לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צילום סטילס-ציוד וסיוע

מטרת הפורום היא דיון בענייני ציוד לצילום סטילס, סיוע לרוכשים ועזרה בתפעול. דיונים בנושאים קרובים יתקבל בשמחה אולם נא לא למתוח את החבל. שאלות בנושא צילום וידאו מומלץ להפנות לפורום הפקת וידאו (קישור בראש העמוד). שיתוף תמונות לצורך מתן ביקורת ניתן לעשות בפורום אמנות הצילום (קישור בראש העמוד).

על מנת להימנע מהצפת הפורום, מומלץ לבצע חיפוש בפורום לפני פתיחת שרשור חדש. בהיסטוריית הפורום קיים מאגר ידע עצום, נצלו אותו.

נהלי הפורום

1. אין לנהל דיון בנושא אופן ניהול הפורום על גבי הפורום. בכל שאלה/השגה ניתן לפנות אל המנהלים במסר.

2. יש לשמור על תרבות דיון. אנא הימנעו מתגובה לגופו של כותב והיתמקדו בנושא השרשור.

3. אין לחשוף פרטים אודות גולש (אווטינג) ללא הסכמתו.

4. פרסום קנייה/מכירה מותר בשרשור המיועד לכך בלבד. הודעות אשר לא ישורשרו למקום ימחקו.

5. בהתאם לנהלי תפוז, אין לפרסם בפורום. ניתן לפרסם מודעה דרך מחלקת הפירסום של תפוז. הודעה על פעילויות/הטבות הקשורות לתחום הצילום ניתן לפרסם לאחר קבלת אישור מהמנהלים.

6. בעלי עניין עסקי מתבקשים לבצע גילוי נאות בעת כתיבת בפורום.

7. אין לפרסם הודעה בעלת תוכן בלתי חוקי.

8. אין לעודד ביצוע פעולות בלתי חוקיות.

בכל מקרה של מעבר על נהלי הפורום, שמורה למנהלים הזכות למחוק הודעות ולהגביל את הכותב. במקרה ונתקלתם בהודעה פוגענית אנא פנו אל המנהלים.

זכרו, אנו מנהלים את הפורום בהתנדבות ולא יכולים לפקח על הנעשה בכל רגע.

תודה,

המנהלים

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעות פירסומיות ו\או בעלות אופי מסחרי יימחקו מהפורום.לא תישלח הודעה. למקרים מיוחדים יש לקבל אישור הנהלת הפורום.

בטרם שואלים מומלץ להיעזר במשאבי הפורום: קישורים,מאמרים,חיפוש בפורום,קריאה בדפי הפורום מהשבוע האחרון.

כדאי לנסח שאלה הכוללת כמה שיותר פרטים לגבי הדרוש לכם,כולל שמות מדויקים של הדגמים ,אותיות ומספרים,   קישור פעיל למיפרט הטכני.
המשך >>

לצפיה ב-'מישהו מזהה את המצלמה הזו?'
מישהו מזהה את המצלמה הזו?
28/06/2017 | 23:43
1
9
לצפיה ב-'לייקה M2'
לייקה M2
29/06/2017 | 00:17
3
לצפיה ב-'לא יכלתי להתאפק....'
לא יכלתי להתאפק....
28/06/2017 | 23:33
6
חברה סינית בשם 7Artisans השיקה עדשת 50mm f/1.1 עבור לייקה (אפשר לחבר לכל מירורלס) המחיר של $369 בלבד.
יש האומרים שמדובר בהעתק של ה Voigtlander Nokton 50mm f/1.1 שעולה $900
אז הזמנתי אחת... למרות שיש לי סומיקרון ולמרות שזה אורך מוקד שאני ממעט להשתמש בו אבל f/1.1 בפחות מ 400 דולר נשמע מעניין וגם מחליף את ה 56mm f/1.2 שהייתה לי לפוג'י ומכרתי אותה למקרה שצריך פורטרט בצמצם סופר פתוח...

רשמים כשתגיע
לצפיה ב-'לקסר או סנדיסק?'
לקסר או סנדיסק?
27/06/2017 | 21:04
22
69
לא לא, לא עוד ויכוח בנושא
נראה שזה הוכרע עבורנו....
https://petapixel.com/2017/06/27/r-p-lexar-memory-...

עכשיו רק נשאר להכריע בין קנון וניקון ובעד או נגד פילטר הגנה...
לצפיה ב-'כדאי לדייק במילים.'
כדאי לדייק במילים.
27/06/2017 | 21:21
11
60
לא כל מה שהוכרע עבורך הוכרע עבורי ובטח שלא עבורנו.
אין לי כוונה לפתוח בוויכוח רק לתת לפרטים את תשומת הלב הנכונה.
לצפיה ב-'מה?'
מה?
27/06/2017 | 21:25
10
53
לקסר מפסיקים יצור של כרטיסי זיכרון, איך זה לא הוכרע גם בשבילך?
אם אתה מחפש כרטיס זכרון אז לקסר זאת עדיין אופציה?
גם לגבי מלאי קיים, מה זה אומר על אחריות? אם מפסיקים לייצר מה יעשו במקרה של כרטיס שראוי להחליפו? מה ישלחו לך סנדיסק?
לצפיה ב-'אני מודה שקודם לא קראתי את הידיעה'
אני מודה שקודם לא קראתי את הידיעה
28/06/2017 | 08:42
2
37
בגלל הנטייה שלי לא לקרוא קבצים מצורפים ולכן התגובה שלך נכונה.
כצרכן די כבד של כרטיסי זיכרון אכן אתקל בבעיה. לקסר הם די מובילי שוק כאן.
ימים יגידו. מישהו ודאי יתפוס את מקומם, אולי סאנדיסק. אבל אין ספק שמדובר בחלל שהתפנה.
אז באיחור, תודה על הידיעה שהבאת.

לצפיה ב-'"מישהו יתפוס את מקומם" ?!'
"מישהו יתפוס את מקומם" ?!
28/06/2017 | 08:46
1
34
מה הבעיה? אין שום כרטיס של לקסר שאין לו מקבילה בסאנדיסק.
סאנדיסק תתפוס חלק מהשוק. היצרנים הקטנים יותר, כמו טרנסד יתפסו חלק אחר.

לצפיה ב-'הביטוי "מישהו יתפוס את מקומם"'
הביטוי "מישהו יתפוס את מקומם"
28/06/2017 | 08:50
29
אין פירושו  שנמצא את עצמנו ללא כרטיסי זיכרון
אלא שהשוק יתמלא כך או כך ולא ממש נרגיש
בחסרונם של לקסר שדווקא הייתי לקוח מתמיד שלהם, אבל לא רק שלהם.
לצפיה ב-'אם אני קונה בחנות באחריות החנות למצוא לי תחליף'
אם אני קונה בחנות באחריות החנות למצוא לי תחליף
28/06/2017 | 10:47
6
29
וממש לא משנה לי אם ישלחו לי סאנדיסק או טרנסנד או שימצאו לקסר באחד המחסנים.
אם החנות לא נותנת אחריות ומוכרת לי כרטיס ממותג שיצורו הופסק ואי אפשר יהיה לקבל כרטיס חלופי במקרה של כרטיס שיוצא תקול מהאריזה - אני מצפה שיהיה לזה ביטוי במחיר שהחנות תגבה.
ידיד שלי שמוכר יין הציע לי לרכוש בקבוקים של יין מצויין בן 12 שנים. היין מעולה אבל הפקקים זקנים ונוטים להתפרק בעת החליצה. בגלל בעיית הפקקים הוא מוכר את היין בהנחה של 30%. יש מי שלא רוצה לקחת את הסיכוי שישבר לו הפקק ומעדיף יין צעיר יותר עם פקק טרי יותר, ויש מי שמוכן לקחת את הסיכון של פקק דפוק. אחרי ההנחה - אפילו אם אחד מארבעה פקקים נשבר - העיסקה כדאית. תוסיף לזה שלמדתי איך לחלוץ את הפקקים הללו בשיטה ששומרת עליהם משבר, וגם במקרה של שבר - אני מסנן את השברים דרך מסננת פלסטיק שלא פוגעת בטעם - והנה - כרטיסי לקסר, שאולי יימכרו עכשיו ברבע מחיר, יהיו עיסקה מצויינת. רוצה שני כרטיסים? קנה ארבעה, כי בטח תיכף נראה עיסקאות 1+1 על הכרטיסים האלה, ואם אחד מקולקל - עדיין נשארו לך יותר ממה שתיכננת לקנות.

אם אני מחפש כרטיס זיכרון לקסר הוא אופציה כל עוד יש במלאי. זה לא רכיב שצריך עבורו חלפים לכן העובדה שהמפעל נסגר לא גורמת לכרטיסים שכבר קניתי להפסיק לעבוד.
ממילא כאשר כרטיס מפסיק לעבוד אני לא שולח אותו לתיקון אלא משליך אותו לפח וקונה חדש. מה אני אקנה כשיפסיקו לייצר לקסר ולא יהיה בחנויות? אני אקנה את הכרטיס שיציע יחס עלות/תועלת הכי טוב באותה עת מבחינת מהירות/מחיר/נפח/אמינות. אף פעם לא התלבטתי בעניין הזה יותר מדי. מצלמה עם שני חריצים פותרת את הבעיה כי הסיכוי ששני הכרטיסים ימותו ביחד שואף לאפס, אפילו אם מדובר בכרטיס סיני עלום שם.

לכבוד ה-XT2 קניתי בינואר ארבעה כרטיסים של לקסר x1000 והם הגיעו תקינים, מהירים גם בקריאה וגם בכתיבה. אותו נפח זיכרון באותה מהירות מתוצרת סאנדיסק היה עולה לי פי שתיים. לא חשבתי פעמיים. ממילא כשהם ימותו הם כבר יחשבו לכרטיסים ״איטיים״ ו״נפח נמוך״ יחסית להיצע שיהיה אז בשוק, כך שאמינות לטווח ארוך היא נושא שצריך להתייחס אליו עם קורט מלח.
לצפיה ב-'לא החנות היא זאת שנותנת אחריות אלא היצרן'
לא החנות היא זאת שנותנת אחריות אלא היצרן
28/06/2017 | 11:53
5
19
אם היצרן לא קיים אז אתה יכול רק לחפש את האחריות.
אין לי בעיה עם לקחת ריסק של אובדן אחריות תמורת מחיר נמוך. יש לי בעיה לקחת ריסק עם כרטיס זול שהביצועים שלו לא משהו ושידוע שיש בעיות אמינות...
סך הכל הכרטיס מחזיק רק את התמונות האלו שאי אפשר לשחזר....
הניסיון והמחקר שלי עם לקסר מצביע ש:
א. יש בעיות אמינות, יותר ממה שיש אצל מותגים נחשבים אחרים
ב. המחיר הזול של לקסר הוא פיקציה כי כרטיס שיתן ביצועים זהים בכתיבה לכרטיס מול כרטיס מסוים של סנדיסק, צריך להיות מקטגוריה גבוהה יותר ויעלה כבר אותו דבר.
יש לי מצלמה אחת עם שני חריצים כרטיסי זיכרון, אני לא משתמש בשני חריצים, מרגיש לי מטופש להשקיע בשני כרטיסי זכרון בשביל גיבוי, עדיף לקנות אחד ושיהיה אמין ולא אצטרך להתעסק בשטויות בשטח...
בכל מקרה, אני לא רואה את עצמי קונה כרטיסי זכרון בקרוב, בנסיעה האחרונה שלי לקחתי את כל הכרטיסים שהיו לי בבית (ויש איזה 6 כרטיסים משלל מצלמות), השתמשתי בשניים (השני היה עם מספר מועט מאד של תמונות), וגם מספר המצלמות הדיגיטליות שלי לא הולך להשתנות בקרוב. יותר מדאיג אותי שפוג'י מפסיקה לייצר סרט צילום שאני מאד אוהב.

לצפיה ב-'אחריות היצרן - מהי מכסה?'
אחריות היצרן - מהי מכסה?
28/06/2017 | 13:01
4
24
בעצמך אמרת - הריסק הוא אובדן תמונות, לא הכרטיס עצמו. כרטיס שמגמגם גמגום אחד הולך אצלי ישר לזבל. לא מתכוון בכלל להתעסק עם היצרן או החנות. זה לא שאפשר לשלוח למעבדה שיפתחו את הכרטיס ויחליפו את הביטים הדפוקים... נשלח להם בדואר והם ישלחו לי כרטיס חדש במקומו? לא שווה מבחינתי את ההתעסקות.

לגבי האמינות של לקסר - לא נתקלתי בבעיות אמינות רבות יותר מאשר מותגים אחרים. לא מתכוון להתווכח עם הנסיונות והמחקרים שלך - אבל אני לא הצלחתי לשחזר אותם.

המחיר הזול של לקסר אינו פיקציה. שני כרטיסים זהים אחד לאחד מבחינת מהירויות כתיבה וקריאה (עד כמה שניתן למצוא כרטיסים זהים) לקסר יהיה לרוב יותר זול בסדר גודל של 30% לעומת סנדיסק. למדתי לקרוא את המפרט של הכרטיסים ואני לא מסתכל עוד על ה״קטגוריה״ שלהם אלא על מהירויות הקריאה/כתיבה.

אם יש לך מצלמה עם שני חריצים ואתה משתמש רק באחד - מה אני אגיד - שתהיה לי בריא... אתה מוכן להשקיע כפליים מחיר על כרטיס של מותג מסויים אבל לא מוכן להשקיע כפליים בכרטיס נוסף לגיבוי? הרי גם הכרטיס הכי טוב של המותג הכי טוב - עלול, סטטיסטית, להיכשל. אם יש לך את האופציה של גיבוי אוטומטי במצלמה על ידי שמירת התוכן בשני כרטיסים שונים - אתה מוותר על זה בכזו קלות וסומך על רכיב זיכרון בודד?

א-פרופו - יש יצרני פילם סיניים?
לצפיה ב-'אשמח לקבל קישורים'
אשמח לקבל קישורים
28/06/2017 | 17:27
3
14
לכרטיס של לקסר עם מהירות כתיבה דומה לכרטיס של סנדיסק עם 30% הבדל במחיר בינהם.
מהירות הקריאה פחות מעניינת, היא רלוונטית לקצב העברת התמונות למחשב.

כרטיס שנדפק, נדפק, כבר אין הרבה מה לעשות אבל אפשר לזרוק לפח ואפשר לקבל חדש במקומו, אני מעדיף לקבל חדש ויש לי ניסיון עם כרטיס CF של סנדיסק שנדפק (דיי באשמתי ובאשמת קורא כרטיסים זול). כרטיסי SD אמנם אמינים יותר אבל עדיין תקלות קוראות ושוב, לפחות נקבל כרטיס חדש.

לגבי גיבוי, זה לא עניין של כסף, זה עניין של workflow, אני שומר על שיטת עבודה זהה עם כל המצלמות, רק לאחת יש שני חריצים. לטעמי לשימוש של גיבוי זאת התעסקות מיותרת, יש סיכוי גדול יותר שאשכח למחוק. שם תמונות שכבר גובו והועברו למחשב, זה נראה לי סתם סלט.... אם הייתי מצלם הרבה וידאו אז הייתי מגדיר חריץ אחד לוידאו. גם נושא הקיבולת לא מעניין אותי, כרטיס של 64 גיגה אמור להספיק לכ 1000 תמונות ב raw+jpg, מעולם לא צילמתי כזאת כמות בסשן אחד.

לגבי סרטי צילום, יש עדיין שלל סרטים וכל הזמן יוצאים סרטים חדשים מיצרנים חדשים.
פוג׳י מתים לסגור את הבסטה אבל נשבעו שימשיכו יצור כל עוד קודאק ממשיכים.... אבל הם כל הזמן מצמצמים יצור ומבטלים סרטים, הגזירה האחרונה היא ביטול הסופריה 200 שהוא סרט צבעוני שאני מאד אוהב והוא זול ונותן תמורה מצויינת. בליין הסופרייה כבר ביטלו את ה 100, 800 ואת ה 1600 והם נשארים רק עם ה 400.
יש להם סרט 200 זול יותר אבל הוא לא משהו לטעמי...
יש להם עדיין גם סרטים יקרים מהליין המקצועי אבל לצילום שלי זה סוג של בזבוז כסף...
לצפיה ב-'עכשיו זה כבר לא רלוונטי'
עכשיו זה כבר לא רלוונטי
28/06/2017 | 17:53
1
15
כי לאחר הודעת סגירת החברה המחירים בטח ישתנו, אבל למשל כרטיס ה- 128GB UHS II U3 של לקסר היה זול משמעותית מסדרת Sandisk Extreme U3 UHS I, עם מהירות כתיבה דומה וקריאה מהירה פי אחד וחצי של הלקסר.
לצפיה ב-'אתה צודק, זה באמת לא רלוונטי כי כמו שפתחתי את הדיון'
אתה צודק, זה באמת לא רלוונטי כי כמו שפתחתי את הדיון
28/06/2017 | 23:21
2
הויכוח הוכרע בשבילנו...
אני לא חושב שהמחירים ישתנו, אני מעריך שהם ישארו ללא שינוי עד שיגמר המלאי.
אני גם לא חושב שנראה עליית מחירים מצד סנדיסק, סך הכל המחירים כל הזמן במגמת ירידה והתחרות האמיתית היא לא בין החברות המובילות על כרטיסי יוקרה שמעטים (יחסית רוכשים) אלא מול כרטיסי OEM זולים תחת מותגים שונים, פשוט חפש באיביי memory card וראה כמה מותגים יש...

לצפיה ב-'בדקתי לפני כמה דקות אצל אדורמה'
בדקתי לפני כמה דקות אצל אדורמה
28/06/2017 | 21:13
10
כרטיס 64 ג'יגה מהירות קריאה וכתיבה 300 מ׳ב לשניה.

סנדיסק 120 דולר.
לקסר 95 דולר ואתה מקבל גם קורא כרטיסים במתנה.

בשאר דגמי הכרטיסים אין מהירויות זהות שאפשר להשוות אחד לאחד.

כרטיס של סוני במפרט זהה עולה כמו סאנדיסק.
לצפיה ב-'נו באמת...'
נו באמת...
27/06/2017 | 22:18
5
50
שכחת את הויכוח החשוב מכולם - אולימפוס או פוג'י :)

לצפיה ב-'אולימפוס זאת לא אופציה בכלל '
אולימפוס זאת לא אופציה בכלל
27/06/2017 | 22:21
4
42
זה פוג׳י או סוני
אולימפוס או פנסוניק
לצפיה ב-'אל תתחיל איתי!'
אל תתחיל איתי!
27/06/2017 | 22:30
3
17
לצפיה ב-'אתה התחלת...'
אתה התחלת...
28/06/2017 | 00:28
2
33
אני דיברתי על כרטיסי זיכרון
לצפיה ב-'אבל אין מותג מנצח...'
אבל אין מותג מנצח...
28/06/2017 | 07:51
1
32
שלום

בדיחה:
בכנס יצרניות בירה נכחו כל מנכ"לי החברות המובילות: טובורג, קלסברג, היניקן ועוד.
בסוף יום דיונים, התכנסו כולם בפאב לשתות.
מנכ"ל טובורג הזמין טובורג, מנכ"ל קלסברג הזמין קלסברג, וכו'.
מנכ"ל היניקן הזמין דיאט קולה.
הסתכלו עליו כולם בפליאה ושאלו: למה?
ענה להם, אם אתם לא שותים בירה, אז גם אני לא אשתה!

מבחינת הפורום, כל מי שבבעלותו אחד המותגים - יכול לחשוב במושגי מנכ"ל היניקן!
לצפיה ב-'זה נחמד '
זה נחמד
28/06/2017 | 08:35
8
לצפיה ב-'אני ממתין להכרזה של Hoya'
אני ממתין להכרזה של Hoya
28/06/2017 | 05:46
1
37
שהם מפסיקים את היצור של פילטרי UV...

ההכרזה של לקסר מעידה על שתי מגמות שמשלימות זו את זו:

1. ירידת מחירים של כרטיסי זיכרון עקב כניסת שחקנים חדשים לשוק, בעיקר מסין, שמציפים את השוק ברכיבי זיכרון פלאש זולים.

2. עליה באיכות ובאמינות של הרכיבים הזולים הללו לרמה שגורמת ללקוחות לסרב לשלם את המחיר המופקע שדורשים היצרנים הותיקים.

מאחר ונאמר בבלוג שהחברה האם מחפשת קונה לפעילות של המותג, ויש מתעניינים (כך נאמר), אני מעריך שיש סבירות שהמותג ימשיך להתקיים תחת בעלים חדשים או ירכוש וימותג מחדש.

אז מי יודע... אולי בעוד כמה חודשים נקנה כרטיס שכתוב עליו סאנדיסק אבל בבפנוכו שלו יהיה צ׳יפ של לקסר?...
לצפיה ב-'הויה ואבויה... הזכרת לי משהו על פילטרים'
הויה ואבויה... הזכרת לי משהו על פילטרים
28/06/2017 | 18:28
18
חרגתי מדעתי הנחושה והרכבתי פילטר על ה LX100 שלי. 
הסיבה פשוטה ואינה נסמכת על שום תאוריה: פשוט משום מה האצבע שלי תמיד מוצאת את העדשה, דווקא במצלמה הזאת... .
הבחירה - בהמלצת שגיא. השבוע הגיע מגרמניה ארץ הולדתו.
מתנצל על הקשר הרופס לשרשור.
לצפיה ב-'זו לא בשורה מרנינה לצרכנים'
זו לא בשורה מרנינה לצרכנים
28/06/2017 | 07:31
32
זה אומר פחות מתחרה משמעותי לסאנדיסק = עליית מחירים או עצירת ירידות מחירים.
לצפיה ב-'את הXQD שלהם כבר קניתי'
את הXQD שלהם כבר קניתי
28/06/2017 | 10:14
23
מקוה שלסאן דיסק תהיה תחרות טובה
לצפיה ב-'קנייה ומכירה לחודש יוני'
קנייה ומכירה לחודש יוני
01/06/2017 | 14:03
22
48
לצפיה ב-'למכירה סוני RX100IV'
למכירה סוני RX100IV
01/06/2017 | 14:59
3
196
למכירה סוני RX100IV
אחת הקומפקטיות הטובות בשוק, חיישן שכבתי של סוני המספק ביצועים ואיכות תמונה גבוהה. עדשת צייס איכותית.
פלאש מובנה ועינית מובנית, מסך שניתן להטות למוד סלפי.
וידאו 4K באיכות גבוה.
במצב חדש לגמרי, נקנתה ב 24/1/2017 וצילמה אולי שלוש פעמים.
נקנתה בארץ ובאחריות שלוש שנים מרשת קמרה.
מגיעה עם הקופסה וכל מה שכלול בה.
מחיר 2650 ש"ח
איסוף מנתניה
O5O-661526O
לצפיה ב-'נמכרה'
נמכרה
03/06/2017 | 16:00
2
35
לצפיה ב-'חבל מצלמה מצוינת.'
חבל מצלמה מצוינת.
03/06/2017 | 17:35
1
141
ואני חיפשתי מצלמות בחול בזמן שיופי של הצעה היתה כאן .
תודה על העזרה בדיון רכשתי אולימפוס מארק 2 הסיבה העיקרית היצע עדשות. ועמידות.למים .
ה gh4 אכן טובה יותר לצרכי אך מחיבת עדשות.מיצבות אין ייצוב במצלמה , מה שמעלה את.מחיר החבילה משמעותית.
או מחייב חצובה תוספת משקל לפרויקט שגם גם הוא מטד עמוס במשקל , מחייב הליכה בשלג עם ציוד כגון גרזן קרמפונים מקרופון כל תוספת משקל בגרמים קובעת.יתרון נוסף של ה מיקרו פור סירדס אפשרות שימוש בעדשות פור סירדס זולות.מאד יחסית בתוספת מתאם וקבלת מצלמה  עם זום ענק במחיר מגוחך.
השילוב של כל העדשות הללו עם הפאנאסוניק בעיתי יותר  מאחר והעדשות חייבות שוב להיות או מיוצבות או מחיבות שימוש בחצובה או במייצב חיצוני .
ולכן האולימפוס מבחינות רבות  ,לא כל הבחינות עדיפה כלכלית על הפאנאסוניק .
ברור בכל מקרה שאלו שתי המצלמות המובילות.
ולסיום ההודעה הדי ארוכה ,נסעתי גם השנה בפברואר .
לא צילמתי כמעט בכלל כי תנאי מזג האויר היו קשים .
השארתי את הפנטקס k70 בבית ברגע האחרון מטעמי משקל בנסיעה.
השארתי גם מצלמת אקסטרים אחת ונסעתי רק עם פוגיxp80 .
ביום המסכם בו נכנסתי בהליכת סקי סקי טורינג לעעמק הפארק הפוגי נשארה בתיק אותו לא ניתן היה לפתוח שלג מטורף ללא הפסקה.
בחורה בודדת  שעברה בשביל  בתנאים הדי קיצוניים צולמה בושה גדולה במצלמת הפלאפון העמיד למיים ....
אלו פחות או יותר התנאים בהם עלולים להיתקל שם .

לצפיה ב-'שום חבל מוכרים כול הזמן מצלמותשונות זה לא ציור יחיד של רנואר'
שום חבל מוכרים כול הזמן מצלמותשונות זה לא ציור יחיד של רנואר
07/06/2017 | 20:46
38
לצפיה ב-'Olympus OM-D E-M10'
Olympus OM-D E-M10
02/06/2017 | 10:54
122
למכירה מצלמת אולימפוס OM-D E-M10
נקנתה לפני כשנתיים ונמכרת מחוסר שימוש
כולל גריפ מקורי של אולימפוס.
מחיר: 1300 ש"ח
לצפיה ב-'Samyang 7.5mm F3.5 fisheye for micro 4/3'
Samyang 7.5mm F3.5 fisheye for micro 4/3
02/06/2017 | 10:56
88
למכירה עדשת סמיאנג 7.5 מ"מ F3.5 פישאיי למיקרו 4/3
נקנתה לפני כשנה וחצי ונמכרת מחוסר שימוש.

מחיר: 950 ש"ח
לצפיה ב-'ראש חצובה Manfrotto 128RC'
ראש חצובה Manfrotto 128RC
04/06/2017 | 10:43
64
ראש חצובה של Manfrotto 128RC חדש, עם האריזה. נקנה ולא נעשה בו שימוש.

470 ש"ח.

לצפיה ב-'אולימפוס 7-14'
אולימפוס 7-14
04/06/2017 | 12:24
1
104
בת פחות משנה, שמורה במצב *מעולה*. מגיעה עם אחריות של MACK לעוד 6 (!!!!) שנים.
מחיר: 3400 ש"ח - לא גמיש.

אפשרות לקנות מתאם פילטרים ל-7-14, כולל מתאם, HOLDER של LEE, ומסילות מיוחדות שמתאימות לכך, ב-500 ש"ח נוספים.

לצפיה ב-'העדשה נמכרה - אם מישהו רוצה מתאם לפילטרים שיגיד לי :) '
העדשה נמכרה - אם מישהו רוצה מתאם לפילטרים שיגיד לי :)
10/06/2017 | 15:58
15
לצפיה ב-'למכירה סוני אלפא 7 הראשונה'
למכירה סוני אלפא 7 הראשונה
04/06/2017 | 14:20
2
103
4502 קליקים, כולל עדשת קיט 28-70 ונרתיק מהודר וגריפ
לצפיה ב-'מוסיף תמונה ומחיר'
מוסיף תמונה ומחיר
05/06/2017 | 18:55
1
146
3900 שקל מחיר מיוחד
לצפיה ב-'נמכרה'
נמכרה
26/06/2017 | 19:58
3
לצפיה ב-'למכירה: ציוד אולימפוס 4/3'
למכירה: ציוד אולימפוס 4/3
09/06/2017 | 23:11
88
בעקבות מעבר מלא למערכת מירורלס Micro 4/3, אני מוכר את כל ציוד ה-DSLR של אולימפוס שברשותי. כל הציוד תקין, עובד מצוין, שמור מאוד ובמצב מעולה.

1. דגם מקצועי: OLYMPUS E-3 - גוף מתכת אטום לגשם ואבק.
רזולוציית חיישן: 10MP. מייצב תמונה: מובנה על גבי החיישן.
המצלמה נמכרת עם מטען + 2 סוללות מקוריות + תיק TAMRAC.
מחיר: 1,000 ש"ח

2. דגם מקצועי: OLYMPUS E-5 - גוף מתכת אטום לגשם ואבק.
רזולוציית חיישן: 12MP. מייצב תמונה: מובנה על גבי החיישן.
המצלמה נמכרת עם גריפ מקורי + מטען + 2 סוללות מקוריות + תיק KATA.
מחיר: 2,300 ש"ח

3. עדשה OLYMPUS ZUIKO 14-54mm (שווה ערך לטווח של 28-108) - דגם מקצועי אטום לגשם ואבק. צמצם: f/2.8-3.5.
מחיר: 800 ש"ח

4. עדשה OLYMPUS ZUIKO 12-60mm (שווה ערך לטווח של 24-120) - דגם מקצועי אטום לגשם ואבק. צמצם: f/2.8-4.0.
מחיר: 1,500 ש"ח

5. עדשה OLYMPUS ZUIKO 50-200mm (שווה ערך לטווח של 100-400) - דגם מקצועי אטום לגשם ואבק. צמצם: f/2.8-4.0.
מחיר: 2,000 ש"ח

6. עדשה OLYMPUS ZUIKO 50mm (שווה ערך לטווח של 100). צמצם: f/2.0.
מחיר: 800 ש"ח

באפריל 2017 צילמתי עם הציוד סשן אחרון - הופעה של להקת תיסלם. מוזמנים לראות > http://bit.ly/2snjOn8
טלפון: 054-5496181
לצפיה ב-'מתאם לאולימפוס 7-14 לפילטרים 100ממ'
מתאם לאולימפוס 7-14 לפילטרים 100ממ
11/06/2017 | 00:04
67
מתאם לעדשת 7-14 מודפס במיוחד לעדשה ומתאים למחזיק פילטרים של LEE, יחד עם המחזיק עצמו של LEE, ומסילות מיוחדות שמותאמות לשימוש בפילטרים 100ממ על ה-7-14 (מערכות פילטרים אחרות ל-7-14 דורשות שימוש בפילטרים 150ממ שהם גדולים ולא נוחים).

כולל את המתאם עצמו, את המחזיק של LEE, את המסילות המיוחדות, ובנוסף גם את המסילות המקוריות של LEE, פאוצ', וגם מתאמים רגילים לעדושת עם הברגה של 52, 62 ו-72ממ (על מנת לאפשר להשתמש בזה בעדשות אחרות גם).

עובד נפלא עם פילטרים של היידה (לא מוכר אותם אבל יכול לחבר ליבואן שמוכר במחירים אטרקטיביים).

מומלץ מאוד לכל מי שמצלם נוף עם ה7-14.

מחיר: 480 ש"ח. 
לצפיה ב-'למכירה FUJI X70'
למכירה FUJI X70
13/06/2017 | 12:55
1
103
היי,
למכירה FUJI X70, ללא אחריות (נקנתה בברלין), כולל LENS HOOD.
השתמשתי בה מעט מאוד, כי היה לי קשה לצלם בלי עינית.

מחיר מבוקש 1500 ש"ח (לא גמיש).

פרטים נוספים בהודעות בבקשה.

לצפיה ב-'נמכרה :)'
נמכרה :)
14/06/2017 | 18:54
11
לצפיה ב-'עדשה סיגמא 150-500 לניקון '
עדשה סיגמא 150-500 לניקון
25/06/2017 | 10:53
4
64
 ₪ 450 נתניה מבחינה אופטית ומכנית במצב מצויי
לצפיה ב-'ניקון D7000 לחלקים ₪ 150 נתניה עדיין עובדת'
ניקון D7000 לחלקים ₪ 150 נתניה עדיין עובדת
25/06/2017 | 10:55
2
25
לצפיה ב-'סוללת ניקון מקורית ₪ 100 נתניה EN EI 15 ללא מטען '
סוללת ניקון מקורית ₪ 100 נתניה EN EI 15 ללא מטען
25/06/2017 | 10:56
1
15
לצפיה ב-'הכל נמכר'
הכל נמכר
26/06/2017 | 09:06
6
לצפיה ב-'אני מעוניין, שלחתי מסר'
אני מעוניין, שלחתי מסר
25/06/2017 | 13:35
12
לצפיה ב-'Panasonic Lumix G Vario 100-300mm F/4.0-5.6 OIS '
Panasonic Lumix G Vario 100-300mm F/4.0-5.6 OIS
27/06/2017 | 08:18
24
לצפיה ב-'העברת תמונות למחשב'
העברת תמונות למחשב
27/06/2017 | 15:34
6
25
שלום
קניתי מצלמת קנון EOS 1300D ניסיתי להתקין תוכנה במחשב להעברת התמונות ללא הצלחה. ניסיתי גם להוריד מאתר קנון - ללא הצלחה
איזה תוכנה צריך בכדי להוריד למחשב?
עם הדיסק של המצלמה לא ניתן להתקין (כנראה מחשב די ישן) עם ווינדוס 7
התקנתי תוכנה שרשום בספר הוראות אבל שמחברים את המצלמה למחשב
אין תקשורת ביניהם
תודה
לצפיה ב-'יש במחשב חריץ לכרטיסי SD ?'
יש במחשב חריץ לכרטיסי SD ?
27/06/2017 | 16:24
30
אז פשוט תוציא את הכרטיס מהמצלמה ותקע לחריץ במחשב.

לחלופין - חפש מתקן קורא כרטיסי SD  חיצוני, רק תוודא שהוא תומך גם בתקן SDHC ו/או SDXC.

כך תוכל להתייחס לכרטיס כאל אמצעי איחסון חצוני ולהעתיק את הקבצים למחשב באמצעות הסייר.
לצפיה ב-'אמור להיות עם המצלמה וגם באתר'
אמור להיות עם המצלמה וגם באתר
27/06/2017 | 20:28
2
16
התוכנה נקראית EOS-Utility והיא מאפשרת שליטה על המצלמה והעברת תמונות.
ברגע שהדרייבר מותקן, ניתן גם לגשת ישירות אל כרטיס הזכרון שנמצא במצלמה.

אני לא יודע מה קורה עם הגרסאות האחרונות, אבל אצלי הכל עובד על ווינדוס 7
לצפיה ב-'לא מצליח...'
לא מצליח...
27/06/2017 | 21:38
1
16
התקנתי תוכנה כזאת אבל משום מה לא נותן להתחבר
יש איזה גירסה מסויימת שכדאי להתקין?
תודה
לצפיה ב-'קנה קורא כרטיסים . לא צריך שום תוכנה.'
קנה קורא כרטיסים . לא צריך שום תוכנה.
28/06/2017 | 07:45
7
לצפיה ב-'ישנן כמה אפשרויות.'
ישנן כמה אפשרויות.
28/06/2017 | 08:47
1
15
להשצמש בקורא כרטיסים חיצוני.
קורא כרטיסים שמותקן במחשב.
חיבור המצלמה למחשב עם חיבור USB
השתיים הראשונות נוחות יותר.
WIN 7  חי בשלום עם כולן. בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה - קונה קורא כרטיסים'
תודה - קונה קורא כרטיסים
28/06/2017 | 14:24
5
לצפיה ב-'מצב ON-OFF בעדשה עם VR של ניקון'
מצב ON-OFF בעדשה עם VR של ניקון
25/06/2017 | 01:02
5
75
שלום,
שאלה קצת שטותית אולי אבל תסלחו לי על כך,
יש לי עדשה 55-200 של ניקון עם VR, באיזה מצבים מכוונים ל OFF ומתי אני אמור לשים את ה VR על מצב ON,
תודה,
לצפיה ב-'רצוי לכבות את המייצב כאשר אתה משתמש בחצובה'
רצוי לכבות את המייצב כאשר אתה משתמש בחצובה
25/06/2017 | 05:52
42
כמו כן יש מצב שמאפשר ביטול הייצוב האופקי והמשכת היצוב האנכי. זה שימושי לצילומי pan בתנועה כאשר אתה עוקב אחרי עצם בתנועה אופקית (כמו למשל צילום של רכב נוסע כאשר המצלמה נעה אופקית כדי לשמור את הרכב במרכז התמונה).
לצפיה ב-'בברירת מחדל עדיך שה-VR יהיה ב-OFF. להעביר ל-ON רק:'
בברירת מחדל עדיך שה-VR יהיה ב-OFF. להעביר ל-ON רק:
25/06/2017 | 19:17
3
54
שמצלמים בהחזקה ידנית (ללא חצובה) עצמים דוממים במשך חשיפה גבוה-מידי לאורך המוקד. במצבים האלה עם VR ב-ON כדאי לתת חצי לחיצה, לחכות שנייה, ואז לצלם. לוקח זמן למייצב להיכנס למצב מייצב. ...כשה-VR ב-OFF מקבלים גם חיסכון בסוללה.

---
במידה ומצלמים עצמים נעים ו/או במשך חשיפה קטן ו/או מעל חצובה, ה-VR ב-ON יכול לא להועיל, או לקלקל יותר מלהועיל.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/06/2017 | 07:33
22
תודה רבה על התשובות עזרתם לי מאוד.
לצפיה ב-'הפוך גוטה הפוך'
הפוך גוטה הפוך
27/06/2017 | 21:07
1
23
ברירת מחדל ב ON כי לרוב מצלמים בהחזקה ידנית.
לכבות רק על חצובה.
הסיכוי שתשכח להפעיל את המייצב גבוה מהפגיעה באיכות התמונה במצבים ספיציפיים.
לצפיה ב-'לא לקחתי בחשבון אנשים עם בעיות זיכרון'
לא לקחתי בחשבון אנשים עם בעיות זיכרון
28/06/2017 | 14:35
6
לצפיה ב-'צילומי עירום'
צילומי עירום
27/06/2017 | 11:34
2
77
שלום,
מחפשת צלם לצילומי עירום..
תודה
לצפיה ב-'ממליץ לך לחפש בפורום אומנות הצילום'
ממליץ לך לחפש בפורום אומנות הצילום
27/06/2017 | 12:31
1
58
כאן מתעסקים במצלמות ולא בלצלם 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/06/2017 | 12:38
16
לצפיה ב-'Sigma 85mm f/1.4 Art DG HSM'
Sigma 85mm f/1.4 Art DG HSM
25/06/2017 | 07:41
9
75
שלום
מחפש עדשה טובה, מהירה וחדה לצילום פורטריטים (של הנכד שלי בעיקר). 
מקריאת ביקורות והשוואות בינה למתחרות, הבנתי שה-Sigma שחקו אותה פה.
מדובר בעדשה מעולה, והיא טובה מהמתחרות. כולל המקורי של קנון עם F1.2 וגם הצייז! גם סדרת ה-ART מוערכת מאוד בביקורות.
מחיר: 4.600 ש"ח בזאפ.
מחיר משומשת (חדשה בקופסא): 3.700 ש"ח 
האם שווה?
מה לבדוק לפני קניה?
מה המחיר הנכון לטעמכם לעדשה הזו ביד 2 (אפילו "חדשה")?
לצפיה ב-'קישורים'
קישורים
25/06/2017 | 10:46
37
1. DP עם כותרת: Has a new champion been crowned? Sigma 85mm F1.4 Art lens review
עם ציון סופי 93%.
2.  DxO: Sigma 85mm F1.4 Art lens review: New benchmark
3.  Lenstip: Meanwhile Sigma presented their 85 mm device which is not only able to win a duel with the Otus 1.4/85 in the most important categories but also breaks the resolution record of the Otus 1.4/28

No more to be said
חסר לו רק ייצוב. לציזס אין גם AF!
לצפיה ב-'לא הייתי הולך על 85מ"מ'
לא הייתי הולך על 85מ"מ
25/06/2017 | 16:17
3
61
עדשות ה85 נהדרות לצילום פורטריט של מי שמשתף פעולה. ילדים ברוב המקרים לא עונים להגדרה הנ"ל ולכן עדיף עדשה רחבה יותר/עדשת זום שתאפשר לך להגיב מהר. גם עומק השדה הצר עלול להיות בעייתי כשהמצולם לא סטטי.

אני לא יודע בן כמה הנכד, אבל מהנסיון שלי עדשת 85/1.8 בעייתית לצילום פנים של תינוקות בגלל מרחק מיקוד מינימלי. כשהילדים היו ממש קטנים, השתמשתי ב100 מאקרו לצילומי פנים.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
25/06/2017 | 20:23
2
36
שלום
הנכד בן 20 חודשים. ילד מדהים ומלא מרץ.
נדמה שההתלהבות מהביקורות והפן הטכני...גרמו לי להעלים עין מהקטע של תנועה ומרחק מינימום.

לצפיה ב-'בעיני 85 ממ זה אורך מוקד מעולה לצילום ילדים'
בעיני 85 ממ זה אורך מוקד מעולה לצילום ילדים
25/06/2017 | 21:14
1
51
בתור אבא לארבעה צברתי לא מעט ניסיון בעניין הזה.
על FF זה אורך מוקד מצוין.
אתה רק צריך לבדוק את מהירות הפוקוס של העדשה הזו.
לסדרת ART יש מוניטין מצוין בתחום איכות התמונה, ומוניטין בינוני מינוס בתחום המהירות הפוקוס.
זה לא פחות חשוב מהאיכות האופטית, אולי יותר.
ואם תמצא שזה איטי מדי אז יש לקנון שתי עדשות לא יקרות שמפקסות מהר - 100/2 ו- 85/1.8.
ממש לא צריך F1.2, למעשה זה מאוד בעייתי לצלם ככה.
לצפיה ב-'אם בכל זאת אתה רוצה משהו ארוך יותר שרשום עליו L'
אם בכל זאת אתה רוצה משהו ארוך יותר שרשום עליו L
25/06/2017 | 21:19
49
אז יש את ה- 135/2 המיתולוגית.
עדשה מרשימה.
לצפיה ב-'85 עלול להיות קצר מדי'
85 עלול להיות קצר מדי
25/06/2017 | 22:51
3
49
ממליץ לחפש משהו בכיוון של 150 מ׳מ.
לצפיה ב-'נדמה שהכל חוזר ל-70-200 F2.8/L II IS SUM'
נדמה שהכל חוזר ל-70-200 F2.8/L II IS SUM
26/06/2017 | 09:30
2
40
שלום
זה מכסה את הטווח, זה זום (טווח גמיש), צמצם סביר (F2.8) מרחק מינימום 1.2מ'. 
רק כבד ויקר...

לצפיה ב-'לדעתי ה 24-105 מספיקה'
לדעתי ה 24-105 מספיקה
26/06/2017 | 11:19
1
49
ואם מחפשים עומק שדה רדוד אז 85mm f/1.8 גם מספיק
לצפיה ב-'עוד נשובה אל ניגון עתיק...'
עוד נשובה אל ניגון עתיק...
26/06/2017 | 14:33
61
השאלה נשארת ״מהו פורטריט״?

כדאי לזכור שפעוט, גם פעלתן מאד, הוא עדיין פעוט, ופעוטות הם קטנים.

זוית ראיה שתצלם חצי גוף של מבוגר - תצלם מאותו מרחק את הפעוט כולו. כדי להשיג אותו אפקט (חצי גוף) מאותו מרחק - צריך עדשה עם זוית ראיה צרה יותר.

למה לא להתקרב? כבר דשנו בעניין הרבה - צילום ממרחק קצר מדי גורם לעיוות היחס בין אברי הגוף ובין חלקי הפנים. רצוי להתרחק למרחק של 3 מטר לפחות, גם במחיר אבדן האינטימיות עם המצולם - כדי לקבל תמונה מאוזנת ואמינה למקור.

כך שתמונת פורטרט חצי-גוף של מבוגר, עבורה תתאים עדשת 85 מ׳מ על חיישן FF, תצריך עדשה באורך 135-150 מ׳מ ואולי אפילו יותר כשמצלמים פעוט.
באופן דומה - תמונת ״פספורט״ שמצריכה עדשת 150 מ׳מ על חיישן FF כשמצלמים מבוגר - תצריך עדשת 200 מ׳מ כשמצלמים פעוט.

יש הבדל משמעותי בין צילום רחוב בו עיוות של גופו ופניו של המצולם יכולים לתרום לתחושה האותנטית ולאווירה של התמונה - לבין צילום פורטריט שצריך (לטעמי לפחות) להיות נאמן ככל הניתן למקור. מכאן הניגון החוזר - פורטריט צריך לצלם ממרחק של 3-5 מטרים, וזה לא משנה אם אתה מצלם פעוט או מבוגר. זה המרחק בו המוח שלנו לא נזקק לראיה סטריאוסקופית כדי לזהות את העומד מולו. ממרחק קצר יותר - המוח מבצע עיבוד של נתוני החוזי משתי העיניים ומתקן את עיוותי הפרלאכסה כדי ליצור במוחנו תמונה מאוזנת.
המצלמה, זה מובנה בה, מצלמת ״מונו״. אם תצלם תמונה ממרחק קצר - המוח לא יוכל לתקן את העיוות שנובע, וזו פיזיקה, מהפרשי המרחק בין המצלמה לחלקי הגוף השונים.

זה שיש הרבה צלמים שמעדיפים את האינטימיות עם המצולם על פני הנאמנות למקור של התמונה - זה טוב וגם יפה. במקרה זה שיצלמו ממרחק קצר. אם הם (והלקוחות) מרוצים מהתוצאות - כל השאר לא משנה.
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:15
9
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'עגבניות'
עגבניות
25/06/2017 | 11:52
3
123
לצפיה ב-'מיכאל'
מיכאל
25/06/2017 | 13:37
2
85
התכוונת להראות את יכולות הצילום שלך? אז הפורום המתאים הוא 215
לצפיה ב-'לא, את היכולות של סדרן הירקות בסופר.'
לא, את היכולות של סדרן הירקות בסופר.
25/06/2017 | 13:48
1
70
העגבניות עצמן לא נראות ממש בשלות.
לצפיה ב-'אז אולי נלך לפורום מתכונים?'
אז אולי נלך לפורום מתכונים?
25/06/2017 | 14:04
71
אני צילמתי.
לא גידלתי את העגבניות, לא קטפתי אותם ולא בחרתי איך לסדר אותם.
אם אתם רק מבקשים את הכתובת אפשר לדבר.
לצפיה ב-'עוד הבהרה לגבי אורך מוקד בעדשות'
עוד הבהרה לגבי אורך מוקד בעדשות
22/06/2017 | 23:24
12
105
יש לי מצלמת סופר-זום קומפקטית עם זום X30 וב-MM זה 4.3-129, ויש לי גם DSLR ואם נניח אני יקנה עדשה של 18-140 (שזה יוצא בערךX7.7 בהקבלה לקומפקטית) ז"א שבעדשה של הרפלקס אני יגיע למרחק גדול יותר כי הקצה 140 יותר רחוק מ-129?, ז"א שזום X30, X40,X83 וכו.. , אין לו משמעות אלא רק קצה העדשה ב-MM קובע?, ואני מסתמך כמובן על זום אופטי בלבד כי לרפלקס אין זום דיגיטלי/חכם, למירורלס דווקא שמעתי שכן..
לצפיה ב-'מה? לרפלקס אין זום דיגיטלי/חכם?'
מה? לרפלקס אין זום דיגיטלי/חכם?
23/06/2017 | 13:34
45
תלוי באצבעות שלך. בעדשות שתוכננו טוב הפוקוס נשמר לאורך כל הזום, גם החשכת הקצוות מינימלי.
ההשואה שלך צריכה להיות מול רפרנס שהוא כמו שנהוג חיישן מלא (35ממ). בדוגמה שלך 140 ממ' יתאים לחיישן קרופ ובהשואה לחיישן מלא מכפילים ב 1.5.
בקומפקטית שלך החיישן יותר קטן ואם זה 129 אז יתן (נראה לי) 500 ממ.
מצד שני במצלמה עם חיישן גדול אפשר לחתוך ולהגדיל את הקטן הרצוי ו2 התמונות יראו בגודל דומה.
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
23/06/2017 | 14:03
47
מה שקובע הוא זווית הראיה ולא אורך המוקד בפני עצמו. זווית הראיה מושפעת מאורך המוקד ומגודל החיישן. על מנת שניתן יהיה להשוות בין מצלמות שונות נהוג לנרמל את אורך המוקד לחישן FF (פילם 35מ"מ).

זום הוא היחס בין אורך המוקד הקצר ביותר לגדול ביותר. ככל שהעדשה קטנה יותר ניתן לתכנן בקלות (יחסית) זום גדול, ככל שהזום קטן יותר ניתן להגיע לאיכויות אופטיות טובות יותר.

רוב המצלמות הקומפקטיות מתחילות באורך מוקד מנורמל של 24-28 מ"מ, ולכן זום של X30 יתן אורך מוקד מנורמל של כ720 מ"מ שזה הרבה יותר מה210 מ"מ (140*1.5) שיש לך בעדשת הDSLR.

זום דיגיטאלי/חכם ניתן לבצע בעיבוד אחרי הצילום בכל מצלמה. במצלמות שמיועדות לצלמים מנוסים, אין סיבה להוסיף את היכולת הזו למצלמה.
לצפיה ב-'אז עוד הסבר'
אז עוד הסבר
23/06/2017 | 15:19
5
38
כל מה שענה Jack .D Ripper נכון, אני מוסיף כי יש לי הרגשה שאתה קצת מתבלבל...

אז ככה: הזום הוא אכן היחס בין אורך המוקד הקצר ביותר לארוך ביותר שהעדשה יכולה לתת.
במקרה של הקומפקטית שלך: אורך המוקד האמיתי של העדשה הוא 4.3-129 מ"מ.
לכן הזום הוא 129/4.3=30 . ותיכף תבין למה המידות האלו לא מעניינות אותך.

כמו שג'ק כתב - את אורכי המוקד האמיתיים ננרמל כדי שיהיה בסיס להשוואה. את ההשוואה אתה הרי מחפש. הבסיס להשוואה הוא חיישן מלא, שגודלו כמו הפריים בסרט צילום 35 מ"מ הוותיק. ואת ההשוואה הזאת כבר עשו בשבילך יצרני המצלמה, והם כתבו: Focal length (equiv.) 24–720 mm, ושוב: 720/24=30 .
(ודאי יש לך Canon SX400 או משהו דומה, לפי הנתונים האלו).

עכשיו, אם יש לך רפלקס, צריך לדעת איזו, כדי לדעת את גודל החיישן ואת יחס הנירמול (נקרא Crop Factor).
נאמר שיש לך מצלמת קרופ מאת קנון. אז הקרופ פקטור הוא 1.6 , ולפיכך אורך המוקד האקויולנטי ל 140 יהיה: 140X1.6=224

ועכשיו, תוצאות: 
בקומפקטית הערך הגבוה אקוויולנטי ל 720 כמו שכתב לנו היצרן בלי שנתאמץ.
ברפלקס - הוא "רק" 224 .
הקומפקטית "מנצחת" ב "למי יש יותר ארוך".
ולכן הנחליאלי שתתצלם על גג מגדלי עזריאלי עם הקומפקטית יצא גדול יותר על הפריים. אבל האיכות ... 
לצפיה ב-'דבר ראשון, תודה על ההסברים אז מה שאתם אומרים'
דבר ראשון, תודה על ההסברים אז מה שאתם אומרים
23/06/2017 | 17:12
4
57
שהתותחים במשקל 8 קילו שווים בזום למצלמה קומפקטית שנכנסת לכיס? חוסר פרופורציות משווע... ונכון יש לי ( עדיין..) קנון sx400 אבל הרפלקס הוא של ניקון d3300
עם עדשת קיט (לצערי) של 18-55 שבאותו הגודל שלה על מצלמת גשר היא יכולה להגיע ל-x60..... אז אתם אומרים שאם אמי רוצה רק זום אופטי שהיום די סטנדרטי שמגיע למקום שהגיע x30 לרפלקס אני צריך סבל צמוד? למרות שהרפלקס שלי קלה יותר מהרבה מצלמות ללא מראה...
לצפיה ב-'נראה לי שניצחת ובגדול'
נראה לי שניצחת ובגדול
23/06/2017 | 18:01
1
63
גם קל וגם נתונים מדהימים. רץ להחליף את הציוד שלי שצריך סבל צמוד בדיוק בדגמים שצינת. עשית לי את היום!
לצפיה ב-''
23/06/2017 | 21:26
10
לצפיה ב-'כן, זה אם הנתון הקובע הוא הזום. לצערנו יש עוד כמה גורמים.'
כן, זה אם הנתון הקובע הוא הזום. לצערנו יש עוד כמה גורמים.
23/06/2017 | 22:57
42
נראה לך שהמטומטמים סתם עשו עדשה גדולה וכבדה ובכל זאת לא הצליחו להגיע להישגים המרשימים של הקומפקטית? אז צריך לפטר את מתכנני ה SLR הכושלים!
יש גורם אחד קצת חשוב לאיכות התמונה, והוא נקרא גודל החיישן.
שטח החיישן בקומפקטית שלך הוא 28 ממ"ר , ובניקון שלך - 380 ממ"ר , כלומר - הוא קולט פי 13.6 יותר אור. לכן צריך פחות הגבר אלקטרוני ויש יתרון ניכר לצילום - פחות רעש, בעיקר ברמת אור נמוכה. ובשביל לקלוט יותר אור צריך קוטר עדשה גדול יותר.
ובנוסף, על מנת להגיע לאותו אורך מוקד בחיישן גדול כמו בחיישן פיצפון, היחסים הגאומטריים דורשים הגדלת כל מימדי המערכת האופטית.

אה, אז יש לך ניקון? אז האקוויולנטי ל 140 מ"מ יהיה 140X1.5=210 , כלומר - הפסדת עוד קצת... כי ניקון לא שווה, החיישן שלו גדול יותר מזה של הקנון....

אולי אתה צריך פורום לזומים, לא לצילום ...
לצפיה ב-'תצטרך סבל וגם ספונסר '
תצטרך סבל וגם ספונסר
24/06/2017 | 06:42
37
עדשת ה״זום״ עם היחס הכי גדול שתמצא למצלמה שלך היא 18-300. אם תעשה את החשבון תגלה שזה עדיין פחות מ- x15 אבל זה מה שיש. תוכל להרחיב את טווח אורכי המוקד הזמינים למצלמתך באמצעות עדשות נוספות אבל אין בנמצא (וכנראה גם לא תהיה) עדשה אחת שמכסה יחס אורכי מוקד x30.
א. המימדים. ה-18-300 היא עדשה לא קטנה. וזה למרות שבנו אותה הכי קטן שאפשר במגבלות הפיזיקה. המשקל נגזר מהמימדים. אם היינו רוצים לבנות עדשה 18-540 עם יחס x30 היא היתה ענקית וכבדה מאד.
ב. האיכות האופטית. ככל שהיחס גדל - האיכות יורדת. מרבית עדשות ה״זום״ במצלמות רפלקס/מירורלס הן ביחס x3 עד x6. גם עדשות אלו אינן חפות מליקויים אופטיים אבל הן פשרה סבירה.
ג. המחיר. בדוק כמה עולות עדשות בעלות אורך מוקד 400 ומעלה...
לצפיה ב-'אין ארוחות חינם'
אין ארוחות חינם
24/06/2017 | 09:47
2
48
שלום
מצלמה עם זום X30 של קנון עולה 1,020 ש"ח.
אבל למה לעצור ב-X30? יש גם X50! וכל המרבה הרי זה משובח...זה יעלה 2,000 ש"ח. 
לניקון Coolpix P900 יש זום X83 המקבילה של 24-2000mm ב-36 מ"מ, ב-500$. (פחות מ-2,000 ש"ח! כולל המצלמה!)
לעומתו, עדשת טלה (לר זום, אורך מוקד קבוע) של קנון http://camera.co.il/p19655/%D7%A2%D7%93%D7%A9%D7%A...
עולה רק ₪ 68,195 או 12,000$. מצלמת DSLR FF לזה תעלה עוד כ-15 אלף.
משקלה כ-4 ק"ג והמצלמה עוד 1 ק"ג.
1. השאלה למה צריך זום של X83 או 2000 מ"מ?
2. ע"מ לצלם בכזה אורך מוקד, צריך מייצב וזמן חשיפה של 1/2000 של שניה לפחות או יותר, או חצובה. 
3. בכל הפרסומות של הזום X מספר מהמם, יש צילומי ירח. זה באמת מרתק.
אז למה השקיעו בטלסקופ החלל הבל וקפלר מליארדים, ושלחו גם חלליות?
יכלו לצלם במצלמה של 500$?
X בזום:
בעדשות זום איכותיות של החברות המובילות, עדשה איכותית לא תעלה על יחס של 1:4. יש גם פחות ברחבות זוית 1:2 (8-15 מ"מ או 12-24 מ"מ).
ככל שהמספר מכפל עולה מעבר לזה, משלמים באיכות, בגודל חישן (החישנים של המצלמות שהבאתי להן קישור קטנים) ובשורת פשרות.
אתה מתלהב ממשקל קל. הרי לך חומרים קלים ופחות איכותיים. פלסטיק במקום זכוכית, פלסטיק במקום מתכת ועוד.
בתכן מצלמה יש מטרה. אם המטרה היא זום X83 במחיר רצפה, יש לכך מחיר באיכות ובשורת פשרות.
בתכן מצלמת FF עם עדשת זום 24-70 מ"מ בצמצם 2.8 השיקולים הם אחרים.
היא תהיה כבדה ויקרה.
אבל פה בפורום מצלמים עם המצלמה של הסמארטפון ומרוצים מאוד.
לא שוקל כלום, מפני שהוא תמיד איתנו, לא עולה כלום, כי קנינו טלפון וזה בא עם...ותמיד זמין.
ביניהם יש מנעד רחב. אתה נפלת דווקא עם הזום. האם הצינור השחור הזה של עדשה עושה לך את זה?  

לצפיה ב-'טלפונים עם מצלמות יש כבר 15 שנה, אבל לא היה אינטרנט נורמלי'
טלפונים עם מצלמות יש כבר 15 שנה, אבל לא היה אינטרנט נורמלי
24/06/2017 | 21:18
1
28
וגם המסך היה קטן יותר והיה 0.3 מגה פיקסל (שהוא לא כזה קריטי האמת אבל 0.3. זה מעט מדיי..) ואני מסכים בנוגע לזום, עם חיישן קטן תקבל זום ענק עם מימדי מצלמה נורמליים ועם הרבה עודף בבנק, בדר"כ האיכות בינונית כי לא שילמת הרבה ואולי תהיה לך קריירה כצלם פפראצי... אבל עדיין, ה-SX60 של קנון והניקון P900 יותר גדולות מהניקון שלי.., ואם דיברנו על המירורלס הרי הקטע שלהן הוא שהן יהיו יותר קטנות וקלות מהרפלקסים, זה נכון אולי ל-6D ובטח 1D אבל מול המצלמה שלי שמוגדרת DSLR אין ללא מראה שום יתרון, הן אולי יותר מרובעות, אבל שוקלות אותו הדבר ולפעמים אפילו יותר, ואפילו  בהרבה, אם החיישן גדול יש להן אותו עדשה, בשביל אחד שכל החיים היה עם סלולרי/קומפקטית המירורלס תיראה ענקית, ובשביל אחד שעבד עם פול-פריים היא תיראה קטנה...
לצפיה ב-'כוחו של הרגל'
כוחו של הרגל
25/06/2017 | 07:34
36
שלום
DSLR היא מילה כללית. גם היא נחלקת לכמה נישות, שהגדולים והכבדים יותר הם ה-FF. אח"כ יש את הקרופ ושם המנעד גדול. ה-DSLR הפשוטים של קנון אכן קלים ונוחים מאוד. קניתי אחד לבת שלי. לי יש את ה-5DmkIV והיא אכן גדולה וכבדה בהרבה מזו של בתי. 

לגבי סלולרי, המצלמות שם כבר 12MP וצפונה והמסך שלי QHD ב-OLED.
גודל המסך 5.5" רואים סוף. הצבעים והפרטים אפילו בהגדלה, מדהימים (S7 אדג').
אכן, ככל שהחישן קטן ניתן להגיע לעדשה יותר מקרבת (זום) במידות סבירות.
כמו שהסבירו, לחישן קטן יש מגבלות ואיכויות פחותות. זו בחירה.
נושא המירורלס מטפל בעוד נושאים מלבד משקל וגודל. בדיונים של חכמי הפורום הסתבר שבשל משקל העדשות (הטובות שנדרשות גם שם) המשקל של הגוף לא ממש משנה. זה נשאר די כבד...

לצפיה ב-'זום דיגיטלי/"חכם"? כיום כל מוצר/פיצ'ר נהיה "חכם" '
זום דיגיטלי/"חכם"? כיום כל מוצר/פיצ'ר נהיה "חכם"
25/06/2017 | 18:26
14
לצפיה ב-'הכרזות חדשות של סיגמא'
הכרזות חדשות של סיגמא
22/06/2017 | 08:31
11
94
14/1.8
24-70/2.8

זמינות לקנון וניקון.

השניה - גרסת סיגמה לעדשות מקוריות קיימות אצל היצרנים הללו. קצת פחות מעניינת אותי בגלל היעדר יחוד.

הראשונה - העדשה עם הצמצם הכי רחב בשוק באורך המוקד הזה. הכרזה מעניינת וייחודית. ״סטופ וחצי״ מהירה יותר מעדשות ה-2.8 הקיימות.
לצפיה ב-'אליה וקוץ בה'
אליה וקוץ בה
24/06/2017 | 19:57
10
55
ה- 14/1.8 שוקלת 1,170 גרם. זו מפלצת !
ל- 24-70 החדשה לא מפרסמים משקל כבר המון זמן. זה אומר שגם היא מפלצת. אבל גם של המתחרים לא קלות.

בכל מקרה מדובר בעדשות לא עממיות במיוחד עם מחירים עמוק מעל ה- 1000$.
זה אולי סביר ביחס למתחרים, אבל לא לעמכא.

לצפיה ב-'שתי העדשות מסדרת ART'
שתי העדשות מסדרת ART
24/06/2017 | 20:09
44
זו סדרה שמכוונת לשוק ה-high-end ולא לשוק העממי. אם מישהו יבחר בה במקום עדשה אקוויוולנטית מקורית זה יהיה בגלל פיצ׳ר שמייחד אותה.

את ה-24-70 מה שעשוי לייחד יהיו ביצועים אופטיים מעולים, והיא תהיה בתחרות לא פשוטה מפני שהעדשות המקוריות של קנוניקון באורך המוקד/צמצם הזה הן עדשות טובות מאד. נראה מה יהיו חוות הדעת של משתמשים ובוחנים כדי לדעת אם באמת יש בה בשורה.

14/1.8 זו עדשה שפשוט אין לאף יצרן אחר. גם בתסריט בו אין בה יחוד אופטי הרי שהיא מהירה בסטופ-וחצי מהעדשות באורך המוקד האקוויוולנטי של קנוניקון. כבר ככזו היא מעניינת לשימושים ספציפיים (אסטרונומיה למשל). מאחר והיא מסדרת ART יש יסוד סביר להניח שגם האופטיקה שלה מצויינת. ניקח את שני המרכיבים ביחד ונבין מאין נובעים המשקל הגבוה והמחיר המפולפל.

לצפיה ב-'ה 14mm f/1.8 שוקלת בערך 400 גרם פחות מעדשת 70-200mm f/2.8'
ה 14mm f/1.8 שוקלת בערך 400 גרם פחות מעדשת 70-200mm f/2.8
24/06/2017 | 20:23
8
35
אם כי רוב הצלמים ישתמשו בה על חצובה
לצפיה ב-'השוואה לא רלבנטית בעיני'
השוואה לא רלבנטית בעיני
24/06/2017 | 20:31
7
44
עדשות 70-200 הן עדשות עבודה, מאוד שימושיות למגוון מצבים.
מסכן מי שצריך לסחוב אותן, אבל לפחות הוא מקבל תמורה (במקרים מסויימים זו גם תמורה כספית).
ה- 14 לעומת זאת היא עדשת נישה מאוד ספציפית. היא פריים כל כך רחבה שרק צלמי נוף וצלמי כוכבים יעשו בה שימוש, ככל הנראה על חצובה.
אז למזלם לא יצטרכו לסחוב את העדשה על הצוואר.
בכל מקרה זו עדיין מפלצת.

לצפיה ב-'זאת השוואה נהדרת - היא גרמה לך להבין את הפואנטה'
זאת השוואה נהדרת - היא גרמה לך להבין את הפואנטה
24/06/2017 | 22:26
6
36
זה לא באמת משנה כמה העדשה שוקלת, אם היא נמצאת רוב הזמן על חצובה.
לצפיה ב-'כדי להשתמש בעדשה הזו על חצובה'
כדי להשתמש בעדשה הזו על חצובה
25/06/2017 | 05:58
5
31
תצטרך לסחוב על הגב גם את העדשה וגם את החצובה.

זה בסדר אם אתה נמצא במקום שאפשר להגיע אליו בקלות עם סבל (ממונע, כמו הרכב הפרטי, או הולך על 2/4). זה קצת פחות נוח כשאתה הסבל של עצמך וצריך לסחוב את החבילה למרחקים.
לצפיה ב-'כן, אם מצלמים במקום מרוחק עם חצובה צריך לסחוב את החצובה'
כן, אם מצלמים במקום מרוחק עם חצובה צריך לסחוב את החצובה
25/06/2017 | 06:32
4
25
יחד עם המצלמה והעדשה.

כן, ככל שהצמצם המקסימלי רחב יותר, ככה העדשה שוקלת יותר, במקרה דנן ההפרש במשקל בין 14mm f/2.8 ל 14mm f/1.8 הוא כחצי קילו.

מכיוון שאני כבר בשוונג, כן, מים רטובים.
לצפיה ב-'ואם אין לך תכניות לצלם מתחת למים...'
ואם אין לך תכניות לצלם מתחת למים...
25/06/2017 | 12:15
3
26
יכול להיות שציוד אטום למים, יקר וכבד, זה לא בשבילך.

במילים אחרות: יש מצב שהיכולות של העדשה הזו באור נמוך פנטסטיות, אבל מי שקונה אותה צריך לקחת בחשבון את המשקל ולבדוק אם השימוש הספציפי שלו מצדיק את ההוצאה הכספית והמאמץ/סירבול-פיזי. זו עדשה high end לשימוש די ספציפי, ולמרות שהיה נחמד לי לנסות לצלם בה - בפועל לא נגעתי בגוף של ה-D800e כבר יותר משנה. גיליתי שהמירורלס עונה על הצרכים שלי - אפילו במקומות בהם בעבר רק הניקון  FF היתה רלוונטית.
לצפיה ב-'מסכים עם הסיפא של דבריך'
מסכים עם הסיפא של דבריך
25/06/2017 | 16:15
2
18
מי שקונה עדשה (או כל ציוד צילום אחר, כולל מצלמות), ודאי במחיר הזה, צריך לוודא שהעדשה תואמת לצרכים שלו, כולל אורכי מוקד, צמצם מקסימלי, משקל, מחיר, וגו', ולהשוות לחלופות.
לצפיה ב-'כן בעולם אוטופי'
כן בעולם אוטופי
25/06/2017 | 16:39
1
24
במציאות אם לשפוט על פי לוחות יד-2 ועדשות הסיגמה ארט שמככבות בו, העדשות האלו נועדו לחובבי צילום עשירים שחושבים שציוד מהיר יותר, חזק יותר, גדול יותר יעשה אותם צלמים טובים יותר... וכשהם מגלים את מגבלות הציוד (בעיקר גודל ומשקל) ואת העובדה המצערת שהם לא הפכו לצלמים טובים יותר, העדשות מגיעות ללוחות היד-2...

שלא תבין אותי לא נכון, יש לעדשה כזאת שימוש, היא תהיה נהדרת לצילום כוכבים. אבל אותם חובבים יגלו שעדיף להתפשר מאשר לסחוב כאלו עדשות והמקצוענים שלא מתפשרים הם מעט שבטח לא שווה עבורם לפתח ציוד.... ובסופו של דבר, אם לא כתוב על העדשה ניקון או קנון אז גם המקצוענים יפסחו עליה.

עדשות הארט של סיגמה מאד מצליחות באתרי סקירות ומבחנים וכנראה שהן מכוונות לקהל שקורא את אותם סקירות כאילו מדובר בתנ"ך עצמו...
לצפיה ב-'שאילו יהיו הטעויות הכי יקרות שאנשים עושים'
שאילו יהיו הטעויות הכי יקרות שאנשים עושים
26/06/2017 | 04:38
7
לצפיה ב-'שאלת מכס ויד שנייה'
שאלת מכס ויד שנייה
23/06/2017 | 23:40
7
81
אני שוקל לשלוח את הלייקה שלי להחלפת סנסור. המצלמה היא יד שנייה ואין לי שום תיעוד של רכישה או משהו כזה. מה יקרה כשהיא תגיע ארצה חזרה? איך ניתן להוכיח שזו מצלמה שבבעלותי ושהיא חזרה מתיקון?
לצפיה ב-'לא צריך תיעוד'
לא צריך תיעוד
24/06/2017 | 00:46
3
76
הוא גם לא היה עוזר לך....
מה שצריך לעשות זה להכין טופס בדומה למצורף ולגשת איתו לבית המכס האזורי (יש בבאר שבע אם אני לא טועה) ועם החבילה, ומשם הפרוצדורה רצה.
אם אתה שולח ללייקה אז באתר של לייקה יש גם טפסים שצריך להוריד ולמלא ולצרף,
חשוב לציין ערך בהתאם להוראות של לייקה כי אם זה לא יהיה תואם בין ההלוך לחזור אתה תשלם מס על ההפרש במקרה הטוב או תואשם בניסיון הונאה במקרה הרע....
לצפיה ב-'היה לי קטע כזה עם סכין שף'
היה לי קטע כזה עם סכין שף
24/06/2017 | 09:56
2
64
שלום
נשלח לארה"ב לתיקון. 
בחזרה המכס עצר את זה ורצו תשלום. פתחו את האריזה והיה בפנים שובר ששולם
25$ (עלות המשלוח). אז הם וויתרו!
אח"כ גיליתי שהסכין תוקנה אך נפגמה בחוד והם שלחו לי חדשה. זה היה ללא תשלום, בתמורה למקולקל, והמכס בכלל לא התערב.

לצפיה ב-'יש לי ניסיון קצת יותר גדול ממשלוח של סכין...'
יש לי ניסיון קצת יותר גדול ממשלוח של סכין...
24/06/2017 | 10:27
63
בכל מקרה, מדובר במצלמה ששוויה הוא כ $2000 ואם יחליטו לא לוותר אז המע"מ שיצטרך לשלם יהיה כ 1200 ש"ח...

השיטה שתיארתי לעיל, היא הדרך הנכונה לשלוח דברים בצורה מתועדת על מנת להמנע מתשלום מיסים בחזור, אחרי שנאלצתי לשל מס פעם אחת, בדקתי את הנושא מול המכס וזאת הייתה ההנחיה של המכס.
כך נהגתי מספר רב של פעמים עם מוצרים שונים כולל תמונות ששלחתי לתערוכות בעולם אחרת הייתי משלם מס על תמונות שלי...
היה מקרה אחד שגלריה שלחה לי חזרה את התמונות והחליטו לציין ערך גבוה ממה שאני נקבתי במשלוח הלוך ורק כוחות שכנוע נחמדים פלוס העובדה שבטופס צירפתי תמונות של התמונות שנשלחו ושהיו זהות למה שיש בחבילה מנעו ממני לשלם מס על ההפרש...
לצפיה ב-'סיפור מרתק'
סיפור מרתק
27/06/2017 | 11:55
8
לצפיה ב-'אגב'
אגב
24/06/2017 | 10:35
2
50
האם ידוע וברור לך שאם בעיית הקורוזיה לא מופיעה אז לא יחליפו סנסור?
תוודא שזה לא סתם לכלוך....

אגב 2 - אתה יכול לשלוח את המצלמה דרך רשת קמרה שהם נציגי לייקה בארץ רק שהם גובים סכום שערורייתי עבור השירות (כפי 2 מעלות משלוח פרטי) אבל אין שום התעסקות עם המכס וטפסים.
לצפיה ב-'המשכנו בפייסבוק אבל'
המשכנו בפייסבוק אבל
24/06/2017 | 10:50
1
46
ביום חמישי האחרון צילמתי קצת במצעד הגאווה בבאר שבע ובבית ראיתי נקודה אחת שזהה לתופעת הקורוזיה.

איך אני שולח דרך המכס? ביררתי בגוגל, אין בית מכס בבאר שבע. זה משהו שניתן לעשות דרך הדואר?
לצפיה ב-'בדרום יש באשדוד או באילת...'
בדרום יש באשדוד או באילת...
24/06/2017 | 10:58
39
אין מה לעשות, חייבים להגיע אליהם
לצפיה ב-'ניקון D750 .'
ניקון D750 .
22/06/2017 | 11:45
12
70
ברשותי ניקון D750 צעירה , אני לא כל כך מרוצה מפעולת התריס של המצלמה.
אם מצלמים מספר תמונות ברצף מבלי להזיז את המצלמה , הן לא יוצאות זהות מבחינת חשיפה.
נראה לי שהתריס לא איכותי והפעולה שלו לא אחידה. ב D600 ז"ל , החשיפה היתה יותר אחידה בצילום ברצף.
האם יש בעיה ידועה בתריס של ה D750 ? 

לצפיה ב-'לא שאני מכיר. יכול להיות שהגדרת bracketing?'
לא שאני מכיר. יכול להיות שהגדרת bracketing?
22/06/2017 | 12:30
9
49
ההגדרה הזו גורמת לשינוי נתוני החשיפה בין תמונות.

לחלופין יכול להיות שאתה מודד אור ב״ספוט״ על אובייקט שנע בין אור לצל? או שיש בו מעברים מכהה לבהיר?
לצפיה ב-'מצלמה.'
מצלמה.
22/06/2017 | 12:45
8
40
לא יודע מה זה bracketing .
מה זה מדידת אור ב'ספוט' ? 
גם בצילום אובייקט מואר ללא אור וצל זה קורה לעיתים...שווה בדיקה חוזרת.
לצפיה ב-'תגדיר חשיפה ידנית'
תגדיר חשיפה ידנית
22/06/2017 | 12:51
7
41
של תריס, צמצם ואיזו
שלא ישתנה מעצמו
ובדוק שוב
לצפיה ב-'כלומר.'
כלומר.
22/06/2017 | 12:55
6
48
אני מצלם במצב A , לעבור לצלם במצב M ולבדוק ? 

לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
22/06/2017 | 15:41
4
48
וגם שהאיזו יקובע ולא יהיה אוטומטי
לצפיה ב-'מסכים!'
מסכים!
23/06/2017 | 17:14
1
31
עם ה a6000. לא הוגדר bracketing. צילמתי ב M עם מהירות צמצם 1/1000, צמצם f2, ואיזון לבן ידני. צילום של ילדים בתנועה. בדיעבד התמונות עם רמות חשיפה שונות.

מעיון ב exif שמתי לב שההבדל בין התמונות הוא ה iso - בין 1600 ל-6400 (שזה המקסימום שהגדרתי). כנראה שהייתי צריך גם לקבע את ה ISO.
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
25/06/2017 | 14:09
15
אתמול צילמתי שוב, גם במוד ידני אבל הפעם גם את ה-ISO קיבעתי ידנית. לא היו הבדלי חשיפה בין התמונות.
לצפיה ב-'בדקתי.'
בדקתי.
24/06/2017 | 01:00
1
25
החשיפה יותר אחידה במצב M מאשר במצב A 
לצפיה ב-'צילמת ב-JPG?'
צילמת ב-JPG?
25/06/2017 | 19:29
3
לצפיה ב-'תבדוק אם בכל התמונות שצילמת ISO, משך חשיפה, וצמצם זהים'
תבדוק אם בכל התמונות שצילמת ISO, משך חשיפה, וצמצם זהים
22/06/2017 | 19:58
33

לצפיה ב-'הD750 מקולקלת'
הD750 מקולקלת
23/06/2017 | 13:36
1
42
רק תגיד לי איפה אתה זורק אותה
לצפיה ב-'אני שומר'
אני שומר
24/06/2017 | 00:56
34
גם את המקולקלות 
לצפיה ב-'עדשה למצלמה סוני 6000'
עדשה למצלמה סוני 6000
23/06/2017 | 08:38
2
50
היי לכולם
אז יש לי את מירורלס סוני 6000.
  • יש לי את עדשת הקיט . עדשת הפנקייק.זום אין לה.

אני רוצה לצלם משחקי ספורט כמו כדורסל באולם והיא לא טובה לכך. 

הצעות לעדשות טובות של סוני שיתנו גם איכות בתאורה הבעייתית הזאת?
האם צריך גם פלאש חיצוני או מובנה יספיק?
לצפיה ב-'פלאש רגיל לא יעזור לך'
פלאש רגיל לא יעזור לך
23/06/2017 | 09:55
1
35
אם את יושבת ביציע של מגרש כדורסל.
תצטרכי עדשה כדוגמת 70-200 מ"מ עם צמצם F2.8 אבל המחיר יקר...

לצפיה ב-'עדשה'
עדשה
23/06/2017 | 13:34
30
זה לא אולמות גדולים נוקיה וכאלה..

לצפיה ב-'https://www.facebook.com/groups/PhotographicEquipment/permal'
https://www.facebook.com/groups/PhotographicEquipment/permal
23/06/2017 | 13:19
32
לצפיה ב-'XT20 עם עדשה 18-55. מצלמת חופש. '
XT20 עם עדשה 18-55. מצלמת חופש.
23/06/2017 | 10:49
63
XT20 עם עדשה 18-55. חופשת בטן גב בקפריסין. כדי שהכל יהיה סופר דופר קומפקטי ולא מורגש, השארתי את הרצועה בבית. על ההוד של העדשה וויתרתי אך שמתי פילטר על העדשה. קיבלתי מצלמה בגודל של כף היד (עם העדשה)   

בעבר חופשת כאלה הייתי מצלם רק עם האייפון. היום אפשר להוציא תמונות קצת יותר איכותיות מבלי להפריע לחוויה של החופשה. לא התרכזתי כלל בצילום. והרוב פשוט צילמתי על auto.
לצפיה ב-'Sony A9 ביצועים ב-ISO גבוה?'
Sony A9 ביצועים ב-ISO גבוה?
22/06/2017 | 16:35
4
68
תוך כדי שיחת וועידה משעממת התגלצ׳תי לאתר של מיודענו קן-רוקוול.
הוא בוחן את ה-A9 החדשה וממה שאני רואה בתמונות שהוא מעלה - הביצועים ב-ISO גבוה רחוקים מלהיות מרשימים. בפרט עבור מצלמה שמתיימרת להכיל את הטכנולוגיה הכי מתקדמת של חיישן ״הפוך״ מרובה שכבות.

לצפיה ב-'אדון רוקוול'
אדון רוקוול
22/06/2017 | 16:51
3
74
התמונה הראשונה ב- ISO 2000 יפה מאוד. צריך לזכור שהוא תמיד מצלם בטמפרטורת צבע חמה מאוד (כך הוא אוהב) עם גווני אדום/צהוב/כתום מודגשים.

את דוגמאות ה-ISO הגבוה בהמשך, הוא צילם JPEG ולא RAW, זו לא דרך הכי רצינית לבדוק ביצועי ISO אמיתיים עם החלקת הרעשים המובנית ב-JPEG.

ואם תסתמך על דבריו, אז זה מה שהוא כותב:
High ISO performance is superb.

The A9 looks great at just about any ISO other than ISO 204,800; use whatever ISO you need to get a sharp picture if you need it.

למרות שלא בטוח שאפשר להסתמך על דבריו... יש לו חשיבה מאוד נחרצת בהתאם לטעם המאוד אישי שלו.
לצפיה ב-'צלמי פוג׳י נהיו מפונקים'
צלמי פוג׳י נהיו מפונקים
22/06/2017 | 22:13
2
55
התוצאות באיזו גבוה ב jpg מהמצלמה לרוב טובים יותר מכל ניקוי רעש ב raw
לצפיה ב-'זה בגלל שיש בעיות תאימות בקובץ RAW...'
זה בגלל שיש בעיות תאימות בקובץ RAW...
22/06/2017 | 23:24
1
22
לצפיה ב-'אין ממש קשר'
אין ממש קשר
23/06/2017 | 03:41
44
אני התעסקתי מספיק בחיי באיזו גבוה ובהתמודדות עם תופעות הלוואי, עם שלל מצלמות וציודים ובדרך כלל ב RAW ואני מבטיח לך שמבחינת התמודדות עם רעש ושמירה על פרטים, פוג'י מציעה ב JPG שלה איזון מצויין שאף יצרן לא מתקרב אליו גם בהשוואה לעיבוד קבצי ה RAW.
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:36
8
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'מס על רכישות מאיביי'
מס על רכישות מאיביי
19/06/2017 | 23:31
12
58
שלום,
האם מישהו יודע מאיזה סכום מתחילים לשלם מס על רכישה של ציוד צילום מאיביי,
כמו כן האם מישהו יודע מה אחוזי המס שמשלמים עבור הרכישות באיביי,
תודה למשיבים.
לצפיה ב-'אין מכס על ציוד צילום'
אין מכס על ציוד צילום
20/06/2017 | 00:22
11
55
יש מע"מ בגובה 17%
כמו כל קניה אחרת מחו"ל, יש פטור מלא ממיסים עד $75
מעבר לסכום זה, מעבר למע"מ יש תשלומים נוספים:
1. דמי משלוח (לא תמיד אבל אם יש אז המע"מ חל גם על דמי המשלוח)
2. תלוי בסוג המשלוח, יש עלויות של טיפול ושחרור. משלוחים עם חברות שילוח כמו פדאקס ו UPS עולים יותר מאשר משלוח בדואר רגיל (דואר שליחים זה כמו חברת שילוח)

צריך לבדוק טוב טוב כל מוצר, בחלק גדול של המקרים עדיף לרכוש בארץ כשמשקללים את נושא האחריות, את היכולת לשלם בתשלומים, את העובדה שאם יש בעיה אז קופצים לחנות ולא צריך להתעסק עם משלוח חזרה לחו"ל (זה לא כזה פשוט)
לצפיה ב-'לגבי מעמ על משלוח'
לגבי מעמ על משלוח
20/06/2017 | 01:02
10
59
ראשית תודה על תשובתך,
האם דמי המשלוח נכנסים בחישוב של ה 75 דולר של הרכישה באיביי.
תודה.
לצפיה ב-'כן'
כן
20/06/2017 | 01:19
1
15
לצפיה ב-'תודה רבה למדנו משהו'
תודה רבה למדנו משהו
20/06/2017 | 01:44
10
לצפיה ב-'לפי מה שאני יודע לא. המע"מ הוא רק על הטובין.'
לפי מה שאני יודע לא. המע"מ הוא רק על הטובין.
20/06/2017 | 17:00
7
21
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
20/06/2017 | 17:04
5
66
אם ערך מוצר הוא עד $75 אז המוצר פתור ממיסים גם אם תוספת דמי המשלוח מביא לחריגה מעבר ל $75.
אבל אם ערך המוצר מעל $75 ויש להוסיף מע"מ אז המע"מ חל גם על דמי המשלוח.
ראה כאן:
לצפיה ב-''
20/06/2017 | 17:12
7
לצפיה ב-'אתה בטוח בזה?!'
אתה בטוח בזה?!
20/06/2017 | 17:36
3
54
למיטב הבנתי 75$ זה הסך הכולל... לא?

לצפיה ב-'כתוב באתר רשות המסים כחול על גבי מסך'
כתוב באתר רשות המסים כחול על גבי מסך
20/06/2017 | 17:54
1
45
יבוא משלוח שערך הטובין הכלולים בו הינו עד 75$

משלוח המכיל טובין שערכם הכולל עד 75$ - פטור לחלוטין ממסי יבוא.
הפטור אינו חל על מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים.
ערך כולל של עד 75$ - לא כולל הובלה וביטוח אם הם מחושבים בנפרד מערך הטובין.

לדוגמא: משלוח בגדים שערכם הכולל 65 דולר ודמי המשלוח החלים הם בסך 20 דולר (סך כולל של 85 דולר) – עדיין יהיה פטור מתשלום מסים על הטובין.

לצפיה ב-'שווה'
שווה
20/06/2017 | 18:28
44
גם אני למדתי משהו היום :)

לצפיה ב-'זה היה כך אבל השתנה לא מזמן'
זה היה כך אבל השתנה לא מזמן
20/06/2017 | 21:03
17
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/06/2017 | 20:50
13

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יורם פוסמן - מדריך עריכת וידאו
רוצה ללמוד עריכת וידאו?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה