לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום תוכים
 ברוכים הבאים לפורום תוכים וציפורי נוי!
ברכות לחברי הפורום,
שמי דר' גדי שרביט, רופא ווטרינר לתוכים מזה כ 8 שנים ובעל מרכז הווטרינרי אנימל סנטר באשדוד לטיפול בתוכים, חמוסים וחיות מחמד.
פורום התוכים מהווה פלטפורמה לגולשים לחוות דיעה ולהעלות שאלות בנוגע לתנאי גידול של תוכים, מחלות תוכים, רפואת תוכים וכל מה שקשור לממשק גידול חיות אלה.
הנני מחכה ומצפה להשתתפותכם הפעילה ומאמין שנוכל להפרות זה את זה בידע ובהכוונה לטובת גידול נכון יותר ושמירה על בריאותם של התוכים שלנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תוכים

ברוכים הבאים לפורום תוכים וציפורי נוי!
ברכות לחברי הפורום,
שמי דר' גדי שרביט, רופא ווטרינר לתוכים מזה כ 8 שנים ובעל מרכז הווטרינרי אנימל סנטר באשדוד לטיפול בתוכים, חמוסים וחיות מחמד.
פורום התוכים מהווה פלטפורמה לגולשים לחוות דיעה ולהעלות שאלות בנוגע לתנאי גידול של תוכים, מחלות תוכים, רפואת תוכים וכל מה שקשור לממשק גידול חיות אלה.
הנני מחכה ומצפה להשתתפותכם הפעילה ומאמין שנוכל להפרות זה את זה בידע ובהכוונה לטובת גידול נכון יותר ושמירה על בריאותם של התוכים שלנו.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 שלום לכל אוהבי התוכים המדהימים 

שמי דר' גדי שרביט רופא  ווטרינר העוסק בתחום רפואת תוכים מזה כ 8 שנים ובעל המרכז הווטרינרי אנימל סנטר באשדוד לטיפול בתוכים, חמוסים וחיות מחמד.

הנני מתרגש לנהל פורום זה ובטוחני שבפורום זה נפרה אחד את השני ונגביר את ידיעותינו בתחום הטיפול בתוכים.

פורום התוכים מהווה במה להעלאת דעות ושאלות בתחום הטיפול הרפואי בתוכים ורפואת תוכים בלבד. דעתכם והשתתפותכם הפעילה בפורום חשובה ביותר ואני מבחינתי אשמח לכוון , לעזור ולחוות דיעה בכל נושא שיעלה, ואולם ,אין פורום זה מהווה תחליף לבדיקה ווטרינרית מקצועית ומלאה ובשום מצב איננו מהווה תחליף במקרי חירום.

שלום לכל אוהבי התוכים המדהימים 

שמי דר' גדי שרביט רופא  ווטרינר העוסק בתחום רפואת תוכים מזה כ 8 שנים ובעל המרכז הווטרינרי אנימל סנטר באשדוד לטיפול בתוכים, חמוסים וחיות מחמד.

הנני מתרגש לנהל פורום זה ובטוחני שבפורום זה נפרה אחד את השני ונגביר את ידיעותינו בתחום הטיפול בתוכים.

פורום התוכים מהווה במה להעלאת דעות ושאלות בתחום הטיפול הרפואי בתוכים ורפואת תוכים בלבד. 

דעתכם והשתתפותכם הפעילה בפורום חשובה ביותר ואני מבחינתי אשמח לכוון , לעזור ולחוות דיעה בכל נושא שיעלה, ואולם ,אין פורום זה מהווה תחליף לבדיקה ווטרינרית מקצועית ומלאה ובשום מצב איננו מהווה תחליף במקרי חירום.

המשך >>

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:49
1
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

תערובת לתוכי
06/02/2016 | 14:04
1
5
היי לכולם,
היה כאן בחור מתל אביב שמוכר תערובת לתוכים בשקים גדולים. מישהו יודע את המספר טלפון שלו? אשמח לקבל, תודה רבה.
תערובת לתכוכים בשקים גדולים
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2016 | 21:21
3
מאוד לא ממליץ לקנות אוכל מהסוג הזה מהסיבות הבאות:
1. בדר"כ לא רשום על השקים האלה שם היצרן.
2. לא רשום עליהם תכולת המוצר ותאריך פג התוקף של המוצר.
3. שקים גדולים בניגוד לקטנים הנם זולים הרבה יותר ופה המילכוד נוטים לאגור לחות ולהתפתחות של סוגי עובשים המסכנים מאוד את בריאות התוכי.
4. ככל שהשק יותר קטן, הוא נגמר מהר יותר מה ששומר על טריות גבוה יותר.

אל תיטפתו לשקים גדולים וזולים.

בהצלחה,
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:20
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

שאלה לגבי תזונה
31/01/2016 | 08:30
2
12
אני יודע שאסור לתוכים שוקולד, אבוקדו, ועגבנייה. בנוסף שמעתי על חלק שגם לא ממליצים על תפוח אדמה. האם אלה הדברים *היחידים* שאסור? כלומר, כל דבר אחר מותר? מה לגבי חסה? ברוקלי? סלרי?
אה, ואיזה קטניות אפשר/מומלץ (ואולי רצוי) להנביט? אני יודע שחומוס סבבה כנ"ל גם שעועית לבנה ואדומה..האם יש עוד שכדאי להוסיף?

אשמח לעזרה ולתשובה. תודה מראש לכל מי שיודע ויכול לענות
מזון שאסור לתוכים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 00:18
1
8
אכן שוקולד ואבוקדו אסור בתכלית האיסור.
כמו כן לא מומלץ לתת עגבניה, פטרוזיליה וגרעיני תפוח.
מבחינת תערובת השרייה אני ממליץ לקנות מוכנה ולהשרות אותה במים, יותר פשוט ובהחלט יותר מתאים לצרכי התוכים.

בהצלחה,
כאן
07/02/2016 | 21:12
3
צווחות
01/02/2016 | 16:58
1
9
תוכי חדש שלא מפסיק לצווח. מה יכולה להיות הסיבה? יתכן שהוא צריך להתרגל למקום החדש? מדובר בתוכי האכלת יד. הוא נמצא לבד בכלוב.
צווחות תוכים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 00:15
6
מאיה שלום,
התוכים הנם חיות מאוד אינטליגנטיות וכפועל יוצא הן כל הזמן מנסים אותנו ובודקים את ההתייחסות שלנו כלפיהם, כמו ילדים קטנים ובמיוחד בתחילת הדרך.
על ידי יצירת פרובוקציה כצווחות יתר או מריטת נוצות הם משיגים את תשומת הלב שלנו וזה נובע בדרך כלל כתוצאה משעמום.
לכן המלצתי , קודם כל לא להתייחס לפרובוקציה ולתעלם מהצווחות לגמרי.
להניח בתא 2-3 צעצועים בהתאם לגודל התוכי ו 2 צעצועים בחוץ ולחליף ביניהם כל שבועיים.
יש לתת להם יחס על בסיס יומי , ללטף אותם להחזיק אותם ולהראות להם שהם חלק מהבית.
ניתן להניח צ'ופר כאגוז או שקד בתוך אריזה שלא יכולים להגיע אליה בקלות ,באופן הזה הדבר יעסיק אותם יום שלם.
כאשר אתם יוצאים מהבית חשוב להפעיל רדיו או טלויזיה על מנת שיהיה משהוא שימשוך את תשומת לבם ולא ישעמם להם.

בהצלחה,
הבאת תוכי נוסף לתוכי שלנו
29/01/2016 | 16:30
1
8
שלום,
יש לנו תוכי קוקטייל כמה שנים ורצינו לדעת אם ניתן בשלב הזה להביא לא תוכי/תוכית לחברה
לצערי לא עשינו זאת כשקנינו אותו כי הונחנו לא נכון ע"י החנות, השאלה אם זה אפשרי בשלב זה או שהוא יתנגד
תודה מראש.
הבאת בן זוג
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 00:22
8
בהחלט אפשר לצרף בן /בת זוג לתא , אולם יש לעשות זאת בצורה מבוקרת ונכונה.
ראשית יש לבדוק את התוכי החדש לנשאות לכלמידיה ומחלת המקור והנוצות. אם התוצאות שליליות, מומלץ לשים את 2 התוכים ב-2 כלובים אחד ליד השני ,למשך שבוע ואח"כ לחבר ביניהם לפרקי זמן קצובים הולכים  וגדלים תחת עיניכם הפקוחה.
כאשר אתם רואים ומרגישים שהתוכים מסתדרים ביניהם וכל אחד יודע את מיקומו, ניתן לחבר ביניהם באופן קבוע.

גדי
התייעצות בנושא העברת תוכים
18/01/2016 | 18:56
1
23
ערב טוב!
יש לי שני קוקטילים מוחתמים בני 14 לפחות (כמספר השנים שהם אצלי...). עד לא מזמן גרתי אצל ההורים במרכז, אבל השנה עברתי לירושלים, ובינתיים התוכים נשארו אצל ההורים. לצערי, כשאני לא נמצא (וזה רוב הזמן) הם לא מקבלים תשומת לב בכלל, ומלבד מתן אוכל ומים הם לא מקבלים יחס (בלשון המעטה...). קשה לי לתאר כמה הם שמחים כשאני מגיע ועצוב לראות כמה הם מתחרפנים כשאני עוזב. אני שוקל להעביר אותם אלי לירושלים, ועם זאת אני קצת חושש מזה. נראה שמעבר קצת עלול "להרעיד את עולמם", הם נורא מבוגרים, ומעבר משמעו כנראה כלוב קטן יותר וגם מזג אוויר הרבה יותר קר (בחורף). כמובן שהיתרון הגדול הוא שהם יוכלו לקבל הרבה יותר יחס. באופן עקרוני אני מאמין שעדיף יהיה להעביר אותם אלי, אבל הבעיה הנוספת היא שאני גר עם שני שותפים, שבעיקרון מסכימים שאעביר את התוכים לדירה, אבל מבקשים להתנות זאת בתקופת ניסיון קצרה, משהו שבמלוא הכנות אני יכול להבין (בכל זאת, התוכים עושים קצת רעש ולכלוך). כמובן שזה הופך את זה למעט יותר מורכב, שכן אם מלכתחילה חששתי להעביר את התוכים פעם אחת, זה עלול להביא למצב שאעביר אותם פעמיים. הייתי שמח לשמוע את דעתכם בנושא.
תודה רבה!
וכשאני אומרת שהקוקטיילית שלי בת 15-14.. אומרים אין מצב..
19/01/2016 | 08:18
29
קח אותם איתך.. "תחתים" את השותפים לאהבת התוכי..
תנקה יותר מהרגיל.. שלא יהיה ריח..
במקרה הכי קריטי.. שיעברו לחדר שלך..
(חבר אחד מגדל זוג אקלקטוסים ואלכסנדרין אחד בחדר השינה)..

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:44
1
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

מריטת נוצות
14/01/2016 | 08:09
1
20
יש לי תוכי קוקטייל שתולש את הנוצות, זה הולך ומחמיר וכבר אפשר לראות איזורים ליד הזנב ללא נוצות כלל. בנוסף התוכי לא מוכן לאכול שום דבר מלבד דוחן לבן, בשאר הדברים - ירקות, פירות, גרעינים שחורים התוכי לא נוגע.
בסה"כ התוכי מתנהג בצורה חיובית ומחפש אתנו (תוכי האכלת יד), יש לו תאבון וגם היציאות נראות בסדר.
אנא אנחנו זקוקים לעזרה כי בקצב הזה לא ישארו נוצות עליו כלל.

מריטת נוצות בתוכי
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2016 | 10:57
13
ראה את התשובה שלי לשאלה הקודמת בנושא.
כמו כן נתן לקרוא את המאמר שלי בנושא כיצד לגדל תוכים.

בהצלחה,
התוכי שלי מורט את הנוצות שלו!!
11/01/2016 | 18:15
3
21
התוכי נמצא ברשותי כבר 5 שנים.
לא ביצעתי שום שינוי בכלוב שלו או במיקום.
לא קרה שום דבר חריג.
לפתע הוא התחיל למרוט את נוצותיו.
מה יכולה להיות הסיבה לכך? הוא חולה? צריך וטרינר<?
זקוק לבן/בת זוג
11/01/2016 | 19:51
10
הוא צריך וטרינר
13/01/2016 | 14:27
16
יש המון סיבות למריטה ולכן צריך קודם כל לשלול בעיות רפואיות.
מה לגבי התזונה שלו? הוא מקבל תזונה מאוזנת וללא גרעיני חמניה? גם תזונה שאינה מאוזנת עלולה להוביל למריטה. גרעיני חמניה מותר רק עד5% מכלל התזונה שלו.

ולא הבנתי מדוע תוכי ימרוט את נוצותיו במידה ויזיזו לו את הכלוב? אני מזיז לגאקו שלי את הכלוב כל הזמן, לפעמים הוא ישן בחדר שלי ולפעמים בחדר אחר, אני מזיז את הכלוב לסלון, מוציא אותו למרפסת, או אפילו לוקח אותו לישון בבתים אחרים, והוא לעולם לא מרט את הנוצות שלו.
מריטת נוצות בתוכים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2016 | 10:54
11
למריטת נוצות בתוכים ישנם סיבות רבות: רפואיות והתנהגותיות-פסיכוגניות:
הגורמים הרפואיים העיקריים:
- טפילי עור ודלקות עור
- מחלות הפוגעות בעור ובזקיקי הנוצות: הכלמידיה, מחלת המקור והנוצות , מחלת הפוליומה.
- פטריית האספרגילוס
- מחסור תזונתי: בעיקר ויטמין A ו E וסידן פוספאט,
-בעיות כבד.
ועוד
בעיות התנהגותיות פסיכוגניות:
- שעמום
- כלוב קטן
- תנאי ממשק והחזקה לא נכונים של התוכי
- תסכול מיני.
ראשית יש לבדוק ולשלול את כל הגורמים הרפואיים היכולים לגרום לכך ובמקביל ניתן לטפל בגורמים התנהגותייים היכולים להחמיר את המצב:
א. להניח צעצועים רבים ומגוונים בכלוב ולהחליפם.
ב. להרטיב את נוצות התוכי כל ימיים שלושה.
ג. עשן סגריות פוגע בניצוי
ד. לתת מזון בצורת כופתיות באיכות גבוה ותוספת ויטמינים אם צריך
ה. כלוב נקי ומרווח
ו. רעש רב ותנאי עקה כגון רוחות וקור יכולים לגרום למריטה.
ו. לתת מינימום 10 שעות שינה לתוכי ולכסות את הכלוב.
ז. כאשר יוצאים מהבית להדליק רדיו או טלויזיה שיעסיקו את התוכי
ח. לתת הרבה תשומת לב והקדדת זמן לתוכי
י. באם יש צורך להביא בן/בת זוג לתוכי.

בהצלחה,

צריך עזרה
07/01/2016 | 16:16
6
34
שלום רב , היום ביקרתי באחת מחוות גידול התוכים הוותיקות (אני לא ארשום את השם בשביל לא לפגוע בפרנסתם) בשביל לראות גוזל רד בלייד בן 9 שבועות (עדיין לא גמול). הגוזל היה בקלוב קטן בגודל של 40X40 ללא מקלות או צעצועים יחד עם עוד גוזל סנגל. כשהבעלים של חוות הגידול התקרב לקלוב התוכים ממש ברחו בחרדה ממנו לצד השני של הקלוב. ביקשתי ממנו לראות גוזל אחר של סנגל גמול שהיה אצלו אז הוא הכניס אותי לחדר אחר והראה לי סנגל שהיה קצת יותר בוגר. ביקשתי ממנו להוציא את הגוזל מהקלוב, הוא הביא מקל ולאחר מאבק קטן העלה את הגוזל על המקל והוציא אותו מהקלוב ולאחר מכן העלה אותו על היד שלי. הגוזל ממש רעד מפחד על היד שלי. הסיטואציה נראתה לי מוזרה אז שאלתי אותו אם ככה יהיה הרד בלייד שאני רוצה לקנות . והוא השיב לי שהתוכים צריכים רק כמה ימים בודדים בחנות בשביל החתמה ושגם אם אני אקח תוכי קצת מפוחד הוא יתחבר אלי מתוך צורך. מה דעתכם? האם לקנות את הגוזל מאותו המקום? נראה לי קצת מפוקפק שגוזל בן 9 שבועות יהיה חרד מהמגדל שלו או שתוכי גמול יצטרך לעלות על מקל בשביל לצאת מהקלוב. אבקש את עזרתכם. אני צריך להחליט תוך שבוע תודה מראש!
תוכי לא קונים בחווה!
08/01/2016 | 11:22
5
37
חפש מגדל פרטי, שמחתים תוכים בודדים ביחד מקסימום, ככה ההחתמה תהיה אישית והתוכי יחזר אחרי הבעלים כדי לזכות בתשומי, ולא יברח ממנו.
אל תקנה בלי בדיקות בשום אופן, בעיקר מששמעתי לאחרונה שמסתובבת מחלה קטלנית (B&F).
אין צורך לפגוע במגדלים, פשוט להגיע לאדם פרטי ולא לחווה.
תוכי שהבעלים צריך מקל כדי להוציא מהכלוב - זה לא ממש תוכי מוחתם. האכילו אותו ב"סרט נע" בסה"כ.
יש קבוצות מכירת תוכים בפייסבוק, חפש שם אצל הפרטיים.

החתמת גוזל
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2016 | 22:56
1
22
בהחלט אין מדובר פה בהחתמה טובה ואם היתה החתמה היא כבר התקלקלה.
לפי דעתי לא ניתן לגוזל יחס אישי ולכן הוא אינו נמשך למאכיל שלו אלא אף נרתע ממנו.
כמובן שניתן להסדיר את ההחתמה ולתקנה עם הרבה סבלנות ואהבה ולהחזיר את התוכי להיות מוחתם ומותאם לסביבת בני אדם.
חשוב לקחת אותו לבדיקה ראשונית אצל ווטרינר של תוכים ולבקש מהמגדל /בעל החווה שיראה לך אישור מעבדה חתום ורשמי שהתוכי נבדק למחלת הכלמידיה ולמחלת המקור והנוצות , אם הוא לא מראה לך אישור שכזה, עשה עימו הסכם חתום שבמידה והתוכי  לדעתו של הווטרינר הבודק לא נראה במצב גופני טוב ו/או התוכי ימצא חיובי לכלמידיה או מחלת המקור והנוצות, תהיה לך אפשרות להחזירו וכספך יוחזר לך. נתקלתי במספר מקרים של עוגמת נפש של תוכים החולים בכלמידיה או מחלת המקור והנוצות שלא הראו סימנים קליניים אלא לאחר שבוע עד שבועיים מקנייתם.

בהצלחה,
תודה על התשובות!
11/01/2016 | 12:55
11
אני מעדכן כי הקשבתי לעצתכם והחלטתי לא לקחת את הגוזל למרות שהגוזל עבר בדיקת קלמידיה (ורק בדיקת כלמידיה) אני כרגע ממשיך את חיפושי אחר גוזל איכותי שקיבל אהבה ותשומת לב. ושוב תודה על הייעוץ
מדוע לא להגיע לחווה?
11/01/2016 | 13:21
2
6
קניית תוכי מחווה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2016 | 10:59
14
אין סיבה לא לקנות תוכי מחווה מסודרת וידוע, רק צריך לקחת בחשבון שיש לקחת אותו לבדיקה אצל ווטרינר של תוכים מיד עם הקנייה ולבדוק אותו לנשאות למחלות.

בהצלחה,
תוכים לא קונים בחווה!
19/01/2016 | 08:28
9
כל מקרה של B&F שנתקלתי בארץ, מקורו בתוכי שנרכש בחווה.
איזו חווה? בכל הגדולות וה"מסודרות".
גם אם תקבל תעודת בריאות על תוכי מחווה כלשהי, למה לעמוד בכל עוגמת הנפש, ההוצאות הכספיות המרובות, ההתרוצצות סביב וטרינרים, ובמקרה קשה - מות התוכי?
לא אנקוט בשמות, אבל באמת שיותר מדי מחלות מגיעות ממקומות אלה.
מאידך, כאשר מישהו מחתים באופן פרטי, הוא זה שבודק ומוודא שהגוזל נקי ממחלות, והוא מתחייב כלפיך. הוא עשה מעל 50% ממה שאתה תצטרך לעשות אם תקנה בחווה.
בכל מקרה, מחתים 'קטן' יתן יותר יחס אישי לכל גוזל, כך שההחתמה ממילא תצא טובה יותר.

בעקבות פנייה של תומר במייל
03/01/2016 | 18:16
2
26
היי - שמי רוני
אני לא מגדל שעוסק בתחום - ולא ממש בעל תוכי מיומן .
כולה כלוב קטן עם 2 תוכונים
שקיבל מזה קצת תאבון - ומתכנן לבנות כלוב גדול בגינה
שיהיה צבעוני , צייצני ומהנה בתוכו ,
ולכשייבנה אחפש לי רכישה של כמה זוגות תוכונים .

קיבלתי פניה להתגייס לעזרת הרמת הפורום .
ת'אמת ?  אני איש פורומים ותיק ב- IOL לשעבר - ובתפוז
וכמעט כל הפורומים שהשתתפתי בהם - עברו "הסבה" לפייסבוק
שזו פלטפורמה הרבה יותר נוחה , נגישה ועשירה .

אנסה לכתוב פה מידי פעם
אבל אם תפתחו ותפעילו פורום מקביל בפייסבוק - מבטיח להשתתף יותר

אז בהצלחה ולהשתמע - רוני

אפילו תמונה ה- ֻ לא נותן לצרף - היא גדולה מידי עבורו
03/01/2016 | 18:19
15
דוגמה קטנה ומוחשית לבעיות שאין בפייס  ......
קיבלת הודעה מפורום "תוכים אנחנו" לא מכאן.
07/01/2016 | 00:18
25
מכאן

גידול ואילוף קוקטיל
30/12/2015 | 00:30
2
36
אהלן,
אני מטייל המון ותהיתי אם יש אפשרות לגדל תוכי קוקטיל ולקחת אותו איתי לטיולים (חלקם הגדול גם יותר מיום אחד) ולאלף אותו כך שהוא לא יברח ממני. לעתים המסלולים כוללים טיפוסים בסולמות או מפגש עם מטיילים רבים. האם אפשר לסמוך על כך שהתוכי יתרגל לעופף סביבי ולשוב אלי תמיד גם במצבים אלו?
טיולים עם תוכים
( לעמוד שלי בתפוז )
30/12/2015 | 22:42
25
לצערי אין לי נסיון בטיולים בשטח עם תוכים.
אני בטוח שמדובר בחוויה גדולה.
מציע לחברי הפורום הנכבדים  להעלות את דעתם וניסיונם בנושא.
אפשר להרגיל את התוכי לכל דבר, אבל...
05/01/2016 | 17:52
27
צריך להתחשב בצרכיו של התוכי.

הדרך הכי בטוחה לטייל עם תוכי זה באמצעות רתמת טיולים ולא באמצעות פריפלייט מכיוון שהוא עלול להיטרף או לעוף מפחד ולא לחזור לעולם.

להרגיל תוכי ללבוש ולטייל בחוץ באמצעות רתמת טיולים, כמו כן ללמד את התוכי פריפלייט לוקח כמה חודשים טובים ודבר זה חייב להתבצע בהדרגה, זאת אומרת שלא תוכל לקחת את התוכי לטיולים בשלב הראשון, אלא רק אחרי כמה חודשים לאחר שהתוכי יתרגל ללבוש בכלל את הרתמה ויתרגל לטייל בחוץ, בהתחלה טיולים של 10 דקות ולאחר כמה שבועות טיולים של שעה-שעתיים ואף יותר.

לאחר כמה חודשים כשהתוכי שלך יהיה מוכן לבוא איתך לטיולים ארוכים כשהעדיפות היא באמצעות רתמת טיולים על הכתף ולא בצורה משוחררת, תצטרך לוודא שמזג האוויר מאפשר זאת, אסור לטייל עם תוכים כאשר קר מדי. 
במידה וחם מדי התוכי יצטרך מחסה מהשמש, הוא יצטרך לשתות מדי פעם וכמובן לאכול, לתוכים אסור לצום יותר משעתיים.

לכן כדאי לשקול רכישה של תיק עבור תוכים, התוכי יוכל חלק מהזמן לשהות בתוך התיק, לאכול ולשתות ולקבל הגנה מהשמש הקופחת.
ובמידה ותיקח את התוכי לטיול בן כמה ימים התוכי יוכל לישון בתוך התיק ולהרגיש בטוח בתוכו.

הנה קישור לאתר שמוכר תיקים לתוכים:

בשורה התחתונה אפשר להרגיל את התוכי לעשות כל דבר, אך חייבים לבצע זאת בזהירות ובהדרגה, ניסיון לבצע קיצור דרך יגרום לכך שהתוכי יפחד ללבוש את רתמת הטיולים, יפחד לטייל בחוץ, ויפחד להיכנס אל תוך תיק הטיולים.

פריפלייט אני לא ממליץ, אבל אם אתה מחליט ללמד את התוכי, תצא איתו מהבית רק אחרי 3-4 חודשים לפחות כשבתוך הבית הוא עף אליך לפי פקודה בצורה מושלמת.

הנה כמה סרטונים נחמדים:

תוכי סנגל טס במטוס ולא מפחד:

תוכי ארה מטיילת מחוץ לבית בפעם הראשונה בחייה ומפחדת:

אותה תוכי ארה מטיילת ברחבי ניו יורק לאחר כמה חודשים ולא מפחדת:

תוכי קייפ פארוט וסנגל מטיילים במנהטן:

מפגש תוכים בלונה פארק בקוני איילנד:

תוכי קייפ פארוט מאומן בפריפלייט בפארק:

תצפה בכל הסרטונים ובהצלחה.
תוכי קוקטיל
28/12/2015 | 17:32
1
20
כמה שנים בממוצע תוכי קוקטל אמור לחיות?
תוכי קוקטייל- תוכלת חיים בשבי
( לעמוד שלי בתפוז )
29/12/2015 | 23:35
21
בין 12-18 שנים בממוצע.
ידוע על קוקטיילים שעברו גם את ה 25 שנה.
נשירת נוצות בתוכי מסוג גרין צ'יק
17/12/2015 | 12:30
1
31
שלום,
בההשך לשאלה שלי הקודמת לגבי גרין צ'יק-
התוכי בן 6-7 חודשים, לאחרונה העברנו אותו לתזונה של כופתיות, היה אוכל תערובת זרעונים , לעיתים אנחנו ממשיכים לתת לו תערובת זרעונים. בנוסף אוכל כל מני פירות, אוהב בעיקר תפוח, לעיתים גם אוכל ביצה קשה..
לאחרונה אנחנו רואים שנושרות לו נוצות, גם נוצות קטנות של גוף וגם נוצות זנב, היום נשרה נוצת זנב שניה אצלי ביד. סה"כ נושרות לו כל שבוע איזה 5-6 נוצות, משהו כזה. מצ"ב תמונות של הקטן+ של הנוצה שנשרה היום.
האם יש חשש לדאגה?
בנוסף, עדיין התוכי לא נלקח לבדיקה ראשונית וכללית של וטרינר, האם הכרחי? יש לציין שיש אישה בהריון במשפחה, האם יש לבצע לו בדיקות מסויימות לשם כך?
תודה רבה!
נשירת נוצות בגרין צ'יק
( לעמוד שלי בתפוז )
20/12/2015 | 20:54
13
נשירת נוצות הנה תחום נרחב מאוד בתוכים והגורמים לכך הנם בעיקר רפואיים ומטאבוליים:
1. כל תוכי חדש מומלץ לקחת לבדיקה ראשונית אצל וטרינר המתמחה בתוכים.
2. ממליץ לבצע בדיקה לנשאות למחלות הבאות: כלמידיה, מחלת המקור והנוצות ומחלת הפוליומה- שלושתם גורמות לנשירת נוצות עד כדי הקרחה בתוכים, לכלמידיה יש "ערך מוסף"- זו מחלה זואונוטית העוברת לבני אדם היכולה לגרום לדלקת של דרכי הנשימה עד כדי דלקת ריאות ולדעתי חובה לבדוק כל תוכי לנשאות למחלה זו.
3. מחלות מטאבוליות הגורמות לנשירת נוצות נגרמות על ידי מחסור בויטמין A ו B ומחסור במינרלים כגון סידן ופוספאט אך אם התוכי אוכל כופתיות באיכות גבוה הוא מאוזן תזונתית.
4. גם דלקות עור וגרודים מסיבים עקב אלרגיה או טפילי עור יכולים לגרום לנשירת נוצות.

עשו לעצמכם ולתוכי טובה- קחו אותו לבדיקה אצל  וטרינר לתוכים.

בהצלחה,
תוכי קוקטייל אכלת יד ישן כל היום
15/12/2015 | 08:59
1
34
התוכי שלי חדש קניתי אותו לפני שבועיים מחנות חיות. אבל הוא ישן רוב. היום .בלילה אני מחסה את הכלוב עם סדין.  ושאני מוציא אותו מהכלוב אחרי 5 דקות הוא נכנס בחזרה ושמתי לב שהיום הוא התחיל לישון על רגל אחת 
תוכי יושן
( לעמוד שלי בתפוז )
15/12/2015 | 21:30
21
התוכי שלך נשמע חולה ויתכן אך חולה מאוד!! לפי התיאור הקצר שלך.
ראשית יש לחמם את הכלוב שלו עם נורת שולחן מחממת(לא ניאון) לטמפ' של 27-29 מעלות, הניחו בתחתית הכלוב מספר פקקים עם אוכל ומים כך שתהיה לו גישה נוחה אליהם  והחשוב ביותר קחו אותו בדחיפות האפשרית לווטרינר של תוכים לשם ביצוע בדיקה מקיפה.
יתכן והמעבר מהחנות לבית יצר סטרס שגרם להחלשת מערכת החיסון של התוכי  ולהתפרצות חחיידק או הווירוס שדגרו בגוף התוכי במצב רדום כשהוא עוד היה בחנות.

בהצלחה,
בעיות שינה בתוכי מסוג גרין ציק
13/12/2015 | 14:27
1
24

שלום, קנינו לפני חודשיים וחצי תוכי מסוג גרין ציק, כרגע בגיל 6 חודשים+/-, מאז שהגיע אלינו שמנו לב לבעיות שינה אצלו. אנחנו משינים אותו בחדר אחר ממה שהוא נמצא כל היום, כלומר מעבירים את הכלוב שלו לחדר שקט וחשוך בלילה. הוא צורח ומשמיע קולות בכי, ככה שהוא יכול לצרוח ו"לבכות" עשרות דקות. ההורים שלי מנסים להרגיע אותו בכך שהם מלטפים אותו או שאנחנו נשארים איתו בחדר החשוך עד שירגע ויכנס למצב של חיכוך המקור שלו. אנחנו מבינים שהוא מאוד חברותי ונצרך למגע של אדם, אבל קשה ככה כל יום לחוות אותן חוויות עם התוכי, מדוע זה קורה והאם ניתן לשפר את חווית השינה שלו, שלא "יבהל" יותר מדי מהחושך ומהלבד שהוא חווה בלילה...
תודה מראש..

שינה בתוכים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/12/2015 | 21:25
14
1. תוכים  הנם חיות אינטיליגנטיות מאוד, כך שפעמים רבות הם בודקים את הגבולות שלנו ואת התגובות שלנו לפרובוקציות שהם יוצרים.
2.תוכי חייב לינשון מינימום 10 שעות שינה,בזמן זה, על הכלוב להיות מכוסה בבד דק נושם מכול צדדי הכלוב.
3. על החדר בו כלוב התוכי נמצא בזמן השינה ,להיות חשוך ושקט.
4. התוכי יוצר פרובוקציה על ידי יצירת וואקליות יתר- אל תתייחסו לצווחות (בכי) שלו!!  באם תגיבו תצרו הרגל מותנה כך שהוא לומד שהצווחות שלו יגרמו לכם להגיב ולהתייחס אליו וזה אסון.
5. שימו אותו בכלוב השינה שלו, כסו את הכלוב ואל תגיבו אליו.
6. לאחר מספר נסיונות יבין התוכי שהפרובוקציה שלו לא נענית והוא יפסיק להגיב כך.

בהצלחה,
ריבוי תוכים
08/12/2015 | 01:05
1
30
שלום ד"ר גדי.
רציתי לשאול:
א. כיצד ניתן לעזור לקוקטיילים להתרבות?
ב. מדוע כל הזכרים אצלי נכנסים לתא ההטלה אף על פי שאין לכולם נקבות?

ריבוי קוקטיילים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/12/2015 | 17:31
20
ריבוי קוקטיילים  כמו ריבוי סוגי תוכים רבים דורשים מספר תנאים  בסיסיים לשיפור התטולה:
1. זוגות עובדים טובים - זוגות תוכים עם היסטוריה ידועה וברורה של הטלת ביצים פוריות רבות מהן בוקעים גוזלים בריאים.
2. תנאי ממשק נאותים-  תנאי גידול נאותים כגון: לחות (קוקטיילים  דורשים סביבה יבשה יחסית), טמפ' (דורשים חום גבוה יחסי של 27 מעלות), כלוב גדול  ומרווח, כלוב מאוורר,  מספר תאי הטלה- 2 תאים - לכל זוג, מספר נקבות רב יותר מהזכרים , .
3. תזונה מתאימה- תזונה מאוזנת הבנויה בעיקר על כופתיות מאיכות גבוהה, בתוספת סידן ופוספט וויטמין A וE בהתאם לצורך ,במיוחד לפני הטלה.
4. סביבה מתאימה- סביבה שקטה ורגוע ללא סטרס או גורמי עקה היכולים לפגוע בפוריות התוכים.
5. מצב רפואי- כל התוכים בריאים, מטופלים בצורה מקצועית ונבדקים באופן קבוע על ידי רופא ווטרינרי המטפל בתוכים, התוכים נבדקו לפחות למחלת  הכלמידיה ובמצב גופני טוב.

לשאלה השנייה לא כל כך יודע לענות על כך- השאלה מופנית למגדלים הספציפיים של קוקטיילים למתן תשובה ראויה.

בהצלחה,
כתם במקור
07/12/2015 | 11:56
1
17
יש לי תוכי קוקטיל. לאחרונה הבחנתי במעין כתם חום שהופיע על המקור שלו בצד שמאל.
האם יש סיבה לדאגה?
כתם במקור
( לעמוד שלי בתפוז )
07/12/2015 | 15:54
13
קשה לתת תשובה מהימנה רק על בסיס הנתונים הללו, תנו לי יותר פרטים:

1. גיל התוכי
2. מין התוכי
3. ממה הוא ניזון
4.תמונות של המקור
5. האם יש בעיות נוספות אחרות ממנו התוכי סובל

שלחו לי את הנתונים הללו על מנת לקבל תמונה טובה יותר

בהצלחה,
תוכי קוקטייל
03/12/2015 | 09:42
1
26
שלום קניתי תוכי קוקטייל אכלת יד קטן בחנות חיות, איך ללמד אותו לאכול מהיד ולעמוד על האצבע בלי 
תוכי האכלת יד
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2015 | 21:58
17
בעיקרון תוכי האכלת יד "המוחתם" בצורה טובה יבוא אליך באופן די אוטומטי ובבטחון ויעלה על ידך ואף יאכל ממנה.
האכלת יד והחתמת תוכי משמעותו שכבר מגיל הבקיעה התוכי מואכל עלל ידי אדם כך שהוא התרגל למגע יד אדם.
בשבוע-שבועיים הראשונים עם הגיעו של התוכי לביתך, עזוב את התוכי במנוחה ותן לו להתרגל אליך ולמקום החדש.
אח"כ באופן יום יום בזמנים הולכים וגדלים רק הנח את ידך בתוך הכלוב ודבר אליו בשקט וברוגע. אח"כ באותה המתכונת הנח בכף ידך בכלוב משהוא שהוא מאוד אוהב מבלי להגיש לו את זה. בשלב האחרון תגיש לו את החטיף ותן לו לאכול לך מן היד תוך שאתה מדבר אליו ברוגע ובשקט. בהמשך יש לתת לתוכי יחס רב בכל יום על מנת לשמר את הבטחון והקשר ביניכם.

בהצלחה,

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר גדי שרביט הנו בעל מרכז ווטרינרי לטיפול בחיות מחמד תוכים וחיות אקזוטיות באשדוד. ד"ר גדי שרביט הנו בעל תואר ראשון מטעם האוניברסיטה העברית במדעי בע"ח
עוד...
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
פורום הדברת מזיקים
מזיקים בבית?בואו לדבר
ד
ד"ר גדי שרביט מנהל הפורום
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה