לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1048110,481 עוקבים אודות עסקים

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:18
3

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 13:00
4

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'זקוק לעצה'
זקוק לעצה
10/09/2017 | 01:16
3
80
היי אנשים, מנסה את מזלי ומאד אשמח לדעתכם/נסיונכם:
שלום,
בבניין בו אנו מתגוררים אין ועד בית. לאחרונה ניתקה חברת החשמל את החשמל בשל חוב ומסרבת לחברו מחדש עד לביצוע תיקונים (החלפת כלל החיווט בחדר מדרגות). אין אור בחדר המדרגות מזה כחצי שנה. אני שוכר דירה בקומה החמישית, והדבר מטריד ומפריע גם לי וגם לאורחים ולדיירים האחרים.
בשל החלפת עבודה אני עומד לעבור דירה חודשיים וחצי לפני סוף החוזה ואמור לפי תנאי החוזה למצוא דייר במקומי או לשלם את המשך השכירות. הדייר אמור לעמוד בתנאי החוזה שלנו, אך איש אינו מוכן לשכור את הדירה בשל האור בחדר המדרגות. האם יש לי איזו שהיא הגנה בפני המשך התשלום עד סוף החוזה, בגלל ההרעה שהתרחשה? (החוב לחברת חשמל מעולם לא נדון עם השוכרים בבניין כולו, ואם היה נגבה מן הסתם היינו משלמים כחלק מהתשלומים). האם אמנם אין אחריות לבעל הדירה על מצב הבניין והשטח המשותף? אשמח מאד מאד לייעוץ.
אציין גם שבעל הבית פרסם את הדירה בעצמו, אבל בשכר דירה גבוה יותר (לא תנאי החוזה שלנו).
הרבה תודה מראש, אשמח לשמוע מה חושבים.
לצפיה ב-'קודם כל את בעיית האור בחדר המדרגות אפשר לפתור'
קודם כל את בעיית האור בחדר המדרגות אפשר לפתור
10/09/2017 | 07:30
50
עם נורות לד המופעלות בחיישן תנועה. יש כאלה אפילו במחיר של פחות מ-100 ש"ח, הן מופעלות ע"י סוללה ונדלקות לזמן קצר עם זיהוי תנועה. מדביקים או מבריגים במקומות המתאימים בחדר המדרגות.
שנית לדעתי לבעל הבית אין אחריות כלפי השוכר למתרחש מחוץ לדירה.
שלישית מוזר בעיני שבעיה כזו תהווה חסם בפני השכרת הדירה, אלא אם מדובר באיזור בעל ביקוש ממש נמוך.

לצפיה ב-'במצב כזה, מצופה מבעל הדירה להתערב בנושא'
במצב כזה, מצופה מבעל הדירה להתערב בנושא
10/09/2017 | 15:10
1
150
היות שמצב בו אין אור בחדר המדרגות, אמור להטריד את מי שמשכיר דירה בקומה החמישית לא פחות מאשר את מי ששוכר אותה, מדובר בפגיעה בתנאי החוזה שהוסכם עליהם, ובפגיעה בתנאי מחיה סבירים, ובמידה והיית עוזב עם סיום החוזה, הוא היה מתקשה מאוד למצוא מחליפים לדירה (גם באזור מבוקש, אין שום סיבה שהאדם הסביר יסכים לשלם מחיר רגיל במצב כזה). בכללי, היעדר ועד בית זה דבר שבפני עצמו מוריד מערך הדירה ומהווה פגיעה בשוכר שנכנס לדירה במצב בו היה ועד בית.

הייתי ממליצה להעביר את המסר הזה לבעל הדירה ולהבהיר שבמצב כזה אתה מצפה שישחרר אותך מהחוזה, עם ובלי קשר לכך שאתה מעוניין לעזוב. אני ממליצה לך להתייעץ בפורום משפטי כיצד להציג זאת בפניו. אתה מוזמן לעדכן אותו בהמשך הסיפור.

לצפיה ב-'תודה רבה מאד! אעדכן'
תודה רבה מאד! אעדכן
10/09/2017 | 22:31
42
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
06/09/2017 | 11:01
5
72
אמא שלי שוכרת דירה עם מזגן. המזגן עושה כל הזמן בעיות ובעל הדירה מתחמק מלהחליף אותו.
כל פעם הוא מצליח להביא טכנאי שמצליח להחיות את המזגן לעוד שבועיים, שלושה.
זה יוצר המון מתח ועצבים לאמא שלי כי בכל פעם היא נתקעת בלי מזגן לכמה ימים.
אתמול המזגן שוב הפסיק לעבוד ואפילו שרף את הנתיך הראשי של הבית (כבר פעם שניה).
אחרי שנשארה שעתיים בלי חשמל בבית, באו מחברת החשמל להחליף את הנתיך השרוף, והם אמרו שבפעם הבאה הם לא יתקנו את התקלה כי זו כבר פעם שניה שזה קורה.
אמא שלי מעוניינת ללחוץ על בעל הדירה ב 2 אופנים:
1. לשלוח מכתב רשום שאומר שאם הוא לא מחליף את המזגן בתוך חודש, היא מבטלת צ'קים של שכר הדירה ותחליף א המזגן בעצמה.
2. למצוא דירה חלופית ולתת לבעל הדירה התראה מראש על עזיבה.

האם אלו פתרונות קבילים?
כמה זמן מראש היא צריכה לתת התראה? יש לה חוזה שכירות סטנדרטי.
תודה.
לצפיה ב-'ביטול צ'ק'
ביטול צ'ק
06/09/2017 | 12:24
3
62
לאו דווקא נגד בעל הבית, אלא נגד כל אחד שנתת לו צ'ק, עלול לסבך את אימך. צ'ק הוא צורה של התחייבות לתשלום סוג של "חוזה" מעבר לחוזה השכירות שאימך חתומה עליו. כך שבעל הדירה יוכל, אם ירצה, לפעול בשני מישורים: גם בהוצאה לפועל לגבי אי כיבוד הצ'ק, ואז תצטרכו להגיש התנגדות לביצוע, וגם במישור של הפרת חוזה השכירות, אימך פתוחה להסתבכות לא רצויה במקרה והיא מבטלת צ'קים חד צדדית.
מציאת דירה חלופית היא אפשרות, היא תמיד אפשרות, השאלה היא מה בעל הדירה ידרוש על מנת לשחרר אותה מהחוזה שעליו היא חתומה. הוא יכול לדרוש למשל, שתמצא שוכר חלופי וזה קצת קשה להסביר לשוכר חלופי שהיא עוזבת בגלל המזגן שאינו מתוקן, ועדיין שהוא ירצה להכנס במקומה....
הפתרון ההגיוני הוא לדבר עם בעל הבית ולהגיע לפתרון שאו שיחליף את המזגן על חשבונו, או שאימך תחליף את המזגן על חשבונה ותתקזז בשכר הדירה מול בעל הבית. אם הוא לא מסכים היא יכולה להחליף את המזגן בעצמה ולתבוע אותו אחר כך  בתביעות קטנות. אבל בכל מקרה להבהיר לו שאלה שתי החלופות ושיבחר ביניהן. 
לצפיה ב-'בעל הדירה מתעלם משיחותיה'
בעל הדירה מתעלם משיחותיה
07/09/2017 | 09:33
2
58
האם לפי חוק שכירות הוגנת החדש, אני יכולה לשלוח לו מכתב רשום שדורש ממנו לתקן את המזגן / להחליפו ובמידה ולא יעשה זאת, נבטל צ'קים של שכר דירה ונתקן את הליקויים באופן עצמאי?
לפי החוק החדש הוא חייב לתקן ליקויים קשים תוך 3 ימים וליקויים אחרים תוך 30 ימים.
האם במקרה כזה, אין לו עילה לפנות להוצאה לפועל?
לצפיה ב-'אי כיבוד צ'ק'
אי כיבוד צ'ק
07/09/2017 | 10:11
44
הוא עילה להוצאה לפועל. את הסיבות לביטול אם הן מוצדקות או לא מבררים אחר כך בבית משפט. ואגב, חובת ההוכחה תהיה על אימך ולא על בעל הדירה. כן אפשר לשלוח מכתב רשום שגם אם לא יפעל בסוף, יהווה הוכחה במידה ותתבעו אותו
לצפיה ב-'לשלוח מכתב אבל לא לאיים בביטול צ'קים'
לשלוח מכתב אבל לא לאיים בביטול צ'קים
07/09/2017 | 11:35
57
אלא להודיע שמאחר והמזגן לא תקין, ומזגן תקין חיוני להמשך המגורים בדירה, הדירה אינה ראויה למגורים. לאור זאת אתם מודיעים על ביטול חוזה השכירות ודורשים את הצ'קים בחזרה בתוך שבועיים (או זמן אחר שתחליטו), אחרת תפנו לבית המשפט בתביעה להחזר שכר דירה ופיצוי נוסף.
לצפיה ב-'הייתי ממליצה להתייעץ בפורום משפטי'
הייתי ממליצה להתייעץ בפורום משפטי
10/09/2017 | 15:06
30
אין ספק שהמצב הזה מכעיס ומקומם, אבל ביטול צ'קים ו/או איום בביטול צ'קים זה לא צעד חכם כפי שהוסבר לך, ולמעשה זה חושף את אימך לתביעה בגין הפרת חוזה. בנוסף, בעל הדירה יכול לטעון שפעל לתקן את התקלה ו/או היות שמדובר במזגן, יכולים לטעון לכך שלא מדובר בתשתית הכרחית - נכון שמזגן במדינתנו החמה נחשב לדבר בסיסי, אבל זה עדיין שונה ממצב של מים זורמים, למשל, שהיעדרם יוצרים מצב של הפרה יסודית של החוזה ופגיעה באופן השימוש בדירה כדירת מגורים. אני מאמינה שגורמים משפטיים יעלו עצה דומה לזו שהעלה קלייטון, אבל איני מוסמכת מספיק להציע זאת בעצמי.

למצוא דירה חלופית עם התראה גם לא בהכרח יתאפשר, אלא אם יש אפשרות כזאת בחוזה - ובמרבית החוזים זה לא קיים, אלא מתאפשר לעזוב את הדירה רק בתנאי שמוצאים דייר חלופי שמקובל על בעל הדירה.
לצפיה ב-'מעוניין להשתמש בחוכמת ההמונים כאן... משכנתא'
מעוניין להשתמש בחוכמת ההמונים כאן... משכנתא
02/09/2017 | 10:16
1
65
אני יודע שזה לא הפורום היעודי, אבל יש כאן הרבה אנשים בעלי ניסיון ואשמח
לשמוע טיפים מאנשים כמוכם.
כרגע אני רווק בן 32, חושב על רכישת קרקע ביישוב ולא בעיר באזור הדרום.
עוד לא מצאתי איפה ואני מברר, אשמח לטיפים מבעלי ניסיון וחוכמת ההמונים.
מאיפה מתחילים ללמוד את עניין המשכנתא? מה החוקים, מהם הטריקים של
הבנקים, עלויות, ריביות, טווח החזר. אשמח לטיפים בנושא.
האם ניתן לרכוש קרקע ולהתחיל לבנות עליה רק אחרי X שנים? מהו הנעלם X?
מה חשוב לבדוק ברכישת קרקע? הבנתי שיש את המושג קרקע לא מופשרת ומדובר
בסכנה שהכסף יכול להיבלע ולא תהיה קרקע בעתיד.
כל טיפ מניסיונך, רעיונות ודברים מעניינים אשמח לשמוע.
תודה ושבת שלום.
לצפיה ב-'נראה שמשכנתא זה הדבר האחרון שצריך לעניין אותך עכשיו'
נראה שמשכנתא זה הדבר האחרון שצריך לעניין אותך עכשיו
02/09/2017 | 11:51
58
קודם תברר עם עו"ד מטעמך מה בדיוק הסטטוס של הקרקע. לא נתת פרטים ואין לי יכולת או הסמכה לייעץ, אבל ממה שכתבת נשמע שזאת קרקע שעדיין אין עליה אישור לבנייה למגורים ולמרות הבטחות המוכרים, אי אפשר באמת לדעת מתי אישור כזה יתקבל.
אפשר למצוא באינטרנט ריביות משכנתא ממוצעות, תצטרך לעבור בין בנקים ולקבל הצעות קונקרטיות עבור המצב שלך. שים לב שאם באמת מדובר על קרקע לא מופשרת, אז יהיה קשה יותר לקבל משכנתא ואם תקבל אז זה לא יהיה באותם תנאים כמו קרקע למגורים.
לצפיה ב-'העברת דירה בין שוכרים'
העברת דירה בין שוכרים
20/08/2017 | 21:32
9
99
כשעוברים דירה, בנוסף לאריזות וכל הבירוקרטיה, נדרש לטפל בנושא נוסף וזה העברת הדירה לשוכר הבא, כולל נושא העברת החשבונות וכל מה שכרוך בזה. בדרך כלל התחלופה היא דיי מקבילה - למעט מקרים בהם השוכר נכנס לדירה ריקה, מה שקורה זה שטקס קבלת המפתחות מתבצע אחרי עזיבת השוכר העוזב ופינוי כל חפציו.

לפעמים קיימות כל מיני אי נעימויות בנושא, נזכרתי לאחרונה במה שקרה כשעברתי לדירה הנוכחית - סיכמתי עם השוכרת העוזבת שניפגש והיא תביא לי את המפתחות, אבל היא דחתה את הפגישה ומתישהו זה הגיע למצב לא נעים, שאחרי שסגרתי עם הובלה לשישי בבוקר (שהיה בפועל יומיים אחרי תחילת החוזה שלי), היא עדיין המשיכה לנסות לדחות ואמרה שנוכל להיפגש ביום שישי בצהריים והיא תביא לי את המפתח. אחרי שהסברתי לה שכבר סגרתי עם ההובלה לבוקר, ואני זקוקה למפתח, היא ניסתה למצוא פתרונות יצירתיים, ובמהלך השיחה היא תהתה אם אני לא מתכוונת לנקות את הדירה לפני ההובלה - עניתי לה על זה שתכננתי לנקות את הדירה יום לפני כן, ולכן ביקשתי ממנה את המפתח במועד שביקשתי (שהיה למעשה מועד תחילת החוזה שלי - בפועל יצא שהיא "הרוויחה" כמעט יומיים על חשבוני). 

בדירה קודמת הדייר העוזב לא העביר את הדברים שלו בזמן, וזה כשבעלי הדירה נתנו לי כמה ימים "אקסטרה" כדי שיוכלו לצבוע את הדירה, מה שהיה מאוד נדרש. בסוף הם צבעו לפני שהוא פינה את החפצים, מה שהוביל לתוצאה של צביעה חלקית, כשהם השאירו בדירה צבע "שתוכלי לצבוע בעצמך את מה שלא התאפשר" (אכן כך). כשעזבתי את הדירה הזאת, הדייר שהחליף אותי אמר שלא יוכל להתחיל את החוזה במועד שהייתי אמורה לעזוב. בגלל שמאוד רציתי לעזוב את הדירה הזאת הסכמתי לספוג את העשרה ימים הנוספים שהוא ביקש, אבל החוצפן הזה לא התבייש לבקש ממני שיוביל ויאחסן דברים בדירה לפני תחילת החוזה שלו, ולא הבין מה הבעיה - "אני לא מבקש לגור שם, אני רק מבקש לאחסן". 

והיו עוד מקרים, ואני בטוחה שגם לכם יש מה לספר - מוזמנים לשתף. 
לצפיה ב-'העברת הדירה בין השוכרים?'
העברת הדירה בין השוכרים?
21/08/2017 | 03:15
2
92
אני בחיים לא התעסקתי עם השוכר הקודם או הבא. רק עם בעלי הבית.
אני נכנס לדירה ביום שכתוב בחוזה. לא קרה שהיתה בעיה אבל אם יש זו הפרת חוזה מצד בעל הבית. אם הבעיה שלו עם השוכר הנמצא היא בעיה שלו. אם היה קורה לי הייתי רואה בכך הפרה יסודית ומבטל את החוזה.
אני בדירה עד יום הפינוי ובו בעל הבית או מי מטעמו צריך לקבל ממני את המפתח, רצוי מאד שיעשה סיבוב בדירה כדי ששנינו נדע שאין לו טענות, ושלום.
עם השוכר הבא גם אם ראיתי אותו אני לא מדבר.

לצפיה ב-'מבחינת הנתונים היבשים אתה צודק'
מבחינת הנתונים היבשים אתה צודק
22/08/2017 | 19:35
1
59
אבל לא תמיד דברים עובדים בצורה היבשה, ועדיין נדרש תיאום מסוים בין השוכרים העוזבים לנכנסים - העברת המפתחות למשל, זה נראה בעיני חסר טעם להתעקש שבעל הדירה יבצע את ההעברה. יש גם שוכרים שמעדיפים לבצע את קריאת המונים וסגירת החשבונות ביחד, כי לא תמיד אפשר לסמוך לגמרי על אדם זר שיבצע את זה בצורה מסודרת. עוד עניין שעלה פה לא אחת זה מצב בו נדרשת גמישות מצד אחד הצדדים וזה תלוי ברצון הטוב של הצד השני, ולפעמים זה כן עובד. 

בנוסף בדברים כאלו אני מאמינה יותר בלצאת חכם והוגן מאשר צודק, וללכת ראש בראש זה דבר שפשוט לא מתאים לדעתי בסיטואציות כאלו. גם להתייחס לבעל הדירה כמו אל גננת או שוטר בסיטואציות כאלו מרגיש לי מיותר. 

לצפיה ב-'אני מבין שאת מתארת מציאות שקיימת בפועל'
אני מבין שאת מתארת מציאות שקיימת בפועל
23/08/2017 | 02:21
53
ועם מציאות שאנשים עומדים מולה אני לא מתווכח.
אבל אחזור ואומר שבעיני מוזר ואפילו לא בריא שבעל הבית לא משתתף בהעברת הדירה.
לפני שעברתי צפונה גרתי שנתיים ברעננה. בדירה לא היה מקרר אז הכנסתי משהו ממש ישן וזול, ברמה שההובלה עלתה יותר מהמכשיר עצמו.
בסיום החוזה חשבתי מה לעשות איתו ושאלתי את בעל הבית אם הוא רוצה שאשאיר אותו בדירה. אמרתי לו בפירוש שהמקרר ישן וצריך טיפול. אמר לי "תשאיר, תשאיר".
ביום היציאה הוא הגיע לדירה, עשה סיבוב, בדק את המזגן. אמרתי לו "אני משאיר לך את המקרר", הסתכל, חייך ואמר יופי.
נסעתי לדירה החדשה הרחק בצפון. אחרי יומיים הוא מתקשר - "המקרר שהשארת לא תקין ואני לא רוצה אותו, תסלק אותו מהדירה".
מה היה קורה אילו העברתי את הדירה ישר לשוכר אחר בלי שבעל הבית עבר בדירה? הרי ככה יכולתי לומר לו בפירוש "אדוני אתה עשית סיבוב, אישרת את המקרר, לקחת ממני את המפתחות, אני כבר לא בדירה ולא צריך לעשות שום דבר". 
לא יכולתי לומר זאת אילו מאשר הדירה היה שוכר אחר כי לשוכר אחר אין סמכות לקבוע שאני גמרתי את ההתחייבויות שלי לגבי מצב הדירה ביציאה.
לצפיה ב-'בדירה האחרונה שעזבנו'
בדירה האחרונה שעזבנו
23/08/2017 | 20:39
5
73
יצאנו בסיום החוזה שלנו, דאגנו להעביר את כל החשבונות על שם הדיירים הנכנסים.
הבעיה היתה שבמי רמת גן החליטו שהם רוצים צילום חוזה שכירות ולא מספיק להם צילום ת.ז. ומסמך עם חתימות של הדיירים שמעבירים על שמם את החוזה מים.

אז היה מקרה אחד שקיבלנו מכתב מחברת המים שמודיעה שהם צריכים את החוזה שלהם והמכתב היה משום מה ממוען על שם בעלי, במקום על שם הדיירים החדשים או בעלי הדירה, אז הדיירים אמרו לנו שיש לנו דואר ושנבוא לקחת, במזל זה לא היה הדואר היחיד כי זה היה יכול ממש לעצבן

העניין שהם לא שלחו את החוזה שלהם אז שוב קיבלנו מכתב על שם בעלי והם שוב הזמינו אותו לקחת דואר, רק שהפעם זה היה חשבון המים שלהם וזה כבר ממש עיצבן אותי אז אני דאגתי לקבל את החוזה שלהם מבעל הדירה ושלחתי בעצמי אותו לחברת המים

מעבר לזה, יצא שלשלושת הדירות האחרונות שלי נכנסתי כשהן היו ריקות אז לא היו ממש עניינים ואת הראשונה עזבנו גם ללא דיירים שנכנסו במקומנו אז לא היו ממש סיפורים
לצפיה ב-'כל הענין עם העברת שם על חשבונות מים וחשמל כבר לא נראה לי טוב'
כל הענין עם העברת שם על חשבונות מים וחשמל כבר לא נראה לי טוב
24/08/2017 | 03:37
4
61
נראה לי שעדיף לכולם שישארו על שם בעל הבית.
חשבונות מים ראינו את המקרים שיש כל מיני פיצוצים ובעיות אחרות ואז מבחינת העיריה הדייר צריך לשלם. ומדובר בסכומים הרבה מעבר לצריכה שלו.
מבחינת הדייר שמעביר על שמו את חשבון המים יש סיכון להסתבך בבעיות שלא צריכות להיות שלו מעצם העובדה שחשבון מים לא תלוי רק בו.
חשבונות חשמל ראינו מקרה שדייר יצא והשאיר חוב וחברת החשמל לא מוכנה להעביר את החשבון לשם אחר. לכן מבחינת בעל הבית עדיף לשמור את השליטה אצלו.

לצפיה ב-'בכל מקרה אם הדייר משאיר חובות בעל הדירה יכול להשתמש בבטחונות'
בכל מקרה אם הדייר משאיר חובות בעל הדירה יכול להשתמש בבטחונות
24/08/2017 | 21:23
3
52
דייר לא אמור להשאיר חובות אחריו ובשביל זה בעל דירה חכם אמור לקחת ערבויות מתאימות

בנוגע לחשבונות, אני ממש לא מסכימה שהם צריכים להשאר על בעל הדירה, להיפך, במקרה של חובות מים (נעזוב רגע את החשמל) בעל הדירה לא אמור לשלם אותם, העיריה אמורה לתבוע את בעל החשבון (הדייר), ההורים שלי בדיוק ניהלו משהו כזה מול העיריה וניצחו

לגבי חשמל זה כבר סיפור אחר, כי חברת חשמל עושה מה שהם רוצים, תודה לאל עוד לא נתקלתי בזה ואני לא מתכוונת לעשות עם זה כלום.

הרעיון שחשבונות יהיו על הדיירים זה כדי למנוע דרישות מהרשויות כלפי בעלי הדירות, ועם כל הכאב ראש בעניין אני די מסכימה עם זה
לצפיה ב-'יש בטחונות אז למה צריך להעביר את השם בחשבון?'
יש בטחונות אז למה צריך להעביר את השם בחשבון?
25/08/2017 | 10:38
1
44
בעל הבית אחראי מול חברת חשמל ועדיף לו כי ככה החשמל לדירה שלו בשליטתו.
אם נוצר חוב ע"י הדייר יש בטחונות ובעל הבית ישלם את החוב מהבטחונות.
עם המים יש הבעיה של הפיצוצים, כמו שראינו כמה מקרים פה בפורום. הדייר מעביר את החשבון על שמו ואז מבחינת העיריה הוא אחראי גם לתקלות נזילות פיצוצים וכל דבר. ראינו שבעלי בית חושבים שהדבר לא באחריותם והתוצאה היא שהדייר, שלו אין שום בטחונות כנגד חוב של בעל הבית שמוסב על שמו, נאלץ לסמוך על בתי משפט שיחלצו אותו מהבעיה.
לצפיה ב-'כבר עניתי על זה'
כבר עניתי על זה
26/08/2017 | 15:39
41
אני לא מתכוונת לחזור על עצמי
בכל מקרה לרוב זה מופיע בחוזים ואז הדייר מתחייב על כך.
לצפיה ב-''
25/08/2017 | 11:07
49
בעל דירה חכם יתעקש על העברת חשבונות על שם הדייר, כי אחרת החובות נשארים על שמו במקרים בעייתיים, ארנונה ומים זו דוגמה טובה. במקרה שהועלה כאן לא מזמן עם חברת החשמל הסיפור אמנם נראה בעייתי, אבל בפועל - במצב בו החוב הוא של הדייר, אם הוא ישלם בצ'ק שיחזור מי שהוא בעל החוב ויידרש לפנות להוצל"פ במידת הצורך הם חברת החשמל ולא בעל הדירה, שאין שום סיבה שיתמודד עם כאב הראש הזה.

ולסיכום יש לי שתי דוגמאות בנושא:
* יש לי ידיד שאת הסטאז' שלו במשפטים עשה במשרד רלוונטי, וסיפר לי סיפורים מעניינים על מקרים כאלו של חובות ארנונה שנוצרו במקרים של תושבי חוץ ששכרו דירות בארץ, ולמעשה לא היו מודעים לנושא הארנונה (בחוזה היה כתוב שהם נדרשים לשלם מסי עיריה - הם לא תמיד הבינו מה זה אומר). התוצאה הייתה שבמקרים שהחשבון נשאר על שם בעלי הדירות הם דיי אכלו אותה, כי לא תמיד הצליחו לאתר אדם שגר בארץ לתקופה קצרה וחזר לחו"ל, כשהערבויות לא תמיד היו אפשריות לגביה. במידה והארנונה הייתה על שם השוכר במקרה כזה, העיריה הייתה שוברת את הראש - כשבמקרים כאלו לדבריו אפשר להוציא צו עיכוב יציאה מהארץ

מקרה אחר מחיי הפרטיים: גרתי עם שתי שותפות בדירה שכורה, ולפני שעזבתי דיברתי עם השותפה שלי לגבי סגירת הארנונה. היא התכוונה לעזוב גם, ואמרה שאין צורך לשלם את הארנונה האחרונה - טענה שאם אנחנו עוזבות נשאיר את זה לבעל הדירה ושיאכל אותה, אחרי כל הבלאגנים שעשה לנו. מצאתי את עצמי מזכירה לה ש:
א. זה חוב שלנו ואין שום סיבה להשאיר את זה לבעל הדירה
ב. נתנו לבעל הדירה ערבויות שהוא יוכל לפדות במקרה כזה
ג. העברנו את הארנונה על שמנו ויש לעיריה את הפרטים שלנו כולל צילומי ת.ז., ככה שגם אם הייתי מוכנה לעשות מעשה מרמה שכזה, זה לא ילך.

* אותה שותפה במקרה עשתה קטע דומה בדירת שותפים קודמת, שמעתי על מהשותף הקודם שלה, היא עזבה את הדירה לפני שהגיע חשבון חשמל ובעל הדירה לא חשב עד הסוף והחזיר לה את הערבויות. היא יצאה מנקודת הנחה כנראה שבעל הדירה ישלם את החלק שלה, אבל בפועל השותפה שהחליפה אותה הייתה צעירה תמימה ושילמה את זה. לא יפה ולא לעניין באופן כללי, גם אם בעל הדירה היה משלם זה לא היה מתאים.  

לצפיה ב-'מהם התיקונים שעל חשבון השוכר ומהם התיקונים ע"ח המשכיר'
מהם התיקונים שעל חשבון השוכר ומהם התיקונים ע"ח המשכיר
20/08/2017 | 14:40
2
82
שלום ,אני מבקש את עזרת הפורום מי מתקן מה, לדוגמה שוכר המתקשר ומודיע שהמזגן מקצר ?שהמזגן נוזל ? שהברז מטפטף? שהדוד שמש או חשמל מקצר?שהניאגרה נוזלת אם זה לכיוון האסלה ואם זה על הרצפה? שיש הצפה בכיור ,המים לא עוברים לביוב?

אשמח לקבל תשובות ,תודה מראש
לצפיה ב-'תיקונים קטנים'
תיקונים קטנים
20/08/2017 | 14:52
81
שנובעים מבלאי, כמו ברז שמטפטף, השוכר יכול לתקן. למרות שרוב השוכרים מפילים גם את זה על המשכיר.
תיקונים גדולים, ותיקונים ששיכיים למבנה עצמו (דוד, בעיה בצנרת וכו') תמיד על חשבון המשכיר. 
חלק מהדברים אתה יכול לנסות לתקן לבד ללא עלות כחלק מתחזוקה שוטפת. אם המזגן מטפטף- נא להוציא את הפילטרים, לשטוף אותם, להחזיר ולחכות לראות אם הבעיה נפתרת או לא לפני שמודיעים למשכיר.  לעיתים יש צורך לחכות כחודש. 
אם יש הצפה בכיור ומהים לא עוברים לביוב  נא לנסות לפתוח את הסתימה לבד באמצעים המקובלים- נוזל פתיחת סתימות או פומפה, לפני שפונים למשכיר. אלה הם דברים שהם בבחינת תחזוקה שוטפת וניתן לנסות לפתור אותם לבד. 

לצפיה ב-'בנוסף למה שעוגי כתבה'
בנוסף למה שעוגי כתבה
20/08/2017 | 21:19
62
בלאי סביר זה באחריות המשכיר, וקלקולים במיטלטילין שמופיעים בחוזה (לרוב אלו מזגנים, כשהדירה מגיעה עם מקרר ואבזור נוסף זה כולל גם אותם). כל הדברים שתיארת הם בגדר בלאי סביר, ובניגוד לעוגי, אני לא חושבת שדברים כאלו נכנסים להגדרה של דברים שהאדם הממוצע יכול לתקן לבד, אם בעל הדירה הנדימן הוא יכול לנסות לתקן בעצמו (והיו לי בעלי דירות שכאלו), אבל רוב האנשים יזמינו איש מקצוע לצורך זה.

באחריות השוכר לתקן נזקים שנגרמו כתוצאה משימוש בלתי סביר, ובאחריות השוכר לדווח למשכיר על תקלות שעלולות להחמיר - שמענו לא מעט סיפורים על שוכרים שהתעלמו ממצב של מים שלא יורדים בכיור, עד שזה הגיע להצפה ולנזקים של ממש.  
לצפיה ב-'מעבר דירה ובעל בית טרול'
מעבר דירה ובעל בית טרול
15/08/2017 | 18:14
6
124
הי,
טיפה הסטוריה
אני התחתנתי ועובר לגור בדירה חדשה, 
מצאתי דירה מקסימה בהמשך העיר שלי, וכבר סגרתי עם בעלת הדירה שם (עדיין לא חתמתי חוזה) שאני יעבור עוד 3-4 שבועות.

הבעיה מתחילה שהתקשרתי לבעל בית מיד אחרי זה ואמרתי לו שאני רוצה לעבור דירה.
הוא מבחינתו אמר לי.
תקשיב אני טס לחול לחודש, אני לא פנוי עכשיו תדבר איתי על זה עוד חודש.
אמרתי לו טוב אני אמצא משהו חלופי ואתה תדבר איתו...
הוא אמר לי ... תקשיב, אתה לא תמצא לי מישהו שמקובל עליך, אתה תיתן לי מועמדים ואני אסגור איתם, ואל תגיד להם את המחיר שאתה משלם, אני ארצה לתת להם מחיר גבוה יותר.
עכשיו קודם כל זה לא חוקי, אבל בלי קשר לזה, אמרתי לו לא צריך לרדת לטונים כאלה, בוא נעשה מה שרשום בחוזה
אז הוא ענה לי
אתה שומע אותי ? אני טס לחודש לחול, אני לא יכול להתעסק עם זה דבר איתי עוד חודש,
ואל תגיד לאף דייר כמה אתה משלם ולא בטוח שאני אדבר איתם.
וניתק לי.

עכשיו. לפי החוזה סעיף 20.ב רשום .
"למרות האמור בסעיף 22.א לעיל, במקרה שהשוכר יבקש לפנות את המושכר לפני תום תקופת השכירות, יהא עליו למצוא שוכר חלופי שיהא מוסכם ומקובל על המשכיר ליתרת התקופה שנותרה עד תום תקופת השכירות."
זה כל מה שרשום על זה.

עכשיו איפה זה שם אותי
כי החוזה נגמר לי במאי.. ואין לי בעיה למצוא מחליף במחיר שלי, זה עניין של שבוע שבועיים ואני מוצא.

מה עושים במצב כזה ?

אמרו לי תשלח לו מייל שחבל שהעניין ידרדרו לערבוב גורמים נוספים,
ושאתה מציע לעשות מה שרשום בחוזה ולפי קביעת החוק, 
וזה בדיוק מה שרשמתי לו במייל שכמובן הוא לא ענה כמובן.

עכשיו הסיכוי שהוא באמת טס לחול לחודש שלם, ובדיוק מחר...הוא די אפסי. 
ולא יודע אם זה בכלל משנה משהו.

מה אני יכול לעשות ? 
ואיך אתם הייתם ממליצים לי לפעול בנידון ?

רק מציין עובדה שהדירה שמצאתי שאני רוצה לעבור אליה, היא מקסימה והתאהבתי בה וזה לא הגיוני שאני לא יעבור לשם, כי זה עסקה מצויינת.
לצפיה ב-'החוזה שלך נגמר במאי עליך להמשיך לשלם שכ"ד עד מאי'
החוזה שלך נגמר במאי עליך להמשיך לשלם שכ"ד עד מאי
16/08/2017 | 02:36
5
92
אנשים סוגרים לשנה אז סגרו לשנה.
עכשיו יש אפשרות לצאת לפני השנה אבל היא כרוכה במאמץ מצידך השוכר.
אתה צריך קודם כל להודיע מספיק זמן מראש, וחודש הוא ממש המינימום. לפי חוק שכירות הוגנת החדש אתה צריך להודיע חודשיים מראש.
אז צודק בעל הבית שאומר לך לדבר איתו עוד חודש. דווקא יפה מצידו.
שנית כמו שהוא אומר אתה התחייבת למצוא שוכר שימצא חן בעיניו. בהחלט יכול להיות שלא תצליח וצריך לקחת זאת בחשבון. בעל הבית עקרונית עושה לך טובה שהוא משחרר אותך אז דבר איתו יפה.
לפני שאתה יודע שאתה בטוח יכול לצאת מהדירה (לא לפני עוד חודש, ואולי בכלל לא) לא כדאי לחתום על חוזים נוספים.
מזל טוב על נישואיך.

לצפיה ב-'חלקית לא מסכימה איתך'
חלקית לא מסכימה איתך
19/08/2017 | 13:32
4
59
אין דבר כזה חודש זה מינימום, בחוזה כתוב שהדייר צריך למצוא מישהו שיכנס בנעליו, גם אם הוא רוצה לצאת מחר וכבר מצא דייר במקומו בעל הדירה צריך לבחון זאת, הוא לא עושה לו טובה, זה לפי החוזה.
עצם זה שבעל הדירה אומר שהוא לא מחוייב זה הפרת חוזה וחוסר תום לב ועל זה בהחלט ניתן לתבוע אותו.
כמובן שאם בעל הדירה לא מוכן להכניס אף אחד אחר ואומר זה בבירור משמע שעליו לשלם עד סוף החוזה, אך גם מתיר לו לתבוע את בעל הדירה על כך.
החוזה מציין בפירוש כי הדייר החדש יכנס בנעליו של הדייר היוצא עד לתום חוזה השכירות, כלומר הדייר החדש צריך לשלם את אותו הסכום שהיוצא שילם ולאחר מכן יוכלו להעלות לו את השכ"ד.

באופן כללי מומלץ לדבר יפה, אבל בעל הדירה ממש לא עושה לו טובה, שכן זה חלק מהחוזה.
לצפיה ב-'נכון שמה שאמרתי לא לגמרי מדוייק'
נכון שמה שאמרתי לא לגמרי מדוייק
20/08/2017 | 03:11
3
56
נכון שבעל הבית מחוייב לאשר שוכר חלופי, אלא אם יש סיבה סבירה לדחות אותו.
נכון שהשוכר החלופי מחליף את הקיים באותם תנאים.
מצד שני המחשבה שסעיף החלפת שוכרים הוא סעיף לסיום רגיל של חוזים לפני המועד היא מחשבה בעייתית.
הרעיון העקרוני של חוזה לשנה הוא שסוגרים לשנה.
סגירת חוזה לשנה מעניקה ביטחון לשנה הן לשוכר והן למשכיר.
כמו ששוכר לא מעוניין שאחרי שחתם לשנה המשכיר באופן פשוט יוכל לסיים את החוזה בכל עת, כך גם המשכיר.
המשכיר מבחינתו הסדיר את דיירים בדירה שלו לשנה ועכשיו הוא לא רוצה להתעסק בשוכרים חדשים. למשל הוא רוצה לנסוע לחו"ל.
לכן אני לא חושב שבית משפט יפסוק נגד בעל בית שאמר שהוא צריך חודש להתארגן להתעסקות עם השכרת הדירה שלו מחדש.
ואף שאפשר לתבוע את בעל הבית לא מובן מה התועלת. הרי אין סיכוי שהמשפט יוכרע תוך שלושה השבועות שהפונה צריך כדי לעבור לדירה החדשה. הדירה החדשה שהוא חושק בה אבודה לו בלי ספק.

לצפיה ב-'אבל זה לא העניין כאן'
אבל זה לא העניין כאן
20/08/2017 | 19:30
2
37
כאן הוא מציג מצד בעייתי בו המשכיר טוען שבכל מקרה הוא לא יאשר אף שוכר אחר
מה גם שבעל דירה לא אמור להתעסק עם כלום, השוכר אמור למצוא דיירים פוטנציאלים כולל להראות את הדירה והמשכיר אמור לדבר איתם ולהפגש לחתום, כך שאין ממש התעסקות.
כמובן שאם הוא טס לחו"ל זה עניין אחר, אבל אין דבר כזה חודש התארגנות וזה רק ניסיון לדחות עוד קצת את הזמן.

אני רק אוסיף ואציין כי יש לי רקע משפטי ואני מבינה בדיני חוזים
וכן אני בעלת דירה
לצפיה ב-'אני לא הבנתי מההודעה שהמשכיר מאיים לא לאשר אף אחד'
אני לא הבנתי מההודעה שהמשכיר מאיים לא לאשר אף אחד
21/08/2017 | 03:04
1
42
להפך, הוא אמר שהוא ידבר איתם ולא השוכר, וזו זכותו המלאה.
החוזה לא אומר שהמשכיר הוא חותמת גומי. החוזה אומר שצריך למצוא שוכר שמקובל על המשכיר. זכותו של המשכיר להחליט איך הוא מאשר שוכרים, והוא לא צריך להשאיר את ההחלטה בידי השוכר.
יש בעיה בהודעת המשכיר שהוא רוצה להעלות את שכר הדירה, כי מקובל שהדיירים המחליפים נכנסים במקום הקיימים באותם תנאים. אבל התנאי בפני עצמו לא בהכרח יפגע באפשרות השוכר למצוא מחליפים ולכן אני לא חושב שהוא תנאי שמפר את החוזה.

אם אין צורך בחודש (ואפילו חודשיים-שלושה) להתארגנות למה החוק קובע הודעה מוקדמת ארוכה כזו? אי אפשר לצפות מאף צד שיקפוץ וישנה את תוכניותיו מהיום למחר לפי הבחירות של הצד השני.

אני לא בעל בית אבל עברתי הרבה דירות. מעולם לא יצאתי לפני סוף החוזה. איפה שחשבתי שלא אשרוד שנה מראש ביקשתי אפשרות מסודרת לסיים את החוזה קודם. דירות אלה היו נחותות מדירות עם חוזה לשנה ואולי עלו יותר יחסית לערך שלהן אבל התנאים היו ידועים מראש ואף אחד לא הופתע.
לצפיה ב-'צודק...'
צודק...
23/08/2017 | 20:29
27
טעות שלי, מרוב עייפות כנראה שלא קראתי טוב

לגבי העלאת השכ"ד האמת שזה כן תנאי מפר, כי דייר חדש אמור להכנס בנעליו של היוצא, וזה מאוד תלוי מה השכ"ד שבעל הדירה ידרוש

לגבי התקופה, אין חוק שקובע כמה זמן, זה לרוב מעוגן בחוזה, לא ציפו מאף אחד לשנות תוכניות, דייר שרוצה לצאת יכול לחפש דיירים במקומו, ובעל הדירה אמור לבחון אותם ולתאם חתימה על חוזה, אין כאן שום דבר שמצריך התארגנות של בעל הדירה, זו פרוצדורה מאוד פשוטה.
כמובן שאם הוא טס לחודש לחו"ל אי אפשר לצפות ממנו לעשות דבר כזה, אך מצד שני אם הוא טס לחודש לחו"ל הייתי מצפה ממנו לעדכן את הדיירים שלו ולתת להם איש קשר במקרה של תקלה שדורשת טיפול מיידי (נגיד פיצוץ של צינור בדירה וכו')

אגב כשוכר דירה, אני מניחה שאתה יודע כמה פשוט זה בסופו של דבר לחתום על חוזה שכירות, בסופו של דבר רוב ההתנהלות והמו"מ יכול להיות טלפוני וכל מה שנדרש מבעל הדירה זה להגיע חתימה, באמת שאין שום דבר מעבר
לצפיה ב-'פיצוץ בצינור המשותף הוביל לחוב מים מנופח'
פיצוץ בצינור המשותף הוביל לחוב מים מנופח
13/08/2017 | 11:16
7
71
שלום.
לפני מספר חודשים היה פיצוץ בצינור של הבניין, אשר הוביל לחשבון מים מאוד מנופח עקב הצריכה המשותפת (כתוספת 900-1000 שקל לחשבון הרגיל של הצריכה הרגילה בדירה.
לראש הועד בית נאמר מספר רב של פעמים על הפיצוץ בצינור.  אך לא נעשה שום דבר מצידם עד שזה תוקן אחרי מספר ימים, ועקב כך הצריכה מוגזמת.
מי אביבים לא יחזירו את הכסף, כי זה הפיצוץ השני בתקופה וזאת המדיניות.
ועד הבית לא ביצע ביטוח למקרים כאלה.
על מי האחריות לשלם? מי נושא באחריות?
אני מאמין שהועד בית אבל אולי אני טועה.
האם זה אולי קשור לבעל הדירה?
או שכל הנטל יפול עלינו, השוכרים?
אשמח לדעת איך ניתן, במקרה וזה צודק ולגיטימי, להגיש תביעה מושתפת של מספר דיירים, כנגד האחראי (במקרה וזה הועד בית), ומה הדגשים שחשוב להכיר.
תודה
לצפיה ב-'אם זה צינור משותף אז זה של ועד הבית'
אם זה צינור משותף אז זה של ועד הבית
13/08/2017 | 15:08
1
60
שישלם את זה הועד מכספי הוועד. 
אין סיבה לערב לא אותך ולא את הדיירים האחרים. 
לצפיה ב-''
14/08/2017 | 22:00
8
לצפיה ב-'בכל מקרה הבעיה לא של השוכרים'
בכל מקרה הבעיה לא של השוכרים
15/08/2017 | 03:56
4
59
השוכרים בכלל לא צד בענין ולא מעורבים בויכוח אם הוועד אחראי או לא.
השוכרים משלמים אך ורק עבור הצריכה שלהם.
גם אם יוחלט שעלות הפיצוץ בצינור תתחלק בין הדירות, בעל הבית הוא שצריך לשאת בנזק ולא השוכרים.
לכן גם הדיון מול הוועד הוא עניינו של בעל הבית והשוכרים בכלל לא יכולים לייצג אותו.
לצפיה ב-'תשלום מים כתוצאה מפיצוץ'
תשלום מים כתוצאה מפיצוץ
18/08/2017 | 10:19
3
43
שלום ,איני משפטן אולם אני חושב שהתגובה שאני קורא כאן  נותנת תחושה שאת הכל צריך להפיל על בעל הדירה. אני לא חושב שמי ששוכר דירה  צריך לחשוב שהוא גר בבית מלון וכל דבר צריך להפיל על המשכיר,לדבר לא יהיה סוף. אולי המשכיר  צריך גם להביא פרחים כל יום לשוכר?
לצפיה ב-'אז כדאי שתבדוק עם משפטנים'
אז כדאי שתבדוק עם משפטנים
19/08/2017 | 13:37
2
47
שוכרי דירות לא אמורים לממן תקלות של הבית המשותף, בדיוק כמו שהם לא אמורים להשתתף בעלויות של שיפוצים של הבניין (או הדירה), שכן זה לא הנכס שלהם.
אין צורך בפרחים לשוכר, אבל כשיש לך נכס צריך לקחת בחשבון שיש הוצאות נוספות מעבר לקניית הדירה עצמה.

למען גילוי נאות אני גם בעלת דירה וגם שוכרת דירה.
לצפיה ב-'המשכיר והשוכר'
המשכיר והשוכר
20/08/2017 | 08:15
1
40
תודה על התשובה. בגלל  ההשתלחות  של האוצר במשכירים  הפרטיים לא של החברות המשכירות שהם הבייבי של האוצר הרושם שקיים בציבור שמשכיר הוא שודד ומותר לדרוש ממנו הכל , אני גר בפריפריה  ומזה5 שנים איני יכול להעלות את שכר הדירה בשקל .אי אפשר לעשות השוואה בין המרכז  לפריפריה.
לצפיה ב-'לא יודעת למה אתה לא יכול להעלות את השכ"ד'
לא יודעת למה אתה לא יכול להעלות את השכ"ד
20/08/2017 | 19:34
31
אין חוק (עדיין) שאוסר זאת, יכול להיות שהמחירים פשוט לא עולים בפריפריה, בזה אני לא בקיאה

אני כן העליתי את השכ"ד בהחלפת דיירים, בתכלס אני מעדיפה דיירים טובים שישארו לתקופה ארוכה מאשר להתחיל לשחק עם עוד 100 שקל בחודש.

בכל מקרה אין קשר בין האוצר לבין החובות שחלות על בעל דירה בנוגע לנכס ולרכוש המשותף
לצפיה ב-'מחסן השייך לדירה,האם הוא מושכר יחד עם הדירה?'
מחסן השייך לדירה,האם הוא מושכר יחד עם הדירה?
14/08/2017 | 14:02
2
72
לדירה בקומה 5 בבניין מגורים יש מחסן צמוד הנמצא בקומת הקרקע של הבניין.
האם מקובל להשכיר את הדירה יחד עם המחסן?
לצפיה ב-'זה תלוי ברצונו של בעל הדירה'
זה תלוי ברצונו של בעל הדירה
14/08/2017 | 22:04
1
56
אם הוא רוצה הוא יכול להשכיר את הדירה עם המחסן, ואם לא - אז לא. כנ"ל במקרים של חניה, גם אם יש לדירה חניה בטאבו, בעל הדירה לא חייב לכלול אותה בהסכם השכירות עם הדירה. 

לצפיה ב-''
15/08/2017 | 09:31
14
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 16:01
4

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'שאלה על חוזה'
שאלה על חוזה
09/08/2017 | 10:05
4
118
סעיף סטנדרטי בכל חוזה: "במעמד חתימת חוזה זה ישלם השוכר... עבור תקופה בין ה 9.9 עד ה 30.9"
אם אני נכנס לדירה בעוד X זמן (חודש לצורך הדוגמא) האם הכוונה שבשיק  ביום חתימת החוזה אני רושם את התאריך של היום או 9.9?
לצפיה ב-'מת החוזה שלך נכנס לתוקף? '
מת החוזה שלך נכנס לתוקף?
09/08/2017 | 20:08
1
57
לא שאלתי מתי אתה נכנס לדירה. תיכנס מתי שבא לך, גם בעוד חצי שנה, זה לא קשור ולא מעניין אף אחד מתי אתה נכנס לגור שם.
מה התאריך שבו החוזה מתחיל לפי התאריך שעל החוזה?
הכוונה היא שתרשום צ'ק לתארך ה- 9.9. חשוב שתדע שכל צ'ק תקף ל- 180 יום. לא לחודש ולא משנה כרגע מה החוזה אומר, מרגע שנתת צ'ק הוא תקף חצי שנה קדימה ואפשר לפדות אותו במשך חצי שנה מיום התאריך שרשמת עליו. 
לצפיה ב-'תודה על ההסברים!'
תודה על ההסברים!
13/08/2017 | 11:11
8
לצפיה ב-'אני לא סגורה מה בדיוק אתה שואל'
אני לא סגורה מה בדיוק אתה שואל
09/08/2017 | 21:20
54
אבל יש שאלה נפוצה שמזכירה את מה שכתבת - וזה על איזה תאריך לכתוב את הצ'קים, היות שלא תמיד מתחילים חוזה ונכנסים לדירה בראשון לחודש.

כעיקרון היום בחודש לא משנה יותר מדי בצ'ק, עוגי הסבירה את העניין, כשגם במקרים בהם השוכרים נכנסים לדירה בראשון לחודש, לא חייבים לרשום דווקא את התאריך הזה, שוכרים רבים מעדיפים לכתוב 10 לחודש, כדי שהצ'ק ירד במקביל לכניסת המשכורת, ולבעלי הדירות אין סיבה להתנגד.  
לצפיה ב-'לפי הנוסח צריך לשלם במזומן או שיק ליום החתימה על החוזה'
לפי הנוסח צריך לשלם במזומן או שיק ליום החתימה על החוזה
10/08/2017 | 02:40
46
כך אני תמיד עשיתי. לא משנה מתי נכנסים בפועל, מאחר ונחתם החוזה את התשלום הראשון מוציאים במזומן.
אבל פתוח לפרשנות ואם בעל הבית לא מתנגד שהשיק הראשון יהיה ליום שונה מהיום, תכתוב ככה.
לצפיה ב-'על שוכרים, השכרה וחוויות'
על שוכרים, השכרה וחוויות
04/08/2017 | 17:12
14
132
אז כפי שכתבתי לאחרונה בין השורות, אני עוברת דירה בקרוב, ובמסגרת זו הדירה אותה אני עוזבת פורסמה ואנשים באו לראות ולבדוק הכצעקתה.

היות שאני עוזבת בסיום חוזה, לא הייתי אמורה להתעסק עם זה יותר מדי מלבד להראות את הדירה. בפועל, מצאתי את עצמי עושה יותר ממה שהייתי אמורה, בעיקר כי רציתי לגמור עם זה כבר. התקופה הזאת כללה סאגה מעניינת, חלקה נחמדה, חלקה משעשעת וחלקה הזויה, ואת מי אני אשתף אם לא אתכם?

בכללי חשבתי שלא תהיה בעיה למצוא מחליפים לדירה – זו דירה מסוג נדיר: לא מחולקת, משופצת ויפה, ממוקמת באזור מבוקש והמחיר שלה סביר יחסית לתמורה. בעלי הדירה פרסמו מודעה ביד2, אבל ההיענות לא הייתה גבוהה במיחד – היו אנשים שהתעניינו, אבל יחסית בודדים שפנו לסירוגין, והיו כמה קטעים לא ברורים עם אנשים שכמעט סגרו ונעלמו. היות שלא התאים לי כל יומיים לקבוע עם אדם אחר, פרסמתי בעצמי מודעה בפייסבוק והפניות זרמו, אבל ממש. על מנת שיהיה נוח לכל הצדדים ובעיקר לי, קבעתי להראות את הדירה בערב אחד שנקבע מראש.

מה שבעצם יש לי לספר זה על סוגי השוכרים הפוטנציאלים ועל המציאות מנקודת המבט המנוגדת – אמנם אני לא בעלת הדירה, ובתור השוכרת שעוזבת לא באמת קריטי לי אם יימצאו שוכרים או לא, אבל ההתנהלות של חלק מהמתעניינים צרמה לי בכל זאת.

לצפיה ב-'אז מה היה לנו?'
אז מה היה לנו?
04/08/2017 | 17:18
114
קבלו כמה סוגי טיפוסים שנתקלתי בהם במסגרת חיפוש המחליפים:

השוכרים המתמקחים: למרות ששכ"ד נאמר להם מראש בצורה ברורה, וגם הארנונה וועד הבית, הם עדיין ניסו להתמקח. אני לא נגד התמקחות, בעצמי הצלחתי להוריד את שכ"ד בחידוש החוזה, אבל היו כמה אנשים שממש לא הצלחתי להבין אותם: אם אתם יודעים ששכ"ד מעל ליכולות שלכם, אל תבואו לראות את הדירה מלכתחילה, במיוחד אם אתם רואים בפייסבוק שיש המון מתעניינים ובזמן שאתם נמצאים בדירה מגיעים עוד אנשים – אם יש כזה ביקוש לדירה, זה אומר משהו.

בין הנימוקים ששמעתי למה שכ"ד צריך להיות נמוך יותר (למרות שהוא לא נחשב לגבוה יחסית לתמורה) היה נימוק הזוי למדי והוא שבשביל אדם יחיד מדובר בהוצאה גדולה יחסית, במיוחד בהתחשב בארנונה. ועל זה אני אומרת – זה לא אמור לעניין את בעלי הדירה שאתה רוצה לגור בדירה הזאת לבד, זו דירה שמספיק גדולה בשביל לאכלס זוג, והמחיר לא נגבה פר אדם אחרי הכל. ולא, זה לא אומר שבעלי הדירה חוצפנים, דווקא הם משכירים במחיר הוגן יחסית, לפחות לדעתי ולדעת הרבים מאוד שהתעניינו.

עוד התמקחות מעניינת שהגיעה מיותר מאדם אחד, הייתה לגבי מועד הכניסה: בדרך כלל מועד כניסה נקבע בהתאם למועד העזיבה של הדייר הקודם, כך שאין יותר מדי מקום למיקוח – יש לפעמים אפשרות לגמישות של ימים בודדים, אבל אם מועד סיום החוזה הנוכחי שלכם הוא חודש לפני או אחרי מועד הכניסה שצוין במודעה ונאמר לכם במפורש, הסבירות שיהיה מקום להתמקח קלושה. היו אנשים שהבינו את זה ואמרו שזה פחות מתאים, היה מי שהיה מוכן לספוג חודש שכ"ד של שתי דירות, והייתה מי שניסתה לשכנע אותי לעזוב קודם.

השוכרים שמגיע להם – באופן טבעי, אנשים בודקים את התקינות של התשתיות עד כמה שניתן. אנשים מתעניינים בתקינות המזגן, הדוד, הברזים. היו מי שהתעניינו באפשרות להחלפת המזגן, היות שהוא נראה להם ישן – הוא באמת לא מאוד חדש, אבל הוא עושה את העבודה, יחסית חסכוני בחשמל ואמנם יש דגמים מתוחכמים ושקטים יותר היום, אבל אין שום סיבה שבעלי הדירה ישקיעו אלפי שקלים בשדרוג שכזה שהוא דיי מיותר בתכלס, גם אם אתם חושבים שכן (וזה כשהבניין מיועד מתישהו לפינוי בינוי, כמו רוב הבניינים ברמת גן, ככה שבאמת אין שום סיבה לעשות דבר כזה), הייתה מישהי שהפריעו לה סימני אבנית באמבטיה, לא משהו נוראי בכלל (רוב האנשים שבאו בכלל לא שמו לב לזה), אבל היא טענה שזה דורש שיפוץ ושכל דירה דורשת רענון בין שוכר לשוכר. היא לא התביישה לדרוש את זה מבעלי הדירה כתנאי לכך שתסגור (יחד עם החלפת המזגן), כמובן שהם לא הסכימו והיא ויתרה על הדירה.

נגזרת אחרת של השוכרים שמגיע להם היו אלו שביקשו שאראה להם את הדירה במועדים שונים מאלו שקבעתי, זה בלט במיוחד אחרי שקבעתי את הערב בו הראיתי במרוכז, ובכל זאת קיבלתי פניות מאנשים שביקשו לבוא לראות "היום" או "בשבוע הבא", למי שביקש בשבוע הבא עניתי שאם הדירה עדיין תהיה רלוונטית אעשה עוד ערב כזה, ולמי שביקש לראות "היום" הסברתי שאין אפשרות כי אני מראה במועד אחר. התוצאה – אותם אנשים, והיו כמה כאלו, ניסו לשכנע אותי "אולי בכל זאת" בטענה שהדירה מאוד נראית להם מהמודעה, והם יכולים היום/בשבוע הבא, והם לא רוצים לפספס את הדירה. ואני אומרת – עם כל הכבוד, ובאמת שיש כבוד, הסיבה שהראיתי במרוכז היא בין היתר כי אי אפשר לדעת רק מהמודעה, ואם הייתי מראה לכל אדם בנפרד בשעות שונות, לא הייתי יוצאת מזה. היו גם מי שביקשו בשעה מוקדמת יותר – כשכל הקטע זה שלא יכולתי בשעה מוקדמת יותר, זה נורא נחמד שאתם פנויים בבקרים, נוח לכם לבוא בשעות אחר צהריים או בשבת (גם בזה נתקלתי), אבל לי זה לא מתאים, ועם כל הכבוד – אני לא אצא מהעבודה מוקדם בגלל שלכם יותר נוח, ואני באמת אדם נחמד מאוד, ואני יודעת שקשה למצוא דירה ויש לי את כל האמפתיה שבעולם, אבל ככה דברים עובדים, ועם כמה שאני נחמדה כאמור – אני לא חייבת לכם כלום אחרי הכל, עם כמה שאני לא אוהבת את המשפט הזה.

לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
04/08/2017 | 17:21
91
עוד סוג שוכרים שהיה פחות נפוץ הוא אלו שיודעים לשאול – אבל לא יודעים לקרוא. כשפרסמתי את המודעה הקפדתי לכתוב הכל בצורה הכי ברורה והכי מפורטת וגם הכי כנה – כתבתי את מחיר הארנונה וועד הבית, את שטח הדירה, מה נשאר ומה לא נשאר בדירה (וגם ציינתי שניתן לקנות ממני ריהוט – אבל זו לא התניה, אני מהמתנגדים לתופעה הזאת), וציינתי גם שחנייה באזור זה דבר בעייתי לטובת בעלי הרכבים. עדיין היו אנשים שפנו אלי בפרטי ושאלו על מה שהיה כתוב במפורש. היה מישהו שמתי שהפניתי אותו למודעה הציג הסבר – טען שהוא ראה הרבה מודעות והוא לא זוכר באיזו דירה מדובר...  לא הכי יעיל מצידו אני חשה בצורך לציין.

מהצד השני יש את אלו שלא יודעים לשאול, או שפשוט לא טורחים כי הם מעדיפים להחליט – והם החליטו שכל הריהוט שבדירה נשאר, או לפחות חלקו (למרות שכתבתי במפורש במודעה מה נשאר ומה לא ומה אפשר לקנות ממני אבל רק אם רוצים), זה פחות משמעותי, אבל זה משהו שהייתי ממליצה לא להקל בו ראש, שלא יטענו אחר כך לרמאות ושחשבו שהדירה מרוהטת כי זה מה שראו, ולשמוע מישהי מדברת בטלפון עם בעלה ומסבירה לו שזו אחלה דירה והיא כן מרוהטת "אפילו יש פה מכונת כביסה ותנור ופינת אוכל"... הבנתם.
הייתה גם מי ששאלה מה אני משאירה, בנימה של – מה אני משאירה ולא מוכרת, והסבירה שהם צריכים רהיטים שונים, שזה נחמד מאוד, אבל למה את חושבת שאני אשאיר לך רהיטים במתנה? אם את ממש צריכה רהיטים וחושבת שהרהיטים שלי משתלבים טוב בדירה ורוצה לחסוך הובלה, את יכולה להציע לקנות אותם.

ואשתף גם במקרה ספציפי של פנייה מוזרה ולא ברורה: מישהו שפנה אלי במסר פרטי שכלל את אותו התוכן גם באנגלית וגם בעברית, שכללו הסבר מיותר על מצבו האישי ועל כך שהוא גר לבד ומתעניין בדירה, בצירוף בקשה שאתקשר אליו לתאם איתו מועד בו יוכל לראות את הדירה. כמובן שלא התקשרתי, עניתי לו כמו לכולם שאני מראה את הדירה באופן מרוכז. זכיתי לקבל ממנו תגובה כמה ימים מאוחר יותר, שכללה הבהרה שהוא מצא כבר דירה ומאחל לי בהצלחה. שוין, אני משתדלת לכבד כל אדם באשר הוא אדם, אבל זה באמת היה מוזר למדי.

לצפיה ב-'Next - ההתקדמות לשלב הבא'
Next - ההתקדמות לשלב הבא
04/08/2017 | 17:30
2
96
ביום בו הראיתי את הדירה, הגיעו לא מעט אנשים. האמת שזה דווקא היה נחמד מאוד, במיוחד כי הגיעו ריכוז של אנשים מקסימים, איכשהו כל המתעניינים האיכותיים והנחמדים התרכזו לערב הזה ויצא גם שרובם היו מעוניינים, אבל המשכתי להראות את הדירה והסברתי לאנשים שכעיקרון אנחנו במעמד של רשימת המתנה, אבל זה לא אומר כלום כי מניסיוני (שכבר כלל 3 אנשים שכמעט סגרו), לפעמים אנשים "נרשמים" לכמה דירות או שדברים משתנים אצלם, אבל שיהיו מודעים. גם התזמון של האנשים היה דיי סבבה, יצא שבגדול אנשים הגיעו אחד אחרי השני, כשמדי פעם בוצעו שני סיורים מודרכים במקביל. 

היה קטע מגניב למדי, כשהגיעה בחורה שהסבירה שנשלחה ע"י זוג חברים שלא יכלו להגיע, אבל לא רצו לפספס את הדירה, אז שלחו אותה לראות וביקשו שתתקשר בשיחת וידאו ותעשה להם סיור בדירה. זה היה משהו מיוחד וממש הערכתי את הזוג הזה על כך. הם הודיעו שהם מעוניינים, למרות שלא ראו פיזית, והצטרפו לרשימת ההמתנה. לזה אני קוראת – פתרון אלגנטי.

מרוב שכל מי שנרשמו היו כל כך נחמדים ומקסימים, היה לי קצת חבל על אלו שהיו בסוף הרשימה, אבל החלטתי מלכתחילה שאני הולכת להיות הוגנת וללכת לפי סדר ההגעה. היו זוג שהגיעו אחרונים בעיקר כי הסתבכו בדרך, והגיעו כעיקרון "אחרי שעות הקבלה", וידאו שזה בסדר והסבירו שהם מתעכבים והיו כל כך נחמדים ומנומסים. בגלל שהם הגיעו בסוף אחרי תלאות בדרך גם ישבנו איתם קצת ודיברנו. הם שלחו לי אחר כך הודעה עם תודה על האירוח בשעה מאוחרת ושהם מקווים שזה יסתדר כי הדירה מאוד מצאה חן בעיניהם. יש אנשים סימפטיים  עם אנרגיות טובות, למה ביומיום אני פחות פוגשת כאלו?  

ולסיכום - כמה עצות כלליות לאנשים שמתעניינים בדירה להשכרה:

מציאת דירה מתאימה זה דבר שדורש השקעה וגם הרבה עניין של מזל, ובמציאות של ימינו – כל הקודם זוכה. אם מודעה נראית לכם – אל תבררו על אפשרות לראות אותה בעוד שבוע, במיוחד אם היא ממוקמת בגוש דן, כי רוב הסיכויים שהיא כבר לא תהיה רלוונטית.
אל תרימו ידיים אם אחרים שבאו לראות את הדירה מודיעים מול עיניכם שמעוניינים – תבקשו שירשמו את הפרטים שלכם ברשימת המתנה, ככה זה עובד בימינו, וזה לא נדיר שבסוף דברים משתנים (מי ששוכרים את הדירה שאני עוזבת אלו מי שהיו מס' 3 ברשימה).
תהיו נחמדים – גם אם מי שמראה לכם את הדירה זה השוכר העוזב ולא בעל הדירה, הנחמדות זה כרטיס הביקור שלכם.
ומהצד השני – תהיו ריאליים, קחו בחשבון שגם אם אתם הכי נחמדים והכי מקסימים שיש, אם יש רשימת המתנה של 10 אנשים, הסיכויים שלכם לא משהו, גם אם תדגישו שהדירה ממש מתאימה לכם מכל הבחינות ושאתם אנשים איכותיים. כנ"ל במידה ואומרים לכם שהדירה כבר לא רלוונטית.
תהיו הוגנים – אם הודעתם שאתם מעוניינים, בעל הדירה שלח לכם את החוזה במייל, הפסיק להראות אותה וכבר סיכמתם מועד כניסה ואז התחרטתם מכל סיבה שהיא, תודיעו, או לפחות אל תסננו בטלפון את בעל הדירה.
יש להיות נחמדים ויש להיות over חברותיים – השוכרים העוזבים/בעלי הדירה הם לא חברים שלכם, וגם אם אתם מאוד סקרנים לגבי החיים הפרטיים שלהם, יש דברים שלא רלוונטיים ויש דברים שהם לא עניינכם, ולשאול את השוכרים העוזבים שאלות אישיות מוגזמות זה לא במקום וגם לא יקדם אתכם יותר מדי.

למען הסר ספק – זה לגיטימי לשאול לסיבת העזיבה של השוכרים (זה אפילו רצוי ומומלץ, ועשוי לחסוך עגמת נפש במקרים מסוימים), אבל לחקור ולחפור ולרדת לשורש העניין זה כבר פחות לגיטימי, וגם לא קשור לנושא שלשמו התכנסנו פה.

זהו... 

לצפיה ב-'בהצלחה בדירה החדשה!'
בהצלחה בדירה החדשה!
05/08/2017 | 01:24
1
19
לצפיה ב-''
05/08/2017 | 22:44
9
לצפיה ב-'מעניין מאד'
מעניין מאד
05/08/2017 | 03:01
8
89
קודם כל מאד מעניין שפרסום ביד2 הרבה פחות יעיל מפרסום בפייסבוק. זו לדעתי עובדה שראויה להדגשה בפני משכירים.
שנית מעניינת בעיני הוויית ההשכרה במרכז. אני גר בסוף הצפון ופה לא נתקלתי בתורים על דירות. לפני שנים גרתי תקופה בת"א ושם באמת השתתפתי פעם בתור על דירה. לא חושב שהיום הייתי רוצה להשתתף בתור. אם הייתי נתקל בתור על דירה שמוצאת חן בעיני כנראה הייתי זורק כסף על הבעיה. עם כל הסימפטיה לאלה שאין להם האפשרות ועם ההבנה שהתנהגות כזו תורמת לעליות בשכר הדירה במרכז.
לצפיה ב-'האמת שציפיתי שיהיו מי שיעשו את זה'
האמת שציפיתי שיהיו מי שיעשו את זה
05/08/2017 | 21:11
7
73
ולזכותם של בעלי הדירה שלי - הם לא העלו את שכ"ד למרות שהבינו שיש ביקוש ולמרות שלאור העובדה שהתעניינו בדירה לא מעט זוגות, הם היו יכולים בשקט להעלות לדעתי וזה היה מתקבל. מהצד השני, לאנשים לא הייתה דרך להגיע לבעלי הדירה, אולי אם הם היו מראים את הדירה או אלו שמפרסמים את המודעה, אנשים היו פונים אליהם ומציעים לשלם יותר, זה מסוג הדברים ששמעתי עליהם לא אחת בתל אביב, של "מכירה פומבית" של דירות שוות לכל המרבה במחיר. 

לגבי נושא הפייסבוק - זה יותר ממשי, רואים את מי שמפרסם ואפשר לשאול שאלות במקום ולראות תגובות של אנשים אחרים לגבי המיקום/מחיר וכדומה. יש מי שמחפשים ביד2, אבל נראה שמתחילים עם פייסבוק ורק אחרי זה בודקים במקומות אחרים. 

מהצד השני, דירות שמפורסמות רק ביד2 או בדרכים אחרות (כמו שלט על המרפסת) יהיו עליהן פחות מתחרים, ובמקרים מסוימים המשמעות היא שבעל הדירה הוא אדם שפחות בעניינים, והמחיר יהיה בהתאם. 
לצפיה ב-'ברכות לרגל מעבר הדירה.לגבי פייסבוק ,מעניין אותי'
ברכות לרגל מעבר הדירה.לגבי פייסבוק ,מעניין אותי
06/08/2017 | 01:54
6
69
האם פירסמת באתר או בקבוצה כלשהי ואם כן אשמח לדעת אם תוכלי לשתף באיזה או שפשוט פירסמת בקרב החברים והחברות שלך בפייסבוק ואז כל החברים שלהם ראו את הפירסום הזה.
לצפיה ב-'פרסמתי בקבוצה רלוונטית'
פרסמתי בקבוצה רלוונטית
06/08/2017 | 20:58
5
66
נראה לי יותר פרקטי מאשר לפרסם על הטיימליין שלי, וגם הוכיח את עצמו. ככה הפרסום הגיע ישירות לאנשים שמחפשים דירה באזור הספציפי. 
לצפיה ב-'תודה על תשובתך.אולי במידה'
תודה על תשובתך.אולי במידה
06/08/2017 | 23:39
4
53
וזה לא פוגע בפרטיותך אם אפשר לדעת את שם הקבוצה -קבוצות(את יכולה לשלוח לי גם בפרטי).נשמע לי שיטה מאוד פרקטית ועדיפה על אתר יד 2 והדומים לו.
לצפיה ב-'זה תלוי איפה הדירה ממוקמת'
זה תלוי איפה הדירה ממוקמת
07/08/2017 | 00:04
3
66
יש קבוצות ייעודיות לאזורים שונים בארץ, כשאני מניחה שהפרסום בקבוצות האלו פרקטי יותר לדירות קטנות, ופחות לדירות שמתאימות למשפחות - מי שמפרסמים בדרך כלל בפייסבוק זה פחות בעלי דירות (אם כי יש גם כאלו) ויותר שוכרים שמחפשים מחליפים, ואלו לרוב אנשים שחיים כיחידים/זוגות/שותפים, לפחות בקבוצות שרלוונטיות לאזור המרכז. 
לצפיה ב-'באזור המרכז.אם אפשר דוגמא של שם של קבוצה.'
באזור המרכז.אם אפשר דוגמא של שם של קבוצה.
07/08/2017 | 00:06
2
20
לצפיה ב-'כנראה שלא הייתי ברורה '
כנראה שלא הייתי ברורה
07/08/2017 | 20:01
1
67
הקבוצות מפולחות בהתאם לערים ולאזורים השונים - זה לא יעזור שאני אתן לך את השם של הקבוצה בה פרסמתי את הדירה שלי, כי אם הדירה שלך בהרצליה, למשל, קבוצה של דירות להשכרה ברמת גן לא תתאים לך. יש קבוצות ייעודיות לכל דבר, מי שמחפש דירת שותפים בצפון הישן, לא יכנס לאותן קבוצות שיכנסו זוג שמחפשים דירה בגבעתיים, ומי שרוצה להשכיר דירת 4 חדרים בחולון, לא יפרסם אותה בקבוצה שמיועדת לסטודנטים של האוניברסיטה העברית. יש קבוצות נפרדות לשותפים, לזוגות, ליחידים, לסאבלט, לסטודנטים - והכל מפולח בהתאם לאזורים, ולכל אזור יש בדרך כלל כמה קבוצות, יש קבוצות שלא מאפשרים בהם למתווכים להיכנס ויש קבוצות שיותר חופשיות בזה.

ובשורה התחתונה - כנס לפייסבוק ותכתוב דירות להשכרה ב... ואת שם העיר המדוברת, וכבר יעלו לך שמות הקבוצות. 
לצפיה ב-'או קיי תודה'
או קיי תודה
09/08/2017 | 03:23
49
אני לא כל כך בקיא בעניינים הללו של איתור בפייסבוק ובמחשב.מה לעשות שייך לדור ישן ומיושן .
לצפיה ב-'חוב לעיריה עבור מים '
חוב לעיריה עבור מים
03/08/2017 | 15:25
6
81
שלום , מבקש  עזרה בדחיפות,הדייר  שלי לא  שילם  את כל תשלומי המים לעיריה היות שהוא אומר "עיקר  החוב  נובע בגלל  פיצוץ בצנרת המים  שמחוץ לדירה" ,העיריה חילקה את החוב  בין הדיירים. אם  בעיריה הוא רשום במחלקת המים ,האם העיריה יכולה לתבוע אותי ??? היום הוא עוזב מבלי להסדיר  חובו ומבקש  את שיק  הערבות ,  מה לעשות???
לצפיה ב-'נתחיל מזה שאתה לא מחזיר ערבות בלי שהוא מסדיר את החוב'
נתחיל מזה שאתה לא מחזיר ערבות בלי שהוא מסדיר את החוב
03/08/2017 | 19:11
2
61
אני מניחה שגם לקחת צ'ק עבור תשלומים לרשויות השונות וזה בדיוק בשביל מקרים כאלה
אבל - יש צדק חלקי מדברי הדייר, הוא לא אמור לשלם עבור פיצוץ בצנרת שמחוץ לדירה, הוא אמור לשלם עבור השימוש שלו, הצנרת של הבניין היא חלק מהנכס שלך ואתה אמור לשאת בהם.
אני הייתי מגיעה עם הדייר להסדר לגבי חלקו בתשלום ומשלמת את היתרה.
בכל מקרה זה מאוד תלוי בעיריה, אני לא הייתי משאירה חובות באוויר
לצפיה ב-'ואגב אם הוא יוצא היום'
ואגב אם הוא יוצא היום
03/08/2017 | 19:20
46
אין סיבה להחזיר לו עדיין שום ערבות עד שהוא לא משלם את כל החשבונות
סגירת חשבון מים יכולה לקחת מלא זמן לדוגמא

לצפיה ב-'חוב עיריה/ מים '
חוב עיריה/ מים
06/08/2017 | 08:06
31
תודה על התשובה
לצפיה ב-'הדייר יכול לתבוע אותך אם תפעיל את הערבות'
הדייר יכול לתבוע אותך אם תפעיל את הערבות
04/08/2017 | 02:37
2
48
וגם אם העיריה תתבע את החוב ממנו.
עלויות פיצוץ בצנרת חלות על בעל הנכס ולא על הדייר.
אתה יכול לדרוש ממנו תשלום דומה למה ששילם לפני הפיצוץ. מעבר לכך הנזק שנגרם כתוצאה מבעיה בנכס, כמו בצנרת, הוא על חשבונך כמשכיר.
אם החוב היחיד שנותר הוא בענין המים המעשה ההגון מבחינתך כמשכיר הוא להחזיר לו את הערבות כנגד תשלום סכום דומה לצריכה הרגילה שלו, ובהמשך להסדיר את חוב המים בגין הפיצוץ כדי שהדייר לא יהיה חשוף לתביעות.
לצפיה ב-'חוב לעיריה עבור מים '
חוב לעיריה עבור מים
06/08/2017 | 08:35
1
43
תודה על התשובות , להבהרה איני תובע ממנו השתתפות עבור תיקון  הצנרת אלא את דליפת המים כפי שהעירייה חייבה כל אחד  מהדיירים  בחשבון האישי של המים עיננו הרואות שגם חברת החשמל והעיריות מפרסמות  להביא את השוכר  אליהם כדי לרושמו אצלם וזה לטובת המשכיר שאם יהיו חובות הוא יישא  בהם.. הוא לא אמור "להיכנס לנעלי המשכיר?!

תודה לכם
לצפיה ב-'השוכר לא בא במקום המשכיר בשום אופן'
השוכר לא בא במקום המשכיר בשום אופן
06/08/2017 | 08:55
39
השוכר צריך לשלם עבור הצריכה שלו.
עלויות הבעיה בצנרת בין שהן בתיקון הצנרת ובין שהן בחשבון מים בגין הבעיות, הן של המשכיר.
העיריה היא לא צד בחוזה בין המשכיר והשוכר והיא לא קובעת מי צריך לשאת באילו עלויות. היא מגישה חשבון למי שרשום אצלה. אתה כמשכיר צריך להבין שהחלק שנובע מפיצוץ הצנרת הוא שלך.
החלק של השוכר הוא הצריכה שלו שאפשר לברר או לפי חשבון קודם לפני הפיצוץ או לפי שעון המים של הדירה.

לצפיה ב-'שטר חוב'
שטר חוב
03/08/2017 | 00:34
3
86
שלום,
במסגרת חיפושי אחר דירה להשכרה יחד עם חבר, הגענו לדירה נחמדה בת"א בה דרש בעל הדירה שטר חוב בסך 50,000 ש"ח, כאשר שכר הדירה עומד על כ-6,000 ש"ח בחודש.

אני לגמרי חדש בתחום ועדיין לא מתמצא בכל הפרטים.
מה הסכום המקובל לשטר חוב? האם הסכום אותו דרש בעל הדירה לשטר החוב הינו מוגזם? (האינטואיציה שלי אומרת שכן, אבל אני לא באמת מבין).

כמו כן, במסגרת הצעת החוק החדשה, נקבע ש"החוק מגביל את גובה הערבות שבעל דירה יוכל לבקש משוכריו לעד פי 3 מדמי השכירות החודשיים או עד לשליש מגובה השכירות השנתית. הנמוך מביניהם" (ראו כאן). אני מתנצל אם השאלה מעט דבילית, אך כאמור אני חדש בתחום ועדיין לא מתמצא. האם במקרה הזה שטר החוב הוא למעשה הערבות המדוברת? אם כן, זה לא חשוד שבעל הדירה דורש שטר חוב בסכום מופרז ביחס להצעת החוק שעדיתה להתקבל בקרוב?

ברור לי שיעבור עוד לא מעט זמן עד שההצעה תיכנס לתוקף, אבל אני רוצה לקבל מושג כללי האם החוזה נחשב להוגן.

אשמח לייעוץ
לצפיה ב-'שטר החוב שהוא דורש אכן גבוה ביחס לחוק שכירות הוגנת העתידי'
שטר החוב שהוא דורש אכן גבוה ביחס לחוק שכירות הוגנת העתידי
03/08/2017 | 02:34
57
אכן לפי החוק שעומד לאישור הכנסת הערובות שהמשכיר יכול לדרוש לא יעלו על 3 חודשי שכירות. כלומר 18000 במקרה של שכ"ד 6000 בחודש. 

לצפיה ב-'תראה למשכיר את התקנות החדשות לחוק השכירות והשאילתא'
תראה למשכיר את התקנות החדשות לחוק השכירות והשאילתא
04/08/2017 | 14:23
40
מצ"ב הקישור
להלן הסעיף הרלוונטי
ערובה (תיקון מס' 1)  תשע"ז-2017
25י.   (א)  בסעיף זה, "ערובה" – ערובה לשם הבטחת חיובי השוכר הנובעים מחזוה השכירות למגורים.
         (ב)  ביקש המשכיר מהשוכר ערובה, אחת או יותר, הכרוכה בהוצאה כספית לשוכר, ובכלל זה ערבות בנקאית או מזומן, לא יעלה גובהן המצטבר של הערובות על הנמוך מבין סכומים אלה:
(1)   סכום דמי השכירות שהשוכר התחייב לשלם לפי חוזה השכירות למגורים, בעד שליש מתקופת השכירות;
(2)   סכום השווה לפי שלושה מדמי השכירות לחודש שהשוכר התחייב לשלם לפי חוזה השכירות למגורים.
         (ג)   המשכיר רשאי לממש ערוכה שנתן לו השוכר רק במקרים המפורטים להלן ובסכומים כמפורט לצדם:
(1)   השוכר לא שילם את דמי השכירות במועד הקבוע בחוזה השכירות – עד גובה דמי השכירות שלא שולמו בתוספת הפרשי הצמדה וריבית לפי תנאי החוזה;
(2)   השוכר לא תיקן ליקויים שהוא אחראי לתיקונם לפי סעיף 25ח(א) – עד גובה עלות התיקון;
(3)   השוכר לא שילם את התשלומים השוטפים שהוא חב בהם לפי סעיף 25ט(א)(2) עד (5) – עד גובה התשלומים שלא שולמו;
(4)   השוכר לא פינה את הדירה המושכרת בתום תקופת השכירות – בסכום בהתאם לתנאי החוזה.
         (ד)  המשכיר יודיע לשוכר זמן סביר מראש על כוונתו לממש את הערובה ויאפשר לו לתקן את הטעון תיקון בתוך זמן סביר.
         (ה)  הסתיימה תקופת השכירות, ישיב המשכיר לשוכר את הערובה או את יתרתה לאחר המימוש לפי סעיף קטן (ג), לרבות פירותיה, בתוך 60 ימים ממועד השבת הדירה המושכרת לרשותו או עד למועד שבו נפרעו חובות השוכר כאמור בסעיף קטן (ג), לפי המאוחר.
   שים לב בין אם הערובה שאתה נותן למשכיר היא בצורת מזומן ,המחאה בנקאית,שטר חוב שיק ביטחון .סך הערובה במצטבר !!!! לא תעלה על הנמוך מבין הסכומים המצויינים בסעיף זה.

לצפיה ב-'הוגן זה עניין יחסי'
הוגן זה עניין יחסי
04/08/2017 | 15:29
50
ובכללי, היות שהחוק המדובר הוא דבר טרי שעדיין עמום, סביר להניח שייקח זמן עד שהוא יתפוס, יש מצב שאנשים או שלא מודעים אליו או שמעדיפים להעמיד פנים שלא מודעים אליו.

לגבי גובה הערבויות - בין אם מדובר בשטר חוב ובין אם מדובר בערבויות אחרות, זה דבר משתנה ולא תמיד שכ"ד זה מה שקובע את גובה הערבויות. הסכום שציינת הוא אכן גבוה יחסית, גם בהתחשב בכך שאני מניחה שהוא מתחלק בין שניכם, אבל בתל אביב הביקוש גבוה כידוע, וכנ"ל ערך הדירה - נאמר רק שההפסד שייגרם לבעל הדירה במידה וייגרמו נזקים לדירה שלא יאפשרו לו להשכיר אותה במשך תקופה, או במידה ושכ"ד לא ישולם לו, יהיה גדול משמעותית מאשר בעיר אחרת. 

עם ובלי קשר אני אומרת - אם הסכום גדול עליכם ולא מתאים לכם, זכותכם המלאה להמשיך הלאה. מהצד השני, למיטב ידיעתי לא מעט שוכרים חותמים על שטר חוב שבמידת הצורך לא יהיה לו כיסוי, והם מתייחסים לזה כעניין פורמלי בלבד, למרות שזו לא בהכרח גישה חכמה, אבל בתכלס, המקרים בהם בעלי דירות ממוצעים שמשכירים לשוכרים ממוצעים נאלצו לממש את שטר החוב הם יחסית נדירים. 
לצפיה ב-'להלן התקנות החדשות לגבי שכירויות'
להלן התקנות החדשות לגבי שכירויות
04/08/2017 | 14:17
1
70
התקנות החדשות שעברו בכנסת בקריאה שלישית התפרסמו ברשומות וניכנסו לתוקפן.
שימו לב תקנות חדשות אלו נתווספו לחוק הקיים :חוק השכירות והשאילתא,תשל"א-1971.
להלן הקישור
https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/p222k1_001.h...
לצפיה ב-' תודה על הלינק'
תודה על הלינק
04/08/2017 | 15:37
5
לצפיה ב-'שני שאלות לגבי השכרת דירה ועזיבת דירה קיימת'
שני שאלות לגבי השכרת דירה ועזיבת דירה קיימת
01/08/2017 | 14:17
7
110
שלום, אני בדירתי כבר 4 שנים, ובשנים האחרונות כבר אני בלי חוזה רשמי.
אני עם חוזה מסויים אבל הוא על שנה לא נכונה, (יכול להיות שהבעל בית לא שם לב) והערבון הבנקאי שלי היה על השנה הראשונה בלבד.

הדירה במצב קטסטרופלי, הרצפות עם כתמים, הקירות על הפנים,ֿ התקרה מתקלפת, נמלים בכל מקום, לא במצב ראוי לחיות בה.
אז לא היתה לי הזדמנות או זמן לחפש דירה אחרת.
אני ב4 שנים שאני שם שיפצתי הרבה דברים בדירה ממה שיכולתי לבד, כמובן באישור הבעל בית, אבל בסופו של דבר כבר הגיעו מים עד נפש ואני רוצה לעזוב.

השאלה הראשונה היא מה הדרך הכי אפשרית לעזוב, נגיד במידה ואני אומר לבעל בית שאני רוצה לעזוב לפני תום חוזה, והוא יגיד לי שאי אפשר, או שאני צריך למצוא דיירים מחליפים, איך זה בדיוק עובד ? כי שוב, בחוזה שלנו שהוא לא ל2017, רשום שאני צריך למצוא לו דיירים, אבל אף אחד לא ירצה לבוא לגור בדירה כזאתי בדוק.

בנוסף מתי מחפשים דירה אחרת ? ובאיזה שלב של החיפושים מודיעים את זה לבעל הבית ?

השאלה השניה היא, לגבי הפיקדון, שאני אעבור לדירה נוספת בגלל שזה ברמת גן, אני משער שהבעלים ירצו ערבון בנקאי ולא שום דבר אחר.
הםא נגמרו הימים של צ׳ק ביטחון ? ערבון בנקאי אומר שהבנק עכשיו סוגר לי 20,000 שקלים, וזה טיפה הזוי... שאני צריך לשלם ומבחינתי זה לשלם את זה כי הבנק סוגר לי את הסכום הזה, 
האם באמת יש אפשרות למשהו אחר היום ? או איך זה עובד ?

המון תודה !
לצפיה ב-'השאלות שלך כרגע בתיאוריה'
השאלות שלך כרגע בתיאוריה
01/08/2017 | 17:25
65
תחזור עם בעיה קונקרטית, אחרי שדיברת עם בעל הבית, אחרי שחיפשת דירה נוספת וראית איזה ערבון הם רוצים, כי כרגע כל תשובה תהיה באוויר. 
לצפיה ב-'השנה שכתובה בחוזה לא משנה'
השנה שכתובה בחוזה לא משנה
02/08/2017 | 04:33
62
החוזה שלך בתוקף מעצם המגורים בדירה. אם לא חתמתם על חוזה חדש החוזה שהיה ממשיך להכתיב את התנאים. אם רשום שהדייר צריך למצוא מחליפים אז חובתך למצוא או להמשיך לשלם את שכר הדירה.
במצב המתואר הייתי אומר שאין ברירה אלא לסחוב עד הסוף.
יש לציין רק שנמלים זו לא אשמת בעל הבית אלא הדייר. קירות ותקרה אפשר לצבוע.

לצפיה ב-'תגדיר לא במצב ראוי למחיה'
תגדיר לא במצב ראוי למחיה
02/08/2017 | 21:31
42
אם הדירה במצב שהוא באמת לא ראוי ונחשב לחורג מתנאי המחיה הסבירים, אתה יכול לטעון להפרת חוזה מצד בעל הדירה, אבל מצידו הוא יכול לתקן את הליקויים ולא לשחרר אותך מהחוזה. מה שתיארת עד כה לא נחשב ללא ראויה למגורים - אלא אם יש דברים נוספים שלא ציינת. 

לגבי הערבויות בכללי - זה תלוי בבעל הדירה, יש את אלו שמעדיפים ערבות בנקאית, יש את אלו שמסתפקים בשטר חוב. לא כל בעלי הדירות דורשים ערבות בנקאית, אחרי הכל זה משהו שרבים מאוד לא מסוגלים לעמוד בו. 
לצפיה ב-'אנסה לענות על סמך התיקונים החדשים לחוק השכירות והשאילתא.'
אנסה לענות על סמך התיקונים החדשים לחוק השכירות והשאילתא.
04/08/2017 | 14:40
3
34
ראשית הקישור לחוק
לגבי המשך מגורים בשכירות ללא חידוש החוזה בפועל ,ראה הסעיפים הבאים בתיקון לחוק:
סיום השכירות (תיקון מס' 1)  תשע"ז-2017
19.  (א)  לא הוסכם על תקופת השכירות, או שהצדדים המשיכו לקיימה לאחר תום התקופה שהוסכם עליה בלי לקבוע תקופה חדשה, רשאי כל צד לסיים את השכירות על ידי מתן הודעה לצד השני זמן סביר מראש.
(תיקון מס' 1) תשע"ז-2017
         (ב)  (בוטל).
כלומר אתה רשאי לבטל את החוזה בהודעה למשכיר רצוי בכתב או במייל מתועד ללא צורך למצוא שוכרים אחרים במקומך.עם זאת אתה צריך לתת את ההודעה בה אתה נוקב בתאריך ספציפי בו תגמור את השכירות זמן סביר מראש.
מהו זמן סביר מראש ניתן ללמוד בתקנה אחרת לחוק זה המדברת על כך בהקשר אחר .הזמן הסביר הוא 60 ימים מראש.
ראה את התקנה המתייחסת לנושא אחר אך מרמזת על הזמן הסביר מראש של 60 ימים :
תניה לביטול בלא עילה (תיקון מס' 1)  תשע"ז-2017
25יג.  (א)  תניה בחוזה שכירות למגורים המאפשרת למשכיר לבטל את החוזה שלא בשל הפרתו בטלה, אלא אם כן קיימת גם לשוכר זכות ביטול כאמור.
         (ב)  המשכיר יודיע לשוכר על ביטול חוזה שכירות למגורים בהתאם לתניה כאמור בסעיף קטן (א), 90 ימים מראש, לפחות, והשוכר יודיע למשכיר על ביטול החוזה בהתאם לתניה כאמור, 60 ימים מראש, לפחות.
לגבי הערבון שאתה שואל לגביו ,הוא אמור להיות 3 חודשי שכירות.נסה למצוא משכיר שיסכים לקבל שטר חוב כעירבון ולא ערבון בנקאי.התיקונים לחוק לא נותנים פיתרון לבעיה זו אלא רק מגבילים את גובה הערבון.
לצפיה ב-'שים לב לנוסח: "בלי לקבוע תקופה חדשה"'
שים לב לנוסח: "בלי לקבוע תקופה חדשה"
04/08/2017 | 14:57
2
26
אם השוכר מסר למשכיר המחאות לתקופה כלשהי, למשל כמקובל לשנה, והמשכיר קיבל לידיו את ההמחאות, הרי יש בכך הסכמה לקביעת תקופה חדשה.
אין הכרח שהסכמה זו תבוטא בכתב בחוזה עם תאריך מעודכן.
לכן אם, כפי שסביר להניח, השואל מסר למשכיר המחאות לשנה, אין לו זכות לבטל את החוזה לפני תום השנה (אלא אם יש בחוזה, הקיים או הקודם, תניה שמאפשרת זאת).
לצפיה ב-'לדעתי פתוח לפרשנות .רק פסיקת בית משפט תקבע את'
לדעתי פתוח לפרשנות .רק פסיקת בית משפט תקבע את
04/08/2017 | 15:33
1
27
ההלכה הנכונה.
מקובל עלי שחוזה בעל פה יתכן ויהיה בתוקף .מתן שיקים מראש לשנה אכן יכולות לאשש הטענה בדבר הסכמת הצדדים וגמירות דעתם בדבר שנת שכירות נוספת.עם זאת תוכל לעמוד לכל אחד מהצדדים הטענה כי לא נקבעה תקופה חדשה ובהיעדר חוזה חתום עדכני הדבר יהיה  עדיין פתוח לפרשנות.
לצפיה ב-'אני לא ממליץ לשוכר כזה לסמוך על בית המשפט'
אני לא ממליץ לשוכר כזה לסמוך על בית המשפט
05/08/2017 | 02:07
30
שום דבר לא בטוח אבל הסיכוי שבית המשפט יקבע שאדם ששילם עבור שנה שכירות לא הסכים לשנת שכירות הוא מאד קטן.
הייתי שמח לראות פסיקות כאלה.
לצפיה ב-'סיוד דירה'
סיוד דירה
01/08/2017 | 21:31
2
74
אני משכיר דירת 3 חדרים  לשני סטודנטים , עד היום הסטודנט הנשאר מביא שותף המתאים לו, לפני עזיבת חדרו הסטודנט מסייד את חדרו, אבל האיזור הכללי מטבח, סלון מקלחת שירותים נשאר למעשה ללא סיוד חדש מספר שנים, איך לחייב את הסטודנט העוזב ( בעתיד ) לסייד חלק מהאיזור הציבורי ? האם בחוזה השכירות שלו לכתוב: כולל סיוד מטבח, ולבא אחריו: כולל סיוד סלון , כך שהדירה תסויד באופן
הדרגתי ?  תודה על התשובה
לצפיה ב-'יש אפשרות גם שבעל הבית ידאג למרחבים המשותפים'
יש אפשרות גם שבעל הבית ידאג למרחבים המשותפים
02/08/2017 | 04:39
22
לצפיה ב-'מה שאתה מציע זה משהו שחורג מהמקובל'
מה שאתה מציע זה משהו שחורג מהמקובל
02/08/2017 | 21:23
66
מקובל ששוכרים שנכנסו לדירה מסוידת, מחזירים דירה מסוידת בתום החוזה - כשזה לא תמיד נדרש, אם שוכר עוזב אחרי שנה, אין שום סיבה שיסייד ויצבע מחדש (אלא אם ביצע שימוש בלתי סביר שמתבטא במראה הקירות). במקרה של דירת שותפים זה מורכב יותר, אבל בכל מקרה מצב בו תדרוש משוכר שנכנס לדירה לא מסוידת שיחזיר אותה מסוידת, הוא גם לא הוגן וגם ירתיע שוכרים.

מה שהייתי מציעה לך זה לבצע סיוד בשטחים המשותפים על חשבונך, ולהוסיף לחוזים הבאים תנאי נדרש. זה עדיין עשוי להיות בעייתי, במיוחד אם אתה משכיר לסטודנטים שלא נשארים יותר מ-3 שנים בדירה במקרה הטוב, והתחלופה לא משותפת - זה יוצר מצב שאם שוכר א' עוזב הוא נדרש לסייד, ואז כשסטודנט ב' עוזב אחרי שנה, הוא לא נדרש לסייד. 
לצפיה ב-'חוק מיסוי דירה שלישי.'
חוק מיסוי דירה שלישי.
30/07/2017 | 01:12
14
70
מאוד בקצרה. בעל בית התחייב להחזיר את מה שהעלה בחוזה אחרון עקב חשש שלו מהחוק מיסוי דירה שלישית.
כבר דרשתי ממנו שנחשב מחדש והוא מסרב בטענה שיש סיכוי לגביה רטרואקטיבית ואפילו אם חוק יעבור בעוד חודש(אולי?) יגבו הכל מתחילת השנה.  
מישהו יודעה אם יתכן הדבר??
לצפיה ב-'וחיפשתי ולא מצאתי דיון דומה פה בפורום.'
וחיפשתי ולא מצאתי דיון דומה פה בפורום.
30/07/2017 | 01:13
1
10
לצפיה ב-'תנסה בפורום משפטי'
תנסה בפורום משפטי
30/07/2017 | 01:26
9
לצפיה ב-'מיסוי דירה שלישית הוא לפי שווי'
מיסוי דירה שלישית הוא לפי שווי
30/07/2017 | 12:02
3
42
הדירה, לפי קביעת השמאי הממשלתי מה שוויה. אין קשר לשכר דירה. 
מעבר לזה, הוא יכול לבחור איזו דירה למסות מבין השלוש שיש לו. 
בלי שום קשר לזה, מי שיש לו שלוש דירות שהוא משכיר אותן קרוב לוודאי שחייב במס על שכר הדירה בלאו הכי משום שקרוב לוודאי ששכר הדירה שהוא מרוויח משלוש הדירות שלו עולה על הסכום לפטור ממס על שכירות. 
לצפיה ב-'כתבת נכון - אם יש לו 3 דירות שהוא משכיר'
כתבת נכון - אם יש לו 3 דירות שהוא משכיר
30/07/2017 | 19:40
2
40
לא כל מי שיש לו 3 דירות בהתאם למה שחוק דירה שלישית קובע, משכיר את שלושת הדירות. יש לא מעט מקרים של אנשים שגרים באחת הדירות, והדירות האחרות הן לא בהכרח דירות "שלמות": קחי לדוגמה מקרה נפוץ של לא מעט זוגות פנסיונרים שגרים בדירה בבעלותם, וירשו כל אחד מההורים דירה או חצי דירה (במקרים שהדירה הורשה לשני אחים) - גם במצב בו כל אחד מבני הזוג ירש חצי דירה, ובפועל יש להם דירה שגרים בה + שני חצאי דירות, עדיין המצב נחשב כאילו יש להם 3 דירות והם יידרשו לשלם מס דירה שלישית. תחשבי עכשיו על אנשים כאלו שהדירות המדוברות לא ממוקמות במרכז הארץ, תחשבי על משפחה מהפריפריה שגרים בבית ששייך להם, יש להם עוד דירת חדר שירשו מהסבתא שמושכרת בסכום מצחיק, ועוד דירה דומה שירשו חצי ממנה - לפעמים אף אחת מהדירות לא מושכרות, או שמושכרות בסכומים לא גדולים שגם בהם לפעמים מתחלקים עם האח שחצי דירה שלו...

יש לא מעט מקרים כאלו, לא כל מי שיש לו 3 דירות בטאבו מבחינת החוק הזה הוא מליאן שרכש 3 דירות להשקעה.  
לצפיה ב-'טוב שהגעת'
טוב שהגעת
30/07/2017 | 19:42
1
5
לצפיה ב-'טוב שאת נמצאת פה לקבל את פני '
טוב שאת נמצאת פה לקבל את פני
30/07/2017 | 19:51
6
לצפיה ב-'החוק הזה יצר לא מעט בעיות'
החוק הזה יצר לא מעט בעיות
30/07/2017 | 19:32
1
36
מלכתחילה הוא היה חסר טעם, במיוחד בהקשר למניע שעומד מאחוריו, אבל הוא יצר לא מעט בעיות גם לשוכרים וגם לחלק מבעלי הדירות, ואני לא חושבת שיש מקום להרחיב בנושא. המקרה שלך הוא דוגמה מצוינת למצב המעוות שיצר החוק - בעלי דירות רבים למעשה גלגלו את המס הזה על השוכרים.

במקרה שלך, זה דיי הגיוני ומובן שבעל הדירה לא יסכים להחזיר את הכסף שקיבל, הוא קיבל אותו כחוק בהתאם לחוזה שנחתם, והוא היה יכול להעלות את שכר הדירה בלי קשר לחוק - בעלי דירות רבים בכל הארץ מעלים כל שנה את שכ"ד למרות שהחוק הנ"ל לא רלוונטי לגביהם. כל עוד יש חוזה, אין שום סיבה שבעל הדירה יסכים להוריד את העלות או להחזיר כסף שכבר קיבל. נכון שזה מבאס, ואני יודעת שאני אשמע רעה - אבל היית צריכה לחשוב על זה לפני שחתמת על החוזה. 
לצפיה ב-'השאלה הייתה אם חוק יחול רטרואקטיבית או לא. זאת שאלה עיקרית.'
השאלה הייתה אם חוק יחול רטרואקטיבית או לא. זאת שאלה עיקרית.
31/07/2017 | 00:57
24
ויחזיר ויחזיר.
לצפיה ב-'הכל יכול להיות'
הכל יכול להיות
02/08/2017 | 05:35
14
אם הוסכם בחוזה או באופן מוכח אחר שהעלאת שכר הדירה תלויה בחוק מיסוי דירה שלישית אז צריך לחכות ולראות מה יעלה בגורלו של החוק.
אם אכן זו ההסכמה בין בעל הבית והשוכר, צודק בעל הבית שרוצה לחכות לידיעה הסופית והמובטחת לגבי החוק.
לצפיה ב-'לכאורה יש אפשרות לגבות את עלות מיסוי דירה שלישית'
לכאורה יש אפשרות לגבות את עלות מיסוי דירה שלישית
04/08/2017 | 14:49
1
14
מתחילת השנה(המיסוי הזה טרם ניגבה עדיין) אבל בפועל כנראה שלא יתבצע גם אם החוק יאושר סופית.
אם איני טועה עד חודש ספטמבר (כולל) שנה זו ,בית המשפט יחליט לגבי המיסוי של דירה שלישית.כלומר יש עוד חודשיים לפסיקה סופית שלו בנדון.
תעלי שוב את שאלתך לקראת סוף ספטמבר כדי שאפשר יהיה לתת לך תשובה עדכנית בנושא.

לצפיה ב-'תודה, סוף סוף תשובות יותר ברורות.'
תודה, סוף סוף תשובות יותר ברורות.
11/08/2017 | 09:14
5
לצפיה ב-'אם טרם שמעת.בית המשפט היום ביטל חלקית את החוק'
אם טרם שמעת.בית המשפט היום ביטל חלקית את החוק
06/08/2017 | 23:49
2
20
של מיסוי דירה שלישית.הפסיקה היא שכדי שהחוק יכנס לתוקף יש לדון בו שוב בועדת הכספים ולהצביע שוב לגבי אישורו.
יש מקום לבקש חזרה מהמשכיר את הדמי שכירות ששולמו ביתר עד כה ואם החוק יעבור שוב ,כנראה חיוב המס בגינו ,יהיה מיום הפירסום החדש ברשימות והלאה.(כלומר לא מתחילת השנה).
יש כמובן אפשרות שהחוק כלל לא יאושר.
ולסיום ,זהו חוק המטיל מיסוי על המשכיר ולא על השוכר.עם זאת אני מבין כי המשכיר בהסכמתכן גילגל את הסכום הכספי אליכן בצורה של העלאת דמי השכירות.
לצפיה ב-'בהסכמתינו....גדול!'
בהסכמתינו....גדול!
11/08/2017 | 09:15
1
6
לצפיה ב-'הייתי צריך לסייג ולאמר "בהסכמתכן".ברור כי הסכמתן להעלאת דמי '
הייתי צריך לסייג ולאמר "בהסכמתכן".ברור כי הסכמתן להעלאת דמי
13/08/2017 | 19:53
13
השכירות ולא משנה מה הסיבה.יכולתן גם לעבור דירה.
מה שניסיתי להדגיש הוא שהעלאת דמי השכירות בשל סיבה של ריבוי דירות של המשכיר היא פסולה בעיני משום שהמס שאמור היה לנבוע מכך ,רק המשכיר אמור היה לשלמו.הוא גילגל זאת עליכן .
כאמור, כעת המס מוקפא עד שיועבר שוב בועדת הכספים.גם אם יעבור כנראה לא יהיה מתחילת השנה אלא מעת פירסומו ברשומות.
לצפיה ב-'שכירות בסמוך לתמ"א 38'
שכירות בסמוך לתמ"א 38
26/07/2017 | 22:02
6
88
שלום,
אני וחבר שלי מחפשים דירה להשכרה. הגענו השבוע דירה נחמדה בצפון תל אביב שהייתה מושלמת מבחינתנו. הבעיה היחידה הייתה שהודיעו לנו שהבניין הסמוך אמור להתחיל בשבוע הבא תמ"א 38. נאמר לנו גם ששכר הדירה יירד בעקבות התמ"א.

זה אמנם לא קשור באופן ישיר לשכירות, אבל אני לא מוצא מקום אחר לשאול. מישהו גר פעם בדירה, אשר הבניין הסמוך אליה עבר פרוייקט תמ"א? להתרחק מהדירה או שזה לא נורא?

אני מנסה  לחשוב על חסרונות:
  • רעש - העבודות מתקיימות בשעות היום, בזמן שאני בעבודה.
  • אבק - אפשר לסגור את החלונות במהלך היום. כמו כן, למיטב ידיעתי, הבניינים שעוברים שיפוץ מכוסים בבד שיחסום חלק מהאבק.

מישהו בעל ניסיון יכול להאיר את עיני בנושא הזה?
לצפיה ב-'זה מציק'
זה מציק
27/07/2017 | 06:28
64
אבל אם אתם לא נמצאים בבית מהבוקר עד אחר הצהריים במשך השבוע, (לימודים או עבודה) פחות תרגישו את זה.  מה שאולי יותר הפריע לי אישית היו המשאיות עם כל החומרי בנייה והחול והבטון. 
ישראל היא מדינה מאד רועשת. מי שחי בעיר חי בתוך רעש. אצלי עשו תמ"א באחד מהבניינים הסמוכים, וזה הפריע במידת מה, אבל מה שיותר מפריע לי אפילו מהמתמ"א זה הגננים שבאים עם המזמרות שלהם. כי תמ"א מתחיל ונגמר מתישהו, גננים אף פעם לא נגמרים, הם כל הזמן באים.

לצפיה ב-'לא מומלץ לדעתי'
לא מומלץ לדעתי
27/07/2017 | 21:57
2
61
גם בדירה שגרה בה עכשיו אמור להיות תמ"א. קראתי על זה ברשת כדי לדעת אם כדאי להישאר או לא (החוזה עומד להסתיים) והתמונה שקיבלתי מהתוצאות בגוגל לא מעודדת. לפי מה שקראתי זה יכול אפילו להיות מסוכן.

בנוסף, דיברתי עם מישהיא על זה והיא אמרה שאצלה הפועלים נכנסו לבית כי היה צריך לעשות כל מיני שינויים בתשתיות, וזה אומר שצריך להיות בבית לפעמים (הפסד ימי עבודה) וגם-היית רוצה להכניס זרים הביתה? 

גם שיפוץ רגיל זה לא כיף גדול. היה לי שכן ששיפץ במשך כמה חודשים וזה די סיוט.

נראה לי שכדאי שתמשיכו לחפש.
לצפיה ב-'הוא אמר שהוא בסמוך לתמ"א, לא בבניין שבעצמו משפצים'
הוא אמר שהוא בסמוך לתמ"א, לא בבניין שבעצמו משפצים
27/07/2017 | 22:07
1
16
לצפיה ב-'צודק, לא שמתי לב. בכל מקרה זה לא יהיה נעים לגור ליד '
צודק, לא שמתי לב. בכל מקרה זה לא יהיה נעים לגור ליד
28/07/2017 | 12:25
35
בניין שעובר תמ"א
לצפיה ב-'זה מאוד משתנה ממקרה למקרה'
זה מאוד משתנה ממקרה למקרה
28/07/2017 | 15:51
44
אני עברתי את זה בצורה יחסית קיצונית - בנו לי ממש ליד החלון, אמנם יש בניין שמפריד אבל הוא גם נמוך יותר וגם זה בניין עם גינה גדולה ככה שהתחושה הייתה של תמ"א ממש ליד. בפועל הרעש לא באמת הפריע כי העבודות כמו שכתבת, מתקיימות בזמן שרוב האנשים בעבודה, והבעיה היא יותר לאנשים שעובדים מהבית או במשמרות לילה, אבל יש בזה גורם מפריע, והאבק הרבה יותר מורגש ממה שחושבים (אם כי זה עדיין נסבל, ככה לפחות היה אצלי).

השוני העיקרי נובע גם מהמיקום של הדירה ביחס לבניין ולמבנה שלה - אצלי למשל חדר השינה פונה לכיוון אחר, וההפרעה שונה מאשר דירה אחרת שחדר השינה פונה ישירות לבניין התמ"א. יש דירות בבניין שלי שהרגישו הרבה פחות את הבנייה, כי הן ממוקמות בצד השני של הבניין והדירות במיקום "שלי" חצצו מהרעש, ואבק בכלל לא היה אצלם.

בשורה התחתונה - אם שכ"ד נמוך, זה שווה בדיקה, ותעריכו את הגילוי הנאות של בעלי הדירה, זה לא תמיד קורה.  
לצפיה ב-'זה מאוד אינדיווידואלי ותלוי כמה אתה רגיש לרעשים כאלה. לעיתים'
זה מאוד אינדיווידואלי ותלוי כמה אתה רגיש לרעשים כאלה. לעיתים
30/07/2017 | 00:44
38
כלב שלא מפסיק לנבוח כל שעות היום והלילה או שכן עם פסנתר או תופים יכול לפגוע באיכות המגורים לא פחות מבניה בבניין סמוך.
אם אתם בספק אתם יכולים לדרוש סעיף מילוט שיאפשר לכם לצאת מהחוזה בהתרעה של חודש .אם כי במקרה כזה תאלצו לחפש שוב דירה ולשלם על ההעברות החפצים וכו"י.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום קניין רוחני ופטנטים
פורום קניין רוחני ופטנטים
פורום מעמד זרים
יש לכם שאלות בנושא הגירה?
פורום מטבחים
משפצים את המטבח?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה