לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1552115,521 עוקבים אודות עסקים

פורום חשמל ותאורה

הרבה שנים עברו מאז 1879 השנה בה המציא תומס אדיסון את הנורה החשמלית. מאז החשמל הוא חלק בלתי נפרד מחיינו וקשה לתאר איך חיינו היו נראים בלעדיו.פורום חשמל ותאורה בא לתת בית לכל אלו שנוגעים בחשמל הן כצרכנים והן כבעלי מקצוע. שאלות כמו : "איזה סוג תאורה מתאים למטבח" או "איזה גודל חיבור חשמל צריך בית פרטי" מקומן כאן כמו גם "מה זה חשמל חכם" או "מה המחיר הסביר לנקודת חשמל בבית חדש".בפורום לא תמצאו עצות בסיגנון "עשה זאת בעצמך" מכיוון שעיסוק בחשמל לא על ידי חשמלאי מוסמך הינו עבירה על החוק וסכנת חיים ממשית.אני מעמיד לרשותכם את הניסיון שלי כהנדסאי חשמל ותיק.גלישה מהנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חשמל ותאורה

הרבה שנים עברו מאז 1879 השנה בה המציא תומס אדיסון את הנורה החשמלית. מאז החשמל הוא חלק בלתי נפרד מחיינו וקשה לתאר איך חיינו היו נראים בלעדיו.פורום חשמל ותאורה בא לתת בית לכל אלו שנוגעים בחשמל הן כצרכנים והן כבעלי מקצוע. שאלות כמו : "איזה סוג תאורה מתאים למטבח" או "איזה גודל חיבור חשמל צריך בית פרטי" מקומן כאן כמו גם "מה זה חשמל חכם" או "מה המחיר הסביר לנקודת חשמל בבית חדש".בפורום לא תמצאו עצות בסיגנון "עשה זאת בעצמך" מכיוון שעיסוק בחשמל לא על ידי חשמלאי מוסמך הינו עבירה על החוק וסכנת חיים ממשית.אני מעמיד לרשותכם את הניסיון שלי כהנדסאי חשמל ותיק.גלישה מהנה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'ליוסי זיו: לפני מספר ימים שאלתי אותך לגבי בעיית תצוגה של'
ליוסי זיו: לפני מספר ימים שאלתי אותך לגבי בעיית תצוגה של
25/06/2018 | 15:54
2
המזגן.
ההצעה שלך היתה לנתק את החשמל ל-10 דקות ואז להפעיל.
ואכן, בהפעלה ראשונה זה עבד בסדר והטמפרטורה הוצגה.
הבעיה היא שאחרי שאני מכבה את המזגן ומדליק אותו מוחר יותר, הבעיה חוזרת ושוב התצוגה מציגה אותיות וסימנים מוזרים.
מה אתה מציע לעשות?
תודה 

לצפיה ב-'מזגן עילי לסלון בגודל 26 מר'
מזגן עילי לסלון בגודל 26 מר
24/06/2018 | 00:05
13
17
מה מומלץ? כמה כ"ס btu?
תודה לעונים?
לצפיה ב-'איזה קומה מתוך ? היכן בארץ? מה'
איזה קומה מתוך ? היכן בארץ? מה
24/06/2018 | 05:15
12
14
כווני אויר והחלונות ?? רק כך אפשרי לדעת מה מתאים לך .
לצפיה ב-'אפרט.'
אפרט.
24/06/2018 | 08:33
10
15
אזור המרכז.
יש חלון אחד ויטרינה 2 מטר לכיוון צפון.
יש כניסה לסלון של מטר וחצי ללא דלת...
זהו.
לצפיה ב-'מזגן של 18000 btu מה שמכנים 2 כס'
מזגן של 18000 btu מה שמכנים 2 כס
24/06/2018 | 09:26
9
14
מספר מקובל בחברות דגם 21 .
מכאן הבחירה שלך לכל חברה כמה דגמים בהפרשי מחיר לא גבוהים
לצפיה ב-'מהי עלות המזגן פלוס מינוס '
מהי עלות המזגן פלוס מינוס
24/06/2018 | 16:37
8
7
ומהי עלות ההתקנה?.
יש דברים מיוחדים שכדאי לשים לב אליהם.?
לצפיה ב-'עלות ממוצעת כ3000 שח יש יותר זול ויותר'
עלות ממוצעת כ3000 שח יש יותר זול ויותר
24/06/2018 | 18:35
7
13
יקר גם באותה חברה כמו בתדיראן ובאלקטרה יש כ4 דגמים שונים .
התקנה תלויה באורך צנרת בעיקר אבל כמו קידוח בקיר בטון .תעלות פלסטיק לכיסוי צנרת .ניקוז ארוך מעבר לאורך הצנרת וכו
מחיר להתקנה בסיסית ל 2 מטר ראשונים בממוצע 750 שח לגודל מזגן כזה
לצפיה ב-'חובה לוודא עם המתקין לפני ההתקנה '
חובה לוודא עם המתקין לפני ההתקנה
24/06/2018 | 18:38
8
שהוא מבצע ואקום בסיום התקנת צנרת זה חובה ממש אבל יש הרבה חאפרים שמדלגים על הפרט הזה והתוצאות מגיעות לאחר זמן .
לצפיה ב-'התקנה בסיסית מאד...קיר אל קיר'
התקנה בסיסית מאד...קיר אל קיר
24/06/2018 | 19:21
3
9
ומה עושים לגבי הכנה של הצנרת בקיר בזמן בנייה?
האם התשלום מחולק או שמשלמים על הכל מהתחלה?
כי בדכ המזגן מותקן הרבה אחרי ההכנה..
לצפיה ב-'יש מחיר גם להתקנה כזו כ400 שח '
יש מחיר גם להתקנה כזו כ400 שח
24/06/2018 | 21:45
2
11
אבל אם הצנרת פתוחה ולא אטומה תצטרך לשלם על ניקוי צנרת .
לגבי מזגן לא הזולים ביותר של תריראן או אלקטרה ויש גם של סמסונג .
הבעיה העיקרית היא התאמת המזגן להכנות הצנרת והכבילה החשמלית שהוכנה בבניה .
לצפיה ב-'תודה אח יקר'
תודה אח יקר
25/06/2018 | 07:31
1
7
אז לדעתך כדאי לתאם הכל מול המתקין לפני קניית המזגן ולוודא התאמה
.
400 שקל זה רק להכנה או אתה מדבר על ההתקנה בלבד ?
לצפיה ב-'400 שח זה מחיר ממוצע להתקנה על'
400 שח זה מחיר ממוצע להתקנה על
25/06/2018 | 13:17
1
הכנת קבלן קיימת .
אם צריך הכנות לבד והתקנה לבד אז זה חישוב שונה לגמרי ותלוי בסוג העבודה שצריך לעשות .
לצפיה ב-'ועל מה אתה ממליץ?'
ועל מה אתה ממליץ?
24/06/2018 | 19:22
1
13
חסכוני ומחזיק לטווח ארוך?
לצפיה ב-'שוב,הכל תלוי בהכנות שבקיר.'
שוב,הכל תלוי בהכנות שבקיר.
25/06/2018 | 14:30
לצפיה ב-'קומה 2 מתוך 4...בלי עמודים.'
קומה 2 מתוך 4...בלי עמודים.
24/06/2018 | 08:34
5
לצפיה ב-'יוסי זיו - בקשה להמלצה'
יוסי זיו - בקשה להמלצה
24/06/2018 | 15:12
2
20
מדובר על דירה בגודל 80 מ"ר באילת הנמצאת בקומה שניה מתוך 2 קומות בלבד.
הסלון פונה למזרח עם חלון גדול והמטבח עם חלון קטן למערה. בשאר הצדדים יש דירות שכנות.
הכוונה היא להתקין 3 מזגנים נפרדים
אחד לסלון + מטבח. קיר מזרחי של הסלון עם חלון. קיר מערבי הוא המטבח עם חלון קטן, קיר אחד למסדרון וקיר רביעי לדירה סמוכה וחדר מדרגות.
אחד לחדר שינה ( פונה למערב כשקיר אחד הוא המסדרון, השני הוא ממ"ד והשלישי הוא דירה שכנה) ומזגן לממ"ד שקיר אחד הוא המסדרון, השני פונה למזרח והשלישי לדירה שכנה והרביעי לחדר שינה.
השאלה הנשאלת היא איזה מזגנים (btu) ושל איזו חברה עם שמם המסחרי.

תודה

בילי
לצפיה ב-'האם אתה מכיר מתקינים באילת ?'
האם אתה מכיר מתקינים באילת ?
24/06/2018 | 15:14
1
12
שאפשר לסמוך עליהם ועל עבודתם (ואקום)
לצפיה ב-'אבדוק לך לגבי מתקין לגבי מזגנים'
אבדוק לך לגבי מתקין לגבי מזגנים
24/06/2018 | 18:01
13
לסלון צריך מזגן גדול של 32000btuואפילו טיפה יותר .
לחדר שינה ולממד מזגנים של כ12000btu זאת בגלל הגג ואילת .
לסלון חייב מזגן שיש לו צידוד ימינה שמאלה ולא רק למעלה מטה.
דגמים ? לך על האלקטרה פלטינום או הקלאסיק .
לצפיה ב-'גודל קבלים למזגן'
גודל קבלים למזגן
24/06/2018 | 06:53
1
21
מהם הגדלים הנפוצים של קבלים למזגן
רוצה לרכוש כמה מהם שישמשו לשעת צורך
ו..כן יש לי תעודה ורישיון ראשי

לצפיה ב-'לכל מזגן ולכל יצרן יש קבלים שונים'
לכל מזגן ולכל יצרן יש קבלים שונים
24/06/2018 | 09:22
19
אין נתונים קבועים וגם אצל אותו יצרן אם יחליף דגם מדחס גם קבל יהיה אחר לפי הנתון שיצרן המדחס נותן לו .
לצפיה ב-'שאלה על מדיח כלים'
שאלה על מדיח כלים
23/06/2018 | 14:58
5
26
נשארים סימנים לבנים על כלים זכוכית אחרי הדחה.
אם להוציא מיד ולשטוף במים, הלבן יורד.
הדחה עם טבליה של פרי על תוכנית קצרה של 45-50 דק ( תוכנית לכלים לא מאוד מלוכלכים)

אשמח לתובנות, מה אנחנו עושים לא נכון.

לצפיה ב-'חסרים מלח למרכך ויתכן שגם משטח טיפות (מבריק)'
חסרים מלח למרכך ויתכן שגם משטח טיפות (מבריק)
23/06/2018 | 21:13
4
7
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
23/06/2018 | 21:53
3
16
מלח יש
מוסיפים חומר להברקה אבל כל הזמן יש נורה אדומה שדולקת ואומרת שאין חומר למרות שמוסיפים כל הזמן
אולי זאת הבעיה?

לצפיה ב-'את החומר להברקה צריך להוסיף בכמות גדולה'
את החומר להברקה צריך להוסיף בכמות גדולה
24/06/2018 | 00:09
2
18
עד שחלונית עגולה ליד פתח המילוי מקבלת השחרה מלאה. נקודת שחורה מתחילה במרכז הולכת ומתרחבת ככל שמוסיפים עד שנסגרת לגמרי, ואז זה הסימן לכך שנורית אמורה להיעלם. אם יש לך תקלה בפיקוד של מיכל חומר ההברקה תקראי לטכנאי.  צריך להתחיל במספר 1 וכל פעם להגדיל את המינון עד שמגיעים לתוצאות טובות של האצת ייבוש ומניעת כתמים. פתחי חלקית את דלת המדיח מיד בסיום העבודה.
צריך לוודא שהפילטר נקי ולא סתום. וגם שחורי הממטרה פתוחים לחלוטין בכולם ולא סתומים. ניקוי הרכיבים האלה קל ולא מסובך. רצוי לנקות את הכלים בזרזיף מים עם מברשת לפני הכנסתם למדיח. לא מכניסים כלים מלוכלכים מאוכל ומלאי פירורים למדיח.
לגבי מלח יש חשש שאולי ההתקנה היתה לא תיקנית והמתקין לא שם לכם מים אלא רק מלח סגר הפעיל והלך. זה דבר שיכול לקרות מתוך הזילזול הנוראי בלקוחות (מתי כבר יעשו התקנה בתוספת תשלום, ומי שלא רוצה לא ייאלץ לוותר על אחריות???), ואם קורה אז הורס לצמיתות את המנגנון ריכוך. לא רואים את זה אם הניקוז לא מתנקז לכיור, אבל אחרי התקנה חאפרית כזו המדיח מרוקן מספר פעמים מים בצבע צהוב-כתום. כל הצבע של קפסולות השרף שבמרכך נשטף החוצה והוא איבד את תכונותיו. במקרה הזה מומלץ להגדיל את מכוון קשיות המלח למקסימום האפשרי. אם זה לא עוזר, אז יש לדרוש מהשירות להחליף את המרכך כולו בחדש (במסגרת אחריות במידה והיא עדיין בתוקף). לא יודעת כמה עולה להחליף בחדש.
אל תשתמשו בטבליות. הן לא שוות את מה שהן עולות ביחס לאבקת הדחה. לפעמים נשארים שאריות אבקה מהטבלית על ריצפת המדיח כולל כתמים על הכוסות. לא כל המדיחים מוצלחים בעבודה עם הטבליות, וגם אם יש תוכנית 3 ב-1 זה לא עוזר תמיד.

לצפיה ב-'המון תודה על ההסבר'
המון תודה על ההסבר
24/06/2018 | 00:24
1
11
את החומר הברקה ממלאים כמו שרשת. אך עדיין דולקת מנורה, כנראה צריך תיקון
פילטר הכוונה בתחתית המדיח? אם כן, אז נקי, בדקתי. ממטרות אבדוק שוב.
אנחנו לא מכניסים כלים עם שאריות אוכל או פירורים

אם המלח לא כל כך הבנתי איך ניתן לבדוק?  המים מתנקזים מתחת לכיור כך שלא ניתן לראות את הצבע.
אבל אולי כדי להוציא את הצינור ולראות את הצבע המים?  
איך מעלים את  קשיות המלח?
אין אחריות למדיח כבר

אשמע להצעה ואחליף לאבקה. יש המלצות לאבקה מסויימת?
שוב תודה!!

לצפיה ב-'את המים הצבועים רואים רק בהפעלה הראשונית אחרי התקנה חאפרית'
את המים הצבועים רואים רק בהפעלה הראשונית אחרי התקנה חאפרית
24/06/2018 | 01:00
26
בהתקנה כזו אם עושים PAUSE, פותחים את הדלת של המדיח לאחר זרימת המים הראשונה בהפעלה הזו ניתן לראות שהאמבט התמלא במים בצבע הזה.
לא אמורים להגיע למצב מסוכן כזה, לכן חשוב מאוד למלא מים אחרי טעינת המלח במשקל הנכון בתוך מיכל מרכך המים עד שהמים גולשים לסגור את המכסה למיכל, ואז להפעיל בפעם הראשונה, ככתוב בחוברת הפעלה. להתעלם מעצותיו של המתקין אם אומר שמיותר למלא מים ושלא צריך. כך מונעים מראש סיטואציה מחריבה כזו.

מכוון מרכך המים הוא חשמלי ובכל חוברת רשום איך משנים את הדרגות עם צירוף מקשים מסויים. פעם קיבעו מכוון מכני במיכל מרכך המים עם מספרים מ-1 עד 6 בדיוק כמו ליד פתח הזנת נוזל ההברקה. זה לא קיים יותר מאז שעברו לפיקוד אלקטרוני.

לפעמים החלפת כרטיסים במסגרת תיקון לכרטיסים של דגם אחר מסידרה אחרת של אותו יצרן יכול לגרום לבעיות, והכרטיס החילופי לא שולט יותר על מרכך המים. זה קרה במדיח שלי הקודם, המרכך לא הפריש יותר את מה שצריך לתא ההדחה והמדיח קיבל כל הזמן כתמים גם בכוסות וגם בנירוסטה, אז שמתי מלח לימון שליש כפית בתא קדם ההדחה עד שזרקתי את המדיח לפח. מה הוביל להשלכתו הוא ריח שרוף שאין לי מושג ממה הגיע [אולי מנוע משאבת ריקון מים תקוע או כרטיס פגום] וגם ככה האחריות תמה אז לא היה טעם להשקיע בשיקומו.

אני שונאת את העובדה שבארץ מאיימים עליך בשירות בטלפון, שאם מתקינים לבד את המדיח אין אחריות. צריך לעשות חוקים חדשים נגד החברות האלה. עדיף לשלם על ההתקנה, ומי שלא רוצה לשלם לא יאבד אחריות - ולא יסבול מסנקציות. גם ככה אני לא רוצה לשמוע על אביזרי נוספים מהמתקין, הפכו אותם לאנשי מכירות. לפעמים הם באים לבית שלך עם פרצוף רפוא וחסר הבעה של "אין חשק לעבוד", מסריחים לכל עבר מבגדיהם מסיגריות. אין להם בושה. אני מביעה תיסכול שאולי הרבה שותפים לו. לכן אני רוצה מאוד שההתקנה תהיה בתשלום לכל המוצרים בלי ויתור על אחריות למי שלא רוצה לשלם.

אבקה טובה - פיניש. נוזל הברקה גם פיניש. בפיניש יש עיצוב לא מוצלח לפיית הבקבוק וצריך להפוך מהר שלא ינזל וישפריץ על הדלת. לוקח הרבה זמן עד שמיכל בדלת מתמלא לחלוטין, כך שבעצם לא צריך לחשוש ממהירות המזיגה. עוד לא ניסיתי סומט, בכל מקרה נוזל ההברקה בפיניש עושה את העבודה. סומט יצרן אירופי מאוד ידוע שמתחרה ראש בראש בפיניש. מומלץ לקנות הכי זול מביניהם.
לצפיה ב-'חיבור 2 סוללות במקביל '
חיבור 2 סוללות במקביל
23/06/2018 | 12:28
4
30
כאשר מחבר 2 סוללות במקביל ניניח 12V 14A  עם סוללה 12V 10A /  האים אני יקבל זרם של 24A . או שחייבים שהסוללות יהיו זהות בזרםA 
תודה לעונים 
לצפיה ב-'חיבור סוללות במקביל מחייב התנגדות פנימית זהה'
חיבור סוללות במקביל מחייב התנגדות פנימית זהה
23/06/2018 | 12:45
3
28
אם ההתנגדות שונה תחל זרימה פנימית בין הסוללות עד שההתנגדות תהיה זהה או שיהי חוסר מתח מהתרוקנות הסוללות,
מכאן לתשובה לשאלה - E/I=Ω
סוללה 1- 12/14=0.85Ω
סוללה 2 - 12/10=1.2Ω
לכן חיבור במקביל יגרום להתחממות וירידה בהספק הכולל,
לצפיה ב-'הבנתי תודה '
הבנתי תודה
23/06/2018 | 13:13
2
20
לא חשבתי על התנגדות פנימית .למשל במדידות מתח באינטרקום . רצוי לימדוד עים מד מתח בעל היתנגדות נמוכה . יש לי מד מתח אנלוגי קטן . ההתנגדות 2K אום .
אחרת זה מראה  מתח גם כאשר אין מתח כי הזרם באינטרקום ליפעמים מעל 1A או יותר . 
רצוי ליקנות סוללה אחת יותר חזקה . או לפחות 2 סוללות מאותו הדגם נכון.?
לצפיה ב-'התנגדות נמוכה יוצרת זרם יותר גבוה במדידה'
התנגדות נמוכה יוצרת זרם יותר גבוה במדידה
23/06/2018 | 14:32
1
21
לכן המדידה יותר מציאותית - כמו בעומס,
במקרים שצריך אף מוסיפים נגד במקביל למד המתח (שנט -צדד) שיצור קצת עומס על הספק,
לצפיה ב-'באינטרקום '
באינטרקום
23/06/2018 | 15:19
17
לפעמים הספק חלש . הוא מראה 12V אבל כאשר יש עומס המתח יורד . לכן צריך לימדוד בעומס מלכאתי . הזמזם בדירות . צרך מעל 1A . או שיש ליכלוך מעיין נגד מראה 12V אבל כאשר לוחצים מגיע פחות מתח .
לכן רצוי לימדוד עם מד מתח היתנגדות נמוכה 
לצפיה ב-'איפה כדאי לקנות ממיר שמתאים לקליטת שידורי עידן פלוס ?'
איפה כדאי לקנות ממיר שמתאים לקליטת שידורי עידן פלוס ?
22/06/2018 | 17:56
1
23
איפה אפשר לקנות הכי מהר ממיר כזה? כל מקום שאני מתקשר אליו אומרים לי שאין כרגע במלאי או שהספקה תיקח כמה ימים. מה הכי מהר? אני גר בפתח תקווה. האם הקליטה כאן טובה? האם החיבור שלו פשוט או צריך להביא טכנאי? דגם הטלוויזיה שיש לי זה טושיבה בומבה הישנה. תודה לכל העונים
לצפיה ב-'ברשתות בחשמל הגדולות'
ברשתות בחשמל הגדולות
23/06/2018 | 14:00
35
באייבורי, KSP, אולי בבאג תמצא לדעתי ממיר במלאי. אין צורך בטכנאי להתקנה. צריך לשחק קצת עם האנטנה כדי לקבל קליטה מיטבית. רק תשים לב שלממיר יש יציאות כפי שיש לטלוויזיה אחרת לא תוכל לחבר אותו.
לצפיה ב-'שאלת מזגן'
שאלת מזגן
23/06/2018 | 11:09
2
33
אתמול היתה הפסקת חשמל, ובערב כשהדלקת את המזגן ELECTRA CLASIC, במקום שיוצגו עליו הטמפרטורות, הופיעה  המתואר בתונה המצו"ב, וכל פעם כשמשנים טמפרטורה, מופיע אותיות שונות ואחרי מספר שניות זה חוזר למוצג בתמונה.
איך פותרים את הבעיה, כך שתוצג הטמפרטורה?
תודה
לצפיה ב-'אין קוד תקלה כזה.הוצא את התקע למשך 10 דקות והכנס שוב.'
אין קוד תקלה כזה.הוצא את התקע למשך 10 דקות והכנס שוב.
23/06/2018 | 13:56
1
18
לצפיה ב-'הצליח. תודה רבה'
הצליח. תודה רבה
24/06/2018 | 11:39
6
לצפיה ב-'מגן ברקים או אל פסק UPS?'
מגן ברקים או אל פסק UPS?
22/06/2018 | 20:12
1
29
יש לי מחשב שחשוב לי לשמור על רכיבי החומרה שבו, ורציתי לשאול מה יותר יגן יותר על המחשב בעת נפילות מתח/הפסקות חשמל וכדומה?
מגן ברקים או אל פסק UPS?
תודה

לצפיה ב-'מגן מתח יתר (ברק) הנו רכיב (וריסטור varistor) פשוט המוגדר '
מגן מתח יתר (ברק) הנו רכיב (וריסטור varistor) פשוט המוגדר
22/06/2018 | 23:49
24
במתח פריצה 275V להגנה כללית על מעגלי 240V וכן מתחים גבוהים יותר להגנה על ציוד אחר (עד מאות אלפי וולט),
הספק (נמדד באלפי אמפר) הריסה עצמית מעומס יתר זה ההספק שהוריסטור יעמוד בו במקרה של עלית מתח,
הוריסטור מורכב בעקרון מ 2 לוחות צמודים ומבודדים כשהמתח עולה הבידוד נפרץ והמתח מקוצר, לכן לא יגיע לציוד המוגן, ברור שיש לכל רכיב מגבלות של יכולת התחדשות לאחר ירידת המתח ואם עבר בו זרם גבוה מדי הוא ינתק או ישאר בקצר וחייבים להחליפו כי אינו מגן יותר,
ברוב הבתים הזרם המקסימלי למתח יתר הנו עד 3000A ולכן משתמשים בוריסטור ל 4,500A, שמגושר בין פזה, אפס, הארקה (עד 3 וריסטורים)

UPS הנו מכשיר הכולל סוללה שמספק מתח חלופי לציוד וגודל הסוללה קובע כמה זמן יספק חשמל , כל UPS מצויד בכניסה אליו בוריסטור אחד או יותר בהתאם לתכנון היצרן ולכן גם מגן ממתח יתר,

חשוב לזכור שההגנה ממתח יתר מוגבלת לטווח של כ 5 מטר אורך קו חשמל ולרוב מגן רק ממתח יתר המגיע מרשת החשמל אך ברק לא מתחשב בזה במיוחד אם פגע קרוב למבנה ועלול לדלג על כל החסימות ולהכנס גם דרך קוי תקשורת למחשב
לצפיה ב-'עזרה בחיבור אינטרקום'
עזרה בחיבור אינטרקום
21/06/2018 | 09:35
7
42
שלום,
האם מישהו יכול לסייע בחיבור חוטי האינטרקום (מצרפת תמונות)  קצת הסתבכתי . תודה!!
לצפיה ב-'מעט מסובך למי שלא מבין '
מעט מסובך למי שלא מבין
21/06/2018 | 12:23
29
לצבעים אין משמעוט . כול מתקין עובד עם צבעים שונים. גש לשכן תעתיק את סדר החוטים כמו אצלו לפי הצבעים . בתנאי שהטלפון זהה . ובא למיון גואל . אחרת צריך לפענח תפקיד של כול חוט . מיקרופון ,משותף.אוזניה , וכו . שזה קשה ארוך ההסבר כאן 

לצפיה ב-'אם את מפ"ת -אשמח לעזור ללא תשלום'
אם את מפ"ת -אשמח לעזור ללא תשלום
21/06/2018 | 13:45
28
מכאן לא ניתן לדעת, צריך לבדוק בשטח לאן מחוברים החוטים
לצפיה ב-'אינטרקום מחברים לפי חיבורי המרכזיה של הבניין'
אינטרקום מחברים לפי חיבורי המרכזיה של הבניין
21/06/2018 | 18:19
4
29
מצורפת תוכנית כללית וחיבורים של רוב המכשירים שמשווקים בארץ
לצפיה ב-'אדון מנהל '
אדון מנהל
22/06/2018 | 00:20
3
22
השירטוטים את השירטוט יש לו על הטלפון . הבעייה שהוא ניתק את החוטים . ולא יודע מה תפקיד כול חוט . צריך לאתר את החוט המשותף . ואחרי זה את האוזניה והמיק . יש שיטה פשוטה למי שמבין מעט . חוכמולוגים כאלה יש הרבה מנתקים . ולך תדע מי ומה כול חוט . לכן העייצה הטובה ביותר ללכת לשכן ולהעתיק מישם. גם אני עשיתי כך . בטלפון מסובך שלא מכיר את הדגם . השירטוטים שצרפתה לא נותנים שום אענדקציה 

לצפיה ב-'להעתיק משכן קל בתנאי שזה אותו המכשיר, אחרת רק במרכזיה'
להעתיק משכן קל בתנאי שזה אותו המכשיר, אחרת רק במרכזיה
22/06/2018 | 01:46
2
20
ניתן לזהות כל צבע ותפקידו,
פשוט מצלמים וחוזרים לדירה 
לצפיה ב-'גם לא נכון '
גם לא נכון
22/06/2018 | 08:53
21
כי במרכזיה יש כול מיני סוגי מגברים . יש מגבר עם רמקול ומיקרופון חיצוני . ויש מגבר עם רמקול ומיקרופון פנימי .ואים הבחור לא יודע לזהות בבית את החוטים . מהמרכזיה לא יתן לו כלום . כי שם הבילבול הוא מאוד גדול . והצבעים לא תמיד זהים . וצריך הבנה . ואף מתקין לא הולך למרכזיה . יש שיטה של 5 דקות בקושי של זיהוי החוטים . על ידי חיבור זמני ושמיעה באוזן . של האוזניה שומעים את הרכבים מהרחוב. אחרי זה חיפוש המיקרופון . על ידי נשיפה למיק. והצליל חוזר לאוזן . אחרי זה נישארו 2 חטוים . אחד פתח דלק . גם שומעים באוזן . ואחרון צילצול לבית . מי שיש לו ניסיון גג 5 דקות הכול מחובר 
לצפיה ב-'בכול בלוק '
בכול בלוק
22/06/2018 | 09:03
20
הטלפונים זהים . נדיר שאיזה שכן כבר החליף לטלפון שונה . אז הולכים לשכן אחר אם הטלפון לא זהה
לצפיה ב-'תדיראן אלפא או תדיראן סוויפט- מה ההבדלים?'
תדיראן אלפא או תדיראן סוויפט- מה ההבדלים?
20/06/2018 | 11:03
3
42
שלום,

אשמח לייעוץ לגבי רכישת 2 מזגנים.

מקווה שהתשריט ברור מבחינת המידות. לא הקפדתי על הפרופורציות אך המידות מדוייקות.

הדגשתי את מיקוי המזגנים האפשריים (התקנת המעבים- מעל הגג).

הדירה היא דירת גג.

מבנה התקרה הוא כיפה (לא תקרה שטוחה). גובה במרכז הכיפה- כ-3.8 מטר.
כל חדר- כיפה משלו.

הכיוון שחשבתי עליו:
בחדר שינה של ההורים: מזגן 1 או 1.25 כ"ס.

בסלון- מטבח: מזגן 2 כ"ס, מהסיבה שאין דלת למסדרון, וגם בגלל המטבח שלעיתים מבשלים בו/ אופים בו הרבה.

בחדר השינה ילדים כרגע לא צפויה התקנה.

רמת הבידוד של החלונות נמוכה (בניין ישן- בית אבן).

המיקום- ירושלים.

המזגנים ישמשו גם לחימום בחורף ולא רק למיזוג בקיץ.

א. אשמח לדעת האם ההספקים שחשבתי עליהם- טובים, והאם ניתן לשים בחדר השינה של ההורים מזגן 1 כ"ס או שעדיף לשים 1.25 כ"ס?

ב. מאחר וזו דירה שכורה (ל3-4 שנים הקרובות), ומאחר והרכישה וההתקנה על חשבוננו, אשמח להבין ולשמוע על ההבדלים בין סדרת סוויפט לסדרת אלפא של תדיראן.
חשוב שיהיו אמינים וגם שלא תהיה בעיה להפעילם גם באמצעות שעוני שבת (מכאנים פשוטים).

תודה!
לצפיה ב-'לצערי לא זה ולא זה טובים לחימום בירושלים'
לצערי לא זה ולא זה טובים לחימום בירושלים
20/06/2018 | 13:05
2
42
בירושלים לקבל חמום טוב במזגן אתה חייב אינוורטר .
לאלפא יש דגם אינוורטר שלמעשה הוא חצי אינוורטר .אין לו שסתום אלקטרוני וללא השסתום הזה התפקוד לא מושלם לשאלתך הבסיסית הכלפא הוא בטופ דגמי תדיראן עם הרבה פיצרים שאין בסוויפט שהוא ברמה הנמוכה יותר מהאלפא.
לך על הסמסונג אינוורטר דגמי ה 1.25 וכשתעבור תעביר אותם איתך כך בטוח יותר שיתאימו לכל חדר
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה'
תודה רבה על המענה
20/06/2018 | 13:41
1
29
האם לדירה הנ"ל 2 מזגני סמסונג אינוורטר בהספק 1.25 כ"ס יספקו את הסחורה או שרצוי מזגן גדול יותר בסלון- מטבח?

ועד כמה משמעותי עניין החימום באלפא של תדיראן לעומת האינוורטר של סמסונג?

אני שואל כי בדירה אחרת ששכרנו בירושלים, היה לנו מזגן אלקו ישן (מלפני יותר מ10 שנים), גדול יחסית לחלל (2.5 כ"ס לחלל של 30 מ"ר) ובחורף הירושלמי הוא חימם די טוב לטעמנו.
לצפיה ב-'לענין החימום בתדיראן או באלקטרה או בכל מזגן אחר שאינו'
לענין החימום בתדיראן או באלקטרה או בכל מזגן אחר שאינו
20/06/2018 | 14:47
50
אינוורטר מלא אז יעילות החימום נופלת כבר כשבחוץ 7 מעלות והולכת ויורדת ככל שהטמפרטורה יורדת.
כשהמזגן מצוייד בשסתום אלקטרוני שעובד במקביל למדחס התכנות של השסתום בחימום הוא ליצור מצב של לחץ נמוך יותר מהטמפרטורה בחוץ כדי ליצור לחץ גז נמוך ביחידה החיצונית ובכך לאפשר החלפת חום עם הסביבה וזה הבסיס על רגל אחת.
זה לגבי האינוורטרים ,לגבי אלפא רגיל לא אינוורטר יחמם תקין עד 7 מעלות וההספק ילך וירד אז אם תרצה מזגן כזה תצטרך לקחת מזגן גדול יותר בדיוק כו האלקו הישן שלך שההתיחסות מטה.
בדירה הישנה המזגן ענק לחלל הזה אז גם במינימום ההספק שהוא הוציא החימום הספיק לכם.
לגבי גודל המזגן ה 1.25 אפילו גדול מעט לחללים הנדרשים.
לצפיה ב-'עזרה בחיווט חוטי טלפון'
עזרה בחיווט חוטי טלפון
17/06/2018 | 17:55
7
50
היה לי קו טלפון בחדר 1 ובחדר 2 אותו קו. לאחר מכן עשיתי מספר נפרד לחדר 2. לאחרונה ניתקתי את המספר בחדר 2 ואני מעוניין שיחזרו לעבוד על אותו קו. כרגע אין קו בחדר 2 מצורף  תמונות החיווט בחדר 1 שם יש קו ובחדר 2 שם אין קו 
לצפיה ב-'תמונה 1'
תמונה 1
17/06/2018 | 18:04
39
ותמונה 1
לצפיה ב-'אתה פשוט ענק! תודה רבה'
אתה פשוט ענק! תודה רבה
17/06/2018 | 19:38
12
לצפיה ב-'אני מקווה שהפעם התמונות יעלו'
אני מקווה שהפעם התמונות יעלו
18/06/2018 | 11:39
3
43
הצלחתי להעלות את התמונות.
איך אני עושה את החיבורים בתמונה שכתוב עליה  2 כדי שיהיה שם קו .  התמונות שכתוב עליהם 1 יש שם קו הראשי
לצפיה ב-'הסכמה הכללית כולל החיבורים במרכז (קרונה) לא ברורה'
הסכמה הכללית כולל החיבורים במרכז (קרונה) לא ברורה
18/06/2018 | 13:01
2
24
לכן לא ניתן להבין מהצילומים,
ברור שהשקע בצילום 2 מזין עוד שקע
בעוד השקע בצילום 1 מקבל 2 קוים שמחוברים כאילו הם 1 בהדקים 3+4 במקום שאחד מהם יהיה קו 2 המחובר בהדקים 1+6
התובנה שלי - יש ברדק בחיבורים כנראה גם ב"קרונה"
לצפיה ב-'בהנחה שיש ברדק'
בהנחה שיש ברדק
18/06/2018 | 21:58
1
18
אני רוצה שיהיה לי קו אחד בבית!  מה לעשות?
לצפיה ב-'התשובה היחידה מכאן היא - תזמין טכנאי תקשורת'
התשובה היחידה מכאן היא - תזמין טכנאי תקשורת
18/06/2018 | 22:28
22
או חשמלאי שמכיר את תקני בזק
לצפיה ב-'לגבי רצועת לד'
לגבי רצועת לד
18/06/2018 | 19:04
1
43
יש לי כבל לד עם חיבור של שני פינים והכבל נהרס חלקית מאיפה אני יכול לקנות כבל כזה חדש

לצפיה ב-'חנות חשמל הקרובה לביתך, שם ימצאו לך כבל מתאים חדש.'
חנות חשמל הקרובה לביתך, שם ימצאו לך כבל מתאים חדש.
19/06/2018 | 21:36
8
לצפיה ב-'כח של סוללות'
כח של סוללות
18/06/2018 | 01:25
1
33
אני רוכש מכשיר מסוים שמפיק אור למספר דקות.
ישנו דגם שפועל על 3 סוללות ואחד שפועל על סוללה מובנית נטענת עם כבל USB.
האם על פי נתונים אלה ניתן להניח איזה מהם יהיה חזק יותר? מתח גבוה יותר? אור מופק חזק יותר ? תודה !
לצפיה ב-'נתוני אור נמדדים במידות לאור: לומן, לוקס, '
נתוני אור נמדדים במידות לאור: לומן, לוקס,
18/06/2018 | 09:51
23
זו הדרך היחידה להעריך כמות אור מופקת מנורה ונופלת על הגוף המואר,
מבזק (פלאש) לצילום נמדד ב GN ומספר לידו כשהמספר הנו מרחק התאורה המעשית, (ממליץ על "גודקס" מארליך)

חשוב - אם לא נותנים נתונים אל תקנה בלי לראות תוצאות בעין שלך
לצפיה ב-'רדיאטור 2500W על שקע רגיל'
רדיאטור 2500W על שקע רגיל
17/06/2018 | 12:04
4
41
לפניי שנתיים רכשתי רדיאטור חדש עם 2 מתגי הפעלה. אחד של 1,000W והשני 1,500W. 
בנוסף יש תרמוסטט של 1-5. 

שאלה תאורטית בלבד להבנה - היו מצבים שהרדיאטור פעל בעוצמה המירבית (עוצמה 5) עם 2 המתגים. כלומר, על הנייר צריך 2,500W בשקע רגיל...
איך הפקק לא קפץ? מההבנה שלי. 10A*230V=2,300W. 

אשמח להבין איך הדבר התאפשר ללא הקפצת הפקק
לצפיה ב-'מעגלים של 10A אמורים לשמש לתאורה בלבד'
מעגלים של 10A אמורים לשמש לתאורה בלבד
17/06/2018 | 13:09
1
25
שקעים אמורים להיות על מעגלים של 16A ואז אין שום בעיה.
לצפיה ב-'בכל הדירה אצלי (דירה חדשה) החדרים הם על מעגלים של 10A'
בכל הדירה אצלי (דירה חדשה) החדרים הם על מעגלים של 10A
17/06/2018 | 14:57
30
החדרים כוללים את התאורה והשקעים באותו המעגל.
לצפיה ב-'מאוד לא סביר שמא"ז 10A ינתק בגלל 200W עודף'
מאוד לא סביר שמא"ז 10A ינתק בגלל 200W עודף
17/06/2018 | 14:33
1
41
זה פשוט בתחום העבודה שלו לזמן מאוד ארוך אחר-כך כבר הטרמוסטט ינתק חלק ויוריד את העומס כך שיתאפשר למא"ז להתקרר,
מצורף אופיין זרם וכרגיל הוא אינו מתחיל מזרם נומינלי אלא קצת מעל ובעצם מאפשר עד 1,3מעל לנומינלי במקרה זה מדובר בכ 5%
לצפיה ב-'אחלה הסבר! תודה'
אחלה הסבר! תודה
17/06/2018 | 14:58
7
לצפיה ב-'דפיקה בצד המנוע של המזגן'
דפיקה בצד המנוע של המזגן
17/06/2018 | 10:35
3
61
בשבוע שעבר קניתי מזגן. אחרי שהתקינו אותו שמתי לב לדפיקה בצד המזגן שכוללת גם סימן חום שנראה כמו חלודה. גם מצידו השני של המזגן ישנו עיקום קל בברזל שמכסה את המנוע, על זה לא חשבתי שיש מה להגיד אבל על הבעיה הראשונה שציינתי אולי כן. מה כדאי לעשות אם בכלל? מצורפת תמונה.
לצפיה ב-'קורה הרבה אבל המתקין חייב היה ליידע'
קורה הרבה אבל המתקין חייב היה ליידע
17/06/2018 | 11:08
2
57
אותך בענין כי גם יכלת לומר לא ואז היו מחליפים את היחידה ללא כל בעיה
לצפיה ב-'אז מה אני עושה עכשיו?'
אז מה אני עושה עכשיו?
17/06/2018 | 11:14
14
לצפיה ב-'אם קנית מזגן סוג א ללא פגמים פני למתקין '
אם קנית מזגן סוג א ללא פגמים פני למתקין
17/06/2018 | 12:02
42
והוא שיצור קשר עם השרות של המזגן .לא ציינת שם חברה .
יאמר להם שהוצא מהאריזה עם פגם ושאת דורשת יחידה חדשה ויחליפו לך .
לצפיה ב-'מגר ולופ טסטר המלצות יתקבלו בבריכה'
מגר ולופ טסטר המלצות יתקבלו בבריכה
16/06/2018 | 19:33
1
29
שהולכים לחברים כל אחד משגע אותך שהמשכיר שלו הכי טוב 
שהולכים לחנות יש הרבה מתחרים וכולם רוצים למכור 
יש מטרל יש סונול יש יוניטי כל אחד מתפאר ביכולותיו הסינים מתפארים ביכולות כולל מחיר נמוך אך שירות במחיר כזה לא יהיה כמו שרוצים מכיוון 
כשאני אומר שירות אני אומר שהמשכשיר לא פחות חשוב כמו השירות, תקלות, כיול ותיקונים
אודה לעזרתכם 

לצפיה ב-'לפני קנית ציוד עבודה רצוי להגדיר את מהות העבודה'
לפני קנית ציוד עבודה רצוי להגדיר את מהות העבודה
16/06/2018 | 22:18
21
להבין את הצרכים,,
לדוגמה אחזקה ותכנון מתקנים:
המגר שלי היום הנו דיגיטלי כיס עם צג 3 ספרות שנראה כמו וולטמטר פרוב עם חוט, אגב מגר עם טווח של 200MΩ מיותר כשהטווח המעשי שצריך לראות - 1,5MΩ עובר או לא! סקלה של עד 5MΩ תעשה אותי מאושר
צבת מינימלי ל 100A-AC/DC כי לא עובד בזרמי 400-600A אבל מתעסק הרבה בזרם ישר 5-25A,
פחת אני בודק עם קופסת נגדים עתיקה ומדוייקת,
כיוון סיבוב מנוע עם 2 נורות ניאון וקבל זעיר,
מיקום חוטים בשקע (יורוטסטר) בתקע רגיל עם נורות ולחצן לפחת
לצפיה ב-'מה אמורה להיות טמפרטורת האוויר שיוצא מפתח המזגן ברכב?'
מה אמורה להיות טמפרטורת האוויר שיוצא מפתח המזגן ברכב?
16/06/2018 | 13:17
1
34
שלום, אני זוכר שבעבר הפתחים של המיזוג באוטו הוציאו רוח ממש קפואה, עכשיו אחרי טיפול במזגן של האוטו (הלך שם איזה מנוע חשמלי והחליפו אותו) האוויר שיוצא מרגיש הרבה פחות קר. אם אני שם מדחום ליד פתח המיזוג (כאשר הכפתור מכוון כמובן למקסימום קור) מה הטמפרטורה שהוא אמור להראות כאשר המזגן עובד בצורה תקינה? ומה היא טמפרטורה שנחשבת כבר לא תקינה?

תודה מראש.
לצפיה ב-'ברכב בניגוד למזגן ביתי הטמפרטורה שונה ומשתנה לפי מהירות '
ברכב בניגוד למזגן ביתי הטמפרטורה שונה ומשתנה לפי מהירות
16/06/2018 | 15:14
52
סיבוב המנוע ומהירות הרכב.
המדחס מונע ישירות ברצועה מהמנוע וההספק שלו משתנה לפי הסל"ד ,ככל שהסל"ד עולה כך הספק המדחס עולה .
מהירות הנסיעה משפיעה על מעבר אויר על המעבה המותקן לרוב בצמוד לרדיאטור וככל שיש יותר אויר המעבה מתקרר יותר טוב וטמפרטורת הגז יורדת.
בכללי הפרש טמפרטורה בין כניסת האויר למזגן לבין יציאת האויר מינימום כ 12 מעלות.
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
15/06/2018 | 08:48
2
86
קרמר היקר אני בטוח שאתה מכיר את הנושא.
נגד ה"שנט" -מיצד בעברית הוא נגד קטן מאד שלא יפריע, המחובר בטור לצרכן ודרכו עובר הזרם הגדול.
הפריט מחובר על פני הנגד הזה ומודד את המתח עליו ומתרגם לזרם.
לפריט יש צורך במתח עבודה, ,במקרה שלך - מתח מצבר 12-14 וולט המתח מתאים. שרטוט חיבור מס' 2
במידה והמתח גדול מדי (100 וולט) יש צורך לחבר מקור מתח נפרד.
החוט הצהוב הוא הנקודה שבה מודד הפריט את המתח.
מציעים לך באותו מחיר גם קריאה של הזרם, החיסרון הוא גודל הספרות שהוא קטן יותר אם זה מהותי לך.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר '
תודה על ההסבר
15/06/2018 | 10:23
1
45
הסוגיה היא . לבת שלי יש בוקסה (מגבר רמקול) להופעות באולם . הייה בתוך הבוקסה סוללה כבדה 10A וגם ישנה . הוצאתי אותה פחות 2KG ליסחוב .
לעיתים רחוקות . יש לה הופעות בחוץ ללא חשמל . אז קניתי לה סוללה 14A חיצונית 
הופיע איתה כמה פעמים . רציתי להסיף מעיין מד מתח קטן שתדע מה מצב הסוללה 
לא רוצה לסרבל את העניין . כי היא בלחץ בזמן ההופע . וגם בזמן סחיבת הציוד בהופע .
בבוקסה המקורית הייה מטען שדלק באור אדום בזמן הטעינה . הסוללה הייתה מלאה האור התחלף לירוק . הזמתי את הפשוט עם הפסים אדום ירוק . יותר טוב מכלום שיש כרגע . 
תודה למייעצים 

לצפיה ב-''
15/06/2018 | 14:01
7
לצפיה ב-'מטען '
מטען
14/06/2018 | 12:34
5
53
שלום
כבר שאלתי בקשר למטען . אבל הפעם רוצה להרחיב
יש לי סוללה 12V 14A . ספק כוח 12V 10A  אני מטעין את הסולה עים הספק הזה . אני רוצה להתקין את מד מתח הסוללה הזו
https://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Meter-Digital-...שבתמונה
האים זה מתאים? והמדידה צריכה להעשות . כאשר המטען מחובר לחשמל. או לא מחובר ? והאים ביכלל זה מתאים למה שאני רוצה לעשות ?
תודה לעונים
לצפיה ב-'הסוללה משמשת '
הסוללה משמשת
14/06/2018 | 12:41
25
להפעלת בידורית  לילדים.  במקום  שאין חיבור לחשמל . 
לצפיה ב-'אם כבר להתקין מודד הכולל זרם ומתח'
אם כבר להתקין מודד הכולל זרם ומתח
14/06/2018 | 20:15
3
26
כך תדע את מצב זרם הטעינה ואת המתח כתוצאה ממנו

ל 10A אפשר לוותר על חיבור ה"שנט" של 100A
לצפיה ב-'תודה . מה זה "שנט"'
תודה . מה זה "שנט"
14/06/2018 | 20:25
1
22
לא מבין מה תפקיד הכבל הצהוב . אחרי הטעינה לוקחים לשטח רק את המצבר 
עד היום טעינה של 5 שעות זה הספיק עם הספק 
מה תפקיד מדידת הזרם בטעינה ? 
אני רוצה רק לדעת שהסוללה מלאה . או כמה היא מלאה 
תודה על ההסבר 

לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/06/2018 | 23:01
11
לא יוצא מהשירטוטים . הזמנתי מד מתח הרגיל  שבקישור הראשון  כמה שזה יעזור יעזור . שרק נדע שהסוללה היגיע למתח 13.8V 
לצפיה ב-'נגד בהספק גדול מאוד אך מדויק ותואם מד זרם'
נגד בהספק גדול מאוד אך מדויק ותואם מד זרם
14/06/2018 | 22:54
19
כך מד הזרם מודד בפועל 10% מהזרם המעשי דרך הנגד
זה הפס השחור עם 2 הברגים הגדולים שמתחבר לעומס בטור ולמודד במקביל

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום שיש ואבן
פורום שיש ואבן
זוהר רוזנפלד- אדריכלות ועיצוב
זוהר רוזנפלד- אדריכלות
אחים יששכר בע
אחים יששכר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה