לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1221612,216 עוקבים אודות עסקים

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'היישוב שלי בואו תשתפו'
היישוב שלי בואו תשתפו
04/12/2019 | 19:19
3
27
כל אחד מאיתנו גר במקום אחר, וחלקנו נדדנו עם השנים ממקום למקום.
רוב האנשים יכולים להעיד שאי אפשר באמת להכיר עיר או ישוב כלשהו בלי לחוות את חווית המגורים במקום, אבל אני בעד שכל אחד יספר בקצרה על עיר/יישוב מגוריו, על היתרונות והחסרונות, על האווירה הכללית במקום ו-אולי זה יעזור לאנשים ששוקלים להחליף מקום מגורים.
לצפיה ב-'גני תקווה'
גני תקווה
05/12/2019 | 10:00
16
אחרי 10 שנים בדירות שכורות ברמת גן החלטנו לעבור קרוב יותר להורים והגענו לגני תקווה.
אני אוהבת את גני תקווה שמאוד מזכירה לי את יישוב נעוריי (שוהם), השקט והשלווה, העובדה שאין רמזורים, הבתים הפרטיים לצד הבניינים החדשים, ההתפתחות העירונית והפעילויות לילדים ולנוער.
זה יישוב שמתאים בעיקר למשפחות, אם כי אני מכירה גם כמה רווקים שגרים כאן.
לצפיה ב-'כפר סבא '
כפר סבא
05/12/2019 | 13:09
20
יש פה הכל, קניונים, כמה בתי קולנוע, אם חסר משהו, אני נוסע לרעננה, גם מחלקת הקיימות בעיריה עושה עבודה מצויינת (עמדות מחזור נגישות בכל העיר, מיחזור פסולת אורגנית לקומפוסט)
לצפיה ב-'אני שוכר יחידת דיור בגליל המערבי על הגבול עם לבנון'
אני שוכר יחידת דיור בגליל המערבי על הגבול עם לבנון
06/12/2019 | 09:21
10
יישוב בסביבה של ראש הנקרה, שלומי, וכולי.
יחידה גדולה של 70 מ"ר, עם עוד חצר פרטית באותו גודל, 2500 ש"ח לחודש (כולל מיסים ומים).
מי שאוהב עצים, במרחק הליכה קצר נמצא יער חניתה.
מי שאוהב ים, אפשר ללכת ברגל אבל בנסיעה (אפילו באופניים) הים במרחק כמה דקות.
מכל עבר רכסים מיוערים, ובדרך כלל שקט גמור.
תחבורה ציבורית לא משהו, בלשון המעטה, אבל אחרי שלומדים את הזמנים של האוטובוסים אפשר לתכנן את היום מראש בהתאם, ומתרגלים.
הבעיה בסביבה היא למצוא עבודה כשכיר. אבל מי שיכול לעבוד מהבית או מי שיוזם עסק, זה המקום בשבילו.
לצפיה ב-'סיום חוזה שכירות לפני הזמן'
סיום חוזה שכירות לפני הזמן
03/12/2019 | 12:47
3
43
שלום
הנתונים היבשים הם
גרים בשכירות שנה וחצי , הודענו לבעלת הבית שאנו מעונינים לעזוב, הדבר קרה מעל חודשים עד מועד העזיבה העתידי 1.1.20
במקביל התחלנו לחפש דייר חליפי עבורינו בצינורות המקובלים.
השאלה היא פשוטה למרות שלא רשום האם אנו בהחלט מחוייבים לחוזה?
לחצי שנה למרות שהודענו
שאלה נוספת
שכר הדירה שלנו הוא 4000
בעלת הבית החליטה בגלל עזיבתינו לעלות את השכירות ל 4300
דבר שיוצר מצב שהדירים העתידים להיכנס צריכים לשלם חצי שנה 4000 ואחכ לשנה חדשה 4300, האם המקפצה הנ"ל היא הגיונית וסבירה, דבר שעלול לפגוע בנו בלמצא דייר חדש
דבר נוסף היה עובד ורטיבות שטופל היטב ול בעלת הבית , האם זה יכול לשמש מעין עילה מסויימת לעזיבה ללא התראה וקדמת?

מקווה שהסברתי היטב
תודה מראש שלומי
כלומר אין אפשרות לעזוב
לצפיה ב-'חוזים צריך לכבד'
חוזים צריך לכבד
03/12/2019 | 13:25
27
אם חתמתם על חוזה אתם מחויבים אליו. מה השאלה? א החובה של בעלת הבית היא לתקן את העובש והרטיבות תוך פרק זמן סביר. החובה שלכם כשוכרים היא להודיע על כך לבעלת הבית, רצוי בכתב כדי שלא תוכל להגיד שלא הודעתם. יש עובש ורטיבות ויש עובש ורטיבות, כלומר לא כל קצת עובש הופך את הדירה ללא ראויה למגורים. אם  העובש בדרגה כזו שהדירה לא ראויה למגורים והמשכיר לא מתקן תוך פרק זמן סביר אז בדר"כ מדובר בהפרת חוזה מצד המשכיר, מה שיכול לתת לכם אפשרות לצאת מהחוזה או קיזוז שכר דירה. בשורה תחתונה מה שקובע זה מה אומר החוזה. אם הדברים האלה מוזכרים בחוזה, יהיה לכם יותר קל להוכיח שהמשכירה הייתה לא בסדר.  כל פעולה שאתם מבצעים בניגוד לחוזה עלולה לגרור תביעה נגדכם בבית משפט. עצם זה שהמשכירה "הייתה לא בסדר" לא נותן לכם את הזכות האוטומטית "להחזיר לה" ולהפר את החוזה מהצד שלכם כי זה פותח פתח לתביעה מולכם. 
אני לא רואה סיבה להתרגש מעוד 300 שקל בשכר דירה. נכון שבעלת הדירה רוצה עוד 300 שקל אבל בשום מקום לא כתוב שמי שנכנס במקומכם לא יכול להתמקח על המחיר. 
לצפיה ב-'בחוזה יש למשכיר אפשרות לבטל את החוזה לפני תום השנה?'
בחוזה יש למשכיר אפשרות לבטל את החוזה לפני תום השנה?
03/12/2019 | 13:54
24
אם למשכיר יש אז אוטומטית יש גם לכם השוכרים, גם אם לא כתוב בפירוש.
אם אין למשכיר אפשרות לבטל את החוזה אז גם לכם אין, ואתם צריכים להמשיך לשלם עד סוף השנה.
אם בעיית העובש טופלה אז גמרנו.
לגבי השכ"ד אני הייתי אומר לשוכר החדש "תשמע השכ"ד פה 4300 אבל אתה מקבל חצי שנה שלנו ב-4000". זו קצת רמאות אבל לא מהסוג המזיק.

לצפיה ב-'לא נשאר לי הרבה מה להוסיף'
לא נשאר לי הרבה מה להוסיף
03/12/2019 | 19:17
24
אני לא רואה שום פסול בהתנהלות בעלי הדירה, והתרחיש שאתה מתאר הוא תרחיש נפוץ למדי, וסביר להניח שמי שיתעניינו בדירה שלכם יהיו מודעים לכך ששכ"ד זה דבר שעולה עם הזמן, והגיוני שאחרי שנתיים + במעמד החלפת דיירים, בעלי הדירה יראו לנכון להעלות את שכ"ד.
אם הדבר יקשה עליכם למצוא מחליפים זה עניין אחר, אבל זה לא משהו שאמור לעניין את בעלי הדירה, וצר לי אם זה נשמע לא נעים. אתם מחויבים לחוזה ובהתאם לכך, האחריות היא שלכם.
לצפיה ב-'עובודות תמא 38 שלא מוזכרת בחוזה'
עובודות תמא 38 שלא מוזכרת בחוזה
04/11/2019 | 18:22
5
131
אני גר בשכירות באותה דירה מספר שנים, ובכל שנה מחדש חוזה.
בפעם הנוכחית,כאשר חידשתי חוזה ובכלל לא הוזכר לא בכתב ולא בעל פה כי הבניין יעבור תמא 38.

לאחרונה התחילו לבצע עבודות מקדימות לתמא, וכנראה זה יתחיל בחודשים הקרובים.

האם החוזה מבוטל במקרה שכזה ואני רשאי לחפש דירה חלופית.(ללא צורך במציאת דייר חלופי) 
מה אומר החוק?

תודה :)

לצפיה ב-'או להגיע להסכמה'
או להגיע להסכמה
04/11/2019 | 18:32
41
על בעל הבית על עזיבה\הורדה בשכר דירה עאשר יתחילו העבודות
או להוסיף נספח כתוב לחוזה שמאפשר לכם לצאת כאשר העבודות מתחילות + מחייב את בעל הדירה להודיע לכם באיזה שלב נמצא הפרויקט. 
לצפיה ב-'בהמשך למה שעוגי כתבה'
בהמשך למה שעוגי כתבה
04/11/2019 | 18:51
3
50
אציין שזה נשמע מעט תמוה שבקרוב יתחילו תמ"א בבניין, ולא היה לך מושג - האם לא באו לבצע מדידות בבניין ובדירה? האם לא שמו שילוט בקרבת הבניין?
תמ"א זה הליך שלוקח הרבה מאוד זמן ליישם אותו, גם אם כל בעלי הדירות התחייבו על כך בכתב, וקודמות לכך כל מיני פרוצדורות שקשה מאוד להתעלם מהן, גם אם אתה שוכר.

מה שאני מנסה להגיד זה שייתכן שהתמ"א לא כזה קרוב כמו שנראה, וכדאי לבצע בירור מקיף יותר בנושא.  
במידה והוא כן קרוב - מבחינתך למעשה יש פה הפרת חוזה, היות שחתמת על חוזה בהנחה שתנאי המגורים לא ישתנו, ובמצב כזה הנהוג הוא לאפשר לשוכרים לצאת מהדירה עם התראה סבירה (קרי, לפחות 30 יום ויש הנוהגים יותר, על מנת שיתאפשר למצוא דירה חליפית), ו/או להציע את הדירה להשכרה במחיר נמוך בהתאם לפגיעה באיכות החיים.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
04/11/2019 | 19:03
2
48
אכן לא ידעתי, ואילו כן, כבר הייתי יוצא לפני מספר חודשים כשחידשתי חוזה.
לא ראיתי אף אחד עושה מדידות ולא כלום. בבניין שלנו לא היה שילוט.

אני בוודאי אברר מה הלו"ז ואתחיל לחפש לי דירה חלופית בהתאם.
לא אהיה מוכן להישאר באתר בנייה גם בחצי מהשכירות.
אבל זה כבר נושא אחר.

לצפיה ב-'הכוונה שלי הייתה'
הכוונה שלי הייתה
05/11/2019 | 19:35
1
59
שיש מצב שהתמ"א לא באמת הולך להתחיל בקרוב.
מי אמר לך שהצפי להתחלה בחודשים הקרובים?

מההיכרות שלי עם הנושא, זה נשמע לא הכי סביר לאור המידע ששיתפת.
לצפיה ב-'זה לא המצב '
זה לא המצב
05/11/2019 | 21:19
43
אתמול שאלתי את בעל הדירה מה פשר העניין, הוא אמר שמתחילים עוד מספר שבועות.
בכל מקרה מה שהוא עשה זה לא תקין וסוג של רמאות.
אני לא מאמין שיעשה בעיות.. ואם כן אני אתבע אותו בבית משפט והוא לא יצא זכאי.
לצפיה ב-'עדכון בנושא השכנה'
עדכון בנושא השכנה
03/11/2019 | 23:58
3
54
המשכיר שלה היה אצלי ואמר שהיא שומעת משהו כמו טלפון בחדר השינה שלה.
הנייד שלי נמצא על השידה שצמודה לקיר של המטבח שלי והוא עובד כשעון מעורר עם רטט.
אני העברתי אותו מקום ונראה
לצפיה ב-'אה באמת?'
אה באמת?
04/11/2019 | 02:26
43
אני שומע את השכנים מקיימים יחסים. אולי באמת אגש גם להתלונן.
הגברת נשמעת יותר רגישה מהנסיכה מהסיפור עם העדשה. אולי היא צריכה ללכת לגור בטירה מבודדת.

לצפיה ב-'נשמע קצת... לא יודעת מה לומר'
נשמע קצת... לא יודעת מה לומר
04/11/2019 | 18:53
38
יש לי תחושה שהיא תמשיך להתלונן
לצפיה ב-'היה לי מקרה כזה'
היה לי מקרה כזה
05/12/2019 | 13:18
6
הווטסאפ שלי לפעמים על רטט. שמעתי את השידה איפה שהטלפון רוטטת אז חשבתי שקיבלתי הודעה. בדקתי את הטלפון, לא היה כלום . אחרי כמה פעמים כאלה הבנתי שזה הטלפון של השכן בקיר ליד.
אבל זה לא מפתיע אותי שומעים כל פלוץ בדירה הזאת כי הקירות מנייר. 
לצפיה ב-'בעל הדירה החתים אותי על חוזה ע"ש אשתו ,בנסח טאבו'
בעל הדירה החתים אותי על חוזה ע"ש אשתו ,בנסח טאבו
04/11/2019 | 11:43
1
61
הדירה רשומה ע"ש הבת שלו,
האם זה חוקי להחתים אותי על חוזה שכזה?
כאשר הבעלים האמיתי כלל לא מוזכר?
לצפיה ב-'כן. '
כן.
04/11/2019 | 16:42
42
אם הם פועלים כדין בשם הבת בעלת הדירה 
הבעיה היא כשיש מישהו שמחתים אותך על חוזה שכירות ואין לו שום קשר לבעלי הדירה או שהקשר ביניהם לא ברור. במקרה הזה הקשר ברור. 
לצפיה ב-'שכירות בפעם הראשונה'
שכירות בפעם הראשונה
31/10/2019 | 19:24
6
70
שלום לכולם,
אני מצטערת מראש על החפירה, אין לי אפילו שאלה קונקרטית, רק אשמח לדעתכם בעניין. אני מתכננת לשכור דירה בפעם הראשונה, אך הכל מבולגן לי בראש, מבחינת מה לשים בראש סדר העדיפויות ואני ממש חוששת שאעשה טעות.
אני כמעט בת 27 עם הון עצמי של למעלה מ-100,000 ₪, סטודנטית ועובדת במשרה מלאה. דירת שותפים לא באה בחשבון, אני מעוניינת לגור באזור מרכזי (קרוב למשפחה, לעבודה, חדר כושר וכו'), אך כצפוי המחירים רק מתחילים ב-3,500 ₪ לדירה של חדר וחצי, ונכון לעכשיו זה יוצא כמחצית מהמשכורת שלי.
לכן ההתלבטות שלי היא האם בשביל קרבה למקום עבודה, או דירה שכוללת יותר דברים כמו רהיטים, מזגן, מכונת כביסה וכו' – כדאי לי לשכור דירה במחיר של 4,000 ₪? עם ההוצאות הנוספות במהלך החודש, אני אחסוך מעט מאוד כל חודש, ואני כמובן לא רוצה להסתמך רק על החסכון שצברתי עד כה. מנגד, אני מתה כבר לצאת מהבית של ההורים , ודירה באזור מרוחק יותר סתם יאמלל אותי..

לצפיה ב-'ההמלצה הכללית הגורפת '
ההמלצה הכללית הגורפת
31/10/2019 | 20:04
3
59
היא לא להוציא יותר משליש מהככנסה על שכירות.  אחרת, את תאכלי חסכונות.  השאלה כמה זמן צפוי לך בדרגת ההכנסה הנוכחית. אם תוך שנה שנתיים את צפויה לסיים את הלימודים ולהתחיל להרוויח יותר- אז אפשר להתכלב שנה שנתיים. אם פרק הזמן הצפוי להתכלבות ואכילת חסכונות ארוך מזה, שווהלשקול שוב, אחרת תאכלי את כל החסכונות שלך ולא תכניסי בתמורה שום דבר. 
לצפיה ב-'תודה על התגובה! לאחרונה התחלתי תפקיד חדש'
תודה על התגובה! לאחרונה התחלתי תפקיד חדש
31/10/2019 | 20:46
2
46
ובעוד כחצי שנה, אני צפויה להרוויח קצת יותר, אם כי השכ"ד עדיין יהווה יותר משליש מהמשכורת.
לצפיה ב-'בשביל לסבר את האוזן'
בשביל לסבר את האוזן
31/10/2019 | 21:11
1
51
לא כתבת בכמה זמן שמת בצד 100000 שקל. אבל בשביל לשים דברים בפרופורציה שכירות של שנה של 4000 שקל שווה 48000  שקל בשנה. כלומר כמעט מחצית מכל מה שחסכת עד עכשיו ובשנתיים זה שווה לבערך כל החסכונות שלך, רק על שכר דירה, בלי הוצאות נלוות בכלל. 
לצפיה ב-'רק בשביל לסבר את האוזן 2'
רק בשביל לסבר את האוזן 2
01/11/2019 | 11:05
41
אני לא חושבת שאת אוטומטית צריכה להישאר אצל ההורים בגלל העלויות של שכר דירה. יש עוד שיקולים ליציאה מהבית. אבל את כן צריכה להיות מוכנה, אם את עושה את זה, למה שזה אומר מבחינה כלכלית ולצורת החיים שזה יכתיב לך כדי לא להכנס לחובות. 
לצפיה ב-'אני גם חושב שעדיף להישאר בבית ההורים'
אני גם חושב שעדיף להישאר בבית ההורים
01/11/2019 | 03:13
40
כיום במצב הכלכלי ועלויות השכירות, פוחתת מאד ההתנגדות האינסטינקטיבית למגורי ילד בוגר בבית ההורים. נכון שילד שבגר צריך לצאת מהבית ולבנות את חייו באופן עצמאי, וילדים גם חשים צורך טבעי לעשות זאת, אבל כאשר המחיר של עצמאות זו הוא כל כך גבוה, עדיף לחסוך את הכסף למטרות עתידיות.
כמו שחושב פה, אם תישארי בבית ההורים בתוך שנתיים  תכפילי את ההון שלך בשכר הדירה שתחסכי. 

לצפיה ב-'בהמשך לתגובות שקיבלת '
בהמשך לתגובות שקיבלת
02/11/2019 | 21:19
41
אכן ההמלצה הכללית היא לא להוציא יותר משליש מההכנסה על שכירות, אולם בפועל בימינו זה לא תמיד אפשרי - כידוע המשכורות בארץ לא תמיד תואמות את יוקר המחיה, במיוחד לא כשמדובר בנטו, ועל אחת וכמה אם לא מעוניינים לגור עם שותפים (כשגם לגור עם שותפים זה לא כזה זול בימינו באזורים המבוקשים).

זה מאוד נבון מצידך שאת לוקחת בחשבון חיסכון חודשי כחלק מההוצאות השוטפות - זה לא מובן מאליו, ורבים בגילך וגם מבוגרים יותר מתקשים להגיע למצב של חיסכון, ואת יחסית בעלת הון עצמי מכובד.
האם מתי שתסיימי את הלימודים ההוצאות ירדו והשכר יעלה? לרוב זה המצב, וזה אומר שאולי כדאי לחכות עם היציאה מהבית לסיום הלימודים.

בנוסף - קחי בחשבון שהוצאות מחיה מחוץ לבית ההורים כוללות הרבה מעבר לשכ"ד, יש הוצאות שלא תמיד קולטים אותם עד שחווים אותן.
לצפיה ב-'חוזה שכירות דרקוני'
חוזה שכירות דרקוני
25/10/2019 | 21:33
8
89
שלום
לפני כניסה לדירה חדשה, נשלח החוזה והוא נמצא פשוט הזוי:
דבר ראשון- העלאה ב200 ש"ח באופן מיידי בטלפון בעוד שהשוכר הנוכחי טען ששילם פחות
סעיף בו הדירה מתייקרת כל שנה ב5% (התוספת לחוזה הנוכחי מעל 5%..)
התחייבות לפוליסת ביטוח לדירה הכוללת את שמו של המשכיר
תשלום הפרשים כל חצי שנה בהתאם למדד המחירים לצרכן.

בכללי, החוזה מונה 9 עמודים - אני משכיר מעל ל7 שנים דירות, מעולם לא נתקלתי בדבר כזה ארוך ,מסורבל ולא מובן בעליל.

מה עושים במצב שכזה?? האם שווה את הוויכוח בכלל או עדיף להתרחק?
לצפיה ב-'זה אף פעם לא שווה ויכוח'
זה אף פעם לא שווה ויכוח
25/10/2019 | 22:01
4
65
לא נגמרו הדירות בשוק וגם אם כן, למה לא להתמקח ולראות לאן זה יביא אותך?
לגבי מחיר אפשר להתמקח. זכותו של בעל הדירה לנסות לקבל כמה שיותר וזכותך לנסות להתמקח זה לחלוטין לגטימי משני הכיוונים, שלך ושלו. אגב 200 שקל זה מן סכום כזה שמבקש מיקוח, כי הוא הגיוני להורדה. לו היה מבקש 1000 שקל יותר, בכמה כבר היית יכול להוריד אותו, 500 גג?
לא רואה סיבה להתרגש מזה. 
שכר דירה שמתייקר כל שנה במחיר קבוע זה לא משהו שהיה מקובל עליי, תתמקח תראה לאן זה יוביל.
פולסית ביטוח- אלא אם כן מדובר בביטוח תכולה וצד ג' ואז יש בזה היגיון מסוים, אחרת לא נהוג. 
לצפיה ב-'לא רואה סיבה'
לא רואה סיבה
25/10/2019 | 23:46
3
47
מדובר בפוליסת צד ג' שגם המשכיר מבוטח בו על חשבון השוכר
זה מיותר, בגלל שבסעיף קודם רשום כי האחריות לנזק צד ג' יחול על השוכר, אז למה הצורך להתחייב לפוליסה בנוסף??

לצפיה ב-'כי חוזה לא משלם פיצויים'
כי חוזה לא משלם פיצויים
26/10/2019 | 00:13
2
35
חברת ביטוח משלמת
לצפיה ב-'מובן שהמשכיר רוצה '
מובן שהמשכיר רוצה
26/10/2019 | 01:14
1
37
את מרבית הכיסויים כדי לכסות את... 
מעולם לא נתקלתי בדבר כזה , שמבקשים לבטח את הדירה, למעט השכרות בקיבוצים שדורשים ביטוח חקלאי כזה או אחר. 
מחר אדבר איתו - יש לא מעט סעיפים שיש לבטל או לשנות, בספק אם יצא מזה משהו אבל אנסה.

לצפיה ב-'צד ג' זה דווקא הגיוני'
צד ג' זה דווקא הגיוני
26/10/2019 | 07:16
29
למשל, בבניין שאני משכירה בו דירה, נשרפה אחת מהדירות וגם נגרם נזק לדירה שלידה. אז טוב שיש ביטוח במיוחד אם השרפה נגרמה באשמת השוכר. או למשל אם בא אליך אורח הביתה ונתקל במרצפת משוחררת ונופל שובר יד הוא יכול לתבוע. אז ברור שזה כסת"ח אבל אם הביטוח יהיה גם על שמך אז כן הרווחת כיסוי כלשהו. בכלל, ביטוח זה כסת"ח אבל כסת"ח שלא פעם צריכים
לצפיה ב-'להתרחק ולא רק בגלל תוכן החוזה'
להתרחק ולא רק בגלל תוכן החוזה
26/10/2019 | 03:11
2
53
אלא בעיקר בגלל צורת ההתייחסות של המשכיר לעסקת ההשכרה. משכיר כזה צפוי להתנהגות בריונית גם בהמשך. עסקת שכירות היא עסקה לטווח ארוך שבה השוכר נמצא במצב פגיע - מדובר בקורת הגג שלו - והוא צריך התייחסות הוגנת ותומכת מצד המשכיר שאחראי לתקינות קורת הגג של השוכר. משכיר בריוני ונצלן לא יספק התייחסות הוגנת.

לצפיה ב-'לעוגיפלצת ולקלייטון'
לעוגיפלצת ולקלייטון
26/10/2019 | 14:00
1
48
דבר ראשון , תודה רבה על התגובות המהירות והמנומקות.

עוגיפלצת - ברור לי מה הטעם בפוליסת ביטוח ואת ההגיון העומד מאוחרי הדבר.
העניין הוא, שבסעיף לפני סעיף הפוליסה רשום כי כל נזק שייגרם לצד ג' יהיה באחריות ועל חשבון השוכר. אז למה לחייב גם לעשות פוליסה ולקחת עוד כסף מהשוכרים?

קלייטון - אכן כן, ככה זה נראה ולמרות שאני מבין את ההגיון מאחורי "רשת ההגנה" המאוד רחבה  שהמשכיר מכסה את עצמו - זה מאוד עצוב שלנו השוכרים אין שום מעמד בחוזים כאלו.

לאחר מעבר מדוקדק על החוזה נמצא חצי מהחוזה רשום בכפילויות בנוסח כזה או אחר, וכמו שציינתי - מספר סעיפים שבמידה ואינם יורדים , לא תתבצע חתימה.
לצפיה ב-'ביטוח ועלייה בשכר הדירה'
ביטוח ועלייה בשכר הדירה
28/10/2019 | 15:48
39
לגבי הביטוח - החיוב בביצוע הפוליסה הוא ברור. נניח לדוגמא והשוכר השאיר במטבח אש ללא השגחה, והווילון התלוי על החלון ליד התעופף לכיוון האש, עלה באש, נשרפה הדירה ונגרם נזק לשכנים. מי אשם בנזק? השוכר ששם את הווילון הארוך מדי? המשכיר ששם את מוט התלייה ו/או לא הנחה את השוכר לשים וילון קצר?
גם במקרה מובהק בו השוכר הוא האשם הבלעדי, צד ג' הנפגע עלול לנסות לגלגל את הנזק על המשכיר כיוון שלרוב למשכיר יש יותר נכסים ולרוב יהיה קל יותר להפרע ממנו.
לכן המשכיר רוצה שלא יוכלו לבוא אליו בטענות בכלל בגלל נזק שנגרם באשמת / רשלנות השוכר ומבקש ביטוח.
בתור משכיר גם ביקשתי בעבר, אבל נמאס לי מהשאלות, ההסברים, לוודא שהם עשו לקבל עותק מהפוליסה, אז בשביל המחיר הפעוט אני כבר מבטח את עצמי וזהו. 

בתור שוכר, זה ביטוח שאני בכל מקרה מבצע יחד עם תכולה וחבות מעסיקים, זה לא משנה לי.

העליה האוטומטית של 5% בשנה בשכר הדירה לא מקובלת בעיני בכלל באופן כללי, ואני בכלל לא מוכן לחתום על חוזה בו לא מובטחים לי מגורים במחיר ידוע ומוסכם למשך 3 שנים לפחות.
באופן פרטני, הייתי מוכן לחתום על חוזה עם אופציה לשנתיים נוספות שכוללות תוספת 5% לכל שנה בתנאי שהמחיר ההתחלתי נמוך משמעותית ממחיר השוק וסך דמי השכירות ל-3 שנים עם התוספת השנתית מסתכמים לפחות מאשר סך דמי השכירות לדירה דומה במחיר השוק לאותן 3 שנים ללא עלייה.
לצפיה ב-'השכנה התלוננה על שהבית שלה רועד ב-05:30 בבוקר'
השכנה התלוננה על שהבית שלה רועד ב-05:30 בבוקר
24/10/2019 | 00:01
5
71
היי.
אני גרה 3 מדרגות מהכניסה והרחוב הוא בשיפוע. המשכיר של הדירה מתחתיי פנה אלי (הדירה בה אני גרה בבעלותי) שהשוכרת שלו מתלוננת שהבית שלה רועד ב-05:30 בבוקר. יש לי וונטה באמבטיה, אבל האמבטיה היא לא מעל הדירה הזאת אלא פונה לחצר. הוונטה מופעלת אך ורק בשעת מקלחת, חוץ מזה, שאם אני חייבת להתקלח בשעות מאוד מאוחרות, אני חייבת להפעיל אותה, אבל אז המקלחת קצרצרה ובכל אופן לא בשעות שהיא מדברת עליהן. אין שום אפשרות אחרת כי אני לא יכולה שלא להפעיל אותה. נסיון לאוורר את האמבטיה אחרי המקלחת לא מנע בעבר עובש. הוונטה אצלי מספר שנים ואף פעם לא הייתה בעיה. מה עושים במידה והוא ימשיך להתלונן?:
לצפיה ב-'אז שיחפש את הסיבה למה הבית שלה רועד'
אז שיחפש את הסיבה למה הבית שלה רועד
24/10/2019 | 00:30
51
לא מבינה אם לא מדובר בשעות שהיא מתלוננת עליהן והבית פונה בכלל לכיוון השני- למה ישר לרוץ על הוונטה?

לצפיה ב-'חתיכת וונטה זו אם היא מצליחה להרעיד בית'
חתיכת וונטה זו אם היא מצליחה להרעיד בית
24/10/2019 | 02:35
41
ואת כל הבנין היא מרעידה, ככה שמרגישים אותה בדירות אחרות.
בכל אופן לי היה מקרה דומה כשגרתי ברעננה. בעל הבית פנה אלי ושאל אותי אם מפעיל מכונות בחדר השינה שלי. אמרתי לו - לא. הסביר לי שהשכן מלמטה מרגיש דפיקות ורעידות אז הוא פנה אליו (אל בעל הבית), ובעל הבית פונה אלי.
אמרתי לו בבקשה ברגע שהשכן מלמטה מרגיש דפיקות שיעלה אלי ואני אתן לו להיכנס ולבדוק מה קורה אצלי.
בזה הסיפור נגמר. השכן לא עלה ולא היו יותר תלונות.
במקרה של הוונטה הייתי אומר שבשביל לסגור את הסיפור, אפילו ב-5:30 (לי אין בעיה עם השעה הזו אבל גם אם היתה לי בעיה), בפעם הבאה שיש רעידות בבקשה שהשכנה תעלה אלי הביתה ותעשה סיבוב ותחפש בעצמה מקור לרעידות אצלי בבית. 

לצפיה ב-'נקודות למחשבה:'
נקודות למחשבה:
24/10/2019 | 07:21
46
1.    האם את מפעילה את הוונטה בשעה 05:30 בבוקר?

2.    תנסי כמה ימים שלא להפעיל את הוונטה בשעה הזו, ותבקשי שיבדוק אם גם בימים אלו הבית רועד.

3. בהחלט יתכן שרעידות של הוונטה, ואפילו היא שהיא פונה למקום אחר, עשוייה לגרום לרעידות.
לצפיה ב-'היה לי סיפור דומה'
היה לי סיפור דומה
24/10/2019 | 17:47
1
44
במשך תקופה מסוימת, שכנים טענו שהם שומעים בשעות הערב "בום" מכיוון הדירה שלי, רעש של כאילו משהו נופל, למרות שאצלי לא היה שום דבר ש"נפל". הדבר היחיד שיכולתי לחשוב עליו באותה תקופה הוא שבשעות המדוברות, הייתי פותחת את הכורסא שנפתחת למיטה, המיטה היחידה שיכולתי לישון עליה באותו זמן. אם כי הפעול הזאת לא עשתה "בום" כזה חזק. אבל גם אחרי שקניתי מיטה חדשה, שאין צורך לפתוח אותה והיא במצב סטנדרטי כל הזמן, עדיין המשיכו להתלונן על ה"בום" שנשמע. מה שמוכיח בוודאות שזה לא בא מאצלי.  יכול להיות שזה גם המצב אצלך. אולי הרעש לא בא ממך בכלל וצריך לבדוק מאיפה הוא בא.

לצפיה ב-'אז עדכונים'
אז עדכונים
01/11/2019 | 00:33
24
המשכיר דיבר איתי ואמר לי שאני יכולה לעשות מה שאני רוצה בדירה שלי ובאיזה שעות שאני רוצה (טוב, כמובן לא לעשות רעש חריג בשעות לא מקובלות) הוא גם ניסה להוריד אותה מהעניין. אני אנסה לראות מה יש סיכוי שאולי קרוב מידי
לצפיה ב-'מה קורה אם דייר בסבלט מסרב להתפנות?'
מה קורה אם דייר בסבלט מסרב להתפנות?
19/10/2019 | 23:12
2
65
האם דייר ששוכר דירה בסבלט מדיירים קיימים יכול שלא להתפנות ולקבל את כל ההגנות שיש בחוק כמו שמקבל שוכר ראשי? מה עושים אם הוא לא מתפנה?
תודה
לצפיה ב-'לדעתי אם בעל הבית לא אישר את הדייר אז הוא פולש'
לדעתי אם בעל הבית לא אישר את הדייר אז הוא פולש
20/10/2019 | 02:38
56
ואז עד 30 יום מרגע הפלישה בעל הבית יכול לפנות את הדייר בעצמו, בכוחו (אבל רצוי לערב את המשטרה). מעל 30 יום צריך צו פינוי.

לצפיה ב-'אני מקווה שהשאלה לא מבוססת על מקרה אמיתי'
אני מקווה שהשאלה לא מבוססת על מקרה אמיתי
02/11/2019 | 21:24
20
אבל כעיקרון - השאלה קצת בעייתית: הוא כן יכול, אבל זה לא הופך את זה לתקין. שמעתי על מקרים כאלו שמסבלטים לא הסכימו להתפנות, ובעלי הדירה מצידם לא התערבו בזה והשאירו את העבודה לשוכר שביצע את הסבלט. האם בוצע חוזה מסודר?

כל נושא הפלישה לדירה הוא מורכב, וגם נושא הסבלטים. מומלץ להתייעץ בפרטי עם עו"ד.

לצפיה ב-'המחיר ב-סאבלט- צריך להיות יותר או פחות מהמחיר הרגיל?'
המחיר ב-סאבלט- צריך להיות יותר או פחות מהמחיר הרגיל?
16/10/2019 | 04:04
4
50
אני לא בטוח שהמילה סאבלט היא הנכונה. בכל מקרה שעוזבים דירה לכמה חודשים. ומשאירים את כל החפצים והציוד  בדירה.
נניח שבהשכרה לשנה המחיר הוא 3000 לחודש.  כמה המחיר החודשי אמור להיות אם זה ל-3/4 חודשים?
איפה יש פרסום לדירות כאלו?
איך מתארגנים מבחינת חשמל?
האם יש צורך לעשות חוזה? עם עו"ד?

תודה רבה
לצפיה ב-'תלוי אם הדירה שלך או שאתה שוכר אותה ממישהו אחר'
תלוי אם הדירה שלך או שאתה שוכר אותה ממישהו אחר
16/10/2019 | 08:46
2
30
אם אתה שוכר אותה ממישהו אחר סביר להניח שלסבלט אותה יהיה בניגוד לחוזה ולכן אין טעם להפוך את זה לרישמי ולעשות חוזה עם עו"ד כי מה שאתה עושה לא חוקי. 

לצפיה ב-'אני בעל הדירה. ואני רוצה להשכיר אותה ולשכור אחרת.'
אני בעל הדירה. ואני רוצה להשכיר אותה ולשכור אחרת.
16/10/2019 | 16:54
1
37
אני רוצה להשכיר את הדירה שלי, ל-3/4 חודשים. ובמקביל רוצה לשכור דירה אחרת למשך חודשיים וחודשיים לטייל בחו"ל..
אני גמיש מאוד בזמנים ולתקופת הזמן.
השאלה שלי היתה באופן כללי.  
לצפיה ב-'אם כך, מהו המחיר הרגיל?'
אם כך, מהו המחיר הרגיל?
22/10/2019 | 15:12
18
הרי אתה לא שוכר ולא יודע בוודאות כמה ישלמו לך שכ"ד.
אתה צריך להבין מה מחירי השכירות באיזור במגורים שלך בהתאם לדירה שלך.
בכל מקרה שווה להבין מה העלויות הנוספות שיש לך, מן הסתם אם תכניס מישהו לדירה שלך והאינטרנט, חשמל, גז, מים וכו עדיין יהיו עליך אז כדאי שזה יגולם במחיר השכירות.

בכל מקרה במידה הודירה בבעלותך זה לא בדיוק סאבלט (מאחר ואינך שוכר ומכניס מישהו אחר בנעלייך) אלא שכירות לטווח קצר.
לצפיה ב-'מעבר לכך שהעיסקה עלולה להיות לא חוקית'
מעבר לכך שהעיסקה עלולה להיות לא חוקית
16/10/2019 | 10:55
37
כפי שציינה עוגיפלצת, וצריך לבדוק אם בעל הבית הסכים בחוזה לאפשר לשוכר שעומד מולו להשכיר את הנכס הלאה - יכול להיות שכן אבל סביר שלא, מעבר לכך מחיר העיסקה יכול להיות גם יותר נמוך וגם יותר גבוה מהשכירות שמשלם השוכר המקורי. תלוי אם השוכר המקורי לחוץ למצוא מחליף כי הוא חייב לנסוע, ולעומת זאת יכול להיות שהוא אכן פועל נגד החוזה ומחפש לעשות רווח.

לצפיה ב-'שאלה כללית לפני קניית דירה בפפעם הראשונה בחיי'
שאלה כללית לפני קניית דירה בפפעם הראשונה בחיי
10/10/2019 | 00:25
2
77
שלום חברים,אני עומד לקנות דירה.
אין לי כסף לדירת מגורים באיזור מגוריי.
אז רוב הסיכויים שזו תהיה דירה להשקעה רק.
בכול מקרה אני מאוד מפחד..

רציתי לדעת אם מישהו יכול להדריך אותי מהו תהליך הקנייה אחרי שבחרתי דירה והחלפנו מספרי טלפונים של הע"וד ביני לבין המוכרת?
מה השלבים?
העו"ד שלי אמור לבדוק מה בדיוק?גם בעיריה דברים מסוימים?

אח"כ אני מגיע לחתום על הסכם מכר?
אח"כ אני מעביר את התשלום הראשון והמוכרת שמה הערת אזהרה לטובתי(או שאני שם את זה או העו"ד שלי?אני מבולבל).
אח"כ תשלום אחרון(כי זה פינוי מידי הדירה) ואז הדירה שלי.

ומשם מה נשאר?להעביר ברשויות על שמי?יש טעם בכלל גם?הרי אני מחפש מידית שוכר...

אשמח להסבר וכול עצה שיש לכם.
אני די עם פיק ברכים מפחד..עסקת נדלן זה הדבר הכי גדול שאדם בד"כ עושה. ואני מפחד לטעות..

שאלה שנייה,כמה כסף רצוי/נהוג בד"כ להשאיר בצד?
כלומר חוץ מההכנסה וההוצאות הרגילות השוטפות והאישיות שלי.
וחוץ מההוצאות החד"פ כמו-שכר טרחה עורך דין ,מתווכים, שיפוץ קל לפני השכרתו ועלות עריכת חוזה שכירות אצל העו"ד(יש עוד משהו? כי מס רכישה אין לי).
מדובר על בנין ובית ישן בן 60 שנה בערך.הבית עצמו סביר(בעיקר צריך צבע ותיקונים קטנים).אבל אני מפחד שפתאום יהיה איזה קלקול גדול בדירה (כמו פיצוץ צנרת פתאום) או משהו אחר...
25 אלף שקל בערך זה מספיק לדעתכם ?
בתרחיש הגרוע נאמר.

ושאלה אחרונה בהחלט,כמה אתם ,מי מכם שמשכיר דירה,משאיר כסף מהשכירות בצד לדברים כמו -תיקונים שוטפים(התפוצץ האינטרפוץ,שקע חשמל לא עובד וכו'..),ביטוח דירה,מתווך(חייב,כי אני גר רחוק ולא יכול לבוא להראות את הדירה שוב ושוב),"חודש ללא שכירות"(אומרים תמיד להתכונן לחודש בשנה שבו הדירה תהיה ריקה)?
לפי החישוב שלי -זה כשלעצמו מגיע כבר ל1000 שקל!
וזה עוד בלי לחסוך לשיפוץ רציני פעם בכמה שנים(בד"כ כמה?) או תיקונים שמשאירים אחרהם דיירים סוררים שעזבו את הבית .
אשמח לעזרה גם בזה.

תודה לכם ולכול עם ישראל-שנה טובה וגמר חתימה טובה!

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
10/10/2019 | 07:30
45
בעיקרון העו"ד אמור להדריך אותך בשלבים
אבל, אחרי שאתה מחליף טלפונים אתה נותן לעו"ד לעבוד על החוזה, יש קצת פינג פונג בחוזה בין העו"ד שלך לעו"ד של המוכרים עד להסכמה של כל הצדדים (עו"ד, אתה והמוכרים), ואז קובעים תאריך לחתימה על החוזה.
במעמד החתימה על החוזה חותמים על עוד כל מיני נספחים שהם בעצם ייפוי כוח כדי שעו"ד יוכלו לפעול בשם שניכם. באותו מעמד גם מעבירים את הסכום הראשון שסוכם מראש.
עו"ד שלך אמור לשים הערת אזהרה לטובתך כמה ימים לאחר מתן הצ'ק.
במהלך התקופה הזאת ולפני העברת התשלום האחרון, המוכרים צריכים ללכת לעיריה לסגור חובות ולהעביר על שמך את הדירה. שלב זה הכרחי כי העיריה צריכה להכיר את בעלי הנכס ולא רק את השוכרים.

לגבי כמה כסף, אני לא מכירה את הדירה אז לא יכולה לייעץ, אבל קח בחשבון שהמשכנתא שתיקח (אם תיקח) עוברת המלואה למוכרים, אין באפשרותך לקחת משם מרווח ביטחון.

לגבי השכירות, עד לפני שנה וחצי השכרתי דירה, שכר הדירה שלקחתי כיסה את המשכנתא והשאיר עוד כסף לתיקונים, מבחינתי זה היה אידיאלי.
עשיתי שיפוץ רציני בתחילה כשקניתי את הדירה ומאז רק תיקונים קלים, לא כל דירה צריכה שיפוצים מסיביים, במיוחד לא כזאת שאתה משכיר.
תיקונים אחרי דיירים סוררים אומנם יצאו ממך קודם, אך לצורך זה יש בטחונות וניתן לתבוע אותם.
לצפיה ב-'זה תלוי'
זה תלוי
10/10/2019 | 15:21
41
בטווח הקצר- ההוצאות תיקונים על דירה הם זניחות יחסית. בטווח הארוך- ההוצאות על תיקונים בדירה הולכות ונעשות יותר משמעותיות, כי ככל שהזמן עובר יש בלאי והזדקנות החומר. 
פיצוץ צנרת זה אכן תיקון מבאס. גם תיקון דוד זה דבר מבאס. גם החלפת ברזים בדירה האחד אחרי השני זה דבר מבאס. גם תיקוני מזגן זה דבר מבאס, גם תיקוני ריצוף זה שיאאאא הבאסה, גם זה שוועד בית מתקשר אליך כבעל הדירה ורוצה כסף על חידוש או צביעת חדר מדרגות\ החלפת ריצוף חיפוי ומעקה בחדר מדרגות\הוספת מעלית\הוספת מרפסת\ חידוש האינטרקום\ ניקוי או חידוש מרזבים\ זיפות הגג\איטום הגג\הריסת הבניין לתמ"א\2 או שיפוצים לתמ"א1 זה די מבאס בטווח הבנוני-קצר-ארוך (תלוי בקבלן) זה די מבאס בכללי, גם תיקון נזילות מהשיבר זה מבאס\ החלפת מקטע צינור של בית משותף מאד מבאס\ תיקון ניאגרה זה באסה, אבל בקטנה\ החלפת סיפון מבאס אבל בקטנה. אבל אין ספק שאת הכתר לוקח פינוי דייר, שזה באמת הדבר הכי מבאס בעולם שאפשר להעלות על הדעת. וכנראה גם הכי יקר מכל הדברים. למען הסר ספק אלה רק חלק מהדברים שאו אני כבעלת דירה, או בעל הבית שלי כבעל הבית שלי, נדרשו לשלם לאורך הזמן (ולא כל כך הרבה זמן אם יורשה לי להוסיף, לא עשרות שנים).וזה רק מה שנקרא קוסמטיקה, את הבעיות המהותיות, שאפשר לדחות מה שנקרא, אפשר לשפוך עליהן עוד עשרות אלפי שקלים בקלות. 

לצפיה ב-'שאלה כללית לפני קניית דירה בפפעם הראשונה בחיי'
שאלה כללית לפני קניית דירה בפפעם הראשונה בחיי
10/10/2019 | 00:24
23
שלום חברים,אני עומד לקנות דירה.
אין לי כסף לדירת מגורים באיזור מגוריי.
אז רוב הסיכויים שזו תהיה דירה להשקעה רק.
בכול מקרה אני מאוד מפחד..

רציתי לדעת אם מישהו יכול להדריך אותי מהו תהליך הקנייה אחרי שבחרתי דירה והחלפנו מספרי טלפונים של הע"וד ביני לבין המוכרת?
מה השלבים?
העו"ד שלי אמור לבדוק מה בדיוק?גם בעיריה דברים מסוימים?

אח"כ אני מגיע לחתום על הסכם מכר?
אח"כ אני מעביר את התשלום הראשון והמוכרת שמה הערת אזהרה לטובתי(או שאני שם את זה או העו"ד שלי?אני מבולבל).
אח"כ תשלום אחרון(כי זה פינוי מידי הדירה) ואז הדירה שלי.

ומשם מה נשאר?להעביר ברשויות על שמי?יש טעם  בכלל גם?הרי אני מחפש מידית שוכר...

אשמח להסבר וכול עצה שיש לכם.
אני די עם פיק ברכים מפחד..עסקת נדלן זה הדבר הכי גדול שאדם בד"כ עושה. ואני מפחד לטעות..

שאלה שנייה,כמה כסף רצוי/נהוג בד"כ להשאיר בצד?
כלומר חוץ מההכנסה וההוצאות הרגילות השוטפות והאישיות שלי.
וחוץ מההוצאות החד"פ  כמו-שכר טרחה  עורך דין ,מתווכים, שיפוץ קל לפני השכרתו ועלות עריכת חוזה שכירות אצל העו"ד(יש עוד משהו? כי מס רכישה אין לי).
מדובר על בנין ובית ישן בן 60 שנה בערך.הבית עצמו סביר(בעיקר צריך צבע ותיקונים קטנים).אבל אני מפחד שפתאום יהיה איזה קלקול גדול בדירה (כמו פיצוץ צנרת פתאום) או משהו אחר...
25 אלף שקל בערך זה מספיק לדעתכם ?
בתרחיש הגרוע נאמר.

ושאלה אחרונה בהחלט,כמה אתם ,מי מכם שמשכיר דירה,משאיר כסף  מהשכירות בצד לדברים כמו -תיקונים שוטפים(התפוצץ האינטרפוץ,שקע חשמל לא עובד וכו'..),ביטוח דירה,מתווך(חייב,כי אני גר רחוק ולא יכול לבוא להראות את הדירה שוב ושוב),"חודש ללא שכירות"(אומרים תמיד להתכונן לחודש בשנה שבו הדירה תהיה ריקה)?
לפי החישוב שלי -זה כשלעצמו מגיע כבר ל1000 שקל!
וזה עוד בלי לחסוך לשיפוץ רציני פעם בכמה שנים(בד"כ כמה?) או תיקונים שמשאירים אחרהם דיירים סוררים שעזבו את הבית .
אשמח לעזרה גם בזה.

תודה לכם ולכול עם ישראל-שנה טובה וגמר חתימה טובה!

לצפיה ב-'תשלום שכירות מראש'
תשלום שכירות מראש
07/10/2019 | 17:18
3
61
השוכרים שלי מציעים לשלם לי חצי שנה מראש בהעברה בנקאית ,במקום השקים שהם נתנו לי.(חוזה לשנתיים).
יש אצלי 6 צקים שלהם ,הם אומרים שאני אקרע אותם,ואצלם להם את זה.
האם להחתים אותם על זה שהם מאשרים לי לקרוע את השקים.?
זה חוזה חדש ורציתי לראות לפחות שצק אחד עובר ולא חוזר,ושלבטחונות שלי (בצק ערבון ,ושקים לרשויות) יש כיסוי  כביכול...
מה כדאי לעשות?

לצפיה ב-'נראה לי שענית לעצמך'
נראה לי שענית לעצמך
07/10/2019 | 18:04
49
זכותך לדרוש לקיים את החוזה, וזכותך כמובן גם ללכת לקראתם.
אם אתה רוצה לראות שצ'ק אחד עובר, אתה יכול לבקש לפדות את הראשון ושהם ישלמו 5 חודשים בהעברה בנקאית.
לצפיה ב-'צ'קים מחזירים ביד למי שנתן אותם'
צ'קים מחזירים ביד למי שנתן אותם
08/10/2019 | 00:39
1
46
ומי שנתן אותם יעשה בהם מה שהוא רוצה. 
לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
15/10/2019 | 10:41
7
לצפיה ב-'ועד הבית בדירה קנויה'
ועד הבית בדירה קנויה
28/09/2019 | 21:33
5
106
לפני פחות משנה רכשתי דירה. לפני שלושה חודשים הודיע ועד הבית על סיום תפקידו. בבנין יש 18 דיירים, שרק חמישה מהם בעלי דירה, כל השאר שוכרים. מתוך החמישה שתיים היו בועד וביקשו לסיים, אחד ביקש לקבל תשלום על שירותו כועד בית, אשה קשישה שלא רואים בכלל ואני.

החל נסיון למצוא ועד חלופי, בעלי הדירות שלא גרים בבניין כמובן לא נענו, אחד מחמישה החליט שהוא מוכן אבל בתשלום, מה שעורר התנגדות ואני הודעתי שאיני מעוניינת להיות בועד - מגדלת ילדה לבד עובדת במשרה מלאה ובאופן כללי, לא פנויה נפשית לעול הזה.

בזמנו העליתי רעיון לקחת חברת ניהול, פירוש הדבר הוא הכפלה של הועד אבל שקט נפשי לכולם. בזמנו לא הייתי מוכנה לשמש גם כאשת קשר לחברה, אבל היום שיניתי את דעתי ומוכנה לכך כי מי שיטפל בכל הדברים זו החברה.

אחת הדיירות ששימשה בועד מאוד תוקפנית וממש דרשה ממני להתמנות, כל הזמן כתבה הודעות בווטסאפ הקבוצתי על הצורך בועד חדש.

הדיירת השנייה ביקשה שנתכנס רק אנחנו, בעלי הדירות שחיים בבניין ונחלק ביננו את העבודה. אני רוצה להעלות את עניין חברת הניהול אבל חושבת שהוא לא יתקבל בברכה. אני בלחץ מזה ולא יודעת מה לעשות. זאת הבעיה בבניין שיש בו הרבה שוכרים...

איך אפשר לחלק את עבודת הועד בין ארבעה אנשים? כאמור, אני לא יכולה ולא מעוניינת לקחת חלק פעיל בניהול הועד (כמו למשל להיות חתומה על חשבון הבנק של הועד).

מה כדאי להציע בישיבה הזו מלבד חברת הניהול? הנטייה שלי היא לעמוד בתוקף על הצורך בחברת ניהול ולסרב לכל תפקיד שיוצע. הדיירת שביקשה לכנס את הישיבה אמרה לי פעם שעם קניית נכס יש גם התחייבויות ויש גם חובות.... כאילו לשמש כועד הוא חובה...

ברקע כל העניין הזה יש גם תיקון רציני שנאלצתי לעשות על חשבוני בקיר החיצוני של הבניין וסכסוך שהחל עם שניים מתוך ארבעת בעלי הדירות (התוקפנית והגבר), שטרם שילמו לי את חלקם.

אשמח לדעתכם, המצב גורם לי לחשוב ברצינות על מכירת הדירה שלי.

תודה!

לצפיה ב-'אין איסור או מניעה'
אין איסור או מניעה
28/09/2019 | 23:56
57
ששוכר דירה יהיה וועד בית. זה פשוט לא נהוג כי מי ששוכר דירה לרוב לא רוצה להתעסק עם זה, אבל אין שום איסור שכזה, והשוכרים גם יכולים להצטרף לישיבות הוועד. אז לא לספור אותם מראש בלי ללכת לשאול אותם  זו טעות
לצפיה ב-'אני לא יודעת איזה שוכרים יש אצליכם'
אני לא יודעת איזה שוכרים יש אצליכם
29/09/2019 | 21:19
51
אבל קורה שיש שוכרים ארוכי טווח ואין שום מניעה שהם יהיו חלק מהוועד בית ואין סיבה לא להזמין אותם לפגישות ועד.
הם משלמים ועד בית כמו כל הדיירים בבניין ואין סיבה להתייחס אליהם כאילו הם לא קיימים.
לצפיה ב-'שוכרים יכולים לתפקד בועד הבית'
שוכרים יכולים לתפקד בועד הבית
01/10/2019 | 20:43
47
אך חשוב לשים לב שהחלטות בנוגע לכספים שהולכים לתיקונים שאינם כחלק מהניהול השוטף של הבניין חייב להעשות באסיפת דיירים מסודרת ובהסכמה של בעלי הדירות.
לצפיה ב-'בהנחה שאין שוכרים שמוכנים לשמש כוועד'
בהנחה שאין שוכרים שמוכנים לשמש כוועד
02/10/2019 | 23:33
1
56
והפתרון צריך לבוא מארבעתנו בלבד, איך הייתם מציעים לי להתנהל?

האם ההצעה לקחת חברת ניהול כשאני אשמש כאשת קשר נשמעת הצעה הגיונית לאור הנסיבות?

איך אני יכולה להדוף את הטענות/דרישות שלהם שאני אמלא תפקיד מרכזי למרות שכאמור אין לי פנאי לכך?

תודה על התשובות!
לצפיה ב-'זה לא כל כך ענין של בתים משותפים כמו של אסרטיביות'
זה לא כל כך ענין של בתים משותפים כמו של אסרטיביות
03/10/2019 | 02:47
68
את עומדת בפני מצב רגיל בחיים שבו לוחצים עלייך לעשות משהו שאת לא רוצה לעשות, ושבו יש לך אינטרסים שאת רוצה להגן עליהם.
והשאלה איך את הודפת את הדרישות לעשות משהו שאת לא רוצה לעשות, ואיך את מקדמת את האינטרסים שלך.
אם אני הייתי במקומך הייתי בישיבה אומר חד משמעית שאני מצטער (אני לא מצטער אבל זו צורת דיבור מקובלת) אבל אני בשום אופן לא יכול למלא את תפקיד הוועד. הדבר לא בא בחשבון ויורד מהפרק. אם חוזרים ומעלים את הנקודה הזו בפני אני אומר "סליחה אבל כבר אמרתי שאני לא יכול" (אני לא באמת מבקש סליחה, זו שוב צורת דיבור מקובלת).
עכשיו צריך להציג את אפשרות החברת ניהול. את יכולה להציג את המצב כמציאות בלתי נמנעת: אין מי שימלא את תפקיד הוועד. את יכולה להגיד ששכירת חברת ניהול היא פתרון שהולך ונעשה יותר ויותר מקובל. את יכולה לציין שרוב הדירות מושכרות ושאר בעלי הבתים אדישים למצב הבניין. ואז במצב המציאותי שנוצר יש שתי אפשרויות: או שנשכור חברת ניהול, שזה פתרון שמתאים בדיוק למצב המציאותי, או שלא יהיה ועד.
תוסיפי גם שיש עוד חוב שצריכים לשלם לך ושאת שוקלת לקחת עורך דין ולתבוע.
תהיי מוכנה לפוצץ את הישיבה, כלומר לקום בהפגנתיות, לזרוק משהו כמו "טוב אני רואה שאין עם מי לדבר" ולצאת.

לצפיה ב-'למי שזוכר אותי, כתבתי פה מזמן על רכישת דירה:'
למי שזוכר אותי, כתבתי פה מזמן על רכישת דירה:
19/09/2019 | 18:23
5
96
ובכן, הדירה נרכשה ואני עובר אליה באוקטובר, החוזה השכרה שלי בדירה הנוכחית ממשיך עד אפריל ואתמול מצאתי דייר שיחליף אותי, התייעצתי לא מעט עם כל מיני גורמים ופירסמנו מודעה ביד2 שותפים על חדר מתפנה באוקטובר, אני משתתף בחמש מאות שקל עד תום החוזה לטובת השוכר החדש בחדר שמתפנה, אני כברחשבתי שזה אבוד ולא אמצא דייר באופן כזה, אבל הופתעתי וזה הסתדר, בקשר להשתתפות בשכר דירה זה רעיון טוב כדי למשוך שוכר, תחשבו על זה 
לצפיה ב-'אם זו דירה שרכשת'
אם זו דירה שרכשת
20/09/2019 | 00:25
4
55
מה הבהילות לשבור חוזה באמצע ועוד לשלם קנס 500 שקל עבור שוכר חדש? הדירה החדשה תחכה בכל מקרה, ותוכל להגיש פטור מארנונה עבור נכס ריק והתשלום על שאר החשבונות יהיה מנימלי. ככה שלא ברור לי למה שווה לך להפסיד כסף בעבור זה. 
לצפיה ב-'השכירות עד אפריל עולה 12,000'
השכירות עד אפריל עולה 12,000
20/09/2019 | 10:45
3
51
החוזה לא נשבר, הוא ממשיך כאמור, אני משתתף לטובת הדייר החדש בחמש מאות שקל לחודש, והוא אמור להביא לי המחאות על סך 1500 כל חודש עד סיום החוזה שלי כרגע
לצפיה ב-'גם לגור בדירה משלך זה לא בחינם'
גם לגור בדירה משלך זה לא בחינם
20/09/2019 | 13:17
2
43
הוצואת מעבר, ריהוט אם צריך השלמות או שינויים, מיסים, שיפוץ לפעמים, זה לא בחינם. זה כסף שיוצא מהכיס וגם לא מדובר בפרוטות. נראה לי חבל לבזבז כסף על דירה שאתה לא גר בה בעצם בעוד אתה משלם על הדירה שאתה עובר אליה. 
לצפיה ב-'יש עוד צד בעניין ההשתפות בשכר דירה:'
יש עוד צד בעניין ההשתפות בשכר דירה:
20/09/2019 | 13:24
1
41
זה גם היה צד למשוך שוכר חדש במקומי, גם כשהדירה היא בקומה רביעית בלי מעלית
לצפיה ב-'הבנתי את זה כבר ממקודם'
הבנתי את זה כבר ממקודם
21/09/2019 | 00:00
7
לצפיה ב-'השכרנו דירה לזג לאחר שהם'
השכרנו דירה לזג לאחר שהם
09/09/2019 | 11:14
7
122
בדקו אותה ובאו גם עם ההורים שבדקו אותה, ערכנו חוזה, בדירה יש 2 מזגנים ובחצי חדר מאורר תיקרה, הדירה היא בת 2.5 חדרים לאחר כמה ימים ביקשו מזגן גם בחצי חדר, רכשנו והתקנו מזגן נוסף, ואז אמרו שיש ג'וקים בדירה, מה שמעולם לא התלוננו דיירים קודמים, הזמנו מדביר שעשה הדברה לכל הדירה, ואז צלצלו ואמרו שהם רוצים רשתות בחלונות, פה כבר אמרתי להם סטו, ראיתם את הדירה ואני משכירה את מה שרואים, אתם רוצים רשתות תזמינו ותתקינו לכם, עכשיו גילו שיש מרפסת עם תריסים וחלונות חוץ מחלון קטנטן בו יש רק תריסים והנה הם מבקשים גם חלון, מחר יבואו ויגידו שיש יתושים והם רוצים אפריון מעל המיטה, או פרקטים על הריצפה כי כך זה אופנתי, איפה לדעתכם עובר הגבול בין דרישות הדיירים ליישום של משכירי הדירה, אשמח לתגובות

לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
09/09/2019 | 13:04
1
80
גם לא היית חייבת להתקין מזגן והדברה. אני לא בעד הדברים האלה בדרך כלל, אבל יש אנשים שמתבקש לעשות להם העלאה שנתית בשכר דירה. אם הם נשארים. כלומר, להעזיב אותם. 
לצפיה ב-'תודה רבה לתגובתך.'
תודה רבה לתגובתך.
09/09/2019 | 15:48
23
לצפיה ב-'אכן הגזמה ואפילו חוצפה לדעתי'
אכן הגזמה ואפילו חוצפה לדעתי
09/09/2019 | 21:40
73
יש שוכרים שלפעמים שוכחים שעם כל הכבוד לכך שהם משלמים שכ"ד, בעל הדירה לא חייב להם את כל העולם במסגרת זו. אם הם רצו את הדירה כמו שהיא, משמע הם מצאו אותה מתאימה לצרכיהם, זה גם מה שכתוב בחוזה סטנדרטי, ככה שהם לא יכולים לבוא בדרישות לתוספות לאחר מכן.

ספציפית דרישה להתקנת מזגן נוסף אחרי חתימת חוזה היא לא לגיטימית. הדברה בכללי היא באחריות השוכרים ממה שמקובל, למעט מקרים חריגים ממש (ובמקרים כאלו לרוב ועד הבית מטפל), ככה שיצאת ממש לארג'ית, והדרישות הנוספות הן בכלל לא מקובלות.

לצפיה ב-'גם לבעל הבית שלי כיום היו דיירים כאלה'
גם לבעל הבית שלי כיום היו דיירים כאלה
10/09/2019 | 05:30
71
כל פעם דרישה חדשה והדרישות גם הלכו וגדלו. גם הוא בהתחלה נענה להם עד שנמאס לו ועצר אותם. הם הפסיקו עם הדרישות אבל הסיפור בסופו של דבר לא נגמר טוב כי הם מצאו דרכים אחרות לנצל את טוב ליבו. 
אני אמרתי לו בסוף שהוא היה אשם. הדיירים יכולים לדרוש, אבל הוא זה שהסכים. לא צריך להסכים. כמו שכתבת הדיירים ראו את הדירה והסכימו לקבל אותה, אז זהו. בדיוק כמו שהמשכיר לא יכול להציב דרישות חדשות שלא הוסכמו בחוזה ככה גם השוכר לא יכול.

לצפיה ב-'כבעלת דירה לשעבר'
כבעלת דירה לשעבר
10/09/2019 | 17:34
1
73
הגבול אצלי עבר כבר במזגן, אחרי ששוכר רואה את הדירה וחותם על החוזה המו"מ נגמר, הדירה מושכרת בסכום שהוסכם עם הציוד הקיים.
הדיירת הקודמת שלי גם דרשה מזגן אחרי שהיא נכנסה לדירה ואמרתי לה שהשכר דירה בהתאם, הצעתי לה להתחלק חצי-חצי במזגן והיא לא הסכימה וכאן נגמר הדיון.
הדברה זה עליך ואין מה לעשות, אני אגב הייתי בודקת קודם עם הבניין על הדברה של הביוב לפני שהייתי עושה נקודתית לדירה כי לעיתים הפתרון אצל הועד.

יש דברים שאת מחוייבת לעשות ויש דברים שברגע שנחתם החוזה זה מה יש, את לא מחוייבת להוסיף ולשפר את הנכס כי ככה הוא הושכר.
אני רוצה לסייג את כל נושא התיקונים, כי אם היה מזגן בחדר שלא היה עובד אז באחריותך היה לתקן, אך זה לא המקרה הזה
לצפיה ב-'ושוב תודה למשתתפים בדיון.'
ושוב תודה למשתתפים בדיון.
10/09/2019 | 19:17
46
לצפיה ב-'אני חושבת'
אני חושבת
15/09/2019 | 08:49
54
שאולי גם הצורה שהדברים נעשו כדרישה ולא כשיח ובקשה משפיעים.
הדירה שאני עכשיו שוכרת באחד החדרים יש מזגן קיר מאוד ישן שבקושי מקרר ועושה רעש נוראי, שאלתי את בעלת הדירה אם ניתן להחליף והוספתי גם שאין לי בעיה שזה ייעשה רק לקראת הקיץ הבא כי בחורף אני כמעט ולא משתמשת.
לפני שאני עוברת לדירה חשבתי לבקש ממנה להחליף דלת כניסה (היום יש דלת עץ ישנה) לדלת פלדלת, אבל זה ממש לא ייעשה כדרישה אלא כבקשה פלוס מצאתי לה דלת עם משקוף חדש ומתקין בעלות טובה מאוד.

הדברה גם נשמע לי מוזר שהם מבקשים, יכלו לעשות את זה בעצמם כשהם עברו, זה מה שאני מתכננת לעשות.
לצפיה ב-'שתי שאלות בנוגע ליציאה מהדירה בסיום חוזה.'
שתי שאלות בנוגע ליציאה מהדירה בסיום חוזה.
31/08/2019 | 21:24
21
89
1) האם ביום היציאה מהדירה, בדיקתה כמובן ומסירת המפתח, צריכים להיות נוכחים כל השוכרים החתומים איתי על החוזה?
אני חתומה עם שני בני הזוג. האם מחובתם, ואולי אני אף יכולה לדרוש משניהם לנכוח ביום היציאה, גם לכל מקרה בו תהיה לי איזו שאלה לגבי מצב הדירה? גם ליתר ביטחון, כמובן. האם החוק מתייחס לזה באיזשהו היבט או שזה נתון רק לרצונו של השוכר? רציתי להבין את זה עקרונית.

2) האם אני אכן יכולה להחזיק בערבות שהם נתנו לי, כמובן גם במקרה שיש בידי שטר חוב שלהם, ואני לא חייבת להחזיר להם אותה במעמד היציאה אלא תוך פרק זמן סביר? ראיתי שהחוק קובע ואומר שניתן להחזיק בערבויות עד 60 יום, גם אם הם שילמו את כל יתרת החשבונות והחובות עד אז.
אני רוצה להאמין שיש היגיון מסויים בחוק, כי תמיד עלולות להתגלות הפתעות כאלה ואחרות שייתכן ולא נשים אליהן לב ביום מסירת הדירה.

אני פונה למי מכם שהם המשכירים - האם רובכם מחזירים את הערבויות לשוכרים שלכם ממש ביום היציאה מהדירה, או שאתם כן מחזיקים בהן עוד קצת, לכל מקרה שבו יתגלה פתאום משהו שעלול להיות באשמת השוכר?
האם זה משתנה אצלכם משוכר לשוכר - יש כאלה שהשבתם להם ביום היציאה ויש כאלה שלא, ולמה?

אודה מאוד למשיבים. 
לצפיה ב-'אם בדקת את הדירה לאחר הפינוי שלה מחפצי השוכר'
אם בדקת את הדירה לאחר הפינוי שלה מחפצי השוכר
31/08/2019 | 23:53
9
52
אני לא רואה משהו שיכול פתאום להתגלות כעבור כמה זמן כפגם באשמת השוכר. היקר יתמוטט? הברז ישפריץ? זה במילא באחריותך כמשכירה. 

לצפיה ב-'האמת שאני לא ממש יודעת...'
האמת שאני לא ממש יודעת...
01/09/2019 | 16:18
8
43
מנסה לחשוב על כיוונים או דוגמאות...

בכל מקרה, אם גם החוק מתיר לי לעשות זאת, אני אכן יכולה להסביר לשוכרים שאני מעדיפה לקבוע איתם שוב בעוד זמן מה ואז להחזיר להם את הערבות?
מצד אחד, אני לא רוצה להרגיש שאני עושה "משהו לא בסדר", אך אני גם באמת מנסה להבין למה החוק עצמו מתיר להחזיר את הערבות רק בשלב מאוחר יותר?
אם זה לא בשביל היתר ביטחון הזה.

איך הכי טוב להסביר להם את זה? כי אני לא מוצאת מילים אחרות. זה נטו העדפה אישית שלי, באמת ליתר ביטחון ולכל מקרה שלא יהיה.
לצפיה ב-'אם את משכירה את הדירה למישהו אחר'
אם את משכירה את הדירה למישהו אחר
01/09/2019 | 23:36
7
47
ואחרי חודשיים הקיר קורס, אין לך שום דרך להוכיח שזה נגרם כתוצאה מפעולות של השוכר הקודם ולא השוכר הנוכחי. 
לצפיה ב-'טוב, למען האמת'
טוב, למען האמת
04/09/2019 | 01:48
6
41
עוד לא לגמרי ברור לי מתי ייכנסו אצלנו שוכרים חדשים, אם בכלל.

בכל אופן, התכוונתי פחות למקרים קיצוניים יותר כמו קריסת קיר ויותר למצב בו רק לאחר שהם יצאו אני פתאום אשים לב, למשל, לשריטות על ארונות המטבח (אני סתם זורקת דוגמא, כן? מעבר לזה, אין ריהוט משלנו בדירה), אותו הם קיבלו כחדש כאשר הם נכנסו לדירה בזמנו.

כלומר, מצד אחד לא בא לי שהם ירגישו שאני בודקת את הדירה בזכוכית מגדלת כל פיפס, אך מנגד זו כמובן זכותי המלאה להרגיש בנוח לעשות זאת.
אלה סתם תהיות ביני לבין עצמי...

אגב, במקרה בו נוצר עובש באמבטיה ו/או על הקירות, זה מתפקיד השוכרים, כמובן, לטפל בזה, נכון?
ומה לגבי הפילטרים במזגנים? כי לגמרי לא ברור לי עד כמה הם הקפידו בכלל לבצע שטיפה שלהם במסגרת תחזוקה שוטפת, ואני מקווה שהם לא מלוכלכים במצב כזה שיהיה חלילה בלתי הפיך ועלול להשפיע על תפוקת המזגן. (אני גם לא בטוחה אם אוכל לקנות חדשים, היות ומדובר בדגם ישן יחסית. נקווה שהכל תקין דיו.)
טוב, נושא ניקוי הפילטרים ע"י השוכרים הוא סוגיה בפני עצמה, ולא ברור לי עד כמה זה בשליטתי בכלל לדאוג שזה ייעשה על ידם.
מה נותר לי לומר? הלוואי והכל יהיה בסדר כשהם יצאו.
לצפיה ב-'טיפול בעובש חל על המשכיר'
טיפול בעובש חל על המשכיר
04/09/2019 | 02:07
3
11
לצפיה ב-'רגע אחד...'
רגע אחד...
04/09/2019 | 14:01
2
33
אבל אם לא היה שום דבר בעת שהם נכנסו לדירה, וכשהם ייצאו יהיה כתוצאה מהשימוש שלהם, כמובן, במהלך אותן שנים, למה זה מתוקף תפקידי בכלל לטפל בזה? ממש לא מובן לי.
הרי העובש שם לא צץ סתם כך אלא רק כתוצאה ממי שגר שם באותו זמן ולא איוורר את האזור או טיפל בזה כראוי ובזמן.
לצפיה ב-'נראה לי שזה תלוי באופי של העובש'
נראה לי שזה תלוי באופי של העובש
04/09/2019 | 22:13
1
25
אם זה בגלל שהם לא אווררו אזור מסויים שהיה ניתן לאוורר אותו אז זו אשמת הדיירים. אם זה בגלל רטיבות מבחוץ או נזילה אז זה אחריות של בעל הבית.
לצפיה ב-'אוקיי.'
אוקיי.
05/09/2019 | 23:00
17
היות ובמקרה שלנו אין שום נזילה מהשכנים (לפחות לא שידוע לנו או שעידכנו אותנו, ובכלל אנחנו לא מכירים שום בעיות של נזילות משכן לדירה שם במהלך כל השנים), ואני לא לגמרי בטוחה עד כמה השוכרים נהגו לאוורר את האמבטיה, לאו דווקא באזור מסויים אלא בכלל לפתוח שם את החלון לאחר כל שימוש,
אז זה לגמרי באחריותם, ונקווה שנקבל אותה בחזרה ללא כל ממצאים שכאלה.
לצפיה ב-'ערבויות זה לא בלוק'
ערבויות זה לא בלוק
04/09/2019 | 11:54
1
30
לא משנה מאיזה צורה, צ'ק, ערבות בנקאית, או שטר חוב.
בסופו של עניין, אם את מחליטה לגבות את הערבויות מאיזושהי סיבה, מה שמצופה לפחות, מהשוכרים, זה להתנגד וקיימת להם הזכות לתבוע אותך חזרה.
לכן כדאי לך להיות חכמה ולא להכנס לפינות כמו שאת נכנסת אליהן עכשיו. 

לצפיה ב-'שלא תביני אותי לא נכון.'
שלא תביני אותי לא נכון.
04/09/2019 | 14:13
30
אין לי שום כוונה נסתרת, חלילה, לזרוק עליהם האשמות שווא.

אני לא נכנסת לשום פינות, רק רוצה לדעת ולוודא שקיימת לי הזכות לא בהכרח להחזיר להם את הערבות ברגע שהם יוצאים מהדירה. אני רוצה להאמין שלא כל משכיר עושה את זה. רק רוצה שאיכשהו לא ייווצר מצב שבו אני אגיד בדיעבד שלא הייתי צריכה להחזיר להם מיד. לא יודעת.. מעבר לזה, באמת שאין לי עוד מה להוסיף בעניין, רק רוצה לברר את הדברים מראש ולבטח את עצמי עד כמה שניתן. זה הכל. להבין את משמעות החוק.
לצפיה ב-'אין התייחסות בחוק לטקס מסירת המפתח'
אין התייחסות בחוק לטקס מסירת המפתח
01/09/2019 | 02:13
10
48
והמנהגים משתנים משוכר לשוכר וממשכיר למשכיר. רוב המשכירים מהם שכרתי אמרו לי להשאיר את המפתח על השיש במטבח, או אצל השכנים, וללכת. זה אינטרס של השוכר לפגוש את המשכיר ביום האחרון ולעשות איתו סיבוב בדירה, כדי שתהיה הסכמה שהכל בסדר ולא יהיו המצאות בהמשך. במיוחד שבאמת החוק מאפשר למשכיר להחזיק את הערבויות עוד חודשיים. אבל גם לשוכר אין חובה כזו והוא יכול פשוט להסתלק.
לצפיה ב-'הבנתי.'
הבנתי.
01/09/2019 | 16:46
9
33
טוב, האמת שקשה לי להבין את אותם משכירים שבוחרים לא לבדוק את הדירה בנוכחות השוכר, כי לא פחות ממנו זה צריך להיות גם אינטרס שלהם, לדעתי, ולא רק לחכות לבדוק את הדירה לבד - ומקסימום להשתמש בערבות במידת הצורך.

אז זה ההסבר מאחורי הסעיף של ה-60 יום בחוק? הוא מתייחס יותר למקרים האלה בהם השוכר בוחר, משום מה, שלא להיות נוכח בדירה ביום היציאה?
כי אני באמת מנסה להבין את ההסבר לכתוב בחוק, ומה שאתה כותב נשמע לי כמו סוג של הסבר אפשרי.

תודה רבה על התייחסותך.
לצפיה ב-'להבנתי ה-60 יום בא דווקא לטובת השוכר עם התיקונים בחוק'
להבנתי ה-60 יום בא דווקא לטובת השוכר עם התיקונים בחוק
02/09/2019 | 02:36
8
40
"חוק שכירות הוגנת" בא להסדיר מרכיבים שונים של השכרת דירה, ואחד מהם כנראה הזמן שמשכיר רשאי להחזיק את הערבויות. במקום לתת למשכיר להחזיק את הערבויות בלי סוף, ולתת לשוכר לרדוף אחרי המשכיר כדי לקבל בחזרה את הערבויות, הגבילו אותו בחודשיים, שזה לא הרבה זמן. בשנים שאני שכרתי דירות ועברתי הרבה בין דירות, הרבה פעמים לא הצלחתי לקבל בחזרה את צ'ק הביטחון ונאלצתי לבטל אותו. לפי התיקון בחוק היום הייתי אמור תוך חודשיים לקבל אותו בחזרה.
לצפיה ב-''
04/09/2019 | 13:56
7
25
אם כך, אני שמחה להבין את פשר ומהות הסעיף הזה, לדברייך.

העניין הוא שאני פשוט מניחה שהשוכרים שלי מצפים לקבל את הערבות בחזרה ביום היציאה שלהם, ולא נראה לי שהם בכלל מתארים לעצמם שאני אבקש להחזיק בה עוד קצת. אין לי מושג איך נהגו המשכירים שהיו להם בעבר ואני גם לא נכנסת לזה, מן הסתם. זו ההחלטה שלי, ומה שכתבת כאן די מרגיע אותי שאני אכן רשאית לעשות זאת ופשוט להסביר להם. (אני לא רוצה להתווכח על זה איתם מראש)

כשאתה היית עוזב דירות, היית מנסה לבקש כל פעם את הערבות ביום היציאה, ומה בעלי הדירה השיבו לך בתגובה? שהם יחזירו לך בהמשך?
לצפיה ב-'היו כל מיני תשובות והבטחות'
היו כל מיני תשובות והבטחות
05/09/2019 | 02:27
6
36
באופן אידיאלי אני ציפיתי שבעל הבית או נציגו יגיעו לדירה ביום העזיבה, ובידם צ'ק הביטחון. זה לא קרה כמעט אף פעם. אם הגיעו, מה שהיה המיעוט, לא הביאו את הצ'ק.
כשביקשתי אותו הרוב הציעו לי להגיע אליהם הביתה ולקחת אותו. הצעה גם לא נוחה לי וגם בין כה וכה בפעמים שניסיתי לקבוע פגישה זה לא הסתדר.
היו כאלה שאמרו לי "אל תדאג לא נשתמש בצ'ק". לא דאגתי אבל עדיף שיהיה מסודר.
אף אחד לא אמר "אני מעדיף להחזיק בבטחונות עד שנראה שהכל בסדר". אני תמיד יצאתי כשכל העניינים הכספיים מסודרים (והיו פעמים שנשאר אצל בעל הבית עודף כי שילמתי שכ"ד מראש ויצאתי לפני הזמן. פעם שילמתי לחצי שנה מראש ואחרי פחות מחודש נמאס לי והלכתי, וכל העודף נשאר אצלו).

לצפיה ב-'תודה על השיתוף.'
תודה על השיתוף.
06/09/2019 | 00:01
5
23
אז מה היית מציע לי לומר להם כשהם יבקשו את הערבות על מנת שלא יתרגזו ולא ניכנס לוויכוחים? האם לנסות להסביר להם שכך נהגנו גם עם השוכרים הקודמים?

לצפיה ב-'יש חוק והולכים לפי החוק'
יש חוק והולכים לפי החוק
06/09/2019 | 04:35
4
26
זה לא נושא לויכוח ואין מה להסביר. שיקראו את החוק אם לא עשו זאת עד עכשיו.
מי שמתרגז רק מעלה חשד שהוא רוצה את הערבות כי הוא חושש שיש הצדקה למימוש שלה ומנסה לקבל אותה באמצעות אלימות.

לצפיה ב-''
08/09/2019 | 23:31
3
23
ומעבר ללהסביר להם שגם החוק מאפשר זאת, אם הם עדיין יתעקשו לדעת למה אני לא מחזירה להם לאחר בדיקת הדירה, מה הכי טוב לומר להם כדי לצאת בסדר ושהם איכשהו יתרצו?
לצפיה ב-'זה כבר עניין כללי של אסרטיביות ועמידה מול אנשים'
זה כבר עניין כללי של אסרטיביות ועמידה מול אנשים
09/09/2019 | 03:08
2
24
מסרת להם את עמדתך וזהו. את לא מנהלת דיון על הזכויות שהחוק מקנה לך. הגעת לדירה, עשית סיבוב ובדקת אותה, קיבלת את המפתחות, עכשיו את צריכה ללכת והדיירים לשעבר מתבקשים לצאת כי את רוצה לנעול. יכול להיות שהם לא מרוצים אבל את לא מופקדת על השבעת רצונם. יצטרכו ללכת לדרכם לא מרוצים.
לצפיה ב-'כן.. ברור לי.'
כן.. ברור לי.
11/09/2019 | 00:15
1
25
אני פשוט אגיד להם שניפגש איתם שוב בעוד כמה זמן על מנת להשיב להם את הערבות, בהנחה שהכל יהיה בסדר כמובן.

המון תודה על כל התגובות שלך. 
לצפיה ב-'אם וידאת '
אם וידאת
17/09/2019 | 20:02
24
שהשוכרים שילמו לך את כל דמי השכירות והם אינם חייבים לך יותר כסף, אם ווידאת שהשוכרים שילמו את כל התשלומים הנלווים (חשבונות ומיסים וכיו"ב) אם ווידאת שהנכס החוזר לך במצב תקין על פי החוזה- אין מה לשמור את הערבויות. אישית, לו היית מציבה בפניי עובדה כזו, הייתי מחתימה אותך כי כל הנ"ל נבדקו לשביעות רצונך. וכך ובמקרה תרצי לחלט את הערבויות האלה תצטרכי לפנות לבית משפט. ובמידה והיית מסרבת לחתום היית מקבלת מכתב אזהרה מעורך הדין שלי. אבל זו רק אני. 
לצפיה ב-'שטר חוב בעת השכרת דירה'
שטר חוב בעת השכרת דירה
26/08/2019 | 07:50
3
507
בוקר טוב,
אני עומדת לפני חתימה על חוזה לשכירות דירה.
המשכירה מבקשת שטר חוב שגם ערבים יחתמו עליו.
אני יודעת שבעבר היה ניתן לרכוש שטר חוב בבנק הדואר, אך אני לא מצליחה למצוא שום מידע או פרטים על זה, האם עדין עושים את זה מול בנק הדואר?
הדירה הקודמת ששכרתי לא ביקשו את זה ממני, נתתי שיק בטחון + שיקים לרשויות + שני ערבים שחתמו איתי על החוזה.
אשמח לעזרתכם.
תודה רבה
לצפיה ב-'מורידים טופס מהאינטרנט'
מורידים טופס מהאינטרנט
26/08/2019 | 09:05
2
39
יש הרבה דוגמאות עם הסברים גם
לחפש למשל "שטר חוב להורדה"
לצפיה ב-'אוקי...'
אוקי...
26/08/2019 | 09:20
1
41
האם זה אותו דבר כמו מה שהיו בזמנו עושים בנק הדואר?
היא הראתה לי דוגמה של טופס שהדיירים הקודמים הביאו לה וזה היה נראה כמו משהו ממוחשב שבנק/בנק דואר/רשות כלשהי נותנים
לצפיה ב-'הצורה לא משנה, משנה מה כתוב'
הצורה לא משנה, משנה מה כתוב
26/08/2019 | 11:11
40
אין יותר בדואר ועכשיו כל אחד מכין את שלו, או שמורידים מהאינטרנט. אני הייתי אומר למשכירה שאם חשוב לה אז שהיא תמצא טופס באינטרנט שמוצא חן בעיניה ותדפיס או תשלח לי קישור, וזהו. כמו שהיא מכינה את החוזה ככה היא יכולה ואמורה גם להכין שטר חוב.
הנה גם מצאתי כתבה:

לצפיה ב-'כמה שאלות קטנות על דירת שותפים וכ"ו...'
כמה שאלות קטנות על דירת שותפים וכ"ו...
17/08/2019 | 17:21
5
99
אז ככה החלטתי לצאת מתי שהוא בחודשים הקרובים מהבית בפעם הראשונה ואין לי מושג מכלום....

יש לי כמה שאלות בסיסיות (וקצת מגוכחות)-

1-מה בעצם אמורים לשאול בטלפון בנוגע לדירה?
2-איך מתבצע הסיור בדירה? (מי קובע אותו? באיזו שעה?)
3-איך אמורים להתנהג בסיור ומה לעשות/לשאול?
4-האם ניתן לראות כמה דירות באותו יום או שזה בלתי אפשרי?
(אני רואה הרבה פעמים שמי שמפרסם דירות שותפים זה האנשים שגרים שם ולא הבעלים בגלל זה אני תוהה אם ההתנהלות במקרה כזה היא מול בעל הבית או השותפים)
5-כשאתם נכנסתם לדירה מה ביקשו מכם? (12 שקים שכר דירה, שטר חוב, ערבים?)
6-שק ביטחון הוא שק נפרד מהשקים שרושמים לרשויות או שזה אותו הדבר? וכמה שקים אמורים לרשום לרשויות בעצם? ומה גובה שק הביטחון?
7-אתם מצלמים ליקויים בדירה בפעם הראשונה או רק רושמים אותם בחוזה?
8-אחרי שסיימתם לבדוק את הדירה פשוט מבקשים עותק של החוזה כדי לעבור עליו בבית?
9-מה כדאי לקנות לדירת שותפים? (בהתחשב שבדירה כזו הריהוט והדברים הנחוצים כבר קיימים) ואיך חולקים מטבח? כלומר- הא הסכום/צלחות/סירים הם משותפים או שלכל אחד יש את שלו?
10-ולבסוף- כמה אתם משלמים על שכ"ד/ תשלומים שותפים? (השרשור הקודם היה ב 2010)

אני מודה מראש לכל מי שירצה לענות לי (ובטוחה שאחשוב על עוד שאלות בהמשך )
לצפיה ב-'תזרמי יהיה בסדר. '
תזרמי יהיה בסדר.
17/08/2019 | 17:48
50
חלק מהשאלות פשוט טו מאצ'  (באיזו שעה קובעים סיור בדירה?  מי קובע?  אה...אמ... מתי שנוח? מי שמראה את הדירה ומי שרואה את הדירה...?) וחלק מהפרטים די ספציפיים למקרה, למשל דירה בת"א שמחולקת בין 3 שותפים לא תעלה כמו דירה בבאר שבע שמחולקת בין 2 שותפים....
אוקצור, תזרמי עם זה, יהיה בסדר. ג'סט דו איט. 
לצפיה ב-'קודם כל לזכור שאת שוכרת חדר ולא רוכשת דירה'
קודם כל לזכור שאת שוכרת חדר ולא רוכשת דירה
18/08/2019 | 01:16
53
וזאת אומרת שהסיכון שאת לוקחת הרבה יותר קטן ולא נורא אם תעשי איזו טעות.
בטלפון את יכולה לשאול חלק מהשאלות שמנית כאן. תשאלי מתי אפשר לבוא לראות את הדירה. תשאלי מול מי את עומדת, אם מול השוכר או מול בעל הבית. יש גם ככה וגם ככה. לך זה לא במיוחד משנה, אבל את יכולה לשאול. תשאלי כמובן מה שכר הדירה, כמה תשלומים, מה דורשים ערבויות. יש כל מיני. 
לגבי שאר הנקודות:
- את תגיעי לדירה בזמן שתקבעו בטלפון. תראי את החדר שאת יכולה לקבל, ותחליטי אם מוצא חן בעינייך. אם את יכולה לראות גם את השותפים זה יתרון.
- תבדקי את השירותים והמקלחת, אם הם נקיים ועובדים.
- אותו דבר במטבח, תראי שהברזים עובדים.
- בחדר שמציעים לך, לפחות, תבדקי שהחשמל עובד.
- אם זו קומה אחרונה תשאלי אם יש בעיה של רטיבות בחורף.
- תשאלי שוב גובה שכ"ד, תשלומים, איזה ערבויות מבקשים, ותעשי חשבון אם מתאים לך
- צ'ק ביטחון וערבויות יכולים לדרוש על 3 חודשי שכירות לכל היותר. צ'קים לרשויות מוציאים ללא סכום. כל צ'ק שאת מוציאה קריטי לסמן למוטב בלבד (עם שני קווים), ולרשום את שם המוטב באופן ברור.
- את החוזה שתקבלי בהחלט תקחי לבדוק, רצוי להראות למישהו מהצד שלך שמבין. יכול להיות שילחצו עלייך לחתום במקום כי יש עוד מתעניינים, אז אם את יכולה לבוא עם מישהו שמבין כבר, זה עדיף. 
- מה שנוגע לחוזה, תראי אם יש סעיף שמאפשר לשוכר לבטל את החוזה בהודעה מראש (של חודשיים לכל היותר). במקרה שלך כדאי לך מאד שיהיה כזה סעיף.
- סכום וכלי מטבח, כמו תחתונים, אני חושב שכדאי שתביאי את שלך
- אחרי שתיכנסי תקני לך דברים קטנים שחסרים אבל לדעתי לא כדאי להשקיע יותר מדי.
- ליקויים שאת רואה בדירה בהחלט תצלמי, וגם תדאגי שיהיה רשום בחוזה.
לצפיה ב-'לרוב קובעים זמן ושעה לראות את הדירה בטלפון'
לרוב קובעים זמן ושעה לראות את הדירה בטלפון
18/08/2019 | 09:03
47
את כל שאר הדברים מבררים כשמגיעים לראות את הדירה. בזמן הזה אפשר לראות כמובן ליקויים בדירה אם יש, ואם זאת דירת שותפים, נהוג גם לעשות היכרות קצרה עם השותפים, ברמה שמספרים על הסדר יום שלהם (למשל אם הם בבית בשעות מסוימות, נוהגים לשמוע מוזיקה בלילה וכד', דברים שלאנשים מסוימים עשויים להפריע ולאחרים לא).
כשעברתי לדירת שותפים, החדר שהיה מיועד לי היה ריק ואני הבאתי את הציוד שלי מהבית. יש גם דירות שיש בהן כבר ריהוט ואז מן הסתם לא צריך להביא עוד. (אני אישית אגב, בין אם עוברת לדירת שותפים ובין אם לדירה לבד, תמיד מעדיפה להיכנס לדירה ריקה ולהביא את הריהוט שלי אבל זה עניין אישי וכל אחד והעדפותיו).
המחיר, גם בדירות שותפים משתנה בהתאם למיקום הדירה, גודלה, מספר השותפים וכו'. לרוב מציינים את המחיר כבר במודעה, ואם לא, אפשר לשאול כבר בזמן שיחת הטלפון הראשונה
לצפיה ב-'תודה לכולם '
תודה לכולם
21/08/2019 | 21:07
1
38
וכן אני יודעת שהשאלות שלי נשמעות לחוצות- אני פשוט לא יודעת למה לצפות אבל אני מקווה שיהיה בסדר
לצפיה ב-'אין לך מה להתנצל וכל שאלה היא שאלה לגיטימית'
אין לך מה להתנצל וכל שאלה היא שאלה לגיטימית
26/08/2019 | 09:24
31
אומנם לא שוכרת עם שותפים אלא לבד.

אבל כן את יכולה לראות כמה דירות ביום, הכל תלוי בזמן שיש לך, בסבלנות, בזמינות של מי שמראה את הדירה.

בדירות שותפים הרבה פעמים ההתנהלות (עד לחתימת חוזה ותשלום) תהיה מול השותפים הנוספים בדירה שזה בעיקרון טוב כי זה האנשים שתגורי איתם וכדאי שתראי ותרגישי מה הוייב איתם.
שק בטחון הוא סוג של בטוחה שבעל הדירה יכול לבקש, יש סוגים נוספים כמו ערבות, שטר חוב וכדומה.
מבחינת גובה הבטחונות, על פי חוק שכירות הוגנת , בטוחה שהוצאתה כרוכה בתשלום מותר לבקש 3 חודשי שכירות או שליש מכל שכר הדירה , הנמוך מבינהם, בפועל לא תמיד זה קורה והרבה פעמים מבקשים יותר.

לצפיה ב-'לכל המשכירים .כתבה שכדאי לקרוא לגבי'
לכל המשכירים .כתבה שכדאי לקרוא לגבי
15/08/2019 | 15:39
85
חברות  מסחריות הבודקות את האיתנות הפיננסית של השוכרים ,בדיקות שעשויות למנוע אפשרות של שוכר שאינו משלם דמי שכירות.
חלק מהחברות לא לוקחות כלל תשלום בעבור הבדיקה.הבדיקה רק באישורו והסכמתו של השוכר המיועד.
בנוסף, חלק מחברות אלו מציעות מעין ביטוח בצורה של תשלום כל דמי השכירות גם אם השוכר מפסיק לשלם וזאת תמורת בין 2-4 אחוז מדמי השכירות החודשי.
מצ"ב הקישור לפוסט מהיום 15-8-2019
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...
איני נכנס כלל לנושא של שמירת הפרטיות של השוכר אלא רוצה להביא בפני המשכירים מידע שעשוי להועיל להם לקראת השכרת הדירה לשוכר חדש.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –
פורום גירושין
פורום גירושין
פורום מעמד זרים
יש לכם שאלות בנושא הגירה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה