לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'יציאה מדירה לפני תום החוזה'
יציאה מדירה לפני תום החוזה
22/05/2017 | 14:24
5
59
שוכר ביקש לצאת מהדירה לפני תום חוזה השכירות
מצא  שוכרים חדשים שייכנסו במקומו
השוכר הישן עזב בסוף החודש . החדשים נכנסו ב 06 לחודש
בפועל חוזה השכירות מול הדייר המקורי היה עד ה 10 לכל חודש 
כעת הדייר המקורי מבקש מבעלי הדירה החזר חלקי של חודש השכירות
בעלי הדירה מסרבים כי לא סוכם ביניהם כי יהיה החזר כזה , מבחינתם לא היתה מניעה שהדייר יעזוב בתום המועד המקורי של חודש השכירות ובפועל גם הדיירים החדשים לא נכנסו בתחילת החודש אלא כמה ימים לאחר מכן 
(במאמר מוסגר אציין כי בעלי הדירה שכחו בכלל כי החוזה הוא עד ה 10 ולא עד סוף החודש כמקובל ...)
אשמח לשמוע מה דעתכם :)

לצפיה ב-'ככלל'
ככלל
22/05/2017 | 15:00
2
37
צריך להסתכל ולראות מה אומר החוזה לגבי יציאה מוקדמת (שבירת חוזה). בסופו של דבר חוזים זה דבר שצריך לקיים ואם לא מקיימים אותם, צריכה להיות לשוכר סיבה מוצדקת דיה לשבירת החוזה. 
לצפיה ב-'אין התייחסות בחוזה ליציאה לפני תום התקופה '
אין התייחסות בחוזה ליציאה לפני תום התקופה
22/05/2017 | 15:10
1
32
השוכר החליט לעזוב מסיבותיו הוא ובעלי הדירה לא התכוונו להערים עליו קשיים
השאלה היא לגבי אותם 10 ימים
שאם היו מצויינים מראש בעלי הדירה מבחינתם היו מדגישים כי החוזה הוא עד סוף החודש ולא לפני .
לצפיה ב-'כמו שאמרתי לך'
כמו שאמרתי לך
22/05/2017 | 15:40
38
כשזה מגיע לשבירת חוזה, הכוח הוא בידי המשכיר היות ששבירת חוזה היא סוג של נזק שהשוכר גורם. המשכיר היה יכול באותה מידה גם לסרב להתפנות המוקדמת ואז השוכר היה באמת בבעיה.
לדעתי, בשביל שכל הצדדים ירגישו בסדר עם עצמם, שינסו להתפשר ביניהם בלי להכנס לכל מיני פינות. הווה אומר, שיוותר לו על שכר דירה על מחצית מהימים, כפי שהבנתי מרגע שהשוכרים החדשים נכנסו. למרות שהוא לא ממש חייב. אבל לא צריך לחפש בעיות בחיים. 

לצפיה ב-'אם נלך לפי האדם הסביר'
אם נלך לפי האדם הסביר
22/05/2017 | 21:54
42
אותך לא אמור לעניין מתי בדיוק הוא עזב ואם הוא מימש את התקופה ששילם עליה בדירה - בפועל לפי החוזה הוא מחויב לשלם כל עוד החוזה תקף, ואם מצא מחליפים, הוא מחויב לשלם עד ליום בו מתבצעת התחלופה - וזה לא משנה אם בפועל הוא עזב את הדירה לפני כן, אתה לא אמור לצאת מופסד בגלל שבוע בו הדירה הייתה ריקה.

הוא היה יכול להציע לדיירים המחליפים שמצא להיכנס לפני כן - אחרי הכל, הוא הביא אותם וסביר להניח שסיכם איתם מועד כניסה, ואם הוא בחר לעזוב את הדירה בידיעה שהם עדיין לא נכנסו לדירה, זו בעיה שלו.

אבל - יש מצב שנדרש כאן החזר על 4 ימים, עליהם קיבלתם ככל הנראה תשלום שכ"ד כפול, אם הבנתי נכון את הסיפור. על ימים בהם הדירה הייתה ריקה מדיירים אין ספק שאין שום סיבה שתיתנו לו החזר. 

לצפיה ב-'אמנם קיים עיקרון של אי עשית או צבירת עושר שלא כדין עם'
אמנם קיים עיקרון של אי עשית או צבירת עושר שלא כדין עם
24/05/2017 | 01:20
29
זאת נראה לי כי גם מבחינה מוסרית יש להחזיר לשוכר את דמי השכירות ששילם
עד יום כניסת השוכר החדש.
במידה ודמי השכירות לא השתנו הרי שהצדדים ,השוכר הישן והמשכיר הסכימו על מתווה שבו יכנס במקומו שוכר חדש.
גם אם אין התייחסות מפורשת לדמי השכירות אין זה הוגן לגבות דמי שכירות כפולים על אותם ימים.
לו היה מוסכם ונכתב ונחתם כי לשוכר לא יוחזרו דמי השכירות ששילם עד ה-10 לחודש אז לא הייתה את הבעיה הזו.
לפי דבריך הבנתי כי המשכירים שכחו או התעלמו מהנושא.משכך מן הראוי להחזיר לשוכר הקודם את ההפרש דמי השכירות ששילם מראש.

לצפיה ב-'אחור בפינוי דירה מושכרת וסכום ערבות'
אחור בפינוי דירה מושכרת וסכום ערבות
23/05/2017 | 16:36
3
37
1.כמה מקובל לרשום בחוזה סכום פיצוי למשכיר בגין כל יום שהדירה לא פונתה ע"י השוכר? (בכסף או באחוזים)
2. כמה מקובל לקבל צק או מזומן כערבות למילוי התחייבויותיו של השוכר?
לצפיה ב-'מה שחשוב'
מה שחשוב
23/05/2017 | 17:11
25
זה שאם השוכר לא פנה את הדירה בזמן ויהיה חייב לשלם קנס על כל יום איחור, זה שזה לא יהיה סגום מופלץ שיגרום לבית משפט לצחוק למשכיר בפנים ולראות בו בנאדם מרגיז שתוקע מחירים. 100-200 שקל לכל יום איחור זה סביר. 
2. צ'ק או מזומן? אין הרבה אנשים שמסתובבים עם עשרות אלפי שקלים במזומן וירצו עוד לתת אותם למשכיר ככה סתם, אלא אם כן אתה בעיסקי דירות יוקרה ושם זה עניין אחר. מזומן שעובר לחשבון המשכיר לא יותר מעשרת אלפים שקל, אלא שוב, אם אתה מכיר מיליונרים. ערבות בין שלושה -ארבעה חודשים של שכירות ועד שישה שבעה. 
לצפיה ב-'ראשית לכל כדאי לדעת כי'
ראשית לכל כדאי לדעת כי
24/05/2017 | 01:05
1
20
יתכן כי גובה הערבות שאתה לוקח מהשוכר והערבים שלו ,במקרים מסויימים ,לא יספיקו לכיסוי הנזק שהשוכר עלול לגרום לך, כספית (הפסקת תשלום דמי השכירות בעודו ממשיך לגור במושכר) ופיזית (במידה והשוכר גורם נזק במזיד למושכר-דבר שלא מכוסה על ידי חברת הביטוח שלך ,גם אם יש לך ביטוח מבנה וצד שלישי).
לכן חשוב כי יופיע בחוזה השכירות סעיף האומר כי הערבים,ערבים לכל התחייבויות השוכר.
במקרה כזה של נזקים העולים על הסכום הרשום בערבות תוכל לפנות לבית משפט לקבל סעד נוסף על הסעד של מימוש הערבות הלכה למעשה.
מקובל ורצוי להחתים את השוכר והערבים על שטר חוב ובנוסף לקחת מהשוכר שיק ביטחון על סכום של מספר אלפי שקלים  חתום על ידו לפקודתך וללא ציון תאריך עליו.

בדירות יוקרה מקבל המשכיר מהשוכר ערבות בנקאית במקום שיק הביטחון ושטרות החוב.
חשוב שירשם בחוזה השכירות (ולבדוק כי הדבר מבוצע בפועל)כי השוכר יעביר על שמו את כל התשלומים למוסדות כגון חשמל,ארנונה מים גז וכדומה וגם לקחת מהשוכר שיקים פתוחים ללא תאריך וללא סכום רק עם חתימת השוכר עליהן ולרשום עליהם את חברת החשמל ,איגוד המים,העיריה ועד הבית וחברת הגז (בגז מרכזי).
לגבי סכום הפיצוי למשכיר בעבור דירה שלא פונתה בזמן אני סבור בניגוד ל-עוגיפלצת כי צריך לרשום סכום הרתעתי גבוה.תאר לעצמך כי אתה חותם עם דייר חדש על חוזה שכירות לדירתך ונתקל בבעיה שהשוכר הקיים לא פינה את הדירה.
לכן רצוי לרשום פיצוי הדרגתי למשכיר בגין כל יום של אי פינוי .לדוגמא בגין אי פינוי הדירה בעבור 7 הימים הראשונים ממועד סיום החוזה ,קנס של לפחות פי 2 או פי 3 משכר הדירה הממוצע ליום שכירות.המהדרין מוסיפים כי אם אי הפינוי ימשיך מעבר ל-7 הימים הראשונים אזי יתווסף קנס של 10-15 אלף שח אשר יהיה בנוסף לקנס היומי של פי 2 או פי 3 שימשיך להיצבר גם אחרי 7 ימי אי הפינוי הראשונים.
אף שופט לא יצחק לך בפנים במידה ואתה מציג בפניו את גובה הקנס שרשום בחוזה ואת החוזה שחתמת עם הדייר החדש שלא זכה להיכנס לדירה.
ישנה נקודה שאני מסכים עם קודמתי והיא כי במידה ולא נחתם חוזה עם שוכר חדש אפשר במחווה של רצון טוב כלפי השוכר הישן לאפשר לו עוד מספר ימי שכירות ללא גבית שכר הדירה החריג במידה ואכן אתה מתרשם כי הוא נקלע לקושי מסויים ולא פינה בשל אירוע כביכול מוצדק.במיקרה כזה אני ממליץ לאפשר את ימי השכירות הנדרשים ללא הפעלת הסנקציה בחוזה כמחווה של רצון טוב אשר יתכן כי גם יביא לפינוי השוכר כעבור מספר ימי איחור, ללא צורך בנקיטת פעולות שעשויות לעלות לך כסף נוסף כגון תשלום לעו"ד,תשלום להוצאה לפועל וכדומה.

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובות'
תודה רבה על התגובות
24/05/2017 | 05:51
5
לצפיה ב-'הארכת חוזה שכירות'
הארכת חוזה שכירות
18/05/2017 | 23:51
2
81
שלום,
אני משכיר את הדירה לזוג נחמד קרוב ל 10 חודש,
בתום השנה הם מעוניינים להאריך לשנה נוספת,
החוזה נחתם מול עו"ד
אנחנו מעוניינים להאריך את החוזה בדיוק כפי שהוא,
האם לצורך הארכתו אני צריך עו"ד או שניתן לחתום על כך שהחוזה מוארך לעוד שנה בתנאים המקוריים?
לצפיה ב-'היי'
היי
19/05/2017 | 09:04
58
עו"ד זה דבר ממש לא נדרש בחוזה להשכרת דירה, הייתי אומרת שאפילו מיותר ברוב המוחלט של המקרים. אני לא יודעת מה הייתה הסיבה שעירבתם עו"ד במקור, אבל לא רואה שום סיבה לערב אחד כזה בחידוש החוזה - כמו שאם היית משכיר את הדירה לדיירים אחרים, היית יכול לעשות חוזה חדש ללא נוכחות העו"ד. 

הארכת החוזה עצמו מתבצעת ע"י הדפסת חוזה חדש עם עדכון התאריכים והפרטים הנדרשים, אין צורך לציין את החוזה הקודם. 
לצפיה ב-'אנחנו בכלל לא חותמים חוזה מול עו"ד'
אנחנו בכלל לא חותמים חוזה מול עו"ד
19/05/2017 | 09:54
63
וכמובן לא בהארכת חוזה, עושים על החוזה הישן תאריך חדש וחותמים על יד כל שינו את שמותינו ושמות השוכרים.

צריך גם לחדש ערבויות ובטחונות, לא לשכוח זה חשוב מאוד.
לצפיה ב-'שלום, אנחנו משכירים דירה ועכשיו אנחנו לקראת'
שלום, אנחנו משכירים דירה ועכשיו אנחנו לקראת
16/05/2017 | 14:11
12
122
חידוש חוזה.
הדיירים טוענים ששני המזגנים שיש בדירה גורמים להם להוצאת חשמל גבוהה ומבקשים שנחליף להם למזגנים חדשים וקטנים יותר, אמרנו להם שאין בעיה אבל נעשה את זה חצי חצי כאשר בתום תקופת השכירות המזגנים יישארו בדירה ועל בסיס זה לא נעלה להם את מחיר שכר הדירה השנה

הם רוצים שכאשר יעזבו את הדירה לקחת את אחד המזגנים ואנחנו לא מוכנים לזה, מעניינת אותי דעתכם בעניין.

לצפיה ב-'ואותי מעניין למה בעלי דירות תמיד מעלים מחירים ? '
ואותי מעניין למה בעלי דירות תמיד מעלים מחירים ?
16/05/2017 | 14:29
4
107
למה אתם מנצלים את החולשה של השוכרים ומעמידים אותם במצבים לא נעימים ?
הייתה איזו עלייה בשכירות ?
אנחנו בעלי בית שנמצא בבנייה עכשיו , תמיד היה לנו בית , עכשיו אנחנו בשכירות ושמענו על תופעת החזירות של בעלי הבתים וזה פשוט מכעיס !
אתם לא רוצים לתקן , רוצים רק כסף !
לצפיה ב-'תכעסי בבקשה על המשכירים שלך !!!'
תכעסי בבקשה על המשכירים שלך !!!
16/05/2017 | 15:51
2
102
על זה שהם עושקים אותך.

למה אנחנו מעלים מחירים שאלת? כי אנחנו יכולים, הנכס הוא שלנו על מנת להכניס ולהניב לנו, בעלי נכסים הם לא משרד הרווחה.

לנו יש בדירה 2 מזגנים גדולים אם הדיירים רוצים לחסוך שלא ישתמשו בהם, אם הם רוצים מזגנים קטנים שיעשו על חשבונם , אנחנו נדיבים ומוכנים לעשות חצי חצי ואחרי תום השכירות רוצים שהמזגנים ישארו בדירה, רוצים טוב !!! לא רוצים, גם טוב .
לצפיה ב-'אתם בטח לא משרד הרווחה ולא כל השוכרים נזקקי רווחה!'
אתם בטח לא משרד הרווחה ולא כל השוכרים נזקקי רווחה!
16/05/2017 | 16:43
1
100
תודה לאל שיש לנו בית ! עוד קצת וניפטר מהשכירות והחזירות שמתלווה אליה
לקחת כסף יודעים טוב מאוד אבל ברגע שצריך להוציא כסף אתם מחפשים איך להתחמק ...

לצפיה ב-'מה קרה? '
מה קרה?
16/05/2017 | 17:48
33
לצפיה ב-'תחשבי על זה ככה:'
תחשבי על זה ככה:
16/05/2017 | 23:04
92
נניח שתגלי שהקולגה שלך מהמשרד ליד שעושה בדיוק את אותה עבודה כמו שלך, קיבלה העלאת שכר בזמן שאת משתכרת פחות ממנה - לא היית מצפה שיעלו גם לך את השכר? לא היית פונה לממונים ומבקשת להשוות תנאים?

אין ספק ששכ"ד יקר בימינו, והעלאות שכ"ד זה מאוד לא כיף, אבל בעלי הדירות עושים את זה כי הם יכולים, וכי יש אנשים שמוכנים לשלם וכי יש ביקוש גדול מול היצע פחות גדול. את לא מכירה את פותחת הדיון ואת לא יודעת מה הסיפור שלה - אולי היא משכירה במחיר נמוך במיוחד? אולי הדיירים גרים בדירה כבר 3 שנים והיא לא העלתה להם את שכ"ד במשך כל התקופה? כל מקרה לגופו.

במקרה שלכם זה כבר לא רלוונטי, אבל לחברים האחרים פה אני ממליצה מאוד לא לחשוש להתמקח עם בעלי הדירה במעמד של חידוש חוזה, ולא לקבל העלאת שכ"ד כגזירה משמיים, יכול להיות שאם תתעקשו מספיק בעלי הדירה יעדיפו שתישארו בשכ"ד הקיים במקום שיחפשו שוכרים חדשים. אני יכולה להעיד שלי זה הצליח. 
לצפיה ב-'הם לא הכי אינטילגנטים'
הם לא הכי אינטילגנטים
16/05/2017 | 14:59
3
105
בתור בני אדם. כלומר הם לא יצורים כלכליים, הם במה שקוראים לו חשיבת מנהרה.
יש לי גם בדירה מזגן ישן שעולה המון להפעיל. לא מתלוננת כי זה לא כדאי לי (וזה מישור החוף למען הסר ספק)
הייתי אומרת,  תשלמי על המזגן, תעלי להם שכר דירה בסך עלות המזגן + התקנה בתשלומים לשנה, + שההתקנה תהיה על חשבונם 
לצפיה ב-'קינמונית מה את נובחת????'
קינמונית מה את נובחת????
16/05/2017 | 19:43
2
89
לדיירים שלי יש מזגנים ומאוררי תיקרה, זה הם שרוצים להוציא מאיתנו יותר,
למה אני צריכה לתת להם מתנות?
לצפיה ב-'דיירים שוכרים דירה לאחר שראו אותה ובדקו אותה.'
דיירים שוכרים דירה לאחר שראו אותה ובדקו אותה.
16/05/2017 | 19:45
1
81
אם מתאים להם הם שוכרים אותה, אם לא מתאים להם
הם מחפשים משהו שכן יתאים להם, לא לבוא בטענות
כל הזמן למשכירי הדירות בעיקר אם את לא מכירה
את הדירה עליה מדובר, את התסכולים שלך והמירמור עם בעל
הבית שלך את לא צריכה להשליך על אחרים.
לצפיה ב-'אני לא הייתי עושה לדיירים שלי מזגנים'
אני לא הייתי עושה לדיירים שלי מזגנים
16/05/2017 | 19:49
81
חדשים, כי יש כמו שאת מספרת מזגנים בדירה.

זה לא שאין להם מזגנים, מזגן וקירור הדירה בקיץ
עולה כסף זה כל אחד יודע.
לצפיה ב-'היי, ברוכה הבאה לפורום '
היי, ברוכה הבאה לפורום
16/05/2017 | 22:55
2
91
העלית סוגיה מעניינת ומעלה תהיות: מצד אחד - הדירה מוצעת כפי שהיא, יש מזגנים שכנראה עושים את העבודה, אבל הדיירים מבקשים שתחליפו אותם משיקולים פרקטיים שלהם. זו בקשה לא כל כך סטנדרטית. 

עלו כאן בעבר סיפורים על דיירים שהתקינו מזגנים בדירות שכורות ולקחו אותם בסיום החוזה, או כאלו שעשו הסכם עם בעלי הדירות שכלל הפחתה של שכ"ד לפרק זמן קצוב בתמורה להשתתפות הדייר בעלות המזגן, אבל אלו היו בעיקר מקרים שלא היה מזגן בכלל, ואתם מספרים על מקרה של מזגנים שעובדים, פשוט לא לשביעות רצון הדיירים.

בהקשר הזה - האם אכן מדובר במזגנים זוללי חשמל באופן מיוחד? האם מדובר במזגנים מאוד ישנים? קשה להגיב בלי לדעת מה המצב לאשורו, יצא לי בעבר לראות דירות עם מזגנים ישנים ממש, בני מעל ל-30 שנה, שכידוע אין מה להשוות בינם לבין הטכנולוגיות של היום, ובמצב כזה הייתה מצפה מבעלי הדירה שיחליפו אותם גם בלי בקשה מפורשת מהדיירים. 

לצפיה ב-'תגובתך מפרגנת ומגלה שיש לך הבנה בעניין.'
תגובתך מפרגנת ומגלה שיש לך הבנה בעניין.
17/05/2017 | 08:47
1
79
אכן המזגנים לא חדשים, אך גם לא מדור אברהם אבינו, הם לגמרי מתפקדים, מעהר לזה יש בכל חדר גם מאורר תיקרה וזאת על מנת לחסוך מהדיירים הוצאות מיותרות, גם אני בדירה שלי בה אני גרה בהחלט מחשבת שעות מזגן ועוברת מפעם לפעם למאורר.

אני חושבת שמאוד יפה מצידנו להביע נכונות ולהשתתף בהוצאה הראשונית של רכישת המזגן והתקנתו, אם הם רוצים, טוב, אם לא רוצים אז לא עשינו עסק.

בדיוק בעוד חודשיים משתנה החוזה וזה לשיקולם, הבטחתי לא להעלות את המחיר וזאת למרות שהדירה הושכרה להם במחיר מתחשב מאוד.

מתאים להם טוב, לא מתאים להם שיחפשו דירה אחרת ואז נתקין מזגנים והמחיר יהייה בהתאם לדיירים חדשים.
לצפיה ב-'אם ככה, אני נוטה להסכים איתך'
אם ככה, אני נוטה להסכים איתך
17/05/2017 | 22:17
67
בתכלס מזגנים לא נדרש להחליף בתדירות גבוהה, כך שלמעשה הדיירים מצפים שתבצעו שדרוג לא הכרחי בדירה, שכרוך בעלות לא סמלית, רק כי הם מבקשים. 

אני לא יודעת מי הם הדיירים שלך ואם יש קשר למצב, אבל לפעמים קורה שצעירים שעוברים לגור בשכירות לראשונה/עוברים לגור בדירה שלא כוללת חשבונות, מגלים הפתעות בצורת עלות צריכת חשמל ומים שנובעים משימוש בסיסי. אנשים שהיו רגילים לישון עם מזגן בבית ההורים ולא היו מודעים להשפעה של חשבון החשמל, מגלים הפתעה לא נעימה כשמקבלים חשבון חשמל בדירה שכורה. 

לצפיה ב-'התלבטות בין השכרת דירה לקניית דירה'
התלבטות בין השכרת דירה לקניית דירה
14/05/2017 | 01:36
5
94
אני ובעלי  גרים אצל ההורים (ללא ילדים עדיין) ומתלבטים מאוד אם להשכיר דירה או לקנות דירה עכשיו. שכירות לתקופה של שנה שנתיים תעזור לנו לחסוך עוד קצת כסף לקניית דירה וכך נשלם ריבית נמוכה יותרבמשך הזמן או לקנות דירה במחירים המטורפים של היום (וזה אומר לשלם משכנתא ולהחזיר את רק את הריבית במשך 10-15 שנה, את זה היועץ משכתנא אמר לנו..טירוף) מה עושים?? אין לנו שום מושג בתחום הנדלן,  הכי כדאי להמתין שמחירי הדירות ירדו או שמא הם רק עלולים לעלות? מפחדים להקשיב לכל מיני בעלי אינטרסים למיניהם. יועצי המשכנתא לא יכולים לייעץ לנו בעניין הזה (כבר שאלנו אותם..) מה עושים?? יש כאן מישהו שבקיא בתחום ויכול לייעץ בצורה אובייקטיבית בבקשה?
לצפיה ב-'הלי שום קשר לאם יעלו המחירים או יירדו'
הלי שום קשר לאם יעלו המחירים או יירדו
14/05/2017 | 06:35
64
המחירים, תיקחו בחשבון שני דברים שחשוב להבין, דירה, גם אם אתם  קונים אותה ואתם משלמים עליה משכנתא, אתם משלמים "שכירות" לבנק כל חודש, במשך 10-15 שנה. אם במהלך ה- 10-15 שנה האלה הריבית תעלה, גם המשכנתא שלכם תעלה, כאילו בעל הבית החליט להעלות לכם שכר דירה. אז תחשבו מה אתם יכולים להרשות לעצמכם מבחינת משכורות בשנים הקרובות.
דבר שני שחשוב לזכור זה שההוצאות לא נגמרות בזה שקונים דירה. כל שיפוץ, קילקול, תיקון, שינוי שאתם צריכים לעשות בדירה- בא מהכיס שלכם, לא של בעל הבית. ואין דירה שאין עליה גם הוצאות במשך הזמן. זה כמו להחזיק אוטו, רק יותר.
אז תקפידו שאם אתם קונים יש לכם גם משהו בצד לדברים כאלה. 
אני אישית לא חושבת שבעלות על דירה היא מפתח לאושר. אבל אני מאד שמחה כמובן מזה שתמיד יהיו אנשים שיחשבו ככה ביום שאני ארצה למכור. 

לצפיה ב-'אני רק רוצה להגיד בקשר לירידת מחירים'
אני רק רוצה להגיד בקשר לירידת מחירים
14/05/2017 | 20:31
62
כבר הרבה שנים מדברים שהמחירים ירדו בקרוב אבל הם רק עולים ועולים.
כרגע לא נעשים שום צעדים אמיתיים כדי להוריד את המחירים ונראה שאין אינטרס להורידם.
אני לא חושבת שתמצא מומחים שיכולים להגיד לך מה לעשות, מהסיבה שאף אחד לא באמת יודע מה יהיה בעתיד.
אני אישית נוטה לקניית דירה.
לצפיה ב-'אם שניכם נמצאים במקומות עבודה מסודרים'
אם שניכם נמצאים במקומות עבודה מסודרים
15/05/2017 | 03:31
60
עם אפשרויות קידום ותוספת למשכורות בעתיד ,אז יש מקום לחשוב על קנית דירה.
במידה ואתם מועסקים חלקית או במקום עבודה זמני אז רצוי להמשיך בשכירות.
עקרונית ,לטעמי , עדיף לשלם משכנתא על דירה שלכם כאשר בסיום התשלום אתם בעלי הדירה מאשר לשלם דמי שכירות ובסוף להישאר ללא דירה בבעלותכם.
לגבי מחירי הדירות כיום יותר קשה לייעץ.אבל כאשר קונים דירה לדוגמא היום אז וודאי שתחוו במהלך עשרות השנים קדימה הן ירידות בערך הדירה והן עליות בערך הדירה.
עם זאת תוכלו לאחר שהדירה בבעלותכם לבחור מתי להשתדרג לדירה אחרת .כלומר כאשר תבוא תקופה של צניחה במחירי הדירות (והיא תבוא מתי שהוא.אני בשל גילי זוכר תקופות של שנים בהן מחירי הדירות נעצרו וירדו.) תוכלו להמתין לשנים הבאות של עליות מחירים ורק אז למכור את הדירה.
הכי חשוב לדעתי זה לקנות דירה רק כאשר בני הזוג כבר התבססו וצברו וותק במקומות עבודה זאת מהסיבה של ביטחון תעסוקתי שיאפשר לעמוד בהוצאות קנית הדירה ותשלום המשכנתא.
דירה זה נכס וגם אם תבוא תקופה קשה מבחינה פיננסית אפשר יהיה לקחת הלוואה על בסיס הנכס שברשותכם ולא למכור אותה.
ברצוני להוסיף כי לא חייבים ישר לקנות דירה של 4-5 חדרים ולקחת משכנתא גדולה שבקושי תאפשר לכם לחיות.
אפשר להתחיל בקנית דירה זולה יותר בת 2-3 חדרים ובהמשך השנים להשתדרג.
רבים טועים וקופצים מעל הפופיק בקנית הדירה הראשונה ומחפשים אך ורק דירת 4 חדרים.
אפשר להתחיל בקטן ולאחר שיהיו הילדים בגיל העשרה לעבור ולהשתדרג.ילדים קטנים יכולים לגור באותו חדר שנים רבות .
עצם קנית דירה לא חייב לגמור לכם את כל הכסף כך שתהיו חנוקים שנים רבות בשל קנית דירה גדולה יותר והקושי של גודל המשכנתא..
בכל אופן בהצלחה בכל נתיב אותו תבחרו.
לצפיה ב-'התשובה תלויה רק בכם'
התשובה תלויה רק בכם
15/05/2017 | 23:20
44
קניית דירה זה לא עסק מוחלט - האם יש לכם את ההון הראשוני? האם תוכלו לסגור את המשכנתא בפרק זמן סביר? האם אתם סגורים על כך שאתם מעוניינים לגור לפרק זמן ממושך בדירה מסוימת, במקום מסוים? 

אם התהיה שלך היא לגבי האפשרות לירידה במחירי הדירות, אני חושבת כמו ג'ן, בעבר היו אנשים שדחו את קניית הדירה שתכננו מתוך מחשבה שהמחירים הולכים לרדת - וכמובן שהם עלו ולא מעט. מחירי הדירות תלויים בעיקר בהיצע מול ביקוש, כמו כל דבר למעשה, ובמדינה שלנו קיים מחסור ממשי בהיצע הדירות מול הביקוש והצורך, בעיקר במרכז הארץ (שם הביקוש הכללי גבוה יותר), כשבניגוד למה שעניי עירך קודמים כתב, ממה שאני יודעת ומכירה לקנות דירת 4 חדרים זה לא צעד לא חכם, מהסיבה הפשוטה שההיצע של דירות 2-3 חדרים קטן בצורה משמעותית, כשדירות 2 חדרים בדרך להיעלם: כבר כמה עשורים שכמעט ולא בונים דירות שקטנות מ-4 חדרים, דירות 2 חדרים כבר לא יבנו בגלל הממ"דים, ובשנים האחרונות התחילו לבנות יותר דירות 3 חדרים, אבל לא מספיק בהתאם לביקוש, וההיצע לא מתוכנן לגדול בקרוב כי רוב העיריות מתנגדות לכך, כך שהפער במחירים בין דירות 3 ל-4 חדרים בהרבה מקרים אינו משמעותי במובנים של קניית דירה, כשההיצע של דירות 4 חדרים גדול משמעותית בכל אזורי הארץ. מי שקונה דירות 3 חדרים אלו במקרים רבים משקיעים, כי בשוק השכירות אלו דירות מבוקשות מאוד (וגם בשוק השכירות יש מחסור משמעותי בדירות כאלו). 

צעד נבון יותר יכול להיות רכישה של דירת 4 חדרים והשכרה שלה, בזמן שתגורו בדירה קטנה יותר, עד שיהיו ילדים בגיל שידרוש חדר נוסף, ובינתיים תספיקו לחסוך עוד כסף (ההפרש בין שכ"ד שתקבלו לזה שתשלמו, החיסכון בארנונה). השאלה אם זה מתאים לכם. 
לצפיה ב-'כל חודש שבו אתם תשלמו למישהו זר עבור הבית שלו זה בזבוז '
כל חודש שבו אתם תשלמו למישהו זר עבור הבית שלו זה בזבוז
16/05/2017 | 14:31
45
אם יש לכם אפשרות לרכוש דירה , לכו על זה !

לצפיה ב-'תביעה לפינוי מושכר בגמר חוזה/אחרי חידוש חוזה והפרתו-יש הבדל?'
תביעה לפינוי מושכר בגמר חוזה/אחרי חידוש חוזה והפרתו-יש הבדל?
15/05/2017 | 15:59
4
54
היי, האם תביעה לפינוי מושכר כשנגמר חוזה של שנה זהה מבחינת פינוי מושכר לאחר חידוש חוזה והפרתו?
הדייר בעייתי עם התשלום והחוזה נגמר לפני חודש וחצי, אני מחכה שהוא יביא צ'קים אבל בנתיים אין חוזה, האם כדאי לעשות חוזה חדש בנתיים כדי שאני אוכל להעביר את החשבונות על שמו ואז במידה והוא ממשיך לאחר בתשלומים ולהתחמק -לתבוע לפינוי מושכר? או שחידוש החוזה יעלה את המחיר לתביעת פינוי מושכר של עו"ד ויהיה יותר קשה להוציאו מהדירה?
תודה לעונים
לצפיה ב-'אתה לא מדבר בהיגיון. '
אתה לא מדבר בהיגיון.
15/05/2017 | 16:16
2
34
מה שמשנה זה אם הדייר נשאר לגור בנכס או לא. אם נשאר לגור בנכס, התהליך דומה בשני המקרים. לא ניסיתי להעביר חשבונות על שם מישהו אחר אף פעם, אבל לדעתי רק האדם עצמו יכול להעביר חשבונות על שמו, אחרת כל אחד יכול להעביר חשבון על שם כל אחד במדינה ולך תתווכח אחרי זה שזה בכלל לא אתה. 
בכל מקרה, אל תחדש את החוזה אם אתה רוצה אותו בחוץ. אי אפשר מצד אחד לחדש חוזה ומצד שני לתבוע פינוי, זה לא מסתדר. 
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
15/05/2017 | 17:09
1
30
כשאמרתי להעביר את החשבונות התכוונתי ללהחתים אותו על טופס מעבר חשבון, ואם לא יתאפשר אז להגיד לו שיעביר את החשבונות, ואחרת זו הפרה של החוזה
הסיבה שאני רוצה לחדש את החוזה זה כי הוא טוען שהוא יביא לי בהמשך צ'קים לחודשים קדימה. אבל כרגע הוא דוחה את זה ואני לא בטוח עד כמה הוא מסוגל לספק את הצ'קים האלה.. אני לא בעל בית דורסני, הוא באיחור תשלום של חודש וחצי ובאתי לקראתו המון, אבל למרות זאת הוא שיקר לי כמה פעמים ולא משלם יציב. אמרתי לו שהוא לא חייב לגור בבית ויכול לעזוב אם הוא לא מסוגל לעמוד בזה, אבל הוא מתעקש להישאר ולא מוכן למצוא עבודה מסודרת אחרת
לצפיה ב-'אתה עדיין לא מדבר בהיגיון'
אתה עדיין לא מדבר בהיגיון
15/05/2017 | 17:55
23
אדם שלא משלם לך ויש לו בעיות כלכליות גם לא ישלם לך, ולא ישלם חשבונות, ואם הוא לא מכבד את החוזה שגם עליו הוא חתם בעבר למה שיכבד את מה שתחתים אותו בעתיד?, אתה יכול להחתים אותו כמה פעמים שאתה רוצה על מה שאתה רוצה, זה לא מה שיגרום לו לכבד את זה ואתה תמצא את עצמך באותו מצב.
תתחיל בהליכי פינוי, חבל על הזמן שלך. 
לצפיה ב-'אני קצת מתקשה להבין'
אני קצת מתקשה להבין
15/05/2017 | 23:30
34
איך נוצר בכלל המצב הזה - לפי מה שכתבת, הוא גר בנכס שלך עם חוזה שלא חודש? והחשבונות עדיין על שמך ולא על שמו, ואתה חושב שאם תחתים אותו על חוזה חדש הוא יסכים להעביר את החשבונות על שמו? לא לקחת ממנו ערבויות כלשהן? 

לא ברור לי גם למה אתה בכלל שוקל לחדש איתו חוזה, מה גם שדיי ברור שהוא לא מעוניין בכך - אם במשך חודש וחצי הוא גר בדירה ללא חוזה וללא תשלום חשבונות, נראה שהוא דיי מרוצה מהמצב ולא כל כך מעוניין לשנות אותו. 

אני ממליצה להתייעץ בפורום משפטי איך אתה דואג לפנות אותו כמה שיותר מהר, ואיך תוכל להוציא ממנו כיסוי של הנזקים שגרם לך. 
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:30
4
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'תביעת בעל דירה - עיכוב בתיקון'
תביעת בעל דירה - עיכוב בתיקון
10/05/2017 | 14:16
9
105
שלום לכולם,

באמצע חודש מרץ עברנו לדירה שכורה. חתמנו על חוזה חודש מראש בעוד הדיירת הקודמת עוד גרה שם (מה שהקשה על איתור נזקים שהתגלו רק אחרי המעבר). ביקשתי להכניס סעיף בו בעל הדירה מתחייב לטפל ברטיבות בקיר חדר השינה טרם (!) כניסתנו.

הבניין ישן ולכן הרטיבות לא הבהילה אותי, כי היא היתה בשטח קטן (יכול להיות שכבר טופל חפיף) והיה לנו משהו דומה בדירה קודמת וטופל בלי בעיה (אבל בזמן!).

בדיעבד הסתבר, שהמרזב היה סתום, כל מי הגשמים זרמו על הקיר והדיירת הקודמת הזניחה ולא טרחה לטפל בזמן. בנוסף מאוחר יותר גם הובן שיש סדקים על הקיר החיצוני, ואם זה לא מספיק גם מצאו שהדוד על הגג התפוצץ.

הרטיבות לא טופלה כמסוכם טרם כניסתנו. בעל הדירה "סמך על הדיירת", שנסתה להסתיר בצבע את הקיר החשוף, ובנוסף גילינו גם עובש מאחורי הארון בצמוד לאותו קיר, מה שלא היינו רואים עד לרגע שהתחלנו לנקות את הארון על סולם (מצ"ב תמונה - הקיר לא נראה במצב כזה גרוע חודש קודם). יצויין, שמאותו יום שחתמנו על החוזה בעל הדירה לא טרח להגיע לנכס ולוודא שהרטיבות טופלה ואם ישנם נזקים נוספים הדורשים תיקון והמקשים על חיים נורמליים בדירה (לא צבע וכדומה).

ברגע שיידענו את בעל הדירה הוא הסכים מיד לטפל וש"זה באמת נראה נורא". חיכינו כמה ימים והגיע משהו לראות, ונתן מחיר. אח"כ אינסטלטור שבא להחליף את הצינור של הביוב - כי הוא היה רקוב לגמרי ונזל (!!!) - ניקה את המרזב. אבל אחרי שבועיים בעל הדירה נזכר אולי יכול להפעיל ביטוח על הרטיבות בקיר. עוד כמה ימים עברו עד שהגיעו להערכה - וממש מפתיע הביטוח לא כיסה. לקח עוד שבוע עד שתואם עם בעל מקצוע שיתקן לנו את הקיר (כולל להזיז את הארון), ועוד שבוע עד שיכול היה להגיע ותוסיפו את פסח ויום העצמאות באמצע שלא היה נוח לשני הצדדים.

חודש וחצי של עוגמת נפש, תיקונים בלי סוף, כאבי הראש שפיתחתי מהעובש (ודפיקות לב, שאולי נבעו מהסטרס או מהעובש, לא ברור), וכתוצאה שינה בסלון בין הארגזים (!!) במשך שבועיים... מעולם לא חוויתי חוסר אכפתיות והזנחה מבעלי דירה - ולא מדובר על דירה מצ'וקמקת בחור נידח - בשכונה מכובדת ונחשקת בחיפה!

הסיפור מורכב עוד יותר מפרטים שלא אלאה אתכם בהם.

שורה תחתונה: בעל הדירה לא עמד בחוזה! תוסיפו את עוגמת הנפש. נענינו בשלילה לכל פיצוי שהוא ואפילו מצפים שאנחנו נצא "כי זה לא מסתדר, ועדיף שדרכינו יפרדו" כי "מאז שנכנסנו יש לנו תלונות, וזה בטח לא יגמר". איזו חוצפה! אנחנו רוצים לתבוע!

מה עושים? מאיפה מתחילים? האם אפשר ללא עו"ד? ואם עדיף, כמה זה עלול לעלות לנו +/-?
לצפיה ב-'עד 30.000 שקל אפשר'
עד 30.000 שקל אפשר
10/05/2017 | 16:15
2
62
לתבוע בתביעות קטנות. גם לא צריך לקחת עו"ד ולהכנס להוצאות נוספות עקב כך. 
לכל עו"ד יש תעריף אחר, כל מקום אם זה לא מסתכם בשליחת מכתב, זה יכול לעלות כמה אלפי שקלים. 

לצפיה ב-'זה מה שחשבתי'
זה מה שחשבתי
10/05/2017 | 18:41
1
50
תארתי לעצמי שאפשר לבד בתביעות קטנות.
השאלה כמה מסובך זה, איך אוכל לנסח מכתב תביעה באופן מקצועי ללא עזרה של עו"ד? כמה זמן לדעתך סאגה כזו יכולה להמשך?

אין לי ספק שיש לי מספיק עילה לתביעה ואוכל גם לנצח כאן. עצוב לי נורא שלכאן הגעתי, כי העולם הזה כ"כ זר לי, אבל לא אוכל גם להדפק, וגם להגיד תודה, ולהמשיך לשלם שכ"ד כאילו דבר לא קרה.
לצפיה ב-'זה לא מסובך'
זה לא מסובך
10/05/2017 | 19:49
52
אתה יכול לחפש בפורום צרכנות הודעות מאנשים שתבעו בהצלחה בתביעות קטנות. כמו כן יש קובץ הנחיות באינטרנט
לצפיה ב-'באמת נראה נורא'
באמת נראה נורא
10/05/2017 | 22:03
3
60
מלבד חוסר הנוחות, רטיבות שכזאת מהווה פתח לנזק בריאותי - להשכיר דירה במצב כזה ולא לטפל זו הפרת חוזה של ממש, בעל דירה רציני היה שולח אתכם לישון במקום אחר בזמן שמתקן ולא גובה את שכ"ד של אותה תקופה, אבל לפי מה שסיפרת מדובר בבעל דירה שעדיף לא להרחיב במילים לגביו.

אני ממליצה להתייעץ בפורום חוק ומשפט, ואתה מוזמן לעדכן אותנו מה קורה בהמשך. 
לצפיה ב-'תודה לכל המשיבים'
תודה לכל המשיבים
11/05/2017 | 09:33
2
42
האמת שיש בי ספקות אם זה הדבר הנכון והחכם לעשות כשאנחנו עדיין גרים בדירה. אולי הם יכולים להתנקם בנו באיזושהי דרך? ומה זה אומר? אנחנו תובעים אבל בכדי לשמור על החוק נמשיך לשלם שכר דירה?

על אף שצויין בחוזה שצריך להיות מטופל לפני כנסתנו, אין התייחסות לפיצוי או תוך כמה זמן היה צריך לטפל ברטיבות. רק הסעיף הקלאסי מיד אחרי כן שיש לטפל בנזקים שנוצרו לאורך זמן תוך 7 ימים, אחרת השוכר מתקן ומחייב את בעל הדירה. זה לא המצב, הנזק היה עוד לפני שנכנסנו.

בכל אופן, אכנס לפורומים וללינק שהמלצתם לי עליהם, ואראה איך אני ממשיכה מכאן.

יום טוב.
לצפיה ב-'כל זמן'
כל זמן
11/05/2017 | 13:47
98
שאת בדירה כדאי לך לשלם, אחרת בעל הדירה יכול לפתוח תיק בהוצאה לפועל נגדך ולתבוע אותך (זה לא סותר שאת רוצה לתבוע אותו ובלי שום קשר).
מה שאני הייתי עושה זה קודם כל לנסות להגיע לאיזה סיכום לגבי פיצוי מול בעל הבית ישירות, בעיני זו אופציה עדיפה בהרבה על ריצה לבתי משפט.
ואם לא היתי מצליחה להגיע לסיכום איתו, אולי הייתי עוברת ותובעת ממנו החזר על ההובלה, אבל למען האמת, בהכירי את עצמי, גם זה בספק. 
אני דווקא לא כל כך בטוחה שבית משפט היה פוסק לטובתך בנוק אאוט. אבל זה רק ניחוש. 
לצפיה ב-'אני במקומכם הייתי מחפשת דירה חדשה'
אני במקומכם הייתי מחפשת דירה חדשה
15/05/2017 | 22:56
22
מה שנעשה כאן זה הפרת חוזה מצד בעל הדירה, אני  מבינה את חוסר הנעימות שלכם, אבל בעל הדירה שלכם לא נשמע כמו אדם הוגן ואין שום סיבה שתהיו הוגנים אליו. הייתי מציעה שתמצאו דרך לסיים את החוזה, יש לכם עילה, תוכלו להתייעץ גם בפורום משפטי בנושא. אחרי שתצאו מהדירה תוכלו לבדוק אם שווה לכם להשקיע בתביעה בנוסף, כלשעניות דעתי הלא מקצועית, יש מצב שכן, היות שמדובר פה כאמור בהפרת חוזה לצד טרטור והפסדים שנגרמו לכם (ואם תעברו דירה, יש הפסדים נוספים של מעבר וכו'). 
לצפיה ב-'אני מבין את זעמך,אבל...'
אני מבין את זעמך,אבל...
11/05/2017 | 17:30
1
55
אני חושב שאת יכולה לבקש מהמשכיר בשל עוגמת הנפש ואי הנוחות שחווית לוותר לך על תשלום שכירות של חצי חודש לדוגמא.אציין גם כי משכיר אחראי היה מגיע ביום כניסתכם לדירה לבדוק אותה.
מסקנה נוספת מתייחסת לשכירת הדירות הבאות שלכם והיא לבקש מהמשכיר להגיע ביום מסירת הדירה לפני הגעת המובילים שלך עם החפצים ואז לעבור איתו ולבדוק את כל מתקני הדירה ולרשום פרוטוקול כניסה לדירה עליו יחתמו הצדדים לחוזה ובו יצויינו הליקויים בדירה שנמצאו ואיזה מהם מתחייב המשכיר לתקן ואיזה מהם ישארו ולא יתוקנו אך המשכיר מצהיר שהוא יודע לגביהם וכך בסיום החוזה לא יתבע ממכם את תיקונם.
יש לבדוק נזילה מברזים,זרימת המים לביובים מכל אגן,חשמלים,תריסים וחלונות ודלתות ממש כאילו קיבלתם זה עתה דירה חדשה מקבלן.
כאן מגיע האבל שלי... אשר יתכן שלא יהיה מקובל בפורום הזה.
אם אני בנעלי המשכיר שלך אז ארצה להביא לפחות 2 בעלי מקצוע שונים שיתנו לי הצעת מחיר.בנוסף ארצה לוודא האם פוליסת ביטוח המבנה שלי תתקן את הנזקים שהתגלו.
מטבע הדברים ובשל לוח זמנים של בעלי המלאכה ובשל החגים לא פעם התיקונים מתבצעים תוך מספר שבועות ולא באופן מיידי.
מהפוסט שלך ניכר כי חלק מהבעיות כמו הביוב לא היו ידועות לבעלים.
בהינתן המידע שמסרת ובהינתן הצגת עמדת הבעלים לכאורה כפי שהצגתי, איני בטוח כי תזכי לפיצוי בבית משפט.העניין די גבולי לדעתי.ולא שהמשכיר היה בסדר. לכאורה יכל לעשות יותר אבל כפי שציינת בעצמך אתם לא ידעתם מה מצב הדירה כאשר באתם לראות ולשכור אותה בשל מגורי השוכרת הקודמת וחפציה בדירה וגם הבעלים יוכל לטעון כנ"ל כי לא היה מודע לכל הבעיות וכי השוכרת הקודמת טענה בפניו כי סידרה את עניין הרטיבות וכך גם סבר בעצמו.
מכאן אני מפנה אותך שוב להצעתי מתחילת הפוסט לבקש מהמשכיר לוותר על שכירות של חצי חודש בגין אי הנוחות שנגרמה לך.
איני יודע באיזה דירות שכורות גרת בעבר אבל אני שמעתי גם על משכירים שכלל לא טורחים לתקן את הליקויים.כך שהמצב הוא הרע במיעוטו,אמנם לא תקין אבל פנים לכאן ולכאן.
המלצתי היא לכל קוראי הפורום לערוך בעת כניסה לדירה שכורה פרוטוקול מסירת החזקה לידיהם ובו יצויין כפי שרשמתי (ולאחר שתבדקו היטב את כל מיתקני הדירה) מה לא תקין ומה מהרשימה של הדברים הלא תקינים מתחייב המשכיר לתקן בהקדם.כמו כן לרשום את קריאות מוני המים,חשמל,גז ואת מספרי המונים(לכל מונה יש את המיספור הספציפי שלו).

לצפיה ב-'כבר ביקשתי פיצוי בשפה הכי יפה שיש'
כבר ביקשתי פיצוי בשפה הכי יפה שיש
11/05/2017 | 19:52
50
כך החל החיכוך ביננו.
אכן, מרבית הליקויים (פרט לרטיבות) לא היו כלל ידועים לבעלת הדירה. אך לדעתי אין זה מצדיק כלל וכלל את העובדה שזו צריכה להיות באחריות בעל הנכס להגיע אחרי שדייר אחד יוצא וטרם אחר נכנס ולוודא באיזה מצב הדירה. זו הזנחה וחוסר אכפתיות.

הדירה הקודמת שגרתי בה היתה ישנה אבל מתוחזקת באופן שכל אחד היה יכול לחלום. סיפורי ההזנחה אליהם אתה מתייחס נשמעו גם באוזניי אבל לרוב מדובר בדירות שמלכתחילה קורסות על עצמן. הדירה המדוברת היא ישנה אבל נמצאת בשכונה מאוד טובה בחיפה, ובאופן כללי במצב טוב, גדולה ובמחיר תואם, אחרת לא היינו לוקחים אותה. בעלי הדירה גרים בעיר אחרת ופשוט לא טורחים אף פעם להגיע. אז איך ידעו מה קורה בדירה? הדיירת הקודמת כנראה שברה חוזה, ואמרה להם מה שרצתה רק בכדי שיכנסו דיירים חלופיים כמה שיותר מהר.

ואתה יודע מה? אם היה לוקח שבועיים בכדי לאפשר השוואת מחירים לא הייתי מעזה לומר דבר. אבל בחייאת! חודשיים? "אוי, נכון. פשוט היינו בחו"ל"... בזמן שאנחנו ישנים עם עובש.

יכול להיות שמחמת תגובתי משתמע שאני ממהרת לתבוע, אז אתקן ואומר שממש לא! אני אפילו נוטה לכיוון הפראיירית במקרים רבים, רק בכדי להימנע מעימותים. הבעיה כאן, - תסלחו לי על הביטוי אבל אין ברירה אחרת - שהם דפקו אותנו, ואנחנו אמורים לומר תודה?!

לצערי ככל שאני רואה את התגובות מאירות העיניים כאן ובמקומות אחרים, כנראה שנרד מזה, רק מכיוון שאני עסוקה מידי מכדי להתעסק בשטויות וללמד אותו לקח על כך שכל מה שהוא היה צריך לעשות זה לפצות אותנו בשכר דירה אחד או אפילו חצי. פשוט בושה!
לצפיה ב-'שינוי כתובת בתעודה זהות וארנונה'
שינוי כתובת בתעודה זהות וארנונה
09/05/2017 | 12:07
4
82
שלום,
רציתי לדעת, האם כדי לשנות כתובת בתעודת זהות אני חייב גם להעביר את הארנונה על שמי?.
תודה.
לצפיה ב-'ממש לא, היפך הוא הנכון'
ממש לא, היפך הוא הנכון
09/05/2017 | 15:03
3
59
בשביל לשנות את הכתובת שלך בת.ז. אתה חייב חוזה שכירות אך אין צורך בהעברת הארנונה
ההיפך הוא לרוב הנכון, ברוב העיריות צריך לעדכן את ת.ז. כדי להעביר את הארנונה על שמך
לצפיה ב-'תודה, האם ידוע למישהו אם יש מצב שירדשו ארנונה על שמי בשביל'
תודה, האם ידוע למישהו אם יש מצב שירדשו ארנונה על שמי בשביל
09/05/2017 | 15:15
1
48
תו חניה ברמת גן?.

התקשרתי לעירייה אמרו לי שכן, ואח"כ התקשרתי שוב בכדי לוודא, כי באתר העירייה לא רשום שצריך, ואמרו לי שלא צריך.

בעל הדירה שלי רוצה שהארנונה תשאר על שמו, וכך גם אני מעדיף.
לצפיה ב-'אין צורך'
אין צורך
09/05/2017 | 15:18
44
תגיש בקשה באתר ותוסיף את המסמכים הדרושים, אני קיבלתי את התו אחרי כמה ימים לתיבת דואר

לצפיה ב-'מעניין, זה חדש לי. באיזה עיריות זה נדרש?'
מעניין, זה חדש לי. באיזה עיריות זה נדרש?
16/05/2017 | 23:59
29
אני יודעת שיש ערים שאנשים מעבירים את הכתובת בשביל הטבות מסוימות, אבל זה חדש לי שיש עיריות שדורשות העברת כתובת בת.ז. בשביל להעביר את חשבון הארנונה על שמך ולא מסתפקות בתעודת זהות. בתכלס העברת ארנונה לא נשמעת לי כמו משהו ששווה להשקיע בשבילו, אם היו דורשים ממני לעשות את זה הייתי משאירה את הארנונה על שם בעל הדירה (מה שעשיתי בתכלס, למרות שבעיריית ר"ג אין דרישה להעברת כתובת).

קוריוז בנושא: אני כאמור לא העברתי כתובת, אבל בכל זאת אני לא רשאית להצביע בבחירות המקומיות ביישוב מגורי. למה זה? כי לפני כמה שנים עשו בירור מקיף והורידו מרשימת התושבים הזכאים לשירותים המקומיים את כל מי שלא באמת גר באזור ולא משלם ארנונה, משיקולים בירוקרטיים פנימים שחלקם על גבול האישיים. במקרה שלי לא תכננתי באמת לבוא במיוחד להצביע בבחירות המקומיות, אבל בתכלס זה לא מדויק להגיד שאני לא משלמת ארנונה - אני רשומה בכתובת קיימת שמשולמת עליה ארנונה מלאה, וגם אם הייתי גרה בה היא הייתה משולמת באותו סכום. 

לצפיה ב-'האם הסכום הגיוני?'
האם הסכום הגיוני?
07/05/2017 | 21:02
6
116
עברתי לגור עם אישה מבוגרת בחולון. הסיכום הוא שאני משלמת חצי מהחשבונות, שהם 800 שח. בתמורה אני "שומרת עליה" (המשפחה רוצה מישהוא שיהיה איתה בבית בלילה) ולא משלמת שכירות. אני בעיקר שוטפת כלים ורק אם צריך משהו חריג-עושה את זה, אבל זה נדיר כי יש לה מטפלת מביטוח לאומי וגם עוזרת בתשלום)

האם 800 לחודש נשמע לכם סכום הגיוני?
מדובר על דירת 4 או 5 חדרים אאל"ט (3 חדרי שינה, סלון, מטבח, חדר אמבטיה+כיור; חצי חדר נוסף צמוד לאמבטיה שהוא חדר כביסה, ושירותים)
לצפיה ב-'השאלה מה כוללים החשבונות'
השאלה מה כוללים החשבונות
07/05/2017 | 22:30
3
76
ארנונה לדירת 5 חדרים יכולה להגיע לסכום לא סמלי, אבל מצב שיחד עם חשמל ומים לשני אנשים זה יגיע ל-1600 לחודש נשמע קצת גבוה, אלא אם כלול בזה גם ועד בית מהסוג היקר. אני גם לא יודעת מה תעריף הארנונה בחולון, הכל יחסי. 
לצפיה ב-'החשבונות כוללים ארנונה, מים, חשמל, גז, כנראה גם ועד בית '
החשבונות כוללים ארנונה, מים, חשמל, גז, כנראה גם ועד בית
08/05/2017 | 10:43
2
61
כי יש מעלית (ויש חברת אחזקה)
לצפיה ב-'דמי ניהול של חברת אחזקה זה לא דבר זול'
דמי ניהול של חברת אחזקה זה לא דבר זול
08/05/2017 | 21:39
1
57
וזה יכול להסביר. מהצד השני, יש משהו בדבריה של עוגי, יכול להיות שהחשבונות עוגלו קצת כלפי מעלה, אבל גם אם זה מה שנעשה - עדיין מדובר במחיר אטרקטיבי מאוד, בדירת שותפים שכ"ד לבדו יעלה יותר מזה עוד לפני החשבונות. 

מחשבה נוספת שעלתה לי - האם את משלמת תוספת לאינטרנט? האם יש חיבור לכבלים בדירה? 
לצפיה ב-'יש כבלים אבל אין לי מושג אם זה נכלל ב-800 שח'
יש כבלים אבל אין לי מושג אם זה נכלל ב-800 שח
08/05/2017 | 22:33
51
אינטרנט משלמת לבד (תשתית וספק)
לצפיה ב-'מה האופציות?'
מה האופציות?
08/05/2017 | 00:02
1
71
כי בשכירות עם שותפים לא יצא לך יותר זול. את לא רואה חשבונות?
אפילו עם הנחה לקשישים, ארנונה יכולה להשתנות דרמנטית מעיר לעיר. ידעת למשל שעל 120 מטר בחיפה אפשר לשלם 750 שקל לחודש רק על ארנונה?
לצפיה ב-'אני לא רואה את כל החשבונות כי חלק מגיעים אליה וחלק לבת שלה'
אני לא רואה את כל החשבונות כי חלק מגיעים אליה וחלק לבת שלה
08/05/2017 | 10:44
61
סיכמתי עם הנכדה שלה על מחיר "פיקס" של 800 שח. היא אומרת שזה בערך חצי.
לצפיה ב-'העלאת שכירות ב 10% כחודשיים לפני תום התקופה'
העלאת שכירות ב 10% כחודשיים לפני תום התקופה
07/05/2017 | 20:29
2
83
שלום, הבעלות על השכירות שבה אני מתגורר עברה לאיש אחר, ועכשיו פחות מחודשיים לפני תום חוזה (עם הבעלים הקודמים) הוא רוצה להעלות לי את השכירות בכ - 11%.
האם זה חוקי ומקובל?
בחוזה המקורי שלי לא מצאתי איזכור לעניין הזה של העלאות בתום תקופה.
לצפיה ב-'במקרה שדבר כזה קורה תוך כדי החוזה, אאל"ט הקונה מקבל'
במקרה שדבר כזה קורה תוך כדי החוזה, אאל"ט הקונה מקבל
07/05/2017 | 21:05
61
אותך עם כל התנאים של החוזה הקיים ולא יכול להעלות את המחיר באמצע החוזה.
אם זה קורה בחידוש חוזה, זה כבר משהו אחר.

האם יש סעיף שמדבר על העברת זכויות בדירה או מכירת הדירה?
לצפיה ב-'כל עוד אין אופציה - השמיים הם הגבול'
כל עוד אין אופציה - השמיים הם הגבול
07/05/2017 | 23:35
59
מה שאומר שבעלי הדירה יכולים להעלות את השכירות בכמה שבא להם. עדיין מצופה שזה יהיה בגבולות הסביר, אבל כאמור כל עוד אין אופציה שמעגנת את שכ"ד או שמבטיחה העלאה עד גובה מסוים, בעל הדירה יכול לעשות כרצונו, זה חוקי וגם מאוד מקובל לצערנו. חודשיים לפני חידוש החוזה זה עוד טוב, בדרך כלל מקובל לדבר על חידוש החוזה חודש לפני סיומו, ככה יש לך מספיק זמן לחפש דירה אחרת ולבעל הדירה לחפש שוכרים אחרים.
זה לא רלוונטי אגב לכך שהדירה נמכרה, גם אם היא לא הייתה נמכרת בעל הדירה רשאי להעלות את שכ"ד כרצונו. 

מה שאתה יכול לעשות זה לנסות להתמקח, או פשוט להגיד לא ולעזוב. 
לצפיה ב-'אופציה בחוזה שכירות'
אופציה בחוזה שכירות
03/05/2017 | 11:10
6
89
שלום לכולם,

בקרוב עומד להגיע המועד שבו על פי החוזה שלי אני אמור להודיע לבעל הבית אם ברצוני לנצל את האופציה ולהישאר בדירה שנה נוספת. העניין הוא שבחודשים האחרונים התחלף בעל הבית, שכן הדירה נרכשה על ידי אדם אחר - שאכן מעוניין להמשיך להשכיר אותה.

השאלה שלי היא האם במצב כזה, החוזה הנוכחי שלי (שנחתם עם הבעלים הקודם) תקף בכל מובן, לרבות האפשרות לנצל את האופציה - וכך גם תנאי המשך השכירות (שכר דירה וכו') המצוינים בחוזה? האם לבעל הבית יש אפשרות להתחמק מזה במידה שהוא רוצה?

בנוסף, במידה שהכל בסדר וממשיכים כרגיל, האם אופציה משמעותה שפשוט מממשים את השנה הזו ללא ניירת נוספת, או שהיא צריכה להוביל לחתימת חוזה לשנה הנוספת?
לצפיה ב-'אם אין משהו '
אם אין משהו
03/05/2017 | 11:23
3
55
בחוזה שמגביל את האופציה במקרה שהדירה נמכרת, אז האופציה קיימת.
אם בעל הדירה החדש רוצה לערוך שינויים בחוזה, האפשרויות שלך הן : א. לקבל את השינויים ולהישאר. ב. לא לקבל את השינויים ולעזוב  ג. לנסות להתמקח ולהישאר או לעזוב בהתאם לתוצאה. 
בדרך כלל רצוי לחתום או על חוזה נוסף, או על מסמך יותר מצומצם שאומר בכלליות שתנאי החוזה הישן ממשיכים ותקפים. יש גם בעלי דירה שלא רואים צורך להחתים את הדייר מחדש במקרה שהוא מממש אופציה לדעתי זו טעות, שלהם יותר משל הדייר. 

לצפיה ב-'אין בחוזה משהו שמגביל את האופציה'
אין בחוזה משהו שמגביל את האופציה
03/05/2017 | 14:12
2
39
מה שכן, לא הבנתי מהמשך דבריך ("אם בעל הדירה החדש רוצה לערוך שינויים..."): האם אתה מדבר על מצב שבו יש משהו שמגביל את האופציה, או שגם אם האופציה קיימת, כמו במקרה שלי, זה יכול לקרות?

הרי זה די מייתר את האופציה אם גם אז בעל הדירה יכול לדרוש שינויים בחוזה...
לצפיה ב-'בחיים הכל יכול לקרות'
בחיים הכל יכול לקרות
03/05/2017 | 16:03
1
42
כבר קרו מקרים שבהם בעלי דירות שלא מבינים מה זו אופציה, החליטו להעלות את שכר הדירה, למרות האופציה. ואם זה קורה, אז בפועל הדבר היחיד שאפשר לעשות זה להתפנות מהדירה ולא להמשיך הלאה, אם לא רוצים לשלם יותר.
יש את על הנייר ויש את החיים. אנחנו מתמודדים עם החיים ולא עם מה שקורה על הנייר. 

לצפיה ב-'ברור'
ברור
03/05/2017 | 18:51
33
ברגע שיורדים מהנייר הכל יכול להיות. רק רציתי לדעת מה קורה כל עוד כן נשארים על הנייר. 
לצפיה ב-'ננסה לעשות קצת סדר בדברים'
ננסה לעשות קצת סדר בדברים
04/05/2017 | 17:45
1
47
1. אם יש אופציה להארכת החוזה מספיק שהמשכיר והשוכר ירשמו נספח לחוזה ויציינו בו כי השכירות וערבויות (של הערבים שלך לחוזה )ממשיכים בשנה נוספת,את תאריכי התחלת וסיום החדשים וכמובן לחתום על מסמך זה.
נהוג להחתים גם את הערבים על מיסמך זה ולאשר בכך את הסכמתם להמשך הערבות שלהם בשנה נוספת.
2. במקרה שלך התחלף בעלים של הדירה ולך לפי דבריך יש אופציה להארכת החוזה .מכאן שהמשכיר החדש חייב להמשיך להשכיר לך את הדירה באותם תנאים כפי שהיו לך בחוזה עם המשכיר הישן.
עם זאת יש בעיה כי שטרות החוב עליהם חתמו הערבים שלך רשומות ע"ש המשכיר הקודם ויש להניח כי המשכיר החדש יבקש חתימה של הערבים על שטרות חוב חדשים בו רשום הוא כמוטב.
3.כפי שציינו לפני יש רצוי ויש מצוי.כך שיתכן שבעלים החדשים כן ירצו לשנות את החוזה בצורה כלשהי.במיקרה כזה או שתסכים או שתסרב (כי החוק לצידך),או שתחליט לעזוב .
אגב זה שהחוק עומד לצידך אין פירושו שבעלי דירה פסיכי ונקמני לא יוכל לנסות למרר לך את השהות בדירה.
4.הכי עדיף בעיני ,לבקש מבעל הדירה החדש לחתום מחדש על אותו חוזה שכירות כחוזה חדש ביניכם ושכולל את האופציה של המשכת השכירות בשנים הבאות.
מהלך כזה יעגן כמו שצריך את כל הניירת הקשורה לשכירות ,לרבות ובין השאר,  את הערבויות ושטרות החוב ,כאשר המשכיר החדש הוא החתום על החוזה שלך ,הוא זה שמתחייב כלפיך ואתה כלפיו.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/05/2017 | 18:14
35
שטר החוב איננו בעיה כי כבר נחתם חדש למען בעל הבית הנוכחי. אבל כן, בסופו של דבר, כך העניין תלוי בעניין הבסיסי ביותר: בכך שאנשים הגיוניים, הוגנים ולא חמדנים מדי. 
לצפיה ב-'בלעדיות מתווך לשוכר דירה'
בלעדיות מתווך לשוכר דירה
01/05/2017 | 17:11
3
81
האם כשוכר, (לא כמשכיר!) יש אפשרות לפנות למספר מתווכים, או שיש לחתום על בלעדיות עם מתווך אחד? תודה. 
לצפיה ב-'כשוכר אתה לא אמור לחתום על בלעדיות בכלל'
כשוכר אתה לא אמור לחתום על בלעדיות בכלל
01/05/2017 | 18:18
60
למתווכים יש מלאי מוגבל של דירות ואתה לא חייב להיות כבול אליהם, המטרה שלך למצוא דירה שתתאים לצרכיך.
אני רוצה לחדד ולהוסיף שגם משכיר לא מחוייב לחתום בלעדיות עם מתווך מסויים ויכול לפנות לכמה מתווכים
לצפיה ב-'בנוסף לדבריה הנכונים של מיצי'
בנוסף לדבריה הנכונים של מיצי
03/05/2017 | 23:23
41
הייתי ממליצה להימנע מפנייה למתווכים, זה ממש לא הכרחי ואפילו מיותר במקרה של שכירות, רוב הדירות מפורסמות להשכרה שלא דרך תיווך וחבל על הכסף שלך. 
לצפיה ב-'כפי שכתבו לפני אין צורך לחתום כשוכר על'
כפי שכתבו לפני אין צורך לחתום כשוכר על
04/05/2017 | 17:56
42
טופס בלעדיות למתווך דירות.
לרוב כאשר את מגיעה לראות דירה דרך מתווך,הוא ימתין לך מתחת לבניין בו היא נמצאת ויחתים אותך על טופס בו מצויינת כתובת הדירה ע"מ להבטיח כי אם הדירה הזו תושכר לך הוא יקבל את חלקו כדמי תיווך.
יש לקרוא היטב את המיסמך עליו את חותמת עם המתווך כדי לוודא שמדובר אך ורק בדמי תיווך לדירה ספציפית זו בכתובת הספציפית הזו ולא בשום פרט נוסף אחר.
המיקרה היחידי שאולי "מצדיק " כביכול הסכמה של השוכר לחתום על בלעדיות לגבי תיווך  בהשכרת דירות עבורך הוא המיקרה בו המתווך מסכים לקחת ממך השוכרת רק שבריר קטן של עמלת התיווך שעומדת לרוב על מחיר של חודש שכירות.
אבל גם במיקרה כזה אני,לטעמי ,לא הייתי נותן למתווך בלעדיות בתור שוכר.
לצפיה ב-'דמי תיווך לשוכר דירה'
דמי תיווך לשוכר דירה
01/05/2017 | 17:14
2
81
האם כבר אושרה הצעת החוק, שלפיה השוכר משלם דמי תיווך, בגובה מחצית השכר החודשי לשכירות?
לצפיה ב-'לא.'
לא.
01/05/2017 | 17:44
44
ויכול להיות גם שהיא לא תעבור. את החוק הציעו ח"כ איתן כבל מהמחנה הציוני וח"כ תמר זנדברג ממר"צ. שרת המשפטים, איילת שקד (הבית היהודי) נגד התיקון הזה לחוק. 
בכל מקרה, זה כרגע בדיוני הוועדה. 
לצפיה ב-'תמיד את יכולה לנסות להוריד את דמי התיווך לפני החתימה'
תמיד את יכולה לנסות להוריד את דמי התיווך לפני החתימה
04/05/2017 | 18:00
28
על מיסמך המתווך שבו הוא מראה לך את הדירה הספציפית.אם את מצליחה הסכום המופחת צריך להיות רשום על המיסמך עם חתימת המתווך ליד.
לצפיה ב-' פורום שיחת גברים '
פורום שיחת גברים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 14:04
9
 רוצים להתייעץ על נשים? לדון על פוליטיקה, כסף וספורט? 
 היכנסו לפורום לדבר על הכל:
לצפיה ב-'שאלה בקשר למכבסה ושקרים '
שאלה בקשר למכבסה ושקרים
20/04/2017 | 19:43
12
128
היי חברים,
חייב לשאול שאלה שמטרידה אותי.

לפני כמה ימים מסרתי בפעם הראשונה שלי, כביסה למכבסה.

שמתי ב 2 שקיות ושקלתי בבית  (יצא 15 קילו)

נסעתי למכבסה ,הוציאו לי טופס עבודה .

ביקשתי שיגידו לי בערך כמה זה אמור לעלות, אז אמרו  לי 9 שקל לקילו.
אבל שוקלים רק אחרי הכביסה.

אוקיי.

היום באתי לקחת ונאמר לי שסהכ יצא 180 שקל.

שאלתי אותו (כאילו שאני לא יודע) "למה כמה קילו הבאתי" ....
חשבתי שהוא ישקול לידי (לא היה נעים לי להגיד לו אתה משקר ...תשקול לידי )
אז הוא פשוט לקח את המחשבון.....חילק 180 ב 9......וזה יוצא 19.5 קילו ---20 קילו.

שילמתי ,אמרתי תודה -----וידעתי שלשם אני לא חוזר יותר.

אבל השאלה שלי אליכם היא----מה לעשות בפעם הבאה שאלך למכבסה אחרת.
הרי לא נעים לבוא בגישה של "אני לא מאמין לכם, אני רוצה שתשקלו לידי"……………
זה קצת מביך כי זה מראה שאתה כבר חושב שהם רמאים! וזה פוגע.

מצד שני,
ממש לא בא לי שכל אחד יתחיל לזרוק לי מספרים .

המשקל שלי בבית מצויין ומראה את המשקל הנכון וזה היה 15 קילו!

מה יש משקל מיוחד למדידת בגדים??? נו באמת.

אשמח לתשובות מכם .

המון תודה
לצפיה ב-'אני לא כל כך בקיאה בנהלים של מכבסות'
אני לא כל כך בקיאה בנהלים של מכבסות
21/04/2017 | 10:29
11
98
הפעמים היחידות שהשתמשתי בשירותים של שכאלו היו כשטיילתי בחו"ל, וזה היה שונה באופן טבעי מאשר מה שהולך בארץ. האמת שאני קצת מופתעת לשמוע שעדיין יש מי ששולח בגדים למכבסות. אגב גם בחו"ל העדפתי שיקבעו מחיר לפי משקל ולא לפי סוג בגד, מה שעשו בחלק מהמקומות, שזה דיי מטופש  - למה כביסה של שמלה אמורה לעלות יותר מאשר כביסה של חולצה, למשל? ובתכלס הכל נכנס ביחד לאותה מכונה, ככה שהרושם היה שמנסים להוציא ככה יותר כסף.  

לגבי מה שעשו לך - אין לי כל כך מה לומר מלבד שלא נראה לי שזה משהו שייחודי למכבסות או לעסק הספציפי הזה, יש משקלים שמכויילים באופן שונה, כולל משקלי גוף (בגלל זה למי שעושה דיאטה ממליצים להישקל תמיד באותו משקל), וגם בבתי עסק אחרים שמוכרים במשקל לפעמים יש אי דיוקים, לא תמיד זה מכוון, אבל עם התחמנות המוכרת של בני עמנו אפשר לצאת מנקודת הנחה שיש מצבים שכן. נסה לבדוק אופציה לבקש המלצות, אם יש מבחר של מכבסות שאפשר לבחור ביניהן. 

לצפיה ב-'אז ככה '
אז ככה
21/04/2017 | 11:09
10
74
ראשית, תודה .

שנית,
למה את מתפלאת ?
אין לי איפה לעשות כביסה.
אני גר בדירה שכורה.
רווק.
אין פה מקום למכונת כביסה ואני גם לא יודע איך וזה לא משהו שעכשיו ארצה להתנסות בו.

שלוש,
באמת יכולים להיות הבדלים כאלה משמעותיים בין משקל למשקל?? של 5 קילו?
לצפיה ב-'למה אני מתפלאת?'
למה אני מתפלאת?
21/04/2017 | 16:32
9
97
כי אני לא מכירה יותר מדי אנשים בימינו שזקוקים לשירותי מכבסות, נכון שבלא מעט דירות מחולקות מהסוג הלא משובח אין תמיד אופציה למכונת כביסה, אבל חשבתי לתומי שזה נהיה תרחיש נדיר שבדירות כאלו גרים אנשים שאינם מהסוג שבמקרה הכי גרוע סוחבים כביסה להורים (מה שחלק מחבריי עשו בהיותם סטודנטים), כששמעתי על מקרים של דירות מחולקות שכללו מכונת כביסה ומייבש משותפים ב"חדר שירות" משותף. אם כבר יותר מטריד אותי שבדירות של ימינו בקושי יש מקום לתלות כביסה, מה שמאלץ רבים כולל משפחות להשתמש במייבש כביסה גם בקיץ.

ולענייננו: במקרה שציינת הרושם שנוצר הוא שלא מדובר בטעות וגם לא בכיול משקל לא תקין, במקומך לא הייתי מנסה להבין מה עומד מאחורי מה שקרה אלא מחפשת פתרונות אחרים. יש לך אולי שכנה מבוגרת נחמדה שתוכל להציע לה שתכבס את הבגדים שלך בתמורה לסכום סמלי?
לצפיה ב-'אני לא אעשה זאת………'
אני לא אעשה זאת………
21/04/2017 | 18:55
8
58
לא מכיר פה שכנים .
ועם ההורים שלי אני לא ממש בקשר

טוב באסה

לא ממש יודע מה לעשות.

מישהו כבר כתב לי שכנראה הם שוקלים את הכביסה אחרי הכיבוס....שזה אומר שהכל רטוב
וזה מה שקרה במקרה שלי (כנראה ) וזה מקור ההפרש
לצפיה ב-'תמצא מכבסה בשירות עצמי ותסגור עניין'
תמצא מכבסה בשירות עצמי ותסגור עניין
21/04/2017 | 21:25
7
75
זה מה שתעשה. בלי משקלים ועניינים. אתה מכבס, מכניס כסף למכונה ונסגר עניין. 
לצפיה ב-'חחחח מאיפה לי לדעת לכבס חחח'
חחחח מאיפה לי לדעת לכבס חחח
21/04/2017 | 21:34
6
60
אתה רוצה שאהרוס בגדים???
לצפיה ב-'למה לא?'
למה לא?
21/04/2017 | 22:30
5
74
יש לך איזו מגבלה פיזית או  קוגניטיבית שמונעת ממך  ללחוץ על כפתור של מכונת כביסה? (שאלה רצינית לגמרי). אם יש לך מגבלה שמונעת ממך לעשות את זה, יש שירותי כביסה של ביטוח לאומי לאנשים עם מוגבלויות. הם באים הביתה ואוספים את הכביסה ומחזירים אותה גם. אבל זה יורד מהקיצבה שביטוח לאומי נותן. 
לצפיה ב-'חחחחחחחחח איזו תגובה צינית '
חחחחחחחחח איזו תגובה צינית
21/04/2017 | 22:41
4
60
אין לי שום בעיה קוגניטיבית ולא פיזית.
אבל גם לעשות כביסה זה יותר מללחוץ עת כפתור!!

יש את כל הנושא של הפרדת צבעים....
נראה לי שיש גם הוראות מיוחדות לכבס ג'ינסים , אם לא רוצים להרוס אותם או אפילו לכווץ אותם...
יש את כל הנושא של הרתחה.....כמה מעלות למצעים......כמה מעלות סתם לחליפות וכו וכו...

אני לא אומר שעכשיו צריך דוקטורט.......
אבל אין מי שיסביר לי או ידריך אותי כרגע...
ואני לא מתכוון להרוס לי את כל המלתחה בגלל חוסר ידע שלי בלכבס
לצפיה ב-'20 שנה אני עושה כביסה'
20 שנה אני עושה כביסה
22/04/2017 | 00:47
64
בחיים לא הפרדתי צבעים. ואין לי מושג מה עושים עם ג'ינסים כדי לא להרוס אותם. ולא היה לי מושג שיש הבדל בין הרתחה של מצעים להרתחה של דברים אחרים. וואלק, אתה מחדש לי. בסוף מסתבר שאתה מבין בכביסה יותר ממני.

החוק בחיים, בכלל בחיים, לא רק בקשר לכביסה, אומר, שעל כל דבר שאתה לא עושה בעצמך בשתי הידיים שלך, אתה משלם יותר.
רוצה מכבסה? סבבה. תשלם יותר.

לצפיה ב-'קבל תגובה ממני - בלי שום ציניות'
קבל תגובה ממני - בלי שום ציניות
22/04/2017 | 20:06
62
לכבס זו אחת הפעולות הכי פשוטות שיש, כמו שעוגי כתבה - זה לא משהו שדורש למידה ממושכת. אולי לפני עשרות שנים היה נדרש להפריד צבעים, אבל אם יש לך בגדים מהסוג שמוריד צבע, היית מגלה את זה ממזמן. אין שום הוראות מיוחדות לג'ינסים, ובבגדים שיש בהם הוראות מיוחדות הן כתובות על גבי התווית שמודבקת לבגד, כך שלא אמורה להיות בעיה לבצע אותם. אני מאוד אתפלא אגב לגלות שיש לך בגדים כאלו - בדרך כלל מדובר בבגדים עדינים מהסוג שנשים לובשות, ובעיקר נשים בעלות טעם יקר.

אם אתה לא יודע איך לכבס באופן בסיסי מבחינת כמה מעלות לכל בגד - תכבס ב-30 מעלות, זה הבסיס ונדירים הבגדים שנמצאים בארון הבגדים של גבר ממוצע שיתכווצו בחום כזה. 

הדבר היחיד שהייתי ממליצה לך להפריד זה מגבות, כי לפעמים הן משירות סיבים שיכולים להידבק לבגדים וזה לא נעים. 

אם אתה עדיין חושב שתסתבך - כל אדם שתפגוש במכבסה האוטומטית יוכל להסביר לך בשתי דקות בערך מה לעשות. 
לצפיה ב-' סליחה על השאלה - אבל אתה אמיתי?'
סליחה על השאלה - אבל אתה אמיתי?
23/04/2017 | 20:55
1
59
מה עשית עד עכשיו? כיבסת את הבגדים שלך באופן קבוע במכבסה בתשלום בגלל חשש להרוס את הבגדים שלך? אף פעם בשום שלב בחייך לא ניסית לכבס לבד? אנחנו בשנת 2017, כמה מסובך זה נראה לך שאתה כל כך חושש מזה? 

אני עדיין בהלם מזה שכתבת שאתה חושש לכווץ ג'ינס בכביסה, ושהעלית את נושא ההרתחה. 
לצפיה ב-'האמת שהוא לא אמיתי'
האמת שהוא לא אמיתי
08/05/2017 | 22:17
36
את מוזמנת לעשות חיפוש מתקדם על ההודעות שלו - כל פעם הוא מציג סיפור חיים אחר, גיל אחר, בעיות מעניינות מסוגים שונים... אבל לפחות הוא דואג שיהיה לנו מעניין בפורום. 
לצפיה ב-'על נפלאות התביעה '
על נפלאות התביעה
18/04/2017 | 22:56
10
132
בא לי לשתף אתכם בתופעה מעצבנת שיצא לי להיתקל בה: בתקופה האחרונה יצא לי להיות בחברתם של משפטנים, מסתבר שהם הולכים ומתרבים ולא רק שהם הולכים ומתרבים, חלק מהם מאוד מתלהבים מהמקצוע שלהם וגם בזמן שהם נמצאים במסגרת חברתית הם מחפשים להפגין את הידע שלהם ולנסות לשכנע את כל מי שסביבם לתבוע את מי שהם רק יכולים. לפעמים זה ממש מעצבן, במיוחד כשזה מגיע לוויכוחים מטופשים ולהתעקשויות. לפעמים הם לא מסתפקים בלהמליץ לתבוע אלא שולפים כל מיני טיעונים על "זכויות לפי החוק" שאולי נכונות לפי החוק היבש, אבל נשמעות יותר כמו התקטננות והתעקשות מיותרת.

אני אתן את הדוגמה הכי הזויה: זוג חברים שלי נאלצים לחפש דירה חדשה כי הבניין שהם גרים בו הולך לעבור פינוי בינוי בקרוב. המשפטן הקרוב (שעשה הסבה והוא בעצם רק בשלב ההתמחות) טען שהם לא צריכים לעזוב, לדבריו מבחינת החוק אסור לעשות פינוי בינוי בלי שהם (שגרים בדירה בשכירות) יאשרו, לדבריו בגלל שהם גרו כמה שנים בדירה הם דיירים מוגנים (הם גרו בדירה פחות מ-3 שנים וחוק הגנת הדייר לא תופס למיטב ידיעתי ברוב המוחלט של החוזים בימינו), והוא המשיך להתעקש על זה גם אחרי שהם הסבירו לו שמתי שהם שכרו את הדירה בעל הדירה יידע אותם שהבניין מיועד לפינוי בינוי ונכון לאותה תקופה לא ידעו מתי זה יקרה, ולכן המחיר היה נמוך יחסית לתמורה והיה להם סעיף בחוזה שבעל הדירה מתחייב לתת להם התראה הוגנת לפינוי הדירה לפני הפינוי בינוי - אבל אותו משפטן מומחה טוען שיש להם זכויות ושאסור להרוס את הבניין אם הם לא מסכימים... וגם אחרי שהם הסבירו לו שגם אם הם יסרבו להתפנות, בעל הדירה יכול פשוט לא לחדש איתם את החוזה ובכל מקרה הם יצטרכו לעזוב, הוא המשיך להתעקש ולדבר על "הזכויות" ו"החוק"... כשגם אם נצא מנקודת הנחה שהוא צודק - למה לאנשים ללכת ככה עם הראש בקיר?

היו עוד אנשים ששמעו כל מיני שטויות כאלו, אני סיפרתי לאחת החברות על משהו שקרה בעבודה שלי ומהר מאוד התחרטתי על זה כשהתברר שהוא שמע והתחיל לשאול שאלות והבהיר לי מה החוק "אומר" ולמה כדאי לי לתבוע. אבל זה היה כלום לעומת משפטן מבריק אחר שהתארח אצלי בבית, וכמה דקות אחרי שנכנס כבר פצח בהרצאה מה אני צריכה לדרוש מבעלי הדירה (כל מיני דברים בלי שום בסיס) ולמה הם חייבים להוריד לי את שכ"ד - כל מיני סיבות מטופשות כמו שהבנייה במגרש הסמוך הולכת להסתיר לי את הנוף, כשאפשר לחשוב איזה נוף בדיוק יש במרכז העיר?! גם לפני זה היה נוף של בניינים, ובכלל שכרתי את הדירה הזאת מלכתחילה במחיר זול מהרגיל בגלל שיש עבודות בנייה ליד, אז אין לי שום סיבה לדרוש שיורידו לי מהשכ"ד בגלל "שאין נוף", בטח שלא באמצע החוזה (הייתי מצפה ממשפטן שיהיה מודע למשמעות ולתוקף של חוזה).

לפני כמה חודשים היו לי בעיות תשתית בדירה שדרשו טיפול מקיף, בעלי הדירה שלי טיפלו בהכל וביקשו רק שאעזוב את הדירה לכמה ימים כדי שאנשי המקצוע יוכלו לטפל בכל מה שצריך בצורה יסודית. קיבלתי את זה בהבנה והתארחתי שני לילות אצל חברה - וגם על זה שמעתי משני משפטנים שונים שאני צריכה לתבוע ולדרוש מבעלי הדירה שיפצו אותי/שהם היו צריכים לממן לי שהות במלון וכל מיני שטויות. למה אני אומרת שזה שטויות? כי גם אם מבחינת החוק יש סעיף הגיוני וסביר שאם אי אפשר לישון בדירה שאני משלמת עליה שכירות בעל הדירה אמור לפצות אותי על זה, אם הייתי דורשת את זה בעלי הדירה היו יכולים למרוח את הטיפול בתקלות על פני כמה ימים באופן שהייתי יכולה לישון בדירה, וגם אני וגם הם העדפנו לגמור עם הכל במכה, אז למה לי להיות קשה איתם בזמן שהם פועלים לטובתי? למה אנשים לפעמים מתעקשים להיות צודקים ולא להיות חכמים? ולא סתם צודקים - צודקים מעצבנים? או סתם מעצבנים ואפילו לא צודקים.
לצפיה ב-'העלית נושא מאוד מעניין ואקטואלי '
העלית נושא מאוד מעניין ואקטואלי
19/04/2017 | 21:06
72
אני כבר ממזמן חושבת שהקלות בה הישראלים שולפים את המילה "תביעה" בכל כך הרבה סיטואציות עברה את הטעם הטוב, כולנו יודעים שישראלים לא אוהבים לצאת פראיירים, אבל יש גבול לכל תעלול ולא כל דבר שקורה דורש מעורבות משפטית ואיום בתביעה, ולי יצא לשמוע כל מיני הצהרות שכאלו לא רק ממשפטנים, אנשים שולפים את הקלף הזה גם כשאין להם מושג מה החוק אומר, או שהם חושבים שהם יודעים ומבינים. דווקא ממשפטנים/עו"ד מנוסים שמעתי בעיקר המלצות לא למהר לתבוע, כשהסבלנים שביניהם נתנו הסברים למה זה לא חכם. בגלל שאני גם מנהלת את הפורום הזה ופורום נוסף בו הנושא עלה לא אחת וגם מתנדבת במקום בו עולים מדי פעם דיבורים דומים, יצא לי להיות עדה לכל מיני קטעים הזויים בסגנון שתיארת. אם נלך לנושא הפורום - אני תמיד מפנה לפורום חוק ומשפט ומבקשת מהאנשים ששואלים שיעדכנו, כי משום מה תמיד אנשים שנתקלים בבעיות מול בעל הדירה מקבלים עצות בשפע לתבוע, אבל אף אחד לא יודע להגיד להם מה ולמה ומה הפרוצדורה, או שאומרים כל מיני דברים בלי בסיס. מה שכתבת על פינוי בינוי זו שטות שגם אני שמעתי בהקשרים שונים מאנשים שטוענים שיש להם ידע משפטי (מדובר באנשים שבמקרה הטוב הם סטודנטים למשפטים, לפעמים גם זה לא), ולכי תסבירי לאנשים כאלו, בדגש על אנשים שמעולם לא גרו בשכירות  ולא יודעים מה זה פינוי בינוי, איך הולך נושא ההתנגדות ושגם לבעלי דירות לא תמיד עוזר להתנגד במקרים כאלו, אז בטח ששוכרים שבחוזה שלהם מצוין במפורש שהם יקבלו התראה לפינוי הדירה במקרה כזה לא יכולים להתנגד וגם לא לתבוע.

אני מהדוגלים במשפט שהזכרת בין השורות - עדיף להיות חכם ולא צודק, ובמקרים כמו שתיארת לא הייתי אומרת שיש כאן בכלל בחירה - אדם שיתבע או יטען לזכויות בחוק במקרים כאלו יוצא לטעמי גם לא חכם וגם לא צודק. אני חושבת שחלק מהעניין זה שאנשים מסונוורים מהמחשבה שהם יכולים לזכות בתביעה ולקבל הרבה כסף - רק שחבל שהם לא לוקחים בחשבון שלתבוע זה לא דבר כל כך פשוט - גם אם מבחינת החוק היבש הצדק איתך, לא בהכרח תצא צודק בבית המשפט בגלל שלל סיבות, וגם עד שתגיעו לבית המשפט יעבור פרק זמן לא קצר, וגם אם תצאו צודקים ותקבלו פיצוי, הוא לא בהכרח ישקף את ההשקעה והזמן והתשלום לעו"ד, שלא לדבר על מצב בו תפסידו ותצטרכו לשלם הוצאות לצד השני (שבמקרים כמו שתיארת, הייתי מצפה שזה מה שיקרה - למה לבזבז את זמנכם היקר על תביעות קנטרניות שכאלו?!) 

משהו נוסף שאנשים נוטים לפספס בהיבט של תביעות משפטיות זה נושא "תום לב", יותר מדי אנשים שמדברים על עילות לתביעה וזכויות משפטיות משלבים בזה חוסר תום לב מובהק, והמקרים שהבאת הם דוגמאות מאוד טובות לכך. 
לצפיה ב-'ובהמשך לדיון הזה - מקרה הזוי של תביעה שהצליחה'
ובהמשך לדיון הזה - מקרה הזוי של תביעה שהצליחה
21/04/2017 | 17:16
8
60
אמנם לא קשור לנושא הפורום, אבל מקרה שיכול להסביר למה אנשים כל כך להוטים לתבוע: מקרה של זוג אתיופים שגילו שהמלצרית בבית הקפה שאכלו כתבה בתיאור הלקוחות "כושים" - מידע שהיה אמור להגיע לעיניי העובדים בלבד, לא הסתפקו בהתנצלות בע"פ ובכתב, בפיצוי נדיב מבעל המסעדה ובעובדה שהמלצרית פוטרה במקום, תבעו על לשון הרע ואחרי הסחבת הרגילה המלצרית ובעל המסעדה נדרשו כל אחד בנפרד לשלם פיצויים בסך עשרות אלפי שקלים.

אחרי ששומעים על מקרה כזה של אנשים שתבעו על משהו הזוי ובאופן עוד יותר הזוי, זכו בפיצוי כספי לא מבוטל כולל ממי שבכלל לא אשם ונהג בתום לב לאורך כל הדרך ויותר מזה, אפשר בהחלט להבין למה אנשים חושבים שאם הם חשים שנעשה איתם חוסר צדק, כדאי להם לתבוע.
לצפיה ב-'מה שהזוי הוא למה '
מה שהזוי הוא למה
21/04/2017 | 21:30
4
58
מסעדה צריכה לקלטג את הלקוחות שלה לפי צבע עור?
אולי כשיקלטגו אותך בתור זאת בלי הציצים\ הציצים הגדולים\ הפרונקל על המצח תביני את מקור ההשפלה. 
לצפיה ב-'אם הייתה מסעדה כזאת, זה באמת היה הזוי'
אם הייתה מסעדה כזאת, זה באמת היה הזוי
22/04/2017 | 20:14
3
55
אבל לא קיימת שום מסעדה שמקטלגת לקוחות לפי צבע עור, במקרה הזה מדובר במסעדה שלצד מספר השולחן רושמים בה את תיאור הסועדים, אני מודה שגם אני לא מבינה מה הקטע ולמה זה נדרש, ואני מלצרתי במשך תקופה ב-3 מסעדות שונות שבאף אחת מהן זה לא היה קיים. היו מי שניסו להסביר את זה בדיונים ברשת בכך שאם הלקוחות יעברו שולחן על דעת עצמם, יהיה ניתן להבין במי מדובר ולמי להגיש את המנה הנכונה - זה עדיין נראה בעיניי מטופש.

במקרה הזה המלצרית לא קטלגה אף אחד, היות שהיא נדרשה לרשום תיאור, דבר שבעיני כאמור לא ברור בפני עצמו ואפילו מטופש, הדבר הראשון שעלה לה בראש זה צבע העור שלהם - שזה דיי הגיוני, כמו שלקוחות בשולחן אחר היא הייתה מתארת כ"בלונדינית" או "רוסים". בכל מקרה קטלוג זה לא, זה תיאור. ואני לא חושבת שיש מה להשוות בין תיאור סטנדרטי שכזה לבין מה שכתבת שאלו תיאורים עם משמעות קצת אחרת. המטרה של המלצרית לא הייתה להעליב וזה לא נבע מגזענות, הלקוחות בכלל לא היו אמורים לראות את הכיתוב הזה, ובאופן כללי - הם כושים, זו עובדה, הם עלו מאתיופיה שזו ארץ כוש (זה מקור המושג כושי למי שלא מודע לכך), וצבע עורם כהה. יש לי תחושה שגם אם היא הייתה כותבת אתיופים זה היה מוביל לתלונה ותביעה. 

התביעה גם לא הייתה בגין השפלה, היא הייתה בגין לשון הרע, שזה משהו שבכלל לא ברור (האם מזה ששניים וחצי עובדי מטבח היו יכולים להיחשף לכיתוב "כושים" נגרם לאותם אנשים נזק והם יצאו "רע" בעיניהם?) 
לצפיה ב-'בלה בלה בלה'
בלה בלה בלה
23/04/2017 | 16:12
2
35
"כושי" היא מילת גנאי. גם אם המלצרית לא התכוונה לשום דבר רע בזה והיא פשוט בורה וחסרת מודעות למה שנעשה סביבה, הבורות שלה עדיין השפילה אנשים אחרים. 
ואל תבלבלי לי עם "ארץ כוש". כי אנחנו גם לא בימי התנ"ך ואם האתיופים רואים בזו מילת גנאי זו מילת גנאי, נקודה ושום בילבולי מוח לא יעזרו כי לאדם שהוא לא אתיופי אין שום זכות להחליט איך האתיופים בוחרים להיקרא, רק להם יש.  
וברור שקלטלג לקוחות לפי מראה חיצוני או עדה או גזע, כשיטת עבודה, זה מאד לא תקין. תביעה מוצדקת לחלוטין. 
לצפיה ב-'לדעתי התביעה הייתה יכולה להיות מוצדקת'
לדעתי התביעה הייתה יכולה להיות מוצדקת
23/04/2017 | 20:46
1
31
אם היא הייתה מופנית כתביעה כללית לבעלי המסעדה שמאלצים את המלצרים שלהם לכתוב תיאור לכל שולחן, ויוצרים פתח למצבים לא נעימים. לפי התיאור של המקרה כמו שהוא הוצג כאן לא הייתה מטרה להשפיל את הלקוחות, ובמקרה שכן יש כוונה להשפיל זה באמת מגעיל, אבל זה לא לשון הרע, לפחות לפי הגדרת החוק. 
לצפיה ב-'זה באבוהה לשון הרע'
זה באבוהה לשון הרע
23/04/2017 | 22:32
26
המבחן הוא לא מה הייתה כוונת המשורר, אם הוא התכוון או לא התכוון להעליב, אלא האם יש שימוש בביטוי שעשוי להתפרש כפוגעני או מבזה.

לצפיה ב-'באמת סיפור לא ברור בכלל'
באמת סיפור לא ברור בכלל
23/04/2017 | 20:30
2
47
כל הסיטואציה הזאת הזויה, אבל ממה שבאמת הזוי זה שהם תבעו על לשון הרע וזכו - אם הם היו תובעים על עגמת נפש או השפלה עוד היה אפשר להבין, אבל מה לשון הרע קשור פה? למיטב ידיעתי, על לשון הרע תובעים במידה ונגרם נזק לאדם בעקבות הדברים, או אם זה גרם לתובע להיראות רע בעיניי אחרים באופן שניזוק ממנו (ובשביל זה נדרש שיהיו עדים לאמירה), ובסיפור הזה לא ברור לי איך התובעים הצליחו להוכיח נזק כלשהו. רק שלא ייצרו תקדים בנושא, כי התוצאה תהיה שכל מלצר יהיה יעד לתביעה - מספיק שיספר למלצר אחר שלקוחות נתנו לו טיפ נמוך, וכבר יתבעו אותו על לשון הרע. 

לצפיה ב-'אז את לא מבינה מהו לשון הרע'
אז את לא מבינה מהו לשון הרע
23/04/2017 | 22:36
1
7
לצפיה ב-'ללשון הרע יש הגדרה משפטית ברורה מאוד'
ללשון הרע יש הגדרה משפטית ברורה מאוד
23/04/2017 | 23:46
36
ולכתוב על פתק שאף אחד לא אמור לראות אותו מילה כלשהי, גם אם היא מילת גנאי, זה לא לשון הרע מבחינת החוק. 
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:01
11
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'תשלום בשיקים דחויים'
תשלום בשיקים דחויים
08/04/2017 | 13:46
1
93
שלום רב לכולם
לפני כחודש סגרתי חוזה לחצי שנה של שכירות בגין יחידת דיור. העברתי לו 6  שיקים לתאריך ה10 בכל חודש. בעל הבית ביקש חתימת ערבים ובמעמד החתימה אני והערב שילמנו באמצעות שיקים על שמו וכעת אני רוצה לקבל מבעל הבית בחזרה את 5 השיקים שנותרו ולהעביר לו 5 שיקים חדשים על שמי. האם מבחינה חוקית הוא יכול שלא לאפשר לי לבצע זאת? 
לצפיה ב-'לא כל כך ירדתי לסוף דעתך'
לא כל כך ירדתי לסוף דעתך
20/04/2017 | 19:09
44
האם פנית לבעל הדירה וביקשת להחליף את הצ'קים והוא סירב לכך?

לפעמים סירוב כזה נובע בשל העובדה שבעלי דירות רבים מעדיפים להפקיד את הצ'קים באופן מרוכז בתחילת החוזה, במקום להפקיד כל צ'ק בתחילת כל חודש (יש הסדר בבנק שכולל עמלה, אבל חוסך לבעלי הדירות את כאב הראש וזה סידור מאוד נוח). במצב כזה החלפת הצ'קים כרוכה בעלות נוספת ובטרטור עבור בעל הדירה, כך שאני יכולה להבין בעל דירה שלא יתלהב מזה (למרות שבעלת הדירה שלי עשתה את זה ברצון אחרי שעברתי בנק). מה שאתה יכול לעשות זה להציע לבעל הדירה שתבטל את הצ'קים המדוברים בהסכמתו, ותיתן לו את הצ'קים הנותרים במקומם. 
לצפיה ב-'מזגן נייד'
מזגן נייד
04/04/2017 | 13:32
3
118
יש לי בדירה מזגן 4 כ"ס  מאוד מאוד ישן שבקיץ לא מצליח לקרר -רק מוציא אוויר,
בחורף הוא  כן מחמם.
בעל הדירה לא מוכן לקנות מזגן חדש אפילו אם אני אשתתף בעלות ההתקנה,מסתבר שמזגן שיצליח לקרר את הבית עולה מעל 6500 שח.
הפתרונות שחשבתי עליהם זה להביא טכנאי  אמין על חשבוני שיבדוק את המזגן ואם מדובר בתיקון של כמה מאות שקלים בודדים שיסדר את המזגן לפחות לקיץ הקרוב.
דבר נוסף ששמעתי עליו זה מזגן נייד, לפי מה שראיתי באינטרנט מזגנים ניידים הם 1 כ"ס שזה חלש מדי ובדירוג אנרגטי G שזה מבזבז חשמל מדי.
למישהו יש נסיון עם מזגנים ניידים? הם מקררים כמו מזגן אמיתי? מבזבזים חשמל בצורה קיצונים .? שווים את ההשקעה כשמגיעה השרב?
לצפיה ב-'לדעתי האישית'
לדעתי האישית
05/04/2017 | 00:22
2
92
עדיף לעבור דירה. מזגן זו תשתית בסיסית במדינה שלנו, ובעלי דירות שלא מוכנים להתקין מזגן שעושה את העבודה יתקשו מאוד למצוא דיירים. נראה שבעל הדירה שלך מנסה שיטת מצליח - היות שאתה כבר ככה גר בדירה ולפי החוזה אתה תשלם לו את אותו הסכום בין אם יתקין מזגן חדש ובין אם לאו. בדיקה של המזגן הקיים ותיקון במידת הצורך זה לא משהו שאתה אמור לשלם עליו - המזגן הוא חלק מהתשתיות בדירה, והאחריות היא של בעל הדירה. אם בחוזה מופיע מזגן כחלק מהמיטלטלין זו האחריות שלו לדאוג לתקינות שלו, אחרת זו הפרת חוזה. 

ממה שאני יודעת על מזגנים ניידים, הם צרכני חשמל דיי כבדים כפי שכתבת, מה שהופך את ההוצאה הכלכלית לגדולה משמעותית. אני חושבת שמבחינה כלכלית ישתלם לך יותר לעזוב את הדירה בסיום החוזה - בתקווה שהוא קרוב, ולמצוא דירה אחרת עם מזגן שעובד כמו שצריך, שזה המצב הנפוץ בארץ.

לצפיה ב-'סיום החוזה עוד רחוק מאוד'
סיום החוזה עוד רחוק מאוד
05/04/2017 | 19:22
1
83
לדירה יש יתרונות אחרים כולל השכ"ד ..היחס של הבעלים וכו.. ולצערי מנסיון  זה ממש לא טריוואלי למצא דירה טובה+בעלי דירה שהם גם הוגנים ואפשר להסתדר איתם וזה המצב אצלי כרגע. אני יכול להבין שההוצאה הזאת קצת הבהילה אותו,בד"כ לאנשים מבוגרים בכלל ובעלי דירות מבוגרים בפרט קשה עם שינויים ו"כאבי ראש" כאלה.
כך שיותר משתלם לי לנסות למצא פתרון אחר לבד במידה והסכום הגיוני לי כדי לשמור על "שלום בית" ולא להתחיל לנפנף (תרתי משמע  ) בחוזה. 

אני מנסה לפתור את זה לפני שתתחיל עונת החמסינים והמחירים יקפצו..
אם למישהו כן יש ניסיון עם מזגנים ניידים או עצה טכנית אחרת מנסיונו אני אודה לו ..

לצפיה ב-'יש כמה דברים שנראה שלא לקחת בחשבון'
יש כמה דברים שנראה שלא לקחת בחשבון
06/04/2017 | 21:16
143
ואני מתנצלת מראש אם זה ישמע "תוקף", כי זו ממש לא המטרה: אתה לא צריך לרחם על בעל הדירה שלך וגם לא להתחשב בו - אם ההוצאה הבהילה אותו זה לא נעים, אבל ממש לא אמור לעניין אותך, ועצם זה שהוא תוקע אותך עם מזגן שלא עושה את העבודה בזמן שהשכיר לך דירה עם מזגן ולפי החוזה הוא מחויב לתקינות שלו - ההתנהלות שלו לפי מה שתיארת ממש לא נכנסת להגדרה של יתרון מבחינת היחס של הבעלים, ואם הוא הצליח ליצור אצלך נקיפות מצפון על כך שאתה מצפה למזגן שיעבוד, זה אפילו יותר חמור מזה. מי שאמור לשמור על שלום בית פה זה מי שמחויב לך לפי החוזה - אם מחר הוא יחליט להעלות לך את שכ"ד באמצע החוזה, גם תקבל את זה בשביל לשמור על שלום בית? אם הוא לא יסכים לתקן את השירותים, גם תסכים לזה? 

אם אתה ממש מתעקש להתחשב בו, אתה יכול להציע שהוא ישלם על מזגן נייד, או שיבדוק אפשרות להתקין מזגן חדש רק באחד החדרים. 

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
פורום קניין רוחני ופטנטים
פורום קניין רוחני ופטנטים
פורום מעמד זרים
יש לכם שאלות בנושא הגירה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה