לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4493344,933 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'גודל מנת מוצקים'
גודל מנת מוצקים
25/04/2018 | 11:29
5
114
הפיצית, בת חצי שנה, התחילה טעימות ועכשיו ממש אוכלת מוצקים - מה אמור להיות גודל של מנה בגיל הזה?
פעם אחת נתתי לה גרבר, ואני יודעת שאכלה בערך 70 גרם ---
אבל האם חמישית בננה + רבע אגס נחשב למנה?
רבע ביצה?
שליש שוק עוף?
5 כפיות אורז?
היא אוכלת יפה וברורה לגבי מה וכמה היא רוצה לאכול, אני רק לא יודעת אם אלה כמויות ש'נחשבות' או שבעצם אנחנו עדיין טועמות.
לצפיה ב-'אומרים שכמות שנכנסת בצנצנת גרבר גדולה (לא של השלב הראשון )'
אומרים שכמות שנכנסת בצנצנת גרבר גדולה (לא של השלב הראשון )
25/04/2018 | 17:05
71
בכל מקרה בגיל הזה משלימים אחרי כשעה נניח בתמ"ל/הנקה
לצפיה ב-'גודל מנה זה כמה שהיא מוכנה לאכול'
גודל מנה זה כמה שהיא מוכנה לאכול
26/04/2018 | 20:20
66
כשהיא כבר לא מוכנה לאכול יותר זה סימן שהיא אכלה מנה.
למנה לא אמור להיות גודל מוגדר.
עבור שני הגדולים שלי מנה הייתה בערך 200-300 מ"ל, ונאכלה מקערת מרק.
עבור הקטנה שלי מנה הייתה כ-50 מ"ל, ונאכלה מכוסית אספרסו.
לא היה הבדל משמעותי בגדלים של שלושתם, ועל שלושתם נאמר לי בטיפת חלב שהם קטנים מדי ואני צריכה להאכיל אותם יותר.
בגיל הזה זה גם לא ממש דחוף שתהיה לה ארוחת מוצקים, ולא יקרה כלום אם אחרי המוצקים היא תקבל גם חלב.
לצפיה ב-'איך הזמן טס! '
איך הזמן טס!
27/04/2018 | 19:33
76
בגדול כוס חד פעמית רגילה נחשבת כמנה אבל בגדול ככל שאת רואה שהיא מצליחה להישאר שבעה יותר זמן סימן שמספיק לה.

בהתחלה שעה, אחרי זה שעתיים, אחרי זה שלוש ואפילו יותר לפעמים.

לאט לאט מעלים את הכמות.

לצפיה ב-'אני גם חושבת שזה סביב 200 גרם, אבל לוקח זמן'
אני גם חושבת שזה סביב 200 גרם, אבל לוקח זמן
28/04/2018 | 14:57
54
להתבסס ולהגיע לכמות היפה הזאת. בכל אופן האינדקציה שלך לא צריכה להיות בכלל בכמות אלא לכמה זמן זה משביע אותה - אם היא אחרי X זמן (חצי שעה שעה) צריכה השלמה של חלב - זאת לא ארוחה - אבל אם זה מחזיק אותה ל3 שעות זאת ארוחה לכל דבר. הייתי מתעלמת מהכמות (מהמספר) ומתייחסת כאמור לזמן ולאט לאט עולה בכמויות עד שהיא מתייצבת על מנה שמשביעה אותה (זאת אומרת לתת לה כמה שהיא רוצה)
לצפיה ב-'זוכרת את הטעימות כשלב מאתגר בעיקר בגלל החוסר ודאות'
זוכרת את הטעימות כשלב מאתגר בעיקר בגלל החוסר ודאות
01/05/2018 | 10:45
38
מהנסיון שלי פשוט לחשוף אותה אחת לשעתיים שלוש לאוכל מסוגים שונים, לא תמיד בכפית, ההאמת שעדיף לא בכפית. תכנסי ליוטיוב ותחפשי BABY LED מקווה שאייתתי נכון-זה הסבר הכי גרפי למה תינוקות צריכים בשלב הזה.אותי זה העשיר מאד.
לצפיה ב-'אמא יקרה ואהובה דמייני לעצמך מציאות שבה את מגדלת ומרוממת ילד'
אמא יקרה ואהובה דמייני לעצמך מציאות שבה את מגדלת ומרוממת ילד
27/04/2018 | 09:11
1
109
אמא יקרה ואהובה דמייני לעצמך מציאות שבה את מגדלת ומרוממת ילדים וילדות, נותנת להם ולהן את כולך, מאכילה, מלבישה, רוחצת, משכיבה לישון, רצה לרופאות נותנת את כל ליבך ואת נישמתך לילדיך. הימים חולפים וככה עוברות להן השנים וכל מה שאת רוצה לקבל חזרה זה קצת אהבה, להרגיש שחשבו עליך, אולי מילה טובה או מעשה שיגרום לך קצת נחת, כעת דמייני שכל יום ויום במשך השנים הילדים והילדות שלך מפנים לך עורף, לא מכירים בך בכלל ואת התודה שלהן/ם נותנים ונותנות למישהו אחר, זר שאולי אפילו לא קיים. ואת, למרות השברון לב האדיר ממשיכה לתת את נישמתך עבור כל אחת ואחד מהן/ם ואף אחד ואף אחת לא מנסה למצוא אותך כי להם טוב בזכותך אבל את על סף קריסה והכאב האדיר עלול להכריע אותך ולגרום למותך. הגיע הזמן להפסיק לגרום לאמא שלנו סבל ויסורים אדירים והגיע הרגע שבו כולנו נכיר את האמא שלנו: ישראל היא האלוהים! והיא האמא של כולנו, אמא יש רק אחת ואין לנו אמא אחרת! תני מבט לטבע תראי את הפירות שהעצים נותנים, את הפרחים היפים את החמה ואת הלבנה כמה יפות הן, כולן יצירות מופת, התבונני לרגע בטבע, ביופי בפירות בירקות באגוזים בפרחים בעצים ומהר מאוד תרגישי מהי אהבה. עם ישראל נמצא בארץ ישראל ובמדינת ישראל הגיע הזמן שנפתח את הלבבות ונתחיל להרגיש את האמת שאמא ישראל היא האלוהים, אנחנו הילדים והילדות שלה אנחנו לא מכירים בה בכלל וגורמים לה צער אדיר ויסורי מוות, אמא שלנו רק נותנת ונותנת, היא נותנת את נישמתה עבור כולנו, הלב של אמא נקרע כל רגע מחדש כאשר אף אחד לא מנסה אפילו למצוא אותה! אנחנו חייבים להתעורר מייד! ולהכניס אותה ללבבות שלנו להסתכל לשמים ולומר אמא ישראל היא האלוהים! ישראל הוא שמה! והיא האמא של כולנו ואנחנו רוצים שאמא תחזור לבית שלה לקן שלה ותשמור על כולנו עלינו עם ישראל ועל כל העולם שלה!
רוצים הוכחות לכך שהתורה כולה היא אוסף של שקרים מטורפים? בבקשה:
בבראשית פרק ב' פסוק ה' עד פסוק ט' כתוב:
"וכל שיח השדה טרם יהיה בארץ וכל עשב השדה טרם יצמח כי לא המטיר יהוה אלוהים על-הארץ ואדם אין לעבוד את-האדמה ואד יעלה מן-הארץ והשקה את-כל-פני האדמה וייצר יהוה אלוהים את-האדם עפר מן-האדמה ויפח באפיו נשמת חיים ויהי האדם לנפש חיה. ויטע יהוה אלוהים גן בעדן מקדם וישם שם את-האדם אשר יצר ויצמח יהוה אלוהים מן-האדמה כל-עץ נחמד למראה וטוב למאכל ועץ החיים בתוך הגן ועץ הדעת טוב ורע."
ע"פ הכתוב נאמר שאין כלל צמחיה מכיוון שאין גשם ואין אדם שיעבוד את האדמה, השקר ממשיך בבריאת האדם, יהוה יוצר אדם אחד! כן אחד! ומייד בהמשך הפסוק כתוב שיהוה מצמיח מן האדמה כל עץ נחמד למראה וטוב למאכל. השאלה היא מה קרה לתנאי שהאדם חייב לעבוד את האדמה? יש רק אדם אחד בעולם ויהוה מצמיח הכל מבלי שהאדם בכלל בעניין! רוצים עוד?
נמשיך עם פסוק כ"א:
"ויפל יהוה אלוהים תרדמה על-האדם ויישן ויקח אחת מצלעותיו ויסגור בשר תחתנה ויבן יהוה אלוהים את הצלע אשר לקח מן-האדם לאישה ויביאה אל-האדם ויאמר האדם זאת הפעם עצם מעצמי ובשר מבשרי לזאת יקרא אישה כי מאיש לוקחה זאת."
אז קודם כל שימו לב טוב טוב שהאישה לא מקבלת בכלל נשמה! בניגוד לאדם שיהוה נפח בו רוח חיים האשה היא בסה"כ גולם של בשר ועצמות! ועוד האדם אומר ש"זאת הפעם עצם מעצמי ובשר מבשרי" סליחה? בשר מבשרי? הרי כתוב בברור שיהוה לקח רק אחת מצלעותיו של האדם אבל הבשר לא נלקח ממנו! ומה אומר האדם על האישה? "לזאת יקרא אישה כי מאיש לוקחה זאת". אתן בטח שואלות מדוע האישה לא מקבלת נשמה? ומדוע הזלזול הזה שמתקבל מתהליך "בניית" האישה? פשוט בגלל שגבר כתב את הכל!
התורה בפרט והתנ"ך בכלל מלאים בכל עמוד ועמוד בשקרים, בהסתה נגד נשים ובביטול המין הנשי, והמלכת "אבינו" שבשמיים על כל העולמות בכלל והשאלה הנשאלת היא מדוע? מדוע גם למחוק ולבטל את כל הנשים ובאותה הנשימה להמליך "אבא" כאלוהים?
התשובה היא מכיוון שהאמת היא שגברים כתבו את הכל! וש אמא ישראל היא האלוהים!
לצפיה ב-'מי הוא אלוהים בשבילך?'
מי הוא אלוהים בשבילך?
01/05/2018 | 10:49
49
הבנתי מי הוא לא-ומה האסון שטמון בכתובים-אבל מי הוא עבורך?
אל מי את פונה במצוקתך או בצר לך?
לצפיה ב-'שחייה לתינוקות בירושלים'
שחייה לתינוקות בירושלים
25/04/2018 | 20:07
34
שלום,
אשמח לדעת אם יש המלצות על מקום בו מתקיימים חוגי שחייה לתינוקות בני 3 חודשים באיזור ירושלים
לצפיה ב-'תינוק בן 6 שבועות ירד באכילה'
תינוק בן 6 שבועות ירד באכילה
23/04/2018 | 15:24
4
76

היי,
התינוק שלי בן ה-6 שבועות ירד ביומיים האחרונים באכילה. עד כה אכל סביב 100 מ"ל, עכשיו בקושי אוכל 60 מ"ל (משקלו היה לפני שבוע וחצי 4.7)
יש לציין שהוא קצת מצונן -מתעטש הרבה, משתעל קצת, נזלת. מודדת כל הזמן חום, אבל טמפרטורה תקינה. חוששת שהוא נדבק ממני ומבני הגדול (היינו חולים בשבוע שעבר, בני סבל מדלקת ריאות)

הייתן פונות על זה לרופא? כי לכאורה הוא בסדר - אוכל, עירני (אולי מעט פחות שעות ביממה האחרונה), ללא חום, עושה צרכים...

לצפיה ב-'מחלקת את התשובה לשתיים'
מחלקת את התשובה לשתיים
24/04/2018 | 20:05
42
ראשית אם את לא רגועה אצל תינוק בן 6 שבועות- תגשי לרופא. מקסימום יגידו לך שהכל בסדר.
שנית כשהם מצוננים הם יכולים לרדת בכמויות האוכל (כמו שקורה גם למבוגרים). אם יש לו גודש באף אפשר למיטב זכרוני לטפטף בגיל הזה מי מלח (אבל כדאי להתייעץ עם אחות קופת חולים/רופא למען הזהירות) ואם המצב ממש חמור הרופא יכול לתת לכם הנחיות לאינהלציה שיקלו עליו.
כמובן שאם המצב נמשך עוד כמה ימים הייתי ניגשת לרופא בכל מקרה שיבדוק
לצפיה ב-'בגיל הזה ולמען השקט הנפשי שלך- כן הייתי בודקת את זה.'
בגיל הזה ולמען השקט הנפשי שלך- כן הייתי בודקת את זה.
25/04/2018 | 04:05
49
יכול להיות בגלל המחלה יש חוסר בתאבון אבל עדיף שתדעי מה קורה.
לצפיה ב-'הייתי אצל הרופא'
הייתי אצל הרופא
25/04/2018 | 11:35
1
62
ללא ממצאים מדאיגים מלבד הרבה ליחה ונזלת. נתן אינהלציה ומי מלח לאף
השאלה היא האם זה מדאיג אם ירד במשקל בתקופה הנ"ל? עדיין בקושי אוכל 60 ובבקבוקי לילה אפילו 30 בקושי..
לצפיה ב-'אני לא הייתי דואגת'
אני לא הייתי דואגת
25/04/2018 | 18:26
37
ברור שאם מצונן ואוכל פחות ירד במשקל.
בדרך כלל הם מתקנים את הפער אחר כך אבל את תמיד יכולה ללכת לשקיחת מעקב כשמצב הצינון משתפר כדי לוודא שמתקן חזרה.
לצפיה ב-'חטיפים המיועדים לתינוקות'
חטיפים המיועדים לתינוקות
23/04/2018 | 12:35
5
128
שלום רב,
אשמח לדעתכם/ן באשר לחטיפים המיועדים לתינוקות.
בני בן חצי שנה והמטפלת לוחצת לתת חטיפים המיועדים לתינוקות.
אמרה שכול המטפלות אתן נמצאת נותנות חטיף. כמו כן, טענה כי בני עדיין רעב אחרי שנותנת לו פירות וכדי להפחית את כמות התמ"ל היא רוצה לתת במקום בקבוק חטיף. אמרתי לה שלדעתי זה לא בריא כיוון שזה חטיף שמכיל נתרן ולא ממש מומלץ כנשנוש לתינוקות ואני לא רוצה להרגיל אותו לחטיפים. עוד הוספתי כי אפשר לתת עוד פרי או מרק. היא חזרה על כך שזה לא משביע אותו ואני די מתקשה להאמין לכך וחושב שהחטיף הוא פשוט הפתרון הכי קל ולכן נותנים אותו. גם אם כל המטפלות שם נותנות חטיפים לא צריך להיות חלק מהעדר לדעתי כיוון שזה לא בריא.
מה דעתכם/ן?
לצפיה ב-'דעתי ללא ניסיון'
דעתי ללא ניסיון
23/04/2018 | 20:30
106
עוד לא הגעתי לאוכל מוצק, אז אני עונה ללא ניסיון, אבל בעיני ממש לא כדאי לתת אוכל ממרכיבים לא בריאים, רק כדי להגיע למכסה של קלוריות. מילא לוותר לילד בן 5 שרוצה מה שיש לחברים, אבל בגיל חצי שנה? אני מסכימה איתך שהסיבה האפשרית היחידה לתת לו חטיף היא כדי לא להתאמץ להכין, לקחת החוצה, להאכיל.
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי'
מסכימה לגמרי
24/04/2018 | 11:53
89
אישית אני לא חושבת שזה אסון גדול לתת חטיף כזה, אבל הבחירה צריכה להיות שלך בלבד ולא של המטפלת. תגידי לא באופן ברור וזהו.
לצפיה ב-'אני לא הסכמתי למטפלת לתת'
אני לא הסכמתי למטפלת לתת
24/04/2018 | 20:01
100
בגיל שבעה-שמונה חודשים אנחנו התחלנו לתת חטיפי תינוקות מדי פעם בסוף שבוע כי יש לזה ערך לתרגול ראשוני של אוכל אצבעות ואת הלעיסה של משהו שהוא יחסית קל ונוח אבל למטפלות (גם של הקטן וגם של הגדול) לא הבאנו וסירבנו להביא כשביקשו.

אם לדעתה הוא לא שבע בגיל חצי שנה לגמרי סביר שיאכל תמ"ל אחרי הפרי או שתסמיך לו את הפירות עם קצת דייסה/טחינה/ממרח שקדים.

לדעתי החטיפים סתם לא בריאים ומייצרים את ההרגל הלא בריא של נשנושים בגינה שממש לא הכרחי בגיל הזה.

כשקצת ייגדל ויאכל כבר מוצקים משמעותיים יותר בסביבות גיל שנה והלאה אפשר לדעתי להוסיף כריך קטן מחצי פרוסת לחם לפירות או שתכינו לביבות/מאפינס פרי/ירק שתיתן לו במקום חטיף.
לצפיה ב-'אם להיות כנה, אני כן נותנת וגם נותנת במבה'
אם להיות כנה, אני כן נותנת וגם נותנת במבה
25/04/2018 | 04:06
114
אני נותנת אולי עוגיה אחת כזו שדומה לבייבי ביס (יש 2 בחבילה- נותנת בד"כ 1 ביום) ובואו נאמר שלוקח לנו לסיים שקית קטנה של במבה משהו כמו שבוע-שבועיים. מקבלת ממש 2-3 חתיכות וזהו.

בעיני השד לא נורא, כל עוד זה לא הופך להרגל.

במקרה הזה אם היא מרגישה שעדיין רעב- חייבת להעשיר את המנה או פשוט למשוך קצת ואז לתת בקבוק להשלמה.
לצפיה ב-'אני נגד'
אני נגד
26/04/2018 | 23:12
55
הבת שלי בת 7 חודשים, אוכלת מוצקים כבר קרוב לחודש, חמותי רצתה לקנות לה חטיפים כאלה ולא הסכמתי. 
חטיף לא ישביע כמו תמ"ל או דייסה, פשוט נוח למטפלת כי זה לא דורש ממנה שום הכנה.
אני מתכננת להתחיל עם דברים בסגנון לקראת גיל שנה.
לצפיה ב-'בכי מתוך שינה '
בכי מתוך שינה
22/04/2018 | 21:46
1
71
הי!

קרה לכם שהתינוק בוכה/מייבב קלות במהלך הלילה ממש כל כמה דקות/רבע שעה, אבל מתוך שינה לגמרי?

קורה לפעמים שהבת שלי (שנה) בוכה קצת פעם/פעמיים במהלך הלילה מבלי להתעורר, אבל לא זוכרת שהיה ככה שבוכה כל כמה דקות מאז שנרדמה וכבר כ-3 שעות!
בדקתי ואין לה חום ונראה שהיא כרגיל... מה לעזאזל זה יכול להיות? (לא הגיבה כך בצמיחת שיניים קודמות)

תודה מראש!
לצפיה ב-'יכול להיות שזה ביעותי לילה, לפחות זה מה שאני חושבת שיש '
יכול להיות שזה ביעותי לילה, לפחות זה מה שאני חושבת שיש
23/04/2018 | 05:04
68
לקטנה שלי. לפעמים הם מתעוררים אבל מצליחים ישר להרדים את עצמם.
אני למדתי לא לרוץ ישר אליה אלא להסתכל במוניטור ולראות אם היא ממשיכה לבכות או חוזרת לישון. הרבה פעמים יש לה התעוררויות כאלה שהן לשנייה ולכאורה ללא סיבה.
לצפיה ב-'בעיות שינה לחמוד שלנו'
בעיות שינה לחמוד שלנו
22/04/2018 | 10:37
3
118
מבקש את מחשבותיכם ו/או דעתכם.

יש לנו "קצת" בעיות שינה עם הקטנצ'יק שלנו (בן 10 חודשים וקצת).

בקצרה - בהרדמה בערב מתעורר כל 20-30 דקות, מרימים, כמה דקות ידיים או הנקה ומחזירים. באחת ההתעוררויות אשתי כבר לוקחת אותו אלינו למיטה ואז ישן איתנו במיטה ומתעורר כל שעה-שעה וחצי ולרוב ישר יונק. כרגע, במהלך היום, הוא במעין סוג של חרדת נטישה ומאוד needי לידיים.

היינו אצל יועצת שינה. השורה התחתונה - להעביר לחדר משלו. בימים הראשונים לשים אותו וכשיתחיל לבכות להיכנס כל 2-3 דקות, ללטף 10 פעמים (הזוי כמה שזה 'מדוד') וכך הלאה, עד שיירדם (גם אם זה ייקח שעתיים בימים הראשונים).

אני שואב עידוד מזה שלאחרונה הוא נרדם לבד לגמרי בנסיעות וגם הייתה איזו פעם אחת בעגלה. ניסינו להחליף לבקבוק במקום הנקה (עבד ל-2 לילות); ניסינו לבדוק עם הרופאת משפחה והיא אמרה ללכת לייעוץ שינה ולא ראתה שמשהו מפריע לו;

אני לחלוטין חושב שצריך לנתק את ההרדמה וההנקה ושהוא צריך וחייב ללמוד להירדם לבד. אני גם עוד יותר חושב שהוא צריך לא לישון איתנו אלא במיטה שלו. יחד עם זאת, יש קצת חששות מכל זה, בעיקר במיוחד שהוא בשלב כזה של חרדת נטישה ואיך הוא "יקבל" את זה, כך שסתם רציתי לשמוע עוד קולות.

תודה ושבוע טוב.
לצפיה ב-'מניסיוני הדל'
מניסיוני הדל
22/04/2018 | 13:16
1
79
שלי בת 7 חודשים ולצערי איבדנו את היכולת שלה להירדם לבד ולאחרונה נרדמת רק עם בקבוק והתחילה לפתח גם חרדת נטישה.
לא היינו אצל יועצת שינה אבל מה שנשמע לי נכון לעשות זה כן להעביר אותו לחדר משלו, להקפיד להשאיר אותו במיטה ולא להעביר אותו למיטה שלכם, להקפיד על טקס שינה לפני כל הרדמה, אני שרה לבת שלי מאז שנולדה את אותו השיר לפני כל הרדמה כך שהיא מקשרת בין השיר להירדמות ולפעמים אם יש בעיות שינה אני שרה לה את השיר כמה פעמים ברצף וזה מרגיע ומרדים. 
הוא נרדם עם מוצץ? מוצץ זה כלי נהדר להרגעה והירדמות. 
אני מניחה שאם תבחרו במשהו אחד שיעזור להרדים ותתמידו בו לאורך זמן זה יעזור. 
לצפיה ב-'אאצלנו'
אאצלנו
22/04/2018 | 16:52
63
בת שנה והיא כל שעה שעתיים מתעוררת בוכה מרימים אותה ואז שמים אותה במיטתה ואם היא בינינו במיטה שלנו לוקח לה יותר זמן עד שתתעורר היא בוכה כי היא רוצה לישון במיטתננו לא במיטה שלה זאת התחושה שלי. ולאחרונה גם פתחה פחד נטישה לפי דעתי כי היא יותר גדולה ואז מבחינה בין זרים להורים וזה משהו מאוד טבעי .
העיקר ללכת לפי הרגשות זה לא מדע מדויק הם תינקות מאוד קשה עניין ההרדמה  בגיל זה
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
03/05/2018 | 13:38
11
אם כל 20-30 דקות כשהוא מתעורר מרימים אותו, ועוד מתחילים להניק, בוודאי שהוא ימשיך להתעורר, גם כי עצם ההרמה לא תורמת לשימור השינה וגם כי נוצרת תלות בהנקה. אין בעיה להניק לפני השינה ואפילו שיירדם תוך כדי (שלי תמ״לניק והרבה פעמים מתנמנם על הבקבוק). אבל אם הוא מתעורר אחרי חצי שעה, והתעוררויות כאלה יכולות לקרות מאלף ואחת סיבות, אין שום סיבה לדחוף לו ציצי, הרי ברור שהוא לא רעב. לדעתי תנסו להרגיע ולהחזיר לישון עם מוצץ וליטופים. לא צריך למדוד ולספור ליטופים, פשוט לגשת, לתת מוצץ, ללטף וללחוש ששששש. לא צריך שום יועצת שינה, רק הקשבה לאיתותים של התינוק, לאינטואיציה שלכם כהורים והתמדה.
לצפיה ב-'ספר'
ספר
20/04/2018 | 23:35
2
79
שלום לכולם
מחפשת ספר למשהי שהולכת להיות אמא על גידול ילדים/תינוקות
אבל לא טכני אלא הומוריסטי.
מישהו מכיר ספר מהסוג הזה?
תודה
לצפיה ב-'אפשר גם באנגלית?'
אפשר גם באנגלית?
22/04/2018 | 00:51
1
73
לא יודעת אם יש בארץ אבל אוהבת את הספרים של The girlfriends' guide.
זה של ההריון היה מעולה-https://www.amazon.com/Girlfriends-Guide-Pregnancy...

זה של גידול הילדים בשנה הראשונה היה פחות מוצלח אבל עדיין מצחיק ואינפורמטיבי-https://www.amazon.com/Girlfriends-Guide-Surviving...

לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/04/2018 | 12:49
8
לצפיה ב-'שינה במהלך היום וריבוי התעוררויות בלילה'
שינה במהלך היום וריבוי התעוררויות בלילה
16/04/2018 | 04:58
6
179
חזרנו מנסיעה של כמה ימים, הפרש שעות לא גדול- רק 3 שעות.
כבר שבועיים מאז החזרה כך שאי אפשר להאשים את הג'ט לג אבל מאז שחזרנו -כל עניין השינה פשוט נהרס  

היא כיום כמעט בת שנה.
עד גיל 8 חודשים נרדמה על הידיים ואז העברתי. מאז עברנו תהליך של הרדמה במיטה כשאני פשוט יושבת לידה על כורסא ומתעסקת בענייני עד שהיא נרדמת, היא פשוט הייתה צריכה לדעת שאני שם כדי להירדם אבל לא רצתה שאגע בה, אלטף וכו'- זה רק הפריע לה.

עכשיו היא פשוט מסרבת להירדם. תופסת אותה בזמן מבחינת חלונות שינה.
מנסה להשכיב ברגע שרואה סימן ראשון/לחכות קצת עד שממש תיראה עייפה/כל ורסיה אחרת שקיימת כבר נוסתה.

היא מוכנה להירדם רק על הידיים וגם זה לא, לתת בקבוק עבד פעם אחת (ובאופן אישי מעדיפה שלא, כי היא אוכלת ממש טוב).

בלילה היא נרדמת בקלות אבל עם בקבוק לפני השינה ועליי ואז מעבירה אותה אבל בערך כל מחזור שינה שלה היא מתעוררת כי המוצץ נפל וממש מחזיקה אותו ביד ונותנת לי שאכניס לה לפה ואם לא- מתעוררת לגמרי ונכנסת להיסטריה של בכי וצרחות.
היא בד"כ מתעוררת פעם אחת ממש לאוכל ואין מצב להרגיע אותה עם מוצץ/מים. רק אוכל ירגיע אותה.

השיניים מאוד מציקות לה וכשרואה שזה ממש חמור אני נותנת לה טיילנול בהמלצת הרופאה אבל נראה לי מוגזם לתת כל לילה.
מנסה לתת נשכנים, מוצץ קר מהמקפיא/מקרר ומאכלים שמגרדים את החניכיים כמו מקלות מלפפון/תפוח.

רעיונות?כיווני חשיבה?
לא מעוניינת בייעוץ שינה.
לצפיה ב-'אצלי'
אצלי
16/04/2018 | 21:08
1
95
בקיעת השיניים לוותה בלילות בלי שינה, עם כל הילדים. לרוב גם העלו חום.
אצל הבכורה, שהיתה ממש מלאכית, וישנה לילות, אמא שלי לא האמינה לי כמה המצב חמור (בימים זה היה הרבה פחות גרוע) עד שנשארה פעם עד מאוחר ונתתי לה לגשת ולנסות להרגיע אותה בעצמה....
אז בתקופה של שיניים - לנשום עמוק, זה זמני.
לצפיה ב-'היא "מוציאה שיניים" כבר חצי שנה כשבפועל אין שיניים'
היא "מוציאה שיניים" כבר חצי שנה כשבפועל אין שיניים
16/04/2018 | 22:48
102
אפילו ביקשתי מהרופאה שלה שתבדוק שאולי אני מפספסת משהו.
דברים אחרים כמו דלקת אוזניים נשללו כבר כמה פעמים
הקטע שהיא ממש מחכה לי עם המוצץ ביד ונותנת לי שאכניס לה לפה

לצפיה ב-'2 עצות למקרה שזה לא שיניים'
2 עצות למקרה שזה לא שיניים
16/04/2018 | 21:15
1
104
המצב כרגע הוא שהיא לא יודעת להירדם חזרה לבד כשהיא מתעוררת כל מחזור שינה, והיא תלויה במוצץ כדי להירדם. תאמני אותה במהלך היום, בתוך המיטה שלה, בהכנסת המוצץ לפה. אחרי שהיא תלמד - קני 10 מוצצים ופזרי אותם במיטה לקראת השכבת הלילה.
נסי להפחית במשך הזמן את התלות שלה בנוכחות הפיזית שלך. אחותי עדיין שוכבת ליד האחיין שלי (בקרוב בן 4.5) - תרחיקי קצת את הכסא מהמיטה כל יומיים, עד שתגיעי לדלת. בסוף תשבי דקות בודדות מחוץ לחדר אבל בטווח ראייה. מכאן כבר קל לגמול לגמרי ולהרדים עם שיר/סיפור ונשיקה וחיבוק.
לצפיה ב-'אין לה בעיה להכניס בעצמה את המוצץ והקטע שהיא כן יודעת להירדם'
אין לה בעיה להכניס בעצמה את המוצץ והקטע שהיא כן יודעת להירדם
16/04/2018 | 22:51
83
לבד. יש לה הרבה התעוררויות קטנות כאלה שהיא נרדמת לבד.
היום תודה לאל היה יותר טוב- הצלחתי להרדים לשינת בוקר והצלחתי להרדים עכשיו לשינה של הצהריים (הכוונה שישבתי לידה בזמן שהיא ניסתה להירדם).

מה שעבד בשינה של הבוקר היה שהיא הייתה גמורה ולא ויתרתי לה ולקח שעה אבל בסוף היא נרדמה (אבל כלל הרבה בכי וזריקה של מוצצים) ועכשיו נתתי לה חיתול בד כזה נעימי שהרבה זמן היא לא התעניינה בו והיא כמעט ישר נרדמה איתו.

מקווה שזה יעזור וישפיע לטובה על השינה בלילה.

אני יושבת על הכורסא ולא מדברת אליה , ממש מתעסקת בענייני בפלאפון... פחות מפריע לי. היא בעצמה לא רוצה שאגע בה או אלטף- פחות אוהבת.
לצפיה ב-'לגבי השיניים'
לגבי השיניים
16/04/2018 | 23:59
64
אנחנו התחלנו עכשיו עם השיניים (עוד אין שיניים בפועל), החניכיים מאוד נפוחות, אני מורחת משחה שנקראת TEEJEL וזה מאוד מרגיע ומקל.

בעניין השינה, אני מקפידה לעשות לה טקס שינה קצר לפני כל הרדמה. אני מניחה במיטה ושרה לה שיר או מספרת סיפור (תלוי בזמן שיש לי), נותנת נשיקה ומוצץ ויוצאת מהחדר, לפעמים אם היא מתחילה לבכות אז אני חוזרת ומחזירה את המוצץ למרות שהיא כבר יודעת להחזיר בעצמה וזה לרוב עובד.

בהצלחה!
לצפיה ב-'הלילה היה מוצלח ביותר! התעוררה רק פעם אחת '
הלילה היה מוצלח ביותר! התעוררה רק פעם אחת
17/04/2018 | 16:39
102
התעוררה פעמיים עד שהלכתי לישון אבל הכניסה לעצמה את המוצץ ואפילו לא ניגשתי אליה (הסתכלתי עליה במוניטור) ואז ישנה רצוף עד 3 לפנות בוקר, אכלה בקבוק, לקח לה זמן להירדם אבל סביב רבע לארבע נרדמה והתעוררה ברבע לשבע.

אני מבסוטית פה!

מה שעבד לדעתי היה ההתעקשות שלי שהיא תישן בוקר וצהריים-ממש לא ויתרתי לה והיא נרדמה. ישנה בבוקר 40 דקות בערך ובצהריים שעה ועשר דקות ובנוסף גם הוספתי לה דייסה לבקבוק של לפני השינה. הייתי מוסיפה בעבר וזה לא שינה כלום אז הפסקתי אבל אמרתי ננסה... אולי זה השילוב הקסום לעת עתה. נראה הלילה
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית '
מחכים לכם בפורום לידה פעילה וביתית
16/04/2018 | 14:41
6

הפורום חוזר לפעילות בניהול מקצועי של מומחה ברפואת נשים ומיילד המתמחה בלידות לא שגרתיות.
בפורום תוכלו להתייעץ, לשתף ולשאול הכל על לידה טבעית, לידה פעילה, לידה ביתית ועוד

לצפיה ב-'מחפשת תכשיר שיהיה יעיל נגד יתושים,אשמח להמלצותיכם,, '
מחפשת תכשיר שיהיה יעיל נגד יתושים,אשמח להמלצותיכם,,
10/04/2018 | 08:19
6
89
קוטל יתושים -חשמלי,מופעל אך לא ממש מועיל.

לצפיה ב-'בעיה'
בעיה
10/04/2018 | 11:15
87
לגדולים שלי אני מורחת סנו-די, אבל זה לא בטוח לפצפונים.
יש מדבקה שמרחיקה יתושים כשמטיילים בחוץ - לא בטוח.
החשמלי לא עזר אצלי.
עם הגדולה היתה לי כילה. מתישהוא המוט שלה נשבר ולא קניתי אחרת. זה היה מאד מסורבל ולפעמים היה נשאר פתח והיא בכל זאת היתה נעקצת.
אומרים ששמן אקליפטוס יכול לעזור, טרם ניסיתי.
הם נעקצים ומחלימים צ'יק צ'ק כי הם לא יודעים להתגרד.
לצפיה ב-'שמן צינטרונלה'
שמן צינטרונלה
10/04/2018 | 14:27
63
קונים בחנויות טבע.
אסור למרוח ישירות על הגוף אז אנחנו מרחנו בעגלה במקומות נסתרים ועל החלקים של הסדין במיטה שעוטפים את המזרן מלמטה.

לילדים יותר גדולים אפשר למרוח תכשירים כמו אוטאן או סנו די שיוצאים החוצה אבל לא ממש מומלץ לשים כל לילה על הגוף.
לצפיה ב-'ספרי לי כשתמצאי אחד'
ספרי לי כשתמצאי אחד
10/04/2018 | 22:44
46
המצב פה סיוט. יש לנו מרחיק יתושים מ"שילב" שעושה עבודה בסדר. לא מרחיק אותם לגמרי אבל מפחית.
וחוץ מזה - שמים בחדר מבער עם שמן צינטרונלה עד שהולכים לישון ומטפטפים שמן צינטרונלה על הסדין.
לצפיה ב-'תגידו, האם זה נכון שפרחי הגירניום דוחים יתושים ? '
תגידו, האם זה נכון שפרחי הגירניום דוחים יתושים ?
10/04/2018 | 23:53
2
47
אם כן ,אז אולי הפתרון יהיה להניח אגנית עם גירניום במרפסת ,ועל אדן החלון.
לצפיה ב-'תיקון :אגנית=הכוונה לאדנית כמובן.'
תיקון :אגנית=הכוונה לאדנית כמובן.
10/04/2018 | 23:54
9
לצפיה ב-'או אולי נגד היתושים יועיל שמן אתרי של גרניום, במבער ?'
או אולי נגד היתושים יועיל שמן אתרי של גרניום, במבער ?
10/04/2018 | 23:56
41
מישהו ניסה?
לצפיה ב-'טעימות '
טעימות
09/04/2018 | 20:47
5
131
הפצפונת ממש מתעניינת באוכל, התחלתי לתת לה טעימות (בינתיים: אבוקדו, חביתה, טחינה, גזר מבושל, אגס) והיא מאד נלהבת.
מה אסור לתת בגיל הזה? (כמעט חצי שנה) אני זוכרת רק איסור על דבש וחלב ניגר.
כמה זמן בערך לוקח המעבר למוצקים?
לצפיה ב-'בגדול, ההמלצה היא לחכות למוצרי חלב עד גיל 9 חודשים'
בגדול, ההמלצה היא לחכות למוצרי חלב עד גיל 9 חודשים
10/04/2018 | 03:44
1
112
חלב ניגר ודבש רק אחרי גיל שנה.

לגבי כמה זמן לוקח-אני חושבת שזה מאוד תלוי בילד. אם היא זורמת אז כנראה שזה יהיה מהיר. אצלי למשל היא ממש זרמה אבל התחילה להיחנק ולהשתעל כל פעם שנתתי לה משהו שהוא לא במרקם של מחית אבל פתאום הפסיקה לעשות את זה וממש חטפה לי אוכל מהצלחת והתחילה לאכול ומאז היא כבר חודשיים אוכלת הכל (בלי שן אחת אפילו- זה לא עוצר אותה בכלל).

לצפיה ב-'ההמלצה של משרד הבריאות היא לתת הכל מגיל חצי שנה'
ההמלצה של משרד הבריאות היא לתת הכל מגיל חצי שנה
10/04/2018 | 22:42
85
חוץ מדבש, אגוזים וחלב ניגר. רצוי לא לתת מוצרי חלב בעלי אחוזי שומן מופחתים, אבל פה ושם זה לא נורא.
לצפיה ב-'דגים:בטעימות המזון לתינוקות-ההנחייה להימנע מטעימות דגים.'
דגים:בטעימות המזון לתינוקות-ההנחייה להימנע מטעימות דגים.
10/04/2018 | 08:23
18
לצפיה ב-'בטיפת חלב אמרו לי שמגיל חצי שנה מותר כמעט הכל'
בטיפת חלב אמרו לי שמגיל חצי שנה מותר כמעט הכל
10/04/2018 | 12:34
95
חוץ מחלב ניגר ודבש וגם תותים האמת לא בטוחה שמותר לפני גיל שנה.
הבת שלי בת שבעה חודשים עם ריפלוקס סמוי, אז היא ממש דוחה בקבוקים ולכן בגיל ארבעה חודשים בדיוק התחלנו טעימות ומהר עברנו למרק טחון וממש כבר שבועיים היא לא אוכלת טחון , אלא ממש אוכל של "גדולים" , כמובן בחתיכות קטנות . וחוץ מפירות כמובן שאני עדיין טוחנת לה
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
17/04/2018 | 00:02
33
ראיתי שכתבת שנתנת חביתה, שלי בת 7 חודשים, כרגע אוכלת ירקות ופירות מאודים. אני מאוד רוצה לחשוף לביצים ואין לה שיניים עדיין, באיזה צורה את מגישה את החביתה?
לצפיה ב-'הושבה של תינוקת בכיסא אוכל'
הושבה של תינוקת בכיסא אוכל
09/04/2018 | 17:13
4
83
היי בנות,

הבת שלי בת שבעה חודשים, כמעט חודש מתיישבת לבד, עדיין לא ממש זקוף, ממש כמעט בדרך לשם.
אני רוצה לקנות כיסא אוכל של איקאה, כי לא בא לי על כל הכיסאות המגושמים, האם אפשר כבר להושיב אותה בכיסא או ממש לחכות שתשב יציב?
ילדה שניה אבל ממש שכחתי... :)

תודה!
לצפיה ב-'אם היא יושבת יציב כשמושיבית אותה ולא "נוזלת" אז אפשר'
אם היא יושבת יציב כשמושיבית אותה ולא "נוזלת" אז אפשר
09/04/2018 | 18:50
3
19
לצפיה ב-'היא יושבת יציב עם תמיכה , ולבד כמעט זקוף, עדיין נחשב בסדר?'
היא יושבת יציב עם תמיכה , ולבד כמעט זקוף, עדיין נחשב בסדר?
09/04/2018 | 19:33
2
11
לצפיה ב-'לכיסאות של איקיאה יש כרית שמנפחים'
לכיסאות של איקיאה יש כרית שמנפחים
10/04/2018 | 04:09
1
110
ואז תהיה לה תמיכה למעשה ואפשר להוריד את הנפח של הכרית או בכלל להוריד כשהיא יושבת יציב.
אנחנו השארנו את הכרית ופשוט הורדנו מהנפח כי יש לקטנה נטייה להעיף את הראש שלה כלפי הכיסא כשנשבר לה לשבת שם.

לצפיה ב-'תודה, אז הגיע הזמן שאעשה רכישה :) '
תודה, אז הגיע הזמן שאעשה רכישה :)
10/04/2018 | 12:35
8
לצפיה ב-'סדר פסח'
סדר פסח
08/04/2018 | 10:10
1
68
בתל אביב
למסירה בגדי בנות בערך +2 קילו עד 4 קילו, לא לקיץ. במצב טוב מאוד.
ו-2 מזרונים לעריסה (משתמשים בשניהם לאותה עריסה)  וסדינים
לצפיה ב-'למסירה 3 מטרנה לפגים ושני נוטרילון לפגים'
למסירה 3 מטרנה לפגים ושני נוטרילון לפגים
11/04/2018 | 20:37
9
לצפיה ב-'מנשא גב לתינוק'
מנשא גב לתינוק
04/04/2018 | 10:58
97
שלום. אנחנו מתעניינים בקניית מנשא גב לתינוק (שנה +). אנחנו הולכים יחסית הרבה לטיולים.
ראיתי באתר של toyland  (קנינו משם בעבר והיינו מרוצים) את המותג little life.
יש שם 3 סוגים של מנשאים ( freedom s3/voyager s3/cross country s3).
כמובן במחירים קצת שונים.מישהו יכול לנסות להסביר לי מה ההבדל בינהם בדיוק? אנחנו מוכנים להשקיע קצת אקסטרה בשביל מנשא איכותי אבל לא להשתגע (500 שקל נשמע לנו סביר וזה המחירים של המנשאים הללו).
בנוסף, לא הבנתי אם יש שם גגון מובנה להגנה מפני צל.
תודה.
לצפיה ב-'טאבלט וכו' - האמת'
טאבלט וכו' - האמת
03/04/2018 | 16:05
6
155
הבת שלי בת שנה וסופר פעלתנית.
כמובן שניסינו להימנע מחשיפה לסרטונים בטלפון/טאבלט כפי שממליצים (ואפילו הצלחנו) אבל לאחרונה זה נעשה יותר קשה - גם כי לפעמים אנחנו חייבים את החמש דקות האלה לנוח (זה הזמן היחיד שהיא נשארת במקום אחד) וגם כי עכשיו היא רואה את הטלפון ותובעת (בעצבים) לראות את הקליפים שלה (כמו נרקומן בקריז) ולא תמיד מצליחים להסיח את דעתה עם משהו אחר.
אם להודות על האמת זה בעיקר מתוך עצלות/עייפות שלנו. אם היינו מתעקשים היינו יכולים להמשיך להימנע מזה...

אני כמובן חשה אשמה גדולה מאוד, גם אם זה רק כמה דקות ביום. ולמרות שזה תמיד לשבת בחיקנו ולצפות יחד וחס וחלילה לא ללא השגחה.

יודעת שממליצים להימנע לגמרי עד גיל שנתיים אבל אשמח לשמוע תכל'ס, מתי נשברתם/החלטתם לחשוף את הקטנטנים שלכם?

תודה!
לצפיה ב-'אני חשפתי אותה החל מגיל 10 חודשים בערך, אולי טיפה לפני'
אני חשפתי אותה החל מגיל 10 חודשים בערך, אולי טיפה לפני
03/04/2018 | 18:01
143
זה בעיקר משמש לי כאמצעי הרגעה ובד"כ היה רק שיר. עכשיו כשהיא כמעט בת שנה היא לא מסתפקת בשיר אחד וממש נכנסת להיסטריה אז משתדלת לא להראות לה אבל כשכן מראה בד"כ מראה מחרוזת שירים של כמה דקות או 2-3 שירים וזהו. לא יותר מ-10 דקות.

עכשיו כשטסנו- היא ראתה כמה סרטונים ברצף אבל השתדלתי לא מעבר ולהעסיק אותה בדברים אחרים.

אין ספק שזה לא הדבר הכי בריא בעולם, אבל המציאות של חיינו השתנתה וזה זמין ונוח אז מבחינתי לא סוף העולם אם מידי פעם מראים , במיוחד אם זה לא קבוע ולא תוקעים במשך שעות מול הטלויזיה. אצלי זה מבוקר מאוד ואם יודעת שהראיתי בבוקר- לא משנה מה אני לא אראה אחה"צ וגם אם היא מתעצבנת ובוכה שעה- זה לא יגרום לי להמשיך להראות לה עוד סרטונים, פשוט מציבה גבול ומשתמשת בזה כאמצעי להרגעה כשממש יש מצב בעייתי.
לצפיה ב-'חשוב להבין את מקור ההמלצות למניעה'
חשוב להבין את מקור ההמלצות למניעה
04/04/2018 | 01:04
130
מסכים לא גורמים להפרעות קשב, כפי שנהוג לחשוב. הבעיתיות היא בתכנים לא הולמים, ובזה שהילדים מבלים מול המסך במקום בזמן איכות עם ההורים \ משחק בחוץ וכו'.
אז קודם כל - את יכולה להרגיש פחות אשמה, אם מדובר בכמה דקות ולא ע"ח זמן איתכם, אין בזה רע. מודה שגם אצלנו מדובר בפתרון מעולה לרגעי התארגנות בבוקר \ הכנת ארוחת ערב.

ולגבי הגבלה - אני אומרת לה מראש שהיא תראה שיר אחד ודי (למשל) - ועומדת בזה. לפעמים יש בכי וצרחות - וזה בסדר, יהיו עוד הרבה דברים שאאסור עליה ולא ימצאו חן בעיניה. היום (1.8) היא כבר מבקשת מראש שיר אחד ודי
לצפיה ב-'אני חושבת שהתחלתי בערך בגיל 8 חודשים לראות איתו שיר או שניים'
אני חושבת שהתחלתי בערך בגיל 8 חודשים לראות איתו שיר או שניים
06/04/2018 | 21:32
78
תוך כדי שאני שרה לו ביחד ועושה את התנועות או מצביעה על חפצים ונוקבת בשמם.
בסביבות גיל שנה כבר ראינו 10-15 דקות של לולי לקט שירים. זה גם היה סף הריכוז שלו. לאט לאט זה עלה והיום בגיל 4 עומד על כשעה-שעה וחצי ביום בממוצע (יש ימים שלא רואה בכלל ויש ימים שקצת יותר) - לא מוצא חן בעיני, אבל מנסה שלא להרגיש יותר מידי אשמה על זה. הבעיה שאנחנו רואים בד"כ ביו-טיוב ואז האתר מציע כל מיני זבלים. השנאה שלי היא כל סרטוני היצירה למיניהם הלכאורה חינוכיים (כי זה מלמד צבעים), אבל זה מנוון את המוח לדעתי - הם פשוט יכולים לבהות בזה שעות. אז את זה רואים כמה דקות ולא יותר. על כל סרטוני הפלסטלינה של ספיידרמן ואלזה וכל השיט הזה הטלתי ווטו ואני לא מוכנה שיראה - הוא גם יודע שאנחנו לא רואים את זה.
אני מנסה לכוון לדברים שאני לחלוטין אוהבת כמו פרפר נחמד, הבית של פיסטוק, סמי הכבאי, פיטר הארנב, הדבורה מאיה, ספר הגונגל, פפה פיג וכו. ממש לא תמיד הולך ולצערי יש די הרבה קונג פו פנדה, זורו וכו.
לצפיה ב-'בגיל שנתיים וחצי בערך'
בגיל שנתיים וחצי בערך
08/04/2018 | 09:50
69
אנחנו נגד מסכים. ממש ממש נגד. אני שונאת את המבט המהופנט שנהיה לילדים שלי כשרואים טלוויזיה.
היום הם בני תיכף 5 ותיכף 3. מעולם לא נגעו בנייד שלי, מדי פעם אני מראה להם בעצמי סרטונים שלהם שצילמתי אותם, אבל רק 5 דקות בהמתנה לרופא או משהו.
בטלוויזיה - הגדול רואה בערך 45 דקות בשישי ובשבת ורק בזמן שהקטן ישן שנ"צ.
זה עניין של הרגל מאז שהם קטנים. הרי בעבר תינוקות יכלו להיות חסרי שקט באותה מידה שהם היום, וההורים מצאו דרכים אחרות להרגיע.
ולדעתי תינוק שלומד מגיל קטן להעסיק את עצמו עם ספר / לגו / המגירה של הסירים במטבח או כל דבר אחר, זה מתנה בשבילו.
אני ממש לא בכוונה לצאת מתנשאת, אני מודה שלפעמים דווקא רציתי להישבר ובעלי הוא העקשן מבינינו בקטע הזה של ההימנעות ממסכים. אבל זה משתלם בהמשך.
כשישבנו בטיסה של שעתיים עם הילדים, הופתענו שהיינו היחידים בערך ללא טאבלט במטוס. הגדול שלי "קרא" במשך שעה את החוברת המשעממת ששמים במטוס, הקטן שיחק עם החגורה / פתח וסגר את השולחן / קשקש איתנו... לא יודעת מה עשה, אבל הזמן עובר גם בלי זה.
לצפיה ב-'קצת אחרי גיל שנתיים'
קצת אחרי גיל שנתיים
08/04/2018 | 13:21
72
התחלנו עם שירים ולקראת גיל 3 עבר לתכניות ממש וגם קצת אפליקציות תואמות גיל באייפד.
עד היום אצלנו כעיקרון לא רואים טלוויזיה ולא משחקים באייפד באמצע השבוע אלא רק בסופשבוע.
מקבל בדרך כלל שעה טלוויזיה בשישי ושעה בשבת ובערך חצי שעה אייפד בכל אחד מהם. בחגים וחופשות אנחנו משחררים קצת יותר.
הקטן שלנו בן שנה עוד לא רואה טלוויזיה חוץ מפה ושם אצל חברים של הגדול (לא תכניות מבחירה שלנו אבל לצערי יש לגדול כמה חברים שאוכלים ארוחת ערב מול הטלוויזיה).

אנחנו ממש עושים מאמץ שלא יתרגלו לשבת לבהות במסך ושזו לא תהיה ברירת המחדל שמשעמם להם. מעדיפים שישחקו במשחקים. יבקשו לרדת לגינה ליד הבית. נשים מוזיקה ונרקוד בסלון.
לצפיה ב-'העדיפות היא שהיא תקרא ירחונים פשוטים'
העדיפות היא שהיא תקרא ירחונים פשוטים
14/04/2018 | 19:23
43
היי, אני מלמדת את הילדים שלי להנות מהזמן הפנוי שלהם לפיתוח האישי.
ממליצה לך לקרוא את המאמר הזה
לצפיה ב-'ליל סדר- איך בסוף היה?'
ליל סדר- איך בסוף היה?
01/04/2018 | 09:31
3
91
אחרי שרשור הדאגות משבוע שעבר.. איך בסוף היה באמת? כמצופה או שהילדים/ההורים/הדודות הפתיעו?

אצלנו הילדים הפתיעו לטובה בסדר עצמו. הקטן ישב יפה כמעט שעה שזה הרבה יותר ממה שאפשר לצפות בגילו. הגדול לא רב עם בן דוד שלו ואף אחד לא בכה (הישג במונחים שלנו).
הסדר עצמו היה מחופף ומאכזב. בלי אווירת חג. אבל זה הרבה פעמים ככה במשפחה של החצי. מצד שני חזרנו מוקדם הביתה והרווחנו ערב זוגי בלי שצריך להתעסק בלהכין ארוחת ערב, כלים וכו..
לצפיה ב-'האמת שהקטנה הפתיעה לטובה '
האמת שהקטנה הפתיעה לטובה
03/04/2018 | 04:47
2
144
היינו במקום זר ולא מוכר עבורה והיא אומנם קצת נלחצה מאנשים והייתה בהלם מהשירים וכו' אבל הייתה ערה לגמרי ומבסוטית כל החלק שעד האוכל ואז כבר התחילה לאבד סבלנות אז הרדמתי עליי במנשא וכבר השארתי אותה עליי עד שיצאנו כי לא רציתי להעביר כמה פעמים כי מתעוררת בהעברות.

האמת שהסדר הזה שהיה עם אנשים שאני לא מכירה (חברה של אחותי וגדוד חברים שלהם) והיה ממש כיף גם כי הקטנה זרמה יחסית וגם כי עשו את זה עם חידונים וכל מיני אטרקציות נחמדות (לדוגמא בעשרת המכות- בכל מקרה קיבלו משהו (מיץ פטל קטן, צפרדע קופצת וכל מיני כאלה) ואפילו דאגו לקנות מתנות לאפיקומן לכל אחד מהילדים והקטנה קיבלה בובה של כלבלב
לצפיה ב-'איזה מתנה קבלו בשחין ? או כינים ? '
איזה מתנה קבלו בשחין ? או כינים ?
03/04/2018 | 13:23
1
23
לצפיה ב-'האמת לא זוכרת, זה היה בדיוק בשלב שהרדמתי את הקטנה במנשא'
האמת לא זוכרת, זה היה בדיוק בשלב שהרדמתי את הקטנה במנשא
03/04/2018 | 18:07
109
אז לא הייתי בפוקוס אבל אנסה לברר עם אחותי.
לצפיה ב-'ג'ט לג אצל תינוקות'
ג'ט לג אצל תינוקות
03/04/2018 | 04:56
2
138
נסענו לקליפורניה וחזרנו עם ג'ט לג נוראי לקטנה (כמעט בת שנה).
אשמח לטיפים איך להתמודד עם זה.
היום היא לאורך היום ניסתה לישון אבל התעוררה אחרי 10-20דקות ולא הצלחנו להרדים שוב בשום דרך. בסוף אחה"צ פשוט ניסינו להעביר למרות העייפות ולשחק איתה והרדמנו בשעה הרגילה אבל היא לא מפסיקה להתעורר (גם מנוזלת, השפרצתי לה עם ספריי סיילין וניקיתי את האף לפני שהרדמנו). 

כל היום הייתה מאוד לא רגועה.

אשמח לטיפים מנסיונכן
לצפיה ב-'רק סבלנות'
רק סבלנות
03/04/2018 | 14:35
1
73
תמשיכו כרגיל. כמה ימים יותר קשים וזה מסתדר.

אם היא קצת חולה ומנוזלת יכול להיות שזו הבעיה ולא הפרש השעות
לצפיה ב-'כן, מניחה שזה גם קשור לזה.'
כן, מניחה שזה גם קשור לזה.
03/04/2018 | 18:05
74
היא התעוררה מלא פעמים אתמול בתחילת הלילה אבל אז ישנה רצוף עד שש וחצי בבוקר (בד"כ מתעוררת ב-4 לבקבוק), אכלה בקבוק וחזרה לישון עד 9 בבוקר.

עכשיו 11 בבוקר והשכבתי אותה לפני רבע שעה לשינת בוקר גם כי יש לה פגישה של PT ולא רציתי שתהיה עצבנית ולהפתעתי נרדמה די מהר. מקווה שתחזור לשגרה.
לצפיה ב-'אחור בהרשמה למעון יום'
אחור בהרשמה למעון יום
03/04/2018 | 07:47
1
61
שלום לכולם
אם אחרנו להרשמה למעונות יום בפיקוח, זה אומר שפספסנו את השנה או שיש גם הרשמה מאוחרת?

תודה מראש
לצפיה ב-'כדאי לגשת ולברר במעון עצמו, אם עדיין נותרו מקומות.'
כדאי לגשת ולברר במעון עצמו, אם עדיין נותרו מקומות.
10/04/2018 | 08:24
8
לצפיה ב-'בייביקוק ומכשירים דומים'
בייביקוק ומכשירים דומים
31/03/2018 | 14:14
3
87
שלום לכולם. תאומות שלי בנות חמישה חודשים ואנחנו מתחילות שלב של טעימות. אני מתלבטת, האם לקנות את המכשיר בייביקוק, לכן כמה שאלות לאלה, שהשתמשו בו.
1.כמה זמן השתמשתם בו, זאת אומרת מרגע שהתחלתם טעימות ועד איזה גיל של הילדים?
2.אפשר להכין שם משהו חוץ מירקות?
3.הייתם ממליצים עליו עכשיו?
לצפיה ב-'אני חושבת שזה nice to have ואולי מקל בצורה מסוימת'
אני חושבת שזה nice to have ואולי מקל בצורה מסוימת
03/04/2018 | 04:49
1
72
אבל צריך לזכור שהשלב של המחיות והאידוי הוא די מהיר ברוב המקרים ולא יותר מחודש חודשיים. אני קניתי טוחן קטן שעשה את העבודה נהדר. די מהר הפסקתי לאדות את הפירות וירקות כי ידעתי שהיא פשוט תאכל ממה שאני מכינה בהמשך ושלא אאדה במיוחד.

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
03/04/2018 | 07:54
9
לצפיה ב-'בעיני מיותר'
בעיני מיותר
10/04/2018 | 22:47
25
שלב הטחונים והמאודים קצרצר ועדיף להשקיע במכשירים שיהיה להם שימוש גם אח"כ - בלנדר מוט, סלסלת אידוי, מיקרופליין (מגררת דקה וחדה מאוד שממש מרסקת פירות קשים).
אנחנו התחלנו מוצקים בשיטת בייבי לד, כך ששלב הטחונים והטרחה שהוא מביא איתו נחסכו מאיתנו.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

נילי פירסט - סקסולוגית
נילי פירסט - סקסולוגית
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
פורום תקשורת חזותית-מיתוג עסקי
בואו למתג את העסק שלכם

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה