לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'מטרד רעש וביטול חוזה שכירות...'
מטרד רעש וביטול חוזה שכירות...
20/01/2017 | 18:31
27
אהלן. 
על שטח אחד שמחולק לשניים, ישנם שני בתים פרטיים -  אחד בכל חלק 
כאשר כלל השטח והבתים שייכים לאותו המשכיר.
אני גר באחד מהבתים מזה כשנה ולבית השני נכנסו שני דיירים חדשים לפני כחודש. 

הבעיה - לדיירים החדשים יש שני כלבים שנמצאים רוב היום בחצר ונובחים בלי הפסקה, אני ממש משתגע! 

ניסיתי לדבר איתם, ניסיתי לדבר עם בעל הבית אך לשווא. 
הבעיה לא נפתרה ואני סובל. 

האם ישנה עילה לביטול חוזה? 

נ.ב - חלק מההפרדה בין שתי החצרות הוא אחד מהקירות בביתי כך שנביחות הכלבים נמשעות כאילו הכלבים נמצאים בתוך ביתי. 
לצפיה ב-'דירות שותפים'
דירות שותפים
19/01/2017 | 11:00
2
49
התופעה הזאת עדיין קיימת?
בזמנו כשהפורום נפתח לפני למעלה מעשור, הרוב המוחלט של החברים בו גרו בדירות שותפים. המצב השתנה לאט לאט, אם כי עלו מדי פעם דיבורים בצורה התרעמויות על יוקר המחיה הגואה, אבל עדיין נראה שמגורים בדירות שותפים אינו נפוץ כמו בעבר.

יש כאן מישהו שגר עם שותפים? או שהיה בסטטוס הזה עד לאחרונה? יש לכם חברים שגרים עם שותפים? שמתם לב לתמורות בנושא?

לצפיה ב-'עדיין קיים'
עדיין קיים
19/01/2017 | 19:04
1
29
יכול להיות שזה נדיר יותר מבעבר. אנשים לפעמים יעדיפו דירה מפוצלת או דירה פיצית על פני דירת שותפים. אני מכיר כמה שאחרי זמן קצר עם שותפים החליטו שמספיק להם.
אני מכיר קומץ שגר עם שותפים, אבל ככל שמזדקנים אז הגיוני שנכיר פחות סטודנטים וחיילים משוחררים שהם בד"כ אלה שחייבים לגור עם שותפים. הסבר נוסף לתופעה מבחינת הפורום יכול להיות שגם האוכלוסייה של תפוז מזדקנת :)

לצפיה ב-'זה יותר מורכב מזה '
זה יותר מורכב מזה
19/01/2017 | 19:38
27
ברור שזה עדיין קיים, והייתה תקופה שהיה נראה שזה קיים יותר - בגלל יוקר המחיה, מי שגרו עם שותפים דחו את "השדרוג" וגם אחרי סיום הלימודים ובזמן עבודה במשרה מלאה, העדיפו לגור עם שותפים. היבט נוסף הוא שבגלל יוקר המחיה צעירים דחו את המעבר בכלל - אנשים נשארו עם ההורים פרק זמן ארוך יותר, וכשעזבו כבר העדיפו לעבור לגור לבד או עם בן/בת זוג, וההתרחבות של תופעת הדירות המחולקות אפשרה את זה יותר מאשר בעבר.

אני מכירה לא מעט אנשים שגרים עם שותפים כולל בגילאים לא כאלו צעירים (30+), כשבמגזר הדתי זה אפילו נפוץ יותר.
לצפיה ב-'איך הייתם מרגישים אם הייתם מגלים'
איך הייתם מרגישים אם הייתם מגלים
16/01/2017 | 18:59
11
257
שאת הדירה מולכם השכירו בשלוש מאות שקלים פחות ממה שאתם משלמים על אותה הדירה ?
קומה רביעית על עמודים , עולים חמש קומות ברגל
מילא אם הדירה שלנו הייתה ממש  מושקעת ומשופצת אז הייתי מבינה , אבל לא!
ריצוף ישן , מטבח ישן מאוד , שיש סדוק , בקיץ סבלנו מנמלים וגוקים ,  המון יונים , אנחנו לא יכולים לפתוח את החלון במחסן יותר מכמה סנטימטרים בודדים כדי שלא ייכנסו יונים, כל הזמן יש שם יונים וגוזלים ,המסתור כביסה מסריח ומטונף מהלכלוך של היונים , אני תולה כביסה רק בתוך הבית .
סתם מעצבן אותי ...
אנחנו כאן כבר חצי שנה ויש לנו עוד שבעה שמונה חודשים עד שהבית שלנו יהיה מוכן . החוזה מסתיים ביולי .
אנחנו משלמים הכל , וועד בית ואת כל החשבונות , הדיירים הקודמים שילמו פחות מאיתנו , אבל בעצם לא שילמו , השאירו המון חובות  לכל ההוצאות ונעלמו להם מהבית ! אז אנחנו בעצם אוכלים אותה בגללם...
המיקום היה מצויין  לנו , הבית היה נראה טוב יותר מהחורבות שראינו ובעיקר היינו לחוצים ביותר כי כבר מכרנו את הבית שלנו והיינו לפני פינוי אז סגרנו כאן .
נכון שאין לנו כאן עוד הרבה כל כך אבל זה מעצבן אותי ! :)
לצפיה ב-'חבל על העצבים'
חבל על העצבים
16/01/2017 | 19:21
82
הייתם לחוצים ובחרתם בדירה.ברור כי לו היה לכם יותר זמן וודאי הייתם בודקים יותר טוב את מצב שוק הדירות ומחפשים משהו זול יותר וטוב יותר.
אולי מעצבן אבל אין לבכות על חלב שנשפך.פשוט ממשיכים הלאה ורואים את השכירות הנוכחית כשכר לימוד.
בהצלחה בדירתכם החדשה.
לצפיה ב-'אכן מכעיס מאוד'
אכן מכעיס מאוד
17/01/2017 | 08:41
3
87
ויוצר תחושה של גזל, אבל לצד זאת - בלא מעט מקרים בעלי הדירות לא מודעים למחירים שהשכנים שלהם משכירים, וזה עובד לשני הצדדים - בזמנו שכרתי יותר מדירה אחת במחיר נמוך ממחיר השוק, בזמן שהשכנים השכירו בכמה מאות יותר, כשהדירה שלי הייתה שווה לא פחות ויש מי שיגיד שאפילו יותר, תוצאה של בעלת דירה "לא בעניינים".

הדברים האחרים שציינת נשמעים הרבה יותר מטרידים לדעתי, כשציינת דבר אחר שהוא לא לעניין וזה החובות שהשאירו הדיירים הקודמים, שזו לא אמורה להיות בעיה שלכם אלא של בעל הדירה. למה התכוונת בדברייך שאתם אוכלים אותה בגללם?

ועוד משהו קטן: נסו להתנחם בכך שזהו הסיפא שלכם בשוק השכירות... וזה לא ינחם אבל אני יכולה לספר שגם לי קרה משהו דומה, כשהייתי לחוצה למצוא דירה ומצאתי את עצמי בדירה מעפנה שהתגלתה כדירה שנקנתה להשקעה בערב פינוי בינוי של הבניין ובעלי הדירה לא היו מוכנים לטפל בבעיות בדירה מהסיבה הזאת (מה שלא צוין במעמד חתימת החוזה). למזלי הצלחתי לצאת מהחוזה, אבל אני בהחלט מסוגלת להבין אותך ולהזדהות איתך.

אני מניחה שלצאת מהחוזה ולחפש אופציה אחרת זה לא כל כך אפשרי? באיזו עיר מדובר?
לצפיה ב-'בבאר שבע '
בבאר שבע
17/01/2017 | 08:53
2
72
אמרנו שזה קצת יקר , בעיקר בגלל הקומה  אז בעלת הדירה אמרה שהם מבקשים ככה בגלל החובות שנשארו בדירה ...
אין לנו מה לצאת מהחוזה , אנחנו מחכים לבית שלנו , רק  ההובלות שוב יעלו יותר מההפרשים .
אין מה לעשות ממש אבל זה סתם מעצבן !
הם אנשים משכילים , לא מפריעים לנו , אנחנו לא להם , בעלי מסדר  תקלות בעצמו  
אנחנו משלמים גם משכנתא בנוסף לשכירות , כשהחוזה יסתיים  מקווה שישאר לנו כאן עוד חודש חודשיים לא יותר , אולי אז אני אבקש הנחה .
יום טוב
לצפיה ב-'אני מתנצלת מראש'
אני מתנצלת מראש
17/01/2017 | 09:13
1
64
אני יודעת שאת במצב רגיש ואני לא רוצה להישמע כאילו אני מאשימה אותך במצב הזה, אבל ההסבר של בעלת הדירה הזוי ביותר ולא ברור לי למה קיבלתם אותו - להשכיר דירה במחיר גבוה מהמקובל כי השוכרים הקודמים השאירו חובות?! זה אחד הדברים הכי הזויים ששמעתי, וכידוע שמעתי הרבה סיפורים הזויים בתוקף תפקידי כמנהלת הפורום הזה ולא רק. בשביל החובות שהשאירו הדיירים הקודמים היה אמור להיות להם שטר חוב/ערבון כלשהו, ואם הם היו לא חכמים ולא דאגו לזה, זו בעיה שלהם בלבד ובטח שלא שלכם כשוכרים החדשים.

בעלי הדירה שלי רצו להעלות את שכ"ד בטענה שהיו להם הרבה הוצאות על הדירה - זו דירת גג ובחורף היו נזילות מהגג שתוקנו במהירות וביעילות, אבל זה עלה להם. הסברתי להם שזו לא עילה להעלות לי את שכ"ד, ואם כבר האדם הסביר היה מצפה שיורידו במצב כזה (גם סבלתי מהמצב הזה וגם אני נדרשת לשלם עליו בחידוש החוזה??). אני מבינה שהייתם לחוצים, גם אני לא התלהבתי מהרעיון של לעבור דירה, אבל כשמתנים שכר דירה גבוה בנימוק שכזה, אין שום סיבה להסכים - ובלא מעט מקרים ברגע שהשוכרים לא מסכימים, בעל הדירה יתקפל, כי אם המחיר לא ריאלי והדירה במצב כמו שתיארתם, גם אחרים לא ישכרו אותה.

בבאר שבע כל כך קשה למצוא דירות ראויות לשכירות?
לצפיה ב-'חיפשנו ליד בתי הספר של הילדים וראינו רק חורבות לצערנו'
חיפשנו ליד בתי הספר של הילדים וראינו רק חורבות לצערנו
17/01/2017 | 09:18
13
לצפיה ב-'לא מדובר על מוצר אחיד מהמדף בסופר, כאן תמיד יש הבדלים'
לא מדובר על מוצר אחיד מהמדף בסופר, כאן תמיד יש הבדלים
17/01/2017 | 08:53
1
61
יש המון משתנים שמשפיעים על המחיר ואין כאן עניין של צדק, מדובר בדירות שונות (גם אם הן דומות תמיד יש הבדלים), מדובר במשכיר ושוכר שונים ומדובר גם במצב השוק כשהתחלת את השכירות.   הבדל של 300 שקל הוא בתחום הסביר.
למשל, אולי השוכרים בדירה שמולכם נכנסו לדירה שנתיים לפניכם כשמחיר השוק היו נמוכים יותר וגם ממשו אופציה להמשיך באותו מחיר?    אולי הם נכנסו בפברואר ׁ(כשמשפחות בד"כ מחפשות דירה ליולי כמוכם) ולמשכיר היה קשה יותר למצוא שוכרים?  אני למשל  (וכמוני גם בעלי דירות רבים אחרים) לא רודף אחרי מחירי השוק העכשוויים כשאני רוצה לשמור על שוכרים טובים , כך למשל מקרה אמיתי שהיה לי לפני שנתייםכששוכרים ותיקים וטובים  לבסוף קנו דירה ועזבו השכרתי בקלות את הדירה לשוכרים חדשים בכמה מאות שקלים יותר (בעוד של שוכרים הותיקים הייתי מוכן לחדש חוזה באותו מחיר).   
לצפיה ב-'אתה צודק בגדול, אבל לפי מה שהיא מתארת זה לא הסיפור'
אתה צודק בגדול, אבל לפי מה שהיא מתארת זה לא הסיפור
17/01/2017 | 09:17
54
ובהקשר של מה שכתבת, אותי תמיד חרפן שאנשים היו טוענים שמאן דהו משלם שכ"ד מופקע והיו מציגים כנימוק טענה שאדם אחר משלם שכ"ד נמוך יותר - כשגם במקרים הנדירים שהיה מדובר בדירה בקנה מידה שניתן להשוואה, היו דברים שעמדו מאחורי זה.

לצפיה ב-'לא תמיד צריך להסתכל מסביב'
לא תמיד צריך להסתכל מסביב
17/01/2017 | 14:33
52
והמסביב לא תמיד משנה.

נכנסתם לדירה מסויימת והייתם *מוכנים* לשלם עליה X ש"ח בחודש. מאותו הרגע, זה לא באמת משנה כמה עולה דירה דומה בבניין ממול. אתם משלמים את מה שהייתם מוכנים לשלם.
אם הייתם מעוניינים להישאר בדירה לטווח רחוק יותר, אולי הייתם יכולים לדבר על בעלי הבית ולהסביר להם את "מצב השוק", ושגם אם הם נדפקו מהדיירים הקודמים, אתם כבר הוכחתם את עצמכם כהגונים, ואולי אפשר היה להגיע לאיזו פשרה, אך מכיוון שזה לא המצב - אז אין מה לעשות, וגם אין מה להתעצבן.

אתם לא משלמים יותר ממה שחשבתם שתשלמו, אתם לא תעברו עכשיו לדירה זולה יותר כי זה סתם טרטור שגם יעלה לכם כסף, אבל חיפשתם דירה, ראיתם חורבות, מצאתם דירה לטעמכם (גם אם התגלו בה פגמים בהמשך) במחיר שהתאים לכם. כל השאר פחות רלוונטי. אין מה להתעצבן, רק להודות על כך שזו כנראה חווית השכירות האחרונה שלכם
לצפיה ב-'זה באמת נשמע מעצבן'
זה באמת נשמע מעצבן
17/01/2017 | 17:16
58
אבל בתגובה אחרת פה כתבת שהייתם מודעים שהמחיר יקר ובעלת הדירה הודתה שהמחיר יקר ונתנה לכם הסבר (שאני במקומכם לא הייתי מקבלת אותו) - אז מה הטענות בעצם? אם ידעתם שאתם משלמים יותר בגלל שבעלי הדירה שקללו את החובות של הדיירים הקודמים, אז זה הגיוני שהשכנים שלכם ישלמו פחות.

אני לא רוצה לבאס אותך עוד יותר, אבל המשמעות של 300 ש"ח יותר בחודש זה 3600 ש"ח בשנה - איזה חובות הדיירים כבר השאירו? ולמה בעלי הדירה לא תבעו אותם במקום לגלגל עליכם את החובות שלהם?
לצפיה ב-'יש צרות יותר גדולות'
יש צרות יותר גדולות
19/01/2017 | 13:48
29
.
לצפיה ב-'איך הייתם מרגישים אם הייתם מגלים'
איך הייתם מרגישים אם הייתם מגלים
19/01/2017 | 15:41
29
שאת הדירה מול הדירה שלכם משכירים ב- 300 ש"ח יותר ממש שאתם מקבלים על אותה הדירה?
זו שאלה שאפשר להפנות לבעל הדירה שמולכם...
לצפיה ב-'סוף מעשה במחשבה תחילה'
סוף מעשה במחשבה תחילה
17/01/2017 | 10:52
8
78
לא אחת עלו כאן סיפורים של אנשים שסיפרו על סיטואציות לא נעימות ומעבר לזה, שנקלעו אליהן במסגרת מגורים בשכירות. המשותף לחלק נכבד מהמקרים היה שחוסר הניסיון שיחק פה תפקיד, לפעמים בשילוב של נאיביות והסתמכות על נתונים והנחות שלא היו לגמרי נכונים.

אתם מוזמנים לשתף בדברים שלמדתם מניסיונכם, בחוויות שעברתם שאם הייתם חושבים יותר או מבררים יותר, דברים היו נראים אחרת. אחד מהיעדים של הפורום הזה הוא להשתמש בחכמת ההמונים באופן של למידה מניסיונם של אחרים - כולל מטעויות שלהם.

כמובן שגם עצות כלליות יתקבלו בברכה - שגרו
לצפיה ב-'וכמובן שאני ראשונה'
וכמובן שאני ראשונה
17/01/2017 | 11:20
49
המלצה מספר אחת שלי היא - לקחת כל עצה שנותנים לכם בערבון מוגבל. זה נשמע סותר אבל מיד תבינו:
ישראלים אוהבים לתת עצות, ורבים וטובים אוהבים לתת עצות גם בתחומים שאין להם ניסיון בהם ואין להם מושג איך זה הולך. לצערנו, יש אנשים נאיביים שיוצאים מנקודת הנחה שמי שנותן עצה בביטחון שכזה יודע על מה הוא מדבר, ולא כך הדבר.
גם אם מי שנותן לכם עצה גר בשכירות כבר שנים או גר בעבר או שיש לו חברים שגרים בשכירות - זה לא אומר שהעצות שלו רלוונטיות אליכם, במיוחד אם אתם בסטטוס שונה ולא גרים באותו אזור - כשאותו אזור זה טווח רחב, במדינה הקטנה שלנו הפערים מאוד רחבים כידוע, ובכל עיר קנה המידה הוא שונה.

מה לעשות לפיכך? אם אתם רוצים לדעת אם מחיר נחשב לסביר או לא - בצעו השוואות ביד2, דברו עם אנשים שגרים באזור המדובר - עד לרמת השכונה, תברר ספציפית לגבי המיקום המדויק מה המחירים המקובלים לדירה בסגנון ומה מקובל בהיבט של שכירות דירה  - כי גם אם בעל הדירה אומר לכם משהו, והחבר שגר עם ההורים אבל לומד שנה א' משפטים ויש לו חברים ששוכרים אומר משהו, זה עדיין לא מעיד על אמיתות הדברים.

כנסו לגוגל מפות ובדקו את המרחקים מהדירה לאזורים מבוקשים כמו מקום העבודה והלימודים - כולל בשעות העומס ואפשרויות התחבורה הציבורית, אל תסתמכו על מה שיאמרו לכם הדיירים העוזבים או בעל הדירה.

הגעתם לשלב של חידוש חוזה ובעל הדירה מודיע שמעלה את המחיר? סרבו לכך. במקרים רבים בעל הדירה יעדיף שתישארו בדירה על פני לחפש שוכרים אחרים. ברור שאם תסכימו לשלם יותר הם ישמחו, אבל יש סיכוי שירצו שתישארו גם במחיר הקיים - אז אל תמהרו לקבל את כל מה שהם מציעים.

לצפיה ב-'מה, זותי שאכלה אותה עם המחיר?'
מה, זותי שאכלה אותה עם המחיר?
17/01/2017 | 13:11
5
59
אולי השכנים שלה יודעים להתמקח על המחיר והיא לא? אולי בעל הדירה השכנה גמיש במחיר ושלה לא? 
אם היא הייתה רואה כמה דירות באזור, מן הסתם היא הייתה יודעת מה טווח המחירים פלוס מינוס לאזור ואיזה דירה אפשר לבקש תמורת מחיר כזה או אחר. 

דווקא מצד המשכיר העצה שלי היא אל תהיו קרציות קטנוניות בתור שוכרים. לא בגלל שזה יפה ונחמד לא להיות קרציה קטנונית, אלא בגלל שלהיות קרציה קטנונית בסוף יכול לחזור אליכם ולפגוע בכם בתור שוכרים. 

לצפיה ב-'לא זו המטרה של הדיון'
לא זו המטרה של הדיון
17/01/2017 | 13:19
4
44
אם יש לך השגות לגבי המקרה של קינמונית, את מוזמנת להביע את דעתך בשרשור שהיא פתחה.

לצפיה ב-' זו הערה. '
זו הערה.
17/01/2017 | 13:24
3
46
אני בעד דיונים.  לא זכור לי מקרה שבו מישהו אומר לי מה להגיד מתי ואיפה. אם יש לך השגות, את מוזמנת לפנות אלי במסר. 
לצפיה ב-'הערה שיוצאת נגד חברה בפורום בדיון שלא קשור אליה'
הערה שיוצאת נגד חברה בפורום בדיון שלא קשור אליה
17/01/2017 | 13:27
2
40
ואם תתעקשי, אני לא חושבת שההערה הזאת לעניין, במיוחד אחרי שהיא הסבירה מה עומד מאחורי המחיר הגבוה יותר שהם משלמים. אם את מאוד רוצה להביע את דעתך בנושא - השרשור של קינמונית הוא המקום, לא השרשור הזה שהוא בנושא אחר לגמרי.

לצפיה ב-'וזה כן לעניין?'
וזה כן לעניין?
17/01/2017 | 13:29
1
37
קינמונית ילדה גדולה, היא שוכרת דירה בעצמה, אם היא תרצה היא תגיב. או שאת תאסרי עליה גם להגיב ואז היא לא תגיב.
לצפיה ב-'אני לא אוהבת לחזור על עצמי'
אני לא אוהבת לחזור על עצמי
17/01/2017 | 13:31
35
ולכן אני לא אעשה את זה. כל תגובה נוספת שאינה קשורה לנושא הדיון תימחק, לא משנה על ידי מי היא תיכתב.
לצפיה ב-'גם אני למדתי לא להקשיב לאנשים'
גם אני למדתי לא להקשיב לאנשים
17/01/2017 | 17:30
39
גם אם הם ממש מתעקשים - לעשות את מה שנראה לי ומתאים לי - מי שיגור בדירה ומי שישלם זה אתם, אז הדירה צריכה להיות מותאמת לכם ולא לכל אלו שנותנים לכם עצות. אם אתם יכולים לא לספר לאף אחד על התכניות שלכם זה הכי טוב - וזה נכון לא רק כשמחפשים דירה אלא בכלל.

עוד עצה חשובה: אל תשקיעו בריהוט של דירה שכורה - אם אתם לא מתכוונים לגור בדירה לטווח ארוך אין סיבה להשקיע ואחר כך לשלם המון כסף על ההובלה או לוותר על הרהיטים. אם מדובר בדירת שותפים בכלל אין סיבה להשקיע ובטח שלא ברהיטים המשותפים, ורצוי שלא לקנות רהיטים ומכשירי חשמל ביחד עם השותפים, כי אחר כך נוצרים בלאגנים כשאחד השותפים עוזב וזה סתם כאב ראש (חברה שלי הייתה תמימה ועשתה את זה, ואז השותף עזב ולקח איתו דברים שעלו לה לא מעט כסף).  

לצפיה ב-'סכנות כשגרים לבד'
סכנות כשגרים לבד
11/01/2017 | 22:15
9
85
לפני זמן קצר כמעט והחלקתי במקלחת, כשהכמעט הזה מרגיש לי כמו נס של ממש - בצורה שזה קרה, אם הייתי מחליקה אין לי ספק שהייתי שוברת משהו או אפילו יותר ממשהו אחד, ובאופן שהיה סיכוי לא רע שלא הייתי מסוגלת לקום. היות שאני גרה לבד, הייתי יכולה למצוא את עצמי במקרה הטוב כל הלילה זרוקה עם הכאבים במקלחת, ובמקרה הפחות טוב זה היה יכול להימשך אפילו יממה או יותר, עד שמישהו היה חושד בהיעלמותי ובא לבדוק.

חלקכם אולי תתייחסו לזה כפרנויה, אבל זה תרחיש אפשרי בהחלט ושמעתי כבר על מקרים כאלו של אנשים שגרו לבד והתגלו באיחור במצבים שכאלו. עלתה לי מחשבה לבדוק אופציה ללחצן מצוקה, למרות שזה משהו שלא בהכרח יועיל - במידה ותתמוטטו במקום מרוחק מהלחצן.

מה אתם חושבים על זה? אלו מכם שגרים לבד - חשבתם על תרחיש שכזה? יש לכם הצעות איך להיערך במצב כזה במידה ו...?  
לצפיה ב-'באמת מסוכן'
באמת מסוכן
11/01/2017 | 22:47
6
58
מקווה שאת בסדר. מזל שלא נגמר ברע. 
מכירה אנשים שגרים לבד "שהסתבכו" כלומר נקלעו לצרה ובגלל שהם גרים לבד זה היה יכול להיגמר רע, ורק במזל זה לא, כמו הסיפור שלך עם המקלחת. בגילאים יותר מתקדמים זה בכלל.... אחת מהסיבות היותר נפוצות שבגללן מגיעים לאישפוז. למרות שהנפילה עצמה במקלחת או לא במקלחת, בגיל מבוגר יותר, מעידה לרוב על קיום בעיה אחרת, פיזית- בריאותית שגורמת לנפילה.
העולם לא בנוי ליחידים, הרבה דברים לא מתאימים לאנשים יחידים בעולם. זה מאד מורגש בגילאים יותר מתקדמים, כשאנשים מתאלמנים והילדים שלהם כבר מזמן לא גרים בבית ובנוסף לזה היכולות הפיזיות (לפעמים גם המנטליות) מתדרדרות ואז זה בכלל לא טוב.  הבעיה עם לחצני מצוקה היא שצריך לזכור לקחת את הצמיד לכל מקום. גם למקלחת ולהשאיר אותו בהישג יד. הרבה אנשים שוכחים ואז זה די מוריד מהיעילות של הלחצן מצוקה. באותה מידה יכול להיות טוב לשים את הטלפון הסלולרי בהישג יד. 
נקודתית  לגבי המקלחת, יש דרכים לאבטח מקלחות ולהמעיט סכנת החלקה בהן. מידת האיבטוח משתנה בהתאם לאופן השימוש ולגיל. למישהו צעיר אולי  מספיק אולי להכניס משטחים נוגדי החלקה, גם לתוך המקלחת וגם מחוצה לה ולדאוג שסביבת המקלחת תהיה יבשה, למישהו יותר מבוגר יש כבר אביזרי עזר יותר מתקדמים שעוזרים למנוע החלקה ואז גם מנסים בכלל יותר להתאים את הבית ליכולות הפיזיות. 

לצפיה ב-'אז זהו'
אז זהו
12/01/2017 | 09:15
5
56
שעם אנשים מבוגרים, קיימת נטייה יותר להקפדה - אם זה בלחצני מצוקה, אם זה שאדם מבוגר "ממש" לרוב לא יושאר לבד בבית ובמידה וכן, חוסר תקשורת מצידו תזכה להתייחסות בשלב מוקדם יותר, בזמן שאם אני לא הייתי עונה לחברים לטלפון במשך יומיים או יותר ייתכן שהם היו יוצאים מנקודת הנחה שאני מאוד עסוקה או שנסעתי לטייל. אנשים צעירים גם בדרך כלל לא יחשבו על האמצעים שציינת.

אני יכולה לספר שאמא שלי אמנם לא נחשבת לקשישה, אבל היא חיה לבד בבית והיה יום שהיא לא ענתה לי לטלפון ולא חזרה אלי גם כשהגענו כבר לשעת לילה לא מוקדמת וזה הדאיג אותי, והיות שהיא גרה רחוק מאוד ממני ביקשתי מבת דודה שלי שגרה קרוב שתלך אליה לבדוק. הבת דודה דיווחה שהרכב בחנייה וכל האורות בבית כבויים, והציעה שתיכנס הבייתה עם המפתח שלה לוודא שהיא בסדר - במקרה הזה היות שהאורות היו כבויים זה הבהיר לי שהיא "בסדר", כי אם היא הייתה נופלת או משהו בסגנון בשעה מוקדמת יותר האורות היו נשארים דלוקים. בדיעבד התברר שהיא הייתה מותשת ונרדמה ממש ממש מוקדם, הנייד נשאר בחדר אחר והיא לא שמעה אותו וגם לא את הצלצול של הטלפון של הבית, אבל באותה מידה המצב היה יכול להיות שונה. אמא שלי למדה מאז לעדכן אותי במקרים בהם היא לא תהיה זמינה במשך יום או יותר.

אחרי המקרה הזה חברה שלה סיפרה לה על פעם שהיא נסעה לטיול ולא הודיעה על כך לילדים שלה מראש, ואחרי שנגמרה לה הסוללה בנייד והילדים לא איתרו אותה, הם פנו למשטרה. נשמע פאדיחה, אבל במצבים כאלו לא לוקחים סיכון.
לצפיה ב-'גם אם'
גם אם
12/01/2017 | 10:03
44
היית נופלת במקלחת, היה פחות סיכוי שהפגיעה שלך תהיה חמורה מאשר אצל מישהו קשיש. להגיע למצב שבו שוכבים על הריצפה בלי יכולת לעזור לעצמך, בבית, זה לא משהו מאד נפוץ אצל אנשים צעירים, אבל כמובן שהכל יכול לקרות. אם חושבים על כל הדברים הרעים שיכולים לקרות, אז צריך לקחת בחשבון גם מחלות כרוניות קשות ונכות מתמשכת כחלק מהדברים הרעים שיכולים לקרות ושלהתמודד איתם כשחיים לבד- זו באסה.
לצפיה ב-'מבינה אותך לגמרי '
מבינה אותך לגמרי
12/01/2017 | 10:41
3
43
לא נעים בכלל ומאוד מלחיץ להיקלע למצוקה לבד בבית .
אני חושבת שהייתי דואגת שהנייד תמיד יהיה עליי , לכל מקרה שצריך להזעיק מישהו .
חמותי גרה לבד , ויש לה בן אחד , ו אצלם לא נהוג להתקשר הרבה , פעם בשבוע , שיחה קצרה וזהו
אני תמיד אומרת לבעלי שהוא צריך להתקשר כל יום ולראות שהיא בסדר , היא לא אוהבת חברה במיוחד , ואם יקרה משהו יכולים לעבור כמה ימים עד שנדע ...
אפשר גם  לדאוג להיות ב קשר עם השכן  שיהיה מישהו שישים לב  ...
שלא תצטרכי לעבור שוב  אמן
לצפיה ב-'אנשים נוטים לומר עלי שאני "פולניה" בקטעים האלו'
אנשים נוטים לומר עלי שאני "פולניה" בקטעים האלו
12/01/2017 | 11:03
2
45
כשמישהו לא עונה לי במשך תקופה, אני מתחילה ישר לחשוש. אחותי יודעת שאם היא רואה שיחה שלא נענתה ממני היא חייבת לחזור אלי בהקדם, ובזמנו היא נתנה לי את המספרים של השותפים שלה שיהיה לי למידת הצורך, כולל מקרים שהיא לא שומעת את הצלצול של הטלפון (ואכן זה מאוד עזר במקרים מסוימים). הייתה פעם שכמעט החלקתי בספונג'ה של יום שישי, וקלטתי שבמצב כזה הייתי יכולה להישאר שוכבת על הרצפה עד יום ראשון בצהריים לפחות. אם נלך על קטע קיצוני - בזמנו התגלתה זהותה של נרצחת שגופתה הושחתה ובותרה, הודות לבוס שלה שדיווח למשטרה שהיא לא הגיעה לעבודה כבר יומיים והוא לא מצליח לתפוס אותה בטלפון - ובמשטרה ביצעו את הקישור בין גופת האלמונית לדיווח של הבוס שהביע דאגה לעובדת שלו.

השכנה בדירה הסמוכה אלי היא גם בחורה שגרה לבד, נראה שכדאי שנשים לב אחת לשנייה בהקשר הזה..
לצפיה ב-'ממש לא פולנייה ! ואני בת למרוקאים שהיסטרית כשלא עונים '
ממש לא פולנייה ! ואני בת למרוקאים שהיסטרית כשלא עונים
12/01/2017 | 11:16
1
45
סבא שלי ז״ל נמצא מת בדירה שלו  , הוא גר לבד , לא ידעו כמה זמן היה ככה או מה קרה לו ...
דוד שלי עבר דום לב  כשהיה בגינה , למזלו הגדול השכנה בדיוק יצאה לזרוק זבל וראתה אותו והוא ניצל ממוות בטוח
זה פחד מוצדק ולגטימי לגמרי 
תפחידי את השכנה קצת עם סיפורים כאלה ותשימו לב אחת לשנייה :)
לצפיה ב-'נורא '
נורא
12/01/2017 | 11:33
8
לצפיה ב-'גם אני חשבתי על זה (במקלחת)'
גם אני חשבתי על זה (במקלחת)
12/01/2017 | 22:55
42
אין לי פתרונות
אבל זה אכן חשש קיים
לצפיה ב-'גם אני חשבתי על זה לא אחת'
גם אני חשבתי על זה לא אחת
17/01/2017 | 17:40
33
וגם אני שמעתי סיפורים לא נעימים על אנשים שנפלו בבית ולקח הרבה זמן עד שמישהו בא לעזור להם. אין יותר מדי מה לעשות חוץ מלהרגיל את החברים והמשפחה שאת מדברת איתם לעיתים קרובות, ככה שאם לא תיצרי קשר ולא תעני הם יבינו שמשהו קרה.
לצפיה ב-'יחסי שוכר משכיר לפני חתימת החוזה'
יחסי שוכר משכיר לפני חתימת החוזה
10/01/2017 | 11:31
4
81
בעקבות המקרה שהביא Tribel - בואו ספרו על מקרים בסגנון שקרו לכם, מי כשוכרים ומי כמשכירים ומי כשוכרים שחיפשו מחליפים לדירה שעוזבים: אני בטוחה שרובכם אם לא כולכם נתקלתם בסיטואציות שכאלו, ובתור אנשים סבירים, סביר להניח שגם אם כעסתם ו/או התבאסתם, הבנתם שכל עוד לא נחתם חוזה, זכותו של כל אחד "להבריז", גם אם זה לא הכי נחמד מצידו.

אני ראשונה:

לפני ששכרתי דירה לראשונה, בדקתי אופציה לשכור יחד עם סטודנטית אחרת דירה שהוצעה להשכרה שנראתה לנו כדירה האידאלית. שוחחנו עם בעלי הדירה וסיכמנו שישלחו לנו את החוזה, דיברנו גם על סעיפים רלוונטיים שקשורים לשכירות - הערבויות, המיטלטלין בדירה והאחריות עליהם וכדומה. פחות משעה לאחר מכן כשפנינו בשאלה נוספת, התברר שהם כבר "סגרו" עם שוכרים אחרים - שהיו מנוסים יותר מאיתנו והציעו לשלם להם מקדמה לסגירה סופית. זה היה מאוד לא נעים והתבאסנו, אבל הרבה לא היה לנו מה לעשות בנושא מלבד ללמוד להבא.

הייתה עוד פעם או שתיים שראיתי דירה שנראתה לי מאוד, אמרתי לשוכר העוזב/בעל הדירה שאני מעוניינת, וימים בודדים לאחר מכן נאמר לי שהדירה כבר לא אקטואלית (או במילים אחרות - הושכרה למישהו אחר).

קרה לי גם מהצד השני - כשחיפשתי שוכר שיחליף אותי, כולל לתקופה קצובה, שהיה מי שסיכם איתי וסיכמנו שניפגש לחתימה על החוזה, ואז נעלם וסינן אותי בטלפון, מה שהיה לא הכי לעניין כי אני מבחינתי הפסקתי להראות את הדירה, ואם הוא רק היה אומר לי שהוא כבר לא מעוניין, הייתי חוזרת להראות את הדירה קודם ולא מבזבזת זמן.

לצפיה ב-'היה לי מקרה'
היה לי מקרה
10/01/2017 | 16:08
57
שבו כבר חתמתי על חוזה לשכירת דירה, כבר נתתי צ'קים ולפני שנכנסתי לדירה עצמה- נאלצתי לסגת מהחוזה עקב עניין ענייני כלשהו. לקחתי בחשבון שאולי המשכיר לא ישחרר אותי מהחוזה, אבל הוא כן. הצעתי לו בתור פיצוי לפדות את הצ'ק הראשון והוא סירב ולא לקח ממני שקל. יש גם אנשים כאלה. 
לצפיה ב-'אני מבינה עד כמה זה לא נעים מצד השוכר לגלות שדירה הושכרה'
אני מבינה עד כמה זה לא נעים מצד השוכר לגלות שדירה הושכרה
12/01/2017 | 09:57
2
46
אף על פי שהבעת התעניינות, אבל גם לי(כבעלת בית) היה לא נעים להגיד את זה למי שרצה להשכיר את הדירה.
יצא שהייתה לי משפחה שהביעה רצון גדול בדירה אבל הם לא נראו לי כשוכרים אופטימליים ואחרי כמה ימים הייתה משפחה אחרת שנראתה לי הרבה יותר טוב.
לצפיה ב-'למה לא נעים?'
למה לא נעים?
12/01/2017 | 11:56
1
41
אפשר תמיד לומר שיש עוד אנשים שמתעניינים וצריכים להחזיר תשובה ואם זה יהיה רלוונטי תשמחי להמשיך את ההתקשרות איתם - גם אם זה לא נכון.

אני ראיתי בזמנו דירה שממש לא נראתה לי, בעלת הדירה אמרה לי שיש מישהי שמעוניינת אבל לא בטוחה לחלוטין ואם היא לא תסגור היא תעדכן אותי. לאור כך וגם כדי לא להעליב (היא שיתפה שקנתה את הדירה בשביל הבת שלה והיה נראה שממש מחזיקה מהדירה), לא אמרתי לה שהדירה לא נראית לי. בסוף אותה בחורה לא רצתה את הדירה וזה הוביל לכך שבעלת הדירה התקשרה אלי שוב ושוב ושוב ושוב... ונוצרה תחושה שהיא ממש בנתה עלי. זה היה מאוד לא נעים.

לצפיה ב-'הם היו ממש לחוצים על הדירה'
הם היו ממש לחוצים על הדירה
12/01/2017 | 12:08
43
ואת הסיבה שלא הייתי רוצה להשכיר להם לא נעים להגיד להם(המצב הכלכלי הברור שלהם).
ואני בן אדם שלא נעים לו לסרב לאנשים, בעיקר כשהם מאוד רוצים.
אני יודעת שזו בחירה שלי למי להשכיר ואני יכולה לבחור את השוכרים שנראים לי הכי מתאימים.
אבל מצד שני אני קצת מרחמת על אנשים שפחות רוצים להשכיר להם.
אף על פי שאני מבינה למה.
לצפיה ב-'מי אחראי לגדר המקיפה את הבית?'
מי אחראי לגדר המקיפה את הבית?
12/01/2017 | 10:26
2
51
אנו משכירים בית קרקע המוקפת גדר לבנה.
במהלך תקופת השכירות נשברו מס' שלבים בגדר.
מי אמור לשאת בנזקי הגדר, (כמובן שלא ידוע מי גורם הנזק)?

תודה.
לצפיה ב-'גדרות זה מסובך'
גדרות זה מסובך
12/01/2017 | 10:58
43
תפתרו את זה ביניכם כמו אנשים נורמליים ואל תיכנסו לזה בכלל. 
לצפיה ב-'שאלה מעניינת'
שאלה מעניינת
12/01/2017 | 11:26
36
מצד אחד - ברור שהשוכר לא אמור לשאת בנזק, בהנחה שלא גרם לו בזדון. לצד זאת - אין ממש סיבה שבעל הבית ישקיע בתיקון הנזק אם אינו יוצר הפרעה לתנאי המגורים הבסיסיים.
לצפיה ב-'בעלים בעייתי בכתובת הפסגה 18 בעיר אריאל ראו הוזהרתם'
בעלים בעייתי בכתובת הפסגה 18 בעיר אריאל ראו הוזהרתם
08/01/2017 | 20:23
15
100

היי לכולם, רצינו לשתף אתכם בסיפור מאוד לא נעים שקרה לנו וסיבך אותנו לא מעט,
אחרי הרבה חיפושים מצאנו דירה, קבענו עם הבעלים לסגור חוזה, בדרך לפגישה הוא רצה לדחות את הפגישה ביומיים, בבוקר יום הפגישה התקשר פתאום והודיע לנו שהדיירים הקיימים בעצם לא עוזבים והעסקה מבוטלת, שאין לו מה לעשות בעניין. אבל בבירור פשוט הדיירים הודיעו לנו שהם כן עוזבים כמתוכנן. בקיצור-שיקר לנו בפרצוף. כשפנינו אליו אחרי המידע הזה תגובתו היחידה הייתה "אני לא חייב לכם שומדבר, אתם יכולים ללכת לעשות חמוצים" בלי שום הסבר לביטול.
נכון, אין לנו מה לעשות, אבל שוק החוצפנים והרמאים בישראל מרתיח כלכך, ואנחנו בטוחים שכולכם נתקלתם בו. כנות וכבוד לדיירים זה פשוט משהו שלא קיים כשלנו אין איפה לגור! מנצלים אותנו ופוגעים בנו והכל פרוץ ואין לנו איך להגן על עצמנו.
היינו פשוט רוצים שתדעו. שמי שיפגוש את הדירה הזו- יחשוב פעמיים וידע מראש עם מי יש לו עסק.
הדירה מחולקת לשלוש יחידות דיור והיא בכתובת הפסגה 18 ׁ(כניסה ב' קומות 2 ו3) אריאל
לצפיה ב-'רק אומר כי דירה המחולקת ליחידות דיור'
רק אומר כי דירה המחולקת ליחידות דיור
08/01/2017 | 20:58
72
לרוב החלוקה נעשתה בניגוד לחוק וזו עבירה פלילית אשר בנוסף אליה מוטל גם קנס גבוה בצידה.
לצפיה ב-'קצת נסחפת'
קצת נסחפת
08/01/2017 | 21:59
2
74
ובעל הבית ההוא צריך שיעור בנימוסים. באמת היית רוצה לשכור ממנו דירה?
אז טוב שלא שכרת.
אם הייתי שמה פה את רשימת השוכרים שקובעים ופשוט לא מגיעים לראות אפילו בלי להודיע, או כן מגיעים לראות דירות ואז ישר מתחילים להשמיץ את הדירה בתקווה שזה יוריד להם משהו במחיר... כנראה שהיו חוסמים אותי מהפורום באשמת הצפה.
די להתקרבן. אכלו לי שתו לי, אני מסכן וזה. לא עוזר בכלום ואתה לא מסכן. תחפש דירה אחרת, לא נגמרו הדירות בעולם. 
לצפיה ב-'אני לא נסחף,אתה פשוט ממעיט מהסיפור'
אני לא נסחף,אתה פשוט ממעיט מהסיפור
08/01/2017 | 23:27
1
59
רק אתמול בבוקר קיבלתי טלפון מבעל הדירה והוא רצה להקדים את הפגישה למוצ"ש,זה לא הסתדר לי והיום אני מנחש,מצא דייר שבא לו טוב יותר מאיתנו והלך איתו.
זה דיי פשוט.

לצפיה ב-'אוקיי ומה?'
אוקיי ומה?
09/01/2017 | 01:26
51
אין חוק שמחייב מישהו להשכיר לך את הדירה שלו וגם לא יכול להיות כזה. 
לצפיה ב-'אני מצטרפת - נסחפת'
אני מצטרפת - נסחפת
09/01/2017 | 13:41
8
66
כל עוד לא נחתם ביניכם חוזה, בעל הדירה לא חייב לכם כלום. זה נשמע אולי לא יפה, אבל זו המציאות. אתה יודע כמה מקרים הפוכים יש, של דיירים שמתעניינים בדירה ואז מודיעים שלא מעוניינים? זכותו של כל אחד להתחרט לפני חתימת החוזה, באותה מידה יכולתם גם אתם להודיע לו ברגע האחרון שמצאתם דירה טובה יותר, האם במקרה הזה היית מצדיק הודעה שבעל הדירה היה כותב עליכם?

יכול מאוד להיות שהדיירים הקודמים כן החליטו להישאר בסוף, יכול להיות שאותרו דיירים אחרים שבעל הדירה העדיף, יכול להיות גם שהוא החליט לשפץ את הדירה או לשכן בה את המאהבת שלו - אבל עם כמה שזה מבאס, לא נעשה כאן שום דבר לא חוקי ולא הייתי מכניסה את זה להגדרה של רמאות.

זה לא נעים, אבל זה מסוג הדברים שקורים. מאחלת לכם שתמצאו דירה כלבבכם בקרוב.
לצפיה ב-'מספיק לגונן,זו התנהגות פסולה וצריך להוקיע אותה!'
מספיק לגונן,זו התנהגות פסולה וצריך להוקיע אותה!
09/01/2017 | 22:33
7
55
ההסכמה על חתימת החוזה נעשתה ביום שישי,קבענו להיפגש בשעה 16.
ציינו לפניו שאנו מעוניינים בחוזה חצי שנתי והוא אמר שהוא צריך לחשוב על זה,השיחה הסתיימה.

כעבור מספר דקות חשנו שיש אי הבנה, התקשרנו אליו שוב וציינו בפניו שאין לנו כוונה מיוחדת לעזוב,אנחנו פשוט רוצים לבדוק האם זה מתאים לנו או לא,שעכשיו השוק רדום ושבקיץ תהיה תחלופה טובה ושזה טוב גם לו,שאין בעיה מבחינת חתימה לשנה עם נק' יציאה כאשר המחליף יהיה לשביאות רצונו של המשכיר,כמובן,שזה אגב סעיף סטנדרטי בכל חוזה.

בעל הדירה נענה בחיוב,קבענו להיפגש ושלח לנו את כתובתו.
אחרי זמן קצר בעל הדירה התקשר וביקש להזיז את הפגישה לראשון ובנתיים ביקש שנכין צ'קים ושנשלח לו תמונות של ת.ז. שלנו,אח"כ ביום שבת בבוקר התקשר שוב וביקש להקדים את הפגישה למוצ"ש,כשסרבתי, מטעמי נוחות אמר שניפגש ביום א' ושאל באיזו שעה נוכל להגיע,אם אני זוכר נכון קבענו לאזור השעה 18.

הגיע השעה 14:40 ביום א',כ3 שעות לפני החתימה,מתקשר אליי שוב רק הפעם אומר, תשמע הדייר מחליט להישאר אין לי מה לעשות.
אמרתי בסדר ופניתי לדייר,והדייר השיב שהוא לא יודע במה מדובר.
כשפניתי שוב לבעל הדירה בבקשה להסבר לטרטור ולהשליה שלו ענה לי,בשיא חוצפתו "אני לא חייב לך דבר".

אז מה היה,סגרת איתנו טלפונית,פעמיים,ביקשת צילומים של תעודות הזהות שלנו,ביקשת ערב ושנכין צ'קים וברגע האחרון כנראה מצאת דייר אחר,שיהיה לך יותר נוח לעבוד איתו,אבל זה שהשלת אותנו לזה אין משמעות,מה שיותר משתלם לך כי השוכרים הם שקופים,יש הרבה מהם.
ההתנהגות הזו פסולה ביותר ומי שמסכים איתו,נראה אותו מדבר כשיהיה בסיפור שלנו.
לצפיה ב-'התנהגות פסולה? צריך להוקיע?'
התנהגות פסולה? צריך להוקיע?
10/01/2017 | 09:50
6
49
זכותו של בעל דירה להשכיר את הדירה למי שהוא רוצה, כמו שזכותו של שוכר להתחרט לפני חתימת החוזה. הדבר נכון לכל דבר - זה לא נעים, מרגיש אולי גם קצת לא הוגן, אבל כל עוד לא נחתם חוזה הוא באמת לא חייב לכם דבר. אם המצב היה הפוך, והייתם מוצאים דירה יותר טובה ומהצד שלכם הייתם מבטלים את הפגישה איתו - היית מגלה הבנה שהוא היה מגיב כמוך?

אני יכולה לספר לך שגרתי 3 שנים באותה דירה, סיכמתי עם בעלת הדירה שאנחנו מחדשות את החוזה ופחות מחודש לפני החידוש היא הודיע לי שבעצם לא נחדש כי היא רוצה לחזור לגור בדירה ורוצה גם לשפץ אותה לפני המעבר. הצלחתי "להוציא ממנה" הארכה שתאפשר לי למצוא דירה חדשה, אבל זה היה מאוד קשה ובנוסף היא חפרה לי באופן קבוע שהיא לא מבינה למה אני לא מוצאת דירה ו"ניסתה לעזור" והציעה לי כל מיני דירות לא רלוונטיות וכל מיני הצעות מטופשות. במקרה הזה נאלצתי לחזור זמנית להורים בפריפריה כי זו הייתה גם תקופה בעייתית לשכור דירות - ובכל זאת לא הגבתי כמוך, כי זכותה המלאה לא לחדש איתי את החוזה מכל סיבה שהיא.

לצפיה ב-'כן כן ממש ככה,פסולה פסולה פסולה '
כן כן ממש ככה,פסולה פסולה פסולה
10/01/2017 | 10:50
5
44
זכותו של בעל הדירה להשכיר את הדירה למי שרוצה וזכותו לחתום חוזה עם מי שרוצה,כמובן.
פסול מצידו של בעל הדירה להשלות,חתימה בעל פה היא אמנם לא חתימה של חוזה אבל יש לה הרבה משקל,ביחוד כשהיא נאמרת יום לפני ובטח כשהיא מתבטלת רק כמה שעות לפני מועד הפגישה ועוד בטענה שהיא שקרית כי המניע שלה,כנראה כי אני לא בטוח הוא - מציאת דייר טוב יותר.
אז,אדוני בעל הדירה,אם מלכתחילה לא היה מתאים לך הדייר מדוע הסכמת ומדוע השלת? פתאם,שעתיים לפני החתימה צץ לך מישהו יותר טוב?
וזו התנהגות שהיא בסדר,נכון אישה מרציפן? קצת לא נעימה,בקטנה מי ישמע..מה לגבי השוכר? אין לו תכניות? אולי גם הוא הפסיד בנתיים דירה אחרת טובה יותר רק כי סמך על המילה של הצד השני?אולי אמר לבעל הדירה שלו שעוזב? אולי קבע כבר עם חברת הובלות? לא שאני עשיתי את זה כי יש לי מעט ניסיון אבל מה לגבי newbe's? יש אנשים שנוטים לסמוך,בעל הדירה היה מאוד נחמד,חיזר אחריי,תמיד סיים את השיחה ב "ביי מותק","אין שום בעיה,אני רוצה דיירים טובים וכו וכו" והאמת דיי סמכתי עליו אז למה לזה אין משקל?

ההתנהגות הזו היא התנהגות ישראלית טיפוסית,אשחק את המשחק מה כפת לי? אני צריך דייר וזה האינטרס שלי,רגשות או השלכות כל עוד אין חתימה מעניינים את ה *** שלי - "אני לא חייב לך דבר" ,אין כלל משמעות לזה שרגע לפני חיזרתי אחריך,כי בעצם לא היה לי דייר יותר טוב.

הזוי שדווקא ממך,בתור אחת שאין לה דירה אני מניח,אני קורא דברים כאלה והצדקת אנשים מהסוג הזה שלא סופרים אף אחד מלבד האינטרס הכלכלי של עצמם!

לצפיה ב-'ואם המצב היה הפוך?'
ואם המצב היה הפוך?
10/01/2017 | 10:58
4
34
אם אתה היית מוצא דירה טובה יותר, היית מוותר עליה ושוכר את הדירה המקורית בגלל ש"כבר קבענו"? ובגלל שאתה לא רוצה "להשלות"?

נ.ב. אם היית קורא את מה שכתבתי בתגובות שלי, היית מבין עד כמה הסיפא שלך לא לעניין. אין פה גם שום קשר לאינטרס כלכלי, נראה לי שפספסת כמה דברים חשובים.

לצפיה ב-'כן קראתי את התגובות שלך,הן מסתכמות בנכון,לא חייבים לך דבר'
כן קראתי את התגובות שלך,הן מסתכמות בנכון,לא חייבים לך דבר
10/01/2017 | 11:06
3
37
אתה הוא הלא בסדר שאתה בכלל מעלה את הסיפור של בעל הדירה הנחמד הזה שבגדול,לא מובן לי מה אתה רוצה.

אז לידיעתך,כן אני הייתי מוותר כי היו לי עוד 2 דירות על הפרק ובכוונה נסעתי לבדוק את הדירות השניות,לפני ההחלטה הסופית שלי (שאני אומר להן לא) שגם  איתן הייתי בתהליך על אש קטנה (ראיתי את הדירה מספר פעמים ודיברתי עם הבעלים מספר פעמים),והכל לפני שנתתי GO לבעל הדירה הנוכחי והייתה התלבטות לא פשוטה.

לבעלי הדירות ההן לא הבטחתי דבר ותמיד סיכמתי ב - נדבר וששום דבר עדיין לא סגור,לצורך הפרוטוקול.

אז כן,אני לא בעד לדפוק אף אחד ובטח לא להשלות,יש לי מצפון בניגוד ללא מעט אנשים כאן,מסתבר.

לצפיה ב-'הוא לא הכי נחמד, זה נכון'
הוא לא הכי נחמד, זה נכון
10/01/2017 | 11:10
2
35
אבל זה לא סותר את העובדה שנסחפת - כל עוד לא נחתם החוזה הוא לא חייב לך כלום, וזה לא שהוא סחב אותך שבוע באי וודאות. קשה לי להאמין שפרק הזמן הקצר שעבר בין הסיכום לחתימת החוזה ועד שהוא הודיע לך שזה לא יצא לפועל, גרם לך לנזקים כל כך כבדים שנכנסים להגדרה של "לדפוק מישהו".

האדם הסביר גם אמור להבין שכל עוד לא נחתם חוזה הכל פתוח, דברים כאלו קורים כל הזמן, רוב חברי הפורום עברו דברים כאלו, מצד השוכר ומצד המשכיר.

לצפיה ב-'גם למלים יש משמעות למרות שלא נחתם דבר'
גם למלים יש משמעות למרות שלא נחתם דבר
10/01/2017 | 11:15
31
בעל הדירה הקודם שלי לא הוריד את המודעה אחרי שסיכמנו שאנחנו חותמים,בבירור טלפוני ענה שהדירה שלנו ושאין לנו מה לדאוג וכך היה.
למה למלים אין משמעות?

הכל מתחיל במלים,חיים ומוות ביד הלשון מכירה את הפתגם?
ההגעה לחוזה מתחילה במלים פשוטות החתימה היא סך הכל הבטחה למלים שרשומות לחוזה.

אז אני לא נסחף,אני רק רוצה שהאמת תצא לאור,מי שנסחף ממציא ומעצים אני סך הכל משתף את המקרה שלי בצורה אובייקטיבית.

לצפיה ב-'ולעניין פרק הזמן הקצר שציינת,ההתנהלות מולו ארכה כשבוע +'
ולעניין פרק הזמן הקצר שציינת,ההתנהלות מולו ארכה כשבוע +
10/01/2017 | 11:34
41
בפרק הזמן הזה אפשר לעשות הרבה מאוד אז לא צריך להמעיט בזה,לא נאמר לי כן ואחרי שעה נאמר לי לא שבוע שלם של דיבורים והבטחות שנמחקו במחי יד.

תחילה,לא היינו סגורים על מיקום הדירה בגלל שיש בית ספר מאחוריה,את ההתלבטות הזו אגב ציינו בכנות מול בעל הדירה שהשיב שלא תהיה שום בעיה ושאם זו ההתלבטות נהיה רגועים ונחתום,כאמור אחרי שוידאנו שכנראה באמת אין בעיה עם זה,הלכנו לבדוק בפעם האחרונה את הדירות האחרונות וויתרנו עליהן סופית לפני שאמרנו שאנו מעוניינים לבעל הדירה.

אז שקיפות בעסקים צריכה להיות ערך עליון מבחינתי,ביחוד כשמדובר בפאקינג מגורים,אני מבין שבישראל אני נמצא במיעוט.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
10/01/2017 | 16:30
1
52
אני חושב שאני מבין מה הרתיע את בעל הדירה , וכדאי שגם אתה כשוכר תנסה להסתכל מנקודת ראותו של המשכיר (ואני לא מצדיק את התנהגותו  ולא בא להגן עליו, גם זה שהדירה מחולקת מראה שזה לא בעל דירה נורמטיבי).

אני כבעל דירה שואף להמעיט בחילופי שוכרים, לכל חילוף יש בבחינתי עלויות של מאמץ, כסף וחשיפה לסיכונים.   לכן אני מחפש שוכרים כאלה שגם אם אנחנו חותמים חוזה לשנה אז רוב הסיכויים שהם ירצו להמשיך לכמה שנים (ואם הם יהיו שוכרים טובים אז אשמח להאריך להם).
כשמגיע שוכר פוטנציאלי שלא שואל עם אפשרות של אופציה זה מדליק אצלי נורת אזהרה, ואם הוא שואל כמוכם על אפשרות לחוזה לחצי שנה אז נורת ההזהרה גם מתחילה להבהב  .   אני בסיטואציה שתיארת כנראה שהייתי פוסל אתכם על הסף.

לצפיה ב-'זו נקודה חשובה בהחלט'
זו נקודה חשובה בהחלט
11/01/2017 | 12:21
39
כשמה שכתבת מעלה פן בעייתי נוסף, וזה שתחלופת שוכרים באמצע חוזה יוצרת בעייתיות של מועדי יציאה - אמנם זה פחות רלוונטי במקרה המדובר הזה, של חוזה שגם ככה מתחיל בעונה בעייתית ודווקא חוזה לחצי שנה היה פותר את הבעיה (בהנחה שהיו מתחילים מייד חוזה חדש), אבל זה משהו שרבים, גם שוכרים וגם משכירים לא חושבים עליו בלא מעט מקרים והתוצאה בעייתית לשני הצדדים.

אני יכולה לספר על מקרה שנתקלתי בו מקרוב, שם היה מדובר בדירת 5 חדרים שהוצעה להשכרה בתקופה בעייתית בכללי ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בדירה כזאת: משפחות עוברות דירה בקיץ, יחידים שמעוניינים לגור בשותפות בדרך כלל לא יגיעו ברביעייה ולא יכנסו לדירה ריקה - גם משותפים וגם מריהוט בסיסי. בסוף הם הצליחו להשכיר את הדירה והשוכרים עזבו אחרי שנה ושוב הסיפור חזר על עצמו, והדירה ריקה כבר חודשיים.

המלצתי למשכירים במקרה הזה שאם הם מכוונים לשותפים (כי משפחה הם כבר לא ימצאו בתקופה הקרובה) אז שיציידו את הדירה לפחות במקרר ורצוי גם בריהוט בסיסי שיכולים להשיג מאגורה, ושינסו לבדוק את האופציה של להציע את הדירה בצורה "חדר להשכרה" כדירת שותפים ולא כדירה שלמה בפני עצמה, "ללקט" את השותפים אחד אחד, גם אם ייקח קצת יותר זמן לאייש את כל החדרים (ולפחות שיהיה מי שבינתיים ישלם שכ"ד חלקי, עדיף על פני דירה ריקה). לא יודעת אם הם הקשיבו לי, אבל לפי מה שהבנתי הדירה שלהם עדיין ריקה, דירה יחסית שווה שמוצעת במחיר לא מופקע בכלל.

לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:46
8
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'התייעצות לגבי התמודדות עם ועד הבית'
התייעצות לגבי התמודדות עם ועד הבית
07/01/2017 | 15:50
9
78
מזה ארבע שנים אני גרה בדירה שכורה. קיימת בעיה עם הצנרת בבניין ואחת לשנה בתחילת החורף עולה כל הכיור שלנו על גדותיו עם מים שחורים ומסריחים, זה קורה בגלל צינור בעייתי של הבניין שגורם לכך. הצינור נסתם וצריך לפתוח אותו בעזרת מכשיר מיוחד.

בפעם הראשונה בן הזוג שלי ביצע את הפעולה וועד הבית הוריד לנו 200 ש"ח מועד הבית. בפעם השנייה הזמנו אינסטלטור מקצועי שגבה 300 ש"ח - 50 ש"ח מכל דייר. מה שקרה אז הוא שועד הבית לא טרח לשלם לאינסטלטור על עבודתו. בעל הבית שלי שילם על כך מכיסו ואני העברתי אליו את דמי הועד אותם הייתי חייבת.

היום זה קרה שוב, שבת בצהריים, הכיור עלה על גדותיו עם מים שחורים ומסריחים, כמובן שאין אינסטלטורים שעובדים בשבת ולא הייתי מזמינה אחד ללא אישור בעלת הבית. הן בעלת הבית והן ועד הבית שומרי שבת כך שלא יכולתי ליצור עימם קשר. האפשרות שהיה לנו היא או לתת למים להמשיך ולגאות בתוך הבית או לפעול לבד. מחוסר ברירה בן הזוג שלי בילה כמה שעות בנסיון לשחרר את הסתימה והצליח.

עכשיו אני רוצה להגיד לוועד שיוריד לי את הסכום הזה מחובי לוועד הבית. מהיכרותי איתו הוא לא ישוש לעשות זאת, במיוחד מכיוון שלא אמרתי לו על כך. צילמתי את הכיור ושאר השכנים גם ראו את הסרחון והלכלוך, מה גם שזה אירוע שחוזר על עצמו.

איך עלי להתמודד איתו במידה שלא יסכים להפחית את הסכום מהתשלום לועד?

תודה מראש!
לצפיה ב-'הבעיה מוכרת לי'
הבעיה מוכרת לי
07/01/2017 | 16:14
7
52
בבניין של סבתי, ז"ל, כל הדירות היו מושכרות, למעט הדירה שסבתי גרה בה. אחת לתקופה הביוב היה גואה בכל הדירות או בחלק מהדירות. הבעיה הייתה בצינור הניקוז המרכזי של הביוב. בעלי הדירות התאגדו והזמינו אינסטלטור, ולאחר מכן גם ביובית, שפתח את הצינור המרכזי והוציא משם כמה דברים שלא ממש היו צריכים להיות שם (כמו חגורת עור למשל). כלומר הבעיה היא לא דירתית, אל של הבניין כולו, וזה משהו שועד הבית צריך לטפל בו. 
למה שלא תלכו ישירות לוועד ותדברו איתו גם? אתם משלמים לוועד, אתם רוצים להוריד כסף מהתשלום שלכם וועד, ואתם גם רוצים להפעיל על הוועד לחץ לטפל בבעיה, זה לא יזיק שתדברו איתם בעצמכם. 
לו אני הייתי בעלת הבית שלכם, הייתי אומרת לכם שאני אדבר עם הוועד, אבל עם כל הכבוד, זה גם משהו שאתם יכולים וצריכים לעשות כדי לעזור לי לעזור לכם, כל עוד אתם גרים שם. 

לצפיה ב-'בוודאי שנדבר איתו'
בוודאי שנדבר איתו
07/01/2017 | 16:18
6
41
דיברנו איתו גם בפעמים הקודמות והוא מכיר את הבעיה, אני רוצה לדעת מה לעשות במקרה שהוא יגיד לי שהוא לא מוכן לקזז את העבודה מדמי הועד כי "לא דיברנו איתו לפני כן" או כל סיבה אחרת. כאמור, זו עבודה של 300 ש"ח (אולי על עבודה בשבת היינו משלמים אף יותר) ולא נראה לי שהוא יהיה מוכן לקזז סכום כזה. תודה
לצפיה ב-'לא הבנתי איך '
לא הבנתי איך
07/01/2017 | 17:16
5
39
בעל הבית קשור לדמי הוועד שאתם משלמים לוועד. 
אתם אמורים להתקזז מול מי שאתם משלמים לו, גם אם זה עובר מול בעל הדירה, אז שבעל הדירה יתקזז מול הוועד. איך בעל הדירה קשור לזה עוד לא הצלחתי להבין.
אני אישית דורשת חשבונית על כל תיקון שמבוצע בדירה שלי על ידי הדיירים שלי אם הם רוצים שאתקזז איתם על משהו. אם אין חשבונית אין קיזוז. 
לצפיה ב-'לפני שאני מזמינה בעל מקצוע'
לפני שאני מזמינה בעל מקצוע
07/01/2017 | 17:51
4
33
אני מיידעת את בעל הבית וכנל בכל פעם שעניין הביוב בדירה עולה (תרתי משמע). בפעם שעברה בעל הבית דאג לאינסטלטור וגם שילם לו (ואחר כך קיבלו את דמי הועד שאני הייתי אמורה לשלם).

מכיוון שזו בעיה של הבניין ולא של הדירה, התשלום מתחלק בין דיירי הבניין ולכן אני אמורה להתקזז עם ועד הבית.

הפעם אנחנו בצענו את התיקון כך שאין חשבונית אבל בכל זאת אני רוצה שהעבודה תתקזז לי עם דמי הוועד כי לו היה מוזמן בעל מקצוע, היה צריך לשלם לו.
לצפיה ב-'האמת שאני לא חושבת שתיקון כזה צריך להיות עליכם'
האמת שאני לא חושבת שתיקון כזה צריך להיות עליכם
07/01/2017 | 19:13
3
38
אם זו בעיה שחוזרת על עצמה בבניין וזה משהו שידוע ומוכר וקורה אחת לשנה אז בעלי הדירות צריכים לטפל ולשלם עליה ולא הדיירים, בדיוק כמו איטום הגג

דבר אחד לא ברור לי, הועד אמור לגור בבניין, לא היה יותר פשוט לדפוק בדלת ולעדכן אותו?
לצפיה ב-'זה קרה בשעת צהרים בשבת'
זה קרה בשעת צהרים בשבת
07/01/2017 | 19:43
2
31
והוא שומר שבת.  עדכנתי אותו בהודעה בטלפון
לצפיה ב-'וזה לקח לבן זוג לך כמה שעות'
וזה לקח לבן זוג לך כמה שעות
07/01/2017 | 20:33
39
ככה שזה יכל לחכות שעה-שעתיים
בכל מקרה, אני מביעה את דעתי, לנו נפלה התקרה במטבח ב6 בבוקר וחיכיתי שעתיים עד שדיברתי עם בעל הדירה, ככה שלדפוק לועד בית לידע אותו אחרי שעה-שעתיים על ביוב שעולה יכול לדעתי לחכות לאחר שעת הצהריים ולדפוק בדלת, אבל זה העניין שלך
בכל מקרה במקומך הייתי מיידעת אותו שזה יהיה כמו בפעם הקודמת לפני שנתיים וזהו ואם יתווכח פשוט להגיד שתעריף שבת עולה יותר ושיגיד תודה שלא הזמנתם מישהו וטיפלתם עצמאית
לצפיה ב-'אני מסכימה עם מיצי'
אני מסכימה עם מיצי
07/01/2017 | 21:22
35
וספציפית במקרים כאלו הייתי מבליגה על אי הנעימות ודופקת לוועד הבית בדלת גם בשבת בצהריים - מקרה כזה בהחלט מצדיק הפרעה שכזאת, והודעה בטלפון היה ברור שלא תעזור.

אני ממליצה לכם לעשות כעצתה של מיצי, ובאותה הזדמנות לשאול אותו מה הוא מעדיף שתעשו במידה ודבר כזה יקרה שוב בשבת, למנוע אי נעימויות להבא. אם הוא אדם הגיוני, הוא אמור להודות לכם ולהעריך את העובדה שטיפלתם בזה בעצמכם ולא הטרדתם אותו בשבת, להיות ועד בית זה כאב ראש של ממש בין היתר בגלל דברים כאלו, וכל סיוע מצד הדיירים אמור להתקבל בברכה.
לצפיה ב-'הדרג שאמור לטפל בבעיה הוא'
הדרג שאמור לטפל בבעיה הוא
08/01/2017 | 20:51
31
המשכיר מול ועד הבית.
אתם משלמים עבור השתתפות בהוצאות ועד הבית השוטפות.
עניין כזה של עליית הביוב בתדירות כזו מחייב פעולת שורש הכוללת אחד משתי האפשרויות הבאות:
1.החלפת צינור הביוב הראשי בבניין.
2.התנתקות וסתימת יציאת הביוב הדירתית לצינור המשותף ובמקומה התקנת צינור ביוב נפרד מדירתכם לנקודת הביוב באדמה.
שתי האפשרויות הן במסגרת דיון בין בעל הדירה וועד הבית.
האפשרות העומדת לרשותכם היא לאיים בסיום השכירות אם הבעיה לא תיפתר במהרה.יש להבהיר למשכיר כי אינכם מתכוונים להמשיך לגור עם בעיה זו ולדחוק בו לפנות לועד הבית לפיתרון הבעיה.
במידה והועד מסרב ,יכול בעל הדירה לפנות לאגודה לתרבות הדיור אשר ישלחו איש מקצוע-מהנדס שיבדוק את מקור הבעיה וימליץ על פיתרון.כמו כן ניתן לפנות לאגודה הזו בעירכם ולקבל יעוץ ללא תשלום ואף ייצוג משפטי ללא תשלום.

לצפיה ב-'עזרה ב ״כתם ״ על הקיר '
עזרה ב ״כתם ״ על הקיר
03/01/2017 | 15:34
7
64
היי חברים,
אני בחור צעיר , בן 21
אין לי כל כך למי לפנות בהקשר הזה
אני אשמח שתעזרו לי.

אני חי בדירה שכורה כבר מסיום התיכון (לא ניכנס לזה)
3 שנים אני חי בדירה וזו דירה דווקא סבבה ואני מרוצה ממנה.

אני קומה 3 ואחרונה .

לפני שנה וחצי בערך , הקיר שליד המיטה שלי (זה קיר חיצוני, אין קיר שכנים או משהו כזה)
ראיתי עליו מעין ליכלוך שנגרם כתוצאה מזה , שאני
כבר שנתיים-שלוש , נשען עם 2 כריות עליו (שאני שוכב ורואה טלוויזיה בחדר שינה)
אז רציתי לנקות את הצבע או הסימן שהשאירו המצעים של הכריות .
.
אז כמו מטומטם לקחתי מטלית רטובה ופשוט שיפשפתי קצת ,
וזה כביכול התנקה.

הקירות בבית לא סובלים בכלל מרטיבויות .
אז  ממש לא  יצא לי לעקוב או להסתכל על הקירות בבית. .

אממה?

שמתי לב, פתאום אחרי כמה זמן , שפתאום יש לי מעין ״כתם מגעיל  ״ במקום הזה!
(צירפתי תמונה להמחשה )

אני כבר חי עם זה 7-8 חודשים ללא בעיות.
פשוט אסתטית זה לא יפה.
אין ריח רע בחדר ואין ריח של עובש.... ממש לא.

אבל מה אני אמור לעשות והאם זה פתיר?
אני משוכנע ב 1000 אחוז שאין רטיבות בקיר
אלא אולי מעט מים שנכלאו בקיר , כתוצאה מ״השטיפה״
שעשיתי מזמן :(

לצערי, אין לי הרבה כסף לתקן את הקיר הזה,
ואני ממש מעדיף שבעל הבית לא יידע מזה כי
יכול להיות שזו הייתה טעות שלי מלפני שנה וחצי והוא ממש יכעס   :(

שוב..... קשה לי להאמין שיש רטיבות בקירות או בדירה ,
זה מעשה טיפשי שלי ,  כנראה.

צירפתי תמונה בתקווה שתגידו לי מה אפשר לעשות :(
אין לי ממש משפחה קרובה פה בארץ או מישהו
שאני מכיר שיכול לתקן את זה.

תודה לעוזרים לי
וסליחה על האורך
לצפיה ב-'מים לא נכלאים בקיר'
מים לא נכלאים בקיר
03/01/2017 | 15:53
5
54
אין דבר כזה משטיפה חיצונית. שטיפה חיצונית לא חודרת לבנים ולא חודרת שליכטה, ולא מנפחת טיח, אלא אם כן השפרצת שם את כל הכינרת. יכול להיות בעיה באיטום החיצוני של הקיר. זה קורה, ואז בעל הדירה צריך לתקן את זה וזה לא באחריותך. 
תקנה קצת צבע, שפכטל, מברשת ותתקן זמנית בצביעה קלה. אם זה יחזור - אז סימן שזה בטוח בא מבחוץ ולא קשור אליך. 
סע לשלום, יאללה ביי
לצפיה ב-'אפשר לצבוע רק את החלק הזה? '
אפשר לצבוע רק את החלק הזה?
03/01/2017 | 16:22
4
40
או שאני חייב לצבוע את כל הקיר בכדי
להגיע לאותה שכבת וגוון של צבע?

אני לא ממש בטוח שזה לבן לבן לבן
וחוץ מזה, יש כל מיני ״גווני לבן״...

אז איך אדע?

ותורה על הסבלנות ;). עוגי פלצת
לצפיה ב-'בטח שאפשר'
בטח שאפשר
03/01/2017 | 16:58
3
51
חכה עם זה, כשתצא מהדירה יום אחד, אז תצבע כבר כמו שצריך. כל עוד אתה גר שם אין ממש צורך שהצבע יהיה מדויק.
אם אתה ממש בקטע של להכנס לזה ואתה רוצה שהצבע יהיה מדויק, תוריד חתיכה מהצבע ותביא את החתיכה הזאת לאיזה הום סנטר ותראה את זה שם למי שמערבב צבעים\מוכר צבעים לקיר. הם יכולו להגיד לך אם יש להם בדיוק את הצבע הזה על המדף, או שיש צורך לעשות ערבוב צבע כדי להשיג צבע מדויק, שהם עושים במקום. 
אבל כרגע, כל עוד אתה גר שם, אתה לא צריך להשקיע, מה גם שבכלל לא בטוח שהבעיה לא תחזור אם הרטיבות באה מבחוץ ואז סתם התאמצת. 
לצפיה ב-'עוגי, כמה עולה איש מקצוע לסדר ? '
עוגי, כמה עולה איש מקצוע לסדר ?
03/01/2017 | 18:09
2
34
לדעתי, הבאת אחלה רעיון...

אבל מה הכוונה להוריד  ״חלק מהצבע״?

מה... ״לפצוע קצת את הקיר״?

שבעל הבית עוד לא יאשים אותי שהרסת לי משהו.

בכל אופן,
גם אם יביאו לי בדיוק את אותו גוון צבע,
זה לא ייראה ״הבדלים של צבע״ ?

כי הדירה הזו לא עברה צביעה כבר 10 שנים לדעתי

תודה על התייחסותך

ושוב...
כמה עולה איש מקצוע שיבוא...
לצפיה ב-'ביקור איש מקצוע + עבודה קצרה צריך לעלות איזה 300 ש"ח'
ביקור איש מקצוע + עבודה קצרה צריך לעלות איזה 300 ש"ח
03/01/2017 | 18:25
38
יותר מאשר פחית אחת של צבע
לצפיה ב-'קיר זה לא נזק'
קיר זה לא נזק
03/01/2017 | 18:45
38
אלא אם אתה מחליט פתאום לשבור את הקיר עם פטיש או להוריד אותו בכלל, ואז זה כן נזק. תיקוני צבע הם בלאי טבעי. מן הסתם כשבני אדם גרים בדירה הצבע לא נשאר שלם ונקי וזה אמור להיות בסדר, אלא אם כן המשכיר שלך פסיכי.
אין לי מושג לגבי איש מקצוע, אבל ענו לך פה ואתה גם יכול להרים טלפונים ולברר
לצפיה ב-'פנה בנושא לבעל הדירה '
פנה בנושא לבעל הדירה
07/01/2017 | 21:24
33
זה לא באחריותך לטפל בדברים כאלו, ודברים כאלו לא נגרמים כתוצאה משטיפה חיצונית, כמו שעוגי כתבה לך.

היות שדבר כזה יכול להעיד על בעיה עמוקה יותר, זו אפילו חובתך ליידע את בעל הדירה שיבדוק ובמידת הצורך ידאג לביצוע תיקון תשתיתי על מנת שהנזק לא יחמיר.
לצפיה ב-'נסיגה של בעלת דירה מהתחייבות כתובה '
נסיגה של בעלת דירה מהתחייבות כתובה
02/01/2017 | 22:10
8
77
שאלה לעורך דין שמבין בחוזה שכירות בדירה :)
הודעתי לבעלת הדירה שברצוני לעזוב את הדירה לפני סוף החוזה (אמצע אוגוסט). 
לפי החוזה אני מחויבת למצוא דייר באותם תנאים כמו שאני מתגוררת בהם היום (שכ"ד, תשלום בצ'קים, ערבים, שטר בטחון ועוד).
בנוסף בעלת הדירה כתבה לי בהודעת ווצאפ (לפני שבועיים) מיוזמתה שהיא מעוניינת לערוך חוזה עם הדייר החדש לשנה שלמה במחיר שבו אנו שוכרים את הדירה היום וגם אמרה לי את זה בטלפון.
מאז ועד היום אני מפרסמת את הדירה לפי כל התנאים שלה ואומרת לאנשים שבאים לראות את הדירה שמדובר בחוזה לשנה במחיר שאנו שוכרים היום.
פתאום היום בעלת מודיעה שהיא מתחרטת והיא רוצה שנחפש דיירים רק עד אמצע אוגוסט ולא לשנה. 
א) האם ההודעה שהיא יזמה ושלחה לנו בווצאפ מהווה חלק מתנאי ההסכם ? 
ב) האם ההודעה מחייבת אותה מבחינה משפטית כצד בחוזה השכירות?
ג) האם זה לגיטימי שהיא תיסוג ממשהו שהיא כתבה לנו בווצאפ ואמרה לנו בטלפון?
לצפיה ב-'זה תלוי, למה היא'
זה תלוי, למה היא
03/01/2017 | 02:06
3
51
רוצה דיירים עד אמצע אוגוסט ולא לשנה? למה את שוברת את החוזה?
הדייר שייכנס ייכנס תחת חוזה חדש, החוזה שאת חתמת עליו לא מחייב אותו. זכותה לשנות את דעתה, השאלה היא אם הסיבה שלה סבירה, והשאלה אם הסיבה שאת רוצה לצאת מהדירה סבירה, באותה מידה. בכל מקרה, שבירת חוזה היא סוג של נזק, ובעלת הדירה לא חייבת לקבל כל שוכר שתביאי לה, אגב. 

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
03/01/2017 | 07:07
2
45
היא רוצה עד אוגוסט כי לטענתה קשה יותר למצוא דיירים בחורף. אנחנו רוצים לצאת מתוקף סעיף בחוזה שמאפשר לנו לצאת מוקדם בתנאי שנמצא דייר חלופי.
ברור שהיא לא חייבת לקבל כל דייר. הסכמנו על סט של תנאים (מתוקף סעיף בחוזה שהדייר החלופי צריך לעמוד בחוזה ובתנאים שחתמנו עליהם) וההודעה שלה  בוצאפ היא מבחינתנו  אחד התנאים.
 השאלה היא האם להתחייבות מפורשת שלה בכתב בוצאפ אין שום תוקף משפטי?
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
03/01/2017 | 10:15
32
את צריכה לצאת מהדירה והיות שכך כדי לאפשר לך לצאת מהדירה, היא בעצם אומרת שהיא תתפשר מבחינתה על הדייר שתמצאי במקומך. תגידי תודה
לצפיה ב-'היא צודקת וזה מאוד חכם מצידה'
היא צודקת וזה מאוד חכם מצידה
03/01/2017 | 10:21
47
אני לא יודעת באיזו דירה מדובר ומה המיקום, אבל אכן רוב מעברי הדירה מתבצעים בקיץ, ובתקופה הנוכחית תראי לא מעט דירות שנשארות ריקות למשך תקופה לא כי  משהו רע בהן, אלא כי כמעט ואין דורשים - זה נכון במיוחד לדירות שלא מיועדות ליחידים, אבל לא רק.

בגדול, אני לא חושבת שאמורה להיות בעיה להציע את הדירה להשכרה עם חוזה עד אוגוסט ואפשרות לחידוש לשנה נוספת מאוגוסט ואילך, זה לא תרחיש בעייתי, ואני לא רואה שום סיבה ששוכרים שמתעניינים יסרבו לזה וההפך - כמו שמיצי כתבה, מבחינת השוכרים זה אפילו יותר טוב להיות במצב בו הם מסיימים את החוזה בקיץ ולא בתקופה הנוכחית בו היצע הדירות להשכרה נמוך יחסית (בזמנו חיפשתי דירה החל מדצמבר, זה היה סיוט, ובסוף מצאתי דירה שנכנסתי אליה ביולי).

לצפיה ב-'בדר"כ ישנו סעיף בחוזי השכירות אשר אומר'
בדר"כ ישנו סעיף בחוזי השכירות אשר אומר
03/01/2017 | 02:33
2
42
כי כל שינוי בתנאי החוזה יעשה בכתב ויחתם על ידי 2 הצדדים וכל הסכמה בע"פ אינה תופסת.לכן כל דין ודברים בטלפון ווטסאפ וכדומה אינו מחייב.
גם אם תמצאי שוכרים אחרים באותם תנאים כמו שלך המשכירה יכולה לסרב להם מסיבות שונות כגון,ערבים שאינם טובים מספיק לטעמה,דיירים לא עובדים ואשר לא ברור מנין ישלמו ועוד סיבות מן היקב ומן הגורן.
לכן הצעתי לך (היות ואת הצד החלש במשוואה) לברר בנימוס מדוע חזרה בה המשכירה לגבי אורך תקופת ההשכרה  וכל נושא נוסף הדורש בירור.
לצפיה ב-'ראה תגובה למעלה '
ראה תגובה למעלה
03/01/2017 | 07:08
1
13
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי אין בהודעה כתובה מטעם המשכירה'
למיטב ידיעתי אין בהודעה כתובה מטעם המשכירה
03/01/2017 | 17:14
36
בווטסאפ משום התחייבות מצידה.
חוזר על אשר כתבתי,לעניות דעתי ,רק מסמך כתוב וחתום על ידי המשכיר והשוכר הינו מחייב.במיסמך כזה יופיע השם המלא ומספר ת"ז של הצדדים וכתובת הדירה המושכרת.הודעות כתובות ב sms, ווטסאפ וכדומה אשר מהוות חלק מהשיח וההתדיינות בין הצדדים אינן מחייבות אלא רק מסמך החתום בצורה רשמית.
בכל מקרה בהצלחה.
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
03/01/2017 | 08:08
34
ורק כדי שיהיה ברור, כל התשובות שקיבלת עד כה אינן מעו"ד מאחר וזה לא פורום משפטי.

בעלת הדירה מחוייבת לחוזה בינכם, ואתם צריכים למצוא דייר חלופי שיכנס בנעליים שלכם, כלומר אם החוזה שלכם הוא עד אוגוסט אתם צריכים למצוא דייר לאוגוסט ולא מעבר. איך היא תנסח את החוזה עם הדייר זה כבר העניין שלה.
אני יכולה להבין את העניין שיותר קל למצוא בקיץ ובפועל גם יש הרבה יותר ביקוש בקיץ, אנחנו אישית עברנו דירה לפני יומיים וחתמנו חוזה לשנה+ כדי לצאת מהדירה בחודשי הקיץ שיש גם יותר היצע. אבל שוב זה העניין שלה מול הדיירים החדשים, אתם צריכים לפרסם את הדירה עד סוף החוזה שלכם ולא מעבר.

לצפיה ב-'צביעת דירה עם רטיבות ועובש בתום חוזה'
צביעת דירה עם רטיבות ועובש בתום חוזה
25/12/2016 | 15:00
5
97
שלום, אנחנו גרים בדירה המושכרת כ 5 חודשים, כאשר לפני חודש התפוצץ צינור ברצפה של הדייר מעלינו, ומאז יש רטיבות ועובש בתיקרותבחדר שינה, סלון, מטבח ובאמבטיה, וכן בחלק מהקירות. הגענו להסכם עם בעל הדירה שאנחנו יכולים לעזוב באמצע החוזה, עם התראה של חודש וללא מציאת מחליפים. בחוזה רשום שאנחנו צריכים לצבוע את הדירה בעזיבה (וגם קיבלנו דירה צבועה שנכנסו). האם למרות שהדירה מלאה בעובש וקירות מתקלפים- אני עדין מחוייב לצבוע אותה ביציאה? תודה :)
לצפיה ב-'תדברו עם בעל הדירה'
תדברו עם בעל הדירה
25/12/2016 | 17:15
61
בעיקרון בעל הדירה מעליכם אמור לטפל בנזקים האלה ואין הגיון לצבוע על קירות רטובים ומתקלפים, תבדקו איתו מה הוא אומר.
לצפיה ב-'האם תיקנו את הבעיה או שלא?'
האם תיקנו את הבעיה או שלא?
25/12/2016 | 17:19
2
58
אם כן מי תיקן ובאיזה אמצעים?

לצפיה ב-'בעית הצנרת תוקנה'
בעית הצנרת תוקנה
26/12/2016 | 09:32
1
68
בבית של השכן מעלינו, ביום שלאחר הפיצוץ (לפני בערך חודש +)
מאז בעל הדירה טוען שצריך לחכות שזה יתייבש ואין טעם לטפל, ועכשיו שמצאנו דירה אחרת אנחנו לא רוצים שהוא יתקן כשאנחנו שם- כי כבר אין טעם מבחינתנו.
לצפיה ב-'בעל הדירה שלכם גם הגיוני וגם הגון'
בעל הדירה שלכם גם הגיוני וגם הגון
26/12/2016 | 15:29
65
וממה שאתה מספר ברור לי שהוא לא יצפה שאתם תדאגו לצביעה, מה שבכל מקרה לא אמור להיות מצופה מכם.

סביר להניח גם שלאור העובדה שמקור התקלה היא בדירה של השכנים, בעל הדירה יסגור את הנושא מולם.
לצפיה ב-'נראה שהמצב כאן משנה את מה שכתוב בחוזה'
נראה שהמצב כאן משנה את מה שכתוב בחוזה
25/12/2016 | 20:34
62
במיוחד לאור העובדה שזה דיי חסר טעם שתצבעו במצב הנוכחי - הרי נדרש לתקן את הנזק שגורם לרטיבות ולטפל בעובש לפני הצביעה.

בהקשר הזה, גם אם הייתם עוזבים את הדירה מסיבה אחרת ולא בגלל הנזקים, אין שום היגיון בצביעת דירה אחרי 5 חודשים - חוזה כעיקרון הוא מחייב, אבל ברגע שחלים שינויים כאלו הוא פחות מחייב.
לצפיה ב-'תיקון נזקים בתקרה כתוצאה מנזילה של הדירה מלמעלה'
תיקון נזקים בתקרה כתוצאה מנזילה של הדירה מלמעלה
25/12/2016 | 13:33
9
197
הי,

בתקרת המטבח שלי נוצרו נזקים כתוצאה מנזילה בצנרת של הדירה מלמעלה. למיטב הבנתי הביטוח של אותה דירה אמור לכסות נזקים אלה. יצרתי קשר עם בעלת אותה דירה (זו שמעלי) והיא הסכימה ויצרה קשר עם חברת הביטוח שלה. לטענתה, הם מצידם אישרו את הבקשה וביקשו ממנה לתאם את התיקון עם "קבוצת שחר" המטפלת בנזקי צנת ואיטום.

כל זה היה בערך לפני חודשיים. היא טוענת שהיא מנסה שוב ושוב להשיגם ללא הצלחה, ואני מאמין לה באופן חלקי (כנראה שהיא לא מתקשרת יום יום, אבל לא נשמע לי מופרך שקשה להשיג אותם).

בשורה התחתונה, במשך חודשיים אני מציק לה כל כמה ימים ושום דבר לא התקדם. מה אני יכול לעשות? חשבתי אולי לנסות להתקשר למוקד הזה בעצמי אבל בטח ירצו פרטים של הביטוח שלה ולא יהיו לי. גם אם אבקש ממנה את הפרטים, לא ברור לי אם מותר לי להתקשר לביטוח שלה, שלא יגידו שניסיתי להתחזות לבעל הדירה או משהו כזה...

אשמח לעצתכם,
תודה!
לצפיה ב-'זה לא נשמע מופרך'
זה לא נשמע מופרך
25/12/2016 | 13:42
6
114
יצא לקבוצת שחר שם של בעייתיים. למרות שאתה גר שם, בשורה התחתונה זה העניין של בעל הדירה. זו דירה שלו ולדירה שלו נגרם נזק, שעד שהוא לא יתוקן ימשיך לגרום נזק. הכוח לפעול הוא גם שלו ולא שלך, ככה שבכל מקרה עם כל זה שקשה לחיות עם רטיבות, העניין שלך בכל העסק מוגבל.  
תתקשר לבעל הדירה שלך, שהוא ידבר עם הגברת או שיפעיל את המפקח על המקרקעין\בתים משותפים. 
לצפיה ב-'תודה על התגובה המהירה'
תודה על התגובה המהירה
25/12/2016 | 13:51
4
89
נגיד שבעלת הבית שלי תדבר עם בעלת הדירה השניה, האחרונה פשוט תגיד לה אותו דבר. שהיא מנסה לקבוע ולא מצליחה. למה שיהיה לה יותר כח ממני בסיטואציה הזו?

לגבי הפעלת המפקח על המקרקעין, אתה אומר שבעלת הבית שלי צריכה להפעיל אותו כדי ליצור לחץ על בעלת הדירה השניה, או שבעלת הדירה השניה צריכה להפעיל אותו כדי ליצור לחץ על קבוצת שחר?
לצפיה ב-'כי אתה לא בעל הנכס'
כי אתה לא בעל הנכס
25/12/2016 | 17:13
3
80
והאפשרות שלך להפעיל לחץ על בעלת הדירה שלא מתקנת את הנזילה מאד מוגבלת. אתה יכול לצאת מהדירה, לעבור לדירה אחרת ולנסות לתבוע בדיעבד את בעלת הדירה למעלה על הוצאות המעבר שלך. או שזה יצליח או שזה לא יצליח, אבל זה המקסימום בערך שאתה יכול לעשות. 
לצפיה ב-'אוקי, בוא נניח שאני בעל הנכס - מה אני עושה?'
אוקי, בוא נניח שאני בעל הנכס - מה אני עושה?
25/12/2016 | 17:20
2
76
בעלת הבית שלי תצטרך הדרכה מדויקת, היא לא תעשה כלום ביוזמתה..
לצפיה ב-'סליחה על זה'
סליחה על זה
25/12/2016 | 17:26
1
80
אבל אדם שלא סובל ממגבלה כלשהי אמור להסתדר עם זה. אם האדם סובל ממגבלה שייעזר במישהו כדי לנהל את נכסיו. 
לצפיה ב-'מסכים אבל - Humor Me'
מסכים אבל - Humor Me
25/12/2016 | 17:45
72
סיטואציות דומות קרו לי בהקשרים אחרים. אז בוא נניח לרגע במישור הפילוסופי שאני בעל הנכס ובעלת הדירה מלמעלה אומרת שהיא מנסה לתאם תיקון ולא מצליחה - מה אני עושה?
לצפיה ב-' '
25/12/2016 | 20:40
49
נכון לעתה הנזק שנגרם לדירה יוצר מצב שעשוי להיות סיכון בריאותי - במצב כזה בעל הדירה אמור להתערב ולדבר עם בעלת הדירה הבעייתית ולדאוג שהיא תטפל בנזק שמשפיע גם על הרכוש שלו וגם על הדייר שלו, כשבמידה וזה לא יתוקן בהקדם זה עשוי להוביל למצב שהוא יצטרך לפצות את הדירה שלו - ואני בטוחה שבעלת הדירה מלמעלה לא מעוניינת להגיע למצב שהיא תידרש לשלם לו על הנזקים שיגרמו לו.
לצפיה ב-'מהניסיון שלי'
מהניסיון שלי
25/12/2016 | 17:17
1
96
אם כבר היתה לה נזילה והיא פתחה קריאה בקבוצת שחר אמור להיות לה מספר קריאה מולם ואתה יכול לבקש אותו ממנה
בכל מקרה אתה אמור לתאם איתם זמן להגיע אליך לטפל בנזק
לצפיה ב-'רעיון טוב, אשאל אותה - תודה!'
רעיון טוב, אשאל אותה - תודה!
25/12/2016 | 17:21
21
לצפיה ב-'דירה במצב קשה '
דירה במצב קשה
22/12/2016 | 12:50
3
118
היי כולם ותודה למי שיענה, אני אנסה לקצר...
בקיץ - מאי השכרתי דירה מזוג שעזב את הדירה לפני תום החוזה, ניפגשתי עם בעלת הבית - אישה מאוד מבוגרת, סנילית וחסרת סבלנות, הדיירים הקודמים לא היו כנים איתי ועכשיו שהגיע החורף אני מבינה שיש לי בית מזעזע!!! 
תל אביב - לא ציינתי 
אז ככה, 
נכנסתי לדירה ואין שם נקודות חשמל עובדות - יש 2 אחת במטבח ואחת בסלון
אני מעבירה כבלים מאריכים בכל הדירה, המזגן לא מחמם ויש רטיבויות ו....חור או משהו בתיקרה במטבח כי יורד לי גשם - על הכבלים של החשמל!!!! 
לגבי הסלון והחדר שינה אני אפילו לא רוצה להתחיל לדבר כי המצב פשוט עצוב, אני יכולה לבחור בגדים רק בשעות יום או עם פנס כי אין שם זרם חשמלי למנורה- סיוט! 

בכל אופן, הוועד בית לא מתקן את הרטיבויות והבלאכן, הבן של בעלת הדירה לא שולח לי איש מקצוע כבר שלושה שבועות עד שהוא אמר שאני לא בבית אז בעיה שלי (יש לו נטייה לשאול אם אני פנויה שעה לפני עשה את זה פעמיים - אני בן אדם עובד!) 
אני רוצה לצאת מהדירה כי קר לי וכי לא בא לי להתחשמל, לא מוכנה לשלם לוועד את ה150 ש״ח שהוא רוצה - דירה בקומה רביעית בלי מעלית! 
אמרתי לו שאשלם על מה שאני מקבלת - ניקיון וחשמל אבל שיפוצים זה לא אני! 
בקיצור הצילו!! מתה ללכת משם לא יכולה להיות שם אני ישנה אצל חברים כל הזמן, 

אין לבעלת הדירה שיקים ממני - כי היא שכחה לקבוע איתי ולחזור אליי - רדפתי אחריה חודשים 
ו...החוזה הוא מסטימצקי שחתום בהכי רשלנות, 

מה אני עושה אני כבר מיואשת, ולא חוזרים אליי מהגנת הדיור, 
אני רק רוצה לצאת וזהו ולשלם לוועד 100 ש״י על מה שכן מגיע. 
תודה לעונים תבוא עליכם הברכה :)
לצפיה ב-'בגלל '
בגלל
22/12/2016 | 13:41
71
שלעבור דירה זה בעיקר טירטור בשבילך וגם הוצאה כספית מבחינתך, אז  לדעתי עדיף קודם לנסות להתמודד עם הקיים ורק אם זה לא מצליח- לעבור דירה.
לפי החוק היבש את יכולה לעבור דירה כבר כרגע, כי היא לא ראויה למגורים ממה שאת מספרת. אז ככה שהתנאים הם לצידך, עכשיו זה רק נשען על היכולות האישיות שלך להעביר את זה לבעלי הבית שייתקנו ועכשיו ובמיידי את כל מה שמצריך תיקון, אחרת הם יאבדו אותך בתור דיירת. אגב, אם הוא מתקשר ואומר לך שהוא רוצה לשלוח מישהו לתיקונים ואת בדיוק בעבודה ולא יכולה, את יכולה לנסות להגיד משהו כמו " אני בעבודה עכשיו ולא יכולה, אבל מה לגבי יום X בשעה Y?" ולנסות לקבוע תאריך ושעה שבהם התיקון אכן יתבצע. 
לצפיה ב-'זה מאוד פשוט'
זה מאוד פשוט
22/12/2016 | 16:36
71
לפי מה שתיארת, התשתיות בדירה אינן תואמות את התנאים הסבירים המקובלים לדירה מושכרת - תקרה דולפת שמאפשר זרימת מים על תשתית החשמל זו סכנת חיים, רטיבויות בפני עצמן נחשבות לסיכון בריאותי, אני מניחה שגם עובש יש לך בדירה, וברגע שבעל הדירה לא דואג לתיקון תוך פרק זמן סביר זה נחשב להפרת חוזה מצידו.

אני ממליצה לך להתייעץ בפורום משפטי - עו"ד יוכל לייעץ לך איך להודיע לבעל הדירה שלאור המצב הוא נדרש לאפשר לך לצאת מהחוזה במיידי. אם הבנתי נכון - בעלת הדירה לא לקחה ממך צ'קים על השכירות? אם זה הדבר הייתי מנצלת את המצב לטובתך, היות שבוצעה כאן ככל הנראה הפרת חוזה, את לא אמורה לשלם על התקופה בה הדירה הועמדה לרשותך, אבל עם סכנת התחשמלות ממשית.

תעדכני אותנו בהתפתחויות
לצפיה ב-'שבוע טוב וחנוכה שמח'
שבוע טוב וחנוכה שמח
25/12/2016 | 03:07
52
נראה שעומדות בפניך 2 דרכי פעולה.בטוב וברע.
בטוב ,ליצור שוב קשר עם הבן של המשכירה ולמרות שעות העבודה להגיע לדירה כאשר הוא בא עם בעל המלאכה ולפרט בפניו את כל התקלות:הנזילה ,העדר נקודות חשמל,נזילה על כבלי החשמל ,סכום מס ועד הבית וכדומה.לבקש ממנו לפתור את הבעיות אחרת תאלצי לעזוב את הדירה ולפנות ליישוב וביטול החוזה דרך עו"ד.
אגב מומלץ ביותר לצלם את כל התקלות בדירה ולתעד אותם כדי שיהיו לך ההוכחות הנדרשות.
ברע,לפנות ישר לעו"ד על מנת שיפעל לביטול החוזה בעילת לא ראוי למגורים.
עכשיו מספר הבהרות.
חתמת על חוזה שכירות לשנה.אם בחוזה אין סעיף מילוט את מחוייבת לו ולתשלום למשכירה כל עוד החוזה לא בוטל באיזה צורה שהיא.גם אי מתן שיקים עבור דמי השכירות לא פוטר אותך מחובת תשלום שכר הדירה.
כנ"ל לגבי תשלום ועד הבית.חתמת על חוזה שכירות ואת מחוייבת לשלם את מיסי ועד הבית.כל עוד אין לך הוכחה כי מיסי הועד הולכים על שיפוצים אין את יכולה להפסיק לשלמם על דעתך בלבד.
את גובה סכום מס ועד הבית ואת בדיקת נקודות המאור בדירה יש עקרונית לבצע טרם חתימה על החוזה.
למרות כל אשר ציינתי מעלה ,על פניו נראה אכן כי הדירה אינה ראויה למגורים.עם זאת כדי לא ליפול על טענת היעדר תום לב מצידך,במידה והנושא יגיע לדיון בבית המשפט,עליך לאפשר למשכירה לתקן בהקדם האפשרי את הליקויים בדירה ולכן לא משנה באיזו דרך תבחרי ,לטעמי את חייבת למצוא את הזמן ולאפשר לבעל מקצוע ונציג השוכרת להיכנס לדירה ולבדוק את התקלות.
אני בהחלט מבין ומזדהה עם מצוקתך עם זאת אני רוצה להבהיר לך כי פשוט להפסיק לשלם שכ"ד ומס ועד בית אינו הפיתרון אלא זה בבחינת נעיצת הראש באדמה כדרך בנות היענה לנוכח סכנה מיידית.
את עכשיו במגרש האמיתי של החיים ,חתמת על חוזה שכירות,לקחת על עצמך אחריות ואין אפשרות לומר פוס לא משחקים.
לכן אני מייעץ לך לנסות לפתור את הבעיה כאדם עצמאי,בוגר ובצורה נבונה.כי הדרך שאת מציעה רק תסבך אותך יותר.
אפשר ורצוי לקטר,הצדק במקרה זה נראה לפי תיאורך שהוא איתך אבל יש לפעול בדרך חכמה ובוגרת כדי לצאת ממצב הביש הזה.
מקווה שלא תראי בפוסט זה שלי ניסיון להטפה אלא ניסיון להבהיר לך לאשורו את המצב הנוכחי,.באמת מעוניין לעזור ומציע לנסות לפתור הבעיה בצורה אחראית והסתכלות בוגרת.אפשר לשלוח לי שאלות המשך בנושא ואנסה לעזור כמיטב יכולתי ועל סמך ניסיוני.
לצפיה ב-'קבוצת פייסבוק חדשה, "שוכרי דירות"'
קבוצת פייסבוק חדשה, "שוכרי דירות"
24/12/2016 | 11:22
1
69
שלום לכולם,
לא ניתקלתי בקבוצה דומה עדיין ולכן,
יצרתי קבוצת פייסבוק חדשה, "שוכרי דירות".
מטרת הקבוצה לשמש את כל שוכרי הדירות בישראל לטובת שאלות, תשובות, פרסום דירות לא ראויות ובכלל דיון על עולם השכרת הדירות בישראל.
אשמח אם תצטרפו.
לצפיה ב-'לא נתקלת עדיין בקבוצה דומה '
לא נתקלת עדיין בקבוצה דומה
24/12/2016 | 19:42
55
הפורום שלנו מה איתו?

לצפיה ב-'כשקר וגשום '
כשקר וגשום
20/12/2016 | 13:04
11
109
השמש הפציעה היום, אבל זו שמש שקרנית והקור עדיין מורגש. הגשם בא והולך, וגם כשאנחנו סגורים בבית, נדרשים אמצעי חימום.

בזמנו הועלו בפורום תהיות לגבי אחריות בעל הדירה בנושא החימום - זכור לי במיוחד סיפור של חברת פורום שגרה ביחידת דיור שהיה בה מזגן שפעל על קירור בלבד, וכשהגיע החורף היא סבלה מאוד וניסתה למצוא פתרונות, ובדקה אפשרות לחייב את בעלת הדירה לדאוג לאמצעי חימום - מה שלא נדרש ממנה מבחינת החוק.

איך אתם מחממים את הדירה שלכם? מה אתם ממליצים? האם אתם נעזרים באמצעים אחרים כמו ביגוד מותאם?

בעלי הדירות שביננו - האם אתם מחשיבים חימום כתשתית בסיסית בדירה? מה יש לכם לספר בנושא? מה תעשו אם דייר יתלונן בפניכם שתשתית החימום הקיימת לא מספיקה לו?
לצפיה ב-'הפסקתי לחמם בחורף לשכנה מתחתיי'
הפסקתי לחמם בחורף לשכנה מתחתיי
20/12/2016 | 15:18
128
יש גגונים כאלה על החלונות שלה בבית. לפני כמה ימים היא עלתה וטענה שכשאני מפעילה את המזגן הטיפות של המים שיוצאות ממנו נופלות לה על הגגון ומפריעות לה לישון והיא ביקשה שיתקינו ניקוז למזגן ובגלל שהייתי נחמדה אליה למרות שהתחשק לי לחנוק אותה בעזרת הגגון שלה, היא גם הוסיפה אחר כך שלא איכפת לה לשלם על התיקון . בגלל שאני אדם מתחשב, אז הפסקתי להפעיל את המזגן ולחמם את חדר השינה שלי. היא עלתה אליי שוב והטרידה אותי שוב, רק כדי להודות לי על זה שאני לא מפעילה את המזגן (בסדר, נחמד מצידה, אבל למה לבלבל במוח?)
אם היא מוכנה לשלם על התקנת ניקוז, אז אני לא רואה סיבה להטריד את בעל הבית, אני יכולה לדאוג שהניקוז יותקן ושהיא תשלם על זה, אין צורך אמיתי לערב אותו. 
אבל מעבר לזה, לא יותר פשוט היה שהיא תפרק את הגגונים האלה? 
לצפיה ב-'דעתי כבעל דירה להשכרה'
דעתי כבעל דירה להשכרה
20/12/2016 | 17:52
3
97
אמצעי חימום אינו תשתית בסיסית ולא באחריות בעל הדירה.
אם אין מזגן מחמם אז אפשר לחמם בעזרת רדיאטור , זורק חום או תנור חשמלי, עם זאת באחריות בעל הדירה שתהיה תשתית חשמל מתאימה (שקעים שיעמדו בעומס הנדרש).
אין הבדל עקרוני בין זה לבין תנור בישול, מקרר ומזגן, כולם אינם תשתית.
אפילו בחוק שכירות הוגנת שמקודם על ידי סתיו שפיר אין דרישה כזאת (וגם לא  למזגן), אלא  לתשתיות  ביוב ,חשמל, תאורה ואיוורור תקינים.

אני אישית למרות שאני כן מספק מזגנים עם הדירה לא מעוניין לספק תנור חימום כי יש בו סכנות (אפשרות לשריפה בגלל תנור לא תקין או שימוש לא נכון) שאני לא רוצה לקחת על אחריותי, כך גם כיריים של גז  (אני מספק נקודת גז בקיר, אבל לא כיריים).

לצפיה ב-'אני מסכימה איתך'
אני מסכימה איתך
20/12/2016 | 18:19
69
אך אסייג זאת ואגיד שלדעתי (גם כשוכרת וגם כמשכירה) מזגן בארצנו זו אינה מותרת וזו צריכה להיות חובה, כשהמזגן בדירה שאני משכירה מתקלקל אני מיד מתקנת אותו כי אני לא רואה סיבה להשאיר את הדיירים להתמודד עם מצבי הקיצון במדינה.

מצד שני אם הציוד הקיים לא מספק על הדיירים לדאוג לרדיאטורים או מפזרי/מפיצי חום.
זה גם מה שאנחנו עושים בדירה שאנחנו שוכרים.
לצפיה ב-''
21/12/2016 | 02:31
15
לצפיה ב-'מסכימה איתך בגדול'
מסכימה איתך בגדול
21/12/2016 | 09:56
76
אני גם חושבת שאמצעי חימום אינו תשתית בסיסית, העניין הוא שלמעט מזגנים ממש ישנים, כל מזגן שמספק קירור מספק גם חימום. כמו שמיצי כתבה, במדינה כמו שלנו מזגן אינו מותרות ומי שישכיר דירה ללא מזגן כדאי שייקח בחשבון שהדירה לא תהיה אטרקטיבית ואלא אם תושכר במחיר נמוך מאוד, לא ישכרו אותה (אישית לא הייתי ממליצה לאף אחד לגור בדירה ללא מזגן גם במחיר נמוך מאוד, בלי להיכנס לדיונים בנושא אפשרויות התקנת מזגן ע"י השוכר).

הבעיה מתחילה כשיש בדירה מזגן שמקרר בלבד, זה קרה לי בדירה שגרתי בה לתקופה קצרה מאוד והתברר שהמזגן בחדר השינה הוא למעשה לא מזגן אלא סוג של מתקן אוורור. זה היה סיפור הזוי למדי - היה מדובר בדירה שנקנתה להשקעה בבניין שהיה מיועד לעבור פינוי בינוי, בחוזה צוינו המזגנים, כולל זה שבחדר השינה - וכשקלטתי שהוא "לא עובד" ובעלי הדירה לא ידעו להסביר לי מה הסיפור (הם בעצמם לא ידעו, כמו עוד דברים הקשורים לתשתיות הדירה), ושלחו איש מזגנים שיידע אותי שזה לא מזגן והביע פליאה למה בכלל השאירו את הדבר הזה בדירה ולא התקינו מזגן נורמלי.

את הדירה הזאת עזבתי מהר מאוד, וכל חורף אני נזכרת מחדש בקור הנוראי שהיה בדירה הזאת, שהוביל למצב שמתי שהתאפשר לי התקלחתי במקומות אחרים כי המעבר מהמקלחת לחדר השינה במצב של אחרי מקלחת היה עינוי של ממש, ושהות בקרבת מפזר חום בזמן שיחפים ולא יבשים לגמרי זה דבר מסוכן.

בהקשר הזה נזכרתי בסוגיה נוספת שאעלה בהודעה נפרדת בדיון.

לצפיה ב-'כשוכרת...'
כשוכרת...
20/12/2016 | 18:22
53
אחרי שהגבתי כבעלת דירה אני יכולה להגיד שבדירה הנוכחית שלנו המזגן והדוד לא יכולים לפעול במקביל ולכן אנחנו מנסים לדאוג לא להעמיס על החשמל כדי לא לגרום לנזקים לציוד שלנו.
זו דירה בקומה אחרונה בבניין שמיועד להריסה (תמ"א) ככה שכבר כמה שנים טובות לא זיפתו את הגג ונראה שאין בכוונת בעלי הדירות לעשות זאת, יש לנו נזילות שבעל הדירה והועד מטפלים בהן וזה גם גורם לדירה להיות קפואה בתקופה הנוכחית וחמה מאוד בקיץ.
בעוד שבוע וחצי אנחנו עוברים לדירה בקומה ראשונה עם מזגן בכל חדר ומקווים שיהיה יותר נעים
לצפיה ב-'ומה לגבי חימום חדר האמבטיה?'
ומה לגבי חימום חדר האמבטיה?
21/12/2016 | 10:01
4
81
בתגובתי הקודמת סיפרתי על דירה שגרתי בה תקופה קצרה, שהבעייתיות באמצעי החימום בה יצרה מצב שלהתקלח בדירה לווה בחשיפה לקור שהרגישה לי על גבול המסוכנת. בנוסף לבעייתיות שנוצרה במעבר מהמקלחת לחדר השינה, באותה דירה היה חדר אמבטיה גדול יחסית שלא הותקן בו תנור חימום, והקור הורגש בענק בכל מצב, ועל אחת כמה וכמה כשיוצאים ממקלחת חמה רטובים ישר לקור החזק.

בדירה הנוכחית שלי חדר האמבטיה קטן יותר, אבל עדיין יחסית גדול כך שהקור מורגש, ויש תנור חימום שמהווה הצלה של ממש. מה דעתכם על מקרים כאלו, אם כבר? אם השוכרים היו מתלוננים שקר בחדר האמבטיה והייתם מבינים שהם צודקים, הייתם עושים משהו בנדון? לפחות לדאוג לתשתית מתאימה לתנור חימום?

השוכרים שביננו - מה אתם חושבים על זה? יש לכם חימום בחדר האמבטיה? בדירות קודמות שגרתי חדר האמבטיה היה קטן יחסית והקור לא הורגש בו בצורה חזקה כמו בדירה הנוכחית וזו שהוזכרה, והייתי יוצאת מהמקלחת לחלל שחומם באמצעות מזגן כך שלא היו בעיות. למי שחושב שאולי אני רגישה לקור יותר מאחרים - אני יכולה לספר שאנשים שהתארחו בימים חורפיים אצלי גם התלוננו על הקור בחדר האמבטיה, שהגיע למצב בו הדלקתי את תנור החימום בזמן שהגיעו אורחים, אחרי שאחת האורחות נמנעה מללכת לשירותים בגלל הקור בחדר.
לצפיה ב-'לדעתי נתון למו"מ'
לדעתי נתון למו"מ
21/12/2016 | 18:34
1
60
מזגן לדעתי זה לא חובה שיהיה בדירה (תלוי איפה כמובן), אני גדלתי כמעט ללא מזגן ולא קרה לי כלום. כמובן שהיום כשזה נהפך למשהו סטנדרטי, לגיטימי לצפות להנחה קטנה בשכ"ד אם אין מזגן.
מאווררים ותנורים הם דברים שהשוכר יכול לקנות בקלות.
תנור באמבטיה זה כנראה מאד מומלץ, כי זה דורש התקנה ואין אלטרנטיבה סבירה.
אני גרתי שנתיים בדירה בלי תנור באמבטיה. באזורי החוף בד"כ לא כ"כ קר בחורף, וזאת היתה דירת קרקע והמקלחת היתה חדר קטן עם קיר חיצוני אחד קטן אז זה לא היה ממש נורא. זאת היתה דירה מפוצלת, ולאחר שהדיירים בדירה השנייה ביקשו, בעל הדירה התקין תנור אצלם. אם הייתי נשאר שם שנה נוספת גם אני הייתי מבקש.
לצפיה ב-'אני מאמינה שכל מי שבסביבות הגילאים שלנו גדל ללא מזגן'
אני מאמינה שכל מי שבסביבות הגילאים שלנו גדל ללא מזגן
21/12/2016 | 19:31
42
אבל כדור הארץ מתחמם ולהיות בלי מזגן בקיץ בארצנו זה לא אפשרי כבר.
כך שמה שהיה לפני 20-30 כבר לא רלוונטי לימינו.
לצפיה ב-'אני חושבת שזה תלוי בתנור חימום'
אני חושבת שזה תלוי בתנור חימום
21/12/2016 | 19:52
38
לנו יש תנור חימום באמבטיה ואנחנו ממש לא מרגישים אותו, אנחנו הכנסנו מפזר חום לחימום האמבטיה שעומד יחסית רחוק ממנה ולא מהווה סכנה, בלעדיו אני קופאת
לצפיה ב-'אצלנו חדר האמבטיה ליד המחסן , ביניהם יש דלת'
אצלנו חדר האמבטיה ליד המחסן , ביניהם יש דלת
22/12/2016 | 13:42
44
אבל החלון הגדול במחסן לא נסגר עד הסוף ואנחנו בקומה אחרונה וקפוא כאן !!!!!
יש מיני מרכזי בבית אבל לא מגיע לאמבטיה .
לא חשבתי לפנות לבעלי בית , מקווה לא לדבר איתם עד סוף החוזה אם זה תלוי בי .
צריכה לצאת לקנות מפזר חום ולפתור את הבעייה .

לצפיה ב-'שוכרים ומשכירים יקרים ,הפסו בעיות מהעולם,'
שוכרים ומשכירים יקרים ,הפסו בעיות מהעולם,
21/12/2016 | 02:42
66
הרי עולם השכירויות הוא מלא בקונפליקטים בין הצדדים,בפורום זה משיבים בהוגנות הן השוכרים והן המשכירים.
בהחלט התרשמתי לטובה מההוגנות של שני הצדדים ומיכולות המייעצים להכיל ולהביט על התמונה כולה ולנקוט בעמדה אשר לא פעם מנוגדת כביכול לטובתם האישית או לטובת "הציבור" שהם שייכים לו.
העלו בעיות בתחום סעיפי חוזי השכירות ,ביטוח הדירות,תקלות ותיקונים ותקבלו את היעוץ ההוגן משני צידי המיתרס.
ובאמת כל הכבוד לכותבי הפוסטים בפורום.אני חדש כאן אבל ישן וותיק בתחום ומתרשם מהידע והנכונות לעזור.
אז יישר כוח לכל השואלים והמשיבים והכי חשוב ללא התלהמות גם אם הדעות נשארות חלוקות.
לצפיה ב-'מחפשת מנקה חרוצה לפני מעבר לדירה! יש דבר כזה????????????????'
מחפשת מנקה חרוצה לפני מעבר לדירה! יש דבר כזה????????????????
15/12/2016 | 11:30
3
51
מחפשת כבר שבועיים חברת ניקיון או מנקה חרוצה לפני מעבר דירה. אין המלצות. כלום. מה, כולם מנקים זוועה??
מחפשת ברמת גן. אשמח להמלצות.
תודה.
לצפיה ב-'חיפשת ב'מידרג' חברת ניקיון?'
חיפשת ב'מידרג' חברת ניקיון?
15/12/2016 | 12:07
2
65
אני מצאתי בזמנו חברת ניקיון ב'מידרג' והם באמת עשו עבודה מעולה.
בכלל, עוד לא קרה ש"נפלתי" עם המלצות שהגיעו משם
לצפיה ב-'לא בטוחה שההמלצות שם אמינות.. זה תוכן שיווקי'
לא בטוחה שההמלצות שם אמינות.. זה תוכן שיווקי
15/12/2016 | 12:20
1
15
לצפיה ב-'מידרג זה לא תוכן שיווקי...'
מידרג זה לא תוכן שיווקי...
15/12/2016 | 16:05
52
בכל פעם שהזמנתי איש מקצוע דרכם (חברת ניקיון, צבעי, ניקיון ספות, והיו עוד כמה לאורך השנים), ישר התקשרו אלי מהאתר לוודא למתי קבענו, ויום למחרת התאריך שנתתי להם התקשרו לבקש חוות דעת (מבחינת הזמינות, המחיר, המקצועיות, שביעות רצון כללית..)

יותר מזה - בעלי המקצוע עצמם מאוד מודעים לכח שיש לאתר, ויוצאים מגדרם כדי לקבל ציון טוב (פעם אחת היה לי טאקל עם אחד מאנשי המקצוע, שלא נרשם אצלו למתי קבענו ולכן זה נדחה למועד פחות נח בשבילי, והוא עבד פי מיליון יותר קשה וביקש בסופו של דבר מחיר יותר נמוך ממה שקבענו, והוא אמר בפירוש שהוא חושש שזה ישפיע על הציון שלו באתר)

יהיה לי מוזר מאוד לגלות שזה אכן תוכן שיווקי
לצפיה ב-'אנשים ממשיכים להתקשר'
אנשים ממשיכים להתקשר
12/12/2016 | 13:47
14
124
לפני כ-4 שנים פרסמתי דירה להשכרה ביד 2.
אחרי כשבוע הורדתי את ההודעה כי הדירה הושכרה.
מאז, אני עדיין מקבלת טלפונים מאנשים.
כשאני שואלת מאיפה, הם אומרים שפרסמתי פעם דירה והם שמרו את הפרטים בצד ומתחקרים אותי עד מתי הדירה תפוסה.
אני מבקשת למחוק את המספר שלי אבל עדיין פעם בכמה חודשים מתקשרים אלי.
כמה אנשים שונים עושים את זה, כבר חסמתי את הטלפון של חלקם.
למה אנשים עושים את זה?
למה להתעקש להתקשר אלי במקום לחפש מודעות חדשות להשכרה?
ועדיין ממשיכים גם כשאני אומרת שהדירה לא להשכרה.
אני שוקלת בפעם הבאה שמתקשרים להגיד שהבית נשרף או נפל עליו טיל.
אולי זה יעזור?
לצפיה ב-'תעשי חיפוש בגוגל'
תעשי חיפוש בגוגל
12/12/2016 | 14:29
6
78
יש מצב שאתר בשם AD עדיין מפנה למודעה שלך מיד 2. יד 2 נמצאים באיזה תהליך משפטי מולם בגלל זה, אבל בינתיים הם פעילים ואנשים לא תמיד קולטים שהמודעה המפורסמת כבר מזמן אינה רלוונטית כי האתר הזה לא מוחק מודעות. 

לצפיה ב-'האנשים שמטלפנים במפורש אומרים לי שהם רשמו את המספר שלי בצד'
האנשים שמטלפנים במפורש אומרים לי שהם רשמו את המספר שלי בצד
12/12/2016 | 14:33
5
76
כשאני שואלת אותם איפה הם מצאו את הפרטים שלי.
אין מודעה שלי שמפורסמת כרגע.
ווידאתי גם ב-AD.
לצפיה ב-'אז כנראה שיש לך דירה'
אז כנראה שיש לך דירה
12/12/2016 | 15:14
4
79
מאד מבוקשת, ויש לך סיבה לשמוח כי דירה מבוקשת שווה יותר כסף
לצפיה ב-'זה נחמד כשיש דירה מבוקשת'
זה נחמד כשיש דירה מבוקשת
13/12/2016 | 11:52
3
62
ובאמת מצאתי כמה אנשים שרוצים להשכיר, ממש מהר.
אבל כרגע הדירה היא לא להשכרה בכלל.
אני גרה שם.
ואני לא צריכה שהדירה תהיה מבוקשת.
גם כשאני אומרת להם שהדירה לא להשכרה הם מבינים את זה כ"לא להשכרה כרגע כי יש דיירים".
למה אני צריכה להיצטדק בפניהם ולהסביר ולשכנע (ולחסום טלפונים) כדי שלא יתקשרו למודעה מלפני 4 שנים?
לצפיה ב-'אני אומרת "זה לא רלוונטי" וסוגרת. '
אני אומרת "זה לא רלוונטי" וסוגרת.
13/12/2016 | 12:52
2
44
כל השאר....אקסטרה שאת לא באמת חיייבת להצטדק וזה. 
לצפיה ב-'אבל זה לא גורם להם להפסיק'
אבל זה לא גורם להם להפסיק
13/12/2016 | 13:31
1
40
הם יתקשרו שוב אחרי כמה חודשים
לצפיה ב-'יש לדעתך דרך '
יש לדעתך דרך
13/12/2016 | 15:07
41
לגרום להם להפסיק להתקשר?  אני לא יכולה לחשוב על משהו כזה.  
לצפיה ב-'באמת נשמע הזוי'
באמת נשמע הזוי
12/12/2016 | 23:24
51
במיוחד כי במקרים כאלו לעיתים קרובות מי שמפרסם את הדירה להשכרה הם השוכרים שמחפשים מחליף, וזה יהיה חסר טעם להתקשר אליהם אחרי פרק זמן שכזה.
עם ובלי קשר, זה נשמע מוזר. ממליצה להגיד בפעם הבאה שאת לא בעלת הדירה, ששכרת את הדירה וחיפשת מחליפים ושאין לך קשר לבעלי הדירה, אולי זה יעזור.

אני מסכימה עם עוגי שכנראה הדירה שלך נשמעת ממש טוב, בתור מי שלקח לה חצי שנה למצוא דירה, אני יודעת כמה קשה זה למצוא דירה ראויה בדגש על דירה ראויה במחיר סביר, אם כי לעשות את מה שעושים האנשים האלו לא חשבתי אף פעם.
לצפיה ב-' בוקר טוב.נתקלתי בזמנו בתופעה דומה'
בוקר טוב.נתקלתי בזמנו בתופעה דומה
13/12/2016 | 05:03
1
73
וכאשר תחקרתי את המתקשרים התברר לי כי רובם הגדול הם ממשרדי תיווך אשר רשמו את פרטי הדירה ומתקשרים מדי פעם ובעיקר לקראת תום שנת השכירות הראשונה (תאריך ההשכרה המשוער רשום אצלם) וזאת כדי לבדוק ולהקדים את הפירסום המיועד של הדירה לקראת שנה הבאה או לחילופין לבדוק אם השוכרים ו-או המשכיר ,מסיבה כלשהי החליטו על ביטול החוזה במהלך השנה שכן בחוזים רבים יש את האופציה לסיום החוזה טרם זמנו.
אז מסתבר שזה קשר גורדי בין המשכיר למשרדי התיווך.בסך הכל הם מרימים טלפון פעם במספר חודשים לברר האם הדירה עומדת לצאת שוב לשוק השכירויות.בהחלט מעצבן אך מהווה חלק אינטגרלי "מתלאות" המשכיר.

לצפיה ב-'זה מעניין מה שאתה כותב'
זה מעניין מה שאתה כותב
13/12/2016 | 19:50
52
התקשרה אלי לפני כמה ימים מישהי שטענה שהיא "מחברת נדל"ן", ושאלה על דירה בכתובת מסוימת שפרסמתי להשכרה... ממש לא לאחרונה. במקרה הזה היא לא הכחישה את העובדה שהמספר הגיעה אליה יחסית ממזמן, והאמת שבמקרה הזה כמו בכל מקרה שפרסמתי דירה להשכרה (כשוכרת שמחפשת מחליף), כולל במקרים של סאבלט, פנו אלי ממשרדי תיווך.  
לצפיה ב-'אין ספק שאלה מתווכים'
אין ספק שאלה מתווכים
13/12/2016 | 11:38
3
61
גם אני מקבל לפעמים טלפונים כאלה, אבל לפחות הם מזדהים כמתווכים שאומרים שרשמו את המספר שנה קודם כשפרסמתי ביד 2.
אמנם מעולם לא השכרתי דרך מתווכים, אבל אין אפשרות חוקית  למנוע מהם לרשום ולהתקשר.
מה שהם מחפשים זה לדעת על דירה להשכרה עוד לפני שאת מפרסמת ואז יהיה להם יתרון על פני מתווכים אחרים ובטח אם יצליחו לשכנע אותך לתת להם בלעדיות.
אין לי מה להציע לך מעבר למה שאת כבר עושה ממילא, אולי להשתמש באפליקציה כמו TRUE CALLER ואז כבר לפני שאת עונה תראי בדרך כלל שמדובר בתיווך ותחסמי אותם בלי צורך לענות.
לצפיה ב-'אצלי הם לא מזדהים כמתווכים'
אצלי הם לא מזדהים כמתווכים
13/12/2016 | 11:49
1
43
זה שהתקשר אתמול אפילו לא אמר מה הוא רוצה כמו בן אדם נורמלי.
אני עונה לטלפון והוא אומר "זה בקשר לדירה".
אני אמורה לנחש ולהוציא ממנו מה הוא רוצה ממני?
הוא חושב שמאחר שפרסמתי דירה להשכרה לפני 4 שנים, אני אניח שאנשים יתקשרו בקשר להשכרה גם כמה שנים אחרי?
אני אמורה לנחש שזה לא מהבנק/ביטוח/שכנים עם בעיה?
לצפיה ב-'בדיוק כאן אפליקציה יכולה לעזור'
בדיוק כאן אפליקציה יכולה לעזור
13/12/2016 | 11:54
44
אני כאמור משתמש ב TRUE CALLER , הוא מזהה כ 90 אחוז מהמתקשרים (אם את רוצה לעשות ניסוי בלי להתקין שילחי לי את המספר שלו בפרטי ואבדוק עבורך אם הוא מזהה אותו כתיווך).
לצפיה ב-'זה מעניין אבל true caller מזהה אותם כאנשים ולא משרדי תיווך'
זה מעניין אבל true caller מזהה אותם כאנשים ולא משרדי תיווך
13/12/2016 | 11:55
55
חוץ מאחד שרשום עליו משהו כמו "קרציה בקשר לדירה".

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ריהוט גן
פורום ריהוט לגן
פורום דיני עבודה
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום גירושין
פורום גירושין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה