לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1465414,654 עוקבים אודות עסקים

פורום חשמל ותאורה

הרבה שנים עברו מאז 1879 השנה בה המציא תומס אדיסון את הנורה החשמלית. מאז החשמל הוא חלק בלתי נפרד מחיינו וקשה לתאר איך חיינו היו נראים בלעדיו.פורום חשמל ותאורה בא לתת בית לכל אלו שנוגעים בחשמל הן כצרכנים והן כבעלי מקצוע. שאלות כמו : "איזה סוג תאורה מתאים למטבח" או "איזה גודל חיבור חשמל צריך בית פרטי" מקומן כאן כמו גם "מה זה חשמל חכם" או "מה המחיר הסביר לנקודת חשמל בבית חדש".בפורום לא תמצאו עצות בסיגנון "עשה זאת בעצמך" מכיוון שעיסוק בחשמל לא על ידי חשמלאי מוסמך הינו עבירה על החוק וסכנת חיים ממשית.אני מעמיד לרשותכם את הניסיון שלי כהנדסאי חשמל ותיק.גלישה מהנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חשמל ותאורה

הרבה שנים עברו מאז 1879 השנה בה המציא תומס אדיסון את הנורה החשמלית. מאז החשמל הוא חלק בלתי נפרד מחיינו וקשה לתאר איך חיינו היו נראים בלעדיו.פורום חשמל ותאורה בא לתת בית לכל אלו שנוגעים בחשמל הן כצרכנים והן כבעלי מקצוע. שאלות כמו : "איזה סוג תאורה מתאים למטבח" או "איזה גודל חיבור חשמל צריך בית פרטי" מקומן כאן כמו גם "מה זה חשמל חכם" או "מה המחיר הסביר לנקודת חשמל בבית חדש".בפורום לא תמצאו עצות בסיגנון "עשה זאת בעצמך" מכיוון שעיסוק בחשמל לא על ידי חשמלאי מוסמך הינו עבירה על החוק וסכנת חיים ממשית.אני מעמיד לרשותכם את הניסיון שלי כהנדסאי חשמל ותיק.גלישה מהנה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'מכונת כביסה. לא נכנסים מים'
מכונת כביסה. לא נכנסים מים
22/09/2017 | 01:03
8
26
שלום רב. לא נכנסים מים למכונת כביסה. בדקתי ברשת. הברז בסדר. מומלץ לנקות את הפתח למטה. לא מצליחה. בדכ הצלחתי. האם זאת הסיבה. תודה
לצפיה ב-'אם אין מים במכונה, אין קשר לפתח'
אם אין מים במכונה, אין קשר לפתח
22/09/2017 | 12:25
7
25
יתכנו כמה סיבות
ברז חשמלי פגום
מד גובה מים פגום
צינור מד גובה מים סתום
כרטיס לא תקין
כדי לתת תשובה ,צריך לבדוק את המכונה, אין מנוס מלהזמין טכנאי אמין
לצפיה ב-'אני מודה לך'
אני מודה לך
22/09/2017 | 16:36
2
7
לצפיה ב-'חוץ מהכרטיס ניתן לבדוק '
חוץ מהכרטיס ניתן לבדוק
24/09/2017 | 10:14
1
14
את השאר לבד.
לצפיה ב-'איזה כרטיס. לא מבינה..ומה'
איזה כרטיס. לא מבינה..ומה
24/09/2017 | 22:46
4
זה השאר..תודה
לצפיה ב-'הברז לא חשמלי ותקין'
הברז לא חשמלי ותקין
24/09/2017 | 22:52
1
6
המכונה די ישנה אך טובה מאוד, מתוחזקת וונראית טוב (קריסטל תוצרת צרפת)

ומה זה מד גובה

צינור מד גובה זה הצינור שדרכו יוצאים המים?

ושוב, מה זה הכרטיס

תודה
לצפיה ב-'סליחה. צינור מד גובה זה'
סליחה. צינור מד גובה זה
24/09/2017 | 22:55
4
הצינור שמוביל את המים למכונה?
לצפיה ב-'בקשר לפתח שאמרת שאין '
בקשר לפתח שאמרת שאין
24/09/2017 | 22:57
1
5
קשר, בדקתי ברשת. נראה שבסרטונים הם סתם מבלבלים ומטעים
לצפיה ב-'אם אין ברז חשמלי, מה גורם למים לזרום לתוך'
אם אין ברז חשמלי, מה גורם למים לזרום לתוך
25/09/2017 | 00:46
2
המכונה ולעצור את הזרימה, לדעתך?
מד גובה מים זה צינור דק היוצא לכוון מעלה למד גובה המים
לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
22/09/2017 | 21:51
5
47
אז ככה, מכירים את השקעים האלה עם הזיזים האדומים 24- שעות, שאפשר בעזרתם לתזמן תפעול של מכשיר חשמלי? אז אני מחפש שקע כזה רק שבמקום זיזים יעבוד על שלט רחוק. יש חיה כזאת?
לצפיה ב-'יש כאלה. תמשיך לחפש. '
יש כאלה. תמשיך לחפש.
23/09/2017 | 08:15
4
10
לצפיה ב-'הייתי שמח לאיזה קישור'
הייתי שמח לאיזה קישור
24/09/2017 | 00:34
3
19
כי לא יודע איך לחפש דבר כזה
לצפיה ב-'תמצא בקלות אם אין לך צורך בהארקה מוצרים מחו"ל'
תמצא בקלות אם אין לך צורך בהארקה מוצרים מחו"ל
24/09/2017 | 01:20
20
בארץ היה שיווק של מוצר תואם שקע ישראלי ע"י "איי גרין" אך לא בטוח שעדיין עוסקים בתחום
לצפיה ב-'תודה לשניכם'
תודה לשניכם
24/09/2017 | 22:57
1
רוני, המוצרים בקישורים שנתת זה בול מה שאני מחפש.

אך האם הם תואמים לשקעים בארץ?
לצפיה ב-'אמינות בדיקת תקינות מונה של חברת החשמל שביצעה'
אמינות בדיקת תקינות מונה של חברת החשמל שביצעה
24/09/2017 | 13:32
6
23
שבוע טוב. שאלה בנושא אימות דיוק מונה חשמל ובדיקת אמינותו. חשבון חשמל קודם היה סביר אלף ומשהו שקל. מזגן מיני מרכזי ישן דולק רצוף. יש תינוק בבית לכן דולק רצוף לשמור טמפרטורה. חשבון חשמל נוכחי היה מופרע ביותר! 5 אלף קילו וואט!!! לא 5 קילו אלא חמשת אלפים פעם קילו וואט. כמעט 3 אלף שקל! דרשנו בדיקת מונה. ממה שידוע לי בדיקת מונה סדירה צריכה להתבצע על ידי כך שמסירים אותו מהקיר שולחים למעבדה לבדיקה שנמשכת לפחות 24 שעות רצוף על מנת לאתר זיוף שעלול להתרחש ברגעים אקראיים ומוציאים דוח מפורט ומסודר. היום התקשר הבודק וטען שהוא הגיע למקום (כבר לא גרים שם) וביצע בדיקה שבעזרתה מתחבר למעבדה מרחוק ומבצע לדבריו סוג של אק"ג למונה דרך מעבדה מרחוק ונמצא תקין. אני טוען שחובה 24 שעות מעבדה מסודרת ודו"ח בדיקה מפורט מי צודק? ואם אני היכן אני יכול למצוא לזה היבט בחוק
לצפיה ב-'מה אתה מסתבך? '
מה אתה מסתבך?
24/09/2017 | 14:01
5
23
תבדוק לבד. יש שיטה לעשות את זה. 
לצפיה ב-'לא מכיר את השיטה'
לא מכיר את השיטה
24/09/2017 | 14:31
4
9
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
24/09/2017 | 14:48
3
20
מנתקים הכל כולל הכל, מורידים את כל המפסקים בלוח החשמל ומשאירים אחד מורם. למעגל שלו מחברים צרכן חשמל גדול שעובד ללא תרמוסטט, כמו למשל תנור ספירלות. רושמים את קריאת המונה, ומשאירים את התנור כמה שעות. רושמים שוב את קריאת המונה, ומפחיתים. בודקים עם מד זרם צבת את צריכת המכשיר, ועושים חשבון כמה חשמל הוא היה צריך בזמן שעבר ובזרם שהיה, ומשווים למה שהמונה מנה. עשיתי את זה בעבר וקיבלתי זיכוי בהסתמך על הבדיקה שלי. אמנם הזיכוי לא היה מחברת חשמל אלא מהקיבוץ, אבל זה עובד. 
לצפיה ב-'אבל יש מקרים שהמונה מזייף בזמנים לא אקראיים ולכן נדרשת '
אבל יש מקרים שהמונה מזייף בזמנים לא אקראיים ולכן נדרשת
24/09/2017 | 14:52
2
18
בדיקה לאורך 24 שעות הבדיקה שביצעת נמשכה כמה זמן?

לצפיה ב-'בערך 5 שעות. '
בערך 5 שעות.
24/09/2017 | 18:35
1
11
שמתי והלכתי. 
לצפיה ב-'שווה לנסות'
שווה לנסות
24/09/2017 | 20:40
2
לצפיה ב-'מחפשת שנדלייר על עמוד, מישהו ראה?'
מחפשת שנדלייר על עמוד, מישהו ראה?
24/09/2017 | 18:32
3
לצפיה ב-'אלטרנטיבה לכבל תקשורת חפור'
אלטרנטיבה לכבל תקשורת חפור
22/09/2017 | 22:20
3
40
שלום רב,
לאחר תקופה ארוכה של תקלות בזק הודיעו לנו שכבל התקשורת שלנו (החפור מעמוד הטלפון לארון התקשורת בבית) תקול, והתיקון מטעמינו ולא מטעם בזק.
לדאבוני הקושי העיקרי בטיפול בתקלה הזו, מבחינתו, הוא כלכלי. מדובר יהיה בחפירה גדולה יחסית שתאלץ גם להרוס את שביל הגישה לבית, ולאור העובדה שאנחנו עובדים מהבית- יהיה צורך לתקן אותו במהירות רבה. זה פשוט עומס שיהיה לנו קשה לעמוד בו כרגע. השאלה שלי היא האם ניתן להעביר כבל כזה- אפילו באופן זמני- באוויר? אפילו לא ברמת הפרקטיקה שהרי קשה לי להאמין שזה לא בר ביצוע, אלא יותר ברמת התקן. אזכיר שמדובר יהיה בפתרון זמני, למרות שכמובן שלא חוקי הוא לא חוקי הוא לא חוקי.
להבהרה- אנחנו ממש לא נמנעים מהבאת בעל מקצוע, אלא מבררים מה יהיה נכון לבקש ממנו לעשות, בידיעה שמה שבעל מקצוע מוכן לעשות בשביל להרוויח לקוח הוא לא תמיד מה שנכון.

תודה רבה ושנה טובה!
לצפיה ב-'אין חוק בנושא מנ"מ. כל תוואי שתצליח להביא את הכבל זה בסדר'
אין חוק בנושא מנ"מ. כל תוואי שתצליח להביא את הכבל זה בסדר
23/09/2017 | 05:39
26
ובלבד של תפריע לשכנים\מעבר רכבים וכד'.
לצפיה ב-'נדיר שכבל טלפון מונח באדמה ללא מוביל'
נדיר שכבל טלפון מונח באדמה ללא מוביל
23/09/2017 | 07:37
26
בדקו אפשרות להחליפו במחיר הכבל ועוד 2-3 שעות עבודה
לצפיה ב-'למה לא לוותר פשוט על בזק'
למה לא לוותר פשוט על בזק
23/09/2017 | 20:12
17
יש מספיק אלטרנטיבות
לצפיה ב-'החלפת נקודת חשמל לקופסא D17'
החלפת נקודת חשמל לקופסא D17
22/09/2017 | 17:28
1
23
שלום,

כמה קשה זה/יקר להחליף נקודת חשמל לקופסא D17 או שעדיף לבקש מהקבלן לבצע זאת לפני יציקה ?

תודה,
שאול.
לצפיה ב-'תלוי בהרבה דברים, תמיד עדיף שהקבלן שבונה את הבית יבצע זאת'
תלוי בהרבה דברים, תמיד עדיף שהקבלן שבונה את הבית יבצע זאת
23/09/2017 | 05:43
16
קופסאות כאלו לא שמים אף פעם ביציקה כי הן צריכות להיות אפס עם הטיח. אם תשים ביציקה זה יהיה אפס עם הבטון, והטיח הוא לפחות 1-2 ס"מ.

בנוסף, אם תבצע בעצמך לאחר קבלת הדירה תצטרך גם לתקן צבע ושפכטל מסביב לקופסה, דבר שמייקר את העלות.
לצפיה ב-'רב שקע עם מתגים נפרדים'
רב שקע עם מתגים נפרדים
20/09/2017 | 00:56
5
42
היי

אני מחפש רב שקע עם מתג נפרד לכל שקע, משהו כמו זה :

האם יש בארץ ?
אתם חושבים שזה בטוח להזמין אחד כזה מעליאקספרס ? לא מצאתי משהו שיתאים לארץ חוץ משם
לצפיה ב-'זה לא שקעים ישראלים ,ebhho אלא אוניברסליים'
זה לא שקעים ישראלים ,ebhho אלא אוניברסליים
20/09/2017 | 18:36
4
21
שכהראה נותנים מגע פחות טוב ולא מומלץ להשתמש בהם באופן קבוע. התקע הוא כנראה סיני ולא ישראלי.
לצפיה ב-'את התקע עוד אפשר להחליף, השקע האוניברסלי לא מומלץ ?'
את התקע עוד אפשר להחליף, השקע האוניברסלי לא מומלץ ?
22/09/2017 | 13:20
3
8
לצפיה ב-'שקעים אוניברסליים אינם תקניים'
שקעים אוניברסליים אינם תקניים
22/09/2017 | 18:18
2
15
ואינם מומלצים לשימוש יומיומי. בגלל שהשקע מתוכנן להתאים לכל מיני תקעים המגעים יהיו פחות טובים והפתחים יותר גדולים. מנסיוני תקעים ישראליים עם הארקה נכנסים לשקעים אוניברסליים בקושי רב. עדיף שתמצא מוצר עם תקע ושקעים ישראליים שיש לו תו תקן.
לצפיה ב-'תודה, בגלל זה שאלתי פה. לצערי לא נראה'
תודה, בגלל זה שאלתי פה. לצערי לא נראה
23/09/2017 | 00:09
1
10
שיש מוצר כזה עם שקעים ישראלים
לצפיה ב-'אם זה חשוב לך'
אם זה חשוב לך
23/09/2017 | 20:51
8
גש לחשמלאי שיעשה לך. זה פשוט מאד. אפשר לקחת רב שקע איכותי, למשל N4 של ניסקו ולעשות. 
לצפיה ב-'שנאי ל-irobot אמריקאי'
שנאי ל-irobot אמריקאי
22/09/2017 | 13:30
1
25
קניתי irobot 240.
לצערי קניתי דגם מארה"ב, עם תקע שלא מתאים. מעבר לכך, אני מניח שהוא מותאם לארה"ב (110v).
על השנאי של המכשיר כתוב 110-240v ו-50/60 הרץ.
אני לא מבין בחשמל... אבל נראה לי שזה שנאי שמתאים גם לרשת החשמל שלנו. לא ? אני מזכיר שב-irobot אני טוען את הסוללה ולא את המכשיר עצמו.
האם כל מה שאני צריך זה מתאם לתקע ?
לצפיה ב-'כן, כל מה שאתה צריך זה מתאם תקע'
כן, כל מה שאתה צריך זה מתאם תקע
22/09/2017 | 15:13
20
הספק הוא אוניברסלי, כמו רוב הספקים מסוג זה.
לצפיה ב-'מקרר עושה הכל חוץ מלקרר'
מקרר עושה הכל חוץ מלקרר
22/09/2017 | 13:49
23
שלום רב. יש לנו מקרר soligen טורקי משנת 2006.

לפני כמה ימים הוא הפסיק לקרר לחלוטין (מקרר ומקפיא). המאוורר ליד המדחס והמדחס עצמו עובדים ללא הפסקה. המאוורר הפנימי בתא ההקפאה עובד.
באזור המדחס יש מין שפופרת נחושת שמחוברת אליו בצינור נחושת, השפופרת עצמה קרה מאד ויש קצת קרח בתחתית שלה. מה עוד אפשר לבדוק? תודה רבה!
לצפיה ב-'שאלה על מקרר SAMSUNG'
שאלה על מקרר SAMSUNG
20/09/2017 | 18:42
7
60
שלום, עברתיבדיוק לדירה שיש בה מקרר SAMSUNG מהאלה של ה3 דלותות אני אצרף תמונה בהמשך.
יש לי 2 שאלות עליו.
1.
יש שם מכונת קרח אוטומטית.
הוא די חדש (בן שנה וחצי) אבל לא היה בחשמל אולי 4 חודשים, ובדיוק הפעלתי אותו, ואני מנסה לעשות קרח כן אז לא יוצא (הפתעה...) 
השאלה היא איך אני יודע שהמנגנון עובד ? האם צריך להפעיל ולחכות בהתחלה 24 שעות ? ורק אחרי זה אפשר ללחוץ על הקרח ויהיה שם קרח ? איך זה עובד ?

2. 
המקרר 4 חודשים לא עבד אז נקי , אבל די מוזנח, ויש לו ריח מוזר טיפה בפנים
איך מנקים אותו מהריח הזה ? המלצות משהו ?

לצפיה ב-'זה מקרר לא קוסם'
זה מקרר לא קוסם
20/09/2017 | 21:29
1
45
קרח לוקח זמן להכין ....
צריך לראות שהוא מקרר...משמע יוצא אויר קר
הריח עובר ככל שהזמן יעבור כשהוא בעבודנ

קרכ כ 24 שעות
בהצלחה
לצפיה ב-'הבנתי. תודה !'
הבנתי. תודה !
22/09/2017 | 02:16
6
לצפיה ב-'סתם שאלה. '
סתם שאלה.
21/09/2017 | 07:58
1
37
ברז המים פתוח?
לצפיה ב-'משער שכן'
משער שכן
22/09/2017 | 02:16
15
מים הוא מוציא אז סביר להניח שכן.
לצפיה ב-'תבדקו ש:'
תבדקו ש:
21/09/2017 | 16:11
2
39
הברז פתוח.
תודאו שהתקנתם פילטר חדש.
ניתן לבדוק שהמתקן דלוק וכן בדיקת מחזור פעולה.
בכל מקרה יהיה בציר קרח רק לאחר שהטמפרטורה נמוכה מספיק בשביל החיישן.
לזרוק את הקרח מהמחזורים הראשונים של הבציר. - לא להשתמש.
לצפיה ב-'תודה, איך בודקים מחזור פעולה ?'
תודה, איך בודקים מחזור פעולה ?
22/09/2017 | 02:17
1
11
לצפיה ב-'בקישור שכתבתי לך'
בקישור שכתבתי לך
24/09/2017 | 09:54
2
תקבל עזרה בסכום סמלי.
תצטרף לקבוצה בקישור.
תעלה שם תצלום לוח פיקוד ותצוגה. ותוית המקרר.
שבוע טוב.
לצפיה ב-'נורה מהבהבת במקרר סמסונג'
נורה מהבהבת במקרר סמסונג
19/09/2017 | 21:13
1
32
יש לי מקרר סמסונג rs28 נורת הטמפרטורה לא מפסיקה להבהב. מה זה אומר? ואיך מפסיקים את ההבהוב?
לצפיה ב-'תצוגה מהבהבת מספרת שהטמפ עלתה מכיוון'
תצוגה מהבהבת מספרת שהטמפ עלתה מכיוון
21/09/2017 | 16:00
19
שדלת נפתחה פעמים רבות או לזמן ארוך או שהוכנס מזון בכמות רבה ואינו קר.
אם הבעיה נמשכת לאחר זמן רב , ניתן לעשות כמה בדיקות ראשוניות או מעמיקות לאיתור תקלה.
תוכלי להעזר בקבוצה בפייסבוק:
לצפיה ב-'שנה טובה וחג שמח לחברי הפורום'
שנה טובה וחג שמח לחברי הפורום
20/09/2017 | 13:10
8
לצפיה ב-'בדיקת קבלים גדולים של מנוע ac'
בדיקת קבלים גדולים של מנוע ac
19/09/2017 | 20:28
2
41
האם לפני החלפת קבל  של מנוע, אתם בודקים אותו עם מד קיבוליות, או מחליפים אותו רק לאחר בדיקה עם מכשיר שבודק את ההתנגדות הפנימית שלו, מכשיר שנקרא esr?
לצפיה ב-'חשמלאי שצריך לבדוק מנוע מגיע עם צבת'
חשמלאי שצריך לבדוק מנוע מגיע עם צבת
19/09/2017 | 22:48
1
43
לבדיקת:
זרם,
מתח,
קיבוליות,
התנגדות,

אם תסבול מעודף כסף קנה את ה"צבת הפתוחה" של יוני-טי ותהנה מכלי מעולה לבדיקת מנוע בתוספת מגר אנלוגי שמרכז תחום המדידה 5-10M יש לך פתרון מושלם,
בכל מקרה אם יש בידך קבל מתאים - בדוק אך גם תחליף (אל תסע לשם עוד פעם בגלל קבל),
esr למינהו פחות מתאים כי חיבור בתוך המנוע יכלול התנגדות מאוד נמוכה של סלילי המנוע וסיכון למתח גבוה מרמת הבידוד של מכשיר לבדיקות קבלים על מעגל מודפס
לצפיה ב-'שאלה קצת מוזרה- לוח חשמל אמריקני וישראלי ( אירופאי )'
שאלה קצת מוזרה- לוח חשמל אמריקני וישראלי ( אירופאי )
18/09/2017 | 19:54
9
54
שלום לכולם, יש לי שאלה קצת מוזרה ואולי אני אוכל לקבל פה תשובה עליה מחשמלאים מוסמכים.
יש לי חבר בארה"ב ששוחח איתי על הבעיות שיש לו בארה"ב עם הלוח חשמל, עקרונית בניגוד לישראל לאמריקנים אין מגן נגד התחשמלות בלוח חשמל, יש ממ"טים אבל עקרונית אצל האמריקנים יש שקעים שנקראים GFCI שהם שקעי מיני נגד התחשמלות שמחוברים למקורות רטובים כמו מקלחת ומטבח, אבל אין שום הגנה נגד התחשמות בשאר השקעים בבית, בשנים האחרונות נכנסו מגינים בודדים שמחליפים ממ"טים בלוח החשמל אבל העלות שלהם היא פי 10 מעלות מפסק רגיל.
שאלה, האם מספק נגד התחשמלות על קו שהעמוס שלו 40-50 אמפר 110V, או 110VX2 40A, האם ניתן להרכיב על הקו מפסק נגד התחשמות עם מגן מסוג אירופאי  שהוא תקן 40A - 2P - 220V ?
זאת אומרת האם ניתן לבנות לוח חשמל אירופאי במקביל ללוח האמריקני כאשר הממ"ט הם בAMP דומה למפסק האמריקני AMP  עצמו ?
תודה
העניין הוא בשביל החבר שלי שלא כלכך בטוח שהדבר אפשרי בגלל החום הרב שנוצר מהAMP הגבוהה 
יש דעות בנושא?

לצפיה ב-'לא'
לא
18/09/2017 | 21:05
37
הזנת החשמל לבתים פרטיים היא בד״כ 240V split-phase בזרם של 100A בדירות ובבתים ישנים ו-200A בבתים חדשים. מגן התחשמלות לא מתאים לכזה לוח. בטיחות לא משפרים ע״י יצירת שעטנז של תקנים אלא ע״י הצמדות קפדנית לתקן המקומי.
לצפיה ב-'כל חשמלאי אמריקאי יכול בקלות לפתור לחבר את הבעיה'
כל חשמלאי אמריקאי יכול בקלות לפתור לחבר את הבעיה
18/09/2017 | 22:45
7
48
הפתרון המקובל בארה"ב הנו פחת נפרד למעגל ברגישות 15mA ולא ראשי ללוח ברגישות 30mA כמו באירופה או בארץ, 
בנוסף כל הציוד הישן בארה"ב מתוכנן לעמוד בזרם הקצר ולנתק רק בהגיעו לאפס כך שהניתוק מתבצע ללא קשת, פחת שיאלץ לעמוד בזרם קצר שלא יועד לו יתפרק, הגישה באירופה (ובארץ) והחדשה בארה"ב הנה ניתוק מהיר וכיבוי קשת לפני הגעה לשיא זרם הקצר שמגן על הפחת מזרמי הקצר,
לסיכום אין טעם לנסות לשלב שיטות בלי פיקוח מקצועי על פי חוקי המקום
לצפיה ב-'אפילו אם ירצה לא יוכל לחבר מפסק פחת אמריקאי ללוח אמריקאי'
אפילו אם ירצה לא יוכל לחבר מפסק פחת אמריקאי ללוח אמריקאי
19/09/2017 | 06:24
6
32
בלוח ישראלי יש פאזה אחת או שלוש של 230V. בלוח אמריקאי יש פאזה מחולקת של 240V, שזה בעצם שתי פאזות מנוגדות של 120V. פיזית מספר החיבורים פשוט לא מתאים.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות'
תודה רבה על התשובות
19/09/2017 | 07:16
22
נעביר לחבר ונגיד לו שיקח חשמלאי מקומי שיפתור את הבעיה :)
לצפיה ב-'יש לך טעות בניתוח הבעיה'
יש לך טעות בניתוח הבעיה
19/09/2017 | 13:35
4
28
חיבור אמריקאי המקובל של 220 מחולק לפעמיים 110 עם אפס משותף מגיעה משנאי בעל יציאה מרכזית מאורקת מאותו הליפוף,
לכן חיבור פחת יתאפשר בקלות ע"י חיבור 2 היציאות 110 ל 2 פזות בפחת והאפס לאפס,
משנה הזרם יראה את סך כל הזרמים כמצב תקין ולא ינתק אלא אם יחול שנוי ע"י זרם לאדמה
לצפיה ב-'אתה מתכוון לממסר פחת תלת פאזי'
אתה מתכוון לממסר פחת תלת פאזי
19/09/2017 | 15:13
3
23
ופשוט להשאיר פאזה אחת לא מחוברת? אבלממסר פחת ישראלי מתוכנן למתח של 230V ולא 120. מה שיותר בעיתי הוא הזרם. בלוח ישראלי תלת פאזי מגבלת הזרם היא 25A או 40A. בלוח אמריקאי מגבלת הזרם היא לפחות 100Aולפעמים 200A. כל מה שהוא ישיג בקומבינה זה שריפה שהביטוח לא יכסה. אם רוצים שכל הבית יהיה מוגן ע״י ממסר פחת בארה״ב עושים את זה בדרך האמריקאית: מחליפים את כל השקעים לשקעים עם ממסר פחת מובנה או שמחליפים את הנתיכים בכל המעגלים לכאלו עם ממסר פחת. יקר מדי? תשאיר את המצב הקיים, זה הרבה יותר בטוח מלהכניס רכיב לאט מתאים ללוח.
לצפיה ב-'נבדיל בין הדיון שהיה על החבר בארה"ב לתאוריה'
נבדיל בין הדיון שהיה על החבר בארה"ב לתאוריה
19/09/2017 | 16:53
2
28
את המלצתי לחבר כבר נתתי ולא צריך לחזור על כך

בתאוריה מפסק פחת מופעל ע"י זרם ולא מתח הרשת אליה הוא מחובר לכן לא משנה אם המתח 110 או 220,
זרמ נומינלי למפסק פחת נקבע ע"י היצרן ויש בכל זרם שתרצה, 25,40,63,100A ועוד עם משנה זרם
מאוד לא מומלץ לבית פחת ראשי יחיד ובטח לא בזרם גבוה שינתק בכל תקלה קטנה את כל הבית - המלצה זו מופיעה כאן כבר שנים רבות,
התקן האמריקאי עוסק קודם כל בשרידות השרות לאזרח ולכן הגישה של פחת בשקע או בלוח אך רק למעגל הנחוץ ולא ראשי
לצפיה ב-'רגע, שאלה של הבנה...'
רגע, שאלה של הבנה...
23/09/2017 | 22:17
1
3
אצלנו המתח הוא 230וולט שזה בעצם גל הסינוס במערכת חשמל חילופי, אצל האמריקנים ה מקבלים 240 וולט ומפרידים את הגל ל2, ובכך כאילו מקבלים 2 פאזות 110 וולט שחצי גל זה פאזה ? אני מתאר נכון ?

לצפיה ב-'כך או כך(תלוי בצורת הליפוף) לפחת זה לא משנה'
כך או כך(תלוי בצורת הליפוף) לפחת זה לא משנה
23/09/2017 | 23:15
3
קישור לפתרון השאלה
ראה ב *52
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:18
3

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'תיקון מדיח כלים AEG - אין כניסת מים'
תיקון מדיח כלים AEG - אין כניסת מים
18/09/2017 | 13:39
72
שלום לכולם
יש לי מדיח בן שנה וחצי של אאג אינטגרלי. דגם F55310VI0. יש תמונות של הכל.
המדיח לא מכניס יותר מים. אחרי דקה מזמן ההפעלה, התוצאה על הצג היא i10.
בחיבור של צינור כניסת המים יש פילטר מובנה.
אני בדקתי שיש לחץ מספיק בברז שממנו הוא מוזן (נראה שכן. מילאתי בקבוק מים של ליטר בכמה שניות בודדות).
רציתי להוציא את הצינור מהצד של המדיח כדי לראות שהמים אכן מגיעים, אבל מסתבר שבתוך הצינור יש צינור קטן וגם חיבור חשמלי.
משמע, אני לא יכול פשוט להוציא את הצד של המדיח ולבדוק שהמים אכן מגיעים.
יש למישהו מושג איך ממשיכים מכאן ומה בודקים?

לצפיה ב-'קביעת תקינות או מוות מדחס מזגן בעזרת מניפולד'
קביעת תקינות או מוות מדחס מזגן בעזרת מניפולד
17/09/2017 | 23:36
37
ברור לי כי טכנאי מיזוג על מנת לקבוע בוודאות ומקצועיות שמדחס אכן תקין או אכן הלך נדרש ל 2 כלים עבור כך. מגר בידודים ומניפולד. המגר עבור בדיקת קצרים בסלילים לגוף המדחס ברור לי אבל הבנתי שלמניפולד תקפיד נוסף מלבד מדידת חוסר גז בלחץ נמוך. שבעזרת השעונים מודדים האם קיימת דחיסה תקינה או לא. מה הדרך שיש לבצע בדיקת תקינות מדחס מבחינת הדחיסה שלו בעזרת שעונים והאם זו הדרך? בהנחה שקיים מדחס שלא מקצר וכן מניע והלחץ בנמוך הוא הלחץ שצריך להיות לדוגמא ב R410 125. אבל בכל זאת המזגן לא מקרר או לא מקרר כראוי.   ברור לי כי ישנם מקרים שבדיקת המגר תראה על מצב לא תקין אבל שהחלפת השמן תפתור את הבעיה ולקבוע כי המדחס מת זה לא בסדר.
לצפיה ב-'מנועים חשמליים'
מנועים חשמליים
17/09/2017 | 13:30
3
41
שלום
אני מעוניינת לבנות שולחן קטן עם שני מנועים לשיחרור בועות אויר מתוך חומר ליציקה. הויברציה, מוציאה את בועות האויר ו"מרגיעה" את החומר לפני יציקה. השאלה שלי היא איך ומה להכין.
אני צריכה מנוע אחד בוחש (עם גיר, תחשבו על בחישת קופסת צבע עם מקל)
 60-80 סלד, מנוע נוסף חלש ומהיר במהירות 3000-10000 סלד, עם פוטנציומטר.
איזה מנועים לרכוש, DC או AC
איך מחברים את המנוע המהיר לפוטנציומטר?
מודה לכם על העזרה
נורית
לצפיה ב-'שולחן רוטט מאוד קל פשוט וזול עם מנוע של מכונת תפירה'
שולחן רוטט מאוד קל פשוט וזול עם מנוע של מכונת תפירה
17/09/2017 | 19:09
2
34
מרכיבים אותו למשטח מלמטה ועל הציר מתקינים כל דבר שיוציא מאיזון - זה כבר ירטוט, יש פדל נוח לשליטה, מנוע משומש יתפקד היטב (יד 2),
למערבל עם שליטה על המהירות כל מקדחה פשוטה ומוט מתכת 6-8 מ"מ עם כיפוף מתאים יערבלו מצוין עם שליטה על המהירות,
מנוע DC יהיה יקר אלא אם משומש ויזדקק למישר או סוללה, לכן עדיף מנוע AC טורי (מקדחה) שכבר כולל ויסות מהירות,

בקישור שולחן רוטט ליצור רעפים בהודו https://www.youtube.com/watch?v=fVK9N_KRkL8
שימי לב לנילון מתחת ליציקה ולמסגרת שמכוונת גובה וצורה,
לצפיה ב-'הפיכת הפדל לפוטנציומטר עגול ידני - אפשרי?'
הפיכת הפדל לפוטנציומטר עגול ידני - אפשרי?
17/09/2017 | 20:33
1
15
לא נוח לעבוד עם פדל. אפשר להפוך אותו לפוטנציומטר?
תודה
לצפיה ב-'לרוב לא כי הוויסות נעשה ע"י לחיצת טבליות פחם'
לרוב לא כי הוויסות נעשה ע"י לחיצת טבליות פחם
17/09/2017 | 22:10
15
אך אפשר לכוון את מידת הלחיצה ידנית או לקבע אותה למידה קבועה
לצפיה ב-'שקע חשמל לא תקין'
שקע חשמל לא תקין
17/09/2017 | 21:20
1
53
שלום רב.

יש לי שקע חשמל בחדר שינה שלא מגיב לשום מכשיר חשמלי (מטען סלולרי, מנורת יתושים, ממיר - שום דבר לא פועל בשקע זה). בדקתי עם טסטר את הפאזה (צד ימין) והנורה נדלקה באופן תקין. גם לאחר החלפת השקע (לא על ידי) לשקע חדש התקלה נשנתה.

-- לא מתכוון לתקן את הבעיה בעצמי --

ובכל זאת, מה יכולה להיות הבעיה?

בברכה,
איתי
לצפיה ב-'חוסר אפס '
חוסר אפס
17/09/2017 | 22:07
20
לצפיה ב-'מטענים נשרפים'
מטענים נשרפים
17/09/2017 | 13:59
3
46
שלום לכם
חבר טוען שבביתו המטענים של הפלאפונים נשרפים
הוא קנה מטענים מקוריים 
החליף בין השקעים,
מה יכולה להיות הבעייה ומה אני יכול לבדוק?
אני חשמלאי 
תודה רובי
לצפיה ב-'אם אתה חשמלאי מוסמך עם רשיון וכה''
אם אתה חשמלאי מוסמך עם רשיון וכה'
17/09/2017 | 14:08
1
49
אז קח מגר ותתחיל לבדוק מתחים וולט וואט וכה' בלוח החשמל אם במידה וזה קורה בכל השקעים של החדרים אז לגשת לארון חשמל ולבדוק שהכל תקין שם כולל כל השקעים והכל
לצפיה ב-'מהן הסיבות לכך'
מהן הסיבות לכך
17/09/2017 | 16:45
27
כמובן שאני אלך ויבדוק מתחים ,רציתי לדעת מהן הסיבות שגורמות לכך,

לצפיה ב-'יתכן מתח גבוה או מגע רופף באפס '
יתכן מתח גבוה או מגע רופף באפס
17/09/2017 | 18:54
35
ממליץ לראות פיזית את כל חיבורי האפס כי לפי התאור הבעיה בכל הבית בעיקר בציוד בעל הספק קטן מאוד דבר שגורם לעלית מתח כאשר האפס מתנתק בגלל התקררות המגע בחוסר עומס

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ועד הבית
מתמודדים עם סכסוכי שכנים?
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?
פורום שיש ואבן
פורום שיש ואבן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה