לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'מגורים ללא חוזה'
מגורים ללא חוזה
26/09/2016 | 14:16
8
30
שלום, החוזה ביני ובין בעל הבית עומד להסתיים בתחילת אוקטובר, אני ביקשתי ממנו להישאר חודשיים נוספים. הוא לא מעוניין לחתום על חוזה לחודשיים, מבחינתו אני יכולה להישאר בדירה אך הוא אומר שבמידה והוא ימצא דיירים בתקופה זו הוא יבקש ממני לעזוב.
שאלתי:
1. האם הוא יכול להודיע לי מהיום להיום? במצב כזה מה הזכויות שלי בכל זאת?
2. האם תשלום של שכר דירה לחודש מהווה בכל זאת מעין חוזה בינינו, או שגם לאחר התשלום אני נחשבת דיירת ללא חוזה?
לצפיה ב-'זה נשמע לא לעניין'
זה נשמע לא לעניין
26/09/2016 | 14:38
7
28
לגור בדירה ללא חוזה זה לא לטובת אף אחד מהצדדים, אבל יותר לא לטובתך - במיוחד לאור מה שהוא אמר, במצב כזה אין לך ממש זכויות והוא גם יכול לטעון שפלשת לדירה ולא יהיו לך הוכחות שלא עשית אחרת. אני מניחה שהסירוב של בעל הדירה לעגן את הנושא בחוזה הוא מחשש שלא ימצא שוכרים בדצמבר, שזו באמת תקופה פחות פופולארית, ולכן ההתעקשות, והתחושה היא שלא יצא טוב מזה.

אפשר לחתום על נספח לחוזה הקודם לפיו את מאריכה את החוזה בחודשיים, כשאם זה בסדר מבחינתך, אפשר להכניס סעיף לפיו אם ימצאו שוכרים אחרים את נדרשת לפנות את הדירה בהתראה של X זמן (סביר להניח שגם השוכרים לא יהיו מעוניינים להיכנס מהיום למחר).  קחי בחשבון שבעל הדירה לא בהכרח יסכים לזה.
לצפיה ב-'זה לא מדויק'
זה לא מדויק
26/09/2016 | 15:13
6
5
לצפיה ב-'את מוזמנת לפרט למה ואיך '
את מוזמנת לפרט למה ואיך
26/09/2016 | 15:31
5
7
לצפיה ב-'ככל שזמן '
ככל שזמן
27/09/2016 | 14:35
4
16
המגורים ללא חוזה מתארך, כך זכויות המשכיר נגרעות וזכויות השוכר מתווספות. 
בכדי לטעון שהשוכר פלש לנכס, המשכיר צריך לפנות לבית המשפט לקבל צו פינוי מייד אחרי שהחוזה הסתיים, בפרק זמן קצר ככל האפשר. ככל שזמן המגורים ללא חוזה מתארך, כך יש יותר תימוכין לטענה הנגדית; טענה שקבילה באותה מידה, בהעדר הוכחה כתובה לכאן או לכאן שאומרת שהובטח לשוכר כי יוכל להתגורר בנכס ככל שירצה. כלומר אין פקיעת תוקף. כמו כן יהיה למשכיר קושי ממשי לתבוע את השוכר על נזקים כלשהם, ככל שיהיו לדירה. 
לצפיה ב-'העלית נקודות חשובות'
העלית נקודות חשובות
27/09/2016 | 15:15
3
7
ומבחינת החוק היבש אני מאמינה שדברייך נכונים וזה נשמע גם הגיוני מאוד, השאלה איך במקרה הספציפי הזה השוכרת מתעלת את המצב לטובתה, במידה ושבוע אחרי ההסכם בע"פ בעל הדירה ידרוש ממנה לפנות את הדירה בטענה שהביא שוכרים חדשים. אני יוצאת מנקודת הנחה שמדובר בבחורה סבירה שלא מחפשת לריב ולעשות שרירים מול בעל הדירה.
לצפיה ב-'אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה'
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה
27/09/2016 | 17:43
2
13
השאלה מה נקבע ביניהם מבחינת נוהג תשלום שכר דירה. אי אפשר מצד אחד לגבות שכר דירה ומצד שני לפנות שוכר. זה לא מסתדר משום בחינה. כדאי שהיא תבהיר לו את זה אם ובמידה זה יעלה. 
גם אם יש חוזה כתוב, עדיין שוכרים ומשכירים נאלצים הרבה פעמים "לעשות שרירים". אלה החיים, ולחיים יש רק פתרון אחד, שהוא לא רצוי בשלב הזה. 
לצפיה ב-'אכן כך'
אכן כך
27/09/2016 | 18:22
1
10
מבחינה חוקית ברגע שבעל הדירה קיבל לידיו תשלום שכר דירה גם אם החוזה המקורי פקע  הרי החוזה מוארך ,    עד מתי?   התשובה בחוק השכירות והשאילה:

19.      (א)  לא הוסכם על תקופת השכירות, או שהצדדים המשיכו לקיימה לאחר תום התקופה שהוסכם עליה בלי לקבוע תקופה חדשה, רשאי כל צד לסיים את השכירות על ידי מתן הודעה לצד השני.
           (ב)  ניתנה הודעה כאמור בסעיף קטן (א), תסתיים השכירות —
(1)   כשנקבעו דמי השכירות בסכום מסויים לתקופות קצובות — בתום התקופה המתחילה בסמוך לאחר מתן ההודעה, או כעבור שלושה חדשים לאחר מתן ההודעה, הכל לפי המועד הקצר יותר;
(2)   בכל מקרה אחר — במועד שנקבע לכך בהודעה, ואם מועד זה היה בלתי סביר — תוך זמן סביר לאחר מתן ההודעה.
לצפיה ב-'והסתייגות קטנה על התשובה שלי'
והסתייגות קטנה על התשובה שלי
27/09/2016 | 18:46
5
המצב המתואר שבסעיף 19 א הוא לא בדיוק המצב בשאלה הזאת, כי לפי התיאור כן נקבעה זכותו של בעל הדירה לסיים את החוזה יותר מוקדם, אבל התנאי זה ניתן בעל פה ויהיה לבעל הדירה קשה להוכיח אותו (מבחינתו עדיף כן להאריך בכתב ולא בעל פה) , לעומת זאת התשלום שיקבל  כן ניתן להוכחה (אפשר לשלם בצ'ק עבור חודשיים ועצם הפקדתו על ידי בעל הדירה תהווה הארכה של החוזה הקיים).
עד כאן מבחינה חוקית, אבל אני לא מציע להגיע למצב כזה (שיש חוזה בעל פה שאותו את מתכוונת מראש להפר) אלא לקבל את עצתה של מרציפן לנסות להסכים איתו על חוזה בכתב לפיו פינוי מוקדם כזה ייעשה בהודעה מוקדמת (שבועיים נראה לי פשרה סבירה).
לצפיה ב-'סליחה על השאלה ובכל זאת '
סליחה על השאלה ובכל זאת
24/09/2016 | 12:17
4
62
היי,
אני רועי, בן 33 גר בדירה שכורה כבר 4 שנים.
אין לי קשר בכלל עם בעלי הבית.
אני נפגש איתם אחת לשנה במועד החתימה וזהו.

כמעט ולא היו בעיות בדירה, אבל כשהייתה בעיה עם המזגן הוא טופל.
או שהיה בעיה עם הדוד, אז הם הביאו מישהו שיתקן ---וסהכ הם בסדר.

בקיצור,
יש לי לאחרונה בעיה קשה מאוד עם זרם המים הקרים בבית.
אני קומה 5 ללא מעלית.
ניסיתי איכשהו חודש להסתדר ,אבל בסוף החלטתי לפנות אל בעלי הדירה וליידע אותם שזה בלתי
אפשרי מבחינתי לחיות ככה.(מים חמים ,פושרים יש והזרם מצויין)

אגב, הבניין  הוא די ישן .

בכל אופן,הביאו אינסטלטור אחד שבדק אבל לא ממש יכול היה לעזור כי מסתבר שהוא לא מתעסק עם דברים
כאלה (לא משנה ..עיזבו....איש מקצוע מעאפן)

אחרי 3 ימים של חיפושים, הם שלחו לי מישהו שהם אמרו לי שהוא יקרן בטירוף,והם עבדו איתו פעם,
אבל לפחות שיבוא קודם וייראה מה הבעיה .

הוא היה אצלי---ראה ---ונתן כל מיני אבחנות-----וזה יכול להגיע גם ל 3500 שקל והיה וחס וחלילה
מדובר על צנרת וכו וכו....אבל יכול להיות שמדובר רק בצינור וזהו.

הם אמרו לו תודה , ואני אמרתי להם מייד בשיחת הטלפון,
שיעשו הכל על מנת למצוא מישהו נוסף שאפשר לסמוך עליו ושאפשר יהיה לטפל בבעיה.
כי זה בלתי נסבל מבחינתי .

בקיצור, אתמול מתקשרת אליי בעלת הבית ומודיעה לי שלפני כמה חודשים עבד אצלם ערבי בבניין
במסגרת שיפוצים של תמ"ע --שיפוצים של כמעט שנה .
היא דיברה איתו ונתנה לי את המספר שלו.
היא אמרה לי שהוא ערבי ושהוא בסדר, והוא מתעסק באינסטלציה וכו.

אני מוכרח להודות שהאינסטינקט הראשוני שלי היה בסדר,
אבל אחר כך חשבתי כל מיני מחשבות --ערבי? מאיפה? מהשטחים? ערבי ישראלי? חוקי? לא חוקי?
כאילו---התחלתי לחשוש קצת.

התקשרתי אליה ואמרתי לה שאני לא מוכן שיבוא ערבי .
היא אמרה לי, שאני מדבר שטויות ואין מה לפחד....והכל בסדר ובלה בלה בלה.

השאלה שלי היא כזו-
ברור לי שהם מנסים ,כמו כולם מן הסתם, לחסוך.
וברור לי שהרבה משתמשים בערבים כי המחירים שלהם נוחים, בטח לא כמו שהיהודים שעולים הרבה.
סליחה על ההכללה, אבל אנשי המקצוע בארץ בתחום הזה הם פשוט גנבים  .

אבל האם יש לי זכות וטו להגיד להם שאני לא מוכן ?
בתכלס, אני מרגיש שאין לי את הזכות הזו......כי זו הדירה שלהם .
ואם הם צריכים להביא מישהו שיתקן ,אז אין לי את האפשרות למנוע את זה.

מצד שני, אני יכול להגיד להם, שיילכו קיבינמאט , אני אעביר פה עוד 8 חודשים , ואחר כך פשוט אעזוב .
לא בא לי לעזוב כי נח לי בדירה,אחרי 4 שנים...

ולהגיד לה שאם היא רוצה להיות עם הערבי אז שתבוא היא להיות איתי---אבל ברור לי שהיא לא תבוא
כי היא לא חייבת לבוא......היא חייבת לפתור את הבעיה וזה מה שהיא עושה.

בינתיים, אני זה שאצטרך לסבול עם זרם מים חלש מאוד (מים קרים)
אם אחליט שאני מוותר וזהו.

מה הייתם עושים?

לצפיה ב-'זו בעיה שלך'
זו בעיה שלך
24/09/2016 | 15:46
3
34
אתה חי בישראל, חי על כדור הארץ, יש ערבים בעולם. אם אתה לא מוכן שייכנס אליך ערבי הביתה זו בעיה שלך, תחיה עם המים הקרים.
לצפיה ב-'ואם הוא ערבי פלשתינאי!???? ????'
ואם הוא ערבי פלשתינאי!???? ????
24/09/2016 | 16:02
2
10
לצפיה ב-'אז מה?'
אז מה?
24/09/2016 | 16:36
37
גם ערבים פלשתינאים צריכים להתפרנס. יש לך פחדים, תהיה מוכן לשלם מחיר עליהם. ואם הוא לא שב"ח? זה לא שיש פה דיון שהוא באמת רציונלי, אתה מנוהל ע"י פחדים  אתה לא חייב להכניס אליך הביתה אף אדם שאתה לא רוצה, אבל על פחדים משלמים מחיר. אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. 
לצפיה ב-'תציע לשלם את ההפרש במחיר'
תציע לשלם את ההפרש במחיר
26/09/2016 | 12:59
18
הם מוכנים לשלם X עם איש מקצוע מסויים.
אתה לא רוצה לעבוד עם איש המקצוע הזה, ורוצה להביא אחד יקר יותר.
הפתרון המתבקש הוא שאתה תשלם את ההפרש בין שני אנשי המקצוע.

וזאת מבלי להיכנס לשיקולים שלך.
לצפיה ב-'בעל הבית השתגע - והלוואי על כולנו בעל בית שכזה'
בעל הבית השתגע - והלוואי על כולנו בעל בית שכזה
22/09/2016 | 21:19
61
ייתכן שחלקכם שמעתם על הסיפור שרץ ברשת ואמיתתו הוכחה, על אדם ערירי שנפטר לפני מספר חודשים, שהוריש את הדירות בבעלותו בבניין ברחוב מבוקש בתל אביב, לדיירות ששכרו אותן ממנו.

זה נשמע כמעט כמו אגדה, אבל זה אמיתי. מבדיקה מעמיקה מעט מסתבר שהיה מדובר באדם סימפטי ורגיש שקיבל את הדירות בירושה, והשכיר אותן במחירים סבירים מאוד. מסתבר שזו הייתה רק ההתחלה.

מי שפחות התרגשו מהמידע הזה היו דיירי עבר של הבחור - ואני יכולה להבין את זה. הדיירות היורשות סירבו להתראיין, אבל דייר עבר התראיין והביע את התסכול שלו ושל זוגתו מה"פספוס".

לצפיה ב-'אחת הבעיות הגדולות בתהליך השכרת הדירה כיום'
אחת הבעיות הגדולות בתהליך השכרת הדירה כיום
22/09/2016 | 09:43
9
70
היי,
אחד הדברים אשר מפריעים לי בתהליך השכרת הדירה הוא תיאום זמן ההגעה לראות את הנכס עם הדייר הנוכחי/הבעלים. התהליך מסורבל ומלווה בהמון בילבול משני הצדדים כמו גם אי נעימויות מיותרות (מי מאיתנו לא הסתובב עם דף מלא מספרי טלפון, כתובות וזמנים ולא זכר מה הוא הולך לראות ומתי!)
כמשכיר, לא פעם קרה שקבעתי עם דייר פוטנצייאלי והוא פשוט לא הגיע (כמובן בלי לבטל קודם). כמו כן, שני הצדדים לא תמיד זוכרים מתי ועם מי הם קבעו וכמה אנשים אמורים בכלל לבוא!
הגיע הזמן שבשנת 2016 תיהיה מערכת אוטומטית לניהול זמני הגעה (כמו שקובעים תור לרופא משפחה בקופת החולים לדוגמא). מערכת שכזו תחסוך המון זמן ואי נעימויות מיותרות עבור שני הצדדים...
האם לעוד מישהו זה מפריע והוא יכול למצוא פתרון שכזה כמשהו שיעזור לו בתהליך ויחסוך הרבה כאב ראש?

לצפיה ב-'גם אנשים שקובעים תור לרופא'
גם אנשים שקובעים תור לרופא
22/09/2016 | 10:52
2
47
לא תמיד מגיעים אליו ולא תמיד זוכרים לבטל. זה הטבע האנושי. אחת מהאפשרויות היא בתור משיכר, לקבוע זמן משותף לכל מי שרוצה לבוא לראות את הדירה, ואז גם אם מישהו לא הגיע, יהיו אחרים שקרוב לוודאי כן יגיעו והזמן לא התבזבז לריק. בתור שוכר, אם בעל הדירה שכח או לא הגיע בזמן שקבעתם להראות את הדירה, זו בעיקר בעיה שלו, כי הוא מפסיד בגלל זה יותר ממך ואתה לא יכול לשמור על אינטרסים של אנשים אחרים, רק הם יכולים לשמור על האינטרסים של עצמם. ואם למשכיר זה לא מספיק חשוב להראות את הדירה, אז גם אם הפגישה תהיה כתובה בעשרת הדיברות- זה לא יעזור. 
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
22/09/2016 | 13:39
1
34
תמיד יהיו את היוצאים מן הכלל אבל לרוב כשאתה קובע תור בצורה נוחה והיכולת לבטל אותו היא נוחה זה מה שתעשה. בלי קשר לזה שאם מצליחים לעשות קצת סדר בבלאגן שבכל מקרה קיים זה כבר טוב...
בנוגע לשוכר, מוזר שאתה אומר שכשוכר לא ממש משנה לך אם בעל הדירה שכח שקבעתם או לא. מה עם הזמן המבוזבז והטרטור להגיע למקום ולהבין שזה לא רלוונטי? 
 לא היה עדיף למנוע את כל הדברים האלו אם השוכר והמשכיר היו יכולים לעדכן בכל עת את הזמנים הנוחים להם וגם אם קרה ומישהו ביטל ברגע האחרון תסכים איתי שזה עדיף על לא להודיע בכלל... 
לדעתי פתרון כזה יכול לעזור בהרבה מקרים ולהיות שימושי מאוד...

לצפיה ב-'לא נתקלתי אף פעם במשכיר שהבריז לי'
לא נתקלתי אף פעם במשכיר שהבריז לי
22/09/2016 | 15:46
38
כי זה האינטרס של המשכיר, לא להבריז. אני מניחה שיש כאלה שבכל זאת מבריזים אבל זה יותר נדיר משוכרים פוטנציאלים שמבריזים, או לא מגיעים בזמן, כשאת באה במיוחד להראות את הדירה מהקצה השני של המדינה. מה איכפת לשוכר מאיזו אפליקציה? גם כדי להודיע באפליקציה" אני לא בא" צריך שיהיה לך איכפת מזה. לחלק מהאנשים זה לא איכפת גם ברמה הזו. 
לצפיה ב-'אני בעד ההצעה של עוגי'
אני בעד ההצעה של עוגי
22/09/2016 | 21:09
4
36
להראות את הדירה במרוכז למספר שוכרים מתעניינים, במצב כזה נחסך טרטור לבעל הדירה, ומי שמזלזל ולא מגיע בזמן בלי להודיע "אוכל אותה". מערכת לניהול זמני הגעה מרגיש לי כמו משהו קצת מוגזם, ובכל מקרה תמיד יהיו אנשים שיבריזו/יאחרו/יגיעו מתי שבא להם ויצפו שיקבלו אותם בכל שעה.

לי קרה קטע כזה עם מתווכת שאיחרה מאוד, זה היה ממש הזוי במיוחד כי היא נתנה לי כתירוץ שהיא נתקעה בפקקים, וכששאלתי למה היא לא התקשרה ליידע אותי שתאחר לא היה לה הסבר.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
25/09/2016 | 10:40
3
24
הדברים שאתם כותבים פה נכונים בכל מקרה בו יש מערכת לקביעת פגישות/תורים. גם כשקובעים תור לרופא לא תמיד מגיעים ולא תמיד מודיעים על כך... 
השאלה האמיתית פה היא האם הייתם משתמשים במערכת כזו במידה והייתה. ברור לכולנו שאף אחד לא מושלם ותמיד יהיו טעויות.אבל תנסו לרגע לחשוב על כל אותם הפעמים שכן היה נחסך כאב ראש וזמן מבוזבז.

כשאת אומרת שזה מרגיש קצת מוגזם, מאיזו בחינה? היית מעדיפה לטלפן לכל בעל דירה ולקבוע איתו ישירות על פני כניסה לאתר/אפליקציה וקביעת הפגישה משם?
תחשבו גם על השוכרים וגם על המשכירים במקרים האלו...
לצפיה ב-'זה נראה לי מוגזם כי אין בזה ממש צורך'
זה נראה לי מוגזם כי אין בזה ממש צורך
25/09/2016 | 16:48
2
24
בעלי דירה יכולים להראות את הדירה במרוכז, ובכל מקרה אם מדובר בדירה סטנדרטית, היא תושכר תוך כמה ימים במקרה הרע, ככה שלא יהיה צורך במערכת הזאת, ומחפשי דירות לרוב יעדיפו גם שלא להסתבך עם זה, ויעדיפו גם את האפשרות לדבר ישירות עם בעל הדירה ולשאול אותו שאלות - כשבלא מעט מקרים מי שמראה את הדירה זה לא בעל הדירה אלא השוכרים שעוזבים, שבטח לא יראו צורך באפליקציה שכזאת.

בקצרה - אני לא חושבת שיהיה מי שיתעניין בזה, משני הצדדים.
לצפיה ב-'תזכרו'
תזכרו
26/09/2016 | 07:06
1
17
שגם קביעת תור לרופא היא משהו שעושים אחת לזמן ארוך יחסית ועדיין מעדיפים לעשות אותו באינטרנט/אפליקציה במידה ויש כזו. 
כמו כן, אף אחד לא הגביל את המערכת לבעלי הדירה בלבד. מי שמראה את הדירה הוא זה שינהל את הפגישות. 
כשאני הראתי דירות אני זוכר כמה כאב ראש זה היה לנהל רשימות עם כל מי שאמור להגיע ומתי (לא תמיד אפשר לעשות ימים ושעות מרוכזות להרבה אנשים).
ובקשר לשאלות שיש אז ברור שצריך לטלפן אבל אם אפשר לצמצם את הטלפונים לדברים עיניינים בלבד ואת תיאום הפגישות עצמן לעשות במערכת ייעודית אז זה עדיף!

לצפיה ב-'אני מציעה להציע את הרעיון הזה למתווכים'
אני מציעה להציע את הרעיון הזה למתווכים
26/09/2016 | 10:15
17
אם שלב הפיילוט יעבוד אצלם, אולי זה יעבוד גם בהמשך.
לצפיה ב-'לשם כך יש יומן, כיום יישום מובנה בכל טלפון חכם...'
לשם כך יש יומן, כיום יישום מובנה בכל טלפון חכם...
26/09/2016 | 12:14
13
אני אישית מעדיפה יומן מנייר ופשוט כותבת לי בו את הלו"ז. לא שוכחת, כי כתוב, ואני בודקת מראש. מי שצריך תזכורות, המכשיר הסלולרי יצפצף לו לפי הגדרותיו, ונפתרה ה"בעיה". בנוגע לחוסר אחריות/התחשבות של בני אדם, זה הטבע האנושי... צריך לקחת אותו בחשבון.
לצפיה ב-'מחפשות שותפה שלישית לדירת שותפות (דיור מוגן) '
מחפשות שותפה שלישית לדירת שותפות (דיור מוגן)
20/09/2016 | 16:30
33
מחפשות שותפה שלישית לדירת שותפות (דיור מוגן) חדשה בכפ"ס לזכאיות סל שיקום.
נשמע לשמוע מכן לפרטים!
הדס- 097727687
לצפיה ב-'דירה בקומה גבוהה ללא מעלית. זה בסדר או נוראי?'
דירה בקומה גבוהה ללא מעלית. זה בסדר או נוראי?
12/09/2016 | 13:40
17
97
שלום, אני רוצה לקנות דירה ואז לגור בה (אני רווק) ולהכניס שותף/פים.
אישית, אני אוהב לגור בקומות גבוהות (וזה גם יותר זול, אם זה ללא מעלית).  אני לא ממש אוהב קומות נמוכות.
מצד שני, כולם אומרים לי שקשה להשכיר (ובעתיד אולי למכור) דירות בקומות גבוהות ללא מעלית.  אני בהתלבטות ללכת עם הלב או ללכת עם המחשבה על השוכר העתידי?   
אני מסתמך על השוכרים , אחרת לא יהיה לי להחזיר משכנתא.
רציתי לשאול, עד כמה זה נכון שדירות כאלו קשות להשכרה?

תודה רבה
לצפיה ב-'לא קשה להשכיר'
לא קשה להשכיר
12/09/2016 | 16:04
1
74
אם המחיר נכון. אבל זה לרוב מוריד את טווח השוכרים האופציונליים, כי משפחה עם ילדים קטנים תעדיף שלא לגור בקומה גבוהה בלי מעלית וגם אנשים מבוגרים יעדיפו שלא. זוגות צעירים, שותפים, אנשים צעירים בכלל, לא אמורה להיות בעיה להשכיר, שוב, בהנחה שהמחיר משקף את זה.
האם זה חכם לקנות דירה בקומה גבוהה ללא מעלית? לדעתי, חד משמעית לא. ובקנייה יש עוד שיקולים חוץ משוכרים עתידיים. 
לצפיה ב-'מסכים חלקית'
מסכים חלקית
13/09/2016 | 15:27
64
מסכים עם התשובה הזאת למעט המשפט האחרון.
אם הבניין בעל פוטנציאל לעבור חידוש עירוני בעתיד (תמ"א 38 שיכלול הוספת מעלית והרחבה או תמ"א 38/2 הריסה ובניה) אז יש סיכוי שהדירה הזאת שכיום שווה פחות מדירה בקומה נמוכה תהיה בעתיד שווה יותר מהדירה הנמוכה.  גם סתם הוספה עתידית של מעלית תשביח את הדירה הזאת יותר מאשר דירות בקומה נמוכה.
אז נכון שזה יקח שנים (ואולי גם בכלל לא יקרה, אם כי אני ממליץ לחפש מראש  דירה שיש לה פוטנציאל כזה),   אבל אם הבנתי נכון אתה כיום צעיר ורווק ולא מפריע לך לעלות ברגל, אז אם יש סיכוי שעד שכן תצטרך מעלית היא תגיע לבד אז שווה להמר על זה.   מקסימום תשכיר ותשכור (או תמכור ותקנה).
לצפיה ב-'אלו שתי האופציות היחידות? '
אלו שתי האופציות היחידות?
18/09/2016 | 15:18
42
כידוע, זה לא מדע מדוייק - יש אנשים שמבחינתם מעלית זה הכרח, יש אנשים שזה לא משנה להם, וברבי קומות מהסוג שכוללים מעלית, ככל שאתה עולה בקומה כך שווי הדירה עולה - קח בחשבון לפיכך שלקנות דירה בקומה גבוהה יעלה לך יותר מאשר בקומה נמוכה.

בניינים ללא מעלית לרוב הקומה הכי גבוהה תהיה גג קומה 3.5/4, וזה לא כזה ביג דיל לדעתי, אבל אם אתה בלבטים שכאלו יהיה הכי פשוט והכי חכם ללכת על דירה עם מעלית.

בגדול - אני אישית לא מאמינה שיש דבר כזה "קשה להשכרה" בהיבטים שאתה מתאר - אם הדירה ממוקמת באזור טוב ומבוקש, העובדה שהיא גבוהה לא תיצור קושי של ממש אם תשכיר אותה במחיר ריאלי. דווקא עם דירות נמוכות בדגש על קרקע יש יותר בעיות, בגלל החשיפה לרעש של הרחוב.

לצד זאת יש עוד משתנה ראוי לבדיקה - איזה גודל דירה אתה מתכנן לרכוש?

לצפיה ב-'מניסיון כשוכרת, זה מתאים בעיקר לסטודנטים וגם אז יש חסרונות'
מניסיון כשוכרת, זה מתאים בעיקר לסטודנטים וגם אז יש חסרונות
24/09/2016 | 22:08
13
20
ראשית, להעביר דירה כזאת זה לא פשוט וקל (ואם משתמשים במובילים, לא זול).
שנית, זה עלול להוות בעיה לכל מי שאינו רווק צעיר ובריא, וגם אתה לא תהיה כזה לנצח.

גרתי בדירה בקומה שלישית (קומות גבוהות, 20 מדרגות בין הקומות) וידיד טוב שלי שהוא נכה כמעט לא בא לבקר אותי כי הוא לא היה מסוגל לעלות כ"כ הרבה מדרגות. לפני כשנה נפצעתי וצלעתי כחודש, היה לי קשה מאוד לעלות ולרדת במדרגות; לו עדיין גרתי בדירה ההיא כנראה לא הייתי יוצאת מהבית שבועיים. כשמדובר בקשישים (שלפעמים נתקעים בדירה בקומה גבוהה בלי מעלית) עוד אפשר להיערך מראש, אבל לכל מיני תאונות פתאומיות הרבה פחות.

לסיכום, היום כל העולם עובר למודעות לנגישות, ולכן אם לא מתוכנן בבניין שיפוץ עתידי שיכלול מעלית, אני חושבת שזו לא השקעה טובה. אבל כדירה לשכור במחיר נמוך, כל עוד אתה רווק צעיר ובריא שיכול לעזוב בהתראה קצרה, זה לא נורא.

לצפיה ב-'אני לא מסכימה איתך'
אני לא מסכימה איתך
26/09/2016 | 10:13
12
26
דירות בקומה לא נמוכה אינן נחלת סטודנטים בלבד, העברת דירה כמעט תמיד מתבצעת עם מובילים ככה שהנושא הזה לא רלוונטי, ואנשים שמחפשים דירה לטווח ארוך בדרך כלל לא מתבססים על השיקול הזה בחיפוש דירה שמוצאת חן בעיניהם (אם כבר, יותר יטריד אנשים הנושא של לעלות ולרדת את המדרגות כל פעם).

אני לא יודעת מה הגודל של הדירה שהוא מתכנן לרכוש ובאיזו עיר, יש ערים רבות בהן אין מה לבנות על סטודנטים שישכרו את הדירה וגם לא תמיד על שותפים, וברוב האזורים בארץ הסבירות שיתבצע תמ"א בבניין בשנים הקרובות הוא גדול מאוד, ככה שעד שהוא יהיה פחות צעיר ובריא, רוב הסיכויים שדברים ישתנו בבניין, ובכל מקרה זה לא שיקול ברוב המקרים ונראה שגם במקרה שלו זה לא השיקול.

אני גרה בקומה 3.5, אחרי שנים שגרתי בקומת קרקע, ואני ללא ספק מעדיפה את זה. ברור שמי שיש לו בעיות נגישות זה לא טוב לו, אבל זה עדיין לא אומר שבאופן גורף הוא יתקשה להשכיר, ולמקרה של תאונות פתאומיות... זה עדיין תרחיש שלדעתי אין מה לחשוב עליו במצב כזה.

אם נחזור למה שכתבתי על התמ"א ולמה שאת כתבת על שיפוץ עתידי שיכלול מעלית - ברוב הבניינים בארץ גם אם זה לא קיים כרגע, זה משהו שמתוכנן, וההמלצה הגורפת למי שקונה דירה יד שנייה היא לרכוש בבניין שצפוי לעבור פינוי בינוי כי התוצאות במצב הזה הן השבחת הדירה באופן משתלם יותר. במצב כזה, לרכוש את הדירה בין הזולות בבניין ולקבל עוד כמה שנים דירה חדשה בבניין עם מעלית, יכול להיות מאוד משתלם עבורו.
לצפיה ב-'את דווקא די מסכימה איתי, התייחסת לאפשרות של שיפוץ עתידי'
את דווקא די מסכימה איתי, התייחסת לאפשרות של שיפוץ עתידי
26/09/2016 | 11:07
11
20
ובמקרה כזה כבר כתבתי שזו השקעה טובה.

לגבי הטענות האחרות:
א. הוא ציין שהוא לא מתכוון לגור לבד אלא לחפש שותפים.

ב. צעירים רבים שאין להם ריהוט גדול מעבירים לבד. אני עברתי עד היום לא מעט דירות, עד כה ללא מובילים (בפעם הבאה כבר לא תהיה לי בררה). מכירה מישהו שהעביר עם מובילים רק את הפסנתר, כל השאר לבד.

ג. לא צריכה לקרות "תאונה" כ"כ גדולה. די בכך שזה קורה לך פעם אחת כדי להבין כמה זה לא תרחיש נדיר.

לצפיה ב-'העברה ללא מובילים היא תרחיש לא נפוץ'
העברה ללא מובילים היא תרחיש לא נפוץ
26/09/2016 | 11:21
10
16
שקיים כאמור רק כשאין ריהוט - ואין כאן קשר לקומה. זה דבר שקיים באמת בעיקר אצל סטודנטים ששוכרים בדירות שותפים מהסוג שמותאם מראש לדיירים מתחלפים, אבל זה לא תרחיש מאוד נפוץ במרבית האזורים בארץ, ואנחנו לא יודעים אם במקרה המדובר הוא מתכנן על שותפים שכאלו ומתכוון להציע להם חדרים מרוהטים.

בכל מקרה, כשאדם מחפש דירה, נושא הקומה יכול להיות שיקול, אבל לרוב לא בגלל נושא ההובלה - בטח לא כשמדובר בדירת שותפים (כשאם לדייר יש ריהוט הוא בכל מקרה ישתמש בהובלה).

כשקונים דירה, לרוב מומלץ לחשוב על האופציה של השכרת הדירה במידת הצורך וגם על האופציה של מכירה בעתיד, אבל הייתי חושבת על שיקולים שונים מאשר גובה הקומה בהקשר הזה.
לצפיה ב-'נפוץ מאוד בקרב צעירים בכלל וסטודנטים בפרט'
נפוץ מאוד בקרב צעירים בכלל וסטודנטים בפרט
26/09/2016 | 11:24
9
8
והעובדה שאין ריהוט שמחייב מובילים אין פירושה שאין ריהוט כלל... אני העברתי שולחן כתיבה, כיסא וכונניות בלי מובילים ויותר מפעם אחת. גם לקומה שלישית. היה די סיוט... אבל דווקא לו הייתי מעבירה עם מובילים היה לי קשה יותר כי זה היה עולה לי יותר והייתי די תפרנית. אני לא טוענת שזה מה שימנע מאדם לשכור דירה, רק ציינתי שזה חיסרון.
לצפיה ב-'הכל תלוי בנקודת המבט'
הכל תלוי בנקודת המבט
26/09/2016 | 12:43
8
11
אם את מתייחסת לקהל יעד בלעדי של סטודנטים או של צעירים שמראש מחפשים דירה לטווח קצר, זה לא כמו להתייחס באופן כללי לנושא השכירות, וזה לא בהכרח יהיה רלוונטי לפותח הדיון (סיכוי דיי סביר שזה לא יהיה רלוונטי). דרך אגב - יצא לי להכיר גם אנשים מאוד לא צעירים שמחפשים דירות שכאלו לטווח קצר באופן שלא דורש הובלה אלא רק להגיע עם מזוודה עם חפצים אישיים, נתקלתי בכאלו גם כשעשיתי סאבלט לדירה שלי, וזה עדיין לא נחשב לתרחיש נפוץ, ובטח לא כזה שצריך לקחת בחשבון כשמחפשים לקנות דירה שמתכננים להשכיר. לגבי קומה גבוהה כחיסרון - גם קומת קרקע זה חיסרון, וכזה משמעותי יותר, ובכללי זה לא מדע מדויק וזה תלוי בעוד שלל פרמטרים.

בכללי לעבור דירה זה כאב ראש רציני ולכן ההמלצה הגורפת היא לשכור דירה לטווח ארוך, ואם מדובר במצב בו מראש ידוע שלא יחודש חוזה אחרי שנה או שנתיים, אכן רצוי ללכת על דירה מרוהטת/חדר מרוהט, או מראש להצטייד בריהוט שאפשר להוביל בקלות ברכב או כזה שלא תהיה בעיה להיפטר ממנו ולהשיג חדש (ככה למשל עברתי כמה דירות עם מיטה מתפרקת שאין שום בעיה להעלות ולהוריד לבד 3 קומות ויותר).

ואם כבר גלשנו לנושא הזה - אני העברתי בזמנו תכולת דירה שלמה (למעט מקרר) ללא הובלה בתשלום, אלא בסיוע חברים בלבד שלאחד מהם יש טנדר ששימש להובלה, והיות שקיבלתי בהשאלה עגלת סבלים זה הקל על הסחיבה שביצעו החברים הנוספים. ועדיין אני לא מכנה את זה "מעבר ללא הובלה", כי אני מודעת לכך שמדובר במקרה פרטני ושהעובדה שלא שילמתי לחברים (שרק ביקשו שאזמין אותם לארוחת ערב בדירה החדשה בתמורה) לא הופכת את המצב הזה לשונה משמעותית ממצב של הובלה בתשלום.
לצפיה ב-'לא, אני מתייחסת לעובדות. קושי יכול להיות חיסרון, נקודה.'
לא, אני מתייחסת לעובדות. קושי יכול להיות חיסרון, נקודה.
26/09/2016 | 12:50
7
7
האם הוא ימנע מאדם לשכור דירה או לא, זה כבר עניין אחר. בכל דבר יש חסרונות ויתרונות, חשוב להיות מודע אליהם כשעורכים שיקולים, בפרט בדבר גדול ורציני כמו רכישת דירה. כאמור, כשוכרת שכרתי דירות גם בקומות גבוהות כי לא היו לי בעיות כאלה, אבל יש חסרונות, ואני לא רואה טעם לחזור עליהם שוב.

אם כבר הזכרת נקודת מבט, דווקא נקודת המבט של "אני צעיר ובריא וכיף לי לגור בקומה גבוהה" היא בדיוק מה שצריך להיזהר ממנו בשיקולים לטווח ארוך, כי אלה לא מצבים שנמשכים לנצח. לכן היה חשוב לי להציף בעיות שנתקלתי בהן. הוא בא להתייעץ וקיבל תשובות שהציפו לו בעיות פוטנציאליות, הוא כבר יחליט איך לשקלל את המידע בשיקוליו.

אחרון חביב לגבי ההובלה, חברים תמיד עזרו לי להעביר דירה, לא מכירה אף אדם שצבר די רכוש וחפצים שיכול להעביר דירה לגמרי בעצמו. אבל זו עזרה בחינם, לא כמו לשלם מאות/אלפי שקלים על הובלה מקצועית וזה מה שמשנה כשאתה תפרן.
לצפיה ב-'את מערבבת פה כמה דברים'
את מערבבת פה כמה דברים
26/09/2016 | 13:05
6
8
אבל אין לי ראש להתווכח.

באופן מקרי לגמרי - היות שבין היתר אני מנהלת תחום דומה לזה של הפורום במקום אחר, אני מוצאת את עצמי לא אחת מול אנשים שחשבו כמוך ו/או הלכו לכיוונים לא קשורים כששכרו דירה/קנו דירה להשקעה, ואז גילו שמתי שרוצים לעזוב/להשכיר/למצוא שותפים, קצת קשה להם כי הם פונים לקהל יעד לא רלוונטי, או למקומות הלא נכונים (למשל - התעקשות לפרסם את הדירה רק דרך תיווך או לחילופין - לחפש דירה להשכרה רק דרך תיווך). בימים אלו ממש אנחנו מנסים למישהו שלא הקשיב לעצות שנתנו לו בעבר וכל שנה הסאגה הבעייתית חוזרת על עצמה והוא מבזבז המון זמן ועצבים וכמובן - כסף.

לצפיה ב-'מסכימה מאוד עם מה שכתבת בפסקה, אז למה "חשבו כמוני"?'
מסכימה מאוד עם מה שכתבת בפסקה, אז למה "חשבו כמוני"?
26/09/2016 | 13:09
5
6
להפך, אני בעד לשקול הכול מראש ולהבין לאיזה קהל יעד הדירה פונה ומה החסרונות ואיזה קהל יעד אינו מתאים וכו'. את שוב ושוב כותבת על אי הסכמה דווקא בנקודות שנראה שאין בינינו כל מחלוקת.
לצפיה ב-'אני לא מסכימה עם מה שכתבת לגבי המקרה הספציפי הזה'
אני לא מסכימה עם מה שכתבת לגבי המקרה הספציפי הזה
26/09/2016 | 13:20
4
7
ובכללי לגבי קומות גבוהות וסטודנטים וכו', אבל זה לא משנה, לא נגיע להסכמה כאן וזה גם לא רלוונטי.
לצפיה ב-'זה בסדר גמור; לך ואולי לאחרים שאת מכירה זה לא רלוונטי'
זה בסדר גמור; לך ואולי לאחרים שאת מכירה זה לא רלוונטי
26/09/2016 | 13:30
3
5
אבל צריך לקחת בחשבון שיש אנשים שזה כן רלוונטי להם ולכן הם עלולים להסתייג, זה בדיוק חלק מהשיקולים.
לצפיה ב-'באמת שאין לי ראש להמשיך ולטחון את זה'
באמת שאין לי ראש להמשיך ולטחון את זה
26/09/2016 | 13:36
2
15
אבל הנקודה כאן היא שהולכים לפי התרחיש הנפוץ והאדם הסביר - תמיד יש גם את האדם שמרותק לכסא גלגלים שזה לא יהיה רלוונטי עבורו, אבל בגדול אם הולכים לפי התרחיש הנפוץ, לא אמורים לקחת בחשבון את התרחישים הפחות נפוצים והנדירים, גם אם הם קיימים.
לצפיה ב-'ועדיין המשכת... ושוב לא הבנת אותי. מי דיבר על כיסא גלגלים?'
ועדיין המשכת... ושוב לא הבנת אותי. מי דיבר על כיסא גלגלים?
26/09/2016 | 14:44
1
20
כאמור, עלייה במדרגות קשה למשל לקשישים ולילדים קטנים. קשה עם ציוד (לא רק במעבר דירה, גם משהו יומיומי יותר כמו עגלה או קניות). לכן לא מתאימה למשפחות צעירות, וזה נכתב כאן עוד לפני שהצטרפתי לדיון. מי שיודע למשל שמגורים בקומה גבוהה יחייבו אותו להזמין בעיקר במשלוחים (כי הוא לא יוכל לסחוב בעצמו) – גם זה שיקול עבורו (בתור התחלה, כלכלי). אלה דברים קטנים, אבל הם מצטברים. פחות רלוונטיים לרווקים צעירים, אבל שוב, זה מצב זמני וקניית דירה היא בד"כ לטווח ארוך יותר.

גם אדם צעיר (בעיקר אם הוא כבר לא סטודנט, כלומר בדירת סטודנטים זמנית) מעוניין לא פעם לארח משפחה וחברים, חלקם מבוגרים, חלקם ילדים, חלקם אנשים פחות בריאים (כמו חברי הטוב שהוא נכה, לא בכיסא ולא עם קביים, ועדיין לא מסוגל לעלות שלוש קומות). גם אדם בריא עלול למצוא את עצמו פצוע באופן לא מתוכנן, כפי שקרה לי (פשוט כי נפלתי וסובבתי את הברך) או לשבור רגל או אפילו סתם לתפוס את הגב וזה פתאום מאוד לא נעים.

נכון, זה לא קורה הרבה, אבל זה גם לא כ"כ נדיר. ודווקא כי זה לא קורה המון ופחות לצעירים, לא חושבים על כך, ולכן אני חושבת שחשוב להציף את הנקודה כדי שמי שעורך תכניות לטווח ארוך (לא שכירה אלא קנייה) יהיה מודע לכך. מה הוא יעשה עם המידע – עניין שלו.
לצפיה ב-'הדיון הזה לא מוביל לשום מקום, באמת'
הדיון הזה לא מוביל לשום מקום, באמת
26/09/2016 | 14:46
9
וכבר גלשנו יותר מדי - אז דיי, שהבחור יעשה את השיקולים שלו ויקנה איזו דירה שבא לו איפה שבא לו ובאיזו קומה שבא לו.
לצפיה ב-'אופציה?'
אופציה?
06/09/2016 | 09:41
2
115
שלום
השכרתי את הדירה שלי,בחוזה לשנתיים  ולאופציה לעוד שנה.  האם אני מחוייבת לשלוש שנים למשכיר.  או אחרי שנתיים אני יכולה לדרוש לקבל הדירה חזרה.?
תודה
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
06/09/2016 | 10:16
89
קודם כל את מתכוונת לשוכר, המשכיר זאת את.
בעיקרון אופציה היא זכות של השוכר לבחור ולהמשיך לשנה נוספת אחרי תום השנתיים, אם את יכולה שלא לאפשר זאת אז היא חסרת משמעות.
בסופו של דבר זה תלוי בניסוח סעיף האופציה בחוזה ובאם יש סעיפים אחרים שסותרים או מסייגים את האופציה, למשל אם השוכר מפר את החוזה באופן מהותי אז בדרך כלל יש סעיף שמאפשר למשכיר לסיים את החוזה מיידית (בלי קשר ליש או אין אופציה), לפעמים יש סעיף שמאפשר למשכיר סיום מוקדם בהודעה מראש (ואז סעיף האופציה נעקף) , לפעמים נושא גובה דמי השכירות בתקופת האופציה אינו ברור, לפעמים ישנם תנאים למימוש האופציה שהשוכר לא תמיד מקיים (כמו הודעה חודשיים מראש על מימוש אופציה ומסירת  שייקים)  ועוד ועוד..   לכן אי אפשר לתת לך תשובה חד משמעית.
לטעמי  יש לנהוג בתום לב ואם השוכר עומד בהתחיבויותיו אז עלייך לאפשר לו לממש את האופציה ואם מבחינתך זה קריטי אז צריך להגיע להסכמה עם השוכר ולא לפעול חד צדדית.
לצפיה ב-'לא נשאר לי מה להוסיף על דבריו של גיא'
לא נשאר לי מה להוסיף על דבריו של גיא
06/09/2016 | 12:17
61
מלבד התהייה למה עשית דבר כזה? להשכיר דירה לשנתיים מראש זה דבר חריג בפני עצמו, ולתת אפשרות של אופציה במצב כזה זה צעד לא ברור - במיוחד אם קיימת האפשרות שתרצי את הדירה למטרה אחרת.
לצפיה ב-'תיקונים במושכר'
תיקונים במושכר
29/08/2016 | 23:09
10
132
היי
אני לא יודעת אם כאן המקום הנכון לשאול אבל אנסה בכל אופן.
לפני כמה שנים רכשתי דירה ראשונה ומאחר ואין באפשרותי לגור בה אני משכירה את הדירה.
לפני שנתיים בחוזה הראשון עם הדיירת עברנו על כל הליקויים בדירה.
עכשיו בחידוש חוזה ישנם כמה דברים שאיני יודעת אם עלי לטפל בהם:
1. בקיר האמבטיה היכן שהמזלף מתיז התקלף הצבע. אחריותי או של השוכר (זה לא היה לפני שנתיים)?
2. המזגן של השכנים מלמעלה מטפטף על אדן החלון. אני צריכה לדבר עם בעל הדירה או שהשוכר יכול לעשות זאת?
3. האם להודיע לי שהמזגן עדיין מטפטף ב-21:45 זו שעה הגיונית?
יש לציין שאינני גרה בקרבת הנכס ונעזרת בבעלי מקצוע ללא נוכחותי.
אשמח לתגובה הוגנת מאחר ואני באמת משתדלת לתקן הכל במהירות.
תודה רבה
לצפיה ב-'האם קבעתם בחוזה'
האם קבעתם בחוזה
30/08/2016 | 01:13
2
67
שכשהשוכרת יוצאת מהדירה היא צריכה לצבוע אותה?
אני לא מבינה למה לטריד את מנוחתך בגלל קצת צבע מתקלף. אנשים שמכריחים אותך להתעסק בקילופי צבע הם נודניקים וקטנוניים. בקיצור, אם היא צריכה להחזיר את הדירה כפי שהיא קיבלה אותה, זה כולל צבע, שתסתדר לבד. 
תני לה לדבר עם הדיירים של המזגן המטפטף, אם הם לא יתקנו את הטיפטוף תאלצי את להתערב כבעלת הדירה, אבל עקרונית היא גרה שם, היא שכנה שלהם כרגע, שתנסה להסתדר איתם קודם לכל, ואת זה אני אומרת בתור שוכרת שגם התמודדה עם דברים כאלה. 
בקשר לשאלה 3, לא יודעת למה את שואלת את זה, אבל הכלל הבלתי פורמלי אומר שמותר להתקשר לאנשים עד 22:00. אם לא נוח לך שהיא מתקשרת בשעה 21:45, תגידי לה את זה, ותקבעו זמנים שכן נוחים לכן לתקשר. 
לצפיה ב-'בקשר לשאלה 3'
בקשר לשאלה 3
30/08/2016 | 01:34
1
75
אני שואלת את זה כי לצערי זו דיירת מאד נודניקית.
עד כמה נודניקית?
בחוזה הכנסתי סעיף שאסור לה להתקשר אלי בשישי שבת אלא אם יש הצפה או שריפה אחרי שקיבלתי כמה טלפונים בימי שבת על סתימה או קלקול פשוט שבהחלט יכולים לחכות ליום ראשון.אז טבעי שאני רגישה לנושא השעות.
לגבי הצבע, היא אכן קיבלה דירה מסוידת ואמורה לסייד כשתצא.
תודה רבה על התשובות הנ"ל מאד עזרת לי לקבל פרופורציות.
נראה לי שהגיע הזמן "לפטר" אותה בקרוב מהנוכחות בדירה.
דרך אגב, גם אני שכרתי דירות בעבר וממש לא הטרדתי את בעלי הדירה. קצת קשה לי לדעת בדיוק מה באחריותי ומה באחריותה.
תודה רבה!
לצפיה ב-'אני גם חושבת שאת צריכה לפטר אותה'
אני גם חושבת שאת צריכה לפטר אותה
30/08/2016 | 03:27
67
יש לי ניסיון עם דיירים נודניקים ומעצבנים. הבעיה היא שאף אחד לא רוצה אותם בתור דיירים ואז הם נדבקים אליך, כי אחרת הם צריכים להחליף דירה כל שנה שנתיים והם יודעים את זה כי אף אחד לא רוצה אותם. זה פתולוגי, תיפטרי ממנה. 
לצפיה ב-'וואו'
וואו
30/08/2016 | 10:11
6
77
אני לא מבינה חוצפה כזאת של אנשים - בכללי להתקשר לאנשים בשעה כזאת נחשב לחורג מכללי הנימוס, וגם להתקשר לאדם שאינו חבר שלך בסופי שבוע - זה גם לא שהיית מסוגלת לעשות משהו בנדון באותו רגע ובכל מקרה זה היה נדרש להמתין לשעת בוקר או ליום ראשון.

אני בכלל לא מבינה למה לפנות לבעל הדירה לגבי צבע שהתקלף מהסוג שאת מתארת - כל עוד לא מדובר במפגע אסתטי של ממש או בקילוף שנגרם בגלל נזילה (משהו שקרה אצלי בדירה ובעלי הדירה טיפלו בזה), אין שום סיבה להתייחס לזה בכלל.

מתי החוזה מסתיים?  
לצפיה ב-'אני דווקא חושבת שזה מאוד תלוי בתקלה'
אני דווקא חושבת שזה מאוד תלוי בתקלה
30/08/2016 | 16:52
5
59
נכון שמה שהיא מתארת סובל דיחוי
אבל מצד שני שהמזגן מתקלקל באוגוסט בשישי בצהריים והדייר רוצה לעדכן שהוא מביא טכנאי בראשון בבוקר זה סביר.
הכל תלוי במה מדובר.
לצפיה ב-'גם אם המזגן יתקלקל בשישי בצהריים'
גם אם המזגן יתקלקל בשישי בצהריים
30/08/2016 | 17:16
4
67
הסבירות שבמהלך הסופ"ש היא תצליח לאתר טכנאי ליום ראשון בבוקר היא דיי קלושה, ובכל מקרה במצב כזה אפשר להסתפק בהודעה (זה מה שאני בדרך כלל עושה עם בעלי הדירה שלי, גם באמצע השבוע).

בכל מקרה, ברור שהכל תלוי מקרה, אבל היות שזה לא המקרה ורחוק מכך, אני לא חושבת שזה רלוונטי.
לצפיה ב-'תתפלאי, אבל הצליחה'
תתפלאי, אבל הצליחה
30/08/2016 | 17:32
3
63
מאוד תלוי במקרה, גם לי קרה שהתקשרתי לבעל הדירה בשישי בבוקר כשהתקרה החליטה ליפול עלינו.
לצפיה ב-'תקרה שנופלת זה דיי מקרה חירום'
תקרה שנופלת זה דיי מקרה חירום
30/08/2016 | 17:38
2
55
ולא בזה עוסקת ההודעה שלה. גם שישי בבוקר זה לא שבת, אבל כאמור זה לא רלוונטי (אם התקרה נופלת הגיוני שהיא תתקשר גם בשבת וגם בערב פסח).
לצפיה ב-'כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון'
כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון
30/08/2016 | 23:02
1
66
התקלה במזגן לא שלה.
המזגן של השכנים, שנמצא 3 קומות מעל, מטפטף על החלון של חדר השינה.
במקרה של תקלה במזגן בדירה, התיקון הוא מיידי מאחר ואחי טכנאי מזגנים. וכאמור כרגע זה לא המצב.
קניתי את הדירה מחברה וקיבלתי בירושה את הדיירת הנ"ל לתקופה של 3 חודשים עד סיום החוזה המקורי ועוד שנה למימוש באופציה. 
לאחר סיום החוזה המקורי כולל האופציה עשיתי חוזה חדש אצל העו"ד והכנסתי את הסעיף שאפשר לסיים את החוזה בהתראה של חודשיים מראש לשני הצדדים. 
עכשיו חידשנו חוזה והעלתי לה את המחיר ב- 5% מאחר ו- 4 שנים השכ"ד לא השתנה וחוץ מלנג'ס היא לא ממש השקיעה בדירה אלא רק מתלוננת שהדירה לא טובה. נראה לי שבקצב הזה אני אצטרך לשלם לה כדי לגור בדירה.
הדירה אינה חדשה אבל היא במצב מצויין. יש שלב אחד בתריס ששבור ופה ושם שריטות בבלטות. במרפסת אמבטיה יש קיר שכנראה מתרטב בחורף ומתייבש בקיץ. זו בעיה שאני צריכה לפתור ואני מחכה להזדמנות שאצטרך אינסטלטור ואז גם אקבל חוות דעה אם הרטיבות מסדק בקיר החיצוני או מהשכנים למעלה. בכל מקרה אין שימוש במרפסת הזו ואין עובש.
כנראה שאני ממש מזוכיסטית או סתם פחדנית אז אני צריכה לאזור אומץ ולהודיע לה לעזוב את הדירה.
לצפיה ב-'הסברת את עצמך מצוין '
הסברת את עצמך מצוין
31/08/2016 | 09:00
49
כולם פה הבינו שלא הייתה שום תקלה במזגן, אלא שמדובר בטפטוף מהמזגן של השכנים. מיצי התייחסה לנושא באופן כללי ולא למקרה שלך, התגובה שלה התייחסה לכך שכתבתי שלהתקשר לבעל הדירה בשבת או בשעה מאוחרת כמו שתיארת, זה חורג מכללי הנימוס.

את לא צריכה לאזור אומץ לכלום - תודיעי לה שלפי תנאי החוזה את מבקשת ממנה שתפנה את הדירה בעוד חודשיים, ותחפשי בינתיים שוכרים חדשים. זה דבר מקובל, לגיטימי ולא דורש אומץ.
לצפיה ב-'עבדו עלינו... '
עבדו עלינו...
28/08/2016 | 09:50
4
155
*לא לראשי* 
היי. אשמח לעזרתכם. נראה לי שקצת עבדו עלינו ואשמח לקבל עצה כללית מה אפשר לעשות...
אני וחבר שלי מעוניינים לשכור דירה. 
ביום חמישי בשעות 20:00-21:30 הסתובבנו עם סוכן נדל"ן שהראו לנו מספר דירות. 
אחת מהדירות נראתה לנו נחמדה, והסוכן אמר שיש עוד מעוניינים, ושאם אנחנו רוצים שהם "ישמרו" לנו על הנכס, עלינו לשלם "דמי רצינות". 
באותו מעמד נתנו לסוכן 400 ש"ח, ווהבנו שזה יתקזז עם עלות השכירות בבוא הזמן. הבהרנו שנשכור את הדירה בהתאם ל-2 תנאים (חיבור של מים במטבח עבור מדיח וחיבור איכותי של אינטרנט בדירה).
קבענו להפגש בשישי בצהריים לוודא את שני התנאים עם הבעלים.
לאחר מחשבה הבנו שהעלות של השכירות יקרה לנו מידי. בשישי בבוקר יצרנו קשר עם הסוכן ואמרנו לו שאנחנו לא מעוניינים בדירה.
מה שמעניין אותי זה כמובן "דמי הרצינות". ההפרש בין מתן הכסף להודעה שאנחנו לא מעוניינים היה לילה אחד. אנחנו כמובן נשמח לקבל את הכסף שלנו חזרה, והסוכן לא כל כך מעוניין לתת.
מה אפשר לעשות בסיטואציה הזו?
לצפיה ב-'ממליצה להתייעץ בפורום משפטי'
ממליצה להתייעץ בפורום משפטי
28/08/2016 | 10:09
2
67
אני מניחה שלא הוחתמתם על חוזה ולא הוסברו לכם התנאים והאפשרויות העומדות ביניכם, ומה שהבנתם נאמר בע"פ? כי באותה מידה, הסוכן היה יכול לטעון שהסכום לא יתקזז עם השכירות, ושזו "עמלה" או כל דבר אחר. זה נשמע לא הכי חוקי, כשתוסיף לכך את העובדה שקיימת תופעה נפוצה של מתווכים שהם לא באמת מתווכים, קרי אנשים שאין להם רישיון תיווך, אבל הם עוסקים התיווך וגובים מאנשים כספים שלא כדין, ואם זה המקרה, אז בכלל יש לכם קייס רציני.

את מוזמנת לעדכן אותנו בהמשך, אני ממליצה בינתיים לא לוותר ולהתייעץ עם גורמים מוסמכים מה ניתן לעשות נגד הסוכן, ייתכן שמכתב מאיים או פנייה מעו"ד יקפלו אותו.
לצפיה ב-'ניתנה לנו קבלה עם מספר הרישיון שלהם'
ניתנה לנו קבלה עם מספר הרישיון שלהם
28/08/2016 | 10:52
1
61
כך שאני מניחה שמתווכים הם כן.

איפה אני יכולה להתייעץ עם עו"ד ללא עלות?
לצפיה ב-'גם אם כן מתווכים, זה עדיין לא סותר אפשרות של עבירה על החוק'
גם אם כן מתווכים, זה עדיין לא סותר אפשרות של עבירה על החוק
28/08/2016 | 10:55
68
מה כתוב על הקבלה? הכוונה - מצוין שם על מה הכסף שולם? או שכתוב נוסח עמום כמו "שירותי תיווך"?

יש את פורום חוק ומשפט בפרדס - ממליצה להתחיל שם. תעדכני!
לצפיה ב-'אין הרבה אופציות'
אין הרבה אופציות
28/08/2016 | 11:02
72
כי אין משהו קונקרטי שמגן עליכם במצב כזה. זה לא נדיר שמצבים כאלה מגיעים לתביעות קטנות. ובתביעות קטנות זה שאלה של מזל, אם יש פסיקה לטובתכם והאם מדובר במצלוא הסכום או בחלקו. 
השאלה היא מה התוכניות שלכם כרגע בגדול? 
האם  אם יורידו לכם את שכר הדירה, כן תרצו לשכור?
האם תרצו להשתמש במתווך נדל"ן גם בהמשך, כשתראו עוד דירות?
כי יכול להיות שאחד מהדברים האלה הוא פתח לצמצום הנזק מבחינתכם. 
לצפיה ב-'חלודה באסלה בשירותים '
חלודה באסלה בשירותים
27/08/2016 | 18:57
5
69
מדובר בדירה שכורה כך שאני לא אחליף עכשיו אסלה.

אבל הצטברה חלודה ממש קשה באסלה----כאילו מסביב --- בתוך האסלה )
מקווה שהסברתי נכון.

איך מצליחים להסיר אותה או מבחינתי, אפילו לטשטש אותה .

לא ניסיתי שום תכשיר עדיין כי לא רציתי לקנות סתם.

אשמח לעזרתכם
לצפיה ב-'אני מניחה שלא מדובר בחלודה אלא באבנית'
אני מניחה שלא מדובר בחלודה אלא באבנית
27/08/2016 | 23:03
4
55
לא חסרים תכשירים טובים לטיפול באבנית, גם חומצת מלח יכולה להקל.

אין שום סיבה להחליף אסלה בגלל אבנית.
לצפיה ב-'חלודה--לא אבנית . בעצם מה ההבדל בינהן!? '
חלודה--לא אבנית . בעצם מה ההבדל בינהן!?
27/08/2016 | 23:23
3
49
לדעתי זו חלודה :(
לצפיה ב-'ממליצה להתחיל עם חומצת מלח'
ממליצה להתחיל עם חומצת מלח
27/08/2016 | 23:33
2
51
וכאמור, יש חומרים טובים לטיפול בדברים האלו, הם לא יקרים בדרך כלל.
לצפיה ב-'יש בסופרים? מגה וכאלה? '
יש בסופרים? מגה וכאלה?
28/08/2016 | 00:11
1
41
תודה
לצפיה ב-'יש בסופרים וזה לא יקר'
יש בסופרים וזה לא יקר
28/08/2016 | 09:54
43
אני נוטה להאמין שמדובר באבנית, זו תופעה נפוצה ולא בעייתית לטיפול. אם מדובר בכמות גדולה, ייתכן שזה ידרוש קצת מאמץ.
לצפיה ב-'התמקחות על שכ"ד'
התמקחות על שכ"ד
21/08/2016 | 11:46
9
159
במסגרת המאבק ביוקר המחיה, קמו לא מעט קבוצות והתאגדויות שעוסקות בנושא, מתנהלים דיונים, השוואות מחירים, המלצות ואזהרות. לאחרונה הועלו כמה סיפורים מהם עולה שלפחת חלק מהמאמצים נושאים פרי - אנשים מספרים שבעלי הדירה לא העלו להם את שכ"ד בחידוש החוזה, מועלות מודעות של דירות שפורסמו במחיר מסוים ואחרי תקופה שלא הושכרו מוצעות במחיר נמוך יותר ועוד.

מנגד, יש את אלו שטוענים שלהתמקח זה מיותר ולא יניב שום תוצאה, כל עוד ההיצע נמוך מהביקוש, אלו המחירים וככה זה יהיה.

באיזו גישה אתם אוחזים? האם התמקחתם עם בעלי דירה לגבי עלויות? סיפורים מעניינים ועצות בנושא יתקבלו בברכה.
לצפיה ב-'מי האנשים האלה'
מי האנשים האלה
21/08/2016 | 13:26
4
106
שלא העלו להם? שייגשו למשרדי
לצפיה ב-'אני אחת מהם '
אני אחת מהם
21/08/2016 | 14:22
3
101
בעלי הדירה רצו להעלות, אמרתי להם שאם הם מעלים אני לא נשארת, אז ויתרו - שיטת מצליח כמו שנקרא, ושמעתי לא מעט סיפורים כאלו, זה גם מאוד תלוי באיזו דירה מדובר - בדירות המחולקות שגרים בהם צעירים בדרך כלל זה לא יקרה, אבל בדירות "אמיתיות" שגרים בהם אותם דיירים במשך שנים, בודדים או זוגות, בעלי הדירות לפעמים מעדיפים שקט על פני עוד 200 ש"ח בחודש, הם כמובן מנסים, אבל אם הדיירים אומרים לא, יש את אלו שלא יתמקחו. מקסימום לבאים בתור הם יעלו את שכ"ד בסכום כפול...
לצפיה ב-'היית מוכנה'
היית מוכנה
21/08/2016 | 15:04
2
83
לעבור אם לא היו מוותרים לך?
לצפיה ב-'הייתי מוכנה וכבר בדקתי דירות'
הייתי מוכנה וכבר בדקתי דירות
21/08/2016 | 15:10
1
89
וזה לא קטע של "מוותרים לי" - מה שקרה זה שכמו רבים וטובים, הם ניסו שיטת מצליח. מה שהם עשו לא היה "לוותר לי", אלא להיות הוגנים כלפי מי שגרה בדירה שלהם כבר 3 שנים והוכיחה שהיא שוכרת טובה, ולוותר על הגרידיות שלהם ולא לקחת את הסיכון שיחליפו אותי אנשים שאולי ישלמו יותר, אבל יהיו שוכרים פחות טובים + הם בעצמם יצטרכו לפרסם ולראיין ולבדוק את האנשים...
לצפיה ב-'חלק מהעניין'
חלק מהעניין
21/08/2016 | 22:49
66
שאני מציעה כבעלת דירה הוא ביטחון לשוכרים שלי. אם הם טובים. והביטחון הזה הוא בשני דברים: הם יכולים לסמוך על זה שהמחיר לא ישתנה ואני לא אנסה עליהם שום שיטות מצליח, ודבר שני הוא שהם יכולים להיות בטוחים בזה שזו שכירות לטווח ארוך. כלומר לשנים. בתמורה אני מצפה שישלמו לי בזמן, לא יירדו לחיי ולא יהרסו את הדירה. אני חושבת שזה דיל הוגן לכל הצדדים. 
לצפיה ב-'אין סתירה בין הגישות'
אין סתירה בין הגישות
21/08/2016 | 20:50
69
יש הבדל בין המצב הכללי למצב האישי.
במקרים מסויימים, בעיקר מחוץ לאזורי הביקוש, היכן שלא כל חורבה נחטפת תוך שעה אפשר להוריד קצת את המחיר ע"י התמקחות, ואפילו אני הצלחתי להשיג הנחה של 50-100 ש"ח, אבל זה לא סותר את זה שבשנים האחרונות הדיור בארץ נהיה יקר מאד ביחס למצב הכלכלי.
לצפיה ב-'בשנה שעברה התמקחתי עם בעל הדירה'
בשנה שעברה התמקחתי עם בעל הדירה
26/08/2016 | 10:14
2
78
כשנגמר החוזה ושאלתי אותו אם הסכום יישאר אותו סכום הוא ניסה לענות איזו תשובה מתחמקת שממנה הבנתי שהוא מתכוון להעלות לי אבל אז אמרתי לו שחשבתי לעזוב כי זאת דירה בקומה רביעית בבניין בלי מעלית וקשה לי לעלות 4 קומות ברגל אז הוא התרצה ובסוף לא העלה את שכר הדירה.
עכשיו חידשתי שוב את החוזה באותה דירה והפעם גם לא היה צורך להתמקח, הוא ישר אמר לי שסכום השכירות יישאר אותו דבר כי אני גרה בדירה הזאת כבר 5 שנים וסביר להניח שגם הוא יעדיף להמשיך איתי מאשר להתחיל לחפש דייר אחר במקומי שגם הוא לא בטוח שיישאר בדירה זמן רב כל כך (מדובר בדירה מחולקת ובשתי הדירות האחרות שהן חלק מהדירה המחולקת כבר התחלפו שכנים כמה וכמה פעמים אז כנראה בגלל זה בין היתר, הוא מעדיף שאני, כדיירת ותיקה ומתמידה אשאר עם אותו סכום).

לצפיה ב-'את עשית משהו חכם'
את עשית משהו חכם
26/08/2016 | 10:35
65
והזכרת לי - לפעמים בעלי דירות לא חושבים עד הסוף, וכדאי להזכיר להם שגם אם אתם שכרתם את הדירה ואתם מרוצים ממנה, לא כולם יהיו כמוכם - לא כולם יתלהבו לעלות 4 קומות ברגל, לא כולם יסכימו לגור בדירה בלי חנייה, לא כולם יתלהבו מדירה לא מרוהטת (למשל - הדירה שלי הגיעה ללא מקרר, מה שמוריד מהאטרקטיביות עבור אנשים מסוימים), ככה שלפני שהם מעלים את שכ"ד, כדאי להאיר את עיניהם שאם תעזבו, אחרים לא בהכרח יסכימו לשלם את הסכום החדש.
לצפיה ב-'הוא אמר משהו על הדיירים האחרים?'
הוא אמר משהו על הדיירים האחרים?
26/08/2016 | 18:17
53
הוא בטח לא ירצה שגם המחיר שלהם לא יעלה, ולא ירצה שתגידי להם כמה את משלמת
לצפיה ב-'חלודה בצנרת הבית'
חלודה בצנרת הבית
20/08/2016 | 11:33
9
97
הי,
יש לנו בעיה בבית שכור של מים עם חלודה מכל הברזים באופן קבוע. נכנסנו לגור כאן לפני כחודשיים.
לאחר בירור עם המוקד העירוני הסתבר שלא מדובר בבעיה במים שהם מספקים. מדובר בבית ישן מאד אך בעל הבית טוען שהחליף את הצנרת לפני 4 שנים, והוא מציע לי להתקין מערכת סינון על חשבוני.
האם זה לגיטימי, או שהוא אמור לקחת אחריות על תקלה זו?

תודה!
לצפיה ב-'זו לא שאלה של מה הוא אמור'
זו לא שאלה של מה הוא אמור
20/08/2016 | 13:28
2
68
זה שאלה של מה הגיוני. נראה לך הגיוני שעכשיו הוא יחליף צנרת בכל הבית? יש לך מושג כמה זה עולה? להוציא עשרות אלפי שקלים, זה לא משהו שאפשר לכפות על מישהו. נעזוב את זה שבזמן שמחליפים צנרת את לא תוכלי לגור שם. 
אבל זה כן הגיוני שבעל הבית יתקין מערכת סינון, כי מים לא ראויים- זו סיבה טובה מספיק לשבור חוזה וללכת משם. אז או ש- או ש- 
לצפיה ב-'היי יקירה'
היי יקירה
20/08/2016 | 13:59
1
48
כפי שרשמתי, הוא טוען שהחליף צנרת לפני 4 שנים. אם עשו לו עבודה דפוקה או לא, זה כבר סיפור אחר.
אבל אני מקבלת חיזוק לכך שהוא זה שיישא בתשלום של מע' סינון, ולא יפיל את זה עלי. 

תודה!
לצפיה ב-'יש תנאים בסיסיים'
יש תנאים בסיסיים
20/08/2016 | 14:17
48
 אי אפשר לחיות בלי מים נקיים, סליחה, אבל אנחנו לא באפריקה. בטח שאו שאת צריכה ללכת משם או שיתקין מערכת סינון, אם הוא לא רוצה לאבד אותך כדיירת. אני אישית גם הייתי מוכנה ללכת על דבר כזה, ואני לא אחת שנוטשת בקלות.  
לצפיה ב-'תבדקי אם יש גם נזילות'
תבדקי אם יש גם נזילות
20/08/2016 | 19:05
3
61
אולי לא מעניין את בעל הבית מה את שותה, אבל צינור חלוד בד"כ גם נוזל.
נשמע מאד מוזר שלפני 4 שנים החליפו את כל הצנרת וכבר נוזל.
כמו כן, צנרת מודרנית היא בד"כ מפלסטיק - אז מאיפה מגיעה חלודה?
קחי בחשבון שמעבר לצנרת של הבית ושל העירייה, יש גם את הצנרת של הבניין - כדאי שתבדקי אם גם השכנים שלך סובלים מזה.
לצפיה ב-'מצב צנרת'
מצב צנרת
20/08/2016 | 20:22
2
40
הי,

לדבריו הוא החליף לצנרת PVC.
מדובר בבית פרטי.

תודה!

לצפיה ב-'מוזר מאד'
מוזר מאד
20/08/2016 | 21:37
1
47
הוא החליף את כל הצנרת? הברזים לא ממש ישנים?
אם אני לא טועה, בצנרת PVC לא אמורה להיות חלודה.
לצפיה ב-'השאלות במקום. צריך להביא איש מקצוע לא משוחד שיבדוק...'
השאלות במקום. צריך להביא איש מקצוע לא משוחד שיבדוק...
20/08/2016 | 21:44
9
לצפיה ב-'מצטרפת לעוגי - מים נקיים זה תנאי בסיסי'
מצטרפת לעוגי - מים נקיים זה תנאי בסיסי
21/08/2016 | 11:39
1
57
לפי חוזה שכירות סביר, בעל הדירה מתחייב לספק תנאים בסיסיים למגורים סבירים, ומים זורמים נקיים זה אחד מהם - אם זה לא קיים, זו עילה לשבירת חוזה. אם בעל הדירה טוען שמערכת סינון תפתור את הבעיה, הוא נדרש להתקין אחת כזאת על חשבונו. לצד זאת זה מאוד מאוד תמוה שלא מפריע לו שזה המצב אחרי שהחליף צנרת, הייתי מצפה מהאדם הסביר שיבין שיש כאן בעיה תשתיתית חמורה בנכס שלו, שיכולה לעלות לו יותר כסף בעתיד.
לצפיה ב-'תודה על החיזוק!'
תודה על החיזוק!
21/08/2016 | 11:52
37
אני כל פעם מופתעת מחדש איך בעלי בית, משכילים ונחמדים ככל שיהיו, מנסים להתחמק מלקיחת אחריות ולדחות את הקץ...
בסופו של יום, הבזול הרי הופך להיות ביוקר... 

לצפיה ב-'תרגילים בשכירות משנה האם זה חוקי?'
תרגילים בשכירות משנה האם זה חוקי?
17/08/2016 | 00:05
4
138
אני מתגורר בשכירות משנה , השוכר הראשי ערך עימי חוזה בו קבע את דמי השכירות שלי ל 2000 שקל לחודש וכן חלוקה שווה חמישים חמישים בכל ההוצאות מים חשמל ארנונה וכו. כיום אחרי חצי שנה של מגורים נודע לי מבעלי הבית שהסכום שהם גובים מהדייר הראשי עומד על 3000 שח בלבד בעוד שוכר המשנה הציג לי תמונה שיקרית שהוא משלם לבעל הדירה 4000 שקלים לחודש ועל כן המחצית שלי היא 2000 כאמור חצי חצי וכן חצי חצי בהוצאות.אבקש לדעת מה אומר החוק במקרה הזה? 2 שאלות...האם השוכר הראשי רשאי לגבות ממני כראות עיניו ? שאלה שניה, הוא הציג בפני בעל פה מצג שווא כשהוא מסביר ש2000 שקל שאני משלם היא מחצית שכר הדירה שגובה ממנו בעל הדירה. אני מבקש להדגיש שאני יכול להוכיח שבעל הדירה גובה 3000 שח בלבד ולא 4000 וכן בהסכם מול דייר במשנה נקבעה הנוסחה חצי חצי בכל ההוצאות. אשמח ואודה להתיחסות.
לצפיה ב-'תבדוק מול עו"ד. '
תבדוק מול עו"ד.
17/08/2016 | 09:50
73
לפני הרבה שנים היה מותר לדייר להשכיר לדייר משנה ולקבל 50% משכר הדירה + רווח של עד 100% מהחלק היחסי שלו. כלומר נגיד הוא משלם 3000, הוא היה יכול להשכיר לך ב- 1500 (50% משכר הדירה שהוא משלם)  + 1500 (100% מה- 50% שהוא משלם) = 3000.
אבל החוק הזה בוטל עד כמה שאני זוכרת ואין היום משהו שמגדיר. אבל שוב, תבדוק את זה מול עו"ד או באינטרנט. 
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי חוקי, אבל זה ללא ספק מסריח'
לא יודעת לגבי חוקי, אבל זה ללא ספק מסריח
21/08/2016 | 11:33
2
77
וזו עוד סיבה למה אני מאוד נגד שכירויות משנה שכאלו. המקרה שלך מזכיר לי סיפור בזמנו מישהי סיפרה בפורום שזכתה לפנייה משותף עבר שלה שהשכירות הייתה מולו במתכונת דומה, הבחור חזר בתשובה ובמסגרת זו פנה אליה והתוודה בפניה שסידר אותה עם שכ"ד, שהדירה הייתה של המשפחה שלו והוא שילם שכ"ד מוזל ולמעשה היא שילמה גם את החלק שלו, והחזיר לה את הסכום המלא עבור שנה של שכירות. ברוב המקרים זה לא מה שקורה, ואנשים אפילו לא מודעים לכך שמסדרים אותם.

אני ממליצה להתייעץ בפורום משפטי, אבל בכל מקרה מוסיפה המלצה כללית והיא לדרוש במקרים כאלו לראות את החוזה המקורי של השוכר שמשמש כשוכר משנה (זה דבר חיוני גם על מנת לוודא שבאמת מותר לשוכר לבצע שכירות משנה), או יותר טוב - להימנע ממצבים כאלו ולהתעקש לחתום מול בעל הדירה.
לצפיה ב-'בדקתי את הנושא משפטית'
בדקתי את הנושא משפטית
23/08/2016 | 23:15
1
57
אני מפרסם זאת רק על מנת שסטודנטים תמימים ו או אחרים שלעיתים ידם לא משגת ותמיד נמצא החוכמולוג בדרך כלל המבוגר התחמן שמנצל את נסיונו על פני הצעיר לעשות רווח קל.
ובכן , דייר ראשי חייב לקבל הסכמה בכתב מבעל הדירה המאפשר לו להשכיר את בדירה לדייר משנה, דייר המשנה חתום על חוזה השכירות מול הדייר הראשי.
לדייר הראשי במידה ויש לו כפי שציינתי את הסכמת בעל הבית יכול לגבות מדייר המשנה כמה שהוא רק רוצה , להמחשת הענין שכירויות משנה בדרך כלל ושלא ברמה העיסקית ניתן למצוא אותה בקרב סטודנטים המחליטים לחלוק דירה אחת על מנת להתחלק בהוצאות.
דייר ראשי שכר לדוגמא את הדירה מבעליה ב 2000 שקל לחודש, רוב הסטודנטים שמכניסים דייר משנה גובים מהדייר 1000 ש''ח בלבד......מסתבר שישנם תחמנים מבוגרים המכירים את החוק שמסדרים לבנם או לבתם הסטודנטים להתגורר בשכר דירה על חשבון דייר המשנה.. אני מספר על מקרה שהיה במציאות אך לא יכול להזכיר שמות מהסיבה של חשיפה לתביעה
וכך נעשה הדבר הורי הסטודנט ה או הסטודנטית התחמנים חותמים על חוזה מול בעל הדירה ומעמדם הוא של שוכרים ראשיים, הבת הלא תמימה שלהם מפרסמת מודעה בלוחות סטודנטים או בספר הפנים...ומציעים את הדירה תוך שהם מדגישים לדייר המשנה שהחלוקה היא שווה בכל שכר דירה הוצאות משתנות וכדומה, בקיצור יוצרים מצג שווא, מגיע הסטודנט התמים העונה למודעת הסטודנט  חותם על חוזה שהדייר הראשי מציג לו מבלי לבקש לראות את החוזה שערך מולם בעל הדירה...בפועל...הם מציגים לו דירה שעלות שכר הדירה לטענתם 4000 שקלים לחודש כך שהדייר המישני אמור לשלם מחצית קרי 2000 שקל בחודש, בפועל כאמור שכר הדירה מול הבעלים עומד על 2000 שקל בלבד...מה  שאומר שהסטודנט התחמן עם הוריו התחמנים מתגורר בדירה על חשבון דייר המשנה התמים שלא ביקש לראות את החוזה המקורי מול בעל הדירה, ואגב רוב בעלי הדירות כלל לא מודעים  ו או שותפים לתרגיל העוקץ. וזה הדבר המעצבן בענין....אני מכיר סטודנט שכך הפילו על פי הדוגמא שני מתאר הפילו אותו בפח.
לצפיה ב-'סוף הסיפור....'
סוף הסיפור....
23/08/2016 | 23:35
49
מכשגילה הסטודנט ששנה שלמה הוא מימן את שכר הדירה של חברו התחמן ,בשיחה מיקרית עם בעל הדירה , פנה הסטודנט וביקש להשיב את כספו, כמובן שהוא לא קיבל את כספו הנשדד בחזרה, יתרה מכך כבר הסברתי מבחינה חוקית החוק עם כל האבסורד בדבר עומד לצד הדייר הראשי התחמן, משלא נותר לסטודנט כל דרך להשיב את כספו התכוון לפחות לידע להביא את סיפורו לכלל הציבור  ,בגדר זכות הציבור לדעת, או להתריע בפני סטודנטים אחרים העומדים ליפול בפח ואיים לפרסם זאת על מנת להזהיר את האחרים מפני אותה "משפחה נהדרת " מלח הארץ" "שורשיים " כאלה שהולכים לערבי זמר ושירה בציבור של אם ואב תחמנים עם ביתם הסטודנטית ,קיבל מיד התראה שבמידה ויחשוף את הסיפר תביעת הדיבה בדרך.....אין להם כל בעיה של כסף ,יש להם אותו בשפע, ועל הבת המוצלחת שלהם...אין להם כלל הוצאות....כי את הוצאות שכר הדירה בגינה משלם מישהו אחר.....איזה יופי של מדינה אנחנו........כזו מדינה נהדרת שאני שוקל לשלם אפילו דיבה רק בכדי שיהיה לי העונג לחשוף את ערוותם של המשפחה הניווזית הזו.
לצפיה ב-'התלבטות בעניין תשלום לועד בית'
התלבטות בעניין תשלום לועד בית
12/08/2016 | 00:14
7
142
אני שוכרת דירה בנין משותף של שישה דיירים. מדי חודש אנו משלמים 50 ש"ח דמי ועד שאמורים ללכת להוצאות חשמל ונקיון.

את הנקיון עושה אחד הדיירים בבניין, הוא כמעט ואינו מנקה והבניין מטונף לרוב. אמרתי לועד בית שאני רוצה לדעת על מה אני משלמת שכן הבניין לא נקי. אחרי שהוא התעצבן על זה שאני לא מתכוונת לשלם לו באותו רגע, הוא אמר 15 ש"ח לחשמל ו-35 ש"ח עבור הנקיון.

מעצבן אותי לשלם עבור שירות שבקושי מקבלים בבניין. ביקשתי ממנו לארגן ישיבת דיירים בנושא והוא אמר "אין קשר בין הדברים, שלמי לי ואארגן ישיבה כזו". הוא גם אמר לי שבפעם הבאה שאני רואה לכלוך, שאודיע לו והוא ידאג שינוקה.

1. אנחנו בניין בן שלוש קומות, עם שישה דיירים, לדבריו החשמל לחודשיים הוא 120 ש"ח. נראה לי שהוא קצת מגזים (וגם אז זה יוצא 10 ש"ח לדייר ולא 15 ש"ח). יש לי דרך לברר זאת מבלי לבקש ממנו קבלות?
2. אני יודעת ששני דיירים מתוך השישה לא משלמים ועד בית בגלל העניין של הנקיון.
3. אני יודעת שבעלת הבית צריכה לדבר איתו אבל אני לא רוצה לערב אותה בזה בינתיים, אני היא זו שמשלמת בפועל הכסף.
2. בכלל, הייתם מתווכחים על התשלום, שכן מדובר בסה"כ ב-50 שח?

סליחה על החפירה ותודה!
לצפיה ב-'אני יכולה להגיד לך בוודאות'
אני יכולה להגיד לך בוודאות
12/08/2016 | 00:18
103
שרמת הניקיון היא תלויה באופן ישיר במחיר שמשלמים. גם אני גרה בבניין של 6 דירות ואני משלמת יותר וועד ממך, ועדיין רמת הניקיון לא בדיוק להיט (אבל גם לא סוף העולם). אם זה נורא מפריע לך תדברי עם שאר הדיירים, כי לבד זה לא ישנה שאת מוכנה לשלם יותר על ניקיון, זה משהו שצריך להיות מוסכם על רוב הדיירים לפחות. וכמובן אם את מוכנה לשלם לפחות פי שניים או שלוש ממה שאת משלמת היום....
לצפיה ב-'היי'
היי
12/08/2016 | 14:52
3
114
נתחיל בהמלצה להיעזר גם בפורום ועד בית פה בפרדס.

אמשיך בכך שאם את מרגישה שאת לא מקבלת תמורה הולמת לכספך, יש לך מקום להתלונן ולפנות גם לועד הבית וגם לבעלת הדירה - כשכאן זו לא רק את, אלא כל דיירי הבניין לא מקבלים תמורה לכספם ונאלצים לחיות בבניין מלוכלך, זה משהו שמשפיע על כולם ואמור לעניין גם את בעלת הדירה שלך, גם אם לא עכשיו אז בהמשך. אם ועד הבית לא משתף פעולה, לגיטימי ביותר לבקש סיוע מבעלת הדירה שלך.
לצפיה ב-'תודה על התגובות!'
תודה על התגובות!
12/08/2016 | 18:37
58
זה לא שועד הבית לא משתף פעולה, הוא אמר שאם נביא מישהו מבחוץ לנקות נשלם הרבה יותר מ-50 ש"ח. אני לא רוצה לשלם יותר, מספיק לי ה-50 ש"ח האלה אבל רוצה לקבל תמורה. חשבתי דווקא לבקש להוריד את דמי הועד ולא להעלות אותם...

תודה!
לצפיה ב-'את יודעת כמה אתם משלמים חשבון חשמל?'
את יודעת כמה אתם משלמים חשבון חשמל?
13/08/2016 | 16:39
57
120 ש"ח לחודשיים נשמע לי יותר מדי...
לצפיה ב-'איך הייתן מתנהלות?'
איך הייתן מתנהלות?
14/08/2016 | 07:40
55
אני חייבת לועד כסף על כמה חודשים אחורה, הוא תמיד בא וגובה רטרואקטיבית. לאור מה שכתבתי, אני צריכה לשלם לו את כל הסכום עכשיו ולדרוש שמעתה ואילך ידאג לנקיון סביר של חדר המדרגות או לדרוש קיום ישיבת ועד לפני התשלום? הוא יגיע היום כדי לקחת את הכסף ולמען האמת, אין לי כוח לויכוחים ומריבות.... מה אתן אומרות?

תודה!
לצפיה ב-'קישור מפורום משפטי'
קישור מפורום משפטי
14/08/2016 | 22:37
53

ממה שאני מבין - חובה עלייך לשלם את דמי הועד, אבל חובה עליהם להציג פירוט הוצאות.
יש לכם דוד משותף? כמה אורות יש בבניין? האם המנורות חסכוניות? דולקות כל הזמן? אני בדירה עם מכשירי חשמל מגיע לפעמים ל-200 בחודשיים...

בשביל 50 ש"ח בחודש קשה לאיים יותר מדי במעבר לחברת ניהול, אבל אפשר לפחות לדרוש שינקה נורמלי - 35 ש"ח בחודש עבור נקיון מ-6 דירות אמור לספק כשעה בשבוע. אם נראה שהוא משקיע פחות מזה - אפשר לבוא בטענות.
לצפיה ב-'ועכשיו דיברתי עם חברת חשמל'
ועכשיו דיברתי עם חברת חשמל
16/08/2016 | 11:19
61
והסכום שהבניין משלם הוא 30 ש"ח בממוצע לחודש! הוא אמר לי שמשלמים 120 ש"ח לחודש!

האם עכשיו יש לי עילה לדרוש לשלם פחות?

לצפיה ב-'חישוב צריכת חשמל ומים - אשמח לתשובה '
חישוב צריכת חשמל ומים - אשמח לתשובה
14/08/2016 | 13:07
1
76
שלום,
גרתי בסאבלט במשך חודשיים ובחוזה כתבנו שהחשמל והמים יהיו על פי צריכה. צילמנו את המונים ביום הראשון לשכירות ונסתכל עליהם ביום האחרון. כיצד לבצע את החישוב? 

לצפיה ב-'די פשוט'
די פשוט
14/08/2016 | 19:47
55
ההפרש בין הצריכה ביציאה מהדירה לבין להכניסה לדירה כפול העלות ליחידה.

למשל, אם ביום בו נכנסת המונה חשמל הראה 100 קוט"ש וביום בו יצאת המונה עמד על 150 קוט"ש אז תצטרך לשלם עבור 50 קוט"ש כפול התעריף הנוכחי (היום עומד על 0.5333 שקל לקוט"ש כולל מע"מ) + התשלום הקבוע.

וכך גם לגבי המים
לצפיה ב-'השכרת דירה עם airbnb'
השכרת דירה עם airbnb
11/08/2016 | 15:44
4
132
היי
ראיתי מודעה לדירה להשכרה ביד 2
במודעה היה כתוב לשלוח מייל, שלחתי מייל וקיבלתי מייל חזרה עם כל הפרטים.
הדירה מוצעת לשכירות במחיר נמוך ב כ 30% ממחירי השוק.
פנה אליי בעל הדירה במייל חזרה עם כל הפרטים, הוא גר באנגליה, היה גר בישראל עד לפני מס חודשים ועכשיו נאלץ לחזור לטובת שירות צבאי ולכן הוא מציע את הדירה להשכרה. לדבריו המחיר זול משמעותית כיוון שרוצה למצוא דייר במהירות.
כדי לראות את הדירה הוא צריך להגיע לישראל. לפני שהוא מגיע הוא רוצה לוודא שיש לנו את הכסף זמין (תשלום של חודשיים מראש) והציע לבצע את התהליך דרך airbnb. 
אז הוא העביר אליהם את הפרטים שלי וקיבלתי מהם מייל שמסביר את התהליך.
עליי לבצע העברה בנקאית ל airbnb , הם יאשרו לו שהעברתי את הסכום. ואז הוא יוכל לדעת שיש לי את הכסף ולהגיע לארץ להראות את הנכס.
בינתיים הכסף נשאר נעול אצלהם והוא לא עובר הלאה עד שאני לא מאשרת. במידה ולא אהבתי את הדירה אני יכולה לקבל את מלוא הסכום חזרה תוך 24 שעות. במידה והחלטתי לשכור את הנכס אני מאשרת להם להעביר את הכסף.
מצד אחד מדובר בהעברה ל airbnb והם אישרו שהוא הבעלים והכל מאוד בטוח ואני יוכלה לקבל את כל הכסף אם אתחרט.
מצד שני קצת חוששת כי מעולם לא פגשתי אותו, אף פעם לא ביצעתי עסקה מול airbnb והאמת שגם השכר שהוא מבקש עבור דירה כזו נשמע ממש too good to be true.
מישהו ביצע את התהליך בעבר?
לצפיה ב-'נשמע שהוא לחוץ'
נשמע שהוא לחוץ
11/08/2016 | 16:21
1
90
לגמור עם זה ולבצע עיסקה כי ברגע שאת משלמת והוא מאשר את התשלום זו עיסקה. אם יש מחלוקות אחר כך ביניכם, זה בסדר, אבל זה כבר בגדר מחלוקת על עיסקה שהתבצעה, לא על משהו שהוא בגדר "אולי, נראה, אני אבדוק את הדירה ואז אחליט אם זה מתאים לי או לא". לרוב כשאנשים שוכרים דירות דרך אייר בי אנד בי במדינה אחרת, לטיול, הם לא באים לראות את הנכס קודם ואז מחליטים, זה לא "שנייה אני אקפוץ לאיטליה ואחליט אם הדירה מתאימה לי ואחזור". אייר בי אנד בי מעודדים אנשים לעשות עיסקאות ולהתכתב עם המשכירים לפני זה דרך האתר עצמו כדי שיהיה מעקב ופיקוח. במסגרת רמאויות אפשריות מדברים על דברים כמו שאנשים מבקשים שישלמו להם מחוץ לאתר, ואז אין פיקוח,  או שיתכתבו במייל פרטי ואז אין פיקוח, או שאנשים משכירים לך דירה במחיר מסוים ואז ברגע האמת מבקשים עוד כסף במזומן, או אנשים ששולחים לך לינק לאתר מזויף שמחקה את אייר בי אנד בי. 
לצפיה ב-'AIRBNB '
AIRBNB
14/08/2016 | 19:30
47
מישהו פה השכיר דרך AIRBNB בארץ?
לצפיה ב-'אין לו מישהוא אחר בארץ שיכול להראות את הדירה? '
אין לו מישהוא אחר בארץ שיכול להראות את הדירה?
12/08/2016 | 13:22
1
71
זה נשמע מוזר... הוא בא מאנגליה רק בשביל להראות את הדירה?
לדעתי תמשיכי לחפש דירה. כמו שעוגיפלצת כתבה זה יכול להיות פתח לרמאות.
לצפיה ב-'נשמע עוקץ מהסרטים'
נשמע עוקץ מהסרטים
14/08/2016 | 22:33
57
ואת לא הראשונה... יש גם כאלה שכביכול מוכרים ככה רכבים וכו'....
AIRBNB עובדים עם כ"א ושם את מוגנת לא להתפתות להעברות בנקאיות עלומות
זה בטוח לא יגיע לAIRBNB

לצפיה ב-'תוספות לחוזה שכירות'
תוספות לחוזה שכירות
06/08/2016 | 00:31
2
117
אני עומדת לחתום על חוזה שכירות.
החוזה סטנדרטי מסטימצקי.
מהן התוספות שאני צריכה להוסיך בהתניות כדי שבעל הבית לא ידפוק אותי.
חשבתי על דגשים כמו :
צבע
אופציה
תיקונים במושכר כמו מזגן, דוד

אשמח לעזרה
לצפיה ב-'החוזה הזה הוא די מקיף'
החוזה הזה הוא די מקיף
06/08/2016 | 22:07
70
אפשר להוסיף משהו לגבי מה קורה במקרה של תמ"א 38.
אני לא יודע אם יש בעל בית שמסכים להתייחס לזה בחוזה, אבל נראה לי שיש הרבה מקרים של אנשים שפתאום משפצים בניין לידם והם מוצאים את עצמם חיים באתר בנייה.
לצפיה ב-'אפשר להציע את נושא האופציה'
אפשר להציע את נושא האופציה
08/08/2016 | 17:20
62
זה אפילו רצוי, על מנת להימנע ממצב שבעל הדירה יודיע אחרי שנה שהבן שלו עובר לגור בדירה ותיאלצו לעזוב. כנ"ל לגבי המחיר - אבל קחו בחשבון שבעל הדירה יכול שלא להסכים, או לסייג את נושא המחיר בכך שלא יעלו את המחיר מעל אחוז מסוים.

תיקונים במושכר כמו מזגן ודוד אמורים להיות חלק מחוזה סטנדרטי, דוד זה בלאי טבעי ומזגן נחשב מיטלטלין שמגיע עם הדירה והתקינות הינה באחריות בעל הדירה כל עוד זה בלאי סביר.
לצפיה ב-'שותפה/ות לדירה'
שותפה/ות לדירה
08/08/2016 | 12:31
1
98
אני ועוד חברה (אחרי שירות) מחפשות לשכור דירה ביחד עם עוד שותפה לפחות.
באזור ראשון לציון.
התקווה כמובן היא שכר דירה של 1,100 לאדם.
כמובן גם פתוחות להתגמש קצת במחיר.
מחפשות שותפה לדירה או להכנס לדירה בה מחפשים שותפים

ד"א
אשמח גם אם אין כאן כאלה - אם יש המצלצות/אתרים/או הכוונה (טלפון או מייל) למישהו שמכיר מישהו שמחפש
לצפיה ב-'היי'
היי
08/08/2016 | 15:38
59
יש ביד2 קטגוריה שלמה לדירות שותפים, כולל חיפוש שותפים לחיפוש דירה משותף - אתן יכולות לבחור בין להצטרף לדירת שותפים קיימת או לחבור למישהי שנמצאת במצבכן, כל האפשרויות פתוחות.

שיהיה בהצלחה ואת מוזמנת לחזור ולעדכן
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:13
1
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'האם חוקי לפרסם את שמם של דיירים בעייתים?'
האם חוקי לפרסם את שמם של דיירים בעייתים?
02/08/2016 | 23:05
4
74
לצפיה ב-'מה זה ייתן לך?'
מה זה ייתן לך?
02/08/2016 | 23:55
77
כל החיים אפשר לחיות בלי להיתקל בדיירים הבעייתים שלך, זה לא יעזור לאף אחד. אם יש לך בעיה איתם רצוי מאד שתמצה את האפשרויות החוקיות מולם ולא באינטרנט. 
לצפיה ב-'בהמשך לדבריה של עוגי'
בהמשך לדבריה של עוגי
08/08/2016 | 17:10
2
71
הדבר היחיד שזה ייתן לך זה הסתכנות בתביעה - פרסום שמות בסיטואציה כזאת נחשב ללשון הרע. תחשוב איך היית מגיב אם הדיירים היו מפרסמים את שמך כבעל בית בעייתי.
לצפיה ב-'מזה משנה מה זה ייתן'
מזה משנה מה זה ייתן
08/08/2016 | 17:25
1
60
את מנחשת שזה קשור ללשון הרע או שבקיאה בחוק?
לצפיה ב-'מנחשת אני לא'
מנחשת אני לא
08/08/2016 | 17:29
56
דבר כזה נחשב ללשון הרע, ולא צריך להיות עו"ד שמומחה בלשון הרע בשביל לדעת את זה.

מה הסיבה שעומדת מאחורי הרצון שלך לפרסם את שמות הדיירים?

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום עורך דין צבאי
פורום עורך דין צבאי
עו
עו"ד סיגלית לירז
יגאל ג'רבי- משרד עורכי דין
יגאל ג'רבי-משרד עורכי דין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה