לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעות פירסומיות ו\או בעלות אופי מסחרי יימחקו מהפורום.לא תישלח הודעה. למקרים מיוחדים יש לקבל אישור הנהלת הפורום.

בטרם שואלים מומלץ להיעזר במשאבי הפורום: קישורים,מאמרים,חיפוש בפורום,קריאה בדפי הפורום מהשבוע האחרון.

כדאי לנסח שאלה הכוללת כמה שיותר פרטים לגבי הדרוש לכם,כולל שמות מדויקים של הדגמים ,אותיות ומספרים,   קישור פעיל למיפרט הטכני.
המשך >>

לצפיה ב-'בהמשך לדיון על + '
בהמשך לדיון על +
13/07/2017 | 08:24
8
111
שני סיפורים מהשבועות האחרונים

מה שאפשר ללמוד משני הסיפורים האלו לדעתי הוא ש (1) הרשויות מוסיפות כל הזמן הגבלות חדשות, וזה מבלבל גם את הנוסעים וגם את חברות התעופה (2) יש סיכוי שהציוד שחשבתם שיהיה צמוד אליכם יגיע לבטן המטוס (3) אם כך יקרה עלול להגרם נזק משמעותי.

לדעתי הלקח למי שרוצה להפחית סיכונים לציוד צילום יקר הוא קודם כל לעשות שיעורי בית יסודיים לפני הטיסה - גם לגבי מדינת המוצא, מדינות המעבר, ומדינות היעד. צריך גם לבדוק ספציפית את הנוהלים של כל החברות שבהן טסים (ואם מדובר בקוד שרינג לבדוק גם לגבי החברות המתפעלות את הטיסה בפועל). מעבר לזה לדאוג לאריזה טובה שאם וכאשר תיאלצו להיפרד מהציוד הוא יהיה מוגן כראוי, וכמובן לדאוג לביטוח (בטיסה האחרונה שלי אפשר היה להוסיף ביטוח למצלמה כחלק מביטוח הטיסה).

אגב, גם אם כרגע חלק מההגבלות נוגעות למדינות מסויימות, אין שום ביטחון שזה לא יורחב אם וכאשר תגבר הפניקה בקרב הרשויות.
לצפיה ב-'לא קראתי את הסיפורים שבקישורים'
לא קראתי את הסיפורים שבקישורים
13/07/2017 | 16:55
2
54
יש גבול לזמן שאפשר להשקיע.
אבל אם שים את הציוד בתיק גב (מרופד) שמותר לך להעלות למטוס, אני לא רואה איפה יש פה בכלל בעיה.
אם פספסתי משהו אשמח ללמוד.
לצפיה ב-'פספסת'
פספסת
13/07/2017 | 19:41
50
בשני המקרים הצלמים רצו לעלות עם הציוד לטיסה.

ההוא שטס מתוניס ללונדון התבקש להעביר את הציוד לבטן המטוס, בגלל חוסר הבנה של חברת התעופה שחשבה שציוד צילום כלול ברשימת הציוד האלקטרוני שבבריטניה אסרו להעלות לטיסה.

ההוא שטס בדלתא (בתוך ארה״ב) לא הצליח לאפסן את הציוד בתא שמעליו, חיכה שנוסעים יעברו ובינתיים זה תפס את תשומת הלב של הדייל שדרש לקחת את הציוד לאפסון במקום אחר ולא מעל המושבים.

למרות ששני המקרים שונים, הלקח הוא שפתאום אתה נתקל בשרירות לב/טמטום/בורות של חברות התעופה וגם אם תכננת שהציוד יישאר איתך, אתה נאלץ להיפרד ממנו, ולוקח סיכון שיקרה לו נזק משמעותי או שייגנב.

מה שאני מסיק מהסיפורים האלו זה שגם בגלל סידורי האבטחה שמומצאים כל שני וחמישי, גם בגלל חברות התעופה שמנסות למקסם רווחים ולהקטין את משקל המטען שאפשר לעלות איתו לטיסה, גם בגלל שבלי קשר אפשר להתקל בקיר בירוקרטי אטום, צריך להערך למצבים ששונים ממה שהורגלנו אליהם בעבר, וצריך להיערך לכך עד כמה שאפשר.
לצפיה ב-'דווקא קראתי. '
דווקא קראתי.
14/07/2017 | 09:26
35
שני מקרים אנקדוטליים שלא בהכרח מלמדים על הכלל. את שניהם ניתן היה לפתור באמצעות ביטוח הציוד מראש לפני הנסיעה.  
במקרה השני הנוסע יכול היה לשים את המטען בתאים מעל המושבים אם רק היה משתדל קצת יותר. הוא לא רצה לשים את המטען שתי שורות אחורה כי לא רצה ללכת אחר כך נגד זרם הנוסעים בחזרה לכיסא שלו.

לקח נוסף, חשוב, הוא שכדאי להפריד את העדשה מהמצלמה. זה מפחית את פוינציאל הנזק. וזה נכון לא רק כששולחים מצלמה לבטן המטוס אלא גם כששמים אותה בתאי המטען בתא הנוסעים.
לצפיה ב-'מה הבעיה עם התאים שמעל הנוסעים?'
מה הבעיה עם התאים שמעל הנוסעים?
13/07/2017 | 17:26
42
אני לא כל כך מבין את הדיון הזה. שמתי ציוד באלפי דולרים, בטיסות קצרות וארוכות בתאים האלה, בתיק מרופד. אני בטוח שרוב הפורום הזה עשה בדיוק את אותו הדבר.
לצפיה ב-'שני מקרי קצה'
שני מקרי קצה
13/07/2017 | 17:49
3
53
אחד של טיסות שלאחרונה נאסר מהן להעלות ציוד אלקטרוני למטוס והשני של הרבה ציוד וחוסר מקום, מדובר בטיסה פנימית בארה"ב על מטוס קטן יחסית.

במקרה הראשון אין הרבה מה לעשות אבל מדובר במדינות שלנו כישראלים אין ממש מה לחפש שם ואנחנו לא נטוס משם ללונדון...

במקרה של הרבה ציוד, צריך לקחת את זה בחשבון, לשלם אם צריך על מטען נוסף או לרכוש ארגזי ציוד מותאמים כמו של פאליקן.

לצפיה ב-'גם תורכיה ברשימה'
גם תורכיה ברשימה
13/07/2017 | 19:45
2
45
ויש הרבה טיסות המשך שעוברות שם. מי מבטיח שמחר זה לא יקרה עם טורקיש איירליינס, או שבגלל פיגוע כזה או אחר ירחיבו את רשימת המדינות?

לגבי המקרה השני, למרות שמדובר (כנראה) במטוס קטן, הכותב אומר שתמיד הוא מצא מקום אחרי שכל הנוסעים התיישבו, הדייל פשוט קיבל החלטה שרירותית בלי לבדוק קודם את האופציה של אחסון בתא מעל מושב אחר.
לצפיה ב-'תיק קטן, מערכת מירורלס קטנה ואין שום בעיה '
תיק קטן, מערכת מירורלס קטנה ואין שום בעיה
13/07/2017 | 20:01
1
25
לצפיה ב-'RX100 בכיס...'
RX100 בכיס...
13/07/2017 | 21:51
26
לצפיה ב-'בחירה בעדשה רחבה'
בחירה בעדשה רחבה
12/07/2017 | 17:18
13
59
שלום ברשותי מצלמת ניקון DX ועדשת SIGMA 10-20.
לאישתי גם מצלמת ניקון DX.
מתכונן לקנות לה גם עדשה רחבה לצורך צילומי נוף.
מתלבט בין SIGMA12-24 - TAmron 12-24 - Nikon 12-24
הניקון הרבה יותר יקרה - לא בטוח ששוה את ההפרש , יש לי גם Tamron 70-300 ובסה"כ די מרוצה מהחדות של עדשות SIGMA ו- TAMRON
חיפשתי המלצות ולא ראיתי משהו חד-משמעי.
אם יש כאן מישהו שמחזיק בדגמים האלו ויכול להמליץ או אפילו לתת כיוון אחר אשמח לשמוע.
יש גם את TAMRON 15-30 אבל היא כבר במחיר של ניקון ואני לא בטוח ששווה את הכפלת המחיר הזאת.
האמת שרציתי משהו שמתחיל מ10-12 וגבוה מ-30 אבל לא מצאתי - כנראה שיש סיבה.
לצפיה ב-'Nikon 12-24'
Nikon 12-24
12/07/2017 | 21:32
37
רק אל תריבו עליה
ולא הצעתי את ה14-24 המהוללת.
לצפיה ב-'אם יש לך ניקון DX, למה עדשות ל- FF ?'
אם יש לך ניקון DX, למה עדשות ל- FF ?
12/07/2017 | 21:38
10
46
יש את הניקון 10-24 - נחמדה, חדה למדי, יקרה למדי.
הסיגמה 10-20 שיש לך דווקא טובה בעיני.
אתה יכול לבדוק גם את הסחורה של טוקינה. הם הוציאו לפני שנתיים 11-20 F2.8.
שווה בדיקה.

אתם באמת צריכים שתי עדשות אולטרה-רחבות ?

לצפיה ב-'שתי תשובות'
שתי תשובות
12/07/2017 | 21:56
9
50
לגבי עדשות ל-FF - עדיין לא איבדתי תקווה לעבור ל-FF ואז אם יקרה לא אצטרך להחליף את כל העדשות.
לגבי הנחיצות - אנחנו מתכוונים ללכת לקורס צילום נוף ועדשה רחבה זה די חובה במקרה זה. חשבתי לקנות משומשת SIGMA 10-20 אבל אז אמרתי לעצמי - לא חבל להוציא כסף סתם . אולי עדיף לקנות משהו שהוא עדיין רחב אבל עם תחום יותר גדול ואז הסתכלתי על המחירים. בקיצור DEAD-LOCK
לצפיה ב-'10-24 ולא תצטערו'
10-24 ולא תצטערו
12/07/2017 | 22:33
36
טובה לוידאו בתוך הבית, נוף, מבנים מקרוב מאד. אחרי הצילום לרוב נדרש תיקון בתוכנה ולרוב קרופ כי מה שבצדדים ובפינות מעט מעוות.
לצפיה ב-'אם אתה מתכנן לעבור ל-FF אז אולי בכל זאת ה- 14-24'
אם אתה מתכנן לעבור ל-FF אז אולי בכל זאת ה- 14-24
13/07/2017 | 00:26
29
אני התלבטתי בינה לבין ה- 16-35. אבל לאור הביקורות, לא יכולתי לוותר על ה- 14-24 ואני לא מצטער. דוגמה אחת (ב-24) ודוגמה שנייה (ב-14).
לצפיה ב-'עדשה רחבה עם טווח גדול תהיה פשרה '
עדשה רחבה עם טווח גדול תהיה פשרה
13/07/2017 | 06:28
6
34
ניקון 10-24 זו העדשה הכי טובה שתוכל לקבל.
סיגמא 10-24 תיתן את התמורה הכי טובה לכסף.

עדשת FF רחבה תקנה כשתהיה לך מצלמת FF. כך גם לגבי עדשת ״זום נורמאלית״.  רכש של עדשות FF למצלמות קרופ כדאי בעיקר כשמדובר בעדשות טלה. 70-200 או 70-300 למשל.
למה? כי חיישן קרופ לא מנצל את המטרה לשמה נבנית עדשה רחבה. אתה משלם ביוקר על עדשה ומשתמש בחיישן שלא מנצל חצי משטח הכיסוי של העדשה. בעדשות טלה זה הפוך - חיישן קרופ מתגבר את המטרה לשמה נבנתה העדשה.
לצפיה ב-'ה- 14-24 תתפקד כאילו 21-36 (טווח שעבור כמה הוא "פרקטי" יותר)'
ה- 14-24 תתפקד כאילו 21-36 (טווח שעבור כמה הוא "פרקטי" יותר)
13/07/2017 | 10:48
3
34
רכשתי אותה באילת ב- ₪5000 עם אחריות הדר.

לצפיה ב-'הטווח אולי פרקטי, אבל המימדים?'
הטווח אולי פרקטי, אבל המימדים?
13/07/2017 | 13:33
2
26
העדשה מעולה ללא ספק, אבל המימדים שלה, המשקל והתפעול של האלמנט הקדמי הענקי מצדיקים את השימוש בה למטרות מאד מוגדרות של ״סופר רחב מהירה״. כשאתה מאבד את היתרון ברוחב ונשאר עם המשקל והמימדים - העדשה קצת פחות פרקטית לייעוד.
לצפיה ב-'מנסיון אישי, לא מרגיש בעייה עם הממדים והמשקל'
מנסיון אישי, לא מרגיש בעייה עם הממדים והמשקל
13/07/2017 | 13:56
1
36
התפעול של האלמנט הקדמי "הענקי"? קראתי על כך לפני שרכשתי את העדשה ואת ה- הו-הא לקחתי ברצינות עד כדי כך שעשיתי Mack Diamond Warranty עליה. בפועל ובפרספקטיבה של 3 שנים (כולל להסתובב עם העדשה בעולם) ה-"בעייה" לא קיימת, עבורי לפחות.

---
מה שכן, גם בעקבות טענות שהיו ברשת, שאין ברוב החנויות בעולם מיכסים קידמיים לעדשה ורק הזמנה מיוחדת מניקון, ומאחר והם לא תפוסים בקליק אלא רק נלחצים ואחוזים בכח החיכוך, הם עלולים להאבד: רכשתי באמזון 2 מיכסים קידמיים לעדשה: אחד אני מאכסן לשעת חירום בבית/במלון, + אחד בתיק עם העדשה. כדי שאם יאבד אחד יהיה לי מיידית שני, וכשאחזור לבית/מלון יהיה מיידית ספייר נוסף לתיק עם העדשה + אוציא הזמנה נוספת מאמזון ל-2 מיכסים חדשים.
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
13/07/2017 | 23:12
28
אם זה נוח לך - מי אני שאמנע ממך לשפר את המאזן של תעשיית הצילום?
לצפיה ב-'מצטרף ל- steiff'
מצטרף ל- steiff
13/07/2017 | 16:59
1
48
לקנות אולטרה-רחבה שמיועדת ל- FF ולשים אותה על קרופ זה פספוס של כל הפואנטה.
זה עולה המון כסף, שוקל לא מעט, וחסר בצד הרחב.
בקיצור - משלמים הרבה ומקבלים פחות. לא הגיוני.

אני ממליץ לך לרכוש סיגמה 10-20 או ניקון 10-24 משומשת.
ככה כשתמכור לא תפסיד כסף, או שההפסד יהיה מינימלי.
לטמרון יש לדעתי יותר מגרסה אחת. הותיקה לא משהו בכלל. הסיגמה עדיפה.
את הגרסה החדשה אני לא מכיר.
לצפיה ב-''
15/07/2017 | 11:33
4
לצפיה ב-'נזכרתי בטוקינה 12-28 F4'
נזכרתי בטוקינה 12-28 F4
13/07/2017 | 17:55
58
טווח מעולה, צמצם בסדר גמור.
מחיר - 1900 ש"ח. לא רע בכלל !
עכשיו נותר לבדוק את האופטיקה והתפעול.
לצפיה ב-'הגנה ממים'
הגנה ממים
13/07/2017 | 21:01
3
54
בטיול הקרוב אנחנו עומדים קצת לשוט יש צפי שהילדים ישתוללו וישפריצו מים. איך אני יכול להגן על המצלמה ( קנון 1200d). ובכל זאת להמשיך לצלם. כי בשביל זה קניתי את המצלמה לצלם את הילדים משתוללים.
לצפיה ב-'קנה מארז אטום'
קנה מארז אטום
13/07/2017 | 21:52
42
כזה לדוגמה
רק צריך לוודא שנכנס כמו שצריך עם העדשה שיש לך.

לצפיה ב-'לדעתי שרוול ניילון פשוט יספיק'
לדעתי שרוול ניילון פשוט יספיק
13/07/2017 | 22:51
1
37
משהו כזה.
לצפיה ב-'תודה. שגיא ואילן.'
תודה. שגיא ואילן.
14/07/2017 | 12:43
13
לצפיה ב-'הגיעה ה- Zeiss Planar 50/1.7 '
הגיעה ה- Zeiss Planar 50/1.7
10/07/2017 | 12:19
28
112
כראוי לסוחר יפני מכובד, העדשה עומדת בהבטחה שלו.
במילה אחת: מצבה מושלם !
נראית ממש חדשה, ללא כל סימן שימוש. לא להאמין.
גם עובדת כמו חדשה. הכל פועל נקי וחלק ויפה.

צילמתי כמה תמונות טסט ראשונות ובינתיים אני מאוד מבסוט, אפילו מופתע לטובה.
ב- F2 המרכז חד מאוד !  למעשה גם ב- F1.7 הוא טוב מאוד.
השוליים כמובן פחות חדים בצורה משמעותית וגם יש האפלת פינות (די צפוי), אבל זה פחות משנה לצילומים שלי.
הקונטרסט והצבעים קלאסיים של צייס - חיים ובועטים. 
המיקרוקונטרסט נראה ממש טוב.
הגודל והמשקל מושלמים, והתפעול נעים ומדויק. יותר טובים ממה שיש לי ב- 35/2.8 מהסדרה הזו.
בתור צעד ראשון עם העדשה הזו נראה שזה לגמרי בכיוון הנכון.

לצפיה ב-'קרופ 100% ב- F2'
קרופ 100% ב- F2
10/07/2017 | 12:33
5
130
לצפיה ב-'נהדר ,תתחדש ,למה החתול לא שר את התקווה .'
נהדר ,תתחדש ,למה החתול לא שר את התקווה .
11/07/2017 | 15:20
1
19
לצפיה ב-'אנחנו עובדים על זה...'
אנחנו עובדים על זה...
11/07/2017 | 16:40
20
לצפיה ב-'ליד קרופ 100% עדיף לתת את הפריים המלא'
ליד קרופ 100% עדיף לתת את הפריים המלא
11/07/2017 | 20:04
2
50
כדי לקבל מושג
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
11/07/2017 | 20:38
1
87
לצפיה ב-'בוקה צייסאי קלאסי, מזכיר גם את הסומיקרון 50 (בגרסת M)'
בוקה צייסאי קלאסי, מזכיר גם את הסומיקרון 50 (בגרסת M)
11/07/2017 | 20:58
16
לצפיה ב-'תתחדש '
תתחדש
10/07/2017 | 13:17
21
לצפיה ב-'עוד קרופ כזה, הפעם ממרחק'
עוד קרופ כזה, הפעם ממרחק
10/07/2017 | 14:39
2
130
לצפיה ב-'תפוז פוגע בחדות '
תפוז פוגע בחדות
10/07/2017 | 14:39
1
29
לצפיה ב-'עדיף להעלות בפליקר ולתת קישור.'
עדיף להעלות בפליקר ולתת קישור.
10/07/2017 | 21:56
12
לצפיה ב-'פריים מלא ב- F2'
פריים מלא ב- F2
10/07/2017 | 14:42
99
תמונה נעימה עם תחושת עומק
לצפיה ב-'תמונה נורמלית ראשונה'
תמונה נורמלית ראשונה
10/07/2017 | 20:23
107
צולמה ב- F2
לא דייקתי כל כך בפוקוס, אבל רואים משהו מהאופי והצבעים של העדשה הזו.
צלילות טובה, בוקה נעים, קונטרסט טוב.
הדבר הראשון שמצאתי בינתיים שמעיד על גיל העדשה זו עבודה מול האור. היא יוצרת הילה לבנה. מזכירה לי את הניקון 85/1.8 AF-D.
לצפיה ב-'תתחדש :)'
תתחדש :)
10/07/2017 | 21:04
11
לצפיה ב-'תתחדש!'
תתחדש!
10/07/2017 | 21:22
29
ותהנה מהניסיונות
לצפיה ב-'ואני חשבתי שחיפשת עדשה שתהיה חדה בכל המסגרת ב-f/2'
ואני חשבתי שחיפשת עדשה שתהיה חדה בכל המסגרת ב-f/2
11/07/2017 | 06:26
1
46
עדשות שחדות באמצע ורכות בשוליים יש הרבה...

בכל אופן שיהיה בשעה טובה ותתחדש.
לצפיה ב-'רצוי מול מצוי'
רצוי מול מצוי
11/07/2017 | 15:47
46
אחרי התייעצויות כאן, חיפושים ברשת, ועוד כמה בירורים, נראה שאין בתקציב שנקבתי עדשת 50 ממ חדה בכל הפריים ב- F2.
אז צריך להתפשר על משהו - תקציב או חדות בכל הפריים.
העדפתי לא להשתולל עם התקציב כי גם בעדשות העילית המאוד יקרות קשה להגיע לחדות הזו. ובכל מקרה זו לא העדשה העיקרית שלי ששווה לי להשקיע בה אלפים.
אז חזרתי למציאות.

עוד לא עשיתי מבחן ראש בראש מול הניקון 50/1.4 AI והיאשיקה ML 50/1.7.
אבל ברור לי שהצייס חדה וקונטרסטית יותר מהניקון במיוחד בצמצמים הפתוחים (עד F2.8 לפחות). לעומת זאת היא נחותה מהניקון בציפויים, זה בא לידי ביטוי מול האור.
הצייס נותנת צבעים יותר טובים לטעמי מהיאשיקה, מיוחד בגוון העור אבל לא רק, וגם צלילות טובה יותר. מבחינת חדות הן נראות לי די שוות.

אז כמו תמיד יש יתרונות לכאן ולכאן, והאופי של הצייס מדבר אלי מאוד וגם דומה לעדשות אחרות שיש לי (סוני צייס 35/2.8, סוני 16-35).
כרגע אני מבסוט ממה שאני רואה. מקווה שכך יימשך.
תודה.
לצפיה ב-'תתחדש'
תתחדש
11/07/2017 | 11:50
3
63
שלום
בתמונה עם הדגלים למטה: זה נראה שהעדשה מפלסטיק! בעדשת קיט הישנה שלי של קנון (17-85) היה כבר יותר טוב, ולא אהבתי את התכונה הזו.
לא מסתדר לי השם Zeiss והתמונות שלך...
העיקר שאתה מרוצה.
לצפיה ב-'לא כל כך ברור לי למה אתה מתכוון'
לא כל כך ברור לי למה אתה מתכוון
11/07/2017 | 15:41
2
58
התמונה הזו נועדה להמחיש את רמת הפירוט ב- F2 לאובייקט מרוחק.
אני חושב שהאבנים סופר מפורטות, ואני מוכן להשוות את זה למה שה- 17-85 שלך הפיקה ב- F8.
אני די בטוח שהצייס הזו חדה יותר.

לצפיה ב-'אבנים'
אבנים
11/07/2017 | 20:39
1
46
האבנים מאוד חדות, משהו בדגלים משונה (אולי זו הקומפוזיציה שמבלבלת), אבל חותם שאין מצב שה- 17-85 מתקרבת לצייס... זו אחת מהעדשות הפחות מוצלחות של קנון בהמון מובנים.
לצפיה ב-'מה שמוזר לך בדגלים...'
מה שמוזר לך בדגלים...
11/07/2017 | 21:41
52
זה שהכל שם מלהיפך.

א. הם מחוץ לפוקוס אבל בקדמת התמונה. אנחנו רגילים לראות עצמים מחוץ לפוקוס ברקע.
ב. הם בהירים על רקע כהה. אנחנו רגילים לראות עצמים כהים על רקע בהיר. זה גורם לכך שה-PF נמצא בתוך האובייקט במקום מסביבו.

הבוקה נעים לעין.
לצפיה ב-'תודה למברכים '
תודה למברכים
11/07/2017 | 15:52
19
לצפיה ב-'דוגמה טריה ב- F2'
דוגמה טריה ב- F2
15/07/2017 | 20:02
31
לצפיה ב-'אחת ב- F2.8'
אחת ב- F2.8
15/07/2017 | 20:04
5
35
לצפיה ב-'קרופ 100%'
קרופ 100%
15/07/2017 | 20:06
29
איזה POP ואיזה חדות יש לעדשה הזו.
פשוט תענוג צרוף.
בחרתי מצוין
לצפיה ב-'אכן חדה מאד, אבל...'
אכן חדה מאד, אבל...
16/07/2017 | 14:37
3
29
יש כמה דברים שקצת מציקים לי. בעיקר ב״בוקה״

א. ה״בוקה״ של עצמים בקדמת התמונה - סביר אבל לא הפיל אותי מהרצפה לכיסא..
ב. ה״בוקה״ של עצמים ברקע - לא נעים ויצור תחושה של ארטיפקטים מעגליים/קשתיים. כמעט מזכיר לי בוקה של עדשות רפלקס (מראה).
ג. קווי הפרדה קונטרסטיים ברקע יוצרים פסי צבע מהגוון הנגדי (ראה את קו החיתוך של הירוק על האפור ואת הפס הירוק שנוצר בתוך האפור). נראה לי שמשהו בתכנון האופטי מביא מצד אחד לחדות מעולה במישור הפוקוס - אבל מצד שני מביא להתנהגות פחות נעימה מחוצה לו.

לצפיה ב-'זה בוקה צייסאי מובהק'
זה בוקה צייסאי מובהק
16/07/2017 | 15:17
2
28
בוקה עמוס בעל נוכחות וכן, הוא יכול להיות צורם בעין במצבים מסויימים.
זה שונה ממה שמחפשים היום בבוקה - היום מחפשים בוקה נימוח עם מעבר חד לטשטוש מלא כך שהרקע לא "יפריע".
זה נובע מחוסר הבנה וידע בצילום, בקומפוזיציה ובשימוש בעומק שדה רדוד. הרי השימוש הנפוץ הוא העלמת הפרעות רק שגם אזורים מטושטשים יכולים להפריע לעין (למשל כתם בהיר מאד).
אני דווקא מחבב את הבוקה העמוס (בדומה לסומיקרון 50מ"מ לפני גרסת ה APO), יש לזה אופי ואם שולטים בעומק השדה שלא יהיה רדוד מדי, מקבלים מדרג נאה של יציאה מחדות לטשטוש שנותן פופ ותחושת תלת מימד.
לצפיה ב-'מצטרף לכל מילה'
מצטרף לכל מילה
16/07/2017 | 16:07
1
25
ומוסיף עוד משהו -
אם אני רוצה בוקה נימוח אני יכול להשתמש בפויטלאנדר 58/1.4 שלי, זה בדיוק מה שהיא יודעת לעשות. קרם דה-לה קרם.
לפעמים זה חלומי ולעיתים זה משעמם למוות.
אז עכשיו יש שתי אופציות ראויות (יש בעצם ארבע, אבל לא ניכנס לזה), וכל אחת מתאימה למשהו אחר.

אגב, סיפור הבוקה משתנה מאוד עם המרחק בין האובייקט לרקע.
כשהרקע קרוב כמו בתמונת החתול מלמעלה או בתמונה הנוכחית הבוקה יכול להיות מאוד עמוס ומושך תשומת לב.
מצד שני, אם הרקע מעט רחוק יותר הכל נמרח. נדמה לי שהעליתי תמונה כזו.
בקיצור, צריך ללמוד לעבוד עם זה ולא לברוח מזה.
לצפיה ב-'בקשה לבדוק את הצורך בעדשה מיוחדת .לצלם 3 תמונות עם העדשה המי'
בקשה לבדוק את הצורך בעדשה מיוחדת .לצלם 3 תמונות עם העדשה המי
22/07/2017 | 12:43
5
המיוחגת  לדוגמא ישיקה 40 2.8 לאחר מיכן אותה תמונה בעדשת הקיט של סוני ,כשהיא על 40 אותה תמונה .כנ"ל בעדשת 85  1.8  מול עדשת הקיט על 85  אותה תמונה . אפשרי כול עדשת פיקס לעומת הקיט ,אני רוצה לראות  בוודאי עוד רבים ,,,,,,,את ההצדקה לעדשת פנקייק אכותית ,,,,,מול עדשת זום קיט . לגבי צמצם פתוח .אז מספיק עדשה אחת עם צמצם 2.8  כמו עדשת הקיט בפוגי כשהיא על 18 היא 2.8 מגיע לצמצם 4 ב55 מלימטר .זה סיפור אחר .דיברו כאן קילומטרים על עדשות פיקס יקרות .ההשוואה שאני מדבר עליה לא נעשתה מעולם כאן והיא מענינת .ויש כאן כמה חברים שיכולים לעשות אותה ללא בעיות .תוך כמה דקות  עם פוטרט ,או צילום מטבח הבית . סליחה על האתגר .מעניין יהיה מאוד לראות פעם לתמיד את ההבדל ולשמוע מה תאמרו .תודה ושבת שלום . ואולי ניתן להציב כול שבוע התגר צילומי .סומך עליכם שאתם יודעים לפתח את הרעיון ויהיה מתח  ומענין .אולי נשבור מוסכמות בצילום .
לצפיה ב-'גימיק? או כלי ? '
גימיק? או כלי ?
09/07/2017 | 12:15
19
167
נאמר פה שצילום נוף בחשיפות ארוכות ב-EM1II ביד חופשית זה גימיק.... 

מציע להתסכל בתמונה הזאת - צולמה ביחד חופשית:

עם כאלה גימיקים.... מי צריך פיצ'רים :) 

לצפיה ב-'לגמרי גימיק'
לגמרי גימיק
09/07/2017 | 12:22
86
כמו הפוסט הזה כי אתה באמת מצפה לתגובה? על סמך תמונה כל כך קטנה שגם בגדול כזה הסלעים שאמורים להיות חדים נראים מטושטשים בגלל החזקה ביד במקום בחצובה...

לצפיה ב-'התמונה משעממת'
התמונה משעממת
09/07/2017 | 12:23
74
בערך כמו כל ה12 מיליארד תמונות מים בחשיפה ארוכה שצולמו לפניה.

טכנית? קצת מזכיר לי אדם מסריח ששם דיאודורנט. עומס העיבוד הכבד מסתיר את העובדה שמדובר בתמונה לא מפוקסת, מרוחה וכזו שחוטאת למטרה שלשמה היא צולמה.

לא לקחתי חלק בדיון ואין לי כל כך מושג על מה הוא דיבר, אבל אם הבאת את התמונה הזו כדי להביע עמדה מסוימת (שהיא חיובית) כנראה שעשית ההפך הגמור.
לצפיה ב-'אפשר לראות מריחה גם ברזולוציה גבוהה'
אפשר לראות מריחה גם ברזולוציה גבוהה
09/07/2017 | 15:17
19
לצפיה ב-'אם הייתי הצלם'
אם הייתי הצלם
09/07/2017 | 16:39
13
57
הייתי מתבאס לאללה שלא הבאתי חצובה...
אז כן סוג של גימיק, זה nice to have ולדעתי חשוב בעיקר לוידאו.
בשביל סטילס, אם צריך יותר מ 3 סטופים של יצוב (מה שכל עדשה מיוצבת נותנת לך לפחות) אז רצוי מאד שתהיה חצובה בהישג יד.

לצפיה ב-'הנה תמונה שצולמה בחשיפה של כמעט שניה'
הנה תמונה שצולמה בחשיפה של כמעט שניה
09/07/2017 | 17:12
8
103
עברתי ברחוב, ראיתי את השקיעה וצילמתי במהירות שתפסה את מריחת תנועת הרכב ושאר הפרטים. לא יודע מה רואים דרך תפוז, אבל היא חדה לגמרי. יש כאן יצוב של 5 סטופים לפחות. בלי חצובה.
לצפיה ב-'כמה זה ״כמעט שניה״?'
כמה זה ״כמעט שניה״?
09/07/2017 | 17:39
3
58
1/2 שניה? 1/8 שניה?
באיזה אורך מוקד?

ממה שאני רואה בטלפון כרגע זה נראה טוב יותר מהדוגמה שעופר הביא אבל הפרמטרים ותנאי הצילום יכולים לניות מאד שונים.
לצפיה ב-'0.6 שניה, 30 מ"מ (בתרגום ל-FF).'
0.6 שניה, 30 מ"מ (בתרגום ל-FF).
09/07/2017 | 18:12
2
18
לצפיה ב-'אז זה "רק" 4 סטופים '
אז זה "רק" 4 סטופים
09/07/2017 | 18:17
1
32
לצפיה ב-'ביחס למה?'
ביחס למה?
09/07/2017 | 20:18
55
ליתר דיוק, בהשוואה ל- 1/30 זה יוצא ארבעה ומשהו סטופים. אבל צילמתי תמונות חדות גם בשנייה אחת וגם 2 ו-3 שניות.
לצפיה ב-'תמונה יפה.'
תמונה יפה.
09/07/2017 | 19:18
1
23
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/07/2017 | 20:23
13
לצפיה ב-'יופי של תמונה אגב'
יופי של תמונה אגב
09/07/2017 | 20:01
1
47
רק הייתי מוריד קצת את הבהירות של השלט "הרצל"  - הוא יותר מדי מושך את העין

לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/07/2017 | 20:23
9
לצפיה ב-'אני לא יודע איך אתה מטייל'
אני לא יודע איך אתה מטייל
09/07/2017 | 17:42
3
57
אבל כשאני מטייל (טיול רגיל, לא טיול צילום פרופר) אני לא סוחב חצובה. ואם הייתי הצלם הייתי שמח מאוד שהצלחתי להוציא את התמונה הזאת (שלהבדיל מהגראמפים פה בפורום - יש לה ערימת תגובות נלהבות בכל מקום אחר והגיע לראש הWEEKLY SELECTION של מ43רומורז) - גם בלי חצובה.... לעומת לא לצלם אותה בכלל

לצפיה ב-'אישית לא הייתי מצלם בכלל'
אישית לא הייתי מצלם בכלל
09/07/2017 | 18:03
2
79
אבל זה רק אני וטעם שלי.
כשאני מטייל אז לסגנון התמונות שלי לא צריך חשיפה ארוכה ואם כן אז אני מנצל את המריחה לטובת התמונה או משתמש בפלאש.... אם אני מגיע לחוף הים עם מצלמה אז אני מגיע לצלם פרופר ואז אני מגיע עם חצובה (עברו המון שנים מאז שעשיתי דברים כאלו ולעולם לא עוד, אני מקווה, אחרי הכל הפעם האחרונה הייתה במסגרת קורס שהעברתי)
אני מאד מקווה שקבוצת פייסבוק יעודית לפורמט ורווית דיסוננס קוגנטיבי זה לא המדד שלך לתמונות טובות....

אם תציג פתרון אז תמיד יהיו מי שימצאו את הבעיות עבור הפיתרון.
יצוב של 5 צירים זה נפלא, כמו פיצ'רים אחרים זה פותח אפשרויות חדשות בצילום.
בסופו של דבר צריך לבחון את התמונות שצולמו בעזרת הפיצ'ר ואז לדעת אם זה יותר גימיק או פחות (וצר לי אבל תמונות נוף של סלעים בים בחשיפה ארוכה יוציאו ממני גג פיהוק קל). איזו גבוה זה פחות גימיק, יצוב של חמש סטופים מרגיש לי יותר בכיוון של HDR - יותר גימיק, וזה כאמור עבור סטילס. עבור וידאו זה משהו אחר לגמרי והתחושה שלי שכל הפיתוחים בנושא הם בעיקר מונעים ממקום של וידאו.
אם כבר עבור סטילס אז דווקא השימוש של הפיצ'ר שאתה והחובב מנסים להראות פחות מרשים אותי, יותר מרשים יכולת יצוב של 5 סטופים כשמצלמים בעדשת סופר טלה, אבל גם אז, נניח עדשת 400מ"מ שתתן אקוויוולנטי ל 800 מ"מ ולפי חוק האצבע צריך לצלם ב 1/1000 ואז חמש סטופים מביא אותך ל 1/60, סביר להניח שכל מה שתצלם במרחק שדורש 800מ"מ תדרוש לצלם במהירות תריס גבהה יותר (וזה למה איזו גבוה זה לא גימיק) כך ששוב חוזרים למספר הקסום של 3 סטופים זה מספיק לסטילס ושוב מחזיר אותי לכך שחמש סטופים זה סוג של גימיק.

לצפיה ב-'לזלזל בסגנונות צילום שונים כל אחד יכול.... '
לזלזל בסגנונות צילום שונים כל אחד יכול....
09/07/2017 | 20:00
1
55
תמונות נוף יכולות להוציא ממך פיהוק קל
עוד תמונה של עוד בן אדם שיושב ולא עושה כלום ברחוב מוציאות ממני פיהוק קל

אבל יש זאנר שלם של אנשים שאוהב תמונות נוף. כמו שיש זאנר שלם של אנשים שאוהב תמונות רחוב.

לצפיה ב-'אני מאד אוהב תמונות נוף'
אני מאד אוהב תמונות נוף
09/07/2017 | 22:07
56
אבל לא כל תמונת נוף היא טובה או מעניינית או עושה לי את זה.
צילום סלעים בים בחשיפה ארוכה זה נדוש ולא מעניין, בטח אם הביצוע חלש וכל העניין הוא להראות יכולת טכנית של מצלמה.
וכן יש גם ים, אוקינוס של תמונות יעני צילום רחוב שהם זוועתיות ומשעממות, תאמין לי שאני רואה את זה, זה מרגיז אותי יותר מתמונת נוף משעממת שרק מוציאה ממני פיהוק...
בכל סגנון צילום יש קומץ תמונות נהדרות והרבה שיט.

אני לא מצלם נוף כי בחרתי להתמקד בסגנון אחר, גם אם אצלם נוף זה יהיה משהו אישי שכנראה לא אפרסם ובטח שזה לא יהיה ברמה של צילומי נוף שאני אוהב (מצלמים אחרים).

מילה נוספת על מייצב, אני כנראה הצלם הכי לא יציב שאני מכיר. אני בעד מייצב!
אני תמיד המלצתי כאן בפורום לבחור באופציה של עדשה מיוצבת על פני לא מיוצבת, אני גם עצלן ושונא חצובות...
היום כשאני ממוקד יותר, אני לא מרגיש שחסר לי מייצב (למעט אולי בוידאו, אבל זה קורה לעיתים כל כך רחוקות שזה ממש לא קריטי עבורי). זה ממש לא דיל ברייקר בשבילי שאין מייצב. ולמה אני יעדיף מצלמה ללא IBIS כבר כתבתי מספיק פעמים בשבוע האחרון.

לצפיה ב-'ל-Fine-Art לא שימושי; לשימוש "ביתי": כלי..'
ל-Fine-Art לא שימושי; לשימוש "ביתי": כלי..
11/07/2017 | 20:40
46
שימוש ביתי = להראות למשפחה וחברים, לשתף בפייסבוק (לצפייה על-גבי צג-מחשב), אולי אפילו להדפסה עד גודל A4 ..נגיד. להדפסה Fine-Art ברוחב של כמעט מטר ומעלה, ככל הנראה, שלא הייתי מרוצה מכזה קובץ = לא כלי.
לצפיה ב-'משתמשי ניקון - שימו לב'
משתמשי ניקון - שימו לב
08/07/2017 | 19:15
6
174
בידקו את הסוללות שלכם
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
09/07/2017 | 00:17
3
92
כנראה שמדובר בקריאה ישנה שמשום מה רק עכשיו הופיעה באתר האמריקאי של ניקון.
בכל מקרה שווה לבדוק את הסוללות.
לצפיה ב-'מופיעים דגמים די חדשים'
מופיעים דגמים די חדשים
10/07/2017 | 17:47
1
49
כמו D810A ו-D500 ז.א.די מעודכן.
בדקתי אצלי. אני רגוע.
תודה
לצפיה ב-'מופיעים הדגמים שמשתמשים ב- EN-EL15..'
מופיעים הדגמים שמשתמשים ב- EN-EL15..
11/07/2017 | 12:54
43
זה דגם סוללה נפוץ של ניקון ב-DSLR, כך שזה לא משנה אם המצלמה חדשה, כל עוד היא עושה שימוש בדגם הסוללה הזה.
לצפיה ב-'כנראה, שחנויות ריטייל מוכרות סוללות מהאצווה הזו, משנת 2012'
כנראה, שחנויות ריטייל מוכרות סוללות מהאצווה הזו, משנת 2012
11/07/2017 | 15:10
43
"The EN-EL15 battery pack involved in this recall was first distributed by Nikon in March 2012 and is still being sold at retail."
כנראה, שחנויות ריטייל עדיין מוכרות סוללות בנפרד מהאצווה הזו משנת 2012.

"However, EN-EL15 batteries supplied with D810A, D810, D610, D600, D500, D7200, D7100 are not included in this voluntary recall"
לדגמים המוזכרים, האצווה הבעייתית כבר לא הגיעה.
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
10/07/2017 | 02:12
20
לצפיה ב-'ניקון: גם באזובי הקיר נפלה שלהבת '
ניקון: גם באזובי הקיר נפלה שלהבת
11/07/2017 | 11:52
23
לצפיה ב-'DSLR חדשה וטיסה'
DSLR חדשה וטיסה
07/07/2017 | 09:31
24
149
היי,
שאלה של n00b מוחלט. איפה אתם שומרים את המצלמה בזמן טיסה לחו"ל?
ברור שזה cabin baggage השאלה אם זה בטוח לשים אותה למעלה או שאתם מחזיקים אותה על הברכיים כל הטיסה?

החשש הוא מאחד המטומטים שמעלים מזוודת 29" למטוס ואז מנסה בכח לדחוס אותה באחד התאים מעל הראש וישבור לי ציוד של 1000$

תודה
לצפיה ב-'אני משלם על מושב נוסף'
אני משלם על מושב נוסף
07/07/2017 | 09:38
2
103
ושם אותה לידי, עטופה טוב טוב בחיתול + פצפצים, עם שלט ניאון שכתוב: "זהירות מצלמה".

לצפיה ב-'אפשר לטוס גם מחלקה ראשונה או מטוס פרטי.'
אפשר לטוס גם מחלקה ראשונה או מטוס פרטי.
07/07/2017 | 09:39
1
86
השאלה שלי אולי מטומטמת אבל רצינית.
אין לי ניסיון עם הדברים האלה ומעדיף לשאול מאשר לשלם אחר כך על תיקון
לצפיה ב-'תיק מרופד יספק.'
תיק מרופד יספק.
07/07/2017 | 09:55
31
לצפיה ב-'שם למעלה בתיק מרופד ומוגן'
שם למעלה בתיק מרופד ומוגן
07/07/2017 | 10:06
1
42
לצפיה ב-'ואם אפשר - מכניס את התיק הזה לתוך ה״טרולי״ '
ואם אפשר - מכניס את התיק הזה לתוך ה״טרולי״
07/07/2017 | 10:15
74
כך שהוא מקבל הגנה כפולה.

וכשאני מנסה לדחוף את הציוד שלי לתוך התא למעלה ומוצא שם תיק של מצלמה - אני נזהר עליו כאילו היתה בפנים המצלמה שלי.

אבל בשורה התחתונה - תיק איכותי הוא המפתח. כזה עם דופן מרופדת וחצי-קשיחה, לפחות המסגרת החיצונית.
לצפיה ב-'עלי'
עלי
07/07/2017 | 21:25
11
65
לחסוך משקל בטרולי.
לצפיה ב-'הוא גם אוכל ושותה איתך? '
הוא גם אוכל ושותה איתך?
08/07/2017 | 06:56
6
33
לצפיה ב-'מכניס לתיק או לשקית '
מכניס לתיק או לשקית
08/07/2017 | 07:25
5
115
יש מקום מתחת למושב שלפני.
לצפיה ב-'אתה עובד עלי '
אתה עובד עלי
08/07/2017 | 07:34
4
78
שלום
1. זה לא גברת זה אדון! https://www.youtube.com/watch?v=sb7fKAUOr6s
והסרט הירוק על הצוואר שלה זה לא המצלמה שלך 

אני רכשתי http://camera.co.il/p21933/lowepro%20toploader%20z... עבור המצלמה וגם http://camera.co.il/p22040/tamrac%20m.a.s%20lens%2... (של לופרו) עבור העדשה הנוספת.
שניהם יכנסו לטרולי קשיח. לא רוצה לסחוב עלי בדיוטי ובמטוס.
לצפיה ב-'אני בדיאטה'
אני בדיאטה
08/07/2017 | 07:41
3
55
צילמתי את הדיילת שלא נראית בדיאטה.
רק להוכיח שהמצלמה עלי ולא בתיק, בבטן המטוס או מוחרמת...
לצפיה ב-'מה שכן'
מה שכן
08/07/2017 | 07:43
1
56
יתר העדשות והמטען וסוללה ספייר בטרולי מעל הראש. כל עדשה בנרתיק בד מרופד משלה.
לצפיה ב-'אתה מתכוון לנרתיק שמגיע עם העדשה?'
אתה מתכוון לנרתיק שמגיע עם העדשה?
08/07/2017 | 07:45
48
שלום
אני לא יודע כמה זה מגן. לפי מרפי, הסיכוי שהעדשה תנזק, גדל ביחס ישר לעלותו ומשקלו.
אם כי הבאת לי רעיון.
תודה.
לצפיה ב-'דודי'
דודי
08/07/2017 | 07:43
51
שלום
אין סיבה שלא אאמין לך.

לצפיה ב-'לא תמיד יאפשרו זאת'
לא תמיד יאפשרו זאת
08/07/2017 | 09:53
3
65
הרבה פעמים הצוות לא מאפשר להחזיק מטען בידיים בזמן ההמראה.
תלוי מאד במדיניות ונוהלי הבטיחות של כל חברת תעופה.
לצפיה ב-'כמו שדודי אמר "יש מקום מתחת למושב שלפני". מעולם לא נתקלתי..'
כמו שדודי אמר "יש מקום מתחת למושב שלפני". מעולם לא נתקלתי..
08/07/2017 | 17:23
2
49
... בבעיה לקחת את המצלמה (בתיק אף פשוט במקרה שלי) איתי למטוס.  במקרים ה"מחמירים" התבקשתי באמת בהמראה/נחיתה למקמה מתחת למושב.
לצפיה ב-'למה צריך להחזיק מצלמה ביד במשך שעות טיסה?'
למה צריך להחזיק מצלמה ביד במשך שעות טיסה?
08/07/2017 | 17:29
1
47
מעולם לא הייתה לי בעיה עם אחסנת תיק המצלמה בתא העילי.
אני דואג להיות ליד בזמן שעולים למטוס ומוודא שאף אחד לא עלול לגרום נזק בטעות ומרגע סגירת התא עד הנחיתה הכל פיקס.
טסתי ככה כבר עשרות פעמים, גם עם תיק גב עמוס ציוד DSLR, גם עם תיקי צד ומערכות מירורלס.
לצפיה ב-'לא צריך. אבל מי שרוצה אותה קרוב לליבו - זו אפשרות.'
לא צריך. אבל מי שרוצה אותה קרוב לליבו - זו אפשרות.
08/07/2017 | 17:30
19
לצפיה ב-'נו באמת... '
נו באמת...
08/07/2017 | 20:53
4
67
זה ממש לא אישו. טסתי מעל 500 טיסות עם ציוד צילום. קח תיק גב מרופד - ותדאג לשים אוו בצורה כזאת שלא נשאר מקום מעליו - אני בד"כ שם אותו על הצד ואז הוא תופס את כל המקום. מעולם לא היתה לי בעיה.

אם בכל זאת אתה דואג - שים אותו מתחת למושב שלפניך - זה מקום שמיועד לתיקי גב ואפילו מבקשים בד"כ לשים שם תיקים קטנים יותר. אישית אני נמנע מזה כמו מאש כי זה גומר לי את המקום לרגליים - אבל אם אתה ככ דואג - זה פתרון מצוין.

לצפיה ב-'נו באמת... '
נו באמת...
08/07/2017 | 22:42
3
70
חיפשתי מקום לשים תיק מתחת למושב שלפני.

אין!

המושבים המחורבנים של המחלקה הראשונה בנויים ככה שאין מקום לשים ציוד מתחת למושב שמלפני.
לצפיה ב-'אבל '
אבל
08/07/2017 | 22:51
1
53
במחלקה ראשונה אין לך חוליגנים שמנסים לדחוס תיקים כשאין מקום ואין בעיית מקום
לצפיה ב-'נכון. '
נכון.
09/07/2017 | 05:33
50
במחלקה הראשונה הנוסע אומר לדיילת: ״תמצאי לזה מקום״.
לצפיה ב-'אם אתה טס במחלקה ראשונה'
אם אתה טס במחלקה ראשונה
09/07/2017 | 23:50
44
אז גם כנראה לא תבכה על 1000$ שילכו לפח אם ישבר,
השאלה מיועדת כנראה לפשוטי העם..
לצפיה ב-'תבטח את הציוד'
תבטח את הציוד
09/07/2017 | 08:54
1
54
שלום
ואז אין דאגות. כמה כבר יקחו פרמיה על 1,000$ במחירי ה-$ היום?
לצפיה ב-'החלטתי שהכי טוב ,ומושלם זה לשאול את הרב שלי ,למצבים קשים .'
החלטתי שהכי טוב ,ומושלם זה לשאול את הרב שלי ,למצבים קשים .
11/07/2017 | 15:38
40
מה עושים עם המצלמה בטיסה ? אמר הרב ,תחזיק אותה בייד כמה דקות  תחשוב שזאת אישתך ,עד שכול הנוסעים , ירגעו ,יתישבו במקום ,והדיילת אומרת ,דלתות למצב אוטומטי ,ואז  מכניסים את המצלמה לתא מעלי או לידו  במטוס בשקט בשקט.    מוצאים אותו עם הנחיתה ,ובא לישראל גואל . בשביל מצלמה ,עשינו מספיק ,בכסף של המושב לייד .אני השלם בשדה ,לזה שיניף את המזודות מהמסוע  ,ויסחוב לי את המזודות ,לאן שהבקש .ויכך אותי לסיבוב ניצחון בעיר החדשה ,עם המצלמה בשלוף ,לא בשינה ,תודה ,עשיתם שיק אין .
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2017 | 12:59
8

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'שאלה על שימוש בפלאש ידני'
שאלה על שימוש בפלאש ידני
07/07/2017 | 21:39
4
62
מקווה שזה המקום הנכון לשאול
יש לי פלאש חיצוני שהוא ידני, לא ttl.
אני משחק עם זה קצת ומצליח לקבל תמונות טובות, אבל הרבה פעמים לוקלים לי כמה ניסיונות.
אני מבין את הנושא של הGN וראיתי אתרים אפליקציות שעוזורת לחשב את מה שצריך בהינתן כל שער הפרמטרים (gn, iso, Ap, ומרחק).
מה שאני לא מבין, איפה נכנס פה התנאים שיש במה שאני רותה לצלם.
לדוגמא, אני יכול להכניס את הכל כדי לחשב מרחק לאובייקט, וזה נותן לי מספר. אבל בחישוב הזה יהיה זהה גם אם אני מצלם בחדר חשוך, וגם בים באמצע היום.....

מה אני מפספס פה?
תודה רבה....
לצפיה ב-'החישוב מתייחס לפלאש כאל מקור האור העיקרי בתמונה. '
החישוב מתייחס לפלאש כאל מקור האור העיקרי בתמונה.
08/07/2017 | 09:56
1
28
כאשר אתה משתמש בפלאש למילוי כאשר מקור האור העיקרי הוא אור יום בלתי ישיר - תצטרך לבצע חשיפה לפי מד האור של המצלמה ולכוון את המהירות כך שהמצלמה מסתנכרנת עם הפלאש.
לצפיה ב-'הבנתי, תודה'
הבנתי, תודה
09/07/2017 | 12:03
8
לצפיה ב-'ידני זאת בעיה, אבל...'
ידני זאת בעיה, אבל...
08/07/2017 | 09:57
1
38
הראש שלך יצטרך להחליף את ה TTL בשליטה על הפלש.
ואם אתה מצלם בתנאים מישתנים מבחינת מיקום, כיוון, אורך מוקד וכו', זה פחות פשוט. 
שתי אפשרויות:
א. לעשות קלקולציות והערכות לרוב.
ב. לצלם צילומי נסיון לקביעת תנאי החשיפה (בעיקר צמצם) ועוצמת הפלש.

אפשרות ב' מהירה יותר, נותנת תוצאות אמת, ויתרונה גדל כשאתה משתמש (כפי שמומלץ כמעט תמיד) בהבזקת הקפצה.
לצפיה ב-'ב זה די מה שאני עושה'
ב זה די מה שאני עושה
09/07/2017 | 12:04
18
אבל ראיתי את אפליקציות שעוזרות לחשב אז חשבתי שאני יכול לעשות ניסויים יותר מושכלים

תודה
לצפיה ב-'עזרתכם בבקשה: נמחקו לי בטעות תמונות מהמצלמה.'
עזרתכם בבקשה: נמחקו לי בטעות תמונות מהמצלמה.
07/07/2017 | 15:10
7
55
האם יש אפשרות לשחזר תמונות שנמחקו?
לצפיה ב-'קודם כל מוציאים את הכרטיס מהמצלמה ולא מצלמים עליו יותר'
קודם כל מוציאים את הכרטיס מהמצלמה ולא מצלמים עליו יותר
07/07/2017 | 16:42
4
52
אחר כך מחפשים תכנה לשחזור תמונות כמו recuva ומנסים לשחזר את התמונות.
רק בסוף, אחרי שהצלחת (אני מקווה) לשחזר את התמונות ולהכין גיבוי - ממשיכים להשתמש בכרטיס.
לצפיה ב-'תודה לך סטייפ אני אנסה.'
תודה לך סטייפ אני אנסה.
07/07/2017 | 18:57
16
לצפיה ב-'מה אני אמורה לעשות עם הכרטיס שהוצאתי כדי לשחזר?'
מה אני אמורה לעשות עם הכרטיס שהוצאתי כדי לשחזר?
07/07/2017 | 19:18
2
28
כדאי לתת למעבדת צילום או אפשר לבד?
לצפיה ב-'יש לו צ'ופצ'יק הגנת כתיבה'
יש לו צ'ופצ'יק הגנת כתיבה
07/07/2017 | 20:45
1
41
להעביר למצב השני, שלא ישובש בטעות.
להכניס לקורא כרטיסים.
להתקין תוכנת שחזור כמו recuva במחשב.
לתקוע את הכרטיס לשקע USB ולהפעיל את התוכנה. לנווט בה לכרטיס ושתחפש קבצים אבודים.. לסמן גם מצב סריקה לעומק. מה שנמצא להעתיק להרדיסק.
בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה דודי'
תודה דודי
07/07/2017 | 23:06
32
מקווה שמחר הבן שלי יעזור לי לפי העצות שלכם.
לצפיה ב-'חוזר על ההמלצה - Recuva'
חוזר על ההמלצה - Recuva
08/07/2017 | 09:48
1
44
אם לא המשכת לצלם אחרי המחיקה - רוב הסכויים שזה יעבוד היטב.
לצפיה ב-'תודה לך זאק'
תודה לך זאק
09/07/2017 | 09:57
9
לצפיה ב-'שמועת השבוע'
שמועת השבוע
04/07/2017 | 12:55
45
171
פוג'י תכניס IBIS למצלמות עתידיות.
על פי FR זה מגיע ממקור מאד אמין.
השמועה מנוגדת לטענת אנשי פוג'י בעבר שהביונט לא מתאים ל IBIS ושכמות האור שתגיע לשוליים תפגע ורוצים להמנע מתיקונים דיגיטליים על מנת שלא לפגוע באיכות התמונה.
מצד אחד - ישור קו...
המשך>>
פוג'י תכניס IBIS למצלמות עתידיות.
על פי FR זה מגיע ממקור מאד אמין.
השמועה מנוגדת לטענת אנשי פוג'י בעבר שהביונט לא מתאים ל IBIS ושכמות האור שתגיע לשוליים תפגע ורוצים להמנע מתיקונים דיגיטליים על מנת שלא לפגוע באיכות התמונה.
מצד אחד - ישור קו עם המתחרים, יתאים לצלמי וידאו וימשוך עוד לקוחות שזה גרם להם לבחור מערכת אחרת.
מצד שני - אני מקווה שבאמת לא תהיה פגיעה באיכות תמונה, אחרת אישית אני מוותר על הפיצ'ר.

אני מקווה שהפיצ'ר יכנס למצלמות שמיועדות לקהל רחב יותר כמו ה XT בדור הבא (XT3 ו XT30), ושישאירו את המצלמות הממוקדות יותר ללא פיצ'רים מיותרים (XPRO ו X100) שלא נראה בהן פתאום גם צג מפרקי וכל השטויות ושיהיו בסיסיות וטהורות יותר לתפעול ולצילום.

מקור
לצפיה ב-'קבוצת ווטסאפ למ43'
קבוצת ווטסאפ למ43
03/07/2017 | 19:03
104
במסגרת הטרנספורמציה שלנו לתשובות מהירות ואי דחיית סיפוקים... :) 
אני מקים קבוצת ווטסאפ לנושאי מ43. לא מדובר על פורום מכירה - אלא על קבוצה לדיונים/שאלות/וכו'. 

אתם מוזמנים להצטרף

לצפיה ב-'אשמח להמלצה על עדשת 50 ממ'
אשמח להמלצה על עדשת 50 ממ
30/06/2017 | 09:58
43
137
למישהו יש המלצה על עדשת 50 ממ ל- FF שחדה ב- F2 ?
היא יכולה להיות גם ידנית.
מכיוון שכבר יש לי ניקון 50/1.4 AI וגם יאשיקה ML 50/1.7, אני מחפש משהו יותר טוב, עם חדות מעט גבוהה יותר, קונטרסט טוב ואם אפשר גם אופי...
היא צריכה להיות קטנה ולא כבדה.
רצוי עד 1300-1500...
המשך>>
למישהו יש המלצה על עדשת 50 ממ ל- FF שחדה ב- F2 ?
היא יכולה להיות גם ידנית.
מכיוון שכבר יש לי ניקון 50/1.4 AI וגם יאשיקה ML 50/1.7, אני מחפש משהו יותר טוב, עם חדות מעט גבוהה יותר, קונטרסט טוב ואם אפשר גם אופי...
היא צריכה להיות קטנה ולא כבדה.
רצוי עד 1300-1500 ש"ח.
אשמח לדעות של בעלי ניסיון.
[ הסוני צייס 55/1.8 מחוץ לתחום ]
לצפיה ב-'Canon 6D Mark II'
Canon 6D Mark II
29/06/2017 | 08:44
56
588
הכרזה חדשה של קנון.

מבחינתי מה שמעניין בהכרזה הזו זה הקישוריות שיש במצלמה. הכל מובנה.

Wifi
NFC
Bluetooth
GPS

מקווה שיצרני מצלמות רציניים ימשיכו בכיוון שהיצרן הקיקיוני הזה התחיל.

יצאה...
המשך>>
הכרזה חדשה של קנון.

מבחינתי מה שמעניין בהכרזה הזו זה הקישוריות שיש במצלמה. הכל מובנה.

Wifi
NFC
Bluetooth
GPS

מקווה שיצרני מצלמות רציניים ימשיכו בכיוון שהיצרן הקיקיוני הזה התחיל.

יצאה גם מחליפה ל 100D שנקראת EOS Rebel SL2  בארה׳ב וכנראה תקבל את השם 200D.
לצפיה ב-'מישהו מזהה את המצלמה הזו?'
מישהו מזהה את המצלמה הזו?
28/06/2017 | 23:43
7
160
לצפיה ב-'לייקה M2'
לייקה M2
29/06/2017 | 00:17
32
לצפיה ב-'עזוב את המצלמה. באיזה ASA צולמה התמונה?'
עזוב את המצלמה. באיזה ASA צולמה התמונה?
29/06/2017 | 05:49
5
88
אני מהמר על קודאקכרום 400.

חבל שאין נתוני EXIF.
לצפיה ב-'בטוח 400 אבל אולי אקטהכרום?'
בטוח 400 אבל אולי אקטהכרום?
30/06/2017 | 23:04
4
40
הצבעים טובים. בכלל אחלה תמונה.
לצפיה ב-'לא נראה לי 400'
לא נראה לי 400
01/07/2017 | 01:26
3
42
אז לפי עומק השדה היחסית גדול ומריחת תנועה (ידיים/מצלמה) סביר להניח שמדובר בסרט איטי יחסית.

הגרעיניות בתמונה היא לא ממש גרעיניות אלא נראה יותר כמו רעש דיגיטלי של הסורק וכנראה שגם הגדילו דיגיטלית את התמונה. הנגטיב/פוזיטיב המקורי כנראה הרבה פחות מגורען.

לגבי איזה סרט בדיוק, אני בכלל לא אנסה להמר.... ברגע שנכנסה סריקה למשוואה קשה לדעת מה שגם היו פעם הרבה סרטים שנעלמו עם הזמן שאנחנו בקושי מכירים היום.
לצפיה ב-'400 ועוד איך 400'
400 ועוד איך 400
01/07/2017 | 05:59
2
47
גרעיניות כזו היא לא ברמה של הסורק.

הצבעים רוויים מאד. זה קודאק ללא ספק. קודאכרום או גרסת הנגטיב שלו.
לצפיה ב-'הרעש נראה לגמרי דיגיטלי'
הרעש נראה לגמרי דיגיטלי
01/07/2017 | 08:45
41
אפשר לקבל גרעיניות כזאת גם מסרט באסא נמוך, זה תלוי בצילום ובפיתוח.
הצבעים יכולים לעבור עיבוד, אנחנו לא יודעים כלום...
שים לב לידיים, יש שם מריחת תנועה, לדעתי זה צולם ב 1/125 ובאור יום זה אומר סרט איטי כי הצמצם כאן סגור.
לצפיה ב-'אגב'
אגב
01/07/2017 | 09:28
45
זאת נראת תמונה משנות ה 60, תקופה שבשביל לקבל צבעוניות וחדות כזאת סיכוי גבוה מאד שמדובר בשקופיות ולא נגטיב.
קודאקכרום 200 יצא רק ב 1986... אני לא מכיר קודקכרום 400
רק ב 1977 התחילו פיתוח E6 כך שסרטים שאתה מכיר בפיתוח כזה כמו אקטכרום 400 לא היו קיימים בזמן הצילום הנ"ל.
לא רציתי לנחש ולהמר, אבל אם אני חייב רק על פי תקופת הצילום (לדעתי בסביבות יציאת הסרט גולדפינגר - 1964) אז זה צולם ב קודאקכרום II באסא 64
לצפיה ב-'לקסר או סנדיסק?'
לקסר או סנדיסק?
27/06/2017 | 21:04
32
121
לא לא, לא עוד ויכוח בנושא
נראה שזה הוכרע עבורנו....
https://petapixel.com/2017/06/27/r-p-lexar-memory-...

עכשיו רק נשאר להכריע בין קנון וניקון ובעד או נגד פילטר הגנה...
לצפיה ב-'כדאי לדייק במילים.'
כדאי לדייק במילים.
27/06/2017 | 21:21
16
101
לא כל מה שהוכרע עבורך הוכרע עבורי ובטח שלא עבורנו.
אין לי כוונה לפתוח בוויכוח רק לתת לפרטים את תשומת הלב הנכונה.
לצפיה ב-'מה?'
מה?
27/06/2017 | 21:25
15
85
לקסר מפסיקים יצור של כרטיסי זיכרון, איך זה לא הוכרע גם בשבילך?
אם אתה מחפש כרטיס זכרון אז לקסר זאת עדיין אופציה?
גם לגבי מלאי קיים, מה זה אומר על אחריות? אם מפסיקים לייצר מה יעשו במקרה של כרטיס שראוי להחליפו? מה ישלחו לך סנדיסק?
לצפיה ב-'אני מודה שקודם לא קראתי את הידיעה'
אני מודה שקודם לא קראתי את הידיעה
28/06/2017 | 08:42
3
69
בגלל הנטייה שלי לא לקרוא קבצים מצורפים ולכן התגובה שלך נכונה.
כצרכן די כבד של כרטיסי זיכרון אכן אתקל בבעיה. לקסר הם די מובילי שוק כאן.
ימים יגידו. מישהו ודאי יתפוס את מקומם, אולי סאנדיסק. אבל אין ספק שמדובר בחלל שהתפנה.
אז באיחור, תודה על הידיעה שהבאת.

לצפיה ב-'"מישהו יתפוס את מקומם" ?!'
"מישהו יתפוס את מקומם" ?!
28/06/2017 | 08:46
1
65
מה הבעיה? אין שום כרטיס של לקסר שאין לו מקבילה בסאנדיסק.
סאנדיסק תתפוס חלק מהשוק. היצרנים הקטנים יותר, כמו טרנסד יתפסו חלק אחר.

לצפיה ב-'הביטוי "מישהו יתפוס את מקומם"'
הביטוי "מישהו יתפוס את מקומם"
28/06/2017 | 08:50
54
אין פירושו  שנמצא את עצמנו ללא כרטיסי זיכרון
אלא שהשוק יתמלא כך או כך ולא ממש נרגיש
בחסרונם של לקסר שדווקא הייתי לקוח מתמיד שלהם, אבל לא רק שלהם.
לצפיה ב-'נטייה או סיבה אחרת: לא קוראים, לא מגיבים. אלמנטרי.'
נטייה או סיבה אחרת: לא קוראים, לא מגיבים. אלמנטרי.
29/06/2017 | 20:36
14
לצפיה ב-'אם אני קונה בחנות באחריות החנות למצוא לי תחליף'
אם אני קונה בחנות באחריות החנות למצוא לי תחליף
28/06/2017 | 10:47
10
50
וממש לא משנה לי אם ישלחו לי סאנדיסק או טרנסנד או שימצאו לקסר באחד המחסנים.
אם החנות לא נותנת אחריות ומוכרת לי כרטיס ממותג שיצורו הופסק ואי אפשר יהיה לקבל כרטיס חלופי במקרה של כרטיס שיוצא תקול מהאריזה - אני מצפה שיהיה לזה ביטוי במחיר שהחנות תגבה.
ידיד שלי שמוכר יין הציע לי לרכוש בקבוקים של יין מצויין בן 12 שנים. היין מעולה אבל הפקקים זקנים ונוטים להתפרק בעת החליצה. בגלל בעיית הפקקים הוא מוכר את היין בהנחה של 30%. יש מי שלא רוצה לקחת את הסיכוי שישבר לו הפקק ומעדיף יין צעיר יותר עם פקק טרי יותר, ויש מי שמוכן לקחת את הסיכון של פקק דפוק. אחרי ההנחה - אפילו אם אחד מארבעה פקקים נשבר - העיסקה כדאית. תוסיף לזה שלמדתי איך לחלוץ את הפקקים הללו בשיטה ששומרת עליהם משבר, וגם במקרה של שבר - אני מסנן את השברים דרך מסננת פלסטיק שלא פוגעת בטעם - והנה - כרטיסי לקסר, שאולי יימכרו עכשיו ברבע מחיר, יהיו עיסקה מצויינת. רוצה שני כרטיסים? קנה ארבעה, כי בטח תיכף נראה עיסקאות 1+1 על הכרטיסים האלה, ואם אחד מקולקל - עדיין נשארו לך יותר ממה שתיכננת לקנות.

אם אני מחפש כרטיס זיכרון לקסר הוא אופציה כל עוד יש במלאי. זה לא רכיב שצריך עבורו חלפים לכן העובדה שהמפעל נסגר לא גורמת לכרטיסים שכבר קניתי להפסיק לעבוד.
ממילא כאשר כרטיס מפסיק לעבוד אני לא שולח אותו לתיקון אלא משליך אותו לפח וקונה חדש. מה אני אקנה כשיפסיקו לייצר לקסר ולא יהיה בחנויות? אני אקנה את הכרטיס שיציע יחס עלות/תועלת הכי טוב באותה עת מבחינת מהירות/מחיר/נפח/אמינות. אף פעם לא התלבטתי בעניין הזה יותר מדי. מצלמה עם שני חריצים פותרת את הבעיה כי הסיכוי ששני הכרטיסים ימותו ביחד שואף לאפס, אפילו אם מדובר בכרטיס סיני עלום שם.

לכבוד ה-XT2 קניתי בינואר ארבעה כרטיסים של לקסר x1000 והם הגיעו תקינים, מהירים גם בקריאה וגם בכתיבה. אותו נפח זיכרון באותה מהירות מתוצרת סאנדיסק היה עולה לי פי שתיים. לא חשבתי פעמיים. ממילא כשהם ימותו הם כבר יחשבו לכרטיסים ״איטיים״ ו״נפח נמוך״ יחסית להיצע שיהיה אז בשוק, כך שאמינות לטווח ארוך היא נושא שצריך להתייחס אליו עם קורט מלח.
לצפיה ב-'לא החנות היא זאת שנותנת אחריות אלא היצרן'
לא החנות היא זאת שנותנת אחריות אלא היצרן
28/06/2017 | 11:53
9
38
אם היצרן לא קיים אז אתה יכול רק לחפש את האחריות.
אין לי בעיה עם לקחת ריסק של אובדן אחריות תמורת מחיר נמוך. יש לי בעיה לקחת ריסק עם כרטיס זול שהביצועים שלו לא משהו ושידוע שיש בעיות אמינות...
סך הכל הכרטיס מחזיק רק את התמונות האלו שאי אפשר לשחזר....
הניסיון והמחקר שלי עם לקסר מצביע ש:
א. יש בעיות אמינות, יותר ממה שיש אצל מותגים נחשבים אחרים
ב. המחיר הזול של לקסר הוא פיקציה כי כרטיס שיתן ביצועים זהים בכתיבה לכרטיס מול כרטיס מסוים של סנדיסק, צריך להיות מקטגוריה גבוהה יותר ויעלה כבר אותו דבר.
יש לי מצלמה אחת עם שני חריצים כרטיסי זיכרון, אני לא משתמש בשני חריצים, מרגיש לי מטופש להשקיע בשני כרטיסי זכרון בשביל גיבוי, עדיף לקנות אחד ושיהיה אמין ולא אצטרך להתעסק בשטויות בשטח...
בכל מקרה, אני לא רואה את עצמי קונה כרטיסי זכרון בקרוב, בנסיעה האחרונה שלי לקחתי את כל הכרטיסים שהיו לי בבית (ויש איזה 6 כרטיסים משלל מצלמות), השתמשתי בשניים (השני היה עם מספר מועט מאד של תמונות), וגם מספר המצלמות הדיגיטליות שלי לא הולך להשתנות בקרוב. יותר מדאיג אותי שפוג'י מפסיקה לייצר סרט צילום שאני מאד אוהב.

לצפיה ב-'אחריות היצרן - מהי מכסה?'
אחריות היצרן - מהי מכסה?
28/06/2017 | 13:01
8
43
בעצמך אמרת - הריסק הוא אובדן תמונות, לא הכרטיס עצמו. כרטיס שמגמגם גמגום אחד הולך אצלי ישר לזבל. לא מתכוון בכלל להתעסק עם היצרן או החנות. זה לא שאפשר לשלוח למעבדה שיפתחו את הכרטיס ויחליפו את הביטים הדפוקים... נשלח להם בדואר והם ישלחו לי כרטיס חדש במקומו? לא שווה מבחינתי את ההתעסקות.

לגבי האמינות של לקסר - לא נתקלתי בבעיות אמינות רבות יותר מאשר מותגים אחרים. לא מתכוון להתווכח עם הנסיונות והמחקרים שלך - אבל אני לא הצלחתי לשחזר אותם.

המחיר הזול של לקסר אינו פיקציה. שני כרטיסים זהים אחד לאחד מבחינת מהירויות כתיבה וקריאה (עד כמה שניתן למצוא כרטיסים זהים) לקסר יהיה לרוב יותר זול בסדר גודל של 30% לעומת סנדיסק. למדתי לקרוא את המפרט של הכרטיסים ואני לא מסתכל עוד על ה״קטגוריה״ שלהם אלא על מהירויות הקריאה/כתיבה.

אם יש לך מצלמה עם שני חריצים ואתה משתמש רק באחד - מה אני אגיד - שתהיה לי בריא... אתה מוכן להשקיע כפליים מחיר על כרטיס של מותג מסויים אבל לא מוכן להשקיע כפליים בכרטיס נוסף לגיבוי? הרי גם הכרטיס הכי טוב של המותג הכי טוב - עלול, סטטיסטית, להיכשל. אם יש לך את האופציה של גיבוי אוטומטי במצלמה על ידי שמירת התוכן בשני כרטיסים שונים - אתה מוותר על זה בכזו קלות וסומך על רכיב זיכרון בודד?

א-פרופו - יש יצרני פילם סיניים?
לצפיה ב-'אשמח לקבל קישורים'
אשמח לקבל קישורים
28/06/2017 | 17:27
7
34
לכרטיס של לקסר עם מהירות כתיבה דומה לכרטיס של סנדיסק עם 30% הבדל במחיר בינהם.
מהירות הקריאה פחות מעניינת, היא רלוונטית לקצב העברת התמונות למחשב.

כרטיס שנדפק, נדפק, כבר אין הרבה מה לעשות אבל אפשר לזרוק לפח ואפשר לקבל חדש במקומו, אני מעדיף לקבל חדש ויש לי ניסיון עם כרטיס CF של סנדיסק שנדפק (דיי באשמתי ובאשמת קורא כרטיסים זול). כרטיסי SD אמנם אמינים יותר אבל עדיין תקלות קוראות ושוב, לפחות נקבל כרטיס חדש.

לגבי גיבוי, זה לא עניין של כסף, זה עניין של workflow, אני שומר על שיטת עבודה זהה עם כל המצלמות, רק לאחת יש שני חריצים. לטעמי לשימוש של גיבוי זאת התעסקות מיותרת, יש סיכוי גדול יותר שאשכח למחוק. שם תמונות שכבר גובו והועברו למחשב, זה נראה לי סתם סלט.... אם הייתי מצלם הרבה וידאו אז הייתי מגדיר חריץ אחד לוידאו. גם נושא הקיבולת לא מעניין אותי, כרטיס של 64 גיגה אמור להספיק לכ 1000 תמונות ב raw+jpg, מעולם לא צילמתי כזאת כמות בסשן אחד.

לגבי סרטי צילום, יש עדיין שלל סרטים וכל הזמן יוצאים סרטים חדשים מיצרנים חדשים.
פוג׳י מתים לסגור את הבסטה אבל נשבעו שימשיכו יצור כל עוד קודאק ממשיכים.... אבל הם כל הזמן מצמצמים יצור ומבטלים סרטים, הגזירה האחרונה היא ביטול הסופריה 200 שהוא סרט צבעוני שאני מאד אוהב והוא זול ונותן תמורה מצויינת. בליין הסופרייה כבר ביטלו את ה 100, 800 ואת ה 1600 והם נשארים רק עם ה 400.
יש להם סרט 200 זול יותר אבל הוא לא משהו לטעמי...
יש להם עדיין גם סרטים יקרים מהליין המקצועי אבל לצילום שלי זה סוג של בזבוז כסף...
לצפיה ב-'עכשיו זה כבר לא רלוונטי'
עכשיו זה כבר לא רלוונטי
28/06/2017 | 17:53
5
42
כי לאחר הודעת סגירת החברה המחירים בטח ישתנו, אבל למשל כרטיס ה- 128GB UHS II U3 של לקסר היה זול משמעותית מסדרת Sandisk Extreme U3 UHS I, עם מהירות כתיבה דומה וקריאה מהירה פי אחד וחצי של הלקסר.
לצפיה ב-'אתה צודק, זה באמת לא רלוונטי כי כמו שפתחתי את הדיון'
אתה צודק, זה באמת לא רלוונטי כי כמו שפתחתי את הדיון
28/06/2017 | 23:21
4
40
הויכוח הוכרע בשבילנו...
אני לא חושב שהמחירים ישתנו, אני מעריך שהם ישארו ללא שינוי עד שיגמר המלאי.
אני גם לא חושב שנראה עליית מחירים מצד סנדיסק, סך הכל המחירים כל הזמן במגמת ירידה והתחרות האמיתית היא לא בין החברות המובילות על כרטיסי יוקרה שמעטים (יחסית רוכשים) אלא מול כרטיסי OEM זולים תחת מותגים שונים, פשוט חפש באיביי memory card וראה כמה מותגים יש...

לצפיה ב-'אני לא יודע בין מי למי התחרות.'
אני לא יודע בין מי למי התחרות.
29/06/2017 | 08:13
29
אכן יש די הרבה חברות בשוק אבל אני לא רואה את עצמי מסכן את תמונותי על כרטיס של איזושהי חברה אלמונית.
מניח שגם אתה ורוב המשתתפים כאן כמוני.
לקסר דווקא הייתה חברה טובה ואמינה בעיני.
חבל.
לצפיה ב-'תחרות'
תחרות
29/06/2017 | 08:15
2
32
סאנדיסק לא ראתה מבחינתה כמתחרים את שלל המותגים הבלתי מוכרים. מי שמחפש דרעק סיני בלתי מוכר גם כך לא מתכוון לקנות סאנדיסק במחיר יקר יותר. מתחרה זה גוף שעומד מולך "בגובה העיניים" וכך היתה לקסר מול סאנדיסק. האם סאנדיסק תהפך בעקבות כך לסוג של גוף בודד בנישה הזו? מקווה שלא. זה ישפיע למשל לרעה על מחירי כרטיסים מהירים שגם כך היו מאוד יקרים אצל סאנדיסק ושפויים יותר אצל לקסר.
לצפיה ב-'סנדיסק גם מייצרת כרטיסים זולים'
סנדיסק גם מייצרת כרטיסים זולים
29/06/2017 | 10:02
1
36
ומתחרה בכל השוק.
תחרות נמדדת איפה שהכסף הגדול.
קומץ צלמים רציניים שקונים כרטיסים יקרים מהווים נתח קטן מול מאסה שקונים כרטיסים זולים.
אני לא אתפלא בכלל אם הנתח העיקרי הוא בכלל כרטיסי מיקרו זולים עבור טלפונים....

סנדיסק זה מותג מוכר ואמין ולכן מרשה לעצמו להיות יקר מהמתחרים, העובדה היא שלקסר שניסה להיות מתחרה ראוי והיה זול יותר ועל הנייר נראה כקניה עדיפה יותר הם עדיין אלו שסוגרים את העסק.

בכל מקרה, גם בקרב הכרטיסים האיכותיים, עדיין יש את סוני, קינגסטון, פנסוניק וטושיבה.
השלוש האחרונות אולי לא מככבות במירוץ הביצועים ופחות מוכרים בארץ בתחום אבל נחשבים ליצרנים מאד אמינים.
לצפיה ב-'הדיון הזה ספקולטיבי לגמרי'
הדיון הזה ספקולטיבי לגמרי
29/06/2017 | 10:21
39
אי אפשר לקיים דיון על סמך תחושות אישיות או הנחות שלא קשורות לשום נתון מאומת. גם בקטגוריית המיקרו SD יש דרישה גדולה לכרטיסים מהירים היות וכל סמארטפון שמכבד את עצמו מהשנתיים האחרונות מצלם 4K וגם בענף הרחפנים שמתרומם לשמיים (תרתי משמע) ישנה כזו דרישה. לקסר היתה גורם משמעותי בתחום הזה, מה יקרה הלאה? נחכה ונראה.
לצפיה ב-'בדקתי לפני כמה דקות אצל אדורמה'
בדקתי לפני כמה דקות אצל אדורמה
28/06/2017 | 21:13
53
כרטיס 64 ג'יגה מהירות קריאה וכתיבה 300 מ׳ב לשניה.

סנדיסק 120 דולר.
לקסר 95 דולר ואתה מקבל גם קורא כרטיסים במתנה.

בשאר דגמי הכרטיסים אין מהירויות זהות שאפשר להשוות אחד לאחד.

כרטיס של סוני במפרט זהה עולה כמו סאנדיסק.
לצפיה ב-'נו באמת...'
נו באמת...
27/06/2017 | 22:18
5
82
שכחת את הויכוח החשוב מכולם - אולימפוס או פוג'י :)

לצפיה ב-'אולימפוס זאת לא אופציה בכלל '
אולימפוס זאת לא אופציה בכלל
27/06/2017 | 22:21
4
76
זה פוג׳י או סוני
אולימפוס או פנסוניק
לצפיה ב-'אל תתחיל איתי!'
אל תתחיל איתי!
27/06/2017 | 22:30
3
28
לצפיה ב-'אתה התחלת...'
אתה התחלת...
28/06/2017 | 00:28
2
54
אני דיברתי על כרטיסי זיכרון
לצפיה ב-'אבל אין מותג מנצח...'
אבל אין מותג מנצח...
28/06/2017 | 07:51
1
63
שלום

בדיחה:
בכנס יצרניות בירה נכחו כל מנכ"לי החברות המובילות: טובורג, קלסברג, היניקן ועוד.
בסוף יום דיונים, התכנסו כולם בפאב לשתות.
מנכ"ל טובורג הזמין טובורג, מנכ"ל קלסברג הזמין קלסברג, וכו'.
מנכ"ל היניקן הזמין דיאט קולה.
הסתכלו עליו כולם בפליאה ושאלו: למה?
ענה להם, אם אתם לא שותים בירה, אז גם אני לא אשתה!

מבחינת הפורום, כל מי שבבעלותו אחד המותגים - יכול לחשוב במושגי מנכ"ל היניקן!
לצפיה ב-'זה נחמד '
זה נחמד
28/06/2017 | 08:35
17
לצפיה ב-'אני ממתין להכרזה של Hoya'
אני ממתין להכרזה של Hoya
28/06/2017 | 05:46
4
74
שהם מפסיקים את היצור של פילטרי UV...

ההכרזה של לקסר מעידה על שתי מגמות שמשלימות זו את זו:

1. ירידת מחירים של כרטיסי זיכרון עקב כניסת שחקנים חדשים לשוק, בעיקר מסין, שמציפים את השוק ברכיבי זיכרון פלאש זולים.

2. עליה באיכות ובאמינות של הרכיבים הזולים הללו לרמה שגורמת ללקוחות לסרב לשלם את המחיר המופקע שדורשים היצרנים הותיקים.

מאחר ונאמר בבלוג שהחברה האם מחפשת קונה לפעילות של המותג, ויש מתעניינים (כך נאמר), אני מעריך שיש סבירות שהמותג ימשיך להתקיים תחת בעלים חדשים או ירכוש וימותג מחדש.

אז מי יודע... אולי בעוד כמה חודשים נקנה כרטיס שכתוב עליו סאנדיסק אבל בבפנוכו שלו יהיה צ׳יפ של לקסר?...
לצפיה ב-'הויה ואבויה... הזכרת לי משהו על פילטרים'
הויה ואבויה... הזכרת לי משהו על פילטרים
28/06/2017 | 18:28
2
86
חרגתי מדעתי הנחושה והרכבתי פילטר על ה LX100 שלי. 
הסיבה פשוטה ואינה נסמכת על שום תאוריה: פשוט משום מה האצבע שלי תמיד מוצאת את העדשה, דווקא במצלמה הזאת... .
הבחירה - בהמלצת שגיא. השבוע הגיע מגרמניה ארץ הולדתו.
מתנצל על הקשר הרופס לשרשור.
לצפיה ב-'אבל הפילטר הזה הוא רק לצילומי ש/ל...'
אבל הפילטר הזה הוא רק לצילומי ש/ל...
30/06/2017 | 14:23
1
40
לא ממש.
��
יצרן אמין. המקטבים שלי רובם מתוצרתם.
לצפיה ב-'לא מענינות אותי תכונות הפילטרציה שלו'
לא מענינות אותי תכונות הפילטרציה שלו
30/06/2017 | 15:14
27
לא רוצה שיסנן שום דבר, רק את את האצבע שלי. מלבד זאת - שיהיה שם בלי שארגיש. פשוט, העדשה, שהיא די איכותית, די בולטת, כך שבהתחשב בשכיחות הצורך, אני מעדיף לקנח טביעות אצבעות מהפילטר ולא ממנה.
אפשר פשוט גם Lens hood , שגם אותו כמובן רוכשים בנפרד(למה?) , אבל אם הפילטר לא יפריע, אשמור לו אמונים.
לצפיה ב-'השאלה היא אם הם באמת באותה איכות ואמינות'
השאלה היא אם הם באמת באותה איכות ואמינות
29/06/2017 | 17:36
36
כרטיס זכרון מורכז משלושה חלקים.

הזכרון עצמו, שמיוצר ע"י מספר קטן של חברות צד ג', וכל היצרניות הממותגות (brand names) משתמשים בהם. כאן יש הבדל בכמה QA נוסף הממותגות מבצעות, ופחות חשוב, האחריות שהם מספקים.

הבקר של הכרטיסים, שמתוכנן ע"י הממותגות. זה רכיב שמכיל מעבד, לדוגמא ARM כמו בטלפונים סלולריים, ועושה עבודות כמו חלוקת עומס הכתיבה (ואח"כ הקריאה) בין כמה זכרונות בפנים, wear leveling, מעקב אחרי בלוקים דפוקים, וכך הלאה. סביר להניח שלאף אחד אין בעיות בקצה התחתון.

השאלה מה קורה בקצה העליון - כרטיסים מטכנולוגיה חדשה (באגים כאילו יותר נפוצים ממה שהציבור חושב), כרטיסים גדולים (סאנדיסק הכריזה על אב טיפוס של כרטיס של 1TB לפני עשרה חודשים, שטרם יצא לשוק), כרטיסים מהירים, וכך הלאה. העדר תחרות בקצה הזה פוגע לא רק במחירים, אלא גם בחדשנות.

לבסוף הרכיבים מולחמים ומורכבים בעטיפת הפלסטיק.

לענ"ד, צריך לקחת בחשבון שהעובדים של לקסר ימצאו מעסיק חדש, שעשוי לנצל את הכישורים שלהם בשביל ליצור את התחרות.
לצפיה ב-'זו לא בשורה מרנינה לצרכנים'
זו לא בשורה מרנינה לצרכנים
28/06/2017 | 07:31
2
55
זה אומר פחות מתחרה משמעותי לסאנדיסק = עליית מחירים או עצירת ירידות מחירים.
לצפיה ב-'הנבואה נתנה ל-...'
הנבואה נתנה ל-...
29/06/2017 | 07:21
1
41
שלום
יש להניח שהשוק יתאזן ויצרנים נוספים יכנסו למקום שלכעורה יש בו שחקן יחיד:
סאנדיסק.
כבר היום יש ל-SONY ו-SAMSUNG מוצרים לתחום הסלולר וגם לצילום. 
בשוק, כאשר דלת אחת נסגרת, דלת אחת (יותר) נפתחת.

אני אישית לא מוצא כרגע סיבה לדאגה. 
לצפיה ב-'ההנחה שלך לא מבוססת'
ההנחה שלך לא מבוססת
29/06/2017 | 08:18
50
יש אינספור דוגמאות בתחומים מקבילים והשוק במקרים רבים ממש לא מתאזן. למשל בתחום המעבדים, בשנים בהם AMD לא הציבה דגמי מעבדים ראויים מול אינטל, אז גם קצב  החידושים אותו הציגה אינטל פחת ולעומת זאת המחירים "פרחו" לשמיים.
לצפיה ב-'את הXQD שלהם כבר קניתי'
את הXQD שלהם כבר קניתי
28/06/2017 | 10:14
49
מקוה שלסאן דיסק תהיה תחרות טובה
לצפיה ב-'ככה נראה פלייר'
ככה נראה פלייר
29/06/2017 | 22:13
5
143
כשמציקים ל LX100 עם שמש בעיניים
לצפיה ב-'מעניין איך זה היה נראה בלי פילטר'
מעניין איך זה היה נראה בלי פילטר
29/06/2017 | 23:50
4
33
לצפיה ב-'כן, מעניין, אבדוק (אם גם מחר תשקע השמש )'
כן, מעניין, אבדוק (אם גם מחר תשקע השמש )
30/06/2017 | 09:07
52
בכל מקרה - זה קורה בתנאים קיצוניים, רק כשמיתגרים בכללים. ואם התמונה משובחת וזה הפגם היחידי, Clone קטן פותר את זה, כי השטח המושפע קטן.
לצפיה ב-'אני חייב להגיד על זה משהו.... '
אני חייב להגיד על זה משהו....
30/06/2017 | 11:15
1
68
נורא אוהבים לדבר על הפלייר שפילטרים עושים - אבל פילטרים טובים לא ממש עושים פלייר.

עשיתי עכשיו סט בדיקות פלייר בהקשר של ה-8-18 (חיפשתי את הבעיות הסגולות, שמח לבשר שאין), והשוויתי גם סתם פלייר בינה לבין ה-9-18, ה-12-40, וכו' - (ה8-18 בסדר, אבל ה-9-18 יותר עמידה לפלייר, אם למישהו אכפת....). אבל איפשהוא בתוך הבדיקה הזאת "נדלקה לי נורה" - שאני בודק את ה-8-18 עם הפילטר (HOYA PRO1D CLEAR) - אז הורדתי אותו. ראיתי בדיוק אפס הבדל.

לצפיה ב-'זה מאד תלוי'
זה מאד תלוי
30/06/2017 | 11:33
52
לא רק באיכות הפילטר אלא גם בעדשה.
כשהתעניינתי במקרה הספציפי איך היה נראה בלי פילטר זה בגלל שיש לי תחושה שעם העדשה הספציפית של ה lx100 זה עלול להראות אחרת ללא פילטר.

לצפיה ב-'מצאתי משהו בלי פילטר'
מצאתי משהו בלי פילטר
30/06/2017 | 13:18
79
אז גם שם היה...

לצפיה ב-'העברת שקופיות לקובץ'
העברת שקופיות לקובץ
29/06/2017 | 10:47
4
48
האם נכון לצלם שקופיות מהקרנה שלהם על קיר? או שיש סורקים איכותיים יותר שמסוגלים להוציא תמונה טובה יותר?
אשמח לחוות דעת.
תודה לעונים.
לצפיה ב-'לא לצלם מהקיר'
לא לצלם מהקיר
29/06/2017 | 11:03
3
48
יש סורקים איכתיים יותר.
אפשר גם לבנות או לקנות מכשיר שיאפשר לצלם את השקופית עם מצלמה
לצפיה ב-'מצלמה טובה ועדשות יש.'
מצלמה טובה ועדשות יש.
29/06/2017 | 11:28
2
47
יש איזה מדריך איך עושים את זה? ובכל מקרה צריך מקרן?
לצפיה ב-'בעיקרון מה שצריך'
בעיקרון מה שצריך
29/06/2017 | 11:44
1
51
זה מצלמה
עדשת מאקרו
משהו שיחזיק את השקופית/סרט צילום
מקור אור
יש מלא מדריכים עם כל מיני שיטות ואביזרים, חלקם קנויים, חלקם בונים לבד או מאלתרים בעזרת מה שזמין ונגיש.
חפש בגוגל scan film with dslr
הנה דוגמה

אם השקופיות ממוסגרות אז צריך פתרון קצת שונה על מנת לתפוס את השקופית
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
29/06/2017 | 12:27
9

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יורם פוסמן - מדריך עריכת וידאו
רוצה ללמוד עריכת וידאו?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה