לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1095110,951 עוקבים אודות עסקים

פורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דירה להשכיר

ברוכים הבאים!הפורום עוסק בהוויות המגורים בדירה שכורה - על כל צדדיה (ואם לרגע עוצרים וחושבים - יש כ"כ הרבה צדדים!)חלל מגורים שהוא לגמרי שלכם צופן בחובו אינסוף חוויות וגילויים חדשים: איך מתמודדים עם צנרת סתומה? מה בעצם החוזה שחותמים עליו אומר?, מי הם האנשים האלו איתם חולקים את הדירה? ומה, בסופו של דבר, אפשר לבשל במטבח המאובזר בגזיה ובכסא שבור בלבד?מגורים עצמאיים הם גם פתח לצמיחה אישית: תחביבים חדשים (מי ידע שכ"כ כיף לבשל), חברים חדשים (החבר של החברה של החבר של החברה של השותף) וביסוס האישיות כאדם עצמאי.כאן המקום לשפוך קובלנות על בעלי הבית, לתהות באיזה צבע לצבוע את הקיר, להחליף עצות ולחלוק בחוויה הזו, בה לומדים כל כך הרבה על העולם האמיתי, אבל עוד יותר מכך על עצמנו.כשיקוף נאמן למציאות בה כולנו תופסים את עצמנו כאחראיים ושקולים, כלל הגולשים מתבקשים להמנע מקללות, הלעזות, העלבות ופגיעות.הודעות בעלות אופי פוגע יוסרו, ובסופו של דבר כדאי תמיד לזכור כי מאחורי כל ניק עומד בן-אדם אמיתי.קדימה, הסלון קורא לכם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'שאלה למשכירי דירה'
שאלה למשכירי דירה
15/01/2018 | 16:42
4
28
האם אתם רושמים בחוזה סעיף של עלית שכר הדירה לאחר תקופת השכירות? לדוגמא השוכרים שלי נמצאים בדירה מבלי שהעלינו להם במשך שנתיים את שכר הדירה ובחוזה רשמנו שמותר לנו להעלות את השכירות ב-5%, האם יש לכם סעיף דומה בחוזה או שזה מיותר מבחינתנו ואפשר לוותר על הסעיף הזה?
לצפיה ב-'לא ברור מה המטרה של הסעיף הזה? '
לא ברור מה המטרה של הסעיף הזה?
15/01/2018 | 19:36
20
אם אתם מתכוונים להעלות את שכר הדירה, אז למה לא פשוט להגיד להם?
.

לצפיה ב-'את יכולה להעלות את המחיר גם ככה אם את רוצה'
את יכולה להעלות את המחיר גם ככה אם את רוצה
15/01/2018 | 20:08
17
הסעיף הזה רק יגרום לשוכרים להיות בטוחים שתעלי מחיר כל שנה...
לצפיה ב-'בחוזה המומלץ ע"י עיריית ת"א יש סעיף העלאת דמי שכירות'
בחוזה המומלץ ע"י עיריית ת"א יש סעיף העלאת דמי שכירות
16/01/2018 | 05:15
1
18

סעיף 6.2
אני כשוכר חושב שטוב שסעיף האופציה יקבע מראש גם את שיעור ההעלאה. אם 3% או 5% או 200%, כי טוב לדעת מראש מה יהיה המצב בשנה הבאה.

לצפיה ב-'תודה רבה לתגובותיכם.'
תודה רבה לתגובותיכם.
16/01/2018 | 09:25
4
לצפיה ב-'סעיף בחוזה שכירות של שותפים- השוכר יהיה אחראי לכל פגיעה או נ'
סעיף בחוזה שכירות של שותפים- השוכר יהיה אחראי לכל פגיעה או נ
06/01/2018 | 19:52
8
73
שלום,
האם מדובר בסעיף סטנדרטי ונפוץ בחוזה שכירות? מדובר בדירת שותפים

"השוכר יהיה אחראי לכל פגיעה או נזק העלולים להיגרם לכל אדם בתחום המושכר, והשוכר יפצה ו/או ינכה את המשכיר בגין כל תביעה או חיוב שיוטלו על המשכיר בקשר לנזק האמור."

האם ישנה דרך אחרת לנסח את הסעיף?

לצפיה ב-'לי יש ניסוח אחר'
לי יש ניסוח אחר
07/01/2018 | 04:06
1
50
what the fuck?

אני מניח שהמשכיר חושש מנושא הביטוח. לפי חוק השכירות החדש המשכיר מחוייב לרכוש ביטוח ולא יכול לדרוש זאת מהשוכר. אם המשכיר חושש מנזקי גוף עליו לרכוש ביטוח מתאים.
כך שכל הסעיף מיותר, מעבר למסר ההזוי שהוא מעביר. אפשר היה להגיד שהשוכר נדרש לרכוש ביטוח נזקי גוף, וזאת כאמור אסור לדרוש. 
לצפיה ב-'טעיתי לגבי החוק. המשכיר יכול לדרוש מהשוכר לרכוש ביטוח צד ג'
טעיתי לגבי החוק. המשכיר יכול לדרוש מהשוכר לרכוש ביטוח צד ג
07/01/2018 | 04:30
40
החוק מחייב את המשכיר לרכוש ביטוח רק למבנה.
לכן הנוסח יכול להיות חיוב השוכר לרכוש ביטוח נזקי גוף. 
לצפיה ב-'יש לך בחירה'
יש לך בחירה
07/01/2018 | 17:34
5
38
או לרכוש ביטוח צד ג'. או לא לרכוש ביטוח צד ג' ולקוות שלא יקרו תאונות ורק אם חלילה קורת תאונה שבה המשכיר נתבע- לממן את ההוצאות שיהיו למשכיר. מדובר פה על כל הוצאה שיכולה להיות לו שכרוכה בזה. 
זה בגדול.
ביותר קטן, הבעיה שלך היא לא מול בעל הבית, היא מול שאר השותפים. תחליטו איך אתם מחלקים את האחריות ביניכם. 
לצפיה ב-'קיים ביטוח'
קיים ביטוח
07/01/2018 | 21:01
4
38
לטענת בעל הבית יש ביטוח מבנה, צד ג' והשוכרים מבוטחים
אך הוא לא מוכן להוריד את הסעיף, כן שאל אותי איך אני רוצה לנסח את זה מחדש.
האם כדאי בכל זאת להתעקש להוריד את הסעיף או גם לנסח אחרת יכול להיות בסדר?
כן יצא לי להתקל בחוזים שהסעיף הזה לא קיים
לצפיה ב-'דעי שאם קיים ביטוח'
דעי שאם קיים ביטוח
07/01/2018 | 21:29
36
על שם בעל הבית, וקרה משהו, שריפה, מישהו נפגע ותובע, הביטוח של בעל הבית יכול לתבוע אתכם בתור הדיירים (כי חברות ביטוח שונאות לשלם). 
ואז תצטרכי לשלם גם לבעל הבית בגלל הסעיף בחוזה, וגם לחברת הביטוח של בעל הבית. או לפחות לעורך דין טוב שמתמצא בענייני ביטוח. 
אם בעל הבית עשה ביטוח- אז אין שום טעם בסעיף הזה ותורידו אותו מהחוזה.
דבר שני, אם בעל הבית עשה כבר ביטוח, עדיין את יכולה לשקול לעשות ביטוח, שאם קורה משהו אז לפחות שתוכלי להפעיל את הביטוח שלך או לתת לחברות הביטוח להילחם ביניהן בלי שיתבעו אותך ישירות.

לצפיה ב-'חד משמעית להוריד את הסעיף'
חד משמעית להוריד את הסעיף
08/01/2018 | 03:24
2
33
לא להסכים בשום אופן לשום אחריות אישית.
מדובר בסיכון שיכול להגיע למאות אלפים ואפילו מליונים.
לצפיה ב-'שינוי נוסח'
שינוי נוסח
08/01/2018 | 18:04
1
32
ניסיתי להוריד את הסעף לא כל כך הולך,
המשכיר הציע את הנוסף הבא:
"השוכר יהיה אחראי לכל פגיעה או נזק העלולים להיגרם לכל אדם בתחום המושכר מטעמו של השוכר, והשוכר יפצה ו/או ינכה את המשכיר בגין כל תביעה או חיוב שיוטלו על המשכיר בקשר לנזק האמור,של כל שותף בנפרד."

ככל הנראה לא אסכים לזה בסופו של דבר.

בחוזי שכירות שיצא לכם לחתום עליהם אי פעם, מעולם לא נתקלתם בסעיף בסגנון הזה?
לצפיה ב-'הנוסח החדש בכלל מופרך'
הנוסח החדש בכלל מופרך
09/01/2018 | 03:51
33
נזק שייגרם לאדם מטעמו של השוכר? מה זאת אומרת? שהשוכר תוקף מישהו בדירה? שהוא הורג מישהו בדירה?
הזוי לגמרי.
בחיים לא ראיתי שום סעיף כזה או דומה לו או מתקרב אליו בכל צורה שהיא בשום חוזה. הניסיון שלי אמנם מוגבל, כמה עשרות דירות לכל היותר, ונכון שלא תמיד קראתי את החוזה שעליו חתמתי. אז יכול להיות. הכל יכול להיות.
תגיד למשכיר שלך שאתה לא חברת ביטוח. אתה לא יכול לשאת בסיכון של מיליונים. אם אתה תרביץ למישהו אז שהמישהו יגיש נגדך תלונה במשטרה.
לצפיה ב-'התייעצות לקראת יציאה מדירה'
התייעצות לקראת יציאה מדירה
02/01/2018 | 21:01
25
87
אחרי שנתיים בדירה החלטתי לעזוב אותה בתום החוזה שהיה בדצמבר הזה. הודעתי לבעל הדירה כעשרה ימים לפני סוף נובמבר אבל הוא התרגז עלי כי לפי החוזה הייתי אמורה להודיע 3 חודשים מראש. מאחר שהוא נכנס ללחץ לגבי מציאת שוכר חדש, הצעתי שאני אשאר בדירה חודש נוסף, עד סוף ינואר והוא קפץ על הרעיון. במהלך דצמבר לא המשכתי לחפש . בינתיים הוא מצא שוכר שרוצה באמת להיכנס בסוף ינואר ואני הצלחתי למצוא דירה אחרת שהבעלים רוצה לאכלס אותה כמה שיותר מהר כי היא עומדת ריקה. בדירה החדשה הוא הסכים לחכות לי עד אמצע ינואר ולכן הודעתי לבעל הדירה הנוכחית שאני לא אוכל להישאר עד סוף החודש כפי שקבענו אלא אצטרך לצאת באמצע החודש אחרת אני מפספסת את הדירה. בעל הדירה מאוד לא אהב את זה, כעס עלי ובא אלי בטענות. 
כמובן אני אשלם חצי חודש ואת החלק היחסי שלי בארנונה. 
הוא הצליח לתת לי הרגשה מאוד לא טובה. אני יודעת שסיכמנו בע"פ אבל אני עלולה לפספס את הדירה שמצאתי. 
מבחינתו ההפסד היחיד הוא שבועיים שכ"ד.
האם טעיתי? האם אני צודקת… ?האם אני צריכה לפצות איכשהו…? 
תודה מראש
לצפיה ב-'למה לריב על שבועיים שכר דירה?'
למה לריב על שבועיים שכר דירה?
02/01/2018 | 21:54
1
67
היית צריכה להודיע שלושה חודשים מראש על עזיבה- לא הודעת. קורה. הסכמת להישאר עוד חודש, שזה בסדר גמור . אם הסכמת להישאר עוד חודש, אז הסכמת. למה גם לא לעמוד במה שחוזה אומר וגם לא לעמוד במילה שלך?
אישית בתור בעלת דירה הייתי "סולחת" לך על השבועיים האלה ולא מחייבת אותך לשלם עליהם, אבל גם, מצד שני לא הייתי משכירה לך יותר דירה אף פעם. 
לצפיה ב-'כי אם היה לי כסף זמין לא הייתי צריכה לשכור דירה'
כי אם היה לי כסף זמין לא הייתי צריכה לשכור דירה
03/01/2018 | 22:16
39
בתור משכירה את יוצאת מנקודת הנחה שהשוכר לא בסדר והמשכיר נדפק. לא פירטתי כאן את כל השתלשלות העניינים, אלא רק את מה שרלוונטי לנקודת הזמן הזאת.
נכון- יצאתי לא בסדר. אבל בגלל זה התייעצתי כאן.
אגב- אם הדירה והמשכיר היו בסדר, הייתי נשארת כאן, אבל מאחר שהם לא, וגם אני מצידי התאכזבתי מהמשכיר, אז גם אני לא ארצה לשכור ממנו דירה שוב או לעשות עסקים אחרים איתו.
לצפיה ב-'לא היית צריכה להודיע שום דבר. גם לא חצי שעה קודם'
לא היית צריכה להודיע שום דבר. גם לא חצי שעה קודם
03/01/2018 | 04:24
22
60
אם החוזה מסתיים בדצמבר אז בלי מילה את אמורה לצאת ביום האחרון.
היית צריכה להודיע קודם במקרה ההפוך - אם רצית להאריך את החוזה.
כך שהטעות שלך שהתחשבת בבעל הבית והתחייבת לחודש שכ"ד נוסף.
לפי התנהגותו לא הגיע לו שיתחשבו בו.
מכיון שהחלטתם להאריך את החוזה בחודש, מדובר בחוזה חדש, לחודש אחד, ואת התחייבת וזהו. לפי החוזה היבש את צריכה לשלם עד סוף החודש.
אבל מבחינה מוסרית אם טרם שילמת, אני בהחלט הייתי אומר לבעל הבית שבאתי לקראתו מרצון טוב אבל לצערי הנסיבות השתנו ולכן אני יוצא שבועיים קודם, ולשלם על שבועיים בלבד. 
לצפיה ב-'מבלי לראות את החוזה המדובר'
מבלי לראות את החוזה המדובר
03/01/2018 | 11:07
19
47
בדרך כלל בחוזים מוגדר פרק זמן לפני סיום החוזה שבו צריך להודיע על אי הרצון לחדש את החוזה במועד. חידוש חוזה הוא לא בעיה לבעל הדירה, עזיבה גם בתום החוזה כן בעיה (אם הדייר בסדר), ומכאן שהרבה בעלי דירות מכניסים את הסעיף  הזה שמצריך הודעה על הרצון לחדש או לא לחדש את החוזה לפני שהוא מסתיים. 
לצפיה ב-'לא שמעתי על סעיף שמחייב שוכר להודיע שהוא לא מעוניין להאריך'
לא שמעתי על סעיף שמחייב שוכר להודיע שהוא לא מעוניין להאריך
03/01/2018 | 11:35
14
50
יש סעיף שמחייב שוכר להודיע שהוא כן מעוניין להאריך, מה שנקרא גם "אופציה".
אחרת החוזה מסתיים ביום שבו כתוב שהוא מסתיים ואף אחד לא צריך להגיד שום דבר.
זו הסיבה שיש תאריך סיום השכירות. בתאריך סיום השכירות הכל נגמר מעצמו.
גם אין היגיון בסעיף כזה. הרי אם שילמתי לשנה, ואין יותר המחאות בידי המשכיר, נגמרה השנה ואני לא מוסר המחאות חדשות, וגם יוצא ביום האחרון, אז מה הטענה? מה אני חייב?
לצפיה ב-'הסעיף הזה נמצא'
הסעיף הזה נמצא
03/01/2018 | 12:21
12
50
בשני החוזים שלי, גם בדירה שאני שוכרת וגם בדירה שאני משכירה.
אופציה, אם היא קיימת, קיימת בסעיף נפרד ובדרך כלל אחרי שהחוזה הוארך כבר בשנה נוספת, כלומר האופציה מומשה, אפשר להוריד את הסעיף הזה מהחוזים הבאים שעושים עם הדייר. 
הסעיף הזה מבטיח  שהדייר יגיד מראש אם הוא רוצה לעזוב ולא להמשיך את החוזה בשנה נוספת וייתן לבעל הבית זמן להיערך בהתאם ולנסות למצוא דיירים חדשים כדי שהדירה לא תעמוד ריקה, או תעמוד ריקה כמה שפחות זמן אחרי שהדייר הקודם עזב. 
לצפיה ב-'באמת? מעניין מאד'
באמת? מעניין מאד
03/01/2018 | 12:40
11
37
בחוזים עליהם אני חתמתי לאורך השנים יש סעיף שבו אני מודיע שנה מראש שאני רוצה לעזוב.
הוא נקרא "תאריך סיום השכירות"
המשכירים שלי ידעו שנה מראש באיזה תאריך אני יוצא והיה להם די והותר זמן להיערך לכך.
אם רציתי עוד שנה הודעתי להם שלושה חודשים מראש, אחרת מעמדי היה כשל כל שוכר פוטנציאלי.
אם היו מציעים לי עוד סעיף שבו אני צריך להודיע עוד פעם שאני רוצה לעזוב, הייתי אומר שהוא סעיף מוזר, שהרי הנה במעמד החתימה על החוזה אני מודיע שאני עוזב עוד שנה.

לצפיה ב-'נראה לי שלא הבנת או שאני לא הבנתי'
נראה לי שלא הבנת או שאני לא הבנתי
03/01/2018 | 13:01
5
36
לא כולם יודעים מה יהיו התוכניות שלהם שנה מראש. למשל, אם הם מגלים שהדירה לא מתאימה להם במהלך השכירות, או אם יש להם תוכניות אחרות משלהם שמשתנות במהלך שנה. נראה לי קצת מוזר לחייב מישהו להודיע שנה מראש אם הוא רוצה להישאר או לעזוב את הדירה שהוא שוכר. נראה לי הרבה יותר הגיוני לבקש להודיע שלושה חודשים מראש אם רוצים לעזוב. זה כבר פרק זמן הגיוני לדעת מה קורה איתך הלאה ואם אתה רוצה להישאר בדירה או לא.
הסעיף הזה הוא לרוב הדדי, כך שגם המשכיר חייב להודיע פרק זמן דומה מראש אם הוא מתכוון להמשיך להשכיר את הדירה, או שאולי הוא ירצה לפנות אותה כדי למכור אותה או כל דבר אחר. 
מה שאתה אומר נשמע לי הרבה פחות הגיוני מהסידור הזה ואני באמת לא מבינה על מה אתה מתפלא. 
לצפיה ב-'מחייבים שנה מראש להודיע "אני עוזב עוד שנה"'
מחייבים שנה מראש להודיע "אני עוזב עוד שנה"
03/01/2018 | 14:00
48
פשוט כי שילמת לשנה, אז מעצם העובדה ששילמת לשנה יש לך שנה לגור.
"אני עוזבת עוד שנה" נובע ישירות מתאריך סיום החוזה שהוא התקופה עבורה שילמת.
נכון שאנשים לא יודעים מה יהיה עוד שנה, ולכן בכל חוזה יש אפשרות להאריך את החוזה. אם חודש-חודשיים-שלושה לפני סיום החוזה את רואה שאת רוצה להמשיך באותה דירה, תודיעי למשכיר, תוציאי לו המחאות לעוד שנה, ותמשיכי לגור עוד שנה.
לא הודעת לו בזמן, מבחינתו ההודעה שלך מלפני בערך שנה, שכאמור נובעת פשוט מהעובדה ששילמת לו לשנה, נמצאת בתוקף, והוא מצידו מתחיל לחפש לך מחליף (אם כי בדרך כלל אם המשכיר מרוצה מהשוכר הוא ישאל את השוכר אם הוא רוצה להמשיך).
אני לא רואה שום היגיון בעוד סעיף שמחייב אותי להודיע שוב שאני לא ממשיך. הודעתי לפני שנה, לא שיניתי את דעתי ולא הודעתי שאני ממשיך, אז תאריך סיום החוזה בתוקף, ידוע לכולם, ונוהגים לפיו. את אומרת שבחוזים שלך הסעיף ישנו. אני כאמור מעולם לא נתקלתי אבל הכל יכול להיות.
נכון שלפעמים מוסיפים סעיפים שמאפשרים לסיים את החוזה לפני סיום השנה. אבל לא באלה מדובר בשרשור.
לצפיה ב-'נכון, ואידיאלית כולנו היינו יכולים להיערך'
נכון, ואידיאלית כולנו היינו יכולים להיערך
03/01/2018 | 22:27
3
35
בנוחות אם היה מספיק זמן. בפועל, 3 חודשי התראה מוקדמים הם המון זמן. כשוכרת אף פעם לא הצלחתי למצוא דירה כמה חודשים מראש אלא רק בחודש האחרון, כך שגם אני כשוכרת נפגעת מהודעה מוקדמת מידי. יכול להיות שאני אודיע בזמן ולא אצליח למצוא דירה אחרת ואז מה? ללכת להורים?
לצפיה ב-'דחילאק'
דחילאק
03/01/2018 | 23:13
2
36
זה לא עניין של למצוא דירה אחרת . אם את יודעת שאת לא רוצה לגור בדירה הזאת יותר, את במילא חייבת לעזוב עד שהחוזה מסתיים, או לחילופין אם בעל הדירה לא רוצה להשכיר יותר את הדירה ומוכר אותה, או רוצה להשכיר אותה למישהו שהוא לא את. אז מה שאומרים לך, זה גם תודיעי כמה זמן מראש שאת רוצה לעזוב, כי לעזוב את תעזבי עד סיום החוזה בין אם מצאת דירה אחרת או הלכת להורים או הלכת לישון על ספסל בגן הציבורי. אין חוק שמחייב את בעל הדירה להשכיר לך את הדירה, כמו שאין חוק שמחייב אותך להישאר בדירה אם לא מתאים לך לגור שם יותר. אז נא לא להיתמם. 

לצפיה ב-'אני חייבת להגיד שהנימה/ רמיזות שלך'
אני חייבת להגיד שהנימה/ רמיזות שלך
04/01/2018 | 14:18
1
30
לא נעימות לי. אולי זו לא הכוונה שלך אבל בשתי ההודעות שלך אלי את רמזת שאני קצת מתחמנת או משהו.
אז אני לא. לא רציתי להישאר בדירה אבל אני שונאת את כל התהליך של חיפוש דירה ויש סיכוי טוב שהייתי נשארת בה רק כדי להימנע מהבלאגן.
לצפיה ב-'ממש לא רמזתי משהו כזה'
ממש לא רמזתי משהו כזה
04/01/2018 | 23:26
24
ואני מצטערת שאת חשה כך.אני לא יכולה לשלוט במה שאת מרגישה, רק את יכולה לשלוט במה שאת מרגישה ולפרש דברים כראות עיניך,כל מה שאני יכולה לומר הוא להרגיע אותך ולומר לך שאני חלילה וחס לא חושבת שאת מנסה לתחמן.  אני כן חושבת שאת מתיממת וגם אמרתי את זה (צר לי שזה לא נעים לך אבל זו דעתי) וממה ששמתי לב (גם בקשר לבעל הבית שלך וגם מהאופן שבו פירשת את ההודעות שלי) הוא שאת נוטה לפרש דברים תכליתיים באופן אישי. 
לצפיה ב-''
03/01/2018 | 22:24
4
לצפיה ב-'אני עם עוגי בקטע הזה'
אני עם עוגי בקטע הזה
04/01/2018 | 21:30
3
33
ממה שאני מכירה, ואני מכירה לא מעט כידוע, מקובל בחוזה סטנדרטי שקיים סעיף שעוסק באפשרות של חידוש החוזה, ומוסכם ששני הצדדים מתחייבים להודיע אחד לשני לגבי חידוש או אי חידוש החוזה בפרק זמן מוגדר לפני תום החוזה הנוכחי. רוב המקרים שאני מכירה לא כוללים התרא של 3 חודשים, לרוב מדובר בעד חודש מראש או 60 יום, אבל זה סעיף סטנדרטי כאמור והוא מגן על שני הצדדים. זה רלוונטי במיוחד כי בימינו יש נטייה להעלות את שכ"ד בחידושי חוזה, ומצופה שהנושא הזה יסוכם בין שני הצדדים בפרק זמן סביר לפני תום החוזה, כדי שאם יוחלט שלא להמשיך, יהיה לשני הצדדים מספיק זמן להיערך.

לצפיה ב-'אני חתום על חוזה סטנדרטי '
אני חתום על חוזה סטנדרטי
06/01/2018 | 07:28
2
32
ואין סעיף שמחייב אותי להודיע שאני עוזב בזמן. רק שמחייב אותי להודיע חודש מראש אם אני ממשיך.
בחוזה השכירות המומלץ ע"י עיריית ת"א אני לא רואה סעיף שמחייב שוכר להודיע שהוא יוצא בזמן. יש פרק על האופציה שבו השוכר מחוייב להודיע שהוא ממשיך.
עד היום לא ראיתי חוזה שמחייב שוכר להודעה כזו.
אם יש לך חוזה שאת חושבת שיש בו התחייבות כזו אפשר שתעלי אותו ונראה. אולי יש אי הבנה לגבי החובות של השוכר בענין.
לצפיה ב-'זה בדיוק אותו סעיף '
זה בדיוק אותו סעיף
06/01/2018 | 17:49
1
27
להודיע חודש מראש אם אתה ממשיך, משמע אתה נדרש להודיע מראש... הסעיף המדובר לא עוסק בהודעה ש"אתה יוצא בזמן", אלא אם אתה מעוניין לחדש את החוזה, כאשר אם אתה לא מעוניין לחדש אתה גם אמור להודיע, בזה בדיוק הסעיף עוסק.

הקובץ שצירפת לא נפתח לי, אבל בכל מקרה - התגובה שלך רק מחזקת את הנקודה שהועלתה, אם כי היא פחות רלוונטית למקרה הספציפי (פותחת הדיון ציינה במפורש שלפי החוזה שלה היא נדרשת להודיע לבעל הדירה 3 חודשים מראש).

לצפיה ב-'ממש ובפירוש לא אותו סעיף'
ממש ובפירוש לא אותו סעיף
07/01/2018 | 03:59
24
אני צריך להודיע מראש שאני ממשיך. לא אם.
אם אני לא ממשיך אני יכול לשתוק. המשכיר מוזמן לשאול אותי מיוזמתו, ואם לא שאל אז גמרנו.
החוזה אליו קישרתי נמצא גם בקישור הבא, אני מקווה שייפתח לך:

לצפיה ב-'אף פעם לא חשבתי על זה ככה'
אף פעם לא חשבתי על זה ככה
03/01/2018 | 22:23
29
אתה ממש צודק.
לצפיה ב-'רק לצורך ההבהרה'
רק לצורך ההבהרה
03/01/2018 | 22:22
3
41
התקבלתי לעבודה במקום רחוק ולכן הודעתי על סיום החוזה. לא ידעתי מראש. למעשה חשבתי שהצעת העבודה הזאת ירדה מהפרק כך שלא יכולתי לתת התרעה מוקדמת. זה הסתדר לי כי בכל מקרה חשבתי לעזוב וזה היה תמריץ טוב.
לצפיה ב-'במצב כזה'
במצב כזה
04/01/2018 | 21:26
2
30
היית יכולה להציע לעשות את מה שעושים בדרך כלל כשרוצים לעזוב באמצע תקופת חוזה: לחפש שוכר מחליף בעצמך, שיכנס לדירה במועד שאת רוצה לעזוב. דברים כאלו קורים כל הזמן. עכשיו מאוחר מדי בשביל זה, אבל תנסי לחשוב על הצד של בעל הדירה - אני מתנצלת אם זה נשמע קר וישיר, ההסברים שנתת מובנים ולגיטימיים, אבל יש לך חוזה מחייב מול בעל הדירה אחרי הכל.
לצפיה ב-'תודה על כל ההתייחסויות שלך'
תודה על כל ההתייחסויות שלך
05/01/2018 | 16:10
1
34
רק להבהיר שוב- הודעתי על עזיבה חודש וחצי לפני תום החוזה ולא באמצע תקופת השכירות. נתתי לו מיוזמתי חודש נוסף. גם אם הייתי מודיעה לו 3 חודשים מראש על עזיבה, מוקדמת או בזמן, היה יכול להיות מצב שבו יהיה לו פרק זמן בלי שוכר. כלומר אלמנט ההפסד קיים בלי קשר אלי. לדעתי נוח לו להפוך אותי לגורם האחראי לכך שהוא התקשה למצוא שוכר (בינתיים כאמור הוא מצא. כמו כן הדירה לא מושקעת מה שלא מעודד שוכרים פוטנציאליים). התסכול שלי נובע מכך שאני ניסיתי לבוא לקראתו ולהבין את המצב שלו, אבל הוא לא ניסה להבין את המצוקה שלי. הוגנות צריכה להיות הדדית ולא חד צדדית.
לצפיה ב-'הבנתי מצוין שלא עזבת באמצע תקופת שכירות'
הבנתי מצוין שלא עזבת באמצע תקופת שכירות
06/01/2018 | 17:57
34
מה שכתבתי זה שבמקרה כזה היית יכולה להציע לעשות את מה שעושים בדרך כלל כשרוצים לעזוב באמצע תקופת חוזה, זה לא אומר שאני טוענת שעזבת באמצע חוזה, אלא שהיית יכולה למצוא פתרון פשוט שגם מקובל בשוק השכירות כאמור, גם אם בסיטואציות שונות מזו שהיית בה.

לפי מה שתיארת, בעל הדירה לא הפך אותך לגורם האחראי מנוחות שלו, אלא כי באמת היית הגורם האחראי, כך לפי הסעיף הרלוונטי בחוזה. זה דבר ידוע אגב שבחורף יש פחות מחפשי דירות להשכרה ופחות דירות פנויות להשכרה, ולכן ההמלצה הכללית שלי למי שנכנס לדירה בחורף, היא לבקש חוזה לשנה וחצי, כך שתום החוזה יהיה בקיץ - זה אינטרס של השוכר לא פחות מזה של המשכיר, כך יהיה יותר קל למצוא דירה חלופית במידה וחוזה השכירות לא יחודש ביוזמת המשכיר.

את כותבת על הוגנות הדדית - אבל בינתיים מי שלא עמדה בסעיף מובהק בחוזה זאת את. כתבת שהוא לא ניסה להבין את המצוקה שלך - האם את ניסית להבין את המצוקה שלו? או בכלל את הצד שלו? את ניסית לבוא לקראתו לאחר שהפרת את החוזה - זה יישמע לא נעים, אבל חוסר ההוגנות שאני רואה כאן היא לא של בעל הדירה.

תנסי לחשוב על הסיטואציה הזאת כאילו היא מתרחשת עם שירות כלשהו שרכשת, או עם רהיט שקנית - האם היית מצפה שבעל העסק ילך לקראתך ויגלה הבנה במצב כזה?
לצפיה ב-'בגדול, זה מה שאני חושבת וגם אחרים אמרו לי'
בגדול, זה מה שאני חושבת וגם אחרים אמרו לי
03/01/2018 | 22:18
1
36
ובכל זאת אני מרגישה נקיפות מצפון כי אני שונאת להפר הבטחות שלי. אני מתלבטת אם לשלם לו כל כל החודש כבר רק כדי להשתיק את המצפון שלי, אבל… הכסף הוא חא באמת משאב זמין עבורי.
לצפיה ב-'היי'
היי
04/01/2018 | 21:23
19
אחרי שקראתי את הסיפור והתגובות, מה שנשאר לי להוסיף זה שנקיפות מצפון פחות רלוונטיות פה לדעתי -  לא פעלת בהתאם לחוזה, עשית את המקסימום בהתאם לנסיבות על מנת למזער את הנזק שנגרם לבעל הדירה ולמעשה לא נוצר לו נזק כלל, וההבטחה שהבטחת לו זו למעשה פשרה שהצעת לו - מהצד שלו יש לו את כל הסיבות לבוא אלייך בטענות, הוא וידא שיהיה סעיף רלוונטי בחוזה כדי שלא יהיה מקום לאי הבנות, הוא הכין את השטח כדי שלא יווצר לו הפסד כלכלי במידה ותחליטי לעזוב, הוא חיפש ומצא שוכר חדש בהתאם לפרק הזמן שאמרת לו... אז נכון שזה מבאס לשלם שכ"ד על שתי דירות במקביל, אבל במקרה הזה הצדק עם בעל הדירה. תנסי להתנחם בכך שזה רק שבועיים ולא יותר מזה.

כתבת שהכסף הוא לא משאב זמין עבורך - אבל המשמעות של לא לשלם את הכסף הזה לבעל הדירה היא לגרום לו להפסד כלכלי בגלל נסיבות שלא הוא אשם בהן.

לצפיה ב-'כדאי לשכור דירה בצפון, בקריות?'
כדאי לשכור דירה בצפון, בקריות?
02/01/2018 | 07:13
1
51
שלום,

יש אנשים מקריות?

אני מחפש איכות חיים יותר טוב ורוצה לעבור מחיפה לקריות. ספציפית רוצה לדעת על קריית ים. איך שם? באילו שכונות כדאי לשכור דירה?

כמובן עדיף מקום שקט, קרוב למרכז מסחרי ובנק.

תודה!

לצפיה ב-'אני מהצפון'
אני מהצפון
02/01/2018 | 21:03
44
ודווקא קרית ים נראית לי אופציה פחות טובה מחיפה. אולי היא יותר זולה אבל איכות חיים…? אני לא בטוחה.
אולי סוכני נדל"ן ידעו לתת לך תשובה מתאימה
לצפיה ב-'מגורים בדירות שותפים'
מגורים בדירות שותפים
29/12/2017 | 10:06
7
95
יש לי שאלה שהיא קצת מורכבת וכוללת בדרך כלל טענות לפה ולשם, ובעקבות ויכוח שהיה לנו בקבוצה אחרת, נהייתי סקרנית יותר למה אנשים חושבים על הנושא:

באיזה גיל יראה בעיניכם כבר פחות לגיטימי שאדם יגור עם שותפים? האם תצאו מנקודת הנחה שאדם גר בדירת שותפים רק בגלל שהוא בסטטוס מסוים, בדגש על סינגל? גם אם הוא כבר לא סטודנט ו/או מעל גיל 30?

אם מדובר במישהו שגר בעיר פריפריאלית יותר, זה ישנה את ההנחה שלכם/הציפייה שאותו אדם יגור עם שותפים או לבד?

באופן כללי - רק אני שמתי לב שתופעת פיצול הדירות במרכז הארץ שכבר הגיעה לערים שלא גובלות עם תל אביב, הפחיתה את כמות האנשים שגרים עם שותפים? או שאולי זה נדמה לי.

לצפיה ב-'מנסה לענות'
מנסה לענות
29/12/2017 | 14:50
67
אני בדרך כלל במיעוט בדיונים כאלו, כי אני לא באמת חושבת שיש דבר כזה גיל לשותפים, ואם כבר זה יותר עניין של מקום בחיים מאשר גיל - יש אנשים שמתחילים ללמוד לתואר מוקדם ומסתדרים כלכלית מוקדם יותר מאחרים, אז יכול להיות לך מצב של מישהו בן 25 שיכול להרשות לעצמו לגור לבד, מול מישהו שבגיל 28 עדיין לומד במשרה מלאה ולא יכול להרשות לעצמו. כן הייתי מצפה מרוב האנשים שעברו את ה-30 ואין להם נסיבות חיים מקלות (למשל - סטודנט לתואר שני במשרה מלאה, חובות גדולים וכדומה), שיגורו עם שותפים, גם אם הם סינגלים. בין היתר, מה שעומד מאחורי המחאות הרבות בנושא הדיור, זו העובדה שזה הזוי שאנשים שעובדים ומשתכרים שכר חציוני ומעלה, מתקשים לעמוד בהוצאות של מחיה בסיסית.

אם הזכרת את נושא הפריפריה מול גוש דן בדגש על תל אביב - זה אכן עושה את ההבדל לדעתי, וכאן נכנסת בחירה של אנשים: מי שממש חשוב לו לגור במרכז ת"א, הגיוני שלא תהיה לו ברירה אלא לגור עם שותפים, בזמן שבמחירים של חדר בדירת שותפים בת"א אפשר לשכור דירה לבד בערים אחרות. אם הזכרת את תופעת הדירות המחולקות, גם אני חושבת שזה הפחית את כמות האנשים שגרים עם שותפים, כי כך סיפקו אפשרות לאנשים לגור בדירות קטנות במחירים שיכולים לעמוד בהם, ומנגד - הדירות שפוצלו הובילו לירידה בהיצע של דירות השותפים מהצד השני, אם לפני הפיצול הדירה הושכרה ל-3 שותפים, אחרי הפיצול מושכרות 3 דירות ל-3 יחידים, או לשילוב של זוגות ויחידים.

והשורה התחתונה - הגישה שלי בעניין שאין פה קטע של לגיטימי או לא לגיטימי, זה תלוי באדם עצמו, וכאמור יותר במצב האישי שלו מאשר בגיל שלו. בימינו יש גם את אלו שנשארים לגור אצל ההורים פרק זמן ארוך משהיה מקובל בעבר, או את אלו שחוזרים לגור אצל ההורים במטרה לחסוך, כל אחד והסיפור שלו.
לצפיה ב-'אנשים הולכים לשתף דירה עם זרים משיקולים כספיים'
אנשים הולכים לשתף דירה עם זרים משיקולים כספיים
30/12/2017 | 03:42
2
54
כי יותר זול ככה. השאלה אם לגיטימי שאדם יחפש דיור זול היא השאלה אם לגיטימי שלאדם לא יהיה מספיק כסף לשכור דירה לבד. אנשים בעלי אמצעים מוגבלים יש בכל הגילאים ובכל המצבים האישיים. את אותה שאלה אפשר לשאול על סוג הרכב שיש לו, אם בכלל, סוג החופשות שהוא לוקח וסוג הבילויים שאליהם יוצא, אם בכלל, על רמת הבגדים שהוא לובש (בתקווה שלובש בכלל) וכן הלאה.
לצפיה ב-'אני דווקא לא מסכימה לגבי הסיפא שלך'
אני דווקא לא מסכימה לגבי הסיפא שלך
30/12/2017 | 19:22
1
57
שכ"ד עדיין נחשב לנתח הכי גדול בהוצאה החודשית, וזה נחשב לסעיף שמעיד יותר מהכל, לדעתי לפחות, על היכולות הכלכליות של אדם מסוים, ו/או על אופן ההתנהלות שלו.
כשמדובר בסטודנט למשל, זה דיי מובן ואפילו צפוי שאם ישכור דירה, זו תהיה דירת שותפים, כי סטודנטים בדרך כלל הם בעלי הכנסה נמוכה. מי שאינו סטודנט ועובד מספר שנים בעבודה מסודרת, ההנחה היא שהוא משתכר שכר גבוה יותר. חופשה בחו"ל לרוב מבוססת על חסכונות ולא על הכנסה שוטפת, ובגדים ובילויים זה בכלל סעיף קטן יחסית בהוצאות.

אני לא בטוחה אם לזה wild rose התכוונה, אבל יש אנשים שרואים במגורים עם שותפים אחרי גיל מסוים סוג של כישלון, לא בהכרח מוצדק. יש ציפייה שבגיל מסוים אנשים יהיו מבוססים מספיק מבחינת הכנסה חודשית באופן שיאפשר להם לגור לבד, מה שבמציאות הכלכלית של ימינו לא בהכרח מובן מאליו, במיוחד בתל אביב ובעוד ערים בגוש דן.

לצפיה ב-'בדיוק על הציפייה הזו אני מדבר'
בדיוק על הציפייה הזו אני מדבר
31/12/2017 | 03:49
40
שאנשים אמורים "להתקדם" עם הגיל מבחינת רמת הכנסה והאפשרויות שלהם להוציא כספים.
כמו שבחורה אחת שהכרתי אמרה לי "מי שאחרי גיל 30 עוד מרוויח לא יותר מ-8000 לחודש הוא נחשב לכישלון"
זו ציפייה שבעיני לא רק לא מציאותית, אלא גם פסולה מהבחינה העקרונית. מעבר לכך שאנשים מפנימים את התפיסה שהם צריכים להתקדם ונכנסים להוצאות - כמו הוצאות על דיור משופר - שמתאימות לתפיסה אבל לא לכושר ההשתכרות שלהם.
מלבד זאת באמת במצב כיום שעלויות הדיור - בין בשכירות ובין בקנייה - עלו מאד יחסית להכנסה, אין להתפלא שפחות אנשים יכולים להרשות לעצמם להוציא כספים על דיור יקר.
לצפיה ב-'מה אכפת לך מה אנשים חושבים שלגיטימי?'
מה אכפת לך מה אנשים חושבים שלגיטימי?
03/01/2018 | 10:35
2
30

את תעשי מה שטוב בשבילך.
אישית, אני גם בגיל 25 לא יכולתי לסבול את הרעיון ששותפים יסתובבו לי בדירה.
נו, ואיך זה משפיע עלייך ועל הבחירות שלך שאחת, לה מילגרוסה, חושבת שלגור עם שותפים זה זוועת עולם בכל גיל?
לצפיה ב-'זה לא קטע של "אכפת לי"'
זה לא קטע של "אכפת לי"
04/01/2018 | 16:00
1
42
כמו שכתבתי המניע היה סקרנות מה אנשים חושבים על הנושא בעקבות ויכוח שהיה עם כמה אנשים. המטרה מן הסתם היא לא להגיע להחלטה אם לגור עם שותפים או לא, את תקופת השותפות שלי סיימתי לפני 10 שנים ואין לי שום כוונה לחזור אליה.

התשובות שלכם דיי חיזקו את מה שטענתי בעצמי בוויכוח: זה התחיל מהנחה של מישהי לגבי מישהי אחרת, שהיא גרה עם שותפים, ואותה מישהי הרגישה שזה מגיע מהתנשאות: שתיהן בנות אותו גיל (שנות ה-30 הלא מוקדמות), הבחורה הראשונה נשואה+, והשנייה רווקה. הטענה של הבחורה הנשואה היא שנקודת המוצא שאם מישהו רווק, הוא יגור עם שותפים, גם בגיל פחות צעיר, כי "זה יקר לגור לבד" (לא מדובר במגורים בתל אביב למי שתוהה).

הבחורה הרווקה, שגרה לבד כבר לא מעט שנים, הרגישה כאמור שזה נובע מהתנשאות - ובתור מי שנמצאת במצב דומה לשלה אני נוטה לחשוב כמוה, ומתחברת לדברים שמרצי וקלייטון כתבו - מגורים עם שותפים מול מגורים לבד בדרך כלל מעידים על המצב הכלכלי של אותו אדם, וזה פחות נפוץ והרבה פחות מקובל שאנשים גרים עם שותפים בשלב שכבר לא סטודנטים וכבר צברו ותק בעבודה במשרה מלאה, וכשמישהו יוצא מנקודת הנחה שאדם מסוים נמצא במצב כלכלי שמאלץ אותו לגור עם שותפים גם בגיל לא צעיר וכשהוא עובד במשרה מלאה, וכשלא מדובר במגורים בת"א, זה נשמע מעט מתנשא.

לא הייתי אומרת שמי שבן 31 וצפונה ולא מרוויח 8,000 נחשב לכישלון, אבל כן נראה לי שהמצב הנפוץ הוא שבגיל 35+- כבר אמורים להיות עם הכנסה שוטפת שמאפשרת מגורים לבד, לא בדירת פאר במרכז ת"א, אבל כן בדירה צנועה באחת מערי השינה. ממה שאני מכירה, ההפרשים בדרך כלל בין חדר בדירת שותפים לדירה קטנה לבד לרוב לא עולים על 1,000 ש"ח במקרים קיצוניים, ומי שעובד במשרה מלאה, הגיוני יותר שיעדיף לשלם את הסכום הזה (ובדרך כלל זה פחות) ולגור לבד, ולא לגור עם שותפים.
לצפיה ב-'זה מעניין מה שכתבת '
זה מעניין מה שכתבת
04/01/2018 | 21:43
29
אני לא יודעת אם הייתי מגדירה סיטואציה כזאת כהתנשאות, אבל זה מעורר מחשבות.

אם היית שואלת אותי, לא הייתי מניחה הנחה כזאת במקרה שהבאת, זה באמת לא נשמע כמו התרחיש הסביר, אבל לפעמים אנשים נוטים להניח הנחות בהתאם למקרים ספציפיים שהם מכירים, או בהתאם לאורח המחייה שלהם - זה לא רלוונטי במקרה שתיארת, אבל קרה שנשאלתי ע"י אנשים שגרים עם שותפים בעצמם אם אני גרה עם שותפה, או שהניחו שאני גרה בדירה מחולקת, כי זה מה שמכירים. לפעמים אנשים גם שוכחים בן כמה אדם מסוים או שפשוט לא יודעים, אבל באופן כללי אני מבינה את התחושה, ואני גם מכירה את המקרים האלו שלפעמים זה מגיע מתוך קטלוג מסוים של אותו אדם, שלפעמים נתפס כזלזול, אבל לא תמיד זאת הכוונה.

אני לפעמים משתעשעת מהנחות כאלו, זה גם יכול להיות משעשע לענות למי שמעלה את ההשערות האלו בתגובה שמפילה אותו.
לצפיה ב-'האם מותר לשנות מחיר כאשר דייר מתחלף'
האם מותר לשנות מחיר כאשר דייר מתחלף
26/12/2017 | 17:54
8
85
שלום חברים,

אני משכיר דירה וצריך לעזוב את הדירה לפני תום החוזה.

החוזה לי הוא עד אוגוסט ורצוני לעזוב במרץ לצורך הדוגמה.
בחוזה כתוב שעלי לחפש דייר אחר.

הבעיה שעכשיו בעל דירה רוצה לעשלות את השכירות ב500 שח.

השאלה היא:
האם הדייר שמחליף אותי הוא צריך להמשיך עם אותו חוזה עד תום החוזה שלי, או שזה בסדר שבעל הדירה עושה חוזה חדש מול הדייר המחליף עוד לפני שהיוזה שלי הסתיים.

מקווה שהייתי ברור אם לא אנסה לתקן את השאלה

תודה רבה על הערזה.

לצפיה ב-'דייר שאתה מוצא מחליף אותך בדיוק באותם תנאים'
דייר שאתה מוצא מחליף אותך בדיוק באותם תנאים
27/12/2017 | 10:02
2
56
אם המשכיר רוצה לשנות תנאים הוא יכול לשחרר אותך מהחוזה שלך ולחפש שוכר בעצמו בתנאים חדשים.
לצפיה ב-'לצורץ הדוגמה אם אני עוזב לפני. '
לצורץ הדוגמה אם אני עוזב לפני.
27/12/2017 | 17:10
1
55
תום החוזה, עלי לשלם עד סוף החוזה שזה באוגוסט.

אז לפי מה שאתה אומר לי, דייר שאני מוצא הוא חייב להמשיך אם החוזה שלי אותם תנאים עד אוגוסט.

או לחלופין אם בעל הבית מחליט לשנות את התנאים, ז"א לעלות מחיר, הוא חייב לשחרר אותי מה חוזה, אני לא משלם לו כלום?

ואז הוא פותח חוזה חדש עם הדייר המחליף.

תודה רבה
לצפיה ב-'מבחינת מה חייבים אתה חייב להביא שוכר מחליף, באותם תנאים '
מבחינת מה חייבים אתה חייב להביא שוכר מחליף, באותם תנאים
28/12/2017 | 09:56
46
התנאים שבהם אתה שוכר.
המשכיר חייב לקבל אחד מהשוכרים שאתה מוצא, באותם תנאים שבהם השכיר לך.
הוא לא יכול להגיד שהוא לא מקבל את השוכר שהבאת רק כי הוא מוכן לשלם את הסכום שאתה שילמת.
לכן אם המשכיר רוצה להעלות את המחיר, הוא צריך לחפש שוכר בעצמו, כלומר לשחרר אותך מהחובה למצוא שוכר בעצמך. ופירוש הדבר שיבטל את החוזה איתך.
כל זאת בכפוף למה שכתוב בחוזה שלכם. אם כתוב משהו שנוגד את העמדה שמסרתי כאן אז החוזה שלכם קובע.
לצפיה ב-'הבאת מחליף לדירה שכורה'
הבאת מחליף לדירה שכורה
29/12/2017 | 14:38
3
46
בגדול - זה תלוי במה שכתוב בחוזה, כשגם אם לא כתוב כלום בנושא, רוב בעלי הדירות יאפשרו להביא מחליף לתקופת החוזה, כל עוד הוא מקובל עליהם. בגדול לפי החוק היבש, אכן מי שנכנס לנעליך כשוכר אמור לשלם את אותו שכ"ד שאתה משלם באותו  חוזה, כשבעל הדירה יכול להעלות את שכ"ד החל מחידוש החוזה הבא.

באופן כללי ברגע שהשוכר מחליף אותך נחתם מולו חוזה חדש - בעל הדירה יכול לדרוש שהחוזה הקיים יתבצע מולך, אבל זה פחות מקובל, לרוב בעל הדירה משחרר את השוכר העוזב מהחוזה וחותם חוזה חדש מול השוכר החדש, לפעמים גם ישר חותמים לשנה. אין קשר בין גובה שכ"ד והתנאים לבין החוזה החדש, בעל הדירה חייב לשחרר אותך אם הוא חותם על חוזה מול דייר שמחליף אותך.
לצפיה ב-'אם בעל הדירה עושה חוזה חדש...'
אם בעל הדירה עושה חוזה חדש...
29/12/2017 | 17:05
2
36
זה אומר שהוא חייב לשחרר אותי מהחוזה, אז זה אומר שאני לא חייב לחפש דייר מחליף אלה הוא מחפש?

ובמידה שהדייר ההנכנס במקומי ממשיך אותו חוזה שיש לי, אז אני חייב לחפש?

ז"א מתי חובה עלי לחפש דייר מחליף?

תודה על העזרה0
לצפיה ב-'עשית קצת מיקס '
עשית קצת מיקס
30/12/2017 | 18:11
1
36
מקובל שבעל הדירה עושה חוזה חדש מול הדייר המחליף, כי הוא מי שיגור בדירה, ישלם את שכ"ד וייתן את הערבויות - זה לא סותר את העובדה שאם אתה עוזב באמצע חוזה, אתה נדרש למצוא דייר מחליף במקומך, ולא להפיל את זה על בעל הדירה. אם אתה לא עושה כך, זו למעשה הפרת חוזה. בעל הדירה משחרר אותך מהחוזה במצב כזה, כי מצאת מחליף, ואין שום סיבה שימשיך לגבות ממך כסף ולהחזיק בערבויות שלך כשמישהו אחר גר בדירה.

כל עוד מדובר בעזיבה לפני תום החוזה, חובה עליך לאתר מחליף שיהיה מקובל על בעל הדירה. רק אם אתה עוזב בסיום החוזה, אחרי שהודעת על כך שאינך מחדש את החוזה בפרק זמן סביר לפני סיומו, אינך חייב לחפש מחליף והאחריות לאיתור המחליף היא של בעל הדירה.
לצפיה ב-'תודה רבה, אחלה הבסר..'
תודה רבה, אחלה הבסר..
30/12/2017 | 20:14
8
לצפיה ב-'נתחיל בזה שאתה שוכר ולא משכיר'
נתחיל בזה שאתה שוכר ולא משכיר
01/01/2018 | 11:33
26
ולא קראתי את שאר התגובות
אבל בכל מקרה זה מאוד תלוי בחוזה, אם כתוב שעליך למצוא דייר שיחליף אותך באותם תנאים אז בעל הדירה לא יכול לדרוש זאת.
לצפיה ב-'חידוש חוזה שכר דירה בתנאים מיוחדים'
חידוש חוזה שכר דירה בתנאים מיוחדים
25/12/2017 | 19:03
6
95
יש לי דייר שסיים חוזה של שנה.
הוא שילם 12 שקים דחויים מראש.
הוא רוצה עכשיו לבצע העברה בנקאית כל חודש.
כאשר אם הוא עוזב הוא יודיע לי מראש חודשיים.
יש לי שטר חוב בסכום נאה.
אין חוזה חדש או לכל היותר יהיה סיכום מחדש על נייר במספר שורות.

האם יש קאץ בהסדר כזה?

לצפיה ב-'תלוי מה אתה רוצה'
תלוי מה אתה רוצה
25/12/2017 | 21:15
3
57
אני אישית הייתי מעדיפה שהדיירים שלי יהיו שנה בדירה ויצאו בתקופה שנוח בה יותר לחפש דיירים (בסביבות יולי-אוגוסט)
מבחינת חוזה חדש או הסכם שכירות, כדאי מאוד שיהיה לך נייר כתוב וחתום עם התנאים החדשים, אחרת אפשר לראות בהמשך התשלום כהמשך ישיר של החוזה הקודם (לטוב ולרע)
מבחינת העברה בנקאית, ברור שי כאן קאטצ', השליטה היא בידיים שלו, אתה בעצם תלוי במתי הוא יעביר לך את הכסף ויכול להיות מצב שתאלץ לרדוף אחריו כדי שישלם לך, כאשר הצ'קים בידייך הרי שאתה שולט בעניין ואתה יודע בדיוק מתי יכנס הכסף ואין אפשרויות להתחמק, צ'ק שחוזר יכול מיד לעבור להוצאה לפועל בעוד כסף שלא עובר יכול להגרר למשך הרבה מאוד זמן.
אומנם אתה אומר שיש לך שטר חוב בסכום נאה, אך מה התנאים בחוזה למימושו? ובכלל מימושו צריך לעבור בדרכים קשות יותר מצ'ק שחוזר.
בלי להכיר את הנפשות הפועלות ויכול להיות שמדובר באדם ישר והוגן, אני חושבת שהמצב הזה הוא לרעתך
לצפיה ב-'בניגוד למה שנראה צ'ק שחזר לא עובר מיידית להוצל"פ'
בניגוד למה שנראה צ'ק שחזר לא עובר מיידית להוצל"פ
26/12/2017 | 00:02
2
52
יש התראות שצריכים לשלוח טרם הגשת תביעה ויש הגשת תביעה. לאחר הגשת תביעה, יש לחכות שוב, ולתת להוצאה לפועל למצות את ההתראות עם החייב. אפשר להמתין זמן רב עד, ואם בכלל, שרואים כסף בחזרה ויש גם הוצאות בדרך.  
לצפיה ב-'מאוד תלוי בחוזה'
מאוד תלוי בחוזה
01/01/2018 | 11:31
1
18
בדרך כלל (או לפי החוזים שאני נתקלתי בהם) כל ההתראות ששולחים הם לפני ניסיון הפקדת הצ'ק ביטחון, הפקדת צ'ק ביטחון אמור להיות מוצא אחרון ואם זה לא עובד אז מגישים להוצאה לפועל

ועדיין אני חוזרת על זה שעם צ'ק בטחון או ערבויות מתאימות זה עדיין בידיים של המשכיר
לצפיה ב-'כוונתי להגיד שבהוצל"פ'
כוונתי להגיד שבהוצל"פ
01/01/2018 | 12:19
16
מנהל לשכת ההוצאה לפועל חייב להוציא אזהרה לתשלום חוב תוך 30 יום, שאומרת או תשלום, או בקשה לצו תשלומים או התייצבות לחקירת יכולת. רק אחרי כל זה אפשר להטיל עיקולים והגבלות על החייב. 
כלומר הפרעון אינו מיידי ואינו אוטומטי. 

לצפיה ב-'הרצון שלו להעביר כל חודש ולא בשיקים דחויים מעורר חשד'
הרצון שלו להעביר כל חודש ולא בשיקים דחויים מעורר חשד
26/12/2017 | 10:26
46
אם יש לו בעיה בבנק עם שיקים אז כדאי שיגיד כך ותעשה את החשבון שלך.
שטר החוב שלך צריך לכסות שכ"ד תקופה של שנה לפחות, שתידרש לך למקרה שיפסיק לשלם, לפנות אותו עם כל ההוצאות הנילוות. אני מניח שלא מדובר בסכום של שנת שכ"ד.
לצפיה ב-'לא נשאר לי הרבה מה להוסיף '
לא נשאר לי הרבה מה להוסיף
29/12/2017 | 14:15
30
משהו לא נשמע ולא מרגיש טוב בעסק הזה. יש התנהלות מקובלת בחוזה שכירות, והעברה בנקאית אקטיבית של השוכר מדי חודש לא עונה להגדרה. אני במקומך לא הייתי מסכימה לזה.
לצפיה ב-'ערך דירה קרוב לבית ספר'
ערך דירה קרוב לבית ספר
22/12/2017 | 15:24
2
83
יש לנו אופציה לקנות דירה אחרי פינוי בינוי.

הבעיה שהבניין צמוד לבית ספר ברמת גן.
הדירה לא פונה לבית הספר. אבל עדיין מדובר על בניין שנמצא ממש צמוד לבית הספר.

האם קרבה כזו  מורידה ערך דירה אם נרצה להשכיר או למכור בעתיד?
לצפיה ב-'למכירה כן '
למכירה כן
22/12/2017 | 17:53
57
ב- 12% בערך. להשכרה לא בהכרח. אבל מצד שני אתם אמורים גם לשלם פחות, אז הערך לא יורד. הוא אמור להישמר
לצפיה ב-'בגדול כן'
בגדול כן
24/12/2017 | 23:19
38
גם בהשכרה, מגורים ליד בית ספר נחשבים כגורם שמוריד מהערך, כי המשמעות היא רעש - גם של ילדים וגם של צלצול, ולא רק בשעות הלימודים בהם אנשים נמצאים בעבודה (בבתי ספר רבים יש מגרשי ספורט שמשמשים גם חוגים בשעות אחר הצהריים), לצד פקקים שנוצרים כשהורים מביאים את הילדים לבית הספר. מהצד השני - יש בניינים שיוצרים בידוד מסוים, ואם הדירה שלכם ממוקמת בצד העורפי של הבניין יחסית לבית הספר, יש מצב שההשפעה תהיה פחותה (אם כי עדיין לא הייתי בונה על זה).

האם הכיוון הוא דירה להשקעה? או שאתם מתכוונים לגור שם תקופה? כי כדאי לקחת בחשבון גם את ההשפעה על תנאי המחיה שלכם.
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:14
7

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'היי,חדש פה+שאלה אולי קצת מוזרה'
היי,חדש פה+שאלה אולי קצת מוזרה
16/12/2017 | 13:42
3
116
היי,בן 35 עדיין גר עם ההורים וחושב על לשכור דירה בפעם הראשונה
בחיי..יש לי תהיה\שאלה שהיא אולי קצת מוזרה אבל בכל זאת-איך 
אני יודע באיזה תקציב אני יכול לעמוד אם אני עדיין לא יודע מה יהיו 
החשבונות השוטפים שאני אמור לשלם-חשמל,מים,ארנונה,גז וכו'.?

תודה
לצפיה ב-'אתה יכול ללכת לפי הכלל'
אתה יכול ללכת לפי הכלל
16/12/2017 | 14:45
63
שאומר שעל שכר דירה לא מוציאים יותר משליש מההכנסה. ואז יש שני שליש פנויים לכל השאר.  ארנונה היא חשבון קבוע, שאתה יודע מראש כמה הוא עולה לדירה ספציפית שאתה רוצה לקחת. 

לצפיה ב-'חשמל מים וגז כידוע עולים לפי הצריכה'
חשמל מים וגז כידוע עולים לפי הצריכה
17/12/2017 | 06:43
52
אם תפעיל מזגן כל יום כל הזמן יעלה לך סכום אחד (מעל אלף לחודש), ואם לא תשתמש במזגן בכלל יעלה לך סכום אחר (למשל אני משלם בסביבות 80 ש"ח לחודש בקיץ, בלי מזגן). דוד בחורף לאדם אחד יעלה בסביבות 30 ש"ח נוספים.
מים גם לפי הצריכה אבל בצריכה נורמלית מדובר בכמה עשרות שקלים בחודש.
גז שוב תלוי כמה אתה משתמש. אני מבשל כל יום ומיכל שעולה 150 ש"ח מספיק לי לחצי שנה.
לצפיה ב-'היי'
היי
29/12/2017 | 14:32
15
אני ממליצה לך להכין קובץ אקסל ולבצע השוואה בין ההכנסות שלך להוצאות האפשריות. תוכל להעריך כמה כסף אתה מסוגל להקציב לכל סעיף, כשאת השווי האפשרי תוכל לחשב לפי בדיקת מחירי דירות רלוונטיות ביד2, תעריפי ארנונה כפי שהם מוצגים במודעות של הדירות, חשבון חשמל ומים ממוצעים לאדם אחד זה משהו שקשה לשער, אבל ההמלצה היא לעגל כמה שיותר כלפי מעלה.

אל תשכח להכניס לחישוב גם הוצאות שוטפות אחרות - קניות לבית, הוצאות תחבורה, הוצאות בריאות ועוד.
לצפיה ב-'תיקונים על חשבון השוכר'
תיקונים על חשבון השוכר
06/12/2017 | 17:27
11
101
אני מבקש לשאול אם אני עושה חוזה וכותב שהתיקונים בנכס יהיו על חשבון השוכר,האם זה חוקי  ? האם יש  חוקים שנחקקו שאוסרים זאת ?
לצפיה ב-'איזה תיקונים?'
איזה תיקונים?
06/12/2017 | 19:44
7
80
בדר"כ נהוג שתיקונים מבלאי טבעי מה שנקרא- הם באחריות משכיר
והושכר אחראי על תיקון נזקים כתוצאה משימוש. 
בכל מקרה, סעיף 7 בחוק השאילה אומר שהמשכיר חייב לתקן כל דבר הגורם "הפרעה של ממש" לשימוש הרגיל בנכס, אלא אם כן מדובר בנזק שהשוכר אחראי לו או שההסכם שחתמתם עליו אומר אחרת. 
אז מאד תלוי על מה אתה בוחר לחתום. 
לצפיה ב-'סעיפים בחוזה שכירות'
סעיפים בחוזה שכירות
07/12/2017 | 05:55
6
90
אני מתכוון שיהיה כתוב בחוזה שהשוכר  מקבל דירה תקינה ומתחייב להחזיר דירה תקינה ,אם לדוגמה  צריך לתקן את  הדוד  הוא צריך לתקנו ועל חשבונו ,כמובן שאם הטכנאי אומר שצריך להחליפו זה על חשבון המשכיר ,אם הביוב עולה על גדותיו השוכר מתקן ,אם הצנרת מתפוצצת אזי זה על חשבון המשכיר ,אם המזגן מתקלקל התיקון על חשבון השוכר אם המזגן צריך להחליפו זה על חשבון המשכיר , בקיצור השוכר נכנס לנעלי המשכיר  ,השוכר לא גר בבית מלון ,והמשכיר לא עובד אצלו, המשכיר מעמיד את הדירה לרשות השוכר בלבד  הוא לא איש אחזקה של השוכר.האם  הדוגמאות שהבאתי חוקיות לכתיבה בחוזה. תודה 
לצפיה ב-'מקבל דירה תקינה'
מקבל דירה תקינה
07/12/2017 | 06:39
75
ומתחייב להחזיר תקינה עדיין לא אומר שהוא צריך לתקן כל דבר שמתקלקל על חשבונו. זה אומר שהוא צריך לא לעשות נזק ולהחזיר את הדירה במצב שקיבל אותה. 
לצפיה ב-'השאלה האמיתית היא האם תוכל למצוא משכירים שיסכימו לזה'
השאלה האמיתית היא האם תוכל למצוא משכירים שיסכימו לזה
07/12/2017 | 20:48
64
אני לא רואה את ההבדל הגדול בין לתקן ולהחליף ולמה על תיקון אתה מצפה מהשוכר לשלם ועל החלפה המשכיר ישלם.
לצפיה ב-'זה נוגד את מה שמקובל בחוזי שכירות'
זה נוגד את מה שמקובל בחוזי שכירות
08/12/2017 | 10:52
3
64
ומשכיר שיתעקש על דבר כזה יהיה לו קשה למצוא שוכרים. האחריות על תיקון הדוד ועל תיקוני אינסטלציה היא של המשכיר, וככה כל מה שקשור לבלאי טבעי. המשכיר הוא לא איש אחזקה, אבל הוא כן אמור לשלם לאחד כזה אם הדירה לא תקינה מבחינת תנאי מגורים סבירים.

השוכר לא גר בבית מלון והמשכיר לא עובד אצלו, אבל יש תנאים מקובלים בחוזה שכירות ומה שהבאת פה לא מקובל.
לצפיה ב-'תיקונים על חשבון השוכר'
תיקונים על חשבון השוכר
09/12/2017 | 18:22
2
71
אם זה היה מקובל לא הייתי שואל, כיום השוכר מבלבל את המוח על כל פיפס , אני מעמיד לרשותו נבס , הוא אמור לשלם לי תמורת מגוריו בנכס , אני לא אמור להיות איש האחזקה שלו ,מישהו יכול להגיד  מבלי להיזקק למונחים כוללניים מה אני אמור לתקן ומה השוכר ? לפרט בבקשה ולא סימאות
לצפיה ב-'כל מה שהוא בלאי סביר, אחריותך'
כל מה שהוא בלאי סביר, אחריותך
09/12/2017 | 19:12
94
אם הבעיה היא מנזק מכוון או רשלנות, אז השוכר צריך לשלם.
לדוגמא:
בעיות צנרת אתה משלם.
סתימה בגלל ששוכרים זרקו לאסלה משהו, הם ישלמו.
לצפיה ב-'השוכר צריך לתקן את מה שהוא בעצמו קלקל'
השוכר צריך לתקן את מה שהוא בעצמו קלקל
10/12/2017 | 02:50
60
מה שאתה השכרת לו והתקלקל מעצמו, אתה משלם.
ההיגיון שהשוכר משלם לך לקבל דירה תקינה. אם השכרת לו מזגן אתה אמור להשכיר לו מזגן תקין, ואם המזגן מתקלקל אתה צריך להביא לתיקונו.
אבל אסור לשוכר לפגוע בנכס במו ידיו. אם הוא חיבל במשהו הוא צריך להביא לתיקונו.
אם השוכר פונה אליך הרבה בגלל בעיות בנכס אז הנכס לא ראוי למגורים. הנכס לא אמור לייצר בעיות כל הזמן.
לצפיה ב-'אחרי שקראתי גם את התגובות'
אחרי שקראתי גם את התגובות
10/12/2017 | 20:18
2
74
כולל את אלו שלך, אני חייבת לציין שנוצרה אצלי תחושה לא טובה. אתה מודע לכך שאתה דורש משהו שאינו מקובל, מציג את זה באופן לא כל כך סימפטי - "השוכר מבלבל את המוח על כל פיפס" "אני לא אמור להיות איש האחזקה שלו" "השוכר לא גר בבית מלון והמשכיר לא עובד אצלו" - נראה שאתה שוכח שאתה זקוק לשוכר לא פחות משהוא זקוק לך, אם לא תספק לשוכר תמורה מלאה לכספו, כפי שמקובל בשוק השכירות, לא תצליח להשכיר את הדירה, או שתצליח והשוכרים יתחלפו לך כל שנה שזה לא דבר אידיאלי, ויגזול ממך זמן ומשאבים.

בשורה התחתונה - החברים כאן ענו לך בצורה ברורה ומפורטת מה מקובל, ואתה הגבת והסברת בצורה ברורה ומפורטת למה אתה לא מעוניין לפעול לפי מה שמקובל. גם אם אף אחד לא ייקח אותך לבית משפט על זה, זה לא צעד נבון מצידך כבעל דירה.
לצפיה ב-'חברה שלי שהשכירה את דירתה והחוזה'
חברה שלי שהשכירה את דירתה והחוזה
27/12/2017 | 12:48
1
24
נכתב ששוכר הדירה עושה תיקונים למוצרים שיתקלקלו, וראה זה פלא, לקח לה קצת יותר זמן אבל מצאה שוכרים שהסכימו.
לצפיה ב-'זה עדיין לא הופך את זה למצב תקין ולגיטימי '
זה עדיין לא הופך את זה למצב תקין ולגיטימי
29/12/2017 | 14:29
28
יצא לי לשמוע על לא מעט מקרים של אנשים ששכרו דירות בתנאים כאלו ואפילו יותר גרועים, לרוב היה מדובר על צעירים תמימים שלא היו מודעים למה שמקובל בשוק השכירות, במקרים אחרים אנשים היו לחוצים למצוא כבר דירה והתפשרו בלית ברירה, או שלא שמו לב לסעיפים החריגים (יש מי שסומכים על בעלי הדירות ולא קוראים לעומק). גם בפורום הזה הועלו מקרים בגוף ראשון מצד שוכרים שנדרשו לסעיפים לא הגיוניים, כמו לכסות חובות שהשאירו שוכרים קודמים, כמו להיות אחראים על תקינות ציוד ותשתיות של הדירה ועוד.

ושוב - זה עדיין לא מצב תקין ולגיטימי, והמשכיר הסביר שמעוניין לפעול לפי מה שמקובל ושהשוכרים שלו יישארו לטווח ארוך, לא הייתי ממליצה לו לנהוג בדרך זו.
לצפיה ב-'דירות להשכרה מסוג מיוחד'
דירות להשכרה מסוג מיוחד
01/12/2017 | 13:07
5
135
הייתי אומרת יותר שאלו הצעות הזויות, ושלא בהכרח משתלמות מבחינת שכ"ד, אבל המציאות עולה על כך דמיון לפעמים:

בקבוצות שאני פעילה בהן בפייסבוק, הועלו לאחרונה הצעות של חדרים להשכרה בתוך דירות, שהן לא בדיוק דירות שותפים, לפחות לא במובן הקלאסי: ככה למשל זוג עם ילד מחפשים שותף או שותפה לדירתם, תמורת שכ"ד סמלי בסך 2,500 ש"ח, שכולל חדר שינה, שימוש חופשי (לכאורה) במרחבים המשותפים של הדירה, חשבונות ו-יש התניה שאותו שותף נדרש להתחייב לעזור כל יום בין חצי שעה לשעה בתחזוקת הבית או כפי שפירטו - כלים, כביסה, החלפת מצעים, אבק, ניקיון כללי כולל אמבטיה ושירותים, אולי קצת עזרה בבישול ומדי פעם בייביסיטר על הילדון בן ה5.

מה אתם אומרים? רעיון יפה לחזור כל יום לדירה נקייה, כביסה מקופלת, מצעים מוחלפים עבורכם, אולי אפילו לארוחת ערב מוכנה - ואם בא לכם לצאת לבלות בערב יש לכם כבר שמרטף בתוך הבית, ועל כל זה לא רק שהזוג הזה לא מתכוונים לשלם, הם עוד מצפים שאותו אדם ישלם להם. המודעה פורסמה בעברית ובאנגלית, אולי ימצאו גם תייר שמתעניין, שיוכל ללמד את הילד אנגלית באותה הזדמנות.

נ.ב. אפילו בת"א אפשר לגור בדירות שותפים סבירה בעלות דומה, אולי מעט יותר גבוהה, אבל בלי הדרישות שצויינו.

מקרה אחר שהובא - דירת שותפים שהשותפים הם סבתא ושני נכדיה הבוגרים, השלושה הללו מחפשים שותפה סולידית מעל 27, שתצטרף לקומונה המשפחתית שלהם. עולה התהייה האם המגורים האלו כוללים גם ארוחות משותפות, ואם תהיה דרישה מהשותפה לסיים הכל מהצלחת. 

אחרי המקרים האלו, מודעות שמציעות להשכרה את הספה בסלון נראות לי פחות מוזרות. למען האמת, בתקופתי כסטודנטית גיליתי שאחד מחברי ללימודים גר במתכונת כזאת, הוא גר בדירת שותפים עם שני חדרי שינה, כאשר הוא היה השותף השלישי ונהג לישון על הספה בסלון, ובתמורה שילם שכ"ד מופחת מאוד. היתרון היה שלא הייתה בעיה שיבואו חברים ללמוד בסלון - השותפים שלו לא יכלו להתלונן שהוא מארח בחדר שישן בו

מה אתם אומרים על הצעות אלו? האם נתקלתם במקרים דומים או אפילו יותר הזויים? האם הייתם שוקלים להשכיר חדר בדירתכם במתכונת דומה?
לצפיה ב-'הצעות לגיטימיות, עבודה במקום שכ"ד'
הצעות לגיטימיות, עבודה במקום שכ"ד
02/12/2017 | 04:23
1
88
כמובן שצריך לעשות חשבון ששווי העבודה בנוסף לשכ"ד משתלם לשוכרת. וצריך לקבוע גבולות ברורים לעבודה, ששעה ביום לא תהפוך לחמש שעות ביום, כי אז שווי העבודה עולה ושכר הדירה צריך לרדת בהתאם. אני לא מבין גדול בתחזוקת בית אבל נראה לי שמשימות הניקיון שציינת ייקחו הרבה יותר מחצי שעה - שעה.
לצפיה ב-'הרעיון לגיטימי, ההצעה הספציפית פחות'
הרעיון לגיטימי, ההצעה הספציפית פחות
02/12/2017 | 19:15
75
אם היו מציעים שכ"ד סמלי משמעותית, זה היה יכול להיות קרוב למשתלם, אבל הם למעשה מציעים חדר במחיר שלא נמוך משמעותית מחדר בדירת שותפים רגילה, וזה כשהאדם הסביר יעדיף לחלוק דירה עם שותפים בסטטוס דומה לשלו, ולא עם משפחה, שזו עוד סיבה לציפייה ששכ"ד במקרה כזה יהיה נמוך משמעותית.

תוסיף לכך את העובדה שהם מציגים דרישה מהשוכר לבצע עבודות מהסוג ששוות סכום כסף לא סמלי וגוזלות לא מעט זמן, כשחלקן קצת חצופות לדעתי - הייתי מוותרת לפחות על הדרישה שהשותף יחליף את המצעים שלהם ויעזור בבישול, אם הייתי מחפשת שותף במתכונת כזאת, הייתי מציעה "סל" בישול שלי תמורת חלק מהעסקה, כדי שזה יהיה משתלם. בדיון המקורי כתבו חלק מהמגיבים שזה נשמע כמו משרה של אופר - משרה מהסוג שמקובל לשלם עליה כמה אלפים בנוסף למגורים, ולא הפוך, שהיא משלמת להורים.

לצפיה ב-'המציאות עולה על כל דמיון...'
המציאות עולה על כל דמיון...
08/12/2017 | 11:13
1
73
אחלה פתרון למי שרוצה לחסוך בכסף - לגור עם משפחה ולשמש כעוזרת הבית וכשמרטפית ולשלם על זה אולי 200 ש"ח פחות ממה שעולה לגור בדירה שותפים, כשלעשות בייביסיטר פעם בשבוע או לנקות דירה בתשלום פעם בשבוע מתגמל בשכר גבוה משמעותית מהפער הזה. יש אנשים שמפספסים שמי שיש לו תקציב מופחת, עדיף לו מלכתחילה לחפש דירה באזור פחות יקר ומבוקש, ב-2500 ש"ח אפשר עדיין לשכור חדר בדירת שותפים ברמת גן ואפילו להישאר עם קצת עודף.

אני אשתף במקרה שנתקלתי בו היה של דירה לא כל כך זולה, אבל מי שגרה שם כנראה עברה מתל אביב לגבעתיים וקנה המידה שלה לגבי יוקר מחיה לא הסתגל לסביבה החדשה: היא פרסמה "דירת שני חדרים" במחיר של 3,500 לא כולל חשבונות - נשמע אטרקטיבי בהתחלה, עד שהיא ציינה שהמטבח בדירה משותף עם ה"שכנה". כשהגיבו לה שזו בעצם דירת שותפים וזה מחיר ממש יקר לדירה כזאת, היא טענה שזו לא דירת שותפים כי בדירת שותפים הכל משותף ופה זה רק המטבח. מדובר למעשה בדירת 3 חדרים (אולי 3.5?) עם שני חדרי מקלחת ושירותים (אחד מהם כנראה זו יחידת הורים), שמוצגת כשתי דירות נפרדות ובעל הדירה מרוויח על זה 7,000 ש"ח, שאפילו בגבעתיים לא גובים מחיר כזה על דירות 5 חדרים בדרך כלל. הבחורה הזאת התעקשה שזה מחיר מציאה ושזו לא דירת שותפים ושאין דירות במחירים כאלו, גם אחרי שהראו לה צילומי מסך מיד2, גם אחרי שאנשים שיתפו שהם משלמים מחירים כאלו על דירות 2 חדרים אמיתיות, והיא חזרה וכתבה שהיא לא מאמינה להם ושבדירה הזאת "הכל משופץ וחדש", וגם כשמישהי הראתה לה תמונות מהדירה שהיא גרה בה היא טענה שזה לא נחשב משופץ... ושהדירה שלה במצב יותר חדש, כאילו שווה לגור עם שותפה ולשלם מחיר של לגור לבד בגלל ש"הכל חדש ומשופץ". לא נראה לי שהיא מצאה מחליפה בסוף.
לצפיה ב-'אכן מראות קשים '
אכן מראות קשים
10/12/2017 | 20:36
58
שמעתי על הדירות הכאילו מחולקות האלו, שהן למעשה דירות שותפים. זה פתרון שמצאו בעלי דירות שחוששים מביקורת של העיריה ומקנסות על חלוקה לא חוקית, אז הם נמנעים מלחלק את הדירה - עושים כמה קירות גבס שמפרידים בין החדרים, וקוראים לזה דירות נפרדות עם מטבח משותף, שמעתי על מקרים שגם השירותים משותפים או לפחות המקלחת, ומקווים שצעירים שעוד לא קלטו מה ההבדלים בין דירה לבד לדירת שותפים, יקנו את זה.

הבחורה שסיפרת עליה היא כנראה מסוג האנשים שמפספסים שרוב האנשים מעוניינים לשלם כמה שפחות תמורת כמה שיותר, ובמקרים שאין להם כסף, הם יעדיפו להתפשר על דברים בסיסיים, כמו על דירה שהיא לא "לגמרי חדשה" והרגע שופצה, ולשלם פחות. אותי מצחיקים אנשים שמתרצים מחיר מופקע בכך שהדירה חדשה ומשופצת - בתור מי שגרה עד לא מזמן בדירה חדשה ומשופצת, הייתי מעדיפה לגור בדירה פחות חדשה ומשופצת ולשלם פחות, כל עוד כמובן מדובר בדירה במצב סביר. זה לא שנדרש לבחור בין חדש דנדש לבין חירבה, לא חסרים מצבי ביניים כידוע.
לצפיה ב-'אני מעדיפה למות מלחלוק את הדירה שלי עם מישהו שאינו בן זוגי'
אני מעדיפה למות מלחלוק את הדירה שלי עם מישהו שאינו בן זוגי
23/12/2017 | 22:28
24
ולא משנה באיזו מתכונת- שותפים "רגילים", או להשכיר חדר לדייר/ת משנה.
אם יום אחד אני אהיה ממש בעוני, אני פשוט אסתגר בבית ואלך לקחת חבילות מזון מעמותות, אבל בחיים, בחיים, בחיים לא אכניס מישהו לבית שלי.
לצפיה ב-'תביעה לפינוי מושכר'
תביעה לפינוי מושכר
24/11/2017 | 20:47
12
125
היי, הסיפור בקצרה: יש אצלי דייר שמשך ומשך וכבר לא שילם 3 חודשים, 
מנסה להוציא אותו מהדירה אבל לפי מה שהבנתי, אם להיכנס לבית משפט אצטרך להיפרד מ7,000 שקל (בגלל שזה בית קרקע עם שטח פרטי שווי הנכס הוא כ1,100,000), למרות שמשכירים ב2,000 שקל(כי אין ביקוש גבוה לשכירות והבית עצמו הוא בית די ישן)
מה ההצעה?
א. להתפשר על חלק מהסכום ולתת עוד חודש-חודשיים לעזיבה
ב. לתבוע פינוי מושכר ואז לתבוע נזקים, האם בית המשפט יחזיר שכר טרחת עו"ד ואת השכר דירה שלא שולם?
מבחינת בטחונות יש רק חוזה שכירות וצ'ק ביטחון של חשבון מוגבל על סך 10אלף..
לצפיה ב-'תלוי מה אתה מעריך הסיכוי לפנות את השוכר בלי הליכים'
תלוי מה אתה מעריך הסיכוי לפנות את השוכר בלי הליכים
25/11/2017 | 04:39
73
ומה הסיכוי לקבל ממנו בטוב יותר ממה שיעלו לך ההליכים והמשך אבדן הכנסות משכר דירה.
אם הסיכוי שיפנה מרצונו ואפילו ישלם משהו נראה לך סביר, בטוח שעדיף בלי הליכים.
אם הסיכוי לכך נראה לך נמוך, אין ברירה אלא לפתוח בהליכים כי אחרת הוא יכול לגור בדירה חינם גם שנים, וההפסד הכספי בהתאם.
דבר איתו ותראה מה הוא אומר.

לצפיה ב-'למה הוא לא משלם? '
למה הוא לא משלם?
25/11/2017 | 12:51
6
73
הנתונים הם: 1. בדרך כלל אם אנשים לא משלמים תקופה, זה אומר שאין להם וגם לא יהיה להם איך לשלם, כי הם מסובכים במשהו. אל תצפה לראות כסף. יהיה נחמד אם כן, אבל אל תבנה על זה. אם הוא התחרפן לגמרי בגלל סמים או הימורים או שפיתח מחלת נפש, אז בכלל אין על מה לדבר שישלם. 
2. להכנס לבית משפט אומר להיפרד מהרבה יותר מ- 7000 שקל. 
3. אם כבר כן נכנסים לבית משפט אז תובעים על הכל. בית משפט יכול לפסוק את מלוא הסכום או את חלקו על פי שיקול דעתו.
4. גם אם בית משפט פוסק לך מלוא הסכום ועוד קצת (דמי טירחה, נזקים, וכו') זה לא אומר שהדייר באמת ישלם לך. אם אין לו מאיפה לשלם, יפתחו נגדו הוצאה לפועל - אבל זה מבחינתך עדיין לא אומר שאתה רואה כסף מזה. 

לצפיה ב-'כי "הוא לא עובד הרבה"'
כי "הוא לא עובד הרבה"
25/11/2017 | 14:56
5
88
הוא עובד בצביעה ולטענתו משלמים לו באיחור ולפעמים לא משלמים לו וכו'
אני יודע שבעבר היה לו תיק בהוצאה לפועל, אבל בדקתי ב'מרשם חייבים מוגבלים באמצעים' שנמצא באתר של הוצאה לפועל והוא לא הופיע לי
למה להיפרד מהרבה יותר מ-7,000 שקל? לפי מה נקבעת העלות?
לפי מה נקבעת עלות תביעה לפינוי מושכר ולפי מה נקבעת תביעה לנזקים?
ביחס לנכס או ביחס לגובה השכירות?
בקיצור- בגלל שחטאתי בזה שחתמתי חוזה עם הבן אדם הלא נכון, אני יוצא עם נזקים של מעל 15,000 שקל?
לצפיה ב-'לפי שעת עבודה של עו"ד +'
לפי שעת עבודה של עו"ד +
25/11/2017 | 15:58
68
שכ"ט בייצוג + תשלום ל פיתחת תיק ופינוי מושכר בהוצאה לפועל + עלות הובלה ואחסנה של חפצי השוכר (שהוא צריך לשלם אם הוא רוצה אותם חזרה, אבל כל עוד לא שילם זה עליך כל יום שהם שם)  + החלפת מנעולים. במקרה הטוב 15 אלף. אם זה עו"ד שגובה סכום מקסימלי לשעה, אתה יכול להגיע גם ל- 30 אלף, וזה לא סכום מופרך.
תביעה כוללת  שכר הדירה שלא שולם, הוצאות משפט ופינוי, וגם הוצאות נוספות אם יש, כמו כל נזק פיזי לדירה. 
בגלל זה צריך לבדוק בשבע עיניים שוכרים לפני שחותמים איתם. יש הרבה מופרעים בעולם. 
אם הוא לא מתפנה מרצונו- אתה פונה להוצאה לפועל ולבימ"ש במקביל.עם עו"ד.  בימ"ש מוציא לך צו פינוי. הוצאה לפועל מתחילה לשלוח לו התרעות לפינוי. אתה ממשיך לחכות כמה חודשים על שהוצאה לפועל גומרת לשלוח לו התרעות. לא התפנה עז אז, אתה צריך לתאם עם הוצאה לפועל, משטרה ומנעולן ביחד לאותו היום ואתה צריך לשלם לכולם. אתם כולכם מגיעים לדירה. מפנים אותו, מחליפים מנעולים, לוקחים הובלה לחפצים שלו למחסן של הוצאה לפועל. עכשיו אתה צריך לתבוע אותו בבימ"ש. לורח שוב עו"ד ומגיש כתב תביעה. מחכה לדיון. הולך לדיון, השופט אומר מה שאומר. זה ההליך בגדול. 

לצפיה ב-'יסקלו אותי פה באבנים אבל..'
יסקלו אותי פה באבנים אבל..
25/11/2017 | 23:54
3
96
הלכו לך כרגע 6000 שקל על שכ"ד?
נסה לדבר איתו בטוב, שאם הוא עף מהנכס שלך תוך זמן קצר אתה מוותר לו על חצי מהסכום ומכין את עצמך נפשית שלא תראה שקל..
אחרי שהוא לא בדירה תתחיל להציק לו עם הוצאה לפועל.
אם אתה מחליט ללכת בכיוון הזה, אתה צריך להיות קשוח, תקבע יעד שאפתני שהוא יצטרך לעשות מאמץ כדי לעמוד בו. אם לא יטרח לעשות מאמץ כנראה שגם לא יטרח להחזיר לך לעולם ואז תתחיל עם התביעות..

הוצאה לפועל ובית משפט זה לא קסם, הם טובים בלגבות מאנשים שגם ככה לא מסתבכים. מי שאין לו גרוש על התחת אין הרבה מה לעשות איתו.
לצפיה ב-'מסתכל. מתסכל ביותר.'
מסתכל. מתסכל ביותר.
26/11/2017 | 18:06
2
57
מצאתי את הדייר ברשימה של הוצאה לפועל, כאחד שקיבל צו כינוס
מה זה אומר?
אז לתבוע אותו אני לא יכול כי את הכסף אני כנראה לא אראה לעולם,
חשבונות למזלי העברתי על שמו למעט מים(שפשוט לא הספקתי ועכשיו כשעברו כמה חודשים אני בספק שהם יסכימו להעביר בלי שאצליח להשיג חתימה שלו שוב..) אבל אני כן יודע בוודאות שחשבונות ארנונה ומים הוא לא משלם (למעט חשמל, אחרת ינתקו לו כמובן)
אין אפשרות להכניס את הוצאה לפועל לסיפור? בכל זאת.. איך מרשים לבן אדם שנמצא בהוצאה לפועל להמשיך ולהכנס לחובות
אני לוחץ עליו הרבה זמן ולטענתו הוא יצא אחרי דצמבר, אבל לפי איך שאני רואה את זה עכשיו.. אני לא רואה סיבה למה שהוא יעשה את זה, אם החוק לצידו והוא יכול להישאר עד מתי שבא לו
לצפיה ב-'לפי מה נקבעת עלות תביעה לפינוי מושכר?'
לפי מה נקבעת עלות תביעה לפינוי מושכר?
26/11/2017 | 19:41
45
הרי יש פה רק דיון אחד (וגם זה לא תמיד קורה), למה על בית עמידר ישן (שעולה הרבה בגלל שהוא יושב על שטח) אני צריך לשלם כל כך הרבה?
יש עורכי דין 'צעירים' שיוכלו להגיש בזול? ואם כן אז מה הטווח מחירים שצפוי(בהתאם למחירים שרשמתי בפוסט הראשי)?
לצפיה ב-'לצערי זה שהחשבונות עליו לא יפתור לך את הבעיה'
לצערי זה שהחשבונות עליו לא יפתור לך את הבעיה
26/11/2017 | 22:16
54
שאלתי את אחת הרשויות בעיר שלי מה קורה אם הצ'קים של הדייר חוזרים.
"אתה בעל הדירה? בסוף אנחנו מגיעים אליך.."

אין לי הרבה מה להוסיף, כתבתי פה למטה שהדייר הוא הצד החזק מרגע שנכנס לדירה ואנשים לא האמינו.

הדבר הכי טוב שהייתי מציע לך, אם הוא אדם נורמטיבי יחסית, תציע לו לסגור את זה יפה  בלי עורכי דין אם הוא תוך שבועיים לא שם..
אתה יכול להגיע עם מכתב של עו"ד שמודיע לו שמתחיל נגדו תהליך ולהציע לו לזרוק את המכתב הזה לפח אם הוא תוך שבועיים מפנה.
אם הוא כבר בהיכרות עם הוצאה לפועל כנראה שהוא לא יתרגש.

איך מרשים לו? מאותה סיבה שנותנים קנס על מהירות לאדם נורמטיבי שנוסע 120 באיילון אבל מפחדים להתעסק עם ערסים שנוסעים 90 בתוך העיר. אין אכיפה במדינה הזאת.
לצפיה ב-'תביעה לפינוי מושכר באופן עצמאי'
תביעה לפינוי מושכר באופן עצמאי
26/11/2017 | 19:59
52
חיפשתי באינטרנט ומצאתי שתביעה לפינוי מושכר היא PDF של 4 דפים
השאלה היא למה עו"ד גובה 10,000 שקל, על טופס ועל הופעה בבית משפט?
אי אפשר להגיש את זה באופן עצמאי?
לצפיה ב-'היי'
היי
28/11/2017 | 21:23
2
63
ההמלצה הכי טובה שיש לי לתת לך, זה להתייעץ בפורום משפטי - זה עניין מורכב, ויכול להיות שיש פתרונות שלא חשבת עליהם ושהחברים פה אינם מודעים אליהם. עו"ד בעלי ניסיון ספציפי יכולים להציע לך אפשרויות נוספות, כשפרמטר חשוב פה זה נושא הזמן ומזעור נזקים - ככל שתוציא אותו יותר מהר, כך תמזער את הנזק, וללכת לבית משפט זה משהו שכולל סחבת לא קטנה.

בכללי קח בחשבון שמה שהוא עושה זו הפרה יסודית של החוזה, ככה שאתה לא באמת מחויב לתת לו התראה של חודש או חודשיים לעזיבה, אתה יכול להסתפק בהתראה קצרה בהרבה. בכל מקרה - המטרה שלך צריכה להיות קודם כל להעיף אותו, ורק אחרי זה לנהל את המאבק, כי כל יום שהוא נמצא בנכס שלך ומונע ממך להשכיר אותו לשוכר שכן ישלם, זה הפסד.

עוד משהו קטן לגבי חובות ארנונה - מידע שקיבלתי מעו"ד שעבד במשרד שהיה אחראי בין היתר לטיפול בחובות ארנונה של מספר רשויות, לדבריו אם הארנונה על שם השוכר, בעל הבית "בטוח". הוא סיפר על מקרים של בעלי חוב ארנונה בדירות שכורות שעזבו את הארץ, וחובות הארנונה במצבים כאלו הוכרזו כחוב אבוד ובוטלו ללא דרישה מבעלי הדירות לשלם, כי אין אפשרות לחייב אדם לשלם על חוב שאינו שלו - גם אם הוא בעל הדירה, החוב הוא על שם אדם אחר שלפי החוק היה החייב בתשלומים אלו באותה תקופה.

לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
28/11/2017 | 21:41
1
49
אני רוצה, אבל להוציא 10,000 שקל על פינוי מושכר זה 'קשוח' כרגע(אפילו לא צריך תביעת נזקים כי אני מאמין שאני לא אראה כסף דרך בית המשפט) 
אני לא מבין למה צריך לשלם כל כך הרבה בשביל מסמך של 4 דפים שאת רובו אני יכול למלא בעצמי והופעה לדיון(שככל הנראה אפילו לא יתקיים בגלל שהדייר סביר להניח שלא יטרח להגיע)
לגבי הארנונה - לגבי זה אני לא דואג, ביררתי והארנונה על שמו והחוב ישאר על שמו. לגבי המים אני דואג כי הוא כן חתם לי על העברת בעלות מים לפני כמה חודשים ופשוט לא יכולתי להגיע פיזית בשעות פעילות ועכשיו זה מאוחר מדי (בכל מקרה מאמין שחברת המים הייתה נופלת עלי בסוף, הם פחות מתחשבים)
לצפיה ב-'תתחיל בלהתייעץ בפורום משפטי, זה לא עולה כסף '
תתחיל בלהתייעץ בפורום משפטי, זה לא עולה כסף
28/11/2017 | 22:32
36
יש דברים שאפשר לפתור בלי להגיע לבית משפט, וכאמור - האינטרס שלך כרגע זה להעיף אותו כמה שיותר מהר, וביצוע צעדים לגביית החובות יכולים לחכות.

אני כותבת את זה בערבון מוגבל, כי אין לי ניסיון בזה, אבל לפעמים מכתב רשמי  עם דרישה לפנות את המושכר תוך X זמן (שבועיים זה מעל ומעבר במקרה שלך) עם הבהרה שבוצעה הפרת חוזה יסודית והוא במעמד של פולש, יכול לעשות את העבודה.
קבל קצת מידע רלוונטי  תוכל למצוא שם עוד מידע לגבי פינוי שוכר שמפר חוזה.

לגבי תאגיד המים - אני לא בטוחה שזה אבוד, שווה לנסות, במיוחד בהתחשב בכך שיש לך טופס חתום על ידו. 

לצפיה ב-'כשבחוץ הגשם דופק '
כשבחוץ הגשם דופק
24/11/2017 | 10:08
3
71
החורף בארצנו קצר יחסית, אבל בשנים האחרונות כשהוא כבר מגיע הוא עושה את זה במלוא העצמה.

מה קורה בדירות שלכם בזמן החורף? יש למישהו חוויות לספר על נזילות? קצרים חשמליים שפגעו במוצרי חשמל? רטיבות שהובילה לעובש? נזקים שדרשו טיפול מיידי, שקשה לבצע בזמן שגשום?

ומה עם חימום הדירה בתקופת החורף? איך אתם מתמודדים עם זה ובאחריות מי לדאוג לנושא הזה בדירה בה המזגן אינו עושה את העבודה (ויש כאלו מסתבר).

בואו תספרו על חוויותיכם מהחורף כשוכרים או משכירים, בתקווה שנעבור את התקופה הקרובה בשלום, ללא הפסקות חשמל וללא נזקים מעיקים.
לצפיה ב-'אצלי חודרים וחדרו מים בכמה דירות'
אצלי חודרים וחדרו מים בכמה דירות
25/11/2017 | 04:31
64
גרתי ברמת גן ביחידת דיור, התחילו הגשמים ותוך כמה ימים התקרה ואחרי כן הקירות נרטבו, וגדל עובש במהירות. הודעתי לבעל הבית שאני עוזב, הוא ביקש זמן לתקן את הבעיה, הזמנתי אותו ליחידה שיראה שאי אפשר לחיות בה. אי אפשר לנשום. שחרר אותי.
גרתי בחדר וחצי בדירה מחולקת בת"א, כשנכנסתי שאלתי בפירוש אם יש בעיה של חדירת מים, אמרו לי שאין שום בעיה. הגיעו הגשמים החזקים והמים חדרו ועוד איך. ראיתי אותם נובעים מתוך הקיר בזרם. הציפו את החדר ונאלצתי לעבור לחצי. באותו מקרה הערכתי שבעל הבית לא ישחרר אותי בקלות ותהיה מלחמה, לא נוצר עובש, אז החזקתי מעמד עד לסוף הגשמים ועזבתי בתום החוזה.
גם בדירה בפ"ת בקומה אחרונה מתחת גג רעפים נכנסו מים בגלל רעף שבור, אבל בעל הבית שלח איש מקצוע שעה אחרי שהתקשתי אליו, כך שלא נחשב.
לבסוף היחידה שאני גר בה עכשיו, כבר 7 שנים. יחידה חדשה, פגשתי את הקבלן שבנה אותה. בשנה הראשונה חדרו מים בחיבור בין היחידה לוילה. בא הקבלן עם פועל, עבדו ועבדו, והמים המשיכו לחדור. שקלתי לעזוב אבל היחידה הזו כל כך מתאימה לי, באמת מקום מגורים שלא היה לי מתאים ממנו בחיי, שהחלטתי לעשות הכל לפתור את הבעיה או להתרגל. שנה ראשונה חדרו המים, שנה שניה עליתי לגג וחקרתי בעצמי ומצאתי בעיה. בעל הבית הזמין איטום עם יריעות, שילם אלפי שקלים, הבעיה נפתרה במידה רבה אבל לא לגמרי. ניסיתי לאטום בעצמי איפה שחשבתי שיש עוד סדקים, ובאמת נעשה יותר טוב ובכל זאת נוצרת רטיבות. מאחר והיא מתייבשת ולא נוצר עובש, אני משלים איתה.
לצפיה ב-'הכל בסדר טודו בום'
הכל בסדר טודו בום
27/11/2017 | 21:35
1
64
בדירה הנוכחית קצת קר אבל לא משהו בלתי נסבל, אנחנו עם רדיאטור ומזגנים והכל טוב.

הדירה הקודמת שלנו היתה בבניין שבעלתי הדירות חתמו על תמ"א ולכן ועד הבית החליט שאין צורך לזפת את הגג כי מבחינתם עוד רגע והבניין נהרס (היינו שם 3 שנים וזה עוד לא נראה באופק)
בכל מקרה היינו קומה אחרונה ובשנה השניה שלנו בדירה פתאום שמתי לב לכתם מים על התקרה, הודעתי לבעל הדירה ותיכננו לטפל בזה, כמובן ששכחנו אז בשנה שלאחר מכן הכתם גדל וגדל , אז כבר זכרנו להגיד לבעל הדירה שקצת לקח את הזמן, עד שבוקר אחד התקרה פשוט נפלה על והיה לנו חור.
בעל הדירה כמובן מיד טיפל, אבל הנזק היה גדול והוא עירב את הועד בית ששילם עבור התיקון
לצפיה ב-'מוכר '
מוכר
28/11/2017 | 21:11
44
הדירה הקודמת שלי הייתה בקומת הגג, וגם שם כמו רוב הבניינים ברמת גן, מצפים לפינוי בינוי מתישהו בשנים הקרובות, כשזה יגיע, אז ועד הבית לא מוכן להשקיע בשיפוץ הגג גם אם זה נדרש, וזה הוביל למצב שמתי שהיו נזילות מהגג, בעלי הדירה שלי נאלצו לממן את כל התיקון מכיסם, ואין לי ספק שזה כאב להם מאוד (לפחות היה שקט בחורף שלאחר מכן). הנזילות יצרו גם בעיות של רטיבות ועובש שטופלו אמנם, אבל זה עדיין היה לא נעים, במיוחד כי השיפוצניק שהביאו לא הפסיק עם האנחות הפולניות (אפילו שהוא בכלל ערבי) וההבהרות שזו בעיית תשתית בגג ושמה שהוא עושה זה רק טלאי כי אם לא יחליפו את הגג הכל יחזור. זה הגיע למצב שמתי שנדרשה צביעה מחודשת בקיץ, כי הצבע התקלף, הוא לא הסכים לבצע את זה כי טען שזה נובע מרטיבות של גשם מהגג וקודם צריך לטפל בזה (איזה רטיבות תהיה בחודש יוני?), אז הם הביאו איש מקצוע אחר.

ההמלצה שלי - להימנע ממגורים בדירת גג, במיוחד אם זה בניין ישן, במיוחד אם זה בעיר כמו רמת גן שכל בניין ישן מיועד לפינוי בינוי. מלבד הנתון הזה הדירה שלי הייתה פחות או יותר אידיאלית.
לצפיה ב-'שואלת גם פה- אני גרה בשכירות בבית משותף'
שואלת גם פה- אני גרה בשכירות בבית משותף
17/11/2017 | 04:12
14
141
מזה שנים...
(שאלתי גם בפורום בתים משותפיםואולי זה פורום יותר מתאים)
עד עכשיו, כשהיו פיצוצי צינורות ברכוש המשותף וכן נזילה בדירה,
ספגתי את הכספים של הצריכה החריגה.
מדובר בהערכה של כ- 2,000 שקלים שספגתי לאורך השנים.

ועד הבית שהיה בבניין התפטר לפני כחצי שנה ומאז אין וועד בית.
הבניין מטונף, הגינה לא מכוסחת ומלאת צואה. יש לציין, שאני נהגתי לנקות אותה,
אבל מאז שבא שכן שהכלבה שלו עושה את צרכיה כמעט מידי יום בגינה, אני הרבה פחות מנקה...

בכל אופן, אתמול בצהרים גיליתי עוד פיצוץ.
הודעתי מיד לבעל הדירה והוא שאל אותי מה אני רוצה ממנו. זה עניין של וועד בית.
הסברתי לו שאין וועד בית והוא שאל, אז מה אני רוצה שהוא יעשה.
התחלתי לנדנד לעוד בעלי דירות בבניין.
מישהו אמר שיתקן וכפניתי שוב לקראת הערב צעק עלי למה אני מנדנדת.
בסופו של דבר בעל הבית שלי הקים קבוצת ווטסאפ של בעלי הדירות, הם הסכימו לשלם ואמור להגיע שרברב היום, שישי.

השאלה שלי-
מי אמור לספוג את הצריכה החריגה? האם אני אמורה לשלם או בעל הדירה?
גם נזלו מים תקופה מסויימת כשלא איבחנתי את הנזילה וגם כרגע נוזלים כל רגע מים... ומי יודע באיזו שעה יגיע השרברב ואם אכן יגיע היום.

לצפיה ב-'חד משמעית בעל הבית צריך לשלם'
חד משמעית בעל הבית צריך לשלם
17/11/2017 | 11:58
1
75
השוכר צריך לשלם על צריכת המים האישית שלו. נזקים שנגרמים ברכוש שלא באשמת השוכר, בין שמדובר בדירה עצמה או ברכוש המשותף, הם על חשבון בעל הרכוש. כך גם עלות כספית של צריכת מים בשל נזילות.
מעבר לכך בעל הבית שלך חצוף. הצד שלך בעסקת השכירות הוא לשלם שכ"ד. הצד שלו לדאוג לכל השאר. לכן הוא מקבל כסף עבור הדירה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
18/11/2017 | 23:58
37
בעל הבית שלי בד"כ בסדר,
פה הוא פישל קצת כי לא הבין את האחריות שלו.
קורה.

לצפיה ב-'הערה צדדית, נשמע שאת גרה בבניין'
הערה צדדית, נשמע שאת גרה בבניין
17/11/2017 | 14:55
3
68
שבו חלק גדול מהדירות מושכרות.
אם זה המצב, אז בדרך כלל אלה בניינים שבאמת מוזנחים פיזית מבחינת טיפול שוטף, כי שוכרים לא מוכנים להיות ועד בית לרוב, ולא רוצים להתעסק עם הניהול השוטף של הבניין וגם לא אוהבים לשלם ועד בית (מה שלא צריך לשלם אם אין ועד). 
בסופו של דבר, אחרי זמן מסוים, אם לא תשלמו חשבון חשמל לחדר מדרגות- חברת חשמל תנתק לכם את החשמל במדרגות בגלל החוב, וזה יותר מפריע לדעתי מכל דבר אחר בבניין (אבל הכרתי גם אנשים שחיים בחושך וזה בסדר מבחינתם).  אז כדאי לחשוב על העניין הזה לטווח היותר רחוק. 

לצפיה ב-'אכן, דיברתי עם בעל הדירה'
אכן, דיברתי עם בעל הדירה
19/11/2017 | 00:02
1
62
באותה שיחה לגבי פיצוץ הצינור בגינה גם בנושא החשמל בחדר המדרגות
ועשה לי רושם שהוא לא בדיוק קלט.

חשבון החשמל פה כל כך זניח. כ- 30 שקלים לחודשיים.
מוכנה לשלם יותר ובלבד שיהיה חשמל,
אבל לא מוכנה להתעסק בגבייה. חלק מהדיירים לא נחמדים בלשון המעטה וסירבו לשלם. לכן גם וועד הבית התפטר מתפקידו...
לצפיה ב-'ראיתי דירות בשני בניינים'
ראיתי דירות בשני בניינים
19/11/2017 | 04:19
60
שלא היה בהם ועד בית. 
בשניהם לא היה חשמל בדרגות. לוקח לזה זמן, אבל כשהסכום מצטבר (נגיד סביב 500 שקל ומעלה) חברת חשמל מנתקת. ואז צריך לשלם את הכל במכה. 
אם את מתכננת לגור שם נגיד עוד שנה לפחות, אז שווה לחשוב על זה ואולי לשקול לעבור אם זה לא יסתדר. 
לצפיה ב-'כרגע עדיין יש חשמל'
כרגע עדיין יש חשמל
19/11/2017 | 00:03
37
אם זה לא היה מובן.
לצפיה ב-'אם אני לא טועה, חברת המיים תתן הנחה'
אם אני לא טועה, חברת המיים תתן הנחה
17/11/2017 | 15:35
2
44
אם היה פיצוץ ומגישים להם קבלה של שרברב על התיקון.
כל עוד התיקון הוא לא בשחור...
אין שום דיבר שתשלמי על פיצוץ בצנרת.
וגם, הבעלים צריך לטפל בזה...
לצפיה ב-'שילמתי בעבר'
שילמתי בעבר
19/11/2017 | 00:08
50
והרבה כספים גם על צריכת מים כפולה לערך בדירה כי לא הייתי מודעת לסכומים שאמורים להיות וגם על פיצוצים בגינה. היו תיקונים בשחור
וגם שכר הדירה שלי נמוך יחסית, אז ספגתי...

כרגע המצב שבעל הדירה אמר שישלם ואני אפילו הצעתי שאם תהיה חריגה של 50 שקלים, אספוג. כמובן, חד פעמית.
אם בעל הבית שלי או בעלי בתים אחרים ירצו להתעסק בנושא הנחה, שיעשו זאת,
אני לא אתעסק בזה וזה לא העסק שלי.

תודה.
לצפיה ב-''
19/11/2017 | 19:59
38
במקרים כאלו, מביאים אינסטלטור, שאחרי התיקון מגיש לדייר/ים מכתב בו הוא מסביר שאיתר נזילה שגרמה לצריכה מים חריגה. באתר של כל אחד מתאגידי המים יש טופס רלוונטי שנדרש למלא והנחיות אלו מסמכים נדרש לצרף, ואחרי העברת הנ"ל, חברת המים מעניקה הנחה/זיכוי בגין ההפרש בין הצריכה הרגילה הסבירה לבין הצריכה שנרשמה בשעונים בגין הנזילה.
במידה ומדובר בנזילה שלא בתוך דירה פרטית, אלא בכזאת שמשפיעה על כל הבניין, אכן זה באחריות ועד הבית, אבל בהיעדר ועד בית אין שום מניעה שמישהו מהדיירים יעשה את זה, ולו רק בשביל עצמו.

בכל מקרה, הייתי מצפה מבעלי הדירות שיהיו מוטרדים לא פחות מכם מהעובדה שאין ועד בית, דירה בבניין שאין בו ועד בית, מה שמתבטא כמעט תמיד בתוצאות כמו שתוארו, זה לא משהו שמושך שוכרים בדרך כלל.
לצפיה ב-'בוודאי שאת אמורה לשלם את התצרוכת החריגה.'
בוודאי שאת אמורה לשלם את התצרוכת החריגה.
27/12/2017 | 13:01
4
7
את גרה בדירה לא בעל הדירה גר בה.
לצפיה ב-'דווקא זה לא קשור לעניין'
דווקא זה לא קשור לעניין
29/12/2017 | 14:20
3
14
נכון שהיא גרה בדירה ולא בעל הדירה, אבל לא מדובר כאן בצריכה מופרזת שלה, אלא בנזילה שהובילה לצריכה חריגה, ובמצב כזה כאמור אף אחד לא נדרש לשלם - יש פרוצדורה של טיפול בנזילה ודיווח לרשות המים, שלאחריו החיוב על הצריכה החריגה מתבטל.

הזכרת לי מקרה כמעט הופכי, כשהייתה נזילה בבניין שגרתי בו, וועד הבית טיפלו בזה, אבל היות שלא היה מספיק כסף בקופה הם ביקשו מבעלי הדירות תוספת למימון התשלום. בעל הדירה שלנו התעכב עם התשלום ועשה בעיות, ודובר על כך ששוקלים לנתק לנו את המים בתגובה. כמובן שלא עשו את זה בסוף, כי במקרה הזה - היות שאנחנו גרים בדירה ולא הוא, והחוב הוא שלו ולא שלנו, זה לא היה עוזר אם היו מנתקים לנו את המים...
לצפיה ב-'מה שכתבת לא נכון לגבי כל הערים לצערי'
מה שכתבת לא נכון לגבי כל הערים לצערי
30/12/2017 | 09:54
2
9
בת"א מקבלים אחוז די נמוך של החזר כספי על הצריכה החריגה
את הרוב סופגים אין ברירה

[ולי זה עוד קרה לפני שעשינו הפרדת מדי מים בבניין והוצאה של שכן אחד (שהוא גם משכיר כשכמעט כולם דיירים רגילים וגם כנראה הכי אמיד מכולם בהפרש יפה ומשכיר כאן דירה אחת מחולקת לארבע) שהיתה נזילה ב"אחת הדירות" שלו התחלקה בין כולם וזאת היתה נזילה רצינית]
לצפיה ב-'נשמע גם הזוי וגם עצוב '
נשמע גם הזוי וגם עצוב
30/12/2017 | 17:54
1
8
במיוחד לאור העובדה שבשל מצוקת המים במדינה שלנו, מצופה מתאגידי המים שיפעלו לאיתור נזילות ויזהו בעצמם צריכות חריגות. במי רמת גן למשל, נוהגים לשלוח מכתבים למי שזיהו אצלו צריכה חריגה עם המלצה לבדוק נזילות, ובמידה ולא תתגלה נזילה, לשים לב לצריכת המים.

לצפיה ב-' סחתיין על מי ר"ג :)'
סחתיין על מי ר"ג :)
31/12/2017 | 01:08
1
לצפיה ב-'נזקים בדירה השכורה'
נזקים בדירה השכורה
08/11/2017 | 21:53
7
129
בואו נתעל את זה לדיון מעניין: נזקים ששוכרים עשויים לגרום בדירה שכורה, והדרך עימה בעלי הדירה יכולים להתמודד:

בתקופה האחרונה הועלו בפורום שני מקרים של שוכרים שהשאירו חוב לחברת החשמל, מה שהקשה מאוד על המשכירים. אחד מהם היה נחמד ולא ביקש מהשוכרים ערבויות רלוונטיות, גם לא צ'ק פתוח לפקודת חברת החשמל, והשני מצא את עצמו עם גילוי שהצ'ק שהשוכר השאיר לפקודת חברת החשמל הוא ללא כיסוי.

במקרה השני הסברנו לבעל הדירה שעדיף לו שהשוכר לשעבר יהיה בעל חוב לחברת החשמל, ולא בעל חוב עבורו, היות שזה נשמע כמו מצב שדורש פנייה להוצל"פ. במקרה הראשון בעל הדירה לא נשאר עם הרבה ברירות, במיוחד כי אם לא היה מכסה את החוב היו מנתקים את החשמל בדירה.

במקרה אחר שסופר כאן לפני כמה זמן, בעלי הדירה גלגלו את החובות של השוכרים הקודמים על הדיירים הנכנסים, לדבריהם גם נשארו חובות לרשויות, גם נזקים, וגם השוכרים העוזבים לקחו איתם מכשירי חשמל שהיו שייכים לבעלי הדירה. מי שסיפרה על זה בפורום זו השוכרת הקיימת, ששיתפה שבעלי הדירה היו גלויים איתה והסבירו ששכ"ד גבוה על מנת לכסות את הנזקים... אכן, תמונות קשות.

אתם מוזמנים לספר על מקרים שנתקלתם בהם, הן כשוכרים והן כמשכירים, על נזקים שנגרמו לדירות כתוצאה מהתנהלות לא תקינה של שוכרים, ואולי אפילו תספרו על מקרה בו גרמתם בשוגג לנזק לדירה השכורה, שדרש מכם לשאת בהוצאות.

לצפיה ב-'בגדול נזקים אפשר לחלק ל-2 סוגים'
בגדול נזקים אפשר לחלק ל-2 סוגים
08/11/2017 | 23:22
74
1.בלאי סביר שנובע מהסיטואציה שמי שגר בדירה בד"כ עושה את זה לתקופה מוגבלת ואין לו באמת מוטיבציה לשמור עליה בטח על ריהוט או מוצרי חשמל שיש שם. יכול להיות מיליון ואחד דברים שיתקלקלו בד"כ בגלל זריקת ז#%ן של הדייר בידיעה שגם ככה יתקנו לו.

2.נזקים של שוכר בעייתי.
הסממן הראשון של שוכר בעייתי זה אי עמידה בתשלומים. צ'קים שמתחילים לחזור זאת הסיטואציה שבד"כ מבשרת שדברים הולכים להסתבך..

לגבי צ'קים לרשויות: אמרה לי פעם נציגה של חברת המים, "בסוף אנחנו תמיד מגיעים לבעלים" כתשובה לשאלה שלי מה קורה אם הצ'ק של הדייר חוזר.
לצפיה ב-'הנזק הכי גדול שבעל דירה יכול לגרום לעצמו'
הנזק הכי גדול שבעל דירה יכול לגרום לעצמו
08/11/2017 | 23:46
1
87
הוא בתחלופת שוכרים גבוהה.
בעל דירה שחושב שהשמש זורחת לו מהתחת, והוא יכול להעלות שכר דירה כל הזמן, לא לעמוד בהתחייבות לתקן דברים בדירה שהוא צריך לתקן על פי החוזה, ועוד כהנה וכהנה דברים שיכולים להבריח שוכרים מהדירה- הוא אידיוט. כי את כל הכסף שהוא הרוויח במשך הזמן מהשכרת הדירה הוא ישפוך אחרי זה על תיקונים בדירה שנובעים מתחלופת שוכרים גבוהה. 
לא משנה כמה שוכר שומר על הדירה, וכמה הוא עומד בהתחייבויות שלו וכמה הוא בסדר, ברגע שיש תחלופה גבוהה של שוכרים, זה נזק בלתי הפיך מהרבה סיבות.
משכיר מעצבן, שחושב שהוא יכול למלא את הדירה בשוכרים כמו שהוא יכול לרוקן אותה הוא אידיוט שגורם לעצמו נזק ולדירה שלו נזק. 
את זה אני אומרת לגמרי מהצד המשכיר. 

לצפיה ב-'זו נקודה חשובה!'
זו נקודה חשובה!
11/11/2017 | 19:00
71
בהקשר הזה, בעלי דירות שלא מבצעים בדיקה מקיפה מדי חידוש חוזה, בדגש במעמד של החלפת שוכרים, יכולים למצוא את עצמם במצבים לא סימפטיים. יש את הדירות שמושכרות במשך שנים, כשהמשכירים רואים בהן מקור הכנסה ולא עושים את המינימום כולל בדיקות שגרתיות, ואז יום אחד נזק מצטבר צף ומתגלה, והבלאי הטבעי שנוצר כתוצאה מהזנחה יכול להגיע לעלויות שלא נדע.

בלא מעט מקרים אגב זה נובע מחוסר מודעות, לא מכך שהמשכיר אדיוט, ויש את בעלי הדירות שיוצאים מנקודת הנחה שהשוכרים ידווחו על תקלות קטנות מהסוג שיש להן נטיה להפוך לגדולות, ו/או שיבצעו שימוש סביר בנכס - רק שיש אנשים שמבחינתם שימוש סביר זה דבר יחסי.
גרתי בעבר בדירה שהנזק המצטבר הזה הוביל לנזקים שנגרמו לדירות של השכנים, מה שדרש מאותו בעל דירה לשאת גם בעלות של התיקונים לשכנים שלו.  
לצפיה ב-'לגבי חשמל בהרבה דירות ששכרתי במרכז המשכיר גבה סכום מראש'
לגבי חשמל בהרבה דירות ששכרתי במרכז המשכיר גבה סכום מראש
11/11/2017 | 03:38
1
59
ואמר שנתחשבן אחר כך. אלה היו תמיד משכירים מקצועיים, למשל בת"א אחד עם 13 דירות, בפ"ת משכיר עם 5 דירות. התשלום החודשי כלל סכום של כמה מאות עבור סעיף חשמל, והמשכיר אמר לי שאסתכל על המונה כל כמה זמן ואודיע לו והוא יחזיר לי או שאני אוסיף לו. לגבי מיסים בדרך כלל שכר הדירה בדירות שאני שכרתי כלל אותם. כל כך התרגלתי ששכר הדירה כולל מיסים שהייתי מופתע אם היו אומרים לי שאני צריך להוסיף. הרי אתה יודע מראש מה הארנונה, ולי לא אכפת למי אני משלם.

לצפיה ב-'הכל כלול קיים בדירות מחולקות, או יחידות דיור'
הכל כלול קיים בדירות מחולקות, או יחידות דיור
11/11/2017 | 19:13
51
במרכז זה אחרת מאשר בצפון, יש לבעלי דירות מחולקות נטייה לתת מחיר שכולל חשבונות, באופן שגורם לשוכרים לחשוב שמדובר במציאה, אבל חלק נכבד מאותם משכירים מנפחים את החשבונות, ושכ"ד שכזה לא תמיד משתלם.

מהצד של המשכיר  דווקא חוב ארנונה זה דבר פחות בעייתי, אם השוכר העביר את הארנונה על שמו - שזו דרישה נפוצה מאוד בחוזים סטנדרטיים, כי ברגע שהארנונה על שם השוכר החוב הוא שלו בלבד ולמשכיר לא נגרם שום נזק, במיוחד מאז שהפריטו את המים, כך שמדובר בחוב נטול סנקציות, ומה שנותר למשכיר זה להעביר את החשבון על שם הדייר הבא ומבחינתו הסיפור נגמר, העיריה תרדוף אחרי בעל החוב והמשכיר אינו צד בעניין. לגבי חשבון החשמל - כאמור הבעיה כאן, כמו עם תאגידי המים, זה שברגע שיש חוב אין אפשרות להסב את החשבון על שם הדייר הבא, ולכן בעל הדירה לפעמים נאלץ לשלם את החוב בעצמו, אם אין לו ערבויות מתאימות.

לצפיה ב-'לא יודעת אם זה נחשב'
לא יודעת אם זה נחשב
15/11/2017 | 22:54
1
55
אבל בבניין שגרתי בו נגרמו נזקים איומים לצנרת בעקבות זריקת מגבונים ודברים אחרים לשירותים, ועד הבית התריע והזהיר כמה פעמים, אבל הבעיה חזרה על עצמה. באופן לא מפתיע, רוב הדירות בבניין היו מושכרות.

לצפיה ב-'מניסיון זה קורה גם בבנין עם דירות בבעלות ולא מושכרות'
מניסיון זה קורה גם בבנין עם דירות בבעלות ולא מושכרות
20/11/2017 | 17:34
8
לצפיה ב-'אי עמידה בסעיף בחוזה, המוביל לעיכוב בכניסה לדירה'
אי עמידה בסעיף בחוזה, המוביל לעיכוב בכניסה לדירה
10/11/2017 | 00:55
3
82
שלום,
חתמתי חוזה שכירות מול חברה לניהול דירות מיופאת כוח בעלי הדירה.
בחוזה דאגתי מאוד להכניס סעיף שאומר שאקבל את הדירה צבועה לבן ואחזיר אותה במצב דומה (שכן הדירה זקוקה לצביעה ולי אין את הזמן הדרוש לצבוע בעצמי את הדירה עם הכניסה אליה וכמו כן אינני רוצה לגור בדירה שאינה מסוידת ונקייה).
עם כניסתי לדירה הבחנתי שמצב הקירות ה"לבנים" הוא המצב בו היו קודם ומלבד איטומי חורי קידוח שהדייר הקודם דאג לסתום הוא לא דאג לצבוע את הדירה.
מצב הקירות הוא כזה שכל הקירות בבית נראים כמו לוח דמקה, ישנם ריבועים לבנים יותר, ריבועים בצבע בז', חלקים בצבע לא קשור וכמו כן פה ושם גם סימנים שחורים כתוצאה מנזילה וכו'.
הטחתי בחברה האשמות שהיא לא עומדת בהסכם ולאחר שהרמתי קול בעל החברה טען שישלח עובד לצבוע אותה ביום א' - משמעות הדבר היא שבמקום להעביר את דבריי ביום ו' אעביר אותם לכל הפחות ביום ב' - כלומר 4 ימי עיכוב לכל הפחות.
האם עליי לדרוש פיצוי בגין העיכוב (כל החשבונות כולל ארנונה על שמי וכמובן צק השכירות). מה גובה הפיצוי שאוכל לדרוש, איך התהליך עובד?
אשמח לתשובות והסברים, תודה מראש!
לצפיה ב-'בגדול'
בגדול
10/11/2017 | 11:35
46
זה תלוי במה החוזה אומר על הפרת סעיף זה מצד המשכיר. להכניס סעיף בחוזה זה חצי עבודה. החצי השני של העבודה, זה לבדוק מה החוזה אומר על הפרת הסעיפים האלה, מה הקנס על הפרתם, וכלפי מי הקנס הזה מופעל- השוכר או המשכיר. 

לצפיה ב-'פיצוי אפשר לדרוש ככל שנגרם נזק'
פיצוי אפשר לדרוש ככל שנגרם נזק
11/11/2017 | 03:24
46
האם נגרם לך נזק, שאתה יכול להוכיח, כתוצאה מהעיכוב במסירת הדירה?
למשל הזמנת הובלה, נאלצת לבטל ושילמת דמי ביטול.
או שהתאריך המוסכם לכניסה לדירה הוא התאריך שבו התחייבת לפנות דירה קודמת ונגרמו לך עלויות מיוחדות למציאת דיור חלופי לתקופת האיחור.
אם נגרם לך נזק ויש לך קבלות אתה יכול לדרוש פיצוי בגובה הנזק. אם ואיך תקבל אותו זו שאלה אחרת.

בכל אופן אני הייתי מודיע לנציגי המשכיר שהזזת תאריך הכניסה לדירה באשמתם מזיזה מבחינתך גם את תאריך הפינוי באותה מידה. תכתוב להם במכתב רשום וגם במייל.

לצפיה ב-'לא נשאר לי ממש מה להוסיף'
לא נשאר לי ממש מה להוסיף
11/11/2017 | 18:47
44
בגדול ההנחה היא גם שהתשלום יפחת בהתאם לימי העיכוב, שזה משהו שנדרש לוודא.

אני ממליצה להתייעץ בפורום חוק ומשפט - אתה מוזמן לעדכן אותנו בתשובות שקיבלת.
לצפיה ב-'בהמשך לדיון קודם שלנו '
בהמשך לדיון קודם שלנו
02/11/2017 | 19:22
22
133
אותו דיון האם "למי הדירה מיועדת" ו"איך את מתכוונת לשלם את שכ"ד" נחשבות לשאלות טיפשיות או הגיוניות, והאם יש קשר לעובדה שמי שנשאלה זו אשה צעירה, מסתבר שיש מקרים שמה שעומד מאחורי השאלות האלו זו תופעה מטרידה למדי, שמוצגת כאן 

תמצית: נשים ללא בן זוג מספרות על בעלי דירות שהציעו להן לשלם את שכ"ד שלא מהמשכורת שלהן, אלא בדרכים אחרות. בטוקבקים לדיונים בנושא סיפרו עוד נשים, צעירות יותר וצעירות פחות, על מקרים שכאלו, כולל מקרים בהם ממש ניסו לשכנע אותן שזה משתלם עבורן. 

אז יש מצב שניצלתי, ושזה לא היה סתם שוביניסט פרימיטיבי, אלא משהו יותר גרוע. 
לצפיה ב-'נראה שנשים בודדות עומדות בפני סכנות גדולות יותר מגברים'
נראה שנשים בודדות עומדות בפני סכנות גדולות יותר מגברים
04/11/2017 | 03:59
21
80
ויותר חשופות לניצול.
ביחידה הצמודה לשלי מתחלפים שוכרים בתדירות גבוהה, לפעמים כל כמה חודשים. מעניין שמעולם לא הופיעה בחורה לבד אפילו להתעניין. רק גברים בודדים או זוגות.
לא יודע איך במרכז. מעניין אם יש תופעה שנשים יעדיפו לשכור בזוג או עם שותפה, או שנשים בודדות שוכרות לבד או עם שותפים גברים באותה מידה שעושים זאת גברים.

לצפיה ב-'לי לא ידוע על תופעה כזאת'
לי לא ידוע על תופעה כזאת
04/11/2017 | 21:13
20
69
לא במרכז הארץ ולא ביתר חלקי הארץ, זה נפוץ מאוד שנשים שוכרות דירה לבד, ועל זה בדיוק התווכחנו בדיון הקודם, סביב הסיפור במסגרתו בעל דירה הגיב בצורה הזויה לעובדה שהתעניינתי בשכירת דירה לעצמי. למה שזה לא יהיה נפוץ בעצם? אם אשה יכולה להרשות לעצמה לגור לבד ואין לה בן זוג, למה שתגור עם שותפים?

ולגבי הנושא השני - גם דירות שותפים "מעורבות" נשים גברים זה תרחיש נפוץ מאוד. למעט מקרים של דתיים או מקרים ספציפיים של אנשים שמעדיפים מסיבותיהם שלהם לגור עם בני מינם, בדירות שותפים רבות אין העדפה למין השותף. אני לא יודעת איך זה באזור שלך, אבל ככה זה מה שאני מכירה מאזור המרכז רבתי, אזור חיפה, באר שבע וירושלים.

לצפיה ב-'לחלוטין לא קשור לדיון הקודם'
לחלוטין לא קשור לדיון הקודם
05/11/2017 | 09:10
19
56
כמו שכתבתי למטה. מבחנתי "בשביל מי הדירה" \ "איך אתה מתכוון לשלם" זאת תהיה גנרית בנוגע לעיסוק\רקע של אותו האדם. את מחשיבה את זה כדרך פחות מנומסת מלשאול "במה אתה עובד". אפשר לדון בזה אבל אותי זה לא מעניין.

אותי כבעלים של נכס מעניין שמי שנכנס אליי לא יגיע למצב שאין לו כסף לשלם לי וגם לראות (עד כמה שאפשר לשפוט) שהוא לא אדם בעייתי שיחריב לי את הדירה כי הדברים האלה קורים ולך תוציא שקל מגרושה עם 4 ילדים שגרה אצלך חצי שנה בחינם, השאיר חשבונות ובלאי יותר מסביר בדירה.
את מנסה בכח לייצר הפליה, כשהמציאות יותר פשוטה. את בעל הדירה יעניין שהדייר ישלם וישמור על הנכס. זה שיש מפגרים\נצלנים\סוטים שמנצלים מצב של בן אדם לא אומר שכל בעלי הדירות ככה.

גם כששכרתי דירה, תמיד היה סמול טוק קטן שהמטרה שלו לברר במה אני עוסק, מי הבת זוג שלי ולשערך מה הולך להיות בדירה ("זוג שקט" מול "גואה הקטנה").

באופן אישי הייתי מעדיף אישה שהיא רופאה מתמחה בבית חולים, מזוג שותפים שעובדים כשומרים בקניון וחוסכים לטיול שאחרי הצבא..לדעתי רב בעלי הדירות ילכו עם הראש הזה.

כמו שכתבתי לך למטה, לדעתי אם קיימת הפליה, אז היא כנראה לטובת אישה צעירה לעומת גבר צעיר, אבל קשה לאסוף נתונים על הדבר הזה.

בקשר למה שרשמת, מי שמציע לדיירת לשלם בעזרת מין הוא מפגר, כי זאת אחלה דרך להכניס את עצמך למצב שהיא סוחטת אותך על הטרדה מינית שהייתה או לא הייתה ורוצה דמי שתיקה של שכר דירה בחינם.
גם אם הייתי רווק, והייתי לי דיירת שהייתה מציעה לי דבר כזה ביוזמתה, הייתי מעיף אותה מהדירה בהזדמנות הראשונה כי זה ככל הנראה פתח לצרות.
אני כאמור רוצה את הכסף של השכ"ד ושמירה על הנכס שלי.
לצפיה ב-'דווקא קשור מאוד לדיון הקודם'
דווקא קשור מאוד לדיון הקודם
05/11/2017 | 19:27
4
42
וזה מה שעמד מאחורי פתיחת הדיון הנוכחי - בתור מי ששוחחה עם בעל הדירה המדובר, הוא הבהיר טוב מאוד מה עומד מאחורי השאלה שלו, הוא הבהיר מעל לכל ספק שמה שהיה נראה לו לא ברור זה איך אשה צעירה מתעניינת בשכירת דירה לבד, והבהיר שלא ברור לו איך יש לי כסף לזה, האפשרות שאני עובדת למחייתי נראתה לו לא סבירה לחלוטין, וכאמור אלו לא השערות, זה מה שהוא הביע בצורה מפורשת מאוד. אני לא מנסה ליצור שום מצב של אפליה, אני משתפת במקרים שקרו - המקרה הספציפי שלי, ועוד מקרים שנשים אחרות נתקלו בהם שהובאו בלינק שצירפתי. לא טענתי שמדובר בתופעה גורפת, ואם תשים לב, הדיון הקודם בכלל היה בכיוון של שאלות טיפשיות, והפך לויכוח האם זו שאלה טפשית או לא.

אם נלך לדוגמה הזאת - מאיפה לבעל הדירה לדעת שאני לא רופאה? או אשת הייטק? או אפילו סתם אשה עובדת ממוצעת שמשתכרת שכר ממוצע ומעלה ויכולה להרשות לעצמה לשכור דירת 2 חדרים? אם הוא היה מבצע סמול טוק או שואל שאלות ענייניות, כמו שקרה בשאר עשרות המקרים בהם התעניינתי בדירה להשכרה, המצב היה שונה, אבל במקרה הזה הוא הבהיר כאמור למה הוא לא עשה את זה, מה שכן היה עושה ככל הנראה עם גבר, או אולי אפילו עם אשה מבוגרת יותר.

לאחרונה דווקא עלו לכותרות מקרים בהם בעלי דירות לא הסכימו להשכיר לזוגות עם ילדים, וככל הנראה מה שעומד מאחורי זה הוא לא חשש שלא יהיה לזוגות האלו איך לשלם, אלא סיבות אחרות, וגם זו לא תופעה גורפת אלא כמה מקרים מדווחים. בזמנו היו מי שסיפרו על בעלי דירות שהסכימו להשכיר לזוגות נשואים בלבד, בכל מקום יש ויש.
לצפיה ב-'אין לי שמץ מי הוא בעל הדירה'
אין לי שמץ מי הוא בעל הדירה
05/11/2017 | 20:11
3
49
שדיבר אליך כמו שדיבר, אין לי מושג מה היה אומר או לא לאישה מבוגרת. אני לא מנסה לסנגר על האידיוט. רק לנסות להסביר מה עומד מאחורי שאלות כאלה שנשאלות גם על ידי בעלי נכס נורמלים.

אני מנסה לטעון (יותר נכון להסביר) שבעלי דירה סבירים, רוצים כמה שיותר כסף וכמה שפחות בעיות (אני מקווה שאין פה אנשים שחושבים שבעל נכס מתעסק עם שוכרים מתוך טוב לב..).

בעיות יכולות להגיע מכל מיני כיוונים, בעיקר באזורים של תשלום \ ריבים עם שכנים או חלילה שימוש למשהו לא חוקי בנכס.
כשמשהו שואל "בשביל מי הדירה" זה לא כי נורא איכפת לו מכמה אנשים פונים אליך בטינדר אלא כי הוא חושב שבחורה שקטה זה כנראה פחות בעיות מ10 פועלים מהשטחים שהקבלן שלהם מחפש מעורה בשבילם.

אם את לא מאמינה לי, בדירה הבאה שאת מנסה לשכור, תזרקי משהו כמו "מקווה שלא אכפת לך שאין לי תלושים..אני מובטלת אבל לא תהיה לנו בעיה.."
או "ה6 כלבים שלי ימותו על הדירה הזאת.."
או כל דבר קיצוני משליך בלאי או בעיות כלכליות ותראי איך מודיעים לך שהיו שמחים להשכיר לך אבל הדודנית של בעלת הדירה החליטה לחזור לארץ מאוסטרליה והיא חייבת לגור בדירה הזאת.

וכששואלים "איך תשלמי"  \ "מה את עושה בחיים" זה לא כי נורא מעניין אם את מנתחת אנשים כותבת תוכנה או מייצגת לקוחות. רוצים לראות שיש לך מקצוע סביר והסיכוי לזה שיצטרכו לגבות ממך חוב הוא נמוך.

אם כולם בעולם היו אנשים ממוצעים שעובדים למחייתם ולא נכנסים לחובות לא היה צורך בבטחונות או חוזים.

גם ה"איך תשלמי" גם ה-"בשביל מי הדירה", אצל בעלי דירות נורמלים, שקול לחלוטין לסמול טוק שאיתו אין לך בעיה והמטרה היא זהה. אם יש משהו שאני רוצה שתקחי ממה שאני כותב, זה את השורות המודגשות האלה

לפעמים לא רוצים להשכיר לזוגות עם ילדים קטנים בגלל חשש שהילדים יגרמו לנזק לדירה (בעיקר דירות מרוהטות). גם לא שייך לדיון.
לצפיה ב-'אני לא סגורה מה אתה מנסה להביע כאן'
אני לא סגורה מה אתה מנסה להביע כאן
05/11/2017 | 20:20
2
46
אבל תאמין או לא, יש לי ניסיון בשכירת דירות (וגם בהשכרה למען האמת), ובלי קשר לכך שאני מנהלת את הפורום הזה, מה שמעיד שיש לי קצת הבנה בתחום, אני ממש לא צריכה שתסביר לי איך דברים הולכים בשוק השכירות וזה לא קטע של "להאמין לך" או לא.

סיפרתי על מקרה ספציפי נקודתי, אתה לוקח אותו למקום הלא נכון וכותב דברים לא רלוונטיים. אין לי שום בעיה שישאלו אותי איפה אני עובדת, כל הקטע כאן זה שהוא לא שאל איפה אני עובדת כי הוא הבהיר שהתרחיש הזה לא אפשרי מבחינתו - הוא לא האמין לי שאני באמת עובדת! וזה המקרה הספציפי הזה, לא אמרתי לרגע שזו תופעה, זה בכלל לא היה דיון על תופעות כאמור.

דרך אגב אם אתה מתעקש - בדירה האחרונה שעזבתי, היו מתעניינים רבים והייתה רשימת המתנה של 6 אנשים ועוד אנשים שהתעניינו בין לבין, כשהיו גם תמהוניים. לא היה שום צורך לתת תירוצים לאף אחד, בעלי הדירה השכירו למי שבחרו להשכיר, אני בטוחה שהם לא נתנו תירוצים לאף אחד ובתכלס בין מעמד ההתעניינות בדירה לסגירת החוזה עוברים כל כך הרבה, שממש לא נדרש לטעון את כל השטויות שנטענו בהקשר הזה.
לצפיה ב-'לא נשמע שיש לך ניסיון ב*ה*שכרת דירה..'
לא נשמע שיש לך ניסיון ב*ה*שכרת דירה..
05/11/2017 | 21:31
1
42
וכשכתבתי על הדודנית מאוסטרליה, הכוונה הייתה שהרבה בעלי דירות לא ירצו להתעסק אם איתך אם ירגישו שעלולה להיות לך בעיה בקטע הכלכלי. בדרך קצת צינית..

לא יודע מה התירוץ שיתנו לך או שיגידו לך בפנים שלא רוצים להשכיר לך. גם זה לא מה שמעניין..
לצפיה ב-'אז אתה מוזמן לחדד את השמיעה '
אז אתה מוזמן לחדד את השמיעה
05/11/2017 | 21:39
47
ובאופן כללי הדיון הזה עקר, כתבת דברים לא רלוונטיים לא לדיון ולא למקרה הספציפי.

אתה חבר חדש בפורום, נכון? אתה מוזמן לספר קצת על עצמך. אתה שוכר? משכיר? מאיפה בארץ?
לצפיה ב-'בעיני החקירה איך השוכר ישלם היא מוזרה'
בעיני החקירה איך השוכר ישלם היא מוזרה
06/11/2017 | 02:50
13
46
איך משאלה שתיים אפשר לברר את כושר התשלום של אדם? ואיך אפשר לבדוק את התשובה? 
אני גם לא מבין מה חשיבות התשובה. הרי בחוזה שכירות משלמים פחות או יותר על הצריכה בפועל. אם השוכר לא יכול לשלם הוא יתבקש לפנות. בדרך כלל השוכר מספק ערבות כלשהי, של חודשיים שכירות נגיד, אז יש זמן לפנות אותו וגם לא להפסיד כסף. יש כאלה שעושים בעיות בפינוי אבל הם נדירים.
זכותך כמשכיר להעדיף סוג מסויים של שוכרים, אבל תגדיר זאת מראש. תכתוב כבר במודעה "יתרון לרופאה, לא מתאים לשומרים בקניון". ואז לא צריך חקירות ושאלות מוזרות.

לצפיה ב-'אני לא חוקר אף אחד'
אני לא חוקר אף אחד
06/11/2017 | 08:20
2
41
אבל כשבא לי בחור שאומר שהוא עובד בשחור, אין לו תלושי שכר להראות, "כרגע" יש לו בעיה עם חשבון הבנק אז אפילו צ'קים אין לו, אבל "לא תהיה בעיה עם התשלום, כי תקבל מזומן כל חודשו בחודשו" אני אישית לא רוצה להתעסק עם אנשים כאלה. לא כי הוא צעיר או זקן גבר או אישה, אלא כי אני חושש שהוא לא יצליח\ירצה לשלם לי..

אני בטוח שלא תהיה לו בעיה לחתום על שטר חוב בתור ערבות, בהצלחה עם לגבות אותו או לפנות אותו. 

רשמת שאתה בעל נכס, יש לך עו"ד שמלווה אותך? משהו שהתייעצת איתו פעם? תתעניין בסיפורים קצת..

מה שכתבתי למעלה זה טיפוס שהגיע פעם להשכיר את הדירה שלי..לא המצאה.
לצפיה ב-'רוב המשכירים לא עובדים עם מזומן'
רוב המשכירים לא עובדים עם מזומן
06/11/2017 | 08:43
1
57
חוזה שכירות רגיל מגדיר את ההמחאות שנמסרות מראש. מי שלא יכול או רוצה למסור המחאות מראש אומר ביוזמתו שהוא רוצה לשלם במזומן, אחרת תהיה בעיה לחתום על החוזה שהרי הוא צריך למסור את ההמחאות.
אתה דיברת על כל מיני שאלות שאתה שואל כדי לברר את כושר התשלום של השוכר. לא על מצב שמלכתחילה השוכר הפוטנציאלי הוא חריג ומודיע על כך מראש.
לצפיה ב-''
06/11/2017 | 19:54
27
טיטו - לקחת את הדיון לכיוון אחר לחלוטין והצגת סיטואציות מהסוג החריג. הדיון פה לא היה על אדם שמשכיר דירה ומתקשרים אליו אנשים שמבהירים שהם במצב כלכלי רעוע ואין להם חשבון בנק.
לצפיה ב-'לפנות שוכר זה לא כל כך פשוט'
לפנות שוכר זה לא כל כך פשוט
06/11/2017 | 20:32
9
40
ונראה לי שקראתי שיש שוכרים מסויימים שקשה יותר לפנות.
זה מאוד הגיוני לברר מי גר בדירה ובמה הוא עובד.
אני השכרתי דירה בבעלותי.
חיפשתי שוכרים שנראים יותר בטוחים.
הייתה משפחה שמאוד רצתה את הדירה.
4 אנשים, 3 דורות, דירת 3 חדרים.
רק בן אדם אחד עובד ובשכר מינימום.
בתור בעלת דירה, שוכרים כאלה הם סיכון.
לצפיה ב-'מה שאת אומרת הוא ברור לכל בעל נכס'
מה שאת אומרת הוא ברור לכל בעל נכס
06/11/2017 | 23:56
3
42
ההרגשה שלי שהאנשים פה צעירים שמסתכלים מהנקודת מבט שלהם.
לך תסביר ששוכר בעייתי שלא משלם ומסרב להתפנות יכול להגיע לנזק של עשרות אלפי שקלים (כמה חודשים של שכירות ונזקים לדירה) כשאת הבטחונות שלו אין ממי לגבות..

אני לא יודע אם אצליח להסביר למרציפן איי פעם אבל אנסה שוב : לא יודע מה רצה בעל הדירה הספציפי שלך, אבל "בשביל מי הדירה" \ "איך אתה מתכוון לשלם" הם ניסוחים מנומסים יותר או פחות שהמטרה שלהם לקבל איזשהוא רקע על השוכר..
1. אני לא רוצה לפגוש אנשים שאין לי שום כוונה להתעסק איתם.
2. "אם אתה מגיע לשלב שאתה מפעיל את הבטחונות - כנראה שכבר הפסדת" משפט שאמר לי עו"ד מהתחום..

מה רצה בעל הדירה שלך אני לא יודע ולא מגן עליו, אבל הנקודה שמעבר לנייר הכתוב מעניין סיפור המסגרת מאחורי השוכרים בעיקר בשביל למנוע מעצמי הרבה לחץ ועצבים בעתיד.
לצפיה ב-'אתה לא צריך להסביר לי שום דבר'
אתה לא צריך להסביר לי שום דבר
07/11/2017 | 21:00
2
46
הדיון הזה כבר גלש לכמה וכמה מקומות שממש לא קשורים לנושא הדיון המקורי, ועיוותת את המקרים שהבאתי בצורה יסודית ממש, לצד העובדה שפספסת את כוונתם של פחות או יותר כל המגיבים בדיון.

הזמנתי אותך לספר על עצמך - אתה חבר חדש בפורום, אנחנו לא יודעים מי אתה, מאמינה שאתה גם לא יודע מי אנחנו, ובזמן הקצר שאתה כותב בפורום אתה מתמקד בלהתווכח עם אנשים ולהוציא דברים מהקשרם. אני בטוחה שיש לך מה לתרום לפורום, אבל באמת שלא ברור לי איך משיתוף של קטע מהתכנית סדר יום, נוצר כל הויכוח הזה.

בוא נסכם שכולנו מודעים לכך שיש שוכרים שיכולים לעשות נזקים, שלהשכיר דירה לאדם שלא עובד ושאין לו חשבון בנק זה משהו שלא חכם לעשות, ושרובנו נעשה הכל כדי שהמקרים החריגים האלו לא יקרו למשכירים שביננו, וגם השוכרים שביננו יעשו הכל כדי לא להביא את בעלי הדירה שלהם למצב הזה, ואני מוסיפה את ההמלצה האישית שלי - לא להתפשר על ערבות בנקאית, ולהוסיף לחוזה שבמידה ויווצר מצב בו בעל הדירה יראה צורך לממש את הערבות, הוא יודיע על כך למשכיר בכתב שבוע מראש.

שוכר שיכול להרשות לעצמו לתת ערבות בנקאית, סביר להניח שהוא לא פושט רגל ו/או אחד שעובד רק בשחור,  וההתראה המוקדמת היא לטובת השוכר, שבמידת הצורך יוכל להגן על עצמו אם סובר שהמימוש לא נדרש.
לצפיה ב-'יקירתי,'
יקירתי,
07/11/2017 | 23:22
1
40
לא כל הארץ זה תל אביב ורמת גן. יש מקומות שבהם לבקש ערבות בנקאית שקול ללא להשכיר את הדירה, גם במרכז הארץ (חולון ראשון ובת ים נס ציונה רחובות).

שלא לדבר על זה שהיא עולה 3%-5% מהסכום.. וזאת עוד הוצאה לשוכר.
בכל מקרה זה לא פתרון קסם ונזקים מדייר שורר בקלות יכולים לעבור את ה10-12 קיי של ערבות בנקאית סטנדרטית בדירות של שהשכד שלהם עד 4000-4500 שקלים לחודש.

נכון לעת כתיבת שורות אלה, יש בשרשור הזה 4 משתתפים. כולל שנינו. את וקלייטון בצד של השוכרים jen (שמאד הזדהתי עם מה שרשמה בהודעה שלה) ואני בצד של בעלי הנכס..לא עיוותתי דבר, הסברתי לך את המטרה היסודית של השאלות שכל כך התרעמת עליהן, אצל בעלי דירה נורמלים.

אני בעל נכס מאזור המרכז. נעים מאד.
לצפיה ב-'נעים מאוד'
נעים מאוד
08/11/2017 | 07:43
54
אני במקור מהפריפריה, ובעלת נכסים בפריפריה מהסוג שציינת (ראשון לציון ואזור רחובות) ותאמין או לא, גם באזורים האלו מקובל מאוד לבקש ערבות בנקאית וזה אפילו לא חדש. נכון שבמקרה של דירת חדר בשכונה ישנה בלוד אין מה לדבר על זה, אבל במקומות מבוקשים המצב שונה, והביקוש כבר ממזמן אינו נחלת גוש דן והסביבה.

בנוסף לעובדה שאני מנהלת את הפורום הזה, אני פעילה בארגון נוסף שרלוונטי לשוק השכירות וההשכרה ומעורה בתחום לא מאתמול. אז שוב, אתה באמת לא צריך להסביר לי שום דבר, וכבר התייאשתי מלהסביר לך כמה עיוותת את הנושא המקורי של הדיון, מה שאתה רק ממשיך ומחזק.

אם בכל זאת אתה עדיין חושב שאתה נדרש ללמד אותי או כל חבר פורום אחר על שוק השכירות וההשכרה, אתה מתבקש לעשות זאת בשפה עניינית ולא בוטה.

לצפיה ב-'בעסקת שכירות יש סיכון לשני הצדדים'
בעסקת שכירות יש סיכון לשני הצדדים
07/11/2017 | 03:15
4
30
גם השוכר מסתכן. הוא מוציא המחאות מראש בסכום עתק, וזו התחייבות שהוא לא יכול לחזור בה באופן פשוט. אם קורה משהו בדירה שמקשה על החיים בה - והרבה פעמים קורה - הוא עומד מול המשכיר די חסר אונים. יש סיפורים על שוכרים שלא מפנים אבל יש הרבה יותר סיפורים על שוכרים שנאלצים לחיות בדירה לא נעימה, או אפילו שלא ראויה למגורים, בגלל משכיר שלא מוכן לבצע את חובתו.
האם מוצדק לאור זאת שהשוכר יחקור את המשכיר איזה בן אדם הוא? אם הוא אדם שעומד בהתחייבות? אם הוא נחמד או אדם רע?
יש סיכון בעסקת שכירות אבל בחיים לוקחים סיכונים.
לצפיה ב-'כן, יש סיכונים אבל אפשר לנסות להקטין אותם'
כן, יש סיכונים אבל אפשר לנסות להקטין אותם
07/11/2017 | 06:30
1
23
אם אתה יודע איזה שאלות לשאול כדי להבין האם המשכיר יעמוד בהתחייבויותיו, אז תשאל.
נראה לי שיותר פשוט לשוכר לעזור דירה שרע לו בה, מאשר לבעל בית לפנות שוכר שלא משלם/עושה נזקים.
לצפיה ב-'לא בעיה לעזוב דירה'
לא בעיה לעזוב דירה
07/11/2017 | 07:30
37
אבל נראה את השוכר מקבל בחזרה את שכר הבית ששולם.
משני הצדדים מדובר בכסף. שוכר שלא מפנה גורם למשכיר נזק כספי בדמות שכ"ד אבוד ושוכר שלא יכול לגור בדירה מפסיד את שכר הדירה ששילם לעתיד. גם אם הוא ממשיך לגור בדירה שלא ראויה למגורים הוא מפסיד כסף כי שילם עבור דירה שכן ראויה.
שניהם יכולים לתבוע ואו שיזכו בתביעה או שלא, ואחרי כן או שיצליחו לגבות את החוב או שלא.
אני לא יודע אילו שאלות לשאול כדי לנבא את התנהגותו של אדם זר. לכל שאלה שאשאל הוא יכול לענות בשקר וגם את האמת אני לא יודע איך לפרש. 
לא מאמין שהחקירות והראיונות מקטינים את הסיכון.

(אגב עבור השוכר לא תמיד מדובר רק בכסף כפי שראינו בסיפור על השוכרת שהתקרה בדירה התמוטטה עליה כתוצאה מרשלנות בעלי הבית. אז לא חושב שאפשר להגיד שבכל מקרה הסיכון שקול, כי שוכר שגר בדירה מסוכנת מסתכן בגופו ממש).
לצפיה ב-'מרגע ששוכר נכנס לדירה'
מרגע ששוכר נכנס לדירה
07/11/2017 | 08:22
1
31
הוא הופך להיות הצד החזק בעיסקה.
צ'קים אפשר לבטל, שטר חוב לא פשוט לגבות כמו שאתה חושב.
אתה מדבר על מצב אידיאלי שיש שני אנשים הגונים ובית משפט אפקטיבי שמיישם את כל ההחלטות בצורה צודקת ב-0 זמן. זאת לא המציאות.

דירה שלא ראויה למגורים זה משהו שרואים בעין בד"כ והסיכוי שלך להכנס לאירוע כזה ולהיות מופתע הוא דיי נמוך בהנתן כישורי חיים מאד בסיסיים.

יתרה מזאת, האינטרס של כל משכיר שהנכס שלו יהיה ברמה טובה, לכן אין לו אינטרס להזניח את הדירה *שלו*. יש לך רטיבות בתקרה? אם אני לא אתקן את זה אז השוכר הבא לא ירצה את הדירה שלי..אז אין לי שום טעם לדחות את התיקון הזה בלי קשר אם אני אדם הגון או לא, מספיק לי להיות אדם הגיוני ואינטרסנט.

בסוף דברים שהם תחזוקה סבירה (תשתיות מים, חשמל , גז ,מזגנים) בדירות נורמליות מתכנסים למאות שקלים בשנה, אם נכנסת לדירה שהמצב שלה היה סביר בכניסה הסיכוי שידרשו תיקונים מאד יקרים הוא נורא נמוך, ככה שגם אם נסתם לך צינור והבעלים לא מוכן להזמין אינסטלטור (וזה בעלים דיי חרא) אתה יכול לספוג את זה ולעזוב בתום החוזה ולתבוע אותו \ לבטל לו צ'ק.

אם נפלתי על דייר שצ'קים שלו מתחיל לחזור זה יעלה הרבה הרבה יותר.
לצפיה ב-'גם אחרי שהשוכר נכנס לדירה הוא חלש'
גם אחרי שהשוכר נכנס לדירה הוא חלש
07/11/2017 | 10:20
34
אני שכרתי פעם דירת חדר וחצי בת"א בתחילת החורף. שאלתי בפירוש אם יש בעיה של חדירת גשמים, אמר לי המתווך בהחלט לא הכל מצויין. איך שהתחילו הגשמים החזקים חדרו מים יופי, הציפו את החדר ונאלצתי לעבור לישון בחצי חדר. התקשרתי לבעל הבית ואמר לי "יטופל, יטופל". כמובן שלא טיפל כי הבעיה היתה חמורה. אז מה לעשות? לעזוב ולריב איתו על ההמחאות שנמצאות אצלו לעוד 10 חודשים? כמובן שסבלתי בשקט עד שנגמרו הגשמים.
מכיר עוד סיפור של זוג עם ילדים ששכרו לשנה. אחרי חודשיים בעל הבית החליט שהוא רוצה למכור, והודיע להם שהם יצטרכו לפנות כשימצא קונה. מתי בדיוק? אף אחד לא יודע. אמרו לו טוב אז נצא מיד. לא הסכים שהרי החוזה לשנה וגם איך ישכיר למישהו אחר לתקופה של כמה חודשים שהוא לא יודע מה היא. שיגידו לו אותו דבר, שלא יוצאים לפני שנה? מה לעשות שהם אנשים שקטים ונוחים ולא רוצים לריב. אומרים להם לצאת הם יוצאים.
יש אנשים תוקפנים ויש אנשים רעים בכל מקום ומי שמבטל המחאות בלי הצדקה הוא סתם עבריין, אבל רוב השוכרים הם אנשים טובים. דווקא המשכירים במיוחד במרכז יוצא להם שם ממש לא טוב בשנים האחרונות עם העלאות המחיר שיצאו משליטה.
לצפיה ב-'ביתו של אדם הוא מבצרו - פרשנויות שונות'
ביתו של אדם הוא מבצרו - פרשנויות שונות
30/10/2017 | 19:26
18
133
אני רוצה לשתף אתכם במשהו, מעוניינת בעיקר בדעות ובחוות דעתכם, למרות שאני דיי בטוחה בצדקתי, אני מנסה להבין אם זו רק אני ועוד כמה אנשים שמכירה. עוד מעט תבינו למה אני מתכוונת:

לפני שנה בערך היה לי קטע לא נעים עם חברה, אפילו שיתפתי בזה בפורום - היו לי שיפוצים בדירה וביקשתי להתארח אצלה ל-2-3 לילות שיצאו על זמן שהיא הייתה בחו"ל. זה לא קרה בסוף כי השותפה שלה הציבה תנאים הזויים שכללו הנחיות מהסוג שלא אמורים להגיד לאדם הסביר, והעבירו את המסר שהיא חוששת ממצב בו אני אכנס לחדר שלה ואחטט לה בדברים, בין היתר (קיבלתי גם הנחיה כללית "לא לגעת בדברים"). החברה שלי הגנה עליה, טענה שהשותפה לא מכירה אותי ולא יודעת איך אני מתנהגת כשמתארחת אצל אנשים (הן גרו ביחד מעל לשנתיים, מיודדות מאוד, וברזומה יש הרבה בילויים משותפים וארוחות משותפות ששתינו נכחנו בהן, גם אצלן בבית), ושזה דבר ברור ומובן שהיא תחשוש ממצב בו נכנסת מישהי זרה לבית שלה (מישהי זרה שהתארחה אצלה בבית, ללא לינה, עשרות פעמים, ואת אותה מישהי זרה היא הקפידה להזמין לימי ההולדת שלה).

העדפתי לוותר על אירוח אצלן, למרות שלא הייתה לי כוונה לחטט לה בחדר ולהרוס לה את הבית, כי נוצרה לי תחושה לא נעימה, ומאז גם נמנעתי מלבקר אצלן בכללי ונפגשתי עם החברה שלי במקומות אחרים.

אחרי ההקדמה הזאת אני אספר שלאחרונה סיפרה לי חברה משותפת שהתארחה אצל החברה הזאת לאירוח שכלל לינה, ושלשותפה שלה היו כמה הערות לא ענייניות שנאמרו בפניה, כולל ביקורת על העובדה שהיא הלכה להתקלח אצלן, ועוד כל מיני קטעים שאם היה מדובר במישהי אחרת הייתי מייחסת את זה לרגישות יתר, אבל בגלל מה שקרה איתי לפני שנה אני יכולה להסיק שזה לא המצב. לדבריה גם הפעם החברה המשותפת שלנו הגנה על השותפה שלה וטענה שההערות שלה ענייניות לגמרי, והביאה כל מיני נימוקים לא משכנעים לדברים שהיא אמרה, ובשורה התחתונה הביאה את הנימוק של "ביתו הוא מבצרו" ושבגלל שזה הבית שלה היא רגישה לנוכחות של מישהי אחרת "זרה" שהסתובבה לה חופשי בבית - אני מזכירה שמדובר במישהי שגרה עם שותפה לדירה, שלא הכירה אותה לפני השותפות.

אחרי שחפרתי לכם אני פשוט אשאל: מצב כזה נראה לכם הגיוני? כשאירחתם אצלכם בבית חברים או מכרים, בדירה שותפים או בדירה ללא שותפים - חששתם ממצב של "אדם זר" שמסתובב אצלכם בבית? אירוח שכולל לינה אמור לכלול מקלחת בעיניכם, או שזה נחשב חוצפה וחריגה מאירוח סטנדרטי? באופן כללי, הייתם נותנים הנחיות לפני אירוח של חבר/מכר/חבר של השותף או בן/בת הזוג?

לצפיה ב-'יכולה להגיד על תקופה שגרתי עם שותפים'
יכולה להגיד על תקופה שגרתי עם שותפים
30/10/2017 | 20:06
3
74
היה לי מאוד לא נעים שהשותפים שלי הביאו בנות/בני זוג לישון אצלהם, אני גרתי עם אנשים מסויימים ופתאום הגיעו אנשים אחרי שלא בחרתי בהם (שותפים בוחרים) ולא תמיד התאימו לי.
מצד שני לי יש חברים מחו"ל שישנו אצלי כמה פעמים ותמיד בדקתי קודם כל עם השותפים שלי שזה בסדר מבחינתם וגם וידאתי אחרי שאין להם תלונות או בעיות, אני בטוחה שזה לא היה נוח לשותפים שלי בדיוק כמו שלי זה לא בהכרח היה נוח.

אני רק אגיד שזו דירה משותפת ושני הצדדים צריכים למצוא את עמק השווה
לצפיה ב-'הבעיה כאן היא אחרת'
הבעיה כאן היא אחרת
30/10/2017 | 20:24
2
80
אם השותפה הייתה אומרת שלא נוח לה שיתארחו אנשים, זה היה מתקבל, אבל מה שקרה זה שהיא הציבה תנאים והנחיות איך להתנהג בדירה שהיו ממש הזויים, בעיניי לפחות - זה דבר אחד להגיד לשותפה שלה שהיא לא מוכנה שתארח חברות (גם כאלו שהיא מכירה ומיודדת איתן) כי היא מרגישה שלא בנוח מאי אילו סיבות, לבין להגיד שהיא מוכנה שתארח חברות בתנאי שתבהיר להן לא לחטט לה בחדר ולא לגעת בדברים שלה - זה נשמע הזוי בעיני, ולא הייתי אומרת דבר כזה לאף אורח שלי או של שותפים שהיו לי, כי מובן לי שאדם שקיבל חינוך בסיסי, אין צורך לומר לה דבר כזה, ולמה שהשותפים שלי יתחברו עם אנשים מהסוג ההזוי שלא מודעים לכללי התנהלות בסיסיים בחברה?

במקרה שקרה לחברה המשותפת שלנו, היא זכתה לביקורת על כך שהתקלחה במסגרת האירוח - ברגע שאישרת לשותפה שלך לארח חברה, בין אם את מכירה אותה ובין אם לא, זה נראה לי הגיוני שהאורחת תתקלח בדירה, ואם היא כזאת קמצנית שמפריע לה בזבוז המים (זה מה שהחברה האורחת התרשמה מהביקורת שקיבלה) אז שלא תסכים לאירוח באופן כללי.

כשגרתי עם שותפים היו פעמים שאירחתי והיו פעמים שהשותפים אירחו, וידאנו אחד מול השני שזה נוח וסמכנו על האורחים של השותפים שיהיו מודעים לכללי התנהגות מקובלים בדירה שהיא לא שלך, לא זכורים לי מקרים חריגים.

ומה שבאמת מפריע לי זה שהחברה שלי מצדיקה אותה וטוענת שההתנהגות שלה הגיונית לגמרי.
לצפיה ב-'לא מסכימה איתך'
לא מסכימה איתך
01/11/2017 | 21:05
1
59
את לא יודעת מה גרם להצהרה הזאת, יכול להיות שפעם חברים של שותפים או שותפים אחרים נכנסו לה לחדר, אני חושבת שזה בסדר שהיא הבהירה שלא יכנסו לה לחדר, על אחת כמה וכמה שאת אומרת שהייתן מיודדות, אני חושבת שזו הבהרה טובה שאת אורחת של השותפה שלה ושלא תרגישי חופשי מדי כי אתן מיודדות.

לגבי המקלחת, כן זו לגמרי הזיה
לצפיה ב-'ואני לא מסכימה איתך'
ואני לא מסכימה איתך
02/11/2017 | 19:16
54
גם אם היו מקרים של אורחים שנכנסו לה לחדר, זה לא משהו שבדרך כלל קורה כשמדובר באנשים שקיבלו חינוך בסיסי - כמו שאת לא היית חושבת לרגע להיכנס לחדר של שותפה של המארחת שלך ולחטט בו, זה התרחיש הנפוץ והסביר.

התארח אצלי פעם בחור שלא הכרתי מסתבר מספיק טוב לפני כן, הוא היה אורח איום ונורא, הכניס אותי להלם יותר מפעם אחת וכשהערתי לו הוא לא הבין מה אני רוצה והמשיך בהתנהגות הלא עניינית. הוא לא הוזמן אלי יותר הבייתה, ולמרות הסיפור המזעזע הזה לא חשבתי לרגע להזהיר אורחים שלי או של השותפות שלי דאז שלא יעשו דברים מהסוג שהוא עשה, כי היה לי ברור ועד היום ברור לי שמדובר בפאק אישי שלו, ושאנשים אחרים לא יחשבו בכלל לעשות דברים כאלו, ובאמת לא יצא לי להיתקל בדברים כאלו לאחר מכן.

כן הייתי מבקשת לא לקחת לבד דברים מהמקרר בלי לשאול, כי יכולים לקחת אוכל של השותפה בטעות, זה  משהו שהגיוני שיקרה, אבל בשביל שאדם כלשהו ייכנס לחדר של שותף של האורח שלו ויחטט לו בדברים, הוא צריך להיות אדם מאוד מאוד חסר תרבות, חינוך ונימוס בסיסי (אגב, אפילו אותו אורח שהיה לי לא נכנס לחדרים של השותפות ושאל על דברים במרחב הציבורי אם זה שלי או של השותפות לפני שנגע/לקח).
לצפיה ב-'את צודקת בכותרת שלךף חצי צודקת'
את צודקת בכותרת שלךף חצי צודקת
31/10/2017 | 00:10
4
65
אני בחיים לא הייתי מבקשת מחברה, תהיה הכי טובה בעולם להתארח אצלה, בשום מצב. הייתי מחכה שזימינו אותי, ואם זה לא קורה, אז לא נורא. 
בכל מקרה, להתארח אצל מישהו אחר גורם לו (למישהו האחר ) מצוקה. אין פה אלף פרשנויות. יש פה פרשנות אחת, מישהו סובל מהנוכחות שלך או של חברה שלך, לא כל כך עקבתי.
למה סתם לאמלל ולהיות אומלל?
עזבי. זהו. 
לצפיה ב-'אם יש מישהו שאורחים גורמים לו מצוקה'
אם יש מישהו שאורחים גורמים לו מצוקה
31/10/2017 | 19:38
3
60
הייתי ממליצה לו בחום ללכת לטיפול. אני מנסה לחשוב איך הייתי מגיבה אם שותפה לדירה הייתה מבקשת שלא אביא אורחים לדירה, כי זה גורם לה למצוקה. אני דיי בטוחה שהייתי מניחה שהיא צוחקת איתי.

אולי בעצם זה סוג של פוביה? כמו שיש פוביה מליצנים, אולי יש פוביה מאורחים?
לצפיה ב-'ברוכה הבאה לדיון'
ברוכה הבאה לדיון
31/10/2017 | 21:15
1
49
אנחנו דנים באורחים שנשארים לפחות ללילה. מתקלחים, ישנים, אוכלים, נמצאים אצלך בדירה זמן ממושך. לא באורחים לכמה שעות.
אז על זה אנחנו מדברים. איכשהו לא מפליא אותי שזה לא מובן (זה לא מובן- הכוונה שאורחים שנשארים לכמה ימים ולילות) בעיניך. אבל מילא. 

לצפיה ב-'אורחים שבאים ללון זה דבר מוכר ומקובל'
אורחים שבאים ללון זה דבר מוכר ומקובל
31/10/2017 | 21:25
54
זה לא משהו שאני המצאתי ולא משהו שפותחת הדיון המציאה, אנשים נוהגים לארח חברים שלהם ללינה, עשיתי את זה לא אחת הן כאורחת והן כמארחת, ובתקופה שהפורום כלל כמות של חברים שגרים בדירות שותפים, נושא האירוח של אנשים ללילה עלה לא אחת לדיון, והיה נראה שזה אפילו נפוץ, יש פה עוד מגיבה בדיון שסיפרה על מקרים כאלו שהן היא והן השותפים שלה אירחו חברים ללינה ואפילו ליותר מלילה אחד.

אבל אם את טוענת שזה לא מקובל ושאורחים זה דבר שגורם למצוקה, אז אולי את צודקת.
לצפיה ב-'יש הרבה אנשים שאורחים גורמים להם מצוקה'
יש הרבה אנשים שאורחים גורמים להם מצוקה
01/11/2017 | 04:39
53
גם אני ביניהם, לא אוהב שנכנסים אלי הביתה.
הסברים פסיכולוגיים יש כל מיני ויש כל מיני מצבים גם.
יש כאלה שאפשר לטפל וכאלה שלא, וגם אם אפשר לטפל לא בטוח שצריך.
לצפיה ב-'יש אנשים שרגישים יותר מאחרים'
יש אנשים שרגישים יותר מאחרים
31/10/2017 | 19:33
2
61
מה שאת מתארת נשמע לי קצת מוגזם, יש אנשים שלא אוהבים לארח ויש אנשים שרגישים יותר לפרטיות שלהם, אבל חלק מהעניין במגורים בדירת שותפים זה שחולקים את המרחב המשותף עם מישהו אחר, ובהרבה מקרים אלו אנשים זרים, והיות שזה גם הבית של השותפה שלה במקרה הזה, חלק מהעסקה זה שהשותפה תביא חברים שלה הבייתה, אלא אם הן סיכמו מראש שאף אחת מהן לא מארחת. אם זו מישהי שכל כך רגישה לפרטיות שלה ומפריע לה שאנשים אחרים נכנסים אליה הבייתה, למה מלכתחילה היא בחרה לגור עם שותפה?
למרות שבמקרה הזה אם היא נתנה הנחיות, כנראה שהיא כן רגישה מצד אחד, אבל סומכת על אנשים שאם ינחו אותם לא להרוס לה את הבית, הם באמת לא יהרסו אותו (זה קצת משעשע אותי, מודה). או שאולי זו הייתה הדרך שלה להעביר את המסר לשותפה שלה שהיא לא מעוניינת שתזמין אורחים.

לגבי המקלחת, היו בעבר דיונים בנושא בפורום, לדעתי האישית זה סטנדרטי לגמרי כמו שברור שאורח מוזמן להשתמש בשירותים בדירה, אבל בדיוני עבר היו אנשים שהפריע להם שאורחים של השותפים התקלחו אצלם, אני לא יודעת להסביר את זה. אולי זה עניין של סטריליות, אבל גם במצב כזה עולה השאלה - איך במצב כזה אותו אדם מסוגל לגור עם שותפים?

כשאני מארחת, בין אם זה אירוח רגיל ובין אם זה אירוח שכולל לינה, אני עושה הכל כדי שהאורחים ירגישו בנוח ו"כמו בבית", ואם יש מישהו שאני אחשוש מהתנהגות לא מקובלת שלו, אני לא אזהיר אותו אלא פשוט לא אזמין אותו.
לצפיה ב-'לגור עם שותפים זו לא תמיד בחירה ראשונה'
לגור עם שותפים זו לא תמיד בחירה ראשונה
31/10/2017 | 21:17
1
37
לפעמים זה אילוץ מטעמים כלכליים.
ואז כן, זה מאד לא נוח.
לא לגור עם שותפים ולא לגור עם החברים של השותפים. ולא לגור עם החברים של החברים של השותפים. 
גם את זה לא הבנת? 
לצפיה ב-'תראי'
תראי
31/10/2017 | 21:28
41
אם יש מישהו שכל כך מפריע לו נוכחות של אנשים אחרים בדירה שהוא גר בה, אז כנראה שמפריע לו נוכחות של אנשים אחרים בדירה שהוא גר בה, וגם השותפים שלך לדירה הם אנשים אחרים.

אירוח של חבר/ה של השותפ/ה ללילה לא הופכת את המצב ל"לגור עם החברים של השותפים", אבל אני חושבת שעדיף שאפרוש פה, היות שעשית עלי רושם של בחורה אינטליגנטית, קשה לי להאמין שאת באמת לא הבנת מה הסוגיה פה, ונראה לי ש(שוב) הוצאת את הנושא מהקשרו ולקחת אותו לכיוון שונה לגמרי.

לצפיה ב-'מילא שותפים - יש משכירים שמתנגדים להכנסת אנשים נוספים לדירה'
מילא שותפים - יש משכירים שמתנגדים להכנסת אנשים נוספים לדירה
01/11/2017 | 04:11
5
59
כנראה מאותה סיבה בסיסית. השותף או המשכיר מרגיש שהוא סגר עסקה מסויימת, עם איקס דיירים / שותפים, שהמרחב שבו מדובר הוא מרחב שלו, והוא לא רוצה זרים ש"יפלשו" למרחב שלו.
בשני המקרים נראה לי שיש בעיה בגישה. כמו במקרה שאתה משכיר דירה אתה צריך להבין שהשכרת אותה ליצור אנושי שיש לו צרכים אנושיים, בין השאר לארח חברים, ככה גם שותפים. מי שלא מתאים לו שלא ישכיר את הדירה או שלא יגור עם שותפים.
לצפיה ב-'נראה לפיכך שאתה חושב כמוני '
נראה לפיכך שאתה חושב כמוני
02/11/2017 | 19:01
4
48
למרות מה שכתבת בתגובה הקודמת שלך.

יש אנשים שחוששים מחברת אנשים אחרים, יש סיבות פסיכולוגיות כמו שאמרת, אבל אדם עם חרדה חברתית, למשל, לרוב יעדיף לגור לבד ולא עם שותפים בדיוק מהסיבה הזאת - כי לא מדובר בחרדה מאורחים בלבד, אלא מאנשים.

אני חושבת שהגדרת בדיוק את הנקודה הבעייתית - במצב בו אדם משכיר דירה הוא לא יכול לאסור על השוכרים לבצע שימוש הגיוני וסביר בנכס, כשלארח אנשים נכנס להגדרה של שימוש הגיוני וסביר. על אותו משקל, מי שהביע נכונות לגור בדירת שותפים, צריך להיות מודע לכך שהשותפים רשאים לעשות בבית שלהם דברים מסוימים, וזה כולל גם לארח אנשים אחרים. בזמנו הועלו כאן לא מעט דיונים על מקרים של שוכרים שהרגישו שהדירה היא הבית שלהם בלבד, והפריע להם שהשותפים שלהם גם מרגישים בבית. סופר כאן על מקרים שמזכירים את אלו שמחפשים להיות בזוגיות פתוחה - אבל בתנאי שהזוגיות תהיה פתוחה רק בצד שלהם.
לצפיה ב-'אכן מסכים איתך ביחד עם ההבנה שיש אנשים שלא אוהבים זרים'
אכן מסכים איתך ביחד עם ההבנה שיש אנשים שלא אוהבים זרים
03/11/2017 | 08:10
3
45
מסכים בהחלט שמי שלא אוהב זרים צריך למצוא פתרון דיור שלא יכלול זרים.
כולנו יודעים שיש משכירים שמציבים כל מיני תנאים ומגבלות על מה שהדייר יכול לעשות בדירה: לא לעשן, בלי בעלי חיים, בלי ילדים, בלי מוזיקה בשבת (בעל הבית שלי), בלי מנגל בחצר (גם, שלי), להמעיט במסיבות, ועוד ועוד.
כל אלה כמו גם הרצון לארח חברים ובני זוג הם דברים טבעיים שאנשים עושים. מי שרוצה להגביל צריך להבהיר זאת מראש ולרשום בחוזה או הסכם השותפות,  אחרת ברירת המחדל היא שמה שנורמלי נורמלי ואנשים עושים. 
לצפיה ב-'תיארת הגבלות לא כל כך מקובלות'
תיארת הגבלות לא כל כך מקובלות
03/11/2017 | 11:59
2
43
ז"א, אני יודעת שיש בעלי דירות שדורשים את ההגבלות האלו, אבל זה עדיין לא הופך את זה לתרחיש סביר ומובן, ואני לפחות לא הייתי מוכנה לשכור דירה אם היו דורשים ממני להתחייב בחוזה לדברים כאלו - ואני לא מעשנת, אין לי חיות מחמד ואין לי ילדים, ואני גם לא שומעת מוזיקה בשבת אם תתעקש (זו דרישה לגיטימית אם מדובר בשכונה דתית/חרדית, אבל לא במקומות אחרים), ועדיין אני חושבת שברגע שבעל דירה דורש התניות שכאלו בחוזה, זה מעיד על צפי לבעיות.

אדם אמור להרגיש בנוח בבית שלו, אתה משלם על כך שאתה שוכר את הדירה, ובמסגרת זו מצופה שיאפשרו לך להרגיש בבית - וזה כולל כמו שכתבת, דברים נורמלים שאנשים עושים. כשעשיתי סאבלט לדירה שלי הוספתי סעיף שאוסר על עישון בדירה, אבל בדירה שאני משכירה מצידי שהשוכרים יעשנו אפילו מקטרת שלום אינדיאנית - אם הם משלמים לי על מגורים בדירה, זה הבית שלהם וכל עוד הם מחזירים את הדירה בסיום החוזה במצב תקין, לא מעניין אותי מה הם עשו שם ואת מי הם מארחים וכמה הם מארחים. מנגל בחצר זה דבר שיכול להפריע לשכנים אז אני מבינה, אבל יתר ההתניות - לא לעניין.

כל זה תקף גם לגבי דירות שותפים - ומי שזה מפריע לו כאמור שלא יגור עם שותפים, או שידרוש התניות בחוזה, ויעמוד בהן גם בעצמו - הועלו כאן בעבר לא מעט מקרים שלשותף היו דרישות והתניות, אבל רק כשמדובר בשותף שלו ולא בו.  
לצפיה ב-'דווקא מבחינת עישון אני לא מסכימה'
דווקא מבחינת עישון אני לא מסכימה
03/11/2017 | 13:15
1
40
ריח סיגריות זה משהו שנספג בריהוט ובדירה.
אם השוכרים הנוכחים ישעשו בדירה, יתכן שתאבדי הרבה שוכרים פוטנציאליים פעם הבאה.
אני לא הייתי מסוגלת לגור בדירה שמריחה מסיגריות.
לצפיה ב-'בדירה מרוהטת זה משהו אחר'
בדירה מרוהטת זה משהו אחר
03/11/2017 | 13:44
40
ובגלל זה כמו שכתבתי, מתי שעשיתי סאבלט, הוספתי סעיף של איסור עישון בדירה. אבל מרבית הדירות השכורות לא מגיעות עם ספות וריהוט מהסוג הסופג, ברוב המקרים הדירה מגיעה במקרה הטוב עם ארון בגדים ומקרר.

זה כמו שבדירת שותפים זה לגיטימי להוסיף סעיף כזה, ונפוץ גם שמראש מציינים במודעה שנדרש שותף לא מעשן, או מבהירים שבדירה גר שותף שכן מעשן.
לצפיה ב-'השכרת דירה מרוהטת'
השכרת דירה מרוהטת
27/10/2017 | 10:13
4
88
היי,
אנחנו שוקלים מעבר לדירה מרוהטת (כולל מוצרי חשמל).
מה נהוג להסכים לגבי אחריות מוצרי חשמל \ ריהוט בדירה מרוהטת?
השוכר אחראי שהם יהיו באותה המצב שהמשכיר קיבל אותם?
המשכיר אחראי?
לצפיה ב-'מה נהוג או מה כדאי לך בתור שוכר? '
מה נהוג או מה כדאי לך בתור שוכר?
27/10/2017 | 13:36
2
57
מה שנהוג זה מה שמסכימים עליו. מה שכדאי לך בתור שוכר זה תיקונים של מוצרי חשמל- באחריות המשכיר
לגבי ריהוט בלאי סביר. תלוי בתקופה של השכירות (אם זה חודשיים או שנתיים) ובכמה המשכיר פתוח לרעיון של לתת לאנשים אחרים להשתמש לו ברהיטים. אין ממש הגדרה אחידה למה זה בלאי סביר, אבל בוא נגיד שאם הנזק  משמעותי לריהוט אז סביר להניח שזה ייפול באחריותך.

לצפיה ב-'אני צריך לדעת לבקש משהו סביר'
אני צריך לדעת לבקש משהו סביר
27/10/2017 | 13:53
1
57
ברור שאני מעוניין שהכל היה באחריותו ואפילו מוכן לשלם על זה.
השאלה אם זה סביר לדרוש שכל מוצרי החשמל (לא רק מזגן) יהיו תקינים וזה על אחריותו?

לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
27/10/2017 | 16:54
39
זאת אומרת, שאם משהו מתקלקל- אתה יכול לבקש שהוא יסדר את זה (מה יש לישראלים מלדרוש? ואתם דווקא עם די מנומס) 
אם יש מכשיר שמקולקל ביום שבו אתה נכנס לדירה, כלומר מקולקל מראש, המשכיר יכול להגיד לך take it or leave it, תקבל את זה ככה או אל תקבל ואל תיקח את הדירה, או שהוא יכול להסכים לתקן את זה לפני שאתה נכנס, או זמן קצר אחרי שנכנסת. 
לצפיה ב-'דירה מרוהטת זה תרחיש מורכב'
דירה מרוהטת זה תרחיש מורכב
27/10/2017 | 15:33
66
במקרים שאינם סאבלט או דירות יוקרה, ריהוט לרוב לא יהיה משהו מאוד אטרקטיבי, ומוצרי חשמל... בוא נאמר שלמעט דירות ירושה טריות, לא נתקלתי ביותר מדי דירות שכללו ריהוט קומפלט ומכשירי חשמל שבאמת שווים משהו, וגם בדירות ירושה טריות לעתים קרובות יש מכשירים ישנים שהם פחות אטרקטיביים.

מקובל שבעל הדירה אחראי על תקינות מכשירי החשמל, בהתניה לשימוש סביר מצד השוכר. לרוב מדובר במקרר ומכונת הכביסה, אבל במקרים בהם מדובר במכשירים לא חדשים, לפעמים לא ייקחו אחריות, ויש גם מקרים בהם מכשירי החשמל בדירה יתגלו כשייכים לדיירים שעזבו ולכן לא תהיה עליהם אחריות - צריך לוודא ולבדוק טוב מה כתוב בחוזה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עזר מבורך ושות' עורכי דין
עזר מבורך ושות' עורכי דין
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום דיני עבודה ופנסיה
כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה