לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום קטנועים

קַטְנוֹעַ: "אופנוע קל וקטן בעל מנוע ושני גלגלים קטנים, המיועד לרוכב אחד או לשניים" (הגדרה מילונית). קטנוע: "יעיל בעיר, כלי שיכול לתת המון פאן או להוות פתרון תחבורתי מעולה. הקטנוע משמש לשליחויות, לנסיעות במגרש, לטיולי שבילים, לטיולי כביש. הקטנוען, אפעס, נע בין נערי התיכון ועד לזקני צפת, בין ה"מרביץ" לבין ה"מתנייע", בין ה"מבין/מכונאי בפוטנציה" ל"רוכב", בין ה... ל... קהילת הקטנועים בתפוז מזמינה אתכם להצטרף, להיות יעיל, מהיר וזהיר, לגלות את עולם הקטנועים, ליצור קשרים ובעיקר... להנות. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קטנועים

קַטְנוֹעַ: "אופנוע קל וקטן בעל מנוע ושני גלגלים קטנים, המיועד לרוכב אחד או לשניים" (הגדרה מילונית). קטנוע: "יעיל בעיר, כלי שיכול לתת המון פאן או להוות פתרון תחבורתי מעולה. הקטנוע משמש לשליחויות, לנסיעות במגרש, לטיולי שבילים, לטיולי כביש. הקטנוען, אפעס, נע בין נערי התיכון ועד לזקני צפת, בין ה"מרביץ" לבין ה"מתנייע", בין ה"מבין/מכונאי בפוטנציה" ל"רוכב", בין ה... ל... קהילת הקטנועים בתפוז מזמינה אתכם להצטרף, להיות יעיל, מהיר וזהיר, לגלות את עולם הקטנועים, ליצור קשרים ובעיקר... להנות. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'נרשמתי להדרכת פרו-ריידינג/מטרו לקטנועים'
נרשמתי להדרכת פרו-ריידינג/מטרו לקטנועים
27/09/2016 | 15:30
4
21
שישי במתחם איצטדיון פתח תקווה. מחזור בוקר - קטנועים.
תמיד אפשר ללמוד.

לצפיה ב-'תהנה וחזור עם רשמים '
תהנה וחזור עם רשמים
27/09/2016 | 18:58
1
7
לצפיה ב-'המקסיס המקוריים שלי כבר לא במיטבם לצערי'
המקסיס המקוריים שלי כבר לא במיטבם לצערי
27/09/2016 | 22:30
16
לדעתי בתחום השליש האחרון של חייהם...
ננסה להפיק מהם את המירב ולחלום על המישלין הבאים..

לפני שנה וחצי עשיתי קורס/רענון כזה "עירוני" ברעננה עם פרוריידינג ומאוד נהניתי. מאוד מקצועיים וראויים להערכה.
גם אז רוב המשתתפים היו רוכבים ותיקים על כלים מגוונים. מזן צנוע שמבין שתמיד טוב ללמוד ולתרגל.

לצפיה ב-''
28/09/2016 | 08:04
1
7
גם אם בהדרכות חוזרות אתה כבר פחות *לומד* דברים חדשים - התרגול והעין המקצועית מאד עוזרים.
חוץ מזה זה כיף גדול.
הסיבסוד של היבואנים מאפשר לעשות את זה במחיר שלא כואב בכיס.

לצפיה ב-'לי חשוב להיות מודע ל"קיבעון" שנובע מגיל ונסיון/וותק'
לי חשוב להיות מודע ל"קיבעון" שנובע מגיל ונסיון/וותק
28/09/2016 | 08:16
5
ולנסות להיות פתוח ומשוחרר. קל להגיד קשה לבצע....
לצפיה ב-'איך התחלתי לרכוב והפסקתי לעמוד (באוטובוסים ובפקקים) '
איך התחלתי לרכוב והפסקתי לעמוד (באוטובוסים ובפקקים)
24/09/2016 | 14:11
18
89
סיכום ביניים של 8 ומשהו שנים על דו"ג.

למה בעצם אני כותב את זה?
כי בעוד שבוע אני יורד מהקטנוע לפחות לחצי שנה ונוסע ליפן ללימודים.

לפני שמונה שנים בערך התחלתי לרכוב על קטנוע. זה קרה מאוחר מדי לדעת חלק מחבריי אבל זה קרה בדיוק בזמן מבחינתי. באותה שנה, 2008, אחרי כמה שנים של דשדוש מקצועי ומקומות עבודה כושלים או סתם לא מתאימים לכישורי, נקרתה בדרכי הזדמנות לעבוד בחברה מצוינת בתחומה. מצוינת, פרט לדבר אחד – היא יושבת בקרית אריה בפתח תקווה.
באותה תקופה גרתי בגבעתיים בערך 3 שנים. מהר מאוד הבנתי שמצב החניה בתל אביב השכנה הוא גן עדן לעומת מה שקורה בגבעתיים. באותו זמן היה לי אוטו. אהבתי אותו אבל לא אהבתי לחפש חניה עבורו וכשהתחלתי לעבוד בתקופה מסוימת ברמת החיל, הבנתי שאין שום אפשרות שאסע איתו לעבודה וחזרה כל יום. יצא שבמשך שנתיים כמעט הוא כמעט ולא זז ואני נסעתי באוטובוסים והלכתי ברגל.
ואז הגיעה 2008 ואיתה הצעת העבודה. כבר בזמן תהליך הגיוס, כשהיה ברור שהכיוון חיובי וזה עומד לקרות, החלטתי שאין מצב שאני נוסע לפתח תקווה באוטובוסים או באוטו. בעידוד של חבר (שהיה גם חבר לעבודה אז) שהוא רוכב בעצמו, החלטתי שברגע שאני חותם על החוזה, אני מתחיל ללמוד רכיבה לרשיון על דו"ג.
ביום החתימה על החוזה, אחרי שהודעתי לבוס שתוך חודש אני מתפטר, לקחתי שיעור רכיבה ראשון. קואורדינציה מעולם לא הייתה הצד החזק אצלי ולמרות שאני רוכב על אופניים ללא גלגלי עזר מגיל 8 בערך, היו לי חששות שלא אצליח להשתלט על קטנוע. אחרי מספר מטרים בודדים של רכיבה הבנתי שמדובר בעולם קצת שונה מעולם האופניים והתחלתי להאמין שאצליח להוציא רשיון למרות החששות.
זה לקח יותר מהחודש שקיויתי שזה יקח, אבל בסופו של דבר, כחודשיים אחרי שהתחלתי את העבודה החדשה, קיבלתי את הרשיון המיוחל וקניתי את הקטנוע הראשון.
בהמלצת אותו חבר, בחרתי להתחיל במשהו פשוט – סאניאנג דיוק 125. קטן, לא מאוד חזק, אבל אמין וזריז. הוא היה איתי כמעט 5 שנים ושירת אותי בנאמנות בכל מזג אויר ובכל מקום אליו היה סביר להגיע איתו.
ההתחלה לא הייתה קלה. לימודים במגרש זה דבר אחר, כבישי הארץ זה עולם אחר וכ"כ מנוגד למגרש עד שהייתי מגיע לעיתים ליעדי, מיובש מרוב לחץ בגלל הנסיעה (אז כביש אם-המושבות עוד לא היה קיים והדרך העיקרית לפ"ת הייתה דרך ז'בוטינסקי הידועה לשמצה).
עם הזמן, למדתי להתמודד עם הנהגים מסביבי שלרוב התעלמו (ועדיין מתעלמים) מקיומי.
למדתי להסתכל רחוק ולצפות לבלתי צפוי.
למדתי לזהות שהנהג לפני עומד לבלום לפני שהוא החליט לעשות כן.
למדתי להיות הרבה יותר עירני לסביבה, דבר שהפך אותי לנהג יותר טוב גם במכונית.
מה שכן, כיום כשאני מתיישב מאחורי הגה של מכונית אני חייב לעשות מדיטציה של כמה דקות כדי לזכור שיש לי ארבעה גלגלים ולא שניים ולצאת לכביש רגוע. בכל בוקר כשאני רואה נהגים במכונית אני שואל את עצמי שוב ושוב, איך הם מוכנים להתמודד עם הפקקים האלה כל יום. במיוחד בשנה האחרונה מאז שהחלו העבודות על הרכבת הקלה והפכו תנועה מחורבנת לבלתי אפשרית.
בתחילת דרכי הדו"גית אמרו לי שכדאי לותר על הקטנוע בימי גשם רציני. מכיוון שיש בערך שבועיים כאלה בשנה והם גם לא רציפים, הסכמתי עם זה. ואז, באחד הימים האלה, יצאתי לעבודה ללא הקטנוע. לקח לי יותר משעתיים וחצי להגיע והגעתי רטוב עד התחתונים. החזרה הייתה גרועה עוד יותר.
למחרת בבוקר הגשם עוד המשיך. יצאתי לעבודה על הקטנוע. התלבשתי חם, לבשתי מכנסי רכיבה, מעיל, כפפות וכל מה שצריך ויצאתי לדרך, הגעתי לעבודה בתוך 17 דקות ויבש. מאותו יום, אני רוכב בכל מזג אויר (אלא אם יהיה הוריקן, סופת שלגים או צונאמי).

תשאלו – אוקיי, סיפור נחמד. מה פתאום סיכום של 8 שנים? מילא 10, שיהיה עגול.
או, אז זהו, שיש הסבר מצוין:
לפני שלוש שנים וחצי נשלל רשיוני לתקופה של 3 חודשים במסגרת עסקת טיעון אחרי התקלות עם החוק. מצאתי עצמי שוב באוטובוסים, רכבות וטרמפים. באותה תקופה הייתי לפני יום הולדת משמעותי – 40. תכננתי להעניק לעצמי מתנה ראויה ולנסוע ליפן, אליה חלמתי להגיע שנים. שלילת הרשיון העלתה את הרעיון שאם כבר נגזר עלי לנסוע בתחבורה ציבורית, לפחות שזה יהיה במדינה בה יש תחבורה כזו מתפקדת. ליפן נסעתי בסוף אחרי תום תקופת השלילה, אבל זרע הפורענות שבגללו הגעתי לכתוב את הסיכום הזה, נזרע.
בסופה של שלילת הרשיון, אחרי שהחזרתי לחיים את הדיוק שמצברו החזיר את נשמתו לבורא אחרי 3 חודשים ללא תנועה, החלטתי שהגיע גם הזמן להשתדרג לכלי יותר מפנק. בכל זאת אני בן 40 והגב שלי החל מדבר איתי אחרי כל רכיבה ואומר לי: חביבי, תהנה כל זמן שאתה יכול. אני פורש בקרוב.

סכום כסף שהגיע אלי באותו זמן סייע לי לממש את ההחלטה ועברתי להונדה PCX  125.
אחרי נסיעת מבחן על ג'וימקס 125 ועל ההונדה, הכרעתי לגבי ההונדה (גם בגלל שעסקת ההמרה שהוצעה שלי שם עבור הדיוק הייתה טובה בהרבה מזו של סאניאנג).
המעבר מהדיוק הקטן והמיושן להונדה החדיש והמודרני היה מרענן אם כי מאתגר מעט. ההונדה ארוך יותר וכבד כמעט ב-50 אחוז יותר מהדיוק . אחרי כמעט 5 שנים על כלי קטן וזריז היה לי קשה בתחילה להתרגל לאורך ולמשקל (היה לי קשה בתחילה במיוחד בהרמה על הרגלית), אבל כמו תמיד, הזמן עשה את שלו והיום אני בכלל לא חושב על זה. לא עבר זמן רב והתאהבתי בו.
ההונדה אולי לא הכלי הכי חזק בסגמנט שלו אבל בעיני הוא מצוין. הוא חסכוני בדלק, ההיגוי שלו מדהים (אני משתחל איתו במקומות שעם הדיוק לא הייתי מצליח...), שקט מאוד וגם נראה לא רע..
אם צריך לציין חסרונות (אין דבר מושלם), הייתי מציין את העובדה שהבלם האחורי הוא תוף ולא דיסק למרות שיש מערכת בלימה משולבת שקצת מפצה על זה. בנוסף הוא מוגבל אלקטרונית ל-100 קמ"ש (110 על השעון), מה שיכול להיות מעט בעייתי אם יוצא לעלות איתו על כביש מהיר. יצא לי דווקא בשנה האחרונה לנסוע איתו בתדירות בינונית בכבישים מהירים (5 ו-1) בשעות של עומס בינוני-נמוך והוא התמודד בסדר עם התנועה אבל לא הייתי ממליץ לעשות זאת על בסיס קבוע (לפחות לא בשעות השפל בהן התנועה טסה).
עניין נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא הצמיגים. הצמיגים המקוריים אינם להיט גדול. כחצי שנה אחרי שקניתי אותו החלפתי את הצמיגים לצמיגי מישלן וההבדל היה מיידי וכ"כ חד שאני לא יכול להדגיש יותר עד כמה זה כדאי להחליף לו את הצמיגים. ההרגשה הייתה כאילו עליתי על כלי אחר לגמרי.

תאונות הן נושא כאוב (תרתי משמע) וכנראה בלתי נמנע למי שרוכב. ב-8 השנים האלו היו לי כמה החלקות ותאונות קלות שלמזלי הסתיימו רק בנזק פלסטי לקטנוע ומכות יבשות לי. הסיבה שיצאתי בזול מכל אותן תאונות נובעת מכך שאני תמיד, אבל תמיד, בכל מזג אויר ובכל נסיעה הכי קטנה רוכב עם מיגון – תמיד עם קסדה שלמה, כפפות רכיבה ממוגנות ומעיל ממוגן. הייתה תקופה שרכבתי גם עם מגיני ברכיים אבל אני מודה שבגלל עצלנות אני משתמש בהם פחות לאחרונה.
יש לפחות שני מקרים שבהם הנזק מהתאונה שהיה חבורה קלה או מכה יבשה היה מסתיים בפציעה קשה והשבתה שלי לחודשים , לולא הייתי עם מיגון.

בעוד שבוע אעלה על מטוס ליפן לחצי שנה כדי ללמוד שם יפנית. התחלתי ללמוד יפנית פה בארץ אחרי שחזרתי מיפן בפעם הראשונה ב-2013. מאז עברו 3 שנים והספקתי גם לבקר שוב ביפן ולהגיע למסקנה שצריך ללמוד שם את השפה כדי לדעת אותה כמו שצריך.

זוג הגלגלים שלי יחכו לי אצל קרוב משפחה שישגיח עליהם ויטפל בהם. אבל בחצי השנה הקרובה אני חוזר לזוג רגליים ותחבורה ציבורית. אם חושבים על כך שביפן יש את אחת ממערכות התחבורה הציבורית המתקדמות והיעילות בעולם (אם לא ה-), זה לא כ"כ נורא.

שנה טובה.
לצפיה ב-'שנה טובה ונסיעה טובה ומוצלחת '
שנה טובה ונסיעה טובה ומוצלחת
24/09/2016 | 15:11
6
34
אחלה סיפור.
נשמח לשמוע כשתחזור, על רשמיך מיפן ומהתחבורה בה ואם יצא לך לרכוב שם, אז כמובן גם על זה נשמח לשמוע.
לצפיה ב-'שנה מצוינת.'
שנה מצוינת.
25/09/2016 | 00:30
5
24
אשתדל לעדכן משם.
מאז שהפכתי לרוכב, באופן טבעי אני מחפש דו"ג בכל מקום אליו אני מגיע.
ביפן ראיתי לא מעט קטנועי הונדה ישנים משופצרים בצורה פסיכית.
כמו כל דבר ביפן, כשהם עושים משהו, הם הולכים איתו עד הסוף.
לצפיה ב-'ביפן ללא ספק עושים דברים פסיכים'
ביפן ללא ספק עושים דברים פסיכים
25/09/2016 | 20:02
4
24
לצפיה ב-'מעולה '
מעולה
26/09/2016 | 08:23
3
16
שמתי לב שיש להם חיבה יתרה לקטנוע 'הברווזה' (לא זוכר את הדגם המדויק).
ראיתי לא מעט כאלה.
לצפיה ב-'הונדה CN250'
הונדה CN250
26/09/2016 | 08:36
2
19
למיטב ידיעתי, קטנוע המנהלים הראשון.

לצפיה ב-'לא מדוייק...'
לא מדוייק...
27/09/2016 | 12:59
1
17
לפני ה CN-250 היה הונדה spazio שהיה בזמנו ספינת הדגל של הונדה ושל המנהלים.

לצפיה ב-'ספציו זה CN'
ספציו זה CN
27/09/2016 | 19:00
9
מתוך הקטנופדיה - "אלינו הגיע ה-CN250 באמצע שנות ה-90, בעולם הוא נקרא גם הליקס/ ספציו/ פיוז'ן".
לצפיה ב-'אהבבבבבתי קראתי ונהנתי.'
אהבבבבבתי קראתי ונהנתי.
24/09/2016 | 15:16
35
תהנה לך שם ביפן ושתהיה לך שנה טובה וטיול נהדר.
נ.ב : גם לי היה פעם דיוק ושנאתי אותו כל כך,בלתי אפשרי היה לעלות איתו מדרכות,
הוא היה מתיישב עם הגחון על המדרכה ולך תוריד אותו,בנוסף היתה לו נטיה לקרוע רצועות כל 2000 בערך למרות שקניתי מקוריות, הגלגלים הקטנים שלו באיילון היו גורמים לו לשייט מצד לצד ולהשאב לתוך רכבים שעוקפים אותך במהירות,כלי שעד היום יש לי ממנו סיוטים,איפה הוא ואיפה ההונדה שקנית או האיקס מקס שיש לי עכשיו,מרחק של שמיים וארץ.
לצפיה ב-'למספר 8 יש משמעות עמוקה (טובה) בתרבות הסינית'
למספר 8 יש משמעות עמוקה (טובה) בתרבות הסינית
24/09/2016 | 15:22
1
32
עכשיו נשאר לברר אם רלוונטי גם ליפן.
לצפיה ב-'ביפן מספר אי-זוגי הוא חיובי.'
ביפן מספר אי-זוגי הוא חיובי.
25/09/2016 | 00:18
25
נהוג באירוח להזמין מספר אי-זוגי של אנשים כי זה סימן למזל טוב.
אבל אני מוכן לקחת גם את הסמליות של מספר 8 לפחות בחצי השנה הקרובה
לצפיה ב-'תענוג לקרוא'
תענוג לקרוא
24/09/2016 | 18:56
5
29
נהנתי מאוד מהסיכום :)

אני רק לא מבין איך הגעת מלעבוד בפתח תקווה ללמוד יפנית ביפן :)
לצפיה ב-'תודה '
תודה
25/09/2016 | 00:22
4
26
שאלה מצוינת שאלת.
יפנית החלטתי ללמוד בערך 24 שעות אחרי שנחתתי באוסקה ב-2013. הבנתי שאני חייב לחזור לשם לתקופה משמעותית יותר מטיול של שבועיים-שלושה.
כשחזרתי לארץ, אחרי שבועיים התחלתי ללמוד. לקח לי שלוש שנים להגיע לרגע הנוכחי.

אשר לפתח-תקווה, הקשר שלי אליה לא מתנתק. אני אמשיך לעבוד מרחוק באופן חלקי מול המשרד פה.
הצעתי את זה לבוס ולהפתעתי, לא רק שהוא הסכים, אלא הוא ממש התלהב. כנראה שאני עושה משהו נכון..
לצפיה ב-'וואוו'
וואוו
25/09/2016 | 08:51
1
17
איזה כיף לך....
אז אתה הולך לעבוד בשביל ישראל ולחיות ביפן
איזה שינוי  :) הרבה אומץ, בהצלחה :)
לצפיה ב-'אריגאטו גוזאימאס! '
אריגאטו גוזאימאס!
25/09/2016 | 09:05
8
לצפיה ב-'עבדת יסקאוה אשד רובוטק או באלמו ?'
עבדת יסקאוה אשד רובוטק או באלמו ?
27/09/2016 | 08:49
1
12

לצפיה ב-'לא בטוח שהבנתי את השאלה..'
לא בטוח שהבנתי את השאלה..
27/09/2016 | 09:05
5
לצפיה ב-' שנה טובה'
שנה טובה
25/09/2016 | 09:04
1
19
הנאה בנסיעה, לימוד מהנה ו... בסוף אתה חוזר, נכון?

היכולת לצפות מה הנהג שלפניך עומד לעשות עוד לפני שהוא עצמו יודע את זה, היא אחד הדברים שאני אוהבת בדו"ג... (אחד מרבים...) וזה כלי שרידותי הכרחי, יחד עם המיגון.

לא הייתי אף פעם ביפן, אבל מחברה שגרה שם, זו נשמעת מדינה מרתקת.
לצפיה ב-'שנה מעולה '
שנה מעולה
25/09/2016 | 10:01
21
אני אכן אחזור אבל כפי שלמדנו, החיים לפעמים מפתיעים. אם היפנית שלי תשתפר מספיק ותיפול בחלקי משרה נחשקת, אחזור לשם לזמן ארוך עוד יותר (חבר שלי שגר שם כבר עשר שנים אומר לי כל הזמן שאקח בחשבון שאני לא חוזר... ).

אני ממליץ בחום על טיול ביפן. זה מקום מופלא.
היא מזמן כבר לא יקרה כמו שחושבים ואפשר למצוא טיסות במחירים נמוכים מ-1000 דולר.

הנה משהו שכתבתי בעקבות הביקור הראשון שלי שם, לפני שלוש שנים:
לצפיה ב-'התלבטות בקניית Xevo 250 חדש או משומש '
התלבטות בקניית Xevo 250 חדש או משומש
26/09/2016 | 11:51
5
31
אני מתלבט אם לקנות Xevo 250 חדש מהחברה או משומש שנים 2104-2015
ההבדל בינייהם הוא בערך 9,000 ש"חת האם זה שווה את זה?
תודה לעונים
לצפיה ב-'יש לחדש ABS?'
יש לחדש ABS?
26/09/2016 | 15:02
2
12
לצפיה ב-'לא שאני יודע '
לא שאני יודע
26/09/2016 | 15:57
1
12
לצפיה ב-'עדיף לחפש כלים עם ABS. יתרון משמעותי.'
עדיף לחפש כלים עם ABS. יתרון משמעותי.
27/09/2016 | 08:44
10
לצפיה ב-'אם מצאת כלי שמור עם היסטוריית טיפולים מתועדת'
אם מצאת כלי שמור עם היסטוריית טיפולים מתועדת
26/09/2016 | 19:39
1
29
בהחלט שווה ללכת על משומש-חדש ולחסוך גם במחיר הקנייה וגם את ירידת הערך הראשונית הגדולה.
לצפיה ב-''
27/09/2016 | 09:33
6
לצפיה ב-'המלצה למוסך לטיפול x evo'
המלצה למוסך לטיפול x evo
25/09/2016 | 14:14
1
33
שלום לכולם,ברשותי xevo 250 ואני עומד לפני טיפול גדול 10K, אני צריך עצה למוסך טוב ואמין ומורשה לפיאגו באזור ת"א.
הבנתי גם שיש אפשרות להזמין קיט מחו"ל,כמה זה חוסך ומאיפה להזמין? וכמה אמורה להיות העלות לטיפול 10K והאם אהיה חייב להחליף רצועה ב 15K או שפשוט להחליף כל 20K אשמח להמלצה על מוסך מבעלי ניסיון, תודה.
לצפיה ב-'אני מטפלת ב XEVO באישימוטו'
אני מטפלת ב XEVO באישימוטו
25/09/2016 | 23:57
38
עשיתי שם טיפול 15K שכלל רצועה, ולפחות נכון ללפני כשנה החיסכון על קניית קיט בחו"ל לא היה שווה את ההתעסקות והסיכון, אולי זה שווה אם יש מישהו שיוכל להביא לך מחו"ל ויחסוך את עלות המשלוח והמיסים.
באישימוטו אמרו לי שלא תמיד יש צורך להחליף את הרצועה ב 15K והיא יכולה להחזיק יותר.   
לצפיה ב-'התלבטות בין 125 ל-250 לנסיעה יומית בכביש 4'
התלבטות בין 125 ל-250 לנסיעה יומית בכביש 4
25/09/2016 | 11:02
1
34
שלום לכולם

זקוק לעצתכם המלומדת והמנוסה:
כיום ברשותי רשיון A2 (אבל אין לי דו"ג), ואני גר בצורן. אחרי החגים אצטרך דו"ג לנסיעה לעבודה בבני ברק- עניין של 30 ק"מ לכל כיוון כאשר הנסיעה תהיה רובה ככולה בכביש 4.
שאלתי: האם לקנות 125 סמ"ק חזק וטוב או שעדיף לי להוציא רשיון A1 אוטומט ולקנות כלי רציני יותר (משהו כמו 250 סמ"ק).

אשמח לתובנות, כלים ומחירים.

תקציב כ- 11000 ש"ח

תנו בראש
לצפיה ב-'250 לגמרי. אתה צריך בידיך כלי שיאפשר רכיבה דינמית'
250 לגמרי. אתה צריך בידיך כלי שיאפשר רכיבה דינמית
25/09/2016 | 12:32
31
לצפיה ב-'החלפת שמן ופילטר ל X-MAX לבד.'
החלפת שמן ופילטר ל X-MAX לבד.
21/09/2016 | 22:02
12
54
שלום לחברים.
האם יש כאן בין החברים מישהו שיש לו X-MAX והוא עושה טיפולים פשוטים לבד?
אני מתכוון להחלפת שמן כולל הפילטר שמן ובנוסף פלאג ופילטר אוויר,אני מעוניין לדעת קצת פרטים טכניים והאם אפשר לקנות בארץ חלפים שלא דרך היבואן.
תודה למשיבים.
לצפיה ב-'מאז שבועז המלך עזב או הוריד פרופיל'
מאז שבועז המלך עזב או הוריד פרופיל
23/09/2016 | 01:00
11
43
כבר אין מי שיענה כאן ויעזור,פשוט עצוב
בועזזזזזזזז,,מחכים לך כאן.
לצפיה ב-'יש לך פה את Tribel'
יש לך פה את Tribel
23/09/2016 | 08:25
18
לצפיה ב-'אני פה... אבל לא תמיד יש לי תשובה'
אני פה... אבל לא תמיד יש לי תשובה
24/09/2016 | 10:34
9
46
קטנוע של ימאהה לא היה לי מעולם, אז לא מכיר את התחליפיים שלהם.

בהונדה SH שלי ובפיאג'ו בוורלי של הבן אני מעדיף חלפים מקוריים כשמדובר בפילטר שמן ואויר.
בימאהה 250 למיטב זכרוני אין פילטר שמן, אז הנה... כבר חסכת

פלאג אני קונה לפי ספר הרכב.

לפיאג'ו איקסאבו היה ניתן להשיג קיט טיפולים מקורי מוזל, לבוורלי (300-2011) עדיין לא מצאתי,
ולאור מחירי היבואן כנראה שאזמין מחו"ל.

שמן מנוע - הזמנתי ממוטו-דיפו יום לפני מותו של סלאבה
ואתמול מצאתי במחיר דומה - 40 ₪ לליטר - וולווליין 10W40 חצי סינתטי בש.ר.ש חלפים בהרצליה.
לצפיה ב-'נסה את האתר הזה:'
נסה את האתר הזה:
24/09/2016 | 11:18
3
47

אין פה קיטים, צריך למצוא את החלקים בנפרד, אבל בבדיקה מדגמית ראיתי רצועה ב-60 אירו, נראה לי מחיר סבבה.
לצפיה ב-'תודה רבה פרארי אני אבדוק'
תודה רבה פרארי אני אבדוק
24/09/2016 | 13:42
1
7
לצפיה ב-'התגובה היא לבועז, יש שם חלקים לבברלי 300'
התגובה היא לבועז, יש שם חלקים לבברלי 300
24/09/2016 | 15:03
17
ייתכן שיש שם גם חלקים ל-XMAX 125, לא בדקתי.
לצפיה ב-' תודה'
תודה
24/09/2016 | 20:43
4
לצפיה ב-'תודה רבה בועז '
תודה רבה בועז
24/09/2016 | 13:40
3
18
ראשית שכחתי לציין שה x-max שלי הוא האח הקטן במשפחה, דהיינו 125סמ"ק.
פילטר שמן יש גם יש לו לפי הספר הנוכרי (עדיין לא בדקתי בעצמי פיזית אבל הספר טועה?),הזמנתי כבר אחד חליפי של K&N בסכום של 45 ש"ח כולל משלוח,עשיתי זאת לאחר חיפוש וקריאה נרחבים ברשת של סקירות ומבחנים שעשו לפילטרים תחליפיים,ברוב המוחץ של התחליפיים שבאו מבית טוב הם לא נפלו מהמקוריים ואף עלו עליהם,המחיר כאמור זול ביחס ליבואן בארץ-שלא השכיל להבין שהיום אנשים יקנו ברשת,המחירים של היבואן מפחידים והלוואי שיעשו עליו חרם.מדיד שמן עולה אצלו 170 ש"ח ובאיביי 60-70 עם המשלוח,אני משוכנע שאפשר למצוא מדיד לא מקורי של קטנוע טייוואני/קוריאני/סיני זול באיביי בעל אותן מידות ואותו תבריג בדולרים ספורים,אני בהלם מהמחיר של החלקים אצל היבואן בארץ וגם מהמחיר במוסך השירות שלו על טיפולים,מסקנה: קנה חלפים באיביי ושמן בחנויות בארץ וגש למוסך פרטי לבצע את הטיפול,זה יעלה לך הרבה פחות מאשר במוסך החברה. אם יש לך הידע והכלים לבצע לבד אתה תחסוך המון ותטפל בו במסירות ובהקפדה כי הוא שלך,במוסך אתה לא יותר ממספר בתור,כמו בקופת חולים.
לצפיה ב-'בועז שאלה ברשותך,אתה מחליף פילטר שמן בכל החלפת שמן '
בועז שאלה ברשותך,אתה מחליף פילטר שמן בכל החלפת שמן
25/09/2016 | 02:24
2
15
או לאחר מס' קילומטרים קבוע?
תודה רבה
לצפיה ב-'בעקרון לפי הספר, כל טיפול שני - כלומר כל 12K ק"מ אצלי'
בעקרון לפי הספר, כל טיפול שני - כלומר כל 12K ק"מ אצלי
25/09/2016 | 21:03
1
4
לצפיה ב-'תודה בועז.'
תודה בועז.
25/09/2016 | 22:04
3
לצפיה ב-'עקב המלצתך בועז נסעתי היום להרצליה'
עקב המלצתך בועז נסעתי היום להרצליה
25/09/2016 | 18:05
14
ל ש.ר.ש חלפים ורכשתי שם שמן מנוע של וולווליין חצי סינתטי 10w40 כמובן עם תקן JASO MA/API:SL/JASO MA-2
ג'ריקן של 4 ליטרים ב 160 ש"ח שזה מחיר מצויין לכל הדעות,יש להם שם עוד מגוון
של שמנים וחלפים לרכבים אבל אין להם אתר ברשת(איך יכול להיות שאין היום לבעלי עסקים אתר ברשת),אז צריך להרים פון לחנות ולבדוק.
למתעניינים הכתובת והפון שלהם מופיעים בגוגל,מי שמתעצל לחפש בגוגל שישלח לי הודעה ויקבל את הכתובת והפון שלהם.
לצפיה ב-'רעש שריקה מדיסק אחורי בזמן פתיחת מצערת '
רעש שריקה מדיסק אחורי בזמן פתיחת מצערת
21/09/2016 | 08:50
1
32
רק בזמן פתיחת מצערת ישנו רעש שריקה (הדומה לשרשרת שגוררים על הרצפה ) 
הוחלפו רפידות והדיסק ישר פלס 
פעם שהעמדתי אותו ולחצתי על הקליפר האחורי זה פסק על אף שאין שם חופש 

יש רעיונות  
לצפיה ב-'פחית עקומה\עייפה ובורג מוביל אכול בקליפר יכולים לגרום לזה'
פחית עקומה\עייפה ובורג מוביל אכול בקליפר יכולים לגרום לזה
22/09/2016 | 10:11
17
לצפיה ב-'בדיקה לפני קניה'
בדיקה לפני קניה
20/09/2016 | 15:12
3
58
היי לכולם,

מי יכול להמליץ לי על מקום מקצועי לבדיקת כלי משומש לפני קניה?
(על סטפן כבר שמעתי)

תודה מראש
לצפיה ב-'כדאי תציין באיזה אזור...'
כדאי תציין באיזה אזור...
21/09/2016 | 07:41
2
37
בכל מקרה תיעוד טיפולים מאוד רצוי כי זה נושא רגיש בקטנועים.
לצפיה ב-'איזור ת״א'
איזור ת״א
21/09/2016 | 09:02
1
20
לצפיה ב-'אישימוטו'
אישימוטו
23/09/2016 | 00:01
9
לצפיה ב-'מה דעתכם ?'
מה דעתכם ?
18/09/2016 | 16:56
27
91
מחפש 250 יד 2
XEVO הכי אהבתי
SANYANG , קימקו או דיאלים S3 
יתרונות חסרונות מה דעתכם?
לצפיה ב-'דיאלים S3 250'
דיאלים S3 250
19/09/2016 | 13:35
3
77
מה דעתכם ?
נסעתי עכשיו על הכלי והוא ממש נוח בישיבה ונוח ברגלים
יש לו אחיזה ממש נוחה על הכביש
הבנתי שמעמורות מקדימה מרגישים יותר 
אני מחפש לקנות יד 2 , הבנתי שהשוק שלו ממש גרוע לעומת סאן יאנג
על X EVO לא נסעתי ועל גוי מקס גם לא מה דעתכם?
מדובר על נסיעה מראשון לת"א 
לצפיה ב-'כתבת "EXVO הכי אהבתי"....אז לך עליו.'
כתבת "EXVO הכי אהבתי"....אז לך עליו.
19/09/2016 | 15:29
38
לצפיה ב-'למה לא פורזה של הונדה?'
למה לא פורזה של הונדה?
20/09/2016 | 17:20
38
כלי מעולה , יש מצב שתמצא משומש
לצפיה ב-'מעמורות לא '
מעמורות לא
20/09/2016 | 18:14
38
מהמורות כן
לצפיה ב-'ה-XEVO והסאניאנג עדיפים על הדיאלים'
ה-XEVO והסאניאנג עדיפים על הדיאלים
19/09/2016 | 17:33
18
76
קרא את סקירת השוק הבאה ותקבל תמונה מלאה על כל ההיצע של קטנועי 250 בשוק.

אגב, כאשר קיים שרשור בעמוד הראשי, אנא שרשר אליו שאלות נוספות באותו נושא, אל תפתח שרשור חדש.
לצפיה ב-'בכלל,כל ה"באז" סביב דיאלים הוא ניסיון שיווקי מוצלח ולא יותר'
בכלל,כל ה"באז" סביב דיאלים הוא ניסיון שיווקי מוצלח ולא יותר
20/09/2016 | 10:20
17
67
האקסיבו מפסיד לסאן יאנג בשכירות אבל עולה עליו באמינות.
אם הייתי בוחר קטנוע לטווח הארוך זה בהחלט היה אקסיבו.
לצפיה ב-'תפסיק כבר לבלבל את האנשים '
תפסיק כבר לבלבל את האנשים
20/09/2016 | 10:55
16
65
איך אתה מסביר את זה שלחבר שלי הלכו 2 מנועים בפחות מ 20 אלף ק"מ
ב xevo וכל הטיפולים שלו בוצעו במוסך המרכזי
אם אתה לא מאמין תתקשר לארז מנעולים ברחוב זבוטינסקי בר"ג
וחבר שלי עם MP3 500 הלך לו מנוע לאחר 20K
אגב השבוע גם פגשתי MP3 300 שעשה 60 אלף
ופרארי עם אבו עשה 60K לא כולם דפוקים אבל יש בניהם כמה למונים  
ורק אל תתן לי את ההרצאה על המחט של הגראנד דינק הישן

כיום המנועים של הטוואיינים סופר אמינים בעיקר של קימקו
אז תפסיק לזלזל בהם בבקשה
לצפיה ב-'אני מבולבל אז על מה אתה ממליץ '
אני מבולבל אז על מה אתה ממליץ
20/09/2016 | 11:16
1
57
אני מתלבט בין 3 כלים - דיאלים S3 או XEVO או גוי מקס
לצפיה ב-'XEVO וגוימקס הם הכי נוחים '
XEVO וגוימקס הם הכי נוחים
20/09/2016 | 13:35
55
הגוי מקס מהדגם החדש יש לו בעיות בגיר ובאגזוז (זה מידע שקיבלתי ממוסכים )
אחרי מה שחבר שלי עבר עם ה XEVO הייתי קצת חושש
לפני המקרה של חבר שלי הייתי החלטי בעד ה XEVO
עם G-DING 250 הם לא נתקלו בבעיות האלה
 הG-DINK הוא הכי פחות נוח אבל יש לו יתרונות אחרים (אמינות. כושר העמסה)

לצפיה ב-'אתה כותב לא מניסיון,ניזון משמועות וכרגיל מסנגר על קימקו'
אתה כותב לא מניסיון,ניזון משמועות וכרגיל מסנגר על קימקו
20/09/2016 | 11:41
13
69
מסיבה לא ברורה כי לא הזכרתי אותם.

עכשיו,שנעשה סקר כמה קימקואים וסאנגיאנגים קיפחו את חייהם ואת את גיריהם בטרם עת?
לכל יצרן יש פאקים,רק יש כלים שהם כולם בגדר פאק אחד גדול.

אין שום קשר למנוע 500,המנוע 500 כמעט גרם לפיאג'יו לפשוט את הרגל - ראה ערך X9.

בשנים האחרונות אכן יש ירידה בגימור החלקים בפיאג'יו אבל הם עדיין עולים בכמה וכמה מונים על הנדסה קוריאנית\טאיוואנית.

עדיין לא ראיתי ממך אזכור מוכך שאתה בדקת,אתה בכל פעם מחדש מנפנף בזה שהחבר אמר,בזמן שאני כן מדבר מניסיון.
.אני בניגוד אליך פתחתי מנוע של אלה ואלה,ואני יכול להגיד לך בביטחון שאתה טועה,לפחות לגבי הדגמים הישנים של קימקו\סאן יאנג.

המנועים שבאים מהמזרח נמצאים בפיגור אל מול המנועים האירופאים.
הפיגור מתבטא בחוזק חומרים וכן ביכולות יצור.
אתה מודע לעובדה שבקימקו רק בשנים האחרונות התחילו לייצר מיסבי החלקה?  
בפיאג'יו זה קיים עוד מתחילת שנות האלפיים.
את זה החברים שלך יודעים?

לצפיה ב-'שוב ,אני לא מדבר על העבר '
שוב ,אני לא מדבר על העבר
20/09/2016 | 13:25
6
52
אתה חייב להתנתק מהעבר
בעבר גם החברה huawei היתה חברה של טלפונים שלא שווים שקל
כיום huawei  P9 זכה בתחרות הכי יוקרתית באירופה כטלפון הכי טוב בעולם
הסינים/טוואנים נחשבים כהכי חסכוניים בעולם (חוץ מהתמנים )
מה שעניין אותם זה רק לחסוך לאחרונה כנראה שהם  הבינו ששווה להם להוסיף עוד קצת והם מקבלים מוצר ממש טוב ,וכיום איכות המוצרים שלהם ברמה מאד גבוהה
בקשר לסקר אל תאיים , אני מאד  אשמח  שתעשה סקר מנועים GD-250 מול XEVO ,אני מחכה.....

לצפיה ב-'שוב,אתה לא מדבר מניסיון..'
שוב,אתה לא מדבר מניסיון..
22/09/2016 | 10:07
5
37
אני לא רוכב על סלולרי ואתה סותר את עצמך.
בגלל שקוריאנים\טאיוונים\סינים יוצרים בשיטת החיסכון התוצרת מקפחת את חייה בטרם עת ולכן,לרוב,תוצרת אירופאית תהיה עדיפה בהרבה מתוצרת שבאה מהמזרח אם באיכות ואם באורח חיים.

עם זאת לאחרונה יצא לי לפתוח מנוע של דאון טאון 300 ושם דווקא הופתעתי לטובה וגם מהרמת גימור של הקטנוע.
אני מניח שהמנוע הזה גם יושב ב GD החדש בגרסת 250.

לעומת זאת,ה GD 125 עושה שימוש במנוע על בסיס היאגר 125 שהוא הדינק 125 בתוספת מערכת הזרקת דלק,זה מנוע חרא ואני אומר את זה מניסיון ולא בגלל שסיפרו לי,בניגוד אליך.

לגבי דיאלים,ליין האופנועים שלהם נשמע כאילו עפו להם הברגים ומרגישים מאוד זולים לרכיבה והקטנועים,מזכירים את התוצרת הישנה של קימקו.

לגבי סאן יאנג,המנוע בג'וימקס זה אותו מנוע מיושן שנוטה לטחון מיסבים בתיבת הפחתה,הוסיפו פלסטיקים יפים ושקע USB זה כן,תוכל להטעין את החויוואי שלך,כנ"ל לגבי ג'וירייד המנוע לא השתנה.
לכן תוצרת טאיוואנית כזאת עדיין נחותה מאירופאית בעשרות מונים ואין לי טעם לעשות סקרים על דברים שאני כבר יודע.

ת - אף פעם לא בדקתי קטנוע כזה לעומק,דהיינו החזקתי אחד

לא הבנתי למה אתה בכל פעם טורח לדחוף את הקטנוע הזה,באיזה הקשר?
אתה אפילו לא מחזיק אחד! 
החבר שלך שליח? יופי
אתה רוכב על טלפון או על קטנוע?
..
זה קטנוע חדש,מוקדם לקבוע,גם הג'ידינק הישן היה להיט כשהיה חדש.
תראה איפה הוא היום.

מנוע כלשהו או לתקן משהו בשביל להשוות בין תוצרת כזאת לכזאת? לא נכון?

תמשיך לחכות.. אולי יום אחד תבין על מה אני מדבר,אם 
אם אתה בעצמך מודה שתוצרת מהמזרח היא חסכונית על מה הויכוח? 
גם לא הבנתי על מה
עם זאת לאחרונה יצא לי לפתוח מנוע של דאון טאון 300 ושם דווקא הופתעתי לטובה,לפחות מהרמת גימור החיצוני
לצפיה ב-'אתה סותר את עצמך '
אתה סותר את עצמך
22/09/2016 | 19:20
4
26
אמרתי שבעבר הם היו חסכניים וכיום פחות אבל זה לא אומר שהקטנועים שלהם לא אמינים
ראה ערך מובי 125 מכיר קטנוע יותר מתאים לשליחים ?

מצד אחד אתה אומר :
"
עם זאת לאחרונה יצא לי לפתוח מנוע של דאון טאון 300 ושם דווקא הופתעתי לטובה וגם מהרמת גימור של הקטנוע.
אני מניח שהמנוע הזה גם יושב ב GD החדש בגרסת 250."

ומצד שני  אתה טוען " גידינק נוטה לטחון את הגל ארכובה,סיפור של כמה אלפים,ובכללי קטנוע עם מכלולים מתפרקים."
לצפיה ב-'מנוע המובי מבוסס על מנוע הונדה ישן'
מנוע המובי מבוסס על מנוע הונדה ישן
22/09/2016 | 19:52
3
29
ומכאן אמינותו הרבה.

מנוע הג'י-דינק 250 מגיע מהאקסייטינג. דגם ה-300 עם מנוע הדאונטאון לא מגיע לארץ.
לצפיה ב-'גם לדגם ה-300 של הג'ידינק יש את אותו מנוע מיושן יחסית '
גם לדגם ה-300 של הג'ידינק יש את אותו מנוע מיושן יחסית
22/09/2016 | 22:14
2
35
(270 סמ"ק -22 כ"ס) ולא את מנוע ה-G5 המתקדם של הדאונטאון.

גם מנוע ה-250 שמגיע מהאקסייטינג בדגם ה"ישראלי" וגם מנוע ה-300 הם מנועים ותיקים
שמבוססים על המנוע של הגרנד(קראנק)דינק הישן, אבל... וזה אבל גדול...
זה מנוע שעבר אבולוציה ושיפורים משמעותיים עם השנים,
וממש לא נכון להסיק מהבעיות של הגרנד דינק ולהשליך אותן על המנוע החדש. כנ"ל עם ה-125.
לצפיה ב-''
22/09/2016 | 22:48
4
לצפיה ב-'תודה על החידוד '
תודה על החידוד
23/09/2016 | 00:24
6
לצפיה ב-'הבעיה של ה-X9 לא הייתה המנוע'
הבעיה של ה-X9 לא הייתה המנוע
20/09/2016 | 18:37
5
57
בעיות חשמל הרגו את המוניטין שלו ולהערכתי (לא מידיעה, השערה בלבד) גרמו לכך שה-X8 הגיע לארץ באיחור של 3 שנים, מה שגרם לג'וימקס לכבוש את השוק ללא תחרות, עד שאבניר הוזילו את ה-XEVO והשוו את מחירו לסאן יאנג ואף נמוך ממנו.
לצפיה ב-'אז לסיכום'
אז לסיכום
21/09/2016 | 21:01
4
32
פיאגו וסאן יאנג עדיפים על דיאלים 
מה עם קימקו למרות שרכבתי ולא היה נוח
לצפיה ב-'קראת את המבחן אליו קישרתי?'
קראת את המבחן אליו קישרתי?
21/09/2016 | 22:45
3
30
לאור העובדה שהייתי אחד הבוחנים שם, אז המסקנות של המבחן מייצגות את מה שאני חושב על הכלים.
הקימקו סבבה, אישית מעדיף את הפיאג'ו והסאן יאנג.
מכאן, הבחירה היא שלך.
אתה לא בהכרח מתחבר לאותם דברים שאני ושאר הבוחנים התחברנו אליהם, סדרי העדיפויות שלך אולי שונים, אף אחד לא יכול להחליט עבורך כי לא מדובר כאן במתמטיקה ואמיתות מוחלטות.
לצפיה ב-'קראתי את המבחן'
קראתי את המבחן
22/09/2016 | 01:08
2
34
לא הבנתי שרשמתם לגבי המתלה הקידמי בדיאלים S3 
מרגישים כל מכה בצד הקידמי ? היד רועדת הרבה?

קימקו 250 G DINK האם זה נכון או שזה רק אני שההגה פחות נוח מאחרים אבל מצד 2 זה ה250 הכי קל במשקל
לצפיה ב-'ה GDINK הכי פחות נוח '
ה GDINK הכי פחות נוח
22/09/2016 | 19:11
31
אבל הכי משתלם לדעתי
לצפיה ב-'אני אומר שוב'
אני אומר שוב
22/09/2016 | 19:55
36
נוחות והתאמה לכלי היא אינדיבידואלית ולכן חשוב שתרכוב על הכלים לגביהם אתה מתלבט, זה ייתן לך יותר תשובות מכל מבחן דרכים.
הפרונט של הדיאלים, לטעמי, מאד מעצבן וזה מאד מורגש כשרוכבים עליו לצד כלים אחרים.
אני מניח שבשימוש ארוך טווח, מתרגלים וזה פחות מפריע.
לא זוכר משהו בעייתי עם ההיגוי של הג'י-דינק, אבל אם לך הוא היה פחות נוח, זה שיקול חשוב בבחירה.
לצפיה ב-'אני יכול לספר כרוכב XEVO'
אני יכול לספר כרוכב XEVO
23/09/2016 | 03:43
1
41
אחרי הרבה תחקירים עם חברים, מכרים אופנוענים והרבה קריאה ברשת
החלטתי ללכת על XEVO 250  ואני מאוד שמח על הבחירה שלי באיטלקי השובב
הטיפולים אני עושה כמו שעון ב10 אלף..
אני ירושלמי ועושה פעמיים בשבוע ירושלים -תא
הייתי עם הקטנוע בטיול מירושלים עד לראש הנקרה  וגם בטיול עם חברים דו גלגלי הגענו עד אילת
נכון הקטנוע לא יועד לנסיעות מטורפות כמו שעשיתי, אבל ה XEVO עשה את המוטל עליו ואפילו לא השתעל.

לי כנהג מאוד נח לי המושב ובמיוחד התא המטען האדיר שאפשר להכניס את כל הקניות ובטח את הקסדה והמנעול שאתה יוצא לסידורים או עבודה ככה שהוא מבחינתי מושלם

לא יודע מה אחרים, אבל במחינתי הXEVO  הבחירה המעולה שלי
למען ההגינות לקחתי דוגמא משתי חברים לעבודה, בן דוד ועוד חברים עם אותם כלים
כולם אמרו פה אחד שהבחירה היא מעולה!  וכולם אומרים זה הקטנוע הכי טוב שהיה להם

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה עזרת לי מאד'
תודה רבה על התגובה עזרת לי מאד
23/09/2016 | 22:31
15
לצפיה ב-'עדיין שואל איזה מהם נחשב יותר בטיחותי?'
עדיין שואל איזה מהם נחשב יותר בטיחותי?
23/09/2016 | 17:02
1
38
מבין האקסבו והגוי מקס
לא מעניין אותי מהירות או מראה ספוטיבי   רק נוחיות לרוכב עצמו ומההיבט הבטיחותי.  נוסע  בדרך בינ עירונית כ 40 קמ הלוך + 40 קמ חזור כל יום.
אני נאלץ להיפרד השבוע מההונה פורסייט ששרתה אותי בנאמנות 9 שנים. ומתלבט בין האקסבו לגוי מקס

לצפיה ב-'לג'וימקס יש יתרון בטיחותי בזכות ABS'
לג'וימקס יש יתרון בטיחותי בזכות ABS
23/09/2016 | 23:20
30
שניהם מתנהגים מצויין מבחינה דינמית והבלמים של שניהם מצויינים, ה-ABS מעניק לג'וימקס יתרון חשוב.
לגבי נוחות, רכיבת מבחן על שניהם תתן לך תשובה איזה יותר נוח עבורך, זה לא משהו שנכון אבסולוטית לכולם.
לצפיה ב-'שאלה של מתחילים - גובה המושב'
שאלה של מתחילים - גובה המושב
17/09/2016 | 09:29
7
76
היי לכולם,
יש לי רשיון חדש וביום שישי עשיתי נסיעת מבחן (קטנוע של חבר) על קימקו דאון טאון 250 חדש. הקטנוע ממש אחלה הבעייה היא שלא הגעתי לריצפה, רק עם קצות האצבעות. כל הקטנועים ככה??? או שיש גבהים שונים בין קטנוע לקטנוע?
האם זה עניין של "להתרגל" על קצות האצבעות או שכל כף הרגל אמורה לדרך על הכביש?
תודה לעונים....
לצפיה ב-'יש מושבים בגבהים שונים'
יש מושבים בגבהים שונים
17/09/2016 | 10:49
54
מעבר לגובה, גם רוחב המושב משנה, ככל שהוא רחב יותר, אתה "מבזבז" אורך רגליים ומגיע פחות טוב לרצפה.
למיטב זכרוני, הג'וימקס יותר נמוך מהדאונטאון, אז אולי כדאי לקחת רכיבת מבחן גם עליו.

לא חייבים להגיע עם רגל מלאה לרצפה ולא חייבים להוריד שתי רגליים, לפעמים עדיף להשאיר רגל אחת על המדרס ועם רגל אחת, בתוספת של תזוזה קלה על המושב ואולי הטיה קלה של הכלי, להגיע טוב יותר לרצפה.
הכל עניין של הרגל, אבל לרוכב חדש כדאי לדעתי לחפש כלי ראשון איתו הוא מגיע בצורה סבירה (גם אם לא רגל מלאה), זה מוסיף לתחושת הבטחון ועם הזמן תתרגל ותראה שאתה מסתדר גם עם כלים גבוהים יותר.
לצפיה ב-'מצטרפת לדברי פרארי'
מצטרפת לדברי פרארי
17/09/2016 | 12:59
44
בניגוד לאופנועים, אותם ניתן להנמיך, קטנועים הם פחות גמישים (אפשר קצת לשחק עם המושב עצמו) - אבל יש דגמים רבים שמתאימים לאנשים בגבהים שונים...
(מעניין אגב, שאלו שמתאימים לנמוכים/נמוכות במיוחד, מתאימים לרוב גם לגבוהים במיוחד).

מכיוון שאני אשה נמוכה, ולא ציינת שאתה נמוך במיוחד, אני יכולה לשער שאני נמוכה ממך. לי היו נוחים הקטנועים של סאן יאנג - ג'וימקס (הדגם הקודם, I יותר מהחדש - XI אבל גם זה בסדר), אבל יש גם אחרים.

אין צורך להגיע עם שתי כפות רגליים מלאות לרצפה. לרוב בעצירות ממילא מורידים רק רגל שמאל (בקטנועים זה פחות משמעותי, אבל כדאי להתרגל. באופנועים זה יותר משמעותי). כדאי להגיע עם הרגל השניה טיפה, כדי שאפשר יהיה לתמוך אם אתה מאבד קצת שיווי משקל או במצב של רוח חזקה.

עם הנסיון ושיפור הבטחון והטכניקה, תראה מה מתאים לך. בהצלחה. ברוך הבא לעולם הדו"ג המהנה...
לצפיה ב-'מה? ואיך אני מחליף מושב?'
מה? ואיך אני מחליף מושב?
17/09/2016 | 13:26
1
21
לצפיה ב-'לא עדיף לחפש'
לא עדיף לחפש
17/09/2016 | 16:37
48
קטנוע שמתאים לך, לפני משחקים של החלפות ושיפוצים?

ודרך אגב, נסיעת מבחן על קטנוע של חבר, במיוחד בתור מתחיל, היא בעייתית כי אין לך ביטוח. עדיף ללכת לסוכנויות, לשבת על כלים ולראות מה נוח לך - ואז לבקש רכיבת מבחן על הכלי שמתאים לך (גם אם אחר כך תחפש כלי משומש דומה).

אני מקווה שאתה מקפיד על מיגון.
לצפיה ב-'לא מספיק להגיע עם רגל אחת'
לא מספיק להגיע עם רגל אחת
18/09/2016 | 10:43
1
37
נכון שבד"כ עומדים רק "על רגל אחת". אבל לדעתי חשוב מאוד שהגובה יהיה כזה שתרגיש בנח עם שתי הרגליים. לא כלכך בגלל הצורך לעמוד עם שתי רגליים על הריצפה (וזה בהחלט נדרש לפעמים) אלא בעיקר לצורך יציבות על רגל אחת:

קורה שבהשענות על הרגל האחת משהו קצת מתפספס. אולי לא הנחת טוב את הרגל, או שהקרקע לא ישרה וכד'. אם הרגל "קצרה" מדי (יחסית לגובה הכלי), התוצאה היא שאתה נעמד כשהכלי בהטיה רצינית. דהינו - כמעט נופל, או ממש נופל!
לצפיה ב-'הפרשי הגובה בין'
הפרשי הגובה בין
18/09/2016 | 11:06
28
"להגיע רק עם רגל אחת" (ובכלל לא עם השניה) לבין "להגיע עם שתי רגליים מלאות" הם גדולים.
אני מסכימה שהראשון לא מוצלח (אני לא אקנה קטנוע או אופנוע שאני לא מגיעה בכלל עם הרגל השניה - למרות שיש כאלו שכן, והם מסתמכים על יכולת התנועה של הגוף מצד לצד, או אולי אופי הרפתקני יותר), אבל השני הוא nice to have ולא הכרח.
הפשרה היא איפהשהו באמצע, במידת גמישות שתלויה בגובה (וממנו נגזרות אפשרויות הבחירה), ברמת הבטחון האישית וכדומה.

אגב גם למשקל ומרכז הכובד של הכלי יש השפעה, כי עם כלי קל, אפשר להגיע להטייה גדולה יותר בלי ליפול. אבל גם בזה, השוני יורגש יותר באופנועים ופחות בקטנועים.

לצפיה ב-'הכל עניין של להתרגל לכלי,בהתחלה קשה אבל אחרי חודש זה הרבה '
הכל עניין של להתרגל לכלי,בהתחלה קשה אבל אחרי חודש זה הרבה
21/09/2016 | 20:20
17
יותר קל.
אני עברתי מקטנוע קליל סטייל ההונדה אינובה ששקל בערך 70 קילו
ליאמאהה X-MAX ששוקל 100 קילו יותר וגם יותר גבוה לי כי המושב שלו רחב,אני נמוך ומחזיק אותו על קצה הרגל,מה לעשות התרגלתי.
השבוע הראשון היה מפחיד,המשקל והגובה שלו עם ההיגוי של המשאית הרגו אותי,אין מה להשוות לקטנוע הדקיק שהיה לי לפניו,אבל מה-אחרי שהתרגלתי אינני מחליף אותו,הוא יציב ודבוק בסיבובים וכח המנוע שלו עדיף בהרבה.
בשורה התחתונה: התרגלתי/התרגלו/יתרגלו/התרגלתם

לצפיה ב-'נזילות שמן בדיאלים S1'
נזילות שמן בדיאלים S1
16/09/2016 | 17:55
1
55
היי,

יש לי דיאלים S1 מודל 2013. לפני כחודש החלקתי איתו החלקה רצינית והוא השתפשף בצד. מאז הוא לא נסע והיה לו כתם שמן די גדול (קוטר 20 ס"מ) באיזור הוריאטור. היום נסעתי איתו אחרי כחודש שהוא עמד. לאחר נסיעה קצרה היה נזילה מהחלק העליון של הוריאטור (לשמאל הגלגל האחורי בצבע שחור). בנוסף, לאחר נסיעה של כ 30 דקות בכ 90 קמ"ש ראיתי  שיש נזילת שמן במרכז הקטנוע בפקק נעילה שנראה כמו הנקז של השמן (חושבת שזה משם) יש הרבה כתמי שמן על הגלגל האחורי.
א.  האם אתם חושבים שזה משהו חמור?
ב. מה נראה לכם שמדובר? אני צריכה לדאוג? 
ג. במידה ומדובר באטם, כמה אמור לעלות כזה דבר?

תודה
לצפיה ב-'גשי למוסך'
גשי למוסך
16/09/2016 | 19:47
43
לא ממש ניתן לאבחן דרך המסך, אבל יש מצב שבהחלקה נפגע פקק ריקון השמן או משהו אחר באגן שממנו יש דליפה.
נסיעה בלי שמן תגרום לך נזק גדול למנוע ומעבר לכך, את מדברת על כתמי שמן על הגלגל, מה שעלול לגרום להחלקות נוספות.
חבל להחמיר את המצב ולהסתכן, גשי למוסך שיבדקו מה הבעיה ויתקנו אותה.
לצפיה ב-'בקשה להמלצה על קטנוע'
בקשה להמלצה על קטנוע
14/09/2016 | 19:16
6
97
אודה להמלצה על קטנוע.

לאחר הפסקה של כשבע שנים אני רוצה לשוב לרכב על קטנוע 125 סמ"ק.

הקטנוע ישמש אותי לרכיבות מהבית בחולון לעבודה בתל אביב וסיבוב או שניים ביום לבת ים. אמדן שלי זה 45 ק"מ ביום מקסימום.

חשבתי לקנות מובי, אבל הרגשתי שהוא קטן עבורי- אני מקווה שזה לא יותר מידי מידע: אני שוקל כ 90 ק"ג וגובהי 1.84 מ'

חשבתי על מובי כי הוא לא דורש הרבה תיקונים ותחזוקה.

אני מחפש יד2. התקציב שלי הוא כ 6,000₪

מה כדאי לי לקנות?
לצפיה ב-'לדעתי, חפש מקורר מים'
לדעתי, חפש מקורר מים
16/09/2016 | 08:47
5
57
המובי הוא סוס עבודה בסיסי שיעשה את העבודה בקלות, אבל הוא לא נוח ויהיה לך קטן וצפןף.
עדיף כלי יותר חזק ומרווח בסגנון של הג'וירייד או אחיו גדול הגלגלים - HD, שאמנם פחות נפוץ אבל גם הרבה פחות פופולרי בקרב הגנבים.
אתה יכול לחפש גם את אחד מקטנועי הפרימיום המפנקים, דוגמת ה-XEVO של פיאג'ו, XMAX של ימאהה, SWING של הונדה או ג'וימקס של סאן יאנג, מן הסתם זה יהיה משנתון נמוך יותר.
חפש את הכלי עם הקילומטרז' הכי נמוך שנכנס לתקציב ובדוק היסטוריית טיפולים.
לצפיה ב-'עשיתי היום נסיעת מבחן על מספר קטנועים'
עשיתי היום נסיעת מבחן על מספר קטנועים
16/09/2016 | 14:39
4
58
ג'וירייד 125 היה לי לא נוח. המושב היה נמוך והברכיים כאבו לי. בנוסף הוא הרגיש כבד, כאילו חסר למנוע כוח.

ג'י דינק- היה נוח. סחב טוב.

מובי- זריז וקליל. אבל הישיבה לא נוחה כל כך. סיימתי לרכב והרגשתי שהגב היה מתוח מעט.

סימפוני 125- היה גם נוח. קטן יותר, הרגיש כמו משהו בין מובי לג'וירייד- אבל היה נוח.

אשמח לעצה לגבי הסימפוני- אני לא מוצא עליו ביקורות בשום מקום- מישהו מכיר את הכלי? הוא בכלל נמכר? יש לו שוק או שבעוד שנה שנתיים אתקע עם חלפים יקרים.

לא יצא לי לעשות נסיעת מבחן על שאר הכלים שהמלצת. איך הג'י דינק והסימפוני בהשוואה לאלו שהמלצת?

תודה

לצפיה ב-'ה-GDINK יופי של כלי'
ה-GDINK יופי של כלי
16/09/2016 | 15:07
3
64
וראוי לגמרי להצטרף למומלצים, לטעמי הוא עדיף על הג'וירייד, פשוט הג'וירייד כל כך נפוץ שהוא קפץ לי לראש ראשון.
את הסימפוני אני לא מכיר מקרוב, אבל בדומה ל-HD, יש לו גלגלים גדולים שתורמים להתנהגות ולנוחות.
היתרון של ה-HD הוא המנוע מקורר המים שקיים גם בג'וירייד והוא נמרץ וטוב.
אין HD חדשים, אבל בגלל שהגדרת תקציב מוגבל, ייתכן שהוא יתאים יותר מהסימפוני שחדש בשוק ולא יודע אם קיים במסגרת התקציב שלך.

בקטנופדיה, האתר החדש והמצויין, תוכל למצוא מידע על מתמודדים נוספים ולהחליט אם אתה רוצה לקחת עוד רכיבות מבחן, שהן המדד הכי טוב לגלות מה מתאים לך ולמה אתה מתחבר.

קטנופדיה - http://katnoim.co.il/
לצפיה ב-'מחירון'
מחירון
18/09/2016 | 09:39
2
31
תודה על העזרה. גם האתר חיזק את ההחלטה שלי.

איפה יש מחירון שלו? במחירון של יצחק לוי הוא לא קיים בכלל.

תודה.
לצפיה ב-'מצאתי מחירון. באפליקציה הוא כן מופיע'
מצאתי מחירון. באפליקציה הוא כן מופיע
18/09/2016 | 12:28
1
26
לצערי באפליקציה של תפוז אני לא מוצא איך לצרף צילום של המחירון
לצפיה ב-'תבדוק שוב אני 180 והג'דינק גמר לי על הגב המושב נמוך וקצר '
תבדוק שוב אני 180 והג'דינק גמר לי על הגב המושב נמוך וקצר
21/09/2016 | 08:55
17
ולא ניתן ליישר את הרגליים לעומת מובי שבו ניתן ללכת אחורה עם הטוסיק
לצפיה ב-'קטנוע 125 סמ"ק'
קטנוע 125 סמ"ק
12/09/2016 | 15:03
4
119
שלום,
רציתי לדעת אם קטנוע 125 סמק יהיה טוב לנסיעות של 20 קילומטר לכל צד, 2-4 פעמים בשבוע.

תודה מראש
לצפיה ב-'תלוי באיזה כביש'
תלוי באיזה כביש
12/09/2016 | 16:58
2
74
כביש מהיר / צדדי?
פקוק / תנועה פתוחה ומהירה?
מישורי / הררי?
לצפיה ב-'.'
.
12/09/2016 | 17:04
1
57
מתל אביב לקצת אחרי פתח תקווה. מישורי. חלק מהדרך בכביש מהיר. בדרך כלל התנועה איטית...

תודה!
לצפיה ב-'הקטנוע יעמוד בזה בקלות'
הקטנוע יעמוד בזה בקלות
12/09/2016 | 20:18
77
מבחינה בטיחותית, זה לא הדבר הכי מומלץ כי מדובר על כלי קטן שהנהגים נוטים להתעלם ממנו ולנסות להידחף לו לנתיב.
גם העדר כח ספייר למצבים בהם צריך לתת גז ולהתחמק מבעיות, הוא נקודת תורפה.

מה הנסיון שלך ברכיבה?
כשיש הרבה נסיון, הבעיות שהזכרתי לא יעלמו, אבל אפשר להתמודד איתן בצורה סבירה.
לרוכב/ת חדש/ה, זה עלול להיות טיפה מפחיד ואולי עדיף לחפש דרכים חלופיות ופחות ראשיות, או להגדיל רשיון וללכת על כלי גדול וחזק יותר.
לצפיה ב-'20 ק"מ לכל כיוון זה צ'יפס'
20 ק"מ לכל כיוון זה צ'יפס
14/09/2016 | 01:39
66
כל קטנוע 125 יעמוד בזה, אם כי יש כלים שירגישו לך טוב יותר ויש כאלה שירגישו לך טוב פחות. נסה לבדוק לגבי S3 125, בעיניי הוא אידיאלי לנסיעות מהסוג הזה ונותן תמורה טובה למחיר שלו.
לצפיה ב-'תיקון מושב לקראת החורף'
תיקון מושב לקראת החורף
13/09/2016 | 11:03
1
70
שלום חברים,

אחד התפרים במושב נפרם. אין קרע, רק פרימה של התפירה

איפה הכי מומלץ לתקן וכמה להערכתכם אמור לעלות?

*עדיפות לאיזור אלנבי-העלייה-שוקן*

מצרף תמונות להתרשמות.
לצפיה ב-'מרפדיית ששון, סמטת בר יוחאי ת"א'
מרפדיית ששון, סמטת בר יוחאי ת"א
13/09/2016 | 12:47
59
אין יותר ב'משולש' מזה... איש מקצוע ותיק ומוערך, תיקון  או החלפה - לפי מה שהוא יראה ויגיד לך...
לצפיה ב-'דאונטאון 350..... למה בעצם?'
דאונטאון 350..... למה בעצם?
10/09/2016 | 17:08
5
95
שלום לכולם.

למה ה-DT350, שניפחו בעצם 320, נחשב 350?  למה זה לא "מעוגל" למטה? ההגיון אומר שנפח 326 היה "מעוגל" למעלה, לא?
לצפיה ב-'כי כבר יש 300'
כי כבר יש 300
10/09/2016 | 18:03
4
74
אז אם הגדילו לו את הנפח, נותנים לו שם חדש והחליטו לקרוא לו 350.
לא תמיד שם הדגם מייצג את הנפח המדוייק, קח לדוגמא את אופנועי ב.מ.וו, יש להם שלושה דגמים בעלי מנוע זהה בנפח 800 סמ"ק והם נקראים F650GS, שהוחלף ב-F700GS וקיים גם F800GS, הקרבי משלושתם.
גם בקטנועים שנקראים 200, כמו הג'וירייד והדינק, הנפח האמיתי הוא 174 סמ"ק ויש קטנועי 300, כמו הג'וימקס, הבברלי ואחרים, שנפחם 274 סמ"ק.
לצפיה ב-'אז מאחר ובדר"כ העיגול הוא כלפי מעלה'
אז מאחר ובדר"כ העיגול הוא כלפי מעלה
10/09/2016 | 18:09
3
53
לפחות בדוגמאות שהבאת, אני מניח שהטייטל הוא שיווקי ומטעה. כלומר, האם יש דגם שהנפח שלו, נניח, 275 אבל נקרא 250?
לצפיה ב-'לא עולה לי כרגע בראש'
לא עולה לי כרגע בראש
10/09/2016 | 22:15
2
48
אני מניח שאתה צודק, מסיבות שיווקיות מעדיפים לעגל כלפי מעלה או בכלל לא לציין נפח בשם הדגם.
לצפיה ב-'אז אם אני שוקל לעלות מה- xevo250 המצויין שלי ל-DT350'
אז אם אני שוקל לעלות מה- xevo250 המצויין שלי ל-DT350
10/09/2016 | 22:32
1
60
ברור שעלייה מ-244 ל-320 נראית לכאורה אחרת מאשר  עלייה מ-244 ל-320.
כשסטייה בין 244 האמיתי ל-250 המוצהר היא סטייה "סבירה" יחסית לסטייה בין 320 ל-350. קצת מתחו את המסטיק כאן….
לצפיה ב-'אתה רוכב על קטנוע או על מספר הסמ"קים?'
אתה רוכב על קטנוע או על מספר הסמ"קים?
10/09/2016 | 23:21
61
קח רכיבת מבחן על הדאונטאון ואז תחליט.
ההפרש בכח בהחלט מורגש, בלי קשר למספרים שבשם הדגם.
לצפיה ב-'לפני טיפול גדול ב XEVO250 ורוצה לקבל דגשים'
לפני טיפול גדול ב XEVO250 ורוצה לקבל דגשים
10/09/2016 | 14:09
67
אשמח לדעת מה כן ולמה לא צריך לעשות בטיפול על מנת להשוות שהמכונאי עושה את הכל "לפי הספר"

אני עושה את הטיפול במוסך מורשה אבל עדיין חשוב לי לדעת מראש מה צריך לעשות שם.

לצפיה ב-' Piaggio x evo 250'
Piaggio x evo 250
07/09/2016 | 09:16
3
105
שלום חברים !

אני רוצה לקנות עכשיו ממישהו קטנוע, 2012 עשה 30K קמ'.
עכשיו רוצים על בדיקה לפני קניה 600 שקל(כסף שאין כל כך), וגם ככה אני מתכוון להכניס אותו למוסך איך שאני קונה אותו בשביל ראש שקט.

אז בתכלס אני רוצה לוותר על בדיקה, מישהו אמר לי רק לבדוק לבד דבר אחד, לראות אם יש נזילות של שמן ברקס על המזלג הקדמי, במידה ויש אז זה אומר שטחנו את הקטנוע..

מה דעתכם? זו בדיקה נכונה ?
ועוד דבר, איפה אני יכול לבדוק את זה ? או איך אני או עושה את הבדיקה הזו?
לצפיה ב-'נוזל ברקס זה לא שמן '
נוזל ברקס זה לא שמן
07/09/2016 | 09:43
1
91
בשום אופן אל תוותר על בדיקה ,גם אם היא עולה 600 שקל,אח"כ זה יגיע לסכומים של אלפי שקלים,הבדיקה שהחבר המליץ לך זה דבר מאוד עצוב,ואני עדין איתו.

אתה יכול לבדוק במוסך שמכיר את הדגם.

נסה אצל שמעון,יש לו ניסיון טוב עם קטנועים כאלו. כאלו https://www.facebook.com/cra.motors.israel/

אין לי שום קשר אישי\מקצועי לשמעון ואתה מוזמן לחפש מקומות אחרים,עם המצלות ברשת,כאמור,כי לא כל מוסך מכיר דגמים כאלו לעומק.

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/09/2016 | 10:32
29
לצפיה ב-'אני אנסה לעזור לך..'
אני אנסה לעזור לך..
08/09/2016 | 15:49
70
אני קניתי קטנוע כזה בדיוק עם 32K רק ששלי שנת 2010 ככה שאני לא חושב שאתה מדבר על מציאה..
בסך הכל לפני שאתה ממהר ללכת על בדיקות לפני קניה שתדע שטיפול 10 וכן חייב טיפול 10 אלף בקטנוע, המחיר שלו יותר מאלף שקלים ולרוב מוכרים יעדיפו להעיף את הקטנוע לפני הטיפול הנ"ל. ככה שאתה צריך לבדוק אם הקטנוע עשה את הטיפול המדבור בטח שמדובר ב30 אלף כבר היה צריך לעשות לפחות שלוש פעמים טיפול 10 מיום היוולדו.
אתה יכול לבדוק אם הקטנוע עשה את הטיפול על ידי קבלות או במוסך בו הוא טופל ואם זה מוסך מורשה אפילו לנסות לזהות את ההסטוריה.

בזמנו רציתי לעשות בדיקה לפני קניה ובמוסכים אמרו לי שהבדיקה היא בעלות של כ350 שקל
ששאלתי את המוכר להסטורית הטיפולים הוא אמר שהוא טיפל במוסך מורשה ואמר לי איכן.
לפני הקנייה הלכתי למוסך המדובר ובדקתי בעצמי את ההסטוריה של הטיפולים וגם סיכמתי עם המוסך שאם אגיע למוסך ביום הקנייה אליו לבדיקה כללית אני אמשיך את המסורת ואטפל אצלו
הוא בדק את הקטנוע ובאמת הכל היה תקין ומשם העברנו בעלות
אני קניתי אותו לפני כחצי שנה עם 32K והיום כמעט 40K והקטנוע הזה פעמיים בשבוע נוסע ירושלים-ת"א
נסעתי איתו לראש הנקרה ואפילו טיול עם חברים לאילת.
קטנוע מעולה באמת מניע ונוסע,  אני אקפיד כמו שאומר היצרן על טיפולים ולא נראה לי שהוא יקבל מחליף בזמן הקרוב.

בהצלחה

לצפיה ב-'קטנוע לנסיעה יומיומית מתל אביב למודיעין ובחזרה'
קטנוע לנסיעה יומיומית מתל אביב למודיעין ובחזרה
08/09/2016 | 07:50
3
87
שוקל לוותר על הרכבת ולהגיע עם קטנוע מתל אביב למודיעין כל יום
קטנוע 250 (ג'וירייד למשל) יעמוד בזה?  לא בטוח שאוכל להרשות לעצמי כלכלית את קטנועי ה400 למינהם
לצפיה ב-'ג'וירייד הוא 200 סמ"ק (בעצם 174)'
ג'וירייד הוא 200 סמ"ק (בעצם 174)
08/09/2016 | 13:46
1
73
והוא טיפונת גבולי לנסיעות ארוכות/מהירות קבועות.
ג'וימקס 250 ושאר קטנועי 250, יעמדו במשימה בקלות.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
08/09/2016 | 15:02
24
לצפיה ב-'מה המרחק? מה תדירות הנסיעת?'
מה המרחק? מה תדירות הנסיעת?
14/09/2016 | 01:41
9
לצפיה ב-' קטנופדיה באויר '
קטנופדיה באויר
04/09/2016 | 13:53
11
165
לראשונה אחרי אלפיים שנות...

אתר שכל כולו קטנועים, וכל הקטנועים בו!

katnoim.co.il     

תהנו   והפיצו הלאה 
לצפיה ב-'ברכות! '
ברכות!
04/09/2016 | 14:24
50
אתר מרשים. ברכות להולדתו - ואיחולים לגידול ארוך טווח.

לצפיה ב-'סחתיין עליך בועז, יפה מאוד '
סחתיין עליך בועז, יפה מאוד
04/09/2016 | 15:52
14
לצפיה ב-' כל הכבוד '
כל הכבוד
04/09/2016 | 20:35
38
נראה אתר מושקע ומלא מידע כבר עכשיו,
נכנס לפייבוריטס ואתור בו לעומק ולרוחב

שיהיה הרבה בהצלחה

לצפיה ב-' '
04/09/2016 | 21:12
21
הצצתי באתר . ממש מושקע כל הכבוד.
לצפיה ב-'סחה סחה'
סחה סחה
04/09/2016 | 21:37
6
לצפיה ב-'בשעה טובה ומוצלחת '
בשעה טובה ומוצלחת
05/09/2016 | 01:01
24
המון המון המון המון המון בהצלחה.

ועוד קצת בהצלחה, שיהיה
לצפיה ב-'איזה מלך אתה בועז '
איזה מלך אתה בועז
06/09/2016 | 01:22
26
וואלה הבטחת וקיימת 
יופי יהיה לי מה לעשות בימים הקרובים
לצפיה ב-'יישר כח!'
יישר כח!
09/09/2016 | 19:13
1
לצפיה ב-'מגניב. תתחדש'
מגניב. תתחדש
10/09/2016 | 11:27
2
לצפיה ב-'האתר קיבל מקום של כבוד בקישורים שבראש הפורום'
האתר קיבל מקום של כבוד בקישורים שבראש הפורום
11/09/2016 | 00:24
3
לצפיה ב-'איזה יופי! '
איזה יופי!
12/09/2016 | 20:01
20
התגעגעתי לכתיבה שלך
לצפיה ב-'מה דעתם , מדובר על נסיעה מראשון לתל אביב'
מה דעתם , מדובר על נסיעה מראשון לתל אביב
03/09/2016 | 22:27
8
100
JOYRIDE 125 evo או הונדה PCX125
אגב במידה ואני רוכש חדש למי יש שוק יותר טוב במכירה(מנחש לגוירייד)
לצפיה ב-'PCX מראשון לת"א'
PCX מראשון לת"א
04/09/2016 | 10:49
7
105
אני בעלים של PCX מזה שלוש שנים.
בשנה האחרונה יוצא לי לנסוע עם הקטנוע מפ"ת (עבודה) לראשון (לימודים) ואחרי כן לת"א (הביתה).
בתחילה זה היה בימי חמישי אחרי הצהריים ואז זה עבר לימי ראשון.
אם רוב הנסיעה על כביש מספר 4 או 1 בשעות העומס, זה אפשרי. ה-PCX מקורר מים ולמרות שהספק המנוע הוא לא המקסימלי המותר לנפח ולמרות שהוא מוגבל אלקטרונית ל-100 קמ"ש (על השעון רואים 110 מקסימום), הוא עומד יפה במשימה.
כשאני חוזר הביתה דרך אגב, הכבישים פנויים הרבה יותר והתנועה מהירה יותר אבל דלילה יותר (מדובר על סביב השעה 8 בערב). אפשר למצוא דרכים שיצמצמו את השהייה על כביש מהיר אבל גם אם לא, זה אפשרי. לא אידאלי, אבל אפשרי.

לגבי הסחירות - ג'וירייד יהיה קל יותר למכירה אבל גם מועמד רציני יותר לגניבה.
אבל בשביל מה אתה קונה קטנוע, בשביל למכור אותו או בשביל לרכוב עליו?
אשר לאמינות, ההונדה אמין כמו שעון שוויצרי ומאוד חסכוני בדלק (אני עושה בממוצע 38-39 ק"מ לליטר, מתדלק פעם ב-10 ימים בערך).
המלצה חמה: אם תבחר ב-PCX, חדש או משומש חדש, אני ממליץ להחליף את הצמיגים המקוריים לצמיגי מישלן שהרבה יותר טובים מה-IRC המקוריים. ההבדל הוא עצום מבחינת ההרגשה.
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה'
תודה רבה על התגובה
04/09/2016 | 22:25
6
64
עזרת לי מאד , לגבי הצמיגים בכמה כסף מדובר?
אני מתחיל עבודה חדשה ואני מעוניין לנסוע כל בוקר מראשון לנמל ת"א
לצפיה ב-'המחירים נכונים לסוף 2013'
המחירים נכונים לסוף 2013
05/09/2016 | 08:56
4
71
החלפתי אצל זייתוני, ליד תחנה מרכזית. הגעתי אליו אחרי סקר שוק שכלל את הונדה, אותו ואת ריינוטייר.
עלה לי עם עבודה כ-1000 שקלים. החיסרון העיקרי אצלו אלו זמני פתיחה לא שיגרתיים והעובדה שהוא עובד לבד ולא כ"כ מהר. אולי מאז המצב השתנה.
לפני כשנה במוסך המרכזי של הונדה שאלו אותי לגבי הצמיגים ואמרתי להם שויתרתי עליהם כי הם דרשו יותר מדי כסף.
הבחור שדיבר איתי אז, גרגורי (אם אני זוכר נכון), טען שהיום יש להם מחירים טובים יותר ושאבדוק איתם לפני שאני מחליף שוב.
בינתיים הצמיגים מחזיקים מעמד (בוצעה בדיקה לפני הטסט האחרון ביוני).

בדוק אפשרות במקרה ואתה קונה חדש, לבקש שיחליפו את הצמיגים עוד לפני שאתה מקבל את הכלי. אולי זה יצליח להוזיל את העסק.
בכל מקרה, צמיגים לקטנוע זה עסק לא זול (בעיקר בישראל..).
לצפיה ב-''
05/09/2016 | 19:35
12
לצפיה ב-'יש משהו זול בישראל? יש חיה כזאת?'
יש משהו זול בישראל? יש חיה כזאת?
05/09/2016 | 22:36
2
55
מדיד שמן מנוע לXMAX 125 ביקשו ממני במחסן חלפים של היבואן 170 ש"ח.
חתיכת פקק מסריח עם הברגה וצ'ופצ'יק 170 ש"ח,מישהו מכיר אולי חנות בחו"ל שאפשר להזמין מהם?
תודה.
לצפיה ב-'תודה רבה ניר'
תודה רבה ניר
21/09/2016 | 19:49
8
מצטער על התגובה המאוחרת,אני אבדוק באיביי לפי הקישור שנתת,המחיר שם
יותר שפוי מהמחיר של היבואן הגזלן בארץ.
תודה רבה.
לצפיה ב-'הייתי נוסע את זה קבוע.'
הייתי נוסע את זה קבוע.
15/09/2016 | 01:46
29
לפני שנה עם ה vs125. בנוסף היו פעמים שהייתי נוסע את זה עם מורכב.

אם אתה יוצא ממרכז העיר\מזרח סע דרך כביש 44. אם אתה יוצא מהמערב סע דרך חולון.
בלי כבישים ראשיים מדיי, והכל בסדר.
הקטנוע יעמוד בנסיעות האלה בלי מאמץ בכלל

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ