לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'מצב לא נעים- אשמח לעצתכם'
מצב לא נעים- אשמח לעצתכם
21/07/2017 | 15:23
6
11

שלום,
נכנסנו לפני שבוע לבית חדש בשכירות. הבית חדש מהקבלן, נמצא כעת בשנת בדק.
לאחר מספר פעמים של נזילות בהפעלת מכונת הכביסה הבינו שיש בעיה במערכת הניקוז, והקבלן רוצה להגיע מהבוקר עם השרברב שלו.  
הבעיה היא שאני כמובן עובדת, ועכשיו חופש ושתי בנות העשרה בבית. אין לי בעיה שיגיעו אחה"צ, אבל הם לא עובדים אחה"צ.
יש כמה אפשרויות:
1. שאפסיד יום עבודה כדי להשאר עם הקבלן והשרברב.
2. שאקח את הבנות איתי לעבודה- עדיין פוגע מאוד ביכולת שלי לעבוד.
3. שאקח את הבנות איתי לסבים במרכז ואשאר ליום עבודה במרכז- אבל אז בעל הבית והקבלן יהיו כאן בלעדי. מה גם שלא בטוח שבעל הבית ישאר איתם כל משך הזמן, כי הוא צריך לצאת, כך שחלק מהזמן הם (קבלן+שרברב+עובדים) ישארו כאן לבד.
לכאורה זה משהו חד פעמי, אבל מאוד מטריד ומפריע לשיגרה. בעיה נוספת היא שאחרי שזה ייגמר יש עוד קבלן גבס שאמור להגיע למספר ימים לסגור את המיזוג המרכזי (תקרת גבס), וזו שוב אותה בעיה.
חשוב לציין שעד שלא יתקנו אין לנו אפשרות לכבס, וכמו כן כל צינורות המיזוג נמצאים פשוט בחלל הבית, כך שהתנאים מאוד לא נוחים.
רציתי לשאול לדעתכם, מה לגיטימי מבחינתי לעשות. האם אני יכולה לבקש שעד סוף החופש לא יהיו עבודות (כלומר לסרב שיגיעו)? האם לגיטימי לבקש שיהיו כאן רק בנוכחותי? בינינו, אני לא מרגישה נוח שהם נשארים לבד בבית, גם אם בעל הבית איתם (ואין לי ערובה שישאר כל משך הזמן).
מבחינתי זה לא רחוק מהפרה עקרונית של החוזה, הבית בתפקוד חלקי (אין כביסה, צינורות מיזוג תלויים באויר), אני נדרשת להפסיד ימי עבודה או לעשות שמיניות באויר כדי לאפשר את התיקונים, וזה לא משהו חד פעמי. בעל הבית לא מאוד מבין, מבחינתו אין בעיה שהוא ישאר איתם חלק מהזמן ואז ילך, וזה דורש ממני גם התמודדות מולו, שלדעתי לא הוגנת (לא מכבד את זה שזה לא מתאים לי).

קצת אובדת עצות, אשמח מאוד לשמוע מה דעתכם.

לצפיה ב-'בכנות '
בכנות
21/07/2017 | 15:52
3
7

התלונות שלך לא לגיטימיות בעיני.
את רוצה את התיקונים או לא רוצה את התיקונים?
את לא יכולה לטעון להפרת חוזה מצד בעל הדירה אם את לא מאפשרת לו להכנס ולתקן את הדרוש תיקון.  אין גם וגם.
זה שבלע הבית הציע לבוא עם בעלי המקצוע, זה מקובל ויפה מצידו.

לצפיה ב-'טוב, אז מה לדעתך לגיטימי?'
טוב, אז מה לדעתך לגיטימי?
21/07/2017 | 15:59
2
7
מקובל שהשוכר מפסיד ימי עבודה? לחילופין- מקובל שהמשכיר נמצא בדירה עם בעלי מקצוע ללא נוכחות הדייר?
וגם- לגיטימי שאבקש לדחות את העבודות עד סוף החופש הגדול?
אני מקבלת מה שאת אומרת- אבל איך יוצאים מהמצב הזה?
לצפיה ב-'מה היסטוריית המגורים שלך?'
מה היסטוריית המגורים שלך?
21/07/2017 | 16:23
1
8
איפה גרת בשנים עברו?
אולי לא יצא לך לחוות את זה, אבל בכל בית, ישן או חדש יש תיקונים שצריך לבצע מידי פעם.
דברים מתבלים, מתקלקלים ומפסיקים לעבוד. וזה לא משנה אם הבית ישן או חדש, תמיד יש תיקונים שצריך לבצע, אלה החיים.
אם לא נראה לך מתקבל שתצטרכי למצוא סידור להכנסת בעלי מקצוע לבית שאת גרה בו, אז הפתרון האולטימטיבי  מבחינתך הוא ללכת לגור בקופסת קרטון, שם דברים לא מתקלקלים אף פעם, מקסימום הקופסה קצת נרטבת מהגשם.
את יכולה לבקש להכניס בעלי מקצוע בזמן שמתאים לך, כל עוד הזמן שמתאים לך הוא במסגרת שנת הבדק. 

לצפיה ב-'גרתי בשכירות בבתים שונים, בארץ ובעולם'
גרתי בשכירות בבתים שונים, בארץ ובעולם
21/07/2017 | 16:32
12
אבל אף בעל בית מעולם לא ביקש ממני להיות נוכח עם בעלי מקצוע בדירה בזמן שאני לא נמצאת, או בזמן שלא נוח לי.
ומה לגבי תקרת גבס? זה לא קשור לשנת הבדק.

לצפיה ב-'אז ככה:'
אז ככה:
21/07/2017 | 16:50
1
6
היעדר אפשרות לכבס באופן זמני אינה נחשבת להפרה עקרונית של חוזה שפוגעת בתנאי המחיה הסבירים - כך לפחות מהידוע לי, את יכולה להתייעץ גם עם גורמים משפטיים מוסמכים יותר, אבל לפי האדם הסביר, אפשרות להפעיל מכונת כביסה במשך תקופה זמנית זה לא כמו היעדר מים זורמים או מים חמים למקלחת, שזו כבר תשתית בסיסית. במקרה הזה, כמו שעוגי ציינה, בעל הדירה פועל בתום לב ומביע נכונות לפעול לתיקון ואף הציע אפשרויות שונות - האפשרויות אולי לא נוחות לך, אבל יש גבול למרחב התמרון, ואם את לא מוכנה שיהיו בלעדייך בבית, אין לך ברירה אלא להפסיד עבודה, זה מסוג הדברים שלפעמים נדרש להקריב. 

זאת היית את שדיברת על מעבר לבית חדש לפני שיש טופס 4? בין אם כן ובין אם לא, אני חושבת שזה דיי מובן מאליו שמעבר לבית חדש לגמרי בתקופת שנת הבדק, יכלול מיני תקלות מסוג זה, ושאי אפשר להתחייב מראש. 

לצפיה ב-'אני מבינה'
אני מבינה
21/07/2017 | 17:18
4
ונכון שייתכן שזה היה צפוי כיוון שהבית חדש (אגב, בינתיים התקבל טופס 4).
אני לא מנסה לטפרד הבאת בעלי מקצוע, אבל בחופש הגדול זה מאוד לא נוח עבורי. לכן שאלתי האם לגיטימי לבקש שהעבודות יידחו, ומה מקובל. במיוחד חשוב לי להבין לגבי עבודות הגבס, שאינן דחופות מבחינתי.
לצפיה ב-'פורום דירה להשכיר ואין כל התייחסות לחוק החדש'
פורום דירה להשכיר ואין כל התייחסות לחוק החדש
19/07/2017 | 17:10
3
41
המסדיר חלק מיחסי שוכר-משכיר ?
אפתח את השירשור.מודה כי טרם קראתי את החוק שעבר בקריאה שלישית אם כי כנראה טרם התפרסם ברשומות.
קראתי רק ציטוטים מסויימים ממנו.נושא מסויים שרשום בו אני מסתייג.מדובר על מתן ערובה למשכיר של שליש מגובה שכ"ד שנתי או גובה של 3 חודשי שכירות (הגבוה משניהם).
מנקודת מבט של משכיר אני סבור כי מדובר בבטוחה קטנה מדי.
אמנם מי שדירתו מבוטחת וגר בה שוכר אמין המשלם בהתמדה יתכן והסכום מספיק.
הבעיה תיווצר במידה והשוכר ממשיך לגור אבל מפסיק לשלם שכירות וכן בעיקר אם שוכר גורם נזק במזיד לדירה ומתקניה.
  שמעתי על מקרה כזה בזמנו מחבר למילואים אשר שוכר של דירתו שתה לשוכרה,התרגז על אשתו וילדיו,תפס פטיש והחל להכות בכל הבא ליד (מזל שלא במשפחתו) והרס דלתות,אגנים מחרסינה(כיורים וכו"י) תכולה ועוד מיני ירקות.
במקרה כזה ביטוח הדירה לא מכסה משום שהדבר נעשה במזיד ולא בשוגג.
מניח כי מדובר במקרה מאוד חריג,עם זאת לשם כך ולשם תשלום שכ"ד וחשבונות שוטפים, הערבון צריך להיות גבוה יותר לטעמי.
צריך להביט בצד השני של המטבע ולשוכרים מדובר בבשורה והקלה.
ישנם סעיפים נוספים חלקם נדרשים בהחלט אחרים מעט פחות ויש לקרוא את תיקון החוק בעיון ולשנות את חוזי השכירות והערבויות על מנת להתאימן לתקנות החדשות
לצפיה ב-'זה לא באמת משנה לחוזים הסטנדרטיים'
זה לא באמת משנה לחוזים הסטנדרטיים
19/07/2017 | 17:46
1
28
האם אתה משכיר דירה? איזה ערבון אתה לוקח מהשוכרים?
ברור שהערבון לא מספיק במקרה של שוכרים שלא מתפנים במשך שנים או מחרבים את הדירה, אבל גם לשוכרים רבים די קשה להמציא ערבון של יותר מה-3-4 חודשים הסטנדרטיים. הרי אם היה להם מאות אלפי שקלים שבאמת מסוגלים לכסות את כל הנזקים הפוטנציאליים שלהם, הם כבר היו יכולים לקנות דירה בעצמם.

בפועל אני לא חושב שהסעיף הזה משפיע, כי גם ככה ערבות סטנדרטית היא באזור ה-3-4 חודשים. הבעיה בסעיף הזה היא שכמובן אם משכיר מעוניין בערבות גבוהה יותר, הוא יעלה את שכר הדירה, וגם זה יפגע בשוכרים עם נתונים יותר בעייתיים שעד עכשיו יכלו להציע ערבות גבוהה יותר בתמורה לשכירות, ועכשיו משכירים פשוט ייאלצו לא להשכיר להם.
לצפיה ב-'לדעתי היה צריך לעשות הפרדה בין ערבות בנקאית לבין'
לדעתי היה צריך לעשות הפרדה בין ערבות בנקאית לבין
21/07/2017 | 02:51
9
ערבות של שטר חוב ושיק ביטחון.
לגבי הבנקאית אני מסכים איתך שיש להגבילה מאוד בין השאר בשל אפשרות המשכיר לממשה במיידית.
לגבי ערבות הניתנת בשטרות חוב ושקים לביטחון אשר השוכר יכול להתנגד בבית המשפט למימושן וניתנת לו האפשרות להציג את עמדתו אני סבור כי סכום הערבות היה צריך להיות גבוה יותר.
לצפיה ב-'אני גם סוברת שלא תהיה השפעה במקרים הסטנדרטיים'
אני גם סוברת שלא תהיה השפעה במקרים הסטנדרטיים
21/07/2017 | 16:42
4
הבעיה העיקרית בשוק השכירות זה המחירים הגבוהים והעובדה שמושכרות לא מעט דירות שאינן ראויות לשמש כדירות מגורים, במיוחד באזור המרכז אבל זה כבר גלש לפריפריה.

נושא התיווך למשל זו סוגיה שלא הבנתי למה התעמקו בה, יותר פשוט לא להתעניין בכלל בדירות שמוצעות דרך מתווכים, מה שרוב השוכרים עמדו בו יפה (כשבאופן כללי תיווך לא מהווה ומעולם לא היווה רוב בשוק השכירות). נושא הערבויות זה דבר בעייתי, אבל אין ממש ברירה, והסברת יפה מאוד למה, וזה גם עניין של ביקוש והיצע אחרי הכל. ואם בעלי הדירה מגזימים בערבויות, הם יתקשו למצוא שוכרים, אבל ברוב המקרים הדרישות לגיטימיות יחסית, לפחות ממה שאני ראיתי.

את הבעיות העמוקות יותר בשוק השכירות אי אפשר לפתור ע"י חקיקה לצערנו, לפחות לא מהסוג הזה. אני אומרת תמיד שאם יש סעיפים בחוזה שחורגים מהסטנדרט ולא נראים לך, אף אחד לא מחייב אותך לחתום, וגם אני ויתרתי על דירות שהדרישות בהן נראו לי מוגזמות - הדירות האלו הן לא הרוב, וגם במקרה של מיעוט, אחרי 3 שוכרים שיסרבו לקבל את התנאים האלו, סביר להניח שבעל הדירה יתיישר.
לצפיה ב-'חסימת כניסה ליחידת דיור'
חסימת כניסה ליחידת דיור
19/07/2017 | 17:12
3
44
היי! התייעצות : הילדים של בעל הבית בדר״כ משחקים ברחבה ליד החניה. אחרי הרחבה יש מדרגות ליחידת דיור שבה אני גרה. ובכן, הם תמיד משאירים שם מלא צעצועים ושטויות זרוקים וכל מיני מקלות מטאטא וכדומה . הערתי לבעל הבית והם התחילו להיות קצת יותר מסודרים אבל עדיין מדי פעם יש נפילות. מביך להביא ככה אנשים לבקר אצלי. מה לעשות? נשארו לי 3 חודשים לחוזה ונראה לי שלא אחדש. להעיר שוב או לעזוב את העניין? בנוסף יש נזילה קטנטנה מצד הברז על גבי השיש , והוא אמר שזה לא דחוף . יש כזה דבר נזילה לא דחופה ? זה לא הגיוני לי. צירפתי תמונות של הבלאגן בכניסה.
לצפיה ב-'לעזוב ומהר.עם כאלה משכירים עדיף'
לעזוב ומהר.עם כאלה משכירים עדיף
19/07/2017 | 17:16
34
להחליף דירה.אם הבלאגן בכניסה מפריע וכלום לא עזר והמשכיר לא מתקן הנזילה נראה שלא "סופרים" אותך אם כי סופרים ועוד איך את שכ"ד שאת משלמת.
לצפיה ב-'אז תעירי שוב'
אז תעירי שוב
19/07/2017 | 18:26
34
נראה לי יותר קל, ובהחלט כדאי, לפני שעוברים דירה, לא? 
תכל'ס נזילה בברז זה משהו שאת יכולה לתקן לבד. לא משהו שבעל הבית חייב לטפל בו, בגלל שזה עניין פעוט. כן, זה גם לא ברז שלך, אבל גם לא שיש שלך אז...בעל הבית נדפק מזה יותר ממך, מפני שזה נוזל על השיש שלו. 
אבל אם בא לך, תעירי את תשומת ליבו לעניין ותזכירי את העניין של  זה שהברז נוזל על השיש שלו. 
לצפיה ב-'ההמלצה שלי - לא לחדש'
ההמלצה שלי - לא לחדש
21/07/2017 | 16:19
4
נושא הנזילה זה מעצבן אבל זה פתיר (אם כי הזוי שבעל הדירה לא ממהר לתקן, זה עשוי לגרום נזק לרכוש שלו), נושא הילדים יותר בעייתי, וברגע שאת גרה ביחידת דיור והרחבה היא למעשה החצר של הבית שלהם, דיי ברור שהדברים האלו הולכים להימשך, גם אם תעירי בקביעות. האמת שזה מפתיע אותי שבעל הדירה הגיב יפה לעניין, אני מכירה לא מעט אנשים שהיו מתעצבנים עלייך וטוענים שזה הבית שלהם וזכותם של הילדים לשחק (לא שאני חושבת שזה לגיטימי כשמשכירים את היחידה, כן?). זה מסוג החסרונות שקיימים כששוכרים יחידת דיור שכזאת. 
לצפיה ב-'שכנות מופרעות ואין עם מי לדבר'
שכנות מופרעות ואין עם מי לדבר
14/07/2017 | 15:26
22
77
בשנה האחרונה של השכירות שלי בדירה הנוכחית (גרה בה כמעט 6 שנים) המגורים כאן הפכו לגיהנום. זאת מאחר ונכנסו שכנות שגרות בדירה המקבילה (דירה מחולקת שרק קיר מפריד ביני לבין הדירה שלהן) שהן מופרעות בצורה קשה וקיצונית, וכל הזמן, בכל שעה משעות היממה צורחות אחת על השנייה, כך שכל השכנים שומעים. זה יכול לקרות במהלך היום וגם בלילה, כאמור בכל שעה. היו כבר שכנים שגרו בדירה השלישית מבין השלוש של הדירה המחולקת ועזבו רק בגלל זה.
עכשיו גם החוזה שלי מתקרב לסיום וגם אני מצד אחד חושבת לעזוב בגלל זה כי זאת לא צורת חיים ככה, כשאני לא יכולה להינות מקצת שקט בבית שלי, מצד שני מודה ששוב אין לי את האנרגיות להשקיע במעבר דירה, מה גם שבתקציב שלי אין היצע גדול לדירות.
בעל הדירה נמצא רוב הזמן בחו"ל וכך גם עכשיו, חוזר בסוף החודש ועד אז אין עם מי לדבר. אני מתכוונת להודיע לו שאם הן נשארות לגור בדירה אני עוזבת, בדיוק כפי שעזבו השכנים השניים מאותה סיבה.
אני רוצה לקוות שבעקבות זאת הוא יעיף אותן, בייחוד שאני יותר וותיקה מהן, והן גם מבריחות שכנים אחרים, אבל מצד שני קשה לדעת בוודאות.
בינתיים סופשבוע, במקום להינות מהשקט של יום שישי אני צריכה לסבול את הצרחות שלהן.
מישהו נתקל בבעיה דומה עם שכנים? רעיונות להתמודדות?
לצפיה ב-'כן'
כן
14/07/2017 | 15:47
10
53
להתקשר למשטרה. גם מבחינת רעש, וגם מבחינת שיכול להיות שמישהי שם בסכנת חיים עם כל הצרחות.
יכול להיות שצטרכי לעשות את זה כמה פעמים, אבל כדאי להיות עיקבי ולהמשיך להתקשר למשטרה שיבואו להרגיע אותן כל עוד הן צורחות.

לצפיה ב-'לגבי תלונה במשטרה'
לגבי תלונה במשטרה
14/07/2017 | 16:21
9
53
אני יודעת שיש הגדרות ל"רעש בלתי סביר" וככל הידוע לי מדובר ברעש כמו מוזיקה או הפעלת מכשירים אחרים שעושים רעש. אני לא יודעת אם צרחות בלבד נחשבות לרעש שהוא בבחינת עבירה על החוק. שאלתי על כך בפורום חוק ומשפט ואני מחכה לתשובה.
אבל האמת היא שגם אם אפשר להתלונן על כך, אני מודה שאני חוששת, בכל זאת מדובר בשכנות שגרות דלת לידי, אם הן מסוגלות להשתולל כך ולצרוח אחת על השנייה, אין לדעת מה הן עוד מסוגלות לעשות אם אני אתלונן עליהן.

לגבי האפשרות שמישהי מהן בסכנת חיים, ממה שאני יודעת לפי החוק, כל עוד לא מדובר ב"חסר ישע" (קטין או קשיש) גם כאן אין לי הרבה מה לעשות, ואם מישהי מהן בסכנת חיים היא צריכה להתלונן בעצמה.
לצפיה ב-'תעדכני מה ענו לך בפורום חוק ומשפט'
תעדכני מה ענו לך בפורום חוק ומשפט
14/07/2017 | 17:16
1
47
ולגבי נושא סכנת החיים - את לא יכולה לדעת מה הולך שם, ויכול להיות בכל מקרה שלצד הצעקות יש מכות ומה לא, וגם אדם בוגר שאינו קשיש או חסר ישע יכול להיחשב לאדם בסיכון. שמעתי על לא מעט דיווחים שגורמי רווחה ומשטרה הוזעקו בגלל רעשים שעשו אנשים עם הלם קרב, למשל, או ילדים, שגרמו לשכנים לחשוב שיש התעללות, בגדול כל עוד כאדם סביר עולה הסברה שקורה שם משהו לא תקין, יש עילה להתלונן, ועל אחת כמה וכמה אם יש פה הפרעה ומטרד. 
לצפיה ב-'זה נכון שגם אדם בוגר יכול להיות בסכנת חיים'
זה נכון שגם אדם בוגר יכול להיות בסכנת חיים
14/07/2017 | 17:43
39
אבל מה לעשות שהחוק היבש אומר שאדם בוגר שלא מוגדר כ"חסר ישע" אם הוא עובר אלימות או סכנת חיים, רק הוא יכול להתלונן.
לצפיה ב-'כן'
כן
14/07/2017 | 17:40
6
35
רעש בלתי סביר נחלק לשני סוגים:
או רעש שמקיימים בשעות המנוחה (שתיים עד ארבע אחרי הצהריים ומשעה 23 בימות חול ועד השעה 6 או 7 בבוקר למחרת)
או רעש שחורג בכמות הדציבלים שלו מהרעש המותר באזור מגורים. כמובן שבכדי לכמת את הרעש בצדבילים צריך להזמין מומחה (מטעם המשרד לאיכות הסביבה, או באופן פרטי) שימדוד את עוצמת הרעש.
מה שהבנת לגבי התלונה על צעקות לא נכון. אם היית גורם מקצועי, כמו עובדת סוציאלית למשל, אז את בעצמך לא היית יכולה לעשות שום דבר לגבי המצוקה של מישהו, אם הוא לא היה קם ומתלונן בעצמו. אבל לשם העניין כרגע, את שכנה מודאגת ולא גורם מקצועי, וזו חובתך המוסרית לא לעמוד מהצד ולהודיע לגורמים המוסמכים אם את חושבת שמישהו נשחט בדירה ליד כי לא יכול להיות מצב שאנשים ישחטו האחד את השני (כמו גברים ששוחטים את הנשים שלהם למשל) ולאזרחים לא תהיה אפשרות  להתקשר למשטרה ולהודיע על חשש מסוים לכך.  השאלה אם לפתוח תלונה או לא, היא עניין של שתי השכנות שלך, אבל להודיע ולהתקשר למשטרה, בוודאי שאת יכולה. 

תגידי לי עכשיו שאת לא חושבת שהשכנות שלך שוחטות האחת את השנייה ואין לך סיבה באמת להתקשר למשטרה? יכול להיות. אבל הכוונה היא שתגלי קצת תיחכום ותרמזי לשכנות שלך שהצעקות שלהן גורמות לזה שהשכנים חושבים ששוחטים אותן ולכן השכנים מתקשרים למשטרה  ושכדאי שהן יפסיקו. ואולי זה יעזור שהן יקבלו פתאום מראה מול הפרצוף

המשטרה כאמור לא יכולה להגיד להן מי התלונן ואם הן צועקות ממש חזק, זה יכול להיות כל אחד, אפילו מישהו שסתם עבר ברחוב. כך שאין להן סיבה לחשוב שזו דווקא את. 

לצפיה ב-'לגבי המשטרה זה עניין בעייתי'
לגבי המשטרה זה עניין בעייתי
14/07/2017 | 21:44
5
38
הרי מדובר בדירה מחולקת, כדי להיכנס אליה יש דלת חיצונית שמובילה לשטח משותף לשלושת הדירות. כך שברגע שהשוטרים יגיעו, מישהו יצטרך לפתוח להם את הדלת החיצונית הזאת כדי שהם יוכלו לדפוק להם בדירה. וזה לא יכול להיות מישהו אחר חוץ ממני. כך שאני לא רואה דרך להתלונן בלי שהן יידעו שאני זאת שהתלוננתי.
ולאור ההתנהגות שלהן זה באמת מפחיד.
לצפיה ב-'רגע, מה, בכל פעם '
רגע, מה, בכל פעם
15/07/2017 | 10:47
1
35
ששמישהו  בא לבקר נגיד באחת מהדירות המחולקות את צריכה לפתוח  לו את הדלת הראשית? 
לצפיה ב-'כן'
כן
15/07/2017 | 10:55
31
מן הסתם כשמישהו בא אליי אני יודעת את זה מראש כך שאני מראש מתכוננת לפתוח לו את הדלת או שפותחת כשהוא בדרך ואני עודעת שכמעט הגיע.
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
15/07/2017 | 22:41
2
32
את הרי פותחת את הדלת לכל מי שמגיע, ולא כל מי שמגיע זה מי שהזמנת אותו - אם כל אדם אחר יזעיק את המשטרה, ההליך יהיה אותו הליך: השוטרים ידפקו בדלת ואת תכניסי אותם, אין שום סיבה לקשר בין העובדה הזאת לעובדה שאת התלוננת - אלו שני הליכים נפרדים. 

מה קורה כשמישהו מגיע לבקר את השכנים ואת לא בבית? אף אחד אחר לא רשאי לפתוח את הדלת הראשית? נשמע מוזר.
לצפיה ב-'אני לא פותחת לכל מי שמגיע'
אני לא פותחת לכל מי שמגיע
17/07/2017 | 05:47
1
20
כשאני יודעת שמישהו צריך להגיע אליי, בין אם זה אורח ובין אם זה שליח מהסופר, אני יודעת את זה מראש, ואז אני גם יודעת לפתוח לו כשהוא מגיע.
גם השכנים מן הסתם אמורים לדעת שמישהו מגיע אליהם.
מה כל כך מוזר בזה שאני לא פותחת את הדלת לכל אחד?
לצפיה ב-'לא לזה התכוונתי '
לא לזה התכוונתי
17/07/2017 | 20:34
21
הרי אם שוטרים ידפקו בדלת, את לא תגידי להם שאת לא פותחת כי לא הזמנת אותם  אז אם כל אדם אחר יזמין משטרה בעילה ששמע צעקות מהדירה שלכם, את בכל מקרה תידרשי לפתוח את הדלת - עצם זה שאת פותחת את הדלת לא אומר שאת בהכרח הזמנת את האנשים, במיוחד אם מדובר במשטרה. 

כשאצלי בבית דופקים בדלת ואני לא מצפה לאורחים, אני נוהגת להתעניין מי נמצא שם ו/או להסתכל בעינית. קרו מקרים שהגיעו אנשים שלא פתחתי להם את הדלת כי לא ידעתי במי מדובר וזה לא הרגיש לי בטוח - לרוב אנשים שטעו בדירה או תמהונים לא ברורים, באחד המקרים גיליתי בהמשך שהיה מדובר בחוקר פרטי שעקב אחרי ידיד שלי והיות שהוא נהג לבקר אצלי לפעמים, הוא ניסה לברר מי גר בדירה אליה אותו ידיד נוהג להגיע (אכן, נשמע קריפי). ועדיין - אם היה דופק לי בדלת שוטר במדים שהיה מציג בפני תעודה, הייתי פותחת לו את הדלת ללא ספק.  
לצפיה ב-'לא נעים'
לא נעים
14/07/2017 | 17:02
9
43
אם הבנתי נכון, מדובר בשתי נשים שחולקות דירה? אם זה המצב, אולי כדאי לשקול לערב גורמים חיצוניים, המשטרה או הרווחה, לבדוק מה בדיוק הולך שם, כשיש מצב שגם אם יתברר שהכל תקין ושהן סתם אוהבות לריב, הן יכנסו להלם מההדים וימתנו את ההתנהגות שלהן. אם הן צועקות באופן מטריד בשעות המנוחה זו עילה להזמין משטרה, רעש לא סביר שמפריע לאנשים לישון זה לא משהו שאמורים לקבל.

אף אחד לא התלונן בפני בעל הדירה לפני כן? לא השכנים האחרים? לא ועד הבית? זה נשמע דיי מוזר, גם אם הוא בחו"ל, אמורה להיות דרך להשיג אותו במקרי חירום. שכרתי בעבר דירה מתושב חו"ל שהיו לו כמה דירות, ויום אחד הגיע אלינו לדירה מישהי שהזדהתה כועד הבית של בניין אחר בו יש לו דירה, וביקשה שנסייע לה ליצור קשר עם בעל הדירה כי היו בעיות עם השוכרת שלו. יש מקרים שצריך להתערב בצורה מקיפה יותר, וזה נכון גם במקרים שלא מדובר בבעל הדירה שלך, ועל אחת כמה וכמה אם כן.

אם הן צורחות כל הזמן, סביר להניח ששוכרים שיבואו לראות את הדירות שמתפנות ישמעו אותן... זה משהו שאמור להטריד את בעל הדירה לא פחות ממך. 
לצפיה ב-'למיטב הבנתי הן זוג שגרות ביחד'
למיטב הבנתי הן זוג שגרות ביחד
14/07/2017 | 17:48
8
48
ורבות כל הזמן.
אני לא יודעת אם בקומות האחרות שומעים אותן, כי מדובר בדירה מחולקת כך שיש שטח משותף לשלושת הדירות ואז הדירות עצמן, כלומר יש איזושהי הפרדה בין הדירות שלנו לבין חדר המדרגות והדירות האחרות.
השכנים הקודמים התלוננו אבל לא בצורה שממש השפיעה, הם היו עולים חדשים שלא ממש יודעים עברית אז לא ממש תקשרו עם בעל הדירה וכנראה גם הם חששו להזמין משטרה. אני כן יודעת שבסוף הם כן אמרו את זה לבעל הדירה אבל חוץ מלדבר עם השכנות המרעישות הוא לא עשה הרבה.
כך שנראה לי שאם גם אני אאיים לעזוב אולי זה מה שיעזור, בייחוד אם אני דיירת הרבה יותר וותיקה ויותר שווה לו להשאיר אותי ולא אותן.
לצפיה ב-'לא הייתי משחקת על הותק'
לא הייתי משחקת על הותק
14/07/2017 | 18:22
7
45
לבעל דירה יכולים להיות הרבה שיקולים, כמו למשל את גרה הרבה שנים והוא כבר מזמן יכל להעלות את השכ"ד אם לא היית גרה שם.
אבל כן תגידי לו שאת שוקלת לעזוב בגלל הרעש ושיקח בחשבון שגם הדיירים השלישיים עזבו בגלל זה, אני אגב מבינה שאין להם מחליפים, ולכן את יכולה להגיד שכנראה שזו תהיה הסיבה שיהיה לו קשה להשכיר את הדירה.

בתכלס אני לא בטוחה שהוא יוכל להוציא אותן מהדירה אם הן עדיין בחוזה, קשה לי להאמין שיש סעיף שאומר שאסור לצעוק אחת על השניה
לצפיה ב-'לשכנים שעזבו יש מחליף'
לשכנים שעזבו יש מחליף
14/07/2017 | 18:41
6
39
אבל השכן החדש שנכנס במקום אלה שעזבו הוא חדש, נכנס לפני פחות מחודשיים, גם לא יצא לי לדבר איתו מאז כך שאני לא יודעת אם זה מפריע גם לו.

אני זוכרת שהן נכנסו בספטמבר, כלומר הן גרות בדירה כמעט שנה וסביר להניח שגם החוזה שלהן עומד להסתיים. כך שהוא יכול להוציא אותן בסיום החוזה.
לצפיה ב-'אלא אם כן יש להן אופציה'
אלא אם כן יש להן אופציה
14/07/2017 | 19:57
5
39
בכל מקרה שווה להתריע ולראות מה הוא אומר
לצפיה ב-'שלחתי לו הודעה בוואטסאפ'
שלחתי לו הודעה בוואטסאפ
14/07/2017 | 21:28
4
37
וביקשתי שיחזור אליי בהקדם. מקווה שבאמת יחזור.
בכל אופן כאמור הוא כרגע בחו"ל וחוזר רק בעוד כשבועיים. אולי בכל זאת אצליח להשיג אותו לפני שהוא יחזור, כי גם החוזה שלי מסתיים בספטמבר ואם אני מחליטה לעזוב כדאי שאתכונן לזה כבר מעכשיו.
לצפיה ב-'היום חו"ל קרוב מתמיד'
היום חו"ל קרוב מתמיד
14/07/2017 | 22:04
3
38
אם יש לו וואטסאפ יש לו אפשרות לשיחות
בכל מקרה הייתי בודקת את החוזה שלך איתו לראות כמה זמן הודעה מראש את אמורה להודיע אם את מחדשת או עוזבת, ברוב החוזים שאני מכירה מדובר על 45 יום ואם החוזה עד תחילת ספטמבר אז מחר זה היום האחרון
לצפיה ב-'ככל הזכור לי זה אפילו חודשיים מראש'
ככל הזכור לי זה אפילו חודשיים מראש
14/07/2017 | 22:10
32
אבל הבנתי שזה רק במידה ואני רוצה לעזוב לפני סוף החוזה.
בכל אופן אם אני אחליט לעזוב (ובתכל'ס אני עדיין מקווה שיימצא פתרון אחר כי ממש לא בא לי להתעסק עכשיו עם מעבר דירה), אני לא חושבת שמבחינתו יכולה להיות בעיה או שהוא ימנע את זה ממני.
לצפיה ב-'טוב, השגתי אותו עכשיו בטלפון'
טוב, השגתי אותו עכשיו בטלפון
14/07/2017 | 22:27
1
38
הוא אמר שבשבוע הבא הוא חוזר ויטפל בזה והבטיח לי שיעיף אותן מהדירה. אני מקווה שהוא באמת מתכוון לזה.
לצפיה ב-'אוקיי, מחזיקה לך אצבעות'
אוקיי, מחזיקה לך אצבעות
16/07/2017 | 14:46
5
לצפיה ב-''
16/07/2017 | 19:47
30
אני מקווה שזה יסתדר בהקדם. שכנים יכולים להיות מכה של ממש, אבל מקרה כמו שלך זה משהו ממש חריג. 
לצפיה ב-'דרישות סבירות וסבירות פחות מבעלי הדירה'
דרישות סבירות וסבירות פחות מבעלי הדירה
10/07/2017 | 21:07
8
84
בעקבות ההודעה של מיצי על הדיירת בעלת הדרישות המוגזמות, אני בעד דיון בנושא: הן מהצד של השוכרים והן מהצד של המשכירים.

בתור שוכרת לא זוכרת מקרים חריגים של דרישות מבעלי הדירות, היו מקרים שדברים לא נראו בדירות במעמד ההתעניינות, ושאלתי את בעלי הדירה על אפשרות לשנות/לחדש/להוציא מהדירה, אבל לרוב אלו היו דברים לא קיצוניים, כמו למשל להחליף את המקרר למקרר מהמאה הנוכחית, או להוציא רהיטים ישנים ומיותרים. במקרה חריג אחד ביקשתי מבעלת הדירה אחרי חתימת החוזה, שתבצע שיפוץ של האמבטיה - כשראיתי את הדירה, היו באמבטיה דבקיות סיליקון ולא ראיתי עד כמה המצב לא סימפטי כולל חלודה. בעלת הדירה בהתחלה לא התלהבה, אבל אחרי שהדגשתי בפניה עד כמה המצב חמור, היא בדקה וביצעה הלבשת אמבטיה חדשה, שזה עסק לא כל כך יקר מסתבר.

היות שאני צפויה לעזוב את הדירה שלי בקרוב, התחלתי כבר להראות את הדירה, ולצד ההתפעלות מכך שהדירה יפה ובמצב טוב, עלו כמה תהיות/ציפיות שלעניות דעתי הן על גבול המוגזמות - מישהי שאלה למשל על אפשרות להתקנת מזגן חדש בחדר השינה, יש בדירה מזגן מפוצל שעובד מצוין, אבל היא מאלו שמעדיפים מזגן עילי והיא נתנה הסבר כלשהו למה זה בעייתי מבחינתה. מישהי אחרת שאלה על אפשרות לשיפוץ חדר האמבטיה, כשאישית אני לא מבינה מה יש לשפץ בכלל - הכל במצב חדש כולל הכלים הסניטריים והברזים, אבל היא כנראה סטרילית מאוד.

מישהי אחרת שאלה כמה פעמים על אפשרות להורדת המחיר, ונתנה כל מיני טיעונים למה צריך להוריד את המחיר, כמו שאין נוף (ברור שאין נוף, זה אמצע רמת גן, למה ציפית?) כמו שזה מחיר יקר לאדם בודד במיוחד יחד עם הארנונה הגבוהה (הארנונה גבוהה כי הדירה גדולה, מספיק גדולה בשביל זוג, גרו פה זוג בעבר ויש גם זוגות שבאו לראות, ועובדה שיש מי שמתעניינים במחיר הזה). אני תמיד בעד לנסות להתמקח, אבל תהיו ריאליים.

מה שכן, אני צופה שיהיו לבעלי הדירה בעיות עם נושא הערבות הבנקאית שהם דורשים, לא כל אחד יכול להרשות לעצמו ערבות בנקאית והם גם דורשים סכום יחסית גבוה, אני הסכמתי לזה בעיקר כי אני לא משלמת את העמלה של הערבות הבנקאית, אבל לאדם הממוצע זה לא פשוט, וזו דווקא נראית לי דרישה ריאלית והגיונית, ואפשר להגיע להסדר ערבות מסוג אחר.

מה לכם יש לספר בנושא? מה ביקשתם/דרשתם מבעלי דירות? מה ביקשו/דרשו מכם? מה סביר ומה בלתי סביר בעיניכם?

לצפיה ב-'כשוכרת'
כשוכרת
11/07/2017 | 19:01
4
69
אנחנו בדירה הנוכחית במו"מ על החוזה דיברנו על להכניס מוצרי חשמל וארונות, הדירה הגיעה ריקה לגמרי וזו היתה הוצאה מבחינתנו, אחרי שבעל הדירה התייעץ עם אשתו הוא אמר לנו שבסדר ושהם יבחרו כי לאשתו יש טעם מיוחד (הם מתכוונים לעבור לגור בדירה הזאת מתישהו) אחרי שקיבלנו את החוזה גילינו שהם התכוונו שאנחנו נכניס את הציוד על חשבוננו ושהוא ישאר בדירה כשנעזוב, כמובן שזה לא היה מקובל עלינו והבנו שהיתה אי הבנה.
בסוף אנחנו הכנסנו את הציוד החשמלי (מקרר, תנור ומדיח) והם הכניסו 2 ארונות גדולים.

בנוסף ממש לפני חודש התחלנו לישון עם מאוורר תקרה והיה לנו מאוד קשה לישון כי הוא חרק, בעלי דיבר עם בעל הדירה וביקש להחליף אותו, להפתעתנו הוא הסכים וממש רץ לקנות מאוורר תקרה חדש ויקר, אנחנו השתתפנו בהתקנה שלו.

בדירה הקודמת בעל הדירה היה גם סבבה, אבל על רוב הדברים הוא אמר לנו "אין בעיה אתם יכולים לעשות", כלומר אני לא אחליף לכם, כך החלפנו שם את המאוורר תקרה ומכרנו אותו בסוף לדיירים שהחליפו אותנו.
לצפיה ב-' '
11/07/2017 | 20:24
2
50
במידה ולא הובן, אני בהלם מאותם בעלי דירה שיצאו מנקודת הנחה שהשוכרים שמתעניינים באפשרות להכניס מוצרי חשמל וארונות, מתכוונים לכך שהם יקנו אותם וישאירו אותם בדירה - זה ללא ספק אחד הדברים הכי הזויים ששמעתי! ועצם זה ששניהם הבינו את זה מעיד בעיני על ראייה מעוותת במיוחד, זה לא סתם אי הבנה, זו הזייה מסוג נדיר. 

לצפיה ב-'אני לא בדיוק זוכרת את המקרה'
אני לא בדיוק זוכרת את המקרה
12/07/2017 | 18:33
1
46
וכמו שציינתי זו הדירה הנוכחית, היתה אי הבנה וזה באמת היה נשמע מוזר, אם אני לא טועה זה היה כהתמקחות על המחיר אבל לא זוכרת במדויק
ואגב הם אנשים מאוד נחמדים ואינטיליגנטים ומאוד באים לקראתנו בהמון דברים ותקלות
לצפיה ב-'זה בכלל נשמע הזוי'
זה בכלל נשמע הזוי
12/07/2017 | 21:31
36
השוכרים מנסים להתמקח על המחיר, והמשכירים מבינים מזה שהשוכרים מציעים לאבזר את הדירה על חשבונם ולהשאיר להם הכל במתנה? 

זה מזכיר לי מהצד השני קטעי עבר שהגיעו בעקבות שיחות עם אנשים שלא שכרו דירה מעולם, ואפשר לומר שחיו בסרט לגבי האפשרויות שקיימות בשוק מבחינת מה שהמשכירים מספקים לשוכרים, באופן כזה שמישהי פעם ממש הממה אותי כשהסתבר שהיא חשבה שהמחשב שלי הוא מחשב "של הדירה" (וממש לא היה מדובר במחשב ענתיקה, למען הסר ספק). אחרים לא הבינו למה אני לא מבקשת מבעל הדירה שישפץ כמה דברים זניחים כמו חדר האמבטיה, ארונות המטבח ועוד, כשהיה גם מי שהעלה תהיה למה אני לא דואגת לזה בעצמי (ועוד בתקופה הסטודנטיאלית כשהיה מדובר בדירת שותפים). 

היו גם אנשים שבאו לראות את הדירה והתעניינו בתקינות מכשירי החשמל השונים, יידעתי אותם שהכל עובד מצוין, אבל עובר איתי לדירה הבאה... למרות שיש דירות שמגיעות עם מכונת כביסה ותנור אפיה, אז כאן באמת אין מה לשפוט לחומרה.  
לצפיה ב-'איזו הזייה'
איזו הזייה
16/07/2017 | 20:17
21
זה אחלה פתרון, לקנות דירה, להשכיר אותה, השוכרים ישלמו על הריהוט ומכשירי החשמל שבעלי הדירה יבחרו ואחרי שיעזבו הכל ישאר, לא ברור לי איך הם בכלל חשבו שזה תרחיש אפשרי? 
לצפיה ב-'כמשכירה'
כמשכירה
11/07/2017 | 19:05
56
היו לי המון הזויים שרצו לשכור את הדירה
הכי הזוי היה מישהו שניסה לגרום לי להכניס מזגן לחדר שינה, זה חדר שיש בו יציאה של המזגן של הסלון. אבל החדר השני לא הפריע לו שאין בו מזגן בכלל

אבל רוב ההזיות היו דברים שלא קשורים בדרישות ממני כמשכירה, אלא יותר בדיירים הפוטנציאלים ועיסוקם
לצפיה ב-'אנשים נהיו חוצפנים בימינו'
אנשים נהיו חוצפנים בימינו
16/07/2017 | 20:06
1
39
יצא לי כמה פעמים לשמוע טענות של כל מיני אנשים שלא היו  מנוסים בשכירת דירה אבל חשבו שבעלי הדירות חייבים לשוכרים את כל העולם, אמרו לי כמה פעמים שאני פראיירית ושבעלי הדירות שלי חצופים בגלל שהראיתי את הדירה לשוכרים מחליפים בעצמי ולא הם עשו את זה (למה שהם יעשו את זה? אני גרה בדירה וגם ככה נמצאת שם), אנשים שהתעניינו בדירה שלי העלו לפעמים הברקות כמו שאלות אם בעל הדירה יכול להביא מכונת כביסה או תנור אפיה (אחרי שהבינו באיחור שמה שיש בדירה שייך לי) או להחליף את ארון הבגדים כי הוא קטן מדי בשבילם. מישהי התלהבה מאוד מהרהיטים שלי ואחרי שהבהרתי לה שהם שלי ולא נשארים בדירה היא הביעה כזאת אכזבה ושאלה כמה פעמים שאולי בכל זאת אני אשאיר אותם - והיא לא הציעה לקנות אותם, היא ציפתה שאני אשאיר אותם בדירה בטענה שהם משתלבים טוב.

עוד קטע הזוי היה מתי שגרמתי בדירת שותפים ואחת השותפות עזבה, ואחת המחליפות הפוטנציאליות ביקשה לראות גם את החדרים האחרים והודיעה שהחדר שלי מוצא חן בעיניה יותר ושהיא רוצה אותו, וכשהסברתי לה שזה החדר שלי ואני נשארת בדירה היא לא הבינה למה אני לא יכולה לעבור לחדר של השותפה שעוזבת ולתת לה את החדר. 
לצפיה ב-'אנשים לא מתביישים לנסות'
אנשים לא מתביישים לנסות
17/07/2017 | 21:07
22
אני לא הייתי חושבת בכלל לשאול על אופציות כאלו, זה מרגיש לי כמו משהו שיתפרש כחוצפה, אבל אני מודעת לכך שאני זן נדיר בקרב הישראלים. הבחורה שסיפרת עליה הגזימה ממש, זה לגיטימי לעשות דבר כזה בדירה שאת כבר גרה בה והשותפה עוזבת (זאת אומרת - להציע את החדר שלך ולעבור לחדר היותר טוב), אבל לא ככה. במצב קיצוני הייתי אולי מגששת אם את צפויה לעזוב בקרוב, אבל להציג את זה כמו שהיא הציגה נשמע חצוף משהו. זה מזכיר לי בעקיפין שהייתי בזמנו בקשר עם בחורה לא ברורה, שבתקופה שהיא חיפשה דירה היו לה אמירות מוזרות כמו "הלוואי שהייתי גרה בדירה שלך" ובסגנון, עם תוספת הבהרות ונימוקים למה הדירה שלי אידיאלית בשבילה - הדירה הייתה קרובה יחסית למקום עבודה שלה, בנוסף ליתר מעלותיה (זו הייתה דירת יחיד על גבול המושלמת במחיר שגם אז היה על גבול הבלתי אפשרי להשיג), היו כמה אנשים שביקשו ממני שאעדכן אותם כשארצה לעזוב, אבל היא הביאה כאלו משפטים שנשמעו ממש כמו רמיזה שהיא מתכננת על הדירה שלי ובטווח זמן מיידי, ועוד מנסה לשכנע אותי שהדירה יותר מתאימה לה מאשר לי. 

לגבי ציפייה להשארת רהיטים שלך - הזכרת לי שמתי שעזבתי דירת שותפים לטובת דירה אחרת, השותפה שנשארה בדירה הנעזבת חקרה אותי בצורה מעמיקה לגבי הדירה החדשה, בהתחלה לא הבנתי למה היא כל כך מתעניינת ושואלת על דברים כל כך קטנים, ואז הבנתי שהיא מנסה לגשש לגבי האבזור של הדירה החדשה, ולברר על אפשרות שאשאיר לה חלק מהדברים שלי - בדגש על מכונת הכביסה שמסתבר שהיא קיוותה שאמצא דירה שיש בה כבר מכונה ובמצב כזה ציפתה שאשאיר לה אותה במתנה (וזו שותפה שממש לא חיבבתי, היא עוד רצתה שאני אמצא דירה לשתינו ונעבור ביחד, אחרי שלא הצליחה לשכנע אותי להישאר).  מהצד השני היו מי שפירשו דברים לגיטימיים כחוצפה, למשל מחליפים פוטנציאליים שהתעניינו באפשרות להתמקחות על שכ"ד, או בכך שאשאיר ללא עלות משהו מהרהיטים שלי - דבר שקורה לפעמים, ובכל מקרה כל עוד שואלים בצורה נעימה אני לא רואה בזה חוצפה, ואלו שאלות לגיטימיות. 

אני מתחברת גם לחלק הראשון בהודעה שלך, גם אני שמעתי מאנשים כל מיני טענות לגבי בעלי הדירה וכמה הם חצופים שמתי שיש תקלות אני מתאמת עם אנשי המקצוע ולא הם (בעלי הדירה שילמו על זה למען הסר ספק), כשגרתי בדירת שותפים והשותפה עזבה היו מי שלא הבינו למה אני מחפשת מחליפה כי זו אחריות של בעל הדירה (אבל אני הולכת לגור עם הבחורה הזאת, אז הגיוני יותר שאני אראיין את המועמדות ולא אתן לבעל הדירה להביא את כל מי שמוכן לשלם).  
לצפיה ב-'מה דעתכם על המקרה הזה'
מה דעתכם על המקרה הזה
07/07/2017 | 18:55
7
107
שוכרת חדשה בטרם נכנסה לדירה ולאחר חתימה על החוזה ביקשה מבעל הדירה לעשות תיקונים שלדעתה היו הכרחיים, בעל הדירה הסכים לביצוע התיקונים בעלות של מעל ל-2000 שקל, למרות שהם לא הוזכרו בחוזה.
הדיירת נכנסה לדירה וחודש לאחר מכן היא ביקשה מבעל הדירה להתקין מזגן נוסף בחדר עבודה כי לטענתה המאוורר תקרה לא עושה את העבודה, היא אף הציעה להשתתף בעלות. לאחר מחשבה ובדיקה עם איש מזגנים בעל הדירה החליט שהוא מוכן להתקין מזגן אבל להתחלק בעלות חצי-חצי עם השוכרת, הטענות שלו היו שהיא קיבלה הנחה בכניסה לדירה (הורדה של 100 שקל לחודש מהשכירות שגם ככה נמוכה לאיזור) וכן הוא נתן לשוכרת אופציה לשנה הבאה, בה הוא לא יוכל להעלות את שכר הדירה שהוא נמוך מלכתחילה.
השוכרת מצידה רצתה שבעל הדירה ישלם 2/3 מהסכום והיא רק 1/3 כיוון שלטענתה בסופו של דבר המזגן ישאר בדירה וישביח את הנכס עוד קצת.

מה דעתכם? מה אתם הייתם עושים?
לצפיה ב-'בתור מי?'
בתור מי?
07/07/2017 | 21:26
64
בתור המשכיר הייתי אומרת לה שאני לא מתעסקת יותר עם מזגנים. שתעשה מה שהיא רוצה. 
לצפיה ב-'לפי דעתי היא חוצפנית'
לפי דעתי היא חוצפנית
07/07/2017 | 21:40
64
חתמה על חוזה ואחרי זה התחילה לבוא בדרישות מבעל הבית.
הבעל בית עשה את התיקונים שביקשה ועכשיו החליטה לדרוש מזגן נוסף.
אני מבינה את בעל הבית ואני הייתי מסרבת בכלל במקומו.
לצפיה ב-'דעתי שהשוכרת מגזימה'
דעתי שהשוכרת מגזימה
08/07/2017 | 23:25
66
בחוזה שכירות סטנדרטי מצוין שהחוזה נחתם אחרי שהשוכר בדק את הדירה ומצא אותה מתאימה לצרכיו, מרגע זה - אין לשוכר מה לבוא בטענות, כל עוד לא מדובר במקרה של מום נסתר או בכשל שמהווה פגיעה בתנאי המחייה הסבירים. היא נכנסה לדירה בידיעה שבחדר העבודה יש מאוורר תקרה בלבד, ואין לה שום עילה לדרוש מבעל הדירה להתקין מזגן נוסף. הדבר תקף גם אם היה מדובר בדירה עם שכ"ד גבוה, אם זה לא מתאים לה, היא הייתה צריכה לבדוק את האופציה לפני כן.

יכול להיות שבגלל שבעל הדירה הלך לקראתה עם התיקונים היא נסחפה עם הציפיות שלה? בכל מקרה זה לא לעניין. 
לצפיה ב-'מתקינים מזגן במחיר חצי חצי כאשר בסוף'
מתקינים מזגן במחיר חצי חצי כאשר בסוף
09/07/2017 | 08:04
54
השכירות המזגן נשאר בדירה.

כך נהוג וכך מקובל.
לצפיה ב-'אז אני אענה לכולכם'
אז אני אענה לכולכם
09/07/2017 | 18:48
2
61
נתחיל בזה שאני שמחה שחיזקתם את טענתי, אני בעלת הדירה ורציתי לשמוע דעה כנה, אז תודה לכם.

אני גם חושבת שהיא הגזימה, הסברתי לה שהמחיר של המזגן אמור להגיע מאיפשהו, מאחר ומבחינה חוזית אין לי אפשרות להעלות לה את השכ"ד בשנה הבאה וכן היא רק נכנסה לדירה אני מוכנה להכניס מזגן בהשתתפות חצי-חצי וזה עוד לאחר שהבהרתי לה (והיא גם יודעת) שאני כרגע בחופשת לידה ללא הכנסה אקטיבית, כך שגם אם מאוד הייתי רוצה לבוא עוד קצת לקראתה זה לא אפשרי.

בנוסף הסברתי לה שאם היא היתה מבקשת מזגן במעמד החוזה אז לא הייתי מורידה לה את השכ"ד.

לצפיה ב-'אין קשר לנושא החל"ד'
אין קשר לנושא החל"ד
09/07/2017 | 22:17
1
56
הדרישה שלה לא לגיטימית נקודה, והיא לא הייתה לגיטימית גם אם היה מדובר בבעל דירה אמיד עם שפע הכנסות. משום מה יש אנשים שיוצאים מנקודת הנחה שכל מי שמשכיר דירה הוא עשיר מופלג. 

את יכולה אולי להציע לה שתעשו חוזה חדש שיכלול העלאה בשכ"ד בעקבות הדרישה שלה למזגן? אם היא ממש מתעקשת, אחרי הכל היא דורשת שינוי תשתיתי משמעותי (אם כי יש לי תחושה שהיא לא ממש תתלהב מהרעיון). 
לצפיה ב-'הצעתי והיא לא התלהבה'
הצעתי והיא לא התלהבה
10/07/2017 | 19:14
43
נכון אין קשר לחל"ד, אבל זו עוד סיבה למה אין לי כרגע אפילו 100 שקל מיותרים
לצפיה ב-'וועד בית'
וועד בית
06/07/2017 | 20:51
10
97
מה עושים כשבבניין שאנו שוכרים בו דירה גובים תשלום גבוה לוועד בית ואין תמורה
הבניין מנוהל גרוע , הם עושים מה שבא להם .
בנוסף אנחנו לפני חידוש חוזה , אנחנו משלמים יותר ממה שצריך , הבית ישן , נמצא בקומה 5 בלי מעלית.איך אנחנו מבקשים להוריד מהתשלום?
כשנעזוב כאן בתקווה בעוד חצי שנה אמן , אנחנו  צריכים ללכת עם הבעלים להעברת בעתות ? חשמל מים ..ארנונה אנחנו מודיעים כבר ונרשם לבית שלנו , גז אמרו שדרך הטלפון מוסרים מונה.
תודה
לצפיה ב-'אם את עןוזבת עוד חצי שנה'
אם את עןוזבת עוד חצי שנה
07/07/2017 | 12:13
58
לא כדאי לך להכנס לעניינים לא עם בעל הבית ולא עם ועד הבית.
זה לא מקום שאת הולכת עכשיו לבלות בו שנים.
הקומה שבה הדירה נמצאת לא השתנתה מהיום שבו חתמתם על חוזה והסכמתם על המחיר הראשוני, והבניין לא היה חדש יותר כשחתמתם על חוזה והסכמתם על המחיר.
זה לפחות מה שאני הייתי אומרת לך לו הייתי בעלת הבית שלך, ככה שאם אלה הסיבות שלך לבקש הורדה בשכר דירה, את יכולה גם ללכת לגור במקום אחר.
אבל זה אני.
את ההעברה של כל החשבונות אפשר לעשות בטלפון יחד עם בעל הבית כשאתם יוצאים משם. 
לצפיה ב-'ממה שאני זוכרת שסיפרת פה'
ממה שאני זוכרת שסיפרת פה
07/07/2017 | 12:54
8
66
נכנסתם מראש לדירה בידיעה ששכ"ד הועלה בגלל נזקים שגרמו הדיירים הקודמים, אני זוכרת נכון? (את הזעזוע שהיה לי מהמידע הזה אני בכל מקרה זוכרת).
בחידוש חוזה אפשר לנסות להתמקח, אבל בעלי הדירה לא חייבים להסכים. מהצד השני, בלא מעט מקרים בעלי דירה מעלים מחיר מתוך מחשבה שהדיירים שבויים בידיהם, ושיהיה להם יותר משתלם לשלם קצת יותר ולא לעבור דירה, מה שדיי נכון למען האמת. אני לא יודעת לגבי המקרה שלכם, אבל אם אני זוכרת נכון, אתם יכולים להזכיר לבעלי הדירה כמה מקובל לגבות על דירות כמו שלהם באזור, שאנשים אחרים לא יסכימו לשלם את מה שאתם משלמים ושכדאי להם לשקול את האפשרות ללכת לקראתכם. 

לגבי ועד הבית - אתם יכולים כעיקרון לסרב לשלם בטענה שאתם לא מקבלים תמורה, יהיה יותר נבון לדעתי לשוחח עם השכנים ולבדוק אפשרות למרד מאורגן, אבל קחו בחשבון שיש סיכוי לבעיות ועצבים בעקבות זה, שלא בהכרח יהיה שווה את החיסכון. 

במעמד העזיבה מקובל לסגור את החשבונות בצורה מסודרת, להתקשר לחברת החשמל עם פירוט המונה ולשלם, ובאותו מעמד לוודא שבעל הדירה או השוכרים המחליפים מעבירים את החשבון על שמם, כנ"ל עושים מול תאגיד המים והעירייה. 
לצפיה ב-'כל הכבוד שזכרת '
כל הכבוד שזכרת
07/07/2017 | 14:31
7
54
אנחנו כאן שנה , לא קיטרנו מעולם ! לא שמעו על שום בעייה כאן ויש המון! החלפנו שקעים על חשבוננו , תיקנו נזילות , לא שמנו לב שאנחנו עולים חמש קומות מרוב שהיינו לחוצים למצוא דירה , הבית מפורסם כקומה רביעית ,אין לנו מים קרים בברז בקיץ , צריך לפתוח ולחכות הרבה עד שמגיעים המים הקרים אם בכלל , הם שלחו מישהו לתקן אבל הוא לא תיקן ,רק את הנזילה , הם חושבים שתיקן ...אנחנו נמנעים מלהתקשר , דפקט באופי , לא אוהבים להתלונן.
יש גוקים , נמלים , יונים ,אי אפשר לפתוח את החלון במחסן בכלל יש שם מסתור כביסה מלא ביונים !! הכל מלא קקי , גוזלים , זוועה.כביסה תולים בבית ,כלים במטבח בארונות כתר שלנו ,שלהם ישן ויש נמלים וגוקים, ריססנו אבל נגעלת. הבית רותח בקיץ קפוא בחורף , המזגן לא מקרר בסלון ...הדיירים ממול ברחו אחרי ארבעה חודשים ! בגלל המדרגות .הדירה שלהם מושכרת במחיר שלנו אבל מרוהטת ועם מכשירי חשמל ! לנו אין כלום. זה מרתיח אותי וברור לי שאין ברירה ולהעביר את מה שנשאר אבל אנחנו מרגישים פרייארים לגמרי .אין לנו כסף מיותר , משלמים גם משכנתא...
תודה
לצפיה ב-'אם ככה אני באמת לא מבינה'
אם ככה אני באמת לא מבינה
07/07/2017 | 15:07
6
48
למה לחדש חוזה? למה בכלל להישאר שם ולא לברוח? מצוקת הדירות עד כדי כך קשה שאין אפשרות שתשכרו דירה אחרת שתתאים לכם ולא תכלול את כל הלקויות האלו? 

במצב שאת מתארת הייתי שוקלת אפילו חזרה להורים לתקופה זמנית, אני מודעת לכך שאתם משפחה עם ילדים, אבל זה לא משהו שאתם אמורים לקבל, ואני בטוחה שתוכלו למצוא משהו יותר טוב גם אם זה ידרוש מכם התגמשות לגבי מיקום, ואחרי הכל זה זמני ואפילו לתקופה קצרה יחסית.

לצפיה ב-'רק ההובלות יעלו 5000 שקלים'
רק ההובלות יעלו 5000 שקלים
07/07/2017 | 15:55
5
53
ואיפה נאחסן ציוד של חמישה אנשים ועשרים ושתיים שנות נישואים ?
אנחנו מוכנים לסבול את מה שנשאר אבל במחיר המתאים. נדבר איתם ונקווה שיהיו הגיוניים
שבת שלום
לצפיה ב-'מקווה שיצליח לכם'
מקווה שיצליח לכם
08/07/2017 | 23:52
4
39
המלצה - אל תיצרו את המצב שבעלי הדירה יבינו שאתם לא באמת מעוניינים לעזוב, אם הם יחששו ממצב שתעזבו, בידיעה שיהיה להם מאוד קשה להשכיר את הדירה, הם ינסו "לשמר אתכם". 
לצפיה ב-'מעניין כמה אתם משלמים על הקקה הזה.'
מעניין כמה אתם משלמים על הקקה הזה.
09/07/2017 | 07:56
3
42
אנחנו משכירים דירה ברמת גן של שלושה חדרים, מרפסת ענקית, 4 דיירים
בבניין, מטבח חדש שעשינו, מזגנים בחדרים, חלונות זכוכית במרפסת חוץ מתריעים עם אפשרות לנעול אותם בחורף, חצר לילדים של הדיירים מאחורי הבית ממש בבניין ועשינו שם דשא סינתטי, אין תשלום וועד בית, כל אחד מטאטא ושותף את המדרגות כרצונו ובהתאם לצורך, גובים 3.800 ש''ח לחודש, הדיירים בכלל לא רוצים לעזוב את הבית.
לצפיה ב-'גרים בבאר שבע'
גרים בבאר שבע
09/07/2017 | 17:09
38
משלמים 2500 , קומה חמש בלי מעלית , בית ישן ,רחוב ישן. זה יקר לכאן
היינו לחוצים לצערי ,כבר מכרנו את הבית והיינו ממש לפני פינוי , לעומת החורבות שראינו הוא היה נראה נורמלי ואז חיים כאן ומגלים הכל...
הקודמת השאירה להם חובות בהכל ונעלמה ועל הדרך גנבה להם את מכונת הכביסה...
הם אנשים נחמדים ומשכילים מאוד , מקווה שיתחשבו בנו.
תודה
לצפיה ב-'אני לא יודעת איפה בדיוק ממוקמת הדירה שלך'
אני לא יודעת איפה בדיוק ממוקמת הדירה שלך
09/07/2017 | 22:13
1
44
אבל בתור רמת גנית אני יכולה לומר לך שאלא אם הדירה ממוקמת ברמת שקמה, רמת עמידר או באזורים הפחות נחמדים של שכונת נווה יהושע - זה מחיר ממש ממש אטרקטיבי. 

לא שאפשר להשוות בין מחירים של ר"ג לבאר שבע. 
לצפיה ב-'הדירה שלי ברחוב פנימי מרחוב הירדן.'
הדירה שלי ברחוב פנימי מרחוב הירדן.
10/07/2017 | 18:14
7
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2017 | 12:59
5

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'יחידת דיור ללא מונה מים'
יחידת דיור ללא מונה מים
08/07/2017 | 09:49
15
72
לפני שנתיים אני והבנזוג חתמנו יחד עם חוזה שכירות בפעם הראשונה על יחידת דיור ללא מונה מים. הבעלים אמרו לנו שבדר"כ הם נוהגת לקחת מזוגות 100 שח חודשי על מים, והם יעשו לנו הנחה ויקחו מאיתנו 50 שח חודשי על מים.
לאחר שנה, בחידוש החוזה, הבעלים טענו שאנחנו משתמשים בהרבה מאוד מים והם נאלצים לבטל את ההנחה ולקחת מאיתנו 100 שח חודשי על מים.
אחרי מספר חודשים התגלתה דליפת מים אצלנו ביחידה שלא שמנו לב אליה, ולא ידענו מה המקור שלה וכמה זמן היא נמשכת. זה תוקן.
עכשיו תכננו לחדש שוב את החוזה באותה יחידה. ביקשנו מהבעלים לחזור למחיר המקורי כי מאוד קשה לנו כלכלית, ובטח החשבון ירד כי הייתה נזילה וזה תוקן. הבעלים אמרו, ההפך, החשבון מים רק המשיך לעלות, ועכשיו רוצים מאיתנו 150 שח חודשי.
הבעיה פה היא שאני לא יודעת אם באמת החשבון מים גדל בגללנו. אני לא יודעת כמה מים אנחנו צורכים. סך הכל אנחנו שני דיירים, רוב הזמן מחוץ לבית, עושים מקלחת קצרה מידי יום, שוטפים כלים, ועושים מכונת כביסה אחת פעם בשבוע. 
ייתכן שאנחנו באמת מבזבזים הרבה מים, וייתכן שלא.
מה אפשר לעשות במקרה הזה? די נמאס לי לספוג את הדברים האלה.

מצד אחד, אני חושבת לבקש מהם שיתקינו מונה מים, אבל איך שהבנתי הם לא רוצים לפנות לעיריה ולהודיע באופן רשמי שהם משכירים.
(בכללי, אם הם היו מודיעים לעיריה שמדובר ביחידה מושכרת - היינו זכאים לפתוח בקשה בעיריה להנחה בארנונה. וסביר להניח שהיינו מקבלים.)

מצד שני אני חוששת שבאמת ייתכן שאנחנו מבזבזים הרבה מאוד מים, ואולי המחיר שהם לוקחים עכשיו סביר.

א - כמה בדר"כ יוצא חשבון מים חודשי לזוג עם מכונת כביסה?
ב- מה הייתם עושים במקומנו?

תודה מראש
לצפיה ב-'נזיפה לכל אחד מהצדדים'
נזיפה לכל אחד מהצדדים
08/07/2017 | 12:11
6
50
בואי ניישר קו מההתחלה, בשביל התחושה הטובה שלא יצאת פרייירית יותר מידי: מים לא עולים 0 שקלים. גם לא שקל. אוקיי?
 הפער בין מה שאתם משלמים היום לבין מה שהייתם צריכים לשלם בדירה משלכם עם מונה משלכם לא היה כזה גדול. אולי הייתם חוסכים כמה עשרות שקלים לכל היותר בחודשיים, לא מאות ולא אלפים.  ואם  כמה עשרות שקלים עושים לכם כזה הבדל עצום בכיס, אז תסגרו את הבאסטה ותחזרו להורים כי אתם באמת חיים על הקשקש ואתם לא תסתדרו בשום מקום. בדירה משלכם הייתם משלמים על דברים אחרים את הכמה עשרות (אולי מאות) אקסטרה שקלים בחודש. העובדה היא שלחיות מחוץ לבית ההורים עולה כסף. 
עכשיו לחלק שבו בעל הבית חזיר: בקשר לנזילה, תלוי איזה נזילה, איזה סכום, איפה בצינור, אבל בגדול בעל הבית שלכם יכול לנסות לקבל החזר על חשבון המים המנופח שנגרם עקב הנזילה מתאגיד המים שלו. אין סיבה שהוא יפיל את זה אוטומטית עליכם, וגם אם הוא לא מקבל החזר, זה מד מים שלו והוא אמור לאתר את הנזילה ולדאוג לזה שהוא קודם לכל לא ישלם יותר. אז שיפסיק להתעווז. אינטרנט יש לכם ביחידת דיור? תתחילו בזה שאתם פותחים אתר אינטרנט ובודקים מה החוקים של תאגיד המים הספציפי שלכם במקרה של נזילה. אחרי שאתם מיודעים לזכויותכם וחובותיכם תלכו להציק לבעל הבית עם המידע החדש שרכשתם. 

לצפיה ב-'ברור לי מאוד שמים זה לא בחינם...'
ברור לי מאוד שמים זה לא בחינם...
08/07/2017 | 14:22
5
45
ואני לא מבינה למה להגיב בצורה מגעילה ולהגיד שעם כמה שקלים עושים לנו הבדל גדול בכיס שנחזור להורים... לא ביקשתי שתכנסי לי לכיס ותגידי מה כדאי לי בהתאם להכנסות ולהוצאות שלי. ציינתי את העובדה שזה המקום הראשון שהשכרנו מאז שעזבנו את ההורים, כדי להדגיש את העובדה שאין לנו ניסיון בהתנהלות עם בעלים אחרים, ואין לנו ניסיון כמה מים אנחנו צורכים באופן כללי.
אנחנו אנשים ישרים ורוצים לשלם כמה שאנחנו מבזבזים, לא יותר ולא פחות. ולכן העניין שאין מונה מים בעייתי מאוד. קשה לנו לסמוך על הבעלים שהם טוענים שהחשבון של המים עולה ועולה בכל שנה, כשבפועל צריכת המים שלנו לא השתנתה. הבעיה פה היא לא התשלום על הנזילה (התקבל החזר), אלא על התשלום מים החודשי הקבוע, שרק הולך וגדל בכל שנה..

לצפיה ב-'פשוט מאד'
פשוט מאד
08/07/2017 | 14:57
4
43
אל תכניסי אותי לכיס שלך. אני לא נהנית מזה. אם את לא רוצה לדבר על כסף אל תגידי לי שקשה לך לשלם. כל סיבה הגיונית הייתי מקבלת: אני מרגישה שמרמים אותנו, אני מרגישה שדופקים אותנו, אני חושבת שזה לא הוגן שאני צריכה לשלם כל כך הרבה על מים. סבבה. אבל כשאת באה וכותבת לי שביקשתם להוזיל את התשלום כי "קשה לכם כלכלית" דחפת את כולם לכיס שלך. אז הנה רעיון אחר: אל תשכרו שום דירה עם מונה לא משויך. ראו בזה שכר לימוד. 
לצפיה ב-'את מוציאה את דברי מהקשרם'
את מוציאה את דברי מהקשרם
08/07/2017 | 16:40
3
32
ומתייחסת לחצאי משפטים. רשמתי שבבואנו לחתום על החוזה ה3, הנחנו שהבעיה של המים הייתה בנזילה ולא בבזבוז מים מופרז, ולכן ביקשנו בחוזה ה3 לחזור למחיר שהסכמנו עליו בחוזה ה1 (שאגב זה מה שהם קבעו כמחווה טובה - כמובן שהם לא חייבים להסכים).
אבל הם רוצים שנשלם יותר ממה שהסכמנו בחוזה ה1 ויותר ממה שהסכמנו בחוזה ה2, וברור שאני מרגישה שדופקים אותנו. כי אין נתונים לגבי הצריכה שלנו.
כמו שכתבתי אנחנו אנשים ישרים, לא מנסים להתחמק מחובות. אבל אין מונה מים - וכן אני מרגישה מרומה.
אני מרגישה שמעלים לנו מחיר שכ"ד במסווה של צריכת מים.

ראינו דירות אחרות. לא מצאנו שום דבר אחר, ובקרוב נגמר החוזה ואנחנו צרכים להחליט אם לחדש או לא.
אני שואלת האם כדאי להתנות את חתימת החוזה ה3 בזה שיתקינו מונה מים נפרד.
שוב, אין לנו כל כך קלף מיקוח פה.

אגב - את לא חייבת להגיב לי. אבל אם את בוחרת להגיב, אולי כדאי שתשקלי שימוש בשפה קצת יותר נעימה. לא מבינה מה את מנסה להשיג כשאת מתבטאת בעוקצנות ובזלזול. תביני שיש אנשים מאחוריי המסך שקוראים אותך.
לצפיה ב-'אני לא מזלזלת בך'
אני לא מזלזלת בך
08/07/2017 | 17:57
2
33
צר לי שאת מרגישה ככה, אבל אני לא יכולה להיות אחראית לאיך שאת מרגישה. את פורסת את השאלות שלך לתשלומים ולמרות יכולותיי המופלאות טרם פיתחתי יכולת קריאת מחשבות ואין לי שום מושג מה את עומדת לשאול לפני ששאלת את זה.  מה בדיוק השאלה ? אם לחדש את החוזה? אם להתנות את חידוש החוזה בהתקנת מונה נפרד? 
אם השאלה היא האם לחדש את החוזה או לא, זה תלוי בהאם מצאתם דירה אחרת לטעמכם או לא. אם מצאתם, אז לא לחדש. אם לא מצאתם, אז או שתחזרו הביתה להורים או שתישארו בדירה הנוכחית. אני לא חושבת שהתשובה הזו אמורה להגיד לך משהו שאת לא יודעת כבר בעצמך.
אם השאלה היא האם להתנות חידוש חוזה בהתקנת מונה נפרד, אז התשובה היא תלוי. אתם יכולים לעשות פוקר בשיטת מצליח ולנסות להתנות, ויכול להיות שזה יצליח לכם ויכול להיות גם שלא. לא נראה לי שגם זה מחדש לך משהו. אבל זה מה יש ואין פה פתרונות קסם. 
לצפיה ב-'את אולי לא התכוונת לזלזל בה'
את אולי לא התכוונת לזלזל בה
08/07/2017 | 23:29
1
36
אבל התגובות שלך אליה מאוד לא נעימות, וזו לא פעם ראשונה שאת מגיבה בצורה לא נעימה ואפילו תוקפת לחברים בפורום.

אנחנו כאן לא אחד נגד השני, שום דבר ממה שהיא או כל חבר אחר בפורום עושה לא פוגע בך אישית, ואין שום סיבה להגיב ככה. אני בטוחה שהמסר שלך היה עובר מצוין גם אם היה מנוסח בצורה נעימה ועדינה ולא נוזפת תוקפת, אולי הוא היה אפילו עובר יותר טוב. 
לצפיה ב-''
09/07/2017 | 00:07
5
לצפיה ב-'החשבון קצת גבוה'
החשבון קצת גבוה
08/07/2017 | 12:17
2
44
אנחנו זוג עם מכונת כביסה, יוצא בערך 100 לחודשיים אבל זה תלוי כמה כביסה עושים. אנחנו מתקלחים לפעמים אצל ההורים או בחדר כושר, וגם בת הזוג עושה את רוב הכביסה שלה אצל ההורים.
לצפיה ב-'החשבון שלכם ממש זול...'
החשבון שלכם ממש זול...
08/07/2017 | 14:37
1
33
אז כמה כביסה בערך אתם עושים?
לצפיה ב-'כמוכם, מכונה בשבוע'
כמוכם, מכונה בשבוע
12/07/2017 | 19:39
3
לצפיה ב-'לא נעים המצב הזה'
לא נעים המצב הזה
08/07/2017 | 23:47
2
31
בכללי אני לא חובבת הסדרי שכירויות שכאלו, בין היתר בגלל מצבים כאלו וגם כי לרוב "הכל כלול" לא באמת יוצא משתלם. נמאס לך בצדק.

למרות מצוקת המים במדינה שלנו, מים זה לא דבר יקר, במיוחד אם אתם גרים ביחידת דיור ולא משלמים על צריכה משותפת. לגבי הערכה, קשה לי לענות לך על זה, כי אני גם משלמת על צריכה משותפת וגם זה דבר דיי אינדיבידואלי, ותלוי בלא מעט משתנים.

דרך אגב - אני לא יודעת איפה אתם גרים, אבל יש תאגידי מים שנוהגים להתריע אם יש חריגה בצריכה, מה שמאפשר לדיירים לעלות על בעיות של נזילות בזמן אמת, ובמצבים כאלו כפי שצוין לפני, מקובל להעביר לתאגיד המים בקשה מנומקת להחזר על החריגה בצריכה, עוד לא שמעתי על מקרים שלא בוצע זיכוי.

ההמלצה שלי בגדול עם ובלי קשר למקרה - לעזוב בסיום החוזה, ולא להסכים יותר לגור ביחידת דיור או בדירה מחולקת ללא מונה. היום זה מים, מחר זה חשמל, ואת בעיית הארנונה כבר ציינת. 
לצפיה ב-'אשמח בכל זאת אם תוכלי לתת לי הערכה מניסיונך'
אשמח בכל זאת אם תוכלי לתת לי הערכה מניסיונך
12/07/2017 | 11:03
1
15
במקרה שלנו של הנזילה... הבעלים קיבלו התראה בדואר בספטמבר, וחשבו להגיד לנו על זה רק בינואר... ממש מעצבן.

אין לנו בעיה לעזוב, אבל שוב - כרגע אנחנו לא מוצאים שום דבר באותה הרמה.
נראה שכל הסטודנטים כבר סגרו את כל החוזים.
לצפיה ב-'זה שהם לא אמרו לכם בזמן זו לא הבעיה כאן'
זה שהם לא אמרו לכם בזמן זו לא הבעיה כאן
12/07/2017 | 21:52
15
לאמירה עצמה אין משמעות, הם היו אמורים לטפל בזה בעצמם, גם מבחינת התיקון וגם מבחינת בקשת ההחזר בעירייה, ובכל מקרה הם לא אמורים להפיל את העלות עליכם וגם לא לשלם אותה בעצמם.

קיבלתי היום חשבון מים, 130 ש"ח לחודשיים, ליחידה שאוהבת מקלחות ארוכות, הסכום כולל את חלקי בצריכה המשותפת של הבניין. 
לצפיה ב-'לירון, מה שאת לא מבינה זה שמשכירי הדירות'
לירון, מה שאת לא מבינה זה שמשכירי הדירות
09/07/2017 | 08:00
1
41
הם לא עמותה לנזקקים וממש לא אמור לעניין אותם כמה כסף יש לכם.

הרי נכנסתם לדירה בידיעה שאין מדובר מים אז למי ולמה את באה בטענות?
לצפיה ב-'מה הקשר עמותה לנזקקים'
מה הקשר עמותה לנזקקים
12/07/2017 | 10:59
25
מה נסגר איתכם.
איזו חשיבה צרה ועוינת.
אני לא מעוניינת לממן את הגינה של הבעלים שלי, בדיוק באותה המידה שהם לא מעוניינים לממן את הכביסה שלי.

משכירי הדירות זקוקים לשוכרי הדירות בדיוק באותה המידה ששוכרי הדירות זקוקים למשכירי הדירות.

נכון נכנסנו לדירה והגענו להסכם לגבי סכום כלשהו.
והסכום הזה עולה בכל שנה לטענתם.
כל מה שאני שואלת האם זה סביר להתנות חידוש חוזה בבניית מונה מים נפרד.
לצפיה ב-'השתתפות השוכר בתשלום שיפורים בדירה'
השתתפות השוכר בתשלום שיפורים בדירה
04/07/2017 | 22:55
4
77
לפורום שלום, שכרנו דירה למספר שנים, הדירה   ללא רשתות נגד זבובים \ יתושים
האם אנחנו כשוכרים אמורים להשתתף בעלות התקנת רשתות
שהיא כ 4000 ש"ח
בעל הבית רוצה חצי חצי
לצפיה ב-'אתם לא אמורים להשתתף בעלות ההתקנה'
אתם לא אמורים להשתתף בעלות ההתקנה
04/07/2017 | 23:33
20
לצפיה ב-'התשובה בגדול היא לא אבל, יש אבל גדול מאוד...'
התשובה בגדול היא לא אבל, יש אבל גדול מאוד...
05/07/2017 | 16:47
2
67
עקרונית העניין הזה הוא באחריות ועל חשבון המשכיר.אבל...היות ואין כרגע רשתות ואם הבקשה לרשתות נובעת מבקשה שלכם ולא היה תנאי להתקנת הרשתות בעת חתימת החוזה, אזי,המשכיר אינו חייב להתקינן כלל.
רשתות נגד יתושים אינן נופלות לקטגוריה של מתקן שאינו מאפשר מגורים בדירה בלעדיו,מה עוד שאתם גרים בדירה כפי שציינת מספר שנים ללא הרשתות.
לכן לטעמי יש לכם 2 אפשרויות הגיוניות.הראשונה- במידה והמשכיר לא יתקין אותן על חשבונו -לחפש דירה אחרת
השניה -וההגיונית ,כפי שהציע המשכיר (במידה ואתם מתכוננים להמשיך השכירות במקום לשנים הבאות) להתחלק כפי ש הציע 50-50 .
סביר להניח שרוב המשכירים היו אומרים לך שאם מפריע לך שאין רשתות אתה יכול להתקינן על חשבונך בלבד.לכן הצעת המשכיר נראית הגיונית והוגנת בעיני.
עם זאת בשל הסכום הנכבד שתאלצו לשלם אפשר לבקש אופציה למגורים בדירה למספר שנים נוספות בלי ההעלאה משמעותית בדמי השכירות.
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
05/07/2017 | 17:56
14
לצפיה ב-''
07/07/2017 | 13:49
37
יתרה מזאת - אני חושבת שמשכיר שמתקין דבר כזה על חשבונו הוא לארג' באופן חריג, ועצם העובדה שהמשכיר מוכן להתחלק בעלות היא דבר חריג בפני עצמו, אמנם חריג לטובה, אבל חריג וממש לא מובן מאליו.

מנגד - השקעה שכזאת לא מומלץ לעשות אלא בדירה שמתכננים להישאר בה עוד מספר שנים, ואני מצטרפת להמלצה לשוחח עם בעל הדירה לגבי אופציה לעתיד. 
לצפיה ב-'לקראת חתימה על חוזה שכירות'
לקראת חתימה על חוזה שכירות
28/06/2017 | 23:15
4
102
יש לי כמה שאלות - 
א.איך אני יכול לבדוק שאין חובות בחברת חשמל, ארנונה, מים ועד בית בנכס? 
ב. האם להוסיף סעיפים בחוזה שהמשכיר מצהיר שאין חובות ?
ג. האם לציין את המונה חשמל, מים וגז על גבי החוזה?

תודה.
לצפיה ב-'אז מה אם יש חובות? '
אז מה אם יש חובות?
28/06/2017 | 23:45
81
אם יש חובות מודיעים לבעל הדירה שהוא יתמודד עם זה. לפעמים יש חובות, זה לא כזה סיפור. 
בטח בחוזה בכל מקרה יש סעיף שאומר שאתה צריך להחליף את החשבונות על שמך. 
דרך אחרת היא לעשות עם בעל הדירה גמר חשבון, במעמד מסירת המפתח לדירה. מתקשרים ביחד לכל הגופים הרלוונטיים ומבקשים גמר חשבון לפני שאתה נכנס. 
החובות שלך מתחילים ביום שאתה נכנס לדירה. לא נכנסת לא שילמת. זה משתמע מעצם הדבר שנקרא חוזה. 
לצפיה ב-'לא יצא לי לבדוק חובות בדירה שאני שוכר'
לא יצא לי לבדוק חובות בדירה שאני שוכר
29/06/2017 | 21:44
54
אם אתה רוצה אתה יכול לבדוק. אני לא חושב שאפשר להעביר אליך את החוב, אבל כדאי לוודא שאין סכנת ניתוקי שירות וכד'.
את המונים מאד מומלץ לרשום בכל מקרה.
לצפיה ב-'אנחנו שכרנו דירה עם חובות'
אנחנו שכרנו דירה עם חובות
06/07/2017 | 20:37
41
לא בעייה שלנו. צילמנו מונים , העברנו על שמנו מהקריאה האחרונה.
ועד בית לא ענייננו.  
כן לציין מספר מונים בחוזה ולצלם.
לצפיה ב-'מוסיפה עוד משהו קטן לדברי החברים פה'
מוסיפה עוד משהו קטן לדברי החברים פה
12/07/2017 | 22:03
13
גם אם יש חובות קודמים, אין לאף גורם שום עילה לבוא אליך בדרישות לשלם אותן, ברגע שיש לך חוזה עם תאריך התחלה והוכחות שלא גרת באותה דירה בתקופת החוב, אין לאף אחד עילה לדרוש ממך לשלם. אני מציינת את זה כי הועלו כאן מקרים של שוכרים שכיסו חובות של שוכרים קודמים, כולל בדירות שותפים, בזמן שלא הייתה שום סיבה שיעשו את זה, לפעמים זה נבע מתמימות או חוסר ידע, ולפעמים מחוסר אנרגיות וחוסר רצון לריב עם בעלי הדירה. בעל דירה אחראי אמור לקחת מהשוכרים ערבויות ולהחזיר אותן רק לאחר שוידא שכל החובות נסגרו - וזו אחריות של בעל הדירה לוודא שזה מבוצע, לא של השוכר הנכנס.

לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:15
5
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'הפרת חוזה דירה בגין מצב הדירה '
הפרת חוזה דירה בגין מצב הדירה
25/06/2017 | 13:56
2
100
שלום,

כבר מעל  לחצי שנה שהדירה שאני שוכר עם יובש ורטיבויות, התקרה מתקלפת וטיח נופל.
הודעתי למשכירים לפני חצי שנה ומאז הם אמרו לי שצריך לחכות שזה יתייבש,( כלומר הם מודעים לכך שצריך לשפץ את הדירה) .
היום שוחחתי עם בעלי הדירה על כך שאני רוצה לצאת לפני תום השכירות עקב מצב הדירה.
נאמר לי מהם שאם לא צלצלתי אליהם שוב אז הם חשבו שהבעיה נפתרה.
האם אני יכול להפר חוזה על כזה מקרה?

תודה רבה על העזרה.
לצפיה ב-'נראה שיש כאן מצב להפרת חוזה'
נראה שיש כאן מצב להפרת חוזה
25/06/2017 | 21:26
1
76
אבל לפי התיאורים שלך ההפרה היא מהצד שלהם - אם הם במשך תקופה לא מתקנים מצב של רטיבות ועובש, שזה מצב שמסכן את בריאותך, זו הפרת חוזה מצידם. לא נשמע הגיוני שהם חשבו שהבעיה נפתרה מעצמה, למרות שזה באמת לא אחראי מצידך להמתין חצי שנה, אבל זה פחות רלוונטי כרגע. אם בדירה יש עובש ורטיבות והם לא טורחים לטפל, יכול מאוד להיות שאפשר להתייחס לזה כאל הפרת חוזה שיוצרת מצב של דירה שלא ראויה למגורים.

אני ממליצה לך להתייעץ בפורום חוק ומשפט, אתה מוזמן לעדכן אותנו. 
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
26/06/2017 | 11:24
24
לצפיה ב-'השכרת דירה '
השכרת דירה
24/06/2017 | 16:26
2
103
שלום.
1.קניתי דירה ואני מעוניין להשכיר אותה רציתי לדעת בבקשה מה הם הדברים החשובים שאני צריך לרשום בחוזה כדי שלא יהיה אי נעימות לי ולשוכר הדירה?
2. איזה ביטחונות אני צריך לבקש? 

תודה
לצפיה ב-'יש בחוזה דבר שנקרא '
יש בחוזה דבר שנקרא
24/06/2017 | 17:53
83
סעיפי יסוד. שההפרה שלהם תחשב יסודית.
תסתכל בגוגל. רוב החוזים הסטנדרטיים מכלים התייחסות לסעיפים האלה.
הבטחונות תלויים במידת הביקוש של הדירה. מי שהדירה שלו מאד מבוקשת יכול להרשות לעצמו לבקש ערבות בנקאית שהיא הערבות הכי לטובת המשכיר שיש.
בדרך כלל, לכל מקרי האמצע ערבות אוואל מספיקה.  
לצפיה ב-'מלבד הערבויות'
מלבד הערבויות
24/06/2017 | 22:37
60
אני מאוד ממליצה לדרוש צ'קים פתוחים לפקודת העירייה ותאגידי החשמל והמים. 

כמו שעוגי כתבה, אם הדירה שלך במיקום מבוקש, הכי טוב לדרוש ערבות בנקאית, זה הכי בטוח מבחינתך. מקובל לציין בחוזה שבמידה ותראה צורך לממש את הערבות, אתה מתחייב להודיע לשוכרים בכתב שבוע מראש. 
לצפיה ב-'לימודים ורעש'
לימודים ורעש
24/06/2017 | 11:32
2
88
שנינו סטודנטים.
בחרנו לשכור דירה ולא לגור במעונות, במיוחד בשביל שיהיה לנו שקט בלימודים בבית.
אנחנו גרים ביחידת דיור, בשכונה ממש שקטה ונעימה. וחילונית.
אבל יש בעיה אחת... די גדולה.. שלא שמנו לב אליה לפני שחתמנו חוזה ועברנו...
השכנים.
מולנו גרה משפחה דתיה, עם 10 ילדים מתחת לגיל 6.
כמה רעש הם מייצרים! ה' יישמור.. כל היום בכי וצווחות! אנחנו ממש משתגעים.
בנוסף לרעש ה"קבוע", בגלל שהם שומרים שבת, אז גם בסופשים לא מרגיעים את הילדים מול הטלוויזיה, אלא פשוט נותנים להם לבכות בגינה. (סופשים - הזמן העיקרי שלנו ללמוד).
והחלק הכי מעצבן - כשהמשפחה המורחבת שלהם עם העוד 300 ילדים באים לבקר, ואז כולם צורחים ביחד.

ביקשנו שישמרו על השקט, אבל הם לא מיישמים את זה. (גם אני לא יכולה להשתלט על כל כך הרבה ילדים...).
אנחנו נוסעים לסיפריה במיוחד כדי ללמוד, כי לא נעים לנו להיות בדירה.
אבל שוב, הבעיה היא בעיקר בסופשים, וואו אני כבר ממש לא יודעת מה לעשות.

לצפיה ב-'הבעיה מוכרת לי מקרוב'
הבעיה מוכרת לי מקרוב
24/06/2017 | 16:43
1
80
ואצלי אלה דווקא לא שכנים דתיים שמייצרים את הרעש, אלא שכנים חילונים עם 2 ילדים סך הכל.
וגם קצת יש אשם תורם לסטודנטיות מחו"ל שגרות בדירה ליד.
מה שבא להגיד שאף פעם אי אפשר לדעת על מי נופלים. דווקא השכנים הדתיים עם המיליון ילדים אצלי בבניין, שקטים ונחמדים. 
עכשיו תתארו לעצמכם שהייתם קונים את הדירה שבה אתם גרים? כששוכרים אפשר לעבור, אבל אם קונים דירה כזאת זה אומר להיות תקוע הרבה זמן. 
לצפיה ב-''
24/06/2017 | 22:33
66
שכנים הם פוטנציאל לרעש ובעיות באופן כללי, זה בעיקר עניין של מזל ומי האנשים, ופחות השתייכות למגזר מסוים. בתור מי שגרה על גבול בני ברק, יש לי רק דברים טובים להגיד על השכנים החרדים, ופחות על דירת החיילים שהייתה לי בבניין, שכללה הרבה חינגות רועשות ללא שום התחשבות בכך שיש שכנים שרוצים לישון בלילה. 

אני תמיד אומרת גם שמגורים באזור שקט הם פוטנציאל לרעש, למה הכוונה? כשגרתי בשכונה עורפית שקטה של קומפלקסים נמוכי קומה, השכנים הורגשו מאוד מאוד, בגלל שלא היה רעש מהרחוב שיאזן את זה, שמעו יותר את האנשים, וזה הרבה פחות סימפטי האמת. 
לצפיה ב-'רישום בטאבו'
רישום בטאבו
23/06/2017 | 10:21
2
48
כאמור, שכונה חדשה בקיבוץ. לפי נתוני גוש/חלקה שקיבלתי מהמשכיר קיבלתי באתר משרד המשפטים (להפקת נסח מקוון) הודעת שגיאה- לא נמצא מידע העונה על הנתונים שהוזנו.
האם הנתונים שקיבלתי מהמשכיר שגויים? או שזה כיוון שהבית חדש אז לא מופיע באתר?
לצפיה ב-'אמרת שאין טופס 4'
אמרת שאין טופס 4
23/06/2017 | 10:53
1
33
אם אין טופס 4 אין רישום בטאבו. 
גם אם יש טופס 4 זה יכול לקחת זמן עד שמאושר הרישום. 
לצפיה ב-'קראתי איפשהו שיש רישום בטאבו ע"ש הקבלן'
קראתי איפשהו שיש רישום בטאבו ע"ש הקבלן
24/06/2017 | 12:04
24
עם הערה ובה שמות הרוכשים, ולכן שאלתי, אבל אני מבינה שזה לא כך.
תודה :)
לצפיה ב-'כמה שאלות עקרוניות לגבי חוזה שכירות'
כמה שאלות עקרוניות לגבי חוזה שכירות
21/06/2017 | 14:29
14
108
שלום,
אנחנו עומדים לשכור דירה וקיבלתי מהבעלים את החוזה. יש כמה דברים שרציתי לשאול האם חשוב להתעקש לגביהם:
1. הבית שייך לשני בני זוג, החוזה רק מול אחד מהם, מטעמי נוחות (כדי לחסוך צורך בנוכחות שניהם, חתימות, יפויי כח וכו'). האם חשוב לחתום מול שניהם ועלי לעמוד על כך, או שאפשר להשאיר כך?
2.בחוזה מצויין כי לבית אין עדיין טופס 4. נראה שבקרוב יתקבל טופס 4, כי לבתים הראשונים ברחוב כבר יש. האם יש מקום לסעיף שיתייחס לבעיות אפשריות (אם יפנו אותנו מהבית וכו'), או שאפשר להשאיר כך?
3. האם יש אפשרות לשלם שכירות בהוראת קבע? אני לא מעוניינת לתת צ'קים, והוא מוכן למצוא פתרון אחר, אבל מעוניין (מטעמים ברורים) להבטיח שאם אבצע הוראת קבע שלא אוכל לבטל את התשלומים.
4. המשכיר ירכוש ביטוח מבנה- האם חשוב להכניס לחוזה ביטול זכות השיבוב?
5. במועד חתימת החוזה עדיין לא יהיו בבית כמה מהחפצים הקבועים (ארונות אמבט, מזגנים). מזגן מיני מרכזי יהיה אבל לא ניתן לסיים את התקנתו עד שיתקבל טופס 4. האם יש צורך להכניס התייחסות לכך בחוזה?

מצד אחד אני לא רוצה להתעקש על דברים לא חשובים כי בעל הבית נראה ממש בסדר, ומצד שני אני לא רוצה לעשות טעות בנאלית רק כי לא נעים לי.

תודה רבה על עזרתכם
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
21/06/2017 | 14:52
2
68
1. כדאי ששניהם יהיו חתומים, אבל זה לא עקרוני ולא כדאי להתעקש.
2. לא יפנו אותך מהבית  השאלה היא בעיקר אם יש כבר תשתית והכל בסדר (טלפון, ביוב, חשמל וכו') 
3. את זה תשאלי את בעל הבית. את אופן התשלום אתם קובעים ביניכם.
4. זה כדאי במידה ואפשר. למרות שבסופו של דבר זכות השיבוב היא גם של חברת הביטוח ואפילו אם בעל הבית לא משבב אותך, חברת הביטוח כן יכולה. 
5. את יכולה. בסופו של דבר הוא כבר קנה את המזגן לא? 
6. לא שאלת, אבל לא כדאי להתעקש על כלום אף פעם. או שבעל הבית מסכים איתך או שלא. במקרה ולא, אז אין דיל. 

לצפיה ב-'תודה, ולאור התשובה מספר שאלות הבהרה'
תודה, ולאור התשובה מספר שאלות הבהרה
21/06/2017 | 15:12
1
53
לגבי השיבוב- הכוונה אכן היתה במקור לשיבוב ע"י חברת הביטוח. האם יש מקום לבקש ממנו שיביא אישור מחברת הביטוח שלא תשבב? האם סביר לבקש דבר כזה? האם מקובל לבקש? האם היא יכולה לתת אישור כזה?

לגבי מזגנים וארונות אמבט- הוא אומר שקנה..

לגבי הוראת קבע- האם קיימת הוראת קבע שהיא כמו העברה, כלומר בלתי ניתנת לביטול?

אהבתי במיוחד את תשובה שש, אבל אני רוצה לשאול גם לגביה: אם אנחנו לא מסכימים ולא חותמים על חוזה, האם דמי הרצינות ששילמתי (בגובה דמי השכירות של החודש הראשון) מוחזרים לי? שילמתי במעמד החתימה על זכרון הדברים- או שלא הייתי צריכה לשלם?

לצפיה ב-'מריאן של הפיות'
מריאן של הפיות
21/06/2017 | 17:07
52
בואי נחשוב רגע, איך הוראת קבע יכולה להיות בלתי ניתנת לביטול? הרי אפילו כשאת תסיימי לשכור את הבית שאת גרה בו היום, ותעברי למקום אחר, תרצי לבטל את הוראת הקבע, נכון? אז חשוב שהוראת קבע תהיה ניתנת לביטול, באופן כללי בכלל, וגם באופן ספציפי למקרה שלך. 
עקרונית אפשר לבטל כל אמצעי תשלום, למעט העברה של הסכום כולו ישירות לחשבון הבנק. כי אם לא היה אפשר לבטל, אז הרבה מאד צרכנים, בכל התחומים, היו בבעיה מאד גדולה, קרי, משלמים כל החיים עבור שירות או מוצר שהם מזמן הפסיקו לקבל מכל מיני סיבות. 
אם בעל הבית שלך חששן  בקשר לזה שלא תשלמו תעשו שניכם (את והוא) כרטיס ישראכרט, ותעבירו תשלומים דרכו , מפני שישראכרט נותנים שירות לבעלי דירות ובו הם מבטחים את התשלום של השוכר. 
אפשר לבקש פרטים נוספים במוקד ישראכרט. 
לגבי חברת הביטוח, את יכולה לבקש מה שאת רוצה מהם, הסיכוי שהם ייענו לזה הוא קטן מאד. כי אם הם יכולים להחזיר לעצמם חלק מהסכום שהם ישלמו לבעל הבית במקרה נזק לבית ע"י זה שהם ינסו להוכיח שהנזק נגרם בגלל משהו שאת גרמת ולתבוע ממך את התשלום- הם יעשו את זה. כי הם רוצים להרוויח. כי הם חברת ביטוח. 
דמי הרצינות יכולים להיות מוחזרים או לא מוחזרים. זה בעיקר תלוי בבעל הבית, בעד כמה הוא אדם עצבני  ובסיכום ביניכם. כי בדרך כלל כשנותנים דמי רצינות בעל הבית מפסיק לפרסם את הבית להשכרה, ובכך מאבד שוכרים פוטנציאלים שאולי כן היו יכולים להיות רציניים ולשכור את הבית אז נגרם לו סוג של הפסד מזה שהסכמת וביטלת. יש בעלי בית שהם בסדר בקטע הזה ואם השוכר נותן להם סיבה טובה לביטול, הם יחזירו את דמי הרצינות. ככלל, עדיף שלא לתת דמי רצינות בכלל. 

לצפיה ב-'ועוד שאלה אחת לגבי ערבויות'
ועוד שאלה אחת לגבי ערבויות
21/06/2017 | 16:35
5
49
בעל הבית הציע שבמקום צ'ק ערבות של 15,000 ש"ח, אני אעביר לו 15,000 ש"ח במועד המסירה, והם ישמשו במקום שכר דירה.
במעמד זכרון הדברים שילמתי כאמור שכ"ד של חודש אחד (5,500), סיכמנו שבמועד המסירה אעביר לו שכ"ד של חודשיים (11,000), ועכשיו עם התוספת הזו זה מגיע ל 30,000 ש"ח.
נשמע לכם רעיון טוב?
גם מבחינתי- יוצא שאני מעבירה לו 30,000 ש"ח בפעם אחת כתשלום שכ"ד, וגם מבחינתו- ללא ערבויות..
לצפיה ב-'למה להסתבך? '
למה להסתבך?
21/06/2017 | 17:14
4
61
יש אנשים שמשלמים מראש שכר דירה. זה מתאים למי שלא רוצה להתעסק עם התשלומים. זה פחות מתאים למי שרוצה להשאיר לעצמו אופציה לשבור את החוזה ולצאת באמצע חוזה השכירות. 
בכל אופן, איך שלא יהיה, אם את מעבירה לו כסף מראש, אתם צריכים לכתוב ולחתום על סעיפים שמסבירים מה קורה לכסף אם את רוצה לצאת באמצע החוזה  מאיזושהי סיבה (מחזיר לך את היתרה) ואילו סכומים העברת לו ולשם מה. מאד חשוב לברר במקרה כזה שהאדם שמסרת לו את הצ'קים הוא אכן בעל הנכס ומותר לו להשכיר אותו. את צריכה לראות תעודת זהות שלו ולוודא שהפרטים תואמים את הפרטים שעל החוזה. 

לצפיה ב-'חחח, אכן'
חחח, אכן
21/06/2017 | 17:25
3
44
צודקת כמובן לגבי הוראת הקבע. במקביל דיברתי עם הבנק והנציגה ציינה שלמעשה הוראת קבע להעברה היא למעשה שוות ערך ללתת צ'קים דחויים לתאריכים שייקבעו מראש, שהרי גם אותם אני יכולה לבטל. נראה לי שזה מניח את הדעת, אבל תודה על הרעיון של ישראכרט, זה רעיון מצוין וטוב לדעת.

אז יש דרך לצאת מעניין השיבוב? לעשות ביטוח מבנה בעצמי? (מותר לי אם אני לא בעלת הדירה?).

כדי לדעת להבא- האם מקובל לתת דמי רצינות? (כלומר עדיף שלא, אבל אם זה מקובל קשה להמנע מזה)

לגבי הערבון- אני אבדוק שזה בכלל אפשרי מבחינתי (בכל זאת הרבה כסף), אבל אם כן אנקוט באמצעי הזהירות שציינת.

תודה רבה על ההתייחסות!

לצפיה ב-'נכון שאפשר לבטל צ'קים'
נכון שאפשר לבטל צ'קים
21/06/2017 | 19:54
2
41
אבל בגדול זו יכולה להיות עבירה על החוק,  תלוי בסיטואציה, ומי שמקבל את הצ'ק יכול לפתוח נגדך תיק בהוצאה לפועל אם הצ'ק לא מכובד. 
לצפיה ב-'כן, אבל מבחינת הבטחון של המשכיר'
כן, אבל מבחינת הבטחון של המשכיר
22/06/2017 | 07:05
1
40
שלא יקרה מצב שאין העברה כי השוכר לא מעביר תשלום מכל סיבה שהיא, אני מניחה שזה אותו הדבר.
באותה מידה אם השוכר מפסיק את הוראת הקבע אז אפשר לנקוט נגדו צעדים, אם אני מבינה נכון.. ובכל מקרה יש בידיו צ'ק ביטחון, ואני מקווה שזה יניח את דעתו.

תודה על כל העזרה
לצפיה ב-'אתייחס למספר נקודות'
אתייחס למספר נקודות
23/06/2017 | 04:09
30
1.נהוג כי ביטוח מבנה עושה ומשלם המשכיר שהוא בעל הדירה הוא זה שצריך לבטח את הנכס-הדירה שהיא שלו ואילו השוכר עושה ביטוח תכולה של רהיטי המשכיר ושלו עצמו (אם הוא חפץ)וגם ביטוח צד שלישי אשר לרוב ניתן בחינם בעת עשית ביטוח תכולה.
לעניין זכות השיבוב או התיחלוף.אמנם בפוליסה התקנית לדירה קיים סעיף האומר כי אם המשכיר והשוכר מסכימים, לא יהיה סעיף זה בתוקף.אבל הניסוח של הסעיף הוא בעייתי ולא ברור אם הוא צריך להירשם בחוזה השכירות.
לכן ממליץ בחום שתדאגו לעשות ביטוח צד שלישי ושירשם בו כי המושכר והמשכיר הם יהיו מבחינת צד שלישי כלפי השוכר.ניסוח כזה יבטיח אותך שאם תגרמי נזק בשוגג לדירת המשכיר או לגופו ולכל אדם או רכוש כלשהו אחר(של השכנים למשל) ותגיע תביעת שיבוב של המבטחת את המשכיר ודירתו או מצד השכנים ,אזי חברת הביטוח שעשתה עבורכם ביטוח צד שלישי היא שתשלם את סכום השיבוב לחברת הביטוח של המשכיר או כל נפגע אחר.כך תהיי מכוסה מפני שיבוב נגדך.
2.כמו שרשמו לפני לא מומלץ להיכנס לפני קבלת טופס 4.האם המעלית עובדת בבניין והחשמל והמים ? רצוי להוסיף סעיף בחוזה כי במידה ולא תוכלו להיכנס למושכר בזמן בשל אי מתן טופס 4 או שתאלצו לפנותו בשל כך שלא ניתן ,הרי המשכיר מתחייב לפצות אתכם בסכום מסויים וכן לאפשר לכם לבטל את חוזה השכירות איתו לאלתר ללא שום עלות כלשהי מצדכם ולהחזיר לכם מיידית את הערבויות שנתתם לו.
לצפיה ב-'היי'
היי
22/06/2017 | 22:14
4
32
בברשותך אני אתמקד במה שנראה לי הכי בעייתי - וזו העובדה שטרם התקבל טופס 4: במקרים כאלו אי אפשר לסמוך על הערכה, מספיק שיגלו איזו תקלה שתעכב את הטיפול, או שיהיו בעיות מסוג אחר או שלא יספיקו לסדר את הנושא לפני שבעירייה יצאו לפגרה, וכבר יווצרו בעיות. אם הבנתי נכון בין השורות, התכנון הוא שתכנסו לגור בדירה לפני קבלת טופס 4? לדעתי זה דבר שרצוי מאוד להימנע ממנו, ולא רק מהסיבות שציינת. 

לי זה מרגיש כמו סיכון, ואני מתקשה להבין בעל דירה שסוגר חוזה בזמן שדברים לא סגורים באופן שכזה. אני ממליצה לכם לחשוב טוב טוב אם זה סיכון שאתם מוכנים לקחת. 
לצפיה ב-'מדובר בשכונה בקיבוץ, הבתים מוכנים'
מדובר בשכונה בקיבוץ, הבתים מוכנים
23/06/2017 | 10:15
2
31
וגרים בה תושבים כבר מספר חודשים ללא טופס 4. אני בונה על זה שכל הבתים בשכונה זהים, נבנו ע"י אותו קבלן ונמצאים במצב דומה, ומקווה שזה יהיה עניין של זמן.
ביקשתי להוסיף סעיף לחוזה בנוגע לטופס 4 אך בעל הבית התנגד. כיוון ששילמתי לו דמי רצינות אני למעשה כבולה לחוזה אחרת אפסיד אותם. הוא כמובן התנה חתימה על זכרון דברים בדמי הרצינות.

לצפיה ב-'אם זה בית פרטי התמונה מעט שונה'
אם זה בית פרטי התמונה מעט שונה
23/06/2017 | 11:59
1
41
במחשבה שלי הייתה דירה בבניין, ועניי עירך קודמים הסביר יפה את הבעיה במצבים כאלו - כל עוד אין אישור לתקינות בטיחותית ולחיבור מלא לתשתיות, לא מומלץ לעבור לגור בדירה, גם אם בעל הבית נראה בסדר, כשאם הוא מתנגד להוספת סעיף שעוסק בטופס 4, הוא לא כל כך בסדר. בבית פרטי הסכנות פחותות, כי אין מעלית ונושא אישורי הבטיחות יותר פשוטים, אבל אישית לא הייתי משכירה בית במצב כזה, ושוקלת טוב לפני ששוכרת. 

אני מבינה את הבעייתיות של בעל הבית - אחרי שהבהרת במה מדובר: מדובר בית שקהל היעד שלו זה משפחות, ואם הוא לא ישכיר עם אופציה לכניסה בקיץ, הוא עשוי לפספס את השנה כולה. מהצד השני, הוא צריך לחשוב גם על הבטיחות של השוכרים ולהיות הוגן. תהיה לכם אפשרות לשהות במקום אחר עד קבלת טופס 4? לסכם על כניסה לדירה במועד מאוחר יותר לאחר הסדרת כל הדברים, כולל נושא האמבטיה וכו'?

לצפיה ב-'לצערי ממש לא'
לצערי ממש לא
24/06/2017 | 12:00
16
אנחנו חייבים לעזוב את הדירה הנוכחית ולא ברור מתי יתקבל טופס 4 עבור הבית. מסכימה מאוד שהוא לא בסדר ולא הוגן מבחינת ההתנגדות להוספת סעיף המתייחס לכך, אבל כפי שוודאי כבר נאמר, במצב הנדל"ן הנוכחי אין לי כשוכרת אפשרות מיקוח.

ודאי שנוכל לסכם שנכנס לדירה במועד מאוחר יותר, אבל נצטרך לשלם שכירות על פי התאריכים המופיעים בחוזה, עם או בלי טופס 4..

נראה שכרגע אין מוצא מהסבך, רק לקוות לטוב.
מה שכן, למדתי הרבה לפעם הבאה (מקווה ששכר הלימוד לא יהיה גבוה מדי!)

תודה ושבת שלום
לצפיה ב-'מה הסיכונים?'
מה הסיכונים?
23/06/2017 | 10:35
23
ולמה התכוונת ב"ולא רק מהסיבות שציינת"?

לצפיה ב-'אחרי תום חוזה שכירות'
אחרי תום חוזה שכירות
22/06/2017 | 11:13
3
58
ובתנאי שלא נמצא שוכר חדש לדירה שאותה עזבתי, באחריות של מי להעביר את החשבונות?
לצפיה ב-'בעל הדירה אמור להעביר את החשבונות על שמו'
בעל הדירה אמור להעביר את החשבונות על שמו
22/06/2017 | 18:43
15
לצפיה ב-'כעיקרון זו אחריות בעל הדירה'
כעיקרון זו אחריות בעל הדירה
22/06/2017 | 21:19
48
אבל בפועל זו אחריות משותפת, כי בעל הדירה יכול שלא להעביר את החשבונות ואז תגלו אחרי כמה חודשים שהשוכר החדש לא משלם והחובות רשומים עליכם, זה תקף גם במקרה ששוכרים אחרים מחליפים אתכם מייד - זו אחריות שלהם להעביר את החשבונות על שמם, אבל אחריות של השוכר היוצא לוודא שזה באמת בוצע. 

לצפיה ב-'במידה ואין שוכר חדש יש להעביר את כל החשבונות חזרה על שם'
במידה ואין שוכר חדש יש להעביר את כל החשבונות חזרה על שם
23/06/2017 | 04:20
38
המשכיר.לא להמתין לשוכר חדש כדי להעביר על שמו את החשבונות אלא לבצע קריאת מונים של מים,חשמל,גז ולהודיע למוסדות אלה ולקבל מכל אחד מהם מהם גמר חשבון.כנ"ל לגבי העיריה להעביר חזרה על שם המשכיר ולקבל שובר גמר חשבון עד תאריך האחרון של המגורים בדירה.
כדי שלא ישארו לך זנבות של חשבונות ותשלומים כדאי שאתה השוכר תדאג לכך בשיתוף עם המשכיר.
תכתבו, השוכר והמשכיר, ותחתמו שניכם ,על מיסמך ובו תציינו את קריאות המונים נכון לתאריך סיום החוזה ביניכם.במיסמך זה יש לכתוב גם את כתובת המושכר,מספרי ת"ז שלכם ושמכם המלא כפי שמופיע בחוזה השכירות ולדאוג לחתום עליו. עם מיסמך זה יהיה ניתן להעביר חזרה על שם המשכיר את כל החשבונות ולקבל ולשלם את החשבוניות של השוכר בגין גמר חשבון

לצפיה ב-'מחפש דירות להשכרה לשבת חתן '
מחפש דירות להשכרה לשבת חתן
22/06/2017 | 12:44
1
48
מחפש דירות להשכרה לשבת חתן ברמת אפריים נתניה לתחילת יולי
לצפיה ב-'אני לא חושבת שפה ימצא הפתרון '
אני לא חושבת שפה ימצא הפתרון
22/06/2017 | 21:21
36
ממליצה לבדוק בפורומים של דתיים ובקבוצות פייסבוק מקומיות.  

לצפיה ב-'הבהרות מבעלת הדירה בדוא"ל'
הבהרות מבעלת הדירה בדוא"ל
21/06/2017 | 23:28
1
69
במסגרת הליך חתימה על חוזה השכירות, ישנם מספר סעיפים שרציתי לשנות, כמו איסור קדיחת חורים, הגנה על זכויותי במקרה של מכירת הדירה ובמקרה של פינוי בינוי. בעלת הדירה לא מוכנה להכניס שינויים בחוזה עצמו, אך שלחה לי הבהרות במייל, שמשביעות את רצוני. השאלה אם אני מצרף את ההתכתבות איתה במיילים לחוזה כולל ההבהרות שלה לסעיפים, זה תופס מבחינה משפטית?
תודה מראש
לצפיה ב-'נחשב ראיה קבילה'
נחשב ראיה קבילה
22/06/2017 | 11:15
19

חם בפורומים של תפוז

תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מטבחים
משפצים את המטבח?
פורום קניין רוחני ופטנטים
פורום קניין רוחני ופטנטים
מיה מטבחים
מיה מטבחים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה