לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'החלפת מתג - דוד שמש'
החלפת מתג - דוד שמש
04/12/2016 | 23:49
2
שלום רב.

השוכרים שלי עידכנו אותי לראשונה שהדוד הפסיק לעבוד לפני כמה ימים. יש לציין שהם נמצאים בדירה זו השנה השנייה כבר (ספציפית הם, כמובן).
הגעתי לדירה על מנת לראות במה בדיוק מדובר והאם נחוץ בעל מקצוע, זיהיתי שככל הנראה מדובר במתג ההפעלה עצמו שהתקלקל (גם המגע שלו הפך לרופף יותר וחלק מהחוטים בפנים היו שרופים) וזו אכן הייתה הבעיה. אני מקווה שזה הסתכם בזה ולא מעבר, כמובן.

אגב, הסכמנו שידיד שלהם יהיה זה שיחליף, שלטענתם הוא עוסק בתחום. הוא הגיע על המקום, הכל בהנחה שהוא עשה את עבודתו כהלכה. שילמנו 300 ש"ח.

השאלה שלי היא קודם כל, האם המחיר הוא סביר והגיוני בהתאם לפעולה שנדרשה? זה לקח לו דקות ספורות בלבד.
עכשיו, למרות שזה אולי סוג של "חוכמת הבדיעבד", מרגע שחזרתי הביתה, אני לא מפסיקה לתהות האם בכלל עליי הוטלה האחריות לממן את עלות התיקון?

אני מדגישה - לא מדובר בשום תקלה שקשורה לדוד עצמו, לגוף חימום/בארון חשמל וכו', אלא למתג ההדלקה בלבד. אני לא יודעת אם קוראים לזה מתג או מפסק. כוונתי היא למתג האדום שנמצא בתוך הבית, שבמקרה שלנו מגיע יחד עם שעון טיימר.

האם במקרה הזה לדיירים אין חלק בעניין, אם לא אפילו עניינם ואחריותם הבלבדית? הרי הם גרים שם, ולא אני מפעילה את זה. מה עושים במקרה כזה, עם או בלי קשר לסעיף שמופיע בחוזה שחתמנו איתם, בנוגע ל"בלאי רגיל/סביר/טבעי", הסעיף המאוד בעייתי הזה. אני תוהה האם קלקול שכזה בכלל נכנס תחת ההגדרה הזאת של "בלאי סביר". במידה והצדק איתי, וכנראה שטעיתי, האם לא זכותי לעמוד על שלי ולדרוש מהם את הכסף בחזרה? זה עניין עקרוני, כמובן.

מתנצלת על האורך. אודה לעזרתכם.
לצפיה ב-'עוברים דירה, איזה כאב ראש!'
עוברים דירה, איזה כאב ראש!
03/12/2016 | 18:53
9
29
שלוש שנים אנחנו גרים בדירה הנוכחית, ולא זכרתי שהתנהלות עם בעלי דירות יכולה להיות כזאת מעצבנת.
בשעה טובה מצאנו דירה, בעל הדירה שלח חוזה בתחילת השבוע ומאז אנחנו בתהליך של מו"מ, שבוע של מו"מ מפרך עם הרבה כאבי ראש והתעקשויות טיפשיות משני הצדדים, אבל התנהלות כזאת של בעל דירה עוד לא נתקלתי בה. רק אחרי כל המו"מ שרובו סבב סביב המחיר ותאריך הכניסה הוא שלח את החוזה המתוקן ואת הערבויות שהוא רוצה.
הוא רוצה שהערבים שלנו יחתמו גם על שטר חוב וגם על מסמך ערבות, שהם למעשה ערבות כפולה שאחת מהן אפילו לא מוגבלת בסכום, משהו שהם לא מוכנים וגם לא הגיוני, הוא לא מצליח להבין שמדובר בערבות כפולה ושהערבים מוכנים לחתום על דבר אחד. והטענה המגוחכת שלו שבמסמך ערבות הם חותמים על כך שהם קראו את החוזה שלנו, בלי בכלל להבין שהחוזה שלנו לא רלוונטי אליהם, כל מה שהם צריכים לדעת זה את הסכומים שאנחנו צריכים לשלם.

זהו, הוצאתי את התסכול (וזה עוד בלי מצעד ההזויים שעבר בדירה שאנחנו גרים בה... יבוא בהמשך...)
לצפיה ב-'הערבים צריכים לקרוא את החוזה'
הערבים צריכים לקרוא את החוזה
03/12/2016 | 21:48
6
21
כי זה הדבר ההגיוני והנכון לעשות, מבחינתם ומבחינתכם אם מדובר באנשים שאיכפת לכם מהם.
ככה שהתלונה שלך על הסעיף הזה היא אולי נכונה, כי זה מעצבן, אבל בכל מקרה זה משהו שהערבים ראוי שיעשו, אז מה זה כבר משנה. 
לא הבנתי איזה מסמך ערבות בעל הדירה רוצה. בדרך כלל כתב ערבות נועד כדי לתת תוקף לערבות לכלל תקופת השכירות, כולל הארכות חוזה ולתקף אותה גם במקרים של שינויים בחוזה. אבל אין לי מושג מה בעל הדירה שלכם רוצה. 

לצפיה ב-'הוא רוצה בעצם שתי ערבויות'
הוא רוצה בעצם שתי ערבויות
03/12/2016 | 21:53
5
17
ערבות אחת ללא ציון של סכום ובנוסף גם שטר חוב שעליו גם הערבים צריכים לחתום.
בתכלס מעולם לא החתמתי אף אחד על שטר חוב/ערבות והספיק לכולם צ'ק בטחון, אבל לפי מה שקראתי מדובר על ערבות כפולה.
לצפיה ב-'אל תסכימו'
אל תסכימו
03/12/2016 | 22:09
3
15
לא נגמרו הדירות בים. 
לצפיה ב-'לא הסכמנו'
לא הסכמנו
04/12/2016 | 06:58
2
13
וקיבלנו מייל שהוא ממשיך הלאה, שמבחינתנו זה בסדר כי היו הרבה אי הסכמות לאורך הדרך והוא עשה לנו הרבה כאבי ראש, ואם בנאדם לא מנסה לדבר ולהגיע להבנות ובמקום לחזור כפי שהוא אמר הוא שלח לנו מיילים ולא ענה לטלפונים אז אנחנו גם מעדיפים להמשיך הלאה.
הוא היה לחוץ להשכיר ואנחנו התגמשנו בכל מיני דברים, אבל לא בערבות כפולה ולא בזמינות של בעל הדירה.
אני מסכימה שיש הרבה דירות בים, הבעיה שכל הדירות המוצעות הן ממש ג'יפה ואנחנו עכשיו צריכים להעלות את התקציב כדי שלהכנס לדירה נורמלית
לצפיה ב-'אם אתם מקבלים חוזה'
אם אתם מקבלים חוזה
04/12/2016 | 12:04
1
9
שרחוק מאד ממה שאתם מוכנים להסכים לו או להתפשר עליו, אז אין בכלל טעם להתחיל דיונים על זה. אתם לא תשנו את החוזה יסודית ואתם גם לא תשנו את הגישה של בעל הבית (חוזה מייצג גישה של בעל הבית). מספיק סעיף אחד שלא מסכימים עליו שהוא עקרוני לשני הצדדים כדי לפוצץ את העסק, אז חבל על הזמן והמאמצים. 
לצפיה ב-'הסכמנו על החוזה'
הסכמנו על החוזה
04/12/2016 | 16:57
9
שני הצדדים התגמשו, הוא פשוט לקח לעצמו שבוע עד שהוא שלח את מה שהוא רוצה מבחינת ערבויות ואז שבר את הכלים.
מצד אחד מאוד מבאס מצד שני אולי זה לטובה
מה שכן אני מתחילה להיות קצת בלחץ
לצפיה ב-'נהוג (למעט ת"א ודירות יוקרה שם לוקחים לרוב ערבות בנקאית)'
נהוג (למעט ת"א ודירות יוקרה שם לוקחים לרוב ערבות בנקאית)
04/12/2016 | 01:35
12
להחתים את הערבים על כתב ערבות בו מצויין בפירוש גובה הסכום הנדרש.עם זאת רצוי שהערבים יקראו את החוזה ויבינו את היקף ערבותם ותנאי הערבות.
כמו כן נהוג לקחת בנוסף ,צק ביטחון אשר גם בו רשום סכום אבל עם תאריך פידיון פתוח (כי הצק לא ניתן לגביה אם חלפה חצי שנה.)וסעיף מתאים בחוזה צריך להתייחס לצק ביטחון זה ,ומתי רשאי המשכיר להשתמש בו.ברוב החוזים ישנו סעיף שבו על המשכיר להתריע בפני השוכר על פעולה שנקט השוכר אשר היא בניגוד לתנאי החוזה , ובאותו סעיף מצויינת כמות ימים -נומר שבוע-לשוכר לתקן את המצב בטרם תהיה למשכיר רשות להפקיד ולהשתמש בצק הביטחון.
בחוזים מסודרים הערבים חותמים גם על החוזה השכירות ומאשרים כי קראו אותו והבינו אותו.
 את יכולה להעלות לפורום צילום ללא פרטים מזהים של 2 הערבויות שהמשכיר מבקש וננסה לבדוק האם זו דרישה סבירה או שמא כפל ערבות,
לצפיה ב-'נשמע לא ברור בעליל'
נשמע לא ברור בעליל
04/12/2016 | 12:18
1
9
עשית בשכל שלא הסכמתם, ובהצלחה לבעל הדירה למצוא את מי שיסכים לכך - ואת הערבים שיסכימו לחתום על ערבות שלא מוגבלת בסכום.

את מוזמנת לשתף בהמשך החוויות, אין ספק שמעבר דירה זה כאב ראש של ממש, וחיפוש הדירה זו רק ההתחלה (לכן מומלץ לעבור רק כשבטוחים שבדירה הבאה תישארו פרק זמן ארוך שיהיה שווה את זה).
לצפיה ב-'כרגע מתוסכלים מחיפוש אחרי דירה חדשה'
כרגע מתוסכלים מחיפוש אחרי דירה חדשה
04/12/2016 | 17:17
11
יוצאים קצת מהאיזור שאנחנו רוצים כי אין דירות נורמליות
אני מבטיחה לחזור לעדכן, גם בזה וגם במצעד ההזיות שעבר בדירה הנוכחית
לצפיה ב-'נזילה בדירה'
נזילה בדירה
28/11/2016 | 11:52
6
53
שלום לכולם,

אז ככה - לפני מספר חודשים שמנו לב שהקיר שסמוך לפתח הניקוז של מכונת הכביסה נרקב מרטיבות. זו דירה ישנה שמיועדת לעבור תמא, לכן לבעל הבית לא היה בוער לתקן ולנו זה פחות הפריע. לפני מספר ימים פנתה אלינו השכנה מלמטה ואמרה שיש לה רטיבות בקיר ומים מטפטפים לה על הרצפה. בקיצור, מקור הרטיבות שלה היה מהקיר שלנו. 
כאן כבר בעל הבית היה חייב להתערב, הוא בא לראות, דחף את צינור הניקוז של מכונת כביסה עמוק יותר בתוך הניקוז. במקביל, הוא הזמין אינסטלטור של חברת הביטוח שלו. האינסטלטור טען שזו רטיבות מבחוץ (בדיקה שטחית לחלוטין...). בכל אופן, לאחר כמה ימים, הוא התקשר לשכנה מלמטה, וזו אמרה לו שהנזילה נפסקה (והנזק לקיר נשאר). 
בעל הבית הסיק מזה שהבעיה היתה שהצינור ניקוז של המכונת כביסה לא היה מוכנס עמוק מספיק, וכי המים כנראה השפריצו החוצה מתוך פתח הניקוז, הרטיבו לנו את הקיר וגרמו לבעיה. בעינינו זה לא נכון, כיוון שלא נתקלנו בשום רטיבות, הקיר אצלנו היה רקוב מרטיבות אבל מבפנים, לא היו מים על הרצפה (כי אם מים היו משפריצים החוצה מפתח הניקוז אז בטח היה נשפך גם על הרצפה).
בכל אופן, הוא לא מקבל את זה, ואמר שמבחינתו אנחנו צריכים לתקן את הנזק של השכנה.
בעיקרון אין לנו בעיה לתקן, אבל רק אם יוכח חד משמעית שאנחנו גרמנו לנזק. 
השאלה היא על מי חובת ההוכחה? עלינו או עליו? כי הוא אומר שמבחינתו אנחנו אשמים וזה סוף הפסוק מבחינתו...

אשמח ליעוץ :)
לצפיה ב-'עליו'
עליו
28/11/2016 | 12:32
3
32
כדי שמים יגיעו לשכנה למטה הבעיה צריכה להיות או בקיר נגיד חור בקיר, או בריצפה או בעיית איטום, או בתוך הקיר, קרי בצנרת, שנמצאת בתוך הקיר. בשני המקרים זה לא שלכם, זה הקיר והקיר שייך לבעל הבית. תיאורטית אתם יכולים להפוך את הבית שלכם לגיגית, למלא את החדרים במים, ולצלול עם שנורקל למטבח בכל פעם שאתם רוצים להכין סנדביץ', זה עדיין לא אומר שהמים צריכים להגיע לשכנה. 
לצפיה ב-'תודה + המשך'
תודה + המשך
28/11/2016 | 16:26
2
35
קודם כל תודה על התגובה...
אז פניתי לבעל דירה עם ההסבר הנ"ל, והתשובה שלו היתה שאין שום בעיה בצנרת, אבל שאין איטום, שאיטום יש רק בחדרים רטובים כמו מטבח ואמבטיה אבל לא בחדר כביסה ולכן זו לא בעיה של הדירה אלא בעיה שלי. קודם כל לא ברור לי איך הוא יכול לדעת אם יש בעיה בצנרת או לא או אם יש חור בצינור או לא, אבל בכל אופן - אם אין איטום, זו לא עדיין אחריותו? הצעתי לו להביא אינסטלטור בשביל לפתוח את הקיר ולראות מה קורה בצינור הניקוז, והוא ענה לי "תעשה מה שאתה רוצה"... מן הסתם אני לא רוצה להזמין על חשבוני אינסטלטור כדי לתקן/לגלות בעיות בצנרת שלו... 
מה עליי לעשות?

שוב תודה!
לצפיה ב-'כל בעיה הקשורה לצנרת,איטום,קירות,מבנה היא'
כל בעיה הקשורה לצנרת,איטום,קירות,מבנה היא
29/11/2016 | 03:02
30
באחריות המשכיר ועליו לתקנה.
לצפיה ב-'אל תתברבר'
אל תתברבר
29/11/2016 | 19:51
27
מישהו אמר לי פעם שיש טענה כזו שכל בעיה, אם משאירים אותה מספיק זמן ולא נוגעים בה, תפתור את עצמה.  שהשכנה תפתור את הבעיה מול בעל הדירה.
בעל הדירה לא טוב לו? שיתבע. סיכוי של פיפטי פיפטי בתביעות קטנות (זה לכולם) ואז תחליטו אם לקחת ריזיקה או לשלם.

לצפיה ב-'איך שאתה מתאר את זה אחריות התיקון חלה על הבעלים.'
איך שאתה מתאר את זה אחריות התיקון חלה על הבעלים.
28/11/2016 | 16:25
32
לו הרטיבות אצל השכנה היתה נובעת מנזילת מים ממכונת הכביסה שלכם בין אם מקצה צינור היניקה המתנקז לביוב או מהמסנן וכדומה אז האחריות היתה שלכם.
היות ולפי תיאורך לא כך הדבר הרי שהנזילה היא באחריות המשכיר.אם למשכיר יש ביטוח מבנה וביטוח אחריות צד שלישי,הוא יכול להפעיל אותו לתיקון הנזק אצל השכנה ויעלה לו רק ההשתתפות העצמית.
שים לב, באם הרטיבות בקיר אצלך היא מעל לגובה מכונת הכביסה,אם כך יתכן אפילו כי מדובר בבעית צנרת של השכן מעליך ואצלו הבעיה.
אין שום סיבה שבעולם שאתם תשלמו על נזק שלא אתם גרמתם.אם השכנה תנדנד תפנו אותה למשכיר.אם המשכיר ינדנד תאמרו לו כי אין שום הוכחה שהנזק נגרם על ידכם וכי האינסטלטור אמר כי שזו רטיבות מבחוץ.
רצוי שתצלמו את הקיר הרטוב על מנת שתהיה לכם ראיה כי הנזק נגרם כנראה מצנרת בקיר.
בהצלחה.
לצפיה ב-'איזה סיפור לא נעים'
איזה סיפור לא נעים
04/12/2016 | 13:03
20
נשמע שבעל הדירה שלכם לא אדם הגון במיוחד, אני ממליצה לכם להתייעץ בפורום משפטי לגבי האופן בו תוכלו להעביר את המסר לבעל הדירה בצורה הטובה ביותר ובאופן שיסיר מכם כל כאב ראש אפשרי.

וכמובן - לא לחדש איתו חוזה.
לצפיה ב-'מאמר על חוזה שכירות'
מאמר על חוזה שכירות
29/11/2016 | 17:30
29
מאמר של עו"ד בנושא חוזה שכירות
לצפיה ב-'תו חניה לדירה מחולקת ברמת-גן'
תו חניה לדירה מחולקת ברמת-גן
25/11/2016 | 01:58
2
68
היי,

אני רווק וגר לבד בשכירות בדירה מחולקת ברמת-גן, בקרוב אקנה רכב והבנתי מאנשים וגם מאתר העירייה שמי שגר בדירה מחולקת אינו זכאי לתוי חניה.

העניין הוא שמבקשים רק חוזה דירה ות"ז עם הכתובת העדכנית בכדי לתת את התו חניה.
אם כך, איך יודעים בעירייה שהדירה מחולקת?.
האם יש סימנים מזהים בחוזה? (למשל שהארנונה כלולה בשכר דירה?).

האם יש דרך לקבל תוי חניה בכל זאת?, סה"כ לא נראה לי הגיוני שאי אפשר להשיג תוי חניה אם שוכרים דירה מחולקת, הרי כמעט כל רווק שרוצה לגור לבד גר בדירה מחולקת, בקושי יש דירות לא מחולקות שמתאימות ליחיד, אז מה, אתם רוצים לומר לי שכמעט כל האוכלוסיה הזו (שהיא דיי גדולה) לא מחזיקים תווי חניה?.

מה אפשר לעשות?, אני חייב תו חניה, רכב זה מצרך הכרחי בשבילי.

תודה רבה.
לצפיה ב-'התשובה לכך דיי פשוטה'
התשובה לכך דיי פשוטה
25/11/2016 | 12:26
49
כשאתה מבקש תו חנייה, סביר להניח שמתבצע אימות מול הנתונים שמסרת על מנת לוודא שהחוזה אמיתי ו"כשר" (הרי כל אחד יכול להביא חוזה עם כתובת פיקטיבית, או עם כתובת קיימת אבל שהוא לא באמת גר בה). לעובדי העירייה יהיה מאוד פשוט לבדוק באיזה נכס מדובר ולראות שבעל הנכס שמולו אתה חתום הוא אכן בעל דירה שרשומה בטאבו - אבל שם היא רשומה כדירת 4 חדרים ובחוזה שלך כתוב שאתה שוכר ממנו דירת 2 חדרים בכתובת המדוברת.

איך משיגים אם ככה תו חנייה? אני מקווה שלתל אביביים המנוסים תהיה תשובה, אני מזדהה עם התסכול שלך, ואני לא אהיה רעה ולא אגיד לך שבמצב כזה היה יותר חכם מצידך לשכור דירה לא מחולקת, כי אני מודעת לעלויות המטורפות הכרוכות בכך.

לי דווקא נראה הגיוני שלא מאפשרים למי שגר דירה מחולקת לקבל תו חנייה - תופעת הדירות המחולקות בדגש על אלו שלא מחולקות באופן חוקי, יוצרת פגיעה של ממש בתנאי המחיה הבסיסיים היות שהעיר לא ערוכה לכך מבחינת תשתיות, ברגע שמספר התושבים באזורים מסוימים קרוב להיות מוכפל בגלל חלוקת הדירות, נוצר עומס גדול על התשתיות כשמצוקת החנייה חריפה גם ככה - בעירייה מעוניינים למגר את תופעת חלוקת הדירות, לא לעודד אותה.

ולגבי האוכלוסייה הזאת - האמת שאכן עושה רושם שרובה לא מחזיקה בתווי חנייה וגם לא ברכב, במיוחד לא בתל אביב, אנשים רבים בוחרים לגור בתל אביב כדי להיות במרכז העניינים ולא להזדקק לרכב, ומוכנים לשלם שכ"ד גבוה יותר בשביל זה, מה שגם מקשה על החזקת רכב אצל רובם.
לצפיה ב-'עצתי לך ,תישאל את המשכיר.לבטח הוא נתקל'
עצתי לך ,תישאל את המשכיר.לבטח הוא נתקל
27/11/2016 | 00:23
72
בבעיה הזו עם יתר השוכרים ויתכן והוא יודע על פיתרון.אתה יכול גם להתייעץ עם השוכרים האחרים של הדירה המחולקת כיצד הם נהגו.
הבעיה עלולה להיווצר באם תביא לעיריה חוזה עם הכתובת ואותו פקיד יחליט לבדוק באותה הזדמנות אם אתה משלם ארנונה וכאשר יווכח שלא ,יבין כי מדובר בדירה מחולקת ולא יאשר לך תו חניה.

לצפיה ב-'מתקפה נגד מחירי דירות'
מתקפה נגד מחירי דירות
16/11/2016 | 12:06
8
92
יש קטע כזה של אנשים שנאבקים ביוקר המחיה ובעלויות המופרזות של שכ"ד שדורשים על דירות שונות, אני רואה את זה בהרבה מקומות כולל בפייסבוק, אנשים נכנסים במיוחד לקבוצות של דירות להשכרה ותוקפים את מי שמפרסם דירה במחיר שנראה להם מופקע. לפעמים זה מובן, אבל לפעמים הם ממש מגזימים ותוקפים גם אנשים שמפרסמים דירות במחירים סבירים יחסית לעלויות בימינו - נכון שכולם היו שמחים לשלם פחות ושיציעו דירות במחירים נמוכים יותר, אבל זו המציאות ואלו המחירים.

חברה שלי פרסמה דירה במחיר הוגן וסביר - היא ובן זוגה עוזבים את הדירה לטובת דירה שקנו, והיא קיבלה תגובות כאלו הזויות, אנשים שלא ראו את הדירה בכלל ולא לקחו בחשבון שדירה משופצת במיקום שקט ועם חנייה לא יכולה לעלות כמו חדר בדירת שותפים. גם אני כשעזבתי דירות, כולל את הדירה האחרונה, שמעתי מאנשים שהתעניינו בדירה שזה יקר בטירוף וכל מיני פנינים כמו שהייתי ממש פראיירית ושאז מה אם יש לדירה חנייה - כי למי שאין אוטו זה לא משנה, ואז מה אם הדירה מספיק גדולה בשביל זוג, היות שהוא בן אדם אחד הוא לא מוכן לשלם כל כך הרבה - כאילו זה משהו שאמור לעניין את בעל הדירה.

למה אנשים לא יכולים לשבת בשקט? יקר לדעתכם? אל תשכרו! אם המחיר יקר ומופרז ויש הרבה דירות דומות במחיר נמוך יותר, אז מה הבעיה בעצם? תשכרו אותן.
לצפיה ב-'כמו בכל דבר יש פנים לכאן ולכאן.'
כמו בכל דבר יש פנים לכאן ולכאן.
16/11/2016 | 16:21
6
64
שכר הדירה של הדירות בתל-אביב הוא גבוה מאוד אבל מצד שני שווי הדירות גבוה מאוד והמשכיר לרוב מקבל תשואה שנתית על ההשכרה הנמוכה מתשואות על השכרה בערים אחרות.
ישנם בעלי דירות לא הוגנים המשכירים חדרים ,גומחות,וכדומה בתל אביב ללא תשתיות מתאימות של שירותים מטבחים ומקלחות.שכר הדירה שהם לוקחים גבוה מאוד אבל כאמור יחסית לשווי הדירה בפועל ברוב הדירות התשואה השנתית נמוכה .על הממשלה לאסור השכרה כזו.
לצעירים יש אפשרות לשכור דירות זולות בהרבה בערי הלווין כמו ר"ג ,פ"ת,חולון אבל הם מתעקשים על ת"א,כך שהם מתלוננים,יש להם אפשרויות לשכור במחיר סביר יותר אבל ממשיכים לשלם ולגור בעיר זו.
ברוב הערים האחרות בארץ מחיר השוק והמחיר ההוגן הוא המחיר שמסוכם בסופו של יום בין המשכיר לשוכר.אני סבור כי על הממשלה מוטלת האשמה של מחירי השכירות גבוהים כביכול מכיוון שלא עודדה בניית דירות להשכרה.
חלק מהליך ההשכרה כולל את החלק הלפעמים לא נעים שהזכרת.צריך עד כמה שאפשר להתעלם ממנו ולומר שאם הדירה לא מתאימה להם אז יאללה ביי ,ולא להתרגש או להיכנס לוויכוחי סרק.
לצפיה ב-'אני מבינה שאתה לא מעודכן'
אני מבינה שאתה לא מעודכן
17/11/2016 | 08:21
5
87
גם בערי השינה המחירים הפכו למופקעים ממזמן, פעם הייתי אומרת שאמנם המחירים לא יקרים כמו בתל אביב, אבל גם זה כבר לא נכון - גם בר"ג וגבעתיים וגם בבת ים לפחות מוצעות דירות להשכרה במחירים שיחד עם הארנונה, שבערים האלו גבוהה משמעותית מזו של תל אביב, משתוות למחירי תל אביב. אני מכירה את המאבק הזה שwild rose הזכירה, יש קבוצות בפייסבוק שנפתחו במיוחד במטרה להילחם בדירות האלו, ודווקא רוב הדירות שמפורסמות הן לא בתל אביב - בתל אביב מתמקדים בעיקר בדירות שכמו שציינת, מדובר בדירות מחולקות ללא תשתיות הולמות, שגם אם יש מקלחות ושירותים ואפילו מטבח, מדובר לרוב בתת תנאים שאם יהיה מי שישכן בהם עובד זר אותו עובד יכול להתלונן לפגיעה בזכויות אדם.

אני מודה שאני גם חושבת שיש לפעמים הגזמה, וגם אני שמעתי מאנשים שמה שאני משלמת ברמת גן (על דירה לא מחולקת משופצת ומהממת) זה יקר, ושמעתי את זה גם כששילמתי על דירה אחרת הרבה פחות, יש אנשים שלא מודעים למחירים, וזה בעייתי משני הצדדים, ולכן בין היתר קמו ההתארגנויות האלו - כי כשצעירים מגיעים מהפריפריה ולא מודעים לגמרי מה הולך, רואים שבמרכז בת"א מבקשים 5000 ש"ח לדירה קטנה ישנה וטחובה, ואחרי זה רואים שברמת גן יש דירה דומה פחות טחובה ב-4000 זה נראה להם מחיר טוב, בזמן שבשני המקרים מדובר במחיר מופקע, כשיש גם משתנים נוספים כמו המיקום עצמו - כל מי שמפרסם דירה טוען שהיא במיקום הכי מבוקש והכי מרכזי, ומי שלא מכיר ולא יודע יכול למצוא את עצמו גם משלם הרבה וגם לא נהנה מהיתרונות שבשבילן עבר למרכז.

גם בערים המרוחקות יותר מת"א המחירים כבר לא כאלו הוגנים, כשתופעת הדירות המחולקות הגיעה כבר לאזור השפלה והשרון, אמנם לא באופן קיצוני כמו בתל אביב, אבל מי יודע, אולי זה רק עניין של זמן? בכל מקרה, זה עניין של ביקוש והיצע - המחירים בערי השינה עלו כי אנשים ברחו מתל אביב והביקוש עלה, כשהתל אביבים לשעבר היו מוכנים לשלם יותר, כי בשבילם מה שהציעו בערי השינה היה ממש זול, גם אחרי עליות מחיר.

ואחרי החפירה הזאת אכתוב לסיכום: הבעיה היא ממזמן כבר לא רק תל אביב, כשאישית בתור רמת גנית אני מבינה מאוד את מי שמוכן לשלם יותר ולגור בתל אביב, אני מצטערת מאוד שלא עשיתי את זה בעברי לפני שנהייתי מפונקת מדי בשביל לגור עם שותפים/בתנאים פחות טובים (שלא לדבר על שינויים אחרים בחיים שלי), ואני גם גיליתי באיחור שבמקרים מסוימים כאמור הפרשי המחירים מתאזנים עם הארנונה, אז לא תמיד זה הרבה הרבה יותר זול לגור בעיר שינה לעומת תל אביב, במקרים של דירה במחיר הוגן, זה יכול להיות רק מעט יותר יקר, באופן שנחשב ל"תוספת תשלום לאיכות חיים תל אביבית"
לצפיה ב-'השאלה מה זה מחיר מופקע.'
השאלה מה זה מחיר מופקע.
17/11/2016 | 14:28
4
51
תמיד המחיר לשוכר יראה גבוה ומופקע,יחסית למשכורתו.בסופו של יום יש מו"מ בין הצדדים ונקבע מחיר מוסכם.
אם המחיר הוסכם על הצדדים אני מתקשה לראותו כמופקע.לכל שוכר יש אלטרנטיבות לדוגמא לשכור דירה קטנה יותר,במצב פחות משופץ לעבור לעיר רחוקה יותר ,מה רע בפתח -תקוה לדוגמא,ועוד.
המשכירים לא בהכרח "אשמים" במחיר השכירות.כפי שציינת הכל נתון לביקוש והיצע.אני זוכר תקופות של ביקוש נמוך (לפני מספר שנים) והיצע רב שגררו מחירי שכירות שהלכו וירדו.
ואגב אני די מעודכן גם במחירים כבר  כ-30 שנה.
כך שאנחנו חלוקים בעניין מחיר מופקע.לטענתי המחיר אינו מופקע אם זה מחיר מוסכם על הצדדים.המשכירים אינם אשמים בגובה המשכורות הנמוך במשק.ישנם משכירים ששכ"ד הוא הפנסיה שלהם והם לא מעטים כל כך.
לצפיה ב-'רק שאנחנו מדברים על שלב שעוד אין הסכמה בין הצדדים'
רק שאנחנו מדברים על שלב שעוד אין הסכמה בין הצדדים
17/11/2016 | 14:43
2
54
שלב בו המשכיר מציע את הדירה להשכרה ומבקש סכום מסוים, שיחסית לשכר הממוצע של קהל היעד נחשב למופקע. למשל - סטודנטים שוכרים דירה עם שותפים, כי גם אם תציע להם דירת 2 חדרים משופצת במחיר נוח, למשל 3000 ש"ח (דבר שקשה לאתר בגוש דן), זה יהיה להם יקר כי המשכורת הממוצעת של סטודנט שעובד במקביל הלימודים לא תהיה גבוהה בהרבה מהסכום הזה. אם הולכים על השכר הממוצע או הגיוני יותר - השכר החציוני, זה מובן מאוד שמצב בו שכ"ד לדירה ממוצעת מקביל לכ-60% מהשכר הזה במקרה הטוב יוגדר כמופקע, כשבנוסף לשכ"ד השוכר נדרש לשלם גם ארנונה וועד בית וחשבונות, וצריך גם לאכול - ויש אנשים שמשתכרים אפילו פחות משכר חציוני שלא לדבר על מינימום.

לגור בדירה קטנה יותר זה משהו שלא כל כך פשוט - בגלל המחסור העז בדירות 2-3 חדרים שנוצר מכך שבמשך 4 עשורים ויותר לא נבנו דירות כאלו, נוצר מצב שלא תמיד ישתלם לאנשים לעבור לדירה קטנה יותר - ההפרשים במחיר יהיו נמוכים יותר בגלל הביקוש, מצב הדירות לא להיט, ותופעת הדירות המחולקות אמנם העלתה את ההיצע, אבל לא בצורה פרקטית, ובעלי הדירות המחולקות שראויות למגורים בהרבה מקרים מנצלים את הביקוש ומפקיעים מחירים.

שאלת על מגורים בפתח תקווה, לדוגמה: אני לא אענה לך מה רע בפתח תקווה לדעתי כי זה לא רלוונטי, אלא אענה לך באופן כללי - אם כבר דיברנו על צעירים שמחפשים דירות קטנות, דווקא בעיר כמו פתח תקווה הסבירות למצוא דירות כאלו נמוכה יותר. תוסיף לזה את העובדה שאנשים מעדיפים להיות כמה שיותר קרובים למקום המגורים שלהם, וממרבית השכונות בפתח תקווה להגיע לתל אביב והסביבה בשעות הבוקר זה סיוט של ממש, העיר מנותקת מגוש דן ויש כביש ארוך מלא בפקקים - אני עבדתי בזמנו בקרית אריה, שזה עוד במערב העיר ויחסית קרוב למקום מגוריי - רמת גן, ועדיין היו ימים שהעדפתי ללכת ברגל לפחות חלק מהדרך ולפעמים יותר, על מנת לחסוך לעצמי את הנסיעה בפקקים האיומים.

אגב - לרגע לא טענתי שהמשכירים אשמים במחירים, אם כבר אני יותר דוגלת בכך שלשוכרים יש כח לא קטן, ואני בעצמי הצלחתי להוריד את שכ"ד בחידוש החוזה האחרון שלי ולפני כן סירבתי לשכור דירות שלא היו שוות את המחיר בעיניי (מה שדרש ממני לחזור להורים לכמה חודשים, אופציה שאין לכל אחד).

השורה התחתונה - זה מאוד תלוי מקרה, ותלוי מאוד גם על איזה קהל יעד אתה מדבר: אם אתם מתכוון לקהל יעד של משפחות, זה סיפור אחר לגמרי מאשר צעירים ששוכרים דירה כיחידים או כזוגות.
לצפיה ב-'תראי,אנחנו חלוקים בעניין.מחיר מופקע בעיני'
תראי,אנחנו חלוקים בעניין.מחיר מופקע בעיני
18/11/2016 | 01:02
1
50
יכול לקרות לשם הדוגמא כאשר בשכונה מסויימת יש רק סופרמרקט אחד והוא גובה מחירים גבוהים כי הוא בלעדי.לו היו סופרמרקטים נוספים בשכונה מן הסתם היתה תחרות והמחיר של המוצרים היה יורד.
עכשיו באותה שכונה יש לא מעט דירות להשכרה,מחירים שונים,גדלים שונים וכדומה.לומר כי מחירי השכירות באותה שכונה אצל חלק או כל המשכירים הם מחירים מופקעים ,לטעמי אינו נכון.מדוע ? ראי המשל על הסופרמרקטים.יש מספר אפשרויות בחירה גם לשוכר וגם למשכיר ומקסימום מחפשים בשכונה אחרת.
לגבי מלאבס טאון ,במקרה אני מכיר את העיר היטב ויש בה לא מעט דירות קטנות גם של 2 חדרים.אמנם לא כולן משופצות אבל יש אפשרויות בחירה לא מעטות.רוב הדירות הן במרכז העיר כמובן.
לסיום אומר כי אינני מעוניין להתנצח.את זכאית לדעתך ואני מכבד אותה.
התחלתי לא מזמן להגיב בפורום זה כדי לעזור לשוכרים ו-או משכירים בבעיות שונות כמו שניסיתי לעזור לחברנו Ram Biran בענייני ביטוח דירה.
יש ברשותי ידע שצברתי במהלך השנים וכמוך מטרתי לעזור לגולשים כולם שוכרים ומשכירים כאחד.
נתקלתי בימי חלדי גם במשכירים "חזיריים" וגם בשוכרים "טראבל מייקרים" וכמובן באנשים טובים והוגנים משני הצדדים.
לכן כאשר עולה בעיה שעל פניה נצפית חוסר הגינות של צד כלשהו ,זה מקומם אותי ואני נכון להגיש את העזרה האפשרית מהידע והניסיון שצברתי.ואיני חלילה וחס מזלזל בידע ובניסיון של אנשים צעירים שנאלצו לעבור דירות ושותפים רבים במהלך השנים.גם הם יכולים לתרום מניסיונם הרב.
לצפיה ב-'אני מודה שלא הצלחתי לרדת לסוף דעתך'
אני מודה שלא הצלחתי לרדת לסוף דעתך
18/11/2016 | 14:45
41
לגבי ההשוואה לסופרמרקטים - העובדה שסופר זה או אחר מציע מחיר מופקע לא קשורה למיקום שלו, ויש לא מעט עסקים שמוכרים במחירים מופקעים ולכן אף אחד לא קונה אצלם, כמו שיש דירות שמי שמכיר את המחירים המקובלים לא ישכור אותן.

לא הבנתי לאיזו עיר התכוונת שיש בה לא מעט דירות של 2 חדרים - זו עובדה קיימת שכבר כ-4 עשורים ויותר לא בונים דירות של פחות מ-4 חדרים, דירות 2 חדרים כבר לא יבנו בגלל הממ"דים ודירות 3 חדרים שחזרו לבנות בשנים האחרונות בגלל הביקוש, הינן בסטנדרט גבוה יחסית כך שיהוו עול כלכלי עבור השוכר הממוצע (בין אם מדובר בזוג צעיר ובין אם מדובר בשותפים). העובדה שתופעת חלוקת הדירות ליחידות של 2 חדרים מעידה בפני עצמה על כך שההיצע לא תואם את הביקוש, והתופעה הזאת כבר ממזמן גלשה לערי השינה וגם רחוק מהן. אם במקרה התכוונת לפתח תקווה, יש סיבות טובות ולגיטימיות מאוד לכך שהעיר אינה מבוקשת בקרב צעירים, כולל כאלו שלא מתעקשים לגור בתל אביב.

אני מאוד מעריכה את התרומה שלך לפורום, איש לא טען שאתה מזלזל במישהו כאן. אגב - משכירים הצטרפו לפורום יחסית לאחרונה, הפורום במקור היה פורום לשוכרים (שמו המקורי היה "יוצאים מהבית) והצטרפות של משכירים התקבלה כאן בברכה רבה.

לצפיה ב-'ו-עוד משהו לגבי מחירים מופקעים:'
ו-עוד משהו לגבי מחירים מופקעים:
17/11/2016 | 14:58
41
משהו שהזכרתי בתגובה קודמת - יצא לי להיתקל בלא מעט מודעות לדירות בערי השינה, שהמחירים קרובים מאוד למחירי תל אביב במיוחד אם לוקחים בחשבון את הארנונה, שבתל אביב נמוכה משמעותית מזו של ערי השינה (גבעתיים במיוחד). תל אביב יקרה בגלל הביקוש שנובע מסיבות שניתן להבין, אנשים מוכנים לשלם יותר כדי להנות מהיתרונות של העיר, שמחלקן הנכבד קשה יותר להנות כשגרים בערי השינה (וגם בחלקים מסוימים של תל אביב עצמה). ברגע שדירה בעיר שינה מוצעת להשכרה במחיר שיוביל לכך שהשוכר למעשה ישלם סכום דומה, זהה או גבוה יותר מדירה מקבילה בתל אביב, אי אפשר להגדיר את המחיר אחרת מאשר מופקע. יכול להיות שיש מי שיסכים לזה, כבר היו מקרים של אנשים שהגיעו מהפריפריה ולא הספיקו לקלוט לא את סדר הגודל של המחירים ולא את נושא המרחקים, אבל זה לא סותר את העובדה שמדובר במחירים מופקעים ומוגזמים.

לצפיה ב-'מגיבה גם לך '
מגיבה גם לך
17/11/2016 | 08:45
50
בהמשך למה שכתבתי בתגובה הקודמת, אני מבינה את מה שאמרת ומסכימה איתו - לפעמים אנשים מגזימים בביקורת שלהם וכשזה מגיע בצורת מתקפה כמו שתיארת זה באמת צורם. כשחיפשתי מי שיסבלט את הדירה שלי כשטסתי לחו"ל גם זכיתי שיאמר לי שהמחיר יקר (כשאני הצעתי את הדירה מרוהטת קומפלט - בזמן שאני שילמתי את אותו המחיר על דירה לא מרוהטת), והאמת שאפשר להגיד שהוא באמת יקר - אבל אלו המחירים לדירות כאלו, לשכור דירה זה יקר, מה לעשות.

אני יכולה להבין בנאדם שמיואש מחיפוש דירות שמוצא דירה שמתאימה לו בגדול, אבל יש בה תוספות שהוא לא צריך כמו חניה בהתאם למה שכתבת, כשהגיוני שדירה עם חניה תעלה יותר - ומה שהוא פספס שדווקא חניה זו לא דוגמה טובה כי אפשר להשכיר אותה במחיר משתלם. לגבי דירה גדולה יותר - אני למשל שכרתי דירה גדולה משמעותית ממה שאני צריכה כי לא מצאתי דירה קטנה מתאימה (ההיצע של שכאלו בדגש על לא מחולקות הוא מזערי), הבנתי שזה משהו שאני צריכה להתפשר עליו והעדפתי לשלם יותר מהסיבה הזאת מאשר מסיבות אחרות. גם אני שמעתי טענות שכאלו שזה מחיר יקר ל"דירת יחיד", רק שהדירה היא לא דירת יחיד, בכיף יכולים לגור בה זוג (ובהתאם זוג סיבלטו את הדירה בסוף), וכמו שאמרת זה לא אמור לענין את בעל הדירה שהשוכר מחפש דירה לבד ושזה יקר לו.

למה אנשים לא יכולים לשבת בשקט? כי ככה זה ישראלים, אוהבים להתערב ולהגיד את דעתם, וברגע שמדובר בדירה שהם מתעניינים בה זה הופך אפילו להיות משהו שקשור אליהם לכאורה. אני זכיתי בזמנו לקבל שפע של ביקורת מאנשים שלא היו קשורים, מאנשים שבכלל לא גרו בשכירות אבל חשבו שהם נמצאים במקום של להגיד לי שאני משלמת יקר ופראיירית ולמה לגור דווקא ברמת גן ולמה לבד ולא עם שותפים ולמה ככה ולמה ככה - צריך ללמוד להתעלם ולרחם על אותם אנשים שכל כך משעמם להם.  
לצפיה ב-'יאללה - שרשור התפקדות'
יאללה - שרשור התפקדות
13/11/2016 | 13:18
5
73
בעקבות הדיונים האחרונים, עלתה בי תהייה מי הם למעשה חברי הפורום ומה "המעמד" שלהם.

אז - אתם מוזמנים להציג את עצמכם, אפשר באופן חופשי ואפשר דרך הסעיפים הבאים:

עיר מגורים
גר עם...
כמה זמן גר בדירה הנוכחית?
קצת מידע על צורת המגורים הנוכחית
מה הייתי רוצה לשנות/לשפר בצורת המגורים הנוכחית
משהו רלוונטי נוסף שרוצה לשתף

מחכה לכם...

לצפיה ב-'ואני אתחיל כדוגמה אישית '
ואני אתחיל כדוגמה אישית
13/11/2016 | 13:31
94
עיר מגורים: רמת גן
גרה לבד, בהיסטוריה יש לי תקופת מגורים בדירות שותפים.
כמה זמן גר בדירה הנוכחית? קצת יותר מ-3 שנים
 קצת מידע על צורת המגורים הנוכחית: דירת 2 חדרים מקסימה ומשופצת, לא מחולקת.
מה הייתי רוצה לשנות/לשפר בצורת המגורים הנוכחית: הדירה שלי סבבה סך הכל, אבל קצת מפריע לי שקשה לאוורר אותה (בסלון יש כיוון אוויר אחד וכדי לאוורר נדרש להשאיר את החלונות פתוחים לרווחה), וגם בגלל שהדירה בקומה עליונה היא חשופה יותר להשפעת מזג האוויר. בנוסף, אין חנייה באזור - לי אין אוטו מתוך בחירה, אבל כשקיבלתי אוטו לכמה ימים זה היה דיי סיוטי, וגם החברים שבאים לבקר מתלוננים על זה רבות.
משהו רלוונטי נוסף שרוצה לשתף: את הדירה הנוכחית מצאתי אחרי כחצי שנה של חיפושים, שכללו לא מעט ייאוש אחרי שראיתי כמות עצומה של דירות מזעזעות שדרשו תמורתם סכומים לא צנועים. לצד זאת, בחידוש החוזה האחרון קלטתי שמדובר כאן במערכת יחסים הדדית, ואחרי דין ודברים מול בעלי הדירה שרצו להעלות את שכ"ד, הסברתי להם למה לדעתי הם צריכים להוריד אותו, וכך היה.

אציין בהקשר הזה שבעלי הדירה שלי הם אנשים מקסימים ואני משתדלת להיות בסדר איתם כמו שהם בסדר איתי.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
14/11/2016 | 18:12
2
122
עיר מגורים: כרגע רמת גן, אבל מחפשים דירה באיזור בקעת אונו
גר עם... בעלי
כמה זמן גר בדירה הנוכחית? כמעט 3 שנים
קצת מידע על צורת המגורים הנוכחית: דירת 3.5 חדרים משופצת עם חניה ללא מעלית, קומה 3 ללא מעלית
מה הייתי רוצה לשנות/לשפר בצורת המגורים הנוכחית: הדירה מדהימה ולא הייתי משנה בה כלום, השכונה לעומת זאת עוברת תמ"א מסיבית (20 אתרי בניה בנקודה זו, עוד2 מצטרפים בחודש הקרוב), ללא תשתיות מתאימות בהתחשב בגידול באוכלוסיה.

לצפיה ב-''
15/11/2016 | 08:49
1
68
מה שכתבת על התמ"א נשמע הזוי - באיזה טווח מדובר? 20 פרויקטים ביחד נשמע כמו בנייה של חצי מהשכונה מחדש. מההכרות שלי עם עיריית ר"ג, לקבל אישורי בנייה זה לא הליך פשוט, ככה שזה נשמע מאוד מוזר שעושים כל כך הרבה פרויקטים במקביל ובלי תשתיות מתאימות (אולי הם כן מתכוננים לזה לתקופת האיוש? אחרי הכל זה משהו שלוקח שנתיים לפחות).

מה קרה שהחלטתם לנטוש לבקעת אונו? מחפשים שקט?
לצפיה ב-'מאוד בטוחה'
מאוד בטוחה
15/11/2016 | 17:40
56
השכונה סופרת את אתרי הבניה כל פעם שבנין יורד
אנחנו עכשיו על 20 אתרי בניה, בניין נוסף יורד השבוע + 2 בניינים שמחכים לאישור סופי לתחילת עבודה (הם כבר לא מאוכלסים)
האצבע של עירית רמת גן מאוד קלה על ההדק כשמדובר בתמ"א במיוחד בשכונה שלנו.
יש כבר לפחות 8 בניינים שאוכלסו ואיתם 3 גני ילדים שירדו (נשארו 2 גני עיריה בשכונה), וזה בלי לדבר על הכבישים הצרים והחד סיטריים שכל עוד לא מורידים את השכונה ובונים את כולה מחדש לא יהיה איך להרחיב

עוזבים לבקעת אונו בשביל שקט וקרבה למשפחות
לצפיה ב-'מתפקדת'
מתפקדת
16/11/2016 | 11:55
58
עיר מגורים: רמת גן
גרה לבד
כמה זמן גר בדירה הנוכחית? קצת פחות מחצי שנה.
קצת מידע על צורת המגורים הנוכחית: דירת 2.5 חדרים + חנייה, דירה נחמדה ואסטתית בגדול, לא היה מזיק לה שיפוץ, אבל זה לא יקרה היות שהבניין מיועד לפינוי בינוי.
מה הייתי רוצה לשנות/לשפר בצורת המגורים הנוכחית: המיקום לא כזה להיט, אבל זו הייתה בחירה שלי כי גם על מיקום נדרש לשלם, ועל זה הייתי מוכנה להתפשר ועל דברים אחרים לא. גם לא הייתי מתנגדת לשיפוץ כמו שכתבתי, אבל מבינה למה לא עושים את זה.
משהו רלוונטי נוסף שרוצה לשתף: את זה אשתף בפוסט נפרד.
לצפיה ב-'צד ג''
צד ג'
13/11/2016 | 10:29
18
69
להלן ההסבר שקיבלתי מסוכן הביטוח (מקצועי ומומלץ),
אשמח לקרוא דעתכם, בכל מקרה, הכתוב מטה אינו המלצה או חוות דעת מקצועית,
אלא רק הבנתי הלא מקצועית את הנושא.

1. במידה ויש רק פוליסת ביטוח אחת (שלי), מבנה ותכולה, ואני משכיר את הדירה,
אז בין אם אוסיף את סעיף הויתור על זכות השיבוב ובין אם לא,
מבחינתי זה לא משנה, אני, בכל מקרה - מוגן.
כמובן שעדיף להיות נחמדים ולהוסיף, אך רק לצורך ההבנה העקרונית,
אני בעל הפוליסה, במידה וקורה משהו לדירה, אני בכל מקרה אקבל מחברת הביטוח את הכסף,
ואז או שחברת הביטוח תתבע את השוכרים (אם לא ויתרתי על זכות השיבוב) או שלא (אם ויתרתי על הזכות),
הדגש הוא שבכל מקרה אני לא חשוף לתביעה.

2. אין שום אפשרות, בשום חברת ביטוח, להוסיף לפוליסה משפט שקובע שחברת הביטוח מכירה בדיירים כצד ג', אין דבר כזה.
בדיוק כפי שכאשר אני גר בדירה, אני לא נחשב צד ג', כך גם השוכרים לא נחשבים צד ג'.
כמובן שאורחים שלי (לפני שהדירה התושכר) ואורחים של השוכרים, הם צד ג' ומכוסים.
אם למישהו יש פוליסה שבה כתוב שחברת הביטוח מכירה בשוכרים כצד ג',
שיבדוק היטב מה בדיוק מכוסה, יתכן שלא ברור שהשוכרים הם דיירי קבע,
או כל בעיה משפטית אחרת שתתגלה בעת צרה,
מכיוון שהרציונל הוא פשוט - מי שגר בדירה כדרך קבע (לא משנה אם זה בעל הדירה או השוכרים), לא נחשב צד ג'.

3. אם ויתרתי על זכות השיבוב, אין לשוכרים שום צורך לרכוש ביטוח נוסף (למעט תכולה, באם התכולה היא שלהם והם רוצים לבטח אותה),
מכיוון שהמבנה מבוטח בפוליסה שלי,
יש ויתור על זכות השיבוב והאורחים שלהם מכוסים כצד ג' בפוליסה שלי.
אם בכל מקרה הם רוכשים פוליסה (למרות שלא בטוח שזה יהיה רלוונטי, מכיוון שלא ניתן לבטח נכס בביטוח כפול),
צריך שגם הם יוסיפו את הויתור על זכות השיבוב כלפי.
(ובלי קשר, כל פוליסה מומלץ שתכלול סעיף אחריות צולבת, גם כן לא עולה כסף).
לצפיה ב-'לגבי 1'
לגבי 1
13/11/2016 | 11:10
3
27
אתה יכול לוותר על זכות השיבוב בשום מקום לא נזכר שחברת הביטוח לא מוותרת על זכות השיבוב. 
לצפיה ב-'מכיוון שהזכות היא לא שלי, זה לא רלוונטי.'
מכיוון שהזכות היא לא שלי, זה לא רלוונטי.
13/11/2016 | 13:30
2
21
אני בעל הפוליסה, אם יקרה משהו לדירה, אני אקבל פיצוי מחברת הביטוח.
מכיוון שהשוכרים גרים בדירה, לחברת הביטוח יש זכות לתבוע מהם החזר,
אבל אם מוסיפים לפוליסת הביטוח ויתור על זכות השיבוב, המשמעות היא שחברת הביטוח היא מוותרת על זכותה לתבוע את השוכר.

מכיוון שחברת הביטוח מוותרת על הזכות (כך יהיה כתוב בחוזה),
מה שכתבת לא רלוונטי.
לצפיה ב-'הזכות היא שלך'
הזכות היא שלך
13/11/2016 | 13:49
1
24
כמבוטח לתבוע את המזיק. לפעמים חברות הביטוח מחליטות על דעת עצמן לפעול כצד, ואז משבבות. אתה כמובן יכול לעשות איזה חוזה שבא לך עם חברת הביטוח. מה שנקבע בינך ובין השוכרים בחוזה ביניכם  לא מחייב את חברת הביטוח. היות שזה לא פורום רק של משכירי דירות, אלא גם של שוכרי דירות, מוטב שהשוכרים יהיו ערים לזה, גם אם זה כרגע לא מעניינך.
לצפיה ב-'אני לא מתייחס לכתוב בחוזה ביני לבין השוכרים'
אני לא מתייחס לכתוב בחוזה ביני לבין השוכרים
13/11/2016 | 14:02
21
אלא לפוליסת הביטוח.

כאשר בפוליסת הביטוח יש ויתור על זכות השיבוב,
המשמעות היא שלמבוטח, ובעיקר לחברת הביטוח, אין יותר את הזכות לשבב את התביעה אל השוכרים.

כלומר, אם יקרה משהו לדירה, חברת הביטוח תשלם לי, אבל לא תוכל לתבוע את השוכרים,
מכיוון שבפוליסת הביטוח שלי, הם (חברת הביטוח) ויתרו על הזכות הזו.

אם אתה סבור אחרת, אשמח לאסמכתא.
לצפיה ב-'תיקון טעות שלך או של סוכן הביטוח שלך.'
תיקון טעות שלך או של סוכן הביטוח שלך.
14/11/2016 | 16:05
13
24
2.כפי שכתבתי לך במגדל יש אפשרות לסייג את השוכרים ובני ביתם כצד ג.
תאיים לעזוב את סוכן הביטוח שלך אם לא ישיג לך סעיף זה או ברר עם סוכן ביטוח העובד עם מגדל את האפשרות.
בנוסף,אם אין לך בפוליסה את ההחרגה של השוכרים כצד ג אז למעשה אתה חשוף ולא מבוטח כלפי השוכרים.מה הפירוש? אם יגרם מדירתך (שקע לא תקין שגרם לשריפה חו"ח)נזק לגוף השוכרים(פציעה או מוות) ו-או נזק לרכוש השוכרים אתה לא מכוסה (למרות שיש לך ביטוח צד ג) ותאלץ לשלם ים של פיצוי כספי לשוכרים.
אתה כן מכוסה באמצעות ביטוח צד ג שלך אם מאותו שקע נגרמה שריפה שממנה נפגעו בגוף או ברכוש אנשים אחרים כמו המבקרים אצל השוכרים או השכנים שלך ודירותיהם אבל אתה לא מכוסה אם הנזק נגרם לשוכרים.
לכן ההתעקשות על ההחרגה היא קריטית,היות ולרוב מי שניזוק הם השוכרים ורכושם.

לצפיה ב-'2 התייחסויות חשובות:'
2 התייחסויות חשובות:
14/11/2016 | 16:20
12
18
1. בנוגע לסייג שיש כביכול במגדל, בדקתי עם סוכן נוסף, והוא אמר שאין דבר כזה, בשום מקום ובשום חברה.
יתכן ויש משהו אחר, שבטעות חושבים שזה הסייג, לכן מומלץ בחום לבדוק היטב מה בדיוק כתוב.
אשמח אם תוכל להעביר אלי צילום של החלק הרלוונטי מהפוליסה (ללא פרטים מזהים) ושל הסעיף, מבטיח לחזור ולעדכן עם הממצאים של שני סוכני הביטוח (מחברות שונות).
או ששניהם טועים, ואני למדתי משהו, או ששניהם צודקים, ואני אציל את מי שיש לו את זה פוליסה מטעות.

2. דיירי הקבע לעולם לא מכוסים בפוליסה (אני לא מתייחס לביטוח תכולה), מכיוון שהם לא צד ג', גם בלי קשר להשכרת הדירה.
היום הדירה לא מושכרת, ואני גר בדירה, הרי אני לא מבוטח,
מה שמבוטח זו הדירה, והאורחים שלי (שהם צד ג').
כאשר הדירה תושכר, מה שיהיה מבוטח הוא הדירה, והאורחים של הדיירים.
כלומר, דיירי הקבע אף פעם לא מבוטחים, מכיוון שהם, מן הסתם ולפי ההגדרה, לא צד ג', בדיוק כפי שהיום אני לא מבוטח, מה ההבדל?
לצפיה ב-'ההבדל הוא שלך אין סיבה לתבוע'
ההבדל הוא שלך אין סיבה לתבוע
15/11/2016 | 02:38
11
19
את עצמך במקרה נזק .מאידך לשוכריך העתי דיים במידה ויגרם להם נזק לגוף או לרכוש שלהם והסיבה לכך היא מהדירה שלך ,אתה יכול להיות בטוח כי הם יתבעו אותך בגלל....שהם לא צד ג.
היות והם לא צד ג שלך אז יש להם עילה חוקית לתבוע אותך אם הנזק נגרם מדירתך(אפילו אם נזק בשוגג שלא בכוונה ).
לכל חוזה לרבות פוליסת ביטוח יש 2 צדדים חברת הביטוח והמבוטח.שאר האנשים נחשבים כלפיך כצד ג (צד שאינו חלק מחוזה הביטוח).כל האנשים האחרים שהם צד ג יקבלו מחברת הביטוח שלך פיצוי בגין נזק מדירתך במידה ורכשת ביטוח צד ג.
ברגע שחברת הביטוח לא מוכנה כי השוכרים יהיו בבחינת צד ג  אז בכל נזק שיגרם להם ולרכושם חברת הביטוח לא תשלם להם פיצוי והם יתבעו את הפיצוי ממך ישירות.
למעשה מי שמחריג כאן את השוכרים היא חברת הביטוח בכך שהיא מסרבת לקבל את היותם צד ג כ.זו כמובן החרגה לרעתך מבלי שנרשם דבר בפוליסה.
אי לכך חוזר על עצתי להתעקש על הסעיף המדובר שהצעתי.מבלי להיכנס ליותר מדי פרטים גם לי יש סעיף כזה ברשימה(פוליסה) של חברת הביטוח.
השוכרים אמנם דיירי קבע אבל זמניים !!! דייר הקבע האמיתי הוא בעל הדירה.

לצפיה ב-'אפשרות נוספת'
אפשרות נוספת
15/11/2016 | 02:54
1
14
להיתגבר על המכשול היא לעשות את כל הביטוחים אתה והשוכרים ביחד ולחוד לרבות ביטוח צד ג
כאשר מופיע המושג באחריות צולבת + ללא זכות שיבוב לא לך ולא לשוכר.
במצב כזה כאילו לכל אחד ממכם ,גם לך וגם לשוכר רואים כל אחד מכם כאילו הונפקה לו פוליסת ביטוח נפרדת ובמצב זה השוכר יחשב כצד ג !!!! ויפוצה אם נגרם לו נזק מדירתך וגם אתה תחשב כצד ג של השוכר ותפוצה אם יגרם לך או לדירתך נזק בזמן מגורי השוכר בדירתך,נזק שהגורם לו הוא השוכר .
הניסוח המדוייק של סעיף זה מופיע בחוזים של עורכי הדין ויש צורך לקחת אותו אל סוכן הביטוח ולדרוש ביצוע הביטוחים כמופיע בסעיף חוזה השכירות שלך.
צר לי אבל ללא שתקרא ותלמד חומר על ביטוח איני יכול להציע לך יותר.
את שתי האפשרויות הנ"ל כתבתי לך כבר קודם,והאמן לי כי חלק מסוכני הביטוח לא יודעים מספיק בתחום הזה של ביטוחי הדירות.
לצפיה ב-'מעניין, אבל מדוע את כל הביטוחים?'
מעניין, אבל מדוע את כל הביטוחים?
15/11/2016 | 09:29
9
1. אם נשאיר לרכש את נושא ביטוח התכולה בצד,
אז ביטוח מבנה רק אני צריך לעשות, וביטוח צד ג' גם אני וגם השוכר נעשה? זה מה שאתה מציע?

2. אתה מתכוון שגם בביטוח שלי וגם בביטוח שלו נוסיף את סעיף האחריות הצולבת (לא עולה כסף), וששנינו גם נוסיף את הויתור על זכות השיבוב לפוליסות שלנו?

3. גם אם עושים זאת, לא כ"כ הבנתי כיצד השוכר יחשב צד ג', באיזו פוליסה?
בפוליסה שלי הוא לא נחשב צד ג' (נכון לעכשיו, ראה בבקשה את הודעתי בנושא מיקוד הדיון),
וגם בפוליסה שלו הוא לא נחשב צד ג', אז היכן וכיצד הוא יחשב צד ג'?
לצפיה ב-'אנסה למקד את הדיון:'
אנסה למקד את הדיון:
15/11/2016 | 09:25
8
16
כל נושא נזק לרכוש/תכולה לא רלוונטי, מובהר ומוסכם על שני הצדדים שהשוכרים אחראים על התכולה בדירה, ואם הם מעוניינים, שירכשו ביטוח תכולה,
בכל מקרה, לא תהיה להם טענה כלפי.

כל נושא הנזק לדירה גם לא רלוונטי, הדירה היא שלי, אם יגרם לה נזק אז ביטוח הדירה שלי יכסה את הנושא.

לכן, הדיון המהותי הוא רק עבור נזקי גוף לשוכר ואורחיו (נשאיר אותי מחוץ למשוואה)
שני סוכני ביטוח שונים שהתייעצתי עמם, טוענים שתמיד, בכל חברת ביטוח ובכל פוליסה, צד ג' לא מכסה את הדיירים שגרים באופן קבוע בדירה,
וכן, שוכר ששכר לשנה נחשב קבוע.
וכמו שאני לא מכוסה כאשר אני גר בדירה, כך גם השוכר לא מכוסה,
פשוט מאוד - מי שגר בדירה באופן קבוע, לא משנה אם זה אני או הדייר, לא מכוסה בצד ג', מכיוון שהוא לא צד ג', הוא גר באופן קבוע.
(כמובן שהאורחים של השוכר כן מכוסים).

מצד שני, אתה טוען, ואני רואה שמתוך ניסיון וידע, שאם יקרה לשוכר משהו בגלל הדירה, הוא יכול לתבוע אותי.
ראשית, ברור שזה נכון, אין איסור תביעה, כל אחד יכול לתבוע כל אחד, השאלה אם התביעה רלוונטית.
יתכן וכן, מכיוון שזו הדירה שלי.
ואתה אומר, בניגוד לכתוב מעלה, שיש אפשרות להוסיף לפוליסה סעיף שמחשיב את השוכרים כצד ג'.

לסיכום
כפי שהוסבר לי (ולא בטוח שזה נכון), אין דבר כזה אמיתי, ואם יש, כנראה זו עבודה בעיניים שלא תחזיק מים במציאות,
לכן שני הסוכנים מוכנים לבדוק כל צילום מדוייק (ללא פרטים מזהים) מפוליסה אמיתית
(לפחות רק את החלק הרלוונטי, את הפסקה שמחשיבה את השוכרים כצד ג'),
והם מוכנים לספק חוות דעת ואני מוכן להעלות אותה כאן לפורום.

במידה והם צודקים, אנשים לא יחשבו בטעות שהשוכרים שלהם מוגנים כצד ג' ולא יהיו בסכנה מיותרת,
במידה והם טועים, כולנו למדנו משהו

האם תוכל להעלות צילום שכזה? (כאן או באופן פרטי)
זה מאוד יעזור לכולם, מבטיח לחזור ולעדכן עם הממצאים.

תודה רבה.
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
15/11/2016 | 18:27
7
27
1.גם אם יגרם נזק לרכוש של השוכר (לא רק לגופו) אתה חשוף לתביעה.
2.מסיבות השמורות איתי אין לי כוונה לצרף את הקטע המחריג בפוליסה את השוכרים ובני ביתם.סיפקתי לך את הניסוח ואת החברה בה ניתן ,וגם בוצע !!! האמור .
3.הניסוח וההחרגה אינם עבודה בעיניים ותלויה כנראה בכושר המיקוח שלך עם המבטח ובאיכות סוכן הביטוח שלך להשיג עבורך את ההחרגה הנדרשת.
4.אכן אין חובה כי השוכר יהיה שותף בביטוח המבנה או התכולה שאתה עושה.עם זאת המצב הנוכחי ברוב חברות הביטוח הוא, שאת ביטוח צד ג מקבלים(בחינם או בתוספת תשלום) רק !!! אם משלמים על ביטוח מבנה ו-או תכולה.
לכן העליתי בפניך 2 אופציות לפיתרון.
האחת והקלה יותר וללא תוספת תשלום החרגת השוכרים כצד שלישי.
השניה, ביטוח מבנה +תכולה +צד ג,ביחד ולחוד עם השוכר באחריות צולבת וללא זכות שיבוב הדדית וסעיף בחוזה המונע מהשוכר לבטל את הביטוחים הנל בתקופת השכירות ובנוסף שהסכומים שיתקבלו במקרה נזק כלשהו ימסרו מחברת הביטוח למשכיר בלבד והוא ישלם לשוכר על נזקיו (מסכום שנתקבל מחברת הביטוח) רק את הסכום שיוותר לאחר כיסוי כל הנזק של המשכיר.
חוזר בפעם האלף !!! סעיף האחריות הצולבת בחוזה הביטוח המשותף !!! שלך ושל השוכר אומר כי רואים אותך ואת השוכר כאילו הונפק בנפרד!!! לכל אחד מכם פוליסה נפרדת ובה כל הביטוחים הנל.
לכן כפועל יוצא מכך השוכר יחשב כצד ג שלך ואז אתה מכוסה אם יגרם נזק מדירתך לגוף השוכר ולרכוש השוכר!!!(מחשב ,ניידים וכוי השייכים לשוכר).
כפי שכתבתי וחוזר שוב ושוב ,בכל חוזה של עו"ד להשכרת דירה אמור להיות הסעיף שמחייב את השוכר לבדו, לבטח את התכולה וצד ג באחריות צולבת הכוללת גם את שם המשכיר.אבל גם אם השוכר יעשה ביטוחים אלה לבדו זה עדיין לא מכסה אותך כי השוכר אינו מוגדר בפוליסה שלך כצד ג.
הפיתרון לכך הוא כאמור לבצע את כל הביטוחים ע"ש המשכיר והשוכר יחדיו ,ביחד ולחוד באחריות צולבת וכו"י ושיאמר שם כי השוכר והמשכיר יחשבו כצד ג האחד מול השני.אם תבצע זאת רק אז יחשב השוכר כצד ג שלך ואז תהיה מכוסה מתביעות גוף ורכוש שעלולות להיגרם לשוכר מדירתך.
וכאמור ביצוע הביטוח המשותף לך ולשוכר יאפשר לך לגבות מהשוכר את כמחצית מעלות הביטוח.ולהסביר לו שקיום ביטוח כזה הוא גם לטובתו.
זהו הסברתי עד כלות כוחי וזמני ומעבר לכך.הפעם באמת רות סוף!!!!!
שאלות הבהרה נוספות תוכל לברר אצל עו"ד נדל"ן שיכין את החוזה.האמן לי כי הוא יודע טוב יותר מסוכן הביטוח איזה ביטוח עליך לעשות כדי להיות מוגן מתביעת השוכר אם יגרם לו נזק לרכושו או גופו ובמידת הצורך להפנותך לסוכן-חברת ביטוח אשר תבצע הביטוח הדרוש לפי הסעיף בחוזה השכירות.
לצפיה ב-' רבה, 2 הבהרות אחרונות ברשותך:'
רבה, 2 הבהרות אחרונות ברשותך:
16/11/2016 | 11:37
17
1. השוכר יכול לתבוע אותי לא רק אם נגרם נזק לרכוש שלו,
הוא יכול לתבוע אותי גם אם נגרם נזק לרכוש של חמתו שנמצאת בקליבלנד
אי אפשר למנוע ממישהו לתבוע, השאלה האם התביעה רלוונטית,
מכיוון שאם בחוזה שהשוכר חתום עליו כתוב שרכושו באחריותו ולשיקולו אם לרכוש ביטוח תכולה, אינני חושב שיש בית משפט שחייב אותי עבור הנזק לרכושו.

2. בהנחה ולא אוכל להוסיף לפוליסה הקיימת כך שהשוכרים יחשבו צד ג',
אני מבין שההצעה השנייה היא שכל אחד מאיתנו ירכוש ביטוח מבנה+תכולה+צד ג',
וכל אחד מאיתנו יוסיך סעיף אחריות צולבת ווויתור על זכות השיבוב,
וגם סעיף בחוזה שימנע מהשוכר לבטל את הביטוחים בתקופת השכירות,
וגם שהסכומים שיתקבלו במקרה נזק ימסרו מחברת הביטוח למשכיר בלבד, והוא זה שישלם לשוכר, ורק את הסכום שיוותר לאחר כיסוי נזקי המשכיר.
הדבר היחיד הוא שלא הבנתי כיצד מכל הקונסטלציה הזו השוכר יחשב צד ג' (שזו המטרה),
מכיוון שהבעיה הבסיסית היא שדיירי קבע (גם אם לתקופה קצובה), לא מוכרים בחברת הביטוח שלי כצד ג',
אז לא הבנתי כיצד הפתרון הזה פותר את הבעיה הבסיסית.
מה גם שכתבת:
"שיאמר שם כי השוכר והמשכיר יחשבו כצד ג האחד מול השני"
אבל זו בדיוק הבעיה, אי אפשר אצלי להוסיף משפט כזה לפוליסה.

כאמור, תודה רבה על כל ההסברים, אבדוק את הכל מול עו"ד,
רק נראה לי שגם אם כל אחד מאיתנו ירכוש את כל הביטוח בנפרד (עם כל ההתניות שכתבת), לא נראה לי שזה יתן מענה לכך שהשוכר הוא צד ג',
מכיוון שזה מנוגד לעמדה העקרונית של חברת הביטוח.
לצפיה ב-'בדקתי את נושא הוספת הסעיף לפוליסה - צדקת, אבל רק בעבר '
בדקתי את נושא הוספת הסעיף לפוליסה - צדקת, אבל רק בעבר
16/11/2016 | 12:00
5
12
צדקת, אכן ניתן היה להוסיף פיסקה כפי שציינת,
אך לפני כשנה השתנו מספר תקנות בתחם ביטוחי הדירות,
והחל משנת 2016 (התאריך המדוייק היה 01.08.2015 להבנתי) אסור יותר להוסיף פסקה זו לצערי.
לצפיה ב-'אינני יודע על סעיף האוסר החרגה כזו'
אינני יודע על סעיף האוסר החרגה כזו
16/11/2016 | 16:01
4
13
אודה לך אם תוכל להפנות אותי לסעיף המדובר.אני עוקב אחר התקנות החדשות של הממונה על הביטוח ושוק ההון סלינגר ולא ניתקלתי בסעיף האוסר על כך.ההיפך רוב התקנות שפירסמה ואשר מתייחסות לפוליסה התיקנית לדירה הן לטובת המבוטחים-הלקוחות ולרעת חברות הביטוח.
מעבר לכך וכפי שציינתי הפוליסה שלי חיה וקיימת וההחרגה נמצאת בתוכה ובתוקף.(כל ויתור של חברת הביטוח בפוליסה התיקנית לדירה לטובת המבוטח מותרת.רק הוספת סעיפים לרעת המבוטח אסורה.)
לגבי האפשרות השניה,עקרונית אתה צודק לגבי רכוש השוכר שהחוזה מחייב אותו לבטח אותו .אבל אם הנזק נגרם מרשלנות שלך ולא בשוגג (כפי ששאלת על איזשהו פאק בדירה שאתה יודע עליו ועלול לגרום לנזק) אין לדעת מה יפסוק ביהמ"ש.
לגבי פוליסה משותפת לך ולמשכיר באחריות צולבת ובנושא ביטוח אחריות צד ג,שוב זה נתון ליכולת המיקוח שלך באם חברת הביטוח תסכים לרשום החרגה כי אתה והשוכר תחשבו אחד מול השני כצד ג.
יתכן כי עו"ד מומחה בתחום יוכל להעלות בפניך אפשרויות נוספות מעבר לשתי האפשרויות שהצעתי לפיתרון סוגית השוכרים כצד ג.
העניין חשוב כי נזק לגוף עשוי להסתכם במיליוני שח וגם גובה גבול האחריות בפוליסה צד שלישי העומד על 750 אלף-1 מיליון שח פיצוי לצד ג לעיתים לא יכסה את הכל אבל,יתן לפחות חלק מהסכום.

לצפיה ב-'מציע לך'
מציע לך
16/11/2016 | 16:31
1
9
לבקש מסוכני הביטוח לשלוח לך את הסעיף האוסר את ההחרגה בדבר השוכרים כצד ג ,אשר הם טוענים שיש כזה.אני בספק אם יש סעיף כזה ,יתכן והם מסבנים אותך.כמו שביקשת ממני את ההוכחה שההחרגה אפשרית וסיפקתי לך אותה נסה לדרוש מהסוכנים את ההוכחה כי החרגה כזו היא אסורה.
אם לא יתנו לך את ההוכחה משמע כי הדבר לא נכון.הם יתנו לך את ההוכחה אשמח לראות אותה ולבחון אם ההחרגה בפוליסה שלי אינה חוקית יותר.
עשה זאת על מנת שנלמד כולנו בפורום .
לצפיה ב-'הפוליסה שלך הונפקה בשנת 2016?'
הפוליסה שלך הונפקה בשנת 2016?
16/11/2016 | 20:09
7
במידה וכן, זה אכן מוזר, במידה ולא, זה מסביר מדוע יש לך את הסעיף, מכיוון שלפני כן היה מותר.

בהחלט אבקש את מה שכתבת ואעדכן.
לצפיה ב-'תגובה:'
תגובה:
16/11/2016 | 20:08
1
9
אבדוק את נושא הסעיף ואעדכן.

בנוגע לפוליסה המשותפת, אני רק מציין שלפי מה שכתבת, זו לא באמת אופציה,
מכיוון שזה יהיה אופציה רק אם, כדבריך:
"באם חברת הביטוח תסכים לרשום החרגה כי אתה והשוכר תחשבו אחד מול השני כצד ג"

אבל זו הבעיה הבסיסית, חברת הביטוח לא מסכימה,
אם היא היתה מסכימה, הייתי עושה זאת רק בפוליסה שלי ולא הייתי צריך את האופציה המשותפת.
לצפיה ב-'כן.הפוליסה שלי הונפקה השנה לפני כחודשיים וחצי.'
כן.הפוליסה שלי הונפקה השנה לפני כחודשיים וחצי.
16/11/2016 | 22:58
11
ברר אצל עו"ד אפשרויות נוספות .
לצפיה ב-'ניקיון דירות-המלצה על מישהו אמין'
ניקיון דירות-המלצה על מישהו אמין
15/11/2016 | 14:56
27
היי, אני אמנם גרה לבד ולא בשותפות ובגלל זה אני כל כך מפחדת להכניס לדירה מישהו\מישהי לניקיון שאני לא מכירה או שאין לי המלצה.
אני מחפשת קבוצה של מנקים (הדירה שלי לא נוקתה המון הון זממן ודורשת ניקוי יסודי וארוך) אולי זוג, אולי אפילו עדיף שיהיו יותר כדי לחסוך זמן, שינקו את דירתי בת השני חדרים. האם יש כאן המלצות למישהו? מישהו אמין לחלוטין שלא הייתם מפחדים להישאר איתו לבד בבית? תודה
לצפיה ב-'כשסיזיפוס שוכר דירה'
כשסיזיפוס שוכר דירה
09/11/2016 | 09:49
28
127
לא אחת הועלו בפורום תהיות לגבי הכדאיות במגורים בשכירות לאור העובדה שאחרי תשלום ההוצאות ההכרחיות לא נשאר הרבה מהמשכורת, כשמנגד עומדת הגישה ש"אין מחיר לחופש". בנוסף, בעוד בשנים הראשונות של הפורום מרבית הדיונים עסקו בהתמודדות במגורים בדירות שותפים, בשנים האחרונות נראה שצורת המגורים הזאת נהייתה פחות פופולארית - בין היתר בעקבות התחזקות תופעות הדירות המחולקות.

ועדיין, אנשים שכבר ממזמן אינם סטודנטים ועובדים במשרה מלאה מוצאים את עצמם לא אחת במירוץ סביב התקציב, כשאחרי תשלום שכ"ד, חשבונות, נסיעות ויתר ההוצאות הבסיסיות, הם נשארים בלי יותר מדי הכנסה פנויה שתאפשר להנות מהחיים.

ואחרי ההקדמה המבאסת הזאת - אתם מוזמנים לשתף איך אתם מתמודדים עם הקושי הזה, אם הרגשתם לפעמים כמו סיזיפוס, ואיך אתם מצליחים להנות מהחיים עם או בלי קשר לתקציב.
לצפיה ב-'טוב, זה פורום דירה להשכיר '
טוב, זה פורום דירה להשכיר
09/11/2016 | 13:35
27
85
אבל רק הערונת, אם נניח מישהו קונה בית ולוקח משכנתא- גם הוא צריך לשלם כל חודש עבור הזכות לגור בדירה של הבנק. 
אם מישהו עובר לגור בדירה משלו, הוא כאילו "מוותר" על שכר דירה, כלומר תשואה חודשית מהדירה, ונכנס למעגל רק של הוצאות, על הדירה שלו, אבל עדיין חור בכיס זה חור בכיס לא משנה מאיפה הוא בא. 
מי ששוכר דירה לא נדפק יותר או פחות מכל אחד אחר. אני רואה רק יתרונות בדירה בשכירות באופן אישי. 
לצפיה ב-'אמנם זה פחות רלוונטי לנושא הדיון'
אמנם זה פחות רלוונטי לנושא הדיון
09/11/2016 | 13:46
26
76
אבל אדם שקונה דירה, בדרך כלל הגיע לכך אחרי שחסך/השיג הון התחלתי, מה שאומר שמצבו הכלכלי שונה מאשר זה של אדם שאחרי הוצאות המחיה הבסיסיות לא נותר לו כלום מהמשכורת. בנוסף, בניגוד לשכ"ד, משכנתא תמיד תהיה מוגבלת בסכום כך שבמקרים רבים מאוד, אנשים משלמים על משכנתא סכום חודשי נמוך מאשר שהיו משלמים על דירה שכורה, ובאופן כללי תשלום המשכנתא החודשי נוטה להיות פחות פרופורציונאלי לשווי הדירה, כי הוא תלוי בהכנסות של האדם ולא בשווי החודשי של הדירה לפי שוק השכירות.

לצפיה ב-'מהנסיון הקצר שלנו'
מהנסיון הקצר שלנו
10/11/2016 | 11:14
2
70
אנחנו נשואים 20 שנים , בהתחלה גרנו ללא תשלום בדירה של הסבא של בעלי , לאחר מכן קנינו דירה חדשה כשהמחירים היו שפויים , 4 חדרים  בניין חדש 430 אלף שקלים , משכנתא של אלף שקלים הודות לחמי ז״ל שעזר לנו  ונתן חלק  די מכובד במזומן .
מכרנו את הבית אחרי 14 שנים  בפי שניים פלוס ממה שקנינו , לקחנו שוב משכנתא  ,  קנינו בית חדש  שנמצא בבנייה  , בינתיים אנחנו גרים בשכירות כבר  כמעט ארבעה חודשים , וזה סיוט !
לא ברור לי איך גרים ככה ולמה אנשים בוחרים לשלם את המשכנתא  לבית של מישהו זר .
אני לא מרגישה בבית ,  לא חופשייה ,  ומחכה רק ליום שאני אלך מכאן !  
החיפושים אחרי דירה ראוייה למגורים , בעל דירה שפוי ונורמלי , מחיר סביר , בניין מתוחזק , לעבור את כל החיפושים האלה בכל פעם , האריזות ... לא בשבילי .
שוכרים או בעלי בית , לכולם יש הוצאות ולכולם לא קל , אבל לפחות אני אשלם על הבית שלי ויהיה לי מה להשאיר לילדים . וחוץ מזה יום יבוא ותהיו זקנים , באמת יש לכם עדיין כוח לחפש דירות כל פעם ?

לצפיה ב-'אנשים לרוב לא בוחרים את זה'
אנשים לרוב לא בוחרים את זה
10/11/2016 | 11:38
54
בימינו מחירי הדירות בשמיים, ולרוב האנשים אין את האפשרות הכלכלית לרכוש דירה, לחסוך זה קשה מאוד ובמקרים מסוימים על גבול הבלתי אפשרי, כשגם אם מתאפשר לחסוך, זה לא מגיע לסכומים שנדרשים לדירה.

כתבת נקודות מאוד נכונות וחשובות, אבל זו המציאות במדינה שלנו.
לצפיה ב-'כי....'
כי....
10/11/2016 | 21:30
46
אני כל הזמן חושבת על המסכן שיקנה את הדירה שאני גרה בה עכשיו בשכירות. כל שבוע אני מוצאת בתיבת הדואר פרסומים של סוכני נדל"ן שמתחננים למצוא מישהו במוכר את הדירה שלו באזור ובבניין שלי, כי האזור שאני גרה בו נחשב מאד מבוקש. 
מי שיקנה את הדירה שאני גרה בה עכשיו, פשוט יאכל אותה. ואין ממש דרך שבה הוא יכול לדעת לפני הקנייה כמה הוא יאכל אותה. 
ואז מה הוא יעשה? ימכור את מה שהוא קנה ויקנה שוב במקום אחר?  את בעצמך אומרת אריזות וטירטורים. יש דברים שאפשר לדעת על בית\אזור רק כשאת גרה שם. 
גם אני חושבת על הדברים שבשלוש שנים האחרונות בעל הבית שלי היה צריך לתקן. אלה תיקונים שהיו נופלים עליי אם הייתי בעלת הדירה הזאת. ואם הייתי גרה בדירה ולא מקבלת עליה שכר דירה, אז הייתי מוציאה לא מעט כסף רק על התיקונים האלה שבתור שוכרת, אני פטורה מהם. 
בית יפה, בניים יפה, שכנים נורמליים, זה לא בא בחינם. את משלמת על הדברים האלה בתור בעלת דירה. ומרגע שיש לך דירה יש לך בור בלי תחתית בעצם, כי אין גבול להשקעה\תיקונים\שיפוצים\תחזוקה שאפשר או צריך לעשות. 

לצפיה ב-'גם כשיש לך דירה'
גם כשיש לך דירה
10/11/2016 | 21:34
22
55
או בית בבעלותך את לא מוגבלת בסכום. את תמיד ולנצח תוציאי על הבית הזה כסף. בלה לה לנד קונים בית או דירה ושוכחים מזה, בחיים המציאותיים ממשיכים לשפוך כסף גם  אחרי שכבר קנית. ומי שלוקח משכנתא ל- 20 שנה, זה יכול ללוות אותו בכיף עד הפנסיה. 
שוכר יכול לבחור איזו דירה הוא שוכר, כמה הוא רוצה להוציא עליה. והוא אמור לבחור משהו פרופורציונלי ליכולות שלו, זה הדבר ההגיוני, כך שבמקום שהבנק יחליט בשבילו הוא יחליט בשביל עצמו. 
לצפיה ב-'גם הכספים שמוציאים על דירה בבעלותך'
גם הכספים שמוציאים על דירה בבעלותך
10/11/2016 | 21:55
21
60
בדרך כלל לא יגיעו להיקף של שכ"ד חודשי, במיוחד אם מדובר בדירה של 4 חדרים ומעלה (אלא אם מבצעים שיפוץ מקיף שזה עניין אחר).

בשכירות יש חוסר יציבות, מעבר דירה זה דבר שעולה לנו, ואלו כספים שהולכים לאיבוד.
כתבת ששוכר יכול לבחור איזו דירה הוא שוכר וכמה הוא רוצה להציע עליה - לצערנו זה לא המצב, לא קיים מאגר רחב של דירות שאפשר לבחור ביניהן, ועבור מי שמחפש דירה קטנה המצב בכלל לא אידיאלי, וזה תלוי בכל כך הרבה משתנים שהחשוב ביניהם הוא תזמון - רצוי שיהיה לך מזל שתחפשי דירה בדיוק בתקופה שדירה שמתאימה לך מתפנה. אני יכולה לספר שלקח לי חצי שנה למצוא את הדירה הנוכחית, וזה לא שלא גיליתי גמישות.

כמו כן - יש דירות ויש דירות. בעלי הדירה שלי למשל אמנם ביצעו כמה תיקונים בתקופה שאני גרה פה, אבל הסך הכולל מסתכם לדעתי גג בשכ"ד של חודשיים וזה בהגזמה (ואני גרה בדירה כבר יותר מ-3 שנים), וגם זה כי הדירה היא בקומה עליונה והיו כמה ליקויים שמקורם בגג.

לצפיה ב-'שיפוץ זה לא דבר אחר'
שיפוץ זה לא דבר אחר
11/11/2016 | 02:04
20
42
שיפוץ זה משהו שבמוקדם או במאוחר חייבים לעשות. עשיתי פעם את החישוב שב- 20 שנה שקיבלתי שכר דירה, הוצאתי את כל שכר הדירה שקיבלתי פלוס פלוס על השיפוץ הזה שעשיתי פעם ב- 20 שנה. ומי שלא עושה שיפוץ פעם ברבע מאה, בדירה שהוא גר בה, תהיה לו בעיה. זה לא פינוק וזה לא ליופי, זו תחזוקה שוטפת של דירה, שאתה גר בה. אם את מכניסה שוכר בלב תל אביב את יכולה לתת לו חירבה, כי זה תל אביב, אבל לדירה שאת קנית בכספך שלך, לא תירצי שהיא תהפוך לחירבה ולא תרצי לשכן את עצמך בחירבה. 
לצפיה ב-'אבל זה שלך ! זו הפינה שלך ! זה הבית שלך ...'
אבל זה שלך ! זו הפינה שלך ! זה הבית שלך ...
11/11/2016 | 04:48
7
53
לא יודעת איך אצלכם אבל אני לא מרגישה בבית , כי זה לא הבית שלי ! זה תמיד יהיה בית שמישהו אחר בחר בו את הצבעים ואת  הנברשות המזעזעות  שיש כאן , והמטבח הישן  עם הארונות המקולפים הנמלים והשברים בשיש
לא תולה תמונות , וילונות , כלום ! מלבד טלויזיות בחדרים , ושעון על מסמר קיים .
לא לדבר על זה  שהוועד לוקחת כאן 800₪  בחודש  ולא ברור על מה זה יוצא בדיוק , הנקיון לא ניקיון , הוספתי  מנורה בחוץ כי ממש חשוך ומפחיד , אז הורידו מנורה מאחורה , מתקמצנים על חשמל ... אם  זה היה הבית שלי אז הייתי פותחת את הפה ודורשת לדעת לאן הולך הכסף אבל אני אומרת  שאני כאן עוד שנה אז נעביר אותה בשקט ...

מבחינתי אין פה שאלה בכלל , מגורים בשכירות מתוך בחירה  זה משהו לא בא בחשבון , לא מתאים בכלל ...
אני  מורידה את הכובע בפני  מי שבוחר לחיות ככה .
לצפיה ב-'גם בשכירות מקובל לדרוש מידע על תשלומי ועד הבית'
גם בשכירות מקובל לדרוש מידע על תשלומי ועד הבית
11/11/2016 | 10:10
5
43
במיוחד במקרים שמשלמים סכום גבוה כמו אצלכם.
לצפיה ב-'חצי בניין כאן בשכירות והיא אומרת שכרגע אלא דיירים שמשלמים'
חצי בניין כאן בשכירות והיא אומרת שכרגע אלא דיירים שמשלמים
11/11/2016 | 11:03
4
42
ואף אחד לא  מתלונן או שמתלוננים ולא יודעת , ממה שראיתי אף אחד לא מדבר עם אף אחד ...
זה יוצא מאה לחודש לדייר  אבל זה בניין בלי מעלית  ומנקה שמעביר סמרטוט פעם או פעמיים בשבוע ,  לא ברור לי הסידור עבודה כאן ... כשבא לה מביאה אותו וכשלא אז לא
היא משקיעה בגינון , לפעמים מגיע גנן , לא על בסיס קבוע , אנחנו גם משלמים תוספת של 5 קוב על צריכה משותפת ...
בגלל שאני מתייחסת למקום כאל תחנת מעבר  ושכבר אני הולכת מכאן ( שנה :)   )  אז אני מבליגה . הייתי וועד בית שנים רבות ואני יודעת שככה לא מתנהלים , אין קבלות אין דיווח ...

לצפיה ב-'זה שהיא אומרת זה יפה מאוד'
זה שהיא אומרת זה יפה מאוד
11/11/2016 | 11:14
3
31
אבל אתם אמורים לקבל תמורה לכסף שאתם משלמים, ואם אתם לא מקבלים, בעלי הדירה אמורים להתערב ולטפל בזה. אם אתם לא מקבלים קבלות לתשלום ועד הבית זה תמוה מאוד. אני מקווה שאת לפחות משלמת בצ'קים לפקודת ועד הבית, מה שבטוח בטוח.
לצפיה ב-'לא נראה לי שיש חשבון בנק .. משלמת מזומן ומחתימה על אישור '
לא נראה לי שיש חשבון בנק .. משלמת מזומן ומחתימה על אישור
11/11/2016 | 12:49
2
10
לצפיה ב-'ועד בית בלי חשבון בנק נשמע כמו משהו תמוה'
ועד בית בלי חשבון בנק נשמע כמו משהו תמוה
11/11/2016 | 13:00
1
25
אני ממליצה לדבר עם הדיירים האחרים ולבצע בירור בנושא. אין שום סיבה שתשלמו כסף שלא ברור לאן הוא הולך, בלי לקבל קבלות ובלי לקבל תמורה.
לצפיה ב-'זה יכול לקרות בבניינים קטנים (ועד בלי חשבון בנק)'
זה יכול לקרות בבניינים קטנים (ועד בלי חשבון בנק)
11/11/2016 | 17:31
30
אני הייתי בבניין כזה, שלא השתלם להם לשלם את העמלות של הבנקים.
אבל זה לא אומר שלא צריך לפרסם פירוט הוצאות כמובן.
לצפיה ב-'נו, בסדר, זה שלי ואני עדיין משלמת'
נו, בסדר, זה שלי ואני עדיין משלמת
11/11/2016 | 11:49
39
כסף על זה שאוכל לגור שם. 
אם הדירה מתגלה כתפוח רקוב, זה גם התפוח הרקוב שלי. לא מקדם אותי בחיים בכלום. 
אני די מאמינה שבכל מקום שבו אני גרה שווה להשקיע במידה כלשהי, רק מפני שאני גרה שם וחשוב לי באלו תנאים אני גרה. אני לא הייתי לוקחת דירה שבה משלמים 800 ש"ח וועד בית. לא משנה מה. אני לא רואה בזה משהו שמשפר את תנאים המגורים שלי לשפוך כסף על חדר מדרגות. אבל מה שבא לך. 

לצפיה ב-'השאלה איך את מתייחסת לדירה'
השאלה איך את מתייחסת לדירה
11/11/2016 | 10:19
11
39
אם מתייחסים לדירה בתור עסק כלכלי, זה אחרת מאשר כשמתייחסים אליה כאל דירת מגורים לעצמך, כשבין לבין יש את העובדה הפשוטה שמי שיש לו דירה, גם אם הוא יצטרך להשקיע בשיפוץ שלה פעם ב-20 שנה, יכול במקרה הכי גרוע למכור אותה, כשיש מי שמוכרים לפני השיפוץ במחיר מופחת ואז הקונה מטפל בשיפוץ - שזו אופציה לא רעה בכלל לשני הצדדים (לא כל הדירות במצב נוראי כמו זו שאת גרה בה). בימינו יש אפילו משהו יותר משתלם, וזה לקנות דירה בבניין ישן שהולך לעבור פינוי בינוי, אופציה נפוצה למדי שכוללת השבחה של הנכס ורווח כלכלי עבור מי שרוכש.

השורה התחתונה - אני חושבת שהעובדה שאת נמצאת במצב שונה מזה של האוכלוסייה הממוצעת אליה פניתי בדיון הזה, עושה את ההבדל. בנוסף, קינמונית כתבה משהו נכון: מי שבימינו הוא אדם צעיר/צעיר יחסית שמסוגל לבדוק דירות ולבצע מעברים, יהיה יום אחד אדם פחות צעיר, שגם ההכנסות שלו יהיו נמוכות יותר אחרי הפרישה. זה גם משהו שצריך לקחת בחשבון.

לצפיה ב-'אחותי ובעלה גרים בשכירויות '
אחותי ובעלה גרים בשכירויות
11/11/2016 | 11:09
43
וזה נורא !
כל כמה זמן הם צריכים לעבור , בעלי  בתים שלא רוצים לתקן כלום בדירה , להעלות מחיר כשמחדשים חוזה הם דווקא יודעים בלי בעייה  , לילדים אין פינה שהם יכולים לקרוא לה ״ בית ״  קשה להם עם המעברים , להחליף בית ספר , זה לא פשוט ...
הפעם הזו הספיקה לי  
צריך להסתכל על העתיד , בן אדם צריך את הפינה שלו .  צריך ״ בית ״    .
שבת שלום
לצפיה ב-'הדירה שאני גרה לא במצב נוראי בכלל'
הדירה שאני גרה לא במצב נוראי בכלל
11/11/2016 | 12:04
9
42
היא פשוט נמצאת במה שאולי ישראלים כבר שכחו שקיים, בניין לא חדש. לדעתי הוא נבנה בשנות ה- 70 או ה- 80. 
כלומר יש עליו קילומטרז, מה שבמוקדם או במאוחר קורה לכל בניין.( במיוחד יקרה למגדלים הגבוהים שעכשיו בונים שהם מחלבת כספים, מבחינת תחזוקה). לרוב האנשים תהיה בסוף דירה שנייה או ראשונה, או חלק מדירה שנייה או ראשונה בבעלותם, בגלל עובדת החיים המצערת שנקראת מוות של הורים\קרובים. 
על הנייר תמ"א 38\2 נשמע טוב, הוא לא תמיד רעיון טוב, צריך להיות זהיר עם זה, יש לזה מגוון בעיות. 
לצפיה ב-'זה תלוי איזה תמ"א מבצעים'
זה תלוי איזה תמ"א מבצעים
11/11/2016 | 12:13
8
36
אם זה תמ"א פינוי בינוי התוצאה משתלמת ממש, במיוחד אם זו דירה להשקעה, אבל גם אם זו דירת מגורים.

לגבי מה שכתבת שלרוב האנשים תהיה בסוף דירה שנייה או ראשונה בגלל נושא הירושה - לצערנו זה לא כזה טריוויאלי, אלא אם מדובר במשפחות קטנות, כשבתכלס המרקם של המדינה שלנו חריג יחסית ולכן המצב שונה: הדור שהקים את המדינה הגיע חסר כל, אלו מהם שרכשו דירות הורישו אותם לילדיהם שהצעירים ביניהם הם דור הפנסיונרים של כיום, שלחלק נכבד מהם יש אולי מה להוריש לילדים שלהם - או ליתר דיוק, לנכדים שלהם (היות שלפי תוחלת החיים הממוצעת, הירושה תגיע בסביבות גיל 60+-), מה שאומר שמתחלק בין יותר יורשים במצב של יוקר מחיה מטורף ובמילים אחרות - אני לא חושבת שיש אנשים שכדאי להם לבנות על נושא הירושה, למעט אולי בנים לאנשים אמידים מאוד, אבל כאלו יכולים לעזור לילדיהם עוד בחייהם.

לגבי הדור הבא - אופטימיות אין כאן, אני לא רואה את הדור שלנו מוריש לילדים יותר מדי, כשקיימת בעיה נוספת והיא שלהזדקן בארץ עולה לא מעט, מה שאצל רבים דורש לא רק את הירושה אלא השתתפות עצמית של הילדים.

לצפיה ב-'38\2 זה פינוי בינוי'
38\2 זה פינוי בינוי
11/11/2016 | 12:40
7
32
38\1 זה חיזוק מבנה קיים (תוספת).
הבעיות עם 38\2: לפעמים זה נוגס משטח הדירה הקיים ומוריד ממנו, זה מוסיף דיירים לבניינים קטנים ופוגע באיכות החיים, האוכלוסיה הקיימת לא משתנה, במקרה של שכונות פשע שמפנים אותן ובונים במקומן בניינים חדשים- מקבלים שכנים סוחרי סמים, רק בדירה חדשה. במקרה שמפנים ובונים באזור חלש גם לדיירים הקיימים אין תמיד את האמצעים הכלכליים להחזיק בניין חדש, מה שבסופו של דבר יביא להזנחה. וגם בתמ"א 38\1 וגם בתמ"א 38\2 בשני המקרים, תמיד קיימת סכנה שהקבלן לא יסיים את הפרויקט. אז בזהירות עם זה. 
לצפיה ב-'התוצאה הסופית היא השבחת הנכס'
התוצאה הסופית היא השבחת הנכס
11/11/2016 | 13:08
6
33
להוריד משטח הדירה הקיים זה משהו שלא שמעתי עליו, מה שאני מכירה זה שבעלי הדירות מקבלים דירה גדולה יותר בתמורה לאישורם לפינוי בינוי (כשבכל מקרה נדרש להוסיף חדר בצורת ממ"ד). אישית כמי שגרה רוב חייה בבית פרטי וגרה בבניינים קטנים לצד גדולים - דווקא בבניינים הקטנים ובבית הפרטי השכנים הורגשו יותר, בבניינים גדולים הבידוד יותר טוב והשכנים הרבה פחות מורגשים. בבניין הנוכחי יצא לי להכיר את השכנים בתקופות המלחמה כשהיה נדרש לצאת לחדר המדרגות בזמן אזעקה. לא הייתי אומרת לפיכך שריבוי דיירים בבניין פוגע באיכות החיים באופן שלא משתלם להשביח את הנכס בצורה הזאת.

אם בעלי הדירה המקוריים לא מרוצים מהתוצאה, הם יכולים למכור את הדירה ולקבל תמורתה הרבה יותר ממה שהייתה שווה קודם (והרבה הרבה יותר ממה שהם שילמו תמורתה במקור), ולקנות במקום אחר.
אם הדירה הייתה ממוקמת מלכתחילה באזור חלש או בשכונת פשע, זה אומר שבעלי הדירה מלכתחילה גרו באזור חלש או בשכונת פשע, אני לא מבינה למה התכוונת כאן.

אם אין לבעלי הדירה איך לתחזק את הדירה במתווה החדש, הם יכולים כאמור למכור אותה ולקנות דירה שכן מתאימה להם - לשדרג את אופן המחיה שלהם ובמקרים מסוימים להישאר עם עודף, או להשכיר אותה - בלא מעט מקרים אנשים קונים דירות על הנייר בפרויקטים של פינוי בינוי כדירות להשקעה.  

לצפיה ב-'זה מה שהיה בבניין שלנו (השכור)'
זה מה שהיה בבניין שלנו (השכור)
11/11/2016 | 16:01
5
32
בגלל זה התמ"א נפל. הקבלן רצה להוריד משטח הדירות כי הבנייה היא על שטח קיים ואם רוצים להוסיף דברים כמו חניות או מעלית זה צריך להעשות מתוך השטח הקיים, אי אפשר לפלוש לבניין השכן. אז מצער שלא שמעת על זה, אבל זה די הגיוני.
אם מישהו משכיר דירה, הוא עדיין צריך לגור איפושהו, כך שהשכרת דירה לא פותרת את עניין התשלומים. לא תשכירי דירה ותלכי לגור על ספסל ברחוב כדי לחסוך. 
בסופו של דבר אני מסכימה שמדובר בהשבחת הנכס, אבל השבחת הנכס אומר גם יותר הוצאות, אם ממשיכים להתגורר שם. 
לצפיה ב-'ממה שידוע לי על תמ"א'
ממה שידוע לי על תמ"א
12/11/2016 | 19:21
4
33
מה שעושים ברוב המקרים (עד ההודעה שלך הייתי אומרת כל המקרים) זה לבנות את הבניין יותר לגובה, ואז אין שום בעיה להוסיף מעלית וחנייה (שגם ככה בונים לרוב תת קרקעית), אז בכל קומה יהיו פחות דירות, זה דווקא מתאים לגישה שלך לגבי איכות חיים. זה אגב מה שמתוכנן להתבצע בבניין שאני גרה בו.

מי שקונה דירה להשקעה בדרך כלל כבר יש לו איפה לגור, ולכן המטרה מראש היא להשכיר אותה. בנוסף יש עוד אפשרויות מלבד לגור על ספסל ברחוב, כמו לשכור דירה אחרת, מה שעושים לא מעט אנשים שאני מכירה שקנו דירה בתור רווקים או זוג צעיר, והיות שהדירה שקנו גדולה מדי לצרכיהם הם משכירים אותה ושוכרים דירה קטנה יותר. כנ"ל במקרה של זוגות מבוגרים שהילדים עזבו את הבית - הם משכירים את הדירה שגרו בה רוב חייהם ושוכרים דירה קטנה. זה דבר מאוד מקובל.

הבנתי שאת נגד רכישת דירה, למרבה הצער, לרוב החברים בפורום רכישת דירה זו גם ככה לא אופציה, כמו לצעירים רבים בארץ, ככה שזה לא ממש משנה.  
לצפיה ב-'יש הגבלה על גובה'
יש הגבלה על גובה
12/11/2016 | 21:43
3
36
מה שאמרתי שלשכור ולהשכיר זה לא כלכלי. בהנחה שגם הכסף לרכישת הדירה בא מהכיס שלך ולא ירד כמו מן מהשמיים. משום מה אנשים לא לוקחים בחשבון כסף בצורה הוליסטית. לא יודעת למה. 
לצפיה ב-'אני יוצאת מנקודת הנחה'
אני יוצאת מנקודת הנחה
12/11/2016 | 21:51
2
34
שבניין קיים שאין בו מעלית, כנראה שהוא רחוק מאוד מהגבלת הגובה הקיימת, ולא יהיה כזה גם אם יוסיפו לו עוד כמה קומות.

לגבי כלכלי לא כלכלי - כל מקרה לגופו. דווקא לקנות דירה במטרה לגור בה בהרבה מקרים זה הרבה פחות כלכלי מאשר לקנות אותה להשקעה, במיוחד במקרים שתיארתי של יחידים או זוג ללא ילדים שאין שום סיבה שיגורו בדירת 4-5 חדרים, כך שאם ישכירו את הדירה הם יקבלו תמורתה שכ"ד שיהיה כמעט כפול ממה שישלמו על דירה קטנה יותר, שלא לדבר על ההפרש בארנונה. ביישוב שגדלתי בו זה מקובל מאוד שבונים בית לילדים ומשכירים אותו עד של"ילדים" יש ילדים משלהם והם עוברים לגור בבית, ועד אז הם גרים בשכירות בדירות שמתאימות יותר לשלב בו הם נמצאים.

כמובן שהנושא הזה רלוונטי אם יש את הכסף - ומי ששוכר דירה בדרך כלל עושה את זה כי אין לו את הכסף לקנות דירה.
לצפיה ב-'אז נקודת המוצא לא נכונה'
אז נקודת המוצא לא נכונה
12/11/2016 | 22:21
1
36
הגבלה על גובה יכולה להיות קיימת בגלל:
- הגבלה של העירייה, בגלל קווי מתאר עירוניים
- בגלל קיום שדה תעופה (לאו דווקא בינלאומי כמו בן גוריון שבו טסים גבוה, אלא גם עירוני, שבו הטיסות בגובה נמוך)
-בגלל התנגדויות שכנים בבניינים סמוכים.
כל קבלן רוצה למקסם את הרווח שלו, ולכן אם הוא לא יכול לבנות מגדל בגלל אחת מהסיבות האלה, הוא יצטרך להסתדר עם השטח הקיים ולמקסם אותו. 
הפרשי המחיר בין דירה של שני חדרים לבין דירה של ארבעה או חמישה חדרים, באותו אזור, הם לא בהכרח פי שניים, לפחות לא במרכז, לפחות לא על פי נתוני יד 2. אם באמת רוצים לחסוך, אז צריך להשכיר במרכז ולעבור לשכור בפריפריה, ואז אפשר לקבל הפרשים יפים.  אבל לא לכל אחד מתאים להשכיר דירה באזור המרכז ולעבור לגור בצפון או בדרום, יש גם אילוצים. 
מעבר לזה, שוב, דירה לא נופלת מהשמיים. מישהו משלם עליה. אם ההורים שלך קונים לך מתנה דירה, אז בסדר, את באמת תחסכי גם אם תגורי בה וגם אם תשכירי אותה ותשכרי, כי זה לא כסף שהוצאת בשום שלב. בכל קונסטלציה אחרת, איפהש לא תבחרי לגור, הוצאות המגורים שלך ינגסו בהכנסות שלך או יבטלו אותן כליל, תלוי. זה באמת לא מסובך. 
לצפיה ב-'הדיון הזה כל כך לא שייך לפורום הזה'
הדיון הזה כל כך לא שייך לפורום הזה
12/11/2016 | 22:43
28
אז אני בעד שנסיים אותו כאן, ולא בגלל שאין לי מה להגיב על הדברים שכתבת, שעם רובם אני לא מסכימה.
לצפיה ב-'מה עושים עם סעיף ביטוח הדירה?'
מה עושים עם סעיף ביטוח הדירה?
08/11/2016 | 15:27
11
64
אני מתכוון להשכיר את דירתי, יש לי ביטוח מבנה וצד ג',
סוכן הביטוח אמר שלא ניתן להגדיר את השוכרים כצד ג', מכיוון שהם יהיו דיירי קבע.

אין לי כ"כ אינטרס, אבל גם אין לי בעיה להוסיף ויתור על זכות השיבוב כנגד השוכרים,
כלומר, אם יהיה נזק בדירה, אז חברת הביטוח תשלם לי, אבל לא תתבע את השוכרים.

1. אם חברים של השוכרים יהיו בדירה ויפגעו, האם הם נחשבים צד ג' בפוליסה שלי, וכולם מכוסים?

2. האם יש סיבה לחייב את השוכרים ברכישת פוליסת צד ג'? (אפשר בכלל לרכוש רק צד ג'?) למי יש אינטרס/כדאיות לעשות זאת?

אגב, בנושא אחר, השוכרים יחתמו על כתב הערבות, שבו הם מתחייבים שהם קראו והבינו את החוזה והמשתמע ממנו וכו',
האם יש צורך להחתים את הערבים גם על החוזה עצמו?
לצפיה ב-'זה נושא מורכב'
זה נושא מורכב
09/11/2016 | 09:15
10
47
מומלץ להתייעץ בנושא עם הסוכן - בתחום הביטוח יש סעיפים ואותיות קטנות שיכולות לשנות את המצב.
לצפיה ב-'סוכן הביטוח אמר שזה מאוד פשוט'
סוכן הביטוח אמר שזה מאוד פשוט
09/11/2016 | 10:15
9
24
את הדיירים אי אפשר להוסיף לפוליסה כצד ג', מכיוון שהם דיירי קבע,
כך מה שצריך להוסיף לפוליסה זה סעיף אחריות צולבת (לא עולה כסף),
ומקובל גם להוסיף ויתור על זכות השיבוב.
ואני בכל מקרה מוגן ולא חשוף לתביעות, גם אם אוסיף את הויתור או שלא.

אם הדייר ירכוש פוליסה בעצמו, אני צריך שהוא גם יוסיך את סעיף הויתור, זה הכל.

מישהו יודע משהו אחר?
לצפיה ב-'אין פה סוכני ביטוח'
אין פה סוכני ביטוח
09/11/2016 | 10:19
8
23
כך שאם סוכן הביטוח אומר, כנראה שהוא מבין יותר מאיתנו.

אם אתה עדיין לא בטוח לגבי זה, מומלץ לשאול סוכן ביטוח נוסף.

קח בחשבון שהשוכרים לא בהכרח יתלהבו לשלם על ביטוח.
לצפיה ב-'נכון, השאלה היא לבעלי ניסיון, מה הם עשו בחוזה שלהם'
נכון, השאלה היא לבעלי ניסיון, מה הם עשו בחוזה שלהם
09/11/2016 | 10:42
7
8
לצפיה ב-'בחוזה שלי יש שיבוב'
בחוזה שלי יש שיבוב
09/11/2016 | 17:18
6
22
והדיירים לא עשו ביטוח
וגם כשוכרת לא עשיתי ביטוח
לצפיה ב-'חשיפה לתביעות'
חשיפה לתביעות
09/11/2016 | 17:33
5
17
נניח ואני משכיר דירה, יש לי ביטוח מבנה וצד ג', והשוכרים לא רוכשים ביטוח,
ונניח גם שלא הוספתי ויתור על זכות השיבוב,
האם אני חשוף בצורה כלשהי לתביעה?
לצפיה ב-'תבדוק עם הסוכן ביטוח'
תבדוק עם הסוכן ביטוח
09/11/2016 | 17:48
4
17
אין לי תשובה לכך ונראה לי שגם אחרים כאן כבר אמרו לך את זה
תפנה לסוכני ביטוח ועו"ד כדי לעבוד על כל החששות והשאלות שלך
לצפיה ב-'זה ברור, אני לא מבקש תשובה משפטית, אלא מאנשים שעשו זאת'
זה ברור, אני לא מבקש תשובה משפטית, אלא מאנשים שעשו זאת
09/11/2016 | 19:23
3
13
אני מניח שכל גולש ששכר, או לפחות השכיר דירה, אמור להבין את המשמעות של הנושא, לא?
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
09/11/2016 | 19:57
2
17
כששוכרת דירה זה מעולם לא עניין אותי
כמשכירה גם פחות התעניינתי בזה
קח בחשבון שתמיד יכול להיות לך דייר מעצבן שימצא על מה לתבוע אותך, חשוב לנסות לבחור את הדיירים בקפידה ולקחת מהם את הערבויות המתאימות.

לצפיה ב-'נושא הביטוח מעולם לא עניין אותך, לא כשוכרת ולא כמשכירה? '
נושא הביטוח מעולם לא עניין אותך, לא כשוכרת ולא כמשכירה?
10/11/2016 | 21:03
1
11
חבל
לצפיה ב-'לא אמרתי את זה'
לא אמרתי את זה
10/11/2016 | 21:38
12
אמרתי שהביטוח עניין אותי כשקניתי את הדירה שלי ודאגתי לביטוח שהמשכנתא חייבה אותי יחד עם עניין הדירה להשקעה
בתור שוכרת ממש לא אכפת לי מה יש לבעל הדירה, הסיכוי שיקרה לי משהו בדירה קטן מאוד ולפני שמשהו שעלול לסכן אותי יקרה אני אפנה אליו.
כל הביטוחים האלה מטרתם להביא אותך לבהלה שאם חס וחלילה יקרה משהו, אני לא מעוניינת לחיות בפחד הזה ויודעת שהסיכוי שמשהו יקרה לי כשוכרת קטן מאוד.

התחושה שלי שמעולם לא שכרת דירה ולכן אתה לא מבין איך השוק מתנהל ומה מעניין שוכרים
לצפיה ב-'מס' שאלות עקרוניות בנושא השכרה דירה'
מס' שאלות עקרוניות בנושא השכרה דירה
06/11/2016 | 16:30
25
146
שלום לכולם,

להלן מספר שאלות לפני פרסום והשכרת הדירה, כמו גם לפני התייעצות עם עו"ד (יתבצע בהמשך),
כל תשובה תתקבל בברכה

1. דירת 5 חדרים למשפחה, עד כמה מקובל מחוץ לת"א להשכירה מרוהטת או אולי אפילו למכור את הריהוט לשוכרים?
2. אנו טסים לחו"ל לתקופה של מספר שנים, נרצה להשכיר את הדירה ולחתום על חוזה של לפחות שנתיים, האם זה מקובל?
3. עד כמה לא מקובל יהיה לא לאפשר לשוכר לבטל את החוזה של השנתיים לאחר שנה, אבל למשכיר לאפשר?
4. חתימת שני ערבים נדרשת/מומלצת אצל עו"ד, או שזה לא משנה?
5. חתימה על החוזה עצמו, נדרש/מומלץ אצל עו"ד, או שזה לא משנה?
6. האם אותם 2 ערבים שיחתמו על כתב הערבות הם אותם 2 ערבים שיחתמו על שטר החוב, או לא בהכרח?
7. מה הסכום המקובל עבור העברות הבנקאית? (כמה חודשי שכירות?) וכמה בכתב הערבות?
8. האם לדרוש גם המחאות פתוחות לפקודת העירייה/מים/גז/חשמל?
9. האם להוסיף פיצוי כספי מוסכם למקרה של הפרת חוזה/ביטול חוזה לאחר החתימה?
10. מומלץ כי באחריות המשכיר לרכוש פוליסת ביטוח מבנה, ובאחריות השוכר לרכוש פוליסת ביטוח תכולה וצד ג'?

11. אני חושש שיאשימו אותי ברשלנות במקרה לדוגמא שישתמשו במוצר בדירה שהוא לא תקין,
לדוגמא, מוצא שהיצרן פרסם הודעה שיש פגם במוצר ויש להחליפוף אך אנחנו לא ביצענו את ההחלפה,
האם יש נוסח מקובל לסעיף הפוטר אותנו מאחריות כזו?

תודה!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
06/11/2016 | 17:31
9
78
1. תלוי מאוד באיזור, גם בתל אביב המחירים הם שונים בהתאם לאיזורים, גודל הדירה, המבנה שלה ותוספות נוספות (מעלית, חניה וכו). תסתכל ביד 2 ותראה מה המחירים באיזור שלך ולפי זה תקבע את המחיר.
2. יש שוכרים שיהיו מוכנים להתחייב לשנתיים ויש כאלה שפחות, זה תלוי בשוכרים, בהכרות שלהם עם האיזור/שכונה
3. רוב השוכרים יחפשו נקודות יציאה, אני אישית לא הייתי מסכימה לתנאים כאלה, אני צריכה לדעת שיש לי אפשרות לצאת מהחוזה בדרך כלשהי (הוגנת!). תחשוב שפתאום הדיירים שלך נכנסים לקשיים ולא מצליחים לשלם לך או שהם בעצמם קנו דירה ורוצים לעבור אליה, לא הגיוני שתכבול אותם אליך.
4+5. זה לא משנה.
6. אתה צריך להחליט מה אתה דורש מהדיירים שלך, לדרוש הרבה מאוד ערבויות או ערבויות בסכומים לא ריאלים יבריחו שוכרים פוטנציאלים. צריך לדרוש ערבות שתהיה הגיונית וזמינה לך לנצל ברגע שתצטרך לעשות זאת, בהתאם כמובן להפרות ותנאי החוזה.
7. מה הכוונה ערבויות בנקאיות? אין דבר כזה מקובל העברה בנקאית, בשכירות נותנים צ'קים מראש, תן למישהו שאתה סומך עליו (משפחה וכו) שיפקיד את הצ'קים בבנק או לחילופין תפקיד את הצ'קים מראש. מקובל לדרוש ערבות בסך של עד 3 חודשי שכירות.
8. בהחלט, לבטחון בלבד שיוחזר אחרי סיום החוזה.
9. בהחלט, צריך להיות מוסכם בחוזה
10. ביטוח מבנה זה תלוי בך ועליך, קח בחשבון שבמקרה של בעיות מהותיות בתשתיות של הדירה זה יכול לחסוך לך המון כסף. לגבי ביטוח תכולה, במידה וזה הציוד שלך ואתה רוצה לבטח אותו אז תבטח, אבל אני כשוכרת לא הייתי מוכנה לשלם עבור ביטוח לציוד שהוא לא שלי. אתה כן כמובן יכול לדרוש את שלמות הציוד בסיום החוזה וכמובן לעגן זאת בחוזה.
11. לא יודעת, ממליצה להתייעץ עם עו"ד בנושא.

זו כמובן הדיעה האישית שלי והדברים שכשוכרת ומשכירה הייתי עושה (למען הסר ספק, אני גם שוכרת וגם משכירה)
לצפיה ב-'תודה רבה, להלן התייחסותי:'
תודה רבה, להלן התייחסותי:
07/11/2016 | 10:15
8
33
3. מכיוון שאנו עוברים לחו"ל לפחות לשנתיים/שלוש, ננסה לפחות בהתחלה למצוא שוכרים לתקופה מחייבת לפחות של שנתיים.
כמובן שבחוזה יש אפשרות להכניס שוכרים אחרים בכל נקודת זמן במידה והשוכר ירצה לצאת (באחריותו למצוא שוכרים אחרים).
האם זה נחשב נקודת יציאה מבחינתך?

6. הערבויות שאני אדרוש הן (לא כ"כ הבנתי מה הבעיה לדעתך)
ערב אחד (או שניים?)
שטר חוב בסכום של 3-4 חודשי שכירות
המחאות פתוחות עירייה וכו'
המחאה בנקאית בגובה 3-4 חודשי שכירות (זו הערבות החשובה, השאר זה שטויות)

9. פיצוי כספי באיזה גובה? ורק למקרה שהחוזה בוטל לאחר החתימה ולפני תחילתו?
(הרי אם הוא כבר החל, אז אי אפשר לבטל אותו ללא תשלום מלא של כל השנה/שנתיים או לחילופין מציאת שוכרים אחרים)
לצפיה ב-'עונה'
עונה
07/11/2016 | 18:01
7
28
3. אכן, זו נקודת יציאה, אך גם עם נקודת יציאה לא בטוח שתמצאו שוכרים לתקופה ארוכה, במיוחד בתנאים הנוכחיים (משפחה שלרוב מגיעה עם ריהוט משלה).

6. אני חושבת שאתה לא מבין את עניין השכירויות, במידה ואתה מבקש ערבות בנקאית אין שום צורך בערבים.
ערבות בנקאית משמעותה שהשוכרים שמים כסף בצד לתקופת השכירות, את הסכום הזה אתה יכול למשוך בכל עת ולשוכרים אין יכולת בכלל להשתמש בו. לכן, במקרה ואתה דורש ערבות בנקאית אין שום צורך בערבים.
המחאות פתוחות לעיריה והספקים השונים זה כבר עניין אחר שכמובן צריך לקחת.

9. ישנם חוזים סטנדרטים שאתה יכול לבדוק בהם מה גובה הפיצוי, בכל מקרה במקרה ויש חוזה חתום בין הצדדים צריך לכבד אותו, במידה והשוכר מחליט שהוא לא נכנס לדירה הוא עדיין צריך לשלם עד למימוש נקודת היציאה (שיכולה להיות כל דבר: שוכר חליפי, פיצוי של חודשיים שכירות וכו').
כך או כך חוזה צריך להיות מכובד על ידי שני הצדדים לטוב ולרע.
לצפיה ב-' , רק בנוגע לערבות הבנקאית'
, רק בנוגע לערבות הבנקאית
08/11/2016 | 10:36
6
17
הכל זה עניין של גובה הערבות הבנקאית,
אם אני אקבל ערבות בנקאית בגובה 100,000 ש"ח, אז היא תספיק,
אבל מכיוון שזה לא יקרה, משלבים בין ערבות בנקאית נמוכה יותר, וערבויות אחרות (כגון ערבים ושטר חוב).

צריך לזכור שפוטנציאלית, הנזק שיכול להגרם לא מוגבל רק לגובה דמי השכירות עבור מספר חודשים.
לצפיה ב-'לאיזה נזק אתה חושש?'
לאיזה נזק אתה חושש?
08/11/2016 | 11:48
5
20
אם אתה יוצא מנקודת הנחה שקיימת אפשרות שהשוכרים ישמידו לך את הדירה לחלוטין באופן שידרוש שיפוץ מקיף בסך של 100,000 ש"ח והסביבה, יהיה עדיף שתבחר את השוכרים יותר בקפדנות.

אני לא מזלזלת בצורך בערבויות חלילה, אבל כדאי לזכור ששוכרים אמינים לא מחפשים איך להרוס לך את הדירה, ונכון שתאונות קורות - אבל במצב כזה יהיה משתלם יותר לעשות ביטוח מאשר לדרוש ערבויות מטורפות שירתיעו את רוב השוכרים.

רצוי גם לקחת בחשבון ששוכרים שיסכימו לערבות בנקאית, לרוב יהיו אנשים מבוססים יחסית ו"רציניים", ובנוסף יש מי שמאמינים ששוכר שיכול להרשות לעצמו לסגור סכום לא סמלי בערבות בנקאית יקפיד אפילו יותר מאשר שוכר אחר.
לצפיה ב-'אף פעם אי אפשר לדעת מה יהיה, אבל בכל מקרה, לא כ"כ הבנתי מה'
אף פעם אי אפשר לדעת מה יהיה, אבל בכל מקרה, לא כ"כ הבנתי מה
08/11/2016 | 12:17
4
21
את מציעה.
מבחינתי, ערבות בנקאית היא חובה, מכיוון שהיא הערבות היחידה שבאמת ניתן למימוש ללא תלות וללא בעיות,
לכן, השאלה היא רק באיזה גובה, והאם לשלב עם ערבים ושטר בטחון.
לצפיה ב-'גובה הערבות זה נושא משתנה'
גובה הערבות זה נושא משתנה
08/11/2016 | 12:24
3
19
לכן המלצתי להתייעץ עם מי שמשכיר דירה דומה בעיר מגוריך - ערבות גבוהה מהמקובל עשויה להרתיע שוכרים פוטנציאלים, כשערבות בנקאית זה דבר מקובל בדירות מבוקשות ובאזורים מסוימים, אבל מדובר במשהו שקשה לרבים וטובים לעמוד בו, גם כשהסכום לא מופרז.
לצפיה ב-'מבחינתי ערבות בנקאית היא גם כלי סינון, לא רק בטחון'
מבחינתי ערבות בנקאית היא גם כלי סינון, לא רק בטחון
08/11/2016 | 12:32
2
19
אם מישהו לא יכול לעמוד בערבות בנקאית של 30,000 ש"ח (לדוגמא),
אני לא בטוח שאני רוצה שהוא יהיה השוכר שלי,
לא מכיוון שהוא לא אדם טוב, יתכן והוא האדם הטוב בעולם,
אבל זה אומר או שאי אפשר לסמוך עליו, מכיוון שהוא לא מוכן לגבות את התחייבויותיו בערבות, ואולי יש סיבה לכך,
או שהוא לא יכול פיננסית, וזה אומר שאם באמצע השכירות הוא יקלע לקשיים, יתכן והוא לא יוכל להמשיך לשלם לי.
לצפיה ב-'ערבות בנקאית כאמצעי סינון זה דבר מוכר'
ערבות בנקאית כאמצעי סינון זה דבר מוכר
08/11/2016 | 12:47
1
24
אבל לא מהסיבות שציינת - לסגור 30,000 ש"ח בערבות בנקאית + לשלם את העלות הנלווית זה לא משהו שכל אדם יכול להרשות לעצמו, ולא הייתי אומרת שאדם שאין לו 30,000 נזילים (ואפילו פחות מזה) הוא אדם שאי אפשר לסמוך עליו, המציאות בארץ יוצרת מצב כזה, וזה גם לא אומר שאותו אדם לא מוכן לגבות את התחייבותיו בערבות או שיש לו קשיים פיננסיים.

גילוי נאות - אני כשוכרת נתתי ערבות בנקאית, נמוכה יותר אמנם, אבל בסכום שרבים מחבריי לא בהכרח יוכלו לעמוד בה. במקרה שלי ברור לי שהדרישה הגיעה בין היתר כאמצעי לסינון שוכרים, אבל לא יכולה שלא לתהות אם ביום שאעזוב בעלי הדירה לא יתקשו למצוא שוכרים מחליפים שיסכימו למה שאני הסכמתי.
לצפיה ב-'אם לא מהסיבות שציינתי, אז מאילו סיבות? בנוסף'
אם לא מהסיבות שציינתי, אז מאילו סיבות? בנוסף
08/11/2016 | 13:01
20
אם נניח שהדירה תושכר ב 7,000 ש"ח לחודש,
האם יש פקטור מקובל או לפחות ממוצע לגובה הערבות הבנקאית? 2-3 חודשי שכירות?
לצפיה ב-'היי'
היי
06/11/2016 | 17:46
6
58
מיצי לא השאירה לי הרבה מה להוסיף מלבד הבאים:

לגבי הריהוט - אם קהל היעד הוא משפחה, קחו בחשבון שיש סיכוי סביר שהשוכרים לא יהיו מעוניינים בריהוט או לפחות בחלקו, היות ששוכרים שכאלו לרוב יגיעו עם ציוד משלהם. למכור את הריהוט לשוכרים זו לא אופציה פופולרית בגדול - אם כבר למכור יהיה עדיף ביד2.

הייתי ממליצה שתפרסמו את הדירה עם הריהוט, ותראו לאן נושבת הרוח בהתאם למתעניינים - תוכלו גם להציע את הדירה כמרוהטת עם אופציה להוציא חלק מהרהיטים. קח גם בחשבון שברגע שאתה משכיר דירה מרוהטת, אתה מתחייב לתקינות הרהיטים, כשאם מדובר במכשירי חשמל (למשל מקרר, תנור ומכונת כביסה) האחריות לתיקון של בלאי טבעי במקרים האלו היא עליך, אלא אם ציינת במפורש בחוזה אחרת. במידה והדירה תושכר עם הריהוט חשוב לציין את הריהוט בחוזה בסעיף "מטלטלין" (מה שכולל גם את המזגנים).

לגבי נושא חתימה לשנתיים - משפחות בדרך כלל יחפשו דירה לפרק זמן ארוך יותר משנה, כך שרוב הסיכויים שימשיכו לשנה נוספת (אם יהיו מרוצים) גם אם לא יתחייבו לכך מראש, אבל זה לא מקובל לחתום על חוזה לשנתיים מראש. אם הבעיה היא לגבי חידוש החוזה מרחוק - בכל מקרה מומלץ שתמנו איש קשר זמין שיטפל בדורש טיפול במקרה הצורך, ואותו איש קשר יוכל לטפל בנושא חידוש החוזה ו/או מציאת שוכרים חדשים.

לצפיה ב-' שכחתי לגבי הציוד'
שכחתי לגבי הציוד
06/11/2016 | 19:57
39
וזה מצחיק כי אנחנו בדיוק מחפשים דירה ונתקלנו בבעיה הזאת בדיוק אתמול...
לצפיה ב-'למכור ביד 2 זו בעיה'
למכור ביד 2 זו בעיה
07/11/2016 | 10:21
4
34
מכיוון שאי אפשר למכור ריהוט רב מהיום להיום, אלא מראש, אולי אפילו הרבה זמן מראש,
ואז יש פרק זמן שבו הריהוא כביכול מכור, אבל יסופק רק כשנעזוב, שזה פתח לצרות.
(התחרטויות, פגיעות בציוד וכו').
מדובר בריהוט רב, כולל מספר מסכי טלויזיה גדולים ויקרים, על פניו נשמע בעייתי.

לכן, מבחינתינו, הכי אידיאלי יהיה למכור לשוכרים את הציוד,
הבעיה היא שאנחנו לא בתל אביב, ששם יש ביקוש עצום, ולכן המשכירים יכולים לסנן ולחייב את השוכרים לרכוש את הריהוט.

מבחינת משך השכירות, אם אני הייתי שוכר, דווקא הייתי מחפש יציבות והתחייבות מראש לתקופה של יותר משנה, אבל זה אני
לא חושב שיש בעיה של חידוש החוזה מרחוק, אבל יהיה בארץ איש משפחה שיוכל לסייע, האם צריך להכניס אותו לחוזה כאיש קשר מטעמי?
לצפיה ב-'למכור לשוכרים את הריהוט ועוד במלואו זה יותר בעייתי'
למכור לשוכרים את הריהוט ועוד במלואו זה יותר בעייתי
07/11/2016 | 10:37
3
33
מדובר במהלך שבדרך כלל לא מתקבל בחיוב, גם לא בתל אביב, והיות שמדובר בדירת 5 חדרים וקהל היעד הוא משפחה, הסבירות היא שהשוכרים הפוטנציאלים יגיעו מצויידים בריהוט משלהם, ולא תהיה להם שום סיבה לרכוש אותו מכם (גם לקבל אותו כחלק מהדירה לא בהכרח יתקבל בחיוב כאמור).

לגבי יציבות בשכירות - זה אכן דבר מקובל, אבל לעשות חוזה מראש לפרק זמן של יותר משנה זה לא מקובל, האלטרנטיבה היא אופציה לחידוש חוזה - אנשים לא מעוניינים להתחייב מראש לחלוטין ובצדק, הם יכולים לגלות שהדירה היא לא מה שחשבו, יכולים לחול שינויים בחיים שלהם וכו'.

רצוי מאוד לציין את פרטי איש הקשר בחוזה ולהדגיש את זה - במיוחד על מנת למנוע מצב בו השוכרים יבצעו על דעת עצמם דברים בדירה ללא אישורך, בטענה שלא ידעו עם מי לדון על הנושא.
לצפיה ב-'בנוגע לנושא השני, אין זו סתירה?'
בנוגע לנושא השני, אין זו סתירה?
07/11/2016 | 11:02
2
26
כתבת שיציבות בשכירות זה דבר מקובל, אבל חוזה מראש ליותר משנה לא מקובל,
זו לא סתירה?
מבחינתי כמשכיר, היציבות מתבטאת בחוזה ליותר משנה,
ואילו להכניס אופציה זו כלל לא יציבות מבחינתי, מכיוון שזכות להחליט האם להמשיך או לו ניתנת לשוכר, ומבחינתי יש כאן חוזה לשנה ותו לא.

איש קשר - אציין, אם כי גם אני זמין טמיד טלפונית ובמייל (שגם הוא יצויין בחוזה)
לצפיה ב-'זו לא סתירה '
זו לא סתירה
07/11/2016 | 11:08
1
27
חוזה ליותר משנה זה דבר לא מקובל, במיוחד בשנה הראשונה - הדיירים יכולים לגלות שהדירה לא מתאימה להם, שיש בה מומים שונים וכדומה. בלי קשר, אנשים מעדיפים שלא להתחייב רשמית לטווח ארוך כי מי יודע מה יכול לקרות. לצד זאת, אנשים מעדיפים שתהיה להם אופציה בחוזה, כי לעבור דירה כל שנה זה דבר בעייתי. אתה יכול לנסות לבדוק את הנושא, אבל קח בחשבון שייתכן שאנשים ירתעו אם תציג מראש התנייה לחוזה של שנתיים.

גם אם תהיה זמין בטלפון, היות שלא תהיה בארץ כדאי מאוד שיהיה איש קשר רשמי זמין - בתור מי ששכרה בעבר דירה מתושב חו"ל, זה מאוד נדרש ולו רק בשביל תחושת הביטחון.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/11/2016 | 11:34
10
לצפיה ב-'התייחסות חלקית'
התייחסות חלקית
06/11/2016 | 18:08
1
50
משפחות בד"כ מביאות ריהוט משלהן; צעירים/סטודנטים לרוב מחפשים יותר דירה מרוהטת. מכירת ריהוט לשוכרים לא מקובלת מניסיוני (בחיפה). יש מקרים שמשכירים דירה בלי חדר מסוים שהופך ל"מחסן" (קרה לי לא פעם) או ששוכרים מחסן ומאחסנים בו רהיטים, או פשוט מוכרים/תורמים אותם אם לא זקוקים להם.

הדירה הראשונה ששכרתי אי פעם בחיי (כסטודנטית עם שתי שותפות סטודנטיות) הייתה דירת 5 חדרים בבית חדש למדי (שנים ספורות) של משפחה שעברה לעיר אחרת לכמה שנים (האב היה איש צבא). הם לקחו איתם את כל הריהוט (כולל המקרר...) והשאירו בדירה רק ארונות, ולכן השגנו והבאנו משלנו, זה היה קצת פחות נוח, אבל הסתדרנו. כיוון שהם תכננו לחזור לדירה והיה להם גם שכן עו"ד הם כתבו חוזה מפלצתי ודרשו ערבויות עד לירח... אבל בסוף נרגעו קצת, התפשרנו ומצאנו הסכם שריצה את כולם.
לצפיה ב-'חבל לבזבז חדר בדירה על אחסון'
חבל לבזבז חדר בדירה על אחסון
07/11/2016 | 10:24
31
ולהשכיר מחסן זה לא פרקטי, מכיוון שמדובר על ריהוט רב,
כך שכנראה שנצטרך למכור מראש (בעייתי), להשכיר מרוהט, או למסור/להפטר מהציוד.
לצפיה ב-'ראה תשובה מפורטת שלי בפורום צרכנות.'
ראה תשובה מפורטת שלי בפורום צרכנות.
07/11/2016 | 00:09
1
13
לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/11/2016 | 11:00
4
לצפיה ב-' תודה לכולם, להלן ריכוז התייחסותי לנקודות שהעלו:'
תודה לכולם, להלן ריכוז התייחסותי לנקודות שהעלו:
07/11/2016 | 10:35
3
34
1. מבחינת בטחונות
אלו הערבויות שאדרוש, ראיתי חוזים כך ראיתי חוזים עם פחות, האם זה מפחיד?
ערב אחד (או שניים? לבדוק עוד משהו מלבד תלושי שכר?)
שטר חוב בסכום של 3-4 חודשי שכירות
המחאות פתוחות עירייה וכו'
המחאה בנקאית בגובה 3-4 חודשי שכירות (זו הערבות החשובה, השאר זה שטויות)

2. פיצוי כספי
אוסיף סעיף פיצוי כספי, אבל זה רלוונטי רק למקרה שהחוזה בוטל לאחר החתימה ולפני תחילתו, נכון?
(הרי אם הוא כבר החל, אז אי אפשר לבטל אותו ללא תשלום מלא של כל השנה/שנתיים או לחילופין מציאת שוכרים אחרים)

3. אורך החוזה
מכיוון שאנו עוברים לחו"ל לפחות לשנתיים/שלוש, ננסה לפחות בהתחלה למצוא שוכרים לתקופה מחייבת לפחות של שנתיים.
כמובן שבחוזה יש אפשרות להכניס שוכרים אחרים בכל נקודת זמן במידה והשוכר ירצה לצאת (באחריותו למצוא שוכרים אחרים).
האם זה נחשב נקודת יציאה? (כמובן לא מובטחת, אלא כתלות במציאת שוכרים)

4. ציוד
מדובר על ציוד/ריהוט רב, לצערי אנחנו לא בת"א, כך שלהכריח את השוכר לרכוש את הציוד כנראה לא יעבוד
לאחסן אותו כנראה לא יהיה כלכלי, למכור אותו זמן רב מראש עם אספקה עתידית גם בעייתי,
כנראה שהפתרון יהיה להשכיר מרוהט או למסור/לתרום.
האם מקובל להציג שני תעריפים, עם ובלי ריהוט, או פשוט מחיר אחד לדירה מרוהטת, ואם זו תהיה בעיה אקוטית מבחינת השוכר, אז לפנות?
בנוסף, האם אפשר להשכיר דירה מרוהטת, אבל לסייג בחוזה את אחריותי ממכשירי החשמל?
(כלומר, טכנית אני יכול לכתוב מה שאני רוצה, השאלה עד כמה זה מקובל/בעייתי).

תודה!
לצפיה ב-'אז ככה:'
אז ככה:
07/11/2016 | 11:04
1
34
1. הערבויות נשמעות בסדר בגדול, הייתי ממליצה להתייעץ עם אנשים שמשכירים דירה דומה בעיר מגוריך (זה משתנה ממקום למקום בהתאם לביקוש ולנורמות). אישית אני בעד ערבות בנקאית, במיוחד כשמדובר בדירה גדולה ולא זולה, אבל לא מעט שוכרים נרתעים מזה.
2. סעיף של פיצוי כספי ליבטול חוזה זה לא משהו סטנדרטי למיטב ידיעתי, בין היתר כי ביטול חוזה זה לא דבר מקובל בכללי, ולפי האדם הסביר אם נוצרת סיטואציה שכזאת, השלב הבא הוא הגעה לפשרה כלשהי. בדרך כלל שוכרים שיהיו מעוניינים להפסיק חוזה שכירות באמצע, יחפשו מחליפים לדירה, ובכל מקרה שוכרים לא יכולים להחליט שהם עוזבים ומפסיקים לשלם - זה מנוגד לחוק.
3. אני ממליצה לך לא להתעסק יותר מדי בנושא החוזה לשנתיים או יותר - זה תרחיש דיי נדיר בכללי שמשפחה מחפשת דירה לשנה, אז רוב הסיכויים שאם תשכירו למשפחה את הדירה עם אופציה, הם יחדשו את החוזה, ולפרק זמן של יותר משנתיים. נקודת יציאה זה בדיוק מה שכתבת - מה שמקובל בכל חוזה שכירות זה שאם השוכר מעוניין לעזוב לפני תום החוזה, הוא נדרש למצוא שוכרים חליפיים שיהיו מקובלים על בעל הדירה. דבר נוסף שמומלץ זה להוסיף סעיף שהשוכרים נדרשים להודיע לך חודשיים לפני תום החוזה אם הם מחדשים את החוזה או לא - על מנת לאפשר לך למצוא להם מחליפים במידה וירצו לעזוב.
4. אתה יכול להציע את הדירה כדירה מרוהטת עם אפשרות לוותר על הריהוט, להסיר אחריות למוצרים וכל אופציה אפשרית כמיטב רצונך, זו אופציה קיימת ולא בעייתית. הרבה יותר בעייתי ולא מקובל להתנות את השכירות בקניית הציוד, או לדרוש מהשוכרים שיהיו אחראים לתקינות בלאי טבעי של מוצרי החשמל.

אם כבר מדברים על זה - לאף אחד מבני המשפחה או החברים אין אפשרות לאחסן אצלם את הריהוט או מכשירי החשמל? אפשר לנסות לפצל בין כמה אנשים.

(
לצפיה ב-'תודה רבה! בנוגע לפיצוי הכספי'
תודה רבה! בנוגע לפיצוי הכספי
07/11/2016 | 11:37
28
פיצוי כספי בביטול חוזה הכוונה לזמן שבין חתימת החוזה ועד לתחילתו,
כלומר, אם חתמנו היום על החוזה, ותחילת השכירות היא בעוד 3 חודשים,
אז אם השוכר יבטל את החוזה לאחר חודש לדוגמא, הוא יצטרך לשלם פיצוי.
(כלומר, לא פיצוי על ביטול באמצע, מכיוון שביטול באמצע לא אפשרי, אלא אם השוכר ישיג שוכרים אחרים)
לצפיה ב-'שכחתי 3 נקודות אחרונות:'
שכחתי 3 נקודות אחרונות:
07/11/2016 | 11:33
31
א. ביטוח
כיום יש לדירה ביטוח מבנה, צד ג' ותכולה, אשאיר את הפוליסה (אולי למעט התכולה),
האם יש צורך לדאוג שבפוליסה יהיה כתוב שיתכן שהדירה תושכר לשוכרים והם ו-או שוכרי המישנה,
ו-או ברי הרשות(ילדי השוכרים שלא חתומים על החוזה) יחשבו כצד ג? (כפי שנכתב בפורום)

ב. בדיקת השוכרים והערבים
מעבר לבדיקת תלושי שכר, איזו חברה מספקת שירות של בדיקת השוכרים והערבים ע"מ לוודא שהם לא מוגבלים בבנק,
שאין לכם תיקי הוצאה לפועל, חובות וכו'?

ג. אחריות
אני חושש שיאשימו אותי ברשלנות במקרה לדוגמא שישתמשו במוצר בדירה שהוא לא תקין,
לדוגמא, מוצא שהיצרן פרסם הודעה שיש פגם במוצר ויש להחליפוף אך אנחנו לא ביצענו את ההחלפה,
האם יש נוסח מקובל לסעיף הפוטר אותנו מאחריות כזו?

תודה רבה.
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לפיצול חשבונות בין דיירים'
שאלה בנוגע לפיצול חשבונות בין דיירים
08/11/2016 | 07:59
2
49
שלום,
אני שוכר דירה ממשהו בעל דירות מרובות. יש שעון חשמל ומים מרכזי שמפוצל לדירות. כל החשבונות מנוהלים עי בעל הבית בהסכמה בחוזה. אתמול קבלתי סמס מבעל הדירה שביקש שאשלם לו סכום עבור חשמל ומים, פלוס תשלום קבוע 15 שח לחשמל. בשבילי זה היה תמוה כי אני רגיל שהחשבונות אצלי והכל כתוב וברור.
בקשתי יותר פרטים והוא נתן לי את קריאות המונה בלבד.
אינני יודע מה תקופת החשבונות ושאר נתונים שרואים על החשבון בדרך כלל. והאמת שזה מפריע לי.
ישר עלה לי החשש האם בעל הבית יכול "לעקוץ " אותי?
האם זה נוהל תקין? והאם העברה בנקאית ולתשלום שאשלח לו מהווה קבלה רשמית שאכן שילמתי?

תודה לעונים.
לצפיה ב-'ההשערה שלי'
ההשערה שלי
08/11/2016 | 08:46
37
שיש סיכוי שמדובר בדירות בעלות חלוקה לא חוקית (הארנונה כלולה בשכ"ד במקרה?). מה שאתה מתאר נחשב לתופעה קיימת בכללי - נושא התשלום הקבוע אמנם מעט מוטל בספק, כי נראה כאן שלא מדובר בחשבונות נפרדים שמגיעים מחברת החשמל, אבל העובדה שזו תופעה קיימת לא הופכת את זה למשהו תקין ולא סותרת את האפשרות לכך שנדרש ממך לשלם יותר ממה שאתה צורך. יש בעלי דירות שמתבססים על נושא האמון מול הדיירים, אבל כאן אתה מתאר תעשייה שלמה. מה אומרים הדיירים האחרים? יש ביניהם כאלו שגרים תקופה ממושכת של שנים בדירה?

לגבי השאלה הנוספת - אם אתה חושש שבעל הדירה יטען שלא שילמת, אתה יכול לדרוש ממנו אישור בכתב.
לצפיה ב-'כשיש שעון מרכזי'
כשיש שעון מרכזי
08/11/2016 | 10:13
37
עושים בעצם של חלוקה של החשבון המרכזי בין כל הדירות. כל אחד משלם חלק. אבל אין לי מושג איזה חלק אתה משלם.  יש כל מיני חלוקות, לפי גודל דירה, לפי מספר דיירים, חלוקה שווה בין כל הדירות, זה נושא לאין סוף וויכוחים  בין דיירים בבניינים כאלה, ומספק שעות של הנאה לכולם. 
ההגיוני הוא ללכת לשאול אותו מה קורה.
לצפיה ב-'ביטוח לדירה שכורה'
ביטוח לדירה שכורה
29/10/2016 | 08:48
19
98
שלום
ביום חמישי נחתם חוזה שכירות ביני לבין בעל הדירה ללא התערבות עו"ד  , אלא חוזה סטנדרטי. בעל הדירה אמר לי שהוא משכיר עוד 2 דירות ומבטח את הדירה , והשוכרים משלמים עבור הביטוח.  אמר שאני לא חייבת אם אני לא רוצה. אמרתי לו שאחשוב על זה.
שאלתי מי צריך לשלם על ביטוח הדירה.?
לצפיה ב-'תלוי בביטוח'
תלוי בביטוח
29/10/2016 | 09:45
63
ביטוח מבנה בעל הדירה צריך לשלם, כי זה בעצם ביטוח של הנכס וכל נזק לתשתיות של הנכס (צנרת, חשמל וכו) אמור להיות על בעל הדירה
ביטוח תכולה אז הגיוני שהשוכר כי זה כבר ביטוח לציוד שבתוך הדירה

אני מניחה שמדובר על ביטוח מבנה כי לבעל דירה אין אינטרס לבטח לך את הציוד, אבל הייתי בודקת את העניין
לצפיה ב-'זו לא השאלה הנכונה'
זו לא השאלה הנכונה
29/10/2016 | 11:10
2
74
מי צריך לשלם. השאלה הנכונה על שם מי הביטוח וכמו שאמרו מעליי מה כולל הביטוח? יש כל מיני ביטוחים, יש תכולה, מבנה צד ג' אובן שכר דירה ועוד. 
אם בעל הדירה שילם על ביטוח מבנה וצד ג' ושכר דירה- שיוסיף את שמך לפוליסה, כדי שחברת הביטוח לא תתבע אותך (היא תתבע בכל מקרה כנראה) אם יקרה נזק לדירה שעשוי להיות באחריותך. אם את משלמת, הפוליסה צריכה להיות על שמך כדי שחברת הביטוח לא תתבע אותך במקרה נזק

בעל דירה תמיד יכול לבטח את הדירה שלו. אם כבר הוא עושה את זה אז כדאי שוסיף את שמך לפוליסה . 
לצפיה ב-'כל הזמן אמר אם תהיה שריפה מה יהיה.אבל אשאל שוב תודה'
כל הזמן אמר אם תהיה שריפה מה יהיה.אבל אשאל שוב תודה
29/10/2016 | 19:18
1
16
לצפיה ב-'את לא חייבת לשלם על ביטוח אם את לא רוצה'
את לא חייבת לשלם על ביטוח אם את לא רוצה
29/10/2016 | 19:20
19
לצפיה ב-'מצטרפת לקודמותיי - משהו לא נראה תקין פה'
מצטרפת לקודמותיי - משהו לא נראה תקין פה
30/10/2016 | 09:29
65
זו לא פעם ראשונה שאני שומעת על מקרים של בעל דירה שמצפה שהשוכרים ישלמו על הביטוח, אני לא יודעת אם זה המקרה, אבל במקרים המדוברים היה מדובר על ביטוח מבנה שאין שום סיבה שהשוכרים ישלמו, ובעלי הדירה ניסו לחסוך על גב השוכרים. אם בעל הדירה העלה תרחיש של שריפה כנראה שאכן מדובר בביטוח מבנה - אני לא בקיאה גדולה, אבל אני דיי בטוחה שביטוח לשריפה הוא מקיף יותר מביטוח מבנה סטנדרטי. עם ובלי קשר לדיון, הנושא הזה דורש בדיקה - אם לא מדובר בשריפה כתוצאה מרשלנות למיטב ידיעתי זו לא הבעיה של השוכר (למשל - אם הייתה שריפה בבניין שהמקור שלה התחיל בדירה אחרת, למשל, או תקלה חשמלית בתשתית של הדירה - אי אפשר להפיל את זה על השוכר). זו לא תשובה מוסמכת כאמור, אבל בכל מקרה יש סיבה לכך שרוב השוכרים לא עושים ביטוח מקיף על חשבונם בדירה שכורה, וביטוח מבנה שעושים בעלי דירות לרוב מיועד למקרים בהם נדרשים תיקונים תשתיתיים בדירה.

לצפיה ב-'ביטוח מבנה הוא צריך לשלם'
ביטוח מבנה הוא צריך לשלם
30/10/2016 | 16:46
6
43
ביטוח תכולה וצד ג', אם בוחרים לעשות, את צריכה לשלם (אם כי נתקלתי בבעלי דירות שמחייבים לעשות ביטוח צד ג', אבל על חשבון הדייר. לא יודעת אם במידה ואין צד ג', מי נושא בהוצאות, בעל הדירה או הדייר...)
לצפיה ב-'ביטוח תכולה מיותר בהרבה מקרים'
ביטוח תכולה מיותר בהרבה מקרים
30/10/2016 | 18:33
5
49
צעירים רבים ששוכרים דירות, לא מחזיקים בדירה חפצי ערך מהסוג שמצדיק ביטוח תכולה.
לצפיה ב-'לא בהכרח'
לא בהכרח
31/10/2016 | 12:11
4
51
ההנחה מאחורי ביטוח תכולה היא לא רק מקרי גניבה של דברי ערך, אלא גם הצפה/שריפה שהורסת את כל הרכוש.
השאלה הנשאלת היא 'אם עכשיו *כל* הרכוש שלי נהרס, כמה יעלה לי להתחיל מחדש', והסכום שסוגרים עליו עם חברת הביטוח כולל בגדים/מצעים/מגבות/נעליים... הכל. 

ביטוח מבנה מגן רק על הקירות של הבית, וכאמור, הכסף ילך לבעל הדירה.
אבל אם יש שריפה חלילה וכל הבגדים/נעליים/מגבות/ספרים/חומרי לימוד הכל הכל הכל הולך - את כן רוצה שיהיה איזשהו ביטוח שיביא לך סכום כסף מסויים, כדי שתוכלי להתחיל מהתחלה.
יחסית גם מדובר בביטוח די זול, ככה שכן מומלץ לחשוב על זה.

(דיסקליימר - שנים שאני גרה בשכירות, והשנה הייתה הפעם הראשונה שעשיתי ביטוח תכולה, מתוך הבנה שאני מעדיפה לשלם ~400 ש"ח בשנה לביטוח, מאשר להישאר בלי כלום במידה וקורה משהו)
לצפיה ב-'זאת נקודה מעניינת'
זאת נקודה מעניינת
31/10/2016 | 12:31
3
47
במיוחד כי זה משהו שנראה שרבים לא חושבים עליו, ולא רק שוכרי דירות. הצפה זה כיוון שצריך לקחת בחשבון - זה תרחיש אפשרי ופחות נדיר מאשר שריפה, כשההשפעה כאן יכולה להיות גם נקודתית ובצורה שתשפיע כלכלית - למשל הצפה שתהרוס את מכשירי החשמל בדירה, כולל אלו ששייכים לכם.

חיפשתי פורום רלוונטי בנושא ביטוח רכוש ולא מצאתי, הנושא בהחלט שווה בדיקה.
לצפיה ב-'צריך להסתכל על זה בצורה שונה'
צריך להסתכל על זה בצורה שונה
02/11/2016 | 22:36
1
35
קודם כל לגבי ביטוח מבנה חשוב להחריג בו את השוכר - כלומר נזק שנגרם באשמתה השוכר מכוסה וחברת הביטוח לא יכולה לתבוע את השוכר על הסכום ששילמה... בנוסף ביטוח תכולה אמנם לא תמיד חשוב אבל הוא נלווה לביטוח צד ג' שמגן עליך במקרים שנזק שקרה באשמתך - למשל השארת מטען לטלפון בחשמל הוא עשה קצר ושרף את הדירה וגם את דירת השכנים אז ביטוח צד ג' מכסה את זה ... כנ"ל אם אורח בא לבקר אותך והחליק ונפצע בתוך הדירה.. גם בזה אתה מכוסה
לצפיה ב-'נושא האורח שנפצע זו סוגיה מעניינת'
נושא האורח שנפצע זו סוגיה מעניינת
05/11/2016 | 21:28
26
במיוחד כי זה תרחיש לא כל כך נפוץ, כשגם אם מישהו נופל אצלך בדירה, רוב הסיכויים שהוא לא יתבע אותך. תרחיש אחר שראוי למחשבה זה מה קורה אם שוכר הדירה נפצע בדירתו כתוצאה מליקוי כלשהו ומה ההשלכות של זה.

כמובן שיש גם מקרים אחרים כמו מקרה שהועלה כאן ממש לאחרונה - של תריס שנפל ופגע ברכב של שכן שדורש לקבל פיצויים על הנזק שנגרם לרכבו. השאלה אם ביטוח היה מועיל במקרה הזה, ואם יש הבדל כאן בין אם הביטוח נעשה ע"י בעל הדירה או ע"י השוכרים (כששאלת "של מי האחריות" היא תלוית מקרה).
לצפיה ב-'היה בתפוז פורום ביטוח דירות ורכבים, הוא נסגר:'
היה בתפוז פורום ביטוח דירות ורכבים, הוא נסגר:
06/11/2016 | 17:45
19
אבל אפשר לפשפש בארכיון, אולי יש בו תשובות מועילות לשאלות דומות.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
07/11/2016 | 00:25
6
33
הנוהג המקובל הוא שהמשכיר מבצע ביטוח של המבנה וצד ג (בעבור המשכיר) והשוכר מבצע ביטוח תכולה(חפצים שלו וחפצים של המשכיר שנשארו לשימושו) וכן צד ג(בעבור השוכר).
בתור שוכרת הכי חשוב שיהיה לך ביטוח צד ג כשוכרת.מדוע? היות ואם יגרם חו"ח נזק לדירת המשכיר או לדירות השכנים או נזק גוף ופציעות   בדירתך או של אנשים הגרים בדירות השכנות את עלולה להיתבע לשלם פיצויים.
דוגמא להבהרה.חו"ח פורצת שריפה מקצר חשמלי במיקרו שלך.והיא גורמת נזק לדירה השכורה ודירות סמוכות או לאנשים הגרים בהם.למרות שהמשכיר עשה ביטוח למבנה ,חברת הביטוח תשלם לו את תיקון הנזק(כי יש לו ביטוח מבנה) אבל תתבע ממך לשלם לה את הסכום שהיא שילמה למשכיר ,וזה מותר לה(נקרא בשפה המקצועית זכות השיבוב או זכות התיחלוף).
אם את מחליטה לשלם למשכיר בגין הביטוח את חייבת לדאוג כי שמך יופיע על הפוליסה (הרשימה) בנוסף לשם המשכיר כמבוטחת.לא להיסתמך על כך ששילמת לו והוא יאמר שאת מכוסה גם .את תהי מכוסה רק כאשר השם שלך יופיע לצד שם המשכיר בפוליסה בתור מבוטחים.
לצפיה ב-'אבל גם אם רק למשכיר יש ביטוח (מבנה וצד ג'), והשוכר לא רוכש'
אבל גם אם רק למשכיר יש ביטוח (מבנה וצד ג'), והשוכר לא רוכש
09/11/2016 | 17:36
5
10
ביטוח צד ג', אבל המשכיר מוסיף סעיף של ויצור על זכות השיבוב,
אז השוכר מוגן מפני תביעות, לא?

כלומר, אם המשכיר מוסיף ויתור על זכות השיבוב, אז לשוכר אין שום צורך לרכוש ביטוח צד ג', אני צודק?
לצפיה ב-'הויתור על זכות'
הויתור על זכות
09/11/2016 | 23:02
4
21
התחלוף-שיבוב לשוכר צריכה לדעתי להיות מוחרגת בפוליסת הביטוח,שכן אם תרשום ויתור על זכות זו רק בחוזה השכירות אזי חברת הביטוח תוכל להתחמק מתשלום ולטעון כי ויתרת על זכות שלא לך היתה הרשות לוותר עליה אלא רק לחברת הביטוח.
הסכמת חברת הביטוח בפוליסה לוותר על זכות השיבוב לשוכר- באמצעות החרגה מיוחדת- וודאי תייקר עבורך את הפוליסה.
נהוג לרשום כי השוכר יעשה עבורו ביטוח של תכולתו,תכולת השוכר שנשארת לשימושו וביטוח צד ג.הסעיף חייב להופיע בחוזה לשם כיסוי תחת עבורך וכן מאפשר לך מעין דרך מילוט מהחוזה אם השוכר לא ביצע זאת אם כי דרך מילוט זו יכולה להיסגר אם השוכר יבצע ביטוחים אלה מייד לאחר שתדרוש זאת.
רוב השוכרים למעט בדירות יוקרה לא מבצעים את הביטוחים הללו.
לכאורה אין בזאת השפעה עליך במידה ואתה עושה עבור עצמך ביטוח מבנה וצד ג.אז אתה מכוסה גם אם השוכר גרם נזק לתכולה שלך ,למבנה ,או לאדם כלשהו ,חברת הביטוח תשקם את הנזק (עד גובה הסכום הרשום כגבול אחריות צד ג).אחר כך חברת הביטוח תפרע מהשוכר באמצעות השיבוב.
זה אמנם לא הכי הוגן אך זו הנורמה.
לסיכום ,אם אתה רוכש ביטוח מבנה+צד ג ומחריג המשפט כי השוכר-ים ובני ביתו יחשבו כצד ג(בהוספת החרגה זו לא נדרש תוספת תשלום),אז אתה מכוסה בתור משכיר.לא לשכוח שחוזה השכירות יכלול סעיף שעל השוכר לבצע את הביטוחים שהזכרתי.
אם השוכר יבחר שלא לבצע אותם (למרבית הצער) זבש"ו.

לצפיה ב-'בחברת הביטוח מגדל'
בחברת הביטוח מגדל
09/11/2016 | 23:18
10
מוכנים להחרגה זו.אתה עושה ביטוח מבנה וביטוח צד ג רק לעצמך ועל שמך ללא הוספת שם השוכרים (כאמור שהשוכרים ידאגו לבצע לעצמם את הביטוחים הנדרשים) בתוספת המשפט של :"מוצהר ומוסכם כי הדירה תושכר לשוכרים. השוכרים ובני ביתם יחשבו כצד ג" .
ואז אתה מכוסה.
לצפיה ב-'תגובה:'
תגובה:
10/11/2016 | 09:22
2
8
ראשית, אני מתייחס כמובן לפוליסת הביטוח, לא רק לחוזה.
שנית, לחברת הביטוח אין בעיה להוסיף את הויתור על זכות השיבוב, וזה גם לא מייקר לי את הפוליסה

לכן, בשורה התחתונה, לא משנה אם אני אוסיף את סעיף הויתור או לא אוסיף אותו לפוליסה שלי, ולא משנה אם השוכרים ירכשו או לא ירכשו צד ג', אני, גם אני אני לא מוסיף לפוליסה שהשוכרים יחשבו צד ג', בכל מקרה מוגן - האם נכון?

אגב, חברת הביטוח לא מסכימה להוסיף כי השוכרים יחשבו צד ג', מכיוון שהם דיירי קבע.
לצפיה ב-'לפי דעתי אתה לא מוגן'
לפי דעתי אתה לא מוגן
10/11/2016 | 17:15
1
12
כי אם יקרה נזק לרכוש השוכרים וגופם למרות שיש לך ביטוח צד ג אתה תצטרך לשלם עבור הנזק שנגרם להם.הם כאילו צד שלישי אבל לא מכוסים ע"י ביטוח צד שלישי אשר רכשת.
לכן אם חברת הביטוח מסרבת להחריג את השוכרים כצד ג אז צריך לטעמי כדי שתהיה מכוסה לעשות ביטוח "משותף" לך ולשוכרים בפוליסה אחת של ביטוח מבנה והכי חשוב ביטוח צד ג וגם תכולה כל הביטוחים האלה באחריות צולבת,וללא זכות שיבוב .
במקרה כזה רואים את כל אחד מהצדדים ,גם אתה וגם השוכרים כאילו הונפק לו ביטוח נפרד וכך גם אתה וגם השוכרים מבוטחים לגבי צד שלישי ומניעת זכות שיבוב אחד כנגד השני.כמו כן לרשום בחוזה כי השוכרים לא יוכלו לבטל את הביטוחים במהלך השכירות.
במקרה כזה היות ויש גם לשוכרים ביטוח הם מוגנים מגרימת נזק לרכוש וגוף של אחרים ואתה רשאי לגבות מהם השתתפות בסכום הביטוח.
דא עקא, כנראה תצטרך להוריד בסכום שכ"ד שחשבת לגבות כי על עלות שכ"ד מתווסף לשוכרים עלות של תשלום ביטוח.
לצפיה ב-' אבל מה הקשר?'
אבל מה הקשר?
10/11/2016 | 21:02
8
כתבת:
"אם יקרה נזק לרכוש השוכרים וגופם למרות שיש לך ביטוח צד ג אתה תצטרך לשלם עבור הנזק שנגרם להם.הם כאילו צד שלישי אבל לא מכוסים ע"י ביטוח צד שלישי אשר רכשת."

למה שאני אצטרך לשלם להם?
אני רכשתי ביטוח שאני צריך, לא הבטחתי להם שארכוש ביטוח עבורם, וגם אין סיבה שאעשה זאת.
לצפיה ב-'מילון מושגים'
מילון מושגים
30/10/2016 | 18:55
82
בזמנו היה מקובל בפורומים שהיה מילון מושגים/מונחים לנושאים בענייני הפורום. בתחום של דירה להשכיר זה נשמע כמו משהו שפחות נדרש,  אבל בעקבות כמה וכמה דיונים בנושא במקומות שונים, נוצרה אצלי תחושה שקיימת נטייה לערפול מסוים בנושאים שונים, שמילון שכזה היה יכול ליצור סדר בעניינים.

למה הכוונה? מלבד הפורום הזה אני פעילה בעוד מסגרות של ייעוץ רלוונטי, ויוצא לי להיתקל בצעירים ובצעירים פחות שמתקשים להבין את ההבדלים בין דירות מחולקות לדירות "מקוריות", ואת הכדאיות או חוסר הכדאיות במצבים מסוימים, וכמו כן למה ברגע שכתוב במודעה שהדירה ממוקמת ברח' X המבוקש, כדאי לעבור הלאה (רמז - אם הרחוב באמת מבוקש, אין צורך לציין את זה).

אני אתחיל עם כמה מונחים בסיסיים, אתם מוזמנים להצטרף:

"מחיר הדירה כולל חשבונות" - המשמעות היא שמדובר בדירה מחולקת. קחו בחשבון שהמצב הזה לא בהכרח משתלם, ואל תמהרו להעדיף דירה כזאת על פני דירה ש"אינה כוללת חשבונות".

"מחיר הדירה הוא X + Y ש"ח ארנונה, חשמל ומים לפי צריכה" - לפעמים מצוין גם שכ"ד בלבד, במצב כזה מיותר לשאול אם המחיר "כולל משהו", במיוחד אם מצוין שזו דירת שלושה חדרים - על דירות "מקוריות" שאינן מחולקות נגבה שכ"ד בלבד שאינו כולל חשבונות, אז אין מה לנסות להתמקח. מניסיון של לא מעט שנים - זה לא דבר רע.

"דירת יחיד" - מושג שאני אישית מאוד לא מחבבת: בימינו כשמפרסמים דירות חדר מחולקות כדירות שמתאימות לזוגות, המושג "דירת יחיד" מעיד בדרך כלל שמדובר בכוך של ממש.

"קיימת אפשרות לרכוש את הריהוט מהדייר הקודם" - יש מי שמנסחים את זה כ"עדיפות לרכוש את הריהוט מהדייר הקודם" - מומלץ לוודא מול בעל הדירה והדייר העוזב בנפרד מה שייך למי - כבר הועלו סיפורים, כולל בפורום זה, על בעלי דירות שניסו למכור ריהוט שלהם לשוכרים נכנסים באמתלה שמדובר בריהוט של השוכר שעזב, ואני לא אתפלא לשמוע גם על מצבים הפוכים. בכל מקרה - מבחינה חוקית אסור להתנות שכירת דירה בקניית רכוש.

"חנייה ברחוב" - לפעמים מצטרפת לזה המילה "בשפע". אם אתם בעלי רכב מומלץ מאוד לבצע סיור באזור בשעות שונות בדגש על שעות הערב ולוודא את הנושא - במקרים רבים יש אולי חנייה בשפע, אבל יש גם מכוניות בשפע כך שחנייה פנויה - אין.

"רחוב עורפי שקט" - לפעמים מתבצע ניסיון שלא לשקר אז משמיטים את המילה "שקט". רחוב עורפי לא בהכרח יהיה שקט - אם יש בית ספר קרוב תשכחו משקט, ואם יש עבודות תמ"א תשכחו גם משקט וגם קחו בחשבון את נושא האבק.

"גישה נוחה ל..." - המלצה חמה למי שמתעניין בדירה באזור שאינו מכיר: כנסו לגוגל מפות ובדקו את המרחק למקומות חשובים (העבודה, הלימודים, החבר/ה). זה לא תרחיש נדיר לראות מודעות שמצוין שהדירה מתאימה למי שלומד ב... או עם גישה מהירה ל... ואז מגלים שמדובר במרחק נסיעה משמעותי מאוד, במיוחד בפקקים.

לצפיה ב-'חוזה שכירות מול עמידר'
חוזה שכירות מול עמידר
23/10/2016 | 13:36
2
86
הורי חתמו לאחותי ובעלה על ערבות  לחוזה שכירות של עמידר לפני כ-20 שנה.
בכתב הערבות מצויין כי זו ערבות בלתי חוזרת.
לפני כשנה אחותי התגרשה מבעלה  וויתרה על זכותה לגור בדירה , ועמידר נתנו לה אישור כתוב כי היא אינה מתגוררת עוד בדירה.
עמידר מסרב לתת אסמכתא כי החוזה אשר נחתם אינו תקף עוד ומנסים להחתים את הבעל על חוזה חדש אך זה אינו משתף פעולה.
הוא אף אינו משלם את דמי השכירות בשנה האחרונה.
לדברי עמידר כל עוד לא ייחתם חוזה חדש הורי עדיין ערבים לשכירות  הבעל בדירה.
איך אפשר לצאת מזה ?
דבר נוסף : לאורך השנים הדיירים שילמו חלק מדמי השכירות כך שבכל מקרה יש חוב על חלק מהשנים שאחותי כן התגוררה שם .
בכתב הערבות מצויין עוד : " אנו ערבים לקיום התחייבויות השוכר על פי חוזה זה ...וכל עוד לא קיים השוכר את כל התחייבויותיו... והכל בלבד שלא נחויב בסכוםהעולה על דמי שכירות לשנה אחת ..."
כלומר גם אם לא שילמו 5 שנים ניתן לדרוש מהורי רק עבור שנה אחת ?
לצפיה ב-'את צריכה להתייעץ עם עו"ד'
את צריכה להתייעץ עם עו"ד
23/10/2016 | 13:57
1
59
יש כאן בתפוז קבוצות של ייעוץ משפטי או בפייסבוק יש קבוצה בשם תשאל עו"ד
לצפיה ב-''
23/10/2016 | 14:09
38
ממליצה לפנות לפורום חוק ומשפט.
לצפיה ב-'השכרת דירה חדשה מקבלן'
השכרת דירה חדשה מקבלן
22/10/2016 | 20:39
3
95
ברשותי דירה חדשה מקבלן שאשכיר - מאחר ויש שנה אחריות מטעם הקבלן רציתי לדעת מה מקובל לנסח בחוזה במקרים כאלו - אם הייתה זו דירה ישנה יותר אז האחריות לתיקונים הייתה עליי אבל מאחר ויש אחריות קבלן רציתי לדעת איך מנסחים את זה בחוזה מול השוכרים ומה פרק הזמן המקובל לתיקון במקרים כאלו? תודה מראש
לצפיה ב-'האחריות בכל מקרה שלך'
האחריות בכל מקרה שלך
22/10/2016 | 21:28
66
זו דירה שלך, לא של הקבלן. 
לצפיה ב-'מסכימה עם עוגיפלצת ומוסיפה'
מסכימה עם עוגיפלצת ומוסיפה
22/10/2016 | 22:33
54
האחריות היא שלך, במידה ויש בעיה שמצריכה תיקון שהוא במסגרת האחריות יהיה עליך לערב את הקבלן.
אך לדייר אחריות הקבלן לא אמורה לשנות ומבחינתו הכתובת לכל התקלות היא בעל הדירה בלבד.
לצפיה ב-'לא נשאר לי יותר מדי מה להוסיף'
לא נשאר לי יותר מדי מה להוסיף
23/10/2016 | 13:58
60
את השוכרים לא אמור לעניין מי מבצע את התיקונים במידה וידרשו - זה לא שונה ממצב בו היה לך ביטוח שמכסה תקלות בדירה, זו עדיין הייתה אחריות שלך להפעיל אותו גם אם הדירה מושכרת. בחוזה לפיכך לא אמור להופיע שום סעיף בחוזה שקשור לזה, ופרק הזמן לתיקון תקלות הוא אותו פרק זמן - כמה שיותר מהר.
לצפיה ב-'‫מעבר דירה‬'
‫מעבר דירה‬
19/10/2016 | 18:52
2
128
מה עושים כשנגמר החוזה וצריך לעזוב מסיבות שונות (החוזה יסתיים באפריל)?
מתי להתחיל לחפש דירה אחרת?
מה כדאי לי לעשות אם לא אמצא דירה עד הדד ליין?

יש לציין שאני נכה ולא קל עבורי למצוא דירה
לצפיה ב-'לדעתי זה די תלוי'
לדעתי זה די תלוי
19/10/2016 | 19:10
72
מה בדיוק תחפש, מה אתה צריך ומה ההצע מבחינת האזור.
אם מספיק בית עם מעלית או קומת קרקע, לא אמור להיות מאד קשה למצוא.
אם אתה זקוק להתאמות בתוך הדירה - זה כבר אולי חיפוש יותר מעמיק. אני יכולה להגיד שבאזור שלי יצא לי לראות כשחיפשתי כמה דירות שבהחלט היו יכולות להתאים גם עם מגבלה פיזית, כי גרו בהן אנשים מבוגרים עם מגבלות פיזיות והרוב היה מותאם לצרכיהם. זה תלוי מאד באזור ובהצע. הייתי אומרת לחפש חודשיים שלושה לפני המעבר הצפוי. 

אם לא תמצא משהו מתאים , אם יש אפשרות ונכונות מצד בעלי הדירה להאריך את החוזה על בסיס חודשי, עד שתמצא משהו מתאים- מה טוב. אם אין אפשרות להאריך את החוזה על בסיס חודשי, תאלץ כנראה לקחת את הדירה הכי פחות גרועה מכל אלה שתראה עד אז.  
לצפיה ב-'עד אפריל יש המון זמן'
עד אפריל יש המון זמן
23/10/2016 | 13:56
42
מספיק זמן שאפילו יתאפשר לך לשאוף למצוא דירה קודם, ולמצוא מי שיחליף אותך בדירה הנוכחית טרם סיום החוזה.

לצד זאת - אני מניחה שאם אתה מתכנן גם ככה להישאר בדירה עד אפריל, כנראה שהדירה הנוכחית לא כל כך נוראית ומתאימה לך, אם זה המצב, למה לעזוב אותה?
לצפיה ב-'דירה להשכרה בקרית אתא'
דירה להשכרה בקרית אתא
14/10/2016 | 17:41
2
82

רח' בן עמי, דירת 3 חדרים, ריהוט חלקי: מקרר, ספה 2+3, שולחן סלון, שידה קטנה, בסיס מיטה+מזרון, מזגן. אפשרות לקנות ארון 3 דלתות, מכונת כביסה ושולחן מחשב-גם בלי קשר לדירה. הדירה משופצת.

תשתית הוט-ניתן להעביר על שמכם. המחיר לא כולל חשבונות. כניסה גמישה - בחודש~חודשיים הקרובים. חניה ברחוב, 4 קווי אוטובוס, בעל בית נהדר! אפשרי שותפים. עדיפות לזוג או יחיד. שכונה שקטה. חוזה עד יוני. 1550 שח.

לצפיה ב-'סליחה שהתמונות יצאו הפוכות, אין לי מושג אם אפשר לסובב אותן '
סליחה שהתמונות יצאו הפוכות, אין לי מושג אם אפשר לסובב אותן
14/10/2016 | 17:42
39
(במחשב שלי הן לא הפוכות)
לצפיה ב-'זה לא כל כך המקום לפרסם דירות...'
זה לא כל כך המקום לפרסם דירות...
18/10/2016 | 08:49
50
מאמינה שפרסמת ביד2 ובפייסבוק - שם יש סיכויים טובים משמעותית שהמידע יגיע לאנשים שמעוניינים לשכור דירה באזור הזה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'מצאתי דירה עכשיו '
מצאתי דירה עכשיו
14/10/2016 | 14:21
1
120
התייעצתי לגבי דירה , קבלתי עצות ועזרו לי.
עכשיו יש את הפרוייקט הבא - הובלה
כמה זמן לפני ההעברה כדאי לי להזמין
איפה  אמצא מובילים במחירים סבירים. ומה הטיפים שיש לכם לתת לי
ראיתי באינטרנט  - יש  הרבה מובילים.איך אדע עם מי לסגור
תודה
לצפיה ב-'יש אתרים שמבצעים השוואות בין המובילים'
יש אתרים שמבצעים השוואות בין המובילים
14/10/2016 | 16:33
50
את כותבת מה את צריכה להוביל ומאיפה לאיפה, והמובילים יוצרים איתך קשר עם הצעות מחיר, ואת בוחרת את ההצעה הטובה ביותר.

אבל לפני שאת פונה לבירור על מובילים נתחיל בשאלה פשוטה: מה את צריכה להוביל?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ריהוט גן
פורום ריהוט לגן
פרחי את מרקו- משרד עו
פרחי את מרקו
עו
עו"ד נאוה אור ספיר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה