לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4416844,168 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'אוכל אוכל אוכל '
אוכל אוכל אוכל
18/09/2017 | 19:12
9
186
1. מישהי/ו יודע מדוע לא מומלץ לתת חלב פרה לפני גיל שנה? כי בחלק מהמקומות ראיתי שלא לתת חלב במקום בקבוק של תמ״ל או חלב אם אבל אם זה מעורבב בתוך מזון אחר אין בעיה... האם הבנתי לא נכון?
2. נגיד שבת חצי שנה אוכלת שתי ארוחות מוצקים ביום... באיזה גיל מוסיפים ארוחה? יש לזה כללים בכלל? 

תודה רבה :)
לצפיה ב-'ממה שאני יודעת'
ממה שאני יודעת
18/09/2017 | 19:49
3
121
1. למיטב הבנתי הערך התזונתי של חלב פרה בגיל הזה הוא נמוך. התמ"ל מועשר בויטמינים, ברזל וכו' ולכן לא מחליפים. מכיוון שהקיבולת של הילדים בגיל הזה מוגבלת ממליצים לא לתת כדי שלא יתמלאו בזה על חשבון ארוחות (תמ"ל או מוצקים) אחרות.

2. בגדול אין ממש כללים וזה מאוד תלוי בבשלות והמוכנות של הילד. אבל בדרך כלל מוסיפים ארוחת ערב קטנה ומוקדמת באזור גיל 9 חודשים. אני זוכרת שזו היתה ארוחה פחות משמעותית מבחינת הכמויות ושימשה לחשוף למזונות חדשים ולתרגל אוכל אצבעות בשלב שכבר היה במסגרת. ממילא זה לא מחליף את הבקבוק לפני השינה בגיל הזה.
לצפיה ב-'אז למעשה אם מכינים דייסה'
אז למעשה אם מכינים דייסה
18/09/2017 | 21:21
2
70
אין מניעה לעשות אותה עם חלב, זה לא מזיק...
לצפיה ב-'אין לי מושג'
אין לי מושג
19/09/2017 | 07:43
46
אם מוסיפים פנימה פרי טחון/שקדיה אז ממילא זה מקבל מהם טעם. לא נראה לי קריטי דווקא לעשות על בסיס חלב.
לצפיה ב-'ההמלצה של משרד הבריאות היא לא עם חלב'
ההמלצה של משרד הבריאות היא לא עם חלב
20/09/2017 | 20:55
41
כי יש בזה ערך תזונתי נמוך יחסית והסידן בחלב מפריע לספיגת ברזל שהיא מאוד חשובה בגיל הזה...
לצפיה ב-'חלב מפריע לספיגת ברזל'
חלב מפריע לספיגת ברזל
18/09/2017 | 19:59
2
70
ורוב התינוקות בארץ מתחת לגיל שנה סובלים ממחסור בברזל.
בגלל זה ממליצים לתת תוספת ברזל בטיפות, ולהימנע מלתת חלב ניגר.
לצפיה ב-'זה נכון לגבי כל מוצרי החלב לא?'
זה נכון לגבי כל מוצרי החלב לא?
19/09/2017 | 07:41
1
47
אבל למעט חלב ניגר את כל השאר מאפשרים מגיל 9 חודשים. יש לך מושג במקרנ מה ההבדל?
לצפיה ב-'ההבדל העיקרי זה הכמות'
ההבדל העיקרי זה הכמות
19/09/2017 | 20:46
40
מוצרי חלב בדרך כלל אוכלים קצת, חלב שותים כוס מלאה.
לצפיה ב-'לגבי חלב'
לגבי חלב
19/09/2017 | 17:12
52
ההנחייה היא כדי שלא יחליף תמ"ל \ חלב אם. ההנחייה היא אמנם לגבי חלב ניגר, אבל תקפה גם לגבי משקאות אחרים כמו חלב שקדים, חלב סויה וכו'. לא מזמן פורסם מקרה של תינוק שנפטר כי הוריו נתנו לו חלב שקדים כמקור תזונה עיקרי
אין בעיה לשלב מוצרי חלב כחלק מתפריט מאוזן, או להשתמש בחלב בבישול של דייסת קוואקר, למשל.

לצפיה ב-'חלב פרה הוא קשה לעיכול '
חלב פרה הוא קשה לעיכול
22/09/2017 | 10:32
46
אצל תינוקות הוא יכול לגרום לבעיות בקיבה.
זו הסיבה שאסור לתת חלב ניגר לתינוקות לפני גיל שנה, היות ומערכת העיכול שלהם עדיין לא מספיק בשלה ולא יכולה לעכל את החלב.
לא נותנים חלב פרה בשום דרך, גם לא מעורבב במאכלים אחרים.
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:18
1
3

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'חג שמח ושנה טובה לכל גולשי/ות הפורום '
חג שמח ושנה טובה לכל גולשי/ות הפורום
20/09/2017 | 01:10
29
מאחלת לכם שנה של צמיחה ושגשוג,
שנה שבה הקטנטנים יגדלו ויהפכו לפעוטות.
שנה שבה כל משאלותכם יתגשמו או יהיו בדרך להגשמה והכי חשוב-
שהשנה תהיה שנה מלאה בבריאות,אושר ואהבה.
לצפיה ב-'פג בן חודש רעב כל הזמן '
פג בן חודש רעב כל הזמן
19/09/2017 | 02:34
2
105
שלום,
אשמח לעצה כי אנחנו אובדי עצות (הורים בפעם הראשונה:). הבן שלנו בן חודש, נולד בשבוע 35 (חודש לפני הזמן). ניזון מפורמולה עתירת קלוריות כדי שיעלה במשקל בהוראת רופא, ואנחנו מאכילים כל שלוש שעות ומעירים אם צריכים.
בדרך כלל לוקח בסביבות 65 ס״ס, ביומיים האחרונים פתאום אוכל כמויות גדולות בהרבה (90-120 ס״ס), ודורש אוכל לעיתים קרובות יותר, לעיתים כל שעה וחצי. בנוסף קשה להרדים אותו, והוא לא רגוע באופן כללי (הוא בדרך כלל רגוע מאוד מאוד ונרדם בקלות).

מה קורה? האם זו קפיצת גדילה? האם זה הגיוני שתינוק בן חודש (למרות שפג) אוכל כל כך הרבה? מדובר על כמעט הכפלה של כמות האוכל בכמה ימים.

אודה לתשובה!
מישהיתי
לצפיה ב-'לא מומחית, אבל בהחלט נשמע כמו קפיצת גדילה'
לא מומחית, אבל בהחלט נשמע כמו קפיצת גדילה
19/09/2017 | 04:17
85
יכולה לנחם שבד"כ זה מתאזן ונרגע אחרי כמה ימים ופשוט לזרום איתו. מזל טוב ובשעה טובה!
לצפיה ב-'יכול להיות שאוכל יותר מדי ואז כואבת לו הבטן'
יכול להיות שאוכל יותר מדי ואז כואבת לו הבטן
22/09/2017 | 09:46
40
לדעתי אם אכל מנה כפולה - לא להאכיל שוב אחרי שעה וחצי
אלא לחכות כ 3 שעות בין ארוחה לארוחה ולנסות להרגיע בדרכים אחרות
לצפיה ב-'איך עוזרים לתינוקת לישון רצוף בלילה?+הקטנה לא אוהבת תמ"ל :('
איך עוזרים לתינוקת לישון רצוף בלילה?+הקטנה לא אוהבת תמ"ל :(
17/09/2017 | 09:34
9
151
היי כולם. 

הקטנה שלי כמעט בת חצי שנה אבל מתעוררת בלילה כמה וכמה פעמים. לפעמים אוכלת פעם או פעמיים נוספות בין הרגע בו נרדמה ב19:00 לבין הקימה הסופית שלה בסביבות 6:00. ואם היא לא אוכלת - כלום לא מרגיע אותה מהבכי. 

איך עוזרים לה לישון יותר טוב בלילה?

*עוד פרטים - 
היא ישנה בחדר משלה במיטה גדולה. אנחנו אומנם משכיבים אותה לישון על הגב אבל אחרי 20 שניות בערך היא כבר על הצד או על הבטן. והיא גם מתהפכת תוך כדי שינה אז נראה שממש לא משנה איך משכיבים אותה לישון - היא מתגלגלת מעצמה כל הזמן. 
היא אוכלת כ15-30 דקות לפני השינה הכי הרבה שאישתי רק מצליחה להניק אותה. 
ניסינו גם להכניס תוספת של קצת דייסה בבקבוק כתוספת למנה האחרונה כי חשבנו שאולי זה יהיה מזון כבד ויעזור לה, אבל או שהיא לא מוכנה לאכול מזה או שזה לא ממש עוזר. 

1) איך ניתן לעזור לקטנה לישון רצוף יותר בלילה ולא להתעורר כדי לאכול או להתעורר סתם מסיבות רנדומאליות?
לעיתים היא בוכה וללא ציץ היא לא נרדמת. ואנחנו הרי לא רוצים שהיא תתרגל לינוק בלילה....

2) האם אפשר להשכיב אותה לישון על הבטן בלילה? היא נרדמת ממש מהר על הבטן, בעוד השכבה על הגב לוקחת זמן. ובמהלך היום היא מושכבת לישון על הבטן וישנה ממש סבבה בלי להתהפך. אולי זה יעזור לשינה טובה בלילה?....

3) היא לא אוהבת תמ"ל. מטרנה היא "נסבל" עבורה אבל נוטרילון לא, דייסות אורז - לא. תמ"ל צמחי - לא. 
היא בד"כ יונקת, והיא שמחה גם לשתות חלב שאוב מבקבוק. לתמ"ל יש לה התנגדות.
באיזה אופן ניתן לגרום לה לאהוב יותר תמ"ל? מה שווה לנסות?
היו לי מחשבות בסגנון זה שאם לא היינו נותנים לה בכלל חלב שאוב מבקבוק אלא רק את המטרנה (שנראה שהיא לעיתים "בסדר" איתה) אז כשהיא היתה רואה בקבוק לא היו לה ציפיות לחלב אם ולכן לא היתה מתאכזבת מהטעם ויותר זורמת עם מטרנה, אבל אולי תינוקות לא עובדים ככה וזה בזבוז של חלב אם שאוב שהיא היתה שמחה מאד לאכול....

כל רעיון או שיטה יתקבלו בברכה. 
לצפיה ב-'ועוד שאלה קטנה לגבי אכילת מוצקים'
ועוד שאלה קטנה לגבי אכילת מוצקים
17/09/2017 | 12:32
3
78
4) לאחר אכילת מוצקים בבוקר (כ3 או 4 קוביות קרח שהופשרו ומורכבות ממחית של מוצקים כמו בטטה, קישוא, אגס, תפוח וכדומה) הילדה בד"כ עצבנית. בוכה. לא מרוצה. משהו מציק לה. אולי כי היא צמאה, אבל היא ממש לא מוכנה לשתות מים מבקבוק שאנחנו נותנים לה. אחרי המון זמן עם הבקבוק בפה היא מזיזה את הראש ודוחפת מעליה את הבקבוק ובסופו של תהליך של אפילו 5 דקות עם בקבוק מים בפה היא שותה אולי 5מ"ל.
בערך שעה או שעה וחצי אחרי ארוחת מוצקים בבוקר אז אנחנו נותנים לה גם לשתות חלב ואז היא נרגעת לחלוטין. 

מה הבעיה של הילדה? האם היא צמאה אחרי האוכל? אם כן - מה עושים עם זה שהיא לא מוכנה לשתות מים? ואם היא לא צמאה - למה היא תמיד עצבן וחסרת שקט אחרי אכילת מוצקים? איך משפרים את זה?
לצפיה ב-'אולי.היא לא שבעה?'
אולי.היא לא שבעה?
17/09/2017 | 14:33
1
78
יכול להיות שמנה של 3-4 קוביות קרח לא מספיקה לה? אם אתם מנסים לבסס ארוחה ולא רק לעשות טעימות זו נשמעת מנה ממש קטנה. מנה אמורה ללכת לכיוון ה200 מ"ל ממה שאמרו לי.
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
17/09/2017 | 19:17
65
כנראה שעדין לא אוכלת מספיק מוצקים ועוד לא התבססה ארוחה ולכן צריכה השלמה.

לצפיה ב-'יכול להיות שהיא מאותת לכם להוריד הילוך. לא כולם קראו את זה '
יכול להיות שהיא מאותת לכם להוריד הילוך. לא כולם קראו את זה
17/09/2017 | 21:18
86
שבגיל חצי שנה הם אמרו לבסס ארוחה... ויכול להיות שאם תחכו שבוע או כמה שבועות זה יעשה את ההבדל...
לצפיה ב-'הממ...'
הממ...
17/09/2017 | 18:08
99
לגבי שינת הלילה- אנחנו שומרים על שגרת הכנה לשינה די קבועה וזה מוכיח את עצמו. כל פעם שיוצאים מהשגרה- השינה שלה מבולבלת והיא מתעוררת הרבה.  אצלנו זה אמבטיה, בקבוק אם זה הזמן לאכול והשכבה. בד"כ תהיה לה התעוררות אחת או שתיים אבל אז תישן רצוף עד 4-5 בבוקר. כשהיא מתעוררת לא לדבר אליה, להרים ולנדנד על הידיים או לטפוח על הגב שלה בעדינות תוך כדי שאתם עושים ששש... אני משתדלת לתת לבת שלי אוכל רק פעם אחת בלילה לפי ההנחייה של הרופאה ורק אם רואה שהיא לא נרגעת על הידיים ו/או עם המוצץ- נותנת לה לאכול.

אפשר להשכיב על הבטן אבל יש בזה סיכונים של מוות בעריסה. אפשר אם אתם בודקים אותה או יש בייבי סנס (אם כי באופן אישי אני פחות סומכת על בייבי סנס) . אני משכיבה על הבטן רק במהלך היום ובודקת אותה כל כמה דקות.

לגבי התמ"ל- מן הסתם היא תעדיף חלב אם, אולי באמת לתת לה בבקבוק אחר את החלב השאוב שיהיה הבדל.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
17/09/2017 | 19:23
64
לקום פעם לאכול בגיל שישה חודשים זה ממש בסדר. גם פעמיים. תלוי בגורמים אחרים.
כדי לוודא שאכן קמה מרעב צריך שלא תהיה עייפה מדי כשהולכת לישון (לא הרבה זמן אחרי שינה אחרונה) ושישנה מספיק במהלך היום...

ולגבי שאלתך האחרונה...
לא כל התינוקות אוהבים תמ"ל.
אפשר לתת לה רק שאוב או להמשיך ולנסות תמ"ל שכן מסתדרת איתו יחסית בתקווה שתתרגל.

עוד מעט כבר תתחיל לבסס ארוחות מוצקים ולאט לאט הצורך בבקבוקים ירד בלאו הכי. בגיל 6 חודשים כבר אפשר ורצוי לבסס ארוחה. כל עוד היא רוצה ולא יוצר חה 
כמו כן. חשוב שתדע להרדם עצמאית. יעזור לה להרדם בעצמה אם תתעורר באמצע הלילה.
כמו שפרפרית כתבה, גם טקס שינה קבוע ורגוע מאוד עוזר.

לגבי שינה על הבטן... ברגע שיודעים להתהפך לבד זה כבר ממש לא בשליטתכם אם ישנה על גב או בטן ואפשר להשכיב על הבטן (אני מבינה שהיא בכל מקרה תתגלגל על הבטן כדי להרדם).

לצפיה ב-'התבלגנה לי התשובה '
התבלגנה לי התשובה
17/09/2017 | 19:28
60
אמשיך את האמצע שנקטע ..
עוד מעט תבסס ארוחות. כבר עכשיו אפשר לבסס ארוחה ראשונה עם מרק ירקות/עוף/קטניות/דגנים/בקר/דג או שיחוב ביניהם (כמובן מה שכבר טעמה).
ארוחה זה בערך כוס חד פעמית מבחינת כמות אבל כל ילד שונה כמובן.
אחרי שתבסס ארוחה אחת (שבועיים-חודש. שוב, תלוי ילד) אפשר ארוחת פירות עם טחינה/שקדיה/חמאת בוטנים/אבוקדו וכל הלאה...

כמובן שצריך להמשיך ולנסות להציע מים אחרי מוצקים אבל זה בתנאי ששבעה. לפעמים החלפת הבקבוק עוזרת להם לשתות יותר (בקבוקי פטנט למיניהם).

בהצלחה

לצפיה ב-'היא עוד קטנה'
היא עוד קטנה
17/09/2017 | 21:16
66
הכבדה על מערכת העיכול לא בהכרח עוזרת לישון יותר טוב. תחשוב איך אתה מתהפך במיטה אחרי ארוחה עמוסה מדי. זה ממש לא נעים. למה לעשות לה את זה?
בגילה אם היא מתעוררת בלילה לאכול אז היא זקוקה לזה.
אם היא מתהפכת עצמאית תעזבו אותה. כעקרון לגבי איך לשים לישון, אתם מכירים את ההמלצות. קשה לומר לכם לעשות אחרת ולקחת אחריות. אבל אתם כבר רואים לבד מה עובד ;) במיוחד שהיא ממילא מתהפכת לבטן ומקבלה עליכם את ההתלבטות..
לא הבנתי או לא אמרת מה הסיבה לפורמולה. לגמרי להפסיק להניק או לשלב? כי בקרוב היא תתחיל לאכול מוצקים (לפי הספר לפחות) ואז ההנקות יפחתו (ואולי זה יקל על רעייתך) ואפשר יהיה לדלג בכלל על בקבוק או על הקושי של בקבוק שאינו חלב אם.
לצפיה ב-'תגובות לכולם , ותודה'
תגובות לכולם , ותודה
24/09/2017 | 09:00
17
תודה לכולן על התגובות והרעיונות. 

1) לגבי השינה:
יש טקס שינה מאד קבוע ועיקבי. יש לה שנת אחהצ לעיתים סביב 16:00 והיא אוכלת סביב 18:30 ןמושכבת לישון בערך ב19:00... והיא עדין מתעוררת פעמיים בלילה ולא נרגעת ללא ציץ. לעיתים נדירות רק באחת מהפעמים היא חוזרת לישון ללא אוכל ובפעם השנייה אוכלת.

זה נורמאלי?
איך אפשר להרגיע אותה ושתחזור לישון ללא אוכל כשהיא בוכה ובוכה כשהיא מתעוררת?

ואיך זה שעד גיל 4 חודשים היא היתה עוברת לילה שלם של כ8 שעות בלי שום אוכל ובלי להתעורר?

2) לגבי הפורמולה - 
אשתי כבר לא יכולה למלא מלא שקיות של חלב שאוב. לא אכנס ללמה. לא יכולה. אנחנו חייבים שהיא תאכל פורמולה כלשהי. 
היא אוכלת מוצק בבוקר ובערב. בין לבין אשתי לא תמיד בבית כדי להאכילה (אני כן) ואין חלב שאוב וחייבים פיתרון לזה. מטרנה מתקבל ב50% מהפעמים לדעתי. וגם כשמתקבל אז היא אוכלת רק כ70-80 מ"ל וזהו. מחלב שאוב היא היתה אוכלת 180 בערך. מה זה ההבדל הזה?!

3) לגבי שינה על הבטן - 
הילדה תשאר לישון כפי שנירדמה למשך כמה זמן, ואז טיפה תתעורר ותתהפך ותסתובב ותזוז. אם נשכיבה על הבטן והיא עייפה במידה הנכונה אז היא תרדם על הבטן ותישן כך די הרבה זמן ואולי תתהפך לגב או לצד מדי פעם. אם תושכב על הגב אז אנחנו בד"כ מוצאים אותה על הבטן או על הצד אח"כ.
האחות מטיפת חלב שאלה אם היא מתהפכת וכשאמרנו שכן אז היא אמרה שאפשר להשכיבה על הבטן. אבל אני מודע למה שאני שומע ממכם ומבעוד מקומות - ההנחיה היא על הגב עד גיל שנה.....
לא יודע מה לעשות. ברור שאני רוצה לשמוע שזה בסדר להשכיבה על הבטן אבל מודע לזה שזה מה שאני רוצה לשמוע ולכן זה לא באמת מנחם אותי D-:

לצפיה ב-'ניקיון הבית בגיל זחילה'
ניקיון הבית בגיל זחילה
16/09/2017 | 12:43
2
142
מה דעתכם, זה בסדר לשטוף את הרצפה עם החומר הרגיל (הרעיל)? או שעדיף לעבור למשהו טבעי כמו חומץ או רק מים?
פשוט שלב הזחילה מסתבר כולל גם הרבה ליקוקים של הרצפה
לצפיה ב-'האמת שבשביל ההרגשה הטובה שלך, הייתי מחליפה לחומר יותר'
האמת שבשביל ההרגשה הטובה שלך, הייתי מחליפה לחומר יותר
17/09/2017 | 18:02
114
ידידותי.
לצפיה ב-'כל שמפו רצפה מתאים. הכל בסדר. '
כל שמפו רצפה מתאים. הכל בסדר.
23/09/2017 | 19:04
17
לצפיה ב-'משימות לשנה החדשה'
משימות לשנה החדשה
14/09/2017 | 21:40
2
129
פיצית כבר לא כל כך פיצית.... היא בת שנה ושבעה חודשים וצפויה (טפו טפו) להפוך מבת יחידה לאחות בכורה בתוך מספר חודשים. ילדה נוחה, מסתגלת בקלות, מאד ורבלית. ברקע מעבר דירה ומעבר לגן חדש, שעוברים בסה"כ בטוב.
אנחנו מתלבטים לגבי כמה "משימות" בתקופה הזו-
1. מעבר לחדר משלה- עדיין ישנה איתנו, עד לא מזמן מאילוצי מקום. עכשיו יש לה חדר אליו אמורה לעבור. מתלבטים מתי לעשות זאת.
2. מעבר ממיטת תינוק- כרגע ישנה במיטת תינוק. מתלבטים האם להעביר למיטה אחרת (מיטת מעבר/מיטת גדולה). היא עוד לא עושה באנג'י מהמיטה, אבל זה עלול לקרות סמוך ללידה ולחייב אותנו לעשות את השינוי בזמן פחות נוח, לה ולנו. (אין לנו בעיה של מיטה עבור התינוקת הצפויה, ככה שאין חובה לפנות את המיטה).
3. הנקה- עדיין קצת יונקת- בבוקר ולפני השינה. לא כל יום, בד"כ לזמן קצר מאד. לא צריכה את זה תזונתית, ולאחרונה יותר מחפשת את ההתלטפות מאשר את היניקה עצמה. אני לא מעוניינת להניק שתיים במקביל, ומתלבטת מתי ואיך לגמול.
4. גמילה מחיתולים- כאמור, מאד ורבאלית. יודעת מה זה שירותים ומה עושים שם. לאחרונה מתריעה לפני קקי. נפגשה כמה פעמים בסיר ומאד אהבה את הרעיון (וגם קצרה הצלחות). האם יש מקום להתחיל גמילה, או לדחות את זה לאביב/קיץ הבא? (האחות צפויה להוולד בחורף).

תודה מראש!
לצפיה ב-'��'
��
15/09/2017 | 22:01
51
וואוו הרבה שאלות חשובות... אני עדיין לא הגעתי לשלבים האלה (בת חצי שנה :)
אז אין לי משהו חכם ומועיל להציע
אבל שיהיה המון בהצלחה ושתהיה בע"ה לידה קלה 
לצפיה ב-'לדעתי עדיף לעשות מעברים ושינויים כמה שיותר רחוק מהלידה'
לדעתי עדיף לעשות מעברים ושינויים כמה שיותר רחוק מהלידה
16/09/2017 | 05:27
89
על מנת שלא יהיה מצב שישנאו את התינוק בגלל שירגישו שמרחיקים אותם או מונעים מהם משהו בגלל התינוק שנולד.
צריך לקחת בחשבון שככה או ככה- תיתכן רגרסיה בהתנהגות, שינה, גמילה מחיתולים וכו'.
כל שינוי משפיע.

אם היא מרגישה לך מוכנה לכל אלו- הייתי מתחילה אבל לא הכל ביחד. לאט לאט- להתחיל במה שהכי דחוף לך.
לצפיה ב-'קוואקר דק - רוצה לשלבו באוכל הטחון של התינוק'
קוואקר דק - רוצה לשלבו באוכל הטחון של התינוק
12/09/2017 | 21:04
11
85
ואין לי מושג מה אמורים לעשות איתו.

להשרות/לבשל?

תודה!
לצפיה ב-'מבשלים לפי ההוראות שעל האריזה'
מבשלים לפי ההוראות שעל האריזה
12/09/2017 | 23:26
68
במים \ חלב שקדים \ חלב. זה די תפל, אז אני הייתי מוסיפה בננה או תפוח או תותים (בחורף) או כל פרי מתוק מרוסק וקצת טחינה גולמית או חמאת בוטנים טבעיצ (ללא מלח וסוכר).
לצפיה ב-'רק מוסיפה'
רק מוסיפה
13/09/2017 | 08:29
62
שימי לב שאת קונה קוואקר אינסטנט ואז אפשר לבשל גם במיקרו וזה נשאר בלי חתיכות שהקטנים לא יכולים ללעוס.
אני שמה בקערה כף/שתיים קוואקר מוסיפה מים (שיכסה את הכל ושישאר קצת עודף) ומבשלים במיקרו עד שהעיסה עולה ואז מתכווצת.
שימי לב שזה יוצא רותח מהמיקרו אז כדאי להכין 10-15 דקות לפני שאת רוצה להאכיל אם את לא מוסיפה פירות קרים מהמקרר.
זה תפל אז מוסיפים פנימה פרי טחון או בננה מעוכה במזלג. אפשר להוסיף טחינה/שקדיה כדי להעשיר (אבל לדעתי זה עושה את המקרם דביק ואצלי לא כל כך אהבו).
אפשר להשרות במים חמים תמר מיובש, לקלף ולטחון. זה ממתיק טבעי.
לצפיה ב-'קניתי דרך הרשת (כחלק מקניה גדולה) וזה הגיע בשקית'
קניתי דרך הרשת (כחלק מקניה גדולה) וזה הגיע בשקית
13/09/2017 | 21:06
2
65
ללא "הוראות הפעלה".
אין לי מושג אם הסוג האינסטנט או לא. 
איך מבשלים? על האש בתוך נוזל כלשהו? טחנתן כדי שהחתיכות תהיינה קטנות יותר לפני? 
לצפיה ב-'מבהירה'
מבהירה
14/09/2017 | 09:30
1
63
בהנחה שזה קוואקר דק ולא חתיכות גדולות כמו לעוגיות מבשלים בתוך נוזל (מים/חלב) וזה מתמוסס לבד במהירות.
אפשר לבשל על הגז או במיקרו. כך או כך צריך להביא לרתיחה קצרה עד שנספגים הנוזלים ולהוריד מהאש. שימי לב שזה גולש במהירות אז צריך להשגיח.
המרקם הוא גושים קטנטנים ואני לא טוחנת ובן 7 חודשים ללא שינייפ מתמודד עם זה בלי בעיה.
שימי לב כי לא נותנים חלב ניגר לפני גיל שנה אז לתינוקת בת פחות משנה מבשלים במים או בחלב אורז/שקדים ודומיהם
לצפיה ב-' לך! ו לי .'
לך! ו לי .
15/09/2017 | 01:54
7
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
14/09/2017 | 13:43
4
218
איך זה תורם תזונתית לתינוק אם מוסיפים את הקוואקר?
מאיזה גיל?
לצפיה ב-'לא נראה לי שיש לזה ערך תזונתי כלשהו '
לא נראה לי שיש לזה ערך תזונתי כלשהו
15/09/2017 | 01:55
2
79
(עד כמה שידוע לי זו פחמימה) אני עושה זאת כדי להסמיך לו את האוכל.
לצפיה ב-'לשיבולת שועל יש ערך תזונתי ועוד איך!! זה הדגן הכי בריא ויש'
לשיבולת שועל יש ערך תזונתי ועוד איך!! זה הדגן הכי בריא ויש
17/09/2017 | 20:06
1
54
שמגדירים אותו כמזון על - עשיר בשומן בלתי רווי, מכיל ויטמינים מקבוצת B ומינרלים כמו אשלגן וברזל, וכן אחוז גבוה של סיבים מסיסים המסייעים לאיזון רמות הכולסטרול, לספיגה איטית יותר של הסוכר בדם ולמניעת עצירות.
נתקלתי פעם באיזה אתר באינטרנט שמעריץ שיבולת שועל והשתפכו ופרטו שם את כל התכונות הנפלאות שלה, אבל אני לא מצליחה למצוא אותו עכשיו 
תרופת סבתא לבעיות עור - להוסיף שיבולת שועל לאמבטיה של התינוק, אפשר לשים בתוך גרב קשורה ולהשרות בתוך המים וזה הופך את כל המים לחלביים כאלה ואמור מאוד להרגיע את העור. ניסיתי פעם כשלבת שלי היה יובש בפנים ובבטן, נראה לי שזה הועיל קצת.
יש המון דרכים להכין דייסת קוואקר - אפשר אפילו ללא בישול - מוסיפים מים חמים ומחכים כמה דקות, אפשר להשרות את השיבולת שועל הגסה במים כל הלילה ואז בבוקר היא כבר רכה ומוכנה לאכילה 
אפשר להוסיף לה בערך הכל - דבש, סילאן, סוכר חום, קינמון, קוקוס, פירות טריים או פירות יבשים, טחינה, שקדיה.
אני השתמשתי בדייסת קוואקר כבסיס לארוחת ערב רכה כשהגדול שלי היה בן 9 חודשים בערך - הוספתי עגבניה מגוררת, ביצה קשה מעוכה במזלג, גבינה לבנה, לפעמים גם קצת טחינה. הוא ממש אהב!
אגב, גם דייסת סולת היא לא רעה - אבל קוואקר עדיף מבחינה תזונתית.
קיצר - I  Oatmeal

לצפיה ב-'תודה רבה על תגובתך! החכמתי!'
תודה רבה על תגובתך! החכמתי!
17/09/2017 | 20:54
7
לצפיה ב-'זה סוג של דגן'
זה סוג של דגן
15/09/2017 | 14:00
61
אבל הוא מאוד בריא ביחס לדגנים אחרים גם בגלל הערכים התזונתיים שלו וגם בגלל שעוזר לאיזון רמות סוכר, טוב לעיכול, יש בו סיבים תזונתיים, משביע לאורך זמן ועוד מגוון סיבות.
בכל מה שאפשר, רצוי להחליף דגנים אחרים ולשים שיבולת שועל (קוואקר זה שם החברה).

מאיזה גיל?
בעיקרון 6 חודשים אבל לא עם חלב אלא חלב שקדים וכדומה או על בסיס מים...
אפשר גם להשתמש כדי להסמיך מרק או פירות וכדומה (לפירות אני מעדיפה טחינה או שקדיה).

לצפיה ב-'שוחחתי גם עם חברה שנתנה לי כמויות (אני מאותגרת בנושא)'
שוחחתי גם עם חברה שנתנה לי כמויות (אני מאותגרת בנושא)
16/09/2017 | 23:47
57
ויצא ממש אחלה כך משערת שיכול לשמש את כולם לכן מעלה לפה:

על כל כמות של קוואקר, לשים כפול נוזלים ולבשל בסיר.
אני שמתי כוס קוואקר ושתי כוסות מים והכל העסק רתח והתבשל תוך כמה דק'. לכל העסק הוספתי חמאת שקדים (שקדימון).

לצפיה ב-'הטעימות האלה משמינות את כולנו '
הטעימות האלה משמינות את כולנו
14/09/2017 | 13:46
9
175
אי אפשר לטחון כמות קטנה מידי אז יוצא שמכינה כמות יותר גדולה ואז נשאר הרבה וזה סתם נזרק ומבאס אותי אז מכינה מזה דברים כמו מאפים, פשטידות, עוגות וכו'.

מזל שאני מוציאה הכל מהבית כי רק אני אוכלת את הדברים האלה אחרת כבר הייתי הר מכל הטעימות האלה חח
לצפיה ב-'תקפיאי'
תקפיאי
14/09/2017 | 17:14
1
101
תכיני כמות גדולה ותקפיאי במנות קטנות (בתבנית של קוביות קרח).
לצפיה ב-'זה מה שעשיתי בירקות- הכנתי מרק והקפאתי בתבנית קרח מיוחדת'
זה מה שעשיתי בירקות- הכנתי מרק והקפאתי בתבנית קרח מיוחדת
15/09/2017 | 00:50
98
פירות מכינה טרי כל יום. האמת שהכנתי היום בננה, תפוח ואגס ויצא ממש טעים- כמעט טרפתי לה הכל
לצפיה ב-'מצטרפת למיכל'
מצטרפת למיכל
14/09/2017 | 19:32
4
93
אם מדובר בירק/פרי מבושל אז אפשר לשמור שלושה ימים במקרר.
וכמובן- להקפיא.
יתרונות נוספים של הקפאה (חוץ מחיסכון קלורי לכם ומניעת בזבוז):
בשלב השילובים פשוט מוציאים קוביית פרי קפוא אחת מכל סוג מקסימום מוסיפים איזה בננה מעוכה ויש לך ארוחת אגס/תפוח או בטטה/גזר/דלעת/קישוא מושקעת במינימום עבודה
בשלב שזה הופך לארוחה עם שעה קבועה יחסית יש לך מלאי חירום לימים עמוסים/בדיוק חזרתם מטיול ולא הספקת להכין או סתם להשאיר לחצי/סבתא/בייביסיטר מנה מוכנה.
לצפיה ב-'ניסיתי להקפיא בננה וזה נהיה די מגעיל'
ניסיתי להקפיא בננה וזה נהיה די מגעיל
15/09/2017 | 00:51
3
94
את הפירות אני מעדיפה להכין טרי.
לגבי הירקות -אני באמת הכנתי מרק והקפאתי ומוציאה קוביה או שתיים כל יום.
לצפיה ב-'לגבי בננה'
לגבי בננה
15/09/2017 | 08:36
2
97
אני חותכת חתיכה לארוחה ואת השאר שמה במקרר עם הקליפה.
למחרת מורידים חצי סנטימטר שהשחיר ויש לך בננה מוכנה למעיכה
לצפיה ב-'אפשר פשוט לאכול את הבננה - גם האמא צריכה/רוצה לאכול פירות'
אפשר פשוט לאכול את הבננה - גם האמא צריכה/רוצה לאכול פירות
20/09/2017 | 23:00
1
11
לצפיה ב-'אמא אוכלת את מה שנשאר מהמנה של הפירות הטחונים '
אמא אוכלת את מה שנשאר מהמנה של הפירות הטחונים
22/09/2017 | 15:51
29
האמת שמצאתי בננות קטנות שזה איזה זן מיוחד אבל מביאים את זה לסופר פה פעם ב...
בכל מקרה שמה לה פרי שלם מכל סוג ממה שמכינה כך שאין בזבוז ומה שהיא לא אוכלת- אני מסיימת. העליתי את כמות הפירות והירקות שאוכלת מאז שהיא התחילה טעימות
לצפיה ב-'תעברי לבייבי-לד'
תעברי לבייבי-לד
14/09/2017 | 21:24
1
110
הרעיון הוא לתת לקטנה מה שאת אוכלת, בצורה בה את אוכלת את זה (כל עוד היא יכולה להחזיק ולנגוס לבד). מתחילים בגיל חצי שנה, כשהיא יכולה להחזיק את עצמה בישיבה (לא צריכה להתיישב לבד, רק להחזיק את עצמה כשמושיבים אותה). ככה לא צריך להכין שום דבר במיוחד.
אצלנו זה עובד מדהים - הקטנה בת 1.2 ואוכלת מדהים, היא נהנית איתנו במסעדות (אוכלת יותר חריף מאבא שלה) וזה ממש פיתח אצלה מוטוריקה עדינה - להרים עדשים מהצלחת, לאכול בכפית או מזלג וכו'.
לצפיה ב-'זה התכנון אבל להמשך- היא עדיין קטנה מידי לזה '
זה התכנון אבל להמשך- היא עדיין קטנה מידי לזה
15/09/2017 | 00:52
27
לצפיה ב-'יש המלצה למתנה סמלית לגננת לראש השנה ?'
יש המלצה למתנה סמלית לגננת לראש השנה ?
14/09/2017 | 21:56
1
16
לצפיה ב-'כוס עם שוקולדים, גיפט כארד על סכום נמוך יחסית, בונבונרייה'
כוס עם שוקולדים, גיפט כארד על סכום נמוך יחסית, בונבונרייה
15/09/2017 | 00:52
59
בסבון של פעם וללין תמיד יש מבצעים נחמדים אז גם אפשר להרכיב איזה משהו קטן במחיר סמלי.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי הרדמה/שינה...'
התייעצות לגבי הרדמה/שינה...
12/09/2017 | 14:37
10
147
הבן שלי, מחר בן 3 חודשים, ישן במהלך היום רק על הידיים. כשמנסים לשים אותו בעגלה/עריסה יכול להחזיק מעמד גג 10 דקות. אני בשבועות הקרובים (לקראת הכניסה לגן עוד כחודש) כשאהיה יותר בבית במהלך היום בגלל החגים רוצה לנסות יחד עם אשתי לגמול אותו מזה.
ברור לי שיהיה קשה, ויש לנו אמנם כמה 'טריקים' ורעיונות שאנחנו חושבים עליהם, אבל תמיד טוב לשמוע עוד קולות. אילו עצות אתם יכולים לתת בנושא?
תודה!
לצפיה ב-'אין לי טריקים להציע אבל...'
אין לי טריקים להציע אבל...
12/09/2017 | 17:46
94
זה עניין של גישה אבל עד גיל 4 חודשים הבת שלנו הייתה נרדמת רק על הידיים ואז היא פשוט הפסיקה להירדם ככה, אחר כך הייתה נרדמת רק במנשא ולפני הגן וחשבתי גם שלקראת הגן כדאי לגמול...
בסופו של דבר החלטתי לא לפתור בעיות לפני שהן מגיעות כי גם ככה התינוקות האלה משתנים כל יום... והנה נכנסה לגן ושם נרדמת במיטה שלה באופן עצמאי... 
לצפיה ב-'נצל״ש'
נצל״ש
12/09/2017 | 19:00
3
76

תינוקת בת שישה חודשים, מאז שנכנסה לגן מתקשים מאווווודדדד להרדים או לסייע לה להירדם לשנת אחר הצהריים ולשנת יום בסופש...

עד היום נרדמה בהנקה, במנשא, באוטו ולעיתים רחוקות בעגלה אבל בעיקרון שמים במנשא ואם רוצה לישון נרדמת תוך שתי דקות גם אם עומדים במקום... עכשיו כאילו כבר לא בא לה טוב המנשא אבל גם אם מניחים במיטה היא סתם משחקת ולא הולכת לישון....

רעיונות?
לצפיה ב-'אלו שתי תקופות קשות'
אלו שתי תקופות קשות
12/09/2017 | 23:34
2
58
גם כניסה לגן וגם קפיצת התפתחות בגיל חצי שנה - הכל מרגש אותה, היא מגלה את העולם וברור שהיא לא רוצה לישון.
לנו עזר לעבד איתה את החוויות, לדבר על הדברים החדשים שעשתה וראתה ולמדה (עדיין עושים את זה היום, בגיל שנה וחודשיים), לתמלל עבורה את מה שהיא לא יכולה לספר. מסאז' מרגיע בכפות הרגליים, בדגש על העקב ומקלעת השמש.
להחשיך את החדר כשמרדימים אותה - בגיל הזה כבר יש הבחנה (מבחינה הורמונלית) בין יום ללילה.
וגם - להכיל ולקבל את השינוי, לזרום עם מה שעוזר לה להרדם ולזכור שזו תקופה והיא חולפת. בגיל הזה הייתי מרדימה המון במנשא בד ולפעמים נותנת לה להעביר שם את השנ"צ. בסופו של דבר היא חזרה להרגלי השינה (הטובים) שהיו לה לפני כן.
לצפיה ב-'אני בעד לזרום עם מה שהיא צריכה'
אני בעד לזרום עם מה שהיא צריכה
13/09/2017 | 07:21
1
38
הקושי שלי הוא שאני לא מוצאת איך להרדים אותה... לא מסכימה בידיים ולא במנשא ולא במיטה ואם נרדמת בהנקה זה מזל ואם לא אז נגמרו לי הטריקים ....

לצפיה ב-'מה לגבי ליטופים במיטה?'
מה לגבי ליטופים במיטה?
13/09/2017 | 08:35
30
תכניסי אותה למיטה נקייה. בלי צעצועים ובלי הסחות דעת בחדר חשוך יחסית.
שבי לידה ותניחי עליה יד ותנענעי/תלטפי/תטפחי קלות (שווה לנסות את כל המגעים עד שתמצאי מה עובד בשבילה). אפשר להוסיף "שששש" עדין.
אם מרימה את הראש תאמצי משפט חוזר שילמד אותה עם הזמן שעכשיו זה זמן לישון- משהו בסגנון- "תניחי את הראש. זמן לישון." (ובפעמים הראשונות תעזרי לה בעדינות להניח את הראש כדי שהיא תלמד מה את מצפה).
זו לא דרך מהירה אבל עם הגדול שלנו בהתמדה ועקשנות זה עבד (ועל הדרך תרוויחי את היסודות ללימוד הירדמות עצמאית).
לצפיה ב-'בגיל כזה עדיין אפשר לנסות עיטוף'
בגיל כזה עדיין אפשר לנסות עיטוף
12/09/2017 | 22:28
56
אם זה רק לרגל הכניסה לגן לא הייתי מוטרדת - בגן הדברים מתנהלים בצורה שונה, וגם הילדים
לצפיה ב-'גיל 3 חודשים זה קשה'
גיל 3 חודשים זה קשה
12/09/2017 | 23:30
55
זה גיל קטן שבו הם עדיין זקוקים למגע ולא בטוח שהייתי נלחמת על זה. כן כדאי להחשיך את החדר כשמשכיבים אותו או לנסות עיטוף, אפשר להעביר לעריסה רק כשהוא נכנס לשינה עמוקה (אחרי רבע שעה), אפשר לנסות ללמוד את מחזורי השינה שלו ו-10 דקות לפני שמסתיים מחזור שינה, לשים יד על החזה שלו - זה עוזר להעביר אותו למחזור הבא.
אלו דברים שיכולים לעזור, אבל מעבר לזה - זה לא גיל שהייתי מתחילה בו ייעוץ שינה.
לצפיה ב-'בגיל הזה הם משתנים כל הזמן'
בגיל הזה הם משתנים כל הזמן
13/09/2017 | 08:40
38
אני לא הייתי משקיעה בזה יותר מדי מאמץ. זו עדיין תקופה של גזים וקשה להם.
אתם יכולים לנסות עיטוף או להרדים במנשא שישחרר לכם את הידיים.
תבדקו את הדרך שבה אתם מניחים אותו- הרבה פעמים המעבר מעיר אותם. שווה למצוא טכניקה בה אתם מניחים בזהירות ככה שאף איבר לא מרגיש לו נופל פתאום וברגע שכולו מונח במיטה להניח עליו יד שימשיך להרגיש את תחושת הביטחון שהיתה לו עליכם עד שאתם רואים שמרפה איברים וחוזר לשינה עמוקה.

ולגבי גן- בגן הדינמיקה אחרת. הדמויות אחרות. איכשהו הם מסגלים הרגלי שינה מסודרים בגן אבל זה לא אומר שהם משכפלים אותם הביתה....
לצפיה ב-'מניסיון- בבית ובגן זה בהחלט יכול להיות שונה'
מניסיון- בבית ובגן זה בהחלט יכול להיות שונה
13/09/2017 | 13:20
63
וגם בד"כ בגן בגלל שיש הרבה גירויים הם יותר עייפים.
הייתי מנסה עיטוף- הקטנה שלי בגלל אפקט המורו שעדיין חזק אצלה- ישנה במהלך הלילה עם שמיכת עיטוף ובמהלך היום ישנה על הבטן (בלי הסוואדל).

שלי נרדמת על הידיים ואז אני פשוט נשארת איתה על הידיים עוד איזה 10 דקות עד שהיא נכנסת לשינה עמוקה ואז מעבירה למיטה. כמעט 90 אחוז מהפעמים היא נשארת לישון (במהלך היום לא הרבה, הכי הרבה שעה וגם זה נדיר).
לצפיה ב-'לא כדאי לקלקל את החגים'
לא כדאי לקלקל את החגים
14/09/2017 | 17:19
43
במאמצים לשינוי שיטת ההרדמה בגיל הזה.

הוא צעיר מדי בשביל שזה יהיה יעיל, ובמילא בגן זה יהיה אחרת.

תהנו יחד בחגים.
לצפיה ב-'ריפודית לטיולון - כן או לא?'
ריפודית לטיולון - כן או לא?
14/09/2017 | 08:44
5
82
הטיולון שלנו מגיע קצת מרופד אבל עדיין די קשיח.
תוהה אם כדאי לקנות ריפודית או שלתינוק זה לא מפריע בכלל?
לצפיה ב-'אני קניתי'
אני קניתי
14/09/2017 | 09:34
1
75
אני לא חושבת שלתינוק זה ממש משנה גם המזרן מיטה שלהם קשה והם ישנים שם מצויין.
השיקול שלי הוא נוחות וניקיון- הם פולטים, מייררים, לפעמים אוכלים משהו בעגלה ומלכלכים. את הריפודית קל לנתק ולכבס וגם לרוב יש לה פחות קפלים/תפרים שהלכלוך מצטבר בהם. ואז מספיק לשאוב/לנער את הטיולון ולהעביר מגבון על מה שחשוף. לנקות כל פעם את הטיולון מאפס זה המון עבודה ובחורף גם לא תמיד יהיה לך זמן להמתין שיתייבש בעוד ריפודית- זורקים לכביסה ושמים אחת אחרת (אני תמיד מחזיקה שתיים)
לצפיה ב-'לא חשבתי על זה'
לא חשבתי על זה
14/09/2017 | 09:58
54
נקודה מצוינת!
לצפיה ב-'לא קניתי, אצלי יש מזרן כחלק מהטיולון וגם יתר הריפוד כביס'
לא קניתי, אצלי יש מזרן כחלק מהטיולון וגם יתר הריפוד כביס
14/09/2017 | 13:27
10
לצפיה ב-'בגדול הריפוד הוא בעיקר בגלל ענייני ניקיון כי יותר'
בגדול הריפוד הוא בעיקר בגלל ענייני ניקיון כי יותר
14/09/2017 | 13:40
56
קל לנקות את זה. נראה לי שזה לא מקל בצורה משמעותית על הקשיחות של המזרון.
אנחנו בחרנו בכל מקרה לא לקנות ריפוד כרגע.
לצפיה ב-'כן, בטח, כי אוכל נמרח על הריפוד'
כן, בטח, כי אוכל נמרח על הריפוד
14/09/2017 | 14:04
53
את צריכה כביס ורך
לצפיה ב-'הרדמות ביום לעומת בלילה'
הרדמות ביום לעומת בלילה
13/09/2017 | 17:12
1
91
מסקרן אותי לדעת אם עוד מישהו מוצא שהרדמות היום קלות ומהירות יותר (5-10 דקות) מאשר הרדמות לשנת הלילה (חצי שעה/שעה)?

ולפני שתגידו שזו עייפות יתר, זה לא :)
לצפיה ב-'אצלנו זה גם ככה'
אצלנו זה גם ככה
13/09/2017 | 20:20
79
בד"כ במהלך היום היא די מותשת בגלל הפעילויות שאני עושה לה ולוקחת אותה אז היא נרדמת די מהר ובערב האמבטיה שהיא חלק מטקס השינה שלה מעוררת אותה ולוקח לה זמן להירדם. אם לא עושה לה אמבטיה כי עשיתי קודם בכלל לוקח לה המון זמן אז מעדיפה לעשות ושיקח טיפה יותר.
בד"כ לוקח לה משהו כמו 20 דקות להירדם לשינת לילה אבל אז היא גם ישנה ממש טוב. אם היא נרדמת בקלות זה בד"כ אומר שהיא תתעורר כל 40 דקות בשעתיים-שלוש הראשונות.

אתמול אגב עשתה לי חיים קלים: חצי שעה נסיונות להרדים, נרדמה, הנחתי אותה במיטה אחרי 20 דקות ואז ישנה מרבע לשמונה בערב עד חמש בבוקר. על כזה אני חותמת

לצפיה ב-'שלום לחברי הפורום יש לי שאלה'
שלום לחברי הפורום יש לי שאלה
11/09/2017 | 18:14
13
194
אני עובדת עם ילדים בני שנה 
אחד הילדים לא מתחבר אליי כלל 
לא יוצר קשר עין בוכה כשאני מתקרבת או כשאני רוצה שיעשה משהו 
לא מתייחס אם אני מחבקת אותו (אם בכלל אני מצליחה להגיע למצב זה)
מסתובב והולך לכיוון ההפוך ממני וכו 
ובקיצור לא מקשיב כלל
יש לציין ששאר הילדים התחברו אליי בקלות ויוצרים קשר עין והם רגועים ושמחים 
הילד הזה התחבר למישהי אחרת בצוות אבל הוא שייך אליי 
מה אני יכולה לעשות?

לא מצאתי פורום אחר שיכול להיות קרוב לנושא השאלה 
אשמח לתובנות או עצות מחברי הפורום 
תודה ויום נעים 
לצפיה ב-'מעניין מאוד'
מעניין מאוד
11/09/2017 | 19:28
3
115
האם הוא יוצר קשר עין עם הבחורה השנייה בצוות?
מציעה להתבונן על החיבור הזה בין הילד אליה ומתוך כך ללמוד ולהבין יותר.
וגם - מה דעתם של ההורים שלו?
לצפיה ב-'אז זהו ש..'
אז זהו ש..
11/09/2017 | 21:00
2
102
לא ראיתי את הבחורה השניה עושה משהו שונה עם הילד הזה לעומת ילדים אחרים...
אם היה הייתי רואה 
היחס שהיא נותנת לו הוא כמו היחס לכל ילד אחר
נאמר לי שבמקרה הזה אני לא  מערבת את ההורים כדי לא ליצור דאגה שמה הילד שלהם לא משתלב במסגרת כמו שצופה ממנו...
אני כמובן אנסה ככל שניתן במהלך השבועות הבאים לתקשר עם הילד 
אבל בהחלט אפשר להגיד שזה מוזר...
שאלתי את ההורים להרגלים של הילד והשתדלתי ליצור מספר התאמות שידמו הרגלים דומים מהבית אבל בכל זאת לא ראיתי שינוי כלשהו
לצפיה ב-'תבדקי הבעות פנים ומחוות גוף'
תבדקי הבעות פנים ומחוות גוף
11/09/2017 | 22:04
1
91
אצל הבחורה השנייה, ותנסי להבין.
תתבונני על הפרטים הקטנטנים. לא על מה היא עושה עם הילדים ואיתו.
האם הילד יוצר איתה קשר עין? האם מוכן לתת לה יד? מה היא "משדרת"? איך היא נוגעת? אולי יש רגישות לריח כלשהו...
תתבונני על הקשר הגופני שלו עם הוריו, שוב - אם קיים קשר עין ומוכנות למגע.
יש שם משהו שבסוף תביני אותו, אבל תסתכלי על הפרטים הקטנים ותהיי קשובה לכל המיכלול ולתחושת הבטן שלך.
לצפיה ב-'בדקתי את זה דבר ראשון'
בדקתי את זה דבר ראשון
12/09/2017 | 17:06
60
הילד יוצר איתה קשר עין ואפילו מחפש את הקשר עין איתה 
הוא מוכן תמיד לתת לה יד
היא מחבקת אותו או מושיבה אותו עליה (להושיב אותו עליי עוד איכשהו הוא מוכן רק בבוקר אבל לא בהמשך היום והוא לא מוכן שאני אחבק אותו והוא לא מגיב אם אני מנסה לשדר לו חום ואהבה)

כשההורים באים לקחת אותו הוא יוצר איתם קשר עין קצר ומיד מחבק ולאחר מכן פחות יוצר איתם קשר עין 

הבנתי שגם כלפי שאר אנשי הצוות הוא מתנהג באותו האופן ולא יוצר קשר למעט אותה הבחורה..

לגבי רגישות לריח אני בספק...
לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
11/09/2017 | 22:32
1
77
אולי את מנסה יותר מידי.
הייתי מנסה לא לגשת אליו באופן מופגן.
אולי לשבת לידו ולשחק במשחק שיעניין אותו וכך ליצור משחק משותף
ועניין משותף.
אם הוא לא אוהב שאת מחבקת אותו, לא הייתי מנסה. את קודם צריכה לרכוש את אמונו.
ועוד נסיון אחד- אולי יש לך בושם שהוא לא אוהב?
לצפיה ב-'אממ...'
אממ...
12/09/2017 | 17:01
41
ניסיתי גם לא לגשת אליו במיידי ולראות מה הוא עושה 
הוא לא פנה אליי כלל 
הוא לא רוצה לשבת לידי ולשחק בכלל אלא רק עם הבחורה השנייה מה שמקשה עליי ליצור איתו קשר
רכישת אמון זה המפתח אבל הוא לא רוכש אמון באף אחד חוץ מהבחורה ההיא...
הבושם שאני שמה די עדין ומתפוגג מהר ככה שאני בספק...

לצפיה ב-'לא הייתי מנסה בכוח, יש ילדים שמתחברים לדמות מסוימת'
לא הייתי מנסה בכוח, יש ילדים שמתחברים לדמות מסוימת
12/09/2017 | 17:22
4
66
ולאו דווקא לאחרת- זה לא אומר שאת עשית משהו לא בסדר. אל תנסי יותר מידי פשוט תהיי את וכשהוא ירגיש בנוח-הוא ירגיש בנוח.

ובמקביל כן הייתי מנסה להגיע אליו אולי דרך משהו שהוא מתחבר אליו- אם זה כדור במידה ואוהב לשחק בכדור או איזושהיא דמות שהוא אוהב, באיזי, בלי לחץ.
לצפיה ב-'אני לא מנסה בכוח כי זה לא יעזור'
אני לא מנסה בכוח כי זה לא יעזור
12/09/2017 | 18:31
3
46
אני יודעת שיש מקרים שיש ילדים שמתחברים לדמות מסויימת 
אף פעם לא הבנתי את התופעה הזאת אבל אני יודעת שזה קיים 
אני חושבת שגך גם במקרה הזה  לא הייתי לגמרי בטוחה בהתחלה אבל מהדיון כאן בפורום לא מצאתי שום הסבר אחר אז כנראה שזה זה...

הילד לא מצא עניין בבובה מסויימת או כדור או כל צעצוע אחר 
הוא החליף צעוצועים כשהיה לו משעמם לסרוגין

אני לוקחת את הזמן כי בינתיים נראה שאין מה לעשות

תודה על העצות והעניין בשאלתי

לצפיה ב-'התכוונתי לזה שבד"כ ילדים אוהבים דמויות מסוימות'
התכוונתי לזה שבד"כ ילדים אוהבים דמויות מסוימות
12/09/2017 | 19:41
2
51
או משחק כלשהו שכן גורם להם להתלהב אז אולי שווה לנסות דרך זה.
לצפיה ב-'זה נראה לי מה שהכי מתקבל על הדעת'
זה נראה לי מה שהכי מתקבל על הדעת
12/09/2017 | 21:53
1
49
ניסיתי כל משחק אפשרי שהיה ברשותי כבר מספר שבועות 
שום דבר לא תפס אצלו
החלטנו להעביר את הטיפול בו לאותה הבחורה כי אנחנו חושבים שזה לטובת הילד בשורה התחתונה.. 

תודה בכל מקרה!
לצפיה ב-'יפה מאוד. אהבתי את הגמישות של ללכת עם הילד'
יפה מאוד. אהבתי את הגמישות של ללכת עם הילד
13/09/2017 | 15:05
13
לצפיה ב-'יכול להיות שהבושם שלך לא מוצא חן בעיניו?'
יכול להיות שהבושם שלך לא מוצא חן בעיניו?
12/09/2017 | 20:35
1
40
חוש הריח של תינוקות הוא חזק ודומיננטי.
יכול להיות שלאשת הצוות האחרת יש ריח שדומה יותר לזה של אמא שלו.
לצפיה ב-'אני בספק אבל בכל זאת זו יכולה להיות אפשרות '
אני בספק אבל בכל זאת זו יכולה להיות אפשרות
12/09/2017 | 21:50
47
כי אני יודעת בוודאות שהיא לא שמה בושם כלשהו
אז אולי יש בזה משהו 
בכל מקרה הוחלט לזרום עם הילד ולתת לאותה הבחורה את הטיפול בו 
תודה בכל מקרה :)
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 13:00
5

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'תינוקות וארוחות חג'
תינוקות וארוחות חג
09/09/2017 | 14:32
6
317
אני מאמינה גדולה בזה שאפשר להמשיך לחיות גם אחרי שיש ילדים אבל באופן אישי מעדיפה ליצור את הסביבה המיטבית לקטנה מבחינת השינה בלילה על מנת שתישן טוב אז כרגע אנחנו לא ממש יוצאים בלילה (לא שמסוגלת, אני די גמורה בשלב שמגיע הלילה...).

עוד מעט החגים מגיעים, ארוחות חג משפחתיות וכו'...
אישית העדפתי להזמין אליי ולארח- יותר קל ופשוט לי מהבחינה שיש לי את המיטה שלה זמינה וככה יותר נוח. הבעל יהיה באותו יום בחופש ויהיה איתה בזמן ההכנות.

איפה אתם בראש השנה? האם מעדיפים לארח או להתארח מבחינת הנוחות של הקטנים?
לצפיה ב-'בשנה שעברה היינו אצל אמא שלי והיה ממש נוח'
בשנה שעברה היינו אצל אמא שלי והיה ממש נוח
09/09/2017 | 18:18
163
היא גרה ממש קרוב אלינו ובגלל שעד עכשיו היא הייתה מהטפלת של הקטנה אז יש אצלה את כל הציוד, כולל מיטה נוספת.
הגענו אליה לפני הצהריים, היא והאחייניות שלי לקחו את הקטנה לגינה כדי שאוכל לבשל בנחת, אחרי שהן חזרו המשכתי לבשל עם הקטנה במנשא.
בפסח התארחנו וגם היה סבבה. השעות אמנם היו שונות מהרגיל, אבל הקטנה נרדמה ממש חזק באוטו בדרך חזרה ומשם העברנו אותה ישר למיטה.
לצפיה ב-'השנה מארחים אבל לא בגלל הקטן'
השנה מארחים אבל לא בגלל הקטן
10/09/2017 | 18:54
136
בפסח היה בן חודש ומאוד התלבטנו כי הוא היה בשיא כאבי הבטן וכל ערב היו צרחות.
בסוף נסענו למשפחה שגרה קצת רחוק ועבר בסדר.
רוב הסדר הוא בילה בעמדת נמר על עץ וקצת בכה.
ישן בדרך חזרה.
השנה מסיבות שלא קשורות אליו נארח.
אין ספק שיותר קל לארח מבחינת התינוק, אבל זה כרוך בבלאגן גדול של לפני ואחרי מבחינתבישול וניקיון.
חג שמח!
לצפיה ב-'אנחנו הולכים לארוחות שישי כל הזמן'
אנחנו הולכים לארוחות שישי כל הזמן
11/09/2017 | 16:32
129
אצל ההורים שלי יותר נוח כי יש שם עריסה. אצל ההורים שלו היא בעגלה וגם בסדר.
מתחילים את הארוחות יוצר מוקדם מפעם (מאז שנולדה הנכדה הבכורה, ובעיקר בשביל להספיק להינות משעות עירות ומשחק של כל הילדים יחד).
בחג נתארח אצל גיסי, מניחה שיהיה לה מזרן פעילות לשחק עליו ושתישן בעגלה. היא מאוד אוהבת לישון בעגלה.
לצפיה ב-'מתארחים '
מתארחים
11/09/2017 | 19:49
111
מאז ומעולם אנחנו עושים חגים אצל סבא וסבתא שלי או אצל ההורים/דודים של החצי.
אם עושים אצל ההורים של החצי אז יש שם לול (כנ"ל אצל אמא שלי). אצל סבא וסבתא שלי ואצל הדודים ישנים בעגלה.
במשפחה שלי לא הקדימו את השעה אבל אנחנו הולכים לשם פעם בכמה שבועות לארוחת שישי בערב וזה לא שונה. מסתדרים. הקטן הרבה פעמים נרדם כבר בהלוך וישן את כל הארוחה. הגדול נרדם בדרך חזרה.
אצל בעלי תמיד התחילו מוקדם מאוד בעבר בגלל סבתא שלו שהיתה אישה מאוד מבוגרת ובגלל ריחוק גיאוגרפי ורצון להקדים את הפקקים. היום זה נשאר ככה בשביל הנכדים הקטנים.

אישית, לארח נראה לי יותר עבודה וטרחה מאשר להתמודד עם ערב/לילה קצת משובש מבחינת שינה וגם ככה אצלנו בדירה אני בספק עד כמה הקטן באמת יוכל לישון בחדר שלו אם נארח את המשפחה המורחבת
לצפיה ב-'השנה זה אכן היווה שיקול'
השנה זה אכן היווה שיקול
14/09/2017 | 09:51
68
היינו אמורים להתארח אצל ההורים שלי, אבל בגלל שצריך לנסוע לשם והעובדה שאנחנו גרים ממש קרוב לחמי וחמותי בסוף גרם לנו להחליט להתארח אצלם. (הקטנה בת כמעט חמישה חודשים) כמו שאת אומרת, אני מעדיפה שהיא תהיה בבית ובמיטה שלה, עם הסביבה המיטבית ביותר בשבילה, שתוכל לישון ולא יציקו לה יותר מדי.
לצפיה ב-'לי תמיד היה קל יותר להתארח'
לי תמיד היה קל יותר להתארח
14/09/2017 | 17:30
62
גם אם זה אמר שחלק מהזמן ישבתי בצד עם תינוק על הידיים.

הטרחה של לארגן אירוח אצלי בבית היא מעבר ליכולתי כשיש קטנטנים בבית.
לצפיה ב-'קניית עגלה מהאינטרנט '
קניית עגלה מהאינטרנט
10/09/2017 | 21:38
2
101
שלום, אני ואשתי מצפים לתינוקת טפו טפו טפו ומתעניינים בדגם מסויים של עגלה שנמכרת בארץ, אך מדגם ישן לעומת מה שיש בעולם. מצאנו חנות גרמנית לא רעה באינטרנט שמוכרת את הדגם הנל. גם לאחר תשלום 17% מע"מ הקנייה משתלמת. האם כדאי להזמין? אשמח לטיפים למי שיש לו ניסיון עם קניות כאלה באינטרנט... 
תודה! 
לצפיה ב-'בשעה טובה! '
בשעה טובה!
11/09/2017 | 05:10
88
אני חסידה גדולה של קניות באינטרנט ונדיר שאני קונה בחנויות אבל בדברים גדולים כאלה דווקא אוהבת שיש "אבא ואמא" ויש אחריות ומשהו מאורגן ואם אתה קונה באתר בחו"ל- אתה מפספס את עניין האחריות ויכול להיות שיהיו בעיות. הייתי קונה בארץ או בוחרת עגלה אחרת אם זה לא אפשרי לקנות בארץ.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה של פרפרי'
מצטרפת להמלצה של פרפרי
11/09/2017 | 09:24
61
בעגלה חשוב שיהיה למי לפנות במקרה של תקלה והיכן לקנות חלקי חילוף במקרה של תקלה/בלאי.
לנו היתה תקלה עם גלגל שנתקע ולא הסתובב כמו שצריך ומימשנו בזמנו את האחריות והגלגל הוחלף.
לקראת הילד השני רצינו לרענן דברים קטנים שנשחקו אחרי הראשון וגם אז פנינו ליבואן בארץ שהפנה אותנו לחלפים הרלוונטיים (בתשלום אבל עדיין יותר זול מעגלה חדשה)
לצפיה ב-'מעבר מנוטרליון שלב 1 לשלב 2'
מעבר מנוטרליון שלב 1 לשלב 2
09/09/2017 | 09:11
4
71
שלום לכולם!
הנסיך שלנו בן חצי שנה.
אתמול עברנו לנוטרליון שלב 2 ויצא שהמעבר היה בערב ובלילה.
האמת שהוא היה קצת קווצ׳ אתמול אבל עד שהבנו שנגמר השלב 1 נסגרו החנויות.
עבר עלינו לילה ארוך וקשה.
הנסיך התעורר בבכי כל שעה וניכר שיש לי הרבה גזים.
הוא לא כל כך רצה לאכול ורק בבוקר גמר כמעט בקבוק שלם.
האם המעבר אמור להיות כזה קשה?
אולי כדאי להחזיר אותו לשלב 1 ?
לעבור לשלב 2 של חברה אחרת?
אשמח לתובנות!
לצפיה ב-'לא מבינה בנוטריליון, אבל יודעת שלפעמים במעבר כזה'
לא מבינה בנוטריליון, אבל יודעת שלפעמים במעבר כזה
09/09/2017 | 14:21
70
לוקח זמן לבטן לעכל את זה. הייתי מעדכנת את רופא/ת הילדים שלו וממשיכה לנסות עוד יום.
לצפיה ב-'לנו המליצו לעשות מעבר הדרגתי...'
לנו המליצו לעשות מעבר הדרגתי...
10/09/2017 | 14:57
49
בהתחלה לשלב רק בקבוק אחד של שלב 2, אחרי מספר ימים להגדיל לשני בקבוקים של שלב 2, אחרי מספר ימים להוסיף עוד בקבוק וכן הלאה עד שמגיעים להחלפה של כל הבקבוקים לשלב 2.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
10/09/2017 | 18:48
31
מסתבר שהוא אכל מעט בגלל שהצטנן המסכן וקיבל נזלת..
היום חזר לאכול ושותה ללא בעיה את הפורמולה החדשה.
תודה רבה בכל זאת לעונות
לצפיה ב-'מנסיוני אין לכך כל השפעה'
מנסיוני אין לכך כל השפעה
12/09/2017 | 20:23
21
כנראה הקטן מפתח משהו או אכל משהו לא טוב בטעימות. כי השלבים הם ממש אותו דבר ואצלנו לא נרשמה שום תגובה בנוטרילון. זה הרכב טיפ טיפה שונה וכמעט זהה.
לצפיה ב-'שאלה על השם הָלל, בן/בת'
שאלה על השם הָלל, בן/בת
09/09/2017 | 23:30
1
97
השם הָלל (Hallel)

בסקאלה שבין 0 ל-100, כש-0 זה שם רק של בן ו-100 זה שם רק של בת, ו-50 זה שם של בן ובת באותה מידה, 
איפה הייתם שמים את השם הלל?

(נניח לשם הדוגמה, דניאלה זה 100, משה זה 0 ויובל ונעם זה סביב ה-50)
לצפיה ב-'אני מכירה 2 הלל, שתיהן בנות '
אני מכירה 2 הלל, שתיהן בנות
10/09/2017 | 14:58
90
שמעתי כבר על הלל בנים- בעיני זו שאלה של האם מתחברים או לא לשם.
אני בחרתי לבתי שם שקשה לאמריקאים להגות וידעתי מראש שיהיה להם קשה ובעייתי אבל השם היה כל כך מתאים לה שלא ויתרתי. אז כל הזמן אני מתקנת את ההגייה של השם והם בטוחים תמיד בהתחלה כשאני אומרת את השם שאמרתי בכלל משהו אחר שנשמע שם מוזר אבל בסוף כשמבינים את השם וגם את המשמעות שמאחורי השם- הם מתלהבים.

זרמו עם מה שנראה לכם. הלל זה שם יפה ומתאים גם לבנים וגם לבנות בעיני.
לצפיה ב-'למשהו יש המלצה לטיולון לילד גדול?'
למשהו יש המלצה לטיולון לילד גדול?
08/09/2017 | 16:13
3
78
היי, בני בן 5 חודשים וחצי וברוך השם גבוה ושוקל יחסית הרבה כ10 קילו. ראיתי שלרוב העגלות והטיולונים רשום שמשקל הנשיאה הוא עד 15 קילו. האם נכון באמת והאם אתם מכירים טיולון שיכול לשאת משקל גדול יותר?
תודה
לצפיה ב-'אני יודעת שהמקלארן מומלצת כטיולון'
אני יודעת שהמקלארן מומלצת כטיולון
09/09/2017 | 14:27
64
אחותי השתמשה בזה עם כל הילדים עד גיל שלוש בערך.
לא בטוחה שמתאים לבן 5.5 חודשים מבחינת תמיכה לגב. מה עם הטיולון של העגלה שלך?

שלי בת 4.5 חודשים מאוד ארוכה ואני משתמשת בטיולון של הבוגבו בי 3 שלנו והוא ממש סבבה לה.
לצפיה ב-'משקל ועגלה'
משקל ועגלה
09/09/2017 | 22:18
39
היי, אל תהיי מודאגת לגבי המשקל. בחודשים הראשונים העלייה היא גדולה יחסית ואחר כך מתמתנת כי הם מתחילים לזוז להתהפך לזחול וכדומה. וגם אוכלים יותר מוצקים ופחות תמל.
בכל אופן, יש טיולון של סילבר קרוס שטוען שיכול לשאת ילדים עד משקל גדול של 25 ק''ג, ויש גם טיולון של סייבקס שטוען שיכול לשאת עד 17 ק''ג.
לדעתי כדאי שתחכי קצת ותראי את העלייה במשקל בחודשים הקרובים.
לצפיה ב-'וכדי שקצת לא תהיי לחוצה'
וכדי שקצת לא תהיי לחוצה
09/09/2017 | 22:26
84
חיפשתי עקומות גדילה. לפי מה שאת כותבת משקל 10 ק''ג בגיל 5 חודשים זה בערך אחוזון 100. גם אם ימשיך וישאר באחוזון הזה, למשקל 15 ק''ג צפוי להגיע רק לקראת גיל שנתיים ואז לרוב ממעיטים מאוד שימוש בעגלה, ומה גם שלדעתי עגלה שאמורה להחזיק 15 ק''ג תחזיק גם 15.5 קג
לצפיה ב-'ארוחות מוצקים'
ארוחות מוצקים
07/09/2017 | 08:57
3
109
למי שסיים טעימות - מה גודל המנה שהקטנים אוכלים אצלכם בארוחה?
אצלי בן 7 חודשים אוכל מנת פרי קטנה של כף גדושה אחת בקושי ומנת מרק של 2 כפות גדושות. הפרי מחזיק משביע בערך לשעה וחצי והמרק לכשעתיים-שעתיים וחצי. אני מתלבטת אם זה מספיק או שצריך להמשיך לנסות להגדיל את במנות או להפוך אותן משביעות יותר עם קוואקר/לחם
לצפיה ב-'מצד אחד, זה לא נשמע לי מספיק'
מצד אחד, זה לא נשמע לי מספיק
07/09/2017 | 20:44
1
76
אני זוכרת שהגדול שלי בגיל 7-7.5 חודשים היה אוכל בשמחה מנה בגודל של כוס זכוכית של קפה שחור - בערך 200 מ"ל לדעתי.
מצד שני הקטנה שלי סרבה למוצקים בכל צבע, טעם, מרקם וצורת הגשה עד גיל 10 חודשים בערך. היום, שנה אחרי, יציבה על אחוזון 70, אין מצב שאוכלים לידה משהו ולא נותנים לה גם - צעקות עד השמיים... ככה שאני מניחה שלכל ילד יש את הקצב שלו
אם הוא לא רוצה יותר מזה, אז זה מה שטוב לו כרגע. יחד עם זאת, להוסיף קוואקר זה תמיד רעיון טוב, לדעתי. 
את יכולה גם לנסות להמשיך את הארוחה אחרי שעה וחצי/שעתיים - כלומר כשנהיה שוב רעב לתת לו את מה שנשאר מהפירות או המרק. אמנם הפירות יהיו קצת פחות טריים, אבל עדיין טעימים וטובים, לא?
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
08/09/2017 | 20:17
46
עשיתי לו דייסת קוואקר על מים וערבבתי פנימה כף של פרי מרוסק ונרשמה הצלחה. אמנם לא אכל 200 מ"ל אבל בהחלט הגדיל את הכמות בארוחת הפירות אז אני שמחה.
וכשחושבים על זה גם הגדול שלי לא היה אף פעם אכלן גדול (גם לא היום בגיל 4) אז אולי זה גנטי....
לצפיה ב-'הבנתי שמנה זה אמור להיות כוס שתייה חד פעמית'
הבנתי שמנה זה אמור להיות כוס שתייה חד פעמית
09/09/2017 | 14:25
55
הייתי מנסה להגדיל את המנה כל פעם קצת.
אם לא מעוניין ביותר מזה- אולי באמת להוסיף קוואקר.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום תרופות סבתא
פורום תרופות סבתא
ד
ד"ר יעקב יולנו
אופטיקה 6:6
אופטיקה 6:6

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה