לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4542445,424 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

נולד.ה לכם תינוק.ת חדש.ה? 
זה המקום בשבילכם!!
אנחנו כאן כדי לדבר על כל מה שמעניין הורים לתינוקות: 
חיתולים, משחות, הנקות, תמ"ל, שינה (או חוסר בשינה), גזים, טעימות, בכי, איך להיות הורים ולהישאר בני אדם... 
מקבלים באהבה ובלי ביקורת את כל השאלות וכל הקיטורים, ומנסים ביחד ללמוד מנסיון, להתמודד עם בעיות, להחליף חוויות וגם להשוויץ קצת בגוזלים שלנו ... 

מנהלת הפורום: פיצי ופיצית היא אמא לתאומים, יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

נולד.ה לכם תינוק.ת חדש.ה? 
זה המקום בשבילכם!!
אנחנו כאן כדי לדבר על כל מה שמעניין הורים לתינוקות: 
חיתולים, משחות, הנקות, תמ"ל, שינה (או חוסר בשינה), גזים, טעימות, בכי, איך להיות הורים ולהישאר בני אדם... 
מקבלים באהבה ובלי ביקורת את כל השאלות וכל הקיטורים, ומנסים ביחד ללמוד מנסיון, להתמודד עם בעיות, להחליף חוויות וגם להשוויץ קצת בגוזלים שלנו ... 

מנהלת הפורום: פיצי ופיצית היא אמא לתאומים, יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'טאבלט וכו' - האמת'
טאבלט וכו' - האמת
03/04/2018 | 16:05
6
157
הבת שלי בת שנה וסופר פעלתנית.
כמובן שניסינו להימנע מחשיפה לסרטונים בטלפון/טאבלט כפי שממליצים (ואפילו הצלחנו) אבל לאחרונה זה נעשה יותר קשה - גם כי לפעמים אנחנו חייבים את החמש דקות האלה לנוח (זה הזמן היחיד שהיא נשארת במקום אחד) וגם כי עכשיו היא רואה את הטלפון ותובעת (בעצבים) לראות את הקליפים שלה (כמו נרקומן בקריז) ולא תמיד מצליחים להסיח את דעתה עם משהו אחר.
אם להודות על האמת זה בעיקר מתוך עצלות/עייפות שלנו. אם היינו מתעקשים היינו יכולים להמשיך להימנע מזה...

אני כמובן חשה אשמה גדולה מאוד, גם אם זה רק כמה דקות ביום. ולמרות שזה תמיד לשבת בחיקנו ולצפות יחד וחס וחלילה לא ללא השגחה.

יודעת שממליצים להימנע לגמרי עד גיל שנתיים אבל אשמח לשמוע תכל'ס, מתי נשברתם/החלטתם לחשוף את הקטנטנים שלכם?

תודה!
לצפיה ב-'אני חשפתי אותה החל מגיל 10 חודשים בערך, אולי טיפה לפני'
אני חשפתי אותה החל מגיל 10 חודשים בערך, אולי טיפה לפני
03/04/2018 | 18:01
145
זה בעיקר משמש לי כאמצעי הרגעה ובד"כ היה רק שיר. עכשיו כשהיא כמעט בת שנה היא לא מסתפקת בשיר אחד וממש נכנסת להיסטריה אז משתדלת לא להראות לה אבל כשכן מראה בד"כ מראה מחרוזת שירים של כמה דקות או 2-3 שירים וזהו. לא יותר מ-10 דקות.

עכשיו כשטסנו- היא ראתה כמה סרטונים ברצף אבל השתדלתי לא מעבר ולהעסיק אותה בדברים אחרים.

אין ספק שזה לא הדבר הכי בריא בעולם, אבל המציאות של חיינו השתנתה וזה זמין ונוח אז מבחינתי לא סוף העולם אם מידי פעם מראים , במיוחד אם זה לא קבוע ולא תוקעים במשך שעות מול הטלויזיה. אצלי זה מבוקר מאוד ואם יודעת שהראיתי בבוקר- לא משנה מה אני לא אראה אחה"צ וגם אם היא מתעצבנת ובוכה שעה- זה לא יגרום לי להמשיך להראות לה עוד סרטונים, פשוט מציבה גבול ומשתמשת בזה כאמצעי להרגעה כשממש יש מצב בעייתי.
לצפיה ב-'חשוב להבין את מקור ההמלצות למניעה'
חשוב להבין את מקור ההמלצות למניעה
04/04/2018 | 01:04
131
מסכים לא גורמים להפרעות קשב, כפי שנהוג לחשוב. הבעיתיות היא בתכנים לא הולמים, ובזה שהילדים מבלים מול המסך במקום בזמן איכות עם ההורים \ משחק בחוץ וכו'.
אז קודם כל - את יכולה להרגיש פחות אשמה, אם מדובר בכמה דקות ולא ע"ח זמן איתכם, אין בזה רע. מודה שגם אצלנו מדובר בפתרון מעולה לרגעי התארגנות בבוקר \ הכנת ארוחת ערב.

ולגבי הגבלה - אני אומרת לה מראש שהיא תראה שיר אחד ודי (למשל) - ועומדת בזה. לפעמים יש בכי וצרחות - וזה בסדר, יהיו עוד הרבה דברים שאאסור עליה ולא ימצאו חן בעיניה. היום (1.8) היא כבר מבקשת מראש שיר אחד ודי
לצפיה ב-'אני חושבת שהתחלתי בערך בגיל 8 חודשים לראות איתו שיר או שניים'
אני חושבת שהתחלתי בערך בגיל 8 חודשים לראות איתו שיר או שניים
06/04/2018 | 21:32
79
תוך כדי שאני שרה לו ביחד ועושה את התנועות או מצביעה על חפצים ונוקבת בשמם.
בסביבות גיל שנה כבר ראינו 10-15 דקות של לולי לקט שירים. זה גם היה סף הריכוז שלו. לאט לאט זה עלה והיום בגיל 4 עומד על כשעה-שעה וחצי ביום בממוצע (יש ימים שלא רואה בכלל ויש ימים שקצת יותר) - לא מוצא חן בעיני, אבל מנסה שלא להרגיש יותר מידי אשמה על זה. הבעיה שאנחנו רואים בד"כ ביו-טיוב ואז האתר מציע כל מיני זבלים. השנאה שלי היא כל סרטוני היצירה למיניהם הלכאורה חינוכיים (כי זה מלמד צבעים), אבל זה מנוון את המוח לדעתי - הם פשוט יכולים לבהות בזה שעות. אז את זה רואים כמה דקות ולא יותר. על כל סרטוני הפלסטלינה של ספיידרמן ואלזה וכל השיט הזה הטלתי ווטו ואני לא מוכנה שיראה - הוא גם יודע שאנחנו לא רואים את זה.
אני מנסה לכוון לדברים שאני לחלוטין אוהבת כמו פרפר נחמד, הבית של פיסטוק, סמי הכבאי, פיטר הארנב, הדבורה מאיה, ספר הגונגל, פפה פיג וכו. ממש לא תמיד הולך ולצערי יש די הרבה קונג פו פנדה, זורו וכו.
לצפיה ב-'בגיל שנתיים וחצי בערך'
בגיל שנתיים וחצי בערך
08/04/2018 | 09:50
70
אנחנו נגד מסכים. ממש ממש נגד. אני שונאת את המבט המהופנט שנהיה לילדים שלי כשרואים טלוויזיה.
היום הם בני תיכף 5 ותיכף 3. מעולם לא נגעו בנייד שלי, מדי פעם אני מראה להם בעצמי סרטונים שלהם שצילמתי אותם, אבל רק 5 דקות בהמתנה לרופא או משהו.
בטלוויזיה - הגדול רואה בערך 45 דקות בשישי ובשבת ורק בזמן שהקטן ישן שנ"צ.
זה עניין של הרגל מאז שהם קטנים. הרי בעבר תינוקות יכלו להיות חסרי שקט באותה מידה שהם היום, וההורים מצאו דרכים אחרות להרגיע.
ולדעתי תינוק שלומד מגיל קטן להעסיק את עצמו עם ספר / לגו / המגירה של הסירים במטבח או כל דבר אחר, זה מתנה בשבילו.
אני ממש לא בכוונה לצאת מתנשאת, אני מודה שלפעמים דווקא רציתי להישבר ובעלי הוא העקשן מבינינו בקטע הזה של ההימנעות ממסכים. אבל זה משתלם בהמשך.
כשישבנו בטיסה של שעתיים עם הילדים, הופתענו שהיינו היחידים בערך ללא טאבלט במטוס. הגדול שלי "קרא" במשך שעה את החוברת המשעממת ששמים במטוס, הקטן שיחק עם החגורה / פתח וסגר את השולחן / קשקש איתנו... לא יודעת מה עשה, אבל הזמן עובר גם בלי זה.
לצפיה ב-'קצת אחרי גיל שנתיים'
קצת אחרי גיל שנתיים
08/04/2018 | 13:21
73
התחלנו עם שירים ולקראת גיל 3 עבר לתכניות ממש וגם קצת אפליקציות תואמות גיל באייפד.
עד היום אצלנו כעיקרון לא רואים טלוויזיה ולא משחקים באייפד באמצע השבוע אלא רק בסופשבוע.
מקבל בדרך כלל שעה טלוויזיה בשישי ושעה בשבת ובערך חצי שעה אייפד בכל אחד מהם. בחגים וחופשות אנחנו משחררים קצת יותר.
הקטן שלנו בן שנה עוד לא רואה טלוויזיה חוץ מפה ושם אצל חברים של הגדול (לא תכניות מבחירה שלנו אבל לצערי יש לגדול כמה חברים שאוכלים ארוחת ערב מול הטלוויזיה).

אנחנו ממש עושים מאמץ שלא יתרגלו לשבת לבהות במסך ושזו לא תהיה ברירת המחדל שמשעמם להם. מעדיפים שישחקו במשחקים. יבקשו לרדת לגינה ליד הבית. נשים מוזיקה ונרקוד בסלון.
לצפיה ב-'העדיפות היא שהיא תקרא ירחונים פשוטים'
העדיפות היא שהיא תקרא ירחונים פשוטים
14/04/2018 | 19:23
44
היי, אני מלמדת את הילדים שלי להנות מהזמן הפנוי שלהם לפיתוח האישי.
ממליצה לך לקרוא את המאמר הזה
לצפיה ב-'ליל סדר- איך בסוף היה?'
ליל סדר- איך בסוף היה?
01/04/2018 | 09:31
3
92
אחרי שרשור הדאגות משבוע שעבר.. איך בסוף היה באמת? כמצופה או שהילדים/ההורים/הדודות הפתיעו?

אצלנו הילדים הפתיעו לטובה בסדר עצמו. הקטן ישב יפה כמעט שעה שזה הרבה יותר ממה שאפשר לצפות בגילו. הגדול לא רב עם בן דוד שלו ואף אחד לא בכה (הישג במונחים שלנו).
הסדר עצמו היה מחופף ומאכזב. בלי אווירת חג. אבל זה הרבה פעמים ככה במשפחה של החצי. מצד שני חזרנו מוקדם הביתה והרווחנו ערב זוגי בלי שצריך להתעסק בלהכין ארוחת ערב, כלים וכו..
לצפיה ב-'האמת שהקטנה הפתיעה לטובה '
האמת שהקטנה הפתיעה לטובה
03/04/2018 | 04:47
2
144
היינו במקום זר ולא מוכר עבורה והיא אומנם קצת נלחצה מאנשים והייתה בהלם מהשירים וכו' אבל הייתה ערה לגמרי ומבסוטית כל החלק שעד האוכל ואז כבר התחילה לאבד סבלנות אז הרדמתי עליי במנשא וכבר השארתי אותה עליי עד שיצאנו כי לא רציתי להעביר כמה פעמים כי מתעוררת בהעברות.

האמת שהסדר הזה שהיה עם אנשים שאני לא מכירה (חברה של אחותי וגדוד חברים שלהם) והיה ממש כיף גם כי הקטנה זרמה יחסית וגם כי עשו את זה עם חידונים וכל מיני אטרקציות נחמדות (לדוגמא בעשרת המכות- בכל מקרה קיבלו משהו (מיץ פטל קטן, צפרדע קופצת וכל מיני כאלה) ואפילו דאגו לקנות מתנות לאפיקומן לכל אחד מהילדים והקטנה קיבלה בובה של כלבלב
לצפיה ב-'איזה מתנה קבלו בשחין ? או כינים ? '
איזה מתנה קבלו בשחין ? או כינים ?
03/04/2018 | 13:23
1
23
לצפיה ב-'האמת לא זוכרת, זה היה בדיוק בשלב שהרדמתי את הקטנה במנשא'
האמת לא זוכרת, זה היה בדיוק בשלב שהרדמתי את הקטנה במנשא
03/04/2018 | 18:07
109
אז לא הייתי בפוקוס אבל אנסה לברר עם אחותי.
לצפיה ב-'ג'ט לג אצל תינוקות'
ג'ט לג אצל תינוקות
03/04/2018 | 04:56
2
143
נסענו לקליפורניה וחזרנו עם ג'ט לג נוראי לקטנה (כמעט בת שנה).
אשמח לטיפים איך להתמודד עם זה.
היום היא לאורך היום ניסתה לישון אבל התעוררה אחרי 10-20דקות ולא הצלחנו להרדים שוב בשום דרך. בסוף אחה"צ פשוט ניסינו להעביר למרות העייפות ולשחק איתה והרדמנו בשעה הרגילה אבל היא לא מפסיקה להתעורר (גם מנוזלת, השפרצתי לה עם ספריי סיילין וניקיתי את האף לפני שהרדמנו). 

כל היום הייתה מאוד לא רגועה.

אשמח לטיפים מנסיונכן
לצפיה ב-'רק סבלנות'
רק סבלנות
03/04/2018 | 14:35
1
76
תמשיכו כרגיל. כמה ימים יותר קשים וזה מסתדר.

אם היא קצת חולה ומנוזלת יכול להיות שזו הבעיה ולא הפרש השעות
לצפיה ב-'כן, מניחה שזה גם קשור לזה.'
כן, מניחה שזה גם קשור לזה.
03/04/2018 | 18:05
75
היא התעוררה מלא פעמים אתמול בתחילת הלילה אבל אז ישנה רצוף עד שש וחצי בבוקר (בד"כ מתעוררת ב-4 לבקבוק), אכלה בקבוק וחזרה לישון עד 9 בבוקר.

עכשיו 11 בבוקר והשכבתי אותה לפני רבע שעה לשינת בוקר גם כי יש לה פגישה של PT ולא רציתי שתהיה עצבנית ולהפתעתי נרדמה די מהר. מקווה שתחזור לשגרה.
לצפיה ב-'אחור בהרשמה למעון יום'
אחור בהרשמה למעון יום
03/04/2018 | 07:47
1
64
שלום לכולם
אם אחרנו להרשמה למעונות יום בפיקוח, זה אומר שפספסנו את השנה או שיש גם הרשמה מאוחרת?

תודה מראש
לצפיה ב-'כדאי לגשת ולברר במעון עצמו, אם עדיין נותרו מקומות.'
כדאי לגשת ולברר במעון עצמו, אם עדיין נותרו מקומות.
10/04/2018 | 08:24
9
לצפיה ב-'בייביקוק ומכשירים דומים'
בייביקוק ומכשירים דומים
31/03/2018 | 14:14
3
90
שלום לכולם. תאומות שלי בנות חמישה חודשים ואנחנו מתחילות שלב של טעימות. אני מתלבטת, האם לקנות את המכשיר בייביקוק, לכן כמה שאלות לאלה, שהשתמשו בו.
1.כמה זמן השתמשתם בו, זאת אומרת מרגע שהתחלתם טעימות ועד איזה גיל של הילדים?
2.אפשר להכין שם משהו חוץ מירקות?
3.הייתם ממליצים עליו עכשיו?
לצפיה ב-'אני חושבת שזה nice to have ואולי מקל בצורה מסוימת'
אני חושבת שזה nice to have ואולי מקל בצורה מסוימת
03/04/2018 | 04:49
1
72
אבל צריך לזכור שהשלב של המחיות והאידוי הוא די מהיר ברוב המקרים ולא יותר מחודש חודשיים. אני קניתי טוחן קטן שעשה את העבודה נהדר. די מהר הפסקתי לאדות את הפירות וירקות כי ידעתי שהיא פשוט תאכל ממה שאני מכינה בהמשך ושלא אאדה במיוחד.

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
03/04/2018 | 07:54
9
לצפיה ב-'בעיני מיותר'
בעיני מיותר
10/04/2018 | 22:47
26
שלב הטחונים והמאודים קצרצר ועדיף להשקיע במכשירים שיהיה להם שימוש גם אח"כ - בלנדר מוט, סלסלת אידוי, מיקרופליין (מגררת דקה וחדה מאוד שממש מרסקת פירות קשים).
אנחנו התחלנו מוצקים בשיטת בייבי לד, כך ששלב הטחונים והטרחה שהוא מביא איתו נחסכו מאיתנו.
לצפיה ב-'יש אלטרנטיבה לחיסון בטיפת חלב?'
יש אלטרנטיבה לחיסון בטיפת חלב?
31/03/2018 | 21:36
3
99
כלומר האם יש אפשרות לחסן מחוץ לטיפת חלב?
לצפיה ב-'חברה שלי חיסנה את הבת שלה אצל רופא הילדים שלה'
חברה שלי חיסנה את הבת שלה אצל רופא הילדים שלה
02/04/2018 | 14:52
1
90
נהיה לבת שלה זיהום איזורי מהמחט מאחד החיסונים של גיל חודשיים, ככל הנראה מהגיינה לקויה בזמן החיסון. מאז לא חזרה יותר לטיפת חלב.
הרופא שלה נתן לה מרשמים לחיסונים, היא הייתה קונה אותם בבית המרקחת וחוזרת אליו לחסן.
לצפיה ב-'אפשר לקבל פרטים על הרופא וקופ"ח?'
אפשר לקבל פרטים על הרופא וקופ"ח?
03/04/2018 | 13:05
12
לצפיה ב-'אותי חיסנו בזמנו אצל רופא הילדים'
אותי חיסנו בזמנו אצל רופא הילדים
03/04/2018 | 04:33
86
לא יודעת אם בגלל כושר השיכנוע המצויין של אמא שלי שנמאס להם היה להתווכח או כי זו באמת אפשרות קיימת. אני פשוט לא הסכמתי אצל האחיות והרופא היה עושה את זה מהר ולא כואב.

הכי טוב לשאול בקופת חולים.
לצפיה ב-'ירידת תיאבון'
ירידת תיאבון
27/03/2018 | 19:59
8
119
הבנות שלי בנות 4 חודשים כבר שבוע אוכלות פחות. הכל כאילו כרגיל אבל הכמות הסופית 20% פחות. קראתי שיש ירידה בגיל הזה אבל אשמח לשמוע עצות. הרופא שליד הבית מניסיון יזלזל ולא יבדוק ואני מתלבטת אם ליסוע במיוחד לרופא מומחה (זה מה שתאפשר לי הקופה עד שיסתיים הרבעון ואוכל לעבור רופא)
לצפיה ב-'בגיל 4 חודשים יש קפיצה התפתחותית'
בגיל 4 חודשים יש קפיצה התפתחותית
29/03/2018 | 21:39
6
74
שחלקה קשור להגברת העניין בסביבה וכתוצאה מכך לירידה בכמות האוכל.
מה שכדאי לעשות הוא בזמן הארוחות לנסות להפחית את הגירויים הסביבתיים - להאכיל במקום קבוע, מוכר ורגוע שיש בו כמה שפחות גירויים סביבתיים.
זה גם הגיל המתאים, אם עוד לא התחלתם, לסגל סדר יום קבוע וטקסים קבועים לפני שינה ולפני אוכל.
לצפיה ב-'איזה טקס לדוגמא לפני האוכל?'
איזה טקס לדוגמא לפני האוכל?
30/03/2018 | 09:25
5
16
לצפיה ב-'טקס לא חייב להיות משהו ארוך'
טקס לא חייב להיות משהו ארוך
01/04/2018 | 08:58
4
73
גם משפט קבוע שתגידי לפני, סינר או חיתול שתניחי מתחת לסנטר בזמן ההאכלה יכולים לשמש כטקס. המטרה של טקסים היא לאפשר לילד להתכונן למה שעתיד לקרות לו, ולא להיות מופתע.
ספציפית לשאלתך, לפני האוכל זה יכול להיות משהו בסגנון של: "אני הולכת להכין לך בקבוק ואז נאכל ארוחת בוקר", להכין בקבוק, לקחת אותה למקום קבוע שבו אוכלים (רצוי לא במרכז ההתרחשויות של הבית), להחזיק אותה בתנוחת האכלה, להניח לה טטרא מתחת לסנטר ולפני שאת נותנת את הבקבוק להגיד לה "בתיאבון מתוקה שלי".
ברגע שרצף מסויים של מילים / פעולות חוזר על עצמו באופן קבוע הוא הופך להיות טקס. וטקסים אצל ילדים נוטים "להרגיע" את המערכת - לאפשר להם לצפות את מה שעתיד לקרות בעוד רגע במקום להיות מופתעים...
טקס קבוע בנוסף למקום האכלה שבו יש פחות גירויים סביבתיים (למשל, לא הייתי מאכילה ליד חלון, או באמצע הסלון...) מאפשר לילדים בגיל הזה להיות מרוכזים יותר באוכל ולא במה שסביבם.
מה דעתך? נסי, ותעדכני.... ?
לצפיה ב-'עד עכשיו הן מבקשות לאכול'
עד עכשיו הן מבקשות לאכול
01/04/2018 | 13:37
3
58
ליזום האכלה בלי שיבקשו?
שמתי לב שבאמת התחילו לישון יותר בלילה, אבל לא פיצו בכמויות במשך היום. גם המשקל עלה והכמויות שהן אמורות לאכול עלו. הן אוכלות במשך היום כל שעתיים וחצי-שלוש, אבל לא מספיק בכל פעם. מיליון גרפסים באמצע. פעם היו אוכלות הרבה מעבר לכמות שהמשקל שלהן דרש. עכשיו נשארו באותה כמות וירדו.
לצפיה ב-'אני לא הייתי יוזמת האכלות נוספות'
אני לא הייתי יוזמת האכלות נוספות
08/04/2018 | 10:05
2
23
אלא כן משאירה את ההאכלה לפי דרישה. אבל הייתי משתדלת להקפיד על כל מה שכתבתי בהודעה הקודמת בעניין הטקסים והסביבה...

(*) אגב, מזמינה אותך לשאול גם בפורום תאומים ושלישיות - יש לנו שם כמה אמהות חדשות בדיוק כמוך...
לצפיה ב-'שיניתי סביבה'
שיניתי סביבה
15/04/2018 | 10:48
1
22
נראה שאוכלות יותר במנה, אבל הן ישנות המוןן ופשוט לא מספיקות להגיע לכמות.
אני מתלבטת אם להעיר אותן? לא עלו ככ טוב במדידה האחרונה
לצפיה ב-'אני לא הייתי מעירה מהשינה '
אני לא הייתי מעירה מהשינה
15/04/2018 | 11:25
11
אבל כן הייתי מתייעצת עם רופא כדי להבין את משמעות הירידה - למשל האם ירדו גם באחוזונים? ומה לדעתו כדאי לעשות.
לצפיה ב-'בריאות הילד'
בריאות הילד
14/04/2018 | 19:24
17
היי, קודם כל אני ממליצה כן ללכת לרופא ואם לא לרופא שליד הבית אז לרופא אחר.
בכל מקרה, אני ממליצה לך לקרוא את אחד מהמדריכים כאן, לי זה עזר מאוד.
לצפיה ב-'ליל הסדר ותינוקות'
ליל הסדר ותינוקות
24/03/2018 | 05:57
13
162
ליל הסדר הוא בד"כ לילה מאוד ארוך ועם תינוקות וילדים בכלל -זה ממש לא פשוט.
חשבתי שרגע לפני ליל הסדר זו הזדמנות טובה לעשות שרשור שבו נשתף איך אנחנו פועלים עם התינוקות בימים שצריך להישאר מאוחר מחוץ לבית? האם ואיך שומרים להם על השגרה.

מי שיש לו/ה טיפ בנושא- נשמח אם תשתפו.

חג שמח!
לצפיה ב-'מאז התינוקת'
מאז התינוקת
24/03/2018 | 12:07
2
148
אני מארחת אצלי (משפחה מצומצמת). כבד עלי פקקים, תיקים עם המון ציוד ושעות ארוכות מחוץ לבית. יותר פשוט שהכל זמין בבית ואפשר פשוט לקלח להשכיב לישון במיטה בשעה שהיא רגילה ואז להמשיך בארוחה...
יש לי גם קטע שעדיין לא התגברתי עליו (אולי כשתגדל), שאני ממש "מקדשת" את שנת הלילה שלה ולכן משתדלת לא לפגוע בשגרה שלה גם אם זה חג.

מנצלת כדי לשאול - מה אפשר לעשות עם קטנטנים סביב השנה במהלך חול המועד?
רוב הפעילויות שמפרסמים מיועדות לילדים גדולים יותר. אז איך אפשר לשעשע את הקטנים במהלך החופשה הארוכה מהגן? אשמח לרעיונות!
לצפיה ב-'כל הכבוד, אני גם מעדיפה לארח למרות שקשה לעשות את ההכנות '
כל הכבוד, אני גם מעדיפה לארח למרות שקשה לעשות את ההכנות
26/03/2018 | 05:34
1
123
לארוחה יחד עם הקטנה. קרה פעם אחת שבעלי לקח חופש במיוחד כדי להיות איתה או שלקחתי בייביסיטר כי היא לא מאפשרת יותר מידי להכין כשהיא באיזור חח.

לגבי פעילויות- הייתי לוקחת לגן חיות, ג'ימבורי, אפשר אולי מוזיאון (הבת שלי מאוד אוהבת מוזיאונים, אני שמה אותה במנשא ומסתובבת ככה ואז היא רואה וממש מתלהבת).
קחי בחשבון שהכל יהיה עמוס ומפוצץ.
לצפיה ב-'אפשר לארח בלי לטרוח יותר מדי על ההכנות'
אפשר לארח בלי לטרוח יותר מדי על ההכנות
27/03/2018 | 19:37
71
למשל אם מבקשים מכל אורח להביא מאכל כלשהו.
ואז נשאר רק לערוך את השולחן (ולנקות אח"כ).
לבשל עם תינוקת זה משהו שהצלחתי לעשות פעמים בודדות ביותר...
לצפיה ב-'זה סיוט.'
זה סיוט.
25/03/2018 | 12:01
1
130
האמת שלא היה ליל סדר אחד שהיה כיף, עם שני הילדים, כי תמיד יש תינוק והוא סובל והוא בוכה. הטיפ היחיד שלי זה למצוא להתארח במקום שיש בו חדר נפרד שקט כדי להשכיב בו לישון. אם יש רעש ואין לו שקט הוא בוכה בלי סוף.
לצפיה ב-'חח ליל הסדר בהגדרה לא כיף בעיני- ערב ארוך ומתיש'
חח ליל הסדר בהגדרה לא כיף בעיני- ערב ארוך ומתיש
26/03/2018 | 05:39
112
אצל ההורים שלי זה תמיד נגמר בעצבים ומריבות אז בכלל "כיף".

אנחנו האמת מתארחים אצל חברה של אחותי כך שגם אם יהיה חדר פנוי וזה- לא אשים אותה שם וגם כנראה נהיה עם טיולון שהיא לא מוכנה לישון בו (ניסיתי כבר פעמיים, לכן מתלבטת אם לקחת את הטיולון או את העגלה הרגילה), לפחות נהיה עם אוטו משלנו אז הכי הרבה נפרוש כשזה יהיה לה יותר מידי.
לצפיה ב-'אני לא מנסה לשמור על השגרה'
אני לא מנסה לשמור על השגרה
25/03/2018 | 21:50
2
128
לא עם תינוקות ולא עם ילדים. זה לילה מאד מיוחד לכולם, מקסימום יש לי תינוק קוטר בידיים (או אצל סבתא/דודה/קרוב תורן). אם הוא מאד אומלל לרוב אפשר להשכיב בחדר אחר.
לצפיה ב-'מצטרפת לאיןאריות'
מצטרפת לאיןאריות
25/03/2018 | 23:08
1
102
כל עוד זה פעם ב... ראש השנה, סוכות, פסח, חתונה של מישהו קרוב במיוחד - לא נורא בעיני.
לגבי הגדול - אני כן מנסה שישנוץ לפחות איזה שעה בימים כאלו, ככה שיוכל להנות יותר בערב.
לקטנה (בת שנתיים וקצת) מביאים עגלה, שמיכה, דובי ומקסימום נרדמת בעגלה. פעם היה נורא בעיני שהם צריכים לישון ברעש כ"כ חזק (בחתונה למשל), אבל זנחתי את רגשי האשמה. נראה שהם ישנים טוב ברעש מטורף, בדיוק כמו בשקט של החדר שלהם... 
לצפיה ב-'אשרייך! אצלי מעולם לא נרדמו לא בעגלה ולא באוטו.'
אשרייך! אצלי מעולם לא נרדמו לא בעגלה ולא באוטו.
26/03/2018 | 11:06
102
ברגע שאין את המיטה שלהם זה צרחות עד שהולכים הביתה.
לצפיה ב-'כמה טיפים:'
כמה טיפים:
26/03/2018 | 01:50
3
134
1. לזרום - זה ערב אחד של יציאה מהשגרה. אין טעם לקטר על זה בלי סוף (סליחה).
יותר מזה - נצלו את העובדה שהבית מלא בקרובי משפחה שיכולים להרים, להרדים ולהעסיק ולתת לכם לאכול אוכל חם, את תחושת החגיגיות שהקטנים חווים לראשונה ואת ההזדמנות להלביש בבגדים הורסים - ותהנו.
2. כשיש קטנטנים - מנשא בד. מאפשר לתינוק לנמנם ולהורים לאכול, וגם מרחיק דודות נדחפות שרוצות להשאיר סימני ליפסטיק על תינוק.
3. אם מדובר בבית של אנשים שמרגישים אצלם בנוח - לבוא עם ציוד אמבטיה בסיסי ופיג'מה ולפני היציאה הביתה כבר לקלח ולהעביר לפיג'מה, ככה אפשר לקחת אותם ישר למיטה אם נרדמים באוטו.
4. אם עומדת בפניכם נסיעה ארוכה - הרבה בגדים להחלפה, טטרות, מגבונים ושקיות (אמא לפצפונת מקיאה).
5. אם אתם מארחים או עוזרים בהכנות - סנג'רו קרובי משפחה לבייביסיטר. לפני שנה וחצי בישלתי ארוחת חג עם תינוקת בת 3 חודשים - אמא שלי והאחייניות שמרו עליה ואני בישלתי בנחת. כשהגיעו התקפי הגזים של הערב, המשכתי לבשל כשהיא עלי במנשא.
לצפיה ב-'אחלה טיפים! '
אחלה טיפים!
26/03/2018 | 05:40
26
לצפיה ב-'הבית מלא בקרובים שלא יודעים לטפל בתינוק'
הבית מלא בקרובים שלא יודעים לטפל בתינוק
26/03/2018 | 11:04
1
130
כשהם רק מתקרבים הוא מתחיל אוטומטית לצרוח. ובצדק. כל מיני דודות עם מלא בושם שאי אפשר לנשום. במקום לעזור הם רק מפריעים והכי מרגיז אותי זה "בליל הסדר הוא יכול ללכת לישון גם ב12 בלילה אל תדאגי". אז זהו, שלא. מי שיאכל אחכ מרורים זו אני, לא אתם, אז אם אתם לא עוזרים לפחות אל תהרסו. ומעולם לא אכלתי כלום בליל הסדר עם תינוק בידיים... נשארתי רעבה מתה...
לצפיה ב-'זה כנראה מה שהולך להיות אצלנו...'
זה כנראה מה שהולך להיות אצלנו...
26/03/2018 | 17:33
32
לצפיה ב-'מסתדרים'
מסתדרים
26/03/2018 | 20:12
105
בגדול אנחנו מוותרים על השגרה אחת לשבועיים בארוחת ערב שישי משפחתית אז בוודאי שאין לנו ספק בערב חג.
מקלחים לפני שיוצאים ולוקחים עגלה וטטרה ופיג'מה בתיק. כשנהיה מאוחר וקשה מנסים לעשות סיבוב בחוץ/במרפסת בעגלה. הגדול שלי אף פעם לא היה נרדם וזה רק עזר לו להירגע. הקטן יותר מהנרדמים אז זה קצת מקל.
אם הולכים לצד שלי אז יש מלא ידיים פנויות שמוכנות להחזיק/לנענע/לפנק. אם הולכים לצד של החצי אז מתחלקים ביננו כדי ששנינו נצליח לאכול.

והשנקל שלי:
1. לא לקבוע למחרת בבוקר שום תוכניות קריטיות. לפעמים הם ישנים יותר מאוחר. אם לא- הם יכולים לקום הפוכים ונודניקים ואז עדיף בוקר באיזי בבית/גינה ולא שוב הגררות לארוחות אחרי החג.
2. לגדולים יותר להביא בנוסף לפיג'מה גם מברשת שיניים לערב חג כדי שיירדמו באוטו מוכנים להעברה למיטה
3. לקטנים- צעצועים אהובים לערס חג. עם עדיפות לכאלה שאפשר לשחק בישיבה בכיסא אוכל/עגלה. לגדול שלי בגיל שנתיים/שלוש הכנתי קופסת הפתעות ממקס סטוק של צעצועים קטנים כדי שיהיה לו להעביר את הערב.

והכי חשוב- לקחת בקלות. יש בסהכ שני ערבי חג חשובים וארוכים בשנה...
לצפיה ב-'יש פה מישהי בחופשת לידה?'
יש פה מישהי בחופשת לידה?
26/03/2018 | 11:39
67

מקווה שזה בסדר שאני מפרסמת כאן.
שמי מיכל ואני עובדת על תוכנית אינטרנטית לליווי ותמיכה בנשים בחופשת לידה. 
אני לא יועצת ולא מטפלת,
פשוט עברתי בעצמי חופשת לידה שהייתה מאתגרת מהרבה בחינות,
ולאחרונה בוער בי הרצון לסייע ולעזור לנשים שנמצאות במצב הזה.
אם את נמצאת כרגע בחופשת לידה והתקופה הזו מאתגרת עבורך, מכל סיבה שהיא -
אשמח לקיים איתך שיחת טלפון או שיחת וידיאו, 
להקשיב ולשמוע מה עובר עלייך, ולנסות להציע כיוונים לסיוע ולהתפתחות.
אני מקווה שהשיחה תעשה לך טוב,
ושאוכל בעזרתך להבין טוב יותר את הצרכים והקשיים שמעסיקים נשים בתקופה הזו.
אם זה מתאים לך, מוזמנת להשאיר פרטים בטופס.
(למותר לציין שהשיחה ללא תשלום ואין שום אינטרס מסחרי מאחוריה)
https://goo.gl/forms/ZD1qc5Ik2C2f0IcH2

לצפיה ב-'המלצה לגן ברמת גן חצי שנה - 3 שנים'
המלצה לגן ברמת גן חצי שנה - 3 שנים
19/03/2018 | 11:51
1
75
1. עדיף שזה יהיה גן עם יחס של מטפלת ל-4 תינוקות
2. בישול ביתי
3. אין טעם להרחיב על היחס של העובדים/ות לילדים

תודה לממליצים!
לצפיה ב-'ממליצה בחום רב על "כיופון ילד פלא"'
ממליצה בחום רב על "כיופון ילד פלא"
22/03/2018 | 08:52
69
נמצא ברחוב אהוד 4 (פינת עוזיאל). 
הגדול שלי היה 3 שנים (מגיל 8 חודשים ועד 3 ושמונה) והקטנה שלי שנה שניה שם.
גן קצת כמו של פעם, המוווןןן אהבה ושמחה, למידה ועשייה. כמעט כל יום יש חוג (מוסיקה, תנועה, חיות, בישול, הצגה).
מבחינת יחס - בגן השנה 19 ילדים ו-4 נשות צוות מקסימות.
בעלת הגן מבשלת אוכל טרי כל בוקר, יש דגש על בריאות. יש הרבה גיוון ומבחר גם בארוחת הבוקר וגם בצהריים.
מצרפת לינק לאתר הגן: https://www.yeledpele.co.il/

לצפיה ב-'טיסה עם תינוקות'
טיסה עם תינוקות
17/03/2018 | 04:48
1
133
בקרוב טסים עם הקטנה אומנם טיסה קצרה יחסית- רק 6 שעות, אבל עדיין... מניחה שהיא לא תישן יותר מידי.
תוהה אילו משחקים להביא לה לאור המקום המצומצם במזוודה/תיק והרצון לא להביא דברים שיציקו/ירעישו לאנשים.

קניתי לה quiet book כזה שהוא ספר פעילות ממש נחמד, אני אביא לה איזה ספר או שניים קטנים שהיא אוהבת במיוחד. מה עוד אפשר להביא לה שישעשע אותה שלא נצטרך כל הזמן להסתובב או להשתמש בטאבלט (שזו גם אופציה שניקח איתנו).

אשמח לטיפים מנסיונכם
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט '
מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט
11/03/2018 | 15:12
1
22

בפורום חדש תקבלו הצעות לרכישות שוות, לינקים למוצרים ומבצעים חמים, אפשר להתייעץ על קניה, החזרה ותשלום אונליין ולקיים דיונים על קניות שעשיתם
היכנסו עכשיו לפורום קניות באינטרנט
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2586

לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לייעץ לכם '
מומחים חדשים מחכים לייעץ לכם
06/03/2018 | 16:07
121

בפורום גישור תוכלו להתייעץ על פתרון קונפליקטים עם המשפחה או מכרים שונים עם עו"ד ומגשר מומחה

בפורום טיפול זוגי תשבו על הספה הווירטואלית של המטפלת לייעוץ על כל בעיה הקשורה לזוגיות

בפורום ירושה, עיזבון ואפוטרופסות תוכלו לקבל תשובה לכל שאלה הנוגעת לצוואה, ירושה, זכויות בני משפחה ועוד מעו"ד מקצועי בתחום 

המשך גלישה נעימה

לצפיה ב-'מחפשים להתארגן על מטפלת יחד עם הורים נוספים (בצפון תל אביב)'
מחפשים להתארגן על מטפלת יחד עם הורים נוספים (בצפון תל אביב)
07/03/2018 | 09:57
1
70
היי,

אנחנו הורים לראשונה. מחפשים פיתרון לתינוקת החל מספטמבר 2018 בצפון תל אביב, למשרה מלאה פלוס. 

נשמח להתארגן עם הורים נוספים ע"מ לחסוך בעלויות.

פניות - בפרטי תתקבלנה בשמחה רבה!

שבוע טוב ותודה.
לצפיה ב-'מקפיצה ומעדכנת..'
מקפיצה ומעדכנת..
02/04/2018 | 18:04
19
אנחנו כבר שתי משפחות. דרושה עוד משפחה אחת.
...
בצפון תל אביב. החל מספטמבר. מחפשים מטפלת  שאולי תוכל אפילו לעבוד עד שעות הגיוניות יותר להורים (שש וחצי \ שבע..).
יהיה נפלא אם תצרו קשר בפרטי ( הורים, וגם מטפלות יתקבלו בברכה).
תודה!!
לצפיה ב-'המלצה לרופא ילדים'
המלצה לרופא ילדים
04/03/2018 | 12:48
1
87

שלום לחברי הפורים,
אני צריך רופא ילדים באזור גבעתיים או רמת גן
האם מישהו יכול להמליץ?

תודה מראש
טל

לצפיה ב-'ד״ר שירה בן אור בכצנלסון גבעתיים- מעולה, מניסיון אישי... '
ד״ר שירה בן אור בכצנלסון גבעתיים- מעולה, מניסיון אישי...
13/04/2018 | 13:46
2
לצפיה ב-'שנת יום ושנת לילה '
שנת יום ושנת לילה
01/03/2018 | 22:11
4
200
יש קשר בין שינה ביום לשינה בלילה? הפיצית מתחילה לגבש סדר יום קצת יותר מובנה, ונראה לי שבימים שהיא ישנה טוב במהלך היום היא ישנה טוב גם במהלך הלילה. ואיך והאם אפשר להאריך קצת את השינה בלילה? (אמא עייפההה... )
לצפיה ב-'בעיקרון כשהם ישנים יותר טוב ביום אז ישנים יותר טוב גם בלילה'
בעיקרון כשהם ישנים יותר טוב ביום אז ישנים יותר טוב גם בלילה
02/03/2018 | 20:18
111
ומה שעוזר להם לישון יותר טוב ביום ובלילה זה כמה דברים-
כשישנים בזמן (לא מוקדם מדי ולא בעייפות יתר).
כשיש טקס קצר לפני שמסמן להם שהנה הגיע הזמן לישון.
כשיודעים להרדם עצמאית (ואז גם באמצע הלילה יודעים להרדם חזרה בלי עזרה).

ולגבי הבוקר... כשקמה תתנהגי כאילו עוד לילה ותנסי להחזיר לישון. כל כמה ימים תזיזי בעוד 10 דקות כשתראי שהשעה החדשה התקבעה לה...
מקווה שזה יעבוד עבורך מהר.

לצפיה ב-'בהחלט- ידוע שיש קשר בין שינת היום לשינת הלילה מבחינה איכותית'
בהחלט- ידוע שיש קשר בין שינת היום לשינת הלילה מבחינה איכותית
06/03/2018 | 04:26
2
119
בד"כ כשהשינה ביום טובה ורציפה- ככה גם בלילה.

בנתיים אצלנו אין שינה טובה ביום ואין שינה טובה בלילה
ממש התדרדרות ענקית בגלל השיניים.
לצפיה ב-'פרפרי את בטוחה שזה השיניים?'
פרפרי את בטוחה שזה השיניים?
26/03/2018 | 11:08
1
56
אצלנו השיניים יוצאות טפו טפו בלי להרגיש. בטח שלא גורמות לבכי או חוסר שינה.
אולי יש משהו אחר שמפריע?
ניסית שרשרת ענברים?
לצפיה ב-'לא, מפחיד אותי ולא מאמינה בזה'
לא, מפחיד אותי ולא מאמינה בזה
26/03/2018 | 17:41
57
רוב הילדים שמכירה השיניים יוצאות בתרועה, כאב ובכי
בכל מקרה, אצלנו נשללו דברים אחרים מבחינה רפואית (דלקת אוזניים וכו'). בנתיים עוד לא יצאה שן ממשית אבל כן מרגישים שזה בדרך (כבר כמה חודשים...).

בנתיים השינה השתפרה וגם במהלך היום היא ישנה ממש טוב (חוץ מאשר בטיולון החדש שהיא לא מוכנה לישון). היא התחילה לזחול וללכת עם עזרה אז מוציאה המון אנרגיות וזה די גומר אותי אז השינה התארכה לשמחתי במהלך היום ובלילה בד"כ רק פעם אחת מתעוררת לבקבוק.
לצפיה ב-'קופסאות ריקות של נוטרילון פפסי גוניור'
קופסאות ריקות של נוטרילון פפסי גוניור
02/03/2018 | 16:21
84
הי לכולם מחפשת קופסאות ריקות של נוטרילון פפסי גוניור, משומשות. עבור יצירה לגן ילדים. זה דחוף לי.. צריכה כמה שיותר.

מישהו/ מישהי יכולים לעזור לי בזה?

לצפיה ב-'שאיבה לתינוקת שיונקת והלוגיסטיקה שקשורה בזה'
שאיבה לתינוקת שיונקת והלוגיסטיקה שקשורה בזה
28/02/2018 | 10:27
2
125
שלום לכולם, אני אבא לתינוקת מדהימה בת כמעט חודשיים.
אשתי מניקה, ולאחרונה (האמת רק אתמול) שאבה פעם ראשונה. עוד לא ניסינו האכלה מבקבוק. אשמח לקבל טיפים הקשורים בעניין, ובמיוחד לגבי חימום מחדש של הבקבוק בטרם יציאה החוצה, או במקרה שאשתי לא זמינה להנקה.
תודה רבה!
לצפיה ב-'לגבי חימום, אם לא היה במקרר - אפשר גם לתת בטמפרטורת חדר'
לגבי חימום, אם לא היה במקרר - אפשר גם לתת בטמפרטורת חדר
01/03/2018 | 20:29
75
אם מחממים - להכניס את הבקבוק למים פושרים ל2-3 דקות ואז לערבב בעדינות (לא לנער כמו תמ"ל). עד שמגיע למצב שאתה לא מרגיש הבדלי טמפרטורות אם אתה מטפטף טיפה על היד שלך (אתה אמור לא להרגיש את הטיפה בכלל, כי היא בחום הגוף).
עוד דרך לדעת שזה חם מספיק זה שניתן לערבב מאוד בקלות כי השומן מתמוסס לאיטו עם המים (בקירור החלב ניפרד והשומן צף ומתקשה למעלה בשכבה דקה).
יש גם הרבה מידע ברשת, למשל:

הרבה מזל טוב 
לצפיה ב-'שאלה בנושא בייבי-סינס או כל דבר אחר'
שאלה בנושא בייבי-סינס או כל דבר אחר
26/02/2018 | 09:29
1
62
מה אתם אומרים על המכשיר או על המק4בילים לו כמו למשל חי שן סנוזה?
ממליצים?
באינטרנט כתוב שיש חלק בעד ויש חלק נגד

הייתה איזה רופאת אחת שאומרת:
ברוב המקרים כבר מאוחר מדי כיוון שהוא נעשה לאחר הפסקת נשימה ארוכה ורק כשהתינוק כבר חדל מלפרכס.

מה אתם חושבים?

לצפיה ב-'לא מוכח שיעיל'
לא מוכח שיעיל
28/02/2018 | 10:23
62
אני יודע שהם מתוכנתים להתריע באפניאה (הפסקת נשימה) של מעל 20-30 שניות. צריך לקחת בחשבון שתינוקות עושים אפניאות וזה לא משהו יוצא דופן. אז בהנחה שהתינוק שלכם עושה את זה, מה שיקרה זה שבסופו של דבר אתם תתרגלו להתראות ואז אין טעם באמת להחזיק במכשיר. 
אני לא מצאתי מידע שמראה חד משמעית על ירידה במקרים של SIDS (תסמונת המוות בעריסה) כתוצאה משימוש במכשירים שמנטרים תנועות נשימה. המכשירים האלה יותר בשביל ההורים מאשר לילד.
למען הגילוי הנאות אני לא רופא, אלא פרמדיק. לכן כל דבר שאתם שוקלים עדיף להתייעץ עם רופא ילדים. 
לצפיה ב-'סופסוף אפליקציה בעברית ללימוד חיות לקטנטנים שלי'
סופסוף אפליקציה בעברית ללימוד חיות לקטנטנים שלי
27/02/2018 | 11:48
50
מתוך דף האפליקציה:
אלף - קולות של חיות הוא יישומון חינמי ובסיסי המסייע לילדים צעירים ופעוטות ללמוד ולשנן את עולם בעלי החיים ע"י שימוש בתמונות איכותיות, קולות בעלי החיים ושם החיה בעברית.
היישומון תוכנן, עוצב ופותח במיוחד לאינטראקציות ילד - הורה ומותאם להפעלה ע"י הילד או ההורה.
לצפיה ב-'כניסה לפעוטון בגיל שנה'
כניסה לפעוטון בגיל שנה
26/02/2018 | 13:09
3
165
אשמח לשמוע ממי שילדיו נכנסו לפעוטון סביב גיל שנה. כלומר, אחרי כשנה במסגרת של מטפל יחיד (הורה או מטפל יחיד אחר).
איך זה היה? כמה זמן לקח לילד להתרגל?
טיפים להקלת ושיפור התהליך?

תודה מראש!
לצפיה ב-'אנחנו '
אנחנו
27/02/2018 | 00:51
128
נכנסה לגן בגיל שנה וחודש אחרי שהייתה בטיפול של סבתא מגיל 3 חודשים.
עשינו לה הכנה לפני - קראנו ספרים על ילדים שהולכים לגן ("תגידי איך קוראים לך", "שבלול בצנצנת"), עשינו טיולים לסביבת הגן וסיפרנו לה שהיא תלך לגן בקרוב ושעדיין תבלה כל אחה"צ עם סבתא.

ההסתגלות הייתה די קשוחה - הרבה בכי ובימים הראשונים סרבה לישון צהריים. חזרנו שוב ושוב על זה שאחנחו חוזרים לאסוף אותה אחה"צ, הדגשנו מי בדיוק בא (אבא \ אמא \ סבתא) ולא הארכנו בפרידות - נשיקה, חיבוק, נותנים למטפלת שמרגיעה וזהו. דיברנו הרבה על הגן, מה היה, מה יהיה (לפי הלו"ז שהם נותנים) וכל הזמן הדגשנו כמה כיף וטוב זה גן.
אחרי שבועיים בערך התחילה לישון צהריים, אחרי חודש וקצת (בגלל החגים התהליך נקטע) כבר לא היה בכי, לפעמים קצת בכי התרגשות באיסוף. אחרי עוד חודש גם זה לא - הולכת לגן בשמחה ומקשקשת כל הזמן על הגננות והחברים מהגן

סה"כ הגן עשה לה טוב - התחילה ללכת, מדברת בלי סוף - ואני שמחה שהכנסנו אותה.
לצפיה ב-'הבכור שלי נכנס לגן בגיל שנה וחודשיים'
הבכור שלי נכנס לגן בגיל שנה וחודשיים
27/02/2018 | 10:15
115
עד אז היה איתי בבית.
הכניסה הייתה סופר חלקה. ממש אפס בעיות מיום ההסתגלות הראשון.
נראה לי שזה מאוד תלוי בילד ואי אפשר להסיק מילד אחד לילד אחר.

הטיפ שלי הוא לא להתייחס לזה כאל משהו גדול ונורא, אלא לשמור על גישה טבעית וחיובית (לא לעשות מזה ביג דיל...כאילו הוא עומד בפני שינוי דרמטי ביותר בחייו). לשדר שאת סומכת על המטפלים החדשים שלו, שאת שמחה שהוא הולך ושאת יודעת שיהיה לו טוב וכיף. אגב, נראה לי שגם בשבילך עדיף שתאמיני בזה באמת... שיהיה גם לך יותר קל.

בהצלחה!
לצפיה ב-'לי היה נורא קשה '
לי היה נורא קשה
01/03/2018 | 22:18
117
להם הרבה פחות. הגדולה הסתגלה תוך רבע דקה, האמצעי בכה כמה ימים, לשלישית לקח שלושה שבועות של פרידות מורטות עצבים (אז בעיקר אבא פיזר בבוקר, ולא סיפר לאמא כלום). באופן כללי בגיל הזה אי אפשר ממש להכין אותם לשינוי. לנו זה נורא קשה, הם לא זוכרים מזה שום דבר, וזו תקופה קצרה וחולפת.
חשוב לקצר כמה שיותר את התהליך, להראות כמה שפחות כמה קשה לך. אני נעזרתי באשת צוות (הייתי מעבירה מהידיים שלי לידיים שלה) וגם התחמשתי בשוחד לימים קשים (פתי בר/קובית שוקולד).
בהצלחה!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
עו
מירב אשל משרד עו"ד
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה