לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4494244,942 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'מים לתינוק'
מים לתינוק
27/08/2017 | 10:02
7
210
הקטן כבר בן 6.5 חודשים והתחלנו לבסס ארוחת מוצקים אחת של פרי בבוקר.
אני מנסה להציע לו מים לאחריה אבל ללא הצלחה. ניסיתי בבקבוק רגיל אבל לדעתי נעלב שלקח שלוק ולא יצאה פורמולה. ניסיתי כוס פטנט של אוונט ושל טומי טיפי. מהאוונט זרם לו מהר מדי ורק נרטב והשתנק. מהטומי טיפי לא מצליח לשתות (פיית פלסטיק אז רק לועס אותה).
רעיונות?

אצל הבכור היתה לי כוס פטנט מדהימה של אוונט שלצערי כבר לא מייצרים ...
לצפיה ב-'אולי לנסות לטפטף לו מים לפה עם מזרק כזה של תרופות?'
אולי לנסות לטפטף לו מים לפה עם מזרק כזה של תרופות?
27/08/2017 | 15:44
101
יש את הכוס של מנצקין אבל לא יודעת אם מתאימה לגיל הזה. שמעתי שהיא נהדרת.
לצפיה ב-'מים'
מים
27/08/2017 | 20:32
87
תנסי לתת את המים בפטמה הכי קטנה בבקבוק רגיל ללא קשר לאוכל. נגיד שעה אחרי ששתה תמ"ל. אולי יעזור.
לצפיה ב-'מה לגבי כפית? כוס רגילה עם קש?'
מה לגבי כפית? כוס רגילה עם קש?
28/08/2017 | 00:11
2
77
אצלנו קש זה להיט מטורף
לצפיה ב-'בגיל חצי שנה?'
בגיל חצי שנה?
28/08/2017 | 13:13
1
88
אני זוכרת אצל הגדול לקראת גיל שנה קש היה להיט. לא חשבתי לנסות עם כל כך קטן.. ננסה
לצפיה ב-'גם אנחנו התחלנו לקראת גיל שנה'
גם אנחנו התחלנו לקראת גיל שנה
28/08/2017 | 18:55
61
אבל אין לדעת מה יתפוס אצל מי
לצפיה ב-'אני בזמנו השתמשתי למים בבקבוקים הקטנים שנשארו לי '
אני בזמנו השתמשתי למים בבקבוקים הקטנים שנשארו לי
28/08/2017 | 01:19
1
102
מהימים הראשונים שלהם.

ומעבר לבקבוק/כוס שממנה שותים, חשובה גם הדוגמה האישית. כשהוא יראה אותך שותה (אולי מבקבוק מים מינרליים?) הוא ירצה לחקות אותך...
לצפיה ב-'עוד לא החלפנו גודל בקבוק '
עוד לא החלפנו גודל בקבוק
28/08/2017 | 13:14
74
עדיים משתמשים בקטנים כי התמ"ל בעיקר משלים הנקה ועוד לא ממש מחליף אותה.

אני מסתובבת עם בקבוק מיפ מינרליים צמוד אלי. אשתדל להדגים יותר שתיה ממנו.
לצפיה ב-'תופעת לוואי של הירדמות עצמאית? '
תופעת לוואי של הירדמות עצמאית?
25/08/2017 | 08:35
15
174
מאז שהקטנה החלה להירדם בעצמה בלילה (מספר ימים) היא מתעוררת כל שעה או שעה וחצי בלילה (במקום פעם אחת או בכלל לא). האם יכול להיות שזה קשור לצורת ההירדמות החדשה שלה? מישהו חווה דבר כזה?
כי חוץ מזה לא שינינו כלום...
ואם כן, האם כדאי לחזור להרדים אותה על הידיים לתקופה מסוימת או שגם זה יעבור מעצמו?

תודה רבה!
לצפיה ב-'שכחתי לציין שהיא בת 6 חודשים'
שכחתי לציין שהיא בת 6 חודשים
25/08/2017 | 08:39
81
אז לא נראה לי שזה משבר הארבעה חודשים...
לצפיה ב-'תארי את דרך ההרדמות שלה'
תארי את דרך ההרדמות שלה
25/08/2017 | 11:37
12
91
אולי זה יעזור....

זה יכול להיות קפיצת גדילה או קפיצה התפתחותית או עייפות יתר או תלות כלשהי...
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
25/08/2017 | 15:03
11
106
אמבטיה, סיפור ואוכל (לפעמים לפני האמבטיה ולפעמים אחרי,  תלוי ברעב שלה).
מתחילים בהרדמה כשמראה סימני עייפות ולפי חלון השינה שלה אז לא מדובר בעייפות יתר.
אם היא ממש עייפה היא עוצמת עיניים ונרדמת מיד. אם עדיין לא מספיק עייפה אז שמים עליה יד וששששש, עם מוצץ, לפעמים בוכה קלות ונרדמת בדרך כלל תוך כמה דקות.

עד לאחרונה הייתה נרדמת רק על הידיים אז זה שינוי גדול מבחינת כולנו... בהמשך באופן הדרגתי מתכננים להפסיק גם את המגע והשששש אבל עוד לא הגענו לזה. יודעת שזה גורם תלות אבל גם בפעמים שהיא נרדמת בלי זה ובכל זאת מתעוררת בלילה המון פעמים.

קשה לי לחשוב איזו קפיצה התפתחותית עשתה בזמן האחרון - היא מתהפכת כבר 3 חודשים וזוחלת ציר כבר חודש.
לצפיה ב-'כרגע את פשוט מניחה במיטה אחרי האוכל/ אמבטיה והיא נרדמת?'
כרגע את פשוט מניחה במיטה אחרי האוכל/ אמבטיה והיא נרדמת?
25/08/2017 | 16:01
10
81
לעומת העבר שהרדמת על הידיים וכשהיא נרדמה העברת למיטה?
והאם כעת היא נרדמת בקלות?
איך היה המעבר מהרדמות על הידיים להרדמות במיטה?

לצפיה ב-'כן '
כן
25/08/2017 | 16:29
9
73
עד עכשיו היינו מרדימים על הידיים ומניחים בעריסה אחרי 10 דקות.
עכשיו מרדימים את כל ההרדמות בעריסה (עשינו את המעבר באופן הדרגתי יחסית - בערך שבוע הרדמנו אותה בתנועות קלות בעגלה במהלך היום ועל הידיים בלילה ואז היו כמה לילות שהתעוררה באמצע הלילה ונרדמה לבד בעריסה אז הבנו שאפשר להתחיל לנסות להרדים אותה בעריסה והפסקנו עם העגלה והידיים). לשמחתי (והפתעתי) המעבר היה ממש קל.
עכשיו בעריסה, כשהיא באמת עייפה היא נרדמת בשניות ובלי בכי. אם עדיין יש לה קצת אנרגיה אז לוקח כמה דקות, גג רבע שעה, לפעמים יש קצת בכי ואז מניחים עליה יד ועושים ששש עד שנרגעת.
יומיים הכל היה בסדר והתעוררה רק פעם בלילה (כמו לפני המעבר להרדמות בעריסה) ועכשיו יומיים קשים - לילה אחד התעוררה 3 פעמים ולילה שני הפסקתי לספור באיזשהו שלב...

עלה בדעתי שאולי היא רעבה. עד עכשיו בהתעוררויות לילה הייתי מניקה אותה קצת אבל אני מרגישה שכבר אין לי חלב. אז אולי היא פשוט צריכה בקבוק גם בלילה.

אבל רציתי לשמוע אם עוד מישהו חווה רגרסיה בשינה עם המעבר להירדמות עצמאית. הרי זה אמור לשפר את השינה ולכן זה מפתיע שזה לא המצב...
לצפיה ב-'אולי זה פשוט מקרי?'
אולי זה פשוט מקרי?
25/08/2017 | 19:15
59
יכול להיות שאין קשר בין ההתעוררויות למעבר להרדמות עצמאית.
בגיל חצי שנה יכול להיות שהתחילו להציק לה שיניים ולכן היא מתעוררת הרבה בלילה. היא מייררת יותר מהרגיל? דוחפת ידיים הרבה לפה? לועסת את המוצץ?
יכול להיות שבאמת חסרה לה ארוחה לילית- בשלב הזה של ההנקה הרבה פעמים כבר מרגישים כאילו אין חלב כי הגוף מייצר לפי דרישה לארוחה ותחושת הגודש והמלאות קצת נעלמת. ככה שיכול להיות שמה שלך הרגיש כאילו אין חלב לה הרגיש כמו ארוחה טובה.
את כותבת שהיא עדיין בעריסה- אולי צפוף לה? אצלנו כשהתחיל להסתובב על ציר היה מסתובב המון מתוך שינה ובעריסה פשוט נתקע בסורגים והיה מתעורר. העברנו למיטה וחווינו שיפור מיידי בשינה (למרות שעדיין מרדימים על הידיים לצערי).

בנוסף בגיל חצי שנה אפשר להתחיל לתרגל לקחת מוצץ לבד בלילה- מפזרים כמה מוצצים סביבה במיטה. בלילה כשמתעוררת מניחים לה מוצץ ביד ומכוונים בעדינות לפה. עם הזמן תראו שמספיק להניח לה ביד והיא כבר תשים בפה ובהמשך רק תכוונו את היד שלה למוצץ והיא כבר תרים אותו ותמשיך משם עד שלבסוף היא תפנים לחפש את המוצץ לבד מלכתחילה.
לצפיה ב-'בדרך כלל מעבר להרדמות עצמאית אמור לעשות את ההפך'
בדרך כלל מעבר להרדמות עצמאית אמור לעשות את ההפך
25/08/2017 | 19:26
62
בלילה אתם גם מניחים יד ועושים שששש ?
אולי היא מתעוררת כי נופל לה המוצץ?

אצלנו כשמתעוררים כל כך הרבה בדרך כלל קשור לקפיצת גדילה או שן שביצבצה זמן מה אחרי (או אוזניים אבל אז יש גם סימנים אחרים).

במהלך היום היא ישנה בסדר?
לצפיה ב-'אם עלה בדעתך שאולי היא רעבה - תלכי קודם עם זה'
אם עלה בדעתך שאולי היא רעבה - תלכי קודם עם זה
26/08/2017 | 08:09
6
60
לגבי מה שהגדרת "תופעת לוואי", זה מאוד מעניין שבחרת את המושג הזה בהקשר של לימוד הרדמות עצמאית , כי זה באמת מה שקורה לפעמים אצל התינוק.
אני כותבת עכשיו באופן כללי על העניין ולא בהכרח בהקשר שלכם כי אני כמובן לא יודעת אם זה אכן כך או לא אצלכם...
תינוקות זקוקים להרבה מאוד חום גוף ומגע לא רק בשעות היום אלא גם בשעות הלילה. ההתעוררויות המרובות של תינוקות בלילה , מעבר לצרכים פיסיים של רעב או אי נוחות, קשורים מאוד לאינסטינקט הישרדותי של צורך עמוק להרגיש קרוב את האמא וכמה שיותר, מה שנותן להם תחושה בטוחה ורוגע נפשיים וכך הם יכולים לנתב את האנרגיה בתוכם להמשך צמיחה והתפתחות (זה לא שהם ממש עושים את זה אלא זהו דבר שמתרחש מעצמו כשהצרכים הרגשיים מסופקים דיים).
זאת אחת הסיבות העיקריות לכך שכאשר מלמדים תינוק לישון בעצמו - וכל עוד זה לא מגיע ממנו - לעיתים קורה דווקא ההפך מהמצופה, והוא ירבה להתעורר עוד יותר בלילות כי הוא "יחפש" אינסטנקטיבית את מה שחסר לו. כאמור, זה לא תמיד, מאוד תלוי בתינוק ובצרכים הרגשיים שלו. לכן שאלתי איך עבר המעבר מהרדמה בידיים להרדמה עצמאית ואת כתבת שבקלות .
אז "תופעת הלוואי" אכן מתרחשת באופן כללי אצל חלק מהתינוקות, הרבה פעמים אלו יהיו תינוקות שההורים אומרים שקשה מאוד "להרגיל" אותם לשינה עצמאית וההורים לא תמיד מבינים למה זה כך וזה מאוד מתסכל אותם , וכמובן גם את התינוק עצמו שעדיין בכלל לא בשל ולא מוכן רגשית לכך.
ולגבייך - הייתי הולכת קודם על המחשבה שעלתה לך בנושא האוכל.
איך היה הלילה הזה?
לצפיה ב-'מעניין'
מעניין
26/08/2017 | 08:42
5
51
אבל אצלה המעבר היה מאוד קל וטבעי, ממש בא ממנה (לא הפעלנו שיטת למידה כלשהי בהקשר המעבר לשינה עצמאית).
הלילה הכנתי לה בקבוק אבל אכלה ממש ממש מעט (ניסיתי לתת לה בכמה מההתעוררויות), כך שזה כנראה לא רעב :(
בכל זאת התעוררה כל שעה עד 5 בבוקר :(( ואז ישנה יחסית רצוף עד 7.30.

עונה גם לנקודות הקודמות שעלו - ביום היא ישנה טוב, לרוב כשעה בכל פעם אבל לפעמים גם שעה וחצי או שעתיים או 45 דקות... משתנה. היא ילדה מאוד פעילה ומקבלת הרבה זמן ידיים וזמן בטן בשעות הערות שלה.
ככל שאני רואה עדיין לא יצאו לה שיניים, לא צפוף לה בעריסה (עריבה גדולה כמעט כמו מיטת תינוק) ולא חם לה.

אני מניחה שכמו בכל דבר אצל תינוקות, צריך לחכות שתופעת הלוואי הזו תחלוף מעצמה?
או שכדאי בכל זאת לחזור להרדים על הידיים (לפחות לשנת הלילה) לזמן מה?
לצפיה ב-'אל תחזרו אחורה'
אל תחזרו אחורה
26/08/2017 | 09:43
3
52
תנו לה זמן להתרגל לשיטה החדשה.

יש סיכוי טוב שמדובר במשהו אחר שמתרחש, שיניים, אוזניים ...

תוך כמה ימים תדעי.
לצפיה ב-'תודה לכל מי שענה ושאלה לגבי חפץ מעבר'
תודה לכל מי שענה ושאלה לגבי חפץ מעבר
26/08/2017 | 10:14
2
59
יש לקטנה כמה חפצי מעבר פוטנציאליים (ניסינו כמה אופציות) - פרוותיים ונעימים לליטוף (כרגע מלטפת אותי...) הבעיה שהיא נוהגת לנפנף בהם כשהיא בתהליך הירדמות (עוד בשלב האנרגיות) ולרוב בסוף מנחיתה אותם על הפנים שלה.
היא אמנם יודעת להוריד אבל אני מרגישה שהיא נלחצת כשיש לה משהו על הפנים (הנשימה שלה נעשית מהירה יותר כמו אדם בסטרס).
אז האם עדיף לבחור חפץ מעבר פחות "שמיכתי" ויותר "כדורי" או שלהמשיך להרדים בלי חפץ בכלל בינתיים?
לצפיה ב-'כדאי לבחור חפץ מעבר שקל לשכפל'
כדאי לבחור חפץ מעבר שקל לשכפל
27/08/2017 | 07:48
41
חיתול בד דק זה הפתרון המועדף לטעמי.

חשוב להקפיד להחליף/לכבס בתכיפות, שלא תתקבע על אחד.
לצפיה ב-'חפץ מעבר'
חפץ מעבר
28/08/2017 | 01:24
29
אני הייתי נשארת עם "שמיכתי" אבל הולכת דווקא על חיתול טטרא, וזאת משתי סיבות עיקריות:
1. בד נושם - גם אם הוא מונח על הפנים שלה היא לא תיחנק
2. קל להחלפה, כיבוס - יש מלאי גדול, לא קורה שום דבר אם נשכח אצל סבא וסבתא, ואם הוא מתלכלך אפשר לכבס, בלי לדאוג מה יקרה לשינה בזמן הכביסה...

בפן הבטיחותי - אפשר לקשור את החיתול באמצע ואז גם אין לו אפשרות להיכרך מסביב לפנים
לצפיה ב-'כך גם אני רואה את זה'
כך גם אני רואה את זה
26/08/2017 | 12:22
56
שינויים קורים כל הזמן. לא בהכרח קשור לנושא ההרדמה אבל כדאי להיות מודעת לעניין ולתת בנדיבות אם בכל זאת את מוצאת שקשור להרדמה.
לצפיה ב-'לא הייתי חוזרת אחורה '
לא הייתי חוזרת אחורה
28/08/2017 | 01:28
45
מה שכן הייתי בודקת הוא אולי אפשרות להקדים את ההשכבה כדי שגם אם לוקח לה זמן להירדם - זה עדיין יקרה במסגרת "חלון השינה" המתאים לה והיא לא תגיע למצב של עייפות יתר שיכול לייצר יותר התעוררויות במהלך הלילה.

דבר שני שהייתי בודקת הוא איך אתם מגיבים להתעוררויות במהלך הלילה - האם אז אתם מרימים אותה על הידיים או שמרדימים אותה כמו בתחילת הלילה? אם מרימים אותה על הידיים אז יש לה מוטיביציה להתעורר יותר...

לצפיה ב-'תינוקת בוכה באוכל /:'
תינוקת בוכה באוכל /:
23/08/2017 | 00:04
6
141
שלום לכולם, ממש אשמח לעצתכם... אני אבודה /: הקטנה שלי בת חודשיים. עד לפני שלושה שבועות בערך הנקתי, ומזה שלושה שבועות בערך היא אוכלת רק סימילאק.  בזמן ההנקה שילבתי קצת סימילאק ולא היו בעיות בזמן האוכל. עכשיו, בחלקה מהארוחות, הקטנה בוכה וצורחת. זה יכול להיות בתחילת הארוחה, באמצע או לקראת הסוף, ואני לא בטןחה שיש דפוס מסוים של שעות. חשבתי שאולי מדובר בגזים אבל אני ממש לא בטןחה בכך. אני גם מנסה עכשיו החלפת פטמה של טומי טיפי למידה 2 ומקווה שיעזור... (בעצת רופאת הילדים) מה ששבר אותי לגמרי היום הוא שהקטנה ממש צרחה בארוחה שנלווית לטקס השינה, שלאחריו היא תמיד נרדמת מהר. היום היא נשארה ערה שעה ומשהו, הראתה סימני רעב ובכל פעם ששמתי אותה בתנוחה שבה אני מאכילה אותה היא לא הפסיקה לבכות... רק לאחר שעה ונשנו שהייתה ערה עם המוצץ, ניסיתי שוב והיא לקחה עוד קצת אוכל ונרדמה. מישהי/מישהו נתקלו במצב כזה? תודה רבה 

לצפיה ב-'אולי היא מתגעגעת להנקה?'
אולי היא מתגעגעת להנקה?
23/08/2017 | 02:18
2
91
את מתארת הרעה מרגע שהפסקת להניק, ללא סימנים של אלרגיה לסימילאק. האם היא עולה במשקל? האם הגמילה מההנקה נעשתה בהדרגתיות או בבת אחת? האם ההנקה היתה תכופה בשבועות הראשונים?
לצפיה ב-'נשמע שהסימילאק לא עושה לה טוב ...'
נשמע שהסימילאק לא עושה לה טוב ...
23/08/2017 | 10:43
71
אולי עושה לה יותר כאבי בטן/עצירות
אולי יש סימילאק לתינוקות יותר רגישים (קומפורט או משהו כזה)
או ששווה לנסות תמ"ל אחר ולראות אם יש שיפור
לצפיה ב-'תודה, עוד חשש'
תודה, עוד חשש
23/08/2017 | 11:24
78
ההפסקה הייתה יחסית בבת אחת כי הייתי חולה מאוד שבוע ובסופו החלטתי להפסיק לגמרי... אני לא בטוחה כי זה לא קורה בכל ארוחה...
יכול להיות שאני דווקנית מידי עם נושא הכמויות ויוצא שאני מכריחה אותה? זה החשש שלי... היא 5 קג בערך ולפי החישובים אמורה לאכול 750 (לפי הנוסחאות של טיפת חלב) בכל פעם היא אוכלת משהו אחר - 90, 80, 120... איך זה עובד אצלכם? תודה
לצפיה ב-'תחזרי לפיטמה שלב 1'
תחזרי לפיטמה שלב 1
23/08/2017 | 12:32
1
92
היא לא צורחת מרעב (שזו הסיבה היחידה לעבור לפטמה מידה 2) ודווקא עדיף שתאכל יותר לאט.
תחליפי לתמ"ל מסוג אחר. אולי יהיה לה יותר טוב.
כשהיא מתחילה לצרוח תעשי הפסקה ותעלי אותה לגרפס.
כשהיא אוכלת תחזיקה אותה זקוף עד כמה שאפשר ולא בשכיבה. צרחות במהלך האוכל יכולות להיות אינדיקציה לריפלוקס. ההחזקה הזקופה משפרת את ההרגשה.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
23/08/2017 | 14:23
17
לצפיה ב-'יכול להיות שהיא מאוד עייפה בשלב האוכל?'
יכול להיות שהיא מאוד עייפה בשלב האוכל?
25/08/2017 | 04:45
73
הקטנה שלי כשהיא עייפה היא אוכלת בצורה לא רגועה.

עוד אופציה- אולי יש לה גרעפס באמצע האוכל שמציק לה. אצל הקטנה שלי זה מתבטא בלהתחיל לזוז הרבה בזמן ההאכלה ולהיות לא רגועה ואז היא בוכה כשאני מרימה לגרעפס אבל תוקעת גרעפס רציני ואז אפשר להמשיך להאכיל אותה כאילו כלום לא קרה.
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע לתינוק שלא יורד מהידיים..'
התייעצות בנוגע לתינוק שלא יורד מהידיים..
23/08/2017 | 13:35
8
164
התינוק שלנו בן חודשיים וחצי או טו טו.

משלב מאוד מקודם (אני חושב שבאזור קפיצת הגדילה הראשונה) הוא "מפונק" מאוד.

אמנם יש התקפי בכי, במיוחד כשממש רואים שהוא סובל מגזים, אבל אני לא יכול להגיד שהוא בוכה או צורח כל הזמן ואפילו יש שיפור עכשיו בתקופה האחרונה כשיש הרבה יותר פרקי זמן שהוא יכול לשכב סתם ככה על המיטה/אוניברסיטה ולהיות מחויך יחסית (גם אם זה רק רפלקס). 

הבעיה היא שחוץ מטווח שעות מסוים בערב/לילה (משהו שנע בין 21-1, שגם זה חזר רק לאחרונה), הוא ישן רק עלינו (יותר על אשתי כי אני עובד במהלך היום). הוא כן נרדם על הידיים (קפיצות על כדור פיזיו) או בהנקה, אבל הוא מחזיק מעמד בעגלה רק משהו כמו בין 2-6 דקות לרוב, לפעמים יש 'שיאים' של חצי שעה.

היום אחותי (שלה יש ילדה צעירה ב-10 ימים ממנו) הייתה עם אשתי, וזה פשוט תסכל אותה נורא. היא פשוט לא הצליחה להבין מה הכוונה שהוא לא ישן במהלך היום בעוד שהילדה שלה ישנה, אוכלת ובוכה בקטנה וחוזר חלילה.

הוא אמור להיכנס בגיל 4 וחצי חודשים לגן (אילוצי עבודה שכמובן יקבלו משנה חשיבות בהתאם לנסיבות) ואנחנו די לחוצים שהוא לא יקבל את מה שנדרש לו ובכלל, קצת מתוסכלים.

יש רעיונות? עצות? תמיכה מורלית?
לצפיה ב-'יש ילדים כאלה'
יש ילדים כאלה
23/08/2017 | 17:30
1
99
אל תשוו אותו לבת של אחותך.
יש תינוקות שיותר קשה להם להסתגל לעולם ונראה שהבן שלך שייך לאילו.

חודשיים זה המון זמן בשביל תינוק קטנטן. עד אז יש סיכוי טוב שיהיו לא מעט שינויים בהרגלים שלו והשגרה תשתפר.
במהלך היום נסו לתת לו לישון עליכם במנשא בד. יש סיכוי טוב שזה יעזור לו לישון פרקי זמן יותר ארוכים וגם לכם יהיה יותר קל להחזיק אותו עליכם ככה במקום על הידיים.

לצפיה ב-'תודה על התגובות'
תודה על התגובות
24/08/2017 | 10:12
56
כן, אני גם מאמין שאופטימיות זה שם המשחק.
אני אמרתי לאשתי שהוא חמוד בצורה מיוחד, אז אנחנו משלמים קצת 'מס מתיקות' אין מה לעשות.
לצפיה ב-'זה באמת מאוד מתסכל כשמשווים'
זה באמת מאוד מתסכל כשמשווים
23/08/2017 | 19:42
80
לא כדאי להשוות בכלל , כל תינוק וכל אדם הוא ייחודי, מופעל , מרגיש ומושפע מדברים מסויימים שאצל אחרים זה לא בהכרח כך.
וגם להתייחס לביקורת או הערות בפרופורציה או בהתעלמות (נכון זה לפעמים לא קל) וזה בעיקר כדי להיות ממוקדים ומכוונים לילד שלכם ולצרכים האישיים שלו.
הוא עוד קטן מאוד מאוד ונשמע שהוא צריך את הבטחון של הקרבה הפיסית כדי להרגע ולהרפות אל השינה. יש איזו אמרה יפה שמדברת על כך שתינוק זקוק להבשיל מחוץ לרחם גם כן 9 חודשים , כמו בהריון.
מנשא מאוד יכול לעזור, קרבה גם בלילה - יש מלא פתרונות יצירתיים, ואופטימיות שזה אוטוטו משתפר .

לצפיה ב-'יש ערסל שנתלה מהתקרה ואולי יעזור '
יש ערסל שנתלה מהתקרה ואולי יעזור
24/08/2017 | 11:22
1
59
וגם אולי יירדם טוב יותר במיטה שלכם צמוד לאשתך
(אפשר לתחום אותו עם נחשוש או לחצוץ עם כריות)
ואז אשתך תוכל לישון לצידו ולסייע לו להירדם במידה ויתעורר בלי לקום מהמיטה
(תפיחות, מוצץ וכו )  
בהצלחה
לצפיה ב-'לדעתי לתחום תינוק בכריות ונחשוש זה סכנת חנק... '
לדעתי לתחום תינוק בכריות ונחשוש זה סכנת חנק...
24/08/2017 | 20:49
53
גם ככה שינה משותפת במיטה עם תינוק היא בעלת סיכונים, אז לשים סביבו נחשוש וכריות שיוכל להצמיד אליהם את הפנים? או שיעלו את ריכוז הפחמן דו חמצני סביבו? זה קצת מסוכן, לדעתי.
לצפיה ב-'נשמע מוכר...'
נשמע מוכר...
24/08/2017 | 14:33
62
בתקופת הגזים לא הבנתי איך כל התינוקות ברחוב/בקניון ישנים להם בשלווה בעגלה ורק שלי לא יורדת מהידיים... זה היה קשה ומגביל אבל זה עבר.
כל פעם ניסיתי משהו ולאט לאט הצלחתי להשכיב אותה בלילה לישון על ידי במיטה, כשעברו הגזים גם הצלחתי לשים אותה לתנומות היום ולשנת הלילה בעריסה (אחרי הרדמה על הכדור). והיום היא בת 5 חודשים ונרדמת לבד בעריסה (וכמובן גם בעגלה) בלי הפעלת שיטות הרדמה כאלו ואחרות. פשוט הגיע הזמן שלה.
אז לדעתי אין הרבה מה לעשות חוץ מלחכות וכל פעם לנסות להתקדם צעד אחד קטן.
זו תקופה קשה מאוד (!), הורים לתינוקות לא מוגזים לא יבינו... אבל זה משתפר!

תהיו חזקים. אני ממש מבינה לליבכם.

לצפיה ב-'כל ילד והאופי שלו וגם האופי עצמו משתנה'
כל ילד והאופי שלו וגם האופי עצמו משתנה
25/08/2017 | 03:23
67
יש ילדים שיותר זקוקים לחום ולהיות על הידיים ועם כמה שזה מתיש(מניסיון)- בגיל חודשיים וחצי זה מה שצריך לתת להם. לא לשכוח שבגיל הזה הם עדיין כמו עוברים בבטן ולומדים לאט לאט להכיר את העולם.

ניסיתם שמיכת עיטוף? הילדה שלי מכורה לזה.
עכשיו קנינו סוואדל יותר גדול כי היא גדלה והסוואדלים שקנינו היו קטנים לה והיא ישנה ממש טוב בלילה עם הסוואדל הזה.
לצפיה ב-'יש שיפור ? '
יש שיפור ?
01/09/2017 | 08:54
6
לצפיה ב-'הפיצפונת כבר לא ישנה טוב כבעבר + שינה על הבטן?!'
הפיצפונת כבר לא ישנה טוב כבעבר + שינה על הבטן?!
23/08/2017 | 18:59
3
102
היי לכולם. 

הבת שלי ושל זוגתי הגיעה בילט-אין עם פיצ'ר מעולה של שינה החל מהשכבה סביבות 19:00 ועד 5:00 בבוקר. (מצד שני, היא היתה ישנה במצטבר אולי כשעה במהלך היום).
אבל הפיצ'ר הזה התקלקל כשהגיע ל4 חודשים וטיפה. 
מאז היא מתעוררת כ3 פעמים בלילה, לעיתים סתם, לעיתים מרעב... אבל מתעוררת. וזוגתי, המסכנה, גם כן. 
מן הסתם זה משבש את שנינו כבר חודש. 
ניתן להבין שהיא כבר בת 5 חודשים. 

מאז שהיא כבר לא ישנה טוב בלילה, היא התחילה לישון כ3 שעות ואף יותר במצטבר במהלך היום.

שאלותיי:
1) האם יש סיבה לזה שהרגלי השינה השתנו?
2) האם יתכן והיא תחזור לישון רצוף בלילה שוב בהמשך?
3) האם יש משהו שניתן לעשות עם שיגרת היום שלה או כל דבר אחר כדי שתחזור לישון רצוף בלילה?
4) האם שווה להשכיב אותה לישון על הבטן כבר?
במהלך היום היא ישנה לעיתים קרובות על הבטן וישנה חזק מאד. לעיתים שעתיים ואף יותר בצהריים או אחה"צ.
הקטנה מסתדרת לא רע בשכיבה על הבטן בזמן ערות - זוקפת ראש מעלה, כמעט מישרת ידיים. התחילה להרים ישבן לאחרונה. לעיתים נחה עם הראש הצידה.
היא יודעת להתהפך בקלות מהגב לבטן, אבל עוד לא מתהפכת מהבטן לגב כמעט בכלל. היו כ3 או 4 פעמים בשבועות האחרונים שמצאנו אותה על הגב למרות ששכבה על הבטן רגע לפני, אבל לא ראינו אותה מתהפכת. בד"כ כשנמאס לה מלהיות על הבטן היא בד"כ בוכה שיהפכו אותה.

מה דעתכם??

אשמח לפידבקים.

לצפיה ב-'ממליצה על הספר "הורים גם בלילה" של ד"ר סירס'
ממליצה על הספר "הורים גם בלילה" של ד"ר סירס
24/08/2017 | 12:03
67
הרגלי השינה משתנים בעיקר בשנה הראשונה בגלל צרכים רגשיים , צורך בקרבה פיסית להורה שממש מעיר את הילד מהשינה (אינסטינקט) על מנת לחוש בטחון בעולם החדש, וצורך פיסי שקשור לאי נוחות ו/או כאבים.
תמיד כדאי להתבונן ולהקשיב למה שמתאים לילדה ולמה שנכון לה על מנת לראות איך ניתן להקל עליה את השינה, אולי באמת נדרשים שינויים בלו"ז, אולי שינויים אחרים.. יש הרבה דברים שאפשר לעשות ואת זה אתם תלמדו מהילדה שלכם ומההתנסויות שלכם

סבלנות... ואמון שהדברים יסתדרו .

לצפיה ב-'משברי שינה באים והולכים כל הזמן'
משברי שינה באים והולכים כל הזמן
24/08/2017 | 20:54
49
יכולה לומר שגם שלי באה עם הפיצ'ר המהמם הזה וכבר צלחנו כמה וכמה משברים, כולל התעוררות כל שעתיים או חלון עירות של שעתיים באמצע הלילה
מה שחשוב זה להקנות לה הרגלי שינה טובים, כי בסוף כל משבר הם חוזרים לעצמם.

סביב גיל 4 חודשים יש קפיצת התפתחות - התינוק מתחיל להיות הרבה יותר מודע לסביבתו, הרבה יותר תקשורתי ומגיב. זה נורא כיף כי הם כבר לא זחלים פאסיביים אלא תינוקות סקרניים - אבל זה גם משבש את השינה.
תהיו עקביים, הקפידו על טקס שינה קבוע והיא תחזור לעצמה.

לגבי שינה על הבטן - לא מומלצת עד גיל שנה. זה אחד הגורמים שיש להם קשר סטטיסטי חזק מאוד למוות בעריסה. כשהיא תתחיל להתהפך מהגב לבטן לבד מתוך שינה - אז כבר אין טעם להקפיד להפוך אותה, היא תתהפך שוב תוך כמה שניות.
לצפיה ב-'סביב גיל 4 חודשים יש משבר שינה'
סביב גיל 4 חודשים יש משבר שינה
25/08/2017 | 03:20
74
אצלנו הוא התבטא בזה שהיא פשוט לא רצתה לישון במהלך היום והלילה וכל הזמן התעוררה וישנה טוב רק עלינו.
לאט לאט יש שיפור משמעותי ועכשיו היא כבר ישנה כמה שעות רצוף בלילה (מה שהייתי מגדירה כלילה שלם- נגיד מתשע בערב עד חמש בבוקר) אבל יש ימים/לילות כאלה ויש עם השכמה אחת באמצע הלילה.

אישית אני משכיבה במהלך היום על הבטן, קצת מפחיד אותי להשכיב גם בלילה כי הקטנה עדיין לא מתהפכת באופן טבעי. יצא לה כמה פעמים אבל לא ממש חוזרת על זה לאחרונה וכשהיא על הבטן אני מעדיפה להיות באיזור ועירנית.

מה שלנו עבד היה לנסות להשכיב אותה בפעם האחרונה כשעה וחצי לפני ההשכבה של הלילה. יש לנו שגרת לילה קבועה של אמבטיה, בקבוק אם צריכה לאכול בזמן הקרוב (לדוגמא אם כביכול אמורה לאכול סביב 7 בערב אנחנו מנסים למשוך לאחרי האמבטיה סביב שבע וחצי-רבע לשמונה), קוראים ספר ומרדימים. אם עייפה מידי-מוותרים על הספר. בד"כ זה גורם לה לישון הרבה זמן.
לצפיה ב-'נוטרילון שלב 1 למסירה'
נוטרילון שלב 1 למסירה
22/08/2017 | 14:33
46
חצי אריזת חסכון (כ-400 גרם מתוך 800) נוטרילון שלב 1 למסירה באזור המרכז.
האריזה נפתחה ב-31.7 כך שניתן להשתמש עד סוף חודש אוגוסט.

נמסר לאור מעבר לתמ"ל אחר.
לצפיה ב-'חיתולי פול אפס'
חיתולי פול אפס
21/08/2017 | 11:55
6
154
הי!

למישהו יש נסיון עם חיתולי פול אפס (הקטנה אוטוטו בת חצי שנה ובקרוב תעבור לחיתול מידה 3)?
זה באמת יותר נוח מחיתול רגיל?
לצפיה ב-'לומר את האמת, נראה לי מיותר'
לומר את האמת, נראה לי מיותר
21/08/2017 | 12:48
1
148
זה בעיקר מיועד לנגמלים ויותר יקר.
בתכל"ס זה אותו הדבר כמו חיתול רגיל רק שמאפשר לפעוט להוריד את החיתול בעצמו כשצריך לשירותים.
נראה לי מיותר בגיל חצי שנה (והאמת גם לגמילה...).
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
21/08/2017 | 12:59
83
בפרסומות זה מוצג כאילו יותר קל לחתל איתו...
לצפיה ב-'אני לא אהבתי'
אני לא אהבתי
21/08/2017 | 18:49
2
105
קיבלתי דוגמיות וזה ממש מעצבן כי אם יש קקי קשה להוריד בלי ללכלך את המשטח החתלה. אולי לתקופה של הגמילה זה יותר מתאים כי דומה לתחתונים בשביל הפעוט ועדיין סופג אם יש פספוסים.
לצפיה ב-'גמלתי 3 ילדים גמילת יום ולילה '
גמלתי 3 ילדים גמילת יום ולילה
22/08/2017 | 11:04
115
ומעולם לא רכשתי חיתולי פול אפס - יקרים מאד (בערך 2.5 ש"ח לחיתול, כשאני קונה לרוב ב-1 ש"ח לחיתול, על מה תוספת של 150%?), לא אקולוגיים (תחתוני בד בגמילה אני מכבסת) ומיותרים לחלוטין.
לצפיה ב-'אפשר לקרוע את הצדדים'
אפשר לקרוע את הצדדים
22/08/2017 | 13:28
85
ולהוריד כמו חיתול רגיל.

לצפיה ב-'הם לא לשימוש יומיומי'
הם לא לשימוש יומיומי
22/08/2017 | 13:27
97
יוצא יקר מדי.
לי היה נוח להשתמש בהם כשיצאנו מחוץ לבית וידעתי שלא יהיה לי מקום נוח לחתל.

לצפיה ב-'חזרה לעבודה אחרי חופשת לידה'
חזרה לעבודה אחרי חופשת לידה
20/08/2017 | 18:55
5
202
אני מסיימת חודש חמישי של "חופשה" וכל הזמן היה ברור לי שאחזור אחרי 6 חודשים למשרה מלאה... ככל שהזמן מתקרב זה נהיה קצת קשה המחשבה של לעזוב אותה לכלכך הרבה זמן במהלך השבוע... 
איך אתם עברתם תתקופה הזאת? 
אחרי כמה זמן חזרתן לעבודה? 
איך הייתה התקופה הראשונית?
משרה מלאה או חלקית?
איך התינוק/ת התמודדו עם השינויי?
וכו... אשמח לשיתופים, ואולי עזרה בקבלת החחטה... נקודות למחשבה אולי... 

לצפיה ב-'כמוני'
כמוני
20/08/2017 | 22:39
1
137
בדיוק גם אני מסיימת חודש 5 ואני חייבת לחזור לעבודה
לפעמים אני אומרת שזה טוב שיש מסגרת אחר כך אני חוזרת הביתה מתגעגעת...
ולפעים קשה לי מאוד מבחינת הגעגועים... אני אסתדר גם אני משרה מלאה
כי כולם מסתדרים וזה יהיה יותר קל מכשחשבתי. כך זה היה עם הבכורה
היה נחמד ונעים כשאוספים אותה הביתה ולה יש חיים משלה אבל היא נכנסה בגיל יותר טוב
מה שרני תמיד אומרת לא לחשוב ולדאוג אלא פשוט לזרום
לצפיה ב-'אולי'
אולי
24/08/2017 | 18:05
40
כן ניראה לי לזרום זה רעיון הכי טוב שאפשר ...
במחשבה זה תמיד יותר מלחיץ מבתכלס... 
אבל לאחרונה נחשפתי לגישה שטוענת שזה מוקדם מדי ושילדים צריכים להישאר עם האימא לפחות עד גיל שנתיים (בין שנתיים ל5) 
וברור לי שכל אחד צריך לעשות מה שמתאים וגם כל ילד הוא שונה... אבל זה גרם לי לתהות אם אולי באמת הנורמה היום של חוםשת לידה 3 חודשים או 6 חודשים אולי זה לא הכי נכון לגורי אדם... 
לצפיה ב-'גם אני באותו מצב'
גם אני באותו מצב
21/08/2017 | 18:47
2
118
שלי בן כמעט 4 חודשים, מתכננת להכניס אותו לפעוטון בגיל 6-7 חודשים ולחזור למשרה מלאה. מאוד חוששת. גם צריכה ללכת ולחפש פעוטונים בספטמבר, אשמח לטיפים למציאת הגן המושלם. גם לי מאוד קשה המחשבה של להשאיר כל כך הרבה שעות עם זרים, אבל זה משהו שצריך להתרגל אליו, אין ברירה ושמעתי שעד שבעה חודשים יותר קל להם, אח״כ מגיע. הבנה יותר טובה וחרדת הנטישה וזה יהיה להם יותר קשה. נקווה לטוב!
לצפיה ב-'בהצלחה ��'
בהצלחה ��
24/08/2017 | 18:11
1
47
שיהיה בהצלחה קודם כל... 
אני בינתיים אנסה להסתדר עם הבן זוג והסבתות ולדחות גן בעוד כמה חודשים... מקווה שנסתדר :)
בכל אופן  המליצו לי ללכת לגן שמסכים שההורים ישארו עם הילדים... לפחות בימים / שבועות הראשונים... ואז להישאר בטווח ראיה של התינוק וככה זה הדרגתי... ניראה לי זאת עצה מעולה... 
למרות שזה הפתיע אותי שזה לא מובן מאיחיו שהורים יכולים להישאר... 
לצפיה ב-'נראה לי שאנסה להכניס'
נראה לי שאנסה להכניס
26/08/2017 | 07:52
38
למסגרת בגיל 6-7 חודשים, גם בגלל שלמיטב הבנתי בגיל כזה ההסתגלות יותר קלה לתינוק כי הוא פחות מבין, לפני החרדת נטישה ופחד מזרים...

כן אלך לגן עם כמה ימי הסתגלות (לא שמעתי שנותנים שבועות)... כן נשמע הגיוני שלא נותנים להורים להישאר כי מנסים לבות לילדים שגרת יום וזה עשוי לבלבל, למשל אם באים באמצע היום ולא לוקחים הביתה, זה יכול להקשות על התינוק שמרגיש שזה סימן לסוף היום, וזה עוד פרידה...
יש גנים עם מצלמות,שניתן לצפות בילד במהלך היום- לדעתי זה נותן בטחון ומרגיע...
לצפיה ב-'האם מותר להשאיר תינוק עם צעצוע נשכן'
האם מותר להשאיר תינוק עם צעצוע נשכן
21/08/2017 | 17:47
2
112
כאשר הוא על גבו במיטה במהלך היום?
לצפיה ב-'ניראה לי שכן'
ניראה לי שכן
24/08/2017 | 18:18
39
אני מסתמכת על זה שאני עושה את זה... אין לי שום ידע בעניין
והתינוקת שלי בת 5 חודשים... 
ומאז שהיא התחילה לתפוס חפצים אני משאירה לה נשכנים ... בטווח שמיעה שלי. כמובן כאלה שהיא לא יכולה לבלוע... ולפעמים כשהיא דוחפת אותם קצת יותר מדי היא מתעצבנת ובוכה לשניה אז אני באה ... 

לצפיה ב-'אני משאירה'
אני משאירה
25/08/2017 | 16:02
40
משכני גומי/פלסטיק קשיחים אני משאירה מגיל צעיר. נשכנים שמשולבים כחלק מצעצוע בד, בעיקר כאלה בסגנון שמיכי, אני משאירה רק מהשלב שתינוק מספיק גדול להזיז את הצעצוע או את עצמו אם נופל לו על הפנים.
לצפיה ב-'העלאת מחיר בגן פרטי '
העלאת מחיר בגן פרטי
20/08/2017 | 14:35
3
138
היי לכולם, 

אני גרה בקיבוץ ומשלמת 2,400 עבור בן השנה שלנו. הגן נהדר ונעים. 
עכשיו עדכנו אותנו שהמחיר קופץ בכמה מאות שקלים מספטמבר
אני קצת תוהה על ההתראה הקצרה ומעניין אותי אם יש איזה חוק בקשר לזמן הפרסום של עדכון מחירים בגנים פרטיים.. תודה מראש 

לצפיה ב-'לפי מה שיודעת- כשמדובר בגן פרטי הם יכולים לעשות '
לפי מה שיודעת- כשמדובר בגן פרטי הם יכולים לעשות
20/08/2017 | 17:07
2
110
מה שבא להם.
לצפיה ב-'גם אצלנו'
גם אצלנו
20/08/2017 | 22:36
1
98
המחירים עלו וכששאלתי ענו שמשרד החינוך העלה את המחיר
לא יודעת אם זה נכון . מחכה לתשובה סופית
לצפיה ב-'אז אצלנו תירצו בהשוואת מחירים לסביבה'
אז אצלנו תירצו בהשוואת מחירים לסביבה
21/08/2017 | 05:29
90
כאילו זה קרטל או משהו כזה..
מבאסת אותי בעיקר ההתראה הקצרה, שמייצרת אנטגוניזם.. לכי חפשי אלטרנטיבות עשרה ימים לפני פתיחת שנה"ל.. 
לצפיה ב-'אוכל, קדימה, אוכל -שרשור למתמ"לות/שואבות'
אוכל, קדימה, אוכל -שרשור למתמ"לות/שואבות
18/08/2017 | 13:42
2
164

כמה פעמים ביום הקטנ/ה אוכל/ת בקבוקים? כל כמה זמן זה יוצא?
כמה יש בכל בקבוק ובן/ת כמה התינוק/ת?

מתי בד"כ אתן משנות את הכמות?

באיזה בקבוק משתמשות?
לצפיה ב-'עונה'
עונה
19/08/2017 | 09:31
108
לא יודעת אם זו התשובה שציפית לה, אבל בכל זאת...

בת חודשיים. בגדול אני מניקה אבל מוסיפה תמ"ל ושאוב. בדרך כלל בצינורית על השד, כשאני עייפה מאד למשל אחרי הנקה ממושכת או שאני מחוץ לבית מקבלת בבקבוק. אני מעדיפה שתקבל את החלב השאוב בבקבוק ולא תמ"ל, אבל לא תמיד יוצא. אין לה עדיין דפוס מסודר של אכילה, וההנקות עדיין ממושכות מאד (שעה-שעה וחצי). היא יכולה לאכול כל 3 שעות או פחות, ובלילה לרוב פותחת פער של 5-6 שעות.

בסך הכל מקבלת 180 מ"ל תוספת תמ"ל ליום, בדרך כלל בשלוש מנות של 60. גם חלב שאוב מקבלת בכמות של 60 אם אינני בבית, אני בדרך כלל לא נעדרת ליותר משעתיים ולכן משלימה לה בהנקה אם עדיין רעבה בשובי.
בשבועיים האחרונים התקבענו על כמות התוספת אבל מתכוונת להמשיך להוריד אותה בהדרגה אם תמשיך לעלות יפה במשקל.

בהתחלה נמנעתי כמה שיותר משימוש בבקבוק כדי למנוע בלבול פטמות. כשלא היתה ברירה השתמשנו במדלה קלמה - בן זוגי קרא לה "בקבוק עונש" כי הילדה היתה צריכה להתאמץ ממש כדי לינוק ובהתחלה היתה מתוסכלת ממנו מאד. בימים האחרונים עברנו לבקבוקים של מאם ושל אוונט (תלוי מה זמין ונקי באותו רגע...) שקלים לה יותר.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
20/08/2017 | 19:57
64
הפלא הקטנה שלי בת חודש.
אוכלת כ560 מל תמל ביום מה שמשאיר בערך 100-150 בהנקה. כיוון שאני בבית אז הרב זה הנקה ישירה. לא מצליחה לשאוב הרבה, כשכן זה בדרך כלל מנות של 30 מל.

מרווחי השעות משתנים. בבוקר ואחרי הצהריים זה יכול להיות כל חצי שעה שעה. בלילה היא ישנה 7 שעות, מתעוראת לאכול ואז ישנה עוד שעתיים עד שבוקר באמת. הלווואי שהשינה שלה תישאר ככה.
לצפיה ב-'הקסם בתוך הקושי'
הקסם בתוך הקושי
17/08/2017 | 08:51
3
219
התקופה אחרי הלידה היא די מטלטלת. החיים עוברים שינוי קיצוני.

זה משפיע נורא גם על הזוגיות, גם כשאין ריבים או כעסים, אצלי לפחות אשתי (וזה נאמר בלי טיפת טענה) על אוטומט, היא כ"כ עסוקה, עייפה, סחוטה מהטיפול בקטן שלא נשאר הרבה מקום לדברים אחרים.

אז אנחנו מדברים על זה הרבה, עובדים על זה, לאט לאט נדאג גם לצאת קצת לבד.

אבל סתם פתאום חשבתי שיש בזה, בתוך כל הקושי הזה (ונורא קשה לי עם זה) איזשהו ייחוד וקסם. פתאום כל חיבוק, כל פעם שאנחנו אוחזים ידיים, כל נשיקה - מרגשת סוג של כמו בהתחלה. ולמרות שלא באמת יש צורך בזה, טוב שיש את זה כדי להעריך את הדברים הפשוטים והטירוואליים.

סתם משתף משהו שעבר לי בראש בכל המירוץ הזה.

יום טוב לכולנו.
לצפיה ב-'זה ממש נכון'
זה ממש נכון
17/08/2017 | 12:33
39
לצפיה ב-'כל כך נכון!'
כל כך נכון!
18/08/2017 | 13:29
100
לי היה יום מאוד קשה אתמול עם הקטנה ובסוף כשהכל היה רגוע וישבנו לצפות ביחד בסרט כמו פעם ואכלנו סושי- פתאום הכל נראה אחרת.
מצד שני- הבעל לא חוזר כל יום בשעה 4 כמו אתמול
לצפיה ב-'כתבת כל כך יפה'
כתבת כל כך יפה
19/08/2017 | 16:56
75
לא מובן מאליו ההתייחסות הרגישה שלך למצב ולאישתך .
מקסים
לצפיה ב-'גן חדש?'
גן חדש?
15/08/2017 | 10:37
6
207
שלום לכולם,
הילדה שלנו (בת כשנתיים) נמצאת במעון ולא היינו כ"כ מרוצים מהיחס כשהיא הייתה בקבוצה הכי קטנה (פעוטות). מאז השתנה היחס והילדה נכנסת עם חיוך ודי מבסוטה. יש לנו עוד ילדה (בת כשנה) ורשמנו את שתיהן לגן אחר עם המלצות טובות, כיוון שאנו לא מעוניינים להכניס את השנייה לאותו הגן, לקבוצת הפעוטות. לאחרונה, אנו מתלבטים האם להשאיר את הילדה הגדולה בגן ההוא ולהכניס את הקטנה לגן השני. האם זה לא מצחיק קצת? האם זה נורמלי? חוששני שלילדה הגדולה יהיו קשיי הסתגלות חדשים, שכן היא עוזבת את כל החברים שלי בגן ההוא ואת אנשי הסגל שהיא כן מכירה. כמו כן, אין ערובה ששם כן יהיה לה טוב ופה אנו רואים שדי טוב לה. אשמח להמלצות!
לצפיה ב-'כמה הלוגיסטיקה מסוכבת?'
כמה הלוגיסטיקה מסוכבת?
15/08/2017 | 17:15
1
123
איסוף ופיזור מאותה נקודה חוסך המון טררם, אם אין לכם בעיה עם הלוגיסטיקה לא הייתי מעבירה, תמיד העדפתי גן צומח כשהתאפשר לי, וזה היה טוב לילדים שלי.
לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
16/08/2017 | 05:04
30
לצפיה ב-'בגיל הזה תוך זמן קצר'
בגיל הזה תוך זמן קצר
17/08/2017 | 07:40
87
היא תשכח את כל הילדים מהגן הקודם. לא בטוח שהיא תזכור אותם אפילו כשהיא תחזור משבועיים חופשה.
לצפיה ב-'אם זה לא קשה לכם הייתי משאירה'
אם זה לא קשה לכם הייתי משאירה
17/08/2017 | 20:04
77
אבל אם זה מסובך הייתי מעבירה.
לי אישית נראה קשה להוריד ולאסוף מ 2 גנים כל יום ובסופו של דבר ילדים מסתגלים ואני משערת שיהיה לה טוב גם בגן השני.
אבל מצד שני, אם זה לא קשה לכם וטוב לה והיא הסתגלה טוב, חבל להעביר אותה עכשיו שוב.
לצפיה ב-'טרם התקבלה החלטה'
טרם התקבלה החלטה
21/08/2017 | 11:42
1
39
תודה על התגובות אבל עדיין טרם התקבלה החלטה. לא מצליחים להגיע להחלטה? מצד אחד יש את עניין האיסוף/פיזור ומצד שני יש את הילדה ואת ההסתגלות שלה מחדש לגן. יש לציין שהילדה כבר בטוחה בטריטוריה שלה ומכירה את כל הצוות ואנו פוחדים שהמעבר יפגע בביטחון שלה. 
לצפיה ב-'בעיני טובת הילד קודמת'
בעיני טובת הילד קודמת
22/08/2017 | 11:00
32
את הבכורה הכנסתי לגן מרוחק יחסית שדרש לוגיסטיקה מורכבת, ולא התחרטתי. היו גנים טובים קרובים יותר, אבל הגן אליו הלכה היה בתחושת הבטן שלי הטוב ביותר עבורה.
כל זאת כמובן בהנחה שאתם מסוגלים טכנית להתמודד עם הפיזורים והאיסופים.
בהצלחה בהחלטה!

חם בפורומים של תפוז

משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום סקסולוגיה
לייעוץ בפורום סקסולוגיה
אורי דון יחייא - עו
עו"ד אורי דון יחייא
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה