לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'שאלה בקשר למכבסה ושקרים '
שאלה בקשר למכבסה ושקרים
20/04/2017 | 19:43
11
41
היי חברים,
חייב לשאול שאלה שמטרידה אותי.

לפני כמה ימים מסרתי בפעם הראשונה שלי, כביסה למכבסה.

שמתי ב 2 שקיות ושקלתי בבית  (יצא 15 קילו)

נסעתי למכבסה ,הוציאו לי טופס עבודה .

ביקשתי שיגידו לי בערך כמה זה אמור לעלות, אז אמרו  לי 9 שקל לקילו.
אבל שוקלים רק אחרי הכביסה.

אוקיי.

היום באתי לקחת ונאמר לי שסהכ יצא 180 שקל.

שאלתי אותו (כאילו שאני לא יודע) "למה כמה קילו הבאתי" ....
חשבתי שהוא ישקול לידי (לא היה נעים לי להגיד לו אתה משקר ...תשקול לידי )
אז הוא פשוט לקח את המחשבון.....חילק 180 ב 9......וזה יוצא 19.5 קילו ---20 קילו.

שילמתי ,אמרתי תודה -----וידעתי שלשם אני לא חוזר יותר.

אבל השאלה שלי אליכם היא----מה לעשות בפעם הבאה שאלך למכבסה אחרת.
הרי לא נעים לבוא בגישה של "אני לא מאמין לכם, אני רוצה שתשקלו לידי"……………
זה קצת מביך כי זה מראה שאתה כבר חושב שהם רמאים! וזה פוגע.

מצד שני,
ממש לא בא לי שכל אחד יתחיל לזרוק לי מספרים .

המשקל שלי בבית מצויין ומראה את המשקל הנכון וזה היה 15 קילו!

מה יש משקל מיוחד למדידת בגדים??? נו באמת.

אשמח לתשובות מכם .

המון תודה
לצפיה ב-'אני לא כל כך בקיאה בנהלים של מכבסות'
אני לא כל כך בקיאה בנהלים של מכבסות
21/04/2017 | 10:29
10
46
הפעמים היחידות שהשתמשתי בשירותים של שכאלו היו כשטיילתי בחו"ל, וזה היה שונה באופן טבעי מאשר מה שהולך בארץ. האמת שאני קצת מופתעת לשמוע שעדיין יש מי ששולח בגדים למכבסות. אגב גם בחו"ל העדפתי שיקבעו מחיר לפי משקל ולא לפי סוג בגד, מה שעשו בחלק מהמקומות, שזה דיי מטופש  - למה כביסה של שמלה אמורה לעלות יותר מאשר כביסה של חולצה, למשל? ובתכלס הכל נכנס ביחד לאותה מכונה, ככה שהרושם היה שמנסים להוציא ככה יותר כסף.  

לגבי מה שעשו לך - אין לי כל כך מה לומר מלבד שלא נראה לי שזה משהו שייחודי למכבסות או לעסק הספציפי הזה, יש משקלים שמכויילים באופן שונה, כולל משקלי גוף (בגלל זה למי שעושה דיאטה ממליצים להישקל תמיד באותו משקל), וגם בבתי עסק אחרים שמוכרים במשקל לפעמים יש אי דיוקים, לא תמיד זה מכוון, אבל עם התחמנות המוכרת של בני עמנו אפשר לצאת מנקודת הנחה שיש מצבים שכן. נסה לבדוק אופציה לבקש המלצות, אם יש מבחר של מכבסות שאפשר לבחור ביניהן. 

לצפיה ב-'אז ככה '
אז ככה
21/04/2017 | 11:09
9
32
ראשית, תודה .

שנית,
למה את מתפלאת ?
אין לי איפה לעשות כביסה.
אני גר בדירה שכורה.
רווק.
אין פה מקום למכונת כביסה ואני גם לא יודע איך וזה לא משהו שעכשיו ארצה להתנסות בו.

שלוש,
באמת יכולים להיות הבדלים כאלה משמעותיים בין משקל למשקל?? של 5 קילו?
לצפיה ב-'למה אני מתפלאת?'
למה אני מתפלאת?
21/04/2017 | 16:32
8
55
כי אני לא מכירה יותר מדי אנשים בימינו שזקוקים לשירותי מכבסות, נכון שבלא מעט דירות מחולקות מהסוג הלא משובח אין תמיד אופציה למכונת כביסה, אבל חשבתי לתומי שזה נהיה תרחיש נדיר שבדירות כאלו גרים אנשים שאינם מהסוג שבמקרה הכי גרוע סוחבים כביסה להורים (מה שחלק מחבריי עשו בהיותם סטודנטים), כששמעתי על מקרים של דירות מחולקות שכללו מכונת כביסה ומייבש משותפים ב"חדר שירות" משותף. אם כבר יותר מטריד אותי שבדירות של ימינו בקושי יש מקום לתלות כביסה, מה שמאלץ רבים כולל משפחות להשתמש במייבש כביסה גם בקיץ.

ולענייננו: במקרה שציינת הרושם שנוצר הוא שלא מדובר בטעות וגם לא בכיול משקל לא תקין, במקומך לא הייתי מנסה להבין מה עומד מאחורי מה שקרה אלא מחפשת פתרונות אחרים. יש לך אולי שכנה מבוגרת נחמדה שתוכל להציע לה שתכבס את הבגדים שלך בתמורה לסכום סמלי?
לצפיה ב-'אני לא אעשה זאת………'
אני לא אעשה זאת………
21/04/2017 | 18:55
7
27
לא מכיר פה שכנים .
ועם ההורים שלי אני לא ממש בקשר

טוב באסה

לא ממש יודע מה לעשות.

מישהו כבר כתב לי שכנראה הם שוקלים את הכביסה אחרי הכיבוס....שזה אומר שהכל רטוב
וזה מה שקרה במקרה שלי (כנראה ) וזה מקור ההפרש
לצפיה ב-'תמצא מכבסה בשירות עצמי ותסגור עניין'
תמצא מכבסה בשירות עצמי ותסגור עניין
21/04/2017 | 21:25
6
39
זה מה שתעשה. בלי משקלים ועניינים. אתה מכבס, מכניס כסף למכונה ונסגר עניין. 
לצפיה ב-'חחחח מאיפה לי לדעת לכבס חחח'
חחחח מאיפה לי לדעת לכבס חחח
21/04/2017 | 21:34
5
28
אתה רוצה שאהרוס בגדים???
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
21/04/2017 | 22:30
4
42
יש לך איזו מגבלה פיזית או  קוגניטיבית שמונעת ממך  ללחוץ על כפתור של מכונת כביסה? (שאלה רצינית לגמרי). אם יש לך מגבלה שמונעת ממך לעשות את זה, יש שירותי כביסה של ביטוח לאומי לאנשים עם מוגבלויות. הם באים הביתה ואוספים את הכביסה ומחזירים אותה גם. אבל זה יורד מהקיצבה שביטוח לאומי נותן. 
לצפיה ב-'חחחחחחחחח איזו תגובה צינית '
חחחחחחחחח איזו תגובה צינית
21/04/2017 | 22:41
3
30
אין לי שום בעיה קוגניטיבית ולא פיזית.
אבל גם לעשות כביסה זה יותר מללחוץ עת כפתור!!

יש את כל הנושא של הפרדת צבעים....
נראה לי שיש גם הוראות מיוחדות לכבס ג'ינסים , אם לא רוצים להרוס אותם או אפילו לכווץ אותם...
יש את כל הנושא של הרתחה.....כמה מעלות למצעים......כמה מעלות סתם לחליפות וכו וכו...

אני לא אומר שעכשיו צריך דוקטורט.......
אבל אין מי שיסביר לי או ידריך אותי כרגע...
ואני לא מתכוון להרוס לי את כל המלתחה בגלל חוסר ידע שלי בלכבס
לצפיה ב-'20 שנה אני עושה כביסה'
20 שנה אני עושה כביסה
22/04/2017 | 00:47
27
בחיים לא הפרדתי צבעים. ואין לי מושג מה עושים עם ג'ינסים כדי לא להרוס אותם. ולא היה לי מושג שיש הבדל בין הרתחה של מצעים להרתחה של דברים אחרים. וואלק, אתה מחדש לי. בסוף מסתבר שאתה מבין בכביסה יותר ממני.

החוק בחיים, בכלל בחיים, לא רק בקשר לכביסה, אומר, שעל כל דבר שאתה לא עושה בעצמך בשתי הידיים שלך, אתה משלם יותר.
רוצה מכבסה? סבבה. תשלם יותר.

לצפיה ב-'קבל תגובה ממני - בלי שום ציניות'
קבל תגובה ממני - בלי שום ציניות
22/04/2017 | 20:06
27
לכבס זו אחת הפעולות הכי פשוטות שיש, כמו שעוגי כתבה - זה לא משהו שדורש למידה ממושכת. אולי לפני עשרות שנים היה נדרש להפריד צבעים, אבל אם יש לך בגדים מהסוג שמוריד צבע, היית מגלה את זה ממזמן. אין שום הוראות מיוחדות לג'ינסים, ובבגדים שיש בהם הוראות מיוחדות הן כתובות על גבי התווית שמודבקת לבגד, כך שלא אמורה להיות בעיה לבצע אותם. אני מאוד אתפלא אגב לגלות שיש לך בגדים כאלו - בדרך כלל מדובר בבגדים עדינים מהסוג שנשים לובשות, ובעיקר נשים בעלות טעם יקר.

אם אתה לא יודע איך לכבס באופן בסיסי מבחינת כמה מעלות לכל בגד - תכבס ב-30 מעלות, זה הבסיס ונדירים הבגדים שנמצאים בארון הבגדים של גבר ממוצע שיתכווצו בחום כזה. 

הדבר היחיד שהייתי ממליצה לך להפריד זה מגבות, כי לפעמים הן משירות סיבים שיכולים להידבק לבגדים וזה לא נעים. 

אם אתה עדיין חושב שתסתבך - כל אדם שתפגוש במכבסה האוטומטית יוכל להסביר לך בשתי דקות בערך מה לעשות. 
לצפיה ב-' סליחה על השאלה - אבל אתה אמיתי?'
סליחה על השאלה - אבל אתה אמיתי?
23/04/2017 | 20:55
21
מה עשית עד עכשיו? כיבסת את הבגדים שלך באופן קבוע במכבסה בתשלום בגלל חשש להרוס את הבגדים שלך? אף פעם בשום שלב בחייך לא ניסית לכבס לבד? אנחנו בשנת 2017, כמה מסובך זה נראה לך שאתה כל כך חושש מזה? 

אני עדיין בהלם מזה שכתבת שאתה חושש לכווץ ג'ינס בכביסה, ושהעלית את נושא ההרתחה. 
לצפיה ב-'על נפלאות התביעה '
על נפלאות התביעה
18/04/2017 | 22:56
10
71
בא לי לשתף אתכם בתופעה מעצבנת שיצא לי להיתקל בה: בתקופה האחרונה יצא לי להיות בחברתם של משפטנים, מסתבר שהם הולכים ומתרבים ולא רק שהם הולכים ומתרבים, חלק מהם מאוד מתלהבים מהמקצוע שלהם וגם בזמן שהם נמצאים במסגרת חברתית הם מחפשים להפגין את הידע שלהם ולנסות לשכנע את כל מי שסביבם לתבוע את מי שהם רק יכולים. לפעמים זה ממש מעצבן, במיוחד כשזה מגיע לוויכוחים מטופשים ולהתעקשויות. לפעמים הם לא מסתפקים בלהמליץ לתבוע אלא שולפים כל מיני טיעונים על "זכויות לפי החוק" שאולי נכונות לפי החוק היבש, אבל נשמעות יותר כמו התקטננות והתעקשות מיותרת.

אני אתן את הדוגמה הכי הזויה: זוג חברים שלי נאלצים לחפש דירה חדשה כי הבניין שהם גרים בו הולך לעבור פינוי בינוי בקרוב. המשפטן הקרוב (שעשה הסבה והוא בעצם רק בשלב ההתמחות) טען שהם לא צריכים לעזוב, לדבריו מבחינת החוק אסור לעשות פינוי בינוי בלי שהם (שגרים בדירה בשכירות) יאשרו, לדבריו בגלל שהם גרו כמה שנים בדירה הם דיירים מוגנים (הם גרו בדירה פחות מ-3 שנים וחוק הגנת הדייר לא תופס למיטב ידיעתי ברוב המוחלט של החוזים בימינו), והוא המשיך להתעקש על זה גם אחרי שהם הסבירו לו שמתי שהם שכרו את הדירה בעל הדירה יידע אותם שהבניין מיועד לפינוי בינוי ונכון לאותה תקופה לא ידעו מתי זה יקרה, ולכן המחיר היה נמוך יחסית לתמורה והיה להם סעיף בחוזה שבעל הדירה מתחייב לתת להם התראה הוגנת לפינוי הדירה לפני הפינוי בינוי - אבל אותו משפטן מומחה טוען שיש להם זכויות ושאסור להרוס את הבניין אם הם לא מסכימים... וגם אחרי שהם הסבירו לו שגם אם הם יסרבו להתפנות, בעל הדירה יכול פשוט לא לחדש איתם את החוזה ובכל מקרה הם יצטרכו לעזוב, הוא המשיך להתעקש ולדבר על "הזכויות" ו"החוק"... כשגם אם נצא מנקודת הנחה שהוא צודק - למה לאנשים ללכת ככה עם הראש בקיר?

היו עוד אנשים ששמעו כל מיני שטויות כאלו, אני סיפרתי לאחת החברות על משהו שקרה בעבודה שלי ומהר מאוד התחרטתי על זה כשהתברר שהוא שמע והתחיל לשאול שאלות והבהיר לי מה החוק "אומר" ולמה כדאי לי לתבוע. אבל זה היה כלום לעומת משפטן מבריק אחר שהתארח אצלי בבית, וכמה דקות אחרי שנכנס כבר פצח בהרצאה מה אני צריכה לדרוש מבעלי הדירה (כל מיני דברים בלי שום בסיס) ולמה הם חייבים להוריד לי את שכ"ד - כל מיני סיבות מטופשות כמו שהבנייה במגרש הסמוך הולכת להסתיר לי את הנוף, כשאפשר לחשוב איזה נוף בדיוק יש במרכז העיר?! גם לפני זה היה נוף של בניינים, ובכלל שכרתי את הדירה הזאת מלכתחילה במחיר זול מהרגיל בגלל שיש עבודות בנייה ליד, אז אין לי שום סיבה לדרוש שיורידו לי מהשכ"ד בגלל "שאין נוף", בטח שלא באמצע החוזה (הייתי מצפה ממשפטן שיהיה מודע למשמעות ולתוקף של חוזה).

לפני כמה חודשים היו לי בעיות תשתית בדירה שדרשו טיפול מקיף, בעלי הדירה שלי טיפלו בהכל וביקשו רק שאעזוב את הדירה לכמה ימים כדי שאנשי המקצוע יוכלו לטפל בכל מה שצריך בצורה יסודית. קיבלתי את זה בהבנה והתארחתי שני לילות אצל חברה - וגם על זה שמעתי משני משפטנים שונים שאני צריכה לתבוע ולדרוש מבעלי הדירה שיפצו אותי/שהם היו צריכים לממן לי שהות במלון וכל מיני שטויות. למה אני אומרת שזה שטויות? כי גם אם מבחינת החוק יש סעיף הגיוני וסביר שאם אי אפשר לישון בדירה שאני משלמת עליה שכירות בעל הדירה אמור לפצות אותי על זה, אם הייתי דורשת את זה בעלי הדירה היו יכולים למרוח את הטיפול בתקלות על פני כמה ימים באופן שהייתי יכולה לישון בדירה, וגם אני וגם הם העדפנו לגמור עם הכל במכה, אז למה לי להיות קשה איתם בזמן שהם פועלים לטובתי? למה אנשים לפעמים מתעקשים להיות צודקים ולא להיות חכמים? ולא סתם צודקים - צודקים מעצבנים? או סתם מעצבנים ואפילו לא צודקים.
לצפיה ב-'העלית נושא מאוד מעניין ואקטואלי '
העלית נושא מאוד מעניין ואקטואלי
19/04/2017 | 21:06
45
אני כבר ממזמן חושבת שהקלות בה הישראלים שולפים את המילה "תביעה" בכל כך הרבה סיטואציות עברה את הטעם הטוב, כולנו יודעים שישראלים לא אוהבים לצאת פראיירים, אבל יש גבול לכל תעלול ולא כל דבר שקורה דורש מעורבות משפטית ואיום בתביעה, ולי יצא לשמוע כל מיני הצהרות שכאלו לא רק ממשפטנים, אנשים שולפים את הקלף הזה גם כשאין להם מושג מה החוק אומר, או שהם חושבים שהם יודעים ומבינים. דווקא ממשפטנים/עו"ד מנוסים שמעתי בעיקר המלצות לא למהר לתבוע, כשהסבלנים שביניהם נתנו הסברים למה זה לא חכם. בגלל שאני גם מנהלת את הפורום הזה ופורום נוסף בו הנושא עלה לא אחת וגם מתנדבת במקום בו עולים מדי פעם דיבורים דומים, יצא לי להיות עדה לכל מיני קטעים הזויים בסגנון שתיארת. אם נלך לנושא הפורום - אני תמיד מפנה לפורום חוק ומשפט ומבקשת מהאנשים ששואלים שיעדכנו, כי משום מה תמיד אנשים שנתקלים בבעיות מול בעל הדירה מקבלים עצות בשפע לתבוע, אבל אף אחד לא יודע להגיד להם מה ולמה ומה הפרוצדורה, או שאומרים כל מיני דברים בלי בסיס. מה שכתבת על פינוי בינוי זו שטות שגם אני שמעתי בהקשרים שונים מאנשים שטוענים שיש להם ידע משפטי (מדובר באנשים שבמקרה הטוב הם סטודנטים למשפטים, לפעמים גם זה לא), ולכי תסבירי לאנשים כאלו, בדגש על אנשים שמעולם לא גרו בשכירות  ולא יודעים מה זה פינוי בינוי, איך הולך נושא ההתנגדות ושגם לבעלי דירות לא תמיד עוזר להתנגד במקרים כאלו, אז בטח ששוכרים שבחוזה שלהם מצוין במפורש שהם יקבלו התראה לפינוי הדירה במקרה כזה לא יכולים להתנגד וגם לא לתבוע.

אני מהדוגלים במשפט שהזכרת בין השורות - עדיף להיות חכם ולא צודק, ובמקרים כמו שתיארת לא הייתי אומרת שיש כאן בכלל בחירה - אדם שיתבע או יטען לזכויות בחוק במקרים כאלו יוצא לטעמי גם לא חכם וגם לא צודק. אני חושבת שחלק מהעניין זה שאנשים מסונוורים מהמחשבה שהם יכולים לזכות בתביעה ולקבל הרבה כסף - רק שחבל שהם לא לוקחים בחשבון שלתבוע זה לא דבר כל כך פשוט - גם אם מבחינת החוק היבש הצדק איתך, לא בהכרח תצא צודק בבית המשפט בגלל שלל סיבות, וגם עד שתגיעו לבית המשפט יעבור פרק זמן לא קצר, וגם אם תצאו צודקים ותקבלו פיצוי, הוא לא בהכרח ישקף את ההשקעה והזמן והתשלום לעו"ד, שלא לדבר על מצב בו תפסידו ותצטרכו לשלם הוצאות לצד השני (שבמקרים כמו שתיארת, הייתי מצפה שזה מה שיקרה - למה לבזבז את זמנכם היקר על תביעות קנטרניות שכאלו?!) 

משהו נוסף שאנשים נוטים לפספס בהיבט של תביעות משפטיות זה נושא "תום לב", יותר מדי אנשים שמדברים על עילות לתביעה וזכויות משפטיות משלבים בזה חוסר תום לב מובהק, והמקרים שהבאת הם דוגמאות מאוד טובות לכך. 
לצפיה ב-'ובהמשך לדיון הזה - מקרה הזוי של תביעה שהצליחה'
ובהמשך לדיון הזה - מקרה הזוי של תביעה שהצליחה
21/04/2017 | 17:16
8
33
אמנם לא קשור לנושא הפורום, אבל מקרה שיכול להסביר למה אנשים כל כך להוטים לתבוע: מקרה של זוג אתיופים שגילו שהמלצרית בבית הקפה שאכלו כתבה בתיאור הלקוחות "כושים" - מידע שהיה אמור להגיע לעיניי העובדים בלבד, לא הסתפקו בהתנצלות בע"פ ובכתב, בפיצוי נדיב מבעל המסעדה ובעובדה שהמלצרית פוטרה במקום, תבעו על לשון הרע ואחרי הסחבת הרגילה המלצרית ובעל המסעדה נדרשו כל אחד בנפרד לשלם פיצויים בסך עשרות אלפי שקלים.

אחרי ששומעים על מקרה כזה של אנשים שתבעו על משהו הזוי ובאופן עוד יותר הזוי, זכו בפיצוי כספי לא מבוטל כולל ממי שבכלל לא אשם ונהג בתום לב לאורך כל הדרך ויותר מזה, אפשר בהחלט להבין למה אנשים חושבים שאם הם חשים שנעשה איתם חוסר צדק, כדאי להם לתבוע.
לצפיה ב-'מה שהזוי הוא למה '
מה שהזוי הוא למה
21/04/2017 | 21:30
4
33
מסעדה צריכה לקלטג את הלקוחות שלה לפי צבע עור?
אולי כשיקלטגו אותך בתור זאת בלי הציצים\ הציצים הגדולים\ הפרונקל על המצח תביני את מקור ההשפלה. 
לצפיה ב-'אם הייתה מסעדה כזאת, זה באמת היה הזוי'
אם הייתה מסעדה כזאת, זה באמת היה הזוי
22/04/2017 | 20:14
3
27
אבל לא קיימת שום מסעדה שמקטלגת לקוחות לפי צבע עור, במקרה הזה מדובר במסעדה שלצד מספר השולחן רושמים בה את תיאור הסועדים, אני מודה שגם אני לא מבינה מה הקטע ולמה זה נדרש, ואני מלצרתי במשך תקופה ב-3 מסעדות שונות שבאף אחת מהן זה לא היה קיים. היו מי שניסו להסביר את זה בדיונים ברשת בכך שאם הלקוחות יעברו שולחן על דעת עצמם, יהיה ניתן להבין במי מדובר ולמי להגיש את המנה הנכונה - זה עדיין נראה בעיניי מטופש.

במקרה הזה המלצרית לא קטלגה אף אחד, היות שהיא נדרשה לרשום תיאור, דבר שבעיני כאמור לא ברור בפני עצמו ואפילו מטופש, הדבר הראשון שעלה לה בראש זה צבע העור שלהם - שזה דיי הגיוני, כמו שלקוחות בשולחן אחר היא הייתה מתארת כ"בלונדינית" או "רוסים". בכל מקרה קטלוג זה לא, זה תיאור. ואני לא חושבת שיש מה להשוות בין תיאור סטנדרטי שכזה לבין מה שכתבת שאלו תיאורים עם משמעות קצת אחרת. המטרה של המלצרית לא הייתה להעליב וזה לא נבע מגזענות, הלקוחות בכלל לא היו אמורים לראות את הכיתוב הזה, ובאופן כללי - הם כושים, זו עובדה, הם עלו מאתיופיה שזו ארץ כוש (זה מקור המושג כושי למי שלא מודע לכך), וצבע עורם כהה. יש לי תחושה שגם אם היא הייתה כותבת אתיופים זה היה מוביל לתלונה ותביעה. 

התביעה גם לא הייתה בגין השפלה, היא הייתה בגין לשון הרע, שזה משהו שבכלל לא ברור (האם מזה ששניים וחצי עובדי מטבח היו יכולים להיחשף לכיתוב "כושים" נגרם לאותם אנשים נזק והם יצאו "רע" בעיניהם?) 
לצפיה ב-'בלה בלה בלה'
בלה בלה בלה
23/04/2017 | 16:12
2
14
"כושי" היא מילת גנאי. גם אם המלצרית לא התכוונה לשום דבר רע בזה והיא פשוט בורה וחסרת מודעות למה שנעשה סביבה, הבורות שלה עדיין השפילה אנשים אחרים. 
ואל תבלבלי לי עם "ארץ כוש". כי אנחנו גם לא בימי התנ"ך ואם האתיופים רואים בזו מילת גנאי זו מילת גנאי, נקודה ושום בילבולי מוח לא יעזרו כי לאדם שהוא לא אתיופי אין שום זכות להחליט איך האתיופים בוחרים להיקרא, רק להם יש.  
וברור שקלטלג לקוחות לפי מראה חיצוני או עדה או גזע, כשיטת עבודה, זה מאד לא תקין. תביעה מוצדקת לחלוטין. 
לצפיה ב-'לדעתי התביעה הייתה יכולה להיות מוצדקת'
לדעתי התביעה הייתה יכולה להיות מוצדקת
23/04/2017 | 20:46
1
16
אם היא הייתה מופנית כתביעה כללית לבעלי המסעדה שמאלצים את המלצרים שלהם לכתוב תיאור לכל שולחן, ויוצרים פתח למצבים לא נעימים. לפי התיאור של המקרה כמו שהוא הוצג כאן לא הייתה מטרה להשפיל את הלקוחות, ובמקרה שכן יש כוונה להשפיל זה באמת מגעיל, אבל זה לא לשון הרע, לפחות לפי הגדרת החוק. 
לצפיה ב-'זה באבוהה לשון הרע'
זה באבוהה לשון הרע
23/04/2017 | 22:32
12
המבחן הוא לא מה הייתה כוונת המשורר, אם הוא התכוון או לא התכוון להעליב, אלא האם יש שימוש בביטוי שעשוי להתפרש כפוגעני או מבזה.

לצפיה ב-'באמת סיפור לא ברור בכלל'
באמת סיפור לא ברור בכלל
23/04/2017 | 20:30
2
20
כל הסיטואציה הזאת הזויה, אבל ממה שבאמת הזוי זה שהם תבעו על לשון הרע וזכו - אם הם היו תובעים על עגמת נפש או השפלה עוד היה אפשר להבין, אבל מה לשון הרע קשור פה? למיטב ידיעתי, על לשון הרע תובעים במידה ונגרם נזק לאדם בעקבות הדברים, או אם זה גרם לתובע להיראות רע בעיניי אחרים באופן שניזוק ממנו (ובשביל זה נדרש שיהיו עדים לאמירה), ובסיפור הזה לא ברור לי איך התובעים הצליחו להוכיח נזק כלשהו. רק שלא ייצרו תקדים בנושא, כי התוצאה תהיה שכל מלצר יהיה יעד לתביעה - מספיק שיספר למלצר אחר שלקוחות נתנו לו טיפ נמוך, וכבר יתבעו אותו על לשון הרע. 

לצפיה ב-'אז את לא מבינה מהו לשון הרע'
אז את לא מבינה מהו לשון הרע
23/04/2017 | 22:36
1
5
לצפיה ב-'ללשון הרע יש הגדרה משפטית ברורה מאוד'
ללשון הרע יש הגדרה משפטית ברורה מאוד
23/04/2017 | 23:46
18
ולכתוב על פתק שאף אחד לא אמור לראות אותו מילה כלשהי, גם אם היא מילת גנאי, זה לא לשון הרע מבחינת החוק. 
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:01
10
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'תשלום בשיקים דחויים'
תשלום בשיקים דחויים
08/04/2017 | 13:46
1
67
שלום רב לכולם
לפני כחודש סגרתי חוזה לחצי שנה של שכירות בגין יחידת דיור. העברתי לו 6  שיקים לתאריך ה10 בכל חודש. בעל הבית ביקש חתימת ערבים ובמעמד החתימה אני והערב שילמנו באמצעות שיקים על שמו וכעת אני רוצה לקבל מבעל הבית בחזרה את 5 השיקים שנותרו ולהעביר לו 5 שיקים חדשים על שמי. האם מבחינה חוקית הוא יכול שלא לאפשר לי לבצע זאת? 
לצפיה ב-'לא כל כך ירדתי לסוף דעתך'
לא כל כך ירדתי לסוף דעתך
20/04/2017 | 19:09
17
האם פנית לבעל הדירה וביקשת להחליף את הצ'קים והוא סירב לכך?

לפעמים סירוב כזה נובע בשל העובדה שבעלי דירות רבים מעדיפים להפקיד את הצ'קים באופן מרוכז בתחילת החוזה, במקום להפקיד כל צ'ק בתחילת כל חודש (יש הסדר בבנק שכולל עמלה, אבל חוסך לבעלי הדירות את כאב הראש וזה סידור מאוד נוח). במצב כזה החלפת הצ'קים כרוכה בעלות נוספת ובטרטור עבור בעל הדירה, כך שאני יכולה להבין בעל דירה שלא יתלהב מזה (למרות שבעלת הדירה שלי עשתה את זה ברצון אחרי שעברתי בנק). מה שאתה יכול לעשות זה להציע לבעל הדירה שתבטל את הצ'קים המדוברים בהסכמתו, ותיתן לו את הצ'קים הנותרים במקומם. 
לצפיה ב-'מזגן נייד'
מזגן נייד
04/04/2017 | 13:32
3
88
יש לי בדירה מזגן 4 כ"ס  מאוד מאוד ישן שבקיץ לא מצליח לקרר -רק מוציא אוויר,
בחורף הוא  כן מחמם.
בעל הדירה לא מוכן לקנות מזגן חדש אפילו אם אני אשתתף בעלות ההתקנה,מסתבר שמזגן שיצליח לקרר את הבית עולה מעל 6500 שח.
הפתרונות שחשבתי עליהם זה להביא טכנאי  אמין על חשבוני שיבדוק את המזגן ואם מדובר בתיקון של כמה מאות שקלים בודדים שיסדר את המזגן לפחות לקיץ הקרוב.
דבר נוסף ששמעתי עליו זה מזגן נייד, לפי מה שראיתי באינטרנט מזגנים ניידים הם 1 כ"ס שזה חלש מדי ובדירוג אנרגטי G שזה מבזבז חשמל מדי.
למישהו יש נסיון עם מזגנים ניידים? הם מקררים כמו מזגן אמיתי? מבזבזים חשמל בצורה קיצונים .? שווים את ההשקעה כשמגיעה השרב?
לצפיה ב-'לדעתי האישית'
לדעתי האישית
05/04/2017 | 00:22
2
64
עדיף לעבור דירה. מזגן זו תשתית בסיסית במדינה שלנו, ובעלי דירות שלא מוכנים להתקין מזגן שעושה את העבודה יתקשו מאוד למצוא דיירים. נראה שבעל הדירה שלך מנסה שיטת מצליח - היות שאתה כבר ככה גר בדירה ולפי החוזה אתה תשלם לו את אותו הסכום בין אם יתקין מזגן חדש ובין אם לאו. בדיקה של המזגן הקיים ותיקון במידת הצורך זה לא משהו שאתה אמור לשלם עליו - המזגן הוא חלק מהתשתיות בדירה, והאחריות היא של בעל הדירה. אם בחוזה מופיע מזגן כחלק מהמיטלטלין זו האחריות שלו לדאוג לתקינות שלו, אחרת זו הפרת חוזה. 

ממה שאני יודעת על מזגנים ניידים, הם צרכני חשמל דיי כבדים כפי שכתבת, מה שהופך את ההוצאה הכלכלית לגדולה משמעותית. אני חושבת שמבחינה כלכלית ישתלם לך יותר לעזוב את הדירה בסיום החוזה - בתקווה שהוא קרוב, ולמצוא דירה אחרת עם מזגן שעובד כמו שצריך, שזה המצב הנפוץ בארץ.

לצפיה ב-'סיום החוזה עוד רחוק מאוד'
סיום החוזה עוד רחוק מאוד
05/04/2017 | 19:22
1
61
לדירה יש יתרונות אחרים כולל השכ"ד ..היחס של הבעלים וכו.. ולצערי מנסיון  זה ממש לא טריוואלי למצא דירה טובה+בעלי דירה שהם גם הוגנים ואפשר להסתדר איתם וזה המצב אצלי כרגע. אני יכול להבין שההוצאה הזאת קצת הבהילה אותו,בד"כ לאנשים מבוגרים בכלל ובעלי דירות מבוגרים בפרט קשה עם שינויים ו"כאבי ראש" כאלה.
כך שיותר משתלם לי לנסות למצא פתרון אחר לבד במידה והסכום הגיוני לי כדי לשמור על "שלום בית" ולא להתחיל לנפנף (תרתי משמע  ) בחוזה. 

אני מנסה לפתור את זה לפני שתתחיל עונת החמסינים והמחירים יקפצו..
אם למישהו כן יש ניסיון עם מזגנים ניידים או עצה טכנית אחרת מנסיונו אני אודה לו ..

לצפיה ב-'יש כמה דברים שנראה שלא לקחת בחשבון'
יש כמה דברים שנראה שלא לקחת בחשבון
06/04/2017 | 21:16
111
ואני מתנצלת מראש אם זה ישמע "תוקף", כי זו ממש לא המטרה: אתה לא צריך לרחם על בעל הדירה שלך וגם לא להתחשב בו - אם ההוצאה הבהילה אותו זה לא נעים, אבל ממש לא אמור לעניין אותך, ועצם זה שהוא תוקע אותך עם מזגן שלא עושה את העבודה בזמן שהשכיר לך דירה עם מזגן ולפי החוזה הוא מחויב לתקינות שלו - ההתנהלות שלו לפי מה שתיארת ממש לא נכנסת להגדרה של יתרון מבחינת היחס של הבעלים, ואם הוא הצליח ליצור אצלך נקיפות מצפון על כך שאתה מצפה למזגן שיעבוד, זה אפילו יותר חמור מזה. מי שאמור לשמור על שלום בית פה זה מי שמחויב לך לפי החוזה - אם מחר הוא יחליט להעלות לך את שכ"ד באמצע החוזה, גם תקבל את זה בשביל לשמור על שלום בית? אם הוא לא יסכים לתקן את השירותים, גם תסכים לזה? 

אם אתה ממש מתעקש להתחשב בו, אתה יכול להציע שהוא ישלם על מזגן נייד, או שיבדוק אפשרות להתקין מזגן חדש רק באחד החדרים. 
לצפיה ב-'דעתכם בבקשה'
דעתכם בבקשה
03/04/2017 | 13:22
8
130
היי ,
אני בת 24 (ירושלמית) ומתכננת לצאת מהבית.
אני נורא בטוחה מנטלית וכלכלית אבל חסרת ניסיון מן הסתם..

1. אילו תנאים לדעתכם חשוב לי להדגיש לפני חתימת חוזה ?
2. בעל דירה מסוימת (שנורא אהבתי) אמר לי שאני צריכה להעביר 12 שקים לפיקדון + ערב - מה זה אומר בדיוק ?
3. הסכום החודשי לשכר דירה יוצא קרוב ל-50% מהמשכורת שלי, למרות שיש לי חסכונות ואני בפלוס גדול - זה עדיין מדאיג אותי..
האם עבור דירת 2 חדרים , משופצת , באזור טוב שקרוב למקום העבודה , כולל ארנונה, כבלים ואינטרנט- זה יהיה מטופש להוציא סכום כזה ?
אני בטוחה שאוכל לספוג את זה , אבל כל מי ששאלתי אמר ההפך ..

ובכללי ,
כל עצה שתוכלו לזרוק תעזור ..

תודה מראש !

לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
03/04/2017 | 13:57
7
72
כמה זה חצי. יש חצי שהוא אלפיים שקל ויש חצי שהוא 5000 שקל. אין לך בעל ילדים ביטוח חיים ופנסיה שאת צריכה לממן כרגע אז זה פחות צריך להדאיג אותך.
לצפיה ב-'3,200 '
3,200
03/04/2017 | 14:32
6
73
עם הוצאות נוספות, אני מניחה שלא אוכל לחסוך יותר מ-1,500 ש"ח בכל חודש ..
לצפיה ב-'שוב תלוי'
שוב תלוי
03/04/2017 | 15:24
61
באורח החיים שלך. לדעתי את לא תישארי בסוף החודש עם סכום משמעותי, אבל זה תלוי בסגנון החיים שלך.  הסכום שלא תבזבזי בחודש אחד, יתקזז בחודש אחר אז תישארי עם פחות
בכל מקרה, בלי להכנס לך לתחתונים ברמה של לעשות לך חשבון הוצאות שוטף, את לא נשארת עם כסף לבתלמים מהשוטף שלך, רק מחסכונות. כלומר הלך לך המצבר לאוטו? את מגיעה  קרוב ל- 0 שקלים בחשבון  או מינוס בחשבון, רישוי רכב, מהחסכונות שלך, טיפול שנתי לאוטו מהחסכונות שלך. התקלקל לך מקרר או מכונת כביסה, זה יבוא מהחסכונות שלך. 
לצפיה ב-'השאלה למה כוונתך בלחסוך'
השאלה למה כוונתך בלחסוך
03/04/2017 | 23:32
4
61
רוב האנשים בימינו מתקשים לחסוך, כשלחסוך 1,500 ש"ח בחודש במובן של - שכל חודש ישאר לך 1,500 ש"ח אחרי כל ההוצאות השוטפות (כולל בילויים ופינוקים קטנים), זה משהו שלא נשמע לי אפשרי במצב שאם הבנתי נכון, ההכנסה שלך היא בסביבות 6,500 ושכ"ד הוא 3,200? מה עם ארנונה, חשמל, ועד בית, נסיעות, אינטרנט, קופ"ח? כבר הלכו קרוב ל-1,000 ש"ח נוספים כל חודש ואולי אפילו יותר, וזה עוד לפני הוצאות על אוכל וקניות נוספות שנדרשות, שזה עוד כמה מאות ש"ח. יש לך מנוי לחדר כושר? מה עם בילויים פה ושם? הוצאות קבועות אחרות? 

מעבר דירה ראשון כולל בפני עצמו לא מעט הוצאות, לצד חשיפה להוצאות שוטפות שלא בהכרח מודעים להם, וזה דבר שעולה - תרתי משמע. ההמלצה הקבועה שלי היא לארגן הכל בקובץ אקסל - הכנסות מול הוצאות, לשקלל את כל ההוצאות, כולל סל קניות ממוצע (אפשר להיעזר באתרי המשלוחים של רשתות השיווק כדי לחשב), ולהקפיד לעגל כלפי מעלה. תזכרי שרצוי מאוד שיהיה לך כמה שיותר כסף בצד לבל"תמים, שלא יהיה מצב שכמה ימי מחלה יכניסו אותך למינוס. אני ממליצה מאוד לא להסתמך על כסף שחסכת וגם לא על עזרה מההורים. 

לצפיה ב-'השכ"ד כולל ארנונה ואינטרנט'
השכ"ד כולל ארנונה ואינטרנט
04/04/2017 | 07:59
3
57
בנוסף, אין לי רכב ונוסעת באוטובוסים (חופשי).
הוצאות בילוי וכו' - זה משהו שאוכל להגביל את עצמי בקלות , כי גם עכשיו אני לא בליינית גדולה שמבזבת בלי הכרה בקטע הזה.
אם לוקחים בחשבון את כל זה + העובדה שיש לי חסכון של למעלה מ-50,000 בחשבון - זה באמת יכול לעבור את הסכומים האלה .. ?
לא הייתי רוצה לעשות שימוש יתר בחסכונות שלי , אבל עם הכנסה קבועה - יכול להיות שלא תהיה ירידה דרסטית בסכום, לא ? או שאני נאיבית מידי ?
לצפיה ב-'התמונה משתנה אבל לא בהרבה'
התמונה משתנה אבל לא בהרבה
05/04/2017 | 00:13
2
57
משנה כי המשמעות היא ששכ"ד הוא לא חצי מההכנסות שלך, אבל היות שזה לא רחוק מזה, והיות שלהחזיק דירה לבד זו עלות לא סמלית, ולפי מה שתיארת את רוצה להצליח גם לחסוך, נדרש שתבצעי בדיקה מקיפה של ההוצאות הצפויות הקבועות שלך על מנת להיות בטוחה שתצליחי לעמוד בזה. 

כמה דברים שחשוב שתקחי בחשבון בנוסף למה שכבר ייעצנו לך: האם את חושבת שתישארי לגור בדירה לטווח ארוך? מעבר דירה זו עלות בפני עצמה שעדיף לחסוך בה כמה שניתן. 
האם הדירה מרוהטת? אילו הוצאות יהיו לך בעקבות המעבר? אנשים נוטים שלא להתייחס להוצאות הראשוניות, שעשויות להגיע למאות שקלים ולפעמים אפילו יותר, אם נדרש ריהוט.

מה עם הוצאות שהן לא חודשיות, אבל נדרשות בתדירות רבעונית+-? באיזו תדירות את נוהגת להסתפר? גם אם את לא בליינית גדולה שמבזבזת בלי הכרה - בחוה"מ לא צפוי איזה טיול עם חברים? לא עושים על האש פה ושם? זה נשמע אולי כמו משהו מינורי, אבל לא מעט צעירים שחשבו שיסתדרו במצב בו 90%+- מההכנסות שלהם הולכים על מחיה שוטפת, מצאו את עצמם במצב בו יום הולדת של חבר או ר"ל חתונה הוציאה אותם מאיזון, שלא לדבר על מצב שזה יצא במקרה אחרי חודש בו הם היו חולים והשכר היה נמוך מהרגיל, לצד הוצאות רפואיות שונות (במצבים כאלו, גם התשלום הרבעוני לרופא בתוספת תשלום על תרופות יכול להוציא מאיזון)

אני ממליצה מאוד לא להסתמך על החסכונות, זו טעות שרבים וטובים עושים ובסוף מוצאים את עצמם בלי החסכונות - אם חלילה תצטרכי לעבור פרוצדורה רפואית יקרה, יהיה לגיטימי להסתייע בחסכונות. אם תרצי להתפנק בחופשה בחו"ל פעם בשנה זה גם יהיה לגיטימי - אבל לא להסתמך על מה שיש בחסכונות כגיבוי להוצאות החודשיות הקבועות. 

אני מתנצלת אם זה נשמע מלחיץ או מפחיד - אני לא מכירה אותך ויכול להיות שאת מאלו שיכולים להסתדר גם עם תקציב מינימלי, פשוט מניסיון של לא מעט שנים גם כמנהלת הפורום הזה וגם במקומות אחרים, זה לא תרחיש נדיר שמעבר דירה ראשון מוביל למצבים שתוארו, במיוחד אם מראש הולכים על שכ"ד שמהווה נתח גדול יחסית מהשכר. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/04/2017 | 07:43
1
54
נראה לי שאמשיך לבדוק דירות אחרות , לא כדאי להיות פזיזה..
לצפיה ב-'אני חושבת שאת צריכה ללכת לכיוון אחר'
אני חושבת שאת צריכה ללכת לכיוון אחר
06/04/2017 | 21:19
47
וזה לבדוק את האפשרות שלך להסתדר כלכלית עם שכ"ד ומגורים עצמאיים, ברגע שתהיה לך תמונה מסודרת, יהיה לך יותר קל מבחינת בחירת דירה.

את מוזמנת לעדכן בפורום 
לצפיה ב-'פינוי דייר בתום תקופת שכירות'
פינוי דייר בתום תקופת שכירות
24/03/2017 | 21:30
10
134
היי, אנחנו משכירים בית והדייר לא שילם לנו במשך שלושה חודשים(מצטבר ל3 חודשים) ולא שילם על המים במשך כל התקופה (600 שקל)
הוא כל הזמן אומר שישלם אבל כל הזמן דוחה את זה בגלל תירוצים שונים. בסוף החודש הזה נגמר החוזה שכירות, אני מתריע לו שאם הוא לא יסדיר את החוב לא נחדש את החוזה. כמה זמן מראש חייבים להודיע לדייר שלא ממשיכים את החוזה שכירות(בחוזה אין אופציה להארכה) והאם חייב לעשות זאת בעזרת מכתב פיזי או מספיק תיעוד של ההודעה שנשלחה(והוא הגיב)?
בנוסף, אני חושש שהדייר יעשה בעיות ולא ירצה לעזוב אפילו אם לא נחדש את החוזה - הרי לפי הבנתי חוקית אין לי דרך לסלק אותו משם למעט צו פינוי מושכר(שמחייב עו"ד ויעלה לי כמה אלפי שקלים..) - האם בית המשפט יקבע כי על הדייר לשלם את הוצאות העו"ד?
בנוסף, בהנחה וכן יסכים לעזוב, אך יסרב לשלם את שלושת חודשי השכירות - האם יש תועלת לתבוע אותו בבית משפט לתביעות קטנות?
תודה לעוזרים!
לצפיה ב-'מקסים'
מקסים
24/03/2017 | 21:47
6
100
לפי הכתיבה שלך אני מבינה שאין שאר ערבות, או ערבות בנקאית או אפילו צ'ק ביטחון? הדברים האלה יקבעו את עומק החור בכיס שלך, כך שבלי המידע הזה אי אפשר לתת תשובה מדויקת. 
אין לי מושג כמה שווה הדירה שאתה משכיר, אבל היא בטח שווה יותר משכר טירחה של עורך דין. עדיין.
כך שכן, לשלוח לו מכתב שמבקש ממנו להתפנות מיידית. אם לא יתפנה מרצון  להתחיל בהליכי פינוי באופן מיידי כי מדובר בעניין של כ- 6-9 חודשים עד שמקבלים צו פינוי ובכל הזמן הזה הדייר שלך יכול לגור שם ולא לשלם. 

לצפיה ב-'כן, טעינו'
כן, טעינו
25/03/2017 | 00:19
5
83
לפני זה לא היו לנו בעיות עם הדיירים, ובגלל זה בזמן חתימת החוזה לא ידעתי ששוכרים בעייתים יכולים לנצל את החוק עד כדי כך לטובתם.
אני כבר הבנתי שהולך להיות לי חור, מה העלות המשוערת לעורך דין להגשת תביעה לפינוי מושכר והאם אין דרך לגרום לדייר לשלם הוצאות משפט על זה שמראש לא הסכים להתפנות למרות שאין שום סיבה הגיונית שלא יתפנה?
חוץ מזה הבנתי שיש תביעה מהירה לסילוק במקרה כזה שלוקחת כחודשיים, אז למה שזה ימשך 6-9 חודשים?
לצפיה ב-'הליך מקוצר לוקח 8 חודשים'
הליך מקוצר לוקח 8 חודשים
25/03/2017 | 02:41
4
80
בתי המשפט גם ככה עמוסים. לפני שהיה הליך מקוצר זה היה יכול לקחת גם שנתיים. 
תלוי בעורך דין כמה הוא לוקח. תלוי במה יידרש ממנו. העלות המשוערת לדעתי  של הליך פינוי, ללא חישוב הפסד ימי עבודה נסיעות ודלק, בין 10000 ל- 30000 שקל. 
בית משפט עובד לפי העיקרון של מרבה נכסים מרבה דאגה. אפשר לתבוע הוצאות מהשוכר, אבל לא תקבלו את הכסף מראש, תקבלו אותו אם וכאשר התביעה להוצאות תתקבל ותאושר ובית המשפט יפסוק לטובתך. כלומר קודם כל מוציאים כסף, מה שקורה אחרי 8 חודשים או שנה, קורה אחרי 8 חודשים או שנה. 
לצפיה ב-'אבל למה החוק מאפשר את זה?'
אבל למה החוק מאפשר את זה?
25/03/2017 | 14:29
3
62
אוקי, אז נגיד והייתי לוקח צ'ק ביטחון
הבן אדם עובד בשחור, אם הייתי בא למשוך את הצ'ק הוא היה חוזר - ומה עשיתי בזה? הייתי מגיע לאותו מצב. אז הייתי מחתים ערבים - והערבים היו מתנערים מאחריות, אותה תוצאה = בית משפט
באיזה עולם זה הגיוני שדייר יכול בכוונה תחילה להיכנס לבית, לעשות רושם של אדם נורמטיבי, ואז לחשוף את פרצופו ולגרום לכזה נזק למשכיר?
למה החוק מאפשר לדייר לנצל את זה??
לצפיה ב-'העיקרון הוא'
העיקרון הוא
25/03/2017 | 14:38
2
67
שאם יש לך מחלוקת עם מישהו לא משנה מה הנושא, מישהו שנתן לך צ'ק והצ'ק חזר, מישהו שיושב אצלך בבית  ומפר את החוזה איתך, או כל דבר אחר, לגורם אובייקטיבי כמו מדינת ישראל, בית המשפט שלה, לא ברור מראש מי צודק. לא ברור להם מראש שאתה צודק, ולא ברור להם מראש שהדייר שלך צודק, אפילו לא יודעים מה בדיוק קרה. מדינת ישראל לא מכירה לא אותך ולא את הדייר שלך אישית, היא לא יודעת מה פרטי המקרה. יש פה צד שלישי שצריך לפסוק אחרי ששמע את הצדדים. 

מצד אחד אם דייר לא משלם  אז אי אפשר עכשיו לתת לו להישאר בדירה לנצח נצחים כי ברור שהוא הפר את החוזה באופן יסודי וחוזים צריך לקיים.
מצד שני, אתה לא יכול להוציא מישהו מהבית שהשכרת לו על דעת עצמך כי חוזים צריך לקיים. כי אם כל אחד היה יכול להוציא שוכרים על דעת עצמו, היה יכול להיות בלאגן בכל המדינה ולחוזה לא היה שום ערך. 
לצפיה ב-'אבל אין חוזה בינינו - נגמר'
אבל אין חוזה בינינו - נגמר
25/03/2017 | 15:20
1
59
שבוע הבא נגמר החוזה, ובחוזה לא רשומה שום אופצייה להארכה.
המדינה לא אמורה להיות יכולה לחייב אותי להאריך את החוזה אחרי הבלאגן שהוא עשה לי. נגיד והייתי מראש משכיר לו לשנה ואחרי זה מתכנן למכור את הבית לדוגמא, אז למה השוכר יכול להישאר בבית עד סיום המשפט ולגור ללא חוזה, ואני אהיה חייב לשלם את הארנונה, החשמל והמים שלו. גם אם אין לו שום סיבה להישאר מעבר ל"אני לא רוצה לעזוב"? ובגלל שהתביעה היא על סילוק אני לא יכול לתבוע את הכסף חזרה וזה עוד תהליך שיעלה לי עוד כסף שלא בטוח יחזיר לי הכל.. מקומם.

לצפיה ב-'כן'
כן
25/03/2017 | 15:23
58
אבל אם הוא יחליט להישאר בדירה למרות שאין חוזה ביניכם זו עדיין אמורה להיות הפרה של תנאי החוזה שהיה ביניכם שאמור לקבוע באלו תנאים הוא מסתלק. בהנחה שהחוזה שהיה ביניכם כתוב נורמלי.

יש תמיד מידה של סיכון בהשכרת דירה. זה בא עם הדירה.
משום מה נראה לאנשים שהשקעה בנדל"ן היא פחות לוטו מהשקעה בבורסה, זה לא נכון. יש לך שוכרים בעייתיים, יש בלת"מים שצריך לטפל בהם וכרוכים הוצאות מפתיעות ולא מבוטלות על הדירה, ותמיד יכולה להיות ירידת ערך. זה לוטו כמו כל השקעה אחרת. 
לצפיה ב-'לא קראתי את כל התכתובת'
לא קראתי את כל התכתובת
25/03/2017 | 19:50
71
אבל אני אענה בכל מקרה
מה כתוב בחוזה לגבי הודעה על המשך השכירות? לרוב נהוג להודיע 30-45 יום על סיום החוזה.
בכל מקרה במקרה שלך נראה כי הגיוני שלא תרצה להמשיך את החוזה.
דבר אחד לא ברור לי, הוא לא נתן כם צ'קים חודשיים עבור השכירות?
בכל מקרה אתה יכול לתבוע את פינוי הנכס ולאחר מכן לתבוע את ההוצאות על השכירות, ארנונה, ועד וכו' בהתאם לחוזה
אני מקווה שהדייר העביר את התשלומים על שמו בעיריה וברשויות השונים כך שהחוב לא ירשם על שמך, במידה ולא אתה תאלץ לשלם במקומו להוסיף את זה תביעה.

ראיתי ששאלת מה היה עוזר לך צ'ק שחזר
אז במקרה כזה לא היית צריך בית משפט כי צ'ק שחוזר ללא כיסוי ניתן להגיש להוצאה לפועל וזה היה מקצר לך תהליכים
לצפיה ב-'אנסה להוסיף מספר נקודות'
אנסה להוסיף מספר נקודות
26/03/2017 | 03:27
62
1. חוזה ללא אופצית הארכה הינו חוזה אך ורק לתקופה המצויינת בו ועל השוכר לפנות המושכר מייד  בתום השכירות.
2."נוכל" מקצועי בדר"כ משלם חודש-חודשיים ראשונים ואז מפסיק לשלם השכירות.מתיאורך אני מבין כי במשך 9 חודשים שולם שכ"ד ? והבעיה רק עם 3 חודשים אחרונים?
אם כך יתכן והשוכר נתקל בבעיות פיננסיות שונות.
יש לברר איתו  העניין ואף לנסות לפרוס את החוב .
3.נסה להציע לו פריסת החוב אך עמוד על זכותך לקבלת החזקה בתום החוזה וקבלת המפתחות.
4.במידה והשוכר לא מוסר לך את הבית חזרה עליך לבצע פעולות מהירות כמה שיותר.יש לבקש פיצול סעדים כאשר את סעד הפינוי המהיר יש להגיש בסדר דין מקוצר לבית המשפט.משך הזמן עד הפסיקה של השופט תלוי באם השוכר מגיש כתב הגנה .
לאחר זכיה יש לגשת להוצאה לפועל לממש את הפינוי.
מצרף לינק שתוכל ללמוד ממנו על הצפוי לך (לא ממליץ דווקא על העו"ד בלינק,פשוט ההסבר שם הוא טוב מאוד)
https://www.melnik.org.il/ייצוג-בבתי-משפט/תביעת-פינוי-מושכר-בהליך-מזורז
4.באם החתמת ערבים על שטר חוב ועל ערבות אפשר "ללחוץ " באמצעותם על השוכר שישלם ויפנה.יש לצלצל אליהם ולהודיע על המצב.לעיתים מהלך זה פותר את הבעיה.
5.נראה לי שאתה זקוק לעו"ד במידה והדירה לא תפונה בזמן כי לפי הלינק הנל תיווכח כי העניין לא פשוט ומצריך גם פניה לבית משפט וגם פניה להוצאה לפועל.
בנוסף ,לאחר מכן תוכל בסדר דין רגיל לתבוע סעדים נוספים מהשוכר על דמי השכירות ושאר תשלומים שלא שולמו.
6.מסקנה נוספת שכדאי לך להסיק מהמקרה המצער הוא שכדאי לך בפעם הבאה לקחת מהשוכר ,שיקים ,ללא תאריך,וללא סכום נקוב ,חתומים על ידי השוכר ,המיועדים לחברת חשמל,ועד בית,עיריה,חברת הגז,תאגיד המים וכיוצ"ב .
כמו כן כדאי לבצע את ההשכרה הבאה (לפחות השנה הראשונה או הפעם הראשונה) דרך עו"ד וכך יהיה לך העתק של חוזה שכירות מעודכן לשנים הקרובות לשוכרים אחרים.יתכן כי חוזה השכירות שלך לא מעודכן ולא כולל את סעיפי ההגנה השונים על המשכיר.

לצפיה ב-'לא נותר לי יותר מדי מה להוסיף'
לא נותר לי יותר מדי מה להוסיף
26/03/2017 | 23:17
71
הייתי ממליצה להתייעץ בפורום משפטי, יכול להיות שמכתב רשמי מעו"ד ו"איומים" בתביעה יעשו את העבודה, אבל כדאי כאמור להתייעץ עם גורמים משפטיים מביני עניין. בכל מקרה - לפי מה שתיארת מבוצעת כאן הפרת חוזה יסודית מצד השוכר, כך שהחוק לצידך. 

ממליצה להבא לקחת ערבויות מתאימות, לשקול אפשרות של ערבות בנקאית ולהקפיד גם על צ'קים לפקודת העירייה, חברת החשמל ותאגיד המים - זה דבר מקובל מאוד בחוזה שכירות, וכך ניתן למנוע בעיות שכאלו (למרות שבלי קשר מומלץ מאוד לדרוש בחוזה שהשוכרים יעבירו את החשבונות על שמם). 
לצפיה ב-'חלום דירה--מה דעתכם ? '
חלום דירה--מה דעתכם ?
20/03/2017 | 20:48
23
141
היי חברי תפוז .
מדובר באתר נפלא והייתי רוצה להתייעץ אתכם.

אני בן 42,

אני עובד בעבודה טובה עם משכורת יפה ,
אך לצערי בשנים האחרונות הפסדתי המון המון המון כסף בעקבות החלטות גרועות שעשיתי בעסקים  (באיזור ה 600,000 שקלים)
כך שלא נשארו לי בכלל כספים שאני יכול להתפאר בהם .

אני גר בדירות שכורות כבר המון שנים, והחלום לקנות דירה, היה קיים אילולא
הפסדתי סכום עתק שכזה.

אני כבר למעלה משנה בדיכאון ובקושי מצליח לשקם את עצמי,
אך אין לי ברירה.
פשוט קם,עובד ובזה מסתכמים חיי.

החלום לדירה ,בגילי המתקדם,היה ממש חשוב לי,אבל אין שום סיכוי בעולם
שבשנים הקרובות (לדעתי ב 5-10 שנים הקרובות ) אני אוכל להרשות לעצמי
להתחייב על דבר כזה, בטח עם המחירים של היום.

אז הגיתי במוחי רעיון ותאמרו לי מה דעתכם.

ברשותי בסהכ 300,000 שקלים.....
אני מניח שעם עוד קצת עבודה ומאמץ אני אוכל להגיע ל 400,000 שקל בלחץ.
בשנים הקרובות.

לגיל 43-44 ועוד כשאתה רווק, סכום כזה זו תעודת עניות...אבל נעזוב את זה בצד.

אגב,
אני לא מכוון לחיי משפחה,
ולצערי, אני גם לא מכוון לילדים (לא ניכנס לזה)
אבל אני חרד כל כך מהנושא הזה של המגורים בעתיד, שזה פשוט מדיר שינה מעיניי.

לא בא לי להתעורר בגיל 55 למשל, ולהבין שאני עדיין רץ כל שנה או שנתיים ,
בין דירה לדירה כמו בנאדם מסכן .
בא לי משהו משלי סופסוף...איזשהי קרקע של יציבות.

אז חשבתי בעוד שנה אפילו שנתיים נגיד, להתכוונן, לקנות דירה ,אבל דירה די יקרה
ופשוט לגור בה,אבל עם שותף או שותפה שאני אבחר.
כן כן.....מה ששמעתם.
אני אגור בדירה שלי (המיועדת להיות שלי) עם שותף או שותפה שאבחר.

ברור לי שחיילת בת 20 לא תגור עם בן 43.
אבל מישהו או מישהו בני 26-30 בכיף יגורו (מה גם שאני בנאדם ממש אבל ממש נח)

ושוב....זה לא חייב להיות כל השנים....אלא לפחות בהתחלה עד שאני ארגיש
שאני אצליח לעמוד על הרגליים לבד ולהיות קצת יותר אופטימי .

כשהייתי צעיר ,בן 22,גרתי עם שותפים ואני יודע ממש מה זה,
אין הכי פרטיות וכו וכו------אבל זה מחיר שאני מוכן לשלם.

יהיו פה כאלה שיציעו לי לרכוש דירה ממש זולה (יחסית) ולגור בה לבד....(עדיף משותף)
אך החלום שלי תמיד היה בית יפה ,מרווח ,שארגיש בו כיף.
ומה לעשות,שדירות כאלה לא מוצאים בסכומים של 800,000 שקל.

אז מה דעתכם על הסוגייה של "השותף" "שותפה"!?

הצעה מוזרה,אבל אני יודע שאם לא אחשוב בכיוון הזה ......לנצח אשאר
ללא כלום :(

והאמת, אני מסתכל על העתיד ומיואש כבר , בלי קשר לכסף הרב שמחקתי
ויכול היה לתת לי את המרחב נשימה הזה :(

דעתכם !?

לצפיה ב-'החלומות שלך'
החלומות שלך
20/03/2017 | 21:50
15
113
גורמים לך סבל ואומללות בעיקר. שלא לדבר על הפסד כספי. יותר חשוב שתהיה מאושר ושיהיה לך משהו בבנק לעת זיקנה, לכן כדאי שתוותר על החלומות שלך לקנות דירה ותחליף אותם במשהו שייתן לך קצת יותר סיפוק בחיים ויהיה יותר קונסטרוקטיבי מאשר לקנות דירה. 
החלומות של אדם לא חקוקים באבן וזה לא קדוש ולא חובה להגשים כל מה שאנחנו חולמים עליו. פשוט תחליף את הרצונות שלך במשהו אחר.
לצפיה ב-'לא הבנתי כלום '
לא הבנתי כלום
20/03/2017 | 21:56
14
78
זה לא מה ששאלתי.

בגיל 42 , 8 שנים מ 50......זה לא הזמן לחלום.

היו לי חלומות מגיל 15 עד 39 והייתי קרוב להגשים אותם.

אין ספק שהעסק וההפסד הגדול קטע הכל וריסק אותי.

בגילי הנוכחי, ללא משפחה,זוגיות או ילדים... אין לי כבר חלומות.

ברור שאני מכיר גם בני 50 שקרסו כלכלית ואולי יצאו מזה   (ברוך השם אני בלי חובות ),
אבל להם לפחות הייתה ברקע תמיכה של בת זוג,ילדים וכו.

מצבי שונה בתכלית

אבל גם לא השבת לסוגייה שהעלתי
לצפיה ב-'שמה?'
שמה?
21/03/2017 | 06:32
13
69
אתה הולך להוציא את כל הכסף שאין לך על דירה. (ההוצאות לא נגמרות בקניית דירה. יש גם הוצאות כדי לתחזק דירה בבעלותך)
יש לך עוד 25 שנים בשוק העבודה. כלומר אם הכל ילך בסדר, ותהיה בריא ותוכל לעבוד ב- 25 שנה האלה. מאיפה תזרים כסף לחסכון לפנסיה? 
. ההוצאות אחרי גיל פרישה עולות בהדרגה ובצורה דרסטית.  הגיל הממוצע שגברים חיים בישראל הוא 80. מגיל 67 עד 80 תצטרך חסכונות. אם לא יהיו לך חסכונות אתה תהיה מסכן. הדירה לא תעזור לך, גם אם תסיים לשלם עליה. 

לצפיה ב-'דווקא הדירה כן תעזור לו במצב כזה'
דווקא הדירה כן תעזור לו במצב כזה
22/03/2017 | 21:43
12
66
דירה מהווה בסיס כלכלי יציב, אם מצבו יהיה כל כך קשה הוא יוכל להשכיר אותה ולעבור לגור בדירה זולה בפריפריה ולחיות מההפרש (שסביר להניח שגם עוד 25 שנים יהיה משמעותי), ובמקרה הכי גרוע הוא יוכל או למכור אותה או לקחת משכנתא הפוכה. כשיש לך דירה משלך אתה הרבה יותר יציב אחרי גיל פרישה, לעומת מי שאין לו דירה ונאלץ לשלם שכ"ד מתוך ההכנסה שלא תמיד מספיקה (למרות שהוא מספר שיש לו משכורת יפה ככה ש... אבל זה לא האישו פה). 
לצפיה ב-'פריפריה זו אופציה'
פריפריה זו אופציה
23/03/2017 | 06:36
11
59
אם מצבך קשה. פריפריה זו בעיה מבחינת תחבורה, מבחינת עבודה, מבחינת חיי חברה, מבחינת שירותי בריאות, ולעיתים גם מבחינה סוציודמוגרפית. תלוי איפה בוחרים לשבת. 
זו הסיבה שעיקר האוכלוסיה מתרכזת בין חדרה לגדרה ולא מעבר.
את יציבה כלכלית עם דירה, אם יש לך חסכונות ואם הוא יסיים לשלם על הדירה שלו לפני הפנסיה, הרבה לפני. הבחור פה רוצה לשפוך גם את הכסף שאין לו על דירה. במקום על שכר דירה הוא ישלם על משכנתא, מינוס חצי מיליון שקל בבנק. מה הוא עשה בזה אין לי מושג. 

לצפיה ב-'פריפריה במדינה שלנו זה לא רק קרית שמונה או ירוחם'
פריפריה במדינה שלנו זה לא רק קרית שמונה או ירוחם
24/03/2017 | 11:07
10
46
גם חדרה נחשבת לעיר פריפריאלית והמחירים שם בכל מקרה הם מחירי פריפריה, גם יותר "פנימה" מחדרה זה המצב - גם בנתניה למשל מחירי הדירות נמוכים משמעותית מאשר בגוש דן, גם ברחובות ובאשדוד תשלמי מחירים נמוכים משמעותית מאשר בגוש דן ובערים האלו כמו ברבות נוספות שירותי הבריאות לא שונים מאשר במרכז המדינה ואין איתם שום בעיה שלא קיימת בשום מקום אחר, כנ"ל מבחינת תחבורה, עבודה זה לא רלוונטי עבור מי שפרש לפנסיה, חיי חברה זה עניין אישי ואני מניחה שפנסיונרים ימצאו איך להסתדר עם זה במקרה הכי גרוע.

לפי מה שכתבת, לדעתך עדיף לבנאדם שישבו לו 400,000 בעו"ש ושימשיך לגור בשכירות כי לדעתך הפנסיה שלו לא תספיק לו וכדאי שיהיו לו חסכונות (וזה בלי לדעת מה צפויה להיות הפנסיה שלו), אני סוברת שדירה שתאפשר לו מגורים ללא תשלום שכ"ד (כשעד שהוא יפרוש לפנסיה הוא בוודאי יסיים לשלם את המשכנתא - אם זה לא מתאפשר לא יאשרו לו משכנתא מלכתחילה), ובמקרה הכי גרוע שהוא ימצא את עצמו עם פנסיה מינימלית שלא תספיק למחיה, הוא יוכל להשכיר אותה ולעבור לגור בעיר אחרת בשכ"ד נמוך משמעותית ולחיות מההפרש, או מאפילו ר"ל למכור אותה או לקחת משכנתא הפוכה - אם הוא מאלו שמעדיפים לראות את הכסף בחשבון הבנק ולהיות עם אפשרות להשתמש בו בכל עת (שזה דבר מאוד לא נבון מבחינת התנהלות כלכלית).

אני מכירה כמה וכמה אנשים שעשו את זה בצורה אחרת - הייתה להם דירה גדולה שגידלו בה ילדים, וקצת אחרי גיל הפנסיה הבינו שאין להם צורך בדירת 5 חדרים לזוג שגג נשאר בדירה ילד אחד וברוב המקרים גם זה לא, השכירו את הדירה ושכרו דירת 3 חדרים זולה יותר - בחלק מהמקרים באותה עיר עצמה. 

מה שכן, לא הייתי ממליצה לבחור לשלם את כל מה שיש לו כהון עצמי, שיבדוק אופציה להשאיר לו בחשבון כמה עשרות אלפים אחרי קניית הדירה. למרות שאם כל מה שהוא מתאר זה נכון - והוא גם משתכר מעל לממוצע וגם מתכוון לקחת שותף, המשמעות במצב של רכישת דירה עבורו זה שההוצאות החודשיות שלו יהיו נמוכות משמעותית מאלו של חלקנו הנכבד (כי השותף יתחלק איתו גם בהוצאות הדירה האחרות).  
לצפיה ב-'קצת סדר '
קצת סדר
24/03/2017 | 11:51
9
42
חדרה עד גדרה נחשבים מרכז. כולל. לא אני הגדרתי את זה. ההגדרה היא של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בהתבסס על מפקד האוכלוסין ב- 2008 וב- 2012. מפקד האוכלוסין בודק נתונים סוציודמוגרפיים, שכוללים הרבה ממה שהזכרתי קודם. 
אין שוני  מהותי במחירי הדיור  ובמחירי המחיה בין החלקים השונים של מרכז הארץ. כלומר בין רחובות או נתניה, למשל. כל שלקנות דירה ברחובות או בנתניה ולשכור דירה אחרת ברחובות או נתניה, לא ממש משנה את רמת החיים. אם יוצאים מהמרכז (חדרה עד גדרה כאמור), מחירי הדיור אכן משתנים, אבל יש גם שינוי סוציודמוגרפי, כי הנתונים שמגדירים את הטווחים של מרכז ופריפריה הם סוציודמוגרפיים. 
כך שנתניה וחדרה ורחובות  הן לא פריפריה. 
בנוסף לזה החיים כזוג שונים מאשר החיים כאדם בודד מבחינה כלכלית. גך שאני לא מתפלאה שזוגות אכן עוברים בין דירות בקלות רבה יחסית. השוני בין זוג לבודד, הוא לא רק ברמות ההכנסה, אלא גם בתכנון לטווח הארוך, כלומר לפנסיה ולסוף החיים. לזוגות יש רשת תמיכה משפחתית וכלכלית שאין לאנשים בודדים.
והתכנון של רווק ללא ילדים לעתיד הכלכלי שלו, צריך להיות שונה מזה של זוג עם ילדים. 

לצפיה ב-'לא רק שלא עשית שום סדר'
לא רק שלא עשית שום סדר
24/03/2017 | 13:49
8
47
אני לא מוצאת יותר מדי קשר בין הדברים שכתבת לתגובה שלי.

ההגדרה של הלמ"ס לא רלוונטית כאן - זו עובדה קיימת שבחדרה וגם קצת דרומה ממנה, ובגדרה וגם קצת צפונה ממנה, מחירי הדירות נמוכים משמעותית מאשר בגוש דן, אני בטוחה שאני לא מחדשת לאף אחד את המידע הזה, המחירים הכי יקרים הם בתל אביב ובערים הסמוכות וככל שגולשים דרומה וצפונה המחירים יורדים (אבל לא מזרחה, ירושלים גם היא יקרה מאוד). המשמעות היא שאדם בפנסיה, שלא חשוב לו להיות קרוב למקום העבודה שלו, יכול בכיף לעבור מדירתו שבגוש המרכזי ולשכור דירה במחיר זול משמעותית בעיר שממוקמת צפונית או דרומית לגוש המרכזי, גם אם לפי הלמ"ס אותה עיר נחשבת למרכז הארץ. אם את ממש מתעקשת, חיפה למשל היא מחוץ לגבול ונחשבת פריפריה באופן רשמי, המחירים שם עדיין חצי ממה שמשלמים במרכז ופחות מזה, ושירותי הבריאות והתחבורה שם סבבה לגמרי - ולמי שמתעקש יש שם גם אפשרויות תעסוקה, לא שזה רלוונטי כאמור במקרה של פנסיונר שאת בעצמך העלית. 

אף אחד לא דיבר על לקנות דירה ברחובות או בנתניה ולשכור דירה באותה עיר - מה שאני כתבתי זה שבתיאוריה הבחור הנחמד שלנו יכול לקנות דירה בגוש דן או בעיר מרכזית אחרת (בחולון למשל הוא יכול לקנות דירה עם ההון העצמי הזה ועם משכנתא סבירה, בהנחה שאכן משתכר מעל לממוצע), ונניח שיקרה המצב התיאורטי שהוא יגיע לגיל פרישה ויגלה שהפנסיה לא מספיקה לו, הוא יוכל להשכיר אותה ולעבור לגור בנתניה למשל, או בעיר אחרת בה יוכל לשכור דירה בחצי או אפילו מעט יותר מחצי ממה שיקבל על הדירה בחולון, מה שישאיר אותו עם הפרש כספי חיובי נאה כל חודש. אפשרות אחרת - אם הוא ממש לא ירצה למכור את הדירה, הוא יוכל לקחת עליה משכנתא הפוכה, זה משהו שלדעתי דיי אידיאלי לאנשים ללא ילדים, הרי אם אין לו למי להוריש את הדירה, הוא יכול ליהנות מהשווי שלה בחייו בזמן שהוא עדיין גר בה (כשלמעשה  הוא יכול גם להשכיר אותה וגם לקחת עליה משכנתא הפוכה במקביל). 

אולי דוגמה להמחשה תעזור כאן: בשווי של הדירה שלי ברמת גן, אני יכולה לשכור דירה גדולה יותר בנתניה ולהישאר עם עודף, אם הדירה תהיה בחדרה העודף יהיה גדול יותר. אני עדיין צעירה ותלויה בעבודה וגם בחיי חברה (אם כי חיי חברה שכאלו יש גם בנתניה למיטב ידיעתי), אבל קחי לדוגמה מישהי שפרשה לפנסיה (כמו הסולידית למשל), או מישהי אחרת שעובדת מהבית, זה יכול להיות פתרון לא רע. 
לצפיה ב-'בסדר, זה די ברור'
בסדר, זה די ברור
24/03/2017 | 14:59
7
30
אבל גוש דן הוא אנומליה. הוא אזור אחד מתוך כל הארץ. זה לא שחייבים לקנות דירה בגוש דן ותכ'לס גם אין לי מושג אם זה בכלל רלוונטי  למצב פה, בשאלה הזו ספציפית או למצב בכלל של כלל האוכלוסיה בישראל. אם מחירי הדיור היו סבירים בכל אזור המרכז (חדרה עד גדרה) אז אנשים לא היו מתלוננים על מחירי הדיור. זה שדירה "יותר זולה בנתניה מאשר הגוש דן" זה עובדתית נכון, אבל זה לא עוזר למי שאין כסף לקנות דירת שני חדרים בנתניה. אז על מה כל הדיון הזה?
לצפיה ב-'זה בדיוק העניין, שלא חייבים לקנות בגוש דן'
זה בדיוק העניין, שלא חייבים לקנות בגוש דן
24/03/2017 | 15:12
6
36
חולון ובת ים הן גם לא גוש דן דרך אגב.

דווקא לפי מה שהוא תיאר, יש לו את האפשרות הכלכלית לקנות דירת 2 חדרים בנתניה וגם בחולון או ברחובות, וייתכן שגם בערים נוספות מרכזיות יותר - עם משכנתא כמובן, אבל זה מה שרוב האנשים עושים. כמו שכתבת, לא כולם חייבים לקנות דירה בגוש דן, ואם יש לו את האפשרות הכלכלית לקנות דירה והוא עוד מחושב ומתכוון לגור בדירה עם שותף כך שיוכל לחסוך בעלויות מחיה בזמן שהוא משלם משכנתא, מה רע בזה? 
לצפיה ב-'שזה לא עושה שום היגיון מבחינה כלכלית'
שזה לא עושה שום היגיון מבחינה כלכלית
24/03/2017 | 15:36
5
27
מבחינה ריגשית אני מבינה שיש פה מוטיבציה. כלכלית זו התאבדות. 
לצפיה ב-'אז יש ביננו חילוקי דעות, תרחיש מאוד נפוץ בעולם '
אז יש ביננו חילוקי דעות, תרחיש מאוד נפוץ בעולם
24/03/2017 | 15:50
4
32
אישית לא הייתי אומרת שרכישת דירה למי שיש לו את הכסף זו התאבדות כלכלית, במיוחד אם המטרה היא מגורים ולא השקעה, אבל איש איש ודעתו. יש גם מי שסוברים שהעובדה שאני גרה ברמת גן זו התאבדות כלכלית והיה עדיף לי לגור בעיר אחרת בה יותר זול, כבר היו מי שהביעו חוסר הבנה למה אני לא גרה עם אמא (אכן, גם בגילי הלא מאוד צעיר), ולעמת זאת יש את מי שלא מבינים למה לא שילמתי יותר (והרבה יותר) בשביל לגור בתל אביב "כמו שצריך", כל אחד ומה שמתאים לו ומה שנוח לו. 
לצפיה ב-'את גרה בשכירות?'
את גרה בשכירות?
24/03/2017 | 16:03
3
32
אם כן, השאלה איפה את גרה בשכירות היא לא מאד משמעותית לעתידך או למצבך הכלכלי הגלובלי. תגורי ברמת גן עילית או במודיעין תחתית בדירת שלושה חדרים, חדר וחצי או מרתף,. זה לא חשוב. הנוסחה למגורים בשכירות היא מאד פשוטה, שליש מההכנסה. זהו. לקניית דירה יש משמעויות בלתי ניתנות לביטול, בהנחה שרוצים להחזיק בדירה בצורה כלשהי ויש גם משמעויות לעתיד הכלכלי . באופן כללי אני חושבת שזה נכון להקשיב לכולם, מה לכל אחד יש לומר, ולקבל את ההחלטות לבד ומתוך שיקול דעת אישי. כך שמה שכולם אומרים או לא אומרים הוא לא באמת רלוונטי לתוצאה הסופית. 

לצפיה ב-'עלות מגורים בשכירות זו לא אקסיומה '
עלות מגורים בשכירות זו לא אקסיומה
24/03/2017 | 16:40
2
50
ההמלצה הכללית היא אכן שליש מההכנסות, אבל במדינה שלנו רבים מאוד משלמים יותר משליש מההכנסות על שכירות, היות שאין ממש התאמה בין ההכנסות ליוקר המחיה, זה לא חדש. זה גם לא דבר חדש שדירה משלך זו יציבות - גם אם את לא רוצה לגור בה ומעדיפה לגור באזור אחר, כל עוד הדירה היא לא בחור מרוחק את תמיד יכולה להשכיר אותה בקלות יחסית ובמקרה הכי הכי גרוע למכור אותה או לקחת משכנתא הפוכה, וזה גם לא חדש שעם הריביות שקיימות בימינו אין כל כך אפשרויות טובות יותר להשקיע סכומי כסף גדולים (ו-400,000 ש"ח שהבחור ציין זה סכום לא סמלי). 

לגבי להקשיב לכולם - להקשיב זה סבבה, אבל לכל אחד יש את הנתונים שלו והשיקולים שלו ומה שמתאים לאחד לא מתאים לאחר, ומה שנחשב להתנהלות כלכלית נבונה מאוד עבור אחד, תהיה טעות איומה עבור אחר. בנוסף, מי שקונה דירה למטרת מגורים, השיקולים שלו אחרים לגמרי מאשר של מי שקונה דירה למטרת השקעה, לא משנה באיזה עיר. וכן, זה הרבה יותר כלכלי לקנות דירה להשקעה, אבל כל אחד והשיקולים שלו ויש מי שמעדיפים את היציבות. 

לצפיה ב-'זה לא נכון'
זה לא נכון
24/03/2017 | 17:48
1
11
לצפיה ב-'את יכולה לחשוב מה שבא לך'
את יכולה לחשוב מה שבא לך
26/03/2017 | 23:12
24
זה לא ישנה את המציאות. 
לצפיה ב-'תתחיל מהסוף - איזו משכנתא תוכל לקבל עם ההון העצמי שלך?'
תתחיל מהסוף - איזו משכנתא תוכל לקבל עם ההון העצמי שלך?
21/03/2017 | 18:39
1
57
לרצות "דירה די יקרה" זה נחמד, השאלה העיקרית היא האם ההון העצמי שלך יספיק בשביל משכנתא לדירה כזו (גם אם בהמשך תממן את חלקה באמצעות שכירות משותפים)

תתחיל להסתכל על דירות ולברר על משכנתאות, ותחפש דירה בהתאם למשכנתא ריאלית עבורך. משם תמשיך לחשוב הלאה האם זה מתאים בשבילך או לא.
לצפיה ב-'אוקיי, אז לא דירה יקרה!!! '
אוקיי, אז לא דירה יקרה!!!
21/03/2017 | 19:40
57
דירה פשוטה ורגילה.

מה דעתכם על "הכנסת שותף" כדי להגיע בכלל למצב שאוכל לחלום על דירה משלי .

לצפיה ב-'נשמע לי קצת מוזר'
נשמע לי קצת מוזר
21/03/2017 | 20:51
2
54
שותפים בד"כ הולכים עם דירות שכורות, וכנראה שמסיבות טובות. קניית דירה זה עסק גדול, וגם אם רשמית אפשר לקנות דירה ולרשום אותה על שם שני אנשים, אני לא בטוח לגבי ההשלכות החוקיות של זה. שותפים בדירה שכורה גם יכולים בקלות לפרק את החבילה אם בסוף לא הולך להם ביחד. מה עושים בדירה בבעלות?

אני חושב שיש כמה פתרונות יותר קונבנציונליים למצבך - או לשכור דירה גדולה יותר עם שותף (אפשר במקביל לקנות דירה להשקעה בהתאם לתקציב הנוכחי שלך), או לנסות למקסם את המשכנתא, לקחת משכנתא ענקית ולשלם אותה בעזרת השכירות של השותף שתכניס (יש מצב שזה מסוכן פיננסית).
לצפיה ב-'אני לא מתכוון לרשום אותה על שני אנשים. ממש לא'
אני לא מתכוון לרשום אותה על שני אנשים. ממש לא
21/03/2017 | 21:19
1
48
בסהכ להכניס שותף ואני והוא בעצם משלמים על השכירות.

אני כבעל הדירה נגיד 3000 שקל....
והשותף או השותפה נגיד גם 3000 שקל .

כאילו תלוי בדירה וכו....

מה פתאום לרשום את זה על שני אנשים .
לצפיה ב-'אוקיי אז אין שום בעיה'
אוקיי אז אין שום בעיה
22/03/2017 | 19:44
46
אם אתה קונה את הדירה בעצמך ומכניס שותף לדירה שלך אז זה די מקובל וגם שמעתי על אנשים שעשו את זה.
לצפיה ב-'זה לא נשמע לי כל כך הזוי או מוזר'
זה לא נשמע לי כל כך הזוי או מוזר
22/03/2017 | 00:01
50
אם אתה מוכן לוותר על פרטיות ועל כל מה שמוותרים כשבוחרים לגור בשותפות - לך על זה!
לצפיה ב-'המחשבה הזאת לא כזאת נדירה'
המחשבה הזאת לא כזאת נדירה
22/03/2017 | 21:37
53
בלי קשר לחלומות, רוב האנשים שואפים ליציבות ולדירה משלהם ועם מה שהולך היום, מי שיש לו הון שכזה, רכישת דירה נחשבת לאופציה מועדפת להשקעה, כשדירה למטרת מגורים לרוב זו השקעה טובה לא פחות ואפילו יותר מאשר דירה שנקנית "להשקעה", וכאן אתה מעלה את האופציה לשלב בין השניים - לקנות דירה ולקחת שותף שיעזור לך עם מימון המשכנתא, שבנוסף לכך מגורים עם שותף מהווים חיסכון נוסף: יהיה מי שיתחלק איתך בארנונה ובהוצאות שוטפות נוספות. אני מכירה אנשים שעשו את זה, וגרו עם שותפים לפחות בתקופה הראשונית מה שמאוד הקל על תשלומי המשכנתא, וגם אחרים שהייתה להם דירה ללא משכנתא - ירשו או "קיבלו" מההורים, ובכל זאת העדיפו לקחת שותף או יותר בהתאם לגודל של הדירה. יש גם אפשרות אחרת והיא להשכיר את כל הדירה בשנה או השנתיים הראשונות, ולשכור במקביל דירה זולה יותר או אפילו דירה עם שותף, אבל זה כבר שיקול מסוג אחר.

לגבי מי שיגורו עם שותף בן 40 - בימינו לאור המצב הכלכלי במדינה, אנשים נשארים לגור עם שותפים גם בגילאים מאוחרים יותר, אז אכן לא אמורה להיות לך בעיה בנושא. 

בעיה אחרת יכולה להיות לך בקבלת אישור עקרוני למשכנתא - אבל זה משהו שתצטרך לבדוק מול הבנק. 
לצפיה ב-'יעוץ לגבי להשכיר ולשכור?'
יעוץ לגבי להשכיר ולשכור?
22/03/2017 | 14:03
7
86
אהלן, רכשתי לפני כחצי שנה דירה שכעת אני גר בה (אני בן 30).
השקעתי המון בשיפוץ (מטבח חדש, צנרת, ריצוף, דוד שמש, מקלחת חדשה לגמרי). אחרי שגרתי בדירה כמה חודשים אני החלטתי שאני רוצה לעבור לגור בת"א קרוב לחברים שלי (הדירה שלי היא במרכז - האיזור בעיקר רלוונטי למשפחות/זוגות, ואני רווק ולבד לי שם... אני רוצה להיות ממש בתל אביב).
יש המון התלבטויות שאשמח לשמוע את דעתכם בתור אחד שבחיים לא השכיר דירה..
1. ריהטתי את הדירה לגמרי, לדעתי זה סיפור להתחיל להוציא ציוד.. זה רלוונטי בדר"כ להשכיר אותה מרוהטת? אנשים מחפשים את זה? (לפחות את הספה, תנור, וכו'..)
2. לא התקנתי מזגנים בחדרים (יש בסלון) כי הקומה גבוהה (7 מתוך 8) ויש רוח טובה (ואני לא אוהב מזגנים). השאלה כמה זה יכול להפריע בלהציע אותה להשכרה? יש סורגים בחלונות וזה סיפור ממש יקר עכשיו להתקין מזגנים (אחרי שגם ככה השקעתי קרוב ל90 אלף שקל בשיפוץ)
3. איך הייתם מציעים לעשות את זה? אני יודע שדירות בתל אביב נחטפות כמו לחמניות - לנסות קודם למצוא דירה בת"א ואח"כ לנסות להשכיר את הדירה שלי? אני לא יודע כמה זמן יקח לי להשכיר את הדירה - איך בדר"כ עושים את המעבר הזה בין 2 דירות?
4. 2 מתוך 3 החדרים ריצפתי עם גרניט פורצלן שנראה כמו פרקט, החדר האמצעי השתמשתי בו כחד"כ ולא ריצפתי יש מרצפות ישנות), מה הדרך הסבירה והזולה להשלים את הריצוף שם? אולי פרקט רגיל? שטיח מקיר לקיר?

אשמח לעוד טיפים, אני מנסה לצמצם הוצאות לקראת המעבר בין 2 הדירות כי באמת השקעתי המון בדירה..

תודה מראש!
לצפיה ב-'כן לא ואולי'
כן לא ואולי
22/03/2017 | 14:33
6
64
1. אפשר לנסות להשכיר מרוהט, או מרוהט חלקית. אני הייתי "מקריבה" ועושה הובלה, של לפחות חלק מהציוד, או מפנה חלק מהציוד, אם הייתי חושבת שיש שוכרים טובים והם לא צריכים את כל הציוד בדירה.
א. אתה בעצמך תצטרך ציוד בדירה החדשה שתשכור בתל אביב אם תשאיר את הציוד שלך לשוכרים. או שתצטרך דירה מרוהטת כבר. גם לקנות ציוד חדש עולה כסף, אולי יותר מהובלה. אז למה להשאיר?
ב. הציוד בדירה עדיין נשאר באחריותך. כל קילקול, או הרס, עדיין משהו שאתה תצטרך לטפל בו או תפסיד ממנו. קח את זה בחשבון. 
2. אתה לא חייב להתקים מזגנים אם אתה לא רוצה. זו נקודת תורפה כי היום אנשים מחפשים דירות עם מיזוג, אבל אין דרך להכריח אותך למזג. 
3. השאלה מה הגב הכלכלי שלך. אם אתה יכול להרשות לעצמך לממן שכר דירה של דירה בתל אביב חודש, חודשיים, אולי שלושה, בלי לקבל שכר דירה מהדירה שתשכיר. אם כן, אז תתחיל לחפש ותעבור. אם לא, אז כדאי שתחתום קודם על חוזה עם שוכרים ורק אז תעבור. 
4. למה אתה צריך להשלים ריצוף? לא נראה לי חשוב מספיק להתעסק עם זה. 

לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
22/03/2017 | 16:41
5
50
1. בוודאי, אני מתכנן לראות איזה ריהוט אני צריך ואיזה לא, זה שאני לא צריך אני רוצה לנסות להשאיר. מבחינת הציוד שאני משאיר, בדר"כ אומרים שצריך לעשות שימוש סביר בציוד - זה משהו שבכלל אפשר לאכוף?
2. אני יכול אולי לראות את ההלך רוח, אם אני אראה אנשים שנראים לי טובים וישאלו על מזגן, אני יכול אולי להכניס בחוזה שאתקין.. כדי לא להכנס להוצאה מיותרת לפני..
3. אני יכול להרשות לעצמי, אבל אני חרד פתאום שזה יהיה כמו כדור שלג, הבעיה שאם אני חותם על חוזה עם שוכרים ופתאום אני לא מוצא דירה בתל אביב, מה אני עושה? נראה לי עדיף למצוא קודם.. סרט..
4. כי הרצפה שם נורא ישנה, ואף יש שם חלק של בטון כי עשיתי תשתית אינטרנט מתחת לרצפות, הרצפה נראית מזעזע, לא נראה לי הגיוני לשים שם בן אדם שיחיה שם עם ריצוף כזה לא?
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
22/03/2017 | 18:31
40
1. אין שימוש סביר, כמו בלאי סביר. אבל זה לא משנה, אם מתקלקל המדיח אז מתקלקל המדיח. אם הורסים לך את הספה, אז הרסו לך את הספה. כל מה שוקרה מעבר לזה הוא מנקודת המוצא הזאת. 
3. למה, נגמרו הדירות בתל אביב ולא הודיעו?
4. תבדוק בפורום עיצוב פנים. אולי יהיו להם רעיונות למשהו זול ופשוט ועמיד שאפשר לעשות עם הריצוף. 
לצפיה ב-'זו משוואה עם כמה נעלמים'
זו משוואה עם כמה נעלמים
22/03/2017 | 22:00
3
49
באיזו עיר ממוקמת הדירה? כמה חדרים יש בה? האם קהל היעד הוא יחידים/זוגות/משפחות? אולי שותפים? 

זה משנה כי אם קהל היעד הוא משפחות, הסיכוי להשכיר לפני הקיץ הוא קטן מאוד. אם קהל היעד הוא שותפים, הסבירות היא שזה ייקח יותר זמן. זוגות ויחידים מחפשים כעיקרון להשכרה כל השנה - אבל ככל שמתרחקים מתל אביב וגוש דן רוב מעברי הדירות מתקיימים בקיץ גם הם בהתאם לסיומי החוזים, והתחלופה מעט שונה מאשר בגוש דן. 

לפי מה שכתבת על המזגנים אני נוטה להבין שהדירה לא בגוש דן וגם לא בשרון, אני צודקת? אם נראה לך שגם בחודשי הקיץ החמים יהיה נעים בדירה ללא מזגן, ושגם בחורף הקר יהיה אפשר לחמם בדרכים אחרות, זה פחות קריטי, אבל זה משהו שלא נשמע לי כל כך קיים ברוב חלקי המדינה שלנו, ובהתאם אנשים שמחפשים לשכור דירה לרוב לא יתפשרו על מזגן, אלא אם המחיר יהיה מאוד נמוך. 
לצפיה ב-'תשובות נוספות :)'
תשובות נוספות :)
28/03/2017 | 16:04
2
33
הדירה בפתח תקווה, 4 חדרים. קהל היעד הוא משפחות (אלו רוב האנשים בבניין שלי, גם אלו ששוכרים). למרות שהיא מתאימה גם לשותפים, וכו
אנ סהכ רוצה שיהיה נוח ונעים לשוכרים, כרגע אני גר שם וקניתי אותה בקיץ שעבר (שאני אישית לא הרגשתי שצריך מזגן בחדר בגלל האוויר, הספיק לי בסלון), הדירה נהדרת, האיזור טוב, אבל החברים שלי גרים בתל אביב.. ולבד לי.

אני חושב שהוגן יהיה להבטיח מזגן בחדר אם השוכרים באמת נראים טובים, זה די מבאס אבל כי זה עוד בטח 5-6 אלף לשים על הדירה, אחרי שכבר שיפצתי ב90 אלף :/

לצפיה ב-'לפי מה שאתה מתאר, המזגנים זו הבעיה הכי קטנה כרגע'
לפי מה שאתה מתאר, המזגנים זו הבעיה הכי קטנה כרגע
28/03/2017 | 22:48
1
33
לפי המידע שנתת, קהל היעד הוא משפחות - לא הייתי ממליצה לנסות את נושא השותפים: גם פתח תקווה בכללי פחות מושכת שותפים, גם ציינת שזה אזור של משפחות וגם עבורך כמשכיר זו התעסקות מיותרת. משפחות כאמור עוברות דירה בחודשי הקיץ, מה שאומר שאין לך ממש אפשרות למצוא שוכרים שייכנסו בתקופה הקרובה.

אני לא רוצה לדרוך על יבלות, אבל המקרה שלך ממחיש עד כמה צריך לבדוק את הסביבה ו"להרגיש אותה" לפני שקונים דירה למטרת מגורים, בדגש על קניית דירה כרווק בעיר שלא גרת בה בעבר (כשבלי קשר לסביבה, אני מניחה שבדירת 4 חדרים יש תוספת ללבד...).
לצפיה ב-'התכנון הוא בכל מקרה לקראת הקיץ'
התכנון הוא בכל מקרה לקראת הקיץ
29/03/2017 | 08:36
28
ומה לעשות, הדבר כבר נעשה ואין לי דרך לחזור אחורה. אני מבחינתי הייתי ממשיך לשכור לתמיד במקום לקנות אבל מכבש הלחצים מאמא שלי עשה את העבודה.
לצפיה ב-'מכירת השכירות שאני גר בה - ביקורים של מתעניינים ובכלל...'
מכירת השכירות שאני גר בה - ביקורים של מתעניינים ובכלל...
09/03/2017 | 14:13
6
147
שלום,
בעל הבית החליט למכור את השכירות שאני מתגורר בה. החוזה שלי מסתיים ביולי.
מה הזכויות שלי? אני יודע שהוא חייב לתת לי התראה של 3 חודשים לפני הפינוי, אבל מה יקרה אם הוא יצליח למכור רק חודש לפני סיום החוזה?

סוגייה נוספת:
בהתחלה בעל הבית היה מארגן קבוצות של כמה אנשים שבאו לראות את הדירה ביחד איתו או עם מישהו מתאמו. לאחרונה אנשים התחילו לצלצל אליי ישירות כדי לראות את הדירה, זאת למרות שביקשתי מבעל הבית לא לתת את המספר שלי למתעניינים כי להבנתי אני לא אמור לטפל בזה (משפחה, ילדים ופרטיות מינימלית).
שאלה:
האם מותר לי לסרב לפונים אליי ישירות ולהפנות אותם לבעל הבית?
מה התדירות של הביקורים שמותר לבעל הבית לארגן (בהנחה שאנחנו משפחה עם ילדים ולא מתאים לעשות רכבת בבית)?
לצפיה ב-'בים אם הוא מצליח או לא מצליח'
בים אם הוא מצליח או לא מצליח
09/03/2017 | 14:27
3
106
למכור הוא צריך להגיד לך מה קורה. האם הוא רוצה שתישאר דייר אצלו או רוצה שתתפנה. אתם יכולים גם להסכים שאתם מחדשים חוזה לתקופה קצרה כל פעם, כמה חודשים, אם זה מתאים לך ולו.
מותר לך להפנות אותם לבעל הבית, אבל זה לא יחסוך ממך לענות לטלפון . זה גם לא יחסוך ממך לענות לטלפון בכל פעם שבעל הבית או המתעניינים ירצו לבוא לראות את הדירה. ככה זה לגור בבית שמוכרים אותו. אין משהו שאתה יכול לעשות בנידון חוץ מלעבור. 
התדירות צריכה להיות כזו שמקובלת עליו ועליך. 
לצפיה ב-'מה שאתה אומר זה שאני חייב לאפשר לכל נודניק שרוצה לראות את הד'
מה שאתה אומר זה שאני חייב לאפשר לכל נודניק שרוצה לראות את הד
09/03/2017 | 14:33
2
86
מה שאתה אומר זה שאני חייב לאפשר לכל נודניק שרוצה לראות את הדירה לבוא ולראות?
אז יוצא שאני עושה לבעל הבית את העבודה והופך את הפרטיות שלי לפרוצה! חשבתי תמיד שבעל הבית בכבודו ובעצמו צריך לארגן ביקורים כאלה, ואני גם דיי בטוח שיש איזו שהיא מגבלה בנושא. לא כך?
לצפיה ב-'לאף אחד לא איכפת'
לאף אחד לא איכפת
09/03/2017 | 16:31
89
מי מארגן את הביקורים. איזו מגבלה אתה רוצה שתהיה? 10 ביקורים בחודש?
לצפיה ב-'הכל לפי מה שכתוב בחוזה'
הכל לפי מה שכתוב בחוזה
09/03/2017 | 17:36
78
אם בחוזה נקובה מגבלה אז יש. אם לא אז אין.

שוב, כפי שכתבתי למטה, נסה לדבר איתו להגיע להסכמות. תציע לו למשל שכנגד זה שהוא ירכז את כל הביקורים ביום אחד או יומיים בשבוע, אתה תדאג שהדירה תהייה נקייה ומסודרת באותם זמנים.
לצפיה ב-'הזכויות שלך מתוקף החוזה לא יכולות להיפגע '
הזכויות שלך מתוקף החוזה לא יכולות להיפגע
09/03/2017 | 17:30
91
כך שתלוי מה כתוב בחוזה. לכן על בעל הדירה לתזמן את העברת החזקה בהכס בהצאם להתחייבויות החוזיות שלו כלפיך. איך? זאת בעייה שלו. אבל אתה יכול להיות רגוע כיוון שמכירת דירה היא תהליך ארוך שלוקח חודשים. קודם עליו למצוא קונה, אח"כ יש משא ומתן משפטי בין עורכי הדין של הצדדים ואחריו יש כמעט תמיד פרק זמן של לפחות חודש אבל בד"כ יותר להעברת החזקה כנגד מלוט התשלום.

לגבי ביקורים בנכס, בחוזים סבירים כתוב שבעל הבית או מי מטעמו רשאי להיכנס למושכר במתן הודעה מוקדמת מראש ולהציגו בפני אחרים. תבדוק אם כתוב אצלך דבר כזה. נסה לדבר איתו לסכם לרכז את הביקורים ליום או יומיים בשבוע, למשל שלישי אחה"צ וששי בבוקר. כך תוכל להיערך מראש לביקורים.
לצפיה ב-'כמו שאמרו, לפי החוזה'
כמו שאמרו, לפי החוזה
11/03/2017 | 20:11
66
נראה לי שבחוזה הסטנדרטי של סטימצקי יש הגבלה של פעם בשבוע או משהו כזה.
אם אין, אז תנסה להגיד לו אם אתה מרגיל שזה מוגזם. צריך למצוא פתרון שמקובל על שניכם, וגם לו יש אינטרס שתהיה מרוצה ושתראה את הדירה כמו שצריך.
לצפיה ב-'מהו תוקף שטר ערבות כשהחוזה פג תוקף?'
מהו תוקף שטר ערבות כשהחוזה פג תוקף?
01/03/2017 | 20:49
2
96
הי, התגוררתי בשכירות בדירה תקופה ארוכה, לאחר כמה שנים שבהן הקפדנו לחדש חוזה, לא חידשנו יותר את החוזה והמשכתי לגור עוד כ 4 שנים בדירה כאשר אני משלם שכ"ד מדי חודש. שאלתי היא - האם שטר הערבות המוזכר בחוזה כחלק מהביטחונות והערבים המופיעים עליו נשארים בתוקף למרות שהחוזה לא חודש? היו לי ולבעל הבית הסכמים בע"פ שבהגיע סיום הקשר בינינו מתפרשים בעיני כל צד לפי הבנתו. אני רוצה להבין אם לבעל הבית יש עלי סנקציה בדמות שטר הערבות...
תודה.

לצפיה ב-'זה להכרעת בית משפט'
זה להכרעת בית משפט
01/03/2017 | 21:26
61
אין לזה תשובה חותכת. 
לצפיה ב-'לפי הבנתי'
לפי הבנתי
02/03/2017 | 02:16
74
חוזה בעל פה תופס.כלומר מבחינתך התחייבויותיך לפי החוזה  הכתוב שהיה ביניכם ממשיכות גם בהעדר חוזה כתוב.
לגבי הביטחונות שנתת למשכיר.יש לעשות הפרדה בינך לבין הערבים שלך.
הערבים יוכלו לטעון (במידה ואין סעיף בחוזה האומר שהם ימשיכו להיות ערבים גם בתקופות הארכת החוזה) כי ערבותם הסתיימה ברגע שאין חוזה חתום.
לגביך כשוכר,אתה למיטב הבנתי לא תוכל להיחלץ מהתחייבויותיך כשוכר.שים לב,הביטחונות שנתת למשכיר בצורת שטרות חוב לדוגמא,אינן מכסות את מלוא התחייבויותיך לפי חוזה השכירות.
אסביר את עצמי.לדוגמא שטרות החוב הם על סך 35,000 שח.אבל נותרת חייב שכ"ד בתוספת חוב לועד הבית בתוספת נזק כלשהו לדירה השווה לסכום של 50,000 שח.
המשכיר (למרות שהערבים לא יאלצו לשלם לו במקרה שלך כפי שהיסברתי קודם) יוכל לפנות לבית משפט כדי לממש את שטרי החוב על סך 35,000 שח וכן לתבוע אותך בנוסף על 15,000 שח נוספים .
עצם העובדה שאתה חתום על שטרות חוב על סך 35 אלף בלבד אין פירוש הדבר שמותר לבית משפט לחייב אותך בסכום מקסימום של 35  אלף שח בלבד.
במידה וסך החובות עולים על 35 אלף יכול המשכיר ורשאי בית המשפט לפסוק נגדך גם סכומים גבוהים בהרבה בהתאם לגובה החוב ו-או הנזק בפועל.
הסיבה לכך הן סעיפי חוזה השכירות ביניכם המטילים עליך התחייבויות רבות.
עצתי תמיד במקרים של חילוקי דעות לנסות ולהגיע לפשרה כלשהי.פניה לעודי"ם ובית משפט לרוב עולה לשני הצדדים יותר.אל תשכח כי לרוב הצד החלש במשוואה הוא השוכר בשל צורת הניסוח של תנאי החוזה.
כאמור הסנקציה של המשכיר נגדך אינה מחייבת כלל ביטחונות שנתת לו.גם בהעדר כל ביטחון כלשהו יכות המשכיר לפנות לבית המשפט ולחייב אותך בתשלום במידה ויזכה.
הביטחונות בצורת המחאה בנקאית ,שטרות חוב שיק ביטחון ועוד הם רק נידבך ביניים ולא סופי.בית משפט מוסמך לקבוע סכומים גבוהים בהרבה מאשר הסכומים הרשומים בביטחונות ובנוסף עלות תשלום שכר הטירחה של העו"ד של הצד שניצח.
עם זאת במידה ואתה משוכנע כי  הצדק איתך,התייעץ עם עו"ד המומחה לנדל"ן וחוזי שכירות לפני שאתה מחליט ,כדי שיבחן את מצבך בצורה אובייקטיבית.
בהצלחה
לצפיה ב-'שכירות לטווח ארוך - מה המשמעות?'
שכירות לטווח ארוך - מה המשמעות?
23/02/2017 | 10:01
5
175
בהמשך לדיונים שעלו בנושא - בואו נעשה חתך קצר, ואולי אפילו נצליח להגיע לתובנות כלשהן:

1. כמה זמן אתם גרים בדירה הנוכחית?
2. מה הצפי למגורים בדירה?
3. האם השקעתם מעבר לסטנדרט בדירה הנוכחית? (משמע - התקנת מזגן/ביצוע עבודה תשתיתית כלשהי/קניית ריהוט מותאם מיוחד)
4. האם חלה עלייה בשכ"ד בתקופת המגורים שלכם?
5. איך מערכת היחסים עם בעלי הדירה? האם הם מהסוג שילכו לקראתכם, לדעתכם?

לצפיה ב-'ואני אתחיל'
ואני אתחיל
23/02/2017 | 10:39
136
אני גרה בדירה הנוכחית 3.5 שנים, מראש הגעתי אליה במטרה לגור לטווח ארוך יחסית - לפני כן גרתי 3 שנים באותה דירה ועזבתי בלית ברירה (בעלת הדירה חזרה לגור בה).

לא השקעתי הרבה בדירה כי לא היה צורך - הדירה הייתה מושקעת מספיק לטעמי, בכללי אני לא מתלהבת מהרעיון של להשקיע בתשתיות של דירה שכורה כי אי אפשר לדעת מה יהיה, במיוחד בעיר כמו ר"ג שכל בניין שני מועמד לתמ"א ולכו תדעו מתי יפנו אתכם. ההשקעה הכי גדולה מבחינתי הייתה שקניתי מקרר כי הדירה הגיעה ללא מקרר - היות שהיה לי ברור שאני נשארת לטווח ארוך זה נראה לי משתלם (הבעייתיות עם מקרר זה לא רק העלות שלו אלא גם ההובלה מדירה לדירה). אני לא פוסלת את האופציה להציע לבעלי הדירה לקנות את המקרר בסיום החוזה, או למי שיחליפו אותי.

שכ"ד הועלו לי פעם אחת באופן סמלי לאחר שנתיים במקום, ובשנה שלאחר מכן בעלי הדירה רצו להעלות עוד ולא הסכמתי, ואחרי מו"מ קצר מולם שכ"ד ירד (הם רצו להעלות ובסוף הורידו), ואני נשארתי עוד שנה.

בעלי הדירה שלי הלכו לקראתי - למרות שלדעתי הם הלכו יותר לקראתם, הם הבינו שהם הגזימו עם הדרישה שלהם להעלאת שכ"ד, שחלק ממנה נבע מטיעון שהיו להם הוצאות על הדירה (היו כמה בעיות תשתית שהם טיפלו בהם ועלו לא מעט), ובתגובה הזכרתי להם שהבעיות האלו הורידו מערך הדירה, ואדם שמגיע "מבחוץ", הדירה תהיה פחות נחשבת בעיניו מהסיבות האלו.

לצפיה ב-'עונה'
עונה
23/02/2017 | 14:51
2
112
ואני אחלק את התשובה שלי לשתי תשובות מאחר ועברנו דירה לפני חודשיים

1. כמה זמן אתם גרים בדירה הנוכחית? בדירה הנוכחית אנחנו גרים חודשיים, בדירה הקודמת גרנו 3 שנים (ובדירה לפניה גרתי 7 שנים)
2. מה הצפי למגורים בדירה? נכון לכרגע אנחנו חתומים לחוזה לשנה וחצי עד יולי 2018, לאחר מכן זה מאוד תלוי אם בעלי הדירה יחליטו לעבור אליה או לא.
3. האם השקעתם מעבר לסטנדרט בדירה הנוכחית? (משמע - התקנת מזגן/ביצוע עבודה תשתיתית כלשהי/קניית ריהוט מותאם מיוחד) קנינו ציוד מטבח מלא (מקרר, תנור ומדיח)
4. האם חלה עלייה בשכ"ד בתקופת המגורים שלכם? מאחר ועברנו לפני חודשיים החוזה חדש, לאחריו יש אופציה להארכה עם עליה בשכ"ד של 200 שקל בערך. בדירה הקודמת גרנו 3 שנים ללא העלאת שכ"ד וגם אחרי שיצאנו בעל הדירה החליט להשכיר באותו מחיר
5. איך מערכת היחסים עם בעלי הדירה? האם הם מהסוג שילכו לקראתכם, לדעתכם? לא סגורים על זה, הכל מאוד טרי, אבל בינתיים כשנכנסנו היו מלא בעיות שטופלו ממש מהר על ידי בעל הדירה, אז נראה לי שיהיה בסדר
לצפיה ב-'אם יורשה לי להעיר משהו'
אם יורשה לי להעיר משהו
23/02/2017 | 15:41
1
117
אני לא יודעת של מי הייתה היוזמה - אבל זה מאוד מאוד חכם שעשיתם חוזה לשנה וחצי כך שהוא יסתיים ביולי - זה משהו שהייתי ממליצה לכל מי שמוצא את עצמו עובר דירה בחורף, כי כשנאלצים לעזוב דירה בחורף, הרבה יותר קשה למצוא דירה בגלל בעיית היצע.
לצפיה ב-'היוזמה היתה שלנו'
היוזמה היתה שלנו
23/02/2017 | 18:58
90
זו בדיוק הסיבה שרצינו חוזה עד יולי והעדפנו להתחייב לתקופה ארוכה, זו הפעם השניה שאנחנו מחפשים דירה בחורף והספיק לנו.
בנוסף עם ההתרחבות הקרובה של המשפחה אנחנו להבא נהיה חייבים להתאים את התקופה לגנים לא נוכל לעבור באמצע שנה, אלא אם זה יהיה משהו קרוב ואין לכך שום ערובה
לצפיה ב-'מצטרפת'
מצטרפת
24/02/2017 | 12:19
133
אני גרה בדירה הנוכחית קצת יותר מחצי שנה בדירה הקודמת גרתי 3 שנים. עזבתי אותה כי בעלי הדירה העלו את שכ"ד שהיה גם ככה יקר יחסית, והרגשתי שהגיע הזמן לשנות אווירה. בעלי הדירה לא הלכו לקראתי כי העדיפו להעלות את שכ"ד, והם הצליחו למצוא דיירים שהסכימו לשלם את הסכום שהם דרשו. אני מקווה שבמידת הצורך בעלי הדירה הנוכחיים ילכו לקראתי, בינתיים לא הייתה לי יותר מדי תקשורת איתם אחרי חתימת החוזה והמעבר, אבל הם היו דיי בסדר עד עכשיו. 

אני לא יודעת כמה זמן אגור בדירה, אבל כיוונתי מראש לדירה שאם ארצה אוכל להישאר בה לטווח ארוך. לא השקעתי יותר מהמינימום - יש לי רהיטים שעברו איתי מהדירות הקודמות ותליתי וילונות וכדומה, וגם צבעתי את הקירות שיהיה לי נעים בעיניים (קניתי צבע וחברים עזרו לי, זו לא עלות גבוהה). 

לצפיה ב-'אירוח בן זוג בדירה של שוכרות '
אירוח בן זוג בדירה של שוכרות
20/02/2017 | 22:26
19
789
אני משכיר דירה ל 2 שותפות .  אחת הדיירות פנתה אלי וסיפרה שהשותפה השנייה מביאה את החבר שלה לישון, לפעמים זה למס' ימים רצופים משמאד מפריע לפרטיות שלה, והיא חושדת שאף שוכפל לו מפתח. . יש לציין שבחוזה צויין מפורשות  שהדירה מושכרת לדיירות ואך ורק להן ואין להן שום זכות להביא דייר/ת נוספים לגור בדירה.
אני קצת מוטרד ולא יודע איך לנהוג , מצד אחד לא יודע אם כדאי לי בכלל להכנס  ולהתערב במתיחות שנוצרה בין הדיירות עקב הבאת הבחור. מצד שני מרגיז  אותי שאם שוכפל לו מפתח אני רואה זאת כהפרה בוטה של החוזה . אבל גם אני לא יכול להתנגד לכך שהדיירות יביאו את בני הזוג שלהם לדירה , הרי אם הדיירת לא הייתה מספרת לי לא הייתי יודע מה קורה , אבל מצד שני ברגע שהיא פנתה אלי אני לא כל כך נוטה להתערב, אלא רק במידה ואבין שהחבר  שוהה הרבה בדירה.
מה עושים ? מתערבים ? לדבר עם הדיירת שמביאה חבר ? אני חושש  שעצם פנייתי תחריף את היחסים בינהן. אבל מצד שני כאמור לא מתאים לי דייר שלישי
לצפיה ב-'היי'
היי
21/02/2017 | 09:18
4
386
זה מאוד יפה מצידך שאתה חושב על היחסים בין השוכרות - זה ממש לא מובן מאליו. זה גם נחמד לגלות על בעל דירה שמוכן לסייע בנושאים כאלו, בדרך כלל קיימת העדפה לא להתערב.
מה שהייתי מציעה לך זה לפנות לשתיהן במכתב/מייל (שמובהר בו שהוא מופנה לשתיהן), בו אתה מזכיר שהחוזה בוצע מולן ולפי החוזה אסור להכניס לדירה דיירים נוספים שחורגים מתקן אורחים, אולי תוכל לציין שהובא לידיעתך מידע לפיו הצטרף לדירה דייר נוסף (אם הדיירת הבעייתית תחקור תוכל לטעון שאחד השכנים סיפר שהתרשם שיש בחור שגר בדירה), ושזו הפרת חוזה. 
אם תציג את זה אך ורק כמצב הזה - שלך מפריעה העובדה שנכנס לדירה דייר שלישי, וכמצב בו אתה לא מודע לזהות הדייר ומבחינתך הוא יכול להיות בן הזוג של כל אחת מהן, אין סיבה שהיחסים בין הדיירות יחריפו.
מהצד השני - קח בחשבון שזה תרחיש נפוץ בדירות שותפים, כולל נושא הוויכוחים בין הדיירים בנושא. מתי צפוי להסתיים החוזה? 
לצפיה ב-'דיי שקוף שהשותפה תבין שהשנייה הלשינה עליה'
דיי שקוף שהשותפה תבין שהשנייה הלשינה עליה
23/02/2017 | 09:44
2
291
אנשים לא מטומטמם. מה איכפת לשכן שיש שם עוד מישהו שגר?

אני חושב שלא צריך להתערב בשלב זה. השופה פשוט כנראה פחות אוהבת שיש עוד מישהו שמסתובב לעיתים בבית.

לצפיה ב-'שום דבר לא שקוף'
שום דבר לא שקוף
23/02/2017 | 09:50
1
280
וגם אם כן - אם זה מפריע לו כהפרת חוזה, זה מה שחשוב כאן.

אני יכולה לספר לך על מקרים יותר לא ברורים של התערבות שכנים, או אפילו סתם דיווחי שכנים (כי יש קשר בין בעל הדירה לשכנים - הם היו השכנים שלו בעבר), כולל מקרה שאני מכירה מקרוב בו התגלה שזוג ששכר דירה הכניסו דייר נוסף בניגוד לכתוב בחוזה ובאופן שלא היה מקובל על בעל הדירה (הכניסו דייר משנה ששילם להם שכ"ד והכל), זה לא הפריע לשכנים, אבל זה כן הפריע לבעל הדירה והשכנים ידעו את זה.

לצד זאת, זו באמת בעיה נפוצה שקיימת בדירות שותפים, ובתכלס אני יכולה להבין את שני הצדדים - שותפה א' שרוצה לארח את החבר שלה, ושותפה ב' שמפריע לה שנוסף לה עוד שותף לדירה. כל מי שגר עם שותפים בעבר מכיר את הבעיה הזאת, שעלתה לדיון לא אחת בפורום.

לצפיה ב-'הדוגמא שהבאת לא מתאימה למקרה של פותח השרשור'
הדוגמא שהבאת לא מתאימה למקרה של פותח השרשור
23/02/2017 | 19:35
88
בדוגמא שנתת הגיע דייר נוסף לדירה. כאן זה לא המקרה. רק בן זוג חדש כנראה שמדי פעם נשאר ללילה
לצפיה ב-'הבעייתיות בשליחת מייל'
הבעייתיות בשליחת מייל
23/02/2017 | 10:34
212
שזה יעודד ואף יהיה נפיץ למתיחות בניהן שגם ככה מטרידה אותו.
אם מעניין אותו רק עניין שכפול המפתח- הוא בהחלט יכול להתעלם מהיחסין בניהן ולפנות לשוכרת ולהיות גלוי שהבין שהיא שכפלה מפתח לבן הזוג שלה ושהוא מזכיר שזו הפרת חוזה. גם עצם העובדה שהדיירת יצרה איתו קשר במקום לשוחח על העניין עם השותפה כבר מראה שם על יחסים לא תקינים (הרי ברור שהיא עשתה זאת כדי לחסוך מעצמה לדבר איתה ושבעל הדירה יתערב בשבילה, או שניסתה והשותפה עם החבר לא מקשיבה).
בגדול חוץ מעניין שכפול המפתח הדיירת לא מפירה שום חוק. מותר לה לארח בן זוג בדירה אלא אם צויין אחרת במפורש בחוזה. הוא לא גר שם הוא מתארח אצלה. זה נשמע כמו תככים בין שותפות, אני לא הייתי מתערבת. אם לא נאה לאחת מהן שתצא ותמצא מחליפה.
לצפיה ב-'אני דווקא לא הייתי מתערבת'
אני דווקא לא הייתי מתערבת
22/02/2017 | 16:32
4
309
נתחיל בזה שלשכפל מפתח גם אם זה לצורך השארתו אצל מישהו קרוב למקרה הצורך אינה הפרה של החוזה, מה שכן כדאי שביציאת הבנות מהדירה תקבל את כל המפתחות לידך או שתחליף מנעול
אני לא יודעת מה הסיטואציה או בכלל איך החוזה שלך מול הדיירות (חוזה מול כל אחת או חוזה מול שתיהן) אבל אני לא הייתי נכנסת בינהן, אתה לא בייביסיטר וזה גם לא אמור להפריע לך כמה נפשות יש בדירה, בסופו של דבר אותך צריך לעניין שהדיירות לא העבירו את זכותן בדירה למישהו אחר ואינן מתגוררות בדירה, שהחשבונות משולמים בזמן ושאין נזקים.
לדעתי, הדיירת צריכה לפתור את המצב עם השותפה שלה בעצמה או לצאת מהדירה בהתאם לחוזה בינכם.
לצפיה ב-'אני לא רואה בזה התערבות'
אני לא רואה בזה התערבות
23/02/2017 | 08:27
3
228
הוא ציין במפורש שמה שמפריע לו זו העובדה שבחוזה הוא אסר עליהן להכניס דייר נוסף, והוא קיבל את הרושם שאותו בחור הפך לדייר נוסף בדירה, מה שמהווה הפרת חוזה בלי קשר לכך שזה מפריע לדיירת הנוספת.

לצפיה ב-'זה מאוד נתון לפרשנות'
זה מאוד נתון לפרשנות
23/02/2017 | 14:34
2
118
דייר נוסף יכול להתפרש בהמון מובנים, אבל בעיקר בתשלום חשבונות והשתתפות בשכ"ד
כל עוד זה לא קורה זה לא משהו שבעל הדירה אמור להתערב בו.
לצפיה ב-'את צודקת מבחינה עקרונית'
את צודקת מבחינה עקרונית
23/02/2017 | 15:33
1
97
השאלה מאיזה כיוון חושבים על זה - אני הבנתי ממה שהוא כתב שזה מפריע לו בהיבט של החוזה, ולא כי זה מפריע לשותפה השנייה. זה משהו שלרוב בעלי הדירה לא יזיז בכלל, בהנחה שבאמת מדובר באורח ולא בדייר רשמי.  
לצפיה ב-'נכון'
נכון
23/02/2017 | 19:01
72
אבל שוב, זה נתון לפרשנות
בנוסף צריך להבין ממה נובעת החשיבות לבעל הדירה לשני דיירים בלבד, הדבר היחיד שעלול להפריע זה שכירות משנה מה שככל הנראה לא קורה כאן
לצפיה ב-'זה נשמע כמו אירוח '
זה נשמע כמו אירוח
23/02/2017 | 06:25
271
קשה למתוח את הקו בצורה ברורה איפה עובר הגבול בין אירוח לבין התחלקות במושכר. להביא את החבר לישון מפעם לפעם זאת התנהגות נורמטיבית בהחלט. גם אני הייתי נשאר לישון אצל חברות והן היו נשארות לישון אצלי כשהייתי רווק והייתי גר בשכירות. כך נהגו גם כל חבריי וכך נוהגים כל הדיירים שלי כיום.

המצב היחיד שצריך להטריד אותך כמשכיר זה מצב שמישהו שאיננו קשור איתך בחוזה ויש לך ערבויות ממנו עובר לגור באופן קבוע בדירה ואולי עודה בעיות ואולי לא ירצה להתפנות בסיום החוזה.

לגבי המצב בין הדיירות, אני הייתי מתערב כמה שפחות. הן נשים בוגרות שיכולות לפתור עניינים כאלה בינהן וזה לא התפקיד שלך להיות גננת. כשעוברים לגור עם שותפים לוקחים בחשבון ויתור מסויים על פרטיות בשטחים המשותפים של הדירה.
לצפיה ב-'לא הייתי מתערב'
לא הייתי מתערב
23/02/2017 | 09:27
175
זה שהחבר בא לישון לפעמים זה מצב טבעי שמקובל כשהדירה מושכרת לדיירת רווקה. 
הבעיה יכולה להיווצר רק אם הוא גר באופן קבוע בדירה, אבל  נראה שזה לא המצב. 
כשאני גרתי עם שותפים הבאתי לעתים בנות זוג והם הביאו לעתים בני זוג ואם היתה בעיה היינו פותרים אותה בינינו. 
יפה שאתה חושב על מצב היחסים ביניהן,  אבל  אתה לא צריך להיות צד בעניין, כל עוד לא מדובר בבודאות בדייר קבע בדירה. הייתי מסביר את זה לדיירת שפנתה אליך ושתפנה אליך במידה והחבר הפך לדייר קבע
לצפיה ב-'אירוח בן זוג'
אירוח בן זוג
23/02/2017 | 11:08
171
לכותב/ת שלום רב
מניסיוני זו דירה שלך ואם מצוין בחוזה שהדירה רק עבור 2 הנשים אתה חייב להתערב ולהתנגד בתוקף משום שאתה לא יודע לאן זה יוביל
בהצלחה
לצפיה ב-'הגעתי מהדף הראשי'
הגעתי מהדף הראשי
23/02/2017 | 12:01
195
אתה מתאר מצב שכיח וטבעי. אתה לא יכול לצפות מדיירים צעירים שלא יהיו להם בני/בנות זוג והם ירצו להיות יחד איפה שהוא, לא? לדעתי אם זה לא עובר נניח שליש מהזמן שהוא נמצא בדירה, זה לגיטימי לחלוטין. מחר גם השותפה השנייה יכולה להכיר מישהו וגם היא תביא אותו לדירה. תסבירה לה את זה ושיסדירו בינהן יחסי שותפות. למשל לפני הרבה שנים כשגרתי עם שותפה היו לנו כל מיני הסכמים. למשל שדלת סגורה לחדר משמעה - אין כניסה ואין הפרעה. במקרה של אירוח, האורח לא יתפוס את האמבטיה (היחידה) שעות. וכך הלאה. האמת שהסתדרנו כל כך טוב שאחרי כמה חודשים אני והשותפה הפכנו לזוג אבל זה כבר סיפור אחר...

אצלנו בעל הדירה היה דתי כזה עם זקן וחולצה לבנה, כמעט חרדי, ולמרות שבטח הפריע לו אורח החיים שלנו, אף פעם לא התערב לנו בעניינים.
לצפיה ב-'לא ברור למה אתה חושב שזה עניינך.'
לא ברור למה אתה חושב שזה עניינך.
23/02/2017 | 14:14
155
זה שהדירה מושכרת רק לדיירות, משמעו שלאף אחד אחר אין שום זכויות בכל הנוגע לשכירות,
זה לא אומר שאתה יכול להתחיל להתעמר בשוכרות ולהחליט להן מי בא ומתי.

אם תחליט להתעמר בשוכרות - זה יתנקם בך,
כך שאני ממליץ לך להודיע לשותפה החצופה שפנתה אליך,
לפתור את בעיותיה בלי לערב אותך כ"גננת".
לצפיה ב-'אין לך מה להתערב שם וגם אין זכות להתערב לדעתי'
אין לך מה להתערב שם וגם אין זכות להתערב לדעתי
23/02/2017 | 14:59
136
כשבן אדם (מן השטרה) שוכר דירה הוא מצפה שהיא תהיה שלו לשימוש שלו פרט לשימושים חריגים ובסופה של תקופה כמובן היא צריכה לחזור למצב שבו היא הייתה או נשארה באותו המצב למשכיר הדירה,
חתמתם שיהיו שם רק 2 שותפים, איך תגדיר את זה בדיוק?
הבן אדם לא ישן שם קבוע הרי,רק כמה פעמים בשבוע, ומה לעשות כאשר גרים לבד/שותפים רוצים לנצל את הדירה בין אם להביא את הבן זוג או חברים גם אם זה כמה פעמים בשבוע.
עם כל הכבוד בפגיעה של הפרטיות של השוכרת השניה שמפריעה לה, היא הייתה צריכה לקחת בחשבון עם מי היא נכנסת לגור, ולגור עם שותפים זה אומר להכיל עוד בן אדם וכל הנלווה לכך בדירה משותפת, אם משהו מפריע לה, היא צריכה לפתור את זה עם השותפה או בעצם למצוא לעצמה מחליפה ולחפש משהו אחר.

את החשבונות הן משלמות בזמן? או שזה כלול במחיר של הדירה? זה הדבר היחיד שצריך להפריע לך.
לצפיה ב-'לא חושבת שיש לך סיבה להתערב'
לא חושבת שיש לך סיבה להתערב
24/02/2017 | 12:22
76
זה לא נשמע כאילו החבר עבר לגור בדירה אלא הוא רק מתארח, וברור שזה מפריע לשותפה השנייה אבל ככה זה בדירות שותפים, והמצב היה יכול להיות גם הפוך. 
לצפיה ב-'הגעתי מהראשי'
הגעתי מהראשי
27/02/2017 | 12:38
53
לגבי כמה פעמים ואיך הוא מתארח - את זה הן צריכות לפתור ביניהן.
לגבי מפתח הייתי עושה אחד משלושה דברים:
1. בפעם הבאה שאתה משוחח אם השותפה-שמביאה-חבר או אם שתיהן יחד לומר משהו בסגנון " אני רק מזכיר שאם אתן משכפלות מפתח נוסף לשכן/קרוב משפחה תיידעו אותי וכמובן תחזירו לי את כל המפתחות בתום השכירות" (ברגע שהן מודיעות לך אתה מודע לכמה מפתחות את צריך לקבל... אם זה ממש קריטי הייתי מוסיפה שבמידה ולא יוחזרו כל המפתחות יהיה "קנס" שהוא חלק מעלות החלפת מנעול).
2. שולחת מסר בסגנון לשותפה הרלוונטית - פה ברור שהיא תבין שיש הלשנה. אולי אפילו משהו בסגנון "אני לא מתכוון להתערב במתי/כמה את מארחת אנשים אני רק רוצה לוודא שהמפתחות לא מיגיעם ליותר מידי זרים"
3. סופגת ובמקרה שיש חשש אמיתי פשוט מחליפה מנעול בסוף....
לצפיה ב-'דירה ששוכרים זה כמו בית לכל דבר ועניין א ב ל ...'
דירה ששוכרים זה כמו בית לכל דבר ועניין א ב ל ...
28/02/2017 | 12:02
69
זה טוב כשמדובר במשפחה. 
כשיש שני שותפים ונכנס אדם שלישי יוצא מצב שהשוכרת מסבסדת לו את הדיור בכסף שלה !  : ארנונה, חשמל , מים , כבלים וכד'.
יכול להיות שהמתלוננת אין לה את האומץ להתעמת ורוצה שאתה כבעל בית תעשה את זה עבורה. זה לא פסול. הן שותפות הן לא חייבות להיות חברות. היא מתלוננת כנראה כי היא מצפה שאתה תעשה סדר במקום. אם החבר הזה ' מתנחל ' בדירה זו בעיה שלדעתי תגרום לך נזק בעתיד. אלא אם כן הוא ייכנס כשותף עם החברה שלו והשוכרת המתלוננת תעזוב. יש זה הרבה תסריטים.  שלושה אנשים יותרים לחץ אחר על תשתית של בית משניים ואתה השכרת לשניים ! צריך לבדוק כמה ימים בפעול הוא בא לישון. אם הוא מגזים אני כן הייתי מתערב ומחפש שוכר \ת חדש חדשה במקום השוכרת הקיימת כי היא גורמת לך נזק. 
לצפיה ב-'שאלת היגיון'
שאלת היגיון
21/02/2017 | 17:00
8
193
שכרתי דירה ללא מזגן.לאחר כשנה בערך או יותר ביקשתי מהמשכיר שיתקין מזגן על חשבונו.המשכיר סרב אך הושגה פשרה .אני שילמתי מחצית מעלות המזגן שהיתה 7000 ש"ח כולל התקנה דהיינו 3500ש"ח  . ברצוני לעזוב את הדירה מוקדם יותר מכפי שרשום בחוזה אך לפי תנאי החוזה .המשכיר טוען שמאחר אני זו שרוצה לעזוב את הדירה אינו חושב שצריך לשלם לי את הסכום שהשקעתי עבור המזגן ואני כמובן חושבת שהוא טועה אך מוכנה להתפשר. אשמח לשמוע דעות נוספות ומה לדעתכם\ן הסכום שעליו ניתן להתפשר.תודה ליועצים
לצפיה ב-'האם לא'
האם לא
21/02/2017 | 17:14
1
134
סיכמתם מראש מה קורה כשאתה עוזב את הדירה? ואם לא, למה לא? 
ההסכם שהוא מציע לך מקובל לגמרי גם בלי לעזוב מוקדם את הדירה. וחוץ מזה, גם אם הוא לא היה הגיוני, מה תעשה? אבל בלי קשר לזה, מה 7000?! מי אחראי למזגן בסכום ההזוי הזה?  
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי בחלל בו המזגן נמצא'
זה מאוד תלוי בחלל בו המזגן נמצא
22/02/2017 | 16:16
101
אבל אני מסכימה, מזגן במחיר כזה זה הזוי!
לצפיה ב-'חצי הבנתי'
חצי הבנתי
22/02/2017 | 16:18
5
105
אם סיכמתם שבעל הדירה ישלם חצי מהסכום אני מניחה שהוא כבר שילם את חלקו, או שזה החלק שהוא לא מוכן לשלם?
לגבי שאר הסכום נראה שמה שהסכמתם בהתחלה זה המ שהוא חייב לשלם, מן הסתם לא תשאר בדירה לנצח, האופציה השניה שלך היא לנסות לגלגל את העלות לדייר הבא, אבל לא בטוח שתצליח
לצפיה ב-'שאלת היגיון'
שאלת היגיון
22/02/2017 | 19:32
4
93
מחיר המזגן אינו לדיון.זה היה יכול להיות גם ארון. השאלה שלי מאד פשוטה. אני מניחה שזה קורה לרבים שקונים חפצים לדירה השכורה עוזבים ומחליטים להשאיר.
האם על המשכיר להשתתף בעלות חלקי במזגן ואם לדעתכם התשובה חיובית אשמח לדעת מה התמורה הכספית
לצפיה ב-'זה תלוי במה שסוכם ביניכם וגם זה בערבון מוגבל'
זה תלוי במה שסוכם ביניכם וגם זה בערבון מוגבל
23/02/2017 | 09:18
89
מה שעשית זה משהו שלא נפוץ במיוחד, כשבמקרים כאלו מומלץ מאוד לעגן את הנושא בחוזה - מבחינת בעל הדירה, נראה שהוא היה מעדיף להשאיר את הדירה כמו שהיא (ציינת גם שהוא סירב לנושא בהתחלה והגעתם לפשרה בסוף), כך שבאמת אין סיבה שהוא ישלם לך כסף על כך שאת עוזבת מוקדם יותר - אני מבינה את מה שעומד מאחורי הציפייה שלך, ומה שקרה זה שהנכס שלו הושבח על חשבונך וזה ישתלם לו בעתיד, אבל דברים כאלו לא הולכים לפי היגיון לצערנו, יש חוזה ומה שכתוב בחוזה מחייב, וכל עוד אין חוזה שמחייב שהוא ישלם לך את מה שהשקעת בדירה, אין לך מה לעשות.

לגבי מה שקורה באופן כללי: אם דייר בוחר להשקיע בדירה שכורה ולקנות חפצים - הוא יכול לקחת אותם בסיום החוזה, ואם הוא בוחר להשאיר אותם, הוא לא יכול לצפות שבעל הדירה ישלם עליהם (יותר מקובל להציע לשוכרים המחליפים לקנות אותם). אם מדובר בדבר תשתיתי כמו מזגן או שיפוץ שהשוכר בחר לעשות על חשבונו - כמובן באישורו של בעל הדירה, זו החלטה של השוכר ובחירה שלו אם הוא מוכן להשקיע את העלות בדירה שכורה. בעל הדירה לא חייב לממן דברים שכאלו - נכון שהוא יוצא מורווח מזה, אבל אם מלכתחילה לא סוכם ולא עוגן בחוזה שהוא ישתתף בעלות, אין שום סיבה לדרוש ממנו כספים בדיעבד.
לצפיה ב-'אין כלל קשר להגיון'
אין כלל קשר להגיון
23/02/2017 | 14:43
2
65
ואני אוסיף על מה שאישה מרציפן כתבה, הגעת עם בעל הדירה להסכמה לגבי העלות, למרות שהוא לא היה מוכן להכניס מזגן לדירה, אם היית בוחר להכניס מזגן על חשבונך היית יכול לקחת אותו בסיום התקופה, אך מאחר והכנסת מזגן והתחלקת עם בעל הדירה בעלות אתה תאלץ לספוג את חלקך כי לא רק שההגיון לא קשור לכאן, אלא גם הגעת כבר להבנותעם בעל הדירה.
זה כמו שמחר תגיד שמאחר ושילמת שכ"ד יש לך איזשהן זכויות בנכס ואתה צריך להרשם בטאבו.
לצפיה ב-'ואם בכל זאת..ואם מדובר בשותף '
ואם בכל זאת..ואם מדובר בשותף
23/02/2017 | 17:14
1
60
טוב. לא היה סיכום בינינו..אבל בעל הבית מוכן להשתתף ובאמת לא כדי להקשות
אבל אם היה מדובר בשותף ולא בבעל הדירה האם לכך יש לכם תשובה.
חייבים לסגור עד יום שני
לצפיה ב-'כמו שכתבתי'
כמו שכתבתי
23/02/2017 | 18:56
56
אם זה שותף והחלטתם להתחלק אתה מן הסתם ידעת שיבוא יום ולא תשארו שותפים לנצח ומה חשבת שיקרה עם המזגן?
התשובה לא משתנה, אם הוא לא התחלק איתך במזגן קח אותו איתך, אם התחלקו איתך בעלות תתמודד עם התוצאה, כמו שכתבת אתה בחרת להשקיע במזגן ועכשיו אתה בוחר לעזוב את הדירה, אתה לא יכול לדרוש ממישהו אחר להתמודד עם ההחלטות שלך כי פתאום מתאים לך משהו אחר.
לצפיה ב-'נזילה מהגשם'
נזילה מהגשם
21/02/2017 | 16:27
7
117
שלום,
אולי מישהו יוכל לענות לשאלה שלי...
האם בעיה בתפר של בניין(בניין ישן בן 4 קומות, בעיה באיטום למים) שגורמת לנזילה מהגשם בדירות בקומה 3 ו-4 מחייבת השתתפות של כל הדירות בשיפוץ או שרק הדירות שנפגעות מהנזילה?

לצפיה ב-'כל בעלי הדירות צריכים להשתתף'
כל בעלי הדירות צריכים להשתתף
22/02/2017 | 16:25
3
72
נזילות שנובעות מאיטום המבנה הן באחריות של ועד הבית והעלות צריכה להיות על חשבון בעלי הדירות (לא חלק מהתשלום הקבוע לועד הבית)
לצפיה ב-'אין לי בכלל ועד בית בבניין'
אין לי בכלל ועד בית בבניין
23/02/2017 | 00:38
1
19
לצפיה ב-'התשובה שלי לא משתנה'
התשובה שלי לא משתנה
23/02/2017 | 14:44
50
כל בעלי הדירות צריכים להשתתף בהוצאות שקשורות בבניין
ועד הבית בא להבהיר נקודה שזה לא אמור להיות כחלק מהתשלום הקבוע, מאחר ואין אז גם ככה זה לא רלוונטי
לצפיה ב-''
23/02/2017 | 08:34
46
ואם אין ועד בית בבניין, כדאי לדאוג לטפל בזה - ובמידת הצורך לעבור לחברת ניהול, אם אין אף אחד שמוכן לקחת את זה על עצמו, אין ברירה.
לצפיה ב-'קצת באיחור אבל מוסיף'
קצת באיחור אבל מוסיף
26/02/2017 | 17:22
2
34
אם את שוכרת זו בעיה של המשכיר ויתר בעלי הדירות בבניין.
אם את בעלת הדירה אז ברור כי העניין נוגע לכל דיירי הבניין שצריכים להשתתף בעלות התיקון.לרוב פניה לאגודה לתרבות הדיור בעיר מגוריך מביאה לפיתרון.הם שולחים על חשבונם מהנדס בניין שיתרשם ויתן חוות דעת ומנחים את כל הדיירים בדבר חובת השתתפותם במחיר התיקון ואף יכולים להמליץ על אנשי מקצוע שיתקנו את הדרוש בפיקוח של האגודה.
אינני יודע אם האגודה לתרבות הדיור נותנת שירותים אלה גם לבניין שאינו חבר בה.
לכן אפשרות נוספת העומדת בפניך היא פניה למפקח על בתים משותפים ,שזו סמכות ממשלתית ואשר ישב בזמנו בטאבו.למפקח יש סמכות של שופט והוא יכול לחייב את כל הדיירים במימון התיקון החיצוני בבניין.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
26/02/2017 | 19:34
1
27
ואגב, אני יודעת בוודאות שאגודה לתרבות הדיור לא מוכנה לתת שום שירות אם הביניין לא חבר בה. כבר פניתי אליהם והם אפילו לא רצו לענות על שום שאלה, נתנו לי מספר טלפון של "ייעוץ לאזרח" של שירותי הרווחה.
לצפיה ב-'קבלי 2 קישורים'
קבלי 2 קישורים
26/02/2017 | 22:54
27
הראשון של משרד המשפטים והשני של חברה פרטית .שניהם בקשר לסמכויות המפקח על בתים משותפים.מסתבר ולא ידעתי שגם שוכר יכול לפנות כנציג הדירה למפקח.
הבעיה שלך היא בסמכות שמוקנת למפקח לדון ולהחליט בנוגע אליה כי היא קשורה לרכוש המשותף - כלומר לקיר החיצוני של הבניין ממנו יש חדירת המים.
יתכן כי רק הגשת התביעה תביא את הדיירים להתחייב ולבצע את התיקון הנדרש עוד טרם מתן פסיקה של המפקח.
אל תירתעי מהבירוקרטיה הכרוכה בתלונה למפקח.תצלמי חיצונית ופנימית את מקום הסדק וצרפי את התמונות.
http://www.ysadan.co.il/הגשת-תביעה-אצל-המפקח-על-בתים-משותפים
לצפיה ב-'העלאת שכר דירה בעקבות המס על ריבוי דירות'
העלאת שכר דירה בעקבות המס על ריבוי דירות
12/02/2017 | 20:24
23
170
ערב טוב,
שאלה ראשונה - לבעל הדירה שלנו 4 דירות ולכן לפי החוק החדש של כחלון הוא צריך לשלם מס וכפועל יוצא הוא מעלה לנו את השכר דירה או מבקש תשלום חד פעמי שנתי.
כיום אנחנו משלמים 4000 ש"ח לחודש, כעת הוא מבקש 4400 לחודש או תשלום חד פעמי "בשחור" של 4300 לחודש.
האם זה חוקי? האם עוד אנשים נתקלו בהעלאת שכר הדירה בעקבות החוק החדש?

שאלה שניה - בעל הבית החליט ולא מוכן לוותר על זה שמהשנה ביטוח על מבנה הבית יהיה עלינו, הוא עוד מוסיף ואומר שאם אנחנו לא רוצים לעשות ביטוח אז שלא נעשה אבל אם יקרה משהו זה יהיה עלינו.
גם פה, יש חוק על זה? מה אתם אומרים?

אנחנו צריכים לחדש חוזה ב- 18.03 וזה ממש מעצבן.

אשמח לשמוע כל תגובה / הערה / הארה :)
תודה רבה!!!
לצפיה ב-'סיפורים כאלו מכעיסים אותי כל פעם מחדש'
סיפורים כאלו מכעיסים אותי כל פעם מחדש
14/02/2017 | 14:55
15
194
לא שבעלי דירות צריכים סיבות להעלות שכ"ד, ולא שיש סיבות לגיטימיות במקרים כאלו, אבל העלאה של שכ"ד מטעמי גלגול מס הדירה השלישית על השוכר זה אחד הדברים הכי מכעיסים שיש.

לגבי נושא החוקיות - היות שכאמור בעלי דירות לא צריכים סיבה להעלות שכ"ד והם יכולים להעלות את השכ"ד בלי שום נימוק, אין פה בעיה חוקית - כל עוד זה נעשה במעמד חידוש החוזה. אתם יכולים כמובן לסרב ולחפש דירה חדשה, יש לי תחושה שאם תעשו את זה יש מצב שבעל הדירה שלכם יתקפל - גם עבורו למצוא שוכרים חדשים, ועוד בתקופה הזאת, זה חתיכת כאב ראש, במיוחד אם הוא מתכוון לדרוש גם מהשוכרים החדשים שיספגו את המס.

לגבי נושא הביטוח - זו סוגיה אחרת, וכאן הוא מגזים לדעתי - אם נגרם נזק למבנה מהסוג התשתיתי, אין שום סיבה שהשוכרים ישלמו עליו. בעל הדירה שלכם מגלה חזירות מהסוג המעצבן, ולדעתי יהיה לו קשה מאוד למצוא מי שיסכים לתנאים שלו.

באיזו עיר מדובר?
לצפיה ב-'אכן מעצבן'
אכן מעצבן
14/02/2017 | 22:28
14
110
העיר היא ראש העין
ועוד מרתיח שהוא מציג את עצמו "הקורבן" שצריך לשלם מס גבוה..
לצפיה ב-'אני אומרת - תודיעו לו כבר עכשיו שיחפש דיירים חדשים'
אני אומרת - תודיעו לו כבר עכשיו שיחפש דיירים חדשים
15/02/2017 | 09:35
13
122
תחפשו דירה חדשה ליתר ביטחון, אבל יש לי תחושה חזקה שהוא לא יצליח למצוא דיירים שיסכימו לשלם את הסכום שדורש, שאני מניחה שיחד עם התוספת הוא גבוה יחסית למחירים באזור?)

זה ממש מכעיס שאותם בעלי דירות שנגזר עליהם מס - שהם אמורים לשלם, מגלגלים אותו על השוכרים, ואין ספק שמי שיש בבעלותו 3 דירות או יותר, מצבו הכלכלי מאפשר לו לשלם את המס. מהצד השני, היה לי ברור מההתחלה שהחוק הזה לא ישיג את המטרה שלו ושהתוצאה במקרים רבים תהיה העלאת שכ"ד (כשיש חכמים שמעלים בלי לחשוף את הסיבה).
לצפיה ב-'ההנחות שלך שגויות מהיסוד'
ההנחות שלך שגויות מהיסוד
23/02/2017 | 08:46
12
79
אני לא אכנס עכשיו לויכוח כלכלי (שגם בו את לא צודקת אגב) אלא עקרוני. המס החדש מיועד לאלץ בעלי דירות למכור אותן ולכן הוא בהכרח פוגע בדיירים. שר האוצר שלך החליט להקריב את השוכרים שהם החולייה הכי חלשה בשרשרת לטובת רוכשי הדירות שהם יותר חזקים. אם זה מעצבן אותך תתלונני אצל שר האוצר ולא אצל המשכירים.

באופן כללי אפשר לצפות בשנים הקרובות להתייקרות משמעותית בשכר הדירה.
לצפיה ב-'אמממ'
אמממ
23/02/2017 | 08:53
11
79
זה שגוי מהיסוד שמכעיס אותי מה שהוא עשה ושאני ממליצה להם לעבור דירה? וזה שגוי מהיסוד שמי שדורש שכ"ד שגבוה מהמקובל באזור בו נמצאת הדירה יתקשה למצוא דיירים?  זה שגוי מהיסוד שמי שיש ברשותו 3 דירות לפחות סביר להניח שאינו אביון שאינו גומר את החודש?
אני מכבדת דעות שונות, אבל התגובה שלך תמוהה בעיניי, במיוחד לאור העובדה שכתבת בעצמך משפט שרק מחזק את דבריי.

התייקרות משמעותית כבר קיימת, המחירים עולים כל הזמן - גם ברכישה וגם בשכירות, זה לא חדש.
לצפיה ב-'הציניות לא במקום, במיוחד לאור שלא הבנת את דבריי'
הציניות לא במקום, במיוחד לאור שלא הבנת את דבריי
23/02/2017 | 09:52
5
54
השר הנכבד החליט להקריב את שוכרי הדירות. נקודה. לא משנה איך תגלגלי את זה, הקטנת היצע הדירות להשכרה בלי להציע אלטרנטיבה, הולך לפגוע בשוכרים ומה שאת רואה עכשיו זאת רק ההתחלה.

לא רציתי להיכנס לדיון כלכלי אבל רק לענות בקצרה למה שכתבת, אז יש לי שני דברים להגיד, ככה, על קצה המזלג.

1. מי קבע שהמחיר גבוה?  בכל מקרה זה לא משנה מי אמר ולמה כי אם זה באמת המצב אז הוא ישאר עם דירה ריקה. בכל מקרה זאת זכותו לבקש ואין שום סיבה להכניס אמוציות (כעס) לעסקה כלכלית.

2. לא משנה אם יש לו דירה אחת, 3 או 30. זה עסק והוא מיועד להפיק לו רווחים. זה ברמה העקרונית. ברמה הפרקטית את לא יודעת מה ההוצאות שלו ומה הרווח שלו מה עסק הזה, אם בכלל והדייר גם לא יתחלק איתו בהפסדים אם בעתיד הוא ימכור את הדירה בהפסד. לכן לא כדאי אף פעם להיכנס לכיס של מישהו אחר, לשפוט אותו, וכו'. כדאי להסתכל רק על הצד שלך בלבד. האם זה כדאי לך או לא.
לצפיה ב-'ללא שום ציניות '
ללא שום ציניות
23/02/2017 | 09:55
4
63
אני לא מבינה מה הקשר בין הדברים שכתבת למה שכתבתי ובכלל לסוגיה שהוא העלה - לא גלגלתי שום דבר על שום דבר - לא היה כאן שום דיון על הקטנת היצע הדירות להשכרה, היחיד שהעלה את הנושא הזה הוא אתה. אין פה גם שום דיון כלכלי ושום צורך בדיון שכזה.

לא נכנסתי לכיס של אף אחד ולא שפטתי אף אחד - המלצתי לפותח הדיון שיגיד לבעל הדירה שאינו מוכן לחדש את החוזה בתנאים החדשים ושיחפש דירה אחרת להשכרה - מה שגם אתה המלצת לו לעשות. אציין בהקשר הזה שעשיתי בעצמי דבר דומה בחידוש החוזה שלי: בעלי הדירה אמרו שיעלו את שכ"ד - ללא קשר לכחלון, אמרתי שבסכום כזה אני לא מעוניינת להישאר. החוזה חודש בסופו של דבר, ללא העלאה של המחיר.
לצפיה ב-'את שוב מפספסת את הנקודה המרכזית'
את שוב מפספסת את הנקודה המרכזית
23/02/2017 | 11:04
3
51
את כועסת על בעלי הדירות וזכותך לכעוס על מי שאת רוצה אבל למה זה טוב? זאת הכתובת הלא נכונה. הוא לא מכניס את הכסף הזה לכיס. בהנחה שהוא לא מעלים מס. העליתי את הנושא מכיוון שעד שלא תפתר הבעייה האמיתית, קרי היצע הדירות, שכר הדירה רק ימשיך לעלות. ולמקרה הספציפי, לא משנה שלאותו אדם יש 3 דירות כי הוא לא מנהל מוסד צדקה ואם נוצר מצב שהוא מפסיד כסף על הדירות, עומדות בפניו בטווח הארוך שתי ברירות רציונליות: להעלות שכ"ד או למכור את הנכס. לא משנה כרגע מה השיקולים שלו ובמה הוא יבחר מכיוון ששתי הברירות רעות לשוכר.

בטווח הקצר הדייר יכול לנצל את השונות המובנית בשוק ולקפוץ לדירה שמתומחרת מתחת לממוצע או כפי שנהוג לכנות זאת, למצוא מציאה. אבל בטווח הארוך צמצום ההיצע יביא לעליה של רמת המחירים בכל השוק והוא ישלם יותר. מה עוד שמעצם ההגדרה של מציאה, לא כולם יכולים למצוא מציאה. כך שגם הפתרון הזה של מעבר דירה כשמעלים את המחיר הוא לא פתרון ברמת המאקרו.

אבל השורה התחתונה זה באמת לא משנה. את יכולה להתנצח איתי אבל גם זה לא יפתור את הבעייה.

יום טוב.
לצפיה ב-'אני לא מפספסת שום דבר'
אני לא מפספסת שום דבר
23/02/2017 | 11:12
2
61
אם כבר נראה שאתה פספסת את נושא הדיון, ואני באמת לא מבינה מה אתה רוצה ממני. לפי מה שכתבת בכל התגובות שלך, אתה חושב בדיוק כמוני - כתבת את אותם דברים שאני כתבתי רק בניסוח מעט שונה. אם תקרא הודעות נוספות שלי בפורום, תגלה שאני כבר שנים מדברת על נושא הבעייתיות בהיצע, לא שיש קשר כלשהו בין זה לבין מס דירה שלישית ולבעיה בה נתקל פותח השרשור הנוכחי.

בינתיים מי שמתנצח פה זה אתה - וזה תמוה במיוחד לאור העובדה שבדבריך אתה רק מחזק את דבריי ואת העובדה שאנחנו אוחזים באותה גישה, אתה כותב את אותם דברים שאני כותבת, ובאותה נשימה חוזר וטוען שאני "שוגה מהיסוד" ומאשים אותי במיני האשמות. לגבי "הבעיה" שלדבריך לא תיפטר - הבעיה היחידה שהועלתה כאן זה נושא העלאת שכ"ד של פותח השרשור, כשהפתרון הוא מאוד פשוט ואתה הצעת לו בדיוק את אותו דבר שאני הצעתי לו. 
לצפיה ב-'הדיון הזה מאד לא נעים לי ואני פורש'
הדיון הזה מאד לא נעים לי ואני פורש
23/02/2017 | 15:17
1
36
את כועסת על בעלי דירות למרות שלא הם מכניסים את הכסף לכיס אלא הממשלה. את מנגחת אותי באופן תוקפני מאד מפני שדעתי שונה משלך מבלי לנסות אפילו להבין את עמדתי. זה לא סגנון הדיונים שאני נוהג לקיים כך שסיימתי.

יום טוב. 
לצפיה ב-'אני רואה שהתקדמנו'
אני רואה שהתקדמנו
23/02/2017 | 15:23
38
לצד ביקורת אישית וקביעות לא ברורות אתה גם מאשים אותי בהתנגחות ותוקפנות? הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו.
ואיך בדיוק דעתך שונה משלי אם לאורך כל הדיון פה כתבת את אותם דברים שאני כתבתי? אבל בדיוק את אותם הדברים? זה בדיוק מה שניסיתי להבין ואתה חזרת והתעלמת - איך זה שאתה כותב בדיוק את מה שאני כותבת, ובאותה נשימה טוען שאני "שוגה מהיסוד" (אפרופו התנגחות).
לצפיה ב-'השכרת דירה היא עניין עיסקי'
השכרת דירה היא עניין עיסקי
23/02/2017 | 14:02
4
49
שר האוצר "קנס" את בעלי הדירות. זכותם להעביר את הקנס הנ"ל לשוכרים. אם לא יצליחו, וישארו עם דירה ריקה, אולי יחליטו למכור אותה, ואולי יחליטו להעביר אותה ע"ש הילדים, ואולי יחליטו לספוג את הקנס. אין שום הבדל בין מוכר שעונים למשכיר דירה. וממש לא עניינך אם המשכיר אביון או עשיר. מה זה שייך לעניין? הוא צריך לממן את השוכרים? למה, אם ירד מנכסיו, תבואי את לממן אותו?
לצפיה ב-'הסקת המסקנות שלך תמוהה למדי'
הסקת המסקנות שלך תמוהה למדי
23/02/2017 | 14:10
3
52
איך מהמלצה לשוכר שלא יחדש את החוזה בעקבות העלאת שכ"ד (מה שהייתי ממליצה ללא קשר לסיבה להעלאת שכ"ד) הגעת לדברים הלא ענייניים שכתבת - אין לי מושג. בכל מקרה, לשלם מס שנגבה על בעלי דירות לא נחשב ל"מימון של השוכרים", המס כידוע הוטל על בעלי דירות ולא על שוכרי דירות.
לצפיה ב-'המס מוטל על בעלי הדירות'
המס מוטל על בעלי הדירות
23/02/2017 | 14:14
2
43
והם יכולים להעלות את שכר הדירה לפי שיקול דעתם. גם אם הסיבה היא מצמוץ בעין שמאל של הדלאי למה. בעל הבית לא העלה את שכר הדירה באופן גחמתי שכזה. הוא הסביר את הסיבה. מכוון שהשכרת דירה היא עסק, התמחור לוקח בחשבון הוצאות שיש על העסק. והמס הנ"ל, הינו ללא ספר הוצאה נוספת על העסק. בדיוק כמו שאם יעלו לספר שלך את הארנונה, הוא יעלה את מחיר התספורת, למרות שהארנונה שלו הושתה עליו ולא עלייך.
לצפיה ב-'ועדיין לגיטימי שהדייר לא יחדש את החוזה'
ועדיין לגיטימי שהדייר לא יחדש את החוזה
23/02/2017 | 14:17
1
51
זכותו של הדייר גם לא לחדש את החוזה גם במקרים בהם אין העלאה של שכ"ד, ועדיין זה לא הופך את תשלום המס כ"מימון של השוכרים", כמו שזה לא הדבר במקרה של בעל מספרה - אם הוא ישלם יותר ארנונה זה לא אומר שהוא מממן את הלקוחות.
לצפיה ב-'בודאי! זכותו של השוכר לא לחדש חוזה, גם אם הסיבה היא '
בודאי! זכותו של השוכר לא לחדש חוזה, גם אם הסיבה היא
23/02/2017 | 14:23
32
שהשמלה החדשה של בעלת הבית לא באה לו טוב בעיניים. וזה בהחלט זהה לבעל מספרה. גם מספרה היא עסק, המשכלל את ההוצאות, לעומת ההכנסות. ההוצאות הן על מסים, חומרים, משכורות. אם ההכנסות אינן מכסות את ההוצאות, הרי שבעל המספרה מממן את הלקוחות. 

יש כאן עסק כלכלי ולו שני צדדים. המשכיר- שאמור להרויח מן העסק, והשוכר, שנהנה מן הדירה. שני הצדדים צריכים להגיע לעמק השווה. אין כאן שום עניין ריגשי! המשכיר מתמחר את שכר הדירה לפי שיקול דעתוף, והעלאת שכר הדירה בשל גידול ההוצאות (בשל המס של כחלון), היא שיקול סביר. והשוכר? יחליט אם מתאים לו או לא. 
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי שתי'
למיטב ידיעתי שתי
14/02/2017 | 17:10
88
הסוגיות שציינת הן אפשריות  במסגרת המו"מ בין שוכר ומשכיר .
מקובל שהמשכיר יבצע את ביטוח המבנה אבל ראיתי חוזי שכירות המטילים זאת על השוכרים.
לצפיה ב-'אין שום סיבה שאתם תשלמו על ביטוח מבנה'
אין שום סיבה שאתם תשלמו על ביטוח מבנה
15/02/2017 | 12:47
1
78
בסופו של דבר, המבנה הוא שלו, ובמידה ויקרה משהו - בעל הדירה הוא זה שיקבל את הכסף מהביטוח, ולא אתם, אז למה שאתם תשלמו על זה? (הוא יכול לבקש שתעשו ביטוח צד ג', זה מקובל והגיוני, אבל ביטוח מבנה?)

הייתי מיישמת את העצה של מרציפן, ואומרת לבעל הדירה יפה שלום...
לצפיה ב-'זה משחק סכום אפס'
זה משחק סכום אפס
23/02/2017 | 08:39
47
הוא היה יכול לגלם את מחיר הביטוח בשכ"ד אבל אז היה נאלץ לשלם על זה מס. דייר צריך להסתכל על העלות הכוללת ולא איך קוראים לכל סעיף. אם העלות הסופית כדאית לו מבחינה כלכלית אז יש הצדקה לקיום עסקה. אם לא אז לא, בלי קשר איך מתחלק התשלום.
לצפיה ב-'אני מניח שההעלאה היא מהחוזה הבא ואין לכם אופציה על הדירה'
אני מניח שההעלאה היא מהחוזה הבא ואין לכם אופציה על הדירה
23/02/2017 | 08:35
2
73
מדובר במשא ומתן עסקי לכל דבר ומחיר השכירות נקבע לפי שווי השוק של הדירה. בפועל לא משנה למה הוא מעלה את שכר הדירה, כחלון או סיבה אחרת. זה קניין פרטי וזכותו לבקש עליו כמה שהוא רוצה וזכותך להסכים או לא להסכים. אתה יכול לנסות אותו אם זה תרגיל מצליח ולהגיד שאתה מעוניין לחדש את החוזה במחיר הישן אבל אין בכוונתך או יכולתך לשלם את המחיר החדש. אם בעל הדירה מעריך שדיירים אחרים ישלמו את המחיר החדש הוא יפעל בהתאם ותקבל תשובה שלילית. במקרה כזה תצטרך להתארגן על מעבר דירה. בכל מקרה, בינתיים, הייתי במקומך מתחיל לחפש דירה אחרת כדי שיהיה לך "גיבוי" למקרה שתצטרך לעזוב. האפשרות הנוספת היא לנהל משא ומתן ולנסות להתפשר ו"להיפגש באמצע".

אם החלטת לשלם, לא הייתי עושה שום עסקה בשחור. לא במקרה הזה ולא בכלל.

לצפיה ב-'זה מעניין'
זה מעניין
23/02/2017 | 08:55
1
58
כתבת בדיוק את מה שכתבתי בתגובות הקודמות שלי, רק במילים אחרות - ובכל זאת הגבת לתגובה שלי בטענה שהיא שגויה מהיסוד. לפי הדברים שכתבת, אנחנו תמימי דעים פחות או יותר לחלוטין.
לצפיה ב-'הסברתי למעלה'
הסברתי למעלה
23/02/2017 | 09:52
11
לצפיה ב-'במקומכם הייתי עוזבת'
במקומכם הייתי עוזבת
24/02/2017 | 12:27
36
במעבר הדירה האחרון שלי היה לי סיפור דומה - בעלי הדירה הודיעו שמעלים את שכ"ד, אמרתי להם שאני לא אוכל להמשיך איתם את החוזה במצב הזה ונפרדנו כידידים - הם פרסמו את הדירה ומצאו שוכרים חדשים ואני עברתי לדירה אחרת שעלתה לי פחות. גם אותי זה עצבן שהם לא היו מוכנים ללכת לקראתי אחרי שגרתי בדירה שלהם 3 שנים, אבל אני גם מודעת לכך שזו זכותם לדרוש כמה כסף שהם רוצים, וכל עוד יש מי שמוכן לשלם אין לי מה לעשות בנדון. בעל הבית שלך נשמע קצת חצוף עם הסיפור של התשלום החד פעמי בשחור וגם עם נושא ביטוח המבנה. הייתי מעדיפה לא להמשיך לגור אצל אדם כזה במקומך. 

לצפיה ב-'נזק בדירה שתוקן על ידי השוכר'
נזק בדירה שתוקן על ידי השוכר
05/02/2017 | 14:24
2
164
לפני כשנתיים נשבר חלק מהשיש במטבח בדירה בה אנו גרים ונהיה שבר קטן לאורך של כמה סנטימטרים. בעלי דאג לתקן את הנזק, הדביק בדבק מיוחד לשיש וצבע את המקום. כרגע כמעט ולא רואים סימן למה שאירע, רק אם מתבוננים היטב על המקום הספציפי.

בעוד כחודש אנחנו עוזבים את הדירה ואני מתלבטת אם עלי להראות לבעל הבית את שקרה או להשאיר זאת כך ולקוות שלא יגלה... מה לעשות?
לצפיה ב-'זו שאלה מוסרית שקשה לענות עליה.'
זו שאלה מוסרית שקשה לענות עליה.
05/02/2017 | 16:17
118
ובנוסף גם תלוי כמה המשכיר הוא קפדן ,מה שקוראים יקה.
קחי בחשבון כי בחוזים יש לעיתים סעיף האומר כי שטרות החוב והערבויות יוחזרו רק לאחר חלוף מספר חודשים מתום השכירות.
לכן במידה והשוכר החדש יגלה את הנזק שתוקן ויסב את תשומת לב המשכיר לכך ויטען כי לא נגרם על ידו יש סיכוי שהמשכיר האוחז עדיין בערבויות שלכם ידרש להחלטה האם לתבוע אתכם.

לצפיה ב-'אכן זו סוגיה בעייתית'
אכן זו סוגיה בעייתית
06/02/2017 | 13:40
122
מה אומרים בעלי הדירות שביננו?

אני אומרת שאם בעל הבית שלכם הוא אדם סימפטי וחביב, ואם באמת מדובר בנזק שתוקן בצורה יעילה וכמעט ולא רואים - אין סיבה שהוא יגיב בצורה בעייתית. בנוסף, אני מניחה שלא בוצע שימוש לא סביר בשיש - זה תרחיש על גבול הבלתי אפשרי, מה שאומר שהנזק שנוצר הוא סוג של בלאי טבעי, תקני אותי אם אני טועה. במצב כזה בעל הדירה אמור להודות לכם על שטיפלתם בזה בצורה יעילה - הרי להחליף את השיש זה צעד קיצוני שרוב האנשים יעשו רק במקרים ממש ממש חריגים. אני חושבת שאם המצב תואם את מה שאת מתארת, בעל דירה סביר יעריך את העובדה שתיקנתם וחסכתם לו את העלות הזאת. לצד זאת, ישנם גם בעלי דירות לא סבירים.
לצפיה ב-'בעיית אינסטלציה בבניין'
בעיית אינסטלציה בבניין
05/02/2017 | 12:31
2
90
שלום רב, השוכר שלי בעיר באר שבע הודיע שאין לו מים בדירה וכך גם לעוד חלק מהדירות. שהתקשר לעירייה אמרו לו ששלחו פקח שראה שגם לחלק מהדירות יש מים ולכן קבע שהבעיה היא פרטית. זה בניין שאין לו ועד ולכן בכל בעיה כל אחד מטפל לבד אבל הפעם מדובר על בעיה שיתופית לכמה דירות. איך מתנהלים במצב כזה?

לצפיה ב-'לו היה ועד בית ניתן היה לפנות לאגודה לתרבות הדיור,אבל'
לו היה ועד בית ניתן היה לפנות לאגודה לתרבות הדיור,אבל
05/02/2017 | 16:10
64
במצב הנוכחי לו ההייתי בנעליך כמשכיר הייתי מברר למי מהשכנים אין מים ומסכם איתם כי תזמינו שרברב וסך הוצאות התיקון יחולו ויתחלקו בין הדיירים הללו.
לפי תיאורך עושה רושם כי צינור מים ראשי שמוביל את המים לחלק מהדירות נסתם וצריך להחליפו או לבצע מעקף לחלק החסום.
יש אפשרות נוספת והיא להזמין שרברב שימשוך קו מים רק לדירתך אבל צריך לראות אם זה אפשרי אצלך.
לצפיה ב-'תודה רבה על העצה'
תודה רבה על העצה
05/02/2017 | 20:13
20
לצפיה ב-'תשלום ועד בית בדירה שכורה'
תשלום ועד בית בדירה שכורה
01/02/2017 | 09:48
7
163
אני גר בדירה שכורה.
בחוזה רשום שתשלום על שיפוצים חד פעמיים יהיה על חשבון בעל הבית
ותיקונים שוטפים יהיו על חשבון השוכרים.
כך עשינו בשנת 2015 וכך אנחנו רוצים לעשות בשנת 2016.
הבעיה היא שועד הבית לא מוכן לפרט לשוכרים את רשימת התיקונים שנעשו.
כלומר רק במספר כללי: שיפוצים.

בקשתי ממנו פירוט והוא ענה לי שאסור לו לפי החוק לתת לי פירוט כזה, אלא רק לבעל הדירה.
בקשתי מבעל הדירה את הפירוט כדי להתקזז כמו שעשינו שנה לפני כן - אבל הוא פשוט מתעלם.
מה אפשר לעשות?
יש איזה חוק שבאמת אוסר על ועד הבית להציג פירוט תיקונים לשוכרים.
הוא ממש אומר ש״אסור לו״.
לצפיה ב-'תשלום ועד בית'
תשלום ועד בית
01/02/2017 | 12:10
3
117
תשלומי ועד הבית החודשיים חלים על השוכר, אבל אם ועד הבית דורשים תשלומים נוספים על ביצוע תיקונים/טיפולים מסוג מורכב יותר (למשל - שיפוץ/תיקון הגג, שדרוג תשתיות וכדומה), העלות אמורה לחול על בעל הבית - זה הסטנדרט שמקובל.

באופן כללי, מצופה מועד הבית שיפעלו בשקיפות בנושא הפעולות שמבצעים - אחרי הכל זה כסף שניתן להם למטרה מסוימת, וזכותו של כל אדם לקבל מידע מה נעשה בכסף ששילם. לא ידוע לי על חוק שאוסר לתת פירוט לשוכר דירה במקרה כזה, ולא ברור גם למה בעל הדירה מתעלם, אבל זה יוצר תחושה לא טובה.

בגדול - לא ממש הבנתי איך שילמת: שילמת סכום מעבר לתשלום החודשי הקבוע של ועד הבית?
לצפיה ב-'ידועה לי ההבחנה בין שיפוץ לבין שוטף'
ידועה לי ההבחנה בין שיפוץ לבין שוטף
02/02/2017 | 09:22
2
83
העניין הוא שועד הבית לא מוכן לחשוף בפני מה הייתה החלוקה

ובעל הדירה רק אחרי כמה שבועות התייחס. ואמר שיבדוק את הנושא.
אבל אני לא באמת סומך עליו.
לצפיה ב-'משהו לא ברור לי'
משהו לא ברור לי
02/02/2017 | 09:32
1
80
דרשו ממך תשלום שחורג מדמי הועד החודשיים? אם לא - אין שום בעיה. אם כן, היית אמור להפנות אותם לבעל הדירה שיגבו ממנו את התשלום, ובמידה ושילמת, בעל הדירה נדרש להחזיר לך את הכסף.

עניי עירך קודמים הסביר מצוין את הסוגיה.
לצפיה ב-'לא, התשלום אחוד'
לא, התשלום אחוד
02/02/2017 | 09:49
66
שנה שעברה ועד הבית הסכים לפרט לדיירים
ואז היה רשום שנגבה כסף על תיקון גג ועוד כל מיני סעיפים חריגים.

הכל בתשלום ועד רגיל. כלול בו
לצפיה ב-'כפי שציינה אשת המרצפן עליך כשוכר'
כפי שציינה אשת המרצפן עליך כשוכר
01/02/2017 | 17:51
1
91
חלים תשלומי ועד הבית השוטפים בלבד.כל בקשה של ועד הבית לתשלום נוסף החורג מהתשלום החודשי צריך לשלם המשכיר.
לא פעם ועד הבית משלם עבור תיקונים בבניין מדמי הוועד החודשי  השוטפים שמשלמים כל הדיירים.קשה עד כמעט בלתי אפשרי לדעת על איזה הוצאות מיוחדות הוציא ועד הבית את הכספים השוטפים.הסיבה לכך לרוב היא שהרבה תיקונים נעשים בפועל ללא חשבוניות וללא תשלום מעמ.
לכן הנוהג ,אשר גם רשום לרוב בסעיף בחוזי השכירות,הוא שאת התשלום השוטף לועד הבית משלם השוכר(גם אם תשלום זה משמש לתיקונים שונים בבניין)וכל הוצאה החורגת מהתשלום השוטף משלם המשכיר.
אם אינך מסכים לנוסחה זו הנהוגה,יש באפשרותך לפנות לאגודה לתרבות הדיור בעיר מגוריך ולבקש כי יתערבו וישלחו מכתב לועד הבית ובו בקשה לחשוף את כל ההכנסות וההוצאות של ועד הבית.דא עקא ,יתכן כי גם בירור הנושא יתקל בקשיים כאמור היות והרבה תיקונים נעשים ללא קבלות.
אגב לאן נעלמו מוכרחים להיות שמח 1,2,3,4  ?
לצפיה ב-'נכון'
נכון
02/02/2017 | 22:35
45
אבל לא הבנתי מה בכלל גובה החשבון. האם הוא סביר? האם יש יסוד למחשבה שהועד מחביא שיפוצים שמהווים חלק משמעותי מהתשלום השוטף?
לצפיה ב-'זה תלוי בניסוח המדויק של סעיף דמי הועד בחוזה השכירות'
זה תלוי בניסוח המדויק של סעיף דמי הועד בחוזה השכירות
02/02/2017 | 15:16
55
בדרך כלל הסעיף מנוסח כך שהשוכר ישלם את הגבייה החודשית השוטפת 
וללא התיחסות מה היא מממנת, אם זה המצב אז אין לך קייס, אם הניסוח הוא בדיוק כפי שכתבת אז אולי יש לך קייס אבל יהיה לך קשה להוכיח אותו.
מעבר לזה הועד צודק בתשובתו, החייב בדמי הועד על פי החוק הוא בעל  הדירה וכך למשל אם אתה לא תשלם אז הועד לא יוכל להגיש תביעה נגדך אלא נגד בעל הדירה. החובה שלך לשלם את דמי הועד נובעת מחוזה השכירות וזה בינך לבין בעל הדירה.   ועד הבית אינו צד לחוזה ולא מעניינו מה כתוב בחוזה, מבחינת הועד מי ששילם הוא בעל הדירה ורק לו הועד חייב דין וחשבון .
לצפיה ב-'יציאה מהבית '
יציאה מהבית
31/01/2017 | 08:56
3
172
בוקר טוב,
אז בשעה טובה החלטתי לממש את ההחלטה של לעזוב את הבית למגורים עצמאיים לאחר 28 שנים (כן, כן עדיף מאוחר...).
בעבר גרתי תמיד עם בני זוג, בדירה שלהם ומעולם לא גרתי לבד\שותפים בדירה ששכרתי בעצמי.
בקיצור, יש פחדים אבל אשים אותם בצד כרגע ואתן מקום מלא להתלהבות.
הקצבתי לי עד אפריל (כי צריך לתת איזשהו דד ליין לכל משימה).
אז מה אני צריכה מכם בעצם ? :)
א. תמיכה והכוונה מאיפה אני מתחילה, למה לשים לב..? (ברור שיש הרבה כאלה, אבל בגדול, כי אין לי מושג בכלום)
ב. בגדול אני רוצה לעבור לבד אבל המחירים בשמיים לעומת ההיצע אז..יש גם את האופציה לעבור עם שותפה, מישהו מכיר קבוצה פעילה כלשהי שאני יכולה להיעזר בה, זה יהיה אחלה (באזור המרכז).
נראה לי שזהו לעת עתה..

לצפיה ב-'תנסי להיזכר באיזה סיטואציות נתקלתם בדירות הקודמות'
תנסי להיזכר באיזה סיטואציות נתקלתם בדירות הקודמות
31/01/2017 | 19:56
87
גם אם את לא היית השוכרת, אם גרת מחוץ לבית אז יש לך איזשהו נסיון.
אם אין לך תקציב לגור לבד, אז את יכולה לחפש קבוצות בפייסבוק כמו דירות מפה לאוזן ב...

אני חושב גם שהשיטות הישנות עובדות - את מכירה חברה שמחפשת שותפה? אפשר כמובן לנסות ביד 2, זה עדיין הלוח הכי גדול לדעתי.
לצפיה ב-'ודאי יש לך חברות שגרות עם שותפים-ות או לבד'
ודאי יש לך חברות שגרות עם שותפים-ות או לבד
01/02/2017 | 00:42
66
כדאי להתייעץ איתן לגבי הצעדים הראשונים.במידה ותתקלי בבעיות כגון סעיפי חוזה משונים,בעל בית משונה ותובעני ושאר ירקות תוכלי להעלותן שוב בפורום.
בהצלחה.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
01/02/2017 | 12:04
63
תמיכה נשמח לספק לך, וגם כל עצה נדרשת.
מאיפה את מתחילה? נראה שאת ההתחלה כבר ביצעת - הגדרת יעד, הגדרת כיוון ואני מבינה שגם את האזור הגדרת?

בפייסבוק תוכלי למצוא קבוצות לכל דבר כמעט, יש גם קבוצות לחיפוש שותפים לדירות באזורים שונים. שווה לנסות גם את יד2. מה שכתבת לגבי ההיצע - ההיצע נמוך באופן כללי בתקופה הזאת, כי רוב חידושי החוזים מתבצעים בקיץ, גם במקרים של דירות שותפים זה לרוב התרחיש הנפוץ, אם כי קיימת גמישות גדולה יותר מאשר בדירות "לבד".

את מוזמנת לשאול כאן לגבי כל סוגיה שתיתקלי בה.  

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

צ'יק צ'ק ג'וק - חברת הדברה
צ'יק צ'ק ג'וק
פורום גירושין
פורום גירושין
פורום עיזבון ואפוטרופסות
פורום עיזבון ואפוטרופסות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה