לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1255112,551 עוקבים אודות עסקים

פורום נותני שירות

מה עוד לא נאמר על הלקוח הישראלי... ומי כמונו יודעים עד כמה זה לפעמים נכון עד אימה. כאן בפורום "נותני שירות" אתם מוזמנים לשתף בחוויות השונות של עבודתכם כנותני שירות בסקטורים השונים. אלו מכם שרק החלו בצעדים הראשונים בתחום או שוקלים להיכנס אליו, יוכלו להיעזר בחברים הותיקים והמנוסים בתחומים השונים, לצד הקישורים והמאמרים ששופעים במידע מקיף ומגוון על משרת נותן השירות לסוגיו. כמה פרטים חשובים שראוי להדגיש: הפורום אינו מטפל בתלונות על שירות לקוי, ואם ברצונכם להתלונן עשו זאת בפורום צרכנות. הצעות עבודה ופרסומים שונים שיפורסמו על גבי הפורום ימחקו במיידית. פרסומים מותרים בלוחות הפורום בלבד. אנא הקפידו על שימוש בשפה נאותה והמנעו מתקיפה אישית של חברים בפורום על מנת לשמור על האווירה הנעימה. ביקורת על התנהלות הפורום או על חברים בו - במסרים בלבד. אשה מרציפן

הנהלת הפורום:

אודות הפורום נותני שירות

מה עוד לא נאמר על הלקוח הישראלי... ומי כמונו יודעים עד כמה זה לפעמים נכון עד אימה. כאן בפורום "נותני שירות" אתם מוזמנים לשתף בחוויות השונות של עבודתכם כנותני שירות בסקטורים השונים. אלו מכם שרק החלו בצעדים הראשונים בתחום או שוקלים להיכנס אליו, יוכלו להיעזר בחברים הותיקים והמנוסים בתחומים השונים, לצד הקישורים והמאמרים ששופעים במידע מקיף ומגוון על משרת נותן השירות לסוגיו. כמה פרטים חשובים שראוי להדגיש: הפורום אינו מטפל בתלונות על שירות לקוי, ואם ברצונכם להתלונן עשו זאת בפורום צרכנות. הצעות עבודה ופרסומים שונים שיפורסמו על גבי הפורום ימחקו במיידית. פרסומים מותרים בלוחות הפורום בלבד. אנא הקפידו על שימוש בשפה נאותה והמנעו מתקיפה אישית של חברים בפורום על מנת לשמור על האווירה הנעימה. ביקורת על התנהלות הפורום או על חברים בו - במסרים בלבד. אשה מרציפן
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מחשבות (מנסה את מזלי)'
מחשבות (מנסה את מזלי)
21/08/2019 | 18:39
4
47
היי, אני יודעת שהפורום לא פעיל בעליל אבל בכל זאת מנסה את מזלי כאן אולי בכל זאת מישהו ייכנס ויקרא ואולי אפילו יהיו למישהו תובנות.

אז... מחר אני מסיימת לעבוד בעבודתי כקלדנית (עם קצת עבודות פקידות פה ושם אבל בעיקר קלדנות), ממש לא עבודה מול קהל, זאת לאחר שפוטרתי בגלל צמצומים במקום העבודה.
בינתיים בחנות טבע ליד הבית שלי, שאני קונה בה לא מעט, ראיתי שמחפשים קופאיות. עדיין לא ביררתי פרטים אבל אני קצת משתעשעת במחשבה להציע את עצמי לעבודה שם. זה יכול להיות נוח מבחינת המיקום (מרחק הליכה מהבית), אני מתחברת לסוג החנות הזה וגם ממה שאני רואה כלקוחה שם, לא משנה מתי אני באה, לא קורה שיש שם לחץ של תורים ארוכים, הרבה לקוחות וכו' אלא נראה, לפחות למראית עין שסה"כ רגוע שם כך שסביר שלא יהיה לחץ כמו בסופרמרקט "רגיל".
ההסתייגות שלי היא מזה שאין לי בכלל ניסיון כקופאית או בעבודה מהסוג הזה, או בכלל בעבודה מול קהל ולמרות שעל פניו נראה די רגוע שם, תמיד יכול לבוא הלקוח המעצבן הזה עם דרישות או תלונות וכו' ואני אספוג את זה.
אז שואלת כאן, למי שהתנסה בעבודה מסוג זה, מה דעתכם? בהנחה שהם כן מקבלים גם עובדים ללא ניסיון בתחום, שווה לנסות? אשמח לשמוע דעות וחוויות מבעלי ניסיון.
לצפיה ב-'שווה לנסות :)'
שווה לנסות :)
02/09/2019 | 10:47
1
10
את יכולה לנסות, ללמוד איך לתפעל קופה זה לא "תורה מסיני", זה די פשוט האמת,
אבל יש משהו אחר שאת יכולה לעשות, אם את קלדנית את יכוטלה להציע את עצמך בתור קופירייטרית, את יכולה להעשות אחלה כסף בזמן הפנוי שלך, תתחילי לעבוד בתור קופאית ותתחילי להציע את עצמך במקומות כמו X PLACE זה אתר שאנשים מציעים שם כלח מיני סוגי שירותים, תוכלי להיות כותבת תוכן עבור חברות של שיווק דיגיטלי, מחפשים בכמויות אנשים כאלה, בכל אופן, רצי על עניין הקופאית, יהיה בסדר, בהצלחה :)
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/09/2019 | 10:49
6
לגבי עבודה מהבית, עשיתי את זה פעם בעבר הרחוק מאוד, היום בגלל שיש לי מחשב ישן ולא 100% תקין, כדי לעבוד כפרילנסרית מהבית אני אצטרך לקנות מחשב חדש, ואמנם אני יכולה אבל אם זה לא הכרחי אני מעדיפה שלא, לפחות כרגע.
לצפיה ב-'היי נטע'
היי נטע
09/09/2019 | 21:47
1
15
אני מאוד אתפלא לגלות שבמקומות כאלו דורשים ניסיון, זה מסוג העבודות שלא צריך אפילו לשלוח בשבילן קורות חיים ממה שידוע לי, והגיוס הוא במקום, ככה שאין שום סיבה שלא יקבלו אותך לעבודה. אם כבר, יש אפשרות שלא יקבלו אותך מסיבה של כישורי יתר, וחשש שתמצאי משהו טוב יותר ותעזבי, אבל אם תסבירי להם את המצב ותעשי רושם טוב, אין סיבה שלא יקבלו אותך אם הם באמת זקוקים לקופאיות (מה גם שבדרך כלל קופאיות לא עובדות באותו מקום במשך שנים).
לצפיה ב-'תודה, נראה שכרגע זה כבר לא רלוונטי'
תודה, נראה שכרגע זה כבר לא רלוונטי
10/09/2019 | 14:16
7
כי אני כבר לא רואה שם את השלט, ובמחשבה שנייה, כרגע גם לא ממש לחוץ לי להתחיל לעבוד. אגב, כשכתבתי שהחשש שלי הוא בגלל שאין לי ניסיון, זה לא כי חששתי שלא יקבלו אותי אלא כי בגלל חוסר הניסיון שלי קשה לי לדעת מראש איך זה יהיה לעבוד כקופאית. לא התפעול של הקופה מלחיץ אלא עצם העבודה מול קהל. לכן, אם הייתי הולכת לעבודה כזאת, כקופאית, אז הייתי הולכת רק לחנות כמו זאת, שלפי מה שאני רואה אין בה לחץ מטורף של הרבה אנשים ויחסית רגוע שם. אולי בעתיד אשקול את זה שוב.
לצפיה ב-'מישהו עדיין פה?'
מישהו עדיין פה?
21/02/2019 | 10:37
4
123
ואם כן, מישהו עדיין פה כנותן שירות ולא כצורך שירות?

אחרי כמה שנים של עבודה במקומות שבהם נותנים שירות לאנשים (and still counting) ולאחר התנסות בעבודה משרדית שגרתית, החלטתי שעבודה עם לקוחות זה הכי בשבילי.
אני מנסה להתקבל לרפואה, נראה אם אצליח.
אני מאוד אוהבת את האדרנלין, האנרגיה, הדינמיקה שיש בעבודה עם אנשים שהם לקוחות, אני אוהבת את ההרגשה שאני מצליחה להשתלט על לקוחות מעצבנים ולהרגיע אותם, אני אוהבת את ה"תודה" כשהלקוחות עוזבים את המקום ומוכנה לקבל באהבה את ה"נתלונן עלייך" כי אני מאמינה ובטוחה בדרך שלי.

סתם רציתי לשתף, וכמובן שאמשיך להיכנס לפה לפעמים כדי לראות אם מישהו כתב משהו מעניין :)
לצפיה ב-'היי'
היי
11/03/2019 | 09:59
3
77
נחמד ששיתפת, ונחמד לשמוע על ההתפתחויות בחייך - אם כי מעניין שאת מגדירה רפואה כעבודה עם לקוחות, זה משהו שהיו לנו ויכוחים לגביו לא אחת.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה, ומקווה שעוד אנשים יכתבו פה ושם
לצפיה ב-'מעניין, על מה היו הויכוחים?'
מעניין, על מה היו הויכוחים?
11/03/2019 | 11:15
2
50
ניסיתי לפתח דיון כזה עם עצמי כדי לשער במה מדובר.
אני יכולה לחשוב על זה שברפואה צריך הרבה יותר רגישות, דייקנות והכלה מאשר במלצרות ודומיה.
אבל מצד שני, התנהגות הלקוחות היא זהה לזו של מקבל שירות בכל מקום.
עבדתי גם במסעדה, גם בתחנת דלק, גם בבנק וגם במרפאה, ואני רואה דפוסי התנהגות זהים של בקשת שירות, תחרות בין חברות, סיפוק צרכים בסיסיים של הלקוח (אולי חוץ ממסעדה כי זה מותרות), חוסר שביעות רצון (בצדק או שלא בצדק).
גם התנהגות העובדים (רופאים ואנשים רפואה אחרים שאינם רופאים) דומה מבחינת מתן השירות. בדרך כלל ממה שיצא לי לחוות כעובדת וכלקוחה עובדים בשיטת סרט נע (תור, מעבר מתחנת לתחנה), משתדלים לאזן בין סיפוק הלקוח לבין טובת החברה שצריכה להרוויח כסף, וזה מצטרף לדפוסים דומים בכל מקום עבודה - שחיקה לאחר יום עבודה עמוס וארוך או לאחר תקופה ארוכה באותו מקום, אי הסכמות בין ההנהלה לצוות העובדים וכו'.
אשמח לשמוע מה היו הטענות באות ויכוחים 
ותודה על איחולי ההצלחה!
לצפיה ב-'הויכוחים זה האם רופאים נחשבים לנותני שירות'
הויכוחים זה האם רופאים נחשבים לנותני שירות
11/03/2019 | 12:11
1
47
ברור שאין מה להשוות בין רופא למלצר, הויכוח היו נגד ההגדרה עצמה, כי לפי הגישה הזאת גם שוטר הוא נותן שירות, וגם מורה היא נותנת שירות, ועם כל הכבוד - אצל רופאים ולא רק אצלם הגישה שונה.
קופות החולים מגדירות את האנשים כ"מבוטחים" ורופא לרוב מגדיר את מי שמגיע אליו כ"מטופל" - ועם ובלי קשר להגדרות, קשה לי להסכים עם מה שכתבת על איזון בין סיפוק הלקוח לבין טובת החברה שצריכה להרוויח כסף. רופאים בדרך כלל בוחרים במקצוע מתוך תחושת שליחות, וגם אם חלקם מגיעים מאוחר יותר לפרקטיקה פרטית ולתחומים שאינם מצילי חיים, זה עדיין שונה. מאוד.
לצפיה ב-'מרשה לעצמי להשוות בכל זאת :)'
מרשה לעצמי להשוות בכל זאת :)
16/03/2019 | 01:05
42
נתקלתי בעבר בדיון האם מורים נחשבים לנותני שירות. אני עדיין בהתלבטות עם עצמי. מצד אחד ההורים משלמים לבית הספר כדי לקבל ממנו איזושהי תמורה, ומצד שני חוק חינוך חובה אז האם יש ברירה בכלל.
שוטרים - לדעתי חלקם נחשבים נותני שירות. פחות אלה שעוצרים נהגים לבדיקות ינשוף ויותר אלה שמגישים אצלם תלונה, המוקדנים של מוקד 100 וכו'.
אני לגמרי מגדירה את הלקוחות שלנו במרפאה כמטופלים, אני בכלל לא קוראת להם לקוחות, אבל הם בהחלט כאלה.
מטופל הוא לקוח שמבקש טיפול רפואי בדיוק באותה המידה שבמסעדה יש סועדים, שהם לקוחות שמבקשים אוכל.
רופאים, או לפחות רובם, באמת הולכים לרפואה מתחושת שליחות, אבל בטח שגם חשוב להם הכסף שהם מקבלים או מקום העבודה שלהם. במוסדות רפואיים לא משחררים כל כך בקלות בדיקות/הפניות/טיפולים כי זה עולה כסף, וכאן ההתנגשות בין סיפוק הלקוח לרווח של החברה. אם רופא יחליט שהוא עונה על כל בקשה של לקוח, החברה תפתח עליו עיניים וייתכן שיעדיפו להעסיק מישהו אחר במקומו (למשל - במקרה שבו רופא/אח במרפאה נותנים בקלות הפניה למיון לכל אחד שמבקש, או במקרה שבו רופא בבית חולים משאיר יותר מידי מטופלים לאישפוז). אולי מה שכתבת נכון לרופאים שמקבלים באופן פרטי, אבל רובם לקוחים סכומי עתק ואני בספק שהשליחות מעניינת אותם יותר מהכסף שהם מקבלים.
אני יודעת, זו הכללה בוטה, אבל מאז שאני עובדת במרפאה אני נחשפת לזה שרופאים הם בני אדם ולפעמים גם להם אין כוח לעבוד ובא להם ללכת הביתה והם לא רוצים שיגיעו עוד מטופלים והם מתעסקים במשכורת שלהם ובתנאי העבודה שלהם ורבים עם המנהל שלהם ויש להם הרבה עניין לצאת עם חברים ולבלות עם המשפחה. איפה תחושת השליחות פה? מתגמדת מאוד. ולדעתי זה בסדר. כי כן צריך להיות איזון בין אותה תחושת שליחות לבין טובתם האישית או טובת החברה שהם נמצאים בה.
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:53
11

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
29/10/2018 | 11:26
106

שלום, אני עובד בתור סדרן באירועים, אז באחד האירועים הערתי לצופה באירוע , שבאותו רגע דיבר בפלאפון, אז בתגובה הוא דיבר אליי בצורה כזאת מזלזלת , אני בתגובה אמרתי לו שידבר יפה, כי אני לא הכלב שלו וחזרתי למקומי.
אז כמה דקות אחר כך הוא הגיע ועוד פעם דיבר בצורה מזלזלת ומגעילה ושניסיתי להגיד משהו , הוא פשוט המשיך ללכת הלאה , שהוא מתייחס אליי כמו לכלב,
אז חשבתי אחרי שחזרתי הביתה , שהייתי צריך לקום ולתת לו מכות או משהו , אז אתם חושבים שזאת התגובה הראויה , בלי קשר לזה שהוא יכול לפנות למשטרה , אלא האם תגובה כזאת מקדמת אותי וכדומה???

לצפיה ב-'קטעים קטנים ומוזרים'
קטעים קטנים ומוזרים
14/10/2018 | 20:22
147
אתם מכירים את נותני השירות האלו שבאים עם יציאות לא רלוונטיות שנוטות להיות מעצבנות? כל מיני תוספות לא קשורות? או שאתם הייתם כאלו פעם?

אם לא ברור למה התכוונתי, אשתף בקטע שהיה לי היום: התקשרתי להזמין מקומות למסעדה, והייתה לי בקשה שנחשבת למקובלת, אבל לא משהו שמובן מאליו אלא משהו שנדרש לשאול ולשריין מראש, לכן שאלתי אם יהיה אפשר. התגובה של הבחור שדיברתי איתו היה "אין בעיה, מה את דואגת?" עם המשך חופר ומיותר שהציג את המצב כאילו... עניתי שזה לא קטע של לדאוג, רק שאלתי אם אפשר. הוא המשיך עם החפירה והחזרה על "אל תדאגי, אין מה לדאוג" (בכללי לא הייתי ממליצה לאף נותן שירות להשתמש בשורש ד.א.ג, גם אם באים עם תלונה, ועל אחת כמה וכמה כשלא). סיכמתי את השיחה בכך ש"הסברתי" שאם אני לא אשאל ולא אגיד שאני מעוניינת במה שביקשתי, הם לא ידעו ולכן זה לא יקרה. יש מצב שהוא עדיין חושב שאני "דואגת".

מזכיר מקרים ששאלנו על הנחות מסוימות - אם יש הנחת סטודנטים, למשל, וזכינו לתגובה שאין מה לדאוג, אם מגיע לנו יתנו לנו את ההנחה. אבל - אם לא נציין את העובדה שאנחנו סטודנטים ונראה לכם כרטיס סטודנט, איך תדעו לתת לנו את ההנחה? זה לא כי אנחנו דואגים שלא תתנו, אנחנו בסך הכל מוסרים מידע אינפורמטיבי...
לצפיה ב-'תלונה על פול אנד בר...'
תלונה על פול אנד בר...
12/10/2018 | 11:44
1
136
תלונה על פול אנד בר

לפני כמה שבועות (20.9) רכשתי חולצה טריקו מסניף פול אנד בר קניון איילון.

לא מדדתי את החולצה במעמד הרכישה כי סמכתי על עצמי שאני צודק בקשר למידה ואכן צדקתי.

לאחר כמה ימים לבשתי את החולצה ובמהלך כמה שעות שמתי לב כמה הצווארון של החולצה לוחץ על הצוואר באופן לא נעים ובאופן שלא קרה לי עם חנויות איכותיות. זאת למרות שהמידה של החולצה הוא לא קטן...

מהסיבה שאני גר רחוק מהחנות הגעתי רק ב-11.10 בשעה 18:00 לראות מה ניתן לעשות בעניין וממש התאכזבתי.

אני לא זוכר את כל מה שאיכזב אותי אבל הנה עיקרי הדברים שאני מקווה שתלמדו מהם.

הגעתי לחנות וחיכיתי בתור שהיה כדאי להחזיר את החולצה. לא היתה קופאית במקום ואחרי דקה שכמה אנשים מחכים בתור הגיעה אחת משתי הקופאיות.

המתנתי כמה דקות לתורי וכשבאתי להחליף את החולצה המוכרת אמרה שאפשר להחזיר ולקבל זיכוי. לאחר כמה וכמה בקשות שאלתי אם אפשר להפנות את זה לשירות לקוחות כי אני לא רציתי זיכוי אלא החזר כספי.

היא אמרה שהיא תזמין את המנהלת ועשתה זאת באמצעות מכשיר קשר.

לאחר 2 דקות הגיעה המנהלת.

היא הסכימה להחליף ואמרה לי שאוכל לקבל החזר. ואז אמרתי לה משהו כמו: "למה זו אשמתי שהמוצר לא נראה תקין?"... היא היתה מאוד מאוד לא שירותית וסימפטית אגב ואמרה לאחר מכן שאם אני רוצה אני יכול לקבל החזר לאשראי עם הפחתה של 5%. (החולצה עלתה 60 ש"ח אגב).

היא לקחה את כרטיס האשראי שלי והחלה בתהליך שהסכמתי אליו. לאחר כמה רגעים אומרת לי שהקבלה היא לא הקבלה של החולצה…

ניסיתי להסביר לה שככל שידוע לי היא כן של המוצר ושלא קניתי בחנות אף פעם חוץ מבושם חצי שנה קודם ושהחולצה היתה בשקית עם הקבלה.

היא התעקשה בחוסר רגישות וניסתה לתקתק אותי משם. ביקשתי ממנה לדעת על מה הקבלה אם לא על החולצה והסברתי לה שנראה לי שהיא טועה אבל מה שהיא אמרה בערך:

"אני לא יכולה לדעת מהו המוצר שבקבלה"

נעלמה מהר ולא הביעה שום הזדהות או התנצלות על המצב.
ביקשתי לדעת איך פונים להנהלה והיא אמרה לקופאית: "תני לו את הפרטים" והרגשתי זלזול של ממש.

יצאתי משם עם החולצה ועם הקבלה של אותו המוצר ועם הפרטים של ההנהלה. הקופאית אפילו לא נתנה לי את השקית למרות שאמרתי לה אישית תודה בנעימות.

נ.ב.
יש להם גם מוצרים תוצרת טורקיה וזאת עוד סיבה למה לא כדאי לי ולמי שזה מפריע לו לקנות שם שוב. לפחות לעת עתה.

לצפיה ב-'אני ממליצה לך לפרסם את המקרה בפורום צרכנות '
אני ממליצה לך לפרסם את המקרה בפורום צרכנות
14/10/2018 | 20:14
62
אכן זה נשמע כמו מקרה מעצבן
לצפיה ב-'חוויותי כמקבלת שירות'
חוויותי כמקבלת שירות
16/09/2018 | 09:58
3
181
אני לא יודעת אם יש פה מישהו, אבל הגיע הזמן שהפורום יתעורר

אתם מכירים את נותני השירות ה"מצחיקים", שמצחיקים בעיקר את עצמם? לפעמים זה מרגיש כאילו זה נובע משעמום שלהם, ויש פעמים שאני תוהה אם הם באמת מנסים להצחיק או שמנסים לעצבן. מקרה שקרה לי לא מזמן: קניתי פלאפל וביקשתי לארוז. המוכר (שהתגלה כבעל המקום) הושיט לי את המנה ואמר "יותר טעים לאכול פה" (קורע מצחוק, נכון?) אמרתי שוב שאני מבקשת לארוז ושאני ממהרת, והוא המשיך לעמוד עם המנה מושטת והמשיך "להצחיק" - אמר "נו, כולה כמה דקות לאכול". התמזל מזלו והוא תפס אותי ביום ממש הפוך (מה שמסביר איך הגעתי למצב של לאכול פלאפל) אז שעשיתי היה להודיע שאני מוותרת על המנה ופניתי ללכת, ואז הוא התעשת ו"התנצל", ואמר שזה היה בצחוק מזלו שבאמת מיהרתי, אחרת הייתי מבהירה לו בצורה ברורה מה אני חושבת על הצחוק המטופש שלו, ועל אנשים כמוהו ש"חשוב להם" להבהיר שהם צחקו למקרה שלקחו אותם ברצינות.

עוד קטע: יש את נותני השירות שחשוב להם להסביר שוב ושוב, ולפעמים נשמעים כאילו הם מסנגרים על מקום העבודה שלהם (או על עצמם), בצורה שנשמעת על גבול הזלזול באינטיליגנציה. אני בכללי טיפוס לא כל כך סבלני, אין לי סבלנות לחפירות ולבזבוזי זמן, בגלל זה אני גם לא אוהבת להתקשר למוקדים ולמקומות שונים אלא מעדיפה לשלוח מיילים, לפנות בצ'אט או שירות בסמס (אחלה דבר), כי שם אם הנציג מתחיל לחפור פשוט מתעלמים.

מה שקרה הפעם זה שנסעתי במונית שהזמנתי מגטקסי, ובגלל שהמון זמן לא נסעתי במוניות ואני לא מעודכנת, שאלתי מישהי שאני מכירה שעבדה שם פעם על ההתנהלות, ושיתפתי אותה שגבו ממני עמלת שיחת טלפון - שזה משהו שחשבתי שלא קיים במקרים כאלו. היא אמרה שזה באמת לא קיים ואמרה שחייבים להתלונן על הנהג, והתקשרה למישהו שהיא מכירה משם. אותו בחור, איש שירות טיפוסי (ככל הנראה אחמ"ש או משהו בסגנון) לא הסתפק בלהסביר בצורה תמציתית, אלא אחרי שהסביר לה התעקש שהיא תשים אותו על רמקול כדי להסביר לי שמדובר בהנחיה של משרד התחבורה והם חייבים לעשות את זה. אמרתי לו תודה רבה וחשבתי שפה זה נגמר, אבל לא - הוא המשיך וחזר על כך שזאת הנחיה של משרד התחבורה והנהג היה בסדר גמור ושזאת לא החלטה שלהם. אחרי הפעם הרביעית שהוא אמר את זה אמרתי לו שאני לא כזאת טיפשה שצריך להגיד לה את זה 4 פעמים, שהבנתי את זה בפעם הראשונה ושלהזכירו - אני בכלל לא התלוננתי על כלום אלא זאת החברה שלו שהתקשרה אליו, אז החפירה הזאת מיותרת. ההמשך היה חפירה של התנצלות והסבר למה הוא חפר ושזה לא בגלל שהוא חושב שאני טיפשה

לצפיה ב-'וקצת על מתן שירות'
וקצת על מתן שירות
16/09/2018 | 10:14
2
109
אני לא נותנת שירות קלאסית, אבל במסגרת העבודה שלי יוצא שכחלק מדרישות התפקיד אני אמורה לתת מענה לעובדים שונים ברחבי הארגון על נושאים מאוד ספציפיים, אני מניחה שבכל מקום עבודה יש את הקטע הזה, אצלי קצת יותר. זה חלק מדרישות התפקיד ואין לי תלונות, עד שזה מגיע לקטעים בעייתיים:

עובדים שפונים אלי לגבי נושאים שלא קשורים אלי ומתעקשים שאני צריכה לעזור להם, גם כשאני מסבירה להם שאני ממש לא קשורה לזה ומוסרת להם את השם של מי שהם צריכים לדבר איתו. ההתעקשויות מגיעות לפעמים לקטעים הזויים כמו טענות שאמרו להם לדבר איתי - כאילו זה יגרום לי להבנה שטעיתי ובעצם אני כן מטפלת בזה, או הסבר שזה דחוף.

משהו אחר שקורה הרבה זה עובדים שמתעקשים להגיע אלי פיזית למשרד לבקש דברים שדורשים פרוצודורה ומסירת פרטים מסודרת (שלרוב אין בשלוף), וגם אם אני במקרה פנויה ולא באמצע כמה דברים (מה שלא קורה הרבה) אני לא יכולה לטפל בזה במקום, ולכן אני מבקשת שיפנו בדרך המקובלת - דרך מערכת הפניות הפנימית שלנו, או בשליחת מייל, תלוי במקרה. ואז הם מתווכחים איתי ומתעקשים שהם כבר פה אז שאני אטפל. לחלקם יש בונוס וזה שהם פונים אלי ומתעקשים לדבר איתי גם אם אני באמצע שיחת טלפון או באמצע שיחה עם עובד אחד. המשודרגים פונים אלי ומבקשים שאטפל בדברים כאלו כשפוגשים אותי במקרה במסדרון, בעמדת הקפה, בשירותים...

מישהו יכול להסביר לי מה הקטע? אני תמיד אעדיף שליחת מייל או פנייה דרך מערכת פנימית/צור קשר, על פני להתקשר טלפונית ובטח שעל פני להגיע פיזית, וככה עוד הרבה אנשים שאני מכירה - איך זה שבמקום העבודה שלי התנקזו כמות גדולה של אנשים שמעדיפים ההפך? ועוד במצב חסר היגיון שכזה.
לצפיה ב-'אכן אין פה יותר מדי אנשים '
אכן אין פה יותר מדי אנשים
21/09/2018 | 12:25
80
אם יש עוד מי שקורא פה - יהיה נחמד אם תגיבו, תשתפו במשהו או רק תפגינו נוכחות.

היה נחמד לקרוא, אכן נשמע כמו קטעים מעצבנים שלצערי מוכרים. אני באופן כללי לא חובבת הומור מטופש, ועל אחת כמה וכמה כשזה מגיע בסיטואציות כאלו מצד אדם שלא מכיר אותך, אני גם חושבת שלפעמים זה באמת נובע משעמום של בנאדם שמנסה לבדר את עצמו במסגרת העבודה שלו, אבל יש בידור ויש בידור, ומה שאת מתארת זה באמת יותר מעצבן מאשר מצחיק.

לגבי אלו שחוזרים על כל דבר ו"מדגישים" - זה נובע מבסיס של גישת שירות שאני אישית מאוד לא מאמינה בה וחושבת שהיא מאוד לא עניינית, וכשאני מוצאת את עצמי במקום שדוגל בה, אני ממהרת לשמור מרחק: לפי הגישה הזאת מנחים את נציגי השירות לצאת מנקודת הנחה שהלקוח... איך נגיד את זה בצורה יפה? אי אפשר - שהלקוח אידיוט, ועל כן צריך להסביר באופן שמוגדר "כמו למפגרים", וזה נעשה באופן קבוע, לכאורה כדי שהלקוח לא יבוא בטענות לאחר מכן שלא אמרו ולא הסבירו, מה שמתאים יותר במכירות ופחות בשירות, במיוחד במקרי שירות כמו שתיארת.

מה שכתבת לגבי העבודה שלך... הזדהיתי פחות או יותר בכל מקום שעבדתי בו מצאתי את עצמי מול הטיפוסים האלו שפונים לאדם הלא נכון ומתעקשים שהוא צריך לעזור להם עם נימוקים כמו "אבל אמרו לי" "אבל זה דחוף" "אבל את לא יכולה להשאיר אותי בלי מענה". אנשים שתופסים אותך במסדרון זה גם דבר מעצבן, אני גם מכירה את זה מהקולגות שלי, לפעמים זה מזכיר את הלקוחות במקומות שירות פרונטלי, כמו אלו שקוראים למלצרית בזמן שהיא לוקחת הזמנה משולחן אחר.
עוד דבר שהזדהיתי איתו - גם אני תמיד מעדיפה לשלוח מיילים או הודעות, ובזמנו עבדתי במקום בו רוב התקשורת בוצעה בהודעות, גם בגלל שזאת הייתה חצי משרה במקביל לעבודה נוספת ולא הייתי זמינה תמיד לשוחח, ותמיד היו את אלו שהתעקשו להתקשר, כולל אחרי ששלחתי להם הודעות שמבהירות שאני לא יכולה לדבר, כשהיו את החוכמולוגים שפירשו את שליחת ההודעה כהבהרה שאני זמינה (אישית אני רואה בזה בדיוק את ההפך). מה שהיה הזוי במיוחד במשרה הזאת היה שהיה לי טלפון נייד נוסף שהיה מיועד ספציפית לאותו מקום, אבל היו אנשים שהיה להם גם את המספר הפרטי שלי, אז אם לא הייתי עונה במספר הזה היו מתקשרים למספר הפרטי, בלי לחשוב על זה שאם אני לא זמינה כנראה שאני לא זמינה ואת השיא שברה מישהי שמתי שהייתי בממתינה במספר של העבודה, היא התקשרה לפרטי...

לצפיה ב-'משהו בדחיית הסיפוקים שלנו נדפק'
משהו בדחיית הסיפוקים שלנו נדפק
11/10/2018 | 01:09
65
מאמינה שאם היו מוסיפים למייל של העבודה "נראה לאחרונה" או 2 וי כחולים אז הדברים היו נראים אחרת לגמרי :)
וחוץ מזה, כן, אנשים חוצפנים. תמיד כולם חושבים ששלהם הכי דחוף וקריטי.

יש אצלנו מישהו שתמיד פונה לכולם בהמון בקשות שונות ומשונות, ללא הפסקה. כל יום הוא מחפש מי יכול לעזור לו באלף ואחד דברים. ראשי המחלקה הסבירו לו ולכולנו שלא מבקשים בצורה כזו ושכל בקשה לעבודה כלשהי צריכה לעבור אישור ותיעדוף, אפילו הובהר לנו שאנחנו צריכים לסרב לו. והוא - ממשיך בשלו. כל יום סדרת טלפונים עד שמישהו טורח לענות לו.

לקולגה שלי קרה פעם משהו הזוי - מישהו ממחלקה אחרת רצה שהיא תעזור לו במשהו (למרות שלא היה אמור לבקש בצורה ישירה אלה הממונים שלו היו צריכים לפנות לממונים עליה) ופחד שהיא תתעלם מהמייל שלו אז הוא בא למשרד שלה, ראה שהיא לא שם, והשאיר לה פתק על השולחן עם הסבר ובקשה לטפל בזה.
היא התקשרה אליו יום למחרת והסבירה לו לשלוח מייל בצורה מסודרת והיא תבדוק את זה כשתתפנה. הזוי.
לצפיה ב-'בודק בטחוני בנתבג'
בודק בטחוני בנתבג
22/04/2018 | 04:10
1
294
שלום:)
רציתי לשאול מכיוון שראיתי שיש איזה משהו שרשום על זה אך רק לפני כ 4 שנים.
אני חושבת אולי לנסות להתקבל לעבודה הזאת. אבל הבנתי שזה בליך יחסית ארוך מאוד. ראיון אנגלית/ידע כללי/פסיכוטכני וכו. אם יש מישהו שיש לו קצת מידע עבורי במידה ואכן אחליט לנסות להתקבל לשמה. מה בדיוק הולך שמה( בראיון באנגלית / שאלות כלליות. מזא כלליות? והן נכללות בראיון באנגלית?)
תודה!:)
לצפיה ב-'התחלת בסוף את התהליך הזה?'
התחלת בסוף את התהליך הזה?
30/07/2018 | 22:13
97
היי :)
לאחרונה התחלתי להתעניין במשרה הזאת ואז נזכרתי ששאלו על זה פה לפני כמה חודשים, ומסתבר שצדקתי :)
השגת מידע על המשרה? גם אני קראתי את ההודעה שכתבו פה מלפני כמה שנים אבל מעניין מה קורה שם היום.
אמן שמישהו עוד נכנס לפה ויוכל לענות לי על זה 
לצפיה ב-'אז... '
אז...
13/04/2018 | 15:30
2
231
לאור השממה המתמשכת כאן, והעובדה שההודעות שהגיחו מדי פעם היו או פרסומות, או הודעות שלא קשורות לנושא הפורום, הגיע הזמן לחשוב האם יש טעם לקיום הפורום.

קיבלתי בזמנו פניות מאנשים שציינו שהיו מעוניינים לשתף, אבל הרגישו שאין טעם - נראה שיש פה ביצה ותרנגולת. אם יש מישהו שעדיין מבקר פה לפעמים, אתם מוזמנים להגיב, או לשלוח לי מסר, על מנת שנוכל להמשיך ולשקול את עתיד הפורום, ואת האפשרות להקים אותו לתחייה. 

לצפיה ב-'אני עוד מבקרת פה לפעמים '
אני עוד מבקרת פה לפעמים
28/04/2018 | 12:16
93
לצערי אין לי מה לתרום, אבל אוהבת לקרוא את הסיפורים כשיש.
לצפיה ב-'אני קופצת לביקור מידי פעם'
אני קופצת לביקור מידי פעם
16/05/2018 | 22:48
28
לצפיה ב-'העבודה בשירות טלפוני נעשית קשה מדי '
העבודה בשירות טלפוני נעשית קשה מדי
24/11/2017 | 04:57
2
482
הזלזול והיחס המזעזע (כן, מזעזע ממש. יש אמירות שנאמרו, איומים מפורשים וקללות איומות שאני מתביישת לחזור עליהם) של לקוחות לנותני שירות נעשה מעיק במיוחד ומוריד בצורה דרסטית את המוטיבציה לעבוד בשירות לקוחות. זה פשוט לא להאמין.
אני משקיעה את מרב האנרגיות שלי בעבודה, המנהל מרוצה מהתפקוד שלי ומחשיב אותי בתור עובדת טובה וחרוצה. המשרד תכף עושה רילוקיישן לאזור הצפון והוא מאוד רוצה שאצטרף אליהם (לא אעבור אתם מכמה סיבות).
אני כבר שנים עובדת בשרות, והעבודה נעשית רק יותר קשה.
בחיפוש עבודה אני תמיד מעדיפה עבודה שלא כוללת שירות, אבל ברוב הפעמים אין לי הרבה ברירה כי זה מה שיש.
לצפיה ב-'היי'
היי
02/12/2017 | 19:18
1
205
הפורום לא הכי פעיל כפי שבטח שמת

עבודה בשרל"ק ידועה כקשה ושוחקת, אין בשורות בתחום הזה. יש הרבה אפשרויות עבודה בשוק שאיננן כוללות שירות, או לפחות לא שירות מהסוג שאת מתארת - יש הרבה משרות בק אופיס, ומשרות מסוגים אחרים לגמרי.
היכן את גרה? האם את סטודנטית? אני בטוחה שתוכלי למצוא אפשרויות שיהיו טובות בשבילך משמעותית.

לגבי הרילוקיישן - אם מדובר במרחק גדול, יש מצב שאת זכאית לפיצויים כדין מפוטר ולזכאות לדמי אבטלה (בהנחה שאת לא סטודנטית). אני ממליצה לך לברר זאת.
לצפיה ב-'היי '
היי
03/12/2017 | 05:04
171
אכן, הפורום כמעט ולא פעיל, וחבל.

לפני יומיים עשיתי חיפוש באתרי משרות עבודה ולא מצאתי משהו שאני חושבת שמתאים לי, כמו בק-אופיס למשל או עבודה פקידותית ללא קהל.
יש הרבה מאוד משרות בשרות לקוחות, מכירות ושימור לקוחות, קופה, מזנון, דיילות או כאלה שדורשות רישיון נהיגה / רכב או תואר ראשון (עדיין אין לי. אני סטודנטית).

לגבי הרילוקיישן - מדובר במרחק יחסית גדול (שעה נסיעה ברכב, שעה וחצי בתחבורה ציבורית) אבל לגבי הפיצויים לא נראה לי שאקבל משהו בכל מקרה, כי לפני חצי שנה חברה גדולה קנתה אותנו, העובדים "פוטרו" כדי להיכנס בתור העובדים של החברה החדשה ואי לכך קיבלנו פיצויים. אז בכל מקרה אין עוד פיצויים בזמן הקרוב.
מה שכן, הוא מאוד רוצה שאעבור איתם - בין עוד כמה עובדים - ולפני כמה ימים דיבר איתי והציע להגדיל את שכר המינימום שאני מקבלת לשעה (לשכר מנהל) ולדאוג להסעות על חשבון החברה בלי שאצטרך לשלם על מוניות שהוא יחזיר את התשלום עבורן בסוף החודש עם קבלת הקבלות.
אז הסכמתי לנסות לתקופה מסויימת. סיכמתי שלא אתחייב לכלום, אתחיל לעבוד במקום החדש ונראה איך דברים מסתדרים.
ברגע שאמצא משהו יותר מתאים ויותר קרוב לאזור מגוריי עם שכר ותנאים דומים לאלה שהוא הציע - אעזוב.
לצפיה ב-'הלו, יש מישהו בבית? '
הלו, יש מישהו בבית?
25/10/2017 | 20:26
4
239
יש לי כמה חוויות שירות לשתף, השאלה אם יש פה מי שיקרא.

אם יש פה מישהו, השמיעו קול
לצפיה ב-'אני מסתובבת פה לפעמים'
אני מסתובבת פה לפעמים
26/10/2017 | 20:11
2
191
מקווה שהסיפורים המעניינים יחזרו...
אפשר לספר כמה בא לי להחטיף סטירה למוכרת שלכל משפט היא מוסיפה מאמי?
לצפיה ב-'את מוזמנת תמיד לשתף - לא צריך לבקש רשות '
את מוזמנת תמיד לשתף - לא צריך לבקש רשות
27/10/2017 | 15:49
49
לצפיה ב-'לא צריך להתעצבן, שטויות מאמי '
לא צריך להתעצבן, שטויות מאמי
30/11/2017 | 17:48
35
לצפיה ב-'קדימה שתפי '
קדימה שתפי
30/11/2017 | 17:47
30
לצפיה ב-'מכירות + כסף- התייעצות'
מכירות + כסף- התייעצות
22/10/2017 | 16:42
1
181
היי לכולם.. שמחה לגלות את הפורום הנפלא.
לתת שירות זה גם כולל אני חושבת מכירות טלפוניות שגם שם יש שימור הלקוח אחרי המכירה ולהיות נחמד ולחזר.
אבל כמו שירות לקוחות מאוד מתיש נפשית.
האם לדעתם שווה את הכסף? (יש בונוסים על יעדים וכדומה)
לצפיה ב-'היי, ברוכה הבאה '
היי, ברוכה הבאה
24/10/2017 | 19:25
94
השאלה שלך מעט כללית, זה מאוד משתנה ממקום למקום, ובהתאם למוצר שאת מוכרת. דווקא מכירות לא תמיד מתיש כמו שירות, השאלה מה הכיוון ובאיזה בונוסים מדובר.

חשבת על תחום ספציפי?
לצפיה ב-'סמול טוק '
סמול טוק
23/08/2017 | 20:23
4
281
כתבה מYNET על רופאים
נכון שבעבר אמרנו שרופאים הם לא בדיוק נותני שירות במובן הקלסאי
אבל אפשר לפתוח דיון מה במקום העבודה מותר או אסור לדבר עם לקוח.
לדוגמא מקרה אמיתי עם לקוחה שהעליתי לפי המערכת והמס' ת.ז. שלה הייה תואם לשלי בכמה מספרים .הפלא ופלא הייה מדובר באותו תאריך לידה
לא יצא לי אף פעם להתקל במשהו באותו יום שנולדה עימי
נורא רציתי לעשות סמול טוק ולהפתיע אותה שנולדנו באותו יום אבל אני בסופו של דבר החלטתי לעזוב זאת .מה דעתכם  ?
המנהלת שלי לפני שהתחלפה רצתה שיהיה קצת סמול טוק ובמשוב שקבלנו לשיחות ששהקליטו אותם ,הייה חשוב שנתקרב קצת ללקוחות .אני מבינה את הצורך להתקרב כך לקוח יהיה פחות עצבני ,אך מצד שני אני לא בן אדם שמתחבר לזה וגם אמרתי שלא מעניין אותי אני לא מוכנה לעשות זאת מפני שזאת לא אני.
מה דעתכם ?
לצפיה ב-'אני חושבת שזה תלוי איפה ואיזה לקוח'
אני חושבת שזה תלוי איפה ואיזה לקוח
24/08/2017 | 20:58
116
אם אני מתקשרת לאיזו חברה עם בעיה אז אני לא רוצה סמול טוק, זה סתם מעצבן.
אבל לפעמים יש סמוט טוק עם מוכרים וזה נחמד.
תלוי בסיטואציה.
לצפיה ב-'הכתבה שהבאת עוסקת במשהו אחר לגמרי'
הכתבה שהבאת עוסקת במשהו אחר לגמרי
25/08/2017 | 10:34
2
124
אין שום דרך לכנות את המקרים שהובאו בכתבה כסמול טוק - במקרים האלו מדובר בהתנהלות לא עניינים ובעלבונות, ובחלקן הטרדה מינית. זה משהו שלא מקובל בשום מקום, לא אצל רופא ולא בשום תחום אחר.

מה שאת תיארת עם מספר תעודת הזהות והעובדה שנולדתן באותו יום זה סמול טוק לגיטימי לגמרי ואפילו נחמד, אין מה להשוות בינו לבין המקרים בכתבה. אם נלך דווקא לכיוון של רופאים, קרה לי פעם שרופאה ראתה את הכתובת שלי במחשב, באותה תקופה גרתי בישוב קטן, והיא סיפרה לי שחברה שלה גרה שם ושאלה אם אני מכירה אותה - זה נקרא סמול טוק, וזה לגיטימי לגמרי. פעם רופא שאל אותי לגבי המכשיר הסלולארי שלי, הוא היה מדגם נדיר יחסית וזה סקרן אותו. לפעמים גם במקומות אחרים עושים את זה, גם מוכרים בחנויות, גם במקומות אחרים, דווקא בשירות טלפוני זה הרבה פחות מתאים. 

באופן כללי אני גם חושבת שרצוי לקלוט את הבנאדם לפני שמתחילים בסמול טוק, גם מהסוג הלגיטימי, וזה מאוד תלוי באיזה סוג שירות מקובל - אנשים בהרבה מקרים מעוניינים לקבל שירות וזהו, לפעמים הם ממהרים או קצת עצבניים, ואין להם ראש לסמול טוק, אבל במקרים מסוימים כמו שאמרה המנהלת שלך, זה יכול לתרום להקלה בעצבנות - השאלה איך עושים את זה. יש גם מקרים שהלקוחות מקבלים בטעות את הרושם שמתחילים איתם בגלל הסמול טוק, וזה יכול להיות קצת לא נעים.
לצפיה ב-'יש משהו בדברייך'
יש משהו בדברייך
25/08/2017 | 12:42
1
104
אבל אסוציאציה גרמה לי להעלות בפורום.מה מותר או אסור עם לקוח.
שלא יהיה פורום מת.
בינתיים קפצו לי כמה  מקרים עם שיחות עם לקוח "מוכר"
1.מישהי שהייתה חברה שלי מאוד קרובה ועם הזמן התרחקה מאוד ,למרות הניסינות שלי להשאר בקשר ולא דברנו מעל 5 שנים לפחות .לאחר שסיימתי את השיחה איתה לגבי מה שבקשה, ציינתי אם היא מזהה אותי ? לאחר מכן הייתה מופתעת שאני זו שענתה לה ,והזמינה אותי להפגש עימה .מיותר לציין שלא נפגשתי לאחר שהקשר נותק ביננו ונראה לי שזה הייתה יותר למטרה ל"נצל" את הקשרים בחברה אולי להטבות וכו' .
ולמרות זאת ,במקרה זה דאגתי לה בכל זאת וסדרתי לה משהו שלא הייה נהוג בד"כ.מאמינה שהיא ידעה זאת.אגב אחיה שעבדתי במכירות קנה אצלי משהו ובקש עזרה וחרשתי באינטרנט כדי לעזור לו .והוא רצה להודות לי בפני המנהל שהבין שזה לא כל אחד הייה עושה.
2.משהו שהייה איתי בקורס ,שאמרתי לו שהיינו ביחד ,האמת שלא זכר אותי אבל סתם הייה נחמד וזה גם רק בסוף השיחה.
3.פעם הייתה הודעה מלקוח "עצבני" במיוחד שהייה ברור שכל מי שידבר איתו יגיע לשיחת מנהל והיינו בתיכון ביחד ,חברות  רחוקות אבל מאז דרכנו נפרדו לא כמו 1 שהיינו קרובים.אז ותרתי על התענוג לדבר איתו והשארתי זאת למשהו אחר .
זה הייה לפני שנים המקרה ,ומן הסתם לא קבל את מה שרצה בגלל שנזכר באיחור רב בבקשה שלו ונמסר לו אז שאם לא יעביר מסמכים תוך זמן מסויים לא יוכל לקבל את מה שמעוניין.הצטערתי בשבילו אבל במקרה זה הצדקתי את החברה וגם אם הייתי רוצה לא יכולתי לשנות את הגזירה.
אז ספרו גם אתם משהו ...

לצפיה ב-'העלית נושא מצוין לדיון '
העלית נושא מצוין לדיון
25/08/2017 | 13:45
102
למעשה העלית שני נושאים חשובים ומעניינים - נושא הסמול טוק, ונושא מה מותר ומה אסור עם לקוח.

העלית עכשיו גם נושא שלישי, מה קורה כשנתקלים בלקוח שמכירים, מה שלפעמים יוצר בעיות מול קולגות ומממונים - זה קרה לי כשעבדתי בפאסט פוד ביישוב קטן, באופן טבעי מגיעים באופן קבוע אנשים שאנחנו מכירים ממקומות אחרים, ואז השיח שונה, וקרה לא אחת שהממונים נזפו בעובד זה או אחר בטענה שהם התחצפו ללקוח - ולכו תסבירו שזו בדיחה פרטית עם מישהו שלמד איתך בכיתה, או שכן שלך, כשהייתה פעם שהמנהל ממש כעס עלי כי טען ש"עשיתי פרצוף" ללקוח, כשהיה מדובר במישהו שאני מכירה שהעיר לי הערה שדרשה את התגובה, והכל עבר בצורה סבבה, אבל הוא טען שגם אם זה לקוח קבוע זה לא נחשב שהוא מכיר אותי ושזה לא שירותי... 

לצפיה ב-'לפטר לקוח - מה דעתכם?'
לפטר לקוח - מה דעתכם?
17/08/2017 | 13:42
2
286
קראתי כתבה שנורא הזדהיתי איתה - לפטר לקוח שמדברת על סוגי לקוחות שונים שבעלי עסקים נתקלים בהם, וגם על אפשרות של "פיטורי לקוחות". מעניין אותי לשמוע דעתכם והאם חוויתם מקרים כאלו?
לינק למאמר למי שפספס את הקישור אליו - www.dmnt.co.il/בלוג/לפטר-לקוח-יש-דבר-כזה/
לצפיה ב-'היי'
היי
18/08/2017 | 12:45
144
בלוג נחמד יש לך 

הפורום כעיקרון מיועד יותר לשכירים שעובדים במתן שירות, הסתובבו פה בעבר בעלי עסקים עצמאיים, אבל הם תמיד היו מיעוט, כך שנושא פיטור הלקוחות במובן הזה לא ממש עלה כאן. באופן כללי - זכותו של כל בעל עסק להחליט עם מי הוא רוצה לעבור, אבל לא הייתי ממליצה לפטר לקוחות באופן גורף.

מהצד השני, אני לא מזמן הרגשתי "מפוטרת" כלקוחה, אחרי שנותן שירות שכיר הודיע לי שעדיף לי לפנות למתחרים שלהם כי לדבריו הוא לא יוכל לתת לי תנאים טובים יותר, וזה יהיה בזבוז זמן עבורו לבדוק את האופציות עבורי. הקשבתי לעצתו, במיוחד כי במצב כזה שמבהירים לי שלתת לי שירות יהיה בזבוז זמן, אני לא מעוניינת להיות לקוחה שלהם. 

לצפיה ב-'מקרה אחד'
מקרה אחד
25/08/2017 | 12:49
112
שעבדתי במכירות ,הייה לי לקוח די מבוגר  שקנה מוצר די זול ,והחליט שאנו התמיכה שלו.בבקרים הייה די מת .ומידי פעם בא כדי להעביר את הזמן שלו , ושגע אותי בכל מיני שאלות.אך תפקידי הייה למכור ולא הסבר חד פעמי ובשביל זה יש חוברת הוראות ותמיכה.ושנגשתי לפעמים למכור או לא הבין למה אני עוזב אותו למרות שהסברתי לו שאסיים אחזור עליו ,ופעם למרות שנתתי לו את הנשמה החצוף עוד  התלונן עלי.
הזמן שהשקענו בו לא הייה שווה לדעתי את הלקוח שישאר
אך מצד שני המשיך לקנות אצלנו בעיקר מוצרים זולים (שלא בטוחה שהרווחינו עליהם)  ,שידע שלא יקבל שירות כזה טוב  בשום מקום אחר.

לצפיה ב-'אמירות לא שירותיות '
אמירות לא שירותיות
06/08/2017 | 21:10
5
273
אז הבנתי שיש מי שמסתובבים פה, וכבר לא עובדים בתחום, אז אין להם חוויות מהעבודה לשתף, אבל מה עם חויות שירות כלקוחות? 

בואו ספרו על מקרה - לא חייב להיות עדכני, בו שמעתם אמירה לא שירותית, או נתקלתם בחוויית שירות מהסוג שהייתם מצפים שתגרום למנהל של אותו עובד לנער אותו בטירוף, במקרה הטוב.

מי מתחיל?
לצפיה ב-'לפני כחודשיים בבנק הלשעבר שלי'
לפני כחודשיים בבנק הלשעבר שלי
08/08/2017 | 16:42
2
250
בנקאית אמרה לי: לא מעניין אותי "וואלה יופי" מה שאת חושבת
וסגרה את הטלפון.

באותו בנק וסניף כנראה מעודדים צורת שיחה בסגנון זה מכיוון שבאותו הסניף נתקלת בפקידה אחרת שאמרה לי אולי תהיה בשקט את מפריעה לי, כשניסיתי להסביר לה מה אני צריכה, מיותר לציין שבסוף לא נעשה מה שהייתי צריכה וחוייבתי בעמלה שלמחרת אחרי שהם הבינו את הטעות שלהם זוכיתי.
לצפיה ב-''
09/08/2017 | 23:41
1
134
לא פלא שזה הבנק לשעבר, התעניינו בסיבה שעזבת? כשעזבתי את הבנק לשעבר שאלו אותי כמה פעמים למה עזבתי, הייתי מאוד כנה, כולל בפני הבנקאי האישי שיידעתי אותו שהוא היה התמריץ העיקרי שלי לעבור בנק, כי לקבל ממנו שירות לא הצלחתי, אבל להתעצבן מהניסיונות שלי לדחוף לי הלוואה כל פעם בהחלט כן.

מה שתיארת קרוב למשהו שעברתי במרכז רפואי שהצלחתי אחרי תלאות לקבל ממנו החזר כספי, אחרי שהצלחתי להוכיח שגבו ממני כסף שלא כדין (ובניגוד מוחלט לנהלים של המקום). כשהתקשרתי לברר למה ההחזר עוד לא נכנס, עובדת עצבנית נזפה בי שאמרו לי מלכתחילה שזה לוקח 30 יום, וכשעניתי שלא אמרו לי שום דבר כזה התשובה הייתה "אז עכשיו אני אומרת לך!" בטון עצבני לא פחות.

בפניות הציבור של אותו מרכז לא חשבו שהיא צודקת, גם מבחינת ההתנהלות וגם מבחינת האמירה, ואחרי התערבות שלהם הכסף נכנס כמו שהיה אמור להיכנס - אחרי מספר בודד של ימי עסקים.

לצפיה ב-'במקרה שלי'
במקרה שלי
13/08/2017 | 09:05
150
הבנקאית שלי ידעה שאחת הסיבות העיקריות לעזיבה זה השירות והיחס בסניף. מדובר היה בבנק שהייתי בו מעל עשו וכך גם כל המשפחה שלי כמעט, בשנה האחרונה היחס והשירות ש נהיה מתחת לכל ביקורת שלא לדבר על ריביות גבוהות (עמלה על מינוס של פריים פלוס 16.5) ועמלות מגוחכות (עמלת הקצאת אשראי שגם אם את לא במינוס את משלמת על הזכות שיש לך להכנס למינוס), סירבו לנסות לראות מה אפשר לעשות (ואפשר לעשות), עשיתי סקר שוב מצאתי בנק שגם הריביות נמוכות (פריים פלוס 4 על מינוס) ואין עמלות מגוחכות (להתראות לתמיד לעמלת הקצאת אשראי) ועזבתי.
כשנאמרה האמירה שנאמרה שלחתי מכתב לפניות הציבור של הבנק עצמו, עותק של הפניה הגיעה למנהל וסגנית מנהל הסניף ששוחחה איתי בטלפון ביחד עם הבנקאית שלי ושתיהן היו מופתעות והתנצלו וזיכו אותי על העמלה שגבו ממנו.
מה שמצחיק היה שכשבועיים אח"כ קיבלתי מכתב מפניות הציבור ובו בגדול האשימו אותי שאני לא בסדר ושאת האמירה הזאת אמרה הבנקאית כשהיא סגרה את הטלפון וחשבה שהשיחה התנתקה ולא הייתי אמורה לשמוע את זה אבל אם שמעתי ונפגעתי אז הם מצטערים.
התשובה שלהם הייתה מגוחכת ומצחיקה אז דאגתי לכתוב להם מכתב פלצני ומקושקש בדומה למכתב שלהם , הבטיחו לבדוק ולחזור אלי, עד היום עדין לא קיבלתי תשובה.
כשהבנקאי החדש שלי ראה את התשובה שלהם הוא אמר לי שהוא היה פונה להתלונן לבנק ישראל.

מה שכתבתי במענה שלי לפניות הציבור של אותו בנק היה שבגדול אם מצד שתי הפקידות היה איזשהו נסיון להקשיב לבנאדם שעומד מולם ולא ישר לסתום לו את הפה ולהתעלם, כל הסיטואציה הזאת הייתה נחסכת ולשני הצדדים היה הרבה יותר נעים
לצפיה ב-'הסעה'
הסעה
10/08/2017 | 06:25
155
בגלל שאני עובדת במקום בו התחבורה הציבורית על הפנים סדרו לי הסעה
יש פעמים שאני לבד בהסעה ,ואנשים מצטרפים  להסעות אחרות
יום אחד ההסעה לא הגיעה ,אני מתקשרת לאחר שאני מגיעה למקום בו אוספים אותי מפני שאף אחד לא עדכן אותי שהוא מאחר ,דבר שקורה מידי פעם אבל ניתן לעדכן קודם ואז לא יורדת למטה אלא רק לאחר שהוא מעדכן אותי שהוא למטה.
מתקשרת לחברה של הסעות ,חברה גדולה מאוד שכנראה בגלל גודלה מאפשרת לזלזל בלקוחות שלה
עונים לאחר מספר צלצולים ארוך יחסית אין שם תור המתנה ,כמובן בלי שם הנציג שענה.
שהסברתי לנציג שלא הגיע אמר לי שלא נורא אם מאחרים ולא חייבים להודיע והנהג יגיע ,וקבלתי ניתוק לפנים. 
התקשרתי שוב שאלתי עם מי דברתי ואמר מה אתה רוצה אין לי זמן או משהו כזה
לא הבין למה אני כועסת .בנוסף לא הסכים לתת לי את המספר של הנהג שאחר כמעט בחצי שעה.
יום למחרת שוב אותו דבר הפעם התקשרו שהנהג מאחר ברבע שעה ,( פתאום כן ניתן להתקשר ?) ומסרו לי את המספר של הנהג ,אותו בקשתי ליתר בטחון.
פעם נוספת הנהג לא מגיע אמרו לי קח את המספר תדבר עם הנהג מזל שלא הייה לי דרך לרשום.שמעתי את הסדרן מדבר איתו וזה אומר לו שאין לו שום הזמנה כלומר תחשבו שאם הייתי מתקשרת הייתי צריכה שוב להתקשר להגיד זאת .ואז שלחו מונית שהגיעה לאחר חצי שעה איחור מהזמן המקורי.
התלוננתי בפני האחראי אצלנו ומאז זה לא קרה שוב
הייה גם מקרה בעבר בו לא הגיע הסעה והם לא ענו בכלל במשך 3/4 שעה 
בסוף הצטרפנו להסעה יותר מאוחרת שהנהג "עשה לנו טובה" והסכים להביא אותנו למרכז העיר ומשם נסתדר.או פעם בבוקר  שלא שלחו הזמנה וגם אז לא הייה עם מי לדבר ובסוף הסתדרנו עם כמה אוטובוסים והשיא שם מתקשרים אלינו לאחר 40 דקות איפה אתם ,למה אתם לא נמצאים בנקודת איסוף ? כנראה ראו שהתקשרנו את המספרים ודאגו להסעה.

לצפיה ב-'משהו שכל הזמן מצחיק אותי'
משהו שכל הזמן מצחיק אותי
18/09/2017 | 08:21
113
שעבדתי בתחנת הדלק והגיעה בחורה צעירה לפני צבא שכל הזמן פנתה ללקוחות
במילה "בחורצ'יק".

אני זוכר שהיה איש מבוגר שבזמן שהיא טיפלה לו ברכב הוא ניגש לדבר עם מנהל התחנה
על נושא כלשהו. כשהיא סיימה לתדלק היא צעקה לו ממרחק "הלו, בחורצ'יק!".
הלקוח הסתובב אליה עם מבט די נבוך לא יודע איך להגיב, ואני זוכר את הפרצוף של מנהל התחנה מתפוצץ מבפנים
לצפיה ב-'דרושה פקידה ומנהלת משרד'
דרושה פקידה ומנהלת משרד
29/07/2017 | 01:56
1
197
למשרד תמם המתמחה בדיני עבודה המייצג מגוון רחב של עובדים ומעסיקים בבית הדין לעבודה דרושה פקידה ומנהלת משרד. פרטים באתר.
לצפיה ב-'שבוע טוב קבלו דוגמה חיה לניצול משאבים מקסימלי'
שבוע טוב קבלו דוגמה חיה לניצול משאבים מקסימלי
29/07/2017 | 20:50
165
המחשבה הראשונית שלי הייתה למחוק את ההודעה, אבל במחשבה שנייה - אני חושבת שכדאי להשאיר את זה: מודעת דרושים שמפורסמת באמצע הלילה ועוד בין שישי לשבת, זה משהו שמעביר מסר חזק מאוד, במיוחד כשמדובר במשרד עו"ד שטוען להגנה על עובדים ומעסיקים (אני מניחה שהפרסום של המשרד זו המטרה המקורית פה, ולא חיפוש פקידה ומנהלת משרד). 

למישהו יש סיפור לשתף על מעסיקים שציפו שתהיו זמינים עבורם בשעות פחות שגרתיות ובסופי שבוע? עם או בלי תשלום נוסף (כשגם תשלום נוסף לא תמיד משתלם במצבים כאלו).  

לצפיה ב-'כל עבודה מכבדת את בעליה?'
כל עבודה מכבדת את בעליה?
24/07/2017 | 20:55
3
307
אז אחרי שנוכחתי לגלות שיש מי שמסתובבים בפורום אני מעוניינת לפתוח דיון על נושא חשוב בעיני, שהפוסט של שאננה גרם לי לחשוב עליו אפילו יותר:

עבודה בשירות לקוחות ובכללי מול לקוחות נתפסת ע"פ רוב כעבודה זמנית לצעירים, לסטודנטים וכדומה, או כעבודה "נחותה", באופן כזה שלרוב מצופה מאדם בשלב מתקדם יחסית של חייו ובמיוחד אם הוא משכיל, שלא יעבוד בעבודה כזאת. בפוסט שהביאה שאננה, הובא לינק לסיפור של אשה שלדעתי ראויה להערצה רבה: ברזומה שלה תוכלו למצוא משרות לא זוטרות בכלל, מדובר באשה מוכשרת מאוד שניהלה תחומים ועובדים, ובשל נסיבות שלא בשליטתה היא עובדת במשרה שנחשבת לזוטרה ואנשים מרשים לעצמם להתנשא מעליה, לפחות כפי שתואר בפוסט ואני מניחה שזה לא המקרה היחיד (אם כי זה בהחלט מקרה קיצוני).

יוצא לי לפעמים להיתקל בקופאיות לא צעירות, במאבטחים אפורי שיער, בסדרנים, מוכרים וסדרני חנייה שנראים יותר קרובים לגיל של אמא שלי מאשר לגיל שלי, ואם פעם הייתי מרגישה חמלה, היום אני יותר מעריכה את האנשים האלו, שבשביל להתפרנס מוכנים לעבוד במשרות שיהיו מי שיתנשאו מעליהם, ילעגו להם וכדומה, אבל כל אחד צריך לאכול, ועם השכלה, כישורים ואגו לא הולכים למכולת.

מה אתם חושבים על כך? כשאתם רואים נותן שירות שכזה, מה תחשבו? האם תצאו מנקודת הנחה שמדובר באדם לא משכיל או חסר כישורים? חשבתם ככה בעבר? נתקלתם במצבים שונים? מכירים אולי סיטואציות שכאלו יותר מקרוב?

לצפיה ב-'זלזול והתנשאות, עוד דפוס ישראלי מוכר '
זלזול והתנשאות, עוד דפוס ישראלי מוכר
27/07/2017 | 22:26
1
183
המקרה ששאננה שיתפה מזעזע ומקומם, אבל לא צריך להגיע למצבים כאלו בשביל לדעת שיש הרבה אנשים שרק מחפשים איך להתנשא מעל אחרים ולא נותנים כבוד למי שנראה להם כנחות מהם, רק בפורום הזה עלו הרבה סיפורים בתקופה שהיה פעיל על מקרים של אנשים שהתנשאו על נותני שירות בלי קשר לגיל שלהם.

אני חושבת שגם לאדם שהוא חסר השכלה וכישורים מגיע כבוד, ואני משתדלת להתייחס בכבוד ולהסתכל בגובה העיניים גם לאנשים כמו עובדי ניקיון, גם אם הם מבוגרים וגם אם הם צעירים. מה שיש לי לספר בנושא זה שלמדה איתי באוניברסיטה מישהי שהיה לה קטע מתנשא כזה, והיא לא הייתה מתנשאת רק על אנשים שעבדו בעבודות נחותות לכאורה כמו אלו שתיארת, היא התנשאה גם על אנשים שלמדו מקצועות שנראו פחות נחשבים בעיניה, או על אנשים שעבדו בעבודות כפיים מהסוג הנדרש, כמו טכנאים למיניהם וכדומה. אני לא הצלחתי להבין את זה מכל הבחינות - לא כולם יכולים להיות רופאים ומהנדסים, ויש אנשים שבחרו ללמוד מדעי הרוח, ויש צורך באנשים בכל התחומים אז למה לזלזל? אם תהיה לה תקלה במזגן, יעזור לה שיש לה תואר נחשב ומשכורת גבוהה? יותר יעזור לה להזמין טכנאי מזגנים "נחות", בתור דוגמה.

מהצד השני למדה איתנו מישהי ממשפחה מאוד לא אמידה, היא עבדה מאוד קשה וחיה בסגפנות בשביל לממן לעצמה את הלימודים, והייתה מוכנה לעבוד בכל דבר, ויצא לי לפגוש את המשפחה שלה כשהיא התחתנה, ההורים שלה אנשים טובים וחמים, פשוט לא משכילים בגלל נסיבות החיים - אמא שעבדה כסייעת בגן, אבא עובד בעבודה כלשהי שלא מרוויחים בה הרבה וככה גידלו 4 ילדים, אני חושבת שלזלזל באנשים כאלו גובל ברשעות. 

חברה שלמדה מדעי החברה סיפרה לי שפעם מישהו בעבודה שאל אותה מה היא למדה, וכשהיא ענתה לו התגובה שלו הייתה "אז זה אומר שלא למדת כלום". היא יותר התבדרה מזה מאשר נעלבה, כי היה לה ברור שהוא רק חיפש להתנשא מעליה, אני לא יודעת איך הייתי מגיבה במקומה.
לצפיה ב-'ובהקשר הזה'
ובהקשר הזה
28/07/2017 | 16:50
143
במקרה היום קרה לי משהו שמתחבר לתגובה שלך: הייתי בחנות שאחת העובדות שם הייתה מאוד לא אדיבה, דיברה לא יפה לאנשים שפנו אליה, לא התנהלות שירותית במיוחד. המחשבה שישר עלתה לי לראש בהקשר הזה הייתה שהיא בטח שחוקה ומתוסכלת מכך שבגילה (להערכתי היא עברה את ה-50) היא עובדת כמוכרת בחנות בשכר שאם הוא לא מינימום, הוא לא הרבה יותר. מייד תפסתי את עצמי וקלטתי איזו מחשבה מתנשאת זו, ושאני לא יודעת מה הסיפור שלה ומה הביא אותה לעבוד בחנות הזאת, ושרק לאחרונה כתבתי פה בפורום על כך שאני מעריכה אנשים שעובדים בעבודות כאלו ושכל עבודה מכבדת את בעליה.

מהצד השני, זה אולי ישמע מתנשא מצידי, אבל אני אומרת שאם כבר מישהו כן בחר לעבוד בעבודה כזאת, שיעשה אותה כבר כמו שצריך, כשהגישה שלי היא שהתוצאה תהיה טובה יותר גם עבור אותו אדם. אם אני אתן את עצמי כדוגמה, שאפילו רלוונטית בהקשר למה שכתבת בפוסט הקודם שלך : בתקופות אבטלה נהגתי לעבוד בעבודות זמניות דרך חברות כ"א, שהמשותף לרובן היה שהיה מדובר בעבודה לא מקצועית שבשגרה לא הייתי פונה אליהן, עבודות אדמינסטרציה וכדומה אבל לא רק - היו גם כל מיני עבודות מהסוג שעבדתי בהן כסטודנטית. השכר לא היה גבוה במיוחד, אבל כסף זה כסף, ועשיתי את העבודה בצורה הכי יעילה שיכולתי ועם חיוך וסבלנות, לפחות השתדלתי. התוצאה הייתה שבתור התחלה - בחלק מהמקומות ביקשו שאני אחזור כשהיו צריכים תגבור, כמעט בכל מקום דיברו איתי על אפשרויות לעבודה קבועה (ולא באותו תקן, שאלו מה אני מחפשת והמליצו עלי במשאבי האנוש) ו-באחד המקרים בהם הייתי פרק זמן ארוך יחסית באותו מקום עד שמצאתי עבודה, הממונה עלי נפרדה ממני בחיבוק ובתודות, וציינה שהיא מאוד העריכה שלמרות שזה לא התחום שלי ולמרות שהעבודה הייתה מתחת לכישוריי, עשיתי הכל "במאור פנים". 

כתבתי את מה שכתבתי לא במטרה להשתחצן, אלא כדי להמחיש את הגישה שלי ואת מה שהוביל אותי לחשוב את מה שחשבתי במקרה הזה: אז נכון שאני לא יודעת מה זה להיות במצב של עבודה בשכר מינימום כשאת יכולה להיות אמא של הקולגות שלך, אבל אני יודעת שאם היא הייתה מחייכת ונחמדה ולא תוקפנית ומגעילה, העבודה הייתה עוברת לה יותר בכיף ובנעימות. נכון שלא כל הלקוחות שהיא תיתקל בהם יהיו נחמדים, אבל גישה כזאת מובילה לכך שגם מי שירצה להיות נחמד אליה, לא ימשיך להיות כזה, ובמקרה של אנשים מתנשאים כמו אלו שתיארת, אחרי שנתקלים במוכרת כזאת, זה רק מחזק את התחושה של שכאלו, או כמו שמישהי דומה פעם אמרה לי "אם היה לה שכל, היא לא הייתה עובדת כמוכרת בחנות בגיל 50" (אני מאוד לא מסכימה עם המשפט הזה למען הסר ספק). 

לצפיה ב-'אמנם באיחור של כמה שבועות, אבל יש לי מה להגיד '
אמנם באיחור של כמה שבועות, אבל יש לי מה להגיד
14/08/2017 | 18:50
110
לפני שאמהר לקטלג אנשים לפי מידת ההשכלה או הכישורים שלהם, אני רוצה לדבר רגע על עבודה "נחותה".
מה זאת ההגדרה הזאת שנתנו לעבודות של שירות לקוחות? מה הופך את העבודות האלה להיות כמעט הכי גרועות שאפשר לחשוב עליהן מתוך כל תחומי התעסוקה?
הלקוחות. רק הם יהפכו את העבודה הזאת לסיוט הכי גדול של העובד, ולמה? רק כי הם תופסים מהעובדים כנחותים ומסכנים, כאלה שאפשר להתנשא מעליהם. קטע כזה, מעגל שלא נגמר - אם מלכתחילה המערכת הזאת הייתה עובדת אחרת, ורוב אלו שמקבלים שירות היו מתייחסים יפה לאלה שנותנים להם שירות - העבודה הזאת בכלל לא הייתה נחותה.
הדוגמא החרושה - חו"ל. יש מקומות שבהם (לא יודעת אם עדיין) להיות מלצר זה מכובד, עבודה לכל החיים. למה זה קורה? עניין של תרבות כנראה.. 
לפעמים אני הולכת לסופר/לבנק/לדואר וכו', ועושה את הדבר ההזוי מכל - אומרת שלום לקופאי/נציג השירות...למה הזוי? כי אני לא רואה שאנשים אחרים עושים את זה, גם כשאני הולכת עם החברים הטובים ביותר שלי...אתם יודעים מה יותר הזוי? שבדרך כלל אני אפילו לא מקבלת "שלום" בחזרה...אותם עובדים ממש לא רגילים לקבל "שלום" שאין להם את הקטע של לענות..אני רק חלק מהסרט הנע שהם צריכים לטפל בו עד שנגמר היום..זה די עצוב האמת.
אז..רציתם לקטלג? בואו נדבר על זה.
נותני שירות - חסרי השכלה? חסרי כישורים?
ואם כן? ואם לא? מה זה משנה? למה אני בכלל צריכה לתייג אותם בתור אנשים כאלה או כאלה? אם אני, למשל, הייתי "לא מוצלחת", לא הייתי רוצה שלקוח יראה אותי והדבר הראשון שיעלה לו לראש זה "וואי היא בטח ממש לא מוצלחת, איזו מסכנה..". למה זה צריך להיות ככה? 
לא כולם חכמים מספיק בשביל ללמוד, לא כולם מספיק עשירים בשביל ללמוד, לא לכולם יש את המוטיבציה ואת המניעים כדי ללמוד..אדם יכול להיות משכיל, ויכול להיות לא משכיל, והכל בסדר! מדוע, במעמד מתן השירות, עובד משכיל או בעל כישורים צריך לקבל יחס אחר מעובד שאינו משכיל או אינו בעל כישורים? זה בכלל לא צריך להיות איזשהו עניין עם משמעות.
הסיפור של אריאלה, מהפוסט של שאננה, באמת קשה. אבל אני חושבת שחלק ממנו לא רלוונטי. 
ציטוט מתוך הפוסט: "אני המנהלת הדגולה מפעם שניהלה ביד רמה עשרות, בעצם מאות, מנהלי מכירות עובדת כיום כפקידת קבלה פשוטה בבריכה העירונית בשכר מינימום ובתת תנאים. לא פעם מגיעים למרכז הספורט עובדים שלי לשעבר ונדהמים שאני, "המנהלת הגדולה והדגולה שלימדה אותם הכל", לדבריהם, עובדת בכזאת עבודה פשוטה.".
ואני שואלת - אם היה מדובר בעובד אחר שלא היה "מנהל דגול" בעברו, אלא אדם שלא למד - עבד במשך שנים רבות בבריכה או בעבודות מזדמנות כאלה ואחרות שלא דורשות כישורים, האם היחס הזה היה מגיע לו? האם זה לגיטימי להתנשא מעליו?
ברור שלא. ואין לי ספק בכך.
השאלה "האם האדם שנותן לי שירות הוא משכיל או לא" צריכה לרדת מהפרק. כי זה פשוט לא מעניין.
יותר טוב שכל אחד יעשה בדק בית עם עצמו ויראה שאולי יש מקום לשיפור היחס ובפרט שיפור הדרך של איך אנחנו חושבים על האנשים שנמצאים מולנו, במיוחד אם אנחנו לא יודעים עליהם כלום.

האמת, הנושא הזה מאוד כואב לי. אני אמנם צעירה ועובדת בשירות לקוחות (על כל גווניו) רק 5 וחצי שנים, ולא מתחרטת על רגע אחד. פגשתי כל כך הרבה לקוחות. מהמשפילים והמבזים ביותר, שגורמים לך לרצות לבכות ולתלות את עצמך על העץ הראשון שתמצאי, דרך הלקוחות האדישים שבאמת אפילו לא יגידו שלום או בבקשה או תודה, עד לאלה שהם כל כך חמודים שיביאו לך מתנת פרידה כי הם יודעים שאת עוזבת את המקום אחרי יותר משנה שהיית שם והם נעזרו בך כלקוחות קבועים (זה קרה, נמס לי הלב!).
כבר שנתיים אני עובדת במרפאה. גם שם אני נתקלת בלקוחות מכל הגוונים. ככל הנראה זה המקום הקשה ביותר מבחינת ריצוי הלקוחות שעבדתי בו עד היום. לפני כחודשיים וחצי התחלתי לעבוד במקום עבודה מסוג אחר - לא שירות לקוחות, אלא משרה כזאת של 8:00-17:00 עם משרד וכו'. כרגע משלבת בין שתי העבודות, ולא מתכוונת לעזוב את המרפאה בזמן הקרוב. כן, תגידו שאני מוזרה, אבל אני פשוט אוהבת את זה. אני לא חייבת את זה מבחינה כלכלית, ואני כן עונה להגדרה "משכילה", ולדעתי גם "בעלת כישורים", אבל אני במרפאה כי אני פשוט רוצה. כשאת עובדת כנותנת שירות את לומדת על עצמך כל כך הרבה. את לומדת מי את רוצה להיות, ויותר מזה - את לומדת מי את בחיים לא תרצי להיות.

נותני שירות הם בני אדם. אין סיבה  להכניס אותם לתוך כותרת של "משכילים/לא משכילים" או "בעלי כישורים/אינם בעלי כישורים", כי סביר להניח שהם הרבה יותר מזה. יש להם רגשות, יש להם דעות, יש להם רגע ביום שהם צריכים הפסקה, יש להם רגעים שהם סתם עצלנים, הם בעלי משפחה, הם בעלי מטענים מהעבר, ואפשר להמשיך עוד ועוד.
גם האנשים עם המשרות הגדולות והשוות ביותר הם הרבה יותר מסתם "משכילים", יש מאחוריהם עולם ומלואו.

אז..כל עבודה מכבדת את בעליה? לצערי לא. אם את עובדת בשירות לקוחות, אז מהות העבודה שלך היא לקוחות - והם, ככלל, מאוד רחוקים מלהיות מכבדים. 

שירות לקוחות יכול להיות עיסוק מדהים. הלוואי שהכל היה מתנהל פה אחרת. ועד שהשינוי הזה יקרה - אל תתפלאו למה כולם בורחים.
לצפיה ב-'מהפייסבוק'
מהפייסבוק
21/07/2017 | 16:24
7
280
בד"כ לא משתפת אבל ראיתי את הפוסט של אריאלה (לשעבר במנהלת של פורום עושים שוק ז"ל)
וזה בול מתיישב פה.מה לקוחה בהמה גורמת ,לי אין מילים 
לצפיה ב-'ולי סיפור קטן'
ולי סיפור קטן
21/07/2017 | 16:33
3
208
בעברי עבדתי בתור מוכרת בחנות למוצרי חשמל
ואני הבן אדם הכי הגון בעולם (כבר לא עובדת בזה יותר)
בכל מקרה לאחר מספר שנים מעל 8 שנים יום אחד ,משהו  שמכרתי לו פגש אותי במספרה ואומר לי שהמוצר שמכרתי לו ,הייה לא שווה ושאני אשמה.
הייתי בשוק ,איך זכר אותי לא הכרתי אותו כלל.ועוד בא אלי לאחר שאני לא עובדת שם שנים ועוד מתלונן על מוצר שאני בטוחה שאם המלצתי עליו הוא הייה מעולה.
על מוצרים זבל הייתי לא ממליצה  ואם אדם הייה לוקח תמיד המלצתי לו לשדרג ולהגיד את החסרונות של המוצר ולמה כדאי יותר.לא פעם באו עלי אנשים שאמכור להם מוצרים שלא הייו שיכים למח' שלי שידעו שלא אמליץ להם על זבל.
באותו רגע ניסיתי להמנע מאותו אדיוט סליחה על המילה ולהגיד לו שאני מכרתי את מה שרשמתי לכם.ואיכשהו הסתיימה השיחה.
אם הייתי משפטנית תאמינו לי הייתי צריך להגיש נגדו תביעת דיבה
העברתי את זה הלאה ,אבל זה הייה כל כך מרגיז החוצפה של האנשים

לצפיה ב-'שני סיפורים מאוד לא עניינים הבאת'
שני סיפורים מאוד לא עניינים הבאת
24/07/2017 | 20:41
2
176
המקרה הראשון ממש... אין לי מילים, אני לא מבינה בכללי אנשים שמתנהגים בצורה כזאת ולא מסוגלים לתת את הכבוד המינימלי לאדם באשר הוא אדם, אבל במצב כזה הייתי מצפה מאותה לקוחה שתבין שהגזימה, ובטח שלא תמשיך עם התלונה שלה הלאה. וואו! זה אפילו יותר הזוי מאשר מקרה טיסת השוקולד.

לגבי המקרה שלך - באופן כללי סיטואציות כאלו נוטות לחרפן אותי, בתור מי שגדלה ביישוב קטן שהאנשים בו לפעמים נטו לשכוח שגם אם השכנים שלהם נותנים להם שירות בשעות מסוימות, המשמרת שלהם מסתיימת מתישהו ועל אחת כמה וכמה כמה שנים אחרי. אני במקומך הייתי עונה לאותו אדם שהוא טועה, ושמעולם לא עבדתי במקום הזה, ושהגיוני שאחרי 8 שנים הזיכרון שלו מטעה אותו, והייתי עונה את זה גם אם הייתי בטוחה לחלוטין שמדובר בי ובמוצר שמכרתי לו. בסיטואציה כזאת מי שאמור להיות מובך זה הוא ולא את, אם אחרי 8 שנים הוא עדיין מוטרד ממוצר שרכש ורואה לנכון לבוא בהאשמות למי שמכרה לו אותו... או שהחיים שלו ממש טובים או בדיוק ההפך. 
לצפיה ב-'למה לי לשקר'
למה לי לשקר
24/07/2017 | 21:19
1
135
לא משקרת גם שקר לבן .יש לי שריטה בנושא ...
לא גנבתי ממנו ובוודאי שמכרת לו מוצר טוב
למה לי להגיד לו כזה דבר.אגב הספר הכיר אותי משם אז על אחת כמה וכמה
פעם בא עלי ונתתי לו הנחה מקופון שהחנות פרסמה ,למרות שלא הייתי חייבת.
אנשים כאלה צריכים להעמיד במקום ,אבל זה לא מתפקידי.
אני לא יודעת מי הוא ויעקוב אחרי ?
כמו שאמרתי עשיתי נקסט ,אבל זה עדיין זוכרת את הסיטואציה  המרגיזה.
לצפיה ב-'את יכולה לקרוא לזה לשקר'
את יכולה לקרוא לזה לשקר
24/07/2017 | 21:23
102
אבל בתכלס רוב האנשים לא יזכרו אחרי 8 שנים סיטואציות כאלו. בכל מקרה, לא טענתי שאת היית צריכה להגיד את זה, כתבתי שזה מה שהייתי עושה במקומך, אני מעדיפה להיפטר מטיפוסים כאלו. 

אם הוא יעקוב אחרייך, יש לך עילה מצוינת לפנות למשטרה - אין שום סיבה הגיונית שאדם יעקוב אחרי מישהי ויטריד אותה, גם אם היא מכרה לו בעבר מוצר שלא היה מרוצה ממנו. 
לצפיה ב-'מעבר לזה שהפוסט ממש כואב'
מעבר לזה שהפוסט ממש כואב
24/07/2017 | 11:58
2
135
כל מה שהיא עברה ונאלצת לעבור.
אחד הדברים שמאוד הפריעו לי זה החוסר גיבוי של ההנהלה של המקום.
זה אחד הדברים שחשוב לעשות, לגבות את העובד שלך ולא לזרוק אותו.
גם אם העובד טעה אפשר להתנצל ולטפל במקרה ועדין להגן על העובד.

לא מזמן התלוננתי על יחס נוראי בבנק שהייתי בו, כמובן לא העזתי ובחיים לא אעז להתנהג כמו אותה אמא מהפוסט, כשקיבלתי מכתב מענה משירות הלקוחות של הרשת, הדבר הראשון שהיה זה שהם הגנו וגיבו את העובדים שלהם, לא בהכרח בקטע של להצדיק את מה שהם אמרו או איך שהתנהגו.
וזה דבר שחשוב מאוד לדעתי
לצפיה ב-'גיבוי'
גיבוי
24/07/2017 | 19:54
1
89
בעברי עבדתי בש"ל טלפוני ,ולא פעם העברתי שיחות מנהל
לא פעם המנהל התנצל בשמי ,אך לא זכור לי מקרה בו נתנו לי להתקשר ולהתנצל
בפני הלקוח.אך המנהל דבר איתי על השיחה ונתן לי משוב להבא.
כן זכור לי מקרה שהגיע למנכ"ל על עובדת אחרת בו דרשו לפטר נציגה .דבר שלא קרה ובסופו של דבר אף קודמה למנהלת
גם ברגע שהשיחות מוקלטות דבר שהופך ליותר נפוץ הרבה יותר קל להבין שבד"כ הנציג לא אמר מה שהלקוח טוען שאמר.
מזכיר לי מקרה נוסף בו אני התלוננתי על נציג טכני בגלל חוסר מקצועיות ובקשתי מנהל רק לאחר חצי שעה שנתתי לו צאנס שלא נתן שום פתרון ואם הייה מקשיב לדברי הייה פותר זאת תוך 3 דקות לכל היותר כמו הנציג הבכיר שהועברתי אליו.
העליתי את זה שיום אחרי שהייתי בעבודה התקשר משהו לדבר איתי על המקרה,יתכן שהשיחה הייתה מוקלטת והבינו כמה הנציג הייה לא מקצועי .אמרו לו להתקשר יותר מאוחר אך הם לא חזרו שוב.אני מבחינתי ברגע שקבלתי פתרון אמרתי למנהל שהייה עדיף שינסו ללמד את אותו נציג שחבל שלא הקשיב אבל לא דרשתי התנצלות או שיפטרו אותו.
מקרה אחרון בחנות ,יום אחד החזירו מוצר בטענה שלא תקין ,דבר שלא יכול הייה לקרות שפתחנו ללקוח בנוהל והראנו לו שהמוצר עובד
לאחר שבוע בערך ,חזרה הלקוחה בצרחות כאשר החנות מפוצצת אנשים שהמוצר לא תקין ורוצה מוצר אחר.מפני שהבריחה לקוחות הסכימו לקבל זאת ולהחזיר ליבואן.
היבואן לאחר בדיקה קבע שהמוצר שהחזירה ניזוק על ידה ומעל 1000 ומשהו ש"ח למוצר של 2,000 ש"ח  בערך .
הקיצר מי שצועק מקבל מה שרוצה.אם היו עומדים בנהלים ומעבירים לבדיקה היו מוכחים ללקוחה שהיא זו שגרמה לנזק ,אבל העדיפו להתקפל.אין לי מושג איך העניין נגמר מול הספק.
לצפיה ב-'אני נזכרת במקרה שהיה לי עם חברה סלולרית'
אני נזכרת במקרה שהיה לי עם חברה סלולרית
25/07/2017 | 10:02
96
התקשרתי כי הייתה בעיה בחיובים הסברתי לו את המצב אבל הוא היה מתנשא ומגעיל ואחרי לא הרבה זמן אמרתי לו אין בעיה אני רוצה בבקשה לדבר עם מנהל כדי שאולי הוא יפתור את הנושא (זה לא היה בקטע של להתלונן על הנציג אלא בקטע של לקבל טיפול ומענה על מה שאני צריכה)
ברגע שהועברתי למנהל (לא אחרי שאותו נציג שם אותי בהמתנה של 20 דקות), תוך דקה המנהל מצא את מה שהיה צריך ושם לב שבאמת הייתה טעות והוא טיפל בזה ואפילו הצליח לעשות מכירה חדשה.
צינתי בפניו רק שאם אותו נציג שדיברתי איתו קודם היה טיפה מנסה , אז כל ההמתנה והזמן הזה היו נחסכים לכולנו וחבל שזו ההתנהלות.
לא התלוננתי על הנציג ולא על החברה וגם לא תכננתי, בסה"כ רציתי שהבעיה שהייתה תטופל וזהו, אבל עוד באותו היום אחרי כמה שעות פתאום התקשר אלי לנייד אותו נציג והתנצל על איך שהוא דיבר וחוסר המקצועיות שלו.
אני זוכרת שהיה לי קצת מוזר לקבל את השיחה הזאת
לצפיה ב-'חוויותיה של מחפשת עבודה'
חוויותיה של מחפשת עבודה
18/07/2017 | 20:32
2
233
אז למי שנמצא כאן אני אספר שהצטרפתי לפני מספר חודשים למעגל האבטלה, היו קיצוצים במקום העבודה שלי ומצאתי את עצמי בין המפוטרים. זו סיטואציה לא נעימה, אבל השתדלתי להתייחס לזה בחיוב כמה שאפשר, ניצלתי את החופש שנפל עלי באמצע החיים בשביל לטוס לחופשה לא קצרה בחו"ל ואחרי שחזרתי התחלתי לחפש עבודה במקביל לחתימה בלשכה.

זה לא כיף להיות מובטלת, ואחד מהדברים היותר מעיקים במצב הזה זו עבודת ההסברה שאני מוצאת את עצמי נאלצת לעשות מול הסביבה - אני באמת לא מבינה למה כל אדם שני מסביבי מרגיש את הצורך להתערב לי בחיים ולתת לי שפע של עצות מיותרות שבדרך כלל גם לא רלוונטיות, ולעשות לי כל מיני ניתוחים מטופשים. אני אשתף בכמה דברים שעברתי כדי שזה יהיה יותר ברור, אני שמחה שיש לי איפה לשפוך, אמנם לא מדובר בשירות לקוחות - את הכיוון הזה עזבתי ממזמן, אבל בכל זאת:

יש את האנשים שחושבים שאני לא יודעת איך לחפש עבודה, אז מספרים לי על אתרי דרושים ספציפיים ועל חברות השמה, אין לי מושג למה הם חושבים שאני לא מכירה אותם ושאני לא יודעת איך מחפשים עבודה, אני בת 30+ עם מעל לעשור בשוק העבודה, אני מבינה שהכוונות טובות, אבל זה נשמע ממש מטופש שממליצים לי להיכנס לג'ובמאסטר כי מפרסמים שם הרבה משרות. גם חברות השמה אני מכירה, ועד עכשיו חלקן דיי אכזבו אותי (אני ארחיב על זה בהמשך), אבל יש אנשים שהתעקשו שאם אני רק אפנה לחברת השמה זו או אחרת ימצאו לי עבודה מייד, הייתי מישהי שחפרה לי והתעקשה והביאה לי את המספר של רכזת ההשמה שעזרה לה למצוא עבודה - זאת מישהי שעובדת כפקידת קבלה, וכשהסברתי לה שאני מחפשת עבודה בתחום אחר לגמרי זה לא עזר לי, היא התעקשה שלאותה רכזת בטח יהיו הרבה דברים להציע לי, וכשאמרתי לה שלמישהי עם תואר שני ויותר מעשר שנות ניסיון במקצוע ספציפי לא יציעו עבודה כפקידת קבלה מטעמי כישורי יתר, היא טענה שאין דבר כזה כישורי יתר, ושגם מישהי עם תואר שני יכולה לענות לטלפונים ולהכין קפה... על אפשרות שאני לא רוצה לעשות את זה היא לא חשבה.

באופן כללי אנשים מאוד רוצים לעזור, הכוונות מאוד טובות, אבל כשהן מגיעות מאנשים שלא באמת מכירים אותי, או שבכלל לא מכירים אותי (כמו חברות של חברות), וישר מציעים לי עבודות מזכירות, כאילו כל אשה היא מועמדת למשרת מזכירה, או משרות התחלתיות או חלקיות, ומנסים לשכנע אותי שזו משרה ממש טובה בשכר גבוה  (שכר גבוה זה יחסי מסתבר), ולא מבינים למה אני לא קופצת על זה ומעקמים את האף כשאני מסבירה שיש לי השכלה וניסיון ושדמי האבטלה שאני מקבלת יותר גבוהים מהשכר באותן עבודות לא מקצועיות שאתם מציעים לי, אז למה לי ללכת על זה?

ויש את האנשים שמתחילים עם התיאוריות, להם ברור איך זה שלא מצאתי עבודה כל התקופה הזאת (שהיא לא מאוד ארוכה, במיוחד לא במונחים של חיפוש עבודה, במיוחד אם לוקחים בחשבון את התקופה שהייתי בחו"ל), תיאוריות בסגנון "לא מצאת עבודה כי"... אולי לא מצאתי כי עוד לא התחלתי לחפש? אולי כי פסלתי בעצמי משרות שלא התאימו לי? ואולי בגלל שבמשרות מהסוג שאני מחפשת הקבלה היא לא מהיום למחר ובדרך כלל הליך הקבלה כולל מספר ראיונות ועוד מבדקים בנוסף, מה שאומר שהליך קבלה ממוצע יכול לקחת גם יותר מחודש? ואם במקרה כזה לא עברתי את השלב האחרון זה לא אומר שפסלו אותי בגלל שעשיתי רושם גרוע, אלא כי היו צריכים לבחור מישהו מהמועמדים הסופיים ולמרבה הבעסה בחרו במישהו אחר, אם עברתי את שלושת השלבים הראשונים, כנראה שכן עשיתי משהו נכון, וזה בטח לא אומר שבטח יש בעיה עם הקו"ח שלי או שאני מכוונת למקום הלא נכון.

לפעמים אני בכלל מרגישה כאילו זה מאוד מפריע לאנשים האלו שאני מובטלת באופן אישי, ולכן הם ממש מתעקשים להסביר לי איזה טעויות אני עושה ולמה כדאי לי לפעול אחרת, ולצד הקטעים המעצבנים שסיפרתי יש את אלו שלא באמת יודעים מה זה להיות מובטל בימינו, ומביאים כל מיני טענות שטותיות על נושא דמי האבטלה - קיבלתי למשל המלצות לא לחתום מלכתחילה מגובות בטיעונים מטופשים, בין היתר טענו שגם ככה יאלצו אותי לעבוד בעבודות זוטרות שיציעו לי בלשכה ואני לא אוכל לסרב - רק שבלשכת האקדמאים דברים הולכים אחרת, במיוחד בגיל שלי, אני נמצאת במצב שיכולים להציע לי רק עבודה מתאימה, משמע מתאימה להשכלה ולניסיון הרב שלי. אחרים חושבים שהלשכה יכולה לפתור לי את כל הבעיות ולמצוא לי עבודה, אבל ללשכה בדרך כלל אין עבודות שמתאימות לאנשים מנוסים, מעסיקים שמחפשים שכמוני לא עושים את זה דרך הלשכה...

חפרתי המון, מקווה שפה לפחות לא ינסו להציע לי לעבוד בשירות לקוחות 

לצפיה ב-'יש כאלו תקופות בחיים'
יש כאלו תקופות בחיים
21/07/2017 | 16:03
1
111
מצד אחד, אני שמחה שכתבת ושמחה שאת רואה בפורום מקום טוב לשפוך ולשתף, אפילו שהוא לא פעיל... מהצד השני, סיפרת דברים מתסכלים ומאוד לא משמחים.

אני מאוד מבינה אותך, אני בטוחה שמספיק קשה לך במצב הנוכחי כמובטלת בלי כל הניג'וסים והחפירות שאת מתארת, שלמען האמת לא מפתיעים אותי, זה כל כך ישראלי וקיים בכל תחום כמעט, הזכרת לי לא מעט קטעים שעברתי בחיי בנושא התעסוקתי, ולא רק בתקופות של חיפושי עבודה אלא בכלל, וגם לא רק בתחום התעסוקתי, זה קטע ישראלי כזה שאנשים רואים לנכון להתערב לאנשים בחיים גם אם בכלל לא מבקשים את עצתם.

כתבת בסיפא שאת מקווה שלא יציעו לך פה לעבוד בשירות לקוחות - בלי צחוק בכלל, מצאתי את עצמי לא אחת מנסה להסביר לאנשים למה אני כבר לא בכיוון הזה, כשבימינו יש כבר שדרוג שהזכרת אותו בעצמך - הצעות עבודה כמזכירה, כשיש לי המון כבוד למזכירות באשר הן וכל עבודה מכבדת את בעליה, אבל לא כל אשה צריכה לעבוד כמזכירה, יש דיי והותר אפשרויות בשוק העבודה, וביננו - ברוב המקרים כשמציעים לך הצעה כזאת זה נובע מסוג של זלזול או התנשאות, או יציאה מנקודת הנחה שאין לך אפשרויות טובות יותר, וזה יכול להיות גם מאוד מעליב. ואכן יש גם את הבעיה של כישורי יתר, ומי שאמרה לך שאין דבר כזה כנראה חיה בכוכב אחר, אפילו בתקופה שחיפשתי עבודות זמניות בין עבודות היו מעסיקים שלא רצו אותי בטענה של כישורי יתר, אז במקרה של עבודה קבועה ברור שהמעסיק ההגיוני לא ייקח מישהי עם תואר שני שתבצע עבודה מהסוג שמציעים לבוגרות תיכון (וגם בשכר תואם), כי ברור שברגע שהיא תמצא משהו יותר טוב היא תעזוב. 

מה אני יכולה לומר לך? העצה הכי טובה שלי שיישמתי אותה בתקופות של חיפושי עבודה, היא לא לשתף אנשים עד כמה שניתן, כי גם אנשים עם כוונות טובות יכולים להיות מעיקים בצורות כאלו. יש את מי שמאמינים ב"שלח לחמך", אבל כל עוד לא מדובר באנשים שעוסקים בתחום שלך ומכירים, אין סיבה לשתף, כי אז קורים מקרים כמו שאת מתארת וגם אני עברתי אותם (ועוד רבים וטובים). בזמנו חברה לא קרובה שאלה למה אני לא מפרסמת בפייסבוק שאני מחפשת עבודה, הסברתי לה שמהניסיון שלי התוצאה היא בעיקר כל מיני הצעות מטופשות ולא רלוונטיות, אז אני מעדיפה למנוע את זה. זה לא מנע ממנה לעשות משהו דומה מייד לאחר מכן. הכוונות טובות, התוצאה נוטה להיות מעצבנת  

ולגבי חברות השמה - גיליתי שזה מאוד תלוי גם בחברה עצמה וגם ברכזת, ואצל בעלי ניסיון זה בכלל הולך אחרת, אם תרצי אשמח לתת לך המלצה בפרטי, גיליתי עד כמה ההבדלים בתחום הזה עצומים, ויש הבדל לא רק בהשמת בכירים מול השמת חסרי ניסיון/חברות השמה "מעורבות", ההבדל טמון גם בניסיון של רכזת ההשמה עצמה ובהיכרות שלה עם השוק הספציפי של תחום העיסוק שלך, יש רכזות השמה שנוטות להקל בזה ראש. כמו שכתבת, בשלב מסוים בקריירה מרבית המשרות כוללות הליך קבלה ממושך שלוקח גם זמן (אפילו יותר זמן מהליך קבלה למשרת שירות לקוחות שכוללת מרכז הערכה ), ולכן זה ידוע שתקופת חיפוש עבודה יכולה להתמשך גם מספר חודשים, כי גם אם תתקבלי למקום הראשון שהגשת אליו מועמדות, עד שתעברי את כל ההליך יעברו לפחות חודשיים אם לא יותר. בקצרה - אני כן בעד לתת צ'אנס לחברות השמה, אבל צריך לדעת איך לעשות את זה.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה ואת מוזמנת להמשיך ולשתף פה, אולי בהמשך יצוצו עוד סמויים והפורום יחזור לפעילות...
לצפיה ב-'צרת רבים חצי נחמה'
צרת רבים חצי נחמה
27/07/2017 | 21:52
73
בדיוק לדברים כאלו התכוונתי - ולא נראה לי הגיוני שרק את ואני מודעת לדברים המאוד הגיוניים האלו. לא תמיד זה מגיע מתוך זלזול או התנשאות, אחת מאלו שהתווכחו איתי ממש זו מישהי שבעצמה עובדת בתור מזכירה זוטרה והגיעה לעבודה הזאת דרך חברת השמה וניסתה לשכנע אותי שהדבר הכי טוב בשבילי זה לדבר עם מי שסידרה לה את העבודה שתמצא לי עבודה דומה. מכמה אנשים קיבלתי עצה מטופשת להתחיל לעבוד  באיזו משרה התחלתית ואומרים לי שאני יכולה להתחיל מלמטה ולצבור ניסיון ולהתקדם – אבל אני כבר אחרי השלב הזה, איזו סיבה יש לי להתחיל שוב מההתחלה בגילי הלא צעיר ועוד במקומות מהסוג שמה יעזור לי להתקדם בהם? אם כבר יותר הגיוני לנסות להשתלב במשרות מטה במקומות כאלו, אבל גם זה לא תמיד מתאים. 

אני לא יודעת באיזה חברות השמה היית, יצא לי להיות אצל כמה בקשר למשרות ספציפיות, וחוץ מהמשרות האלו הן לא הציעו לי כלום ורק נתנו לי את התשובה הלקונית "אם יהיה לנו משהו נתקשר אלייך", מה שלא כל כך נראה לי שיקרה. מצאתי את עצמי גם אצל מנהלת של חברת השמה קטנה שממש תסכלה אותי, הרגשתי כאילו היא מנסה להוריד לי את הביטחון ולגרום לי להרגיש קטנה, למרות שהגעתי אליה אחרי פחות מחודש של חיפושים היא הציגה את המצב כאילו ברור לה שמשהו ממש דפוק אצלי שעוד לא מצאתי עבודה קבועה, העלתה כל מיני תיאוריות למה אני לא עוברת ראיונות (עוד לפני שהגעתי לראיונות, זה היה ממש אחרי שחזרתי מחו"ל) ובסוף  בכלל לא הגישה את המועמדות שלי למשרה שהציעה לי, אז שלחתי את קורות החיים שלי ישירות לחברה והם זימנו אותי לראיון, ואמרו לי שאני לא מתאימה לאותה משרה בטענה של כישורי יתר... אבל הציעו לי משרה אחרת אצלם, שגם אליה לא התקבלתי בסוף, אבל אני מניחה שאם זימנו אותי לשני ראיונות נפרדים וביקשו ממליצים, כנראה שכן עשיתי רושם טוב. אני יודעת שלא כולן ככה ויש רכזת השמה ענייניות, אבל זו התמונה שעולה לי בראש. 

אני גם משתדלת לא לשתף יותר מדי אנשים, אני גם ממש לא אוהבת אנשים שמבקשים שאני אעביר להם את קורות החיים שלי, כשאף פעם לא מדובר באנשים מהתחום שלי או כאלו שיכולים באמת לעזור לי, והאנשים האלו לא מבינים למה אני לא רוצה שקורות החיים שלי יתפזרו בכל מיני מקומות לא קשורים. אבל תמיד הנושא עולה, שואלים איפה אני עובדת ומתחילים לחקור...
לצפיה ב-'מישהו עוד קורא פה לפעמים? '
מישהו עוד קורא פה לפעמים?
10/07/2017 | 20:47
7
144
אנא השמיעו קול, גם אם רואים את ההודעה באיחור, אם אני אדע מי פה, יהיה לי יותר קל להפעיל את התכנית החדשה להחייאת הפורום 
לצפיה ב-'אני מתגעגעת לסיפורים '
אני מתגעגעת לסיפורים
10/07/2017 | 20:52
4
27
לצפיה ב-'את מוזמנת לשתף בסיפורים משלך'
את מוזמנת לשתף בסיפורים משלך
10/07/2017 | 21:08
3
75
ואולי עוד אנשים יצוצו  
לצפיה ב-'ששש, אני בכלל לא קשורה לנושא הפורום...'
ששש, אני בכלל לא קשורה לנושא הפורום...
10/07/2017 | 21:11
2
24
לצפיה ב-'אין דבר כזה'
אין דבר כזה
10/07/2017 | 23:09
1
76
כולנו נתקלים באנשי שירות מדי יום, וכולנו יכולים לספר חוויות בנושא.

שאני אזכיר לך כמה שנים אני כבר לא בעסק של שירות לקוחות?

לצפיה ב-'אני חושבת שעשית לי מזל רע...'
אני חושבת שעשית לי מזל רע...
11/07/2017 | 20:54
86
הלכתי היום למדוד בגד ים בחנות של רשת.
אחת מאלה עם מחירים שמתחילים ב-300(לכל חלק).
נכנסת ולא רואה אף מוכרת, רק לקוחה אחת שסתם עומדת בחנות.
באסה כי רציתי עזרה אבל החלטתי לקחת בגד ים מהתלייה ולמדוד.
כמובן שהוא קטן.
יוצאת, מחפשת מוכרת. אין בכלל.
מתלבשת, מתכוונת לצאת והגברת הופיעה.
מסתבר שהרוב נמצא במגירות והיא מוציאה לי חזיה אחת.
הולכת למדוד. לא מתאים.
רוצה לבקש ממנה מידה אחרת, אבל היא עומדת בכניסה לחנות ומפטפטת עם החברה שלה.
כלומר כל פעם שאני צריכה מידה אחרת, אני צריכה לצאת מהתאים(כמעט ערומה) ולגשת עד הכניסה לחנות.
אחרי כמה מדידות התייאשתי.
וחבל, כי מצאתי בגד ים ממש יפה, רק שלא הייתה לה את המידה שלי.
ולא נראה שהיה לה כח לנסות להיות שירותית ולחפש אותו בסניף אחר...
לצפיה ב-'אני קופצת לפה לפעמים'
אני קופצת לפה לפעמים
18/07/2017 | 19:52
75
ושמחה לגלות שיש מי שנמצא בפורום, עוד מעט תבינו למה.
לצפיה ב-'מציצה לפעמים'
מציצה לפעמים
24/07/2017 | 11:50
34

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שחר לרום-השקעות נדל
שחר לרום
פורום השקעות נדל
פורום השקעות נדל"ן ביוון
פרסום נדל
בעלי עסק בתחום הנדל"ן?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה