לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום דירה להשכיר
ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לכל השוכרים
04/05/2016 | 17:08
15
ממליץ בחום לקרוא ולהתעדכן אודות הדיון האחרון שנערך בכנסת והמהלך המתוכנן כנראה של רשות המסים: http://www.dt-law.co.il/articles.asp?ArticleID=6395
חוזה שכירות סטנדרטי
04/05/2016 | 10:49
1
23
שלום לכם,
אנחנו עומדים לעבור דירה והבעלי דירה החדשים ביקשו שאנחנו נביא חוזה שכירות סטנדרטי. סיכמנו גם שיהיה ניתן להפסיק את החוזה בהתראה של 3 חודשים מראש כך שאנו צריכים שיהיה סעיף כזה גם בחוזה.
באינטרנט מצאנו כל מיני גרסאות לחוזי שכירות סטנדרטים (מוגנת, בלתי מוגנת, בדולרים ועוד כל מיני ואנחנו לא יודעים מה לבחור)
האם יש לכם לינק לחוזה סביר , סטנדרטי ולא בעייתי שאתם יכולים להמליץ עליו?
תודה רבה מראש!

יש את החוזה של הדואר
04/05/2016 | 12:11
12
בכל מקרה תצטרכו לעשות בו שינויים לפי צרכיכם. זה לא שמורידים וגמרנו. https://www.israelpost.co.il/mihrazim.nsf/0/040711...$file/%D7%97%D7%95%D7%96%D7%94%20%D7%A1%D7%98%D7%A0%D7%93%D7%A8%D7%98%D7%99.pdf
כיצד שוכר מגן על עצמו אם חלילה פורצת שריפה בדירה?
29/04/2016 | 20:17
4
40
היי,

בשעה טובה מצאתי סוף סוף דירה להשכרה, וזו הפעם הראשונה שאני שוכר (רק יוצא מבית ההורים).

שמעתי בעבר שתרחיש מסוכן בשכירות הוא מקרה של שריפה שפורצת ואז עלולים להאשים את השוכר בשריפה בטענה שציוד שלו גרם לה, או אפילו אם הוא לא אשם, חברת הביטוח של המשכיר עלולה לדרוש מהשוכר את סכום הפיצוי ששילמה למשכיר (שיכול להגיע למאות אלפי שקלים).

כיצד ניתן ונהוג לשוכרים להתגונן מפני התרחישים הללו? האם שוכרים באמת מתגוננים מפני כך או שזהו חשש מיותר?.

תודה וחג שמח.

עוד לא יצא לי לשרוף דירה
29/04/2016 | 20:35
3
115
אם זה תרחיש שאתה חושש ממנו, תעשה ביטוח מבנה, צד ג', ורכוש -על שמך. 
לצערנו אסונות קורים, מכיר אישית מישהו שנשרפה לו הדירה
29/04/2016 | 20:48
2
36
מה עם ביטוח שריפות? האם זה לבדו מספיק?.
לא שמעתי על כזה דבר
29/04/2016 | 21:22
35
ביטוח שריפות. בדרך כלל חברת ביטוח תרצה שביטוח נגד שריפה ירכב על ביטוח מבנה, ולכן צריך לעשות גם ביטוח מבנה. אבל דבר עם חברת הביטוח, הם ידעו יותר. 
יש ביטוח מבנה ויש ביטוח תכולה וצד ג'
02/05/2016 | 19:10
11
ביטוח מבנה - בעל הדירה עושה, והוא מבטח אותו מפני רעידות אדמה/הצפות/שריפות וכו'. 
במקרה שבאמת קורה משהו, חברת הביטוח בודקת מה המקור, ובהתאם מחליטה מה עושים הלאה (התגובה של חברת הביטוח תשתנה אם עשית מדורה באמצע הסלון או אם מכשיר חשמלי של השכנים גרם לשריפה בכל הבניין )

ביטוח תכולה - לא כל הדיירים עושים, וחבל, כי זה לא עולה הרבה אבל מבטיח ראש שקט. נותנים הערכה מראש של שווי הציוד שיש בדירה (החל מסכום מסויים חברת הביטוח שולחת שמאי מטעמה), כשהכוונה היא לצאת מנקודת הנחה שאם מחר הכל הכל הכל הכל הכל ניזוק, כמה יעלה לך להתחיל מחדש. לכן לוקחים בחשבון רהיטים, מצעים, בגדים, מגבות, גם אם כל אחד מהדברים הללו בפני עצמו לא בהכרח בעל ערך גבוה. ואז במקרה של שריפה (או בואו נהיה ריאליים יותר, הצפה), חברת הביטוח מעבירה לך את הסכום אותו ביקשת לבטח.
כמובן שתכשיטים/מוצרי חשמל יקרים /ציוד מיוחד ייקרו את העניין, אבל רק יהפכו אותו לשווה יותר (לחבר טוב נגנב מהבית ציוד צילום בשווי עשרות אלפי שקלים שלא היה מבוטח, למשל).
מגן גם מפני פריצות (ואז צריך להצהיר בביטוח מהי רמת המיגון של הדירה - סורגים, סוגי דלתות, מנעולים וכו')

צד ג' - שוב, על אחריות הדייר, ושוב - לא עולה הרבה כסף ושווה לעשות. במקרה ומישהו נפצע אצלך בבית (מנקה שהזיזה ספה כבדה ונפצעה/חשמלאי שהחליק מסולם/חבר שננשך ע"י הכלב שלך) - הוא לא יתבע אותך ישירות אלא את חברת הביטוח.

** דיסקליימר **
כל מה שכתבתי מבוסס על בירורים שאני עשיתי לאחרונה מול חברות הביטוח וזה לא בהכרח by default. אם עושים ביטוח, חובה לברר את כל הפרטים הקטנים (אם מכסה רעידות אדמה/שריפה/גניבות....)
לעבור או לא-זאת השאלה
27/04/2016 | 21:29
10
76
שלום מכובדיי
אני בן 27.5 וגר במרכז עם ההורים.אני חושב לעשות מעשה ולעבור דירה בחודשים הקרובים.
לי לא רע בבית,זה מאוד נח כמו שיודעים-שתי אחיותיי עזבו את הבית ואני סוג של בן יחיד,ככה שדי שקט.אבל אין לי את תחושת החופש והשיחרור,ואני גם די בגיל ששואלים אותי 'גר לבד'?ואני גם מרגיש שחלאס,מיצינו את הפורמט הזה של החיים בבית של ההורים.אני לא זקן אבל מצד שני...מתחיל להיות לי צפוף פה וזה מרגיש כמו הגיל להתחיל.בהיותי רווק גם המגורים עם ההורים לא עושים עימי חסד ומשדרים חוסר עצמאות ואולי קצת 'ילד של אמא'לבנות זוג פוטנציאליות.אני יודע שאני מאוד קלישאתי,אבל אלו דברים שבהחלט עומדים אצלי בשיקולים של לעבור דירה

אבל כמובן שהעניין הוא כספי.תראו,אני חי ממש לא רע כרגע.אני מחזיק רכב,מבלה,אוכל הרבה בחוץ וגם בעבודה.על בילויים ואוכל בעבודה אני מוציא סביבות ה-1000-1100 שקל בחודש.
אני יודע שכשאני עובר דירה הדברים האלה הולכים להצטמצם מאוד.על אוכל בעבודה אני הולך בהחלט לוותר ולהכין אוכל יום לפני,אפילו על אוטובוס אני אוותר(במידה ואגור בתל אביב קרוב לעבודה)כדי להכניס לכיס את החזרי הנסיעות,הוצאות הבילויים ייחתכו בחצי,ושעות נוספות בעבודה לא יהיו מילה גסה בעבורי.

אני מבקש את עצתכם-האם הייתם מתכלבים וחיים בצמצום תמורת הפינה שלכם?או ממשיכים בגילי לגור אצל ההורים ולחסוך? אני בהחלט בדילמה,ואני גם מאוד רוצה לפתח את העצמאות והמשמעת הכלכלית שלי(כבר התחלתי לנקוט צעדים של צמצום הוצאות),ועניין הבת זוג כמו שאמרתי בהחלט חשוב לי.

אשמח לעצות ותובנות

חג שמח!
לקראת מה אתה חוסך?
27/04/2016 | 21:52
2
61
כלומר לא לבזבז כסף זה טוב ויפה, אבל מה אתה מתכוון לעשות עם הכסף שאתה חוסך, יש לך איזו תוכנית, איזה אופק? 
לדעתי האישית יש משהו על סף הלא בריא (נפשית ) בלהתקע אצל ההורים עד גיל מאוחר וזה די ברור שזה טרן אוף לבנות זוג פוטנציאליות כי זה משדר סוג של תלות שלא באה טוב בעין לבנות. אם ההורים שלך יכולים- שיעזרו לך כלכלית כשתהיה מחוץ לבית אז פחות תצטרך "להתכלב". 
עזרה כלכלית מההורים-לא יקרה
28/04/2016 | 05:19
1
49
מקסימום לקפוץ לשופינג אצלם מהמקרר פעם בשבוע.
כרגע אני באמת חוסך לקראת המעבר אם יקרה,אבל חוץ מזה אין לי מטרה כלשהי לחסוך,וצריך לחסוך.כמו כן אני לוקח בחשבון שחיסכון כשאני עובר דירה לפחות בשנה-שנתיים הקרובות לא ממש יהיה למרבה הצער
חבל
28/04/2016 | 12:31
37
בסך הכל, הם היו יכולים לשלם פחות על לעזור לך כלכלית, מאשר על להחזיק אותך אצלהם בבית (כן, זה עולה כסף להחזיק ילד בוגר בבית ).  אם אתה מתכוון לצאת מהבית , תעשה את החישובים שלך, מה אתה יכול להרשות לעצמך מבחינת מגורים, כי על זה הולך רוב הכסף. 
המחשבות שלי
27/04/2016 | 22:59
2
57
כמישהי שעד לפני חמישה חודשים יצאה לדייטים - גברים שגרים בבית הם באמת טרן אוף. במקרים הנדירים שבהם יצאתי עם גברים שגרו בבית זה הרגיש שאני יוצאת עם ילדים מפונקים שלא יודעים מה זה לחיות לבד ולדאוג לעצמם, ו... כן, זה מאוד ביאס אותי.

מעבר לזה, אני עזבתי את הבית של ההורים בגיל 21, גרתי שנה בניו יורק וגם כשחזרתי לארץ עזבתי שוב לדירה משלי בגיל 25. אני לא יכולה להבין איך גרים אצל ההורים יותר מזה, כי אני לא מסוגלת לוותר על העצמאות, אבל זו אני, ואני מבינה שיש הרבה שזה לא ככה אצלם. אם תשאל אותי, עדיף לוותר על כמה דברים אחרים כדי לשמור על עצמאות, ללמוד לחיות לבד, לנהל את עצמך לחלוטין ואפילו להימנע מוויכוחים על האם שטפת כלים או זרקת גרביים בסלון.

כך שמכל כיוון אפשרי אני בעד לצאת מהבית, כמובן בהנחה שיש לך עבודה עם שכר נוח שמאפשר לך לעשות את זה. אגב, לא יודעת מאיפה אתה בארץ אבל כשעוברים לגור לבד הרבה מה"יציאות" הופכות לביתיות כי אפשר להתחיל לארח חברים, לאכול בבית, לראות סרט או לעשות משהו בכיף. כשגרים יותר קרוב, לא צריך את הברים בהכרח.
הבנתי
28/04/2016 | 05:23
43
תראי,כרגע אני עם משכורת שבמעבר דירה תשאיר אותי חנוקה בקושי(וכמו שכתבתי גם אחרי הרבה חיתוכים בהוצאות),השאלה היא האם שווה כל המאמץ שבדבר תמורת החופש והעצמאות?
זה מאוד תלוי בגיל ובשלב בחיים
28/04/2016 | 09:46
45
אם את ילידת 82, ברור שמבחינתך גברים שגרים אצל ההורים יהיו turn off כי בגיל שלך וגם בגיל מעט צעיר יותר כבר מצפים לעצמאות בתחום (גם אצל נשים), אבל בגיל 27 זה עוד גבולי לדעתי וזה גם מאוד תלוי במצב - אין דין מי שגר ביחידת דיור אצל ההורים או "כבן יחיד" כדין מי שגר בחדר הילדות שלו עם האח הקטן, וגם כאן יש "מקום לגמישות".

אני בזמנו יצאתי עם בחור בן 30 שגר אצל ההורים כי היה לו עסק עצמאי שדרש ממנו עלות חודשית של שכירות ותחזוקה + החזקת רכב, וזו הייתה התנהלות כלכלית נכונה ונבונה (השותף שלו כן גר בשכירות והתקשה כלכלית). יצאתי גם עם דוקטורנט שבגיל 28 גר אצל ההורים מה שהיה מובן מאוד כי ההכנסה שלו הייתה מלגת קיום והוא רצה גם להחזיק אוטו, בשני המקרים העובדה שגרו עם ההורים לא היוו מבחינתי turn off למרות שכבר גרתי בעצמי בשכירות באותה תקופה.

ועוד תוספת לגבי הסיום שלך - כתבת נכון שמעבר למגורים בשכירות מהווה פתח לבילויים ביתיים, אבל מה שרבים מפספסים זה שגם כאן מדובר בהוצאה כלכלית לא סמלית ובפתח לפשיטת רגל אם לא מתנהלים נכון - אבל זה כבר פתח לדיון נפרד.
אתחיל בהמלצה כללית שמיועדת לכולם
28/04/2016 | 09:37
50
מה שאחרים חושבים ואומרים - זו בעיה שלהם. אם נוח לך בבית, תישאר שם כמה שאתה יכול, זה הכי חכם כלכלית ומה שאחרים אומרים לא אמור להזיז לך. גם נושא ה"גר לבד" לא אמור להזיז לך - בגילך יש רבים שגרים עם שותפים וגם מבוגרים יותר, יוקר המחיה יצר מצב שלגור לבד זה לא מובן מאליו גם כשעובדים במשרה מלאה, לפחות אם לא רוצים שרוב המשכורת תלך על שכר דירה.

הגדרת את זה נכון לדעתי בסיפא שלך - יש אנשים שמתכלבים ומצטמצמים בשביל הפינה שלהם, ויש את אלו שנשארים עוד קצת אצל ההורים או גרים עם שותפים וחוסכים לצד הנאה מהחיים. לגבי בת זוג - אני חושבת שבגילך הצעיר זה לא כזה turn off, ואני לפחות הייתי יותר נרתעת מבחור שגר בשכירות אבל עובד מסביב לשעון ומתכלב במקביל כדי לממן את זה.

אוסיף לסיום את ההמלצה הקבועה שלי: תכין לך רשימה של נימוקי בעד ונגד לכל סיטואציה, ותשווה את המשקלים - למשל, המשקל של הפרטיות במגורים לבד הוא משקל גבוה לעומת המשקל של שירותי הכביסה של אמא, אבל המשקל של החיסכון החודשי הוא   משקל גבוה משמעותית במקרה שלך (ככה לדעתי לפחות).

לוותר על הרכב?
30/04/2016 | 19:59
1
30
טוב,אז שיתפתי את המשפחה בעניין.הם הציעו לי לוותר על הרכב כדי שלא אגמור חנוק בקושי.
אני בעיקר משתמש ברכב ליציאות ודייטים,ויכול להיות שגם בעבודה הבאה שלי אצטרך אותו(בעבודה הקודמת לא הייתה אופציה בלי).הוא לוקח לי סביבות 1000-1200 ש"ח בחודש.
הייתי בלי הרגליים האלה במשך שנתיים ובהחלט סבלתי,השאלה היא האם בתל אביב הדילמה הזו מסתיימת ועדיף באמת להיות בלי רכב ובהתאם לבחור בנות זוג באיזור?
והאם מקום עבודה עתידי הוא שיקול?

שאלה אחרונה,כמה  לחודש חשבונות  לדעתכם בערך תיקח דירת יחיד 30 מ"ר-ארנונה,מים חשמל?

תרבחו ותסעדו
לא גרתי בת"א
01/05/2016 | 19:28
28
אבל נראה לי שדי מקובל שם לחיות בלי רכב, לפחות לצעירים. יציאות לא צריכה להיות בעיה, נראה לי שבתוך ת"א גם פחות מצפים שתגיע לדייט עם אוטו, אבל תל אביבים מוזמנים לענות על זה.

לגבי העלות, תחפש ביד-2 דירה באזורים שאתה מחפש, כדאי אולי גם שתלך לראות כמה דירות, ארנונה אמור להופיע במודעות, מים וחשמל, אם זה ע"פ מונה אז כשגרתי לבד בדירה קטנה, החשבונות שלי היו די צנועים: חשמל פחות מ-200 לחודשיים, מים פחות מ-100. אבל זה גם מאד אישי - כמה אתה משתמש במזגן/חימום הבית, כמה אתה נמצא בבית, כמה מארח וגם בפרטים של הדירה - נורות חסכוניות, דוד שמש, גז וכו'.

יש גם "דרך ביניים"
02/05/2016 | 18:57
16
תישאר אצל ההורים, אבל תשים לעצמך "תקציב מטרה" שלקראתו אתה חוסך.
מה זה אומר?
תתחיל לבחון מודעות של דירות באיזורים שמעניינים אותך, תנסה להבין מה תהיה הוצאה חודשית ממוצעת ברגע שתגור לבד (מבחינת שכירות, חשבונות, קניות לבית, נסיעות, בילויים...), ובהתאם לסכומים הללו, תחליט שאתה יוצא מההורים רק אחרי שתחסוך סכום מסויים (נניח סכום שמקביל לשלושה חודשי עצמאות).
בצורה הזו אתה גם שם לעצמך סוג של "דד ליין" ולא מתפתה לנוחות של לגור אצל ההורים, וזה גם אומר שברגע שתעבור תהיה לך רשת ביטחון ולא בהכרח תצטרך להתכלב.
כמובן שזה גם יעזור לך לפתח משמעת עצמאית, בתקווה שתישמר גם אחרי שתגיע לסכום המטרה.
מושבים ובטחון
28/04/2016 | 01:42
2
45
האם במושבים כמות הגניבות גבוהה משמעותית מבערים? מה דעתכם על מגורים במושב?
זה לא מדע מדויק
28/04/2016 | 09:29
34
וזה גם מאוד תלוי באיזה מושב ובאיזה עיר מדובר, איפה גרים באותו מושב/עיר וכדומה. במושבים רבים יש שיטור קהילתי שמסייעים לתחושת הביטחון, וגם באזורים שונים לגנבים יש מטרות אחרות בגניבות (יש אזורים שזה יותר נרקומנים שמחפשים כסף מזומן וחפצי ערך, ויש אזורים שהיעד הוא מכוניות - ולכן בשכונות של סטודנטים למשל אין מה לחשוש).

לגבי דעה כללית על מגורים במושב - זה מאוד תלוי מי אתם ומה אתם מחפשים, וגם כאן זה משתנה מאוד בהתאם לסוג המושב והמיקום שלו.

במושבים עיקר הבעיה של גנבות היא של
28/04/2016 | 12:37
34
ציוד חקלאי (זו מכה, זה עולה מאות אלפי שקלים בשנה לחקלאים). בהנחה שאין לך טרקטור....אתה לא על הכוונת. 
האם ניתן לתבוע את בעל דירה שהתגלה שהדירה שהשכיר לי לא חוקית
25/04/2016 | 16:53
4
61
שלום 
1. השכרתי דירה , האגף במחלקת הבנייה בעירייה הגיע אלי וטען 
שהדירה לא מיועדת להשכרה 
בעל הדירה שינה מבנה באופן מהותי 
אין לי איוורור מתאים 
בעל הדירה בנה תקרה 
כל זאת ללא כל היתרים או רשיונות 
האם אני יכול לתבוע את בעל הדירה שהשכיר לי דירה לא חוקית 
שבנה ללא כל היתרים ?
מותר לתבוע כל אחד על כל דבר. נדרשות הוכחות
26/04/2016 | 11:39
38
חד משמעיות לעברה שלו כלפיך, לא סיפורים. רק הוכחות ברורות וחד משמעיות.

תוכל גם לחפש עו"ד שיבצע את זה עבורך והתשלום שלו יהיה אחוז מסויים מהפיצוי שתקבל, ואם התביעה לא תצליח לא תשלם לעו"ד מאומה. עורכי הדין רעבים ובטוח תמצא מישהו שיסכים.
זה משהו שדורש ייעוץ משפטי
28/04/2016 | 09:16
2
24
ואתה מוזמן לעדכן אותנו
שהגעתי אליהם לקבל זאת במסמך - סירבו לתת לי בכתובים ועוד
28/04/2016 | 10:41
1
27
פניתי למחלקת בינוי אגף הפיקוח שהיו בדירה שלי וסיפרו :
1. הדירה לא מיועדת להשכרה למגורים 
2. נעשו שינויים מבניים של קירות וסגירת גג בדירה ללא כל אישור 
3. אין איוורור מספיק 
4. צילמו את כל החדרים למחלקה משפטית לצורך הגשת תביעה

שהגעתי אליהם לקבל זאת במסמך - סירבו לתת לי בכתובים .
לא מבין הגיעו אלי הפכו  לי את החיים , גרמו לריבים ביני לבין בעל הדירה 
ואחר מכן לא מוכנים לתת לי בכתובים את מה שאמרו ?
זה רשות של המדינה 

זה חוקי איך שהם עובדים ?
השכרת דירה שמתברר י"ח דיור ולא חוקית עפ"י אגף בינוי - למשטרה
28/04/2016 | 10:46
28
מצטער על השאלות כי אני בהלם
1. האם השכרת דירה בחוזה שמתברר כיחידת דיור + ביקור בדירתי של אגף בינוי של העירייה שטוען שהדירה נבנתה לא חוקית היא עברה על החוק

ואני יכול לפנות למשטרה בעניין ?
אחרי 4 ימים בדירה החדשה... דילמות
26/04/2016 | 14:31
4
83
קודם כל - כיף לגלות שיש פורום כזה בתפוז, למרות שאני מניחה שאם גיליתי אותו זה בעיקר אומר שיש בעיה

אני והחבר עברנו לגור יחד (דירה משותפת ראשונה) בשכירות, במושב. ראינו את הדירה בתחילת אפריל, הערנו על מספר נושאים שהיו לנו חשובים (דלת כניסה שהטפט שלה מקולף, חיבור למכונת כביסה שלא היה קיים ולכלוך רב כתוצאה משיפוץ, בין היתר). הובטח לנו שהכל יטופל ולדברי בעל הבית נקבל "דירה כמו מקבלן".

בפועל שום דבר לא קרה מראש, קנינו את הצבע לדלת בעצמנו והיא עדיין לא נצבעה, וגם כשסופסוף עשו לי הכנה למכונת הכביסה היא בוצעה שלא כהלכה, כך שאני זקוקה לטכנאי נוסף שיגיע (בתשלום כמובן).

בנוסף לליקויים השונים גילינו שיש על המחסן הצמוד אלינו אסבסט לאיטום, וגם על חלק מהחיפוי של המבנה שלנו. מבדיקה קצרה מסתבר שהשימוש באסבט אסור על פי חוק משום שהוא מסרטן. הדעות חלוקות ויש מי שטוען שרק אם הוא שבור והחשיפה אליו ישירה אז יש סכנה, אבל כדי לדעת באמת אנחנו צריכים סוקר מומחה - הזול ביותר שמצאנו עולה 900 ש"ח + מע"מ.

רגע לפני שהחבר דורש להתלונן על הפרת הסכם ולחפש דירה חדשה... אני תוהה לעצמי:
1. אילו ליקויים הם באחריות בעל הבית ואילו לא? אני אדאג למכונת הכביסה שלי, אבל דלת כניסה, תריס חשמלי בחדר השינה וכבלים חשופים בכניסה לבית - כל אלה כן?

2. האם אפשר לדרוש שבעל הבית יזמין מומחה לבדיקת האסבסט, גם אם רק כדי לאשר שהוא תקין ואין בו כל סכנה, או שגם זה באחריותנו ועל חשבוננו?

כל עזרה תתקבל בברכה, אנחנו כבר קצת מתוסכלים ומבואסים מכל המצב...
תודה רבה!!
בסופו של דבר
26/04/2016 | 15:25
2
56

הכל מתמצה בשתי שאלות: מה כתוב בהסכם השכירות שעליו חתמתם, ומה בעל הבית יבחר לעשות אם תרצו לעזוב. מה בעל הבית יבחר לעשות- אני לא יכולה לנחש. מה כתוב בהסכם השכירות עליו חתמתם- אתם יודעים,
בקשר לאסבסט, גם אם נניח הייתם מזמינים סוקר, הסוקר מן הסתם היה נותן תמונה עכשווית של מצב האסבסט. מי יכול לערוב שהאסבסט הזה, גם אם עכשיו תקין ובסדר, לא יתפרק בעוד שנה או חצי שנה? 
הבעיה היא גם אם רוצים להפטר מהאסבסט כי עצם הפרוק שלו צריך להעשות בצורה כזו שלא תהיה מסוכנת. 

בקיצור, יש כל מיני תסרטים שיכולים להתרחש עם בעל הדירה (לא כדאי לכם להתחיל עם הפרת סעיפים כי לא תצאו מזה) ובאמת לא כדאי כמידת האפשר ללכת לצד המשפטי של העניין, כי זה אזור אפל. תנסו לדבר עם המשרד לאיכות הסביבה קודם בקשר לאסבסט, ואחרי זה עם בעל הדירה בהיגיון. אם הוא ידע על האסבסט הזה הוא היה צריך ליידע גם אתכם לפני כן. 
בקשר לשאר הדברים, תנסו לא להיות נודניקים שעולים על העצבים מצד אחד (תיקון קוסמטי של הדלת זה באמת קטנוני, או ניקיון הדירה, כאילו מה לא החזקתם סמרטוט מימכם?), ומצד שני כן לוודא שהליקויים שהסכמתם עליהם יתוקנו כי דברים כמו צנרת או חשמל או תריסים - הם משהו שבעל הבית אמור לתקן, כי א. הוא הבטיח (אם זה לא בכתב ברור לכם שאין לזה שיניים) וב.  כי אלה דברים מהותיים.
זה לא קשור לנודניקים
26/04/2016 | 16:16
1
52
ניקיתי את הדירה כשנכנסתי, ואני תמיד עושה את זה, אבל על המרצפות יש שאריות של צבע וסיד שלי אין את הכלים הדרושים כדי לנקות אותם. אז אני חיה עם רצפה נקייה שלא נראית נקייה, כי הצבע עוד שם.

הדלת זה לא תיקון קוסמטי. הבן של בעל הבית גר בדירה קודם והוא הדביק על הדלת מדבקות שלא יורדות, וכנראה שהיה נסיון להוריד אותן כי כל הטפט בצד הפנימי של הדלת מקולף לחלוטין. זו דלת מתכת כך שמהצד הפנימי של הבית רואים מתכת וסימני גרפיטי לבנים (אולי זה הדבק שהיה במקור לטפט, אין לי מושג).

יש הרבה דברים שאני לא מבקשת כי ברור שבעל הבית לא צריך לתת לי דירה מושלמת. אין שביל גישה, ידעתי ואדאג לזה, לא מצפה שיטפח לי גינה יפה וגם לא מבקשת מאף אחד להתקין לי מזגן בחדר העבודה כי ידעתי שאין עוד לפני החתימה, ועכשיו כשאנחנו מבינים שממש חם שם אנחנו נדאג לפתרון הולם. יש דברים שהם בכל זאת בסיסיים, לפחות בעיניי, וזה לא קשור לפינוק. עברתי מספר דירות שכורות בחיי, ותמיד יש צורה בסיסית לתת דירה לדייר.

לגבי הפרת חוזה - ברור שאין לנו כוונה להפר אותו. עברנו לפני פחות משבוע ואנחנו לא רוצים לחפש דירה או להשקיע עוד כסף במעבר, מה גם שהסיבה היחידה שבגללה בכלל דיברנו על זה היא רק נושא האסבסט. עם הליקויים והדברים שלא תוקנו נחיה ונתקן או שנתמודד עם זה שיש לנו דירה עם פאקים שלא טופלו וכנראה גם לא יטופלו. ככה קיבלנו וככה נחזיר. אבל אם יש סכנה בריאותית במגורים במקום, נראה לו שזו עילה מצוינת לשבור חוזה מבלי שיחולו עלינו קנסות למיניהן.
לא הבנתי מה הבעיה לנקות צבע
26/04/2016 | 17:08
42
אם הוא לא שומני הוא אמור לרדת בלי בעיה, אבל לא נפתח דיון על זה. 

אסבסט כשלעצמו הוא לא עילה חוקית יבשה לשבור חוזה. 
ברוכה הבאה
28/04/2016 | 09:26
32
או שאולי אפשר לומר ברוכה השבה - הפורום בעבר כונה בשם אחר "יוצאים מהבית", כך שייתכן שזה לא שגילית אותו רק עכשיו, אז אל תמהרי להחמיר עם עצמך

האם התיקונים המדוברים עוגנו בחוזה או שהובטחו בע"פ? בגדול דברים כאלו רצוי מאוד לעגן בחוזה, אחרת בעל הבית יכול למרוח את הזמן במקרה הטוב או להתנער במקרה הרע.

בכללי הליקויים שאת מתארת נשמעים כמו סוג של שטח אפור - ואם בחוזה מצוין שהחתימה מתבצעת לאחר שהשוכרים ראו את הדירה ומצאו אותה מתאימה לצרכיהם (שזה ניסוח מקובל בחוזה סטנדרטי), אין הרבה מה לעשות אם בעל הדירה מתנער, ואם תעזבו זה נחשב להפרת חוזה מצידכם. נושא האסבסט לעומת זאת זה כבר סיפור אחר, וזה דורש בדיקה ויש מצב שיכול להוות עילה להפרת חוזה.

מה שכן אפשר לעשות זה לשלוח לו מכתב מנומס עם נימת איום, אפשר להתייעץ בפורום משפטי.

ותעדכני
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:49
3
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
רמלה לוד
20/04/2016 | 16:26
1
45
למישהו יש ניסיון במגורים ברמלה-לוד? המלצות לאיזורים מסויימים ומאילו איזורים להמנע? כך שאפשר להרגיש בטחון.
אתה מוזמן לעשות חיפוש בפורום
20/04/2016 | 19:33
24
היו בעבר כמה חברים שדיווחו על מגורים בלוד. אמנם המידע לא עדכני, אבל הרושם הוא שהם היו מרוצים.

לשבור את החוזה?
18/04/2016 | 15:59
2
95
היי, אני גרה בשכירות עם שותפה,
אנחנו רק שותפות גרות יחד בערך חצי שנה ובחודשיים האחרונים יש אצלנו כל הזמן בחורים בדירה והם שונים אחד מהשני, בהתחלה פירגנתי לה בקטע של ממי תהני תחגג הכל טוב אבל זה נהיה כבר מוגזם ששלוש פעמים בשבוע ישן כאן גבר אחר, בלילה יש רעש בבוקר הם נמצאים בדירה, אני מסתובבת בבית שלי ומרגישה כמו בהוסטל בדרום אמריקה (אגב בבית נכנסים עם קוד ולא עם מפתח)

אמרתי לה על זה פעם אחת שזה לא נעים בקטע טוב, של קצת חברות אבל זה פשוט ממשיך ואני קצת לא יודעת מה לעשות בייחוד שכל גבר יודע את הקוד לדירה.

איך אני אעיר לה על זה?
אם זה היה בן זוג אז גם אני הייתי מתרגלת אליו לאט לאט והייתי מרגישה אולי יותר נוח אבל זה כל שבוע מישהו אחר אני מרגישה שזה זול!

זה פשוט לא נעים, אני מרגישה לא בטוחה אני לא יודעת מאיפה היא מביאה אותם גם...
איך אני פותרת את זה?
תלוי
18/04/2016 | 21:17
56
במצב האופטימלי צריך היה לנהל שיחה ולקבוע כללים משותפים להבאת בחורים הביתה. בתלות מה את עושה עם עצמך, עובדת\לומדת\ מחפשת את עצמך -כללים כמו שנגיד אם את צריכה לקום בבוקר למשהו אז שבלילה קודם יהיה שקט. או שבין השעות 7 ל- 8 בבוקר כשאת מתארגנת\ קמה\ משתמשת במקלחת\וואט אבר - הגבר נשאר בחדר של השותפה ונותן לך את הזמן שלך והפרטיות שלך, או שיום בשבוע השותפה הולכת דווקא לבית של הבחור, כי אתה צריכה ללמוד\לעבוד\לסרוג. בסך הכל בלי קשר למה את חושבת על זה, זה גם הבית שלך , אבל גם הבית של השותפה וגם היא צריכה לחיות את חייה בין אם הם נראים לך או לא. אם זה לא משהו שאת יכולה לסחוב בשום פנים ואופן - אז כן, לעבור. 
לא נעים...
20/04/2016 | 19:21
56
אבל הבעיה האמיתית לדעתי היא פחות הבחורים המתחלפים, אלא יותר הרעש והפגישה בפרטיות שלך - גם אם זה היה בחור אחד שגורם לזה, זה לא לעניין וזה חוסר התחשבות מצידה.

אני בעד שתעירי לה בצורה הכי ישירה שיש בשיחה אישית וחדה. תגידי שאת מפרגנת לה, אבל שזה מטריד אותך שאנשים זרים מסתובבים בדירה שאת גרה בה ומרעישים ופוגעים בפרטיות שלך.

אם היא תגיב בצורה לא טובה - כדאי שתשקלי אם לעזוב, אבל יכול להיות גם שהיא לא מודעת לכמה שזה מפריע לך, יש אנשים עם הרגלים שונים ויכול להיות שאם היא הייתה במקומך זה לא היה מפריע לה.

בכללי אני ממליצה לכולם להעלות את נושא אירוח בני זוג בשלב "הראיון" המקדים עם השותפים, זה נושא שמועד לפורענות.
שלום חברים, חזרתי
18/04/2016 | 09:29
5
115
הייתה לי חופשה מדהימה מהסוג שכדאי לעשות לעתים קרובות (רק חבל שלא כל כך מתאפשר).

לצד הנופים, החוויות והאנשים הטובים שפגשתי, היו לי כמה חוויות שגרמו לי לחשוב עליכם ועל הפורום - הייתי במזרח הרחוק וחברתי בדרך ללא מעט אנשים, שהיתי בגסטהאוסים בהם חלקנו חדר מספר אנשים שזמן קצר לפני כן היינו זרים זה לזה, כשגם אם לא חולקים חדר, לחלוק ימי טיול עם אנשים אחרים שלא הכרת לפני כן זה דיל שכולל לא מעט מהקטעים המוכרים לנו ממגורים בשותפות, כשאמנם במקרה כזה יותר קל "לברוח", אבל לא תמיד זה מתאפשר, לפחות לא במיידי.

בדומה לשותפים לדירה, גם עם שותפים לטיול רצוי שתהיה התאמה מקסימלית בתקציב ובהעדפות כיצד לנצל אותו - כי כשיש את מי שלא מוכן לנסוע בלוקאל ומתעקש על מוניות גם במרחקים של 6 שעות נסיעה וצפונה, זה יוצר פער מאוד משמעותי ובהתאם - חיכוכים וויכוחים. כנ"ל לגבי מקומות לינה, אוכל ובילויים, כשכאן יש את מי שמתנהלים בצורה... מצאתי את עצמי עם דה ז'ה לשתיים מהשותפות היותר לא כייפיות שהיו לי, כשמישהי שחברתי אליה לזמן קצר עשתה טריקים עם חשבונות משותפים - אז כאן זה לא היה חשבון חשמל וועד בית של "תשלמי ואני אחזיר לך" ואחר כך באו הכחשות, אבל גם בחשבון במסעדה כשיש מישהי שתמיד חסר לה כסף והיא מצפה שאחרים ישלמו עליה ואחר כך לא מחזירה בטענה ש"מה אתם מתחשבנים, זה גרושים" (בשקלים כן, במטבע המקומי אלו סכומים שלפעמים יכולים להחזיק אותך יום שלם), זה משהו מאוד מעיק.
שיא של ממש עם אותה בחורה הגיע כשיצאנו לטיול יום והיא הודיעה לי שהכי טוב שנחלוק בקבוק מים, והיות שהעדפתי לקנות בקבוק שלם לעצמי לאור החום העז (קרוב ל-40 מעלות) חטפתי ממנה שאני "לא שיתופית" ולא מתחשבת (כשמההיכרות הקצרה איתה, בדומה לשותפה שהייתה לי היא הייתה לוקחת את הבקבוק אליה ושותה הכל בטענה שהייתה צמאה/חשבתי שכבר שתית ). במישהי אחרת היא נזפה שקנתה משהו לאכול לפני ארוחת הערב כי לדבריה זה חוסר התחשבות לא לחכות שנאכל ביחד (לדעתי זה חוסר התחשבות ומעבר לכך לא לאפשר למישהי רעבה לאכול). 

בעיות אחרות צצו לפעמים במעמד לינה משותפת בחדר - יש אנשים שאוהבים לישון עם חלון פתוח, יש אנשים שאוהבים מזגן במלוא העצמה ויש אנשים שנוחרים... גם כאן היו כמה שיאים ביניהם מצב בו כולם לא הצליחו להירדם בגלל מזגן שהקפיא למוות והרעיש בטירוף, אבל מישהי אחת לא הסכימה בשום אופן לא שנכבה אותו וגם לא שנעלה את הטמפרטורה, וטענה שמי שקר לו יכול להתלבש יותר חם (והיינו כולנו לבושים כמו בשיא החורף כולל גרביים). האבסורד היה שגם היא לא הצליחה להירדם, אבל עדיין טענה שאי אפשר להיות בלי מזגן. היא גם התעקשה על המזגן מוקדם יותר, כשאנשים התקלחו וביקשו לכבות את המזגן לכמה דקות (בקשה הגיונית כשאנשים יוצאים רטובים מהמקלחת) וגם אז היא לא הסכימה "תתנגבו ולא תהיה בעיה".

בגדול - הטיול היה כיפי ומדהים, הקטעים האלו לא העיקו לאורך זמן במיוחד בשל העובדה שהיה קל מאוד כאמור להתנתק מאנשים, ורוב האנשים שפגשתי בדרך כן היו נחמדים ומתחשבים, גם תיירים וגם מקומיים. לצד זאת נוכחתי בעוד קטע בעייתי שמשליך באופן גורף יותר - הנטייה של אנשים מסוימים לעשות דרמות ולריב עם נותני שירות בדגש על מנהלי גסטהאוסים, מה שאחר כך יוצר בעיות גם עבור האורחים האחרים במקום בדגש על ישראלים. אני דיי בטוחה שבאחד הגסטהאוסים ששהיתי בהם יסתכלו בעתיד בעיניים עקומות על ישראלים אחרי צעקות שהרימה שם מישהי באמת בלי סיבה, אני יודעת שלי לא היה נעים להישאר שם אחרי הקטע הזה והרגשתי שהמוטיבציה של בעלי המקום ללכת לקראתנו ירדה מאוד. זה לא חדש שזו תופעה לא נדירה בחלקים מסוימים בעולם שלא מקבלים ישראלים בהוסטלים ובגסטהאוסים אחרי צרות שגרמו לא מעט מבני עמנו, ובניגוד לבעלי דירות שנכוו משוכרים - כאן הם לא יסננו ויחקרו במה אתה עובד וכמה אתה מרוויח וידרשו ערבויות גבוהות (שלא יקבלו משום תייר), הם פשוט יודיעו לך שאתה לא רצוי אצלם ושתלך לחפש מקום אחר.  

אפרופו ישראלים ותופעות שכאלו - גם כאן נתקלתי בהשלכות של תופעת "הכל כלול" שדווחו לא אחת בפורום בנושא החשבונות והטענות של בעלי הדירות בנושא. כשחשבון החשמל כלול במחיר, לאנשים יש נטייה להקל ראש ולא לכבות את האורות והמזגן גם כשנמצאים מחוץ לבית שעות ארוכות - כנ"ל בבתי מלון ובגסטהאוסים, כשבעידן המפתחות האלקטרונים נמצא לכך פיתרון: לא ניתן להפעיל את החשמל בלי להשאיר את המפתח בחדר, והיות שגובים פיקדון לא סמלי על המפתח, כבר אי אפשר להשתמש בטריק של לטעון שאיבדנו את המפתח ולקבל נוסף... במקומות שהיה אפשר אני העדפתי שלא להשאיר את החשמל דולק, אבל מהר מאוד גיליתי שאני במיעוט, והייתה פעם שאפילו ננזפתי מאוד כשמתוך הרגל כיביתי את המזגן כשיצאתי מהחדר. 

ובהקשר דומה - סאבלט
18/04/2016 | 09:41
1
66
היות שנסעתי לפרק זמן לא קצר, ביצעתי סאבלט לדירה שלי. הסאבלט בוצע לאחר קבלת אישור מבעלי הדירה כולל אישור לחוזה שניסחתי ואחרי שעדכנתי אותם מי הם השוכרים. בגלל שהדירה שלי ברמת גן ולא בתל אביב ציפיתי שיהיה קצת יותר קשה למצוא מסבלטים, כשהעובדה שהדירה שלי יחסית יקרה גם היא הייתה בעוכריי - כמובן שיכולתי לסאבלט אותה בסכום נמוך משמעותית, אבל העדפתי שלא לרדת יותר מדי במחיר, מה גם שאנשים התעניינו בדירה במחירה המקורי ולא כולם התמקחו איתי - קהל היעד הרלוונטי מסתבר הוא פחות אנשים צעירים אלא יותר זוגות מבוגרים וגם יחידים מבוגרים שחיפשו דירה מרווחת ומושקעת והיו מוכנים לשלם על זה, ובסופו של דבר נכנסו לדירה זוג תיירים מבוגרים שבאו לבקר את ילדיהם ונכדיהם שגרים קרוב.

הדירה הוחזרה לי נקייה ומבריקה, השארתי בדירה לבקשתם מצעים ומגבות והם הושארו מכובסים ומקופלים בארון, השארתי להם לפני שנסעתי בקבוקי מים, סבון ונייר טואלט שיהיה להם לימים הראשונים שלא יצטרכו להתרוצץ - ואו שהם לא נגעו בהם או שהם השאירו חדשים. חברה שלי מונתה כאשת קשר למקרה הצורך ודיווחה שהם לא פנו אליה. זו בהחלט הייתה חוויה חיובית ואני לא שוללת אפשרות לבצע את זה שוב בעתיד. אני ממליצה גם לאחרים לעשות את זה - כמובן במידה ובעלי הדירה מאשרים, ולבצע חוזה מסודר שכולל את פרטיהם המלאים של השוכרים וערבויות נדרשות.

תודה רבה על הדיווחים המושקעים :)
18/04/2016 | 22:55
37
מקווה שנהנית ממש בחופשה
19/04/2016 | 00:00
8
האנשים המעצבנים האלה
19/04/2016 | 23:16
1
55
היו בעיקר ישראלים או תיירים מכל העולם?
במקרים האלו מדובר בישראלים
20/04/2016 | 00:40
48
בדגש על ישראליות.

האמת שיצא לי לחלוק חדר עם לא ישראלים רק בשני לילות, היינו "חדר מעורב" ישראלים ו"לא ישראלים" והאווירה הייתה טובה באופן כללי. משהו מעניין שאפשר לספר בנושא זה של"לא ישראלים" היה דיי מוזר להיווכח ולהיחשף לקשר הישראלי - זה היה מאוד מוזר בעיניהם שאנשים שלא הכירו לפני כן מתחברים ככה ומחכים אחד לשני במקומות חדשים וחולקים חדר עם אנשים שלא הכירו לפני כן (ובמקרים מסוימים משלמים על החדר לפני שאותם אנשים הגיעו וסומכים עליהם). אבל - כשפגשנו יהודים אזרחים של מדינות אחרות הם כן הבינו את זה וגם הם התנהלו באותה צורה, כנראה שזה קטע יהודי לא פחות מאשר ישראלי.
אסיף
18/04/2016 | 12:31
5
22
מחפשת
24/03/2016 | 03:09
81
לשכור 4.5 חדרים רמת השרון הוד השרון או קרוב לתל אביב במחיר 6000 שקלים עם מרפסת גדולה או גינה קטנה בדירת קרקע.
דירה להשכרה לארבעה חודשים
23/03/2016 | 16:15
1
79
מחפשים סאבלט במרחק הליכה מהים? בטח תשמחו לשמוע -
דירה להשכרה לתקופה של 4 חודשים (בין התאריכים 04.04-15.07) במרחק  של 100 מטר הליכה מהים!
הדירה מרוהטת חלקית בלבד וממוקמת בבת ים, ברחוב שדרות העצמאות.
מחיר השכירות – 4000 ₪.
ניתן ליצור קשר עם מוטי בטל' - 0504444530

המלצה להבא
18/04/2016 | 12:14
32
לפרסם את הדירה ביד2 ובקבוצות רלוונטיות בפייסבוק יהיה הרבה יותר אפקטיבי, כשלצד זאת פרסום המספר שלכם בפורום שכזה הוא גם עבירה על התקנון וגם עלול להוביל למצבים לא נעימים עבורכם.
נפתח פורום שי חי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/03/2016 | 16:23
14
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:16
13
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
שלום לכולם
14/04/2016 | 14:20
8
99
התייעצתי לפני שבוע שבועיים לגבי השכרת בית פרטי שהייתה בו בעית עובש שטופלה.
כשנכנסים לבית עכשיו יש ריח קל של עובש או טחב שמגיע מהפתח של המזגן המרכזי וגם יש ריח לא משהו מהארונות התחתונים במטבח. יש למישהו מושג אם זה אומר שעדיין קיימת שם איזו שהיא בעיה? המשכירים לא מתכוונים להחליף מטבח, ובעית הרטיבות שטופלה לא התרכזה שם. האם יש סיכוי שיש בעית רטיבות שלא טופלה גם במטבח?
תודה מראש
הכל יכול להיות
14/04/2016 | 15:04
5
52
מאיפה לי לדעת? 
תראי, אני מבינה שקשה לקבוע בוודאות
14/04/2016 | 16:19
4
45
מה קורה שם וזאת בדיוק הבעיה, מצד אחד בכל בית שאתה שוכר יש אי ודאויות כאלו או אחרות מצד שני כשוכר, אתה כן משתדל לצמצם אותן למינימום,
הייתי שמחה לחוות דעת מקצועית בעניין אבל אין לי כרגע, ולהזמין מישהו שיעשה בדיקה משלי עולה לא מעט כסף ואם הוא מגלה שיש בעיה אבל אין נכונות מצד המשכירים אז אין יותר מדי טעם לעניין.
אז השאלה היתה בדיוק מה ששאלתי מלכתחילה, האם את (או כל אחד אחר שיש לו קצת ידע בנושא לצורך העניין) חושב (לא בטוח או מוכן לחתום לי על מסמך) שיכולה להיות שם בעיה. גם זה יעזור.
לא הבנתי מה את מבקשת
14/04/2016 | 17:05
3
44
לא הבנתי איך מה שאני חושבת יכול לעזור לך. מה, תכלי לבעל הבית שלך ותגידי לו "עוגיפלצת אמרה בפורום באינטרנט שיכול להיות שיש רטיבות במטבח שלך"? כאילו...מה זה משנה בכלל מה מישהו שלא היה בבית ולא ראה אותו בכלל, אמר או חושב? או שטוב לך בבית הזה או שלא. זה עניין שלך. אם אני אגיד לך לדעתי אין בעיה והכל בראש שלך, זה יעזור? 
אוקי אני אשתדל לענות
14/04/2016 | 17:32
2
44
מאוד בנימוס מכיוון שאין לי מושג מהיכן מגיעה הנימה חסרת הסבלנות שלך, או ההנחה שאני לא יודעת מה לעשות עם התשובות שאני אקבל (או לא).
מישהו (שיודע ומכיר את תהליכי השיפוץ שאחרי רטיבות) יכול לומר לי, תשמעי, למרות שהבית עבר טיפול נגד רטיבות סביר להניח שעדיין קיים ריח שנשאר עוד מקודם וכל מה שצריך זה אוורור. יכול להיות שמישהו יגיד וואלה אחרי טיפול לא אמור להיות ריח, מה שאת אמורה להריח זה רק את הריח של הצבע, תאמיני לי יעזור.
עכשיו אם את יודעת אם טוב לך בבית מכמה שעות שהסתובבת בו, אשרייך.
לא תמיד העניינים כאלו חד משמעיים וגם אם אני מתחברת לבית מאוד, הרעיון של לחיות בו כשכל המוצרים שאני אקנה צריכים להיות איפה שהוא מחוץ לארון כי הארון מסריח מדי, לא קוסם לי (ודווקא מניסיון של ארון בגדים עבש שהיה מטרד לא קטן).
ואם את אומרת שאת חושבת שאין שום בעיה, מצוין, לקחתי לתשומת ליבי, את מה שהולך לי בראש תשאירי לי בבקשה.

ההיגיון הבסיסי אומר
14/04/2016 | 21:48
1
44
תפתחי, תאוררי, תחכי שבוע, אם עדיין תריחי עובש וואלה, אז כנראה שיש עובש עדיין איפושהו. אם לא תריחי עובש, אז כנראה שהטיפול עזר, לא? 
אם העובש בא מהארונות, אין מה לעשות לגבי זה- שום איוורור לא יעזור, רק להחליף ארון. 
עדיין לא השכרתי את הבית
15/04/2016 | 08:16
38
למרות שנתתי איזו שהיא מקדמה כדי שהנכס לא יפורסם להשכרה.
אני לא לחוצת מעבר ובהחלט שהייתי שמחה לגלות את זה לפני שאני מתחייבת ומשלמת גם על העברה לא זולה.
פרסמתי את ההודעות גם בפורום שיפוץ ובניה, אולי יש להם משהו להוסיף.
תודה על התגובות, נראה מה יהיה.
עובש זה לא צחוק
18/04/2016 | 12:42
1
32
אם יש בעיית עובש כמו שאת מתארת, הייתי ממליצה לבדוק אופציה אחרת לשכירות.
תודה רבה,
21/04/2016 | 16:11
17
זאת כנראה אפשרות, בכל אופן, חג שמח
השכרת דירה.
11/04/2016 | 07:58
2
102

האם מותר להשכיר דירה בבניין מגורים לטובת משרד ? 
האם הדיירים יכולים להתנגד ?

מותר והדיירים יכולים להתנגד וגם המשכיר עשוי להסתבך
11/04/2016 | 15:14
52
עם רשויות המס
המשכיר לא בהכרח יסתבך
18/04/2016 | 12:40
30
אני מניחה שיש פרוצדורות בנושא, אבל זו תופעה נפוצה יחסית, וזה לא שונה ממצב של קוסמטיקאיות ומטפלים אלטרנטיביים שמקבלים בבית שלהם לקוחות.

השכנים יכולים להתנגד אבל בפועל אין להם סיבה ממשית אם לא נוצרת הפרעה משמעותית לאורח החיים שלהם, שזה משהו שקורה יותר עם גני ילדים או בתי מלאכה שכוללים רעש.
שכירת דירה
10/04/2016 | 20:55
7
87
אני חושבת לגור בדירה לבד בפתח תקווה או כפר סבא. האם תוכלו להמליץ לי על איזורים בערים אלה? חשוב לי מיקום מרכזי, סביבה טובה, נגישות לתחבורה ציבורית.
אני פחות מכירה את הערים האלו כאופציות למגורים
18/04/2016 | 12:36
6
31
אפשר לשאול למה הכיוון הוא דווקא הערים האלו?

אני יודעת שבפתח תקווה יש פריחה לאחרונה, ואני יודעת גם שלא כולם מחזיקים בדעה המאוד שלילית שיש לי העיר, אבל אני לא מבינה מה מושך אנשים צעירים בדגש על רווקים לגור שם - זו עדיין פתח תקווה
תודה על התגובה זה בגלל
18/04/2016 | 17:27
28
עבודה בכפר סבא... אבל העבודה קרובה לתחנת רכבת ולכן חשבתי על פתח תקווה. ככה גם אני אוכל לגור קרוב לתל אביב.
כמי ששוקל את פתח תקווה גם
20/04/2016 | 16:33
4
25
קרבה לתל אביב ומחירים זולים יותר מרמת גן וגבעתיים... אם יש אלטרנטיבות אחרות נשמח לשמוע...
עונה לשניכם - ואם יורשה לי
20/04/2016 | 18:22
3
34
אהמר ששניכם במקור מהפריפריה?

פתח תקווה נראית קרובה יחסית לתל אביב, בקו אווירי זה גם יחשב כעובדה נכונה, אבל המציאות בפועל היא שלמעט שעות מסוימות בהם הכבישים ריקים, קו תל אביב פתח תקווה זו חוויה לא נעימה וממושכת. פתח תקווה היא הבן החורג של גוש דן - היא גם מרוחקת יותר, היא גם בנויה הרבה פחות טוב מרמת גם וגבעתיים (כשגם לרמת גן לא חסר - אבל ברמת גן זה רק באופן חלקי). אם יש לכם רכב ואתם לא מתכננים לנסוע באופן קבוע בשעות העומס, אולי יהיה לכם משתלם לגור בפתח תקווה. אם אתם עם דו גלגלי זה עוד יותר טוב - אבל בגדול פתח תקווה היא לא עיר אידיאלית עבור צעירים, גם אחרי ההתפתחויות האחרונות (שנוצרו ככל הנראה הודות לצעירים שברחו לשם בגלל יוקר המחייה).

אני במקור
21/04/2016 | 22:25
2
26
מאיזור השרון, ונסיעה לת"א מהאיזור הזה יכולה להיות בעייתית...

אז מה האלטרנטיבות?
גם אני לא מהפריפריה
21/04/2016 | 23:50
6
כל אחד ומה שנוח לו
24/04/2016 | 12:29
14
אני ממליצה לבדוק דרך גוגל מפס את האופציות בנסיעה ברכב (או בתחבורה ציבורית אם זה רלוונטי) בשעות שרלוונטיות לכם למקום העבודה ולמקומות חשובים אחרים. בלא מעט מקרים מה שנראה קרוב ונוח מתגלה כשונה במציאות, במיוחד בשעות עומס בכבישים, או שמגלים שמדובר באוטובוס שהוא מאסף שעושה סיבובים בכל העיר.

הסיבה שהנחתי שאתם מהפריפריה היא כי זו תופעה מוכרת שהמרחקים הולכים וגדלים ככל שמתקרבים לגוש דן - ומה שנראה למישהו מהפריפריה קרוב, למי שגר במרכז זה רחוק. זה גם מאוד תלוי איפה מרכז החיים שלכם כולל העבודה.
סאבלט- כמה שאלות חשובות
05/04/2016 | 00:17
2
95
הגעתי היום לחדר בדירת שותפים שמישהו פרסם לגביו סאבלט ל-3 חודשים במחיר ממש משתלם.

הבחור אמר שהוא רוצה לטוס וצריך כסף במיידי, שנחתום בינינו על מסמך הבנות ואשלם לו במזומן. הוא סה"כ נראה בחור טוב ואמין (לפחות לפי הפייסבוק וההתנהגות שלו) אבל כשביקשתי ממנו לדבר עם בעל הדירה הוא קצת התעצבן ולומר שאני "לא אכנס לשם" ושאחת השותפות אחראית לכל התשלומים והוא משלם לה בעצם, ואז כשביקשתי לדבר איתה הוא אמר שזה "מסבך אותו", בסוף נתן לי לדבר איתה אבל היה מאוד לחוץ לגבי זה.
הצעתי שהיא תחזיר לו את הצ'קים ואני אשלם לה והיא הסכימה (כי מאיפה אני יכול לדעת שהצ'קים שלו לא יחזרו?), והוא קצת התמרמר על זה. אח"כ בעוד שיחה איתו ביקשתי לראות את החוזה שהם חתומים מול בעל הדירה והוא שוב נהיה קצר רוח כזה ואמר שאין לו כוח לזה והוא פשוט ישכיר למישהו אחר וזה כנראה מה שיקרה בסוף.

השאלה שלי היא אם החשדנות שלי מוצדקת וצריך אישור מבעל הדירה+לראות את החוזה שהדייר עצמו חתום עליו (כי אחרת איפה מעוגנות הזכויות שמגיעות לי ומי אמר בכלל שיש אישור לדייר משנה?) או שסתם הגזמתי ב"דרישות" והייתי צריך להחליק את העניין ולחתום איתו על חוזה בינינו ולשלם?

לא הגזמת
05/04/2016 | 06:47
78
קודם כל אנשים ש"צריכים כסף במיידי" תמיד מלחיצים אותי. זה אף פעם לא יכול להיות טוב, שום דבר טוב לא יכול לצאת מלהיות באיזשהו קשר חוזי או עיסקי עם אדם כזה (ע"ע ענבל אור). 
כן, צריך הסכמת בעל הדירה (למרות שהרבה אנשים לא עושים את זה ומסבלטים בשו-שו בניגוד לחוזה שלהם) . בכל אופן, לדעתי עשית נכון מכל הבחינות. 
אתה מוזמן לשתף איך הסיפור נגמר
18/04/2016 | 12:12
29
ואני אוסיף על דבריה של עוגי שאי אפשר לדעת אם הבנאדם הוא טוב ואמין לפי התרשמות ראשונית כמו זו שתיארת - דווקא הנוכלים הכי גדולים יודעים איך ליצור מראית עין אמינה, ומה שאתה מתאר נשמע כמו משהו מחשיד, ואותי זה היה מוריד מהעסק בעיקר כי זה מרגיש כמו כאב ראש ומשהו שכדאי להתרחק ממנו.

במקרים כאלו אין מה לסמוך על המילה של הבנאדם - צריך לראות את החוזה, לדבר עם בעל הדירה והשותפים הנוספים, ולקבל כל הוכחה אפשרית שהבנאדם באמת גר שם ובאמת רשאי לגבות כסף תמורת המגורים בדירה, כבר היו מקרים מעולם, והרבה יותר כאלו ממה שהרוב חושבים.
שאלה שקרוב לוודאי עלתה לא פעם. בדירה יש דברים
04/04/2016 | 07:42
2
93
המתכלים עקב שימוש, החל מנורות, ברזים (או אטמי ברזים), ניאגרת שירותים (או אטמי ניאגרה), מושב אסלה, ראש מקלחת, צירי ארונות מטבח וכדו'. מי אחראי לעלות התיקון/החלפה, המשכיר או השוכר?

תודה מראש
על פי הפסיקות
04/04/2016 | 08:43
1
69
האחרונות של בימ"ש -תיקונים קטנים, השוכר. דברים כמו ברז, גומיות, צירים וכיו"ב. אבל הרבה בעלי בתים בכל זאת מעדיפים לקחת את זה על עצמם. 
תודה
06/04/2016 | 11:21
8
חוות דעת על חוזה
01/04/2016 | 11:33
14
89
שלום,

אשמח לחוות דעת על חוזה שכירות של דירה מחולקת שאני שוקל להכנס אליה. הוא נראה לי ארוך ולא סטנדרטי במיוחד.

תודה.

(מה שמחוק בשחור זה פרטים אישיים ופרטים של העו"ד של המשכיר שכתב את החוזה)

החוזה מצורף כקובץ.

אולי תגיד לנו מה הסעיפים שנראים לך בעייתיים?
01/04/2016 | 11:44
13
62
אני לא חושבת שלמישהו כאן יש כוח לקרוא את כל החוזה שלך ולנסות להבין איפה אתה חושב שהוא בעייתי.

לגבי חוזה ארוך, זה הגיוני שבעל דירה ירצה להגן על עצמו ויכתוב חוזה שיכלול את הכל, חוזה הדירה שלי הוא בעל אותו מספר עמודים (7) ונראה לי הגיוני מאוד.

לפי הטענה שלך שהוא ארוך נשמע כי זו הדירה הראשונה שאתה שוכר, ולכן הייתי ממליצה לך להבין בדיוק על מה אתה מתחייב לפני החתימה.

ושוב, אם תציין את הסעיפים הספציפים שיש לך איתם בעיה או שאינם מובנים לך אני בטוחה שיהיה לנו הרבה יותר קל לעזור לך
הסעיפים הבעיתיים
01/04/2016 | 13:12
12
88
4.4 - למה הכוונה בשינויים המחייבים? אני מעוניין לבקש שלא יעלה לי את השכירות במידה וארצה להמשיך לאופציה.

6.3 - למה הכוונה?.

6.4 - זה בסדר שרשום ללא תאריך וללא סכום כשבעצם הוא דורש צ'ק בטחון עם סכום?.

שני הסעיפים האלה נראים לי מאוד מוגזמים, למה הוא מחייב אותי לעשות ביטוח צד ג'?, האם זה נהוג? או שעליי לבקש שישנה את זה לאופציונאלי?
7.1
7.2

8.3 - זה לא אמור להיות לשני הכיוונים, כלומר אם למשל המזגן התקלקל פתאום, אז הסעיף צריך לחול גם על המשכיר, לא כך?.

8.6 - האם הסעיף אומר שהשוכר ישא בתשלומים על תיקונים של בלאי טבעי (כמו מזגן שהתקלקל וכו')?

13.2 - האם זה אומר שבמקרה ופרצה שריפה בדירה, אז אצטרך לשלם למשכיר מאות אלפי שקלים? לא בשביל זה יש ביטוח מבנה שהמשכיר עושה בעצמו?.

15.7 - מה זה אומר?.

תודה רבה על העזרה!.
אי אפשר להעלות לך שכירות באופציה
01/04/2016 | 13:33
8
87
אופציה מחייבת את המשכיר לא אותך. למרות שיש משכירים שמנסים להעלות שכר דירה בתקופת אופציה, זה לא משהו מקוב כי. אופציה אומרת אותם תנאים. 
6.3 אומר שאם הממשלה תחליט להטיל מס על משכירי דירות- המשכיר יגלגל את המס אליך. בינתיים עוד לא עבר חוק כזה, למרות שחשבו על זה בעבר והרבה משכירים רצו לכסת"ח את עצמם. 
6.4 לא, תשנה את הסעיף הזה לפי מה שתעשו.
7.1-7.2- יש משכירים שדורשים את זה. תנסה להוריד את הסעיף. בכל מקרה, זה אומר שאם מישהו בא אליך לדירה ושובר רגל, שהמשכיר יהיה מוגן מבחינת ביטוח, אבל אתה לא מכוסה אוטומטית אם יחליטו לתבוע אותך. 
8.3 לא הבנתי מה אתה רוצה. אתה גר בדירה, אם גרמת נזק, תשלם על זה. אם לא תשלם על זה, המשכיר יתקן ויקח איזה בעל מקצוע שהוא רוצה בשביל התיקום, גם את ההכי יקר, ואחרי זה יבוא בדרישה אליך לשלם על זה. 
8.6 לא.
13.2 לא. זה אומר שתצטרך לתקן את נזקי השריפה. אם יש לו ביטוח מבנה - תוריד את הסעיף הזה כי בכל מקרה חברת הביטוח תבוא אליך בטענות במקרה שריפה והיא תתבע אותך. 
15.7 זה אומר שאם נגיד הפרת את החוזה והשארת חובות לעירייה - בעל הדירה לא צריך עכשיו לחפש אותך ולהודיע לך שהוא הולך לממש את הצ'ק ביטחון שנתת לו, הוא פשוט יעשה את זה מכוח מה שכתוב בחוזה. 
תודה על התגובה המעמיקה. מספר שאלות קטנות נוספות
01/04/2016 | 14:23
5
33
1) לגביי ביטוח צד ג', האם ביטוח כזה מכסה גם מקרה כמו בסעיף 13.2 בו פורצת שרפה וחברת ביטוח המבנה של השוכר תובעת אותי על הנזק (מממשת את זכות השיבוב?).

2) האם כדאי לבקש מהמשכיר להוסיף אותי לביטוח שלו או לוותר על זכות השיבוב?.

3) אם אין לו ביטוח מבנה, כדאי לוותר על הדירה?.

מצטער על החפירה , אני חדש בנושא.
ביטוח צד ג'
01/04/2016 | 14:41
4
47
הוא ביטוח לצד שלישי, שהוא לא אתה ולא המשכיר. צד שלישי לשם העניין הוא השכן שלך בבניין שהשריפה שפרצה בבית שלך, התפשטה ופגעה גם בדירה שלו. צד שלישי לשם העניין הוא מישהו שבא לבקר אותך בדירה ותוך כדי הביקור נפגע ממשהו בבית. 
לרוב חברות הביטוח לא עושות ביטוח צד ג' בפני עצמו, הן רוצות שהוא ירכב על ביטוח מבנה או ביטוח דירה
כדאי או שהמשכיר יוסיף אותך לביטוח שלו, אבל גם אז זה לא מבטיח שחברת הביטוח לא תתבע אותך, או שאתה תעשה פשוט את הביטוח על שמך  וזהו, ואז לא יכולים לשבב אותך. 
ביטוח מבנה הוא עניין של המשכיר, לא שלך. מה איכפת לך אם תקרה רעידת אדמה והדירה תקרוס? מה איכפת לך אם צריך להחליף את כל הצנרת בתוך הקיר? זו לא בעיה שלך.  אתה יכול לעשות ביטוח רכוש, לרכוש שלך שנמצא בתוך הדירה, אבל זה כבר נתון לשיקול דעתך כמה כל מה שיש לך שווה. 
הבנתי, במידה ואני עושה ביטוח צד ג' בחוזה רשום שחובה לרשום
01/04/2016 | 17:44
3
27
אותו על שם שמי ולזכות המשכיר. האם זה לרעתי? למה לא לרשום אותו לזכותי?.
העניין פה הוא רק בעד מי
02/04/2016 | 11:56
2
30
חברת הביטוח משלמת את הכסף. חברת הביטוח משלמת את הכסף שנתבע בשם מי שהביטוח על שמו. 
זה כמו אם נהגת בכביש נכנסת בנהג אחר ומעכת לו את הדלת של האוטו. הנהג השני תובע את הנזקים, וחברת הביטוח משלמת בשמך את הנזקים כי הביטוח על שמך. אם נהגת באוטו של מישהו אחר והביטוח לא על שמך, ופגעת במישהו, חברת הביטוח תסרב לשלם בעבור הנזק שגרמת ותצטרך למצוא דרך לשלם בעצמך את הנזק שגרמת. יש?
מובן לי למה הכוונה בעל שם מי
02/04/2016 | 12:34
1
21
הביטוח, אני לא מבין רק מה הכוונה ב"לזכות", מה זה אומר?.
שהכסף שהביטוח משלם הולך לבעל הדירה לא אליך
02/04/2016 | 13:18
9
זה לא מדוייק
01/04/2016 | 16:03
1
49
אופציה אומרת שבעל הדירה מתחייב לאפשר לך להמשיך לעוד שנה, זה לא אומר שזה באותם תנאים.
חשוב לציין בחוזה כי האופציה היא באותם התנאים.

כבר נתקלתי חוזים שהיה כתוב כי יש אופציה וכי בעל הדירה רשאי להעלות את שכ"ד בעד כ-10%
כן, ציינתי שבעלי דירות
02/04/2016 | 11:48
30
מתעלמים מזה. או שהם לא מבינים מה זו אופציה או שהם עושים את עצמם לא מבינים מה זו אופציה, אבל חשוב מאד להודיע מראש (בהתאם להתרעה שנוסחה בחוזה) שמעונינים בקיום האופציה אחרת כל העסק מוטל בספק. 
אגב גם סעיף 4.3 הוא לא תקין
02/04/2016 | 12:55
2
34
החוזה לא אמור להתחדש אוטומטי, להיפך הוא מסתיים אוטומטי בסופו אם אתה לא מעדכן שאתה רוצה להשאר.
הדרך היחידה שהייתי מקבלת את הסעיף הזה היתה אם הוא מתחדש אוטומטי באותם תנאים.
אבל גם כך הייתי מעדיפה שהוא מסתיים ולא מתחדש, כי למעשה מדובר בחוזה לתקופה קצובה שבמהותו הוא קצוב בזמן ורק באישור שני הצדדים אמור להתחדש.
הבנתי, האם בהנתן הסעיפים הבעיתיים הללו
03/04/2016 | 00:35
1
27
סה"כ ניתן לומר כי זהו חוזה סביר או דיי דרקוני וכדאי לברוח?.

תודה.
עם איך שהוא נראה כרגע
05/04/2016 | 18:05
24
לא הייתי חותמת עליו.
חוזה
30/03/2016 | 22:58
4
93
אני משכירה דירה למשפחה

החוזה נחתם ביני לבין ההורים
עד עתה התשלום היה מגיע ישירות מאב במשפחה המתגוררת בדירה
כעת האב הודיע שההמחאות שיימסרו לנו יהיו של בתו
(מדובר בבחורה שזה עתה השתחררה מהצבא)

האם יש לחתום חוזה חדש הכולל את פרטי הבת?
האם עליי לנקוט בפעולה כלשהי?

מי גר בדירה?
31/03/2016 | 00:05
3
72
את החוזה חותמים מול מי שגר בדירה, נקודה. 
בדירה גרים...:
31/03/2016 | 14:39
2
65
ההורים וילדים אחרים
ה-בת שאת ההמחאות שלה הם רוצים למסור לנו - עזבה את הבית
תודה
יתרה מכך, תרשמי בחוזה שהתשלום יבוצע ע"י המשכיר ששמו
31/03/2016 | 16:26
49
רשום בחוזה
תחתימי את ההורים
31/03/2016 | 16:58
52
לא משנה אם הבאבא סאלי נותן את הצ'ק או המהטמה גאנדי זצ"ל, בכל מקרה של בעיה בתשלום- ההורים אחראים וזה כאילו הם לא שילמו. 
יש לי סידור דומה עם דיירים שגרים אצלי שהבת שלהם משלמת להם שכר דירה, אבל הבת שלהם לא סיימה לפני שתי דקות את הצבא והיא כבר מבוססת ואמא לילדים. בעיני זה סידור לא טוב ועדיף שהצ'קים יגיעו מההורים עצמם ושהם יסתדרו עם הבת שלהם איך שהם רוצים אחר כך בלי לערב אותך. 
חימום מים בדירה להשכיר
26/03/2016 | 19:02
1
62
שלום,
בבנין שבו הדירה שלי (3 חדרים) עומדת להשכרה בקרוב אין דודי שמש. לכל דירה יש חמם מים של חברת גז.
אין אופציה לקולטים על הגג. הגג כולו שייך לדירת הפנטהאוז.
אנחנו שוקלים עכשיו פתרונות חימום מים אחרים חשמליים.
1. דוד חשמל מותקן בשכיבה.
2. אטמור דירתי 
3. טרמוספיד
מישהו יכול לתת דעתו על 2 ו 3?
תודה מראש!
היה לי פעם אטמור, עבד טוב, לא יודעת לגבי דברים אחרים שרשמת
28/03/2016 | 21:02
10
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
סיון אלה-לוי עו
עו"ד סיוון אלה-לוי
ר.א. גמליאל ושות' עורכי דין
עו"ד רם א. גמליאל
סיידר מטבחים
סיידר מטבחים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה