לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1077310,773 עוקבים אודות עסקים

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'שואלת גם פה- אני גרה בשכירות בבית משותף'
שואלת גם פה- אני גרה בשכירות בבית משותף
17/11/2017 | 04:12
8
47
מזה שנים...
(שאלתי גם בפורום בתים משותפיםואולי זה פורום יותר מתאים)
עד עכשיו, כשהיו פיצוצי צינורות ברכוש המשותף וכן נזילה בדירה,
ספגתי את הכספים של הצריכה החריגה.
מדובר בהערכה של כ- 2,000 שקלים שספגתי לאורך השנים.

ועד הבית שהיה בבניין התפטר לפני כחצי שנה ומאז אין וועד בית.
הבניין מטונף, הגינה לא מכוסחת ומלאת צואה. יש לציין, שאני נהגתי לנקות אותה,
אבל מאז שבא שכן שהכלבה שלו עושה את צרכיה כמעט מידי יום בגינה, אני הרבה פחות מנקה...

בכל אופן, אתמול בצהרים גיליתי עוד פיצוץ.
הודעתי מיד לבעל הדירה והוא שאל אותי מה אני רוצה ממנו. זה עניין של וועד בית.
הסברתי לו שאין וועד בית והוא שאל, אז מה אני רוצה שהוא יעשה.
התחלתי לנדנד לעוד בעלי דירות בבניין.
מישהו אמר שיתקן וכפניתי שוב לקראת הערב צעק עלי למה אני מנדנדת.
בסופו של דבר בעל הבית שלי הקים קבוצת ווטסאפ של בעלי הדירות, הם הסכימו לשלם ואמור להגיע שרברב היום, שישי.

השאלה שלי-
מי אמור לספוג את הצריכה החריגה? האם אני אמורה לשלם או בעל הדירה?
גם נזלו מים תקופה מסויימת כשלא איבחנתי את הנזילה וגם כרגע נוזלים כל רגע מים... ומי יודע באיזו שעה יגיע השרברב ואם אכן יגיע היום.

לצפיה ב-'חד משמעית בעל הבית צריך לשלם'
חד משמעית בעל הבית צריך לשלם
17/11/2017 | 11:58
1
27
השוכר צריך לשלם על צריכת המים האישית שלו. נזקים שנגרמים ברכוש שלא באשמת השוכר, בין שמדובר בדירה עצמה או ברכוש המשותף, הם על חשבון בעל הרכוש. כך גם עלות כספית של צריכת מים בשל נזילות.
מעבר לכך בעל הבית שלך חצוף. הצד שלך בעסקת השכירות הוא לשלם שכ"ד. הצד שלו לדאוג לכל השאר. לכן הוא מקבל כסף עבור הדירה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
18/11/2017 | 23:58
7
בעל הבית שלי בד"כ בסדר,
פה הוא פישל קצת כי לא הבין את האחריות שלו.
קורה.

לצפיה ב-'הערה צדדית, נשמע שאת גרה בבניין'
הערה צדדית, נשמע שאת גרה בבניין
17/11/2017 | 14:55
3
23
שבו חלק גדול מהדירות מושכרות.
אם זה המצב, אז בדרך כלל אלה בניינים שבאמת מוזנחים פיזית מבחינת טיפול שוטף, כי שוכרים לא מוכנים להיות ועד בית לרוב, ולא רוצים להתעסק עם הניהול השוטף של הבניין וגם לא אוהבים לשלם ועד בית (מה שלא צריך לשלם אם אין ועד). 
בסופו של דבר, אחרי זמן מסוים, אם לא תשלמו חשבון חשמל לחדר מדרגות- חברת חשמל תנתק לכם את החשמל במדרגות בגלל החוב, וזה יותר מפריע לדעתי מכל דבר אחר בבניין (אבל הכרתי גם אנשים שחיים בחושך וזה בסדר מבחינתם).  אז כדאי לחשוב על העניין הזה לטווח היותר רחוק. 

לצפיה ב-'אכן, דיברתי עם בעל הדירה'
אכן, דיברתי עם בעל הדירה
19/11/2017 | 00:02
1
13
באותה שיחה לגבי פיצוץ הצינור בגינה גם בנושא החשמל בחדר המדרגות
ועשה לי רושם שהוא לא בדיוק קלט.

חשבון החשמל פה כל כך זניח. כ- 30 שקלים לחודשיים.
מוכנה לשלם יותר ובלבד שיהיה חשמל,
אבל לא מוכנה להתעסק בגבייה. חלק מהדיירים לא נחמדים בלשון המעטה וסירבו לשלם. לכן גם וועד הבית התפטר מתפקידו...
לצפיה ב-'ראיתי דירות בשני בניינים'
ראיתי דירות בשני בניינים
19/11/2017 | 04:19
2
שלא היה בהם ועד בית. 
בשניהם לא היה חשמל בדרגות. לוקח לזה זמן, אבל כשהסכום מצטבר (נגיד סביב 500 שקל ומעלה) חברת חשמל מנתקת. ואז צריך לשלם את הכל במכה. 
אם את מתכננת לגור שם נגיד עוד שנה לפחות, אז שווה לחשוב על זה ואולי לשקול לעבור אם זה לא יסתדר. 
לצפיה ב-'כרגע עדיין יש חשמל'
כרגע עדיין יש חשמל
19/11/2017 | 00:03
7
אם זה לא היה מובן.
לצפיה ב-'אם אני לא טועה, חברת המיים תתן הנחה'
אם אני לא טועה, חברת המיים תתן הנחה
17/11/2017 | 15:35
1
19
אם היה פיצוץ ומגישים להם קבלה של שרברב על התיקון.
כל עוד התיקון הוא לא בשחור...
אין שום דיבר שתשלמי על פיצוץ בצנרת.
וגם, הבעלים צריך לטפל בזה...
לצפיה ב-'שילמתי בעבר'
שילמתי בעבר
19/11/2017 | 00:08
8
והרבה כספים גם על צריכת מים כפולה לערך בדירה כי לא הייתי מודעת לסכומים שאמורים להיות וגם על פיצוצים בגינה. היו תיקונים בשחור
וגם שכר הדירה שלי נמוך יחסית, אז ספגתי...

כרגע המצב שבעל הדירה אמר שישלם ואני אפילו הצעתי שאם תהיה חריגה של 50 שקלים, אספוג. כמובן, חד פעמית.
אם בעל הבית שלי או בעלי בתים אחרים ירצו להתעסק בנושא הנחה, שיעשו זאת,
אני לא אתעסק בזה וזה לא העסק שלי.

תודה.
לצפיה ב-'נזקים בדירה השכורה'
נזקים בדירה השכורה
08/11/2017 | 21:53
6
84
בואו נתעל את זה לדיון מעניין: נזקים ששוכרים עשויים לגרום בדירה שכורה, והדרך עימה בעלי הדירה יכולים להתמודד:

בתקופה האחרונה הועלו בפורום שני מקרים של שוכרים שהשאירו חוב לחברת החשמל, מה שהקשה מאוד על המשכירים. אחד מהם היה נחמד ולא ביקש מהשוכרים ערבויות רלוונטיות, גם לא צ'ק פתוח לפקודת חברת החשמל, והשני מצא את עצמו עם גילוי שהצ'ק שהשוכר השאיר לפקודת חברת החשמל הוא ללא כיסוי.

במקרה השני הסברנו לבעל הדירה שעדיף לו שהשוכר לשעבר יהיה בעל חוב לחברת החשמל, ולא בעל חוב עבורו, היות שזה נשמע כמו מצב שדורש פנייה להוצל"פ. במקרה הראשון בעל הדירה לא נשאר עם הרבה ברירות, במיוחד כי אם לא היה מכסה את החוב היו מנתקים את החשמל בדירה.

במקרה אחר שסופר כאן לפני כמה זמן, בעלי הדירה גלגלו את החובות של השוכרים הקודמים על הדיירים הנכנסים, לדבריהם גם נשארו חובות לרשויות, גם נזקים, וגם השוכרים העוזבים לקחו איתם מכשירי חשמל שהיו שייכים לבעלי הדירה. מי שסיפרה על זה בפורום זו השוכרת הקיימת, ששיתפה שבעלי הדירה היו גלויים איתה והסבירו ששכ"ד גבוה על מנת לכסות את הנזקים... אכן, תמונות קשות.

אתם מוזמנים לספר על מקרים שנתקלתם בהם, הן כשוכרים והן כמשכירים, על נזקים שנגרמו לדירות כתוצאה מהתנהלות לא תקינה של שוכרים, ואולי אפילו תספרו על מקרה בו גרמתם בשוגג לנזק לדירה השכורה, שדרש מכם לשאת בהוצאות.

לצפיה ב-'בגדול נזקים אפשר לחלק ל-2 סוגים'
בגדול נזקים אפשר לחלק ל-2 סוגים
08/11/2017 | 23:22
54
1.בלאי סביר שנובע מהסיטואציה שמי שגר בדירה בד"כ עושה את זה לתקופה מוגבלת ואין לו באמת מוטיבציה לשמור עליה בטח על ריהוט או מוצרי חשמל שיש שם. יכול להיות מיליון ואחד דברים שיתקלקלו בד"כ בגלל זריקת ז#%ן של הדייר בידיעה שגם ככה יתקנו לו.

2.נזקים של שוכר בעייתי.
הסממן הראשון של שוכר בעייתי זה אי עמידה בתשלומים. צ'קים שמתחילים לחזור זאת הסיטואציה שבד"כ מבשרת שדברים הולכים להסתבך..

לגבי צ'קים לרשויות: אמרה לי פעם נציגה של חברת המים, "בסוף אנחנו תמיד מגיעים לבעלים" כתשובה לשאלה שלי מה קורה אם הצ'ק של הדייר חוזר.
לצפיה ב-'הנזק הכי גדול שבעל דירה יכול לגרום לעצמו'
הנזק הכי גדול שבעל דירה יכול לגרום לעצמו
08/11/2017 | 23:46
1
56
הוא בתחלופת שוכרים גבוהה.
בעל דירה שחושב שהשמש זורחת לו מהתחת, והוא יכול להעלות שכר דירה כל הזמן, לא לעמוד בהתחייבות לתקן דברים בדירה שהוא צריך לתקן על פי החוזה, ועוד כהנה וכהנה דברים שיכולים להבריח שוכרים מהדירה- הוא אידיוט. כי את כל הכסף שהוא הרוויח במשך הזמן מהשכרת הדירה הוא ישפוך אחרי זה על תיקונים בדירה שנובעים מתחלופת שוכרים גבוהה. 
לא משנה כמה שוכר שומר על הדירה, וכמה הוא עומד בהתחייבויות שלו וכמה הוא בסדר, ברגע שיש תחלופה גבוהה של שוכרים, זה נזק בלתי הפיך מהרבה סיבות.
משכיר מעצבן, שחושב שהוא יכול למלא את הדירה בשוכרים כמו שהוא יכול לרוקן אותה הוא אידיוט שגורם לעצמו נזק ולדירה שלו נזק. 
את זה אני אומרת לגמרי מהצד המשכיר. 

לצפיה ב-'זו נקודה חשובה!'
זו נקודה חשובה!
11/11/2017 | 19:00
50
בהקשר הזה, בעלי דירות שלא מבצעים בדיקה מקיפה מדי חידוש חוזה, בדגש במעמד של החלפת שוכרים, יכולים למצוא את עצמם במצבים לא סימפטיים. יש את הדירות שמושכרות במשך שנים, כשהמשכירים רואים בהן מקור הכנסה ולא עושים את המינימום כולל בדיקות שגרתיות, ואז יום אחד נזק מצטבר צף ומתגלה, והבלאי הטבעי שנוצר כתוצאה מהזנחה יכול להגיע לעלויות שלא נדע.

בלא מעט מקרים אגב זה נובע מחוסר מודעות, לא מכך שהמשכיר אדיוט, ויש את בעלי הדירות שיוצאים מנקודת הנחה שהשוכרים ידווחו על תקלות קטנות מהסוג שיש להן נטיה להפוך לגדולות, ו/או שיבצעו שימוש סביר בנכס - רק שיש אנשים שמבחינתם שימוש סביר זה דבר יחסי.
גרתי בעבר בדירה שהנזק המצטבר הזה הוביל לנזקים שנגרמו לדירות של השכנים, מה שדרש מאותו בעל דירה לשאת גם בעלות של התיקונים לשכנים שלו.  
לצפיה ב-'לגבי חשמל בהרבה דירות ששכרתי במרכז המשכיר גבה סכום מראש'
לגבי חשמל בהרבה דירות ששכרתי במרכז המשכיר גבה סכום מראש
11/11/2017 | 03:38
1
41
ואמר שנתחשבן אחר כך. אלה היו תמיד משכירים מקצועיים, למשל בת"א אחד עם 13 דירות, בפ"ת משכיר עם 5 דירות. התשלום החודשי כלל סכום של כמה מאות עבור סעיף חשמל, והמשכיר אמר לי שאסתכל על המונה כל כמה זמן ואודיע לו והוא יחזיר לי או שאני אוסיף לו. לגבי מיסים בדרך כלל שכר הדירה בדירות שאני שכרתי כלל אותם. כל כך התרגלתי ששכר הדירה כולל מיסים שהייתי מופתע אם היו אומרים לי שאני צריך להוסיף. הרי אתה יודע מראש מה הארנונה, ולי לא אכפת למי אני משלם.

לצפיה ב-'הכל כלול קיים בדירות מחולקות, או יחידות דיור'
הכל כלול קיים בדירות מחולקות, או יחידות דיור
11/11/2017 | 19:13
31
במרכז זה אחרת מאשר בצפון, יש לבעלי דירות מחולקות נטייה לתת מחיר שכולל חשבונות, באופן שגורם לשוכרים לחשוב שמדובר במציאה, אבל חלק נכבד מאותם משכירים מנפחים את החשבונות, ושכ"ד שכזה לא תמיד משתלם.

מהצד של המשכיר  דווקא חוב ארנונה זה דבר פחות בעייתי, אם השוכר העביר את הארנונה על שמו - שזו דרישה נפוצה מאוד בחוזים סטנדרטיים, כי ברגע שהארנונה על שם השוכר החוב הוא שלו בלבד ולמשכיר לא נגרם שום נזק, במיוחד מאז שהפריטו את המים, כך שמדובר בחוב נטול סנקציות, ומה שנותר למשכיר זה להעביר את החשבון על שם הדייר הבא ומבחינתו הסיפור נגמר, העיריה תרדוף אחרי בעל החוב והמשכיר אינו צד בעניין. לגבי חשבון החשמל - כאמור הבעיה כאן, כמו עם תאגידי המים, זה שברגע שיש חוב אין אפשרות להסב את החשבון על שם הדייר הבא, ולכן בעל הדירה לפעמים נאלץ לשלם את החוב בעצמו, אם אין לו ערבויות מתאימות.

לצפיה ב-'לא יודעת אם זה נחשב'
לא יודעת אם זה נחשב
15/11/2017 | 22:54
18
אבל בבניין שגרתי בו נגרמו נזקים איומים לצנרת בעקבות זריקת מגבונים ודברים אחרים לשירותים, ועד הבית התריע והזהיר כמה פעמים, אבל הבעיה חזרה על עצמה. באופן לא מפתיע, רוב הדירות בבניין היו מושכרות.

לצפיה ב-'אי עמידה בסעיף בחוזה, המוביל לעיכוב בכניסה לדירה'
אי עמידה בסעיף בחוזה, המוביל לעיכוב בכניסה לדירה
10/11/2017 | 00:55
3
61
שלום,
חתמתי חוזה שכירות מול חברה לניהול דירות מיופאת כוח בעלי הדירה.
בחוזה דאגתי מאוד להכניס סעיף שאומר שאקבל את הדירה צבועה לבן ואחזיר אותה במצב דומה (שכן הדירה זקוקה לצביעה ולי אין את הזמן הדרוש לצבוע בעצמי את הדירה עם הכניסה אליה וכמו כן אינני רוצה לגור בדירה שאינה מסוידת ונקייה).
עם כניסתי לדירה הבחנתי שמצב הקירות ה"לבנים" הוא המצב בו היו קודם ומלבד איטומי חורי קידוח שהדייר הקודם דאג לסתום הוא לא דאג לצבוע את הדירה.
מצב הקירות הוא כזה שכל הקירות בבית נראים כמו לוח דמקה, ישנם ריבועים לבנים יותר, ריבועים בצבע בז', חלקים בצבע לא קשור וכמו כן פה ושם גם סימנים שחורים כתוצאה מנזילה וכו'.
הטחתי בחברה האשמות שהיא לא עומדת בהסכם ולאחר שהרמתי קול בעל החברה טען שישלח עובד לצבוע אותה ביום א' - משמעות הדבר היא שבמקום להעביר את דבריי ביום ו' אעביר אותם לכל הפחות ביום ב' - כלומר 4 ימי עיכוב לכל הפחות.
האם עליי לדרוש פיצוי בגין העיכוב (כל החשבונות כולל ארנונה על שמי וכמובן צק השכירות). מה גובה הפיצוי שאוכל לדרוש, איך התהליך עובד?
אשמח לתשובות והסברים, תודה מראש!
לצפיה ב-'בגדול'
בגדול
10/11/2017 | 11:35
34
זה תלוי במה החוזה אומר על הפרת סעיף זה מצד המשכיר. להכניס סעיף בחוזה זה חצי עבודה. החצי השני של העבודה, זה לבדוק מה החוזה אומר על הפרת הסעיפים האלה, מה הקנס על הפרתם, וכלפי מי הקנס הזה מופעל- השוכר או המשכיר. 

לצפיה ב-'פיצוי אפשר לדרוש ככל שנגרם נזק'
פיצוי אפשר לדרוש ככל שנגרם נזק
11/11/2017 | 03:24
33
האם נגרם לך נזק, שאתה יכול להוכיח, כתוצאה מהעיכוב במסירת הדירה?
למשל הזמנת הובלה, נאלצת לבטל ושילמת דמי ביטול.
או שהתאריך המוסכם לכניסה לדירה הוא התאריך שבו התחייבת לפנות דירה קודמת ונגרמו לך עלויות מיוחדות למציאת דיור חלופי לתקופת האיחור.
אם נגרם לך נזק ויש לך קבלות אתה יכול לדרוש פיצוי בגובה הנזק. אם ואיך תקבל אותו זו שאלה אחרת.

בכל אופן אני הייתי מודיע לנציגי המשכיר שהזזת תאריך הכניסה לדירה באשמתם מזיזה מבחינתך גם את תאריך הפינוי באותה מידה. תכתוב להם במכתב רשום וגם במייל.

לצפיה ב-'לא נשאר לי ממש מה להוסיף'
לא נשאר לי ממש מה להוסיף
11/11/2017 | 18:47
29
בגדול ההנחה היא גם שהתשלום יפחת בהתאם לימי העיכוב, שזה משהו שנדרש לוודא.

אני ממליצה להתייעץ בפורום חוק ומשפט - אתה מוזמן לעדכן אותנו בתשובות שקיבלת.
לצפיה ב-'בהמשך לדיון קודם שלנו '
בהמשך לדיון קודם שלנו
02/11/2017 | 19:22
22
101
אותו דיון האם "למי הדירה מיועדת" ו"איך את מתכוונת לשלם את שכ"ד" נחשבות לשאלות טיפשיות או הגיוניות, והאם יש קשר לעובדה שמי שנשאלה זו אשה צעירה, מסתבר שיש מקרים שמה שעומד מאחורי השאלות האלו זו תופעה מטרידה למדי, שמוצגת כאן 

תמצית: נשים ללא בן זוג מספרות על בעלי דירות שהציעו להן לשלם את שכ"ד שלא מהמשכורת שלהן, אלא בדרכים אחרות. בטוקבקים לדיונים בנושא סיפרו עוד נשים, צעירות יותר וצעירות פחות, על מקרים שכאלו, כולל מקרים בהם ממש ניסו לשכנע אותן שזה משתלם עבורן. 

אז יש מצב שניצלתי, ושזה לא היה סתם שוביניסט פרימיטיבי, אלא משהו יותר גרוע. 
לצפיה ב-'נראה שנשים בודדות עומדות בפני סכנות גדולות יותר מגברים'
נראה שנשים בודדות עומדות בפני סכנות גדולות יותר מגברים
04/11/2017 | 03:59
21
60
ויותר חשופות לניצול.
ביחידה הצמודה לשלי מתחלפים שוכרים בתדירות גבוהה, לפעמים כל כמה חודשים. מעניין שמעולם לא הופיעה בחורה לבד אפילו להתעניין. רק גברים בודדים או זוגות.
לא יודע איך במרכז. מעניין אם יש תופעה שנשים יעדיפו לשכור בזוג או עם שותפה, או שנשים בודדות שוכרות לבד או עם שותפים גברים באותה מידה שעושים זאת גברים.

לצפיה ב-'לי לא ידוע על תופעה כזאת'
לי לא ידוע על תופעה כזאת
04/11/2017 | 21:13
20
55
לא במרכז הארץ ולא ביתר חלקי הארץ, זה נפוץ מאוד שנשים שוכרות דירה לבד, ועל זה בדיוק התווכחנו בדיון הקודם, סביב הסיפור במסגרתו בעל דירה הגיב בצורה הזויה לעובדה שהתעניינתי בשכירת דירה לעצמי. למה שזה לא יהיה נפוץ בעצם? אם אשה יכולה להרשות לעצמה לגור לבד ואין לה בן זוג, למה שתגור עם שותפים?

ולגבי הנושא השני - גם דירות שותפים "מעורבות" נשים גברים זה תרחיש נפוץ מאוד. למעט מקרים של דתיים או מקרים ספציפיים של אנשים שמעדיפים מסיבותיהם שלהם לגור עם בני מינם, בדירות שותפים רבות אין העדפה למין השותף. אני לא יודעת איך זה באזור שלך, אבל ככה זה מה שאני מכירה מאזור המרכז רבתי, אזור חיפה, באר שבע וירושלים.

לצפיה ב-'לחלוטין לא קשור לדיון הקודם'
לחלוטין לא קשור לדיון הקודם
05/11/2017 | 09:10
19
45
כמו שכתבתי למטה. מבחנתי "בשביל מי הדירה" \ "איך אתה מתכוון לשלם" זאת תהיה גנרית בנוגע לעיסוק\רקע של אותו האדם. את מחשיבה את זה כדרך פחות מנומסת מלשאול "במה אתה עובד". אפשר לדון בזה אבל אותי זה לא מעניין.

אותי כבעלים של נכס מעניין שמי שנכנס אליי לא יגיע למצב שאין לו כסף לשלם לי וגם לראות (עד כמה שאפשר לשפוט) שהוא לא אדם בעייתי שיחריב לי את הדירה כי הדברים האלה קורים ולך תוציא שקל מגרושה עם 4 ילדים שגרה אצלך חצי שנה בחינם, השאיר חשבונות ובלאי יותר מסביר בדירה.
את מנסה בכח לייצר הפליה, כשהמציאות יותר פשוטה. את בעל הדירה יעניין שהדייר ישלם וישמור על הנכס. זה שיש מפגרים\נצלנים\סוטים שמנצלים מצב של בן אדם לא אומר שכל בעלי הדירות ככה.

גם כששכרתי דירה, תמיד היה סמול טוק קטן שהמטרה שלו לברר במה אני עוסק, מי הבת זוג שלי ולשערך מה הולך להיות בדירה ("זוג שקט" מול "גואה הקטנה").

באופן אישי הייתי מעדיף אישה שהיא רופאה מתמחה בבית חולים, מזוג שותפים שעובדים כשומרים בקניון וחוסכים לטיול שאחרי הצבא..לדעתי רב בעלי הדירות ילכו עם הראש הזה.

כמו שכתבתי לך למטה, לדעתי אם קיימת הפליה, אז היא כנראה לטובת אישה צעירה לעומת גבר צעיר, אבל קשה לאסוף נתונים על הדבר הזה.

בקשר למה שרשמת, מי שמציע לדיירת לשלם בעזרת מין הוא מפגר, כי זאת אחלה דרך להכניס את עצמך למצב שהיא סוחטת אותך על הטרדה מינית שהייתה או לא הייתה ורוצה דמי שתיקה של שכר דירה בחינם.
גם אם הייתי רווק, והייתי לי דיירת שהייתה מציעה לי דבר כזה ביוזמתה, הייתי מעיף אותה מהדירה בהזדמנות הראשונה כי זה ככל הנראה פתח לצרות.
אני כאמור רוצה את הכסף של השכ"ד ושמירה על הנכס שלי.
לצפיה ב-'דווקא קשור מאוד לדיון הקודם'
דווקא קשור מאוד לדיון הקודם
05/11/2017 | 19:27
4
30
וזה מה שעמד מאחורי פתיחת הדיון הנוכחי - בתור מי ששוחחה עם בעל הדירה המדובר, הוא הבהיר טוב מאוד מה עומד מאחורי השאלה שלו, הוא הבהיר מעל לכל ספק שמה שהיה נראה לו לא ברור זה איך אשה צעירה מתעניינת בשכירת דירה לבד, והבהיר שלא ברור לו איך יש לי כסף לזה, האפשרות שאני עובדת למחייתי נראתה לו לא סבירה לחלוטין, וכאמור אלו לא השערות, זה מה שהוא הביע בצורה מפורשת מאוד. אני לא מנסה ליצור שום מצב של אפליה, אני משתפת במקרים שקרו - המקרה הספציפי שלי, ועוד מקרים שנשים אחרות נתקלו בהם שהובאו בלינק שצירפתי. לא טענתי שמדובר בתופעה גורפת, ואם תשים לב, הדיון הקודם בכלל היה בכיוון של שאלות טיפשיות, והפך לויכוח האם זו שאלה טפשית או לא.

אם נלך לדוגמה הזאת - מאיפה לבעל הדירה לדעת שאני לא רופאה? או אשת הייטק? או אפילו סתם אשה עובדת ממוצעת שמשתכרת שכר ממוצע ומעלה ויכולה להרשות לעצמה לשכור דירת 2 חדרים? אם הוא היה מבצע סמול טוק או שואל שאלות ענייניות, כמו שקרה בשאר עשרות המקרים בהם התעניינתי בדירה להשכרה, המצב היה שונה, אבל במקרה הזה הוא הבהיר כאמור למה הוא לא עשה את זה, מה שכן היה עושה ככל הנראה עם גבר, או אולי אפילו עם אשה מבוגרת יותר.

לאחרונה דווקא עלו לכותרות מקרים בהם בעלי דירות לא הסכימו להשכיר לזוגות עם ילדים, וככל הנראה מה שעומד מאחורי זה הוא לא חשש שלא יהיה לזוגות האלו איך לשלם, אלא סיבות אחרות, וגם זו לא תופעה גורפת אלא כמה מקרים מדווחים. בזמנו היו מי שסיפרו על בעלי דירות שהסכימו להשכיר לזוגות נשואים בלבד, בכל מקום יש ויש.
לצפיה ב-'אין לי שמץ מי הוא בעל הדירה'
אין לי שמץ מי הוא בעל הדירה
05/11/2017 | 20:11
3
41
שדיבר אליך כמו שדיבר, אין לי מושג מה היה אומר או לא לאישה מבוגרת. אני לא מנסה לסנגר על האידיוט. רק לנסות להסביר מה עומד מאחורי שאלות כאלה שנשאלות גם על ידי בעלי נכס נורמלים.

אני מנסה לטעון (יותר נכון להסביר) שבעלי דירה סבירים, רוצים כמה שיותר כסף וכמה שפחות בעיות (אני מקווה שאין פה אנשים שחושבים שבעל נכס מתעסק עם שוכרים מתוך טוב לב..).

בעיות יכולות להגיע מכל מיני כיוונים, בעיקר באזורים של תשלום \ ריבים עם שכנים או חלילה שימוש למשהו לא חוקי בנכס.
כשמשהו שואל "בשביל מי הדירה" זה לא כי נורא איכפת לו מכמה אנשים פונים אליך בטינדר אלא כי הוא חושב שבחורה שקטה זה כנראה פחות בעיות מ10 פועלים מהשטחים שהקבלן שלהם מחפש מעורה בשבילם.

אם את לא מאמינה לי, בדירה הבאה שאת מנסה לשכור, תזרקי משהו כמו "מקווה שלא אכפת לך שאין לי תלושים..אני מובטלת אבל לא תהיה לנו בעיה.."
או "ה6 כלבים שלי ימותו על הדירה הזאת.."
או כל דבר קיצוני משליך בלאי או בעיות כלכליות ותראי איך מודיעים לך שהיו שמחים להשכיר לך אבל הדודנית של בעלת הדירה החליטה לחזור לארץ מאוסטרליה והיא חייבת לגור בדירה הזאת.

וכששואלים "איך תשלמי"  \ "מה את עושה בחיים" זה לא כי נורא מעניין אם את מנתחת אנשים כותבת תוכנה או מייצגת לקוחות. רוצים לראות שיש לך מקצוע סביר והסיכוי לזה שיצטרכו לגבות ממך חוב הוא נמוך.

אם כולם בעולם היו אנשים ממוצעים שעובדים למחייתם ולא נכנסים לחובות לא היה צורך בבטחונות או חוזים.

גם ה"איך תשלמי" גם ה-"בשביל מי הדירה", אצל בעלי דירות נורמלים, שקול לחלוטין לסמול טוק שאיתו אין לך בעיה והמטרה היא זהה. אם יש משהו שאני רוצה שתקחי ממה שאני כותב, זה את השורות המודגשות האלה

לפעמים לא רוצים להשכיר לזוגות עם ילדים קטנים בגלל חשש שהילדים יגרמו לנזק לדירה (בעיקר דירות מרוהטות). גם לא שייך לדיון.
לצפיה ב-'אני לא סגורה מה אתה מנסה להביע כאן'
אני לא סגורה מה אתה מנסה להביע כאן
05/11/2017 | 20:20
2
37
אבל תאמין או לא, יש לי ניסיון בשכירת דירות (וגם בהשכרה למען האמת), ובלי קשר לכך שאני מנהלת את הפורום הזה, מה שמעיד שיש לי קצת הבנה בתחום, אני ממש לא צריכה שתסביר לי איך דברים הולכים בשוק השכירות וזה לא קטע של "להאמין לך" או לא.

סיפרתי על מקרה ספציפי נקודתי, אתה לוקח אותו למקום הלא נכון וכותב דברים לא רלוונטיים. אין לי שום בעיה שישאלו אותי איפה אני עובדת, כל הקטע כאן זה שהוא לא שאל איפה אני עובדת כי הוא הבהיר שהתרחיש הזה לא אפשרי מבחינתו - הוא לא האמין לי שאני באמת עובדת! וזה המקרה הספציפי הזה, לא אמרתי לרגע שזו תופעה, זה בכלל לא היה דיון על תופעות כאמור.

דרך אגב אם אתה מתעקש - בדירה האחרונה שעזבתי, היו מתעניינים רבים והייתה רשימת המתנה של 6 אנשים ועוד אנשים שהתעניינו בין לבין, כשהיו גם תמהוניים. לא היה שום צורך לתת תירוצים לאף אחד, בעלי הדירה השכירו למי שבחרו להשכיר, אני בטוחה שהם לא נתנו תירוצים לאף אחד ובתכלס בין מעמד ההתעניינות בדירה לסגירת החוזה עוברים כל כך הרבה, שממש לא נדרש לטעון את כל השטויות שנטענו בהקשר הזה.
לצפיה ב-'לא נשמע שיש לך ניסיון ב*ה*שכרת דירה..'
לא נשמע שיש לך ניסיון ב*ה*שכרת דירה..
05/11/2017 | 21:31
1
36
וכשכתבתי על הדודנית מאוסטרליה, הכוונה הייתה שהרבה בעלי דירות לא ירצו להתעסק אם איתך אם ירגישו שעלולה להיות לך בעיה בקטע הכלכלי. בדרך קצת צינית..

לא יודע מה התירוץ שיתנו לך או שיגידו לך בפנים שלא רוצים להשכיר לך. גם זה לא מה שמעניין..
לצפיה ב-'אז אתה מוזמן לחדד את השמיעה '
אז אתה מוזמן לחדד את השמיעה
05/11/2017 | 21:39
40
ובאופן כללי הדיון הזה עקר, כתבת דברים לא רלוונטיים לא לדיון ולא למקרה הספציפי.

אתה חבר חדש בפורום, נכון? אתה מוזמן לספר קצת על עצמך. אתה שוכר? משכיר? מאיפה בארץ?
לצפיה ב-'בעיני החקירה איך השוכר ישלם היא מוזרה'
בעיני החקירה איך השוכר ישלם היא מוזרה
06/11/2017 | 02:50
13
40
איך משאלה שתיים אפשר לברר את כושר התשלום של אדם? ואיך אפשר לבדוק את התשובה? 
אני גם לא מבין מה חשיבות התשובה. הרי בחוזה שכירות משלמים פחות או יותר על הצריכה בפועל. אם השוכר לא יכול לשלם הוא יתבקש לפנות. בדרך כלל השוכר מספק ערבות כלשהי, של חודשיים שכירות נגיד, אז יש זמן לפנות אותו וגם לא להפסיד כסף. יש כאלה שעושים בעיות בפינוי אבל הם נדירים.
זכותך כמשכיר להעדיף סוג מסויים של שוכרים, אבל תגדיר זאת מראש. תכתוב כבר במודעה "יתרון לרופאה, לא מתאים לשומרים בקניון". ואז לא צריך חקירות ושאלות מוזרות.

לצפיה ב-'אני לא חוקר אף אחד'
אני לא חוקר אף אחד
06/11/2017 | 08:20
2
36
אבל כשבא לי בחור שאומר שהוא עובד בשחור, אין לו תלושי שכר להראות, "כרגע" יש לו בעיה עם חשבון הבנק אז אפילו צ'קים אין לו, אבל "לא תהיה בעיה עם התשלום, כי תקבל מזומן כל חודשו בחודשו" אני אישית לא רוצה להתעסק עם אנשים כאלה. לא כי הוא צעיר או זקן גבר או אישה, אלא כי אני חושש שהוא לא יצליח\ירצה לשלם לי..

אני בטוח שלא תהיה לו בעיה לחתום על שטר חוב בתור ערבות, בהצלחה עם לגבות אותו או לפנות אותו. 

רשמת שאתה בעל נכס, יש לך עו"ד שמלווה אותך? משהו שהתייעצת איתו פעם? תתעניין בסיפורים קצת..

מה שכתבתי למעלה זה טיפוס שהגיע פעם להשכיר את הדירה שלי..לא המצאה.
לצפיה ב-'רוב המשכירים לא עובדים עם מזומן'
רוב המשכירים לא עובדים עם מזומן
06/11/2017 | 08:43
1
45
חוזה שכירות רגיל מגדיר את ההמחאות שנמסרות מראש. מי שלא יכול או רוצה למסור המחאות מראש אומר ביוזמתו שהוא רוצה לשלם במזומן, אחרת תהיה בעיה לחתום על החוזה שהרי הוא צריך למסור את ההמחאות.
אתה דיברת על כל מיני שאלות שאתה שואל כדי לברר את כושר התשלום של השוכר. לא על מצב שמלכתחילה השוכר הפוטנציאלי הוא חריג ומודיע על כך מראש.
לצפיה ב-''
06/11/2017 | 19:54
19
טיטו - לקחת את הדיון לכיוון אחר לחלוטין והצגת סיטואציות מהסוג החריג. הדיון פה לא היה על אדם שמשכיר דירה ומתקשרים אליו אנשים שמבהירים שהם במצב כלכלי רעוע ואין להם חשבון בנק.
לצפיה ב-'לפנות שוכר זה לא כל כך פשוט'
לפנות שוכר זה לא כל כך פשוט
06/11/2017 | 20:32
9
33
ונראה לי שקראתי שיש שוכרים מסויימים שקשה יותר לפנות.
זה מאוד הגיוני לברר מי גר בדירה ובמה הוא עובד.
אני השכרתי דירה בבעלותי.
חיפשתי שוכרים שנראים יותר בטוחים.
הייתה משפחה שמאוד רצתה את הדירה.
4 אנשים, 3 דורות, דירת 3 חדרים.
רק בן אדם אחד עובד ובשכר מינימום.
בתור בעלת דירה, שוכרים כאלה הם סיכון.
לצפיה ב-'מה שאת אומרת הוא ברור לכל בעל נכס'
מה שאת אומרת הוא ברור לכל בעל נכס
06/11/2017 | 23:56
3
35
ההרגשה שלי שהאנשים פה צעירים שמסתכלים מהנקודת מבט שלהם.
לך תסביר ששוכר בעייתי שלא משלם ומסרב להתפנות יכול להגיע לנזק של עשרות אלפי שקלים (כמה חודשים של שכירות ונזקים לדירה) כשאת הבטחונות שלו אין ממי לגבות..

אני לא יודע אם אצליח להסביר למרציפן איי פעם אבל אנסה שוב : לא יודע מה רצה בעל הדירה הספציפי שלך, אבל "בשביל מי הדירה" \ "איך אתה מתכוון לשלם" הם ניסוחים מנומסים יותר או פחות שהמטרה שלהם לקבל איזשהוא רקע על השוכר..
1. אני לא רוצה לפגוש אנשים שאין לי שום כוונה להתעסק איתם.
2. "אם אתה מגיע לשלב שאתה מפעיל את הבטחונות - כנראה שכבר הפסדת" משפט שאמר לי עו"ד מהתחום..

מה רצה בעל הדירה שלך אני לא יודע ולא מגן עליו, אבל הנקודה שמעבר לנייר הכתוב מעניין סיפור המסגרת מאחורי השוכרים בעיקר בשביל למנוע מעצמי הרבה לחץ ועצבים בעתיד.
לצפיה ב-'אתה לא צריך להסביר לי שום דבר'
אתה לא צריך להסביר לי שום דבר
07/11/2017 | 21:00
2
35
הדיון הזה כבר גלש לכמה וכמה מקומות שממש לא קשורים לנושא הדיון המקורי, ועיוותת את המקרים שהבאתי בצורה יסודית ממש, לצד העובדה שפספסת את כוונתם של פחות או יותר כל המגיבים בדיון.

הזמנתי אותך לספר על עצמך - אתה חבר חדש בפורום, אנחנו לא יודעים מי אתה, מאמינה שאתה גם לא יודע מי אנחנו, ובזמן הקצר שאתה כותב בפורום אתה מתמקד בלהתווכח עם אנשים ולהוציא דברים מהקשרם. אני בטוחה שיש לך מה לתרום לפורום, אבל באמת שלא ברור לי איך משיתוף של קטע מהתכנית סדר יום, נוצר כל הויכוח הזה.

בוא נסכם שכולנו מודעים לכך שיש שוכרים שיכולים לעשות נזקים, שלהשכיר דירה לאדם שלא עובד ושאין לו חשבון בנק זה משהו שלא חכם לעשות, ושרובנו נעשה הכל כדי שהמקרים החריגים האלו לא יקרו למשכירים שביננו, וגם השוכרים שביננו יעשו הכל כדי לא להביא את בעלי הדירה שלהם למצב הזה, ואני מוסיפה את ההמלצה האישית שלי - לא להתפשר על ערבות בנקאית, ולהוסיף לחוזה שבמידה ויווצר מצב בו בעל הדירה יראה צורך לממש את הערבות, הוא יודיע על כך למשכיר בכתב שבוע מראש.

שוכר שיכול להרשות לעצמו לתת ערבות בנקאית, סביר להניח שהוא לא פושט רגל ו/או אחד שעובד רק בשחור,  וההתראה המוקדמת היא לטובת השוכר, שבמידת הצורך יוכל להגן על עצמו אם סובר שהמימוש לא נדרש.
לצפיה ב-'יקירתי,'
יקירתי,
07/11/2017 | 23:22
1
34
לא כל הארץ זה תל אביב ורמת גן. יש מקומות שבהם לבקש ערבות בנקאית שקול ללא להשכיר את הדירה, גם במרכז הארץ (חולון ראשון ובת ים נס ציונה רחובות).

שלא לדבר על זה שהיא עולה 3%-5% מהסכום.. וזאת עוד הוצאה לשוכר.
בכל מקרה זה לא פתרון קסם ונזקים מדייר שורר בקלות יכולים לעבור את ה10-12 קיי של ערבות בנקאית סטנדרטית בדירות של שהשכד שלהם עד 4000-4500 שקלים לחודש.

נכון לעת כתיבת שורות אלה, יש בשרשור הזה 4 משתתפים. כולל שנינו. את וקלייטון בצד של השוכרים jen (שמאד הזדהתי עם מה שרשמה בהודעה שלה) ואני בצד של בעלי הנכס..לא עיוותתי דבר, הסברתי לך את המטרה היסודית של השאלות שכל כך התרעמת עליהן, אצל בעלי דירה נורמלים.

אני בעל נכס מאזור המרכז. נעים מאד.
לצפיה ב-'נעים מאוד'
נעים מאוד
08/11/2017 | 07:43
41
אני במקור מהפריפריה, ובעלת נכסים בפריפריה מהסוג שציינת (ראשון לציון ואזור רחובות) ותאמין או לא, גם באזורים האלו מקובל מאוד לבקש ערבות בנקאית וזה אפילו לא חדש. נכון שבמקרה של דירת חדר בשכונה ישנה בלוד אין מה לדבר על זה, אבל במקומות מבוקשים המצב שונה, והביקוש כבר ממזמן אינו נחלת גוש דן והסביבה.

בנוסף לעובדה שאני מנהלת את הפורום הזה, אני פעילה בארגון נוסף שרלוונטי לשוק השכירות וההשכרה ומעורה בתחום לא מאתמול. אז שוב, אתה באמת לא צריך להסביר לי שום דבר, וכבר התייאשתי מלהסביר לך כמה עיוותת את הנושא המקורי של הדיון, מה שאתה רק ממשיך ומחזק.

אם בכל זאת אתה עדיין חושב שאתה נדרש ללמד אותי או כל חבר פורום אחר על שוק השכירות וההשכרה, אתה מתבקש לעשות זאת בשפה עניינית ולא בוטה.

לצפיה ב-'בעסקת שכירות יש סיכון לשני הצדדים'
בעסקת שכירות יש סיכון לשני הצדדים
07/11/2017 | 03:15
4
22
גם השוכר מסתכן. הוא מוציא המחאות מראש בסכום עתק, וזו התחייבות שהוא לא יכול לחזור בה באופן פשוט. אם קורה משהו בדירה שמקשה על החיים בה - והרבה פעמים קורה - הוא עומד מול המשכיר די חסר אונים. יש סיפורים על שוכרים שלא מפנים אבל יש הרבה יותר סיפורים על שוכרים שנאלצים לחיות בדירה לא נעימה, או אפילו שלא ראויה למגורים, בגלל משכיר שלא מוכן לבצע את חובתו.
האם מוצדק לאור זאת שהשוכר יחקור את המשכיר איזה בן אדם הוא? אם הוא אדם שעומד בהתחייבות? אם הוא נחמד או אדם רע?
יש סיכון בעסקת שכירות אבל בחיים לוקחים סיכונים.
לצפיה ב-'כן, יש סיכונים אבל אפשר לנסות להקטין אותם'
כן, יש סיכונים אבל אפשר לנסות להקטין אותם
07/11/2017 | 06:30
1
18
אם אתה יודע איזה שאלות לשאול כדי להבין האם המשכיר יעמוד בהתחייבויותיו, אז תשאל.
נראה לי שיותר פשוט לשוכר לעזור דירה שרע לו בה, מאשר לבעל בית לפנות שוכר שלא משלם/עושה נזקים.
לצפיה ב-'לא בעיה לעזוב דירה'
לא בעיה לעזוב דירה
07/11/2017 | 07:30
28
אבל נראה את השוכר מקבל בחזרה את שכר הבית ששולם.
משני הצדדים מדובר בכסף. שוכר שלא מפנה גורם למשכיר נזק כספי בדמות שכ"ד אבוד ושוכר שלא יכול לגור בדירה מפסיד את שכר הדירה ששילם לעתיד. גם אם הוא ממשיך לגור בדירה שלא ראויה למגורים הוא מפסיד כסף כי שילם עבור דירה שכן ראויה.
שניהם יכולים לתבוע ואו שיזכו בתביעה או שלא, ואחרי כן או שיצליחו לגבות את החוב או שלא.
אני לא יודע אילו שאלות לשאול כדי לנבא את התנהגותו של אדם זר. לכל שאלה שאשאל הוא יכול לענות בשקר וגם את האמת אני לא יודע איך לפרש. 
לא מאמין שהחקירות והראיונות מקטינים את הסיכון.

(אגב עבור השוכר לא תמיד מדובר רק בכסף כפי שראינו בסיפור על השוכרת שהתקרה בדירה התמוטטה עליה כתוצאה מרשלנות בעלי הבית. אז לא חושב שאפשר להגיד שבכל מקרה הסיכון שקול, כי שוכר שגר בדירה מסוכנת מסתכן בגופו ממש).
לצפיה ב-'מרגע ששוכר נכנס לדירה'
מרגע ששוכר נכנס לדירה
07/11/2017 | 08:22
1
24
הוא הופך להיות הצד החזק בעיסקה.
צ'קים אפשר לבטל, שטר חוב לא פשוט לגבות כמו שאתה חושב.
אתה מדבר על מצב אידיאלי שיש שני אנשים הגונים ובית משפט אפקטיבי שמיישם את כל ההחלטות בצורה צודקת ב-0 זמן. זאת לא המציאות.

דירה שלא ראויה למגורים זה משהו שרואים בעין בד"כ והסיכוי שלך להכנס לאירוע כזה ולהיות מופתע הוא דיי נמוך בהנתן כישורי חיים מאד בסיסיים.

יתרה מזאת, האינטרס של כל משכיר שהנכס שלו יהיה ברמה טובה, לכן אין לו אינטרס להזניח את הדירה *שלו*. יש לך רטיבות בתקרה? אם אני לא אתקן את זה אז השוכר הבא לא ירצה את הדירה שלי..אז אין לי שום טעם לדחות את התיקון הזה בלי קשר אם אני אדם הגון או לא, מספיק לי להיות אדם הגיוני ואינטרסנט.

בסוף דברים שהם תחזוקה סבירה (תשתיות מים, חשמל , גז ,מזגנים) בדירות נורמליות מתכנסים למאות שקלים בשנה, אם נכנסת לדירה שהמצב שלה היה סביר בכניסה הסיכוי שידרשו תיקונים מאד יקרים הוא נורא נמוך, ככה שגם אם נסתם לך צינור והבעלים לא מוכן להזמין אינסטלטור (וזה בעלים דיי חרא) אתה יכול לספוג את זה ולעזוב בתום החוזה ולתבוע אותו \ לבטל לו צ'ק.

אם נפלתי על דייר שצ'קים שלו מתחיל לחזור זה יעלה הרבה הרבה יותר.
לצפיה ב-'גם אחרי שהשוכר נכנס לדירה הוא חלש'
גם אחרי שהשוכר נכנס לדירה הוא חלש
07/11/2017 | 10:20
24
אני שכרתי פעם דירת חדר וחצי בת"א בתחילת החורף. שאלתי בפירוש אם יש בעיה של חדירת גשמים, אמר לי המתווך בהחלט לא הכל מצויין. איך שהתחילו הגשמים החזקים חדרו מים יופי, הציפו את החדר ונאלצתי לעבור לישון בחצי חדר. התקשרתי לבעל הבית ואמר לי "יטופל, יטופל". כמובן שלא טיפל כי הבעיה היתה חמורה. אז מה לעשות? לעזוב ולריב איתו על ההמחאות שנמצאות אצלו לעוד 10 חודשים? כמובן שסבלתי בשקט עד שנגמרו הגשמים.
מכיר עוד סיפור של זוג עם ילדים ששכרו לשנה. אחרי חודשיים בעל הבית החליט שהוא רוצה למכור, והודיע להם שהם יצטרכו לפנות כשימצא קונה. מתי בדיוק? אף אחד לא יודע. אמרו לו טוב אז נצא מיד. לא הסכים שהרי החוזה לשנה וגם איך ישכיר למישהו אחר לתקופה של כמה חודשים שהוא לא יודע מה היא. שיגידו לו אותו דבר, שלא יוצאים לפני שנה? מה לעשות שהם אנשים שקטים ונוחים ולא רוצים לריב. אומרים להם לצאת הם יוצאים.
יש אנשים תוקפנים ויש אנשים רעים בכל מקום ומי שמבטל המחאות בלי הצדקה הוא סתם עבריין, אבל רוב השוכרים הם אנשים טובים. דווקא המשכירים במיוחד במרכז יוצא להם שם ממש לא טוב בשנים האחרונות עם העלאות המחיר שיצאו משליטה.
לצפיה ב-'ביתו של אדם הוא מבצרו - פרשנויות שונות'
ביתו של אדם הוא מבצרו - פרשנויות שונות
30/10/2017 | 19:26
18
100
אני רוצה לשתף אתכם במשהו, מעוניינת בעיקר בדעות ובחוות דעתכם, למרות שאני דיי בטוחה בצדקתי, אני מנסה להבין אם זו רק אני ועוד כמה אנשים שמכירה. עוד מעט תבינו למה אני מתכוונת:

לפני שנה בערך היה לי קטע לא נעים עם חברה, אפילו שיתפתי בזה בפורום - היו לי שיפוצים בדירה וביקשתי להתארח אצלה ל-2-3 לילות שיצאו על זמן שהיא הייתה בחו"ל. זה לא קרה בסוף כי השותפה שלה הציבה תנאים הזויים שכללו הנחיות מהסוג שלא אמורים להגיד לאדם הסביר, והעבירו את המסר שהיא חוששת ממצב בו אני אכנס לחדר שלה ואחטט לה בדברים, בין היתר (קיבלתי גם הנחיה כללית "לא לגעת בדברים"). החברה שלי הגנה עליה, טענה שהשותפה לא מכירה אותי ולא יודעת איך אני מתנהגת כשמתארחת אצל אנשים (הן גרו ביחד מעל לשנתיים, מיודדות מאוד, וברזומה יש הרבה בילויים משותפים וארוחות משותפות ששתינו נכחנו בהן, גם אצלן בבית), ושזה דבר ברור ומובן שהיא תחשוש ממצב בו נכנסת מישהי זרה לבית שלה (מישהי זרה שהתארחה אצלה בבית, ללא לינה, עשרות פעמים, ואת אותה מישהי זרה היא הקפידה להזמין לימי ההולדת שלה).

העדפתי לוותר על אירוח אצלן, למרות שלא הייתה לי כוונה לחטט לה בחדר ולהרוס לה את הבית, כי נוצרה לי תחושה לא נעימה, ומאז גם נמנעתי מלבקר אצלן בכללי ונפגשתי עם החברה שלי במקומות אחרים.

אחרי ההקדמה הזאת אני אספר שלאחרונה סיפרה לי חברה משותפת שהתארחה אצל החברה הזאת לאירוח שכלל לינה, ושלשותפה שלה היו כמה הערות לא ענייניות שנאמרו בפניה, כולל ביקורת על העובדה שהיא הלכה להתקלח אצלן, ועוד כל מיני קטעים שאם היה מדובר במישהי אחרת הייתי מייחסת את זה לרגישות יתר, אבל בגלל מה שקרה איתי לפני שנה אני יכולה להסיק שזה לא המצב. לדבריה גם הפעם החברה המשותפת שלנו הגנה על השותפה שלה וטענה שההערות שלה ענייניות לגמרי, והביאה כל מיני נימוקים לא משכנעים לדברים שהיא אמרה, ובשורה התחתונה הביאה את הנימוק של "ביתו הוא מבצרו" ושבגלל שזה הבית שלה היא רגישה לנוכחות של מישהי אחרת "זרה" שהסתובבה לה חופשי בבית - אני מזכירה שמדובר במישהי שגרה עם שותפה לדירה, שלא הכירה אותה לפני השותפות.

אחרי שחפרתי לכם אני פשוט אשאל: מצב כזה נראה לכם הגיוני? כשאירחתם אצלכם בבית חברים או מכרים, בדירה שותפים או בדירה ללא שותפים - חששתם ממצב של "אדם זר" שמסתובב אצלכם בבית? אירוח שכולל לינה אמור לכלול מקלחת בעיניכם, או שזה נחשב חוצפה וחריגה מאירוח סטנדרטי? באופן כללי, הייתם נותנים הנחיות לפני אירוח של חבר/מכר/חבר של השותף או בן/בת הזוג?

לצפיה ב-'יכולה להגיד על תקופה שגרתי עם שותפים'
יכולה להגיד על תקופה שגרתי עם שותפים
30/10/2017 | 20:06
3
55
היה לי מאוד לא נעים שהשותפים שלי הביאו בנות/בני זוג לישון אצלהם, אני גרתי עם אנשים מסויימים ופתאום הגיעו אנשים אחרי שלא בחרתי בהם (שותפים בוחרים) ולא תמיד התאימו לי.
מצד שני לי יש חברים מחו"ל שישנו אצלי כמה פעמים ותמיד בדקתי קודם כל עם השותפים שלי שזה בסדר מבחינתם וגם וידאתי אחרי שאין להם תלונות או בעיות, אני בטוחה שזה לא היה נוח לשותפים שלי בדיוק כמו שלי זה לא בהכרח היה נוח.

אני רק אגיד שזו דירה משותפת ושני הצדדים צריכים למצוא את עמק השווה
לצפיה ב-'הבעיה כאן היא אחרת'
הבעיה כאן היא אחרת
30/10/2017 | 20:24
2
66
אם השותפה הייתה אומרת שלא נוח לה שיתארחו אנשים, זה היה מתקבל, אבל מה שקרה זה שהיא הציבה תנאים והנחיות איך להתנהג בדירה שהיו ממש הזויים, בעיניי לפחות - זה דבר אחד להגיד לשותפה שלה שהיא לא מוכנה שתארח חברות (גם כאלו שהיא מכירה ומיודדת איתן) כי היא מרגישה שלא בנוח מאי אילו סיבות, לבין להגיד שהיא מוכנה שתארח חברות בתנאי שתבהיר להן לא לחטט לה בחדר ולא לגעת בדברים שלה - זה נשמע הזוי בעיני, ולא הייתי אומרת דבר כזה לאף אורח שלי או של שותפים שהיו לי, כי מובן לי שאדם שקיבל חינוך בסיסי, אין צורך לומר לה דבר כזה, ולמה שהשותפים שלי יתחברו עם אנשים מהסוג ההזוי שלא מודעים לכללי התנהלות בסיסיים בחברה?

במקרה שקרה לחברה המשותפת שלנו, היא זכתה לביקורת על כך שהתקלחה במסגרת האירוח - ברגע שאישרת לשותפה שלך לארח חברה, בין אם את מכירה אותה ובין אם לא, זה נראה לי הגיוני שהאורחת תתקלח בדירה, ואם היא כזאת קמצנית שמפריע לה בזבוז המים (זה מה שהחברה האורחת התרשמה מהביקורת שקיבלה) אז שלא תסכים לאירוח באופן כללי.

כשגרתי עם שותפים היו פעמים שאירחתי והיו פעמים שהשותפים אירחו, וידאנו אחד מול השני שזה נוח וסמכנו על האורחים של השותפים שיהיו מודעים לכללי התנהגות מקובלים בדירה שהיא לא שלך, לא זכורים לי מקרים חריגים.

ומה שבאמת מפריע לי זה שהחברה שלי מצדיקה אותה וטוענת שההתנהגות שלה הגיונית לגמרי.
לצפיה ב-'לא מסכימה איתך'
לא מסכימה איתך
01/11/2017 | 21:05
1
47
את לא יודעת מה גרם להצהרה הזאת, יכול להיות שפעם חברים של שותפים או שותפים אחרים נכנסו לה לחדר, אני חושבת שזה בסדר שהיא הבהירה שלא יכנסו לה לחדר, על אחת כמה וכמה שאת אומרת שהייתן מיודדות, אני חושבת שזו הבהרה טובה שאת אורחת של השותפה שלה ושלא תרגישי חופשי מדי כי אתן מיודדות.

לגבי המקלחת, כן זו לגמרי הזיה
לצפיה ב-'ואני לא מסכימה איתך'
ואני לא מסכימה איתך
02/11/2017 | 19:16
41
גם אם היו מקרים של אורחים שנכנסו לה לחדר, זה לא משהו שבדרך כלל קורה כשמדובר באנשים שקיבלו חינוך בסיסי - כמו שאת לא היית חושבת לרגע להיכנס לחדר של שותפה של המארחת שלך ולחטט בו, זה התרחיש הנפוץ והסביר.

התארח אצלי פעם בחור שלא הכרתי מסתבר מספיק טוב לפני כן, הוא היה אורח איום ונורא, הכניס אותי להלם יותר מפעם אחת וכשהערתי לו הוא לא הבין מה אני רוצה והמשיך בהתנהגות הלא עניינית. הוא לא הוזמן אלי יותר הבייתה, ולמרות הסיפור המזעזע הזה לא חשבתי לרגע להזהיר אורחים שלי או של השותפות שלי דאז שלא יעשו דברים מהסוג שהוא עשה, כי היה לי ברור ועד היום ברור לי שמדובר בפאק אישי שלו, ושאנשים אחרים לא יחשבו בכלל לעשות דברים כאלו, ובאמת לא יצא לי להיתקל בדברים כאלו לאחר מכן.

כן הייתי מבקשת לא לקחת לבד דברים מהמקרר בלי לשאול, כי יכולים לקחת אוכל של השותפה בטעות, זה  משהו שהגיוני שיקרה, אבל בשביל שאדם כלשהו ייכנס לחדר של שותף של האורח שלו ויחטט לו בדברים, הוא צריך להיות אדם מאוד מאוד חסר תרבות, חינוך ונימוס בסיסי (אגב, אפילו אותו אורח שהיה לי לא נכנס לחדרים של השותפות ושאל על דברים במרחב הציבורי אם זה שלי או של השותפות לפני שנגע/לקח).
לצפיה ב-'את צודקת בכותרת שלךף חצי צודקת'
את צודקת בכותרת שלךף חצי צודקת
31/10/2017 | 00:10
4
55
אני בחיים לא הייתי מבקשת מחברה, תהיה הכי טובה בעולם להתארח אצלה, בשום מצב. הייתי מחכה שזימינו אותי, ואם זה לא קורה, אז לא נורא. 
בכל מקרה, להתארח אצל מישהו אחר גורם לו (למישהו האחר ) מצוקה. אין פה אלף פרשנויות. יש פה פרשנות אחת, מישהו סובל מהנוכחות שלך או של חברה שלך, לא כל כך עקבתי.
למה סתם לאמלל ולהיות אומלל?
עזבי. זהו. 
לצפיה ב-'אם יש מישהו שאורחים גורמים לו מצוקה'
אם יש מישהו שאורחים גורמים לו מצוקה
31/10/2017 | 19:38
3
47
הייתי ממליצה לו בחום ללכת לטיפול. אני מנסה לחשוב איך הייתי מגיבה אם שותפה לדירה הייתה מבקשת שלא אביא אורחים לדירה, כי זה גורם לה למצוקה. אני דיי בטוחה שהייתי מניחה שהיא צוחקת איתי.

אולי בעצם זה סוג של פוביה? כמו שיש פוביה מליצנים, אולי יש פוביה מאורחים?
לצפיה ב-'ברוכה הבאה לדיון'
ברוכה הבאה לדיון
31/10/2017 | 21:15
1
39
אנחנו דנים באורחים שנשארים לפחות ללילה. מתקלחים, ישנים, אוכלים, נמצאים אצלך בדירה זמן ממושך. לא באורחים לכמה שעות.
אז על זה אנחנו מדברים. איכשהו לא מפליא אותי שזה לא מובן (זה לא מובן- הכוונה שאורחים שנשארים לכמה ימים ולילות) בעיניך. אבל מילא. 

לצפיה ב-'אורחים שבאים ללון זה דבר מוכר ומקובל'
אורחים שבאים ללון זה דבר מוכר ומקובל
31/10/2017 | 21:25
40
זה לא משהו שאני המצאתי ולא משהו שפותחת הדיון המציאה, אנשים נוהגים לארח חברים שלהם ללינה, עשיתי את זה לא אחת הן כאורחת והן כמארחת, ובתקופה שהפורום כלל כמות של חברים שגרים בדירות שותפים, נושא האירוח של אנשים ללילה עלה לא אחת לדיון, והיה נראה שזה אפילו נפוץ, יש פה עוד מגיבה בדיון שסיפרה על מקרים כאלו שהן היא והן השותפים שלה אירחו חברים ללינה ואפילו ליותר מלילה אחד.

אבל אם את טוענת שזה לא מקובל ושאורחים זה דבר שגורם למצוקה, אז אולי את צודקת.
לצפיה ב-'יש הרבה אנשים שאורחים גורמים להם מצוקה'
יש הרבה אנשים שאורחים גורמים להם מצוקה
01/11/2017 | 04:39
43
גם אני ביניהם, לא אוהב שנכנסים אלי הביתה.
הסברים פסיכולוגיים יש כל מיני ויש כל מיני מצבים גם.
יש כאלה שאפשר לטפל וכאלה שלא, וגם אם אפשר לטפל לא בטוח שצריך.
לצפיה ב-'יש אנשים שרגישים יותר מאחרים'
יש אנשים שרגישים יותר מאחרים
31/10/2017 | 19:33
2
51
מה שאת מתארת נשמע לי קצת מוגזם, יש אנשים שלא אוהבים לארח ויש אנשים שרגישים יותר לפרטיות שלהם, אבל חלק מהעניין במגורים בדירת שותפים זה שחולקים את המרחב המשותף עם מישהו אחר, ובהרבה מקרים אלו אנשים זרים, והיות שזה גם הבית של השותפה שלה במקרה הזה, חלק מהעסקה זה שהשותפה תביא חברים שלה הבייתה, אלא אם הן סיכמו מראש שאף אחת מהן לא מארחת. אם זו מישהי שכל כך רגישה לפרטיות שלה ומפריע לה שאנשים אחרים נכנסים אליה הבייתה, למה מלכתחילה היא בחרה לגור עם שותפה?
למרות שבמקרה הזה אם היא נתנה הנחיות, כנראה שהיא כן רגישה מצד אחד, אבל סומכת על אנשים שאם ינחו אותם לא להרוס לה את הבית, הם באמת לא יהרסו אותו (זה קצת משעשע אותי, מודה). או שאולי זו הייתה הדרך שלה להעביר את המסר לשותפה שלה שהיא לא מעוניינת שתזמין אורחים.

לגבי המקלחת, היו בעבר דיונים בנושא בפורום, לדעתי האישית זה סטנדרטי לגמרי כמו שברור שאורח מוזמן להשתמש בשירותים בדירה, אבל בדיוני עבר היו אנשים שהפריע להם שאורחים של השותפים התקלחו אצלם, אני לא יודעת להסביר את זה. אולי זה עניין של סטריליות, אבל גם במצב כזה עולה השאלה - איך במצב כזה אותו אדם מסוגל לגור עם שותפים?

כשאני מארחת, בין אם זה אירוח רגיל ובין אם זה אירוח שכולל לינה, אני עושה הכל כדי שהאורחים ירגישו בנוח ו"כמו בבית", ואם יש מישהו שאני אחשוש מהתנהגות לא מקובלת שלו, אני לא אזהיר אותו אלא פשוט לא אזמין אותו.
לצפיה ב-'לגור עם שותפים זו לא תמיד בחירה ראשונה'
לגור עם שותפים זו לא תמיד בחירה ראשונה
31/10/2017 | 21:17
1
28
לפעמים זה אילוץ מטעמים כלכליים.
ואז כן, זה מאד לא נוח.
לא לגור עם שותפים ולא לגור עם החברים של השותפים. ולא לגור עם החברים של החברים של השותפים. 
גם את זה לא הבנת? 
לצפיה ב-'תראי'
תראי
31/10/2017 | 21:28
32
אם יש מישהו שכל כך מפריע לו נוכחות של אנשים אחרים בדירה שהוא גר בה, אז כנראה שמפריע לו נוכחות של אנשים אחרים בדירה שהוא גר בה, וגם השותפים שלך לדירה הם אנשים אחרים.

אירוח של חבר/ה של השותפ/ה ללילה לא הופכת את המצב ל"לגור עם החברים של השותפים", אבל אני חושבת שעדיף שאפרוש פה, היות שעשית עלי רושם של בחורה אינטליגנטית, קשה לי להאמין שאת באמת לא הבנת מה הסוגיה פה, ונראה לי ש(שוב) הוצאת את הנושא מהקשרו ולקחת אותו לכיוון שונה לגמרי.

לצפיה ב-'מילא שותפים - יש משכירים שמתנגדים להכנסת אנשים נוספים לדירה'
מילא שותפים - יש משכירים שמתנגדים להכנסת אנשים נוספים לדירה
01/11/2017 | 04:11
5
51
כנראה מאותה סיבה בסיסית. השותף או המשכיר מרגיש שהוא סגר עסקה מסויימת, עם איקס דיירים / שותפים, שהמרחב שבו מדובר הוא מרחב שלו, והוא לא רוצה זרים ש"יפלשו" למרחב שלו.
בשני המקרים נראה לי שיש בעיה בגישה. כמו במקרה שאתה משכיר דירה אתה צריך להבין שהשכרת אותה ליצור אנושי שיש לו צרכים אנושיים, בין השאר לארח חברים, ככה גם שותפים. מי שלא מתאים לו שלא ישכיר את הדירה או שלא יגור עם שותפים.
לצפיה ב-'נראה לפיכך שאתה חושב כמוני '
נראה לפיכך שאתה חושב כמוני
02/11/2017 | 19:01
4
37
למרות מה שכתבת בתגובה הקודמת שלך.

יש אנשים שחוששים מחברת אנשים אחרים, יש סיבות פסיכולוגיות כמו שאמרת, אבל אדם עם חרדה חברתית, למשל, לרוב יעדיף לגור לבד ולא עם שותפים בדיוק מהסיבה הזאת - כי לא מדובר בחרדה מאורחים בלבד, אלא מאנשים.

אני חושבת שהגדרת בדיוק את הנקודה הבעייתית - במצב בו אדם משכיר דירה הוא לא יכול לאסור על השוכרים לבצע שימוש הגיוני וסביר בנכס, כשלארח אנשים נכנס להגדרה של שימוש הגיוני וסביר. על אותו משקל, מי שהביע נכונות לגור בדירת שותפים, צריך להיות מודע לכך שהשותפים רשאים לעשות בבית שלהם דברים מסוימים, וזה כולל גם לארח אנשים אחרים. בזמנו הועלו כאן לא מעט דיונים על מקרים של שוכרים שהרגישו שהדירה היא הבית שלהם בלבד, והפריע להם שהשותפים שלהם גם מרגישים בבית. סופר כאן על מקרים שמזכירים את אלו שמחפשים להיות בזוגיות פתוחה - אבל בתנאי שהזוגיות תהיה פתוחה רק בצד שלהם.
לצפיה ב-'אכן מסכים איתך ביחד עם ההבנה שיש אנשים שלא אוהבים זרים'
אכן מסכים איתך ביחד עם ההבנה שיש אנשים שלא אוהבים זרים
03/11/2017 | 08:10
3
37
מסכים בהחלט שמי שלא אוהב זרים צריך למצוא פתרון דיור שלא יכלול זרים.
כולנו יודעים שיש משכירים שמציבים כל מיני תנאים ומגבלות על מה שהדייר יכול לעשות בדירה: לא לעשן, בלי בעלי חיים, בלי ילדים, בלי מוזיקה בשבת (בעל הבית שלי), בלי מנגל בחצר (גם, שלי), להמעיט במסיבות, ועוד ועוד.
כל אלה כמו גם הרצון לארח חברים ובני זוג הם דברים טבעיים שאנשים עושים. מי שרוצה להגביל צריך להבהיר זאת מראש ולרשום בחוזה או הסכם השותפות,  אחרת ברירת המחדל היא שמה שנורמלי נורמלי ואנשים עושים. 
לצפיה ב-'תיארת הגבלות לא כל כך מקובלות'
תיארת הגבלות לא כל כך מקובלות
03/11/2017 | 11:59
2
33
ז"א, אני יודעת שיש בעלי דירות שדורשים את ההגבלות האלו, אבל זה עדיין לא הופך את זה לתרחיש סביר ומובן, ואני לפחות לא הייתי מוכנה לשכור דירה אם היו דורשים ממני להתחייב בחוזה לדברים כאלו - ואני לא מעשנת, אין לי חיות מחמד ואין לי ילדים, ואני גם לא שומעת מוזיקה בשבת אם תתעקש (זו דרישה לגיטימית אם מדובר בשכונה דתית/חרדית, אבל לא במקומות אחרים), ועדיין אני חושבת שברגע שבעל דירה דורש התניות שכאלו בחוזה, זה מעיד על צפי לבעיות.

אדם אמור להרגיש בנוח בבית שלו, אתה משלם על כך שאתה שוכר את הדירה, ובמסגרת זו מצופה שיאפשרו לך להרגיש בבית - וזה כולל כמו שכתבת, דברים נורמלים שאנשים עושים. כשעשיתי סאבלט לדירה שלי הוספתי סעיף שאוסר על עישון בדירה, אבל בדירה שאני משכירה מצידי שהשוכרים יעשנו אפילו מקטרת שלום אינדיאנית - אם הם משלמים לי על מגורים בדירה, זה הבית שלהם וכל עוד הם מחזירים את הדירה בסיום החוזה במצב תקין, לא מעניין אותי מה הם עשו שם ואת מי הם מארחים וכמה הם מארחים. מנגל בחצר זה דבר שיכול להפריע לשכנים אז אני מבינה, אבל יתר ההתניות - לא לעניין.

כל זה תקף גם לגבי דירות שותפים - ומי שזה מפריע לו כאמור שלא יגור עם שותפים, או שידרוש התניות בחוזה, ויעמוד בהן גם בעצמו - הועלו כאן בעבר לא מעט מקרים שלשותף היו דרישות והתניות, אבל רק כשמדובר בשותף שלו ולא בו.  
לצפיה ב-'דווקא מבחינת עישון אני לא מסכימה'
דווקא מבחינת עישון אני לא מסכימה
03/11/2017 | 13:15
1
30
ריח סיגריות זה משהו שנספג בריהוט ובדירה.
אם השוכרים הנוכחים ישעשו בדירה, יתכן שתאבדי הרבה שוכרים פוטנציאליים פעם הבאה.
אני לא הייתי מסוגלת לגור בדירה שמריחה מסיגריות.
לצפיה ב-'בדירה מרוהטת זה משהו אחר'
בדירה מרוהטת זה משהו אחר
03/11/2017 | 13:44
31
ובגלל זה כמו שכתבתי, מתי שעשיתי סאבלט, הוספתי סעיף של איסור עישון בדירה. אבל מרבית הדירות השכורות לא מגיעות עם ספות וריהוט מהסוג הסופג, ברוב המקרים הדירה מגיעה במקרה הטוב עם ארון בגדים ומקרר.

זה כמו שבדירת שותפים זה לגיטימי להוסיף סעיף כזה, ונפוץ גם שמראש מציינים במודעה שנדרש שותף לא מעשן, או מבהירים שבדירה גר שותף שכן מעשן.
לצפיה ב-'השכרת דירה מרוהטת'
השכרת דירה מרוהטת
27/10/2017 | 10:13
4
79
היי,
אנחנו שוקלים מעבר לדירה מרוהטת (כולל מוצרי חשמל).
מה נהוג להסכים לגבי אחריות מוצרי חשמל \ ריהוט בדירה מרוהטת?
השוכר אחראי שהם יהיו באותה המצב שהמשכיר קיבל אותם?
המשכיר אחראי?
לצפיה ב-'מה נהוג או מה כדאי לך בתור שוכר? '
מה נהוג או מה כדאי לך בתור שוכר?
27/10/2017 | 13:36
2
53
מה שנהוג זה מה שמסכימים עליו. מה שכדאי לך בתור שוכר זה תיקונים של מוצרי חשמל- באחריות המשכיר
לגבי ריהוט בלאי סביר. תלוי בתקופה של השכירות (אם זה חודשיים או שנתיים) ובכמה המשכיר פתוח לרעיון של לתת לאנשים אחרים להשתמש לו ברהיטים. אין ממש הגדרה אחידה למה זה בלאי סביר, אבל בוא נגיד שאם הנזק  משמעותי לריהוט אז סביר להניח שזה ייפול באחריותך.

לצפיה ב-'אני צריך לדעת לבקש משהו סביר'
אני צריך לדעת לבקש משהו סביר
27/10/2017 | 13:53
1
54
ברור שאני מעוניין שהכל היה באחריותו ואפילו מוכן לשלם על זה.
השאלה אם זה סביר לדרוש שכל מוצרי החשמל (לא רק מזגן) יהיו תקינים וזה על אחריותו?

לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
27/10/2017 | 16:54
36
זאת אומרת, שאם משהו מתקלקל- אתה יכול לבקש שהוא יסדר את זה (מה יש לישראלים מלדרוש? ואתם דווקא עם די מנומס) 
אם יש מכשיר שמקולקל ביום שבו אתה נכנס לדירה, כלומר מקולקל מראש, המשכיר יכול להגיד לך take it or leave it, תקבל את זה ככה או אל תקבל ואל תיקח את הדירה, או שהוא יכול להסכים לתקן את זה לפני שאתה נכנס, או זמן קצר אחרי שנכנסת. 
לצפיה ב-'דירה מרוהטת זה תרחיש מורכב'
דירה מרוהטת זה תרחיש מורכב
27/10/2017 | 15:33
55
במקרים שאינם סאבלט או דירות יוקרה, ריהוט לרוב לא יהיה משהו מאוד אטרקטיבי, ומוצרי חשמל... בוא נאמר שלמעט דירות ירושה טריות, לא נתקלתי ביותר מדי דירות שכללו ריהוט קומפלט ומכשירי חשמל שבאמת שווים משהו, וגם בדירות ירושה טריות לעתים קרובות יש מכשירים ישנים שהם פחות אטרקטיביים.

מקובל שבעל הדירה אחראי על תקינות מכשירי החשמל, בהתניה לשימוש סביר מצד השוכר. לרוב מדובר במקרר ומכונת הכביסה, אבל במקרים בהם מדובר במכשירים לא חדשים, לפעמים לא ייקחו אחריות, ויש גם מקרים בהם מכשירי החשמל בדירה יתגלו כשייכים לדיירים שעזבו ולכן לא תהיה עליהם אחריות - צריך לוודא ולבדוק טוב מה כתוב בחוזה.

לצפיה ב-'פיקדון של 10K לידי בעל הדירה. הייתם מסכימים?'
פיקדון של 10K לידי בעל הדירה. הייתם מסכימים?
23/10/2017 | 12:07
9
106
אחרי הרבה חיפושים, הגעתי לדירה שמתאימה לי. העניין הוא שבעלי הדירה מבקשים להפקיד בידיים שלהם 10,000 שקלים עד תום תקופת השכירות.הבנתי שהם נכוו לאחרונה מדיירים שגרמו להם לנזק כלכלי כזה או אחר, מכאן הבקשה.

אני לא מכיר כל כך את שוק השכירות, זו בקשה נפוצה? הייתם פוסלים דירה שנראית לכם סה"כ בסדר בגלל סעיף כזה?

תודה
לצפיה ב-'אני אישית'
אני אישית
23/10/2017 | 14:42
77
הצעתי את הדיל הזה, כשוכרת לבעל דירה פעם.
לא רציתי ערבות בנקאית
לא התאים לי שטר ערבות מכל מיני סיבות, אז זה הפתרון שהצעתי. והוא גם קיבל אותו, אבל בסוף לא לקחתי את הדירה מסיבות אחרות. 
הדבר דומה מאד לערבות בנקאית, מינוס לערב את הבנק בזה. כי גם בערבות בנקאית המשכיר יכול לחלט מייד את הכסף בלי שום עכבות ועיכובים והסברים. 
כמובן שאם זה משתלב לך בנסיבות האישיות- אז כן, זו דרך אחת לעשות את זה. אם זה לא משתלב לך בנסיבות האישיות שלך- אז לא לעשות את זה. 
וכמובן, שאם עושים דבר כזה, עדיין חותמים על חוזה שמפרט את התנאים שבהם הכסף נמסר, למי ובאלו תנאים משתמשים בו.

לצפיה ב-'אני גם נתתי פעם לבעל בית שני חודשי שכירות במזומן'
אני גם נתתי פעם לבעל בית שני חודשי שכירות במזומן
24/10/2017 | 12:58
62
אבל חשוב מאד לקבל קבלה חתומה או לרשום ברור בחוזה עם חתימה נוספת של בעל הבית את הסכום והעובדה ששולם במזומן, ואת ההסכמה שהסכום מוחזר עם פינוי הבית. אחרת בעל הבית עלול "לשכוח" את הסכום ולא ירצה להחזיר.
לצפיה ב-'עשינו את זה בחוזה הנוכחי'
עשינו את זה בחוזה הנוכחי
25/10/2017 | 20:11
59
גם בעלי הדירה שלנו נכוו והיו מאוד לחוצים להשכיר לאנשים שלא יגרמו להם לנזקים שהיו עם הדיירים לפנינו ולכן הסכמנו להפקיד להם סכום מסויים + צ'ק בטחון
אם אתה יודע שאין סיכוי שתעשה נזקים לדירה ואתה מסוגל מבחינה כלכלית לעמוד בהוצאה כזאת אז תעשה את זה
חשוב מאוד שזה היה כתוב באופן ברור בחוזה שמדובר בפקדון וכן מה התנאים בהם הפקדון או חלק ממנו לא יוחזר
לצפיה ב-'זה לחלוטין תלוי בדירה'
זה לחלוטין תלוי בדירה
27/10/2017 | 10:04
42
אם את הולכת לשכור דירה באקירוב שהשווי שלה הוא 30 מיליון שקל, אז לתת "פיקדון" (תיכף נגיע למה זה) של 10K זה סיכון אפסי בשבילך (כי כנראה שזה פחות מחצי חודש שכירות גם ככה).

אם את הולכת לשכור דירת חדר בעלות של 2000 שקלים בחודש, כמובן שלתת 5 חודשי שכירות פיקדון זה משמעותי.

זה תלוי בעיר ותלוי במה מקובל, אני משתדל לא לתת ערבות בנקאית (שזה שקול ללתת מזומן עם רישום בבנק שלך) או מזומן אלא שטר חוב או צ'ק שאפשר במקרה הרע לבטל ולהגיע לבית המשפט..

קחי בחשבון שאם הבעלים "יברח" לך עם המזומן יהיה לך מאד קשה לקבל אותו חזרה.
לצפיה ב-'זו בקשה קיימת '
זו בקשה קיימת
27/10/2017 | 15:28
2
50
המקור שלה הוא במצבים בהם אנשים נותנים צ'ק ביטחון שאין לו כיסוי, וכבר היו מקרים בהם אחרי נזקים שנגרמו לדירה, או חובות לרשויות, המשכירים מצאו את עצמם בבעיה.

אני לא הייתי מתנגדת לזה, כל עוד זה מצוין בחוזה והסעיף הרלוונטי מבהיר שהכסף חוזר אליכם בסיום החוזה במידה ולא תהיה הפרת חוזה שתחייב שימוש בכסף הזה, אין שום סיכון.

אתם יכולים לדרוש להוסיף סעיף בחוזה לפיו בעלי הדירה מתחייבים שלא להשתמש בסכום הזה לכל מטרה שהיא בלי להודיע לכם בכתב שבוע מראש, כך שאם הם ירצו להשתמש בכסף למטרה שלא מוצדקת מבחינתכם, יהיה לכם זמן להיערך ולהתנגד באופן מסודר.
לצפיה ב-'תודה רבבה לכם על התגובות '
תודה רבבה לכם על התגובות
28/10/2017 | 12:29
1
54
אחרי דיון עם בעלת הבית, הסכמנו לחצי מהסכום המקורי לפיקדון (כלומר 5 אלף) ולצידו חתימה של ערב אחד. היא הסכימה גם להוריד את שכר הדירה ב-100 ש"ח.

עדיין נותר עניין פתוח בסעיפים אחרים, שגורמים לי לשים הכל על הולד!
  1. אין מזגן בחדר שינה. ילכו לקראתי בקיץ לדבריהם (בע"פ) אם באמת אצטרך.
  2. ארונות קיר מקובעים בחדרי שינה במצב עגום מאוד, הם לא מסכימים לפרק!
  3. חוץ מהשיש והארונות במטבח, שאר הבית לא ממש משופץ! קיר המטבח האחורי טוייח ע"י דייר קודם בצורה עקומה ומכוערת, הסלון מלא בשקעי חשמל נוספים והארכות לאורך הקירות, צבע קירות לא נותן תחושה של חמימות אז כנראה אצטרך לצבוע, מנורות תקרה פשוטות ביותר ויצריכו החלפה לשינוי האווירה סופית...
מחישוב מהיר ביותר, אני רק משער שאצטרך להוציא עוד כ-3000 שקלים צפונה על שיפוץ.
לצפיה ב-'החוזה הוא לתקופה ארוכה?'
החוזה הוא לתקופה ארוכה?
29/10/2017 | 21:58
33
תחשוב טוב אם כדאי לך להשקיע אלפי שקלים בשיפוץ דירה של מישהו אחר.
שכירות זה בסה"כ מצב שאמור להיות זמני. אם אתה יכול לחיות עם המצב של הדירה שנה אחת או שנים ספורות אז זה מספיק טוב.
לצפיה ב-'פיקדון זה לא כזה נורא'
פיקדון זה לא כזה נורא
30/10/2017 | 20:35
1
34
זה עדיף על ערבות בנקאית שהרבה מבקשים.

יותר בעייתי שאתם מתכננים לשפץ על חשבונכם, זה לא מקובל, ואם הדייר הקודם טייח בצורה לא יפה תדרשו מבעל הדירה שיטפל בזה, אתם לא אמורים לטפל בזה על חשבונכם.
לצפיה ב-'החלטתי לרדת מהדירה הזו...'
החלטתי לרדת מהדירה הזו...
31/10/2017 | 00:29
41
כמו שאמרתם, תדרוש ממני יותר מדי הוצאות על שיפוץ.
בעלי הדירה כבר אמרו בעדינות שיותר ממה שיש הם לא יכולים ונגמר הכסף...
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:54
7

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'יום השאלה הטפשית '
יום השאלה הטפשית
14/10/2017 | 21:02
22
101
לפני מספר שנים, בוצעה ברחבי הפרדס פעילות משותפת לרגל יום השאלה הטפשית, שחל ב-28/9. באותה תקופה טרם מוניתי לנהל את הפורום הזה, כך שכאן לא צוין היום הזה, וחבל.

אז - למרות האיחור האופנתי, אני בעד שיתוף מצידכם בשאלות טפשיות שנשאלתם בתחומים שרלוונטיים לנושא הפורום, קרי: שאלות טפשיות שנשאלתם ע"י בעלי דירות, או ע"י שוכרים פוטנציאלים, או בכל תחום שרלוונטי וקשור ל"דירה להשכיר".

יש לי תחושה שזה הולך להיות שרשור מבדר למדי, אל תאכזבו
לצפיה ב-'ואני אתחיל כמובן '
ואני אתחיל כמובן
14/10/2017 | 21:15
15
104
מצ"ב כמה מהשאלות הטפשיות בהן נתקלתי מצד בעלי דירות שהתעניינתי בהן:
בשביל מי את מתעניינת בדירה? (בשביל דג הזהב שלי/בשביל הומלס שפגשתי ברחוב)
איך את מתכוונת לשלם את שכ"ד? (חשבתי להציע בארטר עם שירותים מסוג מסוים)
למה את מתכוונת כשאת שואלת אם הדירה מתאימה לשותפים?!

זה מה שעולה לי בראש בינתיים...

לצפיה ב-'סורי, אף אחת מהשאלות האלה לא נראית לי טיפשית'
סורי, אף אחת מהשאלות האלה לא נראית לי טיפשית
14/10/2017 | 23:14
13
79
את פשוט לא השכרת כנראה אף פעם דירה אז את לא מבינה מה עומד מאחורי השאלות האלה.

לצפיה ב-''
14/10/2017 | 23:23
12
86
אין צורך בהשכרת דירה בשביל להבין מה זו שאלה טיפשית ומה לא (את טועה אגב בהנחה שלך). אני יודעת מצוין מה עומד מאחורי השאלות האלו, מי ששאל אותן הבהיר טוב מאוד במעמד השיחה מה כוונתו - ספציפית במקרה הזה הוא היה המום עד עמקי נשמתו שאשה צעירה מעוניינת לשכור דירה לעצמה, והתרחיש שאותה אשה עובדת למחייתה, ועל כן יש לה איך לשלם את שכ"ד, לא היה קיים בתודעה שלו. הוא לא שאל אם אני מתכוונת לשלם בצ'קים או באשראי, למען הסר ספק, הוא התכוון במובן של איך יש לי יכולות כלכליות לשלם שכ"ד.

לפי האדם הסביר, אדם שמתעניין בדירה להשכרה מתעניין בשבילו, זה לא תרחיש נפוץ שאדם צעיר מתעניין בשביל אדם אחר, ולפי האדם הסביר, מי שמתעניין לשכור דירה, בדרך כלל יש לו איך לשלם את שכ"ד, ובהתאם, ב-99% מהמקרים שהתעניינתי בדירות לא נשאלתי את השאלות האלו באף שלב.

את מוזמנת לשתף בשאלות טיפשיות שנתקלת בהן, אני סקרנית מה נחשב לשאלה טיפשית בעינייך.

לצפיה ב-'אין בעל בית שלא יתהה מאיפה הכסף'
אין בעל בית שלא יתהה מאיפה הכסף
15/10/2017 | 01:11
11
89
יופי שהתבדחת על מאיפה תשלמי, אבל זה לא תסריט בדוי. פעמיים בחיי התקשרו אליי סרסורים ורועי זונות ,פעם אחת זה היה סרסור, זכר שהייתה לו חברה שהתקשר אליי, ופעם אחת החברה של הסרסור, אישה- התקשרה אליי בעצמה והתעניינו בדירה כי הם רצו לפתוח שם מכון ליווי.  זה לא בדיוני בכלל. 
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
15/10/2017 | 13:57
10
84
שכרתי כמה דירות בחיי, והתעניינתי במספר גדול משמעותית של דירות, מה שדרש ממני לשוחח עם בעלי הדירות, ומתוך עשרות מקרים הייתה רק פעם אחת שנשאלתי את השאלה הזאת - שכאמור נבעה מכך שבעל הדירה לא הבין איך נוצר מצב הזוי שכזה שלאשה צעירה יש כסף לשלם שכ"ד. אז כנראה שלא כל בעל דירה נוהג לשאול את השאלה הזאת, שבתכלס היא דיי מיותרת - זה תרחיש מאוד נפוץ שאנשים מבוגרים עובדים למחייתם, ומשלמים את שכ"ד מהמשכורת שמרוויחים.

גם אם היו שני מקרים שאנשים התעניינו בפתיחת מכון ליווי בדירה שהשכרת, זה ממש לא אומר שזה התרחיש הנפוץ וש"כל בעלי הדירות יתהו מאיפה הכסף", ובמקרה שנתקלתי היה דיי ברור שבעל הדירה לא חושב שזה הכיוון, אלא הוא פשוט היה אדם פרימיטיבי שלא היה מודע לכך שבימינו יש גם נשים שעובדות ומשתכרות למחייתן, הוא הבהיר את זה בצורה מאוד חד משמעית.

מצחיק אותי גם שלא הבנת שמה שכתבת בסוגריים זו התבדחות פנימית שלי, וממש לא עניתי ככה לבעל הדירה.

לצפיה ב-'את לא הבנת, אבל זה לא חשוב'
את לא הבנת, אבל זה לא חשוב
15/10/2017 | 15:07
3
30
לצפיה ב-'הבנתי מצוין'
הבנתי מצוין
15/10/2017 | 15:28
2
55
אין דרך אחרת להבין את המשפט "אין בעל בית שלא יתהה מאיפה הכסף", שהוא שגוי מיסודו.

אבל זה באמת לא חשוב
לצפיה ב-'שוב לא הבנת'
שוב לא הבנת
16/10/2017 | 13:47
1
55
התכוונתי שלא חשבתי שאמרת את זה לבעל הבית בפנים. 
תנוחי אולי?
לצפיה ב-'את המחשבות שלך אני עדיין לא יכולה לקרוא'
את המחשבות שלך אני עדיין לא יכולה לקרוא
16/10/2017 | 14:38
54
לא שזה קשור לדיון המיותר הזה, אבל אני כן יכולה להזכיר לך שבפורום מקובל להתבטא בשפה נאותה, ושהערתי לך על כך יותר מפעם אחת. אני אנוח כשארצה לנוח, ובואי נעצור כאן.

לצפיה ב-'צר לי, אבל השאלות סבירות'
צר לי, אבל השאלות סבירות
27/10/2017 | 10:28
5
52
אולי הן ישירות טיפה אבל המידע שהן באות לדלות מאד רלוונטי למשכיר של הדירה.
להעיף דייר סורר זה סיפור מהסרטים ואנשים נורא רוצים להיות בטוחים שמי שיכנס לדירה יעשה שימוש סביר ויש לו מאיפה לשלם.

"בשביל מי הדירה" זאת דרך יותר מנומסת לשאול "מי אתה? בן כמה? מה אתה עושה בחיים? והאם אתה הולך לעשות מסיבות טבע בדירה שלי?"

ואני חייב להוסיף, שבתור מי שיצא לו להתעסק עם השכרה של דירות ישנות, במחירים לא גבוהים, מה שמעניין אותי שהאדם שעומד מולי נראה סביר ואני מאמין שיש לו את היכולת לעמוד בחוזה. אם הייתי מתרשם שיש לך עבודה מסודרת את אדם אחראי \ שקט לא מעניין אותי מה יש לך או אין לך בין הרגליים או מה המספרים שמצויינים בת.ז שלך. לדעתי קיימת אפליה בעד נשים שהן נתפסות שקטות ורגועות יותר, ככה שאם כבר רב בעלי הדירות יעדיפו "בחורה צעירה" ולא "בחור צעיר" (כמה זה צעירה? 21? או 30?)

השאלות האלה באות לוודא שלא נכנסים לי לדירת 3 חדרים,6 סטלנים בני 21 שחזרו שלשום מהודו ורוצים להקים את גואה בגוש דן, על כל המשתמע מכך.

או עבריינים שרוצים להקים מכון בריאות או קבלן שרוצה לשקם עובדים זרים \ מהשטחים בדירה הזאתת.
לצפיה ב-' כנראה שההגדרה שלנו ל"סביר" שונה '
כנראה שההגדרה שלנו ל"סביר" שונה
27/10/2017 | 15:18
4
50
וכנראה שההגדרה שלי תואמת לזו של רוב האנשים, כי אין לי הסבר אחר בעשרות רבות של מקרים שהתעניינתי בשכירת דירה, לא עלו שאלות כאלו, וכשעלו שאלות שבאו מתוך המניעים שציינת, הן לרוב הגיעו בהתעניינות היכן אני עובדת, ובשאלה אם אוכל לתת ערבות בסכום שהם מבקשים - כשמי שבאמת חשש משוכרים סוררים, שאל אם יש לי אפשרות לתת ערבות בנקאית.

סביר, לפי מה שאני מכירה, אומר שהסבירות שדבר מסוים יקרה. אדם שמחפש לשכור דירה למטרת הקמת מכון ליווי, אינו התרחיש הסביר והנפוץ (בלשון המעטה), כשהעובדה שמדובר בדירת 2 חדרים בלב שכונת מגורים ברמת גן מורידה מעט מהסבירות. כנ"ל במקרה של חשש לכך שמי שמתעניין בשכירת אותה דירה מתכוון להביא איתו שני שותפים סטלנים - כשאת זה אפשר לפתור בצורה יותר סבירה. בדרך כלל כשמשכירים דירה גדולה יותר, שואלים במצב כזה "אתם משפחה? כמה ילדים?" ואז זוכים לתשובה - "כן, אנחנו משפחה עם שני ילדים" או "לא, אנחנו 3 סטודנטיות שמחפשות לגור בדירה כשותפות". ככה זה היה בכל עשרות המקרים שאני מכירה באופן אישי (אותי שאלו אם אנחנו זוג), ובכל המקרים הלא מעטים שאני מכירה דרך חברים, דרך פעילות ההתנדבות שלי ודרך הפורום הזה, ואם תתעקש - גם מהצד של המשכיר. בכל מקרה, במעמד ההתעניינות הטלפונית הראשונית שום דבר לא נסגר, ככה שלאדם הסביר (לפחות במובן שאני מכירה) אין שום סיבה להיות פרנואיד ולחשוב ישר על תסריטים הזויים, כי במקרה הכי גרוע - כשהמתעניין יבוא לראות את הדירה, הוא יוכל להתרשם ממנו ולשאול עוד שאלות כשכאמור, השאלה "איפה אתה עובד?" היא שאלה מאוד מקובלת במעמד הזה, והרבה יותר הגיונית וגם הרבה יותר מנומסת אם תתעקש, מאשר לשאול "בשביל מי הדירה"/"איך אתה מתכוון לשלם את שכ"ד".

במקרה שלי הייתי כבר מעל 30, כך שהשאלה "איך את מתכוונת לשלם את שכ"ד?" הייתה ממש לא לעניין, וכאמור במקרה הזה בעל הדירה הבהיר מצוין מאיפה השאלה הזאת באה, והשיחה לא הסתיימה כאן, כך שהיו עוד דברים שאמר שהבהירו את הגישה שלו. אגב, דווקא מהניסיון שלי כשמדובר בצעירים בדגש על סטודנטים, בעלי הדירות הרבה יותר רגועים, כי במצב כזה ההורים נותנים את הערבויות. יש לי תחושה שאם הייתי אומרת לאותו משכיר שההורים שלי משלמים לי את שכ"ד, זה היה נתפס יותר אמין בעיניו מאשר ההסבר שלי שאני מתכוונת לשלם מהמשכורת שלי.

ואכתוב לסיכום שנשאלתי שאלות ישירות במקרים רבים - כאמור השאלה היכן אני עובדת, שלפעמים התווספה לה השאלה כמה זמן אני עובדת שם, ואם יש לי אפשרות לתת ערבות בנקאית, וכמה זמן אני כבר גרה בשכירות ואיפה, ואם אני מכירה את האזור - אבל בין זה ובין המקרה שציינתי יש הבדל עצום. שוב, כנראה שההגדרות שלנו למושג "סביר" שונה.

לצפיה ב-'המילה סביר התייחסה לשאלות'
המילה סביר התייחסה לשאלות
27/10/2017 | 16:15
3
50
ולא לסיכוי שהדירה תהפוך למכון ליווי או ל-"גואה הקטנה". והשאלות, בניסוח כזה או אחר, הן סבירות.

כמו שכתבה לך חברת פורום אחרת והיא צודקת ב100%, "איך היא\הוא ישלמו לי את השכר דירה" ו-"האם היא או הוא ישמרו לי על הנכס" זה תסריט שעובר ל-כ-ל בעלת דירה בראש, חלקם ישאלו בניסוחים שכתבת וחלקם יבקשו תלוש שכר כחלק מחתימת החוזה.
בעניי אין שום הבדל בין "האם אתם זוג" לבין "בשביל מי הדירה" נטו ניסוח. בשני המקרים הבעלים רוצה לסנן אכלוסיה מסוימת שלה הוא לא רוצה להשכיר. את משום מה תופסת את האחד כמנומס ואת השני כהזוי אבל המטרה של 2 השאלות היא זהה לחלוטין.

להראות דירה יכול להיות תהליך ארוך ומתיש (יצא לך להיות בצד של המשכיר? תארי לך לצאת מוקדם מהעבודה בשביל לפגוש משהו בלי חשבון בנק שרוצה שלשלם במזומן ו"הכל בין אנשים".) ואתה לא רוצה לפגוש כל בן אדם שמתקשר ואם אני מעוניין לוודא שמי שאני משכיר לו הוא לחלוטין לא מה שאני מחפש אין שום סיבה לא לברר פרטים בסיסיים בטלפון.

האמירה שלך " דירה למטרת הקמת מכון ליווי,"[2] היא לא רלוונטית. זה שזה לא תסריט נפוץ לא אומר שהוא לא קורה ויש המון תסריטי ביניים מאד רעים שבתור בעל נכס אתה רוצה להגן על עצמך מפניהם[1].
את בטח שוכחת שמדובר ב1.5-2 מיליון שקל (נניח ר"ג?) ולא בחולצה שאתה משאיל למשהו.

לבקש ערבות בנקאית מחוץ לתל אביב - גבעתיים - ר"ג זה כמו להגיד לשוכר שאתה לא רוצה להשכיר לו.. אני מוכן להתערב שרב האנשים יעדיפו להשאל "איך אתה מתכוון לשלם" \ "במה אתה עוסק" (שוב, ניסוח שונה מטרה זהה לחלוטין) מאשר להגיע לחוזה ולראות שהבעלים דורש ערבות בנקאית והוא לא שאל כלום על זה מתוך נימוס..

אני מרגיש שאת כותבת מאיזשהוא מקום אישי, שהעליבו אותך או זלזלו בך, מבחנתי בחורה עם רכב ועבודה סבירה זאת שוכרת פוטנציאלית מעולה וכל עוד הייתי משתכנע שאת תשמרי על הנכס ותעמדי בתשלום הייתי בשמחה משכיר לך. לדעתי יעדיפו אותך על בחור באותו הגיל ואותו המצב.

[1] גרושה עם ילדים שנגמר לה הכסף ואי אפשר היה להוציא אותה מהדירה. נגמר בפשרה שחבר שלי מוותר לה על נזק וכמה חודשים טובים של שכירות בתנאי שהיא עפה.

[2] את תתפלאי, אבל הרבה פעמים דווקא דירות שלא היית חושדת בהן מושכרות למטרות ליווי והימורים במרכזי ערים גדולות.
לצפיה ב-'גם אני התכוונתי לשאלות'
גם אני התכוונתי לשאלות
27/10/2017 | 16:44
2
48
היות שהבאתם הסברים למה לדעתכם השאלות סבירות, כי בעל הדירה חושש מתרחישים שבעיניכם הם סבירים, הסברתי למה זה לא, וגם למה השאלות
לא ממש סבירות, לאור מה שעמד מאחוריהן, וגם בתור עצמן - אין שום סיבה לשאול אדם שמתעניין בשכירת דירה, איך הוא מתכוון לשלם את שכ"ד, אם אתה מתעניין בשכירת דירה, כנראה שאתם שייך לאדם הסביר הממוצע שעובד תמורת משכורת.

אני מאוד מאוד לא מסכימה עם הטענה שלך שלכל בעל דירה עוברת בראש המחשבה "איך ישלמו לי את שכ"ד" - ועובדה שנשאלתי את השאלה המטופשת הזאת רק פעם אחת, וקשה לי להאמין שיש פה אנשים שיעידו שנשאלו על כך ברציפות. האדם הממוצע עובד למחייתו ומקבל שכר כאמור, איזו עוד תשובה אנשים יכולים לתת לשאלה הזאת? זה דיי ברור שהתשובה ל"איך ישלמו לי את שכ"ד" היא ברוב המוחלט של המקרים "מהשכר שהשוכר מקבל מדי חודש מהמעסיק שלו", וגם אם התשובה היא "מהכסף שהוא הרוויח בלוטו" זה לא משהו שרלוונטי - שכ"ד ישולם, ואם הוא לא ישולם, שזה לא התרחיש הנפוץ, בדיוק בשביל זה לוקחים ערבויות. 

אכתוב בפעם השלישית - אותו בעל דירה הבהיר שהסיבה ששאל את מה ששאל זה כי התרחיש שאשה מעוניינת לשכור דירה לבד לא נתפס בעיניו כתרחיש הגיוני, כך שהדברים שכתבת אינם קשורים. עובדה שבעלי דירות רבים אחרים התנהלו אחרת, וכך גם אני מתנהלת.

העובדה שאדם מתקשר להתעניין בדירה שלך, לא אומר שאתה תעזוב הכל ותלך לפגוש אותו - כאמור, אני קצת מכירה את התרחיש הזה משני הצדדים, בדרך כלל מי שמראה את הדירה הם השוכרים שעוזבים (כך גם היה במקרה הספציפי הזה) או שעושים יום מרוכז, או שפשוט מראים בזמן שנוח לך - כשלרוב האנשים נוח בשעות הערב, כי גם השוכרים לא רוצים להפסיד עבודה. אני לא יודעת לגבי מקרים אחרים, אבל במקרה הזה זה ממש לא היה קטע שהוא חשש ממצב שיפסיד יום עבודה ואז יגלה שהבחורה שהתקשרה היא גרושה עם ילדים שפשטה רגל וסתם שיקרה לו שהיא מעוניינת לשכור את הדירה לעצמה, וכאמור, בשיחת טלפון עוד לא התחייבת לכלום, בטח שלא לאפשר למי שבצד השני לגור בנכס שלך ששווה כמה ששווה.

לגבי החשש, שממש לא היה קיים כאן, שהתעניינתי בדירה למטרת פתיחת מכון ליווי, אני דיי בספק אם מי שבאמת מעוניין בכך יגיד זאת לבעל הדירה. בחוזה סטנדרטי מצוין שהדירה מושכרת למטרת מגורים בלבד, ואחרת הדבר מהווה הפרת חוזה. בכל מקרה, ציינתי כבר מספיק פעמים שבעל הדירה הבהיר טוב מאוד מאיפה הגיעו השאלות שלו, ולא מהסיבות שאתה מתעקש עליהן, וזה לא היה קטע של "לברר פרטים בסיסיים". הוא היה יכול לשאול כמו אחרים היכן אני עובדת, ואם יש לי אפשרות לערבות בנקאית (בימינו דורשים את זה גם מחוץ לגבולות גוש דן, תאמין או לא, למרות שהדירה המדוברת הייתה בר"ג כאמור), וזה היה סוגר את ה"פרטים הבסיסיים" אם היה מעוניין בזה.

אתה ציינת שבשמחה היית משכיר לי בתור בחורה עם עבודה מסודרת (רכב אין לי מתוך בחירה), אבל כאמור הוא הבהיר לי שהוא חושב אחרת, כי הוא לא מאמין שבאמת יש מצב כזה של אשה עם עבודה מסודרת.

זה כבר חורג ממש ממש ממטרת הדיון שלא הושגה, אבל בזמנו נשאלתי במעמד דומה אם אני שכירה או עצמאית, והובהר לי שבעל הדירה לא מוכן להשכיר לעצמאים, כי הוא חושש מחוסר יציבות כלכלית. אכן כך. אז זו שאלה הגיונית שדורש פרטים במטרה לברר, כי זה תרחיש הגיוני שעצמאי מחפש דירה להשכרה, הרבה יותר הגיוני מאשר שאדם שאינו עובד ואין לו איך לשלם את שכ"ד יתעניין בדירה להשכרה.
לצפיה ב-'כשאני אומר'
כשאני אומר
27/10/2017 | 17:33
1
54
לכל בעל דירה עובר בראש "איך ישלמו לו את השכ"ד" הכוונה היא ל-א מה בדיוק את עושה כדי להרוויח את הכסף שלך (לא מעניין אותם אם את מתכנתת או עורכת דין או פקידה בנמל אשדוד) אלא מעניין אותם (אותנו) שהמצב הכלכלי שלך מספיק יציב שתוכלי לשלם לי את השכ"ד ולא נגיע למצב שבו צריך לפנות להרכאות משפטיות.
לא הייתי משכיר דירה שהשכ"ד שלה הוא 4500 שקלים לחודש למשהיא שכל ההכנסות שלה זה שכר מינימום בעבודת ניקיון, לעומת זאת כן הייתי משכיר בשמחה למשהיא שמקבלת את אותו השכר  באותה עבודה בדיוק, &גם& יש לה 10 מיליון שקלים בבנק. לחלוטין לא מעניין אותי מה בדיוק המקצוע שלה, אם הוא מכובד או לא, מעניין אותי שהיא תעמוד בחוזה. הראשונה עלולה להגיע למצב שפיזית אין לה ממה לשלם לי ואת השניה אפשר לתבוע ולהפעיל מולה הוצאה לפועל. שתיהן עוסקות באותה העבודה (שלחלוטין לא מעניינת אותי לכשעצמה).

האם תוכלי לעמוד בהתחייבות הכלכלית ? ודאי שזה מעניין את הצד השני בחוזה.

כנ"ל לגבי הרכב, לחלוטין לא מעניין שתגיעי לעבודה יותר מהר, זה איזושהיא אמירה על יכולת כלכלית שלך (צריך ביטוח דלק תיקונים) ומשהו שבמקרה של סיכסוך, הוצאה לפועל יוכלו לקחת לך, במידה ורשום על שמך.

"גבי החשש, שממש לא היה קיים כאן, שהתעניינתי בדירה למטרת פתיחת מכון ליווי, אני דיי בספק אם מי שבאמת מעוניין בכך יגיד זאת לבעל הדירה. בחוזה סטנדרטי מצוין שהדירה מושכרת למטרת מגורים בלבד, ואחרת הדבר מהווה הפרת חוזה." - אני לא יודע אם את רצינית. את חושבת שבן אדם שמפעיל עסק של הימורים בלתי חוקיים \ שירותי ליווי וכנראה מקושר לאנשים לא כל כך טובים, ירתע מזה שהוא מפר חוזה מולי? אם הוא כבר עבר מחסום פסיכולוגי ומוכן להסתכן במאסר \ עימות עם המשטרה את באמת חושבת שהחוזה המסכן שחתמנו ירתיע אותו? שלא לדבר על זה שלהתעסק עם אנשים כאלה זה חתיכת סיפור.. שוב תתענייני ותשמעי סיפורים.

את צריכה להבין שמעניין פה המקרה הרע ביותר כפול ההסתברות שלו, לא המקרה הממוצע. ברור שרב הדירות לא הופכות למקלטים שב"חים או מקומות של עבריינים אבל בעל הדירה חייב להגן על עצמו מסיטואציה כזאת ולכן הוא מתעניין "בשביל מי הדירה".
אם כולם היו אנשים ממוצעים שעובדים ויש להם כסף, מוכנים לשלם תמורת הנזקים שלהם, אז לא היו קיימים בעולם בטחונות..

יכול להיות שנתקלת באידיוט ששאל את הדברים האלה מדעות קדומות, אבל השאלות לכשעצמן, כשמבינים את המשמעות שלהן, הן לא טיפשיות.
כמו שאמרתי, לדעתי רב בעלי הדירה יעשו הפליה לטובת הבחורה.
לצפיה ב-'נשמע לי פשוט'
נשמע לי פשוט
27/10/2017 | 17:52
26
", כי זה תרחיש הגיוני שעצמאי מחפש דירה להשכרה, הרבה יותר הגיוני מאשר שאדם שאינו עובד ואין לו איך לשלם את שכ"ד יתעניין בדירה להשכרה"

שאת לא מאמינה שיש לה מעט אנשים שלוקחים על עצמך התחייבויות כלכליות שהם לא יכולים לעמוד בהן, בין אם במזיד או בין אם מתוך רשלנות.
הלוואי ומה שאת אומרת היה נכון, היו סוגרים את ההוצאה לפועל והשופטים לא היו צריכים לעבוד.

אנשים צריכים קורת גג ויעדיפו לקבל אחת גם כשהם לא בטוחים שיוכלו לשלם בשבילה..דיי מדהים מה שאת כותבת.

בטחונות וערבויות קיימות לא רק בשביל לכסות נזקים אלא גם ואולי בעיקר בשביל להתמודד עם מקרים של פיגור בתשלומים.
לצפיה ב-'אז אחרי שקראתי את כל התגובות'
אז אחרי שקראתי את כל התגובות
30/10/2017 | 20:55
36
אני חייבת לומר שחפרתם ממש ולקחתם את השאלות האלו למקומות ממש הזויים. אף אחד לא יכול לדעת מה בעל הדירה באמת חשב ומה הטריד אותו במקרה הזה ובמקרים אחרים, אבל בתור מישהי שגם שכרה לא מעט דירות וגם המשפחה שלה משכירה, אני מאוד לא מסכימה עם הטענה שכל בעל דירה תוהה/חושש מאיפה השוכר יביא את הכסף, באופן שהשאלה הראשונה צריכה להיות איך תשלם את שכר הדירה, וגם לי זה נשמע כמו שאלה מוזרה על גבול המטופשת, והייתי עונה לשאלה הזאת שאני אשלם בצ'קים, אני חושבת שזה דיי ברור שאם מישהו מתעניין בדירה להשכרה, אחרי שהוא ראה מודעה שכתוב בה המחיר, יש לו את האפשרות הכלכלית לשכור אותה ולתת ערבויות ואם אין לו, בעל הדירה יגלה את זה עוד לפני חתימת החוזה. ברוב המקרים של חוזי השכירות לא מגיעים לעיקולים ובלאגנים וכל השטויות שנכתבו פה, ובעל דירה שחושב ככה בשנייה שמתקשרים אליו להתעניין בדירה כנראה שסובל מפראנויה קשה.

להתחיל עם פרשנויות מרחיקות לכת כמו שבעל הדירה חשב שאולי הוא מדבר עם מישהי עם חובות וכדומה, זה בכלל מטופש - ואם הוא כל כך חשש מזה, הוא היה יכול לשאול שאלות יותר הגיוניות, או לדרוש ערבות בנקאית כמו שבעלי דירות רבים בגוש דן דורשים, או פקדון מזומן כמו שמישהו סיפר פה שביקשו מהם.

לצפיה ב-'בעל בית הנוכחי שאל אותי אם אני מדווח על הדירה למס הכנסה'
בעל בית הנוכחי שאל אותי אם אני מדווח על הדירה למס הכנסה
15/10/2017 | 07:44
5
91
בגלל המס שהוא צריך לשלם. התשובה היא - כן, מדווח.
בעל בית אחר שאל אותי בסיום החוזה לאן בדיוק אני עובר. עניתי שאני עוד לא יודע (ברור שידעתי).
עוד אחד שאל אותי למה אני עוזב ועניתי שאני עובר לגור עם בת זוג אצלה בדירה. אז אמר לי "למה לא תביא אותה לפה?"
בעל בית שהודעתי לו שאני לא מאריך את השכירות התחיל להתמקח איתי "תישאר עוד חצי שנה, תישאר עוד 3 חודשים". שאל אותי אם אני עובר לגור באותה עיר, כאילו שאם כן אז למה לא להישאר אצלו.
לצפיה ב-'למה אתה צריך לדווח למס הכנסה?'
למה אתה צריך לדווח למס הכנסה?
15/10/2017 | 14:04
4
63
או שלא הבנתי את כוונת המשורר?

בעל הדירה השלישי שציינת מזכיר לי בעלת דירה שביקשה שאפנה את הדירה כי היא רצתה לחזור לגור בה, והיות ששאפה שזה יקרה כמה שיותר מהר, ניסתה לעזור לי למצוא דירה (זו הייתה תקופת חורף עם היצע דירות בעייתי), ובין היתר ניסתה לשכנע אותי לשכור את הדירה של השכן, דירת 4 חדרים ענקית שעלתה בהתאם, וכשהסברתי לה את זה היא מצאה לי פתרון מצוין - שאני אקח שותפה...

באופן כללי, הזכרת לי חקירות שעברתי מצד אנשים שהתעניינו בשכירת הדירה השכורה שעזבתי, ושאלו שאלות לגבי החיים הפרטיים שלי, וגם כששאלו שאלה הגיונית - למה אני עוזבת, לא תמיד הסתפקו בתשובה עצמה (שדרוג), וחקרו מה למה וכמה ואיך ומי, באופן שחרג לא אחת מכללי הנימוס וממה שמקובל לשאול אדם זר.
לצפיה ב-'אני גר בישוב מוטב בגבול הצפון'
אני גר בישוב מוטב בגבול הצפון
16/10/2017 | 03:13
3
54
מה שמעניק לי זיכוי גדול (מאד) במס הכנסה. מי שגר בשכירות צריך למסור חוזה שכירות, ובמקרה שלי גם בא אלי הביתה פקח ממס הכנסה לוודא שאני אכן גר.

לצפיה ב-'אה, אז זו לא שאלה טפשית'
אה, אז זו לא שאלה טפשית
16/10/2017 | 10:06
2
47
חשבתי שהוא התכוון למס שקשור אליו כמשכיר דירה. זה דווקא נחמד מצידו שהוא וידא שקיבלת את הטבת המס שמגיעה לך. זה כמו משכיר שיעזור לשוכר שלו לקבל הנחה שהוא זכאי לה בארנונה.
לצפיה ב-'הוא התכוון למס שהוא צריך לשלם'
הוא התכוון למס שהוא צריך לשלם
16/10/2017 | 10:19
1
43
המס שמשלמים על הכנסות משכירות מעל 5000 ש"ח.
יש לו כמה יחידות דיור והשאלה על אילו יחידות מס הכנסה יודעים. כאילו שאם לא יודעים אפשר לא לשלם על ההכנסה משכירות עבורן.
אבל בישובים מוטבים מס הכנסה יודעים על כל הדירות, בכל אופן של מי שיש להם משכורת. כך שאין היגיון בשאלה. מעבר לכך שממש לא כדאי לו להסתכן.
לצפיה ב-'הצלחת לבלבל אותי'
הצלחת לבלבל אותי
16/10/2017 | 10:23
39
אבל עכשיו הבנתי.

וכן, זה באמת מטופש לצאת מנקודת הנחה שהשוכר שלך יוותר על הטבת מס כדי לחסוך לך את תשלום המס.
לצפיה ב-'ביטוח תכולה וצד ג'
ביטוח תכולה וצד ג
15/10/2017 | 11:28
2
53
היי,

אשמח לעזרה ממי שיודע

לפני כשבועיים סגרתי מול חברת ביטוח, ביטוח תכולה וצד ג לדירה .
לאחר שדיברתי עם נציגת השירות/מכירות ולאחר שדיברתי גם עם סוכן קיבלתי הצעת מחיר ועל פי ההצעה סגרתי מול נציגת השירות ונתתי לה פרטי אשראי (לפני חג סוכות ראשון).
היום קיבלתי שיחת טלפון מאותה נציגה שאמרה שנעשתה טעות והמחיר שהובטח לי (יש לי גם מייל כתוב עם המחיר שהוצע לי) הוא שגוי וגבוה באופן משמעותי. 
האם יש לחברה איזושהי מחויבות לתת את הפוליסה במחיר שהובטח במיוחד לאחר שכבר מסרתי אמצעי תשלום?

בהזדמנות זאת אשמח גם להמלצה לחברת ביטוח תכולה/צד ג למי שיש ומכיר :)
לצפיה ב-'ממליצה לברר בפורום צרכנות'
ממליצה לברר בפורום צרכנות
15/10/2017 | 14:30
1
27
ואודה לך אם תוכלי לעדכן במענה שתקבלי ובהמשך הסיפור, זו סוגיה מעניינת.

בכל מקרה - ההמלצה שלי לא להסכים להצעה שניתנה, יכול להיות שזו שיטת מצליח.
לצפיה ב-'תודה רבה , אבדוק ואעדכן!'
תודה רבה , אבדוק ואעדכן!
15/10/2017 | 17:44
8
לצפיה ב-'לשכור דירה בבנין שעובר תמא 38?'
לשכור דירה בבנין שעובר תמא 38?
12/10/2017 | 13:03
3
76
הי,
האם מישהו יודע מה ההשלכות? כלומר מה הופך את זה לכ"כ גרוע שדירה 90 מ"ר נשכרת ב-2,500 ש"ח?
הדברים שאני מודע אליהם הם הרעש וקראתי שהנהלים של תמא 38 זה לנתק את הגז לבנין בתחילת הבניה, אז אין גז..
לצפיה ב-'אני נגד'
אני נגד
12/10/2017 | 14:36
65
רעש (שעות העבודה המקובלת הן מ- 7 בבוקר עד 16 או 17 כל יום חוץ מסופי שבוע וחגים), לכלוך, צריך להעלות את הדודים למעלה, אז גם אין מים חמים כמה זמן, ניתוקים של מים ושל חשמל לביצוע עבודות. כניסה וחדר מדרגות של אתר בניה כי צריך להוסיף מדרגות ולבנות מעלית, אין חניה כי יש משאיות וטרקטורים שצריכים להכנס ולפרוק חומרי בניין, ניתוק זמני של מזגנים כי צריך להכניס אותם פנימה. בקיצור אם אתה לא המרוויח הישיר מהבנייה הזאת ואין לך דירה בבניין, אתה רק מקבל את המקל, בלי הגזר. 
לצפיה ב-'החיסרון בגז זה הדבר הכי קטן'
החיסרון בגז זה הדבר הכי קטן
13/10/2017 | 13:47
1
56
המשמעות של לגור בתוך בניין שעובר תמ"א, זה לגור בתוך אתר בנייה, אבל ממש. בנוסף לדברים שעוגי ציינה, שלא בהכרח יפריעו לכל אחד, יש הרבה אבק, יש עבודות בנייה שיתבצעו ממש בדירה שאתם גרים בה (צריך הרי להוסיף חדר) ופועלים שיסתובב בשטח ויכולים ליצור אי נעימות.

מי שלא נמצא בבית רוב שעות היום זה יכול להתאים לו - אבל תמיד יש את היום הזה שאתה חולה ונשאר בבית, או סתם רוצה לישון עד מאוחר ולא יכול, כי שוברים קירות וקודחים.

אם אתה מחליט ללכת על זה - אני ממליצה מאוד להתעקש על סעיף של יציאה מהחוזה בהתראה סבירה בלי חיפוש מחליפים, כדי שבמידה ותחליטו שזה בלתי נסבל, תוכלו לעזוב.

*קח גם בחשבון את נושא הארנונה - ארנונה לדירה של 90 מ"ר לא תהיה סמלית, כך שיכול להיות שהמחיר יהיה פחות משתלם ממה שנראה, גם בשכ"ד שהוא יחסית נמוך, ויהיה עדיף לשלם אפילו עוד 1000 ש"ח לדירה קטנה יותר, אבל בלי החסרונות של התמ"א ועם ארנונה נמוכה משמעותית.
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה שלך ושל עוגי..הבנתי :)'
תודה רבה על התגובה שלך ושל עוגי..הבנתי :)
13/10/2017 | 14:06
13
לצפיה ב-'יום כיפור כבר מאחורינו'
יום כיפור כבר מאחורינו
01/10/2017 | 21:51
2
88
אבל עדיין לא מאוחר מדי בשביל להתנצל, כשאישית אני מאלו שמאמינים שהתנצלות אמורה להגיע מייד אחרי המקרה, ולא בהתאם למועד בלוח השנה.

אז - מי חייב לכם התנצלות? האם זה בעל הבית שהזניח את התקלות בדירה? האם אלו השוכרים שגרמו נזק בלתי הפיך לדירה שלכם? אולי זו השכנה מוועד הבית שהאשימה אתכם בהאשמות שווא? 

ולמי אתם חייבים התנצלות, אם כבר? 
לצפיה ב-'ממש פורום של צדיקים אנחנו '
ממש פורום של צדיקים אנחנו
04/10/2017 | 09:02
21
לצפיה ב-'לי יש רק ניסיון טוב עם בעלי הבתים'
לי יש רק ניסיון טוב עם בעלי הבתים
08/10/2017 | 11:08
57
כולל ההוא מרמת גן שהקירות נספגו מים בגשם הראשון, ושחרר אותי כמעט בלי ויכוח. גם ההוא מרעננה שרצה שאטפל במקרר אחרי שכבר עזבתי ירד מהענין במהירות.
וכל המשכירים אמרו לי שאני דייר טוב, כולל הלסבית מבת ים ששרדתי 3 שבועות בחדר שהשכירה לי אצלה. הושיבה אותי לשיחת "יחסינו לאן" והסבירה לי שאנחנו לא מתאימים אבל שנמשיך להיות חברים.
בשנים האחרונות אני גר ביחידה בצפון ובעלי הבית אנשים נפלאים. האשה שולחת לי פעם בחודש עוגה שלמה שאפתה (אני מקפיא ומספיק לי עד הפעם הבאה) והבעל מביא לי את הדואר כשיש ואז יושב קצת ומדברים על פוליטיקה. גם הם מספרים לי כמה הם מרוצים ממני (יש להם עוד 2 יחידות ושם כל הזמן דיירים מתחלפים כך שיש להם למה להשוות).

לצפיה ב-'שאלת אינטרנט'
שאלת אינטרנט
01/10/2017 | 05:09
3
101
היי, 
לדיירת שאני עתידה להחליף בדירה יש אינטרנט של בזק. השאלה היא כזאת - האם אוכל להתחבר רק לספק (היות וקיימת תשתית בזק) אם יש לי ראוטר משלי (TP Link), או שזה לא עובד ככה?
ואם כבר, איזה אינטרנט יש לכם, כמה הוא עולה והאם ממליצים?
תודה מראש
לצפיה ב-'אם אני זוכרת נכון'
אם אני זוכרת נכון
01/10/2017 | 07:48
60
לבזק צריכים ראוטר מודם. לא רק ראוטר. יש לי גם כזה על תשתית של בזק. את יכולה לקנות משלך. אבל בזק מספקים אחד עם ההתחברות. תדברי איתם קודם ותראי כמה זה עולה לשכור מהם. 
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
01/10/2017 | 21:45
54
זה לא ממש קריטי איזה תשתית יש כבר בדירה, אפשר להתחבר לכל תשתית שרוצים, והעלות תהיה אותה עלות - אלא אם בעל הדירה מספק תשתית אינטרנט, מה שקיים בעיקר בדירות מחולקות (במקרים כאלו יש גם מי שמספקים את כל החבילה, זה לא בהכרח משתלם  למי שתוהה).

לי יש תשתית של הוט, שהיא הזולה ביותר, ועברתי איתה כבר 3 דירות.
לצפיה ב-'מחדדת דברים שלא נאמרו'
מחדדת דברים שלא נאמרו
09/10/2017 | 18:57
46
אם הדיירת יוצאת אז היא בטח תקח את הקו שלה איתה, כך שאם אין לך עדיין שום רישום לאינטרנט תבדקי מה התשתית שעדיפה לך, כך או כך מה היה לה לא רלוונטי עבורך כי הקו הוא ככל הנראה שלה.
אני אסייג את כל מה שכתבתי לעיל באם הדירה מחולקת או חלק מבית פרטי והתשתית קיימת ולא קשורה לדיירת היוצאת
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:18
6

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 13:00
10

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'זקוק לעצה'
זקוק לעצה
10/09/2017 | 01:16
3
167
היי אנשים, מנסה את מזלי ומאד אשמח לדעתכם/נסיונכם:
שלום,
בבניין בו אנו מתגוררים אין ועד בית. לאחרונה ניתקה חברת החשמל את החשמל בשל חוב ומסרבת לחברו מחדש עד לביצוע תיקונים (החלפת כלל החיווט בחדר מדרגות). אין אור בחדר המדרגות מזה כחצי שנה. אני שוכר דירה בקומה החמישית, והדבר מטריד ומפריע גם לי וגם לאורחים ולדיירים האחרים.
בשל החלפת עבודה אני עומד לעבור דירה חודשיים וחצי לפני סוף החוזה ואמור לפי תנאי החוזה למצוא דייר במקומי או לשלם את המשך השכירות. הדייר אמור לעמוד בתנאי החוזה שלנו, אך איש אינו מוכן לשכור את הדירה בשל האור בחדר המדרגות. האם יש לי איזו שהיא הגנה בפני המשך התשלום עד סוף החוזה, בגלל ההרעה שהתרחשה? (החוב לחברת חשמל מעולם לא נדון עם השוכרים בבניין כולו, ואם היה נגבה מן הסתם היינו משלמים כחלק מהתשלומים). האם אמנם אין אחריות לבעל הדירה על מצב הבניין והשטח המשותף? אשמח מאד מאד לייעוץ.
אציין גם שבעל הבית פרסם את הדירה בעצמו, אבל בשכר דירה גבוה יותר (לא תנאי החוזה שלנו).
הרבה תודה מראש, אשמח לשמוע מה חושבים.
לצפיה ב-'קודם כל את בעיית האור בחדר המדרגות אפשר לפתור'
קודם כל את בעיית האור בחדר המדרגות אפשר לפתור
10/09/2017 | 07:30
84
עם נורות לד המופעלות בחיישן תנועה. יש כאלה אפילו במחיר של פחות מ-100 ש"ח, הן מופעלות ע"י סוללה ונדלקות לזמן קצר עם זיהוי תנועה. מדביקים או מבריגים במקומות המתאימים בחדר המדרגות.
שנית לדעתי לבעל הבית אין אחריות כלפי השוכר למתרחש מחוץ לדירה.
שלישית מוזר בעיני שבעיה כזו תהווה חסם בפני השכרת הדירה, אלא אם מדובר באיזור בעל ביקוש ממש נמוך.

לצפיה ב-'במצב כזה, מצופה מבעל הדירה להתערב בנושא'
במצב כזה, מצופה מבעל הדירה להתערב בנושא
10/09/2017 | 15:10
1
188
היות שמצב בו אין אור בחדר המדרגות, אמור להטריד את מי שמשכיר דירה בקומה החמישית לא פחות מאשר את מי ששוכר אותה, מדובר בפגיעה בתנאי החוזה שהוסכם עליהם, ובפגיעה בתנאי מחיה סבירים, ובמידה והיית עוזב עם סיום החוזה, הוא היה מתקשה מאוד למצוא מחליפים לדירה (גם באזור מבוקש, אין שום סיבה שהאדם הסביר יסכים לשלם מחיר רגיל במצב כזה). בכללי, היעדר ועד בית זה דבר שבפני עצמו מוריד מערך הדירה ומהווה פגיעה בשוכר שנכנס לדירה במצב בו היה ועד בית.

הייתי ממליצה להעביר את המסר הזה לבעל הדירה ולהבהיר שבמצב כזה אתה מצפה שישחרר אותך מהחוזה, עם ובלי קשר לכך שאתה מעוניין לעזוב. אני ממליצה לך להתייעץ בפורום משפטי כיצד להציג זאת בפניו. אתה מוזמן לעדכן אותו בהמשך הסיפור.

לצפיה ב-'תודה רבה מאד! אעדכן'
תודה רבה מאד! אעדכן
10/09/2017 | 22:31
73
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
06/09/2017 | 11:01
5
148
אמא שלי שוכרת דירה עם מזגן. המזגן עושה כל הזמן בעיות ובעל הדירה מתחמק מלהחליף אותו.
כל פעם הוא מצליח להביא טכנאי שמצליח להחיות את המזגן לעוד שבועיים, שלושה.
זה יוצר המון מתח ועצבים לאמא שלי כי בכל פעם היא נתקעת בלי מזגן לכמה ימים.
אתמול המזגן שוב הפסיק לעבוד ואפילו שרף את הנתיך הראשי של הבית (כבר פעם שניה).
אחרי שנשארה שעתיים בלי חשמל בבית, באו מחברת החשמל להחליף את הנתיך השרוף, והם אמרו שבפעם הבאה הם לא יתקנו את התקלה כי זו כבר פעם שניה שזה קורה.
אמא שלי מעוניינת ללחוץ על בעל הדירה ב 2 אופנים:
1. לשלוח מכתב רשום שאומר שאם הוא לא מחליף את המזגן בתוך חודש, היא מבטלת צ'קים של שכר הדירה ותחליף א המזגן בעצמה.
2. למצוא דירה חלופית ולתת לבעל הדירה התראה מראש על עזיבה.

האם אלו פתרונות קבילים?
כמה זמן מראש היא צריכה לתת התראה? יש לה חוזה שכירות סטנדרטי.
תודה.
לצפיה ב-'ביטול צ'ק'
ביטול צ'ק
06/09/2017 | 12:24
3
106
לאו דווקא נגד בעל הבית, אלא נגד כל אחד שנתת לו צ'ק, עלול לסבך את אימך. צ'ק הוא צורה של התחייבות לתשלום סוג של "חוזה" מעבר לחוזה השכירות שאימך חתומה עליו. כך שבעל הדירה יוכל, אם ירצה, לפעול בשני מישורים: גם בהוצאה לפועל לגבי אי כיבוד הצ'ק, ואז תצטרכו להגיש התנגדות לביצוע, וגם במישור של הפרת חוזה השכירות, אימך פתוחה להסתבכות לא רצויה במקרה והיא מבטלת צ'קים חד צדדית.
מציאת דירה חלופית היא אפשרות, היא תמיד אפשרות, השאלה היא מה בעל הדירה ידרוש על מנת לשחרר אותה מהחוזה שעליו היא חתומה. הוא יכול לדרוש למשל, שתמצא שוכר חלופי וזה קצת קשה להסביר לשוכר חלופי שהיא עוזבת בגלל המזגן שאינו מתוקן, ועדיין שהוא ירצה להכנס במקומה....
הפתרון ההגיוני הוא לדבר עם בעל הבית ולהגיע לפתרון שאו שיחליף את המזגן על חשבונו, או שאימך תחליף את המזגן על חשבונה ותתקזז בשכר הדירה מול בעל הבית. אם הוא לא מסכים היא יכולה להחליף את המזגן בעצמה ולתבוע אותו אחר כך  בתביעות קטנות. אבל בכל מקרה להבהיר לו שאלה שתי החלופות ושיבחר ביניהן. 
לצפיה ב-'בעל הדירה מתעלם משיחותיה'
בעל הדירה מתעלם משיחותיה
07/09/2017 | 09:33
2
90
האם לפי חוק שכירות הוגנת החדש, אני יכולה לשלוח לו מכתב רשום שדורש ממנו לתקן את המזגן / להחליפו ובמידה ולא יעשה זאת, נבטל צ'קים של שכר דירה ונתקן את הליקויים באופן עצמאי?
לפי החוק החדש הוא חייב לתקן ליקויים קשים תוך 3 ימים וליקויים אחרים תוך 30 ימים.
האם במקרה כזה, אין לו עילה לפנות להוצאה לפועל?
לצפיה ב-'אי כיבוד צ'ק'
אי כיבוד צ'ק
07/09/2017 | 10:11
72
הוא עילה להוצאה לפועל. את הסיבות לביטול אם הן מוצדקות או לא מבררים אחר כך בבית משפט. ואגב, חובת ההוכחה תהיה על אימך ולא על בעל הדירה. כן אפשר לשלוח מכתב רשום שגם אם לא יפעל בסוף, יהווה הוכחה במידה ותתבעו אותו
לצפיה ב-'לשלוח מכתב אבל לא לאיים בביטול צ'קים'
לשלוח מכתב אבל לא לאיים בביטול צ'קים
07/09/2017 | 11:35
79
אלא להודיע שמאחר והמזגן לא תקין, ומזגן תקין חיוני להמשך המגורים בדירה, הדירה אינה ראויה למגורים. לאור זאת אתם מודיעים על ביטול חוזה השכירות ודורשים את הצ'קים בחזרה בתוך שבועיים (או זמן אחר שתחליטו), אחרת תפנו לבית המשפט בתביעה להחזר שכר דירה ופיצוי נוסף.
לצפיה ב-'הייתי ממליצה להתייעץ בפורום משפטי'
הייתי ממליצה להתייעץ בפורום משפטי
10/09/2017 | 15:06
53
אין ספק שהמצב הזה מכעיס ומקומם, אבל ביטול צ'קים ו/או איום בביטול צ'קים זה לא צעד חכם כפי שהוסבר לך, ולמעשה זה חושף את אימך לתביעה בגין הפרת חוזה. בנוסף, בעל הדירה יכול לטעון שפעל לתקן את התקלה ו/או היות שמדובר במזגן, יכולים לטעון לכך שלא מדובר בתשתית הכרחית - נכון שמזגן במדינתנו החמה נחשב לדבר בסיסי, אבל זה עדיין שונה ממצב של מים זורמים, למשל, שהיעדרם יוצרים מצב של הפרה יסודית של החוזה ופגיעה באופן השימוש בדירה כדירת מגורים. אני מאמינה שגורמים משפטיים יעלו עצה דומה לזו שהעלה קלייטון, אבל איני מוסמכת מספיק להציע זאת בעצמי.

למצוא דירה חלופית עם התראה גם לא בהכרח יתאפשר, אלא אם יש אפשרות כזאת בחוזה - ובמרבית החוזים זה לא קיים, אלא מתאפשר לעזוב את הדירה רק בתנאי שמוצאים דייר חלופי שמקובל על בעל הדירה.
לצפיה ב-'מעוניין להשתמש בחוכמת ההמונים כאן... משכנתא'
מעוניין להשתמש בחוכמת ההמונים כאן... משכנתא
02/09/2017 | 10:16
1
101
אני יודע שזה לא הפורום היעודי, אבל יש כאן הרבה אנשים בעלי ניסיון ואשמח
לשמוע טיפים מאנשים כמוכם.
כרגע אני רווק בן 32, חושב על רכישת קרקע ביישוב ולא בעיר באזור הדרום.
עוד לא מצאתי איפה ואני מברר, אשמח לטיפים מבעלי ניסיון וחוכמת ההמונים.
מאיפה מתחילים ללמוד את עניין המשכנתא? מה החוקים, מהם הטריקים של
הבנקים, עלויות, ריביות, טווח החזר. אשמח לטיפים בנושא.
האם ניתן לרכוש קרקע ולהתחיל לבנות עליה רק אחרי X שנים? מהו הנעלם X?
מה חשוב לבדוק ברכישת קרקע? הבנתי שיש את המושג קרקע לא מופשרת ומדובר
בסכנה שהכסף יכול להיבלע ולא תהיה קרקע בעתיד.
כל טיפ מניסיונך, רעיונות ודברים מעניינים אשמח לשמוע.
תודה ושבת שלום.
לצפיה ב-'נראה שמשכנתא זה הדבר האחרון שצריך לעניין אותך עכשיו'
נראה שמשכנתא זה הדבר האחרון שצריך לעניין אותך עכשיו
02/09/2017 | 11:51
82
קודם תברר עם עו"ד מטעמך מה בדיוק הסטטוס של הקרקע. לא נתת פרטים ואין לי יכולת או הסמכה לייעץ, אבל ממה שכתבת נשמע שזאת קרקע שעדיין אין עליה אישור לבנייה למגורים ולמרות הבטחות המוכרים, אי אפשר באמת לדעת מתי אישור כזה יתקבל.
אפשר למצוא באינטרנט ריביות משכנתא ממוצעות, תצטרך לעבור בין בנקים ולקבל הצעות קונקרטיות עבור המצב שלך. שים לב שאם באמת מדובר על קרקע לא מופשרת, אז יהיה קשה יותר לקבל משכנתא ואם תקבל אז זה לא יהיה באותם תנאים כמו קרקע למגורים.
לצפיה ב-'העברת דירה בין שוכרים'
העברת דירה בין שוכרים
20/08/2017 | 21:32
9
145
כשעוברים דירה, בנוסף לאריזות וכל הבירוקרטיה, נדרש לטפל בנושא נוסף וזה העברת הדירה לשוכר הבא, כולל נושא העברת החשבונות וכל מה שכרוך בזה. בדרך כלל התחלופה היא דיי מקבילה - למעט מקרים בהם השוכר נכנס לדירה ריקה, מה שקורה זה שטקס קבלת המפתחות מתבצע אחרי עזיבת השוכר העוזב ופינוי כל חפציו.

לפעמים קיימות כל מיני אי נעימויות בנושא, נזכרתי לאחרונה במה שקרה כשעברתי לדירה הנוכחית - סיכמתי עם השוכרת העוזבת שניפגש והיא תביא לי את המפתחות, אבל היא דחתה את הפגישה ומתישהו זה הגיע למצב לא נעים, שאחרי שסגרתי עם הובלה לשישי בבוקר (שהיה בפועל יומיים אחרי תחילת החוזה שלי), היא עדיין המשיכה לנסות לדחות ואמרה שנוכל להיפגש ביום שישי בצהריים והיא תביא לי את המפתח. אחרי שהסברתי לה שכבר סגרתי עם ההובלה לבוקר, ואני זקוקה למפתח, היא ניסתה למצוא פתרונות יצירתיים, ובמהלך השיחה היא תהתה אם אני לא מתכוונת לנקות את הדירה לפני ההובלה - עניתי לה על זה שתכננתי לנקות את הדירה יום לפני כן, ולכן ביקשתי ממנה את המפתח במועד שביקשתי (שהיה למעשה מועד תחילת החוזה שלי - בפועל יצא שהיא "הרוויחה" כמעט יומיים על חשבוני). 

בדירה קודמת הדייר העוזב לא העביר את הדברים שלו בזמן, וזה כשבעלי הדירה נתנו לי כמה ימים "אקסטרה" כדי שיוכלו לצבוע את הדירה, מה שהיה מאוד נדרש. בסוף הם צבעו לפני שהוא פינה את החפצים, מה שהוביל לתוצאה של צביעה חלקית, כשהם השאירו בדירה צבע "שתוכלי לצבוע בעצמך את מה שלא התאפשר" (אכן כך). כשעזבתי את הדירה הזאת, הדייר שהחליף אותי אמר שלא יוכל להתחיל את החוזה במועד שהייתי אמורה לעזוב. בגלל שמאוד רציתי לעזוב את הדירה הזאת הסכמתי לספוג את העשרה ימים הנוספים שהוא ביקש, אבל החוצפן הזה לא התבייש לבקש ממני שיוביל ויאחסן דברים בדירה לפני תחילת החוזה שלו, ולא הבין מה הבעיה - "אני לא מבקש לגור שם, אני רק מבקש לאחסן". 

והיו עוד מקרים, ואני בטוחה שגם לכם יש מה לספר - מוזמנים לשתף. 
לצפיה ב-'העברת הדירה בין השוכרים?'
העברת הדירה בין השוכרים?
21/08/2017 | 03:15
2
114
אני בחיים לא התעסקתי עם השוכר הקודם או הבא. רק עם בעלי הבית.
אני נכנס לדירה ביום שכתוב בחוזה. לא קרה שהיתה בעיה אבל אם יש זו הפרת חוזה מצד בעל הבית. אם הבעיה שלו עם השוכר הנמצא היא בעיה שלו. אם היה קורה לי הייתי רואה בכך הפרה יסודית ומבטל את החוזה.
אני בדירה עד יום הפינוי ובו בעל הבית או מי מטעמו צריך לקבל ממני את המפתח, רצוי מאד שיעשה סיבוב בדירה כדי ששנינו נדע שאין לו טענות, ושלום.
עם השוכר הבא גם אם ראיתי אותו אני לא מדבר.

לצפיה ב-'מבחינת הנתונים היבשים אתה צודק'
מבחינת הנתונים היבשים אתה צודק
22/08/2017 | 19:35
1
75
אבל לא תמיד דברים עובדים בצורה היבשה, ועדיין נדרש תיאום מסוים בין השוכרים העוזבים לנכנסים - העברת המפתחות למשל, זה נראה בעיני חסר טעם להתעקש שבעל הדירה יבצע את ההעברה. יש גם שוכרים שמעדיפים לבצע את קריאת המונים וסגירת החשבונות ביחד, כי לא תמיד אפשר לסמוך לגמרי על אדם זר שיבצע את זה בצורה מסודרת. עוד עניין שעלה פה לא אחת זה מצב בו נדרשת גמישות מצד אחד הצדדים וזה תלוי ברצון הטוב של הצד השני, ולפעמים זה כן עובד. 

בנוסף בדברים כאלו אני מאמינה יותר בלצאת חכם והוגן מאשר צודק, וללכת ראש בראש זה דבר שפשוט לא מתאים לדעתי בסיטואציות כאלו. גם להתייחס לבעל הדירה כמו אל גננת או שוטר בסיטואציות כאלו מרגיש לי מיותר. 

לצפיה ב-'אני מבין שאת מתארת מציאות שקיימת בפועל'
אני מבין שאת מתארת מציאות שקיימת בפועל
23/08/2017 | 02:21
66
ועם מציאות שאנשים עומדים מולה אני לא מתווכח.
אבל אחזור ואומר שבעיני מוזר ואפילו לא בריא שבעל הבית לא משתתף בהעברת הדירה.
לפני שעברתי צפונה גרתי שנתיים ברעננה. בדירה לא היה מקרר אז הכנסתי משהו ממש ישן וזול, ברמה שההובלה עלתה יותר מהמכשיר עצמו.
בסיום החוזה חשבתי מה לעשות איתו ושאלתי את בעל הבית אם הוא רוצה שאשאיר אותו בדירה. אמרתי לו בפירוש שהמקרר ישן וצריך טיפול. אמר לי "תשאיר, תשאיר".
ביום היציאה הוא הגיע לדירה, עשה סיבוב, בדק את המזגן. אמרתי לו "אני משאיר לך את המקרר", הסתכל, חייך ואמר יופי.
נסעתי לדירה החדשה הרחק בצפון. אחרי יומיים הוא מתקשר - "המקרר שהשארת לא תקין ואני לא רוצה אותו, תסלק אותו מהדירה".
מה היה קורה אילו העברתי את הדירה ישר לשוכר אחר בלי שבעל הבית עבר בדירה? הרי ככה יכולתי לומר לו בפירוש "אדוני אתה עשית סיבוב, אישרת את המקרר, לקחת ממני את המפתחות, אני כבר לא בדירה ולא צריך לעשות שום דבר". 
לא יכולתי לומר זאת אילו מאשר הדירה היה שוכר אחר כי לשוכר אחר אין סמכות לקבוע שאני גמרתי את ההתחייבויות שלי לגבי מצב הדירה ביציאה.
לצפיה ב-'בדירה האחרונה שעזבנו'
בדירה האחרונה שעזבנו
23/08/2017 | 20:39
5
92
יצאנו בסיום החוזה שלנו, דאגנו להעביר את כל החשבונות על שם הדיירים הנכנסים.
הבעיה היתה שבמי רמת גן החליטו שהם רוצים צילום חוזה שכירות ולא מספיק להם צילום ת.ז. ומסמך עם חתימות של הדיירים שמעבירים על שמם את החוזה מים.

אז היה מקרה אחד שקיבלנו מכתב מחברת המים שמודיעה שהם צריכים את החוזה שלהם והמכתב היה משום מה ממוען על שם בעלי, במקום על שם הדיירים החדשים או בעלי הדירה, אז הדיירים אמרו לנו שיש לנו דואר ושנבוא לקחת, במזל זה לא היה הדואר היחיד כי זה היה יכול ממש לעצבן

העניין שהם לא שלחו את החוזה שלהם אז שוב קיבלנו מכתב על שם בעלי והם שוב הזמינו אותו לקחת דואר, רק שהפעם זה היה חשבון המים שלהם וזה כבר ממש עיצבן אותי אז אני דאגתי לקבל את החוזה שלהם מבעל הדירה ושלחתי בעצמי אותו לחברת המים

מעבר לזה, יצא שלשלושת הדירות האחרונות שלי נכנסתי כשהן היו ריקות אז לא היו ממש עניינים ואת הראשונה עזבנו גם ללא דיירים שנכנסו במקומנו אז לא היו ממש סיפורים
לצפיה ב-'כל הענין עם העברת שם על חשבונות מים וחשמל כבר לא נראה לי טוב'
כל הענין עם העברת שם על חשבונות מים וחשמל כבר לא נראה לי טוב
24/08/2017 | 03:37
4
75
נראה לי שעדיף לכולם שישארו על שם בעל הבית.
חשבונות מים ראינו את המקרים שיש כל מיני פיצוצים ובעיות אחרות ואז מבחינת העיריה הדייר צריך לשלם. ומדובר בסכומים הרבה מעבר לצריכה שלו.
מבחינת הדייר שמעביר על שמו את חשבון המים יש סיכון להסתבך בבעיות שלא צריכות להיות שלו מעצם העובדה שחשבון מים לא תלוי רק בו.
חשבונות חשמל ראינו מקרה שדייר יצא והשאיר חוב וחברת החשמל לא מוכנה להעביר את החשבון לשם אחר. לכן מבחינת בעל הבית עדיף לשמור את השליטה אצלו.

לצפיה ב-'בכל מקרה אם הדייר משאיר חובות בעל הדירה יכול להשתמש בבטחונות'
בכל מקרה אם הדייר משאיר חובות בעל הדירה יכול להשתמש בבטחונות
24/08/2017 | 21:23
3
62
דייר לא אמור להשאיר חובות אחריו ובשביל זה בעל דירה חכם אמור לקחת ערבויות מתאימות

בנוגע לחשבונות, אני ממש לא מסכימה שהם צריכים להשאר על בעל הדירה, להיפך, במקרה של חובות מים (נעזוב רגע את החשמל) בעל הדירה לא אמור לשלם אותם, העיריה אמורה לתבוע את בעל החשבון (הדייר), ההורים שלי בדיוק ניהלו משהו כזה מול העיריה וניצחו

לגבי חשמל זה כבר סיפור אחר, כי חברת חשמל עושה מה שהם רוצים, תודה לאל עוד לא נתקלתי בזה ואני לא מתכוונת לעשות עם זה כלום.

הרעיון שחשבונות יהיו על הדיירים זה כדי למנוע דרישות מהרשויות כלפי בעלי הדירות, ועם כל הכאב ראש בעניין אני די מסכימה עם זה
לצפיה ב-'יש בטחונות אז למה צריך להעביר את השם בחשבון?'
יש בטחונות אז למה צריך להעביר את השם בחשבון?
25/08/2017 | 10:38
1
55
בעל הבית אחראי מול חברת חשמל ועדיף לו כי ככה החשמל לדירה שלו בשליטתו.
אם נוצר חוב ע"י הדייר יש בטחונות ובעל הבית ישלם את החוב מהבטחונות.
עם המים יש הבעיה של הפיצוצים, כמו שראינו כמה מקרים פה בפורום. הדייר מעביר את החשבון על שמו ואז מבחינת העיריה הוא אחראי גם לתקלות נזילות פיצוצים וכל דבר. ראינו שבעלי בית חושבים שהדבר לא באחריותם והתוצאה היא שהדייר, שלו אין שום בטחונות כנגד חוב של בעל הבית שמוסב על שמו, נאלץ לסמוך על בתי משפט שיחלצו אותו מהבעיה.
לצפיה ב-'כבר עניתי על זה'
כבר עניתי על זה
26/08/2017 | 15:39
49
אני לא מתכוונת לחזור על עצמי
בכל מקרה לרוב זה מופיע בחוזים ואז הדייר מתחייב על כך.
לצפיה ב-''
25/08/2017 | 11:07
57
בעל דירה חכם יתעקש על העברת חשבונות על שם הדייר, כי אחרת החובות נשארים על שמו במקרים בעייתיים, ארנונה ומים זו דוגמה טובה. במקרה שהועלה כאן לא מזמן עם חברת החשמל הסיפור אמנם נראה בעייתי, אבל בפועל - במצב בו החוב הוא של הדייר, אם הוא ישלם בצ'ק שיחזור מי שהוא בעל החוב ויידרש לפנות להוצל"פ במידת הצורך הם חברת החשמל ולא בעל הדירה, שאין שום סיבה שיתמודד עם כאב הראש הזה.

ולסיכום יש לי שתי דוגמאות בנושא:
* יש לי ידיד שאת הסטאז' שלו במשפטים עשה במשרד רלוונטי, וסיפר לי סיפורים מעניינים על מקרים כאלו של חובות ארנונה שנוצרו במקרים של תושבי חוץ ששכרו דירות בארץ, ולמעשה לא היו מודעים לנושא הארנונה (בחוזה היה כתוב שהם נדרשים לשלם מסי עיריה - הם לא תמיד הבינו מה זה אומר). התוצאה הייתה שבמקרים שהחשבון נשאר על שם בעלי הדירות הם דיי אכלו אותה, כי לא תמיד הצליחו לאתר אדם שגר בארץ לתקופה קצרה וחזר לחו"ל, כשהערבויות לא תמיד היו אפשריות לגביה. במידה והארנונה הייתה על שם השוכר במקרה כזה, העיריה הייתה שוברת את הראש - כשבמקרים כאלו לדבריו אפשר להוציא צו עיכוב יציאה מהארץ

מקרה אחר מחיי הפרטיים: גרתי עם שתי שותפות בדירה שכורה, ולפני שעזבתי דיברתי עם השותפה שלי לגבי סגירת הארנונה. היא התכוונה לעזוב גם, ואמרה שאין צורך לשלם את הארנונה האחרונה - טענה שאם אנחנו עוזבות נשאיר את זה לבעל הדירה ושיאכל אותה, אחרי כל הבלאגנים שעשה לנו. מצאתי את עצמי מזכירה לה ש:
א. זה חוב שלנו ואין שום סיבה להשאיר את זה לבעל הדירה
ב. נתנו לבעל הדירה ערבויות שהוא יוכל לפדות במקרה כזה
ג. העברנו את הארנונה על שמנו ויש לעיריה את הפרטים שלנו כולל צילומי ת.ז., ככה שגם אם הייתי מוכנה לעשות מעשה מרמה שכזה, זה לא ילך.

* אותה שותפה במקרה עשתה קטע דומה בדירת שותפים קודמת, שמעתי על מהשותף הקודם שלה, היא עזבה את הדירה לפני שהגיע חשבון חשמל ובעל הדירה לא חשב עד הסוף והחזיר לה את הערבויות. היא יצאה מנקודת הנחה כנראה שבעל הדירה ישלם את החלק שלה, אבל בפועל השותפה שהחליפה אותה הייתה צעירה תמימה ושילמה את זה. לא יפה ולא לעניין באופן כללי, גם אם בעל הדירה היה משלם זה לא היה מתאים.  

לצפיה ב-'מהם התיקונים שעל חשבון השוכר ומהם התיקונים ע"ח המשכיר'
מהם התיקונים שעל חשבון השוכר ומהם התיקונים ע"ח המשכיר
20/08/2017 | 14:40
2
103
שלום ,אני מבקש את עזרת הפורום מי מתקן מה, לדוגמה שוכר המתקשר ומודיע שהמזגן מקצר ?שהמזגן נוזל ? שהברז מטפטף? שהדוד שמש או חשמל מקצר?שהניאגרה נוזלת אם זה לכיוון האסלה ואם זה על הרצפה? שיש הצפה בכיור ,המים לא עוברים לביוב?

אשמח לקבל תשובות ,תודה מראש
לצפיה ב-'תיקונים קטנים'
תיקונים קטנים
20/08/2017 | 14:52
113
שנובעים מבלאי, כמו ברז שמטפטף, השוכר יכול לתקן. למרות שרוב השוכרים מפילים גם את זה על המשכיר.
תיקונים גדולים, ותיקונים ששיכיים למבנה עצמו (דוד, בעיה בצנרת וכו') תמיד על חשבון המשכיר. 
חלק מהדברים אתה יכול לנסות לתקן לבד ללא עלות כחלק מתחזוקה שוטפת. אם המזגן מטפטף- נא להוציא את הפילטרים, לשטוף אותם, להחזיר ולחכות לראות אם הבעיה נפתרת או לא לפני שמודיעים למשכיר.  לעיתים יש צורך לחכות כחודש. 
אם יש הצפה בכיור ומהים לא עוברים לביוב  נא לנסות לפתוח את הסתימה לבד באמצעים המקובלים- נוזל פתיחת סתימות או פומפה, לפני שפונים למשכיר. אלה הם דברים שהם בבחינת תחזוקה שוטפת וניתן לנסות לפתור אותם לבד. 

לצפיה ב-'בנוסף למה שעוגי כתבה'
בנוסף למה שעוגי כתבה
20/08/2017 | 21:19
86
בלאי סביר זה באחריות המשכיר, וקלקולים במיטלטילין שמופיעים בחוזה (לרוב אלו מזגנים, כשהדירה מגיעה עם מקרר ואבזור נוסף זה כולל גם אותם). כל הדברים שתיארת הם בגדר בלאי סביר, ובניגוד לעוגי, אני לא חושבת שדברים כאלו נכנסים להגדרה של דברים שהאדם הממוצע יכול לתקן לבד, אם בעל הדירה הנדימן הוא יכול לנסות לתקן בעצמו (והיו לי בעלי דירות שכאלו), אבל רוב האנשים יזמינו איש מקצוע לצורך זה.

באחריות השוכר לתקן נזקים שנגרמו כתוצאה משימוש בלתי סביר, ובאחריות השוכר לדווח למשכיר על תקלות שעלולות להחמיר - שמענו לא מעט סיפורים על שוכרים שהתעלמו ממצב של מים שלא יורדים בכיור, עד שזה הגיע להצפה ולנזקים של ממש.  

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום קניין רוחני ופטנטים
פורום קניין רוחני ופטנטים
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום דיני עבודה ופנסיה
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה