לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'האם מותר לבעל דירה לסיים חוזה שכירות מוקדם (אחרי שבוע)'
האם מותר לבעל דירה לסיים חוזה שכירות מוקדם (אחרי שבוע)
21/07/2016 | 10:29
7
88
שלום,
רקע:
* דיירים נכנסו לפני שבוע לדירה.
* בעקבות מחלוקת איתם אני מעוניין לסיים את החוזה (ביצעו תיקונים שבפירוש לא הסכמתי להם ודורשים תשלום על זה. זאת למרות שישנו סעיף בחוזה - שאין לבצע תיקונים ללא הסכמה של המשכיר בכתב).
* הדיירים מרצונם השקיעו בדירה (לדוגמא צבעו 2 חדרים) - יוצר אי נעימות נוספת לסיים את החוזה.
* ישנו סעיף בחוזה אשר אומר שהמשכיר זכאי לסיים את החוזה מוקדם ע"י התראה מראש של 60 יום

האם מותר לשוכר לסיים את החוזה עם הודעה מראש מבלי לנמק את הסיבה?

תודה מראש
לצפיה ב-'המקרה שלך פשוט מאוד'
המקרה שלך פשוט מאוד
21/07/2016 | 11:14
3
59
השוכרים ביצעו הפרת חוזה - אם יש סעיף בחוזה שאוסר על ביצוע תיקונים ללא אישורך והם עשו זאת, המשמעות היא שהם ביצעו הפרה ומותר לך לפנות אותם.

לגבי מתן הסיבה - מעבר לכך שהסיבה ברורה מאוד כאן, אם כתוב בחוזה שאתה רשאי לפנות בהתראה ואין לך בעיה לתת את התראה, אין צורך שתיכנס למניעים שלך.
לצפיה ב-'1. מישהו אמר לי שיש בעיה לפנות שוכרים ללא סיבה באמת מוצדקת'
1. מישהו אמר לי שיש בעיה לפנות שוכרים ללא סיבה באמת מוצדקת
21/07/2016 | 11:38
2
61
ושבעל הדירה עלול להיחשף לתביעה על הוצאות של הדיירים בעקבות הפינוי.

2.  אם בכל זאת חייבים סיבה לסיום חוזה, במקרה שלי השוכרים לטענתם תיקנו בעצמם (בין הייתר) שקעי חשמל. האם זה מספיק מוצדק?
לצפיה ב-'בלי קשר שיש לך סיבה מאוד מוצדקת'
בלי קשר שיש לך סיבה מאוד מוצדקת
21/07/2016 | 11:47
1
60
ברגע שמופיע סעיף כללי בחוזה שניתן לפנות עם מתן התראה (כש-60 יום זה פרק זמן מקובל וסביר למציאת דירה חלופית), זה אמור להספיק בשביל לפנות את הדיירים. מקסימום בעל הדירה יכול לטעון שהוא עובר בעצמו לגור בדירה או כל סיבה אחרת שנחשבת מוצדקת מהצד שלו, מה שכאמור לא נדרש בכלל במקרה שלך כי הדיירים ביצעו הפרת חוזה. על אותו משקל, אם אתה היית מפר את החוזה הם היו יכולים מבחינת החוק לעזוב את הדירה לפני סיום החוזה ולהפסיק לשלם לך מרגע העזיבה.

אתה מוזמן להתייעץ גם בפורום משפטי אם יש לך חששות, ואתה מוזמן לעדכן אותנו בהתפתחויות.
לצפיה ב-'לפי הבנתי (מהפורום המשפטי) רצוי סיבה טובה לסיום חוזה'
לפי הבנתי (מהפורום המשפטי) רצוי סיבה טובה לסיום חוזה
24/07/2016 | 10:26
15
קיים עקרון של "קיום הסכם בתום לב" (בחוק החוזים) והמשמעות שלו אם הבנתי נכון היא  שמצופה משני הצדדים לפעול להסדר ושיתוף פעולה לקיום החוזה עד כמה שניתן או במילים אחרות רצוי מאוד שתהיה סיבה מספקת לסיום חוזה מוקדם.
לצפיה ב-'תלוי מאד'
תלוי מאד
21/07/2016 | 17:20
2
45
 אם הם ביצעו תיקונים לדברים שאי אפשר לחיות בלעדיהם ואתה לא הסכמת לתיקונים האלה, אז הם יכולים לתבוע אותך ולזכות, גם. ישאלו אותך למה לא הסכמת, סך הכל זה דירה שלך, זה נכס שלך, אתה אמור לדאוג לזה שאנשים יחיו שם בתנאים נורמליים, בין אם אתה מסכים או לא מסכים. 
אם אלה לא תיקונים מהותיים, צבעו קיר, החליפו מתג חשמל, בקטנה, אז מצד אחד אתה לא חייב לשלם על זה, מצד שני למה להעיף אותם מהדירה בגלל זה? זה לא בדיוק שיפוץ שכולל שבירת קירות. 
ושאלת השאלות היא בשורה התחתונה, האם הם מסכימים להתפנות מרצון או לא? 
אם הם מסכימים להתפנות מרצון, אז אוקיי, אם הם לא מסכימים להתפנות מרצון חוששתני עד למאד שיש לפניך תהליך משפטי ארוך ויקר שבכלל לא בטוח שיתנהל לשביעות רצונך. 
לצפיה ב-'שקעי חשמל אקסטרה זה לא משהו שאי אפשר לחיות בלעדיו'
שקעי חשמל אקסטרה זה לא משהו שאי אפשר לחיות בלעדיו
22/07/2016 | 10:00
1
32
וה גם לא נחשב לתשתית לתנאי המחיה הבסיסיים, בהנחה שיש מספיק שקעים אחרים במיקומים מתאימים.
אם היה מדובר בקטע בטיחותי זה משהו אחר, אבל יש לי תחושה שזה לא המצב.

אני מסכימה שפינוי מהדירה זה צעד קיצוני גם במקרים כאלו, אבל ממה שהבנתי מדבריו, הבסיס הוא המחלוקת ביניהם בעקבות כך שהם פעלו בניגוד לחוזה - וזה משהו שאני יכולה להבין. אני יכולה לספר לך על מישהי שאני מכירה שהדיירים שלה הזמינו איש מקצוע לביצוע עבודת אינסטלציה פשוטה ונדרשת, ללא תיאום איתה ופנו אליה אחר כך עם דרישה לשלם. מסתבר שהם נפלו על איש מקצוע לא ישר שדרש מהם תשלום קרוב לכפול מהמקובל לתיקון כזה, הם היו צעירים ולא מודעים, אבל אם היו פועלים כמקובל ובהתאם לחוזה ופונים אליה לפני שהזמינו איש מקצוע, היא הייתה מביאה איש מקצוע מטעמה או אומרת להם שהסכום שאותו אחד דרש מופרז. היא לא פינתה אותם, אבל זה מאוד הכעיס אותה ובצדק שנגרמה לה הוצאה כספית כבדה בגלל שהשוכרים לא טרחו לעשות את הדבר המקובל ולפנות אליה, ואני בטוחה שהם לא ביצעו בכלל השוואת מחירים כי מה אכפת להם? גם ככה הם לא אלו שמשלמים.

אצלי בדירה למשל כל תיקון שבוצע היה אחרי יידוע של בעלי הדירה בתקלה ובקשת אישור לעלות שננקבה ע"י איש המקצוע, ברוב המקרים אותו איש מקצוע דיבר עם בעלי הדירה והסביר להם מה הסיפור - ככה מתנהלים, גם אם זה לא כתוב בחוזה, ועל אחת כמה וכמה אם כן.

לצפיה ב-'היו לי גם דיירים כאלה'
היו לי גם דיירים כאלה
22/07/2016 | 13:16
34
פלגמטים שקודם התקשרו לבעל המקצוע ורק אחרי זה יידעו אותי שאני צריכה לשלם על התיקון. וזה לא בכלל שידעתי שמשהו צריך תיקון, הם החליטו על דעת עצמם. אז אחרי שסיימתי להוציא עליהם כל מה שהיה לי בלב (וזה לא רק הסתכם בעניין הזה) החלטתי שאני לא מחדשת איתם את החוזה. על הדרך הם עכשיו הפסיקו לבלבל לי בשכל כי נראה לי שהם כבר פוחדים מזה שאני אצעק עליהם עוד. אני אישית רואה גם נזק בלהחליף דיירים באמצע חוזה, אז אני לא אעשה כזה דבר רק בגלל שהדיירים פלגמטים. מקסימום לא מחדשים חוזה. 
לצפיה ב-'פינוי שוכר באמצע חוזה בגלל שיפוץ כפוי למחצה '
פינוי שוכר באמצע חוזה בגלל שיפוץ כפוי למחצה
20/07/2016 | 01:10
3
79
שלום לכם,
קצת רקע: אני גר בשכירות בדירה כבר 6 שנים, בשנתיים האחרונות היתה רטיבות אצל השכן מלמטה ככל הנראה בגלל נזילות בצנרת או באטימה במקלחת  בדירה בה אני מתגורר, בעל הדירה שלי התחמק מלתקן ולבסוף תיקן משהו אך השכן מתחתי תבע אותו בבית משפט, ובהוראת בית משפט הגיע מישהו עם מצלמה תרמית ובדק ולבסוף פסקו שבעל הדירה שלי חייב לסדר את חדר האמבטיה תוך 90 יום.
בעל הדירה שלי הודיע לי טלפונית לפנות את הדירה תוך חודשיים מאחר והוא רוצה לתקן וגם על הדרך לשפץ כבר את כל הדירה להחליף ריצוף את ארונות המטבח ועוד..  ולדרוש מחיר גבוה יותר.
החוזה שלי עדיין לא הסתיים ונותרו עוד 4 חודשים (אנו תמיד מאריכים אותו ב 8 חודשים בכתב יד בצד האחורי של החוזה).
הצעתי לבעל הדירה שישפץ רק את המקלחת ואני אשאר בדירה מוכן לסבול במשך כמה ימים, אך הוא מבקש שאפנה את הדירה.
ושאלותי הם: 1) האם אני חייב לפנות את הדירה ? אין שום סעיף בחוזה למקרה כזה.
2) אם אמצא דירה בשכר דירה גבוה מזה שהשכר דירה שאני משלם כרגע, האם אוכל לדרוש מבעל הדירה שיפצה וישלם לי את ההפרש בין השכירות שאני משלם לו לבין השכירות החדשה הגבוהה למשך החודשים שנותרו בחוזה ? (נניח אני משלם כעת  2500 לחודש ואמצא דירה ב 3000 לחודש אז בעל הדירה ישלם את ה 500 הפרש למשך 4 החודשים שנחותרו לי בחוזה.)
3) ואם אצטרך ללכת למתווך למצוא דירה כי הזמן לחוץ ולא מצאתי דירה, האם יהיה אפשר לדרוש מבעל הדירה שישלם את שכרו של מתווך הדירות ? בדרך כלל זה מחיר של חודש אחד שכירות.
4) או האם עלי לשאול את רשותו קודם אם הוא מרשה שאפנה למתווך על חשבונו שהרי לאור רצונו שאפנה את הדירה באמצע החוזה ולאור זה שהדבר דחוף לו - אעזר במתווך והוא ישא בתשלום, ואם יסרב אז אוכל אתנהל לאיטי ללא לחץ ואחפש הלאה דירה ללא תיווך.

לצפיה ב-'אוקי'
אוקי
20/07/2016 | 14:15
2
54
זה שאין סעיף בחוזה למקרה כזה לא משנה את הנסיבות ואת המציאות: ברגע שאתה נאלץ להתפנות מדירה באמצע חוזה בגלל נסיבות שכאלו שנוגעות לתנאי המגורים הסבירים בדירה, זה נחשב להפרת חוזה ובעל הדירה נדרש למצוא לך פיתרון חלופי או לפצות אותך. לצד זאת, התראה של חודשיים נחשבת להתראה סבירה שמאפשרת למצוא דירה חלופית, ככה שלא ברור אם יש לך קייס לדרוש משהו מבעל הדירה.

אני ממליצה להתייעץ בפורום משפטי, העובדה שאתה גר בדירה כבר 6 שנים יכולה לשמש לטובתך מחד, אבל מאידך אם תדרוש השתתפות של בעל הדירה בהפרשי שכ"ד יכולים לטעון ההפך, וזה שהגיוני שבדירה שאתה גר בה 6 שנים שכ"ד יהיה נמוך מאשר בדירה שרק תעבור אליה (בהנחה שלא העלו לך את שכ"ד כל שנה).

בגדול - ברגע שאתה פונה בדרישות אתה נדרש להוכיח תום לב, לדרוש עלויות תיווך למשל זה לא תום לב, אבל הנושא מורכב וכאמור, הייתי מתייעצת עם גורמים משפטיים לפני שנוקטת בצעדים אלו או אחרים.

אתה מוזמן לעדכן בהתפתחויות

לצפיה ב-'תום לב'
תום לב
21/07/2016 | 02:28
1
51
תודה על תשובתך, אם כי לא נגעה בבעיה שבגללה שאלתי.

אם אני יוצא מהדירה כמה חודשים לפני תום החוזה, אז אני מופסד כי יכלתי להשאר ולשלם שכר נמוך יותר.
לדעתי לדרוש הפרשי שכירות או עלויות תיווך זה כן תום לב, אם הוא רוצה שאני אמצא דירה וזה דחוף לו אז שישתתף כספית בזה שהוא רוצה להוציא אותי מהדירה ולהפסיד אותי כי הוא רוצה לשפר את הדירה וליפות אותה בשביל לדרוש שכר גבוה יותר לאחר מכן.
ידוע שבחודשים אלה קשה למצוא דירה.
אך כמובן זו רק לדעתי.
לצפיה ב-'תבדיל בין הדברים'
תבדיל בין הדברים
21/07/2016 | 10:34
44
תום לב זה לא מושג מוחלט. לדרוש פיצוי בגלל מצב בעייתי וקושי למצוא דירה מתאימה בתקופה מסוימת - יכול להיתפס כתום לב, אבל מהצד השני בעל הדירה גם הוא פועל בתום לב ומעניק לך התראה בת חודשיים שנחשבת לפרק זמן סביר מאוד למצוא דירה חלופית, ובבית משפט יכולים לטעון שאם היית מסביר לו את הבעיה יכול מאוד להיות שהוא היה מאריך את התקופה ו/או דוחה את השיפוצים לתקופה שיהיה לך יותר קל למצוא דירה חליפית.

לדרוש מבעל הדירה שישלם דמי תיווך זה חוסר תום לב מובהק, היות שלמצוא דירה להשכרה ללא תיווך זה המצב הנפוץ וזה לא שאתה חייב לפנות לתיווך ובתור מישהי שקצת מבינה בזה זה דווקא הפוך - במקרים של דירות להשכרה דווקא תיווך זו הדרך הפחות מומלצת והסבירות שלך למצוא דירה להשכרה דרך תיווך נמוכה משמעותית מאשר דרך מודעות חינמיות.

לגבי דרישה שבעל הדירה יכסה הפרשי שכ"ד - זה משהו שיכול לעבור במקרים מאוד מסוימים, וכאן לתום לב יש משקל חזק מאוד, כי אם תשכור עכשיו דירה שעלותה 1,000 ש"ח יותר ותדרוש שהוא יממן את זה זה ייתפס כחוסר תום לב, במיוחד אם המחיר הממוצע והמקובל לדירה דומה לזו שלך נמוך בהרבה. יש גם עוד פרמטרים - בעל הדירה יכול לטעון שבדירה החדשה הארנונה נמוכה יותר ואתה למעשה מרוויח, או שאתה משלם פחות ועד בית... זה לא מדע מדויק.

אני חוזרת על המלצתי לפנות לפורום משפטי.
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:56
1
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'חוזה שכירות עם פונטציאל למכירה במהלכו'
חוזה שכירות עם פונטציאל למכירה במהלכו
19/07/2016 | 21:50
1
61
שלום, 
אני אמור לחתום שבוע הבא על חוזה שכירות. בעלת הבית אמרה שהיא מעוניינת אולי למכור, אין כרגע חיפושים אחר קונה או פרסום, התלבטויות שלה. בכל זאת , כדי להגן על עצמי, מה עליי להוסיף בחוזה? יש לכם משפט מנוסח היטב שיכסה אותי מפני שינויי תנאים במהלך תקופת החוזה? האם המשכירה (בעלת הבית הנוכחית) תהיה מחוייבת כלפיי גם במקרה של שינוי בעלות?

לצפיה ב-'זה תרחיש נפוץ יחסית '
זה תרחיש נפוץ יחסית
20/07/2016 | 13:27
46
ויש לו נהלים ברורים ומקובלים - יש בעלי דירה שמעגנים בחוזה שבמקרה של מכירה החוזה הנוכחי יימשך באותם תנאים עם בעלי הדירה החדשים (והדבר יוצב כתנאי עבורם במעמד המכירה), ויש בעלי דירה שמעדיפים לתת התראה של 60-90 ימים לפני העברת הבעלות.

קח בחשבון שמכירת דירה לרוב לא נעשית מהיום למחר, כך שגם אם בעלת הדירה תפרסם מחר את הדירה למכירה ותמצא קונים מהר, עד שהם יבדקו את הדירה ועד שהם יסכמנו וילבנו.. זה לוקח זמן. בהקשר הזה - יהיה כדאי לסכם וללבן את נושא הכנסת רוכשים פוטנציאלים לדירה, זה משהו שיכול לפגוע משמעותית בפרטיות שלך ובאיכות החיים שלך, וכדאי שתגיעו להסכמה בנושא (למשל - יום קבוע בו תהיה שעה שתוקדש להבאת מתעניינים לדירה ובזמן שאתה תשהה שם).
לצפיה ב-'מזגנים ותיקונם'
מזגנים ותיקונם
12/07/2016 | 23:52
3
101
שלום לכולם,

אני אמור לחתום על חוזה שכירות ובעלת הדירה הוסיפה סעיף שבו במקרה שיש תקלה או בעיה עם המזגן אז לא חלה עליה החובה לתקן אותו.
יש לציין, שיש ריהוט שנשאר בדירה כמו מיטה וספה ואני בהחלט מבין ומקבל את זה שבעניין זה אין המשכיר מחוייב לתקן במידה וקורה משהו עם הריהוט, אך מה במקרה של בעיה במזגן, כמו החלפת מנוע וכדומה? האם זה הגיוני שהמזגן הוא באחריותו של השוכר?

תודה רבה

לצפיה ב-'אל תסכים לזה'
אל תסכים לזה
13/07/2016 | 10:14
1
73
מזגן הוא חלק מהדירה והיא צריכה לתקן אותו במקרה של תקלה...
אתה שוכר דירה עם מזגן ומשלם בהתאם... היום מזגן זה דבר בסיסי
ולא מכיר הרבה כאלו שיסכימו לשכור דירה ללא מזגן...  מציע לך לדרוש להסיר את הסעיף או לחפש דירה אחרת
לצפיה ב-''
13/07/2016 | 13:23
51
יש בעלי דירות שמנסים את שיטת מצליח, ולא מומלץ להיכנע להם. בלאי טבעי ותקינות למטלטלין בסיסיים כמו מזגן אמור להיות באחריות בעלי הדירה, ואם הם לא מוכנים לזה, זה רק ספתח לקטעים אחרים שבוודאי יהיו (מה יהיה אם הדוד יתקלקל? אם יהיו בעיות אינסטלציה? גם אז תידרשו לממן את התיקונים?)

נתקלתי גם בבעלי דירות שהגזימו שלצד ההבהרה שהם לא אחראים על תקינות המזגן והמכשירים, הם הכניסו סעיף לחוזה שהשוכרים מתחייבים להחזיר את הדירה כשכל המכשירים פועלים ותקינים - מה שאומר שאם יהיה קלקול, כולל מהסוג הבעייתי, זה באחריות השוכר והם מצפים ממנו להחליף את המזגנים ומוצרי החשמל במקרה הצורך (כולל מקרר ומכונת כביסה לא הכי חדשים). זו חוצפה של ממש, אבל שוכרים צעירים ולא מנוסים יכולים ליפול בזה וחבל.
לצפיה ב-'הייתי במצב כזה'
הייתי במצב כזה
13/07/2016 | 20:14
79
הדייר שהיה לפני בדירה התקין מזגן ללא אישור בעלת הדירה וכנראה שהתקמצן על המתקין שעשה עבודה ממש גרועה כי היתה דליפת גז והיה צריך למלא גז כל שנה. בעלת הדירה טענה שהמזגן הוא לא חלק מהדירה ומחיר הדירה הוא מחיר של דירה ללא מזגן ומצידה אני יכולה לקחת את המזגן איתי כשאני אצא מהדירה, היא אפילו תודה לי על זה.
אם אתה מוכן לחיות בדירה בלי מזגן או לשלם על תיקון המזגן תבדוק מה מחיר של דירה ללא מזגן באיזור לעומת מחיר של דירה עם מזגן ותתמקח על המחיר בהתאם, רק תוודא שאין סעיף שאומר שאתה צריך להחזיר את המזגן עובד בסוף החוזה.
אם מזגן הוא עקרוני בשבילך תברר עם הדייר הקודם מה מצב המזגן ואם הוא לא משהו תחפש דירה אחרת.
לצפיה ב-'שטר חוב בסכום 50000 שח הגיוני לדירת 2 חדרים של 3000 שח?נ'
שטר חוב בסכום 50000 שח הגיוני לדירת 2 חדרים של 3000 שח?נ
12/07/2016 | 13:36
3
79
בעל דירה דורש 2 ערבים שיחתמו על שטר חוב של 50000 ש"ח לדירת 2 חדרים ששכירות חודשית בה עולה כ3000 ש"ח. האם הגיוני?
מה מקובל או לפי מה קובעים את סכום שטר החוב?
לצפיה ב-'זה לא משנה'
זה לא משנה
12/07/2016 | 15:18
74
כל אחד קובע לפי מה שנראה לו. האינטרס של בעל הדירה ששטר החוב יהיה כמה שיותר גבוה, האינטרס של השוכר ששטר החוב יהיה כמה שיותר נמוך. תיפגשו איפושהו באמצע במחיר שמוסכם על שניכם, כי אין סוף להתחשבוניות ולחישובים. בעל הדירה גם יכול להגיד לך שהוא נותן לך בידיים נכס ששוה נגיד מיליון וחצי שקל, אז חמישים אלף זה נורא מעט. 
לצפיה ב-'זה אמנם סכום גבוה מעט'
זה אמנם סכום גבוה מעט
13/07/2016 | 10:11
57
אבל כל עוד לא נדרשים ממך ערבויות נוספות כמו ערבות בנקאית או הפקדת מזומן שאלו ערבויות שעולות לך כסף... קח בחשבון ששטר חוב לא מצריך ממך הוצאה כספית וגם אפשר להתנגד למימושו אם בעל הדירה יחליט להפעיל אותו בצורה לא מוצדקת
לצפיה ב-'אין הגיוני במצבים כאלו'
אין הגיוני במצבים כאלו
13/07/2016 | 13:06
58
הסכום אכן יחסית גבוה, אבל בעל הדירה הוא בעל הדעה והוא יכול לקבוע מה שרוצה - לפעמים זה נובע מכך שנכוו בעבר, לפעמים זה אמצעי לסינון שוכרים ולפעמים בעלי דירות פחות מחוברים למציאות.

אפשר תמיד לנסות לבצע מו"מ עם בעל הדירה, זה תלוי גם בהתרשמות שלו ממך ושלך ממנו.
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לסיום חוזה מצד המשכיר'
שאלה בנוגע לסיום חוזה מצד המשכיר
10/07/2016 | 16:03
4
106
שלום מזה שנה וחצי אני משכיר דירה מבעל בית. חתמנו על חוזה בכניסתי לדירה (בחוזה רשום תאריכי השכירות 1.1.15-1.1.16) כאשר ניתנת לי האופציה למשך 3 שנים להאריך את החוזה ע"י הודעה לבעל הבית. כמו כן רשום שאם אני או המשכיר אינם מעוניינים לישם את אופציית הארכה יש להודיעה 60 יום לפני .אם לא מודעים כלום החוזה הנוכחי מוארך אוטומטי. כמובן שלפני שנגמרה השנה הראשונה הודעתי לבעל הבית שאני מעוניין להמשיך לשנה נוספת ..נתתי לו 12 צקים ולא חתמנו על חוזה חדש...מאז עברה לה חצי שנה ובעל הבית הודיע לי שהוא מעוניים שאני אסיים את החוזה עוד 2 חודשים ואצא מהדירה. האם הוא יכול לעשות כזה דבר? כרמת העיקרון המקום היחידי לפי החוזה שהוא יכול להגיד לי לעזוב זה לפני סיום השנה 60 יום לפני ע"י הודעה ואז להגיד לי שהוא לא מסכים שאני האריך חוזה. (יש לציין שבעל הבית לא מכר את הנכס אלה מעוניין שהבת שלו תעבור לגור שם) אני מצרף את הקטע היחידי בחוזה שמדבר על הפסקת שכירות (משני הצדדים):

1. המבוא לחוזה זה מהווה חלק מהותי ובלתי נפרד ממנו.

2. המשכיר משכיר בזה לשוכר והשוכר שוכר בזה מהמשכיר את המושכר בשכירות בלתי מוגנת עפ"י חוקי הגנת הדייר, לתקופה מ- 1/01/2015 עד 31/12/2015 (להלן: "תקופת השכירות"), בתנאים המפורטים בהסכם זה.

3. לשוכר נתונה הברירה להאריך את השכירות לתקופות נוספות של שנה כל פעם, עד לתקופה כוללת של 3 שנים (להלן, בהתאמה: "האופציה", "תקופת השכירות המוארכת"), בתנאים הבאים:

3.1. תנאי הסכם זה יחולו על "תקופת-השכירות-המוארכת" בשינויים המחויבים. בכל מקום בו רשום בהסכם זה "תקופת השכירות", יחשב הדבר כאילו נרשם "תקופת השכירות או תקופת השכירות המוארכת".

3.2. הסכם זה יוארך אוטומטית אלא אם כן יודיע השוכר למשכיר, לפחות 60 יום לפני תום תקופת השכירות, על כוונתו שלא להמשיך את השכירות.
4. המשכיר יהיה רשאי לבטל את האופציה אם מכר את הנכס ונתן לשוכר התראה בת 60 יום מראש.

תודה

לצפיה ב-'הוא לא רשאי לעשות דבר כזה'
הוא לא רשאי לעשות דבר כזה
10/07/2016 | 16:50
3
68
אין סעיף שמאפשר לו לסיים את החוזה באמצע ... רק לא לחדש
במידה והוא רוצה שתעזוב לפני הזמן שידאג לפצות אותך על סיום החוזה לפני הזמן...
והאופציה שלך לא מאפשרת לו לסרב להאריך אלא רק לך לא להמשיך אחרת זו לא אופציה...
בכל מקרה גם סעיף 4 בעייתי שכן חוק השכירות אומר שגם במידה והנכס נמכר החוזה שכירות ממשיך להיות תקף והקונה רוכש את הדירה עם השוכר לפי תנאי החוזה המקורי
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
10/07/2016 | 18:20
2
50
שאלה 

אבל אני כרגע לא נחשב בתקופת האופציה?
לצפיה ב-'בודאי שאתה באמצע האופציה'
בודאי שאתה באמצע האופציה
11/07/2016 | 22:56
41
ולכן אם לא קיים סעיף שסותר את מה שהעלת קודם הוא לא יכול לפנות אותך סתם ככה בהתראה של 60 יום...

לצפיה ב-'לפי מיטב הבנתי, סעיף 4 מתיר למשכיר לבטל את האופציה, כלומר'
לפי מיטב הבנתי, סעיף 4 מתיר למשכיר לבטל את האופציה, כלומר
17/07/2016 | 10:40
27
את האפשרות להאריך את החוזה לשנה נוספת. לא את האפשרות לבטל את החוזה באמצע שנת השכירות אם כבר נוצלה האופציה.

לצפיה ב-'סתם פריקת תסכול'
סתם פריקת תסכול
08/07/2016 | 17:37
3
219
בעל הדירה שאני שוכרת לא נמצא עכשיו בארץ ואני לא זוכרת מתי הוא אמר שהוא יחזור. בדיוק עכשיו נוצר מצב שאני צריכה אותו. 
כידוע אני גרה בדירת חדר ובחלק של המטבחון אתמול פתאום כבתה הנורה. חשבתי שהיא נשרפה אז היום קניתי נורה חדשה והרכבתי במקומה אבל גם היא לא דולקת. (לא סביר שמכרו לי נורה שרופה..) מה שאני חושבת הוא שזה קשור לשלטר שאיתו אני מדליקה ומכבה את האור שם, הוא לא "יושב במקום" כמו שצריך וקצת רופף אז זה איכשהו קשור לזה ועם זה כמובן שאני לא יודעת להתעסק. 
נוצר מצב שהמקום שאני נמצאת בו הרבה, מבשלת ומכינה אוכל, חשוך ואין עם מי לדבר. לא ממש בא לי להזמין חשמלאי שאני לא מכירה אבל כנראה שלא תהיה לי ברירה בסוף..
לצפיה ב-'אז או'
אז או
08/07/2016 | 20:57
2
120
שתיצרי איתי קשר אם יש לך אימייל שלו נגיד. או שתנסי להתקשר אליו בכל זאת, כי יש אנשים שלוקחים טלפון לחו"ל. או שתנסי להתקשר אליו הביתה ולראות אם מישהו מהמשפחה שלו יענה ותדברי איתם. 
ואם את תופסת אותו או מישהו משפחה שלו, אז או שישלחו מישהו לסדר או תבקשי רשות להביא חשמלאי משלך ולהתקזז אחר כך איתו כשהוא יחזור. 
לפני כמה זמן התפרק לי הברז במטבח. בעל הבית זמין והכל בסדר, אבל לא היה לי כוח ליצור קשר איתו ואז שהוא יגיד לי ליצור קשר עם מי שאמור לתקן את זה (אני כבר יודעת את התשובה לבד). אז פשוט לקחתי מישהו ותיקנתי את הברז ושילמתי על זה וזהו. יותר חשוב שיהיה לי ברז מלהתחיל עכשיו להתקשר לשני אנשים שונים רק בשביל זה. אז אולי שווה לך אם זה תיקון קטן פשוט לתקן וזהו. 
לצפיה ב-'אין לי שום דרך להשיג אותו'
אין לי שום דרך להשיג אותו
08/07/2016 | 23:59
1
115
ניסיתי להתקשר אליו בכל זאת אבל ענה לי איזשהו משיבון לא ברור. בקיצור הוא לא זמין. האמת שעשיתי טעות, לפני כמה זמן הוא שלח SMS לי ולשאר הדיירים שהוא לא יהיה בבית ונתן טלפון של מישהו אחר מטעמו אבל בטיפשותי מחקתי את ההודעה הזאת כך שאין לי את הטלפון של מי שמטעמו. ניסיתי להשיג גם את השכנים, הדיירים האחרים בדירה המחולקת אבל לא השגתי אותם כל היום..
לצפיה ב-'בעייה '
בעייה
10/07/2016 | 16:52
105
במקרה הכי גרוע תזמיני חשמלאי אם זה רק המפסק זה לא סיפור יקר...200-250
ותבקשי ממנו שיחזיר למרות שלא חייב כי את מחקת את המספר של הנציג שלו...
לצפיה ב-'עד כמה זה נורא בגיל 28 לגור בבית ההורים?'
עד כמה זה נורא בגיל 28 לגור בבית ההורים?
03/07/2016 | 09:29
23
838
זה מה ששואלת בחורה נחמדה בפורום השכן . לפי חלק מהתגובות, לא רק שזה נורא, זה גם מעיד על כך שהיא לא עצמאית, אחרים היו סלחניים יותר אבל טענו שאם היה מדובר בגבר לא היו כאלו תגובות סלחניות, ואני אומרת - לא נורא ולא נעליים ולהפך, הורס אותי כל פעם מחדש שאנשים מוכנים להוציא אלפי שקלים בחודש ולרדת באיכות החיים מטעמי "מה יגידו" או "אני בגיל כבר שצריך לגור מחוץ לבית/לא עם שותפים".

בעיניי הישארות בבית ההורים בגילאים כאלו, בהנחה שאותו אדם עובד ומפרנס את עצמו ולא חי על חשבון ההורים, מעיד על שיקולים כלכליים נבונים ולא על חוסר עצמאות או פינוק. בימינו שמגורים בשכירות גם עם שותפים זה עול כלכלי מטורף, אני ממליצה לכל מי שיכול להישאר אצל ההורים כמה שיכול ולחסוך כמה שאפשר. בימינו גם דירות שותפים זה כבר לא קטע של סטודנטים והסביבה, ולא נדיר למצוא דירות שותפים של בני 30+ - שזה סבבה לגמרי, ובכללי נראה שאנשים ממהרים להניח הנחות בהתאם לצורת מגורים של אדם זה או אחר.

מה אתם אומרים על הנושא? 
לצפיה ב-'שיש עוד שיקולים חוץ מכסף'
שיש עוד שיקולים חוץ מכסף
03/07/2016 | 09:53
15
235
אבל גם לגבי כסף, אלא אם כן מישהו שגר אצל ההורים מתחלק איתם בכל ההוצאות, חשבונות, מזון- זה ייקרא להישען על ההורים וקצת יהיה על חשבונם. ורוב ההורים בהיותם הורים  קודם לכל ולא "בעלי הבית" - לא יתחשבנו עם הילדים שלהם עד לדרגה של בוא תשלם שליש מהארנונה, או היום אתה קונה אוכל לכולם. כך שזה תמיד קצת "על חשבון" ההורים, גם אם מרוויחים משכורת והכל טוב. אבל אין לי שום דבר נגד זה עקרונית, להיות הורים זה לנצח ואם אתה לא עוזר לילד שלך בדרך הזו אתה תעזור לו בדרך אחרת. 
וחוץ מזה,  אם מישהו לא מרוויח עד גיל 30 מספיק כסף לשכור דירה- אז מתי הוא בדיוק אמור להרוויח מספיק כסף לשכור דירה? מה הצפי פה? פתאום בגיל 35 הוא יעשה מספיק כסף? אולי, הכל אפשרי, אבל השאלה היא מה הצפי לעתיד. שליש מהחיים (כששלושים שנה מתוך זה זה פנסיה ובהנחה שחיים עד גיל מאה) - כבר עבר. 
אבל באמת יש שיקולים אחרים חוץ מכסף. זה לא משנה באמת אם מה שאחרים אומרים על זה שמישהו גר בבית הוא נכון או לא נכון. אם זה פוגע ביכולת של אדם לייצר חיים עצמאיים, לייצר זוגיות, (ולו רק מפני שככה זה נתפס בחברה בלי קשר לשאלה אם זה נכון או לא נכון)- אז אין מה להתווכח. אתה שם רגל לעצמך. 

לצפיה ב-'נפלת להסקת המסקנות השגויה במקרים האלו'
נפלת להסקת המסקנות השגויה במקרים האלו
03/07/2016 | 10:16
14
212
מי אמר שמי שלא שוכר דירה ונשאר אצל ההורים עושה את זה בגלל שהוא לא מרוויח מספיק? אולי הוא מרוויח מספיק, אבל לא רואה לנכון להוציא אלפי ש"ח בחודש על שכר דירה בזמן שנוח לו אצל ההורים? אולי הוא מעדיף לחסוך את הכסף הזה ולעבור ישר לדירה שירכוש?

אני לא חושבת שמגורים אצל ההורים פוגעים בעצמאות, בעיניי זה תלוי אך ורק בבנאדם (וגם ביחסים שלו עם ההורים שלו במידה מסוימת), ולגבי זוגיות - זה מאוד תלוי מקרה. בזמנו יצאתי עם שני בחורים שונים שגרו עם ההורים בסוף שנות ה-20 לחייהם, אחד מהם נשאר שם גם אחרי 30, הוא היה בעל עסק עצמאי שדרש תשלום שכ"ד, השני היה דוקטורנט עם מלגת קיום זעירה, בשני המקרים הערכתי מאוד את שניהם שעשו את השיקול הנכון ובמקום לחיות במינוס קבוע העדיפו להישאר אצל ההורים ולחיות כמו שצריך עם התקציב שלהם (וככה הרשו לעצמם להחזיק רכב, לבלות, לטייל בעולם, לקנות מתנות לחברה שלהם...). את מדברת על מה שנתפס - אני יכולה להעיד שביקורת תמיד תגיע לא משנה מה אנשים יעשו, כמספר האנשים כך מספר הדעות, כשיצאתי מהבית חטפתי שלל ביקורות למה אני עושה דבר הזוי שכזה, לצד ביקורות למה לגור עם שותפים ולא לבד (כשהייתי סטודנטית בת 20 וקצת) ולמה גוש דן ולא ערים אחרות. גם בימינו ממרומי גילי יש מי שלא מבינים למה אני לא גרה עם ההורים, קורה גם לא אחת שאנשים מניחים שזה המצב ומתפלאים לגלות שלא, וזה קורה לעיתים קרובות יחסית באופן באמת לא ברור.

אגב, בימינו מקובל מאוד שאנשים עוזבים את בית ההורים מאוחר יותר באופן שרבים וטובים עוזבים לראשונה כשעוברים לגור עם בן/בת הזוג, שזו תשובה חלקית לשאלה ששאלת (למרות שכבר הסברתי מה דעתי עליה ולמה לא זו הבעיה).
לצפיה ב-'זה לא הולך ביחד'
זה לא הולך ביחד
03/07/2016 | 10:59
13
180
כלומר, אם אדם (את הדוקטורנט שלך או החבר בעל העסק) מחליט ללכת בדרך שלו- אז הוא צריך להניח הצד את האחרים ודיברי הביקורת שלהם ולעשות את שלו. אי אפשר לצפות שלכל החלטה שנקבל בחיים - אחרים יריעו וייתנו לנו אישור. אז אני באמת לא מבינה מה ההתעסקות במה יגידו (מה שיש עליו דיונים רבים פה, איכשהו יוצא). או שהולכים עם החברה ועושים חיים קלים מהבחינה הזו שמקבלים את אישורה, או שלא הולכים עם החברה וחיים נגד הזרם ומשלמים את המחיר (מרצון ובמוכנות גדולה) בדיברי ביקורת (שאליהם לא שועים) ובהקטנת מבחר הדייטים הפוטנציאלי.  סה לה וי. לשנות תפיסות רווחות זה לא משהו שאדם בודד עושה. 

מי שהחליט להקריב את חיין על מזבח הדירה, באמת, בהצלחה וכל טוב. בעיני בעלות על דירה היא ממש לא משהו ששווה להקריב בשבילו מגורים אצל ההורים, גם ביחסים הכי טובים שיש, אבל כל אחד ושיקוליו הוא. חיי האוניברסיטה ומלגת הקיום המצומצמת מוכרים לי מקרוב מאד. אני יכולה רק להגיד לך שמי שלא מרגיש שהוא מסוגל לחיות בבית, עושה צעדים במסגרת הלימודים שלו כדי שלא יהיה חייב לגור עם הוריו. כי הדוקטורנט שלך לא יוכל לקנות דירה גם בעוד עשרים שנה (אלא אם כן יעשה את הצעד המתבקש ויעתיק את מגוריו לחו"ל עכשיו או לפוסט). אז זה לא ממש משנה - הוא כנראה יגור עם הוריו עוד הרבה מאד זמן. 
לצפיה ב-'אז זהו, שלא'
אז זהו, שלא
03/07/2016 | 11:13
12
124
זה בטח יפתיע אותך, אבל היות שעברו כמה שנים מאז שיצאתי עם אותו דוקטורנט (שהוא ממזמן כבר לא שלי לצערו הרב), הבחור בימינו כבר דוקטור וכבר לא גר עם ההורים. לרכוש דירה משלו ללא סיוע מההורים זה משהו שאני מניחה שיתקשה לעשות, אבל זה כבר לא קשור לעובדה שעשה דוקטורט וגם לא לעובדה שנשאר לגור אצל ההורים - הוא עשה את זה כי ממלגת הקיום שלו היה לו קשה גם לשלם שכ"ד וגם להחזיק רכב וגם לחיות, והוא עשה את השיקולים שלו ואני הערכתי את זה הרבה יותר מאשר אם היה במצב בו היה משלם שכ"ד וחי במינוס תמידי (אגב, הוא היה בן פחות מ-30 באותה תקופה, לא שבגיל מבוגר יותר זה היה דבר רע).

את קוראת למגורים עם ההורים אחרי גיל מסוים "להקריב את החיים" - יש אנשים שזה נוח להם, לא כולם סובלים במגורים עם ההורים, אין גם דין גיל 28 כדין גיל 40, ואת הזכרת נקודה שהיא בדיוק האישו - יותר מדי אנשים הולכים על המחשבה של "מה יגידו" -  כול מה יגידו בני/בנות זוג פטנציאליות/יות, כשבתור מי שניהלה בזמנו פורום בתחום, הגישה לפיה מגורים עם ההורים בגיל זה או אחר מהווה גורם מקטין במבחר הדייטים זה לא משהו לגיטימי, ומי שבוחר לחיות מעל ליכולותיו הכלכליות מהסיבה הזאת, לא הייתי רוצה לצאת איתו ללא קשר לצורת המגורים שלו.

לצפיה ב-'בעיניי השאלה הרבה יותר מורכבת'
בעיניי השאלה הרבה יותר מורכבת
03/07/2016 | 11:56
127
והיא גם מה שההורים שידרו לנסיך/נסיכה שלהם. אם בגילאי 28 הילד/ה (שהוא כבר לא ילד/ה) מבין שהוא זה שצריך לפרנס את ההורים (או לפחות להשתתף בהוצאות ו... כן! לשלם על המגורים שלו שם) כמובן לטפל בבית (כן, הכביסה לא נעשית לבד), והוא/היא חושבים על העתיד - אז נניח. אבל אם המגורים עם ההורים - משמעו - המשך פרזיטיות - אז לא! חוץ מזה, שגם ההורים באיזשהו שלב רוצים את הפרטיות שלהם. וגם... הורים לא חיים לנצח! (הורי נפטרו (אבא לפני 20 שנה ואימא לפני 17 שנה). אני מכירה מספיק אנשים בני 50 שלא יצאו מהסינור של אימא
לצפיה ב-'מה כבר ההבדל הגדול'
מה כבר ההבדל הגדול
03/07/2016 | 12:00
10
117
בין לגור אצל ההורים ולהישען עליהם בדרך הזאת  לבין לצאת מהבית ולהעיזר בהורים לתשלומים שוטפים? 
אני רואה בסביבתי אנשים בני 40 שיכולים כרגע לעשות משכורת של בערך 3500 שקל בגלל שהם נורא עסוקים בלימודים ואין להם זמן לעבוד. הם לא יחזרו לגור אצל ההורים בגיל 40. אז ההורים עוזרים להם, מי שיכול. מי שההורים שלו לא יכולים לעזור לו ואין לו בני זוג להישען עליהם, או משפחה אחרת, או חסכונות- הולך לגור במעונות סטודנטים. אבל לא אצל ההורים. הורים זו בחירה. זו בחירה להמשיך להיות תלוי בהם בדרך הזו של קירבה פיזית וחלוקת מרחב משותף שמונעת ממך לחיות את חייך כישות נפרדת. זה פסיכולוגי, לא כלכלי. 
לצפיה ב-'אנשים בני 40 שלומדים בהיקף מלא?'
אנשים בני 40 שלומדים בהיקף מלא?
03/07/2016 | 12:06
9
153
זה לא התרחיש הנפוץ שאני מכירה, ובגיל 40 למיטב ידיעתי אין אפשרות לגור במעונות - לפחות במוסדות הלימודים שאני למדתי בהם אפשר לגור במעונות רק עד גיל 30. בגדול, אם נלך לקו שהצגת מקודם, אדם בן 40 שהחליט שהוא רוצה ללמוד לתואר ראשון או לשני עם תזה או לכל מסלול לימודים מהסוג שלא מאפשר לעבוד במשרה מלאה, יידרש לעשות את השיקולים שלו ובמצב כזה לא ברור לי למה לא ללכת ללמוד במסלול של לימודי ערב שקיים בלא מעט מוסדות לימוד (ולא רק בפתוחה, שזו אופציה לא רעה בפני עצמה) ככה שאפשר לעבוד במשרה מלאה ולהמשיך לחיות כמעט כרגיל.

לצפיה ב-'יש חיה כזו'
יש חיה כזו
03/07/2016 | 12:16
4
117
וזה אפילו לא כזה נדיר. אם היו לימודי ערב מן הסתם אנשים היו הולכים ללמוד לימודי ערב, אבל לא הייתה אפשרות כזו. ולמי שכבר יש אפשרות כזו (החל מהשנה) הוא משלם על זה בדרכים אחרות ויקרות לא פחות. 
לצפיה ב-'אם יש חיה כזאת, היא לא מאוד נפוצה'
אם יש חיה כזאת, היא לא מאוד נפוצה
03/07/2016 | 12:19
3
99
ויש חיה כזאת לימודי ערב וזה אפילו תרחיש מאוד נפוץ גם אצל צעירים יותר שמתקשים לממן את הלימודים, ולכן מעדיפים ללמוד במקביל לעבודה במשרה מלאה.
לצפיה ב-'לא יודעת להגיד לגבי הנפוצות הכללית'
לא יודעת להגיד לגבי הנפוצות הכללית
03/07/2016 | 13:40
2
97
אני מעריכה שכל שנה יש איפושהו בין 1500-2000 איש במסלולים האלה ברחבי הארץ. 
לצפיה ב-'באיזה מסלולים?'
באיזה מסלולים?
03/07/2016 | 13:55
1
96
מסלולים של בני 40+ שעזבו הכל ולומדים בהיקף שלא מאפשר עבודה במשרה מלאה? קשה לי עד מאוד להאמין.  
לצפיה ב-'טוב, את לא חייבת'
טוב, את לא חייבת
03/07/2016 | 14:09
25
לצפיה ב-'בטכניון למשל יש מעונות לתארים מתקדמים / נשואים / + ילדים'
בטכניון למשל יש מעונות לתארים מתקדמים / נשואים / + ילדים
06/07/2016 | 02:31
3
22
לצפיה ב-'מעונות הנשואים זה קונספט שונה'
מעונות הנשואים זה קונספט שונה
06/07/2016 | 16:23
2
48
מי שגר שם אלו לרוב סטודנטים לתארים מתקדמים, ולפחות בבר אילן הדרישה היא ששני בני הזוג יהיו סטודנטים באוניברסיטה (אתפלא לגלות שזה שונה במוסדות לימוד אחרים), ועוגי דיברה כאן על סטודנטים בהיקף של משרה מלאה בגילאי 40+ כשממה שהבנתי היא מדברת על לימודי תואר ראשון. בכללי נדיר גם למצוא סטודנטים לתואר שני מהסוג המדובר אחרי גיל 40, אולי דוקטורנטים שחזרו לאוניברסיטה אבל גם אז דברים ילכו באופן שונה, ובוודאי שלא מדובר בתרחיש נפוץ מאוד כמו שהיא תיארה.
לצפיה ב-'בטכניון זה שונה; מספיק רק שאחד מבני הזוג הוא סטודנט'
בטכניון זה שונה; מספיק רק שאחד מבני הזוג הוא סטודנט
06/07/2016 | 16:31
1
44
או לפחות כך זה היה בעבר בזוגות שהכרתי, לא בדקתי בעצמי את התנאים.
לצפיה ב-'גם אם זה נכון'
גם אם זה נכון
06/07/2016 | 16:37
42
עדיין לא המקרים האלו הם שעלו לדיון
לצפיה ב-'זה לא נורא בכלל - אם אכן מצליחים לחסוך כך'
זה לא נורא בכלל - אם אכן מצליחים לחסוך כך
05/07/2016 | 20:37
116
אם כן - לא מדובר בדבר נורא כלל,
אלא סימן להיותה של הבחורה:
בעלת אופי קל,
בת למשפחה עם אופי קל
יודעת לחסוך,
ובעלת עבודה טובה.
נקודת התחלה מצויינת.

מצד שני:
בגיל כזה כבר עולה השאלה של "היית בזוגיות רצינית?"
ואם יש זוגיות כזו - לרוב אומרים להתראות להורים.
לצפיה ב-'בהחלט, לדעתי אם האדם עובד, עצמאי ומשתתף בהוצאות הבית'
בהחלט, לדעתי אם האדם עובד, עצמאי ומשתתף בהוצאות הבית
05/07/2016 | 20:51
111
זה אפילו מעיד על רצינות ושיקול דעת בריא
לצפיה ב-'הגעתי מהראשי, ואני מצטרפת לדעה שכל מקרה לגופו'
הגעתי מהראשי, ואני מצטרפת לדעה שכל מקרה לגופו
06/07/2016 | 02:36
110
אני מכירה בני 30+ שסיימו לימודים ועד ששכרו דירה גרו אצל ההורים;
כאלה שפירקו זוגיות וחזרו להורים לזמן מה;
מכירה מישהו שכיום הוא בן 40+ וכבר היה לו בית משלו אבל בגלל כל מיני בעיות (שלא אפרט אותן כאן) חזר לגור אצל הוריו (ולא כי אין לו כסף) וזה נוח ומתאים לו וגם להם. הוריו אנשים מבוגרים וכך הוא יכול לעזור להם יותר (אין לי ספק שכשהוא יהיה בזוגיות ארוכה הוא יצא מהם, מן הסתם).
שמעתי גם על לא מעט מקרים של זוגות (גם נשואים) שגרים אצל ההורים כי אין להם כסף לדירה, לפעמים ביחידת דיור ולפעמים לא...
בקיצור, המצב בשוק הדיור לא פשוט ואני לא רואה טעם לשפוט אף אחד מראש. שכל אחד יעשה מה שמתאים לו.
לצפיה ב-'היי, אני מהראשי '
היי, אני מהראשי
06/07/2016 | 07:51
1
88
רוב הפוסטים מדברים על הצד של הבן/בת שגרים אצל ההורים, והסיבות לכך. אף אחד כאן לא מביא את הצד של ההורים, (או שכן, ואני פספסתי). מה ההורים מרגישים כשהמגודל עדיין רובץ אצלם בבית? האם בכלל יש עוד ילדים בבית? נאמר אחים אחיות שחיים בבית? ואיך מתחלקים החדרים בין הילדים?
הורים כמובן שמחים שהילד יוצא לדרכו העצמאית. אבל אם הילד לא כל כך מצליח
בחוץ, אף הורה לא יגרש את הבן או הבת. הם יקלטו אותו בשמחה או בשתיקה, ישרתו אותו ויתנו לו הרגשה טובה. לכן יש כל כך הרבה שמעדיפים להיות עם ההורים (הייתה תכנית כזו בטלוויזיה, של ילדים שמנצלים הורים וגרים איתם).
לכן אני אומרת, שאם להורים יש אפשרות לתת לילד חדר משל עצמו, ושיביא גם חברה, מה טוב. אבל אם זה על חשבון הנוחות או האי נוחות של ההורים, כגון שאין להם פרטיות, הילד צריך לצאת מהבית, אולי קצת גם בעזרתם של ההורים כלכלית.
לצפיה ב-'שלום לך ולכל האורחים מהראשי '
שלום לך ולכל האורחים מהראשי
06/07/2016 | 16:20
65
בתור התחלה חשוב לי לציין שהקידום עוות (שלא באופן מפתיע) - במידה ומישהו פספס אני לא גרה בבית ההורים כבר תקופה ארוכה מאוד, והדיון נפתח בעקבות הודעה שפורסמה בפורום אחר (היה מאוד אירוני אם מנהלת פורום דירה להשכיר, שבעבר נקרא "יוצאים מהבית" הייתה גרה בבית הוריה...).

בהקשר למה שכתבת - הצד של ההורים אכן ראוי להתייחסות, בדיון הנוכחי זה פחות רלוונטי, מה גם שאנחנו פורום של הצד "היוצא" ולא של הצד הנשאר, אבל אני יוצאת מנקודת הנחה שמי שבוחר להישאר לגור בבית הוריו (או לחזור לשם - גם זה קורה), כנראה שמערכת היחסים עם ההורים והמצב בבית מאפשר את זה, כשאנחנו מדברים יותר על גילאים 20+ ו-20++ ופחות על אנשים שנשארים אצל ההורים עד גילאי 40 והסביבה, שלרוב אלו מקרים יותר בעייתיים.
לצפיה ב-'הסיבה היחידה שאנו דנים על כך '
הסיבה היחידה שאנו דנים על כך
07/07/2016 | 02:15
57
מדי פעם, והלגיטימיות הרבה שיש לאפשרות הזאת, היא נטו הסיבה שאנחנו מדברים על כך בישראל/מיתון+כמות השנים הרבה שנדרש לחסוך משכורות שלמות כדי לממן בית.

בחו"ל עם כל ההפחדות והמשברים הכלכליים שהיו, דברים עדין עולים פחות
ולא נמכרים או נמדדים בדולרים אם אתה מחוץ למדינת דולר. אנשים חיים ברווחה כלכלית שונה, והדיון הזה כלל לא מתקיים, כן בכל העולם אנשים עומדים בפני בחירה אם להשאר ולסבול את זה שאתה תמיד תהיה הילד של ההורים שלך, בביתם ולא בביתך.
או לקום להיות אדון לעצמך גם אם זה מסריח בסופו של דבר חוץ מהחופש והפרטיות.
אבל בשאר העולם המערבי זה לא כזה לגיטימי להגיד לאנשים בני 30+ אתם בסדר גמור שאתם עדין אצל ההורים.
לצפיה ב-'נ.ב. כל אלו שנשארים מהחוכמה של חסכון ו"יציאה" מאוחרת מאוד אך'
נ.ב. כל אלו שנשארים מהחוכמה של חסכון ו"יציאה" מאוחרת מאוד אך
07/07/2016 | 02:18
58
הון אישי קטן, כל הכבוד לכם, אבל עברתם לפני שאתם מרשים לעצמכם לדבר עכשיו על שהיה דרך גדולה של לחשוק שיניים, להרגיש לפעמים קצת פחות מוערכים ושווים ומה יהיה אם אספר שאני עדיין אצל ההורים. ואתם נורא חכמים לאחר מעשה. אבל קצת מריר בשנים של לעבוד ולחזור אל אמא. אולי לא בבית, אבל עם אנשים בגילכם.
לצפיה ב-'חברת ניהול דירה מומלצת?'
חברת ניהול דירה מומלצת?
05/07/2016 | 22:04
43
למישהו יש נסיון טוב עם חברה לניהול דירה להשכרה בזמן שאנחנו בחו״ל? מסוג החברות שמוצאות שוכרים, מטפלות בכל המסמכים והחוזים איתו, מתקנת תקלות כשצריך וגובה את שכר הדירה.
לצפיה ב-'מה מקובל כששוכרים דירה ? '
מה מקובל כששוכרים דירה ?
28/06/2016 | 13:40
12
180
השוכרים רוצים להגיע לחתימת חוזה ושנשלם , ויגיעו שוב יום יומיים לפני התאריך שסיכמנו עליו לתת מפתחות .
אמרתי שזה מיותר להגיע מחוץ לעיר פעמיים , ובנוסף נראה לי שאם אני משלמת אני מעדיפה לקבל את המפתחות לא ?  
האם הם צריכים להיות איתנו כשנעביר את המונים על שמנו ?
תודה
לצפיה ב-'אין צריך בדברים האלה '
אין צריך בדברים האלה
28/06/2016 | 13:57
11
114
זה לפי מה שמחליטים. מקובל שבעל הדירה בודק מונים. מפתחות אתם יכולים לקבל ברגע שהחוזה נכנס לתוקף, שזה לא בהכרח היום שבו חתמתם אלא היום שמצוין בחוזה לכניסה לדירה.
לצפיה ב-'תודה . אז זה בסדר לשלם לפני קבלת מפתח ? '
תודה . אז זה בסדר לשלם לפני קבלת מפתח ?
28/06/2016 | 14:17
10
24
לצפיה ב-'שוב'
שוב
28/06/2016 | 17:18
76
זה כמו עם החוזה. זה שכתבת צ'ק היום, לא אומר ששילמת היום. השאלה היא למתי, לאיזה תאריך כתבת את הצ'ק. הצ'קים צריכים להיות כתובים לתאריך של החל מתחילת החוזהף לא לפני זה. 
בדרך כלל נהוג שהמשכיר נותן לך מפתח ביום הכניסה לדירה ואת נותנת לו צ'קים באותו מעמד. אבל זה לא מתחייב. כל מה שאנשים מסכמים ביניהם הולך. 
לצפיה ב-'מוסיפה על עוגיפלצת'
מוסיפה על עוגיפלצת
28/06/2016 | 18:39
8
63
לרוב כשחותמים על חוזה דירה, החתימה מתבצעת לפני המעבר בפועל, מה שיכול לגרור מצב בו גרים בדירה הזאת אנשים אחרים שאת אמורה להכנס אחריהם.
כך שזה מאוד מקובל לקבל מפתח לדירה לפני תחילת החוזה בפועל, וגם מקובל לתת מקדמה במקום החודש הראשון.
לצפיה ב-'תודה . עוד שאלה בבקשה'
תודה . עוד שאלה בבקשה
29/06/2016 | 09:25
7
61
בחוזה כתוב שצק הפקדון יוחזר לנו אחרי שלושה חודשים מהפינוי . זה מקובל ?
לצפיה ב-'חלקי'
חלקי
29/06/2016 | 14:14
6
57
למרות מקובל להחזיר את הצ'ק בטחון אחרי שהשוכר מוכיח שאין לו יותר חובות לגופים חיצוניים.
כלומר אם הצגת הוכחת תשלום לחברת הגז, ארנונה, מים, חשמל וכו' אז אמורים להחזיר לך את הצ'ק בטחון
הייתי מבקשת לשנות את הסעיף לכזה, שהוא גם מגן על בעל הדירה וגם משאיר את זה בידיים שלך
לצפיה ב-'אז מסתבר שהדיירת הקודמת השאירה רק חובות ...'
אז מסתבר שהדיירת הקודמת השאירה רק חובות ...
30/06/2016 | 14:27
5
77
איך אין לאנשים בושה ?  יש חוב ארנונה , חוב גדול לחשמל ועוד חוב גדול למים וועד בית ...  מה אנחנו עושים עם זה ? הם אמרו שישלמו  ובינתיים אנחנו לא מעבירים כלום על שמנו . בכל יום צריכים לנתק את החשמל שם .
אנשים לא מתביישים ? איך אפשר לעשות ככה ?
לצפיה ב-'לגבי החשמל אין בעיה זה הכי קל'
לגבי החשמל אין בעיה זה הכי קל
01/07/2016 | 06:10
3
78
צריך לשלוח להם במייל את חוזה השכירות שלכם+קריאת מונה לבצע העברה של המשלם ובתוך כמה דקות פותחים לכם חוזה חשמל על שמכם... החוב נשאר על הדייר הקודם ואתם משלמים רגיל על הצריכה שלכם
לגבי גז/ארנונה/מים אכן לא מעבירים לפני ששולמו החובות הקודמים... ולכן תדרשו מבעל הדירה לסגור את הפינה הזו ובשום אופן אל תסכימו לשלם גם את השוטף כל עוד החשבונות לא על שמכם... ככה שלא יתחיל בלאגן בין החוב הקודם ומה שאתם אמורים לשלם
לצפיה ב-'בטוחה ? זה לא מה שאמרו לנו , בחברת חשמל צריך לשלם את החוב'
בטוחה ? זה לא מה שאמרו לנו , בחברת חשמל צריך לשלם את החוב
01/07/2016 | 07:42
2
67
בכל רגע החשמל שם מנותק . בארנונה אמרו שהחוב על הדיירת כי זה לפי תעודת זהות ועובר איתה לכל דירה שהיא תלך . מים גם מנתקים כשיש חוב .
מה אנחנו עושים אם הם לא יכסו את החובות האלה ?  אנחנו צריכים לפנות את הבית עוד חודש , אנחנו לא יכולים לעבור לבית בלי מים וחשמל ...
אני מקווה מאוד שהם יטפלו בזה מהר .
לצפיה ב-'מעדכנת , הם שילמו את החובות . תודה לכם'
מעדכנת , הם שילמו את החובות . תודה לכם
01/07/2016 | 14:37
1
22
לצפיה ב-'מעולה סבבה שהכל הסתדר'
מעולה סבבה שהכל הסתדר
02/07/2016 | 16:15
15
לצפיה ב-'משהו קטן בהקשר הזה'
משהו קטן בהקשר הזה
02/07/2016 | 21:28
81
אם יש חובות של דיירים קודמים, בין אם זה משהו בעייתי כמו החשמל ובין אם זה ארנונה שיותר פשוט - נדרש לעדכן את בעלי הדירה ולדרוש מהם לטפל בנושא. מי שצריך לרדוף אחרי הדיירים הקודמים שיסדירו את החובות זה הם ולא השוכרים המחליפים, ובמידת הצורך הם נדרשים לכסות את החוב אם נוצרות בעיות.

לצפיה ב-'זקוקה לעצה '
זקוקה לעצה
28/06/2016 | 14:10
8
618
אני גרה עם שותפה בדירה בתל אביב. החדרים שלנו צמודים, כך ששומעים כל מה שקורה מעבר לקיר. לשותפה שלי יש בנזוג ואני לבד. בן הזוג שלה ישן אצלינו הרבה ואני נאלצת לשמוע את כל הרעשים שהם עושים בלילות, והם עושים הרבה מאוד!

אני והשותפה הכרנו רק לצורכי המגורים המשותפים, כך שאין לי איתה קשר קרוב ופתוח.

הרעשים שהם עושים מאוד מפריעים לישון ואני לא אשקר שהם גם גורמים לי לקנא. אני לא יודעת איך להעיר לה על זה. אני רוצה לבקש שהיא תזיז את המיטה מהקיר המשותף - אולי כך יהיה פחות רועש.
אני מפחדת שיווצר פיצוץ אם אעיר לה.

האם מישהו היה בסיטואציה דומה? 
לצפיה ב-'יותר פרודוקטיבי'
יותר פרודוקטיבי
28/06/2016 | 17:46
3
300
שתמצאי גם את מישהו.  תבקשי שהיא תזיז את המיטה, מה הבעיה עם זה? 1. למה שיווצר פיצוץ אם תעשי את זה בצורה מתורבתת? 2. גם אם נוצר קונפליקט זה לא סוף העולם. אז מה, יש קונפליקט. קורה. 

אני ביקשתי מהשכנים לא להתקלח בשעות מסוימות. כי שומעים את הכל אצלי בחדר שינה כאילו שזה אצלי בבית והם חוזרים מאוחר ומעירים אותי. לא הייתה להם בעיה עם זה, הם הבינו. 
לצפיה ב-'אם היו מבקשים ממני לא להתקלח בשעות מסוימות זה היה מאוד מעצבן'
אם היו מבקשים ממני לא להתקלח בשעות מסוימות זה היה מאוד מעצבן
29/06/2016 | 09:40
2
260
אותי. כך גם לגבי סידור החדר שלי. אני לא חושבת שאת יכול להתערב באיך היא מסדרת את בחדר שלה...אם לא טוב לך תשקלי לעבור דירה.
לצפיה ב-'כן כי'
כן כי
29/06/2016 | 09:55
238
את ישראלית וישראלים חיים בתחושה של אני ואפסי עוד. אבל השכנים שלי מגיעים ממדינות אחרות.

לצפיה ב-'זה באמת נשמע כמו משהו לא לעניין'
זה באמת נשמע כמו משהו לא לעניין
29/06/2016 | 10:03
242
אבל אני מניחה שמדובר כאן בבקשה לא להתקלח למשל בשעות הלילה כשהיא ישנה, ולא שהייתה שעה ביום בו יכלו להתקלח, למרות שלא כל אחד היה מקבל את זה.

היה מקרה שסופר כאן בפורום בעבר: מישהי שגרה בדירת שותפים שרצתה לעגן בחוזה שאסור להתקלח בשעות מסוימות כי החדר שלה היה סמוך למקלחת והרעש תמיד העיר אותה, וציפתה גם שהשותפים לא יארחו אורחים שיתקלחו אצלם מהסיבה הזאת, נוצר סביב זה ויכוח שלם, והדעה הרווחת הייתה שאף אחד לא יסכים לגור בשותפות בדירה כזאת. במקרה של עוגי לעומת זאת אני מניחה שהמצב הדדי - אם בדירה שלה שומעים הכל, סביר להניח שזה גם בדירות של השכנים והם נאלצים ללכת אחד לקראת השני.
לצפיה ב-'אין לך יותר מדי אופציות'
אין לך יותר מדי אופציות
29/06/2016 | 10:07
251
לא הביישן למד ולא החששן חי בשקט - אל תפסלי מצב בו היא לא מודעת לכך שאת שומעת הכל ותרגיש מאוד לא בנוח לגלות את זה.

אם המצב שונה וייוצר פיצוץ, זה יעיד על בעיה חמורה אצלה ולא אצלך. אני בטוחה שאם זו היית את שמרעישה בלילות, ולא משנה איזה סוג רעש, היא הייתה מעירה לך ומבקשת שתהיי בשקט.
לצפיה ב-'תנסי להעיר לה בשקט, כמו שאמרו לך.'
תנסי להעיר לה בשקט, כמו שאמרו לך.
02/07/2016 | 20:26
61
לצפיה ב-'אם את כל כך חוששת'
אם את כל כך חוששת
02/07/2016 | 22:44
199
אני אצא מנקודת הנחה שזאת הפעם הראשונה שאת גרה עם שותפה, או שגרת עם שותפים שקטים ונוחים עד כה (יש חיה כזאת?).
אני באמת לא מבינה את החשש הגדול. מה הבעיה? אתן גרות יחד וכדי לגור יחד בשלווה צריך לתקשר על דברים. שתיכן ילדות גדולות וברור שהיא עושה סקס עם החבר שלה אין מה להתבייש. כמובן שהקנאה שלך לא רלוונטית אבל לגבי הרעש, תעשי לשתיכן קפה תקשקשו קצת על הא ודה ומן תשחילי לה "תגידי מותק אני יכולה לבקש ממך טובה? פשוט בלילה כש-X ישן פה לפעמים יש מלא רעש ועם כל הפירגון קצת מקשה על השינה, יש אולי מצב שתרחיקי את המיטה מהקיר? אני אשמח לעזור לך לארגן אחרת את הרהיטים אם תסכימי". זהו. בלי דרמה בלי בלאגן, היא בטח גם תרגיש קצת לא נעים לדעת שאת שומעת את ההרפתקאות הליליות ותזיז את המיטה. ואם כל זה לא יעזור, אטמי אוזניים עולים 25 ש"ח בבית מרקחת.
לצפיה ב-'הטוב ביותר, תאטמי את האזניים עם אטמים.'
הטוב ביותר, תאטמי את האזניים עם אטמים.
06/07/2016 | 08:25
41
אטמים פשוטים, קטנים, עשויים מספוג ואוטמים נהדר. עולה 2 ש"ח בפרפומריה.
יש לי שכנים עם ילדים קטנים. הקיר של חדר השינה משותף לקיר של חדר הילדים של השכנים. מידי פעם הילדים מתעוררים ובוכים המון זמן עד שההורים מתעוררים וניגשים אליהם. אף פעם לא הערתי להם, אבל מצאתי פתרון מושלם עם האטמים. לא שאני לא שומעת כלום, אבל הרעש מאד עמום ונשמע מרחוק מאד.
ואני לא מדברת כבר עם הבעל שנוחר ומעיר אותי....
לצפיה ב-'הפרת חוזה מצד בעלי הדירה תמא 38'
הפרת חוזה מצד בעלי הדירה תמא 38
26/06/2016 | 17:08
4
130
אני ובת זוגתי שכרנו דירה נהדרת הכול טוב ויפה גרנו בדירה שנה
והמשכנו אם האופצייה שהייתה לנו לשנה שניה חתמנו חוזה מחדש והכול טוב ויפה.
אבל ידענו שאמורה להיות תמא 38 בבנין ובעקבות זה הוכנס סעיף בחוזה שבעלת הדירה מחוייבת להודיע על תחילת עבודות תמא 38 חודש לפני על מנת שנוכל לצאת ולהתפנות מהדירה בצורה מסודרת בלי לחץ ובלי שבונים לנו על הראש בבניין.
אבל הפלא ופלא היום ביום ראשון הגיע משאית והתחילה להקים פיגומים ללא שום התראה מראש כמובן.
התקשרתי לבעלת הדירה והסברתי הרי התחייבה על חודש התראה אותה זה לא מעניין היא מבחינתה אמרה "אופס" גם אותי לא עדכנו
כמובן החל מהיום הראשון של התמא 38 ניתקו את הגז בבנין כי זה הנהלים של תמא 38 , ובדירה הזאת יש חימום מים בגז בלבד, אז אין מיים חמים וגם זה לא מענין את בעלת הדירה.
לטענתייה לא טוב לנו תתפנו מותר לכם.
אבל כולנו יודעים הרי לעבור דירה זה לא שבוע וסיימנו מהיום להיום
יש לחפש להזמין מוביל אריזה ועוד ועוד...
אבל בנתיים אני אמור לגור בדירה ללא מיים חמים ובניה על הראש.
ניסיתי להגיע איתה לאיזשהו הסדר הצעתי שאני לא יהיה חייב לצבוע ולעשות שפכטל ואני אוותר על ההפרת חוזה מצד שלה אי הודעה מראש, היא כמובן לא מעניין אותה כלום ישר מתחילה לכעוס עלי שאני לא יכול להפר חוזה התחייבתי לעשות צבע ואני העשה.
ברור שאני לא יכול להפר חוזה אבל היא יכול להפר ולעשות מה בא לה בסעיפים שלה בחוזה. :(
איזה אמצעים משפטיים\חוק הגנת הדייר אני יכול להשתמש נגדה
כדי לסגור את העניין הזה?

תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'תיקח בחשבון'
תיקח בחשבון
26/06/2016 | 18:58
2
92
שרוב האמצעים המשפטיים יעלו לך כסף. אין ארוחות חינם.  בית משפט נכנס במקום שבו שני צדדים לא יכולים להגיע להסכמה ביניהם, או שצד אחד יוותר. זה סוג של מוצא אחרון כשאין לך מה להפסיד בעיקרון. 
אתה יכול לגרור אותה עכשיו לבית משפט על הפרת חוזה, אבל שוב, מדובר בתהליך לא קצר ולא זול וגם אין הבטחות מראש, כלומר בבית משפט אתה יודע איך אתה נכנס אתה לא יודע איך אתה יוצא. היא מצידה תטען  שגם לה לא הודיעו, אז מה יצא מזה, אין לדעת, יכול להיות שבזבזת עכשיו כסף וזמן לחינם. בית משפט עשוי לשלוח אותך לתבוע את הקבלן שלא הודיע לה שלא הודיעה לך וכו' וכו'.
תנסה לסגור איתה על הובלה של הדברים. בסופו של עניין אם אתה לא רוצה לבזבז זמן בבתי משפט, תנסה לבוא איתה בטוב. 
לצפיה ב-'ניסיתי לבוא בטוב.'
ניסיתי לבוא בטוב.
26/06/2016 | 19:25
1
88
וויתרתי על העניין אם המיים החמים.
ויתרתי על עניין ההודעה חודש מראש.
כל מה שביקשתי זה לחסוך ממני לצבוע את הדירה,לא פיצוי ולא כלום רק זה.
ולא מעניין אותה כלום.
ועניין המיים החמים קראתי שזה בזכויות הדייר עניין בסיסי והיא חייבת לדאוג למים חמים.
אני מנסה להיות נחמד שנתיים כל תקלה בבית סידרתי לבד אני טוב אם כלים.
צבעתי תיקנתי גם מזגנים וגם אינסטלציה ובסוף היא יורקת לי בפרצוף.
פשוט לא משתלם להיות נחמד בשוק השכירות זה מה שאני לוקח כלקח לחיים מכל ההתנסות הזאת
לצפיה ב-'אל תבין אותי לא נכון'
אל תבין אותי לא נכון
27/06/2016 | 14:59
70
אבל זה לא מעניין אף אחד, לא שוכר, לא משכיר, לא את הבאבא סאלי, אם אתה חי עם תחושת מירמור או לא. בשבילך זה לא כדאי לחיות עם תחושה כזו, כי זה יעשה לא נעים לך .  אז בשבילך אני אומרת, תחליק. 
דבר שני אתה באמת יכול לנסות לשלוח מכתב מעו"ד, כמו שהציעה אשה מרציפן, למרות שהעו"ד שלי לוקח על זה אישית 800 שקל....אבל בשביל התחושה שלך, אולי זה כדאי, רק אתה יכול לשים על זה מחיר. 
לצפיה ב-'אני ממליצה להתייעץ בפורום משפטי'
אני ממליצה להתייעץ בפורום משפטי
26/06/2016 | 21:49
68
ולא יזיק גם להתייעץ עם עו"ד באופן אישי. אני חושבת שמכתב מעו"ד שמבהיר את המשמעות של הפרת החוזה יכול לסייע בסגירת פיצוי הולם מחוץ לבית משפט.
לצפיה ב-'קצת על דירות מחולקות'
קצת על דירות מחולקות
24/06/2016 | 17:06
4
134
נחשפתי עכשיו לדיון במקום אחר על דירות מחולקות, ועל מה שמצופה מהאדם הממוצע לעשות במקרה בו הוא נתקל בדירה מחולקת לא חוקית, בדגש על דירות מהסוג ה"בעייתי", קרי כוכים שמושכרים במחיר מופקע. בדיון הספציפי הזה נוצר ויכוח בין כמה אנשים, כשאחת המגיבות טענה שלדווח לרשויות על דירות מחולקות זה צעד לא ראוי, כי המשמעות היא שיפנו את הדיירים מהדירות שלהם ובנוסף לבעייתיות במציאת דירה חדשה יגרמו להם הפסדים כלכליים בגלל הוצאות הובלה. מגיב אחר טען שדירות מחולקות שכאלו רק מועילות כי הן מוסיפות להיצע, ושניהם התווכחו עם שאר המגיבים שניסו להסביר להם ללא הצלחה מה המשמעות של עבירה על החוק ושל שכירת דירה שכזאת.

מה אתם חושבים על העניין? האם הייתם מדווחים לרשויות על דירה מחולקת לא חוקית? האם הייתם עושים את זה בכל מצב, או רק במקרים קיצוניים של דירות קטנות ומזוויעות במיוחד? גרתם בעברכם בדירה כזאת? (או שאולי גרים בדירה כזאת עכשיו?)

גילוי נאות - מעולם לא גרתי בדירה מחולקת, יש לי רתיעה מדירות כאלו, גם מדירות שמחולקות באופן חוקי.
לצפיה ב-'אני גרתי בדירה מחולקת'
אני גרתי בדירה מחולקת
24/06/2016 | 22:19
111
אבל סבירה, לא כמו הכוכים בת"א.

אינ קצת חצוי לגבי התשובות לשאלות. מצד אחד, חוק זה חוק. מצד שני, יש מחסור מטורף בדירות קטנות, ואיסור על חלוקת דירות רק מגדיל את הבעיה. נראה לי גם שבתרבות הישראלית לא מתים על שטינקרים.
לצפיה ב-'זה בעייתי'
זה בעייתי
25/06/2016 | 12:24
91
גרתי פעם בכוך שמישהו בנה על הגג דווקא (לא יודעת אם חוקי או לא חוקי, זה לא משהו שבדקתי בזמנו). מצד אחד, היום, במבט לאחור לא הייתי לוקחת משהו כזה, כי התנאים היו לא משהו מהרבה בחינות. מצד שני, בזמנו, זה סיפק איזשהו פתרון לצורך אמיתי שהיה קיים. אם מישהו שוכר כזו דירה כבר, אני לא רואה טעם בהלשטנקר עליה. כלומר, השוכר לא ירוויח מזה כלום, הוא כבר שם, אז מה הטעם? אם מישהו רואה דירה כזו "ונעלב" ממה שמציעים לו, אז שיעשה מה שבא לו. 
העניין הוא שקיים מחסור אמיתי בארץ בדירות לסטודנטים\יחידים, שברור שאדם כזה שהוא לבד, לא רוצה שותפים, ולא רוצה להוציא המון על דירה של 3 חדרים שהוא לא ישתמש בה ולא צריך. בונים בארץ בעיקר למשפחות וזו האחריות של הממשלה להקצות גם בנייה של דירות חדר, שניים כי זה משהו שאנשים צריכים. אז מצד אחד לאסור לפצל ומצד שני לא לבנות דירות כאלה נראה לי דפוק. 
לצפיה ב-'אני כידוע גרה בדירה מחולקת'
אני כידוע גרה בדירה מחולקת
08/07/2016 | 14:58
1
19
ורוב הדירות המחולקות הן לא חוקיות לדעתי, כשקראתי בזמנו את הקריטריונים לקבלת אישור לחלוקת דירה נראה שגם אם המשכיר יעמוד בקריטריונים האלו, זאת צריכה להיות דירה ממש יקרה אלא אם כן מדובר בדירה בפריפריה והרי הסיבה שרוב האנשים שוכרים דירות מחולקות היא המחיר, לא כזה כיף לגור בדירה מחולקת אבל כשאין ברירה אז מתפשרים.
כך שכמובן לא הייתי מדווחת על דירה מחולקת כי אני יודעת על בשרי שזה עלול לפגוע גם בדייר.
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
08/07/2016 | 18:56
11
אנשים אכן שוכרים דירות מחולקות כדי למצוא פתרון ליחידים או לזוגות שלא מעוניינים לגור בדירה גדולה, אבל דירות מחולקות כבר ממזמן לא תמיד כאלו זולות. התופעה צצה בגלל המחסור העצום בדירות קטנות, ובין היתר לפחות בתל אביב התוצאה היא שגם דירות 3 חדרים פוצלו ומושכרים חדרונים שלא ראויים להיקרא דירות, ובסכומים לא צנועים בכלל. נכון שאם משווים לדירות 4 חדרים באותה עיר זה יעלה פחות, אבל זה ממש לא הגיוני שדירה שבמידה ולא הייתה מפוצלת הייתה מכניסה לבעליה סכום מסוים, והפיצול גרם לו לשלש ומעבר לזה את שכ"ד, כי הוא גובה על כל יחידה סכום עצום.

ספציפית הדיון שהזכרתי התחיל דווקא בהקשר לדירה ברמת גן שפוצלה בצורה איומה והושכרה במחירים לא הגיוניים לאנשים שכנראה לא מעורים מספיק, ובהמשך עלו סיפורים דומים גם על ערים נוספות - בעלי הדירות מנצלים את מצוקת הדיור ומנצלים עוד יותר את תמימותם של צעירים שמחפשים פתרונות למצוקת הדיור. אחד הטיעונים שהועלו היה שאם היו מבקשים מחיר הגיוני על חדרון שמתאים למי שצריך רק מיטה וכיור לצחצח שיניים, דברים היו הולכים אחרת - הבעיה שעל דבר כזה גובים במקרה הטוב סכום שלא גבוה בהרבה ממגורים ליחיד בדירת שותפים מתוקתקת, ובדרך כלל גובים יותר.
לצפיה ב-'לא חשבנו שלשכור דירה יהיה כל כך קשה '
לא חשבנו שלשכור דירה יהיה כל כך קשה
22/06/2016 | 09:43
5
190
שלום לכולם
מכרנו את ביתנו , קנינו בית חדש ועד שיהיה מוכן אנו צריכים להתגורר בשכירות ...
מעולם לא גרנו בשכירות , כבר חודש שאנו מחפשים  , כל יום , עוברים על כל המודעות , בכל האתרים , הולכים לראות דירות  שאין מילה מתאימה יותר לתאר אותן מאשר ״ מבחילות ״!!! , צריך להגיע עם טרקטור ולהרוס , ובאזורים שנחשבים די טובים .  איך אין בושה לבעלי הדירות להראות בתים במצב כזה ולדרוש מחירים לא זולים בכלל ?  
עד שמצאנו בית נחמד במיקום פחות או יותר מתאים , בעל הבית  רוצה 4 תשלומים , ושני ערבים על ערבות בנקאית , ונראה שהוא פרנואיד על הבית שלו , בטח יגיע פעם בשבוע לבדוק שלא  הרסנו משהו ....
ובעל בית אחר רוצה שנמצא שוכרים במקומנו לשנה השנייה , מסתבר שהחורף זו עונה לא טובה להשכרת דירות ,  מאיפה נביא לו שוכרים ??? אנחנו אנשים ישרים , מסודרים ונקיים , איך יכול להיות שלא מעדיפים תקופה עם שקט איתנו , ואחר כך לדאוג אם יהיה שוכר אחר או לא ? הרי גם עכשיו יכולים להישאר בלי שוכר ....
בקיצור , רוצה לשלוח חיזוקים  לכל מי שנאלץ לעבור את מסכת הטרטורים הזו בדרך קבע .
ושיהיה קל יותר לאנשים כאן לקנות בית .

לצפיה ב-'כן זה טרטור לשכור דירה'
כן זה טרטור לשכור דירה
22/06/2016 | 15:45
115
לי זה לקח 3 חודשים למצוא משהו שנראה לי. מצד שני גם להשכיר דירה זה לא בדיוק כיף חיים, כי גם שוכרי דירות יכולים להיות הזויים ואני כנראה פגשתי את כולם. 
לא נראה לי שבעל דירה מתכוון לטרטר את עצמו (וכן זה טרטור) לבוא לבדוק אתכם כל שבוע, זה גם לא משהו שלגיטימי מבחינת חוזה וביקורים סבירים של בעל הדירה. כנראה שהוא כמוני פשוט נכווה כבר פעם. לרוב, אם אנשים משלמים בזמן ומשאירים את הבית במצב שבו הם מצאו אותו, רוב בעלי הדירות לא רוצים יותר מזה. 
בקיצור זה תהליך, מצד שני זה לא שאתם הולכים עכשיו להשתכן בדירה הזו לנצח, תיקחו משהו שנראה לכם סביר עם בעל בית לא ממוטט נפשית וזהו, בלי עודף בררנות. 
לצפיה ב-'אני תמיד אומרת'
אני תמיד אומרת
23/06/2016 | 13:03
3
115
שאחד הדברים הכי חשובים בדירה שכורה זה בעל הדירה. למצוא דירה זה קשה, למצוא דירה ראויה למגורים שמצדיקה את המחיר שלה זה קשה כפליים, אני גרה בדירה שלקח לי חצי שנה למצוא אותה ועד שהגעתי אליה ראיתי כמות מכובדת של חורבות שאנשים לא התביישו להשכיר במחירים מופקעים, ופה ושם מצאתי את עצמי מול בעלי דירות שהבהירו שהם לא מוכנים לטפל בבלאי טבעי בדירה ואם המזגן או הדוד מתקלקלים זו אחריות השוכר לתקן אותם וזו גם אחריות של השוכר להחזיר את הדירה כשהכל תקין ועובד (מה שאומר שאם מכשירי חשמל עתיקים שובקים חיים, הם מצפים שהשוכר יקנה חדשים).

ערבויות לעומת זאת זה דבר שאני נוטה להבין, במיוחד בדירות שהן כן במצב טוב - בעל הדירה מפקיד בידי אדם זר נכס ששווה מליון ש"ח ויותר, יש בעלי דירות שנכוו משוכרים שהרסו תשתיות בדירה, יש שוכרים שמזלזלים ובגלל שזה לא שלהם נוצרים נזקים שאחר כך עולים לבעלי הדירות בסכומים נכבדים - אז הגיוני שבעל דירה סביר מעוניין להבטיח שבמקרה הצורך יהיה כיסוי לנזקים שגרם השוכר.

כשעוזבים דירה שכורה באמצע חוזה, זה מקובל ולגיטימי להביא שוכרים במקומך - אין שום סיבה שבעל הדירה יספוג הפסד של דירה ריקה בגלל שהשוכרים בחרו להפר את החוזה ולעזוב באמצע. זה נכון שהחורף היא לא תקופה טובה להשכרת דירות, במיוחד אם מדובר בדירה גדולה מהסוג שמיועד למשפחות או לשותפים - זוגות ויחידים עוברים לפעמים באמצע השנה, אצל משפחות זה נדיר מאוד.
לצפיה ב-'גם אם מודיעים מראש שאנחנו לא נישאר שנה שלמה ?'
גם אם מודיעים מראש שאנחנו לא נישאר שנה שלמה ?
23/06/2016 | 16:28
2
86
יכול מאוד להיות שהבית שלנו יהיה מוכן  , למה אנחנו צריכים להמשיך לשלם שכירות ? מאיפה אני אמצא שוכרים ?
מחר נלך לראות עוד דירה ,  נקווה לטוב ושנסיים עם הכאב ראש הזה .
תודה
לצפיה ב-'מקובל שעושים חוזה לשנה'
מקובל שעושים חוזה לשנה
24/06/2016 | 00:30
1
78
אם בעלי הדירה מראש מסכימים לחוזה קצר יותר זה משהו אחר, אבל אם חותמים על חוזה לשנה שני הצדדים מחויבים אליו, וכמו שאת אומרת " למה אנחנו צריכים להמשיך לשלם שכירות? מאיפה אני אמצא שוכרים?" גם בעלי הדירה אומרים וצודקים - למה הם צריכים לספוג חודשים בהם הדירה תהיה ריקה? מאיפה הם ימצאו שוכרים? הם יכולים להשכיר את הדירה לאנשים אחרים שיתחייבו לחוזה לשנה, כפי שמקובל.

תחשבי על מצב בו הייתם בצד השני: הייתם מוצאים דירה שנראית לכם, אבל בעלי הדירה היו מבהירים שקיימת האפשרות שהם יפנו אתכם באמצע החוזה בתקופה שקשה למצוא דירות להשכרה. הייתם מסכימים לזה? בעלי הדירה היו יכולים לטעון שאולי הם ימכרו את הדירה שלהם ויצטרכו מקום לגור, שאולי הבן שלהם ירצה לעבור לגור עם חברה שלו וחבל שהם ישלמו שכר דירה לאנשים זרים... אף אחד לא היה חותם על חוזה במצב כזה, וזה נכון גם במצב ההפוך.
לצפיה ב-'תודה לאל מצאנו בית ! לא חורבה ועם בעלי בית נחמדים מאוד '
תודה לאל מצאנו בית ! לא חורבה ועם בעלי בית נחמדים מאוד
24/06/2016 | 16:26
87
איזו הקלה אין לכם מושג ! הם נכוו מהדיירים הקודמים שברחו בלי לשלם , והם כל כך נחמדים שלא לקחו מהם אפילו  צק ביטחון , עכשיו הם ביקשו ממנו , מסכנים , למדו בדרך הקשה . אנשים מגעילים , איך אין להם בושה ? אפילו את התנור והכיריים גנבו להם .
שבת שלום
לצפיה ב-'השכנים ואנחנו - מנקודת מבט אינטימית'
השכנים ואנחנו - מנקודת מבט אינטימית
24/06/2016 | 09:37
6
170
בשער תפוז מקודמת הודעה מפורום שכן על זוג צעיר שיוצאים עירומים למרפסת, מה שמפריע באופן טבעי לשכנים שלהם, בדגש על אלו שיש להם ילדים קטנים אבל לא רק. אחד המגיבים טען שזו בעיה שקיימת בהרבה מקומות בגלל שיטת הבנייה, כבר אין פרטיות בהרבה דירות וזה תקף לדבריו לא רק במרפסת אלא גם במצב "רגיל" בו לא סוגרים את התריסים.

אני נוטה להסכים איתו בהיבט מסוים, במשך מספר שנים גרתי בדירת קרקע שאחת מהן השקיפה ישירות לרחוב, אמנם רחוב פנימי אבל שהות עם חלונות פתוחים בחדר השינה לא הייתה אפשרית כי היא גרמה לי לחוסר נוחות (גם במצב בו הייתי לבושה - זה לא נעים שכל מי שעובר ברחוב יכול להציץ ולראות איזה ספר אני קוראת עכשיו ושלא הספקתי למיין את הכביסה שלי).

גם בימינו כשאני גרה בקומה גבוהה, אני עדיין מרגישה חשש לפרטיות מהבניינים השכנים, מה שרק וילונות אטומים יכולים לפתור  (כשהתוצאה של דבר כזה זו אפלה בדירה). אני מודה שזה קצת מטריד שאני לא יכולה להרגיש חופשי לגמרי בבית שלי, זה הוביל אפילו למצב בו הפסקתי לעשות תרגילי יוגה בסלון כי הרגשתי לא בנוח מהאפשרות שמישהו מהשכנים משקיף עלי.

למי שחושב שאני פרנואידית, אני יכולה לספר שאני רואה בקביעות שכנים בבניין השכן במצב בו הם לא מגיפים את התריסים, אמנם חדרי השינה שלהם כנראה עורפיים יותר, אבל גם לראות אותם בסלון ומסתובבים בבית זה לא נעים, ויש בבניין הסמוך קומת קרקע עם חצר שלשמחתי לא מתרחש בה יותר מדי, אבל בקלות זה היה יכול להיות אחרת.

איך זה הולך אצלכם? מה מצב "נקודות התצפית" בדירה שלכם ומה בדירות השכנים? מה אתם ממליצים לעשות במצבים כאלו?
לצפיה ב-'נושא טוב, כל הכבוד. הבעיה מוכרת לי מקרוב'
נושא טוב, כל הכבוד. הבעיה מוכרת לי מקרוב
24/06/2016 | 11:28
5
102
אבל זה קצת מטומטם לחשוב שלראות שכנים ערומים יהרוס את נפשם הרכה של ילדיך. כאילו הם ערומים, סו וואט? מה כבר קרה? 

בהתחלה כשעברתי לגור איפה שאני גרה ממש נבהלתי מהצפיפות והעדר הפרטיות. אפילו החלק שבו פותחים את החלון של המרפסת לתלות כביסה ממש מפר את הפרטיות. אבל השכנים ממול פיתחו מן הרגל כזה שלא להישיר מבט אם במקרה גם אני וגם הם "נפגשים" בתליית הכביסה והם מתנהגים כאילו אני לא קיימת.  
אני יודעת המון, יותר ממה שאני רוצה לדעת על השכנים בבניינים סמוכים, ולא בגלל שאני בולשת אחריהם חלילה או משקיפה עליהם עם משקפת.  בלי כוונה, רק  כתוצאה מהצפיפות.  אני מכירה אותם די טוב יחסית לאנשים שאני לא מכירה. 
נותר לי רק לקוות שזה לא יותר מידי הפוך 
אבל גם אם כן... וואלק, מה נעשה? שיתמודדו. 

לצפיה ב-'אני לא מסכימה לגבי העירום'
אני לא מסכימה לגבי העירום
24/06/2016 | 11:49
4
95
אני כבר ממזמן לא ילדה, ובכל זאת יפריע לי מאוד לראות אנשים זרים עירומים שמסתובבים במרפסת שרואים אותם בה, או בסלון עם חלונות פתוחים במקום בו אפשר לראות אותם. יש חוק שאוסר התערטלות בציבור - נכון שמרפסת נחשבת חלק מהבית שלהם, אבל ברגע שכל מי שעובר ברחוב רואה אותם, המצב שונה.

לצפיה ב-'זו בערך הנקודה'
זו בערך הנקודה
24/06/2016 | 13:08
3
87
תנסי לחשוב למה זה גורם לך לחוסר נוחות.   
לצפיה ב-'כי עירום זה עירום'
כי עירום זה עירום
24/06/2016 | 13:12
2
77
וזה מראה לא נעים לראות אנשים זרים עירומים, אישית אני אחת שלא אוהבת לראות גם ילדים זרים עירומים, וחושבת שזה לא לעניין אחרי גיל מסוים צעיר מאוד (למרות שבכללי אני חושבת ששום ילד בשום גיל לא אמור להסתובב עירום בקרבת זרים).

יש דברים שמקובל בפומבי ויש דברים שלא. זו כבר גלישה, אבל אם עירום פומבי היה דבר לגיטימי, לא היו נדרשות כל המחאות של האמהות המניקות שנאסר עליהן להניק בפומבי, כשבחלק מהמקומות הן התבקשו לא להניק במקומות ציבוריים גם מתחת לסינר הנקה או לחיתול בד (שזה שונה לחלוטין מאשר מישהי שחושפת את השד שלה בפומבי, שזה משהו שאני ממש לא מבינה).
לצפיה ב-'כן ולא ענית'
כן ולא ענית
24/06/2016 | 13:27
1
71
לא ביקשתי שתעני לי בשבילי. אלא יותר באמת כי זו הזדמנות לחשוב על הסוגיה הזו. מה יש בערום שהוא כל כך מציק לאדם מן היישוב? 
זה כמובן לא הערום עצמו שמעורר חוסר נוחות, אלא הגישה שלנו, המחשבות שלנו על אותו ערום.  זה עניין חברתי ותרבותי, כי יש מדיניות שבהן זה כמובן לא אישיו.(אפריקה, סקנדינביה) כך שזה לא הערום עצמו אלא יותר המחשבות שלנו והגישות התרבותיות שלנו לערום. מה זה מעלה בנו, אילו קונוטציות. רוב האנשים לא אוהבים לחשוב על זה כי זה מעלה על פני השטח פחדים עמוקים ממיניות.
לצפיה ב-'זו כבר ממש גלישה'
זו כבר ממש גלישה
24/06/2016 | 14:13
65
אבל אחרי הכל אנחנו חיים כאן בארץ, וזו לא אני ספציפית או השכנים של אותו זוג - זה שבחברה שבה אנו חיים לא מקובל להסתובב בעירום ולא משנה מה עומד מאחורי הסיבה שלאדם זה או אחר מפריע לראות מולו אנשים זרים עירומים, זו הנורמה, וככה זה במרבית אזורי העולם, בדגש על האזורים המתורבתים. למיטב ידיעתי אגב, גם בשבטים הנידחים באפריקה מקובל לכסות איברים מוצנעים החל מגיל מסוים.

* בסקנדינביה אנשים הולכים עירומים?! לא קר שם מדי בשביל זה?
לצפיה ב-'היכן ניתן לרכוש שטר חוב ומה זה בדיוק אומר?'
היכן ניתן לרכוש שטר חוב ומה זה בדיוק אומר?
21/06/2016 | 16:14
6
67
היכן ניתן לרכוש שטר חוב ומה זה בדיוק אומר?
לצפיה ב-'שטר חוב מוכרים בסטימצקי אאל"ט ואולי גם בדואר'
שטר חוב מוכרים בסטימצקי אאל"ט ואולי גם בדואר
24/06/2016 | 09:46
2
48
הוא מיועד להוות התחייבות כספית לבעל הדירה במקרה של גרימת נזקים.

אני לא נתקלתי בדרישות לשטר חוב כבר מספר לא קטן של שנים, אבל נתקלתי באנשים שסיפרו על הדרישה הזאת. רוב בעלי הדירות מעדיפים ערבות בנקאית ו/או שטר ביטחון נדיב, יש גם מי שמעדיפים פיקדון במזומן שמוחזר בתום החוזה - בין היתר העדיפות היא בגלל אופן המימוש, וגם כי בעלי דירות רוצים לוודא שיש לדיירים איך לשלם את החובות במידה ויווצרו (לא כל מי שממלא שטר חוב יש לו את הסכום בחשבון ועוד נזיל).
לצפיה ב-'הייתי היום בדואר וביקשתי שטר חוב - הם לא מספקים את זה יותר'
הייתי היום בדואר וביקשתי שטר חוב - הם לא מספקים את זה יותר
24/06/2016 | 23:14
1
10
לצפיה ב-'כאמור, אני לא נתקלתי בזה כבר כמה שנים'
כאמור, אני לא נתקלתי בזה כבר כמה שנים
26/06/2016 | 09:38
28
חשבתי שהדרישה לשטר חוב עברה מן העולם, עד שאנשים כאן אמרו אחרת.  
לצפיה ב-'שטר חוב'
שטר חוב
28/06/2016 | 21:57
2
34
אני כן קניתי שטר חוב בסוכנות דואר בראשל"צ. אמרו לי שגם בצומת ספרים ברחבי הארץ ניתן להשיג. גם חוזה שכירות סטנדרטי קניתי שם ותמורת כמה שקלים אני מסודר
לצפיה ב-'קניתי שטר חוב וחוזה שכירות בסוכנות דואר'
קניתי שטר חוב וחוזה שכירות בסוכנות דואר
28/06/2016 | 21:58
1
11
לצפיה ב-'חוזה שכירות סטנדרטי זה דבר גרוע'
חוזה שכירות סטנדרטי זה דבר גרוע
01/07/2016 | 06:17
31
יש בו הרבה חורים והרבה פינות שלא מכוסות
לא מומלץ להשתמש בו... בטח בתור משכיר חסכון בדבר חשוב
כמו עריכת חוזה טוב יכול לעלות ביוקר
לצפיה ב-'תוספת מזגן בדירה'
תוספת מזגן בדירה
22/06/2016 | 14:49
3
104
1
אנחנו משכירים דירה בת 4 חדרים.
בכל החדרים מזגן חוץ מאשר בממ"ד.
הדיירים ביקשו שנוסיף מזגן בממ"ד
(על חשבוננו).
בדקנו והעלות היא כ-3000 ש"ח.
שאלתי היא, במידה ונחליט על התקנת המזגן הנוסף,
האם/כמה מתאים לבקש מהשוכרים - תשלום חד פעמי
או תוספת לשכה"ד.
הם גרים בדירה כשנה ולאחרונה חידשנו חוזה לעוד שנה.
לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
22/06/2016 | 14:50
72
העלות כ- 3500 ש"ח
לצפיה ב-'לבקש השתתפות בעלות זה לא מקובל'
לבקש השתתפות בעלות זה לא מקובל
22/06/2016 | 15:22
1
86
וגם להעלות את שכ"ד באמצע חוזה זה לא מקובל. לצד זאת, אתם לא חייבים להסכים לבקשה של השוכרים שלכם - הם שכרו את הדירה בידיעה שאין מזגן בממ"ד והסכימו למחיר ולתנאים.

אתם יכולים להעלות את שכ"ד בחוזה הבא, עם ובלי קשר למזגן החדש.
לצפיה ב-'שיתקינו על חשבונם ויהיה רכושם או יזוכו בעזיבה '
שיתקינו על חשבונם ויהיה רכושם או יזוכו בעזיבה
22/06/2016 | 16:12
168
מכיוון ששכרו את הדירה ללא מזגן נוסף העלות צ"ל על חשבונם
כשיעזבו זכותם ליטול את המזגן ולתקן את ההתקנה,
או להתחשבן  על זכוי מופחת בחישוב אחוז פחת שנתי
לפי הקבלות .
לצפיה ב-'השכנה לא מבינה איפה לזרוק זבל...'
השכנה לא מבינה איפה לזרוק זבל...
19/06/2016 | 11:56
7
296
אנחנו דרים בבניין שמצויד בפח "רגיל" לכל סוגי האשפה, וגם בפחי מחזור לניירות ולפלסטיק (פח כחול ופח כתום).
אחת השכנות בבניין זורקת את כל הזבל שלה לפח מחזור הנייר. מיותר לציין את ריחות הניחוח שעולים משם, בהתחשב בזה שפינוי הנייר הוא בתדירות נמוכה (ושהם פשוט *לא לוקחים* את מה שבירור אינו נייר).
בועד הבית טוענים שדיברו איתה פעמים רבות, וזה לא עוזר.
השכנה היא אישה מבוגרת, ויש לה עובדת זרה.

רעיונות מה לעשות?
תודה לעונים!
לצפיה ב-'להסביר לעובדת הזרה להפריד את הפסולת'
להסביר לעובדת הזרה להפריד את הפסולת
19/06/2016 | 12:22
1
107
לאיזה פח הולך כל סוג
לצפיה ב-'לפי מה שנכתב הוסבר לה ולא נקלט'
לפי מה שנכתב הוסבר לה ולא נקלט
22/06/2016 | 10:42
14
לצפיה ב-'האמת גם אני לא מבינה איפה לזרוק זבל'
האמת גם אני לא מבינה איפה לזרוק זבל
19/06/2016 | 15:46
2
117
ולכן הפתרון הכי קל הוא פשוט להגיד לה או לעבודת הזרה שלה  לזרוק הכל בפח הירוק  הכללי וזהו. זה גם מה שאני עושה. 
לצפיה ב-'אריזות פלסטיק,קופסאות שימורים וקרטוני שתייה לכתום'
אריזות פלסטיק,קופסאות שימורים וקרטוני שתייה לכתום
22/06/2016 | 10:45
1
17
לצפיה ב-'הבית שלי הוא לא מפעל מיחזור'
הבית שלי הוא לא מפעל מיחזור
22/06/2016 | 15:35
59
ובמילא מבזבזים שם חמצן נקי על לשלוח משאית נוספת לקחת את כל זה. 
לצפיה ב-'אם לא תהיה ברירה'
אם לא תהיה ברירה
20/06/2016 | 10:17
98
אפשר להעביר את פח המחזור למקום אחר מוצנע, ואז לא תהיה לה ברירה אלא לזרוק לפח הנכון.

לצפיה ב-'בד"כ הפחים הללו נעולים ויש רק פתח צר למעלה'
בד"כ הפחים הללו נעולים ויש רק פתח צר למעלה
20/06/2016 | 15:34
94
אם אצלכם זה לא המקרה, אולי אפשר לדבר עם העירייה (או מי שמפזר את הפחים הללו...) ולבקש להחליף לכאלה שהם נעולים, דבר שיקשה עד מאוד לזרוק אליהם כל דבר שלא אמור להיכנס לשם
לצפיה ב-'כתבה על דיור ציבורי - אפריקה ישראל מתנה תנאים לשכירות'
כתבה על דיור ציבורי - אפריקה ישראל מתנה תנאים לשכירות
18/06/2016 | 15:06
2
103
דירה? בלי מנגל ובלי מסיבות בגינה
ההרשמה להגרלת פרויקט הדיור לשכירות ארוכת טווח בגליל ים בעיצומה, וזוגות צעירים רבים נרשמו, אולם מעיון בתנאי החוזה שניסחה "אפריקה ישראל", עולים תנאי השכירות הנוקשים. בין היתר חל איסור להשתמש במנגל, לחגוג ימי הולדת בגינות המשותפות ללא תיאום מראש ולאפשר לאורחים להחנות את רכבם בחניה הפרטית
ירון אברהם | חדשות 2 | פורסם 18/06/16 13:42 
[הסיבה שבגללה כדאי לגברים לאהוב כדורגל]
הסיבה שבגללה כדאי לגברים לאהוב כדורגל
[האם יש באמת דבר כזה שפיכה נשית?]
האם יש באמת דבר כזה שפיכה נשית?
[מה הדבר הכי טעים שאתם יכולים לאכול באמסטרדם?]
מה הדבר הכי טעים שאתם יכולים לאכול באמסטרדם?
[הכי נקי שיש: בית מינימליסטי שכבש אותנו לגמרי]
הכי נקי שיש: בית מינימליסטי שכבש אותנו לגמרי
[שקרן אמריקאי: הצלף ההירואי רימה לאורך שנים]
שקרן אמריקאי: הצלף ההירואי רימה לאורך שנים
["אין עוינות בין ישראל לטורקיה"]
"אין עוינות בין ישראל לטורקיה"
[בעקבות תחקיר ערוץ 10: בקשה לתביעה ייצוגית נגד תדיראן]
[Play Video]
רץ ברשת
בעקבות תחקיר ערוץ 10: בקשה לתביעה ייצוגית נגד תדיראן
(נענע10)
[צד ג' בביטוח רכב: למה אתם מבטחים אותו בכלל?]
רץ ברשת
צד ג' בביטוח רכב: למה אתם מבטחים אותו בכלל?
(גלובס)
Recommended by
[אילוסטרציה]
אילוסטרציה
 | 
צילום: רויטרס
זוגות צעירים רבים שידם אינה משגת לרכוש דירה משלהם קפצו על ההזדמנות ונרשמו למיזם החדש בגליל ים שבהרצליה, המשכיר בפרויקט מגורים דירות לטווח ארוך, עם ביטחון לגבי מחיר השכירות.
לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק
מדובר בחמישה בניינים הנבנים על ידי חברת אפריקה ישראל, והציבור הופנה לאתר האינטרנט שנפתח על ידה, שם מפורטים נהלי ההגרלה ומופיעים ההסכמים עליהם יידרשו לחתום המשתתפים שיעלו בגורל.
עיון בתקנון המתפרש על שני עמודים, העלה שורה של תנאים נוקשים שהדיירים העתידיים יצטרכו לעמוד בהם. כל חריגה מהם תהווה הפרה יסודית של ההסכם בין הדיירים לחברת אפריקה ישראל המפעילה את הפרויקט מטעם המדינה.
[המחירים - נמוכים. התנאים - נוקשים]
המחירים - נמוכים. התנאים - נוקשים
יום הולדת בגינה? רק אם ניתן לכך אישור
למשל, לשוכר אסור לבצע כל שינוי בדירה ללא אישור בכתב מהיזם - כולל התקנות של סבוניה במקלחת או גוף תאורה. סעיף אחר אוסר בפירוש על שימוש במתקן צלייה (דוגמת מנגל) בתחומי הפרויקט. אסור להשתמש במנגל במרפסות השמש, בחצרות ובכל מקום אחר בפרויקט.
סעיף נוסף מונע חגיגת ימי הולדת בגינות ובשטחים הציבוריים בפרויקט ללא קבלת אישור מראש ועמידה בדרישות ובהנחיות של החברה. כמו כן, כל דייר יוכל להחנות בחנייה הפרטית של דירתו רק רכב אחד מסוים עליו יודיע מראש ליזם. כל רכב אחר, בין אם בבעלותו של הדייר ובין אם בבעלותו של אחד מאורחיו לא יוכל לעמוד בחנייה הפרטית שלו.
סעיף 22 בתקנון הוא הסעיף הדרקוני ביותר, ובמיוחד כשמדובר בהסכם לשכירות במיזם ציבורי. הסעיף מאפשר ליזם לשנות באופן חד צדדי את הוראות התקנון כפי שימצא לנכון, וללא קבלת הסכמת הדיירים.
["צריך היה לנהל מו"מ למען הצעירים". כחלון]
"צריך היה לנהל מו"מ למען הצעירים". כחלון
 | 
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
"המדינה לא חשבה על האינטרס של הזוגות הצעירים"
מעיון ביתר נהלי ההגרלה לפרויקט הדיור המדובר, עולה כי המשתתפים בהגרלה לא יתמודדו על דירה עם מספר חדרים מסוים, אלא על כל הדירות באופן אקראי. בכך, למעשה, עשוי זוג ללא ילדים לזכות בדירת ארבעה חדרים, ואילו זוג אחר עם שלושה ילדים עשוי לזכות בדירת שני חדרים בלבד.
"הזוגות הצעירים האלו לא יוכלו לנהל משא ומתן מול היזם", אמרו לחדשות 2 Online עו"ד תומר שילה וארז משעל, שעברו על החוזים ונהלי ההגרלה. "המדינה הייתה אמורה לנהל אותו עבורם. צר לנו שנציגי המדינה לא חשבו על האינטרסים של הזוגות הצעירים".
"אין לנו טענה כלפי אפריקה ישראל", הם הוסיפו. "זו חברה פרטית שזכתה במכרז. הטענות שלנו הן כלפי החברה הממשלתית 'דירה להשכיר', שבאחריות משרד האוצר, שהייתה אמורה לייצג את הציבור ולא עושה זאת. החוזים האלה דרקוניים ולא סבירים".

עכשיו לתגובות שלי: 
לגבי חלק מהדברים אפשר למצוא פתרונות:
למשל למנגל - אפשר לקנות מחבת פסים או פלנצ'ה (מן פלטת פסים שעשויה מברזל ונותנת טעם של מנגל רק בלי כל מה שמתלווה לזה).
ימי הולדת לילדים? בפארק השעשועים, או בבית. לפחות מבחינתי. זאת דעתי, ואשמח לשמוע את דעת הגולשים. סתם נתקלתי
לצפיה ב-'תנאים מצוינים'
תנאים מצוינים
18/06/2016 | 16:23
62
הפרויקט הזה בגליל ים הולך להפוך כמה שנים אחרי הקמתו לשיכון סלאמס. חלק מזה בגלל שיש בו דיקות שמוקדשות לשכירות ארוכת טווח- ולשוכרים לא איכפת מהסביבה שהם שוכרים בה, הם לא מושקעים ריגשית וכלכלית כמו אנשים שקונים בית שיימצא בבעלותם וגם בגלל שחלק מהדירות שם הולכות לזכאי משרד השיכון שאלה לרוב אנשים שאין להם כסף גם ככה. 
בקיצור, הולכת להיות שם יופי של שכונת עוני מתישהו בעתיד.
יש כמה שכונות עוני בהרצליה, שהן שכונות עוני ופשע אמיתיות, עם מסוממים וסוחרי סמים, עם כנופיות שתוקפות אנשים תמימים ולא קשורים וכן הלאה. כלומר בהרצליה יש תשתית קיימת להקים שכונות פשע ועוני בכל רגע נתון והפרויקט בגליל ים הולך להיות יום אחד שכונה כזו לדעתי. 

מעבר לזה החוזים מאד סבירים. אנשים נורמלים לא מדליקים מנגלים כל שני וחמישי מתחת לבית. ובכל דירה שבנאדם סביר שוכר יש סעיפים שאוסרים עליו לבצע שינויים בדירה ללא הסכמת בעל הבית ובטח שלא שינויים יסודיים כמו לשבור קירות וכן הלאה. 
לצפיה ב-'רעיון מאוד יפה'
רעיון מאוד יפה
19/06/2016 | 10:00
53
לא הבנתי את האזכור של האיסור לבצע שינויים בדירה - מה נוקשה בזה? זה משהו דיי הגיוני שתקף ברוב הדירות השכורות, גם שימוש במנגל זה משהו שלא מתאפשר בלא מעט דירות שכורות, אז אם מישהו ממש אוהב לעשות על האש עם מנגל והכיריים לא מספיקים לו, הוא יכול לעשות את זה בחוף הים.

במדינה שלנו קיימת בעיה כללית של מחסור עצום בדירות בדגש על דירות קטנות לצעירים, כשזה לא רק זוגות צעירים אלא בכלל - דווקא לזוגות שעתידים להפוך למשפחות יש היצע גדול יותר. כבר שנים מדברים על כך שנדרש לבנות מגדלים של דירות שמיועדות לשכירות בלבד, טוב לשמוע שמשהו סוף סוף זז.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
אירוח בנושא שיווק העסק שלך
אירוח בנושא שיווק...
ביום א` הקרוב נארח את אריה טוקר, מומחה לשיווק.
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום נוטריון
זקוקים לייעוץ משפטי?
עו
זקוקים לייעוץ משפטי?
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה