לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4493844,938 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'יש אלטרנטיבה לחיסון בטיפת חלב?'
יש אלטרנטיבה לחיסון בטיפת חלב?
31/03/2018 | 21:36
3
97
כלומר האם יש אפשרות לחסן מחוץ לטיפת חלב?
לצפיה ב-'חברה שלי חיסנה את הבת שלה אצל רופא הילדים שלה'
חברה שלי חיסנה את הבת שלה אצל רופא הילדים שלה
02/04/2018 | 14:52
1
86
נהיה לבת שלה זיהום איזורי מהמחט מאחד החיסונים של גיל חודשיים, ככל הנראה מהגיינה לקויה בזמן החיסון. מאז לא חזרה יותר לטיפת חלב.
הרופא שלה נתן לה מרשמים לחיסונים, היא הייתה קונה אותם בבית המרקחת וחוזרת אליו לחסן.
לצפיה ב-'אפשר לקבל פרטים על הרופא וקופ"ח?'
אפשר לקבל פרטים על הרופא וקופ"ח?
03/04/2018 | 13:05
11
לצפיה ב-'אותי חיסנו בזמנו אצל רופא הילדים'
אותי חיסנו בזמנו אצל רופא הילדים
03/04/2018 | 04:33
84
לא יודעת אם בגלל כושר השיכנוע המצויין של אמא שלי שנמאס להם היה להתווכח או כי זו באמת אפשרות קיימת. אני פשוט לא הסכמתי אצל האחיות והרופא היה עושה את זה מהר ולא כואב.

הכי טוב לשאול בקופת חולים.
לצפיה ב-'ירידת תיאבון'
ירידת תיאבון
27/03/2018 | 19:59
8
117
הבנות שלי בנות 4 חודשים כבר שבוע אוכלות פחות. הכל כאילו כרגיל אבל הכמות הסופית 20% פחות. קראתי שיש ירידה בגיל הזה אבל אשמח לשמוע עצות. הרופא שליד הבית מניסיון יזלזל ולא יבדוק ואני מתלבטת אם ליסוע במיוחד לרופא מומחה (זה מה שתאפשר לי הקופה עד שיסתיים הרבעון ואוכל לעבור רופא)
לצפיה ב-'בגיל 4 חודשים יש קפיצה התפתחותית'
בגיל 4 חודשים יש קפיצה התפתחותית
29/03/2018 | 21:39
6
72
שחלקה קשור להגברת העניין בסביבה וכתוצאה מכך לירידה בכמות האוכל.
מה שכדאי לעשות הוא בזמן הארוחות לנסות להפחית את הגירויים הסביבתיים - להאכיל במקום קבוע, מוכר ורגוע שיש בו כמה שפחות גירויים סביבתיים.
זה גם הגיל המתאים, אם עוד לא התחלתם, לסגל סדר יום קבוע וטקסים קבועים לפני שינה ולפני אוכל.
לצפיה ב-'איזה טקס לדוגמא לפני האוכל?'
איזה טקס לדוגמא לפני האוכל?
30/03/2018 | 09:25
5
15
לצפיה ב-'טקס לא חייב להיות משהו ארוך'
טקס לא חייב להיות משהו ארוך
01/04/2018 | 08:58
4
72
גם משפט קבוע שתגידי לפני, סינר או חיתול שתניחי מתחת לסנטר בזמן ההאכלה יכולים לשמש כטקס. המטרה של טקסים היא לאפשר לילד להתכונן למה שעתיד לקרות לו, ולא להיות מופתע.
ספציפית לשאלתך, לפני האוכל זה יכול להיות משהו בסגנון של: "אני הולכת להכין לך בקבוק ואז נאכל ארוחת בוקר", להכין בקבוק, לקחת אותה למקום קבוע שבו אוכלים (רצוי לא במרכז ההתרחשויות של הבית), להחזיק אותה בתנוחת האכלה, להניח לה טטרא מתחת לסנטר ולפני שאת נותנת את הבקבוק להגיד לה "בתיאבון מתוקה שלי".
ברגע שרצף מסויים של מילים / פעולות חוזר על עצמו באופן קבוע הוא הופך להיות טקס. וטקסים אצל ילדים נוטים "להרגיע" את המערכת - לאפשר להם לצפות את מה שעתיד לקרות בעוד רגע במקום להיות מופתעים...
טקס קבוע בנוסף למקום האכלה שבו יש פחות גירויים סביבתיים (למשל, לא הייתי מאכילה ליד חלון, או באמצע הסלון...) מאפשר לילדים בגיל הזה להיות מרוכזים יותר באוכל ולא במה שסביבם.
מה דעתך? נסי, ותעדכני.... ?
לצפיה ב-'עד עכשיו הן מבקשות לאכול'
עד עכשיו הן מבקשות לאכול
01/04/2018 | 13:37
3
56
ליזום האכלה בלי שיבקשו?
שמתי לב שבאמת התחילו לישון יותר בלילה, אבל לא פיצו בכמויות במשך היום. גם המשקל עלה והכמויות שהן אמורות לאכול עלו. הן אוכלות במשך היום כל שעתיים וחצי-שלוש, אבל לא מספיק בכל פעם. מיליון גרפסים באמצע. פעם היו אוכלות הרבה מעבר לכמות שהמשקל שלהן דרש. עכשיו נשארו באותה כמות וירדו.
לצפיה ב-'אני לא הייתי יוזמת האכלות נוספות'
אני לא הייתי יוזמת האכלות נוספות
08/04/2018 | 10:05
2
22
אלא כן משאירה את ההאכלה לפי דרישה. אבל הייתי משתדלת להקפיד על כל מה שכתבתי בהודעה הקודמת בעניין הטקסים והסביבה...

(*) אגב, מזמינה אותך לשאול גם בפורום תאומים ושלישיות - יש לנו שם כמה אמהות חדשות בדיוק כמוך...
לצפיה ב-'שיניתי סביבה'
שיניתי סביבה
15/04/2018 | 10:48
1
21
נראה שאוכלות יותר במנה, אבל הן ישנות המוןן ופשוט לא מספיקות להגיע לכמות.
אני מתלבטת אם להעיר אותן? לא עלו ככ טוב במדידה האחרונה
לצפיה ב-'אני לא הייתי מעירה מהשינה '
אני לא הייתי מעירה מהשינה
15/04/2018 | 11:25
10
אבל כן הייתי מתייעצת עם רופא כדי להבין את משמעות הירידה - למשל האם ירדו גם באחוזונים? ומה לדעתו כדאי לעשות.
לצפיה ב-'בריאות הילד'
בריאות הילד
14/04/2018 | 19:24
15
היי, קודם כל אני ממליצה כן ללכת לרופא ואם לא לרופא שליד הבית אז לרופא אחר.
בכל מקרה, אני ממליצה לך לקרוא את אחד מהמדריכים כאן, לי זה עזר מאוד.
לצפיה ב-'ליל הסדר ותינוקות'
ליל הסדר ותינוקות
24/03/2018 | 05:57
13
159
ליל הסדר הוא בד"כ לילה מאוד ארוך ועם תינוקות וילדים בכלל -זה ממש לא פשוט.
חשבתי שרגע לפני ליל הסדר זו הזדמנות טובה לעשות שרשור שבו נשתף איך אנחנו פועלים עם התינוקות בימים שצריך להישאר מאוחר מחוץ לבית? האם ואיך שומרים להם על השגרה.

מי שיש לו/ה טיפ בנושא- נשמח אם תשתפו.

חג שמח!
לצפיה ב-'מאז התינוקת'
מאז התינוקת
24/03/2018 | 12:07
2
147
אני מארחת אצלי (משפחה מצומצמת). כבד עלי פקקים, תיקים עם המון ציוד ושעות ארוכות מחוץ לבית. יותר פשוט שהכל זמין בבית ואפשר פשוט לקלח להשכיב לישון במיטה בשעה שהיא רגילה ואז להמשיך בארוחה...
יש לי גם קטע שעדיין לא התגברתי עליו (אולי כשתגדל), שאני ממש "מקדשת" את שנת הלילה שלה ולכן משתדלת לא לפגוע בשגרה שלה גם אם זה חג.

מנצלת כדי לשאול - מה אפשר לעשות עם קטנטנים סביב השנה במהלך חול המועד?
רוב הפעילויות שמפרסמים מיועדות לילדים גדולים יותר. אז איך אפשר לשעשע את הקטנים במהלך החופשה הארוכה מהגן? אשמח לרעיונות!
לצפיה ב-'כל הכבוד, אני גם מעדיפה לארח למרות שקשה לעשות את ההכנות '
כל הכבוד, אני גם מעדיפה לארח למרות שקשה לעשות את ההכנות
26/03/2018 | 05:34
1
121
לארוחה יחד עם הקטנה. קרה פעם אחת שבעלי לקח חופש במיוחד כדי להיות איתה או שלקחתי בייביסיטר כי היא לא מאפשרת יותר מידי להכין כשהיא באיזור חח.

לגבי פעילויות- הייתי לוקחת לגן חיות, ג'ימבורי, אפשר אולי מוזיאון (הבת שלי מאוד אוהבת מוזיאונים, אני שמה אותה במנשא ומסתובבת ככה ואז היא רואה וממש מתלהבת).
קחי בחשבון שהכל יהיה עמוס ומפוצץ.
לצפיה ב-'אפשר לארח בלי לטרוח יותר מדי על ההכנות'
אפשר לארח בלי לטרוח יותר מדי על ההכנות
27/03/2018 | 19:37
70
למשל אם מבקשים מכל אורח להביא מאכל כלשהו.
ואז נשאר רק לערוך את השולחן (ולנקות אח"כ).
לבשל עם תינוקת זה משהו שהצלחתי לעשות פעמים בודדות ביותר...
לצפיה ב-'זה סיוט.'
זה סיוט.
25/03/2018 | 12:01
1
128
האמת שלא היה ליל סדר אחד שהיה כיף, עם שני הילדים, כי תמיד יש תינוק והוא סובל והוא בוכה. הטיפ היחיד שלי זה למצוא להתארח במקום שיש בו חדר נפרד שקט כדי להשכיב בו לישון. אם יש רעש ואין לו שקט הוא בוכה בלי סוף.
לצפיה ב-'חח ליל הסדר בהגדרה לא כיף בעיני- ערב ארוך ומתיש'
חח ליל הסדר בהגדרה לא כיף בעיני- ערב ארוך ומתיש
26/03/2018 | 05:39
111
אצל ההורים שלי זה תמיד נגמר בעצבים ומריבות אז בכלל "כיף".

אנחנו האמת מתארחים אצל חברה של אחותי כך שגם אם יהיה חדר פנוי וזה- לא אשים אותה שם וגם כנראה נהיה עם טיולון שהיא לא מוכנה לישון בו (ניסיתי כבר פעמיים, לכן מתלבטת אם לקחת את הטיולון או את העגלה הרגילה), לפחות נהיה עם אוטו משלנו אז הכי הרבה נפרוש כשזה יהיה לה יותר מידי.
לצפיה ב-'אני לא מנסה לשמור על השגרה'
אני לא מנסה לשמור על השגרה
25/03/2018 | 21:50
2
127
לא עם תינוקות ולא עם ילדים. זה לילה מאד מיוחד לכולם, מקסימום יש לי תינוק קוטר בידיים (או אצל סבתא/דודה/קרוב תורן). אם הוא מאד אומלל לרוב אפשר להשכיב בחדר אחר.
לצפיה ב-'מצטרפת לאיןאריות'
מצטרפת לאיןאריות
25/03/2018 | 23:08
1
101
כל עוד זה פעם ב... ראש השנה, סוכות, פסח, חתונה של מישהו קרוב במיוחד - לא נורא בעיני.
לגבי הגדול - אני כן מנסה שישנוץ לפחות איזה שעה בימים כאלו, ככה שיוכל להנות יותר בערב.
לקטנה (בת שנתיים וקצת) מביאים עגלה, שמיכה, דובי ומקסימום נרדמת בעגלה. פעם היה נורא בעיני שהם צריכים לישון ברעש כ"כ חזק (בחתונה למשל), אבל זנחתי את רגשי האשמה. נראה שהם ישנים טוב ברעש מטורף, בדיוק כמו בשקט של החדר שלהם... 
לצפיה ב-'אשרייך! אצלי מעולם לא נרדמו לא בעגלה ולא באוטו.'
אשרייך! אצלי מעולם לא נרדמו לא בעגלה ולא באוטו.
26/03/2018 | 11:06
99
ברגע שאין את המיטה שלהם זה צרחות עד שהולכים הביתה.
לצפיה ב-'כמה טיפים:'
כמה טיפים:
26/03/2018 | 01:50
3
132
1. לזרום - זה ערב אחד של יציאה מהשגרה. אין טעם לקטר על זה בלי סוף (סליחה).
יותר מזה - נצלו את העובדה שהבית מלא בקרובי משפחה שיכולים להרים, להרדים ולהעסיק ולתת לכם לאכול אוכל חם, את תחושת החגיגיות שהקטנים חווים לראשונה ואת ההזדמנות להלביש בבגדים הורסים - ותהנו.
2. כשיש קטנטנים - מנשא בד. מאפשר לתינוק לנמנם ולהורים לאכול, וגם מרחיק דודות נדחפות שרוצות להשאיר סימני ליפסטיק על תינוק.
3. אם מדובר בבית של אנשים שמרגישים אצלם בנוח - לבוא עם ציוד אמבטיה בסיסי ופיג'מה ולפני היציאה הביתה כבר לקלח ולהעביר לפיג'מה, ככה אפשר לקחת אותם ישר למיטה אם נרדמים באוטו.
4. אם עומדת בפניכם נסיעה ארוכה - הרבה בגדים להחלפה, טטרות, מגבונים ושקיות (אמא לפצפונת מקיאה).
5. אם אתם מארחים או עוזרים בהכנות - סנג'רו קרובי משפחה לבייביסיטר. לפני שנה וחצי בישלתי ארוחת חג עם תינוקת בת 3 חודשים - אמא שלי והאחייניות שמרו עליה ואני בישלתי בנחת. כשהגיעו התקפי הגזים של הערב, המשכתי לבשל כשהיא עלי במנשא.
לצפיה ב-'אחלה טיפים! '
אחלה טיפים!
26/03/2018 | 05:40
25
לצפיה ב-'הבית מלא בקרובים שלא יודעים לטפל בתינוק'
הבית מלא בקרובים שלא יודעים לטפל בתינוק
26/03/2018 | 11:04
1
129
כשהם רק מתקרבים הוא מתחיל אוטומטית לצרוח. ובצדק. כל מיני דודות עם מלא בושם שאי אפשר לנשום. במקום לעזור הם רק מפריעים והכי מרגיז אותי זה "בליל הסדר הוא יכול ללכת לישון גם ב12 בלילה אל תדאגי". אז זהו, שלא. מי שיאכל אחכ מרורים זו אני, לא אתם, אז אם אתם לא עוזרים לפחות אל תהרסו. ומעולם לא אכלתי כלום בליל הסדר עם תינוק בידיים... נשארתי רעבה מתה...
לצפיה ב-'זה כנראה מה שהולך להיות אצלנו...'
זה כנראה מה שהולך להיות אצלנו...
26/03/2018 | 17:33
31
לצפיה ב-'מסתדרים'
מסתדרים
26/03/2018 | 20:12
104
בגדול אנחנו מוותרים על השגרה אחת לשבועיים בארוחת ערב שישי משפחתית אז בוודאי שאין לנו ספק בערב חג.
מקלחים לפני שיוצאים ולוקחים עגלה וטטרה ופיג'מה בתיק. כשנהיה מאוחר וקשה מנסים לעשות סיבוב בחוץ/במרפסת בעגלה. הגדול שלי אף פעם לא היה נרדם וזה רק עזר לו להירגע. הקטן יותר מהנרדמים אז זה קצת מקל.
אם הולכים לצד שלי אז יש מלא ידיים פנויות שמוכנות להחזיק/לנענע/לפנק. אם הולכים לצד של החצי אז מתחלקים ביננו כדי ששנינו נצליח לאכול.

והשנקל שלי:
1. לא לקבוע למחרת בבוקר שום תוכניות קריטיות. לפעמים הם ישנים יותר מאוחר. אם לא- הם יכולים לקום הפוכים ונודניקים ואז עדיף בוקר באיזי בבית/גינה ולא שוב הגררות לארוחות אחרי החג.
2. לגדולים יותר להביא בנוסף לפיג'מה גם מברשת שיניים לערב חג כדי שיירדמו באוטו מוכנים להעברה למיטה
3. לקטנים- צעצועים אהובים לערס חג. עם עדיפות לכאלה שאפשר לשחק בישיבה בכיסא אוכל/עגלה. לגדול שלי בגיל שנתיים/שלוש הכנתי קופסת הפתעות ממקס סטוק של צעצועים קטנים כדי שיהיה לו להעביר את הערב.

והכי חשוב- לקחת בקלות. יש בסהכ שני ערבי חג חשובים וארוכים בשנה...
לצפיה ב-'יש פה מישהי בחופשת לידה?'
יש פה מישהי בחופשת לידה?
26/03/2018 | 11:39
67

מקווה שזה בסדר שאני מפרסמת כאן.
שמי מיכל ואני עובדת על תוכנית אינטרנטית לליווי ותמיכה בנשים בחופשת לידה. 
אני לא יועצת ולא מטפלת,
פשוט עברתי בעצמי חופשת לידה שהייתה מאתגרת מהרבה בחינות,
ולאחרונה בוער בי הרצון לסייע ולעזור לנשים שנמצאות במצב הזה.
אם את נמצאת כרגע בחופשת לידה והתקופה הזו מאתגרת עבורך, מכל סיבה שהיא -
אשמח לקיים איתך שיחת טלפון או שיחת וידיאו, 
להקשיב ולשמוע מה עובר עלייך, ולנסות להציע כיוונים לסיוע ולהתפתחות.
אני מקווה שהשיחה תעשה לך טוב,
ושאוכל בעזרתך להבין טוב יותר את הצרכים והקשיים שמעסיקים נשים בתקופה הזו.
אם זה מתאים לך, מוזמנת להשאיר פרטים בטופס.
(למותר לציין שהשיחה ללא תשלום ואין שום אינטרס מסחרי מאחוריה)
https://goo.gl/forms/ZD1qc5Ik2C2f0IcH2

לצפיה ב-'המלצה לגן ברמת גן חצי שנה - 3 שנים'
המלצה לגן ברמת גן חצי שנה - 3 שנים
19/03/2018 | 11:51
1
75
1. עדיף שזה יהיה גן עם יחס של מטפלת ל-4 תינוקות
2. בישול ביתי
3. אין טעם להרחיב על היחס של העובדים/ות לילדים

תודה לממליצים!
לצפיה ב-'ממליצה בחום רב על "כיופון ילד פלא"'
ממליצה בחום רב על "כיופון ילד פלא"
22/03/2018 | 08:52
68
נמצא ברחוב אהוד 4 (פינת עוזיאל). 
הגדול שלי היה 3 שנים (מגיל 8 חודשים ועד 3 ושמונה) והקטנה שלי שנה שניה שם.
גן קצת כמו של פעם, המוווןןן אהבה ושמחה, למידה ועשייה. כמעט כל יום יש חוג (מוסיקה, תנועה, חיות, בישול, הצגה).
מבחינת יחס - בגן השנה 19 ילדים ו-4 נשות צוות מקסימות.
בעלת הגן מבשלת אוכל טרי כל בוקר, יש דגש על בריאות. יש הרבה גיוון ומבחר גם בארוחת הבוקר וגם בצהריים.
מצרפת לינק לאתר הגן: https://www.yeledpele.co.il/

לצפיה ב-'טיסה עם תינוקות'
טיסה עם תינוקות
17/03/2018 | 04:48
1
133
בקרוב טסים עם הקטנה אומנם טיסה קצרה יחסית- רק 6 שעות, אבל עדיין... מניחה שהיא לא תישן יותר מידי.
תוהה אילו משחקים להביא לה לאור המקום המצומצם במזוודה/תיק והרצון לא להביא דברים שיציקו/ירעישו לאנשים.

קניתי לה quiet book כזה שהוא ספר פעילות ממש נחמד, אני אביא לה איזה ספר או שניים קטנים שהיא אוהבת במיוחד. מה עוד אפשר להביא לה שישעשע אותה שלא נצטרך כל הזמן להסתובב או להשתמש בטאבלט (שזו גם אופציה שניקח איתנו).

אשמח לטיפים מנסיונכם
לצפיה ב-'מעדכנת '
מעדכנת
03/04/2018 | 18:09
54
בטיסה הלוך הייתה ערה רוב הטיסה- בעיקר רצתה לראות סרטונים בטאבלט, שום דבר אחר לא עניין אותה. שיחקה קצת עם איזה ספר קטן עם תמונות שקניתי לה. לצערי היינו תקועים שעתיים במקום כי היו כמה מהמורות בדרך אז לא איפשרו לקום מהכיסא והיא כמובן עשתה קקי ישר אחרי שהיה את השלט של החגורות אז אח"כ להחליף לה היה שישו ושימחו (משטח החתלה צר מאוד עם ילדה ארוכה ששונאת שמחליפים לה) ותוך כדי גם עשתה פיפי על הכל...

חוץ מזה, היה סה"כ בסדר. בחזור- ישנה כל הטיסה עליי במנשא. פחדתי לנשום שלא תתעורר
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט '
מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט
11/03/2018 | 15:12
1
22

בפורום חדש תקבלו הצעות לרכישות שוות, לינקים למוצרים ומבצעים חמים, אפשר להתייעץ על קניה, החזרה ותשלום אונליין ולקיים דיונים על קניות שעשיתם
היכנסו עכשיו לפורום קניות באינטרנט
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2586

לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לייעץ לכם '
מומחים חדשים מחכים לייעץ לכם
06/03/2018 | 16:07
56

בפורום גישור תוכלו להתייעץ על פתרון קונפליקטים עם המשפחה או מכרים שונים עם עו"ד ומגשר מומחה

בפורום טיפול זוגי תשבו על הספה הווירטואלית של המטפלת לייעוץ על כל בעיה הקשורה לזוגיות

בפורום ירושה, עיזבון ואפוטרופסות תוכלו לקבל תשובה לכל שאלה הנוגעת לצוואה, ירושה, זכויות בני משפחה ועוד מעו"ד מקצועי בתחום 

המשך גלישה נעימה

לצפיה ב-'מחפשים להתארגן על מטפלת יחד עם הורים נוספים (בצפון תל אביב)'
מחפשים להתארגן על מטפלת יחד עם הורים נוספים (בצפון תל אביב)
07/03/2018 | 09:57
1
70
היי,

אנחנו הורים לראשונה. מחפשים פיתרון לתינוקת החל מספטמבר 2018 בצפון תל אביב, למשרה מלאה פלוס. 

נשמח להתארגן עם הורים נוספים ע"מ לחסוך בעלויות.

פניות - בפרטי תתקבלנה בשמחה רבה!

שבוע טוב ותודה.
לצפיה ב-'מקפיצה ומעדכנת..'
מקפיצה ומעדכנת..
02/04/2018 | 18:04
19
אנחנו כבר שתי משפחות. דרושה עוד משפחה אחת.
...
בצפון תל אביב. החל מספטמבר. מחפשים מטפלת  שאולי תוכל אפילו לעבוד עד שעות הגיוניות יותר להורים (שש וחצי \ שבע..).
יהיה נפלא אם תצרו קשר בפרטי ( הורים, וגם מטפלות יתקבלו בברכה).
תודה!!
לצפיה ב-'המלצה לרופא ילדים'
המלצה לרופא ילדים
04/03/2018 | 12:48
1
87

שלום לחברי הפורים,
אני צריך רופא ילדים באזור גבעתיים או רמת גן
האם מישהו יכול להמליץ?

תודה מראש
טל

לצפיה ב-'ד״ר שירה בן אור בכצנלסון גבעתיים- מעולה, מניסיון אישי... '
ד״ר שירה בן אור בכצנלסון גבעתיים- מעולה, מניסיון אישי...
13/04/2018 | 13:46
2
לצפיה ב-'שנת יום ושנת לילה '
שנת יום ושנת לילה
01/03/2018 | 22:11
4
194
יש קשר בין שינה ביום לשינה בלילה? הפיצית מתחילה לגבש סדר יום קצת יותר מובנה, ונראה לי שבימים שהיא ישנה טוב במהלך היום היא ישנה טוב גם במהלך הלילה. ואיך והאם אפשר להאריך קצת את השינה בלילה? (אמא עייפההה... )
לצפיה ב-'בעיקרון כשהם ישנים יותר טוב ביום אז ישנים יותר טוב גם בלילה'
בעיקרון כשהם ישנים יותר טוב ביום אז ישנים יותר טוב גם בלילה
02/03/2018 | 20:18
107
ומה שעוזר להם לישון יותר טוב ביום ובלילה זה כמה דברים-
כשישנים בזמן (לא מוקדם מדי ולא בעייפות יתר).
כשיש טקס קצר לפני שמסמן להם שהנה הגיע הזמן לישון.
כשיודעים להרדם עצמאית (ואז גם באמצע הלילה יודעים להרדם חזרה בלי עזרה).

ולגבי הבוקר... כשקמה תתנהגי כאילו עוד לילה ותנסי להחזיר לישון. כל כמה ימים תזיזי בעוד 10 דקות כשתראי שהשעה החדשה התקבעה לה...
מקווה שזה יעבוד עבורך מהר.

לצפיה ב-'בהחלט- ידוע שיש קשר בין שינת היום לשינת הלילה מבחינה איכותית'
בהחלט- ידוע שיש קשר בין שינת היום לשינת הלילה מבחינה איכותית
06/03/2018 | 04:26
2
115
בד"כ כשהשינה ביום טובה ורציפה- ככה גם בלילה.

בנתיים אצלנו אין שינה טובה ביום ואין שינה טובה בלילה
ממש התדרדרות ענקית בגלל השיניים.
לצפיה ב-'פרפרי את בטוחה שזה השיניים?'
פרפרי את בטוחה שזה השיניים?
26/03/2018 | 11:08
1
55
אצלנו השיניים יוצאות טפו טפו בלי להרגיש. בטח שלא גורמות לבכי או חוסר שינה.
אולי יש משהו אחר שמפריע?
ניסית שרשרת ענברים?
לצפיה ב-'לא, מפחיד אותי ולא מאמינה בזה'
לא, מפחיד אותי ולא מאמינה בזה
26/03/2018 | 17:41
54
רוב הילדים שמכירה השיניים יוצאות בתרועה, כאב ובכי
בכל מקרה, אצלנו נשללו דברים אחרים מבחינה רפואית (דלקת אוזניים וכו'). בנתיים עוד לא יצאה שן ממשית אבל כן מרגישים שזה בדרך (כבר כמה חודשים...).

בנתיים השינה השתפרה וגם במהלך היום היא ישנה ממש טוב (חוץ מאשר בטיולון החדש שהיא לא מוכנה לישון). היא התחילה לזחול וללכת עם עזרה אז מוציאה המון אנרגיות וזה די גומר אותי אז השינה התארכה לשמחתי במהלך היום ובלילה בד"כ רק פעם אחת מתעוררת לבקבוק.
לצפיה ב-'קופסאות ריקות של נוטרילון פפסי גוניור'
קופסאות ריקות של נוטרילון פפסי גוניור
02/03/2018 | 16:21
81
הי לכולם מחפשת קופסאות ריקות של נוטרילון פפסי גוניור, משומשות. עבור יצירה לגן ילדים. זה דחוף לי.. צריכה כמה שיותר.

מישהו/ מישהי יכולים לעזור לי בזה?

לצפיה ב-'שאיבה לתינוקת שיונקת והלוגיסטיקה שקשורה בזה'
שאיבה לתינוקת שיונקת והלוגיסטיקה שקשורה בזה
28/02/2018 | 10:27
2
125
שלום לכולם, אני אבא לתינוקת מדהימה בת כמעט חודשיים.
אשתי מניקה, ולאחרונה (האמת רק אתמול) שאבה פעם ראשונה. עוד לא ניסינו האכלה מבקבוק. אשמח לקבל טיפים הקשורים בעניין, ובמיוחד לגבי חימום מחדש של הבקבוק בטרם יציאה החוצה, או במקרה שאשתי לא זמינה להנקה.
תודה רבה!
לצפיה ב-'לגבי חימום, אם לא היה במקרר - אפשר גם לתת בטמפרטורת חדר'
לגבי חימום, אם לא היה במקרר - אפשר גם לתת בטמפרטורת חדר
01/03/2018 | 20:29
75
אם מחממים - להכניס את הבקבוק למים פושרים ל2-3 דקות ואז לערבב בעדינות (לא לנער כמו תמ"ל). עד שמגיע למצב שאתה לא מרגיש הבדלי טמפרטורות אם אתה מטפטף טיפה על היד שלך (אתה אמור לא להרגיש את הטיפה בכלל, כי היא בחום הגוף).
עוד דרך לדעת שזה חם מספיק זה שניתן לערבב מאוד בקלות כי השומן מתמוסס לאיטו עם המים (בקירור החלב ניפרד והשומן צף ומתקשה למעלה בשכבה דקה).
יש גם הרבה מידע ברשת, למשל:

הרבה מזל טוב 
לצפיה ב-'אם רוצים לשמר את ההנקה חובה לתת בצורה תומכת:'
אם רוצים לשמר את ההנקה חובה לתת בצורה תומכת:
10/03/2018 | 20:45
63
בקבוק מתאים עם פטמה קשה ורחבה שתשמור על מפתח פה תקין ולשון במיקומה.
2. הבקבוק במקביל לרצפה (החלק הרחב של הפטמה רק חצי מלא) מה שמכריח את התינוק לעבוד כמו בהנקה (במקום טפטוף רציף) ומגדיל את הסיכוי למנוע העדפת בקבוק. אם צריך יש להחזיק את התינוק בפחות תנועת ערסול על מנת ליצור את הזוית הרצויה.
3. לתת בהתחלה פטמה ריקה ורק אחרי כמה שניות לעלות את החלב (כמו בהנקה) כל כמה שלוקים להוריד את החלב (להשאיר פטמה ריקה בפה) ורק אם התינוק ממשיך לעשות תנועת מציצה לעלות שוב את החלב.

הקו המנחה הוא האכלה איטית (כדי שתחושת השובע תגיע עם כמות קטנה של חלב. כדי לא להגיע למצב של האכלת יתר מה שיצור קפיצת גדילה על השד ועלול לגרום גם לשביתת הנקה)

מציעה לא לפחד לתת את הבקבוק בטמפ החדר. זאת אומרת להוציא אותו מהמקרר לפני שיוצאים לדרך ומתי שצריך לתת ב"תנאי שדה". בכל אופן אם בכלל זאת רוצים לחמם צריך לקחת בתורמוס מים חמים לשים בקערה ואז להניח את הבקבוק. כמו גם עדיף לא לחמם את הבקבוק פעמיים אלא לקחת אותו קר (אם עבר מקרר/הקפאה אחרי השאיבה) ואז לחמם. אם שאבה טרם היציאה אז בכלל לא צריך לחמם.
קחו בחשבון שיש מספר שעות מסוים שבו חלב יכול להיות מחוץ לתנאי קירור - ובקיץ במיוחד יש להקפיד - שאם יוצאים למספר שעות ארוך יש להצטייד בצידנית עם קרחומים.

לצפיה ב-'שאלה בנושא בייבי-סינס או כל דבר אחר'
שאלה בנושא בייבי-סינס או כל דבר אחר
26/02/2018 | 09:29
1
61
מה אתם אומרים על המכשיר או על המק4בילים לו כמו למשל חי שן סנוזה?
ממליצים?
באינטרנט כתוב שיש חלק בעד ויש חלק נגד

הייתה איזה רופאת אחת שאומרת:
ברוב המקרים כבר מאוחר מדי כיוון שהוא נעשה לאחר הפסקת נשימה ארוכה ורק כשהתינוק כבר חדל מלפרכס.

מה אתם חושבים?

לצפיה ב-'לא מוכח שיעיל'
לא מוכח שיעיל
28/02/2018 | 10:23
62
אני יודע שהם מתוכנתים להתריע באפניאה (הפסקת נשימה) של מעל 20-30 שניות. צריך לקחת בחשבון שתינוקות עושים אפניאות וזה לא משהו יוצא דופן. אז בהנחה שהתינוק שלכם עושה את זה, מה שיקרה זה שבסופו של דבר אתם תתרגלו להתראות ואז אין טעם באמת להחזיק במכשיר. 
אני לא מצאתי מידע שמראה חד משמעית על ירידה במקרים של SIDS (תסמונת המוות בעריסה) כתוצאה משימוש במכשירים שמנטרים תנועות נשימה. המכשירים האלה יותר בשביל ההורים מאשר לילד.
למען הגילוי הנאות אני לא רופא, אלא פרמדיק. לכן כל דבר שאתם שוקלים עדיף להתייעץ עם רופא ילדים. 
לצפיה ב-'סופסוף אפליקציה בעברית ללימוד חיות לקטנטנים שלי'
סופסוף אפליקציה בעברית ללימוד חיות לקטנטנים שלי
27/02/2018 | 11:48
44
מתוך דף האפליקציה:
אלף - קולות של חיות הוא יישומון חינמי ובסיסי המסייע לילדים צעירים ופעוטות ללמוד ולשנן את עולם בעלי החיים ע"י שימוש בתמונות איכותיות, קולות בעלי החיים ושם החיה בעברית.
היישומון תוכנן, עוצב ופותח במיוחד לאינטראקציות ילד - הורה ומותאם להפעלה ע"י הילד או ההורה.
לצפיה ב-'כניסה לפעוטון בגיל שנה'
כניסה לפעוטון בגיל שנה
26/02/2018 | 13:09
3
161
אשמח לשמוע ממי שילדיו נכנסו לפעוטון סביב גיל שנה. כלומר, אחרי כשנה במסגרת של מטפל יחיד (הורה או מטפל יחיד אחר).
איך זה היה? כמה זמן לקח לילד להתרגל?
טיפים להקלת ושיפור התהליך?

תודה מראש!
לצפיה ב-'אנחנו '
אנחנו
27/02/2018 | 00:51
126
נכנסה לגן בגיל שנה וחודש אחרי שהייתה בטיפול של סבתא מגיל 3 חודשים.
עשינו לה הכנה לפני - קראנו ספרים על ילדים שהולכים לגן ("תגידי איך קוראים לך", "שבלול בצנצנת"), עשינו טיולים לסביבת הגן וסיפרנו לה שהיא תלך לגן בקרוב ושעדיין תבלה כל אחה"צ עם סבתא.

ההסתגלות הייתה די קשוחה - הרבה בכי ובימים הראשונים סרבה לישון צהריים. חזרנו שוב ושוב על זה שאחנחו חוזרים לאסוף אותה אחה"צ, הדגשנו מי בדיוק בא (אבא \ אמא \ סבתא) ולא הארכנו בפרידות - נשיקה, חיבוק, נותנים למטפלת שמרגיעה וזהו. דיברנו הרבה על הגן, מה היה, מה יהיה (לפי הלו"ז שהם נותנים) וכל הזמן הדגשנו כמה כיף וטוב זה גן.
אחרי שבועיים בערך התחילה לישון צהריים, אחרי חודש וקצת (בגלל החגים התהליך נקטע) כבר לא היה בכי, לפעמים קצת בכי התרגשות באיסוף. אחרי עוד חודש גם זה לא - הולכת לגן בשמחה ומקשקשת כל הזמן על הגננות והחברים מהגן

סה"כ הגן עשה לה טוב - התחילה ללכת, מדברת בלי סוף - ואני שמחה שהכנסנו אותה.
לצפיה ב-'הבכור שלי נכנס לגן בגיל שנה וחודשיים'
הבכור שלי נכנס לגן בגיל שנה וחודשיים
27/02/2018 | 10:15
114
עד אז היה איתי בבית.
הכניסה הייתה סופר חלקה. ממש אפס בעיות מיום ההסתגלות הראשון.
נראה לי שזה מאוד תלוי בילד ואי אפשר להסיק מילד אחד לילד אחר.

הטיפ שלי הוא לא להתייחס לזה כאל משהו גדול ונורא, אלא לשמור על גישה טבעית וחיובית (לא לעשות מזה ביג דיל...כאילו הוא עומד בפני שינוי דרמטי ביותר בחייו). לשדר שאת סומכת על המטפלים החדשים שלו, שאת שמחה שהוא הולך ושאת יודעת שיהיה לו טוב וכיף. אגב, נראה לי שגם בשבילך עדיף שתאמיני בזה באמת... שיהיה גם לך יותר קל.

בהצלחה!
לצפיה ב-'לי היה נורא קשה '
לי היה נורא קשה
01/03/2018 | 22:18
115
להם הרבה פחות. הגדולה הסתגלה תוך רבע דקה, האמצעי בכה כמה ימים, לשלישית לקח שלושה שבועות של פרידות מורטות עצבים (אז בעיקר אבא פיזר בבוקר, ולא סיפר לאמא כלום). באופן כללי בגיל הזה אי אפשר ממש להכין אותם לשינוי. לנו זה נורא קשה, הם לא זוכרים מזה שום דבר, וזו תקופה קצרה וחולפת.
חשוב לקצר כמה שיותר את התהליך, להראות כמה שפחות כמה קשה לך. אני נעזרתי באשת צוות (הייתי מעבירה מהידיים שלי לידיים שלה) וגם התחמשתי בשוחד לימים קשים (פתי בר/קובית שוקולד).
בהצלחה!
לצפיה ב-'מעירים או לא...?'
מעירים או לא...?
23/02/2018 | 13:10
8
242
הי לכולן,
ילדתי לפני כשבוע תינוקת במשקל 3.800. היא רק על הנקה וחלב שאוב. 
מבחינת האכלות היא אוכלת במרווחים של כארבע שעות בערך לכן לא מגיעה לשמונה הנקות ביום כנדרש.
אם זאת, מעקב הטיטולים ( מבחינת שתן וצואה) תקין והיא תינוקת רגועה שלא מראה סימני רעב.. 
האם עליי להעיר אותה לאכול כל שלוש שעות? 
כולל בלילה? זה נראה לי כזה מיותר אבל זה מה שהומלץ לי ואני לא מבינה את ההמלצה הזו... הרי הצורך בשינה הוא לא פחות קריטי בגיל הזה...

לצפיה ב-'מזל טוב ובשעה טובה '
מזל טוב ובשעה טובה
23/02/2018 | 16:10
2
170
לפי מה שיודעת- מומלץ להעיר רק מתחת ל-3 ק"ג במיוחד שהיא רגועה ויש לה חיתולים רטובים- אבל זו שאלה לרופא/ת הילדים שלה.
לצפיה ב-'אני לא הערתי לאוכל אף תינוק'
אני לא הערתי לאוכל אף תינוק
24/02/2018 | 00:56
1
149
כולל בכורתי שנולדה במשקל 2.480 (הכי רזה אצלי).
לצפיה ב-'אותי הנחו להעיר בהתחלה עד שעברה חזרה את ה-3 ק"ג'
אותי הנחו להעיר בהתחלה עד שעברה חזרה את ה-3 ק"ג
24/02/2018 | 03:44
131
עכשיו אין את הבעיה הזו -אחוזון עליון  
לצפיה ב-'אני מעירה במשך היום'
אני מעירה במשך היום
25/02/2018 | 11:04
105
לא מעירה בלילה.
לצפיה ב-'אני לא הערתי'
אני לא הערתי
25/02/2018 | 12:30
97
לרוב אכלו אצלי במרווחים קטנים יותר אבל גם בתקופות שפתחו פערים לא הערתי.
אם את לא בטוחה שווה לגשת לטיפת חלב לעשות שקילות מעקב (אצלנו הסכימה לקבל בלי תור רק לשקילה בחודשיים הראשונים) ואם היא עולה יפה אז אין מה לדאוג
לצפיה ב-'מעולם לא הערתי, שלי נולדו 2,600 ו-2,800'
מעולם לא הערתי, שלי נולדו 2,600 ו-2,800
25/02/2018 | 20:02
107
ואף פעם לא הערתי, למרות ששלי מעולם לא עברו את השלוש וחצי שעות לפני גיל חודשיים וגם אז, זה היה רק בלילה. הנקתי על פי דרישה ועלו במשקל מצויין.
אני ממש לא רואה סיבה להטריד את מנוחתה של תינוקת רגועה שנולדה במשקל 3,800 ויש לה יציאות סדירות ולא פחות חשוב מזה, לא רואה סיבה להטריד את מנוחתה של אמא שלה... היא ישנה, את ישנה!
מזל טוב והרבה נחת 
לצפיה ב-'לא מעירים'
לא מעירים
26/02/2018 | 12:36
84
תינוק ישן זה תינוק שטוב לו :)

לצפיה ב-'הערתי בלילה רק בחודש הראשון'
הערתי בלילה רק בחודש הראשון
26/02/2018 | 15:02
93
שלי נולדה 3.290 ובגלל שירדה המון במשקל כן הערתי, ברגע שהמשקל הפך לתקין נתתי לה להתעורר בכוחות עצמה ולאכול כשהיא רוצה.
מה שלא מגלים להורים טריים זה שלתינוקות יש מנגנון רעב ושובע מצויין וחבל להרוס אותו רק כי הם לא בדיוק בתוך הסקאלה.

אם המשקל תקין, לא כדאי להעיר.
לצפיה ב-'מתי עוברים ממרוסק לאוכל רגיל?'
מתי עוברים ממרוסק לאוכל רגיל?
24/02/2018 | 19:38
5
109
הקטן בן שנה. ארוחת ערב כבר אוכל מגיל 9 חודשים אוכל ממש ולא מרוסק.
אני מתלבטת מתי אפשר את ארוחת בוקר/צהריים להפוך מפירות/מרק טחון לכריך/פרי חתוך/קציצה ופסטה... מתחיל להימאס לי להכין לו אוכל במיוחד
לצפיה ב-'אפשר מהתחלה לתת אוכל רגיל'
אפשר מהתחלה לתת אוכל רגיל
25/02/2018 | 11:04
1
99
זה תלוי ביכולת של הפעוט ללעוס.
אם לארוחת ערב הוא כבר אוכל אוכל ממש, נראה מתאים לעבור לאוכל אמיתי גם בצהריים.

במעונות נותנים אוכל רגיל לצהריים כבר מגיל 8-9 חודשים.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/02/2018 | 12:28
65
אני תמיד מודאגת שהוא לא אוכל ככה מספיק.
אני אתחיל להציע ומקסימום נשלים עם קצת מרוסק.
מרגיע לשמוע שבמעונות זה מקובל.
לצפיה ב-'תלוי בילד- הקטנה שלי בת 10 חודשים וכבר מעל חודש אוכלת 2-3 '
תלוי בילד- הקטנה שלי בת 10 חודשים וכבר מעל חודש אוכלת 2-3
26/02/2018 | 00:46
1
952
ארוחות שהן לא טחונות, למעט לפעמים שלא מספיקה להכין ואז נותנת פאוץ.
היא אוכלת ממש אוכל רגיל ובד"כ אפילו אוכלת את שלי אחרי שמסיימת את שלה

אבל לעומת זאת, אצל חברה שלי שיש לה בת באותו גיל- אפילו לא קרובה לזה, בקושי אוכלת טחון.

אני מכינה לה בד"כ  לארוחת בוקר חביתה/ביצה קשה עם ירקות מגורדים ולחם עם גבינה לבנה, לפעמים פנקייקס או פנקייק בננה, לפעמים פרנץ' טוסט. צהריים- מה שאני אוכלת בד"כ היא אוכלת ובערב בד"כ מאפינס/פרוסת לחם עם גבינה או ממרח כלשהו ובאמצע יש גם מנת פרי שהיא אוכלת שזה בד"כ פאוץ או פירות מגורדים לתוך דייסת שיבולת שועל.
לצפיה ב-'תודה על הרעיונות'
תודה על הרעיונות
27/02/2018 | 12:37
15
לצפיה ב-'אני זורמת עם התינוקות כבר סביב גיל 8 חודשים.'
אני זורמת עם התינוקות כבר סביב גיל 8 חודשים.
10/03/2018 | 20:38
31
תלוי בהם קצב ההתקדמות -- ממרקם טחון למעוך/מגורר גס עד חתיכות קטנות.. כל עוד יש השלמה של חלב אם/פורמולה אני מעדיפה ממילא לתת להם להתנסות (מגע, קשר עין יד וכו) ולא ממש דואגת אם לא הכל מגיע לפה.. כי יודעת שיש גיבוי..
לצפיה ב-'מוצרים אקולוגיים – למישהי יש נסיון? יש חברה בשם אליסיום'
מוצרים אקולוגיים – למישהי יש נסיון? יש חברה בשם אליסיום
22/02/2018 | 13:13
44
שפיתחה מוצרים מחומרים טבעיים שגם לא מזיקים לסביבה. המוצרים נמכרים כאן
(גם במבצע). אני קראתי הרבה על מוצרים כאלה בעולם ופעם ראשונה נתקלתי בזה בישראל. מישהי כבר ניסתה ויכולה לתת חוות דעת ? 

לצפיה ב-'שלום'
שלום
22/02/2018 | 13:03
33
לצפיה ב-'שאלה בקשר ל"אישור לידה"'
שאלה בקשר ל"אישור לידה"
22/02/2018 | 02:50
1
81
שלום,

כשרשמתי לפני שבוע את התינוק במשרד הפנים בתוך בית החולים ולאחר ההרשמה נתנו לי 4 דפים זהים של "אישור לידה", וביקשו שכל דף אשלח אותו/אעשה בו משהו.
לא הייתי מרוכז ושכחתי! יש למישהו/י מושג מה צריך לעשות עם האישורים?

לצפיה ב-'מה שלי ידוע זה '
מה שלי ידוע זה
22/02/2018 | 12:09
68
שהאישור הוא בשביל המעסיקים שלך ושל אשתך. אולי גם בשביל ביטוח לאומי, אצלי פשוט מקום העבודה העביר להם אבל כנראה יש מקומות שהיולדות צריכות לתבוע דמי לידה בנפרד מביטוח לאומי ואז צריך את האישור גם בשבילם.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
אוטיקה
מחכים לך באוטיקה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה