לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1184911,849 עוקבים אודות עסקים

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'שכירות ללא סעיף יציאה'
שכירות ללא סעיף יציאה
17/01/2019 | 00:41
10
33
שואל מתוך סקרנות.
בדירה הנוכחית שאנחנו שוכרים, אין סעיף יציאה. כלומר יש סעיף האומר שלשוכר אין אפשרות לסיים את השכירות בטרם עת, ובמידה ויפנה את הדירה יאלץ להמשיך ולשלם את דמי השכירות עד תום החוזה.

בכל החוזים בהם נתקלתי עד היום היתה אפשרות יציאה בעזרת המצאת שוכר חלופי.

האם סעיף כזה עומד במבחן הסבירות ללא קשר לנסיבות?
נניח במידה והחוזה הוא לשנה עם אופציה לשנה נוספת ואני רוצה לסיים את השכירות באמצע השנה, לעומת מקרה אחר בו יש לי חוזה ל-5 שנים ואני רוצה להתיר אותו לאחר שנתיים לדוגמא?
לצפיה ב-'למיטב זיכרוני יש בחוק התייחסות האומרת'
למיטב זיכרוני יש בחוק התייחסות האומרת
17/01/2019 | 17:20
1
26
כי היציאה מחוייבת במציאת שוכר חלופי שיכנס לנעליך כאשר אין סעיף "מילוט".ואם אכן כך אז הקביעה בחוק גוברת על הרשום בחוזה השכירות.
אמממה בהחלט יתכן כי המשכיר לא יקבל כל שוכר אחר שתביא כדי לגור בדירה ,תלוי בערבים שלו ויתכן בגורמים נוספים.
הנקודה שאני מנסה להבהיר היא שלא תמיד הכנסת שוכר חלופי תעבור בצורה חלקה ולאו דווקא משרירות לב של המשכיר אלא לפעמים מסיבות ריאליות כמו ערבים (של השוכר החלופי)שאינם עובדים וכדומה.
לצפיה ב-'לא ראיתי דבר כזה בחוק. יש לך סעיף?'
לא ראיתי דבר כזה בחוק. יש לך סעיף?
17/01/2019 | 17:55
5
לצפיה ב-'חוק החוזים'
חוק החוזים
17/01/2019 | 18:24
29

אופציה - אם מימשת אותה, היא המשך של החוזה הקיים. אין הבדל. 
לצפיה ב-'בהמשך למה שכתבו לפני'
בהמשך למה שכתבו לפני
18/01/2019 | 10:56
1
26
כאשר קיים בחוזה סעיף בלתי חוקי, החוק תמיד גובר על החוזה. לצד זאת - הייתי ממליצה להימנע מחתימה על חוזה שכזה, היות שזה פתח לבעיות: המשכירים יכולים לטעון שהשוכרים החליפיים שהבאת לא מקובלים עליהם, או סתם לעשות לכם את המוות.

חתימת חוזה ל-5 שנים זה משהו שלא הייתי ממליצה לאף אחד, הרבה דברים יכולים להשתנות ב-5 שנים וזה סיכון גדול מדי, עבור שני הצדדים.
לצפיה ב-'כמובן 5 שנים זו הקצנה'
כמובן 5 שנים זו הקצנה
19/01/2019 | 01:27
17
לא חתמתי חוזה לחמש שנים, זה היה רק לצורך דוגמא.
אבל עדיין לא ראיתי במה שנאמר / או בחוק משהו שמונע חוזה לשנה או שנתיים נניח ללא אפשרות יציאה?
לצפיה ב-'מצ'ב ציטוט מחוק השכירות והשאילתא , תשל"א-1971,והתיקונים '
מצ'ב ציטוט מחוק השכירות והשאילתא , תשל"א-1971,והתיקונים
20/01/2019 | 09:49
4
19
תשע"ז -2017.
"העברת השכירות (תיקון מס' 1)  תשע"ז-2017

22.    (א)  השוכר אינו רשאי להעביר לאחר את הזכות להחזיק ולהשתמש במושכר וכן את חיוביו האחרים על פי חוזה השכירות או להשכיר את המושכר בשכירות משנה, אלא בהסכמת המשכיר; אולם אם לא הסכים המשכיר לעסקה מטעמים בלתי סבירים או התנה את הסכמתו בתנאים בלתי סבירים, יהיה –

(1)   בשכירות מקרקעין – רשאי השוכר לעשות את העסקה בלי הסכמתו של המשכיר;
(2)   בכל שכירות – רשאי בית המשפט להרשות את העסקה בתנאים שייראו לו; ובשכירות של מקרקעין רשאי בית המשפט לעשות כן על אף האמור בחוזה השכירות.

(תיקון מס' 1) תשע"ז-2017

(ב)  הסכמה לפי סעיף קטן (א), לעניין שכירות במקרקעין, תיעשה מראש ובכתב."

אציין כי הדבר אפשרי אך עלולים להיות קשיים רבים כפי שציינו גם אחרים בפורום.
לצפיה ב-'אבל זה לא סעיף קוגנטי'
אבל זה לא סעיף קוגנטי
20/01/2019 | 13:25
3
16
כלומר ניתן להתנות עליו בהסכם השכירות, אז על פניו לא משם יכולה לבוא הישועה.
לצפיה ב-'ואם לשוכר יש אפשרות לצאת מהחוזה אם הוא מוצא דייר חלופי'
ואם לשוכר יש אפשרות לצאת מהחוזה אם הוא מוצא דייר חלופי
21/01/2019 | 08:25
2
16
למשכיר אין אפשרות לצאת מהחוזה אם הוא רוצה?
לצפיה ב-'לא חייב'
לא חייב
21/01/2019 | 14:58
10
החוק אומר שאם למשכיר יש אופציה לסיים את ההסכם, ההתרעה תהיה של 90 יום לפחות וגם לשוכר חייבת להיות אופציה לסיום תוך הודעה של 60 יום.

אפשר להתנות על הסעיף הזה רק לטובת השוכר, כלומר אין מניעה שתהיה אופציה לשוכר לסיים את ההסכם אך לא למשכיר.
לצפיה ב-'אחת האפשרויות שלו אם כי לא הכי מומלצת היא'
אחת האפשרויות שלו אם כי לא הכי מומלצת היא
22/01/2019 | 02:17
9
למכור את הדירה כאשר חוזה השכירות עובר לבעל הדירה החדש.
מעבר לכך ,לרוב חוזה השכירות מנוסח בהטיה ניכרת לטובת המשכיר.
אם יש הפרת חוזה מצד השוכר אז ניתן להוציאו ולבטל את החוזה אך הדבר כרוך במאמץ והוצאה כספית לעיתים משפטית מצד המשכיר.
לצפיה ב-'מתווכים'
מתווכים
15/01/2019 | 12:17
7
50

אני מחפש להשכיר דירה, מצאתי ביד 2 דירה שמתווך פרסם - התקשרתי ובאתי לראות אותה, המתווך אינו מייצג אותי, ואינו פועל מטעמי, אלא מטעם המשכיר, אבל הוא דורש שאני אשלם דמי תיווך של חודש שכירות.  לפי חוק השכירות והשאילה כתוב:
(3)   תשלומים שהמשכיר חב בהם כלפי צד שלישי, שאינם כאמור בסעיף קטן (א), ובכלל זה דמי תיווך למתווך אם המתווך פעל מטעם המשכיר.  (סעיף 25ט)

כלומר החוק קובע ששוכר דירה למגורים לא יישא באופן ישיר בתשלום דמי תיווך שהתחייב המשכיר לשלם למתווך, במקרה שבו המתווך פעל מטעם המשכיר.

אבל - המתווכים שדיברתי איתם אינם מסכימים לעיל וטוענים שהחוק לא נכנס לתוקף

מישהו  יודע ומכיר את החוק ? מה נכון ? מה חוקי ?

לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
15/01/2019 | 12:42
2
78
כן- החוק בתוקף.
לא- זה יותר מורכב מזה. אם אתה זה שפנית למתווך בעקבות מודעה שהמתווך פרסם, המתווך יכול לדרוש ממך כסף.
אבל וזה האבל בחוק הזה, אתה בכל מקרה לא יכול לשלם במקום המשכיר את מה שהמשכיר התחייב לשלם.
לצפיה ב-'המתווך טוען אחרת....'
המתווך טוען אחרת....
15/01/2019 | 12:55
1
32
שהמשכיר אינו משלם לו ולכן הוא גובה ממני את מלוא הסכום..  זה חוקי ? 

בנוסף: 
 - איזה שירות בדיוק המתווך נותן לי שעליי לשם לו אם בסך הכל פניתי למודעה שפורסמה באינטרנט ? הרי הוא לא פעל ועזר לי בשום דבר, איזו עבודה הוא עושה בשבילי שמגיע לו חודש שכירות מלא ? (לטענתו)

לצפיה ב-'ההחלטה אם ללכת עם מתווך'
ההחלטה אם ללכת עם מתווך
15/01/2019 | 13:29
37
ולראות את הדירה, או לא להשתמש בשירותי מתווך ולראות דירה אחרת שלא על ידי מתווך- היא רק שלך. אם הלכת עם מתווך, השתמשת בשירותיו. אתה יכול להגיד שזה מיותר (ובצדק, אני איתך) אתה יכול להגיד שהמתווך לא עושה כלום (ובצדק אני איתך), אבל זה לא משנה. אם הגעת לדירה ע"י מתווך שהיה באמצע וקישר בינך לבין הדירה שאתה רואה, אי אפשר להתווכח כבר. או שאתה אומר שאם הדירה דרך מתווך אתה מוותר עליה מראש ולא בא לראות או שאתה זורם עם התיווך. גם לזרום עם התיווך וגם להתווכח על הזרימה עם התיווך לא עובד ביחד. 
לגבי החלק השני- היה אמור להיות תיקון לחוק המתווכים שלדעתי עדיין לא עבר. כרגע אין הגדרה של חלוקת התשלום בין השוכר למשכיר אצל המתווך. המשכיר יכול להגיד "אני לא משלם גרוש למתווך" וזה חוקי. החוק הקיים (השכירות והשאילה) רק מדבר על זה שהשוכר לא יכול לשלם במקום המשכיר את מה שהמשכיר  כבר התחייב לו.  
לצפיה ב-'עוגי לא השאירה לי יותר מדי מה להוסיף'
עוגי לא השאירה לי יותר מדי מה להוסיף
15/01/2019 | 20:12
2
33
כל נושא התיווך הוא תחום בעייתי, ולא אחת קורה שמתווכים משתלטים על דירות שמפורסמות ע"י השוכרים העוזבים, ודורשים דמי תיווך שלא כצדק.

אני ממליצה בכללי להימנע מתיווך במקרה של שכירת והשכרת דירה - זה מיותר עבור שני הצדדים, וההתנהלות של המתווכים לא מצדיקה את זה.
לצפיה ב-'אם ניתן להוכיח כי המשכיר לא משלם למתווך'
אם ניתן להוכיח כי המשכיר לא משלם למתווך
17/01/2019 | 00:24
1
26
האם לא ניתן לטעון כי זה לא סביר שהמתווך עובד עבור בעל הדירה בבלעדיות בחינם, ומשתמע מכך שהשוכר משלם את דמי התיווך שחב בהם המשכיר שלא בצדק?
לצפיה ב-'זה הולך קצת אחרת לצערנו'
זה הולך קצת אחרת לצערנו
18/01/2019 | 10:52
18
החוק שהזכרת יועד להגן על השוכרים במקרה של תיווך, אבל בפועל מתווך נוהג לגבות את דמי התיווך משני הצדדים (למעט במקרים בהם הוא מפנה שוכר לדירה שבעליה לא פנו אליו, תרחיש לא כזה נדיר גם מחוץ לת"א מניסיוני).

היות שכך, גם אם בעל הדירה משלם את דמי התיווך, המתווך עדיין יכול לדרוש ממך שתשלם דמי תיווך מטעמך, מתווכים לרוב מחתימים מתעניינים בדירה על התחייבות שהם לא ישכרו את הדירה בשום דרך אחרת ומבלי לשלם את דמי התיווך, ובמידה ואינך מוכן לחתום - הם לא מראים את הדירה ו/או לא מאפשרים את סגירת החוזה.

זה אכן לא סביר שמתווך שנשכר ע"י המשכיר לא משלם דמי תיווך - זה כן תרחיש אפשרי בהתאם למה שציינתי, יש מתווכים שמלקטים דירות מיד2 ופייסבוק, ובמצב כזה הם גובים את דמי התיווך מהשוכר בלבד, היות שהמשכיר לא פנה אליה. זה לא דבר תקין אגב, זה על גבול המסריח, אבל קיים.
לצפיה ב-'לצערי זה חוק ריק מתוכן'
לצערי זה חוק ריק מתוכן
15/01/2019 | 21:02
45
הוא יפה על הנייר אבל בפועל המערב הפרוע.
חפש דירות ללא תיווך או מצא דרך להגיע לדירות הנ"ל שלא דרך המתווך.
לצפיה ב-'שכירות לתקופה של שנתיים+שנה נוספת כאופציה'
שכירות לתקופה של שנתיים+שנה נוספת כאופציה
14/01/2019 | 17:41
16
45
האם יש בעיה שהחוזה הוא לשלוש שנים ?
האם יכולים לראות בה כשכירות מוגנת,אף על פי שבחוזה נאמר
כי השכירות אינה מוגנת?
תודה

לצפיה ב-'לא יודעת אם לקרוא לזה בעיה'
לא יודעת אם לקרוא לזה בעיה
14/01/2019 | 22:24
37
זה משהו שפחות מקובל, ולא הכי מומלץ גם מבחינת השוכר וגם מבחינת המשכיר - בלי קשר לשכירות מוגנת (שאם מצוין בחוזה, היא אינה מוגנת), יותר לכך שאם אחד הצדדים לא מרוצה, הוא תקוע.

האם יש סעיף העוסק ביציאה מהחוזה בתנאים מסוימים?
לצפיה ב-'נתקלתי בכך.אין שום בעיה בקשר לחוק או לשכירות מוגנת.'
נתקלתי בכך.אין שום בעיה בקשר לחוק או לשכירות מוגנת.
14/01/2019 | 23:48
14
36
עם זאת במידה ומדובר בשוכרים חדשים שאינך מכירה אזי עדיף השכרה לשנה אחת עם או בלי אופצית הארכה.
תארי לעצמך שאת נתקעת עם שוכרים שמפסיקים לשלם דמי שכירות או בעיות שהם גורמים רעש לשכנים וכו"י.אישית אני מעדיף השכרה לשנה ואם השוכרים והמשכיר מעוניינים והכי חשוב מסתדרים ביניהם אז להאריך את החוזה.
לצפיה ב-'יש בחוזה סעיפים,שאם לא משלמים דמי שירות,או גורמים בעיות '
יש בחוזה סעיפים,שאם לא משלמים דמי שירות,או גורמים בעיות
15/01/2019 | 11:14
13
29
לשכנים,ועוד כמה סעיפים....אז החוזה מבוטל.
לצפיה ב-'דמי שכירות כמובן...'
דמי שכירות כמובן...
15/01/2019 | 11:50
5
לצפיה ב-'השאלה אם מלבד הסעיפים האלו יש אופציית יציאה מהחוזה'
השאלה אם מלבד הסעיפים האלו יש אופציית יציאה מהחוזה
15/01/2019 | 20:24
25
יש חוזים שמאפשרים יציאה מהחוזה לפני תום התקופה גם ללא הפרתו, לרוב עם התראה של פרק זמן מסוים. יש לפעמים סיבות לרצות לפנות שוכרים גם אם הם לא מפרים את החוזה כמשמעו, או סיבות לצאת מהדירה אם אין הפרת חוזה (אם כי אני מניחה שבמצב כזה השוכרים יכולים פשוט למצוא מחליפים).

לצפיה ב-'בהחלט נכון.אבל נסיוני רב השנים בתחום'
בהחלט נכון.אבל נסיוני רב השנים בתחום
16/01/2019 | 02:13
10
31
הביא אותי למסקנה שאני מיישם בחוזי השכירות שלי והיא השכרה לשנה אחת בלבד ,ללא אופציה להארכה.כעבור שנה אם הצדדים מסכימים ניתן להאריך את החוזה הלאה.אם השוכר חושש שתעלי לו את דמי השכירות כעבור שנה את יכולה לציין בחוזה שאם הצדדים יאריכו אותו בשנה נוספת אז לא תחול עליה בדמי השכירות בשנה הנוספת.
העניין הוא כזה.אמנם יש בחוזה סעיפים שאם יש בעיות עם השוכר ניתן לבטל את החוזה ו-או לתבוע את השוכר למתן פיצויים. אבל זה לא מתמצת את כל התמונה.כל פעולה משפטית בנושאים אלה תעלה לך לא מעט כסף.קבלת התמורה בסופו של דבר מהשוכר עלולה לקחת זמן ארוך בייחוד אם השוכר יגיע לפשיטת רגל.
לעיתים נתקלים בשוכר שמנדנד על כל פרט קטן.לדוגמא,נישרפה לו נורה והוא רוצה שאת תחליפי לו,וכדומה.לכן אני בעד חוזה חד שנתי ואם שני הצדדים מסתדרים ומרגישים נוח אז מאריכים את החוזה.
בכל מקרה חוזה לשנתיים הוא תקין ,קצת פחות מקובל אך אין עם זה שום בעיה חוקית והוא אינו מקנה לשוכר שום עמדה של דייר מוגן.
לצפיה ב-'אין אפשרות לצאת מהחוזה לפני שעברו שנתיים'
אין אפשרות לצאת מהחוזה לפני שעברו שנתיים
16/01/2019 | 14:24
9
24
אם אין הפרה שלו...אני אשקול לשנות את החוזה שיהיה  לשנה .
מצד שני חוזה לשנתיים מראה שהשוכרים ידאגו לשמור על הדירה...
לצפיה ב-'אני לא מסכים עם הגישה הזו'
אני לא מסכים עם הגישה הזו
17/01/2019 | 00:14
8
25
לדעתי זה בהחלט עלול להקשות על מציאת שוכרים.
במיוחד אם מדובר בדירה גדולה למשפחה.

כשהשכרתי את הדירה של ההורים שלי, רוב השוכרים התעניינו בחוזים של שנתיים לפחות, לבסוף הושכר לזוג + ילד שביקשו לשנה + אופצייה לשנתיים.

גם אני בתור שוכר, לא מסכים בשום פנים ואופן לשכור דירה לתקופה של פחות משנתיים, וגם שנתיים זה גבולי.
מעבר דירה גורר עלויות וטרחה אדירים.
הובלה - בסביבות 4,000 ש"ח. יום חופש לכל אחד מבני הזוג? 1,000 ש"ח.
שכר דירה כפול בתקופת המעבר למשך שבוע שבועיים? עוד 1,000 ש"ח.
צביעה ותיקונים? תיווך? התאמות קטנות של ריהוט לדירה החדשה?
לא מופרך להגיע ל- 10,000 ש"ח עלות מעבר לדירת 4-5 חדרים עבור משפחה עם ילדים.
זה עוד לפני שלקחנו בחשבון את הטרחה והעבודה.

כמוני גם רבים אחרים לא ירצו להתקל במצב בו הם צריכים לטרטר את כל משפחתם מוקדם מהצפוי כי המשכיר החליט למכור את הדירה, או כי הבן של המשכירים חזר לפתע מחו"ל וצריך מקום לגור בו.

נגד שוכר נוכל לא יעזור חוזה לשנה, כי הוא יכול בקלות לא להתפנות בתום השנה - ופינויו יגרור הליכים משפטיים באותה מידה.

אם יש שוכר שלא בא טוב בעין בתום שנה - כמו למשל שוכר שמבקש להחליף נורות - אפשר פשוט לא להחליף נורות ולא להעתר לבקשות בלתי סבירות.
לא מתאים לו? יתכבד ויעזוב בעצמו לאחר השנה במקום לממש אופציה.
לצפיה ב-''
17/01/2019 | 12:28
2
לצפיה ב-'אני בהחלט מבין את נקודת המבט שלך'
אני בהחלט מבין את נקודת המבט שלך
17/01/2019 | 17:25
3
17
ויתכן כי חלק מהשוכרים אכן יעדיפו חוזה מעל שנה או עם אופציה.
ניסיוני משוכרים שונים הביאו אותי להשכרה לשנה בלבד ואם השוכר חושש שאעלה לו את המחיר כעבור שנה ואפילו שנתיים אני מוכן להתחייב לו בסעיף בחוזה כי במידה והחוזה יוארך לא תהיה העלאת מחיר.
כמובן כל אחד יעשה את החושבים שלו איזו עמדה לנקוט.
לצפיה ב-'אבל אין שום דבר שמונע ממך לא להאריך את החוזה'
אבל אין שום דבר שמונע ממך לא להאריך את החוזה
17/01/2019 | 17:54
2
19
כי החלטת שאתה רוצה להעלות את שכר הדירה למשל.

בכל מקרה, אם אינך נתקל בבעיה מהותית למצוא שוכרים, אני מניח שאתה משכיר דירה קטנה או דירת שותפים לאנשים צעירים יחסית. האנשים בעלי המשפחות שאני מכיר ששוכרים לא כי הם ממתינים לדירה שקנו, לא ישכרו לשנה בלבד.
לצפיה ב-'יש דבר המונע ממני להעלות את שכר הדירה'
יש דבר המונע ממני להעלות את שכר הדירה
20/01/2019 | 09:55
1
17
כפי שציינתי בפוסט הקודם.אני מתחייב בחוזה השכירות כי במידה ויוארך החוזה בשנה או שנתיים נוספות לא אעלה את דמי השכירות.
זו התחייבות מחייבת שמצויינת בחוזה השכירות ואם אפר אותה בתור משכיר ואעלה את שכ"ד בעת הארכת החוזה הרי שאהיה במצב של הפרת חוזה כלפי המשכיר והוא יהיה זכאי לפיצויים ממני.
לצפיה ב-'מה מונע ממך לא לחדש איתי'
מה מונע ממך לא לחדש איתי
20/01/2019 | 13:22
12
ולהביא שוכרים חדשים שישלמו יותר ובכך לעקוף את האופציה ולרוקן אותה מכל תוכן?
לצפיה ב-'אפשר לשלב בין השניים'
אפשר לשלב בין השניים
18/01/2019 | 11:03
2
21
כמו שכתבת, וכתבת נכון, משפחות שמחפשות דירה לשכירות מעוניינות בשכירות לטווח ארוך. גם משכירים שקהל היעד שלהם הוא משפחות יעדיפו כך - במיוחד כי מעבר דירה של משפחות ממוקם בחלון זמנים מצומצם יחסית, ואם פספסת אותו אתה מסתכן בלהישאר שנה עם דירה ריקה.

כאשר מציגים את הדירה, ניתן לציין ולהדגיש שהמטרה היא שכירות ארוכת טווח, אפשר גם לציין את זה בחוזה גם גם אם החוזה הוא לשנה בלבד - אפשר לציין שמראש קיימת אופציה לשנה נוספת או לשנתיים נוספות, בתנאי של חידוש חוזה בכל שנה, אין חובה לחתום ישר חוזה לשנתיים או ר"ל יותר. אפשר אחרי תקופה מסוימת, כשכבר מכירים את השוכרים ומתרשמים, ורואים לאן הרוח נושבת - לחתום על חוזה לשנתיים, אבל לא הייתי ממהרת לעשות את זה מייד בהתחלה.

יש עוד עניין... אם כי יהיו בטח מי שיגידו שזאת גרידיות: מחירי השכירות עלו בטירוף בשנים האחרונות, ונכון שלשוכר לטווח ארוך לא הייתי מעלה את שכ"ד בחדות, במיוחד אם מדובר במשפחה, אבל עדיין יש פה גם את ההיבט הכלכלי, ואם כל השכנים העלו את שכ"ד, ונוצר מצב של ספיגת הפסד של שנתיים... או להבדיל - מהצד של השוכר הוא יגלה פתאום שכל השכנים משלמים פחות, וירצה להתמקח על זה במעמד חידוש החוזה, אבל חידוש החוזה הוא רק בעוד שנתיים... זה עסק קצת מורכב.
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
19/01/2019 | 01:24
1
14
אם יש אופציה בחוזה שתקפה כל עוד השוכר מילא בקפדנות אחרי תנאי החוזה - זה בסדר גמור, אבל אם כך האופציה היא של השוכר בלבד, והמשכיר לא יכול לסלק אותו כי הוא ביקש להחליף נורה.
לצפיה ב-'ישנם חוזים שרשום כי יש אופציה להארכת החוזה אבל הם משמיטים'
ישנם חוזים שרשום כי יש אופציה להארכת החוזה אבל הם משמיטים
20/01/2019 | 10:03
15
את נושא דמי השכירות או שמציינים כי האופציה תלויה בהגעה לעמק השווה לגבי דמי השכירות.
כאשר רשום כי בחוזה כי יש אופציה לשנה נוספת יש לקרוא את החוזה בעיון מיוחד ולוודא כי לא הוכנסו סעיפים או תנאים במקום אחר בחוזה המנטרלים  מהאופציה לשנה נוספת את המשך השכירות באותם דמי שכירות.
לצפיה ב-'חוזה מול אנשים מבוגרים מאוד'
חוזה מול אנשים מבוגרים מאוד
14/01/2019 | 10:35
4
43
שלום
אני בעל דירה ומעוניין להשכיר את הדירה לזוג מבוגרים. הם לא עצמאיים בהיבט ההתנהלות היום יומית ויש להם מטפלת. בקושי יכולים להחזיק עט ולחתום. ההתנלהות שלי היא מול הילדים שלהם.
השאלה שלי היא איך אני חותם חוזה עם אנשים שלא כל כך יכולים לחתום עצמאית. האם אני יכול להחתים את הילדים בלבד ולציין בחוזה שהילדים אחראים מולי וההורים יגורו בדירה. יש לציין שהילדים שלהם לא מוגדרים אפוטרופוסים שלהם.
לצפיה ב-'נושא מעט מורכב'
נושא מעט מורכב
14/01/2019 | 22:22
2
39
אבל אני מניחה שלא אמורה להיות בעיה במידה והילדים מסכימים, לציין בחוזה שהדירה מושכרת לילדים במטרה שהוריהם יגורו בדירה, והילדים אחראים לקיום כל סעיפי החוזה וישמשו אנשי הקשר לכל מטרה.

זה לא אותו הדבר, אבל בזמנו סיבלטתי דירה לזוג תיירים שהגיעו לארץ לבקר את בתם, הבת פנתה אלי והחוזה התקיים מולה, צוין בו שהיא מסבלטת את הדירה עבור שימוש הוריה, היא חתמה על ההתחייבות לקיום סעיפי החוזה (כולל איסור עישון בדירה ושאר סעיפים שקשורים לדיירים) וסיפקה תשלום וערבויות. ליתר ביטחון ביקשתי וקיבלתי צילומי דרכונים של בני הזוג ו-מבחינתי זה הספיק והכל היה מצוין. במקרה הזה התיירים המדוברים לא דוברי עברית וגם לא אנגלית, ככה שבכל מקרה נדרש תיווך של הבת.
לצפיה ב-'ומה לגבי המטפלת'
ומה לגבי המטפלת
15/01/2019 | 16:06
1
21
תודה על התשובות.
למבוגרים יש גם מטפלת צמודה שגרה בדירה.
האם צריך לציין זאת בחוזה?
לצפיה ב-'אני לא חושבת שזה קריטי'
אני לא חושבת שזה קריטי
15/01/2019 | 20:10
20
את שכ"ד משלמים בני הזוג, הדירה מיועדת עבורם, והמטפלת במעמד שונה מזה של השוכרים אחרי הכל, יש לה חוזה עבודה מולם והם - או הילדים שלהם (מה שלרוב קורה במקרים כאלו) אחראים עליה במקרה הזה. אם חלילה המטפלת תגרום לבעיה כלשהי בדירה, הילדים של השוכרים לא יוכלו להתנער מהנושא היות שהיא מועסקת על ידם.

לצפיה ב-'במצב כזה יש לחתום חוזה מול הילדים כשוכרים'
במצב כזה יש לחתום חוזה מול הילדים כשוכרים
14/01/2019 | 23:43
26
ולציין בגוף החוזה כי הזוג המבוגר (לציין שמם המלא ות"ז) יגורו בדירה המושכרת.
לצפיה ב-'שכר דירה בזמן שיפוצים.'
שכר דירה בזמן שיפוצים.
11/01/2019 | 12:48
31
74
היי לכל חברי הפורום.

אני המשכירה כאן. לצערי, נכפה עליי שיפוץ נרחב ויקר בבניין שלנו, הגם שלא רציתי בו בכלל. השוכרת שלי אמרה שהיא דיברה עם השוכרים באחת הדירות, ולדבריה הם סיכמו עם המשכירים שלהם שישלמו בתקופת השיפוצים לא פחות מ-1000 ש"ח פחות בכל חודש. יש לציין שתקופת השיפוץ אמורה להיות בין 3-4 חודשים.

רציתי לשאול האם לדעתכם זה לא נשמע מוגזם ומופרז מדי?
אנחנו פשוט לא נוכל לעמוד בסכומים והפסדים בסדר גודל כזה. הסברתי לה שאין לי מושג מה עשו אותם משכירים, ואני לא מכירה אותם, אבל אנחנו נוכל רק מה שיהיה באפשרותנו לעשות.
עכשיו, אני מודעת היטב לעובדה שיהיה לי קשה מאוד למצוא דייר חדש שיסכים להיכנס בתקופה כזאת, אם בכלל, ושכל התהליך יפגע לשוכרים שלי ברמת החיים, אבל אני גם לא מוכנה שזה יהפוך לסוג של "כלי", לפחות עם איך שאני רואה את זה, ללחץ כזה עלינו להוריד את שכר הדירה באמת לתחתית וברמה כה משמעותית. גם לזה יש גבול, אם אני בכל זאת מסתכלת גם על האינטרס שלי ועל הצד שלי כמשכירה.

האם יצא לכם לחוות מצב כזה, גם מהצד המספיק לא פשוט של המשכיר, ואם כן, מה היה אצלכם? באיזה שיעור ירד שכר הדירה נכון לאותה תקופה?

בנוסף, אם אני אסכם איתם על משהו, על מה אני אמורה לחתום איתם מחדש בהתאם לשינויים האלה? זה פשוט חדש לי הסיטואציה הכוללת הזאת.
החוזה הנוכחי שלי איתם הוא לשנה ונחתם כבר בספטמבר האחרון, כמובן לפי המחיר הרגיל והמלא שהם שילמו עד כה, וכעת הם רוצים לשוחח מחדש. השיפוצים עתידים להתחיל בעוד חודש וחצי.

אודה מאוד לכל התייחסות ועזרה.
לצפיה ב-'כשהיו לי שיפוצים '
כשהיו לי שיפוצים
11/01/2019 | 13:09
13
50
בכלל בבניין ממול לדירה שאני משכירה (שני בניינים קרובים, עם חצר משותפת) הורדתי לשוכרים שלי שכר דירה ב- 50%. 1000 שקל לא אומר לי כלום. 1000 שקל משכר דירה של 2000 שקל זה לא כמו להוריד 1000 שקל משכר דירה של 5000 שקל. אז מה החוכמה לבוא להגיד שהם רוצים הורדה של 1000 שקל? זה לא אומר כלום לקורא התמים. שיפוץ  זה לא כלי, זה סוג של סיוט למי שגר בבניין. האפשרויות שלך הן או שהשוכרים ייצאו לפני סיום החוזה ולא תוכלי למנוע את זה, כשאת לא יכולה להשכיר מחדש את הנכס ואז תאבדי 100% משכר הדירה יותר טוב? תראי בזה צמצום נזקים. וכן, צריך לחתום חוזה מחדש. 
לצפיה ב-'תודה על התגובה המהירה.'
תודה על התגובה המהירה.
11/01/2019 | 14:11
12
46
תראי, אני לא יודעת עד כמה זה משנה לי מאיזה סכום אני מורידה את ה-1000 ש"ח היות ובשבילי זה עדיין אלף שקל שזה המון, פשוט המון, בכל קנה מידה מבחינתי. אבל לצורך העניין, זו הורדה מ-4000 ש"ח, ושוב, לא שזה משנה לי, מנקודת המבט שלי, בכל אופן.

אגב, מסקרן אותי להבין מדוע עשית זאת אצלך כאשר זה לא היה בבניין שלך? מה, זה הפריע ברמה כזאת כמו אם זה היה שיפוצים בבניין שלכם? הגיעה גם דרישה אמיתית מצד השוכרים שלך לקיזוז שכזה?

תאמיני לי שכל השיפוץ הזה הוא סיוט לא פחות בשבילנו, בצד הכלכלי כמובן, וגם בצד הנפשי, להתמודד עם כל זה בכלל... בלי להרחיב ולהיכנס לפרטים.

מה הכוונה לחתום חוזה מחדש? כאמור, החוזה המקורי שלנו איתם אמור להסתיים בספטמבר. האם לחתום איתם על חוזה שייפתח מתאריך תחילת השיפוצים ועד לתום השנה המקורית? או שאני אמורה לחתום איתם על חוזה חדש לשנה שלמה שיתחיל אז? או שזה פשוט נתון להחלטתי האישית.

האם אני יכולה לסכם איתם כבר עכשיו ולכתוב שהחוזה עצמו יתחיל רק מה-1/3 ? האם כדאי לציין בחוזה מדוע המחיר ירד ולא פחות חשוב מזה - בהנחה ויישארו בין חודשיים לשלושה מתום השיפוץ ועד לתום השנה המקורית של החוזה שלנו איתם, או אדרבא אם אני אחתום איתם על חוזה לשנה מלאה (למרות שאני לא בטוחה אם אמשיך איתם, גם בלי קשר לכל זה), מה אני עושה לגבי המחיר שאוכל לקחת לאחר השיפוצים? (שזכותי לדרוש אף גבוה יותר מהמחיר המקורי היות וממה שנאמר לנו ערך הדירה יעלה בעקבות זאת).
איך אני יכולה לסכם איתם מראש על הכל? וכמה צ'קים כדאי לי לדרוש מהם לקבל מראש? די מסובך לי כל העניין.

מתנצלת על האורך, פשוט זה מאוד חשוב לי. תודה רבה.
לצפיה ב-'בגלל שאת הולכת לשנות את הסכום'
בגלל שאת הולכת לשנות את הסכום
12/01/2019 | 21:20
1
44
שמשולם לך, את צריכה לחתום חוזה מחדש עם הסכום החדש שהם ישלמו. החוזה יכול להיות ל- 3-4 חודשים קדימה, אבל יותר חכם זה להכניס סעיף בחוזה שאומר שהתשלום הנמוך יותר הוא למשך תקופת השיפוצים ואחרי שייגמרו השיפוצים הסכום יהיה שוב 4000 שקל.  אם את רוצה להעלות את שכר הדירה ביותר מ- 4000 שקל אחרי שייגמר השיפוץ השוכרים צריכים להסכים לזה ולחתום על זה עכשיו. 
בגלל זה אני תמיד אומרת ואף אחד במדינה הזו לא מקשיב לי, שדירה זה לא השקעה כלכלית. את תגלי שחלק גדול מהכסף שייכנס לך משכירות במהלך השנים הבאות את תשקיעי חזרה בדירה. אם את רוצה לחיות מריבית של משהו תמכרי את הדירה ותשקיעי את הכסף בחסכונות בחו"ל. דירה זו לא השקעה כלכלית כדאית. 
לצפיה ב-''
15/01/2019 | 18:23
15
אני באמת אוסיף רק נספח לחוזה המקורי, שבעיקרון גם אני בעצמי מעדיפה שלא לחתום עכשיו על חוזה מחודש לשנה מהיום אלא קודם לסיים את השנה הנוכחית. באמת שלא סגורה על מה בדיוק יהיה בתומה, והאם איתם בכלל. (זו השנה הרביעית שלהם בדירה)

לגבי הפסקה האחרונה שלך, ספרי לי על זה... מסקנה חדה וברורה. אין לך מושג כמה אני מסכימה איתך. הלוואי והייתי מצליחה לשכנע את שאר בני ביתי, כי אני מתה למכור את הדירה - מכל מיני בחינות, למרות שהם לא בדיוק האנשים של השקעות בחו"ל והכל. זה יותר מדי גדול עליהם.

שאלה נוספת, אם תוכלי לענות לי עליה, היא האם כדאי או מומלץ להחתים את הערבים גם על הנספח? (זה יהיה בסה"כ עמוד אחד)
בחוזה הראשון שלנו איתם (מהשנה הראשונה) ציינו ששטר החוב שהם נתנו יהיה תקף למשך כל תקופת השכירות, אך על החוזה עצמו אנחנו נוהגים להחתים גם את הערבים שלהם בכל שנה מחדש. האם יש צורך להחתימם גם על הנספח או שזה לא קריטי?
לצפיה ב-'מוסיפה קצת על דבריה של עוגי'
מוסיפה קצת על דבריה של עוגי
14/01/2019 | 22:10
9
28
בתור התחלה - לא יזיק להתייעץ עם השכנים שלך על הנושא. בכללי כמו שעוגי כתבה ואני הוספתי, מקובל מאוד ואפילו נהוג לפצות שוכרים במצבים כאלו, או לאפשר להם לצאת מהחוזה - אני מניחה שעבורך כמשכירה יהיה עדיף להוריד את שכ"ד לתקופה הזאת מאשר לסיים איתם חוזה ולהשאיר את הדירה ריקה באותה תקופה, אלא אם את מעוניינת לנצל את התקופה לשיפוצים משלך.

אם את שואלת אותי - ההמלצה שלי לחתום על נספח עדכון לחוזה, ולא על חוזה חדש, מבלי ליצור שינוי בתקופה המקורית שנקבעה, ולהשאיר אחרי השיפוץ את שכ"ד כפי שנחתם בחוזה המקורי, עם הבהרה שבמידה וירצו לחדש את החוזה בתומו, המחיר יעלה (בהתאם להערכה שלך בעקבות עליית שווי הדירה). היות שנכפה על השוכרים לעבור תקופה לא נוחה של שיפוצים בבניין, בעיני ההגינות אומרת להשאיר להם את שכ"ד גם לאחר מכן - כשהם הסכימו לחתום על החוזה, הם לא לקחו בחשבון שיצטרכו לחיות 3-4 חודשים במצב של שיפוצים, תחשבי על זה ככה. זה לפחות מה שהייתי עושה במקומך.

נכון, זה מכעיס ולא נעים לאור העובדה שהשיפוץ נכפה גם עליכם - אבל השוכרים לא אשמים בכך, ובתכלס - הם נדפקו לא מעט מהנושא.  
לצפיה ב-'המון תודה גם לך.'
המון תודה גם לך.
15/01/2019 | 18:52
8
25
אני ממש מעריכה את התגובות שלכם.

האמת שאנחנו לא ממש בקשר שם עם השכנים. בניין אחר, עיר אחרת, וגם בלי קשר לנתונים האלה.

במקרה שלנו, יצא שהשוכרים שלנו ידעו ממהלך השיפוץ עצמו עוד לפנינו, תאמינו או לא. כלומר, בשנים האחרונות דיברו שם על אפשרות לעשות תמ"א או פינוי-בינוי, אך שתיהן נפסלו על הסף, בטענה שלא ניתן ליישמן בבניין הזה, אך מפה ועד לתכנון של כזה שיפוץ באמת שלא תיארתי לעצמי בכלל, עד הוזמנו לישיבה הראשונה לפני כמה חודשים, ורק עכשיו הם הצליחו להשיג לעצמם את הרוב הדרוש.

לכן, על חידוש החוזה האחרון שלי איתם (זו השנה הרביעית שלהם) חתמנו שני הצדדים בידיעה די ברורה מראש שהשיפוצים עתידים לקרות בחודשים הקרובים, וזה לא דבר שנפל עלינו בהפתעה מהרגע להרגע.
בגלל שידענו על התוכנית עוד בטרם החתימה בזמנו, איפשרנו להם, באופן הכי חריג שיש, בסעיף היציאה המוקדמת להודיע לנו חודש לפני, ולא חודשיים כפי שזה היה במקור. כעת העניין הוא שהם יישארו, אבל פשוט לא רוצים להרגיש שהם יוצאים "פראיירים", או משהו כזה.

בכל אופן, כבר אמרנו לה שנוכל להוריד 500 ש"ח, והאמת שהיום נודע לי קצת יותר טוב מהלך העבודה של הקבלן, ו"השד לא כזה נורא" כמו שהם חושבים. זה לא מצדיק הורדה משמעותית שכזאת. אסביר לה את פני הדברים ואני מקווה שהיא תתרצה.

וכן, אני אעשה בעצתך, אכתוב נספח וגם אשאיר את תאריך הסיום של החוזה המקורי. כדאי לכתוב לגבי עליית המחיר העתידית (בחידוש) כבר עכשיו בנספח, או לעדכן אותם בע"פ רק לקראת תום השנה? כי בחוזה שלנו צויין שעלינו לדון 45 יום לפני תום החוזה על אפשרות להמשיך.

וכמו שכבר הזכרתי, אני בכל זאת אעשה כך ולא אעלה את המחיר בתוך החוזה הנוכחי וזאת למרות שהשוכרים כן ידעו על השיפוצים בזמן שחידשנו אותו. הם פשוט היו בטוחים שהוא יתחיל כבר בתקופת החגים, אך יצא שזה יקרה רק באביב.
אנחנו באמת הכי משתדלים להתחשב בהם, אבל בכל זאת עד גבול מסויים.

שוב המון תודה על התייחסותך
לצפיה ב-'מה שכתבת כאן אכן משנה את הסיפור'
מה שכתבת כאן אכן משנה את הסיפור
15/01/2019 | 21:31
1
24
אם נושא השיפוץ היה ידוע לשני הצדדים במעמד חתימת החוזה, ואפילו הכנסתם סעיף יציאה מוקדמת - אז המצב שונה לחלוטין, ואכן אין סיבה לפצות אותם באופן משמעותי במידה והם רוצים להישאר, היות שהחוזה נחתם בידיעה שהשינוי הזה הולך להתבצע. כנראה שהשיחה עם השכנה גרמה להם לשנות את דעתם ובמקום לעזוב - לבקש הורדה בשכ"ד.

את יותר מאשר הוגנת, ראוי לציין.

לצפיה ב-'תודה על הקומפלימנטים '
תודה על הקומפלימנטים
16/01/2019 | 02:04
17
במלוא הצניעות, אנחנו באמת באנו לקראתם לאורך כל הדרך, בכל מיני נקודות. הם אולי לא לגמרי מבינים שיש משכירים שלא נוהגים כפי שנהגנו איתם בכמה סעיפים. אני תמיד הבהרתי להם את העובדה הזאת.

את מבינה? חידשנו חוזה בידיעה שזה הולך לקרות, במוקדם או במאוחר, לדאבוני. הם היו בטוחים שזה יקרה כבר אז, אך בכל מקרה הסכמנו לקחת מהם רק מחצית מהצ'קים כי האישה נורא חששה שהם לא יוכלו לצאת לפני, באם הם ירצו. כמובן שניסינו להרגיע אותם עד כמה שאפשר כי במילא קיים סעיף היציאה המוקדמת כבכל שנה בחוזה (לא הכנסנו אותו לראשונה רק עכשיו). אז, כשחתמנו, עוד לא רמזנו בכלל על אפשרות להוריד את המחיר בתקופת השיפוצים. מבחינתי זה גם לא ממש עמד על הפרק עקב כל ההתגמשות מצידנו.

עכשיו, לגבי המשמעותי, אני מאמינה שגם ה-500 ש"ח שכבר זרקנו להם והסברנו שזה מה שנוכל לעשות זה סכום שנחשב מספיק משמעותי. אני די מצטערת על זה שקודם אמרנו להם כבר את הסכום הזה עוד לפני שביררנו קצת יותר טוב מול הקבלן במה כרוך סדר העבודה, בעיקר כדי לנסות להרגיע אותה ש'השד לא נורא כל כך' כמו שהיא חוששת ושזה לחלוטין לא מצדיק הורדה של 1000 ש"ח, כפי שהיא הייתה מצפה לקבל. זה פשוט לא בא בחשבון, בשום מצב. גם ה-500 שקל הם די והותר מבחינתנו. השאלה האם ועד כמה אני יכולה לחזור בי מכך, אם כבר אמרתי? די מבאס.

וזה בדיוק מה שגם אני בטוחה שקרה - כלומר, בהחלט ייתכן והם חשבו כבר מראש על לנסות להוריד את המחיר כשיגיעו השיפוצים, אבל השיחה שלה עם אותם שכנים אכן 'פתחה להם את התיאבון', מה שנקרא. ככה זה, מה לעשות.
לצפיה ב-'ו-לגבי עדכון העלאת המחיר העתידית '
ו-לגבי עדכון העלאת המחיר העתידית
15/01/2019 | 21:37
5
15
תעדכני את זה כבר עכשיו בנספח, ותיידעי אותם לגבי זה באופן אישי. גם על מנת ליישר קו, וגם כדי שיהיו מודעים שאת הולכת לקראתם ומשאירה להם את המחיר עד תום החוזה למרות שערך הדירה יעלה אחרי השיפוץ.

אני מניחה שעם מי ששוכרים את הדירה שלכם 4 שנים אתם נמצאים במצב בו שני הצדדים מעוניינים להגיע לפשרה ברוח טובה, ואחרי הכל לשני הצדדים יש אינטרס שהם יישארו בדירה בתקופה הקרובה.
לצפיה ב-'זהו, לגבי זה אני עוד קצת מתלבטת.'
זהו, לגבי זה אני עוד קצת מתלבטת.
16/01/2019 | 02:29
4
17
אולי עדיף לי לא "להכריז" כבר עכשיו, בנספח לחוזה המקורי והנוכחי, על עליית המחיר בשנה הבאה אלא להשאיר את זה בגדר עדכון בהתאם למנוסח בחוזה שלנו: 'אופציה להארכת השכירות לתקופה נוספת של 12 חודשים תידון לפחות 45 יום לפני תום תקופת השכירות, מה שבכל מקרה מחייב אותי ליצור איתם קשר ולהבהיר מה עמדתנו ורצוננו לגבי ההמשך, אם בכלל, לרבות העלאה במחיר.

וכן, יש אינטרס מסויים, ואני מקווה שהיא תתרצה לאחר ההסברים שלי.

ברשותך, אני אשמח לעזרה על מנת שאוכל להבין טוב יותר לגבי מצב שבו אחליט בעתיד שלא להכניס יותר סעיף יציאה מוקדמת :
1) האם מספיק שלא לציין בכלל סעיף כזה בחוזה, או שמומלץ לי (או מן הראוי?) כן לחדד ולהדגיש זאת בפני השוכרים הפוטנציאליים במעמד החתימה ומה המשמעות בפועל? או שאין צורך?
2) האם רק להבהיר שבמידה והם בכל מקרה לא רוצים להישאר בדירה לפני תום החוזה - חובה עליהם לשלם עד תומו?
3) והאם זה אכן אומר שבמקרה כזה לא תהיה לשוכרים האפשרות שלא לשלם עד תום השנה, לא להכניס שוכר במקומם וגם לא להודיע זמן מה מראש, נכון?
אני רק רוצה לוודא.
לצפיה ב-'נתון לשיקולך - בפועל זה גם דיי מקובל '
נתון לשיקולך - בפועל זה גם דיי מקובל
16/01/2019 | 19:13
3
15
בכל חוזה ניתן להעלות שכ"ד בסיום החוזה, בהתראה סבירה מראש, עם ובלי קשר לשיפוצים קיימים בדירה.

לגבי שאלותייך - עונה כמיטב ידיעתי ונסיוני:
סעיף יציאה מוקדמת לרוב יותר רלוונטי מהצד של השוכר, ובאופן כללי הוא מקובל בחוזים באופן כללי.
לגבי סעיף 2  אם הבנתי נכון - את מתכוונת למצב בו השוכרים עוזבים את הדירה, אבל מחויבים לשלם עד תום החוזה? זה נשמע פחות לעניין, ואין סיבה הגיונית להכניס סעיף כזה לחוזה. המקובל במקרי שכירות, ומקובל גם במידה וזה לא מצוין במפורש בחוזה, שהשוכרים לא יכולים לעזוב באמצע החוזה, אלא אם יש הפרת חוזה מצד בעלי הדירה, או אם מגיעים להסכמה בנושא שאינה קשורה לחוזה. במצב בו השוכרים מחליטים לעזוב באמצע החוזה, המקובל והנהוג זה שהם מוצאים שוכרים חליפיים שמקובלים על בעל הדירה, ורק לאחר חתימת החוזה עם השוכרים המחליפים הם יכולים לעזוב ולקבל את הצ'קים שלהם בחזרה.

לצפיה ב-'אני אחדד קצת יותר את דבריי.'
אני אחדד קצת יותר את דבריי.
18/01/2019 | 12:17
2
11
הכוונה שלי היא פשוט להבין מה קורה במצב בו אין אפשרות של יציאה מוקדמת מהחוזה. האם אמורים לציין משהו במקום סעיף כזה? אבל האמת היא שהשאלה החדשה שבדיוק שאלו למעלה יכולה לעזור לי. אני גם באמת צריכה להעמיק קצת יותר בחוק החוזים.

כלומר, מדברייך אני מבינה שגם במצב בו אין סעיף יציאה מוקדמת, אך השוכרים רוצים בכל מקרה לעזוב את הדירה, זה אומר שהם צריכים למצוא שוכר חלופי - גם אם הדבר לא מצויין במפורש בחוזה? כלומר, כל עוד וגם אם הם לא הצליחו למצוא שוכר שמקובל עליי הם בכל מקרה יצטרכו להמשיך ולשלם?

אפשר לשאול איך זה אצלך בחוזה? בין אם את השוכרת או המשכירה. אם בא לך לשתף, כמובן.
לצפיה ב-'זה נתון לשיקולך'
זה נתון לשיקולך
18/01/2019 | 12:32
1
15
ההמלצה שלי היא כן להוסיף סעיף של יציאה מוקדמת בתנאי להבאת מחליפים שמקובלים עליכם, כאשר המקובל בשוק השכירות הוא שגם אם זה לא מצוין, על המשכיר לאפשר את זה - בפועל אין סיבה עניינית שלא לאפשר, היות שמבחינת המשכיר אין הבדל מי משלם, כל עוד יש שוכר שהסכמת לחתום איתו חוזה. יש משכירים שנוהגים במצב כזה לא להחזיר את הצ'קים לשוכרים העוזבים, ולתת לשוכרים העוזבים ולמחליפים להסתדר ביניהם, אני פחות בעד.

ברוב החוזים שהייתי חתומה עליהם, הן כשוכרת והן כמשכירה, היה את הסעיף הזה. יש מקרים שזה מרגיש פחות רלוונטי, כמו במקרה של דירה שמושכרת למשפחה, היות שמשפחות פחות נוטות לעזוב באמצע חוזה, ולמצוא משפחה שתחליף אותך בדירה בתקופה שאינה תקופת המעבר של משפחות (חודשי החופש הגדול) זה לא פשוט. במקרים כאלו גם מקובל לעגן בחוזה שזמן ההודעה המוקדמת יהיה ארוך יותר, על מנת שתהיה אפשרות למשכירים להיערך לחיפוש שוכרים חדשים.

באופן כללי - ברגע ששוכרים חתומים על חוזה, הם מחויבים שהוא יקוים, ואם הם רוצים לעזוב הם לא יכולים לעזוב בלי לוודא שהמשכירים יקבלו את התמורה המלאה עד תום החוזה. אתן דוגמה נוספת שיצא לי להיתקל בה במספר מקומות: בדרך כלל כשזוג שוכרים דירה, שניהם חתומים על החוזה. במקרה של פרידה - זה לא אמור לעניין את בעל הדירה שאחד מהם עזב את הדירה, שניהם מחויבים לתשלום, ואת הפתרון הם נדרשים לסדר ביניהם.

יצא לי לקבל פניות בנושא הן מהשוכרים (או מאחד מהם), שנדרשו לפעמים להבהרה שאם אתה חתום על חוזה, אי אפשר להשאיר את האקס עם מלוא שכ"ד אחרי שעזבת (גם הצד שנשאר בדירה לפעמים נזדקק לתזכורות הזאת), וגם מבעלי הדירות שלא ידעו איך להתמודד עם זה ועם חובות שהושארו. חוזה זה חוזה, זה מחייב, אבל לפעמים אפשר להתגמש ולמצוא פתרונות, כל עוד לא מתבצעת הפרה כנגד אף אחד מהצדדים.
לצפיה ב-'רוב תודות '
רוב תודות
19/01/2019 | 18:00
22
את מבינה? מה שעשינו עם השוכרים האלה, כבר מהשנה הראשונה איתם, היה שבמקור ציינו בחוזה שהראנו להם על מנת לקבל את אישורם שהם צריכים להודיע לנו חודשיים לפני שהם מתכוונים לעזוב ושעליהם למצוא דייר חלופי.
הם מיד ביקשו להוריד את זה, אז יצא שמשום מה הסכמנו (טוב, למרות שיש כמובן את המשכירים שבעצמם לא מעוניינים שהשוכר יאתר להם מחליף) והשארנו להם רק את עניין ההודעה מראש, ועלינו ייפול מציאת השוכרים החדשים.

ובחזרה רגע לענייני, לצערי הרב לא הולך לנו איתם. לאחר שהסברנו שוב ש-500 ש"ח זה המקסימום שנוכל להוריד להם, האישה אמרה "אבל 500 שקל זה בדיחה", במין טון מגחך כזה. במילים האלה ממש. הכסף שלנו זה בדיחה בשבילה.
ובכן, יש גבול גם למה שאנחנו יכולים ומוכנים לספוג. באמת עד כאן. אני חושבת לטווח הקרוב, ובעיקר לטווח הרחוק יותר, ולא נראה לי שבכלל ישתלם לי להמשיך איתם, בשיא הכנות (אם הם ירצו להמשיך לשנה חמישית). היא יכולה להשוות לי עד מחר סכומים שלטענתה מורידים המשכירים האחרים בבניין. זה מה שאנחנו יכולים, וגם לפנים משורת הדין, שלא לדבר על זה שיתר הדירות המושכרות בבניין גדולות משלנו, אז בוודאי שהם יכולים (אבל ממש לא חייבים, כמובן) להרשות לעצמם להוריד יותר. אנחנו לא עד כדי כך תמימים.

לכן אני שוקלת ברצינות להוריד את סעיף היציאה המוקדמת החל מהשוכר הבא שלנו, כי אני מרגישה שהם פשוט מנצלים אותו עד תומו לאינטרסים שלהם. גם איפשרנו להם הפעם להודיע לנו רק חודש מראש ולא חודשיים, גם הסכמנו, בלב כבד, לקחת מהם רק מחצית מהצ'קים כי היא כ"כ פחדה שהם לא יוכלו לצאת מהדירה לקראת תחילת השיפוצים. באמת מספיק ודי! כמה עוד אפשר לבוא לקראתם וזו תהיה התגובה שלהם. פשוט עזות מצח. בדיעבד, אני מתחרטת על זה שבכלל חידשנו איתם חוזה לשנה רביעית. אנחנו לא חייבים להם דבר וחצי דבר.
לצפיה ב-'בוקר טוב.אנסה להוסיף את נקודת המבט שלי.'
בוקר טוב.אנסה להוסיף את נקודת המבט שלי.
14/01/2019 | 06:03
13
35
1.אם עניין השיפוץ הוחלט לפני שחתמת על החוזה עם השוכרים אז היית אמורה להביא זאת לתשומת ליבם לצורך הגילוי הנאות ואז גם שווי דמי השכירות היה נגזר נמוך יותר עקב כך.
2.במידה ולא היה ידוע לך אך הוחלט כך ,אז עקרונית ,ובמידה ואין בחוזה שלך סעיף המחייב אותך לפצות את השוכרים אז אינך מחוייבת להפחית את דמי השכירות.
3.בטח אקבל נאצות לגבי סעיף זה שאני כותב.שאר בעלי הדירות בבניין בוודאי יפגעו גם הם מרעש ואבק השיפוצים ואם הם ימשיכו לגור בבניין אז תיפגם גם להם איכות המגורים ואף אחד לא יפצה אותם.
גם במקרה של שיפוץ דירה אחרת בבניין ללא ידיעתך עשויה לגרום לפגיעה באיכות המגורים של השוכרים שלך ובמקרה כזה כנראה לא היו מבקשים הפחתת דמי השכירות.
3.יתכן ובמידה ולא תפצי את השוכרים אז הם יחפשו עילה לסיום החוזה טרם זמנו ואז כאמור תשארי עם דירה ריקה.לא בטוח אבל יתכן.
4.אני מעדיף פשרות.הליכה ראש בראש עם השוכר אינה תמיד מועילה.את יכולה להסביר לשוכר כי אינך יכולה לוותר על שכר דירה של 1,000 שח אלא פחות, לדוגמא 500 שח או פחות מכך לפי הבנתך.
5.במידה והחלטת להפחית מדמי השכירות בתקופת השיפוץ.
מבחינה פרוצידורלית העניין מאוד פשוט .אין צורך לחתום על חוזה חדש אלא לכתוב נספח לחוזה השכירות הקיים ואשר עליו חותמים המשכיר והשוכר ואשר בו רושמים כי הצדדים לחוזה מסכימים כי למשך תקופת השיפוצים מתאריך ועד תאריך יופחתו דמי השכירות בכך וכך שח.
לאחר מכן במידה ויש ברשותך כבר שיקים של השוכרים בסכום הגבוה הנקוב בחוזה את מחזירה להם ומקבלת מהם בתמורה שיקים עם שכר דירה מופחת.
במידה ולא קיבלת שיקים לשנה מראש אז הסכומים בשיקים יהיו לפי תקופת השיפוצים.
6.אינני בטוח כי שיפוץ חיצוני ופנימי של הבניין ישנה מאוד לגבי גובה דמי השכירות שתוכלי לגבות בעתיד.אני סבור כי הסכום יחסית זניח ותמיד תוכלי לבקש יותר דמי שכירות בסיום החוזה הקיים עם הדיירים הנוכחים ו-או לנסות להעלות לשוכרים הקיימים את דמי השכירות בסיום החוזה אם ישארו לשנה נוספת.
לצפיה ב-'סעיף 2 אינו נכון'
סעיף 2 אינו נכון
14/01/2019 | 22:00
8
28
אין קשר בין הימצאות סעיף העוסק בפיצוי בחוזה, לבין הצורך בפיצוי במקרים מסוימים בהם נגרמים נזקים לשוכר, ונוצר מצב בו הוא אינו מקבל תמורה הולמת לכספו.

תחשוב על מצב בו אתה תשכור חניה - במעמד חתימת החוזה החניה תראה לך מתאימה לצרכיך, אולם חודשיים לאחר מכן תגלה שיש עבודות שונות במתחם שמובילות לכך שהרכב שלך באופן קבוע מתלכלך, שבאופן קבוע יש שלוליות בדרך מהכניסה לחניון לרכב, שלפעמים יש מכשולים שאתה נדרש להזיז אותם כדי שתוכל לחנות בצורה בטוחה - במצב כזה היית מקבל את הטענה שכל עוד אין סעיף ספציפי בחוזה שעוסק בפיצוי, בעל החניה לא אמור לפצות אותך, או לפחות לאפשר לך סיום מוקדם של החוזה?

באופן כללי זה דבר ידוע, מוכר ומקובל שכאשר מתקיימים שיפוצים בבניין בו גרים, או בבניין סמוך באופן שמשפיע על הדירה הספציפית - מקובל להוריד את שכר הדירה. הרי אם השוכרים היו מודעים לנושא טרם חתימת החוזה, הם לא היו מסכימים לשלם את הסכום הזה, אז בגלל שהנושא נפל בהפתעה הם צריכים לספוג את זה?
לצפיה ב-'אנו חלוקים בנושא זה וארחיב את היריעה.'
אנו חלוקים בנושא זה וארחיב את היריעה.
14/01/2019 | 23:30
7
20
יש להבדיל בין מצב חוקי מחייב על פי חוזה לבין מצב הוגן כפי שאת מציינת ואשר גם אליו התייחסתי בחיוב.
לגבי מצב חוקי לפי חוזה.
במידה ואין סעיף מחייב בחוזה לפיצוי השוכר במצב של שיפוצים שאינן בדירה המושכרת(וכל עוד זה לא סותר את החוק והתקנות לחוק השכירות ) הרי שאין כל חובה על המשכיר לפצות את השוכר ולהפחית בדמי השכירות !!!
אני סבור כי קצת חרגת בנושא ההוגנות וחיוב המשכיר בפיצוי השוכר.
שיפוץ בבניין סמוך, שהמשכיר לא ידע עליו קודם לחתימה על חוזה ? נו באמת.זה נשמע לי מוגזם.אין המשכיר אחראי לכך ואין לו כל סמכות לגבי בניין סמוך.
כנ"ל למצב של שיפוץ בין מספר חודשים של דירה בבניין.או ילד שהחליט ללמוד תיפוף באחת מהקומות או כלבים שנובחים כל הלילה או מישהי שלומדת פיתוח קול באחת הדירות.האם גם במקרים אלו תדרשי פיצוי מהמשכיר(בהנחה שהמשכיר לא ידע על כך מראש) ?
האפשרויות הן בלתי מוגבלות.
כעת לצד השני של המטבע.האם השוכר סובל או יסבול.ברור !!!
אך לגבי פיצוי מחמת הוגנות (לא לפי חיוב חוזה או חוק) הפער הוא אדיר וכל משכיר ושוכר ישאו ויתנו האם יהיה פיצוי,כמה,אם בכלל.
כפי שציינתי בפוסט הקודם ,אני בעד מתן פיצוי כלשהו מבחינת הוגנות.עם זאת חוזר ומדגיש כי מתן פיצוי במידה והחוזה או החוק אינו מחייב את המשכיר,הרי הדבר  נתון בלעדית לשיקול דעתו האישית של כל משכיר .

לצפיה ב-'אתה לא מדייק ואף טועה'
אתה לא מדייק ואף טועה
15/01/2019 | 00:12
6
29
וכותב דברים שאינם תואמים את המציאות. לטעון שאני "כל הזמן מתבלבלת" לא ישנה את המציאות - אני לא מתבלבלת בין שום דבר לשום דבר, יש דבר שנקרא האדם הסביר, שנחשב לבסיס בפרשנות לאירועים כאלו, ולפי האדם הסביר יש כאן פגיעה משמעותית בתמורה שמקבלים השוכרים ובחוזה עליו חתמו. ברגע שאדם לא מקבל תמורה בהתאם למה שכתוב בחוזה, ושיפוצים שפוגעים באורח המחיה הסביר ללא ספק פוגעים בכך, השוכר לא מקבל תמורה הולמת לכספו בהתאם למה שנחתם בחוזה. דירה שהושכרה כדירת מגורים בתנאים מסוימים, אמורה לענות על אותם תנאים במשך כל תקופת השכירות, ושינויים שכאלו פוגעים בכך.

מניסיוני האישי, זה תרחיש בהחלט סביר שהמשכיר לא ידע על אפשרות של שיפוץ בבניין סמוך פרק זמן משמעותי מראש, במקרה של עבודות תמ"א כן יודיעו מראש, במקרים של שיפוצים כמו שהיא תיארה - ממש לא, המקסימום זה להודיע כמו במקרה שלה, פרק זמן של מספר חודשים מראש, שיכול בהחלט ליפול אחרי חתימת החוזה. המשכיר לא אחראי לכך ולא יכול למנוע את השיפוצים, אבל זה לא סותר את העובדה שערך הדירה יורד ונוצרת פגיעה של ממש בחיי היומיום של השוכרים, כמו במקרה של עבודות תמ"א בבניין סמוך שגם לזה המשכיר לא אחראי ואין לו מה לעשות בנדון, אבל עדיין הוא יגבה שכ"ד נמוך יותר במצב כזה כי ערך הדירה יורד, באופן זמני אבל יורד. ילד שלמד תיפוף ודברים בסגנון זה מצב אחר, ואין מה להשוות בין השניים. אם כבר אפשר לציין שדירות שממוקמות בקרבת בתי ספר לרוב מושכרות בשכ"ד נמוך יותר בגלל הרעש הקיים, וגם בתקופות של חופשים השוכרים לא משלמים יותר.

אתה יכול להמשיך ולטעון שאין שום חובה לפצות, זה לא ישנה את העובדות.

לצפיה ב-'צר לי על תגובתך.אני סבור שאיני טועה.אין קשר בין דברים שקורים'
צר לי על תגובתך.אני סבור שאיני טועה.אין קשר בין דברים שקורים
15/01/2019 | 03:40
5
19
במציאות לבין החוק היבש.
החוק ותקנותיו תמיד מנוסחים בלשון ובנוסח מצומצם.לכן לא פעם ישנם מקרים לא ברורים המגיעים לפסיקת בית משפט ועל פיהם נקבעת ההלכה עד שתיסתר אם תיסתר ,על ידי ערכאה שיפוטית גבוהה יותר.
לרוב חוזי השכירות בהן נתקלתי אין כלל התייחסות לחובה החוקית,  שוב ,תפנימי מדובר בחוק או בסעיפי חוזה מחייב (ככל שאינו עומד בניגוד לחוק) !!!
של המשכיר  לפצות בצורה כלשהי שוכר בגין שיפוץ של דירה כלשהי בבניין (לא המושכר גופא) או הבניין כולו (כפי שעלה בפוסט)ובוודאי ובוודאי לא שיפוץ שנעשה בבניין סמוך.
חוזר שוב ומשנן אין חובת פיצוי של המשכיר לשוכר במידה והמשכיר לא ידע מראש כי הבניין או דירה ספציפית בו אמורה לעבור שיפוץ.
זה החוק היבש וסעיפי חוזה השכירות ככל שהם מתאימים לחוק היבש.
נשאלת השאלה מי יפצה את בעלי הדירות האחרים אשר גרים בדירותיהם בבניין העובר אובר כללי(לאו דווקא תמ"א 38 אלא שיפוץ חיצוני ופנימי לדוגמא) או אשר בו יש שיפוץ באחת הדירות.
גם בעלי הדירות בבעלותם הגרים בהם  סובלים מאוד כתוצאה מכך.גם הם שילמו בעת קניית דירתם.
האם את סבורה כי יש להם יסוד לבקש פיצוי מבעל הדירה אשר משפץ את דירתו וגורם לפגיעה ממשית באיכות חייהם ?
חוזר שוב על המנטרה ,יש החוק היבש ויש מציאות בעייתית אשר לה יכול משכיר מתחשב והוגן!!! לפצות את דייריו.
אין חובה עליו לפצותם אם לא היה ידוע לו עניין השיפוץ.זה אחד הסיכונים שהשוכר לוקח על עצמו בעת שכירת הדירה !!!
כמו שהמשכיר לוקח עליו סיכונים שונים בעת השכרת דירתו לשוכרים שאינו מכיר ואינו יודע אם יעמדו בתשלומי דמי השכירות.
וצר לי לומר כי משום מה חוזרת על עמדתך שישנה מציאות מסויימת ויש האדם הסביר וכו"י.הכל טוב ויפה אבל במקביל למציאות ולאדם הסביר יש את החוק היבש וסעיפי החוזה אשר לא מחייבים משכיר לפצות את השוכר בגין השיפוצים בבניין או באחת הדירות ובוודאי שלא בגין שיפוץ בחלקה אחרת.

לצפיה ב-'אינך סבור, אבל אתה טועה '
אינך סבור, אבל אתה טועה
15/01/2019 | 20:16
4
17
והתגובה הזאת שלך, כמו יתר התגובות, מוכיחה עד כמה אינך בקיא במושגים ושאינך מתייחס לנתונים הקיימים, לעובדות בשטח ולחוק החוזים. כתבת הרבה דברים שאינם נכונים לצד הרבה דברים שאינם רלוונטיים כלל לעניין, ונראה שגם לא ירדת לעומקם של דברים.

אני פורשת כאן - מצידי שתחשוב שאתה צודק. אין שום סיבה שנמשיך להתווכח, אני מקווה בשבילך שלא תצטרך להתמודד עם מצב כזה בעתיד.
לצפיה ב-'מסכים שנישאר חלוקים ונפסיק את הוויכוח.אני סבור'
מסכים שנישאר חלוקים ונפסיק את הוויכוח.אני סבור
16/01/2019 | 02:19
3
13
כי הבהרתי את עמדתי בצורה טובה.בניגוד לדעתך אני די בקיא בתחום ,מעל 30 שנים של ניסיון.גם די מבין בפן המשפטי.
אשמח אם תוכלי להפנות אותי לחוק ותקנותיו אשר בו נאמר כי על המשכיר לפצות או לשפות את השוכר במקרה בו ישנם שיפוצים בבניין או באחת הדירות בבניין כאשר המשכיר לא ידע על כך מראש.
לצפיה ב-'ושוב אתה מוכיח שאתה לא יורד לעומקם של דברים'
ושוב אתה מוכיח שאתה לא יורד לעומקם של דברים
16/01/2019 | 19:34
2
21
אני לא בטוחה עד כמה יש טעם להסביר שוב, אבל אנסה:

חוק החוזים אינו עוסק במקרים ספציפיים, אלא כמו כל חוק, מדובר בהבהרה כללית. החוק אינו שחור ולבן, ולא לכל דבר שנחשב להפרת חוזה אמור להיות אזכור ספציפי של אותו מקרה, כמו שלהבדיל גנבה תמיד תיחשב לגנבה, ולא מצוין במפורש בדינים שגנבה היא גם במקרה של שוד חנות תכשיטים וגם במקרה של הומלס רעב שגונב מוצרי מזון מהמכולת.

בשום מקום לא טענתי שיש חוק ספציפי העוסק במקרים של שיפוצים בדירת השכנים, אלא מדובר בהפרת חוזה כללית לפי חוק החוזים: כאשר תנאי המגורים בדירה שהושכרה כדירת מגורים תוך חתימה על חוזה, התוקף הוא כל עוד תנאי המחיה בדירה תואמים את תנאי המחיה של האדם הסביר, ובהתאם למצב בו הייתה הדירה במעמד חתימת החוזה. בחוזה סטנדרטי מצוין גם שהשוכר ראה את הדירה ומצא אותה מתאימה לצרכיו - אבל גם אם הסעיף הזה לא מופיע (מודה שטרם יצא לי לראות חוזה שכירות שכזה) הוא תקף, היות שהאדם הסביר ששוכר דירה למטרת מגורים, לא יסכים לחתום על חוזה אם הדירה לא מתאימה לאופן מגורים סביר.

מקרה של שיפוצים מסוימים יוצרים מצב שפוגע בתנאי המחיה הסבירים בדירת מגורים - לא בכל מצב, אבל במקרים רבים כן. מצב בו מושכרת דירה שעתידה לעבור שיפוצים - או שבבניין הולכים לבצע שיפוצים, או שבבניין הסמוך צפויות להתבצע עבודות בנייה מאסיביות - האדם הסביר לא ישכור אותה במחיר מלא אם היה מודע לכך, ובחלק מהמקרים לא היה שוכר אותה בכלל (שיפוצים כאלו כוללים רעש, אבק ואי נעימויות שונות רבות).
היות שכך, מצב בו לאחר חתימת החוזה מתחילות עבודות כאלו, נחשב להפרת חוזה במובן זה. על אותו עקרון, אם בדירה יופיעו בעיות אינסטלציה שלא יאפשרו להתקלח ולהשתמש בשירותים באופן סדיר ותקין, ובעל הדירה לא ימהר לתקן את זה תוך פרק זמן סביר של ימים בודדים, זה גם נחשב להפרת חוזה וידרוש פיצוי של השוכרים, גם אם לא כתוב במפורש בחוק שאם האסלה והכיור והמקלחת וכו'...

אם החוזה עוסק במצב מסוים, והמצב משתנה במהלך תקופת החוזה - זאת הפרת חוזה, ובמצב כזה החוזה בטל ומבוטל. היות שבמצבים בהם ניתן למצוא פתרון, גם אם באיחור, וגם אם זה כרוך באי נעימות, השוכרים והמשכירים יהיו מעוניינים לרוב למצוא דרך לגשר על זה ולא לסיים את החוזה למרות ההפרה. היות שכך, נהוג בהתאם שבעל הדירה מפצה את השוכרים במצבים כאלו על התקופה בה חלה הפרת החוזה (גם אם זאת הפרה חלקית, זאת עדיין הפרה), ו/או מוריד את שכ"ד באותה תקופה. אפשרות אלטרנטיבית היא לממן לשוכרים פתרון דיור חלופי - אבל זה מתבצע רק במקרים ממש חריגים שלא מתאפשר לגור בדירה בכלל.

אם אתה עדיין מתעקש שאין שום סיבה לכך שבעל הדירה יפצה את השוכרים - אין לי מה לעשות בנדון.
לצפיה ב-'אני חושש שעמדתך לא נכונה'
אני חושש שעמדתך לא נכונה
17/01/2019 | 16:59
1
15
הפרת חוזה מצד המשכיר ראשית  קשורה לדירה המושכרת בלבד.נזילות מצנרת,וכדומה.
שנית-יש הרחבה מהתייחסות לדירה גופא בלבד וזה מצב בו המשכיר ידע מראש על אפשרות של פגיעה בתנאי מגורי השוכרים בדירתו כגון שיפוצים שאמורים להתבצע בבניין או בדירות אחרות בבניין ואף בבניין סמוך.
אבל........ וכאן יש אבל גדול ומשום מה את מתקשה להבין את ההבדל הזה שגם מעוגן בחוק ובפסיקותיו ,כל פגיעה בתנאי החיים ואיכותם של השוכרים בדירה(ללא שהמשכיר ידע עליהם טרם חתימתו על חוזה השכירות) אינם כלל נופלים באחריותו של המשכיר ולכן לא מגיע לשוכרים כל פיצוי בגינם מהמשכיר.
במסגרת זו אפשר לכלול שיפוצים בבניין,בדירות הבניין,בבניין סמוך ,בשכונה בעיר כולה לרבות סלילת הרחוב מחדש החלפת תאורה והקב"ה יודע מה עוד.
כמו כן במסגרת זו, בנוסף לשיפוצים, אפשר לכלול כל פגיעה בתנאי החיים ואיכותם של השוכרים מהדירה המושכרת לרבות ובין השאר...נגינה של שכן בכלי נגינה מעצבן,ריצת ילדים קטנים שמרעידה את הדירה (מאחת הקומות מעל),צעקות של השכנים,וכדומה.
הנקודה שאני מתעקש להבהיר לך כבר מיליון פוסטים ואת מתקשה אולי לעכל היא כי דין שיפוצים הוא כדין כלי נגינה הוא כדין כלבים הנובחים  הוא כדין כל הפרעת רעש אחרת הגורמת לפגיעה באיכות והנאת המגורים בדירה המושכרת.
אין כל הבדל ביניהם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
וכפי שלא מגיע פיצוי מהמשכיר לשוכר בגין כלב נובח,שכן צועק, כך לא מגיע פיצוי כלשהו בגין שיפוצים.
על אחת כמה וכמה.אי נוחות משיפוצים היא לרוב זמנית בלבד בעוד שאי נוחות מכלב נובח וכדומה היא לרוב מתמשכת.
האם את חושבת כי מגיע לשוכר פיצוי מהמשכיר בגין הפגיעה בתנאי המחיה הסבירים שלו בגלל כלב של השכנים או בגלל ריצה וקפיצות של ילדים בדירה מעליו ?
חוזר ומשנן את המנטרה וממליץ לך לקרוא שוב את כל החוקים הקשורים בכך ולהתייעץ עם עו"ד המבין בנושא.כל הדברים שמניתי במסגרת פגיעה באיכות חיי השוכרים כמו שיפוץ חיצוני מחוץ לדירה המושכרת  או כלב נובח או שכן מטורלל וצועק נופלים מבחינה חוקית באותה קטגוריה ואינם מחייבים את המשכיר מבחינה חוקית !!!!!! לפצות את השוכר.
אני חושש שאת זו שמטעה את קוראי הפורום בהצגת עמדתך כאילו היא המצב החוקי.ממש לא כך אלא ההיפך מכך.
אני מסיים כאן את תגובותי בנושא.
אני סבור כי הבהרתי את עמדתי בצורה הכי ברורה שאפשרית.
הסיבה היחידה שאני מתעמת איתך בנושא היא כי אני סבור שעמדתך מוטעה מאוד ואני ממליץ לך לעשות שיעורי בית ולהתייעץ וללמוד את הנושא היטב.
אני מבין שקשה לעכל זאת אך עמדתי היא המצב החוקי הקיים.
מעבר לכך כל משכיר ישקול אם ברצונו,לפנים משורת הדין לפצות את השוכר.
לצפיה ב-'זאת לא עמדתי, זה חוק'
זאת לא עמדתי, זה חוק
18/01/2019 | 10:46
16
כשאדם שוכר דירה הוא שוכר אותה למטרת מגורים בתנאים שמתאימים למחיה סבירה. זה לא קשור לדירה המושכרת בלבד אלא גם לסביבה - אם תנאי הסביבה משתנים באופן שלא מאפשרים מחיה סבירה, זה נחשב להפרת חוזה לא פחות, גם אם זאת לא אשמת בעל הדירה. רעש בלתי נסבל (כמו עבודות בנייה בתוך הבניין, ששונה מרעש של כלב נובח שאפשר להעיר לבעליו) אבק מופרז וגורמים נוספים שנלווים למגורים בתוך אתר בנייה, פוגעים בתנאי המחיה הסבירים הבסיסיים לא משנה מה תגיד.

אתה יכול לחזור על דבריך שוב ושוב ושוב, להוכיח לי שוב ושוב ושוב שלא ירדת לעומקם של דברים ושאתה לא מתייחס לא לחוק החוזים ולא למושג האדם הסביר, שהוא מושג דיי יסודי בתחום המשפטי - אבל זה לא ישנה את המצב. אין דין שיפוצים בבניין כדין כלב נובח או כתינוק בוכה, כמו שאין דין נזילה מהגג כדין שכן ששר במקלחת, ושום דבר שתכתוב לא ישנה את זה. אני לא אנסה להסביר שוב כי נראה שזה לא עוזר.

אני שמחה שסוף סוף אתה הולך להפסיק את הויכוח המיותר הזה - אני מקווה שתעמוד בדבריך.
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
15/01/2019 | 19:09
3
22
כפי שציינתי בתגובתי עכשיו לאשה מרציפן, עניין השיפוץ התחיל להיות מתוכנן עוד לפני שחידשנו חוזה לפני כמה חודשים, אך רק עכשיו הועד הגיע לידי חתימת הרוב הדרוש לצורך זה. השוכרים שלנו עוד ידעו על כך לפנינו (פירטתי שם בתגובה), ובהתאם לידיעה הזאת גם חידשנו חוזה בהתאם למחיר הרגיל שהם שילמו עד כה.

לגבי מספר הצ'קים, גם פה, בדומה לסעיף היציאה לפני תום החוזה, באנו לקראתם כבר מראש, בעת החתימה על החידוש, ורק הפעם הסכמנו לקבל מהם רק שישה צ'קים, מה שבכל מקרה היה מצריך מאיתנו לדבר איתם שוב, כך שיצא שזה חופף בדיוק לתאריך תחילת השיפוצים.

בנוגע לסעיף האחרון שכתבת, האמת שאני עוד צריכה לבדוק את זה ולוודא, כי גם אני לא לגמרי בטוחה שעניין העלייה בערך הדירה (כפי שגם כתוב באתר של הקבלן עצמו) רלוונטי גם במקרה של השכרה. נאמר לנו בהתחלה שערך הדירות יעלה, אך לא פירטו האם זה אכן רק במקרה של מכירת הנכס. אני מקווה שלפחות בעת מכירה זה כן מתקיים, אחרת פשוט חירטטו אותנו, לא נעים לי לומר, וזה פשוט לא לעניין.
וכן, אני מעוניינת להעלות את המחיר בתום החוזה גם בלי שום קשר לשיפוצים, בין אם זה יהיה איתם או עם דייר חדש.
לצפיה ב-'לא קראתי את כל ההתכתבויות הקודמות, אבל'
לא קראתי את כל ההתכתבויות הקודמות, אבל
15/01/2019 | 21:14
2
23
אם השוכרים שלך ידעו על השיפוץ וחתמו על המשך החוזה למרות זאת אין להם על מה להלין כעת.

לגבי ערך הדירה זה מאוד תלוי מה עושים, מוסיפים חדר? מרפסת? ממ"ד? נותנים לכם חניה? מעלית? במקרים כאלה מן הסתם עליית ערך הדירה יעלה באופן מיידי, אם רק משפצים את המבנה הקיים אז אין לכך שום ערך כרגע וגם לא בטוח שבעתיד.

בכל מקרה גם אם אתם אמורים לקבל צ'קים נוספים עדיין החוזה תקף באותם סכומים, רוצה ללכת לקראתם במה שאת יכולה אז תעשי זאת, אבל לפי מה שכתבת אין לכך חובה (ולא משנה מה בעלי דירה אחרים עושים).

לצפיה ב-'אכן כך.'
אכן כך.
16/01/2019 | 01:31
17
כבר במעמד חידוש החוזה הם ידעו על השיפוצים המתוכננים וכפי שכתבתי זו הייתה הסיבה שבגינה הסכמנו ללכת לפנים משורת הדין ולראשונה לקבל מהם רק מחצית מהצ'קים, שלא כמו בכל שנה (לא רק איתם, כמובן, אלא עם כל דייר שגר בעבר).

הם לא מלינים כמו זה שמבחינתם הם תמיד יכולים לנופף באפשרות היציאה המאוד מוקדמת שיש להם בחוזה (גם אם הם ידעו על השיפוצים מראש והתכוננו לכך), והפעם בהתראה הכי קצרה שיש (כפי שכתבתי שאיפשרנו להם גם כאן), ככה שהם כנראה משחקים על זה שאני עלולה להישאר ללא דייר בזמן הזה. אגב, בהקשר הזה אני באמת תוהה ומתלבטת מה לעשות בעתיד, עם הדיירים הבאים, והאם להוריד לגמרי את סעיף היציאה המוקדמת, כי אני מבינה שלא כל משכיר מכניס את זה בחוזה וזה לא משהו שחוק השכירות אוסר עליו אם מחליטים שלא לכלול אותו. במקור, בתחילת הדרך, הם היו צריכים או לשלם עד תום השנה או למצוא מחליף, וגם את כל זה הורדנו להם, שתביני.

באשר למה שכתבת בנוגע לסוגיית עליית ערך הדירה, אפילו לא חשבתי על זה. לא, במקרה שלנו לא מדובר באף אחת מן התוספות הללו אלא בשיפוץ חיצוני של המבנה - מעטפת חיצונית, ביוב, קומת קרקע ובניית חדר אשפה חדש לגמרי היות והנוכחי קרס (מדובר בבניין בן חמישים שנה, אם כי בעל פוטנציאל לא רע בכלל). למעשה, הבניין יהפוך להיות כמו חדש לגמרי. האם אין כל עליית ערך במקרה כזה, גם אם אין על הדרך תוספות בנייה?

השאלה, אם כך, מה פשר מה שמצויין באתר של הקבלן, תחת 'שיפוץ ושיקום מבנים': "ההערכה היא ששדרוג חזית המבנה מוסיף בין 20%-15% לערך הדירות בבניין, מכאן שמדובר בהשקעה בהחלט משתלמת לכל דייר".

עם מי לדעתך אני יכולה או כדאי לי לברר ולוודא את העניין הזה סופית?
תודה רבה על תגובתך.
לצפיה ב-''
16/01/2019 | 02:20
2
לצפיה ב-'בכל התגובות שלך את מתייחסת אל השוכרים כאל תחמנים שרק רוצים '
בכל התגובות שלך את מתייחסת אל השוכרים כאל תחמנים שרק רוצים
19/01/2019 | 19:55
2
20
לנצל אותך. את שוכחת שמדובר על בני אדם ועל המקום שהם קוראים לו בית.

את מציגה את סעיף היציאה המוקדמת כאילו את חסידת אומות העולם שהסכמת לא לאלץ אותם להמשיך לגור בתור אתר שיפוצים, בסך הכל הם פחדו למצוא את עצמם במצב שבו הם לא יכולים לעזוב גם אם המצב בלתי נסבל.
אז בסוף הם בחרו שלא לעזוב, כנראה שהם מבינים ששווה לסבול את ה4 חודשים האלה ולא להתחיל לחפש מקום אחר, אבל בכל זאת לגור 4 חודשים באתר בניה זה פגיעה משמעותית ברמת החיים. להציג את זה כאילו הם "לא רוצים לצאת פרייארים" זה זלזול מוחלט בצרכים שלהם ובפגיעה בהם.

את לא רוצה לפצות אותם? אל תפצי, את לא חייבת והם יכולים להחליט לעזוב ולהשאיר אותך בלי שכר דירה בכלל כי בהצלחה להשכיר דירה בבניין בשיפוצים. האופציה הזו פתוחה על השולחן, להציג את זה כאילו הם משתמשים בזה כקלף נגדך זה התקרבנות. 
רוצה להעניש אותם ולהעלות את שכר הדירה לאחר השיפוצים? זכותך. וזכותם להחליט שהם לא רוצים להמשיך לשכור דירה מבעלת דירה שרואה בהם עלוקות. 
4 שנים את משכירה להם את הדירה, כנראה שנוח לך שהם שם ואת לא צריכה להתעסק עם מציאת שוכרים חדשים. החלטת שבעצם את מעדיפה שיעזבו? זכותך המלאה. רק תפסיקי להציג את עצמך כקורבן בכל הסיפור הזה.
לצפיה ב-'ממש לא עניין של נוחות.'
ממש לא עניין של נוחות.
20/01/2019 | 00:49
1
21
תאמיני לי, אני בכלל רוצה למכור את הדירה, רק שהדבר לא תלוי רק בי, וזה כבר סיפור אחר. ובכלל, אני לגמרי לא בעד להמשיך עם כל שוכר כמה וכמה שנים, מקסימום שלוש, ואני מדברת מניסיון. כבר היו לנו גם השוכרים שלפניהם... לי דווקא אין שום בעיה להתמודד עם מציאת שוכרים חדשים, והלוואי והייתי לגמרי לבד בתמונת ההשכרה.
אני פשוט מרגישה, או למעשה יודעת וזו ממש לא רק הרגשה או תחושה שלי, שככל שהשוכר/ים נמצאים יותר זמן, הם מרשים לעצמם, אני כן אקרא לזה כך, לצפות לקבל יותר צעדים, או ויתורים, מצידו של המשכיר. בנקודות מסויימות.

הם ממש התעקשו שלא למסור את כל 12 הצ'קים כשחידשנו את החוזה האחרון - הסכמנו לבסוף, גם אם לא בלב שלם. וזה אחרי שאיפשרנו להם קודם לקצר את זמן ההודעה מראש בטרם עזיבה, סעיף שכמו שציינתי היה קיים להם מלכתחילה וממש לא הכנסנו אותו רק השנה בעקבות השיפוצים. הרי עם כל הכבוד להם, גם לנו זה לא הכי פשוט שיודיעו לנו רק חודש לפני שהם עוזבים.

פשוט מרגיש לי שתמיד אבל תמיד זה מגיע למצב בו רק אנחנו נאלצים בסוף לוותר. אין פה באמת שום פשרה, בטח לא בהגדרה שלה. הם מציבים בפנינו איזו עובדה או ציפייה שהם היו רוצים שתתממש על ידינו, אך הם לא מגיעים איתנו לאיזשהו עמק השווה, וזה בדיוק הסכום שאמרנו שנוכל להוריד להם, לא יותר.
לא סתם לפני שחידשנו את החוזה ואמרתי להם שאני מעלה את המחיר, סוף סוף אחרי שלוש שנים, ב-100 ש"ח הם מיד עיקמו את האף ותהו מדוע אני בכלל מעלה. לא הכי פשוט איתם, בסופו של יום. זה שהם משלמים בזמן זה לא חזות הכל.

ואגב, הם עוד לא באמת יודעים אם המצב אכן יהיה עד כדי כך בלתי נסבל מצידם, אבל כן מציבים סכום מסויים, שהוא מופרז בעינינו, בתור איזה רף שהם מקווים לקבל מאיתנו. חשבנו שנצליח להסביר לה שאולי השד לא נורא כל כך.
וכן, מצידי כבר עדיף שיעזבו עכשיו במקום בעוד חצי שנה. שוב, אני מסתכלת אחורה על כל הכמעט ארבע שנים איתם, ממש לא רק על נקודת הזמן הזאת. זה הכל. ואני ממש לא בקטע של "להעניש" אותם, כי זכותי להעלות את המחיר בלי שום קשר, ובטח אחרי כל ההוצאות הצפויות לנו בעקבות הכל. מפה ועד ללהגיע לזה שאני רואה אותם כעלוקות - הדרך רחוקה שנות אור.
לצפיה ב-'את רוצה להחליף דיירים, תחליפי'
את רוצה להחליף דיירים, תחליפי
20/01/2019 | 01:04
9
זו זכותך בתור בעלת דירה להחליט שאת לא רוצה להאריך חוזה יותר מ-3 שנים. 
לא יודעת מי האנשים האחרים שמעורבים בעניין ההשכרה אבל נראה שרק את מטפלת בנושא ולכן אם לך אין בעיה עם למצוא שוכרים חדשים, תעשי את זה. אם למישהו אחר בתמונה יש בעיה עם זה שהוא יתמודד עם השוכרים בעצמו.
אבל להמשיך את החוזה עם הדיירים הנוכחים תוך כדי שאת מתלוננת על כמה הם לא בסדר זה סתם לכלוך.  
את טוענת ש1000 שח בחודש קשה לך להפסיד אבל מצד שני טוענת שעדיף שיעזבו עכשיו ושלא תקבלי שום שכר דירה. תחליטי, אם איך לך בעיה שיעזבו עכשיו תודיעי להם שאת לא נותנת הנחה ושהם יכולים לעזוב, אבל אל תתלונני שהם סוחטים אותך.
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
11/01/2019 | 12:05
1
39
היי,
לא יודע אם זה הפורום הנכון ..אבל בכל זאת אשאל.

אם אני מבשל לעצמי במוצש אוכל לעבודה למשך כל השבוע (קשה לי להכין בבקרים)

האם אחרי שאני מסיים במוצש להכין , האם כדאי להקפיא ואז להוציא כל ערב לפני?
או שפשוט לשים במקרר וזהו?

זאת אומרת, אם נגיד הכנתי לי את הפרגית והחזה עוף במוצש...
ואני יודע שאני הולך לאכול מחר את הפרגית....אז ברור שאשים במקרר בלילה,
אבל אם את החזה עוף אני אוכל רק ביום רביעי....
אז זה משנה אם אשים אותו מוכן וסגור  במקרר או במקפיא ?

מה דעתכם?
לצפיה ב-'רוב סוגי האוכל המבושל'
רוב סוגי האוכל המבושל
11/01/2019 | 12:15
28
נשמרים טריים במקרר עד 4 ימים. במקפיא זה עד חודש. 
כלומר אם אתה יודע שתאכל משהו אחרי 4 ימים מאז שבישלת אותו- עדיף לשים אותו במקפיא. 
לצפיה ב-'רטיבות ועובש '
רטיבות ועובש
10/01/2019 | 22:44
42
החורף בעיצומו, ובדירות אלו ואחרות הופיעו סממנים של החורף: רטיבות ועובש.

אני מניחה שרוב החברים פה נתקלו בבעיה לפחות פעם אחת אם לא יותר, מי כשוכרים ומי כמשכירים, ומי כגם וגם. עובש למי שלא יודע, זאת סכנה בריאותית, ודורש טיפול תשתיתי מיידי. מנגד, קצת בעייתי לטפל בבעיית רטיבות כשעדיין רטוב.. וזה יוצר מלכוד מסוים.

במקרים של רטיבות משמעותית ניכרת, אתם רשאים לדרוש פיצוי בגין הפיכת הדירה לבלתי ראויה למגורים, ולדרוש טיפול מהיר כמה שניתן. בהמשך לדיון שהיה כאן - במצבים מסוימים בהם הדירה אינה ראויה למגורים, המשכיר נדרש לפצות את השוכרים על התקופה שאינם יכולים לגור בה. סך הפיצוי נתון למיקוח ונדון בכל מקרה לגופו, אבל החוק והאדם הסביר אומרים שכאשר לא ניתנים תנאי מחייה סבירים בסיסיים, השוכר לא מקבל תמורה לכסף שהוא משלם תמורת המגורים בנכס. הדבר תקף לתנאים בסיסיים כמו בעיות אינסטלציה שמשפיעות על המחיה הסבירה, היעדר מים חמים (אם הדוד התקלקל, המשכיר נדרש לדאוג לתיקון בפרק זמן סביר) וכמובן - עובש, מה שלשמו התכנסנו פה, היות שכאמור מדובר בסכנה לבריאותכם.

אז אחרי שחפרתי קצת על המשמעות של עובש - אתם מוזמנים לשתף בחוויות שהיו לכם עם הבעיה המעיקה הזאת, איך התמודדתם, איך בעלי הדירה שלכם התמודדו, איך השוכרים שלכם התמודדו - ומה אתם ממליצים במקרים כאלו.

חורף חמים, יבש ונטול עובש
לצפיה ב-'שוכרים דורשים פיצוי - דעתכם.'
שוכרים דורשים פיצוי - דעתכם.
08/01/2019 | 11:37
18
75
היי,
דירה בבעלותי סובלת מבעיית תשתית קשה לאיתור \ לתיקון (לא רוצה להכנס לפרטים).
אני עושה את מירב המאמצים לתקן וזה גורר הבאת בעלי מקצוע שונים לביתם של השוכרים.
עד כה הייתי אצלהם (לבד או עם בעלי המקצוע) כ7 פעמים (במשך חודש וחצי) לצורכי בדיקות ותיקונים שעד כה לא הועילו. חלק מהפעמים
היה צורך להזיז דברים בביתם \ היה לכלוך קצת - אבל לא משהו נורא (עזרתי להם אפילו לנקות).
התקלה משפיעה גם על אחד השכנים שמצידו מתלונן לשוכרים שלי (שבאמת לא אשמים בתקלה).
השוכרים דורשים ממני להחליף את בעל המקצוע שאני עובד איתו (קצת חוצפה בהינתן שהם לא מבינים כלום בתחום ולא יודעים אם בעל מקצוע אחר יפתור את זה) ורמזו שהם רוצים פיצוי 
על ה"פגיעה הלא סבירה" באורח החיים שלהם (אני באמת מנסה לתקן את התקלה! לא מורח אותם! זה מפריע גם לי!). לדעתכם מגיע להם משהו על 7-8 פעמים? כל ביקור אצלהם תואם לזמן המדויק שנח להם וערך בין 10 דקות לחצי שעה.
שהייתי אצלהם ובאמת ניסיתי לעזור? (מן הסתם 0 עלות מצידם רק מתלוננים שאני מגיע יותר מדיי).

לדעתי ההתנהלות שלי סבירה אבל אשמח לשמוע את דעתכם.
לצפיה ב-'כשוכרת'
כשוכרת
08/01/2019 | 12:28
6
49
סבלתי מבעיה דומה. הייתה בעיית צנרת שלא נפתרה במשך מעל לשנה, והיא גם פגעה בשכנם מתחתיי שטחנו לי במוח בגלל זה. 
היו אצלי 3 בעלי מקצוע, 2 מתוכם היו עצלנים ולא פתרו את העניין והשלישי כן פתר את העניין, אבל זה היה כרוך בלהרים מרצפות וחול ובלאגן וכל מה שכרוך בזה. וכאמור העניין לקח יותר משנה. 
תכל'ס זה היה יכול להיפתר הרבה קודם אם בעל המקצוע היה אמין. ובסופו של דבר זו הייתה טירחה מיותרת והוצאה מיותרת לבעל הבית. 

אולי אתה באמת צריך להחלף בעל מקצוע. לא בגלל השוכרים אלא בגלל שהעניין לא נפתר, ואם זה משפיע גם על השכנים זה משהו שיש לך אינטרס לפתור כמה שיותר מהר. זה לא קשור לשוכרים, אלא שאם העניין באמת לא נפתר אז בעל המקצוע שלך כנראה לא טוב. וזה צריך להיות קודם כל אינטרס שלך. 
כמשכירה היית מפצה, כי זה באמת כאב ראש לשוכרים ולי כמשכירה אין שום אינטרס שהדשוכרים שלי יעזבו דירה ועוד יעזבו אותה במצב שיש בה פגם מה שיבטיח לי בעיות גם בהמשך. 
אתה לא חייב לפצות אותם והם מצידם לא חייבים להישאר. תעשה את החשבון שלך. 
אנשים שנכנסים אליך הביתה כל פעם- ועושים בלאגן, זה לא כיף. זה מפריע לאורח החיים התקין, בדיוק כמו שאם מישהו היה נכנס אליך הביתה 7-8 פעמים ועושה בלאגן וגם לך זה לא היה נוח. 
אבל יותר מכל דבר אחר חשוב שהתקלה הזו תיפתר, כי מה שלא יקרה, זה פוגע בערך הנכס שלך והופך אותו לבעייתי להשכרה. אז תעשה כל מה שצריך כדי לסיים עם העניין הזה, כולל להחליף בעל מקצוע אם צריך. 
לצפיה ב-'תודה על התשובה..'
תודה על התשובה..
08/01/2019 | 14:53
5
43

בכנות אני מנסה לפתור את הבעיה. הבעל מקצוע שלי הוא אותו אחד שאני עובד איתו שנים ויש לי ניסיון טוב איתו.
ברור לי שזה גם אינטרס שלי לסדר את זה.
אני תוהה נושא על ההטרדה, מדובר ב7-8-9 (מניח שיפתר בביקרים הקרובים) שתואמו למועד המדויק, שבו השוכרים בקשו, את בטח יודעת מה זה לגרום לבעל מקצוע להגיע בשעה המדויקת..(לקחתי עליי).
הזזתי ביחס איתם את מה שצריך ניקיתי אחרי הבעלי מקצוע. מבחינתי הם יכלו בכלל לא להיות שם אבל אני מבין את הרצון שלהם להיות נוכחים (עוד אמירה כנה : לא הייתי נוגע להם בשום דבר שלא קשור).
אני פעם ראשונה בסיטואציה ותוהה אם מצב שבו הם היו צריכים לפתוח את הדלת כמה פעמים (בזה בערך הסתכמה הטרחה שלהם!) ולעשות כמה סמול טוקים מציקים עם השכן שסובל (שגם ממנו בקשתי לא לדבר איתם אלא איתי)
מצדיק לתת להם כמה אלפי שקלים בתור פיצוי..
אשמח לשמוע דיעות של בעלי נכסים אחרים.

לצפיה ב-'אתה לא חייב שום דבר'
אתה לא חייב שום דבר
08/01/2019 | 14:58
42
אבל בחייאת, זה מטריד. זה לא קשור לבמה אתה נוגע או לא נוגע, במה צריך לעשות אם לפתוח או לסגור את הדלת, זה קשור לזה שאנשים זרים נכנסים למרחב החיים הפרטי שלך ועוד באופן סידרתי. זה לא קשה להבין שזה מטריד.
את גובה הפיצוי, אם תחליט לתת, אתה יכול לקבוע בהסכם איתם. זה לא חייב להיות אלפי שקלים. 
לצפיה ב-'זה דיי הרבה'
זה דיי הרבה
08/01/2019 | 19:01
3
33
זה יוצא בערך פעמיים בשבוע במשך חודשיים.
וזה לא נכון שהם היו רק צריכים לפתוח את הדלת.
הם בטח היו צריכים גם לקחת יום חופש כל פעם.
אין שום צידוק ב-10 ביקורים בשביל לפתור בעיה.
שיבוא יעבוד כל היום עד שייסיים או שתמצא בעל מקצוע טוב יותר.
וזה מאוד מובן למה הם לא רוצים שתיכנס כשהם לא שם.
אתה היית מסכים לדבר כזה?
לצפיה ב-'לא מדובר ב10 ביקורים'
לא מדובר ב10 ביקורים
08/01/2019 | 21:57
2
33
אלא פחות. משהו כמו 7 כרגע.
אני מתוסכל מחוסר הפתרון בעצמי, קל מאד להגיד "תביא בעל מקצוע יותר טוב" אבל אין שום בטחון שבעל מקצוע אחר יהיה יותר טוב (כאמור זה שהגיע עובד איתי הרבה שנים). אני בן אדם הוגן שחושב מה הוגן בסיטואציה, אבל צריך להסתכל גם על הבעיה מהצד שלי.

ותיאמתי איתם באמת לזמן המדויק שנח להם ברמת ה"ביום שלישי, אחרי 18:30 אבל חייב להסתיים לפני 19:20". כולל שישי (ביקשו).

הדייר רמז שהוא רוצה הנחה באותו חודש, מניח שהוא לא מכוון ל100 שקלים.
מעניין אותי מה בעלי דירות שכותבים פה היו עושים.
לצפיה ב-'כבעלת דירה נתתי פור על הרבה פחות'
כבעלת דירה נתתי פור על הרבה פחות
08/01/2019 | 22:37
38
בילבולי מוח מזה.
קשה לי להאמין שיש בעיה שלא נפתרת תוך שניים או שלושה ביקורים גג. 
בעל מקצוע טוב או לא טוב, תפעיל שכל ישר. למה צריך כל כך הרבה ביקורים? זה נשמע מאד חריג. 
לצפיה ב-'7 בינתיים, בעצמך אמרת שכנראה יהיו עוד כמה ביקורים'
7 בינתיים, בעצמך אמרת שכנראה יהיו עוד כמה ביקורים
08/01/2019 | 22:46
28
אז כבר עיגלתי ל10.
אני באמת לא מבינה מה יכול לקחת כל כך הרבה ביקורים ולמה אתה מתעקש להישאר עם הבעל מקצוע שלא מסוגל לפתור את הבעיה אחרי 7 ביקורים.
אני בטוחה שגם הזמן שהם נתנו לך לא באמת נוח להם, אבל אין להם ברירה והם חייבים למצוא איזשהו זמן.
לצפיה ב-'מהפוסט שלך אתה מצטייר בעיני כמשכיר אכפתניק יחסית.'
מהפוסט שלך אתה מצטייר בעיני כמשכיר אכפתניק יחסית.
10/01/2019 | 17:21
38
לא פעם אנו קוראים בפורום זה פוסטים של שוכרים שצריכים לרדוף אחרי המשכיר כדי שיועיל ויבוא לפתור בעיות בדירה אשר הינן בתחום אחריותו.
אתה מנסה לפתור את הבעיה וזה טוב ויפה.
עקרונית אם לא נאמר בחוזה השכירות כי אתה צריך לפצות את השוכרים בגין הזמן שנדרש לתיקון אז עקרונית אתה פטור מזה.
עם זאת יש לקחת בחשבון (מעבר לנאמר בחוזה) את היחסים האישיים בינך לשוכר.
אם אתה מעוניין שימשיכו להתגורר בדירה לאחר פיתרון הבעיה אתה יכול להציע להם פיצוי ולקחת פחות שכ"ד.אלף שח נראה לי קצת הרבה (תלוי היכן הדירה) בשביל אי הנוחות שהם חוו עד כה.אך זו דעתי האישית ויתכן ואחרים יחלקו עלי.
לגבי בעל המקצוע אני מבין כי אתה סומך עליו שלא ינסה לדחוף לך תיקונים שאינם קיימים אבל כמו שכתבו לך בשירשור זה לפני ,הרי שבעל מקצוע טוב אמור היה לפתור כבר את הבעיה.
לדוגמא,נזילה מצנרת דירתית -יש שרברבים היום שמשתמשים  בציוד דיגיטלי חדשני שיכול לגלות היכן בדיוק הנזילה.נכון,עולה יותר ,אבל אם אינסטלטור הבית שלך לא מצליח לגלות מהיכן הנזילה אז צריך לפנות לבעל מקצוע אחר ולוודא כי בידיו ישנם האמצעים הדרושים לגילוי הנזילה.

לצפיה ב-'מצטרפת לחברות שהגיבו - זה נשמע לא סביר'
מצטרפת לחברות שהגיבו - זה נשמע לא סביר
10/01/2019 | 22:21
9
45
אם מדובר בתקלה שאחרי 7 ביקורים לא נפתרה, או שבעלי המקצוע לא עבדו נכון, או שמדובר בבעיה שדורשת טיפול שורש עמוק.  בכל מקרה - 7 ביקורים של אנשי מקצוע בפרק זמן קצר זאת אכן פגיעה בלתי סבירה באורח החיים שלהם, במיוחד אם זה דורש הזזת רהיטים, יצירת לכלוך ולקיחת חופש על ידיהם, כאשר גם אם הם לא לקחו יום חופש - זה לא נעים שאנשים זרים מסתובבים אצלך בבית בהיעדרך, וגם זאת פגיעה מסוימת באורח החיים של השוכרים.

עצם זה שאתה מנסה לפתור את התקלה ועוזר להם, לא סותרת את העובדה שמדובר בדבר שאינו סביר, ובניגוד למה שעניי עירך קודמים כתב - אין שום צורך לציין בחוזה השכירות סעיף לפיצוי במצב כזה, מדובר בהתנהלות של האדם הסביר, וכמו שלהבדיל אם היה נוצר מצב שלא מאפשר להם לגור בדירה, למשל בעיית רטיבות קשה, היה מצופה שתפצה אותם גם אם זה לא מצוין בחוזה.

בשורה התחתונה - לדעתי מגיע לשוכרים פיצוי, אולי לא בשווי של אלפי שקלים, אבל מגיע להם, ובנוסף מצופה שתבדוק אפשרות לטיפול מהשורש בבעיה באופן שלא ידרוש סחבת.

כידוע, השוכרים משלמים לך על מנת לגור בנכס שבבעלותך, ובמצב בו אתה מתאר הם לא מקבלים תמורה מלאה לכספם, עם כל הכבוד והאמפתיה לנכונות ולרצון הטוב ולעשייה שלך.  

לצפיה ב-'רק תיקון קל .לא כתבתי כי צריך בחוזה סעיף לתיקון כזה,ציינתי'
רק תיקון קל .לא כתבתי כי צריך בחוזה סעיף לתיקון כזה,ציינתי
14/01/2019 | 05:35
8
16
כי בהעדר סעיף בחוזה אשר מחייב את המשכיר לשלם לשוכר בעבור תיקונים מתמשכים או חוזרים בדירה ,אזי אין חובה על המשכיר לפצות או לשפות כלל את השוכר.
עם זאת היצעתי למתחיל השירשור להחליף בעל מלאכה ולשקול (גם אם אין חובה עליו לפי חוזה לפצות את השוכר) בכל זאת לפצות את השוכר בשל אי הנוחות הרבה שנגרמה לו.
יש להבדיל בין המצב החוקי על פי חוזה אשר לרוב אינו מחייב פיצוי לשוכר(למרות התמשכות העניין) אך כן מחייב את המשכיר לתקן את הנזק
לבין
התנהגות הוגנת והתחשבות של המשכיר בנסיבות המצב שתביא את המשכיר לפצות את השוכר בגין אי הנוחות שנגרמה לו.
לצפיה ב-'גם אני לא כתבתי שכתבת את זה'
גם אני לא כתבתי שכתבת את זה
14/01/2019 | 21:55
7
21
התייחסתי למה שציינת גם בתגובה הזאת - אין שום צורך בסעיף שעוסק בפיצוי לשוכרים, במצב כזה אמורים לשלם פיצוי בכל מקרה.

באופן כללי, החוק הוא תמיד מעל לחוזה, ולצערי ישנם מקרים של חוזים שכוללים סעיפים לא חוקיים, ו/או טענות מצד בעלי הדירות שאינם מחויבים לדברים מסוימים בנימוק שאינם כתובים בחוזה, אולם לא כך הדבר. זה לא המקרה של פותח הדיון, אבל באופן כללי - זה שלא קיים סעיף ספציפי בחוזה, לא אומר שבעל הדירה פטור מחובתו במקרים מסוימים.

לצפיה ב-'גם במקרה זה אנו חלוקים.המשכיר מנסה לפתור את הבעיה'
גם במקרה זה אנו חלוקים.המשכיר מנסה לפתור את הבעיה
14/01/2019 | 23:40
6
21
שנוצרה.הוא אולי הגזים במספר הביקורים של איש המקצוע.לעיתים ישנן בעיות שקשה לפתור.אבל הוא לא זנח את ניסיונותיו לפתור הבעיה.
אני חוזר להבדל בין מצב חוקי לבין מצב רצוי-הוגן.
מסכים כי החוק ותקנותיו גובר על סעיפי חוזה השכירות אך כל עוד אין חיוב ספציפי של המשכיר אז כל היתר נופל בחזקת מצב רצוי-הוגן.
במצב רצוי-הוגן ,מצב זה מאפשר למשכיר לפצות את השוכר אך לא מחייב אותו בכך.אני בעד הוגנות ופיצוי ,אך את כל הזמן מתבלבלת בין המצב החוקי לבין המצב ההוגן.
לצפיה ב-'הסברתי למה אתה טועה ומטעה בתגובה בדיון אחר'
הסברתי למה אתה טועה ומטעה בתגובה בדיון אחר
15/01/2019 | 00:18
5
16
נתחיל עם כך שכפי שציינתי - מה שכתבתי על החוק הוא באופן כללי ולא ספציפית למקרה הזה, והשורה התחתונה היא ששוכר חותם על חוזה לדירת מגורים והחוזה אמור לוודא שהוא מקבל תמורה לכספו - וכאשר יש פגיעה בתמורה, נדרש לפצות אותו בגין זאת. כאמור אני לא מתבלבלת, אני מנסה להסביר לך את העובדות שאתה ממאן לקבל.

אני ממליצה לך ללמוד על מושג האדם הסביר ומעמדו, ועל המשמעות של חוזה שכירות לדירת מגורים. זה משהו שחשוב הן למשכירי דירות והן לשוכרי דירות.
לצפיה ב-'בתגובה לתגובה בדיון האחר'
בתגובה לתגובה בדיון האחר
15/01/2019 | 03:59
4
19
מבחינה חוקית את טועה.
אין חובה של משכיר על פי חוק לפצות שוכר בגין שיפוץ כלשהו בבניין או בדירה אחרת בבניין במידה מהמשכיר לא ידע על כך מראש.
שיפוץ כזה פוגע בצורה שווה !!! גם בשוכר וגם בבעלי הדירות האחרות בבניין אשר הדירות בבעלותם ואשר ממשיכים לגור בהן ולסבול במהלך השיפוץ.
אין כאן מקרה אקסקלוסיבי ובלעדי שבו ניתן לומר כי השוכר מופלה לרעה לעומת שאר האנשים המתגוררים בדירות בבניין.כולם סובלים בצורה שווה פחות או יותר.
הבעיה שאת כל הזמן מנסה להסתכל על העניין מזווית ראיה סופר צרה בלבד מבלי לראות את התמונה הכוללת.
בבתי משפט מסתכלים על התמונה הכוללת.
לו היה השוכר והמושכר הסובלים היחידים היה מקום לשקול פיצוי.
המצב הנוכחי, התמונה הכוללת ,מראה כי לא רק השוכר סובל אלא כל הדיירים.
אם כך מדוע מגיע לשוכר בלבד פיצוי?
במה אשם המשכיר שלא ידע כי יתבצע שיפוץ באחת הדירות בבניין או בבניין כולו.
מדוע השוכר לא לקח בחשבון אפשרות כזו ולא ניסה להוריד יותר את דמי השכירות טרם חתימה על החוזה כדי שיפצה אותו על מאורע כזה.
ישנם סיכונים רבים שהמשכיר לוקח על עצמו בעת השכרת דירתו ששוויה לרוב מעל מיליון שח וישנם סיכונים שהשוכר לוקח על עצמו.
אני מנסה לא להיתמם אך במה שונה מצב השוכר הסובל ממצב שאר בעלי הדירות הסובלים כאשר החוק עומד במקרה זה לצד המשכיר.
וכאן אני מסייג ואומר שוב כי לדעתי על המשכיר להתחשב בסבל השוכר ולפנים משורת הדין לוותר בתור משכיר מתחשב ואדיב (ולא מחובת החוק) במצב ובמציאות שנוצרה ולהוריד במידה מסויימת את דמי השכירות.לא כי הוא חייב אלא בשל יחסי אנוש של אדם הוגן.

לצפיה ב-'כאמור, נראה שאתה לא מכיר את לשון החוק'
כאמור, נראה שאתה לא מכיר את לשון החוק
15/01/2019 | 20:21
3
16
אני מגיבה גם כאן, למקרה שמישהו יגיע לתגובה הזאת ויוטעה מהדברים שכתבת.

כאמור, חוק החוזים פועל בצורה שונה, וכתבת בתגובה הזאת הרבה דברים שלא רלוונטיים כלל לסוגיה ולדיון. כמו כן - העובדה שמגיע לשוכר פיצוי על פגיעה בחוזה לא סותרת את העובדה שבמקרים מסוימים מגיע גם למשכיר פיצוי על אובדן הכנסה (ובהתאם כאשר מתבצעות עבודות תמ"א בבניין הקבלן מפצה את בעלי הדירות), ואף אחד לא אמר שרק לשוכרים של הדירה הספציפית הזאת מגיע פיצוי ולאחרים לא, לקחת את זה למקום לא קשור תוך כדי שאתה ממשיך להציג עמדה שגויה ומטעה, אבל כאמור אני לא רואה טעם להמשיך בוויכוח הזה - מצידי שתחשוב מה שאתה רוצה.

הדיון הזה הסתיים מבחינתי - מצידי שתחשוב שאתה צודק, אפילו שאתה ממש לא.
לצפיה ב-'מגיב כאן למיקרה שמישהו יחשוב שאת צודקת בעמדתך ואני טועה.'
מגיב כאן למיקרה שמישהו יחשוב שאת צודקת בעמדתך ואני טועה.
16/01/2019 | 02:38
2
12
צר לי אבל אני חולק עליך ומאתגר אותך.אנא הפני אותי לסעיף בחוק המחייב משכיר לפצות שוכר בגין שיפוץ בבניין או בדירה בבניין כאשר המשכיר לא ידע על כך מראש.
לצערי את טוענת כל הזמן כי אני טועה ומטעה.
איני חושב כך.אני סבור כי עמדתך המוצגת אינה מתבססת על פן חוקי אלא על  מה שנקרא באנגלית wishful thinking .
שוכרי דירות המנצלים את העובדה שהמשכיר אינו מכיר את החוק ,כדי לקבל ממנו פיצוי של הורדת דמי השכירות.
בכלל, נכתבה כאן הגזמה פראית עם סיפור על שוכרת שהורידה את מחיר השכירות בשל שיפוץ בבניין סמוך.
עד לאן הגענו? לאחר מכן יבקשו פיצוי על שיפוצים בבניין בקצה הרחוב ,בקצה השכונה...
יש חוק.החוק לא מחייב את המשכיר בפיצוי במקרה כזה.
אם את סבורה אחרת ,אנא הביאי תימוכין לעמדתך מלשון החוק ולא מלשון המציאות הקיימת.
לצפיה ב-'עניתי בתגובה הקודמת'
עניתי בתגובה הקודמת
16/01/2019 | 19:38
1
15
ואכתוב שוב כאן ששוב לא ירדת לעומקם של דברים והגבת בלי לקרוא כמו שצריך את מה שכתבתי.
אין פה שום הגזמה פראית, לגור בקרבת אתר בנייה זה משהו שפוגע בתנאי המחיה הסבירים ועל כן אין שום סיבה שמי ששוכר דירה כזאת ישלם שכ"ד מלא, כתושבת רמת גן, אני מכירה טוב את הנושא ובעלי הדירות סופגים הפסדים בתקופה בה מתבצעות עבודות בנייה בבניינים הסמוכים אליהם. גם לי הורידו משמעותית את שכ"ד בדירה הקודמת בגלל בנייה סמוכה.

שוכרי דירות רבים מנוצלים ע"י בעלי דירות שאו שלא מודעים לחוק או שמתעלמים ממנו, וזה מה שעצוב.
לצפיה ב-'ראי תגובתי בשירשור אחר'
ראי תגובתי בשירשור אחר
17/01/2019 | 17:07
7
בתימצות.אין חובה חוקית לפצות במקרה זה את השוכר.מעבר לכך כל משכיר יחליט בעצמו לפנים משורת הדין האם לפצות או לא.
לצפיה ב-'שאלה בנוגע למכונת כביסה'
שאלה בנוגע למכונת כביסה
07/01/2019 | 14:46
2
45
קניתי מכונת כביסה חדשה שממתינה לטכנאי. בתוך כך מתברר שהברז שהיה מחובר למכונה הקודמת דולף. השאלה היא עד כמה זה עקרוני שבעל הבית יתקן אותו. אחרי הכל, בחיבור מכונת כביסה בדרך כלל משאירים את הברז פתוח קבוע, לא?
לצפיה ב-'זה עקרוני מבחינת'
זה עקרוני מבחינת
07/01/2019 | 16:37
1
34
חשבון מים. ונזק ממים שדולפים. וגם יכול לפגוע בלחץ המים שמקבלת המכונה.
הדברים האלה מחמירים עם הזמן. זה לא דחוף, אבל כדאי לתקן. 
לצפיה ב-'תודה על התשובה המהירה'
תודה על התשובה המהירה
07/01/2019 | 17:02
12
לצפיה ב-'תאריך כניסה לדירה'
תאריך כניסה לדירה
04/01/2019 | 00:34
7
55
אם רוצים לעשות חוזה לשכירת דירה,הקבלן עוד לא סיים את הבניה.
יש תאריך משוער לסיום...עם סטיה של כמה חודשים לפה או לשם..
מה כותבים בחוזה?
1 תחילת תקופת השכירות תחל בתאריך....
ותסתיים בתאריך....
2  והשוכר יפקיד בידי המשכיר במעמד חתימת החוזה 12 שיקים..
מה עושים עם הסעיף הזה?
תודה

לצפיה ב-'לא שוכרים ולא משכירים את הדירה'
לא שוכרים ולא משכירים את הדירה
06/01/2019 | 02:24
4
55
עד שהקבלן לא מציג טופס 4 !
לפני שנים ,לקרובת משפחה שלי אצה רצה הדרך להשכיר מהר את דירתה ,נוכח הבטחת הקבלן כי תקבל את דירתה תוך חודשיים.
התוצאה היא השכירה את דירתה הישנה אבל הקבלן לא קיבל טופס 4 והיא נאלצה לגור כ-8 חודשים ללא מעלית (קומה חמישית) עם חשמל ומים שמספק הקבלן בחיבור שלא הספיק לכל המכשירים והרבה עוגמת נפש.
מצ"ב כתבה על טופס 4
לצפיה ב-'במידה ואין בעיות מבחינת 2 הצדדים ,איך מנסחים את החוזה?'
במידה ואין בעיות מבחינת 2 הצדדים ,איך מנסחים את החוזה?
07/01/2019 | 15:28
3
10
לצפיה ב-'הבעיה היא שאין במשוואה הזו 2 צדדים בלבד שוכר ומשכיר,אלא'
הבעיה היא שאין במשוואה הזו 2 צדדים בלבד שוכר ומשכיר,אלא
08/01/2019 | 04:48
2
34
מתווספים אליה הקבלן,העיריה,חברות התשתית כגון חשמל ,מים,גז וכדומה.
חתימה על חוזה ובו רשום תאריך כניסה לדירה הוא מחייב !
משכיר  שלא יממש את תאריך הכניסה ,עלול לשאת בעונשים והפסדים(המשכיר עלול להיתבע ע"י השוכר בגין אי מסירת החזקה בדירה בזמן על כל הנזקים שיגרמו לשוכר בגין כך).
איני מעלה על דעתי כי שוכר יסכים לחתום על חוזה השכרה ללא שינקב בו תאריך המדוייק לכניסה לדירה.
איני רואה אפשרות חתימה על חוזה שכירות אשר לא נקוב בו התאריך המדוייק להתחלת תקופת שנת השכירות.
כל ניסוח ערטילאי אפשרי לגבי התחמקות מציון המועד המדוייק של יום התחלת השכירות עלול להסב נזקים כולל כספיים לאחד הצדדים או לשניהם .

האם שווה לך לחתום על חוזה כזה ,שלא ברור מתי הוא יצא לפועל ואם יצא לפועל ולהסתכן כל כך שמא תהיה חשוף להתחייבויות בחוזה עליו אתה חותם ואשר לא תוכל לקיימן ?
האפשרות שעולה בראשי כדי לעקוף את הבעיה היא לחתום על מיסמך(לא חוזה שכירות) של קבלת תשלום על תנאי,במידה ויחתם בהמשך חוזה שכירות בין הצדדים.ולציין את כתובת הדירה האמורה.
"המשכיר" יקבל מ"השוכר" דמי קדימה בסך ------------- ש"ח לתקופה של ----------- חודשים,ובמידה
ולא יחתם חוזה בין הצדדים במהלך התקופה מתחייב "המשכיר "להחזיר ל"שוכר" את דמי הקדימה ששילם.
לצפיה ב-'תודה,אפשר לרשום בחוזה ,שהכניסה לדירה תהיה חודש אחרי'
תודה,אפשר לרשום בחוזה ,שהכניסה לדירה תהיה חודש אחרי
10/01/2019 | 10:56
1
20
טופס 4.?ולרשום שלשוכר לא יהיו טענות אם יהיה עיקוב בקבלת הדירה...
בזמן  הזה  גז חשמל מיים כבר יהיו בדירה...
השוכר פשוט רוצה להיות בטוח כי  הדירה תושכר לו ...ולכן רוצה לחתום חוזה 
אפילו שאין תאריך כניסה לדירה....
לצפיה ב-'אינני יודע.לא נתקלתי בבעיה כזו בעבר'
אינני יודע.לא נתקלתי בבעיה כזו בעבר
10/01/2019 | 17:01
17
ואני לא עו'ד כך שאני לא רוצה חו"ח להטעות אותך.
מציע לך אולי לשאול בפייסבוק בקבוצה הנקראת : תשאל עו"ד .
רק תוודא שמי שעונה לך שם הוא עו"ד.
לצפיה ב-'המלצה חמה'
המלצה חמה
10/01/2019 | 22:32
1
29
לא לחתום חוזה על דירה שטרם קיבלה טופס 4. ארחיב מעט את מה שעניי עירך קודמים ציין - אי אפשר לדעת מתי באמת יתקבל טופס 4, וזה מאוד נדיר שזה קורה בלי עיכובים ממושכים, כאשר גם אחרי שמתקבל טופס 4 אי אפשר לעבור מייד לגור בדירה - אחרי קבלת הטופס המיוחל יש את הפרוצדורה של המסירה, שלרוב לא נעשית מהיום למחר, כאשר במעמד המסירה מתבצעת בדיקה של הליקויים שדורשים תיקון, ולרוב יש הרבה כאלו, ועד שמתקנים אותם... ועד שמתארגנים על הדירה... ועד שמתארגנים על התשתיות בבניין... ובשורה התחתונה - אני לא מסוגלת להבין בעלי דירה חדשה שממהרים לחפש שוכרים עוד לפני קבלת טופס 4, לא פחות מאשר אנשים שמוכנים לחתום על חוזה שכירות לפני שהתקבל טופס 4.  

עוד סוגיה חשובה, בהמשך לדיון הקודם של טיטו: מי ששוכר דירה בבניין חדש שרק סיימו את בנייתו, שייקח בחשבון שהולכים להסתובב אצלו הרבה בעלי מקצוע בבית ובתדירות דיי גבוהה. דירות חדשות כאמור כוללות ליקויים שונים ונדרשים תיקונים ושדרוגים, ואם השוכר נכנס לדירה מייד אחרי קבלת טופס 4 - את כל התיקונים יצטרכו לבצע בזמן שהוא גר שם, שזה מאוד מאוד לא נוח מכל הבחינות.

דירה חדשה מהניילונים זה לא כמו אוטו מהניילונים, קחו את זה בחשבון
לצפיה ב-'תודה רבה לכם'
תודה רבה לכם
13/01/2019 | 10:57
4
לצפיה ב-'תליית שלט על מרפסת מקורה'
תליית שלט על מרפסת מקורה
31/12/2018 | 19:17
2
61
אני שוכרת חדר בדירה במרכז תל אביב מזה כבר שנה. לפני שבוע חידשתי את החוזה ואתמול אני חוזרת בערב הביתה ומגלה, ללא כל התראה מוקדמת, כי בעל הדירה תלה שלט ענק שחוסם את כל כיווני האוויר של החדר שלי. נכון לעכשיו, החלון היחידי בחדר, מקור האור והאוויר היחידיים שלי בחדר, חסומים. לטענת המשכיר, הוא הציב שלט שעשוי מרשת ולכן הכל טוב מבחינתו. חשוב להדגיש שלמרות שהשלט עשוי מרשת, עדיין חסום לי החלון היחיד.
בעל הדירה ישר הציע להחזיר לי את השקים ולבטל את החוזה. אינני רוצה לצאת מהדירה, ולכן אשמח לשמוע מה האפשרויות שעומדות בפני
תודה
לצפיה ב-'איך הוא ניכנס לחדרך הפרטי ?'
איך הוא ניכנס לחדרך הפרטי ?
31/12/2018 | 21:00
53
ללא רשות . תגידי שחסר לך טבעות שהיו על השולחן
ושתיתלונני במישטרה . תורידי את השלט . הוא לא רשאי להרכיב שלט 
לצפיה ב-'יש חדש בנושא?'
יש חדש בנושא?
10/01/2019 | 22:34
5
לצפיה ב-'בעיית אינסטלציה בדירה'
בעיית אינסטלציה בדירה
24/12/2018 | 12:03
4
74
בדירה שאנו מתגוררים בה כבר בשנה השלישית, החלה בעיית רטיבות בקיר מאחורי המקלחת וכן ירידה משמעותית בזרם המים החמים ברמה שלפעמים במהלך מקלחת הזרם נעלם לחלוטין.
ביקשנו מבעלי הדירה לשלוח איש מקצוע לטפל בנושא אך הם טוענים שזה משהו שניתן לחיות איתו וכן שהרטיבות היא עניין קוסמטי בלבד. כמו כן, התרענו בפניהם על הרטיבות בקיר כבר בחודש יולי וזה טרם טופל.
בחוזה מצויין:
קלקולים הנובעים מבלאי סביר, כגון בדוד החשמל במושכר ו/או במערכת החשמל והאינסטלציה
שבו, יתוקנו ע"י המשכיר או מי מטעמו ועל חשבונו בתוך פרק זמן סביר. השוכר מתחייב
להודיע למשכיר מיידית על כל קלקול כאמור. במידה ותהיה בעיית אינסטלציה יודע יודיע
השוכר מיידית למשכיר על מנת להפעיל את חברת הביטוח של המשכיר.
פרק זמן סביר יוגדר כעד 10 ימי עבודה למעט תיקונים המתחייבים לטובת שימוש
סביר במושכר שיתוקנו בתוך 72 שעות.

האם הם מחוייבים לתקן את הבעיות הנ"ל ומה ניתן לעשות במידה והם מסרבים לטפל בנושא?
לצפיה ב-'כן הם צריכים לתקן'
כן הם צריכים לתקן
24/12/2018 | 12:35
41
אבל לא רק בגללכם, אלא בגלל שמדובר בנזק מצטבר לדירה שאין דרך לעקוף את זה בעצם. 
לצלם את המפגע, לשלוח מכתב רשום עם הצילומים או לשלוח מייל עם הצילומים, העיקר שיהיה תיעוד שהתרעתם. במידה ולא מתקנים תוך X זמן -תחשבו מה נכון לכם לעשות, לחכות עד סיום החוזה ולצאת בזמן או לשבור חוזה באמצע ולצאת. תלוי בעיתוי שמתאים לכם. 
לצפיה ב-'בעיית הרטיבות בקיר היא באחריות המשכיר שכן'
בעיית הרטיבות בקיר היא באחריות המשכיר שכן
26/12/2018 | 10:01
2
53
כל מה שקשור למבנה הדירה הוא באחריות המשכיר ולכן יש לו את חברת הביטוח שאמורה לטפל בנזילה.
אמממה....חברות הביטוח העלו מאוד בשנה זו את ההשתתפות העצמית של המבוטח.כלומר בעל הדירה ישלם בין 800-1500 שח לחברת הביטוח בעבור התיקון ולכן כנראה מנסה למסמס את התיקון.
אגב,גם אם יתברר כי הרטיבות נובעת מצינורות מים של הדירה מעליכם או מצנרת מים משותפת של כל הבניין ,עדיין מי שצריך לשאת בעלות הוא המשכיר.
מעבר לכך אינני מבין מה המשכיר "ירוויח" מכך שהוא דוחה את התיקון ,שהרי אף דייר לא יהיה מוכן להיכנס לדירה במצב הזה.

לצפיה ב-'אמורים לתקן עכשיו ומיד.'
אמורים לתקן עכשיו ומיד.
30/12/2018 | 20:03
1
13
לצפיה ב-''
31/12/2018 | 04:03
3
לצפיה ב-'2 שאלות'
2 שאלות
17/12/2018 | 18:01
3
85
יש לי זוג שכנים מבוגרים שהטלויזיה דלוקה אצלם רוב היום. הם מגבירים יחסית את הווליום כי לגבר יש בעיות שמיעה. דיברתי עם השכנה בעבר -בנחמדות- ביקשתי אם אפשר להנמיך את הט.ו ואולי אפילו שיקנו אוזניות אלחוטיות.
העניין הוא שאני שומעת את הט.ו שלהם כמעט כאילו היא בסלון שלי בגלל שהקירות דקים.

אפילו קניתי אטמי אוזניים, זה לא עוזר הרבה.
למישהוא יש רעיון מה אפשר לעשות? חוץ מלצאת מהדירה-זה לא רלוונטי כרגע כי החוזה הוא עד יולי. 

עוד משהו, בגלל הגשמים הופיעו רטיבות ועובש. בעל הבית הבטיח לתקן. אם הוא לא מתקן תוך זמן סביר, האם זו יכולה להיות עילה לסיום חוזה מצידי? (זאת אומרת לצאת באמצע החוזה ולקבל בחזרה את הצ'קים)

תודה
לצפיה ב-'עובש מהווה סכנה לבריאות'
עובש מהווה סכנה לבריאות
18/12/2018 | 04:29
52
לפי החוק דירה שיש בה סכנה לבריאות אינה ראויה למגורים. לכן בהחלט ככל שהבעיה לא מטופלת זכותך לבטל את החוזה בשל אי התאמת הדירה למגורים.

לצפיה ב-'כנראה שלא תצאי מהדירה'
כנראה שלא תצאי מהדירה
19/12/2018 | 11:55
53
כי בעל הבית יתקן את העובש ברגע שתגידי שאת רוצה לצאת, כי גם אם תצאי הוא ייתקע עם העובש ואף אחד אחר לא ירצה לשכור והוא יצטרך לתקן את זה בכל מקרה. 
סכסוכי שכנים זה המפקחת על המקרקעין.
לצפיה ב-'רטיבות ועובש אי אפשר לתקן בגשם'
רטיבות ועובש אי אפשר לתקן בגשם
30/12/2018 | 20:07
30
צריך לחכות שהמקום יתיבש ואז לתקן, כך שממש כרגע את לא יכולה לעזוב את הדירה ולהרגיש שעשית משהו שמגיע לך.
לצפיה ב-'חידוש חוזה שכירות'
חידוש חוזה שכירות
07/12/2018 | 14:02
1
77

נכבדי אני משכיר דירה גמר חוזה השכירות בעוד חודשיים, הדייר פנה אלי שהוא קנה דירה חדשה ומבקש להמשיך לגור עוד שלושה חודשים
לאחר סיום החוזה ,שאלתי האם להחתים אותו על חוזה חדש לשלושה חודשים או להסתפק בצקים שכר הדירה שאקבל ממנו או לעשות חוזה חדש ולהוסיף סעיף  שהוא יכול לצאת לאחר מספר חודשים ה, תודה התשובה מאוד חשובה לי, אברהם

לצפיה ב-'בודאי שלחתום על עוד חוזה'
בודאי שלחתום על עוד חוזה
07/12/2018 | 21:33
53
אם הוא ממשיך לגור שם בלי הסכם שכירות בתוקף אז זה הופך את המצב לפחות ברור מבחינה משפטית. אפילו שיהיה כמה משפטים שאומרים שאתם מאריכים את ההסכם הקודם באותם תנאים ובתאריכים כאלה וכאלה. אלא אם כן כתוב בחוזה שלא ניתן להאריך אותו, ואז תצטרכו לחתום מחדש על חוזה שלם.
לצפיה ב-'חצר משותפת - מפגע'
חצר משותפת - מפגע
05/12/2018 | 21:47
1
55
אני גר בשכירות בבית משותף בבניין קטן דו קומתי . יש לבניין חצר משותפת שהצטברו בה חפצים שזרקו חלק מהדיירים וכנראה גם אנשים מבחוץ . לי אין שום קשר עם החצר הזו , לא השתמשתי בה מעולם , לא זרקתי שום דבר בתוכה , והיא גם לא צמודה לדירה שאני מתגורר בה .
יום אחד הגיעו פקחים וחילקו התראות לפני קנס לכל הדיירים בבניין על המיפגע של החצר כי חצר פתוחה לרחוב .
מה אחריותי כלפי המיפגע ? יידעתי את בעל הדירה שממנו אני שוכר את הדירה ועדיין לא זכיתי לתגובה ממנו . הוא עוד ברוב חוצפתו הציע לי שאני אפנה את החצר בתשלום כאילו אני פועל שלו .
לצפיה ב-'בעיקרון אתה חשוף לדו"ח וחיוב בקנס'
בעיקרון אתה חשוף לדו"ח וחיוב בקנס
06/12/2018 | 04:20
526
אמנם תלוי בחוקי העזר של הרשות בה אתה גר, אבל סביר שמבחינת הרשות גם כשוכר אתה אחראי לניקיון החצר. אתה אחראי לניקיון בפני עצמך וגם ביחד עם שאר הדיירים.
הבעיה שלך היא עם המשכיר ולדעתי באפשרותך להתייחס למצב החצר כאל ליקוי במושכר "דבר הגורם הפרעה של ממש לשימוש הרגיל במושכר", ולדרוש תיקון, כלומר ניקוי החצר. אם המשכיר לא יגיב, באפשרותך לפי החוק להודיע לו שאתה תדאג לניקוי, ואחרי כמה ימים להזמין פועל שינקה ולדרוש את עלות העבודה מהמשכיר.
לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:18
6
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'בעלת הדירה אוסרת התקנת גז וטוענת להפרת חוזה'
בעלת הדירה אוסרת התקנת גז וטוענת להפרת חוזה
03/12/2018 | 22:07
5
96
שלום.
נכנסנו לאחרונה לשכירות בדירה שעברה שיפוץ. בדירה מקרר שעמד במקור ליד הדלת, וחיבור לגז היוצא מהקיר.

אנו הזזנו את המקרר כמטר- שניים שמאלה, בסמוך לקיר המטבח (אך במרווח המאפשר איוורור תקין של המקרר מכל צדדיו, לכל הדעות) על מנת לנצל טוב יותר את המקום במטבח. בנוסף אנו רוצים להתקין כיריים על השיש (כיריים המיועדות לשיש), בסמוך לחיבור הגז (כ-40 ס"מ בין השיש לחיבור), תוך הבטחה מבעל מקצוע כי הדבר בטיחותי ואין יכולת לגרום, למשל, לנזק לארוניות (אשר נמצאות ישרות מעל השיש).

באשר למקרר - בעלת הדירה טוענת כי מדובר בהפרה של סעיף בחוזה השכירות בו כתוב "אין לעשות שינוי במושכר" (והמושכר כולל את מטלטלין הדירה וביניהם המקרר) וכי "זה לא מקום בשביל מקרר".

באשר לגז - המשכירה אוסרת עלינו לחבר את הגז על אף הבטחות הבטיחות מבעל המקצוע, בגלל חשש לארוניות ובשל "תכנון המטבח בצורה מסוימת" כלשונה.

האם יש לה סמכות לאיסור הזזת המקרר והתקנת הכיריים על השיש כפי שתואר? בהנחה ונתעקש שלא להחזיר את המקרר למקומו, וכן נתקין את הכיריים על השיש כפי שתואר - האם אנו חשופים לתביעה למשל?

יש לציין שברשות בעלת הדירה התחייבויות בחוזה מצידנו לתקן על נזקים שנגרמו על ידינו וכן צ'קים של ביטחון. כך שגם אם היא אכן חוששת לקלקול המקרר ו/או נזק לארוניות, היא מכוסה מבחינה כספית.
תודה

לצפיה ב-'היום אתם בעלי הדירה '
היום אתם בעלי הדירה
04/12/2018 | 00:00
74
אין לה זכות לכנס לדירה . עד גמר החוזה . כאשר תצאו מהדירה . תחזירו הכול למקומו . ושתיבדוק 
בנתיים היא בחוץ ולא יודעת מה נעשה בפנים. היא לא תגיש שום תביעה . עד שהתביע תיתברר יגמר החוזה . זמן המתנה למישפט אפזק הדין . מעל שנה 
היא צריכה להגיע למישפט עים צילומים . לא להכניס אותה לבית 
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
04/12/2018 | 00:41
69
למה אתה מערבים את בעלת הדירה בלאיפה להזיז את המקרר? בכל מקרה הזזת מקרר היא לא שינוי במושכר, אלא אם אתם משנים משהו מהותי בתוואי הדירה הבנוי תוך כדי כך. 
ומהתיאור שלך לא הבנתי כלום לגבי איפה את רוצה לשים מה, אולי בגלל שאין לי שום מושג איך המטבח נראה, אבל אם הכוונה שלך היא לחפור חור בשיש כדי להתקין בו כיריים, אז לא, את לא יכולה. 
לצפיה ב-'המשך'
המשך
04/12/2018 | 01:02
2
76
קרמר - לפי החוזה בעלת הדירה יכולה להיכנס בתיאום מראש. אי אפשר למנוע מבעלת דירה להיכנס לביתה.. בגמר החוזה נחזיר הכול למקום אבל זה לא משנה מבחינתה.

עוגיפלצת - בעלת הדירה כאמור רשאית להיכנס לדירה תחת החוזה בתיאום מראש. לא עירבנו איתה בהזזת המקרר, באחד הפעמים שהיא רצתה להיכנס לדירה היא נכנסה, היא ראתה את זה, והורתה לנו לאחר מכן להחזיר את המקרר למקומו. לא שינינו את תוואי הדירה - כאמור בסך הכול הזזנו מקרר מטר שניים שמאלה... תוך שמירת מרחק הולם מהקירות כדי לאפשר איוורור שלו.
בקשר לכיריים - רכשנו כיריים פשוטות 2 להבות שעומדות על רגליים (נועדו לעמוד על שולחן או שיש), ודורשות חיבור של בעל מקצוע לברז גז. אין שום כוונה לקדוח בשיש ולבצע שום שינוי במושכר. מדובר בכיריים שנחבר לצינור גז ובסוף חוזה נוציא מהחיבור לגז וניקח איתנו. החשש שלה כביכול הוא בגלל שהשיש נמצא מתחת לארוניות שהן חלק מהמושכר (מרחק לא קטן) והיא פוחדת מהשפעה שיכולה להיות לאש עליהן, וכן פתח צינור הגז מרוחק כ40 ס"מ מהשיש לכן יש להעביר צינור גז בצמוד לקיר (בעלת הדירה חוששת מכך גם כן). עם כל הכבוד לחששות שלה, בעל מקצוע מתקין גז שהיה בדירה והסתכל אמר שאין בעיה בטיחותית. אמרנו לה מה שבעל המקצוע קבע, אבל זה לא עניין אותה - היא אמרה לנו במפורש "בדירה שלי לא ישבו כיריים על שיש". על כן השאלה שלנו היא האם היא באמת יכולה להכריח אותנו שלא להתקין את הכיריים האלו כך שישבו על השיש.
באופן עקרוני יכולנו להתקפל לדרישותיה ולקנות שולחן הגשה ליד פתח הגז כדי להניח עליו את הכיריים, ולהחזיר את המקרר למקומו (כאמור 2 מטר ימינה...), אבל לדעתנו יש גבול למה שבעלת הדירה יכולה להכתיב לשוכרים אשר משלמים כסף על השכירות. השאלה שלנו עם אכן יש לנו עילה משפטית לסרב לבעלת הדירה.
לצפיה ב-'כפי שנאמר זכותכם לשים את המקרר בכל מקום שאתם רוצים'
כפי שנאמר זכותכם לשים את המקרר בכל מקום שאתם רוצים
04/12/2018 | 04:32
65
ולהכניס לדירה כיריים גז.
אם בעלת הבית תמשיך להציק לכם תסבירו לה שלפי החוק עליה להניח לכם לגור בדירה ללא הפרעה.
ויכולים לייעץ לה שבפעם הבאה שתרשום בחוזה בדיוק מה אסור לעשות בדירה, ותבהיר את האיסורים לשוכרים לפני החתימה על החוזה, ואז מלכתחילה ייכנסו לדירה רק שוכרים שלא רוצים להשתמש בגז, ואלה שכן יחפשו דירה אחרת.

לצפיה ב-'בסופו של עניין'
בסופו של עניין
24/12/2018 | 15:10
26
אם ייגרם נזק כלשהו מהמקרר או הכיריים, זה עליכם. זה עליכם גם משפטית, אבל גם כדאי להזכיר את זה לבעלת הדירה כי זה ייפגוש אותה במקום של הפחדים שלה. אם אתם בטוחים שהכל יהיה בסדר, תיקחו את האחריות הזו עליכם (שהיא במילא עליכם כאמור), זה ירגיע אותה. 
לצפיה ב-'שאלה קצת מוזרה בתקווה לעונים '
שאלה קצת מוזרה בתקווה לעונים
28/11/2018 | 11:35
5
95
לפני כ 18 שנה, קרי שנת 2000.
נכנסתי לדירה הזו שאני גר בה עכשיו.

אהבתי מאוד את הדירה ולכן לא עברתי כל השנים האלה.

אני אמור לעזוב את הדירה ,אבל הבעיה היא שהבעל בית לא מוצא את הצ’ק ביטחון שנתתי לו.

זה היה כל כך מזמן——אי שם בשנת 2000 כאשר הבאתי לו בפעם הראשונה את הצ’ק,
ומעולם לא היינו צריכים להתעסק איתו .

תמיד שהיינו מחדשים את החוזה, פשוט הייתי בא וחותם על  דף שהכנו “בהתאם לחוזה הישן “
משפט אחד קצר וזהו.

אני לא זוכר מה רשמתי אז בשנת 2000 על הצ’ק.
אבל אני כן זוכר שהשארתי שם צ’ק.
לדעתי, זה לא היה צ’׳ק פתוח אלא לפקודתו (את הסכום אבל בטוח שהשארתי ריק).

אממ...אני בטוח שאם הייתי גר פה עוד 50 שנה, אז לא הייתי צריך לשאול בכלל את השאלה הזו.

אבל מה אני אמור לעשות עכשיו, כאשר אני מתכוון לעזוב פה?

אנחנו פשוט לא מוצאים את הצ’ק מלפני 18 שנה.
אני סומך על בעל הבית ,ובטח שאתה לא נוגע בניירת 18 שנה, אז אתה אפילו לא זוכר איפה זה.

אמממ, יש דבר כזה שצ’ק מפסיק להיות “רלוונטי” אחרי כך וכך שנים?

אשמח לתגובות חברים

תודה רבה

לצפיה ב-'צ'ק פתוח לא מפסיק להיות רלוונטי אם אין עליו תאריך'
צ'ק פתוח לא מפסיק להיות רלוונטי אם אין עליו תאריך
28/11/2018 | 20:14
63
בעיקרון במידה ויש לך את מספר הצ'ק אז תחתים את בעל הדירה שהצ'ק ומספרו נעלמו ושהוא מסכים שלא לעשות בו שימוש ובמקביל תבטל אותו בבנק.
במידה ואין לך את מספר הצ'ק פשוט תחתים את בעל הדירה על מסמך שכזה ופשוט תקווה שהצ'ק לא ימצא לעולם.
לצפיה ב-'בהמשך לדבריה של מיצי'
בהמשך לדבריה של מיצי
30/11/2018 | 12:36
1
71
אציין שזאת דוגמה למה חשוב לציין את נושא הצ'ק בחוזה, ורצוי לשמור אצלך צילום שלו. בימינו כשקל ונוח לשמור מידע סרוק על המחשב, לא יזיק לשמור חוזים כאלו של דירות גם ובעיקר אם מתבצע חידוש שכזה כל שנה.

במצב כזה הייתה ניתנת אפשרות לבטל את הצ'ק בהסכמת הצדדים, גם אם פיזית הוא לא מאותר. by the way - לא מקובל בכלל להשאיר את הסכום ריק, זה מקובל כאשר מדובר בצ'קים לפקודת הרשויות, אבל לא לפקודת בעל הדירה.

אני חייבת לומר שזה נשמע תמוה במיוחד מהצד של בעל הדירה, בלי קשר לכך שבשנת 2000 דברים הלכו אחרת (באותה תקופה היה נפוץ ששכ"ד משולם בדולרים, והפיקדונות לרוב היו בשטר חוב), גם אם מחדשים חוזה למשך תקופה ארוכה שכזאת, אמורים לחדש את הערבויות, דברים רבים משתנים בתקופה כזאת, חשבונות בנק נסגרים וכדומה.
לצפיה ב-'אז זהו שהם כבר סומכים עליי באופן עיוור '
אז זהו שהם כבר סומכים עליי באופן עיוור
14/12/2018 | 07:11
32
אנחנו כבר 7 שנים להערכתי, לא מחדשים בכלל את הערבויות .

בינינו, אני אפילו לא כזה סגור שהם יודעים איפה הם שמו את זה חחח

הם כאלה מעופפים קצת חחח.

אני בחור שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות ,עם משכורת קבועה
אני כבר שנים פה.

ו...כן, אני מניח שלהבא אני אצלם דברים כאלה וכו...
אבל כרגע זה המצב לצערי :(
לצפיה ב-'מניסיון שלי במקרה דומה '
מניסיון שלי במקרה דומה
01/12/2018 | 10:19
55
בשנות ה90 היו סיפריות וידאו . והייה נהוג לתת צ'ק פיקדון פתוח  . עבור הקסטות 
סיפריה מסויימת הפסקתי להיות מינוי שלה . אחרי מחלוקת . ושכחתי מהצ'ק 
עורך דין הכניס את הצ'ק לגבייה בבנק . רשם סכום של 5600 ש"ח . למזלי לא הייה כיסוי לצ' והוא חזר למפקיד 
העורך  דין כתב לי מיכתב שהצ' חולל . ואים לא אשלם את הצ'ק . הוא יפנה להוצאה לפועל . עניתי לעורך דין. מה אני קניתי אצל בעל הספיריה ב5600 ש"ח. כתבתי שבעל הספריה רשם סתם סכום . ונימקתי שאים הצ'ק יוכנס לגבייה . אני יגיש היתנגדות . ואנמק הכול . בסוף העורך דין ירד מימני . ולא שילמתי כלום .
אים יש לך את מס' הצק בטל אותו . וכמובן כמו שכתבו כאן האחרים תחתים את בעל הדירה כמו שיעצו לך .
בהצלחה 
לצפיה ב-'מה קרה שהפסקת לכתוב פוסטים בפורום בורסה ושוק ההון ?'
מה קרה שהפסקת לכתוב פוסטים בפורום בורסה ושוק ההון ?
02/12/2018 | 01:52
11
לצפיה ב-'אירוח בנושא סיעוד וביטוח לאומי'
אירוח בנושא סיעוד וביטוח לאומי
22/11/2018 | 17:19
7

ביום ב', 26.11, בשעה 9:30-12:30, נארח בפורום ביטוח לאומי את מר אשר בטלמן, ממונה בכיר באגף הסיעוד של ביטוח לאומי.  

על האירוח

בעקבות הרפורמה בחוק סיעוד ושינויים בתנאי הזכאות הכוללים העסקת בן משפחה בסיעוד, נדון בשאלות –

מה השתנה עתה לאור הרפורמה בסיעוד
האם ניתן עתה להעסיק בן משפחה בכל הארץ? אם לא, מתי יכנס לתוקף
מה אפשרויות הערעור העומדות בפני, לפני פניה לבית הדין לעבודה

על המתארח

ביטוח לאומי עם הפנים לציבור גם בפורום – מר אשר בטלמן, ממונה בכיר באגף סיעוד של המשרד הראשי במוסד לביטוח לאומי. תודה לדוברות ביטוח הלאומי על תיאום האירוח.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'השבת דירה שכורה לבעליה'
השבת דירה שכורה לבעליה
06/11/2018 | 13:51
1
110
היום אני מחזירה את הדירה המושכרת שלי לבעליה. כשנכנסתי נתתי לבעלי הדירה צ'קים כעירבון, מלבד צ'קים לתשלום לחשבונות השונים, נתתי גם צ'ק בטחון על סך 5000 ש"ח ושטר עברות על סך 20000. בחוזה כתוב שצ'ק זה ושטר ערבות זה יוחזרו לי כחודש אחרי פינוי הדירה. האם אני יכולה/צריכה לדרוש אותו היום במעמד החזרת המפתחות?
לצפיה ב-'את יכולה לבקש'
את יכולה לבקש
06/11/2018 | 16:45
81
אם כתוב בחוזה חודש, אז חודש. "לדרוש" דרושים במעמד חתימת החוזה לפני שחותמים. אחרי שחותמים על מסמך מחייב, מבקשים. יפה. (במאמר מוסגר, מה יש לישראלים מלדרוש? חוץ מזה שזה לא מנומס לדרוש, זה גם הרבה פעמים לא משיג את המטרה כמו לבקש יפה ובנימוס)

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

כהן ישראלי ושות' - משרד עו
כהן ישראלי ושות'
פורום דיני מס הכנסה ומע
חייבים למס הכנסה?
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה