לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום חשמל ותאורה

הרבה שנים עברו מאז 1879 השנה בה המציא תומס אדיסון את הנורה החשמלית. מאז החשמל הוא חלק בלתי נפרד מחיינו וקשה לתאר איך חיינו היו נראים בלעדיו.פורום חשמל ותאורה בא לתת בית לכל אלו שנוגעים בחשמל הן כצרכנים והן כבעלי מקצוע. שאלות כמו : "איזה סוג תאורה מתאים למטבח" או "איזה גודל חיבור חשמל צריך בית פרטי" מקומן כאן כמו גם "מה זה חשמל חכם" או "מה המחיר הסביר לנקודת חשמל בבית חדש".בפורום לא תמצאו עצות בסיגנון "עשה זאת בעצמך" מכיוון שעיסוק בחשמל לא על ידי חשמלאי מוסמך הינו עבירה על החוק וסכנת חיים ממשית.אני מעמיד לרשותכם את הניסיון שלי כהנדסאי חשמל ותיק.גלישה מהנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חשמל ותאורה

הרבה שנים עברו מאז 1879 השנה בה המציא תומס אדיסון את הנורה החשמלית. מאז החשמל הוא חלק בלתי נפרד מחיינו וקשה לתאר איך חיינו היו נראים בלעדיו.פורום חשמל ותאורה בא לתת בית לכל אלו שנוגעים בחשמל הן כצרכנים והן כבעלי מקצוע. שאלות כמו : "איזה סוג תאורה מתאים למטבח" או "איזה גודל חיבור חשמל צריך בית פרטי" מקומן כאן כמו גם "מה זה חשמל חכם" או "מה המחיר הסביר לנקודת חשמל בבית חדש".בפורום לא תמצאו עצות בסיגנון "עשה זאת בעצמך" מכיוון שעיסוק בחשמל לא על ידי חשמלאי מוסמך הינו עבירה על החוק וסכנת חיים ממשית.אני מעמיד לרשותכם את הניסיון שלי כהנדסאי חשמל ותיק.גלישה מהנה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'שער חשמלי למכוניות'
שער חשמלי למכוניות
30/03/2017 | 16:40
1
17
שלום. מחפשת טכנאי אמין לתיקון שער של בית פרטי, חשמלי על מסילה. השער נתקע בעת פתיחתו.
תודה
לצפיה ב-'שער נתקע באמצע כי יש פגיעה במסילה או בגלגלים'
שער נתקע באמצע כי יש פגיעה במסילה או בגלגלים
30/03/2017 | 18:47
9
יתכן שדווקא מסגר יעזור יותר מחשמלאי,
אבל לפני כל דבר לעבור על המסילות, גלגלים, וכל המבנה שמא יש לכלוך או עיקום מפגיעת רכב,
להבא כשמבקשים עזרה כדי לציין אזור בו זקוקים לה
לצפיה ב-'בטריה מתחממת'
בטריה מתחממת
30/03/2017 | 18:20
1
14
צעצוע לילדים,כמובן מסין,פועל על 3 בטריות AA של 1.5v  אלקליין . הבטריה האמצעית מתחממת מאוד,2 האחרות בסדר אולי מעט מאוד מתחממות.החלפתי 3 בטריות ,גם בחדשות האמצעית מתחממת מאוד כמעט לוהטת לאחר שימוש של מספר דקות בלבד.
מה הסיבה להתחממות הבטריה (שאינה נטענת ולא מחוברת כלל לחשמל -הצעצוע פועל על בטריות בלבד) וכמה זה מסוכן ,האם יכולה להתפוצץ ?
לצפיה ב-'אם הצעצוע חדש - לא להשתמש בו, להחזיר למוכר או לשבור'
אם הצעצוע חדש - לא להשתמש בו, להחזיר למוכר או לשבור
30/03/2017 | 18:44
11
ולזרוק למחזור (לשבור כדי שלא ישתמשו בו),
אם ישן נוצרה תקלה (קצר) ברכיב כלשהו אם מחירו פחות מ 500 ש"ח לשבור ולזרוק למחזור
לצפיה ב-'אירוחים חמים ב'
אירוחים חמים ב
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 12:41
3
 ביום ג' נארח בפורום דם טבורי את נעמי קדוש, אמה של עמית קדוש שחלתה בלוקמיה וניצלה בזכות השתלת דם טבורי בארצות הברית. נעמי תשיב על כל שאלותיכם בנושא איסוף ושימור דם טבורי בלידה.

אתם מוזמנים לשרשר שאלות כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2529/182058217

ביום ד' נארח בפורום אמהות ייחידניות מבחירה את ד"ר יגאל מדג'ר, אורולוג מומחה ומנהל בנק הזרע אסותא סופרם, שישיב על שאלותיכן בנושא תרומת זרע.

מוזמנות כבר עכשיו להעלות את שאלותיכן:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/34/182065372

לצפיה ב-'החלפת נורה מהלוגן ללד'
החלפת נורה מהלוגן ללד
29/03/2017 | 13:04
2
34
הלוגן 160W נותן כ 2600 לומן, אם צריך כמות אור זהה חפש נתונים זההים,
באתר שהבאת לא מצאתי,
בממוצע כדי לקבל 2500 לומן מלד צריך כ 20W, לכן נורת 15W עלולה לאכזב או לקצר את חייה ע"י העלאת המתח הפנימי על חשבון אורך חיים מעשי (סיכון מגוחך לספק שנותן אחריות עד שנתיים),

בעקרון ללד תכונות שונות מכל סוגי הנורות המקובלים החל מפיזור האור וכלה בחום דרך נצילות, לכן עדיף להחליף גוף תאורה ללד ולא להכניס לד לגוף שאינו מיועד לכך,
אחד היתרונות של לד זה מגוון הגוונים שניתן לקבל, במקרה של אמבטיה עדיף דיוק בראית צבע ולכן כדאי 6000K שנותן דיוק בצבע לעומת 3000K שנותן או הרבה יותר נעים לעין
לצפיה ב-'תודה על הפירוט. לא ברור לי למה צריך גוף תאורה שמלכתחילה נבנה'
תודה על הפירוט. לא ברור לי למה צריך גוף תאורה שמלכתחילה נבנה
29/03/2017 | 13:20
1
19
עבור לד? האם בגלל הרפלקטורים?

בכל אופן - לא מצאתי נורה שנותנת 6000K ו 2500 לומן... אולי אחכה לפעם הבאה שהנורה תישרף
לצפיה ב-'כתבתי "עדיף", ממש לא צריך'
כתבתי "עדיף", ממש לא צריך
29/03/2017 | 17:46
14
אתה בביתך תעשה כרצונך
לצפיה ב-'מאיזה שנה התחילו בישראל למכור טלויזיות lcd'
מאיזה שנה התחילו בישראל למכור טלויזיות lcd
29/03/2017 | 12:50
3
30
אני אמנם לא יודע אם שאלתי את השאלה הזאת אך ידוע וזכור לי היטב שבשנות ה 90+ בכל חנות מוצרי חמשל היו טלויזיות בויטרינה מסוג crt ובגלל שהטכנולוגיה כל הזמן משתכללת מיום ליום וככה גם משנה לשנה אז היתי מעוניין לדעת מתי התחילו להפסיק למכור טלויזיות crt ומתי התחילו למכור טלויזיות lcd

תודה רבה
לצפיה ב-'ליפני LCD '
ליפני LCD
29/03/2017 | 13:06
2
40
מכרו פלסמות . זה הדגם השטוח הראשן . אחרי זה יצא LCD אחרי זה לד. והיום יש עוד משהוא שלא זוכר . שנה לפי דעתי בתחילת שנת 2004 
לצפיה ב-'היום יש '
היום יש
29/03/2017 | 13:06
34
OLD ניזכרתי 
לצפיה ב-'אוקי תודה רבה'
אוקי תודה רבה
29/03/2017 | 13:27
16
לצפיה ב-'אחד הצינורות המחוברים למדחס המקרר, מתקרר'
אחד הצינורות המחוברים למדחס המקרר, מתקרר
28/03/2017 | 20:30
6
36
עד כדי כך שמצטבר עליו שכבה של  קרח לאורך של כ- 30 ס"מ. האם תקין או מעיד על חוסר גז
לצפיה ב-'זה עודף גז או סתימת מעברי האויר בפריזר'
זה עודף גז או סתימת מעברי האויר בפריזר
28/03/2017 | 20:56
2
13
לצפיה ב-'תודה לך, האם עודף גז פוגע בתיפקוד המקרר'
תודה לך, האם עודף גז פוגע בתיפקוד המקרר
28/03/2017 | 22:50
1
9
לצפיה ב-'עלול לגרום לנזק למדחס'
עלול לגרום לנזק למדחס
29/03/2017 | 23:48
3
לצפיה ב-'קרח בצינור'
קרח בצינור
29/03/2017 | 09:37
2
22
האם המנוע-מדחס פועל ומפסיק לזמנים קצרים?
מה הטמפרטורה של המנוע ביחס לסביבה קצת חם וותר/ אותה טמפרטורה/ או קר יותר?
לצפיה ב-'אני אעקוב אחרי פעולת המדחס וכן החום שלו ואדווח'
אני אעקוב אחרי פעולת המדחס וכן החום שלו ואדווח
29/03/2017 | 10:16
1
13
לצפיה ב-'אם מגיע לחום 40 מעלות צלזיוס-ישר למיון '
אם מגיע לחום 40 מעלות צלזיוס-ישר למיון
30/03/2017 | 18:25
8
לצפיה ב-'לוחץ נעלי כבל מבודדות '
לוחץ נעלי כבל מבודדות
27/03/2017 | 21:16
4
48
האם הלוחץ בתמונה מהווה לחיצה וקיבוע יציב ובטוח של החוטים לנעלי כבל מבודדות? (מזלג. טבעת. וכו...)
או שהלוחץ מבודדות רצ'ט עדיף ורצוי?
נהוג ללחוץ גם חוטים קשיחים לנעל מבודדת מזלג כאשר החיבור בצרכן הוא למזלג כמו במזגנים בדרך כלל או שקשיח לא אוחז טוב הנעל.

יש לי גם לוחץ קצת יותר שונה כמו בקישור https://www.hlt.co.il/media/data/prodact_images/4e...
שלו יש עוד סוג לחיצה באמצע הלוחץ עצמו החצאי עיגול למה נועדו? ומי מהם עדיף ללחיצוץ מבודדת
לצפיה ב-'אין לוחץ איכותי לחוט ט' - חוט קשיח בודד עד 6 ממ''ר'
אין לוחץ איכותי לחוט ט' - חוט קשיח בודד עד 6 ממ''ר
27/03/2017 | 22:55
3
35
כל הלוחצים המצויים בחנויות מיועדים לחוט גמיש, נסה על קשיח ותקבל מגע רופף, חוט קשיח מחברים כפי שהוא בסיבוב עם צריך,
הלוחץ בתמונה מיועד רק לחוטים גמישים ולנעלי כבל מבודדות לפי הצבע בכל מקום מסומן, הוא לוחץ טוב בתנאי שמתאימים נכון בין החוט והנעל אך לכמות גדולה עדיף לוחץ עם מנוף כוח (רצ'ט או זרוע),
לצפיה ב-'תודה רבה רשר. מבחינת לוחצי רצ'ט ראיתי שיש שני סוגים'
תודה רבה רשר. מבחינת לוחצי רצ'ט ראיתי שיש שני סוגים
27/03/2017 | 23:19
2
28
אחד בגנון כמו שלי אליפסה כזאתי והשני שהחור לחיצה הוא משושה על מה אתה ממליץ?
לצפיה ב-'יש יותר מעשרים'
יש יותר מעשרים
28/03/2017 | 05:20
1
34
מומלץ להשתמש במה שממליץ יצרן נעלי הכבל
לצפיה ב-'תודה '
תודה
28/03/2017 | 16:50
7
לצפיה ב-'טכנאי מזגנים '
טכנאי מזגנים
23/03/2017 | 21:36
18
105
לכל מי שיש שאלה בנושא מזנים מוזמן לשאול שאלות ואני ישמח לענות .
לצפיה ב-'יש לי שאלה. '
יש לי שאלה.
24/03/2017 | 06:41
17
68
אני יכול לקבל ממך את מספר הטלפון של יוסי זיו? יש לי בעיה במזגן ואני צריך יעוץ מקצועי ממישהו שמבין ולא מחאפרים. 
לצפיה ב-'רוני. הוא כותב '
רוני. הוא כותב
24/03/2017 | 08:39
60
שהוא נותן יעוץ ?במזנים ? כך כתב מזנים . אולי כוונתו יעוץ בעייני מזון . 
כך שהכול תקין 

לצפיה ב-'רוני . גם מתקין מזגנים מורשה '
רוני . גם מתקין מזגנים מורשה
24/03/2017 | 08:41
15
60
לא חייב לדעת מה המיספר טל'  של יוסי זיו 

כך שבקשה לא במקום  . 
לצפיה ב-'תגדיר לי בבקשה. '
תגדיר לי בבקשה.
24/03/2017 | 13:48
14
59
מה זה "מתקין מזגנים מורשה"? מורשה על ידי מי? מי נותן הרשאות להיות מתקין מזגנים?
זה כמו שכל טמבל שקונה מפתח צינורות הופך להיות "אינסטלטור חבר ארגון האינסטלטורים", וכל מי שקונה מכסחת דשא הופך להיות "מעצב גינות מוסמך". 
לצפיה ב-'רוני, לצערנו, זאת המציאות בישראל'
רוני, לצערנו, זאת המציאות בישראל
24/03/2017 | 16:18
25
לצפיה ב-'רוני על תשחק אותך ידען'
רוני על תשחק אותך ידען
24/03/2017 | 18:16
12
45
"מורשה" . זה אחד ברמה של יוסי . מי שעבר הכשרה על ידי . חברת מזגנים . כמו תדיראן,  הרי למתקין מזגנים אין רשיון מהמדינה כמו לחשמלאי . 

אז כול המתקינים כולל יוסי , הם לא מורשים . נכון ?
לצפיה ב-'ראית את התוכנית?'
ראית את התוכנית?
24/03/2017 | 18:45
11
46
כל אחד שמגיע ליום העיון של החברות, מקבל מהם אישור יפה. הראו שם שהגיע כתב של התוכנית, ללא כל הבנה בנושא המיזוג, וקיבל אישור. בימי העיון האלו לא דנים בכלל בנושא התקנה או פתרון בעיות, אלא מתמקדים בקידום המוצרים החדשים של החברה. לגבי יוסי, אחרי יותר מ 46 שנים במקצוע, אין לי ספק שהוא מורשה. לא על ידי אף אחד רשמי, אלא על ידי נסיון עצום וידע רב. 
כל אחד שמגיע לפורום כזה או אחר, ומנסה למצוא לקוחות פוטנציאליים, לגבי הוא חאפר. 
לצפיה ב-'אז... '
אז...
24/03/2017 | 18:50
10
52
יש רק מתקין אחד בארץ ליפנות אלו הוא יוסי. וכול החפרים אחרי 46 שנים כמו וסי. יהייה להם ניסיון כמו ליוסי. אז גם יוסי התחיל כמו חפר ליפני 49 שנים נכון? לפי מה שאתה כותב . 
לצפיה ב-'נכון. '
נכון.
24/03/2017 | 18:52
9
20
לצפיה ב-'לא נכון באישי אבל לא אכנס לזה כאן ,בכללי ה"מורשה" הוא אחד'
לא נכון באישי אבל לא אכנס לזה כאן ,בכללי ה"מורשה" הוא אחד
25/03/2017 | 09:31
8
59
שעבר את החצי יום הרצאות ונישנושים ,אגב יהיו שינויים בכותרת באותן תעודות בעקבות התוכנית.
על מנת לא להיות חאפר צריך ללמוד את המקצוע החל מפיזיקה,טרמודינמיקה ,חשמל ,חומרים,בטיחות בעבודה ועוד(מישהו יודע מה קורה בין חמצן לשמן??).
ללמוד זו לא בושה וגם לפני לא זמן סיימתי עוד סבב לימודים כשלמעשה אני יודע יותר טוב מהמרצים אבל לקבלת התעודה היה צורך להגיע להרצאות.
כשזה לא מתקיים אז הכוונה לחאפר כי הוא למד תוך כדי עבודה בצורה מעשית ולא פעם התגלח על זקן הלקוחות ובתוכנית היו כמה שכאלו ולחלקם נחשפו בלי בושה וחלקם ביקשו להסתתר.
ואני לא צריך ללכת רחוק,הרבה עובדים שלי שהתחילו כעוזרים בלי ידע מינימלי במקצוע לאחר תקופה קצרה כאלו שלאחר חצי שנה או שנה התפטרו מהעבודה והפכו לעצמאים והתחילו להתקין מזגנים או לתקן מקררים כמו שצויין בתוכנית ,טנדר ישן ,מפתחות שבדיים כמה מברגים וכו' מבלי לבצע עבודה אלמנטרית כמו הוואקום ,אחד מהם הרחיק לכת וגנב מכשיר קשר (עוד בתקופה שלפני הפלאפונים) והאזין לשיחות בין המשרד לביני והקדים אותי בהגעה ללקוח כשהלקוח הכיר אותו מהעבודה אצלי ונתן לו לבצע את התיקון וכמובן זול יותר ממה שאני גובה,אחרי כמה מקרים כאלו תפסתי מה קורה ופשוט קראתי לו בקשר ואמרתי שאני יודע שהוא מאזין ודרשתי לקבל בחזרה את המכשיר עוד באותו היום,למחרת מצאתי את המכשיר מחוץ לבית המלאכה כשבמקום אנטנה מחובר אליו חוט חשמל חשוף כחלופה. 
לימים פשט רגל וכו' ויש עוד כמה כאלו ולא אכנס לזה.
עכשיו רק נתון חשוב לתשומת לבכם למי שלא קרא קודם, בבדיקה במכון התקנים בוצע ניסוי בקלורימטר המשוכלל שלהם יחד עם התאחדות קבלני מיזוג אויר בו מזגן חדש מהקרטון בדרוג A נבדק כשהוא מותקן כולל ואקום ונמצא אכן עומד בהצהרת היצרן בדרוג אנרגטי A ,הגז נאסף ביחידה החיצונית והותקנה צנרת חדשה ללא ואקום אלא שחרור לחץ שזה מה שרוב המתקינים עושים ואז הפתעה,המזגן עבר לדרוג G הגרוע ביותר.
למה?? כמה סיבות, הראשונה בזמן שחרור לחץ יוצא גז מהמערכת כשהוא ממולא במדויק בשקילה וכשמשחררים יש חוסר גז וכן בגלל שהגז הינו תרכובת גזים ואז המינון המדויק של התרכובת יוצא מאיזון כי לא ידוע מה המשקל של כל מרכיב שוחרר.
סיבה שניה,אויר עדיין נמצא בצנרת והוא מתערבב עם יתרת הגז ונוצרת תרכובת שונה מהגז שאמור להיות במזגן.
עכשיו להוסיף לזה את הפגיעה העתידית במדחס באובדן קומפרסיה בעקבות ההתחמצנות של השמן הסינטטי שבמדחסים (בניגוד לשמן המינרלי במזגנים ישנים בגז 22) ולאט לאט המזגן מאבד תפוקה בגלל הנזק המכני בשסתומי המדחס .
יאללה,מספיק לעכשיו ,שבת שלום.

לצפיה ב-'טעות בידך '
טעות בידך
25/03/2017 | 10:00
39
אים רוני כותב . אז הוא תמיד צודק . גם עם דוד ה30 ליטר 
לצפיה ב-'אני יודע , שמן וחמצן יוצר פיצוץ , אבל אני לא טכנאי מזגנים, ו'
אני יודע , שמן וחמצן יוצר פיצוץ , אבל אני לא טכנאי מזגנים, ו
25/03/2017 | 10:08
6
43
ובעניין החפרים, לא חסר.
אפילו שהתקשרתי למישהוא ממומץ להתקנה של מזגן, הוא שלח לי חאפר (כאילו העובד שלו) לבצע את ההתקנה, הייתי צריך לשבת לו על הראש בכדי שההתקנה תהיה טיפה טובה יותר מהמקובל וגם זה על לי 100 ש"ח יותר, את התעלה של פלגל אני הבאתי (התלהבו מעובי החומר), הוא לא ביצע וואקום וכד', רק מילוי גז, ואולי זה מסביר לי כמה נקודות שהמזגן (תדיראן A15) לא מפתיע אותי בצריכת האנרגיה וגם נכנס להפשרה יותר מידי פעמים לדעתי (מדובר על מישור החוף) .

לצערי, השוק דורש זול והחאפרים שורדים או מתחלפים.
לצפיה ב-'זול ? '
זול ?
25/03/2017 | 10:25
38
כך זה בכול התחומים . 

כבלים לאנטנה יש כבל ב5 ש"ח למטר ויש כבל של 1 שקל למטר 

כול המתקינים קונים בשקל.  ממירים יש ב50 ש"ח ויש ב150 ש"ח . כול המתקינים 
קונים ב50 . שאלתי יבואן לה אתה לא מיבא יותר LNB (עיין שרואה את הלווין ) 
מהדגם הטוב הזה . הוא ענה זה עולה לי עוד 20$ אף מתקין לא יקנה מימני את הדגם 

כמו שכתב זה מילמעל . השוק דורש זול . ובלי חשבונית. לחסוך את המע"מ 
הרבה לקוחות אומרים לי . לא רוצה חשבונית .  תוריד לי את המע"מ 
ולמתקין ערבי יש ביכלל פטור מימס הכנסה ומע"מ 

לצפיה ב-'אתה צודק בענין השמן והחמצן ,לגבי ה A15 ממליץ לך להביא טכנאי'
אתה צודק בענין השמן והחמצן ,לגבי ה A15 ממליץ לך להביא טכנאי
25/03/2017 | 10:31
4
50
להוציא את כל הגז,לבצע ואקום טוב עם משאבה גדולה וזאת אחרי שהמזגן עבד כשעה על מנת שהשמן יהיה חם ובכך תציל את המזגן.
ועוד לענין "המורשה" בשנה שעברה מתוך עבודה בסביבת עפולה הגעתי להדרכה שכזו  במפעל תדיראן שם  עם עובד שהתחיל לעבוד שבועיים לפני כעוזר מבלי לדעת ממש כלום בעבודה,הבחור נרשם והצטלם ,ישן לאורך כל הזמן למעט הפסקת האוכל ובסיום קיבל תעודה של מתקין,אחרי יומיים נכנס אלי למשרד ודרש במפגיע העלאת שכר מאחר ויש לו תעודה מקצועית ,שלחתי אותו לדלת ,את התעודה לא החזיר והלך לחפש עבודה ונודע לי לאחר מכן שהציג את התעודה כאיש מקצוע בראיון ,התקבל לעבודה ונזרק משם לאחר כשבוע ימים.  
לצפיה ב-'ממש מרגיז. לקוח בטוח שכאשר הוא רוכש מזגן מרשת מוכרת וגדולה'
ממש מרגיז. לקוח בטוח שכאשר הוא רוכש מזגן מרשת מוכרת וגדולה
25/03/2017 | 15:02
41
לממכר מוצרי חשמל. ומשלם ומזמין עבורם ומאצלם את ההתקנה אז בטוח שההתקנה והמתקין יהיו מאה אחוז ו "לפי הספר" וזה ממש לא נכון פשוט בושה. כמה וכמה מזגנים במהלך השנים יצא שרכשנו דרך רשתות גדולות ומוכרות ואת המתקינים דרכם כי חשבנו שזה הכי בטוח שיש. באף אחת מהפעמים לא בוצע וואקום. מזגן אחד היה צורך בהתקנת דגל ובמקום לסוע רגע לחנות מקומית ולרכוש מתלה דגל אמר לי המרכיב כי אין לו ברכב אבל לא יסע לרכוש הוא ירכיב לבד ממתלה סטנדרט על ידי חיתוכים וברגי איסכורית. שלא נדבר על החיבורי חשמל ללא סופיות ועל חוטי הארקה שלא חוברו לפעמים בתוך המזגן עצמו.
והמטרז' האקסטרא והמיותר של צנרת על מנת לגרד עוד כמה שקלים.

אני מחכה ליום שאסיים את לימודי החשמל ואתחיל לימודי קירור אבל אין מצב שלצורך התקנות. החאפרים שברו והרסו את השוק. אלמד אך ורק לצורך תיקונים.

ולמי שתהה למה לא הערתי למתקינים באותו רגע ומדוע אני מתלונן על כך כאן ועכשיו? כי זה היה לפני שנתיםם שלוש ויותר לפני שבכלל היה לי מושג קלוש במזגנים והתקנה ראויה ותקנית
לצפיה ב-'בקשה ליוסי זיו'
בקשה ליוסי זיו
26/03/2017 | 16:06
2
34
אולי תוכל להעלות פוסט מפורט בזמנך החופשי לפני התחלת העונה בנושא:
מה צריך לדרוש ולפקח ממתקין מזגנים ?
כיצד עושים ואקום טוב. (קראתי כן שקודם צריך להפעיל המזגן שעה ורק אחר כך לבצע ואקום ?)

לצפיה ב-'קודם כל אני ממליץ לצפות בתשדיר שוב למי שצפה ולמי שלא הצליח '
קודם כל אני ממליץ לצפות בתשדיר שוב למי שצפה ולמי שלא הצליח
26/03/2017 | 17:45
1
36
לצפות ניתן באינטרנט וגם ב VOD ,ערוץ 10 תוכנית עושות חשבון של 20.3.
אעלה כקשתך בקרוב נקודות בענין.
לגבי הואקום לא הבנת נכון בכלל, ואקום חובה לעשות עם גמר חיבורי הצנרת ולפני ההפעלה לכ 15-20 דקות תלוי במשאבת הואקום,לי יש משאבה גדולה שמתאימה למערכות תעשיתיות אז גם 10 דקות זה המון בשבילה.
ספציפית למה שכתבתי להפעיל כשעה קודם זה תהליך הצלה למערכת שלא בוצע בה ואקום עם ההתקנה וחייבים לתת לשמן להתחמם קצת לכן ההפעלה המוקדמת.
לצפיה ב-''
26/03/2017 | 19:11
6
לצפיה ב-'יכול להיות ???'
יכול להיות ???
26/03/2017 | 16:22
1
72
מחיר קבל 35 מיקרו 400 וולט למזגן - 50 ש"ח ???
לצפיה ב-'ללקוח פרטי כן,לטכנאים לא.'
ללקוח פרטי כן,לטכנאים לא.
26/03/2017 | 21:59
21
לצפיה ב-'שאלה למומחים במכונות כביסה.'
שאלה למומחים במכונות כביסה.
24/03/2017 | 13:37
1
68
במכונת כביסה א.א.ג. לבמט 52435 אין חימום מים.
שאלותי: כדי לבדוק אם מגיע זרם לגוף החימום אשמח לדעת באיזה שלב בתכנית הוא אמור להתחיל לפעול ? בדקתי רציפות והתנגדות
( 30 אום).
ושאלה שניה : היכן נמצא הטרמוסטט?
תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'טעות שלי '
טעות שלי
24/03/2017 | 23:43
19
לצפיה ב-'שקע באי במטבח'
שקע באי במטבח
23/03/2017 | 09:55
4
56
על מה צריך לשים לב כשרוצים שקע באי במטבח. האם יש אפשרות לעשות זאת עם אי שאינו מונח במקום אחד(ניתן להזזה) , יש לי יציאת חשמל מהרצפה.אשמח לשמוע הערות והארות איך וכיצד לעשות זאת בצורה הכי נכונה ולא מסוכנת.
לצפיה ב-'שקע רצפתי - התקן דורש מוגן מים IP65'
שקע רצפתי - התקן דורש מוגן מים IP65
23/03/2017 | 12:22
3
174

מהשקע הזה עם תקע תחבר את העגלה(אי - נייד)
בשקע יש אפשרות לחבר גם תקשורת והוא יעבור בדיקת חח"י
יש עוד הרבה סוגי שקעים אך רובם לרצפת עץ כך שאינם מוגני מים,
אגב אם תרצו גם כיור בעגלה תזדקקו לחיבורי מים וביוב בעקרון דומה
לצפיה ב-'700 שקל???'
700 שקל???
23/03/2017 | 16:46
1
46
למה מה קרה כולה שקע , באיביי אפשר למצוא את זה ב 7$ 
לצפיה ב-'לא ראיתי בקישור תקן IP65 ?'
לא ראיתי בקישור תקן IP65 ?
23/03/2017 | 18:14
44
תשווה עגבניה ללחם?
עכשיו קיבלתי אישור מת"י לציוד מיובא, הבדיקה נמשכה זמן רב בעלות ניכרת ככשהסחורה במחסן ללא יכולת להוציא, מי משלם על רמת החיים שלנו - אנחנו כלקוחות,
לעניין השקע, לנגר תשלם על מסילה למגירה באי 500 ש"ח ומהחשמל אתה רוצה חינם ללא אחריות. כשתכשל בבדיקת חשמל תבין כמה זה עולה באמת
לצפיה ב-'פתרון טוב, אך...'
פתרון טוב, אך...
24/03/2017 | 23:26
28
הרעיון מצויין, השאלה אם יש דק יותר. המחיר גם לא זול , אבל נראה לי שעומד בתקן.

לצפיה ב-'מהדק חשמל מהיר רב פעמי חסרונות יש?'
מהדק חשמל מהיר רב פעמי חסרונות יש?
24/03/2017 | 19:45
38
מהדק חשמל מהסוג שנראה ככה כמו בתמונה.
כתוב שיש לו אפשרויות ליבור גם חוט גמיש וגם חוט קשיח (למרות שתמיד סופיות יודע) בין 0.75 ל 2.5 יש חסרונות מבחינת חיבור לא יציב או רופף במהדק מהסוג הזה? נראה כמשהו שממש מייעל ומזרז השאלה מבחינת בטיחות ואיכות?
לצפיה ב-'סוללות בעייתיות '
סוללות בעייתיות
23/03/2017 | 18:53
59
שלום
יש לי שאלה, מה הסיבה שסוללות כפתור LR44 מתבקעות? מכשיר אחד הלך לעולמו  בגלל סוללה שנפתחה במכשיר ונהרסה בגלל תוכן הסוללה, זה קורה בהרבה סוללות גם כשהן סתם על המדף. כולם היו חדשות.
מצרפת תמונה. תודה

לצפיה ב-'עזרה בבחירת שקועי תקרה'
עזרה בבחירת שקועי תקרה
21/03/2017 | 23:53
3
27
אני בונה אצלי בתקרה במטבח קורות עץ דקורטביות (חללות) ובתוכם יהיו שקועי תקרה שיאירו את המטבח. גודל המטבח הוא 3.2 מ על 3.7 מ וגובה התקרה 3 מ.
השאלה שלי היא כמה ואילו גופי תאורה אני צריך. ממה שהבנתי 8 גופים שכל אחד מפיק לפחות 800 לומן צריכים להספיק לתאורת מטבח. זה נכון? יותר/פחות מדי?
אני צריך גם לדעת איך אני בוחר גוף תאורה כזה שיעשה תאורה מפוזרת ולא ממוקדת (כמו ספוט).
תודה.
לצפיה ב-'למטבח לפחות 500 לומן למ"ר, חשוב שזה מה שתקבל על משטח העבודה'
למטבח לפחות 500 לומן למ"ר, חשוב שזה מה שתקבל על משטח העבודה
22/03/2017 | 00:58
2
29
אם הרצפה תואר קצת פחות לא נורא
לצפיה ב-'אז החישוב שלי נכון. אבל מה לגבי סוג התאורה?'
אז החישוב שלי נכון. אבל מה לגבי סוג התאורה?
22/03/2017 | 11:21
1
14
איך אני בוחר שקוע תקרה שיתן לי פיזור אור מתאים למטבח?
לצפיה ב-'שקוע אמיתי לא יפזר אור אלא ירכז'
שקוע אמיתי לא יפזר אור אלא ירכז
22/03/2017 | 18:09
24
בנוסף שקוע לא מאיר את התקרה כך שהיא תהיה אפלה ועם עץ זה רק גרוע יותר,
לכן צריך להוסיף על השקועים  גם אור מלמטה (מתחת למפלס התקרה כדי שתואר),
לצפיה ב-'חשמל לבית פרטי'
חשמל לבית פרטי
21/03/2017 | 11:03
5
94
שלום

זו שאלת גישוש ראשונית להבנה עקרונית.

מה הדרך הנכונה לחשמל נפרד ליחידת דיור משנית כשיש צרכני תלת פאזי ביחידה העיקרית?

עוד שאלה: מה צריך להיות גודל החיבור לחברת חשמל
בעיקרי:
VRV - תלת פאזי 30-40 אמפר
כיריים אינדוקציה. תלת פאזי.
כביסה,יבוש,תאורת גינה וכו.
משני: ציוד רגיל (מכונה,יבוש וכו)

תודה מראש לכל העונים
לצפיה ב-'התשובה ארוכה ומלאה פרטים'
התשובה ארוכה ומלאה פרטים
22/03/2017 | 06:35
1
58
אשמח לייעץ בטלפון.
050-8372278
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/03/2017 | 19:52
8
לצפיה ב-'מעדכן'
מעדכן
26/03/2017 | 13:05
2
14
על סמך הנתונים שסיפקתי פה, הציעו לי חיבור של 3*80 
החישוב היה כך:
25*3 לכל יחידה
+ 30-40 אמפר ל VRF שזה בערך 3*15
ובשביל לא להיות על הקשקש, כל זה מוביל ל 3 *80
אשמח לשמוע דעות נוספות.
לצפיה ב-'גם עכשיו אין אפשרות אמיתית לחוות דעה בחוסר מידע'
גם עכשיו אין אפשרות אמיתית לחוות דעה בחוסר מידע
26/03/2017 | 13:20
1
13
מינימלי על הבית ודייריו
גודל חיבור נקבע ע"י חישוב הצרכנים ורמת ה"ביקוש בו-זמני" וכמובן אורח החיים בבנין
לצפיה ב-'אודה לך אם תשאל שאלות על אורח החיים'
אודה לך אם תשאל שאלות על אורח החיים
26/03/2017 | 13:38
14
לגבי יחידת דיור להשכרה, מטבע הדברים אין דרך לתת נתונים ספציפים. זה צריך להיות על פי שימוש ממוצע.
לגבי היחידה הראשית. נכון לרגע זה אנחנו עם 4 ילדים. עובדים במהלך היום. העומס החשמלי הינו בשעות הערב וביום שישי (שומרי שבת) 
לצפיה ב-'שאלה בקשר ל מספר קולטי השמש שמחוברים לדוד'
שאלה בקשר ל מספר קולטי השמש שמחוברים לדוד
21/03/2017 | 22:18
2
34
אוקי אז ככה ישנה אצלי שאלה אני לא יודע לאיזה פורום יותר מתאים פה או לשיפוץ ובנייה אז החלטתי לכתוב פה אם במידה וזה לא המקום הנכון אשמח אם תכוונו אותי לאיזה פורום לפנות אז ככה רציתי לברר מה הבדל בין קולט שמש אחד שמחובר לדוד שמש לבין 2 קולטי שמש שמחוברים האם 2 קולטי שמש מחממים יותר טוב לעומת קולט 1 שמחבור או שזה אותו דבר ואין שום קשר מסקרן אותי לדעת פשוט אני רואה לא מעט גגות עם דודי שמש שמחורים אליהם 2 קולטי שמש ויש רק קולט 1 מחובר

תודה רבה
לצפיה ב-'מה שקובע זה שטח הקליטה ביחס לנפח האגירה'
מה שקובע זה שטח הקליטה ביחס לנפח האגירה
22/03/2017 | 00:52
1
39
לכן לא משנה לכמה קולטים השטח יחולק משנה התפוקה למ"ר וכמות המ"ר
כל יצרן קובע לעצמו ערכים לפי הערכתו את מצב הלקוחות שלו
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
22/03/2017 | 10:17
7
לצפיה ב-'שלפוחיות בציפוי מקרר'
שלפוחיות בציפוי מקרר
21/03/2017 | 20:38
1
40
מישהו מכיר את התופעה של שלפוחיות בציפוי של מקרר ( מתחת לקיוסק ) ?
מדובר על מקרר בן שנה וחצי ללא שום שימוש בחומר ניקוי חריג .
מצורפות שתי תמונות .
תודה למשיבים 
לצפיה ב-'חלודה. ציפוי פלטינום וכד''
חלודה. ציפוי פלטינום וכד'
21/03/2017 | 22:41
38
זה ציפוי גרוע.
איזה דגם המקרר?
לצפיה ב-'התקנה קופסא מיתוג'
התקנה קופסא מיתוג
21/03/2017 | 20:56
39
שלום
מישהו יודע מה עלות ההתקנה של קופסא מיתוג .
http://www.sollan.co.il/Sale.asp?pid=19779.
תודה
לצפיה ב-'בוקר טוב לכולם ,תזכורת להיום ב 21.00'
בוקר טוב לכולם ,תזכורת להיום ב 21.00
20/03/2017 | 08:29
4
83
בערוץ 10.
לצפיה ב-'אני מבשל בחשמל במקום בגז קירור 600R'
אני מבשל בחשמל במקום בגז קירור 600R
20/03/2017 | 10:43
1
35
לצפיה ב-'תנסה ב R600 אין ריח גז בכלל.'
תנסה ב R600 אין ריח גז בכלל.
20/03/2017 | 16:47
25
לצפיה ב-'זכינו ב"זיו" פניו של "יוסיזיו" שיצג את הבעיה היטב'
זכינו ב"זיו" פניו של "יוסיזיו" שיצג את הבעיה היטב
21/03/2017 | 03:02
77
הכתבה טובה אבל לצערי התועלת המעשית עוד רחוקה (בסין?)

או כמו בבריכות שחיה http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=106067...

לצפיה ב-'סוף סוף זכינו להכיר אותך, אין כמוך ,כל הכבוד'
סוף סוף זכינו להכיר אותך, אין כמוך ,כל הכבוד
21/03/2017 | 09:36
23
לצפיה ב-'חיבור בית משותף להארקה'
חיבור בית משותף להארקה
19/03/2017 | 16:52
5
43
אני מתגורר בבית משותף של 5 דירות. כרגע אין הארקה לבניין עצמו. האם חובה על ועד הבית לחבר את הבניין עצמו להארקה ואז מי מהדירים שירצה יעשה לעצמו הארקה לדירה שלו. או שמספיק שכל דייר  שירצה יחבר את דירתו להארקה - לצינור המים שלו בחנוכיה של השעונים , בלי לחבר את כל הבניין להארקה.

לצפיה ב-'צינור מים לא יכול לשמש מקור הארקה'
צינור מים לא יכול לשמש מקור הארקה
19/03/2017 | 17:20
4
53
התקנת הארקה משותפת תהיה זולה בהרבה ואיכותית מביצוע יחידני לכל דירה.
צריך למצוא מקור הארקה ע"י חיבור ליסוד הבניין ואו אלקטרודות תלוי בהתנגדות הקרקע שתתקבל במדידה בזמן הביצוע,
ממקור הארקה לדירות או לאזור קרוב בשטח המשותף צריך להוליך מוליך משותף ממנו יסתעפו ללוח החשמל הדירתי לרוב  יותר קל לעבוד עם פס פלדה מגולוון אך זה תלוי בתנאי המקום.
ברור מכך שצריך לקבל הצעות מחיר מחשמלאים שמבינים מה צריך לבצע ומכירים את הנושא
לצפיה ב-'יכול להיות שהבהרתי את עצמי לא נכון. שאלתי היתה : האם '
יכול להיות שהבהרתי את עצמי לא נכון. שאלתי היתה : האם
19/03/2017 | 17:42
3
44
יש חוק שועד הבית חייב לחבר את הבניין להארקה או שמספיק שכל דירה עושה את הארקה  לדירה שלה  ( מי שרוצה ) ואז לא צריך לעשות הארקה לבניין.

בנוסף : אם לא עושים הארקה לבניין , אלא כל דייר עושה באופן עצמאי לדירתו , האם יהיה להם הארקה ? או שבלי הארקה לבניין לא יהיה להם הארקה לדירות אפילו שהם עושים את הארקה לדירה ?

לצפיה ב-'חוק? אין חוק שקובע מי ואיך צריך לעשות - יש מי צריך לשלם'
חוק? אין חוק שקובע מי ואיך צריך לעשות - יש מי צריך לשלם
19/03/2017 | 18:33
2
40
לכן אם כל אחד חייב לשלם עבודה משותפת תעלה כמו ליחיד X2 לכל היותר כך שהמחיר הכללי יהיה פחות מחצי מביצוע פרטני,
ועד הבית יכול להחליט כרצון בעלי הדירות אם לשתף או להפריד,
מבחינה טכנית ובטיחותית ביצוע מקצועי יתן תשובה כך או כך לכן ההבדל יהיה רק כמה יעלה ומתי כי ביצוע משותף עולה עכשיו לכולם גם אם לא כולם תכננו עכשיו הוצאה כזו, בעוד ביצוע פרטי יעלה לכל אחד כשיחליט לבצע (רק יותר),
יש תמיד אפשרות לבצע עכשיו עם רוב של 3 דיירים כשהשניים הנותרים ישלמו כשירצו להתחבר, (ממש כמו בנית תוספת, כשכל מי שמשתמש ביסודות ישלם כשישתמש בהם לבנית חלקו), בנושא הכסף כדאי לפנות לאגודה לתרבות הדיור ואו לממונה על הבתים המשותפים - יש להם אתרים ברשת,
לצפיה ב-'בהנחה שלא עושים הארקה לבניין וכל דייר יעשה לעצמו, האם בכל'
בהנחה שלא עושים הארקה לבניין וכל דייר יעשה לעצמו, האם בכל
19/03/2017 | 22:20
1
29
זאת תהיה להם הארקה אפילו שאין הארקה לבניין ?

לצפיה ב-'מי שעושה לעצמו יש לו'
מי שעושה לעצמו יש לו
19/03/2017 | 23:16
19

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ייעוץ בניה ירוקה
חושבים על בנייה חכמה
פורום מחשבים ניידים
פורום מחשבים ניידים
Tesqa
לבדיקות תוכנה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה