לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום דירה להשכיר
ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

אירוחים שיעניינו אותך
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2016 | 16:02
 מקובל להתייחס להתמכרות למין כבעיה שיש לטפל בה. אך מה אם ההתמכרות למין אינה הבעיה אלא הפתרון לבעיה מורכבת יותר?

ביום ביום שני, ה 30/5 נארח בפורום התמכרות למין את יוני אלקינס שישיב על שאלותיכם בנושא הקשר בין טראומה והתמכרות למין.
 אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו!

85% מהעובדים בישראל מצטרפים לקרן הפנסיה שבחר עבורם המעסיק ולא בוחרים בעצמם את התוכנית הפנסיונית המתאימה להם. אז מה עושים בנדון?

ביום רביעי, ה 1/6 נארח בפורום ניהול כלכלת המשפחה את חן בורוכוב נחמיאס, את רונן מדמוני מבית ההשקעות IBI ואת אבי אייכלר, מנכ"ל מירב הפנסיה בע"מ, שישיבו על כל שאלותיכם בנושא!
 אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו:

הילדים שלנו הם האוצרות של חיינו. בתור הורים, אנו מעוניינים להתאים להם את המסגרת החינוכית המתאימה ביותר עבורם. אז איך עושים את זה נכון?

ביום רביעי, ה 1/6/16 נארח בפורום התפתחות ילדים עם צרכים מיוחדים את אורלית ישראל שתענה על שאלותיכם בנושא!
 אתם מוזמנים להעלות שאלות כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/462/180796419

מעלים את ועד הבית ללא תמורה
24/05/2016 | 13:10
4
249
אהלן, אני גר בבניין דירות ישן במצב טוב אבל פה ושם יש תקלות שנראה לי מאוד תמוהה שכספי ועד הבית לא מספיקים כדי לתקן אותן.

פתאום אין אור במדרגות, הקוד של האינטרקום לא עובד, אחת לכמה חודשים פתאום יש איזה שבועיים שלא מנקים את חדר המדרגות ובקיצור כל מיני בעיות קטנות ומציקות.

דיברתי על זה עם האחראי על ועד הבית והוא אמר שאין ברירה, צריך להוסיף עוד כסף מכל דייר בשביל לפתור את הבעיות האלה. כשהוספנו עוד כסף, הבעיות נשארו אותו דבר.

אני לא רוצה לקפוץ למסקנות ולהגיד שהוא גונב לנו כסף, אבל אני לא יכול שלא לחשוד.

האם החשדות שלי מוצדקות? אולי אני סתם קופץ למסקנות?
כששאלתי את שאר השכנים אף אחד לא הביע דעה יותר מידי. מה לעשות?
אתה לא רוצה לקפוץ
24/05/2016 | 16:02
111
למסקנות ושנגיד שהוועד גונב כסף, אבל אתה רוצה שאנחנו נקפוץ למסקנות ונגיד שהוועד גונב לך כסף. 
תעשו אסיפה כללית ותחליפו וועד. ורעיון העשור: תתנדב אתה להיות הוועד. ככה תהיה בטוח שאם מישהו מסליק כסף, שזה לפחות אתה ולא תצטרך לחשוד באף אחד חוץ מעצמך. 
תדרשו פירוט הכנסות והוצאות,זכותכם
26/05/2016 | 16:08
64
או שיש תקלות שצריכים תיקון יסודי יותר פעם אחת ולתמיד,וכמו במקומות אחרים עושים משהו כדי שיהיה בסדר עכשיו ותוך זמן מה מתקלקל שוב
ברור
26/05/2016 | 19:45
52
ככה כל הטייקונים התחילו

טיפה ברצינות
הייתי פעם ועד
חרא עבודה, והרבה, והשכר לא משהו
ולא רק זה, כולם כל הזמן מתלוננים
במקום זה, קח על עצמך חלק מהעבודה, נגיד, לטפל בחשמל, באינטרקום...
האם אתה בעל הדירה?
26/05/2016 | 21:14
53
במידה ולא, חשוב שתהיה מודע לכך שכשוכר אתה לא נדרש לשלם על מה שאינו נחשב כתחזוקה שוטפת ועל מילוי קופת ועד הבית לצרכים מיוחדים, והייתי ממליצה להעביר את הנושא לבעל הדירה.

עם ובלי קשר - האם השכנים איתם דיברת הם בעלי הדירות או שוכרים? תרחיש כמו שאתה מתאר דורש לדעתי אספת דיירים או לפחות פנייה מסודרת ודרישה לדין וחשבון מועד הבית - גם אם הוא פועל בצורה כשרה, הוא חייב לדווח לכם בצורה מסודרת על ההוצאות החריגות וכיצד קורה שהקופה מתרוקנת כל פעם מחדש.

קצת מוזר, אני מנסה להשכיר דירה של 5 חדרים בראשל"צ...........
24/05/2016 | 12:12
3
63
וממש לא הולך, בקושי מתעניינים. מפתיע למדי
מה קרה? אנשים כבר לא שוכרים דירות?
יש דירות שיותר קשה להשכיר
24/05/2016 | 16:04
1
56
ויש שפחות. דירות 3-4 יותר קל להשכיר מדירות של 5-6. לרוב. 
כנראה. היום התקשרו כמה ואפילו אמרו שיבואו, אבל כלום, אף אחד
24/05/2016 | 17:24
50
לא בא
זה גם יכול להיות עניין של תקופה
24/05/2016 | 17:31
50
דירת 5 חדרים זו דירה שקהל היעד שלה הוא משפחות, ומשפחות עוברות דירה בדרך כלל בתקופת החופש הגדול. תנסה לכתוב במודעה שמועד הכניסה גמיש, זה יכול לסייע.

הוספת תמונות למודעה?
שוכרים דירה? 3 טיפים חשובים שיעזרו להפוך דירה שכורה לבית
23/05/2016 | 12:52
45
מוזמנים לקרוא את הפוסט האחרון שלי לגבי הפיכת הדירה האירעית לבית שנעים לגור בו.
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7352054
תאריך כניסה ויציאה מהדירה השכורה
21/05/2016 | 17:02
8
74
אני נכנס לדירה שהשכרתי ב 1.6.17 החוזה הינו ל12 חודשים.
בעל הדירה כתב בחוזה תאריך סיום 30.5 וטוען שזה תקין. אני טוען שבחוזה צריך להיות רשום 1.6.17 תאריך יציאה מהדירה, בדיוק שנה לאחר הכניסה.
יתרה מזאת חודש מאי הוא בן 31 ימים אז בכלל לרשום 30.5 ,לא תקין בעליל.
מי צודק פה ומה לעשות אם הוא מסרב?
תודה רבה
שניכם צודקים
21/05/2016 | 20:10
7
57
12 חודשים מתחילים ב1.6 ומסתיימים ב31.5
הוא צודק שהתאריך לא צריך להיות 1.6, ואתה צודק שיש לך יום אחד נוסף
אז מה עושים?
21/05/2016 | 20:16
6
44
באופן עקרוני במצב כזה,מה עושים?
לא אלך לבית משפט בשביל זה כן.

מבקשים ממנו לתקן את היום ל-31.5
21/05/2016 | 20:18
5
43
ורצוי לעשות את זה בכתב עם הסבר ששנה היא 365 ימים וחודש מאי מסתיים ב31.5 ולכן זהו חודש מלא.
תראה מה הוא יענה לך - שוב רצוי בכתב! ומשם תתקדם
כן כבר דיברתי איתו על זה שזה 31 ימים.
21/05/2016 | 20:26
4
43
רק לא הבנתי למה זה לא עד ה1.6
בחוזה הנוכחי (אצל מישהו אחר) למשל זה כן מ-1.6.15 עד 1.6.16

טוב בכל מקרה , תודה ושבוע טוב!
כי סופרים את יום הכניסה ואז זה 365 יום
21/05/2016 | 20:42
1
39
החוזה האחר הוא 366 יום
אתה חייב לפנות
22/05/2016 | 10:08
37
עד 31.5 בשעה 24.00
מבחינת החוק מסור הדירה עם כל ההתחיבויות שלך והמסמכים הרלוונטים ב 24.00
דקה אחר כך אתה נכנס לצרות.
עכשו אתה מבין ???
למה להתעקש. נכון שיש טעות סופר בין תאריך 30 + 31 ועל זה לא ילכו לרב
אבל לנסות לנצל עוד יום - הגזמת.
אם זה מהותי עבורך
22/05/2016 | 17:56
1
44
אתה יכול לבקש שיוסיף יום, אבל קח בחשבון שתצטרך לשלם סכום כלשהו תמורת אותו יום -  ככה מקובל.
לא מהותי, רק רציתי להבין
22/05/2016 | 22:41
13
בחישוב תיאורטי, בקושי 5-10% מהמשכורת נשאר פנוי. סביר?
19/05/2016 | 23:58
7
87
לפני כמעט 11 שנים שאלתי כאן לגבי יציאה מבית ההורים, כשקראו לפורום בכלל "יוצאים מהבית" ובשם משתמש אחר. באיחור קטן, חודשיים לפני גיל 29 ואחרי סיום תואר ומציאת עבודה מסודרת עם משכורת סבירה, אני חושב שהגיע הזמן .

הכנתי רשימה עם קריטריונים לפי המאמרים להתחלת החיפושים (חובה, עדיף שיהיה וטוב שיהיה), צמצמתי את החיפוש ל-3 ערים סביב העבודה (ראשל"צ, רחובות ונס ציונה), ופחות או יותר הגדרתי תקציב לשכר הדירה (בהגזמה 4K, שכוללים גם מיסים מלאים חשמל, מים, ארנונה, גז, וועד בית). הייתי מעדיף פחות, 3.5K נשמע סביר יותר, לא יודע אם אצליח כשדרישת הבסיס היא לגור לבד ב-40-50 + מ"ר.
הכנתי גם טבלה שכוללת את כל החישובים הצפויים (הלוואה שיש ברקע, שכר דירה+מיסים, רכב, כלבה, מזון,  אפילו 500 ש"ח "שונות" להוצאות לא צפויות וכו').

עם משכורת ממוצעת של 10K, אחרי כל ההוצאות כולל הכל , ישאר לי מהמשכורת כ-500 ש"ח במקרה הרע (והיותר ריאלי) עד 1200 ש"ח במקרים טובים יותר (ופחות מציאותיים).

אני מבין שתחושת העצמאות והחופש ביציאה מבית ההורים מגיעה עם מחיר מסוים, ואני מוכן בלי ספק לשלם אותו. רק מנסה להבין באופן כללי, הסכום שנותר פנוי (הנמוך יותר) נשמע לכם ריאלי? עד כמה זה נכון ואפשרי כלכלית?

יש כל מיני תוספות לאורך השנה (כמו משכורת 13, מענק משמרות, דמי הבראה וכו') אבל את אלה אעדיף לשים בצד או לעזור להורים כלכלית אם צריך. אפשר לומר שבמקרי חירום אוכל לשלב עבודה נוספת ולהביא כ-5-4K נוספים, אבל במחיר פגיעה רצינית באיכות החיים, שמור באמת למקרי חירום בלבד (שלא אצטרך שוב ).

אשמח לשמוע מניסיון שלכם ככאלה שכבר גרים לבד.
תודה מראש.

כן זה אפשרי
20/05/2016 | 09:01
2
66
ובלי לדעת יותר מידי על אורח החיים שלך, אני גם אסתכן בלהגיד שכנראה יישאר לך קצת יותר כסף פנוי בצד ממה שאתה חושב. 
היו תקופות שעם משכורת נמוכה משלך, ועם רכב (נגיד כמו הלוואה שצריך להחזיר במקרה שלך) ועם שכר דירה קצת יותר גבוה ממה שאתה הקצבת לעצמך, נשארתי עם 1500 שקל בצד כל חודש. אז אני מאמינה שיש לך חישובים שקצת מוטים כלפי מעלה, שזה לא רע לעשות את זה בשם הזהירות, אבל כל החישובים האלה אף פעם לא נותנים את התמונה המלאה. 

תודה על התגובה.
21/05/2016 | 16:37
1
45
כנראה שאת צודקת, וכמו שציינת מעדיף להיות זהיר ולהטות חישובים כלפי מעלה במקום לקבל הפתעה בסוף החודש. יכול להיות שגם אצליח לחסוך יותר מ-1200 ש"ח, ויכול להיות שלא, חוסר הידיעה במעבר מבית ההורים בפעם הראשונה . פשוט סיקרן אותי לדעת מה המצב של אחרים ואם מדובר בסכום סביר או שאני במצב בעייתי.
*יש לי רכב אגב, לצד ההלוואה, ואני לא מוכן להתפשר על מגורים לבד. אני גם די סגור על ראשל"צ, מרכז העיר. כל אלה מכרסמים בתקציב. אולי אתפשר על רחובות או נס ציונה אם אמצא בזול יותר, אבל לפי יד2 לא מדובר בחסכון גדול, אם בכלל.

העזרה הדדית
21/05/2016 | 17:52
40
גרתי פעם באזור שלך. מה שבעיקר משתנה זה הארנונה לפי מטר, אבל לדעתי אפשר עדיין להשיג תנאי מחיה נוחים ביותר בכל אחת מהערים שציינת, במחיר סביר. היום נס ציונה כבר לא כזו זולה. מי שרצה פעם באמת לגור בזול הלך לבאר יעקב, אבל לא היה שם ממש כלום. 
גם אתה עזרת לי. עכשיו אני יודעת לאיזה שכר לצפות
האם יש אפשרות לשעות נוספות בעבודה שלך במקום עבודה נוספת?
21/05/2016 | 11:18
3
39
אם כן, זה יהיה יותר הגיוני מאשר למצוא עבודה נוספת (זמן נסיעות וכו').

האם יש הוצאות שאתה יכול לקצץ בהן?
האם יש לך אפשרות לסגור את ההלוואה בקרוב?
תשקול להיכנס לדירה עם שותפים.
האם יש ריהוט שתצטרך לקנות לדירה החדשה או שאתה מחפש דירה מרוהטת?

לדעתי על גז אפשר לוותר-זה לא בטיחותי. במקום זה יש פלטה חשמלית.

האם יש לך אפשרות למכור או להשאיר להורים את הרכב, אם אתה לא באמת צריך אותו לעבודה ולנסוע בתחבורה ציבורית?
כל מה שציינת נלקח בחשבון
21/05/2016 | 16:18
2
40
ענייני משכורת, תוספת משמרות ועבודה נוספת כבר סגורים אחרי ניסוי והטעייה של כמעט שנתיים בהם ניסיתי את כל האופציות. 10K כולל בתוכו 3 משמרות נוספות, ומאפשר ניהול בריא של חיים אישיים במקביל. מעבר לזה שמור רק למקרי חירום, עם גבול מקסימום מסויים שמותר לי בבי"ח ממשלתי שאחריו אצטרך לשלב עוד מקום עבודה.

ההלוואה היא שילוב של הוצאות מזמן הלימודים והרכב שקניתי, ותקועה איתי ל-5 שנים נוספות. על הרכב לא מוותר, ועם שותפים לא בא בחשבון בכלל.

אני לא מגביל לדירות מרוהטות, אבל כן מעדיף שיהיו שם דברים בסיסיים (מקרר, תנור, ארון בגדים, בסיס מיטה וכו'). במקרה הכי גרוע אלה דברים שארכוש בעצמי בכמה אלפי שקלים הוצאה חד פעמית ואסגור פינה (שגם ישארו איתי לעתיד).
אסתפק בפלטה חשמלית, לא חשבתי על זה.

מבחינת קיצוצים, בגלל זה ציינתי סכום פנוי בסוף חודש בטווח בין 500 ל-1200 שקלים בערך. הגדול יותר כולל בתוכו קיצוצים שנראו לי אפשריים במידת הצורך.

לדעתי עדיף דירה מרוהטת
21/05/2016 | 20:40
1
44
כי לך תדע מה יהיה...
אם בעתיד תרצה לעבור דירה, כדאי תמיד לחפש דירות מרוהטות כדי להקטין את עלות המעבר לדירה בעתיד היותר רחוק וגם עכשיו-לחסוך כמה אלפי ש"ח במקום לקנות רהיטים ולהוביל אותם.

האם יש לך אפשרות לבקש העלאה בשכר?
מעדיף דירה מרוהטת גם...אבל ההיצע לא לטובתנו
24/05/2016 | 00:18
30
אם אמצא דירה טובה שעומדת במה שהגדרתי ואוהב אותה, לא בטוח שאוותר עליה בגלל שלא תהיה מרוהטת. מחיפוש קצר של שבוע, זה נראה כי הדירות בשוק חבוטות עם מחיר גבוהה! לא משחק כל כך לטובתנו .
*למעט מזרון וספות אגב, אלה אני אקנה בוודאות חדשים, לא מתאים לי משומש...(שריטה אישית).

בי"ח ממשלתי, שכר קבוע לכולם . אם אקח את התוספות לאורך השנה, אז משכורת ממוצעת תהיה 11-12K. עם כמה משמרות נוספות פה ושם, 1K+-. אני לקחתי פשוט את הכי בסיסית שיכולה לצאת לי מטעמי זהירות, כך אשמור על תקציב "בטוח" יותר...

נקודות יציאה בחוזה
17/05/2016 | 23:47
4
69
מה קורה אם סביבת המגורים הופכת לבלתי נסבלת (נניח תמ"א או משהו דומה), או שהיה שינוי מהותי באיזור שמחייב מבחינתכם מעבר. ברוב החוזים נדרש למצוא מחליף שמקובל על בעלי הדירה באותם תנאים, אבל במצב כזה הדירה כבר לא שווה מה שאתם משלמים עליה ולא תמצאו מחליף (או סתם מסיבות אחרות לא מוצאים). יש פתרון למצב הזה? אולי יציאה בהתראה מסויימת ללא מציאת מחליף, או לחילופין יציאה בקנס מינימלי?
שאלה חשובה נוספת - ביטול הסכם לאלתר מצד המשכיר
18/05/2016 | 04:53
1
66
ישנו סעיף "אם הוטלה עיקול על זכויות החזקה או השימוש של השוכר במושכר, או על איזה חלק מהם" - אז ניתן לבטל את ההסכם לאלתר.

האם הכוונה לביטול הסכם מטעמי חוקיות ודרישה של העירייה? (הדירה מחולקת). במידה וכן זה בעייתי...
מה הקשר?
18/05/2016 | 16:54
41
כאילו נראה לך שתוכל להמשיך לגור בדירה מחולקת באופן לא חוקי? החוזה לא קשור לזה.אם ידעת על זה שהדירה מחולקת לא חוקית, במידה ומוכח שידעת על כך מראש, זו יכולה להיות עבירה פלילית שלך. שוב, לא קשור לחוזה. 
הכוונה במשפט הזה היא שאם בעל הדירה ירצה להעיף אותך מהכנס כי הפרת את החוזה, החוזה ביניכם מתבטל. 
כן. בדיוק שחררתי
18/05/2016 | 16:45
40
את השוכרים שלי בגלל שהתחיל תמ"א בבניין. שמחתי מאד להיפטר מהם בלי שום קשר לתמ"א. אז שמחתי לשחרר אותם באופן כללי. 
יש פתרון (כמו שעוגיפלצת כתבה) - לא כל בעל דירה יסכים לזה
18/05/2016 | 17:23
45
ובנוסף, יש אזורים שלמרות התמ"א מחירי השכירויות בהם ממשיכים לעלות באופן לא פרופרציונלי.
כך שזה לא תמיד נכון להגיד שהדירה לא שווה את מה שמשלמים עליה.

שאלה: כמה מגורים בדירה שבבעלות חוסכים "כאבי ראש"...
16/05/2016 | 13:44
8
98
...לעומת "להשכיר ולשכור"?

בעוד מספר חודשים אוכל להחליט אם לגור בדירה חדשה (4 חדרים) בבעלות המשפחה, או שמא להשכיר את הדירה ובמקביל לשכור דירה קטנה יותר.
אציין שזו הפעם הראשונה שאעבור לגור לבד (עד עכשיו, גיל 27 וחצי, גר עם ההורים) כך שאני כלל לא מודע לכל השיקולים שיכולים ואני צריך עזרה בלהיכנס לראש הזה!

כמה מסובך יותר לתחזק דירת 4 חדרים חדשה באופן שוטף מאשר דירת 2 חדרים, שאינה בהכרח חדשה?
כמה הידיעה שאתה אחראי על כל מה שקורה במרחב המגורים שלך מקלה על הראש לעומת המשא ומתן היומיומי עם שוכרים ועם משכירים?
כמה החופש בידיעה שאתה לא מוגבל למקום אחד אלא שאתה יכול עקרונית בתום החוזה לעבור למקום אחר הוא משתלם, לעומת ההשקעה הכספית בריהוט ובהתמקמות?
שאלות לא נכונות
16/05/2016 | 16:11
67
יש דברים שאי אפשר לחזות. אף אחד לא יכול להגיד לך אם תיפול על בעל בית שיסדר כל בעיה שתצוץ לך בדירה, בתור שוכר, או שתיפול על בעל בית מנייאק. האם השוכרים שתמצא לדירה שלך יהיו מקסימים או שיעשו לך רק בעיות. זה למחלקת גילוי עתידות. במחלקת הדברים שכן אפשר לצפות אותם, אפשר לדבר רק על דברים מוחשיים, שלא מצריכים מגלה עתידות. דברים כמו, מה ההפרש בין דמי השכירות לדמי ההשכרה שתקבל? כמה ארנונה תשלם על דירת 4 חדרים, או מול כמה ארנונה תשלם על דירה שתשכור? האם אתה בכלל צריך דירת 4 חדרים? איזו דירה יותר מתאימה לצרכים שלך, מבחינת קרבה למקום עבודה\לימודים\תחבורה? אל תשאל שאלות שאפילו אתה לא יכול לענות עליהן. תשתדל להישאר במסגרת השאלות המציאותיות. 
למה לא להתחיל עם מגורים בדירה הגדולה
16/05/2016 | 17:18
4
78
ואז להחליט אם מתאים לך או לא, ובמידה ולא - לחפש להשכיר?

יש כ"כ הרבה נימוקים לכל כיוון, וכמו שנכתב בהודעה הקודמת, עם דיירים ועם בעלי בית צריך הרבה הרבה הרבה מזל וקשה מאוד לנבא מראש איך תהיה ההתנהלות ואם יהיו כאבי ראש או לא...

אם אתה לא רוצה להשקיע כספית בריהוט בדירה הגדולה שאולי תעזוב בהמשך, אל תשקיע בהתחלה יותר מדי. תקנה רהיטים יד שנייה, תחפש בקבוצות ובאתרים שיש בהם רהיטים למסירה, קח מהבית של ההורים מה שאתה יכול. אם תחליט להישאר ותרצה בכל זאת להשקיע, תוכל לעשות את זה לאט לאט (פעם להחליף מיטה, כמה חודשים אחרי זה סלון....).
אחרי זה תוכל למכור/למסור את הציוד, להעביר אותו איתך, או להשכיר את הדירה מרוהטת.

יש חופש בידיעה שאתה לא "מוגבל" למקום אחד, אבל גם יש יתרון בלא לדאוג כל שנה למה קורה הלאה. על הנייר, היכולת לעבור כל שנה יכולה לקרוץ, אבל בפועל לעבור כל שנה זה חתיכת כאב ראש (והוצאות כספיות וזמן ועבודה).
אם "הידיעה שאתה לא מוגבל" חשובה לך, האופציה של להתחיל בדירה הגדולה ומקסימום להשכיר אותה בהמשך, היא פתרון מתאים (או הפוך - לשכור שנה אחת ואחריה להחליט אם ממשיכים או חוזרים לדירה של המשפחה). 

אבל בלי קשר, אתן לך עצה אחרת - גם אם הדירה היא בבעלות המשפחה, תנסח חוזה מול מי שהדירה שייכת לו. גם אם זה הורים, גם אם זה דודים.
בחוזה תסכמו מי משלם על מה במידה ויש צורך בתיקונים (מזגן מתקלקל/הצפה בשירותים/דוד שמש מפסיק לעבוד... לא חסר), מי משלם חשבונות (בשביל להעביר את הארנונה על שמך, למשל, תצטרך חוזה), מי עושה ביטוח מבנה וכו'.
עדיף שהכל יהיה כתוב וחתום ומסודר, שלא יהיו בעיות בהמשך. משפחה משפחה, עדיף להסדיר הכל מראש
קחו חוזה סטנדרטי ותערכו אותו לפי הצרכים שלכם, אני לא הייתי מוותרת על זה.
ממשיך...
17/05/2016 | 01:11
3
71

קודם כל תודה לשניכם.
אולי אני מפריז בגורליות ההחלטה ובפועל באמת אוכל לשנות את הבחירה אחרי שאתנסה (אם בשכירות או אם בהשתקעות בדירה) אבל בינתיים זה נראה אחרת... כלכלית, אם אבחר לגור בדירת 4 החדרים אשקיע את כל הכסף שחסכתי בשנים האחרונות בריהוט (והיות ומדובר בדירה גדולה - מדובר בהרבה מאוד רהיטים...) ולא ברור אם זו השקעה שאפשר להחזיר לאחור בהמשך.
מצד שני, אם אבחר בשכירות, אני לא יודע מה יהיה יחס ההכנסות מול ההוצאות שלי אבל הוא בטוח לא יהיה טוב כמו עכשיו... אולי אאבד את האפשרות להשקיע כל כך ברהיטים אם אחליט לשנות את החלטתי ולעבור לדירה של המשפחה.

בנוסף, אני חושש שבחירה זו תשפיע על אורח החיים שאנהל מרגע המעבר והלאה. אם אגור בדירה שבבעלותנו כנראה שכבר אבחר להשתקע בה ואת ההחלטות הבאות בחיים כבר אקבל משיקולי נוחות וקרבה לבית. מגורים בשכירות עשויים לנטרל את האפקט הזה כך שאתן יותר משקל לקריירה בפרשות דרכים אליהן אגיע (יהיה לי פחות "מה לאבד").

העובדה שבשלב זה בהחלט אין לי צורך ב4 חדרים שמשמעותה חיסכון בכסף ובנקיונות קורצת מאוד ... מצד שני האפשרות להשתקע, יחד עם מגורים בדירה גדולה עשויה לזמן הזדמנויות (בעיקר חברתיות).

הדילמה נשארת בעינה...

להכניס שותף זו אופציה...?
17/05/2016 | 15:03
42
ככה גם תוכל להשתקע בדירה משלך, אבל גם תהיה הכנסה נוספת (קטנה יותר, מן הסתם, אבל אתה לא תשלם שכירות במקום אחר), גם יחסוך לך "התעסקות" עם עוד חדר (נקיונות/ריהוט...), אפילו ישלם את חלקו בארנונה ובחשבונות.

סוג של win win?

(סתם רעיון בשלוף, יש לי כמה חברים שבחרו בדרך הזו של לקנות בית גדול ולגור בו ביחד עם שותפים. כמו דירת שותפים, אבל אחד הדיירים הוא גם בעל הדירה)
תחליט איזו דירה כן מתאימה לך מבחינת גודל, מיקום וכו'
20/05/2016 | 02:58
27
אם זו לא הדירה שכבר יש לך, תמכור אותה, ותקנה את הדירה המתאימה.
או שהדירה לא שלך ונותנים לך אותה רק באופן זמני? אם כך, זה לא אפשרי.
אם זה אכן כך, אני בכלל לא בטוחה שכדאי לך לעשות משהו, כאשר כל רגע יכולים לקחת ממך את הדירה. לא מוצא חן בעיניי.
גם דירה של המשפחה ניתן לעזוב
21/05/2016 | 20:13
26
גם אני גרתי בדירה של המשפחה במשך 7 שנים (בכולן גם עם שותפים), ועזבתי את הדירה בשביל לגור בדירה קטנה יותר.
האופציה לגור בדירה ללא הוצאות שכירות היתה עבורי לפחות אופציה בה היתה לי אפשרות לחסוך סכומים גדולים שתורמים לי היום.

בנוסף, אתה לא חייב לרהט יותר דירה גדולה, אלא לרהט את החדרים שאתה תשתמש בהם. בנוסף קח בחשבון שגם דירה מושכרת ככל הנראה תצטרך לרהט.
נכון מה שענו ובנוסף-
17/05/2016 | 15:46
35
תחזוקת דירה גדולה במצב טוב תתבטא בעיקר בחשבונות חשמל וארנונה גבוהה יותר מן הסתם.
אם אתה יכול למצוא דירה קטנה עם חוזה ברור ודיירים לדירה הגדולה יותר תיהנה מן הסתם מהכנסה עודפת של מה שתקבל לעומת מה שתשלם וכאמור מן הסתם חיסכון בארנונה, תלוי במיקום הדירות.

להיות בעל דירה זה כאב ראש לא קטן
17/05/2016 | 17:18
44
אבל להיות בעל דירה שמשכיר את הדירה יכול להיות כאב ראש עצום, ולהיות גם שוכר וגם משכיר במקביל יכול במקרים מסוימים להיות בעייתי.

לצד זאת, אם אתה לא זקוק ל-4 חדרים שלמים לעצמך ולא מעוניין לקחת שותפים, אז באמת שאין שום סיבה שתגור בדירה הזאת. מהצד השני, למצוא דירת שני חדרים זו משימה לא פשוטה - במיוחד אם מדובר בדירה לא מחולקת, ההיצע של דירות כאלו נמוך מאוד.
הדיירים לא משלמים!
16/05/2016 | 12:03
2
103
שלום, קיבלתי לפני שנה וחצי דירה בירושה.
לפני כ -5 חודשים עברתי לגור עם חברה שלי שנתיים והחלטנו להשכיר את דירתי.
זוג צעיר רצה לשכור את הדירה, וחתמנו על חוזה ל-3 שנים שבמידה והדייר רוצה לעזוב, עליו לשלם פיצוי שליש שכר דירה ויש לו עד 15 ימים לצאת (שכר דירה-3100 שקלים)

בחודש הראשון והשני הם שילמו לי כרגיל וכל הזמן אמרו שזה דירה טובה ושהם מאוד נהנים שם.

בחודש השלישי טענו הדיירים שיהיה עיכוב של כמה ימים בתשלום, ומאז עדיין יש עיכוב של "כמה ימים ".
שלושה חודשים הם לא שילמו לי, כל פעם הם מביאים לי צ'קים חוזרים.
רציתי לפנות אותם כיוון שמדובר בהפרת חוזה אבל, העו"ד שהתייעצתי איתו טען שאסור לי לפנות אותם, כיוון שהם יוכלו לתבוע אותי ושזה זה לא הפרת חוזה.
עכשיו אני לא לא מבין שזוג לא משלם 3 חודשים,וכל הזמן משקר שישלם "מחר"
יכול להישאר בדירה בלי לשלם ואני יהיה "האיש הרע ".
לפנות אותם מהדירה למרות מה שטען העו"ד?
כן
16/05/2016 | 16:06
76
קודם כל רצוי לקחת עו"ד שהוא לא טמבל. אחרי שלוקחים עו"ד לא טמבל, העו"ד הלא טמבל  גם מגיש התרעה לדיירים עצמם שישלמו ואם זה לא עוזר, מגיש בקשה בשמך לצו פינוי לדיירים האלה לבית המשפט. צו פינוי רק מפנה את הדיירים, הוא לא מורה על שום שיפוי כלכלי לך. אם תרצה אחר כך, תוכל לפעול כדי לתבוע אותם כספית, אבל זה כבר עניין אחר. 
אכן אסור לפנות אותם
17/05/2016 | 17:11
66
החוק מאוד מגן על שוכרים בתחום הזה, אבל המצב לא אבוד. בתור התחלה - הם כן מבצעים הפרת חוזה, ואתה רשאי לפיכך לפדות את הערבויות שהם נתנו לך. במקביל, כדאי להתייעץ עם עו"ד נוסף ולשלוח להם מכתב מאיים - אפשר ורצוי שהוא ינוסח ע"י העו"ד עצמו.

בתכלס - אני מניחה שב"לפנות" התכוונת לשימוש באמצעים שלא בהכרח כשרים, כי להגיד להם לעזוב זה לא משהו שיהיה פרקטי, היו אנשים שעשו את זה בעבר וזה דבר שיכול להיות ריסקי עבורך.

בני ברק איזור השלישות
16/05/2016 | 14:49
1
38
מה דעתכם על האיזר? מצב חניה, בעיקר? והאם פשוט לקבל תו חניה כששוכרים שם? 
האזור עצמו נחמד
17/05/2016 | 16:54
29
אם אתה מתכוון לגור על בן גוריון עצמו קח בחשבון שמדובר ברחוב ראשי רועש, למרות שאפשר למצוא דירות עורפיות.

לגבי תו חניה - אני מניחה שלא אמורה להיות בעיה לקבל, אבל באזור הזה קיימת בעיה שמדובר בגבול בין בני ברק לרמת גן ואתה יכול למצוא את עצמך חונה ברמת גן עם תו של בני ברק (קרה לרבים וטובים, גם הפוך כמובן).
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:13
2
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
דירות מחולקות, מה לברר?
10/05/2016 | 19:32
4
74
שכר דירה כולל ארנונה מים וועד, חשמל לפי מונה נפרד. האם זה אומר שהדירה מחולקת באופן חוקי? 
בדירות מחולקות יש בדר"כ בעיית רעש?
להיפך, אם שכר הדירה כוללה ארנונה ומים וועד, זה מרמז........
13/05/2016 | 16:58
3
60
אבל לא בהכרח שהדירה לא מחולקת באופן חוקי - אבל מה זה מעניין את השוכר?

לגבי רעש, זו שאלה נכונה לגבי כל דירה בכל בניין. קודם כל צריך להגיע לקירבת הדירה ולראות את הרעש החיצוני בשעות בהן הכוונה לשהות בדירה, וגם כדאי לעלות במדרגות כמה פעמים לקירבת הדירה (בשעות הרלוונטיות) ולנסות להקשיב מה קורה. זה לא רק רעש מהשותף, הוא יכול להיות בסדר והבעיה יכולה להיות בשכן מלמטה שמדליק מנגל כל ערב ומפעילי מוזיקה ערבית עם תופי טמטם
ברור שזה מעניין את השוכר
16/05/2016 | 19:40
2
47
אם בעיריה מגלים כי הדירה מחולקת ניתן לדרוש מהשוכר לפנות את הדירה ולתבוע גם את השוכר.
מעבר לזה, כל מעבר דירה לשכעצמו כרוך בהוצאות מעבר, שזה עוד נזק כלכלי.

-נכתב בטעות-
17/05/2016 | 01:11
36
-לא רלוונטי-
17/05/2016 | 17:08
18
לא השארת לי מה להוסיף.
לכל השוכרים
04/05/2016 | 17:08
102
ממליץ בחום לקרוא ולהתעדכן אודות הדיון האחרון שנערך בכנסת והמהלך המתוכנן כנראה של רשות המסים: http://www.dt-law.co.il/articles.asp?ArticleID=6395
חוזה שכירות סטנדרטי
04/05/2016 | 10:49
3
76
שלום לכם,
אנחנו עומדים לעבור דירה והבעלי דירה החדשים ביקשו שאנחנו נביא חוזה שכירות סטנדרטי. סיכמנו גם שיהיה ניתן להפסיק את החוזה בהתראה של 3 חודשים מראש כך שאנו צריכים שיהיה סעיף כזה גם בחוזה.
באינטרנט מצאנו כל מיני גרסאות לחוזי שכירות סטנדרטים (מוגנת, בלתי מוגנת, בדולרים ועוד כל מיני ואנחנו לא יודעים מה לבחור)
האם יש לכם לינק לחוזה סביר , סטנדרטי ולא בעייתי שאתם יכולים להמליץ עליו?
תודה רבה מראש!

יש את החוזה של הדואר
04/05/2016 | 12:11
52
בכל מקרה תצטרכו לעשות בו שינויים לפי צרכיכם. זה לא שמורידים וגמרנו. https://www.israelpost.co.il/mihrazim.nsf/0/040711...$file/%D7%97%D7%95%D7%96%D7%94%20%D7%A1%D7%98%D7%A0%D7%93%D7%A8%D7%98%D7%99.pdf
אפשר גם להוסיף בכתב ולתקן בחוזה
17/05/2016 | 15:48
5
סטנדרטי זה עניין משתנה
17/05/2016 | 16:58
15
אם נתקלתם בחוזה שהוא לפי דולרים הוא כנראה מאוד ישן - לא מקובל להצמיד שכ"ד לדולר כבר כמה שנים.

חשוב לשים לב לסעיפים שמסירים מכם כשוכרים אחריות לתקלות בדירה ובמיטלטלין - האחריות על בלאי טבעי כולל של מיטלטלין כמו מזגנים וריהוט היא של בעלי הדירה בלבד. שימו לב גם שיש לכם פתח יציאה מהחוזה בתנאים סבירים, רצוי גם אופציה להארכת חוזה באותם תנאים.

כיצד שוכר מגן על עצמו אם חלילה פורצת שריפה בדירה?
29/04/2016 | 20:17
7
83
היי,

בשעה טובה מצאתי סוף סוף דירה להשכרה, וזו הפעם הראשונה שאני שוכר (רק יוצא מבית ההורים).

שמעתי בעבר שתרחיש מסוכן בשכירות הוא מקרה של שריפה שפורצת ואז עלולים להאשים את השוכר בשריפה בטענה שציוד שלו גרם לה, או אפילו אם הוא לא אשם, חברת הביטוח של המשכיר עלולה לדרוש מהשוכר את סכום הפיצוי ששילמה למשכיר (שיכול להגיע למאות אלפי שקלים).

כיצד ניתן ונהוג לשוכרים להתגונן מפני התרחישים הללו? האם שוכרים באמת מתגוננים מפני כך או שזהו חשש מיותר?.

תודה וחג שמח.

עוד לא יצא לי לשרוף דירה
29/04/2016 | 20:35
6
159
אם זה תרחיש שאתה חושש ממנו, תעשה ביטוח מבנה, צד ג', ורכוש -על שמך. 
לצערנו אסונות קורים, מכיר אישית מישהו שנשרפה לו הדירה
29/04/2016 | 20:48
5
85
מה עם ביטוח שריפות? האם זה לבדו מספיק?.
לא שמעתי על כזה דבר
29/04/2016 | 21:22
68
ביטוח שריפות. בדרך כלל חברת ביטוח תרצה שביטוח נגד שריפה ירכב על ביטוח מבנה, ולכן צריך לעשות גם ביטוח מבנה. אבל דבר עם חברת הביטוח, הם ידעו יותר. 
יש ביטוח מבנה ויש ביטוח תכולה וצד ג'
02/05/2016 | 19:10
3
69
ביטוח מבנה - בעל הדירה עושה, והוא מבטח אותו מפני רעידות אדמה/הצפות/שריפות וכו'. 
במקרה שבאמת קורה משהו, חברת הביטוח בודקת מה המקור, ובהתאם מחליטה מה עושים הלאה (התגובה של חברת הביטוח תשתנה אם עשית מדורה באמצע הסלון או אם מכשיר חשמלי של השכנים גרם לשריפה בכל הבניין )

ביטוח תכולה - לא כל הדיירים עושים, וחבל, כי זה לא עולה הרבה אבל מבטיח ראש שקט. נותנים הערכה מראש של שווי הציוד שיש בדירה (החל מסכום מסויים חברת הביטוח שולחת שמאי מטעמה), כשהכוונה היא לצאת מנקודת הנחה שאם מחר הכל הכל הכל הכל הכל ניזוק, כמה יעלה לך להתחיל מחדש. לכן לוקחים בחשבון רהיטים, מצעים, בגדים, מגבות, גם אם כל אחד מהדברים הללו בפני עצמו לא בהכרח בעל ערך גבוה. ואז במקרה של שריפה (או בואו נהיה ריאליים יותר, הצפה), חברת הביטוח מעבירה לך את הסכום אותו ביקשת לבטח.
כמובן שתכשיטים/מוצרי חשמל יקרים /ציוד מיוחד ייקרו את העניין, אבל רק יהפכו אותו לשווה יותר (לחבר טוב נגנב מהבית ציוד צילום בשווי עשרות אלפי שקלים שלא היה מבוטח, למשל).
מגן גם מפני פריצות (ואז צריך להצהיר בביטוח מהי רמת המיגון של הדירה - סורגים, סוגי דלתות, מנעולים וכו')

צד ג' - שוב, על אחריות הדייר, ושוב - לא עולה הרבה כסף ושווה לעשות. במקרה ומישהו נפצע אצלך בבית (מנקה שהזיזה ספה כבדה ונפצעה/חשמלאי שהחליק מסולם/חבר שננשך ע"י הכלב שלך) - הוא לא יתבע אותך ישירות אלא את חברת הביטוח.

** דיסקליימר **
כל מה שכתבתי מבוסס על בירורים שאני עשיתי לאחרונה מול חברות הביטוח וזה לא בהכרח by default. אם עושים ביטוח, חובה לברר את כל הפרטים הקטנים (אם מכסה רעידות אדמה/שריפה/גניבות....)
תודה על התשובה המפורטת - אז ביטוחים מפני הצפה או שריפה חל על
06/05/2016 | 00:09
2
40
המשכיר כי הביטוחים הללו הם חלק מביטוח המבנה?.
יש גם את העניין הזה של זכות השיבוב, יש ביטוח כלשהו שאפשר לעשות כדי שחברת הביטוח לא תתבע את השוכר במידה וחלילה יש הצפה\שריפה?.
הייתי מבררת את כל זה עם חברת הביטוח
08/05/2016 | 15:16
25
ואולי אפילו שואלת את המשכיר כבדרך אגב אם יש לו ביטוח מבנה.
אפשר לבקש שהמשכיר יוסיף את שמך לפוליסה שלו
10/05/2016 | 19:33
45
או לחילופין שחברת הביטוח תכתוב שהיא מוותרת על זכות השיבוב. אפשרות אחרת היא שתבטח גם אתה את המבנה.
לעבור או לא-זאת השאלה
27/04/2016 | 21:29
10
147
שלום מכובדיי
אני בן 27.5 וגר במרכז עם ההורים.אני חושב לעשות מעשה ולעבור דירה בחודשים הקרובים.
לי לא רע בבית,זה מאוד נח כמו שיודעים-שתי אחיותיי עזבו את הבית ואני סוג של בן יחיד,ככה שדי שקט.אבל אין לי את תחושת החופש והשיחרור,ואני גם די בגיל ששואלים אותי 'גר לבד'?ואני גם מרגיש שחלאס,מיצינו את הפורמט הזה של החיים בבית של ההורים.אני לא זקן אבל מצד שני...מתחיל להיות לי צפוף פה וזה מרגיש כמו הגיל להתחיל.בהיותי רווק גם המגורים עם ההורים לא עושים עימי חסד ומשדרים חוסר עצמאות ואולי קצת 'ילד של אמא'לבנות זוג פוטנציאליות.אני יודע שאני מאוד קלישאתי,אבל אלו דברים שבהחלט עומדים אצלי בשיקולים של לעבור דירה

אבל כמובן שהעניין הוא כספי.תראו,אני חי ממש לא רע כרגע.אני מחזיק רכב,מבלה,אוכל הרבה בחוץ וגם בעבודה.על בילויים ואוכל בעבודה אני מוציא סביבות ה-1000-1100 שקל בחודש.
אני יודע שכשאני עובר דירה הדברים האלה הולכים להצטמצם מאוד.על אוכל בעבודה אני הולך בהחלט לוותר ולהכין אוכל יום לפני,אפילו על אוטובוס אני אוותר(במידה ואגור בתל אביב קרוב לעבודה)כדי להכניס לכיס את החזרי הנסיעות,הוצאות הבילויים ייחתכו בחצי,ושעות נוספות בעבודה לא יהיו מילה גסה בעבורי.

אני מבקש את עצתכם-האם הייתם מתכלבים וחיים בצמצום תמורת הפינה שלכם?או ממשיכים בגילי לגור אצל ההורים ולחסוך? אני בהחלט בדילמה,ואני גם מאוד רוצה לפתח את העצמאות והמשמעת הכלכלית שלי(כבר התחלתי לנקוט צעדים של צמצום הוצאות),ועניין הבת זוג כמו שאמרתי בהחלט חשוב לי.

אשמח לעצות ותובנות

חג שמח!
לקראת מה אתה חוסך?
27/04/2016 | 21:52
2
108
כלומר לא לבזבז כסף זה טוב ויפה, אבל מה אתה מתכוון לעשות עם הכסף שאתה חוסך, יש לך איזו תוכנית, איזה אופק? 
לדעתי האישית יש משהו על סף הלא בריא (נפשית ) בלהתקע אצל ההורים עד גיל מאוחר וזה די ברור שזה טרן אוף לבנות זוג פוטנציאליות כי זה משדר סוג של תלות שלא באה טוב בעין לבנות. אם ההורים שלך יכולים- שיעזרו לך כלכלית כשתהיה מחוץ לבית אז פחות תצטרך "להתכלב". 
עזרה כלכלית מההורים-לא יקרה
28/04/2016 | 05:19
1
94
מקסימום לקפוץ לשופינג אצלם מהמקרר פעם בשבוע.
כרגע אני באמת חוסך לקראת המעבר אם יקרה,אבל חוץ מזה אין לי מטרה כלשהי לחסוך,וצריך לחסוך.כמו כן אני לוקח בחשבון שחיסכון כשאני עובר דירה לפחות בשנה-שנתיים הקרובות לא ממש יהיה למרבה הצער
חבל
28/04/2016 | 12:31
71
בסך הכל, הם היו יכולים לשלם פחות על לעזור לך כלכלית, מאשר על להחזיק אותך אצלהם בבית (כן, זה עולה כסף להחזיק ילד בוגר בבית ).  אם אתה מתכוון לצאת מהבית , תעשה את החישובים שלך, מה אתה יכול להרשות לעצמך מבחינת מגורים, כי על זה הולך רוב הכסף. 
המחשבות שלי
27/04/2016 | 22:59
2
93
כמישהי שעד לפני חמישה חודשים יצאה לדייטים - גברים שגרים בבית הם באמת טרן אוף. במקרים הנדירים שבהם יצאתי עם גברים שגרו בבית זה הרגיש שאני יוצאת עם ילדים מפונקים שלא יודעים מה זה לחיות לבד ולדאוג לעצמם, ו... כן, זה מאוד ביאס אותי.

מעבר לזה, אני עזבתי את הבית של ההורים בגיל 21, גרתי שנה בניו יורק וגם כשחזרתי לארץ עזבתי שוב לדירה משלי בגיל 25. אני לא יכולה להבין איך גרים אצל ההורים יותר מזה, כי אני לא מסוגלת לוותר על העצמאות, אבל זו אני, ואני מבינה שיש הרבה שזה לא ככה אצלם. אם תשאל אותי, עדיף לוותר על כמה דברים אחרים כדי לשמור על עצמאות, ללמוד לחיות לבד, לנהל את עצמך לחלוטין ואפילו להימנע מוויכוחים על האם שטפת כלים או זרקת גרביים בסלון.

כך שמכל כיוון אפשרי אני בעד לצאת מהבית, כמובן בהנחה שיש לך עבודה עם שכר נוח שמאפשר לך לעשות את זה. אגב, לא יודעת מאיפה אתה בארץ אבל כשעוברים לגור לבד הרבה מה"יציאות" הופכות לביתיות כי אפשר להתחיל לארח חברים, לאכול בבית, לראות סרט או לעשות משהו בכיף. כשגרים יותר קרוב, לא צריך את הברים בהכרח.
הבנתי
28/04/2016 | 05:23
70
תראי,כרגע אני עם משכורת שבמעבר דירה תשאיר אותי חנוקה בקושי(וכמו שכתבתי גם אחרי הרבה חיתוכים בהוצאות),השאלה היא האם שווה כל המאמץ שבדבר תמורת החופש והעצמאות?
זה מאוד תלוי בגיל ובשלב בחיים
28/04/2016 | 09:46
77
אם את ילידת 82, ברור שמבחינתך גברים שגרים אצל ההורים יהיו turn off כי בגיל שלך וגם בגיל מעט צעיר יותר כבר מצפים לעצמאות בתחום (גם אצל נשים), אבל בגיל 27 זה עוד גבולי לדעתי וזה גם מאוד תלוי במצב - אין דין מי שגר ביחידת דיור אצל ההורים או "כבן יחיד" כדין מי שגר בחדר הילדות שלו עם האח הקטן, וגם כאן יש "מקום לגמישות".

אני בזמנו יצאתי עם בחור בן 30 שגר אצל ההורים כי היה לו עסק עצמאי שדרש ממנו עלות חודשית של שכירות ותחזוקה + החזקת רכב, וזו הייתה התנהלות כלכלית נכונה ונבונה (השותף שלו כן גר בשכירות והתקשה כלכלית). יצאתי גם עם דוקטורנט שבגיל 28 גר אצל ההורים מה שהיה מובן מאוד כי ההכנסה שלו הייתה מלגת קיום והוא רצה גם להחזיק אוטו, בשני המקרים העובדה שגרו עם ההורים לא היוו מבחינתי turn off למרות שכבר גרתי בעצמי בשכירות באותה תקופה.

ועוד תוספת לגבי הסיום שלך - כתבת נכון שמעבר למגורים בשכירות מהווה פתח לבילויים ביתיים, אבל מה שרבים מפספסים זה שגם כאן מדובר בהוצאה כלכלית לא סמלית ובפתח לפשיטת רגל אם לא מתנהלים נכון - אבל זה כבר פתח לדיון נפרד.
אתחיל בהמלצה כללית שמיועדת לכולם
28/04/2016 | 09:37
93
מה שאחרים חושבים ואומרים - זו בעיה שלהם. אם נוח לך בבית, תישאר שם כמה שאתה יכול, זה הכי חכם כלכלית ומה שאחרים אומרים לא אמור להזיז לך. גם נושא ה"גר לבד" לא אמור להזיז לך - בגילך יש רבים שגרים עם שותפים וגם מבוגרים יותר, יוקר המחיה יצר מצב שלגור לבד זה לא מובן מאליו גם כשעובדים במשרה מלאה, לפחות אם לא רוצים שרוב המשכורת תלך על שכר דירה.

הגדרת את זה נכון לדעתי בסיפא שלך - יש אנשים שמתכלבים ומצטמצמים בשביל הפינה שלהם, ויש את אלו שנשארים עוד קצת אצל ההורים או גרים עם שותפים וחוסכים לצד הנאה מהחיים. לגבי בת זוג - אני חושבת שבגילך הצעיר זה לא כזה turn off, ואני לפחות הייתי יותר נרתעת מבחור שגר בשכירות אבל עובד מסביב לשעון ומתכלב במקביל כדי לממן את זה.

אוסיף לסיום את ההמלצה הקבועה שלי: תכין לך רשימה של נימוקי בעד ונגד לכל סיטואציה, ותשווה את המשקלים - למשל, המשקל של הפרטיות במגורים לבד הוא משקל גבוה לעומת המשקל של שירותי הכביסה של אמא, אבל המשקל של החיסכון החודשי הוא   משקל גבוה משמעותית במקרה שלך (ככה לדעתי לפחות).

לוותר על הרכב?
30/04/2016 | 19:59
1
65
טוב,אז שיתפתי את המשפחה בעניין.הם הציעו לי לוותר על הרכב כדי שלא אגמור חנוק בקושי.
אני בעיקר משתמש ברכב ליציאות ודייטים,ויכול להיות שגם בעבודה הבאה שלי אצטרך אותו(בעבודה הקודמת לא הייתה אופציה בלי).הוא לוקח לי סביבות 1000-1200 ש"ח בחודש.
הייתי בלי הרגליים האלה במשך שנתיים ובהחלט סבלתי,השאלה היא האם בתל אביב הדילמה הזו מסתיימת ועדיף באמת להיות בלי רכב ובהתאם לבחור בנות זוג באיזור?
והאם מקום עבודה עתידי הוא שיקול?

שאלה אחרונה,כמה  לחודש חשבונות  לדעתכם בערך תיקח דירת יחיד 30 מ"ר-ארנונה,מים חשמל?

תרבחו ותסעדו
לא גרתי בת"א
01/05/2016 | 19:28
54
אבל נראה לי שדי מקובל שם לחיות בלי רכב, לפחות לצעירים. יציאות לא צריכה להיות בעיה, נראה לי שבתוך ת"א גם פחות מצפים שתגיע לדייט עם אוטו, אבל תל אביבים מוזמנים לענות על זה.

לגבי העלות, תחפש ביד-2 דירה באזורים שאתה מחפש, כדאי אולי גם שתלך לראות כמה דירות, ארנונה אמור להופיע במודעות, מים וחשמל, אם זה ע"פ מונה אז כשגרתי לבד בדירה קטנה, החשבונות שלי היו די צנועים: חשמל פחות מ-200 לחודשיים, מים פחות מ-100. אבל זה גם מאד אישי - כמה אתה משתמש במזגן/חימום הבית, כמה אתה נמצא בבית, כמה מארח וגם בפרטים של הדירה - נורות חסכוניות, דוד שמש, גז וכו'.

יש גם "דרך ביניים"
02/05/2016 | 18:57
61
תישאר אצל ההורים, אבל תשים לעצמך "תקציב מטרה" שלקראתו אתה חוסך.
מה זה אומר?
תתחיל לבחון מודעות של דירות באיזורים שמעניינים אותך, תנסה להבין מה תהיה הוצאה חודשית ממוצעת ברגע שתגור לבד (מבחינת שכירות, חשבונות, קניות לבית, נסיעות, בילויים...), ובהתאם לסכומים הללו, תחליט שאתה יוצא מההורים רק אחרי שתחסוך סכום מסויים (נניח סכום שמקביל לשלושה חודשי עצמאות).
בצורה הזו אתה גם שם לעצמך סוג של "דד ליין" ולא מתפתה לנוחות של לגור אצל ההורים, וזה גם אומר שברגע שתעבור תהיה לך רשת ביטחון ולא בהכרח תצטרך להתכלב.
כמובן שזה גם יעזור לך לפתח משמעת עצמאית, בתקווה שתישמר גם אחרי שתגיע לסכום המטרה.
מושבים ובטחון
28/04/2016 | 01:42
2
68
האם במושבים כמות הגניבות גבוהה משמעותית מבערים? מה דעתכם על מגורים במושב?
זה לא מדע מדויק
28/04/2016 | 09:29
49
וזה גם מאוד תלוי באיזה מושב ובאיזה עיר מדובר, איפה גרים באותו מושב/עיר וכדומה. במושבים רבים יש שיטור קהילתי שמסייעים לתחושת הביטחון, וגם באזורים שונים לגנבים יש מטרות אחרות בגניבות (יש אזורים שזה יותר נרקומנים שמחפשים כסף מזומן וחפצי ערך, ויש אזורים שהיעד הוא מכוניות - ולכן בשכונות של סטודנטים למשל אין מה לחשוש).

לגבי דעה כללית על מגורים במושב - זה מאוד תלוי מי אתם ומה אתם מחפשים, וגם כאן זה משתנה מאוד בהתאם לסוג המושב והמיקום שלו.

במושבים עיקר הבעיה של גנבות היא של
28/04/2016 | 12:37
55
ציוד חקלאי (זו מכה, זה עולה מאות אלפי שקלים בשנה לחקלאים). בהנחה שאין לך טרקטור....אתה לא על הכוונת. 
האם ניתן לתבוע את בעל דירה שהתגלה שהדירה שהשכיר לי לא חוקית
25/04/2016 | 16:53
4
97
שלום 
1. השכרתי דירה , האגף במחלקת הבנייה בעירייה הגיע אלי וטען 
שהדירה לא מיועדת להשכרה 
בעל הדירה שינה מבנה באופן מהותי 
אין לי איוורור מתאים 
בעל הדירה בנה תקרה 
כל זאת ללא כל היתרים או רשיונות 
האם אני יכול לתבוע את בעל הדירה שהשכיר לי דירה לא חוקית 
שבנה ללא כל היתרים ?
מותר לתבוע כל אחד על כל דבר. נדרשות הוכחות
26/04/2016 | 11:39
61
חד משמעיות לעברה שלו כלפיך, לא סיפורים. רק הוכחות ברורות וחד משמעיות.

תוכל גם לחפש עו"ד שיבצע את זה עבורך והתשלום שלו יהיה אחוז מסויים מהפיצוי שתקבל, ואם התביעה לא תצליח לא תשלם לעו"ד מאומה. עורכי הדין רעבים ובטוח תמצא מישהו שיסכים.
זה משהו שדורש ייעוץ משפטי
28/04/2016 | 09:16
2
47
ואתה מוזמן לעדכן אותנו
שהגעתי אליהם לקבל זאת במסמך - סירבו לתת לי בכתובים ועוד
28/04/2016 | 10:41
1
47
פניתי למחלקת בינוי אגף הפיקוח שהיו בדירה שלי וסיפרו :
1. הדירה לא מיועדת להשכרה למגורים 
2. נעשו שינויים מבניים של קירות וסגירת גג בדירה ללא כל אישור 
3. אין איוורור מספיק 
4. צילמו את כל החדרים למחלקה משפטית לצורך הגשת תביעה

שהגעתי אליהם לקבל זאת במסמך - סירבו לתת לי בכתובים .
לא מבין הגיעו אלי הפכו  לי את החיים , גרמו לריבים ביני לבין בעל הדירה 
ואחר מכן לא מוכנים לתת לי בכתובים את מה שאמרו ?
זה רשות של המדינה 

זה חוקי איך שהם עובדים ?
השכרת דירה שמתברר י"ח דיור ולא חוקית עפ"י אגף בינוי - למשטרה
28/04/2016 | 10:46
50
מצטער על השאלות כי אני בהלם
1. האם השכרת דירה בחוזה שמתברר כיחידת דיור + ביקור בדירתי של אגף בינוי של העירייה שטוען שהדירה נבנתה לא חוקית היא עברה על החוק

ואני יכול לפנות למשטרה בעניין ?
אחרי 4 ימים בדירה החדשה... דילמות
26/04/2016 | 14:31
4
158
קודם כל - כיף לגלות שיש פורום כזה בתפוז, למרות שאני מניחה שאם גיליתי אותו זה בעיקר אומר שיש בעיה

אני והחבר עברנו לגור יחד (דירה משותפת ראשונה) בשכירות, במושב. ראינו את הדירה בתחילת אפריל, הערנו על מספר נושאים שהיו לנו חשובים (דלת כניסה שהטפט שלה מקולף, חיבור למכונת כביסה שלא היה קיים ולכלוך רב כתוצאה משיפוץ, בין היתר). הובטח לנו שהכל יטופל ולדברי בעל הבית נקבל "דירה כמו מקבלן".

בפועל שום דבר לא קרה מראש, קנינו את הצבע לדלת בעצמנו והיא עדיין לא נצבעה, וגם כשסופסוף עשו לי הכנה למכונת הכביסה היא בוצעה שלא כהלכה, כך שאני זקוקה לטכנאי נוסף שיגיע (בתשלום כמובן).

בנוסף לליקויים השונים גילינו שיש על המחסן הצמוד אלינו אסבסט לאיטום, וגם על חלק מהחיפוי של המבנה שלנו. מבדיקה קצרה מסתבר שהשימוש באסבט אסור על פי חוק משום שהוא מסרטן. הדעות חלוקות ויש מי שטוען שרק אם הוא שבור והחשיפה אליו ישירה אז יש סכנה, אבל כדי לדעת באמת אנחנו צריכים סוקר מומחה - הזול ביותר שמצאנו עולה 900 ש"ח + מע"מ.

רגע לפני שהחבר דורש להתלונן על הפרת הסכם ולחפש דירה חדשה... אני תוהה לעצמי:
1. אילו ליקויים הם באחריות בעל הבית ואילו לא? אני אדאג למכונת הכביסה שלי, אבל דלת כניסה, תריס חשמלי בחדר השינה וכבלים חשופים בכניסה לבית - כל אלה כן?

2. האם אפשר לדרוש שבעל הבית יזמין מומחה לבדיקת האסבסט, גם אם רק כדי לאשר שהוא תקין ואין בו כל סכנה, או שגם זה באחריותנו ועל חשבוננו?

כל עזרה תתקבל בברכה, אנחנו כבר קצת מתוסכלים ומבואסים מכל המצב...
תודה רבה!!
בסופו של דבר
26/04/2016 | 15:25
2
101

הכל מתמצה בשתי שאלות: מה כתוב בהסכם השכירות שעליו חתמתם, ומה בעל הבית יבחר לעשות אם תרצו לעזוב. מה בעל הבית יבחר לעשות- אני לא יכולה לנחש. מה כתוב בהסכם השכירות עליו חתמתם- אתם יודעים,
בקשר לאסבסט, גם אם נניח הייתם מזמינים סוקר, הסוקר מן הסתם היה נותן תמונה עכשווית של מצב האסבסט. מי יכול לערוב שהאסבסט הזה, גם אם עכשיו תקין ובסדר, לא יתפרק בעוד שנה או חצי שנה? 
הבעיה היא גם אם רוצים להפטר מהאסבסט כי עצם הפרוק שלו צריך להעשות בצורה כזו שלא תהיה מסוכנת. 

בקיצור, יש כל מיני תסרטים שיכולים להתרחש עם בעל הדירה (לא כדאי לכם להתחיל עם הפרת סעיפים כי לא תצאו מזה) ובאמת לא כדאי כמידת האפשר ללכת לצד המשפטי של העניין, כי זה אזור אפל. תנסו לדבר עם המשרד לאיכות הסביבה קודם בקשר לאסבסט, ואחרי זה עם בעל הדירה בהיגיון. אם הוא ידע על האסבסט הזה הוא היה צריך ליידע גם אתכם לפני כן. 
בקשר לשאר הדברים, תנסו לא להיות נודניקים שעולים על העצבים מצד אחד (תיקון קוסמטי של הדלת זה באמת קטנוני, או ניקיון הדירה, כאילו מה לא החזקתם סמרטוט מימכם?), ומצד שני כן לוודא שהליקויים שהסכמתם עליהם יתוקנו כי דברים כמו צנרת או חשמל או תריסים - הם משהו שבעל הבית אמור לתקן, כי א. הוא הבטיח (אם זה לא בכתב ברור לכם שאין לזה שיניים) וב.  כי אלה דברים מהותיים.
זה לא קשור לנודניקים
26/04/2016 | 16:16
1
87
ניקיתי את הדירה כשנכנסתי, ואני תמיד עושה את זה, אבל על המרצפות יש שאריות של צבע וסיד שלי אין את הכלים הדרושים כדי לנקות אותם. אז אני חיה עם רצפה נקייה שלא נראית נקייה, כי הצבע עוד שם.

הדלת זה לא תיקון קוסמטי. הבן של בעל הבית גר בדירה קודם והוא הדביק על הדלת מדבקות שלא יורדות, וכנראה שהיה נסיון להוריד אותן כי כל הטפט בצד הפנימי של הדלת מקולף לחלוטין. זו דלת מתכת כך שמהצד הפנימי של הבית רואים מתכת וסימני גרפיטי לבנים (אולי זה הדבק שהיה במקור לטפט, אין לי מושג).

יש הרבה דברים שאני לא מבקשת כי ברור שבעל הבית לא צריך לתת לי דירה מושלמת. אין שביל גישה, ידעתי ואדאג לזה, לא מצפה שיטפח לי גינה יפה וגם לא מבקשת מאף אחד להתקין לי מזגן בחדר העבודה כי ידעתי שאין עוד לפני החתימה, ועכשיו כשאנחנו מבינים שממש חם שם אנחנו נדאג לפתרון הולם. יש דברים שהם בכל זאת בסיסיים, לפחות בעיניי, וזה לא קשור לפינוק. עברתי מספר דירות שכורות בחיי, ותמיד יש צורה בסיסית לתת דירה לדייר.

לגבי הפרת חוזה - ברור שאין לנו כוונה להפר אותו. עברנו לפני פחות משבוע ואנחנו לא רוצים לחפש דירה או להשקיע עוד כסף במעבר, מה גם שהסיבה היחידה שבגללה בכלל דיברנו על זה היא רק נושא האסבסט. עם הליקויים והדברים שלא תוקנו נחיה ונתקן או שנתמודד עם זה שיש לנו דירה עם פאקים שלא טופלו וכנראה גם לא יטופלו. ככה קיבלנו וככה נחזיר. אבל אם יש סכנה בריאותית במגורים במקום, נראה לו שזו עילה מצוינת לשבור חוזה מבלי שיחולו עלינו קנסות למיניהן.
לא הבנתי מה הבעיה לנקות צבע
26/04/2016 | 17:08
74
אם הוא לא שומני הוא אמור לרדת בלי בעיה, אבל לא נפתח דיון על זה. 

אסבסט כשלעצמו הוא לא עילה חוקית יבשה לשבור חוזה. 
ברוכה הבאה
28/04/2016 | 09:26
60
או שאולי אפשר לומר ברוכה השבה - הפורום בעבר כונה בשם אחר "יוצאים מהבית", כך שייתכן שזה לא שגילית אותו רק עכשיו, אז אל תמהרי להחמיר עם עצמך

האם התיקונים המדוברים עוגנו בחוזה או שהובטחו בע"פ? בגדול דברים כאלו רצוי מאוד לעגן בחוזה, אחרת בעל הבית יכול למרוח את הזמן במקרה הטוב או להתנער במקרה הרע.

בכללי הליקויים שאת מתארת נשמעים כמו סוג של שטח אפור - ואם בחוזה מצוין שהחתימה מתבצעת לאחר שהשוכרים ראו את הדירה ומצאו אותה מתאימה לצרכיהם (שזה ניסוח מקובל בחוזה סטנדרטי), אין הרבה מה לעשות אם בעל הדירה מתנער, ואם תעזבו זה נחשב להפרת חוזה מצידכם. נושא האסבסט לעומת זאת זה כבר סיפור אחר, וזה דורש בדיקה ויש מצב שיכול להוות עילה להפרת חוזה.

מה שכן אפשר לעשות זה לשלוח לו מכתב מנומס עם נימת איום, אפשר להתייעץ בפורום משפטי.

ותעדכני
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:49
3
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום נוטריון
זקוקים לייעוץ משפטי?
סיידר מטבחים
סיידר מטבחים
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה