לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1702017,020 עוקבים אודות עסקים

פורום אסטרולוגיה

פורום אסטרולוגיה הוא כאמור פורום המיועד לשאלות, תשובות ודיונים בכל הנוגע לנושא המעניין והמרתק שנקרא אסטרולוגיה.
הפורום פתוח לכולם: כל אחד מוזמן לשאול שאלה, לתת תשובה לשאלה, לפתוח דיון ולהעלות כל נושא הקשור לאסטרולוגיה.
שתפו אותנו באירועים המיוחדים הקשורים לכוכבים.
הפורום הזה רוצה להיות מקום פתוח ודינמי, כל אחד מוזמן לתת עצות אבל: כל תוכן הפורום הינו בגדר המלצה בלבד והמערכת אינה אחראית לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה.
הנכם מוזמנים להשתתף בדיונים ולשאול שאלות מעניינות ומאתגרות. כול אחד רשאי להביע דעה מזווית ראייתו המפרגנת, או המבקרת- תוך התחשבות בדעתו המנוגדת של האחר. בפורום זה הנכם מוזמנים להשכיל או לתרום מניסיונכם בתחום האסטרולוגי.

אודות הפורום אסטרולוגיה

פורום אסטרולוגיה הוא כאמור פורום המיועד לשאלות, תשובות ודיונים בכל הנוגע לנושא המעניין והמרתק שנקרא אסטרולוגיה.
הפורום פתוח לכולם: כל אחד מוזמן לשאול שאלה, לתת תשובה לשאלה, לפתוח דיון ולהעלות כל נושא הקשור לאסטרולוגיה.
שתפו אותנו באירועים המיוחדים הקשורים לכוכבים.
הפורום הזה רוצה להיות מקום פתוח ודינמי, כל אחד מוזמן לתת עצות אבל: כל תוכן הפורום הינו בגדר המלצה בלבד והמערכת אינה אחראית לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה.
הנכם מוזמנים להשתתף בדיונים ולשאול שאלות מעניינות ומאתגרות. כול אחד רשאי להביע דעה מזווית ראייתו המפרגנת, או המבקרת- תוך התחשבות בדעתו המנוגדת של האחר. בפורום זה הנכם מוזמנים להשכיל או לתרום מניסיונכם בתחום האסטרולוגי.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 שלום וברוכים הבאים לפורום אסטרולוגיה! בין דפינו תוכלו למצוא דיונים חמים ותשובות לשאלות שמעניינות אתכם בתחום!
אציין כאן שהשאלות בפורום לא מהוות תחליף לייעוץ אסטרולוגי מוסמך, ולשאלות כגון: "תאריך הלידה שלי הוא... ושעת הלידה... מה זה אומר בעתיד?"
אמנם תיתכן 'חריגה' שבה בכול זאת תתקבל תגובה לשאלה, אך היא תאופיין בתשובה קצרה וכללית בלבד ללא התייחסות מעמיקה ואישית.
על פורום זה להישאר נקי מפרסומים מסחריים, ממניעים 'זרים', מפגיעה אישית ומשפה לא נאותה- לרווחת הגולשים.

אין זה אומר שאנחנו כאן בפורום, לא מעודדים דיונים על המידע שאתם מוצאים כמעניין: החל ממצבים כוכביים, השוואה בין מזלות שונים, התאמת מזלות ופירוש מילוני של מושגים באסטרולוגיה.
הפורום אמור להיות דינמי ולעתים גם מכוון, אך בשום מקרה אין לבעלי האתר או למנהל הפורום אחריות כלשהי, לגבי אמירות/המלצות, ובעיקר לא לפגיעה אישית אקראית במשתתפי הדיון- מצד גולש זה או אחר.
בברכת ביקור מועיל ומהנה בפורום,
אודי ברגר,
אסטרולוג, יועץ זוגי ומגשר משפטי.
המשך >>

לצפיה ב-'כירון'
כירון
23/08/2016 | 14:45
3
82
מאוד ממעניין כיצד ואיך הוא משפיע על החיים שלנו אם כבר מדברים על מזל בתולה. לאחרונ ה נתקלתי במפות שכרון שם מככב בצמידות לשמש . מה דעתכם? כיצד זה משפיע על האופי?
לצפיה ב-'הכרתי אדם כזה'
הכרתי אדם כזה
25/08/2016 | 00:31
2
61
עם שמש באריה בבית 7 בצמידות מדוייקת לכירון (ועוד במולות לשבתאי בדלי בבית 1). אדם ביקורתי שרואה כל פגם קטן אצל אחרים ולא מצליח להתעלם מזה בשום אופן,  אבל יש לו אותה ביקורת כלפי עצמו. אבל אני חושב שזו תהיה טעות להסיק רק על סמך מפה אחת ועל מסך אדם אחד. אני לא מומחה גדול לכירון אבל אני חושב שצמידות כזאת מצמצמת את השמש, מרסנת אותה, כובלת אותה לפרטים קטנים, לפגמים, לחולשות. ומצד שני אם עובדים איתה נכון, גם מסוגלת לפרוט את החזון של השמש לפרטים ולתרגם את הרצון של השמש ליכולות וכשרונות ויכולת להפוך אותו למציאות. אדם שמהנדס את סביבתו, מתאים אותה לעצמו, כל פרט חשוב, כל פעם משנה ומזיז ואף פעם לא מרוצה. יכול להשקיע שנים בתחביב או כישרון תובעניים ולהגיע לממחיות ושליטה. בכלל, עניין השליטה חשוב פה - בעצמו או באחרים. שום דבר לא מקרי, הכול צריך להיות מתוכנן, כל פרט, כל תגובה. 
לדעתי לפחות.
לצפיה ב-'הי ראש סוס נכון '
הי ראש סוס נכון
25/08/2016 | 11:49
1
28
זו גם ההתרשמות שלי . קצת דומה לשמש בתולה
לצפיה ב-''
25/08/2016 | 12:59
2
לצפיה ב-'קולולולו למזל בתולה,בדקות הקרובות השמש עוברת למזלם'
קולולולו למזל בתולה,בדקות הקרובות השמש עוברת למזלם
22/08/2016 | 16:04
52
איזה יופי לנולדים בימים הקרובים ,השמש שתיכנס לבתולה תצטרף לכוכבים מרקורי,ונוס וצדק,(גם ר' דרקון שם)שלושת הכוכבים גם יהיו צמודים במפת הנולדים בימים הקרובים.
יכולה להיות חגיגה.

אבללל,,,,לא לשכוח לבדוק "תקלות" של היבטים בין כוכבים.

שיהיה במזל !!!
לצפיה ב-'היי חברים, לקבלת מסרים בתקשור בכל נושא או שאלה '
היי חברים, לקבלת מסרים בתקשור בכל נושא או שאלה
18/08/2016 | 09:14
7
84
צרו עמי קשר דרך המייל: oferavraham83@gmail.com

או דרך הקבוצה בפייסבוק: https://www.facebook.com/groups/1713925202164127/?...

אשמח לתת לכם הכוונה וייעוץ.

יום נפלא!

בברכה,

עופר אברהם
לצפיה ב-'את מי אתה מתקשר?'
את מי אתה מתקשר?
19/08/2016 | 13:26
51
איזו ישות משתמשת בך כ- channel למסרים?
דומה כי טעית בפורום. נסה פורום מספר 1149.
לצפיה ב-' עופר אברהם ! אתה בודק דאר?פניתי אליך לפני שבוע באימל-'
עופר אברהם ! אתה בודק דאר?פניתי אליך לפני שבוע באימל-
21/08/2016 | 16:32
5
36
טרם נענתי.

לצפיה ב-'מזל טוב מתלמד היתה לך יומולדת לא מזמן'
מזל טוב מתלמד היתה לך יומולדת לא מזמן
22/08/2016 | 00:11
2
21
לצפיה ב-'אניה'
אניה
22/08/2016 | 07:15
24

קבלי לייק.....
לצפיה ב-'כן,תודה אניה זה היה ב-4/8 השמש כרגע ב- 29.49.42 באריה,אוטוטו'
כן,תודה אניה זה היה ב-4/8 השמש כרגע ב- 29.49.42 באריה,אוטוטו
22/08/2016 | 15:29
18
בבתולה,,,ושוב תודה. 
לצפיה ב-'בוקר טוב מתלמד 8'
בוקר טוב מתלמד 8
22/08/2016 | 07:13
1
39

לא משנה מהו יום הולדתך, אך האריה חסר במחוזותינו. 
מזל טוב ליום הולדתך באשר הוא: הרבה בריאות, אושר ונחת מהסובבים אותך.

אודי ברגר
לצפיה ב-'תודה אודי-מוטב מאוחר מאשר אף פעם,השמש כרגע ב-29.48.51 באריה '
תודה אודי-מוטב מאוחר מאשר אף פעם,השמש כרגע ב-29.48.51 באריה
22/08/2016 | 15:20
17
אוטוטו היא עוברת לשכני  מזל הבתולה,
אצלי השמש ב-11.38 באריה,כלומר בשלישון השני של מזל אריה אשר מושפע לפי תורת האסטרולוגיה מכוכב צדק. 
ואם בשלישונים עסקינן,אשמח לקבל הסברך על משמעות השפעת כוכב צדק בשלישון השני של  מזל אריה.
יחסיי בחיים עם צדק לידתי מורכבים,הוא נמצא  ב-25 בגדי בבית-3 בנסיגה(האופק ב-10.30 בבית 1 בעקרב).
אירוע מיוחד בחיים-ביתי הגדולה נולדה כשצדק היה  בנסיגה וצמוד לקו האופק שלי בעקרב.
לצפיה ב-'משמעות פלוטו בבית 5 בסולר ריטרן'
משמעות פלוטו בבית 5 בסולר ריטרן
18/08/2016 | 14:11
5
78
האם מישהו יודע מה המשמעות. והאם זה יכול לרמז על קשר עם מישהו כשבקומפוזיט יש פלוטו בבית 5 (בנתיים זה קשר בוסר)
לצפיה ב-'המשמעות על פי נסיוני (ט"ו באב שמח לך ולכולם) היא....'
המשמעות על פי נסיוני (ט"ו באב שמח לך ולכולם) היא....
18/08/2016 | 16:43
4
67

כן. למי שמעוניין בקשר עם נסיך...כזה אני מציע לשמור על הקשר הזה ולהתקדם בצעדים הכי קטנים (אם קיימת סבלנות מספקת) להוריד צפיות שזה יהיה מהיר, יחד עם זאת יהיו סימנים מובהקים של רצונו לקשר הכי כנה שאפשר, כמקביל לעידן חדש שיחזיר לו את האמון  באהבה (5), בעצמו ובבני המין השני (מול בית 11...המשגיש את הצורך בידידות ובחברות- אמת.

לכן מציע שהמעוניין/ת השואלת או כול מי שמתעניין בתשובתי הניתנת ברגע זה, שכדאי 'למקבל' (במקביל- בחיקו של... מישהו אחר או בחיק הסבלנות) לקשר הזה כי הקשר 'הזה' הוא קשר בעייתי מבחינת ניידות - נגישות, אך כאמור יש בו ברק שאי אפשר שלא להתמגנט מזוהר מעמקייו המתחדשים (פלוטו).
לצפיה ב-'אודי תודה מה שמעניין מאותי'
אודי תודה מה שמעניין מאותי
18/08/2016 | 21:05
3
24
(סליחה על החפירות) זה האם עצם העובדה שבמפת חזרת השמש שלי פלוטו ממוקם בבית חמש , וגם בקומפוזיט עם הנסיך (אלק נסיך) פלוטו בחמש אומר שהקשר הזה יתממש (כבר שנה יש גישושים ותחושה של משהו עוצמתי וגם חשש מזה)
לצפיה ב-'ערב טוב....לך. כבר כתבתי לגבי הצורך בסבלנות של ספינקס...'
ערב טוב....לך. כבר כתבתי לגבי הצורך בסבלנות של ספינקס...
28/08/2016 | 23:29
2
21

את זקוקה לסבלנות של ברזל, והקשר הזה לדעתי יטריף אותך עד שביום בהיר אחד או ערב גשום אחד תעשי 'לו' סוף.
זה יהיה כתוצאה של פליטת פה או כול סיבה של התבטאות שלא 'במקום' - מצידו. יותר נכון כתוצאה מחוסר טאקט.
אך במפתיע הוא לא ירפה ושוב ....יאותת בסימנים בניגוד לרצונך.
באזור אמריל מאי ולאחר חודש וקצת שלא, פתאום שוב סימנים...וטביעות אצבעות חדשות על לוח הסקרנות.
ראוי לציין שכול קשר המכבד אותך ושמעניק לך יחס טוב ותשומת לב - גם אם הוא לא קשר במלוא מובן המילה, אמור להתקבל בברכה כי הוא משמש וישמש לך כמשענת בשעת התוגה...האוחזת בך מאז ההתאלמנות ועד היום.
אז מה אכפת לך שמחזרים אחריך. מה?!...למה להתעקב לחשוב "כמה זה עולה לי"....כשזה בכלל לא עולה לי?!
לצפיה ב-'חחחחחחחחחח רק עכשיו ראיתי'
חחחחחחחחחח רק עכשיו ראיתי
29/08/2016 | 22:51
1
12
תודה רבה .אין עליך.....
לצפיה ב-' שבתאי על ציר בית 7 בצמידת לזנב הדרקון...'
שבתאי על ציר בית 7 בצמידת לזנב הדרקון...
29/08/2016 | 22:57
16
לא מרשה לעצמו להתיחס לאף אחד "סתם"
לצפיה ב-'מהם 28 מעונות הירח?'
מהם 28 מעונות הירח?
18/08/2016 | 08:07
24
במטפיסיקה סינית
לצפיה ב-'איך מתמודדים עם מאדים בדגים? :('
איך מתמודדים עם מאדים בדגים? :(
11/08/2016 | 13:58
7
138
יש מיקום או היבט עם יותר הרס עצמי, ותרנות מוגזמת ונטייה להתאבדות מאשר מאדים בדגים? 
לצפיה ב-'מאדים בדגים'
מאדים בדגים
11/08/2016 | 23:22
6
88
תלוי לאן לוקחים את התכונות שלו . מאדים בדגים יפעל בהזדהות ובהבנת הזולת, ידע להיות מניפולטיבי כשצריך (לטוב או לרע) נטיה להתאבדות לא בהכרח קשורה למיקום מאדים.

לצפיה ב-'תודה. רשימת האנשים עם מאדים בדגים'
תודה. רשימת האנשים עם מאדים בדגים
12/08/2016 | 09:26
5
109
מדברת בעד עצמה-> בכלל, שמתי לב לזה אחרי שקראתי מאמר של האסטרולוגית פנינה כץ. http://www.pninastro.com/מרס-במזל-דגים/
בקשר למניפולציה, אני לא חושבת שהיא משמעותית במיקום הזה של דגים (בטח כשיש שמש בשור ויופיטר בטלה כמו אצלי) ודווקא יש סיכוי יותר להיות קורבן למניפולציות, בייחוד כשונוס בדגים בא לבקר. 
לצפיה ב-'מרס מוציא לפועל את תכונות המפה'
מרס מוציא לפועל את תכונות המפה
12/08/2016 | 11:52
4
63
לא ניכנסתי ללינק ששמת מתוך חוסר זמן. לביתי יש מארס בדגים וגם לאמא שלי (ז"ל) לי יש מארס ממש על גבול שור בסוף טלה. אני יכולה להגיד לך שכשהבת שלי (שהיא אש אש אש) פונה לאדם על מנת להגיע לאמת כלשהי או להשיג משהו היא פונה לרגשות, וכן נכון יש עצלות מסויימת, עד שזזה .(אימי היתה אותו דבר) אני עם המארס טלה-שור הזה מחליטה משהו ועושה מיד בלי לחשוב שזה לפעמים טוב ולפעמים פחות טוב, רוצה משהו אומרת ישר בלי צנזורות מיותרות ולפעמים זה פוגע ולא ממש משיג את המטרה. לא אמא שלי לא רצתה להתאבד מקווה שגם ביתי לא תרצה. אחד /שניים עשר מהאוכלוסיה יש להם מארס בדגים אי אפשר להסיק מסקנות כה נחרצות מכוכב אחד במפה שהיא השתקפות שלנו על כל המכלול. מרבס וונוס בדגים בטח גורם לך להיות יצירתי מאוד

לצפיה ב-'אין לי ונוס בדגים, התכוונתי במפה הכללית אצל כולם. לא חשוב, '
אין לי ונוס בדגים, התכוונתי במפה הכללית אצל כולם. לא חשוב,
13/08/2016 | 20:16
3
51
שבוע טוב.
לצפיה ב-'התכוות שכשי מפה עם מרס בדגים , כשונוס נכנסת לדגים'
התכוות שכשי מפה עם מרס בדגים , כשונוס נכנסת לדגים
13/08/2016 | 20:58
2
37
אז אפשר לעשות על בעל המפה מניפולציות? מצטערת אם לא הבנתי נכון
לצפיה ב-'כן, כשונוס נמצאת במפת השמיים הכללית. שבוע טוב'
כן, כשונוס נמצאת במפת השמיים הכללית. שבוע טוב
13/08/2016 | 22:34
1
16
לצפיה ב-'שבוע טוב '
שבוע טוב
13/08/2016 | 22:36
21
לצפיה ב-'הנה משהו מרתק על סגנון התכתבות, או נכון יותר, העדר סגנון.'
הנה משהו מרתק על סגנון התכתבות, או נכון יותר, העדר סגנון.
13/08/2016 | 21:48
417
אני מציג חילופי מסרים בין Y. Welis לביני.
המסרים הם stacked כרונולוגית, ולכן יש לקראם מן התחתית מעלה.

נשלח ע"י: backbencher 
אל: Y. Welis, 
נושא: תגובה: בכיין, רע-מזג, 
תאריך:     13/08/2016 בשעה 18:03
ווליס, יקירי, האם אתה במקרה מתפרנס מאסטרולוגיה? 
אם כן - חימתך נטולת המצרים, ומשטמתך שאינה בת-כיבוש - מובנים. אחרת - דומה כי אתה זקוק לעזרה מקצועית. 

ומה פירוש "אני לא היחידי שיחפש אותך. יהיו עוד"? 
האם אנשי כנופיית לה-פמיליה סרים למשמעתך? 

תאריך:     13/08/2016 בשעה 14:06 

אני רואה כי אתה מתקשה למצוא את השקע הגופני המתאים בגופך, לצורך הטמנת איומך הראשון, ומוסיף עליו איום נוסף. סביר כי כולך שקע גופני אחד גדול כזה, ואז מן הסתם לא יחסר מקום לאיומים נוספים להם יש לצפות, לנוכח אבדן עשתונותיך. 
==================================================================== 
נשלח ע"י: Y. Welis 
אל: backbencher, 
תאריך: 13/08/2016 בשעה 13:33 

אני את שלי אמרתי. תעשה כמו שאתה מבין.  

אני לא היחידי שיחפש אותך. יהיו עוד.   

קיבלת אזהרה. 

תאריך: 13/08/2016 בשעה 12:27 
מר וליס, sore loser, עצתך יקרה מאד, ועל כן אני מציע כי תנצרנה היטב, ותטמינה, למשל, בשקע גופני נסתר כלשהו בגופך, מקום שאין השמש שוזפתו לעולם.  

האיום שלך, "אם תחזור לשם שוב - אחפש אותך, על כל המשתמע מכך" - מטופש, ומעיד כי אתה אובד עשתונות, ולכשתתעשת - אולי תבין מה עלולה להיות משמעותו עבורך.
מכל מקום, את הבחירה שלך כבר עשית והיא מונצחת כאן בחילופי המסרים האישיים הללו. 

בדיוק כפי ששיערתי - אינך מצליח להתאושש מהצגתי אותך במערומיך כאן:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/79/181011224...  

אוילותך נשמרת בארכיון הפורום ועלולה לנגחך לנצח כל אימת שתפשוק שפתיים ותעוף על עצמך יתר על המדה.  
נשלח ע"י: Y. Welis 
אל: backbencher, 
תאריך: 13/08/2016 בשעה 02:04 

ממש. 

מציע לך כך: אל תחזור ל'אסטרולוגיה', לא בשמך ולא כ'אורח', ולא אחפש אותך. מצידי תמשיך להטריל את שאר הפורומים. 

אם תחזור לשם שוב - אחפש אותך, על כל המשתמע מכך. 

הבחירה שלך. 

תאריך: 12/08/2016 בשעה 17:14 
ראה, ננזפת... http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/79/181111477...
לצפיה ב-'לפני כמה שנים '
לפני כמה שנים
12/08/2016 | 17:27
4
63
התפתחה האסטרולוגיה?
לצפיה ב-'מכיר את המחקר הזה, קשה לדעת ממש בדיוק מתי...'
מכיר את המחקר הזה, קשה לדעת ממש בדיוק מתי...
12/08/2016 | 21:51
35

אבל המאמר המאוד מעמיק הזה מנסה לעשות זאת.

כמו בכול תחום שהתפתח אמפירית, יש את השלבים אותו סוקר המאמר/מחקר שלפנייך:

שבת שלום.
לצפיה ב-'המערבית המקורית - 4000 לפחות... '
המערבית המקורית - 4000 לפחות...
13/08/2016 | 13:47
1
18
אבל המודרנית המוכרת - בעיקר במחצית המאה העשרים.

בנוסף יש אסט' הודית וסינית, שיתכן שעתיקות לא פחות, אם לא יותר.

לצפיה ב-'דומה כי דווקא המאה העשרים הקשתה על האסטרולוגיה, בכך'
דומה כי דווקא המאה העשרים הקשתה על האסטרולוגיה, בכך
13/08/2016 | 17:57
46
שבמהלכה הסתיים גיבוש נהלים מפורטים לבחינה שיטתית של טענות, ובכלל זה הגדרת מבחנים סטטיסטיים לקביעת מובהקותן.

הנה מקבץ בן חמשה חלקים שנושאו "אסטרולוגיה במבחן", הסוקר סוגיות שונות באסטרולוגיה:
לצפיה ב-'הועלה מאמר חדש לאוויר בשם: מחזוריות ההיסטוריה‬'
הועלה מאמר חדש לאוויר בשם: מחזוריות ההיסטוריה‬
07/08/2016 | 21:26
19
138
המאמר עוסק בשינויים האוניברסליים העתידיים החל משנת 2008 ועד ל-2024
מאמר זה נכתב ב-2008 וחלק ניכר מהאירועים -עד כה- התגשמו במדויק.
הנה הוא לפניכם, לחצו על הלינק ותשפטו גם אתם בעצמכם:

לצפיה ב-'תודה על המאמר. אני מבין שיש לנו שבוע נקי מ'אורחים'...'
תודה על המאמר. אני מבין שיש לנו שבוע נקי מ'אורחים'...
07/08/2016 | 22:28
12
50
כך שכדאי שננצל אותו לפני שהטרול יחזור.

לצפיה ב-' על הכומר שהיה לאבי תורת המפץ הגדול'
על הכומר שהיה לאבי תורת המפץ הגדול
08/08/2016 | 13:59
11
49
אמנם זה לא נושא הפורום, אבל לצורך סיום ה'דיון' שהחל למטה עם הטרול, שבסופו של דבר תרם משהו - למדנו דברים חדשים: גם הסיטואציה השלילית ביותר יכולה להפיק דברים חיוביים.

ז'ורז' אנרי ז'וזף אדואר למטר (1894-1966) היה כומר ישועי בלגי, שלמד כמורה במקביל ללימודי אסטרופיזיקה. ב-1927 פירסם במאמר את פרשנותו לתורת איינשטיין, ומצא שהיקום החל כ'אטום' והתרחב במה שידוע היום כ'מפץ הגדול' (משהו שאיינשטיין סירב לקבל משך שנים, עד שהשתכנע).

בשנת 1960 הוא מונה ל'מונסניור' - תואר כמורה שמוענק ע"י האפיפיור לטובים מבין הכמרים.

הוא היה השילוב המושלם (גם אם לא היחיד - קאקו ב'עולמות מקבילים' מזכיר אסטרופיזיקאי שנעשה לכומר, ואחד שעשה את הדרך ההפוכה), ואף טען כנגד קבלתה של הכנסיה הקתולית את עיקרון 'המפץ הגדול' (ב-51'):

'.... למטר התרעם על ההכרזה ויחד עם היועץ המדעי של הוותיקן, שכנע את האפיפיור שלא לעסוק עוד בקוסמולוגיה. כקתולי אדוק התנגד למטר לעירוב של מדע ודת, [גם] אם כי סבר שאין סתירה בין שתי החוויות האנושיות האלה.'

זו היתה טענתי למטה - שבפועל יש הפרדה מוחלטת בין אמונה למדע. אדם עשוי להיות מאמין בניסים אלוהיים, ומדען רציונאליסט באותה המידה, מאחר ומדובר במישורים נפרדים שלעולם לא יפגשו.

למטר מרצה על פיזיקה במדי כומר:

בכך סיימנו את הדיון והוכחנו את ההפרדה בין אמונה למדע. QED.

מאמר על למטר באתר מכון וייצמן -
לצפיה ב-'...Close, but no cigar'
...Close, but no cigar
09/08/2016 | 18:23
10
123
ראשית, טענת כי "נטל ההוכחה הוא על כל מי שטוען משהו, נקודה" ובכך חשפת אי-הבנה מהותית, אותה אתה ממשיך לנסות לטשטש, של אופן הטיפול בטענות על עניני מציאוּת (להבדיל מאופן הטיפול בטענות מענפי מתמטיקה).
שנית, לאורך כל הויכוח שם התיחסתם שניכם, בלא הסתיגויות, למדענים חרדים, ואוזכרו אך ורק מדענים ישראליים. אז נכון שמצאת לבסוף כומר התומך ביקום מתפשט (וזה הוסק באופן מבריק על ידיו רק על סמך הפתרון של מערכת משוואות תיאורית היחסות הכללית), עוד בטרם נתקבל אישוש תצפיתי להתפשטות היקום, מ- Edwin Hubble ב- 1927. אינשטיין עצמו נבוך ב- 1917 לנוכח העדר אישוש תצפיתי למסקנות מערכת המשוואות שלו ו"תיקן" אותן בהוסיפו להן קבוע קוסמולוגי "מייצב"(*), ורק אחר עבור כעשר שנים, שמשנתגלה כי היקום מתפשט בכל זאת, בדיוק על פי החיזוי של מערכת המשוואות המקורית שלו, הודה במבוכה עמוקה כי טעה אז בתקנו עצמו, לפני עשר שנים, ועתה הוא מתקן עצמו פעם נוספת.

"המפץ הגדול" הוא כנוי מלגלג אשר טבע Fred Hoyle נוחו עדן, אשר היה חסיד יקום יציב, על תיאורית היחסות הכללית, ועתה מלגלג על מטביעו.

(*)
originally introduced by Albert Einstein in 1917 as an addition to his theory of general relativity to "hold back gravity" and achieve a static universe

לצפיה ב-'מבקש ממך לרדת מהפורום אותו אני מנהל!'
מבקש ממך לרדת מהפורום אותו אני מנהל!
09/08/2016 | 20:21
1
59

תמצא לך מקום אחר להתווכח בנושאים שכאלה שמתאימים לוויכוח בין אנשי מדע כמו אסטרונומים, מתמטיקאים ולא בדיוק וויכוחים בנושאי- מצב כוכבים או כול הנקשר לאסטרולוגיה- גופא.
אם לא שמת לב העכרת כאן את האווירה ובגללך הפורום לא כול כך פעיל. 
אמרתי לך בעבר ואומר שוב אולי מגיע לך ניקוד עבור האינטליגנציה שלך, אבל אתה מתעקש לגרור את הפורום למקומות של כעס, מבוכה וזה לא ממש מתאים לעשות כן.
הורחקת לשבוע על ידי בעלי האתר. הבטיחו לי מפורשות שאם המצב יימשך כפי שהוא כרגע, כולל הלגלוג שלפעמים מלווה את תכנייך, אזי אפשרי יהיה לפעול בדרכים אחרות ולגיטימיות. מקווה שתבין שמזמן אתה לא רצוי כאן והאדם היחידי המתייחס אליך (בכעס או בכך שהוא מוכיח לך שהוא צודק בדעתו, אבל אתה קופץ כול פעם כעל מוצא שלל (סיבה להתנגחות- מוחית) כאן מר וולש המנומס מאוד והמאוד מלומד - להערכתי ולהערכת כולם כאן.
אז.....מה איינשטיין תרם, האמין טעה או שלא טעה, לא קשור כאן לפורום, גם אם הוא קשור איך שהוא בנגיעה קלושה עקיפה - שכאמור לגביה דנים בפורום אסטרונומיה שנחנך ממש לא מזמן - שלשם אתה בטח מתאים ביותר.
אז אם אקבל עוד חוות דעת ממך לגבי האסטרולוגיה באופן כללי - או מסקפטיק...אז.....אני מבטיח לך אישית...שמעט הסימפאטיה שלי אליך תימחק כמו כול היקום העתידי בגלל אוסף מתוסכלים כדוגמתך.
אתה באמת מאמין שמישהו כאן רוצה בדעתך?!
באמת אתה מאמין שאתה בפורום הזה תורם למישהו?
אז אם כן או לא, מה שיותר 'לא', אז....אתה בעצם כופה את עצמך על אחרים שלא רוצים בך כאן.
כבר הזכרתי שהם הצביעו בעצם התעלמותם מאמירותיך/המרשימות יותר או המרשימות פחות- הם פשוט מתעלמים....ואתה בשלך יוצא במסיונריזם דעתני לתיאוריות לא שלך אלא של גדולי- עולם.........ודורש מאיתנו תשומת לב .
אז אני באמת באמת מזהיר אותך בפעם האחרונה, מבלי שום אזהרה אחרת
יור פושד יור לאק טו פאר'..........
יש לי עוד השערות מדוע אתה כאן, אבל מבלי שאזכיר אותן
כול מה שכתבתי לך מספיק כדי להבין.
אם כול האינטליגנציה הגבוהה שלך אתה בטח לא יכול לטעון שאתה לא מבין שאתה כאן לא רצוי- נכון/או שלא?!
שלא תנסה לכתוב לי 'כן אולי אתה צודק אבל, אבל אבל אבל.....כך אבל כך וכך.....'...........
אדם ניכר בכוסו כיסו וכעסו וגם בשעון 'טיסו'... אבל גם ביכולתו להבחין בגבול בין הטעם הטוב ולבין הטעם הרע.
כולל גם שהוא לא רצוי ושהוא מעכיר את האווירה במקום בו הוא מתעקש להישאר.

לצפיה ב-'רק למחוק. NO MORE TALKING.'
רק למחוק. NO MORE TALKING.
09/08/2016 | 21:44
21
לצפיה ב-'SO MUCH FOR THE חסימה... אמרתי שידבק כמו ח[רא] או לא?'
SO MUCH FOR THE חסימה... אמרתי שידבק כמו ח[רא] או לא?
09/08/2016 | 21:44
7
283
מסתבר שיש לו כבר שם משתמש מוכן נוסף - מה שמראה שהטרוליות  שלו לא החלה היום.

אודי - עכשיו תוכל בקלות למחוק ולחסום אותו, כי הוא לא 'אורח'.

לצפיה ב-'קצת יותר על BACKBENCHER, שכמסתבר הטריל עוד פורומים'
קצת יותר על BACKBENCHER, שכמסתבר הטריל עוד פורומים
09/08/2016 | 21:57
4
43

גוגל מוצא 16,400 אלף מופעים... הבחור יצרני מאוד, אובססיבי למעשה.

מצער שהוא לא היחידי במערכת - טיפוסים כמוהו 'נשתלו' בפורומים רבים, ושם הם יוצרים טראפיק של כסחנות, צדקנות ובעיקר ווכחנות אינסופית, שמתישה את הטובים.
לצפיה ב-'נו, אז אני פעיל בפורום סלולרי. איך זה מערער את השערתי'
נו, אז אני פעיל בפורום סלולרי. איך זה מערער את השערתי
09/08/2016 | 22:19
3
75
כי יש לך לקות-הבנה חמורה בנוגע לאופן בו יש לטפל בטענות על עניני מציאות?
לצפיה ב-'אתה ווכחן אינסופי שם וכאן. שום ביקורת לא תחדור אותך'
אתה ווכחן אינסופי שם וכאן. שום ביקורת לא תחדור אותך
09/08/2016 | 23:28
2
48
ושום טענה נגדך לא תשפיע. זה ברור.

לכן אתה טרול - הוא בא רק לקדם את דעתו ולא לשמוע דבר. הוא נהנה ליצור מהומות ובעיות והפרעות.

אתה מתוחכם - נזהר מאוד בלשונך... אבל האפקט שלך זהה לטרול גס ובוטה, ומיותר לחלוטין באותה מידה.

הסיבה היחידה שאתה עוד קיים כאן היא חולשת המנהלים - ממש כמו ההורים המודרנים שחסרים 'סמכות הורית' ומעדיפים לוותר ולא להתעמת ולהציב גבולות. וזו אפילו לא המציאות...

אתה נהנה מחולשתם וממשיך להמטיר דעותיך המיותרות ונטולות-הטעם המלאות באגרסיביות מוסתרת (פאסיב-אגרסיב קלאסי, כמו רוב הטרולים).

אני מקוה ששיימינג טוב יסייע לך. כבר התחלתי להפיץ בין המנהלים את החומרים האלה.
לצפיה ב-'אללי, איזה מזג רע! תבוסתך מעבירה אותך על דעתך.'
אללי, איזה מזג רע! תבוסתך מעבירה אותך על דעתך.
10/08/2016 | 01:39
1
29
שיימינג?
על מה?!
הרי כל צופה יסכים כי אני מנומס ממך.
אתה הוא הבעייתי כאן, בחימתך נטולת המצרים...
לצפיה ב-'היחיד שיובס זה אתה, בחסימת תפוז בפניך'
היחיד שיובס זה אתה, בחסימת תפוז בפניך
10/08/2016 | 05:00
35
דבר שיעשה בקרוב, האמן לי.

מצא לך בני משפחה להתווכח איתם עד שיבש מוחם.
לצפיה ב-'אל: Y. Welis הנכבד,'
אל: Y. Welis הנכבד,
10/08/2016 | 08:36
1
59

קודם כול ובעיקר, אני מבקש ממך שלא לצעוד קרוב לגבולות הטעם הנפגם. אולי זה יישמע אירוני אל אורחים בופורום או כול 'שם' אחר הוא לא הפך פתאום חם וגם לא ליפת. דומני שהאורח בפורום לא ירד לרמה בה מטיחים מילים שלא מריחות טוב. בנוסף להיותו אינטליגנט ברמות שכמעט לא פגשתי מעודי, הוא יודע מהם הגבולות והוא נזהר בלשונו כי הוא בטח מכיר גם את החוק (לשום הרע , דיבה וכול היתר) אז ...מבין אותך על שאתה ניפגע מהמלומד השוכן בנפשו של הילד המעצבן אשר תפס לו בדיוק את הילד משורה ראשונה שולחן שלישי מימין...והוא 'ניהנה' אבססיבית 'מההד' המתוסכל והכועס נוכח תשובותיו הלא כול כך מטופשות יש לומר...חה)
החמאתי לך לא פעם וגם בתכתובת 'הפנימית- והחסויה'....אבל קיויתי שתמלא את בקשתי שלא היתה כלל להתבקש על ידי והיא "לא לענות ולא להגיב וחסל -סוף סיפור!"
ומה אתה הולך לעשות להשיב להגרר לאותו מקום אליו רוצה סקפטיק/פלסטיק/החכם להכניס אותך וכאן הוא מנצח אותך ברמת התחכום וקריאת צעדיך/שלך.
באם לומר לך את האמת, אני כמעט ניהנה מהתגובות שלו כאן בפורום, אבל פליז...אל תגיב. כבר הוכחת שאתה בעל יידע, כשרון ועצום, אבל תוכיח שאתה לא נגרר לילד כיתה ה' ...(בין באם היה ילד מפתח- זועם....ומתוסכל ויש להבין אותו, או בין באם הוא כול כך אינטליגנט שכשהוא מסיים את הרצאותיו בטכניון או בכול 'מרחב- דעתני אחר' הוא 'משתעמם מה' מתוכניות האקטואלייה המזוויעות שבארצנו, מקלל כמוני וכמוך ....(אתה גם מקלל?!) על שלא משקיעים בספורט ואחר כך מתלוננים מדוע אין לספורטאי ישראל מדליות...או שהן נרכשות...שניה לפני שהם מאושפזים בחדר מיון - בשל תרגיל צוקא-ארה...או צוק איתן (שגם כשלעצמו היה מאכזב ושהיה רחוק מה- איתן ויותר קרוב למצבע תבוסתן)... 
 ואז בעקבות השעמום או א'לא יודע מה ניכנס לכאן ומחפש גירוי למוח האנליטי המרשים שלו...ופתאום ,וואי?! וואללה?! מצא לו פארטנר....כן- מלא ביידע אבל גם  מלא- מלא בנאיביות שלא לראות 'את החיוך- הרע של הילד הגאוני מהתור הסמוך'....
וולש היקר.....צר לי להעיר לך, אתה מאוד נאיבי עד כדי שכעת אתה מתבטא בפורום בצורה במוכיחה שאתה אולי לא מספיק חכם כדי לשלוט בעצבייך.
תיתעלם, פשוט תתעלם. מה כול כך קשה לך להתעלם?
אם אתה מתעלם (לדוגמה) קופץ האורח ומקנטר אותך (תוך שהוא מנופף מול פניך...התמימים....בידית הגומי של שקית האוכל...) 
ומצליח להחזיר אותך לזירה שבה אתה והוא- ואף אחד מלבדכם - לא נאבק על רצפתה!
מה אתה ממש לא שם לב לכך שמתלמד 8 אניה וכול היתר הגיעו  מזמן למסקנה הפשוטה בתכלית והיא 'להניח לאיש/'אישה הזה/הזאת/ ודי?!

שמתי לב שאתה מאוד רגיש,
אז למרות שלא הטחתי בך מילים או משפטים מעליבים (אני סובייקטיבי כמובן) אני מתנצל מראש אם נפגעת מההערה הבונה והארוכה - ממני אליך.
מאוד מקווה שהפרשה (הסאגה) הזאת תסתיים, ושתוכל להפנות שאלה כזאת או אחרת לחברים כאן ואני משוכנע שתוכל גם לסייע לאחרים במענה לשאלות שיפנו אליך, או גם, לכלל הגולשים.

פשוט השיעור נגמר!
כולם הבינו 'ויצאו מן הכיתה! '
אך רק אתה נשאר...בלילה חשוך וקר....עם הוואמפאייר...הגאוני
וגורם לרומן פולנסקי להתהפך בקיברו.....ולהצטער על שלא היתה לו ההזדמנות לצלם את "סלח לי אתה נושך את צווארי"- 2...

לצפיה ב-'כמו שציינתי, מדובר בפתולוגיה אצלו. זה ה'גליק' שלו בחיים '
כמו שציינתי, מדובר בפתולוגיה אצלו. זה ה'גליק' שלו בחיים
10/08/2016 | 09:01
40
כי זה הבנאדם.
אל תתרשם מהשפה שלו - היא תכליתית מאוד.
צריך להתרשם רק מדבר אחד - מספר הויכוחים שלו בשבוע, והתרומה שלהם לפורום שבו הוא נמצא.
כאן תראה ווכחנות ניכרת ותרומה אפסית, כי התורמים האמיתיים ישללו את דעותיו.

במקרה עליתי עליו (והתיסכול איתם הוא חלק מובנה, כי לא משנה כמה 'תנצח' אותם, הם תמיד ימציאו, יש מאין, תירוצים. כמו בתגובתו לעיל שלא היתה רלוונטית לשלי), וחשפתי תופעה די נפוצה כאן בפורומים בשנים האחרונות, שבגללה נטשתי כמה מהם לטובת פייסבוק.

אני באמת לא חושב שזה חלק לגיטימי מהפורום. ווכחנות היא חלק מזערי ממה שפורום צריך להיות, ו-ויכוח שאינו טופיקי או שהוא רק התנצחות, איננו מועיל. בעבר היתה הקפדה בדברים כאלה, מתוך הבנה שויכוח סתמי רק דוחה הודעות מועילות וחוויייתיות.

אם מדובר באדם שתורם מידיעתו וזמנו, אז ניתן להיות סובלני אליו אם הוא וכחן. אבל אם הוא *תמיד* חד-צדדי, צודק תמיד ובכל מחיר, אז המסקנה ברורה - הוא בא 'לנצח' ולא לתרום, אין דיון אמיתי איתו, ועל כן הוא מעמסה וסרח עודף.

אלה לפחות הדברים שעמדו לרגלי בזמנים שניהלתי במערכת (02'-12') ואני מציע לבחון את הפורומים שלי כמנהל - 253 למשל, בין 05' לסוף 12', כדי להתרשם מרמת הענייניות ומינימום הווכחנות (וסילקתי משם כמה שלא תרמו, כמו 'עדי-אילת', הצדקן הידוע, שהמשיך עד יומו האחרון לטרוד פורומי תמיכה טכנית).

כתבתי בפורום מנהלים וזו גם דעתי כיום - הערכים האישיים שלך הם שאמורים להדריך בניהול, והערכים שלי אומרים שטיפוס כזה, שכמו עלוקה יודע רק למצוץ מדמם של אחרים, אינו ראוי להיות בפורומים.

לצפיה ב-'תודה על המאמר המעניין'
תודה על המאמר המעניין
08/08/2016 | 02:05
28
חשבתי לתומי שעידן דלי ימגר מעט את המעמדיות, רכושנות ושאר ירקות אבל אתה צודק יש עוד שחקנחם במערכה....

לצפיה ב-'היי, אני מהראשי '
היי, אני מהראשי
10/08/2016 | 12:58
2
48
קראתי את המאמר בעיון רב, מרתק ביותר. אמנם חלק מהדברים התגשמו, ונראה לי מעניין לקרוא את התחזיות שלך גם להבא.
לצפיה ב-'תודה - תודה ! בקרוב העלה תוכניות טלוויזיה'
תודה - תודה ! בקרוב העלה תוכניות טלוויזיה
10/08/2016 | 18:13
1
39

בהן פרסמתי את תחזיותיי...ולמרות שחלק מהפאנל לא האמין בכמה אספקטים הסתבר שאכן הדברים התגשמו...וגם בהווה קורים דברים שנחזו על ידי.
התחזית הזאת 'שכבה' באתר שלי המון זמן ורק כעת ....הועלתי להזכיר זאת כאן בפורום.
לא הבנתי את האמירה שלך "אני מהראשי"...אבל בכול מקרה, תודה לך על המחמאה.

המשך ערב נעים.
לצפיה ב-'הכוונה הדף הראשי של תפוז'
הכוונה הדף הראשי של תפוז
10/08/2016 | 19:33
22
בדף הראשי מודגשים הפורומים והבלוגים שתפוז בחרה לפרסם. אם הפורום
שלך מעניין, תפוז בוחרת לפרסם בדף הראשי כדי לעניין קוראים פוטנציאליים.
אני אחת מאלה שהפורום משך את עיני.
לצפיה ב-'מה עתידה של עיראק על פי האסטרולוגיה? '
מה עתידה של עיראק על פי האסטרולוגיה?
11/08/2016 | 14:04
25
לצפיה ב-'אם תמונת פני השמים ברגע נתון שונה מתמונת פני השמים רגע קודם '
אם תמונת פני השמים ברגע נתון שונה מתמונת פני השמים רגע קודם
18/08/2016 | 01:44
24
ותהיה שונה שוב ברגע הבא, במיוחד מבחינת מיקום קבוצות כוכבי השבת המרוחקים מאד, ומתמונת פני השמים ניתן לחלץ, כך נטען, רמזים אודות אירועים אישיים וארציים - אזי אורך המחזור הוא כ- 26000 שנים. לא פחות.

Hipparchus, אסטרונום יווני בן המאה השניה לפנה"ס, בבחנו רשומות אסטרונומיות בבליות שנכתבו לאורך כ- 700 שנים ונפלו לידיו, הסיק כי ציר הסיבוב העצמי של כדה"א נוקף (precession) מעלה אחת כל כ- 72 שנים, ומשלים נקיפה שלמה אחת כל 26000 שנים לערך.

לצפיה ב-'היי חברים, לקבלת מסר בתקשור צרו '
היי חברים, לקבלת מסר בתקשור צרו
08/08/2016 | 18:03
33

עמי קשר דרך המייל oferavraham83@gmail.com, או ישירות לתיבת המסרים. 
או באמצעות קבוצת הפייסבוק : https://www.facebook.com/groups/1713925202164127/?...
אשמח לשמוע ממכם :)
לצפיה ב-'מרובע בין שבתאי בקשת לנפטון בדגים'
מרובע בין שבתאי בקשת לנפטון בדגים
08/08/2016 | 14:52
30
היי,

מקריאה בנושא הבנתי שההיבט הזה ממשיך עד אוקטובר 2016, ונושא בחובו תקופה של התפכחות לא פשוטה. אני מרגישה שהוא פוגש אותי בהיכן לגור או האם ללכת ללמוד (בחו"ל) והאם הבחירה מספיק מציאותית או שמא פנטזיה. 
האם ההיבט הזה קשה יותר אם נולדתי בשבתאי בקשת? (נפטון שלי בגדי, אם זה רלוונטי), והאם בסוף ההיבט הזה יהיו תובנות חותכות והמשכיות בטוחה יותר?

תודה
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
03/08/2016 | 14:05
6
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'בלילות הקיץ החמים שום דבר אינו קורה,אולי כוכב נגוז - '
בלילות הקיץ החמים שום דבר אינו קורה,אולי כוכב נגוז -
02/08/2016 | 19:44
37
מבעד לחלון פתוח,

אולי צרצר נשמע הרחק,

אך אפילו השעון אינו מתקתק,,,,,  

מה קורה,תשושים מהחום?
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
26/07/2016 | 11:50
5
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'מעבר אופק'
מעבר אופק
23/07/2016 | 22:59
7
84
אני נולדתי בחודש שביעי במזל סרטן 18/07/1988 
אבל כשנשאלתי מחבריי הם אמרו לי מה העברי שלי 
אמרתי ד' באב 
האם יש לי מעבר סרטן אופק לאריה ? 
לצפיה ב-'משהו לא ברור בשאלה שלך.'
משהו לא ברור בשאלה שלך.
23/07/2016 | 23:35
3
29
לצפיה ב-'את עושה מישמש'
את עושה מישמש
24/07/2016 | 01:17
2
42
האופק נקבע לפי השעה שבה נולדנו. אם נולדת בארבע בבוקר והשמש שלך במזל אריה סביר להניח שהאופק שלך אריה ובכל שעתיים הוא מתקדם למזל הבא כלומר אם נולדת בשמונה בבוקר יהיה לך אופק בתולה ( יש כמובן לחשב באופן מדוייק)
מה שרצית לדעת זה האם בגלל שלפי היהדות נולדת במזל אריה האם נדבק בך משהו מזה? לא נראה לי .
לצפיה ב-'לאניה'
לאניה
24/07/2016 | 11:05
29
גיסי הוא בעל תשובה
לכן הוא אומר לי
לפי המזל הולכים לפי היהדות
עם ישראל מעל המזל
אם נולדת ב-18 ליולי אתה מזל סרטן
ואז הוא חזר ונשנה והתאריך העברי שלך??? ד' באב אז אתה מזל אריה
סרטן נושק לאריה
עניתי לו אני מזל סרטן לא אריה
נולדתי בחודש שביעי לפני ה-21
וזה לא יוצא בחודש השמיני

לצפיה ב-''
27/07/2016 | 11:10
7
לצפיה ב-'בוקר טוב שבוע טוב מזל טוב בן מזל......'
בוקר טוב שבוע טוב מזל טוב בן מזל......
24/07/2016 | 08:00
2
65
סרטן.

ערבבת 2 דברים.

קודם כול אנו 'הולכים' על פי אמות מידה גריגוריאניות, משמע 'על פי לוח השנה- הנוצרי'. מסיבות שלא ארחיב כאן, ככה זה, על כן הינך בן מזל סרטן.
נושא האופק העולה לא ניקבע על פי היום בו נולד/ים/ת אלא על פי שעת הלידה, כך שאולי מחוסר ידיעה מעמיקה בתחום (אולי אהבה גדולה לתחום...וזו רק התחלה טובה ומבורכת מבחינתנו כאן, בפורום) ערבבת בין הדברים.

אגב, זכורני במעומעם שפעם ייעצתי לך לרשום פרטים מדוייקים יותר, וגם אולי לשלוח את מפת הלידה שלך לכאן כדי שקצת 'נציץ' בה. טוב זו כבר לא התחייבות לייעוץ אישי ...אבל היות ואתה כאן 'חדש' יחסית...וכול רטרו את פוצח 'בחרדת-צ'ק'.....המשכורת שלך, שחלילה לא יחזור...
טוב ברוך הבא אלינו שוב בציוץ תמים וכבתולי בידיעותיך - יש לומר.

אגב נוסף... אומרים שאתם טעימים מאוד...(לאחר 'שחייה' במים חמים....) סתאאאאאאם........
אבל לא ניסיתי....
לצפיה ב-'לאודי ברגר'
לאודי ברגר
24/07/2016 | 11:12
1
60
תודה על העזרה וההבנה שהענקתם לי
אני מאוד מתנצל על שערבבת שני דברים
שלפחות ניסיתם להבין אותי
במיוחד האיש המיוחד אודי שבאמת ידע למה התכוונתי
תודה לך
לצפיה ב-' קבל -אם תרשום כאן תאריך,שעה ומקום לידה-'
קבל -אם תרשום כאן תאריך,שעה ומקום לידה-
24/07/2016 | 17:19
37
תקבל גם את מזל האופק שלך .
לצפיה ב-'מעבר השמש למזל אריה'
מעבר השמש למזל אריה
22/07/2016 | 16:10
3
40
מזל טוב לבני המזל, השמש עברה למזל אריה לפני דקות ספורות.
לצפיה ב-'ברכות כול אחד על פי תורו ליום הולדתו ....'
ברכות כול אחד על פי תורו ליום הולדתו ....
22/07/2016 | 17:46
1
38

מבלי יוצא/ת מן הכלל.

ובקרוב גם לך ...מתלמד 8.

במעבר השמש לכול בני מזל אריה........
כייף שיש אנשים שזוכרים לאחל,
זה מוסיף משהו טוב ליקום.

רררררררררררררררררררררר...................ררררר..........ררר...... לאריות !
לצפיה ב-'חן-חן'
חן-חן
22/07/2016 | 18:47
7
לצפיה ב-'וגם לשיחרור צדק מהריבוע עם סאטורן. יקל במשהו, יש לקוות'
וגם לשיחרור צדק מהריבוע עם סאטורן. יקל במשהו, יש לקוות
23/07/2016 | 22:26
26

אגב ספר מעניין שמצאתי במקרה אתמול -
'גלגלים ומזלות' מאת עידו יעבץ (2010), על האסטרונומיה היוונית העתיקה.

אמנם הוא לא נוגע ישירות באסטרולוגיה (וחבל, כי הוא כן עוסק בפילוסופיה מעבר לנדרש), אבל הוא נוגע בעקרונות שמתקיימים באסטרולוגיה, ושנחשבו אז לאותו תחום.

הוא מוצא השפעה מועטה מהאסטרונומיה הבבלית ביוונית, שכנראה החלה בנפרד והגיעה למסקנות ושיטות חישוב משלה, חלקן מתוחכמות למדי.

הספר ראה אור לפני שהתפרסמה מציאת ה'מחשב' של ארכימדס - המכאניזם של אנטיקיתרה - https://www.youtube.com/watch?v=nZXjUqLMgxM
שפיענוח המבנה שלו הראה על ידיעה מקיפה מכפי ששוער על אופן סיבוב כוכבי הלכת (אם כי הייחוס לארכימדס הוא עניין ייחודי - הידיעות שלו הקדימו את זמנו במאות שנים).

למרות שהיוונים סירבו לקבל את האפשרות שמסלולי כוכבי הלכת אליפטיים, הרי שהשערותיו של תלמי בספרו הידוע, סיפקו את היסודות לחישובי קפלר, 1400 שנה אחריו, שקבע שהמסלולים אליפטיים ובכך פתר את החידה שטרדה את מרבית האסטרונומים עד אז.

הספר קצת 'מתמטי' מדי, למרות שמנסה שלא, והיה יכול להיות ערוך טוב יותר (כמו גם לעסוק ולו במעט באסטרולוגיה, שהיתה אחת הסיבות העיקריות למחקר האסטרונומי), אבל ראוי לעיון למי שמתעניין בהיסטוריה העתיקה, ולאיזו דרגה מרשימה של מחשבה הגיעו כבר אז.

לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
21/07/2016 | 09:50
1
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'לסקפטיק היקר'
לסקפטיק היקר
18/07/2016 | 09:24
2
63
יפה לך, הצלחת לקלקל, לבלגן ולעורר מהומה. עם הרבה מילים מפוצצות ומנוסחות היטב. צריך להיות אדם מאוד מתוסכל עם יצר רע שכזה וגם איש שבחיים האישיים שלו הוא עד כדי כך מתוסכל ומגומד שמוצא לו אפיקים נוחים שם יכול ללא פרצוף ושם להרגיש חזק. וואלה פופאי של ממש. גבר גבר
לצפיה ב-'יקירתי, כל שאני יכול להמליץ לך עליו היא סדנא לנהול כעסים...'
יקירתי, כל שאני יכול להמליץ לך עליו היא סדנא לנהול כעסים...
18/07/2016 | 12:05
19
לצפיה ב-'אפנה אותך להודעתי לעיל'
אפנה אותך להודעתי לעיל
18/07/2016 | 19:17
39

טרול הוא פרובוקטור. כל התייחסות אליו מאשרת ומחזקת אותו, וממריצה אותו להחריף את הפרובוקציות. אין משא ומתן עם טרולים - יש רק הכחדה.
לצפיה ב-'עצבר וסקפטיק....'
עצבר וסקפטיק....
16/07/2016 | 00:30
22
55
בטמטום  שלי לא שמתי לב שאלו שני שמות, והתיחסתי אליהם כאל אחד, אבל בעצם הם הופיעו באותו הזמן אז כניראה שאכן זה אותו הבן אדם
כל עוד ניתן לו למשוך אותנו באף ונענה לו הוא ימשיך להתפלפל כאן. הכי טוב זה פשוט לא לתת לו במה מה שאומר לא להשיב לו. זה הכל.
לצפיה ב-'כתבת "בטמטום שלי לא שמתי לב...".'
כתבת "בטמטום שלי לא שמתי לב...".
16/07/2016 | 11:17
6
56
ובכן, הודאת בעל דין - כמאה עדי דמי (בבא מציעא ג ב), אלא שאינני עצבר, והפוסטים שלו מקדמים "פרדיגמה חדשה" בעניני "שפה טבעית", מדעי טבע ומדעים מדויקים, בעוד אני מנסה לחנך לחשיבה ביקורתית בסיסית.
נסי tool אחר מן ה- toolkit העידן-חדשי שלך...

לצפיה ב-'הופל'ה-ברגע שאתה מצטט מהתלמוד,אין לך זכות לדבר על חשיבה-'
הופל'ה-ברגע שאתה מצטט מהתלמוד,אין לך זכות לדבר על חשיבה-
17/07/2016 | 22:55
5
24
  בקורתית,,,,דתיים וביקורת,זה פשוט לא הולך יחד.
את השרשור הזה אם תרצה להמשיך,נעשה את זה רק בפורום דתיים,שם אני בויכוח עם 3-4 דתיים/חרדים ואני  מתמודד איתם לא רע,מוכן להתמודד גם איתך.
כאן זה אסטרולוגיה.
לצפיה ב-'לא נכון. חכמי התלמוד היו מבינים גדולים בנפש אדם, ומותר ואף'
לא נכון. חכמי התלמוד היו מבינים גדולים בנפש אדם, ומותר ואף
18/07/2016 | 12:17
4
23
רצוי לאמץ אמרות מוצלחות שלהם בענינים אלה, ואמרה זו היא אחת מכמה שמצאתי ראויות לציטוט, לפי הנסיבות.
אגב, חכמי התלמוד, בניגוד לטענות המטיפים המחזירים בתשובה, לא היו גאונים בעניני טבע, ועל פי רוב סברו כדעת חכמי אומות העולם של זמנם, ופעמים רבות אפילו טעו בסוגיות אלה, בעוד חכמי אומות העולם של זמנם צדקו...
לצפיה ב-'הודעה אחרונה בנושא-חז"ל היו אהבלים בהרבה דברים,למשל-'
הודעה אחרונה בנושא-חז"ל היו אהבלים בהרבה דברים,למשל-
18/07/2016 | 17:31
3
21
1.באימרה עושה מעשה זמרי ומבקש שכר כפנחס,אומרים חז"ל שזמרי בן סלוא שכב  
עם המדיינית(כזבי בת צור) 424 פעמים,יש אהבליות גדולה מזה?
 2.יש שלושה דברים(שום,בצל וביצים) שאם קילפת אותם ונשארו קלופים בלילה ,אסור לך לגעת בהם ביום "משום רוחות רעות"-ממש טמטום.
3.חכם אחד בגמרא מספר  שראה עוף  ענק בשמים שהטיל ביצה  כ"כ גדולה במעופו שהביצה החריבה מס' ערים ותוכן הביצה הציף עשרות כפרים.
4.חז"ל מונים 4 סיבות לליקוי חמה,אבל 4 סיבות מטומטמות כמו אונס נערה ואף אחד לא בא לעזור לה,משכב זכר,לא הספידו אב בית דין ומוות של 2 אחים ביום אחד,,,מה זה אהבלים !!-לא ענה לך יותר בפורום אסטרולוגיה.
לצפיה ב-'נו, אז במה זה פוסל את "הודאת בעל דין - כמאה עדים דמי"?'
נו, אז במה זה פוסל את "הודאת בעל דין - כמאה עדים דמי"?
18/07/2016 | 18:38
25
כבר אמרתי כי חז"ל "לא היו מדהימים" בעניני טבע...

לצפיה ב-'אין דבר כזה 'הודעה אחרונה בנושא' עם טרול...'
אין דבר כזה 'הודעה אחרונה בנושא' עם טרול...
18/07/2016 | 19:15
1
18
כי עצם קיומו הוא פרובוקציה.

הפיתרון היעיל ביותר הוא סילוקו + מחיקת *כל* הודעותיו, למען הכרת זכר קיומו.
לצפיה ב-'ויליס יקירי- הוא יכול לכתוב עד מחרתיים,אעמוד בדברתי.'
ויליס יקירי- הוא יכול לכתוב עד מחרתיים,אעמוד בדברתי.
18/07/2016 | 21:57
7
לצפיה ב-'הגיע הזמן לחסום אותו. נגמרה המסיבה'
הגיע הזמן לחסום אותו. נגמרה המסיבה
16/07/2016 | 20:20
4
20
לצפיה ב-'לחסום לא . פשוט להתעלם '
לחסום לא . פשוט להתעלם
16/07/2016 | 21:56
3
19
שידבר עם עצמו
לצפיה ב-'מנסיון, טרול רק נעשה גרוע יותר. צריך לעקור משורש ומיד '
מנסיון, טרול רק נעשה גרוע יותר. צריך לעקור משורש ומיד
17/07/2016 | 02:51
2
32
אחרת יתחזק וירגיש בנוח. ראיתי מקרים. באחד מהם הפורום איבד כתוצאה מכך כמה מטובי הכותבים.

לצפיה ב-'יש לא רק לחסום לעתיד, אלא יש אף לטפל בעבר ולשנותו.'
יש לא רק לחסום לעתיד, אלא יש אף לטפל בעבר ולשנותו.
17/07/2016 | 09:24
1
34
יש למחוק את הדיון בו התברר לכל כי אינך יודע מתי אפשרית גם הוכחה, ומתי אפשרית רק הפרכה...
לצפיה ב-'הוא שאמרתי. טרול היה ויהיה '
הוא שאמרתי. טרול היה ויהיה
17/07/2016 | 10:43
14
לצפיה ב-'נאלצתי להיעתר להוריד את סקפטיק והתברר לי שהוא גם .......'
נאלצתי להיעתר להוריד את סקפטיק והתברר לי שהוא גם .......
17/07/2016 | 17:56
6
46

כן, לא פחות או ולא יותר....'אורחים בפורום'.

לצפיה ב-'כל כותב עם כוכבית אדומה הוא 'אורח' שכזה. זה נוח למי שלא רוצה'
כל כותב עם כוכבית אדומה הוא 'אורח' שכזה. זה נוח למי שלא רוצה
17/07/2016 | 18:27
5
22
לעבור רישום מלא (עם השארת פרטים ומייל), וכך יכול לחמוק ממעקב של ההנהלה.

עם ההגנה הכפולה הזו, קל לכסח בלי חשש חברים רשומים...

זו אגב אחת הסיבות שאני כיום יותר בקבוצות פייסבוק - הרבה יותר נוחות, נגישות מכל מכשיר, וכמעט ללא אנונימיים: מדהים כמה זה משפר את איכות הדיון (הצעתי להנהלת 'תפוז' לתת יתרונות לבעלי זהות אמיתית ומאומתת כמו שמקובל באתרים גדולים, אבל לא נראה שהם הבינו את היתרון הזה: אחת הסיבות להיחלשות האתר).
לצפיה ב-'רבותי המלומדים, אין אנונימיות אמיתית באינטרנט.'
רבותי המלומדים, אין אנונימיות אמיתית באינטרנט.
17/07/2016 | 18:50
4
34
אורח כי יסרח - הנהלת "תפוז" יכולה לחסמו בנקל, ולא משנה האם הינו "רשום" או "אורח", על פי ה- IP address שלו, זהוי ה- motherboard של המחשב שלו, זהוי ה- MAC address של הנתב שלו, זהוי המספר היחודי של עותק מערכת ההפעלה של מחשבו, ולבטח מצויים עוד אמצעים שאינם ידועים לי.
כל זאת - ככל שמדובר בחסימה.
אם הכותב מעורב גם בקשר לבצוע עבירה, או שכבר עבר עבירה - גורמי האכיפה יכולים לאתרו בנקל בסיוע צו שופט המורה ל"תפוז" להסגיר את הפרטים הנ"ל אודותיו, ולבוא עימו חשבון.
אין אנונימיות, ואין "איש הישר בעיניו יעשה".

הכתיבה באנונימיות בפורומים היא זכות, ולא חסד, ורק משטרים חשוכים להוטים לזהות כותבים ביקורתיים.

אני יודע היטב מהם גבולות חופש הבטוי, ונשמר תמיד לצעוד מן הצד הנכון של הגבול. בסך הכל השצעתי באזניכם דברי ביקורת.

אתם כעוסים מכיוון שהצבתי מראה מול פניכם, ומה שניבט ממנה אליכם - אינו מוצא חן בעיניכם, והפתרון הנראה לכם ביותר הוא נפוץ המראה.
לצפיה ב-'תקון טעות הקלדה: השצעתי = השמעתי'
תקון טעות הקלדה: השצעתי = השמעתי
17/07/2016 | 18:52
11
לצפיה ב-'נראה שהשמחה היתה מוקדמת, וצריך פליט חזק יותר נגד המזיק הזה'
נראה שהשמחה היתה מוקדמת, וצריך פליט חזק יותר נגד המזיק הזה
17/07/2016 | 19:10
2
22
K-500 או K-1000. לטיפולך המהיר אודה, אודי.
לצפיה ב-'נו, סגן הרמטכ"ל צדק, אחרי הכל.'
נו, סגן הרמטכ"ל צדק, אחרי הכל.
17/07/2016 | 19:48
1
39
בחברה הישראלית מנשבות אותן רוחות רעות שנשבו בארצות אירופאיות מסוימות בין שתי המלחמות.
בעלי השקפות שאינן mainstream או מחוץ לקונצנסוס, יטופלו תחילה בדה-הומניזציה ("הם לא ממש בני אדם, אלא חרקים מזיקים"), והצעד שלאחר מכן - טפול באמצעים כימיים (רסוס בקוטלי חרקים, ולבסוף אולי gas chambers).

יופי של חברה!

לצפיה ב-'בטח ניחשת שאני דיי מעריך את האינטליגנציה הגבוהה שלך.....'
בטח ניחשת שאני דיי מעריך את האינטליגנציה הגבוהה שלך.....
17/07/2016 | 22:56
30

ואני האחרון שלא יבין שיש לך את זה. 

אבל אתה הרסת לעצמך כשאתה רוכב על אינרפרייז במהירות החושך אל  (הגיהנום?!!) מעבר לטעם הטוב...וחבל.
באמת ואני לא ציני כלל ועיקר, אם תרצה המלצות לעבוד במשרד ההסברה הישראלית אשמח לעשות זאת בכייף. אני מעריך כתיבה רהוטה.
אבל דחילק אתה מחליף תפקידים (מעריך שזה דפק לך את הקריירה לא מעט) ממצב של סדיסט ולמזוכיסט...
ולמה?!
את אלוף העולם בלגרור גולש לדיבייאט...ולאט לאט מבלי שהגולש ירגיש בכך אתה זולל אותו במשק(ג)ל הטארנטולה (...האלמנה השחורה וסליחה על המכבריות, ממש לא מתכוון לפגוע)
אתה שואל, עונים לך, אתה מתקן כלא מסופק, מעביר ביקורת כשניכר בך ניחוח מה של התנשאות, ואז אתה משנה תפקיד להמזוכיסט שסופג וסופג ...את התסכול הטבעי...לכוונך ואז אתה משווה או מדמה את השיטה כאן ...(אתה זה שמזכיר כאן ענישה קולקטיבית מאזור הזמן בו נקבת...בכך שאתה קורה לנו אתם אתם...או בדומה לכך ובכשרון רב יודע להראות שאתה היחיד מול רבים) ל...משטרים חשובים...ובקלות לא בורר מטאפורות ומגיע עד לגז הציקלון....(בבקשה לא לשלוח לי גוגל של מרכיביו...).....
אז באמת שבאיזה מקום חיבבתי אותך...
ואני לא מסתיר זאת
ביקשו ממני להוריד אותך, ואני מודה שעברת כמה גבולות...(כשהקרבן העקרי הוא וולש היקר...)
נכון נזהרת שלא לעבור על החוק, שמתי לב לכך...

אבל כאמור לצערי חוץ מההמלצה הנ"ל לא אוכל למנוע כאן את דעת הרוב, ולצערי שירת - הברבור שלך (קיומך כאן) החלה.
הגזמת תודה בכך. (אף אחד לא לוקח אותך לתאי הגזים) גם אילו היו פוטרים כול אחד ואחד כאן מעונש, מניח שאף אחד לא היה שולח אותך לשם, כך שההשוואה חרגה שוב ...
אם נזרום עם ההשוואה שלך, אז אילו היו נוהגים בך הארים...כפי שאנו נהגנו בך, אז לכול היותר היו רומזים לך שמקומך לא איתם ואז....היית מגיע לארץ לארץ  ביחד עם 6 המליונים ומחיר דירה למשתכן היתה היום עולה (חדר וחצי בפריפריה) כ....10 מליון שקל.
אורח יקר, בלבלת את היוצרות. מה אנו כאן 'ממשלת - ישראל?!' מה אנו כאן 'הוצאה לפועל?!' 
איזה משטר אנו מייצגים?...או קיי אמרת 'כמו' אבל אנחנו אפילו לא פרומיל האחוז בהשוואה.
בסך הכול רוצים כול אחד בפורזה האירוטית שהוא אוהב...להתערטל....עם וונוס....ולבקר באולימפוס....במסגרת הכול- כלול....ולחזור מהגלישה מהפורום הזה עם מזכרות...נחמדות....שלפני השינה.

אז אי לכך ובהתאם לזאת......ולאור כול אלה מחר אאלץ לטכס עם בעלי האתר איך אפשר לגרום לך לבטא את 'האנטי- מימסדי' שלך או את השד יודע מה, במקום אחר.

תאמין לנו שאנחנו לא רוצים לנפץ את הראי. לפני שמגיע למסקנה שכזאת, תעבור בזמן לאחור, בדוק את מרבית השאלות והתשובות ותראה שהכול התנהל כאן לפניך כמעט באין מפריע, ואם כן, לא בעוצמות המבולגנות והמקוממות האלה.

ולסיום, דבר את יאמר לזכותך: אלנאלפאבית אתה -לא!.....
יש לך את זה!
באמת שכך.
חבל שאתה זועם ונימהר כול כך...וכאחד שבא לכאן כאילו לשנות סדרי בראשית.....בסגנון "תמציאו לי" או תמצאו לי.....או ...איך יתכן?! או.....לא לכך הכוונה, כוונתי במקור....או כוונתי בזנב או כוונתי בכרבולת....
בואי ותוכיחו לי בעליל שתרנגולת אוכלת סולט!
וכולנו עונים.....'לא! לא היא לא אוכלת סולט, מודים בכך!
ואתה..."תנו לי בעל משקך ומגדל חרדי שטוען שתרנגולת לא אוכלת סולת ....ואז ...אמצע צדיק אחד בסדום, ולא אחריבנה!!!!"
ולמה פיצלת בכלל את עצמך בעזרת כפיל שיצרת בעצמך?! למה ירית מצריח המבצר שלך דרך החרך של סקפטיק שהוא בעצם אתה?!...
הרי זה איזו שהוא שקר? לא כך?
אז......תודה שאתה משהוא אפל....שמדבר בבהירות...שבא לכאן לגרש את האפל...ומצביע במומם של אחרים...אז במי הוא פוסל?! (הזכר לי בבקשה?!) 
בטח שאתה בקיא.....בכך......
מכיר אתה אישית את בבא- מצי...אס.....
באבא.....עלי
באבא....המעגל
באבא......הלא מסתגל
ואבא השופט בשער ...

אז אתה בדקות ההארכה........
תוכל בטח למהר לכתוב...(ובדמיונך) לני שהציקלון ישתלט לך על .......
ומחר בבוקר נקרא ......את שורותיך.....הרהוטות העשויות לשנינה.

ואז.....לא תהיה לנו ברירה.......לסיים את המשחק הזה ב....פנדלים.

טוב .....
אמרתי לך משרד ההסברה....
ואף אחד לא רוצה ממש לרסס אותך בקיי 400 ...או 1000....
זה אתה שרצית לרסס את כולנו בגז....צחוק....שירוסס על כולנו ועל כול הנושא בו אנו עוסקים בו בכייף ובהנאה צרופה- כאן בתפוז...

אגב...אם אתה לא יודע...רכשתי בכספי לא רק את ניהול הפורום אלא גם את 37 שנות הניסיון שלי, את התעודה שלי...ואת בקיאותי בנושא הנלמד כאן.

כן הנלמד כאן, הרי לא ידעת שאת התחום הזה לומדים כול החיים?!
ואולי דקה לפני ה- 120 כולנו כאן נודה שהאסטרולוגיה...היא ....באמת מה שאתה רוצה להנחות אותנו אליו?!
אז ....מה אכפת לך....אנחנו רוצים להאמין בזה......מה אכפת לך כול כך?! 
כמה אנרגיה אתה מוציא מעצמך (ומאיתנו כדי לבעוט בך את בעיטות העונשין היישר לעצם הזנב...ואשר יעיפו אותך למקסיקו...לעיר שמתלמד 8 הזכיר אותה- שכחתי את שמה).....

להתראות ידידי
ושהלוואי שתרתום את כשרונך הבלתי נלאה למטרות שלום בלבד.

מאת: אודי ברגר/רוכש...הנהלות הפורומים - הגאה. 

לצפיה ב-'עצבר הוא עצבר וסקפטיק הוא סקפטיק'
עצבר הוא עצבר וסקפטיק הוא סקפטיק
18/07/2016 | 09:01
2
25
הופעתי קצרות בפורום זה, בהקשר של השפה האנושית והבנתה.

סוד השפה האנושית.

כדי לפצח את סוד השפה האנושית, צריך לשתוק.
ומדוע לשתוק ?  
כי השפה האנושית עוד לא הומצאה,
ואם השפה האנושית עוד לא הומצאה , באיזו שפה נתאר את המצאתה ?
התשובה באה מאליה........כמובן, בשפת המעשים.

כאן מתבקש הקורא לשכוח את מה שהוא קרא, כיוון שהשפה עוד לא הומצאה.
מכאן ואילך מתבקש הקורא לדמיין את המעשים המתוארים באמצעות מלים, כאילו מציגים  אותם שחקנים על הבמה ...ללא מלים.

ראובן: אני נוגע בדופן פנימית של מקרר....וידיעה פלאית באה אלי
לוי: מה אתה יודע ? 
ראובן ידיעה פלאית באה אלי בעקבות מגע בדופן פנימית של מקרר.
לוי: תנסה לתאר לי את הידיעה הפלאית הזו.
ראובן: אני לא יכול לתאר את הידיעה הזו, כיוון שהשפה עוד לא הומצאה.

לוי: גם אני רוצה שידיעה פלאית כזו תבוא אלי.
ראובן: תנגע בדופן פנימית של מקרר, וידיעה זו תבוא אליך.

לוי: נגעתי, נכון , וידיעה פלאית הגיעה אלי.
גם אני לא יכול לתאר את הידיעה הזו, כיוון שהשפה עוד לא הומצאה.

ראובן: אולי נעניק שם לידיעה פלאית זו ? וכך נתחיל ליצור שפה.
לוי: מה זה שם ?
ראובן: צירוף של אותיות ( בעל צליל ייחודי, וצורה חיצונית ייחודית)
צירוף האותיות ל  ו  י  הוא השם שלך, וצירוף האותיות ר א ו ב ן הוא השם שלי.

לוי: ואתה רוצה לבחור צירוף אותיות, שיהיה השם של הידיעה הפלאית שבאה אלינו, בעקבות מגע בדופן פנימית של מקרר ?
ראובן: כן, זה ממש מתבקש לבחור שם לידיעה המופלאה שבאה אלינו, בעקבות מעשה
פשוט, של מגע בדופן פנימית של מקרר.

לוי: אתה צודק, יש שמות של בני אדם, יש שמות "לדברים" שבן אדם לובש, יש שמות "לדברים" שבן אדם אוכל, ויש שמות "לדברים" שבן אדם משתמש בהם, וככה אני יכול להמשיך ולהציג עוד שמות, ועוד שמות,  וכל שם זה רק צירוף אותיות ייחודי.

ראובן: השם החשוב ביותר, הוא שם של ידיעה טבעית, שבאה אל האדם בעקבות מעשה שהוא עושה. יש הרבה ידיעות טבעיות שבאות אל האדם העקבות מעשים שהוא עושה,
ואנו דנים בידיעה טבעית מסוימת, שבאה אל האדם בעקבות מגע בדופן פנימית של מקרר.

לוי: אתה מסכים שצירוף האותיות ק ר מ י ר יהיה השם שלה ?
ראובן: לכל צירוף אותיות שתציע אני מסכים, וכמובן גם לצירוף האותיות ק ר מ י ר
לוי: עכשיו המצאנו את המלה הראשונה של השפה האנושית.(צירוף האותיות ק ר מ י ר )

ראובן: מה בסך הכל המצאנו ? בחרנו צירוף אותיות באופן שרירותי, והחלטנו שצירוף אותיות זה , יהיה שם של ידיעה מסוימת, שבאה בעקבות מעשה מסוים.

לוי: עכשיו כל אדם יכול לעשות את המעשה המסוים הזה – ולדעת.
לחברת בני האדם שעשו את המעשה המסוים וידעו, יש התחלה של שפה אנושית.
המלה הראשונה של שפה זו, היא צירוף האותיות ק ר מ י ר

שמעון שפתאום הגיע שואל :  מה זה  ק ר מ י ר ?
לוי: זה צירוף אותיות, שהתפקיד שלו הוא שם.
שמעון: שם של מה ? שם של מי ?

לוי: צירוף האותיות  ק ר מ י ר  הוא שם מוסכם של ידיעה טבעית, שבאה בעקבות מעשה
של מגע בדופן פנימית של מקרר.
שמעון: אתה יכול לתאר לי את הידיעה הזו ?
לוי: עם מה ? עם צירופי אותיות אחרים ? הרי זה בלתי אפשרי.( כל צירוף הוא רק שם)

שמעון: ואיך תבוא אלי הידיעה הזו ?
לוי: עליך לעשות מעשה , ולנגוע בדופן פנימית של מקרר.

שמעון: טוב, הנה עשיתי את המעשה.....ואני מסכים שידיעה מופלאה הגיעה אלי.
לוי: עכשיו עליך להסכים, כי צירוף האותיות ק ר מ י ר  יהיה השם המוסכם של ידיעה זו.

שמעון: אני מסכים, אבל אולי כדאי לקצר את השם שבחרתם.
לוי: אפשר במקום צירוף האותיות ק ר מ י ר  להסתפק בצירוף האותיות  ק ר מ י
ראובן : ואולי מספיק להשתמש בצירוף האותיות קרמ
לוי : זה גם שם יפה......קרמ
שמעון : אני הייתי מסתפק בצירוף האותיות  ק  ר  מה דעתכם ?

ראובן: עם צירוף האותיות  ק  ר (שתפקידו הוא שם )  התחלנו ליצור שפה אנושית ?
לוי : כן, השפה האנושית היא פשוטה מאוד, וזוהי שפה של שמות.
שמעון: קשה להתרגל לרעיון הזה , האם באמת כל צירוף אותיות הוא רק שם ?

לוי: השפה האנושית מבוססת קודם כל על מעשים, המביאים לידיעה.
האדם עושה ויודע, ורק אחר כך הוא מתחיל ליצור שפה של שמות.
שמעון: נכון - המעשה והידיעה הם העיקר - והשם המוסכם בא אחרי העיקר.

לוי: השם המוסכם נדרש לחברה של אנשים , בתנאי שהם קודם כל ...יעשו וידעו
פתאום הופיע אשר ומצטרף אל החבורה המנסה ליצור שפה אנושית.
אשר: מה זה צירוף האותיות ק ר ?
לוי: כל צירוף אותיות...הוא רק שם.
אשר: שם של מה ? של מי ?
לוי: זה שם של ידיעה טבעית שבאה אל האדם, בעקבות מעשה של מגע בגוש שלג.
אשר: נכון, כאשר נגעתי בגוש שלג, הגיעה אלי ידיעה מופלאה.
לוי: השם המוסכם של ידיעה מופלאה זו ( בחברת האנשים שלנו) הוא צירוף האותיות קר
אשר: עשיתי ( נגעתי בגוש שלג) וידעתי, ועכשיו יש לי שפה משותפת אתכם.

שמעון: - המעשה והידיעה הם העיקר - והשם המוסכם ( צירוף אותיות )בא אחרי העיקר.
אשר: כדי ליצור שפה אנושית של שמות, צריך כמות עצומה של צירופי אותיות.
ראובן: יש צירופי אותיות ללא הגבלה , ולכל צירוף יש צליל ייחודי וצורה ייחודית.

אשר: יש המון "דברים" בעולם שהאדם מבחין בהם באופן מעשי, ולכל דבר מאלה יש לבחור צירוף אותיות שימלא תפקיד של שם.
יש המון פעולות מעשיות שהאדם מסוגל לעשות, ולכל פעולה צריך לבחור צירוף
אותיות שימלא תפקיד של שם.
יש המון ידיעות טבעיות שבאות אל האדם בעקבות מעשים שהוא עושה, ולכל ידיעה כזו יש לבחור צירוף אותיות, שימלא תפקיד של שם.

שמעון: אני כבר התרגלתי לרעיון הזה , שכל צירוף אותיות הוא רק שם ?
אשר : מה זה צירוף האותיות הזה  ק ר  ע י  ל ך  ד  ר  ?
שמעון: צריך לשאול ....שם של מה ? הוא צירוף האותיות  ק ר ע י ל ך ד ר
שם של דבר ממשי ? , של דבר לא ממשי ? של פעולה ממשית ? של פעולה לא ממשית ?
של ידיעה  שבאה בעקבות מעשה ?
ראובן: הצירוף הזה פנוי , והוא יכול למלא תפקיד של שם, ......למה שנרצה.

אשר: נראה לי שהשפה האנושית היא שפה פשוטה מאוד.
שפה זו  מבוססת על מעשים המביאים ידיעות, וזה העיקר.
האדם עושה ויודע.....וזה העיקר.
רק אחרי זה מופיע השימוש בצירופי אותיות הממלאים תפקיד של שמות לידיעות.

לוי: לא פלא שיש אלפי שפות אנושיות בעולם, הרי כל אדם עושה ויודע.
לא פלא שילדים רוכשים שפה בקלות ובמהירות, מכיוון שהם כל הזמן עושים מעשים,
( משחקים ) ורוכשים ידיעות הבאות אליהם ללא מאמץ.
המבוגרים, רק מלמדים את הילדים, את השמות המוסכמים של הידיעות.

יש אומרים שתמונה אחת שווה 1000 מלים
עתה נגיד, כי מעשה אחד = 1000000 מלים.

א.עצבר
7/2016

לצפיה ב-'אבל שניהם אוהבים כמו זוג יונים... '
אבל שניהם אוהבים כמו זוג יונים...
30/07/2016 | 13:47
1
21
מעריך שפסיכולוג ימצא עוד כמה פרסונות - זו אגב התוצאה של קיצוץ שעות ותקנים של עובדים סוציאליים. באמת.
לצפיה ב-'אינני מכיר את aetzbarr, ואינני יודע עליו דבר מעבר לפרטים'
אינני מכיר את aetzbarr, ואינני יודע עליו דבר מעבר לפרטים
01/08/2016 | 11:57
26
שציין ב"כרטיס המשתמש" שלו ב"תפוז".
הוא מפיץ את רעיונותיו ה"מקוריים" בפורומים אחדים בהם אף אני צופה, ולכן טענותיו אינן זרות לי, ומדי פעם, כאשר הוא מציג טענה אותה ראיתי בעבר במקום כלשהו, ובינתיים הגיתי לה הפרכה - אני מציג את הפרכתי, כמו במקרה של הטענה כי פאי אינו קבוע, המופיעה ב- thread אחר בעמוד ראשון.
הערותיך, אם נתכוונת לעקוץ, הן "חסרות מעוף", והתנהלותך הכללית ביחס לאורחים בעלי דעה - מרמזת על בעיה דווקא אצלך.
טול קורה מבין עיניך.

לצפיה ב-'שלום לכולם.'
שלום לכולם.
16/07/2016 | 16:44
19
55

יש סיכסוך גדול בין הורי לבין דודה שלי (אחותו של אבא שלי) בכמה שנים אחרונות.
התחילו לי בעיות בריאותיות קשות מאותה תקופה. לאחר פרק זמן ממושך שלמ בעיות בריאותיות התחלנו לחשוד שמדובר על כישוף מסוג שחור. פנינו למטפלת שיודעת להוריד שחור דרך תמונה של דודה שלי. הייתה רגיעה לפרק זמן מסויים ואז המיכו בעיות בריאותיות. הדפסתי תמונה מרשת חברתית דרך מדפסת. לצערי חתול שלי קרה את דף זה ולא ניתן לשקם אותו.
פניתי למטפלת והיא אמרה שהיא יודעת להוריד שחור רק דרך תמונה של דודה שלי. בכל רשתות חברתיות שהיא מופיע, פתאום היא הורידה את כל תמונות. אין לנו תמונות שלהבבית שלנו. אין אפרות לשלם אותה, כי היא נמצאת בחול. 

סליחה על פירוט ארוך, פשוט רציתי לפרט, על מנת שאשמע מובנת.

מחפשת מטפל/ת טוב/ה ולא שרלטן/ית, שתדעו להגיד לי האם אכן יש עלי שחור ואם כן אז ידע להוריד אותו בלי תמונה של דודה שלי.
אשמח למטפל/ת טוב/ה מאוד מאזור חיפה, אבל אין לי בעיה גם באזור אחר.

אשמח על פרטים במסר פרטי.

בתודה מראש ושבוע טוב.

לצפיה ב-'לנטע-אני המטפל הכי גדול בפורום בשחור ואני אומר לך-הכל בראש '
לנטע-אני המטפל הכי גדול בפורום בשחור ואני אומר לך-הכל בראש
16/07/2016 | 17:44
60
שלכם,לבעיות בריאותיות יש סיבות גנטיות וסיבות אחרות,אין קשר בין  סיכסוכים במשפחה למחלות,אלא אם אחד מהמשפחה מרעיל את השני בהסתר.
כל  המומחים לשחור,עין הרע,דיבוק ושאר "מרעין בישין ושאר מזיקין" הם אנשים  עשירים מהכספים שאתם מוציאים עליהם.
גרתי בשכונה שבה האנשים עסקו בדברים דומים,ראש תרנגול,חתיכות  קלף עליהם כתוב בכתב רש"י פסוקים מהתורה,(זה עושה רושם גדול על מי שלא מכיר כתב רשי פשוט),התכת עופרת והשלכתה לתוך מים ,שמן,שום ,פפריקה,
עורלת נימול,טיפות היין של דצ"כ עד"ש באח"ב מליל הסדר ,אנשים סחרו  בעורלות של נימולים וטיפות היין תמורת כסף טוב,
היו כאלה שהשתמשו בנוזלים מגעילים כמו שתן ודם מחזור של אישה,,,,וכמובן המים הקדושים של הבבא סאלי.
לא ראיתי מי שחלה  מהדברים שעשו נגדו,או מי שהבריא מאמצעי הנגד,אבל העוסקים במאגיה השחורה הזו נחשבו קדושים גדולים ו"עשו קצת כסף".
היום יש הרבה כאלה בנתיבות שיש להם אחוזות גדולות וחשבונות בנק מלאים.

ממליץ בפנייך להעביר מסר לבני המשפחה שלך שהכל בראש שלכם ,
לגבי המחלות-כדאי למצוא רופאים טובים,
מדינת ישראל נמצאת  בשורה הראשונה בעולם ברפואה(לא שרותי רפואה-ברפואה טהורה,בשרותי רפואה ישראל במקום-500 בעולם)בצבא חדיש, באלקטרוניקה,בסייבר ,בחקלאות ועוד,,,
ויש אנשים שעוד מחפשים מומחים למאגיה?

לצפיה ב-'כן יש לי מטפלת מאוד טובה מאזורים ......תרשמי :'
כן יש לי מטפלת מאוד טובה מאזורים ......תרשמי :
17/07/2016 | 18:06
17
47

מאזור בית- השחי, בית הבליעה, בית ה-'הוצאה לאור' (שמהצד השני...)
מאזור בית לחם, בית להייה, בית חנינא.....
אז תחליטי.....בעצמך........

אז כעת ברצינות:

אני מאמץ שתקשיבי לתגובתו החכמה וההגיונית של מתלמד 8.

לצפיה ב-'לאודי-לגבי בית הוצאה לאור,התכוונת לעיר המקסיקנית-גוודהלחרה? '
לאודי-לגבי בית הוצאה לאור,התכוונת לעיר המקסיקנית-גוודהלחרה?
17/07/2016 | 19:30
16
25
 יש לה עיר תאומה בישראל,,,,,,מוצא תחתית.
לצפיה ב-'תראה לאן הגענו. מעצבים על כול מיני אורחים שלפתי משהו לא הכי'
תראה לאן הגענו. מעצבים על כול מיני אורחים שלפתי משהו לא הכי
17/07/2016 | 20:09
15
24

יפה ...אני מודה. אבל כתבתי שזה היה רק בצחוק, לפחות רמזתי זאת.

תיאטרון האבסורד.
אני כותב שירה, פרוזה בזמני הפנוי כולל גם מוסיקה ופתאום אני מוצא את עצמי שולף כול מיני צחוקים שלא היו במקום........מצדי (לא בכוונה רעה- ממש לא!)
מצד שני אני עדין לא נרגע מהצחוקים......בעקבות מקסיקו והעיר התאומה (?!)...מוצא.
מקווה שהפונה הבינה ושהיא תחסוך לעצמה 10000ש"ח במטרה שיוציאו לה או למי שהיא רוצה שיוציאו לה/לו/להן/להם/ את השחור (לנו לא צריך להוציא כאן כלום, רק אולי את האורחים הטרחניים...)
אל דאגה מחר אנסה לעלות מדרגה את פעלות המחיקה ...שעד כה לא צלחה.
נראה לי שלא ילך פזטוקס לא קיי אלפיים, לא פליט....ולא מליון פליט/ים עליך -אירופה.....
ואללה ח'ם-מימון.....קשה קשה בימים אלה.....שכול אדם לאדם הוא....אינדיאני!
ואללה הלכה 48 ....הלכה ולא תח'זור!

לצפיה ב-'אודי-קבל תיקון,"קשה קשה-בשר הכבד קשה",זה מערכון אחד-'
אודי-קבל תיקון,"קשה קשה-בשר הכבד קשה",זה מערכון אחד-
18/07/2016 | 07:51
14
15
חכם מימון והבן דוד הבלתי עציב,(זה המטפל שכנראה היא מחפשת)מערכון שני.
"שכל אדם לאדם הוא,,,אינדיאני",זה שיבוש של מערכון שלישי-"הקפיטריה בטבריה",
במקור - "טברייני לטברייני-אינדיאני".

בנושא מחיקות-מציע לא למחוק   ,אפשר להסביר את מהות הפורום ולשלוח את הכותב לפורום המתאים,אפשר גם להתעלם.
לצפיה ב-'אם לא ימחק - יציף ויחטוף את הפורום. חכה ותראה'
אם לא ימחק - יציף ויחטוף את הפורום. חכה ותראה
18/07/2016 | 19:20
13
7
לצפיה ב-'אכול טינה על שקיפחתי שוקיך כדבעי?'
אכול טינה על שקיפחתי שוקיך כדבעי?
19/07/2016 | 02:43
12
8
לצפיה ב-'העיקר שלא נשמע אותו... ושיאכל שוקיים כל יום.'
העיקר שלא נשמע אותו... ושיאכל שוקיים כל יום.
23/07/2016 | 22:14
11
4
לצפיה ב-'לא רק אינו יודע, אלא אף אינו מסוגל להודות בכך,'
לא רק אינו יודע, אלא אף אינו מסוגל להודות בכך,
24/07/2016 | 12:17
10
17
ומנסה לפוגג את אי-ידיעתו בבדיחה צולעת.

הנדון היה אי-הבחנה של ווליס בין הטפול בטענות טבע ובטענות בנוגע למציאוּת, בהן אין הוכחות אלא אפשריות הפרכות בלבד, לבין טענות בענפי מתמטיקה שונים בהן קיימות הוכחות לצד הפרכות.

לצפיה ב-'כמו שאתה רואה, אודי, זה THE THING THAT WON'T LEAVE '
כמו שאתה רואה, אודי, זה THE THING THAT WON'T LEAVE
24/07/2016 | 13:50
9
13
כמו המערכון הידוע ב-SNL.

הדרך היחידה היא למחוק קטגורית.
לצפיה ב-'...sore loser'
...sore loser
24/07/2016 | 14:58
8
1
לצפיה ב-'הסוף לטרול? מקוה. לפחות היה מעלה מפה... היינו מבררים מה'
הסוף לטרול? מקוה. לפחות היה מעלה מפה... היינו מבררים מה
27/07/2016 | 17:12
7
16
הבעיה שלו.
לצפיה ב-'לא יאמן! '
לא יאמן!
27/07/2016 | 17:38
14
אני, הטוען כי אין בנמצא אסטרונום חרדי, ואין בנמצא חוקר אבולוציה חרדי - נדרש, על ידי Welis להוכיח את טענתי (ובמלים שלו, "נטל ההוכחה הוא על כל מי שטוען משהו").

Welis אינו תופש כי אין אפשרות להוכיח טענת אי-קיום ממין זה, וכי הדבר היחיד שניתן לעשות הוא שישנס מתניו ויפריכני, על ידי הצגת מדען כזה, אך אינו מוכן להודות בלקותו זאת.

לצפיה ב-'חברים, מי מוכן להחלץ לעזרת Welis ולהסביר לו היכן טעותו?!'
חברים, מי מוכן להחלץ לעזרת Welis ולהסביר לו היכן טעותו?!
27/07/2016 | 17:41
2
לצפיה ב-'"לפחות היה מעלה מפה"???'
"לפחות היה מעלה מפה"???
27/07/2016 | 17:59
4
12
אינני אסטרולוג חובב, אין לי מפות, ואני, כפי שהכל יכולים להבין, ספקן בנוגע ליכולת לחזות עתיד על פי תמונת פני השמים, אם כי אינני "נעול" בעמדתי, נכון להשתכנע אם תודגם לי יכולת חיזוי במובהק(*), ולהודות בטעותי.
איך זה קשור לשאלת קיום מדענים חרדים באסטרונומיה ובאבולוציה, או אי-קיומם?

(*) מובהקוּת - קריטריון סטטיסטי לאי-אקראיות.
לצפיה ב-'לא רק שהפסדת, גם לא עמדת במילתך: 'בדעתי להניח לכם''
לא רק שהפסדת, גם לא עמדת במילתך: 'בדעתי להניח לכם'
27/07/2016 | 19:34
3
14
כך שאתה גם מזוייף, טיפש ושקרן.

יאללה לך! עוף! לא רוצים אותך. לא מבין מלים יפות? אז יהיו לא יפות. טוס ואל תחזור.
לצפיה ב-'שניתי דעתי. אי אפשר לנטוש כל עוד אינך מבין משהו כה בסיסי.'
שניתי דעתי. אי אפשר לנטוש כל עוד אינך מבין משהו כה בסיסי.
28/07/2016 | 01:44
2
10
ספר לנו כיצד לדעתך מוכיחים טענה כי אין בנמצא אסטרונום חרדי, ואין בנמצא חוקר אבולוציה חרדי?
כיצד לדעתך מפריכים טענה זו?
לצפיה ב-'טרול היית ונשארת. אחת דתך - מחיקה והשעיה'
טרול היית ונשארת. אחת דתך - מחיקה והשעיה
28/07/2016 | 15:59
1
3
לצפיה ב-'Welis, ידידי, אתה חייב לעצמך סדנא לניהול כעסים.'
Welis, ידידי, אתה חייב לעצמך סדנא לניהול כעסים.
28/07/2016 | 17:18
12
כל ששאלתי הוא כיצד לדעתך מוכיחים טענה כי אין בנמצא אסטרונום חרדי, ואין בנמצא חוקר אבולוציה חרדי?
כיצד לדעתך מפריכים טענה זו?

מדוע אתה מעדיף לחרף ולגדף במקום להשיב?
האם לא פשוט יותר לענות, וזהו?
מה מסתתר מאחורי הסירוב לענות בקצרה על שאלה פשוטה?
מדוע שכבת התרבות כה דקה והינה only skin deep?

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ