לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2660126,601 עוקבים אודות עסקים

פורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעות פירסומיות ו\או בעלות אופי מסחרי יימחקו מהפורום.לא תישלח הודעה. למקרים מיוחדים יש לקבל אישור הנהלת הפורום.

בטרם שואלים מומלץ להיעזר במשאבי הפורום: קישורים,מאמרים,חיפוש בפורום,קריאה בדפי הפורום מהשבוע האחרון.

כדאי לנסח שאלה הכוללת כמה שיותר פרטים לגבי הדרוש לכם,כולל שמות מדויקים של הדגמים ,אותיות ומספרים,   קישור פעיל למיפרט הטכני.
המשך >>

לצפיה ב-'איך מנקים עדשת ניקון 50 1.4?'
איך מנקים עדשת ניקון 50 1.4?
14/04/2018 | 17:11
1
64
https://www.youtube.com/watch?v=5B-LfYakZ-Y
כל כך ברור. למי שיש ידים ימניות, יצליח.
לצפיה ב-'השאלה היא לא איך אלא למה...'
השאלה היא לא איך אלא למה...
15/04/2018 | 08:35
104
עדשה עתיקה שכזו - אלא אם כן אתה חובב פירוק והרכבה.
לצפיה ב-'הניקון ואני - פרק 36'
הניקון ואני - פרק 36
11/04/2018 | 23:50
65
284
אחרי סוף שבוע ארוך של צילום רחוב באמסטרדם אני יכול לומר בבטחה ש:
1. ניקון יודעת את רזי האופטיקה. עדשות הפריים הקטנות מסדרה D בהחלט מרשימות. צילמתי ב-24 וב-50 מ"מ והתוצאות מדברות בעד עצמן. אולי אעלה כמה דוגמאות, אבל לא הערב.
2. באותו עניין, נוכחתי שצילום רחוב אינו דורש מצלמה...
המשך>>
אחרי סוף שבוע ארוך של צילום רחוב באמסטרדם אני יכול לומר בבטחה ש:
1. ניקון יודעת את רזי האופטיקה. עדשות הפריים הקטנות מסדרה D בהחלט מרשימות. צילמתי ב-24 וב-50 מ"מ והתוצאות מדברות בעד עצמן. אולי אעלה כמה דוגמאות, אבל לא הערב.
2. באותו עניין, נוכחתי שצילום רחוב אינו דורש מצלמה קטנה .רק עדשה קטנה. לפעמים עבדתי מקרוב מאד ולמעט מקרה אחד לא משכתי תשומת לב מיותרת.
3. מנוע ה-jpeg של ה-D750 נורא ואיום. למורת רוחי אני נאלץ לצלם raw ולעבד בעצמי. ההמרה במצלמה פותרת חלק מהבעיות ומהירה בהרבה מישיבה סיזיפית מול המחשב.
4. במצלמה קיימת תכנית מובנית של חשיפה לימין. זה עובד יפה עבור raw.
5. המיקוד האוטומטי מפתיע לטובה, אם כי אזורי המיקוד ממוקמים כולם סביב מרכז הפריים וזה מגביל.
6. מעולם לא ראיתי כל כך הרבה תיירים עם כל כך מעט מצלמות. דומה כאילו לא רק ה-DSLR הוא שריד ארכאי אלא המצלמה הייעודית בכלל. רק האמריקנים שומרים על הגחלת (קנון, בדרך כלל קנון).
7. מי שמזדמן לאמסטרדם חייב לעצמו ביקור במוזיאון לאמנות עכשווית. חוויה מתקנת.

לצפיה ב-'עידן ה-DSLR עומד להגמר'
עידן ה-DSLR עומד להגמר
11/04/2018 | 12:23
31
168
כתבה של DPR מהיום בעקבות CP+. מתוך הכתבה:

This year, almost all the executives we spoke to seemed to agree on one thing: full-frame mirrorless will become the norm, and it will happen pretty soon. Kenji Tanaka of Sony even put a date on it, saying that in his opinion, Canon and Nikon would join Sony in the full-frame mirrorless space within a year. Executives from Sigma and Tamron were similarly confident, and even Go Tokura of Canon dropped a couple of fairly heavy hints that the move to mirrorless is imminent.

אז לכל מי שחושב שכדאי להשקיע היום במערכת מבוססת מראה... יש לי רק מילה אחת להגיד - נוקיה. הכתבה המלאה: 

לצפיה ב-'זה תהליך שהחל לפני עשור. לא הייתי מצפה למהפכות'
זה תהליך שהחל לפני עשור. לא הייתי מצפה למהפכות
11/04/2018 | 14:06
25
96
גם אם קנון וניקון יכנסו לתחום המירורלס במלוא המרץ בשנה הקרובה, הם ימשיכו לתמוך בביונטים הישנים שלהם כך שמחזיקי האופטיקה מתוצרתם לא יפגעו (או כמעט שלא יפגעו). מלבד התמיכה המלאה של גופי המירורלס החדשים בעדשות רפלקס (זה הכרח), יש להניח ששני היצרנים ימשיכו לפתח גופי DSLR עבור שומרי המסורת שבין לקוחותיהם הנאמנים. לפחות במשך דור או שניים של מצלמות.
לצפיה ב-'ההערכה שלי...'
ההערכה שלי...
11/04/2018 | 14:30
24
104
שהם ימשיכו לפתח גופי DSLR ב-HIGH END עבור הלקוחות ה"כבדים"
ב-ENTRY LEVEL אין שום הגיון - ממילא שם אין יתרון כבר בפוקוס.
הניחוש שלי הוא שיהיה ביונט חדש (קרוב יותר) אבל עם תאימות לעדשות הישנות... אולי עם מתאם או משהו כזה. בוודאי שהם צריכים לתמוך בלקוחות הקיימים שלהם.

השאלה המרכזית היא - בהנתן הפיגור שהם נמצאים בו - האם הם יצליחו להיות תחרותיים. גם מבחינת יכולות המצלמה (למשל נושא הפוקוס במירורלס לקח לא מעט זמן ליצרניות), וגם מבחינת העדשות החדשות.

לצפיה ב-'תחרותיות'
תחרותיות
11/04/2018 | 15:17
3
76
הפתרון המתבקש לפיגור הטכנולוגי הוא ביונט סטנדרטי.
נניח שקנון, ניקון, פנסוניק, אולימפוס וריקו מסכימים על ביונט FF סטנדרטי חדש. כל יצרן יוכל לתרום את המומחיות שלו: קנון ופאנסוניק יפתחו את האלגוריתמים של המיקוד, ניקון תפתח את האלקטרוניקה, אולימפוס תהיה אחראית על עיבוד התמונה וריקו על עיצוב הגופים וממשק המשתמש. כל היצרנים האלה (ואחרים) ייצרו עדשות כך שהמערכת תתמלא תוך שנתיים. כמובן שקנון, ניקון וריקו יעבדו על מתאמים לעדשות הקיימות שלהם.
הכל עלול להשתבש אם, נניח, ריקו תקבל על עצמה לתכנן את המיקוד, אולימפוס תפתח את מערכת התפריטים וכו'.

אין לי אשליות. זה לא יקרה.
לצפיה ב-'דיי נו... לא יהיה ביונט סטנדרטי, אין בזה שום הגיון כלכלי.'
דיי נו... לא יהיה ביונט סטנדרטי, אין בזה שום הגיון כלכלי.
11/04/2018 | 16:49
2
70
גם אין באמת פיגור טכנולוגי.
קנון יישמו במירורלס האחרונה שלהם את מערכת הפוקוס עם הדואל פיקסל שעובדת מצויין. בכלל המירורלס האחרונה שלהם לא רעה בכלל היא פשוט לא זוהרת כמו המתחרות כי לא חידשה כלום אלא עשתה מה שכולם כבר עשו לפניה והיא קצת מכוערת... הבעיה האמיתית שלה זה היצע עדשות דל, אבל בנושאי אופטיקה קנון וניקון יכלים לשלשל עדשות בקצב גבוהה משאר היצרנים...

לניקון הייתה מערכת פוקוס מצויינת בסדרת ה 1, לא תהיה בעיה לשדרג אותה לחיישנים גדולים יותר.

ועוד בנושא עדשות - אולי לא שמתם לב אבל בשנים האחרונות קנון וניקון רשמו לא מעט פטנטים בתחום עדשות למירורלס כך שכשיגיע היום אני מעריך שהיצע העדשות יהיה מכובד ויגדל בצורה מהירה.

ההנחה שלי שמיום הכרזת מצלמת מירורלס רצינית, תעבור בערך שנה עד שתוכרז לה יורשת עם תיקוני באגים והשלמת פיצ'רים ועד אז יהיה גם היצע עדשות שלפחות סוגר כל "שילוש קדוש" של זומים או פריימים.
לצפיה ב-'אני מניח שהמפתח להצלחה יהיה...'
אני מניח שהמפתח להצלחה יהיה...
11/04/2018 | 17:50
1
65
בניה של מערכת לצלמים, לא לגיקים. זה מתחיל מביונט עמוק יחסית שיאפשר עדשות בגודל סביר ונמשך בייצוב בגוף ובעדשות f/2 קלות וזריזות. הזומים המהירים יכולים לקבל עדיפות נמוכה יותר.
אני חושש שאף יצרן בודד לא ירהיב עוז להתרחק מהפילוסופיה של סוני.
לצפיה ב-'המפתח להצלחה יהיה מבוסס על כמה דברים'
המפתח להצלחה יהיה מבוסס על כמה דברים
11/04/2018 | 20:25
46
החשוב יהיה כנראה התאמה טובה למשתמשים קיימים מבחינת שימוש באופטיקה קיימת.
ללכת בפילוסופיה של סוני עלול להיות לא נכון כי אז אפשר פשוט לקנות סוני...
לדעתי הכיוון צריך להיות כמו של ה Leica SL להבדיל מכל שאר מצלמות המירורלס, זאת מערכת שמכוונת לצלמים מקצועיים שעובדים קשה עם המצלמה.
לצפיה ב-'אין שום בעיה להגיע מאוחר טכנולוגית'
אין שום בעיה להגיע מאוחר טכנולוגית
11/04/2018 | 16:42
19
64
להפך, זה מאפשר לקצור את הפירות של אחרים.
בדרל כלל הבעיה למאחרים היא שיווקים אבל קנון וניקון עדיין נחשבות הכי גדולות והכי חזקות ויש להם ציבור מאמינים גדול.
כשהן יעמידו מערכות מירורלס רציניות (כנראה FF), הנפגעת הראשונה תהיה סוני.
אולימפוס גם תיפגע בגלל החיישן הקטן, פנסוניק יחזיקו מעמד בזכות הוידאו ופוג'י יחזיקו מעמד בזכות גישת הרטרו מצד אחד והיצע של MF מצד שני ששם את ה FF בפינה מבוייש.
לצפיה ב-'תספר את זה לנוקיה וקודאק'
תספר את זה לנוקיה וקודאק
11/04/2018 | 17:54
18
34
לצפיה ב-'קודאק לא ניסתה'
קודאק לא ניסתה
11/04/2018 | 20:20
17
56
נוקיה בחרה בדרך לא נכונה
אנחנו עדיין לא יודעים מה ניקון וקנון הולכים לעשות ואיך דברים ימומשו.

לצפיה ב-'הדוגמה של נוקיה ממחישה שלא די בטכנולוגיה'
הדוגמה של נוקיה ממחישה שלא די בטכנולוגיה
12/04/2018 | 11:03
16
44
כי נוקיה הגיעה מאוחר, אבל עם כל הטכנולוגיה העדכנית (בחלק מהדברים היא גם חידשה, למשל היתה הראשונה להציג מצלמת סמארטפון עם 40 מגה פיקסל וכו'). אז היא בחרה בממשק לא פופולרי של "חלונות מובייל", אבל הוא הגיע עם טכנולוגיה עדכנית בהחלט ומראה שלא די בה בלבד.

הבעיה של נוקיה היתה שחיכתה יותר מדי זמן עד שהרוב המוחלט של לקוחותיה כבר נטש אותה ועבר למתחרות. אם ניקון וקנון יחכו גם לשלב הזה, יהיה להן קשה מאוד לחזור לדרך המלך. אבל סביר להניח שאם בשנה - שנתיים הקרובות הן יציעו פיתרון הולם, יהיה להן עדיין גרעין ענק של לקוחות נאמנים.

לצפיה ב-'הבעיה של נוקיה זה שהיא בחרה בחלונות מובייל'
הבעיה של נוקיה זה שהיא בחרה בחלונות מובייל
12/04/2018 | 11:13
15
48
אנחנו לא יודעים מה יקרה עם קנון וניקון ומה הם יעשו.
אבל עם למשל הם יבחרו בחיישן M43 אז עם כל הטכנולוגיה המתקדמת זאת עדיין תהיה נפילה.
לצפיה ב-'אבל אם זה יהיה חיישן אורגני אז הם ינצחו...'
אבל אם זה יהיה חיישן אורגני אז הם ינצחו...
12/04/2018 | 11:19
10
43
בקיצור, הכל ספקולציות עכשיו.
לצפיה ב-'חחחח'
חחחח
12/04/2018 | 12:25
9
43
לך תסביר לאנשים מה זה חיישן אורגני...
אנשים רוצים FF לא מעניין אותם אם החיישן עבר הדברה או לא חחח
ברור שהכל ספוקלציות
לדעתי DSLR עוד חי ובועט וימשיך לעשות כן לפחות בעשור הקרוב.
נכון שימכרו פחות ואולי מירורלס ימכור יותר אבל יש יותר צלמים שרוצים עינית אופטית מאשר צלמים שמשנה להם אם יש מראה או לא.

אגב, אני לא ראיתי שחיישן הפובן של סיגמה המריא למרות שנתן תוצאות זהות אם לא טובות יותר מרוב חיישני ה FF
לצפיה ב-'אנשים רוצים תצלומים שמתארים היטב את העולם'
אנשים רוצים תצלומים שמתארים היטב את העולם
12/04/2018 | 13:09
8
50
עדיף ללא השקעת מאמץ וכסף מיותרים ועם חיבור לרשת.
פיינשמקרים רוצים FF.
גיקים רוצים פירוט.
לקוחות קנון רוצים שיהיה כתוב קנון.
לצפיה ב-'חחח יותר נכון רוצים "תצלומים שמתארים איך אני מרגיש עם העולם"'
חחח יותר נכון רוצים "תצלומים שמתארים איך אני מרגיש עם העולם"
12/04/2018 | 13:17
39
עיין ערך פילטרים באינסטגרם (יום כתום, סגול וכו').
לצפיה ב-'"אנשים" מצלמים בטלפון'
"אנשים" מצלמים בטלפון
12/04/2018 | 13:45
6
45
צלמים רוצים פול פריים בערך מהיום הראשון של מצלמה דיגיטלית....
זה לא משנה אם קרופ מספיק טוב, זה מה שאנשים רוצים ואם קנון וניקון לא יתנו את זה אז זה יהיה פלופ נוסף.

לצפיה ב-'אנשים בד"כ רוצים מה שחברות הענק משכנעים אותם שהם צריכים'
אנשים בד"כ רוצים מה שחברות הענק משכנעים אותם שהם צריכים
16/04/2018 | 13:33
5
24
לקנון וניקון היה אינטרס לדחוף את הפול פריים.
לכן זה הפך לאיזו אמת מידה שהכל נבחן על פיה. כלומר ברפרור אליה. 

מה הופך אותה לכזאת? שום דבר פרט למחלקות שיווק שעשו עבודה טובה מאוד. 

למה FF ולא פורמט בינוני?
למה לא APS-C בתור המדד? 
פשוט, כוחו של שיווק. 

תכלס זה פשוט שרירותי על סף הדבילי בעיניי להתייחס ל FF בכזו ייראה. 
בסה"כ זה עוד גודל של חיישן. 
לצפיה ב-'יפה שהמצאת תאוריה'
יפה שהמצאת תאוריה
16/04/2018 | 13:49
4
22
על שיווק כסיבה ל-FF, אבל האמת שלה חלקית ביותר.
FF לא הפך להיות הסטנדרט בדיגיטל אלא המשיך להיות סטנדרט כפי שהיה בפילם מימים ימימה עם אותו שטח כיסוי של עדשות, זה הכל.
לצפיה ב-'זה ברור'
זה ברור
16/04/2018 | 14:05
3
22
אבל ההתייחסות אל ה FF כאל התגשמות החזון היא תוצאה של מחלקות שיווק. 
אין ב FF שום דבר מיוחד. זה בסה"כ עוד גודל של חיישן. במקרה דומה לגודל של הפילם. 

לצפיה ב-'איזה "דבר מיוחד" אתה מייחס ל-FF?'
איזה "דבר מיוחד" אתה מייחס ל-FF?
16/04/2018 | 15:14
23
ה-FF היה סטנדרט בתקופת הפילם בעולם ה-SLR ולכן המשיכו להתייחס אליו ככזה. ובדיגיטל הוא לא "במקרה" דומה לגודל פילם 35 מ"מ אלא ממשיך את אותו סטנדרט ולכן משמש ככקנה מידה לגדלי חיישן אחרים בשוק הצרכני פרטי / מקצועי. פורמט בינוני שייך לנישה אחרת לגמרי.
לצפיה ב-'להזכיר לך ש....'
להזכיר לך ש....
16/04/2018 | 15:54
1
29
שעברו כמה שנים של מצלמות DSLR עם חיישני קרופ שונים עד שהגיעו לפול פריים.
יצרניות יצאו עם עדשות מתאימות.
הדרישה לפול פריים הגיעה מהמשתמשים.
רק בשנים האחרונות היצרניות דוחפות לפול פריים, אבל אם מצלמת קרופ עולה 2000 דולר ומצלמת פול פריים עולה 2000 דולר אז מה ההגיון להשקיע בקרופ?
עדשות טובות קונים פעם אחת וזהו, ככה שמחיר העדשות זה לא סיבה.
גודל העדשות אולי רק שבתחום ה dslr כל העדשות שבאמת משמעותיות מבחינת הגודל הן בעצם עדשות של פול פריים ככה שגם אם קונים קרופ אז מקבלים את אותן עדשות.

לצפיה ב-'לא ברור מי בא קודם, הביצה או התרנגולת'
לא ברור מי בא קודם, הביצה או התרנגולת
17/04/2018 | 09:35
22
האופטיקה של היצרנים הוותיקים היתה מבוססת על FF מעידן הפילם. מכאן שפיתוח חיישן גדול שינצל את האופטיקה הקיימת בשוק - שרת את ציבור הלקוחות הקיימים ושרת את יצר ההישרדות של היצרנים בעלי נתח השוק הגדול - בכך ששימר את יתרון הגודל שלהם.
מכאן שהבחירה בגודל החיישן לא בהכרח היתה בגלל יתרון טכנולוגי אלא אולי בעיקר בשל יתרון שיווקי-עיסקי של מענה לבסיס המשתמשים הקיים?

אפשר להתווכח על היתרונות והחסרונות של גדלי חיישן שונים. בשורה התחתונה למי שמחפש אורכי מוקד גדולים ומצלם בתנאי תאורה טובים - חיישן קטן הוא דווקא יתרון. לשימושים אחרים יש יתרונות טכניים לחיישן גדול.

המערכות הדיגיטליות עברו אכן מספר מחזורי פיתוח עם גדלי חיישן שונים. יתכן שהיעד השיווקי של חלק מהיצרנים מלכתחילה היה אכן להגיע ל-FF ויתכן שהסיבה לבחירה בגודל חיישן קטן בראשית נבעה ממגבלות טכנולוגיות שמנעו יצור המוני במחיר סביר של חיישנים גדולים יותר?

יום אחד כאשר מנהלי הפיתוח של היצרנים השונים יצאו לגימלאות ויתראיינו לעיתונות אולי נוכל ללמוד קצת על מערכות השיקולים שניהלו את הפיתוח.
העובדה היא שישנם יצרנים, בעיקר אלה בעלי בסיס משתמשים גדול, שמפתחים מערכות מבוססות FF בעת ששאר היצרנים מפתחים מערכות מבוססות חיישנים קטנים יותר. סוני היא יוצאת הדופן בסיפור, אבל אולי היא בגדר היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל?
לצפיה ב-'אם הם יבחרו בחיישן מ43 אז מ43 ינצחק'
אם הם יבחרו בחיישן מ43 אז מ43 ינצחק
12/04/2018 | 15:59
3
46
פשוט כי ההמון קונה קנון בלי לתת דעתו על איכות התמונה :)

לצפיה ב-'עובדה שהמירורלס של קנון לא מתרומם'
עובדה שהמירורלס של קנון לא מתרומם
12/04/2018 | 16:35
2
44
ככה שזה שכתוב על זה קנון כנראה לא מספיק אפילו שהחיישן גדול מ m43
לצפיה ב-'מי אמר לך את זה?'
מי אמר לך את זה?
12/04/2018 | 16:48
51
דומני שביפן קנון מוכרת מירורלס יותר מכולם למעט אולימפוס וסוני. תאר לך מה היה קורה אם היו במערכת שלה עוד כמה עדשות.
לצפיה ב-'הוא לא מתרומם כי הם לא דוחפים אותו'
הוא לא מתרומם כי הם לא דוחפים אותו
13/04/2018 | 11:56
38
אם הדור הבא של ה-REBEL יהיה מירורלס הוא יתרומם באבו אבוה

לצפיה ב-'הגיוני, כי'
הגיוני, כי
11/04/2018 | 14:43
80
לצפיה ב-'נכון ולא נכון. מה שהרג את נוקיה היתה מערכת ההפעלה'
נכון ולא נכון. מה שהרג את נוקיה היתה מערכת ההפעלה
13/04/2018 | 12:11
3
45
המכשירים היו טובים. מערכת ההפעלה epoch היתה טובה לשעתה אבל נטולת אפליקציות.
הבחירה במיקרוסופט היתה השגיאה הקולוסלית אבל למעשה היתה שגיאה בלתי נמנעת. Ios ואנדרואיד כבר היו תפושות. כך נוקיה נותרה שוב נטולת אפליקציות בעולם שבנוי על אפליקציות שרצות גם על אנדרואיד וגם על אפל.  

בתחום הצילום זה קצת שונה. אם נניח שהאפליקציות הן העדשות - אז לקנוניקון דווקא יש יתרון אדיר ודווקא סוני, למרות המכשיר החדש, נמצאת בבעיה גדולה. אם קנוניקון יפתחו תאימות של האפליקציות (מתאמים לעדשות) לביונטים FF מירורלס (האקוויוולנטי של מערכת ההפעלה בדוגמת נוקיה) שכ׳א מהן תפתח, הן תהיינה על הסוס.

כך שבעוד אני מסכים שהעולם צועד למירורלס, לא הייתי ממהר להספיד את קנוניקון. יש להן בוננזה. בוננזה שלסוני ולקונסורציום מ43 יקח שנים להגיע אליו.
לצפיה ב-'השאלה היחידה שנשאלת...'
השאלה היחידה שנשאלת...
13/04/2018 | 14:20
2
52
מדוע הן לא עשו זאת קודם?
הזהירות עלתה להן במשהו כמו 15-20% מנתח השוק המשותף. בענף שנמצא בנסיגה רגרסיה כזאת עלולה לנגוס בהכנסות עד כדי סכנה קיומית (במקרה של ניקון). לא חוכמה לומר את זה בדיעבד, אבל הכתובת על הקיר כבר הרבה זמן.
לצפיה ב-'סוחטים את הלימון עד כמה שאפשר'
סוחטים את הלימון עד כמה שאפשר
13/04/2018 | 15:53
41
לדעתי הירידה ברווחיות לא נבעה בגלל תחום המירורלס כמו מות הקומפקטיות
גם היום DSLR אטרקטיבית, אם זה בגלל מחיר, אם זה מבחינת ביצועים, אם זה מבחינת התחושה של מצלמה מקצוענית.
לצפיה ב-'תרבות אירגונית'
תרבות אירגונית
13/04/2018 | 15:56
50
קשה להזיז דברים בחברות ענק.
מנכ׳לים של חברות כאלה עסוקים בעיקר בפוליטיקה פנימית לתאם בין הדעות והרצונות של כולם. אין להם פנאי ואפשרות להניע מהלכים שמגיבים לשוק. בודדים אלה שמסוגלים לכך.
הפתרון המקובל הוא רכישה של טכנולוגיה שפותחה בחוץ. יש גם מי שמשקיע בחברות הזנק בדיוק למטרה הזו.
עכשיו יש למנכ׳ל בעיה להסיר את ההתנגדות הפנימית ל״פולש״.

יש ארגונים שכמו הדינוזאורים - קורסים ונעלמים.
יש ארגונים שמצליחים לשרוד ולבנות את עצמם מחדש.
זה תלוי במידה רבה ביכולת לשמור את קהל הלקוחות הקיים ולגייס קהל חדש.

לקנוניקון לא תהיה בעיה לשמר את הקהל ה״שבוי״ עם האופטיקה הקיימת. האתגר יהיה להביא לקוחות חדשים, ואלה, כפי שראית, לא קונים סוני או אולימפוס או פוג׳י (או קנוניקון). הם קונים אייפונים, ג’ו-פרו, ורחפנים. הם מחפשים יישומים של ״כאן ועכשיו״. מהחיישן לענן. מהקליקר-לפליקר. האיכות של המכשירים הללו מספקת אותם. יותר חשובה המיידיות מאשר הרזולוציה. את זה לא פותר המירורלס. את זה פותרת הקומפקטיות והקישוריות הסלולרית הזמינה תמיד. את האניגמה הזו בינתיים רק הטלפונים הניידים הצליחו לפתור.

מצד שני - מי שמחפש איכות למשימות ״מבצעיות״ לא בהכרח איכפת לו אם יש או אין מראה. העיקר האופטיקה, הפוקוס והתפעול.
לצפיה ב-'מה דעתכם על קורס צילום דרך האנטרנט'
מה דעתכם על קורס צילום דרך האנטרנט
13/04/2018 | 09:57
2
48
לצלם החובב שרוצה להיכנס קצת יותר בתחום הצילום יש גם אופציה ללמוד קורס צילום דרך האינטרנט היתרון שהוא לא מוגבל בזמנים ויכול ללמוד מתי שבא לו והחומר נישאר אתו לנצח
ויש גם אופציות של לימוד פיזי בכיתה מה שמצריך יותר זמן נסיעות ודלק
אחד האפשרויות ללמוד דרך האנטרנט זה אצל הצלם כפיר בולוטין שיש לו קורסים מיוחדים לצילום דרך האינטרנט
מה אתם ממליצים?
לצפיה ב-'מה שנוח לך'
מה שנוח לך
13/04/2018 | 11:01
1
52
בזמנו למדתי באמצעות ספרים, וכמובן - התנסות. זה זול יותר מקורס וברוב המקרים גם מקיף יותר.
אפשר ללמוד נושאים נבחרים ביוטיוב, בעיקר אם האנגלית שלך סבירה.
אני סבור שרוב הקורסים יקרים מכפי שהיו צריכים להיות. לכן כדאי שתלמד את היסודות בכוחות עצמך ואחר כך, אם תרצה, תוכל להירשם לקורס מעמיק יותר בנושא ספציפי שמעניין אותך (נוף, סטודיו וכו').
לצפיה ב-'גם אני למדתי דרך ספרים'
גם אני למדתי דרך ספרים
13/04/2018 | 12:00
43
אבל בקורס תמיד אתה לומד יותר ככה אני חושב
לצפיה ב-'המלצות לגבי חנות camera mia '
המלצות לגבי חנות camera mia
12/04/2018 | 13:10
12
75
אבקש המלצות לגבי החנות הזאת אם אפשר איך השירות של החנות היחס וכדומה
לצפיה ב-'הם בסדר גמור'
הם בסדר גמור
12/04/2018 | 15:00
2
78
לא נזקקתי לתיקונים במוצרים שקניתי שם, אבל קח בחשבון שחלק מהפריטים שהם מוכרים מגיעים ביבוא אפור. זמן ההספקה המוצהר הוא הערכה גסה.
אם זה רלוונטי, אני ממליץ על ארליך שמחזיקים מעבדת תיקונים.
לצפיה ב-'ואצלהם אין מעבדת תיקונים? '
ואצלהם אין מעבדת תיקונים?
12/04/2018 | 16:24
1
24
לצפיה ב-'לא. זאת חנות קטנה'
לא. זאת חנות קטנה
12/04/2018 | 16:40
26
לצפיה ב-'השירות שלהם נע מאדיב עד גס רוח'
השירות שלהם נע מאדיב עד גס רוח
12/04/2018 | 16:42
7
75
תלוי על מי נפלת ובאיזה יום...
רוב המוצרים שם הם ביבוא מקביל כך שמצד אחד זה זול יותר, מצד שני אין ספרות בעברית והאחריות והשירות היא שלהם.
היו לא מעט תלונות על השירות שלהם במקרה של תקלה, היו גם חוות דעת טובות. כנראה שגם זה עניין של מזל...

אישית אין לי הרבה סנטימנטים לאף אחד, אני קונה היכן שמשתלם לי ולא דואג יותר מדי לענייני שירות.
רכשתי כמה פעמים שם והשירות היה בסדר, היה לי גם ניסיון לא טוב שגרם לי לבטל רכישה.
לשמחתי לא נאלצתי עד היום לבדוק את השירות שלהם במקרה של תקלה.
לצפיה ב-'למעשה בציוד האישי שלי הייתה לי רק פעם אחת תקלה.'
למעשה בציוד האישי שלי הייתה לי רק פעם אחת תקלה.
12/04/2018 | 17:20
6
65
זה היה דווקא בניקון D300 שאמורה להיות עמידה לגשם אבל חדרו מים.
בציוד העבודה שלי היו הרבה יותר תקלות אבל שם העמדנו באמת את הציוד
בתנאי קיצון שהוא לא תוכנן אליהם.
עבדנו אז עם ניקון F4. מעבדת התיקונים הייתה קרן אור בירושלים ולא הייתי מרוצה מהם.
קיבלתי שתי החלטות. לעבור לתקן בהדר בת"א שאומנם יקרים יותר אבל מקבלים מהם
מצלמה תקינה לחלוטין ולהתחיל לרכוש את ה F90X שאומנם לא מוגדרת כעמידה במיוחד
אבל אם ב F4 שכן מוגדרת ככזו יש תקלות אז עדיף שיהיו במצלמה שעולה בערך חצי,
כך רוכשים 2 וכשאחת בתיקון יש את השניה. לא שהיו חסרות לנו מצלמות אבל כתפיסה.
הפלא ופלא, ב F90X מעולם לא היו תקלות.
לצפיה ב-'גם על ארלי יש סיפורים'
גם על ארלי יש סיפורים
12/04/2018 | 22:30
5
58
גם שם אמרו לי שהם על הפנים בשירות ולא כדאי להסתבך איתם
לצפיה ב-'מעולם לא שמעתי על ארלי. מה זה?'
מעולם לא שמעתי על ארלי. מה זה?
13/04/2018 | 00:34
4
43
שלחתי ומיד חשבתי, התכוונת לארליך כנראה.
בהחלט היו לגביהם תלונות גם כאן בפורום.
לצפיה ב-'כן התכוונתי לארליך'
כן התכוונתי לארליך
13/04/2018 | 07:32
3
46
אז בתכלס אין חנות שהיא 100 אחוז יש מקום שהוא טוב יחסית ויש פחות טוב על ארליך ספיציפית מישהו אמר לי לא להתעסק איתם
לצפיה ב-'מישהו אמר לי זה טיעון מאוד חלש.'
מישהו אמר לי זה טיעון מאוד חלש.
13/04/2018 | 08:37
2
57
גם על מכוניות פיג'ו או פולקסוואגן תוכל למצוא בקלות אנשים שיגידו לך לא להתעסק איתן והם יטעו.
עקרונית ממה שאני ראיתי בפורום למרות שהיו אנשים שמתחו ביקורת על ארליך היו הרבה יותר ביקורות אוהדות.
גם הנסיון שלי איתם חיובי אבל במקרה שלי זו לא חוכמה ולא ניתן לקחת ממנו דוגמא.
זה היה כשעוד עבדתי אז באתי מעמדה של כוח. קניתי עבור משרד ממשלתי וקניה התחלתית שלי הייתה 4 מצלמות
בערך פעמיים בשנה כך שהיחס אלי היה שונה מאשר ללקוח מזדמן.
סה"כ ההתרשמות שלי ממה שנכתב בפורום היא שיחסית למה שיש בנוף הישראלי הם מעל לממוצע.
לצפיה ב-'המקרה שלך לא משקף'
המקרה שלך לא משקף
13/04/2018 | 08:57
1
44
גם אני אם הייתי עשיר ובא לשם לקנות היו מנשקים לי את הרגליים
לצפיה ב-'כתבתי שזו לא דוגמא, מה יש להוסיף על זה?'
כתבתי שזו לא דוגמא, מה יש להוסיף על זה?
13/04/2018 | 09:34
21
לצפיה ב-'חנות צילום 10'
חנות צילום 10
13/04/2018 | 14:51
18
לצפיה ב-'מבקש טכניקת צילום '
מבקש טכניקת צילום
10/04/2018 | 10:12
4
76
אני מבקש לדעת באיזהן טכניקת צילום יש להשתמש במצב בו אני רוצה לצלם נושא כמו נוף או בעל חיים במרחק, וזאת דרך שיח שנמצא קרוב מאוד מולי.
ניסיתי לפקס את נושא הצילום, אז כמובן השיח יצא לא מפוקס מאוד. וההיפך.
האם יש טכניקה שונה אולי שימוש במהירות הצמצם ?
תודה מראש לפותר הבעיה [שלי].
יגאל
לצפיה ב-'אתה מתאר מגבלה של עומק שדה'
אתה מתאר מגבלה של עומק שדה
10/04/2018 | 13:09
63
נסה לסגור צמצם כמה שאפשר אבל זה לא יעזור הרבה כי אתה מתאר מקרה דיי קיצוני שגם בעדשה רחבה עם צמצם סגור זה יקרה.
אפילו חיישן קטן לא ממש יעזור.

מה שאתה יכול לעשות זה פוקוס סטאקינג בהנחה שהסצנה לא דינמית. מצלמים מספר תמונות עם פוקוס במרחקים שונים ומחברים את התמונות בתוכנה
לצפיה ב-'עומק שדה'
עומק שדה
10/04/2018 | 13:25
2
60
כעיקרון ככל שיש לך פחות עומק שדה, תקבל תמונה שחלק ממנה בפוקוס וחלק לא, למשל השיח ייצא חד והרקע לא או ההפך.

אם המטרה היא לתפוס גם את מה שעומד קרוב אליך וגם מה שעומד רחוק ממך בפוקוס, אתה צריך עומק שדה שמתחיל מהשיח ונגמר באינסוף.

זה מאוד תלוי בגודל הסנסור שיש לך, העדשה, ומפתח הצמצם (ה-F).

כעיקרון אתה צריך:
- צמצם כמה שיותר סגור (F גבוה, אם אתה מצלם באור יום זו פחות בעיה לסגור צמצם)
- עדשה כמה שיותר רחבה ואפילו אולטרה רחבה - אם אתה מצלם נוף זה יכול להתאים, אם יש כוונה לתפוס בעל חיים במרחק אז זו בעיה...
- גודל הסנסור, פחות רלוונטי כי מן הסתם לא תחליף מצלמה רק בשביל זה.

לדוגמא עם הסוני שלי (סנסור APS-C), עדשה 12 מ״מ ומפתח צמצם f/16, אם אכוון את הפוקוס ל-1 מטר מהמצלמה, כל מה שבין חצי מטר בערך לאינסוף יהיה בפוקוס. 

באנדרואיד ממליץ לך על אפליקציה https://play.google.com/store/apps/details?id=in.zendroid.hyperfocal שתעזור לך לחשב מה הולך להיות בפוקוס.
לצפיה ב-'עומק שדה'
עומק שדה
11/04/2018 | 09:10
1
35

תודה למשיבים.! אצטרך להתעמק ולהתנסות בנושא בעזרת הדברים שכתבתם.

לצפיה ב-'נסה לחפש בגוגל'
נסה לחפש בגוגל
11/04/2018 | 21:25
26
אני בטוח שיש לא מעט מאמרים (גם בעברית) שימחישו את הנושא גם בליווי תמונות/דיאגרמות.

בהצלחה.
לצפיה ב-'10 תמונות לפתוח את התיאבון: תחרות צלם השנה של הנשיונל ג'יאוג'
10 תמונות לפתוח את התיאבון: תחרות צלם השנה של הנשיונל ג'יאוג
11/04/2018 | 16:24
1
57

קטגוריית אנשים: "אחיות". ג'ודאפור, רג'סטאן, הודו - העיר מצוי המלון שנחשב ב-2016 ע"י Trip Adviser למלון הטוב בעולם. השנה (2018) הוא במקום השלישי.
היה לי הכבוד להתאחסן בו...
לצפיה ב-'והקשר של זה לפורום ציוד הוא.........?'
והקשר של זה לפורום ציוד הוא.........?
11/04/2018 | 16:42
17
לצפיה ב-'איזה דגם לבחור? '
איזה דגם לבחור?
09/04/2018 | 10:44
42
142
אשמח לעזרתכם... 
קיבלתי המלצות על 3 המצלמות הבאות של קנון:
77D
80D
800D

המטרה היא צילום כתחביב. 
איזו מבין ה- 3 מוצלחת יותר לדעתכם? אשמח להסבר... 

ובעניין עדשה - האם יש טעם בקניית...
המשך>>
אשמח לעזרתכם... 
קיבלתי המלצות על 3 המצלמות הבאות של קנון:
77D
80D
800D

המטרה היא צילום כתחביב. 
איזו מבין ה- 3 מוצלחת יותר לדעתכם? אשמח להסבר... 

ובעניין עדשה - האם יש טעם בקניית עדשת קיט או מראש לוותר עליה ולקנות עדשה טובה יותר. 
האם כדאי יותר לרכוש עדשת סיגמא המתאימה לאחת המצלמות הנ"ל שתאפשר טווח רחב (נגיד 18-200) ובנוסף אליה לקנות עדשת קנון 50mm f1.8 או 1.4? 

תודה מראש.. 
לצפיה ב-'בלונדון עם ה- 17 מ"מ F1.2 החדשה'
בלונדון עם ה- 17 מ"מ F1.2 החדשה
07/04/2018 | 21:12
64
177
כן... יקרה. שייכת לשלישיית עדשות ה- f1.2 של אולימפוס ועם אורך מוקד אפקטיבי של 34 מ"מ, היא השימושית ביותר לטעמי.
מצויינת לצילומי אנשים בבית, פורטרטים סביבתיים (כאשר המצולם מופיע על רקע רלוונטי), חצי גוף. חדה מספיק ב- f1.2 על מנת שיהיה שימושי לצלם בערך הזה. היות ומדובר בפורמט מיקרו m4/3,...
המשך>>
כן... יקרה. שייכת לשלישיית עדשות ה- f1.2 של אולימפוס ועם אורך מוקד אפקטיבי של 34 מ"מ, היא השימושית ביותר לטעמי.
מצויינת לצילומי אנשים בבית, פורטרטים סביבתיים (כאשר המצולם מופיע על רקע רלוונטי), חצי גוף. חדה מספיק ב- f1.2 על מנת שיהיה שימושי לצלם בערך הזה. היות ומדובר בפורמט מיקרו m4/3, עומק שדה רדוד מקבלים בצילום ממרחק של 0-2 מטרים מהאובייקט. חוץ מעניין עומק השדה, מתאימה לצילומי רחוב, חדה ובעלת צבעים טובים. מפקסת מהר ובעלת איטום לפגעי מזג אוויר.

מקווה שעם הדחיסה הנוראית של תפוז ניתן יהיה להתרשם מהדוגמאות.

"Trio": צולם בשוק פורטבלו בלונדון.
לצפיה ב-'אלבום תמונות דיגיטלי .'
אלבום תמונות דיגיטלי .
09/04/2018 | 09:58
48
האם ההדפסה של ספרים דיגיטלים ב funbooks איכותית..?...
מכיר את לופה ... איך הם בהשוואה ללופה ?
לצפיה ב-'מצלמת פנסוניק lumix gh3'
מצלמת פנסוניק lumix gh3
09/04/2018 | 09:22
37
שלום,
האם למישהו ממבקרי הפורום יש מצלמת lumix gh3 של פנסוניק או מכיר אותה.
תודה.
לצפיה ב-'עדשת המצלמה שלו נגנבה ואז גילה שהיא נמכרת באיביי ב-65 אלף $'
עדשת המצלמה שלו נגנבה ואז גילה שהיא נמכרת באיביי ב-65 אלף $
08/04/2018 | 19:08
58
לצפיה ב-'בדיקת כמות קליקים'
בדיקת כמות קליקים
05/04/2018 | 15:01
3
60
שלום,
האם ניתן לבדוק את כמות הקליקים,(צילומים) שבוצעו במצלמה, ואם כן, הכיצד,
ברשותי מצלמת לומיקס של פנסוניק,
תודה וחג שמח.
לצפיה ב-'נסה כאן'
נסה כאן
05/04/2018 | 20:50
2
58
אולי לא יתאים כי לא רשמת דגם מדוייק

לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
08/04/2018 | 08:46
1
27
שלום,
ביצעתי את הפעולות בהתאם למה שנאמר בלינק שצירפת,
אני מאוד מודה לך,
שבוע טוב.
לצפיה ב-'בכיף'
בכיף
08/04/2018 | 11:13
15
לצפיה ב-'בלייקה גילו מה הבעיה שלהם...'
בלייקה גילו מה הבעיה שלהם...
06/04/2018 | 22:38
7
101
מסתבר שמנהלי המוצר של לייקה חקרו את השוק לעומק וגילו מה הבעיה מספר אחד של לייקה. היא זולה מדי. לכן הנה הפתרון:

לצפיה ב-'חסכתי כמה מאות דולרים....'
חסכתי כמה מאות דולרים....
06/04/2018 | 23:08
2
27
לצפיה ב-'או הפסדת כמה אלפים...'
או הפסדת כמה אלפים...
06/04/2018 | 23:47
1
59
תלוי מאיזה כיוון מסתכלים על זה :)

לצפיה ב-'משום כיוון שאני מסתכל על זה, אני לא רואה הפסד'
משום כיוון שאני מסתכל על זה, אני לא רואה הפסד
07/04/2018 | 03:37
51
מבחינתי אם ציוד צילום נמצא בשימוש והוא מספק חווית שימוש כיפית ואני מפיק באמצעותו תמונות שאני אוהב אז הוא החזיר את הכסף, אם בהמשך הדרך הוא ימכר אז זה בונוס.
אני לא נכנס להרפתקאות פיננסיות שעלולות להכביד על קיומי בשביל ציוד צילום.

מצד שני, עצם העובדה שהכנסתי הזמנה לפני הראשון למאי חסכתי כסף...
לצפיה ב-'לגיטימי'
לגיטימי
07/04/2018 | 09:00
2
47
לא הסתכלתי במספרים אבל אם באמת שינויים בשערי מטבע גורמים להפחתת ההכנסות שלהם + עלייה בהוצאות הייצור אז אין סיבה שיספגו את ההפרשים כל עוד הלקוחות מוכנים לשלם, מה גם שזה מתחזק את מכירות הציוד המשומש.

חוץ מזה הם הודיעו מראש, אז מי שממילא תכנן לקנות יכול לעשות זאת כעת. דרך טובה לתגבר מכירות כשצריך ו/או להראות יחס ללקוחות.
לצפיה ב-'האמת ש....'
האמת ש....
07/04/2018 | 11:56
1
42
שינויים בשער המטבע לא צריכים לגרום מיד להעלאת מחירים, הרי שינויים לכיוון השני לא גורם להם להוריד מחירים...
עלייה בהוצאות יצור היה מעלה את המחיר גם בארופה מה שלא קורה (נכון לכתיבת שורות אלו).
את הציוד המשומש זה לא ממש מתחזק, ללייקה יש שוק יד-2 עצמאי שהדבר היחידי שמשפיע עליו זה זמינות. למשל כשיוצאת מצלמה חדשה ועדיין קשה להשיג אותה אז משומשות נמכרות במחיר גבוה יותר מחדשה... כשה M240 נחשבה לטופ אז היא נמכרה ביוקר, היום למרות שהיא עדיין נחשבת למצלמת הדגל אבל הרבה מעדיפים את ה M10 אז אפשר להשיג אותה משומשת במחיר דיי נמוך (יחסית)
לצפיה ב-'ברור שבשורה התחתונה'
ברור שבשורה התחתונה
07/04/2018 | 20:09
28
מעלים מחירים כשאפשר.

בכל מקרה, לפי אתר xe.com ההמרה מדולר ליורו תניב מעל 10% פחות משנה אחורה, כך שיכול להיות שיש צידוק להעלאת המחיר הדולרי ולא המחיר באירו. 
לצפיה ב-'בשביל כבוד צריך לעבוד. או אולי... מחיר = איכות'
בשביל כבוד צריך לעבוד. או אולי... מחיר = איכות
07/04/2018 | 11:02
40
אז אם מה שיקר יותר טוב יותר אזי עליה במחיר משמעותה שיפור באיכות.
לצפיה ב-'רכישת ציוד צילום בהונגריה (בודפשט)'
רכישת ציוד צילום בהונגריה (בודפשט)
06/04/2018 | 10:42
8
85
שלום
הנה אתר (אחד מתוך כמה) שמכיל ציוד צילום ויש לו חנות ב-West End:
מחירים: יחס הפורינט (Ft.) לשקל: 1 ש"ח = 72Ft. (המע"מ בהונגריה עומד על 27%!)
מ-70,000Ft ומעלה, יש החזר מס של 18%, מתוכם מקזזים כ-1,500Ft עמלת טיפול. 
לגבי ציוד כמו מצלמות ועדשות, זה ממש לא כדאי. באביזרים זה נגיש וזול. חצובות על הגבול. אולי היתרון שלהם במבחר...

לצפיה ב-'לדעתי הקביעה שלך פזיזה מדי.'
לדעתי הקביעה שלך פזיזה מדי.
06/04/2018 | 12:49
4
57
אם מצאת מקום זול והחלטת ששווה לקנות זה סביר והגיוני.
אם לא מצאת מקום זול המשמעות היחידה של זה היא שלא מצאת.
אם ניקח לדוגמא את בנגקוק, כל מצלמה שתמצא ברשת אני יכול למצוא לפחות
ב 20% פחות במקומות שלא מפרסמים ברשת או שכן מפרסמים אבל לא תדע
איך לאתר בהם מצלמה או שיש שם בכלל מצלמות.
ולא, אם תכניס את דגם המצלמה לחיפוש כללי לא תמצא אותה בזול.
לצפיה ב-'אל תשווה את תרבות המסחר בבנגקוק לזו בבודפשט'
אל תשווה את תרבות המסחר בבנגקוק לזו בבודפשט
06/04/2018 | 16:09
3
44
שלום
ומאחר ואני לא גר בבודפשט, רק תייר לשבוע, אין לי את הרצון להעביר את ימי שם בחיפוש 20% יותר זול לפריט של 1,000 ש"ח!.
אני מחפש ברשת, ולפי זה מתכנס. הגדולים והחשובים שם. ויש גם משהוא כמו זאפ.
המידע לקוח מחיפוש ברשת מהבית.
העובדה שיש ברשת, עדין לא אומר מלאי ברגע הביקור. בפעם שעברה, זה קרה לי עם פילטר UV 77mm.
לצפיה ב-'לא משווה. תרבות המסחר בבנגקוק הרבה יותר מתקדמת.'
לא משווה. תרבות המסחר בבנגקוק הרבה יותר מתקדמת.
06/04/2018 | 16:50
2
49
היה לי ברור שהמידע שלך מהרשת.
בבנגקוק יש לפחות שלושה אתרים דמויי זאפ וכשמשהו אינו במלאי זה כתוב
כולל צפי מתי זה יהיה במלאי.
עזוב, אין מה לספר לך איך דברים עובדים כולל בבודפסט.
גם בישראל לידיעתך בזאפ לא בהכרח תמצא את המוצרים במחיר הטוב ביותר
ובהרבה מקרים תוכל לחסוך מעל 10% במקומות שלא מופיעים בזאפ.
לצפיה ב-'הסיפור הזה לא עוזר לי'
הסיפור הזה לא עוזר לי
06/04/2018 | 16:55
1
42
שלום
אני צריך זיהוי חנות עם כתובת נגישה בבודפשט, שאני יכול לשלוח לו דוא"ל ולברר.
אם הכל מתאים, אני יכול להזמין, לשלם ולאסוף את זה במהלך הביקור.
כך עשיתי עם חלקים להתקנת מע' שמע ברכב. ההזמנה בוצעה, חיכתה לי חבילה. שילמתי, קיבלתי את המוצרים וקבלה והמשכתי בטיול. שם חסכתי לפחות 50% ממחירי הארץ.
לדוגמא, החנות ששמתי קישור, יש הרבה מאוד אביזרים כמו כיסוי לעדשה, פילטר, מגן שמש ועוד בזמינות ובמחיר נמוך (מקורי!).
לצפיה ב-'הוא יכול לעזור לך אם תדע להשתמש בו.'
הוא יכול לעזור לך אם תדע להשתמש בו.
06/04/2018 | 17:22
38
במקום לחפש באתרי מכירות נסה למצוא פורום צילום בבודפשט
או אפילו לפורום ישראלים באירופה, לך תדע, אולי תמצא תת פורום
של ישראלים בהונגריה ותשאל שם.
אבל אם מדובר ב 100-200 ש"ח זה לא שווה את המאמץ.
אפילו ברשת לא הייתי משקיע בזה יותר מ 5 דקות.
לצפיה ב-'השאלה היא אם לא יהיה זול יותר באיביי או אמזון'
השאלה היא אם לא יהיה זול יותר באיביי או אמזון
07/04/2018 | 11:37
1
35
אם אתה כבר נוסע להונגריה ומזמין מראש ורק צריך לאסוף ומגיע למספר שיוצא יותר זול מאיביי או אמאזון - אז לך על זה.

הצצתי באתר. לא שולט בשפה (למרות שמאד נהנה מהמטבח) כך שלא הגעתי לכל הפריטים ולכל האותיות הקטנות. כמו שציינת - מחירי המצלמות והעדשות לא ״שוס״. באשר לשאר הרכיבים - הנטיה שלי היא לרכוש לפי הצורך, ולרוב זה מתרחש תוך כדי המסע. אני יוצא לטיול ולוקח מה שאני חושב שאצטרך, ומגלה פתאום שמקטב יכול להועיל פה אבל נשאר בבית. אז מה עכשיו? נטוס הביתה להביא מקטב או שניכנס לחנות ונקנה עוד מקטב אחד? או שנסתדר בלי?

אם יש פריט ספציפי שאתה נמצא עכשיו בהתלבטות לגבי רכישה, נניח חצובה במקרה שלך, ואתה יכול להמתין עם הרכישה עד הביקור בבודפשט, והמחיר שם נראה אטרקטיבי - אז קדימה. בסופו של דבר אם אתה מנכה את עלות הנסיעה - רכישה סלקטיבית בחו׳ל אחרי סקר שוק יכולה לחסוך לא מעט.
איך מנכים את עלות הנסיעה? אם אתה ממילא נוסע...
לצפיה ב-'ניתן לתרגם את האתר (בכרום יש כוכבית מצד שמאל למעלה)'
ניתן לתרגם את האתר (בכרום יש כוכבית מצד שמאל למעלה)
07/04/2018 | 13:19
30
שלום
בהזמנה מחו"ל (לארץ) חל תשלום מע"מ מעל 75$ וזה יותר כמו 300$ ומשלוח.
היתרון הנוסף שצריך לסחוב את זה רק בכיוון אחד (חצובה לצורך העניין).
בתחשיב הכולל, זו הזדמנות שאפשר לנצל, או שלא.
עלות הנסיעה: 120$ ונקודות מהנוסע המתמיד. כמעט חינם...והייתי נוסע גם ככה.

לצפיה ב-'כל מה שכתבת פה לגבי בודפשט לא נכון מיכאל'
כל מה שכתבת פה לגבי בודפשט לא נכון מיכאל
15/04/2018 | 17:19
4
מינימום רכישה בבודפשט להחזר מס זה 55000  פורינט שזה 767 שקל, מקבלים חזרה  7700 פורינט, שזה 107 שקל נקי לאחר ניכוי עמלה בשדה התעופה.

דווקא יש מצלמות שזול יותר לרכוש בבודפשט, לדוגמא GX80 עולה בחנות שהזכרת 174900 פורינט שזה 2431 שקל, אחרי החזר של 25300 פורינט המצלמה עולה 2080 שקל עם עדשת קיט, איפה תמצא מחיר כזה בארץ ואפילו בחו"ל במידה ותשלח לארץ.

גם עדשות...אותו הסיפור, אני טס המון לבודפשט ורוכש שם המון אלקטרוניקה וזה דיי משתלם, אגב אם תחזור תוך 3 חודשים למדינה תקבל את כל ההחזר בחזרה מהחנות עצמה אחרי שתגיש להם את החותמת של פקיד המס בשדה.

כנס לאתר הזה, זה כמו זאפ של הונגריה, ותראה מה המחירים, את החזר המס תחשב באתר של גלובאל בלו.

לצפיה ב-'חצובה של Manfrotto MK190GOA4TB-3W '
חצובה של Manfrotto MK190GOA4TB-3W
02/04/2018 | 19:33
37
67
שלום
אנא חוות דעתכם על החצובה.
תודה 
לצפיה ב-'למה דווקא דגם ה-GO?'
למה דווקא דגם ה-GO?
02/04/2018 | 19:45
24
54
היא קטנה וקלה (יחסית) אבל גם פחות יציבה...
אני גם לא חושב שהייתי שם מצלמה גדולה וכבדה כמו שלך על חצובה כזאת.

לצפיה ב-'למה לא'
למה לא
02/04/2018 | 19:53
23
53
שלום
מידע (Spec) מדבר על 4 ק"ג עד 7 ק"ג...ובמבחן (Review) מציינים את המשקל של DSLR + עדשת טלה כמו ה-70-200F2.8 מ"מ.
וזה בערך 2.5 ק"ג.
לצפיה ב-'יש סיבה כנראה.'
יש סיבה כנראה.
02/04/2018 | 21:01
55
יש תמיד הפרש גדול בין מידע שמסופק ע"י יצרן לבין נתוני אמת.קשה לי להאמין שאיזו חנות תיתן לך חצובה לבחינה בתנאים שתשתמש בה.
תתיחס בספקנות לנתונים המתוארים ותתייחס יותר ברצינות לחוו"ד.
לצפיה ב-'הבעיה היא שמצלמה כבדה עם עדשה גדולה'
הבעיה היא שמצלמה כבדה עם עדשה גדולה
02/04/2018 | 22:24
21
46
מפעילה גם תנע הצידה, ולא רק כלפי מטה. אז נכון שאפשר לכוון את העדשה מעל הרגל השלישית וזה משפר את היציבות, אבל אם אתה רוצה לעשות פאנינג אתה מתחיל להסתבך.

לצפיה ב-'מאזן משקלים'
מאזן משקלים
03/04/2018 | 08:03
20
45
שלום
נדמה לי שיש פה קצת הסחפות בנושאי החצובה (משקל נשיאה, גובה ועלות).
1. כרגע לא בתקציב להצטייד באחת מעדשות הטלה הלבנות (70-200 או 100-400) העדשה הכי כבדה שיש לי זה ה-24-105mm F4 II. עם הגוף זה מגרד מלמטה את ה-2 ק"ג. ה-190GO מיועדת למשקל כפול מזה. 100% מקדם משקל לטעמי מספיק.
2. חשוב לי יותר שהחצובה תהיה קלה ולא גדולה מדי בקיפול מאשר עוד 10 ס"מ בגובה. הגובה שלי 1.80 ואם נרד לגובה העיניים, נוסיף את המצלמה, אז החצובה צריכה להיות כ-1.55. להתכופף טיפה לא מזיק. 
3. גם ה-190GO במתיחת תקציב. פשוט בבודפשט היא תעלה כ-900 ש"ח בלבד.
4. יציבות: לא מחפש חצובה למצבי רוח חזקים. אני יותר בכיוון של סטפי שביחס לכמות הצילום בחצובה...גם ה-400PRO של SLIK תספיק. ומחירה בארץ כחצי מה-190GO. רק שהיא כבדה בקילוגרם שלם מה-190GO. לא מחפש חצובה שתהיה לעבודה יומיומית אינטנסיבית. 

לצפיה ב-'הדיון הזה מזכיר לי את דיון קניית המצלמה שלך'
הדיון הזה מזכיר לי את דיון קניית המצלמה שלך
03/04/2018 | 08:09
19
47
לא הקשבת אז לעצות ולא תקשיב עכשיו לעצות
ננעלת על מוצר וזהו...
למה לשאול בכלל?
קנה את מה שננעלת עליו ותתחדש
לא שיש עם זה משהו רע, לקנות מה שרוצים חשוב יותר ממה שצריך לפחות מהבחינה הפסיכולוגית, מקסימום אם לא ממש מתאים אז אפשר לשדרג...
לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
03/04/2018 | 09:08
18
50
1. אכן, אני מבקש את עצתכם, אך זכותי להחליט מה לעשות בכספי.
2. הדיון הזה נגרר לי חזק ימינה. אז בהתאם להמלצות יהיה עלי להשקיע כ-1,000$ בחצובה גבוהה, יציבה וראש כדורי משובח. בטח נמצא משהו גם ביותר כסף...ויותר טוב. למה שלא תלין לחברי הפורום המכובדים (והצבעוניים) שלא התיחסו לתקציב והלכו ימינה חזק?
3. לשאול, זה מפני שגם בחצובה שחשבתי שהיא טובה (דיה) לצרכי, עשויות להיות בעיות, שאתם מנסיון יכולים להצביע עליהם. וכך אכן היה.
4. ברכישת המצלמה, שמעתי לכם ורכשתי את עדשת ה-16-24mm F4 ואני חושב שה-12-24mm של סיגמה הייתה עדיפה עבורי. כל מה שנאמר על צילום בתחום של 24-35mm במקום להחליף ל-24-105mm יצא כלא נכון לאופי הצילום שלי, שלא נלקח בחשבון בעצת המלומדים. גם אילו הייתי שומע לך, הייתי בלי גריפ. ואני חושב שזו הייתה קניה מעולה (גם במחיר).
תפנים, שבקשת דעתכם, אינה מחויבת רכישה להמצלתכם. היא אכן מתקבלת בברכה, משוקללת במגוון מרכיבי ההחלטה, אך אינה מחייבת!
נדמה לי שאתה חושב (בשוגג) שכל מילה שנאמרת (נכתבת) פה לגבי שאלה לי, על ציוד, חייבת להיות מתורגמת מייד וללא עוררין לרכישה בדיוק למה שהומלץ.
וזה בהחלט לא. מה גם שאם תקרא את השרשור, יש כמה המלצות, ובטח לא אלך וארכוש את כולם, רק להניח את דעתך, ולהסיר את המטרד הזה מהמסך שלי.

לצפיה ב-'תגובה ועצה'
תגובה ועצה
03/04/2018 | 10:38
17
48
א. כל תגובה ועצה עאן לא מחייבת אותך בכלום, היא כן חשובה על מנת לעשות חושבים ואולי לגעת בנקודות שלא חשבת עליהם גם אם זה אומר להשקיע מעט כסף.

ב. עצתי בעניין חצובות:
ישנם שני סוגי צלמים כשזה מגיע לחצובה:
1. אלו שלא יוצאים מהבית בלעדיה
2. אלו שלא זוכרים איפה הם שמו אותה
אבל לדעתי, לא משנה על איזו קבוצה אתה נמנע, חצובה טובה אמורה לשרת אותך לכל החיים ולא משנה איזה ציוד יש לך היום ואיזה יש בעתיד. לכן הקניה לדעתי צריכה להיות מושכלת.

חצובה צריכה לענות על שני פרמטרים בגדול:
1. היא צריכה לספק יציבות
2. היא צריכה להיות נוחה לשימוש

על מנת לספק יציבות, חוק האצבע הוא שהיא אמורה לשאת לפחות פי שתיים מהסטאפ הכי כבד שיש לך, אבל... שני דברים שצריך לזכור:
א. פרסום נתון משקל מקסימלי הוא לעיתים מוגזם
ב. הכי כבד שיש לך היום אולי לא יהיה הכי כבד שיהיה לך מחר (חצובה לכל החיים זוכר?)
אני חושב שחצובה + ראש שלפי הפרסום מתאימים לעד 8ק"ג יתנו מענה לכל סטאפ עכשווי ואו עתידי.
יש עוד דברים שמשפיעים על יציבות כמו משקל החצובה, חומר בחצובה, זוית פתיחת הרגליים, מספר מפרקים וכו'
אבל כל הפרמטרים האלו לעיתים מספקים התנגשות עם נוחות השימוש.
לא מזמן העלתי סרטון שיש בו התייחסות לאיך בודקים חצובה, הנה זה כאן, שווה לקחת בחשבון את מה שהוא אומר.
הוא אמנם מדבר על סטאפ של $1000 אבל לטעמי אפשר גם לקנות משהו מצויין באזור ה $500

הנוחות זה גובה החצובה, משקל החצובה, סוג הראש, סוג המפרקים של הרגליים, יכולת הטיה של המוט המרכזי ועוד.

יש הרבה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון בחצובה למרות שזה "רק ברזלים". זה האביזר הכי מעיק, הכי מיותר אבל לפעמים הכי חשוב.

** אני נמנה על אלו שלא זוכרים איפה החצובה שלהם ועדיין השקעתי בה בזמנו כמעט $1000
לצפיה ב-'שחור או לבן. אין 50 גוונים של אפור?'
שחור או לבן. אין 50 גוונים של אפור?
03/04/2018 | 11:25
15
36
שלום
תודה על התשובה המושקעת.
אז חצובה כדבריך, זה כמו תפילין. יש כאילו שמניחים על היד ואחרים בארון...
לשיטתך, ע"מ שהחצובה תהיה שימושית ותתלווה לאתרי צילום (במיוחד בחו"ל) עליה להיות קלה. חצובה כבדה, סופה שתהיה חצובה לארון...ושם מאוד חשוב שתהיה יקרה, יציבה, גבוהה, ותשא במשקל של 8 ק"ג לפחות. 
אמירתך, שחצובה היא לכל החיים, מזכירה לי את דברי אבי ז"ל שחי במחשבה המשיחית הזו. שום דבר "שימושי" לא נועד לכל החיים. במיוחד אם תצא חצובה חדשה מהפכנית. ואז אני תקוע עם חצובה יקרה שקשה למכור. לא הייתי רוצה היום חצובה מלפני 40 שנה...(כבדה ומגושמת).
אז אולי החידושים בחצובות אינן דרמטיות כמו במצלמות או עדשות, אבל עדין...
אם הברירה היא חצובה ב-1,000$ כי זה מה שמתחייב כדבריך, ולי התקציב הוא 300$, הרי שהחצובה תחכה. תחכה הרבה...
אפשר כמובן לצאת בהכרזות ואמרות כנף, כמו אם הסתדרת עד עכשיו בלי חצובה, תסתדר בלי גם בהמשך. או עדיף לקנות אחת ב-1,000$ מאשר שלוש של 300$.

לצפיה ב-'כאמור... 450$... רק 50% מעל התקציב שלך'
כאמור... 450$... רק 50% מעל התקציב שלך
03/04/2018 | 12:03
14
38
ואתה מקבל חצובת קרבון איכותית של מנפרוטו.
לטעמי אם אתה רוצה לטייל, לקנות חצובת אלומיניום זה טעות ממדרגה ראשונה. כמו שאתה אומר - משקל זה אישו, וחצובה מאלומיניום זה יחס לא טוב של משקל ליציבות.

המנרפוטו 190גו עולה 200$. תוסיף לה ראש כדורי טוב והיא כבר מעל 300$. זה חצובת אלומיניום, ששוקלת 1.7, לא גבוהה מספיק, ולטעמי לא יציבה מספיק לציוד שלך. ב-450$ אתה קונה 190CXPRO4 כמו שלי (או CXPRO3 אם אתה לא רוצה לשים אותה בטרולי, וזה עדיף), עם ראש כדורי. חצובת קרבון - שוקלת 1.6 (לצורך העניין מאוד דומה ל-1.7 של הגו) אבל גבוהה יותר, יציבה יותר וחזקה יותר.

לא צריך להגיע ל-1000$.
לצפיה ב-'למה חייבים מנפרוטו?'
למה חייבים מנפרוטו?
03/04/2018 | 12:24
1
37
יש יצרנים אחרים עם חצובות קרבון מצויינות ומחירים זולים יותר.
צריך לעשות קצת שיעורי בית.
לצפיה ב-'ממש לא חייבים'
ממש לא חייבים
03/04/2018 | 13:30
36
אישית אני מאוד אוהב את הפלטת QUICK RELEASE של מנפרוטו.
יצרנים אחרים (ברובם) עובדים עם ARCASWISS. יש לזה יתרונות וחסרונות (כמו לכל דבר בחיים). אבל בעיני החסרון המרכזי של רוב הראשים עם ארקהסוויס שהקוויק רליז שלהם לא ממש קוויק ודורש הברגה של בורג. יש יצרנים (כמו RRS) שיש להם ממש מנגנון קוויק רליס לארקה סוויס אבל זה ראשים של 500$.

כמובן שאין קשר בין הראש לרגליים. כשהחלפתי עכשיו חצובה עברתי על די המון חצובות בטווח המחיר של עד 500$ לחצובה פלוס ראש.

הדרישות שלי כללו אוסף של דברים (שחלקם כנראה נובעים מזה שאני רגיל למנפרוטו ועדיין) שכוללים:
- סביב ה-1.5 קילו
- קצרה מספיק להכנס לטרולי כשהיא מקובלת
- מפרקים עם מנופים ולא סיבוב (לטעמי זה יותר נח, אם כי זה כאמור, הרגל... בכל מקרה הסתכלתי גם על כאלה עם סיבוב)
- עמוד אמצעי ניתן להטיה (זה פיצ'ר שהתרגלתי אליו במנפרוטו הקודמת שלי והשתמשתי בו ככ הרבה פעמים שברור לי שאני לא מתכוון לוותר עליו)
- גובה עומד בלי הוצאת עמוד אמצעי שאני יכול לצלם בעמידה בלי להתכופף. (כשאתה מוציא את העמוד האמצעי - היציבות של החצובה קטנה).

כששיקללתי את כל הנתונים האלה - ה-190CXPRO4 הסתמנה בתור האופציה העדיפה. בניקוי חלק מהדרישות - מצאתי חצובות ממש מוצלחות של GITZO ו-RRS אבל במחירים גבוהים יותר, והחלטתי שאין לזה הצדקה.

לצפיה ב-'מה דעתך על זה?'
מה דעתך על זה?
03/04/2018 | 22:46
3
28
לצפיה ב-'המלצה שלי'
המלצה שלי
04/04/2018 | 10:36
25
לפי הבנתי אתה מחפש חצובה לנסיעות לחו״ל.
אני מציע שתנסה להשאיל חצובה לנסיעה הבאה שלך.
הניסיון האישי שלך יניב לך את התובנה של מה אתה צריך בחצובה ואז קנה בהתאם או שיניב לך תובנה אחרת לגבי חצובה כמו שעדיף להשאיר אותה בבית או בחנות.
לצפיה ב-'אם אני מבין נכון זה 190GO רק מקרבון? '
אם אני מבין נכון זה 190GO רק מקרבון?
04/04/2018 | 11:31
1
20
לא מכיר את כל הדגמים האלה.
למצלמה קטנה לדעתי כולם סבבה. למצלמה כמו שלך זה נראה לי קצת קטן. זה כנראה יסחוב, אבל פחות טוב מחצובה ברמה גבוהה יותר. מציע לך אולי ללכת לחנות ולראות דוגמאות של דגמים שתוכל לבחור ביניהם.... להתקין את המצלמה וכו'.

לצפיה ב-''
04/04/2018 | 12:17
5
לצפיה ב-'מה היתרון של ראש כדורי?'
מה היתרון של ראש כדורי?
04/04/2018 | 08:16
7
31
שלום
בעבר השתמשתי בחצובה עם 2 ידיות ואני מוצא אותה שימושית ונוחה לתפעול.
ךרוב השינוי הנדרש הוא בציר אחד.
בכדורי נדמה לי שזה משחרר את כל 3 הצירים...?
לצפיה ב-'2 ידיות זה 2 צירים. '
2 ידיות זה 2 צירים.
04/04/2018 | 11:35
6
31
בד"כ רוצים 3 צירים. וזה שלוש ידיות. אני מוצא שזה פשוט איטי. יש פדנטיים שיגידו שראש שלושה צירים מאפשר יותר דיוק. אבל לטעמי זה פשוט מאוד לא נח. מעבר לזה ראש שלושה צירים הוא פיזית יותר גדול כי כל ציר זה ידית נפרדת.

ראש כדורי הוא קומפקטי יחסית, והוא מאפשר את כיוונון המצלמה בצורה אינטואיטיבית. ההבדל בין ראש כדורי טוב עם כדור גדול לראש כדורי בינוני הוא *מאוד* משמעותי מבחינה פונקציונאלית. בראש כדורי בינוני, יהיה לך מאוד קשה להגיע לכיוונון ההתנגדות ככה שמצד אחד תוכל להזיז את המצלמה בדיוק בלי מאמץ ומצד שני היא לא תזוז לך בשניה שתנסה לנעול את המיקום. בראש כדורי איכותי, אתה יכול להגיע מצד אחד לתנועה חלקה ועדינה, ומצד שני המצלמה נשארת במקום אפילו בלי לקבע. זה מאפשר לך לעשות כיוונונים מאוד עדינים מאוד בקלות, ובסוף לנעול את המצלמה בלי חשש שהיא תזוז.

בנוסף, הרבה ראשים כדוריים באים גם עם בסיס מסתובב שמאפשר לך לעשות PANNING או פנורמות (במגבלות מסוימות) בקלות.

לצפיה ב-'תודה על ההסבר '
תודה על ההסבר
04/04/2018 | 12:19
5
23
שלום
במנגנון ראש עם ידיות, המוט המרכזי סובב (YAW).
שתי ידיות מאפשרים הטיה בגלגול ועלרוד (ROLL & PITCH).
ויש 3 צירי תנועה. להיפך, יחסית לכדורי, יש יותר גלגול ועלרוד (זוית במעלות).
נראה לי אינטואיטיבי ופשוט. כולל הנעילה.
אבדוק את הנושא הכדורי גם. יש לו יתרון גודל ומשקל, מול הידיות.
לצפיה ב-'חוסר הפשטות מתחיל כשאתה מנסה לקמפז... '
חוסר הפשטות מתחיל כשאתה מנסה לקמפז...
04/04/2018 | 12:29
4
30
ומגלה שאתה רוצה לזוז "קצת ימינה וקצת למעלה" וזה דורש לשחרר ידית אחת קודם. ואז ידית שניה. ואז שוב ידית אחת ושוב ידית שניה. אישית אני מאוד סבלתי מלנסות לצלם ככה.

לצפיה ב-'אבל מצד שני אם אתה רוצה לזוז רק על ציר אחד...'
אבל מצד שני אם אתה רוצה לזוז רק על ציר אחד...
04/04/2018 | 18:36
1
32
אז זה הרבה יותר פשוט. אתה מפלס את המצלמה פעם אחת ואז אתה מסובב אותה על אותו מישור מקביל לקרקע.
בראש כדורי אתה צריך לאזן הכל מחדש.
לצפיה ב-'לא באמת...'
לא באמת...
04/04/2018 | 20:49
30
לא צריך "לאזן מחדש". פשוט מקמפזים ישר. הרי יש פלס במצלמה.  
לצפיה ב-'מי זה "לקמפז"? '
מי זה "לקמפז"?
05/04/2018 | 11:26
1
30
שלום
הייתי בחנות Camera ובחנתי כמה חצובות. 
1. נתנו לי Befree Alu Grey Tripod
היא קלה. 1.4 ק"ג מתאים לי.
החצובה (החלק של 3 הרגליים) יציבה. אבל המוט המרכזי, עם המצלמה + גריפ + עדשת ה-KIT מתנדנדת. 
2. הבנתי שעדיף נועלי חוליות ברגליים ע"פ גלילי נעילה (יותר זריז, מצד שני יותר בולט באריזה).
3. לא התחברתי לראש כדורי. מה גם שבדגם שבדקתי, הראש בא ללא פלס.
כנראה שנאלץ לנסוע לת"א...
לצפיה ב-'ה-BEFREE קלה יותר קצת מה-190GO'
ה-BEFREE קלה יותר קצת מה-190GO
05/04/2018 | 14:45
28
אם כי אני חושב שהן באותו סדר גודל - לא סתם אמרתי לך....
לגבי המוט המרכזי - תחפש חצובה שבה אתה לא צריך להוציא אותו או להוציא ממש מעט. ברגע שמרימים את המוט המרכזי למעלה, היציבות יורדת פלאים. לכן חשוב הגובה ללא מוט מרכזי.
ה-190 החדשה היא 135 ללא הוצאת המוט מרכזי. תוסיף בערך 10 ס"מ של הראש ו-10 ס"מ של גוף המצלמה - העינית שלה היא בערך 155. זה מספיק להסתכל בלי להתכופף אם אתה לא גבוה. אני 1.77 וחסר לי שם ממש מעט - או שאני מתכופף ממש מעט (2-3 ס"מ) או שאני מוציא את הראש המרכזי ממש ממש מעט. ה-055 גבוהה ב-5 ס"מ מה שמכסה את זה לאנשים קצת יותר גבוהים ממני.

אבל למשל ה-190 הישנה (וה-190GO שדומה לו) - זה רק 1.22. זה אומר שכבר צריך להוציא את המוט המרכזי משהו כמו חצי הגבוה שלו, וזה לא להיט.

לצפיה ב-'בענין חצובה יש גם וגם וגם שתעשה את העבודה בזול וטוב .'
בענין חצובה יש גם וגם וגם שתעשה את העבודה בזול וטוב .
06/04/2018 | 14:34
25
הכוונה שאני רוצה חצובה טובה שתישא כול מצלמה וכול ציוד והיא תהיה לא הכי קלה , ונשתמש בה נגיד פעמים שלוש בשנה .    היא אמורה להיות ,טובה ,חזקה לא הכי קלה ,אבל תעשה את העבודה כשצריך .      ואני יודע שיש לי חצובה טובה ויציבה ,ולא הכי קלה אבל מאוד יציבה . אז יש דרך לקנות משומש  מימישהו ששילם 1000שקל  עם ראש מנפוטו כדורי משוכלל . ואת כול זה קניתי מימנו ב 317 שקלים  ואני מאוד מרוצה .הוא לא רצה לוותר על ה17 שקלים המוכר , מאור יהודה שהתחרט ,וחיפש חצובה יותר קלה.     אני קניתי בזול לא מתחרט  . משקל זה גם יציבות  . אז שלי לא הכי קלה אבל מאוד מקצועית . ואני מרוצה ,היא עושה את העבודה כשצריך ,ובזול , חג פסח שמח וכשר לכול, החברים והחברות .
לצפיה ב-'התלבטתי בשעתו בין 190 ל-055 ובחרתי ב-055'
התלבטתי בשעתו בין 190 ל-055 ובחרתי ב-055
02/04/2018 | 21:27
11
39
בגלל שהיא גבוהה יותר (ואני לא גוץ).
נראה לי שמנפרוטו קצת חסכו בדגם הזה.
מצד שני יש בו את כל הפיצ׳רים... אז במה חסכו?
לצפיה ב-'זה לא ה-190.... זה ה-190GO'
זה לא ה-190.... זה ה-190GO
02/04/2018 | 22:19
10
40
זה דגם פשוט יותר מה-190 הרגילה (הנוכחית) והוא גם אלומיניום (פחות חזק) 

*תיקון פוסט*

לה-190GO דומה (פחות או יותר), לדגם ה190X4 מלפני כמה שנים. היתה לי את החצובה הזאת (ה-190X4), אבל בגרסת קרבון (קצת יותר יציב). היא היתה יציבה בצורה משביעת רצון בתנאי מזג אוויר נוחים, עם מצלמה לא גדולה מדי. להערכתי היא היתה סוחבת גם 5DIV אבל לא בהנאה גדולה מדי, בטח לא עם 70-200/2.8 ב-200ממ (שם הזווית כבר חזקה). בשעתו, כמו ששטייף אמר, ההבדל בין ה-190 ל-055 בגובה היה די משמעותי (כשה-055 היתה גבוהה מספיק לשימוש במצב זקוף לחלוטין, בלי להוציא את המוט האמצעי, וה-190 ממש לא). 

לפני כ-3-4 שנים מנפרוטו יצאו עם דגמים חדשים של ה-190 וה-055, כשהדגמים החדשים גבוהים יותר. הקפיצה ב-190 גדולה, ולמעשה ה-190 החדשה היא כמעט בגובה (ובגודל ובמשקל) של ה-055 הקודמת. ה-190 החדשה מגיעה ל-135 ס"מ ללא הוצאת המוט המרכזי (ו-160 עם), לעומת 135 ב-055 הקודמת ו-140 ב-055 החדשה (אני מדבר על דגם ה-4 חלקים). 

ה-190GO, כמו ה-190 הישנה, מגיע רק לגובה 122 ס"מ, ומניסיון, זה לא מספיק. 

בנוסף - ה-190GO, כמו ה-190 הישנה, היא קצת קלה מדי, ונוטה לסבול ברוח. אני משער שהאלומיניום עוד יותר מהקרבון (אלומיניום יותר גמיש). בין הגובה, לרוח, זה הסיבה שהחלפתי את ה-190 הישנה שלי בחדשה. 

למצלמה גדולה וכבדה כמו ה-5DIV, לא הייתי מסתכל על פחות מה-190 החדשה. ואולי ה-055 החדשה. 

לצפיה ב-'מה אתה מציע?'
מה אתה מציע?
02/04/2018 | 22:30
9
33
שלום
בתקציב דומה (כ-1,000ש"ח פלוס מינוס)...יכול להיות גם של SLIK
לצפיה ב-'אני מציע להעלות את התקציב'
אני מציע להעלות את התקציב
02/04/2018 | 23:14
38
שמת 20,000 שקל על מצלמה, עכשיו תסכן אותה על חצובה לא מספיק יציבה?
אני "ננזפתי" לאחרונה פה בדיון אחר בפורום שה*ראש* שלי לא מספיק "רציני" ביחס לציוד הצילום שלי. כי יש לי ראש של 150$ ולא של 500$ של פירמות רציניות.

אגב - מנפרוטו די יקר בארץ - הייתי ממליץ לחפש בחו"ל.

זה הסט שלי:

הוא עולה 450$ ב-BHPHOTO. זה בערך 1600 שקל.

לטעמי עדיף לך ה-055 אבל ולא ה-190. ה-055 מיועד עד 9 קילו שזה כבר נשמע לי יותר סביר ביחס לסט שלך בשביל יציבות טובה. כנראה שגם ה-190 יסחוב (ה-190 החדשה די מרשימה ביציבות שלה, שדרוג משמעותי מה-190 הקודמת (שדומה ל-GO). אבל אם אתה יכול להרשות לעצמך (מחיר וגודל) את ה-055 אז היא עדיפה לך.

עוד נקודה לשים לב אליה זה שיש דגמים של 3 חלקים ו-4 חלקים. ל-3 חלקים יתרון יציבות. ל-4 חלקים יתרון שאפשר להכניס אותם לטרולי שאפשר להעלות למטוס (להבדיל מלהפקיד לבטן המטוס), וזה גם פחות מגושם קשור על תיק. אבל זה פחות יציב. אם האורך המקופל לא מפריע לך, ממליץ להעדיף את דגמי ה-3 חלקים על פני ה-4.

בנוסף - אם משקל זה לא שיקול משמעותי וכסף כן - הייתי מסתכל על דגמי האלומיניום. למשל - ה-055 האלומיניום, כולל הראש (הראש הזה ממש מצוין), עולה רק 335$, שזה בערך 1200 שקל, לא הרבה מעל התקציב שלך.

לצפיה ב-'לדעתי...'
לדעתי...
02/04/2018 | 23:32
7
46
חצובות הן ברזלים. אין בהן טכנולוגיה גבוהה ולכן אין צורך לרכוש ביוקר, בוודאי אם השימוש איננו תדיר.
יש לי SLIK pro 400. זו חצובה חזקה עשויה סגסוגת אלומיניום מיוחדת. היא מגיעה עם ראש תלת-צירי ומיועדת לשאת כ-6 ק"ג (הגבול העליון הוא 10 ק"ג). אינני יכול להשוות אותה לחצובות אחרות (אין לי ניסיון), אבל אני יכול לומר שהיא מעל ומעבר לצרכי.
לצפיה ב-'זה לא מדויק'
זה לא מדויק
03/04/2018 | 00:12
6
39
חצובות טובות עמידות יותר בנגיעה/רוח/רעידות/וכו'.
איכות המפרקים מאוד משפיעה על איכות החצובה
וזה עוד לפני שהגענו לראש.

ראש תלת צירי זה דבר הרבה פחות נח מראש כדורי טוב, אבל ראש כדורי לא מספיק טוב זה ג'יפה.

לצפיה ב-'הגדלת התקציב היא פתרון עצל'
הגדלת התקציב היא פתרון עצל
03/04/2018 | 10:04
5
38
החצובה שברשותי היא טנק. לא זזה ברוח או בנגיעה והמפרקים נראים לי יציבים. הראש טוב לצרכי (אינני מרבה ב-panning בתחרויות ספורט מוטורי). אם השואל יתעקש על ראש כדורי מהמעלה הראשונה, תמיד אפשר להחליף.
במקרה של חצובות אין צורך במותג היוקרתי ביותר כדי להשיג את המטרה.
לצפיה ב-'לא הייתי אומר שמנפרוטו הוא מותג יוקרתי'
לא הייתי אומר שמנפרוטו הוא מותג יוקרתי
03/04/2018 | 11:58
4
40
וכאמור - בתקציב של 1200 ש"ח (בחול) הוא קונה חצובה מהמעלה הראשונה של מנפרוטו עם ראש כדורי משובח. ראש צירי או כדורי לא קשור לפאנינג אלא לנוחות של כיוונון המצלמה. זה פשוט לוקח הרבה יותר זמן.

לסליק יש גם חצובות טובות, אבל כללית הרשום שלי מסליק שאפשר להשיג טוב מזה. לי היתה סליק שהיתה בסדר, אבל אין מה להשוות את האיכות עם המנפרוטו, למרות שהסליק היתה כבדה יותר.

לגבי לא זזה בנגיעה - זה שקר. כל חצובה זזה בנגיעה. השאלה כמה היא זזה :) שים עדשת טלפוטו, ותעשה זום של פוקוס במצלמה שלך ותן נקישה קלה. אתה תראה יופי איך היא זזה. חצובה איכותית פשוט זזה מעט ומשככת את זה ממש מהר.

לצפיה ב-'זה דיון טפל מבחינתי'
זה דיון טפל מבחינתי
03/04/2018 | 12:37
3
40
אני לא יודע מדוע בכלל קניתי חצובה. אני משתמש בה אולי אחת לשנה כמעמד לפלאש.
תיאורטית יש לחצובה שלוש מטרות אפשריות:
* מניעת תזוזה בחשיפות ארוכות
* השגת פירוט מקסימלי בצילומי נוף, ארכיטקטורה, רפרודוקציה וסטודיו
* הקלה על הצלם בעבודת טלפוטו
בשני המקרים הראשונים יש לצלם הרבה זמן להציב ולכוון. במקרה השלישי הדיוק בכיוונון ההתחלתי לא ממש קריטי. בעניין הנגיעה, ממילא חושפים באופן אלחוטי או מתוזמן.
תמיד אפשר למצוא סיבה לרכוש ביוקר, אבל אני מבטיח לך שחצובה מתוצרת סינית עלומה תשיג את מטרתה בדיוק כמו המיטב של מנפרוטו.
לצפיה ב-'אם אתה רוצה מעמד לפלאש...'
אם אתה רוצה מעמד לפלאש...
03/04/2018 | 13:35
2
42
יש "חצובות" פלאש ב-20$ באיביי :)

לגבי יתר הטיעונים שלך - בתור מישהו ש*החליף* חצובה אחרי שדברים הפריעו לו בחצובה זולה יותר, אני מתקשה להסכים עם הטיעונים שלך. בצילומי סטודיו - אתה סוג של צודק - בהנחה שאתה עדין עם הציוד, באמת אין סיבה לתזוזה של החצובה. מצד שני אם אתה מצלם מוצרים ורוצה להטות את העמוד המרכזי, אני יכול להבטיח לך שחצובה זולה תקשה עליך לעבוד.

אבל כשמצלמים נוף בשטח, היציבות של החצובה באה לידי ביטוי בצורה מטורפת, במיוחד בחשיפות ארוכות. אני יכול להראות לך שפע של חשיפות ארוכות שהן לא חדות מספיק מטעמי רוח, או דברים שהרוח העיפה על החצובה, או מים ששוטפים את רגלי החצובה. חצובה יציבה ואיכותית יותר מפחיתה בצורה דרמטית את הקשיים האלה. האם אפשר להסתדר עם חצובה סינית? יכול להיות. אפשר גם להסתדר עם מצלמת פילם ומדידת אור ידנית. אבל עדיין יותר נח לצלם עם אוטופוקוס ומדידת אור מטריציונית איכותית.

למי שכמוך לא משתמש בחצובה, אתה צודק - אין משמעות לאיכות החצובה.

למי שכן משתמש בחצובה - יש משמעות.

ואגב - עוד משהו שתגלה על חצובות זולות - הן פחות עמידות בהתעללות. חצובות נופלות, נרטבות, ומתמלאות במי מלח וחול אם אתה מצלם קרוב לים. חצובות טובות בנויות מחלקים איכותיים שלא מחלידים ולא נדפקים ואם שוטפים ומתחזקים אותן יכולות לחיות הרבה מאוד שנים.

לצפיה ב-'כפי שאמרתי...'
כפי שאמרתי...
03/04/2018 | 14:03
1
41
תמיד אפשר למצוא סיבות.
כל חצובה נורמלית תעמוד בתנאי שדה. לכן בונים אותן מחומרים חזקים ועמידים לקורוזיה. כל חצובה נורמלית תהיה יציבה בתנאי רוח מצויים כל עוד לא מעמיסים אותה יתר על המידה. אדרבא, ככל שהיא כבדה יותר ונמוכה יותר כך היא תהיה יציבה יותר. קרבון לא יעזור כאן. בחשיפה ממושכת מאד בתנאי רוח חזקה ממילא לא תפתח את החצובה למלוא אורכה. אם אתה נוהג לעשות זאת אז אין פלא שהתוצאות מרוחות.
צר לי שאני נאלץ לעמוד על דעתי בעניין איזוטרי כל כך. פשוט, המשוואה לפיה מחיר=תוצאות לא עובדת במקרה זה.
לצפיה ב-'טוב... נסכים שלא להסכים'
טוב... נסכים שלא להסכים
03/04/2018 | 15:10
36
אני חושב שאם תשתמש רבות בחצובה, דעתך תשתנה.

לצפיה ב-'מצלמת קנון 70D שלא עובדת'
מצלמת קנון 70D שלא עובדת
03/04/2018 | 23:32
5
49
שלום רב,

לפני 8 חודשים רכשתי מצלמה קנון 70D ויצא לי להשתמש בו הרבה.
מאתמול הופיע על הצג-  Firmware update program
והסבר- "בבקשה לבדוק את כרטיס הזיכרון, למלא את הבטרייה ולנסות שוב".
את הבטרייה מילאתי וכרטיס הזיכרון לא היה מלא כלל, ובכל זאת הורדתי מה שלא צריך. בכל זאת, זה הופיע עדיין.
היום ניסיתי להפעיל את המצלמה- לשווא. הוא לא עובד בכלל.

יש משהו שאני יכולה לנסות לעשות כדי להפעיל אותו?

בתודה מראש!
לצפיה ב-'האם החלפת כרטיס זכרון?'
האם החלפת כרטיס זכרון?
04/04/2018 | 06:58
1
39
כי אני מכיר שעושים עדכון הפירמוור בעזרת כרטיס זכרון לאחר שכותבים בו את העדכון.
אולי האופציה נלחצה בטעות.
פחות משנה, המצלמה באחריות! ממשי את האחריות.
יש תהליך לעשות RESET להגדרות המצלמה, אולי זה יעזור? להסתכל מה ואיפה לוחצים לעשות ריסט, בעדיפות להגדרות יצרן.
אולי לשחרר את העדשה?
לא מכיר את כל השטיקים כי יש לי ניקון.

לצפיה ב-'תודה לשניכם על התגובות'
תודה לשניכם על התגובות
04/04/2018 | 23:51
40
דודי, ניסיתי עכשיו את ההצעות שרשמת- שום דבר.
אין לי אפשרות לשנות אפילו בהגדרות כך שאין איך או מה לאתחל.
אנצל כמובן את האחריות, תודה בכל מקרה!
לצפיה ב-'CANON 70D'
CANON 70D
04/04/2018 | 14:01
44
אם הסוללה טעונה והמצלמה לא נדלקת בכלל-ממליץ לקחת אותה לנותן האחריות.
לצפיה ב-'יש המון התייחסויות לבעיה הזו במצלמה הזו'
יש המון התייחסויות לבעיה הזו במצלמה הזו
05/04/2018 | 09:15
1
50
בד״ר גוגל, כאן מוצע אפילו פתרון:

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
07/04/2018 | 19:17
9
לצפיה ב-'ניקוי עדשה.'
ניקוי עדשה.
03/04/2018 | 12:24
2
62
חג שמח לכולם.
איך הכי מומלץ לנקות את העדשות (הצד שמתחבר למצלמה).
ובאיזה חומרים להשתמש?
מפוח (של מי מומלץ) בד וכו...
לצפיה ב-'אז כך'
אז כך
03/04/2018 | 12:47
67
לסובלים מ-OCD:
לניקוי זכוכית - מפוח נייר אורז ספוג במעט כוהל פרופילי.
לניקוי פלסטיק ומתכת - מפוח ומטלית מיקרופייבר יבשה.

ליתר האנושות:
שרוול. רק שים לב שהזכוכית נקיה מגרגירי חול לפני הניגוב.
לצפיה ב-'את הזכוכית - באותן שיטות שמנקים את האלמנט הקדמי'
את הזכוכית - באותן שיטות שמנקים את האלמנט הקדמי
04/04/2018 | 18:39
45
הכלי הכי נוח - lenspen.

יש בביונט גם מגעים אלקטרוניים. אותם מנקים באמצעות מחק גומי באופן בו שאריות הגומי והלכלוך נושרות החוצה מהעדשה.

מפוח מומלץ? כל מה שעובד. רק לא לנשוף אויר מהפה.
לצפיה ב-'דרוש כבל ל-Olympus EM1.1'
דרוש כבל ל-Olympus EM1.1
01/04/2018 | 21:38
10
44
חג שמח לכולם.  אני מעוניין לעדכן את ה-firmware במצלמה שלי וכמובן שהכבל שלי הלך לו לטיול בארץ האיבוד.  קיוויתי שהנקיונות לפסח יסייעו ואכן מצאתי כל מיני כבלים שונים ומשונים מימי הפלמ"ח.  אך לא את הכבל הזה.  באמת לא מבין את יצר הסאדיזם המגוחך של אולימפוס להשתמש בכבלים יעודיים.
בכל מקרה אם יש למישהו אשמח לשלם במיטב מצלצלי.
הדגם לדעתי הוא CB-USB6 אבל גם CB-USB8 אמור לעבוד
תודה
לצפיה ב-'כבל USB'
כבל USB
02/04/2018 | 12:27
8
58
יש לי כבל כזה-ראה תמונות.
אם מתאים לך אני בהרצליה.
צור איתי קשר באישי.
לצפיה ב-'באנגלית אומרים: You are a life saver!'
באנגלית אומרים: You are a life saver!
02/04/2018 | 12:42
32
שולח לך הודעה
לצפיה ב-'לפי מה שאני רואה זה כבל סטנדרטי מיני Mini USB'
לפי מה שאני רואה זה כבל סטנדרטי מיני Mini USB
02/04/2018 | 17:01
6
21
לצפיה ב-'לא, זה לא.'
לא, זה לא.
02/04/2018 | 19:54
5
18
לצפיה ב-'זה משהו, בכך אין ספק.'
זה משהו, בכך אין ספק.
02/04/2018 | 21:16
3
46
לפי הכיתוב על המצלמה הזהה שלי מדובר בחיבור HDMI כלשהו.
גם אני לא יודע איפה הכבל.
אבל את העידכון ניתן לעשות גם דרך כרטיס זיכרון.
לצפיה ב-'ויש גם USB מיני, יש גם חיבור WIFI, '
ויש גם USB מיני, יש גם חיבור WIFI,
02/04/2018 | 21:23
2
29
בחיבורים הם לא חסכו. יש לפחות 4 דרכים להתחבר למחשב.
איפה הבעיה בעצם?

לצפיה ב-'כדי לעדכן את הקושחה צריך להתחבר ל-USB'
כדי לעדכן את הקושחה צריך להתחבר ל-USB
02/04/2018 | 22:07
1
32
והשקע לא סטנדרטי. יש כבל יעודי שבלעדיו אתה תקוע.
לצפיה ב-'יש אפשרות דרך ה-SD'
יש אפשרות דרך ה-SD
02/04/2018 | 22:14
33
אבל זה די ארוך ומעיק

תודה לאל שבEM1.2 עברו לשקע סטנדרטי

לצפיה ב-'צודק. זה לא סטנדרטי!'
צודק. זה לא סטנדרטי!
03/04/2018 | 06:47
13
לצפיה ב-'המלצה ותודה לישראל'
המלצה ותודה לישראל
08/04/2018 | 13:56
8
אז כמו שנכתב כאן מדובר בכבל יעודי שמתאים רק לאולימפוס.  מבקש בהזדמנות זו להודות לישראל שמפעיל מעבדה קטנה בהרצליה וההתרשמות שלי ממנו שיודע לתקן כל דבר שזז ובפרט מצלמות.
במקרה שלי אמר "תבוא עם המצלמה, נראה שזה עובד".  באתי ולאחר שבדקנו מכר לי את הכבל במחיר (שאמר לי אותו מראש בטלפון) סביר והוגן וגם נתן קבלה כמו שצריך. בבית עדכנתי את הקושחה דרך התוכנה של אולימפוס ובא לציון גואל.
לצפיה ב-'שתי שאלות על פנסיוניק gx9'
שתי שאלות על פנסיוניק gx9
31/03/2018 | 17:53
9
82
אני נמצא כרגע ביפן ועברתי למשש בחנות את ה g9 וגם את ה gx9.
אגב ה gx9 נקראת כאן 3 gx7 Mark

1. משום מה מהירות הפיקוס של ה gx9 הרבה יותר איטית מזו של g9 
זה יתכן? אולי היה משהו מוגדר לא טוב ולא שמתי לב?
אגב ה g9 מדהימה אבל גדולה ויקרה בשבילי

2. די בקלות המוכר החליף את הממשק לאנגלית.
אבל אמר שהאחריות רק ליפן. האם הגיוני להוסיף מאק? כמה יעלה? זה עובד המאק הזה?

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
01/04/2018 | 10:09
8
53
1. בוודאי שמהירות הפיקוס של ה-GX9 איטית יותר! היא עדיין מאוד מהירה, אבל אין מה להשוות. על הנייר - מהירות הפיקוס ב-SAF ב-G9 היא 0.04 שניות וב-GX9 היא 0.07 שניות. שתיהן מהירות מאוד ל-SAF, אבל עבור CAF ההבדל משמעותי יותר. אתה רוצה מהירות פיקוס של מצלמת ספורט, תקנה מצלמת ספורט :)

2. אני בד"כ מוסיף אחריות מק. למשל ל-G9 שקניתי עכשיו בסינגפור (אחריות רק בסינגפור) קניתי מק ל-3 שנים. אני חושב שסיפרתי פה לפני כמה חודשים על ה-EM1.1 שלי, אחרי שכבר עברה לקונה אחר, מת לה התריס והגלגלת, והפעלתי בשבילו את ה-MACK. זה היה קצת מתיש, אבל בסוף תוקן לשביעות רצונו.

3. אני לא מאמין שיהיה לך GX9 לפני! GRRR :)
לצפיה ב-'פוקוס'
פוקוס
01/04/2018 | 16:25
7
48
כמובן שלא מדדתי זמנים, אבל התחושה היתה של פער גדול מאד בזמן הפיקוס
הרבה יותר מהמספרים שכתבת
משהו לא מסתדר לי
ה g9 פיקסה במהירות מדהימה ממש, הרף עין
ה gx9 כמעט הזכירה לי את ה g3 שלי הישנה והטובה

כך שכנראה אני מחליט לא להחליט ולא אקדים אותך עם gx9
אימוג'י של חיוך
לצפיה ב-'זה מאוד מאוד מוזר'
זה מאוד מאוד מוזר
01/04/2018 | 22:02
6
37
ה-GX85 שלי פיקסה נהדר (עם העדשות הנכונות, זה כמובן תלוי גם בעדשה).
אני מתקשה להאמין שהפוקוס ב-GX9 גרוע מזה שב-GX85.
עם איזה עדשה ניסית את ה-GX9?

לצפיה ב-'עדשה'
עדשה
02/04/2018 | 04:28
5
37
נדמה לי שהיתה עליה איזו פריים 15

אתה מתכוון להזמין בלי למשש קודם?

על ה g9 שפיקסה מהר מאד היתה 12-60
לצפיה ב-'ושוב, מוזר... '
ושוב, מוזר...
02/04/2018 | 09:18
4
38
ה-15 מפקסת נהדר.

כן.... אין לי מה למשש. היתה לי ה-GX85, מכרתי אותה בשביל לשדרג ל-GX9. מבחינת גודל ומשקל ותחושה זה אותה מצלמה. ה-GX9 מציעה די הרבה שיפורים, אבל בגוף שהוא כמעט זהה.

לצפיה ב-'Ok שיהיה בהצלחה ותעדכן כמובן'
Ok שיהיה בהצלחה ותעדכן כמובן
03/04/2018 | 08:28
11
לצפיה ב-'תתחדש, ושאלות...'
תתחדש, ושאלות...
04/04/2018 | 09:57
2
19
למה החלפת אותה? במה היא טובה יותר מ ה 85?

שאלה נוספת - יש הבדל אמיתי בין 16 מ"פ ל 20?
כי החיישן נשאר אותו דבר.. לא?

חייב לומר שאין על הוידאו שלה פנסוניק, פשוט  אין. יש להם טאץ' מיוחד בוידאו.
יש לי XT20 והוידאו שלה מעולה וטוב, אבל מרגיש פחות מוצלח מהוידאו של הפנסוניק, במיוחד יש פער באיכות הסאונד.
לצפיה ב-'תשובות... '
תשובות...
04/04/2018 | 11:47
1
21
נתחיל מהחיישן - אני לא מבין מה זה אומר "החיישן נשאר אותו דבר". לא, הוא לא. הוא חיישן חדש, עם 20מפ במקום 16מפ. האם ההבדל היסטרי? לא... אבל קיים. ההבדל ברזולוציה לאו דווקא *כזה* משמעותי, אבל יש הבדלים מורגשים בטווח הדינאמי (בהנחה שהחיישן ב-GX9 הוא כמו החיישן ב-G9, אבל כל הסממנים מצביעים על כך) - יש שיפור של בערך סטופ בבהירים מבחינת טווח דינאמי. זה שיפור משמעותי שאני מרגיש בעריכה של תמונות ב-RAW כבר מאז שעברתי ל-EM1.2 (זה גם בגדול אותו חיישן). האם זה שיפור שמצדיק שדרוג? לא.... אבל יש הבדל.

לגבי למה שדרגתי - אז מעבר לחיישן (לא מצדיק שדרוג בפני עצמו, אבל נייס טו הב פיצ'ר), יש עוד כל מיני דברים קטנים, שביחד מצטברים לשדרוג מספיק שווה (בשבילי), שכוללים בין היתר:
- בלוטות לטובת GEOTAGGING אוטומטי
- עיבוד תמונה משופר (דווקא בקטנה אני נוטה יותר לצלם JPG מאשר בגדולה)
- בורר AF מכאני (גם נח, וגם מקרב את הממשק שלה ל-G9)
- חוגת פיצוי חשיפה ייעודית (הייתי מעדיף סתם חוגה שלישית שאפשר לקסטם, אבל עדיין סוג של חוגה שלישית)
- ריפרש לתפריטים שעושה אותם זהים לאלו שב-G9 - בין היתר תוספת של ה-MY MENU - יאפשר לי לעשות תאימות כמעט מוחלטת בין הממשק ב-G9 ל-GX9.
- עינית מתכווננת - נראה לי גימיק חמוד, ובנוסף יש סיכוי שזה ישפר את היכולת להשתמש בעינית כשמאוד בהיר בחוץ. מעבר לזה - אם זה עדיין לא, יש אפשרות ב-20$ לקנות EYECUP משופר, שלא מתחבר ל-GX85.

ברגע שאקבל אותה - מבטיח לעדכן.

לצפיה ב-'יפה'
יפה
04/04/2018 | 12:04
22
תהנה ותזכור לעדכן...
סתם שאלה, גלגלת פיצוי החשיפה שמישה בכלל?
אצלי ב XT20 עוד לא יצא לי בכלל להשתמש בה.

לגבי התפריטים - פנסוניק ממש נחמדים, הכל ברור ויש קיצורי דרך לכל פונקציה.
המצלמה מוגנת מים? 
אף פעם לא ממש הבנתי את ההבדל בין סדרת GX ל G, זה בגדול רק מבנה שונה, לא יותר.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יורם פוסמן - מדריך עריכת וידאו
רוצה ללמוד עריכת וידאו?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה