לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'אירוח בן זוג בדירה של שוכרות '
אירוח בן זוג בדירה של שוכרות
20/02/2017 | 22:26
2
47
אני משכיר דירה ל 2 שותפות .  אחת הדיירות פנתה אלי וסיפרה שהשותפה השנייה מביאה את החבר שלה לישון, לפעמים זה למס' ימים רצופים משמאד מפריע לפרטיות שלה, והיא חושדת שאף שוכפל לו מפתח. . יש לציין שבחוזה צויין מפורשות  שהדירה מושכרת לדיירות ואך ורק להן ואין להן שום זכות להביא דייר/ת נוספים לגור בדירה.
אני קצת מוטרד ולא יודע איך לנהוג , מצד אחד לא יודע אם כדאי לי בכלל להכנס  ולהתערב במתיחות שנוצרה בין הדיירות עקב הבאת הבחור. מצד שני מרגיז  אותי שאם שוכפל לו מפתח אני רואה זאת כהפרה בוטה של החוזה . אבל גם אני לא יכול להתנגד לכך שהדיירות יביאו את בני הזוג שלהם לדירה , הרי אם הדיירת לא הייתה מספרת לי לא הייתי יודע מה קורה , אבל מצד שני ברגע שהיא פנתה אלי אני לא כל כך נוטה להתערב, אלא רק במידה ואבין שהחבר  שוהה הרבה בדירה.
מה עושים ? מתערבים ? לדבר עם הדיירת שמביאה חבר ? אני חושש  שעצם פנייתי תחריף את היחסים בינהן. אבל מצד שני כאמור לא מתאים לי דייר שלישי
לצפיה ב-'היי'
היי
21/02/2017 | 09:18
24
זה מאוד יפה מצידך שאתה חושב על היחסים בין השוכרות - זה ממש לא מובן מאליו. זה גם נחמד לגלות על בעל דירה שמוכן לסייע בנושאים כאלו, בדרך כלל קיימת העדפה לא להתערב.
מה שהייתי מציעה לך זה לפנות לשתיהן במכתב/מייל (שמובהר בו שהוא מופנה לשתיהן), בו אתה מזכיר שהחוזה בוצע מולן ולפי החוזה אסור להכניס לדירה דיירים נוספים שחורגים מתקן אורחים, אולי תוכל לציין שהובא לידיעתך מידע לפיו הצטרף לדירה דייר נוסף (אם הדיירת הבעייתית תחקור תוכל לטעון שאחד השכנים סיפר שהתרשם שיש בחור שגר בדירה), ושזו הפרת חוזה. 
אם תציג את זה אך ורק כמצב הזה - שלך מפריעה העובדה שנכנס לדירה דייר שלישי, וכמצב בו אתה לא מודע לזהות הדייר ומבחינתך הוא יכול להיות בן הזוג של כל אחת מהן, אין סיבה שהיחסים בין הדיירות יחריפו.
מהצד השני - קח בחשבון שזה תרחיש נפוץ בדירות שותפים, כולל נושא הוויכוחים בין הדיירים בנושא. מתי צפוי להסתיים החוזה? 
לצפיה ב-'אני דווקא לא הייתי מתערבת'
אני דווקא לא הייתי מתערבת
22/02/2017 | 16:32
1
נתחיל בזה שלשכפל מפתח גם אם זה לצורך השארתו אצל מישהו קרוב למקרה הצורך אינה הפרה של החוזה, מה שכן כדאי שביציאת הבנות מהדירה תקבל את כל המפתחות לידך או שתחליף מנעול
אני לא יודעת מה הסיטואציה או בכלל איך החוזה שלך מול הדיירות (חוזה מול כל אחת או חוזה מול שתיהן) אבל אני לא הייתי נכנסת בינהן, אתה לא בייביסיטר וזה גם לא אמור להפריע לך כמה נפשות יש בדירה, בסופו של דבר אותך צריך לעניין שהדיירות לא העבירו את זכותן בדירה למישהו אחר ואינן מתגוררות בדירה, שהחשבונות משולמים בזמן ושאין נזקים.
לדעתי, הדיירת צריכה לפתור את המצב עם השותפה שלה בעצמה או לצאת מהדירה בהתאם לחוזה בינכם.
לצפיה ב-'נזילה מהגשם'
נזילה מהגשם
21/02/2017 | 16:27
1
19
שלום,
אולי מישהו יוכל לענות לשאלה שלי...
האם בעיה בתפר של בניין(בניין ישן בן 4 קומות, בעיה באיטום למים) שגורמת לנזילה מהגשם בדירות בקומה 3 ו-4 מחייבת השתתפות של כל הדירות בשיפוץ או שרק הדירות שנפגעות מהנזילה?

לצפיה ב-'כל בעלי הדירות צריכים להשתתף'
כל בעלי הדירות צריכים להשתתף
22/02/2017 | 16:25
1
נזילות שנובעות מאיטום המבנה הן באחריות של ועד הבית והעלות צריכה להיות על חשבון בעלי הדירות (לא חלק מהתשלום הקבוע לועד הבית)
לצפיה ב-'שאלת היגיון'
שאלת היגיון
21/02/2017 | 17:00
3
24
שכרתי דירה ללא מזגן.לאחר כשנה בערך או יותר ביקשתי מהמשכיר שיתקין מזגן על חשבונו.המשכיר סרב אך הושגה פשרה .אני שילמתי מחצית מעלות המזגן שהיתה 7000 ש"ח כולל התקנה דהיינו 3500ש"ח  . ברצוני לעזוב את הדירה מוקדם יותר מכפי שרשום בחוזה אך לפי תנאי החוזה .המשכיר טוען שמאחר אני זו שרוצה לעזוב את הדירה אינו חושב שצריך לשלם לי את הסכום שהשקעתי עבור המזגן ואני כמובן חושבת שהוא טועה אך מוכנה להתפשר. אשמח לשמוע דעות נוספות ומה לדעתכם\ן הסכום שעליו ניתן להתפשר.תודה ליועצים
לצפיה ב-'האם לא'
האם לא
21/02/2017 | 17:14
1
22
סיכמתם מראש מה קורה כשאתה עוזב את הדירה? ואם לא, למה לא? 
ההסכם שהוא מציע לך מקובל לגמרי גם בלי לעזוב מוקדם את הדירה. וחוץ מזה, גם אם הוא לא היה הגיוני, מה תעשה? אבל בלי קשר לזה, מה 7000?! מי אחראי למזגן בסכום ההזוי הזה?  
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי בחלל בו המזגן נמצא'
זה מאוד תלוי בחלל בו המזגן נמצא
22/02/2017 | 16:16
2
אבל אני מסכימה, מזגן במחיר כזה זה הזוי!
לצפיה ב-'חצי הבנתי'
חצי הבנתי
22/02/2017 | 16:18
1
אם סיכמתם שבעל הדירה ישלם חצי מהסכום אני מניחה שהוא כבר שילם את חלקו, או שזה החלק שהוא לא מוכן לשלם?
לגבי שאר הסכום נראה שמה שהסכמתם בהתחלה זה המ שהוא חייב לשלם, מן הסתם לא תשאר בדירה לנצח, האופציה השניה שלך היא לנסות לגלגל את העלות לדייר הבא, אבל לא בטוח שתצליח
לצפיה ב-'העלאת שכר דירה בעקבות המס על ריבוי דירות'
העלאת שכר דירה בעקבות המס על ריבוי דירות
12/02/2017 | 20:24
5
70
ערב טוב,
שאלה ראשונה - לבעל הדירה שלנו 4 דירות ולכן לפי החוק החדש של כחלון הוא צריך לשלם מס וכפועל יוצא הוא מעלה לנו את השכר דירה או מבקש תשלום חד פעמי שנתי.
כיום אנחנו משלמים 4000 ש"ח לחודש, כעת הוא מבקש 4400 לחודש או תשלום חד פעמי "בשחור" של 4300 לחודש.
האם זה חוקי? האם עוד אנשים נתקלו בהעלאת שכר הדירה בעקבות החוק החדש?

שאלה שניה - בעל הבית החליט ולא מוכן לוותר על זה שמהשנה ביטוח על מבנה הבית יהיה עלינו, הוא עוד מוסיף ואומר שאם אנחנו לא רוצים לעשות ביטוח אז שלא נעשה אבל אם יקרה משהו זה יהיה עלינו.
גם פה, יש חוק על זה? מה אתם אומרים?

אנחנו צריכים לחדש חוזה ב- 18.03 וזה ממש מעצבן.

אשמח לשמוע כל תגובה / הערה / הארה :)
תודה רבה!!!
לצפיה ב-'סיפורים כאלו מכעיסים אותי כל פעם מחדש'
סיפורים כאלו מכעיסים אותי כל פעם מחדש
14/02/2017 | 14:55
2
52
לא שבעלי דירות צריכים סיבות להעלות שכ"ד, ולא שיש סיבות לגיטימיות במקרים כאלו, אבל העלאה של שכ"ד מטעמי גלגול מס הדירה השלישית על השוכר זה אחד הדברים הכי מכעיסים שיש.

לגבי נושא החוקיות - היות שכאמור בעלי דירות לא צריכים סיבה להעלות שכ"ד והם יכולים להעלות את השכ"ד בלי שום נימוק, אין פה בעיה חוקית - כל עוד זה נעשה במעמד חידוש החוזה. אתם יכולים כמובן לסרב ולחפש דירה חדשה, יש לי תחושה שאם תעשו את זה יש מצב שבעל הדירה שלכם יתקפל - גם עבורו למצוא שוכרים חדשים, ועוד בתקופה הזאת, זה חתיכת כאב ראש, במיוחד אם הוא מתכוון לדרוש גם מהשוכרים החדשים שיספגו את המס.

לגבי נושא הביטוח - זו סוגיה אחרת, וכאן הוא מגזים לדעתי - אם נגרם נזק למבנה מהסוג התשתיתי, אין שום סיבה שהשוכרים ישלמו עליו. בעל הדירה שלכם מגלה חזירות מהסוג המעצבן, ולדעתי יהיה לו קשה מאוד למצוא מי שיסכים לתנאים שלו.

באיזו עיר מדובר?
לצפיה ב-'אכן מעצבן'
אכן מעצבן
14/02/2017 | 22:28
1
39
העיר היא ראש העין
ועוד מרתיח שהוא מציג את עצמו "הקורבן" שצריך לשלם מס גבוה..
לצפיה ב-'אני אומרת - תודיעו לו כבר עכשיו שיחפש דיירים חדשים'
אני אומרת - תודיעו לו כבר עכשיו שיחפש דיירים חדשים
15/02/2017 | 09:35
37
תחפשו דירה חדשה ליתר ביטחון, אבל יש לי תחושה חזקה שהוא לא יצליח למצוא דיירים שיסכימו לשלם את הסכום שדורש, שאני מניחה שיחד עם התוספת הוא גבוה יחסית למחירים באזור?)

זה ממש מכעיס שאותם בעלי דירות שנגזר עליהם מס - שהם אמורים לשלם, מגלגלים אותו על השוכרים, ואין ספק שמי שיש בבעלותו 3 דירות או יותר, מצבו הכלכלי מאפשר לו לשלם את המס. מהצד השני, היה לי ברור מההתחלה שהחוק הזה לא ישיג את המטרה שלו ושהתוצאה במקרים רבים תהיה העלאת שכ"ד (כשיש חכמים שמעלים בלי לחשוף את הסיבה).
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי שתי'
למיטב ידיעתי שתי
14/02/2017 | 17:10
47
הסוגיות שציינת הן אפשריות  במסגרת המו"מ בין שוכר ומשכיר .
מקובל שהמשכיר יבצע את ביטוח המבנה אבל ראיתי חוזי שכירות המטילים זאת על השוכרים.
לצפיה ב-'אין שום סיבה שאתם תשלמו על ביטוח מבנה'
אין שום סיבה שאתם תשלמו על ביטוח מבנה
15/02/2017 | 12:47
35
בסופו של דבר, המבנה הוא שלו, ובמידה ויקרה משהו - בעל הדירה הוא זה שיקבל את הכסף מהביטוח, ולא אתם, אז למה שאתם תשלמו על זה? (הוא יכול לבקש שתעשו ביטוח צד ג', זה מקובל והגיוני, אבל ביטוח מבנה?)

הייתי מיישמת את העצה של מרציפן, ואומרת לבעל הדירה יפה שלום...
לצפיה ב-'נזק בדירה שתוקן על ידי השוכר'
נזק בדירה שתוקן על ידי השוכר
05/02/2017 | 14:24
2
81
לפני כשנתיים נשבר חלק מהשיש במטבח בדירה בה אנו גרים ונהיה שבר קטן לאורך של כמה סנטימטרים. בעלי דאג לתקן את הנזק, הדביק בדבק מיוחד לשיש וצבע את המקום. כרגע כמעט ולא רואים סימן למה שאירע, רק אם מתבוננים היטב על המקום הספציפי.

בעוד כחודש אנחנו עוזבים את הדירה ואני מתלבטת אם עלי להראות לבעל הבית את שקרה או להשאיר זאת כך ולקוות שלא יגלה... מה לעשות?
לצפיה ב-'זו שאלה מוסרית שקשה לענות עליה.'
זו שאלה מוסרית שקשה לענות עליה.
05/02/2017 | 16:17
66
ובנוסף גם תלוי כמה המשכיר הוא קפדן ,מה שקוראים יקה.
קחי בחשבון כי בחוזים יש לעיתים סעיף האומר כי שטרות החוב והערבויות יוחזרו רק לאחר חלוף מספר חודשים מתום השכירות.
לכן במידה והשוכר החדש יגלה את הנזק שתוקן ויסב את תשומת לב המשכיר לכך ויטען כי לא נגרם על ידו יש סיכוי שהמשכיר האוחז עדיין בערבויות שלכם ידרש להחלטה האם לתבוע אתכם.

לצפיה ב-'אכן זו סוגיה בעייתית'
אכן זו סוגיה בעייתית
06/02/2017 | 13:40
58
מה אומרים בעלי הדירות שביננו?

אני אומרת שאם בעל הבית שלכם הוא אדם סימפטי וחביב, ואם באמת מדובר בנזק שתוקן בצורה יעילה וכמעט ולא רואים - אין סיבה שהוא יגיב בצורה בעייתית. בנוסף, אני מניחה שלא בוצע שימוש לא סביר בשיש - זה תרחיש על גבול הבלתי אפשרי, מה שאומר שהנזק שנוצר הוא סוג של בלאי טבעי, תקני אותי אם אני טועה. במצב כזה בעל הדירה אמור להודות לכם על שטיפלתם בזה בצורה יעילה - הרי להחליף את השיש זה צעד קיצוני שרוב האנשים יעשו רק במקרים ממש ממש חריגים. אני חושבת שאם המצב תואם את מה שאת מתארת, בעל דירה סביר יעריך את העובדה שתיקנתם וחסכתם לו את העלות הזאת. לצד זאת, ישנם גם בעלי דירות לא סבירים.
לצפיה ב-'בעיית אינסטלציה בבניין'
בעיית אינסטלציה בבניין
05/02/2017 | 12:31
2
57
שלום רב, השוכר שלי בעיר באר שבע הודיע שאין לו מים בדירה וכך גם לעוד חלק מהדירות. שהתקשר לעירייה אמרו לו ששלחו פקח שראה שגם לחלק מהדירות יש מים ולכן קבע שהבעיה היא פרטית. זה בניין שאין לו ועד ולכן בכל בעיה כל אחד מטפל לבד אבל הפעם מדובר על בעיה שיתופית לכמה דירות. איך מתנהלים במצב כזה?

לצפיה ב-'לו היה ועד בית ניתן היה לפנות לאגודה לתרבות הדיור,אבל'
לו היה ועד בית ניתן היה לפנות לאגודה לתרבות הדיור,אבל
05/02/2017 | 16:10
42
במצב הנוכחי לו ההייתי בנעליך כמשכיר הייתי מברר למי מהשכנים אין מים ומסכם איתם כי תזמינו שרברב וסך הוצאות התיקון יחולו ויתחלקו בין הדיירים הללו.
לפי תיאורך עושה רושם כי צינור מים ראשי שמוביל את המים לחלק מהדירות נסתם וצריך להחליפו או לבצע מעקף לחלק החסום.
יש אפשרות נוספת והיא להזמין שרברב שימשוך קו מים רק לדירתך אבל צריך לראות אם זה אפשרי אצלך.
לצפיה ב-'תודה רבה על העצה'
תודה רבה על העצה
05/02/2017 | 20:13
13
לצפיה ב-'תשלום ועד בית בדירה שכורה'
תשלום ועד בית בדירה שכורה
01/02/2017 | 09:48
7
109
אני גר בדירה שכורה.
בחוזה רשום שתשלום על שיפוצים חד פעמיים יהיה על חשבון בעל הבית
ותיקונים שוטפים יהיו על חשבון השוכרים.
כך עשינו בשנת 2015 וכך אנחנו רוצים לעשות בשנת 2016.
הבעיה היא שועד הבית לא מוכן לפרט לשוכרים את רשימת התיקונים שנעשו.
כלומר רק במספר כללי: שיפוצים.

בקשתי ממנו פירוט והוא ענה לי שאסור לו לפי החוק לתת לי פירוט כזה, אלא רק לבעל הדירה.
בקשתי מבעל הדירה את הפירוט כדי להתקזז כמו שעשינו שנה לפני כן - אבל הוא פשוט מתעלם.
מה אפשר לעשות?
יש איזה חוק שבאמת אוסר על ועד הבית להציג פירוט תיקונים לשוכרים.
הוא ממש אומר ש״אסור לו״.
לצפיה ב-'תשלום ועד בית'
תשלום ועד בית
01/02/2017 | 12:10
3
76
תשלומי ועד הבית החודשיים חלים על השוכר, אבל אם ועד הבית דורשים תשלומים נוספים על ביצוע תיקונים/טיפולים מסוג מורכב יותר (למשל - שיפוץ/תיקון הגג, שדרוג תשתיות וכדומה), העלות אמורה לחול על בעל הבית - זה הסטנדרט שמקובל.

באופן כללי, מצופה מועד הבית שיפעלו בשקיפות בנושא הפעולות שמבצעים - אחרי הכל זה כסף שניתן להם למטרה מסוימת, וזכותו של כל אדם לקבל מידע מה נעשה בכסף ששילם. לא ידוע לי על חוק שאוסר לתת פירוט לשוכר דירה במקרה כזה, ולא ברור גם למה בעל הדירה מתעלם, אבל זה יוצר תחושה לא טובה.

בגדול - לא ממש הבנתי איך שילמת: שילמת סכום מעבר לתשלום החודשי הקבוע של ועד הבית?
לצפיה ב-'ידועה לי ההבחנה בין שיפוץ לבין שוטף'
ידועה לי ההבחנה בין שיפוץ לבין שוטף
02/02/2017 | 09:22
2
54
העניין הוא שועד הבית לא מוכן לחשוף בפני מה הייתה החלוקה

ובעל הדירה רק אחרי כמה שבועות התייחס. ואמר שיבדוק את הנושא.
אבל אני לא באמת סומך עליו.
לצפיה ב-'משהו לא ברור לי'
משהו לא ברור לי
02/02/2017 | 09:32
1
49
דרשו ממך תשלום שחורג מדמי הועד החודשיים? אם לא - אין שום בעיה. אם כן, היית אמור להפנות אותם לבעל הדירה שיגבו ממנו את התשלום, ובמידה ושילמת, בעל הדירה נדרש להחזיר לך את הכסף.

עניי עירך קודמים הסביר מצוין את הסוגיה.
לצפיה ב-'לא, התשלום אחוד'
לא, התשלום אחוד
02/02/2017 | 09:49
43
שנה שעברה ועד הבית הסכים לפרט לדיירים
ואז היה רשום שנגבה כסף על תיקון גג ועוד כל מיני סעיפים חריגים.

הכל בתשלום ועד רגיל. כלול בו
לצפיה ב-'כפי שציינה אשת המרצפן עליך כשוכר'
כפי שציינה אשת המרצפן עליך כשוכר
01/02/2017 | 17:51
1
68
חלים תשלומי ועד הבית השוטפים בלבד.כל בקשה של ועד הבית לתשלום נוסף החורג מהתשלום החודשי צריך לשלם המשכיר.
לא פעם ועד הבית משלם עבור תיקונים בבניין מדמי הוועד החודשי  השוטפים שמשלמים כל הדיירים.קשה עד כמעט בלתי אפשרי לדעת על איזה הוצאות מיוחדות הוציא ועד הבית את הכספים השוטפים.הסיבה לכך לרוב היא שהרבה תיקונים נעשים בפועל ללא חשבוניות וללא תשלום מעמ.
לכן הנוהג ,אשר גם רשום לרוב בסעיף בחוזי השכירות,הוא שאת התשלום השוטף לועד הבית משלם השוכר(גם אם תשלום זה משמש לתיקונים שונים בבניין)וכל הוצאה החורגת מהתשלום השוטף משלם המשכיר.
אם אינך מסכים לנוסחה זו הנהוגה,יש באפשרותך לפנות לאגודה לתרבות הדיור בעיר מגוריך ולבקש כי יתערבו וישלחו מכתב לועד הבית ובו בקשה לחשוף את כל ההכנסות וההוצאות של ועד הבית.דא עקא ,יתכן כי גם בירור הנושא יתקל בקשיים כאמור היות והרבה תיקונים נעשים ללא קבלות.
אגב לאן נעלמו מוכרחים להיות שמח 1,2,3,4  ?
לצפיה ב-'נכון'
נכון
02/02/2017 | 22:35
31
אבל לא הבנתי מה בכלל גובה החשבון. האם הוא סביר? האם יש יסוד למחשבה שהועד מחביא שיפוצים שמהווים חלק משמעותי מהתשלום השוטף?
לצפיה ב-'זה תלוי בניסוח המדויק של סעיף דמי הועד בחוזה השכירות'
זה תלוי בניסוח המדויק של סעיף דמי הועד בחוזה השכירות
02/02/2017 | 15:16
41
בדרך כלל הסעיף מנוסח כך שהשוכר ישלם את הגבייה החודשית השוטפת 
וללא התיחסות מה היא מממנת, אם זה המצב אז אין לך קייס, אם הניסוח הוא בדיוק כפי שכתבת אז אולי יש לך קייס אבל יהיה לך קשה להוכיח אותו.
מעבר לזה הועד צודק בתשובתו, החייב בדמי הועד על פי החוק הוא בעל  הדירה וכך למשל אם אתה לא תשלם אז הועד לא יוכל להגיש תביעה נגדך אלא נגד בעל הדירה. החובה שלך לשלם את דמי הועד נובעת מחוזה השכירות וזה בינך לבין בעל הדירה.   ועד הבית אינו צד לחוזה ולא מעניינו מה כתוב בחוזה, מבחינת הועד מי ששילם הוא בעל הדירה ורק לו הועד חייב דין וחשבון .
לצפיה ב-'יציאה מהבית '
יציאה מהבית
31/01/2017 | 08:56
3
97
בוקר טוב,
אז בשעה טובה החלטתי לממש את ההחלטה של לעזוב את הבית למגורים עצמאיים לאחר 28 שנים (כן, כן עדיף מאוחר...).
בעבר גרתי תמיד עם בני זוג, בדירה שלהם ומעולם לא גרתי לבד\שותפים בדירה ששכרתי בעצמי.
בקיצור, יש פחדים אבל אשים אותם בצד כרגע ואתן מקום מלא להתלהבות.
הקצבתי לי עד אפריל (כי צריך לתת איזשהו דד ליין לכל משימה).
אז מה אני צריכה מכם בעצם ? :)
א. תמיכה והכוונה מאיפה אני מתחילה, למה לשים לב..? (ברור שיש הרבה כאלה, אבל בגדול, כי אין לי מושג בכלום)
ב. בגדול אני רוצה לעבור לבד אבל המחירים בשמיים לעומת ההיצע אז..יש גם את האופציה לעבור עם שותפה, מישהו מכיר קבוצה פעילה כלשהי שאני יכולה להיעזר בה, זה יהיה אחלה (באזור המרכז).
נראה לי שזהו לעת עתה..

לצפיה ב-'תנסי להיזכר באיזה סיטואציות נתקלתם בדירות הקודמות'
תנסי להיזכר באיזה סיטואציות נתקלתם בדירות הקודמות
31/01/2017 | 19:56
54
גם אם את לא היית השוכרת, אם גרת מחוץ לבית אז יש לך איזשהו נסיון.
אם אין לך תקציב לגור לבד, אז את יכולה לחפש קבוצות בפייסבוק כמו דירות מפה לאוזן ב...

אני חושב גם שהשיטות הישנות עובדות - את מכירה חברה שמחפשת שותפה? אפשר כמובן לנסות ביד 2, זה עדיין הלוח הכי גדול לדעתי.
לצפיה ב-'ודאי יש לך חברות שגרות עם שותפים-ות או לבד'
ודאי יש לך חברות שגרות עם שותפים-ות או לבד
01/02/2017 | 00:42
48
כדאי להתייעץ איתן לגבי הצעדים הראשונים.במידה ותתקלי בבעיות כגון סעיפי חוזה משונים,בעל בית משונה ותובעני ושאר ירקות תוכלי להעלותן שוב בפורום.
בהצלחה.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
01/02/2017 | 12:04
44
תמיכה נשמח לספק לך, וגם כל עצה נדרשת.
מאיפה את מתחילה? נראה שאת ההתחלה כבר ביצעת - הגדרת יעד, הגדרת כיוון ואני מבינה שגם את האזור הגדרת?

בפייסבוק תוכלי למצוא קבוצות לכל דבר כמעט, יש גם קבוצות לחיפוש שותפים לדירות באזורים שונים. שווה לנסות גם את יד2. מה שכתבת לגבי ההיצע - ההיצע נמוך באופן כללי בתקופה הזאת, כי רוב חידושי החוזים מתבצעים בקיץ, גם במקרים של דירות שותפים זה לרוב התרחיש הנפוץ, אם כי קיימת גמישות גדולה יותר מאשר בדירות "לבד".

את מוזמנת לשאול כאן לגבי כל סוגיה שתיתקלי בה.  

לצפיה ב-'חשבון חשמל- איך מחשבים?! תושיעו אותי..'
חשבון חשמל- איך מחשבים?! תושיעו אותי..
30/01/2017 | 20:16
5
98
יש לנו מונה בדירה, אבל החשבון מגיע אל בעל הבית והוא אומר לי כמה אני חייבת, הוא אומר לי סכום הזוי!!! איך אני מחשבת עצמאית את החשבון שלי? ניסיתי למצוא באינטרנט מחשבונים ולא מצאתי כלום.
לצפיה ב-'חשבון חשמל אי אפשר לחשב'
חשבון חשמל אי אפשר לחשב
30/01/2017 | 20:56
75
זה מתבצע לפי קריאת מונה, כשאת יכולה גם להתקשר לחברת החשמל ולבקש את המידע. בלי קשר, את רשאית בהחלט לדרוש מבעל הדירה שיראה לך את חשבון החשמל.

אפשר לשאול מה הסכום? וקצת פרטים על מבנה הדירה ומהות הצריכה שלך? יכול להיות שמה שנראה לך כסכום הזוי הוא עלות צריכה סבירה בתקופת החורף (חשבון החשמל שלי למשל גבוה מהרגיל בגלל החימום והדוד שעובדים שעות נוספות).
לצפיה ב-'תבקשי שיצלם את החשבון וישלח לך .לכולם כמעט יש וואטסאפ בימינו'
תבקשי שיצלם את החשבון וישלח לך .לכולם כמעט יש וואטסאפ בימינו
31/01/2017 | 06:06
20
לצפיה ב-'כך:'
כך:
31/01/2017 | 16:08
1
57
עקבי אחרי המונה בבית בכל 31 לחודש.
(ערכי טבלה) רשמי את המספרים שמופיעים במונה.
חסרי בכל חודשיים את המונה מהחודש האחרון מהחודש שקדם לו.
את המספר הזה הכפילי בתעריף לקוט"ש שמתפרסם באתר חברת החשמל (ד"א הם עדכנו זאת החודש ללמעלה

דוגמה:
קריאה נוכחית (31/01) - 39073
קריאה קודמת (31/12) - 35269
---------------------------------------
                                  3804 - סה"כ קוט"ש

3804 * 0.4726 = הרבה כסף...
לצפיה ב-'מוסיף,יש גם תשלום קבוע ומעמ'
מוסיף,יש גם תשלום קבוע ומעמ
01/02/2017 | 00:38
15
לצפיה ב-'זאת דירה רגילה?'
זאת דירה רגילה?
31/01/2017 | 19:52
46
אם החשבון שמגיע לבעל הבית זה החשבון של הדירה, אז כמו שאמרו פה, תבקשי לראות את החשבון, ושימי לב בכמה חשמל את משתמשת. עכשיו חורף. תנורים ורדיאטורים זוללים חשמל. כמה יצא החשבון?

לעומת זאת, אם את ביחידת דיור או דירה מפוצלת, ואין לך מונה חשמל נפרד ובעל הבית מחלק את חשבון החשמל בין כל הצרכנים ע"פ ראות עיניו - זה טיפה יותר מסובך. צריך לעשות את מה שחתמתם עלייו בחוזה השכירות. בכל מקרה תבקשי לראות את החשבון, וניתן לנחש שגם אם את גרה ביחידת דיור, והוא החליט שרוב חשבון החשמל הוא על הצריכה שלך למרות שהם משפחה שחיה ב-4 חדרים ואת אשה אחת עובדת רוב היום שגרה בחדר -  אז ניתן להתווכח איתו.
לצפיה ב-'התנהגות של אורחים אצלנו בבית'
התנהגות של אורחים אצלנו בבית
29/01/2017 | 15:17
2
107
הנושא הזה עלה לדיון לא כל כך מזמן, אבל בעקבות דיון בפורום אחר שהגיע לראשי, אני רואה לנכון להעלות את זה שוב, ובהקשר מעט אחר:

הדיון המדובר עוסק בבת זוג של בחור שגר עם הוריו, שמתנהגת בצורה שמפריעה להורים - היא מרגישה יותר מדי בבית, מה שמתבטא במקלחות ממושכות כולל אמבטיות קצף, הדלקת חימום ועוד. דברים שבעיניי מעידים שכנראה היה כשל בחינוך שלה, והייתי מצפה מהאדם הסביר שיהיה מודע לכך שאלו דברים שלא עושים בבית של מישהו אחר, ובטח שלא בבית של ההורים של בן זוגך הטרי.

הנושא הזה יכול להגיע גם בהקשר אחר - נושא העלויות: בזמנו הועלה נושא דומה בפורום אחר, שם זו הייתה האמא שביקשה את עצת חברי הפורום, וסיפרה על החבר של בתה שמתנחל אצלה בבית ומעלה לה את ההוצאות. במציאות שלנו, רובנו, אני מניחה, עונים להגדרה של צעירים שנאבקים ביוקר המחיה, כך שמצב של אורחים שמעלים את ההוצאות בצורה מוגזמת יכולות ליצור סיטואציות לא נעימות, בלשון המעטה.

שמתי לב כבר ממזמן שישנם אנשים שלא מודעים לנושא העלויות של אירוח - אם זה אנשים שגרים עם ההורים, ולא חושבים על זה שכשהם מתארחים אצל חבר שגר בשכירות, יש כאן עלות שיכולה להיות משמעותית במקרה של התנחלות ממושכת. יש גם אנשים מסוג אחר שמבחינתם כסף של אחרים זה משהו שלא ראוי להתייחסות - יצא לי גם להיתקל בכאלו, כולל כאלו שמבחינתם הכסף של השותפים שלהם זה משהו שלא ראוי להתייחסות. עלו פה לא אחת סיפורים על בני/בנות זוג של שותפים שהתנחלו בקביעות מה שהעלו את ההוצאות ויצר סכסוכים.

מה לכם יש לספר בנושא?
לצפיה ב-'דיון מעניין'
דיון מעניין
29/01/2017 | 19:04
60
אם כבר עלה הנושא של השותפה של חברה שלי, שלמי שלא זוכר - כשהחברה שאלה אם אוכל להתארח בדירה שלהן, היא הבהירה שהיא דורשת שאני לא אעשה כמה דברים שהאדם הסביר לא נוהג לעשות (בין היתר לא להיכנס לה לחדר ולא לגעת לה בדברים), זה היה נראה לי מאוד לא לעניין ואפילו מעליב. כשאני שומעת סיפורים כמו זה, אני מתחילה לחשוב שאולי יש לאותה שותפה טראומה ממקרה דומה, למרות שזה עדיין לא מצדיק את הקטע הזה לדעתי.

ובאופן כללי - פחות יצא לי להכיר את האורחים האלו שלא מודעים לכללי התנהגות בסיסיים, וגם נושא העלויות לא ממש תפס אצלי עם האורחים שלי - בפעמים שאירחתי האורחים השתתפו בעלות של הכיבוד ולא היו מקרים חריגים. קטע יותר משמעותי שאני יכולה לשתף בהקשר הזה זה שבתור אורחת תמיד הקפדתי לא להתקלח יותר מדי זמן ולהביא איתי מגבת ושמפו, חוץ ממקרים ממש חריגים (למשל כשהתארחתי אצל אחותי).
לצפיה ב-'אז ככה:'
אז ככה:
29/01/2017 | 22:26
59
אני אמנם לא גרתי עם שותפים, אבל אני זוכרת שאחי אירח חברים בתקופה שאני גרתי איתו, לפני שיצאתי לעצמאות, אז החברים אמנם פתחו את המקרר, אבל תמיד גם דאגו להביא דברים והם ממש לא הגזימו ולא התנחלו. 
לצפיה ב-'דירות לא שגרתיות'
דירות לא שגרתיות
26/01/2017 | 09:30
4
106
לאחרונה יצא לי להיתקל בדיווחים על דירות פחות שגרתיות, דירות עם עיצוב חדשני שיהיו מי שיגידו שמותאם למצוקת הדיור הנוכחית: לצד דירות בגודל מזערי (חשבתם ש-20 מ"ר זה קטן? מה תגידו על דירת 4 מ"ר?) פורסמה יחידת דיור ללא דלת - הכניסה היא דרך החלון של הממ"ד (מה שדורש הגבלות של גובה ומשקל לדיירים ולאורחיהם), ולאחר מכן דירה עם תקרה נמוכה שיוצרת מצב שבחלקים מסוימים של הדירה ניתן לשהות רק בישיבה.

דירה מעניינת נוספת שפורסמה כדירת 2 חדרים התגלתה כדירת מחולקת חלקית - משמע מטבח ומקלחת ושירותים משותפים ל-3 חדרי שינה סה"כ, כשבאחד מהם שוכנים בעל הדירה ואשתו, והחוזה כולל דרישות פחות שגרתיות כמו איסור על הפעלת מכשירי חשמל בשעות מסוימות, איסור להכניס חפצים ומוצרי חשמל לדירה, ודרישה לחסוך בחשמל - כשהתשלום כולל הכל (גם חשמל לפי מה שמצוין).

wild rose - יכול להיות שזו הדירה של השותפה לשעבר של חברה שלך שסיפרת עליה?

מסתבר שאין גבולות בתחום הזה, ואנשים לא מתביישים גם לבקש סכומים לא צנועים על השכרת דירות שכאלו. אתם מוזמנים לספר על דירות לא שגרתיות שנתקלתם בהם, מסקרן אותי לאיזה עוד מחוזות אפשר להגיע.
לצפיה ב-'אף אחד לא נתקל בדירות כאלו?'
אף אחד לא נתקל בדירות כאלו?
29/01/2017 | 10:18
59
מצבנו טוב מסתבר.

אספר קצת על סיפורי דירות מוזרות מהעבר - אולי זה יעורר אתכם לספר:
בזמנו כשחיפשתי כסטודנטית דירת שותפים, התעניינתי בדירה שמישהי פרסמה שמחפשת שותפה. אחרי מסירת הפרטים הנדרשים, היא ציינה בקטנה וממש כבדרך אגב שגם החבר שלה גר בדירה, וניסתה לשכנע שזה ממש לא צריך להפריע לי "את לא תצטרכי לפשר ביננו כשנריב". 

דירה אחרת שראיתי הוגדרה במודעה כדירת חדר וחצי, עם תוספת הדגשה שאפשר להכניס לדירה סלון או פינת אוכל - כשראיתי את הדירה ניסיתי להבין מה בעלת הדירה ניסתה להשיג - היה מדובר בדירת חדר ולא מרווחת במיוחד, ההסבר שלה לטענה שזה חדר וחצי הייתה שיש וילון ליד המיטה, מה שהופך את השטח בו נמצאת המיטה לחצי חדר. להכניס סלון או פינת אוכל - לא יודעת כמה זה אפשרי, אפשר לנסות, אבל אז לא היה ניתן לזוז בכלל בדירה (על זה היא בטח הייתה טוענת שזה תלוי באיזה סלון או פינת אוכל מדובר). הייתי בדירה יחד עם עוד בחור שהתעניין, והיא קראה לשנינו שנעזוב הכל ונבוא להרגיש איזה אוויר יש בחלון. 

* במודעה שלה היא גם כתבה שהשכנים נחמדים - בדרך כלל כשכותבים דבר כזה, המשמעות היא שכל השאר על הפנים ו/או שמדובר בדירה מחולקת ככה שמאוד מרגישים את השכנים. 

מקרה אחר: יש תופעה בדירות מחולקות שהן כוללות "שירוקלחת" - על מנת לחסוך במקום, מציעים לדייר מקלחת משולבת עם שירותים, דוש שתלוי מעל לאסלה. בזמנו התעניינתי בדירה עם שותפה, דירה שנשמעה ממש ממש טוב - ולמרות שהייתה יקרה יחסית למקובל הלכתי לראות, היות שהדירה נשמעה כמו משהו מאוד משודרג ואפילו על גבול היחידת דיור - במודעה צוין שלשותפה יש שירותים ומקלחת משלה. הדירה באמת הייתה מפוארת ומתוקתקת, הדיירת שם התגלתה כבעלת הדירה שחיפשה שותפה כי הדירה גדולה מדי בשביל לגור בה לבד (במיוחד כשאת משלמת גם משכנתא וגם ארנונה לבד), אממה? השירותים והמקלחת שהוצעו לשותפה היו שירוקלחת שכאלו - שירותי האורחים שיש בהם גם מקלחון, ז"א, דוש. למעשה אותה בחורה נחמדה שקנתה דירה ציפתה שהשותפה שתצטרף אליה תתקלח בשירותי האורחים - וזה נראה בעיניה סיבה טובה לדרוש שכ"ד שגבוה משמעותית מהמקובל בדירת שותפים.

בהתחלה חשבתי שאולי יש על מה לדבר, היות שהיא אמרה לי שאני מאוד מוצאת חן בעיניה ונראה לה שיהיה כיף שנגור ביחד, ניסיתי להתמקח קצת על שכ"ד (אחרי הכל זאת היא שקבעה אותו), וניסיתי לבדוק אפשרות אולי במקום הזוועה הזאת יהיה אפשר להתחלק בחדר האמבטיה של הדירה, כפי שמקובל בדירות שותפים. לא הצליח.

בשביל הקוריוז - בסוף עברתי לגור עם שותפה בדירה משופצת ומרווחת שכללה חדר אמבטיה פרטי לכל אחת מאיתנו, ושילמתי הרבה הרבה פחות ממה שאותה בחורה דרשה.  

לצפיה ב-'נחמד שאת זוכרת את זה'
נחמד שאת זוכרת את זה
29/01/2017 | 18:49
46
אני עדיין בטראומה מהקטע הזה, שככל הנראה פגע אנושות במערכת היחסים שלי ושל החברה.

לא יצא לי להיתקל בדירות הזויות כמו שתיארת, ראיתי כמה דירות מזעזעות אבל לא משהו חריג. אני חושבת שהדברים הכי מזעזעים שראיתי היו רהיטים מוזנחים שהושארו בדירה ובעל הדירה הרשה לעצמו לגבות שכ"ד גבוה בטענה שזו דירה מרוהטת, כשהרהיטים האלו רק הורידו את הערך של הדירה לדעתי. הייתה דירה אחת שראיתי שהמקלחת הייתה כוך לא ברור באמצע המסדרון, ועוד דירה שהשירותים היו צמודים למטבח - אלו היו דירות מחולקות ככה שנדרשו אלתורים.
לצפיה ב-'נראה לי שכל אלה כבר עברו לדירות שמדכאות אותי בפייס'
נראה לי שכל אלה כבר עברו לדירות שמדכאות אותי בפייס
29/01/2017 | 22:31
1
54
יש שם המון כאלה

אני לא בת"א, אז לא ראיתי דברים ממש הזויים, אבל חיפשתי דירות קטנות כך שמצאתי כמה דירות שלא באמת נועדו להיות דירות. ראיתי כמה מחסנים שעברו הסבה - הם היו על הקרקע, יש ליד הכניסה לבניין, אז היו רק חלונות גבוהים של מרתף, או לחילופין חלון על החניון של הבניין.
ראיתי דירת שני חדרים שהיתה בטח משרד, אז הכניסה לדירה מהחדר שינה במקום מהמטבח.
היתה גם דירה מפוצלת די יפה, אבל המקלחת היתה במרפסת וזה היה נראה די מוזר.
לצפיה ב-'משרדים שהוסבו לדירות זה באמת הזוי'
משרדים שהוסבו לדירות זה באמת הזוי
30/01/2017 | 21:00
38
מחסנים זה בכלל מזעזע, וגם מסוכן - כנ"ל כל היחידות במרתפים שהוכח שזו סכנה בריאותית.
שמעתי על הטרנד החדש שזה חנויות שהוסבו לדירות. עם כל הכבוד למצוקת הדיור, זה לא לעניין ואני גם לא סגורה כמה זה חוקי.

מקלחת במרפסת?! מי מוכן לשכור דירה כזאת? בהחלט מוזר ואפילו יותר ממוזר. לאן עוד תגיע היצירתיות של אותם אנשים שמפצלים דירות? נראה לי שזה הפך להיות תחום חדש בארכיטקטורה.
לצפיה ב-'מטרד רעש וביטול חוזה שכירות...'
מטרד רעש וביטול חוזה שכירות...
20/01/2017 | 18:31
13
391
אהלן. 
על שטח אחד שמחולק לשניים, ישנם שני בתים פרטיים -  אחד בכל חלק 
כאשר כלל השטח והבתים שייכים לאותו המשכיר.
אני גר באחד מהבתים מזה כשנה ולבית השני נכנסו שני דיירים חדשים לפני כחודש. 

הבעיה - לדיירים החדשים יש שני כלבים שנמצאים רוב היום בחצר ונובחים בלי הפסקה, אני ממש משתגע! 

ניסיתי לדבר איתם, ניסיתי לדבר עם בעל הבית אך לשווא. 
הבעיה לא נפתרה ואני סובל. 

האם ישנה עילה לביטול חוזה? 

נ.ב - חלק מההפרדה בין שתי החצרות הוא אחד מהקירות בביתי כך שנביחות הכלבים נמשעות כאילו הכלבים נמצאים בתוך ביתי. 
לצפיה ב-'זו סוגיה לא פשוטה'
זו סוגיה לא פשוטה
22/01/2017 | 20:22
9
172
אני לא יודעת מה החוק אומר לגבי רעש של כלבים, אבל אני אתפלא לגלות שזה נחשב למטרד רעש מהסוג הבעייתי - אחרי הכל כלבים נוהגים לנבוח, כשזה נחשב גם ליתרון במקרים מסוימים (נאמר שאין לך מה לחשוש מפריצות כל עוד הם שם). אני בספק גם שזה נחשב לעילה לביטול החוזה, כי זה לא משהו שפוגע בתנאי המחיה הסבירים (כתבת על הפרעה בשעות היום, לא בלילה).

אין לי הרבה מה להציע מלבד סימפטיה והמלצה לשאול בפורום כלבים מה הם מציעים. כשהשכנים שלי בזמנו התלוננו על הנביחות של הכלב המתוק שלי, הוא עבר לישון בלילה בבית (ואז פרצו לשכנים, חזירי בר קפצו לבקר והרסו להם את הגינה - אבל היה להם שקט, זה מה שחשוב).
לצפיה ב-'נבדק העניין בפורום "חוק ומשפט"....בניגוד לדבריך...'
נבדק העניין בפורום "חוק ומשפט"....בניגוד לדבריך...
23/01/2017 | 07:10
8
170
רעש כלבים נחשב למטרד מבחינה חוקית -

(א) תקנה 13 לתקנות למניעת מפגעים (מניעת רעש), הקובעת:
"המחזיק בעלי חיים בביתו, בנכסו או בחצריו, יחזיקם במקום ובאופן שלא יגרום רעש חזק המפריע לשכנים";

על אותו משקל אוכל לטעון שנחשים נוהגים להכיש ויש להם אפילו יתרון - הם אוכלים עכברים, זה לא אומר שזכותי לפזר אותם בשטח שלא שלי.

ובהמשך המגמה - ברור שזה פוגע בתנאי המחיה שלי...
הדירה הושכרה לצורך מחיה שכוללת שינה במהלך היום (עובד בלילה)
לימודים עצמיים וכולי וכולי... ציינתי שאלו נפגעים קשות בגלל הכלבים,
מוזר שהראייה שלך מאוד צרה בעניין הזה ("ישנים רק בלילה, ביום אפשר לעשות כמה רעש שרוצים")

יש עילה חד משמעית לביטול חוזה, מסתבר...

"השכירות היא למטרת מגורים - ומטרה זו סוכלה כך שבפועל אינך יכול עוד להשתמש במושכר למטרה שעבורה נעשתה השכירות שהיא מגורים.
על אי התאמה וסיכול מטרת השכירות - ראה סעיף 19 ואילך בפסק דין זה."

ציטוט של עורך דין.

אז תודה על ההתייחסות והינה לך קצת מידע מבוסס בעניין, במידה ומישהו ישאל בפורום שלך בעתיד על עניין דומה.

נ.ב - אני מבין שיש לך סיפור אישי עם בעיה דומה כאשר התלוננו נגדך כבעלת הכלב אבל אי אפשר לייעץ לבן אדם בעניין שכזה מבלי להתסמך על דבר מוכח ועל מידע מוצק.
אם לא הייתי שואל בפורום חוק ומשפט, סביר והייתי מבין כי דבריך נכונים כאשר בפועל הם ההפך מכך.

תודה בכל מקרה!

לצפיה ב-'ברשותך אוסיף כמה דברים -'
ברשותך אוסיף כמה דברים -
23/01/2017 | 08:47
2
157
בלי קשר למקרה הפרטי שלך, דירה מושכרת על פי רוב בהתאם לתנאי מחיה שתואמים לאדם הסביר, כשאדם שעובד בלילה וישן ביום אינו נכנס להגדרה זו. זה לא מעיד על ראיה צרה (בלי קשר לכך שעיוותת את דברי והכנסתי מילים למקלדתי), זו המציאות. אם ילדי השכנים ישחקו בכדור בשעות היום הרעש גם יפריע לך לישון, האם תתייחס גם לכך כדבר שפוגע בתנאי המחיה שלך?  

ייתכן שאני טועה, אבל למיטב ידיעתי הפרעה לשינה בשעות היום (למעט בין השעות 14:00-16:00) אינה נחשבת למטרד, אלא אם מדובר ברעש מחריד של ממש. ייתכן בהחלט שהמצב שתיארת עונה על הגדרה זו, אבל עדיין השוואה בין אדם שמחזיק כלבים בחצרו לבין פיזור נחשים בשטח של אחרים אינה לעניין ואין צורך לציין מדוע.

לגבי הסיפור שלי - מדובר במקרה אחר לחלוטין והתלונות היו על נביחות בשעות הלילה בלבד ולכן כפי שכתבתי הכלב עבר לישון בבית - כיבדנו את השכנים ואת התלונות שלהם, יחסי השכנות ביננו היו טובים לפני כן וטובים עד היום, בלי קשר לכלב שלא איתנו כבר כמעט 3 שנים.

לגבי הסיפא שלך - ההאשמה שלך יותר מאשר תמוהה. ציינתי במפורש שאיני יודעת מה אומר על כך החוק, והקפדתי לסייע את דבריי. באופן כללי, מי שייקח דברים שניתנו בפורום באינטרנט ועוד בפורום לא משפטי כתורה מסיני, אין לו מה להלין מלבד על עצמו.
לצפיה ב-'לא נריב, רק תדעי שמשפטית את טועה. '
לא נריב, רק תדעי שמשפטית את טועה.
23/01/2017 | 08:52
1
118
ואת זה אציין לא בשביל להעמיד אותך על טעותך, אלא בשביל שלהבא
שואל אחר לא יוטעה.

תודה רבה על ההתייחסות בכל מקרה! \
המשך יום מקסים ושקט (:
לצפיה ב-'משפטית זה תחום רחב'
משפטית זה תחום רחב
23/01/2017 | 08:55
104
לא התיימרתי להיות יועצת משפטית, ובכל מקרה אני ממליצה למי שייתקל במקרים כאלו להבא לא למהר להסתמך על עצה שניתנה למקרה אחד - החוק אינו חד משמעי במקרים רבים, ובמיוחד במקרים כאלו. החיים אינם שחור ולבן וטוב שכך.

המשך יום נפלא לכולם
לצפיה ב-'סתם משהו - מעיון בתשובה שקיבלת בפורום חוק ומשפט'
סתם משהו - מעיון בתשובה שקיבלת בפורום חוק ומשפט
23/01/2017 | 10:00
4
135
הנושא אינו חד משמעי וגם מי שהגיב לך הבהיר זאת (הוא גם לא הזדהה בתור עו"ד, לא כל מי שכותב בפורום חוק ומשפט הוא עו"ד). היה חשוב לך להבהיר לי שאני "טועה", בזמן שגם מי שכתב את הדברים שהבאת הקפיד לסייג את דבריו.
לצפיה ב-'לא אחזור שוב על דברי הברורים, תודה על עזרתך האדיבה! '
לא אחזור שוב על דברי הברורים, תודה על עזרתך האדיבה!
23/01/2017 | 10:46
3
114
אולם, את טועה.
לצפיה ב-'גם אתה טועה, וזה לא פשע'
גם אתה טועה, וזה לא פשע
23/01/2017 | 10:51
2
122
כולנו בני אדם אחרי הכל.

נ.ב. מה אתה עושה ער בשעה כזאת?
לצפיה ב-'מנסה לדחוס 8 שעות שינה+ עבודה+ לימודים+ חיים ל - 24'
מנסה לדחוס 8 שעות שינה+ עבודה+ לימודים+ חיים ל - 24
23/01/2017 | 17:50
1
136
וכך יוצא שישיבה מול מחשב ב - 07 בבוקר היא לגיטימית. 
לצפיה ב-'אתה באמת עובד קשה'
אתה באמת עובד קשה
23/01/2017 | 18:10
126
אם לא שמת לב אפילו באיזו שעה הגבת.
לצפיה ב-'מזדהה עם מצוקתך אבל חושש כי תיתקל בבעיה לצאת מהחוזה.'
מזדהה עם מצוקתך אבל חושש כי תיתקל בבעיה לצאת מהחוזה.
23/01/2017 | 14:48
135
אם הכלבים נובחים בשעות שאינן שעות מנוחה לפי החוק אז תתקשה לצאת מחוזה.נגיד כי תקליט אותם נובחים.מה תעשה עם זה.משטרה לא תבוא בגלל תלונה על נביחות.יאמר לך המשכיר כי עוצמת הנביחות היא סבירה,תאלץ להזמין טכנאי אקוסטי לבדוק את עוצמת הנביחות,יעלה לך כמה אלפי שח,ואם באותו רגע הכלבים לא ינבחו,השארת הציוד האקוסטי אצלך או הזמנת הטכנאי שוב יעלה תשלום נוסף.
כך שיש רצוי ויש מצוי.יש חוק אבל אכיפתו קשה.
מציע לך לפנות שוב למשכיר עם צילום וידאו וקול של הכלבים הנובחים ולבקש לבטל החוזה.
במידה ויסרב מציע לפצות אותו בחצי חודש-חודש דמי שכירות כדי לבטל החוזה.
האמן לי מנסיון אישי שלי כי כל אלטרנטיבה אחרת תגרום לך להוצאות כספיות כבדות יותר.
מבין שאתה "חם" על המשכיר אבל לעיתים עדיף להציע חצי גזר-גזר שלם,על מנת לקבל את השקט שאתה זקוק לו.
דע לך כי עימותים לא פעם גוררים הוצאות כספיות כבדות,תפנה לעו"ד לביטול החוזה תיאלץ לשלם לא מעט ,כך שאני מציע וכמובן אתה יכול לפעול כפי שתחפוץ,כי תנסה לסיים השכירות בפשרה ,גם אם תיאלץ לשלם קצת דמי שכירות כפיצוי ליציאה מהחוזה.
לצפיה ב-'יש לי תשובה אבל כותבי הפורום לא יקבלו זאת'
יש לי תשובה אבל כותבי הפורום לא יקבלו זאת
25/01/2017 | 09:53
38
לצפיה ב-'סיפור שהיה באמת.'
סיפור שהיה באמת.
25/01/2017 | 10:36
118
הייתי לפני שבוע בבית שיש בחצר שלו כלב נבחן רציני. בשלב מסוים היתה דפיקה על הדלת, ונכנסו שני שוטרים. השכנים התלוננו. נרשם דו"ח שמלווה בקנס לבעלת הכלב.
אני מציע לך להתלונן במשטרה. אחרי קנס או שניים, הם יבינו שזה באמת מפריע. כל זמן שהמצב הוא "הכלבים נובחים והשיירה עוברת", הם לא יעשו כלום. 
לצפיה ב-'שטר חוב מוגזם?'
שטר חוב מוגזם?
23/01/2017 | 12:06
4
109
בחוזה שכירות שנתי לדירה סטנדרטית מרוהטת של 4500 שקל לחודש בעל הדירה מבקש שטר חוב של 100 אלף שקל. האם הסכום הזה סביר?

לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
23/01/2017 | 12:34
1
82
אתה בטוח שאין אפס מיותר?

לצפיה ב-'אין אפס מיותר מדובר על מאה אלף'
אין אפס מיותר מדובר על מאה אלף
23/01/2017 | 13:29
22
לצפיה ב-'לטעמי מוגזם מאוד.'
לטעמי מוגזם מאוד.
23/01/2017 | 14:07
73
שטר החוב צריך לשקף את סך דמי השכירות לשנה (אשר הולכים ויורדים  ככל  שהתשלומים נפרעים) ובנוסף סכום אשר יכסה נזק במזיד לדירה במידה ויגרם על ידי השוכר, דבר זה אינו מכוסה על ידי הביטוח.
נראה לי כי 50-60 אלף סביר יותר,ויש שיגידו אף פחות.

לצפיה ב-'מוגזם מאוד!'
מוגזם מאוד!
29/01/2017 | 18:50
35
אין שום סיבה לשכור דירה כזאת, הסכום הזה לא מקובל גם אם היה מדובר בבית פרטי בשכ"ד כפול.
לצפיה ב-'אשמח לעצתכם'
אשמח לעצתכם
22/01/2017 | 10:19
5
140
חברי הפורום היקרים שלום, אודה לכל עצה או תובנה בבעיה הבאה.

אנו שוכרים דירה מזה 6 שנים. היחסים עם בעל הבית היו תמיד טובים, בכל שנה היה ברור כי אנו ממשיכים מבלי שנמסור הודעה רשמית כמתחייב בחוזה. בכל שנה חתמנו על החוזה החדש מספר שבועות אחרי שהחוזה הישן כבר פג ואנחנו המשכנו להתגורר בדירה. לרוב במעמד החוזה בעל הבית היה מכניס עדכון של 100-150 ש"ח לשכר הדירה ואנחנו חתמנו.
החוזה מסתיים באוגוסט. ביולי, לפני תום החוזה, בדקתי נכסים מקבילים באזור ומצאתי שעלותם נמוכה מזו שלנו. עדכנתי את בעל הבית וביקשתי שהשנה לא יעלה את שכר הדירה משום שאנו כבר משלמים כ- 400 ש"ח יותר מדירות מקבילות. הוא אמר שיבדוק ויחזור אלינו אך לא חזר וכך המשכנו לגור בדירה בלא חוזה כשאנו משלמים את המחיר הישן.
בנובמבר הגיע לדירה לעשות תיקון, הזכרתי לו את נושא החוזה והוא אמר שהוא מתכוון להעלות את שכר הדירה באופן משמעותי (ב- 600 ש"ח). אמרתי לו שלא נוכל לספוג העלאה כזו ובמקרה כזה נאלץ לעזוב, וכי בעייתי לנו לעזוב באמצע השנה. אמרתי לו שהעלאה כזו יוכל לעשות לקראת חידוש החוזה בשנה. שוב לא שמענו ממנו ושילמנו את שכר הדירה במחיר הישן.
ביום שישי האחרון קיבלנו ממנו מכתב לפיו "מאחר שבעקבות טעות נמנע עדכון שכר הדירה" (??) הוא מעלה את שכר הדירה, החל מחודש בפברואר, ב- 600 ש"ח. הוא הוא לא ידרוש מאתנו את הסכום רטרואקטיבית - לדעתו זוהי "פשרה נאותה ורחבת לב". הוא שלח לנו חוזה חתום עם תאריך של אוגוסט 2016 והוא מבקש שנחתום כאילו שילמנו כבר מאוגוסט את המחיר החדש אלא שהוא ברוחב ליבו לא יבקש אותו.
מה עושים? האם זו דרישה סבירה? חוקית? הרי איש לא מנע ממנו להציג את המחיר החדש לפני תום חידוש החוזה. כך הוא יכול היה למצוא שוכרים שיסכימו לשלם את הסכום ואנחנו היינו מוצאים דירה שאנחנו יכולים לעמוד בה.
אנו מעוניינים לעזוב את הדירה מיד אולם בתקופה זו אין דירות פנויות. אם לא נמצא משהו אחר, מה נעשה בנתיים, נשלם את הסכום המופרז?
כאמור, נודה לכל תובנה או רעיון איך לצאת מהסבך.
לצפיה ב-'וואו'
וואו
22/01/2017 | 20:46
103
זו סוגיה סבוכה, שהדבר העיקרי שיש לי לומר בעקבותיה זה - שזו הוכחה מצוינת למה אסור להגיע למצב של מגורים בדירה ללא חוזה, גם אם מדובר בדירה שגרים בה כבר מספר שנים.

אני ממליצה להתייעץ בפורום חוק ומשפט, אבל בגדול - ברגע שאין חוזה למעשה אין התחייבות לאף אחד מהצדדים כלפי הצד השני, אז לפי החוק היבש, אני דיי בטוחה שאתם למעשה יכולים לעזוב את הדירה כבר עכשיו, כמו שבעל הדירה יכול באותה מידה להודיע לכם לעזוב או אפילו להתלונן על הסגת גבול.

אם הייתי במקומכם, הייתי מודיעה לבעלי הדירה שהגיע הזמן להיפרד כידידים ושיחפשו שוכרים אחרים, ועוזבת במיידי. אם אתם בכל זאת מוכנים להישאר, אל תסכימו לחתום על חוזה רטרואקטיבי.

אסייג רק שדבריי אינם עצה משפטית מוסמכת ובכל מקרה ממליצה לכם להתייעץ עם מביני עניין.

לגבי הבעייתיות במציאת דירות בתקופה זו - נכון שיש פחות דירות פנויות בתקופה המדוברת, אבל עדיין שווה לבדוק, ואפילו לשקול אפשרות של סאבלט. באיזה אזור מדובר? ומה גודל הדירה?
לצפיה ב-'שיטת היען לא עובדת'
שיטת היען לא עובדת
22/01/2017 | 20:55
1
80
הוא הודיע לכם בנוב' שהוא מתכוון להעלות שכר דירה. איכשהו גם אתם וגם הוא טאטאתם את זה מתחת לשטיח, התעלמתם, הכחשתם, הדחקתם. אבל אי אפשר להגיד שלא אמרו לכם. אז היו לכם בעצם חודשיים שלושה לחפש דירה חלופית. עכשיו יש לכם פחות. 
לצפיה ב-'תודה לשתיכן '
תודה לשתיכן
22/01/2017 | 20:59
21
לצפיה ב-'אכן מקרה סבוך.ממליץ התייעצות עם עו"ד שעוסק בנדל"ן.יכול'
אכן מקרה סבוך.ממליץ התייעצות עם עו"ד שעוסק בנדל"ן.יכול
23/01/2017 | 01:30
1
76
לתרום את מחשבותי בנושא.
אי חתימה על החוזה שכירות והשיהוי בחתימה עליו היא באשמת המשכיר.
בשום אופן לא לחתום על חוזה בסכום הגבוה ועוד מתאריך של אוגוסט.
המשכיר במידה ותחתמו יוכל לדרוש מכם את החיוב הגבוה החל מאוגוסט.
לטעמי יש להודיע למשכיר כי השיהוי החתימה על החוזה היא בגללו,ואתם מתנגדים להעלאת המחיר שהוא דורש רטרואקטיבית.
במקביל אין לכם ברירה אלא לעזוב את הדירה במהירות האפשרית או להישאר ולשלם את הסכום שהמשכיר דורש.
אגב,בחודשי החורף מחיר השכירות נמוך יותר.
בכל אופן בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך'
תודה רבה על תשובתך
23/01/2017 | 07:23
59
אכן בחורף המחירים זולים יותר, אך גם מספר הנכסים הפנויים מצומצם יותר. שוב תודה!
לצפיה ב-'דירות שותפים'
דירות שותפים
19/01/2017 | 11:00
4
216
התופעה הזאת עדיין קיימת?
בזמנו כשהפורום נפתח לפני למעלה מעשור, הרוב המוחלט של החברים בו גרו בדירות שותפים. המצב השתנה לאט לאט, אם כי עלו מדי פעם דיבורים בצורה התרעמויות על יוקר המחיה הגואה, אבל עדיין נראה שמגורים בדירות שותפים אינו נפוץ כמו בעבר.

יש כאן מישהו שגר עם שותפים? או שהיה בסטטוס הזה עד לאחרונה? יש לכם חברים שגרים עם שותפים? שמתם לב לתמורות בנושא?

לצפיה ב-'עדיין קיים'
עדיין קיים
19/01/2017 | 19:04
1
141
יכול להיות שזה נדיר יותר מבעבר. אנשים לפעמים יעדיפו דירה מפוצלת או דירה פיצית על פני דירת שותפים. אני מכיר כמה שאחרי זמן קצר עם שותפים החליטו שמספיק להם.
אני מכיר קומץ שגר עם שותפים, אבל ככל שמזדקנים אז הגיוני שנכיר פחות סטודנטים וחיילים משוחררים שהם בד"כ אלה שחייבים לגור עם שותפים. הסבר נוסף לתופעה מבחינת הפורום יכול להיות שגם האוכלוסייה של תפוז מזדקנת :)

לצפיה ב-'זה יותר מורכב מזה '
זה יותר מורכב מזה
19/01/2017 | 19:38
121
ברור שזה עדיין קיים, והייתה תקופה שהיה נראה שזה קיים יותר - בגלל יוקר המחיה, מי שגרו עם שותפים דחו את "השדרוג" וגם אחרי סיום הלימודים ובזמן עבודה במשרה מלאה, העדיפו לגור עם שותפים. היבט נוסף הוא שבגלל יוקר המחיה צעירים דחו את המעבר בכלל - אנשים נשארו עם ההורים פרק זמן ארוך יותר, וכשעזבו כבר העדיפו לעבור לגור לבד או עם בן/בת זוג, וההתרחבות של תופעת הדירות המחולקות אפשרה את זה יותר מאשר בעבר.

אני מכירה לא מעט אנשים שגרים עם שותפים כולל בגילאים לא כאלו צעירים (30+), כשבמגזר הדתי זה אפילו נפוץ יותר.
לצפיה ב-'במידה ומישהו יגיע מהשער'
במידה ומישהו יגיע מהשער
22/01/2017 | 09:11
93
כהרגלם בקודש של מי שמקדמים הודעות, הוציאו את הנושא מהקשרו: לרגע לא חשבתי שדירות השותפים פסו מהעולם, כאמור אני מכירה לא מעט אנשים שגרים עם שותפים, הסוגיה היא אחרת.

לצפיה ב-'יש לי חברים שגרים עם שותפים'
יש לי חברים שגרים עם שותפים
29/01/2017 | 18:53
27
לא הרבה אבל יש כאלו, בעיקר אנשים שלא מרוויחים הרבה וגם כאלו שיכולים כעיקרון לשכור לבד, אבל הם מחושבים ומעדיפים לחסוך. אני עדיין מעדיפה את הלבד שלי.

לצפיה ב-'איך הייתם מרגישים אם הייתם מגלים'
איך הייתם מרגישים אם הייתם מגלים
16/01/2017 | 18:59
11
345
שאת הדירה מולכם השכירו בשלוש מאות שקלים פחות ממה שאתם משלמים על אותה הדירה ?
קומה רביעית על עמודים , עולים חמש קומות ברגל
מילא אם הדירה שלנו הייתה ממש  מושקעת ומשופצת אז הייתי מבינה , אבל לא!
ריצוף ישן , מטבח ישן מאוד , שיש סדוק , בקיץ סבלנו מנמלים וגוקים ,  המון יונים , אנחנו לא יכולים לפתוח את החלון במחסן יותר מכמה סנטימטרים בודדים כדי שלא ייכנסו יונים, כל הזמן יש שם יונים וגוזלים ,המסתור כביסה מסריח ומטונף מהלכלוך של היונים , אני תולה כביסה רק בתוך הבית .
סתם מעצבן אותי ...
אנחנו כאן כבר חצי שנה ויש לנו עוד שבעה שמונה חודשים עד שהבית שלנו יהיה מוכן . החוזה מסתיים ביולי .
אנחנו משלמים הכל , וועד בית ואת כל החשבונות , הדיירים הקודמים שילמו פחות מאיתנו , אבל בעצם לא שילמו , השאירו המון חובות  לכל ההוצאות ונעלמו להם מהבית ! אז אנחנו בעצם אוכלים אותה בגללם...
המיקום היה מצויין  לנו , הבית היה נראה טוב יותר מהחורבות שראינו ובעיקר היינו לחוצים ביותר כי כבר מכרנו את הבית שלנו והיינו לפני פינוי אז סגרנו כאן .
נכון שאין לנו כאן עוד הרבה כל כך אבל זה מעצבן אותי ! :)
לצפיה ב-'חבל על העצבים'
חבל על העצבים
16/01/2017 | 19:21
124
הייתם לחוצים ובחרתם בדירה.ברור כי לו היה לכם יותר זמן וודאי הייתם בודקים יותר טוב את מצב שוק הדירות ומחפשים משהו זול יותר וטוב יותר.
אולי מעצבן אבל אין לבכות על חלב שנשפך.פשוט ממשיכים הלאה ורואים את השכירות הנוכחית כשכר לימוד.
בהצלחה בדירתכם החדשה.
לצפיה ב-'אכן מכעיס מאוד'
אכן מכעיס מאוד
17/01/2017 | 08:41
3
122
ויוצר תחושה של גזל, אבל לצד זאת - בלא מעט מקרים בעלי הדירות לא מודעים למחירים שהשכנים שלהם משכירים, וזה עובד לשני הצדדים - בזמנו שכרתי יותר מדירה אחת במחיר נמוך ממחיר השוק, בזמן שהשכנים השכירו בכמה מאות יותר, כשהדירה שלי הייתה שווה לא פחות ויש מי שיגיד שאפילו יותר, תוצאה של בעלת דירה "לא בעניינים".

הדברים האחרים שציינת נשמעים הרבה יותר מטרידים לדעתי, כשציינת דבר אחר שהוא לא לעניין וזה החובות שהשאירו הדיירים הקודמים, שזו לא אמורה להיות בעיה שלכם אלא של בעל הדירה. למה התכוונת בדברייך שאתם אוכלים אותה בגללם?

ועוד משהו קטן: נסו להתנחם בכך שזהו הסיפא שלכם בשוק השכירות... וזה לא ינחם אבל אני יכולה לספר שגם לי קרה משהו דומה, כשהייתי לחוצה למצוא דירה ומצאתי את עצמי בדירה מעפנה שהתגלתה כדירה שנקנתה להשקעה בערב פינוי בינוי של הבניין ובעלי הדירה לא היו מוכנים לטפל בבעיות בדירה מהסיבה הזאת (מה שלא צוין במעמד חתימת החוזה). למזלי הצלחתי לצאת מהחוזה, אבל אני בהחלט מסוגלת להבין אותך ולהזדהות איתך.

אני מניחה שלצאת מהחוזה ולחפש אופציה אחרת זה לא כל כך אפשרי? באיזו עיר מדובר?
לצפיה ב-'בבאר שבע '
בבאר שבע
17/01/2017 | 08:53
2
109
אמרנו שזה קצת יקר , בעיקר בגלל הקומה  אז בעלת הדירה אמרה שהם מבקשים ככה בגלל החובות שנשארו בדירה ...
אין לנו מה לצאת מהחוזה , אנחנו מחכים לבית שלנו , רק  ההובלות שוב יעלו יותר מההפרשים .
אין מה לעשות ממש אבל זה סתם מעצבן !
הם אנשים משכילים , לא מפריעים לנו , אנחנו לא להם , בעלי מסדר  תקלות בעצמו  
אנחנו משלמים גם משכנתא בנוסף לשכירות , כשהחוזה יסתיים  מקווה שישאר לנו כאן עוד חודש חודשיים לא יותר , אולי אז אני אבקש הנחה .
יום טוב
לצפיה ב-'אני מתנצלת מראש'
אני מתנצלת מראש
17/01/2017 | 09:13
1
108
אני יודעת שאת במצב רגיש ואני לא רוצה להישמע כאילו אני מאשימה אותך במצב הזה, אבל ההסבר של בעלת הדירה הזוי ביותר ולא ברור לי למה קיבלתם אותו - להשכיר דירה במחיר גבוה מהמקובל כי השוכרים הקודמים השאירו חובות?! זה אחד הדברים הכי הזויים ששמעתי, וכידוע שמעתי הרבה סיפורים הזויים בתוקף תפקידי כמנהלת הפורום הזה ולא רק. בשביל החובות שהשאירו הדיירים הקודמים היה אמור להיות להם שטר חוב/ערבון כלשהו, ואם הם היו לא חכמים ולא דאגו לזה, זו בעיה שלהם בלבד ובטח שלא שלכם כשוכרים החדשים.

בעלי הדירה שלי רצו להעלות את שכ"ד בטענה שהיו להם הרבה הוצאות על הדירה - זו דירת גג ובחורף היו נזילות מהגג שתוקנו במהירות וביעילות, אבל זה עלה להם. הסברתי להם שזו לא עילה להעלות לי את שכ"ד, ואם כבר האדם הסביר היה מצפה שיורידו במצב כזה (גם סבלתי מהמצב הזה וגם אני נדרשת לשלם עליו בחידוש החוזה??). אני מבינה שהייתם לחוצים, גם אני לא התלהבתי מהרעיון של לעבור דירה, אבל כשמתנים שכר דירה גבוה בנימוק שכזה, אין שום סיבה להסכים - ובלא מעט מקרים ברגע שהשוכרים לא מסכימים, בעל הדירה יתקפל, כי אם המחיר לא ריאלי והדירה במצב כמו שתיארתם, גם אחרים לא ישכרו אותה.

בבאר שבע כל כך קשה למצוא דירות ראויות לשכירות?
לצפיה ב-'חיפשנו ליד בתי הספר של הילדים וראינו רק חורבות לצערנו'
חיפשנו ליד בתי הספר של הילדים וראינו רק חורבות לצערנו
17/01/2017 | 09:18
19
לצפיה ב-'לא מדובר על מוצר אחיד מהמדף בסופר, כאן תמיד יש הבדלים'
לא מדובר על מוצר אחיד מהמדף בסופר, כאן תמיד יש הבדלים
17/01/2017 | 08:53
1
81
יש המון משתנים שמשפיעים על המחיר ואין כאן עניין של צדק, מדובר בדירות שונות (גם אם הן דומות תמיד יש הבדלים), מדובר במשכיר ושוכר שונים ומדובר גם במצב השוק כשהתחלת את השכירות.   הבדל של 300 שקל הוא בתחום הסביר.
למשל, אולי השוכרים בדירה שמולכם נכנסו לדירה שנתיים לפניכם כשמחיר השוק היו נמוכים יותר וגם ממשו אופציה להמשיך באותו מחיר?    אולי הם נכנסו בפברואר ׁ(כשמשפחות בד"כ מחפשות דירה ליולי כמוכם) ולמשכיר היה קשה יותר למצוא שוכרים?  אני למשל  (וכמוני גם בעלי דירות רבים אחרים) לא רודף אחרי מחירי השוק העכשוויים כשאני רוצה לשמור על שוכרים טובים , כך למשל מקרה אמיתי שהיה לי לפני שנתייםכששוכרים ותיקים וטובים  לבסוף קנו דירה ועזבו השכרתי בקלות את הדירה לשוכרים חדשים בכמה מאות שקלים יותר (בעוד של שוכרים הותיקים הייתי מוכן לחדש חוזה באותו מחיר).   
לצפיה ב-'אתה צודק בגדול, אבל לפי מה שהיא מתארת זה לא הסיפור'
אתה צודק בגדול, אבל לפי מה שהיא מתארת זה לא הסיפור
17/01/2017 | 09:17
72
ובהקשר של מה שכתבת, אותי תמיד חרפן שאנשים היו טוענים שמאן דהו משלם שכ"ד מופקע והיו מציגים כנימוק טענה שאדם אחר משלם שכ"ד נמוך יותר - כשגם במקרים הנדירים שהיה מדובר בדירה בקנה מידה שניתן להשוואה, היו דברים שעמדו מאחורי זה.

לצפיה ב-'לא תמיד צריך להסתכל מסביב'
לא תמיד צריך להסתכל מסביב
17/01/2017 | 14:33
68
והמסביב לא תמיד משנה.

נכנסתם לדירה מסויימת והייתם *מוכנים* לשלם עליה X ש"ח בחודש. מאותו הרגע, זה לא באמת משנה כמה עולה דירה דומה בבניין ממול. אתם משלמים את מה שהייתם מוכנים לשלם.
אם הייתם מעוניינים להישאר בדירה לטווח רחוק יותר, אולי הייתם יכולים לדבר על בעלי הבית ולהסביר להם את "מצב השוק", ושגם אם הם נדפקו מהדיירים הקודמים, אתם כבר הוכחתם את עצמכם כהגונים, ואולי אפשר היה להגיע לאיזו פשרה, אך מכיוון שזה לא המצב - אז אין מה לעשות, וגם אין מה להתעצבן.

אתם לא משלמים יותר ממה שחשבתם שתשלמו, אתם לא תעברו עכשיו לדירה זולה יותר כי זה סתם טרטור שגם יעלה לכם כסף, אבל חיפשתם דירה, ראיתם חורבות, מצאתם דירה לטעמכם (גם אם התגלו בה פגמים בהמשך) במחיר שהתאים לכם. כל השאר פחות רלוונטי. אין מה להתעצבן, רק להודות על כך שזו כנראה חווית השכירות האחרונה שלכם
לצפיה ב-'זה באמת נשמע מעצבן'
זה באמת נשמע מעצבן
17/01/2017 | 17:16
77
אבל בתגובה אחרת פה כתבת שהייתם מודעים שהמחיר יקר ובעלת הדירה הודתה שהמחיר יקר ונתנה לכם הסבר (שאני במקומכם לא הייתי מקבלת אותו) - אז מה הטענות בעצם? אם ידעתם שאתם משלמים יותר בגלל שבעלי הדירה שקללו את החובות של הדיירים הקודמים, אז זה הגיוני שהשכנים שלכם ישלמו פחות.

אני לא רוצה לבאס אותך עוד יותר, אבל המשמעות של 300 ש"ח יותר בחודש זה 3600 ש"ח בשנה - איזה חובות הדיירים כבר השאירו? ולמה בעלי הדירה לא תבעו אותם במקום לגלגל עליכם את החובות שלהם?
לצפיה ב-'יש צרות יותר גדולות'
יש צרות יותר גדולות
19/01/2017 | 13:48
49
.
לצפיה ב-'איך הייתם מרגישים אם הייתם מגלים'
איך הייתם מרגישים אם הייתם מגלים
19/01/2017 | 15:41
59
שאת הדירה מול הדירה שלכם משכירים ב- 300 ש"ח יותר ממש שאתם מקבלים על אותה הדירה?
זו שאלה שאפשר להפנות לבעל הדירה שמולכם...
לצפיה ב-'סוף מעשה במחשבה תחילה'
סוף מעשה במחשבה תחילה
17/01/2017 | 10:52
8
141
לא אחת עלו כאן סיפורים של אנשים שסיפרו על סיטואציות לא נעימות ומעבר לזה, שנקלעו אליהן במסגרת מגורים בשכירות. המשותף לחלק נכבד מהמקרים היה שחוסר הניסיון שיחק פה תפקיד, לפעמים בשילוב של נאיביות והסתמכות על נתונים והנחות שלא היו לגמרי נכונים.

אתם מוזמנים לשתף בדברים שלמדתם מניסיונכם, בחוויות שעברתם שאם הייתם חושבים יותר או מבררים יותר, דברים היו נראים אחרת. אחד מהיעדים של הפורום הזה הוא להשתמש בחכמת ההמונים באופן של למידה מניסיונם של אחרים - כולל מטעויות שלהם.

כמובן שגם עצות כלליות יתקבלו בברכה - שגרו
לצפיה ב-'וכמובן שאני ראשונה'
וכמובן שאני ראשונה
17/01/2017 | 11:20
93
המלצה מספר אחת שלי היא - לקחת כל עצה שנותנים לכם בערבון מוגבל. זה נשמע סותר אבל מיד תבינו:
ישראלים אוהבים לתת עצות, ורבים וטובים אוהבים לתת עצות גם בתחומים שאין להם ניסיון בהם ואין להם מושג איך זה הולך. לצערנו, יש אנשים נאיביים שיוצאים מנקודת הנחה שמי שנותן עצה בביטחון שכזה יודע על מה הוא מדבר, ולא כך הדבר.
גם אם מי שנותן לכם עצה גר בשכירות כבר שנים או גר בעבר או שיש לו חברים שגרים בשכירות - זה לא אומר שהעצות שלו רלוונטיות אליכם, במיוחד אם אתם בסטטוס שונה ולא גרים באותו אזור - כשאותו אזור זה טווח רחב, במדינה הקטנה שלנו הפערים מאוד רחבים כידוע, ובכל עיר קנה המידה הוא שונה.

מה לעשות לפיכך? אם אתם רוצים לדעת אם מחיר נחשב לסביר או לא - בצעו השוואות ביד2, דברו עם אנשים שגרים באזור המדובר - עד לרמת השכונה, תברר ספציפית לגבי המיקום המדויק מה המחירים המקובלים לדירה בסגנון ומה מקובל בהיבט של שכירות דירה  - כי גם אם בעל הדירה אומר לכם משהו, והחבר שגר עם ההורים אבל לומד שנה א' משפטים ויש לו חברים ששוכרים אומר משהו, זה עדיין לא מעיד על אמיתות הדברים.

כנסו לגוגל מפות ובדקו את המרחקים מהדירה לאזורים מבוקשים כמו מקום העבודה והלימודים - כולל בשעות העומס ואפשרויות התחבורה הציבורית, אל תסתמכו על מה שיאמרו לכם הדיירים העוזבים או בעל הדירה.

הגעתם לשלב של חידוש חוזה ובעל הדירה מודיע שמעלה את המחיר? סרבו לכך. במקרים רבים בעל הדירה יעדיף שתישארו בדירה על פני לחפש שוכרים אחרים. ברור שאם תסכימו לשלם יותר הם ישמחו, אבל יש סיכוי שירצו שתישארו גם במחיר הקיים - אז אל תמהרו לקבל את כל מה שהם מציעים.

לצפיה ב-'מה, זותי שאכלה אותה עם המחיר?'
מה, זותי שאכלה אותה עם המחיר?
17/01/2017 | 13:11
5
88
אולי השכנים שלה יודעים להתמקח על המחיר והיא לא? אולי בעל הדירה השכנה גמיש במחיר ושלה לא? 
אם היא הייתה רואה כמה דירות באזור, מן הסתם היא הייתה יודעת מה טווח המחירים פלוס מינוס לאזור ואיזה דירה אפשר לבקש תמורת מחיר כזה או אחר. 

דווקא מצד המשכיר העצה שלי היא אל תהיו קרציות קטנוניות בתור שוכרים. לא בגלל שזה יפה ונחמד לא להיות קרציה קטנונית, אלא בגלל שלהיות קרציה קטנונית בסוף יכול לחזור אליכם ולפגוע בכם בתור שוכרים. 

לצפיה ב-'לא זו המטרה של הדיון'
לא זו המטרה של הדיון
17/01/2017 | 13:19
4
66
אם יש לך השגות לגבי המקרה של קינמונית, את מוזמנת להביע את דעתך בשרשור שהיא פתחה.

לצפיה ב-' זו הערה. '
זו הערה.
17/01/2017 | 13:24
3
68
אני בעד דיונים.  לא זכור לי מקרה שבו מישהו אומר לי מה להגיד מתי ואיפה. אם יש לך השגות, את מוזמנת לפנות אלי במסר. 
לצפיה ב-'הערה שיוצאת נגד חברה בפורום בדיון שלא קשור אליה'
הערה שיוצאת נגד חברה בפורום בדיון שלא קשור אליה
17/01/2017 | 13:27
2
61
ואם תתעקשי, אני לא חושבת שההערה הזאת לעניין, במיוחד אחרי שהיא הסבירה מה עומד מאחורי המחיר הגבוה יותר שהם משלמים. אם את מאוד רוצה להביע את דעתך בנושא - השרשור של קינמונית הוא המקום, לא השרשור הזה שהוא בנושא אחר לגמרי.

לצפיה ב-'וזה כן לעניין?'
וזה כן לעניין?
17/01/2017 | 13:29
1
57
קינמונית ילדה גדולה, היא שוכרת דירה בעצמה, אם היא תרצה היא תגיב. או שאת תאסרי עליה גם להגיב ואז היא לא תגיב.
לצפיה ב-'אני לא אוהבת לחזור על עצמי'
אני לא אוהבת לחזור על עצמי
17/01/2017 | 13:31
54
ולכן אני לא אעשה את זה. כל תגובה נוספת שאינה קשורה לנושא הדיון תימחק, לא משנה על ידי מי היא תיכתב.
לצפיה ב-'גם אני למדתי לא להקשיב לאנשים'
גם אני למדתי לא להקשיב לאנשים
17/01/2017 | 17:30
65
גם אם הם ממש מתעקשים - לעשות את מה שנראה לי ומתאים לי - מי שיגור בדירה ומי שישלם זה אתם, אז הדירה צריכה להיות מותאמת לכם ולא לכל אלו שנותנים לכם עצות. אם אתם יכולים לא לספר לאף אחד על התכניות שלכם זה הכי טוב - וזה נכון לא רק כשמחפשים דירה אלא בכלל.

עוד עצה חשובה: אל תשקיעו בריהוט של דירה שכורה - אם אתם לא מתכוונים לגור בדירה לטווח ארוך אין סיבה להשקיע ואחר כך לשלם המון כסף על ההובלה או לוותר על הרהיטים. אם מדובר בדירת שותפים בכלל אין סיבה להשקיע ובטח שלא ברהיטים המשותפים, ורצוי שלא לקנות רהיטים ומכשירי חשמל ביחד עם השותפים, כי אחר כך נוצרים בלאגנים כשאחד השותפים עוזב וזה סתם כאב ראש (חברה שלי הייתה תמימה ועשתה את זה, ואז השותף עזב ולקח איתו דברים שעלו לה לא מעט כסף).  

לצפיה ב-'סכנות כשגרים לבד'
סכנות כשגרים לבד
11/01/2017 | 22:15
9
133
לפני זמן קצר כמעט והחלקתי במקלחת, כשהכמעט הזה מרגיש לי כמו נס של ממש - בצורה שזה קרה, אם הייתי מחליקה אין לי ספק שהייתי שוברת משהו או אפילו יותר ממשהו אחד, ובאופן שהיה סיכוי לא רע שלא הייתי מסוגלת לקום. היות שאני גרה לבד, הייתי יכולה למצוא את עצמי במקרה הטוב כל הלילה זרוקה עם הכאבים במקלחת, ובמקרה הפחות טוב זה היה יכול להימשך אפילו יממה או יותר, עד שמישהו היה חושד בהיעלמותי ובא לבדוק.

חלקכם אולי תתייחסו לזה כפרנויה, אבל זה תרחיש אפשרי בהחלט ושמעתי כבר על מקרים כאלו של אנשים שגרו לבד והתגלו באיחור במצבים שכאלו. עלתה לי מחשבה לבדוק אופציה ללחצן מצוקה, למרות שזה משהו שלא בהכרח יועיל - במידה ותתמוטטו במקום מרוחק מהלחצן.

מה אתם חושבים על זה? אלו מכם שגרים לבד - חשבתם על תרחיש שכזה? יש לכם הצעות איך להיערך במצב כזה במידה ו...?  
לצפיה ב-'באמת מסוכן'
באמת מסוכן
11/01/2017 | 22:47
6
92
מקווה שאת בסדר. מזל שלא נגמר ברע. 
מכירה אנשים שגרים לבד "שהסתבכו" כלומר נקלעו לצרה ובגלל שהם גרים לבד זה היה יכול להיגמר רע, ורק במזל זה לא, כמו הסיפור שלך עם המקלחת. בגילאים יותר מתקדמים זה בכלל.... אחת מהסיבות היותר נפוצות שבגללן מגיעים לאישפוז. למרות שהנפילה עצמה במקלחת או לא במקלחת, בגיל מבוגר יותר, מעידה לרוב על קיום בעיה אחרת, פיזית- בריאותית שגורמת לנפילה.
העולם לא בנוי ליחידים, הרבה דברים לא מתאימים לאנשים יחידים בעולם. זה מאד מורגש בגילאים יותר מתקדמים, כשאנשים מתאלמנים והילדים שלהם כבר מזמן לא גרים בבית ובנוסף לזה היכולות הפיזיות (לפעמים גם המנטליות) מתדרדרות ואז זה בכלל לא טוב.  הבעיה עם לחצני מצוקה היא שצריך לזכור לקחת את הצמיד לכל מקום. גם למקלחת ולהשאיר אותו בהישג יד. הרבה אנשים שוכחים ואז זה די מוריד מהיעילות של הלחצן מצוקה. באותה מידה יכול להיות טוב לשים את הטלפון הסלולרי בהישג יד. 
נקודתית  לגבי המקלחת, יש דרכים לאבטח מקלחות ולהמעיט סכנת החלקה בהן. מידת האיבטוח משתנה בהתאם לאופן השימוש ולגיל. למישהו צעיר אולי  מספיק אולי להכניס משטחים נוגדי החלקה, גם לתוך המקלחת וגם מחוצה לה ולדאוג שסביבת המקלחת תהיה יבשה, למישהו יותר מבוגר יש כבר אביזרי עזר יותר מתקדמים שעוזרים למנוע החלקה ואז גם מנסים בכלל יותר להתאים את הבית ליכולות הפיזיות. 

לצפיה ב-'אז זהו'
אז זהו
12/01/2017 | 09:15
5
79
שעם אנשים מבוגרים, קיימת נטייה יותר להקפדה - אם זה בלחצני מצוקה, אם זה שאדם מבוגר "ממש" לרוב לא יושאר לבד בבית ובמידה וכן, חוסר תקשורת מצידו תזכה להתייחסות בשלב מוקדם יותר, בזמן שאם אני לא הייתי עונה לחברים לטלפון במשך יומיים או יותר ייתכן שהם היו יוצאים מנקודת הנחה שאני מאוד עסוקה או שנסעתי לטייל. אנשים צעירים גם בדרך כלל לא יחשבו על האמצעים שציינת.

אני יכולה לספר שאמא שלי אמנם לא נחשבת לקשישה, אבל היא חיה לבד בבית והיה יום שהיא לא ענתה לי לטלפון ולא חזרה אלי גם כשהגענו כבר לשעת לילה לא מוקדמת וזה הדאיג אותי, והיות שהיא גרה רחוק מאוד ממני ביקשתי מבת דודה שלי שגרה קרוב שתלך אליה לבדוק. הבת דודה דיווחה שהרכב בחנייה וכל האורות בבית כבויים, והציעה שתיכנס הבייתה עם המפתח שלה לוודא שהיא בסדר - במקרה הזה היות שהאורות היו כבויים זה הבהיר לי שהיא "בסדר", כי אם היא הייתה נופלת או משהו בסגנון בשעה מוקדמת יותר האורות היו נשארים דלוקים. בדיעבד התברר שהיא הייתה מותשת ונרדמה ממש ממש מוקדם, הנייד נשאר בחדר אחר והיא לא שמעה אותו וגם לא את הצלצול של הטלפון של הבית, אבל באותה מידה המצב היה יכול להיות שונה. אמא שלי למדה מאז לעדכן אותי במקרים בהם היא לא תהיה זמינה במשך יום או יותר.

אחרי המקרה הזה חברה שלה סיפרה לה על פעם שהיא נסעה לטיול ולא הודיעה על כך לילדים שלה מראש, ואחרי שנגמרה לה הסוללה בנייד והילדים לא איתרו אותה, הם פנו למשטרה. נשמע פאדיחה, אבל במצבים כאלו לא לוקחים סיכון.
לצפיה ב-'גם אם'
גם אם
12/01/2017 | 10:03
59
היית נופלת במקלחת, היה פחות סיכוי שהפגיעה שלך תהיה חמורה מאשר אצל מישהו קשיש. להגיע למצב שבו שוכבים על הריצפה בלי יכולת לעזור לעצמך, בבית, זה לא משהו מאד נפוץ אצל אנשים צעירים, אבל כמובן שהכל יכול לקרות. אם חושבים על כל הדברים הרעים שיכולים לקרות, אז צריך לקחת בחשבון גם מחלות כרוניות קשות ונכות מתמשכת כחלק מהדברים הרעים שיכולים לקרות ושלהתמודד איתם כשחיים לבד- זו באסה.
לצפיה ב-'מבינה אותך לגמרי '
מבינה אותך לגמרי
12/01/2017 | 10:41
3
58
לא נעים בכלל ומאוד מלחיץ להיקלע למצוקה לבד בבית .
אני חושבת שהייתי דואגת שהנייד תמיד יהיה עליי , לכל מקרה שצריך להזעיק מישהו .
חמותי גרה לבד , ויש לה בן אחד , ו אצלם לא נהוג להתקשר הרבה , פעם בשבוע , שיחה קצרה וזהו
אני תמיד אומרת לבעלי שהוא צריך להתקשר כל יום ולראות שהיא בסדר , היא לא אוהבת חברה במיוחד , ואם יקרה משהו יכולים לעבור כמה ימים עד שנדע ...
אפשר גם  לדאוג להיות ב קשר עם השכן  שיהיה מישהו שישים לב  ...
שלא תצטרכי לעבור שוב  אמן
לצפיה ב-'אנשים נוטים לומר עלי שאני "פולניה" בקטעים האלו'
אנשים נוטים לומר עלי שאני "פולניה" בקטעים האלו
12/01/2017 | 11:03
2
59
כשמישהו לא עונה לי במשך תקופה, אני מתחילה ישר לחשוש. אחותי יודעת שאם היא רואה שיחה שלא נענתה ממני היא חייבת לחזור אלי בהקדם, ובזמנו היא נתנה לי את המספרים של השותפים שלה שיהיה לי למידת הצורך, כולל מקרים שהיא לא שומעת את הצלצול של הטלפון (ואכן זה מאוד עזר במקרים מסוימים). הייתה פעם שכמעט החלקתי בספונג'ה של יום שישי, וקלטתי שבמצב כזה הייתי יכולה להישאר שוכבת על הרצפה עד יום ראשון בצהריים לפחות. אם נלך על קטע קיצוני - בזמנו התגלתה זהותה של נרצחת שגופתה הושחתה ובותרה, הודות לבוס שלה שדיווח למשטרה שהיא לא הגיעה לעבודה כבר יומיים והוא לא מצליח לתפוס אותה בטלפון - ובמשטרה ביצעו את הקישור בין גופת האלמונית לדיווח של הבוס שהביע דאגה לעובדת שלו.

השכנה בדירה הסמוכה אלי היא גם בחורה שגרה לבד, נראה שכדאי שנשים לב אחת לשנייה בהקשר הזה..
לצפיה ב-'ממש לא פולנייה ! ואני בת למרוקאים שהיסטרית כשלא עונים '
ממש לא פולנייה ! ואני בת למרוקאים שהיסטרית כשלא עונים
12/01/2017 | 11:16
1
55
סבא שלי ז״ל נמצא מת בדירה שלו  , הוא גר לבד , לא ידעו כמה זמן היה ככה או מה קרה לו ...
דוד שלי עבר דום לב  כשהיה בגינה , למזלו הגדול השכנה בדיוק יצאה לזרוק זבל וראתה אותו והוא ניצל ממוות בטוח
זה פחד מוצדק ולגטימי לגמרי 
תפחידי את השכנה קצת עם סיפורים כאלה ותשימו לב אחת לשנייה :)
לצפיה ב-'נורא '
נורא
12/01/2017 | 11:33
13
לצפיה ב-'גם אני חשבתי על זה (במקלחת)'
גם אני חשבתי על זה (במקלחת)
12/01/2017 | 22:55
65
אין לי פתרונות
אבל זה אכן חשש קיים
לצפיה ב-'גם אני חשבתי על זה לא אחת'
גם אני חשבתי על זה לא אחת
17/01/2017 | 17:40
56
וגם אני שמעתי סיפורים לא נעימים על אנשים שנפלו בבית ולקח הרבה זמן עד שמישהו בא לעזור להם. אין יותר מדי מה לעשות חוץ מלהרגיל את החברים והמשפחה שאת מדברת איתם לעיתים קרובות, ככה שאם לא תיצרי קשר ולא תעני הם יבינו שמשהו קרה.
לצפיה ב-'יחסי שוכר משכיר לפני חתימת החוזה'
יחסי שוכר משכיר לפני חתימת החוזה
10/01/2017 | 11:31
4
111
בעקבות המקרה שהביא Tribel - בואו ספרו על מקרים בסגנון שקרו לכם, מי כשוכרים ומי כמשכירים ומי כשוכרים שחיפשו מחליפים לדירה שעוזבים: אני בטוחה שרובכם אם לא כולכם נתקלתם בסיטואציות שכאלו, ובתור אנשים סבירים, סביר להניח שגם אם כעסתם ו/או התבאסתם, הבנתם שכל עוד לא נחתם חוזה, זכותו של כל אחד "להבריז", גם אם זה לא הכי נחמד מצידו.

אני ראשונה:

לפני ששכרתי דירה לראשונה, בדקתי אופציה לשכור יחד עם סטודנטית אחרת דירה שהוצעה להשכרה שנראתה לנו כדירה האידאלית. שוחחנו עם בעלי הדירה וסיכמנו שישלחו לנו את החוזה, דיברנו גם על סעיפים רלוונטיים שקשורים לשכירות - הערבויות, המיטלטלין בדירה והאחריות עליהם וכדומה. פחות משעה לאחר מכן כשפנינו בשאלה נוספת, התברר שהם כבר "סגרו" עם שוכרים אחרים - שהיו מנוסים יותר מאיתנו והציעו לשלם להם מקדמה לסגירה סופית. זה היה מאוד לא נעים והתבאסנו, אבל הרבה לא היה לנו מה לעשות בנושא מלבד ללמוד להבא.

הייתה עוד פעם או שתיים שראיתי דירה שנראתה לי מאוד, אמרתי לשוכר העוזב/בעל הדירה שאני מעוניינת, וימים בודדים לאחר מכן נאמר לי שהדירה כבר לא אקטואלית (או במילים אחרות - הושכרה למישהו אחר).

קרה לי גם מהצד השני - כשחיפשתי שוכר שיחליף אותי, כולל לתקופה קצובה, שהיה מי שסיכם איתי וסיכמנו שניפגש לחתימה על החוזה, ואז נעלם וסינן אותי בטלפון, מה שהיה לא הכי לעניין כי אני מבחינתי הפסקתי להראות את הדירה, ואם הוא רק היה אומר לי שהוא כבר לא מעוניין, הייתי חוזרת להראות את הדירה קודם ולא מבזבזת זמן.

לצפיה ב-'היה לי מקרה'
היה לי מקרה
10/01/2017 | 16:08
74
שבו כבר חתמתי על חוזה לשכירת דירה, כבר נתתי צ'קים ולפני שנכנסתי לדירה עצמה- נאלצתי לסגת מהחוזה עקב עניין ענייני כלשהו. לקחתי בחשבון שאולי המשכיר לא ישחרר אותי מהחוזה, אבל הוא כן. הצעתי לו בתור פיצוי לפדות את הצ'ק הראשון והוא סירב ולא לקח ממני שקל. יש גם אנשים כאלה. 
לצפיה ב-'אני מבינה עד כמה זה לא נעים מצד השוכר לגלות שדירה הושכרה'
אני מבינה עד כמה זה לא נעים מצד השוכר לגלות שדירה הושכרה
12/01/2017 | 09:57
2
67
אף על פי שהבעת התעניינות, אבל גם לי(כבעלת בית) היה לא נעים להגיד את זה למי שרצה להשכיר את הדירה.
יצא שהייתה לי משפחה שהביעה רצון גדול בדירה אבל הם לא נראו לי כשוכרים אופטימליים ואחרי כמה ימים הייתה משפחה אחרת שנראתה לי הרבה יותר טוב.
לצפיה ב-'למה לא נעים?'
למה לא נעים?
12/01/2017 | 11:56
1
58
אפשר תמיד לומר שיש עוד אנשים שמתעניינים וצריכים להחזיר תשובה ואם זה יהיה רלוונטי תשמחי להמשיך את ההתקשרות איתם - גם אם זה לא נכון.

אני ראיתי בזמנו דירה שממש לא נראתה לי, בעלת הדירה אמרה לי שיש מישהי שמעוניינת אבל לא בטוחה לחלוטין ואם היא לא תסגור היא תעדכן אותי. לאור כך וגם כדי לא להעליב (היא שיתפה שקנתה את הדירה בשביל הבת שלה והיה נראה שממש מחזיקה מהדירה), לא אמרתי לה שהדירה לא נראית לי. בסוף אותה בחורה לא רצתה את הדירה וזה הוביל לכך שבעלת הדירה התקשרה אלי שוב ושוב ושוב ושוב... ונוצרה תחושה שהיא ממש בנתה עלי. זה היה מאוד לא נעים.

לצפיה ב-'הם היו ממש לחוצים על הדירה'
הם היו ממש לחוצים על הדירה
12/01/2017 | 12:08
57
ואת הסיבה שלא הייתי רוצה להשכיר להם לא נעים להגיד להם(המצב הכלכלי הברור שלהם).
ואני בן אדם שלא נעים לו לסרב לאנשים, בעיקר כשהם מאוד רוצים.
אני יודעת שזו בחירה שלי למי להשכיר ואני יכולה לבחור את השוכרים שנראים לי הכי מתאימים.
אבל מצד שני אני קצת מרחמת על אנשים שפחות רוצים להשכיר להם.
אף על פי שאני מבינה למה.
לצפיה ב-'מי אחראי לגדר המקיפה את הבית?'
מי אחראי לגדר המקיפה את הבית?
12/01/2017 | 10:26
2
60
אנו משכירים בית קרקע המוקפת גדר לבנה.
במהלך תקופת השכירות נשברו מס' שלבים בגדר.
מי אמור לשאת בנזקי הגדר, (כמובן שלא ידוע מי גורם הנזק)?

תודה.
לצפיה ב-'גדרות זה מסובך'
גדרות זה מסובך
12/01/2017 | 10:58
46
תפתרו את זה ביניכם כמו אנשים נורמליים ואל תיכנסו לזה בכלל. 
לצפיה ב-'שאלה מעניינת'
שאלה מעניינת
12/01/2017 | 11:26
39
מצד אחד - ברור שהשוכר לא אמור לשאת בנזק, בהנחה שלא גרם לו בזדון. לצד זאת - אין ממש סיבה שבעל הבית ישקיע בתיקון הנזק אם אינו יוצר הפרעה לתנאי המגורים הבסיסיים.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
עו
עו"ד נאוה אור ספיר
עו
עו"ד איילה תל פז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה