לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'חוזה שכירות מול עמידר'
חוזה שכירות מול עמידר
23/10/2016 | 13:36
2
7
הורי חתמו לאחותי ובעלה על ערבות  לחוזה שכירות של עמידר לפני כ-20 שנה.
בכתב הערבות מצויין כי זו ערבות בלתי חוזרת.
לפני כשנה אחותי התגרשה מבעלה  וויתרה על זכותה לגור בדירה , ועמידר נתנו לה אישור כתוב כי היא אינה מתגוררת עוד בדירה.
עמידר מסרב לתת אסמכתא כי החוזה אשר נחתם אינו תקף עוד ומנסים להחתים את הבעל על חוזה חדש אך זה אינו משתף פעולה.
הוא אף אינו משלם את דמי השכירות בשנה האחרונה.
לדברי עמידר כל עוד לא ייחתם חוזה חדש הורי עדיין ערבים לשכירות  הבעל בדירה.
איך אפשר לצאת מזה ?
דבר נוסף : לאורך השנים הדיירים שילמו חלק מדמי השכירות כך שבכל מקרה יש חוב על חלק מהשנים שאחותי כן התגוררה שם .
בכתב הערבות מצויין עוד : " אנו ערבים לקיום התחייבויות השוכר על פי חוזה זה ...וכל עוד לא קיים השוכר את כל התחייבויותיו... והכל בלבד שלא נחויב בסכוםהעולה על דמי שכירות לשנה אחת ..."
כלומר גם אם לא שילמו 5 שנים ניתן לדרוש מהורי רק עבור שנה אחת ?
לצפיה ב-'את צריכה להתייעץ עם עו"ד'
את צריכה להתייעץ עם עו"ד
23/10/2016 | 13:57
1
3
יש כאן בתפוז קבוצות של ייעוץ משפטי או בפייסבוק יש קבוצה בשם תשאל עו"ד
לצפיה ב-''
23/10/2016 | 14:09
1
ממליצה לפנות לפורום חוק ומשפט.
לצפיה ב-'השכרת דירה חדשה מקבלן'
השכרת דירה חדשה מקבלן
22/10/2016 | 20:39
3
20
ברשותי דירה חדשה מקבלן שאשכיר - מאחר ויש שנה אחריות מטעם הקבלן רציתי לדעת מה מקובל לנסח בחוזה במקרים כאלו - אם הייתה זו דירה ישנה יותר אז האחריות לתיקונים הייתה עליי אבל מאחר ויש אחריות קבלן רציתי לדעת איך מנסחים את זה בחוזה מול השוכרים ומה פרק הזמן המקובל לתיקון במקרים כאלו? תודה מראש
לצפיה ב-'האחריות בכל מקרה שלך'
האחריות בכל מקרה שלך
22/10/2016 | 21:28
13
זו דירה שלך, לא של הקבלן. 
לצפיה ב-'מסכימה עם עוגיפלצת ומוסיפה'
מסכימה עם עוגיפלצת ומוסיפה
22/10/2016 | 22:33
11
האחריות היא שלך, במידה ויש בעיה שמצריכה תיקון שהוא במסגרת האחריות יהיה עליך לערב את הקבלן.
אך לדייר אחריות הקבלן לא אמורה לשנות ומבחינתו הכתובת לכל התקלות היא בעל הדירה בלבד.
לצפיה ב-'לא נשאר לי יותר מדי מה להוסיף'
לא נשאר לי יותר מדי מה להוסיף
23/10/2016 | 13:58
2
את השוכרים לא אמור לעניין מי מבצע את התיקונים במידה וידרשו - זה לא שונה ממצב בו היה לך ביטוח שמכסה תקלות בדירה, זו עדיין הייתה אחריות שלך להפעיל אותו גם אם הדירה מושכרת. בחוזה לפיכך לא אמור להופיע שום סעיף בחוזה שקשור לזה, ופרק הזמן לתיקון תקלות הוא אותו פרק זמן - כמה שיותר מהר.
לצפיה ב-'‫מעבר דירה‬'
‫מעבר דירה‬
19/10/2016 | 18:52
2
68
מה עושים כשנגמר החוזה וצריך לעזוב מסיבות שונות (החוזה יסתיים באפריל)?
מתי להתחיל לחפש דירה אחרת?
מה כדאי לי לעשות אם לא אמצא דירה עד הדד ליין?

יש לציין שאני נכה ולא קל עבורי למצוא דירה
לצפיה ב-'לדעתי זה די תלוי'
לדעתי זה די תלוי
19/10/2016 | 19:10
46
מה בדיוק תחפש, מה אתה צריך ומה ההצע מבחינת האזור.
אם מספיק בית עם מעלית או קומת קרקע, לא אמור להיות מאד קשה למצוא.
אם אתה זקוק להתאמות בתוך הדירה - זה כבר אולי חיפוש יותר מעמיק. אני יכולה להגיד שבאזור שלי יצא לי לראות כשחיפשתי כמה דירות שבהחלט היו יכולות להתאים גם עם מגבלה פיזית, כי גרו בהן אנשים מבוגרים עם מגבלות פיזיות והרוב היה מותאם לצרכיהם. זה תלוי מאד באזור ובהצע. הייתי אומרת לחפש חודשיים שלושה לפני המעבר הצפוי. 
 
אם לא תמצא משהו מתאים , אם יש אפשרות ונכונות מצד בעלי הדירה להאריך את החוזה על בסיס חודשי, עד שתמצא משהו מתאים- מה טוב. אם אין אפשרות להאריך את החוזה על בסיס חודשי, תאלץ כנראה לקחת את הדירה הכי פחות גרועה מכל אלה שתראה עד אז.  
לצפיה ב-'עד אפריל יש המון זמן'
עד אפריל יש המון זמן
23/10/2016 | 13:56
1
מספיק זמן שאפילו יתאפשר לך לשאוף למצוא דירה קודם, ולמצוא מי שיחליף אותך בדירה הנוכחית טרם סיום החוזה.
 
לצד זאת - אני מניחה שאם אתה מתכנן גם ככה להישאר בדירה עד אפריל, כנראה שהדירה הנוכחית לא כל כך נוראית ומתאימה לך, אם זה המצב, למה לעזוב אותה?
לצפיה ב-'דירה להשכרה בקרית אתא'
דירה להשכרה בקרית אתא
14/10/2016 | 17:41
2
42

רח' בן עמי, דירת 3 חדרים, ריהוט חלקי: מקרר, ספה 2+3, שולחן סלון, שידה קטנה, בסיס מיטה+מזרון, מזגן. אפשרות לקנות ארון 3 דלתות, מכונת כביסה ושולחן מחשב-גם בלי קשר לדירה. הדירה משופצת.

תשתית הוט-ניתן להעביר על שמכם. המחיר לא כולל חשבונות. כניסה גמישה - בחודש~חודשיים הקרובים. חניה ברחוב, 4 קווי אוטובוס, בעל בית נהדר! אפשרי שותפים. עדיפות לזוג או יחיד. שכונה שקטה. חוזה עד יוני. 1550 שח.
 
לצפיה ב-'סליחה שהתמונות יצאו הפוכות, אין לי מושג אם אפשר לסובב אותן '
סליחה שהתמונות יצאו הפוכות, אין לי מושג אם אפשר לסובב אותן
14/10/2016 | 17:42
24
(במחשב שלי הן לא הפוכות)
לצפיה ב-'זה לא כל כך המקום לפרסם דירות...'
זה לא כל כך המקום לפרסם דירות...
18/10/2016 | 08:49
24
מאמינה שפרסמת ביד2 ובפייסבוק - שם יש סיכויים טובים משמעותית שהמידע יגיע לאנשים שמעוניינים לשכור דירה באזור הזה.
 
בהצלחה!
לצפיה ב-'מצאתי דירה עכשיו '
מצאתי דירה עכשיו
14/10/2016 | 14:21
1
75
התייעצתי לגבי דירה , קבלתי עצות ועזרו לי.
עכשיו יש את הפרוייקט הבא - הובלה
כמה זמן לפני ההעברה כדאי לי להזמין
איפה  אמצא מובילים במחירים סבירים. ומה הטיפים שיש לכם לתת לי
ראיתי באינטרנט  - יש  הרבה מובילים.איך אדע עם מי לסגור
תודה
לצפיה ב-'יש אתרים שמבצעים השוואות בין המובילים'
יש אתרים שמבצעים השוואות בין המובילים
14/10/2016 | 16:33
29
את כותבת מה את צריכה להוביל ומאיפה לאיפה, והמובילים יוצרים איתך קשר עם הצעות מחיר, ואת בוחרת את ההצעה הטובה ביותר.
 
אבל לפני שאת פונה לבירור על מובילים נתחיל בשאלה פשוטה: מה את צריכה להוביל?
לצפיה ב-'על דיני אירוח ועוד'
על דיני אירוח ועוד
14/10/2016 | 09:55
3
78
בעקבות ההודעה של a wild rose - בואו נדבר על ענייני אירוח באופן כללי בדירה השכורה:

בניגוד לימים עברו, רוב החברים בפורום לא גרים עם שותפים (או שאפילו זה לא - יש כאן מישהו שגר עם שותפים?) לפני מספר שנים כשהפורום היה צעיר ושוקק יותר, חלק נכבד מאוד מהדיונים בפורום עסקו בנושא שותפים והתנהלות מולם, כשנושא האירוח עלה לא אחת, ובמסגרת זו עלו לא מעט סוגיות שונות - כמו האם זה לגיטימי שאורח מתנחל בדירה במשך תקופה שעולה על שבוע-שבועיים ולא משתתף בחשבונות, האם זה לגיטימי שהשותף יזמין אורחים ללילה בלי ליידע מראש, נושא הבאת מפתח לדירה לאורחים ועוד ועוד.

מה עמדתכם בנושא? האם עברתם דברים כאלו בדירתכם - בין אם בדירת שותפים ובין אם בדירה לבד? איך הייתם מגיבים מהצד השני - בין אם הייתם מכירים את המתארח ובין אם לא?

לסיכום אני אגיד שבתור מישהי שהדירה שלה היא סוג של "בית פתוח" ואירועים חברתיים לא מעטים התקיימו אצלי בדירה (מסיבות רווקות, 7 ברכות ואפילו סתם ארוחות ערב וימי הולדת), אני מודעת לכך שאירוח זה דבר שכולל עלויות סמויות שמצטברות, אבל כשמדובר באדם אחד שמגיע לכמה ימים, זה לא משהו שהייתי מייחסת לו חשיבות מבחינת עלות, על אחת כמה וכמה כשמדובר באדם עובד ולא במישהו שישהה כל היום בבית עם המזגן והמקרר.
לצפיה ב-'נושא מוכר '
נושא מוכר
14/10/2016 | 12:34
58
כשגרתי עם שותפים היה ברור שלכל אחד יש את הזכות להזמין אורחים כולל לאירוח ללילה פה ושם, וכשאחת השותפות רצתה לארח חברה לכמה לילות ולתת לה מפתח היא שאלה אם זה בסדר וקיבלה אישור ואת ברכתנו - לא ראינו שום סיבה להתנגד וגם לא להציב תנאים, היה ברור לנו שהיום זו היא שמארחת ובפעם הבאה אנחנו.
 
מה שכתבת על העלויות הסמויות מתקשר לי יותר לקטעים אחרים - כמו שותפה שהייתה לי שבתקופות בחינות הייתה מארחת קבוצות למידה אצלנו בבית, זה לא הפריע פיזית כי עבדתי בשעות האלו, אבל התוצאה הייתה חשבון חשמל מנופח כי הם ישבו ימים שלמים בבית עם המזגן, וחומרי הניקוי נגמרו הרבה יותר מהר כי היו יותר כלים לשטוף ויותר אנשים שהלכו לשירותים במשך תקופה של כמעט חודש מה שהתבטא בחריגה מהתקציב הדירתי (הייתה לנו קופה להוצאות של הדירה שהתרוקנה בתקופות האלו), וגם הקפה והסוכר שקנינו מתקציב משותף נגמר בצ'יק, אז הערנו לה והיא הציעה שתוסיף סכום נוסף לקופה הדירתית על התקופה הזאת וככה נהגה בפעמים הבאות. אולי החברים שלה השתתפו ואולי לא, אבל היה ברור שאני והשותף הנוסף לא אמורים לספוג את העלות הנוספת הזאת.
 
בתקופה שאני גרה לבד תמיד אירחתי לארוחות אצלי ולערבי חברים, ומההתחלה הבהרתי שאני מצפה להשתתפות בהוצאות הכיבוד והחברים מאוד מבינים את זה, ובפעמים שלא מזמינים פיצה כל אורח מביא איתו משהו ועוזרים לי תמיד לסדר אחרי ולשטוף כלים. למדתי מהר מאוד שאין מה להתבייש וכדאי להבהיר לחברים מה המשמעות של אירוח בתדירות גבוהה, יש אנשים שלא מארחים ולא חושבים על זה, יש אנשים שגרים אצל ההורים ולא מודעים לנושא העלויות ואם רק יגידו להם הם יבינו וישתתפו בעלות.
 
לצפיה ב-'עונה'
עונה
14/10/2016 | 15:09
49
התקופה שגרתי עם שותפים מתחלקת לשניים, שתיהן אגב באותה דירה.
התקופה הראשונה היתה עם 3 שותפים, אחד שהיה איתי 5 שנים בדירה + שותף שכל שנה התחלף. מאחר ויש לי חברים מחו"ל שמגיעים פעם בשנה לארץ והם מתארחים אצלי, כל פעם שהם היו מגיעים הייתי מעדכנת את השותפים ובודקת שזה בסדר מבחינתם. מעולם לא היו בעיות ולאף אחד לא היתה בעיה עם כך.
 
בתקופה השניה שנמשכה שנתיים, גרתי עם שותפה אחת שהיא גם היתה חברה טובה והיה לנו חדר אירוח, שתינו אירחנו, אני את החברים והיא משפחה שהגיעה לביקור מולדת, רק עדכנו אחת את השניה על התאריכים וזהו.
מבחינת הוצאות נלוות מעולם לא היו בעיות ולא היו עניינים בנושא, באף אחת מהתקופות.
 
כשהכרתי את הבן זוג שלי והוא היה קצת יותר בדירה גם אז בדקנו איתה שזה בסדר ודאגנו שהוא ישתתף בהוצאות.
 
לצפיה ב-'הבטחתי ולכן אקיים - סיפורי האורחים שלי'
הבטחתי ולכן אקיים - סיפורי האורחים שלי
18/10/2016 | 10:22
68
כשגרתי עם שותפות, לא היו לנו חוקים וכללים והיו ברור שמי שרוצה לארח כולל ללילה, כל עוד זה לא משהו ממש חריג, לא נדרשת לאישור ואין שום תנאים מיוחדים - יצאנו מנקודת הנחה שהאורחים יעמדו ב"תנאים" הרגילים כמו אלו שלנו במסגרת השותפות, וככה היה פחות או יותר - למעט אולי מקרה אחד של אורחת שישנה בדירה כשהמארחת שלה לא הייתה בה, ונעלה את הדלת עם השרשרת בלילה, ככה שלא יכולתי להיכנס (התקשרתי למארחת שלה שהעירה אותה טלפונית והיא התנצלה מאוד), ומקרה אחר שאורח של שותפה לקח חופשי שתייה מהמקרר וסיים בקבוק שלי, והיא קנתה לי בקבוק אחר עוד לפני שהספקתי לחזור.
 
המקרים החריגים שאני זוכרת היו באמת חריגים: אחד היה כשאחת השותפות טסה לחו"ל וסיבלטה את החדר, באישור שלנו כמובן, המסבלט היה חבר של ידיד שלה, בחור נחמד בגדול והמצב היה אחר - הוא בא לחודש וקצת והיות שהוא שילם שכ"ד כמונו, היחס אליו לא היה כמו לאורח ובהתאם הוא גם השתתף בתורנויות הניקיון וכו'. לצד זאת, הוא הרגיש יותר מדי בבית ואירח יותר מכולנו ביחד - כמעט כל ערב היו לו אורחים שלעיתים לא נדירות בכלל נשארו ללילה, היו שני שיאים ספציפיים: האחד שהגעתי בשישי בצהריים ומצאתי את החברה שלו מבשלת במטבח תוך שימוש במצרכים שחלקם היה שלה, אבל חלקם "של הדירה" (זאת אומרת - של השותפות ושלי) וחלקם הלא מבוטל פרטיים שלי ושל השותפה הנוספת, כשהיא עוד העירה על כך שהיא לא מוצאת תבלינים מסוימים ואיך אין לנו (למען הסר ספק - המוצרים שהיא השתמשה בהם לא היו תבלינים ברובם - לא היה מדובר בקורט מלח). אחר כך השותף/אורח דפק לי בדלת ושאל אם הוא יכול להשתמש בבקבוק רוטב מסוים שמצא בארון - הבקבוק היה סגור ולכן הוא שאל, אני מניחה שאם הוא היה פתוח הם לא היו שואלים בכלל.
 
עוד קטע איתו היה שאח שלו גם שרץ אצלנו בדירה, ומהר מאוד גיליתי שהוא גם ישן אצלנו יותר ממה שהיה מצופה - התברר שאשתו זרקה אותו מהבית, אז הפיתרון היה לעבור לדירה שאח שלו סיבלט לחודש. הוא גם התקלח בדירה קבוע והרגיש חופשי מדי עם הסבונים שמצא שם (ואז הבנתי איך הסבון שלי התכלה כל כך מהר).
 
היה מדובר בדירת שותפים של סטודנטיות תפרניות, ושותף אחד שהפך לשניים וחצי כולל עלויות החשבונות היה דיי מטריד, והשיא היה אחרי שהשותפה שלי חזרה והוא עזב והגיעו החשבונות כולל חשבון מים שהיה חריג יחסית (ככה זה כשמתקלחים בדירה בחודשי הקיץ קבוע 4-5 אנשים ולא 3), וכשהשותפה שלי פנתה אליו בנושא הוא לא שיתף פעולה וטען שזה לא קשור אליו, ולא היו לה כוחות להתווכח איתו אז שילמה את החלק שלו בעצמה (כשגם החלק שלי ושל השותפה הנוספת היו גדולים מהרגיל בגלל האורחים שלו).
 
סיפור הזוי נוסף קשור לאורח שאני אירחתי באופן חד פעמי ולא סתם - מדובר בבחור שהתיידדתי איתו, שגר רחוק יחסית וביקש להתארח אצלי ללילה כשהיו לו סידורים באזור. הסכמתי בכיף, אבל האירוח היה רחוק מלהיות כיף - הוא אמנם לא נכנס לחדרים של השותפות, לא נגע בדברים ולא בזבז חשמל, אבל הוא... אחרי המקלחת למשל הוא הסתובב בלי חולצה בדירה, כשהערתי לו ואמרתי לו שזה מפריע לי הוא טען שהוא לא יכול אחרת כי חם לו, ולא הסכים שאני אדליק את המזגן כי "הוא לא אוהב". הוא גם דרש שאני אנתק מהחשמל את כל המכשירים בחדר בטענה שהאורות מפריעים לו לישון - כולל המודם והטלויזיה (האורות = הנוריות הקטנות שמהבהבות בכל מכשיר חשמלי), הפריע לו גם ההבהוב של הפלאפון שלי, שלמרבה המזל עבר לישון איתי בחדר של השותפה.
 
הוא ביקש להשתמש במברשת השיער שלי - ולא חשב לנקות אותה מהשערות שלו לאחר מכן (הייתה לו נשירה איומה). הוא ביקש גם להשתמש במברשת השיניים שלי, מה שזעזע אותי (אם כי החיובית שבי אומרת שלפחות הוא ביקש), וכשלא הסכמתי הוא ניסה לשכנע, ובסוף הודיע לי שאני אצחצח קודם והוא אחריי ושלמחרת אקנה לי מברשת חדשה...
 
מיותר לציין שלא הסכמתי יותר שהוא יתארח אצלי, כשהיו פעמים שנפגשנו באירועים שונים באזור מגוריי וכל פעם מיהרתי לוודא שיש לו איך לחזור לביתו, כי יותר מפעם אחת הוא החליט שרירותית שמקסימום אם לא ימצא איך הוא ישאר לישון אצלי (ולא התבייש להגיד לי "אבל אין ברירה").
 
ולמרות האירועים האלו, לא נמנעתי מלארח לאחר מכן ולא הפריע לי שהשותפות שלי אירחו ולא הצבתי תנאים ולא הכללתי על אורחים שהם מתנהגים ככה... ברור לי שמדובר כאן בקטעים אישיים של אנשים.
 
 
לצפיה ב-'אולי - חייבת לשתף'
אולי - חייבת לשתף
13/10/2016 | 18:43
8
108
אני חייבת לשתף אתכם בקטע שאני ממש בהלם ממנו, אני חושבת שכאן המקום המתאים ביותר:

בעקבות כמה תקלות תשתיתיות (ומעצבנות) שהיו לי בדירה, הולך להתבצע שיפוץ שידרוש ממני להיעדר מהדירה כמה ימים. בעלי הדירה שלי בסדר גמור, אין לי טענות אליהם, הקטע המוזר קרה כשחיפשתי איפה להתארח בימים האלו - חשבתי שלא תהיה לי בעיה למצוא מי יארח אותי מחוג החברים שלי, ועוד לפני שהתחלתי לחפש ממש עלתה לי האופציה האידיאלית - אחת החברות היותר טובות שלי טסה בספונטניות לחו"ל בתקופה הבעייתית. כששאלתי על אפשרות "לשמור לה על המיטה", היא כמובן הסכימה, רק אמרה שצריכה רשמית לבקש רשות מהשותפה שלה. לרגע לא חשבתי שתהיה בעיה, הן גרות ביחד משהו כמו שנתיים וחצי ומאוד מיודדות,    ולכן באופן טבעי יצא שגם אני והיא התיידדנו, ככה לפחות חשבתי - אחרי כמות מכובדת של ארוחות אצלן ואצלי, בילויים משותפים, חגיגות של ימי הולדת ביחד - בקיצור, היה ברור לי שאני מסודרת מהבחינה הזאת.

ואז החברה שלי פנתה אלי במבוכה ואמרה שהשותפה שלה הציבה תנאים לשהות שלי בדירה: היה לה חשוב להבהיר לי שהיא דורשת ממני לא להיכנס לחדר שלה, לא לגעת בדברים בדירה, לא לבזבז חשמל ולא להביא אנשים. הסעיף האחרון עוד איכשהו נשמע "בסדר" והגיוני, לא שתכננתי להביא אנשים לדירה (בלי קשר לכך שרוב החברים שלי משותפים עם החברה בעלת החדר וגם השותפה מכירה אותם), הסעיפים האחרים נשמעו לי כמו שילוב של ניסיון להעליב אותי לדרך לגרום לי לא לרצות להתארח בדירה, מה שהצליח במקרה הזה, כי התחושה שנוצרה אצלי שאם היא חושבת שאני אדם כל כך חסר חינוך וCommon Sense שנדרש להבהיר לי את הדברים האלו במפורש, לא יהיה לי נעים להתארח אצלה, כשהסעיף של בזבוז החשמל הוסיף ערך מוסף - למה הכוונה בבזבוז חשמל? העדפתי שלא לשאול אפילו מרוב שזה נשמע לי הזוי.

הסיפור לא נגמר כאן כי החברה שלי ניסתה להגן על השותפה שלה ואמרה שהיא לא יכולה לדעת איך אני מתנהגת כשאני מתארחת אצל אנשים, ושאמנם היא אמרה לה שהיא סומכת עלי בקטעים האלו (עובדה שהייתה מוכנה שאשן בחדר שלה כשהיא לא נמצאת), אבל לדבריה השותפה "לא מכירה אותי" ולכן לא יכולה לסמוך עלי. אני אחזור על מה שכתבתי בהתחלה: הן גרות ביחד כבר שנתיים וחצי, התארחתי אצלן לארוחות באופן קבוע וגם הן אצלי, יצאנו לבלות ביחד כמה וכמה פעמים, כל ימי ההולדת שנחגגו מאז - של שלושתנו, היינו שותפות לחגיגה (למקרה שלא מובן - השותפה הזמינה אותי לחגיגות ימי ההולדת שלה ובאה לאלו שלי), בהגדרה שלי זה לא נשמע כמו מצב שניתן להגדיר כ"לא מכירה".

החברה שלי מצאה את עצמה דיי בתווך בין שתינו וניסתה כנראה לפשר, היא ניסתה לשכנע אותי להתארח אצלן בכל מקרה, אמרה שהבהירה לשותפה שהיא "ערבה לי" ומבחינתה זה מספיק. אני בכל מקרה ויתרתי ואני הולכת להתארח אצל חברה אחרת שגרה בדירת חדר וחצי ולישון על הספה שלה, נראה לי שזה יהיה הרבה יותר נעים.  

ואחרי ששיתפתי ואני עדיין בהלם אני חייבת לשאול - אני מגזימה לדעתכם או שאני צודקת שהשותפה הגזימה?
לצפיה ב-'יש לי חברה'
יש לי חברה
13/10/2016 | 19:06
3
62
שטוענת שהיא בחיים לא הייתה יכולה לגור בדירת שותפים, כי היא לא מבינה איך אנשים שלא באמת איכפת להם זה מזה יכולים לגור ביחד. זה לא בית.
לפעמים אני חושבת שיש בזה משהו, אולי בפחות קיצוני, אבל יש בזה משהו. שניים, או יותר, אנשים שלא מכירים ממקודם, שלא חברים ממקודם, צריכים לגור ביחד ולחלוק מרחב משותף. מה לדעתך יקרה?
לפעמים נוצרות חברויות מקסימות, אבל רוב הזמן זה פשוט חבורה של אנשים שצריכים להסתדר אחד עם השני בלי לעצבן האחד את השני יותר מידי.
 
לצפיה ב-'לא ממש הבנתי באיזה הקשר הגבת'
לא ממש הבנתי באיזה הקשר הגבת
13/10/2016 | 20:39
2
56
במקרה הספציפי הזה החברה שלי והשותפה שלה הפכו לחברות טובות אחרי שהפכו לשותפות, אני יודעת שזה לא תרחיש נפוץ, גרתי עם שותפים בעבר וגם אלו מביניהם שהיינו ביחסים טובים לא הפכנו לממש חברים ואנחנו לא בקשר היום, אבל זה לא המקרה.
 
אם לא היה קשר טוב עם השותפה, גם לי וגם לחברה, הייתי מבינה מצב בו השותפה הייתה מתנגדת לכך שאתארח בדירה, אבל מה שקרה היה מאוד מוזר, ולדברי החברה שלי זה לא היה ניסיון להרתיע אותי אלא היא באמת חששה שהתרחישים האלו יתממשו (וזה מעליב אפילו יותר).
לצפיה ב-'דארלינג'
דארלינג
14/10/2016 | 11:38
1
38
הרבה יותר כיף דירה לבד, ליום-יומיים- שבוע- שבועיים מאשר דירה אפילו עם חברה טובה. 
לצפיה ב-'אני גם חושבת ככה, לכן אני גרה לבד כבר כמה שנים'
אני גם חושבת ככה, לכן אני גרה לבד כבר כמה שנים
14/10/2016 | 12:12
42
אבל עדיין לא הבנתי מה הקשר בין התגובות שלך לבין מה שכתבתי.
 
אם התכוונת לכך שהשותפה של החברה שלי מעדיפה להישאר לבד בדירה בתקופה הזאת זה לא קשור, כי גם אם זה היה המצב היא יכלה פשוט להגיד את זה ולא להציב את התנאים המוזרים האלו, שלדבריה ולדברי השותפה שלי נאמרו לגמרי ברצינות.
לצפיה ב-'היי'
היי
13/10/2016 | 19:21
1
72
ברוך שובך לפורום.
 
גם אני קצת בהלם ממה שסיפרת, במיוחד כי הבהרת שהשותפה מכירה אותך ומכירה טוב, ואני מניחה שאם התיידדתן באופן שתיארת, היא כנראה חושבת שאת בנאדם חיובי עם דרך ארץ, ואנשים כאלו בדרך כלל יודעים איך להתנהג בצורה מקובלת, ואם כבר התארחת אצלן בבית כמו שתיארת, זה אמור לשקף איך את בתור אורחת - לא צריך לישון אצל מישהו בשביל לדעת אם הוא טיפוס שמרגיש בנוח להיכנס לחדרים שלא הוזמן אליהם או לגעת בחפצים שלא אמורים לגעת בהם. אני אישית באופן כללי לא מחבבת אנשים שמרגישים יותר מדי בבית אצל אחרים, וכשהתארחו אצלי בעבר אנשים שהם לא החברים הכי טובים שלי שחשו בנוח לפתוח ארונות או להיכנס לחדר השינה שלי בלי שהוזמנו, ברוב המקרים הם לא הוזמנו אלי לאחר מכן (לא שזה קרה יותר מדי פעמים).
 
אני יכולה לספר שאירחתי אצלי בבית לא אחת חברות ללילה או יותר, וגם התארחתי אצל שכאלו ולמעט מקרה אחד חריג לא נתקלתי בקטעים כאלו, גם כשגרתי עם שותפות, לא קרה אף פעם שמי מהשותפות הציבה תנאים שכאלו - ואם מישהי מהשותפות הייתה מציינת את הדברים האלו גם הייתי חושבת שזה מוגזם ולא לעניין, אני לא נוהגת להתחבר עם אנשים שנטולי נימוס בסיסי שמתבטא בהתנהגות כזאת, ובאופן כללי הגישה שלי היא שאלא אם נוכחתי בעצמי שאדם מסוים לא יודע להתנהג באופן מקובל, אין שום סיבה לצאת מנקודת הנחה שזה המצב, כמו שלא הייתי מבהירה שנדרש לנעול את הדלת כשיוצאים מהבית או שהאורחים מתבקשים להביא מברשת שיניים משלהם ולא להשתמש בזו שלי.
 
לגבי החשמל - אני גם לא מבינה את הקטע הזה, אולי היא חששה ממצב בו תשני עם מזגן כל הלילה? למרות שבמצב כזה הייתי מצפה שתגדיר את זה במפורש ולא בהבהרה ערטילאית שהיא דורשת שלא תבזבזי חשמל.
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שהפריע לי'
זה בדיוק מה שהפריע לי
13/10/2016 | 20:58
54
המסר שקיבלתי זה שהיא חושבת שאני אדם חסר חינוך ונימוס ברמה כזאת שנדרש להבהיר לי דברים בסיסיים כאלו ו"להציב תנאים" שכאלו לשהות שלי בדירה. אולי אני צריכה להיות אסירת תודה שהיא לא הבהירה לי שהיא דורשת שאני אוריד את המים בשירותים, כי יש אנשים שלא עושים את זה. כשגרתי עם שותפים היו פעמים שהתארחו חברות/חברים, והדבר היחיד שהיה מוסכם על כולנו זה שבמצב כזה מי שמארח מתבקש ליידע מראש שישהה עוד אדם בדירה - אף פעם לא חשבתי וכנראה שגם אף אחד מהשותפים שלי לא חשב להבהיר דברים שכאלו לגבי אורחים, ואף פעם לא קרה שאורחים של השותפים שלי נכנסו לחדרים אחרים או עשו דברים לא מקובלים, וגם אם היה מישהו שהיה עושה משהו לא מקובל, לא הייתי משליכה את זה על כל האורחים שמגיעים.
 
בעניין החשמל - בחדר שהייתי אמורה לישון המזגן לא עובד, אז לא לזה הייתה הכוונה. הקטע הזה נשמע לי הזוי כי איזה שימוש מופרז בחשמל אני כבר יכולה לעשות באירוח של כמה ימים? מן הסתם לא הייתה לי שום סיבה לא לכבס ולא להשתמש בתנור האפייה ואין צורך להדליק את הדוד בימים האלו כי יש שמש, ואני גם ככה רוב היום בעבודה אז אני לא אצטרך בכלל מזגן גם לא בסלון - אז איזה חשמל היא חששה שאני אבזבז? הטענה של הפלאפון?
 
 
 
 
לצפיה ב-'יצא לי לשוחח על הנושא עם כמה אנשים'
יצא לי לשוחח על הנושא עם כמה אנשים
18/10/2016 | 09:02
1
50
פגשתי בחג חברות ושוחחנו על הנושא, סיפרתי על המקרה שלך וכולן היו המומות (כולן גרו בשלב זה או אחר עם שותפים), אחת החברות אמרה, וכולן הסכימו איתה, שבמקום החברה שלך היא הייתה בעצמה חוטפת הלם מהצבת התנאים האלו ולא הייתה טורחת להגיד לך את זה בכלל, והייתה גם נותנת לשותפה שלה על הראש. מישהי אחרת שאלה אם הן גרות בשותפות תקופה קצרה - לא רק שתיהן ביחד, אלא אם השותפה "טרייה" במגורים בשותפות, כי סיפרה שמתי שהיא עברה לגור בדירות שותפים לראשונה היא נתקלה בקטעים של חוסר תיאום ציפיות, לא ברמה כזאת, אבל הייתה שאיפה לשיתוף בכל מיני מקומות שלא כל השותפים זרמו איתם - למשל היא סיפרה שציפתה בהתחלה שיחלקו סבון רחצה ומשחת שיניים והתפלאה לגלות שכל אחד מעדיף לקנות לעצמו.
 
בקיצור - זו לא את וזו גם לא אני מסתבר, ועוד מעט אספר בדיון הנוסף שפתחתי סיפורי עבר על אורחים בדירה השכורה שאולי יכניסו מעט היגיון לסיפור שלך, או שלא - גם אורחים מהגיהנום לא מייצגים את הכלל, וגם אם בעבר החברה שלך אירחה מישהו לא מנומס בדירה, זה לא אמור לגרום לה לצאת מנקודת הנחה שגם את כזאת ואם כבר להפך - אחרי מקרה מסוייט אחד, מקפידים יותר (וגם על זה אפרט עוד מעט).
לצפיה ב-'נחמד לקבל עידוד שזו לא אני שמגזימה'
נחמד לקבל עידוד שזו לא אני שמגזימה
19/10/2016 | 12:12
28
החברה שלי אחזה בגישה שונה לגמרי וכמו שסיפרתי הגנה על השותפה שלה ואמרה שזה הדבר הכי הגיוני שאדם מציב תנאים לאורח בבית שלו, במיוחד למישהי שהיא לא מכירה מספיק, וניסתה לשכנע אותי שאני אבוא בכל זאת, ולא הבינה למה נוצרה אצלי תחושה לא נוחה להתארח אצלן אחרי הקטע הזה, ואני גם לא יודעת איך אני אוכל לבוא לבקר באופן כללי - אני לגמרי ברצינות חוששת ממצב בו אכנס אליהן הבייתה ולמשל, ארצה לשתות משהו ואחשד ע"י השותפה ב"נגיעה בדברים", או אם אצטרך להטעין את הפלאפון אזכה להאשמות שאני מבזבזת להן חשמל.
 
קראתי את מה שכתבת על האורחים שהיו לך, נשמע באמת מזעזע והזוי אבל אלו מקרים ממש שונים, במקרה הראשון נשמע שמדובר במישהו שבאמת לא הכרת או הכרת הכרות קלושה, והמעמד שלו היה שונה כי הוא שילם שכ"ד והתחלק בחשבונות (לפחות היה אמור), אז למרות שהוא הגזים הייתה לו לגיטימציה להזמין אורחים, למרות שמה שהלך שם נשמע באמת לא לעניין.
 
הבחור השני נשמע כמו אדם אגואיסט והזכיר לי קטעים מגילאים צעירים, של חברות שבאו לישון אצלי ואני אצלן בגילאים שעוד גרנו אצל ההורים, ולפעמים נוצרו אי נעימויות כמו במקרים של חברה שרגילה לישון עם אור או עם מזגן והיה צריך לנסות למצוא פיתרון כשרצינו לישון אחת אצל השנייה (הפיתרון בדרךך כלל היה שהמארחת ישנה בחדר עם אחותה והאורחת ישנה לבד). הייתי מצפה מאנשים שיש להם "קשיים" שכאלו שימנעו מלישון אצל אנשים אחרים, אם הם לא יכולים לילה אחד להבליג ולהסתובב עם חולצה או להתעלם ממראה של נוריות של מודם.
 
לבקש להשתמש במברשת שיניים של מישהו אחר זה גם מגעיל וגם חוצפה, והמינימום שהייתי מצפה ממנו במקרה הזה הוא שיקנה לך בעצמו מברשת שיניים חדשה - או שמתי שגילה ששכח ילך בעצמו לסופר פארם/AMPM הקרוב ויקנה, או שיאלתר משהו, אני לא מסוגלת לחשוב על סיטואציה כזאת של לצפות ממישהו אחר שיתן לך להשתמש במברשת השיניים שלו.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי שכירות'
התייעצות לגבי שכירות
10/10/2016 | 08:29
4
122
שלום
אני לראשונה הולכת להשכיר דירה  לבד , (גרושה ולא טפלתי בעניין לבד אף פעם הנני בת 58 ). מחפשת קומה לא גבוהה. רצוי דירה עם גינה. שאלתי,  מה עלי לבדוק . מה חשוב לדעת על החוזה..... איזה טיפים יש לכם לתת לי  תודה
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
10/10/2016 | 10:31
99
דבר ראשון - האם את הולכת להשכיר או לשכור? ממה שכתבת הבנתי שככל הנראה הכוונה לשכור דירה, ולא להשכיר דירה שברשותך.
 
מה שנדרש לבדוק זה קודם כל אם הדירה מתאימה לצרכייך - לא יותר ולא פחות, אם המחיר מתאים לך כולל החשבונות והעלויות הנלוות - שכר דירה זו רק ההתחלה. דירה עם גינה זה נחמד, רק קחי בחשבון שהמשמעות היא חשבון מים גבוה באופן קבוע. נושא חשבון המים זה דבר נוסף שנדרש לקחת בחשבון - אם יש גינה לבניין גם אם זו גינה משותפת, גם זה יעלה לך במסגרת חשבון מים משותף (זה מסוג הדברים שנוטים להפתיע את מי ששוכר דירה לראשונה, במיוחד אם מדובר במי שגר בבית פרטי לפני כן).
 
נדרש לבדוק את תקינות הדירה - אל תחששי לפתוח ארונות וברזים ולבדוק בקפידה מתחת לכיורים. אם מדובר בקומה אחרונה בבניין, תבדקי את נושא הגג - האם יש נזילות בחורף? האם יש סימנים לרטיבות? בקשי מבעלי הדירה שישלחו לך את החוזה במייל, ותעברי עליו בקפידה, רצוי בסיוע של חבר/ה שמבינים, ותוודאי שהחוזה לא כולל סעיפים שיכולים לשמש נגדך.
 
סניפים שחשוב לשים לב אליהם בחוזה:
 
1. אחריות בעל הדירה למומים נסתרים - בחוזה סטנדרטי מצוין שהשוכר מאשר שמצא את הדירה תקינה ומתאימה לצרכיו - חשוב לציין שלמעט מומים נסתרים, שלא יווצר מצב שחודשיים אחרי תחילת החוזה תגלי פתאום תקלה תשתיתית שצצה, ובעלי הדירה יטענו שזה לא באחריותם.
2. אחריות בעלי הדירה לתקינות המטלטלין בדירה - מטלטלין הכוונה לכל החפצים שמגיעים עם הדירה, כולל מזגנים. יש בעלי דירה שמסירים אחריות מתקינות במצבים כאלו כולל בלאי טבעי, ויש בעלי דירות שמנסים להפיל את זה על השוכרים. חשוב לשים לזה לפיכך.
3. סעיפי יציאה מהחוזה - רצוי מאוד שיהיה סעיף כזה במידה ותהיי מעוניינת לעזוב מכל סיבה שהיא לפני תום החוזה - המקובל הוא שבמידה ואת מוצאת מחליף שמקובל על בעל הדירה, תוכלי לסיים את החוזה לאחר העברת החוזה למחליף.
במידה ובעלי הדירה מעוניינים בסעיף כזה מהצד שלהם - מקובל לדרוש התראה של 60 יום לפחות.
4. אפשרות לתמ"א/פינוי בינוי בבניין: אני לא יודעת איפה את מחפשת דירה, אבל נושא התמ"א נפוץ מאוד באזורים רבים בארץ, ורצוי לוודא את הנושא לפני ששוכרים דירה, מומלץ לבדוק זאת לא רק מול בעלי הדירה אלא גם מול השכנים (בעדיפות לוועד הבית). במקרים בהם הנושא בעמימות ולא סגור, מקובל להוסיף סעיף בחוזה שבמידה ויתחילו עבודות תמ"א בבניין, יאפשרו לך לצאת מהחוזה בהתראה סבירה ו/או יורידו לך את המחיר משמעותית (נדרש לציין את המחיר) בתקופה הזאת. אני ממליצה להיזהר מבניינים שיש סבירות גבוהה שיתחיל בהם תמ"א במעמד החוזה, היות שהשאיפה היא לשכור דירה לפרק זמן ארוך.
5. בהמשך לסעיף האחרון - כדאי לברר עם בעלי הדירה לגבי אפשרויות לחידוש חוזה ולדרוש אופציה שתאפשר לך לחדש את החוזה באותם תנאים. הבירור עצמו חשוב, כי במקרים רבים לבעלי הדירה יש תכניות כמו לחזור לגור בדירה או להעביר אותה לילדיהם, וזה ממש מבאס לעבור דירה כל שנה (וגם עולה לא מעט).
 
שיהיה בהצלחה ואם יש לך שאלות ספציפיות נשמח לסייע!
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
10/10/2016 | 10:36
2
72
העצות שנתנה מנהלת הפורום מצוינות.
בנוגע לחוזה עצמו,אי אפשר לתת קורס מזורז בתשובה כזאת,  דרך המלך היא להתייעץ עם עו"ד שמבין בנושא או לפחות שמישהו שמבין יראה את החוזה , אבל רצוי גם לרכוש קצת ידע משלך  . 
מה שאני מציע לך זה לקרוא חוזה או שניים לדוגמא (חפשי באינטרנט, אבל הכי טוב חוזים שנחתמו למעשה אם יש לך חברים שיוכלו להראות לך) והסיבה היא שכל חוזה (גם חוזה סביר והוגן) נראה דרקוני ומבהיל למי שחסר נסיון בנושא והידע חשוב כדי שתוכלי לזהות סעיפים שבאמת בעיתיים  (ועם כאלה תוכלי גם להתיעץ כאן או בפורום חוק ומשפט).
 
לצפיה ב-''
10/10/2016 | 11:01
1
39
מרבית החוזים במקרים כאלו הם חוזים סטנדרטיים, אבל פה ושם מוסיפים סעיף זה או אחר שיכולים לבלבל אנשים. לכן המלצתי לה את המלצתי הכללית שהיא לבקש שישלחו לה את החוזה במייל, כך שתוכל לעבור עליו עם אדם מבין (לא חייב עו"ד, מספיק מישהו ששכר דירה במשך תקופה בחייו), או אפילו להתייעץ פה בפורום כמו שכתבת, ולדרוש לבצע שינויים במידת הצורך.
 
 
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
10/10/2016 | 22:44
56
אכן עזרתן לי מאוד.  אני שוכרת דירה כפי שהבנת  תודה על התיקון
שאלתי הייתה יותר מכוונת  מה בדיוק כדאי ורצוי לבדוק  בתוך הדירה
ועניתן לי תודה וגמר חתימה טובה  , תרתי משמע.........חחחחחח
 
לצפיה ב-'בעיית תיקונים ויחסי שוכר משכיר'
בעיית תיקונים ויחסי שוכר משכיר
09/10/2016 | 18:23
7
98
עברנו לדירה לפני שבוע, בזמן התארגנות הבית וניקיונות
הגיע השכן וטען שנפל התריס על רכבו ושבר לו את הפנס.
הסתכלנו על החלון ואכן הוא נפל.
הודענו לבעלת הדירה והיא התנערה לחלוטין מהמקרה והפילה
אותו עלינו (תיקון התריס ופיצוי בעל הרכב על הנזק).
לא היה שימוש לא סביר בבית ולא בתריס והמקרה קרה כשלא נוכחנו בבית.
מה עלינו לעשות?
 
לצפיה ב-'נשמע מוזר'
נשמע מוזר
09/10/2016 | 18:43
6
59
נתחיל מזה שלא משנה מאיזה גובה נופל תריס (ואני מדברת על תריס לבן רגיל שיש לנו בכל בית) קשה לי להאמין שהוא מסוגל לשבור פנס של רכב. ונפלו לי מספיק תריסים בחיים על מכוניות.
נשמע יותר הגיוני שהפנס היה שבור קודם ובעל הרכב תופס עליכם טרמפ.
 
לגבי בעל הרכב, הייתי מבקשת ממנו שיוכיח לי שהתריס הוא זה ששבר לו את הפנס ומפנה אותו לבעלת הדירה.
אומנם התריס היה רופף וזה משהו שהייתם צריכים לשים לב אליו, אך בכל מקרה מדובר בבלאי של הדירה ורק נכנסתם אליה, ככה שדבר כזה לא אמור להיות באחריותכם.
על אותו משקל התריס יכל ליפול כשהדירה היתה ריקה טרם כניסתכם.
לצפיה ב-'הינה העיניין'
הינה העיניין
09/10/2016 | 18:53
5
55
לא נפל סולם אחד מהתריס אלא כל התריס במלואו - כל החלום בעצם.
בעלת הבית מאשימה אותנו במעשה. כבר הפננו את בעל הרכב - שחנה בחניה לא מוצהרת מתחת לבלוק בתוך יער אז מזה אנחנו לא מודאגים.
הוא פנה אליה והיא הפנתה אצבע מאשימה עלינו - אנחנו הדיירים וזה הבעיה שלנו.
כרגע יש יחסי פינג פונג מאשימים מי ישלם על התריס ויפצה את בעל הרכב.
לצפיה ב-'נראה שבעלת הדירה מנסה שיטת מצליח'
נראה שבעלת הדירה מנסה שיטת מצליח
09/10/2016 | 19:24
4
69
כל עוד לא זרקתם בזדון את התריס או ביצעתם שימוש בלתי סביר, אין שום עילה נגדכם, ואני דיי בטוחה שזה היה תקף גם אם המקרה היה קורה אחרי שהות ממושכת בדירה שלכם. אני במקומכם לא הייתי עושה כלום במקרה של בעל הרכב - אם הוא מעוניין לערב גורמים משפטיים, הם כבר ינחו אותו את מי לתבוע (במידה ויש לו בכלל עילה - אני לא בקיאה מספיק בדברים שכאלו). לגבי תיקון התריס, כאן אתם כבר בבעיה - כי למרות שלפי האדם הסביר זו אחריות שלה (בלאי טבעי + רק נכנסתם לדירה ואפילו לא הייתם שם כשזה קרה, כך שלא הספקתם לעשות שימוש בלתי סביר בתריס), אבל אם היא מסרבת לתקן אתם אלו שתמצאו את עצמכם במשך תקופת השכירות עם תריס שבור. אם זה מפריע לכם, זה בעייתי.
 
אני מניחה שבעלת הדירה בכל מקרה תמשיך להתכחש לנושא התריס, כי ברגע שהיא מודה שהתיקון באחריותה, היא תיאלץ להודות שהאחריות לנזק שנגרם לרכב היא לא באחריותכם, סוג של מלכוד.
 
אני ממליצה להתייעץ בפורום משפטי. את מוזמנת לעדכן אותנו בהתפתחויות.
לצפיה ב-'זה לא הגיוני לדעתה והיא מאשימה אותנו '
זה לא הגיוני לדעתה והיא מאשימה אותנו
09/10/2016 | 19:47
3
61
הוא (בעל הרכב) מעוניין לתבוע את בעלת הדירה, הוא מבין שאנחנו רק הדיריים ואין לנו יד בדבר.
מלחמת ההתשה היא כנגדה, היא מבקשת שנביא לה הוכחה למה גרם לתריס ליפול, 
דיברנו עם בעל מקצוע והוא מוכן להגיע לתקן אך לתת חוות דעת למה גרם לתריס ליפול התחיל לפזול וכנראה שלא מוכן לתת את הדבר בכתב כמו שהיא מבקשת.
היא מסרבת להאמין ומסרבת לטפל.
אנחנו חוששים מהמשך השהייה איתה, מה יקרה אם עוד משהו יתפרק בבית, 
הוא אינו חדש אלא בסביבות ה40 שנה, אנחנו לא יודעים מה תוקן או הוחלף או לא הוחלף ורק מחכה להתפרק.
מפחדים מהאשמות שוו והוצאות כספיות מיותרות.
לצפיה ב-'לפי מה שלי נראה'
לפי מה שלי נראה
09/10/2016 | 19:59
1
64
אם היא מעוניינת בהוכחות, היא זו שצריכה לספק אותן, או לפחות לנסות - היא לא יכולה לדרוש מכם שתביאו איש מקצוע שיוכיח שהיא אשמה, אם היא זו שתובעים אותה. הדירה שלה, אתם רק עברתם לדירה, לא הייתם שם כשזה קרה - אם היא מעוניינת בחוות דעת של איש מקצוע זו אחריותש לה ולא שלכם.
 
לגבי מה שגרם לתריס ליפול - אני לא מומחית, אבל לפי האדם הסביר הסיבה פחות משנה, בין אם זה כי הוא לא הותקן כראוי או כי היה בלאי או כי הדיירים הקודמים סגרו אותו חזק מדי - כל עוד לא בוצע שימוש בלתי סביר, הסיבה עצמה פחות משנה, גם מבחינתה מול השכן וגם מבחינתכם (שבכל מקרה אני לא רואה שום סיבה לבוא אליכם בטענות).
 
 
לצפיה ב-''
09/10/2016 | 22:44
7
לצפיה ב-'איך שהמקרה הזה לא יסתיים'
איך שהמקרה הזה לא יסתיים
10/10/2016 | 12:09
58
אני במקומכם הייתי מתחילה לחפש דירה אחרת.
אם ככה הולכים להיראות היחסים עם בעלת הדירה - תקדימו תרופה למכה (הבאה), וצאו כבר עכשיו.
 
אחד השיקולים (שלי) בבחירת דירה, מעבר לדירה עצמה ולמחיר, הוא ההתנהלות מול בעלי הבית. גם דירה מושלמת לא בהכרח משתלמת אם היא גוררת בעלי בית מסויימים...
לצפיה ב-'חובות חשמל ומעבר דירה'
חובות חשמל ומעבר דירה
05/10/2016 | 21:33
12
95
ערב טוב,
שכרתי דירה וביום בו עזבתי את הדירה התקשרתי לחברת החשמל, שילמתי את חובי וביקשתי להעביר את שם החשבון על בעלת הבית. חברת החשמל טענה כי אני לא יכול להעביר את החשבון על שם של מישהו אחר, אלא מישהו אחר צריך להעביר את החשבון על שמו. שלחתי הודעה לבעלת הבית עם החשבון ששולם, תמונת המונה ובקשה שתעביר את החשבון על שמה.
לאחר חודשיים בדקתי בחברת החשמל והתברר כי החשבון עדיין על שמי עם חוב. בשיחה ביני, חברת החשמל ובעלת הדירה היא טענה כי היא תשלם את החשבון והמשכיר יעביר את החשבון על שמו. בערב קיבלתי הודעה "בוצע".
לאחר כשבועיים (כן, זה היה צריך להתבצע במיידי) בדקתי שוב והתברר שהחשבון עדיין על שמי. ביקשתי ניתוק במיידי. כמובן שיש חוב לתשלום על שמי (לא ניתן לדעת את הסכום מכיוון שהמונה בבניין). 
עכשיו לבעיה ההזויה.
 
כאשר ביקשתי ניתוק ביקשתי שחשבון החשמל לא יעבור על שם של מישהו אחר, או יחובר, עד שהחוב לא ישולם. לטענתם (ההזויה) כל אדם יכול מתי שהוא רוצה להעביר כל חשבון על שמו ללא הסכמת איש, כך שאני לא יכול למנוע את מעבר שם החשבון למישהו אחר. במצב הנ"ל חשבון החשמן עובר שם, החשמל מחודש, אבל החוב נשאר על שמי.
יותר הזוי? ניתוק לוקח עד 30 ימי עבודה (ועכשיו חגים). כל חוב שייצבר עד הניתוק הוא עדיין על שמי.
האם טענת חברת החשמל נכונה? המצב נשמע לי הזוי עד ממש הזוי ולכן נשאלת השאלה איך אני יכול למנוע את שינוי הבעלות על החשמל בדירה עד תשלום החוב.
תודה לעונים 
 
 
לצפיה ב-' נו באמת'
נו באמת
06/10/2016 | 10:37
11
69
כמה אפשר להסתבך עם זה?
לצפיה ב-'ברחה לי ההודעה הנוזפת'
ברחה לי ההודעה הנוזפת
06/10/2016 | 12:15
10
71
החוב על שמך, נשאר על שמך. גם אם הבעלות מתחלפת, החוב נשאר על שמך. זה כי שמך הוא שמך ולא שמו של מישהו אחר. החשבון לעומת זאת, המונה כולו צריך להיות מועבר על שם הדייר החדש, ומהנקודה שבה החשבון מועבר והלאה החשבון הוא על שם הדייר החדש. ההנחה המופלצת היא שמישהו לא סתם ישנה חשבון חשמל על שמו, כי אנשים לא אוהבים לשלם חובות של אנשים אחרים סתם. 
מה שהיית צריך לעשות זה לקחת מספר מונה ביום שיצאת מהדירה, להתקשר לחברת חשמל, להקריא להם את מספר המונה , לבקש גמר חשבון כך שמהנקודה הזאת והלאה אין לך חובות יותר. רק לשלם חשבון חשמל או חובות עבר- סתם מסבך, כי החשבונות רטרואקטיביים. 
לצפיה ב-'נוזפת? האם קראת את מה שכתבתי לפני ה"נוזפת" ? :)'
נוזפת? האם קראת את מה שכתבתי לפני ה"נוזפת" ? :)
06/10/2016 | 22:49
9
59
תןדה על התגובה עוגיפלצת. נראה שיש ניסיון להצדיק את הכינוי :)
אצטט את עצמי:
"שכרתי דירה וביום בו עזבתי את הדירה התקשרתי לחברת החשמל, שילמתי את חובי  וביקשתי להעביר את שם החשבון על בעלת הבית (הכוונה שביקשתי גמר חשבון). חברת החשמל טענה כי אני לא יכול להעביר את החשבון על שם של מישהו אחר, אלא מישהו אחר צריך להעביר את החשבון על שמו. שלחתי הודעה לבעלת הבית עם החשבון ששולם, תמונת המונה ובקשה שתעביר את החשבון על שמה."
מכאן שעשיתי את מה שאמרת בדיוק:
"ה שהיית צריך לעשות זה לקחת מספר מונה ביום שיצאת מהדירה, להתקשר לחברת חשמל, להקריא להם את מספר המונה , לבקש גמר חשבון כך שמהנקודה הזאת והלאה אין לך חובות יותר. "
 
אבל מסתבר שמבחינת חברת החשמל, עד שמיהו אחר לא מעביר את החשבון על שמו אזי החשבון על שמי וכל שימוש בחשמל יהיה על חשבוני גם אם אני אעמוד ואצעק בחוצות העיר.
הפתרון היחיד הוא ניתוק החשמל אבל זה עולה כסף ולא פותר את בעיית החובות. כאמור למעלה.
לבינתיים, דיברתי שוב עם חברת החשמל והחוב העתידי עומד כרגע על 740 ש"ח (קריאת מונה שביצעתי בעצמי ולא הכנסתי לדיווח רשמי כדי לא להוציא חשבונית על שמי). המוקדנית כתבה בחוזה החשמל שכבר התלוננתי בעבר ובעלת הדירה התחייבה להעביר את החשבון על שמה/שם השוכר (מתועד). לטענתה מבחינה תיאורתית חיבור החשמל לא יוכל להתבצע ללא תשלום החוב אבל זה נאמר רק בחצי פה. נחייה ונראה.
בינתיים אם מישהו יוכל לעוץ עצה אשמח לשמוע :)
לצפיה ב-'לא'
לא
06/10/2016 | 22:57
1
56
החוזה שלך הסתיים שבעל הדירה ירקוד הורה ויעמוד על הראש וישלם את חשבון החשמל. העניין שלך הוא מול מי שהשכיר לך. לא חברת חשמל. 
אם בעל או בעלת הדירה שלך לשעבר, עושים לך בעיות אתה תמיד יכול לשלוח להם מכתב מעו"ד. אין שום סיבה שתישא בהוצאות.
ולגביי היותי מפלצת, אלא אם כן אתה מחשיב את עצמך עוגיה... אבל זו כבר בעיה מסוג אחר לגמרי. 
לצפיה ב-'עוגיפלצת - כשאת רוצה את ממש עוגיה'
עוגיפלצת - כשאת רוצה את ממש עוגיה
07/10/2016 | 13:41
16
לצפיה ב-'זו בעיה ללא ספק'
זו בעיה ללא ספק
06/10/2016 | 23:05
6
61
מקובל במצבים כאלו שמתקשרים לחברת החשמל יחד עם בעלי הדירה או השוכר המחליף ומבצעים את סגירת החשבון והעברת שם המשלם ביחד - במקרה שלך זה כבר מאוחר מדי, אבל ממליצה להבא להתעקש על זה ולא לסמוך על אף אחד.
 
טענת חברת החשמל נכונה - מבחינתם הם לא יכולים לדעת שבאמת עברת דירה, ואין אפשרות להשאיר דירה בלי שם משלם, כשנושא העברת המשלם מאדם אחד לשני גם הוא מובן וברור - אם היה אפשר להעביר את שם המשלם באופן חד צדדי, היית יכול להעביר את שם המשלם לכל מי שבא לך, ומה ימנע מכל אדם במצב כזה להעביר את חשבון החשמל שלו על שם אדם זר? מקובל לפיכך גם לא לבצע העברת שם משלם לפני סגירת החובות, על מנת למנוע מצב של העברת חוב של אדם אחד לאדם אחר (השוכר החדש לא אשם שקודמו בדירה לא שילם את החשבון, דבר שקורה לא אחת).
 
לגבי מה שניתן לעשות - אין ספק שבעלת הדירה לא בסדר, אני מקווה שהיא החזירה לך את כל הערבויות שלך - לא רק על מנת לוודא שהיא לא תשתמש בהם, אלא כי החזרת הערבויות מהווה למעשה הוכחה שהיא וידאה שסגרת את החובות שלך, כך שאין לה מה לבוא בטענות לגבי החוב המדובר.
 
הייתי ממליצה לך לפנות לייעוץ משפטי, אפשר גם בפורום חוק ומשפט בפרדס, ולבדוק כיצד אתה יכול לפעול במסגרת החוק - אני במקומך הייתי שוקלת מכתב מאיים לבעלת הדירה עם נוסח משפטי (בפורום חוק ומשפט יכולים לעזור) עם הבהרה שהיא פעלה בניגוד למסוכם בינכם ושהיא מודעת ומודה שהחוזה ביניכם הסתיים בתאריך X ומאותו יום ואילך לאחר קריאת המונה שמורה Y, אינך אחראי לחשבונות בדירה, ולפיכך אתה דורש שתטפל בזה במיידי מול חברת החשמל.
 
חשוב כאמור שתתייעץ עם גורמים משפטיים מביני עניין, על מנת לדעת אילו סעיפים בחוק פועלים לטובתך ועם מה תוכל "לאיים" עליה, האם במידת הצורך יש סעיף כלשהו שבעקבותיו תוכל לתבוע אותה, או לפחות לאיים שתתבע אותה אם היא לא תסדיר את הנושא במיידי.
 
אתה מוזמן לעדכן אותנו מה נסגר
 
 
לצפיה ב-'מורכב....'
מורכב....
07/10/2016 | 13:37
5
48
תודה רבה בנות. מבחינת חברת החשמל העניין מובן - זהו מונופול שמספק מצרך הכרחי והם רוצים לקבל את הכסף שלהם וממש לא משנה להם מי משלם, העיקר שהם לא יתאמצו יותר מידי.
השאלה היא לא בעניין בעלת הדירה (שאותה ניתן לתבוע אבל כולם מפסידים - חוץ מעורכי דין), אלא לגבי הקלות הבלתי נסבלת של חברת החשמל שנותנת להעביר חשבון מא' לב' באופן חד צדדי!!! - או כמו שאמרה לי המוקדנית "אדם מעביר אליו חובות ולא זכויות ולכן לא משנה לי מי משלם". אז נכון אדם מעביר חובות, אבל למה לספק חשמל כשקיים כבר חוב קודם?
אז תגידו - "כי אז בעל החשבון החדש לא אשם". ואני אגיד, לבעל הדירה יש צ'ק לפרוע את החוב (צ'ק מהשוכר לחברת החשמל) וכך נפתרת הבעיה. אם מישהו קנה דירה עם חוב אז זו לגמרי הבעיה שלו......הייתה לו ברירה לא לעשות זאת.
 
ואני אומר, זו הקטנת ראש של מונופול שמחזיק את השלטר ועושה מה שבא לו. זו הקטנת ראש של ממשלה שמחוקקת חוקים כנגד אזרחיה שומרים החוק - נו מה חדש? ושאלת השאלות היא האם נכון הדבר שניתן לחבר חשמל לאחר ניתוק ללא תשלום חובות קודמים? או שמא חברת החשמל מכופפות את החוקים?

אז בשיחה עם חברת החשמל (בפעם השניה), נאמר שהם כתבו הערה שבעקבותיה הם עשויים לא להעביר בעלות על החשבון עד תשלום החוב. אני לא יודע אם הערה הזו תחזיק מים, קל וחומר כשיש פקידים שלא מכירים את ה"נוהל" (המוקדנית הראשונה שדיברתי איתה בנושא).
 
ולכן השאלה היא מה יש בכוחי לעשות מלבד ללכת לבתי משפט?
 
שבת שלום 
 
לצפיה ב-'מול חברת החשמל אין מה לעשות'
מול חברת החשמל אין מה לעשות
07/10/2016 | 13:43
3
47
הם פועלים איך שפועלים, כשלדעתי האישית הם פועלים בצורה הגיונית מאוד וההפך ממה שכתבת - אין אפשרות להעביר חד צדדית חשבון חשמל, זו בדיוק הייתה הבעיה במקרה שלך, שלא אפשרו לך להעביר את החשבון על שם בעלת הדירה, והיא מצידה לא העבירה את החשבון על שמה מתי שנדרשה.
 
אתה נדרש להתנהל כרגע מול בעלת הדירה בלבד, זה הדרך לפיתרון. אני חוזרת על המלצתי להתייעץ עם גורמים משפטיים ולבדוק איך וכיצד לשלוח לבעלת הדירה מכתב מאיים עם הבהרות ולדרוש שתטפל בנושא הזה, שזה דבר מאוד פשוט ואין חולק על כך שזו אחריות שלה להסדיר את החוב ולדאוג להעביר את החשבון על שמה או על שם השוכר החדש, ולהוציא אותך מהעסק.
לצפיה ב-'דווקא אני לא חושבת שהם פועלים בצורה הגיונית'
דווקא אני לא חושבת שהם פועלים בצורה הגיונית
08/10/2016 | 07:57
2
30
לכל דירה יש בעלים בטאבו ואם שוכר יוצא אז הם יכולים לשנות אוטומטית את החשבון על שם בעל הדירה, בדיוק כמו שבעיריה עושים את זה.
זה שהם לא עובדים ככה לא הופך את זה להגיוני, שוכר הוא לא בעלים של דירה ולא בעלים של מונה.
 
אגב זו בדיוק הסיבה שלא החלפנו שם בחשבון חשמל, כדי למנוע בעיות כאלה.
לצפיה ב-'ואיך הם יכולים לדעת שהשוכר באמת עוזב?'
ואיך הם יכולים לדעת שהשוכר באמת עוזב?
08/10/2016 | 19:37
1
36
מה מונע מאדם להצהיר בפני חברת החשמל שהוא עוזב את הדירה חודש או יותר לפני התאריך המקורי, ולתקוע את בעלי הדירה עם חשבון חשמל שיגיע אחרי עזיבתו? נכון שאפשר למצוא לזה פיתרון, אבל זה יסרבל את הליך העברת שם המשלם ובכללי במקרים של דירות שכורות ההעברה לרוב היא משוכר לשוכר, ובעל הבית אינו רלוונטי, ולא תמיד בעל הדירה מטפל רשמית בנכס (מה שהולך להיות יותר נפוץ בימינו אחרי הגזירה של כחלון, אז ירשמו יותר דירות על שם הסבתא או הילד הצעיר).
 
זה חדש לי שמעבירים אוטומטית את שם המשלם על שם בעל החשבון בעירייה - על סמך מה עושים את זה? בזמנו אפילו עשו לי בעיות כשביקשתי שיורידו את השם שלי מחשבון ארנונה בדירה שעזבתי, נאמר לי שבשביל זה נדרש או שהשוכרים הנוכחיים יעבירו על שמם או שבעל הדירה ישלח בקשה בכתב שהוא מבקש להעביר על שמו. נכון שזה היה לפני כמה שנים, אבל מה שאת אומרת נשמע לי מוזר.
לצפיה ב-'בעיריה מעבירים חוזה ולפי התאריך הם מורידים'
בעיריה מעבירים חוזה ולפי התאריך הם מורידים
08/10/2016 | 19:58
30
עשו להורים שלי את זה בדירה שלהם ברמת גן כשהשוכרים עזבו את הנכס שלהם וגם לי זה קרה עם עירית רחובות כשנגמר לשוכרים שלי החוזה והם לא העבירו חדש (וככה הפסידו את ההנחה שלהם).
 
מעבר לזה שגם אם חובות עוברים לבעל הדירה הוא תמיד יכול להעביר אותם על הדיירים או לחילופין לתבוע את הדיירים במידה והם נאלצו לשלם את החוב (גם בצרה הזאת ההורים שלי כרגע נמצאים)
 
הכל אפשרי, לחברות זה פשוט הרבה יותר נוח להעביר את החוזה על שם מסויים ועד שמישהו אחר לא לוקח עליו בעלות זה יכול להשאר ככה כמה שנים.
לכן אני לא ממהרת להעביר חשבונות על שמי שלא לצורך, לא יודעת כמה זמן אני אתקע איתם.
לצפיה ב-'אף אחד לא שולח אותך לבתי משפט'
אף אחד לא שולח אותך לבתי משפט
07/10/2016 | 14:21
43
כן שולחים אותך לגדל עמוד שידרה ולעמוד על זכויותך מול בעלת הבית שלך לשעבר. יותר קל להיות דון קישוט שנלחם בטחנות רוח כי זה לא שאתה צריך להסתכל להם בלבן של העין, אבל כרגע לפחות, זה מה שאתה נדרש לו. 
לצפיה ב-'ענק המקררים ביפו ברחוב עולי ציון בשוק הפשפשים-לא להתקרב'
ענק המקררים ביפו ברחוב עולי ציון בשוק הפשפשים-לא להתקרב
07/10/2016 | 13:59
1
52
בעלי ואני קנינו לפני כחצי שנה מקרר משם טוב האבא ויוסי הבן-ממש לא להתקרב ולא לקנות
בהתחלה הכל הבטחות והכל חיוכים, כשהמקרר התחיל לנזול כולו, הדלת לא נסגרת, ואי אפשר להוציא קוביות קרח למ רות ששלמנו יותר על מתקן קרח-לא היה עם מי לדבר.
שעות של המתנה בטלפון כשהם מעבירים אותנו לחברה ולשרות של קריסטל שנקרא שרות מרום, ובחזרה ועד היום אין התייחסות. ברגע שהם מכרו את המקרר, הפסקנו לעניין אותם ומאנשים אחרים שקנו אצלם ידוע לי שבהרבה מקרים יש תקלות רבות ואין מי שיתן שרות.
עד היום אנחנו עם מקרר מקולקל , למרות ששלמנו סכום נכבד מאד-כשנאמר לנו שהמקרר שאנחנו קונים חדש.
ההמלצה-לא להתקרב אליהם ולא לקנות מהם שום מוצר חשמלי
לצפיה ב-'בדרך כלל האחריות והשירות לא ניתן על ידי החנות'
בדרך כלל האחריות והשירות לא ניתן על ידי החנות
07/10/2016 | 16:31
35
אתם צריכים לבוא בתלונות לשירות של קריסטל ואולי גם להתלונן אצלהם על השירות שאתם לא מקבלים משירות מרום
לצפיה ב-'רעיון להובלת מזרון בזול? מת"א לחיפה '
רעיון להובלת מזרון בזול? מת"א לחיפה
06/10/2016 | 12:39
3
49
אני עובר דירה מת"א (לקרית ביאליק)  והריהוט היחידי שאני רוצה להעביר זה מזרון זוגי.
למישהו יש רעיון איך אפשר להעביר את זה בזול?


תודה רבה
לצפיה ב-'חברים עם רכב'
חברים עם רכב
06/10/2016 | 16:38
1
40
או לשכור רכב בעצמך ולהוביל. הניסיון שלי עם הובלות קטנות זה שלרוב הם רוצים יותר ממה שעולה לשכור רכב ליום, אבל תברר גם עם הובלות קטנות. 
לצפיה ב-''
06/10/2016 | 22:55
6
לצפיה ב-'להצטרף להובלה אחרת'
להצטרף להובלה אחרת
06/10/2016 | 21:23
10
לצפיה ב-'שכונת הדר יוסף, תל אביב'
שכונת הדר יוסף, תל אביב
01/10/2016 | 18:07
5
91
1
היי אנשים!

אני עידו, רווק בן 32, גר בשנים האחרונות במרכז תל אביב.
שוקל לעבור לגור לבד (דירת חדר וחצי / יחידת דיור) בשכונת הדר יוסף, עבר תחילת עבודה באזור ורצון לגור באזור שקט יותר.

הקירבה לעבודה, לפארק הירקון ולאוניברסיטה נשמעת לי אחלה. והבנתי שמחירי השכירות סבירים..
האם מישהו מכיר קצת יותר לעומק את אופי השכונה?

ברור לי שזה לא מרכז תל אביב ושאין חיי לילה באזור, אך האם לרווק צעיר יש טעם לגור בשכונה?

אשמח לקבל מידע או טיפים.. תודה, עידו :)
לצפיה ב-'לא מכירה מקרוב את השכונה'
לא מכירה מקרוב את השכונה
02/10/2016 | 10:48
4
69
אבל ממה שאני יודעת - דירות חדר וחצי אין ממש אפשרות למצוא שם, יחידות דיור כן, אבל לא יודעת כמה הן יהיו מוצלחות ובמחיר משתלם (בכללי אני גם לא חובבת יחידות דיור, אבל זאת אני). השאלה היא מה אתה מחפש ומה השיקולים שלך.
 
שיהיה בהצלחה ואתה מוזמן לעדכן
לצפיה ב-'תודה על התגובה גב׳ מרציפן'
תודה על התגובה גב׳ מרציפן
03/10/2016 | 20:48
3
59
ממ אז ככה:
אני לא רוצה לגור עם שותפים אלא לבד, ובאמת שלא צריך יותר מחדר וחצי-שניים. לכן חשבתי על דירה קטנה. אולי דירה מחולקת (אמרתי משהו לא חוקי?) 
אין הרבה מידע על השכונה באינטרנט, זאת הסיבה שאני מחפש המלצות. עשיתי סיבוב בשכונה והיא נראית לי נחמדה סך הכל. די "רגילה" ושקטה.
אני חושש שאני מפספס משהו.. אולי האוכלוסיה לא מתאימה לי.. די אובד עצות.
לצפיה ב-'זו בעיה שרבים נתקלים בה'
זו בעיה שרבים נתקלים בה
05/10/2016 | 10:28
2
65
יחידים שרוצים לגור לבד לרוב באמת לא זקוקים ליותר מחדר וחצי או שניים, אבל היות שכבר כמה עשורים לא בונים דירות כאלו (וגם בעתיד לא יבנו - בגלל הממ"דים), האפשרות שניתנת לבחירה היא בין דירות מאוד ישנות שלא תמצאו בכל מקום והמצב שלהן לא תמיד להיט, לבין דירות מחולקות, כשלא תמיד מדובר בחלוקה בלתי חוקית, אבל יש עם זה לא מעט בעיות. יחידות דיור זה עניין אחר, כשגם כאן יש סוגים שונים - יש יחידות דיור שנבנו במקור עבור בני המשפחה המתבגרים - בין אם ילדים ובין אם הורים מבוגרים, כשבמקרים רבים המשמעות היא שמדובר ביחידה מושקעת שמספיקה לאדם בודד שלא מארח ומחפש בעיקר מקום שקט ונחמד להניח את הראש.
 
כאמור, אני לא מכירה יותר מדי טוב את השכונה, הרושם כללי זה שמדובר יותר באזור של משפחות. אם אתה מחפש דירה בהתאם לאוכלוסיה זה כבר סיפור אחר - באיזו אוכלוסיה אתה מעוניין כשכנים?
לצפיה ב-'אוקי שיכנעת אותי'
אוקי שיכנעת אותי
06/10/2016 | 16:54
1
40
לגבי יחידת דיור - אני מבין באמת שזה פחות מתאים לי.
אני עדיין מנסה להבין מה האפשרות הכי טובה לגור לבד, כי בינתיים לא נראה שיש כזאת...
לגבי האוכלוסיה, הייתי רוצה לגור באזור שיש בו צעירים (שוב, מבין שזה לא מרכז תל אביב.. אבל בכל זאת). סתם, באופן כללי יש מעט מידע באינטרנט על הדר יוסף.. מנסה לבדוק אם זו החלטה טובה לעבור לגור שם..
לצפיה ב-'אם הכיוון הוא אזור שיש בו צעירים - הדר יוסף זה לא האזור'
אם הכיוון הוא אזור שיש בו צעירים - הדר יוסף זה לא האזור
06/10/2016 | 22:53
36
אם אתה מחפש חברה צעירה, כדאי להתמקד באזורים אחרים ולא באזור של משפחות.
 
 
לצפיה ב-'נזילה בתקרה לקראת החורף - חוסר תום לב , מה עושים?'
נזילה בתקרה לקראת החורף - חוסר תום לב , מה עושים?
02/10/2016 | 12:21
1
62
שלום רב,
ב15/5 נכנסנו אני ואשתי לדירה חדשה בשכירות.
לחוזה השכירות הכנסתי חוזה האומר ש" המשכירים מהירים כי אטימות הגג תקינה ולא ידוע למשכירים על כל תקלה בהם "
אני גג בקומה אחרונה בבניין די ישן.
לקראת החורף התברר לי כי ככל הנראה כל הקומה סובלת מנזילות מאוד מאסיביות בחורף.
התברר לי גם כי בעל הדירה שלי היה בלב העניינים במשך שנים רבות , הוא מודע לבעיה והותרע בפניו הרבה פעמים.
מעבר לכך אין לי פרטים נוספים. אני כמובן לא מעוניין למצוא את עצמי בזמן החורף בדירה עם נזילות משמעותיות , טחב וסכנה לריהוט שלי.
מה כדאי לי לעשות ?
לצפיה ב-'על פניו - נראה שאכן יש כאן חוסר תום לב של המשכיר'
על פניו - נראה שאכן יש כאן חוסר תום לב של המשכיר
02/10/2016 | 13:25
52
אני מניחה שהייתה לך סיבה להכניס את הסעיף לחוזה - האם זה בגלל ששמת לב לתקלה כלשהי בגג?
 
אני ממליצה להתייעץ בפורום משפטי לגבי האפשרות לטעון להפרת חוזה ולפיכך - לאפשר לכם לצאת מהחוזה, ואם אפשר לטעון לזה כבר עכשיו לפני שמתחילות הבעיות.
אתה מוזמן לעדכן בממצאים ובהמשך ההתנהלות.
 
אני חשה בצורך לציין שאני גרה גם בקומה אחרונה בבניין לא חדש שמיועד לפינוי בינוי (כמו כל הבניינים הישנים בארץ בדגש על גוש דן), ולפני חתימת החוזה נאמר לי שלפעמים יש נזילות מהגג בחורף ובמצב כזה אני נדרשת לדווח במיידית לבעלי הדירה והם מטפלים בזה - בפועל זה באמת בוצע בצורה כזאת, אבל זה לא כזה פשוט כי יש דברים שאי אפשר לטפל בהם כל עוד יורד גשם, ואמנם הנזילות לא היו מאוד חמורות ולא נגרמו נזקים לרכוש וברגע שהיה אפשר לתקן ולטפל הכל תוקן במהירות האפשרית, אבל זה עדיין לא אידיאלי, ולכן דרשתי מבעלי הדירה בחידוש החוזה שיתחשבו בזה במחיר - הם רצו להעלות, טענו גם להוצאות שהיו להם בגלל הבעיות האלו, אני הבהרתי שזה מוריד מערך הדירה, בסוף הגענו לעמק השווה.
 
אם גם הבניין שלכם מיועד לפינוי בינוי, יש סיכוי לא רע שקיימת אותה בעיה והיא חוסר נכונות לתקן את הגג בצורה מקצועית על חשבון ועד הבית, אצלנו בבניין הפשרה הייתה שבעלי הדירות בקומה העליונה מימנו את תיקון הגג.
לצפיה ב-'שנה טובה ומתוקה '
שנה טובה ומתוקה
02/10/2016 | 10:58
21
שנה של שפע והצלחה, ללא העלאות בשכר הדירה וללא תקלות מעצבנות, עם יחסי שלום ושלווה עם בעלי הדירה ועם השותפים (למי שיש).


לצפיה ב-'הודעה על פינוי מוקדם מצד המשכיר'
הודעה על פינוי מוקדם מצד המשכיר
29/09/2016 | 17:37
6
82
אני שוכר בית. החוזה הוא לשלש שנים. בעל הבית רשאי לסיים את תקופת השכירות במתן הודעה מוקדמת של שישה חודשים מראש. כעת בעל הבית רוצה למכור את הבית וסבור שנוכחותי בבית מפריעה לו למכירה לפיכך הוא הודיע לי על פינוי. להבנתי מדובר בפינוי לכל המאוחר של שישה חודשים, כלומר אם אני מפנה את הבית תוך חודש אני לא צריך לשלם שכר דירה לחמישה חודשים נוספים. נכון? האם הוא יכול לחייב אותי להישאר בבית או להמשיך לשלם שכר דירה במשך שישה חודשים?
לצפיה ב-'צריך לבדוק בדיוק מה כתוב בחוזה'
צריך לבדוק בדיוק מה כתוב בחוזה
29/09/2016 | 18:14
3
52
לפי מה שאתה מתאר הנושא נתון לפרשנויות שונות, ולכן מומלץ להתייעץ עם עו"ד בנושא
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שכתוב'
זה בדיוק מה שכתוב
29/09/2016 | 18:21
2
48
"בעל הבית רשאי לסיים את תקופת השכירות במתן הודעה מוקדמת של שישה חודשים מראש" - מה הפרשנות הסבירה? פינוי עד שישה חודשים? לפחות שישה חודשים? בדיוק שישה חודשים?
לצפיה ב-'תלוי בעיני מי'
תלוי בעיני מי
29/09/2016 | 18:42
44
בעיני בעל הדירה יכול להגיד שהוא אומר לך 6 חודשים מראש כדי שתפנה את המושכר בתום ה-6 חודשים
בעיני השוכר זה יכול להיות שיש לו עד 6 חודשים להתפנות.
 
מהמקרים שאני מכירה, שהם לרוב בשל הריסת הבניין לפני תמ"א, לרוב נותנים 3 חודשים מראש והפינוי הוא בתום שלושת החודשים ולא לפני.
לצפיה ב-'מה שאני מבין מנסוח הסעיף'
מה שאני מבין מנסוח הסעיף
05/10/2016 | 14:02
28
זה שהשכירות תימשך עוד שישה חודשים לאחר מתן ההודעה.
לצורך מתן זכות לשוכר לקצר את התקופה כרצונו הייתי מצפה לניסוח המאפשר זאת במפורש.
לצפיה ב-'אם הנוכחות שלך'
אם הנוכחות שלך
29/09/2016 | 18:17
42
מפריעה לו למכור, הוא אמור לשמוח אם תלך קודם, כדי שהוא יוכל למכור ללא הפרעתך עכשיו במקום עוד חצי שנה. 
לצפיה ב-'כאמור, זה ניתן לפרשנות'
כאמור, זה ניתן לפרשנות
30/09/2016 | 16:22
44
המקרה הסביר בדרך כלל כולל התראה של פרק זמן ספציפי שמיועד לאפשר לשוכר למצוא דירה חדשה בניחותא - במידה והוא מוצא קודם, אין מניעה שהשוכר יעזור לפני תום התקופה. לצד זאת, ברוב המקרים לא מדובר בהתראה של חצי שנה אלא של 30-60 יום (אני בזמנו ביקשתי התראה של 90 יום וזכיתי להלחצות על תקן שבועי ומעבר לכך).
 
בגדול הכיוון הוא כמו שעוגי אמרה - ההתראה מיועדת לטובת השוכר ולא המשכיר, שברגע שמבקש מהשוכר שיתפנה, לרוב מעדיף שזה יקרה כמה שיותר מהר.
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:30
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.
 
כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'מגורים ללא חוזה'
מגורים ללא חוזה
26/09/2016 | 14:16
9
106
שלום, החוזה ביני ובין בעל הבית עומד להסתיים בתחילת אוקטובר, אני ביקשתי ממנו להישאר חודשיים נוספים. הוא לא מעוניין לחתום על חוזה לחודשיים, מבחינתו אני יכולה להישאר בדירה אך הוא אומר שבמידה והוא ימצא דיירים בתקופה זו הוא יבקש ממני לעזוב.
שאלתי:
1. האם הוא יכול להודיע לי מהיום להיום? במצב כזה מה הזכויות שלי בכל זאת?
2. האם תשלום של שכר דירה לחודש מהווה בכל זאת מעין חוזה בינינו, או שגם לאחר התשלום אני נחשבת דיירת ללא חוזה?
לצפיה ב-'זה נשמע לא לעניין'
זה נשמע לא לעניין
26/09/2016 | 14:38
7
77
לגור בדירה ללא חוזה זה לא לטובת אף אחד מהצדדים, אבל יותר לא לטובתך - במיוחד לאור מה שהוא אמר, במצב כזה אין לך ממש זכויות והוא גם יכול לטעון שפלשת לדירה ולא יהיו לך הוכחות שלא עשית אחרת. אני מניחה שהסירוב של בעל הדירה לעגן את הנושא בחוזה הוא מחשש שלא ימצא שוכרים בדצמבר, שזו באמת תקופה פחות פופולארית, ולכן ההתעקשות, והתחושה היא שלא יצא טוב מזה.
 
אפשר לחתום על נספח לחוזה הקודם לפיו את מאריכה את החוזה בחודשיים, כשאם זה בסדר מבחינתך, אפשר להכניס סעיף לפיו אם ימצאו שוכרים אחרים את נדרשת לפנות את הדירה בהתראה של X זמן (סביר להניח שגם השוכרים לא יהיו מעוניינים להיכנס מהיום למחר).  קחי בחשבון שבעל הדירה לא בהכרח יסכים לזה.
לצפיה ב-'זה לא מדויק'
זה לא מדויק
26/09/2016 | 15:13
6
22
לצפיה ב-'את מוזמנת לפרט למה ואיך '
את מוזמנת לפרט למה ואיך
26/09/2016 | 15:31
5
18
לצפיה ב-'ככל שזמן '
ככל שזמן
27/09/2016 | 14:35
4
59
המגורים ללא חוזה מתארך, כך זכויות המשכיר נגרעות וזכויות השוכר מתווספות. 
בכדי לטעון שהשוכר פלש לנכס, המשכיר צריך לפנות לבית המשפט לקבל צו פינוי מייד אחרי שהחוזה הסתיים, בפרק זמן קצר ככל האפשר. ככל שזמן המגורים ללא חוזה מתארך, כך יש יותר תימוכין לטענה הנגדית; טענה שקבילה באותה מידה, בהעדר הוכחה כתובה לכאן או לכאן שאומרת שהובטח לשוכר כי יוכל להתגורר בנכס ככל שירצה. כלומר אין פקיעת תוקף. כמו כן יהיה למשכיר קושי ממשי לתבוע את השוכר על נזקים כלשהם, ככל שיהיו לדירה. 
לצפיה ב-'העלית נקודות חשובות'
העלית נקודות חשובות
27/09/2016 | 15:15
3
36
ומבחינת החוק היבש אני מאמינה שדברייך נכונים וזה נשמע גם הגיוני מאוד, השאלה איך במקרה הספציפי הזה השוכרת מתעלת את המצב לטובתה, במידה ושבוע אחרי ההסכם בע"פ בעל הדירה ידרוש ממנה לפנות את הדירה בטענה שהביא שוכרים חדשים. אני יוצאת מנקודת הנחה שמדובר בבחורה סבירה שלא מחפשת לריב ולעשות שרירים מול בעל הדירה.
לצפיה ב-'אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה'
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה
27/09/2016 | 17:43
2
38
השאלה מה נקבע ביניהם מבחינת נוהג תשלום שכר דירה. אי אפשר מצד אחד לגבות שכר דירה ומצד שני לפנות שוכר. זה לא מסתדר משום בחינה. כדאי שהיא תבהיר לו את זה אם ובמידה זה יעלה. 
גם אם יש חוזה כתוב, עדיין שוכרים ומשכירים נאלצים הרבה פעמים "לעשות שרירים". אלה החיים, ולחיים יש רק פתרון אחד, שהוא לא רצוי בשלב הזה. 
לצפיה ב-'אכן כך'
אכן כך
27/09/2016 | 18:22
1
39
מבחינה חוקית ברגע שבעל הדירה קיבל לידיו תשלום שכר דירה גם אם החוזה המקורי פקע  הרי החוזה מוארך ,    עד מתי?   התשובה בחוק השכירות והשאילה:
 
19.      (א)  לא הוסכם על תקופת השכירות, או שהצדדים המשיכו לקיימה לאחר תום התקופה שהוסכם עליה בלי לקבוע תקופה חדשה, רשאי כל צד לסיים את השכירות על ידי מתן הודעה לצד השני.
           (ב)  ניתנה הודעה כאמור בסעיף קטן (א), תסתיים השכירות —
(1)   כשנקבעו דמי השכירות בסכום מסויים לתקופות קצובות — בתום התקופה המתחילה בסמוך לאחר מתן ההודעה, או כעבור שלושה חדשים לאחר מתן ההודעה, הכל לפי המועד הקצר יותר;
(2)   בכל מקרה אחר — במועד שנקבע לכך בהודעה, ואם מועד זה היה בלתי סביר — תוך זמן סביר לאחר מתן ההודעה.
לצפיה ב-'והסתייגות קטנה על התשובה שלי'
והסתייגות קטנה על התשובה שלי
27/09/2016 | 18:46
31
המצב המתואר שבסעיף 19 א הוא לא בדיוק המצב בשאלה הזאת, כי לפי התיאור כן נקבעה זכותו של בעל הדירה לסיים את החוזה יותר מוקדם, אבל התנאי זה ניתן בעל פה ויהיה לבעל הדירה קשה להוכיח אותו (מבחינתו עדיף כן להאריך בכתב ולא בעל פה) , לעומת זאת התשלום שיקבל  כן ניתן להוכחה (אפשר לשלם בצ'ק עבור חודשיים ועצם הפקדתו על ידי בעל הדירה תהווה הארכה של החוזה הקיים).
עד כאן מבחינה חוקית, אבל אני לא מציע להגיע למצב כזה (שיש חוזה בעל פה שאותו את מתכוונת מראש להפר) אלא לקבל את עצתה של מרציפן לנסות להסכים איתו על חוזה בכתב לפיו פינוי מוקדם כזה ייעשה בהודעה מוקדמת (שבועיים נראה לי פשרה סבירה).
לצפיה ב-'מגורים ללא חוזה'
מגורים ללא חוזה
22/10/2016 | 01:18
1
קודם כל תודה רבה על ההתייחסויות.
בינתיים עבר חודש ועדיין אין שוכרים כך שהמצב השתפר מבחינתי... אך הבית שאני גרה בו מפורסם כרגע לשכירות מיידית והסיכון עדיין קיים.
שכחתי להוסיף שכאשר הודעתי בשיחת טלפון שאני עוזבת, הוא הסכים לבקשת ההארכה שלי (או לפחות לא הביע התנגדות). ליתר ביטחון שלחתי לו סמס עם התאריך שסיכמנו כדי שיהיה לזה תיעוד כלשהו. מיד אחרי הסיכום הזה הוא פרסם מודעה עם התאריך הזה.
לאחר שאכן לא נמצאו קופצים (לדעתי יותר בגלל שכר הדירה הגבוה מדי, שהוא לא מוכן להוריד, ולא בגלל העונה) - הוא טען שבעצם הוא לא חייב לי כלום ופרסם את הבית לשכירות מיידית. 
האם זה משנה משהו משפטית (בתקווה כמובן שלא נגיע לשם)?
  
 
לצפיה ב-'סליחה על השאלה ובכל זאת '
סליחה על השאלה ובכל זאת
24/09/2016 | 12:17
4
123
היי,
אני רועי, בן 33 גר בדירה שכורה כבר 4 שנים.
אין לי קשר בכלל עם בעלי הבית.
אני נפגש איתם אחת לשנה במועד החתימה וזהו.

כמעט ולא היו בעיות בדירה, אבל כשהייתה בעיה עם המזגן הוא טופל.
או שהיה בעיה עם הדוד, אז הם הביאו מישהו שיתקן ---וסהכ הם בסדר.

בקיצור,
יש לי לאחרונה בעיה קשה מאוד עם זרם המים הקרים בבית.
אני קומה 5 ללא מעלית.
ניסיתי איכשהו חודש להסתדר ,אבל בסוף החלטתי לפנות אל בעלי הדירה וליידע אותם שזה בלתי
אפשרי מבחינתי לחיות ככה.(מים חמים ,פושרים יש והזרם מצויין)

אגב, הבניין  הוא די ישן .

בכל אופן,הביאו אינסטלטור אחד שבדק אבל לא ממש יכול היה לעזור כי מסתבר שהוא לא מתעסק עם דברים
כאלה (לא משנה ..עיזבו....איש מקצוע מעאפן)

אחרי 3 ימים של חיפושים, הם שלחו לי מישהו שהם אמרו לי שהוא יקרן בטירוף,והם עבדו איתו פעם,
אבל לפחות שיבוא קודם וייראה מה הבעיה .

הוא היה אצלי---ראה ---ונתן כל מיני אבחנות-----וזה יכול להגיע גם ל 3500 שקל והיה וחס וחלילה
מדובר על צנרת וכו וכו....אבל יכול להיות שמדובר רק בצינור וזהו.


הם אמרו לו תודה , ואני אמרתי להם מייד בשיחת הטלפון,
שיעשו הכל על מנת למצוא מישהו נוסף שאפשר לסמוך עליו ושאפשר יהיה לטפל בבעיה.
כי זה בלתי נסבל מבחינתי .

בקיצור, אתמול מתקשרת אליי בעלת הבית ומודיעה לי שלפני כמה חודשים עבד אצלם ערבי בבניין
במסגרת שיפוצים של תמ"ע --שיפוצים של כמעט שנה .
היא דיברה איתו ונתנה לי את המספר שלו.
היא אמרה לי שהוא ערבי ושהוא בסדר, והוא מתעסק באינסטלציה וכו.

אני מוכרח להודות שהאינסטינקט הראשוני שלי היה בסדר,
אבל אחר כך חשבתי כל מיני מחשבות --ערבי? מאיפה? מהשטחים? ערבי ישראלי? חוקי? לא חוקי?
כאילו---התחלתי לחשוש קצת.

התקשרתי אליה ואמרתי לה שאני לא מוכן שיבוא ערבי .
היא אמרה לי, שאני מדבר שטויות ואין מה לפחד....והכל בסדר ובלה בלה בלה.


השאלה שלי היא כזו-
ברור לי שהם מנסים ,כמו כולם מן הסתם, לחסוך.
וברור לי שהרבה משתמשים בערבים כי המחירים שלהם נוחים, בטח לא כמו שהיהודים שעולים הרבה.
סליחה על ההכללה, אבל אנשי המקצוע בארץ בתחום הזה הם פשוט גנבים  .

אבל האם יש לי זכות וטו להגיד להם שאני לא מוכן ?
בתכלס, אני מרגיש שאין לי את הזכות הזו......כי זו הדירה שלהם .
ואם הם צריכים להביא מישהו שיתקן ,אז אין לי את האפשרות למנוע את זה.

מצד שני, אני יכול להגיד להם, שיילכו קיבינמאט , אני אעביר פה עוד 8 חודשים , ואחר כך פשוט אעזוב .
לא בא לי לעזוב כי נח לי בדירה,אחרי 4 שנים...

ולהגיד לה שאם היא רוצה להיות עם הערבי אז שתבוא היא להיות איתי---אבל ברור לי שהיא לא תבוא
כי היא לא חייבת לבוא......היא חייבת לפתור את הבעיה וזה מה שהיא עושה.

בינתיים, אני זה שאצטרך לסבול עם זרם מים חלש מאוד (מים קרים)
אם אחליט שאני מוותר וזהו.


מה הייתם עושים?


לצפיה ב-'זו בעיה שלך'
זו בעיה שלך
24/09/2016 | 15:46
3
74
אתה חי בישראל, חי על כדור הארץ, יש ערבים בעולם. אם אתה לא מוכן שייכנס אליך ערבי הביתה זו בעיה שלך, תחיה עם המים הקרים.
לצפיה ב-'ואם הוא ערבי פלשתינאי!???? ????'
ואם הוא ערבי פלשתינאי!???? ????
24/09/2016 | 16:02
2
22
לצפיה ב-'אז מה?'
אז מה?
24/09/2016 | 16:36
68
גם ערבים פלשתינאים צריכים להתפרנס. יש לך פחדים, תהיה מוכן לשלם מחיר עליהם. ואם הוא לא שב"ח? זה לא שיש פה דיון שהוא באמת רציונלי, אתה מנוהל ע"י פחדים  אתה לא חייב להכניס אליך הביתה אף אדם שאתה לא רוצה, אבל על פחדים משלמים מחיר. אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. 
לצפיה ב-'תציע לשלם את ההפרש במחיר'
תציע לשלם את ההפרש במחיר
26/09/2016 | 12:59
46
הם מוכנים לשלם X עם איש מקצוע מסויים.
אתה לא רוצה לעבוד עם איש המקצוע הזה, ורוצה להביא אחד יקר יותר.
הפתרון המתבקש הוא שאתה תשלם את ההפרש בין שני אנשי המקצוע.
 
וזאת מבלי להיכנס לשיקולים שלך.
לצפיה ב-'בעל הבית השתגע - והלוואי על כולנו בעל בית שכזה'
בעל הבית השתגע - והלוואי על כולנו בעל בית שכזה
22/09/2016 | 21:19
110
ייתכן שחלקכם שמעתם על הסיפור שרץ ברשת ואמיתתו הוכחה, על אדם ערירי שנפטר לפני מספר חודשים, שהוריש את הדירות בבעלותו בבניין ברחוב מבוקש בתל אביב, לדיירות ששכרו אותן ממנו.

זה נשמע כמעט כמו אגדה, אבל זה אמיתי. מבדיקה מעמיקה מעט מסתבר שהיה מדובר באדם סימפטי ורגיש שקיבל את הדירות בירושה, והשכיר אותן במחירים סבירים מאוד. מסתבר שזו הייתה רק ההתחלה.

מי שפחות התרגשו מהמידע הזה היו דיירי עבר של הבחור - ואני יכולה להבין את זה. הדיירות היורשות סירבו להתראיין, אבל דייר עבר התראיין והביע את התסכול שלו ושל זוגתו מה"פספוס".


חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יגאל ג'רבי- משרד עורכי דין
יגאל ג'רבי-משרד עורכי דין
MyogaSpot - Yoga accessories
כל האביזרים הנחוצים ליוגה
ר.א. גמליאל ושות' עורכי דין
עו"ד רם א. גמליאל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ