לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1129611,296 עוקבים אודות עסקים

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'מי אמור לשלם על שירות מנעולן?'
מי אמור לשלם על שירות מנעולן?
20/05/2018 | 11:51
1
14
היום כשפתחתי דלת מבחוץ המפתח בקושי הסתובב למרות שמבפנים היה בסדר. שמתי שמן שעזר מעט אבל עדיין מפתח חא מסתובב טוב.

אני שוקל בשלב זה להזמין שירות של מנעולן.

האם עליי לפנות לבעל הבית שיזמין או שאני מזמין?
האם על בעל הבית להחזיר לי כסף על שירות?
לצפיה ב-'את כל השאלות האלה תפנה לבעל הבית'
את כל השאלות האלה תפנה לבעל הבית
20/05/2018 | 17:18
9
זה האדם לדבר איתו. מן הסתם כדאי לו לעשות את זה בעצמו, אם הוא רוצה שיהיה לו מפתח לדירה שלו. 
לצפיה ב-'שוכר דירה מתלונן שיש נחש בגינה הפרטית של הדירה ומבקש שהמשכיר'
שוכר דירה מתלונן שיש נחש בגינה הפרטית של הדירה ומבקש שהמשכיר
13/05/2018 | 08:32
1
46
האם האחריות על הלכידה והעלות הכרוכה בכך הינם על השוכר או על בעל הדירה
לצפיה ב-'לדעתי השוכר אלא אם בחוזה הוגדר שהמשכיר אחראי לניקיון בגינה'
לדעתי השוכר אלא אם בחוזה הוגדר שהמשכיר אחראי לניקיון בגינה
13/05/2018 | 08:49
17
לצפיה ב-'שאלה: בתקופה הנוכחית, בעת חידוש חוזה לשנה נוספת, באיזה אחוז'
שאלה: בתקופה הנוכחית, בעת חידוש חוזה לשנה נוספת, באיזה אחוז
06/05/2018 | 08:03
11
67
נוהגים המשכירים להעלות את שכר הדירה?
תודה

לצפיה ב-'לא ממש שאלה שאפשר לענות עליה'
לא ממש שאלה שאפשר לענות עליה
06/05/2018 | 11:24
7
53
תחשוב מה נראה לך הגיוני. לא חייבים להעלות שכר דירה. אצלי השכר דירה כבר יותר מ 10 שנים אותו הדבר. 
לצפיה ב-'באותו עניין יש לי שאלה,'
באותו עניין יש לי שאלה,
07/05/2018 | 21:12
6
47
אצלי הדיירים כבר שנתיים בדירה באותו מחיר כאשר בחוזה כתוב שנוכל להעלות להם את שכר הדירה ב5%.

אני רוצה לשנות את הסעיף ולרשום שמחיר השכירות יעלה בהתאם למצב השוק, לא יודעת לנסח את זה, ועל כן זקוקה לעזרה , בבקשה תעזרו לי לנסח את הסעיף הזה.

תודה.
לצפיה ב-'אין דרך לנסח את מה שאת רוצה. תסבירי לי מה זה השוק? '
אין דרך לנסח את מה שאת רוצה. תסבירי לי מה זה השוק?
07/05/2018 | 22:06
50
"מצב השוק" זה משהו אמורפי.
מי מחליט אם משהו עולה או יורד? אין אדם\אישיות\מדד\סולם שנקרא "השוק".
את יכולה להצמיד למדד את שכר הדירה (המדד הוא אפסי אז זה לא שבאמת תקבלי מזה כסף), את יכולה להצמיד לדולר ולהחליט שאם השקל יורד יחסית לדולר מאד מאד אז שכר הדירה בשקלים ירד מאד אבל יעבור להיות דולרי, ואת יכולה להחליט על העלאה באחוז מסוים קבוע שרירותי ואת יכולה סתם להעלות את שכר הדירה מתי שבא לך לפנ כל תחילת חוזה בלי תירוצים כי מותר לך לעשות את זה. זה טיפשי, אבל מותר להיות טיפשי. 
לצפיה ב-'אם החוזה נותן אופציה להאריך את השכירות'
אם החוזה נותן אופציה להאריך את השכירות
08/05/2018 | 04:49
4
44
כלומר שהשוכר יש לו זכות ראשונה לשכור את הדירה לשנה הבאה, צריך לרשום בפירוש מה יהיה שכר הדירה לתקופת האופציה. כי האופציה היא התחייבות של המשכיר לאפשר לשוכר לשכור לעוד שנה במחיר מסויים. זו התחייבות חוזית שצריכה להיות ברורה כמו שברור מה שכר הדירה לשנה הראשונה.
אם אין אופציה כלומר לקראת סוף השנה הכל פתוח, המשכיר יכול להודיע לשוכר שלא יאפשר לו לשכור עוד שנה, או שהשוכר יצטרך להתמודד מול שוכרים אחרים, אז לא צריך לדבר על שכר הדירה לשנה הבאה. בבוא הזמן תחליטו מה אתם רוצים, תגידו לשוכר הקיים מה המחיר החדש, ירצה ייקח לא ירצה שלום. הוא במעמד כל שוכר פוטנציאלי.
מקובל לתת אופציה לשנה-שנתיים, ואחריהם כאמור הכל פתוח, שכר הדירה ואפשרות ההארכה.
לצפיה ב-'אנחנו בשנה השלישית עם אותם שוכרים'
אנחנו בשנה השלישית עם אותם שוכרים
08/05/2018 | 08:43
3
47
אז אבטל את הסעיף לגבי המחיר ואודיע להם בזמן המתאים לאיזה סכום אנחנו מעלים להם את השכר דירה באם נחשוב להעלות אותה.
לצפיה ב-'לשם האיזון אוסיף שיקול נוסף הפוך'
לשם האיזון אוסיף שיקול נוסף הפוך
08/05/2018 | 09:23
2
45
והוא שככל שהשוכר ותיק וטוב יש הצדקה להתייחס אליו יותר טוב. זאת משום שכידוע יש סיכון עם כל שוכר חדש ולא מוכר, וכדאי לגרום לשוכר מוכר שמרוצים ממנו להמשיך לשכור. נכון שקביעת שכ"ד לשנה הנוספת מראש (למשל ע"י התחייבות לאחוז העלאה מסויים ולא יותר) עלולה להוביל לסכום נמוך ממה שעשה השוק הרלוונטי, אבל שוכרים כמו כל אדם אוהבים לדעת מראש מול מה עומדים. הסיכון שלוקח המשכיר עם שוכרים חדשים גם הוא יש לו משמעות כספית.
אבל ברור שהכל תלוי הן באישיות המשכיר והן בשוק המסויים שבו הדירה, ולא הכרחי שכל משכיר יסכים איתי בנקודה זו.
לצפיה ב-'אני לגמרי משכימה איתך, אך לאחר זמן מה'
אני לגמרי משכימה איתך, אך לאחר זמן מה
08/05/2018 | 11:56
1
37
עושים חשבון ואז כמו שהדייר רוצה שנחליף לו מסגן ושנתקן לו תריס למרות שהילדים הקטנטנים שלו שברו אנחנו מחליפים ובצורה הגונה יש להם מענה על כל תקלה, כך יש גם רגע שעושים חושבים אם סכום השכירויות עלה למה לא להעלות אותו גם לדיירים שלנו? השכרת דירה זה עסק  לכל דבר ועסק צריך להשתלם.
לצפיה ב-'זה עניינים שצריך לקחת בחשבון'
זה עניינים שצריך לקחת בחשבון
08/05/2018 | 19:06
42
אני יכולה להגיד לך שהדיירים שלי רצו שאני אשים להם מזגן בחדר שאין בו מזגן ואמרתי להם שזה לא מתאים לי, לקחתי את הצעדים הכלכליים שלי בחשבון כשסגרתי איתם עלות שכ"ד ולכן הצעתי להם להתחלק חצי-חצי בעלות.
הם לא הסכימו ואני לא התקנתי מזגן.
לא כל בקשה צריך למלא.

מצד שני אני יכולה להגיד שלי אישית היה חשוב יותר דיירים טובים מאשר עוד 100-200 שקל שכ"ד, והעליתי את השכ"ד רק כשהשוכרים התחלפו.
לצפיה ב-'לא השאירו לי הרבה מה להוסיף'
לא השאירו לי הרבה מה להוסיף
08/05/2018 | 20:24
1
59
בכללי - אין אקסיומות בתחום. העלאות מחירים לרוב מגיעות בהתאם לעליות המחירים בשוק ולשינויים בסביבה. ברמת גן למשל יש את נושא עבודות התמ"א שלא אחת מוביל לירידות מחירים.
כן מקובל שלשוכר שמחדש חוזה מעלים את שכ"ד בסמליות יחסית לשוכר חדש, אבל זה מגיע יותר משיקול של רצון טוב. בזמנו גרתי בדירה שגם אם היו מעלים לי את שכ"ד ב500 ש"ח זה היה נחשב לשכ"ד סביר (אם כי לשמחתי זה לא קרה).
לצפיה ב-'כדי לא להחשב כרודף כסף רשמתי 3%'
כדי לא להחשב כרודף כסף רשמתי 3%
10/05/2018 | 21:06
12
לצפיה ב-'בשרשור זה נמחקו מספר תגובות '
בשרשור זה נמחקו מספר תגובות
11/05/2018 | 17:07
39
מותר לכם לא להסכים אחד עם השני, אבל תשומת לב לתרבות הדיון. אין שום סיבה לכנות חברי פורום אחרים בכינויי גנאי. 
לצפיה ב-'אשמח לדעתכם - כמה מזגנים להתקין בדירה להשכרה?'
אשמח לדעתכם - כמה מזגנים להתקין בדירה להשכרה?
02/05/2018 | 08:04
5
70
אנחנו מתכוננים להשכיר לראשונה את הדירה שלנו בצפון, דירת 3 חדרים של 75 מ"ר בקומה 3 מתוך 5 מאוד מאווררת ונעימה (לדעתי...) מעולם לא היה לנו מזגן בדירה, רק מאווררים. אבל זה אנחנו, ברור לנו שלאנשים אחרים מזגנים זה דבר חשוב. אנחנו תוהים עד כמה למזגן יש חשיבות בהשכרת הדירה והאם כדאי להשקיע בשלושה מזגנים בכל חדר או במזגן אחד בסלון ולכל היותר להתקין מאווררי תקרה בחדרים. אשמח לשמוע את דעתכם.  

לצפיה ב-'יש חשיבות במיוחד שהמתעניינים לא מכירים את הדירה'
יש חשיבות במיוחד שהמתעניינים לא מכירים את הדירה
02/05/2018 | 16:13
2
60
ומתרשמים רק מהנתונים שלה. יש אנשים שלא צריכים ואפילו לא אוהבים מזגן, אבל הרוב בהחלט יעדיפו מזגן בכל חדר. כך שככל שיש יותר מזגנים ככה יהיו יותר מתעניינים.
לצפיה ב-'בעניין מזגנים, אנחנו משכירים דירה עם 2 מזגנים'
בעניין מזגנים, אנחנו משכירים דירה עם 2 מזגנים
02/05/2018 | 20:55
1
64
היום הודיעו לי הדיירים שאחד המזגנים מרעיש להם, האם זה אומר שאנחנו חייבים להתקין מזגן חדש במידה ואכן המזגן מרעיש?
לצפיה ב-'לא צריך ללכת לקיצוניות'
לא צריך ללכת לקיצוניות
03/05/2018 | 15:14
53
מה מרעיש, המזגן או המדחס?
אם זה המזגן עצמו אפשר אולי לתקן. למה ישר לרוץ להחליף?
אם זה המדחס, כנראה שזה גם מפריע לשכנים ולא רק להם, ומדחס רועש לשכנים יכול להיגמר בהשבתת המזגן על פי חוק הגנת הסביבה. 
החלפת מדחס יכולה להיות דבר יקר, ואם זו הבעיה, אז כדאי לבדוק מה יוצא יותר זול, מדחס או מזגן חדש. 
לצפיה ב-'אני ממליצה להתייעץ עם איש מזגנים מנוסה'
אני ממליצה להתייעץ עם איש מזגנים מנוסה
03/05/2018 | 21:23
1
43
אפשר גם באחד הפורומים, ולקחת הצעות למיזוג + הצעות מחיר שונות, ולהחליט מה יותר מתאים.
תכנית מיזוג לדירה זה דבר שמשתנה בהתאם למבנה וגודל הדירה, בהתאם למיקום בארץ וגם בהתאם לקומה בה היא ממוקמת.
לצפיה ב-'מזגן במדינה שלנו זה מוצר בסיסי'
מזגן במדינה שלנו זה מוצר בסיסי
14/05/2018 | 10:23
26
כדאי להתקין מזגן בכל חדר שינה/סלון. זה הסטנדרט היום.
אפשר למצוא מזגנים זולים 1 כ"ס כולל התקנה ב-~1500 ש"ח
לצפיה ב-'בדיקה האם יחידת דיור היא חוקית'
בדיקה האם יחידת דיור היא חוקית
02/05/2018 | 10:40
9
66
שלום,

אני רוצה לברר איך בודקים אם יחידת דיור הינה חוקית, כרגע אנחנו גרים ביחידה של 30 מ"ר ויש לה כניסה נפרדת.
היחידה מחוברת לבעלי הדירה שלנו עם דלת ואנחנו לא משלמים ארנונה.

רציתי לברר למי צריך להתקשר ואיזה פרטים צריך לדעת כדי לבדוק שהיחידה חוקית.

תודה לעונים
לצפיה ב-'מה זה ייתן לך? '
מה זה ייתן לך?
02/05/2018 | 12:11
8
56
לא טוב, את תגורו שם. הארנונה כשלעצמה היא לא מדד. סעיף 145 לחוק התכנון והבנייה מגדיר אלו עבודות דורשות היתר. על פניו בגלל שיש שינוי במספר הדיירים בבית, נראה שדרוש היתר (המבחן הוא אם יש לכם שירותים ומקלחת משלכם). אם ניתן היתר או לא ניתן היתר זה משהו שרק בעירייה ידעו להגיד. 
לצפיה ב-'חוזה חוקי'
חוזה חוקי
02/05/2018 | 12:52
7
65
אני חותמת על חוזים בצורה חוקית ואם יש חוזה למבנה לא מאושר אני לא מעוניינת לחתום עליו וזו זכותי המלאה.
בכל אופן דיברתי עם העיריה אגף הנדסה והם יבדקו ויחזרו אלי, נתתי להם גוש ומספר חלקה שלקחתי מאתר מסוים.
באופן כללי לדעתי חשוב לבדוק את הנכס, מה יקרה אם זה לא חוקי ופתאום יבואו אלי עם צו שאני צריכה להתפנות במיידי?
לדעתי אחריות בסיסית של השוכר תקן אותי אם אני טועה
לצפיה ב-'בנוסף'
בנוסף
02/05/2018 | 12:54
50
העלה לי את החשד כשבעל הדירה אמר לי לומר שאנחנו קרובי משפחה שלהם
(לומר את זה לשכנים) אז אם זה נורה אדומה עבורי אני מעדיפה לברר את העניין בטרם החתימה.
לצפיה ב-'אם את רוצה לגור ביחידת דיור דווקא'
אם את רוצה לגור ביחידת דיור דווקא
02/05/2018 | 13:34
55
תצאי מנקודת הנחה שרוב היחידות בנויות בלי היתר. אלא אם כן את רוצה לברר נקודתית לגבי כל יחידה ויחידה שאת מתכוונת לשכור, אבל זה עניין שלך. 
מי שרוצה כמוך לגור ביחידת דיור, מחליט שזה מתאים לו מכל מיני סיבות. את לוקחת סיכון מסוים (האכיפה של העיריות בנושא לא משהו אז זה לא סיכון גדול, מקסימום עוברים דירה הרי במילא זה בשכירות לא התכוונת לגור שם לתמיד) ובתמורה את מקבלת גם משהו, חיסכון מסוים כנראה. 
 אם את מתעקשת על לגור ביחידת דיור את תצטרכי לברר את זה כל פעם מחדש ורוב הסיכויים שכל פעם מחדש יגידו לך את אותו הדבר. אז ההחלטה היא שלך. זה המצב היום בארץ. 
לצפיה ב-'לדעתי לא אחריות של השוכר'
לדעתי לא אחריות של השוכר
02/05/2018 | 16:10
2
51
כפי שאמרה עוגיפלצת אי אפשר ללכת ולבדוק כל יחידה וכל דירה מחולקת.
אין להתפנות במיידי. כל פינוי הוא תהליך ואם את גרה בתום לב בית משפט לא יפנה אותך בלי זמן משמעותי להתארגנות. 

אני אוסיף גם שאם אכן בעל הבית בנה ללא היתר, ואת הולכת ומדווחת לרשות, את מסבכת אותו כאשר את בכלל לא בעלת ענין. אני לא תומך בעבריינות בניה אבל לא חושב שענין שלי לעבוד כפקח בניה עבור הרשות ולא חושב שמקומי לסבך אנשים בבעיות מול הרשות.
לצפיה ב-'מה זה אומר לגור בתום לב?'
מה זה אומר לגור בתום לב?
03/05/2018 | 13:37
1
34
הכוונה שלא ידעתי אם זה חוקי או לא?
לצפיה ב-'לשוכר אין שום אחריות לברר את חוקיות הדירה ששכר'
לשוכר אין שום אחריות לברר את חוקיות הדירה ששכר
03/05/2018 | 16:09
33
תום הלב הוא כאשר השוכר משלם את שכר הדירה והתשלומים שהוא חייב בהם ועומד בתנאי החוזה. מפנים שוכר שאינו עומד בתנאי חוזה, וגם אחרי תהליך שיכול לקחת כמה חודשים ואפילו שנים.
לצפיה ב-'אגב אני חושב שיש דרך יעילה וחסכונית להשיג את הבדיקה'
אגב אני חושב שיש דרך יעילה וחסכונית להשיג את הבדיקה
02/05/2018 | 16:35
1
58
אומרים למשכיר שמתכוונים לפנות לרשות לבדוק אם היחידה חוקית.
אם אמר אין בעיה, סימן שהיא חוקית.
אם התנגד סימן שלא.
ככה גם לא מסבכים אותו וגם מקבלים תשובה.  
לצפיה ב-'לא ידעתי שזה מסבך...'
לא ידעתי שזה מסבך...
03/05/2018 | 13:31
45
זו נראית לי שיטה טובה מה שאמרת.
כמובן התקשרתי פעם אחת בלבד לברר ,דיברתי עם מזכירה של אגף הנדסה והיא לקחה פרטים
אני מקווה שלא יצא מזה כלום :\\
אבל טוב שאמרתם לי לפעם הבאה אדע.
ומקווה כמובן שלא עשיתי נזק חלילה

לצפיה ב-' חוזה עם הדיירים עומד להסתיים ביולי,'
חוזה עם הדיירים עומד להסתיים ביולי,
28/04/2018 | 20:17
5
96
אנחנו רוצים לדעת אם הם מתכוונים להישאר בדירה, כמו כן להודיע להם שאם הם נשארים בדירה מחיר השכירות משתנה כי שנתיים לא העלנו להם את המחיר.

נשאלת השאלה האם בווטסאפ שנכתוב להם אנחנו שואלים אותם וגם מודיעים להם, או שכדאי קודם לשאול אותם אם הם רוצים להישאר בדירה ורק לאחר שיענו שכן אז נשלח להם הודעה נוספת שאנחנו מעלים להם את דמי השכירות?

כמו כן כמה זמן בערך לפני כדאי לכתוב להם? אני חושבת שבחודש הבר כי אם לא יסתדר שיהיה לנו זמן למצא שוכרים חדשים שלא נישאר עם דירה ריק.

אשמח לשמוע לדעתכם.
לצפיה ב-'לרוב חוזים מציינים'
לרוב חוזים מציינים
28/04/2018 | 21:11
68
מתי הדיירים והמשכירים צריכים להודיע אם הם לא מעוניינים להמשיך בחוזה. כך שאת צריכה להעיף מבט בחוזה שלכם.
זה לא באמת משנה מה תעשי קודם. כי אם הם לא ירצו להישאר אחרי העלאת המחיר- זו עדיין זכותם. 
לצפיה ב-'לפחות חודשיים'
לפחות חודשיים
29/04/2018 | 05:05
3
59
לשלוח הודעה שנשאר ממנה תיעוד. לא רואה מה הטעם לשאול ואז להודיע. תודיעו שאם הם רוצים להמשיך השכירות עולה, ואם הם בוחרים להמשיך עליכם כבר להיפגש לחתימה על חוזה חדש ומסירת שיקים לתקופה הבאה.
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
29/04/2018 | 19:58
13
לצפיה ב-'להיות שקוף ואמיתי עם השוכרים'
להיות שקוף ואמיתי עם השוכרים
30/04/2018 | 09:46
1
54
לציין כבר בהתחלת השיחה כי בכוונתך לעלות את שכר הדירה ב-X ש"ח בשנה הבאה ולוודא אם הוא מעוניינים להישאר.
להיות מוכנים שזה פתח למשא ומתן ובסופו של דבר עוד 100 ש"ח * 12 חודשים שווים פחות בדרך-כלל מלמצוא דיירים חדשים טובים.

לצפיה ב-'אתה צודק אך לא דובר על 100 ש''ח'
אתה צודק אך לא דובר על 100 ש''ח
30/04/2018 | 15:28
48
צריך לישר קו עם מחירי השכירויות היום.

אנחנו לא חברה וולנטרית, אנחנו חיים מדמי השכירות.
לצפיה ב-'רוצה להשכיר לאדם בלי מינוס'
רוצה להשכיר לאדם בלי מינוס
28/04/2018 | 15:49
8
87

רציתי לדעת אם אני מגזים?
ביקשתי משוכר מתעניין להראות לי פלט עו"ש עדכני. 
ראיתי שהוא במינוס 20K עם הלואות ומשכנתה. בתקופה שראיתי יש הכנסות יפות אך ההוצאות גדולות מכך משמעותית. הוא מוכן לתת לי ערב, אך לא מוכן לערבות בנקאית (אפילו של חודש שכירות) שלו או של הערב.

אני לא יודע אם זה מצב כלכלי נורמאלי לאדם בפריפריה בישראל או שהוא שוכר שרצוי להמנע ממנו

לצפיה ב-'נו, זה עונשך '
נו, זה עונשך
28/04/2018 | 16:16
2
77

אם לקחת על עצמך להכנס לאנשים לחשבון בנק, מן ההיגיון שלפחות היית יודע מה לעשות עם המידע הזה. אחרת למה לבקש אותו אם אתה לא יודע מה לעשות עם זה?
לצפיה ב-'יודע לעשות משהו עם מידע שאני אוהב לראות'
יודע לעשות משהו עם מידע שאני אוהב לראות
28/04/2018 | 17:35
1
67
אדם יציב עם מחשבה על חיסכון והתנהלות כלכלית נכונה.
לא נתקלתי באחד כזה. מעבר להיותי משכיר, אני מכיר רק אנשים כאלה.
אז רציתי לפנות לחוכמת ההמונים ולהבין האם אני חי בבועה שבה כל מי שאני מכיר חי בפלוס ושאר 90 אחוז מהישראלים חיים כמו האדם ההוא. או לחליפין יש לי סיבה לדאוג וטוב שאני מחכה לאדם הנכון.
לצפיה ב-'תקרא נתונים של הלמ"ס'
תקרא נתונים של הלמ"ס
28/04/2018 | 19:11
22
לצפיה ב-'השאלה היא לא מה גובה המינוס אלא מה מסגרת האשראי'
השאלה היא לא מה גובה המינוס אלא מה מסגרת האשראי
29/04/2018 | 05:13
1
58
אם יש לו מסגרת אשראי של 50,000 אז יש לו עוד 30,000 לפני ששיקים יחזרו. זאת אומרת שאם תמצא מישהו בלי מינוס אבל גם בלי מסגרת אשראי, הוא לא יותר בטוח מהבחור עם המינוס של ה-20000. מסגרת אשראי אפשר להגדיל בכל עת.
לצפיה ב-'לא להכניס ראש נקי למיטה חולה'
לא להכניס ראש נקי למיטה חולה
30/04/2018 | 09:43
55
תדאג לקחת ביטחונות כמו שצריך.
צ'קים פתוחים אינם ביטחונות כמו שצריך.
פיקדון / ערבות בנקאית / גביית שכר דירה באשראי
לצפיה ב-'העלית סוגיה מעניינת'
העלית סוגיה מעניינת
03/05/2018 | 21:21
43
מפתיע אותי שהשוכר הסכים לבקשה שלך. אני רחוקה מלהיות במינוס, ועדיין לא הייתי מקבלת בהבנה בקשה כזאת.
אם כבר, מה שצריך להפריע לך זו העובדה שהוא לא מוכן לתת לך ערבות -  שזה דיי הגיוני בהתחשב בעובדה שהוא במינוס, אבל גם הישראלי העובד הממוצע שמצליח לגמור את החודש, לרוב יתקשה לתת ערבות בנקאית ויעדיף לתת ערבות באופן אחר (הכוונה לערבות כספית, לא לאדם שיחתום לו ערבות).

לצפיה ב-'עם ישראל חי על אשראי'
עם ישראל חי על אשראי
06/05/2018 | 13:38
1
25
אתה יכול לראות בנתוני הלמ"ס.
יהיה לך קשה למצוא שוכר כפי שאתה רוצה.
לצפיה ב-'that's why you should use credit card'
that's why you should use credit card
14/05/2018 | 10:27
14
I will reccomend using iagree.co.il - I have a lot of confidence in this product, and when I have seen this I though I would probably will use it in the future since it can solve a lot of issues with renting an apartment and a lot of worries to both sides, the landlord and the tenants. As a tenants, it would be nice to know that I do not need to use an old fashion way to pay my bills like check, today students do not use checks and it is unnecessary to get it just to rent an apartment. Plus, because most 20 age people do not use checks, they do not know the consequences of it and it is frustrating to know you have made a mistake with it after renting an apartment. As a landlord, you can have a better feeling knowing that you have someone to back up you if something goes wrong with the payments or damage to the apartment, since there is a lot of cases of tenants that hurt the apartment and disappear, checks that comeback from the bank. and many other problems.
לצפיה ב-'מי משלם על ארנונה כאשר דירה ריקה?'
מי משלם על ארנונה כאשר דירה ריקה?
26/04/2018 | 20:34
7
77
דיירים קודמים יצאו בסוף הפברואר ואני נכנסתי באמצע המרץ בדיוק.

בעל הבית קיבל חשבון ארנונה עבור זמן שאף אחד לא התגורר בדירה.

מי אמור לשלם ארנונה?
לצפיה ב-'זה לא ברור? '
זה לא ברור?
26/04/2018 | 22:24
4
79
האמת היא שאף אחד לא צריך לשלם ארנונה במקרה הזה. בעל הבית יכול לקבל פטור על נכס ריק בתקופה הזאת. 
לצפיה ב-'מסכימה ומתקנת'
מסכימה ומתקנת
28/04/2018 | 19:54
3
51
פטור ניתן לקבל פעם אחת במהלך תקופת הבעלות בדירה, רצוי לנצל אותו בזמן של שיפוץ הנכס ולא כשיש שבועיים חפיפה בין דיירים.

* ככה זה ב-4 עיריות שאני מכירה, מניחה ששאר העיריות לא מוותרות על ארנונה.
לצפיה ב-'תיקון לתיקון'
תיקון לתיקון
28/04/2018 | 21:08
2
42
ניתן לקבל לא יותר מ -6 חודשים של פטור מארנונה. כאשר  ה- 6 חודשים האלה לא חייבים להיות ברצף. כלומר אפשר לקחת חודש פה, חודשיים שם, לפי הצורך
לצפיה ב-'נכון'
נכון
29/04/2018 | 19:25
1
35
ועדיין לרוב בעלי דירה לא יקחו את זה כשיש פער של שבועיים בין שוכרים.
אגב יש בעלי דירות שלא מכירים את זה (חברה שלי לאחרונה קנתה בית ושיפצה והתלוננה שהיא צריכה לשלם בזמן הזה ארנונה על שתי דירות עד שסיפרתי לה על העניין)
לצפיה ב-'נכון'
נכון
29/04/2018 | 19:40
33
יש ארנונות שהן יקרות מאד ואז כל שבוע שווה הרבה כסף. לפעמים זה כדאי. אבל אפשר לבצע את זה רק רטרואקטיבית ובתלות בחשבון חשמל. 
לצפיה ב-'כפי שעוגי כתבה'
כפי שעוגי כתבה
26/04/2018 | 22:38
1
60
במקרה כזה ניתן לקבל פטור מהארנונה. במקרה שלך, מי שאמור לטפל בזה זה בעל הדירה - אתה אמור לשלם את חשבון הארנונה החל מיום תחילת החוזה שלך, אותך לא מעניינים החובות שהיו לפני כן.

לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
27/04/2018 | 07:27
14
לצפיה ב-'תמ"א 38'
תמ"א 38
18/04/2018 | 09:19
10
63
היי,
האם לשוכר יש דרך לברר בצורה מדויקת מה הסטטוס תמ"א בבניין שהוא עומד להכנס אליו? האם הערייה תחשוף מידע כזה? רשות אחרת?

החשש הוא להכנס לדירה בבניין שתהליכים תמ"א ואחרי כמה חודשים לגלות שהשתחרר איזה פקק בירוקרטי ועומדים להתחיל את העבודות בפועל.

**שימו לב שלא מעניין אותי סעיף יציאה חד צדדי במקרה של תמ"א אלא להמנע מהכנסת ראש בריא למיטה חולה.
לצפיה ב-'אם אתה יודע שמתישהו'
אם אתה יודע שמתישהו
18/04/2018 | 10:37
2
56
צריך להתבצע תמ"א אז תמיד יכול להשתחרר "פקק בירוקרטי", כל 5 דקות אחרי שתברר. אז מה זה משנה?
לא אי אפשר לדעת באיזה שלב נמצא הפרויקט. מבחינת העיירה, ברגע שיש אישור הקבלן יכול להתחיל. מתי הקבלן יתחיל זה כבר תלוי בו, הוא לא משתף בזה את העירייה. הוא כן משתף בזה את הדיירים לפני שהוא מתחיל. 
לצפיה ב-'זה משנה'
זה משנה
18/04/2018 | 11:11
1
48
כי יש ערים במרכז שיש בהם שכונות שלמות שהתמ"א נמצא בתהליך "כלשהוא".
"כלשהוא" יכול להיות "דיון" בין הדיירים ליזם ואז התחלת הבנייה תקח כמה שנים ויכול להיות בשלב שבו יש אישור וזה תלוי ביזם שירצה כמובן לבנות כמה שיותר מהר.

בתור שוכר זה מידע מאד רלוונטי ומעניין.

האם ערייה תסכים לשתף אם ישנו אישור \ כמה רחוק האישור של בניין בכתובת X?
לצפיה ב-'הסברתי לך פעם אחת'
הסברתי לך פעם אחת
18/04/2018 | 21:43
38
אני לא אחזור על עצמי. יש אתרים באינטרנט שמראים מה נמצא בהליכי אישור ומה בבניה. לפי רחובות. תחפש
לצפיה ב-'נושא התמ"א זה דבר קצת מורכב'
נושא התמ"א זה דבר קצת מורכב
18/04/2018 | 16:32
49
מדובר בהליך ממושך שכולל לרוב לא מעט עיכובים, ולמעשה עד שלא מתחילים לבנות קשה לענות על השאלה מתי מתחילים. לא תמיד עוזר שהפקק משתחרר, כי אם בדיוק התחילו לבנות במגרש ליד, לא ימהרו לאשר את התחלת העבודות בקלות.

בגדול - בניין שכבר התחיל את ההליך של תמ"א הוא תמיד סיכון, השאלה אם התכנון הוא שכירות לטווח ארוך, או ששנתיים+- ללא חשש יספיקו לך. אם רק התחילו לדבר על הנושא, לרוב אפשר להיות רגועים לאפילו יותר משנתיים.

בעיה אחרת שקיימת בבניינים שמיועדים לתמ"א פינוי בינוי היא העובדה שהמשכירים לא יתלהבו לבצע תיקונים יקרים בדירה, מה שדיי הגיוני בתכלס, וזה יכול להגיע למצבים לא נעימים אם המזגן ממש ישן והם לא יסכימו להחליף, או שנדרשים שיפוצים שונים.
לצפיה ב-'תהליך תמ"א'
תהליך תמ"א
26/04/2018 | 13:42
5
32
אתה יכול לשאול מה הכוונה בנמצא בתהליך.
אם רק התחילו לדבר עם יזמים, הדרך עוד ארוכה מאוד. אם רק היום חתמו על חוזה סופי עם היזם ורק עכשיו מתחילים לרוץ על תוכניות להגשה, סביר מאוד להניח שבשנה וחצי הקרובות לא יקרה שום כלום.
אם כבר עברו שנתיים מהחתימה על החוזה, יש בהחלט מצב שהתהליך בשלבים מתקדמים ועלולה להתחיל בניה. אם בעל הדירה מתעקש שלא תתחיל בניה במהלך החוזה אתה יכול לבקש לעגן את זה בחוזה + פיצוי מוסכם במידה והסעיף מופר.
לצפיה ב-'זה גהנום לגור בדירה שמתבצעת בו'
זה גהנום לגור בדירה שמתבצעת בו
27/04/2018 | 17:40
27
תהליך של תמ''א, אם אתה שוכר דירה ואמור להתחיל שם תהליך של תמ''א מתי שהוא תכתוב סעיף בחוזה שסכום השכירות ירד משמעותי או שתפנה את הדירה מיד עם תחילת התמ''א.

אני הורדתי לדיירים שלי מחצית הסכום כאשר היה בינוי בבנין בו יש לי דירה שאני משכירה.
לצפיה ב-'כולכם התפרצתם לדלת פתוחה'
כולכם התפרצתם לדלת פתוחה
28/04/2018 | 00:40
3
37
בד"כ הבעלים לא מעודכן עד הסוף איפה עומד תהליך התמ"א וקל לו להגיד "אל תדאג לא יבנו גם עוד שנתיים", מהצד השני אם משתחרר פקק בירוקרטי כלשהוא והיזם מתחיל לבנות, גם אם יותר לי לעזוב מבלי למצוא מחליף, עדיין אני זה שאוכל אותה מאד חזק לכן שאלתי שאלה פשוטה:

האם יש מקור אינפורמציה אמין שדרכו אני יכול לדעת בסבירות גבוהה איפה עומד הפרויקט (נניח אם יש אישור מהעירייה או אין). זאת כל השאלה.
 As simple as that.

שאר הדברים שהעלו פה (איך להגן על עצמי בחוזה, מה השלבים שתמ"א כולל וכו') או שידועים לי או שלא רלוונטיים.

לצפיה ב-'למה אתה כל כך כועס, כל אחד הקדיש לך זמן'
למה אתה כל כך כועס, כל אחד הקדיש לך זמן
28/04/2018 | 20:35
1
33
וענה לך כפי שהבין את שאלתך.
לצפיה ב-'חלילה כועס..'
חלילה כועס..
29/04/2018 | 20:15
23
מודה לכל חבר פורום שהשקיע מזמנו בניסיון לעזור.
רק הבהרתי.
לצפיה ב-'לדעתי אפשר לבדוק בעירייה האם הוגשה תוכנית'
לדעתי אפשר לבדוק בעירייה האם הוגשה תוכנית
29/04/2018 | 12:46
23
אבל לדעתי זה לא משהו שסביר שאתה בתור שוכר תעשה. תלך ותתרוצץ ותברר. יתכבד בעל הדירה ויתן לך את המידע המדוייק.

בכל מקרה, אם הוא בטוח שתוך שנתיים לא יהיה כלום, שישים גם את הכסף שלו היכן שהפה שלו נמצא, ויתחייב בחוזה לקנס שמפצה אותך על טרחה ועלויות מעבר במידה ומתחילים לבנות בתקופת החוזה. זה משהו פשוט מאוד לביצוע שלא דורש התרוצצויות.

לצפיה ב-'שאלה לגבי מתלה מגבות במקלחת שנפל'
שאלה לגבי מתלה מגבות במקלחת שנפל
17/04/2018 | 14:33
4
87
שלום,
אנחנו שוכרים דירה ומשלמים בזמן.
המוט שמחזיק את המגבות (הוא מברזל) נפל בדירה שלנו לאחר שתלינו עליו מגבת, הוא לא נשבר אלא יצא ממקומו 
השאלה האם זה כתוצאה מבלאי סביר של הדירה?
כלומר: האם אני מחויבת לתקן את זה או שהמשכיר מתקן את זה?

מדגישה שזה מחובר עם 2 עיגולים לקיר הזה במקלחת וזה יצא ממקומו.

לצפיה ב-'הסבירות היא בעיני המתבונן'
הסבירות היא בעיני המתבונן
17/04/2018 | 15:37
64
תגידו שהמוט יצא מהמקום כי הוא היה ישן או כי לא הותקן טוב. אם בעל הבית חושב אחרת שיגיד הוא אחרת. אם הוא יסכים או לא יהיה לו כוח להתווכח אז טוב.
לצפיה ב-'תיקונים קטנים הם באחריות השוכר'
תיקונים קטנים הם באחריות השוכר
18/04/2018 | 10:43
61
או שתחליטי שבא לך שיהיה לך מתלה מגבות, או שתחליטי שלא בא לך שיהיה לך מתלה מגבות ואז אל תתקני. לא הולכים על דברים כאלה לבית משפט. תירגעי 
לצפיה ב-'לא הייתי מתעכבת על זה'
לא הייתי מתעכבת על זה
18/04/2018 | 16:27
56
במקרים כאלו בעל הדירה לא תמיד זוכר מה יש ומה אין, ואם זו דירה שמושכרת הרבה זמן יש סיכוי שמי שהתקין את המוט זה שוכר עבר.
לא הייתי בכל מקרה מטרידה את המשכיר עם זה, במיוחד כי זה נשמע כמו משהו שלא בעיה לתקן לבד.
לצפיה ב-'נשמע לי שטותי'
נשמע לי שטותי
26/04/2018 | 13:44
31
בתור שוכר הייתי מתקן לבד במקרה כזה, ובתור משכיר הייתי מתקן לשוכר אם היה כל כך חסר אונים שנאלץ לפנות אלי.
לצפיה ב-'שאלה לגבי הארכת חוזה'
שאלה לגבי הארכת חוזה
17/04/2018 | 14:56
3
75
שכרנו יחידת דיור לשנה ,וכמה חודשים לפני סוף החוזה בעל הדירה שאל אם נהיה מעוניינים להישאר עוד, אמרנו לו שכן והוא כתב לנו בוואצפ שנוכל להישאר עד סוף יולי.
ניסינו לקבוע לחתום על חוזה אך לא יצא (הוא שכח כנראה לחזור אלינו)
בכל אופן בחודש שעבר נגמר החוזה, בתחילת החודש הבאנו לו צ'ק על החודש הנוכחי וכעת אנחנו לא רוצים להישאר בדירה הזו.
כי אני בהריון וקשה לי עם האוויר (זה יחידת דיור מרתף)
האם אני מחויבת לומר לו מראש שאני רוצה לצאת לפני יולי? מדגישה כי לא חתמתי על חוזה נוסף. 
ואני רוצה לצאת בתום החודש הזה. (בדיוק לפי מה ששילמתי)
כמו כן לאחרונה אשתו מתנכלת אלינו מפריע לה רעש של שעון מעורר ב9 בבוקר ואנחנו לא מבינים למה היא מציקה לנו. היא עושה רעש ללא סוף עם מוזיקה רועשת בבוקר ומביאה שיפוצניקים ב7 וחצי בבוקר ואנחנו לא מתלוננים. אבל מרגיש שהיא מחפשת אותנו בקטנות
כמו כן, יש קיר גבס שמפריד בין הבית שלהם לשלנו וזה כניסה נפרדת.
לדעתי זה אפילו לא חוקי היחידה הזו והם מעלימים מס, השאלה שלי האם הם יכולים לעשות לנו משהו אם לא נישאר עד יולי כי יש הבטחה בוואצפ עד יולי אז השאלה אם זה תקף.

תודה וסליחה שזה ארוך...

לצפיה ב-'השאלה אם התכתובת בוואצאפ מהווה הסכם שכירות חדש'
השאלה אם התכתובת בוואצאפ מהווה הסכם שכירות חדש
17/04/2018 | 15:28
54
לאור העובדה שלא חתמתם וגם לא שילמתם עד יולי אלא רק עד סוף אפריל. אילו שילמתם עד יולי לא היתה שאלה, אבל ככה יש. את התשובה יכול לתת רק בית משפט, ולכן אני ממליץ לכם להחזיק בעמדה שלא היה הסכם שכירות חדש, להודיע מיידית כבר היום שאתם יוצאים בסוף החודש, ותראו מה תהיה התגובה. אם בעלי הבית אכן מאסו בכם אז לא יעשו בעיות. אם ירצו לעשות בעיות יצטרכו לתבוע, שהרי אין להם שיקים. לא חושב שכדאי להם.
לצפיה ב-'תראי '
תראי
18/04/2018 | 10:42
46
יש פה לכאן ולכאן. כי יש דקויות. אבל מה זה בכלל רלוונטי?
תבקשי לצאת קודם וזהו. עכשיו עוד מעט מאי. או שתתאפקי חודשיים, או שהוא יגיד לך שבסדר לצאת. 
לצפיה ב-'זה מה שנקרא גוון אפור'
זה מה שנקרא גוון אפור
18/04/2018 | 16:24
44
מבחינת ההוגנות - להודיע שאתם עוזבים ולהתנער מהסיכום שלכם עם בעל הדירה זה לא הוגן ולא יפה, ואם זה יגיע לפסים משפטיים, יש את התכתובת ביניכם כהוכחה, ואת בעצמך כותבת שהייתה כוונה לחתום על חוזה וזה נפל בין הכסאות.

בתכלס - יולי זה עוד פחות מ-3 חודשים, מצאתם כבר דירה חלופית? זה אפשרי מבחינתכם לעבור בקטע הפרקטי?
במקומכם הייתי לוקחת את העצה של עוגי ושואלת על אפשרות לעזוב קודם, ובתכלס אם יפרסמו את הדירה עכשיו, יש סיכוי שימצאו שוכרים מחליפים שמתעניינים בכניסה מיידית, ואז נפתרה הבעיה.
לצפיה ב-'שכר דירה גבוהה'
שכר דירה גבוהה
08/04/2018 | 22:05
5
127
היי, אני כבר יותר מחצי שנה משכירה דירה בדרום
דירה בעלת 3.5 חדרים לא מרוהטת כלל
כל הרהיטים שלי אפילו מכונת כביסה ותנור...שאלה שלי כזו
האם שכר דירה של 2250 בחודש זה בסדר ? סביר ? ללא חשבונות כלל..ארנונה 560 בחודש וחשמל ומים כמה שיוצא לי להשתמש.
הדירה לא צבועה עם פיטריות ביר ובמקלחת..תריסים נשברו איך שנכנסתי לדירה , הכל ישן האלה פעמיים עברה סתימה והבאתי אש מקצוע מכספי.
מה עליי לעשות ? העל הבית בסדר גמור סך הכל אבל לדעתי מחיר כזה גבוהה מידי
לצפיה ב-'זה תלוי איפה בדרום'
זה תלוי איפה בדרום
09/04/2018 | 06:33
2
61
אני גרה בדרום וזה ממש זול לפי איפה שאני גרה.
תבדקי מה המחירים באיזור שלך.
את הפטריות והסתימה הבעל בית צריך לתקן/לשלם.
לצפיה ב-'בבאר שבע'
בבאר שבע
09/04/2018 | 08:12
1
48
כן כנראה שזה מחיר סביר לעומת מה שאני מכירה אבל עדיין מבאס קצת לשלם על דירה ריקה בלי כלום...
לצפיה ב-'דירות מרוהטות עולות יותר'
דירות מרוהטות עולות יותר
09/04/2018 | 09:30
56
יש אנשים שיש להם רהיטים ודווקא מעדיפים דירות ריקות.
לצפיה ב-'אין דרך לענות על שאלה כזאת'
אין דרך לענות על שאלה כזאת
09/04/2018 | 18:56
49
זה מאד תלוי באזור ובדירה הספציפית
את מוזמנת לפתוח יד2 ולהסתכל כמה עולות דירות דומות אחרות ואיך הן נראות.
לצפיה ב-'הבעיה זה פחות המחיר והריהוט'
הבעיה זה פחות המחיר והריהוט
13/04/2018 | 15:45
45
הבעיה העיקרית זה הפטריות במקלחת - מדובר בסיכון בריאותי, וגם תמורת מחיר נמוך אין שום סיבה שתסכימי לגור בדירה כזאת. בעל הדירה מחוייב לטפל בזה תוך פרק זמן סביר, ללא קשר לגובה שכ"ד שאת משלמת.

לגבי השוואות מחירים - זה ממש משתנה ממקום למקום ולא רק, כפי שהסבירו פה החברים. אם המחיר גבוה לדעתך, או שהוא גבוה ליכולות שלך - הפתרון הוא לחפש דירה חדשה.

(אצלנו בגוש דן זה מחיר שתשלמי אם תגורי בדירת שותפים, לא כולל ת"א...)
לצפיה ב-'שותף שעוזב את הדירה ולא משלם את חשבונות '
שותף שעוזב את הדירה ולא משלם את חשבונות
01/04/2018 | 20:54
4
92
אני משכיר דירה לשני שותפים. בחוזה יש לי ערבות בנקאית שנועדה לכסות אפשרות של אי תשלום חשבונות שוטפים.
אחד השותפים עזב את הדירה לאחר שהם הסתכסכו ומצא מחליף. הבעיה היא שהוא מסרב לשלם את חלקו בחשבונות. יותר נכון הוא טוען שהוא שילם, אבל השותף שנשאר בדירה אומר שזה שקר. ילדים קטנים בגן...
ברור לכל שהם צריכים להסתדר ביניהם ושאני לא צד בויכוח הזה.

העניין הוא שאני צריך להחזיר את הערבות בנקאית לדייר שעזב לאחר חודש ימים.
אם אני אחזיר לו את הערבות הבנקאית, והוא באמת לא שילם, אז הדייר שנשאר יכול לטעון שהוא לא צריך לשלם את החובות של השותף שעזב.

קיצר מה לעשות עם זה?
לצפיה ב-'בגלל זה'
בגלל זה
02/04/2018 | 01:51
2
83
כשיש שותפים, צריך להכניס סעיף בחוזה של ערבות הדדית. כלומר שאם שותף אחד לא שילם, השני אחראי לשלם במקומו של הראשון- ושהם יסתדרו ביניהם.
זה לעתיד.
לעכשיו, השאלה היא האם שניהם חתומים על החוזה ולא רק אחד מהם ובמה התנית את החזרת הערבות. אם הערבות לא מותנה אלא בזמן אתה צריך עו"ד.  
לצפיה ב-'שניהם חתומים על החוזה. '
שניהם חתומים על החוזה.
02/04/2018 | 08:45
1
69
לדאבוני, לא רשום שהם חתומים ביחד ולחוד...
בחוזה רשום:  המשכיר יחזיק בערבות עד לאחר 30 יום מתום תקופת השכירות או לאחר שהוכח למשכיר כי השוכר מילא אחר כל התחייבויותיו בהתאם לחוזה זה, תוחזר מיד הערבות לידי השוכר.
סעיף סטנדרטי בחוזה שכירות.
לצפיה ב-'נו אז דרוש מהשוכר שעוזב הוכחה שעמד בהתחייבויותיו'
נו אז דרוש מהשוכר שעוזב הוכחה שעמד בהתחייבויותיו
02/04/2018 | 09:11
62
הוכיח לך ששילם מה שהיה צריך לשלם תחזיר לו את הערבות.
לא הוכיח תגיד לו שבתום תקופת השכירות הכוללת את השוכר השני, אם יתברר שאין חובות של הדירה למי שיכולים להיות לה חובות (שהשוכרים ביחד אחראים לתשלומם), אז תחזיר לו את הערבות.
לצפיה ב-'באילו חובות מדובר?'
באילו חובות מדובר?
03/04/2018 | 22:04
63
אני מניחה שמדובר בתמהיל חובות? ארנונה-חשמל-מים-גז-ועד בית?
נראה שאין לך ברירה אלא להיות על תקן השוטר - לדרוש הוכחות מכל אחד מהם לגרסתו, ולהיות רע כלפי הדייר העוזב - להבהיר לו שאם הוא לא מציג הוכחות שסגר את חובותיו, לא תוכל להחזיר לו את הערבויות.

ההמלצה שלי להבא, היא להוסיף דרישה של צ'קים לפקודת הרשויות, שפתוחים בסכום ובתאריך - בנוסף לערבות הבנקאית. זה פותר את הבעיה: אם יש חוב אתה משלם אותו מהצ'ק של השוכר שמיועד לפקודת חברת החשמל/העירייה וכדומה. זו דרישה מאוד נפוצה ומקובלת. 
לצפיה ב-'מה קורה עם החוזה במידה ובעלי בית מתחלפים?'
מה קורה עם החוזה במידה ובעלי בית מתחלפים?
28/03/2018 | 09:05
4
68
נגיד יש חוזה לשנתיים עם בעל הבית ומישהו קונה דירה מבעל הבית.
האם יש אפשרות לעשות שינויים בחוזה?
נגיד לשנות תקופת שכירות בחוזה?

תודה
לצפיה ב-'בעיקרון בעל הבית החדש נכנס לנעלי בעל הבית הקודם'
בעיקרון בעל הבית החדש נכנס לנעלי בעל הבית הקודם
31/03/2018 | 19:22
55
אם הדבר מקובל על שני הצדדים, אפשר ואף רצוי לחתום על חוזה חדש ובמקרה זה כמובן שאפשר לשאת ולתת ולהסכים על כל שינוי. רק קח בחשבון שייתכן שגם לבעל הבית החדש יהיו רעיונות לשינויים שאולי פחות רצויים מבחינתך. כמו למשל שכר דירה יותר גבוה. כך שתחשוב טוב לפני שאתה מציע לחתום על חוזה חדש...
לצפיה ב-'בדרך כלל החוזה נשאר עד לסופו'
בדרך כלל החוזה נשאר עד לסופו
08/04/2018 | 18:48
2
36
בדרך כלל יש סעיף בחוזה שאומר שבמידה ובעל הדירה מוכר את הנכס החוזה ימשיך להיות בתוקף ובעל הדירה החדש יכנס בנעליו.
ממש לפני שבוע מסרתי דירה שמכרתי לבעלי דירה חדשה בדיוק בסיטואציה כזאת, הדיירים החליפו את הצ'קים לשם בעלי הדירה החדשים כולל את הבטחונות ולא היו תיקונים בחוזה, אני מכרתי את הדירה עם הדיירים וכל קונה פוטנציאלי יידעתי שהמכירה מתבצעת איתם עם החוזה הקיים.

בנוגע לתקופת השכירות בחוזה, ככל ואתה רוצה לצאת מוקדם יותר ובעלי הדירה החדשים יראו בכך הזדמנות (להכנס לדירה בעצמם, להעלות את השכירות וכו) יכול להיות שהם יזרמו איתך, אבל הם לא מחוייבים לכך. למעשה אתה מחוייב לחוזה כמו שהוא כרגע והם נכנסים בנעליהם של המוכרים.
לצפיה ב-'במקרה שלי כדייר...'
במקרה שלי כדייר...
12/05/2018 | 14:56
1
4
נכנסתי באמצע החודש לדירה. במקרה בעלי בית מתחלפים, התקופה של חוזה חדש גם תתחיל באמצע החודש?

לגבי צ'יקים, חובה לוודא שבעל הבית נוכחי יחזיר כל הצ'יקים שמסרתי לו בהתחלה לפני שאני רושם כל צ'יקים לבעל הבית חדש?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
15/05/2018 | 20:31
63
לא הבנתי למה אתה צריך חוזה חדש?
החוזה אמור להשאר אותו הדבר למרות שבעלי הדירה מתחלפים.

לגבי הצ'קים, בהחלט!
אתה לא אמור למסור אף צ'ק חדש לפני שקיבלת את הצ'קים הקודמים, שלא חס וחלילה יופקדו ותהיה לך כפילות
אתה מוסר צ'קים חדשים רק כנגד צ'קים שהוחזרו לך
לצפיה ב-'מה עושים עם וועד בית לא מתפקד ?'
מה עושים עם וועד בית לא מתפקד ?
26/03/2018 | 17:03
4
79
אנחנו בסביבות ה30 דירות בבניין שלנו בן ה8 שנים.
ועד הבית שלנו לא מתפקד, לא נעשה שום דבר, הוועד הוא בחור מבוגר שלא גר בבניין, והניהול נעשה דרכו ודרך חברה חיצונית (שמסבר שהיא בן אדם אחד)
בכל פניה של כל דייר ל:"וועד" הוא מציין שאנו שוכרים את הדירות ושהוא לא חייב דין וחשבון לאף אחד אלא רק למשכירים עצמם
הוא גם מחזיק במספר דירות בבניין ולכן הוא נבחר בזמנו לכהן כוועד.
הבניין מלא בג'וקים, לכלוך, לא מנקים, דלתות שבורות, קירות שבורים, שטחי ציבור שבורים, והכל לא מתפקד.
התשלום לוועד הבית הוא בסביבות ה300 שקלים לחודש. לדירה.
מה יש לנו בתור שוכרי הדירות לעשות בנידון ?
ומה הצעד הבא הנכון שאנו יכולים לעשות ?
*קחו בחשבון שהמשכיר שמכהן כמו ה"וועד" לא מוכן לשתף פעולה ככלל עם אף אחד.

יש לנו גיבוי של בעלי הדירות שלנו שרוצים רק שקט מכל העניין.
מה אפשר לעשות ??

לצפיה ב-'לדעתי כל דייר צריך לפנות למשכיר שלו ולהודיע לו'
לדעתי כל דייר צריך לפנות למשכיר שלו ולהודיע לו
26/03/2018 | 17:50
63
שבהתאם לחוזה השכירות הוא משלם וועד בית בסכום המוסכם אבל לא מקבל עבור התשלום תמורה. אז או שהמשכיר יחזיר לו את הסכומים ששולמו ולא התקבלה עבורם תמורה, או שידאג שתתקבל תמורה בדמות וועד בית מתפקד מעלית תקינה ושטחים משותפים תקינים ונקיים. אחרת המשכיר הנכבד נמצא בהפרת חוזה על כל הכרוך בכך. ואז שישברו בעלי הדירות את הראש.
לצפיה ב-'לא משלמים ל"וועד הישן", מקיימים אסיפת דיירים ומקימים וועד חד'
לא משלמים ל"וועד הישן", מקיימים אסיפת דיירים ומקימים וועד חד
26/03/2018 | 20:58
54
ש
לצפיה ב-'בהמשך לדבריו של קלייטון'
בהמשך לדבריו של קלייטון
03/04/2018 | 21:58
38
מה שאתה מתאר יכול להיחשב כהפרת חוזה - בתור התחלה, מצופה במצב כזה שתסרבו לשלם את דמי ועד הבית, כל עוד אתם לא מקבלים תמורה לכספכם, אין שום סיבה שתשלמו. בנוסף, מצופה מהמשכירים להילחם בנושא - אם ע"י איתור חברת ניהול אחרת, אם ע"י לקיחת אחריות ע"י אחד מהם על הנושא - אין שום סיבה שלא אתם ולא בעלי הדירות שלכם יקבלו את המצב הזה בהבנה.

לצפיה ב-'צריך להחליף את הועד'
צריך להחליף את הועד
08/04/2018 | 18:53
22
נתחיל בזה שאין הגיון שועד הבית לא יגור בבניין, שכן אין לו אינטרס לטפל בדברים.
בדבר אחד הועד בית צודק, הוא מחוייב לבעלי הנכסים ולא לשוכרים, אך הוא כן מחוייב להמציא אישורים ואסמכתאות להוצאות ששולמו מכספי הועד.

לצפיה ב-'דרישות בעל הדירה'
דרישות בעל הדירה
23/03/2018 | 21:05
4
255
שלום לכם,

אני רוצה לשכור דירה חדשה יחסית ובעל הדירה מעלה את הדרישות הבאות:

1. צ'ק ביטחון עבור 3 חודשי שכירות.
2. 2 ערבים
3. לראות תלושי שכר שלי ושל אישתי.
4. לראות תלושי שכר של הערבים.
5. בעל הדירה רוצה להחתים אותי ואת בת זוגתי שתתגורר בדירה למרות שאני זה שהולך לשלם ושהצ'קים על שמי. ומה אם בא לי ביום מן הימים שחבר יבוא לשון אצלנו שבוע? למה שזה יהיה אסור הרי אני שוכר נכס?
6. דורש לקבל צ'ק ריק על מנת לבדוק שאין הגבלות על החשבון שלי.
האם מסוכן לתת צילום צ'ק ריק? הרי אפשר למלא אותו ולהפקיד דרך האפליקציות של היום?

הדירה בשכונה טובה אבל בעיר חלשה.

תודה לעונים.
לצפיה ב-'לא הבנתי כמה דברים'
לא הבנתי כמה דברים
23/03/2018 | 22:34
99
בכל מקרה, סעיפים 1-3 לגיטימיים. 4 לא לגיטימי. וגם לא ממש חשוב, אבל מילא. 
5- שתחתום גם אם נורא מתחשק לו. זה לא משנה ממי באים הצ'קים. הוא רוצה לדעת שאם אתה ברוח לה או היא בורחת לך- עדיין מישהו יהיה חייב לשלם שכר דירה והיא לא תישאר בדירה בלי חוזה אם אתה תברח. . לא הבנתי מה הקשר לחבר שיבוא לישון אצלך. 
6. לא הבנתי. דורש צ'ק או צילום של צ'ק? בכל מקרה הוא יקבל ממך צ'קים חתומים על שכר דירה, אז שיבדוק מהצ'קים שהוא קיבל ממך מה שהוא רוצה. אי אפשר להפקיד צ'ק בלי חתימה שלך עליו ואם מישהו זייף את החתימה שלך אז זה עדיין באחריות הבנק. אבל בכל מקרה עדיף  לא לתת לו צ'ק ריק, אין לו בזה צורך ואם הוא מתעקש, תיתן לו מספר חשבון בלבד. 

לצפיה ב-'אני לא הייתי עושה עסקים עם בעל בית כזה'
אני לא הייתי עושה עסקים עם בעל בית כזה
24/03/2018 | 04:50
89
בלי קשר ללגיטימיות של הדרישות האלה, שלדעתי מוגזמות בפני עצמן, הן מעידות על היחס שלו לנושא השכרת הדירה שלו. הוא לחוץ מדי ותוקפני מדי. עסקת שכירות לא מסתיימת בשלב החתימה על החוזה. היא נמשכת עוד שנה לפחות ואני לא הייתי רוצה להיות במערכת יחסים של עוד שנה עם אדם כזה.
לגבי הדרישות עצמן אני הייתי עוצר בדרישה 1. מוכן לתת צק ביטחון, לא מוכן לערבים, ובוודאי לא תלושי שכר.
לצפיה ב-'תשובות (בגדול הדרישות הגיוניות ומקובלות) '
תשובות (בגדול הדרישות הגיוניות ומקובלות)
31/03/2018 | 19:33
50
1. חוקי ומקובל. קצת מוזר כי צ'ק אישי ניתן לביטול. לרוב מבקשים צ'ק בנקאי, כלומר הסכום יורד לך מהחשבון.
2. מקובל מאד.
3+4 עושים את זה לפעמים.
5. חותמים על החוזה כל הדיירים, כשהם מתחייבים לקיים את החוזה ביחד וכל אחד לחוד, בלי קשר מי משלם בפועל. בנוסף ניתן להוסיף סעיף שמאפשר לך לארח אדם למטרות חברתיות ולתקופה שלא עולה על 14 יום.
6. תכתוב בגדול בטוש שחור על הצ'ק "מבוטל" אבל באופן שלא יסתיר את הפס המגנטי בתחתית.
לצפיה ב-'לא נשאר לי הרבה מה להוסיף'
לא נשאר לי הרבה מה להוסיף
03/04/2018 | 21:54
48
מלבד התייחסות לסעיף 5 - אני חושבת שזה דיי ברור שיש הבדל משמעותי בין בת זוגך שתתגורר קבוע בדירה, לבין חבר שיבוא להתארח. מי שמשלם זה פחות קריטי - גם אם לצורך העניין יש שוכר שהוריו משלמים את שכ"ד שלו, מי שחתום על החוזה זה מי שגר בדירה, כי מדובר בהסכם ביניכם לבין בעל הדירה. זה לא אומר שאסור לך לארח חברים שלא חתומים על החוזה, אבל במקרה של זוגתך - הדירה מושכרת לשניכם אחרי הכל. 
לצפיה ב-'תשלום שכר דירה באשראי וחוזה שכירות מומלץ'
תשלום שכר דירה באשראי וחוזה שכירות מומלץ
20/03/2018 | 19:49
3
109
הי,
מישהו התנסה בשירות של Iagree.co.il ולאומי קארד?
המלצות?
משלמים בזמן?

לצפיה ב-'זו כמובן פרסומת'
זו כמובן פרסומת
21/03/2018 | 10:14
2
22
לצפיה ב-'ייתכן שזה מפרסם אותם, אבל אני באמת רוצה לדעת אם יש למישהו ני'
ייתכן שזה מפרסם אותם, אבל אני באמת רוצה לדעת אם יש למישהו ני
21/03/2018 | 15:43
1
58
ניסיון?
לצפיה ב-'לך יש ניסיון טוב איתם, מה צריך יותר מניסיון אישי?'
לך יש ניסיון טוב איתם, מה צריך יותר מניסיון אישי?
21/03/2018 | 16:02
66
לצפיה ב-'דיור סוציאלי בסנט פטרסבורג: גדול יותר פי עשרה מאשר בישראל.'
דיור סוציאלי בסנט פטרסבורג: גדול יותר פי עשרה מאשר בישראל.
17/03/2018 | 21:07
1
47
דיור סוציאלי בסנט פטרסבורג: גדול יותר פי עשרה מאשר בישראל.

מיכאיל אושרוב, מומחה לשעבר של האסיפה המחוקקת בסנט פטרסבורג ובמועצה העליונה של רוסיה.

אוכלוסיית העיר סנט פטרסבורג (7 מיליון איש) – העיר השניה בגודלה ברוסיה, כמעט שווה בגודלה לאוכלוסייתה של מדינת ישראל. התקציב של העיר סנט פטרסבורג קטן פי 10 מתקציב מדינת ישראל. עם זאת, בסנט פטרסבורג בונים ומעבירים לאנשים פי 10 יותר יחידות דיור סוציאלי מאשר במדינת ישראל – כ 17,000 יחידות דיור סוציאלי לשנה לעומת 1,700 יחידות דיור כאלה בישראל.
הסיבה ליעילות של מדיניות סוציאלית זו נובעת קודם כל מכך שהנהגת העיר מבינה איזה סוג של דיור סוציאלי נדרש לאוכלוסיה וכן מבינה את החוקים והכללים המסדירים את שוק הבניה למגורים, דבר המאפשר לעיר סנט פטרסבורג לעודד ולגרום לקבלנים לבנות ולהשכיר לעיר דיור סוציאלי חדש.
קיימים שני גורמים עיקריים שבזכותם מצב הדיור והדיור הסוציאלי ברוסיה טוב בהרבה מאשר בישראל. ראשית, זהו המבנה של הדיוק הנבנה. ב סנט פטרסבורג לדיור החדש יש מבנה כדלקמן"
דירות סטודיו, דירות חדר אחד ושני חדרים, מהוות 76.5% מהשוק
דירות שלושה חדרים – בממוצע 20.2%
דירות מרובות חדרים (ארבעה חדרים ומעלה) מהוות 3.3% מכלל מספר הדירות בבתים שבבניה.
מבנה זה תואם כמעט באופן מלא את מבנה הביקוש של אוכלוסית סנט פטרסבורג. בישראל כל הדיור החדש אלה בעיקר דירות בנות 3, 4, ו- 5 חדרים, עם זאת, שהביקוש הבלתי ממומש לדיור- אלה משפחות צעירות, והביקוש העיקרי לדיור סוציאלי – אלה גמלאים. הן למשפחות צעירות והן לגמלאים, היה הרבה יותר פשוט לקנות ולשכור דירות בנות חדר אחד או שני חדרים, אולם קבלני הבניה בישראל אינם בונים דירות אלה. כתוצאה מכך, בשוק הדירות החדשות בישראל קיימת כמות רבה של דירות יקרות בנות שלושה וארבעה חדרים – אותן קשה למכור ויש מחסור מוחלט בדירות קטנות וזולות בנות חדר אחד או שניים. רק לפי הזמנה ממשלתית מיוחדת לפי פרויקטים מיוחדים של בינוי דיור סוציאלי, נבנים בתים בעלי דירות זולות או קטנות, כאמור לעיל, בערך 1,700 יחידות דיור לשנה.
הגורם השני החשוב ביותר להזרמה קבועה של דיור סוציאלי ברוסיה ובסנט פטרסבורג הינו רכישה על ידי המדינה של דירות קטנות וזולות בכל הבתים או רק בבתים מיוחדים, אשר נבנו במיוחד לצורך דיור סוציאלי. הדבר קורה הודות לכך שבכל בניין רב קומות חדש בסנט פטרסבורג אסור שיהיו רק דירות בנות 3 ו- 4 חדרים, אולם יש כמות מספקת של דירות חדר אחד ושני חדרים. כאשר חלקת קרקע מופשרת לבניה של בניין חדש, שלטונות העיר רשאים לקבוע שאחד התנאים לכך הוא העמדה לרשות העיר סנט פטרסבורג של מספר מסוים של דירות כתשלום בגין התשתיות, אשר על חשבון העיר מועברות לאתר הבניה החדש – חשמל, גז, מים קרים וחמים. במסירה לחכירה של שטח גדול לצורך בניה של בניין מרובה דירות כלשהו, העיר סנט פטרסבורג יכולה לקבל לבעלותה לאחר השלמת הבניה, עד 10% מכלל הדירות.
כך, שני גורמים אלה, קיום דירות קטנות ובנות 2 חדרים בבניה חדשה ורכישה של דירות עתידיות על ידי שלטונות העיר כבר בתחילת הבניה של בניינים רבי דירות, מאפשרים לשלטונות סנט פטרסבורג למלא את הביקוש לדירות קטנות וזולות למשפחות צעירות ולפנסיונרים ולרכוש דיור סוציאלי בכמות של 17,000 יחידות דיור לשנה – פי 10 יותר מאשר בישראל, עם כמות אוכלוסייה דומה (7 מיליון תושבי סנט פטרסבורג ולמעלה מ- 8 מיליון תושבים במדינת ישראל) ובתקציב סנט פטרסבורג הקטן פי 10 מתקציבה של מדינת ישראל.
על מנת לפתור בו זמנית את שתי הבעיות – הופעה בשוק הדיור של דירות זולות למשפחות צעירות ולפנסיונרים והגדלת כמות הדיור הסוציאלי, ממשלת ישראל תצטרך לפעול בצורה דומה. לשם כך יהיה צורך לחוקק חוק בדבר בתים מרובי דירות שבו ייאסר לבנות בתים רבי קומות עם דירות גדולות בלבד ושבו תנאי בל יעבור להיתר בניה יהיה קיום 10-15% דירות חדר ושני חדרים בכל בניין מרובה דירות, וכן כלל המאפשר למדינה (לרשויות המקומיות) לרכוש במכירה מחויבת דירות בבניינים שבבניה לצורך העמדתם לרשות אנשים העומדים בתור לקבלת דיור סוציאלי. יישום שני אמצעים פשוטים אלה בזמן הקרוב יאפשר לצמצם את הביקוש לדיור זול עבור משפחות צעירות ועבור פנסיונרים ולהגדיל פי כמה את כמות הדיור הסוציאלי שבבניה.
מיכאיל אושרוב,
מומחה לשעבר של המועצה העליונה של רוסיה והמועצה המחוקקת של סנט פטרסבורג.

לצפיה ב-'אני לא חושב שאפשר להשוות את ישראל לרוסיה ואת הישראלים לרוסים'
אני לא חושב שאפשר להשוות את ישראל לרוסיה ואת הישראלים לרוסים
19/03/2018 | 07:29
46
קבלנים בונים לפי הביקוש ובישראל יש ביקוש לדירות גדולות יחסית.
דירות 2 חדרים מתאימות ליחידים או זוגות בתחילת דרכם. ברגע שנולד ילד אנשים רוצים שיהיה לו חדר ומתקשים להסתדר עם שני חדרים. ביחידה השכנה לשלי, בת 2 חדרים, עברו שני זוגות שבזמן המגורים נולד להם ילד. זוג אחד סחב שנה, זוג שני סחב חצי שנה, ושניהם הרגישו שקטן להם. וככל שהמשפחה גדלה ישראלים רוצים דירות יותר גדולות.
יש בישראל פתרונות לדירות קטנות בין ביוזמה פרטית ע"י בניית יחידות דיור ובין דרך דירות מחולקות.
לצפיה ב-'מה הגודל של הקרמיקה ?'
מה הגודל של הקרמיקה ?
15/03/2018 | 18:58
45
מישהו מהמומחים יודע מה הגודל של הקרמיקה הזאתי ? יכול לנסות לעזור מהתמונות ?
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט '
מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט
11/03/2018 | 15:12
9

בפורום חדש תקבלו הצעות לרכישות שוות, לינקים למוצרים ומבצעים חמים, אפשר להתייעץ על קניה, החזרה ותשלום אונליין ולקיים דיונים על קניות שעשיתם
היכנסו עכשיו לפורום קניות באינטרנט
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2586

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום גירושין
פורום גירושין
פורום דיני מס הכנסה ומע
חייבים למס הכנסה?
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה