לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום קטנועים

קַטְנוֹעַ: "אופנוע קל וקטן בעל מנוע ושני גלגלים קטנים, המיועד לרוכב אחד או לשניים" (הגדרה מילונית). קטנוע: "יעיל בעיר, כלי שיכול לתת המון פאן או להוות פתרון תחבורתי מעולה. הקטנוע משמש לשליחויות, לנסיעות במגרש, לטיולי שבילים, לטיולי כביש. הקטנוען, אפעס, נע בין נערי התיכון ועד לזקני צפת, בין ה"מרביץ" לבין ה"מתנייע", בין ה"מבין/מכונאי בפוטנציה" ל"רוכב", בין ה... ל... קהילת הקטנועים בתפוז מזמינה אתכם להצטרף, להיות יעיל, מהיר וזהיר, לגלות את עולם הקטנועים, ליצור קשרים ובעיקר... להנות. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קטנועים

קַטְנוֹעַ: "אופנוע קל וקטן בעל מנוע ושני גלגלים קטנים, המיועד לרוכב אחד או לשניים" (הגדרה מילונית). קטנוע: "יעיל בעיר, כלי שיכול לתת המון פאן או להוות פתרון תחבורתי מעולה. הקטנוע משמש לשליחויות, לנסיעות במגרש, לטיולי שבילים, לטיולי כביש. הקטנוען, אפעס, נע בין נערי התיכון ועד לזקני צפת, בין ה"מרביץ" לבין ה"מתנייע", בין ה"מבין/מכונאי בפוטנציה" ל"רוכב", בין ה... ל... קהילת הקטנועים בתפוז מזמינה אתכם להצטרף, להיות יעיל, מהיר וזהיר, לגלות את עולם הקטנועים, ליצור קשרים ובעיקר... להנות. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'המלצה 125 ראשון'
המלצה 125 ראשון
24/04/2017 | 16:09
5
23
הי, 
אני מעוניין לקנות 125 סמ"ק ראשון, יד שנייה, לנסיעות מרעננה לת"א (יודע שלא מומלץ וכנראה אעלה נפח בקרוב).
השאלות:
1. אני מתלבט בין דיאלים s3 כעדיפות ראשונה(לפי מבחנים שקראתי - מהירות ויציבות בבינעירוני (חשוב לי נוכח אופי השימוש)אבל שוק חלש), ג'י דינק כעדיפות שנייה (מהיר יותר מג'וי רייד ונוח בעיר ופחות גניב מגוירייד) וגויירייד כעדיפות שלישית (סחיר מאוד וגניב). מה דעתכם?
2. אני רוצה לקנות יד שניה 2016 עם מעט ק"מ. האם שווה גם לבדוק קנייה של 2015?

תודה
לצפיה ב-'רכישת קטנוע'
רכישת קטנוע
24/04/2017 | 16:52
1
28
כמו שאתה כבר אמרת לא כל כך מתאים לעשות את הנסיעות האלה עם קטנוע של 125 מסיבה שהמהירות שיוט שלו הוא סביב ה100 אבל זה בהחלט אפשרי למרות זאת מהירות השיוט בקטנועים בנפח 250 סמ״ק יכולים להגיע ל120 ואף 130,אם אתה מחפש קטנוע 125 אמין ונוח זה הגוי רייד הדיאלים הוא קטנוע פחות ממולץ.
אתה מוזמן להגיע למגרש שלנו ולהרשם ממגוון גדול מאוד של קטנועים בנפחי 125 סמ״ק
הכתובת:מבצע קדש 56 בני ברק
לצפיה ב-'בעלי עסקים בענף מתקבלים בברכה בפורום'
בעלי עסקים בענף מתקבלים בברכה בפורום
24/04/2017 | 18:32
22
בעבר ביקשנו מבעלי עסקים לציין זאת בצורה ברורה בחתימה האישית.
למרבה הצער, כבר אין אופציה לחתימה אישית בתפוז, לכן ראוי להדגיש שהכותב הוא בעל עסק בענף.
לצפיה ב-'מבין אלו שהזכרת, לטעמי הג'י דינק הכי מוצלח'
מבין אלו שהזכרת, לטעמי הג'י דינק הכי מוצלח
24/04/2017 | 18:30
29
אתה יכול לקרוא ביתר פירוט את הבעד והנגד במבחן הבא, שמשווה בדיוק את הכלים ביניהם אתה מתלבט.

http://katnoim.co.il/small-125-scooters-compare-te...

גילוי נאות - אני אחד הבוחנים במבחן הזה.
לצפיה ב-'G-dink 125'
G-dink 125
24/04/2017 | 18:38
1
29
היי אלון,
יש לי ג'י-דינק 125 וזה גם הקטנוע הראשון שלי, קניתי חדש 2016 מהחברה. הקטנוע מצויין, אחזקה לא יקרה, יציב נוח להרכבה, ברקסים מעולים ובעיר ובפקקים הוא נהדר. 

לאחרונה התחלתי לסוע איתו כל יום מגבעתיים לנתב"ג (כ- 23 ק"מ לכיוון), אני נוסע רק דרך יהוד, צומת הטייסים והסיבה היא כי הוא חלש מדי (יותר חלש מג'וירייד לדעתי). המהירות המקסימלית שהגעתי אליה היא 100 וגם זה עם גז מלא. אז כרגע אני חושב על שדרוג הרישיון ל- A1 ורכישת קטנוע 250 לפחות.

לצפיה ב-'מהירות...'
מהירות...
24/04/2017 | 22:31
20
תודה לכולם על התגובות.
סוגיית המהירות הביאה אותי להעדיף את דיאלים s3.
יש למישהו ניסיון איתו? האם הוא נותן מענה טוב יותר לכביש מהיר?
תודה
לצפיה ב-'בעייה בג'וי מקס 250'
בעייה בג'וי מקס 250
19/04/2017 | 14:48
4
51
שלום. 
בזמן האחרון יש לי בעייה בג'וי מקס 250 (החדש). כבר 3 פעמים הייתי במוסך שלי וכל פעם מצא משהו אחר ותיקן. אבל הבעייה נשארה. 
האם מישהו יכול להמליץ על מוסך בתל אביב (עדיף באזור המסגר)? 
האם טיפול במוסך המרכזי (מטרו) באמת יהיה לי הרבה יותר יקר? 
לצפיה ב-'לא ברור מה הבעיה? האם באחריות?'
לא ברור מה הבעיה? האם באחריות?
19/04/2017 | 22:49
19
לצפיה ב-'ממליץ על 'אבי גל' בדרך בגין ת"א'
ממליץ על 'אבי גל' בדרך בגין ת"א
20/04/2017 | 08:28
31
זה לא רחוק מהמסגר, מורשה מטרו, וותיק ומקצועי.

במוסך המרכזי תשלם לרוב יותר מאשר במוסכי מורשה יבואן

לצפיה ב-'זאת בעיה סודית?'
זאת בעיה סודית?
21/04/2017 | 17:13
1
26
לחלקנו היה ג'וימקס 250 (החדש)... אולי משהוא כבר נתקל בבעיה.

לצפיה ב-'הקטנוע "מגמגם" בנמוכים'
הקטנוע "מגמגם" בנמוכים
23/04/2017 | 15:47
24
לאחר שהקטנוע מתחמם, בתורים נמוכים (גלישה לרמזור, עמידה ברמזור, או נסיעה בכיכר), הקטנוע רועד/קופץ, ולעיתים נכבה. 
זה לא קורה כל הזמן, ולא מצאתי ממש חוקיות למתי זה קורה. אבל בהחלט קורה בתדירות גבוהה מספיק כדי שידאיג אותי.
תדירות גבוהה: ברגע שהקטנוע מתחמם, כלומר נסיעה מעל 5 דק, זה יקרה מתישהו, ברמזור הראשון או השני או השלישי.... לפעמים בראשון זה יקרה וברמזור הבא לא, לפעמים בכולם... כאמור, אין חוקיות.  
לצפיה ב-'קניה ומכירה של קטנועים'
קניה ומכירה של קטנועים
20/04/2017 | 16:59
1
42
רציתי לדעת אם אתם מכירים מקום שקונה קטנועים יד שנייה לא לפירוק אלא קטנועים תקינים? 
במחיר הוגן ולא עשירית מהמחירון

לצפיה ב-'רכישת קטנוע'
רכישת קטנוע
24/04/2017 | 16:55
16
אתה מוזמן להגיע אלינו למוטו ואם הנתונים של הקטנוע שלך טובים ויש לקטנוע שוק אתה יכול לקבל עליו מחיר ריאלי.
מבצע קדש 56 בני ברק
לצפיה ב-'החלפת/הוספת מראות בג'וימקס'
החלפת/הוספת מראות בג'וימקס
19/04/2017 | 17:28
3
26
מישהו יודע איפה אפשר לעשות את זה? המוסך שלי לא הצליח, כי כשמסובבים את הכידון עם המראות החלופיות, הן נתקעות במשקף.

לצפיה ב-'צריך מראות עם זוית'
צריך מראות עם זוית
19/04/2017 | 22:23
2
13
לצפיה ב-'ואיפה משיגים כאלו?'
ואיפה משיגים כאלו?
19/04/2017 | 23:00
1
12
לצפיה ב-'במוסך? או ברשת'
במוסך? או ברשת
20/04/2017 | 14:35
27
(תעשה חיפוש על מראות לג'וימקס, יש הרבה אפשרויות...).

הכוונה למשהו בסגנון הזה:

לצפיה ב-'XMAX 250 לוח שעונים'
XMAX 250 לוח שעונים
20/04/2017 | 10:04
29
שלום לכולם,
יש כאן מישהו עם הכלי הנ"ל שעלה לכביש לא מזמן?
לצפיה ב-'המלצות לקטנוע :)'
המלצות לקטנוע :)
19/04/2017 | 12:23
1
41
שלום חברים,

אחרי כמעט 3 שנים שנפרדתי מהדו גלגלי שלי, אני מעוניין לחזור.
אשמח להמלצות בהתאם לשימושים שלי.
רוב ימות השבוע אני בתוך מרחב עירוני רציף (תל אביב - יפו - רמת גן), מידיי פעם נסיעות רחוקות יותר לכפר סבא, צפון השרון..אני בחור גדול (1.90/100).
בנוסף, אני מעוניין בכלי במחיר שפוי, טיפולים שוטפים זולים, חלקים לא יקרים ובכללי תחזוקה זולה וחסכונית (אני סטודנט).
אז אשמח לשמוע המלצות מחבר'ה יודעי דבר פה :)

תודה רבה,
דורון.
לצפיה ב-'היי. ג'ורייד 200 EVO עם מעט ק"מ שלא תצטרך לבדוק שמן כל יום..'
היי. ג'ורייד 200 EVO עם מעט ק"מ שלא תצטרך לבדוק שמן כל יום..
19/04/2017 | 14:04
36
מאד אמין וחלקים זולים... מה שמעניין בכל הכלים הללו שאם תרצה לרכוש נניח צמיג או רצועה, אם תרכוש לבד תשלם 200 על צמיג 200 על רצועה. אם יש לח חבר מוסכניק בתל אביב אתה תשלם 100 על כל פריט - מאותו מקום בסלמה (בלי שמות כדי לא לעורר תביעות)
מעוניין לנצל את התגובה הזאת כדי לשאול אם יש למישהו כאן קשר רכישה רציף משם? שיוכל לעזור לחברים בפורום לרכוש בזול חלקי חילוף
לצפיה ב-'עזרה דחופה בהחלפת נורה'
עזרה דחופה בהחלפת נורה
18/04/2017 | 19:47
45
מישהו יכול לתת הסבר איך אני מחליף בקימקו מובי נורה קדמית ראשית,ואיזה נורה בדיוק הולכת בדגם הזה?
ניסיתי למצוא מתחת לפלסטיק הקדמי אבל אין לא רואים אותה בכלל...
היכן מסתתרת ואיך מגיעים אליה
תודה לעוזרים
לצפיה ב-'בקשה לקישור לקניית קיט טיפולים לx evo'
בקשה לקישור לקניית קיט טיפולים לx evo
17/04/2017 | 19:55
6
22
שלום רב
קניתי x evo  שנת 2012 ואני חשבתי להזמין את הטיפול שלו ואם יש קישור בe bay או איזה אתר אחר זה גם יהיה מצוין
כי אני חדש בתחום ולא כל כך מבין בזה,האם אפשר להזמין לפיאג'ו כל קיט של x evo או שצריך לפי שנה או לפי משהו אחר?

תודה
לצפיה ב-'מצאתי איזה משהו האם זה טוב לפי דעתכם?'
מצאתי איזה משהו האם זה טוב לפי דעתכם?
17/04/2017 | 21:27
5
23
מצאתי את הקיט הזה
האם הוא מתאים לx evo 250 מכל שנה ומתאים לשנת 2012?
האם אמין להזמין מהם?
כדאי להזמין ישר שנייים כאלו או שעדיף אחד כל פעם?
לצפיה ב-'איזה קטע, זה בדיוק אותו לינק שנמצא כמה שרשורים למטה'
איזה קטע, זה בדיוק אותו לינק שנמצא כמה שרשורים למטה
17/04/2017 | 21:50
4
30
אתה השלישי בימים האחרונים ששואל הקיט.
כל הרעיון של הפורום הוא לשמור מידע עבור גולשים בעתיד, שיוכלו להשתמש בתשובות שכבר ניתנו.

הקיט מתאים, נסה ליצור קשר עם המוכר.
לדעתי, עדיף להזמין יותר מקיט אחד וכך לשלם משלוח רק פעם אחת, לשיקולך.
לצפיה ב-'איך אצור קשר עם המוכר?ומה לשאול אותו?'
איך אצור קשר עם המוכר?ומה לשאול אותו?
18/04/2017 | 18:10
3
24
איך אני יוצר קשר עם המוכר ועל מה לדבר איתו ומה לשאול אותו בדיוק?
ועוד שאלה לא קשורה,האם זה בסדר להחנות קטנוע בשיפוע או שחייב רק במישור?

תודה
לצפיה ב-'אין בעיה להחנות בשיפוע'
אין בעיה להחנות בשיפוע
18/04/2017 | 19:05
2
34
כל עוד הקטנוע יציב ולא ייפול ממגע קל או חתול שיחליט להשתמש בו כספה.

לא התעמקתי בפרטים של הקיט, זה לינק שיש לי כבר שנים ושימש פה רבים.
הכוונה ביצירת קשר היא לנסות לבצע רכישה באתר, פשוט לא רלוונטי עבורי כבר כמה שנים, לכן אני לא יודע אם הם עדיין מוכרים את הקיט.
נסה להתקדם עם הרכישה באתר, אם הכל זורם, כנראה שזה עוד רלוונטי.
כאמור, הקיט מתאים ל-XEVO.
לצפיה ב-'תודה על התשובות,אם אפשר עוד שאלה על מיגון מגניבה'
תודה על התשובות,אם אפשר עוד שאלה על מיגון מגניבה
22/04/2017 | 08:16
1
12
קודם כל תודה על התשובות
יש לי שרשרת 12,מנעול דיסק ואזעקה של סטינג,האם כדאי לקנות גם כיסוי בשביל הקטנוע שלי?
הבנתי שx evo הוא לא נחשב קטנוע גניב לעומת הג'וי מקס,אפשר לדעת מה הסיבה?הרי אפשר להשתמש בו לחלקים או משהו כזה וכל מי שאני מכיר שיש לו אקסאבו אמר שלאנשים ברחוב שלו גנבו כבר ג'וי מקסים וקימקו למינהם אבל בשלהם בחיים לא נגעו
לצפיה ב-'אני לא בקיא בשיקולים של הגנבים'
אני לא בקיא בשיקולים של הגנבים
22/04/2017 | 09:21
13
מה שאתה אומר זה נכון, אין לי מושג מה הסיבה, תגיד תודה שפחות מתעניינים בקטנוע שלך.

לדעתי, שווה להשקיע את הדקה הנוספת בכיסוי כדי להגן מפגעי מזג האוויר (גם בקיץ וגם בחורף) ולמנוע מחתולים להפוך את הקטנוע למלון שלהם.
לצפיה ב-'מנוע מרשרש'
מנוע מרשרש
17/04/2017 | 18:44
4
57
שלום
יש לי קימקו מןבי 2008 נסע 80 אלף .

לא מזמן נתקעתי איתו בגלל חוסר שמן מילאתי חדש ונסעתי
. הקטנוע אוכל שמן ברמה מטורפת ויש רעשים מהמנוע.

השאלה שלי 

מוסכניק הציע לעשות שיפוץ מנוע ב1800 שח  ,הוא לא פירט יותר מידיי אבל אמר שאחכ הוא לא יאכל שמן

האם ממולץ לעשות שיפוץ מנוע וכמה שנים הוא יחזיק לי.
או שכדאי כבר לקנות חדש
לצפיה ב-'מנוע דופק אומר שאסור לך לסוע עליו'
מנוע דופק אומר שאסור לך לסוע עליו
17/04/2017 | 22:52
52
כל נסיעה מחמירה את המצב, בסוף הוא ימות.

האם אתה סומך על המוסך שלך?

במחיר שכתבת לא סביר שיתקנו לך את המנוע, ואם כן אז זו כנראה איזו קומבינה ולא הייתי נוגע בזה. יכול להיות שזה יפתור לך את הבעיה לזמן מה, אבל רוב הסיכויים שהיא תחזור.

פתרון יותר טוב יהיה לבדוק עם המוסך האם יש לו מנוע של מובי שפורק מכלי אחר  ולהחליף את כל המנוע. במידה וחסר גיר, וריאטור או סטרטר שישלים אותם מהמנוע שלך במידה והם תקינים.

אתה יכול לברר ולהתקשר לפני כן אל עסקים שמתעסקים בפירוק, רק בשביל לקבל מושג כמה מנוע מפרוק אמור לעלות.

שים לב שלחלק מהמובי יש מנועים מעט שונים, לחלקם יש תוספת בחלקו הקדמי של המנוע ולחלקם אין, על המנוע מוטבע הדגם והוא חייב להיות זהה למנוע החליפי, כדאי לפרק את האמבטיה, לצלם את המנוע ולהשוות אותו עם המנוע החליפי ולראות שהם זהים, בד״כ הרכבה של מנוע לא מתאים תהפוך את הכלי לחלש.

בנוסף כדאי לך לברר עם המוסך לפני כן האם המנוע החליפי פורק מכלי עם רשיונות, על הרישוי יש את מספר המנוע וכן את מספר הקילומטרים שעבר המנוע בטסט האחרון שלו. 
כמו כן שאל אותו האם יש לו הסטוריית טיפולים של הכלי, לפעמים הטיפולים יעידו על תאונה שעבר הכלי.

לרוב מוסך ייתן לכל היותר שלושה חודשים על המנוע שהוא מרכיב, אך גם זה לא תמיד.

קח בחשבון שאם אין לכלי ניירות שום דבר לא מבטיח לך שהמנוע החליפי יהיה טוב משלך פרט לשמו הטוב של המוסך שלך.
לצפיה ב-'במידה וזה כולל החלפת קראנק + צילינדר ובוכנה'
במידה וזה כולל החלפת קראנק + צילינדר ובוכנה
18/04/2017 | 09:16
2
39
המחיר שקיבלת סביר לגמרי וצריך להחזיק לא מעט זמן.
החלקים האלו הם לב המנוע.

לצפיה ב-'יופי תודה'
יופי תודה
18/04/2017 | 15:46
25
אין לי כרגע אפשרות אחרת ...כספית
לצפיה ב-'בדקתי הנושא'
בדקתי הנושא
18/04/2017 | 18:36
36
קיט שיפוץ למנוע צריך לעלות בערך 700 ש״ח. אלף ש״ח הוא לוקח לך על עבודה, הקיטים האלו לא נחשבים ברמה גבוהה אך עושים את העבודה.
לצפיה ב-'בדיקת שמן ב XEVO תוצאות שונות בכל מדידה.'
בדיקת שמן ב XEVO תוצאות שונות בכל מדידה.
17/04/2017 | 07:15
4
44
לאחר מספק פעמים שאני בודק שמן באקסבו שלי אני מצליח לזהות ששיפוע הקל ביותר משפיע על תוצאת בדיקת השמן
אני משתדל מאוד שהקטנוע יעמוד ישר והבדיקה תעשה אחרי לילה שלם
כאשר אצלי תמיד השמן צריך להיות עד קו הMAX למען השקט הנפשי שלי
אבל כאשר הקטנוע עומד ישר בן אם זה בבית או בעבודה על מדרכה ישרה אני מזהה שתי תוצאות שונות
מה שלא ברור לי ששתי המקומות עם מדרכה ישרה ללא עיקול, בורות אלא ישרות (בערך לפני העין) עד כדי כך התוצאות שונות בצורה קיצונית?
עוד מישהו מכיר את הדבר ?
לצפיה ב-'אם הרגלית נכנסת בחריץ על בין אבני המדרכה'
אם הרגלית נכנסת בחריץ על בין אבני המדרכה
17/04/2017 | 10:26
2
39
ואם הבלטה שעליה נעמדה אחת מרגלי הג'ק משופעת זה יכול להסיט את הקטנוע ותקבל קריאה שונה.

אבל לא מדובר במדע טילים ולא יהיה הבדל אם המפלס יהיה בדיוק ב MAX או מ"מ שניים תחתיו,מדובר בחוסר זניח והשקט הנפשי שלך ישמר על כנו.

כן חשוב לא למלא מעבר למקסימום.

לצפיה ב-'אז זהו שאין חריצים'
אז זהו שאין חריצים
18/04/2017 | 06:09
1
25
המשטחים די ישרים ללא בליטות או חריצים למינהם שנהם נראים די ישרים לעין 
כמובן לא עם פלס
אבל כאשר המיקום ישר אז כמה כבר הפרש סטייה יש של 1-2 מעלות זה אמור להיו זניח מאוד
אבל ההפרש והחריגה בין כל מדידה מראה מצד אחד שיש שמן מלא ומצד שני כאילו אני ב MIN
 כמובן שהבדיקה מבוצעת כאשר ההברגה עד הסוף וניקוי לפני של המדיד כאשר הכלי קר

לצפיה ב-'המדיד נכנס בזווית,הוא לא ישר - כשתהיה ב MAX בצד אחד..'
המדיד נכנס בזווית,הוא לא ישר - כשתהיה ב MAX בצד אחד..
18/04/2017 | 09:21
37
תהיה בגרעון בצד השני,אין בעיה עם זה.
תתיחס רק לצד אחד זה אופן הבדיקה הנכון.

רק אם המדיד היה נכנס ישר (בזווית 90 מעלות ביחס לקרקע) היית מקבל אותה קריאה בשני צדדיו.
לצפיה ב-'אם זה ככ חשוב לך תקנה פלס מים'
אם זה ככ חשוב לך תקנה פלס מים
23/04/2017 | 07:09
12
יש כאלה קטנים ב 20 שקל שבטוח יכנסו מתחת לכסא.
לצפיה ב-'טיפולים XEVO'
טיפולים XEVO
15/04/2017 | 23:54
3
34
רציתי לשאול לגבי 2 דברים:
1. החלפת רצועה באקסבו על פי ספר הרכב שברשותי מתבצעת כל 20 אלף קילומטר,אך על פי בירור טלפוני עם המוסך המרכזי נאמר לי כל 15 אלף רציתי לדעת מה נכון מבין השניים.
2. נדלקה לי נורה לטיפול ב11 אלף קילומטר (אני מניח שמדובר בטיפול 10 אלף) ורציתי לדעת מה אני אמור להחליף ואם למישהו יש קישור לקיט מקורי במחיר טוב לטיפול שכזה? (ללא רצועה)
תודה לעוזרים
לצפיה ב-'אז ככה..'
אז ככה..
16/04/2017 | 04:45
2
29
ברמת העקרון היצרן ממליץ על החלפה כל 15 אלף של רצועה.
היום ועלות ההרכבה והפרוק של הוריאטור בטיפול 5 אלף יקר אז ההמלצה היא החלפה של כל 10 אלף.
אני יודע שהרצועות יכולות להחזיק גם 20 אלף אבל יש כאילו שלא מצליחים להגיע לקמ הזה, אני בכל אופן מחליף רצועה כל עשר אלף
בעבר היתרון של חלפים מחול שהיו זולים משמעותית ממה שיש בארץ אבל היום כבר המחירים כמעט זהים של סט לטיפול 10 אלף

אני הולך כל 5 אלף לטיפול קטן שזה בחינם נקרא טיפול אבל נטו בדיקה, יש האומרים שזה להכניס אותך למוסך אני רואה בזה בדיקה כללית ושקט נפשי שגם אני יודע ורואה שהמוסך שלי אמין מאוד ולא מחרטט אותי בחלקים מיותרים ולא פעם באתי אליו עם דברים מינורים והוא עשה לי את זה בחינם כחלק משירות ללקוח קבוע.
גם כל טיפול 5 אלף לא מצאתי משהו מיוחד אולי טיפה הוספת אוויר בצמיגים.
שמן אני דאגתי שיהיה לי 5-40 סינטטי מלא ואחת ל4-5 חודשים ממלא כמה טיפות ככה שהמוסך מעולם לא מילא לי שמן חוץ מהחלפת שמנים בטיפול גדול.
שמן מנוע.. שמן גיר.. רולים.. .. משולשים.. פילטר שמן..פלאג..  וכמובן רצועה.
הטיפול הוא לרוב כ1600 שקל בכמעט כל המוסכים המורשים.

לגבי החיווי של נורת הטיפול כנראה שלא איפסו אותה בטיפול עצמו אבל כל מוסך מורשה יודע לאפס את הנורית חיווי הזאת זאת פעולה של חצי דקה
אני קניתי את הקטנוע שלי עם 12 אלף ק"מ כאשר הבעלים הקודמים הראה לי קבלה של טיפול בדיוק בזמן של 10.000 והופיע לי הסימן של המוסך
הלכתי למוסך שלי והוא מיד איפס לי את זה כמובן ללא תשלום!

לצפיה ב-'..'
..
16/04/2017 | 16:05
1
13
תודה רבה לך על התשובה המפורטת אבל עכשיו אני מבולבל אפילו עוד יותר.
רק להבהיר שאין לי עניין להיכנס למוסך אני מטפל בקטנוע בעצמי,אבל אני לא מבין על בסיס מה ההמלצה להחליף כל 10 אלף רצועה ? על פי המוסך המרכזי של היבואן כאמור מדובר על 15 אלף וגם זה עם מרווח בטחון מהכתוב בספר הרכב (20 אלף).
ולפי בדיקה במחירים של הוט פיסטון למחירי חלפים לעומת מחירים שראיתי בפוסטים לא כל כך ישנים בפורום זה לגבי קיט ההבדל הוא עדיין מאוד משמעותי ..

אשמח לעוד דעות בעניין ובעיקר לעזרה במציאת קיט לטיפול מאתר אמין שהזמנתם ממנו בעבר
לצפיה ב-'אני אחדד את התשובה שלי'
אני אחדד את התשובה שלי
17/04/2017 | 07:11
25
ההמלצה כל עשר אלף כי המחיר של פתיחת ורטיאטור ב15 והחלפת הרצועה תעלה לך כאילו החלפת כל 10 אלף שאתה חוסך את הפתיחה ב15 ומשלם כפול למוסך על פתיחה

אם אתה מטפל לבד, תחליף כל 15 והכל בסדר.
לגבי קיטים, חפש בפורום הזה יש כמה שרשורים על זה

לצפיה ב-'רכיבה ממושכת בטורים גבוהים'
רכיבה ממושכת בטורים גבוהים
14/04/2017 | 18:21
2
57
שלום
אני רוכב על xmax 400 2016. 
חלק מהנסיעות שלי (בתדירות של פעם בשבוע) הן ממושכות על כביש מהיר בסדר גודל של 40-100 ק״מ ולפעמים יותר. 
רוב הרכיבה אני באזור של 6500-7000 סל״ד וזה אומר שהמכלולים עובדים למעשה בעומס יחסית גבוה מעל לחצי שעה. 
זו פרשנות שבאה לגמרי ממקום של מי שממש לא תופס מעצמו מבין בדברים האלה אבל פשוט חשבתי שאולי זה ממש לא בריא לאמץ את המכלולים באופן הזה. 
אני מתנצל על הבורות אבל חשוב לי לדעת אם אני הורס את הקטנוע או שזה בסדר להמשיך ככה. 
תודה מראש למשיבים
לצפיה ב-'איפה קו אדום?'
איפה קו אדום?
15/04/2017 | 07:29
25
לצפיה ב-'אם אין קו אדום יש מנתק הצתה, אבל בכל מקרה אתה רחוק משם.'
אם אין קו אדום יש מנתק הצתה, אבל בכל מקרה אתה רחוק משם.
15/04/2017 | 08:12
52
6.5-7K סל"ד זו מהירות מנוע סבירה לגמרי, גם למנועי דו"ג גדולים יותר בנפח.

בקיצור - אל חשש. זה לא עומס גבוה, אלא עמוק בתוך טווח הפעולה הנורמלי.
לצפיה ב-'כיסוי מושב רשת בורגמן 400 מפריע לסגירה'
כיסוי מושב רשת בורגמן 400 מפריע לסגירה
14/04/2017 | 22:44
2
32
שלום,

רכשתי לפני כחודשיים כיסוי רשת למושב בורגמן 400 של חברת SIT & FLY.
העובי של הכיסוי באיזור התופסן של המושב מפריע לסגירה ועלי להפעיל לחץ על מנת שהמושב יינעל בתושבת שלו.
חשבתי על האפשרויות של :
1. לגהץ/לחמם את איזור הכיסוי שקרוב לתופסן המושב כדי שיכווץ אותו בעובי (הרשת נראית לי עשוייה מסוג של ניילון) ואז אולי הסגירה תהיה קלה יותר
2. לתפור VELCRO באיזור התוספן שירחיק את הרשת מהתופסן
3. לגזור את כיסוי הרשת באיזור התופסן ולתפור חתיכת בד לרשת למנוע את פרימתה.
4. פירוק תופסן המושב מהמושב עצמו והגבהתו עם שייבות כדי שיהיה גבוה יותר מהרשת ואז אולי ייתפס יותר בקלות.
אופציה 3 מדאיגה אותי בגלל שזה עלול לגרום לפרימה בלתי הפיכה של הרשת.

אשמח לעצתכם, תודה
לצפיה ב-'הבחור שקנית ממנו לא הסביר לך שלאחר כמה פעמים זה מתיישב טוב ?'
הבחור שקנית ממנו לא הסביר לך שלאחר כמה פעמים זה מתיישב טוב ?
20/04/2017 | 01:23
1
13

לצפיה ב-'יצרתי קשר עם הבחור שמשווק אותם'
יצרתי קשר עם הבחור שמשווק אותם
20/04/2017 | 08:04
14
בשם רועי, והוא ממש חמוד.
הוא הסביר לי שהסוג הזה של כיסוי המושב לא מאבד מהצורה שלו, ובנוסף הציע מיוזמתו להגיע אלי ולנסות לעזור על ידי שידוך של 2 סיכות לתחתית המושב כדי להקטין את הנפח שמפריע או על ידי הגבהה של התופסן.
כשאתפנה בימים הקרובים אנסה בעצמי הגבהה של התופסן ואדווח האם הצליח.
אני לא רוצה לחבר סיכות או לעשות משהו בלתי הפיך.
לצפיה ב-'בדיקת שמן בקטנוע'
בדיקת שמן בקטנוע
11/04/2017 | 17:04
14
61
איך הכי טוב לבדוק שמן בקטנוע כאשר הוא על רגלית אמצע,או על 2 הגלגלים במצב ישר?
יש לי מובי 2011 מטופלת ונוסעת כמו שד,שמתי לב שכל שבועיים בערך יורד קו אחד בגובה המדיד שמן ואני מוסיף.
זה נורמלי?

לצפיה ב-'הוא צריך להיות ישר.'
הוא צריך להיות ישר.
12/04/2017 | 10:46
36
רגלית אמצע זה מצוין - אחרת צריך להחזיק אותו וזה לא נוח.
לצפיה ב-'ג'ק אמצע על משטח ישר (לא בשיפוע), וכן - זה נורמלי במובי.'
ג'ק אמצע על משטח ישר (לא בשיפוע), וכן - זה נורמלי במובי.
12/04/2017 | 15:43
12
24
לצפיה ב-'תכלס אף פעם לא הבנתי איך זה נורמאלי'
תכלס אף פעם לא הבנתי איך זה נורמאלי
14/04/2017 | 13:46
11
34
זה אומר שנכנס שמן דרך הרינגים? שהמנוע אוכל שמן? איך זה נורמאלי?.... לא מבין איך זה נורמאלי שקטנוע אוכל שמן..
לא תוקף כמובן אני באמת שואל ולא מבין....
לצפיה ב-'בקירור אויר המנוע עובד בטווח רחב יותר של טמפ''
בקירור אויר המנוע עובד בטווח רחב יותר של טמפ'
15/04/2017 | 07:33
10
37
ולכן פחות מדויק (מקדמי התפשטות יותר נדיבים). אז שמן יודע לעבור לתא השריפה ולהשרף שם בכיף.
לצפיה ב-' אבל לא רק...'
אבל לא רק...
15/04/2017 | 08:28
9
36
יש גם מקוררי נוזל מסוימים שיאכלו שמן באופן קבוע, אבל אכן התופעה אופיינית יותר למקוררי אויר מהסיבות שציינת, וגם קשור לדגם הספציפי. המובי מטבעו ידוע כאוכל שמן.

וקשור גם לאופי הרכיבה -
הרבה התנעות קרות (רכיבות קצרות עם הפסקה ארוכה ביניהן) יגרמו לאכילת שמן גדולה ביחס לק"מ,
וגם אופי רכיבה אגרסיבי ו/או בעומס רב, כמו עליות ממושכות עם גז פתוח לגמרי ביום חם או בהרכבה.
לצפיה ב-'אז אם יש מקורר אוויר שלא אוכל שמן'
אז אם יש מקורר אוויר שלא אוכל שמן
17/04/2017 | 20:24
8
22
זה אומר שהוא "טוב" יותר ממקורר אוויר אחר שכן אוכל שמן?

ולהיות ספציפי יותר דיאלים S1 לעומת מובי. הדיאלים אצלי לא אוכל שמן בכלל
לצפיה ב-'כן, זה אומר שיש לו עדיפות בנקודה הזו.'
כן, זה אומר שיש לו עדיפות בנקודה הזו.
17/04/2017 | 21:27
6
22
ל-S1 יש גם מצנן שמן. חוץ מהורדה של טמפ' השמן יש גם קצת יותר שמן במערכת,
וגם זה יתרון. חוץ מזה הוא מוזרק, אז המנוע עובד מדויק יותר, ויכול להיות שגם זה משפיע.

מצד שני גם יש יותר מה שעלול להתקלקל...
לצפיה ב-'תכלס '
תכלס
18/04/2017 | 07:07
9
לצפיה ב-'תערובת מדויקת מאריכה את חיי המנוע ושומרת על הסביבה'
תערובת מדויקת מאריכה את חיי המנוע ושומרת על הסביבה
18/04/2017 | 09:35
4
23
ככל שיש פחות דלק לא שרוף השמן נשאר צמיגי לזמן יותר ממושך מה שמקשה עליו לזלוג אל האזורים שבהם לא אמור להימצא,וזה גם מאריך את חייו כי פחות מזהמים מגיעים לשמן (פחות זליגה בכיוון ההפוך) מה ששומר על המנוע יותר - ומה שמתבטא בפחות זיהום,גם מבחינת פליטה וגם מבחינת ניצולת (כמה שהמנוע יותר מנוצל הוא פחות מזהם,בפוטנציה).

להזרקה יש הרבה יתרונות מלבד התקלות.

לצפיה ב-'אתה מתכוון ל"תערובת אדי דלק" - דלק ואויר, כן?'
אתה מתכוון ל"תערובת אדי דלק" - דלק ואויר, כן?
18/04/2017 | 09:37
1
17
כי לשכמותי, שחי כמה שנים ומתחתיו דו"פ - יש משמעות אחרת למילה "תערובת".
זכיתי שנים לערבל שמן עם דלק בתחתנות הדלק
לצפיה ב-'בהחלט דלק אוויר '
בהחלט דלק אוויר
18/04/2017 | 09:40
10
לצפיה ב-'מכונאי מאד מוערך שלא נזכיר את שמו אמר לי פעם '
מכונאי מאד מוערך שלא נזכיר את שמו אמר לי פעם
20/04/2017 | 01:32
1
22
ככל שמתכננים רכב שיהיה יותר חסכוני בדלק זה בא על חשבון האמינות שלו
כי הדלק משמש גם לשימון המנוע למרות שזה לא הייעוד שלו

לצפיה ב-'קירור, לא שימון. (אלא אם אתה על סולר...)'
קירור, לא שימון. (אלא אם אתה על סולר...)
20/04/2017 | 15:01
26
לצפיה ב-'DR250 ז"ל היה אוכל שמן בכמויות '
DR250 ז"ל היה אוכל שמן בכמויות
20/04/2017 | 01:27
17
ועכשיו שלא תעשו לי 1+1 ותגידו שהדיאלים יותר אמין ממנו
לצפיה ב-'האם יש למישהו קישור לקניית קיט טיפולים ל XEVO?'
האם יש למישהו קישור לקניית קיט טיפולים ל XEVO?
13/04/2017 | 13:05
1
22
האם יש למישהו את הקישור לקניית הקיט הספציפי(שדובר כאן) או אחר?
המחירים לא שפויים לחלוטין .
אשמח לעזרה.
תודה
לצפיה ב-'מקווה שהלינק הזה עוד פעיל'
מקווה שהלינק הזה עוד פעיל
13/04/2017 | 23:29
28

אם לא, תריץ חיפוש על המחרוזת הזאת, או משהו דומה - vespa gts piaggio MP3 nexus x8 250 GENUINE parts service pack
לצפיה ב-'חג לינארי למשעי'
חג לינארי למשעי
09/04/2017 | 17:25
5
65
לצפיה ב-' דווקא עדיף חג סינוס'
דווקא עדיף חג סינוס
10/04/2017 | 12:51
3
36
או  לפחות היפרבולה...

חג שמח
לצפיה ב-'סליחה, אבל זה פורום וריאטורים...'
סליחה, אבל זה פורום וריאטורים...
10/04/2017 | 13:04
2
15
לצפיה ב-'אופנוע=פונקציית מדרגה משופעת? :)'
אופנוע=פונקציית מדרגה משופעת? :)
10/04/2017 | 22:19
12
לצפיה ב-'עזוב מכניקה. דיברתי על הכבישים '
עזוב מכניקה. דיברתי על הכבישים
11/04/2017 | 17:15
10
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:01
7
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'רעש מכיסוי של הקלאטצ''
רעש מכיסוי של הקלאטצ'
04/04/2017 | 14:42
4
44
שלום לחברי הפורום הנכבדים

ממש היום שמתי לב לרעש צווחני, לא חזק, משהו שמגיע מהקטנוע. פתחתי את הכיסוי איפה שהרצועה/גיר יושבים, ונראה שהמכסה של הקלאטצ גורם לרעש.

הקטנוע הוא דרבי 250, לא יודע אם יש כאלה בישראל (אני גר בחול) אבל האסמבלי של המנוע הוא בדיוק כמו vespa gts 250.

צילמתי וידאו של הבעיה, אני לא יודע עם זה עוזר ואם מישהו מכיר את הבעיה אבל אשמח לקצת הכוונה:

https://www.youtube.com/watch?v=zdQBFYZQLCs

הרעש ב-17 שניות.

תודה.
לצפיה ב-'עוד כמה נקודות ששכחתי להוסיף'
עוד כמה נקודות ששכחתי להוסיף
04/04/2017 | 16:11
32
בנסיעה עם הקטנוע לא שומעים את הרעש (מן הסתם בגלל הרעש של המנוע), אבל בהחלט לא מרגישים בעיה.

כשאני מזיז את הקטנוע ידנית הוא מרגיש מאוד קשה, בהחלט שונה ממה שהייתי רגיל עד היום.

אם אני מושך את הכיסוי של הקלאץ' אחורה (רואים בסרטון בערך ב-30 שניות) ומסובב את הגלגל אז לא שומעים את הרעש.

החופש במיסב קיים כבר המון זמן ותמיד נשאר אותו דבר.
לצפיה ב-'הפעמון משתפשף מעט במניפה,אפשר לעקם את השיניים שלה מעט'
הפעמון משתפשף מעט במניפה,אפשר לעקם את השיניים שלה מעט
09/04/2017 | 10:12
2
29
אם זה מפריע לך - אם כי אין לזה השפעה על שום דבר,בגדול.
רק מעט שפשוף בפעמון אבל לא באזור שאליו מתחבר המצמד.

אם הגלגל האחורי זז בצורה חופשית (כמו בסרטון) גם כאשר המכסה מורכב אין קשר הבעיה נמצאת במקום אחר.

אגב החופש במיסב זה מתוכנן לא בעיה.

לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
09/04/2017 | 13:34
1
23
צדקת שהפעמון משתפשף במניפה. אבל ישבתי על זה היום מתוך החלטה להבין בדיוק מה קורה. לא היה לי הגיוני שזה יקרה פתאום אלא אם זה בגלל סוג של בלאי שימוש.

בסופו של דבר הבעיה הייתה עם האום הגדול שלוחץ את הקפיץ פנימה, רואים אותו ממש בהתחלה של הסרטון. הוא נראה לי קצת בחוץ אבל לא הייתי בטוח. לחצתי את הקפיץ פנימה ואז שמתי לב שיכולתי לחזק את האום עם היד. המשכתי כמה שיכולתי עם היד וסיימתי עם מפתח. בסופו של דבר הקלאץ' אסמבלי ישב מהודק למקום.

החזרתי את כל החלקים למקום ועכשיו הקטנוע זז חלק לגמרי.
לצפיה ב-'הגיוני ומזל ששמת לב לפני שזה עף'
הגיוני ומזל ששמת לב לפני שזה עף
09/04/2017 | 16:09
12
לצפיה ב-'מחפש מראה צד שמאל לXevo 250 שהפילו לי היום'
מחפש מראה צד שמאל לXevo 250 שהפילו לי היום
04/04/2017 | 00:01
44
מוכן להתחלף על מראה צד ימין חדשה, או לקנות במזומן, צבע אפור עכבר למרות שזה לא משנה כי המכסה הישן אצלי.
תודה
לצפיה ב-'סתימה בקרבורטור או וריאטור ?'
סתימה בקרבורטור או וריאטור ?
02/04/2017 | 16:41
5
54
יש תופעה בקטנוע 50 סמק שלי היא שכשאני נותן גז הטורים נמוכים ביותר עד כדי כך שהקטנוע בקושי זז, ואז פתאום זה משתחרר והוא טס... ואז שוב באמצע נסיעה זה יכול לקרות שוב...

מאחר שעברו 8000 קמ מאז טיפול הוריאטור הקודם (שכלל רצועה), האם סביר שזה הוריאטור או פשוט סתימה בקרבורטור ?

החלפתי פילטר דלק, ניקיתי פילטר אויר ושמתי פלאג חדש. עשו חור נוסף באגזוז לפני כחודש מאחר והוא היה קצת סתום (ומאז הוא נסע בסדר).
לצפיה ב-'יכול להיות שהמשתיק שוב נסתם,נסה להוציא אותו ולבדוק'
יכול להיות שהמשתיק שוב נסתם,נסה להוציא אותו ולבדוק
09/04/2017 | 10:14
24
על ידי פתיחת מצערת מלאה כאשר הגלגל באוויר (על ג'יק) ואם הטיפוס הופך לינארי - בינגו.

לצפיה ב-'אולי ספריי קרבורטור יעזור....'
אולי ספריי קרבורטור יעזור....
19/04/2017 | 14:09
3
10
אין קשר לדעתי לוריאטור, זה משהו קטן. אולי CDI אם יש בכלים האלה... או קויל...
לצפיה ב-'מסתבר שכל הבית משקולות היה טחון...'
מסתבר שכל הבית משקולות היה טחון...
19/04/2017 | 21:55
2
12
עשיתי ספריי קרבורטור אבל לא עזר. אז פתחו מכסה וריאטור במוסך והתגלה שהרולים היו שבורים ובית המשקולות ״נטחן״. טופל ונוסע (בינתיים) ללא בעיה.
לצפיה ב-'טוב שהסתדר '
טוב שהסתדר
23/04/2017 | 08:42
1
4
הסימפטומים שציינת הזכירו לי בעיית וריאטור שנתקלתי בה, אבל בגלל שאמרת שהקטנוע עבר טיפול כולל רצועה רק לפני 8000 קילומטר, הנחתי שזה לא הגיוני.

מה אמרו במוסך, למה זה קרה כל כך מעט קילומטרים אחרי הטיפול?
לצפיה ב-'לא נכנסנו לזה'
לא נכנסנו לזה
23/04/2017 | 20:04
3
אין לי מושג. אולי זה התחיל להתפתח עוד לפני הטיפול הקודם.
לצפיה ב-'טיול קטנועים'
טיול קטנועים
01/04/2017 | 16:21
71
שלום לכל חבריי הפורום.
מישהו יודע  האם יש טיולי קטנועים קטנים מ 500 סמק?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ