לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעות פירסומיות ו\או בעלות אופי מסחרי יימחקו מהפורום.לא תישלח הודעה. למקרים מיוחדים יש לקבל אישור הנהלת הפורום.

בטרם שואלים מומלץ להיעזר במשאבי הפורום: קישורים,מאמרים,חיפוש בפורום,קריאה בדפי הפורום מהשבוע האחרון.

כדאי לנסח שאלה הכוללת כמה שיותר פרטים לגבי הדרוש לכם,כולל שמות מדויקים של הדגמים ,אותיות ומספרים,   קישור פעיל למיפרט הטכני.
המשך >>

לצפיה ב-'איזו מצלמה זו?'
איזו מצלמה זו?
13/03/2017 | 23:19
6
130
לצפיה ב-'פוג׳י xt1 או Xt2'
פוג׳י xt1 או Xt2
14/03/2017 | 00:55
2
51
עם עדשת ה 23mm f/1.4
לצפיה ב-'X-T2'
X-T2
14/03/2017 | 10:02
1
47
לפי הצ׳ופצ׳יק על מכסה הסוללה שלא קיים ב-X-T1.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
14/03/2017 | 17:26
36
יש גם מצב C בחוגת ה EV. זה קיים רק ב X-T2.
לצפיה ב-'אם יש לה ג'ויסטיק קטן מאחור'
אם יש לה ג'ויסטיק קטן מאחור
14/03/2017 | 09:59
53
אז זו ה- X-T2, אחרת זו ה- X-T1.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
16/03/2017 | 15:50
1
27
כריס סטיין מצלם את דבי הארי משנות השבעים.
אז זה צילום שהופיע אצלם בפייסבוק.
שניהם מלהקת בלונדי.

**סתם משתף**
לצפיה ב-'משתף'
משתף
16/03/2017 | 20:36
36
צולם ע"י כריס סטיין, כנראה. הגיע אלי בפייסבוק.
לצפיה ב-'שגיא, במיוחד בשבילך: שימוש אלטרנטיבי לבירה'
שגיא, במיוחד בשבילך: שימוש אלטרנטיבי לבירה
16/03/2017 | 15:14
1
67

לא בטוח אם זה שימוש יותר טוב לבירה, אבל הכל לשם האומנות
לצפיה ב-'ראיתי את זה אתמול....'
ראיתי את זה אתמול....
16/03/2017 | 15:35
69
אני מעדיף לשתות את הגינס שלי ולפתח ב D76

אגב, על אותו עיקרון אפשר גם עם קפה

לצפיה ב-'עדשה ופלאש חיצוני'
עדשה ופלאש חיצוני
15/03/2017 | 21:50
4
48
שלום רב!
אני משתדרגת עקב בצד אגודל...
א. לגבי עדשה. מצלמת ניקון D7000. 
אני מעוניינת בעדשה רחבה יותר, וכמובן שלא תפגום -עד כמה שניתן- באיכות.
בעבר הציעו לי את ה- 18-140.
מה התובנות שלכם?
ב. אני רוצה לצלם אירועים משפחתיים, מן הסתם במבנים סגורים. חשבתי לרכוש פלאש חיצוני. זה מסובך ללמוד כיצד להשתמש בזה? אילו סוגים מומלצים? טיפים? תובנות? 
אשמח לכל פיסת מידע שתעזור לי.
ותודה שאתם תמיד עונים בשמחה ובלב רחב... 
לצפיה ב-'עדשה ומבזק.'
עדשה ומבזק.
16/03/2017 | 07:45
3
42
עם איזו עדשה את מצלמת ?  

18-140 לא נחשבת עדשה רחבה , 10-24 כן.
מבזק - SB700 .
לצפיה ב-'נכון. טעיתי.'
נכון. טעיתי.
16/03/2017 | 09:39
2
38
כתבתי עדשה רחבה והתכוונתי שאני רוצה טווח זום רחב יותר...
יש לי עדשה ישנה ישנה. 35-80, אם אני לא טועה. קשה לי מאד לצלם איתה.

לגבי הפלאש- תוכל להרחיב בכמה מילים? כל מילה שתוסיף תעזור לי, כי אני מתלבטת אם בכלל כדאי לי להכנס לזה.

תודה!
לצפיה ב-'למבזקים יש היום אופציה לעבוד בצורה אוטומטית'
למבזקים יש היום אופציה לעבוד בצורה אוטומטית
16/03/2017 | 11:34
1
51
מתבצעת מדידת אור דרך העדשה - TTL ובהתאם לצורך הפלאש מווסת את עוצמתו.
בניקון זה נקרא iTTL באופציות הפלאש.
רצוי להגדיר את המצלמה ידנית ולהשאיר את הפלאש על iTTL שיעשה את שאר העבודה. המגבלה היא בעיקר במהירות הסנכרון המירבית של התריס עם הפלאש, לרוב זה סביב 1/200 (יש מצלמות ופלאשים שתומכים בסנכאון מהיר יותר אבל זה נושא אחר ופחות רלוונטי לצרכים שלך)
בעבודה עם פלאש:
הצמצם - משפיע על בהירות הנושא
התריס - משפיע על בהירות הרקע
ה ISO - משפיע על הכל
לצילום ארוע אפשר להתחיל לפי הנוסחה הבאה:
תריס - 1/125
צמצם - 8
איזו - 800
פלאש - iTTL
ומכאן אפשר לשחק עם הפרמטרים על מנת להגיע ללוק הדרוש.
לפתוח צמצם אם רוצים עומק שדה רדוד ולהאיר יותר את הנושא
להוריד את מהירות התריס אם רוצים שהרקע יהיה מואר יותר, אפשר גם לצלם חופשי במהירות מאד נמוכה ולא תהיה מריחה של תנועות קלות כי בתחלס החשיפה היא מאד קצרה. אבל אם יש תנועה מהירה כמו ריקודים אז להעלות את המהירות ל 1/125 או אפילו 1/200, אלא אם רוצים אפקט של מריחת תנועה שזה יכול להיות מגניב עם פלאש ואז אפשר לצלם בתריס איטי מאד.
את האיזו אפשר לשנות בהתאם לסף הרגישות שלך לרעש, רוב המצלמות המודרניות מספקות תוצאות טובות מאד באיזו 800 אז הייתי נשאר על הערך הזה, זה מאפשר לפלאש לעבוד פחות קשה והסוללות מחזיקות יותר זמן.
בנוסף לפלאש יש אופצייה של פיצוי חשיפה ואפשר בעצם לשלוט על הפעולה האוטומטית שלו ולהחליט אם ההבזקה תהיה חזקה או חלשה יותר ממה שהפלאש חושב שהוא צריך.
כפי שאת מבינה, זה צריך קצת ניסוי ותעיה ולימוד עצמי של ההגדרות על מנת להגיע לתוצאה שאת רוצה.
ומאד חשוב לקנות שני סטים של סוללות נטענות איכותיות ומטען טוב.
יש את הסוללות של Sanyo Eneloop וגם GP RECYCO

לצפיה ב-'וואו, שגיא!'
וואו, שגיא!
16/03/2017 | 11:42
31
איך אודה לך?
ממש כיוונת אותי. מה עוד אפשר לבקש...?
לצפיה ב-'קולולולו'
קולולולו
13/03/2017 | 12:50
18
178
הבאתי הרגע הביתה משהו צנוע.
לאחר התלבטות בינה לבין RX100III.

החלטתי שמבחינה תפעולית אתחבר לזאת יותר קל.
מהתרשמות ראשונית (מישוש וקצת הבנה קלה של תפריט די מוכר לי) נראה לי שזאת תחילתה של ידידות וגו'...
עוד לא החלטתי אם תשמש לגיבוי ה EM10 (דור א') או להפך.

לצפיה ב-'תתחדש!'
תתחדש!
13/03/2017 | 12:56
1
39
לצפיה ב-'תודה למברכים'
תודה למברכים
13/03/2017 | 15:13
53
שגיא, בטח תפגוש אותנו  
יתרון תפעולי חשוב: אין מסך מגע.
כמו שאמרה השרה התרבותית:  "Cut the bullshit"

לצפיה ב-'תתחדש'
תתחדש
13/03/2017 | 13:02
24
לצפיה ב-'למה?'
למה?
13/03/2017 | 16:02
8
58
רכשת מצלמה באותו גודל למה שיש לך, אבל עם עדשה קבועה.
הן נראות לי זהות מבחינת השימוש הייעודי, לא?!
לצפיה ב-'תפעולית הן דיי שונות'
תפעולית הן דיי שונות
13/03/2017 | 17:33
2
55
הפנסוניק מזכירה יותר את התפעול של פוג׳י.
הוא מרוויח עדשה מהירה וטובה יותר מעדשת הקיט וגם יכולות וידאו טובות יותר. גם מערכת הפוקוס כנראה טובה ומהירה יותר, גם בפוקוס עוקב.
הוא מפסיד קצת ברזולוציה.

לצפיה ב-'ברור שתפעולית הן שונות'
ברור שתפעולית הן שונות
13/03/2017 | 18:44
1
36
אבל הוא לא חיפש לגוון חווית משתמש או מצלמת וידאו טובה יותר.... הוא חיפש מצלמה קטנה עוד יותר.
עכשיו כשהוא יוצא, איזו מצלמה הוא ייקח?
לצפיה ב-'אני חושב ש...'
אני חושב ש...
13/03/2017 | 18:59
41
יש כאן פחות שדרוג ויותר החלפה.
מצד אחד יש כאן אחת תמורת שתיים. המצלמה הזאת מעצם יכולה להחליף את ה LX7 ואת ה EM10. גם ה LX7 לא ממש קטנה ולא נכנסת לכיס אבל בכל זאת קומפקטית יותר ממצלמת מערכת וגם ה LX100 היא כזאת.
המצלמה הזאת גם מחליפה את ה EM10 בכך שמקבלי את אותה איכות תמונה עם מעט ביצועים משופרים.
מצד שני, העדשה בעצם מבטלת את הצורך במערכת, היא בעצם מספקת את אותו כיסוי שיש לו עם עדשת ה 12-32 בשילוב עם צמצם פתוח של עדשת פריים. אז נכון שיש מעט פשרה באיכות מול פריים אבל לא מול ה 12-32 ושוב, הכל בחבילה קטנה יותר. אני הבנתי שקובי לא מעוניין להרחיב את ארסנל העדשות ומחפש דווקא לצמצם.
ההערכה שלי שהיא באמת פשוט תחליף את הקיים אבל לעתיד הקרוב בעצם יש לו מערכת כפולה לטיול קרב שרצוי שיהיה בו גיבוי והכל יכנס לתיק קטנטן.
לגבי העינית, היא מעט קטנה יותר מהעינית של EM5 אך לא פחות איכותית, אני זוכר שמאד נהנתי מהעינית שלה.
לצפיה ב-'באמת למה?'
באמת למה?
13/03/2017 | 17:46
4
45

האמת, שתחילה רציתי קטנטנה כיורשת ל LX7 הותיקה והטובה שלי (פעם החיישן שלה נחשב גדול).

בנוסף לכך התעורר אצלי הצורך לרכישת מצלמה איכותית נוספת בתור גיבוי לפני נסיעה מתוכננת.

התחברתי יותר ל LX100  ולא ל RX100 בגלל מימדים נוחים יותר לתפעול ומבחינת מימשק תיפעול מועדף מבחינתי. לכן בשלב זה ויתרתי על דרישת המיזעור והתמקדתי בהכנסת מיתחרה למירורלס שלי הביתה...
קומפקטית קטנטונת – בהזדמנות אחרת.

יש כמה יתרונות ברורים למבנה האחוד של ה LX100 לעומת המירורלס המקבילה:
אופטיקה כזאת מבחינת מיפתח צמצם, טווח ואיכות, וכל זה במימדים ובמשקל כאלו, לא תימצא בשום הרכב של מירורלס ועדשה. ואפשר לדבר גם על המחיר.

באיזו מירורלס (בצירוף עדשה) אקבל F1.7 , אורך מוקד 12-37.5 בתוך מימדים ומשקל כזה?
ב EM10 שלי עם עדשה 12-32 אני מקבל מימדים קצת יותר גדולים, משקל גבוה ב 70 גרם, מיפתח צמצם מירבי 3.5 (פי 4 פחות אור) וטווח קצר יותר. 

זהו. ויותר לא משקיע בעדשות, בטח שלא 4/3. מתחיל להיות פחות מוצדק. וכשארצה להכניס את היד עמוק לארנק כנראה אפזול לכוון פוג'י.

לצפיה ב-'אוקי אז למעשה...'
אוקי אז למעשה...
13/03/2017 | 18:41
3
37
הדרישה המקורית שלך היתה מצלמה קומפקטית עוד יותר ממה שיש, ולא קנית מצלמה שעונה על הדרישה המהותית הזו.
קנית מצלמה שעונה על דרישה אחרת, עדשת זום עם צמצם מאוד פתוח, שהיא קומפקטית כמו EM10.
אני חושב שזו דרישה מאוד ספיציפית, והמצלמות יותר חופפות משונות (אני לא יודע אילו עדשות יש לך).

אני מהמר שהיא תחליף בסוף את ה-EM10. אני השתעשעתי ברעיון להחליף את ה-OMD והעדשות שלי ב-LX100, אבל עינית טובה חשובה לי מאוד לחווית המשתמש.

לצפיה ב-'שגיא הסביר יותר טוב ממני...'
שגיא הסביר יותר טוב ממני...
13/03/2017 | 22:44
2
39
שילוב התכונות שמייתר למעשה את האולימפוס. 
לגבי שאר השאלות שלך:
א. התגבשה בי המחשבה, כי קומפקטית איכותית מכסה את רוב השימושים של מירורלס בתחום השימושי, בו משתמשים בד"כ בעדשות קיט ודומיהן. זה מכסה את רוב המקרים אצל רוב המשתמשים

ב. מי שרוצה יותר, יצטייד בעדשות כבדות ויקרות (למשל 12-40/2.8, או עדשות אולטרא קצרות או טלה) ואז המירורלס יאבד אטרקטיביות.

ג. יש לי תחושה, שהמגמה היא להיפרד מפורמט מיקרו 4/3 . ה "1 האיכותי די מייתר אותו במבנה קומפקטי,  ובמתכונת המירורלס APS מציע יותר איכות בלי לשלם במימדים.

ד. כל זה גרם לליבי נטייה לפשט את המערכת ולעבור ליחידה אחת שתענה על רוב הצרכים.

ה. ולגבי חקר ההתנהגות שלי: כמו שאמרתי, חשבתי על תחליף לקטנה יותר. שיניתי סדר עדיפויות מתוך זה ש"בא לי"  לבדוק  תחליף למירורלס, או לייתר דיוק - לעשות לה "חפיפה" עם המחליפה. לא התחייבתי לאף אחד מה אני אמור לרכוש. (זה מהכסף שלי ).
קטנה וטובה - אקנה פעם אחרת. ההיצע רק יגדל....

ו. מה אקח איתי? את שתיהן. תמיד לוקח נוספת לגיבוי, אז הפעם "אסבול" מנשיאת עוד 200 גרם. גם אהנה מאווליואציה לחדשה, וגם בגיבוי.

ז. מקווה להציג רשמים, והעיקר - תמונות ... . אז אהיה חכם יותר, וזאת כבר סיבה טובה לקניה...
לצפיה ב-'דווקא הסברת את עצמך מצוין'
דווקא הסברת את עצמך מצוין
14/03/2017 | 07:50
1
28
א. אתה לא "רב המשתמשים". אתה צריך למצוא את הפתרון בשבילך.

ב. לא מכיר את העדשות הנ"ל, אני לא מצלם עם זום יותר, כמעט בכלל (רק כשאני מצלם בשביל אחרים).

ג. זו לא "תחושה", אתה חוזר על מה ששגיא אמר, ורק להזכירך, שגיא התייחס להגדלות, וטוען שאם אתה לא מגדיל מעבר ל-A4, אין הבדל מהותי בין החיישנים (שגיא הוא לא פיקסל פיפר... הוא מציג בגדול).
שגיא גם מצלם המון וגם מקצועי וגם מציג. מערך השיקולים שלו שונה משלך.

ו. תמיד יש לך מצלמה נוספת לגיבוי?

ז. מחכה לזה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/03/2017 | 17:29
17
מצלמת גיבוי - הזכרת לי:
פעם, בעידן הפילם, צילמתי בפאריס עם מצלמת Minolta 500Si (פילם, SLR). פתאום נשמע קול נפץ, יצא עשן והמצלמה שהייתה בת פחות משבוע הפכה לגוש פחם. יש הרבה אנרגיה בקבל הפלש שניפרץ. כל מי שסביבי נמלט, חשבו פיגוע... ואני נותרתי בנסיעה ללא מצלמה... מאז אני עם גיבוי. (איך היבואן כיבד את האחריות - זה סיפור בפני עצמו).

ועכשיו ברצינות: הנסיעות שלי כעת (מאז שאני גימלאי) הן בעצם טיולים, ואשתי איתי, כך שהיא מתפעלת קומפקטית משלה. אז אני מכוסה. טוב, גם את שלה שדדו פעם בברצלונה יחד עם התיק .

ןברשותך, לקטע הפילוסופי של קניות: רוב הדברים המרגשים בחיים הם אלו שקרו לא לפי תכנון. אם עליתי על האוטובוס לת"א כדי לקנות עגבניות, הגעתי לת"א וקניתי עגבניות, לא קרה כלום.
אז את המצלמה קניתי בניגוד לתוכנית הרב שנתית. כרגע יש לי צעצוע חדש ביד וזה כיף. כמה הזעתי בשעה האחרונה עד שהצלחתי להפעיל את הגיאוטאגינג...

ובאותו עניין לפני שבועיים הלכתי לקנות בסופר. במקרה עברתי על יד סוכנות מכוניות. חזרתי עם 2 יוגורט ומכונית אחת (הפעם, מאד קומפקטית )
לצפיה ב-'תתחדש ותהנה '
תתחדש ותהנה
13/03/2017 | 16:44
1
22
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/03/2017 | 17:48
33
במשפחה של אישתי (ממוצא בבלי) אומרים : "תבלה". לא מלשון בילוי, אלא מלשון בלאי. שאשתמש להנאתי. מאחל זאת לכולנו.
לצפיה ב-'מזל טוב !'
מזל טוב !
13/03/2017 | 19:08
1
33
תתחדש ותהנה
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
14/03/2017 | 07:42
10
לצפיה ב-'תתחדש ותתחיל ללמוד וידאו 4K '
תתחדש ותתחיל ללמוד וידאו 4K
15/03/2017 | 15:00
1
11
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/03/2017 | 18:07
18
עוד מתאמן בסטילס 
לצפיה ב-'עדשה מצחיקה ומצלמה מאכזבת (?)'
עדשה מצחיקה ומצלמה מאכזבת (?)
14/03/2017 | 01:11
1
121
צילומי דוגמה עם ה Laowa 24mm/f14 שלפי הכתבה היא מוזרה אבל לדעתי היא מצחיקה ביותר, לפחות למי שיראה אותכם מצלמים איתה:

וסקירה של Dpreview של המדיום פורמט של פוג׳י שיוצאת לא הרבה יותר מוצלחת מהסוני A7rII, לפחות בהיבט של התמודדות עם רעש ב ISO גבוה:

"because Sony’s a7R II sensor uses a more modern BSI design, it’s able to be more efficient, which means it’s able to close the gap to the bigger sensor cameras.״

לצפיה ב-'שנאמר ״צחוק-צחוק, חצי ...[צונזר]״'
שנאמר ״צחוק-צחוק, חצי ...[צונזר]״
14/03/2017 | 15:00
58
העדשה אכן נראית מוזרה מאד, אבל למעט עניין הצמצם הסגור מאד היא דווקא מאפשרת להפיק תמונות שקשה מאד להפיק באמצעות מצלמת רפלקס.
לצפיה ב-'המלצתכם להדיוט'
המלצתכם להדיוט
14/03/2017 | 01:03
17
81
נתחיל מזה שאין לי מושג בצילום.
רציתי לקנות איזה צעצוע שייתן לי תמונות יפות אז קניתי לפני שנתיים איזה DSLR של פוג'י בלי עדשה מתפרקת. נותנת תמונות ממש יפות וחדות אפעס ... ללא עומק, או כמו שקוראים לזה בעגה המקצועית Bokeh.
במצלמה שלי הוא מאפשר איזה בוקה עדין אבל בגלל שהפוקוס אוטומטי קורה לא פעם שהוא מפספס והמומנט הלך.
אני רוצה לעשות תמונות עם עומק ושהפוקוס יהיה חצי אוטומטי כלומר ימקד את התמונה לאיפה שהוא חושב אבל עדיין תהיה לי האפשרות למקד אותו עוד יותר. וכמובן עדשות מתפרקות אם אני ארצה להחליף לעדשת זום.
ראיתי פה הודעות שמדברים על מצלמות במחירים של 5K וצפונה - אני לא שם. אני עדיין חובבן שמצלם אולי 500 תמונות בשנה מטורפת. איזה מצלמה הייתם מציעים לי לקנות ?
לצפיה ב-'מה התקציב?'
מה התקציב?
14/03/2017 | 01:05
5
17
לצפיה ב-' כמובן - המינימום הדרוש לגחמות שלי '
כמובן - המינימום הדרוש לגחמות שלי
14/03/2017 | 06:41
4
26
לצפיה ב-'לא יודע אם המינימום'
לא יודע אם המינימום
14/03/2017 | 07:40
3
45
אבל מאחר ואתה מחפש בוקה, עדשות מתחלפות ופוקוס חצי אוטומטי אופציה רלוונטית היא סוני a6000 (גוף בלבד, אל תקנה את עדשת הקיט) עם עדשת Sigma 30mm f/1.4 DC DN.

סיפור של כ-3600 ש״ח.

סקירות על העדשה: 

תוסיף עוד מאה שקל ותקנה את המדריך של פרידמן (באנגלית) למצלמה, שווה כל גרוש:

לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
14/03/2017 | 09:08
2
35
ה-Nikon D3300 נמכרת ב-1,500 ש"ח. היא לא תעשה את העבודה ?
סליחה על הטירחה...
לצפיה ב-'אם תצרף לה את העדשה הנכונה...'
אם תצרף לה את העדשה הנכונה...
14/03/2017 | 09:47
1
46
המצלמה תעשה עבודה טובה יותר מכל מצלמה קומפקטית אבל אם תרצה להשתמש בתכונת עומק השדה הרדוד תצטרך לשדך לה עדשה בעלת צמצם רחב. רצוי 2.8 או ערך אפילו נמוך יותר.
הגוף יעלה 1500 ש׳ח (אתה כתבת) אבל העדשה - יכולה לעלות כמו הגוף ואפילו יותר.
העדשה שמגיעה בדרך כלל עם המצלמה הזו, מה שנקרא ״עדשת הקיט״ היא 18-55 או 18-140 והצמצם הכי רחב שתקבל בה יהיה בין 3.5 ל-5.6 תלוי באורך המוקד. זה מאפשר עדיין לשחק בעומק השדה ולקבל אפקט של ״בוקה״ (לא בדיוק המינוח הנכון, אבל נשתמש בו לצורך הדיון פה).

בסופו של דבר באמצעות טכניקה נכונה אפשר לקבל אפקט של עומק שדה גם במצלמה פשוטה. אפילו במצלמה קומפקטית. אבל בשביל זה צריך להבין קצת מונחים כמו ״עומק שדה״, או ״מרחק היפופוקאלי״, ״צמצם״ ו״חשיפה״. לא תורה מסיני. אפשר ללמוד את זה אפילו באמצעות שיטוט באינטרנט, יו-טיוב ופורומים.
ציוד יקר לא ייצר תמונות טובות.
טכניקה נכונה ועין יצירתית - כן.

אני מניח שמהמצלמה שלך הנוכחית אפשר להפיק יותר אם תלמד קצת על הטכניקה.
ומאידך אני מניח שמצלמה משוכללת יותר תקל עליך להשיג את האפקט הרצוי, בל גם כאן תצטרך להבין מה אתה עושה... אם תשאיר את הכל על ״אוטומט״ יש מצב שהתוצאות תהיינה לא שונות באופן מהותי ממה שאתה מקבל היום.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
14/03/2017 | 10:30
28
במצלמה הנוכחית שיש לי Fujifilm HS35 EXR יש אפשרות לאוטומט ויש אפשרות לפחות אוטומט אבל לא מצאתי בשום דרך לשחק עם העומק (פרט למצב של מאקרו אבל זו לא חוכמה). האפשרות היחידה שם זה לבחור "חוזק" של עומק ואז לסמוך על המצלמה שהיא תדע על מי אני רוצה להתמקד. אפעס, אדם בבגדים ירוקים שעומד בשדה ירוק, המצלמה מודיעה שהיא לא מזהה אובייקט להתמקד עליו, וגם בסיטואציות קלות יותר המצלמה מתקשה לאתר אובייקט. וגם כשהיא מאתרת אובייקט ומייצרת "עומק" לפעמים הטשטוש עולה על האובייקט, בקיצור חרטאבונה. זו לא עדשה שאפשר לשחק איתה ידנית כדי לתפוס אובייקט. האמת, צילום תמיד נראה לי מאוד פשוט, כאילו לסובב את העדשה עד שהאובייקט נראה הכי חד וברור וכל השאר ייראו בטשטוש, ואני מסיק עכשיו שזה ממש ממש לא פשוט ... 
לצפיה ב-'לפי ערבובי המושגים שלך'
לפי ערבובי המושגים שלך
14/03/2017 | 02:07
10
63
רצוי שתלמד קצת את יסודות הצילום.
ואם אתה מחפש בוקה אז רצוי מאד ללמוד לשלוט במצלמה ככה שלא יהיו פספוסים....
הרצונות שלך מעלות דרישות לציוד שהוא לא זול, בעיקר בקטע של העדשה, אחרת השליטה בעומק השדה (מה שיוצר בוקה) מאד מוגבלת.
לצפיה ב-'אז מה שאתה אומר בעצם'
אז מה שאתה אומר בעצם
14/03/2017 | 09:10
9
46
חובבן שלא מכיר צילום רציני לא יצליח להפיק תמונות עומק טובות ... 
לצפיה ב-'יש פתגם שאומר...'
יש פתגם שאומר...
14/03/2017 | 09:38
1
60
גם סנאי עיוור מוצא לפעמים אגוז ביער.
אז אולי לפעמים המצלמה תצליח לפגוע במה שרצית אבל לדעתי היא בעיקר תפספס.
אתה צריך להבין היטב מה אתה רוצה ואיך להגיע לשם באמצעות הפרמטרים ואים לכוון אותם נכון.
לצפיה ב-'חן חן לך '
חן חן לך
14/03/2017 | 10:41
21
לצפיה ב-'לא צריך להיות חובב צילום כדי לקבל עומק שדה רדוד'
לא צריך להיות חובב צילום כדי לקבל עומק שדה רדוד
17/03/2017 | 10:52
6
23
אתה יכול לקנות מצלמה כמו ניקון D3300 שציינת, או קנון 700D, הן לא יקרות יחסית.
תשדך להן עדשת זום כמו 18-140 לניקון או 18-135 לקנון, ובזה נגמר הסיפור.
מסכים שיהיו פה ושם פספוסים, אבל גם אם תעבוד באוטומט ופשוט תקלע על הפרצוף אתה תקבל תוצאות טובות למדי.

לצפיה ב-'אז אני מבין שעם עדשת הקיט אי אפשר...'
אז אני מבין שעם עדשת הקיט אי אפשר...
17/03/2017 | 14:09
5
15
כלומר אני צריך לקנות מצלמה בודי בלבד באיזה 1300 ולהוסיף עדשה שעולה אפילו יותר מהמצלמה. אני סוגר פה סיפור עם איזה 3 אלף לא ?
לצפיה ב-'אפשר אבל יותר קשה'
אפשר אבל יותר קשה
17/03/2017 | 14:14
4
18
זה המתכון:
  • לפתוח צמצם
  • להתקרב לאובייקט שלך
  • לדאוג שהרקע יהיה מרוחק

בכל מקרה, צילום זה עסק יקר.
גוף D3300 עם עדשת 18-140 יעלו לך 2600+
תוסיף כרטיס זכרון ותיק קטן ואתה באזור 2800.
אלה המחירים.

החלופה היא לרכוש סט כזה ביד2.
נסה בפייסבוק בדף ציוד יד שניה רועי גליץ.
תמצא שם משהו, אני די בטוח.
אפשר לעשות שם חיפושים, אחרת הולכים לאיבוד.
לצפיה ב-'תודה רבה ושאלה אחרונה'
תודה רבה ושאלה אחרונה
17/03/2017 | 14:43
3
11
אם אני קונה יד שניה - איפה אני יכול ליפול ?
בן אדם כותב נניח 50 אלף קליקים, מה זה אומר לי ? זה הרבה ? זה מעט ? זה פוגם באיכות התמונות ? אני צריך להחליף תריס או חלק אחר כדי למחדש את המצלמה ?
לצפיה ב-'קניה ביד2 טומנת לא מעט סיכונים'
קניה ביד2 טומנת לא מעט סיכונים
17/03/2017 | 17:32
2
18
הדרך הבטוחה ביותר היא לדעת ממי אתה קונה.
תראה מי עומד מולך. זה יותר חשוב מלדעת את כל הפרטים על המצלמה, כי לא בעיה להסתיר מידע חשוב.
יש דברים כמו נפילות, מכות, חשיפה לרטיבות וכו' שאתה לא בהכרח תדע שהמצלמה והעדשה חוו אותם, כי הקונה לא בהכרח יספר לך.

קליקים זה דבר חשוב כי זה אומר שמתישהו צריך להחליף תריס, ובמצלמות זולות (יחסית) זה לא משתלם כלכלית. קצת כמו אובראול למנוע של רכב.
עדיף לרכוש מצלמות כאלה עם אלפי קליקים בודדים (אמרת שאתה מצלם 500 תמונות בשנה...), לא עם 50,000 או 30,000.

לצפיה ב-'יש מונה קליקים ?'
יש מונה קליקים ?
19/03/2017 | 10:46
1
8
איך אפשר לדעת את הקילומטראז' ?
לצפיה ב-'בכל חברה זה אחרת'
בכל חברה זה אחרת
19/03/2017 | 21:52
6
כשיהיה לך משהו קונקרטי שאתה מתעניין בו תעלה שוב את השאלה.
לצפיה ב-'מי מתלבט בין קטן לגדולה, יקרה לקופמקטית?'
מי מתלבט בין קטן לגדולה, יקרה לקופמקטית?
11/03/2017 | 12:30
36
157
מבחני השוואה בעולם האמיתי כשתנאי התאורה סבירים לא מותירים ספק. הקטנה עדיפה.
לצפיה ב-'לא בדיוק'
לא בדיוק
11/03/2017 | 15:06
28
97
מכיוון שיש לי מצלמת FF וגם RX100III אני מכיר את המצב מקרוב.
ראשית, הבחור צודק. בתנאי תאורה טובים קשה להבחין בין המצלמות.
התמקדות במשטחים או בעור פנים בדרך כלל מסגירה את ההבדל.
זה עניין של טווח דינאמי ופירוט טוב יותר שגורמים ל- FF לנצח.

מה שחשוב להבין זה שאין באמת תחרות בין שני הפתרונות הללו.
הם משלימים זה את זה.
כשצריך את האיכות הטובה ביותר ואת היכולת לצלם בתנאים מורכבים אז ה- FF או המערכת הגדולה (יכולה להיות גם קרופ) היא הכלי הנכון.
אבל כשצריך משהו שנכנס לכיס אז RX100 זה כלי יוצא מהכלל.

לדוגמה:
כשהייתי ביער השחור בקיץ האחרון לקחתי את שתי המצלמות.
רוב הזמן צילמתי עם הסוני הגדולה.
אבל כשהייתי בפארק חבלים, טיפסתי על עצים ועשיתי אומגה ה- RX100 היתה בכיס וצילמתי איתה במקומות שהסוני הגדולה פשוט לא יכלה להיות בהם.
כנ"ל כשעליתי ברכבל וגלשתי מהפסגה בקרונית על מסילה.
לכל כלי הייעוד שלו.

קוריוז אחרון:
יש לי בסלון תמונה באורך 170 ס"מ (!) שצילמתי באגמון החולה בשעה 6:15 בבוקר עם אור ראשון.
התמונה מודפסת על קנבס וצולמה עם ה- RX100III.
אנשים לא מאמינים שהיא צולמה במצלמה כל כך קטנה. 
אז כן, לפעמים היא יכולה להחליף מצלמה גדולה, אבל לא תמיד.
לצפיה ב-'שני הסנט שלי'
שני הסנט שלי
11/03/2017 | 17:53
27
85
שלום
לגבי ה-DSLR או FF:
פעם הייתי בתערוכת המכוניות בפרנקפורט וישבתי ב-BMW סדרה 3 מאובזרת TOTL. הרכב הבסיסי היה כ-35 אלף DM ועם כל רשימת התוספות זה הגיע ל-70.
הסתכלתי על הרשימה וחיפשתי על מה לוותר כדי להוזיל את הרכב...ולא הייתי מוכן לוותר על אף תוספת 
זה יהיה נכון לגבי עם ה-FF שיש לי.
לא רואה עצמי נסחב עם הסלולרי, ה-FF עם עדשות ועוד מצלמה קומפקטית.
הסלולרי ממילא אצלי.
ובבחירה בין ה-2, ה-FF לקומפקטית, אני בחרתי...
אני גם לא אוהב את התחושה שעוזבים מקום ומוותרים על הצילום בגלל מגבלות הציוד. 
התחושה שאין לי עדשה מספיק רחבה, או שהתמונה גרעינית בגלל ISO גבוהה בהיעדר תאורה ועוד, כמו תמונה במגבלות שמסתברת אח"כ על מסך המחשב שאין מה לעשות וצריך למחוק.
ויש לי עוד מצלמה (לא RX-100III) אלה LUMIX DMC-FH25. היא לא שוקלת כמעט כלום, ויש לה עדשה של LEICA מ-28 מ"מ X10.
לצפיה ב-'ערבבת כמה נושאים שלא ממש קשורים זה לזה'
ערבבת כמה נושאים שלא ממש קשורים זה לזה
11/03/2017 | 18:20
26
76
בכל מקרה, כמו שכתבתי, אין כל צורך לבחור בין קומפקטית למצלמה עם חיישן גדול (FF או קרופ).
אלה כלים משלימים, ולכל אחד יעוד משלו ויתרונות משלו.
קונים את שניהם ונהנים מכל העולמות.
לצפיה ב-'נקודת הראות השולטת כאן בפורום'
נקודת הראות השולטת כאן בפורום
11/03/2017 | 18:52
25
78
הם של חובבי צילום ובעיקר חובבי ציוד...
אם תחשוב כמישהו שצילום זה משהו שעושים על הדרך בטיולים וכי״ב, אז מצלמה קומפקטית טובה יכולה חופשי להחליף מערכת צילום כבדה ומסורבלת שעד לפני כמה שנים הייתה הכרחית על מנת להפיק תצלומים ברמה טכנית טובה.

לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
11/03/2017 | 19:19
24
66
הטיול שעשיתי ליער השחור הוא בדיוק הדוגמה לזה.
לא נסעתי לצרכי צילום כי זה היה טיול משפחתי.
לכאורה ה- RX100 היתה יכולה לתת מענה מלא לטיול כזה.
אבל אין מה לעשות, יש הבדל בתוצאות. ויותר כיף להסתכל על התמונות שצולמו ב- A7II כי זה נראה יותר טוב.
אני מניח שמישהו שאינו חובב צילום לא בהכרח יבחין בהבדלים ומצלמה כמו RX100 תספק אותו.
לצפיה ב-'אני חושב שאתה נמצא לקראת הקצה הקיצוני של חובבי ציוד'
אני חושב שאתה נמצא לקראת הקצה הקיצוני של חובבי ציוד
12/03/2017 | 04:24
23
72
בעצמך כתבת באחד הפוסטים שאתה יותר פיקסל פיפר מכפי שחשבת (או משהו כזה), כך שזה דיי ברור לי שלא תסתפק ב RX100. במציאות, אף אחד לא מסתובב עם שתי מצלמות ומצלם כל תמונה פעמיים עם כל מצלמה על מנת להשוות כך שאם היית למשל בוחר מצלמה אחת לטיול, לא תוכל להגיד ש X נראה יותר טוב כי אין X...

אצלי המצב הוא שונה למשל, אין אצלי נסיעה שלא למטרות צילום, אני כל הזמן רואה פריימים וכל הזמן מצלם וכל הזמן יש איתי מצלמה, אפילו סתם כשאני קופץ לדואר או למכולת.... הבחירה במצלמה כמו RX100 לנסיעה תהיה משיקולי לוגיסטיקה אם למשל מדובר בנסיעה שאין לה אופי צילומי מובהק וכל צילום שאני יעשה יהיה על הדרך ואני לגמרי מסתפק במה שה RX100 או ה GM5 נותנות או אפילו P&S פילם אנלוגית...
מצלמה שלא מספקת את הסחורה, שאם אני מחזיק אותה ומצטער שאין לי מצלמה אחרת באותו רגע נתון, לא נשארת אצלי (כמובן שלתנאים מסויימים לא אבחר במצלמה שאני יודע מראש שהיא מאד מוגבלת, אבל זה כבר בענייני צילום מסחרי ולא אישי).

לצפיה ב-'גם אני לא מצלם פריים מסוים עם שתי מצלמות'
גם אני לא מצלם פריים מסוים עם שתי מצלמות
12/03/2017 | 07:29
22
59
ובכל זאת רואים הבדלים.
זה תלוי כמובן בתמונה.
אבל כמו שכתבתי קודם, זה בולט בעיקר כשמצלמים פנים או משטחים מסויימים.

לא רק אני מבדיל.
יש לי חבר שהוא ממש לא פריק של ציוד. למעשה הוא לא קנה ציוד שנתיים לפחות, מצלם עם מצלמה אחת ועדשת פריים אחת, וגם לא מצלם הרבה.
הוא לא מומחה בעיבוד, לא קורא בפורומים, ובאופן כללי מקדיש מעט מאוד זמן לתחביב הצילום.
הראיתי לו 7-8 תמונות שהדפסתי לאשתי. תמונות של הילדים.
שאלתי אותו אם הוא יכול להבחין איזו תמונה צולמה עם ה- RX100 ואיזו עם ה- A7II.
הוא מייד (!) הצביע על התמונה היחידה שצולמה עם ה- RX100.
השאר באמת צולמו עם ה- A7II ואפילו אחת מהן עם NEX6, עם מגוון עדשות.

לא צריך להכנס לפיקסל פיפינג. שם לא ההבדל העיקרי.
יש משהו שונה במראה, במיוחד בגווני עור, משהו בטווח הדינאמי אולי. קשה לי להסביר.
בתמונות כמו זו שהועלתה באתר באמת קשה מאוד להבחין, אם בכלל.

מסכים איתך שמישהו שיוצא עם המשפחה לטיול יכול בשקט לקחת איתו RX100 או LX100 ולחזור עם תמונות טובות ווידיאו מצוין, וגם להדפיס אותן בגדול.
לצפיה ב-'לא רואה סיבה לסחוב חצי חנות צילום לטיול '
לא רואה סיבה לסחוב חצי חנות צילום לטיול
12/03/2017 | 09:42
20
81
שלום
לטובת מאמר השוואתי, אפשר לצלם ב-2 מצלמות שונות (FF וקומפקטית) ולהשוות.
לגבי המציאות (מצבי צילום משתנים, בין תאורה מצוינת ומיקום נוח למצבי דחק של אור ומרחק), רצוי ציוד יותר איכותי ע"מ להוציא מהמצב את המיטב.
להזכירנו כמה נשמות טובות שהשוו תמונות מ-5DmkIV לסלולרי. 
האם זה אומר סלולרי מעולה ו-FF לא משהו ?

אפרופו סלולרי: (בדיחה)
אחת שמה למכירה את הגלקסי שלה ב-1,500 ש"ח.
מישהו התקשר ושאל אם היא יכולה לרדת קצת?
התשובה:
זה יעלה לך עוד 100 ש"ח. 

לצפיה ב-'רצוי ציוד שנוח יותר וכיף יותר להשתמש בו'
רצוי ציוד שנוח יותר וכיף יותר להשתמש בו
12/03/2017 | 10:20
18
89
אין סוף לרמה הטכנית שאפשר לשאוף אליה ולהגיע אליה ו FF זה לא הטופ... אבל מתפשרים בשביל נוחות.
כרגע אתה נמצע בנקודה שבה אתה מתלהב מהציוד החדש, זה מעולה ומקווה עבורך שזה ימשיך ולא יעבור אבל רבים מגלים שהסרבול עם הזמן פוגע בהנאה ואפשר להתפשר באיכות הטכנית ברמת הפיקסל, זה בטח ובטח נכון עבור צלם שלא מצלם למחייתו ולא מחוייב להביא את הפריים ובאיכות טכנית גבוהה.
דווקא צלמים מקצועיים שכן חייבים להביא את הפריים מודעים ומבינים שיש שלל כלים למשימות שונות ויש בהחלט מצבים שטלפון טוב יותר ממצלמת FF גדולה ובולטת וזה לא עניין של איכות טכנית אלא עניין של התאמה לסיטואציה.
היום יש אופציות חלופיות שמספקות תוצאות טכניות טובות ומרשימות ומספקות בהחלט.

לצפיה ב-'כרגע אתה נמצע בנקודה שבה אתה מתלהב'
כרגע אתה נמצע בנקודה שבה אתה מתלהב
12/03/2017 | 17:00
16
86
לענות במקום שלא התבקשת.
אפילו התבקשת שלא  לענות.
במקום לכתוב עלי, או על הציוד שלי, תכתוב על עצמך.
בין אם אתה כותב מה אני כן, או מה אני לא. 
זה ישמע פחות מתנשא ויותר ראוי.   
הדבר היחיד שכתבת, זה על אופן הכתיבה שלך:
"רבים מגלים שהסרבול (בכתיבה) עם הזמן פוגע בהנאה" (בקריאה).
הרי נושא הפוסט שלי הוא "טיול" ואני חובב. אז הכנסת לי צלמים מקצוענים?

אנחנו חייבים להיפרד. הרומן הזה לא עושה לנו טוב

לצפיה ב-'תקשיב ותקשיב טוב!!!!'
תקשיב ותקשיב טוב!!!!
12/03/2017 | 17:06
7
81
אני מגיב לתוכן הדברים שלך ותו לא
כאן זה פורום ואנשים מגיבים לדברים ויוצרים דיון. לא טוב לך אז זה לא המקום בשבילך!!!
אתה יכול לבקש עד מחר, אם אני אראה צורך או רצון להגיב לדברים שאתה כותב אני יעשה זאת, אם יש לך בעיה עם זה, תעזוב את הפורום!
זה שאני מציג דעה שונה לשלך זה לא אומר שאני יוצא נגדך, רק מציג דעה אחרת, גישה אחרת שמבוססת על ידע וניסיון אישי.
לא טוב לך? תעזוב את הפורום!
אבל אם תמשיך בהתנהגות הילדותית שלך, אדאג שלא תהיה כאן בצורה יזומה!
לצפיה ב-'כמו בספרו של עמוס עוז, קופסה שחורה'
כמו בספרו של עמוס עוז, קופסה שחורה
12/03/2017 | 17:48
6
74
"כאשר איבד את עשתונותיו, כל נימוסיו האירופאים נעלמו כלא היו והרוע פרץ ממנו כמוגלה ממורסה שהיבשילה".
זה בשביל האיום, שאני בספק אם הוא נכלל בנהלי הפורום והכתיבה בו. 
תלונה הועברה להנהלה.
אני לגופי, ההתלהבות שלי או הציוד שלי, לא חלק משום דיון פה.
היחיד שיכול לכתוב על עצמו זה הכותב בעצמו. לא אחרים!
וזה כולל אותך.
ממליץ שתפיג את שעמומך אצל גולשים אחרים.

לצפיה ב-'אתה משתף אותנו בהתבוננות פנימית שלך?'
אתה משתף אותנו בהתבוננות פנימית שלך?
13/03/2017 | 11:17
5
61
כי "כאשר איבד את עשתונותיו, כל נימוסיו האירופאים נעלמו כלא היו והרוע פרץ ממנו כמוגלה ממורסה שהיבשילה" נראה שמתאר במדוייק דווקא את התגובות שלך
לצפיה ב-'מספיק ודי'
מספיק ודי
13/03/2017 | 11:25
3
74
לפני שאני מתחיל למחוק ולצנזר אני קורא לכולם, כולל כולם, להרגיע את הרוחות ולהפסיק לחלק אחד לשני ציונים.
לצפיה ב-'אני חושב שמגיע לך 78 כאן. חשבתי לתת 81, אבל איבדת נקודות על'
אני חושב שמגיע לך 78 כאן. חשבתי לתת 81, אבל איבדת נקודות על
13/03/2017 | 16:21
2
65
לצפיה ב-'אמרו שיהיה פקטור?'
אמרו שיהיה פקטור?
13/03/2017 | 22:40
1
36
למרות שההשכלה האקדמית שלי היא מתחום המדעים המדוייקים, מתחיל למצוא חן בעיני הקטע הזה של סוציולוגיה.
לצפיה ב-'יש יותר ויותר הטוענים שסוציולוגיה הרבה יותר קרובה למדעים '
יש יותר ויותר הטוענים שסוציולוגיה הרבה יותר קרובה למדעים
15/03/2017 | 13:26
19
מדויקים ממה שהיינו רוצים לחשוב, כי במאסות אנחנו מתנהגים בצורה שלא שונה מאוד, ברמת היכולת לצפות אותה, מאלקטרונים.
הארי סלדון, הנה אני בא!
לצפיה ב-'1+'
1+
14/03/2017 | 00:27
11
לצפיה ב-'קטע כזה בפורומים - אתה לא יכול לבקש מאדם לא לענות. זאת אומרת'
קטע כזה בפורומים - אתה לא יכול לבקש מאדם לא לענות. זאת אומרת
12/03/2017 | 23:10
53
אתה יכול, אבל אין לזה שום משמעות.
כדאי להפנים את זה אחרי כל השנים שאתה בפורומים.
לצפיה ב-'אתה חי בסרט, הא? "התבקשת לא לענות" חחח'
אתה חי בסרט, הא? "התבקשת לא לענות" חחח
13/03/2017 | 11:25
6
65
הסיבה העיקרית לשחיקת הציוד שלך הוא דיבורים אינסופיים עליו שאתה מעמיס כאן בפורום. מאחר ושימוש אמיתי אתה לא עושה בה היית יכול להוריד מהאינטרנט כמה צילומי דוגמה ולהסתפק בהחזקת המניואל שלה
לצפיה ב-'אין לך בכלל מידע ע"מ לכתוב את זה'
אין לך בכלל מידע ע"מ לכתוב את זה
13/03/2017 | 13:01
5
28
לצפיה ב-'שהשם יעזור לך '
שהשם יעזור לך
13/03/2017 | 14:16
4
27
לצפיה ב-'הלא מזוהים מתרבים כמו ערנבים'
הלא מזוהים מתרבים כמו ערנבים
13/03/2017 | 16:41
3
48
וכולם אותו הדבר!
הכמות לא משנה. האיכות כן!
ושם אתה חלש מאוד. פשוט עלוב, אף יותר מקודמך, וקודמו וכו'.

לצפיה ב-'חשוב לי לציין שאין לי קשר לאף אחד מהכינויים האלו'
חשוב לי לציין שאין לי קשר לאף אחד מהכינויים האלו
13/03/2017 | 18:13
2
56
ואני לא מעודד התנהלות שכזאת.
כל מה שיש לי לומר אני אומר וכותב תחת זהותי האמיתית והידועה לכל.
לצפיה ב-'תודה שגיא '
תודה שגיא
13/03/2017 | 18:51
51
שלום
מעולם לא היתה לי בעיה עם כנות. גם לא עם עובדות. רק עם הדרך לכתוב אותם.
לצפיה ב-'אעלק אין לך שום קשר!'
אעלק אין לך שום קשר!
15/03/2017 | 13:27
25
גנטית אתם 99% זהים. לפחות!
לצפיה ב-'דברים של טעם'
דברים של טעם
13/03/2017 | 11:35
47
השאלה איפה האיזון הנכון, וזה כבר משהו מאוד אינדיווידואלי.

זו לא שאלה רק של גודל הסנסור, אלא גם:

- האם להשתמש בפריים או בזום - השפעה על תפעול, כמה ציוד סוחבים וכו׳
- האם להשתמש בעדשה כבדה עם צמצם פתוח או קלה יותר עם צמצם סגור - השפעה על ורסטיליות בתנאי צילום משתנים
- האם להשתמש בפוקוס ידני או אוטומטי - נוחות אל מול דיוק בתוצאה
- פילם מול דיגיטל
- ציוד זול יותר בלי מייצב אל מול ציוד יותר יקר עם מייצב

וכו׳

לצפיה ב-'הכל תלוי בסיטואציה'
הכל תלוי בסיטואציה
12/03/2017 | 10:39
51
לדוגמה:
הלכנו להופעה בגריי (אולם סגור וחשוך למדי).
לכאורה אם רוצים לצלם שם כדאי לבוא עם ציוד "רציני".
אבל אני באתי להנות מההופעה, ואם במקרה ייצא אז גם לצלם כמה תמונות.
לא רציתי להסחב עם ציוד אז לקחתי את ה- RX100 בתיק של האישה.
צילמתי מעט ויצאתי מבסוט מאוד מהתמונות.

בסוף כל אחד צריך לעשות מה שמרגיש לו נכון וטוב לאותה סיטואציה.
לא חושב שיש כללים לדבר הזה.
לצפיה ב-'אני משער ש...'
אני משער ש...
12/03/2017 | 10:23
60
התוכן משפיע לא פחות.
ואולי הציוד עצמו משפיע עליך כצלם ואולי עם ציוד רציני יותר אתה גם משקיע יותר בהיבט הטכני ואולי גם בהיבט הצילומי.
להזכירך שחזרת מאלבניה, העלת בפורום השכן סט מעורב וביקשת לזהות מה צולם עם מה וזה לא היה כזה ברור ופשוט.
לצפיה ב-'מה שהפוסט בבלוג אומר זה שאי אפשר להבדיל'
מה שהפוסט בבלוג אומר זה שאי אפשר להבדיל
11/03/2017 | 19:55
76
הוא ביצע הגדלות מודפסות של קומפוזיציות דומות שצולמו בשתי המצלמות (A99II ו-RXVI) וביקש מהצופים לנחש מה צולם באיזו מצלמה. ההבדל, באופן לא מפתיע, לא ניתן להבחנה.

האם זה אומר שאין עוד צורך במערכות גדולות עם עדשות מתחלפות, פלאש חיצוני, מערכת פוקוס משוכללת, קצב צילום ברצף, יכולות איזו של אר׳ל צבאי? לא!
זה אומר שבמצבי צילום שאינם מצריכים את היכולות הללו, איכות האופטיקה והחיישן של חלק מהמצלמות הקומפקטיות מפיקות תוצאה אקוויוולנטית לזו של מצלמות גדולות חיישן.
יעשה כל צלם את החשבון שלו אם הוא זקוק ליכולות של שתי המערכות או מסתפק באחת מהן.

כמי שמחזיק היום ארבע מערכות: אייפון 7+, RX100 מהסדרה הראשונה, X-T2 עם מספר עדשות, ניקון FX עם מספר עדשות, זנחתי בפועל את הניקון והסוני. האייפון מספק יכולות מצויינות. הפוג׳י קטנה וקלה מספיק לסחוב על הכתף בלי להרגיש שאני בעונש. לפני שנתיים כשהמצלמה של האייפון עוד לא היתה מספיק טובה והניקון היתה יותר מדי כבדה, הייתי משתמש בסוני יותר.
לצפיה ב-'צילום מהערב'
צילום מהערב
13/03/2017 | 20:57
4
82
HX50V סנסור 1/2.3" איזו 80 צמצם 6.3 זום דיגיטלי 60x ללא חצובה.

מסוג התמונות שאני יכול רק לחלום לצלם עם ה a6000 והעדשות שברשותי.
לצפיה ב-'מציע לשדרג את החלומות שלך... :) '
מציע לשדרג את החלומות שלך... :)
14/03/2017 | 06:23
1
25
לצפיה ב-'אני גם מציע לעצמי את זה כל הזמן'
אני גם מציע לעצמי את זה כל הזמן
14/03/2017 | 07:44
43
אבל מעדיף לחסוך לטיסה לירח ולצלם מקרוב.
לצפיה ב-'מצטער אבל זה די גרוע'
מצטער אבל זה די גרוע
16/03/2017 | 20:00
1
20
הפרטים הלכו לאיבוד, הצבעים לא מדוייקים, ה- a6000 שלך היתה מוציאה תוצאה ברמה אחרת לגמרי.
הנה אחת. צולם במצב קרופ עם סוני FF שזה פחות פיקסלים מה- a6000. זה גם קרופ של 100% אם אני זוכר נכון.
לצפיה ב-'400 מ״מ ומצלמה עם ייצוב מובנה '
400 מ״מ ומצלמה עם ייצוב מובנה
16/03/2017 | 22:12
18
וגם העדשה באיכות גבוהה (ולא זולה בכלל), ויש סיכוי שגם השתמשת בחצובה?

איך אני אמור להשיג תוצאה כזו בלי חצובה, כשהעדשה המיוצבת הכי ארוכה שלי מגיעה ל 210 מ״מ (וה 55-210 של סוני בכלל לא מתקרבת לרמה של העדשה שלך), או עם עדשה 300 מ״מ ענתיקה עם פוקוס ידני ובלי שום ייצוב, ומצלמה הרבה יותר טובה?

בקיצר, לא ליגה.

מה שיפה לדעתי כאן (ואני מסכים שהאיכות לא משהו בהשוואה לשלך) הוא שהצילום שלי בוצע עם מצלמת פוקט עם סנסור פיצפון, כשהמצלמה מוחזקת ביד, ועם זום דיגיטלי (שכידוע לא ממש תורם לאיכות), ועדיין רואים ירח ורואים פרטים. 
לצפיה ב-'דווקא הצלחתי להבחין בהבדל'
דווקא הצלחתי להבחין בהבדל
15/03/2017 | 07:45
34

התחברתי יותר לתמונות ב RX-100 V  

ציפיתי לראות משהו. משהו אחד יותר טוב ב- FF. אולי תמונה פחות "שטוחה". צבעים יותר "חיים" ...משהו! אבל נאדה. אולי בהדפסה יהיה אפשר להבחין. או שיש כאלה בעלי ראיה מרחבית יותר או חדה יותר שמצליחים להבחין......

השוואה נחמדה.  השוואה הבאה צריכה להיות מול מצלמת סלולר.אם לא צריך עומק שדה רדוד, מצלמים ביום שמשי ונחמד, ולא מתכוונים לקרופ את התמונה הרבה. אולי בכלל אפשר לצלם עם האייפון או חווואי השם ירחם... חח....

לצפיה ב-'עזרה! כרטיס הזיכרון של המצלמה לא עולה :"עליך לאתחל את הדיסק '
עזרה! כרטיס הזיכרון של המצלמה לא עולה :"עליך לאתחל את הדיסק
12/03/2017 | 09:54
12
46
בכונן F בטרם תוכל להשתמש בו. האם ברצונך לבצע אתחול?  " ניכתב לי
מה אפשר לעשות, איך אפשר להציל את התמונות? (הכרטיס חדש בקושי בן 3 שבועות. ועליו כ 2000 תמונות).

לצפיה ב-'האם המצלמה מזהה אותו?'
האם המצלמה מזהה אותו?
12/03/2017 | 10:10
1
31
האם ניתן לראות את התמונות במצלמה?
אם כן אז חבר את המצלמה למחשב והעבר את התמונות.
אם לא אז זאת בעיה....
גם תוכנות הצלה למינהן לא בטוח שיעבדו אם הכרטיס לא מזוהה.
לצפיה ב-'לא This card is not formatted .format the card'
לא This card is not formatted .format the card
12/03/2017 | 10:31
25
זה מה שמופיע
יום לפני עבד למחרת כבר לא ?
שאני נכנסת למאפייני דיסק נשלף ל כלים יש אפשרויות:
בדיקת שגיאות ,איחוי
?

לצפיה ב-'לפנות לבדיקה מקצועית'
לפנות לבדיקה מקצועית
12/03/2017 | 13:17
9
32

(לא ניסיתי, ממליץ לבדוק התאמה של החברה ומחירים מראש).

כמובן שעד הבדיקה, לא להכניס יותר את הכרטיס למצלמה/מחשב שלא ייגרם נזק נוסף.

מתוך סקרנות - באיזה כרטיס מדובר ושל איזו חברה?
לצפיה ב-'קיבלתי ביחד עם הקניה של המצלמה'
קיבלתי ביחד עם הקניה של המצלמה
12/03/2017 | 17:16
8
48
ב א.ל.מ בדיוטפרי.
לצפיה ב-'כרטיס לא איכותי!'
כרטיס לא איכותי!
12/03/2017 | 17:27
6
36
היתי שם אותו בקורא ומחבר למחשב שמריץ RECUVA
לצפיה ב-'אתה לא יכול להריץ תוכנה על "כונן" שלא מזוהה ודורש פירמוט'
אתה לא יכול להריץ תוכנה על "כונן" שלא מזוהה ודורש פירמוט
12/03/2017 | 18:22
5
41
הפתרון היחידי שאני יכול לחשוב עליו זה לפנות למעבדה בעוסקת בתחום.
וללמוד להבא שני לקחים חשובים:
1. לא חוסכים על כרטיס הזכרון! את המצלמה אפשר להחליף, את התמונות שצולמו אי אפשר... לקנות רק כרטיס איכותי ממותג אמין וידוע, או כמו שכתבתי לא אחת - "רק סנדיסק"
2. לא מצלמים 2000 תמונות ושומרים הכל על הכרטיס, בסוף כל סשן צילומי גם אם צולמה רק תמונה אחת, מגיעים הבייתה ופורקים את מה שצולם למחשב.
לצפיה ב-'מסכים לגמרי עם שתי הנקודות! שעור כואב אבל מתבקש '
מסכים לגמרי עם שתי הנקודות! שעור כואב אבל מתבקש
12/03/2017 | 20:25
27
מאחל לפותח הדיון שאחת המעבדות המתמחות בשחזור יצילו משהו מהכרטיס.

לצפיה ב-'בינתיים הכרטיס היחיד שמת לי אי פעם היה של סאנדיסק... כך שאין'
בינתיים הכרטיס היחיד שמת לי אי פעם היה של סאנדיסק... כך שאין
12/03/2017 | 23:06
30
בטחונות.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
13/03/2017 | 21:51
2
26
חוסר תשומת לב, במהלך לילה לבן, בנתב"ג , ביחד עם מובן מאליו , לא חשבתי שקיימים כרטיסים לא איכותיים וישתנו לי כרטיס כזה בקנייה של מצלמה איכותית.
 .(לא ראיתי , מלבד הפעם הזו, כרטיסים אחרים מלבד סוני וסאן דיסק ) התמונות צולמו בטיול בחו"ל.
נ.ב
איפה אתם רוכשים כרטיס ומה מומלץ?
לצפיה ב-'לא אשמתך'
לא אשמתך
14/03/2017 | 00:57
1
23
אין מתנות חינם.

שני מקומות מצויינים להזמין כרטיסי זיכרון הם MyMemory.co.uk ואמזון (ארה״ב / אנגליה).

אבל בהנחה שאת צריכה את כרטיס עכשיו ולא מחפשת דווקא כרטיס יקר במיוחד ששם יהיה אולי הפרש לטובת חו״ל ו/או לא מזמינה מוצרים נוספים כדי לקזז עלויות משלוח, אופציה חביבה היא הכרטיס המצ״ב שעולה ב ksp בסה״כ 73 ש״ח (לפי מה שכתוב באתר שלהם אפשר לקבל גם הנחה נוספת ולקנות בתשלומים שזה ממש מגוחך לסכום כזה ) ויש להם סניפים בכל הארץ.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/03/2017 | 16:05
5
לצפיה ב-'לא שמתי לב לכרטיס שנתנו לי'
לא שמתי לב לכרטיס שנתנו לי
13/03/2017 | 21:56
22
היתי עסוקה בלשמור על מיקוד וערות ,בעניין המצלמה במהלך לילה לבן בנתב"ג
רק  ששאלת ראיתי שזה משהו לא מוכר.
לצפיה ב-'עדשה שקיבלתי. אבקש הסבר.'
עדשה שקיבלתי. אבקש הסבר.
12/03/2017 | 17:15
15
116

לא מבינה בעדשות. כתוב מקרו אך ראיתי שמגדיל מעט.
האם יש לזה עוד שימושים?
https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9...
לצפיה ב-'היא מרחיבה'
היא מרחיבה
12/03/2017 | 17:24
2
48
ז.א. מקטינה את אורך המוקד.
מאקרו - הכוונה ליותר התקרבות לאובייקט. או שזה מרכאות כפולות, כי מתברגת כמו עדשות מקרבות שמתברגות מקדימה.
בכל מקרה עדשה זו תוספת אופטיקה שתפריע להעברת האור דרך מכלול העדשה הראשי. הפרעה כמו עיוות חבית, ספוג סיכות, בליעת אור בצבעים מסוימים ובטוח איבוד חדות.
לצפיה ב-'חשבתי שמקרו, כונתוו גם להתקרב וגם להגדיל.'
חשבתי שמקרו, כונתוו גם להתקרב וגם להגדיל.
12/03/2017 | 17:29
1
26
לא הבנתי על הפרעה למעבר האור.... כלומר למה העדשה טובה? מה השימוש שלה.
בלי פיזיקה.
לצפיה ב-'מאקרו מתייחס אך ורק ליחס בין גודל האובייקט במציאות לגודלו '
מאקרו מתייחס אך ורק ליחס בין גודל האובייקט במציאות לגודלו
12/03/2017 | 22:59
19
המירבי על החיישן.
לכן יש עדשות מאקרו 180 מ"מ (ובטח גם יותר) ועדשות מאקרו 50 מ"מ (ובטח גם פחות).
לצפיה ב-'לא בדיוק ראויה להיקרא "עדשה" במובן המקובל עלינו'
לא בדיוק ראויה להיקרא "עדשה" במובן המקובל עלינו
12/03/2017 | 18:10
2
41
זה יותר משקפיים (או מישקף אחד) לתיקון ראיה לעדשה קיימת שאינה רחבה מספיק. מאפשרת הרחבת שדה הראיה ע"י קיצור אורך המוקד פי 0.43
לדוגמא: אם תבריגי אותה על עדשה באורך מוקד 100 ממ' , תקבלי 43 ממ'.
כמובן שכדי להרכיב נידרשת עדשה עם תבריג פילטר תואם  (52 ממ').
אבל, ברור שלא תקבלי איכות כמו בעדשה "אמיתית" עם אורך המוקד הנדרש לך.
אחרת כולם היו קונים רק עדשה "אמיתית" אחת וסט "משקפיים" כאלו.
וכן, זאת תוספת של עוד אלמנט אופטי (כנראה גם לא באיכות ליקה) שדרכו עוברות קרני האור וכמובן שבמעבר במסלול הנוסף האיכות יכולה רק להיפגם במשהו.

אורך המוקד החדש משנה גם את מס' הצמצם האמיתי וגם את מרחק המינימום למיקוד.
כתוב מקרו וכתוב AF, כי אפשר להבריג אותו גם לעדשות כאלו. כתוב גם IR . אפשר לכתוב גם "ללא כולסטרול". הכל נכון. למעשה כולו זכוכית מגדלת.
בקיצור - תשחקי איתה קצת ותראי מה היא יודעת לעשות. שימושית רק במקרה שאת רוצה לקצר את אורך המוקד של העדשה שלך כשהצד הקצר שלה לא מספיק.
אני בתור מתנה הייתי מעדיף בקבוק שמפניה ורודה.
לצפיה ב-'תודה קובי'
תודה קובי
12/03/2017 | 18:36
1
23
עדיין יש מונחים שאני לא לגמרי מבינה.
לא מתנה, ראית את זו אצל החתן וביקשתי לנסות.
לצפיה ב-'זהו בדיוק. פשוט תנסי, לא צריך להסתבך.'
זהו בדיוק. פשוט תנסי, לא צריך להסתבך.
12/03/2017 | 22:35
23
במשפט אחד - זה מגדיל את זוית הראיה (כאילו הרחבת ע"י זום). כל השאר - פוליטיקה.
התנסות שלך שווה יותר מכל ההסברים. הרי בסוף מי שקובע מה מתאים לו זה המשתמש, לא הפרשנים והתאורטיקנים.
ולגבי מתנות ושמפניות - כמובן שזה סתם.

לצפיה ב-'עדשת מאקרו לא מגדילה'
עדשת מאקרו לא מגדילה
12/03/2017 | 21:14
6
40
עדשת מאקרו מאפשרת לבצע פוקוס ממרחק קצר ובכך להביא את האובייקט למצב בו ימלא את כל שטח החיישן.  

לצורך העניין זה דומה לעדשת משקפי קריאה שמאפשרת למקד את העין ממרחק קצר יותר מאורך הזרוע. המשקפיים לא מגדילים (כמעט) את התמונה אבל הם מאפשרים למקד ממרחק קרוב.

אם העדשה הזו, כשמרכיבים אותה על המצלמה, מאפשרת למקד את התמונה ממרחק קרוב מספיק כך שהאובייקט שאת מנסה לצלם ממלא את כל העינית/מסך/תמונה אז היא תחשב לעדשת מאקרו.
לצפיה ב-'זה ממש לא נכון'
זה ממש לא נכון
12/03/2017 | 21:27
5
42
לעדשות שונות יש יחס הגדלה שונה.
בעידן הפילם עדשת מקרו נחשבה כזאת אם איפשרה לקבל גודל אמיתי בהדפסה של 10x15 ולרוב יחס הגדלה של 1:4 הספיק לכך.
בעידן הדיגיטלי, עדשת מאקרו היא כזאת שמספקת הגדלה של 1:1 על החיישן.
ההגדלה הזאת נמדדת במרחק הפוקוס המינימלי.
יש מלא עדשות שמאפשרות מרחק צילום דומה לעדשות מאקרו שונות ועדיין ההגדלה היא לא 1:1
לצפיה ב-'נראה לי שאנחנו אומרים אותו הדבר בשתי שפות שונות'
נראה לי שאנחנו אומרים אותו הדבר בשתי שפות שונות
13/03/2017 | 06:42
4
34
הגדלה ומאקרו הן שתי תכונות נפרדות ובלתי תלויות.

מה שהופך עדשה למאקרו אינו יכולת ההגדלה שלה (שנובעת מאורך המוקד) אלא היכולת שלה למקד מטווח קצר.

מאקרו היא היכולת לייצר על גבי החיישן (או בתמונה עצמה) בבואה חדה של האובייקט ביחס מסויים לגודלו האמיתי (נהוג להתייחס ליחס 1:1, אבל כפי שציינת יש גם מי שמקבל יחס של 1:2 או 1:4). את התמונה עצמה ניתן להגדיל אחר כך על גבי אמצעי התצוגה (פרינט או מסך).

הטכניקות שמאפשרות לקבל את התכונה הזו שונות, ואחת מהן היא ״דיאופטר״. העדשה שבתמונה כנראה פועלת גם כדיאופטר (בנוסף להיותה עדשה מרחיבה לשימוש כללי).  מכאן שכנראה שהיא מאפשרת מיקוד ממרחק קצר והגעה לאפקט של מאקרו. מכאן כנראה הכיתוב על העדשה.

דיאופטר פועל  דומה למשקפי קריאה שמאפשרים לעין האנושית להתמקד על הכתוב בעיתון כשהיד נעשית קצרה מדי.
לצפיה ב-'לא נראה לי'
לא נראה לי
13/03/2017 | 07:43
3
28
יחס ההגדלה לא נובע מאורך המוקד
אתה יכול למצוא עדשות שונות שבאורך מוקד זהה יתנו יחס הגדלה שונה, עם מרחק פוקוס מינימלי דומה.
עדשה שתתן במרחק הפוקוס המינימלי יחס הגדלה של 1:1 היא עדשת מאקרו.
עדשה שתתן במרחק הפוקוס המינימלי יחס הגדלה של 1:6 היא לא עדשת מאקרו.
אתן לך דוגמה:
עדשת ניקון 200mm f/4 macro - מספקת מרחק פוקוס מינימלי של 50ס"מ ויחס הגדלה של 1:1 ממרחק זה.
עדשת ניקון 18-200 מספקת גם מרחק פוקוס מינימלי של 50ס"מ (גם עבור 200מ"מ) אבל יחס ההגדלה הוא 1:4.5
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
13/03/2017 | 11:29
2
28
הגדלה זה היחס בין גודל האובייקט לגודל ההיטל והיא נובעת באופן ישיר מאורך המוקד ומרחק האובייקט. 
ברוב המקרים (אם לא בכולם) ההגדלה המירבית היא במרחק הפוקוס המינימלי. הבעיה היא שברוב העדשות אורך המוקד משתנה בתלות במרחק הפוקוס  (הערך הנקוב אמור להיות נכון כשהפוקוס מכוון לאינסוף), ולכן אנחנו לא יודעים את אורך המוקד האמיתי של העדשה. למשל עדשות המאקרו 100מ"מ הן בעלות אורך מוקד של כ75מ"מ במרחק הפוקוס המינימלי שהוא כ30 ס"מ.

מאקרו הוא מונח שיווקי שבא להגיד שהעדשה מתאימה לצילום אובייקטים קטנים. היום נהוג להתייחס לעדשה כמאקרו אמיתי אם היא מגיעה להגדלה של 1:1. יש יצרנים שקוראים לעדשה מאקרו גם עם יחס הגדלה פחות טוב.
לצפיה ב-'בדיוק!'
בדיוק!
13/03/2017 | 16:26
1
18
גיליתי את זה במקרה כשצילמתי עם שתי עדשות בעלות אורך מוקד זהה על מצלמות זהות - וקיבלתי שדה ראיה מעט שונה. כל עדשה שינתה את אורך המוקד האמיתי שלה במידה שונה בגלל פוקוס קרוב יחסית.
אפשר גם לראות את זה בעדשות מקרו שכשמתמקדים במשהו קרוב, גבולות הגזרה של מה שרואים בעינית משתנים.
לצפיה ב-'הכל שטויות, העיקר שבמאקרו אנחנו פטורים מהפרלקסה שהייתה פעם.'
הכל שטויות, העיקר שבמאקרו אנחנו פטורים מהפרלקסה שהייתה פעם.
13/03/2017 | 18:19
22
בעידן הפילם, למי שלא היה SLR .
לצפיה ב-'תודה לכולכם.לא מבינה כל כך את ההגדרות האופטיות. ושאלה נו'
תודה לכולכם.לא מבינה כל כך את ההגדרות האופטיות. ושאלה נו
13/03/2017 | 21:39
1
23
אני רואה שיש פה בוגרי פיזיקה אופטית.
את התמונות האלו צילמתי ביום שישי לפני שקבלתי את העדשה
 בפונקציה של פרח במצלמה (ויש עוד אחת דומה). רואים את הטיפות.
לא בטוחה שהעדשה עליה אנו  מדברים תגדיל עוד יותר את הטיפות. אולי תחדד מעט. מה דעתכם

לצפיה ב-'תנסי ותשתפי '
תנסי ותשתפי
14/03/2017 | 00:59
5
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
10/03/2017 | 17:08
22
165
ראיתי שכיות כמעט בכל המצלמות החדשות יש WIFI NEC ולחלק אפילו GPS, האם זה נחוץ או שאפשר לוותר על התוספות האלה?, כי אני שוקל לקנות את הקאנון 100D, בעיקר בגלל הגודל והמחיר למרות שהיא די ישנה, ולגבי זה מה עדיף הקאנון הזאת או מצלמות קומפקטיות עם חיישן גדול/מירולס שעולות כפול?, אמנם המצלמה הזאת לא נכנסת לכיס, אך גם מירולס עם עדשה, מה שכן מאוד מצאה חן בעיני הקומפקטית של פנסוניק (ZS110) עם חיישן 1 אינץ' וזום יחסית גדול X10, אבל עולה פי 2 ממצלמות DSLR זולות שהן באיכות עדיפה, וסליחה על השאלה הקצת מבולגנת, חג שמח
לצפיה ב-'האמת'
האמת
10/03/2017 | 17:21
70
אין לי יכולת לענות לכל כך הרבה כיוונים.
מעולם לא הרגשתי צורך בתקשורת אלחוטית בין המצלמה למשהו אחר. גם כי אין לי את הפיצ'רים האלו.
אישית במצבך, אני בעד רפלקסית (DSLR) ועדשת קיט זום.
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
10/03/2017 | 19:22
64
אם אתה פעיל ברשתות החברתיות מאוד יכול להיות ש- WiFi זו תכונה חשובה ושימושית.
זה מאוד כיף שאפשר לפעמים להעביר תמונה לסמארטפון ומשם לעולם בחצי דקה.

בעניין המצלמה - 
כדי לדעת לייעץ תנסה למקד מה בדרך כלל אתה מצלם או מה אתה אוהב ורוצה לצלם.
עניין החיישן חשוב, גם זום זה שיקול מהותי, והאפשרויות הקיימות בשוק רבות ומבלבלות.
אם תמקד אותנו נדע לכוון אותך.
לצפיה ב-'לדעתי זה פיצ'ר מצויין'
לדעתי זה פיצ'ר מצויין
10/03/2017 | 20:49
2
78
אבל לא דיל ברייקר מבחינתי אם אין אותו במצלמה.
זה מסוג הפיצ'רים שלא מרגישים שצריכים עד שמתרגלים לקיומו (גם בשימוש מועט) ואז מקבלים ליד מצלמה בלי זה ומרגישים מאד מוגבלים.

לא הייתי רוכש 100D בגלל הגודל.
היא לא מספיק קטנה והעדשות לא מספיק קטנות על מנת להצדיק את המגבוליות והחסרונות שלה.
לא בשביל מצלמה ראשית ולא בשביל מצלמה קטנה נוספת.
כן הייתי משלם מחיר גבוה יותר עבור קומפקטיות גדולה יותר.
מצלמת 1 אינט'ש עם עדשה שמתחילה ב f/1.8 או פתוח מזה לדעתי מקזזת את רוב היתרונות של APS-C ועוד מיושן כמו זה שנמצא ב 100D עם עדשה שמתחילה ב f/3.5
לצפיה ב-'אבל גם wifi הוא מאוד מוגבל'
אבל גם wifi הוא מאוד מוגבל
11/03/2017 | 20:35
1
45
אולי חוץ מאילת, אין כמעט קליטה נורמלית של wifi או שיש מנעול (לרוב) או שהקליטה חלשה, וגם שהקליטה טובה זה לא מתחבר ויש ניתוקים, ככה שאין לו שימוש נורמלי ויעיל (אלא אם אתה בקניון)
לצפיה ב-'אתה לא מבין את הפיצ׳ר'
אתה לא מבין את הפיצ׳ר
11/03/2017 | 23:34
44
אתה לא מחבר את המצלמה לרשת אלחוטית אלא לנייד או לטבלט ומעביר תמונות אליהם או שולט דרכם על המצלמה
לצפיה ב-'להערכתי זה יהפוך לפיצ׳ר הכרחי לכל מצלמה עתידית תוך שנתיים'
להערכתי זה יהפוך לפיצ׳ר הכרחי לכל מצלמה עתידית תוך שנתיים
10/03/2017 | 20:55
3
56
קישוריות באמצעות כבלים דרך אמצעי חיצוני?  ככה היית מתקשר לאינטרנט -לפני עשר שנים.
לצפיה ב-'במצלמות עוד שנתיים זה הרבה זמן'
במצלמות עוד שנתיים זה הרבה זמן
10/03/2017 | 20:58
2
59
סיכוי טוב שמי שמחזיק היום מצלמה כבד ישדרג שוב עד אז...

לצפיה ב-'אבל...'
אבל...
11/03/2017 | 10:04
1
51
אתה בכלל הולך אחורה לצילום בפילם...

מה השלב הבא? מודטל אלחוטי לייקה מ3?
לצפיה ב-'ההליכה אחורה לימדה אותי סבלנות'
ההליכה אחורה לימדה אותי סבלנות
11/03/2017 | 10:38
48
לכן פיצ'ר ה WIFI שאני מאד אוהב לא ממש קריטי לי ואני יכול לחיות בלעדיו ולחכות שאגיע למחשב לפני שאני משתף תמונות. כשאני נמצא בסיטואציה שבה אני רוצה לשתף משהו מיידי אז אבחר לקחת מצלמה שמאפשרת זאת.
לצפיה ב-'השאלה היא, למה אתה מייעד אותה'
השאלה היא, למה אתה מייעד אותה
10/03/2017 | 23:38
34
אם אתה רוצה רק מצלמה אחת, עם עדשת קיט, ולא איכפת לך שהיא עדיין די גדולה, ודורשת תיק... זה יכול להיות פתרון זול וטוב (זו או DSLR דומה. יש את ה-T6 במחיר דומה, נדמה לי, והיא חדשה יותר).
לפני דברים נחמדים, כמו wifi, הייתי בודק מה איכות העדשה שמקבלים עם המצלמה.

אם אתה מתכוון לפתח את הצילום כתחביב, תוך התמקדות בתפעול המצלמה, גוף כזה ייראה לך מוגבל די מהר, מבחינת תפעול מהיר ויעיל, כמו גם עדשת הקיט, ואז תחזור לבדוק מה לקנות, כי לא הגוף ולא העדשה מיועדים לחובבים.
לצפיה ב-'לי זה עוזר'
לי זה עוזר
10/03/2017 | 23:38
1
41
אני משתמש ב WIFI לצורך אחד בלבד:
שמירת נתוני המיקום Geotagging , שמתקבלים מהסמארטפון למצלמה בעזרת האפליקציה היעודית. (במצלמה אין GPS , וזה נכון למרבית המצלמות).
נהנה מכך שנתוני המיקום נמצאים ב EXIF . זה חוסך ממני לזכור את המקומות, בעיקר בחו"ל.

לא משתמש ברשתות להפצת/ שמירת תמונות.
לצפיה ב-'אתה גם יכול להנות מכך שאנשים חולים במחלה לשדרג מצלמה '
אתה גם יכול להנות מכך שאנשים חולים במחלה לשדרג מצלמה
11/03/2017 | 00:05
50
אנשים מוכרים למשל פוגי XT1 כמעט חדשה כולל העדשה 18-55 2.8-4F שנחשבת טובה ב3500 שקלים ,או דגםXE2 אוXE2S עם אותה עדשה ואותו חיישן ןמערכת פוקוס  פחות   70 גרם  ב2500 שקלים למצלמות אלה יש חיישן טרנס ,פטנט יחודי לפוגי ,תוכל לקרוא על החיישן בגוגל ,למצלמות האלה ,יש את האפשרות להעביר תמונות מהמצלמה  למחשב או לטלפון . אפשרות 2 קצת פחות טובה לקנות סוני A6000 כולל עדשה גם של המשדרגים .מזל שהם רבים ב 2000 שקלים במקום חדש 2900 שקלים .אני קניתי את שניי האפשרויות האחרונות ואני מרוצה .מכרתי קנון 7D ו5 עדשות  בהצלחה .
לצפיה ב-' מחשבה לגבי המחיר'
מחשבה לגבי המחיר
11/03/2017 | 12:20
9
49
המחיר של הפנסוניק  שציינת סופי.
לdslr ולמירורלס יש אפשרות לשאוב מכיסך עוד כסף.  

עדשות טלה, עדשות עם צמצם בקוטר גדול. למה עדשת קיט כשיש 18-135 או אולי 18-300  אולי להתקדם לעדשת פריים הכל $€£. כשבמצלמה עם עדשה קבועה לא תוכל לבזבז עוד שקל.
לצפיה ב-'בגלל זה אני מתלבט בין הקומפקטית הזאת'
בגלל זה אני מתלבט בין הקומפקטית הזאת
11/03/2017 | 21:02
8
37
למצלמות DSLR שזולות בחצי ואפלו יותר, וחוץ מזה ה-DSLR הזולות גם יותר קטנות (יחסית) בגודל מהיקרות, הפנסוניק מצאה חן בעיני בגלל הזום היחסית גדול למצלמה קטנה עם חיישן גדול (לדעתי תוך שנית בודדות יהיו גם מצלמות קומפקטיות עם חיישן 1 אינץ ו-X30 בזום ואפילו יותר, רואים את המגמה) מה שכן מצלמת DSLR אפילו שהיא עולה כמו קומפקטית פשוטה עושה יותר רושם מאשר קומפקטית איכותית ככל שתהיה, במיוחד בדגש על צעירים, והאמת לי זה לא מזיז...
לצפיה ב-'פיזיקה פשוטה'
פיזיקה פשוטה
12/03/2017 | 09:03
2
36
מצלמות קומפקטיות עם חיישן גדול ("1 למשל) שיתנו זום גדול ( X30 למשל) לא תהיינה, כי אין ייתכנות פיזיקלית. האופטיקה דורשת יחסים גאומטריים בין גודל החיישן, אורך המוקד ומיפתח העדשה. עם חיישן גדול, יש לכך השלכות במימדים, בביצועים ובמחיר. שלא לדבר על כך, שזום גדול מפחית איכות אופטית. לא סתם בקומפקטיות איכותיות מסתפקים באורך מוקד קטן יותר (ושימושי). בשביל 3% מהשימושים שדורשים זום גדול, לא שווה לגרוע כל כך בכל היתר.

דוגמא: Panasonic FZ 2500 עם חיישן "1 :
הזום רק כפול 20 , הצמצם מתחיל רק ב 2.8 ומיתדרדר עד ל 4.5 .
והמחיר? יש לנו מיפלצת במשקל 915 גרם, במימדים שלא מביישים SLR שמנה, וכל זה תמורת למעלה מ 1200$ .

במחיר הזה וב"קומפקטיות" הזאת ניתן למצוא מצלמות עדיפות.
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
12/03/2017 | 09:20
1
35
ה ZX110 היא מצלמת טיולים נחמדה מאד שכיף לשאת אותה לכל מקום בלי להרגיש. מתאימה בהחלט לרוב השימושים האופיניים למטיילים שאינם פריקים של צילום.
חסרונות:
1. הזום הגדול והמימדים הקומפקטיים מקטינים מיפתח צמצם ל 2.8-5.9
2. העינית די קטנה. יותר טוב מכלום, אבל לא נוחה מאד.

לכן הוציאו הפנסוניקים "בת דודה" אם פחות זום  וצמצם מכובד ביותר לביצועים משופרים בתאורה חלשה:  LX10  . אה, נתנו גם מסך מתכוונן, אבל ויתרו על העינית.
לצפיה ב-'ZS כמובן, ZX זה סיטרואן ...'
ZS כמובן, ZX זה סיטרואן ...
12/03/2017 | 14:17
10
לצפיה ב-'יש קנון G3x עם חיישן 1 אינטש וזום X25'
יש קנון G3x עם חיישן 1 אינטש וזום X25
12/03/2017 | 10:31
4
39
יחסית קומפקטית לעומת מצלמות דמוי-DSLR בעלות חיישן 1 אינטש עם זום גדול.
אבל את הפיזיקה אי אפשר לשנות - חיישן גדול + זום גדול = עדשה גדולה....
וגם המציאות מראה שזום גדול לא רק שמספק צמצם סגור אלא גם מספק איכות תמונה פחות טובה לעומת המצלמות בעלות העדשות המהירות בעלות הזום הקצר יותר.

איזו מצלמה יש לך היום?
האם אתה מחפש מצלמה ראשית או נוספת?
אם ראשית אז בחן מערכת צילום רצינית יותר.
אם משנית אז בחן קומפקטית טובה.
לצפיה ב-'מכיר את הקאנון הזאת, מעניין שפספסו לשים בה עינית'
מכיר את הקאנון הזאת, מעניין שפספסו לשים בה עינית
12/03/2017 | 18:27
3
26
אני מסכיר לגבי המוגבלות של חיישן גדול ( אגב פנסוניק P900 בגודל של DSLR יש לה X83 בזום) אבל נראה שיש מגמה לצמצם גודל ולהגדיל זום גם עם חיישן יחסית גדול, ולגבי ציוד אישי יש לי מצלמת סופר-זום של קאנון (SX400IS) שקניתי במחיר מציאה, בהתחלה היא צילמה לא רע אבל אחרי זה הבנתי למה היא הייתה כזאת זולה (650 ש"ח) ואגב יש לי סלולרי סמסונג גלקסי מסדרת ה-J המצלמה לא נוראית יחסית לסוג המכשיר, אבל עדיין זאת לא מצלמה רצינית, אם נוציא את הקנון 100D המיושנת, הגיוני שאבחר בקנון 1200-1300D או אפילו ניקון D3300-3400, שהן די זולות יחסית וגם (שוב יחסית) גם פחות גדולות וכבדות, למרות שלא ממש נכנסום לכיס, מירולס גם נחמדות אבל הטובות שבהן די יקרות, ואגב אני מצלם רק לשם תחביב, בגלל זה אני לא רוצה מערכת יקרה, אך מאסתי כבר במצלמות ה-1.2/3 אינץ' ,למרות שיש ביניהן לא רעות בכלל.
לצפיה ב-'שמע, הייתי מאד סקפטי לגבי 1 אינטש''
שמע, הייתי מאד סקפטי לגבי 1 אינטש'
12/03/2017 | 18:56
2
35
הראשונות היו המירורלס של ניקון והתמונות שהן הוציאו הראו לי כמו הדור הראשון של M43 וזה לא משהו...

כשסוני הוציאו את ה RX100 אז ראיתי תמונות באיכות טובה יותר אבל עדיין הייתי סקפטי בגלל גודל של תצוגת רשת והגישה שחיישן גדול יותר כמו M43 טוב בהרבה (על הנייר).

לאחר ניסיון עם מצלמה כזאת אני יכול לומר לך חד וחלק שאיכות התמונה כלל לא מזכירה מה שאתה מכיר ממצלמות קומפקטיות, אלא יותר מזכירה איכות תמונה של מערכות צילום גדולות ויקרות יותר (כמובן עד גבול מסויים באיזו גבוה), רק עם תפעול של מצלמה קומפקטית (לטוב ולרע). ה RX100IV לא נופלת באיכות התמונה ממצלמת M43 עם עדשה טובה וזה אומר הרבה על איכות העדשה של המצלמה הזאת וגם על החיישן והמעבד. בתנאי תאורה וצילום היא גם לא נופלת ממערכות בעלות חיישן אף גדול יותר.

לצפיה ב-'אני מסכים איתך'
אני מסכים איתך
12/03/2017 | 19:06
1
28
אבל עדיין מצלמות DSLR זולות (המכונות גם מצלמות כניסה שום מה) עדיפות לדעתי APC הוא חיישן טוב מ-1 אינץ', גם ככה לשים בכיס ג'ינס מצלמה אפילו קומפקטית זה לא הכי נוח,את הסלולרי עם עטיפת הספר בקושי אני מכניס.. אז מה דעתך/תם על קנון 1300d/ניקוןd3400 הן מצלמות באיכות מספיק טובה למרות שהן עולות כמו מצלמה קומפקטית עם חיישן קטן?

לצפיה ב-'זה תלוי בעדשה'
זה תלוי בעדשה
12/03/2017 | 21:30
24
בתנאי תאורה טובים אין הבדל רציני
בתנאי תאורה גרועים חיישן גדול טוב יותר אבל אם הצמצם סגור אז יכול להתקזז מול חיישן קטן עם צמצם פתוח
לצפיה ב-'עזרה בסוני A6000'
עזרה בסוני A6000
12/03/2017 | 14:58
1
50
התחדשתי לפני מספר חודשים בסוני A6000 תמונות נהדרות
אבל יש לי בעיה בוידאו כל הזמן יוצא לי חשוך ואני מצלם על P
מה יכולה להיות הסיבה?
האם בP גם צריך להגדיר ISO?

(צלם חובב לא יותר מזה :)
לצפיה ב-'אכן גם ב- P צריך להגדיר'
אכן גם ב- P צריך להגדיר
12/03/2017 | 18:49
37
ידנית או על AUTO ISO
לצפיה ב-'d800 או d610 ? על מה הייתם הולכים?'
d800 או d610 ? על מה הייתם הולכים?
09/03/2017 | 22:40
33
115
התייעצות חברים אני בדילמה קשה, רוצה לקנות מצלמת פול פריים משומשת והתקציב שלי זה 5000 שח
יש מולי שתי אופציות, אחת זה d610 עם 30 אלף קליקים גוף בלבד במחיר של 3400 שח, האופציה השניה היא ניקון d800 עם עדשת 24-120 nikkor vr כולל פלאש ושתי סוללות, המצלמה עשתה 150 אלף והמחיר שלה כולל העדשה והפלאש 5000 שח, על מה הייתם הולכים? אני בהתלבטות ממש קשה וחייב לקבל החלטה בימים הקרובים ולבצע את הקניה, בעקרון הכמות קליקים של ה800 זה הדבר היחידי שמדאיג אותי, אבל מצד שני אין לי בעיה להחליף תריס בעלות של 700-800 שח, השאלה אם אחרי החלפת תריס במידה והמצלמה תקינה היא תחזור לתפקד פיקס
בקיצור, מה יותר כדאי?
לצפיה ב-'אף אחת....'
אף אחת....
09/03/2017 | 22:47
4
125
לא נח ככ ללכת על מצלמות. עדיף ללכת על הרצפה :)
לצפיה ב-'נחמד'
נחמד
09/03/2017 | 22:57
1
111
טוב שלא שלכת אותו: ללכת לכל הרוחות.
מה עובר על הפורום?

לצפיה ב-'1+'
1+
10/03/2017 | 21:17
25
לצפיה ב-''
09/03/2017 | 23:52
1
22
לצפיה ב-'אנשים איבדו את חוש ההומור לחלוטין...'
אנשים איבדו את חוש ההומור לחלוטין...
13/03/2017 | 16:56
4
לצפיה ב-'אני מוכר D800E ב-6000.'
אני מוכר D800E ב-6000.
10/03/2017 | 00:07
7
81
בא לי לשדרג ל-D810.
לצפיה ב-'קליקים ? מצב מכני וחיצוני?'
קליקים ? מצב מכני וחיצוני?
10/03/2017 | 00:17
1
24
לצפיה ב-'43,000 קליקים,'
43,000 קליקים,
10/03/2017 | 01:25
63
מצב חיצוני כמו שקניתי אותה. המצלמה משמשת אותי ללא בעייה מכנית או אלקטרונית.
לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
10/03/2017 | 08:45
4
71
שלום
לרגע חשבתי שאתה עובר לקנון 
לצפיה ב-'עובר מקנון לניקון'
עובר מקנון לניקון
10/03/2017 | 15:32
3
60
הייתה לי d650 קנון שלא נהניתי ממנה כ״כ אבל עשיתי תמונות ממש מטורפות איתה, היה חסר לי שם את הצבעים של ניקון, אחרי שהתנסתי עם מצלמות ניקון של חברים, לא היה צל של ספק שניקון יותר טוב ( לטעמי האישי ) מקנון מבחינת צבעים וחום בתמונות, יש שם פשוט יותר ״ רגש ״
לצפיה ב-'הדברים נכתבו בהומור '
הדברים נכתבו בהומור
10/03/2017 | 16:54
56
למרות שאני מעדיף קנון. 
חג פורים שמח 
לצפיה ב-'צלם ב-RAW וסדר את הצבעים איך שבא לך במחשב'
צלם ב-RAW וסדר את הצבעים איך שבא לך במחשב
14/03/2017 | 13:44
1
10
עם איזה פרופיל שתרצה.
אין שום סיבה להתקע עם עיבוד התמונה של המצלמה.
לצפיה ב-'נקודת התחלה טובה מאד עוזרת'
נקודת התחלה טובה מאד עוזרת
14/03/2017 | 20:44
14
כשהצבעים ממש לא בכיוון זה יכול לקחת שעות....
לצפיה ב-'ועכשיו ברצינות....'
ועכשיו ברצינות....
10/03/2017 | 00:16
3
97
ה-D800 זה סוס עבודה. אני לא חושב שתהיה לך בעיה. כן - מתישהו התריס ימות, אבל אם אין לך בעיה להחליף אותו - היא צריכה להיות בסדר.
ה-D610 אמנם צעירה בהרבה אבל היא הרבה פחות סוס...
גם ה-24-120 וה-פלאש שווים.

לצפיה ב-'אז לא לדאוג בגלל כמות הקליקים?'
אז לא לדאוג בגלל כמות הקליקים?
10/03/2017 | 00:23
1
64
הרי גם ככה ה800 מגיעה ל-200000-300000 לפני החלפת תריס, זה אומר שיש לה עוד 50-100 אלף בשביל החלפת תריס, וזה המוןןןן, השאלה אם כמות קליקים כזאת פוגעת רק בחיי התריס או שיש דברים נוספים שצריך לקחת בחשבון כמו איכות התמונה ש״מתקלקלת״ עם כמות כזו של קליקים, מה אני אמור לבדוק ?אני גם נוטה לכיוון ה-800, השאלה אם כמות הקליקים פלוס העדשה והפלאש שווים את המחיר
לצפיה ב-'איכות התמונה לא מתקלקלת...'
איכות התמונה לא מתקלקלת...
10/03/2017 | 00:32
73
יש דברים שיכולים להתקלקל עם הזמן. התריס כמובן ראשון. אבל גם הכפתורים המכאניים, ובאופן תיאורטי כל דבר יכול להתקלקל, כולל החיישן.
בפועל - החיישן יכול לעבוד הרבה שנים, והניקון D800 מתוכננת לעבודה רצינית.

בקניה של משומש, בטח של משומש ש*עבד*, תמיד יש סיכון שצריך לקחת בחשבון. אין מה לעשות. אבל המחיר בהתאם :)

לצפיה ב-''
10/03/2017 | 09:26
11
לצפיה ב-'כמה שאלות...'
כמה שאלות...
10/03/2017 | 02:26
7
75
עם מה אתה מצלם היום?
האם יש לך עדשות כלשהן?
בהנחה שאתה קונה את ה D610 אז איזו עדשה יש לך עבורה? או איזו עדשה אתה מתכנן לקנות?
למה בדיוק אתה צריך FF? מה אתה מצלם?
ויותר חשוב, למה חייבים לקבל החלטה בימים הקרובים? מה הלחץ? החיפזון מהשטן... אם כבר הגעת לפורום ליעוץ לפני קניה אז קח את הזמן לבחון את כל הזויות וקבל החלטה מושכלת.

איזו עדשה בדיוק מגיעה עם ה D800? יש את החדשה יותר עם צמצם קבוע של f/4 שהיא טובה ויש את הקודמת בעלת צמצם משתנה 3.5-5.6 שנחשבת לנפילה, שתיהן VR (יש גרסה שלשית ישנה עוד יותר ללא VR שהיא גם דיי גרועה...)
ואיזה פלאש בדיוק? רצוי להבין בדיוק על מה משלמים. המחיר נשמע לי דיי חשוד.

כתבת שהתקציב שלך הוא 5000 למצלמת פול פריים, זה כולל עדשה או לא?
מה לגבי D750?

האם באמת חייב פול פריים?
ואם כן, האם באמת חייב ניקון או DSLR?
לצפיה ב-'צילמתי עם...'
צילמתי עם...
10/03/2017 | 15:42
6
54
d650 קנון, ועדשה פשוטה 18-135stm, מכרתי אותם לפני כמה חודשים
לא אין לי עדשות
אני מצלם יותר טבע ואורבני וחשיפות ארוכות אבל רוצה להיכנס גם לפורטרטים ואנשים
חחחח זה אולי נראה שההתלבטות היא בת יום אבל אני כבר בנוהל קריאה וסקרי שוק והשוואות בין שתי המצלמות כבר יותר מחודש, וזה מתישששש. אז הגיע הזמן להחליט כבר
כן העדשה שאני הולך לקבל עם ה-800 זאת עם הצמצם הקבוע, הפלאש לא דיברנו עליו ולא נכלל בעסקה אבל המוכר החליט  ״ לצ׳פר ״ בפלאש, לא שאלתי איזה
כן המחיר 5000 כולל את העדשה ואת המצלמה שעשתה 157k, וזה הדבר היחידי שמדאיג אותי האמת, לקנות מצלמה שעשתה כ״כ הרבה קליקים, אני לא יודע מה המצב שלה ( אומנם אני אבדוק אבל בכל זאת, עברה דרך ) אני לא יודע כמה זמן היא תחזיק אצלי, לא יודע אם במשך השנים האלה פיתחה בלאי שאוטוטו יצוף לשטח, מאוד רוצה את ה800 אבל אני גם רוצה לקנות אותה בלב שקט, ואולי להבין ממקצוענים שכמות קליקים כזאת זה לא ככ גרוע ושאין בעיה לקנות אותה בהנחה והיא עובדת טוב, החלפת תריס לא מרתיעה אותי, בתנאי שאחרי ההחלפה היא תחזור לעבוד כמו חדשה
כן חייב פול פריים הגיע הזמן להתקדם, ואחרי נסיון עם קנון, אז ניקון ללא ספק כן
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
10/03/2017 | 16:05
42
לצרכים שאתה רוצה לצלם עדשת ה 24-120 לא ממש מתאימה, בטח שלא ממש תנצל את מלוא יכולת החיישן של ה D800 כך לדעתי אם זאת העדשה הנבחרת אז עדיף כבר לחפש פתרון במערכת קרופ.... לפחות תחסוך את המשקל הכבד.
ה D800 מרתיעה אותי, אחרי שהייתה לי את ה D700, אחי קנה את ה D800 ולא אהבתי אותה בכלל... וגם סבלה מבעיית פוקוס רצינית שלך תדע אם המצלמה המדוברת שייכת לסדרה הבעייתית או לא... מספר הקליקים מציינת לגמרי מצלמה שעבדה קשה, לכן המחיר האטרקטיבי (לרוב מבקשים כ 5000 ש"ח רק על המצלמה). לא יכול לשים את עצמי במצבך הכלכלי אבל אני משתדל שלא להיות פח זבל של אחרים... מעדיף לקנות חדש או משומש במצב חדש.
ה D610 היא מצלמת חובבים, מאד מזכירה את ה D7000 רק עם חיישן מלא, אולי למי שבא ממצלמת כניסה היא תראה אחלה, כאחד שהחזיק מצלמה ברמה מקצועית יותר, היא לא הרגישה לי כמו משהו שהייתי רוצה לקנות ולהחזיק בתיק.
המלצתי:
מאחר ואתה יודע מה אתה רוצה לצלם, ארגן לך רשימה של עדשות שאתה זקוק להן. בחן את העלות הכוללת עם המצלמה, ותראה אם זה בכלל רלוונטי. מצלמה זה רק חלק אחד בסיפור הכספי...

לצפיה ב-'157K זה לא רק עניין של קליקים וחיי תריס'
157K זה לא רק עניין של קליקים וחיי תריס
10/03/2017 | 17:12
56
זה אומר שזו מצלמה שעבדה ככל הנראה אצל איש מקצוע או אצל חובב פעיל במיוחד.
זה אומר שהיא עבדה הרבה מאוד, וזה עלול לכלול עוד הרבה דברים חוץ מקליקים.
אישית לא הייתי מתקרב למצלמה כזו.
בכלל, אני חושב שלרכוש מצלמה יד שניה זה משהו די בעייתי, ועדיף לעשות את זה ממישהו שמכירים.
אתה אף פעם לא יכול לדעת אם מצלמה נחשפה לרטיבות, נפלה, תוקנה וכו'.
אמינות המוכר יותר חשובה מהבדיקה שתעשה למצלמה, כי אין לך באמת את היכולת לדעת אם היא תקינה לגמרי או לא.
עדשות יותר קל לבדוק. את אלה אני קונה כמעט תמיד יד שניה.
לצפיה ב-'אבל למה צריך FULL FRAME?'
אבל למה צריך FULL FRAME?
10/03/2017 | 19:11
3
42
אני לא מכיר צלם שמצלם יותר טוב בגלל שהוא הצטייד ב-FF.
מנסיון בפורום המקביל (אומנות הצילום) נראה שיש קורלציה נמוכה בין איכות התמונות לאיכות הציוד. לא זוכר שראיתי תמונה ואמרתי - "איזה יופי של מצלמה". זה כמעט תמיד "איזה יופי של צלם".
FF זה כבד ומסורבל וכמעט תמיד זה בשביל צלמי חתונות שחייבים להסתובב עם מצלמה גדולה כדי להרשים את ההמון הנבער.
לצפיה ב-'ל- FF יש לוק קצת אחר'
ל- FF יש לוק קצת אחר
10/03/2017 | 19:18
2
55
זה נובע מכמה דברים:
  • טווח דינאמי יותר טוב
  • עומק שדה יותר רדוד
  • פירוט גבוה

כמובן שהכל תלוי בפרמטרי התמונה, ובהרבה תמונות לא תראה הבדל כלל.
אבל פעמים זה פשוט קופץ החוצה.
חוץ מזה יש את עניין ביצועי ה- ISO.

הבעיה הכי גדולה של FF זה מחירי העדשות, וכמובן הגודל והמשקל שלהן.
אם אתה רוצה גודל יותר נוח אתה עובר לעדשות F4, ואז אתה שואל את עצמך אם זה היה שווה.

מסכים לחלוטין שלא חייבים FF, זה נחמד שיש אבל לא חיוני, לפחות לרוב סוגי הצילום.
לצפיה ב-'ברור שיש יתרון טכני'
ברור שיש יתרון טכני
10/03/2017 | 20:30
44
אין בכלל ויכוח שיש יתרונות טכניים ל-FF.
השאלה היא עד כמה הוא מתבטא בתמונות.
אפשר גם לקנות נעלי כדורגל ב-2000 שקל ויהיו להם יתרונות טכניים אבל זה לא יעשה אותך רונלדו.

תעשה תרגיל - תבחן את התמונות שנבחרו ע"י חברי הפורום המקביל למקום ראשון באתגר השבועי שנה אחורה ותגיד אם יש שם אלמנט משמעותי של מצלמה.

לדעתי - מעבר למינימום מסויים של יכולת מצלמה המשמעות של הצלם היא כבר לא 90 אחוז אלא 99 אחוז.

אז נכון שזה בגלל סוג התמונות. אני מניח שאם האתגר היה מאקרו בחושך מתחת למים אז היתה לזה משמעות אבל זה נדיר.

לצפיה ב-'הלוק האחר הזה...'
הלוק האחר הזה...
10/03/2017 | 20:43
45
הוא בעיקר תוצר של עומק שדה כתוצאה משימוש באורכי מוקד אחרים לצילום אותה תמונה.
הטווח הדינמי של מצלמות קרופ כבר מספיק גבוה על מנת לחצות את גבול ה HDR המלאכותי המבחיל....
וגם נושא הרזולוציה כבר פחות קריטי כשחיישני קרופ מספקים 24MP.

מבחינת הלוק, ההבדל הוא יחסית זניח בין APS-C ל FF. לא משמעותי מספיק לטעמי על מנת להצדיק את מחיר ומשקל המערכת.
הסיבה היחידה שמצדיקה FF היום לטעמי זה ביצועי האיזו הגבוה בתנאי שבאמת זקוקים לכך כי אחרי הכל, היום כשאני מפיק תוצאות שמישות גם באיזו 10,000 אז גם זה כבר דיי זניח לרוב השימושים של רוב הצלמים.
לצפיה ב-'800'
800
10/03/2017 | 09:25
56
בעינים עצומות
בתנאי שזו עם העדשה F4
לצפיה ב-'זו התלבטות בין סוס מרוצים וותיק ומנוסה לאתון זקנה'
זו התלבטות בין סוס מרוצים וותיק ומנוסה לאתון זקנה
10/03/2017 | 10:13
6
71
שניהם בהמות עבודה, אבל  החוויה...

D800 מצלמה מהסדרה המקצועית של ניקון. מבנה,, תריס ארגונומיה, פקדים - כולם מכוונים הכי גבוה שיש. גם החיישן בליגה אחרת.

D610 הוא עדכון ל-D600 עם מבנה, ארגוןנומיה, תריס - כולם בליגה חובבנית. מצלמת FF למי שרוצים להגיד ״יש לי״ ולא למי שמחפש כלי עבודה.

איכות התמונה, את זה אנחנו כבר יודעים, תלויה יותר בעדשה ובצלם מאשר בחיישן ובגוף. 24 מ׳פ שיש ב-D610 לעומת 36 שיש ב-D800  הם לא מה שיעשה את ההבדל בין תמונה טובה לגרועה. אבל היכולת לשלוט במצלמה ולהגיע לחשיפה הנכונה בנקודה הנכונה - עשויה בהחלט להיות מושפעת מרמת הגוף.

מאחר ויחד עם הגוף אתה מקבל גם סוללות, פלאש ועדשה, אפילו אם מדובר בעדשה הכי פשוטה מהסדרה, להערכתי זו העסקה הכי מוצלחת מן השתיים.
לצפיה ב-'ה-610 ירדה מהפרק כבר'
ה-610 ירדה מהפרק כבר
10/03/2017 | 15:48
5
62
נשארתי עם הדילמה של האם לקנות d800 שעשתה 157k כולל עדשה 24-120 צמצם קבוע כולל פלאש ב-5000 שח שזה תקציב שממש דחקתי את עצמי לקצה בשביל מצלמה, או לקנות d800 שעשתה ״ רק ״ 20.000k רק גוף בלי כלום ב-6000 שח, הקליקים באמת יכולים לעשות כזה הבדל נזקי, או פשוט אפשר להתעלם מהכמות קליקים בהנחה ששתיהן עובדות טוב ? כמו שאמרתי אין לי שום בעיה להחליף תריס אפילו עם הקניה רק בשביל להיות בראש שקט, השאלה אם קניה של מצלמה עם 157k היא השקעה כדאית
לצפיה ב-'"הכסף מדבר"'
"הכסף מדבר"
10/03/2017 | 16:48
47
אם כבר קונים מצלמה יד שניה, היתי קונה את הזולה. בתנאים שנבדקה ואין בה תקלות.
לצפיה ב-'התריס באמצע החיים'
התריס באמצע החיים
10/03/2017 | 18:04
58
יש לו עוד עשרות אלפי קליקים לפני שיקרוס. לטעמי אין סיבה להתלבט יותר מדי. אם כל שאר הפרטים תקינים אין סיבה לדאגה. הבעיה העיקרית במצלמות ישנות היא שהגומי שעוטף את הגוף מתחיל להישחק ולהתקלף. אם אין סימני בלאי כאלה והבעיה העיקרית היא ריבוי קליקים - החשבון פשוט. אפילו אם תצטרך להחליף תריס בעוד חצי שנה (ותצטרך לעבוד קשה כדי לעשות זאת) זה עדיין יוצא זול לעומת המצלמה השניה, ואלה מקבל גם עדשה טובה ופלאש.
לצפיה ב-'אם 5000 זה קצת התקציב שלך.... '
אם 5000 זה קצת התקציב שלך....
11/03/2017 | 11:19
2
45
אז אני לא מבין איך 6000 למצלמה בלי עדשה מעניין אותך בכלל.
כי בלי עדשה ממש, אבל ממש ממש קשה לצלם

לצפיה ב-'וצריך lensspan לניקוי מאבק לפני כל צילום'
וצריך lensspan לניקוי מאבק לפני כל צילום
12/03/2017 | 17:19
15
לצפיה ב-'הפתעה נעימה מעדשת 70-300 F1:4.5-5.6 IS USM'
הפתעה נעימה מעדשת 70-300 F1:4.5-5.6 IS USM
08/03/2017 | 08:29
12
148
שלום
זו העדשה שנותרה אצלי מהסט הקודם ומתאימה גם ל-FF.

בתחילה לא ממש התלהבתי מהביצועים שלה בצילומי נוף. באותה שעה צילמתי רק עם ה-16-35 F/4L מפני שלא היו לי אחרות.
אמש, השתמשתי שוב ב-70-300 לצילומי פורטרט ותקריב של הנכד. הצילום בוצע באור שמש ובתנאי תאורה טובים.
התוצאות היו מעולות. הפתעה לטובה, הן מהחדות והצבע, אין את התחושה של עדשות פלסטיק והעדשה אפילו קלילה יחסית לעדשת L  וגם הבוקה יפה.
בקיצור, הפתעה נעימה ואני שמח שלא נתתי אותה.

לצפיה ב-'זה רק מוכיח את מה שתמיד אמרנו....'
זה רק מוכיח את מה שתמיד אמרנו....
08/03/2017 | 09:02
11
168
שאתה לא צריך 5D עם כזאת רזולוציה
לצפיה ב-'תענוג לשתף אתכם '
תענוג לשתף אתכם
08/03/2017 | 11:27
10
117
שלום
מי אתה שתגיד לי מה אני צריך, או שתכנה את המצלמה שלי בהמה?
תשמור קצת אנטי גם לאחרים ותפזר.
לצפיה ב-'מעולם לא השתמשתי במילה בהמה'
מעולם לא השתמשתי במילה בהמה
08/03/2017 | 15:03
9
106
ולגבי "תענוג" - אני חושב שאתה מפספס את המהות של הפורום
אם אתה רוצה רק לנאום - אז יש פלטפורמות אחרות לגבי זה.
אם אתה רוצה רק לקבל פידבק חיובי - אז כנראה שפייסבוק הוא מקום עדיף - תקבל המון לייקים.
הפורום הוא מקום לדיונים פתוחים, ולדעות לכאן ולכאן, גם כשהן לא תמיד מה שאתה חושב או אוהב.

אם אתה לא יודע לקבל ביקורת, אז אולי זה לא המקום המתאים.

אתה בא לפה עם כל מיני "קביעות" ו"עובדות" שאתה גם ממליץ עליהן לאחרים אח"כ, שהן פשוט לא נכונות. אתה התעקשת על המון דברים שצריכים להיות ברמה מאוד מאוד מאוד מאוד גבוהה, אבל באותה נשימה מרוצה מדברים ברמה נמוכה, ויש לך פער *עצום* בין הציוד שברשותך ליכולות הציוד שלך.

אתה מתעקש לקבוע שהכי חשוב שקנית את הציוד הכי טוב שיש בשוק ושהוא מתאים לצרכים שלך, אבל למעט השכנוע העצמי שלך שהצרכים שלך מצדיקים 5DIV וגם רק את ה-24-105 החדשה, כל פוסט שאתה מעלה מראה בדיוק את ההיפך הגמור. בעצם ה-70-300 הישנה, שלא מסוגלת לנצל אפילו חצי מהרוזולוציה של ה-5DIV הישנה מספיקה לך. זה לא שאתה טועה בזה, אתה צודק. היא בהחלט מספיקה לצרכים שלך. וזאת הסיבה שהמלצנו לך לקנות מצלמת קרופ, כי אין לך צורך במה שה-5DIV מספקת. אם היה לך *צורך* במה שהיא מספקת, אז ה-70-300 הישנה *לא* היתה מספקת אותך.

וכדי שלא נחשוב לרגע שאולי אנחנו טועים, אתה מעלה תמונות, גם פה, וגם בפורום השכן, שמראות שאתה לא יודע להשתמש בציוד שלך אפילו לא בערך כדי למקסם את היכולות שלו, ואתה מצלם תמונות שלא רק שהן לא מצדיקות 5DIV, אפילו 80D עם עדשה טובה הן מאוד רחוקות מלנצל ולמצות.

אבל כשאומרים לך את זה - אתה נעלב, כי פוגעים בך.

אז הנה הטיפים שלי:
1. זכותך לקנות לעצמך ולחשוב לעצמך כל מה שאתה רוצה. מדינה חופשית, כסף חופשי, וכו'.
2. אבל, אם אתה רוצה לבוא עם טענות הזויות בפורום מקצועי, אז תהיה מוכן להתמודד עם הביקורת או בזה שתקבל אותה, או בזה שלא תקבל אותה, או בזה שתגן על עמדתך, אבל לא בהעלבות והתבאעסות.
3. אם אתה לא רוצה לשמוע ביקורת על הדעות שלך, אני ממליץ לך קודם כל לא להתכתב בפורומים של ציוד. אפילו אם הדעות שלך היו *לא* הזויות (והן כן :)), אז לכל דעה יש דעה הפוכה. כל פעם שאני כותב פה משהו על מ43 יש קבוצה של אנשים שקופצים על האיכות הגרועה. כל פעם שמישהו אחר כותב על משהו אחר קבוצה אחרת קופצים עליו. אז אולי זה לא המקום בשבילך? מעבר לזה - במקרה שלך - בערך *כולם* קופצים עליך. הסיבה לזה שהדעות שלך פשוט לא מבוססות על המציאות. במקרה הזה, אני ממליץ לך גם ללמוד לעומק את מה שאתה טוען. זה יעזור לך להגיע לדעות הגיוניות יותר :)

לצפיה ב-'להזכירך'
להזכירך
08/03/2017 | 17:47
8
81
שלום
במעמד הבדיקה של הסלינג שרצית למכור, בדקתי איך הציוד שלי נכנס. כאשר הוצאתי את הציוד וראיתה אותו - אמרת: "וואו, איזו בהמה". אח"כ שאלת אם לא נפגעתי, ואמרתי שזה כולה ציוד, ולא אישי. 
אבל אני רואה שאתה לוקח את זה הלאה.
לא חושב שה-70-300 היא עדשה "מעולה". אך בהתאם לנסיבות הופתעתי ממנה לטובה. בזה דן הפוסט שלי. כנראה שדווקא עם ה-5DIV היא מצליחה לתת יותר מאשר עם ה-20D 
אין לי ספק שאיזו 70-200 F2.8L-II היתה נותנת תוצאות עדיפות, או ה-100-400
F4L. אבל אותן אין לי. הן גם עולות סביב ה-10K בעוד שה-70-300 עולה פחות מ-2K. מה גם שכבר יש לי אותה. אגב, נרכשה בשלהי 2005. ולמרות גילה (12) היא נראית כמו חדשה מהקופסה. וזאת מפני שבעיקר היא נחה לה בבית בארון ולא לקחתי אותה איתי לשום מקום.
לצפיה ב-'שמע....'
שמע....
08/03/2017 | 18:22
5
108
על אותו משקל
לא חושב שהאייפון היא מצלמה מעולה אך בהתאם לנסיבות אפשר להיות מופתע ממנה לטובה.
או במילים אחרות אפשר לחזור לקלישאה השחוקה בצילום - זה לא הציוד אלא הצלם שעושה תמונה לתמונה טובה. עם הזמן בהנחה שתתמיד בצילום תגלה שאפשר להסתפק בפחות ופחות על מנת להפיק תוצאות משביאות רצון ולא ממש צריך מפלצות או בהמות ואפשר לחיות עם חתלתול קטן.

לצפיה ב-'לא נפרדנו?'
לא נפרדנו?
08/03/2017 | 22:19
3
68
שלום
אני שמרתי על חלקי, ראוי שגם אתה!

לצפיה ב-'ברוך הבא לאינטרנט'
ברוך הבא לאינטרנט
09/03/2017 | 03:31
2
80
המקום שבו אתה לא יכול להגיד לאחרים מה לעשות...
לא טוב לך שמגיבים לדבריך? לא טוב לך תוכן הדברים? אז אתה במקום הלא נכון, הדלת פתוחה...
לצפיה ב-'אני לא מבין למה שניי אנשים נחמדים ואנטלגנטים ,צרכים לריב על '
אני לא מבין למה שניי אנשים נחמדים ואנטלגנטים ,צרכים לריב על
11/03/2017 | 00:21
1
45
שטויות .לא צריך לענות על כול דבר ואין צורך לריב . מה הייתם עושים אם משהו היה קונה מצלמה ב1000 שקל ואומר שהמצלמה שלו הכי טובה בעולם ? הייתם חייבים לענות לו? חז"ל אמרו  שבשביל לריב צריך שניים . יש גם אנשים שמתוכחים ורבים גם עם עצמם . מה הייתם עושים עם מנהל כמו שלי ,שהוא הכי חכם בעולם צועק על כולם לא נותן לעובדים לדבר .ומעליב את כולם .אתם יודעים מה אני עושה ? אני אומר לו שהוא צודק ,ואחרי זה אני עושה מה שבא לי .אחד החברים שלי ענה לו ,שמעו את הצעקות עד הגג ,בהצלחה וחג שמח .
לצפיה ב-'גם אני לא הבנתי '
גם אני לא הבנתי
11/03/2017 | 09:02
40
שלום
אבל אחד מהם התעקש. ולמרות בקשותי ותחנוני שיפסיק, הוא מתעקש להמשיך.
"לא צריך לענות על כול דבר"?
נכון, אפשר להגיש את הלחי השניה. אני לא רוצה על שמי כנסיות בנצרת וירושלים. 
לשמחתי אין ביננו מערכת יחסים כובלת כמו מקום עבודה עם מרות. אז את הדוגמא הזו נוריד. 
להבנתך, לא קשור בכלל לטיב הציוד או עלותו. מדובר באופן ההתנסחות ובצורך
לא ברור לכתוב דברים פוגעניים. הכביש הזה דו כיווני, למרות שהמנהל לפעמים מציב תמרור  באחד הנתיבים או שניהם...
אגב, אני נכנס לפעמים גם לפורומים זרים בחו"ל, ושם מעולם לא נפגשתי בתופעה הזו. שם נדמה שהאנשים עונים באופן מכובד, ענייני ולא אישי. אז אני מסיק שמדובר בתופעה מקומית ישראלית בזויה. עוד פן של הנעימות המקומית.

לצפיה ב-'אתה בטוח שהיית חייב להתערב?'
אתה בטוח שהיית חייב להתערב?
09/03/2017 | 10:23
74
ויכוח צריך לעצור בהתחלה
או לא להתערב
אבל בטח לא להוסיף שמן למדורה

אבל מי אני שיעיר הערה למלכי הפורום?

שמעון
לצפיה ב-'לא שבדקתי את הגוף וה 70-300 שאתה בדקת,'
לא שבדקתי את הגוף וה 70-300 שאתה בדקת,
10/03/2017 | 16:57
1
51
באתר DxO יש השוואות לעדשות משודכות לגופים והתוצאות משתנות בהתאם לגופים כמובן עם אותה עדשה X
כשהגוף טוב גם התוצאות משתפרות.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
11/03/2017 | 00:08
16
לצפיה ב-'תוכנת עריכה VEGAS PRO בקשת עזרה'
תוכנת עריכה VEGAS PRO בקשת עזרה
10/03/2017 | 18:21
1
34
ערכתי בתוכנה זו סרט קצר בן כ-20 דקות הכולל תמונות קטעי וידאו מוזיקה.
היום כאשר באתי להפעיל את ה תוכנה, כל התמונות ה וידאו ו האודיו עברו למצב OFF LINE.
אין קול אין תמונה- זקוק לסיוע דחוף. השקעתי מעל 100 שעות להכין את הסרטון. אשמח אם משהוא יכול להתקשר להוציא אותי מהברוך הזה.
בתודה מראש אבי 054-6916544
לצפיה ב-'פנה לפורום הפקת וידאו'
פנה לפורום הפקת וידאו
10/03/2017 | 20:37
20
לצפיה ב-'nikon d7100 לקנות בארץ או בארה"ב?'
nikon d7100 לקנות בארץ או בארה"ב?
08/03/2017 | 16:15
3
51
היי חברים אני טס עוד חודש ומתלבט אם לחכות עם הרכישה של המצלמה. משהו יודע אם ההבדל משמעותי? אם יש עיניין של אחריות שונה וכאלה?
לצפיה ב-'בארה׳ב לרוב יהיה זול יותר אבל...'
בארה׳ב לרוב יהיה זול יותר אבל...
08/03/2017 | 17:54
2
83
נקודות שצריך לקחת בחשבון:

א. מס-מדינה בארה׳ב. נע בין 5-10% תלוי באיזו מדינה בארה׳ב אתה קונה. יש דרכים להימנע מתשלום המס הזה אם אתה רוכש דרך האינטרנט ומבצע משלוח למדינה אחרת בארה׳ב בה אין לחנות/רשת ממנה קנית נציגות. למשל - קניה בחנות ״אדורמה״ שנמצאת בניו-יורק ומשלוח (על מצלמות המשלוח לרוב בחינם) לוושינגטון או קליפורניה. אם אתה קונה את המצלמה בחנות פיזית אתה משלם תמיד מס.

ב. מע׳מ בארץ. לפי החוק אתה אמור להצהיר על המצלמה בהגיעך ארצה ולשלם 17% מע׳מ על המחיר בחשבונית. אם אין לך חשבונית אז המע׳מ מחושב לפי מחירוני המכס. יש כאלה שפשוט עוברים במסלול הירוק בלי להצהיר על המצלמה. לפעמים זה מצליח, אבל אם זה לא מצליח ואין לך הוכחה שהציוד נרכש בארץ - תצטרך לשלם מע׳מ וגם קנס (לרוב - פשוט מחייבים אותך פעמיים את המע׳מ).

ג. אחריות: האחריות למצלמה שרכשת בחו׳ל ניתנת במעבדות בחו׳ל. המשלוח ״עליך״, לשני הכיוונים, וגם הניירת הכרוכה ביצוא לחו׳ל ויבוא בחזרה לארץ (ע׳ע מע׳מ). יש חברות ביטוח שמאפשרות מתן שירות למצלמות בכל העולם. אפשר לרכוש את השרות הזה יחד עם המצלמה. זה נוסף על המחיר של המצלמה עצמה. חפש את הערך mack שזו אחת החברות שנותנת שרות שכזה ועומדת בקשר עם מעבדות בארץ בהן אפשר לבצע תיקון. מצלמה שקנית בארץ - האחריות כלולה במחיר. אז תעשה את החשבון אם אתה רוצה אחריות, ואם אתה רוצה - האם לאחר תוספת המחיר עבור רכישת האחריות הזו - העסקה עדיין זולה לעומת רכישה בארץ.

ממה שאני קורא פה על עיסקאות שנעשו - רכישה בחו׳ל כדאית בעיקר אם מתקיימים התנאים הבאים:
1. המצלמה נרכשת במחיר מבצע נמוך מהמחירון בלפחות 25% וללא מס-מדינה בארה׳ב.
2. בלי תוספת עבור האחריות. (דעתי האישית היא שאין הגיון כלכלי בתשלום עבור אחריות, אבל זה נושא לדיון אחר).
3. ״מצליח״ לך.

תעשה את החשבון ותראה בעצמך. בכל מקרה ההפרש, אם ישנו, יהיה על פי רוב פחות מ-10% מהמחיר לעומת רכישה בארץ.
לצפיה ב-'חבר תודה רבה על העזרה!! בזכותך הבוקר קניתי בזאפ'
חבר תודה רבה על העזרה!! בזכותך הבוקר קניתי בזאפ
09/03/2017 | 09:42
1
25
לצפיה ב-'תתחדש'
תתחדש
10/03/2017 | 17:14
34
אילו עדשות יש לך או שאתה מתכוון לקנות?
10-24?
17-50?
18-140?
לצפיה ב-'בהמשך להתיעצות לקניית מירורלס'
בהמשך להתיעצות לקניית מירורלס
08/03/2017 | 09:51
24
91
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/809/181915950/%D7%AA%D7%A8%D7%91%D7%95%D7%AA_%D7%95%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA/%D7%A6%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%9D_%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%9C%D7%A1-%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%93_%D7%95%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%A2

אחרי מחקר לא קטן הגעתי למסקנה, שזאת הערכה שאני צריך:

1. fuji x-t20 =2800 (צבע שחור)
2. fujinon 23 f2 : 1550
3: Fujifilm XF 50mm f/2 R WR : 1561
4 Fujifilm XF14mmF1.4R: 2200

אלו הפריטים+המחירים כאן בחנויות (לא בארץ)

מה דעתכם?

האפשרות הנוספת. היא כמובן להשאר עם M43 ורק לקנות מצלמה EM5 II שעולה כאן בש"ח - 2000 ש"ח.  היתרון. כל העדשות הטובות כבר יש לי.  והמצלמה מוגנת מזג אויר.

כרגע נוטה לגבי האופציה הראשונה.  היתרונות רבים. מה שמפריע לי זה מה אני עושה כשיש גשם עם המצלמה......אך מצד שני, לא נראה לי שה- XT20 לא תעמוד בקצת טיפות (אצלם בתוך המטריה לא ממש בגשם).  לא נראה לי שתהיה בעיה.  

לצפיה ב-'ידוע לי על XT10 ו X100T שלא שרדו "קצת גשם"'
ידוע לי על XT10 ו X100T שלא שרדו "קצת גשם"
08/03/2017 | 10:07
2
74
בפוג'י זה כנראה או שזה מאד רגיש או שזה אטום אבל אטום כמו שצריך....

בכל מקרה, גם אם תקנה את ה EM5II שהיא אטומה, העדשות שיש לך לא אטומות כך שהמערכת לא מוגנת.
היתרון של פוג'י מבחינת אטימות היא שיש אופציה לעדשת פריים אטומה קטנה יחסית להבדיל ממערכות אחרות שמחייבות אותך בעדשת זום שלרוב נחשבת למעט גדולה כי שייכת לסדרה המקצועית.

אני יכול רק לשבח את פוג'י, יש לי את ה 23 ואת ה 14, עדשות מצויינות ואיכות התמונה של פוג'י טובה מאד לטעמי רק שוב אני מציע שתנסה לפני שאתה קונה.
לצפיה ב-'הרבה עדשות של פוג'י אטומות'
הרבה עדשות של פוג'י אטומות
09/03/2017 | 08:11
1
33
לעומת המתחרות.
חבל שה- X-T20  לא אטומה. זה דופק את כל הסט. בהחלט חסרון. הבעיה ששאר הגופים של פוג'י מגושמים לי מדי. בגדלים כאלה כבר אלך עם ה D500. אולי בגרסאות הבאות יסדרו קצת אטימות. אופציה נוספת זה x-pro2, הבעיה שלא יהיה לי נוח כי אני מצלם רק בעין השמאלית. (העין הימנית שלי פחות חדה). ו- X-T2 מגושמת.

ארכוש את זה עם Mack dimond .........

לצפיה ב-'גם לחנות ותראה ותחזיק את המצלמות ביד'
גם לחנות ותראה ותחזיק את המצלמות ביד
09/03/2017 | 09:23
27
ה XT2 הרבה יותר קטנה ממה שהיא נראית בתמונות.
לצפיה ב-'היתרון של ה-EM5 הוא שאתה חוסך כסף...'
היתרון של ה-EM5 הוא שאתה חוסך כסף...
08/03/2017 | 11:06
20
65
והמצלמה/עדשות קצת יותר קטנות וקלות
המייצב יותר יעיל.
מהירות התריס יותר גדולה משמעותית (משנה אם אתה רוצה לפתוח צמצם בקיץ הישראלי, הרבה יותר מימי גשם...)

הגנה ממזג אוויר... נו, כמה אתה כבר מצלם כשיש סיכוי שהמצלמה תירטב או תאכל אבק?

אבל הכי חשוב, ואתה לא מתייחס לזה...
בהנחה שאתה לא מצלם על אוטומט, התפעול של המצלמות מ-אוד שונה. ב-EM5 אתה מגדיר חלק ניכר מאיך שהמצלמה תתופעל. זה מורכב, דורש לימוד, אבל יש סיכוי שתקבל משהו שממש תפור עליך.
בפוג'י, אתה עם חוגות קבועות, במיקום קבוע.
לא שזה רע או טוב, השאלה היא איך אתה מעדיף.

אם אתה שואל איתי, היכולת לתפעל מהר ונוח את המצלמה יותר עוזרת להשיג את התמונות שאתה רוצה, וחשובה יותר מפרמטרים של החיישן.
צריך לזכור שאתה לא צלם מקצועי, שמצלם אלף תמונות ביום, ומתרגל לתפעל מהר כל כלי...
אתה צריך כלי שיהיה לך קל לעבוד איתו.
לצפיה ב-'בפוג'י יש תריס אלקטרוני יעיל מאד'
בפוג'י יש תריס אלקטרוני יעיל מאד
08/03/2017 | 13:34
19
69
אפשר לפתוח צמצם בקיץ הישראלי חופשי חופשי.
בכל מקרה להבנתי, אבי לא גר בארץ אז הוא לא צריך לדאוג לשמש הישראלית...

באולימפוס יש לך שתי גלגלות שליטה, אחת עבור התריס ואחת עבור הצמצם, זה משהו דיי קבוע, כך גם בפוג'י. שאר הכפתורים בפוג'י ניתנים לתכנות איזו פעולה הם יעשו, יש גם תפריט מהיר ויעיל להגדרות זריזות.
בהתחשב ש 99% מהצלמים מצלמים בעדיפות צמצם (עם או בלי איזו אוטומטי) איזה פרמטרים אתה משנה כל שניה שאתה חושש ממהירות התפעול של פוג'י?
מה שגם התפעול של פוג'י יחסית מאד פשוט ומהיר.

היתרון היחידי שהאולימפוס מציעה לאבי בשלב זה הוא מחיר ולא הייתי מזלזל בכך בכלל!
וכן גם מייצב אם זה ממש חשוב.

קצת השוואת גדלים:
EM5II + 17mm f/1.8 VS XT20 + 23mm f/2

EM5II + 45mm f/1.8 VS XT20 + 50mm f/2

EM5II + 12mm f/2 VS XT20 + 14mm f/2.8

אני חושב שמבחינת קומפקטיות בהשוואה עם העדשות הקיימות מול המתוכננות, מערכת האולימפוס לא מציעה שום יתרון כלשהו.
לצפיה ב-'ראיתי מדריך שאמר אחרת, לגמרי תריס אלקטרוני'
ראיתי מדריך שאמר אחרת, לגמרי תריס אלקטרוני
08/03/2017 | 14:03
1
48
כנראה נפלה שם טעות.
לצפיה ב-'הנה המפרט של הפוג'י. כן יש שם תריס אלקטרוני'
הנה המפרט של הפוג'י. כן יש שם תריס אלקטרוני
09/03/2017 | 07:45
31

אבל הייתי מעדיף תריס מכני שיכול להגיע עד 1/8000 בלי פיצ'ר מיותר נוסף. מניח שב- X-T30 זה יהיה
לצפיה ב-'דוגמא לפרטים קטנים אך חשובים (לי)'
דוגמא לפרטים קטנים אך חשובים (לי)
08/03/2017 | 14:15
2
52
שעובדים שונה במצלמות שונות:

1. אפשרות להגדיר מאיזה מהירות תריס עולה ה-ISO
2. אפשרות בלחיצה אחת למרכז את נקודת הפוקוס.
3. אפשרות בלחיצה אחת לבדוק עומק שדה
4. אפשרות בלחיצה אחת לעבור ל-spot metering
5. אופן ההפעלה של פוקוס (עם או בלי צילום) מהמסך
6. רגישות המסך.

בכל מקרה, החוגות בפוג'י קבועות. באולימפוס אתה יכול להגדיר איזו חוגה עושה מה, מתי, ובאיזה כיוון סיבוב...

יש עוד המון (כביכול) שטויות שיכולות להטריף אותך. ב-GX8, למשל, הייתי צריך ללמוד איך לכוונן אותה, ככה שאני עדיין יכול להשתמש במסך לכוון את הפוקוס, אבל שזה לא ייקרה אם במקרה נגעתי במסך (עם האף, למשל).
ב-OMD המייצב כל כך יעיל, שאתה מוצא את עצמך אוחז את המצלמה בכל מיני אלתורים, וזה עובד. ביד אחת אתה מצמיד את העינית לעין, ומשחק עם שתי הגלגלות, למשל.
דברים קטנים שלומדים רק משימוש...

לצפיה ב-'אם כך אז...'
אם כך אז...
08/03/2017 | 17:37
1
38
1. קיים בפוג'י
2. קיים בפוג'י
3. לא ממש הבנתי, בתצוגה דיגיטלית שנותנת לך את התוצאה מראש זה גם מראה את עומק השדה, הבקשה הזאת שייכת לעולם ה SLR והעיניות האופטיות, בקיצר קיים בפוג'י...
4. ב XPRO2 יש כפתור לבחירת שיטת מדידת האור, לחיצה עליו ותוכל בזריזות לבחור את השיטה. במצלמות שהכפתור לא קיים, אפשר להגדיר כפתור FN שיעשה זאת. ביננו בעולם המירורלס זה ממש מיותר הרי אתה רואה את החשיפה על המסך ואתה יכול לשנות בהתאם ללא קשר לשיטת המדידה.
5. זאת כבר דרישה ל touch screen, ב XT20 יש והאפשרות של פוקוס או פוקוס+צילום בנגיעה במסך אפשרית.
6. לא נתקלתי ביכולת עדיפה של אף מצלמה אחרת על פני מצלמות פוג'י מבחינת רמת המסך, הן מבחינת רזולוציה להתבונן בתמונות, הן מבחינת עבודה בשמש ישירה.
** אגב פוקוס, בפוג'י יש פיצ'ר אדיר לטעמי שבו כשאתה נמצא במוד של פוקוס ידני, אתה עדיין יכול לבצע AF בלחיצת כפתור, ככה שאם קופץ משהו זריז ואתה צריך תגובה מהירה אז זה אפשרי בקלילות ובמהירות.
בכלל יכולות הקיסטום דיי גבוהות.
מעבר לחוגת המהירות וטבעת הצמצם, ישנן גם שתי חוגות - קדמית ואחורית, במצב של צילום לאחת יש שליטה על התריס ברמת ה 1/3 סטופ ואיתה אתה גם מטפס מעבר למהירות התריס המכני המקס' למהירויות גבוהות של התריס האלקטרוני, לשניה יש שליטה על הצמצם כשמשתמשים בעדשות ללא טבעת צמצם. אתה גם יכול לבחור איזו חוגה תעשה מה...
אתה גם יכול להחליט לאיזה כיוון אתה יכול לסובב את טבעת הפוקוס על העדשות על מנת לשנות את מרחק הפוקוס כך שאם אתה בא ממערכת אחרת אתה יכול לייצר סביבת עבודה מוכרת.

אני חושב שאתה ורבים אחרים, לא מכירים כלל את המערכת של פוג'י, לא יצא לכם להשתמש בה לאורך פרק זמן ממשי שמאפשר לימוד והסתגלות למערכת ובעיקר נשענים על סיפורי פלמ"ח מתקופת ה XPRO הראשונה בגרסתה המקורית. כאחד שמכיר את פוג'י מהיום הראשון והחזיק לאורך תקופה ארוכה גם מערכת M43 מכובדת, תמיד טענתי ש M43 הרגישה מערכת יותר מחוברת ובשלה מפוג'י. הטענה הזאת נמוגה ביום שה XT1 יצאה לאויר העולם ובחייאת, כבר עברו 3 שנים מאז....

לצפיה ב-'לא יודע מה קיים בפוג'י... הבאתי דוגמאות עקרוניות'
לא יודע מה קיים בפוג'י... הבאתי דוגמאות עקרוניות
09/03/2017 | 08:58
29
אם הייתי שוקל להחליף מערכת, הייתי נכנס לרזולוציה הזו. אבל...

3. לא נכון. התצוגה לעיתים סוגרת/פותחת צמצם בהתאם לצורך להציג בהירות מתאימה, וסוגרת/פותחת את הצמצם למה שהצלם הגדיר, רק ברגע הצילום, אלא אם אומרים לה אחרת.

4. בוודאי שאפשר להגדיר. השאלה היא כמה כפתורים יש לך בסה"כ ומה עוד אתה רוצה זמין. ב-EM5 חסרים לי.

5. כמו שלמדתי מה-GX8 יש טאצ' ויש טאצ'. הוא הרבה יותר רגיש ויעיל מזה שב-EM5 דור ראשון.

6. אני לא משתמש בפוקוס ידני כמעט בכלל (רק כשיש אין-אור או ניגודיות והמצלמה מתקשה), אבל יש מצבים משולבים גם במצלמות שיש לי.

אם כבר פיצ'ר מעולה, בפנטקס שהיו לי היה כפתור ליד המחשף, שלחיצה עליו מחזירה אותך לבחירת המצלמה במצב P (בהתאם להגדרת ההעדפות שלו, שיכולה להיות עם עדיפות לצמצם פתוח או בעדיפות למהירות סגר גבוהה), גם אם אתה במצב ידני.

זה שימושי, שאין דברים כאלה... אבל אולי לפנטקס יש פטנט על זה, כי אף אחד אחר לא מיישם.
לצפיה ב-'מה זה בכלל תריס אלקטרוני? '
מה זה בכלל תריס אלקטרוני?
09/03/2017 | 07:43
13
44
זה מתאים לצילום רחוב, נופים ?מה החסרון של זה לעומת תריס מכני רגיל?

למרות ש 1/4000 התרגלתי כבר להשתמש מעידן ה D750. בהחלט הרבה תמונות נשרפו לי בזמנו גם בחו"ל בגלל המגבלה הזאת. קצת שמש, מצלם בלי לשים לב בצמצם 1.4 ומגלה אחרי זה שהתמונה נשרפה..... אני לא מאלה שכל שניה מסתכלים על המסך.  

לצפיה ב-'זה LCD ("גביש נוזלי") מושפע ממתח.'
זה LCD ("גביש נוזלי") מושפע ממתח.
09/03/2017 | 08:39
3
47
עם מצב שלא מעביר אור ועם מתח לזמן קצוב עובר למצב מעביר אור.
כנראה שזמן התגובה שלו לא מספיק קצר לעומת תריס או וילון מכני שמתוכנן היטב.
יתכן שהLCD לא אוטם לגמרי אור ומצד שני עם חוסר העברת אור מושלמת כמו אויר.
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
09/03/2017 | 13:29
2
43
אני לא מכיר אף מצלמה ששמה מנגנון כמו שאתה מתאר, וגם אין בזה שום הגיון.
תריס אלקטרוני מדובר על צילום כמו במצלמות חסרות תריס מכני, כלומר שהשליטה בזמן החשיפה מתבצעת על ידי החיישן.

צורת העבודה הזו מאפשרת זמן חשיפה קצר מאוד מכיוון שאין אלמנטים מכנים בתהליך. החסרון העיקרי הוא שטכנולוגיית החיישנים הנפוצה דורשת קריאה של שורה אחת בכל פעם, ואז נוצר האפקט של rolling shutter.
לצפיה ב-'ככה חשבתי. ומודה בטעות.'
ככה חשבתי. ומודה בטעות.
09/03/2017 | 20:38
10
לצפיה ב-'המחשבה נובעת מ'
המחשבה נובעת מ
10/03/2017 | 16:53
21
אולי זה יכול להיות סטארטאפ, היא ממסכת ריתוך אלקטרונית שפוטו טרנזיסטור מגלה את האור בעוצמה ומחשיך את הזכוכית.
לצפיה ב-'זה מתאים לכל צילום למעט...'
זה מתאים לכל צילום למעט...
09/03/2017 | 09:34
4
46
מצב שבו יש תנועה מהירה שחוצה את הפריים כי אז סובלים מתופעה שנקראית rolling shutter.
בהרבה מצלמות קומפקטיות וגם בטלפונים התריס הוא אלקטרוני.
אני משתמש בזה הרבה לצילום רחוב כי יתרון גדול של התריס האלקטרוני זה שקט מוחלט בצילום.
עוד יתרון זה שניתן לקבל סנכרון גבוה יותר עם הפלאש.

הקטע של תמונות שנשרפות פחות קורה כשהתצוגה מראה לך מה אתה הולך לקבל. אבל גם איו לך כרגע מצלמה שכזאת, זה רק מצביע על כך שאתה לא מסתכל על מד האור כשאתה מצלם (וזה נמצא בעינית) וכדאי להתחיל להציץ בו....
לצפיה ב-'תריס אלקטרוני לא עובד עם פלאש'
תריס אלקטרוני לא עובד עם פלאש
09/03/2017 | 09:56
2
33
עדיין לא הגענו לחיישנים עם Global Shutter. תריס עלים בעדשה מאפשר לצלם עם פלאש במהירות סנכרון גבוהה. 
לצפיה ב-'צודק חלקית'
צודק חלקית
09/03/2017 | 10:12
1
42
אולי היום במירורלס זה לא עובד, לא בטוח מה המגבלה.
אבל למשל הניקון D70 המיתולוגית היה תריס משולב מכני ואלקטרוני ואיפשר מהירות סנכרון של 1/500 שזה גבוה יותר מכל DSLR אחרת
לצפיה ב-'מאז ה D70 וה D70S לא היה עוד תריס כזה... '
מאז ה D70 וה D70S לא היה עוד תריס כזה...
09/03/2017 | 10:27
38
ואנחנו מדברים על מצלמה שהושקה ב 2004. והיתה סיבה טובה למה לא המשיכו עם הטכנולוגיה הזאת כי זה יצר בעיות של באנדינג בצילום של פלאש יחד עם תאורה מלאכותית. 
נכון ל 2017 תריס אלקטרוני מלא לא עובד עם פלאש ובכל מצלמה שיש שילוב של אלקטרוני מלא + תריס מכאני אתה מוגבל למהירות סנכרון של התריס המכאני. ביום שיהיה Global Shutter על החיישן וניפתר סופית מהתריס המכאני נוכל סוף סוף לצלם עם פלאש באיזה מהירות סנכרון שנחפוץ. לצערנו אנחנו עדיין לא שם. 
ליאור 
לצפיה ב-'לחלופין, גם הזזה של המצלמה תוך כדי צילום...'
לחלופין, גם הזזה של המצלמה תוך כדי צילום...
09/03/2017 | 11:32
28
...תיצור את האפקט.
לצפיה ב-'כמו ששגיא אמר, בעינית אופטית, שאין שום חווי של החשיפה'
כמו ששגיא אמר, בעינית אופטית, שאין שום חווי של החשיפה
09/03/2017 | 11:27
43
אתה חייב לעבוד עם מד האור.
זה א'-ב' של צילום.
בסצינות עם ניגודיות גבוהה, זה גם נורא חשוב להבין באיזה מצב מדידה אתה נמצא, ומהיכן בסצינה המצלמה משקללת את החשיפה.
שוב, זה הבסיס של הבסיס של צילום.

אבי, בנימה אישית, בחייאת.
כאילו... אתה מחזיק ציוד באלפי ש"ח, אתה מדבר על איכויות חיישן וחשיבותו, הולך להשקיע עוד ועוד כסף... ואתה לא יודע טכניקה נכונה ברמה הכי טריוויאלית. אלו דברים ששום טכנולוגיה עוד לא יודעת לתקן בשבילך (לפחות לא באופן מלא).

התמונות לא נשרפו לך בגלל מגבלת מהירות התריס, הן נשרפו בגלל שלא שמת לב למצלמה.

אלו דברים שצריכים להיות אצלך בראש, לפני שאתה בכלל מרים אותה לעין. עדיף, עוד לפני שאתה רואה משהו שכדאי לצלם, רק כשאתה מגיע למקום עם תאורה מסויימת:
מה עומק השדה שלי (רוצה בוקה או לא)?
מה מהירות התריס (מצלם עצמים זזים? כמה מהר זזים? לאיזה כיוון? האם היא איטית עד כדי כך שהמייצב לא יעזור)?
מה בסצינה אני רוצה מואר/חשוך ומאיפה ואיך למדוד.
מה ה-ISO (בשאיפה לשמור אותו כמה שיותר נמוך).

אחרת... רק מצב P. לפחות תפגע בממוצע, ואם אתה מצלם RAW, אפשר יהיה לשחק עם הקובץ.

לצפיה ב-'למה לצלם ב-F/1.4 בשמש?'
למה לצלם ב-F/1.4 בשמש?
11/03/2017 | 11:22
2
34
וגרוע מזה - למה לא לשים לב לחשיפה?!
לצפיה ב-'למה לא? '
למה לא?
13/03/2017 | 10:19
1
9
אם אין עודף חשיפה, והתמונה לא יוצאת שרופה
בהנחה שלא מצלמים מול השמשת 

ביום שמשי, אפשר לצלם גם ב 1.2
לצפיה ב-'דא... בגלל עומק השדה.'
דא... בגלל עומק השדה.
13/03/2017 | 10:31
11
ובגלל החדות הכוללת הנמוכה יחסית, שמקבלים בצמצם פתוח.

אלא אם אתה מחפש עומק שדה מאוד רדוד (מאוד!) לצילום מאוד ספיציפי, עדיף להוריד מהירות תריס ולסגור צמצם, לצמצם המיטבי לעדשה. הרי מבחינת השפעה על התמונה, אין הבדל אם אתה מצלם במהירות תריס של 1/2000 או 1/10000, אבל מבחינת הצמצם, יש ויש (גם עומק שדה, וגם חדות כוללת).

לפני שאתה מחפש חיישנים טובים יותר, צריך לדעת עקרונות בסיסיים בצילום. למשל, שצמצם סגור (עד גבול מסויים) נותן חדות עדיפה (כאשר מרמה מסויימת, החדות הולכת דווקא ויורדת שוב).

אבל, באמת, קודם כל ולפני הכל, בחירת הצמצם צריכה לשקף את עומק השדה שאתה רוצה לקבל, בטח ובטח כשאין בעיה של חוסר באור.

לצפיה ב-'5d mark 4'
5d mark 4
07/03/2017 | 10:15
24
167
מה אתם אומרים? 

זול משמעותית מהמחיר הרשמי...
לצפיה ב-'$750 פחות מ B&H זה יותר מדי פישי לטעמי'
$750 פחות מ B&H זה יותר מדי פישי לטעמי
07/03/2017 | 10:28
20
78
גם לא שולח לישראל
לצפיה ב-'אכן אבל'
אכן אבל
07/03/2017 | 11:41
3
75
אני אהיה בניו יורק עוד חודש.
אני מסכים שזה זול מדי אבל מעל 700 איש קנו. המחיר הוא בגלל שהוא לא יבואן רשמי של קנון בארהב ולכן אין אחריות אבל תמיד אפשר לקנות אחריות צד ג׳ לא?
די מתלבט...
לצפיה ב-'אני לא בעד יבואנים לא רשמיים.'
אני לא בעד יבואנים לא רשמיים.
07/03/2017 | 11:56
2
66
בישראל ניתן להסתדר עם זה, בחו"ל הרבה פחות.
אני גר במדינה שנחשבת למקום עם מחירים נמוכים אבל קונה רק אצל יבואן רשמי.
בערך פעם בשבועיים אני נתקל במישהו שקנה אצל איזה חאפר והסתבך. לא בהכרח מצלמה,
זה יכול להיות טלפון סלולרי או מחשב נייד באותה מידה.
אחריות צד ג' לא תכסה אותך בכל מקרה.
תפנים את זה, אין מתנות חינם.
בא לך להמר?
סבבה. זכותך. רק תבין את הסיכונים.
כשמשהו נראה לא סביר בד"כ הוא כזה.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
07/03/2017 | 12:06
1
56
תודה. אני בהחלט מבין את הסיכונים. אני רק רוצה להבין למה אתה חושב שאחריות צד ג' לא מכסה אותי. בכל מקרה התכוונתי לרכוש אחת של Mack או SquareTrade...
יש לך דעה לגבי זה?
לצפיה ב-'לא ממש,'
לא ממש,
07/03/2017 | 14:08
46
מציע שתבדוק את כל תנאי האחריות.
לא תמיד הם יכסו כל דבר, צריך לקרוא את האותיות הקטנות.
לצפיה ב-'עם 32 אלף פידבקים ו99.6 אחוז חיובי הייתי מזמין בראש שקט'
עם 32 אלף פידבקים ו99.6 אחוז חיובי הייתי מזמין בראש שקט
07/03/2017 | 15:20
15
37
לצפיה ב-'אמר זה שנעקץ בצורה הכי קשה שאני מכיר.... '
אמר זה שנעקץ בצורה הכי קשה שאני מכיר....
07/03/2017 | 15:39
13
48
לצפיה ב-'יימח שמה '
יימח שמה
07/03/2017 | 17:21
12
108
אותה מצאתי בפורום יד שנייה של סטיב האף. אם זה היה מתבצע דרך איביי הייתי שקט הרבה יותר.

דרך אגב, שלשום רכשתי סומיקרון 35 אספרית.
לצפיה ב-'תתחדש ותהנה '
תתחדש ותהנה
07/03/2017 | 17:45
11
149
עדשה חלומית
לצפיה ב-'תפוז פשוט הורסים תמונות בצורה מכאיבה...'
תפוז פשוט הורסים תמונות בצורה מכאיבה...
07/03/2017 | 17:51
10
37
לצפיה ב-'מי שלא יודע לרקוד אומר שהרצפה עקומה'
מי שלא יודע לרקוד אומר שהרצפה עקומה
09/03/2017 | 07:16
3
65
לא מבין איך לא תקפו אותך על האיכות הזו?
(אופס, זה אתה שכל הזמן תוקף)
לצפיה ב-'אין לך עדשה ברמה של העדשה הזאת'
אין לך עדשה ברמה של העדשה הזאת
09/03/2017 | 09:28
2
81
תפוז עשו הקטנה של התמונה המקורית ופגעו בחדות.
מה שאתה רואה כאן צולם בפילם..... ועדיין נראה איכותי יותר מרוב התצלומים הדיגיטלים שאתה מעלה מהבהמה שלך... חחחח
אם אתה מנסה כביכול "להחזיר לי" אז אתה סתם יוצא כאן מטופש.
לצפיה ב-'אם זה שלך זה הכי טוב '
אם זה שלך זה הכי טוב
09/03/2017 | 12:16
1
67
ואם זה שלי זה חרא, בהמה וכו'. 
אם כתבת בהמה, כנראה שנפגעת. וטוב שכך. ככה זה כשגולשים בפורומים. תתרגל 
אז לא יודע מה עשו לך תפוז, אבל אני לא הייתי מעלה את הזבל הזה מבושה.
שלא לדבר על זה שאתה לא חושב לרגע, כמה תהליכים התמונה עברה מהצילום האנלוגי על פילים ועד שהועלתה פה, שגם אם צולמה עם העדשה הכי טובה והמצלמה הכי טובה והצלם הכי גרוע, יצא שהאיכות ירודה והצילום בינוני.
ומכל זה תפוז אשמים? האמנם?
זה אתה גם בכביש שלא מאותת, חותך ונדחף, נוסע כל הזמן בשמאל ומשחק עם הסלולרי? 

לצפיה ב-'נפגעתי?'
נפגעתי?
09/03/2017 | 12:40
65
ממי?
ממך?
הצחקתני...
הייתי שואל למה לדעתך זה זבל אבל אני לא באמת נותן לדעתך משקל כלשהו אז אני אחסוך לך את הזמן בלכתוב שטויות.
לצפיה ב-'הכל בסדר בצילום אולי זקוק לישור קל אבל זה כבר '
הכל בסדר בצילום אולי זקוק לישור קל אבל זה כבר
09/03/2017 | 13:18
5
53
תלוי ברצונו של הצלם.
חבל על הסגנון הבוטה שהתפתח כאן בהמשך השירשור.
עודד
לצפיה ב-'לא קשור'
לא קשור
09/03/2017 | 13:59
4
53
שגיא פשוט ביקש לשחק בגן חיות.
לצפיה ב-'אני חייב לציין שדווקא המשחק הגיע ממך'
אני חייב לציין שדווקא המשחק הגיע ממך
09/03/2017 | 14:09
3
58
שגיא העלה תמונה יפה שצילם בעזרת עדשה שרכשתי ושסיפרתי *לו* על כך כדרך אגב. הוא התבאס על תצוגת התמונות בתפוז ומהשלב הזה התנפלת עליו כמו בריון מקלדת ממוצע שהרגע חזר מבית הספר. לא לעניין זה המובן מאליו, אבל מה שכנראה לא מובן עבורך מאליו זה שהתנהגת בצורה מאוד לא מכובדת ובטח שלא מכבדת.

אני עוקב אחרי הפורום הזה, אתה טכנאי. שואף לציוד היי אנד אבל מוציא פלט לא טוב וקיבלת על זה ביקורת ולא פעם. בתגובה אתה בוחר לתקוף באופן הנמוך ביותר. בהנחה והגיל שציינת בכרטיסך נכון, אני במקומך הייתי חושב טוב טוב עם עצמי לאילו מקומות נמוכים הסיטואציה הזו מובילה אותי.
לצפיה ב-'ואגב, מילה על ״הבהמה״'
ואגב, מילה על ״הבהמה״
09/03/2017 | 14:11
56
הכוונה בהגדרה הזו הייתה כלפי המראה, המשקל והמבנה של המצלמה יחד עם העדשות שלך שכן מדובר במערכת גדולה, כבדה ומגושמת. בקיצור - ׳בהמה׳. זה לא נועד לפגוע בך או להעליב.
לצפיה ב-'סיבה וסובב'
סיבה וסובב
09/03/2017 | 18:11
1
57
שלום
תגובתי לתמונה שלו מהשרשור הזה, קשורה לתגובה שלו בשרשרשור אחר. זאת מפני שכבר כאשר התמונה הזו התפרסמה חשבתי עליה בדיוק כמו שכתבתי, רק מאחר ו-"נפרדנו" בהסכמה, שמרתי על חלקי בעסקה. שגיא הפר אותה, וגם קבע שהכל "מותר" בפורומים מבחינתו, אז הרגשתי חופשי להפשיל שרוולים ולכתוב לו בחזרה את דברי. צר לי שזה נפל בשרשור הזה.

לגבי בהמה. כן אני יודע שהדברים נאמרו על הציוד. גם אז, מאחר ואנו בפורום "ציוד" וכל אחד השקיע בו ממיטב כספו ויש לו חיבה אליו, אין מקום לכנות בכינויים
בוטים את הציוד של הזולת.
מי שהחל בכך בכלל היה slarti, במעמד פגישה שהיתה ביננו לנסיון קניה/מכירה, שהוזכר גם הוא בשרשור אחר בכלל. לקח שגיא את המילה ובחר להתבהם עמה. 
כך שבעצם הוא החל ולכן ראוי להשיב לו.
לא ככה?

מכאן לכנותי בריון מקלדת? אוי יו יוי. 
הבריון זה שגיא. מה שכתבתי היה רק תגובה (התגוננות?). אז מי שבחר להתנגח 
ולהתנהג כאחרון הבריונים היה הוא. מזל שאתה לא שופט. ובכלל, מציע שתניח לנושא שהרי לך ולי אין מדון. וחבל שרפש יתעופף ויפגע בכך שלא לצורך.

לגבי התמונה:
התמונה לדבריו צולמה בנגטיב ועברה פיתוח (חלק לא נשלט על ידי החובב, מכיל תהליך כימי ועשויים להיות בו פגמים).
אח"כ בוצע פיתוח לנייר וסריקה של הנ"ל, או סריקה של הנגטיב. לדיגיטציה הזו בוודאי יש רזולוציה סופית קטנה משל סנסור טוב של 20MP ומעלה. כנ"ל בנוגע לצבע. עכשיו הקובץ הדיגיטאלי עובד לגודל והועלה לתפוז (בהקטנה כלשהיא, בשל מגבלות תפוז. אבל זה נכון הרי לכל תמונה שאנחנו מעלים. אבל רק החלק הזה.
מכאן להוציא את האיכות של הצילום/צלם/ציוד כלומר: שגיא, גוף מצלמה ועדשה,
ולהגיד שהתמונה משקפת משהו מזה - כן. אבל חלק מזערי. 
לתת את זה כדוגמא, בתור מי שמתימר להיות "מקצועי" זו חלמאות גמורה.
וכן, לדעתי הכנה, התוצאה הסופית לא טובה. 
אז אפשר לשתוק כפי שהסכמנו, אבל זה לא התקיים בחלקו בהסכם.
אפשר להגיד את האמת, שבסופו של יום נותרה האמת: "התוצאה הסופית לא טובה".
ואפשר להתבהם ולכתוב באופן ששגיא עושה כל הזמן, ולהיות נטול כל נימוסי כתיבה ופוגעני. כמאמר ר"ת של בזק:
ביקשת...קיבלת.
להראותך, שהחלק של להעיר לו בנימוס, לבקש יפה שיפסיק ולהיפרד, הכל יותר מפעם אחת, כולם נוסו.
אך הוא בשלו. 
אני לא ישו ולא מריה הקדושה וכולנו חיים בישראל. אז הבלתי נמנע נפל למפתנך, ואתה הגבתה באופן חלקי לפן שלי בלבד. חבל. 
לגבי העלאת תמונות לפורום הזה, אני סיימתי. הלקח נלמד. ותודה, לא תודה.
ולגבי, אני לא טכנאי. השאיפות שלי לטובה, והרחקתי ככל שהפרוטה בכיסי אפשרה. הציוד חדש ואני עדין לומד אותו. 
חשבתי שע"י העלעת תמונות בודדות לפורום, אוכל ללמוד מהערות בונות שלכם. מה שקיבלתי היה הכל חוץ ממה שחיפשתי לקבל. התגובות היו פחות או יותר בפן השלישי עד שלילי מאוד. הגיע למצב שהמנהל הגיב וכתב לאחד מהם: די או ביי.
כך שזה גם החל בתחושה נפלאה, מהתגובות פה. לא בדיוק כפי שאתה מתאר אותם, אבל לא נורא.
וחבל. 
ההתנסות פה התחילה יפה, בבחירת ציוד ובהתיעצות בתהליך מתכנס והגיוני.
לא חסכתי בתודות ומחמאות לפורום ולמובילים בו.
אני מצר על כך שבהתנסחויות האחרות, אין לכל אילו זכר.
לצפיה ב-'אתה יודע מה היתרון של שגיא עליך במקרה הזה? הוא יודע איך '
אתה יודע מה היתרון של שגיא עליך במקרה הזה? הוא יודע איך
12/03/2017 | 23:23
17
נראית התמונה לפני ההעלאה ואחרי, ולכן הוא יכול להביע דעה כמה  מהנזק עשה תפוז. אתה, לעומת זאת, לא.
לגבי התמונות שהעלית, לפחות אלו שאני ראיתי - הן לא היו ברמת הפתיחה שמאפשרת נתינת ביקורת בונה. פשוט לא היה שם את הבסיס שאותו רק צריך להשחיז קצת. אם תרצה אנלוגיה מתחום המכוניות - זה בערך כמו לתת לדודה שהוציאה רשיון בגיל שבעים רק כדי לנסוע למכולת פרארי סופרפסט, ושהיא תשאל אם יש לנו טיפים לגבי טכניקת הכניסה לפניה שלה...
אתה מרוצה מהציוד? סבבה. שמח בשבילך -באמת, בלי שמץ של ציניות. שביעות רצון היא דבר נדיר בעולם שלנו. אבל תבין שבינך לבין מיצוי היכולות של הציוד שלך יש עדיין מרחק אדיר. קח לעצמך את הזמן והמאמץ לנסות לצמצם את הפער הזה. אם תעשה את זה אני מבטיח לך שעוד כמה שנים, גם אתה תסתכל אחורה על התמונות שהעלית כאן ולא תבין איך הן בכלל שרדו את המיון הראשוני אצלך.
לצפיה ב-'אז תקנה.'
אז תקנה.
07/03/2017 | 17:45
64
לא ממש אסרתי עליך.
עכשיו תחפש תירוצים מדוע לא.
רק תשלח אחרים לעשות את זה.
לצפיה ב-'הנה אחד שגם נשלח לישראל'
הנה אחד שגם נשלח לישראל
07/03/2017 | 14:02
2
88
לצפיה ב-'הולך על זה'
הולך על זה
07/03/2017 | 17:38
1
74
אני אלך על זה ברגע שאהיה בניו יורק אם זה יהיה עדיין רלוונטי. בנוסף ארכוש אחריות מורחבת. בשביל הבדל כזה במחיר, אני מוכן לקחת סיכון מה גם שהוא לא כזה סיכון גדול.

לצפיה ב-'האם זכיתי בbid?'
האם זכיתי בbid?
10/03/2017 | 17:09
16
לצפיה ב-'התחדשתי ... '
התחדשתי ...
09/03/2017 | 08:53
2
107
לצפיה ב-' עדשה מעולה! תהנה.'
עדשה מעולה! תהנה.
09/03/2017 | 11:57
23
לצפיה ב-'מברוק !'
מברוק !
09/03/2017 | 20:29
16
לצפיה ב-'מחפש מצלמה DSLR עם שני עדשות לצילום טבע'
מחפש מצלמה DSLR עם שני עדשות לצילום טבע
07/03/2017 | 13:43
22
111
היי חברים צריך את עזרתכם
תמיד אהבתי לצלם והחלטתי שהגיע הזמן לשדרג את התחביב.
אני אוהב מאוד לעשות צילומי טבע בעיקר של פרחים וציפורים
מחפש מצלמה DSLR עם עדש אחת לצילום ציפורים ועדשה אחת עם זום קבוע לצילום דמוי מיקרו.
התקציב לכל התענוג 6000-7000 שח.
עד עכשיו צילמתי עם ניקון d300 שלא שלי
וכעט מעוניין לקנות מצלמה משלי
חשבתי על עדשה אחת קבוע 50 ממ
ואחת לצילום ציפורים 70-300 או 80-400
איזה מצלמה לקנות , זה אין לי מושג
תודה רבה מראש על העזרה :)
לצפיה ב-'תקציב לא הכי ריאלי'
תקציב לא הכי ריאלי
07/03/2017 | 14:05
81
לצילום ציפורים צריך מצלמת אקשן עם מערכת פוקוס מהירה ויעילה.
בקנון זה 7D markII בניקון זה D500
בדוק בזאפ מה המחיר הכי נמוך.
עדשת פריים עולה סביב ה 2000 ש"ח.
האם נשאר לך כסף לעדשה לציפורים? בדוק כמה עולה ניקון 200-500 וזאת עוד אחת האופציות הזולות...
ומה עם לצלם דברים אחרים? מוותר לגמרי? חייבים עדשה כללית אחת, אפילו עדשת קיט פשוטה.
על חצובה לצילום פרחים דיברנו?
כרטיסי זיכרון?
תיק לשים את כל הדברים?

לפני שסוקלים אותי, אפשר להסתפק גם בהרבה פחות אבל אתה תגלה מהר שזה לא מספיק ותתחיל את מרוץ השדרוג, כל החלפה תעלה לך הרבה כסף כי את הקודם תמכור בהפסד...
אז אני מציע ישר ללכת למערכת שבאמת מתאימה לצרכים שלך ולא לקנות שום דבר באופן זמני.
לצפיה ב-'גוף ניקון-קרופ + ניקון 50מ"מ + טמרון 150-600מ"מ'
גוף ניקון-קרופ + ניקון 50מ"מ + טמרון 150-600מ"מ
07/03/2017 | 17:27
20
79
ניקון 7100 ...2700ש"ח - חדש.
ניקון 50מ"מ צמצם 1.8 ...500ש"ח - יד2.
150-600מ"מ ...3500ש"ח - חדש - חדש.
---
6700ש"ח.
לצפיה ב-'אתה שולח אותו לקנות עדשה משומשת ב 500 ש"ח'
אתה שולח אותו לקנות עדשה משומשת ב 500 ש"ח
07/03/2017 | 17:49
17
78
כשחדשה עולה 460?
ועם עדשה כזאת אתה רוצה לצלם פרחים שמרחק הפוקוס המינימלי הוא חצי מטר? בחייאת....

וכפי שכתבתי, אפשר לסגור משהו במחיר נמוך יחסית. אצל מי שנכנס לצילום ציפורים זה לא יחזיק מעמד הרבה זמן, חבל על הכסף.
לצפיה ב-'ניקון 50מ"מ חדשה עולה 811ש"ח..'
ניקון 50מ"מ חדשה עולה 811ש"ח..
07/03/2017 | 20:50
9
62
AF-S
לצפיה ב-'אין שום סיבה לקנות את ה G, ה D לא פחות טובה'
אין שום סיבה לקנות את ה G, ה D לא פחות טובה
07/03/2017 | 23:46
8
45
בטח לא על חיישן קרופ, בטח לא עבור דברים שלא זזים...
לצפיה ב-'לי היו 2 סיבות: א. S, ב. G.'
לי היו 2 סיבות: א. S, ב. G.
08/03/2017 | 10:35
7
40
בשביל לחסוך 200-300 ש"ח על מערכת של 7000 ש"ח לא הייתי מוותר על אלה.
לצפיה ב-'לא הבנתי את הסיבות'
לא הבנתי את הסיבות
08/03/2017 | 10:40
6
33
ה S חשוב למצלמות שאין להן מנוע פוקוס מה שלא המצב אצלך
ה G רק מציין שאין טבעת צמצם ומה זה משנה אם בכל זאת יש והיא נעולה?
העדשה הזאת חשובה לבעלי מצלמות ללא מנוע פוקוס או אם צריכים פוקוס שקט יותר. כשאני בוחן את השימוש של עדשת 50מ"מ אני לא מוצא צורך שכזה.
ב 200-300 ש"ח אתה יכול לקנות תיק...
בכל מקרה, העדשה הזאת לא תעזור לצרכים של השואל.

לצפיה ב-'פוקוס אוטומטי/ידני משולב (A/M) ומנוע פוקוס בעדשה'
פוקוס אוטומטי/ידני משולב (A/M) ומנוע פוקוס בעדשה
08/03/2017 | 13:07
5
34
יש לי עדשה אחת ללא מנוע פוקוס. דווקא עדשת מאקרו: 
אני מעדיף, בכמה רמות מעל, את ביצועי ה-AF של עדשת AF-S.
(רק על סמך נסיוני עם סט העדשות המצומצם שברשותי)
לצפיה ב-'עשיתי פעם השוואה של ה-50/1.8 AF-S מול AF-D'
עשיתי פעם השוואה של ה-50/1.8 AF-S מול AF-D
11/03/2017 | 11:08
4
16
היו לי שלוש מסקנות:
1. אין הבדל במהירות הפוקוס
2. אין הבדל באופטיקה 
3. אין טעם לשלם כפליים על ה- G אלא אם יש לך מצלמה שמחייבת את זה

מאז קראתי בכל מיני מקומות שיש יתרון ל- G בבוקה, אבל אני לא הצלחתי למצוא אותו.
אולי עם מיקרוסקופ אלקטרוני אפשר למצוא משהו.
לצפיה ב-'עובדתית, יש הבדל באופטיקה:'
עובדתית, יש הבדל באופטיקה:
11/03/2017 | 17:00
3
23
ל-G יש אלמנט א-ספרי Multi-Coated,
הצמצם של ה-D הוא עם עלים מעוגלים; הצמצם של ה-G הוא עם עלים ישרים,
ב-G יש פוקוס אוטומטי/ידני (A/M) משולב,
ומעבר לפוקוס ידני דרך כפתור בעדשה.

---
שווה לי לקבל את כל אלה בשביל 300ש"ח.

לצפיה ב-'עוד לא הפנמת שצילום בוחנים בעיניים ולא בטבלאות?'
עוד לא הפנמת שצילום בוחנים בעיניים ולא בטבלאות?
11/03/2017 | 19:08
1
14
זה לא משנה אם יש הבדל במבנה האופטי אם במציאות אין הבדל מורגש.
מעולם לא השתמשתי ב DSLR באופציות של פוקוס ידני, כשאין חיווי נורמלי זה מיותר ואם בא לך לשלם על זה עוד כסף אז לבריאות....

אגב, עלי הצמצם ב G הם מעוגלים וב D הם ישרים, אתה כתבת הפוך. על הנייר זה אמור לצייר עיגולי בוקה עגולים יותר, בעיקר בצמצם סגור, בפועל ההבדל לא כזה גדול...

בסך הכל ה G היא עדשה טובה אבל ההבדל לא גדול ולא שווה את ההפרש הכספי אם המצלמה שלך לא דורשת את זה.
הבחירה שלך ברורה, אתה מוכיח שוב ושוב שיש לך צורך להרגיש שיש לך הכי טוב. אם זה נותן לך שקט נפשי ומפנה את הראש להתעסק בצילום אז מה טוב.
לצפיה ב-'נכון. התכוונתי שב-G עלי הצמצם מעוגלים.'
נכון. התכוונתי שב-G עלי הצמצם מעוגלים.
11/03/2017 | 21:51
5
לצפיה ב-'מצטער, אני לא מתעמק בתרשימים האלה'
מצטער, אני לא מתעמק בתרשימים האלה
11/03/2017 | 19:26
13
בחיים האמיתיים לא תבדיל בין התוצאות של שתי העדשות האלה.
הכפתור לשינוי בין פוקוס אוטומטי לידני זה נחמד. במצלמה שלי יש לזה כפתור ייעודי אז אני לא זקוק לכפתור נוסף בעדשה, אבל אולי זה מועיל למישהו.
לעשות Override על פוקוס אוטומטי זה משהו שמעולם לא השתמשתי בו, למרות שהיו לי עדשות כאלה, אולי אפילו יש לי עכשיו.
אני עובד או ידנית או אוטומטית. לא עם שילוב של השניים.

בעיני היתרון היחיד שיש ל- G זה שהיא קצת יותר סחירה בגלל שהיא מתאימה גם לבעלי ניקון קרופ מודרניות שאין להן מנוע פוקוס.
פער המחירים מה- D אולי כפול, אבל בשקלים זה אל כל כך הרבה.
העיקר שאתה מרוצה.
לצפיה ב-'"פרחים" (כל "פרח" 5 ס"מ):'
"פרחים" (כל "פרח" 5 ס"מ):
07/03/2017 | 21:33
6
96
צילמתי עכשיו..
ממרחק 2 מטר..
עם הטמרון 150-600..
עומק השדה קטן והפוקוס על ה-"פרח" האחורי
(חתכתי/קרופ מימין ומשמאל את האזור הריק)
לצפיה ב-'תיקון: ממרחק 3 מטר. שלא להטעות.'
תיקון: ממרחק 3 מטר. שלא להטעות.
07/03/2017 | 23:33
4
19
לצפיה ב-'ברור. הכי כיף לעמוד 3 מטרים מהפרח שאתה רוצה לצלם'
ברור. הכי כיף לעמוד 3 מטרים מהפרח שאתה רוצה לצלם
08/03/2017 | 12:06
3
42
בשלב הבא, פורטרטים מ-15 מטר + מגפון נייד.

לצפיה ב-'אני לא מצלם בשביל הכיף שבצילום,'
אני לא מצלם בשביל הכיף שבצילום,
08/03/2017 | 15:45
2
58
אני מצלם בשביל הכיף של לראות את התוצאה תלוייה על הקיר.
לצפיה ב-'אכן. והדרך הכי נכונה לראות איך אתה הולך לצלם פרח'
אכן. והדרך הכי נכונה לראות איך אתה הולך לצלם פרח
08/03/2017 | 17:05
1
42
זה לעמוד 3 מטרים ממנו.

לצפיה ב-'יש כל מיני דרכים, וכל מיני מיגבלות:'
יש כל מיני דרכים, וכל מיני מיגבלות:
08/03/2017 | 18:34
55
למשל, כשאני דרוך לצלם בע"ח חיים אני ארצה שתהיה לי על המצלמה עדשת הטלה עם הטווח הכי גדול שברשותי, אבל בלי לאבד את טווח הביניים: כי יש הפתעות (אולי לכן גם לניקון וגם לקנון יש עדשת פרו 200-400 ...לקנון אפילו יש מכפל מובנה בתוך העדשה שניתן לשלב בלחיצת כפתור ללא צורך בהסרת העדשה) הפתעות: לפעמים ציפור רחוקה, ואז בע"ח בינוני מפתיע מקרוב. לפעמים תהיה צפרדע על איזה ענף. קטנה, בגודל של פרח. לא אוכל להתקרב עם עדשת מאקרו. to make a long story short: נוח שעדשת 150-600 מורכבת על המצלמה. אפשר אפילו לצלם לנדסקייפ איתה.

מעבר לכך, גם אם בא להחליף עדשה, לא תמיד אפשר: תלוי במזג האוויר, בכמות הברחשים באוויר, רוח + חול שעף איתה, לחות. אם יש איפה להניח את המצלמה, יורד גשם, וכו'. ולפעמים סתם עצלנות.

המרחק לא כ"כ משנה כי גם עם עדשת מאקרו אי-אפשר להתקרב ממש (עבור גופים עם ממד עומק) מפאת הצטמצמות עומק השדה. אפילו בתמונה שהעליתי למעלה של הפרחים, עומק השדה הוא בסביבות 3 ס"מ, ה-"פרח" שטוח וכבר זה שלפניו לא בפוקוס. אם הייתי מצלם בעדשת 200 הייתי צריך לצלם מ-1.5 מטר, כדי לקבל תוצאות דומות.

ויש מגבלת תקציב (כמו שפותח השירשור מציין)

אידאלי? לא. אפשרי? כן. התוצאה? דומה.
לי זה מספיק.

וכשלא מספיק לי, יש לי עדשת מאקרו לא רעה:
לצפיה ב-'רק אתה מביא תותח להרוג זבוב....'
רק אתה מביא תותח להרוג זבוב....
07/03/2017 | 23:49
67
אפשר לצלם פרחים עם עדשת טלה.
ואם זה מספיק טוב אז למה צריך את ה 50מ״מ שעליה דיברנו בכלל?
רוב מי שמצלם פרחים מחפש בין השאר להכנס ממש קרוב, חייבים פתרון מאקרו כלשהו.
ועדיין בסיכום העלויות שלך הזנחת כרטיסי זיכרון, חצובה ותיק.
לצפיה ב-'שגיא תודה רבה רבה על הכל!!'
שגיא תודה רבה רבה על הכל!!
08/03/2017 | 16:16
19
לצפיה ב-'תודה רבה רבה שגיא! עזרת לי מאוד'
תודה רבה רבה שגיא! עזרת לי מאוד
09/03/2017 | 11:42
12
לצפיה ב-'עדשת טלה לצילום ציפורים'
עדשת טלה לצילום ציפורים
08/03/2017 | 13:37
2
57
שלום

עבור צילום BIF ובעלי חיים בכלל יש לי עדשת טמרון 150-600 הדגם הראשון.
לאחר שדרוג הD7100 ל D500 חשבתי לשדרג גם את העדשה.

הבנתי שהטמרון 150-600 G2 הרבה יותר טובה ממנה מכל בחינה
ויש גם את הניקון 200-500

אם למישהו יש ניסיון עם העדשות הנ"ל אשמח לקרוא על התרשמותכם
תודה, חזי
לצפיה ב-'על פי הביקורות, הניקון טובה יותר.'
על פי הביקורות, הניקון טובה יותר.
08/03/2017 | 13:44
22
לצפיה ב-'יש פה מישהו ששידרג מטמרון ויכול להעיד באופן אישי?'
יש פה מישהו ששידרג מטמרון ויכול להעיד באופן אישי?
09/03/2017 | 16:19
12

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יורם פוסמן - מדריך עריכת וידאו
רוצה ללמוד עריכת וידאו?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה