לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'התמקחות על שכ"ד'
התמקחות על שכ"ד
21/08/2016 | 11:46
6
59
במסגרת המאבק ביוקר המחיה, קמו לא מעט קבוצות והתאגדויות שעוסקות בנושא, מתנהלים דיונים, השוואות מחירים, המלצות ואזהרות. לאחרונה הועלו כמה סיפורים מהם עולה שלפחת חלק מהמאמצים נושאים פרי - אנשים מספרים שבעלי הדירה לא העלו להם את שכ"ד בחידוש החוזה, מועלות מודעות של דירות שפורסמו במחיר מסוים ואחרי תקופה שלא הושכרו מוצעות במחיר נמוך יותר ועוד.

מנגד, יש את אלו שטוענים שלהתמקח זה מיותר ולא יניב שום תוצאה, כל עוד ההיצע נמוך מהביקוש, אלו המחירים וככה זה יהיה.

באיזו גישה אתם אוחזים? האם התמקחתם עם בעלי דירה לגבי עלויות? סיפורים מעניינים ועצות בנושא יתקבלו בברכה.
לצפיה ב-'מי האנשים האלה'
מי האנשים האלה
21/08/2016 | 13:26
4
45
שלא העלו להם? שייגשו למשרדי
לצפיה ב-'אני אחת מהם '
אני אחת מהם
21/08/2016 | 14:22
3
41
בעלי הדירה רצו להעלות, אמרתי להם שאם הם מעלים אני לא נשארת, אז ויתרו - שיטת מצליח כמו שנקרא, ושמעתי לא מעט סיפורים כאלו, זה גם מאוד תלוי באיזו דירה מדובר - בדירות המחולקות שגרים בהם צעירים בדרך כלל זה לא יקרה, אבל בדירות "אמיתיות" שגרים בהם אותם דיירים במשך שנים, בודדים או זוגות, בעלי הדירות לפעמים מעדיפים שקט על פני עוד 200 ש"ח בחודש, הם כמובן מנסים, אבל אם הדיירים אומרים לא, יש את אלו שלא יתמקחו. מקסימום לבאים בתור הם יעלו את שכ"ד בסכום כפול...
לצפיה ב-'היית מוכנה'
היית מוכנה
21/08/2016 | 15:04
2
37
לעבור אם לא היו מוותרים לך?
לצפיה ב-'הייתי מוכנה וכבר בדקתי דירות'
הייתי מוכנה וכבר בדקתי דירות
21/08/2016 | 15:10
1
36
וזה לא קטע של "מוותרים לי" - מה שקרה זה שכמו רבים וטובים, הם ניסו שיטת מצליח. מה שהם עשו לא היה "לוותר לי", אלא להיות הוגנים כלפי מי שגרה בדירה שלהם כבר 3 שנים והוכיחה שהיא שוכרת טובה, ולוותר על הגרידיות שלהם ולא לקחת את הסיכון שיחליפו אותי אנשים שאולי ישלמו יותר, אבל יהיו שוכרים פחות טובים + הם בעצמם יצטרכו לפרסם ולראיין ולבדוק את האנשים...
לצפיה ב-'חלק מהעניין'
חלק מהעניין
21/08/2016 | 22:49
31
שאני מציעה כבעלת דירה הוא ביטחון לשוכרים שלי. אם הם טובים. והביטחון הזה הוא בשני דברים: הם יכולים לסמוך על זה שהמחיר לא ישתנה ואני לא אנסה עליהם שום שיטות מצליח, ודבר שני הוא שהם יכולים להיות בטוחים בזה שזו שכירות לטווח ארוך. כלומר לשנים. בתמורה אני מצפה שישלמו לי בזמן, לא יירדו לחיי ולא יהרסו את הדירה. אני חושבת שזה דיל הוגן לכל הצדדים. 
לצפיה ב-'אין סתירה בין הגישות'
אין סתירה בין הגישות
21/08/2016 | 20:50
32
יש הבדל בין המצב הכללי למצב האישי.
במקרים מסויימים, בעיקר מחוץ לאזורי הביקוש, היכן שלא כל חורבה נחטפת תוך שעה אפשר להוריד קצת את המחיר ע"י התמקחות, ואפילו אני הצלחתי להשיג הנחה של 50-100 ש"ח, אבל זה לא סותר את זה שבשנים האחרונות הדיור בארץ נהיה יקר מאד ביחס למצב הכלכלי.
לצפיה ב-'חלודה בצנרת הבית'
חלודה בצנרת הבית
20/08/2016 | 11:33
9
62
הי,
יש לנו בעיה בבית שכור של מים עם חלודה מכל הברזים באופן קבוע. נכנסנו לגור כאן לפני כחודשיים.
לאחר בירור עם המוקד העירוני הסתבר שלא מדובר בבעיה במים שהם מספקים. מדובר בבית ישן מאד אך בעל הבית טוען שהחליף את הצנרת לפני 4 שנים, והוא מציע לי להתקין מערכת סינון על חשבוני.
האם זה לגיטימי, או שהוא אמור לקחת אחריות על תקלה זו?

תודה!
לצפיה ב-'זו לא שאלה של מה הוא אמור'
זו לא שאלה של מה הוא אמור
20/08/2016 | 13:28
2
45
זה שאלה של מה הגיוני. נראה לך הגיוני שעכשיו הוא יחליף צנרת בכל הבית? יש לך מושג כמה זה עולה? להוציא עשרות אלפי שקלים, זה לא משהו שאפשר לכפות על מישהו. נעזוב את זה שבזמן שמחליפים צנרת את לא תוכלי לגור שם. 
אבל זה כן הגיוני שבעל הבית יתקין מערכת סינון, כי מים לא ראויים- זו סיבה טובה מספיק לשבור חוזה וללכת משם. אז או ש- או ש- 
לצפיה ב-'היי יקירה'
היי יקירה
20/08/2016 | 13:59
1
27
כפי שרשמתי, הוא טוען שהחליף צנרת לפני 4 שנים. אם עשו לו עבודה דפוקה או לא, זה כבר סיפור אחר.
אבל אני מקבלת חיזוק לכך שהוא זה שיישא בתשלום של מע' סינון, ולא יפיל את זה עלי. 

תודה!
לצפיה ב-'יש תנאים בסיסיים'
יש תנאים בסיסיים
20/08/2016 | 14:17
28
 אי אפשר לחיות בלי מים נקיים, סליחה, אבל אנחנו לא באפריקה. בטח שאו שאת צריכה ללכת משם או שיתקין מערכת סינון, אם הוא לא רוצה לאבד אותך כדיירת. אני אישית גם הייתי מוכנה ללכת על דבר כזה, ואני לא אחת שנוטשת בקלות.  
לצפיה ב-'תבדקי אם יש גם נזילות'
תבדקי אם יש גם נזילות
20/08/2016 | 19:05
3
42
אולי לא מעניין את בעל הבית מה את שותה, אבל צינור חלוד בד"כ גם נוזל.
נשמע מאד מוזר שלפני 4 שנים החליפו את כל הצנרת וכבר נוזל.
כמו כן, צנרת מודרנית היא בד"כ מפלסטיק - אז מאיפה מגיעה חלודה?
קחי בחשבון שמעבר לצנרת של הבית ושל העירייה, יש גם את הצנרת של הבניין - כדאי שתבדקי אם גם השכנים שלך סובלים מזה.
לצפיה ב-'מצב צנרת'
מצב צנרת
20/08/2016 | 20:22
2
24
הי,

לדבריו הוא החליף לצנרת PVC.
מדובר בבית פרטי.

תודה!

לצפיה ב-'מוזר מאד'
מוזר מאד
20/08/2016 | 21:37
1
28
הוא החליף את כל הצנרת? הברזים לא ממש ישנים?
אם אני לא טועה, בצנרת PVC לא אמורה להיות חלודה.
לצפיה ב-'השאלות במקום. צריך להביא איש מקצוע לא משוחד שיבדוק...'
השאלות במקום. צריך להביא איש מקצוע לא משוחד שיבדוק...
20/08/2016 | 21:44
1
לצפיה ב-'מצטרפת לעוגי - מים נקיים זה תנאי בסיסי'
מצטרפת לעוגי - מים נקיים זה תנאי בסיסי
21/08/2016 | 11:39
1
36
לפי חוזה שכירות סביר, בעל הדירה מתחייב לספק תנאים בסיסיים למגורים סבירים, ומים זורמים נקיים זה אחד מהם - אם זה לא קיים, זו עילה לשבירת חוזה. אם בעל הדירה טוען שמערכת סינון תפתור את הבעיה, הוא נדרש להתקין אחת כזאת על חשבונו. לצד זאת זה מאוד מאוד תמוה שלא מפריע לו שזה המצב אחרי שהחליף צנרת, הייתי מצפה מהאדם הסביר שיבין שיש כאן בעיה תשתיתית חמורה בנכס שלו, שיכולה לעלות לו יותר כסף בעתיד.
לצפיה ב-'תודה על החיזוק!'
תודה על החיזוק!
21/08/2016 | 11:52
18
אני כל פעם מופתעת מחדש איך בעלי בית, משכילים ונחמדים ככל שיהיו, מנסים להתחמק מלקיחת אחריות ולדחות את הקץ...
בסופו של יום, הבזול הרי הופך להיות ביוקר... 

לצפיה ב-'תרגילים בשכירות משנה האם זה חוקי?'
תרגילים בשכירות משנה האם זה חוקי?
17/08/2016 | 00:05
4
81
אני מתגורר בשכירות משנה , השוכר הראשי ערך עימי חוזה בו קבע את דמי השכירות שלי ל 2000 שקל לחודש וכן חלוקה שווה חמישים חמישים בכל ההוצאות מים חשמל ארנונה וכו. כיום אחרי חצי שנה של מגורים נודע לי מבעלי הבית שהסכום שהם גובים מהדייר הראשי עומד על 3000 שח בלבד בעוד שוכר המשנה הציג לי תמונה שיקרית שהוא משלם לבעל הדירה 4000 שקלים לחודש ועל כן המחצית שלי היא 2000 כאמור חצי חצי וכן חצי חצי בהוצאות.אבקש לדעת מה אומר החוק במקרה הזה? 2 שאלות...האם השוכר הראשי רשאי לגבות ממני כראות עיניו ? שאלה שניה, הוא הציג בפני בעל פה מצג שווא כשהוא מסביר ש2000 שקל שאני משלם היא מחצית שכר הדירה שגובה ממנו בעל הדירה. אני מבקש להדגיש שאני יכול להוכיח שבעל הדירה גובה 3000 שח בלבד ולא 4000 וכן בהסכם מול דייר במשנה נקבעה הנוסחה חצי חצי בכל ההוצאות. אשמח ואודה להתיחסות.
לצפיה ב-'תבדוק מול עו"ד. '
תבדוק מול עו"ד.
17/08/2016 | 09:50
46
לפני הרבה שנים היה מותר לדייר להשכיר לדייר משנה ולקבל 50% משכר הדירה + רווח של עד 100% מהחלק היחסי שלו. כלומר נגיד הוא משלם 3000, הוא היה יכול להשכיר לך ב- 1500 (50% משכר הדירה שהוא משלם)  + 1500 (100% מה- 50% שהוא משלם) = 3000.
אבל החוק הזה בוטל עד כמה שאני זוכרת ואין היום משהו שמגדיר. אבל שוב, תבדוק את זה מול עו"ד או באינטרנט. 
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי חוקי, אבל זה ללא ספק מסריח'
לא יודעת לגבי חוקי, אבל זה ללא ספק מסריח
21/08/2016 | 11:33
2
34
וזו עוד סיבה למה אני מאוד נגד שכירויות משנה שכאלו. המקרה שלך מזכיר לי סיפור בזמנו מישהי סיפרה בפורום שזכתה לפנייה משותף עבר שלה שהשכירות הייתה מולו במתכונת דומה, הבחור חזר בתשובה ובמסגרת זו פנה אליה והתוודה בפניה שסידר אותה עם שכ"ד, שהדירה הייתה של המשפחה שלו והוא שילם שכ"ד מוזל ולמעשה היא שילמה גם את החלק שלו, והחזיר לה את הסכום המלא עבור שנה של שכירות. ברוב המקרים זה לא מה שקורה, ואנשים אפילו לא מודעים לכך שמסדרים אותם.

אני ממליצה להתייעץ בפורום משפטי, אבל בכל מקרה מוסיפה המלצה כללית והיא לדרוש במקרים כאלו לראות את החוזה המקורי של השוכר שמשמש כשוכר משנה (זה דבר חיוני גם על מנת לוודא שבאמת מותר לשוכר לבצע שכירות משנה), או יותר טוב - להימנע ממצבים כאלו ולהתעקש לחתום מול בעל הדירה.
לצפיה ב-'בדקתי את הנושא משפטית'
בדקתי את הנושא משפטית
23/08/2016 | 23:15
1
8
אני מפרסם זאת רק על מנת שסטודנטים תמימים ו או אחרים שלעיתים ידם לא משגת ותמיד נמצא החוכמולוג בדרך כלל המבוגר התחמן שמנצל את נסיונו על פני הצעיר לעשות רווח קל.
ובכן , דייר ראשי חייב לקבל הסכמה בכתב מבעל הדירה המאפשר לו להשכיר את בדירה לדייר משנה, דייר המשנה חתום על חוזה השכירות מול הדייר הראשי.
לדייר הראשי במידה ויש לו כפי שציינתי את הסכמת בעל הבית יכול לגבות מדייר המשנה כמה שהוא רק רוצה , להמחשת הענין שכירויות משנה בדרך כלל ושלא ברמה העיסקית ניתן למצוא אותה בקרב סטודנטים המחליטים לחלוק דירה אחת על מנת להתחלק בהוצאות.
דייר ראשי שכר לדוגמא את הדירה מבעליה ב 2000 שקל לחודש, רוב הסטודנטים שמכניסים דייר משנה גובים מהדייר 1000 ש''ח בלבד......מסתבר שישנם תחמנים מבוגרים המכירים את החוק שמסדרים לבנם או לבתם הסטודנטים להתגורר בשכר דירה על חשבון דייר המשנה.. אני מספר על מקרה שהיה במציאות אך לא יכול להזכיר שמות מהסיבה של חשיפה לתביעה
וכך נעשה הדבר הורי הסטודנט ה או הסטודנטית התחמנים חותמים על חוזה מול בעל הדירה ומעמדם הוא של שוכרים ראשיים, הבת הלא תמימה שלהם מפרסמת מודעה בלוחות סטודנטים או בספר הפנים...ומציעים את הדירה תוך שהם מדגישים לדייר המשנה שהחלוקה היא שווה בכל שכר דירה הוצאות משתנות וכדומה, בקיצור יוצרים מצג שווא, מגיע הסטודנט התמים העונה למודעת הסטודנט  חותם על חוזה שהדייר הראשי מציג לו מבלי לבקש לראות את החוזה שערך מולם בעל הדירה...בפועל...הם מציגים לו דירה שעלות שכר הדירה לטענתם 4000 שקלים לחודש כך שהדייר המישני אמור לשלם מחצית קרי 2000 שקל בחודש, בפועל כאמור שכר הדירה מול הבעלים עומד על 2000 שקל בלבד...מה  שאומר שהסטודנט התחמן עם הוריו התחמנים מתגורר בדירה על חשבון דייר המשנה התמים שלא ביקש לראות את החוזה המקורי מול בעל הדירה, ואגב רוב בעלי הדירות כלל לא מודעים  ו או שותפים לתרגיל העוקץ. וזה הדבר המעצבן בענין....אני מכיר סטודנט שכך הפילו על פי הדוגמא שני מתאר הפילו אותו בפח.
לצפיה ב-'סוף הסיפור....'
סוף הסיפור....
23/08/2016 | 23:35
9
מכשגילה הסטודנט ששנה שלמה הוא מימן את שכר הדירה של חברו התחמן ,בשיחה מיקרית עם בעל הדירה , פנה הסטודנט וביקש להשיב את כספו, כמובן שהוא לא קיבל את כספו הנשדד בחזרה, יתרה מכך כבר הסברתי מבחינה חוקית החוק עם כל האבסורד בדבר עומד לצד הדייר הראשי התחמן, משלא נותר לסטודנט כל דרך להשיב את כספו התכוון לפחות לידע להביא את סיפורו לכלל הציבור  ,בגדר זכות הציבור לדעת, או להתריע בפני סטודנטים אחרים העומדים ליפול בפח ואיים לפרסם זאת על מנת להזהיר את האחרים מפני אותה "משפחה נהדרת " מלח הארץ" "שורשיים " כאלה שהולכים לערבי זמר ושירה בציבור של אם ואב תחמנים עם ביתם הסטודנטית ,קיבל מיד התראה שבמידה ויחשוף את הסיפר תביעת הדיבה בדרך.....אין להם כל בעיה של כסף ,יש להם אותו בשפע, ועל הבת המוצלחת שלהם...אין להם כלל הוצאות....כי את הוצאות שכר הדירה בגינה משלם מישהו אחר.....איזה יופי של מדינה אנחנו........כזו מדינה נהדרת שאני שוקל לשלם אפילו דיבה רק בכדי שיהיה לי העונג לחשוף את ערוותם של המשפחה הניווזית הזו.
לצפיה ב-'התלבטות בעניין תשלום לועד בית'
התלבטות בעניין תשלום לועד בית
12/08/2016 | 00:14
7
110
אני שוכרת דירה בנין משותף של שישה דיירים. מדי חודש אנו משלמים 50 ש"ח דמי ועד שאמורים ללכת להוצאות חשמל ונקיון.

את הנקיון עושה אחד הדיירים בבניין, הוא כמעט ואינו מנקה והבניין מטונף לרוב. אמרתי לועד בית שאני רוצה לדעת על מה אני משלמת שכן הבניין לא נקי. אחרי שהוא התעצבן על זה שאני לא מתכוונת לשלם לו באותו רגע, הוא אמר 15 ש"ח לחשמל ו-35 ש"ח עבור הנקיון.

מעצבן אותי לשלם עבור שירות שבקושי מקבלים בבניין. ביקשתי ממנו לארגן ישיבת דיירים בנושא והוא אמר "אין קשר בין הדברים, שלמי לי ואארגן ישיבה כזו". הוא גם אמר לי שבפעם הבאה שאני רואה לכלוך, שאודיע לו והוא ידאג שינוקה.

1. אנחנו בניין בן שלוש קומות, עם שישה דיירים, לדבריו החשמל לחודשיים הוא 120 ש"ח. נראה לי שהוא קצת מגזים (וגם אז זה יוצא 10 ש"ח לדייר ולא 15 ש"ח). יש לי דרך לברר זאת מבלי לבקש ממנו קבלות?
2. אני יודעת ששני דיירים מתוך השישה לא משלמים ועד בית בגלל העניין של הנקיון.
3. אני יודעת שבעלת הבית צריכה לדבר איתו אבל אני לא רוצה לערב אותה בזה בינתיים, אני היא זו שמשלמת בפועל הכסף.
2. בכלל, הייתם מתווכחים על התשלום, שכן מדובר בסה"כ ב-50 שח?

סליחה על החפירה ותודה!
לצפיה ב-'אני יכולה להגיד לך בוודאות'
אני יכולה להגיד לך בוודאות
12/08/2016 | 00:18
72
שרמת הניקיון היא תלויה באופן ישיר במחיר שמשלמים. גם אני גרה בבניין של 6 דירות ואני משלמת יותר וועד ממך, ועדיין רמת הניקיון לא בדיוק להיט (אבל גם לא סוף העולם). אם זה נורא מפריע לך תדברי עם שאר הדיירים, כי לבד זה לא ישנה שאת מוכנה לשלם יותר על ניקיון, זה משהו שצריך להיות מוסכם על רוב הדיירים לפחות. וכמובן אם את מוכנה לשלם לפחות פי שניים או שלוש ממה שאת משלמת היום....
לצפיה ב-'היי'
היי
12/08/2016 | 14:52
3
96
נתחיל בהמלצה להיעזר גם בפורום ועד בית פה בפרדס.

אמשיך בכך שאם את מרגישה שאת לא מקבלת תמורה הולמת לכספך, יש לך מקום להתלונן ולפנות גם לועד הבית וגם לבעלת הדירה - כשכאן זו לא רק את, אלא כל דיירי הבניין לא מקבלים תמורה לכספם ונאלצים לחיות בבניין מלוכלך, זה משהו שמשפיע על כולם ואמור לעניין גם את בעלת הדירה שלך, גם אם לא עכשיו אז בהמשך. אם ועד הבית לא משתף פעולה, לגיטימי ביותר לבקש סיוע מבעלת הדירה שלך.
לצפיה ב-'תודה על התגובות!'
תודה על התגובות!
12/08/2016 | 18:37
44
זה לא שועד הבית לא משתף פעולה, הוא אמר שאם נביא מישהו מבחוץ לנקות נשלם הרבה יותר מ-50 ש"ח. אני לא רוצה לשלם יותר, מספיק לי ה-50 ש"ח האלה אבל רוצה לקבל תמורה. חשבתי דווקא לבקש להוריד את דמי הועד ולא להעלות אותם...

תודה!
לצפיה ב-'את יודעת כמה אתם משלמים חשבון חשמל?'
את יודעת כמה אתם משלמים חשבון חשמל?
13/08/2016 | 16:39
42
120 ש"ח לחודשיים נשמע לי יותר מדי...
לצפיה ב-'איך הייתן מתנהלות?'
איך הייתן מתנהלות?
14/08/2016 | 07:40
41
אני חייבת לועד כסף על כמה חודשים אחורה, הוא תמיד בא וגובה רטרואקטיבית. לאור מה שכתבתי, אני צריכה לשלם לו את כל הסכום עכשיו ולדרוש שמעתה ואילך ידאג לנקיון סביר של חדר המדרגות או לדרוש קיום ישיבת ועד לפני התשלום? הוא יגיע היום כדי לקחת את הכסף ולמען האמת, אין לי כוח לויכוחים ומריבות.... מה אתן אומרות?

תודה!
לצפיה ב-'קישור מפורום משפטי'
קישור מפורום משפטי
14/08/2016 | 22:37
39

ממה שאני מבין - חובה עלייך לשלם את דמי הועד, אבל חובה עליהם להציג פירוט הוצאות.
יש לכם דוד משותף? כמה אורות יש בבניין? האם המנורות חסכוניות? דולקות כל הזמן? אני בדירה עם מכשירי חשמל מגיע לפעמים ל-200 בחודשיים...

בשביל 50 ש"ח בחודש קשה לאיים יותר מדי במעבר לחברת ניהול, אבל אפשר לפחות לדרוש שינקה נורמלי - 35 ש"ח בחודש עבור נקיון מ-6 דירות אמור לספק כשעה בשבוע. אם נראה שהוא משקיע פחות מזה - אפשר לבוא בטענות.
לצפיה ב-'ועכשיו דיברתי עם חברת חשמל'
ועכשיו דיברתי עם חברת חשמל
16/08/2016 | 11:19
39
והסכום שהבניין משלם הוא 30 ש"ח בממוצע לחודש! הוא אמר לי שמשלמים 120 ש"ח לחודש!

האם עכשיו יש לי עילה לדרוש לשלם פחות?

לצפיה ב-'חישוב צריכת חשמל ומים - אשמח לתשובה '
חישוב צריכת חשמל ומים - אשמח לתשובה
14/08/2016 | 13:07
1
57
שלום,
גרתי בסאבלט במשך חודשיים ובחוזה כתבנו שהחשמל והמים יהיו על פי צריכה. צילמנו את המונים ביום הראשון לשכירות ונסתכל עליהם ביום האחרון. כיצד לבצע את החישוב? 

לצפיה ב-'די פשוט'
די פשוט
14/08/2016 | 19:47
40
ההפרש בין הצריכה ביציאה מהדירה לבין להכניסה לדירה כפול העלות ליחידה.

למשל, אם ביום בו נכנסת המונה חשמל הראה 100 קוט"ש וביום בו יצאת המונה עמד על 150 קוט"ש אז תצטרך לשלם עבור 50 קוט"ש כפול התעריף הנוכחי (היום עומד על 0.5333 שקל לקוט"ש כולל מע"מ) + התשלום הקבוע.

וכך גם לגבי המים
לצפיה ב-'השכרת דירה עם airbnb'
השכרת דירה עם airbnb
11/08/2016 | 15:44
4
93
היי
ראיתי מודעה לדירה להשכרה ביד 2
במודעה היה כתוב לשלוח מייל, שלחתי מייל וקיבלתי מייל חזרה עם כל הפרטים.
הדירה מוצעת לשכירות במחיר נמוך ב כ 30% ממחירי השוק.
פנה אליי בעל הדירה במייל חזרה עם כל הפרטים, הוא גר באנגליה, היה גר בישראל עד לפני מס חודשים ועכשיו נאלץ לחזור לטובת שירות צבאי ולכן הוא מציע את הדירה להשכרה. לדבריו המחיר זול משמעותית כיוון שרוצה למצוא דייר במהירות.
כדי לראות את הדירה הוא צריך להגיע לישראל. לפני שהוא מגיע הוא רוצה לוודא שיש לנו את הכסף זמין (תשלום של חודשיים מראש) והציע לבצע את התהליך דרך airbnb. 
אז הוא העביר אליהם את הפרטים שלי וקיבלתי מהם מייל שמסביר את התהליך.
עליי לבצע העברה בנקאית ל airbnb , הם יאשרו לו שהעברתי את הסכום. ואז הוא יוכל לדעת שיש לי את הכסף ולהגיע לארץ להראות את הנכס.
בינתיים הכסף נשאר נעול אצלהם והוא לא עובר הלאה עד שאני לא מאשרת. במידה ולא אהבתי את הדירה אני יכולה לקבל את מלוא הסכום חזרה תוך 24 שעות. במידה והחלטתי לשכור את הנכס אני מאשרת להם להעביר את הכסף.
מצד אחד מדובר בהעברה ל airbnb והם אישרו שהוא הבעלים והכל מאוד בטוח ואני יוכלה לקבל את כל הכסף אם אתחרט.
מצד שני קצת חוששת כי מעולם לא פגשתי אותו, אף פעם לא ביצעתי עסקה מול airbnb והאמת שגם השכר שהוא מבקש עבור דירה כזו נשמע ממש too good to be true.
מישהו ביצע את התהליך בעבר?
לצפיה ב-'נשמע שהוא לחוץ'
נשמע שהוא לחוץ
11/08/2016 | 16:21
1
70
לגמור עם זה ולבצע עיסקה כי ברגע שאת משלמת והוא מאשר את התשלום זו עיסקה. אם יש מחלוקות אחר כך ביניכם, זה בסדר, אבל זה כבר בגדר מחלוקת על עיסקה שהתבצעה, לא על משהו שהוא בגדר "אולי, נראה, אני אבדוק את הדירה ואז אחליט אם זה מתאים לי או לא". לרוב כשאנשים שוכרים דירות דרך אייר בי אנד בי במדינה אחרת, לטיול, הם לא באים לראות את הנכס קודם ואז מחליטים, זה לא "שנייה אני אקפוץ לאיטליה ואחליט אם הדירה מתאימה לי ואחזור". אייר בי אנד בי מעודדים אנשים לעשות עיסקאות ולהתכתב עם המשכירים לפני זה דרך האתר עצמו כדי שיהיה מעקב ופיקוח. במסגרת רמאויות אפשריות מדברים על דברים כמו שאנשים מבקשים שישלמו להם מחוץ לאתר, ואז אין פיקוח,  או שיתכתבו במייל פרטי ואז אין פיקוח, או שאנשים משכירים לך דירה במחיר מסוים ואז ברגע האמת מבקשים עוד כסף במזומן, או אנשים ששולחים לך לינק לאתר מזויף שמחקה את אייר בי אנד בי. 
לצפיה ב-'AIRBNB '
AIRBNB
14/08/2016 | 19:30
29
מישהו פה השכיר דרך AIRBNB בארץ?
לצפיה ב-'אין לו מישהוא אחר בארץ שיכול להראות את הדירה? '
אין לו מישהוא אחר בארץ שיכול להראות את הדירה?
12/08/2016 | 13:22
1
48
זה נשמע מוזר... הוא בא מאנגליה רק בשביל להראות את הדירה?
לדעתי תמשיכי לחפש דירה. כמו שעוגיפלצת כתבה זה יכול להיות פתח לרמאות.
לצפיה ב-'נשמע עוקץ מהסרטים'
נשמע עוקץ מהסרטים
14/08/2016 | 22:33
34
ואת לא הראשונה... יש גם כאלה שכביכול מוכרים ככה רכבים וכו'....
AIRBNB עובדים עם כ"א ושם את מוגנת לא להתפתות להעברות בנקאיות עלומות
זה בטוח לא יגיע לAIRBNB

לצפיה ב-'תוספות לחוזה שכירות'
תוספות לחוזה שכירות
06/08/2016 | 00:31
2
90
אני עומדת לחתום על חוזה שכירות.
החוזה סטנדרטי מסטימצקי.
מהן התוספות שאני צריכה להוסיך בהתניות כדי שבעל הבית לא ידפוק אותי.
חשבתי על דגשים כמו :
צבע
אופציה
תיקונים במושכר כמו מזגן, דוד

אשמח לעזרה
לצפיה ב-'החוזה הזה הוא די מקיף'
החוזה הזה הוא די מקיף
06/08/2016 | 22:07
53
אפשר להוסיף משהו לגבי מה קורה במקרה של תמ"א 38.
אני לא יודע אם יש בעל בית שמסכים להתייחס לזה בחוזה, אבל נראה לי שיש הרבה מקרים של אנשים שפתאום משפצים בניין לידם והם מוצאים את עצמם חיים באתר בנייה.
לצפיה ב-'אפשר להציע את נושא האופציה'
אפשר להציע את נושא האופציה
08/08/2016 | 17:20
46
זה אפילו רצוי, על מנת להימנע ממצב שבעל הדירה יודיע אחרי שנה שהבן שלו עובר לגור בדירה ותיאלצו לעזוב. כנ"ל לגבי המחיר - אבל קחו בחשבון שבעל הדירה יכול שלא להסכים, או לסייג את נושא המחיר בכך שלא יעלו את המחיר מעל אחוז מסוים.

תיקונים במושכר כמו מזגן ודוד אמורים להיות חלק מחוזה סטנדרטי, דוד זה בלאי טבעי ומזגן נחשב מיטלטלין שמגיע עם הדירה והתקינות הינה באחריות בעל הדירה כל עוד זה בלאי סביר.
לצפיה ב-'שותפה/ות לדירה'
שותפה/ות לדירה
08/08/2016 | 12:31
1
76
אני ועוד חברה (אחרי שירות) מחפשות לשכור דירה ביחד עם עוד שותפה לפחות.
באזור ראשון לציון.
התקווה כמובן היא שכר דירה של 1,100 לאדם.
כמובן גם פתוחות להתגמש קצת במחיר.
מחפשות שותפה לדירה או להכנס לדירה בה מחפשים שותפים

ד"א
אשמח גם אם אין כאן כאלה - אם יש המצלצות/אתרים/או הכוונה (טלפון או מייל) למישהו שמכיר מישהו שמחפש
לצפיה ב-'היי'
היי
08/08/2016 | 15:38
45
יש ביד2 קטגוריה שלמה לדירות שותפים, כולל חיפוש שותפים לחיפוש דירה משותף - אתן יכולות לבחור בין להצטרף לדירת שותפים קיימת או לחבור למישהי שנמצאת במצבכן, כל האפשרויות פתוחות.

שיהיה בהצלחה ואת מוזמנת לחזור ולעדכן
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:13
1
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'האם חוקי לפרסם את שמם של דיירים בעייתים?'
האם חוקי לפרסם את שמם של דיירים בעייתים?
02/08/2016 | 23:05
4
53
לצפיה ב-'מה זה ייתן לך?'
מה זה ייתן לך?
02/08/2016 | 23:55
59
כל החיים אפשר לחיות בלי להיתקל בדיירים הבעייתים שלך, זה לא יעזור לאף אחד. אם יש לך בעיה איתם רצוי מאד שתמצה את האפשרויות החוקיות מולם ולא באינטרנט. 
לצפיה ב-'בהמשך לדבריה של עוגי'
בהמשך לדבריה של עוגי
08/08/2016 | 17:10
2
46
הדבר היחיד שזה ייתן לך זה הסתכנות בתביעה - פרסום שמות בסיטואציה כזאת נחשב ללשון הרע. תחשוב איך היית מגיב אם הדיירים היו מפרסמים את שמך כבעל בית בעייתי.
לצפיה ב-'מזה משנה מה זה ייתן'
מזה משנה מה זה ייתן
08/08/2016 | 17:25
1
42
את מנחשת שזה קשור ללשון הרע או שבקיאה בחוק?
לצפיה ב-'מנחשת אני לא'
מנחשת אני לא
08/08/2016 | 17:29
40
דבר כזה נחשב ללשון הרע, ולא צריך להיות עו"ד שמומחה בלשון הרע בשביל לדעת את זה.

מה הסיבה שעומדת מאחורי הרצון שלך לפרסם את שמות הדיירים?
לצפיה ב-'השכרת דירה בירושלים '
השכרת דירה בירושלים
01/08/2016 | 18:23
1
72
לחברי הפורום שלום,
אנחנו זוג צעיר שעוברים בקרוב לירושלים, המחירים כרגע מאוד גבוהים ותהינו אם נסבלט חודש-חודשים דירה, האם סביר שנמצא דירה במחיר יותר זול (לאחר תחילת שנת הלימודים האקדמאית) או שיותר סביר להניח שנשאר פשוט בלי דירה ?

תודה מראש :)
לצפיה ב-'היי'
היי
02/08/2016 | 14:43
46
אני לא ירושלמית ופחות מעורה בנושא, אבל ממה שהבנתי ירושלים דיי דומה לתל אביב בתחום, והלו"ז של שנת הלימודים האקדמית פחות רלוונטי לגבי מחירי דירות. אם חשוב לכם לגור ליד האוניברסיטה זה אפילו יותר לא מומלץ לחכות, כי הדירות הטובות יתפסו. אם אתם מחפשים דירה במחיר טוב ללא קשר לקרבה לאוניברסיטה, אני מניחה שהמחירים לא יושפעו מכך. בנוסף - בכל הארץ בדגש על הערים המבוקשות, ככל שמתקרבים לחורף היצע הדירות שמתפנות להשכרה יורד, כי מרבית החוזים מתחילים ומסתיימים בקיץ, כך שגם אם המחירים יראו נמוכים יותר, ההיצע ירד יחד איתם וזה בעייתי מאוד - במיוחד אם אתם לא רוצים ממש להתפשר.
לצפיה ב-'סיום חוזה'
סיום חוזה
25/07/2016 | 18:38
3
137
ערב טוב,

חדשה כאן נעים מאד...בשעה טובה נגמר חוזה השכירות שלי וביום שישי הקרוב מפנה את הדירה.
בעל הדירה אינו מוכן לחתום שהדירה במצב תקין ושהכול בסדר בדירה (מחזירה אותה במצב יותר טוב משקבלתי).
האם זה בסדר? מותר לו לא לחתום? יש לציין שבאותו יום נכנסים דיירים אחרים במקומי.. איך אדע אם עשו נזק שלא יבוא אלי בטענות?

לצפיה ב-'מה ההסבר'
מה ההסבר
25/07/2016 | 19:28
89
שלו להתנהגותו?
בכל אופן, תצלמי הכל, את הדירה, התיקרות, הקירות, הברזים והחלונות ואם יש שם איזשהו רכוש של בעל הבית אז גם את זה. 
לצפיה ב-'כל עוד הוא מחזיר לך את כל הבטחונות'
כל עוד הוא מחזיר לך את כל הבטחונות
25/07/2016 | 21:27
101
שטרי חוב/שיקים/ערבות בנקאית ... אין בעיה שלא חותם
לבוא בטענות הוא יכול תמיד אבל זה לא יחזיק מים...
אם מסרב להחזיר בטחונות ממליץ להוציא לו מכתב התראה מעו"ד כדי לחסוך בעיות לעתיד
לצפיה ב-'קיבלת עצות מצוינות'
קיבלת עצות מצוינות
26/07/2016 | 16:20
78
בנוסף, מומלץ לבקש ממנו שיגיע לדירה במעמד הפינוי ולוודא שהכל לשביעות רצונו, גם אם הוא לא יסכים לחתום על אישור, העובדה שהוא נכח בדירה ואישר מספקת ביטחון מסוים, וכמו כן החזרת הערבויות.
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:57
7
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'האם מותר לבעל דירה לסיים חוזה שכירות מוקדם (אחרי שבוע)'
האם מותר לבעל דירה לסיים חוזה שכירות מוקדם (אחרי שבוע)
21/07/2016 | 10:29
7
280
שלום,
רקע:
* דיירים נכנסו לפני שבוע לדירה.
* בעקבות מחלוקת איתם אני מעוניין לסיים את החוזה (ביצעו תיקונים שבפירוש לא הסכמתי להם ודורשים תשלום על זה. זאת למרות שישנו סעיף בחוזה - שאין לבצע תיקונים ללא הסכמה של המשכיר בכתב).
* הדיירים מרצונם השקיעו בדירה (לדוגמא צבעו 2 חדרים) - יוצר אי נעימות נוספת לסיים את החוזה.
* ישנו סעיף בחוזה אשר אומר שהמשכיר זכאי לסיים את החוזה מוקדם ע"י התראה מראש של 60 יום

האם מותר לשוכר לסיים את החוזה עם הודעה מראש מבלי לנמק את הסיבה?

תודה מראש
לצפיה ב-'המקרה שלך פשוט מאוד'
המקרה שלך פשוט מאוד
21/07/2016 | 11:14
3
168
השוכרים ביצעו הפרת חוזה - אם יש סעיף בחוזה שאוסר על ביצוע תיקונים ללא אישורך והם עשו זאת, המשמעות היא שהם ביצעו הפרה ומותר לך לפנות אותם.

לגבי מתן הסיבה - מעבר לכך שהסיבה ברורה מאוד כאן, אם כתוב בחוזה שאתה רשאי לפנות בהתראה ואין לך בעיה לתת את התראה, אין צורך שתיכנס למניעים שלך.
לצפיה ב-'1. מישהו אמר לי שיש בעיה לפנות שוכרים ללא סיבה באמת מוצדקת'
1. מישהו אמר לי שיש בעיה לפנות שוכרים ללא סיבה באמת מוצדקת
21/07/2016 | 11:38
2
147
ושבעל הדירה עלול להיחשף לתביעה על הוצאות של הדיירים בעקבות הפינוי.

2.  אם בכל זאת חייבים סיבה לסיום חוזה, במקרה שלי השוכרים לטענתם תיקנו בעצמם (בין הייתר) שקעי חשמל. האם זה מספיק מוצדק?
לצפיה ב-'בלי קשר שיש לך סיבה מאוד מוצדקת'
בלי קשר שיש לך סיבה מאוד מוצדקת
21/07/2016 | 11:47
1
137
ברגע שמופיע סעיף כללי בחוזה שניתן לפנות עם מתן התראה (כש-60 יום זה פרק זמן מקובל וסביר למציאת דירה חלופית), זה אמור להספיק בשביל לפנות את הדיירים. מקסימום בעל הדירה יכול לטעון שהוא עובר בעצמו לגור בדירה או כל סיבה אחרת שנחשבת מוצדקת מהצד שלו, מה שכאמור לא נדרש בכלל במקרה שלך כי הדיירים ביצעו הפרת חוזה. על אותו משקל, אם אתה היית מפר את החוזה הם היו יכולים מבחינת החוק לעזוב את הדירה לפני סיום החוזה ולהפסיק לשלם לך מרגע העזיבה.

אתה מוזמן להתייעץ גם בפורום משפטי אם יש לך חששות, ואתה מוזמן לעדכן אותנו בהתפתחויות.
לצפיה ב-'לפי הבנתי (מהפורום המשפטי) רצוי סיבה טובה לסיום חוזה'
לפי הבנתי (מהפורום המשפטי) רצוי סיבה טובה לסיום חוזה
24/07/2016 | 10:26
83
קיים עקרון של "קיום הסכם בתום לב" (בחוק החוזים) והמשמעות שלו אם הבנתי נכון היא  שמצופה משני הצדדים לפעול להסדר ושיתוף פעולה לקיום החוזה עד כמה שניתן או במילים אחרות רצוי מאוד שתהיה סיבה מספקת לסיום חוזה מוקדם.
לצפיה ב-'תלוי מאד'
תלוי מאד
21/07/2016 | 17:20
2
121
 אם הם ביצעו תיקונים לדברים שאי אפשר לחיות בלעדיהם ואתה לא הסכמת לתיקונים האלה, אז הם יכולים לתבוע אותך ולזכות, גם. ישאלו אותך למה לא הסכמת, סך הכל זה דירה שלך, זה נכס שלך, אתה אמור לדאוג לזה שאנשים יחיו שם בתנאים נורמליים, בין אם אתה מסכים או לא מסכים. 
אם אלה לא תיקונים מהותיים, צבעו קיר, החליפו מתג חשמל, בקטנה, אז מצד אחד אתה לא חייב לשלם על זה, מצד שני למה להעיף אותם מהדירה בגלל זה? זה לא בדיוק שיפוץ שכולל שבירת קירות. 
ושאלת השאלות היא בשורה התחתונה, האם הם מסכימים להתפנות מרצון או לא? 
אם הם מסכימים להתפנות מרצון, אז אוקיי, אם הם לא מסכימים להתפנות מרצון חוששתני עד למאד שיש לפניך תהליך משפטי ארוך ויקר שבכלל לא בטוח שיתנהל לשביעות רצונך. 
לצפיה ב-'שקעי חשמל אקסטרה זה לא משהו שאי אפשר לחיות בלעדיו'
שקעי חשמל אקסטרה זה לא משהו שאי אפשר לחיות בלעדיו
22/07/2016 | 10:00
1
110
וה גם לא נחשב לתשתית לתנאי המחיה הבסיסיים, בהנחה שיש מספיק שקעים אחרים במיקומים מתאימים.
אם היה מדובר בקטע בטיחותי זה משהו אחר, אבל יש לי תחושה שזה לא המצב.

אני מסכימה שפינוי מהדירה זה צעד קיצוני גם במקרים כאלו, אבל ממה שהבנתי מדבריו, הבסיס הוא המחלוקת ביניהם בעקבות כך שהם פעלו בניגוד לחוזה - וזה משהו שאני יכולה להבין. אני יכולה לספר לך על מישהי שאני מכירה שהדיירים שלה הזמינו איש מקצוע לביצוע עבודת אינסטלציה פשוטה ונדרשת, ללא תיאום איתה ופנו אליה אחר כך עם דרישה לשלם. מסתבר שהם נפלו על איש מקצוע לא ישר שדרש מהם תשלום קרוב לכפול מהמקובל לתיקון כזה, הם היו צעירים ולא מודעים, אבל אם היו פועלים כמקובל ובהתאם לחוזה ופונים אליה לפני שהזמינו איש מקצוע, היא הייתה מביאה איש מקצוע מטעמה או אומרת להם שהסכום שאותו אחד דרש מופרז. היא לא פינתה אותם, אבל זה מאוד הכעיס אותה ובצדק שנגרמה לה הוצאה כספית כבדה בגלל שהשוכרים לא טרחו לעשות את הדבר המקובל ולפנות אליה, ואני בטוחה שהם לא ביצעו בכלל השוואת מחירים כי מה אכפת להם? גם ככה הם לא אלו שמשלמים.

אצלי בדירה למשל כל תיקון שבוצע היה אחרי יידוע של בעלי הדירה בתקלה ובקשת אישור לעלות שננקבה ע"י איש המקצוע, ברוב המקרים אותו איש מקצוע דיבר עם בעלי הדירה והסביר להם מה הסיפור - ככה מתנהלים, גם אם זה לא כתוב בחוזה, ועל אחת כמה וכמה אם כן.

לצפיה ב-'היו לי גם דיירים כאלה'
היו לי גם דיירים כאלה
22/07/2016 | 13:16
109
פלגמטים שקודם התקשרו לבעל המקצוע ורק אחרי זה יידעו אותי שאני צריכה לשלם על התיקון. וזה לא בכלל שידעתי שמשהו צריך תיקון, הם החליטו על דעת עצמם. אז אחרי שסיימתי להוציא עליהם כל מה שהיה לי בלב (וזה לא רק הסתכם בעניין הזה) החלטתי שאני לא מחדשת איתם את החוזה. על הדרך הם עכשיו הפסיקו לבלבל לי בשכל כי נראה לי שהם כבר פוחדים מזה שאני אצעק עליהם עוד. אני אישית רואה גם נזק בלהחליף דיירים באמצע חוזה, אז אני לא אעשה כזה דבר רק בגלל שהדיירים פלגמטים. מקסימום לא מחדשים חוזה. 
לצפיה ב-'פינוי שוכר באמצע חוזה בגלל שיפוץ כפוי למחצה '
פינוי שוכר באמצע חוזה בגלל שיפוץ כפוי למחצה
20/07/2016 | 01:10
3
141
שלום לכם,
קצת רקע: אני גר בשכירות בדירה כבר 6 שנים, בשנתיים האחרונות היתה רטיבות אצל השכן מלמטה ככל הנראה בגלל נזילות בצנרת או באטימה במקלחת  בדירה בה אני מתגורר, בעל הדירה שלי התחמק מלתקן ולבסוף תיקן משהו אך השכן מתחתי תבע אותו בבית משפט, ובהוראת בית משפט הגיע מישהו עם מצלמה תרמית ובדק ולבסוף פסקו שבעל הדירה שלי חייב לסדר את חדר האמבטיה תוך 90 יום.
בעל הדירה שלי הודיע לי טלפונית לפנות את הדירה תוך חודשיים מאחר והוא רוצה לתקן וגם על הדרך לשפץ כבר את כל הדירה להחליף ריצוף את ארונות המטבח ועוד..  ולדרוש מחיר גבוה יותר.
החוזה שלי עדיין לא הסתיים ונותרו עוד 4 חודשים (אנו תמיד מאריכים אותו ב 8 חודשים בכתב יד בצד האחורי של החוזה).
הצעתי לבעל הדירה שישפץ רק את המקלחת ואני אשאר בדירה מוכן לסבול במשך כמה ימים, אך הוא מבקש שאפנה את הדירה.
ושאלותי הם: 1) האם אני חייב לפנות את הדירה ? אין שום סעיף בחוזה למקרה כזה.
2) אם אמצא דירה בשכר דירה גבוה מזה שהשכר דירה שאני משלם כרגע, האם אוכל לדרוש מבעל הדירה שיפצה וישלם לי את ההפרש בין השכירות שאני משלם לו לבין השכירות החדשה הגבוהה למשך החודשים שנותרו בחוזה ? (נניח אני משלם כעת  2500 לחודש ואמצא דירה ב 3000 לחודש אז בעל הדירה ישלם את ה 500 הפרש למשך 4 החודשים שנחותרו לי בחוזה.)
3) ואם אצטרך ללכת למתווך למצוא דירה כי הזמן לחוץ ולא מצאתי דירה, האם יהיה אפשר לדרוש מבעל הדירה שישלם את שכרו של מתווך הדירות ? בדרך כלל זה מחיר של חודש אחד שכירות.
4) או האם עלי לשאול את רשותו קודם אם הוא מרשה שאפנה למתווך על חשבונו שהרי לאור רצונו שאפנה את הדירה באמצע החוזה ולאור זה שהדבר דחוף לו - אעזר במתווך והוא ישא בתשלום, ואם יסרב אז אוכל אתנהל לאיטי ללא לחץ ואחפש הלאה דירה ללא תיווך.

לצפיה ב-'אוקי'
אוקי
20/07/2016 | 14:15
2
96
זה שאין סעיף בחוזה למקרה כזה לא משנה את הנסיבות ואת המציאות: ברגע שאתה נאלץ להתפנות מדירה באמצע חוזה בגלל נסיבות שכאלו שנוגעות לתנאי המגורים הסבירים בדירה, זה נחשב להפרת חוזה ובעל הדירה נדרש למצוא לך פיתרון חלופי או לפצות אותך. לצד זאת, התראה של חודשיים נחשבת להתראה סבירה שמאפשרת למצוא דירה חלופית, ככה שלא ברור אם יש לך קייס לדרוש משהו מבעל הדירה.

אני ממליצה להתייעץ בפורום משפטי, העובדה שאתה גר בדירה כבר 6 שנים יכולה לשמש לטובתך מחד, אבל מאידך אם תדרוש השתתפות של בעל הדירה בהפרשי שכ"ד יכולים לטעון ההפך, וזה שהגיוני שבדירה שאתה גר בה 6 שנים שכ"ד יהיה נמוך מאשר בדירה שרק תעבור אליה (בהנחה שלא העלו לך את שכ"ד כל שנה).

בגדול - ברגע שאתה פונה בדרישות אתה נדרש להוכיח תום לב, לדרוש עלויות תיווך למשל זה לא תום לב, אבל הנושא מורכב וכאמור, הייתי מתייעצת עם גורמים משפטיים לפני שנוקטת בצעדים אלו או אחרים.

אתה מוזמן לעדכן בהתפתחויות

לצפיה ב-'תום לב'
תום לב
21/07/2016 | 02:28
1
80
תודה על תשובתך, אם כי לא נגעה בבעיה שבגללה שאלתי.

אם אני יוצא מהדירה כמה חודשים לפני תום החוזה, אז אני מופסד כי יכלתי להשאר ולשלם שכר נמוך יותר.
לדעתי לדרוש הפרשי שכירות או עלויות תיווך זה כן תום לב, אם הוא רוצה שאני אמצא דירה וזה דחוף לו אז שישתתף כספית בזה שהוא רוצה להוציא אותי מהדירה ולהפסיד אותי כי הוא רוצה לשפר את הדירה וליפות אותה בשביל לדרוש שכר גבוה יותר לאחר מכן.
ידוע שבחודשים אלה קשה למצוא דירה.
אך כמובן זו רק לדעתי.
לצפיה ב-'תבדיל בין הדברים'
תבדיל בין הדברים
21/07/2016 | 10:34
73
תום לב זה לא מושג מוחלט. לדרוש פיצוי בגלל מצב בעייתי וקושי למצוא דירה מתאימה בתקופה מסוימת - יכול להיתפס כתום לב, אבל מהצד השני בעל הדירה גם הוא פועל בתום לב ומעניק לך התראה בת חודשיים שנחשבת לפרק זמן סביר מאוד למצוא דירה חלופית, ובבית משפט יכולים לטעון שאם היית מסביר לו את הבעיה יכול מאוד להיות שהוא היה מאריך את התקופה ו/או דוחה את השיפוצים לתקופה שיהיה לך יותר קל למצוא דירה חליפית.

לדרוש מבעל הדירה שישלם דמי תיווך זה חוסר תום לב מובהק, היות שלמצוא דירה להשכרה ללא תיווך זה המצב הנפוץ וזה לא שאתה חייב לפנות לתיווך ובתור מישהי שקצת מבינה בזה זה דווקא הפוך - במקרים של דירות להשכרה דווקא תיווך זו הדרך הפחות מומלצת והסבירות שלך למצוא דירה להשכרה דרך תיווך נמוכה משמעותית מאשר דרך מודעות חינמיות.

לגבי דרישה שבעל הדירה יכסה הפרשי שכ"ד - זה משהו שיכול לעבור במקרים מאוד מסוימים, וכאן לתום לב יש משקל חזק מאוד, כי אם תשכור עכשיו דירה שעלותה 1,000 ש"ח יותר ותדרוש שהוא יממן את זה זה ייתפס כחוסר תום לב, במיוחד אם המחיר הממוצע והמקובל לדירה דומה לזו שלך נמוך בהרבה. יש גם עוד פרמטרים - בעל הדירה יכול לטעון שבדירה החדשה הארנונה נמוכה יותר ואתה למעשה מרוויח, או שאתה משלם פחות ועד בית... זה לא מדע מדויק.

אני חוזרת על המלצתי לפנות לפורום משפטי.
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:56
4
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'חוזה שכירות עם פונטציאל למכירה במהלכו'
חוזה שכירות עם פונטציאל למכירה במהלכו
19/07/2016 | 21:50
2
100
שלום, 
אני אמור לחתום שבוע הבא על חוזה שכירות. בעלת הבית אמרה שהיא מעוניינת אולי למכור, אין כרגע חיפושים אחר קונה או פרסום, התלבטויות שלה. בכל זאת , כדי להגן על עצמי, מה עליי להוסיף בחוזה? יש לכם משפט מנוסח היטב שיכסה אותי מפני שינויי תנאים במהלך תקופת החוזה? האם המשכירה (בעלת הבית הנוכחית) תהיה מחוייבת כלפיי גם במקרה של שינוי בעלות?

לצפיה ב-'זה תרחיש נפוץ יחסית '
זה תרחיש נפוץ יחסית
20/07/2016 | 13:27
78
ויש לו נהלים ברורים ומקובלים - יש בעלי דירה שמעגנים בחוזה שבמקרה של מכירה החוזה הנוכחי יימשך באותם תנאים עם בעלי הדירה החדשים (והדבר יוצב כתנאי עבורם במעמד המכירה), ויש בעלי דירה שמעדיפים לתת התראה של 60-90 ימים לפני העברת הבעלות.

קח בחשבון שמכירת דירה לרוב לא נעשית מהיום למחר, כך שגם אם בעלת הדירה תפרסם מחר את הדירה למכירה ותמצא קונים מהר, עד שהם יבדקו את הדירה ועד שהם יסכמנו וילבנו.. זה לוקח זמן. בהקשר הזה - יהיה כדאי לסכם וללבן את נושא הכנסת רוכשים פוטנציאלים לדירה, זה משהו שיכול לפגוע משמעותית בפרטיות שלך ובאיכות החיים שלך, וכדאי שתגיעו להסכמה בנושא (למשל - יום קבוע בו תהיה שעה שתוקדש להבאת מתעניינים לדירה ובזמן שאתה תשהה שם).
לצפיה ב-'אם אין בחוזה הוראה שמאפשרת לבעלים לסיים חוזה במקרה של מכירה'
אם אין בחוזה הוראה שמאפשרת לבעלים לסיים חוזה במקרה של מכירה
26/07/2016 | 11:18
33
אז לפי החוק החוזה נשאר תקף ואי אפשר לפנות את השוכרים מהדירה (אלא בהסכמתם)  ובעל הדירה החדש נכנס בנעלי הבעלים הקודם על כל חובותיו וזכויותיו.
כלומר אתה לא צריך להכניס הגנה בחוזה , אבל אם בעלת הדירה בקיאה בחוק היא תדאג להכניס הגנה על עצמה (אפשרות לסיום מוקדם של החוזה במקרה של מכירת הדירהׂׂ)  , אם זה יקרה אז תדאג אתה לדרוש הוספת הסתיגויות לטובתך (כמו הודעה מוקדמת, פיצוי על קיצור החוזה, אפשרות שלך להקדים יציאה אם תמצא דירה חלופית לפני מועד הסיום החדש...)

אבל תשאל את עצמך אם אתה מעוניין להכנס לדירה שיש סיכוי טוב שלא תוכל לגור בה יותר משנה (ואולי אפילו פחות משנה),   הייתי לוקח זאת רק אם המחיר זול יותר מדירה דומה שיש לה אופציה להארכה.
לצפיה ב-'מזגנים ותיקונם'
מזגנים ותיקונם
12/07/2016 | 23:52
3
150
שלום לכולם,

אני אמור לחתום על חוזה שכירות ובעלת הדירה הוסיפה סעיף שבו במקרה שיש תקלה או בעיה עם המזגן אז לא חלה עליה החובה לתקן אותו.
יש לציין, שיש ריהוט שנשאר בדירה כמו מיטה וספה ואני בהחלט מבין ומקבל את זה שבעניין זה אין המשכיר מחוייב לתקן במידה וקורה משהו עם הריהוט, אך מה במקרה של בעיה במזגן, כמו החלפת מנוע וכדומה? האם זה הגיוני שהמזגן הוא באחריותו של השוכר?

תודה רבה

לצפיה ב-'אל תסכים לזה'
אל תסכים לזה
13/07/2016 | 10:14
1
109
מזגן הוא חלק מהדירה והיא צריכה לתקן אותו במקרה של תקלה...
אתה שוכר דירה עם מזגן ומשלם בהתאם... היום מזגן זה דבר בסיסי
ולא מכיר הרבה כאלו שיסכימו לשכור דירה ללא מזגן...  מציע לך לדרוש להסיר את הסעיף או לחפש דירה אחרת
לצפיה ב-''
13/07/2016 | 13:23
68
יש בעלי דירות שמנסים את שיטת מצליח, ולא מומלץ להיכנע להם. בלאי טבעי ותקינות למטלטלין בסיסיים כמו מזגן אמור להיות באחריות בעלי הדירה, ואם הם לא מוכנים לזה, זה רק ספתח לקטעים אחרים שבוודאי יהיו (מה יהיה אם הדוד יתקלקל? אם יהיו בעיות אינסטלציה? גם אז תידרשו לממן את התיקונים?)

נתקלתי גם בבעלי דירות שהגזימו שלצד ההבהרה שהם לא אחראים על תקינות המזגן והמכשירים, הם הכניסו סעיף לחוזה שהשוכרים מתחייבים להחזיר את הדירה כשכל המכשירים פועלים ותקינים - מה שאומר שאם יהיה קלקול, כולל מהסוג הבעייתי, זה באחריות השוכר והם מצפים ממנו להחליף את המזגנים ומוצרי החשמל במקרה הצורך (כולל מקרר ומכונת כביסה לא הכי חדשים). זו חוצפה של ממש, אבל שוכרים צעירים ולא מנוסים יכולים ליפול בזה וחבל.
לצפיה ב-'הייתי במצב כזה'
הייתי במצב כזה
13/07/2016 | 20:14
108
הדייר שהיה לפני בדירה התקין מזגן ללא אישור בעלת הדירה וכנראה שהתקמצן על המתקין שעשה עבודה ממש גרועה כי היתה דליפת גז והיה צריך למלא גז כל שנה. בעלת הדירה טענה שהמזגן הוא לא חלק מהדירה ומחיר הדירה הוא מחיר של דירה ללא מזגן ומצידה אני יכולה לקחת את המזגן איתי כשאני אצא מהדירה, היא אפילו תודה לי על זה.
אם אתה מוכן לחיות בדירה בלי מזגן או לשלם על תיקון המזגן תבדוק מה מחיר של דירה ללא מזגן באיזור לעומת מחיר של דירה עם מזגן ותתמקח על המחיר בהתאם, רק תוודא שאין סעיף שאומר שאתה צריך להחזיר את המזגן עובד בסוף החוזה.
אם מזגן הוא עקרוני בשבילך תברר עם הדייר הקודם מה מצב המזגן ואם הוא לא משהו תחפש דירה אחרת.
לצפיה ב-'שטר חוב בסכום 50000 שח הגיוני לדירת 2 חדרים של 3000 שח?נ'
שטר חוב בסכום 50000 שח הגיוני לדירת 2 חדרים של 3000 שח?נ
12/07/2016 | 13:36
3
120
בעל דירה דורש 2 ערבים שיחתמו על שטר חוב של 50000 ש"ח לדירת 2 חדרים ששכירות חודשית בה עולה כ3000 ש"ח. האם הגיוני?
מה מקובל או לפי מה קובעים את סכום שטר החוב?
לצפיה ב-'זה לא משנה'
זה לא משנה
12/07/2016 | 15:18
119
כל אחד קובע לפי מה שנראה לו. האינטרס של בעל הדירה ששטר החוב יהיה כמה שיותר גבוה, האינטרס של השוכר ששטר החוב יהיה כמה שיותר נמוך. תיפגשו איפושהו באמצע במחיר שמוסכם על שניכם, כי אין סוף להתחשבוניות ולחישובים. בעל הדירה גם יכול להגיד לך שהוא נותן לך בידיים נכס ששוה נגיד מיליון וחצי שקל, אז חמישים אלף זה נורא מעט. 
לצפיה ב-'זה אמנם סכום גבוה מעט'
זה אמנם סכום גבוה מעט
13/07/2016 | 10:11
97
אבל כל עוד לא נדרשים ממך ערבויות נוספות כמו ערבות בנקאית או הפקדת מזומן שאלו ערבויות שעולות לך כסף... קח בחשבון ששטר חוב לא מצריך ממך הוצאה כספית וגם אפשר להתנגד למימושו אם בעל הדירה יחליט להפעיל אותו בצורה לא מוצדקת
לצפיה ב-'אין הגיוני במצבים כאלו'
אין הגיוני במצבים כאלו
13/07/2016 | 13:06
102
הסכום אכן יחסית גבוה, אבל בעל הדירה הוא בעל הדעה והוא יכול לקבוע מה שרוצה - לפעמים זה נובע מכך שנכוו בעבר, לפעמים זה אמצעי לסינון שוכרים ולפעמים בעלי דירות פחות מחוברים למציאות.

אפשר תמיד לנסות לבצע מו"מ עם בעל הדירה, זה תלוי גם בהתרשמות שלו ממך ושלך ממנו.
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לסיום חוזה מצד המשכיר'
שאלה בנוגע לסיום חוזה מצד המשכיר
10/07/2016 | 16:03
4
145
שלום מזה שנה וחצי אני משכיר דירה מבעל בית. חתמנו על חוזה בכניסתי לדירה (בחוזה רשום תאריכי השכירות 1.1.15-1.1.16) כאשר ניתנת לי האופציה למשך 3 שנים להאריך את החוזה ע"י הודעה לבעל הבית. כמו כן רשום שאם אני או המשכיר אינם מעוניינים לישם את אופציית הארכה יש להודיעה 60 יום לפני .אם לא מודעים כלום החוזה הנוכחי מוארך אוטומטי. כמובן שלפני שנגמרה השנה הראשונה הודעתי לבעל הבית שאני מעוניין להמשיך לשנה נוספת ..נתתי לו 12 צקים ולא חתמנו על חוזה חדש...מאז עברה לה חצי שנה ובעל הבית הודיע לי שהוא מעוניים שאני אסיים את החוזה עוד 2 חודשים ואצא מהדירה. האם הוא יכול לעשות כזה דבר? כרמת העיקרון המקום היחידי לפי החוזה שהוא יכול להגיד לי לעזוב זה לפני סיום השנה 60 יום לפני ע"י הודעה ואז להגיד לי שהוא לא מסכים שאני האריך חוזה. (יש לציין שבעל הבית לא מכר את הנכס אלה מעוניין שהבת שלו תעבור לגור שם) אני מצרף את הקטע היחידי בחוזה שמדבר על הפסקת שכירות (משני הצדדים):

1. המבוא לחוזה זה מהווה חלק מהותי ובלתי נפרד ממנו.

2. המשכיר משכיר בזה לשוכר והשוכר שוכר בזה מהמשכיר את המושכר בשכירות בלתי מוגנת עפ"י חוקי הגנת הדייר, לתקופה מ- 1/01/2015 עד 31/12/2015 (להלן: "תקופת השכירות"), בתנאים המפורטים בהסכם זה.

3. לשוכר נתונה הברירה להאריך את השכירות לתקופות נוספות של שנה כל פעם, עד לתקופה כוללת של 3 שנים (להלן, בהתאמה: "האופציה", "תקופת השכירות המוארכת"), בתנאים הבאים:

3.1. תנאי הסכם זה יחולו על "תקופת-השכירות-המוארכת" בשינויים המחויבים. בכל מקום בו רשום בהסכם זה "תקופת השכירות", יחשב הדבר כאילו נרשם "תקופת השכירות או תקופת השכירות המוארכת".

3.2. הסכם זה יוארך אוטומטית אלא אם כן יודיע השוכר למשכיר, לפחות 60 יום לפני תום תקופת השכירות, על כוונתו שלא להמשיך את השכירות.
4. המשכיר יהיה רשאי לבטל את האופציה אם מכר את הנכס ונתן לשוכר התראה בת 60 יום מראש.

תודה

לצפיה ב-'הוא לא רשאי לעשות דבר כזה'
הוא לא רשאי לעשות דבר כזה
10/07/2016 | 16:50
3
92
אין סעיף שמאפשר לו לסיים את החוזה באמצע ... רק לא לחדש
במידה והוא רוצה שתעזוב לפני הזמן שידאג לפצות אותך על סיום החוזה לפני הזמן...
והאופציה שלך לא מאפשרת לו לסרב להאריך אלא רק לך לא להמשיך אחרת זו לא אופציה...
בכל מקרה גם סעיף 4 בעייתי שכן חוק השכירות אומר שגם במידה והנכס נמכר החוזה שכירות ממשיך להיות תקף והקונה רוכש את הדירה עם השוכר לפי תנאי החוזה המקורי
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
10/07/2016 | 18:20
2
63
שאלה 

אבל אני כרגע לא נחשב בתקופת האופציה?
לצפיה ב-'בודאי שאתה באמצע האופציה'
בודאי שאתה באמצע האופציה
11/07/2016 | 22:56
55
ולכן אם לא קיים סעיף שסותר את מה שהעלת קודם הוא לא יכול לפנות אותך סתם ככה בהתראה של 60 יום...

לצפיה ב-'לפי מיטב הבנתי, סעיף 4 מתיר למשכיר לבטל את האופציה, כלומר'
לפי מיטב הבנתי, סעיף 4 מתיר למשכיר לבטל את האופציה, כלומר
17/07/2016 | 10:40
47
את האפשרות להאריך את החוזה לשנה נוספת. לא את האפשרות לבטל את החוזה באמצע שנת השכירות אם כבר נוצלה האופציה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד סיגלית לירז
משרד לעריכת פטנטים- ד
ד"ר צביון
עו
עו"ד נאוה אור ספיר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה