לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4417044,170 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'שינת יום בטיולון'
שינת יום בטיולון
13/04/2017 | 23:29
4
137

שלום,
בני בן ה-11 חודשים לא ישן בטיולון.
בחודשים הראשונים לחייו כאשר השתמשנו באמבטיה הוא היה ישן מכיוון שהוא ישן רק על הבטן.
אנחנו ממש מרגישים שזה כבר בלתי אפשרי מכיוון שבכל פעם שהוא צריך לישון אנחנו נאלצים לעצור את הכל ולחזור הביתה ולהשכיב אותו במיטה (הוא ישן במיטות אחרות לא חייב רק בבית שלנו ספציפית).
השאלה אם בגיל כזה ניתן ללמד אותו לישון בעגלה? במידה וכן אני ממש אשמח לשמוע על טיפים.
תודה רבה!

לצפיה ב-'איך בד"כ הוא נרדם בבית?'
איך בד"כ הוא נרדם בבית?
14/04/2017 | 12:38
93
יש לו בובה/חפץ מעבר שעוזרים לו?
אולי לכסות את החלק הקדמי של העגלה עם חיתול טטרה יעזור גם כי יש יותר אור בטיולון עצמו.

אם הוא ממש עייף-אין סיכוי שיירדם בעגלה?
לצפיה ב-'יש ילדים כאלה. בתי היתה ככה'
יש ילדים כאלה. בתי היתה ככה
15/04/2017 | 11:01
83
שום דבר וכלום לא גרם לה לישון לא בעגלה ולא באוטו. רק במיטה. אכן, עצרנו הכל וחזרנו הביתה לשנ"צ עד שהיא גדלה, אחרת היו צרחות. אז לצערי לא ניתן ללמד דבר כזה.
לצפיה ב-'גם אנחנו ככה'
גם אנחנו ככה
16/04/2017 | 10:14
60
מחכים שתגדל קצת ואז תבין יותר ומאמינה שגם תסכים מרצון לישון בעגלה במקום לחזור הביתה
לצפיה ב-'זה אכן בעייתי'
זה אכן בעייתי
19/04/2017 | 09:49
31
לא כל התינוקות מוכנים לישון בעגלה, ובד"כ גם כמעט בלתי אפשרי ללמד אותם לעשות את זה.
אפשר לנסות "להחשיך" את העגלה ע"י הורדת הגגון והוספת כיסוי, אבל ילדים הם פעלתנים וסקרנים, ובגיל 11 חודשים הם יודעים כבר כמה מעניין העולם שבחוץ ורוב הסיכויים שמי שלא שיתף פעולה עד עכשיו ולא התרגל להירדם בעגלה לא יתחיל בגיל הזה.
לא הייתי פוסלת את הניסיון, אבל גם לא הייתי תולה בו תקוות גדולות...
לצפיה ב-'שרשור עגלות '
שרשור עגלות
13/04/2017 | 13:44
5
98
איזו עגלה יש לכם

מה היה לכם חשוב שיהיה בעגלה כאשר בחרתם

האם קניתם סלקל או אמבטיה(או שניהם)

מאיזה שלב הכנסתם את הספר שחור-לבן וצעצועים אחרים לעגלה

לצפיה ב-'בייבי יויה (כלומר, הגרסה הסינית של יויו)'
בייבי יויה (כלומר, הגרסה הסינית של יויו)
13/04/2017 | 21:49
121
ה-דבר שהיה חשוב לי זה הקומפקטיות והמשקל הנמוך - אנחנו גרים בקומה 3 בלי מעלית ובלי חנייה קרובה (כך שלהשאיר את העגלה באוטו זו לא אופציה), כל השאר ממש לא שינה לי.
בגלל ענייני הקומה והחנייה סלקל גם לא היה רלוונטי. קניתי גם את ה"אמבטיה" שלה (זו לא ממש אמבטיה סגורה) וריפוד נוסף לטיולון (עלה 60 שקל) וזהו.
לא הכנסתי ספר כי אין בעגלה הזו שכיבה על הבטן. צעצועים אחרים - משלב שבו היא התחילה לתפוס ולמשש אותם. בעיקר טיילתי איתה כשהגגון והדפנות פתוחים והיא הסתכלה החוצה, זה היה לה יותר מעניין מהכל.
לצפיה ב-'יש לי אויסטר'
יש לי אויסטר
15/04/2017 | 11:04
64
בשלב האמבטיה היא היתה טובה מאוד. חשוב לי גובה מתכוונן, מאוד חשוב כי אני גבוהה. ספר שחור לבן הכנסתי בערך בגיל 3 שבועות והפכתי לצבעוני בחודשיים. האמבטיה היתה חשובה בגלל החורף ובגלל האיסופים מהגן של הגדולה כשהוא ישן, כיסיתי את האמבטיה בטטרה גדולה וזה היה מצוין.
עכשיו מוכרת את האמבטיה, אם מישהי מעוניינת (עלתה 1000 שקל!) ב250. אמבטיה מעולה, מרווחת, שימשה אותנו 4-5 חודשים.

לגבי הטיולון של האויסטר - הוא בסדר, לא יותר.
לצפיה ב-'לנו יש טאי טאי'
לנו יש טאי טאי
15/04/2017 | 14:48
1
66
עגלה מצוינת שאני לא מבינה למה היא לא פופלרית יותר.
היה לי חשוב המשקל והמחיר, ובשני הקריטריונים האלה היא מצוינת.
האמבטיה שלה פחות טובה בעיניי, השתמשנו בה מעט מאוד, היא קצת דקה ולא מרגישה כל-כך מפנקת. אבל הטיולון מעולה, נוח להורה ולתינוק וככל שעובר הזמן אני יותר מרוצה מהעגלה (ועברה כבר שנה וקצת).
ספרים וצעצועים לא ממש הכנסתי, זה הרגיש לי צפוף מדי.
סלקל גם היה לנו, כזה שגם מתחבר לעגלה. השתמשתי בזה ממש פעמים ספורות אבל אלה היו מקרים שזה ממש הציל אותי.
בקיצור, מומלץ בחום!
לצפיה ב-'ועוד כמה דברים ששכחתי...'
ועוד כמה דברים ששכחתי...
15/04/2017 | 16:05
67
אני השוויתי את הטאי טאי שלי בעיקר מול הבייבי ג׳וגר, הן באותו מחיר בערך ובין שתיהן התלבטתי. אז כמה יתרונות שמצאתי לטאי טאי:
המגן שמש ממש ענק. מכסה ה-כל!
היא מתקפלת כלפיי פנים, לי הפריע בג׳וגר שכשהיא מקופלת הריפוד שלה פונה החוצה ויכול להתלכלך. מה שכן אין על הקיפול של הג׳וגר.. בשביל לקפל את שלי צריך שתי ידיים, אבל כבר הצלחתי לעשות את זה עם תינוק במנשא אז סה״כ זה בסדר.
הרגליים עולות- בניגוד לג׳וגר
היא טיפטיפה יותר צרה.. לא יודעת כמה זה משמעותי אבל מניסיוני, לא משנה כמה צרה/חסומה המדרכה, אני מצליחה לעבור!

נראה לי שזה הכל.. סליחה על החפירות 
לצפיה ב-'לא קנינו עגלה'
לא קנינו עגלה
19/04/2017 | 12:09
48
עגלת אמבטיה של אינגליזינה מצאתי באגורה. הייתה מצוינת - אמבטיה נוחה וגדולה, הניהוג שלה היה טוב. עם תום השימוש בה העברנו אותה הלאה.
טיולון של פג קיבלנו מחברים (עוד עבור הגדול), והקטן משתמש בו כעת. הוא נוח, אבל חלק מהחיבורים כבר רופפים ולאחר שימוש בעגלות אחרות, אני יודעת שהניהוג שלו כבר לא כ"כ טוב. לדעתי גם הוא יעבור מאיתנו הלאה עם תום השימוש.
לשלב הבא יש לנו טיולון קל יותר של סייבקס. אותו קנינו בכספנו...

היה לי חשוב אמבטיה, זה נורא נוח להשכיב לישון בה במשך היום (גם בבית).
סלקל לא קנינו, הוא היה בכסא שמתאים מלידה.
אני לא זוכרת ממתי הספר היה בעגלה...

לצפיה ב-' חידות באייקונים - מהדורה חגיגית לכבוד פסח'
חידות באייקונים - מהדורה חגיגית לכבוד פסח
09/04/2017 | 20:26
20
56
נא לרשום את התשובה רק בתוכן ההודעה ולא בנושא.

לצפיה ב-'חידה מספר 1'
חידה מספר 1
09/04/2017 | 20:29
121
+

רמז: האייקון השני הוא לא במשמעות שלו בתפוז, אלא צריך להזכיר לכם משהו מבחינת האיור וזה ברבים.
לצפיה ב-'חידה מספר 2'
חידה מספר 2
09/04/2017 | 20:32
2
92
+ גב
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/04/2017 | 20:22
1
75
קקיפלצת
לצפיה ב-' התכוונתי לקקי גב אבל זה אותו הדבר '
התכוונתי לקקי גב אבל זה אותו הדבר
11/04/2017 | 21:18
7
לצפיה ב-'חידה מספר 3'
חידה מספר 3
09/04/2017 | 20:34
70
+
לצפיה ב-'חידה מספר 4'
חידה מספר 4
09/04/2017 | 20:36
4
86
וש + ל-
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/04/2017 | 20:26
1
64
מגן ראש
לצפיה ב-'זה מיועד לזה, אבל לא מדוייק '
זה מיועד לזה, אבל לא מדוייק
11/04/2017 | 21:20
6
לצפיה ב-'4'
4
13/04/2017 | 17:09
1
34
נחשוש לשינה
לצפיה ב-''
14/04/2017 | 12:36
לצפיה ב-'חידה מספר 5'
חידה מספר 5
09/04/2017 | 20:37
2
55
+
לצפיה ב-'5'
5
13/04/2017 | 17:08
1
29
ספר ילדים
לצפיה ב-''
14/04/2017 | 12:36
לצפיה ב-'חידה מספר 6'
חידה מספר 6
09/04/2017 | 20:42
2
63
+
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/04/2017 | 20:23
1
48
אוכל מרוסק/טחון
לצפיה ב-''
11/04/2017 | 21:21
1
לצפיה ב-'חידה מספר 7'
חידה מספר 7
09/04/2017 | 20:43
49
שם של סידרה לקטנטנים:

לצפיה ב-'חידה מספר 8'
חידה מספר 8
09/04/2017 | 20:47
2
65
שם של צעצוע:
ה- + ה-
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
11/04/2017 | 20:24
1
48
הכלב החכם/הנבון של פישר פרייס
לצפיה ב-''
11/04/2017 | 21:21
2
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
09/04/2017 | 17:01
13
6
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-' לכל חברי/ות הפורום '
לכל חברי/ות הפורום
10/04/2017 | 14:07
12
65
מאחלת לכם חג אביב שמח, מלא בטיולים כייפים, אוכל טעים, הנאה מהילדודס המתוקים וכל מה שעושה לכם כיף.
מוזמנים להצטרף לאיחולים ולשתף בתוכניות
לצפיה ב-'חג שמח ובעיקר מזל טוב '
חג שמח ובעיקר מזל טוב
15/04/2017 | 11:07
11
11
לצפיה ב-'כיף לראותך פה! '
כיף לראותך פה!
15/04/2017 | 13:35
10
65
אני פה אבל עדיין לא אמא רשמית- עוד שבועיים כנראה יהיה קיסרי וסופסוף אגשים את החלום להיות אמא
לצפיה ב-'וואו אז אני מחזיקה אצבעות'
וואו אז אני מחזיקה אצבעות
15/04/2017 | 19:54
9
56
אפשר לשאול למה קיסרי? היא הפוכה במצג עכוז?
לצפיה ב-'הילדונת עכוז כבר כמה חודשים ובגלל מבנה הרחם שלי'
הילדונת עכוז כבר כמה חודשים ובגלל מבנה הרחם שלי
15/04/2017 | 20:20
8
66
לא מומלץ לעשות היפוך והכי בטוח לעשות קיסרי.
התלבטנו מאוד לגבי זה ובסוף כשראינו שגם הרופא של ההיי ריסק חושב ככה (והוא זה שעושה את ההיפוך ומאוד בטוח בעצמו ונחשב בין המומחים פה) הבנתי שבאמת עדיף הקיסרי.

היה לי קשה בהתחלה עם הרעיון אבל אני חושבת שזה לטובה ומתכוננת לזה נפשית.
גם מתכוונת להשאיר בכל מקרה את הכוונה לביות מלא וסקין טו סקין ומקווה שבאמת אצליח להסתדר עם זה. למזלי בני זוג יכולים להישאר חופשי יום ולילה בביה"ח כך שזה יתאפשר ובמידת הצורך ניעזר בתינוקיה.
לצפיה ב-'היה לי בדיוק מצב כמו שלך'
היה לי בדיוק מצב כמו שלך
15/04/2017 | 20:23
7
59
עכוז כמה חודשים ולא רציתי לעשות היפוך (הרופא רצה מאוד!)
קבעתי קיסרי.
ומה קרה? 3 ימים לפני המועד הקטן התהפך, ירדו מים ונולד רגיל.
אז אל ייאוש.

לצפיה ב-'זהו שהיא לא צפויה בעליל '
זהו שהיא לא צפויה בעליל
15/04/2017 | 20:27
6
61
הילדה הזו שובבה מאוד- כבר אפשר לראות...
אני כבר חודשיים בבית בשמירת הריון כי חששנו לירידת מים מוקדמת בגלל הצירים שהיו לי. היה לי מצב של צירים כל 2 דקות פתאום בגלל שהתייבשתי ולא ישבתי לרגע באיזה יום בגן והגעתי לבית חולים לאשפוז של 24 שעות ומאז אני בבית כי חששנו מלידה מוקדמת.

האמת שעם המשקל שלה שיחסית גבוה מעדיפה את הקיסרי כי לא רואה איך דבר כזה גדול ייצא ממני
לצפיה ב-'כמה היא שוקלת?'
כמה היא שוקלת?
15/04/2017 | 20:29
5
47
שלי קטנטני היה ונשאר, יצא 3 קילו. אני חייבת לומר לך שחברות שלי יולדות מעל 4 קילו ללא בעיה, ככה שזה לא תירוץ
לצפיה ב-'קצת מעל 3 ק"ג ואני שבוע 36'
קצת מעל 3 ק"ג ואני שבוע 36
15/04/2017 | 20:33
4
56
וקצת ההתפתחות שלה מאוד גדול- היא מתקדמת מבחינת כל המדדים בשבוע פלוס.
הרופא אמר שזה תקין אבל מעל הממוצע.
לצפיה ב-'סביר לחלוטין'
סביר לחלוטין
15/04/2017 | 20:39
3
56
אני ילדתי בשבוע 38 וקצת, והוא היה טיפה מעל 3. אז זה דומה ואפשרי. אגלה לך סוד די ידוע: הרופאים לא באמת יודעים למדוד משקל של תינוק ברחם ותמיד תמיד תמיד טועים כלפי מעלה. עם הבת שלי הרופא (מומחה גדול, כן?) נשבע שהיא "ענקית". מרוב שהיא ענ'קית הוא הציע לי זירוז טרם הזמן. ואז יצאה 3,260. איזה שטויות. שיטות המדידה שלהם לא אמינות.
גם קטנטני שלי היה שבוע פלוס בהגדרות הרופאים ובפועל הוא בכלל אחוזון 20, שזה פיצפון. אז אל תתרגשי.
לצפיה ב-'לא תמיד טועים כלפי מעלה'
לא תמיד טועים כלפי מעלה
16/04/2017 | 04:13
2
54
אצלנו טעו כלפי מטה ב 200 גרם וכתוצאה מכך החליטו ליילד בשבוע 35 כי הילד לא גדל במשך שבועיים. בדיעבד הוא נולד 200 גרם יותר מההערכה.
לצפיה ב-'200 גרם זה לא טעות כמעט...'
200 גרם זה לא טעות כמעט...
16/04/2017 | 18:17
1
45
אני מדברת על מקרים שטעו בקילו, ב800 גרם למעלה ולכן ניתחו ויצא תינוק קטן. דברים שקורים מסביבי כל הזמן, וקרה גם לי שחשבו שהתינוקת אחוזון 85 ובסוף היתה אחוזון ממוצע לגמרי.
לצפיה ב-'כשהתינוק שוקל פחות מ2 קילו זו טעות'
כשהתינוק שוקל פחות מ2 קילו זו טעות
16/04/2017 | 19:14
45
של יותר מ 10%. וכמובן כשמקבלים החלטה קריטית כמו ליילד בשבוע מוקדם על סמך טעות במדידה זה בעיה.
לא שאני בא בטענות לרופא, הוא קיבל את ההחלטה הנכונה על סמך המידע שהיה לו, והצוציק בסדר גמור.
לצפיה ב-'מחפשת סירטון איך מנמיכים את הקרש של מיטת תינוק של איקאה'
מחפשת סירטון איך מנמיכים את הקרש של מיטת תינוק של איקאה
09/04/2017 | 23:17
39
כאשר התינוק כבר עומד במיטה.

לצפיה ב-'דברים שב-- פינה ישנה-חדשה '
דברים שב-- פינה ישנה-חדשה
09/04/2017 | 02:03
6
121
נתבקשנו להחזיר פינה מהעבר שהייתה בפורום זה ושמה "דברים שבלב" אז שמחה להכריז על פינה חדשה-ישנה
אנחנו מאוד נשמח אם אחד/ת ממכם/ן יקחו את הפינה על עצמם ויפתחו אחת לשבוע ביום שנוח להם.

אז מה בפינה
כל אחד/ת משתפ/ת בדברים שמעסיקים אותנו, שיושבים על הלב.
אפשר לשתף כל בעיה, חרדה, תסכול שמטרידים אותכם -יכול להיות שייך להורות ויכול להיות שלא.

פה זו הבמה שלכם להביע את עצמכם ולשתף מהלב וכולנו ננסה להוות רשת תמיכה .

שימו לב- פה בפינה אנחנו מגיבים באמפתיה, מתייחסים לנושא ולא מבקרים את כותב ההודעה.
לצפיה ב-'לא יכולתי להתעלם מהכותרת ״דברים שבלב״ '
לא יכולתי להתעלם מהכותרת ״דברים שבלב״
14/04/2017 | 16:49
1
101
הילד הקטן שלי כבר לא תינוק ואני לא פעילה פה בפורום אבל הלב היום כבד.

החלטנו שהגיע הזמן שהוא יתחיל ללכת לגן (בן שנתיים וחצי) והיום זה היום האחרון של הילדים עם המטפלת. הבת שלי, בת 6, כבר שבוע בוכה כל ערב כי היא לא רוצה שהיא תעזוב, והבוקר הודיעה לי שהיא לא מוכנה להיום (במשמעות של לא מוכנה נפשית, ולא שהיא מסרבת שהיום יקרה ). קשה לי כ״כ עם הקושי שלה, למרות שאני די שלמה עם ההחלטה להכניס אותו לגן, ואני מאמינה שזה יהיה שינוי לטובה.
קשה מאוד כשקשה לילדים...
לצפיה ב-'את תמיד מוזמנת להישאר ולתרום מנסיונך '
את תמיד מוזמנת להישאר ולתרום מנסיונך
14/04/2017 | 17:51
61
מאוד קשה להיפרד ממטפלת, גם למטפלת עצמה שבטוח נקשרה וגם לכם- המשפחה.
אבל תשמרו על קשר מידי פעם-זה גם יחמם לה את הלב וגם יעשה טוב לילדים (כמובן במידה ולא ישר על ההתחלה).
לצפיה ב-'מה שבלב שלי'
מה שבלב שלי
15/04/2017 | 19:58
3
105
סיפרתי בפורום השני של הפעוטות על מה שעברנו עם הקטנטני שלנו. היה חולה מאוד עם שלשולים והקאות שהסתבכו לדלקת ריאות. אל תשאלו אותי איך. וזה רק אחרי 3 ימים בגן.
אני חרדה, חרדה, חרדה. לא ישנה מרוב חרדה לו. מפחדת לחשוף אותו. יודעת שהוא נחשף למחלות מהגן של הגדולה וזה כבר גרם לו לכמה וכמה מחלות, שלבני גילו בדרך כלל אין.
הוא ככ חיוור, בקושי אוכל, ילד רגיש, יש לו אטופיק דרמטיטיס (יובש כרוני בעור, אדמימות). הוא עוד לא יושב, מתעכב. לא לועס. בררן באוכל.
והוא מהממי וחייכני! חכם ומקסים, א יורשה לי, חמוד ואהוב. אבל למה העיכובים האלה ולמה רגישות כה גדולה? אף אחד במשפחה לא כל כך חיוור. הוא ממש לבן וכולם מציינים זאת, הרופאה אמרה שיש לו חוסר ברזל ואני נותנת לו תוסף. אני עסוקה במחשבות - למה הוא רגיש כל כך? מה אעשה כדי לעזור לו?
אני מרגישה אובדת עצות.
לצפיה ב-'לא פשוט בכלל '
לא פשוט בכלל
15/04/2017 | 20:24
2
70
אני אישית לא מסכימה עם הדיעה של הרופאה- נראה לי מאוד קיצוני. מטפלת זה עניין מאוד יקר ומתישהו הוא כן צריך יהיה להיחשף לילדים אחרים. בד"כ כשנכנסים לגן- בשנה הראשונה חולים הרבה אבל זה נרגע לאט לאט. אולי הייתי מכניסה למשפחתון קטן עד 5 ילדים או משהו כזה ואז יש פחות סיכוי להיות חולים כל הזמן.

יש ילדים שהם יותר רגישים למחלות אבל לצערנו לא תוכלי להשאיר אותו בבועת הגנה- עם כל הקושי. מאוד מרגישה את התסכול מההודעה שלך ועצוב לי

לצפיה ב-'בהתחלה חשבתי כמוך, שזה קיצוני ומוגזם'
בהתחלה חשבתי כמוך, שזה קיצוני ומוגזם
15/04/2017 | 20:27
1
71
אבל אחרי שדיברתי עם כמה וכמה אימהות מנוסות כולל רופאה בת משפחה, הבנתי שכן, כדאי לתת לו טיפול של מטפלת עם חשיפה של מקסימום לעוד ילד או שניים. הבנתי שאולי זה היה נשמע קיצוני מה שהרופאה אמרה, להוציא אותו מהגן, אבל תכלס - כן, ילד שחלה כבר 3 פעמים באופן קשה, כנראה אסור לחשוף אותו לילדים רבים בגילו.
ולכן אני מתחילה עם מטפלת חדשה שמטפלת ב2 ילדים בהרבה תקווה (אם כי הגדולה שלי היתה עם מטפלת לבד - וגם לא חסרו לה בעיות רפואיות).
לצפיה ב-'כנראה שהוא באמת רגיש יותר'
כנראה שהוא באמת רגיש יותר
15/04/2017 | 20:35
54
בטוחה שלאט לאט הכל יסתדר. שמחה שמצאת את המטפלת החדשה וזה גם טוב שיהיו עוד ילדים אבל לא הרבה.

בהצלחה עם זה!
לצפיה ב-'סדר יום - מתי ואיך?'
סדר יום - מתי ואיך?
06/04/2017 | 18:30
5
159
ניסיתם להנחיל סדר יום לתינוק?
באיזה גיל התחלתם? איך עושים את זה?

יש לי תינוקת בת חודש, ושמתי לב שבשעות הבוקר כבר יש לה שעה של עירות... מחבד זה היא כמובן מאוד לא צפויה עבורי ואני רוצה לנסות קצת לסדר את זה ולדעת מתי היא ישנה יותר ומתי פחות לפחות במהלך היום... 

וגם הצעות מה לעשות איתה בשעות העירות? 
לצפיה ב-'בסביבות גיל 3 חודשים'
בסביבות גיל 3 חודשים
07/04/2017 | 14:15
1
120
תקראי מראש על זמני עירות וחלונות שינה כדי למנוע צרות בהמשך.
לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
15/04/2017 | 20:08
46
הדבר הראשון שעושים בגיל חודשיים שלושה זה טקס שינה בשעה קבועה.
לצפיה ב-'עוד מוקדם'
עוד מוקדם
07/04/2017 | 21:50
93
לקראת גיל 3 חודשים את תראי שנוצר להם קצת סדר והשעות מתייצבות ואז יש טעם לנסות לבנות סדר יום עם הארוחות וכו.. אבל קחי בחשבון שהסדר הזה כל הזמן משתנה ככל שהם גדלים.

לגבי מה לעשות בזמן עירות- זה הזמן לתרגל שכיבה על הבטן והרמת ראש. אפשר להשכיב מתחת לקשת פעילות/אוניברסיטה לחשוף לצעצועים שונים. להניח אותה בעגלה עם ספר שחור לבן. לתת לה להסתכל במראה. לצאת לטיול ברחוב. לשים מוזיקה. לדבר אליה. חשוב ליצור איתם קשר עין והם מאוד אוהבים לראות פנים אנושיות.
בגיל חודש תתחילי בקטנה - כל פעם חפץ אחד ולפרק זמן קצר כדי לא להביא לעודף גירויים. תעקבי לראות מתי מתחילה להתרגז או לעשות סימני עייפות כדי לא להגיע לשלב הבכי והתסכול.
לצפיה ב-'לגבי פעילויות בשעות הערות '
לגבי פעילויות בשעות הערות
09/04/2017 | 01:53
110
אפשר ללכת איתה לחוגי התפתחות למיניהם-זו גם הזדמנות טובה להכיר אמהות אחרות.
אפשר ללכת לפארק או לטיול בחוץ או בקניון.
רצוי להשכיב על הבטן וכל פעם להגדיל את הזמן- עושים את זה בד"כ על אוניברסיטה או שטיח פעילות.

ופשוט לנסות לשלב אותה בפעילויות הרגילות שאת עושה כמו בישול, כביסה וכו'- לדבר אליה, לשיר לה וכו'.
לצפיה ב-'זה עוד ממש טרי ויכול להשתנות. '
זה עוד ממש טרי ויכול להשתנות.
20/04/2017 | 15:42
16
יש לי שני ילדים והם התנהגו ממש שונה אחד מהשני ולכן צריך לזרום איתה וזה גם משהו שישתנה בתקופה הקרובה. את תיראי שהיא תהיה יותר עירנית בשעות מסויימות. תייצב את עצמה לשעות שמתאימות לה. גם מאד תלוי איך עבר הלילה...
אגב את יכולה להתייעץ בענין גם באפליקציית she'z. 
שיהיה בהצלחה מותק. אמהות ראשונה זו התרגשות גדולה.
לצפיה ב-'גני נעמת בפ"ת????'
גני נעמת בפ"ת????
07/04/2017 | 22:28
1
26
שלום לכולם! זקוקהב לעזרתכם
אני אמא לילדה ראשונה, תינוקת.
האם מישהו מכיר את גן נעמת ביצחק שדה פ"ת וגן נעמת באם המושבות פ"ת
איך הגנים? איך הצוות? האם כדאי לרשום לשם?
אשמח לשמוע כל מה שאתם יכולים לספר לי על שני הגנים
לצפיה ב-'לא מכירה בפתח תקווה, אבל ממליצה להיכנס לקבוצות פייסבוק'
לא מכירה בפתח תקווה, אבל ממליצה להיכנס לקבוצות פייסבוק
09/04/2017 | 01:42
24
בסגנון של "מאמאות מ...." (נגיד מאמות מרעננה, מאמות מפתח תקווה) ואולי לשאול שם ולבקש המלצות.

רק תסנני את ההמלצות של מנהלות הגן עצמן שממליצות על עצמן
לצפיה ב-'מטפלת או גן/משפחתון- זו השאלה'
מטפלת או גן/משפחתון- זו השאלה
04/04/2017 | 13:38
14
235
חופשת הלידה לקראת סיום ויש מספר אפשרויות:

-מטפלת 1 על 1- יש לזה את הפלוסים כמובן של יחס אישי, טיפול ייחודי בהתאם למה שההורים רוצים, גמישות מבחינת שעות ועוד. אבל יש גם מינוסים: זה בנאדם אחד ששומר על הילד, אין עוד עיניים שיכולות לראות מה קורה לילד כשהוא תחת טיפולה של המטפלת ולא חסרות ידיעות על מטפלות שמתעללות.

-מטפלת בשיתוף עם הורים אחרים- גם לזה יש פלוסים: חברה לילד, מצמצם את העלות של המטפלת ועוד. מצד שני- יש גם מינוסים: מה קורה אם הילד השני חולה, איפה מקום הטיפול העיקרי, מה לגבי אוכל וטעימות- האם הילדים מקבלים אותו הדבר/כל אחד מקבל משהו שונה/עושים תורנות הכנת האוכל.

- משפחתון או גן- הפלוסים זה שהעלות לעומת מטפלת בד"כ יותר זולה, יש יותר עיניים מה שאמור לצמצם אפשרות של אלימות כלפי הילדים, הילדים לומדים לשחק בהתחלה אחד ליד השני ואז אחד עם השני. המינוסים: יותר מחלות במיוחד בהתחלה, עומס וקיצורי דרך מצד הצוות בגן שלרוב זה צוות קטן ולא באמת יכול לתת יחס אישי גם אם ממש רוצים.

ההחלטה מאוד קשה!!!
אני כנראה שאכניס לגן/משפחתון אחרי חצי שנה- שנה , לפי ההרגשה והצורך הכלכלי ואולי אנצל את הזמן הזה כדי להקים משהו משלי

מה התכנון שלכם מה החלטתם לגבי להישאר/להכניס לגן/מטפלת מה היו השיקולים שלכם

לצפיה ב-'החלטה קשה'
החלטה קשה
05/04/2017 | 07:47
134
הגדולה (היום בת 7) הייתה במעון של ויצו והיינו מאוד מרוצים ולכן גם האמצעי (היום בן 4) היה שם. לקראת הסוף שהאמצעי היה שם היו כל מיני שינויים ועניינים שלא ממש אהבתי ועכשיו הבחירה לבן חצי שנה התחילה מחדש.
בהתחלה רציתי מאוד מטפלת אבל אחרי שיחה עם כמה מטפלות שמאוד התאכזבתי מהן החלטתי להמשיך את החיפוש של משפחתון. לי היה חשוב שיהיו לפחות 2 אנשי צוות (רוב המשפחתונים פה הם עד חמישה ילדים עם איש צוות אחד וזה לא התאים לי). כרגע רשמתי למשפחתון חדש שנפתח והמליצו לי על אנשי הצוות שלו (את אחת מהן חמותי מכירה שזה גם קצת מרגיע אותי). אני מקווה שיהיה בסדר והכל יעבור בשלום. 
ההחלטה למסגרת לילדים (גם הגדולים אגב..) מאוד לא פשוטה...
לצפיה ב-'הגדול היה עם מטפלת'
הגדול היה עם מטפלת
05/04/2017 | 10:12
136
שהייתה נפלאה (וככל שעובר הזמן אני לומדת להעריך אותה יותר ויותר. בזמן אמת היו לי לא מעט ויכוחים איתה על כל מיני עניינים שכאמא מנוסה יותר נראים לי זניחים)
אני יודעת שהטיפול 1 על 1 עשה לו רק טוב והכניסה שלו לגן הייתה קשה...

עם הקטן, לכן, לא היה לי ספק שאשאר בבית חצי שנה ואז אמצא מטפלת, וזה מה שעשיתי.
מהמטפלת הנוכחית אני מאוכזבת... שילוב של כמה גורמים: היא לא בחורה אינטיליגנטית במיוחד, ומאוד מבולגנת ומפוזרת, היא לא המטפלת הקודמת שעליה סמכתי ב-100%.
מצד שני, היא יצרה קשר נפלא עם הקטן, ונראה שהיא מטפלת בו יפה. אז אני משתדלת לחשוב איך להסתדר עם הצדדים היותר בעייתיים שלה.
שמנו בבית מצלמות, מדי פעם אנחנו מציצים לראות מה היה...

דבר אחרון - הכניסה לגן: אני מתכננת לחכות לפחות עד שהקטן ילך ואולי גם קצת ידבר. סביב גיל שנה וחצי-שנתיים. הראה לי גיל מתאים יותר להכניס למסגרת.
לצפיה ב-'תלוי בהרבה גורמים'
תלוי בהרבה גורמים
05/04/2017 | 13:15
134
אצלנו הגדול היה איתי בבית עד גיל 7.5 חודשים ואחר כך עם מטפלת. לגן נכנס בגיל 1.8 שכבר הלך וידע להביע את עצמו.
לקטן כבר דיברתי עם המטפלת של הגדול ושריינתי אותה לספטמבר כשיהיה בן 7 חודשים. אני מתכננת להכניס אותו לגן בסביבות גיל 1.7.

זו החלטה לא פשוטה כל פעם מחדש. גם להפקיד את הייצור הקטן הזה בידי מישהו אחר. ב1 על 1 יש חשדות ושומעחם סיפורי אימה ככה שלא קל למצוא מישהי שמתחברים אליה וסומכים עליה. גם כלכלית מטפלת זו החלטה יקרה.
כמו שכתבו לפני גם לנו היו אי הסכמות ותסכולים מהמטפלת בזמן אמת אבל במבט לאחור היא עשתה עבודה מצויינת עם הדרדס ואני שמחה שהיא פנויה בשביל הגור.
גם בהמשך למצוא גן זה לא פשוט. חשבתי שהגור ילך בהמשך לגן של הדרדס אבל בשנה האחרונה יש התדרדרות בגן. הצוות התחלף מספר פעמים. תפסנו את הגננת בכל מיני שקרים קטנים וחצאי אמיתות שעושות לי לא נוח בבטן. אם הדרדס לא היה בן 3.7 ומאוד וורבלי יכול להיות שהייתי מעבירה אותו עכשיו באמצע השנה. אז אני עכשיו מחפשת גן אחר לגור.
לצפיה ב-'אצלנו נשארתי עם כל ילדה'
אצלנו נשארתי עם כל ילדה
06/04/2017 | 17:15
142
עד גיל שנה וחצי שנתיים (לפעמים תוך כדי לימודים/דוקטורט) ואז נכנסתי לגן. לקטנה חיפשתי מסגרת קצת קודם, אבל לא מצאתי והיא נכנסה הכי מאוחר (גיל שנתיים). השיקול שלי היה שאני לא סומכת על אף אחד בשלב שבו התינוק עוד לא מתנייד לבד וצריך לקחת אותו על הידיים, ומכניסה למסגרת רק כשהן הולכות ומדברות במידה מסוימת. ומעבר לעניין שהילד יקבל הכי הרבה אהבה ואת הטיפול הכי מסור ממני, נראה לי גם משונה לתת למישהי משכילה פחות וכו' להקנות לילד את הבסיס של השפה וכו' במקומי. האם שילמתי על כך מחיר מבחינת קריירה? ברור...
לצפיה ב-'הגדול היה עם מטפלת'
הגדול היה עם מטפלת
11/04/2017 | 20:23
49
מגיל חצי שנה עד גיל שנתיים, ואז נכנס למסגרת. כנראה שהקטנה תיכנס למסגרת בגיל יותר צעיר, סביב שנה וחצי (זה מסתדר אחרת עם חודש הלידה שלה) - אבל היא תהיה עם מטפלת עד אז. אני לא מאמינה בגנים לגילאים האלה, וגם לא בחלוקה. אני אישית גם הצלחתי למצוא מטפלת (לגדול) שתעשה קצת עבודות בית קלות ואז זה מאוד מקל. מקווה שגם הפעם יהיה לי מזל עם מטפלת כמו שהיה לי עם המטפלת של הגדול, צריך להתחיל לחפש עוד מעט.

לצפיה ב-'עם הגדולה גן, עם הקטן מטפלת '
עם הגדולה גן, עם הקטן מטפלת
14/04/2017 | 16:54
2
41
כשהבת שלי נולדה לא הכרתי אף הורים באיזור שלי שימליצו אישית על מטפלת / משפחתון, והרגשתי יותר בנוח שהיא תלך לגן שיש בו תנועה של אנשים. בחרנו מקום עם המון חלונות למסדרון, והמנהלים של המקום מצאו חן בעיני ונראו לי אנשים טובים. היתה לנו שם חוויה מאוד טובה, הם כל הזמן ניקו את הצעצועים והיא לא היתה חולה הרבה.

כשנולד הבן שלי כבר כן היה לי ממי לקבל המלצות, ובחרנו מטפלת (שהתגלתה כמעולה, מעבר למה שציפינו), והיא גם טיפלה בבן שלנו במשרה מלאה וגם הקלה על המעבר של הבת שלי לבית ספר, כי היא יכלה לחזור הביתה מבית הספר ולא להטלטל לאפטר סקול.

יש חסרונות לזה ולזה (כמו שכתבתי בהודעה קודמת, הבן שלי מתחיל גן בגיל שנתיים וחצי ואני צופה שיהיה מאוד קשה, מה שלא היה עם הבת שלי שפשוט גדלה לתוך גנים)
לצפיה ב-'מבינה לגמרי את החשש לסמוך על מישהי זרה'
מבינה לגמרי את החשש לסמוך על מישהי זרה
14/04/2017 | 17:06
1
38
אצלנו כל הדירה מרושתת במצלמות שאני יכולה לצפות בהן מהטלפון. בהתחלה הסתכלתי באובססיה כל הזמן אבל זה נגמר די מהר כשראיתי איך היא מטפלת בו והתחלתי לקבל פידבק משכנים ואנשים שראו אותה עם הילדים בחוץ (לא ביקשתי, ניגשו ואמרו לי שהיא נחמדה ונעימה איתם)
לצפיה ב-'אני כל פעם שרואה הודעה בקבוצות השונות שמספרת על מטפלת'
אני כל פעם שרואה הודעה בקבוצות השונות שמספרת על מטפלת
14/04/2017 | 17:55
55
מדהימה והורים שראו אותה בחוץ עם הילדים רוצים לשתף ולמצוא את ההורים כדי לספר להם-זה ממש מחמם לי את הלב. לצערי רואה יותר הודעות הפוכות על מטפלות בעייתיות וחסרות איכפתיות.

במקרה שלנו מבחינה כלכלית זה יוצא אותו הדבר אם נשארת עם הילדה או הולכת לעבוד ויש מטפלת אז התכנון הוא להישאר כשנה פלוס מינוס ואז להכניס לגן. זה גם יתן לנו הזדמנות לבחור גן בשקט וברוגע ואולי עד אז כבר אקים גן/משפחתון משלי והיא תהיה חלק מהמקום
לצפיה ב-'החלטה קשה, ולפעמים גם יש שינויים בדרך'
החלטה קשה, ולפעמים גם יש שינויים בדרך
15/04/2017 | 10:52
4
61
זה ממש הסיוט שלי כאמא, המסגרות. ואני נוטה לבחור לא נכון. למה? אני לא יודעת!!

עם הגדולה התחלתי עם מטפלת אישית מגיל חצי שנה עד גיל שנה+3 חודשים. לא אהבתי את המטפלת, היא לא היתה חמה מספיק והיא היתה די מגעילה אלי, ביקורתית וקרה, בעיקר אחרי כמה חודשים כשהרגישה נוח לזרוק לי הערות מגעילות. היא גם סירבה לקנות את האוכל וככה נסחבתי עם סלי מוצרים שזה היה לי לא נוח. אבל היא טיפלה בילדה די טוב, במבט לאחור. היינו איתה שנה וסיימנו בזמן, כשכאשר הייתי הכי זקוקה לה בעולם (טיפולי פוריות, הפלה) דווקא אז היא לקחה לעצמה שבוע חופש. פשוט אישה מגעילה.
ואז רשמתי לגן של בת דודה שלה, והוא היה נוראי ממש. הוצאתי אחרי שבועיים, ו"ביליתי" שבועיים בבית בחיפוש אחר מסגרת חליפית. מצאנו גן מעולה שהיא היתה בו שנתיים, וגם בו היו מינוסים שהם בעיקר חוסר באנשי צוות, אבל בסך הכל גן מצוין. עד היום בקשר עם הגננת הנפלאה.

עכשיו, עם הקטן, יש המון בעיות: סגרתי בעל פה עם מטפלת שהחליטה להבריז חודש לפני החזרה לעבודה. התחלתי עם מטפלת אחרת, שהסתברה כמטורפת ומוזרה אחרי יומיים. נאלצתי לא לחזור לעבודה מתי שהודעתי - כלומר כן חזרתי אבל בעיקר החסרתי. שילמתי הון לבייביסיטריות. חיפשתי בטירוף עוד מטפלת, ומשלא מצאתי, רשמתי לגן. אחרי 4 ימים בגן הוא נהיה ככ חולה שרצתי איתו מרופא לרופא שבועיים ולבסוף התאשפז לשבוע.

הרופאה אמרה לי בשום אופן לא להחזיר לגן, לכן עכשיו סגרתי עם מטפלת אחרת שמטפלת בעוד ילד גדול (שנה וחצי) כשהבן שלי קטני (7 חודשים) וככה אין לי מושג אם יהיה טוב. עוד לא הוצאתי מהגן כי אני מפחדת מה יקרה אם יסתבר שגם שם הוא לא יסתדר. איתו הדאגה העיקרית שלי היא א. מחלות, כי הוא רגיש מאוד ב. הוא בעיכוב מבחינת התפתחות.

ס י ו ט  ממש אני סובלת מאוד, לא ישנה בלילות מדאגה.
לצפיה ב-'לא פשוט '
לא פשוט
15/04/2017 | 13:41
3
47
מקווה שהכל יסתדר על הצד הטוב ביותר.
לצפיה ב-'דיברתי עם כמה חברות וחלקן מרגישות כמוני'
דיברתי עם כמה חברות וחלקן מרגישות כמוני
15/04/2017 | 20:08
2
52
אני לא חושבת שאני לבד, כי המון בנות שמכירה חוו כל מיני סרטים עם מטפלות וגם בגנים. במלא מקרים את מכניסה לגן ותוך שבוע שבועיים צריכה להוציא. יש מלא סיבות:
היגיינה לקויה למשל - לי אישית זה קריטי
מטפלות לא מסורות, אדישות
חוסר בכוח אדם - שהיה בגן של הגדולה שכאשר הגננת היתה חודש וחצי חולה, לא היתה מחליפה. זה היה ממש לא בסדר. חודש וחצי הגן התנהל עם סייעת ובעלה של הגננת והילדים סבלו, חלק הוציאו אותם...
תחושה שהילד לא שמח, לא משתלב
אצלי למשל בגן הוצאתי אותה בגלל בעיה קשה של נשיכות שלא טופלה בכלל, שזה שיקף את האדישות של המטפלות, בתוספת תחושה שהיא אינה שמחה ומאושרת שם.
אני זוכרת שאחי כשנכנס לגן צרח את נשמתו במשך שבוע (נעמת זה היה) עד שהוציאו אותו משם. משהו הפריע לו.
לא חזר בעיות בגנים.
למזלי בשכונה הזו גני עירייה מעולים, אבל גם שם לא חסר ילדים שלא מאושרים.

לצפיה ב-'צריך לבדוק היטב וגם אז לא יודעים מה קורה'
צריך לבדוק היטב וגם אז לא יודעים מה קורה
15/04/2017 | 20:30
1
43
כי הרבה מזה מנהלות הגנים עושות הצגה ושואו שלם ליד ההורים- אני לא הסכמתי לזה- אני זו אני לטוב ולרע ומקווה שרואים שמביאה את כל הטוב. הילדים רצים אליי בבוקר לגן כי שמחים לראות אותי ולא כי הוצאתי שטיח אדום ועשיתי הצגה שלמה לכבודם .

נראה לי שבתור אמא אני אהיה ממש גרועה בקטע הזה כי בגלל שמכירה גנים מסוגים שונים ויודעת כבר לזהות מי עושה הצגה ומי לא- לא חושבת שאמצא גן אין ספק שזה אולי יעודד אותי להגשים את החלום לפתוח גן משלי.
לצפיה ב-'מחזקת את ידייך לפתוח גן משלך'
מחזקת את ידייך לפתוח גן משלך
15/04/2017 | 20:42
44
אכן, מה שמבטיחים בהתחלה אינו משקף כלום.
יש לי חברה שבחרה גן מרושת מצלמות (בת"א) רק מהחשש...
חבל שאין יותר כאלה. זו דווקא שיטה טובה לניטור מה שהולך בגן, כנראה.
ברור שאת תפתחי גן והוא יהיה מושלם!
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
16/04/2017 | 04:25
41
אנחנו שמנו את הקטן עם מטפלת מגיל 3 חודשים עד 9 חודשים שהוא נכנס למשפחתון.  השיקול העיקרי שלנו לקחת מטפלת היה המלצה חמה של הרופאה לבודד אותו מילדים וממקומות הומי אדם בחצי שנה הראשונה בגלל שנולד פג והוא בסיכון גבוה יותר. המעבר למשפחתון היה כשראינו שהוא מתחיל להתעניין בילדים אחרים, וגם העומס הכספי של מטפלת.
בילד הבא כנראה נחפש מטפלת בשיתוף עם עוד ילד כדי להוריד עלויות.
לצפיה ב-'חג חמישי שמח אוטוטו סופ"ש'
חג חמישי שמח אוטוטו סופ"ש
06/04/2017 | 14:41
30
איך היה השבוע שלכם
מה התוכניות לסופ"ש
האם יש לכם המלצה על ספר/סדרה/הצגה/תוכנית טלויזיה שאהבתם או אולי דיס המלצה על משהו שממש לא אהבתם שתפו וספרו
לצפיה ב-'המלצה על טיולון לגיל שנה וחצי'
המלצה על טיולון לגיל שנה וחצי
04/04/2017 | 11:06
4
326
היי, מי יכולה להמליץ על טיולון נוח מתקפל בקלות ולא יקר לתינוקי בן שנה וחצי ?  
לצפיה ב-'שמעתי מלא דברים טובים על מקלארן '
שמעתי מלא דברים טובים על מקלארן
04/04/2017 | 13:27
31
לצפיה ב-'אני מאוד אוהבת את היויו'
אני מאוד אוהבת את היויו
04/04/2017 | 23:54
79
הזמנתי מחו"ל, עולה כ-800 שקל, קליל, מתקפל קטנטן ומאוד קל להוריד את הבדים ולכבס במידת הצורך. אם יהיה עוד ילד אפשר להוסיף לו אביזר ניובורן.
לצפיה ב-'אנחנו מאד מרוצים מהבייבי גוגר סיטי מיני'
אנחנו מאד מרוצים מהבייבי גוגר סיטי מיני
06/04/2017 | 11:23
82
מתקפל כמו מזוודה - לגבי כובד כדאי לנסות - לדעתי לא כבד והקיפול ממש נוח, אפשר להעמיס תיקים/ קניות בסל העגלה (לי אישית זה חשוב עגלה שתהיה מספיק יציבה לסחוב משקל - היות ויש שני ילדים ואנחנו אוהבים להיות מחוץ לבית - כך שיש הרבה מה לסחוב תמיד... גם מגן השמש הוא טוב לדעתי - די מכסה את כל העגלה
לצפיה ב-'קבלי המלצה '
קבלי המלצה
12/04/2017 | 16:06
54
אהלן, ממליצה גם על טיולות יויו - קנינו לא מזמן  מחנות מורד גיליס  ואנחנו מרוצים. קל ונוח, שטח אחסון גדול, מתקפל בשניה . המחיר לא הכי זול אבל גם לא בשמיים.
הנה העגלה שלנו כאן http://www.moradbaby.co.il/product/2093
לצפיה ב-'מחפשת מכשיר אדים קרים - אמין ולא יקר מדי'
מחפשת מכשיר אדים קרים - אמין ולא יקר מדי
05/04/2017 | 14:27
22
שלום לכולם
ניסינו כמה מכשירי אדים אבל הם התקלקלו לנו די מהר, מקצרים או הפסיקו לעבוד, לא יודעת למה.
אנחנו מקפידים לנקות כדי שלא יצטברו חיידקים וכו 
ניסינו את חברת פרו-קר.

אשמח להמלצות אחרות. ראיתי שיש לסופר פארם מכשיר. שוה משהו?
תודה
לצפיה ב-'פסח מתקרב-'
פסח מתקרב-
02/04/2017 | 14:54
4
131
האם העובדה שיש לכם תינוק/ת או בכלל ילדים משפיעה על הבחירה אם לארח או להתארח? האם מתחשבים בכם מבחינת שעת הארוחה בגלל שעות השינה של הילדים או הצורך בלעשות את שגרת הערב?
לצפיה ב-'עונה'
עונה
03/04/2017 | 12:26
89
אצלנו האפשרות לארח לא עלתה בכלל. עושים חג אצל סבתא שלי, כמו כל שנה.
לא ביקשנו התחשבות בשעות. מתחילים עם כניסת החג - אין אפשרות להקדים בגלל שעון קיץ.
הגור עוד קטן - חודש וחצי- אז מקסימום ישן בעגלה והדרדס בן 3.7 כבר מחזיק יפה אם רק יישן קצת צהריים או ינמנם בדרך.
בשנים קודמות כשהדרדס היה יותר קטן אז יצאנו איתו באמצע לסיבוב בעגלה שיירדם כשזה נהיה לו קשה/מאוחר מדי
לצפיה ב-'כשהגדול היה קטן'
כשהגדול היה קטן
04/04/2017 | 10:45
77
היינו הולכים לסדר אצל סבתא של בן הזוג. הרכב מצומצם מאוד - סבתא, אמא ו"דודה" (חברה טובה) של בן הזוג, ואנחנו. הסבתא כבר היתה בגיל שבו גם רוצים ללכת לישון ב-19:00... אז היינו מתחילים מוקדם מסיימים מוקדם, ושגרת הערב לא הופרעה יותר מכל ארוחת שישי.
כשהוא היה בן 3 הסבתא נפטרה והזמנו את חמותי לסדר אצל ההורים שלי. שם יש הרבה מוזמנים ולמרות שביקשנו להקדים לא ממש התחשבו... הילדון החזיק מעמד יפה.
השנה גם נהיה שם והקטן יצטרך להתמודד. לפחות השנה רוב בני הדודים מתארחים אצל הצד השני, אז נהיה במתכונת מצומצמת יותר (10-15 איש).
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
05/04/2017 | 07:17
60
כרגע מתארחים או אצל אבא שלי או אצל ההורים של בעלי (השנה אצל אבא שלי) וזאת מכיוון שלשאר בני המשפחה הבתים פשוט קטנים מדי מכדי לארח.
אני ממש מחכה שיהיה לי בית עם פינת אוכל גדולה ואוכל לארח בה (כרגע מנצלת את החצר בימים שמאפשרים אירוח אבל זה לא משהו שמתאים לערב חג).
אצלנו שומרים על מסורת ולכן הארוחה היא לאחר בית כנסת כך שאין אפשרות להתחשבות מבחינת שעות. זה לא פשוט אבל מסתדרים. מקסימום התינוקי נרדם עלינו אבל ברוב המקרים הוא מסתקרן מדי ונהנה מהחברה של האנשים ולא נרדם.
לצפיה ב-'חשוב מאוד לגבי האירוח/התארחות'
חשוב מאוד לגבי האירוח/התארחות
15/04/2017 | 11:07
18
אני מקפידה להתארח לחג רק במקום שיהיה נוח לתינוק. אצל חמי וחמותי למשל זה דחוס וקטן ואין חדר שקט כדי לישון, תמיד היה קשה עם הגדולה, הרבה בכי...
השנה התארחנו אצל הצד השני ששם מרווח ונעים לשינה, והיה מעולה, נשארנו עדש מאוחר.
לצפיה ב-'אמבטיה,'
אמבטיה,
03/04/2017 | 05:06
2
130
מעמד לאמבטיה, דפני וכל מה שקשור,,היכן מומלץ לקנות בירושלים?
לצפיה ב-'יש שילב/מוצצים באיזור?'
יש שילב/מוצצים באיזור?
03/04/2017 | 15:20
1
73
בד"כ יש את המוצרים האלה בחנויות ציוד לתינוקות- אולי יש חנות ציוד מקומית שיותר שווה לקנות שם.

לא יודעת אם יש לנו פה ירושלמיות, אבל מקווה שיוכלו לעזור
לצפיה ב-'ברור שיש שילב או מוצצים,'
ברור שיש שילב או מוצצים,
06/04/2017 | 08:10
64
אבל השאלה היא איפה יותר זול. ועוד שאלה: כסא לתינוק לרכב (לסבתא)*, משהו לא בשמיים, היכן?
לצפיה ב-'המלצה על מעון'
המלצה על מעון
01/04/2017 | 17:33
2
113
אני גרה בחיפה באיזור רמת הדר מחפשת המלצה על מעון או משפחתון, מתלבטת בין פרטי למעון ויצו אשמח לקבל הצעות זה ילד ראשון 
לצפיה ב-'הצעה'
הצעה
02/04/2017 | 11:46
1
86
הסיכוי למצוא כאן המלצה לא גדול.
תנסי בפייסבוק. בדרך כלל יש דפים של אימהות באזורך.

בנוסף, שווה לעשות בשעות שאוספים מהגנים סיבוב באזור הרלוונטי. תראי לאיזה גני שעשועים הן הולכות ותנסי לפתח איתן שיחה. אותו כלל נכון לגבי שיחות אימהות בג'ימבורי.
לצפיה ב-'מסכימה '
מסכימה
02/04/2017 | 14:33
60
יש בד"כ קבוצות בפיסיבוק של "מאמא מ....." או "אמהות .......(הנקודות זה שם העיר).
לצפיה ב-'פליטות כביסות ומה שביניהן'
פליטות כביסות ומה שביניהן
31/03/2017 | 16:39
9
144
שאלה לאימהות מנוסות:
מה הדרך הכי טובה ויעילה לנקות פליטות מהסדינים?
הגור פולט המון ורק לנקות בזמן אמת עם מגבון ולזרוק לכביסה/כביסה עם קליה לא עזר.
אם לא תהיה ברירה אני אעבור לשפשוף כל סדין בקליה בנפרד לפני הכביסה אבל מחפשת טיפים להימנע מזה (בכל זאת מדובר ב-3 סדינים מינימום ליום)
לצפיה ב-'לא אמא מנוסה, אבל אני אישית הייתי מנצלת את ה-'
לא אמא מנוסה, אבל אני אישית הייתי מנצלת את ה-
31/03/2017 | 23:59
124
שיש לרוב בישראל- הבנתי שזה מוציא כתמים בצורה הטובה ביותר.

נחכה לשמוע מה לאמהות היותר מנוסות יש להציע
לצפיה ב-'ניסית לפרוס טטרא באיזור הראש שלו, שאמורה ל"תפוס" את '
ניסית לפרוס טטרא באיזור הראש שלו, שאמורה ל"תפוס" את
01/04/2017 | 09:41
84
רוב הפליטות ?
ואז תוכלי לכבס רק את הטטרא ...
לצפיה ב-'סבון כלים'
סבון כלים
01/04/2017 | 10:38
81
מוריד כמעט את כל הכתמים, אפשר לשים אותו על הכתם ולתלות בשמש לייבוש ואז לכבס. אני ברוב המקרים הייתי מכניסה את זה פשוט למכונה מבלי לייבש קודם וזה עשה יופי של עבודה על כל סוגי הכתמים...

ומצטרפת להמלצה על טטרא מתחת לראש. חוסך החלפות של סדינים....
לצפיה ב-'תודה לכולן'
תודה לכולן
01/04/2017 | 15:07
3
73
אני אנסה סבון כלים ולמכונה.

לגבי טטרא- אני מפחדת שימשוך אותה על הפנים בלילה ובעגלה אין מקום.
בסוף זה רק יחליף לי לנקות סדינים בלנקות טטראות...
לצפיה ב-'תשתמשי בסדיניות'
תשתמשי בסדיניות
01/04/2017 | 20:49
2
71
אותו עיקרון, רק עם שרוכים שנקשרים לסורגים. כשתקופת הפליטות תחלוף פשוט תזרקי והסדינים של המיטה יישארו נקיים.
לצפיה ב-'עוד לא הגענו לשלב המיטה'
עוד לא הגענו לשלב המיטה
02/04/2017 | 11:42
1
51
כרגע אנחנו בעריסה/אמבטיה של העגלה.
אני אשמור את הטיפ לשלב המיטה
לצפיה ב-'זה מתאים גם לעריסה'
זה מתאים גם לעריסה
02/04/2017 | 18:37
8
לצפיה ב-'סינטבון וכביסה בהרתחה'
סינטבון וכביסה בהרתחה
02/04/2017 | 23:06
12
לצפיה ב-'קודם כל ללכת לרופא ולבדוק מדוע פולט כה הרבה'
קודם כל ללכת לרופא ולבדוק מדוע פולט כה הרבה
15/04/2017 | 20:01
15
הדבר הראשון שעולה לראש זה אולי ריפלוקס.
כי 3 סדינים ביום זה הרבה.
דבר שני שעולה לראש זה אולי אוכל יותר מדי או עם פיטמה לא מתאימה? מהר מדי?
דבר שלישי, להשתמש בסדינית או בטטרא עבה מפלנל שהיא גדולה ותוחבים אותה טוב טוב לצידי העריסה ככה שהיא לא תזוז.

לצפיה ב-' שרשור סופ"ש '
שרשור סופ"ש
30/03/2017 | 13:33
9
81
החל מהיום נתחיל בשרשור שבועי שמוקדש כולו לסופ"ש:
איך היה השבוע שלכם ספרו דבר אחד טוב , דבר אחד רע , דבר אחד לא נורא

מה התוכניות לסופ"ש לא לשכוח לעדכן אם יצא לפועל

המלצות חמות- מקום מיוחד שביקרתם בו, ספר, תוכנית טלויזיה, סרט, הצגה.

ובמידה ויש מישהו/י שמעוניינים לקחת את הפינה על עצמם- דברו איתנו המנהלות במסרים .
לצפיה ב-'אני אפתח (למרות שרשמית עוד לא באמת כאן)'
אני אפתח (למרות שרשמית עוד לא באמת כאן)
31/03/2017 | 15:57
3
124
* השבוע עבר בשלום.
 דבר טוב - נפגשתי להיכרות עם דולה שרוב הסיכויים אבחר בה ללוות אותי בלידה.
 דבר רע - אני עם סכרת הריון והערכים שלי פתאום מעט יצאו מאיזון. אני ממש מקפידה והכל, מקווה שהערכים יחזרו לעצמם.
 דבר לא נורא - הבטחתי לעצמי לסיים לסדר כל מיני סידורים עד סוף החודש, והיום סוף החודש הגיע וכמובן שלא סיימתי. אבל לא נורא, אעשה מאמץ לסיים הכל בחודש הבא

* תוכניות לסופ"ש - היום היינו בכנס הריון של שיבא, והיה מאוד נחמד וקיבלנו דוגמיות של כל מיני דברים וקניתי לעצמי שמן של וולדה. מחר מארחים לארוחת בוקר את האחים של בעלי כולל אחיינים, מקווה שיהיה מוצלח.

* המלצות - אין משהו מיוחד. ראינו את ההצגה "פליישר" של הבימה לפני זמן מה, אבל זו הצגה לא פשוטה מבחינת התוכן, ואני פחות התחברתי. איכשהו בא לי בזמן האחרון לראות או לקרוא רק דברים מצחיקים ואופטימיים. אבל למי שמתחבר - השחקנים טובים וההצגה בנויה טוב.
לצפיה ב-'תודה ששיתפת '
תודה ששיתפת
31/03/2017 | 23:58
2
83
איזה כיף לגבי הדולה- אנחנו התלבטנו ובסוף החלטנו שלא כי הרגיש לנו שזה יפגע באינטימיות ושיש מספיק אנשים זרים שיהיו בחדר וגם סומכת על בעלי שיתפקד ויהיה בסדר. ככל הנראה זה הולך לכיוון קיסרי כך שנראה לי גם פחות רלוונטי. איך הגעת לדולה שלך?

לגבי סכרת ההריון- הבנתי שיש ימים שמצליחים לאזן ויש ימים שלא- כל עוד את במעקב זה נהדר ומאוד חשוב.

איזה כיף שיש את הכנס הריון הזה- ניסיתי למצוא כנס כזה באיזור שלי אבל לא היה. במקום זה עשיתי ריגסטרי באמאזון ובעוד 2 חנויות כבר לפני כמה חודשים וקיבלתי כל מיני גודי בגס משם כך שיש כל מיני דוגמיות ודברים נחמדים.

תהני עם ארוחת הבוקר- לא להתאמץ יותר מידי
לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/04/2017 | 15:01
1
55
ארוחת הבוקר עברה בהצלחה. הכנו שקשוקות למבוגרים וחביתות לילדים והיו לנו מלא גבינות ולחמים טעימים
לגבי הדולה - קיבלתי כמה המלצות, על אחת במיוחד שאיתה גם נפגשתי ונראה לי שאיתה גם אסגור. אפילו לא בא להיפגש עם אחרות.
על בעלי אני סומכת מאוד כתומך רגשי, אבל אני מרגישה שצריכה גם ליווי יותר מקצועי, של מישהי שמכירה את כל תהליך הלידה ויש לה הרבה יותר כלים לעזור לי בסיטואציות השונות שיכולות להתרחש. מקווה מאוד ללידה טבעית ומוצלחת, אבל לוקחת בחשבון שעלולים להיות סיבוכים.
למה הכיוון אצלכם הוא קיסרי? רק אם מרגיש לך בסדר לשתף קצת...
לצפיה ב-'איזה כיף!'
איזה כיף!
01/04/2017 | 16:02
59
מאוד אוהבת שקשוקה- מתגעגעת לזה!
זה לא אותו הדבר כשהורגים את הביצה כדי שיהיה אפשר לאכול

הכיוון אצלי קיסרי כי הגברת עקשנית ולא מתהפכת כבר חודשים והסיכוי שתתהפך אפסי. יש לי רחם דו קרני והריון שנקרא angular pregnancy- זה אומר שהיא התקבעה ממש גבוה ובצד ברחם (בהתחלה חשדו שזה חוץ רחמי כי הייתה ממש צמודה לחצוצרות)- כל הנתונים האלה מקשים על היפוך והסיכוי שהיפוך ידני יצליח קטן. בעיקרון נראה מה הרופא יגיד בפגישה השבוע ושבוע אחרי זה כשאהיה בשבוע 35 תהיה לנו פגישה עם הרופא של ההיי ריסק ונחליט סופית אם מנסים היפוך או הולכים על קיסרי אלקטיבי. ככה או ככה מנסה להכין את עצמי נפשית לזה...
לצפיה ב-'השבוע שלי היה משעמם '
השבוע שלי היה משעמם
01/04/2017 | 16:10
4
121
כמה כבר אפשר שיהיה מרגש כשאת כל הזמן בבית

דבר טוב עשינו צילומי הריון עם חברה שלי אבל היא נסעה לשבועיים אז נקבל את התמונות רק עוד שבועיים בערך- סקרנית לראות איך יצא. ממבט מהיר במצלמה יצאו תמונות מהממות!
הבחור הפתיע ושיתף פעולה ברמה שהייתי צריכה לסלק אותו שיפטפט עם בעלה כדי להצטלם גם לבד  

דבר רע הגוף ממש ממש כואב ולא נוח לי בשום תנוחה, שלא לדבר על זה שאני פשוט משועממת בטירוף. מנסה לקרוא, לראות טלויזיה, אינטרנט וכו' אבל... אין חשק לכלום.

דבר לא נורא- אני כנראה לא מעריכה נכון את הגודל של הבטן שלי כי כל הזמן נתקלת בדברים, מקבלת שריטות מהכיור וכו' וגם לילה אחד כשנתפסה לי הרגל והורדתי אותה לריצפה, כנראה הייתי ממש קרובה לשידת הלילה שלי ונתקעה לי שם הזרוע בין השידה לבין המיטה וקיבלתי מכה ממש חזקה בזרוע. לא בטוחה שהבעל ירצה לבוא איתי לביה"ח ללידה מחשש שיאסרו אותו כי יחשבו שהוא עושה לי משהו

תוכניות לסופ"ש- סופסוף סופשבוע ללא תוכניות ודברים שמגבילים אותנו.
בגדול המקרר שלנו די ריק כך שהבחור יילך לסופר ויעשה קניות, צריך כביסות ועוד יש לי לסדר את כל הציוד שלי מהגן שאין לי מושג איפה לשים גם רוצה ללכת לסרט כי מתחילת ההריון יצא שלא הייתי בסרט ואני אוהבת את הקולנוע- אם יש המלצות לסרטים שרצים עכשיו (אמריקאים ,לא ישראלים) -אשמח לקבל המלצות.

המלצות- צופה בסדרה שנראה לי בארץ נקראת "צווארון לבן" על פושע שכל הזמן נמלט ונתפס ובסוף מקבל הצעה לעזור ליחידת FBI. ראיתי את זה בעבר עד לעונה מסוימת ובימים האחרונים התחלתי לראות שוב והגעתי כבר לעונות החדשות יותר. ממש נהנית מהסדרה.

לצפיה ב-'סיפורי הבטן הנתקעת הזכירו לי '
סיפורי הבטן הנתקעת הזכירו לי
01/04/2017 | 20:54
3
94
שכמה ימים לפני הלידה הייתי בדירה של ידיד, דירה תל אביבית עם חדר שירותים פצפון. נכנסתי, הורדתי את המושב (בכל זאת, דירה של גבר), סיימתי את ענייני, קמתי ו... הדלת נפתחה רק עד חצי הדרך. אמרתי לעצמי שאם הבטן עברה בדרך פנימה, היא תעבור גם בדרך החוצה. ניסיתי להידחק ו... נתקעתי.
הסתבר שהייתה עוד סיבה לזה שהמושב היה למעלה - כשהוא למטה הוא בולט עוד קצת והדלת נתקעת בו, אבל אני פשוט לא שמתי לב לעניין הזה והייתי בסרטים שגם עם בטן של שבוע 40+ אני עוברת
לצפיה ב-''
01/04/2017 | 21:56
2
71
אוי ויי מתארת לעצמי אותך בסיטואציה
בראש אני עדיין מידה s עם בטן שטוחה ונראית בול כמו גל גדות או בר רפאלי. מותר לחלום, לא?

האמת שהבטן שלי נראית רע- אין לי סימני מתיחה חוץ מהסימן באמצע שפתאום צץ לפני כמה שבועות אבל הכל מכות ושריטות ופה בבתי חולים מאוד נלחצים מדברים כאלה ויחד עם החבורה שיש לי על הזרוע בכלל נראה לי יחקרו אותו. מקווה שזה יעבור עד שאלד
לצפיה ב-'הם רגילים להריוניות חבולות'
הם רגילים להריוניות חבולות
01/04/2017 | 23:39
1
80
כמה שאני קלאמזי ביומיום, הייתי מלאה בכחולים מלהיתקע עם הרגליים בכל מיני רהיטים פשוט כי לא ראיתי אותן מעבר לבטן.
אגב, ללידה הגעתי עם סימן כחול על הבטן, לא ברור אם בעקבות מוניטור הדוק מדי ששמו לי באחד המעקבים או כי הידית של הדלת נתקעה בה באותה תקרית
לצפיה ב-'פה הם בהיסטריה מכל דבר'
פה הם בהיסטריה מכל דבר
02/04/2017 | 14:49
81
וישר בודקים ב4 עיניים אם הכל בסדר בבית.
זו גם שאלה קבועה במסגרת השאלות ששואלים כשמישהו בא למיון או מתאשפז מסיבה כזו או אחרת.

הרופאים שלי כבר רגילים לזה כך שמקווה שהרופא שלי פשוט ירגיע אותם שהכל תקין אצלנו אם יתחילו להרים גבה.

התחלנו אגב בלהכניס את כל הכיסאות של השולחן אוכל צמוד לשולחן כדי לצמצם את כמות ההתקלויות בכיסאות
לצפיה ב-'לידה בירושלים'
לידה בירושלים
28/03/2017 | 01:42
3
199
בנות מי ילדה לאחרונה בירושלים?
איזה בית חולים הייתן ממליצות?
דברים שחשובים לי- זמינות המרדים(אפידורל)
חדרי לידה פנוייים (שמעתי שבגלל העומס הרבה פעמים נשים יולדות בחדר קבלה ואז אין אפשרות לקבל אפידורל)
וכמובן צוות נחמד בחדרי לידה ובתינוקיה
והאם זה נכון שבהדסה זה רק ביות חלקי או מלא ואין אפשרות להשאיר את התינוק בתינוקיה במהלך היום?
לצפיה ב-'נשות ירושלים'
נשות ירושלים
28/03/2017 | 17:15
61
מי יכולה לעזור?
לצפיה ב-'לידה בעין כרם'
לידה בעין כרם
30/03/2017 | 21:02
58
האמת שיש לי רק מעט לתרום לשאלות שלך....
ילדתי לפני מעט יותר משנה בהדסה עין כרם. החוויה שלי שם היתה טובה. מחברות שמעתי חוויות לא כ"כ טובות בשערי צדק, בעיקר בהיבט של מוטיביציה גבוהה להתערבויות.
זמינות המרדים- לא יודעת להגיד, לא לקחתי אפידורל.
חדרי לידה פנויים- ילדתי בחדר טבעי, אז לא ממש יודעת להגיד, אבל לא שמעתי על לידות בחדר קבלה או במסדרון. שמעתי על מקרה אחד כזה, אבל הוא היה ב2012.
הצוות היה טוב. נוכח וקשוב.
גם לגבי ביות לא יודעת להגיד- הייתי במחלקה של ביות מלא.
לצפיה ב-'לידה בעין כרם'
לידה בעין כרם
08/05/2017 | 20:18
5
בעין כרם יש רק אפשרות של ביות חלקי וביות מלא. בביות חלקי אמורה להיות לך גישה לתינוקיה כשאת רוצה בכך. אבל... לפעמים החלוקה למחלקות מתבססת על מקום פנוי ולא על בסיס העדפה. 
ילדתי בעבר בביקור חולים, שם יש אופציה של להשאיר את התינוק בתינוקיה.
לצפיה ב-' דיון- איך בוחרים רופא/ת ילדים '
דיון- איך בוחרים רופא/ת ילדים
29/03/2017 | 14:16
19
158
אנחנו כרגע 6 שבועות לפני הלידה (בתיאוריה, שום דבר לא חקוק באבן, במיוחד אצל הגברת הזו).
בסיור בביה"ח המליצו לנו כבר עכשיו להתחיל חיפוש של רופא/ת ילדים כי הם אלה שיעשו את החיסונים ויבדקו את הילד כיומיים אחרי השחרור מביה"ח.

אז לנו באמת חשוב הקירבה לבית כי אין לי שום תכנון במיוחד בהתחלה לנסוע בסאבווי עם תינוקת טרייה ואני רוצה שזה יהיה נגיש.
וגם חשוב לנו שהרופא/ה יהיו דוברי עברית (חיה בחו"ל) וזה לא משהו שבעיה למצוא בגדול- כן יכולים להתפשר על זה אבל מעדיפים שלא. נושא המרחק הגיאוגרפי למשל יותר חשוב לנו.
חשוב לי שהרופא/ה יסבירו בהרחבה ולא יפתרו כל מחלה ב"וירוס" ושגם יבינו אותנו בתור הורים טריים ולא יתייחסו סתם כ"לחוצים".

מה חשוב לכם שיהיה אצל רופא ילדים? לפי אילו פרמטרים בחרתם? 

לצפיה ב-'השיקולים שלנו'
השיקולים שלנו
29/03/2017 | 16:34
1
100
כאן זה עובד קצת שונה כי אחות טיפת חלב פוגשת אותך אחרי הלידה ונותנת את החיסונים. רופא ילדים פוגשים רק לראשונה בגיל חודש אז יש קצת זמן לחפש אחרי הלידה.
השיקולים שלנו לבחירה מתוך הרופאים שמקבלים בקופת חולים שלנו היו-
המלצות מהורים אחרים באזור.
מרחק גיאוגרפי וזמינות חניה. חשוב לחשוב גם קדימה בהקשר הזה מעבר לתקופת חופשת הלידה. לי היה חשוב רופא שאפשר להגיע אליו גם בבוקר לפני העבודה/בשעות של פקקים בקלות וגם להגיע ממנו חזרה לאזור הגן במהירות באותן שעות.
שעות קבלה - לי היה חשוב רופא עם שעות קבלה רחבות יחסית, כולל אחה"צ. הרופאה שלנו מקבלת 5 ימים בשבוע בבוקר, פעמיים בחודש בשישי ופעמיים בשבוע אחה"צ. בנוסף, מכיוון והיא חלק ממרפאה רגילה של הכללית תמיד יש רופא מחליף כשהיא יוצאת לחופשה (גם חופשה של ימים בודדים) ובימי שישי שהיא לא נמצאת. ובנוסף אפשר לקבל שירותי משרד בכל שעות הפעילות של המרפאה לא רק בשעות העבודה שלה מה שמקל על זימון תורים, במיוחד דחופים.

וחשוב לזכור שזו לא חתונה קתולית ואם אחרי תקופה מגלים שאין כימיה עם הרופא או שלא מרוצים מאיזשהו אספקט בבחירה, אפשר להחליף בקלות.
לצפיה ב-'פה הרופא ילדים מטעמנו או מטעם הביה"ח (תלוי בנו)'
פה הרופא ילדים מטעמנו או מטעם הביה"ח (תלוי בנו)
29/03/2017 | 17:34
81
בודק את התינוק בזמן האשפוז אחרי הלידה ואחרי יומיים צריך ללכת לעוד בדיקה.
חיסונים עושים בביה"ח או דוחים למפגש עם הרופא.

בהחלט לא חתונה קתולית
לצפיה ב-'עוד משהו לשים לב'
עוד משהו לשים לב
29/03/2017 | 18:50
7
105
בארה"ב הרופא צריך להיות מקושר לרשת שחברת הביטוח שלכם עובדת איתו. במקרה שלנו אחרי סינון של מיקום גיאוגרפי וביטוח זה השאיר 4 אופציות. בחרנו מתוכם "על עיוור" ואחרי הפגישה הראשונה החלפנו.
לצפיה ב-'הא, זה ברור '
הא, זה ברור
29/03/2017 | 18:57
6
82
לא עושה שום דבר רפואי בלי שרואה שהביטוח מכסה את זה בצורה כזו או אחרת.
אגב הביטוח שלנו הפתיע לטובה- הייתי מאושפזת ל-24 שעות לפני חודש פלוס והייתי בטוחה שנקבל חשבון של כמה אלפי דולרים. קיבלנו לשלם חשבון סופי של 77 דולר.
לצפיה ב-'כן, צריך לשים לב לדברים האלה'
כן, צריך לשים לב לדברים האלה
29/03/2017 | 19:22
5
67
כשהשתחררנו מהבית חולים אמרו לנו שאחות תבוא לבקר אותנו למחרת לראות שאנחנו מסתדרים ולשקול את הקטן (לא ברור בשביל מה, הרי שקלו אותו בשחרור ושוב בביקור הראשון של אצל הרופאה  ). לא שיערנו שהביטוח לא מכסה את זה עד שקיבלנו חשבון על 250$ עבור ביקור של 10 דקות.
מצד שני, הקטן היה חודש בפגיה בעלות כוללת של מעל 20,000$ ואנחנו שילמנו בערך 1000$.
לצפיה ב-'אנחנו שואלים על הכל תמיד'
אנחנו שואלים על הכל תמיד
29/03/2017 | 19:30
4
84
במיוחד שזה ביטוח חדש ולא מכירים שום דבר בו.

איפה את גרה?
לצפיה ב-'אני גר בבוסטון'
אני גר בבוסטון
29/03/2017 | 19:33
3
24
לצפיה ב-'אוי סליחה שחשבתי שאתה '
אוי סליחה שחשבתי שאתה
29/03/2017 | 19:56
2
96
מאשימה את ההריון

לצפיה ב-'אשתי משתמשת בתרוץ הזה גם שנה אחרי ההריון '
אשתי משתמשת בתרוץ הזה גם שנה אחרי ההריון
29/03/2017 | 21:16
1
18
לצפיה ב-'חח זה ידוע כ"טמטמת אחרי הריון" '
חח זה ידוע כ"טמטמת אחרי הריון"
29/03/2017 | 21:50
67
ויאללה תביא לפה עוד אבות
לצפיה ב-'זמינות, נגישות, מאפשר/ת גם תקשורת טלפונית/במייל, נועם'
זמינות, נגישות, מאפשר/ת גם תקשורת טלפונית/במייל, נועם
30/03/2017 | 00:15
3
63
אין לי שום יכולת להעריך את המקצועיות של הרופא/ה, אלא רק את היכולות האנושיות.
רק לציין שלעתים קרובות אכן מדובר בוירוס. אז ברוב המקרים לא יינתן טיפול תרופתי, אבל תינתן הדרכה.

לצפיה ב-'מסכימה לגמרי'
מסכימה לגמרי
30/03/2017 | 02:41
2
75
לא יודעת איך זה פה, אבל בארץ ההרגשה שלי בתור גננת הייתה שהתשובה לכל מחלה של ילד מהגן הייתה וירוס או שיניים ולא באמת טרחו ובדקו מעבר. לא אומרת שצריך להפריז בבדיקות אבל אם ילד חולה שוב ושוב ומנוזל רוב השנה כנראה שיש לו בעיה שהיא מעבר לוירוס...
לצפיה ב-'אם נזלת היא הקריטריון '
אם נזלת היא הקריטריון
30/03/2017 | 10:53
1
67
את לא תצאי מזה...
קחי בחשבון שרוב הילדים מנוזלים בערך מרגע הכניסה למסגרת ועד גיל 4... וברוב המכריע של המקרים זה רק נזלת שלא מעידה על שום דבר רציני. (אלרגיה לגן אולי ? )
לצפיה ב-'ברור, זה לא שמצפה שלא יביאו על כל נזלת...'
ברור, זה לא שמצפה שלא יביאו על כל נזלת...
30/03/2017 | 13:27
61
אבל כשזה נזלת מלווה בעוד דברים ונמשך תקופה ארוכה- אני אישית הייתי בודקת את זה.
לצפיה ב-'קודם כל ומעל הכל - גישה לילדים'
קודם כל ומעל הכל - גישה לילדים
30/03/2017 | 11:04
1
74
לא אכפת לי עד כמה הרופא מקצועי/מאבחן מעולה/מוערך ומבריק בתחומו.
ברוב המקרים אנחנו מגיעים לרופא עם הילדים שלנו עם מחלות שהן סטנדרטיות, בד"כ בתקופות שבהן יש התפרצויות של המחלות האלה.
כשרופא פוגש את הילדים שלי אחרי שהוא ראה כבר 50 ילדים לפניהם באותו יום, ועוד כמה עשרות כאלה באותו שבוע, והוא עמוס וקורס ועייף - חשוב לי שבכל זאת הוא ידע להתייחס לילדים שלי כמו בני אדם: שיפנה אליהם, שישאל אותם איך הם מרגישים ומה כואב להם, שלא ידבר מעל הראש שלהם כאילו שהבאתי בובה לבדיקה. מדובר באדם שיש להתייחס אליו - ולא משנה עד כמה קטן הוא.
בשביל זה אני מוכנה גם לוותר על קריטריונים אחרים שברשימה שלי.

דבר שני - שבד"כ הוא נגזרת של הקריטריון הראשון שציינתי - רופא שמדבר גם עם ההורים בגובה העיניים. כלומר, רופא שכשאני שואלת אותו שאלה רפואית לא יוצא מנקודת הנחה שאין לי את היכולת להבין ולכן אין טעם לתת לי הסבר מפורט, אלא להיפך - רופא שסומך מספיק על האינטליגנציה שלי ומנהל איתי שיחה בגובה העיניים. זה אגב הקריטריון שלי גם כשאני בוחרת לעצמי רופאים.
מעבר לזה:
זמינות - שעות קבלה במרבית אם לא בכל ימי השבוע, בשעות שנוחות גם להורים.
נגישות - כיוון שאני עם רכב פחות קריטי לי המרחק מהבית, כי בכל מקרה עם ילד חולה אני לא אצא לטיול ברגל, ולכן מה שיותר חשוב לי מבחינת הנגישות הוא החנייה הקרובה.

לצפיה ב-'מסכימה '
מסכימה
30/03/2017 | 13:29
52
לגבי הנגישות- אצלי הנגישות לרופא מאוד חשובה כי הכל יתנהל רגלית לפחות בהתחלה.

פה מאוד נפוץ אגב במרפאות שיש כמה רופאים שאחד מהם הוא הרופא העיקרי אבל בד"כ רואים את כולם במידה והשני איננו כך שאני גם בודקת את שאר הרופאים במרפאות שהמליצו לי עליהם
לצפיה ב-' רופא ילדים עם גישה מעולה לילדים אבל לא משהו להורים'
רופא ילדים עם גישה מעולה לילדים אבל לא משהו להורים
08/04/2017 | 22:31
1
32
הייתם סופגים והולכים אליו?
בתור מטפלת יצא לי לקחת/להתלוות כמה פעמים אל רופא שהילדים ממש שמחים ללכת אליו (שזה נהדר כלעצמו) אבל הוא מזלזל בהורים או בוטה כלפיהם... לא יודעת איך להסביר... אבל זה ממש לא נעים... מה דעתכם?
לצפיה ב-'מי שיתנהג ככה אליי- לא רוצה שיטפל בילדתי '
מי שיתנהג ככה אליי- לא רוצה שיטפל בילדתי
09/04/2017 | 01:57
26
גם אם הוא מומחה והכי טוב בעולם- מאוד חשוב היחס בעיני.
אם לא נעים לי ללכת לרופא- לא אלך לשם ובטח שילדתי לא תטופל אצלו. לא חסרים רופאים.
לצפיה ב-'שאלה חשובה! יש כמה קריטריונים אך אין מושלם'
שאלה חשובה! יש כמה קריטריונים אך אין מושלם
15/04/2017 | 20:21
10
אני לא מצאתי רופא ילדים מושלם בעיני.
גם לא רופא משפחה מושלם. מצאתי רופאת משפחה לא רעה.
וחבל...
אני צריכה לחפש עוד פעם רופא ילדים כי אנחנו עוברים לעיר אחרת, אבל שמעתי שבכללית אין באזור החדש רופא טוב ואני שוקלת לעבור למכבי.

בעיני הקריטריון עברו רופא ילדים - קודם כל (לצערי) המרחק ונוחות ההגעה. אין ברירה, עם תינוק/פעוט יש הרבה מאוד פעמים שתלכי לרופא עד גיל 4 ככה, כל הזמן יש משהו. אפילו אם זה בדיקה קלילה של דלקת בעין או משהו קטן כזה - צריך להגיע, ובנוחות. אז תבדקי את המרחק והחניה. בשום אופן לא בסאבוויי עם ניובורן כי יש שם מחלות (הרבה אנשים, לא מאוורר...)

הרופא חייב להיות מקצועי ויסודי, לשים לב לפרטים. זה הרבה יותר חשוב מנחמדות!! את מאד צודקת שקל להגיד על כל דבר וירוס לסגור עניין וזה לא תמיד נכון. מסכימה איתך שנזלת קבועה היא בעיה שיש לפתור (ולא כמו מי שכתבה כאן שזה מצב קבוע. ממש לא.)

כדאי שיהיה מוכן לתקשר בטלפון, אבל לא הייתי מתאבדת על זה. במייל אצלנו אין אפשרות, בטלפון לא תמיד.
כדאי שיהיה לו גם ידע במניעת מחלות וברפואה משלימה.

יש לנו 2 רופאות ילדים שעובדות יחד כל אחת ויתרונותיה וחסרונותיה. אחת ממש קיצרת רוח - רוצה שתלכי כבר - וזה לא נעים (יש המוןןן רופאים כאלה בישראל כי אין להם זמן לנשום). וכבר קרה לי שהילדים לא נבדקו כראוי כי הרופאה מיהרה ללכת - פשוט סיימה את המשמרת ועוד שניה מתחילה לה משמרת בבית חולים או במרפאה אחרת. זו בעיה.
כמובן שחשובה הגישה לילד ולהורה, הסברים, סבלנות. קשה מאוד למצוא רופא ילדים טוב, ורופא טוב באופן כללי זה משהו שנדיר למצוא. הנה, חברתי הטובה מהללת איזשהו רופא ילדים שאומרת שהוא מושלם. ומה קרה? הוא כעת בחקירה משטרתית, פיספס מחלה של ילדה והיא נפטרה. אני בהלם שזה הרופא שהיא המליצה לי. להגיד לך שהרופאות שלנו לא טעו? הן טעו ולא פעם אחת.

לצפיה ב-' מחזירה לפעילות את הפינה להורים עייפים'
מחזירה לפעילות את הפינה להורים עייפים
27/03/2017 | 12:19
23
98
עבור כל ההורים שלא מצליחים לישון בלילה, עבור אלה שההרדמות נמשכות מהערב לתוך הלילה, אלה שמתעוררים כל שעה במקרה הטוב או שמצליחים לישון שעה בלילה במקרה הפחות טוב.
מזמינה אתכן לשאול בכל נושאי השינה וסדר היום של הקטנטנים, ומבטיחה לנסות לעזור. 

ולמי שלא מכירה אותי - אני אמא לתאומים מקסימים שלא תמיד ידעו לישון(...), יועצת שינה, ומדריכת הורים לתאומים. 
מחכה לשאלות שלכן. 
לצפיה ב-'יש לי שאלה- תנועה בהריון VS תנועה אחרי לידה בזמן לילה'
יש לי שאלה- תנועה בהריון VS תנועה אחרי לידה בזמן לילה
27/03/2017 | 15:07
3
145
אני כל הזמן צוחקת שהבייבי תהיה כמו אבא שלה כי היא ממש עירנית וחוגגת בלילה ואני בקושי ישנה בגלל זה כבר מתחילת ההריון ובמיוחד מאז שמרגישה אותה.

מעניין אותי אם ידוע על קשר בין תזוזת העובר בשעות הלילה ובין קשיי שינה אחרי שהם נולדים?
לצפיה ב-'אני זוכרת שאמרו לי שהם נולדים בג'ט לג '
אני זוכרת שאמרו לי שהם נולדים בג'ט לג
27/03/2017 | 20:35
1
112
כי כשאת מסתובבת הם נרדמים מהתנועה וכשאת שוכבת הם מתעוררים וכו'.
בפועל - אצלנו לפחות זה התגלה כשטויות.
לצפיה ב-'אצל רוב הילדים זה בערך המצב'
אצל רוב הילדים זה בערך המצב
28/03/2017 | 10:56
90
כלומר, בהתחלה בכלל אין הבדל בין יום ולילה, לאחר מכן ניתן לראות שחלק גדול מהילדים באמת ישנים טוב יותר במהלך שעות היום ופחות טוב דווקא בלילה, ובהמשך, ניתן לראות שהלילה מתחיל בשעה יחסית מאוחרת ונמשך אל תוך הבוקר. ברוב המקרים זה "מסתדר" עד גיל 3 חודשים ואפילו פחות מכך.
לצפיה ב-'לא קשיי שינה'
לא קשיי שינה
28/03/2017 | 08:57
66
אבל... ידוע שבתחילת חייהם אצל רוב התינוקות באמת יש "היפוך" של יום ולילה. כמובן שמבחינתם לא מדובר ב"היפוך" אלא בהמשך ישיר של החיים ברחם, אבל מבחינתנו המבוגרים היום והלילה מתהפכים לחלוטין.
זה משהו שמשתנה עם הזמן, אבל בהחלט את יכולה להמשיך לצפות ללילות ללא שינה, לפחות בהתחלה
אגב, לא לגמרי בטוחה שזה קשור לדימיון לאבא של הפרפרית הקטנה, ברוב המקרים זה קשור לכך שבמשך היום את פעילה יותר, ולכן העוברית שברחם מרגישה את התנודות וזה עוזר לה להירדם (ממש כמו נדנוד בידיים אחרי שנולדים...) , ואילו בלילה כשאת פחות פעילה ומנסה לישון, חוסר התנועתיות ברחם הוא מה שדווקא מעיר אותה..
לצפיה ב-'אולי מפה תבוא התשובה, כי אנחנו די נואשים'
אולי מפה תבוא התשובה, כי אנחנו די נואשים
27/03/2017 | 20:45
6
148
הקציצונת בת 8 חודשים. מגיל חודשיים ישנה לילות רצופים ונרדמת לבד אחרי טקס שינה - מניחים במיטה, היא לוקחת מוצץ ונרדמת תוך שנייה.
לכאורה - חלום, אבל לאחרונה יש 2 בעיות שמציקות לנו:
1. בחודש האחרון היא מתעקשת לאכול לבד. לא רוצה כפית אלא להחזיק את האוכל בעצמה. מכל מה שנופל על הרצפה או נמרח על הפרצוף, נכנסת כמות קטנה מדי וזה כנראה לא משביע אותה, כי היא התחילה לקום פעם-פעמיים בלילה לאכול (מה שכאמור לא היה קורה קודם, כשהאכלנו בכפית). אנחנו נותנים גם בקבוק אחרי האמבטיה, אבל זה איכשהו לא מספיק לה. מה נסגר?

2. הרדמות יום הן סיוט! ביומיום היא עם אמא שלי ושם נרדמת סבבה, אבל בסופ"שים ואחה"צ איתנו היא מצליחה להרדם רק על הידיים. אנחנו מנסים להשכיב אותה מיד כשמראה סימני עייפות, בחדר חשוך ושקט, אבל ברגע שמניחים במיטה היא פורצת בבכי. לפעמים כשנרדמת על הידיים היא מתעוררת כשמניחים במיטה וצריך להתחיל הכל מחדש וכל הרדמה מתארכת ומתארכת ועלולה להגיע לקריזה שנרגעת רק כשיוצאים מהחדר ומניחים לה להרדם על הידיים בחדר אחר (במקרי קיצון מרדימים במנשא בד).
מה שהורג אותי זה שהיא יודעת להרדם לבד - היא עושה את זה מצוין בלילה - אבל לא מצליחה ליישם את הידע הזה ביום.
לצפיה ב-'מנסה לעזור, ומוסיפה שאלות משלי'
מנסה לעזור, ומוסיפה שאלות משלי
28/03/2017 | 09:06
5
81
1. אם היא ילדה שלא רגילה לקום בלילה לאוכל, אני לא הייתי "נופלת" למקום של להוסיף ארוחות בלילה כי זה הרגל שקשה מאד להיפטר ממנו אח"כ.
מה שאני הייתי מציעה לך במקום הוא למצוא דרכים להעלות את צריכת הקלוריות שלה במהלך היום - למשל לצמצם זמנים בין ארוחות בעיקר בשעות בין הצהריים ועד הערב - להוסיף עוד ארוחות ביניים אם את רואה שהיא לא אכלה מספיק בארוחות המוצקים.
דבר נוסף שהייתי עושה בזמן הארוחה, הוא לא למנוע ממנה לאכול עם הכפית לבדה, אבל במקביל להחזיק כפית אצלי ולהוסיף לה ביסים מהכפית שלי בין ביס לביס שהיא לוקחת בעצמה.
מה דעתך?
2. תינוקות באופן כללי, ובוודאי שתינוקות בגיל 8 חודשים יודעים לעשות הבחנה בין סיטואציות שונות, ולתפעל את הסיטואציה. היא יודעת להירדם בלילה, והיא יודעת להירדם גם ביום - ולהוכחה העובדה שכשאמא שלך משכיבה אותה לישון היא עושה את זה נפלא. אבל בסופ"שים ואחה"צ כשאתם נמצאים איתה היא "שוכחת" את הידע הזה כי יש לה "רווח" כלשהו מהסיטואציה. (אוהו איזה רווח - המון המון המון תשומת לב הורית שהיא לא קיבלה כל הבוקר - תענוג!!) מה שאני הייתי מציעה הוא לנסות להקטין את הרווח שלה מהסיטואציה. לא להתרגש מהעניין. אם היא בוכה כמובן שלבוא ולהרגיע אותה, אבל ברגע שהיא נרגעת להניח אותה שוב במיטה. לא לשנות את ההרגלים לחלוטין, אבל כן להראות לה שאת נמצאת שם בשבילה.
דבר נוסף שחשוב שתקחי בחשבון הוא שבגיל 8 חודשים יכול להיות שאין לה עוד צורך בשנת אחה"צ. יכול להיות שהיא כבר בשלה לוותר עליה ובמקביל להקדים את שנת הלילה.
מה דעתך?
לצפיה ב-'תודה רבה! ותשובות:'
תודה רבה! ותשובות:
28/03/2017 | 19:18
4
53
1. כבר נפלנו לשם
זה לא קורה כל לילה, אבל די הרבה ובד"כ קורה לפנות בוקר ולכן החשש שלי הוא שאם נדלג על שנת אחה"צ והיא תלך לישון מוקדם יותר זה יחמיר.
אבל בהחלט ננסה להקטין קצת מרווחים בין ארוחות ולעזור לה לאכול יותר בארוחת הערב. היום היא לא ישנה אחה"צ אלא רק נימנמה קצת באוטו, אז זה זמן טוב להתחיל
2. איך עושים את זה? כל מחזור כזה של בכי-ידיים-מיטה וחוזר חלילה רק מגביר את הבכי וההיסטריה, עד שכאמור - הדרך היחידה להרגיע היא לצאת מהחדר או מנשא.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
29/03/2017 | 09:46
3
32
מתי היא מתחילה את הבכי?
כשאתם נכנסים לחדר?
כשאתם מתקרבים למיטה?
כשאתם מחשיכים את האור?
כשאתם מניחים אותה במיטה?

נסי להגדיר את הרגע המדוייק שבו זה מתחיל, וגם - מה אתם עושים באותו רגע?

ושאלה נוספת:
האם אתם מקיימים "טקס שינה" קצר לפני שמשכיבים אותה במיטה?

לצפיה ב-'זה משתנה'
זה משתנה
29/03/2017 | 20:38
2
35
אנחנו נכנסים איתה לחדר, מחשיכים, יושבים איתה על הכסא ועושים טקס שינה קצר - בקבוק, סיפור, קצת ליטופים - ואז מעבירים למיטה.
לפעמים הבכי מתחיל מיד כשמניחים במיטה, לפעמים היא נשארת קצת במיטה ומעסיקה את עצמה (ואז אנחנו יוצאים מהחדר) - עומדת על 4 ומחככת את הראש במזרון (שזו תנועת עייפות אצלה), יושבת, עומדת, משחקת במוצץ - ומתחילה לבכות אחרי כמה דקות.
לפעמים זה בכי היסטרי, לפעמים זה מתחיל מקצת קיטורים ואז אנחנו מתעלמים עד שזה הופך לבכי רציני (וזה תמיד נגמר בבכי). בשלב הבכי הרציני אנחנו נכנסים לחדר, מלטפים, נותנים מוצץ, עושים ששששש.
לפעמים זה מרגיע אותה, אבל כמה שניות אחרי שמפסיקים היא מתחילה שוב לבכות.
לפעמים זה לא מרגיע ואז מרימים, מרגיעים ומנסים שוב. עם כל ניסיון קשה לה יותר להרגע ובד"כ זה נגמר בזה שמרדימים על הידיים
לצפיה ב-'נסו להקדים את הכניסה לחדר'
נסו להקדים את הכניסה לחדר
01/04/2017 | 10:40
1
26
יכול להיות שאתם מחכים יותר מדי זמן עד שאתם נכנסים.
לא אומרת לקפוץ לחדר בשנייה ששומעים משם ציוץ. ממש לא. אבל ברגע שאתם רואים שזה משהו שמתחיל ולא מסתיים מעצמו - אל תתנו לזה להפוך לבכי. יכול להיות שכניסה שלכם בשלב הזה תעזור לה לחזור למצב שינה.
לצפיה ב-'מעדכנת:'
מעדכנת:
04/04/2017 | 23:51
21
התחלנו לוותר על שנת ערב ומתחילים ארוחת ערב בזה שאנחנו מאכילים אותה כדי לוודא שהיא אוכלת מספיק ורק אחר כך נותנים לה להמשיך לבד.
ביומיים האחרונים היא התעוררה רק ב-6 בבוקר וחזרה לנמנם לעוד שעה, שזה כבר שיפור!
הרדמות יום עדיין בעייתיות, אבל בגלל שאנחנו כבר לא מרדימים בערב זה פחות מטריד (כי בוקר וצהריים היא ישנה אצל אמא שלי, אז זה משאיר רק את הסופ"ש)
לצפיה ב-'הרדמות בן חודש וחצי'
הרדמות בן חודש וחצי
27/03/2017 | 21:19
6
101
הגור בן חודש וחצי. מבלה את רוב היום בשינה באמבטיה של העגלה ובלילה בעריסה איתנו בחדר.
יש לי שתי שאלות:
1. כרגע במשך היום עוד אין לו סדר יום. לרוב נרדם בהנקה/בקבוק ולפעמים על הידיים בנדנוד. מתי אפשר לנסות לסדר סדר יום? ויותר חשוב- איך להרגיל להירדם ללא נדנוד?
2. לגבי הלילה- מתי אמור להתחיל הלילה שלו בגיל כזה? בנתיים מבלה איתנו בסלון עד 21-22. אני בתחושה שמתחיל את הרצף של שינה-אכילה-שינה של הלילה רק אחרי הארוחה של 22-23. תקין? נורמלי? או שצריך כבר עכשיו לשים מוקדם יותר בחדר חשוך ולסמן שנגמר היום?

תודה
לצפיה ב-'בן חודש וחצי'
בן חודש וחצי
28/03/2017 | 09:18
5
87
1. בגיל חודש וחצי לא אמור להיות לתינוק סדר יום קבוע, זה משהו שלא הייתי מתחילה להתעסק בו לפני גיל 3 חודשים. אבל מה שכן אפשר להתחיל בו כבר עכשיו ומאד עוזר גם בהמשך הוא טקסים קבועים לפני השינה. לא רק בערב, אלא גם במהלך היום - להוריד הילוך לפני השינה, להחשיך מעט את הסביבה, שיר/דקלום/משפט קבוע שאומרים לפני השינה...
הירדמות ללא נדנוד - הדרך הכי יעילה בעיני לעשות את זה היא בהדרגה להוריד את הנדנודים - לרווח אותם זה מזה, ולהשתמש בהם רק כשאת רואה שממש יש צורך. בשאר הזמן לנסות לאפשר לו להירדם בלי הנדנודים. מה שכן חשוב בגיל הזה הוא לא "למשוך" את שעות העירות שלו. מקסימום שעה וחצי עירות בין תנומה לתנומה, ובזמן הזה לשים לב לסימני העייפות הכי קטנים שלו, וברגע שמזהים אותם מיד להשכיב אותו לישון.
2. לגבי שנת הלילה - בגיל הזה, זה עדיין סביר שיתחיל את שנת הלילה שלו בשעות האלה, אני מניחה שתוך שבועיים שלושה את כבר תראי שזה פחות מתאים לו ויהיה צורך להתחיל להקדים את שנת הלילה.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
28/03/2017 | 12:56
4
58
אני אנסה לרווח את הנדנודים.
זו אחת הטעויות הגדולות שעשיתי עם הבכור ולקח המון זמן להיפטר מההרגל הזה ועדיין בעיתות משבר הוא צץ חזרה..
לצפיה ב-'כי זה הכי טבעי '
כי זה הכי טבעי
28/03/2017 | 15:23
3
57
ברור לנו שזה מה שהתינוק רגיל אליו, ולכן אנחנו רוצים לספק לו את זה , באופן אינסטינקטיבי.
ובגדול - באמת שזה בסדר, רק צריך להשתדל לא להשתמש בזה באופן קבוע כדי לא להפוך את זה להרגל, אלא באמת לשמור את זה כאמצעי הרגעה ולא אמצעי הרדמה.
לצפיה ב-'מנצלשת'
מנצלשת
29/03/2017 | 14:37
2
50
קודם כל טוב לראות אותך שוב:)

ושנית.... איך לדעתך כדאי להרדים תינוקות קטנטנים?
מניסיוני, חוץ מהילדים של השכנים, הם בדר"כ לא ממש נרדמים לבד וצריכים בקבוק/הנקה/נדנוד/עגלה... וגם אז הרבה פעמים הם מתעוררים ברגע שמניחים אותם... (בגלל דומוס המאדים או כי יש להם גזים/מלטונין מועט/שינה קלה).
יש דרך להרגיל תינוקות מההתחלה להרדם ללא כל גורמי התלות האלה שטח"כ קשה בלעדיהם?

ועוד שאלה- עיטוף הוא עניין להתרגל אליו או שיש תינוקות שפשוט לא אוהבים אותו ומנסים להשתחרר? (או אולי כי העיטוף לא מתבצע נכון..?)

לצפיה ב-'איזה כיף שאת כאן '
איזה כיף שאת כאן
30/03/2017 | 10:45
1
42
שאלה קצת טריקית... כי כמו שאת כבר יודעת, כל ילד הוא עולם ומלואו - לכל אחד יש טמפרמנט אחר, העדפות אחרות, ואופי אחר וכל אלה קיימים בו כבר מרגע הלידה.
מה שמתאים או נחוץ לילד אחד כדי להירדם, יכול להיות מעצבן או אפילו בלתי נסבל עבור ילד אחר.
לכן בעיני מה שבעיקר חשוב הוא להרגיש את הילד. לא לפעול על אוטומט ולעשות דברים כי "ככה ילדים נרדמים". לא כל הילדים זקוקים לנדנוד כדי להירדם, לא כל הילדים רוצים שיקפצו איתם על כדור פיזיו, ויש גם ילדים שיכולים להירדם אפילו בלי להיות מעורסלים בידיים, אלא רק ע"י כך שמניחים אותם במיטה ונותנים להם זמן להירגע. יותר מכך, אפילו עבור אותו ילד בתקופות שונות יכולים להיות צרכים שונים, ולכן נורא חשוב לשים לב לאותות והסימנים שהילד נותן לנו. בהתחלה זה קשה, כי אנחנו עוד לא מכירים ואנחנו צריכים לנסות ולראות מה עובד, אבל גם כשמנסים משהו חשוב לשים לב ולראות מה עובד ומה פחות...
מעבר לכל ההקדמה הארוכה הזו, בעיקר בתחילת החיים שלהם, רוב התינוקות באמת מתקשים להירדם לבד. הם זקוקים למגע, לחום, לחיבוק שנותנים להם תחושת ביטחון על מנת שיצליחו להירדם, וזה לגמרי בסדר, לגמרי נורמלי ולגמרי תקין להרדים תינוקות צעירים על הידיים. הרבה מדברים על החודשים הראשונים אחרי הלידה כ"טרימסטר הרביעי" במובן הזה שהתינוק הוא עדיין סוג של "עובר מחוץ לרחם" מבחינת הצרכים שלו והיכולת שלו להתמודד עם העולם.
מה שבעיני חשוב לשים לב אליו, כדי לא להגיע למצבים של הרדמות שנמשכות שעות ארוכות ואז גם בד"כ נוטים לפנות לכל מיני שיטות הרדמה שאח"כ קשה להיפטר מהן, הוא להשכיב לישון בזמנים קבועים, בהתאם לגיל התינוק. לא לייצר לו חלונות עירות גדולים מדי בין התנומות במהלך היום, כדי לא להגיע למצב של עייפות יתר שבאופן מיידי מובילה להרדמות ארוכות ומתישות גם עבורנו ההורים וגם עבור התינוקות שלנו.
חשוב לי לומר שאין צורך לפחד מ"לפנק" תינוק. עד גיל 6 שבועות ואפילו יותר מכך בכלל לא נוצרים הרגלים אצל התינוק, ולכן אני בעד כן לאפשר לו להיות על הידיים, ואפילו להירדם על הידיים אם זה מה שהוא צריך. רק להקפיד לא להשכיב אותו מייד כשהוא נרדם כי אז הוא כמובן מתעורר, אלא כן להמתין כרבע שעה - עשרים דקות על מנת שיכנס לשינה עמוקה יותר ורק אז להעביר אותו למיטה.
כשהוא גדל, ניתן בהדרגה להפחית את השימוש בגורמי התלות האלה עד שאין בהם עוד צורך.  

לשאלתך בעניין העיטוף - יש תינוקות שלא אוהבים את העיטוף - זה בדיוק מתחבר למה שכתבתי בהקדמה פה - זה תלוי בטמפרמנט וברגישויות השונות של כל ילד. אני הייתי מנסה מספר פעמים , אפילו בהפרש של מספר ימים כיוון שאני מאד אוהבת את העיטוף, אבל זה לא משהו שהייתי מתעקשת עליו בכל מחיר.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המפורטת'
תודה רבה על התשובה המפורטת
30/03/2017 | 11:45
24
בטח עוד נתראה בהמשך
לצפיה ב-'קם מוקדם ומתקשה להירדם'
קם מוקדם ומתקשה להירדם
30/03/2017 | 11:26
1
40
בן שנה וחצי. מאז ומעולם קם מוקדם. לא מזמן גמלתי מהנקה והתחיל לישון לילות שלמים.היה ישן מרבע לשמונה שמונה עד חמש חמש ועשרים גג.מאז המעבר לשעון קיץ קשה להרדים אותו.שמים לישון באיזור 8 ולוקח איזה עשרים דקות להרדים אותו. הוא קורא לי שוב ושוב לחדר. אתמול קם בארבע וחזר לישון עד חמש. היום קם בארבע ועשרים ולא חזר לישון. ולא שלא עייף. נרדם באוטו בדרך לגן. ניסיתי שעה להסביר שחושך וישנים. לא עזר
לצפיה ב-'נשמע שהגוף שלו עדיין לא התאים את עצמו לשעון הקיץ'
נשמע שהגוף שלו עדיין לא התאים את עצמו לשעון הקיץ
01/04/2017 | 10:47
26
מה שאני מציעה - נכון להיום את אומרת שלוקח לו 20 דקות להירדם, וחבל שיקח לו כ"כ הרבה זמן. תשכיבו אותו לישון מעט מאוחר יותר כדי שההרדמה תהיה קצרה יותר למשך מספר ימים, ואז בהדרגה תתחילי לחזור אחורה לשעת השינה המקורית שלו - שינוי של 1/4 שעה כל יומיים שלושה עד שתגיעי חזרה לשעת השינה המקורית שבה היה הולך לישון בשעון החורף.  
לצפיה ב-'אשמח לסיוע'
אשמח לסיוע
30/03/2017 | 16:55
2
44
בן חצי שנה. אוהב הרבה ידיים גם ללא קשר לשינה אבל אשמח לסיוע לגבי השינה.
נרדם רק בידיים (או בנסיעה/עגלה).
ישן לחצי שעה גג במהלך היום בכל אחת מהשינות, ובדרך כלל קם מהן עייף.
לילה - נרדם בדרך כלל בסביבות 19-20 בערב, ישן עד 22:30/23:30 ומשם מתחילה סאגה של התעוררויות והירדמויות - לוקח בקבוק/יונק, מרדימים אותו וחוזר לישון לכמה דקות או עד שעה ככה עד בערך 3:00. ב3:00 בדרך כלל נרדם עד 5-6 בבוקר.
כרגע עדיין לא במסגרת (אמור להיכנס למשפחתון אחרי פסח) ויש לו שני אחים גדולים בבית (בן 7 ובן 4) איתם הוא ישן באותו חדר.
אני די מתוסכלת (התסכול עולה בשעות הלילה). לא מצליחה להרדים אותו שלא על הידיים. כשאני מזהה את סימני העייפות אני מנסה להכניס למיטה, הוא לפעמים שוהה בה כמה דקות ואז מתחיל הבכי. יש לציין גם כי הרבה פעמים אחרי שמרדימים על הידיים ומנסים להניח במיטה הוא מתעורר ובוכה (צורח) לכן אני משתדלת להניח על הצד ולהמשיך לתפוח על הגב עוד קצת.
אשמח לטיפים איך לגמול אותו מהירדמות על הידיים וכן איך להאריך לו את זמני השינה.
** לא לוקח מוצץ (לא מטעמים כלשהם. לקח עד גיל 5 חודשים ואז הוציא שיניים והפסיק לקחת***
תודה וסוף שבוע נעים,
אורית
לצפיה ב-'בן חצי שנה'
בן חצי שנה
01/04/2017 | 10:54
1
31
מה שלי הכי בולט מקריאת ההודעה שלך הוא קודם כל העניין של עייפות היתר - הוא לא ישן מספיק במשך היום ולכן גם מגיע לשנת הלילה במצב של עייפות יתר, שהתוצאה שלה היא ההתעוררויות המרובות במהלכו.
את שואלת לגבי שינוי אופן ההרדמה, ולמרות שאני חושבת שמאד כדאי לעשות שינוי כזה, כיוון שהוא עומד להיכנס למסגרת ממש בעוד שבועיים - אני לא הייתי ממליצה לעשות שום שינוי בשלב הזה, עם כל הקושי שבדבר. הכניסה למסגרת היא שינוי מאד מהותי בחיים שלו, ולא הייתי ממליצה להוסיף לו עוד שינויים עד שלא מסיים להסתגל למסגרת.
קחי בחשבון שהכניסה למסגרת עשויה להוות יתרון משמעותי בשבילך כיוון ששם שנת היום היא בד"כ הרבה יותר מסודרת מאשר בבית, וגם אני מניחה שלא ירדימו אותו בנדנוד על הידיים, אלא ילמדו אותו להירדם באופן עצמאי כמו שאר הילדים שבמשפחתון. התוצאה של זה היא קודם כל שהוא יגיע פחות עייף לשנת הלילה, מה שכבר יהווה הקלה, ויכול להיות שגם יאמץ את שיטת ההירדמות העצמאית שבמשפחתון לבית. אם לא יעשה זאת, אפשר יהיה אח"כ ללמד אותו גם בבית. אבל בשלב זה לא הייתי עושה שינוי כדי לא להעמיס עליו.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
05/04/2017 | 07:12
15
אני לגמרי מאמינה שהוא עייף מדי. הבעיה היא שבמהלך היום הוא מתעורר משנות היום לאחר כחצי שעה ולא מצליח להירדם שוב (לפעמים אני כן מצליחה להרדים אותו שוב בידיים אבל לא תמיד. אשתדל יותר כדי שלא יהיה עייף מדי).
אני חשבתי שכשאי להרגיל אותו דווקא לפני הכניסה למשפחתון אבל מה שכתבת הגיוני יותר ואני אמתין לראות את ההסתגלות שלו ולאחר מכן אנסה.
מהי כמות השינה המומלצת במהלך היום?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אופטיקה 6:6
אופטיקה 6:6
פורום תרופות סבתא
פורום תרופות סבתא
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה