לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4434844,348 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'מעבר מנוטרליון שלב 1 לשלב 2'
מעבר מנוטרליון שלב 1 לשלב 2
09/09/2017 | 09:11
4
75
שלום לכולם!
הנסיך שלנו בן חצי שנה.
אתמול עברנו לנוטרליון שלב 2 ויצא שהמעבר היה בערב ובלילה.
האמת שהוא היה קצת קווצ׳ אתמול אבל עד שהבנו שנגמר השלב 1 נסגרו החנויות.
עבר עלינו לילה ארוך וקשה.
הנסיך התעורר בבכי כל שעה וניכר שיש לי הרבה גזים.
הוא לא כל כך רצה לאכול ורק בבוקר גמר כמעט בקבוק שלם.
האם המעבר אמור להיות כזה קשה?
אולי כדאי להחזיר אותו לשלב 1 ?
לעבור לשלב 2 של חברה אחרת?
אשמח לתובנות!
לצפיה ב-'לא מבינה בנוטריליון, אבל יודעת שלפעמים במעבר כזה'
לא מבינה בנוטריליון, אבל יודעת שלפעמים במעבר כזה
09/09/2017 | 14:21
75
לוקח זמן לבטן לעכל את זה. הייתי מעדכנת את רופא/ת הילדים שלו וממשיכה לנסות עוד יום.
לצפיה ב-'לנו המליצו לעשות מעבר הדרגתי...'
לנו המליצו לעשות מעבר הדרגתי...
10/09/2017 | 14:57
54
בהתחלה לשלב רק בקבוק אחד של שלב 2, אחרי מספר ימים להגדיל לשני בקבוקים של שלב 2, אחרי מספר ימים להוסיף עוד בקבוק וכן הלאה עד שמגיעים להחלפה של כל הבקבוקים לשלב 2.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
10/09/2017 | 18:48
32
מסתבר שהוא אכל מעט בגלל שהצטנן המסכן וקיבל נזלת..
היום חזר לאכול ושותה ללא בעיה את הפורמולה החדשה.
תודה רבה בכל זאת לעונות
לצפיה ב-'מנסיוני אין לכך כל השפעה'
מנסיוני אין לכך כל השפעה
12/09/2017 | 20:23
23
כנראה הקטן מפתח משהו או אכל משהו לא טוב בטעימות. כי השלבים הם ממש אותו דבר ואצלנו לא נרשמה שום תגובה בנוטרילון. זה הרכב טיפ טיפה שונה וכמעט זהה.
לצפיה ב-'שאלה על השם הָלל, בן/בת'
שאלה על השם הָלל, בן/בת
09/09/2017 | 23:30
1
103
השם הָלל (Hallel)

בסקאלה שבין 0 ל-100, כש-0 זה שם רק של בן ו-100 זה שם רק של בת, ו-50 זה שם של בן ובת באותה מידה, 
איפה הייתם שמים את השם הלל?

(נניח לשם הדוגמה, דניאלה זה 100, משה זה 0 ויובל ונעם זה סביב ה-50)
לצפיה ב-'אני מכירה 2 הלל, שתיהן בנות '
אני מכירה 2 הלל, שתיהן בנות
10/09/2017 | 14:58
94
שמעתי כבר על הלל בנים- בעיני זו שאלה של האם מתחברים או לא לשם.
אני בחרתי לבתי שם שקשה לאמריקאים להגות וידעתי מראש שיהיה להם קשה ובעייתי אבל השם היה כל כך מתאים לה שלא ויתרתי. אז כל הזמן אני מתקנת את ההגייה של השם והם בטוחים תמיד בהתחלה כשאני אומרת את השם שאמרתי בכלל משהו אחר שנשמע שם מוזר אבל בסוף כשמבינים את השם וגם את המשמעות שמאחורי השם- הם מתלהבים.

זרמו עם מה שנראה לכם. הלל זה שם יפה ומתאים גם לבנים וגם לבנות בעיני.
לצפיה ב-'למשהו יש המלצה לטיולון לילד גדול?'
למשהו יש המלצה לטיולון לילד גדול?
08/09/2017 | 16:13
3
81
היי, בני בן 5 חודשים וחצי וברוך השם גבוה ושוקל יחסית הרבה כ10 קילו. ראיתי שלרוב העגלות והטיולונים רשום שמשקל הנשיאה הוא עד 15 קילו. האם נכון באמת והאם אתם מכירים טיולון שיכול לשאת משקל גדול יותר?
תודה
לצפיה ב-'אני יודעת שהמקלארן מומלצת כטיולון'
אני יודעת שהמקלארן מומלצת כטיולון
09/09/2017 | 14:27
69
אחותי השתמשה בזה עם כל הילדים עד גיל שלוש בערך.
לא בטוחה שמתאים לבן 5.5 חודשים מבחינת תמיכה לגב. מה עם הטיולון של העגלה שלך?

שלי בת 4.5 חודשים מאוד ארוכה ואני משתמשת בטיולון של הבוגבו בי 3 שלנו והוא ממש סבבה לה.
לצפיה ב-'משקל ועגלה'
משקל ועגלה
09/09/2017 | 22:18
42
היי, אל תהיי מודאגת לגבי המשקל. בחודשים הראשונים העלייה היא גדולה יחסית ואחר כך מתמתנת כי הם מתחילים לזוז להתהפך לזחול וכדומה. וגם אוכלים יותר מוצקים ופחות תמל.
בכל אופן, יש טיולון של סילבר קרוס שטוען שיכול לשאת ילדים עד משקל גדול של 25 ק''ג, ויש גם טיולון של סייבקס שטוען שיכול לשאת עד 17 ק''ג.
לדעתי כדאי שתחכי קצת ותראי את העלייה במשקל בחודשים הקרובים.
לצפיה ב-'וכדי שקצת לא תהיי לחוצה'
וכדי שקצת לא תהיי לחוצה
09/09/2017 | 22:26
91
חיפשתי עקומות גדילה. לפי מה שאת כותבת משקל 10 ק''ג בגיל 5 חודשים זה בערך אחוזון 100. גם אם ימשיך וישאר באחוזון הזה, למשקל 15 ק''ג צפוי להגיע רק לקראת גיל שנתיים ואז לרוב ממעיטים מאוד שימוש בעגלה, ומה גם שלדעתי עגלה שאמורה להחזיק 15 ק''ג תחזיק גם 15.5 קג
לצפיה ב-'ארוחות מוצקים'
ארוחות מוצקים
07/09/2017 | 08:57
3
113
למי שסיים טעימות - מה גודל המנה שהקטנים אוכלים אצלכם בארוחה?
אצלי בן 7 חודשים אוכל מנת פרי קטנה של כף גדושה אחת בקושי ומנת מרק של 2 כפות גדושות. הפרי מחזיק משביע בערך לשעה וחצי והמרק לכשעתיים-שעתיים וחצי. אני מתלבטת אם זה מספיק או שצריך להמשיך לנסות להגדיל את במנות או להפוך אותן משביעות יותר עם קוואקר/לחם
לצפיה ב-'מצד אחד, זה לא נשמע לי מספיק'
מצד אחד, זה לא נשמע לי מספיק
07/09/2017 | 20:44
1
78
אני זוכרת שהגדול שלי בגיל 7-7.5 חודשים היה אוכל בשמחה מנה בגודל של כוס זכוכית של קפה שחור - בערך 200 מ"ל לדעתי.
מצד שני הקטנה שלי סרבה למוצקים בכל צבע, טעם, מרקם וצורת הגשה עד גיל 10 חודשים בערך. היום, שנה אחרי, יציבה על אחוזון 70, אין מצב שאוכלים לידה משהו ולא נותנים לה גם - צעקות עד השמיים... ככה שאני מניחה שלכל ילד יש את הקצב שלו
אם הוא לא רוצה יותר מזה, אז זה מה שטוב לו כרגע. יחד עם זאת, להוסיף קוואקר זה תמיד רעיון טוב, לדעתי. 
את יכולה גם לנסות להמשיך את הארוחה אחרי שעה וחצי/שעתיים - כלומר כשנהיה שוב רעב לתת לו את מה שנשאר מהפירות או המרק. אמנם הפירות יהיו קצת פחות טריים, אבל עדיין טעימים וטובים, לא?
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/09/2017 | 20:17
47
עשיתי לו דייסת קוואקר על מים וערבבתי פנימה כף של פרי מרוסק ונרשמה הצלחה. אמנם לא אכל 200 מ"ל אבל בהחלט הגדיל את הכמות בארוחת הפירות אז אני שמחה.
וכשחושבים על זה גם הגדול שלי לא היה אף פעם אכלן גדול (גם לא היום בגיל 4) אז אולי זה גנטי....
לצפיה ב-'הבנתי שמנה זה אמור להיות כוס שתייה חד פעמית'
הבנתי שמנה זה אמור להיות כוס שתייה חד פעמית
09/09/2017 | 14:25
57
הייתי מנסה להגדיל את המנה כל פעם קצת.
אם לא מעוניין ביותר מזה- אולי באמת להוסיף קוואקר.
לצפיה ב-'תינוקיה מעון משפחתון בכרמיאל'
תינוקיה מעון משפחתון בכרמיאל
08/09/2017 | 05:33
24
הי, מחפשת המלצות לתינוקיה,מעון או משפחתון בכרמיאל. אפשרות לפרטי, ויצו או נעמת. יש כאן בנות שיכולות להמליץ או לתת דיס המלצה.
תודה מראש :)
לצפיה ב-'קצת מלחיץ..נעיצת הראש במזרן בשינה'
קצת מלחיץ..נעיצת הראש במזרן בשינה
07/09/2017 | 10:26
3
123
היי,

אז פיצית בת ארבעה וחצי חודשים, ישנה על הגב או על הצד..במהלך היום כשמשכיבים על הבטן מתעוררת תוך כמה דקות, ולכן לא משכיבים כך..היות ומתהפכת מהגב לבטן ,כבר פעם שניה אני מוצאת אותה בבוקר עם הפנים כלפי המזרן(כשהושכבה על הגב)..האמת שאפילו בדקתי בעצמי והמזרן נושם, אך עדיין זה לא ממש בטיחותי..מה עושים עם זה??
לצפיה ב-'הבת שלי ישנה במהלך היום על הבטן'
הבת שלי ישנה במהלך היום על הבטן
07/09/2017 | 16:03
2
116
אם היא מתהפכת לבד- אין הרבה מה לעשות, לפי מה שיודעת.
לצפיה ב-'מקווה שאת לא עושה לה swaddle'
מקווה שאת לא עושה לה swaddle
07/09/2017 | 21:03
1
122
כשהיא על הבטן...
לצפיה ב-'ברור שלא! הסוואדל הוא רק כשהיא על הגב'
ברור שלא! הסוואדל הוא רק כשהיא על הגב
08/09/2017 | 03:31
105
כשהיא על הבטן היא בבגדים רגילים. אבל תודה שהערת את זה- זה חשוב מאוד להורים שאינם יודעים/מודעים לכמה זה מסוכן.

אפילו רשום על הסוואדל עצמו שלישון על הגב יותר כיף
לצפיה ב-'אימהות מאוחרת '
אימהות מאוחרת
07/09/2017 | 11:22
1
132
היי, שמי אנסטסיה ואני סטודנטית למדעי ההתנהגות
במסגרת עבודת סמינריון בסוציולוגיה אני חוקרת פריון נשי ומחפשת לראיין נשים שילדו בגיל 42 ומעלה שירצו לשתף בחוויה, הראיון הוא אנונימי ואורך כ-40 דקות.
אם יש כאן מישהי כזאת, אשמח מאוד, קפה ופחמימה עליי! 

תודה :) 

לצפיה ב-'נסי בתרומת ביצית'
נסי בתרומת ביצית
08/09/2017 | 07:02
13
לצפיה ב-'התינוקת הפסיקה לישון לילה שלם. שווה להעבירה לחדר משלה?'
התינוקת הפסיקה לישון לילה שלם. שווה להעבירה לחדר משלה?
05/09/2017 | 07:16
20
501
היי לכולן ולכולם. 

הקטנה שלנו ישנה במשך 4 חודשים מצויין. כ9 שעות בלילה. החל מארבעה חודשים ועד עכשיו - 5 וחצי חודשים, היא מתעוררת 3 או 4 פעמים בלילה. לפעמים רק אוכל מרגיע אותה והיא חוזרת לישון, לפעמים אישתי מחזירה לה את המוצץ לפה וזה מספיק. אבל היא מתעוררת הרבה. 
היא נירדמת רוב הזמן די בקלות עם עזרה מאיתנו - בערב עושים אמבטיה, אח"כ אוכל ואז למיטה. קצת שרים לה שירים נעימים, קצת שששש, מוודאים שיש לה את הבובה שהיא אוהבת לחבק לפני הירדמות ומוצץ ובד"כ זה מספיק. היא ישנה על הגב. 
העריסה שלה בערך 8 ס"מ יותר ארוכה ממנה, ומכיוון שהיא מסתובבת תוך כדי שינה היא לעיתים חורגת ממנה קצת (ובולטת לתוך המיטה הצמודה שלנו) כשהיא עושה כמעט 90 מעלות סיבוב. 

ישנם שני צעדים שאנחנו רוצים לנסות לעשות בקרוב ותוהים אם יש טעם ואיך לעשות אותם, אם בכלל.
לנסות להרדימה על הבטן בעריסה ולבדוק אם זה יעזור לה לישון יותר טוב, והדבר השני - להעבירה מתישהו בקרוב לחדר משלה. 

התהיות שלי:
1) אני מודע להגברת הסיכוי לSIDS אבל תוהה אם שווה לנסות שינה על הבטן בכ"ז. הקטנה מתהפכת בקלות מהגב לבטן ולאחרונה מצליחה קצת להתהפך מהבטן לגב. אני ואישתי לא מעשנים. אישתי מניקה. היתה לידת וואקום. עושה רושם שאנחנו לא מרעיפים גורמי סיכון למוות בעריסה על הילדה. לכן חשבנו לנסות. במהלך היום הקטנה ישנה על הבטן, וכל פעם זה כשעה שעתיים.

2) מכיוון שהעריסה קטנה אז אולי בגלל זה היא לא ישנה טוב ושווה להעבירה למיטה גדולה בחדר נפרד, אבל אם הילדה מתעוררת כל שעתיים בלילה אז במקום שנישן כולנו יותר טוב - זה רק יחמיר את המצב אם יהיה צורך לקום וללכת עד לחדר שלה להרגיע אותה או להאכיל אותה. 
מעבר לכך, כשהיא מתעוררת בלילה היא ממש לא תמיד חוזרת לישון לבד. היא צריכה עזרה (להחזיר מוצץ או להרגיע אותה או להאכיל). 
מה גם שאני יודע שמעבר לחדר נפרד עשוי להיות קשה לתינוק (ולהורים) ואנחנו לא יודעים אם זה הזמן המתאים. הבנתי שגיל 7-8 חודשים זה זמן לא טוב לנסות ללמד תינוק לישון לבד כי הוא מפתח חרדת נטישה בגילאים אלה. 
לכן, בהתחשב בזה שהקטנה בת עוד מעט 6 חודשים, אני לא יודע אם לנסות ללמד אותה להירדם עצמאית או לתת לה זמן ללמוד להירדם חזרה בעצמה במשך כמה שבועות ואז להיכנס לתוך מסגרת ה7 חודשים שבה לא כדאי להעבירה חדר, או שכן לנסות להעבירה חדר בקרוב.... 

אני לא יודע מה כדאי לנסות. 

עיצות?

לצפיה ב-'מצטרפת ומוסיפה שאלה למי שיודע'
מצטרפת ומוסיפה שאלה למי שיודע
05/09/2017 | 09:02
3
120
לשאלתך ייתכן שמדובר במשבר ה-4 חודשים ותוך כמה שבועות תחזור להרגלי השינה הקודמים. ויכול להיות שלא... איו לי ממש עצות כי גם אצלנו השינה עברה רגרסיה וטרם חזרה לעצמה :(( (כבר חודש וחצי)

אישית אם היא עדיין לא מתהפכת בקלילות מהבטן לגב לא הייתי משכיבה בלילה על הבטן אלא מחכה עד שתשלוט בזה.

בעניין העריסה - אצלנו העריסה די גדולה ובכל זאת הקטנה אוהבת לעשות סיבובים רבים והרבה פעמים נרדמת כשהיא "מעוכה" לרוחב או ממש בקצה העריסה. השאלה אם להתעקש "ליישר" אותה לאורך העריסה או להניח לה איך שבא לה?
גם בתהליך ההרדמות בלילה היא "משתוללת" מצד לצד ומתהפכת לכל הכיוונים ואני לא יודעת אם לתת לה לפרוק את האנרגיות או "להחזיק" אותה קצת עם היד, כי הרבה פעמים היא מעירה את עצמה כשמתגלגלת על הבטן (רגילה לישון על הגב בלבד).
אשמח לעצות...

לצפיה ב-'איך כדאי לישון?'
איך כדאי לישון?
05/09/2017 | 13:10
2
115
בעיני, התזוזה שלה לקצוות המיטה היא הגיונית, והיא נובעת מצורך בתחושה של מקום מצומצם יותר ובטחון. נסי לתאר לעצמך שהיו משכיבים אותך לישון במיטה שגדולה ממך באופן משמעותי - איפה היית בוחרת לישון? באמצע המיטה או באחד הצדדים?

לגבי שינוי התנוחה שלה כשהיא נרדמת - אם זה מפריע לך, ולה לא מפריע שאת מזיזה אותה - אין בעיה שתשני לה את התנוחה. רק קחי בחשבון שבמהלך הלילה היא תזוז שוב... אם את מעירה אותה משינה כתוצאה משינוי התנוחה אז לא הייתי עושה את זה כיוון שהמטרה היא לאפשר לה שינה ארוכה ואיכותית ולא רבת התעוררויות...
לצפיה ב-'באופן אישי הייתי ישנה באמצע כמו מלכה '
באופן אישי הייתי ישנה באמצע כמו מלכה
05/09/2017 | 13:20
1
93
השאלה היא לא לגבי שינוי תזוזה אחרי שנרדמת אלא בתהליך ההרדמות - האם "למנוע" ממנה את ההשתוללות ע"י הנחת יד עדינה (כדי שלא תתגלגל לבטן ותעיר את עצמה) או לתת לה להתגלגל ולהתעייף ולהירגע (בסוף זה קורה אבל לפעמים לוקח הרבה זמן)?
לצפיה ב-'יש תינוקות שצריכים את ההשתוללות '
יש תינוקות שצריכים את ההשתוללות
06/09/2017 | 15:25
58
והיא משמשת אותם כדרך להרגעה עצמית.
אני לא הייתי מפריעה לה בזמן הזה, אבל אם הוא ארוך אז אולי כדאי לשקול הקדמת שעת ההשכבה כדי להימנע מפספוס חלון שינה.
לצפיה ב-'משבר גיל 4 חודשים'
משבר גיל 4 חודשים
05/09/2017 | 13:06
2
125
כמו ששמת לב, הבת שלך " קראה את הספר" ואימצה לעצמה את משבר גיל 4 חודשים שהוא משבר שינה ידוע גם לתינוקות שידעו לישון לילות שלמים.
בד"כ המשבר אמור לחלוף תוך שבועיים שלושה אבל אתם כבר חודש וחצי בתוך העניין מה שגורם לי לחשוב שיש משהו בתגובות שלכם במהלך הלילה שמשמש עבורה מוטיבציה להתעורר. מה שמומלץ לעשות כשמופיע המשבר (וגם עכשיו אתם יכולים) הוא להתנהג בהתעוררויות הליליות כמו שאתם מתנהגים בהשכבה בתחילת הלילה.
אין לי ספק שתינוקת שישנה לילות שלמים בגיל 3 חודשים לא צריכה 3-4 בקבוקים במהלך הלילה בגיל 5 חודשים, אלא אם הצריכה הקלורית שלה במהלך היום היא לא מספיקה.

לשאלתך בעניין מעבר החדר - קודם כל חשוב לי לשים דגש על ההבדל בין הירדמות עצמאית לבין מעבר חדר. הירדמות עצמאית יכולה להתבצע בכל אחד מהחדרים - בין אם היא ישנה איתכם בחדר ובין אם היא ישנה בחדר משלה, והכוונה היא ליכולת שלה להירדם בלי עזרה שלכם - בלי נדנודים על הידיים, בלי ליטופים, בלי דיבורים.... בד"כ לא נהוג ללמד הירדמות עצמאית לפני גיל 6 חודשים.
לגבי מעבר לחדר לבד - המלצות משרד הבריאות הן להישארות בחדר ההורים עד גיל חצי שנה. גם כאן המטרה היא הנמכת הסיכון למוות בעריסה.
בגיל 7-8 חודשים תינוקות באמת עוברים שלב של פחד מנטישה, אבל אני לא בטוחה שמעבר חדר גורם לפחד הזה כל זמן שההורים נמצאים, זמינים, ומגיבים במקרה הצורך.
מה שלא הייתי ממליצה לעשות בגיל הזה הוא ללמד הירדמות עצמאית בשיטות שהן "אגרסיביות" כמו שיטת 5 דקות, שיטת 3 דקות ודומיהן, כיוון שבהן באמת יש זמנים ארוכים יחסית (במושגים של תינוק) שבהם הוא בוכה ללא מענה.
לצפיה ב-'תגובה לפיצית'
תגובה לפיצית
05/09/2017 | 13:15
1
76
כשהיא מתעוררת בלילה אישתי לא משחקת איתה ולא מפעילה אותה. מנסה לעשות הכל הכי עדין וחסר אנרגיות. זה שאישתי הרגע התעוררה תורם לחוסר באנרגיות :) היא עושה לה ששש, מחזירה מוצץ או מאכילה בלי משחקים ובלי דיבורים. (היא לא תמיד מתעוררת ואוכלת. בד"כ אוכלת פעם אחת באמצע הלילה. )
אז מה עוד כדאי או צריך לעשות?!

לגבי המעבר - אז את חושבת שכשהילדה תגיע לגיל חצי שנה אז שווה לנסות את המעבר? האם יש דרך לעשות אותו טוב יותר? שיהיה לקטנה יותר קל? 
כי לפני שבועיים ניסינו את העיניין והקטנה התעוררה 4 פעמים בשעה הראשונה שלה במיטה בחדר החדש. היא נראתה מפוחדת ומסכנה ונורא בוכה כל פעם. כאילו היא לא מבינה איפה היא. ומכיוון שהבנו שכנראה הלילות הראשונים יהיו לא קלים אז החלטנו לדחות את תקופת המעבר בזמן החגים הקרובים בו אישתי בחופש וזה יהיה פחות נורא אם הלילות הראשונים יהיו נטולי שינה. 
אבל כמו ששאלתי - הילדה מתעוררת הרבה ולא תמיד חוזרת לישון לבד. בהתחשב גם בפקטור הזה ובהנחה שהיא עדין תהיה כך בגיל חצי שנה (עוד שבועיים) - האם כדאי לנסות להשכיבה בחדר אחר או שזה רק יעשה את ההתמודדות עם הלילות לקשה יותר?
אלי שווה לחכות שתגדל יותר ותדע להרדים את עצמה באמצע הלילה או משהו?
לצפיה ב-'להרגיל אותה לחדר ולמיטה במהלך היום'
להרגיל אותה לחדר ולמיטה במהלך היום
06/09/2017 | 15:32
51
ככה מתחילים את התהליך.
היא לא מכירה את החדר והמיטה, היא לא ישנה שם אף פעם, ופתאום מצפים ממנה לישון שם לבד? אני יכולה להבין למה היא מתעוררת.
גם מבוגרים רבים שצריכים לישון לילה במקום לא מוכר חווים קשיים...

איך מרגילים? מתחילים ביום, נכנסים איתה לחדר, משחקים ביחד, שרים שיר. מניחים אותה במיטה ונשארים איתה לזמן של משחק משותף כלשהו שהיא אוהבת.
את זה עושים מספר פעמים ביום לפחות שבוע לפני ששוקלים להרדים אותה בחדר החדש.

ולגבי העובדה שהיא עדיין מתעוררת והנוחות שלכם בתפעול ההתעוררויות כשהיא בחדר אחר - זה מאד סובייקטיבי ואין תשובה אחת נכונה יותר. מה שמתאים לכם הוא מה שנכון. לי היה נוח לגשת לחדר השני גם באמצע הלילה. יש כאלו שזה פחות מתאים להם. תחשבו מה נכון מבחינתכם.

לצפיה ב-'הממ... אצלנו גם היה משבר גיל 4 חודשים'
הממ... אצלנו גם היה משבר גיל 4 חודשים
05/09/2017 | 18:28
119
אנחנו העברנו את הקטנה לישון גם בלילה בחדר שלה לקראת גיל 3.5 חודשים כי הבסינט היה לה כבר קטן מידי והיא ניסתה להסתובב מתוך שינה עם הסוואדל ונתקעה בדפנות של הבסינט.

עכשיו היא ישנה בחדר שלה. יש ימים שהיא ישנה כמעט כל הלילה ויש ימים שהיא מתעוררת כל שעתיים-שלוש. לאחרונה היא ישנה כמה שעות רצוף, מתעוררת ואז נרדמת שוב ומתעוררת כל שעה-שעתיים שוב.

היא חזרה לישון טוב פתאום אחרי החיסון ובנתיים ישנה רצוף לפחות 5 שעות ואז מתעוררת לאכול וחוזרת לישון עוד-לפעמים שעתיים שלוש רצוף ולפעמים מתעוררת כל שעה אחרי זה.

אצלנו גם ככה רק אני מתעוררת וקמה אליה וגם ככה כשהייתה אצלנו בחדר זה מה שהיה והייתי יוצאת איתה לחדר אחר כדי לא להעיר את הבחור.

לצפיה ב-'העברנו למיטה בחדר נפרד בגיל חודשיים בדיוק מהסיבה הזאת'
העברנו למיטה בחדר נפרד בגיל חודשיים בדיוק מהסיבה הזאת
05/09/2017 | 18:39
96
הקטנה הייתה זזה כל הזמן, נתקעת בעריסה, מעירה אותנו ואנחנו היינו מעירים אותה. המעבר לחדר שלה היה חלק מאוד ומאז כולנו ישנים הרבה יותר טוב.
עם זאת, ההמלצה היא להשאיר את הילדים בחדר ההורים עד גיל שנה.

לגבי שינה על הבטן - לא ידוע בדיוק מהו המנגנון שגורם למוות בעריסה ואם שילוב כמה גורמי סיכון מגדיל את הסיכון או לא, כך שזה שאשתך מניקה ואתם לא מעשנים וכו' - זה סבבה, אבל לא בהכרח מפחית את הסיכון שבשינה על הבטן.

כך שגם שינה על הבטן וגם חדר לבד לא מומלצים, אבל אני יודעת שלא קל ליישם את כל ההמלצות בנוגע לשינה בטוחה.
לצפיה ב-'עריסה מתאימה עד גיל 4 חודשים בערך'
עריסה מתאימה עד גיל 4 חודשים בערך
07/09/2017 | 11:14
9
77
אחר כך היא קטנה מדי ויש הוראה ברורה דווקא להעביר למיטה בגיל 3 חודשים נדמה לי.
בוודאי שאינה ישנה טוב אם העריסה כמעט באורך שלה. הרי צריכה מקום לזוז.
הייתי מעבירה למיטה בחדר שלכם. כך עשיתי, התקנתי את המיטה בחדר השינה שלנו ועד גיל שנה (כמו בהוראה החדשה) התינוק שלנו ישן אתנו. בגיל שנה (לא מזמן) העברנו לחדר של הגדולה. אם המיטה אינה נכנסת בחדרכם הייתי מעבירה לחדר השני.
לעולם לא אשכיב על הבטן תינוק לשנת לילה, זה מסוכן.

לצפיה ב-'לMARY - תינוקת מתעוררת הרבה + המיטה לא נכנסת'
לMARY - תינוקת מתעוררת הרבה + המיטה לא נכנסת
08/09/2017 | 23:03
8
54
א. קודם כל - התינוקת שהיתה ישנה מבערך 8 עד 5 בבוקר כבר לא עושה את זה. היא מתעוררת כל 3 שעות בערך (הולכת לישון ב19:00 או 20:00 ואז מתעוררת ב22:00, ב1:00, ב4:00 ובסוף מתעוררת סופית סביב 5 או 6).
מתוך כל ההתעוררויות האלה היא אוכלת בין עוד פעם אחת עד (במקרה קיצוני אחד) 3 פעמים בלילה. זה מוזר! אנחנו מאכילים אותה כל 3 שעות בהנקה או בקבוק עם חלב אם שאוב והיא אוכלת כ150מ"ל בכל ארוחה. למה היא מתעוררת כ"כ הרבה לאכול?
ולעיתים היא סתם התחילה להתעורר, קצת לבכות, אישתי חצי קמה - מרגיעה אותה טיפה או מחזירה לה את המוצץ והצעצוע והקטנה נרדמת שוב.

אז אנחנו חוששים להעבירה למיטה אחרת כי אחרת הלילות יהיו קשים יותר אם כל כמה שעות קטנות הקטנה צריכה אותנו בשביל משהו קטן כמו מוצץ שנפל או סיבה לא מובנת אחרת. 

ב. המיטה הגדולה יותר לא נכנסת לחדר שינה שלנו. אז את ממליצה לעשות מעבר למיטה גדולה בהקדם האפשרי? 
מה עם הקשיים והחששות שתארתי ב"א"?
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
09/09/2017 | 13:56
7
49
כולנו קמים הרבה פעמים במהלך הלילה וחוזרים לישון בלי לזכור את זה אפילו. זו מיומנות שנלמדת בתקופת הינקות. אצלנו הבעיה הייתה שעל כל רעש או התעוררות קטנה היינו מתעוררים גם אנחנו ומתלחשים בינינו ("היא ערה?" "לא יודע, אולי נקום?" וכו' וכו') וזה היה מפריע לה לחזור לישון.
גם בחדר שלה היא הייתה מתעוררת מדי פעם, אבל היא חוזרת לישון מיד.

ברור שיש תקופות בהן היא פתאום מתעוררת המון ואנחנו צריכים לקום - בקפיצות גדילה אוכלים יותר, בחרדת נטישה רוצים לוודא שההורים בסביבה וכו' - וזה אכן פחות נוח, אבל חולף.

אולי תנסו לילה אחד ותראו? אגב, יש פתרון ביניים - אם יש לכם איך להתארגן על מיטת איקאה, יכול להיות שהיא תכנס לחדר, היא קטנה יותר ממיטה סטנדרטית.
לצפיה ב-'מיטות, קפיצות וכדומה'
מיטות, קפיצות וכדומה
10/09/2017 | 07:25
6
39
לצערנו, הפיצית שלנו ממש לא בהכרח מחזירה עצמה לישון. זה מרגיש כאילו כל פעם שהיא מתעוררת אז היא זקוקה לעזרה. 
מצד שני, אולי כשהיא מתעוררת ומרדימה את עצמה היא גם לא עושה רעש ואז אנחנו לא מתעוררים בשבילה ולא מודעים לזה שהיא התעוררה ונרדמה לבד. 
אבל יש מקרים שהיא מתעוררת קצת, ממלמלת, אנחנו מתעוררים ומביטים בה (מבלי שהיא תשים לב) והתלונות שלה גוברות לאט לאט עד שלב קולני למדי ואנחנו מבינים שהיא כבר לא תחזור לישון - ואז עוזרים לה. 
וכמובן שככל שהיא מתלוננת ואף בוכה יותר אז יותר קשה להרדים אותה אח"כ. אם היא תהיה בחדר משלה אני לא יודע איך נוכל להבדיל בין התעוררות קטנה שאולי תירדם לבד ולבין מצוקה שרק תגדל....

היא עוד מעט בת 6 חודשים. חרדת נטישה זה 7-8 חודשים נכון?
צריך להתנהג אחרת בתקופה הזו? איך?

לגבי לנסות לילה אחד ולראות - 
ממה שקראתי מסביב אומרים שאם מעבירים אותה לחדר משלה אז להתמיד ולא להכנע ולחזור אחורה. 
(וכבר יש לנו מיטה. לא נקנה עוד אחת באיקאה, למרות שהרעיון לא רע )
לצפיה ב-'מה זה "להיכנע ולחזר אחורה"?'
מה זה "להיכנע ולחזר אחורה"?
10/09/2017 | 07:52
4
46
כהורים אתם מחפשים את הטוב והמתאים עבורכם ועבור בתכם. זה תהליך למידה, בדיקה, הסתגלות. לא נולדנו כשאנחנו יודעים את התשובות הנכונות (חוץ מזה, בד"כ יש יותר מתשובה נכונה אחת).
התשובה היא שלא תדעו - בכל אופן לא תמיד, לא ב-100% - להבדיל בין התעוררות קטנה שאולי תירדם ממנה לבד לבין מצוקה שתתפתח לבכי היסטרי.
מבטיחה: לא על זה הילדה תלך לפסיכולוג!
בהצלחה. היא תינוקת, ואם היא צריכה עזרה, מותר לה. זה יעבור

לצפיה ב-' היא עוד קטנה'
היא עוד קטנה
10/09/2017 | 20:20
3
28
ולא מדובר ב"כניעה" לדרישה כמו ממתקים במקום ארוחת ערב, אלא בצורך שלה לתנאי שינה אופטימליים.
לצפיה ב-'כשאמרתי "להיכנע" התכוונתי ל...'
כשאמרתי "להיכנע" התכוונתי ל...
11/09/2017 | 07:43
2
33
ב"להכנע" הכוונה לא לנסות לשים את הילד בחדר משלו ועם הבכי הראשון או השני להחזיר לחדר ההורים כי הילד ככה לא מתרגל לחדרו החדש ולא מבין איפה עליו להירדם. 
הכניעה היא לא לדרישות הילד אלה לקשיי ההסתגלות של ההורים גם. 

לפי מה שקראתי, הילד צריך להבין שפה (בחדר החדש) הוא ישן מעתה ושהוא צריך להירדם. אם כשהוא יבכה הוא יועבר לחדר ההורים אז הוא ירגיש שמשהו לא בסדר בזה שהוא בחדר הריק ולא ירדם. אם הוא יבין בסוף שפה מתרחשת מעתה שנת הלילה אז הוא יפנים ובסוף ירדם. 

עוד שאלה - הקטנה שלי מתהפכת לבטן כשיש לה מקום. גם בעריסה הקטנטונת שלה היא לעיתים מצליחה להתהפך אל הבטן. במיטה הגדולה שבחדר הניפרד אנחנו משכיבים אותה לישון על הבטן במהלך היום ולפעמים כשהיא מתעוררת אנחנו מוצאים אותה על הגב. 

האם זה בסדר להשכיבה לישון על הבטן מראש?
היא קצת מתהפכת לבטן גם ככה, ולמרות שבד"כ קשה לה - היא גם מצליחה להתהפך אל הגב לעיתים. 
לצפיה ב-'לא בבכי הראשון. בלילה השני'
לא בבכי הראשון. בלילה השני
11/09/2017 | 09:19
1
28
לדעתי מה שהכותבות לפני התכוונו זה שתנסו לילה אחד ואם בבוקר תגיעו למסקנה שהיה קשה מדי למחרת תשכיבו אצלכם בחדר בעריסה חזרה.
מנגנון הסיבה ותוצאה בגיל 6 חודשים לא מספיק מפותח כדי לגזור שהיא בכתה הרבה לילה קודם אז עכשיו היא שוב בעריסה בחדר ההורים.

ולגבי שינה על הבטן- זה חוזר בכמה וכמה הודעות שלך. אף אחת כאן לא יכולה להגיד שזה בסדר להשכיב על הבטן. בעיקרון בגיל 6 חודשים המלצת משרד הבריאות היא להשכיב על הגב. אם אתם כהורים החלטתם להשכיב על הבטן- זכותכם. אין חוק נגד ולא נתקשר על זה למועצה לשלום הילד. כשהם מתהפכים לבד מהבטן לגב אז אין מה לעשות עם זה ונותנים להם לישון איך שהם רוצים (זה עדיין לא מקביל ללשים על הבטן מלכתחילה)
לצפיה ב-'תודה על התשובה :) '
תודה על התשובה :)
11/09/2017 | 09:43
20
אנחנו ננסה ממש בקרוב להלין אותה בחדר שלה. 
היא ביימים האחרונים במצברוח רע ובוכה הרבה. לא יודע אם זה שיניים או משהו אבל היא ללא ספק בקוועץ'. בטח יהיה קשה, אבל ננסה. 
ואם תתהפך - אז תתהפך. 
לצפיה ב-'חרדת נטישה זה יותר לכיוון 10 חודשים'
חרדת נטישה זה יותר לכיוון 10 חודשים
10/09/2017 | 20:23
38
אבל כן, זה מתחיל בגיל 8-7 חודשים, כשהיא מבינה שאתם קיימים גם אם אתם לא בסביבה
ובאותה תקופה מתנהגים כרגיל - מחבקים, מכילים וגם מסבירים שאבאמא הולכים לרגע למטבח או לחדר הסמוך והם נמצאים קרוב-קרוב גם כשלא רואים אותם. ממליצים גם לשחק איתם הרבה ב"קו-קו" כדי שילמדו שגם אם אתם נעלמים אתם חוזרים.

לצפיה ב-'א'
א
10/09/2017 | 13:25
10
לצפיה ב-'איפה אפשר למצוא מידע אמין וטוב על תזונת תינוקות'
איפה אפשר למצוא מידע אמין וטוב על תזונת תינוקות
06/09/2017 | 08:38
1
53
כלומר, מלבד הנחיות משרד הבריאות... אולי גם מקום שממליץ באופן יותר ספציפי מה לתת איך ומתי ובאיזה גיל?
לצפיה ב-'אני נעזרת בקבוצה הזו '
אני נעזרת בקבוצה הזו
06/09/2017 | 15:27
88
לצפיה ב-'אשמח לקבל חוות דעתכם לחיתולים,,'
אשמח לקבל חוות דעתכם לחיתולים,,
04/09/2017 | 17:11
4
135
יש מבצע  בסופרפארם לרוכשי חיתולי Life Baby's
אשמח לדעת, אם מישהו ניסה כבר את המוצר הנ"ל ,
ויכול לתת חוות דעת .
לצפיה ב-'ניסיתי, לא רעים אבל יש איכותיים מהם'
ניסיתי, לא רעים אבל יש איכותיים מהם
04/09/2017 | 17:15
82
אבל לכל ילד מתאים חיתול אחר, אז מה שטוב לנו לא בהכרח טוב לאחרים. יש להם אריזות התנסות, למה שלא תנסי ותחליטי לבד?
לצפיה ב-'אנחנו איתם כבר שנה וחצי בערך. אני מרוצה.'
אנחנו איתם כבר שנה וחצי בערך. אני מרוצה.
04/09/2017 | 20:02
24
לצפיה ב-'קיבלתי שניים להתנסות'
קיבלתי שניים להתנסות
05/09/2017 | 08:41
1
66
ושניהם דלפו!
אז אני לא אקנה אותם יותר. אבל כמו שנאמר לפני, עדיף לנסות. יש לי חברות שמשתמשות בהם ומרוצות.
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
05/09/2017 | 13:51
6
לצפיה ב-'רק אני הכנסתי תינוקת לתינוקיה?'
רק אני הכנסתי תינוקת לתינוקיה?
03/09/2017 | 19:15
8
211
או שאין מה לומר על זה?
לצפיה ב-'מה זה ?'
מה זה ?
03/09/2017 | 19:17
1
152
סורי על הבורות... 
מה זה תינוקיה ? ומאיזה גיל זה? 
לצפיה ב-'אולי אני התנסחתי לא טוב....'
אולי אני התנסחתי לא טוב....
03/09/2017 | 20:02
172
התכוונתי למסגרת...
תינוקיה זה בגן עם כמה גילאים ויש גם תינוקיה לתינוקות... זה לא משפחתון ולא ממש גן... אבל התכוונתי לגן... ובעיקר הבעתי פליאה על זה שאין פה דיבור על הכניסה לגנים :) אבל אולי רק אני הכנסתי את התינוקת לגן
לצפיה ב-'לא לא, הקטנה שלנו התחילה היום פעוטון'
לא לא, הקטנה שלנו התחילה היום פעוטון
03/09/2017 | 20:28
1
144
אחרי שנה עם סבתא, נכנסה לגן בגיל 1.1.
בשישי היינו איתה שעה וחצי והיה יופי-טופי - שיחקה, ציירה, אכלה ונהנתה.
היום היא נשארה לבד, במשך שעה וחצי הסתדרה ואז התחיל בכי. אחרי שעתיים וניסיונות כושלים להרגיע, לקחנו אותה הביתה.
מקווה שמחר יהיה טוב יותר.

איך עבר עליכם? בת כמה התינוקת שלך?
לצפיה ב-'שלי בת כמעט כמעט שישה חודשים'
שלי בת כמעט כמעט שישה חודשים
04/09/2017 | 09:52
116
נכנסת אחרי חצי שנה איתי בבית....
לאחרונה פיתחה חרדת זרים, שמופיעה בעיקר אם היא עייפה... ובנוסף תמיד הייתה הולכת לנמנום בוקר בשעה 8:00,
אז ביום הראשון היינו איצה שעה וחצי ואז לקחו אותה לשחק בחדר אחר והדבר היה מלוןה בבכי רציני וגם אחרי הרגעה אם החזרנו למשחק בחדר השני בכתה, אז לקחנו אותה הביתה לישון, אתמול היה בכי בפרידה (או יותר נכון לא כי הלכנו אלא כי נתתי אותה למטפלת) אבל הוא שכח מהר (הקשבתי בחוץ) והייתה שעתיים בלעדינו אבל סרבה לאכול מבקבוק וגם לאחר מכן בבית לא הסכימה לקבל בקבוק (היא על הנקה מלאה אבל פעם ב... יצא שנתנו בקבוק שאוב או פורמולה ללא בעיה ולפתע היא לא זורמת).
היום היא ישנה עד מאוחר ואז הגיעה לגן ממש רעננה וחייכנית והשארתי אותה בלי בכי ובפעם הראשונה הלכתי הביתה בלי תינוקת... יושבת ומחכה ומחכה ומחכה ומאוד סקרנית לדעת מה קורה, והאם היום היא תאכל, ומתי יקראו לי, ומה זה השקט הזה בבית?
לצפיה ב-'עוד לא...'
עוד לא...
03/09/2017 | 21:31
95
כרגע בת 5 חודשים אבל בקרוב נצטרך לחשוב על זה... אשמח גם לשמוע חוויות 
לצפיה ב-'גם אני הכנסתי כפול שניים'
גם אני הכנסתי כפול שניים
04/09/2017 | 15:34
107
תאומים בני שנה...הגן חדש, עם הגדולים הייתי בגן אחר ועכשיו מפאת לוגיסטיקה חיפשתי גן אחר ומאוד חששתי מהלא מוכר...
הכל גם התחיל על רגל שמאל כשכולנו (כולל אני) היינו חולים וההסתגלות נדחתה בכמה ימים....אם מדברים על נאחס.
בסופו של דבר השד בכלל לא נורא, אני אפילו שמחה על הבחירה. הגננות מהממות ויודעות מה הן עושות, זורמות על להשאיר את הילדים יותר מבמקומות אחרים (ורק כשמסרבים להינחם בטיול או חיבוק קראו לי לקחת) והתינוקות היו יחסית בסדר. אחד יותר, השני קצת שבת רעב אבל בסוף נשבור גם את הממזר הקטן הזה (-;
בהצלחה לכולם בגן- קטנים וגדולים כאחד!
לצפיה ב-'מוזמנת לשתף לגבי זה '
מוזמנת לשתף לגבי זה
04/09/2017 | 15:39
122
אני אישית כרגע נשארת עם הקטנה בבית. מתחילה להביא פעם בשבוע ביייביסטרית לשעתיים כדי לתת לי קצת מרווח נשימה ובעוד חודש בערך אם הכל יהיה בסדר אתחיל לעשות שיעורים פרטיים והבייביסיטרית תישאר איתה יותר שעות.

לצפיה ב-'עוד שבועיים'
עוד שבועיים
04/09/2017 | 20:47
89
סופרת בעצב מהול בשמחה את הרגעים. נכנס למטפלת לשניים אצלה בבית. אז זה חצי דרך למשפחתון אבל יותר אינטימי וגמיש.

אני זוכרת מהגדול כמה מוזר זה לחזור הביתה בפעם הראשונה מזה נצח לבד לשקט אחר שלא דומה לכלום. אח"כ מתרגלים ואפילו לומדים להנות מהזמן לעצמך ורק אז מבינים כמה טוטאליים היו החודשים שקדמו לזה...
לצפיה ב-'חפץ מעבר'
חפץ מעבר
04/09/2017 | 15:42
85
יש לקטנ/ה שלכם חפץ מעבר?
מהו? מאיזה גיל התחלתם לתת?
מתי אתם נותנים?

לצפיה ב-'השוואות- בואו נדבר על זה '
השוואות- בואו נדבר על זה
31/08/2017 | 14:15
5
363
השוואות זה דבר בלתי נמנע מבחינת בני האדם.
אנחנו משווים ביננו לבין אחרים- כמה התפתחנו לעומתם, כמה השגנו ולפעמים גם: אילו דברים לא הספקנו לעשות.

הרבה פעמים אנחנו משווים בין הילדים שלנו לאחיהם ובין ילדים שרואים בגינה, בגן הילדים, ילדים של חברים ובחוגים.

יש לי חברה שהבן שלה נולד פג ויש לו עיכוב התפתחותי קל אפילו ברמה שהתפתחות הילד אמרו שאין צורך בהתערבות וכל פעם שהיא הולכת לחוג או פעילות היא ממש משווה ומאוד מתוסכלת מזה שהבן שלה "לא כמו כולם".

זה מאוד קל להשוות לאחרים ובד"כ אנחנו מחפשים איפה אנחנו פחות טובים ורוצים להיות הכי טובים אבל הילדים במיוחד כשהם יותר גדולים -מאוד מרגישים את זה ולפעמים זה משפיע. אותי למשל בתור ילדה תמיד השוו לאחותי ואף פעם אפילו ממרומי גיל 33 לא הרגשתי שאני שווה לה, תמיד הרגשתי נחותה כי היא הייתה מבחינת ההורים שלי הכי-הכי.

איך אתם מבחינת השוואות לאחרים? האם זה משהו שמעניין/מציק לכם?
איך נמנעים מהשוואות עם ילדים אחרים (אחים, ילדים מהגן, ילדים בחוג וכו')?
לצפיה ב-'מאוד קשה לא לעשות השוואות'
מאוד קשה לא לעשות השוואות
31/08/2017 | 14:41
1
166
השאלה היא לאיזה מקום אתה לוקח את זה.

אחות של אשתי ילדה חודשיים לפנינו. אחותי ילדה 10 ימים אחרינו.

שתיהן כרגע רגועות, שלוות, מרדימות את עצמן, ללא גזים יותר מדי (הגדולה יותר זה רק מגיל 3 חודשים אבל עדיין). החיים שלהן מהצד נראים לנו קלי קלות, בעוד ששלנו לא יורד מהידיים, צורח בהתקפי גזים וכו'.

את אשתי זה סודק כל פעם (במיוחד עם הקטנה יותר שכאילו 'אין תירוץ' שזה ככה). ברור שבתוך תוכי הייתי מעדיף להיות כמוהן, אבל הכל זה שאלה של הסתכלות.

אמרתי לאשתי שהוא הרבה יותר חמוד משתיהן (דעה אובייקטיבית כמובן), אז אנחנו משלמים מס מתיקות. 

ההשוואות רק יילכו ויגדלו, לדעתי אחרי הכל צריך, בין אם זו חלילה בעיה רפואית, התפתחותית, או סתם מזג, לתת לילד את מה שהוא צריך, להתמקד בו, ולעבור את המסלול שלנו איתו בלי להיות מושפעים יותר מדי מהסביבה.

זה קשה נורא, אבל אפשרי (לטעמי הצנועה ונטולת ההורמונים של אחרי הלידה).
לצפיה ב-'אתה נשמע ממש מתחשב ומקסים,'
אתה נשמע ממש מתחשב ומקסים,
01/09/2017 | 08:53
106
אני חושבת שאולי כדאי שתיקח יום חופש נניח שבוע הבא  
ותאפשר לאשתך מנוחה והתאוששות .
שתאכל טוב ותישן טוב  - זה עושה פלאים .
ואם אתה יכול תקופה מסוימת לקחת יום חופש פעם בשבוע
(להסביר בעבודה שזה זמני נניח לחודש  - 4 ימי חופש )
זה יהיה מצוין .
לצפיה ב-'בעיה חברתית ותרבותית גדולה....'
בעיה חברתית ותרבותית גדולה....
31/08/2017 | 17:51
133
המערכת כולה בנויה על השוואה כבר מהרגע שתינוק יוצא לאויר העולם ,
יש איזושהי החלטה של מהי "נורמה" (וזה נושא לדיון בפני עצמו, מי הם אותם מקבלי ההחלטות ועל סמך מה הוחלט כך ולא אחרת...) , ומתוך כך כל מה שלא בנורמה - הופך ללא נורמלי , וככה אנחנו קודם כל חווים (במודע או שלא) בושה בעצמנו ואח"כ מנסים להתאים את עצמינו לכלל ולנורמה בכל מיני דרכים, גם אם זה בניגוד גמור למי שאנחנו ולמה שאנחנו מסוגלים.

ומייד אחרי ההשוואה מגיע נושא התחרותיות שנלמדת בכל מקום החל מגיל הגן וגם זה שם אותנו במקום של השוואה ומרוץ אחרי מה שנחשב בחברה כ"טוב".

זה מה שקורה בדר"כ וזה באמת מצב עגום.... זה מקשה עלינו להתחבר לייחודיות שלנו, לממש את עצמינו ולהביא לעולם את מי שאנחנו באמת. זה שם אותנו במרדף אינסופי להיות הכי מצליח, הכי טוב, הכי אהוב וכו'.

בוודאי שזה משפיע על הילדים שלנו, גם מתוך כך שאנחנו כהורים שבויים בתוך תפיסות עולם של השוואה ותחרותיות ולכן גם ההורות שלנו מושפעת, וגם כי זה נמצא בכל מקום בסביבה החיצונית וזה מה שהם לומדים מגיל הכי קטן.

בעיני המענה הוא מודעות ועבודה פנימית על עצמינו, אבל זה ממש לא פשוט...
זה דורש מאיתנו הרבה מאוד אומץ כי זה אומר ללכת עם הצרכים שלנו ושל הילדים, עם האינטואיציות שלנו ומתוך כך גם לפעמים כנגד הזרם.
ועוד קודם , זה דורש מאיתנו עבודה מודעת שלנו על עצמינו כהורים, על מה שמניע אותנו לפעול בסביבה שלנו - האם אנחנו מונעים מתוך אותנטיות או מתוך דפוסים חברתיים? וגם - זה דורש מאיתנו להתחבר למקומות הכי כואבים בתוכינו על מנת לרפא אותם כדי שיפסיקו "להפעיל" אותנו כהורים...

בקיצור, לא פשוט, כבר אמרתי ? ....
נראה לי שהתשובה לכל הנושא היא - אהבה ללא תנאי. אפשרי ? או לא?......
לצפיה ב-'האמת קשה לי שלא'
האמת קשה לי שלא
31/08/2017 | 20:41
121
ואני חוטאת בהשוואות כל הזמן....ביני לבין אחרים, בין הילדים שלי, בין הילדים לבין ילדים של אחרים....אני מאוד מאוד ביקורתית כלפי עצמי וזה סוג של פועל יוצא מכך.
השוואות תמיד מבאסות אותי, למרות שאני תמיד משתדלת להזכיר לעצמי כמה ברת מזל אני באמת. לא מובן מאליו בכלל, וכשכולם בריאים מה זה באמת משנה אם התינוק של החברים כבר עומד ושלי עוד לא?
אבל כן, קשה כל כך להימנע....מה שכן ככל שהשנים עוברות ואני הופכת מנוסה יותר ואמא ליותר ילדים כך אני פחות מתרגשת מההשוואות האלו, מהעיכובים הקטנים בהתפתחות וכל מה שלא קורה בדיוק לפי הספר....כן חושבת על זה (ותודה לאמא שתמיד יודעת להציף את ההשוואות שמעמידות אותי בעמדת נחיתות, ולפזר מלח על הפצעים בחן רב), אבל כבר יודעת לגרש את המחשבות ולהחליק.
לצפיה ב-'וואו... נושא כבד, ובמיוחד בתאומים'
וואו... נושא כבד, ובמיוחד בתאומים
03/09/2017 | 14:15
113
כשההשוואה המתבקשת נמצאת לך כל הזמן מול העיניים ואין שום הנחות.

לצערי, גם "ממרומי" ניסיוני ההשוואה תמיד נמצאת איפשהו בחלק האחורי של הראש כי אין מה לעשות - אצלי בבית (ובכלל בבתים של תאומים) גדלים זה לצד זה זוג ש"אמורים" להיות "אותו דבר".

במיוחד בשלבים ההתחלתיים יש המון נקודות ציון כאלה שצריך לעבור (לשבת, לזחול, לאכול מוצקים, ללכת, לקפוץ, להתחיל לדבר....) ותמיד יש אחד שעושה את זה קודם וההשוואה לאח השני היא כביכול בלתי נמנעת. הבעיה בהשוואות האלה הוא שהן באופן אוטומטי מובילות אותנו לתיוגים של הילדים שלנו, כי ככה המוח שלנו עובד. אם אחד חרוץ - השני עצלן. אם אחד עדין - השני אלים. בפועל, אף אחד מהם לא נמצא בקצה הסקאלה ולכל אחד יש מקום טוב באמצע, אבל זו הדרך של המוח האנושי.... לעיתים זה מקל עלינו ולעיתים זה חיסרון גדול ובמיוחד במקרה של תאומים אם ההורים לא מודעים להתנייה הזו של המוח שלנו.

מה שאני למדתי ורוב הזמן אני משתדלת ליישם הוא להסתכל על כל אחד מהם בפני עצמו. להשוות כל אחד מהם רק לעצמו. וזה נכון לא רק לגבי תאומים אלא בכלל בהשוואות בין ילדים. זה שילד אחד עושה X והשני עושה X+2 זה לא מעניין. מה שמעניין הוא שאותו ילד שהיום עושה X לפני יומיים עשה X-3...
זה שאתמול נשך את אחיו 10 פעמים והיום נשך רק פעמיים - זו התקדמות גם אם הוא עדיין נושך. וזה שאתמול זחל גחון והיום כבר עומד על 6 עשה התקדמות נפלאה גם אם אחותו התאומה או הבת של השכנה ממול שנולדה באותו יום כבר זוחלת שבועיים.

יצא קצת ארוך, אבל זה באמת אחד הנושאים היותר משמעותיים כשמדברים על תאומים...

לצפיה ב-'ליווי התפתחותי בתנועה- ייחודיות, מקצועיות והרבה הנאה'
ליווי התפתחותי בתנועה- ייחודיות, מקצועיות והרבה הנאה
03/09/2017 | 10:18
44
אמהות יקרות,

אני מזינה אתכן להצטרף לחוויה ייחודית, כיפית ומקשרת מאוד, לך ולתינוקך.
סדנאות תנועה המשלבות ליווי התפתחותי ועיסוי תינוקות, אצלכן בבית...
גמישות בימים ובשעות, לפי הצורך שלך כאמא.
(מתאים לאזור רחובות, נס ציונה, יבנה, ראשון לציון, אשדוד, באר יעקב ועוד)

לצפיה ב-'משפחתון'
משפחתון
01/09/2017 | 17:49
1
101
מחפשת משפחתון לתינוקת מהממת בת 9 חודשים כעת, החל מחודש אוקטובר ברחובות    רצוי באזור אחוזת הנשיא/ רחובות המדע
בתודה.  
ריקדונה
לצפיה ב-'אישית לא מכירה, מקווה שיש פה כן כאלה שמכירים '
אישית לא מכירה, מקווה שיש פה כן כאלה שמכירים
02/09/2017 | 15:21
48
ממליצה בנוסף גם לבדוק בקבוצות של אמהות/הורים מהאיזור. בד"כ זה "מאמות מ_____" וכאלה.
לצפיה ב-'אוסתאופט (מקווה שרשמתי נכון..)'
אוסתאופט (מקווה שרשמתי נכון..)
28/08/2017 | 11:36
4
129
אשתי ואני הולכים השבוע לאוסתאופט בגלל איזו בעיה בהנקה (הוא לא פותח מספיק את הפה וממש מכאיב לה). אנחנו חושבים שזה לא משהו ב"טכניקה" אלא כי הוא מתוח או משהו מאוד מפריע לו. ואולי על הדרך ננסה לבחון את אי-השקט הכללי שאנחנו מרגישים.

מישהו ניסה/היה/שמע? מה דעתכם?
לצפיה ב-'הלכתי בגלל ריפלוקס, עזר מאוד אצלנו'
הלכתי בגלל ריפלוקס, עזר מאוד אצלנו
28/08/2017 | 18:56
1
91
ניסיתם להתייעץ גם עם יועצת הנקה? הוא מקבל בקבוקים?
לצפיה ב-'היינו אצל יועצת הנקה אבל'
היינו אצל יועצת הנקה אבל
29/08/2017 | 09:59
83
יותר בקושי הראשוני שהיה. הוא מקבל בקבוקים.
אנחנו נלך בכל מקרה, היינו עכשיו בטיפת חלב והפנו אותנו לפיזיותרפיה בגלל שלדעת הרופאה שרירי הצוואר שלו קצת מציקים לו.
אדווח מהשטח..
לצפיה ב-'ממצאים אחרי הביקור..'
ממצאים אחרי הביקור..
31/08/2017 | 10:03
1
104
אני דווקא מאוד בעד כל עניין הרפואה המשלימה, אבל לא השתכנעתי בכלל.
לא ממש עשה משהו, לא הרגיש שהוא מרגיש את הילד או נותן איזשהו כלי/עצה/טיפול קונקרטי. 

יחד עם זאת, לא מתחרט שהלכנו, לאשתי כ"כ קשה שלא יכולתי לתת לה להיות בתחושה 'שיש שם בחוץ' מישהו שיכול לעזור ואנחנו לא הולכים בגללי.

יום טוב לכולם
לצפיה ב-'סיכמת זאת מעולה תודה שחזרת לעדכן!'
סיכמת זאת מעולה תודה שחזרת לעדכן!
31/08/2017 | 14:09
19
לצפיה ב-'קורנפלור'
קורנפלור
29/08/2017 | 10:29
4
92
האם אפשר להוסיף קורנפלור (אבקה רגילה שקונים בסופר לבישול ואפייה) לתמ"ל? או שהכוונה לדייסת קורנפלור מיוחדת?
ואם אפשר, אז כמה כפיות אבקת קורנפלור כדאי להוסיף על כל 60 מ"ל תמ"ל?

תודה מראש!
לצפיה ב-'למה להוסיף בעצם? ובן כמה התינוק?'
למה להוסיף בעצם? ובן כמה התינוק?
29/08/2017 | 17:14
71
זו שיטה של סבתות להסמכת דייסות, תחושת שובע ועלייה במשקל, אבל כמו הרבה שיטות סבתא - היא מיושנת ולא בהכרח מומלצת.
מה הצורך שלך?

לצפיה ב-'אני חושבת שיש דייסה מיוחדת, אבל האמת שבעיני זה מתאים רק '
אני חושבת שיש דייסה מיוחדת, אבל האמת שבעיני זה מתאים רק
29/08/2017 | 20:31
2
96
אם הילד רזה וצריך להעלות במשקל.
נראה לי מיותר ברוב המקרים ומשהו שהייתי מתייעצת עם הרופא ילדים.
בדיוק היום שאלתי את הרופאה של הקטנה לגבי הוספת דייסה לתמ"ל ואמרה שממש מיותר.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/09/2017 | 20:23
1
32
הקטנה לא אוכלת מספיק (מנות קטנות, כנראה קיבה קטנה) ולכן לא עולה מספיק במשקל.
להערכתי זו הסיבה שלאחרונה חזרה להתעורר מספר פעמים בלילה (לפעמים אוכלת פעמיים במהלך הלילה) אחרי שכבר ישנה לילות רצופים.
ולצערי היא לא בעניין של מוצקים עדיין אז חשבתי שאולי חלב סמיך יותר (כאמור עם דייסה) יעשה את העבודה.
לצפיה ב-'בת כמה היא? מה אומרים לך בטיפת חלב?'
בת כמה היא? מה אומרים לך בטיפת חלב?
02/09/2017 | 23:23
26
התעוררויות בלילה יכולות להיות ממגוון סיבות. יש תקופות של משברי שינה וקפיצות גדילה והתפתחות שמשפיעות על השובע ועל השינה - המשמעותיות הן סביב גיל 4 חודשים, 6 חודשים ושנה, אבל זה שונה מתינוק לתינוק.
יכולה לומר שהקטנה שלי אוכלת ארוחות קטנות (בת שנה וחודש, גם לפני שעברנו למוצקים, נדיר שאכלה יותר מ-120 מ"ל). היא רזונת, עם BMI באחוזון 4 - ולמרות זאת ישנה לילות שלמים מגיל חודשיים. עם זאת, היו לה לא מעט משברי שינה - תקופות של התעוררויות כל שעה וחצי, חלונות עירות של שעתיים באמצע הלילה, שיניים, חרדת נטישה שגרמה לה לעשות לנו "בדיקת נוכחות" כל שעתיים וכו'. התמודדנו עם כל משבר כזה והיא חזרה לעצמה.

אז לפני שאת מוסיפה משהו לתמ"ל (שיכול "לשבת" בבטן כמו יציקה ולגרום לכאבי בטן) - תקראי קצת על קפיצות התפתחות ומשברי שינה ותראי אם זה מתאר את מה שאתם עוברים. תנסי להתייעץ עם יועצת שינה ובמקביל - עם אחות טפ"ח \ רופא לגבי הארוחות הקטנות והעלייה במשקל. אני אישית בעד לא לשבש להם את מנגנון הרעב והשובע הטבעי עם כל מיני תוספות אלא אם כן יש סיבה רפואית.
לצפיה ב-'מים לתינוק'
מים לתינוק
27/08/2017 | 10:02
7
206
הקטן כבר בן 6.5 חודשים והתחלנו לבסס ארוחת מוצקים אחת של פרי בבוקר.
אני מנסה להציע לו מים לאחריה אבל ללא הצלחה. ניסיתי בבקבוק רגיל אבל לדעתי נעלב שלקח שלוק ולא יצאה פורמולה. ניסיתי כוס פטנט של אוונט ושל טומי טיפי. מהאוונט זרם לו מהר מדי ורק נרטב והשתנק. מהטומי טיפי לא מצליח לשתות (פיית פלסטיק אז רק לועס אותה).
רעיונות?

אצל הבכור היתה לי כוס פטנט מדהימה של אוונט שלצערי כבר לא מייצרים ...
לצפיה ב-'אולי לנסות לטפטף לו מים לפה עם מזרק כזה של תרופות?'
אולי לנסות לטפטף לו מים לפה עם מזרק כזה של תרופות?
27/08/2017 | 15:44
99
יש את הכוס של מנצקין אבל לא יודעת אם מתאימה לגיל הזה. שמעתי שהיא נהדרת.
לצפיה ב-'מים'
מים
27/08/2017 | 20:32
84
תנסי לתת את המים בפטמה הכי קטנה בבקבוק רגיל ללא קשר לאוכל. נגיד שעה אחרי ששתה תמ"ל. אולי יעזור.
לצפיה ב-'מה לגבי כפית? כוס רגילה עם קש?'
מה לגבי כפית? כוס רגילה עם קש?
28/08/2017 | 00:11
2
77
אצלנו קש זה להיט מטורף
לצפיה ב-'בגיל חצי שנה?'
בגיל חצי שנה?
28/08/2017 | 13:13
1
86
אני זוכרת אצל הגדול לקראת גיל שנה קש היה להיט. לא חשבתי לנסות עם כל כך קטן.. ננסה
לצפיה ב-'גם אנחנו התחלנו לקראת גיל שנה'
גם אנחנו התחלנו לקראת גיל שנה
28/08/2017 | 18:55
61
אבל אין לדעת מה יתפוס אצל מי
לצפיה ב-'אני בזמנו השתמשתי למים בבקבוקים הקטנים שנשארו לי '
אני בזמנו השתמשתי למים בבקבוקים הקטנים שנשארו לי
28/08/2017 | 01:19
1
100
מהימים הראשונים שלהם.

ומעבר לבקבוק/כוס שממנה שותים, חשובה גם הדוגמה האישית. כשהוא יראה אותך שותה (אולי מבקבוק מים מינרליים?) הוא ירצה לחקות אותך...
לצפיה ב-'עוד לא החלפנו גודל בקבוק '
עוד לא החלפנו גודל בקבוק
28/08/2017 | 13:14
72
עדיים משתמשים בקטנים כי התמ"ל בעיקר משלים הנקה ועוד לא ממש מחליף אותה.

אני מסתובבת עם בקבוק מיפ מינרליים צמוד אלי. אשתדל להדגים יותר שתיה ממנו.
לצפיה ב-'תופעת לוואי של הירדמות עצמאית? '
תופעת לוואי של הירדמות עצמאית?
25/08/2017 | 08:35
15
168
מאז שהקטנה החלה להירדם בעצמה בלילה (מספר ימים) היא מתעוררת כל שעה או שעה וחצי בלילה (במקום פעם אחת או בכלל לא). האם יכול להיות שזה קשור לצורת ההירדמות החדשה שלה? מישהו חווה דבר כזה?
כי חוץ מזה לא שינינו כלום...
ואם כן, האם כדאי לחזור להרדים אותה על הידיים לתקופה מסוימת או שגם זה יעבור מעצמו?

תודה רבה!
לצפיה ב-'שכחתי לציין שהיא בת 6 חודשים'
שכחתי לציין שהיא בת 6 חודשים
25/08/2017 | 08:39
79
אז לא נראה לי שזה משבר הארבעה חודשים...
לצפיה ב-'תארי את דרך ההרדמות שלה'
תארי את דרך ההרדמות שלה
25/08/2017 | 11:37
12
89
אולי זה יעזור....

זה יכול להיות קפיצת גדילה או קפיצה התפתחותית או עייפות יתר או תלות כלשהי...
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
25/08/2017 | 15:03
11
102
אמבטיה, סיפור ואוכל (לפעמים לפני האמבטיה ולפעמים אחרי,  תלוי ברעב שלה).
מתחילים בהרדמה כשמראה סימני עייפות ולפי חלון השינה שלה אז לא מדובר בעייפות יתר.
אם היא ממש עייפה היא עוצמת עיניים ונרדמת מיד. אם עדיין לא מספיק עייפה אז שמים עליה יד וששששש, עם מוצץ, לפעמים בוכה קלות ונרדמת בדרך כלל תוך כמה דקות.

עד לאחרונה הייתה נרדמת רק על הידיים אז זה שינוי גדול מבחינת כולנו... בהמשך באופן הדרגתי מתכננים להפסיק גם את המגע והשששש אבל עוד לא הגענו לזה. יודעת שזה גורם תלות אבל גם בפעמים שהיא נרדמת בלי זה ובכל זאת מתעוררת בלילה המון פעמים.

קשה לי לחשוב איזו קפיצה התפתחותית עשתה בזמן האחרון - היא מתהפכת כבר 3 חודשים וזוחלת ציר כבר חודש.
לצפיה ב-'כרגע את פשוט מניחה במיטה אחרי האוכל/ אמבטיה והיא נרדמת?'
כרגע את פשוט מניחה במיטה אחרי האוכל/ אמבטיה והיא נרדמת?
25/08/2017 | 16:01
10
79
לעומת העבר שהרדמת על הידיים וכשהיא נרדמה העברת למיטה?
והאם כעת היא נרדמת בקלות?
איך היה המעבר מהרדמות על הידיים להרדמות במיטה?

לצפיה ב-'כן '
כן
25/08/2017 | 16:29
9
73
עד עכשיו היינו מרדימים על הידיים ומניחים בעריסה אחרי 10 דקות.
עכשיו מרדימים את כל ההרדמות בעריסה (עשינו את המעבר באופן הדרגתי יחסית - בערך שבוע הרדמנו אותה בתנועות קלות בעגלה במהלך היום ועל הידיים בלילה ואז היו כמה לילות שהתעוררה באמצע הלילה ונרדמה לבד בעריסה אז הבנו שאפשר להתחיל לנסות להרדים אותה בעריסה והפסקנו עם העגלה והידיים). לשמחתי (והפתעתי) המעבר היה ממש קל.
עכשיו בעריסה, כשהיא באמת עייפה היא נרדמת בשניות ובלי בכי. אם עדיין יש לה קצת אנרגיה אז לוקח כמה דקות, גג רבע שעה, לפעמים יש קצת בכי ואז מניחים עליה יד ועושים ששש עד שנרגעת.
יומיים הכל היה בסדר והתעוררה רק פעם בלילה (כמו לפני המעבר להרדמות בעריסה) ועכשיו יומיים קשים - לילה אחד התעוררה 3 פעמים ולילה שני הפסקתי לספור באיזשהו שלב...

עלה בדעתי שאולי היא רעבה. עד עכשיו בהתעוררויות לילה הייתי מניקה אותה קצת אבל אני מרגישה שכבר אין לי חלב. אז אולי היא פשוט צריכה בקבוק גם בלילה.

אבל רציתי לשמוע אם עוד מישהו חווה רגרסיה בשינה עם המעבר להירדמות עצמאית. הרי זה אמור לשפר את השינה ולכן זה מפתיע שזה לא המצב...
לצפיה ב-'אולי זה פשוט מקרי?'
אולי זה פשוט מקרי?
25/08/2017 | 19:15
58
יכול להיות שאין קשר בין ההתעוררויות למעבר להרדמות עצמאית.
בגיל חצי שנה יכול להיות שהתחילו להציק לה שיניים ולכן היא מתעוררת הרבה בלילה. היא מייררת יותר מהרגיל? דוחפת ידיים הרבה לפה? לועסת את המוצץ?
יכול להיות שבאמת חסרה לה ארוחה לילית- בשלב הזה של ההנקה הרבה פעמים כבר מרגישים כאילו אין חלב כי הגוף מייצר לפי דרישה לארוחה ותחושת הגודש והמלאות קצת נעלמת. ככה שיכול להיות שמה שלך הרגיש כאילו אין חלב לה הרגיש כמו ארוחה טובה.
את כותבת שהיא עדיין בעריסה- אולי צפוף לה? אצלנו כשהתחיל להסתובב על ציר היה מסתובב המון מתוך שינה ובעריסה פשוט נתקע בסורגים והיה מתעורר. העברנו למיטה וחווינו שיפור מיידי בשינה (למרות שעדיין מרדימים על הידיים לצערי).

בנוסף בגיל חצי שנה אפשר להתחיל לתרגל לקחת מוצץ לבד בלילה- מפזרים כמה מוצצים סביבה במיטה. בלילה כשמתעוררת מניחים לה מוצץ ביד ומכוונים בעדינות לפה. עם הזמן תראו שמספיק להניח לה ביד והיא כבר תשים בפה ובהמשך רק תכוונו את היד שלה למוצץ והיא כבר תרים אותו ותמשיך משם עד שלבסוף היא תפנים לחפש את המוצץ לבד מלכתחילה.
לצפיה ב-'בדרך כלל מעבר להרדמות עצמאית אמור לעשות את ההפך'
בדרך כלל מעבר להרדמות עצמאית אמור לעשות את ההפך
25/08/2017 | 19:26
61
בלילה אתם גם מניחים יד ועושים שששש ?
אולי היא מתעוררת כי נופל לה המוצץ?

אצלנו כשמתעוררים כל כך הרבה בדרך כלל קשור לקפיצת גדילה או שן שביצבצה זמן מה אחרי (או אוזניים אבל אז יש גם סימנים אחרים).

במהלך היום היא ישנה בסדר?
לצפיה ב-'אם עלה בדעתך שאולי היא רעבה - תלכי קודם עם זה'
אם עלה בדעתך שאולי היא רעבה - תלכי קודם עם זה
26/08/2017 | 08:09
6
60
לגבי מה שהגדרת "תופעת לוואי", זה מאוד מעניין שבחרת את המושג הזה בהקשר של לימוד הרדמות עצמאית , כי זה באמת מה שקורה לפעמים אצל התינוק.
אני כותבת עכשיו באופן כללי על העניין ולא בהכרח בהקשר שלכם כי אני כמובן לא יודעת אם זה אכן כך או לא אצלכם...
תינוקות זקוקים להרבה מאוד חום גוף ומגע לא רק בשעות היום אלא גם בשעות הלילה. ההתעוררויות המרובות של תינוקות בלילה , מעבר לצרכים פיסיים של רעב או אי נוחות, קשורים מאוד לאינסטינקט הישרדותי של צורך עמוק להרגיש קרוב את האמא וכמה שיותר, מה שנותן להם תחושה בטוחה ורוגע נפשיים וכך הם יכולים לנתב את האנרגיה בתוכם להמשך צמיחה והתפתחות (זה לא שהם ממש עושים את זה אלא זהו דבר שמתרחש מעצמו כשהצרכים הרגשיים מסופקים דיים).
זאת אחת הסיבות העיקריות לכך שכאשר מלמדים תינוק לישון בעצמו - וכל עוד זה לא מגיע ממנו - לעיתים קורה דווקא ההפך מהמצופה, והוא ירבה להתעורר עוד יותר בלילות כי הוא "יחפש" אינסטנקטיבית את מה שחסר לו. כאמור, זה לא תמיד, מאוד תלוי בתינוק ובצרכים הרגשיים שלו. לכן שאלתי איך עבר המעבר מהרדמה בידיים להרדמה עצמאית ואת כתבת שבקלות .
אז "תופעת הלוואי" אכן מתרחשת באופן כללי אצל חלק מהתינוקות, הרבה פעמים אלו יהיו תינוקות שההורים אומרים שקשה מאוד "להרגיל" אותם לשינה עצמאית וההורים לא תמיד מבינים למה זה כך וזה מאוד מתסכל אותם , וכמובן גם את התינוק עצמו שעדיין בכלל לא בשל ולא מוכן רגשית לכך.
ולגבייך - הייתי הולכת קודם על המחשבה שעלתה לך בנושא האוכל.
איך היה הלילה הזה?
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
26/08/2017 | 08:42
5
51
אבל אצלה המעבר היה מאוד קל וטבעי, ממש בא ממנה (לא הפעלנו שיטת למידה כלשהי בהקשר המעבר לשינה עצמאית).
הלילה הכנתי לה בקבוק אבל אכלה ממש ממש מעט (ניסיתי לתת לה בכמה מההתעוררויות), כך שזה כנראה לא רעב :(
בכל זאת התעוררה כל שעה עד 5 בבוקר :(( ואז ישנה יחסית רצוף עד 7.30.

עונה גם לנקודות הקודמות שעלו - ביום היא ישנה טוב, לרוב כשעה בכל פעם אבל לפעמים גם שעה וחצי או שעתיים או 45 דקות... משתנה. היא ילדה מאוד פעילה ומקבלת הרבה זמן ידיים וזמן בטן בשעות הערות שלה.
ככל שאני רואה עדיין לא יצאו לה שיניים, לא צפוף לה בעריסה (עריבה גדולה כמעט כמו מיטת תינוק) ולא חם לה.

אני מניחה שכמו בכל דבר אצל תינוקות, צריך לחכות שתופעת הלוואי הזו תחלוף מעצמה?
או שכדאי בכל זאת לחזור להרדים על הידיים (לפחות לשנת הלילה) לזמן מה?
לצפיה ב-'אל תחזרו אחורה'
אל תחזרו אחורה
26/08/2017 | 09:43
3
51
תנו לה זמן להתרגל לשיטה החדשה.

יש סיכוי טוב שמדובר במשהו אחר שמתרחש, שיניים, אוזניים ...

תוך כמה ימים תדעי.
לצפיה ב-'תודה לכל מי שענה ושאלה לגבי חפץ מעבר'
תודה לכל מי שענה ושאלה לגבי חפץ מעבר
26/08/2017 | 10:14
2
59
יש לקטנה כמה חפצי מעבר פוטנציאליים (ניסינו כמה אופציות) - פרוותיים ונעימים לליטוף (כרגע מלטפת אותי...) הבעיה שהיא נוהגת לנפנף בהם כשהיא בתהליך הירדמות (עוד בשלב האנרגיות) ולרוב בסוף מנחיתה אותם על הפנים שלה.
היא אמנם יודעת להוריד אבל אני מרגישה שהיא נלחצת כשיש לה משהו על הפנים (הנשימה שלה נעשית מהירה יותר כמו אדם בסטרס).
אז האם עדיף לבחור חפץ מעבר פחות "שמיכתי" ויותר "כדורי" או שלהמשיך להרדים בלי חפץ בכלל בינתיים?
לצפיה ב-'כדאי לבחור חפץ מעבר שקל לשכפל'
כדאי לבחור חפץ מעבר שקל לשכפל
27/08/2017 | 07:48
41
חיתול בד דק זה הפתרון המועדף לטעמי.

חשוב להקפיד להחליף/לכבס בתכיפות, שלא תתקבע על אחד.
לצפיה ב-'חפץ מעבר'
חפץ מעבר
28/08/2017 | 01:24
28
אני הייתי נשארת עם "שמיכתי" אבל הולכת דווקא על חיתול טטרא, וזאת משתי סיבות עיקריות:
1. בד נושם - גם אם הוא מונח על הפנים שלה היא לא תיחנק
2. קל להחלפה, כיבוס - יש מלאי גדול, לא קורה שום דבר אם נשכח אצל סבא וסבתא, ואם הוא מתלכלך אפשר לכבס, בלי לדאוג מה יקרה לשינה בזמן הכביסה...

בפן הבטיחותי - אפשר לקשור את החיתול באמצע ואז גם אין לו אפשרות להיכרך מסביב לפנים
לצפיה ב-'כך גם אני רואה את זה'
כך גם אני רואה את זה
26/08/2017 | 12:22
55
שינויים קורים כל הזמן. לא בהכרח קשור לנושא ההרדמה אבל כדאי להיות מודעת לעניין ולתת בנדיבות אם בכל זאת את מוצאת שקשור להרדמה.
לצפיה ב-'לא הייתי חוזרת אחורה '
לא הייתי חוזרת אחורה
28/08/2017 | 01:28
45
מה שכן הייתי בודקת הוא אולי אפשרות להקדים את ההשכבה כדי שגם אם לוקח לה זמן להירדם - זה עדיין יקרה במסגרת "חלון השינה" המתאים לה והיא לא תגיע למצב של עייפות יתר שיכול לייצר יותר התעוררויות במהלך הלילה.

דבר שני שהייתי בודקת הוא איך אתם מגיבים להתעוררויות במהלך הלילה - האם אז אתם מרימים אותה על הידיים או שמרדימים אותה כמו בתחילת הלילה? אם מרימים אותה על הידיים אז יש לה מוטיביציה להתעורר יותר...

לצפיה ב-'תינוקת בוכה באוכל /:'
תינוקת בוכה באוכל /:
23/08/2017 | 00:04
6
138
שלום לכולם, ממש אשמח לעצתכם... אני אבודה /: הקטנה שלי בת חודשיים. עד לפני שלושה שבועות בערך הנקתי, ומזה שלושה שבועות בערך היא אוכלת רק סימילאק.  בזמן ההנקה שילבתי קצת סימילאק ולא היו בעיות בזמן האוכל. עכשיו, בחלקה מהארוחות, הקטנה בוכה וצורחת. זה יכול להיות בתחילת הארוחה, באמצע או לקראת הסוף, ואני לא בטןחה שיש דפוס מסוים של שעות. חשבתי שאולי מדובר בגזים אבל אני ממש לא בטןחה בכך. אני גם מנסה עכשיו החלפת פטמה של טומי טיפי למידה 2 ומקווה שיעזור... (בעצת רופאת הילדים) מה ששבר אותי לגמרי היום הוא שהקטנה ממש צרחה בארוחה שנלווית לטקס השינה, שלאחריו היא תמיד נרדמת מהר. היום היא נשארה ערה שעה ומשהו, הראתה סימני רעב ובכל פעם ששמתי אותה בתנוחה שבה אני מאכילה אותה היא לא הפסיקה לבכות... רק לאחר שעה ונשנו שהייתה ערה עם המוצץ, ניסיתי שוב והיא לקחה עוד קצת אוכל ונרדמה. מישהי/מישהו נתקלו במצב כזה? תודה רבה 

לצפיה ב-'אולי היא מתגעגעת להנקה?'
אולי היא מתגעגעת להנקה?
23/08/2017 | 02:18
2
91
את מתארת הרעה מרגע שהפסקת להניק, ללא סימנים של אלרגיה לסימילאק. האם היא עולה במשקל? האם הגמילה מההנקה נעשתה בהדרגתיות או בבת אחת? האם ההנקה היתה תכופה בשבועות הראשונים?
לצפיה ב-'נשמע שהסימילאק לא עושה לה טוב ...'
נשמע שהסימילאק לא עושה לה טוב ...
23/08/2017 | 10:43
71
אולי עושה לה יותר כאבי בטן/עצירות
אולי יש סימילאק לתינוקות יותר רגישים (קומפורט או משהו כזה)
או ששווה לנסות תמ"ל אחר ולראות אם יש שיפור
לצפיה ב-'תודה, עוד חשש'
תודה, עוד חשש
23/08/2017 | 11:24
78
ההפסקה הייתה יחסית בבת אחת כי הייתי חולה מאוד שבוע ובסופו החלטתי להפסיק לגמרי... אני לא בטוחה כי זה לא קורה בכל ארוחה...
יכול להיות שאני דווקנית מידי עם נושא הכמויות ויוצא שאני מכריחה אותה? זה החשש שלי... היא 5 קג בערך ולפי החישובים אמורה לאכול 750 (לפי הנוסחאות של טיפת חלב) בכל פעם היא אוכלת משהו אחר - 90, 80, 120... איך זה עובד אצלכם? תודה
לצפיה ב-'תחזרי לפיטמה שלב 1'
תחזרי לפיטמה שלב 1
23/08/2017 | 12:32
1
92
היא לא צורחת מרעב (שזו הסיבה היחידה לעבור לפטמה מידה 2) ודווקא עדיף שתאכל יותר לאט.
תחליפי לתמ"ל מסוג אחר. אולי יהיה לה יותר טוב.
כשהיא מתחילה לצרוח תעשי הפסקה ותעלי אותה לגרפס.
כשהיא אוכלת תחזיקה אותה זקוף עד כמה שאפשר ולא בשכיבה. צרחות במהלך האוכל יכולות להיות אינדיקציה לריפלוקס. ההחזקה הזקופה משפרת את ההרגשה.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
23/08/2017 | 14:23
17
לצפיה ב-'יכול להיות שהיא מאוד עייפה בשלב האוכל?'
יכול להיות שהיא מאוד עייפה בשלב האוכל?
25/08/2017 | 04:45
70
הקטנה שלי כשהיא עייפה היא אוכלת בצורה לא רגועה.

עוד אופציה- אולי יש לה גרעפס באמצע האוכל שמציק לה. אצל הקטנה שלי זה מתבטא בלהתחיל לזוז הרבה בזמן ההאכלה ולהיות לא רגועה ואז היא בוכה כשאני מרימה לגרעפס אבל תוקעת גרעפס רציני ואז אפשר להמשיך להאכיל אותה כאילו כלום לא קרה.

חם בפורומים של תפוז

השפעת הורות מתרומה ופונדקאות על הילדים
השפעת הורות מתרומה...
הפסיכולוגית אלן רייסל תתארח בפורום בנושא השפעה של...
השפעת הורות מתרומה ופונדקאות על הילדים
השפעת הורות מתרומה...
הפסיכולוגית אלן רייסל תתארח בפורום בנושא השפעה של...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
B'way- הורות ומשפחה בפרק ב'
גלית הלר זמינה עבורכם
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה