לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4494444,944 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'בנות, איך אפשר לשלב סלק אדום בארוחה אצל פיצית בת 9 חודשים ?'
בנות, איך אפשר לשלב סלק אדום בארוחה אצל פיצית בת 9 חודשים ?
24/06/2018 | 07:55
4
61
אוכלת יפה מוצק כבר חודשיים -
פירות מרוסקים, אפילו מכניסה אבוקדו יחד, משתלב ממש טוב משום שיותר מידי מתוק בפירות קצת מפריע לה. מכניסה גם טחינה.
ירקות מרוסקים מאוד אוהבת, אפילו יותר מהפירות, מכניסה עוף, וכמעט כל ירק.
רק עם סלק אדום לא עולה לי רעיון......
אשמח לעצותיכן 
לצפיה ב-'סלק'
סלק
24/06/2018 | 09:19
3
65
בשייק, עם עוד פירות, קוואקר, שקדיה ויוגורט/תמ"ל/חלב שאוב.
לשלב בלביבות תפוחי אדמה (אפשר לרסק או לטחון את התפ"א והסלק, ואז יותר קל לה לאכול), להוסיף קצת שמן זית.
לגרר לתוך לביבות גבינה או פנקייק (היא כבר אוכלת אוכל אצבעות?)
לצפיה ב-'מתחילה רק עכשיו עם אוכל אצבעות'
מתחילה רק עכשיו עם אוכל אצבעות
24/06/2018 | 10:10
2
56
רעיון נחמד עם הלביבות.  תודה  
את הלביבות את מטגנת או אופה בתנור ?
לצפיה ב-'לביבות סלק'
לביבות סלק
24/06/2018 | 21:13
1
45
בעיקרון אני מעדיפה לאפות,
אבל נראה שלפעמים זה יוצא קשה או יבש מידי באפייה, ופחות מתאים לתינוקות.
שמעתי פעם שאמורים לכבות את התנור קצת לפני שזה מוכן לגמרי, כדי שלא יתקשה ממש, וזה ממשיך עוד קצת להיאפות בחום של התנור.

מודה שאני לא חובבת סלק גדולה, כך שלא הכנתי הרבה פעמים.
לצפיה ב-'דווקא יכול להיות מאתגר '
דווקא יכול להיות מאתגר
25/06/2018 | 09:59
41
תודה.
אנסה ומקווה שהקטנטונת שלי תאהב
לצפיה ב-'מה אתם עושים כשלקטן יש חום?'
מה אתם עושים כשלקטן יש חום?
20/06/2018 | 21:42
6
98
איך אתם מגדירים חום ומתנהלים עם חום?
ישר לרופא או קודם עוקבים במשך זמן מה?
נותנים משכך כאבים?

בעלי אומר שאני מגזימה קצת.. אשמח לדעת מה הנורמה אצלכם

לצפיה ב-'עד 39 קצת אקמול, חיבוק, מספיק. '
עד 39 קצת אקמול, חיבוק, מספיק.
21/06/2018 | 05:04
1
73
מעבר ל - 39 אפשר להתקשר לרופא.
לצפיה ב-'אם מגיע ל-38 נותנים נובימול או אקמולי'
אם מגיע ל-38 נותנים נובימול או אקמולי
21/06/2018 | 08:16
58
המון מגע, חיבוקים, ליטופים, עירסול.
כמובן עוקבים גם אחר חיוניות, אם נראה משהו חריג, ישר לרופא או טלפון למוקד אם לא בשעות המרפאה.

לצפיה ב-'בפעם הראשונה זה באמת מלחיץ... אבל תכלס עד 40 מעלות לא מסוכן'
בפעם הראשונה זה באמת מלחיץ... אבל תכלס עד 40 מעלות לא מסוכן
21/06/2018 | 11:10
66
חום זה רק סימפטום, זה לא המחלה עצמה וזאת דווקא הדרך של הגוף להילחם במחלה בצורה טובה יותר. אני לא נותנת כלום עד 39 וקצת, אלא אם כן, הילד ממש סובל וכאוב (בדרך כלל הילד דווקא סבבה לגמרי גם עם חום של 38.5 ומעלה).
אם אפשרי, עושה אמבטיה פושרת, אבל לא אם הילד סובל מזה. נותנת הרבה תשומת לב ומגע, משתדלת לתת כמה שיותר נוזלים. גם ממותק קצת אם צריך (שוקו, שלוקים).
גם כשאני נותנת תרופה, אני בד"כ נותנת פחות ממנה שלמה - נובימול או נרות אקמול (הקטנה שלי מגיבה ממש רע לתרופות דרך הפה...).
מבחינת ללכת לרופא - מהנסיון האישי שלי, ב 90% מהמקרים מדובר בוירוס, ככה שלרופא אין יותר מידי מה לעשות. הולכת רק אם החום לא יורד אחרי יומיים-שלושה או אם יש סימפטומים מדאיגים נוספים (כמו פריחה בכל הגוף, כאבי שרירים חריגים וכד'), וגם אז, הולכים לרופא ומסתבר שמדובר בוירוס... 
לצפיה ב-'חום מ- 38 בדרך כלל'
חום מ- 38 בדרך כלל
21/06/2018 | 15:15
51
זה מאד תלוי בגיל התינוק, עד 3 חודשים, להתייעץ עם הרופא בכל מקרה של עליית חום כי הם מאוד רגישים וחשוב מאוד לשים לב.
מגיל 3 חודשים, אפשר לראות איך זה מרגיש ולעקוב אחרי החום ולתת משכך כאבים. אישית הרופאה שלנו ממליצה על נורופן (צריך מרשם עד חצי שנה) בגלל משך ההשפעה הארוך.
בכל מקרה שלא בטוחים כדאי לפנות לרופאים כדי שתהיה בדיקה וראיה מקצועית
לצפיה ב-'אני מנסה להוריד עם אמבטיה, מורידה מכנסיים אם יש'
אני מנסה להוריד עם אמבטיה, מורידה מכנסיים אם יש
21/06/2018 | 22:39
77
אם עדיין יש חום גבוה והילדה מסכנונה-נותנת לה טיילנול (המקביל האמריקאי לאקמול). נותנת לה לפעמים גם בלי חום אם סובלת מהשיניים אבל רק במקרים קיצוניים שהיא ממש ממש סובלת וצורחת מכאבים.

עד עכשיו היה לה רק פעם אחת חום במשך כמה ימים בגלל החיסון של גיל שנה.

כשזה המשיך מעל יומיים כבר הלכתי לרופאה כי הדאיג אותי.
לצפיה ב-'הנורמה אצלי - '
הנורמה אצלי -
23/06/2018 | 22:57
54
חום לא כ"כ מעניין אותי, מודדת עם היד (ולא עם מדחום). משכך כאבים אני נותנת למי שנראה מעוך. ילד צוהל ומקפצץ עם חום גבוה לא מקבל. גם שיעול לא מדאיג במיוחד, אלא אם נמשך הרבה זמן. בתקופות שיניים לא הולכת לרופא.

פעמים אחרונות שהייתי אצל הרופא - הגדולה פתחה את הראש.
היתה לה דלקת גרון שראיתי בעין.
האמצעי השתעל המון - זו היתה דלקת ריאות (לפני 3 שנים).

פעמים שלא הלכתי לרופא -
הפיצית (7 חודשים) השתעלה עכשיו כמה ימים. כולל להתעורר בלילה מהשיעול. לא נתתי כלום. עבר לבד.
כל הבית חטף וירוס שלשולים נוראי (מיד אחרי פסח) ואז כולם גם היו מצוננים /משועלים /מקוררים.
הגדולה לפעמים שוכחת לשתות ומקבלת כאבי ראש.

פעמים שאני תמיד הולכת לרופא - אפאטיה.
לצפיה ב-'שינה של תינוקות קטנטנים ומעבר'
שינה של תינוקות קטנטנים ומעבר
21/06/2018 | 15:23
2
87
אני אמא לתינוקת בת חודש וחצי. זאת הילדה השלישית שלי. חשבתי שזה יהיה קל אבל לא בהכרח..
היא נרדמת על הציצי, או שהיא נרדמת עלי, או שהיא נרדמת בטיול בעגלה. ואני מרגישה אשמה שאני לא מצליחה לגרום לה להרדם עם המוצץ בעגלה בלי נדנודים. אני מבינה שאני כנראה מגזימה ושהציפיות שלי מוגזמות, אבל אני ממש אשמח לקבל איזו תמיכה רגשית שתעזור לי להרגיש שאני בסדר..
תודה
לצפיה ב-'חיבוק ענקי '
חיבוק ענקי
21/06/2018 | 22:34
1
65
היא רק בת חודש וחצי ולכן זה לא עניין שאת מרגילה אותה, את פשוט מספקת את הצרכים שלה שזה מה שצריך לעשות. קל זה לא, זה אפילו מאוד מאתגר ומתסכל ובמיוחד שהיא לא ילדה יחידה.

גם יגיע הזמן שהיא תירדם לבד, בנתיים את זו שדואגת לטפל בצרכים שלה ואת עושה עבודה נפלאה!
לצפיה ב-'תודה ��'
תודה ��
22/06/2018 | 07:17
8
לצפיה ב-'מחפשת רעיונות לדייסות מזינות לתינוק בן שנה'
מחפשת רעיונות לדייסות מזינות לתינוק בן שנה
17/06/2018 | 15:12
6
56
לא אינסטנט, אפשר דייסה טבעונית. 
קוואקר כבר מקבל במעון, אז רוצה לתת משהו אחר. 
אשמח למתכונים.
לצפיה ב-'שיבולת שועל היא הכי מזינה...'
שיבולת שועל היא הכי מזינה...
19/06/2018 | 07:26
48
רוב הדייסות האחרות הן על בסיס סולת או אורז והן בעיקרן פחמימה...
ולגבי השיבולת שועל (קוואקר) אפשר לגוון ולשים בפנים שקדיה/טחינה גולמית/טיפונת סילאן טיבעי/בננה/תפוח מגורר...

אותו הדבר אפשר לעשות עם דייסת סולת ואורז אבל ככלל הן יוצאות בריאות פחות כי הסולת והאורז עצמם הם פשוט בעלי ערך תזונתי נמוך יותר
לצפיה ב-'קינואה עם פרי מגורר ושקדיה/סילאן. '
קינואה עם פרי מגורר ושקדיה/סילאן.
19/06/2018 | 22:01
4
32

לצפיה ב-'דייסת קינואה'
דייסת קינואה
20/06/2018 | 10:14
3
47
היי בנות,
איך אתן מכינות את הדייסת קינואה ואיך הבייבי מגיב/ה ?
לצפיה ב-'דייסת קינואה'
דייסת קינואה
21/06/2018 | 10:26
2
51
הי.
האמת שלגדולה נתתי דייסת קינואה כשעוד הייתה הקטנה, שזה כבר שנתיים, והקטנה עוד לא במוצקים...
אבל זכור לי שזה היה מוצלח למדי. כמו כל דיסה, אפשר לשחק עם התוספות והטעמים. למיטב זכרוני, הכנתי קינואה כרגיל (כמו אורז), והוספתי אגס מגורר ושקדיה.
מצאתי את המתכון הזה-https://matkonia.co.il/porridge_quinoa_fruits/
בכלל, ממליצה על אתר המתכוניה, יש שם מגוון רחב ומעניין של מתכונים מותאמים, לצד הרבה מידע חשוב.

נזכרתי שהמליצו לי גם על דייסת דוחן ואמרנט, אבל לא ניסיתי בעצמי.

לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
21/06/2018 | 13:22
20
בהחלט נראה מתכון מעולה
לצפיה ב-'תודה רבה. רעיון נפלא.'
תודה רבה. רעיון נפלא.
23/06/2018 | 22:50
4
לצפיה ב-'בעיות שינה אצל תינוקת'
בעיות שינה אצל תינוקת
14/06/2018 | 07:09
8
125
שלום לכולם,
מדובר בתינוקת מתוקה בת 7 חודשים שמתעוררת לפחות פעם אחת בלילה ותמיד לפנות בוקר בסביבות השעה 3-4.
היא יונקת וגם התחילה לפני כחודש לקבל טעימות - מרק ירקות,פירות ודייסה צמחית.
היא ישנה פעמיים-שלוש במהלך היום,עדיין לא זוחלת למרות שמנסה.
ממה שידוע לי,רוב התינוקות בגילה כבר ישנים לילה שלם,
יש לכם רעיון מה יכולה להיות הסיבה שהיא לא מוכנה לישון כמה שעות רצופות בלילה?
תודה מראש
לצפיה ב-'שינה של תינוקת בת 7 חודשים'
שינה של תינוקת בת 7 חודשים
15/06/2018 | 09:21
75
הי.
יכולה להרגיע אותך- תינוקות בגיל 7 חודשים לא בהכרח ישנים לילה שלם. באופן אישי, אני מכירה (מהבית שלי, מאחיי, חברים וכו') הרבה יותר תינוקות שלא ישנים לילה שלם בגיל כזה, מאשר כאלה שכן (למען האמת, לא מכירה אפילו תינוק אחד שישן רצוף בגיל 7 חודשים, אבל אני יודעת שיש גם כאלה). הגדולה שלי המשיכה לקום עוד פעם-פעמיים-שלוש בלילה עד גיל שנה וחודשיים (אז, דרך אגב, הפסקתי להניק אותה בלילה).
כך שתהני! יש לך תינוקת מתוקה שקמה רק פעם אחת בלילה ונותנת לך איזה חמש שעות רצופות! חלום 
מה שכן, את יכולה לנסות ולזהות האם ההתעוררות היא לצורך אכילה, או מסיבה אחרת. היא ישנה איתך בחדר? לפעמים כשמעבירים לחדר אחר, איכות השינה של כל הצדדים משתפרת- אנחנו לא מתעוררים לכל ציוץ קטן, והתינוקת לומדת לחזור לשינה עצמאית.
לצפיה ב-'נשמעת לגמרי נורמלית '
נשמעת לגמרי נורמלית
15/06/2018 | 20:58
57
מניסיוני רוב התינוקות עדין לא ישנים לילה שלם למרות שיועצות שינה טוענות שכן.
אולי אפשר להרגיל ולדחות את הקימה אם מוכנה להרדם חזרה בלי הנקה אבל היא ממש צעירה וזה ממש הגיוני שקמה באזור 3-4...

לצפיה ב-'בהנחה שהיא לא רעבה,'
בהנחה שהיא לא רעבה,
16/06/2018 | 14:19
3
54
אז אופי.
לא כל התינוקות ישנים לילות שלמים. אם היא מתעוררת, מקבלת מוצץ וחוזרת לישון, אני לא רואה שהיא שונה מרוב התינוקות בגילה.
לצפיה ב-'כמה הסברים '
כמה הסברים
16/06/2018 | 21:05
2
66
ראשית כל,תודה רבה על התשובות.
אני לא האמא של התינוקת אלא הסבתא.
בקשר לשינה שלה - היא לא רעבה כשהיא מתעוררת בלילה,היא מתעוררת כמה פעמים בלילה בבכי ואחר כך לוקח זמן עד שהיא נרדמת.
כנ"ל כאשר משכיבים אותה לישון בערב.
אתמול היא והוריה היו אצלי לסופש,משעה 7.30 בערב האבא ניסה להרדים אותה,
נתן לה מוצץ,הניח אותה בלול וישב לידה אחרי שכמובן אכלה.
היא רק בכתה וסרבה להרדם.
גם כשהיה נדמה שנרדמה,אחרי חצי שעה שוב התעוררה בבכי נורא ושוב ניסו להרדים אותה.
ככה זה נמשך עד השעה 11 בלילה בערך.
אחר כך היא התעוררה 3 או 4 פעמים במשך הלילה בבכי.
אני לא מתערבת בגידול שלה אבל לי נראה שלא צריך להכריח לישון בערב בדיוק בשעה 7.30 אם לא עייפים.
לפחות כך היה עם הבן שלי,שאף פעם לא עשה לי בעיות בלילות.
כשראיתי שהוא כבר עייף ממש,נתתי מוצץ,הנחתי במיטה ויצאתי מהחדר והוא נרדם.
אני בהחלט מבינה שלא כל התינוקות אותו דבר ויש שמתעוררים בלילה,
אבל בגיל 7 חודשים נראה לי שקצת מוגזם שהיא מתעוררת 3 4 פעמים בלילה,בוכה ולא נרדמת מהר.
אגב,לפעמים היא מתעוררת כאילו שכבר בוקר,משמיעה קולות ונראה שהיא רוצה לשחק במקום לישון
רעיון העברת המיטה לחדר אחר נשמע מעולה,
גם אני הצעתי להם את זה ומקווה שאולי זה הפתרון כי שניהם ממש מותשים מלילות ללא שינה.
אם יש לכם עוד רעיונות,אשמח.
לצפיה ב-'איך הוא ישן במהלך היום?'
איך הוא ישן במהלך היום?
18/06/2018 | 14:24
27
קודם כל מהתיאור שלך דווקא נשמע שהוא כבר הלך לישון עייף מדי (עייפות יתר מפרישה קורטיזול וזה גורם להרבה התעוררויות בלילה) או שהוא צריך את ההורים כדי להרדם כי לא יודע להרדם לבד.
אז 2 דברים שיכולים להשפיע זה כמה הוא ישן ביום ןאם לא עייף מדי והאם יודע להרדם לבד (ואז גם לחזור לישון לבד בלילה).
אם לוקח מוצץ ומתעורר כדי לקחת מוצץ אז זה הזמן ללמד אותו לקחת את המוצץ לבד ואפילו לפזר כמה מהם שיוכל לקחת בעצמו בלילה כדי שלא יצטרך את ההורים...
ובלי קשר... כל תינוק הוא נורא שונה וצריך דברים אחרים. יש תינוקות שאין מצב שירדמו ברעש בלאגן ומקומות עם עניין וזו מלחמת התשה ויש תינוקות שנרדמים בכל מקום בלי בעיה.
מה שעוזר זה דברים שמכיר מהבית וטקס קבוע לשינה שאפשר לעשות גם כשלא בבית. חוצמזה יכול להיות שהוא צריך מקופ יותר סטרילי להרדם בו כבר בגילו... יותר חושך ושקט...
לצפיה ב-'נשמע שהיא היתה בגירוי יתר '
נשמע שהיא היתה בגירוי יתר
20/06/2018 | 12:17
31
לפעמים דווקא כשמאד משתדלים להשכיב ולהרדים ולא מניחים לתינוק, הוא 'מאבד' את השינה, וקשה מאד להרדים אותו ואח"כ השינה גם פחות טובה.
התינוקת שלי טיפה יותר גדולה וממש לא ישנה רצוף, וחוץ מהמלאכית הבכורה כולם לא ישנו לילה שלם עד אחרי גיל שנה.
לצפיה ב-'בעיות שינה אצל תינוקת - זה עניין של הרגל'
בעיות שינה אצל תינוקת - זה עניין של הרגל
21/06/2018 | 15:10
1
36
מנסיון עם הקטנה שלי, היתה מתעוררת פעמיים ולפעמים שלוש בלילה ואנחנו היינו בטוחים שרוצה לאכול (על תמל), נתתי לה בקבוק והרבה פעמים סיימה אותו מה שחיזק את ההרגשה. אבל עשינו ניסוי להחזיר אותה עם חיבוק ונשיקה לישון, לקח שלוש לילות של צרחות ומאז ישנה לילות שלמים
לצפיה ב-'תודה רבה לכן על התשובות'
תודה רבה לכן על התשובות
27/06/2018 | 11:23
9
לגבי התינוקת - בשבוע האחרון ההורים החליטו להעביר את המיטה שלה לחדר
שלה,
כי עד עכשיו ישנה בחדר עם ההורים.
אני חושבת שזה טוב שתתרגל לישון בחדר משלה,למרות שבנוסף להתעוררויות הרגילות,עכשיו הם גם צריכים לגשת לחדר השני כדי להרדים אותה וברור שזה יותר קשה מאשר כשישנה בחדר איתם.
הם גם גומלים אותה עכשיו מהנקה לפני השינה,כי לדעתי זה אחד הגורמים שמקשים עליה להרדם כשהיא מתעוררת בלילה - היא התרגלה להרדם תוך כדי יניקה.
זה תהליך לא פשוט אבל אני מאמינה שבסוף כולם יהיו מרוצים.
במשך היום היא ישנה פעמיים - שלוש לפי הצורך,
כשהיא הייתה אצלי שמתי לב שאם היא לא ישנה בשעה שהיא רגילה ועברה שעת השינה,מאוחר יותר בכתה הרבה והיה לה כבר קשה להרדם.
הם עושים טקס קבוע לפני שינה - אמבטיה,בקבוק וכו'.
אני מאמינה שהעברתה לחדר משלה והגמילה מיניקה יעזרו לשינה שלה.

לצפיה ב-'התנהגות פעוט בן 1.9'
התנהגות פעוט בן 1.9
14/06/2018 | 11:30
1
80
הי בנות, הפעוט החמוד שלי בן 1.9 והוא בעיכוב התפתחותי מוטורי - רק התחיל ללכת, נמצא במעקב פיזיותרפיה. התור לרופאה ההתפתחותית בבית החולים (הולך יחד עם המעקב) נדחה ליולי אז אין לי עם מי להתייעץ... כרגע, מוטורית, הוא הולך (לרוב מחזיק לי ביד) ורוב הזמן זוחל. מדבר ברור וטוב, המון מילים ומשפטים. יש קשר עין, מתפתח קוגניטיבית היטב. האופי שלו מאוד שובב ומרדני.

הבעיה: בזמן האחרון הוא מרביץ. זה התחיל בחצי שנה האחרונה אבל זה התגבר מאוד החודש. יש לו אחות בת 6, שבערך 3 פעמים ביום מושך לה בשיער עד כדי תלישה של הרבה שערות ובכי היסטרי שלה. רוב הפעמים כשהיא ניגשת אליו (אפילו לחבק אותו - היא מאוהבת בו וגם לא מחזירה לו) הוא מגיב במכה. השבוע לקח צעצוע כבד ונתן לה בראש.
רוב ה"אלימות" היא כלפי הבת, זה יכול להיות כשהיא באה אלי לחיבוק (ואז אני מפרשת זאת כקינאה מצידו) אבל רוב הפעמים זה סתם ככה!בלי שום טריגר. למשל הם יושבים ומשחקים יפה ופתאום הוא מכה אותה חזק עד שהיא בוכה. תגובתי: אני מחזיקה לו את היד, עוצרת אותו ואומרת לו מקרוב: "אסור! אנחנו לא מכים!" בתגובה הוא תמיד מסיט את המבט למקום אחר, ולפעמים צוחק. אומר "בוכה, בוכה" ומצביע עליה בעניין רב כשהיא בוכה מכאב.
הוא מבהיר לי שהוא לא מעוניין להקשיב לי בעניין כשהוא מסתכל הצידה ולא עליי כשאני מדברת איתו על זה. גם ניסיתי לדבר איתו בנפרד (לא בזמן שזה קורה) וגם אז מסיט מבט. ניסיתי לתרגל לעשות לה טובה. אז הוא עושה טובה ואחרי שניה מרביץ. אצל המטפלת יש ילדה שאליה הוא מתנהג מעולה ועושה לה טובה (ליטוף) ולא מרביץ לה.
בהזדמנויות מספר ניסיתי "עונש" - שמתי אותו בלול ל2 דקות כ"פסק זמן" שאז הוא צורח מאוד. לא עזר בכלום. הפסקתי עם זה כי אני יודעת שעונשים לא עוזרים.

הוא מכה גם אותי - זה יכול להיות אם רוצה משהו, אם עייף, אם רוצים להשכיב אותו ולא רוצה, אם מתחשק לו משהו ואין, אם מלבישים אותו ולא בא לו... בקיצור כל הזמן. בועט ומכה ומשתמש בחפצים שזורק עלי. כנ"ל לגבי אבא שלו. הוא גם מתנהג לא יפה, למשל אם שותה בקבוק ושבע - יעיף את הבקבוק בכוח.

האנשים היחידים שאותם הוא לא מכה זה אמא שלי (רואה אותו לעתים מאוד רחוקות), המטפלת והילדה שאצל המטפלת.
אני מציינת שהוא ילד חכם, מקסים (כל מי שרואה אותו משוכנע כי מדובר במלאך! "איזה חמוד!!!") ילד רגיש ואוהב שמרבה לחבק אותנו ולצחוק. אבל בזמן האחרון... קשה קשה.

כמו כן הוא מרבה לעשות לי דווקא כמו למשל לעלות על הספה ולעשות כאילו קופץ/נופל ממנה. (יודע שאני משתגעת מזה ואז אני רצה אליו בהיסטריה). עוד משהו מבאס: באוכל כשהוא לקראת סיום האכילה, כשיש עוד אוכל בצלחת, מעיף ומטיח את הצלחת עם האוכל כמה שיותר רחוק שכל האוכל מתפזר. אני לא חושבת שיצא לי לתת לו ארוחה בלי שהעיף. גם לא יצא לי מעולם להחליף לו ולהלביש בלי שהוא יעיף לרצפה את הבגד, החיתול וכל מה שהוא מצליח לתפוס. באמבטיה מעיף את הצעצועים החוצה. במיטה מעיף את המוצץ ובוכה מוצץ מוצץ... אז למה הוא מעיף???

הושיעוני נא!!! אני כבר מאבדת סבלנות.

אני גם תוהה מה יהיה בגן, כי בספטמבר הוא ייכנס לגן. האם שם הוא ימשוך לאנשים בשיער? יכה? או כמו אצל המטפלת לא, וזה שמור רק לנו בני המשפחה? (מציינת שהוא אף פעם לא נשך לפחות).

ברקע: אני עובדת משרה מלאה ורואה אותו רק משעה 4. אבא שלו חוזר הביתה בשעה 7. ייתכן שהוא זועם עלי? על מה הוא כועס, אולי על העיכוב ההתפתחותי, אולי עלי? ולמה מוציא את זה בעיקר על אחותו?
לצפיה ב-'נשמע שזה קשור לקנאה ואולי תסכול שהוא לא יכול'
נשמע שזה קשור לקנאה ואולי תסכול שהוא לא יכול
15/06/2018 | 03:30
70
להביע את עצמו כמו שהיה רוצה , אם זה ללכת או לדבר (אם כי כתבת שהוא מדבר יפה).

אני עם הקטנה שלי שהיא בת שנה וחודשיים כמעט ממש מקפידה על זה כי היא מרימה ידיים הרבה ומנסה להעיף את המשקפיים ומושכת בשיער ובגן השעשועים למשל היא חוטפת לילדים שכפולים ממנה בגיל ובמראה את הצעצועים והמשחקים למרות שאני ממש מקפידה על זה שלא תתנהג ככה ודי מחזיקה אותה קצר בהיבט הזה (ויש שיפור משמעותי לאחרונה).

אני אומרת לה שזה לא נעים לי ואם צריך תופסת מרחק.

כל ילד והאופי שלו אני חושבת שפשוט צריך להיות רגועים ולא להראות שמתרגשים. אצלי היא חזק בלהעיף אוכל לריצפה וראיתי שכל פעם שאני מרימה ישר כשהיא זורקת- זה גורם לה יותר לזרוק אז התחלתי לאסוף רק בסוף הארוחה וזה הפחית את הזריקה משמעותית.
לצפיה ב-'יש מצב שהוא כועס עלי?'
יש מצב שהוא כועס עלי?
13/06/2018 | 06:20
6
154
בשנים האחרונות הייתי פרילאנסר (עד לפני שבועיים בערך...), מה שאומר שבשנה האחרונה (מאז שהוא נולד) אני ודן הקטן כל יום ביחד. משגיח עליו, מאכיל, מחתל,  מטפל (בין הטיפול בלקוחות השונים..), מהבוקר ועד שאמא חוזרת אחה"צ מהעבודה. 

לפני שבועיים בערך חזרתי לעבוד במשרה מלאה, ומאז, אשכרה כמעט כל ערב כשאני בא הביתה הוא לא רוצה שאני יחזיק אותו, או אם אני רק מתקרב אליו או מחזיק אותו הוא מתחיל לבכות, ובכלל הוא נעשה מאוד עצבני. הוא גם התחיל ללכת למעון יום מאז שהתחלתי לעבוד, אבל הרושם שלנו שהוא מקבל טיפול טוב במעון. 

עד עכשיו כל פעם כשהוא היה עצבני אני הייתי זה שמרגיע אותו. כאילו, יום אחד לקחנו אובר, ישבתי קדימה, אישתי מאחורה והוא התחיל לבכות, ועד שלא החלפתי מקום עם אישתי הוא לא נרגע. או סתם בבית, אם היה עצבני בדרך כלל רק כשאני החזקתי אותו הוא נרגע. סוג של ילד של אבא. עכשיו הכל התהפך. 

ניסיתי לחשוב אם הוא באמת כועס עליי, כלומר, הוא כולה חגג שנה לפני כמה ימים - יש להם אשכרה אינטלגנציה כבר בגיל הזה של לעשות ריגשי וכאלה? ניסיתי לחשוב אם הוא סתם עכשיו יותר בקטע של אמא, או שהוא באמת כועס עליי. ת'כלס זה אפילו יותר נוח.. ;) (כי עכשיו היא צריכה להאכיל אותו ולהחזיק אותו כל ערב כשאני בא מהעבודה... ;) ) 
אבל  תהינו אם הוא באמת אשכרה כועס עליי. כאילו, אני בא להחזיק אותו הוא מתחיל לצרוח. רוצה רק בידיים של אמא (עד לא מזמן היה הפוך). 
אישתי קראה באיזה ספר שתינוקות לפעמים מתהפכים על אחד ההורים, וזה בא בגלים. 

מה שכן שמנו לב, שבת-ראשון פתאום היה יותר נחמד אליי (אולי כי ראה אותי יותר כל הסוף שבוע וטיילנו ביחד בראשון) - מה שמעלה את הסברה שהוא באמת עושה עליי אוואנטות וקצת ריגשי...?

מצד שני, שוב, קשה לי להאמין שהוא אשכרה עושה את החישובים האלה בראש? כולה בן שנה, מה הוא כבר מבין ?? 

מה המומחים פה בפורום אומרים / חושבים ? 
לצפיה ב-'הוא לא עושה אוונטות וגם לא ריגשי'
הוא לא עושה אוונטות וגם לא ריגשי
13/06/2018 | 08:30
5
131
הוא בן שנה ולא מסוגל לזה שיכלית.
מה כן? הוא בדיוק בגיל של חרדת נטישה, ומבחינתו הוא חווה נטישה של דמות המטפל העיקרי.
מה עושים? נמצאים איתו כמה שאפשר.
זה אומר שבערב גם אתה מטפל בו ולא רק אמא, גם אם הוא בוכה וצועק ועצבני. זו הדרך שלו לבטא את המחאה על הנטישה שהוא חווה. הדרך שלך להבהיר לו שלא נטשת היא פשוט להיות איתו, כמה שאפשר, מתי שאפשר.
לצפיה ב-'בדיוק '
בדיוק
13/06/2018 | 20:23
4
89
ורוצה להוסיף, שיש לנו נטייה בתור הורים להיכנס למסע של רגשות אשם.
הוא יתרגל למצב החדש והכל יסתדר לאט לאט.
סה"כ יש הרבה שינויים והוא צריך לעכל הכל, לא פחות מאיתנו המבוגרים.
לצפיה ב-'זה אשכרה כבר מעליב.. - לפעמים הוא ממש '
זה אשכרה כבר מעליב.. - לפעמים הוא ממש
19/06/2018 | 05:22
3
66
לא נותן לי לגעת בו. וזה כבר יותר משבועיים. 
כמה זמן זה לוקח להם? 

מה שכן, דווקא כן נראה לי שהוא עושה לי בכוונה, כי נניח אני יבוא בשבע מהעבודה, כל הערב יהיה עצבני ולא יתן לי להתקרב אליו, אבל אז כשהוא הולך לישון, הוא פתאום מתהפך ואז או שהוא נרדם לי על הכתף או שהוא רק רוצה שאני יהיה איתו בחדר וישיר לו עד שהוא נרדם. 
לדעתי הוא סתם מניפולטיבי ומפונק. מה המומחים אומרים? 
מצד שני, כל סוף השבוע האחרון הוא פתאום היה נחמד אליי. 

זה דבר תקין? או משהו חריג? עשיתי קצת גוגל בעקבות שתי התשובות פה שעניתם לי וגוגל אומר שתוך שבוע הוא צריך להתרגל (וכבר קצת יותר משבועיים והוא עדיין עושה סצנות כל ערב במהלך השבוע... )

לצפיה ב-'צריך ואמור לא קיים אצל ילדים-כל ילד והדרך שלו '
צריך ואמור לא קיים אצל ילדים-כל ילד והדרך שלו
20/06/2018 | 19:06
2
47
וכל ילד והקצב שלו.
זה הגיוני שהוא כן ישתחרר וירצה את קרבתך בלילה. הוא כבר עייף וזקוק לאמא שלו שהוא אוהב.

אל תקחי ללב ותנסי להיות כמה שיותר סבלנית.
לצפיה ב-'רק תיקון קל '
רק תיקון קל
21/06/2018 | 05:01
1
43
אני האבא ...   , כלומר " הוא כבר עייף וזקוק לאבא שלו  - שהוא אוהב.. ? "

אני לא לוקח ללב, אבל זה קצת מעיק. הוא נורא עצבני. אבל כן משתדל להיות סבלני.. 
זה מאוד לא טיפוסי לו - מאז שנולד תמיד היה ילד חמוד ונורא רגוע. מאז שהתחלתי לעבוד בשלוש שבועות האחרונים הוא הפך להיות מאוד עצבני. 

מצד שני , יש הרבה יתרונות ב - "מצב החדש" ... , למשל, כל הערב רק אמא עכשיו מחזיקה אותו כי הוא לא רוצה בידיים שלי. 
אם הוא מתעורר בלילה, אמא מתעוררת - כי הוא לא רוצה בידיים שלי ... (בד"כ אני הייתי לוקח אותו כשהיה מתעורר בלילה, כי בתור פרילאנס עבדתי עד שעות מאחרות...) 

לצפיה ב-'סורי על הטעות '
סורי על הטעות
21/06/2018 | 22:32
48
כן, בהחלט מתגעגע לאבא. אני רואה על הקטנה שלי כשבעלי איננו הרבה ואיך היא מתנהגת ואז כשהיא רואה אותו היא מתרפקת עליו ורוצה שיקח אותה וכו'.

לצפיה ב-'דחוף!!!!!מחפשים מטפלת לחודש יולי לתינוק חמוד באיזור רמת אביב'
דחוף!!!!!מחפשים מטפלת לחודש יולי לתינוק חמוד באיזור רמת אביב
13/06/2018 | 17:13
2
60
תינוק חמוד (אבל ממש) בן שבעה חודשים באיזור צפון תל אביב. מוכנים "להצטרף" לתינוק אחר. תודה רבה לעוזרים!!!!!
לצפיה ב-'ניסיתם בקבוצות פייסבוק מקומיות?'
ניסיתם בקבוצות פייסבוק מקומיות?
13/06/2018 | 20:21
1
47
אולי שווה גם לראות בגינות הקרובות למקום המגורים שלכם. לפעמים משפחות נוסעות בתקופת הקיץ ואז אולי יש מישהי שתהיה מעוניינת אם זה רק לחודש.
לצפיה ב-'ברור.... לא מצאנו '
ברור.... לא מצאנו
17/06/2018 | 09:57
8
לצפיה ב-'כסא בטיחות לאוטו קוסקו סנרה'
כסא בטיחות לאוטו קוסקו סנרה
10/06/2018 | 21:46
4
182
הי חבר'ה, 
כשביתי נולדה רכשנו לה כסא קוסקו סנרה, הבנתי שהכסא מתאים עד גיל 4, עכשיו כשהיא עוד לא בת 3- החגורה בקושי נסגרת עליה (יש שני סוגרים של החגורה, אחד מפלסטיק באזור הבטן, ואחד מתכתי בין הרגליים. זה שבין הרגליים לא נסגר). אין יותר חוט למשוך ולהגדיל את זה. יש לציין שביתי רזה מאוד, לא זו הבעיה. מישהו נתקל בבעיה?? מה עושים? אודה למתייחסים :) 
לצפיה ב-'תבדקי אם הרצועות לא נתקעו בפנים'
תבדקי אם הרצועות לא נתקעו בפנים
11/06/2018 | 13:02
46
נדמה לי שהרצועות באמת קצת קצרות. הבן שלי בן 4 אבל מאד נמוך (לדעתי בקושי כמו בן 3) ונראה לי שהרצועות פתוחות עד הסוף. אני אנסה לזכור לבדוק את זה היום.
בכל אופן - אצלנו היתה פעם שלא הצלחתי להזיז את הרצועות.
הסתבר שמתחת לכיסוי, איפה שעוברות הרצועות, משהו הסתובב או נתקע.
תבדקי שהכל בסדר (גם מתחת לכיסוי וגם מאחורי הכיסא ומתחתיו).
וגם - אני כבר לא זוכרת ספציפית בסוג הזה של הכיסא, אבל ברוב הכיסאות אפשר להזיז את החיבור שבין הרגליים יותר קדימה כשהילד גדל.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה לבדוק את הרצועות'
מצטרפת להמלצה לבדוק את הרצועות
11/06/2018 | 21:08
1
29
גם לנו יש כזה כיסא והבן שלי ישב בו עד גיל 4 וקצת (ואז פינה אותו לטובת אחיו הקטן. לא כי הכיסא נהיה קטן).
קורה שהרצועות מסתובבות ואז לא ניתן למשוך. תפרקי את הכיסוי ותוודאי שהכל תקין.
בנוסף החלק שבין הרגליים צריך להיות על הפס האחרון. הכי רחוק שאפשר.
לצפיה ב-'הדרך היחידה להזיז את החלק שבין הרגליים זה לפרק עם מברג?'
הדרך היחידה להזיז את החלק שבין הרגליים זה לפרק עם מברג?
12/06/2018 | 21:59
4
לצפיה ב-'תודה! אנסה להזיז את החלק התחתון שבין הרגליים'
תודה! אנסה להזיז את החלק התחתון שבין הרגליים
12/06/2018 | 21:58
30
הרצועות נראות תקינות ומשוחררות הכי הרבה שאפשר. שוב תודה רבה לכם.
לצפיה ב-'שאלה לגבי מוצקים והירדמות עם בקבוק'
שאלה לגבי מוצקים והירדמות עם בקבוק
08/06/2018 | 00:30
4
96
הקטנטונת תכף בת 9 חודשים, עדיין עם רפלוקס, אני מנסה להציע לה כמעט הכל וכל מה שלא במרקם של רסק, היא משתעלת, נחנקת ומסרבת לטעום שוב. כשזה במרקם המתאים היא מאוד נהנת. אין לה עדיין שיניים, היא עדיין לא יודעת לשבת בכוחות עצמה, ויש דברים שאני לא מצליחה לרסק, גם אם אני מערבבת לה פירורים של בשר או ביצים בתוך הרסק היא מסרבת לטעום.
מה עושים? היא בסה"כ אוהבת לאכול וחבל לי שהיא לא אוכלת המון דברים רק כי הם לא מרוסקים.

השאלה השניה שלי קשורה לשינה, היא ידעה להירדם בעצמה כבר מגיל 5 חודשים, השארנו אותה לכמה ימים עם חמותי והילדה התרגלה להירדם עם בקבוק. איך אני מנתקת את הבקבוק מההירדמות? הרבה פעמים היא אוכלת רק חצי בקבוק בגלל שנרדמת.

אשמח לעצות
לצפיה ב-'תני לה לאכול לבד'
תני לה לאכול לבד
10/06/2018 | 13:20
3
64
בגיל 9 חודשים כבר אפשר להושיב אותה בכסא אוכל גם אם היא עדיין לא מתיישבת בעצמה.
שימי לה אוכל לא מרוסק על המגש ותני לה להתנסות לבד.

מה היה סדר היום לפני שנשארה כמה ימים עם חמותך? שינוי בסדר היום יכול להביא את השינוי. למשל לתת את הבקבוק בסלון ולא בחדר השינה ואחר כך להחליף לה בגדים לפני שמשכיבים אותה לישון במיטה.
לצפיה ב-'היא יושבת על כיסא עם תמיכה'
היא יושבת על כיסא עם תמיכה
11/06/2018 | 23:05
2
37
וכל מה שלא בצורת מרק נגמר בשיעולים עד שהיא מקיאה את זה החוצה.
ניסיתי להוסיף לה פירורים של ביצה קשה, קינואה, לערבב אבוקדו עם בננה.
ניסיתי לתת לה חתיכה של עגבניה ומלפפון ואפילו עוגיה לתינוקות שנמסה בפה והתגובה זהה. כל עוד היא יכולה ללקק את זה נחמד לה, ברגע שצריך לבלוע היא מסתבכת.

היה לה סדר יום קבוע והוא לא מאוד השתנה גם כשהייתה עם חמותי, פשוט חמותי אוהבת לדחוף אוכל על כל בכי ולהרדים את הבת שלי על הידיים למרות שאני כבר מזמן לא עושה את זה, היא ידעה להירדם בכוחות עצמה מגיל 4 חודשים בערך. 
היום התחלתי איתה תהליך חדש, את הבקבוק היא קיבלה מחוץ לחדר שינה ולא כשהיא עייפה מידי. 
לצפיה ב-'תמשיכי להציע לה לאכול לבד'
תמשיכי להציע לה לאכול לבד
12/06/2018 | 14:24
1
34
ללעוס ולבלוע אוכל לא מרוסק זו מיומנות נרכשת. היא צריכה להתאמן.
אם בגיל שנה עדיין לא תצליח לאכול אוכל לא מרוסק, כדאי לפנות ליעוץ. למיטב זכרוני הפתרון לבעייה הזו הוא דרך קלינאית תקשורת.

בהצלחה בלימוד מחודש של הרדמה עצמית.
לצפיה ב-'אנסה. תודה רבה :)'
אנסה. תודה רבה :)
12/06/2018 | 17:50
6
לצפיה ב-'רופא\ת עיניים לתינוקות באיזור ת"א או במרכז'
רופא\ת עיניים לתינוקות באיזור ת"א או במרכז
07/06/2018 | 22:39
2
29
הי, אני צריכה תור לעוד כמה ימים. יש למישהי המלצה? גם פרטי
לצפיה ב-'הרצליה עובד?'
הרצליה עובד?
09/06/2018 | 19:24
1
35
אנחנו היינו אצל דר רונית פרילינג. היא מקבלת פרטי ודרך הכללית מושלם.
קיבלנו עליה המלצות וגם היתה לי חוויה חיובית אצלה עם שני הילדים.
לצפיה ב-'עובד, תודה'
עובד, תודה
10/06/2018 | 16:00
5
לצפיה ב-'שבירת שגרת יום עבור פסטיבל'
שבירת שגרת יום עבור פסטיבל
06/06/2018 | 22:01
4
117
היי לכולם

כשהתינוקת תהיה בת כ10 חודשים אני ובת זוגתי נלך  לפסטיבל שאנו מאוד מצפים לו ועובדים עליו. השאלה היא, כמה לגיטימי זה במשך יומיים כן למשוך את לו"ז התינוקת, בהנחה שבמהלך הלילה המאוחר (אחרי חצות) כן נהיה בדירה שקטה, ובמהלך היום יהיה חדר שקט יחסית שהיא תוכל לישון בו?

תודה למגיבים העוזרים
לצפיה ב-'אנחנו טסנו עם הקטנה בגיל הזה'
אנחנו טסנו עם הקטנה בגיל הזה
07/06/2018 | 22:24
83
והתארחנו לליל הסדר והיא הייתה ערה יותר שעות מהרגיל ולא ישנה/אכלה כמו שהיא רגילה. כמה ימים אחרי שחזרנו הכל הסתדר.
אין מצב שהיא תהיה עם בייביסיטר בזמן שאתם באירוע?
לצפיה ב-'לילה אחד? לדעתי לא נורא'
לילה אחד? לדעתי לא נורא
09/06/2018 | 19:22
50
אצלנו קרה כמה פעמים ששברנו שגרה בשביל ארוחה משפחתית/ערב חג וכו במגוון גילאים. אומנם לא הגענו לאחרי חצות..
בגיל הזה יש סיכוי שבאיזשהו שלב היא תהיה כל כך עייפה שתירדם בעגלה.
מה שכן קחו בחשבון שיכול להיות שניא תהיה בכיינית ונודניקית יותר מהרגיל. אני לא יודעת איזה סוג אירוע זה ומה החלק שלכם בו אבל יכולה להיות סיטואציה שהיא גוזלת מכם הרבה תשומת לב.
בנוסף, הרבה פעמים יש לזה השלכה גם על למחרת והם קמים יותר עייפים. אבל לפחות מהניסיון שלנו אחרי יום זה מסתדר חזרה.
לצפיה ב-'לגיטימי מאיזו בחינה ? האם הרווחה יבואו לבדוק'
לגיטימי מאיזו בחינה ? האם הרווחה יבואו לבדוק
13/06/2018 | 23:14
33
חשד להתעללות אתה מתכוון ?
מאחר והלוז של התינוקת לא ירד מהר סיני עם לוחות הברית אני מציעה לכם לעשות מה שנוח לכם ולא פוגע בתינוקת , היא תשתלב.
בגיל הזה הם מצליחים להירדם גם בעגלה , ואם לא כנראה שההתרחשות מאד מעניינת אותם
תעשו חיים
לצפיה ב-'שבירת שגרה לתקופה קצרה לא מזיקה'
שבירת שגרה לתקופה קצרה לא מזיקה
21/06/2018 | 15:18
14
זה עניין של הרגלים בגיל הזה. ככל שתחזרו לשגרה מהר כך יהיה יותר קל. תצפי שיהיה קשה קצת בימים הראשונים 
לצפיה ב-'באיזה גיל התינוק עבר לאכול רק מוצקים? '
באיזה גיל התינוק עבר לאכול רק מוצקים?
06/06/2018 | 12:10
7
134
מתלבטת אם ריאלי לעבור מהנקה למוצקים בלי לתת פורמולה. היא בת 7 חודשים, אוכלת ארוחה אחת מלאה בבוקר, וטועמת קצת אחה"צ ממה שאנחנו אוכלים.
לצפיה ב-'עדיין מוקדם מידי לגמילה מהנקה/פורמולה'
עדיין מוקדם מידי לגמילה מהנקה/פורמולה
07/06/2018 | 15:01
72
היא עדיין מאוד קטנה ורק התחילה מוצקים.
חשוב לפחות עד גיל שנה.

לצפיה ב-'מוקדם מידי. אצלי היא בת שנה וחודשיים כמעט ועדיין שותה תמ"ל '
מוקדם מידי. אצלי היא בת שנה וחודשיים כמעט ועדיין שותה תמ"ל
07/06/2018 | 22:22
81
לפני השינה ולפנות בוקר והיא אוכלת נהדר את המוצקים (אוכלת את האוכל שלנו, אוכלת יותר טוב ממני ). מאוד רציתי להוריד אותה סביב גיל שנה מהחלב אבל אין מצב, הילדה מתעוררת כל 10 דקות אם היא בלי החלב גם אם אכלה ארוחת ערב טובה אז זורמת איתה.
לצפיה ב-'2 תשובות'
2 תשובות
09/06/2018 | 19:27
61
מבחינה פורמלית ההמלצה היא לתת פורמולה לפחות עד גיל שנה.
מעבר לגיל שנה על פניו אין חובה. בפרקטיקה- אני אישית לא מכירה הרבה ילדים שויתרו לגמרי על בקבוק בגיל שנה.
אצלי הגדול נשאר עם בקבוק בבוקר ולפני השינה בסביבות גיל שנה וחצי ונגמל לגמרי בגיל שנתיים וחצי. הקטן בן שנה וארבע אוכל אחד לפני השינה ועוד אחד-שניים במהלך הלילה
לצפיה ב-'ריאלי, אבל עדיין מוקדם מדי'
ריאלי, אבל עדיין מוקדם מדי
10/06/2018 | 13:16
2
65
תלוי בקצב שהיא לומדת לאכול מוצקים.

בגיל שנה אפשר כבר להסתפק במוצקים בלבד.
לצפיה ב-'היא לומדת נהדר'
היא לומדת נהדר
10/06/2018 | 14:43
1
67
אבל הכמויות עדיין קטנות. אוכלת בבוקר מעט ירקות מרוסקים וגבינה, ומשלימה במנת פרי יפה. אחה"צ רק טועמת. ויונקת המון - בוקר, צהרים, אחה"צ, פעמיים צפופות בערב, סביב חצות ולפחות עוד פעם אחת במהלך הלילה (לפעמים פעמיים).
לצפיה ב-'נשמע מצויין לגילה'
נשמע מצויין לגילה
13/06/2018 | 09:15
31
הכמויות בארוחות יעלו בהדרגה עם הזמן.
לצפיה ב-'חופשי אפשר להתחיל מוצקים בגיל הזה. '
חופשי אפשר להתחיל מוצקים בגיל הזה.
19/06/2018 | 05:30
21
שלנו היה פג ואני חושב שכבר לפני 4-5 חודשים אישתי התחילה לתת לו מוצקים (אישתי מתקנת שכבר בגיל 6 חודשים הוא התחיל לאכול מוצקים ואומרת ששבע חודשים זה כבר אשכרה מאוחר וצריך להתחיל). 
מה שכן, הוא עדיין מקבל גם פורמולה - בעיקר בבוקר ובערב, למרות שממש לאחרונה חגג שנה. ת'כלס אפשר לשלב ואז הם מתרגלים. תנו עוף וכאלה. רק תזהרו לא לתת בשר בקר וסטייקים כי הם עוד לא יודעים ללעוס את זה. וכמובן רק חתיכות ממש קטנות. מה שכן, ברגע שמתחיל לאכול מוצקים - הקקי הרבה יותר מסריח
לצפיה ב-'תינוק בן 10 חודשים מתעורר בצרחות'
תינוק בן 10 חודשים מתעורר בצרחות
04/06/2018 | 11:41
1
74
הי,

יש לי תינוק בן 10 חודשים שהולך לישון בקלות יחסית אך לאחר משהו כמו 3 שעות מתעורר בצרחות ולא נרגע עד שמוציאים אותו מהמיטה (זה לא רעב כי הוא דוחף עם הידיים את מה שמקרבים לפיו ומוצץ מצליח להרגיע לדקות ספורות בלבד). בכל לילה זה כך, מסביבות חצות עד שעתיים אחרי- קרחנה :(

מישהו חווה?

מה עושים?

איך מחזירים לישון?

תודה.
לצפיה ב-'אולי ביעותי לילה-ככה הבת שלי הייתה עושה'
אולי ביעותי לילה-ככה הבת שלי הייתה עושה
04/06/2018 | 14:02
82
עד לא מזמן.

לצפיה ב-'מתלבטת שינה ומוצץ'
מתלבטת שינה ומוצץ
01/06/2018 | 08:32
2
105
הבת שלי בת 3.5 חודשים תינוקת נוחה יחסית יש שגרת יום קבועה.
אינה לוקחת מוצץ. בשלושת החודשים האלו די הסתדרנו עם זה, זיהינו בכי של עייפות והייתי מרדימה אותה כעשר דקות בידיים, הייתה נרדמת צ'יק צ'ק.
לאחרונה כנראה עקב שלב התפתחותי החלה למצוץ את הידיים שלה באטרף כל הזמן ולא מצליחה להרגיע את עצמה, מתקשה מאוד להירדם בדרך הישנה והשכבה יכולה לקחת גם שעה.
מרגיש שהדרכים הישנות כבר לא עובדות כי גם הידיים כבר לא מרגיעים אותה וההשכבות הפכו לסיוט.
אני תוהה האם זה הגיל להתחיל לעבוד איתה על הירדמות עצמאית כדי להקל עליה ( וגם עליי האמת... ).
חשוב לציין שאני תמיד מנסה להרגיל אותה למוצץ, לחיתול כאמצעי הרגעה אבל זה לא עובד..
 אם הגדול שלי בגיל הזה התחלתי לעבוד על הירדמות עצמאית בשיטת הרם הורד וזה יסתדר תוך כמה ימים אבל היא פשוט לא נרגעת...
עצות? תובנות?

לצפיה ב-'את עוטפת אותה?'
את עוטפת אותה?
01/06/2018 | 18:25
61
אני הרדמתי בעזרת עיטוף בחיתול טטרה גדול, וגם עם מוצץ. העיווף מאד עזר בהרגעה ובמניעת נפנופי הידיים.
לצפיה ב-'מצטרפת לאיןאריותכאלה- עיטוף ממש הקל על הקטנה שלי'
מצטרפת לאיןאריותכאלה- עיטוף ממש הקל על הקטנה שלי
04/06/2018 | 14:03
45
והיא ישנה הרבה יותר טוב.
לצפיה ב-'הנחת מעון של התמ"ת '
הנחת מעון של התמ"ת
28/05/2018 | 14:31
1
76
היי לכולם ,
רציתי לשאול קיבלתי דרגה 5 בהנחה של המעון מהתמ"ת לשנת תשע"ט 
רציתי לשאול האם משהו/י יודע/ת כמה יצא לי לשלם עם ההנחה הזו?
תודה מראש על המענה 
רותם
לצפיה ב-'תלוי בגיל התינוק ובמעון'
תלוי בגיל התינוק ובמעון
29/05/2018 | 14:35
57
עד גיל שנה ו-3 זה סביב 900-800 ומעל זה סביב 700 - יש טבלאות שכר לימוד מפורטות באתר התמ"ת. בנוסף, לעיתים יש תוספות גם למעון עצמו - תלוי במעון. אנחנו משלמים עוד 400 על שמירה, חוגים, שדרוג לאוכל בריא וכו'.

לצפיה ב-'היכרות'
היכרות
28/05/2018 | 14:40
71
שלום
שמי ליזה
אני אמא ל4 ילדים. הקטן שלי בן שנה. חליתי בדיכאון בסוף ההריון שלו, הריון שהחמיר אחרי הלידה והפך לדיכאון מג'ורי...
אני מתחילה לדבר על עצמי
ואשמח לשמוע גם עליכם

לצפיה ב-'מי אגסים לטיפול בליחה אצל תינוקות'
מי אגסים לטיפול בליחה אצל תינוקות
23/05/2018 | 07:56
5
97
היי בנות,
הקטנה שלי בת 7 חודשים, עם ליחה ונזלת כבר המון זמן.
לא רוצה כימיקלים. מישהי המליצה לי על הרתחת אגסים ולתת לה לשתות את המים או להוסיף אליהם את התמ"ל....
מישהי שמעה / התנסתה..... ?
לצפיה ב-'אני גם שמעתי על זה ויש כאלה שעזר להם.'
אני גם שמעתי על זה ויש כאלה שעזר להם.
24/05/2018 | 03:39
2
92
מומלץ להימנע מאכילת מוצרי חלב ובמבה-זה מגביר ליחה.
תרגישו טוב וכדאי גם להתייעץ עם רופא כמובן.
לצפיה ב-'תודה אנחנו עדיין לא בשלב מוצרי החלב והבמבה'
תודה אנחנו עדיין לא בשלב מוצרי החלב והבמבה
24/05/2018 | 07:51
1
74
אבל כמובן שבליווי יעוץ רפואי.
בואי רק נאמר שעד כה, כל מה שהרופא נתן לא עזר בכלל, כך שמעדיפים לא להכניס לגוף הקטנטן הזה כימיכלים מיותרים.....
לצפיה ב-'מבינה אותך...'
מבינה אותך...
24/05/2018 | 17:51
62
אני גם שונאת לתת ולקחת בעצמי תרופות, אבל לפעמים אין ברירה.

בהחלט שווה לנסות את מי האגסים. תרגישו טוב!
לצפיה ב-'זה בגדר לא יזיק, לא יועיל'
זה בגדר לא יזיק, לא יועיל
25/05/2018 | 22:23
1
48
ניסיתי, לא יכולה לומר שזה עשה שינוי משמעותי, אבל לא מזיק אז לא אכפת לי לעשות את זה כשסובלת מליחה.
תורידו גם בננות ופירות הדר, הם גם מגבירים ליחה. אפשא להגביה מעט את המזרון (להניח תחתיו קלסר), זה עוזר בשינה.
אני גם שמה מבער עם שמן אקליפטוס (רק ררי איזה שמן בדיוק מתאים לגיל כזה כי יש כמה סוגים).
לצפיה ב-'אני יודעת לגבי בננות, אבל פירות הדר גם לא טובים לליחה ?'
אני יודעת לגבי בננות, אבל פירות הדר גם לא טובים לליחה ?
28/05/2018 | 07:58
37
תודה !
עוד לא ניסיתי את מי האגסים.
הקטנה שלי משום מה סרבנית פירות.....   אבל אולי דווקא את המים היא תסכים לשתות...
נקווה לנס
לצפיה ב-'הזמנה: אירוח הסופרת מאירה ברנע גולדברג בפורום "חמותי ואני"'
הזמנה: אירוח הסופרת מאירה ברנע גולדברג בפורום "חמותי ואני"
25/05/2018 | 19:27
34

שלום לכולם,
מוזמנים להצטרף לאירוח של הסופרת מאירה ברנע-גולדברג בפורום "חמותי ואני" ביום שלישי, 29.5 בין השעות 21:00-22:00 בנושא ספרה החדש "מסעותיי עם חמותי".
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/610/18323355...

מוזמנים להצטרף ולשאול שאלות.

לצפיה ב-'הצילו! התקלקלה לנו התינוקת'
הצילו! התקלקלה לנו התינוקת
24/05/2018 | 19:47
1
130
שלום לכולכן. זקוקים לעזרה:
הקטנה שלנו בת שנה וחודשיים. 
עד בערך גיל שנה וקצת היתה נהדרת וקלה לתיפעול  :)
1) אכלה מגוון ויפה ללא בעיות כל דבר. 
2) נרדמה בקלות ולבדה למשך לילות שלמים. 
3) במקרה והיתה בלחץ או התעוררה באמצע הלילה - מוצץ לפה והיא היתה נרגעת וחוזרת לישון. והיא היתה בשימחה שמה לעצמה את המוצץ בפה במהלך הלילה כדי להירדם אם התעוררה.
ואז עברו עליה שבועיים קשים עם חיסון גיל שנה + צמיחת מלא שיניים + פטריה בפה ווירוס בפה.... קיצר - קירקס שלם של אומללות הלך לה שם...
תוך שבועיים היא החלימה, אבל מאז, כבר כחודש, אף אחד מהדברים שמעל לא חזר להיות כמו שהיה:
1) בבית היא כבר לא אוכלת כראוי. (בגן אוכלת בסדר) 
2) אולי גם מכיוון שהיא לא אוכלת כל כך טוב אז היא מתעוררת כל לילה באופן קבוע כפעמיים כדי לאכול מבקבוק וללא הבקבוק היא לא חוזרת לישון. והכמות שהיא אוכלת בכל לילה (סה"כ) היא כ200מ"ל ואף יותר. 
3) היא כבר לא מוכנה לקחת מוצץ. לא בא לה. אז גם אם המוצץ שהיה מקל עליה את ההירדמות באמצע הלילה - עכשיו כבר לא רלוונטי.
אז עכשיו היא תלוית בקבוק בלילה ואנחנו לא יודעים מה לעשות. אנחנו בריגרסיה גדולה.
נשמח לעזרה!
לצפיה ב-'בדיוק הגבתי בפורום השני '
בדיוק הגבתי בפורום השני
25/05/2018 | 19:25
31

חם בפורומים של תפוז

משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום עדשות מגע ומשקפיים
מרכיבים משקפיים או עדשות?
פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
כהן ישראלי ושות' - משרד עו
כהן ישראלי ושות'

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה