לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2684226,842 עוקבים אודות עסקים

פורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעות פירסומיות ו\או בעלות אופי מסחרי יימחקו מהפורום.לא תישלח הודעה. למקרים מיוחדים יש לקבל אישור הנהלת הפורום.

בטרם שואלים מומלץ להיעזר במשאבי הפורום: קישורים,מאמרים,חיפוש בפורום,קריאה בדפי הפורום מהשבוע האחרון.

כדאי לנסח שאלה הכוללת כמה שיותר פרטים לגבי הדרוש לכם,כולל שמות מדויקים של הדגמים ,אותיות ומספרים,   קישור פעיל למיפרט הטכני.
המשך >>

לצפיה ב-'קנייה ומכירה לחודש יולי'
קנייה ומכירה לחודש יולי
01/07/2018 | 07:23
9
21
לצפיה ב-' למכירה עדשה Sony 24-70mm f/4 '
למכירה עדשה Sony 24-70mm f/4
01/07/2018 | 09:28
54
עדשה  Sony 24-70mm f/4 כולל פילטר Hoya 67

בת שנתיים, בקושי היתה בשימוש, במצב חדש!
מגיע עם הקופסא המקורית, מגן שמש ונרתיק.
 ישנה חשבונית קנייה.

במחיר 2750 שח
לצפיה ב-'אולימפוס OM-D E-M10 עם עדשת קיט 14-42'
אולימפוס OM-D E-M10 עם עדשת קיט 14-42
03/07/2018 | 10:28
47
למכירה מצלמה ללא מראה של אולימפוס עם עדשת קיט 14-42
כולל גריפ מקורי של אולימפוס
לצפיה ב-'Samyang 7.5mm F3.5 fisheye for micro 4/3'
Samyang 7.5mm F3.5 fisheye for micro 4/3
03/07/2018 | 10:30
31
למכירה עדשת סמיאנג 7.5 פישאיי לפורמט מיקרו 4/3
מתאימה למצלמות אולימפוס ופנסוניק
לצפיה ב-'HD Pentax-DA 21mm F3.2 Limited'
HD Pentax-DA 21mm F3.2 Limited
03/07/2018 | 16:50
22
לצפיה ב-'פנסוניק לייקה 100-400'
פנסוניק לייקה 100-400
10/07/2018 | 23:09
52
למכירה, פנסוניק לייקה 100-400.
העדשה במצב מושלם לחלוטין, כולל ההוד, הטרייפוד מאונט, פאוצ' וכו'
העדשה עם אחריות MACK PRO בתוקף עד יוני 2019

מחיר: 5900 ש"ח.

לצפיה ב-'מוכר ואשמח לעזרה בתמחור ראש חצובה של manfortto'
מוכר ואשמח לעזרה בתמחור ראש חצובה של manfortto
15/07/2018 | 10:57
2
46
ראש חצובה של manfortto, מסוג RC128. חדש לחלוטין. התקבל כמתנה.

גם מוכר וגם אשמח לעזרה בתמחור

לצפיה ב-'חדש עולה כ-500 ש"ח'
חדש עולה כ-500 ש"ח
15/07/2018 | 20:32
1
44
בעקרון ציוד שהוא חדש לחלוטין ועדיין באריזה אפשר למכור בסדר גודל של 90% ממחירו כחדש, אם הוא נקנה לאחרונה (כלומר האחריות שלו עדיין בתוקף) - הבעיה בסכומים קטנים יחסית (כמו זה) - שבשביל 50 ש"ח הנחה לא בטוח שמי שמחפש את זה יתעסק בלקנות יד 2, (זה אחרת אם זה עדשה ב-5000 ש"ח...). מה שאומר שכנראה הייתי מתמחר לכיוון ה-400.

לצפיה ב-'מדובר רק על ראש חצובה, כן?'
מדובר רק על ראש חצובה, כן?
15/07/2018 | 22:54
40
תמחרתי ביד 2 ב 430 שח אבל ללא יותר מדי מענה.

אגב, אני לא בטוח שהדגם הספציפי הזה הוא העדכני ביותר.
לצפיה ב-'nikon p900'
nikon p900
21/07/2018 | 18:29
20
שמורה בקנאות
1967 קליקים 
נקנה אצל הדר פוטו
יש  את כל הקופסא הספר והציוד שמגיע.
2000 ש"ח
דניאל 054-8000570
לצפיה ב-'יש למישהו רעיון כיצד לצלם תמונה כזו'
יש למישהו רעיון כיצד לצלם תמונה כזו
21/07/2018 | 20:15
4
71
שלום.

תמונה שראיתי ואני רוצה לצלם כזו (היות וזו שראיתי היא די פגומה ואין עוד כזו בחנות).

יש למישהו רעיון כיצד להתחיל לצלם תמונה כזו?!
לצפיה ב-'זה נראה לי כמו שיער שעיוותו לו את הצבעים'
זה נראה לי כמו שיער שעיוותו לו את הצבעים
22/07/2018 | 08:13
20
נראה שנקודת הפוקוס היא על הבלורית (בערך) והחיבור לקרקפת מטושטש.
את הצבעים אתה יכול לשנות בקלות בתוכנת עריכה, ולקבל תוצאות מעניינות (למשל להפוך אנשים לדרדסים).
לצפיה ב-'מי אמר שזה בכלל צילום (במצלמה)?'
מי אמר שזה בכלל צילום (במצלמה)?
22/07/2018 | 09:28
1
28
לדעתי מדובר בעיבוד מחשב. כנס לאתרי תמונות מסך ב-FHD ו-4K ותמצא שם רבים ודומים. לך ותדפיס לך אחד באיכות טובה ותמסגר.
לצפיה ב-'יתכן שצוייר בתוכנה - אלגוריתם'
יתכן שצוייר בתוכנה - אלגוריתם
22/07/2018 | 19:02
15
ובחרו את ההכי יפה.
או שצילמו נוצה ובעזרת פוטושופ מרחו בגליות את המרקם.

לצפיה ב-'תריץ בשדה החיפוש: 4k wallpaper, abstruct'
תריץ בשדה החיפוש: 4k wallpaper, abstruct
22/07/2018 | 19:14
13
ותקבל אתרים עם הרבה חומר, חלק ממש כמו שאתה מחפש.
צר לי, אך אני לא יכול להעלות לך תמונות בגלל מגבלות הפורום.
לצפיה ב-'גרסת קושחה חדשה למצלמות פוג׳י'
גרסת קושחה חדשה למצלמות פוג׳י
20/07/2018 | 06:46
3
44
לבעליהן של מצלמות פוג׳י יצא עדכון קושחה לחלק מהדגמים.

השינוי המשמעותי ביותר הוא עבור XPro-2 שכולל שיפור במערכת הפוקוס (ולפי דיווחים של משתמשים אכן מביא לשיפור) ומניעת הבהוב בתאורה פלורוצנטית.

בשאר הדגמים השינוי כולל רק אפשרות ליצירת תיקיות על כרטיס הזיכרון מתוך מערכת התפריטים של המצלמה.

על סמך נסיון העבר (עם באג רציני במעבר לגרסה 4.0 שהצריך את פוג׳י לבצע עדכון לאחור עד פתרון הבעיה) כדאי אולי להמתין מספר ימים ולתת לבאגים להתגלח על הזקן של מישהו אחר...
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
20/07/2018 | 10:04
8
לצפיה ב-'עוד חדשות מבית פוג׳י - עדשות '
עוד חדשות מבית פוג׳י - עדשות
20/07/2018 | 22:44
1
40
8-16/2.8 שתעלה 2000 דולר. סופר רחבה מעניינת מאד.אטומה למים.  
200/2 שתעלה 6000 דולר.
אמורות להגיע לשוק בנובמבר.

ובהמשך...
16/2.8 שהיא כנראה גרסה קטנה וזולה של קודמתה.
16-80/4 עדשת הטיולים האולטימטיבית.
33/1 עדשה לחושך.
לצפיה ב-'16mm f/2.8 - Now you're talking'
16mm f/2.8 - Now you're talking
20/07/2018 | 22:55
14
לצפיה ב-'תוצאות גרועות מעדשה'
תוצאות גרועות מעדשה
17/07/2018 | 16:19
9
108
שלום לכולם 
רכשתי מצלמה רפלקס ראשונה שלי canon 1300D עם עדשת קיט 18-55 מארק 3 עם מייצב.
כיון שאני עדיין לומד אותה אני מצלם במצב אוטומטי .
התוצאות מבחינת חדות גרועות ממש לטעמי, על הפנים!! לא לזה פיללתי.
האם זה אני או שהעדשה הזו ממש פח?
אני משווה את התמונות לתוצאה שאני מקבל במצלמת סמארטפון שלי ששם הכל חד ויפה.
תודה
לצפיה ב-'לא עדשה ״פח״ אבל גם לא יצירת מופת...'
לא עדשה ״פח״ אבל גם לא יצירת מופת...
17/07/2018 | 16:59
79
מאחר ולא העלית דוגמה קשה לחוות דעה.
סביר שהבעיה היא לא דווקא בעדשה (אם כי אין לפסול את האפשרות שמדובר בעותק תקול) אלא דווקא בשימוש לא נכון במערכת הפוקוס האוטומטי.
צילום באוטומט יביא לתוצאה נכונה מבחינת חשיפה (שילוב של מהירות תריס, צמצם והגבר דיגיטלי) אבל אם המצלמה ממקדת על האובייקט הלא נכון - האובייקט הנכון עלול להיות מחוץ לפוקוס.

לצפיה ב-'חייב ללמוד עקרונות הצילום'
חייב ללמוד עקרונות הצילום
18/07/2018 | 20:40
43
תתחיל ביוטיוב, עדיפות קורס צילום בסיסי.
עם ניסיון יצאו לך בקרוב תמונות יפות וחדות. רק לדעת.
לצפיה ב-'הדרכה קצרה'
הדרכה קצרה
19/07/2018 | 07:09
42
הדרכה עם חבר שקצת מבין בתחום יכולה לשפר את התוצאות,
כמובן שמומלץ לעשות קורס,

הסיכוי שהעדשה תקולה הוא די קטן.
לצפיה ב-'באיזו תאורה?'
באיזו תאורה?
19/07/2018 | 07:32
36
יעזור אם תעלה 2-3 תמונות שמדגימות את הבעיה שאתה נתקל בה, עדיף קישור לאתר חיצוני כמו גוגל דרייב שאפשר יהיה להסתכל גם על הגדרות הצילום (מה שנקרא exif).
לצפיה ב-'נדמה שיותר משהעגל רוצה לינוק, רוצה הפרה להניק '
נדמה שיותר משהעגל רוצה לינוק, רוצה הפרה להניק
19/07/2018 | 07:41
1
53
חששתי שתגידו לו שזה בגלל המותג...
לצפיה ב-'אין צורך לאמר את המובן מאליו...'
אין צורך לאמר את המובן מאליו...
19/07/2018 | 09:23
21
לצפיה ב-'בגלל שקנית קנון. בניקון זה לא קורה.'
בגלל שקנית קנון. בניקון זה לא קורה.
19/07/2018 | 11:54
2
47
וביחוד המשוב למיכאל ארוך ותודה לשחר שהסביר.
לצפיה ב-'הקנאה יכולה להעביר אדם על דעתו '
הקנאה יכולה להעביר אדם על דעתו
21/07/2018 | 08:22
1
13
לצפיה ב-'נראה שיותר משרוצה הפרה להעליב רוצה העגל להיעלב'
נראה שיותר משרוצה הפרה להעליב רוצה העגל להיעלב
21/07/2018 | 15:56
9
לצפיה ב-'מחפש המלצה על גודוקס לקאנון'
מחפש המלצה על גודוקס לקאנון
15/07/2018 | 10:25
8
42
שלום.

אחרי שאבד לי ה 580exii, ואחרי תקופת ההשלמה והחיפושים, החלטתי לקנות פלאש של גודוקס.

דרישות (שיהיה באותה איכות כמו זה שאבד....):

טעינה מהירה ויכולת עבודה לאורך זמן בצורה רציפה.
יכולת צידוד והרמה לכל הכיוונים (הקפצת פלאש).
שיענה על הדרישות הנ"ל באפשרות הפיננסית היותר נמוכה...

עוד לא הגעתי למסקנה עם עצמי אם אני מעדיף להישאר עם סוללות אצבע נטענות (שכבר יש לי כאלה איכותיות), או שעדיף לעבור לסולחה יעודית נטענת ולקנות נוספת.

אשמח לעזרתכם בעניין

לצפיה ב-'שלומיק חבר בפורום'
שלומיק חבר בפורום
15/07/2018 | 14:04
1
34
פתח קבוצה בפייסבוק עם יעוץ בדיוק למקרה שלך. הוא מצלם בקנון ומומחה לפלאשים ותאורה וממליץ על גודוקסים למינהם.
חזור אלי בפרטי להמשך פרטים.
אני דוקא בכיוון להשאר עם פלאש של קנון.
לצפיה ב-'שלחתי מסר'
שלחתי מסר
15/07/2018 | 14:29
12
לצפיה ב-'בגדול אתה רוצה את הגודוקס ה"גדול" '
בגדול אתה רוצה את הגודוקס ה"גדול"
15/07/2018 | 15:20
5
45
שזה 685 (עם סוללות רגילות) או 860 (עם סוללות נטענות).
שניהם זולים בהרבה מ-580EX חדש.

מבחינת הפלאש פרופר - לפלאש עם הסוללה היעודית יתרונות לא מבוטלים - RECYCLE TIME יותר מהיר, יותר נפח סוללה, וכו'. מבחינת שימושיות - זה פחות נח כמובן (עוד סוללה יעודית, עוד מטען, וכו'). אם אתה משתמש הרבה בפלאשים - כנראה ששווה לקנות את ה-860.

אני אישית קניתי את ה-685, מפני שרציתי גם פלאש קטן (360) וגם שליטה אלחוטית (XPRO), והם כולם עם סוללות אצבע מה שאומר שהייתי צריך גם וגם וזה נראה לי ניג'וס, וגם ככה אני לאמשתמש המון בפלאש (וה-860 עולה בערך פי 1.5 מה-685)

לצפיה ב-'סוללות לפלש'
סוללות לפלש
17/07/2018 | 08:45
4
22
גם המקוריים של Canon מגיעים עם מקום לסוללות AA. לא ראיתי שיש להם סוללה יעודית. אם מדובר בשימוש במטען וסוללות AA נטענות, הטיעון לעוד מטען עבור סוללה יעודית לא קביל.
מהירות הבזק: זמן הטעינה מחדש להבזק נוסף, תלוי בסוג סוללת ה-AA:
המהיר ביותר יהיה עם סוללה ניקל קדמיום. זו גם הסוללה המומלצת למכוניות עם שלט, לקבל תאוצות מאוד מהירות. ברם, לטכנולוגיה הזו יש מגבלה של Bad memory effect, ולכן יש לרוקן אותה לפני טעינה מחדש. טעינה מחצי תגרום לסוללה לאבד מהקיבול שלה.
הטכנולוגיה הנטענת הבאה היא המטאל ניקל הידראט, והיא לא סובלת ממגבלת הטעינה, אך גם מספקת פחות זרם שיא. אני מניח שהסוללות היעודיות הם מסוג ליטיום ולהם זרם שיא לא גבוהה, אולי דומה לסוללות אלקליין רגילות (לא נטענות).
בין לבין, מחיר הפלש של גודקס כ"כ זול, שגם 150% בטל בשישים. אתה מדבר על 200 ש"ח! זה פחות או יותר מה שעלה לי סוכך שמש מקורי (!)
לעדשת 70-200mm, שרכשתי עבור צילומי ה-Red Bull Aire Race ולא הייתה ממש שמש....
מחיר הגודקס זול מאוד, כדי 20% ממחיר פלש מקורי TOTL של קנון. אם הייתי מצלם עם פלש, הייתי קונה אחד רק בשביל הספורט.

לצפיה ב-'לגודוקס יש פלאש עם סוללה נטענת יעודית'
לגודוקס יש פלאש עם סוללה נטענת יעודית
17/07/2018 | 12:08
1
19
היתרון - הפלאש חזק ונטען מהר יותר לעומת סוללה AA
החיסרון - אם נגמרה הסוללה אי אפשר לקפוץ לקיוסק ולקנות סוללות

מה עדיף?
תלוי בשימוש המיועד
לעבודה אונטנסיבית עדיף סוללה יעודית עם סוללות ספייר ומטענים נוספים (כמות הסוללות זה משהו שלומדים לבד בהתאם לשימוש)
לעבודה חובבנית אישית אני מעדיף סוללות AA כי למרות שיש לי מספר סטים של סוללות נטענות אני עדיין עלול לשכוח את הספייר או להטעין ורוצה את האופציה של לקפוץ לקיוסק לקנות סוללות. בטח אם אני בנסיעה.
חוצמזה שאני בקושי משתמש בפלאש אז אני מוצא שימוש לסוללות בכל מיני מכשירים אחרים
לצפיה ב-'מה לגבי יכולת עבודה רציפה וכו?'
מה לגבי יכולת עבודה רציפה וכו?
17/07/2018 | 19:29
14
בין סוגי הגודוקס.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר המפורט. אבל עניין הסוללות הוא החלק היותר שולי'
תודה על ההסבר המפורט. אבל עניין הסוללות הוא החלק היותר שולי
17/07/2018 | 19:26
1
6
לצפיה ב-'זמן טעינה מחדש של הפלש'
זמן טעינה מחדש של הפלש
19/07/2018 | 07:51
17
עם המבזק שלי (Speedlite 600EX II-RT), בשימוש ב-4 סוללות אלקלין של IKEA, אני מקבל טעינה מהירה מאוד (פחות משניה). אני מניח שלצילום רגיל (לא ברצף) זה מספק.
בצילומי רצף (לא ניסיתי) אני מניח שבקצב האיטי של 3 תמונות בשניה, הפלש יעמוד בזה, לפחות למשך כמה שניות.
עכשיו ראיתי שיש לו גם סוללה יעודית: Compact Battery Pack CP-E4N
מדובר סה"כ במארז חיצוני שמכיל גם 4 סוללות AA וניתן להשתמש בסוללות נטענות...
אני רואה שמומלץ להשתמש ב-Panasonic BK-3HCCA8BA eneloop pro AA High Capacity Ni-MH Pre-Charged Rechargeable Batteries שזה ניקל מטאל הידראט ולא בניקל קאדמיום.
לטעמי המארז הזה מתאים לצילום מקצועי (אירועים) והוא יקר ומסרבל. 
לצפיה ב-'לעשות ביטוח לחו"ל על המצלמה שלי Canon 5D III mark 3 ?'
לעשות ביטוח לחו"ל על המצלמה שלי Canon 5D III mark 3 ?
12/07/2018 | 15:03
12
45
אני מתכנן לטוס לחו"ל למספר ימים
חברת הביטוח (פספורט קארד) הציע לי כיסוי ביטוח של 750$/ 1500$  / 2000$
בהשתתפות עצמית של 100$
כמובן שמייד ביקשתי את ה2000$ תוך כדי מחשבה שזה לפי מחיר עבור קניית מצלמה כזו חדשה בארץ ושזה יכסה לי פחות או יותר את העלות ושאר הכיסויים לא יכסו.
ואז שאלתי איך בדיוק קובעים כמה להחזיר לי
אז הנציגה אמרה שלפי שווי יד שנייה של מצלמה מהדגם הנ"ל לפי גיל המצלמה..
הבעיה היא כזו- יש טווח מחירים של יד 2 למצלמה הזו, שלא לומר לעדשות וכו'.
אם ככה יכולים להתווכח איתו ולהחליט שההחזר הוא נמוך מאוד (סכום שלא יאפשר לי לקנות מצלמה חדשה כזו)
ואז אין לי טעם לעשות את הביטוח הזה.
האם מישהו כאן יכול לשפוך אור על הסוגיה? האם הנציגה טעתה?  האם באמת אין טעם לבטח מצלמה כי החברות ביטוח אחר כך משלמות סכומים קטנים?

לצפיה ב-'איך קובעים'
איך קובעים
12/07/2018 | 15:15
11
49
קודם כל, אל תסמוך על מה שהנציגה אומרת לך בטלפון.  בקש ממנה שתשלח לך את הפוליסה עצמה ותקרא את האותיות הקטנות.
לפני כמה שנים פרצו לי לבית.  היה ביטוח.  כדי לקבוע את הכיסוי העברתי להם חשבוניות רכישה והם שילמו לפי החשבוניות בהפחתה מסויימת.  לא יודע אם זה עובד באותה צורה בביטוח נסיעות.
לצפיה ב-'אין לי חשבונית בכלל (קניתי בחו"ל) והיא שלחה פוליסה'
אין לי חשבונית בכלל (קניתי בחו"ל) והיא שלחה פוליסה
12/07/2018 | 15:22
10
38
אבל רק רשום באיזה תנאים משלמים ובאיזה תנאים לא משלמים,
לא מפרוט עבור כל דבר גם צורות החישוב וכו' - לדוגמא יש גם כיסוי עד 750$ לאיבוד/גניבת פלאפון
אבל גם לא רשום לפי מה מחשבים..וגם לפלאפונים אין לי חשבונית (קניתי מזמן...)
לצפיה ב-'נסה לקבל הצעה מ"גליץ"'
נסה לקבל הצעה מ"גליץ"
15/07/2018 | 01:53
27
לצפיה ב-'לא חייבים להראות חשבונית קניה בארץ'
לא חייבים להראות חשבונית קניה בארץ
15/07/2018 | 07:01
8
27
חברות ביטוח יכולות לקבוע ערך של מוצר
גם על בסיס חשבונית קניה בחו׳ל.
לצפיה ב-'הבעיה היא שאין לי חשבונית בכלל, האחריות פגה ולא ראיתי טעם '
הבעיה היא שאין לי חשבונית בכלל, האחריות פגה ולא ראיתי טעם
15/07/2018 | 08:05
7
21
לשמור את החשבונית.
אז האם זה קריטי או שאם אין חשבונית אין טעם לבטח בכלל?
לצפיה ב-'חברת ביטוח לא צריכה ממש חשבוניות'
חברת ביטוח לא צריכה ממש חשבוניות
15/07/2018 | 09:47
3
38
עשיתי בעבר יותר מפעם אחת ביטוחים לציוד, אני קבעתי את הסכומים ללא הצגת חשבוניות.
אבל לדעתי זה מיותר, אני הפסקתי עם זה מזמן ויש לי ציוד יקר יותר מהממוצע, פשוט שומר עליו.
לצפיה ב-'היי שגיא, תודה על התשובה '
היי שגיא, תודה על התשובה
15/07/2018 | 10:18
2
26
השאלה אם נזקקת פעם להשתמש בבביטוח ולקבל מהם כסף?
כי כשרק עושים את הביטוח הם לא דורשים חשבוניות.
החשש שלי הוא שיקרה משהו ואז ידרשו חשבוניות.
לצפיה ב-'לא יצא לי לכן גם הבנתי שכל הסיפור מיותר'
לא יצא לי לכן גם הבנתי שכל הסיפור מיותר
15/07/2018 | 11:39
32
לוקח את הסיכון ולא מבזבז זמן וכסף להתעסק בשטויות האלו.
המצלמה תמיד עלי עם רצועה או בתיק שתמיד עלי וגם אם על כיסא לידי אז רצועת התיק עלי ככה שמגניבות אני לא מפחד.
שימוש ברצועה טובה גם מונע נפילה של ציוד.
מחשבה תחילה מונעת תקלות.
אם אתה מסוגל לזה אז הביטוח מיותר
אם לא אז תעשה ביטוח, גם בתביעה לא צריך חשבוניות, הערך שאתה מוסר עובר לאישור ובדר"כ גם בדיקת שמאי וברגע שקיבלת פוליסה אז הערך הנקוב בה אושר ותופס.
לצפיה ב-'ביטוחים'
ביטוחים
15/07/2018 | 12:23
46
חברות הביטוח חיות טוב (מאוד) על הפחד של אנשים שמא יקרה משהו. אבל בהרבה מהמקרים הפרמיה לא מצדיקה את הביטוח, אלא אם אתה רוצה את השקט הנפשי...

יש ביטוחים שכדאי לעשות, כי היה והמקרה הביטוחי קרה, אתה בפשיטת רגל או בנזק כלכלי שיהיה לך כבר מאוד לבלוע. יש ביטוחים שלא כדאי לעשות, בין אם כי הסבירות שתקבל פיצוי הוגן אינה טובה ו/או כי הנזק לא ירושש אותך (כל עוד אתה מוכן לספוג את הנזק אם וכאשר יקרה).

במקרה של מצלמה, אם היית אומר שמדובר באיזו לייקה או האסלבלד של כמה עשרות אלפי שקלים או דולרים, מן הסתם היית רוצה לבטח. אם אתה נוסע למקום שיש בו הרבה מקרי שוד, אולי גם כדאי לבטח. אם אתה רוצה את השקט הנפשי, גם לשקול את הביטוח. בכל מקרה אחר, אני לפחות הייתי שוקל לוותר על הביטוח ולשמור על המצלמה כמו שצריך...

נ.ב. לא כל חברות הביטוח אחידות באופן ההתייחסות לתביעות - יש כאלו שלא יעשו בעיות ויש כאלו שיחפשו כל תירוץ אפשרי שלא לשלם, או למזער את הפיצוי (למשל לדחות את התביעה כי לא הבאת אישור על דיווח גניבה מהמשטרה, או לטעון שהשווי נמוך בהרבה מזה שהצהרת עליו).
לצפיה ב-'אתה יכול להראות מחיר מחירון מהאינטרנט'
אתה יכול להראות מחיר מחירון מהאינטרנט
15/07/2018 | 13:09
2
28
או לבקש הצעת מחיר מחנות מקומית. הם נותנים לך הצעה לצורך ביטוח ולכל היותר אתה משלם להם כמה שקלים תמורת זאת.

במקביל לתשובה זו אני נוטה להצטרף לדעתו של שגיא - ביטוח זה עסק טוב לחברות הביטוח, לא לצרכנים. אם חברות הביטוח לא היו מרוויחות הן לא היו קיימות, ועל מנת שירוויחו הן צריכות לגבות יותר פרמיה מהלקוחות מאשר לשלם ללקוחות פיצויים.

מאחר ואין פה חבות לצד שלישי על נזק שאתה עלול לגרום לו (בשונה מביטוח רכב) אתה יכול לקחת את הסיכון ולא לבטח את הציוד, וזאת משני טעמים:
א. תקלה זו  סיבה מצויינת לשדרוג. ממילא ציוד אלקטרוני מתיישן במהירות וממילא שנה ראשונה מכוסה כמעט תמיד וממילא אם אין תקלה בשנה הראשונה ספק אם תהיה בשנה השניה, ואם תהיה בשלישית אז הציוד כבר מיושן מספיק שממילא הגיע הזמן להחליף אותו.
ב. גם אם תהיה תקלה ויש לך ביטוח - יעשו לך את המוות לפני שתראה שקל בחזרה, אם בכלל. חוק מרפי עובד שעות נוספות כשמדובר בביטוחים. או שהתקלה מתרחשת בדיוק יום אחרי פקיעת תוקף האחריות, או שהתקלה היא בדיוק זו שמוחרגת מהאחריות באותיות הקטנות.
לאורך זמן עדיף לקחת את הכסף שאתה משלם לחבורת הביטוח ולשים אותו בפיקדון בלטה. אם תהיה תקלה - יהיה לך כסף מתחת לבלטה כדי לשלם. אם לא תהיה תקלה - תוכל להוציא את הכסף מתחת לבלטה ולקנות לעצמך משהו.
לצפיה ב-'אתה קצת מבלבל בין אחריות לביטוח'
אתה קצת מבלבל בין אחריות לביטוח
15/07/2018 | 13:56
1
93
ביטוח מכסה דברים שאחריות לא מכסה, כמו שבר, אבדה, גניבה וכו'.

לצפיה ב-'ביטוח ואחריות שניהם חוזי תחזוקה'
ביטוח ואחריות שניהם חוזי תחזוקה
16/07/2018 | 14:05
27
בכל אחד מהם ניתן להכלליל ולהחריג מה שנותן האחריות/ביטוח והלקוח מסכימים שיכלל/יוחרג. ברוב המקרים ה״הסכמה״ אינה מתנהלת במו׳מ והתנאים מוכתבים על ידי ספק השרות. הלקוח יכול לקבל את התנאים כלשונם או לוותר עליהם ולהישאר ללא ביטוח או אחריות.
אחריות לפרק זמן ראשוני ניתנת לרוב על ידי היצרן ללא תשלום נוסף. הרחבתה מעבר לפרק הזמן הזה מצריכה תשלום נוסף. האחריות על פי רוב גם כוללת רק תקלות שנובעות מכשל בייצור או בתכנון.
ההבדל העיקרי בין אחריות לביטוח הוא שבמסגרת האחריות תקבל מוצר תקין ללא תשלום נוסף, בעוד במסגרת ביטוחית תקבל החזר עבור עלויות תיקון המוצר (כאשר בהתאם להסדר - התשלום יכול להיות מועבר ישירות מחברת הביטוח לנותן השירות, או מחברת הביטוח ללקוח וממנו לנותן השירות) או עבור רכישת מוצר חדש או משומש במקום מוצר שנגנב/אבד/ניזוק מעבר לאפשרות תיקון.

אבל - הכדאיות (או יותר נכון היעדר הכדאיות) נכון לגבי הרחבת אחריות ולגבי ביטוח באותה מידה - בשני המקרים לא כדאי להשקיע אגורה נוספת מעבר למה שניתן בחינם. סטטיסטית אתה תשלם יותר פרמיה מאשר תקבל החזרים (בין אם בכסף או במוצר מתוקן או חלופי תקין). אם זה לא היה כך - גם חברות הביטוח וגם נותני האחריות היו פושטים את הרגל.

לצפיה ב-'D500'
D500
14/07/2018 | 22:11
1
64
D 500
האם ניתן לשמוע בליפ קצר כשלוחצים חצי לחיצה וההמצלמה מתפקסת על האובייקט.
אם כן היכן ב Menu אני מוצא זאת?
הקודמת שלי היתה D300s ושם זה היה קיים.
תודה מראש.
לצפיה ב-'קראת את המדריך למשתמש?'
קראת את המדריך למשתמש?
15/07/2018 | 06:57
72
לקח לי כמה דקות להוריד מהאינטרנט ולמצוא.
לצפיה ב-'הזוי'
הזוי
10/07/2018 | 20:01
35
לצפיה ב-'WOW'
WOW
11/07/2018 | 14:58
2
74
בדגם הקודם, ניקון 900, יש לא מעט תמונות מהממות ברשת, במיוחד של הירח. ממליץ לחפש, זה מדהים.
לצפיה ב-'ייקח חודש עד שהמצלמה תגיע למכירה אצל ''הדר'' בתל אביב'
ייקח חודש עד שהמצלמה תגיע למכירה אצל ''הדר'' בתל אביב
11/07/2018 | 15:06
63
ביררתי
לצפיה ב-'אני לא צריך תמונות של הירח. לא סיבה בשבילי לקנות.'
אני לא צריך תמונות של הירח. לא סיבה בשבילי לקנות.
12/07/2018 | 08:33
30
לצפיה ב-'יופי! ומי בדיוק צריך את זה?'
יופי! ומי בדיוק צריך את זה?
11/07/2018 | 18:16
3
75
אולי מי שחוקר חיידקים בהרי ההימליה מביתו בעמק הסיליקון.
חובבי צילום?!
לצפיה ב-'פשוט:'
פשוט:
12/07/2018 | 13:36
2
74
כל המציצנים ברחבי תבל ימותו על המצלמה הזו.
ראה ביוטיוב מה אנשים עושים עם הדגם הקודם, ה P900...
לצפיה ב-'שיהיה להם לבריאות'
שיהיה להם לבריאות
12/07/2018 | 14:29
1
66
אני מעדיף להתקרב. הנושא של "למי יש יותר גדול" אינו העניין, מבחינתי.
מעבר להתלהבות מהיכולת הטכנית הזאת (ויש כנראה מתלהבים), לא רואה סיבה לקנות ולסחוב מפלצת כבדה וגדולה כזאת, ועוד עם חיישן של מצלמת סמרטפון.
מוצא מרקמים מעניינים יותר במרחק סנטימטרים מאשר מירקם פני הירח הנדוש כל כך, ולא מוצא סיבה בגלל 0.1% מהצילומים (הדי מיותרים) להעניש את עצמי בכל היתר.

ואיך אמר רוברט קאפח (קוליגה שלי )?
 "אם התמונות שצילמת לא טובות מספיק, סימן שלא התקרבת מספיק"
לצפיה ב-'מזכיר לי'
מזכיר לי
12/07/2018 | 15:00
52
היה לי מצלמה של פנסוניק, LX5, הייתי יכול לצלם איתה ממרחק של 2 ס"מ
היום עם הפוג'י XT20, חסרה לי מאוד היכולתה זו
לצפיה ב-'זו אמירה יותר ממצלמה'
זו אמירה יותר ממצלמה
13/07/2018 | 10:15
4
65
במרוצת השנים, חברות רבות השקיעו במוצר קצה, לא מתוך כוונה שרבים ירכשו אותו (שלא היה קורה בשל יחודיותו, מחירו וזמינותו) אלה כדי לאמר: אני יכול, ואני יכול יותר מהמתחרים שלי.
זה היה עם עדשות מיוחדות (של ניקון וגם של קנון), זה היה בציוד שמע (רמקול ב-100,000$ של אינפיניטי, שליין המוצרים היה במאות או אלפי $ בודדים, וגם בשוק הרכב. מרצדס לא יצרה את ה-SLR כדי להתחרות ב-C Class. זו היתה אמירה.
אז כן, ניקון יכולה: הנה מוצר. ולנו זה לא מתאים. 
אגב, במהלך עבודתי בפרויקט בהודו, אחד הצעירים התלהב ממצלמה של ניקון 2-3 דורות אחורה. המלחתי לשכנע אותו מהר מאוד שזה הרבה כסף לצילומי ירח בלי חצובה.
לצפיה ב-'חבל שניקון לא משקיעה את ה"אני יכולה" שלה במשהו שיציל אותה'
חבל שניקון לא משקיעה את ה"אני יכולה" שלה במשהו שיציל אותה
14/07/2018 | 11:11
3
56
מאבדון...

לצפיה ב-'אני מעודכן'
אני מעודכן
15/07/2018 | 15:17
46
כשהיא תצא, נדבר.
בינתיים יש הרבה סיפורים ומעט מידע.
אני מתקשה להאמין שניקון תצליח להוציא מצלמת מירורלס מעולה כבר בטייק הראשון. אבל נראה.

לצפיה ב-'לא על המצלמה הזו תקום או תיפול חברה'
לא על המצלמה הזו תקום או תיפול חברה
15/07/2018 | 11:51
43
לכל חברה (מנהל עסקים) יש מוצר שהוא ה-Bread and butter שלה, או "הפרה החולבת". כמו למשל מוצר ה-במבה לחברת אוסם. המצלמה הזו (או לין המצלמות הזה) לא מהווה את ה-"פרה החולבת" לניקון. לכן לא עליה יפול או יקום דבר.
לכל חברה יש גם את שלבי החיים שלה, ויתכן ולניקון זה תקופת ה-"כלב" (דעיכה). אחרי, זה פשוט נגמר.
בעבר, ממשלת יפן נתנה סיוע לחברות טכנולוגיה ולכן הן פרחו. כיום זה קצת פחות נהוג שם. אך יתכן וחברה גדולה, עם גב כלכלי איתן תחליט לרכוש את ניקון (השם ישמר כמובן כמותג), כמו שרכשו את סיגווי ואחרים, ומשם החברה תוכל להשתקם ולהציב מוצרים חדשים ומרתקים לתחום הצילום.
לצפיה ב-'RIP Nikon1'
RIP Nikon1
12/07/2018 | 11:16
3
61
כנראה שניקון הרגה רשמית את משפחת ה-Nikon1 - לפחות באתר היפני של החברה, המצלמות כבר נמצאות ב-Discontinued
אישית, חשבתי כמה פעמים על רכישת המערכת כהשלמה למערכת DX, רק שהמחיר הרתיע אותי.
גם את האלטרנטיבה של סדרת ה-DL הרגו עוד לפני שנולדה וחבל על כל הזמן שביזבזתי בהמתנה 
עצוב לראות את ההתברברות של חברה עם היסטוריה מפוארת, מקווה שתתאפס על עצמה בקרוב.

לצפיה ב-'המשפחה הזו מתה כבר מזמן, פשוט לא היה להם נעים להכיר בכך'
המשפחה הזו מתה כבר מזמן, פשוט לא היה להם נעים להכיר בכך
12/07/2018 | 15:18
1
39
עד שלא היו סגורים על פיתוח פלטפורמת מירורלס אחרת.

לצפיה ב-'הם הולכים לכיוון ML FF?'
הם הולכים לכיוון ML FF?
12/07/2018 | 18:04
19
לצפיה ב-'Take your time'
Take your time
12/07/2018 | 18:03
42
הזמן עובד לטובתך חזק. אולי לא התענגת על המצלמה שרצית אבל המחירים (של מה ששמת עליו עין) יורדים תלול והאיכות והפיצ'רים מטפסים ונוסקים מעלה. למרות שאני אישית מחפש משהו באמצע, קונה יד2 ולא בוכה כשהמחירים נופלים.
מצלמה ואוטו אינם השקעה פיננסית כלל.
לצפיה ב-'נשברתי.... עברתי לחיישן גדול '
נשברתי.... עברתי לחיישן גדול
09/07/2018 | 19:50
21
175
כמה אפשר עם חיישנים קטנים? מעכשיו רק פורמט גדול....

המצלמה החדשה שלי:

לצפיה ב-'עם אוטו-פוקוס'
עם אוטו-פוקוס
09/07/2018 | 19:58
80
צריך אוטומוביל כדי לעשות פוקוס.
לצפיה ב-'מברוק! הקדמת את דורך!'
מברוק! הקדמת את דורך!
09/07/2018 | 22:31
63
הטכנולוגיה הזאת כבר מספיק בשלה?
רק אל תשכח טיפול נגד תולעי עץ.
לצפיה ב-'למצלמה הזו אין חישן! יש סרט צילום.'
למצלמה הזו אין חישן! יש סרט צילום.
10/07/2018 | 11:51
7
57
4 המסמרות שמחברות את העדשה ללוח הקדמי: זה ה-AF.
אם תסיר את לוח העץ שעליו מורכבת העדשה, ותחבר 2 ידיות בצד, תוכל לנפנף עם זה את הגחלים במנגל.
החיסרון היחיד של המצלמה שבתמונה, שאין עליו את שם המותג החביב עליך 
לצפיה ב-'גם סרט צילום הוא חיישן :) '
גם סרט צילום הוא חיישן :)
10/07/2018 | 12:38
3
53
פשוט מסוג אחר.

ובחייאת נו - זה היה בצחוק

לצפיה ב-'גם התגובה שלי היתה בניחוח ההומור כך שאינך צריך להצתדק'
גם התגובה שלי היתה בניחוח ההומור כך שאינך צריך להצתדק
11/07/2018 | 08:39
2
28
ברם, בהגדרה חישן וסרט צילום הם לא אותו הדבר.
לצפיה ב-'נכון... אם נשאל מעולם ה-OBJECT ORIENTED'
נכון... אם נשאל מעולם ה-OBJECT ORIENTED
11/07/2018 | 17:14
1
38
סרט צילום הוא תת מחלקה של חיישן.

חיישן הוא רכיב אשר קולט אות והופך אותו למשהו שאפשר לקרוא.
בהקשר של צילום - חיישן הוא רכיב אשר קולט אור והופך אותו למידע שאפשר להציג בתור תמונה.

ישנם סוגים שונים של חיישנים - חיישן אנלוגי כמו פילם, חיישן דיגיטלי כמו CMOS או CCD, חיישן אורגני שנמצא היום בפיתוח וכו'.

לצפיה ב-'למה להמציא ולהתאמץ?'
למה להמציא ולהתאמץ?
12/07/2018 | 08:25
26
המונח "OBJECT ORIENTED" מוכר לי מתוכנה דווקא...

בנושא החישן, חישן הוא מונח כללי ולא יחודי למצלמות. יש חישני מרחב (אזעקה ביתית) יש חישני חניה ברכב, יש חישני חום בתנורים ועוד. גם תחום חישני המצלמה רבים. למשל בסורק, מדובר בחישן פס שנע ע"פ התמונה. 
סרט הצילום, מהווה משטח שעליו חומר רגיש לאור, שמתקבע ע"י חשיפה ואח"כ זקוק לתהליך כימי ע"מ להתפתח לכדי תמונה. תהליך זה חד פעמי. בחישן הוא רב פעמי. מלבדך, לא ראיתי מעולם מישהו מכנה סרט צילום: "חישן".

לצפיה ב-'בטח שיש'
בטח שיש
10/07/2018 | 14:44
1
74
לצפיה ב-'התבלבלת זה לא המותג שלו...'
התבלבלת זה לא המותג שלו...
11/07/2018 | 08:40
12
לצפיה ב-'לא סרט. גיליון בודד בתוך קסטה.'
לא סרט. גיליון בודד בתוך קסטה.
16/07/2018 | 16:40
5
לצפיה ב-'תצחק תצחק'
תצחק תצחק
10/07/2018 | 15:12
10
77
אבל אין מצלמה דיגיטלית שמשתווה לאיכות התמונה של מצלמות בפורמט כזה גדול.
יש לא מעט צלמי נוף שלא מוותרים עליהן.
והן עושות קאמבק יפה יחד עם כל תנועת הצילום האנלוגי, אפילו בארץ יש לא מעט צלמים שעובדים עם מצלמות כאלו.
לצפיה ב-'לא צוחק.... '
לא צוחק....
10/07/2018 | 17:34
64
אישית אני לא מתכוון לצלם איתה - אבל אין לי ספק שהחיישן הגדול עושה עבודה
בכל מקרה - היא נראית נהדר בסלון! :)

לצפיה ב-'זה שיש צלמי נוף שלא מוותרים עליהן לא אומר שיש להן יותר איכות'
זה שיש צלמי נוף שלא מוותרים עליהן לא אומר שיש להן יותר איכות
10/07/2018 | 17:41
8
63
בסופו של דבר השאלה היא אם יכולת ההפרדה והמיקרו-קונטרסט של העדשה תואמת לרזולוציה של החיישן. לחיישנים של מצלמות 35 מ׳מ יש כבר רזולוציות של יותר מ-50 מ׳פ, מה שפעם היה זמין רק במצלמות דיגיטליות בפורמט בינוני. במקביל האופטיקה של העדשות על מצלמות 35 מ׳מ אלו משתפרת ומאפשרת לנצל את הרזולוציה הזו. היתרון היחסי ההיסטורי של מצלמות הפורמט הבינוני והמלא בכך שעדשות ללא שלמות אופטית יכולות היו להפיק עליהן תוצאות טובות - נמוג. כאשר אתה מלביש על חיישן עם פיקסלים בגודל פיל עדשה עם מיקרו-קונטרסט מחורבן - הפיקסלים הגדולים יפצו על החולשה של העדשה. בשל הקונספט הזה המצלמות הללו היו פופולריות בקרב צלמי נוף. עדשות עם ליטוש לא מושלם עדיין מפיקות עליהן תוצאות טובות. על מנת לקבל תוצאות כאלה במצלמת 35 מ׳מ - צריך עדשה מושלמת. פילם במקום חיישן הוא בסך הכל חיישן כימי במקום חיישן דיגיטלי. הרזולוציה שלו גבוהה, אבל הרגישות שלו לזיופים של העדשה - יראו בהתאם למידת ההגדלה שתבצע. קח פילם בפורמט מלא והגדל אותו לתמונת A3 - תצטרך להגדיל בערך פי שלוש. קח פילם 35 מ׳מ והגדל אותו ל-A3 - תצטרך להגדיל אותו פי עשרים. מכאן שעל מנת לקבל איכויות דומות - תצטרך עדשה בעלת יכולות מיקרו-קונטרסט גבוהות פי עשרים על 35 מ׳מ מאשר על פורמט מלא.
לצפיה ב-'חפש השוואות ברשת'
חפש השוואות ברשת
10/07/2018 | 18:44
42
מבחינת רזולוציה והפרדה לפורמט גדול יש עדיין יתרון
מבחינת טווח דינמי יש יתרון
שני פרמטרים שחשובים בצילום נוף
ולצילום פורטרטים? הפופ של פורמט גדול זה משהו שאי אפשר לשחזר בדיגיטלי
יש לפורמט לוק ואיכות שאי אפשר להתחרות בו
החיסרון הבולט זה שהסרטים הקיימים בפורמט זה הולכים ונעלמים.

אבל נראה לי שזה עוד ויכוח עקר....
לצפיה ב-'בצילום נוף היתרון של הפורמט הנו הצמצם המצומצם F64'
בצילום נוף היתרון של הפורמט הנו הצמצם המצומצם F64
10/07/2018 | 23:25
40
שמאפשר חשיפה מאוד ארוכה כך שניתן לחלקה לכמה מקטעים של זמן קצר כשבכל אחד מהם חשיפה של אזור שונה בפריים
לצפיה ב-'אתה חושב שבדור המצלמות שבתמונה היו עדשות טובות'
אתה חושב שבדור המצלמות שבתמונה היו עדשות טובות
11/07/2018 | 08:44
40
יותר מאילו שיש היום ל-35mm? או לפורמט גדול (הסנבלאד)?
להבנתי, העדשות שם הן בערך כמו הרמה של המרכיבים האחרים: עץ, נחושת ובד.
ראיתי אמש תכנית בסידראברי על טלסקופים ולוויני טלסקופ.
הם לא מדברי על מגה פיקסל! הם מדברים על גיגה פיקסל!

לצפיה ב-'מסכים עם רוב דבריך'
מסכים עם רוב דבריך
11/07/2018 | 10:07
4
49
מלבד עניין העדשות: כושר ההפרדה הנחוץ להפרדת 50 מ"פ (וגם 36 מ"פ) על חיישן 135 הוא לא עניין של מה בכך גם כיום. עדשות מודרניות המיועדות לחיישנים צפופים ממוטבות להפרדה בתדירות גבוהה (נניח 50lp/mm)  וזה בא על חשבון ההפרדה בתדירות נמוכה (למשל 10lp/mm) ופוגע במיקרו-קונטרסט. מניסיוני, עדשות ניקון שפותחו בסוף עידן הפילם מפיקות תוצאות נאות יותר (בעיני) מאשר העדשות החדישות ביותר.
פורמט גדול מאפשר לא רק יחס הגדלה מינימלי אלא גם עדשות שנגועות בפחות פשרות הנדסיות. אגב, ככל שהאלמנטים גדולים יותר כך קל יותר ללטש אותם כהלכה. אין בסיס לכך שעדשות המיועדות לפורמט גדול, גם אם הן ישנות, "מזייפות" יותר מאלה המיועדות לפורמטים קטנים.
לצפיה ב-'ככל שהאלמנטים גדולים יותר...'
ככל שהאלמנטים גדולים יותר...
11/07/2018 | 10:50
3
42
מבחינה מכנית ייתכן שאכן קל יותר ללטש אלמנט גדול מאשר אלמנט זעיר, אבל אני לא בטוח עד כמה זה אכן מביא לליטוש טוב יותר של אותם אלמנטים גדולים בעדשות הוותיקות. מצד שני - בגלל המימדים מחד ויחס ההגדלה הנמוך מאידך (גם של העדשה לסרט וגם של הסרט לתמונה המודפסת) - ליטוש לא מיטבי יפגע פחות באיכות התמונה מאשר בחיישן קטן. אולי אין בסיס לכך שעדשות ישנות מזייפות יותר, אבל אם הן מזייפות - זה ישפיע פחות על איכות התוצר משום שהפורמט סובלני יותר לזיופים בשל יחסי הגדלה נמוכים.
לצפיה ב-'אבל אבל...'
אבל אבל...
11/07/2018 | 14:06
2
38
יש לפורמט גם עדשות חדשות...
לצפיה ב-'חדש לא בהכרח אומר ליטוש איכותי'
חדש לא בהכרח אומר ליטוש איכותי
11/07/2018 | 19:10
1
16
לצפיה ב-'גם ההפך לא: אם זה ישן, זה לא בהכרח איכותי...'
גם ההפך לא: אם זה ישן, זה לא בהכרח איכותי...
13/07/2018 | 11:51
11
לצפיה ב-'סוללות לפנסוניק ישנה'
סוללות לפנסוניק ישנה
05/07/2018 | 11:43
4
47
היי,
יש לי פנסוניק GX1 ישנה אבל טובה
הדבר היחיד שזדקן אלו הסוללות, מדגם DMW-BLD10e
ברשת אני מוצא בעיקר דגם DMW-BLD10
א. מה ההבדל?
ב. מאיפה מזמינים סוללות באיכות נורמאלית? יש לי שתי סיניות שעבדו לא-משהו מהיום הראשון.
גם מעדיף משלוח מהיר בשביל טיול עוד כחודש (לא מצאתי מישהו מהחנויות האמריקאיות ששולחים לארץ).

תודה,
בניה
לצפיה ב-'DMW-BLD10e'
DMW-BLD10e
06/07/2018 | 09:28
1
31
נסה בחברת סולאן בראשון לציון.

לצפיה ב-'יקר מאוד לסוללה לא מקורית.'
יקר מאוד לסוללה לא מקורית.
07/07/2018 | 10:52
21
לצפיה ב-'כמדומני שאין הבדל מהותי בין תתי הדגמים '
כמדומני שאין הבדל מהותי בין תתי הדגמים
08/07/2018 | 10:12
1
40

BLD10 / BLD10E / BLD10PP

ממה שקראתי בעבר, דגמים שונים יועדו למצלמות שונות, אך מתאימים גם לאחרות.
קראתי גם על חוסר דיוק בקריאת נתוני הסוללה בין תת דגם מסויים למצלמות מסויימות, אך אינני זוכר במדוייק.  
(זכור לי במעומעם משהו על עמידות לחום ולעבודה רציפה של אחד הדגמים, אבל אולי אני מתבלבל).

גם אני מחזיק ברשותי פנסוניק GX1 שנקנתה ב-B&H, והסוללה המקורית שהגיעה איתה היא דווקא BLD10PP (מצורפת תמונה)

חיפוש באמזון ימצא לך תחליפים כאלה ואחרים עם או בלי מטען נוסף. (כדאי לשים לב אם דגם המצלמה שלך נמצא ברשימה בפרטי המוצר).
לצפיה ב-'תודה ושאלה על הדרך על המצלמה'
תודה ושאלה על הדרך על המצלמה
13/07/2018 | 09:14
14
איך מצב המסך אצלך?
אצלי אחרי כשנתיים-שלוש התקלף איזשהו ציפוי מהמסך, למשך כמה חודשים היה קשה לראות משהו עד שהתקלף לגמרי. קרה גם אצלך משהו דומה?
לצפיה ב-'עדכון - קריאת כרטיסי SmartMedia'
עדכון - קריאת כרטיסי SmartMedia
05/07/2018 | 09:53
15
71
הגבתי לשרשור המקורי אבל הוא נשאר בדף השני, לדעתי זה יכול לעניין את כולכם.
כזכור, הייתי צריך לקרוא כרטיסי SmartMedia ממצלמת אולימפוס C3000 וחיפשתי קורא מתאים. לאחר חיפושים וקריאת ביקורות ברשת, נבחר הקורא Hama 35 in 1 שמתאים לקריאת הכרטיסים הנ"ל (בנוסף לכל הפורמטים החדשים יותר). בדיקה באמזון מצאה שדמי המשלוח עלו פלאים  והזמנה מהארץ תהיה זולה יותר.
הקורא הוזמן מ-MDK והגיע לאחר כמה ימים, חובר למחשב (Windows 7) וקרא את הכרטיסים שהכילו תמונות מ-2006 ו-2007 ללא בעיה.
מעודד לדעת שאפשר לחלץ מידע בן 11 שנה ממדיה בטכנולוגיה בת יותר מעשרים.
הפרויקט הבא הוא חילוץ מידע מדיסקטים 5.25" - כאן נראה לי שלא יהיה כל כך פשוט 
לצפיה ב-''
05/07/2018 | 20:43
9
לצפיה ב-'דיסקטים'
דיסקטים
07/07/2018 | 19:01
13
46
כונן אני חושב שיש לי, השאלה היא איך מחברים אותו למחשב?
לצפיה ב-'כוננים גם לי יש'
כוננים גם לי יש
08/07/2018 | 09:12
2
39
צריך בקר Floppy שתומך בכונני 5.25" וזו כבר בעיה
לצפיה ב-'אולי זה יעזור '
אולי זה יעזור
10/07/2018 | 21:07
1
17
לצפיה ב-'מה יעזור אמולטור חחח'
מה יעזור אמולטור חחח
16/07/2018 | 20:00
5
הבנאדם רוצה לחלוב מידע מהדיקטים פלופי.

לצפיה ב-'חפש usb floppy drive. ב KSP 75 ש'ח'
חפש usb floppy drive. ב KSP 75 ש'ח
08/07/2018 | 17:03
9
20
לצפיה ב-'לא זה כונן 3.5" והוא צריך 5.25"'
לא זה כונן 3.5" והוא צריך 5.25"
09/07/2018 | 15:32
7
27
אולי במוזיאון המדע בלונדון ...
לצפיה ב-'אולי '
אולי
09/07/2018 | 16:25
12
לצפיה ב-'פיסת טריוויה מעניינת...'
פיסת טריוויה מעניינת...
09/07/2018 | 16:43
5
36
בדרום אפריקה דיסקטים של 5.25״ נקראו, כמקובל בעולם, בשם Floppy.
אבל לדיסקטים של 3.5״ קראו בדרום אפריקה Stiffy.
וההטיות היו לעיתים די מעניינות... למשל ״האם תוכל להעביר אלי את הסטיפי שלך?״.

אבל הטריוויה העוד יותר מעניינת היא שהטכנולוגיה הזו היתה קצרת ימים אפילו יותר מסרט הצילום, ובעוד סרטי צילום עדיין אפשר לרכוש ולפתח בלא מעט מקומות, מדיה מגנטית מסתובבת שליפה נעלמה לגמרי מהשוק.
לצפיה ב-'לא מפתיע'
לא מפתיע
10/07/2018 | 12:51
28
סרט צילום עדיין יכול לספק חוויה שהדיגיטל לא מחליף במלואה.

לעומת זאת מה תעשה בדיוק עם פלופי של מגה וקצת? תשמור עליו גיבוי של תמונה אחת אחרי קרופ של 90%?
לצפיה ב-'זאת ועוד'
זאת ועוד
12/07/2018 | 08:36
3
16
אין ספק שהמדיה נעלמה. הקיבולת שלה נראית קטנה ביחס למקובל היום.
למדיה מגנטית יש כמה בעיות, ואחת מהן זה שרידות. החומר מאבד מיכולותיו המגנטיות עם הזמן ופשוט נמחק. הכוננים של אז, למיטב הבנתי אינם תואמים את ממשקי ה-BUS של המחשבים של היום. 
לגבי הקיבולת, דיק 1/4 5" בקיבולת הגבוהה הכיל 1.2 MB! 
במרחבי המידע של היום, זה לא מספיק לכלום. סטיק USB של 128GB לפעמים נראה קטן מכדי להכיל את המידע שלנו.
במיוחד בתחום הצילום, שגודל התמונות מגיע לעשרות MB וקיבולת הקובץ ל-5-10MB לתמונה. כל שכן קטעי סרט ב-4K.
לצפיה ב-'כונן הדיסקטים הראשון שרכשתי עבד עם דיסקטים של 360 KB'
כונן הדיסקטים הראשון שרכשתי עבד עם דיסקטים של 360 KB
12/07/2018 | 10:10
2
25
וזה היה בתחילת שנות ה-80 של המאה הקודמת - למחשב עצמו היו 64 KB RAM (!) וזו היתה התקדמות עצומה מטייפ השמע ששימש לשמירת וטעינת התכניות לפני שרכשתי את הכונן...

לצפיה ב-'יותר גרוע'
יותר גרוע
12/07/2018 | 11:24
1
24
הכונן שלי ב Apple 2 C  היה קורא רק מצד אחד של הדיסקט, כלומר - 180 KB .
כדי לקבל את החצי השני הייתי צריך לשלוף את הדיסקט ולתחוב אותו הפוך.
והיו מוכרים דיסקטים Single side או Double side , עד שגילינו שזה אותו דבר. פשוט היה צריך לפתוח חור קטן במעטפת הנייר של ה Single כדי שהכונן יוכל לקרוא גם את הצד השני.
לצפיה ב-'?'
?
14/07/2018 | 13:05
11
לא שמעת על MDS? מסד בגובה אדם. מערכת ISIS 2 של אינטל.
ישב בליבה 8080 ובKEYBOARD ישב 8085
והיו בו 2 כוננים 5.5". טענו לי משחק בפלופי הזה. שחקתי עד שאיזו חיילת טחנה לי את הפלופי "כי הידית לא ירדה עד הסוף"

לצפיה ב-'כונן 3.5 חיצוני יש לי'
כונן 3.5 חיצוני יש לי
11/07/2018 | 08:30
20
ובפעם האחרונה שבדקתי, אפילו עבד, יש גם מחשב ישן עם כונן 3.5 שצריך לבדוק אם עוד עובד.
הבעיה היא בכונני 5.25 - מחשבי חדשים יותר עם בקר פלופי על הלוח לא תומכים בכוננים אלו ב-BIOS
היה גם מתאם USB לכונן 5.25 אבל היה יקר, תמך בדגם מסויים בלבד וכבר לא מיוצר.
מקווה שאמצא זמן לנסיונות עם המחשב והכוננים הישנים שיש לי.
לצפיה ב-'מחפשת בארכיון תמונה שלי '
מחפשת בארכיון תמונה שלי
05/07/2018 | 19:03
2
68
 איך אפשר למצוא ב
שם משתמש לבנופי או karinaהאחת

לצפיה ב-'באיזה ארכיון?'
באיזה ארכיון?
05/07/2018 | 19:58
20
לצפיה ב-'אולי את מתכוונת לזה '
אולי את מתכוונת לזה
08/07/2018 | 00:00
60

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/215/92974046...תרבות_ואמנות/אמנות_הצילום

עשיתי חיפוש מהיר בתיבת החיפוש בפורום כאן, ובפורום 'אמנות הצילום' בו מצאתי את האשכול.  

שבוע טוב!
לצפיה ב-'התלבטות'
התלבטות
06/07/2018 | 10:08
4
79
היי
אני מצלם בעיקר נופים ויש לי ניקון 750 ועדשת טמרון 15-30.
לקראת הטיול האחרון רכשתי עדשה ניקון פריים משומשת 24ממ ומה זה נהנתי מהמשקל שלה (כלומר מהיעדר המשקל) שמצאתי את עצמי לא מעט מסתובב איתה במקום לסחוב את המשקולת (והאיכותית לא פחות) של הטמרון.
עכשיו אני מתלבט אם לרכוש לה פילטרים שיתאימו לי לצילומי הנוף כמו CPL , ND ו-GRADIENT .
המחירים של הפילטרים לגודל העדשה הקטנה הזאת לא גבוהים ו.. זה מפתה.
הייתי שמח לשמוע את מחשבותיכם בנושא .
לצפיה ב-'מה ההתלבטות?'
מה ההתלבטות?
06/07/2018 | 11:32
42
אם זה לא יקר אז מה הבעיה?
לצפיה ב-'מקטב מעגלי הוא רכישה שימושית בהחלט'
מקטב מעגלי הוא רכישה שימושית בהחלט
07/07/2018 | 16:36
2
47
מאחר והוא יכול לשפר תוצאות באופן משמעותי בלא מעט סיטואציות. הגדלת קונטרסט בתנאים של אדים ולחות, השתקפויות של אור בחלונות, השתקפויות של אור במים, תוספת קונטרסט בצילומי עננים ועוד.

מכהה ומכהה מדורג שימושיים בסיטואציות יותר ספציפיות והטווח הדינמי הגדול של החיישן במצלמה שלך, יחד עם מהירות התריס הגבוהה ויכולת עיבוד תמונה בתכנות מחשב - מייתרים במידה רבה את הצורך בפילטרים הללו.

מכאן שהייתי משקיע במקטב מעגלי איכותי, ואת שני הפילטרים הנוספים הייתי רוכש רק אם מדובר בעלות זניחה.
לצפיה ב-'יש לך? של מי?'
יש לך? של מי?
16/07/2018 | 08:45
1
5
לצפיה ב-'מקטבים מעגליים של B+W ושל Hoya'
מקטבים מעגליים של B+W ושל Hoya
17/07/2018 | 06:43
10
ואולי גם אחד מקורי של ניקון.

אם מדובר בעדשה רחבה כדאי לבחור פילטר slim על מנת למנוע הכהיה של הפינות, אבל לפילטר כזה יש ״מחיר״ שאין לו הברגה בחלק החיצוני כך שאי אפשר ״לשרשר״ עליו פילטר נוסף, ואי אפשר לצבוט לתוכו את מכסה העדשה.
לפילטרים הרזים של B+W יש מכסה פלסטי שמתלבש על הפילטר מבחוץ, אבל הוא לא ממש מחזיק במקום ויש לו נטיות אובדניות.

פילטרים מכהים ומדורגים - אין לי. לא הסגנון שלי. פעם היו לי, עם המצלמות היו מגיעים פעם מתקנים להרכבת פילטר מרובע/מלבני על העדשה והיו לי כמה משטחי זכוכית שאין לי מושג מה עלה בגורלם. אני מניח שאם אחפש באחת המגירות אולי אמצא אותם יחד עם כמה כרטיסי CF של 2 ג’יגה, כבל שחרור למצלמה ששדרגתי לפני עשר שנים, פלטת שחרור מהיר לראש של החצובה הראשונה שקניתי, ומברשת-מפוח שהגיעה עם איזו מצלמה קומפקטית. השנים לימדו אולי שמה שלא נמצא בשימוש יום יומי ומחובר למצלמה דרך קבע - לא נחוץ.
לצפיה ב-'מצלמת כניסה'
מצלמת כניסה
04/07/2018 | 21:49
10
74
שלום, מחפש מצלמת כניסה לחובב צילום חדש שזאת תהיה מצלמתו הראשונה. אודה להמלצות. תודה
לצפיה ב-'כניסה... כניסה... כמה ההוצאה?'
כניסה... כניסה... כמה ההוצאה?
05/07/2018 | 20:00
9
48
או במילים אחרות - מה התקציב?
לצפיה ב-'הוצאה'
הוצאה
05/07/2018 | 21:43
8
52
לא יודע ...
מה ייחשב מוצר טוב בתקציב טוב 
עד 4000 זה הגיוני?
לצפיה ב-'the sky is the limit'
the sky is the limit
06/07/2018 | 07:00
44
DSLR CROP ועדשה all around במחיר שווה לכל נפש, D5600 ועדשה 18-140.
תיתן יכולות עקיבה, צילום גם סלפי, זום יפה ואיכות יחסית טובה. כמובן גם כרטיס זכרון מהיר ואולי עוד סוללה בהמשך לטיולים שאין חשמל.
אחרי חצי שנה של צילומים לבחון באיזה מצב היה הזום ברוב התמונות ואז יתן ממצוע להתמקד בעדשה איכותית יותר למשל עם מקדם F קטן כמו 2.8 או אפילו 1.4 כעדשה עם אורך מוקד קבוע. או תוספת FLASH אם מצלם יותר ארועים חשוכים, או עדשה טלה כמו 300ממ אם מצלם ציפורים וכו'.
לצפיה ב-'כן'
כן
06/07/2018 | 09:29
6
39
תלוי מה השימוש המיועד, אבל לשימוש חובבני (משפחה, טיולים, חתולים) בהחלט יספיק.

ככלל התמורה שתקבל ב DSLR יותר גדולה, אבל אם תצלם בפילם התמורה תהיה אפילו עוד יותר גדולה.

בקיצר, לך לכיוון מירורלס כי שם העתיד.

בתקציב שהגדרת אתה יכול לבחור בפוג׳י Fuji X-T20 מיבוא מקבילי עם עדשת הקיט 16-50mm, או לקנות את הגוף בלבד ולשדך לה את ה 18-55 שתתאים גם לצילום בלילה בתוספת כמה מאות שקלים.

לצפיה ב-'שאלה?'
שאלה?
06/07/2018 | 11:23
5
33
תודה לעונים עד כה ...

מאחר ואני "חדש מאוד בעסק" ...

שאלת הדיוט ...

מה ההבדל בין DSLR ל מירורלס ?

זאת תהיה המצלמה הראשונה שלנו ... רק מתחילים ללמוד את הנושא ... כרגע חובבנים מוחלטים ... 

לצפיה ב-'באחת יש מראה ובשניה אין'
באחת יש מראה ובשניה אין
06/07/2018 | 14:20
2
34
מירורלס זו טכנולוגיה חדשה יותר והכיוון אליו העולם צועד, ויכולות הווידאו שלה טובות יותר.
מלבד זאת אין לה יתרון של ממש. היא קטנה יותר אבל לרוב יקרה יותר ומבחר האופטיקה שלה מצומצם יחסית.

לרפלקס (SLR) עוד נכונו שנים לא מעטות לפני שתהפוך לנוסטלגיה, ונכון לעת הזו היא גם נותנת תמורה טובה יותר לכסף. עם זאת, אם גודל ומשקל הם פרט משמעותי בעבורך ויש נכונות לשלם יותר כדי לקבל מערכת קטנה וקלה יותר - מירורלס זו בחירה מצויינת.
לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
06/07/2018 | 15:23
1
37
אחד היתרונות הגדולים של להסתובב עם מצלמה במקום טלפון (לדעתי), הוא היכולת להסתכל מבעד ל״עיינית״ כדי לצלם. היתרון מורגש במיוחד בצילום בחוץ באור שמש חזקה, כשמאוד קשה לראות מה רואים דרך המסך.

במצלמות DSLR יש מערכת שמשקפת את מה שמול המצלמה לעיינית, דרך מראה כמו שמוסבר כאן. המראה משמשת כשמסתכלים בעיינית, וזזה הצידה בזמן הצילום עצמו כדי לא להפריע. השמוש במראה גורם למצלמות האלו להיות מגושמות ויחסית כבדות. טכנולוגיית המצלמות ללא מראה מציגה בעיינית לא תמונה אופטית שמשוקפת מהעדשה לעיינית אלא תמונה דיגיטלית שמוצגת מהסנסור של המצלמה. לכן הטכנולוגיה מאפשרת לייצר מצלמות יותר דקות וקלות.

העובדה שלמצלמה חסרת מראה (שם קצת מגוחך, כי נראה כאילו הוחסר משהו ולכן זה חיסרון) יש עיינית דיגיטלית (לרוב לפחות, נדמה לי שלמצלמות פוג׳י מסויימות יש גם אופציה לעיינית אופטית), מאפשר לראות דרך העיינית איך התמונה תצא בסוף - אתה לא סתם רואה מה שהמלצלמה רואה אלא מה שהולך לצאת - כולל אפקטים אם מופעלים, רמת החשיפה לאור, וכו׳. ספציפית ל XT20 יש גם עיינית שמציגה 100% מהגודל של התמונה שהולכת לצאת.

אני לא הייתי מגדיר את חסרות המראה כטכנולוגיה חדשה - זו טכנולוגיה שקיימת כ-10 שנים. היא אכן יותר חדשה מ DSLR אבל שלא יתקבל רושם שמדובר בטכנולוגיה בוסרית. המצלמות הראשונות נחשבו נחותות לעומת ה DSLRים אבל בשנים האחרונות נעשתה קפיצת מדרגה משמעותית מבחינת היכולות של המצלמות האלו. גם להגיד שמבחר העדשות מצומצם זו אמירה שאפשר להתווכח איתה.

לצפיה ב-'בענין החסרון'
בענין החסרון
06/07/2018 | 20:57
28
זה כנראה אופנתי לקרוא למשהו חסר-X. גם בכלי עבודה חשמליים קטנים (מקדחים, מסורים וכו') חדשים הבאזוורד עכשיו זה Brushless tools שכוללים מנועי חסרי מברשת (תרגום חפשי). בניגוד למצלמות, הכלים האלה נחשבים טובים יותר (ובדומה למצלמות - גם יקרים יותר).
לצפיה ב-'השוואה'
השוואה
06/07/2018 | 15:35
1
45
הפוג׳י X-T20: מידות 118×83×41 מ״מ, משקל 383 גרם

הניקון D5600: מידות 124×97×70 מ״מ, משקל 465 גרם

לצפיה ב-'בהשואת מחירים הפוג'י יקרה יותר'
בהשואת מחירים הפוג'י יקרה יותר
07/07/2018 | 06:41
30
ובצילום אמיתי עם עדשות בטווחים הגיוניים המימדים משתוים כי העדשות ענקיות.
money talks וגם ביצועים. אוהב את מהירות "התריס" המירבית של הפוג'י !
לצפיה ב-'דרוש צלם סטילס לאירוע מחר בערב'
דרוש צלם סטילס לאירוע מחר בערב
04/07/2018 | 14:57
1
70
שלום.

עקב התארגנות מאוחרת - דרוש צלם סטילס למחר (חמישי) בערב, ברמלה.

מדובר במפגש חברים וותיקים, צפויים להגיע כ 50-60 אנשים. אין טקסים או משהו מיוחד. אלא רק מפגש נוסטלגי.

המפגש מתקיים בין השעות שבע ל 11 בערב, אבל שעות העבודה הצפויות הן בסביבות שעתיים-שלוש בטווח האמצע..

דרישות:
מצלמה ופלאש בלבד! אין צורך במגטים או בעריכה מיוחדת, אלא רק בקבצים הדיגיטליים.

תשלום: בסביבות 400-500 ש"ח (מקבץ של אנשים שצריכים להתארגן ולקבל הסכמה של כולם).

לצפיה ב-'מעוניין לצלם'
מעוניין לצלם
05/07/2018 | 16:12
46
מעוניין לצלם לך את הערב
ב-500 שח
מעוניין? חזור אלי במספר 054-852-9200
אני מירושלים אז תודיע לי עד 5 וחצי בצהריים היום [יום חמישי]
לצפיה ב-'השכרת מצלמה טובה או רכישה?'
השכרת מצלמה טובה או רכישה?
01/07/2018 | 17:26
12
68
אהלן,
שאלתי פה לא מזמן לגבי רכישת מצלמה לשימושים שלי.
שכחתי לשאול לגבי כדאיות השכרה של מצלמה טובה בהתאם, לטיול של שבועיים לניו יורק.
אני מחפש מצלמה שתצלם היטב ובחדות בעיקר נוף אורבני, רחובות... ניו יורק אתם יודעים...
ידוע לכם מחירי השכרה ממוצעים למצלמה שכזו? עדיפות למצלמות פוינט אנד שוט מתקדמות/חדשות עם זום גדול, צילומי לילה שלא יסונוורו מהאורות ועוד.
אפשר גם מצלמות יותר בכיוון DSLR או ללא מראה איכותיות אבל פחות מושך אותי בשל עניין הגודל/כובד לאורך היום.

תודה!

לצפיה ב-'עלות השכרה לשבועיים ועוד לחו"ל (מחיר שונה)'
עלות השכרה לשבועיים ועוד לחו"ל (מחיר שונה)
01/07/2018 | 19:31
1
57
יהיה יקר יותר מקניית המצלמה.
מה שגם לא משכירים קומפקטיות אלא בעיקר DSLR ויש גם מירורלס, בעיקר מהרף היקר.
לצפיה ב-'עד כדי כך?... מבאס. מחזיר אותי לדילמת הרגישה. '
עד כדי כך?... מבאס. מחזיר אותי לדילמת הרגישה.
01/07/2018 | 20:23
18
לצפיה ב-'כנראה שהדבר הטוב ביותר לעשות יהיה...'
כנראה שהדבר הטוב ביותר לעשות יהיה...
01/07/2018 | 20:41
2
77
להיכנס ביום הראשון לטיול לחנות צילום טובה בניו יורק (יש כמה וכמה) ולרכוש שם מצלמה קומפקטית איכותית.
אם תקציב של 1200 דולר לא מרתיע אותך אז הגרסה האחרונה של סוני RX100 (גירסה 6) תהיה ההמלצה שלי.
לצפיה ב-'חתיכת המלצה '
חתיכת המלצה
01/07/2018 | 21:40
1
50
אבל התקציב לא כזה. אולי חצי. אולי רבע. מוכן להשקיע אבל לא עד כדי ביכולת לצערי. 
בהחלט מצלמה ראוייה בלי קשר.
לצפיה ב-'במחצית המחיר תוכל למצוא את אחת הגרסאות הקודמות'
במחצית המחיר תוכל למצוא את אחת הגרסאות הקודמות
01/07/2018 | 23:50
48
גרסה 3 או 4 יהיו בחירה מצויינת.
לצפיה ב-'בדוק את'
בדוק את
02/07/2018 | 23:55
34
הפאנאסוניק
Zs70
100
200

אחת.מהן תתאים לך .
לצפיה ב-'הייתי מתחיל בביקור באולם התצוגה של סוני'
הייתי מתחיל בביקור באולם התצוגה של סוני
03/07/2018 | 20:01
5
47
במרכז מנהטן. הם משאילים שם כל אחת מהמצלמות שלהם למספר שעות, תמורת פיקדון. אולי יסכימו גם להשכיר ממש או להאריך את זמן ההשאלה. גם אם לא, זה שווה ותוכל להתנסות במצלמות טובות, כנראה שגם יותר מפעם אחת.

רעיון נוסף: יש חנויות שגם קונות ציוד. אולי שווה לך לקנות מצלמה טובה ולמכור להם אותה בחזרה.
לצפיה ב-'חידשת לי ב-2 העניינים'
חידשת לי ב-2 העניינים
03/07/2018 | 21:44
4
36
אז תודה.
אם לא אוכל להשכיר מסוני לכל התקופה אז זה לא יהיה רלוונטי. אבל אנסה לפנות אליהם לוודא כבר עכשיו.
לגבי החנויות שמוכרות קונות- יש לך לינקים/שמות? מעניין באיזה פער יקנו ממני משו חדש שהרגע קניתי מהם.
לצפיה ב-'תתחיל בקלאסיקה, בבית המקדש, בגן העדן - B&H'
תתחיל בקלאסיקה, בבית המקדש, בגן העדן - B&H
04/07/2018 | 11:15
3
23
לצפיה ב-'מכיר כבר בע"פ '
מכיר כבר בע"פ
04/07/2018 | 20:47
2
15
לצפיה ב-'בע"ה'
בע"ה
05/07/2018 | 21:21
1
11
לצפיה ב-'יש גם אדורמה'
יש גם אדורמה
06/07/2018 | 07:01
21
גם סגורים בשבתות וחגים
לצפיה ב-'שאלה:מהו ההבדל בין העדשות האלו?'
שאלה:מהו ההבדל בין העדשות האלו?
01/07/2018 | 19:26
16
107
יש לי עדשה לניקון 18-200 מ"מ וקבלתי עדשה 50-200 מ"מ.
מהו ההבדל ביניהן?
לצפיה ב-'32מ"מ'
32מ"מ
01/07/2018 | 19:29
6
20
לצפיה ב-''
02/07/2018 | 00:09
5
44
וברצינות כמו שאתה יודע?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/07/2018 | 00:38
4
55
הייתי מצפה שאחרי כל כך הרבה שנות צילום תדעי מה זה אורך מוקד...

ה 18-200 מכיל את הטווח של 55-200
שתי העדשות דיי בינוניות ואם יש את ה 18-200 אז אין שום סיבה בעולם להחזיק גם את ה 55-200, מכיוון שהיא עולה כיום משומש גרוש וחצי בערך אז פשוט תני אותה למישהו אחר.
לצפיה ב-'בוודאי שהבנתי שאחת כוללת את השניה.'
בוודאי שהבנתי שאחת כוללת את השניה.
02/07/2018 | 12:50
3
41
פשוט הביאו לי את ה55-200 ורציתי לגעת אם יש לה יתרון כי אחרת אולי לא היו מייצרים אותה. וכמו שחשבתי וסטייפ ענה לי שהיא שהתוצאה שלה היא ביתרון הטכני כמו חדות טובה יותר.
לצפיה ב-'אין ל 55-200 ממש יתרון מלבד המחיר הנמוך'
אין ל 55-200 ממש יתרון מלבד המחיר הנמוך
02/07/2018 | 13:05
2
41
היא תוספת לקיט 18-55, גם זולה ובאיכות דומה.
ה 18-200 מאד יקרה בהשוואה.
שוב, כשיש את ה 18-200 לא צריך את ה 55-200
לצפיה ב-'תודה. אני אנסה אתה ואחליט לפי התוצאה.'
תודה. אני אנסה אתה ואחליט לפי התוצאה.
02/07/2018 | 17:19
1
12
לצפיה ב-'יש ביטוי בעברית שאומר: "תפסת מרובה, לא תפסת"'
יש ביטוי בעברית שאומר: "תפסת מרובה, לא תפסת"
03/07/2018 | 09:29
31
שלום
כאשר עדשות מכסות טווח גדול של אורך מוקד כמו 18-200mm, או במבט קצת שונה, של יחס האורך מוקד הארוך, חלקי הקצר: 200/18=11, למרות היתרון בנשיאת עדשה בודדת שמכסה תחום רחב, יש לכך מחיר (לא במובן מעמד הרכישה).
בד"כ בעדשות, מקובל שעדשות פריים (לא זום) עדיפות. שם תמצאי נתונים מרשימים של צמצם (עד 1.2F) וגם נתוני חדות וביצועים ב-dxo).
השלב הבא יהיה עדשות זום עם יחס של 1:3, כמו ה-16-35mm, 24-70mm וכו'.
אח"כ העדשות הטיפה פחות יקרות (ואיכותיות) שך 1:4, כמו ה-24-105mm או ה-100-400mm. 
כאשר העדשה בעלת תחום של 1:11 זה אומר שנעשו שם פשרות. המטרה שעמדה לנגד המתכנן היתה התחום הרחב, ואילו פרמטרים אחרים באו במשנה חשבות.
לכן, אחזור לשורת הפתיחה: "תפסת מרובה, לא תפסת".
ולא שה-55-200 עדיפה או טובה, היא פשוט זולה. ראוי שתהיה לך בתיק עדשה איכותית, לפחות כדי שתוכלי להשוות...ויש הבדלים.

לצפיה ב-'האחת (הנוכחית) רב שימושית. השניה עדשת טלה בלבד'
האחת (הנוכחית) רב שימושית. השניה עדשת טלה בלבד
01/07/2018 | 20:43
4
50
ומכאן שהעדשה השניה צפויה להפיק תמונות באיכות טכנית קצת יותר טובה, אבל היא תחסר את אורכי המוקד הקצרים שנותנים את הזוית הרחבה.
לצפיה ב-'תודה סטייפ'
תודה סטייפ
02/07/2018 | 00:07
3
38
אם כך אז כנרה לטיולים ולצילומי רחוב כדאי לקחת את ה18-200 ולצילומי פוטרט,פרחים.. את ה50-200? אולי שאלות טיפשיות אך באמת אין לי ממש את הידע.
לצפיה ב-'בגדול כן'
בגדול כן
02/07/2018 | 05:40
33
למרות שההבדל באיכות לטובתה של 55-׳200 לעומת 18-200 אינו תהומי  ומכאן שהיתרון שלה לא ממש מצריך לסחוב שתי עדשות שממילא אחת מהן מוכלת בטווח אורכי המוקד של השניה.
לצפיה ב-'יש עוד הרבה משתנים לבדוק...'
יש עוד הרבה משתנים לבדוק...
02/07/2018 | 16:21
1
30
אם שתי העדשות באותה איכות בערך, מה היתרון לקחת את ה 50-200 לצילומי פורטרט/פרחים אלא אם יש לה איזה שהוא יתרון ספציפי על השניה (למשל הרבה יותר קלה ו/או הרבה פחות גדולה ו/או מרחק פוקוס מינימלי יותר קצר ו/או איכות הרבה יותר טובה בטווח שלה)?

ולצילומי רחוב אולי בכלל עדיף למצוא עדשת פנקייק באורך מוקד / טווח אורכי מוקד יותר רלונטיים שגם לא תורגש יותר מדי...

ומה הצמצם? אני מניח לפי הדיון פה שלא להיט, אם אלו לא עדשות איכותיות במיוחד. אם מצד שני אחת מהן הייתה מציעה אורך מוקד קבוע למשל f/4 או טווח יותר מצומצם (למשל f3.5-f4.5 לעומת f3.5-f5.6) כבר היה שווה לשקול אם שווה להחזיק את שתיהן.

לצפיה ב-'יערי, תודה עבור ההסבר.'
יערי, תודה עבור ההסבר.
02/07/2018 | 17:18
12
לצפיה ב-'תמיד יהיה הבדל '
תמיד יהיה הבדל
02/07/2018 | 23:48
3
30
בין זום מעל 10  לעדשה עם זום 4.
מבחינת.ייצור מבחינת משקל מבחינת. עיוותים כאשר משנים את הזום.
אבל ..הצלמים אינח מהנדסים צלמים רוצים זום גדול עכשיו מוכנים לשלם
ולא רוצים להחליף עדשה באמצע צילום זהו ההבדל.
ה 50-200 על פניה טובה וזולה יותר ואפילו קלה יותר עכשיו תעני לעצמך מה את.מעדיפה .
שתי עדשות טובות  18-55 ו 50-200 או 18-200
מבטיח לך שאם תסקרי כאן בפורום אך אחד לא יעדיף שתי עדשות...
מהי התשובה הנכונה טכנולוגית שתי עדשות....
עכשיו לכי תמצאי  את המהנדס שישכנע אותך להסתובב  עם שתי עדשות...
ואם שאלת אני מהנדס ...ואסתובב עם שתי עדשות רק בגלל שאין לי מספיק כסף לקנות את
הזום הגדול...
שחר כבר העיר לי על כך בצילומים וצדק ....
אבל התקציב מחליט ...

לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
05/07/2018 | 18:52
6
לצפיה ב-'במקרה שכחת את המומלצת יותר 18-140VR'
במקרה שכחת את המומלצת יותר 18-140VR
06/07/2018 | 07:06
1
13
ה55 מגבילה מאד והטווח שלה כאילו נקטע.

לצפיה ב-'התיחסתי כללית '
התיחסתי כללית
06/07/2018 | 13:34
11
לא דיברה על ה vr  בשאלה אז לא התיחסתי
לצפיה ב-'היום אני זקוק לתשומת לב מאת אוהדי פוג'י... (ולא רק, כמובן)'
היום אני זקוק לתשומת לב מאת אוהדי פוג'י... (ולא רק, כמובן)
01/07/2018 | 21:01
3
78
שלום שלום לכל גולשי הפורום.
היום אני זקוק לתשומת לב מאת אוהדי פוג'י...(ולא רק, כמובן)
לאחר תקופה ארוכה של שימוש במצלמת X-T20 הצטברו לי מס' שאלות, אשמח לעזרה.

1 -
יש בתפריטים אופציה לטון הצבע, ולצבעים. Highlights and Shadows.
שיחקתי עם האופציות, הן נחמדות. מישהו יכול להסביר להדיוט כמוני, בעברית צחה וצלולה, מה הן בעצם?

2- יש בתפריטים סימולציות שונות של פילמים. מאוד נחמד. טבעי, עשיר, ניטרלי, וכו'.
בגווני שחור לבן שיניתי קצת את הטונים הנ"ל, ומאוד אהבתי את הגוון.
יש דרך קלה לשמור את ההגדרות האלו, כך שבכל עת שארצה אוכל לצלם בדיוק בשחור לבן שהגדרתי?

3- מהי הדרך הנכונה ללכוד אובייקט בתנועה?
האם הדרך היא לבצע פוקוס עוקב ורציף, ולתפוס את הבחור ברגע הנכון, או אולי פשוט לצלם רצף מהיר של תמונות ואחר כך לבחור מביניהן את הטובה ביותר?

4-
יש ברשותי 2 עדשות. 18-55 ו 35/2 (שעליה אתן ביקורת מייד).
בצילומי וידאו שמתי לב  שאם אני אני משתמש בעדשה 35/2 אזיי הוידאו יוצא קופצני ולא נעים בעין, אבוי.
האם ישנם מצבים שכן כדאי להשתמש בעדשה 35/2 לצילומי וידאו?
תודה רבה!

וכעת, ביקורת קצרה על עדשת 35/2 הנהדרת של פוג'י.
נסעתי לאירופה לכמה ימים, איש עצל שכמוני. היה שווה, האמת.

קניתי יום לפני הטיסה את עדשה 35/2 של פוג'י. ע"פ ההמלצות פה בפורום. תודה לכולם על ההסברים והסבלנות. אתם תותחים, כולכם.

שורה תחתונה:
העדשה התגלתה כ...מדהימה.
היא חדה בצורה בלתי אפשרית, ומהירה מאוד. מאוד. מפתח הצמצם הנמוך מאפשר לקבל כמעט ב כל תמונה טשטוש נהדר, 'בוקה'.

המהירות שלה מצויינת, המשקל מעולה וקל.
מאוד נהניתי מהטבעת הידנית לשליטה על הצמצם, נחמד!

מה שכן- אורך המוקד קצת הגביל אותי, במיוחד שלאורך כל הטיול ניסיתי לצלם ארכיטקטורה, ו.. לא ממש הצלחתי.
צלם חובב, אתם יודעים. ככה זה.
מה שכן, הפורטרטים יצאו ממש טוב, אחד אחרי השני. כולל חברי המזוקן, ודודי המקריח. אח, הם יצאו ממש ממש טוב.

אה, וגם גיליתי שסתם עובר אורח, סיני נחמד- יכול להיות צלם ענק.
רוב האנשים שביקשתי מהם תמונה- פשוט לא יודעים להחזיק מצלמה, מבאס. אבל סיני אחד - ידע גם ידע. יש כבוד!

תכלס' בטיול הבא אקח את העדשה הזו, ועוד אחת רחבה בהרבה:)
לצפיה ב-'למה לא לקרוא את חוברת המצלמה?'
למה לא לקרוא את חוברת המצלמה?
02/07/2018 | 00:34
2
62
זה לפחות יענה על שתי השאלות הראשונות שלך...
highlights ו shadows בעצם מספקים לך שליטה על ה curve, זה מאפשר לך לחזק או להחליש קונטרסט אבל בצורה מעודנת עם יכולת שליטה נפרדת על הבהירים והכהים.
ככל שהערך גבוה יותר, הכהה כהה יותר והבהיר בהיר יותר, ככל שהערך נמוך יותר, יהיו יותר פרטים באזורים הנ"ל בהתאמה.

2. יש אפשרות לכמה מצבי custom ולשמור הגדרות שונות לכל מצב - קרא את חוברת המצלמה

3. יש הרבה שיטות, צריך לנסות ולראות מה הכי מתאים לך או לסיטואציה הספציפית. פוקוס עוקב זה דרך אחת, שילוב של פוקוס עוקב עם צילום ברצף זאת דרך שניה, פוקוס מראש על האזור שהאובייקט יגיע אליו מראש זאת דרך שלישית, שמירה על עומק שדה גדול תעזור להתגבר על פיקשושים קלים (אם כל מה שכתוב כאן זה סינית אז ראשית קרא את חוברת המצלמה ושנית קח קורס צילום)

4. עדשת ה 35 לא מיוצבת ולכן הקפיצות, היא פחות מתאימה לוידאו. אם בכל זאת אז צריך למתקן את המצלמה על חצובה או אביזר ייצוב סטייל גימבל.
לצפיה ב-'להרחיב מעט על תשובתו של שגיא לשאלה 3'
להרחיב מעט על תשובתו של שגיא לשאלה 3
02/07/2018 | 05:59
1
50
פוג׳י לא מצטיינות  בעקיבה אחר אובייקט נע.
הנסיון הצנוע שלי עם המצלמה מראה שצילום ברצף וסינון התמונה החדה מבין אלו שצולמו הוא השיטה העדיפה. התמונה הראשונה כמעט תמיד מתפספסת.
לצפיה ב-'תודה לשניכם!'
תודה לשניכם!
02/07/2018 | 17:00
15
לצפיה ב-'לפני חודש הייתי שבוע בפריז'
לפני חודש הייתי שבוע בפריז
30/06/2018 | 13:19
7
87
צילמתי כל יום, כל היום = הרבה
לא מילאתי כרטיס של 64GB עם מצלמת FF ברזולוציית 24MP.

לצילום סטילס זה פשוט מיותר
לאנשי וידאו, אולי.
לצפיה ב-'אתה מצלם רחוב... '
אתה מצלם רחוב...
01/07/2018 | 06:29
6
67
למי שמצלם טבע או ספורט הדרישות שונות

לצפיה ב-'מי שמצלם טבע או ספורט לא עושה את זה '
מי שמצלם טבע או ספורט לא עושה את זה
01/07/2018 | 09:38
5
59
מתשע בבוקר ועד שמונה בערב
ככה שריסוס ברצף מתקזז עם שעות צילום.
וגם אם צריך יותר אז שני כרטיסים של 64 או אחד של 128 לרובב יספיקו....

אגב, צילמתי גם ספורט, צילמתי באליפויות אירופה ועולם, צילמתי מהבוקר עד הערב, צילמתי ברסס, צילמתי אלפי תמונות ביום וזה הרבה יותר מצילום ארוע ספורט בודד כמו משחק כדורגל בודד ושני כרטיסי 8G הספיקו ליום צילומים.... אז נכון שהמצלמה הייתה רק 12MP אז עם 24MP שני כרטיסי 64 יספיקו או שני כרטיסי 128
לצפיה ב-'אבל תסתכל לאן העולם הולך'
אבל תסתכל לאן העולם הולך
01/07/2018 | 09:46
4
50
העולם הולך למצלמות של 50 ו-80מפ וכנראה יותר בהמשך הדרך. ולוידאו 8K, וכו'.
האם זה מוגזם? בטח.... אבל זה איפה שהולכים אליו...

חוצמזה שבטיול ארוך זה נחמד שלא צריך לפרוק תמונות (כלומר, אני פורק בשביל גיבוי אבל שומר גם על הכרטיס).

לצפיה ב-'כתבתי ש....'
כתבתי ש....
01/07/2018 | 15:57
3
43
אולי זה יהיה רלוונטי לוידאו
אבל אנחנו פורום סטילס....

לצילום ספורט יש שני ערוצי הצגה:
1. אינטרנט
2. עיתונים ומגזינים

באף אחד מהערוצים האלו לא צריך יותר מ 12mp
רוב הצלמים שמצלמים ספורט משתמשים במצלמות בעלות רזולוציה נמוכה יחסית סביב ה 20mp וכשהם מצלמים raw אז הם בוחרים small raw כי אין צורך ברזולוציות הגדולות האלו.
אז העולם אולי חושב שהוא הולך לאנשהו או שמנסים לשכנע אותך שצריך משהו כשבתכלס רוב הצילומים היום מגיעים לאינסטגרם....

אנחנו קונים היום כרטיסי זיכרון יותר גדולים ממה שאנחנו צריכים סתם כי הם זולים או משתלמים יותר בחישוב של מגה בייט לדולר או כי כבר אין על המדפים כרטיסים קטנים יותר אבל זה לא אומר לרגע שאנו צריכים את זה.
אם כבר חשוב יותר לשים לב למהירות הכתיבה לכרטיס שזה הנתון הכי חמקמק....

בנסיעה של שבוע לאלבניה צילמתי 7 רולים של פילם ובדיגיטלי סיימתי כרטיס של 32mb ועוד כמה עשרות תמונות על כרטיס שני.
בנסיעה של שבוע לגאורגיה עבדתי עם שתי מצלמות כשבכל אחת כרטיס של 64 ובאף אחת לא עברתי  את מחצית נפח הכרטיס
בנסיעה של שבוע לפריז עבדתי עם מצלמה אחת וכרטיס של 64 וכאמור, לא מילאתי אותו ואני לא מוחק תמונות.
אני עדיין נוסע עם עוד כרטיסים בתיק אבל אם פעם חשבתי שאני צריך את הנפח שלהם, היום אני יודע שהם שם כגיבוי אם ידפק לי כרטיס.
ושוב, אני מצלם המון בנסיעות כאלו, אלו נסיעות עבור צילום והמצלמה עובדת מרגע שאני מתעורר ועד שאני הולך לישון... הלוואי שסוללת המצלמה תחזיק מעמד כמו כרטיס הזיכרון...

***** אני לא אומר שלא צריך כרטיס גדול יותר מ 64, ברור לי שיש מצלמות בעלות רזולוציה גבוהה משלי שמפיקות קבצים גדולים יותר, ועדיין אני לא חושב שיש מצלמה שזקוקה ליותר משני כרטיסי 128 גג בצילום סטילס.

דרך אגב, צלמים מקצועיים פורקים חומרים בקצב גבוה יותר מצלם חובב, בעיקר בשביל גיבוי אבל גם בשביל העברה מהירה של הקבצים לעיבוד או ללקוח או לעורך העיתון.
ככה שבאמת אני לא רואה צורך אבל אתה יודע איך זה, עכשיו כשיש פיתרון אז כבר ימצאו לזה בעיה שתצדיק את זה

לצפיה ב-'גם מנכ׳ל IBM אמר שהוא לא רואה סיבה שמישהו יצטרך יותר מ-64mb'
גם מנכ׳ל IBM אמר שהוא לא רואה סיבה שמישהו יצטרך יותר מ-64mb
01/07/2018 | 16:56
2
47
ואין לי ספק שעדיין אפשר להגיע מנמל יפו לירושלים בדיליז׳אנס ולטוס מתל-אביב לניו יורק בדקוטה עם שבע עצירות ביניים לתדלוק.

זה לא שבאמת צריך מכונית ממוזגת עם בקרת שיוט ומערכת בטיחות אקטיבית וזה לא שבאמת צריך מטוס שמסוגל להביא אותך מתל-אביב לניו-יורק בטיסה ישירה של 12 שעות. גם לא באמת צריך שידור חי באיכות 4k מהמונדיאל ולא ממש מוכרחים 16 מליון צבעים. נחמיה בן אברהם היה מעביר תיאורים מצויינים ברדיו ולמחרת היינו רואים תמונה ב16 גוונים של אפור בעיתון.

את כל זה אני אומר בלי נימה של ציניות או זלזול. רק היום שמעתי בחדשות שאריך פרום הודח מהטור-דה-פראנס בגלל סמים ו״הטור״ הוא כבר מזמן אירוע תקשורתי ולא אירוע ספורטיבי. אירוע תקשורתי מהבחינה המסחרית: יש המון כסף גדול סביב התחרות הזו והשידורים החיים באיכויות 4k הן המנוע האמיתי בתחרות, לא שרירי הרגליים של המדוושים.

לכן השאלה היא לא מה צריך ולא מה מספיק אלא מה מתאים למערכת האקולוגית שהצילום הוא חלק ממנה. כרטיס זיכרון של מאות טרה-בייט לא נחוץ לצילום סטילס של 2018, אבל יהיה נחוץ לצילום, סטילס או ווידאו, בעוד שנים ספורות. אם תרצה או לא תרצה - זה הכיוון (אולי הכיוון המטופש) אליו התעשייה צועדת. שם הכסף. לשם מכוונים היצרנים והמפרסמים.

אני מבטיח לך שגם בעוד עשור עדיין יהיו יצרני סרטי צילום ותוכל עדין למצוא פטיפונים בחנויות היי-פיי. ניקון D850 תהיה פריט לאספנים בתור ״מצלמת הרפלקס האחרונה״ וותיקי הענף עוד יזכרו שהיה פעם מותג נפוץ בשוק שנקרא ״פוג׳י״ שעוד אפשר למצוא עדשות שלו בחנויות היד השניה ב-Nathan Road בהונג קונג. 
לצפיה ב-'בוא נהיה הגיוניים'
בוא נהיה הגיוניים
01/07/2018 | 19:36
1
52
אני מצלם ברצינות משהו כמו 10 שנים
כל החומרים שלי תופסים נכון להיום פחות מ 2T
עכשיו תסביר לי על איזו רזולוציות צילום אתה חושב כשאתה אומר שיהיה צורך לצלם סטילס בכרטיס של 128T?
אולי יהיו שימושים עתידיים כמו צילום וידאו הולוגרמי בתלת מימד, אבל נכון להיום אין שום ישום שמצריך כרטיס כזה וכשיהיה אנחנו כנראה כבר לא נראה ולא נשמע ואולי אפילו כבר לא ננשום
לצפיה ב-'אני מאחל לשנינו חיים הרבה יותר ארוכים מזה. '
אני מאחל לשנינו חיים הרבה יותר ארוכים מזה.
01/07/2018 | 20:37
45
להערכתי ווידאו הולוגרמה תלת מימדי נמצא מעבר לפינה.
הוא כבר קיים היום באמצעות משקפייים יעודיים או באמצעות מסכות ״מציאות וירטואלית״. רוחבי הסרט שנדרשים להפעלת מערכות אלה ברזולוציה גבוהה -עצומים. הרבה מעבר לקיבולת של נתבים ביתיים ושל חיבורי אינטרנט ביתיים. אבל כמו שחיבור האינטרנט הממוצע בבית בישראל היום כבר מתקרב ל-100 מ׳ב בעוד שלפני עשור הוא היה בערך מ׳ב אחד, וכמו שכרטיס הזיכרון הממוצע היום הוא 64 ג׳ב בעוד לפני עשור הוא היה 4 ג׳ב, כך אני מניח בעוד עשור נראה קיבולות של יותר מג׳ב לכל בית וכרטיסי זיכרון של עשרות או מאות ט׳ב שיאפשרו צפיה בתוכן תלת מימדי ברזולוציה גבוהה.

יש בינינו הסכמה לגבי כך שכיום הקיבולת הזו לא נחוצה, ואולי גם הסכמה חלקית לגבי זה שהיכולות העתידיות של ווידאו תלת מימדי לא באמת נחוצות. אבל להערכתי זה יגיע הרבה יותר מהר ממה שאתה חושב ואני מאחל לשנינו שנוכל להתענג על הנוסטלגיה של צילום בפילם כאשר בכל בית יהיה כוח מיחשוב ואמצעי אחסנה ותקשורת שמצריכים היום data Centre בינוני.
לצפיה ב-'לא בטוח מה מידת הרלוונטיות המיידית של התקן החדש אבל...'
לא בטוח מה מידת הרלוונטיות המיידית של התקן החדש אבל...
01/07/2018 | 06:52
52
אם נבחן את קצב הגידול בנפחי המידע המועברים והמאוחסנים היום לעומת שנת 2008 ושנת 1998 די ברור שבשנת 2028 התקן הזה כבר ייחשב למיושן.

אכן, לצילום סטילס (ואולי גם ווידאו) ברזולוציות ובטכנולוגית הנוכחיות כרטיסים בנפחים של 2TB הם די והותר, אבל לפני עשור כרטיס של 16GB נחשב היה לנפח ענק וההמלצה היתה לפזר את הסיכון על כמה כרטיסים של 4GB ולא לשים את כל הביצים בסל אחד. לפני שני עשורים השתמשנו בסמארט מדיה של 16 מ׳ב.

אנחנו צועדים בבטחה לכיוון של צילום תלת מימדי ברזולוציות גבוהות (4K זו רק ההתחלה) בקצבי עדכון גבוהים. מבלי להיכנס לדיון אם זה נחוץ או לא ומה יכולת העין והמוח האנושי לצרוך את התוכן הזה - זה הכיוון. נפחי אחסון של מעל 2TB ומהירויות העברה גבוהות הם חלק מה״אקו-סיסטם״ שמאפשר לזה לקרות.

חם בפורומים של תפוז

משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יורם פוסמן - מדריך עריכת וידאו
רוצה ללמוד עריכת וידאו?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה