
17/02/2017 | 09:59
1
43
היי,

היום שמתי לב שהנורה המהבהבת בצד ימין למטה במצלמה 700D מהבהבת רצוף - לא כמו שמכניסים כרטיס זכרון או בזמן עיבוד כלשהו.

הוצאתי והכנסתי את הסוללה ועשיתי את אותו הדבר עם שני כרטיסי זכרון שונים ועדיין היא מהבהבת.

אשמח לעזרה בנושא

תודה רבה
לצפיה ב-'באופן כללי'
באופן כללי
17/02/2017 | 18:17
46
מנסים דברים דומים. לנקות חיבורי העדשה, לנקות המגעים של הסוללה והכרטיס זכרון. לקנות סוללה חדשה.
לעשות ריסט למצב כמו שהגיע מהמפעל.
לצפיה ב-'קניית מצלמה אונליין /בארץ '
קניית מצלמה אונליין /בארץ
16/02/2017 | 16:38
4
75
היי אשמח לכול המלצה טיפים על אפשרויות כדאיות קניית מצלמה אונליין /בארץ? אילו תוספות יש (רק מע"מ)?אתרים/חנויות מוכרות, מומלצות? 
ראיתי קיט D3400 + עדשות 18-55 ו 70-300 ב 600$ מה אתם אומרים? המלצה נוספת בטווח+ הזה? אני אוהבת לצלם בעיקר פרחים נופים ילדים בתנועה..
יש המלצה למצלמה עם עדשה אחת טובה(בלי  החלפות של עדשות)
שבוע הבא אני טסה לסרדיניה יש משהו בדיוטפרי במחיר אטרקטיבי יותר /איפה אפשר לברר מה מוכרים בדיוטפרי?
תודה 
לצפיה ב-'ניקון'
ניקון
16/02/2017 | 20:15
2
52
קניה בחנות בארץ תהיה קרובה במחיר לקניה ב"דיל" באינטרנט. יש תמיד יוצאי דופן.
זו מצלמה בסיסית ומשוכללת. גרסאות ברמה יותר גבוהה D5XXX
לא פרטת את הדגם של העדשות. יש גרסאות ישנות לא מומלצות ויש גרסאות ההכי חדישות שכן מומלצות. אם כתוב VRII אילו הגרסאות החדשות והמומלצות. עדשה 18-55VRII לרוב קצרה מידי בצד ה55ממ והיא נחשבת "עדשת קיט". עדיפה עליה 18-105 הוותיקה והיותר עדיפה-18-140.
בפעם האחרונה כמעט שקניתי את ה70-300VR בדיוטיפרי ואחר כך התחרטתי שלא, בשנת 2014.
באור טוב יצאו תמונות מדהימות. ילדים בתנועה גם אפשרי וצריך מעט ידע וניסיון, לרוב לעלות בISO-רגישות ולצלם במהירות תריס גבוהה למשל 1/250 שניה.
ובהצלחה
לצפיה ב-'בחירת מצלמה ועדשה'
בחירת מצלמה ועדשה
17/02/2017 | 11:44
1
28
דודי תודה ! מהתשובה שלך , חידשת לי, לא חשבתי על הפרט הזה של גירסאות עדשה.אני לא מבינה , עדיין, בעדשות . 
חייבת להחליט מהר , קונה מצלמה יום ראשון ,מקסימום שני בדיוטפרי.
אשמח להמלצות למצלמה, אם יש משהו עם עדשה אחת טובה בלי הסירבול של להחליף עדשות?
תקציב עד 800$ גוף+עדשה. עם אפשרות קלה לתפעול (לשם התחלה) וגם להמשך יותר מתקדם. אוהבת לצלם בעיקר : טבע,פרחים ילדים בתנועה..
חשבתי על : D3400.
באתר של הדיוטפרי ראיתי בתקציב שלי +18-135D5300 EOS700D 
750D

נ.ב.
האם על קניה בדיוטפרי יש אלו שהם תוספות /זה כמו לקנות באילת?

לצפיה ב-'גם לי קשה להחליט'
גם לי קשה להחליט
17/02/2017 | 18:12
22
משהו באמצע פחות או יותר לפי העדפה שלי: http://www.alm.co.il/dutyfree/Items.aspx?ItemId=92...
הטווח של העדשה 18-140ממ' די יספיק שלא צריך יותר להחליף ברוב המקרים.
אבל DSLR בנויה בכוונה להחלפת עדשות. בסוף הטיול תסתכלי איפה צילמת הכי הרבה ואז אפשר לקנות עדשה עוד יותר איכותית (אם תתחברי לצילום) למשל עדשה קבועה 35G 1.8 שתיתן לצלם גם באור חלש או לצלם משהו שנע.
העדפה שלי מבוססת שיש לי D5100 וגם את העדשה 18-105 שלרוב מוגבלת ב-105ממ', כאילו, שהיתי רוצה בהרבה מקרים יותר זום, אז ה140 מכסה את הביקוש שלי.
בדיוטי משלמים והמחיר ללא מע"מ כהגדרתו אבל לבדוק שאכן זה מחיר נמוך!! למשל ב www.zap.co.il
במחיר כמו בדיוטי אבל עם יתרון ללמוד את המצלמה ולהתנסות לפני הטיול!
לא לשכוח גם לפחות 2 כרטיסי זכרון 32G מהירים.
לצפיה ב-'מצלמה ראשונה'
מצלמה ראשונה
17/02/2017 | 12:32
30
שלום וברכה.
מתוך נסיון , התחלתי עם ניקון D5300 עם עדשה 18-140 במחיר פחות מ-800 דולר.

סט נפלא ומתאים עבורך.
לצפיה ב-'מחפשת מצלמה מתאימה '
מחפשת מצלמה מתאימה
16/02/2017 | 11:30
6
69
שלום רב,
אני צלמת חובבנית. מעולם לא למדתי צילום. יש לי שני ילדים קטנים ואני מחפשת מצלמה איכותית שתתאים לצילום ילדים, שתוכל לקלוט תמונות לא מטושטשות כפי שעושה מצלמה הנוכחי שלי- Canon Power Shot Elph 150is.

מה בדיוק עליי לחפש. האם קשור למהירות התריס?

בתודה מראש! 
לצפיה ב-'צילום ילדים'
צילום ילדים
16/02/2017 | 11:44
3
93
בצילום ילדים יש שתי בעיות שנובעות מהתזזיתיות שלהם
1. מהירות התריס (כמו שכתבת) שתאפשר להקפיא תזוזה.
2. מהירות הפוקוס. המצלמה צריכה להספיק לכוון את הפוקוס ולצלם לפני שהם זזים.

הבעיה עם מהירות התריס היא שצריך הרבה אור. כשמצלמים בחוץ הבעיה קטנה אבל בצילום בבית בד"כ אין מספיק. הפתרון הוא מצלמות שעובדות ברגישות גבוהה בלי יותר מידי רעש.

הפתרון הפשוט לשתי הבעיות היא מצלמת DSLR. אלו מצלמות עם חיישן גדול יחסית ומערכת פוקוס מהירה. החסרון הוא בגודל ובמחיר. אפשר גם לקנות מצלמה חסרת מראה שנותנת ביצועים דומים מבחינת רעש ומהירות פוקוס בחבילה קטנה יותר ומחיר גבוה יותר.

רצוי שתכווני לטווח תקציב וגודל הציוד הנדרש כדי למקד יותר.
לצפיה ב-'טווח תקציב וגודל המצלמה'
טווח תקציב וגודל המצלמה
16/02/2017 | 12:46
2
49
ג'ק, המון תודה על התשובה המפורטת!

לא משנה לי הגודל, אך כמובן שעדיף כמה שפחות גדול.
התקציב 800-1000 ש"ח.
לצפיה ב-'בתקציב הזה, תישארי עם מה שיש לך (או משומשת)'
בתקציב הזה, תישארי עם מה שיש לך (או משומשת)
16/02/2017 | 12:58
19
לצפיה ב-'תקציב בעייתי'
תקציב בעייתי
16/02/2017 | 15:26
85
ברמת המחיר הזו עדיף לצלם בסלולרי עדכני
לצפיה ב-'מצלמת DSLR לחובבים (רמת כניסה)'
מצלמת DSLR לחובבים (רמת כניסה)
16/02/2017 | 12:56
1
54
עם מצבי 'סצינה' שונים. מצב "ספורט" (או דומה) יתאימו לצילום ילדים. יש גישה ישירה מהחוגה הראשית.
ייתן לך שיפור ענק על פני המצלמה הקיימת שלך.

DSLR אלו מצלמות גדולות יחסית, עם יכולת להחליף עדשות. כשקונים, צריך לקנות מצלמה שבאה עם עדשה (מה שנקרא עדשת kit). אילו לא עדשות מצטיינות, אבל ביחס למה שיש לך, השיפור עדיין יהיה גדול מאוד, מכל בחינה (איכות תמונה באור נמוך, מהירות פוקוס, קצב צילום).
אבל, אני ממליץ ללכת קודם לחנות ולראות אם מצלמה כזו מתאימה לך, מבחינת גודל.

זו האופציה הזולה ביותר:
עם העדשה, בערך 1,600 ש"ח.

כמובן שהתמקצעות מסויימת בשימוש בפוקוס עוקב, הבנת מהירות תריס, שיטות מדידת אור, ועוד ישפרו את התוצאות מאוד, אבל ברור שלא לכולם יש סבלנות לזה...
לצפיה ב-'ב 1350 נמכר הדור הקודם.'
ב 1350 נמכר הדור הקודם.
16/02/2017 | 15:09
35
לצפיה ב-' ניקון מבטלים את קו מצלמות DL !'
ניקון מבטלים את קו מצלמות DL !
13/02/2017 | 20:48
27
128
מה קורה ???
אחרי שנפלו עם סדרה 1, עכשיו ניקון מבטלת את קו המצלמות הקומפקטיות DL, שהיה אמור להתחרות ישירות בסוני RX10,100 ופנסוניק LX.
הם הבינו שהם הולכים להפסיד שם כסף.
זה אומר שניקון עומדים רק עם קו ה- DSLR שלהם וזה רע מאוד מבחינתם.
אם לא ימציאו את עצמם מחדש ומהר הם יוותרו מאחור.
אפילו קנון הוציאו מירורלס ראויה (אם כי קצת יקרה) וגם כמה עדשות.
אני חושש מהבאות...
לצפיה ב-'נשמע כמו פשלה תכנונית/ניהולית בקו התכנון של המצלמות'
נשמע כמו פשלה תכנונית/ניהולית בקו התכנון של המצלמות
13/02/2017 | 21:01
67
לצפיה ב-'לך תדע מה הם מתכננים'
לך תדע מה הם מתכננים
13/02/2017 | 21:20
21
78
לא הייתי ממהר להספיד
לצפיה ב-'כנראה שהאתגר לא פשוט'
כנראה שהאתגר לא פשוט
13/02/2017 | 22:01
20
76
לצפיה ב-'תמצית הדיווחים...'
תמצית הדיווחים...
14/02/2017 | 01:25
19
86
ניקון דיווחה על הפסדים יוצאי דופן שנובעים משני מקורות:

1. מחיקה של מלאים מתחום תעשיית המוליכים למחצה. זה היה אחד מקווי הפעילות העיקריים של החברה. לא יודע מה בדיוק גרם לצורך למחוק מלאים - כנראה ציוד שיוצר בעבר ולא נמכר, או שיוצר והושכר ללקוחות שהחזירו אותו לאחד שימוש.

2. הוצאה של 1000 עובדים לתכנית פרישה מוקדמת.

מעבר לכך הדיווחים מתארים ארגון מחדש במטרה להתמקד ברווחיות ולא במספרים. דהיינו לא למכור הרבה אלא למכור ברווח גדול.

אפשר לבצע ספקולציה אם סגירת הקווים של המצלמות הקומפקטיות והמל׳מ נובעת מרווחיות נמוכה של המוצרים הללו - או מעלויות פיתוח גבוהות.

אבל... השורה התחתונה היא שמה שנאמר ונכתב פה בפורום במהלך השנתיים האחרונות - שהדינוזאורים ימותו בגלל קושי בהסתגלות למציאות המשתנה - הנה זה באמת קורה. זה לא שהם ימותו כל כך מהר, יש להם עוד שוק ענק של מצלמות רפלקס, אבל נראה שהם מתקשים להעמיד תחרות הולמת (ורווחית) לשוק המל׳מ והקומפקטיות האיכותיות.
לצפיה ב-'בהינתן ודבריך בסלע'
בהינתן ודבריך בסלע
14/02/2017 | 07:37
64
שלום
מלאי הוא אויבו של כל עסק מבחינה חשבונאית. וכדבריך השורה התחתונה היא שורת
הרווח. מלאי בתחום הזה הופך מהר מאוד למלאי מת שהוא הפסד.
יצור למלאי, היה הסמן לתחילת הסוף לחברת אלסינט עם ד"ר סוחמי ושל אלביט TV
עם מר צביקה פלד.

2. צמצום והתיעלות - כן מעידים על הסתגלות. אולי לא בחזון או בהתקדמות טכנולוגית.

3. קומפקטיות, ככל שהמצלמות בסמארטפונים משתכללים, יש פחות הצדקה לקיומם. זו נישא לא יקרה שמתמודדת במקום שלכולנו כבר ממילא יש מצלמת כיס בטלפון.

4. להזכירנו, שניקון היא הקטנה והפחות חזקה כלכלית מבין הגדולות (ניקון וסוני).
לה יהי יותר קשה להשקיע ב-R&D ולפנות משאבים לפיתוח. היא גם צריכה לזהות בוודאות במה להשקיע. להם אין מרחב טעות בכלל. זה הלחם והחמאה שלהם.
לצפיה ב-'כחובבי צילום, זו תמצית הדיווח עבורנו:'
כחובבי צילום, זו תמצית הדיווח עבורנו:
14/02/2017 | 09:28
1
68
income as a whole is expected to fall below the previous forecast, impacted by the sluggish and shrinking markets of digital cameras in the Imaging Products Business
לצפיה ב-'יש טיימליין שלם של מה שקרה'
יש טיימליין שלם של מה שקרה
14/02/2017 | 09:59
63

מזל שאפשר להאשים את רעידת האדמה בין השאר.
בתכלס אני חושב שמעבר לעיקובים שנוצרו, ניקון התבוננו על השוק וכנראה הבינו ששוב הם לא פוגעים. ה DL24-85 שהיא הקטנה בחבורה עדיין גדולה מול הסוני או לפחות עבה יותר וזה כבר לא נוח בכיס...
ה DL18-50 על הנייר מעניינת כי אין קומפקטית עם עדשה כזאת רחבה אבל מה קהל היעד שלה? מצומצם מאד...

גם בניסיון הקודם שלהם עם קומפקטית מתקדמת עם ה A בעלת חיישן ה APS-C הם התהדרו עם המצלמה הקטנה ביותר ועדיין הפסידה למתחרים בעיקר בגלל שיווק....

ללא ספק ניקון צריכה רה-אירגון כי מי שאמון היום על תכנון מוצרים חדשים לשוק לא ממש קורה את המפה נכון...

מצד שני, יכול להיות שאנחנו לא רואים את כל התמונה וניקון בסך הכל ראשונה במהלך שאולי אחרות גם ילכו בו. אין טעם היום להלחם בשוק קשה, קטן ושאתה לא ראשון בו. עדיף להצמד למה שאתה מוביל. אנחנו כאן מאד אוהבים מירורלס וקומפקטיות איכותיות אבל רוב העולם עדיין פונה ל DSLR שהוא צריך משהו רציני... ולא לשכוח ש DSLR ברמת כניסה לא רק נראית יותר רצינית ממירורלס או קומפקטית, אלא גם עולה פחות.

אם הייתי ניקון הייתי משקיע במירורלס בעלת חיישן מלא
ושתי מצלמות קומפקטיות עם חיישן APS-C, האחת עם עדשת פריים מהירה שתתחרה ב X100 והשניה עם עדשת זום X3 עם צמצם 4 שבעצם תפתח קטגוריה חדשה ומעניינת (אמנם יש משהו דומה ללייקה אבל המחיר שם אותם מחוץ לשוק), הן לא צריכות להיות קטנות במיוחד (בגודל של X100), רצוי שתהיה עינית, פוקוס מאד מהיר ווידאו טוב עם מייצב טוב.
לצפיה ב-'אני מבין את הדברים קצת אחרת ממך'
אני מבין את הדברים קצת אחרת ממך
14/02/2017 | 10:03
13
67
חברה לא מוציאה 1,000 עובדים לתכנית פרישה מוקדמת סתם ככה, אלא כי התוצר של המשרות שלהם לא רווחי מספיק כדי שישתלם לשלם להם משכורת. לדוגמא, אין רווח במצלמות קומפקטיות, אז כנראה צמצמו עובדים שעסקו בפיתוח של מצלמות קומפקטיות.

לגבי סגירת הקווים של מצלמות קומפקטיות, נראה ששורש הבעיה הוא במספר המצלמות שנמכרו. ככל שנמכרות פחות קומפקטיות, ככה מעמיסים יותר עלויות פיתוח על יחידה, עד לנקודה שאי אפשר למכור אותן ברווח.

מצלמות ה DL של ניקון היו אמורות להיות קומפקטיות איכותיות (בניסוח של ניקון premium compact cameras). נראה שהבעיה איננה להעמיד תחרות הולמת לשוק הזה, אלא שאין בו יותר כסף.

היחס של קנון לקוי ה PowerShot G וה IXUS יהיה אינדיקציה להערכה הזאת. כרגע יש שמועות על ארבע קומפקטיות חדשות, נראה אם כולן יוכרזו (ניקון פינו קצת מקום, זה עוזר לקנון בטווח המיידי), ואם יהיו עוד הכרזות בשנה הבאה.

[למיטב ידיעתי, חלק גדול מהשוק לקומפקטיות האילו הוא אנשים שמעלים וידיאו ליוטיוב, שם איכות התמונה והסאונד מספיק חשובים בשביל להשקיע בציוד טוב.]
לצפיה ב-'אלו לא קומפקטיות של פעם'
אלו לא קומפקטיות של פעם
14/02/2017 | 17:30
12
59
אלא מצלמות שעולות כמו DSLR מתקדמת. ואני מניח שאם זה היה כל כך גרוע, אז סוני לא היתה מוציאה כבר דור חמישי ל- RX100.
לצפיה ב-'וזאת בדיוק הבעיה שלהן'
וזאת בדיוק הבעיה שלהן
15/02/2017 | 11:54
11
44
העובדה שמייצרים כאילו עכשיו לא משנה, כי השוק לא הופך ממשגשג למת בסוף שבוע.

להערכתי, הבעיה הבסיסית היא שהשוק למצלמות קומפקטיות שעולות כמו מצלמות DSLR הולך ומתכווץ עד שהוא ימחק, ובינתיים מי שיש לו מודלים רווחיים ימשיך למכור עד שהרווחים יעלמו.

לדוגמא, אחד השווקים הגדולים של הקומפקטיות של קנון הוא ל vlogging. הצרכנים הללו לא באמת מתעניינים בגודל הפיזי של המצלמה - היא בין כה וכה עומדת על חצובה בתוך הבית. אז למה לא להחליף ב DSLR?
לצפיה ב-'Vlogging לא נעשה רק בבית'
Vlogging לא נעשה רק בבית
15/02/2017 | 12:55
10
43
אלא גם בחוץ ובתנועה ומצלמה קטנה על מקל הרבה יותר נוחה מהבחינה הזאת.
מעבר לכך, איכות הוידאו טובה יותר מרוב מצלמת ה DSLR וגם האוטופוקוס טוב יותר לוידאו.
החיסרון נמצא בעיקר בחוסר יכולת לחבר מיקרופון, אם תצא מצלמה כזאת זה יהיה להיט (רעיון טוב יהיה לתת אפשרות לחיבור מיקרופון בצורה אלחוטית אם זה בבלותות או wifi)

אני לא חושב ששוק הקומפקטיות האיכותיות והיקרות ימות.
יותר הגיוני ש DSLR ברמת כניסה ימותו. מחיר הקומפקטיות האיכותיות ירד ככל שהמכירות יעלו.
זה עניין של הסברה ולימוד שבעצם לא צריך יותר מזה.
אני חושב שהפתרון של all in one מתאים להרבה אנשים על פני מערכת, רק שבעבר לא הייתה ברירה אם רצוי איכות גבוהה וביצועים.
זכור שרוב המשתמשים החובבים לא מתרחבים מעבר לעדשת הקיט
לצפיה ב-'זה עניין של זמן עד שמצלמות ה DSLR יקבלו את הפיצ'רס הללו'
זה עניין של זמן עד שמצלמות ה DSLR יקבלו את הפיצ'רס הללו
15/02/2017 | 13:28
9
45
קודם כל, כבר יצא לי להתקל באנשים שמצלמים סרטונים ל vlog עם מצלמות DSLR בעלות חיישן קרופ.

להערכתי-

א. יכולות ה AF הולכות להתפתח במצלמות DSLR. לדוגמא, אני מעריך ש DPAF של קנון ישתפר בעתיד, ויככב במצלמות חסרות המראה שקנון התחילה לייצר.

ב. קנון כבר נותנת רמזים לאן ה DSLR-ים שלה הולכים עם עדשות שאפשר לחבר להן מנוע, כרטיס זכרון שמספק שליטה ב wi-fi, שלט bluetooth שהוכרז לאחרונה, וכך הלאה. 

ג. אין סיבה טכנולוגית שקומפקטיות עם חיישן "1 יתנו וידיאו באיכות טובה יותר מ DSLR עם חיישן קרופ. אני מנחש שזה עניין של פילוח שוק \ שיווק \ מיתוג, ולא של יכולת.

לכן הניחוש שלי הוא שתוך שנים בודדות כל היכולות הללו יתחברו למצלמה שתהיה יותר גדולה מקומפקטית, תציע את כל היכולות שלה, ותעלה לקנון פחות בזכות היכולת להשתמש באותם חיישנים לכל המצלמות שלה.

יכול מאוד להיות שאני טועה, אבל ימים יגידו - עוד מילים לא ישכנעו אף אחד מאיתנו.
לצפיה ב-'אנשים עושים הכל עם הכל'
אנשים עושים הכל עם הכל
15/02/2017 | 15:03
8
50
זה לא אומר שהם בחרו בפתרון האופטימלי.
שוב, החיסרון הגדול היום במצלמות ה 1 אינטש זה החוסר בכניסת מיקרופון, אבל מסתדרים... ואם חייבים אז עדיין יש פתרונות מירורלס יעילים יותר מ DSLR.
מצלמות ה DSLR אמנם יתקדמו אך כך גם המירורלס והקומפקטיות, הפער ישאר להערכתי כאשר בסופו של דבר נוחות התפעול והשימוש ינצחו.

המנוע החיצוני הזה ממש מטופש... מה ההגיון להשקיע במערכת מסורבלת שדורשת אביזרים חיצוניים שיש לך הכל כבר במערכת אחרת פשוטה יותר?
זה נחמד למי שכבר מושקע במערכת אבל זה אף פעם לא נושא הדיון.

כרטיס שמספק WIFI זה כזה לפני 5 שנים... זה פיצ'ר שנמצא ומובנה ועובד טוב אצל כל כך הרבה יצרניות (אפילו לייקה...) ככה שהגישה הזאת פשוט לא עניינית. הלקוחות לא מטומטמים ובסופו של דבר יש גבול כמה אפשר להיות נאמן למותג.

טכנולוגית, לוידאו 4K מספיק חיישן קטן ברזולוציית 8MP. ברזולוצינה גבוהה יותר מתבצע דילוג שורות מה שפוגע באיכות או קריאה מכל החיישן ואז מתבצע  downscaling דבר שדורש מעבד חזק וגורם להתחממות של החיישנים ושל המעבד ומגביל את זמן ההקלטה. חיישן גדול יותר - מתחמם יותר. המציאות היא שבתאורה טובה אפילו האייפון 6 נותן וידאו איכותי יותר ממצלמה כמו ניקון D750 שנחשבה עד לא מזמן ל DSLR המובילה בוידאו.

כשאני מדבר על קומפקטית פרימיום, אני לא נצמד ל 1אינטש, זה גם יכול לבוא עם חיישנים גדולים יותר כמו הפנסוניק LX100 או מצלמות קומפקטיות בעלות חיישן APS-C או אפילו FF. רובן כרגע מוגבלות לעדשות פריים אבל יש טכנולוגיות בפיתוח שיאפשרו מיזעור של העדשות.
הטענה שלי היא שלא צריך מערכת, לרוב מספיק עדשה אחת בעלת זום סביר ואם יש יכולת מאקרו שאין בעדשות מערכת זה בונוס שלא הייתי מתעלם ממנו.
מצלמה בגודל נכון ובעיצוב נכון שמספקת חווית צילום מגניבה, הרבה יותר חשובה מרשימת פיצ'רים ארוכה. אני חושב שהפוג'י X100 היא הדוגמה הקלאסית, עד היום עוד לא מצאתי מצלמה (דיגיטלית) שמספקת חווית צילום שמשתווה לה. תוציא לה גרסה עם עדשת זום X3 עם צמצם 4 וזה פשוט מושלם.
לצפיה ב-'עד כמה שאני זוכר'
עד כמה שאני זוכר
16/02/2017 | 06:48
32
גם אתה וגם אני ממליצים לאנשים על מצלמות אינסטנט כי זה מה שהם מחפשים
ואנחנו כאן לא כדי להאדיר את שמנו אלא כדי לעזור.
אז ברור שמה מה שאמליץ עליו למישהו הוא בהכרח מה שאני אקנה, גם אתה לא תמליץ
לכל אחד לקנות לייקה פילם, אני אגב ממש אוהב אותה אבל לא רוצה להסתבך,
סה"כ הדברים אמורים להיות מבוססים על ידע ואל רצון לעזר.
יש לך את זה.
לצפיה ב-'עוד משהו לגבי וידאו וחיישנים גדולים'
עוד משהו לגבי וידאו וחיישנים גדולים
16/02/2017 | 07:42
6
35
כל המצלמות בעלות החיישנים הגדולים שתומכים ב 4K עושים קרופ ובעצם משתמשים בשטח חיישן קטן.
ככה שנכון להיום במגבלות החיישנים והמעבדים, מי שמחפש וידאו איכותי ממש לא צריך חיישן גדול שהיתרון היחידי שלו זה צילום בתנאי תאורה נמוכה.
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
16/02/2017 | 09:03
5
37
לסוני A7R II יש מצב צילום וידאו 4K בפורמט חיישן מלא (וגם בפורמט קרופ) ולסוני A99 II החדשה יש פורמט חיישן מלא משופר.
גם סוני A6300 / A6500 לוקחות וידאו מכל רוחב החיישן (עושות downsample מווידאו 6K).
לצפיה ב-'ולכן הסוני A7rII סובלת מבעיית התחממות קשה...'
ולכן הסוני A7rII סובלת מבעיית התחממות קשה...
16/02/2017 | 09:57
4
44
גם הפוג'י XT2 דוגמת את כל החיישן ועושה downscalling אבל ההתייחסות שלי לחיישנים גדולים כאן הייתה ל FF. זה נכון לקנון וזה נכון לניקון.
לצפיה ב-'אני לא יודע מאיפה אתה מביא את זה'
אני לא יודע מאיפה אתה מביא את זה
16/02/2017 | 10:23
44
אבל ה a7RII שלי לא סובלת מהתחממות בצילום 4K לא במצב חיישן מלא ולא במצב Super 35. ה a7S II סבלה מהתחממות אבל לאחר עדכון FW אין שם יותר את הבעיה הזאת.
לצפיה ב-'שגיא, אתה זורק דברים בלי בדיקה'
שגיא, אתה זורק דברים בלי בדיקה
16/02/2017 | 10:36
2
52
כפי שכתב ליאור, ה- A7R II לא סובלת מהתחממות.
והפוג'י X-T2 דווקא לא דוגמת את כל החיישן אלא עושה קרופ נוסף של X1.17.
תבדוק לפני שאתה מפרסם.
לצפיה ב-'צודקים, תודה על התיקון'
צודקים, תודה על התיקון
16/02/2017 | 12:08
1
43
בכל מקרה הטענות הן מול DSLR וכפי שטענתי, גם אם לא מעוניינים במצלמת 1 אינטש עבור vlogging יש פתרונות עדיפים מבוססים מירורלס על פני DSLR הדוגמאות שהבאתם מתאימות
לצפיה ב-''
16/02/2017 | 14:49
6
לצפיה ב-'הצעדים שציינת'
הצעדים שציינת
14/02/2017 | 21:13
1
61
נשמעים לי כמו תוכנית הבבראה של מנכ"ל אמיץ.
לא כמו סוף של משהו.
אחרי שהם נפטרים מדברים עודפים הם זקוקים למנוע צמיחה חדש.
מקווה שימצאו וכולנו נרוויח.
לצפיה ב-'לי הם נשמעים כמו: "בו נסחוט את מה שיש כמה שניתן'
לי הם נשמעים כמו: "בו נסחוט את מה שיש כמה שניתן
15/02/2017 | 00:15
50
ונחפש דברים חדשים, בתחומים אחרים."
לראייה, ברבעון האחרון המכירות המשיכו לרדת, והרווחים הוכפלו, תודות לקיצוץ גדול ב-Imaging ועלייה במכירות של תחומים שלא קשורים לצילום.
בהתאם להצהרותיה, ניקון מקטינה חשיפה לתחום הצילום, אז לא לצפות ממנה לאיזו חדשנות.

ברמת העיקרון, חברה במיצוב של ניקון היא לגמרי מועמדת לרכישה/השתלטות.

לצפיה ב-'ניקון צריכה להמציא את עצמה מחוץ לשוק המצלמות'
ניקון צריכה להמציא את עצמה מחוץ לשוק המצלמות
14/02/2017 | 09:45
58
זה שוק צפוף, תחרותי, עם רווחיות מועטה.
בסיגמנטים לא מסורתיים, לניקון אין יתרון יחסי, לא טכנולוגי ואפילו לא מבחינת תפיסת המותג.
סיגמנט ה-DSLR צריך להישאר כ-Cash Cow, היכן שהכסף ימשיך לזרום, גם בהשקעה מועטה ב-R&D.
עם הכסף הזה ניקון צריכה לחפש שווקים אחרים.

החלטה נכונה.
לצפיה ב-'אולי השמועה מנובמבר שסוני עשויה לקנות את ניקון '
אולי השמועה מנובמבר שסוני עשויה לקנות את ניקון
14/02/2017 | 13:53
70
הולכת להיות נכונה...
"Sony are circling around Nikon’s camera division like a shark in the water smelling blood. Its info from the “inside”. But how serious it is for Sony, i can’t tell. Just know that they have been looking at this possibility."

לצפיה ב-'טעות ניהולית ללכת כל מצלמות 1 אינצ שלא נכנסות לכיס'
טעות ניהולית ללכת כל מצלמות 1 אינצ שלא נכנסות לכיס
16/02/2017 | 09:20
1
54
טוב שביטלו. עכשיו צריכים לפטר את כל המהנדסים הכושלים שהתעסקו בזה וגם במירורלס הכושלת שהוציאו בעבר.  

ולהשקיע במחליפות של ה D500, D750 ו- D810. 

ואולי גם מירורלס קטנה ומהפכנית עם חיישן קרופ 1.5, +לגבי עדשות שת"פ עם פוג'י או סוני. או אפילו עם תמרון שעושה להם בית ספר לאחרונה. 

בכל מקרה ניקון זה מותג רציני ומכובד בצילום. לא מצלמות הזבל שמייצרות אולימפוס ופנסוניק. לא להספיד כל כך מהר.
לצפיה ב-'מה אשמים המהנדסים?'
מה אשמים המהנדסים?
17/02/2017 | 16:48
32
המהנדסים יפתחו לפי ההגדרות שניתנו להם. הם החליטו שהמצלמה לא תיכנס לכיס?
לצפיה ב-'קנון משיקה שלוש מצלמות חדשות'
קנון משיקה שלוש מצלמות חדשות
15/02/2017 | 13:43
3
98
מירורלס M6.

T7i שכנראה תיקרא בארץ 800D

77D

לכולן חיישן 24 מ׳פ. וויפי, NFC ומערכת פוקוס משופרת.
לצפיה ב-'הכל מאותו דבר'
הכל מאותו דבר
15/02/2017 | 16:12
2
88
ושוב אין וידאו 4K, מה שפוסל את כולן לחובבי וידאו מתקדמים.
בקיצור, פיהוק. חברה של זקנים במחשבה.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
15/02/2017 | 17:00
27
לצפיה ב-'נו טוב...'
נו טוב...
15/02/2017 | 20:31
76
דינוזאורים לא מתים, רק מתחלפים?

מי שרוצה ווידאו 4k ממילא קונה מירורלס.
לצפיה ב-'אשמח להמלצות המומחים בקניית מצלמה'
אשמח להמלצות המומחים בקניית מצלמה
15/02/2017 | 11:12
2
74
שלום לכולם
אשמח לעזרכתם, יש לי 0 מידע לגבי מצלמות
נבחרתי על ידי בני משפחתי לקנות לאמא שלנו מצלמת כיס. היא אוהבת לצלם בטיולים בשבתות וכמובן בטיולים בחול, חגיגות וכו'. ממש לא צלמת מקצועית. מחפשים מצלמת כיס טובה עד 2000 שח 
הכי חשוב לנו שהאיכות של התמונות תהיה טובה, היא פחות תבין להשתמש בכל הצ'יכלולים. 
קיבלתי המלצות על קנון g15 אבל פשוט לא מצאתי אותה בשום מקום
תודה למי שיעזור !
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
16/02/2017 | 16:02
7
לצפיה ב-'מדריך בעברית לקנון G9X האם קיים?'
מדריך בעברית לקנון G9X האם קיים?
15/02/2017 | 14:34
3
25
גוגל לא נותן מענה
האם משהו יודע?

בכל אופן הזום האלקטרוני אפור ולא ניתן להפעיל. לא הצלחתי למצוא מה צריך לכבות כדי שיפעל אודה ליעוץ.

לצפיה ב-'יש ברשת מדריך באנגלית'
יש ברשת מדריך באנגלית
15/02/2017 | 14:42
2
25
אפשר לפנות לבית הצילום ברמת גן, אולי יש להם מדריך בעברית והם יהיו מוכנים למכור.
הסיכוי שיש כאן למישהו את המדריך בעברית הוא אפסי.
לצפיה ב-'התרגום של גוגל הפסיק לעבוד ? '
התרגום של גוגל הפסיק לעבוד ?
18/02/2017 | 14:13
1
4
לצפיה ב-'לא זכור לי שהוא איי פעם כן עבד'
לא זכור לי שהוא איי פעם כן עבד
18/02/2017 | 14:43
8
לפחות לא לעברית...
זה גם מופיע לרוב ב PDF ואני לא חושב שגוגל יודעים לתרגם את זה
לצפיה ב-'השוואת עדשות מירורלס אולימפוס/פנסוניק M43 ב DXO'
השוואת עדשות מירורלס אולימפוס/פנסוניק M43 ב DXO
13/02/2017 | 08:30
10
87
לא הייתי נכנס היום למערכת הזאת.

אבל יש מבחר גדול של עדשות טובות, הנה השוואות:

https://www.dxomark.com/Reviews/Olympus-OM-D-E-M1-Mark-II-best-prime-lenses

אין פה הרבה הפתעות. כל מה שאני יודע וראיתי במערכת שלי תואם פחות או יותר לבדיקות שהם עשו (למרות שהבדיקה בוצעה על מצלמת דגל).  
אולי ההפתעה היחידה שראיתי דווקא ה- 20mm f1.7 הישנה חדה יותר מהחדשה.  

אם אולימפוס/פנסוניק או לייקה היו מיצרים עדשות 1.2 או פתוחות יותר בגודל נורמלי (לא כמו ה 25mm המגושמת שנראה לא שייכת למערכת) הייתי נשאר במערכת הזאת.   פשוט היום מול המערכת הזאת, בעלת החישן הקטן והמדכא הזה , והרועש יחסית, שמקשה עלי להפריד מעט את הרקע, כבר מעדיף לצלם באייפון......

לצפיה ב-'הפורמט ידכא כל אחד ש...'
הפורמט ידכא כל אחד ש...
13/02/2017 | 10:03
91
מעמיד ציפיות לא רציונליות ממנו.
עם כל הכבוד לציוני DXO הרי יש סיבה שרכשת כזאת מערכת וזה לא בשביל להפריד רקע או לצלם בחושך מוחלט, אלא להנות היתרונות אחרות שיש לה על מערכת DSLR במקרים מסויימים.
עבור אחדים המקרים האלו הופכים לרוב הזמן ואז מערכת כזאת יכולה להפוך לראשית. עבור אחרים זה לא מצדיק קניית מערכת כזאת.

היום גם אני מתקשה לראות את עצמי נכנס למערכת כזאת כי היתרונות הרלוונטיים שעדיין יש לפורמט פחות חשובים לי.

אם בתחילת הדרך רבים קפצו על הפורמט כתחליף קומפקטית לצד מערכת עיקרית הרי שהיום יש קומפקטיות איכותיות שכמו שראינו לא ממש נופלות בביצועים ומהוות אלטרנטיבה טובה יותר.

אני חושב שגם כפורום של צלמים חובבים וחובבי ציוד וטכנולוגיה כבדים, אנחנו מתעלמים מרוב השוק שהפורמט הזה פונה אליו ומבוסס בדרך כלל על מצלמות בפורמט שאנחנו דיי מתעלמים מהם. האסייתים אוהבים טכנולוגיה ממוזערת, לפורמט ה M43 יש היצע טוב בהקשר הזה וזה שוק מספיק גדול, אם כי גם בסגמנט הזה סוני כבר דיי נותנת בראש...
לצפיה ב-'כמו שכבר כתבתי'
כמו שכבר כתבתי
13/02/2017 | 11:15
8
70
יש מספיק דוגמאות של צלמים מקצועיים שמצלמים ב-M43, וכשאני אגיע לרמה של זוכה פרס פוליצר, אני אתחיל לחשוב אם החיישן מגביל את איכות הצילום שלי.
בינתיים, אם אני מסתכל על צילומים ישנים שלי, לעומת חדשים, לא שומדבר שקשור לשיפור בציוד שלי הביא אותי לאהוב יותר (או פחות) את מה שאני מצלם היום.

אבל כן, מי שרוצה עומק שדה רדוד, M43 לא בחירה טובה. מי שרוצה לצלם בתנאי תאורה לא טובים, ולקבל תוצאות שנראות כאילו יש יותר אור, לא מערכת טובה בשבילו גם. נדייק... יש יותר טובות.

אבל ככה זה הקדיחה בתודעה של תרבות הצריכה. ממציאים צורך, שייגרום לעידוד רכישה (למשל "בוקה", שזו איכות נלמדת. פעם אף אחד לא שם לב לזה...). מחנכים לשים לב לפרטים שאחרת לא היית קולט אותם. אז משתכנעים שזה "צורך" והולכים לקנות.
אבל כמו שאומרים חובבי רכב, אם אתה לא יודע לנהוג ב-100 כ"ס, אתה גם לא תדע ב-500.

אני עוד לא ראיתי צלם נחשב אחד שמייחס הצלחתו לציוד שלו. הם מזכירים אותו לרב, כשמשלמים להם על זה. אם הם מדברים עליו, זה בנפרד מהתוצאתיות של הצילומים שלהם (לא כולל צלמים שהצילומים שלהם טכניים במהותם). כמו ששגיא כתב במקום אחר, צילום זה לראות אור, זה גם תוכן. הרבה דברים, שלגודל החיישן השפעה קטנה עליהם, אם בכלל.

לצפיה ב-'אני חושב ש...'
אני חושב ש...
13/02/2017 | 11:42
7
58
זה לא נכון להתייחס לצלם מקצועי ולטעון שאם הוא יכול אז גם אני יכול.
זה שהוא יכול זה בגלל שהוא מקצועי ובגלל שהוא יודע בדיוק מה הוא צריך ומה מספיק טוב לצרכים שלו. צלם חובב בדרך כלל רחוק מהתובנות האלו וטרוד במבחני DXO וכיו"ב.
פעם שאול כתב כאן ש DSLR זאת ה P&S המתקדמת בעולם, זאת אמירה נכונה וחכמה מאין כמותה. מבחינה טכנית, ציוד מצ'וקלל יחפה על חוסר יכולת של המשתמש ולכן לצלם חובב ומתחיל הרבה יותר קל להוציא תוצאות משביעות רצון עם ציוד שנותן כמה שיותר גמישות טכנית.

זה שאתה נמצא במקום טוב שמבין שאם התמונה שלך לא טובה אז זה לא הציוד אשם זה מעולה אבל מעט מאד מגיעים לתובנה הזאת. יש תעשיה שלמה שמפמפמת לנו בראש מכל הכיוונים רק שלא נגיע לתובנה הזאת.

כמו כן יש להפריד בין מי שכבר נמצא במערכת הזאת לבין מי שעומד היום לפני בחירת מערכת צילום ובוחן את האופציות.
בהרבה מקרים בתקציב נתון ועבור צרכים סטנדרטיים, יש היום היצע רחב יותר וגם איכותי יותר (ברמת איכות התמונה) כך שיש בחירה ויש לפעמים דילמה כי ל M43 יש עדיין נקודות חוזק כמו וידאו, גודל של עדשות טלה ועוד.

לצפיה ב-'אני רואה שלוש נקודות נפרדות'
אני רואה שלוש נקודות נפרדות
13/02/2017 | 13:42
6
52
1. ואני מסכים איתך (ואפילו המלצתי ככה בעבר), ציוד עדיף יכול לפצות במצבים מסויימים על טכניקה לא טובה של הצלם, וגם הדיוט מוחלט יהנה מיתרונות של DSLR (ביצועים, יכולות חיישן), אם כי יש גם חסרונות (אי הבנת עומק שדה יכול ליצור טשטוש לא רצוי, לדוגמא).

אבל אני מניח שאנחנו עוסקים כאן בחובבים, לא בהדיוטות.

2. מה שאני אומר זה שלטעון שהחיישן מוגבל מידי, כשיש אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, שמסוגלים להשתמש בציוד הזה בהצלחה, ולא לצילומים שהטכניקה בהן שולית, זה אומר שהקביעה הזו היא... חובבנית. במילים אחרות - לא נכונה.

אתה לא יכול להגיד על רכב שהוא חלש מדי, אם יש מי שמנצח איתו מירוצים... אם זה ככה, כנראה שהנהג משנה, לא המנוע.

תראה, אתה עוד מדפיס בגדול. אני מדפיס לפעמים בקטן, ובהדפסה בעיות של רעש הן עוד פחות בולטות.

ואני אסייג את מה שכתבתי, זה תלוי אם אין לך צורך (או רצון) לצלם בסיטואציות בהן גודל חיישן הוא קריטי (הדפסים גדולים של נוף, אפילו צילום אירועים, היכן שהתאורה בעייתית והכי חשוב להביא תמונות חשופות היטב).

3. אם צריך לבחור מהתחלה, אז כן, אני מניח שכנראה הייתי קונה פוג'י, היום (לא יודע, לא בדקתי מחירים). אבל אני לא אשקיע במעבר, בטח שלא בגלל החיישן או העדשות. אם התמונות לא יוצאות לי טוב, זו תמיד טעות שלי.

מה שנותנים הצלמים המקצועיים זו ההבנה של הפער הענק בין מה שהם מסוגלים להוציא מהציוד, ומה שחובב מסוגל, ושום מצלמה שאני אקנה לא תקרב אותי אליהם בשיט (או מישהו אחר).

לצפיה ב-'הטענה של "מוגבל מדי" יכולה להיות נכונה, תלוי בשימוש'
הטענה של "מוגבל מדי" יכולה להיות נכונה, תלוי בשימוש
13/02/2017 | 17:57
5
45
גם צלמים מקצועיים של NG שבוחרים בפורמט הנ"ל דואגים לעבוד בתנאי תאורה טובים, כאלו שמאפשרים ביצועים מספקים מהפורמט.

ושוב, העניין הוא מאד פשוט ולא מכוון למי שכבר מושקע ונהנה מהפורמט אלא למי שעומד לפני בחירת מערכת. אם בתקציב נתון אתה יכול לקבל יותר אז למה לא? הרי גם אתה אומר שכנראה שהיית פוזל לכיוון אחר.
וזה בדיוק מה שאבי בעצם בא להגיד ואף רשם - "לא הייתי נכנס היום למערכת הזאת". הסיבות שלו אולי מעט שונות משלי אבל הלך הרוח דומה.

אני לא מבין מספיק ברכבים על מנת להכנס לדיון הזה... אבל אני יודע שהטויוטה שלי מספקת את הצרכים שלי אך אני בטוח שאני יהנה יותר לעשות את אותו דבר במרצדס ואם המרצדס הייתה עולה כמו טויוטה אז מי היה מסתכל בכלל על טויוטה?
לצפיה ב-'לא אמרתי שהייתי פוזל'
לא אמרתי שהייתי פוזל
14/02/2017 | 08:12
4
34
אמרתי שכנראה הייתי קונה פוג'י, אבל זה יותר משיקולי ארגונומיה משיקולי איכות חיישן. אני חושב. לא נכנסתי לעומק העניין, כי זה לא רלוונטי. יכול להיות שהייתי מגלה דברים שהיו משנים את דעתי . הרעיון הוא X100 עם מתאם ל-50 מ"מ (על FF) ו-RX100 בצד (לקצ טלה וטיולים).

ומה שאבי אומר, וזו משמעות הביטוי בעברית, זה שהוא מתחרט שנכנס לפורמט, כי ביצועי החיישן לא מספיק טובים עבורו.

וגם בתחום חובבי הרכב, יש את אלו (הרבה) שקונים רכבים טובים יותר ויותר (או משפרים), רק שהנהיגה שלהם לא משתפרת. בסופו של דבר הם מגיעים לקיר המגבלה שלהם, ובגלל שהנהיגה שלהם לא משתפרת, גם תחושת הסיפוק לא שם. רק הכסף ממשיך לזרום על עוד מכונית ועוד שיפור, והם אף פעם לא לומדים להנות מהמיומנות של נהיגה נכונה. הם מתרכזים בחפץ, לא בחוויה. ברכש, לא בתחושת ההישג שבאה מהתקדמות אישית.
אבל עזוב, פילוסופי מדי לבוקר זה...

לצפיה ב-'הבעיה העיקרית בחיישן ה M43 זה שהוא לא מתקדם בקצב תואם'
הבעיה העיקרית בחיישן ה M43 זה שהוא לא מתקדם בקצב תואם
14/02/2017 | 10:12
3
66
את המתחרים.
ולכן אולי יש את התחושה של אבי וגם אחרים.
יכול להיות שה EM1II מציגה קפיצת מדרגה אבל אני לא יודע עד כמה זה יהיה באמת שונה ממה שרביב הציג לנו כאן מה GX8 או ממה שאני מכיר מחיישני ה 16MP השונים.
אם עד לא מזמן היה ניתן להבחין בצורה דיי משמעותית בין ביצועי M43 ל 1אינטש אז היום זה דיי מטושטש ואני לא מדבר על מבחני מעבדה באיזו 6400 שעשינו כאן אלא בשטח, בעולם האמיתי. במקרה אתמול צילמתי ברחוב עם ה RX100IV ואיכות הקובץ שאני מקבל לא נופלת מ M43, לא יודע איזו אבקת קסם סוני מכניסה לחיישן הזה אבל אם התוצאות קשה להתווכח... (זה לא שהסוני מושלמת, יש טענות גם אליה)
אגב, שתיהן רחוקות מאחור הפוג'י ברמת הפירוט והתמודדות עם רעש ברמות ISO בינוניות בין 400 ל 800 וזאת נקודת האכזבה האמיתית לטעמי מ M43 וזה משהו שאני טוען מאז ומתמיד... הקבצים אמנם שמישים אבל אי אפשר להתעלם מהפער הקיים והנראה בעין ולא צריך קרופ שך 100%, מספיק להתבונן בגודל מסך מלא של כ 3MP

לצפיה ב-'הבעיה היא בראש'
הבעיה היא בראש
14/02/2017 | 15:57
2
41
תחליט שרמות הרעש/פירוט פחות חשובות, והן לא תהיינה חשובות. זה כמו בוקה, תחליט שבוקה עם עיגולי אור זה יפה ובוקה חמאתי זה מכוער, וכך יהיה.
בסופו של דבר, ארגונומיה זה הרבה יותר חשוב. גם מבחינת אילו תמונות תאבד וגם מבחינת דיוק בתוצאות. רמות רעש, זה כבר שלוש רמות חשיבות מתחת ללהשיג את התמונה, חשוף נכון., לקבל עומק שדה מתאים וכו'.

ממה שרביב הציג, אני מתעלם. יותר מדי בעיות וחוסר דיוק טכני, ותוצאות שלא דומות בכלום למה שאני מקבל, עם ציוד נחות יותר.

לצפיה ב-'הבעיה היא לא בראש'
הבעיה היא לא בראש
14/02/2017 | 16:26
1
43
אין לי בעיה עם רעש, אני אוהב את הגרעיניות של פילם למשל.
אבל אני כן רוצה פירוט, אני כן רוצה שקובץ יחזיק היטב הדפסה גדולה.
יש תמונות שזה פחות חשוב ויש תמונה שזה יותר חשוב.
ושוב, כשהמחיר דומה והגודל דומה אז למה להתפשר?

אתה יכול להתעלם מהדוגמאות של רביב, אני יודע מה אני רואה בעיניים שלי מניסיון אישי.
אני יכול לנסות להמשיך לשכנע, אבל אני יודע שזה לא יועיל, הייתי כמוך עד שבדקתי בעצמי...

לצפיה ב-'אז את תחליט שאתה לא רוצה פירוט'
אז את תחליט שאתה לא רוצה פירוט
14/02/2017 | 17:26
43
בצילומים שאתה מצלם, זה בטח לא חשוב.
ואין לך לשכנע, אין לי שום ויכוח איתך, לגבי העובדות (שים את הניסיון של רביב בצד, התוצאות שלו מקבילות למה שהוציאה אצלי ה-12-50). אבל אתה ציודופיל לא קטן, לכן זה מעניין אותך.
והדפסות גדולות, נו... מי מדפיס פה גדול?!
אבי, שמוכר את כל הציוד שלו, כי החיישן לא מספיק טוב?

הייתי 'בעדות מקומית'. הכי בולט בצילומים הבינלאומיים היתה אי ההתייחסות הכמעט בוטה לאיכויות טכניות.

עכשיו, אתה צודק. All things being equal, למה לא ללכת על חיישן טוב יותר?!
אבל שאר הדברים לעולם אינם זהים...
לצפיה ב-'Lowepro Slingshot Edge 250 AW ו-Lenspen'
Lowepro Slingshot Edge 250 AW ו-Lenspen
14/02/2017 | 17:02
1
53
שלום
חשבתי לרכוש את ה-Slingshot Edge 250 AW. התכתבתי עם החברה שהפנתה אותי ליבואן (ההתכתבות הועלתה לפורום). היום נסעתי לבדוק אם הציוד נכנס.
בהתאם לתא הראשי שתמונתו מצורפת, מלבד המצלמה לא הצלחתי להכניס אף פריט מהנלווים: עדשת 16-35 מ"מ F/4L: אורך העדשה אינו מאפשר הכנסתו כמו בצילום המצורף (ב"עמידה") בשל אורכו שאינו מאפשר לסגור את הדופן והרוכסן.
גם הפלש לא נכנס למרחב שהמצלמה מותירה.
העדשה והפלש כן נכנסים לתא העליון, יחד עם טאבלט. מה שמותיר את התא הראשי די מבוזבז. אפשר להכניס לשם סוללה נוספת, אולי מטען וכו'.
אופן השימוש והתליה על רצועה אחת למשקל שלו, נראה לי בעייתי.
בנוסף, הסתבר לי שהמחיר שקיבלתי בטלפון בפעם הראשונה שהתקשרתי אינו נכון. בסופו של יום, בחרתי שלא לקחת את התיק.
מה שכן לקחתי זה את העט ניקוי לפילטרים ומטלית שלהם:
בינתיים נשאר עם התיק הישן.
לצפיה ב-'היית צריך לקנות את הפיק דיזיין :) '
היית צריך לקנות את הפיק דיזיין :)
14/02/2017 | 17:18
21

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יורם פוסמן - מדריך עריכת וידאו
רוצה ללמוד עריכת וידאו?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה