לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1112111,121 עוקבים אודות עסקים

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'דיור סוציאלי בסנט פטרסבורג: גדול יותר פי עשרה מאשר בישראל.'
דיור סוציאלי בסנט פטרסבורג: גדול יותר פי עשרה מאשר בישראל.
17/03/2018 | 21:07
3
דיור סוציאלי בסנט פטרסבורג: גדול יותר פי עשרה מאשר בישראל.
 
מיכאיל אושרוב, מומחה לשעבר של האסיפה המחוקקת בסנט פטרסבורג ובמועצה העליונה של רוסיה.
 
אוכלוסיית העיר סנט פטרסבורג (7 מיליון איש) – העיר השניה בגודלה ברוסיה, כמעט שווה בגודלה לאוכלוסייתה של מדינת ישראל. התקציב של העיר סנט פטרסבורג קטן פי 10 מתקציב מדינת ישראל. עם זאת, בסנט פטרסבורג בונים ומעבירים לאנשים פי 10 יותר יחידות דיור סוציאלי מאשר במדינת ישראל – כ 17,000 יחידות דיור סוציאלי לשנה לעומת 1,700 יחידות דיור כאלה בישראל.
הסיבה ליעילות של מדיניות סוציאלית זו נובעת קודם כל מכך שהנהגת העיר מבינה איזה סוג של דיור סוציאלי נדרש לאוכלוסיה וכן מבינה את החוקים והכללים המסדירים את שוק הבניה למגורים, דבר המאפשר לעיר סנט פטרסבורג לעודד ולגרום לקבלנים לבנות ולהשכיר לעיר דיור סוציאלי חדש.
קיימים שני גורמים עיקריים שבזכותם מצב הדיור והדיור הסוציאלי ברוסיה טוב בהרבה מאשר בישראל. ראשית, זהו המבנה של הדיוק הנבנה. ב סנט פטרסבורג לדיור החדש יש מבנה כדלקמן"
דירות סטודיו, דירות חדר אחד ושני חדרים, מהוות 76.5% מהשוק
דירות שלושה חדרים – בממוצע 20.2%
דירות מרובות חדרים (ארבעה חדרים ומעלה) מהוות 3.3% מכלל מספר הדירות בבתים שבבניה.
מבנה זה תואם כמעט באופן מלא את מבנה הביקוש של אוכלוסית סנט פטרסבורג. בישראל כל הדיור החדש אלה בעיקר דירות בנות 3, 4, ו- 5 חדרים, עם זאת, שהביקוש הבלתי ממומש לדיור- אלה משפחות צעירות, והביקוש העיקרי לדיור סוציאלי – אלה גמלאים. הן למשפחות צעירות והן לגמלאים, היה הרבה יותר פשוט לקנות ולשכור דירות בנות חדר אחד או שני חדרים, אולם קבלני הבניה בישראל אינם בונים דירות אלה. כתוצאה מכך, בשוק הדירות החדשות בישראל קיימת כמות רבה של דירות יקרות בנות שלושה וארבעה חדרים – אותן קשה למכור ויש מחסור מוחלט בדירות קטנות וזולות בנות חדר אחד או שניים. רק לפי הזמנה ממשלתית מיוחדת לפי פרויקטים מיוחדים של בינוי דיור סוציאלי, נבנים בתים בעלי דירות זולות או קטנות, כאמור לעיל, בערך 1,700 יחידות דיור לשנה.
הגורם השני החשוב ביותר להזרמה קבועה של דיור סוציאלי ברוסיה ובסנט פטרסבורג הינו רכישה על ידי המדינה של דירות קטנות וזולות בכל הבתים או רק בבתים מיוחדים, אשר נבנו במיוחד לצורך דיור סוציאלי. הדבר קורה הודות לכך שבכל בניין רב קומות חדש בסנט פטרסבורג אסור שיהיו רק דירות בנות 3 ו- 4 חדרים, אולם יש כמות מספקת של דירות חדר אחד ושני חדרים. כאשר חלקת קרקע מופשרת לבניה של בניין חדש, שלטונות העיר רשאים לקבוע שאחד התנאים לכך הוא העמדה לרשות העיר סנט פטרסבורג של מספר מסוים של דירות כתשלום בגין התשתיות, אשר על חשבון העיר מועברות לאתר הבניה החדש – חשמל, גז, מים קרים וחמים. במסירה לחכירה של שטח גדול לצורך בניה של בניין מרובה דירות כלשהו, העיר סנט פטרסבורג יכולה לקבל לבעלותה לאחר השלמת הבניה, עד 10% מכלל הדירות.
כך, שני גורמים אלה, קיום דירות קטנות ובנות 2 חדרים בבניה חדשה ורכישה של דירות עתידיות על ידי שלטונות העיר כבר בתחילת הבניה של בניינים רבי דירות, מאפשרים לשלטונות סנט פטרסבורג למלא את הביקוש לדירות קטנות וזולות למשפחות צעירות ולפנסיונרים ולרכוש דיור סוציאלי בכמות של 17,000 יחידות דיור לשנה – פי 10 יותר מאשר בישראל, עם כמות אוכלוסייה דומה (7 מיליון תושבי סנט פטרסבורג ולמעלה מ- 8 מיליון תושבים במדינת ישראל) ובתקציב סנט פטרסבורג הקטן פי 10 מתקציבה של מדינת ישראל.
על מנת לפתור בו זמנית את שתי הבעיות – הופעה בשוק הדיור של דירות זולות למשפחות צעירות ולפנסיונרים והגדלת כמות הדיור הסוציאלי, ממשלת ישראל תצטרך לפעול בצורה דומה. לשם כך יהיה צורך לחוקק חוק בדבר בתים מרובי דירות שבו ייאסר לבנות בתים רבי קומות עם דירות גדולות בלבד ושבו תנאי בל יעבור להיתר בניה יהיה קיום 10-15% דירות חדר ושני חדרים בכל בניין מרובה דירות, וכן כלל המאפשר למדינה (לרשויות המקומיות) לרכוש במכירה מחויבת דירות בבניינים שבבניה לצורך העמדתם לרשות אנשים העומדים בתור לקבלת דיור סוציאלי. יישום שני אמצעים פשוטים אלה בזמן הקרוב יאפשר לצמצם את הביקוש לדיור זול עבור משפחות צעירות ועבור פנסיונרים ולהגדיל פי כמה את כמות הדיור הסוציאלי שבבניה.
מיכאיל אושרוב,
מומחה לשעבר של המועצה העליונה של רוסיה והמועצה המחוקקת של סנט פטרסבורג.
 
 
 
 
לצפיה ב-'מה הגודל של הקרמיקה ?'
מה הגודל של הקרמיקה ?
15/03/2018 | 18:58
18
מישהו מהמומחים יודע מה הגודל של הקרמיקה הזאתי ? יכול לנסות לעזור מהתמונות ?
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט '
מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט
11/03/2018 | 15:12
6
 

בפורום חדש תקבלו הצעות לרכישות שוות, לינקים למוצרים ומבצעים חמים, אפשר להתייעץ על קניה, החזרה ותשלום אונליין ולקיים דיונים על קניות שעשיתם
היכנסו עכשיו לפורום קניות באינטרנט
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2586
 
לצפיה ב-'ריהוט ומוצרי חשמל של הבעל דירה'
ריהוט ומוצרי חשמל של הבעל דירה
08/03/2018 | 01:14
5
54
היי לכולם,בחוזה דירה שאני שוכר כבר שנה שלישית יש סעיף על המוצרים שנשארו בדירה ועל האחריות שלי אליהם וזה כמובן לגיטימי והכל, הבעיה שהמקרר והמכונת  כביסה מאוד ישנים וברצוני לרכוש
מוצר חדש מכספי כמובן במקום הישן,האם יש לי זכות לדרוש מבעל הדירה להוציא מוצר כלשהו מהדירה ובמקום שאני אכניס מוצר שלי?

לצפיה ב-'למה פשוט לא לבקש יפה?'
למה פשוט לא לבקש יפה?
08/03/2018 | 01:34
2
14
לצפיה ב-'לבקש יפה'
לבקש יפה
08/03/2018 | 14:49
1
49
את צודקת מהבחינה הזאת, פשוט בעל הדירה לא כ"כ סימפטי ומתחשב באופן כללי,אפילו שהניאגרה הישנה נשברה החלפתי והתקנתי מכספי ושהערתי לו על כך הוא רק אמר מוזר שנשבר כי הניאגרה כבר עבדה 15 שנה.
אז זאת בדיוק הסיבה ובלאי מתמשך של שנים וזה רק מקרה מתוך כמה מקרים.
בשנה הראשונה שנכנסתי הוא אמר שהמקרר והמכונה עובדים כרגע ושאם אני אקנה חדש אז אשאיר את הישן,המקרר בטוח בן יותר מ 15 שנה.
אז השאלה היתה מה נהוג במקרה כזה בד"כ,ומה האפשרויות שלי?תודה
לצפיה ב-'אתה יכול לקנות ציוד משלך, '
אתה יכול לקנות ציוד משלך,
08/03/2018 | 15:12
33
אין משהו שמחייב אותך להשתמש דווקא בציוד של בעל הבית.
מה שכן העניין היחיד יהיה הפינוי או אי הפינוי של מקרר ומכונת כביסה ישנים ועל זה יכול להיות וויכוח ביניכם ואין ברירה, תצטרכו להסכים או להסכים שלא להסכים. בקיצור, מתחשב או לא מתחשב, תפתרו את זה ביניכם. 
לצפיה ב-'אין לך זכות לדרוש את פינוי הציוד'
אין לך זכות לדרוש את פינוי הציוד
09/03/2018 | 06:09
29
נכנסת לדירה בתנאים ידועים מראש ובהם שיש בה ציוד של בעל הבית. אם הציוד לא תקין אתה יכול לדרוש את תיקונו או החלפתו, ואם הפעולה התקינה של הציוד היא תנאי בסיסי בחוזה והמשכיר לא מתקן, זו עילה לביטול חוזה. אבל אם הציוד תקין ורק לא יפה בעיניך, תצטרך להסתדר עם המראה שלו ובסיום תקופת השכירות להעלות את הנושא לדיון מחדש כתנאי לחידוש החוזה.
 
לצפיה ב-'מה שאפשר לעשות במקרים כאלו'
מה שאפשר לעשות במקרים כאלו
09/03/2018 | 09:40
38
לבקש מבעל הדירה שיפנה את המכשירים, תוך הבהרה שעבר זמנם. מאוד חשוב לוודא שבעל הדירה מסכים לכך שהדירה הופכת להיות לדירה "לא מאובזרת", ולא יצפה שתשאיר את מכשירי החשמל שלך בסיום החוזה.
 
אפשרות נוספת: לבדוק אפשרות לאחסן את המוצרים עד תום החוזה שלך - אם יש מחסן בבניין זו אפשרות טובה, יש בעלי דירות שיהיו מוכנים לסייע עם זה, ובסיום החוזה אם הם יראו לנכון הם יוכלו להחזיר את המוצרים.
 
אפשרות שלישית: אם בעל הדירה לא יסכים לפנות את המכשירים ו/או יתעקש שהם נדרשים עבור השוכרים הבאים, אפשר לסכם שבסיום החוזה תדאג למכשירים דומים לדירה - וכאשר היום יגיע, תשיג מקרר ומכונת כביסה מאגורה, ותספוג רק את עלות ההובלה.
 
מה שכתבת הזכיר לי בעל דירה מהעבר, שנהג לומר שהוא לא מבין איך דברים התקלקלו אחרי 40 שנה שהכל היה תקין, והאשים אותנו בהרס. מקרר אחרי 15 שנה דורש החלפה, וכאן אתה לא דורש מבעל הדירה שידאג לזה, למרות שקיבלת דירה עם מקרר, כך שלא ברור העסק.
לצפיה ב-'שוב אני..'
שוב אני..
02/03/2018 | 07:58
2
82
היי לכולם ,
לפני כמה ימים רשמתי פה הודעה על עסקה עם בעל הבית לגבי מכונת כביסה. בסופו של דבר רציתי להתחיל בטוב והסכמתי לזה.
 
חתמנו כבר על זכרון דברים, העברתי לו תשלום עבור חודשיים מראש כמו שדרש (+ התשלום למכונת הכביסה).
יום לפני הכניסה לדירה, נפגשתי איתו והדייר הקודם בדירה שהתחייב להוציא את כל הציוד שלא הייתי צריכה (מיטה, מקרר, ספה, שולחן ועוד דברים קטנים שאני יכולה לזרוק בעצמי), יום אחרי זה הדייר אמר שהוא שולח אדם שיקח את המקרר (שאמר שהוא יבוא רק בעוד כמה ימים) וששאר הדברים בעל הבית אחראי עליהם ולא הוא, בינתיים אני לא יכולה להוביל את הדברים שלי לדירה.
ביום הכניסה עצמו, כשראיתי את הדירה רובה ריקה התגלו ליקויים בדירה שממש מורידים לי את החשק להמשיך בזה (לחץ מים ממש נמוך במקלחת, נזילה מהאסלה). 
אני יודעת שאני אראה לא רצינית בכלל, אבל אני רוצה לסיים את הסיפור הזה. יש סעיף שאומר שעליי לשלם 1,000 ש"ח במידה ואני עוזבת לפני תום החוזה (ברור לי שעליי לשלם את זה), אבל  האם יש לי איזושהי עילה לדרוש את התשלום של השכ"ד ששילמתי מראש בחזרה ? (מדובר על חודשיים + 1,200 ש"ח).
לצפיה ב-'אלה ליקויים שאפשר לתקן'
אלה ליקויים שאפשר לתקן
02/03/2018 | 13:43
51
ותבקשי שיתקנו אותם בעל הדירה מחויב בדרך כלל לתקן ליקויים בדירה וזו לא סיבה בפני עצמה להסתבך. מהצד שלך, גם זכרון דברים מחייב. מה שחתמת עליו הוא מחייב והמצב הוא כזה כרגע  שבעל הדירה יכול להחרים לך כסף שכבר כן נתת ואם תירצי את הכסף הזה בחזרה תיצטרכי לגשת לבית משפט.  בקיצור, יותר פשוט לך לבקש פשוט שכל מה שלא עובד - יתוקן. 
לצפיה ב-'היי'
היי
09/03/2018 | 09:47
23
אני מצטרפת לדבריה של עוגי - מדובר בליקויים פשוטים שאפשר לתקן בקלות, אין סיבה לעזוב דירה בגלל דברים קטנים כאלו.  
 
תבקשי מבעל הדירה שיביא אינסטלטור במיידי שיטפל בליקויים. אם עדיין תחליטי שלא מתאים לך מסיבה אחרת, יהיה חכם יותר לחפש שוכר מחליף מאשר לעזוב מייד ולבקש את החזר שכ"ד שכבר שילמת - עזיבה שלך אחרי הכל גורמת נזק כספי לבעל הדירה, שלפי מה שתיארת לא עשה שום דבר שלא בתום לב.
לצפיה ב-'צביעת דירה בתום החוזה למרות שיש עובש על הקירות.'
צביעת דירה בתום החוזה למרות שיש עובש על הקירות.
01/03/2018 | 18:59
1
55
שלום,
אני משכיר דירה עם 2 חדרים.
חודש אחרי שנכנסו לדירה התחלנו להריח עובש מהמטבח (מעץ) והבעל דירה כאילו תיקן את זה שהוריד את הדיקט שמאחורי הארון (עדיין נשאר הריח והוא אמר שנשים מטהר אוויר שיעלים את הריח).
ואחרי שלושה חודשים התחיל עובש גם בשלושה קירות בחדר שינה (10 סניטמטר גובה מהרצפה) ואנינו הודענו (חודש אחרי שהראינו להעל הדירה את העובש ללא טיפול) שאנחנו עוזבים בעוד שבועיים (אנחנו יכולים על פי החוזה).
עכשיו הוא דורש מאיתנו לצבוע את הדירה עם העובש בגלל שרשום בחוזה, אנחנו מחוייבים לצבוע ולהסתיר את העובש? מה שמופיע בחוזה בנושא זה- "השוכרים מתחייבים, כי מיד במועד תום תקופת השכירות, לפי העניין, או עם ביטולו של הסכם זה מכל סיבה שהיא, יפנו את המושכר וימסור את החזקה בו לידי המשכירה, כשהמושכר נקי מכל אדם וחפץ השייכים לשוכרים, נקי ומסודר במצבו כפי שהוא במועד החתימה על הסכם זה כשכל מתקניו ומערכותיו תקינים, בכפוף לבלאי סביר ורגיל. המושכר יימסר למשכירה כשהוא כולל כל שיפוץ, שיפור, תוספת שינוי, תיקון או מתקן המחוברים למושכר באופן קבוע, למעט מתקנים ציוד ומכונות."?
עוד משהו שהיה לנו, שבועיים אחרי שנכנסו לדירה הוא עשה שיפוץ באישורנו והחליף את כל הריצוף (שלושה ימים לא יכלנו לישון בדירה) מגיע לנו על זה פיצוי או משהו?
 
תודה רבה (:
לצפיה ב-'לגבי הצביעה'
לגבי הצביעה
01/03/2018 | 20:42
55
תצבעו. מה איכפת לכם? חוץ מזה- זה לא עניינכם וגם לא כדאי לכם להפוך את זה לעניין שלכם. 
את הפיצוי הייתם אולי צריכים לדון בזה לפני שאמרתם לו שאתם עוזבים. עקרונית הדירה צריכה להיות זמינה ושמישה לכם. אבל לדעתי הסיכוי שלכם להוציא ממנו משהו בהסכמה - הוא מאד נמוך ובספק אם כדאי לכם להתעקש על זה  בזמן שאתה מתקטנן על דבריפ פחות רלוונטיים, אתה מזניח את הדבר הרלוונטי שאנ מאד מתפלאה שלא הזכרת: אתם עוזבים בגלל עובש שלא טופל. וזה כבר כן עניין. תנסו להוציא ממנו הוצאות הובלה, לפחות. 
לצפיה ב-'מפחדת שבעל הדירה מרמה אותי - דעתכם בעניין'
מפחדת שבעל הדירה מרמה אותי - דעתכם בעניין
28/02/2018 | 07:29
7
83
שלום לכולם ,
אני אמורה להיכנס לדירה חדשה בשבוע הקרוב, כבר חתמתי חוזה. במפגש הראשון בעל הדירה הציע להוריד לי 100 ש"ח משכ"ד החודשי (ז"א 1,200 ש"ח סה"כ) ולקנות עם זה מכונת כביסה לדירה, הסכמתי.
הבנתי ממנו שאני בעיקרון לא משלמת על המכונת כביסה מאחר והיא נשארת בדירה אם/כאשר אעזוב.
רגע לפני שאני מקבלת מפתח לדירה, הוא מציין בפניי שעליי להעביר לו את ה-1,200 ש"ח (שהוא מעדיף במזומן) ושהמכונת כביסה היא בעצם המכונה שהייתה כבר קיימת בדירה שהוא בעצם קונה מהדייר הקודם.
מה אתם חושבים על זה ? אולי הבנתי אותו מלכתחילה לא נכון ?
סה"כ הוא נראה לי אדם בסדר, הוא בא לקראתי עם תנאי חוזה (הסכים שאביא לו צ'ק בטחון במקום ערבות בנקאית).
כל דעה ועצה יתקבלו בשמחה , תודה מראש (:
לצפיה ב-'טוב...איפה את חוששת שמרמים אותך?'
טוב...איפה את חוששת שמרמים אותך?
28/02/2018 | 08:12
5
56
באיזה שלב? 
לא הבנתי את החלק שבו את קונה לבעל הבית מכונת כביסה.
ב- 1200 שקל את יכולה לקנות מכונה חדשה שתהיה שלך. 
בכל אופן, אם את הולכת על זה אז תכניסי בחוזה שיש מכונת כביסה ששייכת לבעל הבית והוא אחראי לכל תיקון שלה, אם היא תתקלקל. 
חוץ מזה, את יכולה ליצור קשר עם הדייר הקודם ולשאול אותו אם הוא מוכר את המכונה ובכמה, אם את חוששת שהמחיר לא תקין או שמשהו בעיסקה חשוד. 
אני באמת לא מבינה למה שתירצי לקנות מכונת כביסה לבעל הבית ועוד בכל כך הרבה כסף. 
לצפיה ב-'סליחה, קראתי שוב'
סליחה, קראתי שוב
28/02/2018 | 08:34
4
49
נו, אם את משלמת 1200 שקל זה לא שמורידים לך 1200 שקל משכר הדירה.
אז בכלל לא ברור למה לך לעשות את זה. 
לצפיה ב-'יכול להיות שאני טועה, אבל הבנתי את זה ככה:'
יכול להיות שאני טועה, אבל הבנתי את זה ככה:
28/02/2018 | 10:43
3
43
השכ"ד היה 2,500 , הוא הוריד לי 100 בכל חודש עבור המכונת כביסה, ולכן עבור השכ"ד אני משלמת 2,400 כל חודש ,וב-1,200 (שאני מעבירה מראש) הוא "יקנה" את המכונה.
זה נראה לי הסכם סביר, רק שהמחיר באמת גבוה למכונת כביסה משומשת.
לצפיה ב-'אם את משלמת 1200 שקל '
אם את משלמת 1200 שקל
28/02/2018 | 10:59
2
47
במקום ה- 100 שקל כל חודש שהיית כיבכול צריכה להוסיף לשכר דירה, אין פה שום הנחה על שכר דירה. מה שיש זה מכונת כביסה שכלולה בשכר הדירה. למה? כי את משלמת את אותו הסכום בסופו של דבר בחשבון שנתי שזה יוצא 30000 שקל בשנה.  (2400 כפול 12 ועוד 1200 שקל = 30000) 
 
לעומת זאת, אם היית משלמת 1200 שקל ובעל הדירה היה מוריד לך אותם משכר הדירה, היית צריכה לשלם 28800 שקל בשנה. וזו כן הייתה  הנחה בשכר דירה.
 
אז הבעיה פה היא בעיה של ניסוח. וגם של חשבון בסיסי. מי מביניהם הנכון? 
 
לצפיה ב-'החלק הראשון בתגובה שלך הוא ההסכם.'
החלק הראשון בתגובה שלך הוא ההסכם.
28/02/2018 | 11:45
1
37
ברור לי שאין פה שום הנחה, זו לא הבעיה, הרי גם ככה זה היה הסכום השנתי שהייתי אמורה להעביר. מפריע לי שבהתחלה הוא אמר שיביא מכונה חדשה בכסף שאעביר מראש, ובסופו של דבר מתברר שזו אותה מכונה משומשת שנמצאת בדירה (הוא בטח יקנה אותה מהדייר הקודם בסכום נמוך וישמור לעצמו את ההפרש).
לא כדאי להתקטנן על דבר כזה או שכן להעלות את זה ?
לצפיה ב-'אם המכונה נשארת בסוף בדירה'
אם המכונה נשארת בסוף בדירה
28/02/2018 | 13:05
32
אחרי שתעזבי, כלומר היא של בעל הבית, אז למה זה משנה? 
לצפיה ב-'לא הייתי נכנסת לזה'
לא הייתי נכנסת לזה
28/02/2018 | 20:14
36
אין כאן שום הנחה, המכונת כביסה תהיה כביכול של הדירה ואת בעצם תשלמי את אותו הדבר.
מבחינתך עדיף שתשלמי את הסכום הזה כשכ"ד ושבעל הדירה יעשה את החישובים וההוצאות האלה.
מאחר ואת לא רוכשת מכונת כביסה אלא כביכול בעל הדירה רוכש עבור הדירה זה לא באמת משנה לך אם המכונה היא יד שניה או חדשה (אלא אם סיכמתם על כך שהוא יכניס מכונה חדשה), המחיר המוגזם למכונת כביסה יד שניה זה שיקול של בעל הדירה ולא שיקול שלך.
 
אילו הייתי במקומך הייתי אומרת לבעל הדירה שיעזוב את זה ושאם צריך אני אקנה לעצמי מכונת כביסה
לצפיה ב-'שכנים ששומעים מוזיקה בשעות מוזרות (למשל עכשיו)'
שכנים ששומעים מוזיקה בשעות מוזרות (למשל עכשיו)
25/02/2018 | 00:57
1
63
וחדר השינה שלי צמוד למה שזה לא יהיה שלהם.
 
מה אתם עושים?
לצפיה ב-'מחייגים למשטרה'
מחייגים למשטרה
25/02/2018 | 02:20
15
לצפיה ב-'לפני כניסה, מבקשים שבעל הבית יחליף מנעול בדלת?'
לפני כניסה, מבקשים שבעל הבית יחליף מנעול בדלת?
19/02/2018 | 15:21
9
67
אם ידוע שוכרים קודים יכולים להחזיק מפתח רזרבי האם נהוג לבקש מבעל הבית להחליף מנעול בדלת לפני כניסה לדירה חדשה?
לצפיה ב-'לא זה לא נהוג'
לא זה לא נהוג
19/02/2018 | 17:13
87
יש כאלה שמבקשים. יש בעלי בית שמסכימים יש כאלה שמסרבים. אם מפריע לכם ובעל הבית לא משתתף, תחליפו לבד מנעול ותנו לבעל הבית עותק מהמפתח. 
לצפיה ב-'יש לנו מנעול שלנו'
יש לנו מנעול שלנו
20/02/2018 | 14:26
7
65
כשעוברים דירה מחליפים למנעול שלנו בדירה החדשה, כשעוזבים מחזירים את המקורי.
לצפיה ב-'אתם מזמינים איש מקצוע? זה יקר.'
אתם מזמינים איש מקצוע? זה יקר.
20/02/2018 | 14:56
6
19
לצפיה ב-'מחליף לבד...'
מחליף לבד...
20/02/2018 | 16:09
4
18
לצפיה ב-'יש לך כילים שאתה מחליף לבד?'
יש לך כילים שאתה מחליף לבד?
21/02/2018 | 08:35
3
41
אני רוצה ללמוד להחליף גם ולהחליף בדירה חדשה.
 
ראיתי סרטון יוטיוב הזה ואיש מקצוע אומר שצריך לשים לב ע למיקום שיניים של צילינדר לפני שמכניסים אותו. בתגובות מישהו אמר שאם מכניסים צילינדר לא נכון, לא יהיה אפשר להוציא אותו.
 
לא יודע אם לנסות או לא... אין גם כלי אלן. 
לצפיה ב-'יש לי ארגז כלים'
יש לי ארגז כלים
21/02/2018 | 10:43
2
42
צריך כמה מברגים, כמה אלנים ואולי בוקסות במקרה הצורך. כלים שאני מחזיק גם כך.
 
עד כה לא נתקלתי בבעיה להחליף לבד את הצילינדר. כמובן השיניים צריכות להיות כך שהן משתלבות בשיניים שנמצאות בבריחים. לא לדפוק בכוח פנימה עם פטיש.
לצפיה ב-'יש לי כילים פשוטים...'
יש לי כילים פשוטים...
21/02/2018 | 11:14
1
31
אין לי מפתח אלן ואין רצ'יר עם בוקסות. כנראה אצטרך לרכוש.
 
יש מידות מסויימות שאני צריך למפתח אלן ואומים שמהדקים צילינדר עם מנועל?
לצפיה ב-'אני לא זוכר בדיוק'
אני לא זוכר בדיוק
21/02/2018 | 15:48
31
זה לא המקצוע שלי ואני לא עושה את זה כל יום. פעם קודמת שהחלפתי היתה לפני שנתיים, וכל דלת מעט אחרת...יש לי סט בוקסות ואלנים ומברגים.
 
אם במקרה חסר לי משהו בפעולה כלשהי, הולך ומשאיל ממישהו או הולך לחנות וקונה...
לצפיה ב-'זה לא כזה יקר'
זה לא כזה יקר
21/02/2018 | 20:12
44
ואם אתה מעדיף שלא להוציא את הכסף הזה, אפשר לברר מי מהחברים שלך יודע לעשות את זה. רוב האנשים שיש להם ידיים טובות יכולים להסתדר עם זה.
לצפיה ב-'השכרת דירה מעזבון מחשבות ?'
השכרת דירה מעזבון מחשבות ?
20/02/2018 | 20:46
2
59
מישהו שמשכיר דירה מעזבון (דרך עורך דין מטעם הממשלה)
נותן רק שנה בלי אופציות, 
ואני מפחד שאחרי שנה שיגיעו היורשים או שיעלו שכר דירה למוגזם, או שיחליטו למקור ולהעיף אותי
 
מחשבות או דעות ?
 
לצפיה ב-'אני אישית לא אוהב לבצע עסקאות עם עורכי דין '
אני אישית לא אוהב לבצע עסקאות עם עורכי דין
21/02/2018 | 09:41
50
ולא יודע אם כדאי לעמוד מול גורם שהוא לא בעל הדירה או מונה ישירות על ידיו. השאלה היא לא כל כך מה יקרה בתום התקופה (שהרי בין כה וכה תקופת השכירות כפופה לאי וודאות עקרונית, זו תכונה יסודית של שכירות) אלא מה יקרה אם יהיו בעיות בתוך התקופה. עם מי מדברים ולמי אכפת מהדירה עצמה.
לצפיה ב-'בנוסף לדברים הנכונים שקלייטון כתב'
בנוסף לדברים הנכונים שקלייטון כתב
21/02/2018 | 20:11
31
אם אתה מחפש דירה להשכרה לטווח ארוך, הייתי ממליצה להימנע מזה.
לצפיה ב-'לבקש נכס טאבו לפני החתמת חוזה שכירות?'
לבקש נכס טאבו לפני החתמת חוזה שכירות?
21/02/2018 | 08:45
8
68
שלום,

השתמשתי בשירותי תיווך בשביל למצוא דירה.
עוד לא נפגשתי עם בעל הבית ולא חתמתי חוזה שכירות.

עד כמה חשוב שאני אבקש לראות נכס טאבו של בעל הבית
בפגישה שלנו? אין לי קשר איתו עדיין, אלה דרך מתווך.
האם להגיד למתווך שבעל הבית יביא נכס טאבו כשנפגש
או שזה משהו שבעל הבית יודע שחייב להיות איתו כל פעם?
לצפיה ב-'אני מעולם לא ביקשתי ממשכיר להוכיח שהוא בעל הבית'
אני מעולם לא ביקשתי ממשכיר להוכיח שהוא בעל הבית
21/02/2018 | 10:36
2
40
תיאורטית יכול להיות מצב שרמאי ישכיר דירה לא שלו, ויכול להיות שאם המרמה תתגלה בתוך תקופת השכירות הדייר יפונה בלי פיצוי. אבל לדעתי הסבירות למקרה כזה מאד נמוכה.
לצפיה ב-'סבירות נמוכה במיוחד אצל תיווך?'
סבירות נמוכה במיוחד אצל תיווך?
21/02/2018 | 11:07
1
32
לחברת תיווך בטוח יש מנגנון לסנן משכירים? הם לא יעבדו עם משכירים "לא איכותיים"? זה גם תלוי במוניטין של חברה והליכים פנימים שלה?
לצפיה ב-'לא יודע, אולי, לא הטריד אותי מעולם'
לא יודע, אולי, לא הטריד אותי מעולם
21/02/2018 | 12:11
33
מצטרף לעוגיפלצת בהערה שאתה מגזים בענין זה. מכל הדאגות הקשורות לשכירת דירה זו הכי קטנה.
לצפיה ב-'אתה לא חושב שאתה קצת מגזים'
אתה לא חושב שאתה קצת מגזים
21/02/2018 | 11:30
2
41
עם כל השאלות, דרישות? כי אתה מגזים. בעל הבית לא יוציא לך נסח טאבו במיוחד בשבילך . אם נורא מתחשק לך לראות נסח טאבו תשלם 11 שקל ותבדוק בעצמך באינטרנט. 
לצפיה ב-'מאמרים מגזימים?'
מאמרים מגזימים?
21/02/2018 | 15:21
1
39
קראתי מספר מאמרים באינטרנט שנותנים הצעות על איך לעבור דירה בראש שקט והוזכר בהם קטע של נסח טאבו.
לצפיה ב-'אני לא רואה איפה השלווה והשקט הנפשי'
אני לא רואה איפה השלווה והשקט הנפשי
21/02/2018 | 16:55
35
בלהטריד את עצמך ואת בעל הבית בכל הדברים שאתה שואל לגביהם פה. אני לא יודעת מה כתוב במאמרים ואם הם מגזימים או לא, מה שבטוח זה שאתה אישית מגזים. 
לצפיה ב-'מצטרפת לחברים - הלכת קצת רחוק מדי'
מצטרפת לחברים - הלכת קצת רחוק מדי
21/02/2018 | 20:09
34
אם אתה לא סומך על בעל הדירה ועל המתווך, אתה יכול לשאול את השכנים, בדגש על ועד הבית - זה הרבה יותר פשוט ויעיל מאשר לדרוש נסח טאבו.
לצפיה ב-'לא צריך לדרוש שום דבר'
לא צריך לדרוש שום דבר
27/02/2018 | 13:29
12
לפי חתימה על חוזה אני מוציא נסח טאבו באינטרנט בתמורה ל-11 שקלים ובודק בעצמי.
לצפיה ב-'פיצוי נזק רכוש שוכר'
פיצוי נזק רכוש שוכר
19/02/2018 | 08:19
3
67
 בוקר טוב, בדירה שאני משכירה היה פיצוץ גדול בצנרת. לאחר תיקון הצנרת התברר שארון קיר גדול קיבל רטיבות, עובש ופיטריות ונאלצנו לזרוק אותו ולקנות חדש.
בעל הדירה אמר שאינו מוכן לשאת בחלק ההוצאות.
לאחר כחודשיים הגיעו מהביטוח לתקן את כל הקירות , (מסתבר שרוב קירות הבית ניזוקו מהרטיבות) וכשהזזנו את הארון החדש מתברר שגם הוא קיבל רטיבות ועובש ושוב בעל הדירה מתעלם מהנזק שנגרם. 
האם אני זכאית לתבוע פיצוי על הנזק ועוגמת הנפש?
מדובר ב2 ארו ות קיר גדולים 5 דלתות, בלי קשר לבגדים וציוד שהיה בתוכם.
לצפיה ב-'סביר להנח שתקבלי פיצוי כלשהו'
סביר להנח שתקבלי פיצוי כלשהו
19/02/2018 | 10:30
51
את יכולה לתבוע אם לא תגיעו להסכמה.
לצפיה ב-'לא נעים '
לא נעים
19/02/2018 | 20:22
1
50
אני ממליצה להתייעץ בפורום משפטי, כשיש דבר נוסף שתצטרכו לקחת בחשבון - וזה האם המאמצים שתשקיעו בתביעה ישתלמו לכם ביחס לפיצוי שתוכלו לקבל. בשביל זה כדאי להתייעץ עם מביני עניין.
לצפיה ב-'תביעה קטנה לא מצריכה הרבה מאמץ'
תביעה קטנה לא מצריכה הרבה מאמץ
19/02/2018 | 21:32
40
אני הייתי דואגת לקבלות על שני הארונות
לצפיה ב-'האם נהוג לבדוק תקינות של דברים לפני החתמת הסכם שכירות דירה?'
האם נהוג לבדוק תקינות של דברים לפני החתמת הסכם שכירות דירה?
13/02/2018 | 17:35
6
60
במקרה ראשון אם דירה היא לכניסה מיידית אם אף אחד לא מתגורר, בדרך כלל מבקשים מבעל הבית לבדוק דברים כמו ברזי מים על לשם תקינותם? האם בעל הבית אמור להסכים בהתחשב שכעת מונה מים/חשמל לא רשום על אף אחד?
 
אותה שאלה אבל לגבי מקרה שבו עדיין מתגורר מישהו בדירה. האם זה הזמן הנכון לבדוק תקינות של דברים בדירה כי אחרת לא תהיה הזדמנות לעשות זאת לפני החתמת הסכם שכירות? 
לצפיה ב-'אתה בא לראות את הדירה, במעמד של מתעניין'
אתה בא לראות את הדירה, במעמד של מתעניין
14/02/2018 | 03:46
5
99
אתה עושה סיבוב בדירה, בודק שירותים, בודק ברזים, מדליק מכבה את החשמל. אתה מסתכל על התקרה והקירות לחפש סימני רטיבות ועובש. אתה פותח מגירות וארונות מטבח לראות שאין עובש. תפתח חלונות ותריסים לראות שתקינים. תעיף מבט החוצה לראות אם הנוף לא לגמרי מדכא. אם הדייר היוצא נמצא אל תתבייש לשאול אותו "איך פה?". בדירות מחולקות הייתי דופק על הקיר המפריד לראות אם הוא קיר בלוקים או קיר גבס. 
בכל מקרה חוזה השכירות מטיל על המשכיר אחריות לתקינות הציוד ששייך לו בדירה, כך שגם אם משהו מתקלקל בהמשך, אחריות שלו לתקן.
לצפיה ב-'האם מנומס לשאול למה דיירים עוזבים דירה?'
האם מנומס לשאול למה דיירים עוזבים דירה?
14/02/2018 | 09:05
4
23
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
14/02/2018 | 09:32
2
22
לצפיה ב-'אם דירה מתוארת כדירה משופצת ומסודרת ומתגוררים בה אנשים...'
אם דירה מתוארת כדירה משופצת ומסודרת ומתגוררים בה אנשים...
14/02/2018 | 09:57
1
51
כדאי עדיין לבדוק תקינות של דברים בדירה כפי שרשמת קודם או שאפשר להיות פחות קפדני ולקווה שהכל יהיה טוב?
לצפיה ב-'לקוות שיהיה טוב תמיד צריך, ולבדוק גם רצוי מאד בלי קשר לתיאור'
לקוות שיהיה טוב תמיד צריך, ולבדוק גם רצוי מאד בלי קשר לתיאור
14/02/2018 | 10:27
14
לצפיה ב-'בלי קשר לנימוס, זו שאלה לגיטימית ועניינית'
בלי קשר לנימוס, זו שאלה לגיטימית ועניינית
19/02/2018 | 20:24
33
והייתי אומרת שאפילו מומלצת, לצד התעניינות כמה זמן השוכרים הקודמים גרו בדירה. אתם לא רוצים למצוא את עצמכם בדירה שמחליפה דיירים כל חודשיים.
לצפיה ב-'הסמכות לדון בין הצדדים...'
הסמכות לדון בין הצדדים...
13/02/2018 | 23:18
3
69
בית דין רבני.

מבחינות אחרות הכל מעולה, אבל יש סעיף כזה בחוזה. מה המשמעות של דבר כזה?
לצפיה ב-'הזוי. בטוח שזה בנושא דירה ולא גירושים?'
הזוי. בטוח שזה בנושא דירה ולא גירושים?
14/02/2018 | 01:05
45
בתי דין רבניים דנים על פי דין תורה זה אומר שאם הפרת סעיף יסודי יסקלו אותך. טוב, חצי בדיחה. בכל מקרה צריך לבדוק אם הצעת החוק להרחבת סמכויות בת הדין הרבניים התקבלה או לא. אני לא יודעת מה המצב בנושא הזה, כך שיכול להיות שאין להם בכלל סמכות לדון בדברים האלה. עם כל הכבוד לגמרא (ויש כבוד), אין הרבה חמורים שנופלים מגגות בימים האלה, כך שאין שום סיבה שרב יפסוק בעניין חוזי שכירות. 
לצפיה ב-'שהבוררות במקרה של סכסוך תהיה בבית דין רבני'
שהבוררות במקרה של סכסוך תהיה בבית דין רבני
14/02/2018 | 03:36
40
מקובל בדרך כלל בין אנשים דתיים. כנראה המשכיר דתי. אם השוכר לא דתי אין לו סיבה להסכים. אם השוכר דתי הדבר לשיקולו. 
לצפיה ב-'לא שמעתי מעולם על דבר כזה'
לא שמעתי מעולם על דבר כזה
19/02/2018 | 20:26
25
נשמע מעניין למען האמת.
לצפיה ב-'התחיל סיוט'
התחיל סיוט
12/02/2018 | 10:48
3
116
שלום לכולם,מזה כמה שנים אני שוכר דירה במרכז העיר,ממש מול חלון חדר השינה שלי יש בניין(היה בניין) שמיועד לפינו בינוי,בעל הדירה שלי כמובן כל הזמן טען שלא יהיה כלום והנה הכל התחיל,את הבניין הרסו לגמריי ומשעות הבוקר המוקדמות רעש בלתי נסבל בכל הבית,נראה לי שאצטרך לישון עם אטמי אוזניים אבל מצד שני אני צריך את השעון מעורר לקום בזמן לעבודה :)
השאלה שלי היא במקרים כאלה כמה נהוג לבקש להוריד בשכר דירה אם בכלל,כי נהיה ממש בלתי נסבל עד הערב.
ואם עקב המקרה ארצה לחפש דירה חלופית ובחוזה רשום שאני צריך להודיע לו חודשיים מראש זה עדיין תקף?
לצפיה ב-'החוזה תקף בלי קשר למה שקורה אצל השכנים'
החוזה תקף בלי קשר למה שקורה אצל השכנים
13/02/2018 | 05:12
58
יכול להיות שאתה יכול להשיג הפחתה בדמי השכירות בטענה שבין כה וכה יהיה קשה להשכיר למישהו אחר באותו שכ"ד, אבל זאת אחרי מועד הפינוי שלך, איך שהוא מוגדר בחוזה.
לצפיה ב-'מצטרף לשאלה + עוד טיפה פרטים'
מצטרף לשאלה + עוד טיפה פרטים
13/02/2018 | 08:56
56
האם זה נחשב הרעת תנאים וניתן לצאת גם ללא מציאת דיירים חליפיים ?
במידה והבעל בית לא מסכים להורדת דמי השכירות עקב התמא שמתבצעת לידינו, 
ובמידה ולא מוצאים דיירים חליפיים כמו שרשום בחוזה (כי אף אחד לא יחתום שיש תמא ליד במחיר מלא)
 
כי מבחינת בעלי הדירות, למה לא להשאיר את הדייר עד סוף החוזה שלו מבלי להוריד לו את דמי השכירות ???
 
האם זה אומר שחייבים להשאר עד סוף החוזה ?
 
לצפיה ב-'היי, יש חדש בנושא?'
היי, יש חדש בנושא?
19/02/2018 | 20:28
9
לצפיה ב-'מילוי נכון של שיק ביטחון'
מילוי נכון של שיק ביטחון
09/02/2018 | 13:06
5
73
קראתי על שיק ביטחון במאמר הזה:
 
מוזכר בו שיש לציין פרטים הבאים בשיק ביטחון: שם, ת.ז של נותן שיק, כתובת, מס' טלפון של נותן שיק, שיק ביטחון החל מתאריך מסויים
 
יש ברשותי שיק של בנק לאומי ואין בו מקום להכניס כל הפרטים האלה. אין שדות כמו שם הנותן שיק, ת.ז., מספר טלפון וכתובת...
 
איפה אני ארשום כל זה? בגב השיק ביטחון?
חוץ מזה, ניתן לרשום בצד הקידמי "שיק ביטחון למוטב בלבד" או שיש  לרשום אותם בנפרד?
 
תודה
 
לצפיה ב-'כל הפרטים האלה של הנותן'
כל הפרטים האלה של הנותן
09/02/2018 | 13:53
2
49
כתובים על כל צ'ק סטנדרטי שהבנק מנפיק, לרוב מצד ימין למעלה. תקרא היטב. 
לצפיה ב-'תודה. יש שאלה.'
תודה. יש שאלה.
11/02/2018 | 09:05
1
36
כשממלאים צ'ק ביטחון, מותר שגם שוכר וגם משכיר ימלאו בו פרטים? דוגמה: אם בעל הבית ירשום רק שם ושם משפחה שלו ושאר הפרטים ימולאו על ידי שוכר?
לצפיה ב-'כן. שיכתוב מולך את הפרטים שלו'
כן. שיכתוב מולך את הפרטים שלו
11/02/2018 | 12:50
36
על הצ'ק. אל תשאיר את השם ריק, שבעל הבית ימלא אותם מול העיניים שלך. 
לצפיה ב-'עוד משהו קטן וחשוב:'
עוד משהו קטן וחשוב:
19/02/2018 | 20:36
1
25
חשוב לרשום על הצ'ק עצמו "צ'ק ביטחון", על מנת להבטיח מצב שבעל הדירה לא יפקיד אותו שלא לצורך. הכיתוב הזה למעשה מהווה "הוכחה" שמדובר בצ'ק ביטחון בהתאם למוסכם בחוזה.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
20/02/2018 | 08:10
10
לצפיה ב-'"ללא עמלת תיווך" מי משלם בעצם?'
"ללא עמלת תיווך" מי משלם בעצם?
08/02/2018 | 10:25
5
52
ראיתי דירות להשכרה מחברות תיווך שמוזכר בהם "ללא עמלת תיווך"
מה הקאטצ' אם אני רוצה לשכור דירה?
לצפיה ב-'לפי חוק שכירות הוגנת המשכיר משלם למתווך'
לפי חוק שכירות הוגנת המשכיר משלם למתווך
08/02/2018 | 11:10
4
45
ואסור לחייב את השוכר בתשלום דמי תיווך. כך שההצהרה שאין עמלת תיווך היא כדי להתאים לחוק.
אבל המשכיר יכול להוסיף לדמי השכירות סכומים שהוא שילם למתווך בלי להגדיר אותם כך.
לצפיה ב-'דמי תיווך יופיעו במחיר שכר דירה?'
דמי תיווך יופיעו במחיר שכר דירה?
11/02/2018 | 09:10
1
31
במקרה שבעל הבית הכן מחליט להוסיף למחיר שכר דירה דמי תיווך ששילם לתיווך, ניתן לראות את זה מראש באתר בו פורסמה דירה או זה משהו שמגלים ברגע אחרון? 
לצפיה ב-'חלילה, מה פתאום, זו הפרת חוק. אתה פשוט לא תמים ולכן אתה יודע'
חלילה, מה פתאום, זו הפרת חוק. אתה פשוט לא תמים ולכן אתה יודע
11/02/2018 | 09:40
13
לצפיה ב-'מה אם תיווך לא מצאו דירה?'
מה אם תיווך לא מצאו דירה?
12/02/2018 | 10:23
1
25
במקרה שאין עמלת תיווך, מה אם מתווח פגש שוכר פוטנציאלי והזמין לדירה אבל לא סגר עיסקה? אפילו שמתווח מפסיד פה זמן, עדיין לא נגבה שום דבר מראש על ידיו ומסתבר שעבד בחינם?
לצפיה ב-'עמלה משלמים בכל מקרה עם סגירת העסקה. בהחלט מתווך עלול להפסיד'
עמלה משלמים בכל מקרה עם סגירת העסקה. בהחלט מתווך עלול להפסיד
13/02/2018 | 05:13
7
לצפיה ב-'לשאול בעל הבית על גמישות במחיר'
לשאול בעל הבית על גמישות במחיר
11/02/2018 | 08:57
1
53
שלום,
 
כמה שכיח זה ששוכרים פוטנציאלים מבקשים להוריד מחיר מבעל הבית?
 
 
מה אם שוכר הגיע דרך תיווך שלא גובה עמלת תיווך? האם במצב זה "לא יפה" להתמקח כי מן הסתם מיש שמשלם עמלת תיווך הוא בעל הבית?
לצפיה ב-'לשאול אף פעם לא מזיק'
לשאול אף פעם לא מזיק
19/02/2018 | 20:40
23
ובמקרים מסוימים זה אפילו נדרש, למשל אם יש פאקים גלויים בדירה או בסביבתה (מחסור בחניה, עבודות בנייה סמוכות וכדומה). מהצד השני - כדאי להיות ריאליים. במקרים כאלו אני מספרת על דירה שווה מאוד שעזבתי שהושכרה במחיר סביר מאוד יחסית לתמורה, ובהתאם לכך היו מתעניינים רבים, ובכל זאת היו מי שניסו להתמקח ושאלו על אפשרות להפחתה בשכ"ד.
 
אני ממליצה בכללי לא להיעזר בשירותי תיווך כשמדובר בשכירת דירה, אבל אם נוצר מצב כזה - אין שום רע בלהתמקח ולהפך, למתווך אמור להיות אינטרס לסייע לשני הצדדים לסגור את העסקה.
לצפיה ב-'שאלה על סעיפי חוזה שכירות'
שאלה על סעיפי חוזה שכירות
08/02/2018 | 14:43
1
56
אין בחוזה שום סעיף שמדבר על מציאת שוכר חלופי/עזיבה, אלא בהקשר להפרה יסודית:
"במקרה של פינוי השוכר בנסיבות סעיף זה ו/או במקרה שהשוכר יפנה את המושכר לפני תום תקופת השכירות ו/או תום תקופת האופציה חייב השוכר לשלם למשכיר את דמי השכירות בגין התקופה שמיום העזיבה ועד תום תקופת השכירות ו/או האופציה."

אין בו אופציה להארכה, וללא קשר יש בו סעיף כזה

"באם יתגלו ליקויים חדשים ו/או ליקויים שתוקנו בעבר בדירה, לאפשר למשכיר ו/או למי מטעמו ו/או למי מטעם קבלן הבניה, לתקן את הליקויים הללו וזאת באופן מיידי ובתאום מראש וללא כל אפשרות לתביעת נזקין ו/או פיצוי כל שהוא מהמשכיר ו/או מי מטעמו בגין הנ"ל. הפרת סעיף זה מהווה הפרה יסודית של ההסכם כולו."

האם יש דברים נוספים שכדאי לשים לב אליהם? באופן כללי זה חוזה שנראה כמנוסח מאוד לא לטובת השוכר.
לצפיה ב-'צריך לראות את כל החוזה'
צריך לראות את כל החוזה
09/02/2018 | 04:59
16
לא ברור מה נסיבות הפינוי שמחייבות את השוכר לשלם עד סוף התקופה, צריך לבדוק אם החיוב הגיוני. מעבר לכך לגיטימי שהשוכר לא יוכל לפנות לפני תום התקופה, אבל אז גם המשכיר לא יכול לדרוש פינוי לפני תום התקופה.
לפי נוסח הסעיף הראשון שצוטט יש אופציה, שהרי הוא מתייחס לתקופת האופציה.
לגבי הסעיף השני אני לא הייתי מסכים לוותר על זכויות לתבוע על נזק, אבל הגיוני ומקובל לדרוש מהשוכר לאפשר כניסת המשכיר או נציגים מטעמו לדירה בתיאום מראש (וגם אינטרס של השוכר שייכנסו ויתקנו ליקויים).
לצפיה ב-'לשכור דירה דרך חברת תיווך או להגיע עצמאית'
לשכור דירה דרך חברת תיווך או להגיע עצמאית
08/02/2018 | 10:30
3
42
חשוב לי להכיר בעל הבית לפני שאני מחליט לשכור או לא לשכור דירה. עוד לא שכרתי דירה דרך תיווך וכשבאתי לראות, תמיד יכולתי לדבר ולהכיר יותר בעל הבית.
 
אם אני החלטתי להגיע לראות דירה עם מתווך, הבעל הבית גם יהיה שם או שיגיע רק במועד החתמת חוזה שכירות?
לצפיה ב-'ספק שבעל בית שמעסיק מתווך יגיע להראות לך את הדירה'
ספק שבעל בית שמעסיק מתווך יגיע להראות לך את הדירה
08/02/2018 | 11:14
2
33
זו הסיבה ששכר מתווך, שהוא יעבוד מול המתעניינים.
אולי יגיע במועד החתימה על החוזה, גם לא בטוח. בעלי בתים מקצועיים מסמיכים את המתווך או גורם שלישי אחר לחתום בשמם על החוזה. בעל בית כזה אולי לא תפגוש אף פעם, וגם אם תפגוש אז לכמה דקות. אתה תלמד להכיר אותו ככל שיהיו בעיות.
לצפיה ב-'כשעולות בעיות, בעל הבית הוא זה שפותר?'
כשעולות בעיות, בעל הבית הוא זה שפותר?
08/02/2018 | 16:44
1
26
תמיד זה ככה שבעל הבית הוא הגורם שאמור לטפל בבעיות בדירה או זה משהו שהוא גם יכול להסמיך גורם שלישי לטפל?
לצפיה ב-'בדרך כלל אבל יש בעלי בתים ששוכרים חברות ניהול'
בדרך כלל אבל יש בעלי בתים ששוכרים חברות ניהול
09/02/2018 | 04:52
21
או גורם מנהל. למשל בעל בית שחי בחו"ל, או בעל בית שיש לו הרבה דירות. במקרים אלה הגורם המנהל הוא שיטפל בבעיות.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום קניין רוחני ופטנטים
פורום קניין רוחני ופטנטים
פורום גירושין
פורום גירושין
פורום דיני מס הכנסה ומע
חייבים למס הכנסה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ