לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום דירה להשכיר
ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

שוכר נעלם והשאיר חובות בארנונה חשמל גז ומים, האם ניתן לחייב
04/02/2016 | 01:26
1
31
בעל דירה לשלם את חובות הדייר שנעלם?
בשביל זה השוכר אמור לתת צ'ק ביטחון
04/02/2016 | 10:18
30
כולל צ'קים פתוחים לפקודת הרשויות.

במידה ואין צ'קים כאלו זו רשלנות של המשכיר, ואכן הוא אמור במקרים כאלו לשלם בעצמו (ולא להפיל על השותפים במידה ויש, אם לזו הייתה הכוונה). לגבי הארנונה אני דיי בטוחה שזה פחות בעייתי, כי הם שומרים חובות לפי שם, אז במידה וחשבון הארנונה הוסב על שם השוכר החוב נשאר שלו. חשמל זה עניין אחר, כי אין אפשרות להעביר את חשבון החשמל על שם מישהו אחר אם החוב לא משולם, ובמידה והחשבון לא משולם מתבצע ניתוק של החשמל, כך שלא תהיה ברירה אלא לשלם.
שלום, אני משכירה דירה ברמת גן,
01/02/2016 | 10:55
10
70
הדיירים הודיעו לי שהם מפנים את הדירה ביולי, האם כדאי כבר
עכשיו לפרסם את הדירה להשכרה?
כמו שאני רואה את זה
01/02/2016 | 12:25
1
53
אין לך מה להפסיד מפרסום מוקדם. יחד עם זה, קחי בחשבון שאולי לא הרבה אנשים מחפשים דירה מעכשיו ליולי. אבל להפסיד מלפרסם עכשיו עד שתשכירי אותה, אין לך מה להפסיד, כאמור. מקסימום תעלי את המודעה שוב עוד כמה חודשים.
תודה רבה.
01/02/2016 | 12:44
10
באיזה איזור?
01/02/2016 | 18:54
2
32
אנחנו שוקלים מעבר דירה ביולי-אוגוסט ברמת גן, אבל זה מאוד תלוי באיזור
הדירה היא קרוב לרחוב הירדן
02/02/2016 | 08:54
1
29
ברחוב שקט, 4 דיירים בלבד, משופצת ונעימה מאוד, קומה 2
כאשר הבנין הוא קומת קרקע ועוד קומה מעל.
תודה, אנחנו מחפשים באיזור צפון העיר
02/02/2016 | 19:42
19
שיהיה בהצלחה
נראה לי קצת מוקדם מדי
01/02/2016 | 19:54
1
33
אלא אם כן זה מראש לטווח ארוך.
לכאורה אין לך מה להפסיד, אבל בפועל ייתכן שבמאי, כשרוב האנשים שמחפשים דירה יראו את המודעה, הם יחשבו שהיא ישנה ושיש בדירה בעיה.
אולי כדאי רק בעדינות :)
מודעה לא נשארת ארבעה חודשים
02/02/2016 | 17:25
23
בדרך כלל האתר משאיר אותה חודש או חודשיים אם זה ללא תשלום. 
לדעתי זה חסר טעם
03/02/2016 | 09:47
2
23
אנשים לא מחפשים דירות 5 חודשים מראש, מי שמחפש דירה ביולי סביר להניח שיתחיל לחפש הכי מוקדם במאי.
אנשים דווקא כן מחפשים דירות מראש
04/02/2016 | 02:29
1
19
כשמדובר בדירה שמיועדת למשפחה עם ילדים ולא לרווקים/שותפים,משפחות ללא ילדים
ויש את העניין של מועדי רישום לגנים ובתי ספר אז כדי להספיק לרשום ילדים לשנת הלימודים הבאה ולודא שאכן ישבצו אותך באיזור הרצוי ובקרבת מקום המגורים העתידי... נדרש לשריין חוזה מראש ... בנוסף יש את העניין של סיום חוזה בחודשי יולי אוגוסט עקב החופש במוסדות הלימוד וביצוע המעבר עצמו לא באמצע שנת לימודים.
בנוסף אם מחכים לדקה ה90  בדרך כלל זה  מוביל לכניסה ללחץ וחילוץ להתפשרות על דירה פחות מתאימה בגלל  שיש לך דד ליין של פתיחת שנת הלימודים למשל
בדיוק מאותה בסיבה שכל הסטודנטים מתכווננים לשריין לעצמם דירות כמה חודשים לפני תחילת הסימסטר ... ומישהו שמחפש בדקה ה90 יתקע עם הדירות הפחות טובות וגם בעל דירה שחיכה לדקה ה 90 ולא סגר חוזה יכול להתקע עם דירה ריקה עד הסימסטר הבא
יש משהו בדבריך
04/02/2016 | 09:16
19
אם כי מה שכתבת מעורר תהיות - האם בעלי דירות שכאלו מפרסמים אותן 5 חודשים מראש? כמה זמן מראש לפיכך נדרש ממשפחות שגרות בשכירות להודיע לבעלי הבית שלהם שהם מעוניינים לעזוב? מהמעט שאני מכירה בתחום, גם אם מדובר לרוב בפרק זמן ארוך יותר מהמקובל, 5 חודשים מראש זה לרוב לא משהו רגיל.

ההשוואה לסטודנטים לא מתאימה לדעתי, כי סטודנטים אמנם לא מחכים לרגע האחרון, אבל נדירים הסטודנטים שישכרו דירה בפרק זמן מוקדם יותר מהחודש בו מתחילה שנת הלימודים - ונדירים עוד יותר הסטודנטים שמשריינים לעצמם דירות כמה חודשים לפני תחילת הסמסטר. אמנם בבאר שבע המצב מעט שונה, אבל עדיין זה לא מגיע למצב של כמה חודשים לפני כן ובטח שלא 5 חודשים לפני כן. זה לא עניין של "לתפוס דירות טובות", אלא שאנשים לא מפנים דירות בהתראה של 5 חודשים, ולכן דירות לא מפורסמות להשכרה בפרק זמן של כניסה תוך חודש בדרך כלל, גם כשמדובר בסטודנטים.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:20
2
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

שכירת דירה לא מול בעל הנכס
03/02/2016 | 08:08
5
37
שלום, אני מעוניין לשכור דירה מי שהציג לי אותה הוא האב של בעלי דירה, כלומר הדירה שייכת לילדיו, אך בחוזה שהוא הכין הוא רשום כבעל הנכס, האם יש בעיתיות בחתימה של חוזה זה?
כעיקרון אתה צודק
03/02/2016 | 09:50
4
36
החוזה אמור להתבצע מול בעלי הנכס ולא מול אף אחד אחר, גם אם הוא בן משפחה.

חריגים בנושא קיימים במצב של שכירות משנה, אבל לפי מה שאתה מתאר לא זה המצב. אפשר לשאול מאיפה המידע למי שייכת הדירה? יכול להיות שלא הבנת את הסיטואציה ובמקרה הזה האבא הוא כן בעל הנכס, והילדים רק גרו שם?
זה אפילו יותר חמור, הוא חותם על חוזה עם אדם שהוא בכלל לא בעל
03/02/2016 | 11:53
3
31
הדירה

יום אחד יבואו בעלי הדירה ויתבוע אותו לדין
האמת שזה לא המצב
03/02/2016 | 12:13
2
40
נראה שלא הבנת את הסיטואציה כאן:

א. הבחור לא חתם על החוזה, הוא פנה אלינו לפני שחתם בשביל להתייעץ
ב. לא בטוח בכלל שהאדם "בכלל לא בעל הדירה" - יכול להיות שהוא כן בעל הדירה והילדים שלו רק גרו בה. למעשה זה תרחיש דיי סביר - ייתכן גם שהדירה היא בבעלות משותפת.
ג. זה תרחיש מקובל לחתום על חוזה מול אנשי קשר שקשורים לבעל הדירה וקיים יפוי כוח - בזמנו כשהייתי בצבא, אחד מאנשי הקבע בבסיס השכיר דירה שהייתה בבעלות ההורים שלו לחיילים בבסיס, הוא ניהל את כל העניינים, כולל להחתים את ההורים שלו, שהיו מבוגרים, ופעל בשמם באישורם המלא (כולל ייפוי כוח). זה תרחיש נפוץ גם במקרים של דירות ששייכות לאנשים מבוגרים שהילדים שלהם פועלים בשמם, וגם במקרים פחות נפוצים (אם כי בהחלט לא נדירים) של אנשים שקנו דירות שנרשמו על שם ילדיהם הקטינים, והם אלו שמטפלים בכל נושאי הדירה כולל ההשכרה (אישית שכרתי פעם דירה כזאת).
ד. במידה ואכן מתבצעת חתימת חוזה מול אדם שאינו בעל הדירה, לבעלי הדירה אין עילה מול השוכר אלא מול המתחזה לבעל הדירה - וסביר להניח שלפני כן הם פשוט יגרשו את השוכר המסכן מהדירה והוא יהיה שותף לתביעה (כי מי שמתחזה לבעל דירה בזמן שהוא לא ומחתים על חוזה שכירות, למעשה מבצע עבירה של קבלת דבר מה במרמה).

היי תודה על התגובות המהירות
03/02/2016 | 13:15
1
28
היי תודה על התגובות המהירות , אני הוצאתי נסח טאבו כי הוא אמר שהדירה רשומה על ילדיו ואכן היא רשומה על ילדיו עפ"י הנסח ולכן אני יודע(הילדים אינם קטינים), בכל מקרה אימתתי איתו את המצב והוא אמר שאין בעיה עם זה והוא פועל בשמם.
אז אני אצטרך ממנו אישור ייפוי כוח כדי להיות רגוע?
איך ייפוי הכוח הזה אמור להראות ?

תודה
זה קצת יותר מורכב
03/02/2016 | 14:31
24
הוא יכול לבצע את הסידורים עבור ילדיו, אבל החוזה במקרה הזה אמור לכלול את הפרטים של בעלי הדירה - אפשר לציין שהחוזה מתבצע מול... שפועל באישורם של בעלי הדירה שהם...

ייפוי כוח כולל בדרך כלל הצהרה בנוסח: "אני X מספר ת.ז....  מייפה את כוחו של Y מספר ת.ז..... לבצע את..."
מלחמת מחירי השכ"ד
03/02/2016 | 10:35
49
אני לא אחדש לאף אחד אם אכתוב על הטירוף שהגיעו אליו מחירי שכ"ד בארץ, בדגש על אזור המרכז. כל דיון שלישי ברשת עוסק בסוגיה הזאת, ובעובדה שבעוד המשכורות לא עולות, שכ"ד הולך ומטפס ונוגס בפלח משמעותי מהתקציב החודשי של האדם הממוצע.

אבל - עם כל הצער והבעסה שמשותפת לכולנו, לאדם הממוצע שמחפש דירה לשכירות אין הרבה מה לעשות בנדון. יקר לך? בעסה, תמשיך לחפש או שתתפשר, להתמקח מול בעל הדירה או מול השוכרים הקודמים שעוזבים לא יניב תוצאות.

למה אני כותבת את זה? כי נתקלתי ביותר מדי אנשים שטוענים שלהתמקח ו/או לרדת על בעל הדירה שהוא יקר וגרידי, זו הדרך לשכור דירה במחיר שנוח לך, ושמי שיהיה מספיק אסרטיבי, בעל דירה שהשכיר אותה עד כה בX ש"ח, יסכים להוריד את המחיר רק כדי שהוא ישכור אותה. זה מגיע למצב שאנשים שלא עושים את זה נקטלים על עצם היותם "פראיירים", שוכרים שמחפשים מחליפים לדירה זוכים לגידופים בהתאם, וממה שמספרת חברה שלי שמחפשת מחליף לדירה שעוזבת, אנשים מנסים במרץ להוריד את המחיר בדרכים הזויות, וזה נמשך גם אחרי שהיא מבהירה שהיא רק השוכרת ולא בעלת הדירה. בין היתר, מנסים לשכנע אותה שהמחיר צריך לכלול את החשבונות (אז מה היא אמורה לעשות? לשלם את חשבונות החשמל שלכם אחרי שתעזוב את הדירה?) שדירות גדולות יותר מושכרות במחירים זולים יותר (אז תשכרו את אחת הדירות האלו, אם זה המצב למה לבזבז זמן על ויכוחים?) או שפשוט מנסים לבדוק כמה המחיר גמיש (הוא לא, זו לא הדירה שלה, היא רק השוכרת!)

מנגד, מקרים כאלו מזכירים לי קטע מהעבר, כשמישהו שהכרתי פרסם שהוא מחפש מחליף לחדר בדירת השותפים שעוזב, ואחרי שהתעניינתי בשביל חברה, אמרתי לו שזה לא בתקציב שלה, וזכיתי לתקיפה ממש עצבנית בתגובה, וכשניסיתי להסביר שכרגע היא (וגם אני) משלמות שכ"ד נמוך יותר, הוא בכלל השתגע וטען שאני חוצפנית שמתערבת לו בשיקולים (איך בדיוק? להסביר שחברה שלי בעלת תקציב נמוך משלך זה להתערב לך בשיקולים?) הוא כל כך כעס שמחק אותי במיידי מפייסבוק בתור מחאה על "ההתערבות בשיקולים שלו". במקרה הזה הוא פרסם את החדר ללא ציון המחיר והסכים לתת אותו רק בפרטי - כנראה שהייתה לו סיבה לכך וכנראה שקיבל עוד הערות לגבי המחיר המופרז והוציא את התסכול שלו עלי.

מה עמדתכם בנושא? יצא לכם להיתקל בבעיות שכאלו כשחיפשתם מחליף לדירה? כשנתקלתם במודעה של דירה שנראתה לכם יקרה הערתם על זה למפרסם המודעה? ניסיתם להתמקח על מחיר של דירה?
ו-אם אנשים יגידו לכם שאתם משלמים הרבה ושאתם פראיירים (בין אם המצב משקף את המציאות ובין אם הוא ממש לא) - איך תגיבו?

חיפוש דירת שותפות בלי שותף.ה באופק
29/01/2016 | 11:49
1
42
היי לכולם, שמחה לכתוב פה!
אז החלטתי שאני רוצה לעבור מהדירה שלי, כי השותפות הן לא משהו, בלשון המעטה..
העניין הוא שאני סטודנטית ואין לי מספיק כסף לגור לבד, אז חשבתי לחפש עוד סטודנט.ית לגור יחד.
השאלה שלי היא- להתחיל לחפש דירות לשני א.נשים בלי שיש שותף.ה אופציונאלי באופק, זה חכם? כי ראיתי ביד 2 דירה במחיר מצוין שנראית טוב ואני תוהה אם ללכת לראות אותה לבד כדי לא לפספס אותה..
אני לא ממש יודעת איך לחפש שותפותים כי אני לומדת באורנים שבטבעון ואני מחפשת ביקנעם, כך שזה לא מאוד פופולארי לגור פה, הרוב הולך לטבעון..

תודה לכם! שבת שלום.
היי
29/01/2016 | 14:49
30
לא הייתי ממליצה לך לעשות דבר כזה בתקופה הנוכחית - זו תקופה שסטודנטים לא מסיימים חוזים, ובאופן כללי בתקופה הזאת יש פחות תחלופה בדגש על דירות שותפים.

אז מה הולך שם בפריפריה?
27/01/2016 | 10:06
13
63
יש כאן אנשים שגרים בפריפריה? וכשאני אומרת פריפריה הכוונה היא לא לערים כמו כפר סבא ורחובות, אלא יותר דרומה וצפונה.

אני מעלה את הנושא בעקבות דיון מעניין שנתקלתי בו, שהתחיל משיתוף של בחורה נחמדה שעברה לגור בטבריה במטרה לחסוך את הוצאות המחייה. היא מצאה דירה נחמדה בעלות נמוכה, אבל נתקלה בבעיה חמורה אחרת: היא לא מצליחה למצוא עבודה, לדבריה היצע העבודות נמוך מאוד ולאור הביקוש הרב, לא רק שהמעסיקים משלמים מינימום, הם גם דורשים מהעובדים שלהם יותר מאשר מקבילים במרכז, כי מנצלים את העובדה שלאנשים אין ברירה וכך הם חוסכים - מעסיקים עובד אחד בתקן של שניים ומשלמים משכורת (נמוכה) אחת.

זו לא פעם ראשונה שאני שומעת סיפורים כאלו ולא רק על טבריה אלא גם על פריפריות נוספות, כולל כאלו לא מאוד נידחות.

יש כאן מישהו מהפריפריה, או מישהו שגר בעבר בפריפריה ויכול לספר חוויות אישיות? מה אפשרויות התעסוקה? איך ההתנהלות הכללית שם? והאם התחושה באמת כל כך שונה, כאילו מדובר במדינה אחרת? כי אותי זה מכניס להלם כל פעם מחדש.
א. כפר סבא היא ממש לא פריפריה..
29/01/2016 | 11:42
1
38
אפילו לא בכאילו..

ב. יקנעם נחשבת?
אני לא יודעת לגבי א.נשים אחרותים, אבל ספציפית אני, בזמן שאני חיה פה, מחפשת עבודות בתחומים שתמיד צריכים בהם עובדים-בעיקר חינוך והדרכה. כך שאין את העניין הזה של לנצל את העובדותים כי יש הרבה דורשים לכל משרה.
אם תקראי בעיון את מה שכתבתי
29/01/2016 | 14:31
34
תראי שכתבתי במפורש שכפר סבא (ורחובות) לא נחשבת לפריפריה. הסיבה שכתבתי את זה אגב היא כי בדיונים קודמים בנושא היו מי שהתייחסו לטבעת הספציפית הזאת כפריפריה, היו גם מי שהתייחסו לראשל"צ ולפתח תקווה כאל פריפריה, למרות שהן רחוקות מלהיחשב ככאלו.

יקנעם זו אכן פריפריה. אני לא יודעת איך זה ביקנעם, אבל יודעת שלמרות שכעיקרון בתחום החינוך תמיד יש צורך בעובדים ותמיד יש עבודה, דווקא בפריפריה התחום הזה יותר בעייתי, כי ההיצע הרבה פחות גמיש - בתור מי שגדלה באזור שהוא על גבול הפריפריה, התחלופה של הגננות והמורות ביסודי באזור הייתה על גבול הבלתי קיימת, והיא התרחשה רק כשמישהי פרשה לפנסיה או יצאה לחופשת לידה - או במקרים הממש נדירים שמישהי עברה דירה, ככה שאנשי חינוך שעברו לאזור נאלצו לנסוע רחוק יחסית בשביל אפשרויות עבודה, ובפריפריות המרוחקות זה לא תמיד אפשרי וגם לא תמיד משתלם.

זה לגמרי נכון
30/01/2016 | 15:30
27
אבל זה גם מאד תלוי מה אדם עושה למחייתו. אנשים לפעמים צריכים לנסוע שעות בשביל להגיע לעבודה כשהם גרים בפריפריה, כי הם עובדים במרכז (ולפעמים גרים בדרום ונוסעים לעבוד בצפון, שזה בכלל הזוי, כמו מקרה אחד שהכרתי אישית). מי שנגיד לא מקבל דלק על חשבון העבודה, יכול להשלים  את החיסכון בשכר דירה בהוצאות על דלק. 
אפילו בחיפה המצב לא משהו
30/01/2016 | 19:55
2
32
נראה שמספר העבודות מצומצם מאוד, והתשלום עבורם קטן בהרבה מזה שבמרכז, ולכן את הכסף שלכאורה חוסכים על מחיה (שכ"ד באמת נמוך יותר, אבל היתר לא ממש..), בא על חשבון היכולת להשתכר כמו בן אדם...

עבודות אדמיניסטרציה למשל באיזור קיימות בקושי, וגם כשכן, הן בשכר מינימום, ולעיתים יוצא שאפילו פחות (כי נותנים שכר גלובלי ועובדים גם ימי שישי וכו..)
גם כאן, זה היצע מול ביקוש
31/01/2016 | 10:05
1
20
כאשר ההיצע נמוך והביקוש גדול, המחיר עולה - או במקרה של עבודה, המחיר שהוא השכר, יורד, כי המעסיקים מנצלים את ההיצע הנמוך ואת ההבנה שאנשים יהיו מוכנים לעבוד גם בשכר נמוך, העיקר שתהיה עבודה.

את העלית נקודה חשובה נוספת - וזה שחוץ משכ"ד שאר ההוצאות זהות פחות או יותר בכל הארץ כשלמגורים בפריפריה יש חיסרון משמעותי נוסף וזה הגישה למקומות נדרשים ו/או מקומות בילוי - לנסוע לסופר למשל כולנו צריכים, להגיע לקופת חולים כולנו צריכים ו-כולנו רוצים גם לבלות לפעמים, ובעוד בתל אביב הכל במרחק הליכה ובערים מרכזיות הכל במרחק נסיעה סבירה בתחבורה ציבורית, ברגע שמתרחקים דברים משתנים, ולכאן נכנסת העצה שקיבלתי - לפיה אם אעבור למקום מרוחק יותר אוכל להחזיק רכב היות שאשלם פחות שכר דירה, רק שהעלות של הרכב תהיה דיי מקבילה להפרש בשכ"ד, שלא לדבר על כך שנסיעות ממושכות זה דבר שגם לא כיף וגם עולה... ועולה... אני בחרתי לגור במרכז ובחרתי שלא להחזיק רכב, ובעיניי זה יותר משתלם.
אם היתה לי אפשרות,
03/02/2016 | 20:33
7
כנראה הייתי בוחרת כמוך.
מה היא הגדרה של פריפריה?
30/01/2016 | 21:32
6
24
כשדיברתי עם מישהי שגרה בגוש דן
היא דיברה על העיר שלי -אשדוד כאל פריפריה...

אני חשבתי שרחובות אשקלון, אשדוד זה פריפריה
שהכוונה לערים קטנות מסביב לגוש דן

טבריה זו פריפריה? לי זה תמיד נשמע שזה חור בסוף העולם שמאלה...
הדירות שמה זולות, אך כן אין שמה עבודה ואין ערים מסביב בכדי לנסוע לעבוד בהם.
כמו למשל יש המון אנשים שגרים באשדוד ונוסעים לעבודה לתל אביב..

פריפריה הפכה למושג גמיש
31/01/2016 | 09:59
22
אשדוד כעיקרון זה גבול הפריפריה ויהיו מי שיגידו שזו ממש פריפריה, אבל את הבאת בעצמך הוכחה לגמישות - באותה נשימה ששאלת אם טבריה זו פריפריה, את מגדירה אותה כסוף העולם שמאלה, ומה זה בעצם פריפריה אם לא סוף העולם שמאלה? פריפריה הכוונה לישובים שמרוחקים משמעותית מהמרכז, ללא קשר לאפשרויות העבודה בהן (למרות שבמדינה שלנו זה דיי מקביל) ולכן כפר סבא ורחובות לא יחשבו לפריפריה.

אותה מישהי שגרה בגוש דן שמגדירה את אשדוד כפריפריה, סביר להניח שיש לה קנה מידה שונה מאשר לך. במדינות אחרות אנשים נוסעים מרחקים גדולים בהרבה כל יום לעבודה, זה מתאפשר להם בזכות תחבורה ציבורית יעילה ומהירה, מה שלא קיים אצלנו במדינה, כשבמדינות שהתחבורה הציבורית יעילה התנועה גם יותר זורמת כי יש פחות רכבים פרטיים על הכביש (כי לרוב האנשים אין צורך להחזיק רכב כאשר התחבורה יעילה כל כך), ואז אין שום בעיה לגור במרחק של 50 ק"מ מהעבודה.
מבחינת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
31/01/2016 | 10:09
4
18
מרכז זה מגדרה עד חדרה. כל מה שמעבר לגדרה בדרום ומה שמעבר לחדרה בצפון, זה פריפריה. זה מבחינת הנתון היבש. 
הביטוי הזה נוטה להיות בעייתי
31/01/2016 | 10:30
3
19
קודם כל, יש עוד ישובים בטווח, היות שלא מדובר בקו לינארי, יש יישובים שממוקמים מזרחית ומערבית בטווח שבין גדרה וחדרה, שגיאוגרפית אפשר לומר שמדובר במרחק סביר מהערים שבטווח, אבל גם מדובר במרחק אווירי וגם התחבורה הציבורית הבעייתית בארץ + התשתית הבעייתית של הכבישים יוצרת בעייתיות, כשלגור בישובים האלו ולעבוד בתל אביב דורש נסיעה ממושכת גם ברכב פרטי ועוד יותר בתחבורה ציבורית (גם מי שיש לו את האופציה של הרכבת - לרוב האנשים לוקח קרוב לחצי שעה להגיע לתחנה, ועוד כחצי שעה להגיע למקום העבודה).

ספציפית אם הזכרנו את אשדוד, היא ממוקמת דרומית מגדרה כך שלפי ההגדרה הזאת היא נמצאת בדרום, ובדיונים כאלו אני תמיד נזכרת בסיפור המפורסם על פנחס ספיר, ששכנע משקיע מחו"ל שקרית גת היא פרבר של תל אביב, אחרי שלקח אותו לשם בשעת בוקר מוקדמת כשהנהג נוסע על המהירות המקסימלית המותרת (ואפילו קצת יותר מזה).
זה שהתחבורה בעייתית
31/01/2016 | 15:34
2
18
זה ברור אבל לא קשור רק לפריפריה, באוטובוס יכול לקחת שעתיים נסיעה בתווך בין שתי ערים במרכז. לאחרונה זו נסיעה של שעה בין הרצליה לרעננה, שתי ערים במרחק 5 ק"מ האחת מהשנייה, במרכז. שעתיים בין תל אביב לרמת גן.  תחבורה גרועה זה בכל הארץ. 
ומזרחית מערבית, פשוט מציירים קו דמיוני שמשתרע גם למזרח ולמערב. 
ככה זה עובד.
טענות נא להפנות למדינה. לסבתא שלי מכרו בשנות החמישים שקרית שמונה זה ליד תל אביב (היא הייתה עולה חדשה  אז). 
לא לזה התכוונתי
31/01/2016 | 15:51
1
16
נתחיל עם זה ששעה נסיעה זה משהו שנחשב לטווח סביר בשעות העומס, כשבין היתר הסיבה לעומס הזה הוא שבגלל התחבורה הציבורית המזעזעת והתשתיות הבעייתיות, רוב האנשים מעדיפים להתנייד ברכב פרטי והתוצאה היא עומס על הכביש. אם רק הייתה תחבורה ציבורית יעילה יותר יותר אנשים היו משתמשים בה והעומס היה יורד - זה כאמור מה שקורה במדינות אחרות.  
.
הבעייתיות היא אחרת - בגדרה למשל אין תחנת רכבת, התחנה הכי קרובה ממוקמת ביבנה, כשאין תחבורה ציבורית נוחה שמחברת בין גדרה ליבנה, וגם לא בין הישובים הסמוכים, מה שניסו לפתור בצורת שאטלים אבל בגדול - רוב התושבים באזור הזה שמעוניינים לנסוע ברכבת נדרשים לנסוע לשם ברכב פרטי, כשגם אם הייתה תחבורה ציבורית נוחה, ההגעה עצמה זה משהו שלוקח זמן, וזה מאוד מסרבל והתוצאה היא שההגעה לתל אביב לוקחת הרבה יותר משעה (רק ה"קישורים" יכולים לקחת לבדם שעה).

הבעיה הזאת קיימת בעוד אזורים בארץ, וגם חדרה למשל שזו עיר, לרוב התושבים לא הכי נוח להגיע לתחנת הרכבת ככה שהסיפור דומה.

כן זה נכון
31/01/2016 | 16:10
20
מעניין מה יקרה עכשיו עם רכבת העמק שאמורה לחבר בין בית שאן, עפולה ועוד כמה לחיפה. 
לא מזמן יצא לי להסתכל על מחירי הדירות בבית שאן. זה לא מפליא שבמחיר דירת שלושה חדרים במרכז אפשר לשכור שם וילה עם שישה חדרים ומה לא.  ראית פעם את הסרט קפה בגדד? איך הם תקועים שמה בבית קפה באמצע שום מקום ומסביב יש רק מדבר ומדבר? נורא מזכיר לי את בית שאן. מעניין אם הרכבת תשנה את זה. 
אדון וגברת ישראלי - שירותי ייעוץ בע"מ
25/01/2016 | 10:53
8
75
אני מניחה שכולכם מכירים את התופעה הנפוצה  - אדון וגברת ישראלי רואים לנכון לפשפש בקרביים של כל מכריהם (וגם של מי שהם לא ממש מכירים), להביע את חוות דעתם על אורח חייהם, על מקום העבודה שלהם וגם על דברים מעבר, כאשר המשותף לכל הביקורות האלו זה שאותם אנשים משוכנעים לחלוטין שהם יודעים יותר טוב ממושא הביקורת שלהם מה טוב עבורו ומה מתאים לו והיות שהם עושים הכל מכוונות טובות במטרה לעזור ולהאיר את עיניו של אותו מושא, לא ברור להם למה התגובה לפעמים היא בקשה שירדו מהוריד, התעצבנות קלה או פחות קלה או פשוט התעלמות, ולא הדבר הנכון שזה ליישם במיידית את מה שהם קובעים בנחרצות.

בתחום הדיור והמגורים בכללי, שירותי הייעוץ לרוב עולים מדרגה - אני כבר לא מדברת על כל ההמלצות שרובנו קיבלנו לגור בפריפריה, להישאר אצל ההורים וכו', אלא לדברים קצת יותר הזויים. ספציפית ההשראה לפוסט הזה הגיעה משיחה שהייתה לי עם מישהי, בחורה שלא שכרה דירה מימיה אבל העובדה הזאת לא מנעה ממנה להרעיף על מישהי אחרת שלל עצות הזויות איך תוכל למצוא דירה להשכרה במחיר משתלם (כשגם ההגדרה שלה למחיר משתלם הייתה דיי מנותקת מהמציאות), וכשניסינו שתינו להסביר לה שדברים לא הולכים ככה, היא התעצבנה עלינו וטענה שאנחנו לא מבינות בתחום (שתינו בעלות ניסיון של מגורים בשכירות בדירות שונות סביבות עשור, אני כידוע מנהלת את הפורום הזה - אין ספק שמישהי שמעולם לא יצאה מבית  ההורים, מבינה הרבה יותר).

לפני שאני משתפת בדברים היותר הזויים ששמענו ממנה, אני מזמינה אתכם לשתף בעצות ההזויות שקיבלתם לגבי מגורים וחיפוש דירה, גם מהפן המעצבן וגם מהפן המזעזע.

מי ראשון?
העצות ההזויות שקיבלתי
25/01/2016 | 15:01
5
59
יותר מדי פעמים אנשים ניסו לשכנע אותי לעבור לעיר אחרת או לאזורים אחרים בטענה שיהיה לי הרבה יותר זול לגור שם, כשחלקם השתמשו בטיעון המנצח שיש לי אוטו, אז המרחק מהעבודה/חברים לא אמור להפריע לי (כי לנסוע שעה וחצי בפקקים לכל כיוון זה כיף כשמדובר בנסיעה באוטו?).

כשהתקשתי למצוא דירה מתאימה לבד כמובן היו את מי שהציעו שאני אחפש עם שותפים - כי אם אני לא מוצאת דירה לבד, אז אולי כדאי לשנות כיוון. הציעו לי לשאול אנשים ספציפיים שאולי יודעים על דירה רלוונטית להשכרה - כשהנימוק היה שהם גרו בעבר בעיר שאני רוצה לשכור בה (כשאני בעצמי גרתי באותה עיר וזה לא עזר לי).

עצה הזויה אחרת שהגיע מכיוון אחר היה כשדובר על ביצוע תמ"א בבניין שגרתי בו בשכירות וזה התחיל להתקדם ולכן עזבתי, וכשדיברתי על זה עם כמה אנשים, מישהי התעקשה שאסור לבצע תמ"א בבניין אם אני לא מאשרת, וכשהסברתי לה שאני לא בעלת הדירה אלא שוכרת היא התעקשה שזה לא קשור ושנדרשת גם הסכמה השוכרים כל עוד הם גרים בדירה, וכשניסיתי להסביר לה שהיא טועה היא ממש התעצבנה עלי ותקפה אותי שאני לא מבינה כלום ושהיא למדה את התחום (רק שבמקרה אני מכירה את נושא התמ"א גם מהצד השני, וממש לא נדרשת הסכמה של שוכרים אלא רק של בעלי הדירות  - השוכרים לא יכולים לדרוש שום דבר מלבד לצאת מהחוזה).

גם אותי ניסו לשכנע לעבור לעיר אחרת
26/01/2016 | 10:14
4
64
כמעט תמיד זה הגיע מצד אנשים שאיך נאמר - לא מדובר בחברים, אנשים קרובים או כאלו שבכלל יש להם מושג לגבי מה שהולך בחיים שלי. לי אין אוטו (מבחירה), והיו מי שהסבירו לי שאם אעבור לגור במקום מרוחק, אוכל עם החיסכון להחזיק אוטו, כשהמשמעות היא ש-חיסכון כלכלי לא באמת יהיה, כי אני אוציא על האוטו ועל הדלק את ההפרש (או אפילו יותר).

מה שכתבת על שינוי הכיוון לדירת שותפים הזכיר לי מקרה שמישהי הציעה לי שאם אני לא מוצאת דירה להשכרה, אולי אני אלך כבר על דירה לקנייה (כי ברור שכל אחד יכול לקנות דירה במדינה שלנו). דבר דומה נאמר לי ע"י אמא של חברה, שנייה אחרי שסיימתי את התואר היא שאלה למה אני גרה בשכירות ולא קונה דירה, וכשעניתי לה (בהלם משהו) שאין לי כסף לקנות דירה, היא ענתה "אז שההורים יקנו לך!" (וואלה, אולי באמת אני אבקש מהם דירה כמתנת יומולדת). בדיעבד, חבל שלא שאלתי אותה למה היא לא קנתה דירה לאף אחד מהילדים שלה.

בשיחה ההזויה שהזכרתי אותה בחורה אמרה כאלו שטויות שהעידו שהיא באמת לא מבינה שום דבר בשוק השכירות, בין היתר היא הציעה לחברה שמחפשת דירה שתפנה לטאבו או לוועדות לתכנון ולבנייה ולשאול אנשים שבאים לשם אם הם במקרה משכירים דירה או מכירים מישהו שמשכיר, כי באים לשם קבלנים או אנשים שמתכננים בנייה של יחידות דיור או חלוקה של הדירות... עצה מטופשת אחרת הייתה לנסוע באזורים האלו ולבדוק באיזה בניינים עושה תמ"א כי המשמעות של תמ"א זה דירות חדשות - ולהתקשר לקבלן ולשאול אותו אם מישהו מבעלי הדירות החדשות מעוניין להשכיר (רק שעד שהן יהיו מוכנות ויהיו ראויות להשכרה... מה גם שדירות כאלו לרוב יהיו גדולות מדי עבור בחורה שמחפשת דירה לבד/לזוג). ניסינו להסביר לה ללא הצלחה שמי שיש לו דירה להשכרה יפרסם אותה ביד2 ולא יחכה שמישהו ישאל את החברים שלו (גם אם הם קבלנים  )

וגם היא ניסתה לשכנע אותה שתבדוק אזורים אחרים - בזמן שהיא בכלל לא מכירה את אזור גוש דן, היא גרה אצל ההורים שלה בפריפריה, אבל זה לא מנע ממנה להתווכח איתנו שאפשר להגיע מגבעת שמואל לת"א ב-10 דקות בתחבורה ציבורית (מהדירה שלי באזור נוח בר"ג הדרך היחידה שאפשר להגיע לת"א ב-10 דקות היא באופנוע).

מה שכתבת על התמ"א גם צץ בשיחה הזאת, השיחה הזאת למעשה התחילה כי דיברנו על נושא תמ"א והחברה שלי שיתפה בין היתר שהיא מחפשת דירה חדשה כי בבניין שלה עומדים להתחיל תמ"א בחודשים הקרובים (אפשרו לה יציאה גמישה מהחוזה בגלל זה), והבחורה המוזרה הזאת המליצה לה לפנות לעו"ד כי לדבריה זה לא חוקי שמבצעים תמ"א בלי הסכמה שלה כשוכרת, וחפרה גם על זה והתעקשה ששוכרים הם צד ג' מעורב ושהיא יכולה לתבוע על זה שלא מבקשים את אישורה, או לפחות לדרוש שלא יבצעו את התמ"א כל עוד היא מעוניינת לשכור את הדירה...

ציינתי אגב שבאף שלב החברה שמחפשת דירה לא ביקשה עצה בנושא חיפוש דירה? לא ממני שמבינה כידוע ובטח שלא ממנה, שגם בקושי מכירה אותה וגם מעולם לא שכרה דירה.

זה באמת הזוי ברמות אחרות
27/01/2016 | 14:00
1
44
אני לא יודעת מה הבחורה הזאת בשבילך, אבל היא נשמעת כמו מישהי שממש לא מבינה, אבל מתעקשת שהיא כן מבינה ואלו הטיפוסים הכי מעצבנים. לחפש דירה להשכרה בטאבו?! למה שלא לחפש מספרים של קבלנים ב-144 ולהתקשר ולשאול אותם? ואני חשבתי שאנשים שהמליצו לי לתלות מודעות ברחבי העיר שאני מחפשת דירה הגזימו. במקומך הייתי שואלת אותה אם לא נראה לה הגיוני יותר לחפש ביד2/קבוצות פייסבוק/לפנות למתווכים במקרים ממש נואשים לפני שעושים את הדברים המאוד מטופשים שהיא הציעה.

להציע למי שלא מוצאת דירה לשכירות לקנות דירה זה בכלל הזוי במיוחד כי לקנות דירה זה לא כמו לקנות אוטו, וגם אם למישהו יש גם את הכסף וגם יש לו מזל והוא מוצא דירה לקנייה שמתאימה לו בטווח זמן קצר, הכניסה אף פעם לא תהיה מיידית וזה בלי לקחת בחשבון את כל הפרוצדורה של הקנייה שלוקחת זמן עד שנסגרת, ככה שזה אחד הדברים היותר הזויים שאפשר להגיד למישהו.

נראה לי שמתי שהבחורה הזאת תחליט לעזוב את הבית של ההורים שלה ולשכור דירה, היא הולכת לעשות לעצמה המון פאדיחות, אם היא מאמינה שאלו הדרכים למצוא דירה, ושאם לא מוצאים כדאי לקנות, ושאם יש תמ"א בבניין היא כשוכרת יכולה להתנגד ואם בכל זאת עושים תמ"א היא רשאית לתבוע... זה נשמע כמו משהו שיכול להיות מבדר.
27/01/2016 | 17:59
29
סביר להניח שמתי שהיא תחפש דירה להשכרה היא גם לא תתייעץ עם אף אחד, כי היא הרי יודעת הכל, ותעשה טעויות בהתאם. אגב - כשניסינו להסביר לה שהיות שאנחנו בעלות ניסיון יש דברים שאנחנו יודעות, והיא שעוד לא חוותה את זה לא יודעת, היא טענה שהיא כן יודעת כי יש לה חברים שגרים בשכירות.

מה שכתבת לגבי קניית דירה מול קניית אוטו הזכיר לי משהו מהעבר הרחוק, משהו שאפילו רלוונטי לפורום ולדיון: כשהייתי בצבא שירתתי במשך תקופה בבסיס פתוח רחוק מהבית, שזה בערך הדבר הכי מבאס שיש, למרות שבחינתי לשרת קרוב לבית היה דיי בלתי אפשרי (גרתי במושב נידח ללא תחבורה ציבורית). מה שעשיתי היה לשכור דירה על חשבון הצבא - זה מה שעשו רוב מי ששירתו איתי שלא גרו במרחק סביר. בקיצר - עשיתי טעות וסיפרתי על זה לחברה שהכרתי ממקום אחר (הכוונה שהיא לא שירתה איתי והיא גם לא גרה באזור שגרתי בו), שהגיבה בצורה דיי הזויה - גם אחרי שהסברתי לה למה אני לא יכולה לישון בבסיס (כי זה בסיס פתוח ולכן אין בו מגורים) ולמה אני לא יכולה להיות "כל יום בבית" (כי מדובר במרחק שבלתי אפשרי לנסוע כל יום כשאני נדרשת לשהות בבסיס בשעות מסוימות, וזה בנוסף לכך שאין לי תחבורה ציבורית עד הבית). היות שהרעיון עדיין לא נראה לה, כי לדבריה לשכור דירה זו הוצאה כלכלית רצינית גם אם הצבא משלם את שכ"ד ולא נדרש לשלם ארנונה, כי עדיין צריך לקנות אוכל (כי אם הייתי כל יום בבית לא הייתי אוכלת? וכי בבסיס אי אפשר לאכול?) אז היא העלתה הצעה מבריקה - למה שאני לא אקנה אוטו?

כן, קראתם נכון - היא הציעה ברצינות גמורה שחיילת בסדיר תקנה אוטו ותנהג כל יום שעתיים וחצי לכל כיוון, על מנת שתוכל להיות כל יום בבית ולא תצטרך להוציא כסף על אוכל לדירה השכורה (כי מ-300 ש"ח בחודש אין ספק שהייתי יכולה גם לקנות אוטו וגם להחזיק אותו - דלק זה חינם, לא?). כשכולי בהלם הזכרתי לה שאני חיילת, מה שגם היא הייתה ככה שהיא הייתה אמורה להיות מודעת לגובה השכר, היא העלתה הצעה אחרת - לבדוק אולי בבסיס יתנו לי אוטו. כי זה הרי דבר הגיוני ושגרתי שצה"ל מעניק רכב לכל חייל שגר רחוק כדי שיהיה לו איך להגיע ולחזור...

באופן כללי אני מתה על האנשים האלו שתמיד מנסים למצוא פתרונות בשביל אנשים אחרים, במיוחד במקרים שבכלל לא נדרש שימצאו להם פתרונות.

גם הדירות בתמ"א יהיו יקרות בוודאות
30/01/2016 | 19:58
1
20
כי מדובר בדירות חדשות "מהניילונים", אז גם אם הבניין ישן וזה רק עיבוי בינוי, עדיין הדירות החדשות יהיו יקרות יותר להשכרה.
הן גם יהיו יקרות, הן גם גדולות מדי עבור אדם יחיד
31/01/2016 | 09:45
17
כי דירות של תמ"א לא יהיו פחות מ-4 חדרים, אבל מה שבאמת היה מגוחך כאן זה שמי שמחפש דירה לשכירות במיידי, העובדה שיש בניין שעובר תמ"א ויתווספו לו דירות לא תעזור, כי זה הליך שלוקח פרק זמן ממושך, ואף אחד לא מחפש דירה לשכירות שנתיים מראש. בנוסף, צעד כזה עושים כשמדובר בדירה לקנייה ולא להשכרה - מי אמר שמי שקנה דירה בפרויקט תמ"א זה או אחר יהיה מעוניין להשכיר? ולמה להטריד את הקבלן בזה? למה שהוא ידע בכלל מה התכניות של הרוכשים? ומה כל כך קשה להבין בזה שאם מישהו רוצה להשכיר דירה, סביר להניח שהוא יפרסם אותה ביד2, ככה שזו למעשה הדרך למצוא דירה להשכרה?

מהצד השני, זה מזכיר לי שבעלת הדירה הקודמת שלי ניסתה לעזור לי למצוא דירה חדשה (כי רצתה לחזור לגור בדירה שלה), ועשתה את זה גם בצורה מגוחכת - אחרי שהבהירה שהולכת לשאול את כל החברות שלה אולי שמעו על דירה להשכרה (וטענה שהן אמרו לה שיש המון דירות פנויות ולכן זה מוזר מאוד שאני לא מוצאת), ואחרי שהיא הציעה לי להירשם במשרדי תיווך, היא התקשרה במיוחד להגיד לי שהאחיינית שלה אמרה שיש אתר "משהו שתיים" שיש בו הרבה דירות. well - יידעתי אותה שמן הסתם אני מכירה את האתר הזה, שככה הגעתי לדירה שלה (הדיירים הקודמים פרסמו שם את הדירה) ושזה לא שיש הרבה דירות שם, אלא שזה האתר שאנשים מפרסמים בו, וזה עדיין לא אומר שאם אני אסתכל באתר הזה אני מייד אמצא דירה שמתאימה לי.
אני חייבת לציין
25/01/2016 | 16:06
1
48
שאנשים ממש לא נכנסים לי לקרביים. או שהם נכנסים ואני לא שמה לב?
אבל באמת, אני ממש לא מרגישה שאנשים מחטטים לי בחיים, או נותנים עצות או כל דבר אחר. משהו עובר על עמישראל, כנראה שהוא לא חש בטוב לאחרונה .
את ברת מזל
26/01/2016 | 10:23
7
אשה מרציפן - שאלה: האם לפי חוקי הפורום מותר לפרסם כאן
27/01/2016 | 16:08
1
31
דירה שאני מבקש להשכיר?

תודה מראש
כעיקרון הפורום לא מיועד למטרה זו
27/01/2016 | 17:30
31
ויהיה גם יעיל יותר עבורך לפרסם ביד2 - כך תגיע לקהל יעד רחב ורלוונטי יותר.

אתה יכול לפרסם את הדירה בכל זאת, אבל מומלץ ללא מספר הטלפון - זהו פתח להטרדות.

בהצלחה!
צ'קים פתוחים
21/01/2016 | 16:48
10
68
שלום
לפני שנה שכרתי דירה ובעל הבית ביקר 2 צ'קים פתוחים 1 לחברת החשמל 1 לעירייה.
אחריי חודשיים כשעזבתי את הדירה ביקשתי ממנו את הצ'קים והוא אמר שהוא זרק אותם משום שלא ביקשתי כשעזבתי את הדירה.
מה עלי לעשות? והאם הוא יכול לעשות בהם שימוש כול שהו?
האם עלי להיות מודאגת לגביי זה, עברה שנה מאז
אני לא בטוח
21/01/2016 | 19:31
46
אבל לדעתי מה שכדאי לעשות זה להחתים אותו על הצהרה שהוא איבד אותם, ולבקש מהבנק לבטל אותם.
בהמשך למה שנכתב לפני
21/01/2016 | 21:29
8
56
את לא זקוקה להצהרה ממנו בשביל לבטל את הצ'קים, אני ממליצה לעשות את זה בהקדם האפשרי.

כעיקרון הדבר היחיד שהוא יכול לעשות עם זה זה לשלם חשבון חשמל וחשבון ארנונה עבור אותה עירייה (בהנחה שזהו צ'ק למוטב בלבד), אבל אני לא מאמינה שהוא יעשה את זה וגם בתרחיש הנדיר שזה יקרה, אם הצ'קים מופיעים בחוזה (מה שנדרש באופן כללי), יש לך אסמכתא ועילה לתביעה. בכל מקרה - בטלי את הצ'קים.
לא רק בעל הדירה יכול להשתמש בהם
23/01/2016 | 12:45
7
44
זה אולי ממש פרנואידי, אבל אם הצ'קים זרוקים להם בפח, הם יכולים גם להגיע לידיים של בעל מפעל, וגם הוא יכול להשתמש בהם על מנת לשלם חשבון חשמל גבוה בהרבה מחשבון ביתי...
כעיקרון זה נכון
23/01/2016 | 13:09
6
49
אבל במקרה כזה אני מניחה שקיימות שתי אופציות לתביעה - האחת של בעל הדירה שנמסרו לו הצ'קים שמופיעים בחוזה שלו כמיועדים לתשלום חשבון החשמל בדירה השכורה בתקופת השכירות, והשנייה של מי שיבצע בהם שימוש - שיידרש להוכיח שהשתמש בצ'קים האלו ביושר, מה שסביר להניח שלא יצליח להוכיח. אגב - תשלום חשמל של עסקים נעשה בצורה שונה מזו של משקי בית, כשחשבון חשמל נחשב להוצאה מוכרת והכל נרשם בספרים וכו', תרחיש של בעל מפעל שיבצע שימוש בצ'ק של אדם זר שהתגלגל לידו ועוד בדרך לא כשרה שכזאת הוא מצב ממש לא סביר.  

ולצד זאת הייתי ממליצה בחום לבטל את הצ'קים, זה משהו שהיא הייתה צריכה לעשות מייד אחרי שהוא אמר לה שזרק את הצ'קים. אגב - לזרוק צ'קים זה דבר לא מקובל, מקובל יותר לקרוע אותם, בעלי הדירות שהחזירו לי את הצ'קים האלו שנתתי להם קרעו אותם בנוכחותי.
לא נהוג לקרוע
24/01/2016 | 19:21
5
25
או לשרוף או כל דבר אחר. מחזירים את הצ'ק ביד למי שרשם אותו שיעשה בו כרצונו. בעל דירה שזורק או קורע צ'קים של שוכר בעצמו, זה לא תקין. 
הכוונה שלי הייתה שמקובל לקרוע ולא לזרוק
24/01/2016 | 19:31
4
25
לא בהקשר הספציפי של צ'קים שניתנו לבעלי דירות, אלא בכלל - אם יש צ'ק שאין צורך בו, קורעים או גורסים אותו, לא זורקים.

אם בעל הבית לא נותן לכם את הצ'ק חזרה ביד
25/01/2016 | 16:03
3
26
תבקשו אותו חזרה ביד. מחזירים צ'קים למי שרשם אותם. אל תסמכו על אף אחד. 
אני מניחה ששרשרת אלי בטעות
26/01/2016 | 10:27
2
18
בכל מקרה, במידה ובעל הדירה לא מחזיר את הצ'ק אפשר תמיד לבטל אותו.  
לא, לא בטעות
26/01/2016 | 16:59
1
8
אני לא נתקלתי בבעיה הזאת
26/01/2016 | 17:31
20
זאת חלי שבעל הדירה הקודם לא החזיר לה את הצ'ק שלה.
להשכיר דירה במרכז תל אביב
19/01/2016 | 22:46
3
76
שלום, אני מעוניין להשכיר דירה במרכז תל אביב. איזור שד' רוטשילד.
לאיזה שכר דירה אני פחות או יותר צריך לשאוף? אני פתוח לדירה לבד וגם עם שותפים, מהדירה עצמה אני לא מצפה ליותר מדי (בגדול אני רק רוצה שהחדר לא יהיה בגודל מתקבל על הדעת ושלא יהיה משהו בדירה שיגעיל אותי). תודה.
היי
20/01/2016 | 09:24
2
51
אתה רוצה לשכור או להשכיר? יש לך דירה משלך במרכז תל אביב שאתה מחפש להשכיר אותה לדייר בודד או לשותפים?
היי
20/01/2016 | 21:57
1
44
אני רוצה לשכור דירה :)
אוקי
21/01/2016 | 09:30
41
שכר דירה זה דבר דינמי שתלוי בהרבה משתנים. אני ממליצה לעיין ביד2 ולבדוק מחירים של דירות בסגנון שאתה מחפש באזור שאתה מחפש ולבצע השוואות, כנ"ל בפייסבוק - שם גם תוכל להיחשף לתגובות של אנשים שמכירים ומודעים.
ועד בית משותף
16/01/2016 | 21:30
9
53
האם זיפות הגג של הבניין נחשב תחזוקה שוטפת?
זיפות של הגג
16/01/2016 | 22:34
37
נחשב למשהו שבעל הדירה אמור לממן, ולא השוכרים, אם לזו כוונתך.

זיפות הגג אכן נחשב תחזוקה שוטפת
17/01/2016 | 06:29
35
אבל מדובר במשהו שבעל הדירה אמור לשלם כי כאשר גג הוא משותף ההוצאה מתחלקת בין כלל בעלי הדירות ולא השוכרים
תודה לשניכם. שאלת המשך
17/01/2016 | 10:33
6
37
הסיבה שאני שואלת היא כי לא גבו בנפרד על השיפוץ, אלא מתוך דמי ועד הבית החודשיים שנצברו בקופת הועד. רק בדיווח השנתי על ההוצאות ראיתי את ההוצאה הזו.

מה מקובל במקרה זה?
זה חסר משמעות לדעתי
17/01/2016 | 13:34
5
33
בתור שוכרים, אתם נדרשים לשלם את דמי ועד הבית ולא מעבר. מה שמתבצע בכסף שנכנס לקופת ועד הבית לא רלוונטי מבחינת השוכר. במידה ונדרשים תשלומים מעבר עבור עבודות שונות, זה כבר משהו שבעל הדירה אמור לממן.

הבנתי. תודה. זה פשוט מרגיש קצת כמו
17/01/2016 | 15:25
4
33
ניצול. חצי מהבניין הוא דירות שכורות, ונראה לי שגובים בכוונה סכומי ועד חודשיים גבוהים, כדי שהועד לא יצטרך לרדוף אחרי  בעלי הבתים כל שנה לדברים כאלו.

דמי ועד בגדול אמורים להיות מבוססים על אקסטרה
17/01/2016 | 15:31
3
34
כדי שיהיה כסף בקופת הוועד שישמש במידת הצורך לטיפול בתחזוקה שוטפת לצד תקלות לא צפויות, ואין סיבה לגבות מבעלי הדירות כסף נוסף אם יש מספיק כסף בקופת הוועד.

אפשר לשאול מה הסכום שדורשים מכם? וכמה דירות יש בבניין?
אין לי בעיה עם גביית אקסטרה לתקלות לא צפויות
17/01/2016 | 17:02
2
38
אבל זיפות גג אינו תקלה בלתי צפויה. ועכשיו אין כסף לתקלות בלתי צפויות, כי בקופה נשארו 48שח.

8 דירות. 300 שח לחודש.
יש מעלית או משהו בבנין
17/01/2016 | 17:59
1
41
כי אחרת דמי הועד גבוהים בטירוף ולא אמורים לעבור את ה 150
אני בבנין עם שתי מעליות וחברת ניהול שילמתי 350
נשמע שכן הועד בית מממן את הדברים הגדולים כמו זיפות מהקופה השוטפת
ולרוקן את הקופה לטובת זיפות נשמע לא תקין
19/01/2016 | 15:09
25
דמי הועד גבוהים יחסית לבניין "סטנדרטי", וזה מאוד לא לעניין לשקלל עלויות כמו זיפות בדמי הועד החודשיים.

בכללי אחת העצות הקבועות שלי למחפשי דירות הוא לברר מראש את עלות ועד הבית, על מנת להימנע מהפתעות שכאלו.
היכן אפשר לברר איפה עומד ביצוע תמא 38?
18/01/2016 | 12:30
1
27
הבנתי שאפשר לברר בעיריה היכן עומד תהליך ביצוע תמא 38, אני רק לא יודעת לאן בעירייה עלי לפנות. אני רוצה לדעת זאת לקראת חתימה על הסכם שכירות. אם לא בעירייה, מי יכול להגיד לי?
תודה!
לא יודעת איפה
18/01/2016 | 20:09
29
אבל לעירית רמת גן יש את זה מסודר באינטרנט, אולי גם לעיריות אחרות.
תעשה חיפוש באינטרנט תמא 38 ושם העיר, יש מצב שתמצא
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:44
3
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

דייר
13/01/2016 | 06:48
2
71
יש שלי דירה, שאני השכרתי לדייר, חתמתי רק איתו חוזה , הוא התקשר אלי ואמר שהוא נמצא בזוגיות שזה אומר שיהיה עוד דייר בדירה.
האם אני צריכה לעשות שינוי בחוזה או להשאיר את החוזה כמו שהוא מולו?
אם זה לא מפריע לך אז זה לא אמור לשנות
13/01/2016 | 19:37
52
במידה ובחוזה כתוב שרק השוכר יכול לגור בדירה, זה אמור להיות האינטרס שלו להוסיף לחוזה סעיף שמאפשר לבת זוג לעבור לגור איתו.
בגדול זה לא אמור לשנות לך
14/01/2016 | 12:05
55
כל עוד אתה מקבל את שכ"ד המבוקש ויש לך ערבויות, אם כי יש בעלי דירות שמעדיפים במקרים כאלו שיהיה חוזה מסודר מול שני הדיירים כולל ערבויות משניהם. אני במקומך הייתי מוודאת מול השוכר שהוא מודע לכך שהערבויות שנתן תקפות ובמצב כזה הוא אחראי מלא על כל מה שיקרה לא יקרה בדירה (שלא יגיד בשלב מאוחר יותר שבת/בן הזוג אחראים לנזק כלשהו או לאי תשלום חשבונות), ובמידה וישארו בדירה בחידוש החוזה, החוזה הבא יהיה מול שניהם.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 16:07
13
 נמצאים בשנות העשרים לחייכם ומחפשים מקום לדבר בו על הכול?
פורום עשרים פלוס הוא המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו!

מתעניינים בשייט יאכטות? חולמים על חוויה רומנטית או הרפתקה כיפית לכל המשפחה?
היכנסו עכשיו לפורום יאכטות ותקבלו את המידע הדרוש

מתכננים אירוע משפחתי ומעוניינים באטרקציות מגניבות וייחודיות?
בפורום אטרקציות לאירועים תקבלו רעיונות שיהפכו את האירוע שלכם למושלם!

יש לכם שאלות לגבי מערכת אבטחה טובה ואיכותית לעסק שלכם או לבית המגורים?
היכנסו לפורום מערכות אבטחה ותקבלו מידע מקצועי ואמין!

מתלבטים אילו צמחים כדאי לשתול בעונה הנוכחית? יש לכם שאלות לגבי השקייה או דישון?
בפורום צמחים לגינה ולבית תוכלו לשאול ולשתף!
ניהול עסק מדירה שכורה
01/01/2016 | 09:05
4
69
אם אדם בעל עסק מהבית וגר בדירה שכורה ועובד מהבית איך צריך להתנהל מול בעל הדירה ,האם החוזה שונה?לאיזה דברים בירוקרטיים צריך להתייחס אליהם?איך בעלי דירות מתייחסים בדרך כלל לשוכרים שיש להם עסק מהבית זה משהו מקובל או יכול להיות בעייתי?
יש עניינים קצת בירוקרטיים שצריך לקחת בחשבון
01/01/2016 | 09:56
56
כמו שינוי מהות הנכס וענייני ארנונה, ענייני מיסים ולכן גם תמחור שונה.
הייתי ממליצה לך להתייעץ בפורום של חשבונאים או עו"ד (יש קבוצות פייסבוק תשאל רו"ח/עו"ד) שיוכלו לתת לך מענה יותר פרטני
בעייתי בעיקר לבעל הבית
01/01/2016 | 11:28
1
56
לפחות מהנסיון שלי. היה לי עסק מהבית ובפתיחת העסק רשמתי את כתובת הדירה כעסק.
זמן קצר אחר כך בעל הבית מתקשר אלי ואומר לי שפתאום פנו אליו ממס הכנסה כי עשו בדיקה לגבי הדירות שבבעלותו והוא העלים הכנסות ועכשיו הם דורשים שישלם....

זו לדעתי היתה הסיבה העיקרית שבעלי הבית רצו שאצא בתום החוזה מהדירה....

בעלי דירות לא ירצו שתפעיל עסק מהדירה בגלל שיקולי ארנונה וכו'.
כמו כן זה הפרת חוזה כי בחוזה רשום שהדירה היא למגורים בלבד....ופתיחת עסק זה שינוי יעוד של הדירה.

בקיצור, תמצא פתרון אחר.
לא השארת לי הרבה מה להוסיף
01/01/2016 | 16:24
53
מלבד העובדה שאפשר לשנות את הסעיף הסטנדרטי בחוזה לפיו הדירה היא למגורים בלבד, למרות שאני מניחה שרוב בעלי הדירות לא יתלהבו מזה.
הכל תלוי בסוג ואופי העסק
01/01/2016 | 18:26
42
מתכנת או ארכיטקט שעובד מהבית והופך חדר אחד למשרד זה דבר אחד...
מקצועות יופי וטיפול כמו קוסמטיקאית/ספרית/בונת ציפורניים/מטפל ברפואה משלימה זה משהו אחר כי יש את נושא העירייה והאם חלק מהדירה מצריך גביה של ארנונה עסקית וכן לברר מול רשות המיסים לגבי תקפות המיסוי כדירת מגורים במקרה זה עבור בעל הדירה...
עסק כמו גן ילדים זה משהו אחר שבכלל מעל כמות ילדים מסויימת מצריך רשיון עסק ועמידה בדרישות שונות ל העירייה ומשרד החינוך ותמחור בהתאם לבעל הדירה כי יש את נושא המעמ וכו'...
שכירות ותיקון מכשיר חשמלי
30/12/2015 | 22:24
3
64
ערב טוב שאלה בבקשה- בית מושכר שבחוזה כתוב שהמשכיר מתחייב לתקן כל קלקול בדוד שמש, מזגן, מערכת גז וחשמל שמופיעים כסעיף בחוזה. בכתב יד יש תוספת "כמו כן מדיח כיריים ותנור." בנספח מצויין שקיים מדיח. מלכתחילה המדיח לא עבד . בעלי הבית הבטיחו שיגיע טכנאי ועד כה, כחצי שנה לא הגיע. בעל הבית טוען שהמדיח אינו חלק הכרחי ובלתי נפרד מהבית ולכן אם מלכתחילה לא עבד אזי מבחינתו למחוק מהחוזה והוא אינו מוכן ויכול לתקן או לקנות חדש.אגב, גם הכיריים לא עבדו והמשכיר הכניסו כיריים שלהם ולא שונה דבר בחוזה. השאלה האם במקרה כזה מחוייב בעל הבית לתקן מדיח שמלכתחילה לא עבד?האם המשכיר יכול לתבוע על בסיס הפרת יסוד של החוזה?
ברמה העקרונית
31/12/2015 | 01:20
2
56
אם זה כתוב בחוזה בעל הבית מתחייב לזה. ברמה המעשית, את תצטרכי להחליט כמה המדיח כלים הזה חשוב לך. אם זה משהו שאת הולכת עכשיו לקלקל את היחסים שלך עם בעל הבית בגללו, לרצות לצאת מהדירה ומהחוזה או שבכל זאת זה משהו שאת יכולה לספוג. זה שהוא חייב על פי החוזה, שום משטרה או בית דין לא יבואו לעזרתך לחייב אותו. זו נשארת החלטה שאת צריכה לקבל עם עצמך מה את עושה עם זה. 
סעיף יסוד הוא כל סעיף שהוחלט החוזה כסעיף יסודי. או סעיף שהצדדים לא היו חותמים על החוזה בכלל מלכתחילה אלמלא אותו סעיף היה מתקיים. הסכמת להכנס לדירה עם מדיח מקולקל, כנראה שזה לא כזה יסודי. 
לפי החוזה כאמור הוא חייב
31/12/2015 | 07:37
42
העובדה שהוא מתנער מהחוזה ככה בכזאת קלות מראה שהוא בן אדם לא ישר ואמין כי מי שמראש לא היה רוצה לקחת אחריות לא היה מכליל את המדיח בחוזה וגורמת לי לחשוד שגם כאשר תהיה בעייה יותר רצינית במים/חשמל הוא ימרח אותך ככה ... בלי שום קשר עדיף שמוצרי חשמל כמו תנור ומקרר יהיו שלך כי בדרך כלל המוצרים שיש בדירות שכורות זה כל מיני מוצרים ישנים שגם צורכים הרבה חשמל וכו' וגם כמות התקלות בהם לא קטנה... אם מדיח חשוב לך מציע לך לקנות מדיח - אפשר גם קטן על השיש ולקחת איתך לדירה הבאה
01/01/2016 | 16:21
26
אני מבינה את התחושה, אבל בתכלס מדובר במדיח כלים שזה לא משהו סטנדרטי, מה גם שזה לא שהמדיח פעל והתקלקל - מלכתחילה הוא לא פעל, כך שיש כאן קצת שטח אפור, ואני לא הייתי נכנסת לוויכוחים מול בעלי הדירה בגלל זה. כמו שעוגיפלצת כתבה, סביר להניח שלא הייתם מוותרים על הדירה אם לא היה בה מדיח מלכתחילה.
מעבר למרכז מבאר שבע?
29/12/2015 | 20:34
5
79
שלום רב, הנני הנדסאי אלקטרוניקה, יש לי שאיפה לעבור לאזור המרכז, עכשיו יש עם זה חששות ושינוי מאוד מהסביבה אליה אני רגיל, מאמין כי ההתרגלות תהיה מהירה.
עכשיו הדילמה היא כזאת, כרגע לא מצאתי עבודה במרכז, האם עדיף למצוא עבודה ואז לחפש יחידת דיור, הבעיה שאני יצטרך לעשות נסיעות רבות כל יום לבאר שבע, או לנסות להסתדר במרכז אצל משפחה או חברים שזה בעיתי.
האם עדיף למצוא דירה נוחה ואני שם דגש על משופצת באזור רמת גן, גבעתיים, עד 2800 שקל.
רואי לציין שיש לי סיוע בשכר דירה ממשרד השיכון של 800 וגם נכות, ככה שהמעבר היה לי יחסית נוח ואני יכול להסתדר, הדילמה הינה בכך שאם אני ימצא עבודה, היה קשה לי למצוא יחידת דיור נוחה ומתאימה לי כי רוב הזמן היה בעבודה.
מה דעתכם?...לקחת הימור?...יש לי ניסיון בתחום ואני מגשש לגבי מקומות עבודה.
אולי למצוא ולהודיע שבוע אני מתחיל, ככה לתת לי זמן של שבוע למצוא מקום טוב למגורים, חשבתי גם על איזור ראשון לציון, יש שם יחידות דיור פרטיות מאוד נוחות.
מה אתם היתם עושים במקומי?...
הבעיה שלי הינה שעקב מגבלה פיזית קלה, אני חייב עבודה בישיבה, עככשיו בדרום זה קצת בעיתי למצוא ואני גם מסתכל על אופק תעסוקתי וניסיון שבדרום אני לא יצבור אבל במרכז כן...
אם אנייתחיל עבודה, תהיה לי בעיה להתנהל במציאת דירה ומעבר, גם מאמין שאם דברים ישתנו, לא תהיה בעיה להכניס מישהו אחר במקומי.
ואני גם שם דגש על דירה משופצת, לא שאני מפונק, אבל ראיתי שיש, פשוט הם נחטפות ממש מהררררר...
תודה.
אז ככה...
29/12/2015 | 21:03
4
62
דבר ראשון - הסבירות שתמצא דירה סבירה בדגש על משופצת במחיר שציינת בר"ג גבעתיים, הינה קלושה עד קלושה מאוד. המחירים במרכז שונים מאוד מאלו בדרום, ואם אתה מעוניין לגור לבד בדירה משופצת ובאזור נגיש למקומות עבודה, תצטרך להתכונן לסכומים גבוהים יותר, 3,500 התחלתי, אולי מעט פחות אם יהיה לך מזל או שתהיה מוכן להתפשר על מצב הדירה או על האזור. את המחירים בראשון לציון אני פחות מכירה, אבל השאלה היא גם איפה תעבוד ואם אתה נייד - זה מאוד משמעותי, במיוחד בבחירת אזור מגורים בתוך העיר עצמה.

למצוא עבודה זה גם לא קל, אבל רצוי קודם למצוא עבודה ואז לעבור. אגב - זה דבר מקובל להתחיל לעבוד חודש אחרי הקבלה לעבודה, היות שבדרך כלל אנשים עוזבים מקום עבודה קיים בשביל להתחיל במקום חדש, ונדרשת התראה מוקדמת. אם בחודש לא תצליח למצוא דירה, תוכל לנסות למצוא סאבלט לתקופה הראשונית. ככה גם תהיה לך הזדמנות להתרשם מהאזור ולבדוק מקרוב איפה כדאי לך לגור.

בהצלחה!
תודה רבה מכל הלב על התגובה...דבר נוסף...
31/12/2015 | 08:53
3
46
אני כן נייד עם רכב מסודר, עד כמה קריטי המרחקים בשעות הבוקר?..כוננתי לאזור המרכז...
חשבתי לכיון אור יהודה גם בתקווה למצוא משהו נוח ומתאים באזור רעננה למשל.
אם אני יחליט לעשות מעבר למרכז, אז אני ישלים בקורות החיים כתובת מסוימת באזור המרכז, ולאחר שיתקבל למקום עבודה, יתן ריזיקה של שבוע בערך, ואז יתחיל חיפושים של דירה, יוצאה לי להשתמש בגוגל מפות הרבה פעמים לבדיקת מרחקים...
תודה .
לדעתי אל תבנה על הרכב להגעה לעבודה
31/12/2015 | 15:32
39
בתוך גוש דן... בשעות העומס בין 6:30 ל 9:30 הגעה לתוך תל אביב יכולה לקחת מעל שעה וגם החנייה בתוך תל אביב מאוד יקרה ועלולה לעלות לך ביוקר כל חודש....
הרכב יהיה יותר שימושי לך להתניידות תוך איזור המגורים.... תשקול למשל אם תגור בראשון למשל לבחור איזור מסויים שקרוב לחניון במחלף שפירים שם החנייה בחינם ויש תחבורת המשך מהירה לתל אביב ובחינם
מצטרפת לalondr
01/01/2016 | 16:17
1
43
ומוסיפה גם שנראה שאתה מכוון לטווח רחב מדי מבחינת מרחק - במרכז דברים הולכים אחרת מאשר בפריפריה וזה תופס גם לנושא המרחקים - אור יהודה ורעננה אלו שני אזורים נפרדים שלא נחשבים מרכז ממש - אור יהודה זה בקעת אונו ורעננה זה שרון, אם תעבוד בגוש דן הנסיעות יהיו לא קצרות ויכללו פקקים ואם אתה בונה על חיי חברה וכדומה, תצטרך לקחת בחשבון שגם בשביל זה תצטרך לנסוע כל פעם לאזור תל אביב. אני ממליצה לא להתייחס למרחק בקו אווירי כאל קנה מידה לגבי זמן ההגעה למקום זה או אחר - במרכז זה הולך אחרת במיוחד בשעות העומס.  

אני ממליצה לכתוב בקורות חיים שאתה מתכוון להעתיק את מקום מגוריך, זה אמור להספיק בשביל המעסיקים, אין צורך להמציא כתובת. זה גם יכול להקל עליך כי תוכל למקד את אזור המגורים המבוקש בהתאם למקום העבודה ולגישה אליו.
תודה רבה, השגתי מלא תובנות בזכותכם
04/01/2016 | 19:30
7
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2015 | 16:04
2
 מחפשים פעילויות נחמדות לילדים בימים הגשומים של השנה?
היכנסו עכשיו לפורום יוצרים עם ילדים וקבלו רעיונות מקוריים!

מתעניינים בבר אקטיבי לאירוע מושלם? יש לכם שאלות לגבי בחירת האלכוהול?
היכנסו עכשיו לפורום בר אקטיבי ותקבלו תשובות להכל!

ההתמכרות שלך מפריעה לך לנהל אורח חיים תקין?
בוא לדבר על זה עכשיו בפורום התמכרות למין

מחפשים מטפל סיעודי עבור היקרים לכם מכל? יש לכן שאלות לגבי זכויותיו?
היכנסו עכשיו לפורום טיפול בקשישים ותקבלו מענה לשאלותיכם!

מתעניין בקרב מגע ומעוניין לקבל פרטים נוספים?
היכנס עכשיו לפורום קרב מגע הגנה עצמית ותקבל תשובות לכל השאלות!

חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
עו
זקוקים לייעוץ משפטי?
פורום מטבחים
משפצים את המטבח?
סיידר מטבחים
סיידר מטבחים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה