לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4434744,347 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'הפיצפונת כבר לא ישנה טוב כבעבר + שינה על הבטן?!'
הפיצפונת כבר לא ישנה טוב כבעבר + שינה על הבטן?!
23/08/2017 | 18:59
3
102
היי לכולם. 

הבת שלי ושל זוגתי הגיעה בילט-אין עם פיצ'ר מעולה של שינה החל מהשכבה סביבות 19:00 ועד 5:00 בבוקר. (מצד שני, היא היתה ישנה במצטבר אולי כשעה במהלך היום).
אבל הפיצ'ר הזה התקלקל כשהגיע ל4 חודשים וטיפה. 
מאז היא מתעוררת כ3 פעמים בלילה, לעיתים סתם, לעיתים מרעב... אבל מתעוררת. וזוגתי, המסכנה, גם כן. 
מן הסתם זה משבש את שנינו כבר חודש. 
ניתן להבין שהיא כבר בת 5 חודשים. 

מאז שהיא כבר לא ישנה טוב בלילה, היא התחילה לישון כ3 שעות ואף יותר במצטבר במהלך היום.

שאלותיי:
1) האם יש סיבה לזה שהרגלי השינה השתנו?
2) האם יתכן והיא תחזור לישון רצוף בלילה שוב בהמשך?
3) האם יש משהו שניתן לעשות עם שיגרת היום שלה או כל דבר אחר כדי שתחזור לישון רצוף בלילה?
4) האם שווה להשכיב אותה לישון על הבטן כבר?
במהלך היום היא ישנה לעיתים קרובות על הבטן וישנה חזק מאד. לעיתים שעתיים ואף יותר בצהריים או אחה"צ.
הקטנה מסתדרת לא רע בשכיבה על הבטן בזמן ערות - זוקפת ראש מעלה, כמעט מישרת ידיים. התחילה להרים ישבן לאחרונה. לעיתים נחה עם הראש הצידה.
היא יודעת להתהפך בקלות מהגב לבטן, אבל עוד לא מתהפכת מהבטן לגב כמעט בכלל. היו כ3 או 4 פעמים בשבועות האחרונים שמצאנו אותה על הגב למרות ששכבה על הבטן רגע לפני, אבל לא ראינו אותה מתהפכת. בד"כ כשנמאס לה מלהיות על הבטן היא בד"כ בוכה שיהפכו אותה.

מה דעתכם??

אשמח לפידבקים.

לצפיה ב-'ממליצה על הספר "הורים גם בלילה" של ד"ר סירס'
ממליצה על הספר "הורים גם בלילה" של ד"ר סירס
24/08/2017 | 12:03
63
הרגלי השינה משתנים בעיקר בשנה הראשונה בגלל צרכים רגשיים , צורך בקרבה פיסית להורה שממש מעיר את הילד מהשינה (אינסטינקט) על מנת לחוש בטחון בעולם החדש, וצורך פיסי שקשור לאי נוחות ו/או כאבים.
תמיד כדאי להתבונן ולהקשיב למה שמתאים לילדה ולמה שנכון לה על מנת לראות איך ניתן להקל עליה את השינה, אולי באמת נדרשים שינויים בלו"ז, אולי שינויים אחרים.. יש הרבה דברים שאפשר לעשות ואת זה אתם תלמדו מהילדה שלכם ומההתנסויות שלכם

סבלנות... ואמון שהדברים יסתדרו .

לצפיה ב-'משברי שינה באים והולכים כל הזמן'
משברי שינה באים והולכים כל הזמן
24/08/2017 | 20:54
48
יכולה לומר שגם שלי באה עם הפיצ'ר המהמם הזה וכבר צלחנו כמה וכמה משברים, כולל התעוררות כל שעתיים או חלון עירות של שעתיים באמצע הלילה
מה שחשוב זה להקנות לה הרגלי שינה טובים, כי בסוף כל משבר הם חוזרים לעצמם.

סביב גיל 4 חודשים יש קפיצת התפתחות - התינוק מתחיל להיות הרבה יותר מודע לסביבתו, הרבה יותר תקשורתי ומגיב. זה נורא כיף כי הם כבר לא זחלים פאסיביים אלא תינוקות סקרניים - אבל זה גם משבש את השינה.
תהיו עקביים, הקפידו על טקס שינה קבוע והיא תחזור לעצמה.

לגבי שינה על הבטן - לא מומלצת עד גיל שנה. זה אחד הגורמים שיש להם קשר סטטיסטי חזק מאוד למוות בעריסה. כשהיא תתחיל להתהפך מהגב לבטן לבד מתוך שינה - אז כבר אין טעם להקפיד להפוך אותה, היא תתהפך שוב תוך כמה שניות.
לצפיה ב-'סביב גיל 4 חודשים יש משבר שינה'
סביב גיל 4 חודשים יש משבר שינה
25/08/2017 | 03:20
70
אצלנו הוא התבטא בזה שהיא פשוט לא רצתה לישון במהלך היום והלילה וכל הזמן התעוררה וישנה טוב רק עלינו.
לאט לאט יש שיפור משמעותי ועכשיו היא כבר ישנה כמה שעות רצוף בלילה (מה שהייתי מגדירה כלילה שלם- נגיד מתשע בערב עד חמש בבוקר) אבל יש ימים/לילות כאלה ויש עם השכמה אחת באמצע הלילה.

אישית אני משכיבה במהלך היום על הבטן, קצת מפחיד אותי להשכיב גם בלילה כי הקטנה עדיין לא מתהפכת באופן טבעי. יצא לה כמה פעמים אבל לא ממש חוזרת על זה לאחרונה וכשהיא על הבטן אני מעדיפה להיות באיזור ועירנית.

מה שלנו עבד היה לנסות להשכיב אותה בפעם האחרונה כשעה וחצי לפני ההשכבה של הלילה. יש לנו שגרת לילה קבועה של אמבטיה, בקבוק אם צריכה לאכול בזמן הקרוב (לדוגמא אם כביכול אמורה לאכול סביב 7 בערב אנחנו מנסים למשוך לאחרי האמבטיה סביב שבע וחצי-רבע לשמונה), קוראים ספר ומרדימים. אם עייפה מידי-מוותרים על הספר. בד"כ זה גורם לה לישון הרבה זמן.
לצפיה ב-'נוטרילון שלב 1 למסירה'
נוטרילון שלב 1 למסירה
22/08/2017 | 14:33
41
חצי אריזת חסכון (כ-400 גרם מתוך 800) נוטרילון שלב 1 למסירה באזור המרכז.
האריזה נפתחה ב-31.7 כך שניתן להשתמש עד סוף חודש אוגוסט.

נמסר לאור מעבר לתמ"ל אחר.
לצפיה ב-'חיתולי פול אפס'
חיתולי פול אפס
21/08/2017 | 11:55
6
151
הי!

למישהו יש נסיון עם חיתולי פול אפס (הקטנה אוטוטו בת חצי שנה ובקרוב תעבור לחיתול מידה 3)?
זה באמת יותר נוח מחיתול רגיל?
לצפיה ב-'לומר את האמת, נראה לי מיותר'
לומר את האמת, נראה לי מיותר
21/08/2017 | 12:48
1
144
זה בעיקר מיועד לנגמלים ויותר יקר.
בתכל"ס זה אותו הדבר כמו חיתול רגיל רק שמאפשר לפעוט להוריד את החיתול בעצמו כשצריך לשירותים.
נראה לי מיותר בגיל חצי שנה (והאמת גם לגמילה...).
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
21/08/2017 | 12:59
83
בפרסומות זה מוצג כאילו יותר קל לחתל איתו...
לצפיה ב-'אני לא אהבתי'
אני לא אהבתי
21/08/2017 | 18:49
2
103
קיבלתי דוגמיות וזה ממש מעצבן כי אם יש קקי קשה להוריד בלי ללכלך את המשטח החתלה. אולי לתקופה של הגמילה זה יותר מתאים כי דומה לתחתונים בשביל הפעוט ועדיין סופג אם יש פספוסים.
לצפיה ב-'גמלתי 3 ילדים גמילת יום ולילה '
גמלתי 3 ילדים גמילת יום ולילה
22/08/2017 | 11:04
114
ומעולם לא רכשתי חיתולי פול אפס - יקרים מאד (בערך 2.5 ש"ח לחיתול, כשאני קונה לרוב ב-1 ש"ח לחיתול, על מה תוספת של 150%?), לא אקולוגיים (תחתוני בד בגמילה אני מכבסת) ומיותרים לחלוטין.
לצפיה ב-'אפשר לקרוע את הצדדים'
אפשר לקרוע את הצדדים
22/08/2017 | 13:28
85
ולהוריד כמו חיתול רגיל.

לצפיה ב-'הם לא לשימוש יומיומי'
הם לא לשימוש יומיומי
22/08/2017 | 13:27
97
יוצא יקר מדי.
לי היה נוח להשתמש בהם כשיצאנו מחוץ לבית וידעתי שלא יהיה לי מקום נוח לחתל.

לצפיה ב-'חזרה לעבודה אחרי חופשת לידה'
חזרה לעבודה אחרי חופשת לידה
20/08/2017 | 18:55
5
195
אני מסיימת חודש חמישי של "חופשה" וכל הזמן היה ברור לי שאחזור אחרי 6 חודשים למשרה מלאה... ככל שהזמן מתקרב זה נהיה קצת קשה המחשבה של לעזוב אותה לכלכך הרבה זמן במהלך השבוע... 
איך אתם עברתם תתקופה הזאת? 
אחרי כמה זמן חזרתן לעבודה? 
איך הייתה התקופה הראשונית?
משרה מלאה או חלקית?
איך התינוק/ת התמודדו עם השינויי?
וכו... אשמח לשיתופים, ואולי עזרה בקבלת החחטה... נקודות למחשבה אולי... 

לצפיה ב-'כמוני'
כמוני
20/08/2017 | 22:39
1
131
בדיוק גם אני מסיימת חודש 5 ואני חייבת לחזור לעבודה
לפעמים אני אומרת שזה טוב שיש מסגרת אחר כך אני חוזרת הביתה מתגעגעת...
ולפעים קשה לי מאוד מבחינת הגעגועים... אני אסתדר גם אני משרה מלאה
כי כולם מסתדרים וזה יהיה יותר קל מכשחשבתי. כך זה היה עם הבכורה
היה נחמד ונעים כשאוספים אותה הביתה ולה יש חיים משלה אבל היא נכנסה בגיל יותר טוב
מה שרני תמיד אומרת לא לחשוב ולדאוג אלא פשוט לזרום
לצפיה ב-'אולי'
אולי
24/08/2017 | 18:05
36
כן ניראה לי לזרום זה רעיון הכי טוב שאפשר ...
במחשבה זה תמיד יותר מלחיץ מבתכלס... 
אבל לאחרונה נחשפתי לגישה שטוענת שזה מוקדם מדי ושילדים צריכים להישאר עם האימא לפחות עד גיל שנתיים (בין שנתיים ל5) 
וברור לי שכל אחד צריך לעשות מה שמתאים וגם כל ילד הוא שונה... אבל זה גרם לי לתהות אם אולי באמת הנורמה היום של חוםשת לידה 3 חודשים או 6 חודשים אולי זה לא הכי נכון לגורי אדם... 
לצפיה ב-'גם אני באותו מצב'
גם אני באותו מצב
21/08/2017 | 18:47
2
112
שלי בן כמעט 4 חודשים, מתכננת להכניס אותו לפעוטון בגיל 6-7 חודשים ולחזור למשרה מלאה. מאוד חוששת. גם צריכה ללכת ולחפש פעוטונים בספטמבר, אשמח לטיפים למציאת הגן המושלם. גם לי מאוד קשה המחשבה של להשאיר כל כך הרבה שעות עם זרים, אבל זה משהו שצריך להתרגל אליו, אין ברירה ושמעתי שעד שבעה חודשים יותר קל להם, אח״כ מגיע. הבנה יותר טובה וחרדת הנטישה וזה יהיה להם יותר קשה. נקווה לטוב!
לצפיה ב-'בהצלחה ��'
בהצלחה ��
24/08/2017 | 18:11
1
45
שיהיה בהצלחה קודם כל... 
אני בינתיים אנסה להסתדר עם הבן זוג והסבתות ולדחות גן בעוד כמה חודשים... מקווה שנסתדר :)
בכל אופן  המליצו לי ללכת לגן שמסכים שההורים ישארו עם הילדים... לפחות בימים / שבועות הראשונים... ואז להישאר בטווח ראיה של התינוק וככה זה הדרגתי... ניראה לי זאת עצה מעולה... 
למרות שזה הפתיע אותי שזה לא מובן מאיחיו שהורים יכולים להישאר... 
לצפיה ב-'נראה לי שאנסה להכניס'
נראה לי שאנסה להכניס
26/08/2017 | 07:52
34
למסגרת בגיל 6-7 חודשים, גם בגלל שלמיטב הבנתי בגיל כזה ההסתגלות יותר קלה לתינוק כי הוא פחות מבין, לפני החרדת נטישה ופחד מזרים...

כן אלך לגן עם כמה ימי הסתגלות (לא שמעתי שנותנים שבועות)... כן נשמע הגיוני שלא נותנים להורים להישאר כי מנסים לבות לילדים שגרת יום וזה עשוי לבלבל, למשל אם באים באמצע היום ולא לוקחים הביתה, זה יכול להקשות על התינוק שמרגיש שזה סימן לסוף היום, וזה עוד פרידה...
יש גנים עם מצלמות,שניתן לצפות בילד במהלך היום- לדעתי זה נותן בטחון ומרגיע...
לצפיה ב-'האם מותר להשאיר תינוק עם צעצוע נשכן'
האם מותר להשאיר תינוק עם צעצוע נשכן
21/08/2017 | 17:47
2
112
כאשר הוא על גבו במיטה במהלך היום?
לצפיה ב-'ניראה לי שכן'
ניראה לי שכן
24/08/2017 | 18:18
38
אני מסתמכת על זה שאני עושה את זה... אין לי שום ידע בעניין
והתינוקת שלי בת 5 חודשים... 
ומאז שהיא התחילה לתפוס חפצים אני משאירה לה נשכנים ... בטווח שמיעה שלי. כמובן כאלה שהיא לא יכולה לבלוע... ולפעמים כשהיא דוחפת אותם קצת יותר מדי היא מתעצבנת ובוכה לשניה אז אני באה ... 

לצפיה ב-'אני משאירה'
אני משאירה
25/08/2017 | 16:02
40
משכני גומי/פלסטיק קשיחים אני משאירה מגיל צעיר. נשכנים שמשולבים כחלק מצעצוע בד, בעיקר כאלה בסגנון שמיכי, אני משאירה רק מהשלב שתינוק מספיק גדול להזיז את הצעצוע או את עצמו אם נופל לו על הפנים.
לצפיה ב-'העלאת מחיר בגן פרטי '
העלאת מחיר בגן פרטי
20/08/2017 | 14:35
3
134
היי לכולם, 

אני גרה בקיבוץ ומשלמת 2,400 עבור בן השנה שלנו. הגן נהדר ונעים. 
עכשיו עדכנו אותנו שהמחיר קופץ בכמה מאות שקלים מספטמבר
אני קצת תוהה על ההתראה הקצרה ומעניין אותי אם יש איזה חוק בקשר לזמן הפרסום של עדכון מחירים בגנים פרטיים.. תודה מראש 

לצפיה ב-'לפי מה שיודעת- כשמדובר בגן פרטי הם יכולים לעשות '
לפי מה שיודעת- כשמדובר בגן פרטי הם יכולים לעשות
20/08/2017 | 17:07
2
106
מה שבא להם.
לצפיה ב-'גם אצלנו'
גם אצלנו
20/08/2017 | 22:36
1
96
המחירים עלו וכששאלתי ענו שמשרד החינוך העלה את המחיר
לא יודעת אם זה נכון . מחכה לתשובה סופית
לצפיה ב-'אז אצלנו תירצו בהשוואת מחירים לסביבה'
אז אצלנו תירצו בהשוואת מחירים לסביבה
21/08/2017 | 05:29
89
כאילו זה קרטל או משהו כזה..
מבאסת אותי בעיקר ההתראה הקצרה, שמייצרת אנטגוניזם.. לכי חפשי אלטרנטיבות עשרה ימים לפני פתיחת שנה"ל.. 
לצפיה ב-'אוכל, קדימה, אוכל -שרשור למתמ"לות/שואבות'
אוכל, קדימה, אוכל -שרשור למתמ"לות/שואבות
18/08/2017 | 13:42
2
162

כמה פעמים ביום הקטנ/ה אוכל/ת בקבוקים? כל כמה זמן זה יוצא?
כמה יש בכל בקבוק ובן/ת כמה התינוק/ת?

מתי בד"כ אתן משנות את הכמות?

באיזה בקבוק משתמשות?
לצפיה ב-'עונה'
עונה
19/08/2017 | 09:31
108
לא יודעת אם זו התשובה שציפית לה, אבל בכל זאת...

בת חודשיים. בגדול אני מניקה אבל מוסיפה תמ"ל ושאוב. בדרך כלל בצינורית על השד, כשאני עייפה מאד למשל אחרי הנקה ממושכת או שאני מחוץ לבית מקבלת בבקבוק. אני מעדיפה שתקבל את החלב השאוב בבקבוק ולא תמ"ל, אבל לא תמיד יוצא. אין לה עדיין דפוס מסודר של אכילה, וההנקות עדיין ממושכות מאד (שעה-שעה וחצי). היא יכולה לאכול כל 3 שעות או פחות, ובלילה לרוב פותחת פער של 5-6 שעות.

בסך הכל מקבלת 180 מ"ל תוספת תמ"ל ליום, בדרך כלל בשלוש מנות של 60. גם חלב שאוב מקבלת בכמות של 60 אם אינני בבית, אני בדרך כלל לא נעדרת ליותר משעתיים ולכן משלימה לה בהנקה אם עדיין רעבה בשובי.
בשבועיים האחרונים התקבענו על כמות התוספת אבל מתכוונת להמשיך להוריד אותה בהדרגה אם תמשיך לעלות יפה במשקל.

בהתחלה נמנעתי כמה שיותר משימוש בבקבוק כדי למנוע בלבול פטמות. כשלא היתה ברירה השתמשנו במדלה קלמה - בן זוגי קרא לה "בקבוק עונש" כי הילדה היתה צריכה להתאמץ ממש כדי לינוק ובהתחלה היתה מתוסכלת ממנו מאד. בימים האחרונים עברנו לבקבוקים של מאם ושל אוונט (תלוי מה זמין ונקי באותו רגע...) שקלים לה יותר.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
20/08/2017 | 19:57
64
הפלא הקטנה שלי בת חודש.
אוכלת כ560 מל תמל ביום מה שמשאיר בערך 100-150 בהנקה. כיוון שאני בבית אז הרב זה הנקה ישירה. לא מצליחה לשאוב הרבה, כשכן זה בדרך כלל מנות של 30 מל.

מרווחי השעות משתנים. בבוקר ואחרי הצהריים זה יכול להיות כל חצי שעה שעה. בלילה היא ישנה 7 שעות, מתעוראת לאכול ואז ישנה עוד שעתיים עד שבוקר באמת. הלווואי שהשינה שלה תישאר ככה.
לצפיה ב-'הקסם בתוך הקושי'
הקסם בתוך הקושי
17/08/2017 | 08:51
3
218
התקופה אחרי הלידה היא די מטלטלת. החיים עוברים שינוי קיצוני.

זה משפיע נורא גם על הזוגיות, גם כשאין ריבים או כעסים, אצלי לפחות אשתי (וזה נאמר בלי טיפת טענה) על אוטומט, היא כ"כ עסוקה, עייפה, סחוטה מהטיפול בקטן שלא נשאר הרבה מקום לדברים אחרים.

אז אנחנו מדברים על זה הרבה, עובדים על זה, לאט לאט נדאג גם לצאת קצת לבד.

אבל סתם פתאום חשבתי שיש בזה, בתוך כל הקושי הזה (ונורא קשה לי עם זה) איזשהו ייחוד וקסם. פתאום כל חיבוק, כל פעם שאנחנו אוחזים ידיים, כל נשיקה - מרגשת סוג של כמו בהתחלה. ולמרות שלא באמת יש צורך בזה, טוב שיש את זה כדי להעריך את הדברים הפשוטים והטירוואליים.

סתם משתף משהו שעבר לי בראש בכל המירוץ הזה.

יום טוב לכולנו.
לצפיה ב-'זה ממש נכון'
זה ממש נכון
17/08/2017 | 12:33
39
לצפיה ב-'כל כך נכון!'
כל כך נכון!
18/08/2017 | 13:29
98
לי היה יום מאוד קשה אתמול עם הקטנה ובסוף כשהכל היה רגוע וישבנו לצפות ביחד בסרט כמו פעם ואכלנו סושי- פתאום הכל נראה אחרת.
מצד שני- הבעל לא חוזר כל יום בשעה 4 כמו אתמול
לצפיה ב-'כתבת כל כך יפה'
כתבת כל כך יפה
19/08/2017 | 16:56
75
לא מובן מאליו ההתייחסות הרגישה שלך למצב ולאישתך .
מקסים
לצפיה ב-'גן חדש?'
גן חדש?
15/08/2017 | 10:37
6
201
שלום לכולם,
הילדה שלנו (בת כשנתיים) נמצאת במעון ולא היינו כ"כ מרוצים מהיחס כשהיא הייתה בקבוצה הכי קטנה (פעוטות). מאז השתנה היחס והילדה נכנסת עם חיוך ודי מבסוטה. יש לנו עוד ילדה (בת כשנה) ורשמנו את שתיהן לגן אחר עם המלצות טובות, כיוון שאנו לא מעוניינים להכניס את השנייה לאותו הגן, לקבוצת הפעוטות. לאחרונה, אנו מתלבטים האם להשאיר את הילדה הגדולה בגן ההוא ולהכניס את הקטנה לגן השני. האם זה לא מצחיק קצת? האם זה נורמלי? חוששני שלילדה הגדולה יהיו קשיי הסתגלות חדשים, שכן היא עוזבת את כל החברים שלי בגן ההוא ואת אנשי הסגל שהיא כן מכירה. כמו כן, אין ערובה ששם כן יהיה לה טוב ופה אנו רואים שדי טוב לה. אשמח להמלצות!
לצפיה ב-'כמה הלוגיסטיקה מסוכבת?'
כמה הלוגיסטיקה מסוכבת?
15/08/2017 | 17:15
1
123
איסוף ופיזור מאותה נקודה חוסך המון טררם, אם אין לכם בעיה עם הלוגיסטיקה לא הייתי מעבירה, תמיד העדפתי גן צומח כשהתאפשר לי, וזה היה טוב לילדים שלי.
לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
16/08/2017 | 05:04
29
לצפיה ב-'בגיל הזה תוך זמן קצר'
בגיל הזה תוך זמן קצר
17/08/2017 | 07:40
86
היא תשכח את כל הילדים מהגן הקודם. לא בטוח שהיא תזכור אותם אפילו כשהיא תחזור משבועיים חופשה.
לצפיה ב-'אם זה לא קשה לכם הייתי משאירה'
אם זה לא קשה לכם הייתי משאירה
17/08/2017 | 20:04
77
אבל אם זה מסובך הייתי מעבירה.
לי אישית נראה קשה להוריד ולאסוף מ 2 גנים כל יום ובסופו של דבר ילדים מסתגלים ואני משערת שיהיה לה טוב גם בגן השני.
אבל מצד שני, אם זה לא קשה לכם וטוב לה והיא הסתגלה טוב, חבל להעביר אותה עכשיו שוב.
לצפיה ב-'טרם התקבלה החלטה'
טרם התקבלה החלטה
21/08/2017 | 11:42
1
39
תודה על התגובות אבל עדיין טרם התקבלה החלטה. לא מצליחים להגיע להחלטה? מצד אחד יש את עניין האיסוף/פיזור ומצד שני יש את הילדה ואת ההסתגלות שלה מחדש לגן. יש לציין שהילדה כבר בטוחה בטריטוריה שלה ומכירה את כל הצוות ואנו פוחדים שהמעבר יפגע בביטחון שלה. 
לצפיה ב-'בעיני טובת הילד קודמת'
בעיני טובת הילד קודמת
22/08/2017 | 11:00
31
את הבכורה הכנסתי לגן מרוחק יחסית שדרש לוגיסטיקה מורכבת, ולא התחרטתי. היו גנים טובים קרובים יותר, אבל הגן אליו הלכה היה בתחושת הבטן שלי הטוב ביותר עבורה.
כל זאת כמובן בהנחה שאתם מסוגלים טכנית להתמודד עם הפיזורים והאיסופים.
בהצלחה בהחלטה!
לצפיה ב-'לבחור גן/מסגרת'
לבחור גן/מסגרת
15/08/2017 | 09:32
8
173
היי,
יש לי התייעצות.
אנחנו רוצים לשים את הקטן שלנו בגן מגיל 4 וחצי חודשים עקב אילוצי עבודה. התחלנו להסתכל על גנים.
כרגע יש 2 אופציות:

- גן בשכונה חדשה, שהמבנה חדש ונורא יפה ומקסים, אבל יקר (יחסית) 3,200 ש"ח + תוספות קטנות. עוד חסרונות יחסיים זה העובדה שאין גמישות במחיר, כלומר, אם נצטרך הסתגלות שתיפול על החגים זה יהיה חיוב של עוד חודש שלם, וגם ברגע שהחצר לא תהיה רלוונטית שיהיה חורף השטח בפנים הוא יחסית נורא קטן. המפעילות יש להן "שם" טוב אבל ללא ניסיון בתחום (אחת הגיעה מתחום משאבי אנוש ואחת נטורופתית).

- גן במבנה ישן יותר, נורא קרוב לבית שלנו (במרחק הליכה), במחיר סביר הרבה יותר - 2,600 ש"ח כולל דמי רישום וביטוח ללא תוספות. המנהלת של המקום (שנמצאת במשך כל שעות היום) היא מנוסה שנים בתחום. החצר כרגע לא נקייה אבל היא אמרה שגנן יעשה ניקוי יסודי לקראת תחילת השנה ושזה ככה כי ביולי אוגוסט לא מוציאים את הילדים לחצר בגלל החום. חוץ מזה הטריד קצת את אשתי שהם מנקים את הצעצועים עם גיגית וסבון (פעם בתקופה) ושזה לא נראה מספיק. יש הרבה יותר גמישות על המחיר של תקופת הסתגלות (ימצאו פתרון ולא יחייבו אותנו בכל מקרה על חודש שלם).

כשאני מסתכל למשל על שתי האופציות הנ"ל, אני לא רואה הבדלים מהותיים, כאילו מבנה חדש ונוצץ הוא נחמד להורים בעין, אבל אני לא בטוח אם ועד כמה זה משנה לילד. יש לנו את כל השאלות החשובות שקיבלנו תשובות דומות (אוכל, ניקיון פינת החתלה, מדיניות בקבוקים שאובים, ביטוח וכו'). בסופו של יום - מה צריך להנחות בבחירה? איך יודעים אם גן שווה עוד כ-7,800 ש"ח בשנה?
לצפיה ב-'גם אני עכשיו מתחילה במסע גנים'
גם אני עכשיו מתחילה במסע גנים
15/08/2017 | 10:40
1
115
אשמח לשמוע מכם איך התחלתם את הבחירה? כמה גנים הלכתם לבדוק? ומה הקריטריונים שבחנתם? האם הגעתם בהפתעה לגן? עם הילד? 

אשר לשאלות שלך, על פניו רק מקריאה הייתי מעדיפה את הגן השני, הפחות יקר עם הגננת בעלת הניסיון (ניסיון זה מאוד חשוב ומה אכפת ועוזר לתינוק שהגננת היא נטורופתית) הייתי הולכת גם על המלצות מהורים, זה מה שחשוב ולא חצר נוצצת, מה גם שהייתי רוצה שהגן יגלה גמישות (אם גנים אחרים יכולים למה הם לא? במיוחד שהם הרבה יותר יקרנים)... בכל מקרה יש גם את הנוחות של הקרבה לבית. בסופו של דבר הייתי הולכת עם האינטואיציה, מה הרגשתי שנכנסתי למקום, ואם יש אפשרות הייתי הולכת בזמן שהגן פעיל, בהפתעה ומתרשמת מהאנרגיה שם.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/08/2017 | 14:29
101
קודם כל תודה על התשובה!

לגבי התהליך, אשתי קיבלה הצעה ממקום העבודה שלה לתפקיד מסוים שגרם לנו להבין שהיא לא תישאר בבית איתו חצי שעה כמתוכנן אלא "קצת" פחות.

אז פשוט התחלנו לבדוק כמה גנים ששמענו עליהם או שממש קרובים לבית (זה מדהים פתאום להבין כמה גנים יש ברדיוס די קטן). בינתיים ראינו שלושה גנים ועוד אחד אמא שלי ראתה לבד והעבירה רשמים.

הקריטריונים המרכזיים זה הצוות, הניקיון, הגודל של החלל של הכיתה של הילדים בגיל הזה, מספר המטפלות לעומת מספר הילדים, תשלומים נוספים.

מצרף למטה כמה סעיפים שהציעו לי בעבודה לבדוק, מקווה שיעזור.

יחס מטפלת/ילד (ככל שהם יותר קטנים כך היחס צריך להיות קטן).
האם מספר המטפלות נמצאות לאורך כל שעות היום, או רק חלק משעות היום.
האכלה... תומכות בהנקה, מוכנות לתת בקבוק חלב שאוב.
חיתולים, מגבונים... מי מביא מה?
איפה ישנים? לולים, מזרונים? האם לכל ילד יש מקום משלו?
שלב מאוחר יותר, האם יש פעילויות נוספות שעושים לילדים (קחו בחשבון שזה בדרך כלל בתוספת תשלום).
תשלומים נוספים- ועד וכו'
גננת מוסמכת? ביטוח? עברו עזרה ראשונה?
מי עושה את הטעימות בהמשך?
איזה אוכל מוגש? בישול ביתית, תבלינים וכו'?
גמישות בהסתגלות?
לצפיה ב-'רק לגבי עניין ניקוי הצעצועים'
רק לגבי עניין ניקוי הצעצועים
15/08/2017 | 13:57
1
114
כשהילד יתחיל לזחול וילקק את הגלגלים של העגלה תבינו שמים וסבון זה בונוס.
לצפיה ב-'ואני לעניין הלול לעומת מזרון ועוד קצת מחשבות'
ואני לעניין הלול לעומת מזרון ועוד קצת מחשבות
15/08/2017 | 17:13
103
זה לא משנה, אצלי 3 ילדים ישנו על מזרנים, מבחינתם זו היתה מיטה לכל דבר, הייתי מוותרת על הסעיף הזה.
אישית מסכימה שחצר נוצצת זה לא זה.
המרחב הפנימי גם לא קריטי - הקטנה שלי עברה מגן מאד מרווח לגן הרבה יותר קטן באמצע שנת לימודים בגיל שנתיים וחצי (18 ילדים) - ולא נגרע כלום מהחוויה שלה.
מסכימה שהגננת הכי חשובה.
תבררו מה התנאים באוגוסט (תמיד משלמים מלא, אבל יש גנים שנותנים שבוע/10 ימים ויש שנותנים יותר) - אם אומרים לכם "כמו התמת" תבקשו בכל זאת את לוח החופשות ביד.

לי הגן עם הגננת המנוסה - במרחק הליכה מהבית - נשמע מעולה. המרחק הזה יהיה תענוג בגיל הליכה.

לצפיה ב-'הייתי הולכת על הגן השני'
הייתי הולכת על הגן השני
15/08/2017 | 18:43
88
נשמע לי שיש בו את רוב הדברים החשובים - קרבה לבית, ניסיון מוכח של גננת, גמישות מול ההורים, ומחיר. אני לא רואה יתרונות כלשהם בגן החדש, מעבר למבנה ומתקנים חדשים..
כמו שכבר נכתב פה, לדעתי ממש חשוב להגיע לגן ולראות את האינטראקציה של הצוות עם הילדים, בעיקר בגיל כזה שהם לא יכולים להביע את עצמם מילולית וצריך ממש לסמוך על תחושות בטן, וזה דבר שאתם לא יכולים לעשות בגן החדש. 
לצפיה ב-'אני גם בעד הגן השני '
אני גם בעד הגן השני
16/08/2017 | 05:00
1
101
בתור גננת אני חושבת שכן חשוב שיהיה לפחות מישהו אחד מקצועי שהוא מתחום החינוך ויש לו ניסיון וידע.
לנקות צעצועים במים וסבון זו הנורמה. בארה"ב לפחות איפה שאני עבדתי הניקוי הוא סטרליזציה פעם בשבוע של כל הצעצועים עם ספריי מיוחד.

אני חושבת שהכי טוב זה פשוט להרגיש את המקום, לראות איך הצוות בפעולה.
יש לי מסמך שהכנתי באנגלית של דברים שחשוב לשים לב כשהולכים לבדוק גן - אני אעלה פה לקבוצה. זה מסמך שהכנתי לקבוצת אמהות שאני חברה בה וזה מעין סיכום שאמהות מנוסות אמרו וגם מהניסיון שלי כגננת.
לצפיה ב-'תודה לכולם על ההתייחסות והתשובות'
תודה לכולם על ההתייחסות והתשובות
16/08/2017 | 10:07
80
לשמחתי בחרנו בסוף באמת את הגן שני, הקרוב והזול יותר.
משהו בו מעבר להכל פשוט קסם לי אישית.

לצפיה ב-'למרות שכבר כתבת שבחרת..'
למרות שכבר כתבת שבחרת..
19/08/2017 | 17:03
55
ומאחלת לכם המון בהצלחה בגן החדש,
רוצה לענות שבעיני הדבר הכי הכי הכי חשוב זה יחס חם אוהב מכיל ומכבד של הגננות אל הילדים, ובעיקר בזמנים בהם נדרשת 'משמעת'.
למרות שזה אולי נראה טריוואלי, בהרבה מידי מקרים וגנים זה לא תמיד מתקיים ולכן חשוב להרגיש את המקום ואת הצוות עם האינטואיציות ועם תחושת הבטן ולא להסתנוור מדברים חיצוניים שהם אמנם מוסיפים, אבל לא את זה הילדים צריכים.
לאחר מכן בעיני חשוב כמות ילדים על מספר אנשי צוות. כמה שפחות ילדים וכמה שיותר אנשי צוות. במיוחד ובמיוחד בגיל הזה.
ואחר כך הניקיון ואוכל.

לצפיה ב-'התייעצות שעות שינה'
התייעצות שעות שינה
15/08/2017 | 07:42
6
166
היי לכולם/ן,
אני אמא לתינוק בן 3.5 חודשים. רציתי להתייעץ בקשר להרגלי השינה שלו. כרגע הוא מצליח להירדם בלילה רק בשעה 23:00, לא משנה מתי אשכיב אותו לישון, אעשה טקס שינה וכל שלל העצות שבאינטרנט, הוא יישב במיטה, ויהיה חסר מנוחה ולא יירדם עד השעה 23:00, ואם כן נרדם קודם לכן, הוא יישן למשך 40 דקות בלבד (כמו התנומות יום ויתעורר). ברגע שהוא נרדם הוא יישן מצויין עד הבוקר ומתעורר בין 7:30-8:30 בבוקר. בשעה הזאת לוקחת אותו להנקת בוקר, מחליפה חיתול ומחזירה אותו למיטה, אז הוא יישן עוד שעתיים-שלוש. במשך היום (וכך היה מאז שנולד), כמעט ולא ישן במהלך היום- בנינו סדר יום של האכלה זמן עירות ומנוחה, הוא כן נרדם, אך למשך 30-40 דקות בלבד. יש לציין שהוא סופר מבסוט מהסדר יום. כששמים אותו לישון בסביבות 22:30 הוא רגוע ונרדם בקלות, גם אחרי התנומות יום הוא מתעורר רגוע ומבסוט ולא עצבני. הדבר שמדאיג אותי זה שכולם אומרים שתינוקות אמורים לישון בשעה 19:00-20:00 וזה פשוט לא קורה אצלי. וגם לגבי השנת בוקר הנוספת- אם נעשה זמן עירות לפני החזרה לישון, הוא פשוט ייעשה תנומה של 40 דקות ויקום, ולא יוסיף עוד שעתיים-שלוש שעות שינה. ניסיתי להוריד את שנת הבוקר בתקווה שזה יאריך את התנומות, אך הכל נשאר אותו דבר, פחות השעתיים שלוש שינה שזה מוסיף לו. אני יודעת כמה שינה היא קריטית ולכן אני לא ששה למנוע ממנו השכבה נוספת בבוקר לעוד שעתיים-שלוש שינה שהם ישר אחרי ההאכלה. אז שוב- הדאגה היא בעיקר שהוא לא ישן בשעות המומלצות, לא יישן הרבה זמן בצהריים אלא רק בבוקר מצליח לישון עוד, שהוא עוד במוד שינה, ומה יהיה עוד 3-6 חודשים שייכנס למסגרת ויצטרך לישון בגן למשל בשעות מסוימות. אשמח לשמוע דעות וטיפים.
לצפיה ב-'אם הוא סופר מבסוט, אז כנראה שהכל בסדר '
אם הוא סופר מבסוט, אז כנראה שהכל בסדר
15/08/2017 | 20:22
1
83
אולי הוא לא קרא את כל העצות באינטרנט ולכן הוא לא יודע מה הוא אמור לעשות, אבל עושה רושם שהוא מסתדר מצויין בלעדיהן 
בתור אמא טרייה גם אני הייתי מאוד מוטרדת מכל מיני זוטות שחשבתי שככה צריך להיות - למשל אני זוכרת שממש הטרידה אותי העובדה שבחודשים הראשונים של המוצקים, לא הצלחתי לתת את המרק לפני שנת הצהריים, אלא רק אחריה - הקטן אכל פירות בעשר ואז ינק בסביבות 12 (לפני השינה) ואכל מרק אחרי שהתעורר. ניסיתי כל יום להנדס את זה אחרת, אבל הוא היה עייף בצהריים ורצה רק לינוק והרגשתי ממש אשמה שאני לא מצליחה להאכיל אותו כמו שצריך להיות ונותנת לו לפני הערב ארוחה כבדה של ירקות ועוף. בדיעבד אני מבינה איזו שטות זאת הייתה בכלל להתעסק עם זה - הוא אכל מצויין, כמות גדולה ומשביעה - גם פירות וגם מרק ונהנה מכל ביס  - אז מה זה משנה השעות בכלל?
אותו דבר עם השינה - את אומרת שהוא לא עצבני ושמח, רגוע ומבסוט. בנוסף, לפי מה שאת מתארת הוא ישן בלילה כמעט 12 שעות - מ23 ועד 8 ואז עוד כ3 שעות - אז הוא פשוט לא צריך להשלים את השעות האלה ביום והוא גם ישן רצוף שזאת שינה איכותית יותר והכל מצויין - אז מה זה משנה מה כולם אומרים?
אגב, תינוקות הם מאוד דינמיים והוא עוד ישתנה - גם אם לא תרצי  (יש משבר 4 חודשים, יש שיניים, יש התפתחות מוטורית) 
סביר להניח ששעת ההשכבה פשוט תוקדם מעצמה עם הזמן וכשייכנס לגן יהיה יותר גדול (חודשיים זה המון בגיל הזה). ובכל מקרה, סביר להניח שיתאים את עצמו לשעות השינה בגן.
נשמע שיש לך תינוק בריא, רגוע ושמח - תהני ממנו (ומשנת לילה רצופה - לא מובן מאליו בכלל!) 
לצפיה ב-'תודה על התגובות!!!'
תודה על התגובות!!!
16/08/2017 | 07:33
46
עכשיו קיבלתי יותר בטחון!!! תודה לכן על ההתייחסות  
לצפיה ב-'מוכר, רק שאצלי היא כן עצבנית ועייפה כל הזמן'
מוכר, רק שאצלי היא כן עצבנית ועייפה כל הזמן
16/08/2017 | 04:54
87
אמור זה שם של דג, אם טוב לכם עם המצב וטוב לו והוא רגוע בשאר הזמן גם אם לא ישן הרבה אז תזרמו איתו. זה לא שאפשר להכריח אותם.

זה שונה כשהם במסגרת- יש להם במסגרת המון גירויים והם מותשים ואז ישנים יותר. בגילאים האלה אין שעות קבועות לשינה בד"כ אלא יותר זורמים עם התינוקות. בהמשך יש יותר שעות קבועות שהן פחות או יותר באותו זמן.
לצפיה ב-'אני עם זלופית'
אני עם זלופית
16/08/2017 | 08:13
61
השעות שלו אולי לא תואמות את האמור אבל הוא בהחלט ישן מספר יפה ומתאים של שעות. גם אם לא "בשעות הנכונות".

אם חשוב לך לשנות את הסדר הזה מסיבות כלשהן (רוצה זמן איכות עם החצי בערב, רוצה להספיק לחוגים וסידורים בבוקר) אפשר לנסות לחשוף להרבה אןר שמש במהלך היום (כבר מהשינה של 8 בבוקר לשים לישון בחדר מואר יחסית) ומהצד השני החל ה18 בערב לסגור תריסים בבית, להפחית ולעמעם אורות כדי לשדר שנכנסים לערב. הרבה תינוקות נולדים עם היפוך יום ולילה כי ברחם היו רגילים לישון במהלך היום כשאת התנועה ולהיות ערים בלילה וחלקם צריכים קצת עזרה לסדר את היום והלילה בחוץ.

לגבי המסגרת לא הייתי דואגת עכשיו 3-6 חודשים זה נצח במושגי השנה הראשונה של תינוק והכל עוד ישתנה מיליון פעמים. בנוסף, במסגרות זה אחרת - עומס הגירויים שונה, יש אפקט חברתי כשכולם הולכים לישון ותוך כמה שבועות לכל היותר הוא יתאים את עצמו לשעות שלהם וגם יזיז את שנת הלילה בהתאם.
לצפיה ב-'בהחלט נשמע שהוא לא קרא את ההמלצות בספרים '
בהחלט נשמע שהוא לא קרא את ההמלצות בספרים
19/08/2017 | 17:09
32
ובאינטרנט
יש לו את הזמנים שלו ונראה שטוב לו.
וטוב שכך!
לצפיה ב-'יש פורום טוב'
יש פורום טוב
24/08/2017 | 18:25
20
עם יועצות שעונות על שאלות 
אולי זה יעזור...
לצפיה ב-'דברים שחשוב לשים כאשר מחפשים גן'
דברים שחשוב לשים כאשר מחפשים גן
16/08/2017 | 05:03
1
121
כמו שכתבתי בתגובה לאחת ההודעות, זהו מסמך שהכנתי לקבוצת אמהות שאני חברה בה. המסמך כתוב באנגלית אבל נראה לי שגם יעזור פה כי הדברים די תואמים למה שקורה גם בארץ.

אם יש שאלה או משהו לא ברור- אשמח לעזור ולענות
לצפיה ב-'מעולה'
מעולה
16/08/2017 | 07:41
58
מתי מומלץ להגיע לבדוק גן? האם כדאי להגיע סתם כך בהפתעה וללא הודעה מראש? הרבה אמרו לי שעדיף לראות בזמן אמת ולא שמתכוננים לבואך. ואם באים סתם כך אז מכניסים אותך? ממליצה להגיע יחד עם התינוק לראות גנים? ומה הדברים החשובים ביותר בנוגע לתינוקות נגיד מגיל חצי שנה, מה הם עושים שם כל היום בתכלס? זה שונה מילדים הרי...ומה עושים עם האוכל לדוגמא, נותנים להם טעימות? משגיחים? 
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 16:01
2

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'לול מתקפל '
לול מתקפל
14/08/2017 | 11:37
81
מחפש לרכוש לול מתקפל דגם sena nuna  או 4moms
לצפיה ב-' שרשור טעימות '
שרשור טעימות
11/08/2017 | 16:19
14
144
אנחנו בקרוב מתחילים לעשות טעימות אז חשבתי לעשות שרשור מרוכז של המלצות
טיפים וכו'.

באיזה גיל התחלתם טעימות?
עם אילו ירקות התחלתם?
האם קניתם מכשיר אידוי/טוחן לטעימות או משתמשים במה שיש בבית?
אילו דברים קניתם לקראת הטעימות?
מחית פירות/ירקות מוכנה- בעד או נגד?

וכמובן מוזמנים להוסיף כל מה שברצונכם שקשור לעניין
לצפיה ב-'אנחנו יותר בעניין של בייבי-לד, אז השלב הזה היה קצר מאוד'
אנחנו יותר בעניין של בייבי-לד, אז השלב הזה היה קצר מאוד
11/08/2017 | 17:48
9
145
לא עשינו בייבי לד כהלכתו (מתחילים בחצי שנה ומעלה - רק כשהתינוק יושב זקוף - ונותנים להחזיק את האוכל לבד) אלא התחלנו בגיל 4 חודשים עם האכלה בכפית \ ביסים קטנים ישר לפה. לא אידינו וטחנו אלא נתנו אוכל שלנו במרקם שתינוק יכול ללעוס בעזרת החניכיים - ירקות בתנור, קוביות לחם וכו'.
בגיל חצי שנה כשהיא חטפה לי בננה מהיד עברנו לבייבי לד לחלוטין והתחלנו לתת לה לאכול לבד.
אני לא בעד מכשירי אידוי וכלים מתוחכמים, סלסלת אידוי (או אידוי במיקרו) ומזלג מספיקים לחלוטין. בדיעבד אפילו צלחת הייתה מיותרת כי הקטנה מעיפה אותה לרצפה, אנחנו שמים לה את האוכל על המגש. המכשיר היחיד שטוב בעיני זה מיקרופליין, שזו מגררת דקה וחדה מאוד (משתמשים בה לתבלינים כמו אגוז מוסקט או גבינות כמו פרמזן) וכשמגררים עליה פרי קשה הוא הופך לרסק. אבל זה יש לי בבית גם ככה
מחיות מוכנות - אני לא אוהבת, בעיקר כי אוכלים מהן כמות קטנטנה ואח"כ צריך לזרוק. מעדיפה לגרר כל פעם מעט פרי. גם ככה עד גיל חצי שנה הן לא מהוות ארוחה של ממש אז גם כשיוצאים מהבית זה מיותר.
לצפיה ב-'בא לך לתת דוגמה '
בא לך לתת דוגמה
12/08/2017 | 06:49
8
120
לאוכל שנראה לך בטוח לתת לה לא טחון ושתלעס עם החינכייים?
אנחנו גם חצי בייבילד ;)
לצפיה ב-'בטטה, אבוקדו, בננה, אפרסק רך חצוי ל 2'
בטטה, אבוקדו, בננה, אפרסק רך חצוי ל 2
12/08/2017 | 09:58
4
114
שזיף חצוי, אבטיח...
קציצות רכות מבוססות בשר הודו ובטטה או ירקות אחרים.
לביבות רכות.

אורז או פתיתים אפשר למעוך לגושים ולתת להם ככה.

חתיכת לחם גדולה כדי שימצצו...

יש הרבה דברים שיכולים להיות רכים מספיק לתת ביס וללעוס.

האמת היא שהחניכיים שלהם מאוד חזקות בסה"כ כי מתחתם יש שיניים (נתת לו פעם אצבע והוא נשך?).
זה הכל עניין של גיל.

אני בגילאים צעירים מתחילה עם טחון ולאט לאט עוברת לתת להחזיק לבד כל מה שאפשר עד שמגיעים ממש לאוכל אצבעות (לא ממש בייבי לד).

לצפיה ב-'היא בת חמישה חודשים'
היא בת חמישה חודשים
12/08/2017 | 10:36
3
102
אני לא בטוחה שהיא תצליח להתמודד עם כל הדברים האלה... מצד אחד רוצה לאפשר לה להתנסות מצד שני חוששת שאולי תנסה לבלוע חתיכה גדולה והיא עלולה להחנק... 
בינתיים טוחנת או מועכת עם מזלג וחושבת מה היא כן יכולה להחזיק ביד כי מאוד מתעניינת כשאנחנו אוכלים ולפעמים היא לא צרכה בדיוק לאכול או שלא וינצ'י לה והייתי רוצה להיות מסוגלת לתת לה משהו ביד ללא דאגה... אז נראה לי שמהרשימה הזאת רק בטטה ואולי בננה תעבוד
לצפיה ב-'בייבי לד כהלכתו מתחילים מגיל 6 חודשים ובתנאים מאוד מסויימים'
בייבי לד כהלכתו מתחילים מגיל 6 חודשים ובתנאים מאוד מסויימים
12/08/2017 | 12:17
2
103
אין ציפיה שבגיל 5 חודשים תוכל לאכול את כל הדברים האלה.
היא גם אמורה להיות רק בשלב הטעימות ולטעום כפית שתיים.
דווקא לתת למצוץ פירות רכים (כשאת עוזרת לתפוס) זו אופציה בלי קשר אבל היא קודם צריכה לשבת יציב בלי לנזול לצדדים ולהחזיק טוב ראש וצואר ולהראות כאילו לועסת כשאתם אוכלים (כאילו מתגרה מהאוכל שלכם ומחקה אתכם).

לצפיה ב-'זה ברור לי, כנראה הייתי לא מובנת'
זה ברור לי, כנראה הייתי לא מובנת
12/08/2017 | 19:45
1
74
רציתי לדעת מה מראה מתאים בגיל חמישה חודשים להחזיק ביד :) 

בכל מקרה טעימות של צכפית-שתיים התחלנו לפני חודש. הילדה מאוד מתעניינת כשאנחנו אוכלים (נניח הלכנו למסעדה והיא יושבת לידנו היא ממש מסתכלת מתעניינת ורוצה) היא יושבת יציב בזוית של 45 מעלות ועושה תנועות יפות עם הפה והלשון (ברור שעדיין דוחקת עם הלשון אוכל הצידה אבל חלק ניכר גם נבלע :) )
וחשבתי שאני לא יודעת מה לתת לה בלי לדאוג שלא מתאים לה... פעם אחרונה נתתי לה את החלק הנוזלי של העגבנייה אבל זה לא משהו שאפשר לתת לה ללעוס לבד כי זה לא רך מספיק... 

אנסה במקרה הצורך אנסה בננה ואולי אפילו בטטה מאודה ואראה איך היא מסתדרת.

אם היא מאוד בעניין עדיין מחכים לגיל חמי שנה על מנת להעלות כמויות?
לצפיה ב-'כן. רק בחצי שנה מעלים כמויות'
כן. רק בחצי שנה מעלים כמויות
13/08/2017 | 08:20
53
וגם אז לא מתחילים ארוחה שלמה בבת אחת כדי לא ליצור עומס על מערכת העיכול (ואז תהיינה עצירויות  או גזים)...
לצפיה ב-'מה ש imaden אמרה וגם:'
מה ש imaden אמרה וגם:
12/08/2017 | 20:58
2
79
קציצות ירק, פשטידות, פסטה, סלמון בתנור, ירקות בתנור, פלחי עגבניה או מקלות מלפפון (היא יורקת את הקליפות) - כמעט הכל, בעצם, חוץ מירקות קשים.
לצפיה ב-'תיזהרי עם מלפפון לא מקולף'
תיזהרי עם מלפפון לא מקולף
13/08/2017 | 08:33
1
81
הסיכון בקליפות הוא שידבקו לחיך וימצאו את דרכן לסתום את קנה הנשימה (שהוא פצפון בגיל הזה).
זה גם הסיכון בלתת חתיכת לחם למצוץ.
לצפיה ב-'היא מוצצת את הזרעים וזורקת את החלק הקשה'
היא מוצצת את הזרעים וזורקת את החלק הקשה
13/08/2017 | 14:11
15
לצפיה ב-'משחזרת מהעבר הרחוק'
משחזרת מהעבר הרחוק
12/08/2017 | 13:23
96
התחלתי בגיל חצי שנה
ירקות: קישואים, גזר
אידיתי בכלי במבוק (תפוחים ואגסים מאודים )
קניתי: כלי במבוק, תבנית קרח בצורת מקלות/אצבעות, סינרים
מחית מוכנה - יצא לי לתת בעיקר רסק תפוחים.
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
12/08/2017 | 14:18
79
התלחנו טעימות בגיל 4.5 חודשים.
קנינו סלסלת אידוי של איקאה, כפיות פלסטיק רכות וסינר.
לא קניתי מכשיר אידוי/טוחן. השתמשתי במוט סטיק שהיה לי בבית. אם זה טוב מספיק לטחון מרק בשבילנו זה מספיק טוב לרבע בטטה...
התחלנו מבטטה והמשכנו לגל מה שהיה אפשר לאדות ולרסק או למעוך (גזר, תפוח אדמה, קישוא, דלעת, תפוח עץ, אגס, בננב, אבוקדו..).
מחיות מוכנות זה פתרון מבחינתי רק כשיוצאים מהבית להרבה שעות ואי אפזר לקחת מחית ביתית ורק בשלב שזה כבר ארוחה ממש. בשלב הטעימות אם לא הייתי בבית או לא הסתדר אז דילגתי באותו יום או שדחיתי לשעה אחרת.
לצפיה ב-'עונה:)'
עונה:)
12/08/2017 | 21:31
75

באיזה גיל התחלתם טעימות?5.5 חודשים
עם אילו ירקות התחלתם?התחלנו מבטטה יומיים ועברנו לגזר יומיים נוספים - אחרי שעברו בשלום התחלנו עם פירות - תפוח מאודה/בננה לאחר מכן עברתי לשילובים - גזר קישוא בטטה/תפוח אגס...לא עשיתי טעימות לכל ירק פרי בנפרד אלא הוספתי לירקות/פירות הראשונים שנוסו ועברו בסדר...(מאחר ולדעתי ישנם ירקות כמו קישוא שלבדם הם פחות אהובים על ילדים)
האם קניתם מכשיר אידוי/טוחן לטעימות או משתמשים במה שיש בבית? קניתי מעבד מזון שאיני מרוצה ממנו...קצת גדול...
אילו דברים קניתם לקראת הטעימות? סינר
מחית פירות/ירקות מוכנה- בעד או נגד? בעד כעיקרון...אחרי מספר חודשים - בסופי שבוע שלא נמצאים בבית מביאה איתנו לעיתים מנת פירות של מטרנה...נוח...
טיפים - אצלי לא זרמו בהתחלה בכלל...הגדול סרב למחיות עד שעברנו לאוכל אמיתי ...הקטנה עם כניסתה לגן (שבועיים אחרי הטעימות) זרמנית מצויינת ואוכלת ממש יפה...מציעה לזרום עם הקטנים, לא להילחץ אם לא מעוניינים...לתת להם לנסות...

לצפיה ב-'טעימות'
טעימות
14/08/2017 | 20:18
74
לעינב בזמני נתתי טעימות לפי הספר והיא התלהבה נורא ובמהירות התחילה מנותץ שלמות. ליואב לקח מלא זמן, בהתחלה סירב כמעט לכל הירקות, מרק התחיל לאכול די מאוחר עד שהתרגל.
אז ליואבי נתתי טעימות של ירקות כמו בטטה, תפוח אדמה, קישוא הוא לא אהב אז הורדתי, כנ"ל דלעת. התחלתי מרק עם עוף או הודו או שניהם. הוא לא אהב בלי תיבול והוספתי תיבול (ילד שני). בעיקר של שמיר, פטרוזיליה, מלח קצת, כוזברה, ואז הוא אכל את המרק.
קניתי מוט טחינה של בראון שהיה קנייה מעולה - יש לו מוט מתכת לבשר ויש לו מוט קטן מאוד מפלסטיק שנכנס לתוך בקבוק! לא שהכנסתי, אבל מגניב. משתמשת במוט הקטן לפירות ובגדול למרק.
יש לי שושנת אידוי, אידיתי בה לפעמים תפוח ואגס אבל לרוב לא היה לי חשק ועשיתי כבר בבישול.
העפתי לזבל את המוט הישן והחבוט בן 6 שנים שהיה לי.
מחית פירות מוכנה אני משתמשת המון. ממש המון. לצערי אין לי לפעמים זמן או כוח או כשיוצאים. מוסיפה שקדייה או טחינה וזהו. קונה בסטוקים שיהיה, תקופה ארוכה בהתחלה הוא סירב לפירות טחונים טריים והסכים רק לגרבר אז זה מה שנתתי (מותג פרינוק יבוא מצכיה).
היה לי גם קטע די ארוך שהוא הסכים רק למרק עוף צח. בלי שום ירקות רק את המים. ונתתי לו את המים כפית אחרי כפית, זה היה אחרי שהוא היה חולה מאוד ומאושפז והמרק עזר לו להתחיל לאכול מאפס.
לצפיה ב-'נסיעה עם תינוקת מה חשוב לא לשכוח בבית?'
נסיעה עם תינוקת מה חשוב לא לשכוח בבית?
09/08/2017 | 18:12
5
64
לצפיה ב-'תלוי בת כמה ולאן נוסעים'
תלוי בת כמה ולאן נוסעים
10/08/2017 | 15:25
79
ומה חשוב לך ולה....

ככלל רצוי שיהיה חיתולים
שמיכה עם ריח מהבית רצוי
בובה שאוהבת אם יש
כמה צעצועים
מוצצים אם לוקחת
בקבוקים ומים מורתחים אם צריך (ושם לחדש את זה)
נישנוש לנסיעה
דברים שנרדמת איתם
חיתולים
מגבונים
סבון תינוקות
חיתולי בד
סינר הנקה
נובימול לכל מקרה
שמיכת פעילות אם יש ורוצים
מזרן אם במקום אין לול רגיל אלא לול קמפינג (ממש ממש לא נוח)
כפיות קטנות אם כבר אוכלת (וגרברים אם אין אוכל טחון במקום).

לצפיה ב-'כמה זמן נסיעה? האם חוזרים הבייתה?'
כמה זמן נסיעה? האם חוזרים הבייתה?
11/08/2017 | 03:36
3
76
אני תמיד מוודאת שיש לי איזה 2-3 צעצועים בשלוף /קשת משחקים לכיסא בטיחות.
כמו כן- בגדים להחלפה, חיתולים, מגבונים, משחה.
שמיכה דקה, מוצצים אם משתמשים והרבה סבלנות
לצפיה ב-'נוספים לאילת לארבעה ימים'
נוספים לאילת לארבעה ימים
11/08/2017 | 20:14
2
90
נסיעה של 4-5 שעות שעם תינוקת בטח תהיה 6-7
לצפיה ב-'אוקיי, טיפים'
אוקיי, טיפים
14/08/2017 | 20:21
1
75
א. לטוס. לא לנסוע בשום אופן כזו נסיעה עם תינוק/ת.
ב. לקחת את כל הבית.
זהו....
לצפיה ב-'חחחחח '
חחחחח
14/08/2017 | 20:59
12
לצפיה ב-'בן שנה וחצי- זקוקה להכוונה'
בן שנה וחצי- זקוקה להכוונה
08/08/2017 | 21:12
9
212
אנחנו הורים לילד ראשון- בן שנה וחמישה חודשים. הוא עדיין לא הולך (טונוס שרירים נמוך), עדיין נרדם על הידיים, לא ישן לילה רצוף, כמעט ולא משחק לבדו, בוכה בכל עת שנשאר לרגע לבדו בחדר.. מרגיש לי שיש לו סף תסכול מאוד נמוך- אם לא מצליח לבנות מגדל (כי בחר בחלק הלא נכון) מתרגז, בוכה וזורק את כל החלקים ברחבי החדר. אינו נאות ללמוד משחקים חדשים, מתחיל לבכות מהר אם אינו מצליח... הוא בפעוטון מגיל חצי שנה. התגובות שלו שם יותר מתונות (ושם הוא גם נרדם לבדו) אך הוא חוטף לילדים את המשחקים שהם מחזיקים.. בכלל נראה כי הוא מעוניין בכל דבר שמישהו אחר אוחז בו, ואם לא מקבל אותו, מיד מתחיל לבכות.
ברור לי שאנחנו כהורים בפעם הראשונה פיתחנו אצלו הרגלים לא טובים. מרגישה מאוד מתוסכלת... מוצאת את עצמי חוששת מאוד מהעתיד.. שאגדל ילד עם הפרעת התנהגות, ילד שלא ידע להתמודד, אולי ילד שיתרחקו ממנו.. ברור לי שהחרדה שלי לא מועילה, אך מתקשה להימנע מכך.
לא יודעת כיצד עליי להגיב.. ברור לי שאם הוא מתנהג באופן שנראה לי מסוכן או לא נכון אז עליי להפסיקו (בלי כעס), אך אז הוא מתחיל לבכות בהיסטריה, זוחל אליי ורוצה שארימו בידים. נסיונות להסיח את דעתו עולים בתוהו. מה עליי לעשות? אין לי בעיה עם הבכי, אך מה עושה עם זה שנמצד אליי פיזית ורוצה ידיים, להתעלם? חוששת שיחווה דחייה. מאידך, אני לא ממלאה את תפקידי כאימא אם נותנת לו להמשיך להתנהג כך...
מרגישה שאין לי כלים להתמודד. רוצה ללכת להדרכת הורים (בן זוגי פחות בעד, אך לא אכפת לי ללכת לבד) אך מבחינה כלכלית הדבר כבד עלינו... סליחה על האורך. מיואשת..
לצפיה ב-'מנסה לענות על חלק'
מנסה לענות על חלק
09/08/2017 | 10:31
4
128
ממה שאני יודעת מילד בן שנה וחצי אין יותר מדי ציפייה שיוכל לשחק לבד. בגיל הזה הם לרוב רוצים שישבו איתם וצריכים הכוונה ותיווך כדי לשחק, בעיקר במשחקים הדורשים התאמה, תכנון וכו (כמו בניית מגדל, התאם צורה וכו..).
להישאר לבד בחדר היא לדעתי ציפייה לא לגיטימית. הוא קטן מדי בשביל זה גם מבחינה בטיחותית.
יחד עם זאת, יכול להיות שיש לו רף תסכול נמוך ודברים רבים נחווים אצלו כטרגדיה וסיבה לבכי היסטרי.
אם זו תחושתכם, שווה להתייעץ עם רופא הילדים שלכם לגבי הפנייה להתפתחות הילד. שם יוכלו לאבחן אותו ובמידת הצורך להפנות אתכם להדרכת הורים דרך סל הבריאות או דרך התכניות המשלימות (אם יש לכם) בעלות מופחתת.

לגבי להרים- לנו בהדרכת הורים עבור ילד בן 4 אמרו שחשוב לנחם ולעזור להירגע גם להציע חיבוק, ליטוף.. ובמקביל לשקף מילולית את התסכול ולתת לו מקום לגיטימי: "אני מבינה שאתה עצוב/כועס כי המגדל לא הצליח/הצעצוע שרצית עכשיו לא פנוי. זה בסדר לבכות כשעצובים/כועסים." ואז להציע עזרה להירגע ולמצוא פעילות אחרת. טני מניחה שאתם כלים עובדים עם ילדים קטנים יותר בהתאמת ההסברים לגיל וליכולת ההבנה.

האם אתם מטןפלים בגלל הטונוס?
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
09/08/2017 | 11:13
3
107
תודה על התשובה!
אין לי ציפיה שישאר לבד בחדר- התכוונתי שהוא על שטיח הפעילות שלו בסלון, למשל, ואני הולכת לחצי דקה לחדר להביא משהו. או אפילו שזה רק שנינו בבית ואני רוצה רגע להתפנות בשירותים- בכי היסטרי. הוא פשוט זוחל עד אליי לשירותים ובוכה- ואני עם דלת פתוחה... 
פנינו להתפתחות הילד וקיבלנו רק פיזיותרפיה וגם את זה הפסיקו- לדעתה אין לו בעיה (מלבד הטונוס, שהוא מולד) והוא פשוט בקצב שלו..
אני מאוד מנסה להסיח את דעתו, להסביר לו, לנחם.. מרגישה שנכשלת. הוא לא נותן לי לגזור לו ציפורניים (נלחם איתי ברמה כזו שאני חוששת לפצוע אותו אז מניחה לו) אז הוא שורט את עצמו ואותנו, לא פותח את הפה ונותן לי לתת לו טיפות ברזל- אז לא פעם שופך הכול, מסרב לאכול אז, בבית, בעיקר ניזון מבקבוק (בגן היא אומרת שאוכל מאוד יפה).. והבכי... פשוט הרבה. ולא כי כואב או כי רוצה תשומת לב (כי אני כל הזמן איתו, על השטיח, על הידיים..), פשוט כי לא קיבל מה שרצה- למשל את המחשב שלי או הפלאפון או כוס זכוכית וכו׳..
אגב, גם הפיזתרפיסטית, לדעתי, ויתרה על הטיפול בו כי פשוט בכה בהיסטריה לאורך כל המפגשים ולא איפשר לה לגעת בו..
חשוב לי לציין, שהוא גם ילד מקסים!!!! וחייכן, מחבק ונותן נשיקות וצוחק... כל עוד הוא מרוצה ובשליטה:) הוא כמובן האוצר האישי שלי ואין דבר יקר לי יותר ממנו!!!
מתנצלת שאני חופרת, פשוט מרגישה צורך להוציא. 
לצפיה ב-'שווה לדבר עם הרופא ילדים'
שווה לדבר עם הרופא ילדים
09/08/2017 | 15:35
88
יכול להיות שזה עוד מוקדם אבל אם לא הוא יוכל להפנות אותך לאבחון ייעודי בהתפתחות הילד או להדרכת הורים במסגרת שירותי בריאות הנפש שבסל הבריאות.

ולגבי ציפורניים - זה אישו אצל הרבה ילדים ושווה למצוא משהו שיעסיק אותו בזמן שאת גוזרת לו (תכנית קצרה בטלוויזיה, דפדוף בתמונות בפלאפון שלך). בנוסף, גזירה אחרי אמבטיה היא קלה יותר.
לצפיה ב-'לא ברור מדוע הופסקה הפיזיותרפיה'
לא ברור מדוע הופסקה הפיזיותרפיה
11/08/2017 | 19:07
1
77
ילד שמאחר בהליכה ויודעים שיש לו טונוס נמוך הוא קנדידט מצויין לפיזיותרפיה. אני מניחה שזה גם לא המיילסטון הראשון שהוא לא עומד בו, בוודאי היו/יש עיכובים נוספים. אם הפיזיותרפיסטית לא ידעה לגשת אליו, לא מפסיקים טיפול אלא מחליפים תרפיסטית. 
ילד בגילו גם לא צריך לקבל קלוריות בעיקר מבקבוק. 
אני מציעה שתקבעי תור אצל הרופא, ותתעקשי על בדיקות והפניות. לא להזניח. 

לצפיה ב-'מסכימה עם דנה בהכול'
מסכימה עם דנה בהכול
14/08/2017 | 20:25
11
לצפיה ב-'אני נגד להתעלם אבל גם לא חייבים להרים כל הזמן'
אני נגד להתעלם אבל גם לא חייבים להרים כל הזמן
09/08/2017 | 15:22
126
אפשר לדבר אליו, לומר לו מה את עושה. גם אם הוא בוכה -לא להתרגש מזה. להכיל את הרגשות שלו במיוחד שהוא לא יודע להביע אותם מילולית, לתמלל את מה שהוא מרגיש ולנסות להסב את תשומת הלב. לא עזר- להרים ולהוריד אחרי כמה דקות.

לא לפחד מהבכי- זו פשוט הדרך שלו להביע את עצמו. לגבי הידיים- לא חובה בעיני תמיד להרים בגיל הזה. אם מתאים לך- תרימי, אם לא- תדברי אליו, תנסי להסב את תשומת הלב שלו.

זה שאת מציבה לו גבולות זה מתוך אהבה אליו-זה לא אומר שאת נגדו או שהוא לא יאהב אותך בגלל זה וגם אם הוא יכעס ויהיה מתוסכל- זה בסדר. מותר לו
לצפיה ב-'מוכר מאוד'
מוכר מאוד
19/08/2017 | 16:23
2
24
רק מתוך מה שאת מתארת - זה בכלל לא נשמע כמו "בעיה", לא אצל הילד ולא אצלכם ההורים. יש לנו נטייה לקחת על עצמינו הרבה אשמה.. אולי אנחנו עושים משהו לא בסדר... פשוט נשמע שהוא ילד רגיש וזה הכל. נכון זה לא פשוט כי העוצמות של ילד רגיש הן הרבה יותר גבוהות, הרבה יותר ממושכות, הרבה יותר תסכול, הרבה יותר בכי וזה עוד יותר מתסכל לראות את הילד הרגיש לעומת ילדים אחרים כי אז מתקבלת איזושהי מחשבה שהילד שלי לא בסדר.
הוא זקוק לזמן שלו ולקצב שלו, תני בו אמון - גם לזה הוא זקוק נשמע לי שאתם הורים מקסימים, מכילים, מסורים ואכפתיים מאוד ושאתם יודעים היטב מה לעשות ואיך לגשת אליו , גם אם אתם מעט חסרי בטחון באופן טבעי. זהו ילדכם הראשון והוא עדיין קטנצ'יק.

הוא רוצה הרבה ידיים וקרבה פיסית (שבא לידי ביטוי גם בקושי לישון לילה רצוף ולהרדם על הידיים, בקושי לשחק או להיות לבד ואני מניחה שיש עוד דברים שאתם חווים שקשורים לזה) כי זה צורך רגשי בסיסי כמענה אצלו לתחושת בטחון ממך. עם הזמן וככל שאת מספקת לו את הצורך הזה את תוכלי להרגיש שהוא חש בטחון בך שיש לו מקום אצלך בכל פעם שקשה לו או שצריך להרגיש אותך. לפעמים זה דורש מאיתנו הרבה כוחות נפש למלא את הצורך הרגשי הזה של קרבה פיסית, אבל זה משתלם ממליצה גם על מנשא, לי זה עזר מאוד גם בתוך הבית.
את תראי שהדברים ישתפרו עם הזמן
מאחלת לכם בהצלחה גדולה והקשבה נכונה עבורכם

לצפיה ב-'תודה לך אורים כהורים'
תודה לך אורים כהורים
19/08/2017 | 16:55
1
22
תודה רבה!!! את מקסימה :)
שבוע שעבר הסתיים הגן וחששתי מאוד מימים שלמים יחד בבית, ופתאום לא בא לי שיסתיים :) כבר רואה שינוי.. כמובן עדיין מתעורר בלילה, זורק אוכל וכדומה, אבל נותן לי לעזוב את החדר לכמה דקות מבלי לבכות או מאפשר לי לשבת קרוב והוא משחק לבדו..
את מאוד צודקת לגבי ההשוואה לילדים אחרים בני גילו.. באמת מאמינה שהוא בקצב שלו ו"הפניקה" הזו שלי תתגלה כמיותרת.
באמת מעריכה את התגובה המעודדת והחמה שלך. תודה רבה!  
לצפיה ב-' איזה יופי!'
איזה יופי!
19/08/2017 | 17:06
14
הרבה פעמים זה מה שהחופש עושה הילדים מקבלים "בחזרה" אמא ואבא ובית וזה יוצר שקט ורוגע אצל הילד. שימשיך כך!
לצפיה ב-'שינה בת תשעה חודשים'
שינה בת תשעה חודשים
10/08/2017 | 16:12
3
126
פיצית הקטנה נמצאת בגן מקסים שממנו היא חוזרת עייפה. השנ"צ מתחיל סביב 12...כך שגם אם ישנה שעתיים עדיין סביב 18:30 היא מתחילה את שנת הלילה שלה (אחרי בקבוק...מקלחת..טקס שינה...).
היא מתעוררת סביב 5:15 מדי יום עם קקי עצום...(אולי גם בגלל שעת ההשכבה מתעוררת מוקדם...) בימים האחרונים ניסיתי לשטוף אותה (מדובר ב"קקי גב"..שדורש החלפת בגדים ושטיפה...לתת בוקבוק ואז היא חוזרת לישון עד 07:00 - שלי זה נחמד...
אבל נוצר מצב שכביכול היא אוכלת במהלך השינה (סביב 5:30)...מגיל חודש היא לא מתעוררת לאכול...בעבר פשוט התחלנו את היום ב5:30 (פחות נחמד),
אני חוששת שלא יוצרת לה הרגל רע של אכילה בלילה...
אשמח לשמוע דיעות ותובנות:)
לצפיה ב-'ניסיתם לדחות את הבקבוק בבוקר?'
ניסיתם לדחות את הבקבוק בבוקר?
11/08/2017 | 03:32
1
65
אולי לתת מוצץ יעזור. מתי בעצם הארוחה האחרונה שלה לפני השינה?
לצפיה ב-'ארוחה אחרונה לפני השינה סביב 18:00 - 18:15'
ארוחה אחרונה לפני השינה סביב 18:00 - 18:15
11/08/2017 | 08:41
65
לדחות את בקבוק הבוקר/מוצץ לא עוזר...נראה שהיא רעבה ...
לצפיה ב-'לי נראה שאחרי 11 שעות בלי אוכל היא פשוט רעבה'
לי נראה שאחרי 11 שעות בלי אוכל היא פשוט רעבה
11/08/2017 | 10:18
71
נראה לי די לגיטימי ואם אתם לא מצליחים לדחות לה את הבקבוק ולהחזיר לישון בלעדיו לא הייתי מתעקשת.
אולי זה הסתדר אם או כשתפסיק עם הקקי בחמש בבוקר ואז לא תוציאו להחליף לה ותחזירו אותה ויהיה קל יותר להתנהל כאילו עוד לילה ולנסות להחזיר לישון בלי בקבוק
לצפיה ב-'אולי מישהי צריכה ?'
אולי מישהי צריכה ?
10/08/2017 | 12:48
1
180
יש לנו קופסה מטרנה מהדרין שלב 1 סגורה לחלוטין ולא נעשה בה כל שימוש !! נקנתה בטעות ברגע של חוסר תשומת לב בניו פארם, והם לא היו מוכנים להחליף לנו לשלב אחר, למרות שהקופסה נקנתה חצי שעה קודם לכן, וזה עניין מכעיס ומעצבן מאוד בפני עצמו. 
אני מוכנה למסור / לתרום למי שצריך. איסוף מהוד השרון/כפר סבא. אם מישהי רוצה, אשמח שתפנה אליי בפרטי.
לצפיה ב-'מקסימה את!'
מקסימה את!
11/08/2017 | 03:41
85
מצד אחד- באסה שלא החליפו ומצד שני- מובן בהחלט במיוחד כשמדובר במזון של תינוקות והם לא יודעים איפה ואיך אוחסן.
לצפיה ב-'עד איזה גיל הרתחתם בקבוקים?'
עד איזה גיל הרתחתם בקבוקים?
09/08/2017 | 18:28
6
105
חצי שנה או שנה?
לצפיה ב-'את מתכוונת לסטרליזציה של בקבוקים?'
את מתכוונת לסטרליזציה של בקבוקים?
09/08/2017 | 19:27
1
94
או להרתחת מים?
לצפיה ב-'סטריליזציה'
סטריליזציה
09/08/2017 | 20:04
30
לצפיה ב-'שנה, ממשיכה להרתיח'
שנה, ממשיכה להרתיח
09/08/2017 | 21:03
107
כי יש לנו נטייה להשאיר בקבוקים משומשים בלי לשטוף אותם
את המים אנחנו כבר לא טורחים להרתיח.
לצפיה ב-'4 חודשים'
4 חודשים
10/08/2017 | 08:29
90
בערך מהשלב שהתחיל לשלוח ידיים ולהכניס כל דבר שמצא לפה, כולל ללקק בהנאה את הגדול שלנו על כל הג'יפה שהביא מהגן ויתרנו.
מים אנחנו עדיין מרתיחים ואני מניחה שנרתיח עד גיל שנה.
מה שכן, אנחנו שוטפים את הבקבוקים במים חמים וסבון ובקבוק משומש שלא נשטף מיד הולך למקרר לחכות עד השטיפה.
לצפיה ב-'4-5 חודשים'
4-5 חודשים
10/08/2017 | 15:21
78
ואז פשוט ישר כשמסיימים שטפתי בסבון ומים ושמתי מים רותחים בפנים והשארתי כמה דקות כך.
לצפיה ב-'אני מתכננת בגדול עד גיל שנה-שנה וחצי '
אני מתכננת בגדול עד גיל שנה-שנה וחצי
11/08/2017 | 03:37
109
או יותר נכון-עד שניפטר מהבקבוקים לגמרי ונעבור לארוחות רגילות.
לא יודעת מתי זה יהיה אבל מניחה שסביב שנה וחצי.

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

צ'יק צ'ק ג'וק - חברת הדברה
צ'יק צ'ק ג'וק
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה