לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4543645,436 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

נולד.ה לכם תינוק.ת חדש.ה? 
זה המקום בשבילכם!!
אנחנו כאן כדי לדבר על כל מה שמעניין הורים לתינוקות: 
חיתולים, משחות, הנקות, תמ"ל, שינה (או חוסר בשינה), גזים, טעימות, בכי, איך להיות הורים ולהישאר בני אדם... 
מקבלים באהבה ובלי ביקורת את כל השאלות וכל הקיטורים, ומנסים ביחד ללמוד מנסיון, להתמודד עם בעיות, להחליף חוויות וגם להשוויץ קצת בגוזלים שלנו ... 

מנהלת הפורום: פיצי ופיצית היא אמא לתאומים, יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

נולד.ה לכם תינוק.ת חדש.ה? 
זה המקום בשבילכם!!
אנחנו כאן כדי לדבר על כל מה שמעניין הורים לתינוקות: 
חיתולים, משחות, הנקות, תמ"ל, שינה (או חוסר בשינה), גזים, טעימות, בכי, איך להיות הורים ולהישאר בני אדם... 
מקבלים באהבה ובלי ביקורת את כל השאלות וכל הקיטורים, ומנסים ביחד ללמוד מנסיון, להתמודד עם בעיות, להחליף חוויות וגם להשוויץ קצת בגוזלים שלנו ... 

מנהלת הפורום: פיצי ופיצית היא אמא לתאומים, יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'תיקון ברית'
תיקון ברית
10/10/2017 | 21:02
144
הי
מחפשת אורולוג ילדים לתיקון ברית (תסביב פין קל) הייתי אצל פרופסור בן חיים ומעוניינת בחוות דעת נוספת.מי יכול להמליץ (עדיף מנסיון) גם על בן חיים וגם על רופאים אחרים. שמעתי על פרופסור פנחס ליבנה ועל פרופסור יורם מור.
אנחנו בקופ"ח מכבי אם זה משנה, אך מוכנה גם לשלם פרטי.
תודה
לצפיה ב-'המצאות שחייבים להמציא להורים '
המצאות שחייבים להמציא להורים
07/10/2017 | 14:26
19
299
איזו המצאה שעדיין לא המציאו חייבים להמציא ותקל עליכם כהורים לתינוקות

אצלי זה יד ביונית שמגיעה עד הילדה ונותנת לה מוצץ/מרימה להרגעה באמצע הלילה  
לצפיה ב-'שיבוט שלי שישן רצוף כ-ל לילה '
שיבוט שלי שישן רצוף כ-ל לילה
07/10/2017 | 20:56
8
160
זה היה משפר את איכות חיי, את הקריירה שלי, את הזוגיות שלי ואת האמהות שלי במידה שקשה לי לדמיין אפילו.
לצפיה ב-'כדור שינה לך, הרבה קפאין לבעל שישאר ער ואת לא זקוקה '
כדור שינה לך, הרבה קפאין לבעל שישאר ער ואת לא זקוקה
08/10/2017 | 01:58
7
142
לשיבוט הזה
לצפיה ב-'הא אצלנו זה לא יעזור...'
הא אצלנו זה לא יעזור...
08/10/2017 | 16:18
5
149
שמתי לו פעם את המוניטור ממש צמוד אליו- לא שמע כלום...אפילו לא זז.
לצפיה ב-'איך הם עושים את זה??'
איך הם עושים את זה??
09/10/2017 | 10:51
4
29
לצפיה ב-'שאלה טובה!'
שאלה טובה!
09/10/2017 | 14:02
3
130
עוד לא גיליתי...
גם כל בוקר ובמיוחד בבקרים שהלילות היו זוועה הוא אומר לי "וואו היא ישנה טוב הלילה, לא?" ואני בטוחה שהוא ציני אבל גיליתי שהוא רציני לגמרי כי לא שמע כלום!
לצפיה ב-'הם לא מתוכנתים גנטית להגיב אוטומטית'
הם לא מתוכנתים גנטית להגיב אוטומטית
11/10/2017 | 14:04
2
92
ואנחנו מוותרות להם בהתחלה בגלל ש:
ממילא אני מניקה אז אין סיבה שיקום
הוא הולך לעבודה בבוקר ואני יכולה להשלים שעות שינה אחר כך
אני ארדים את הקטן יותר מהר
ממילא אני מתעוררת אז אין סיסה ששנינו נסבול
ועוד אלף ואחד תירוצים שמונעים מהם להתרגל לקום.

והערה- עם הגדול השינוי היה כשהייתי בהריון עם השני והיה לי קשה פיזית לקום בלילה לקחת אותו לפיפי או לשבת לידו אחרי חלום רע אז החצי לקח את זה על עצמו ועם הזמן אני הפסקתי לשמוע את הגדול קם ורק החצי קם...
לצפיה ב-'הלוואי והייתי יכולה להשלים שעות כשהיא ישנה'
הלוואי והייתי יכולה להשלים שעות כשהיא ישנה
11/10/2017 | 16:20
1
108
גם לא מסוגלת פיזית לכבות את עצמי לשינה באמצע היום וגם היא ישנה על הבטן במהלך היום אז בודקת אותה מפעם לפעם ולא יכולה להרשות לעצמי סתם ככה לישון.

אצלנו הוא פשוט עושה דברים אחרים וכל כמה זמן יש לנו שיחה של איך הוא יכול לקחת חלק פעיל יותר במסגרת המגבלות שיש לנו לפעמים.
לצפיה ב-'מוכר לגמרי'
מוכר לגמרי
13/10/2017 | 19:40
61
לי אין בעיה לישון שנ"צ באמצע היום אבל איכשהו זה לא עובד לי עם תינוק בבית. תמיד עד שאני מצליחה לכבות את עצמי הוא מתעורר. גיליתי שהכי טוב זה להיזרק כל הספה ואז מקסימום תופסים 10 דקות תנומה...
לצפיה ב-'ריפוד'
ריפוד
07/10/2017 | 23:42
3
183
ריפוד לסורגים של מיטת התינוק... 
לצפיה ב-'יש כזה אבל אומרים שמסוכן מאוד'
יש כזה אבל אומרים שמסוכן מאוד
08/10/2017 | 02:00
170
אבל הבנתי שיש bumper שהוא מחולק לכל כמה סורגים ואז הסכנה לחנק פוחתת.
אני בכל מקרה לא שמה-בנתיים אין צורך
לצפיה ב-'יש כזה, שעוטף כל סורג בנפרד'
יש כזה, שעוטף כל סורג בנפרד
08/10/2017 | 23:44
1
111

לצפיה ב-''
09/10/2017 | 08:35
76
אה... חשבתי להמציא כזה... חחח 
לצפיה ב-'מיטה מערסלת עם דופק'
מיטה מערסלת עם דופק
08/10/2017 | 14:06
4
145
קנינו מזרן איכותי ומצעים יפים ובסוף הקטן הכי אוהב לישון באמצע הלילה מעורסל בידיים שלי עם הראש על החזה מקשיב לדופק.
אם רק היה אפשר להמציא מיטה כזו ואם היא גם תנענע אותו קלות ותלחש ששש.. במקומוץ הנכונים זה בכלל יהיה שירות לאנושות.
לצפיה ב-'לגמרי '
לגמרי
08/10/2017 | 16:19
23
לצפיה ב-'יש משהו לא רחוק מזה'
יש משהו לא רחוק מזה
09/10/2017 | 10:53
122
לצפיה ב-'גם אני חשבתי על זה - רובוט עם וסת טמפ ומגע עור/ניתן להלבשה'
גם אני חשבתי על זה - רובוט עם וסת טמפ ומגע עור/ניתן להלבשה
12/10/2017 | 11:59
70
שאפשר לעצב את הידיים שלו לתנוחה הרצויה - להחזיק על הכתף, נמר על עץ, עור לעור וכיו"ב..
לצפיה ב-'זה היה מציל גם אותי'
זה היה מציל גם אותי
15/10/2017 | 15:15
43
איך שאני מניחה אותה בעריסה/בעגלה היא מתעוררת. 
אתמול היא ישנה לידינו במיטה ובעלי אפילו לא שם לב שהיא שם...
לצפיה ב-'עוד לא המציאו כמה המצאות חשובות, והם,,'
עוד לא המציאו כמה המצאות חשובות, והם,,
10/10/2017 | 11:48
152
בקבוק שמחובר למעמד במיטת התינוק, שמתכוונן לבדו לכיוון פה התינוק,
בכול פעם שהוא רעב.

טרם הומצא חיתול  פטנט ,שעשוי מסיב מיוחד שנשאר יבש שבוע ימים.

וטרם הומצא פטנט,להעלמת כאבי הבטן והסבל של תינוקות,בשלושה החודשים הראשונים.

לצפיה ב-'מציצת שפתיים '
מציצת שפתיים
05/10/2017 | 22:03
2
164
היי התינוק שלי בן 3 וקצת חודשים . בשבוע האחרון החל למצוץ את השפה התחתונה באופן דיי כפייתי תוך כדי השמעת הצליל "אמממ אמממ "
יש לציין שהילד לא רעב כאשר הוא עושה זאת. הילד חיובי שמח ורגיל .
זה טבעי? מדוע הוא עושה את זה? קרה למישהי?
לצפיה ב-'אולי'
אולי
06/10/2017 | 14:44
124
יכול להיות שהןא גילה את השפה שלו... אז הוא בוחן מה אפשר לעשות איתה...
לצפיה ב-'אני חושבת שזה גם גילוי של השפתיים או אולי זה עוזר לו ומקל'
אני חושבת שזה גם גילוי של השפתיים או אולי זה עוזר לו ומקל
07/10/2017 | 14:22
91
עליו אם יוצאות שיניים.
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
02/10/2017 | 11:51
17
280
שתי שאלות
1. ברור לי שזה לשיקול דעתי... ומובן לי הסיכונים בגדול, אבל אשמח לשמוע דעות לגבי:
אני חזרתי לעבודה (גוזלית בת חצי שנה) , ואני שואבת חלב בבית חולים... התחלתי פעמיים במשמרת, ונהייה לי גודש, מעדיפה לשאוב 3 פעמים במשמרת אבל זה לוקח זמן... השאיבה עצמה והתפעול... 
אני משתדלת לשמור על נקיון והכל אבל הכל לוקח לי זמן ... לנקות את המשטחים שעליהים אני שמה הכל, לחטא ידיים, לשטוף את המשאבה , לייבש אותה כמו שצריך... רק זה לוקח מלא זמן, וכמובן ללכת להביא תדברים מחדר אחד לחדר אחר ובסיום גם להעביר את החלב לשקיות ושוב לשטוף ולייבש .... ( יצא גם קיטור על הדרך...) בכל אופן אני לא עושה את זה... אני "פחות או יותר שומרת על נקיון... " בכל אופן סביר להניח שזה לא היה עובר את התו תקן.... האם כדאי להמשיך לשאוב ככה או לשאוב ככה ולזרוק את החלב או לשאוב רק פעם אחת במשמרת כמו שצריך אבל אז הכמות חלב תקטן.... ?? מה אתם חושבות? 

2. האם זה לגיטימי לתת בגיל הזה דייסת סולת ו/ או שיבולת שועל ? ( 6 חודשים) 

תודה מראש 
לצפיה ב-'מה לגבי ללכת לשאוב בתינוקייה?'
מה לגבי ללכת לשאוב בתינוקייה?
02/10/2017 | 19:23
3
152
תקבלי ערכת שאיבה וכוסיות לחלב
לצפיה ב-'זה דיי רחוק'
זה דיי רחוק
02/10/2017 | 22:09
2
137
אז זה פחות יכול להסתדר... אבל תודה :)
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
04/10/2017 | 12:46
1
98
אז מבחינת חיסכון בזמן הייתי דואגת לערכת שאיבה נוספת, ולמספיק בקבוקים כדי לא להתעסק עם העברת החלב לשקיות (תעשי את זה בבית). לא יודעת באיזו מחלקה את, אבל אפשר לאחסן גם בכוסיות לשתן (אם אפשר גם להקפיא בהן זה מעולה. אין לי מושג).
ובהחלט לא להקל ראש בחיטוי ידיים וניקוי המשטחים במדיווייפס או משהו מתאים אחר.
בקשר למספר השאיבות - הגוף מסתגל תוך מספר ימים ומתאים את כמויות החלב והשעות.
בגיל דומה יצאתי מהבית לכ-10 שעות ביום, ושאבתי פעם אחת (לתינוקת שלא כ"כ הסכימה לאכול מבקבוק). בהדרגה גם כמויות המוצקים יגדלו.

דייסה זה אוכל מעולה כשמתחילים להרגיש שההנקה לא מספקת אותם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/10/2017 | 14:46
50
תודה!! אנסה את הכוסות....
לצפיה ב-'לגבי דייסה'
לגבי דייסה
02/10/2017 | 19:29
4
116
לגבי השאיבה אין לי מושג. אני לא שאבתי אף פעם ואת שני הבנים שלי העברתי לבקבוקים כשחזרתי לעבודה.

לגבי הדייסה בעיקרון מגיל 6 חודשים אפשר לתת (כמעט) הכל ואין מניעה לתת דייסה. השאלה היא למה לתת דייסה? אם כדי לגוון ארוחת מוצקים אז חשוב להעשיר בפרי טחון/שקדיה. אם לשנת לילה טובה יותר דעי שזה לא תמיד עובד ויש תינוקות שההכבדה על הקיבה דווקא גורמת להם לשינה פחות רגועה. אם זה לעליה במשקל- אין צורך אלא אם קיבלת הנחיה אחרת מרופא/אחות טיפת חלב.
לצפיה ב-'לצורך '
לצורך
02/10/2017 | 20:27
3
98
חשבתי לתת דייסה בשביל לנסות עוד דברים... היא נהנית לטעום בגדול... אבל עדיין לא אוכלת... בעיקר מורחת על כל הסביבה... אז חשבתי שדייסה סולת ושיבולת שועל יכול להיות גיוון נחמד... 
לצפיה ב-'אם ככה אז בוודאי '
אם ככה אז בוודאי
03/10/2017 | 20:01
2
73
אצלנו אהובה מאוד דייסת שיבולת שועל עם בננה מעוכה בפנים
לצפיה ב-'נשמע טוב'
נשמע טוב
04/10/2017 | 16:31
1
48
ואיך את מכינה?
מבשלת את הדייסה וטוחנת בבלנדר ? או שמספיק הבישול ולמעוך לתוך זה את הבננה? 
תוך כדי שאני כותבת זה נשמע לי טיפשי לשאול... חחח אבל אני באמת לא יודעת אם זה משנה...
לצפיה ב-'מבשלת במיקרו'
מבשלת במיקרו
05/10/2017 | 19:53
53
כף/כף וחצי של שבולת שועל אינסטנט (מה שנהוג לקרוא קוואקר). מוסיפה מים (אפשר גם חלב שקדים/אורז ומעל גיל שנה גם חלב פרה) לפי העין ככה שיכסה את הכל ועוד קצת ומרתיחה במיקרו עד שכל המים נספגים (בגדול רואים את התערובת תופחת ומתכווצת חזרה. זהירות יש לזה נטייה לגלוש אז תבחרי קערה עמוקה מספיק).
בשלב הזה זה רותח. אני מועכת בננה פנימה ומניחה כמה דקות בצד שקצת יתקרר.
אין צורך לטחון המרקם הוא קל מאוד לבליעה ולא דורש לעיסה.

אפשר כמובן להוסיף פנימה כפית שקדיה. להחליף את הבננה בתפוח/אגס טחון.
להמתקה אפשר להוסיף קצת סילאן או לטחון תמר מיובש לאחר השרייה במים רותחים וקילוף.
לצפיה ב-'היא זוחלת?'
היא זוחלת?
02/10/2017 | 21:28
2
145
אצלי הסטנדרטים של הסטרליזציה צנחו פלאים ברגע שהם התחילו לזחול. חמותי שתחיה המשיכה להרתיח מים לבקבוקים עד גיל שנה, אני הפסקתי בגיל זחילה כי ממילא הם מלקקים את הרצפה ועל אף מאמציי הכנים לשמור על איזושהיא רמת נקיון סבירה - סטרילית היא לא.

אם מאד חשוב לך לשמור על סטריליות - למה לא להביא את המשאבה סטרילית מראש, ולרכוש עוד ערכה חד פעמית של הפלסטיקים, וגם אותה להביא סטרילית - ולחטא אחרי המשמרת בבית. למיטב זכרוני החלק האישי (הפלסטיקים) ביד שרה עולה 80 ש"ח. משטחים אפשר לחטא במגבון אלכוהולי - ניגוב קצר /  ידיים אפשר לחטא בג'ל האלכוהולי (קצר).

אישית אין שום סיכוי שבעולם שהייתי שואבת וזורקת. זה לא.

לגבי לשאוב רק פעם אחת - זו שאלה של עד כמה חשוב לך לשמר את ההנקה - אם חשוב אל תרדי לפעם אחת, אם לא כ"כ חשוב אז שילוב של בקבוק והנקה הוא גם מצוין. רק את יודעת כמה את מוכנה להשקיע בשביל להניק.
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
02/10/2017 | 22:14
1
121
זה רעיון מעולה עוד ערכה !!! לא חשבתי על זה... 
ממש חשוב לי לשמר את ההנקה אז מקווה שזה יסתדר.
והיא זוחלת וגם אני לא בטירוף של נקיון וסטריליזציות וזה... אבל הבנתי שצריך להיזהר יותר עם החלב השאוב ... וגם החיידקים של הבית חולים יותר עמידים מבבית אז זה קצת גורם לי לאי נוחות... 
אבל זה ממש רעיונות טובים... תודה :)
לצפיה ב-'בשמחה :)'
בשמחה :)
03/10/2017 | 07:46
17
לצפיה ב-'הבנתי שאם מכניסים למקרר את הצינוריות וכו' '
הבנתי שאם מכניסים למקרר את הצינוריות וכו'
03/10/2017 | 13:21
2
146
זה בסדר בנתיים עד שמגיעים הבייתה. אני לא ניסיתי בתקופת השאיבות- בגלל שהייתי בבית פשוט שטפתי ועשיתי סטרליזציה. אני לא חושבת שצריך לשמור על היגינייה ברמה של לא לנשום ליד זה- צריך היגיינה בסיסית.

אולי כדאי לקנות עוד ערכה שתתחבר ואז תהיה לך עוד אופציה לשימוש. אגב- ממליצה להזמין מחו"ל, בארץ זה ממש יקר בצורה מוגזמת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/10/2017 | 19:57
1
104
זה מה שאני אעשה כניראה .. עוד ערכה 
למרות שבינתיים הבאתי מגבונים למשטחים, ואלכוהול לחטא ידיים , וגליל נייר לייבוש אז היום היה קצת יותר בסדר מבחינת הארגון והזמנים... 
ואני בלחץ כי זה חיידקים של בית חולים... בבית היא מלקקת תרצפה ואוכלת נמלים ותולשת לחתולים תפרווה ודוחפת לפה... 
לצפיה ב-'בהחלט מובן למה זה מלחיץ אותך'
בהחלט מובן למה זה מלחיץ אותך
04/10/2017 | 03:30
22
לצפיה ב-'בלת"ק - כששאבתי יותר מפעם אחת ביום '
בלת"ק - כששאבתי יותר מפעם אחת ביום
08/10/2017 | 13:40
1
112
לא הייתי שוטפת את חלקי המשאבה אלא שומרת אותם במקרר עם החלב השאוב
זה חוסך זמן בצורה משמעותית
כמובן שלכל שאיבה בקבוק חדש , זה כן . אבל כל הערכה במקרר בין השאיבות
נסי ותהני
לצפיה ב-'נחמד !'
נחמד !
08/10/2017 | 20:23
70
זה גם רעיון :) 
תודה ! 
לצפיה ב-'מוצקים'
מוצקים
03/10/2017 | 16:42
6
148
אז חשבתי שלי זה לא יקרה אבל הקטנה פיתחה העדפה ברורה לפירות.
איך אני גורמת לה לחבב גם את הירקות? כרגע אוכלת כמה ביסים ואז נהנית יותר להכניס אצבעות/רגליים/סינר לפה ולעשות בלגן כתום...

וגם... מאיזה גיל מותר לתת אפרסק ומנגו?

תודה לכל מי שיענה...
לצפיה ב-'לא מנסיון'
לא מנסיון
03/10/2017 | 19:52
92
אנחנו גם בשלב הזה ואין לי מושג
אבל אולי אפשר לערבב ירק עם דייסת סולת...? אולי זה יהיה לה טעים יותר
או לערבב נגיד תפוח עם סלק... (יש שייק כזה...) אולי יזרום... 
בהצלחה
לצפיה ב-'ההנחיה המעודכנת של משרד הבריאות היא שאפשר לתת הכל'
ההנחיה המעודכנת של משרד הבריאות היא שאפשר לתת הכל
03/10/2017 | 19:53
2
121
מגיל חצי שנה.
לגבי ירקות - את נותנת ירקות טריים? מבושלים? באיזו צורה? אצלנו היא דחתה ירקות מבושלים, אבל ברגע שנתנו לה לטעום מהירקות שהכנו לעצמנו - אפויים בתנור עם שמן זית ומרווה - היא התלהבה. תמשיכי להציע ירקות שונים, בכל מיני צורות ולא לפחד מתיבול כמו שאת שמה לעצמך באוכל.
לצפיה ב-'מבושלים ללא תיבול'
מבושלים ללא תיבול
03/10/2017 | 21:58
1
83
בגלל זה זה באמת די בעעעע...
חשבתי שאסור תיבול כולל מלח?!
לצפיה ב-'מותר הכל, אבל במידה'
מותר הכל, אבל במידה
04/10/2017 | 13:52
75
אוכל בלי מלח טעים לך? סביר להניח שלא, וגם הקטנה שלך בטח לא משתגעת על זה. אל תגזימי, כדי לא להרגיל אותה לכמויות מלח גדולות וטעמים קיצוניים מדי, אבל גם אל תפחדי מלתבל.
אני נתתי אוכל מתובל מההתחלה והקטנה מתה על זה. היא אוכלת גספצ'ו חריף (חריף מדי בשביל אבא שלה), חרדל, עשבי תיבול... זה נהדר שאני לא צריכה לבשל לה במיוחד.
לצפיה ב-'הפירות מתוקים- אצלי היא גם אוכלת בכיף את הפירות'
הפירות מתוקים- אצלי היא גם אוכלת בכיף את הפירות
04/10/2017 | 03:29
117
ולוקח לה שנה לאכול את הירקות כי היא מאבדת סבלנות ואז אני במקביל גם מתפקדת כליצן החצר כדי לעודד אותה לאכול

מתי בד"כ את נותנת לה לאכול- קרוב לבקבוק שאכלה/ינקה?בת כמה היא? אם היא מעל 6 חודשים אפשר לפעול לפי הגישה של הבייבילד שהילד אוכל מה שהמבוגרים אוכלים למעט חלב ניגר ודבש.
לצפיה ב-'אפרסק ומנגו מגיל חצי שנה'
אפרסק ומנגו מגיל חצי שנה
04/10/2017 | 12:01
84
בעיקרון כמעט הכל אפשר מגיל זה. שימי לב שהמנגו הוא מאוד סיבי אז לא להגזים עם הכמות שלא יכביד להם על מערכת העיכול.

לגבי הירקות- באיזו שעה את נותנת? אצלי מאוד עזר להעביר את הירקות לאחרי השנת צהריים. הוא קם רעב ועירני ואוכל בשמחה. מיד לפני השינה היה עייף מדיי ורק עשה לכלוך ושיחק. להקדים יצא לנו קרוב מדי לפירות של הבוקר ולא היה מספיק רעב.
לצפיה ב-'עצה בנוגע לגן...'
עצה בנוגע לגן...
01/10/2017 | 18:24
6
268
היום הלכנו עם הקטן (3 וחצי חודשים) לשעתיים התנסות בגן.
כל הטעויות שעשינו איתו (ו/או המענה לצרכים שלו, תלוי בגישה..) הופיעו במלוא הדרן. שוהה בעיקר על הידיים, נרדם רק על הידיים, לא ישן במהלך היום אלא על הידיים.
הגננת ומנהלת הגן אמרו בחיוך ובחיבה שזה טעות היה להרגיל אותו ככה וייעצו לנו מה לעשות בינתיים. בינתיים, אשתי מפוצצת רגשות אשם לשים אותו במצב כזה וחוששת שיתנו לו לצרוח בלי סוף (גם אם בסוף יתקשרו שנבוא) ולא יענו לו על הצרכים.
מצד שני, יכול להיות שקצת "סדנת חינוך" תעשה לו טוב, לא בטוח שבגיל כ"כ קטן, אבל עדיין.
מצד שני X2 - מטפלת זה כל המשכורת של אשתי ועוד עודף.
דעתכם?
לצפיה ב-'ילדים מתנהגים אחרת בגן ובבית'
ילדים מתנהגים אחרת בגן ובבית
01/10/2017 | 20:16
151
לא בטוח שפיתוח הרגלים שונים בגן יהיה כרוך בצרחות ובכי, ייתכן מאוד שהוא יבין שהסיטואציה היא שונה ויפתח הרגלים שונים. אצלנו זה לגמרי קורה - גם כשהקטנה הייתה קטנטונת והייתה עם אמא שלי (שהייתה המטפלת) וגם היום כשהיא בת 1.2 בגן החדש ו**הרבה** יותר מניפולטיבית. בימים הראשונים ביקשו שניקח אותה כי היא עשתה שביתת שינה והעירה את הילדים האחרים, אח"כ הרדימו אותה על הידיים ובהמשך היא כבר הלכה לבד למיטה ונרדמה.
דיברתם עם הורים אחרים בגן? שאלתם את הגננות מה בכוונתן לעשות?
לצפיה ב-'למה טעויות? '
למה טעויות?
02/10/2017 | 10:00
1
146
אתם מתייחסים לעצמכם בחומרה....
אני רוצה לחדד משהו שנראה לי סופר -חשוב ושהוא נקודה למחשבה והרהור עבורכם, אם תרצו:
מה זה הצורך הזה להיות על הידיים?
האם באמת יש כאן הרגל?
מה הידיים מספקות?
מתי עולה בנו הצורך במישהו שצמוד וקרוב אלינו כל הזמן?

אני חושבת שאלו שאלות שכל הורה צריך לשאול את עצמו ולא משנה באיזה גישה הוא.
כי ילדים ותינוקות מבקשים מאיתנו כל הזמן על הידיים, ובשביל לקבל החלטה (וכל החלטה) ממקום מודע , אנחנו צריכים באמת להסכים להיפגש עם מה שהילדים מפגישים לנו ...
מניסיוני בעבודה עם הורים (וכמובן עם עצמי) אני יכולה לכתוב שאתה תמצא שממש לא נוח להפגש עם השאלות הללו... לעיתים קרובות זה מעורר בנו תחושות שהיינו מעדיפים להדחיק...
יחד עם זאת, מרגע שאנחנו הופכים להיות הורים, זוהי המחוייבות שלנו כלפיהם. גם אם נחליט כך או אחרת, גישה כזאת או גישה אחרת.

אז סליחה מראש על התשובה הלא קונבנציונלית , אני מניחה שאתה מחפש תשובה פשוטה וקלילה יותר בכל זאת מקווה שהתשובה שנתתי תוכל להאיר , לכאן או לכאן ובכל גישה שהיא

לצפיה ב-'אהבתי'
אהבתי
02/10/2017 | 11:41
90
אהבתי מאוד את התשובה 
לצפיה ב-'הוא בן 3.5 חודשים וזה גיל שחשוב לענות על הצרכים'
הוא בן 3.5 חודשים וזה גיל שחשוב לענות על הצרכים
03/10/2017 | 13:16
125
והוא עדיין זקוק לחיבוק ולידיים.
מה המליצו לכם לעשות בגן? איך הם אמרו שיתמודדו עם זה?

שונאת שמעירים על הרגלים כשהם כל כך פיצים.
לצפיה ב-'בגיל כזה קטן ,עדיף משפחתון עם 4 תינוקות,ועם יחס מחבק.'
בגיל כזה קטן ,עדיף משפחתון עם 4 תינוקות,ועם יחס מחבק.
21/10/2017 | 09:12
41
ובאופן כללי ההתייחסות שתיארתם בגן מאוד לא הגיונית ולא רגישה.
הרי התינוק כל כך קטן ,ובוודאי שאמור להיות על הידיים,הוא זקוק מאוד לחום ולחיבוק ,

איך בכלל מעיזים שם בגן,להעיר לכם על גישה הרגשית והטובה שאתם מעניקים לתינוק שלכם.(ממש חצופים,רק בגלל שלהם זה לא נוח להרדים את התינוק  על הידיים?)

הייתי מציעה לכם לחפש מסגרת של משפחתון עם מעט תינוקות,מקום בו יענו כנדרש לצורכי התינוק,ויתנו לו את החיבוק אשר לו הוא זקוק, בכול פעם שהוא מרגיש עייף ובוכה.

כיום,ישנם הרבה משפחתונים עם יחס חם,שלא מתעלמים מצרכיו של התינוק,
ומעניקים לו את מלוא תשומת הלב לה כול תינוק  זקוק.

אתם כהורים ,אכן נוהגים כפי שצריך,יודעים להגיב נכון לצרכי התינוק,להחזיקו על הידיים ולהעניק  לו את החמימות הנדרשת, ותמשיכו בזה, כי כך צריך להיות.

ההמלצה שלי:
בשום אופן אל תתפשרו על מקום שנוהג אחרת, במטרה להקל על  עצמם.
אין שום סיבה בתיסכולים מיותרים לתינוק ולהורים, בפרט שמגיע לתינוק שלכם מקום
עם יחס רגיש ומחבק .

בהצלחה.

לצפיה ב-'לא עשיתם טעויות'
לא עשיתם טעויות
31/10/2017 | 09:34
18
ייתכן מאוד שהטעות המרכזית תהיה להכניסו לגן בגיל כזה. גננת שאומרת שבגיל פחות מארבעה חודשים לא צריך ידיים - היא לא מבינה כלום. ברור שהוא צריך ידיים.
מציעה לכם לא להכניס אותו לשם ולחפש אולי מטפלת לשניים, ככה מתחלק הכסף בין שני זוגות הורים.
לצפיה ב-'חרדת נטישה בגיל 5 חודשים- היתכן?'
חרדת נטישה בגיל 5 חודשים- היתכן?
29/09/2017 | 14:26
10
218
הקטנה ממש צורחת בהיסטריה אם קולטת פתאום שאני לא לידה או חס וחלילה עושה משהו אחר שלא קשור אליה.
ניסיתי לשים אותה בטרמפולינה קרוב אליי-לא עזר, לשבת לידה ולעשות משהו אחר- צורחת. אם היא שקועה במשחק-אין בעיה אבל ברגע שקולטת שאני לא צמודה אליה- צרחות כאילו מישהו תולה אותה על עץ גבוה

הכי מעצבן שממש הקפדתי לא להרגיל אותה שאני ישר מגיעה אליה על כל פיפס אלא מדברת אליה ואז מגיעה כשמתפנה אלא אם זה משהו דחוף וגם לא מרימה כל הזמן אותה.

אני לא יכולה לעשות כלום וגם ככה השינות שלה נהיו קצרות לאחרונה-לפעמים 40 דקות ולפעמים 20 דקות וזהו.

אז...איך ניגשים לזה? 
לצפיה ב-'יתכן'
יתכן
29/09/2017 | 18:48
3
130
זה הרבה פעמים מגיע עם משבר גיל 4 חודשים וקשיים בשינה וזה עניין של תקופה ועובר.
הם מתחילים להבין שאמא והם לא מחוברים וכשאמא הולכת זה מפחיד.
במקביל הם לומדים סיבה ותוצאה ומבינים שאם יבכו אמא תבוא.

תמשיכי לדבר אחיה עד שאת מגיעה אליה. בהתחלה גשי אליה מהר יחבית ואם תצליחי לאט לאט תגדילי את הזמן מעט.
שימי אותה לשחק לידך. תעשי כל מה שאפשר לידה על המזרן ואם את במטבח שימי אותה לידך על טרמפולינה, בלול בעגלה או על משטח/מזרן. זה לא תמיד עובד אבל לפעמים כן.
לעשות דברים איתה במנשא זה עוד אופציה לבינתיים...
זה עובר. לא להתייאש. יש גם תקופות כאלה והכל בסדר (ואז לפעמים מתחיל שוב בגיל 8-9 חודשים...).

לצפיה ב-'זהו שהיא לא מסתפקת בזה שמדברים אליה או שיושבים לידה'
זהו שהיא לא מסתפקת בזה שמדברים אליה או שיושבים לידה
30/09/2017 | 03:34
2
148
היום הצלחתי לתפוס 10 דקות של צביעה בחוברת צביעה כזו למבוגרים ותוך כדי שרתי לה אז זה סיפק אותה קצת. היא לא מוכנה להיות רחוקה ממני גם אם זה ממש קרוב.

כאשר אני מכינה לה פירות בדרך כלל מניחה אותה בטרמפולינה ומדברת אליה תוך כדי, מסבירה לה מה אני מכינה, מצחיקה אותה וכו' וזה באמת עובד אבל אם רוצה לעשות משהו אחר זה בעייתי.

ילדה צומי
לצפיה ב-'ילדה חכמה'
ילדה חכמה
30/09/2017 | 07:59
1
96
רוצה את אמא איתה:)

שוב...
זה עניין של תקופה.
תמשיכי לנסות מצד אחד ולתת לה את מה שהיא צריכה (קרבה אליך אפילו במנשא) מצד שני.

יש תקופות כאלה וזה אכן מתיש.
לפעמים אפילו אפשר לנסות להיעזר במישהו לשעה ביום שישחק איתה או ירים אותה בידיים ואת תוכלי קצת להתפנות לעיסוקיך.
לצפיה ב-'יש לי פעם בשבוע בייביסיטרית שמגיעה לשעתיים'
יש לי פעם בשבוע בייביסיטרית שמגיעה לשעתיים
01/10/2017 | 03:33
93
בדיוק בשביל זה כדי להקל עליי קצת ולקבל me time.

הילדה מאוד חכמה ודעתנית- יודעים את זה כבר מהבטן

לצפיה ב-'רוצה לישון אולי'
רוצה לישון אולי
30/09/2017 | 04:41
1
86
אולי (זה מה שהיה אצלינו) תנסי ברגע שהיא מתחילה להתלונן או לבכות להרים אותה ולהרגיע ואז לנסות להשכיב אותה לישון... אפילו אם זה לא השעה שלה... אולי זה מה שהיא מבקשת... 
לצפיה ב-'לא, זה לא עייפות או רעב (מזהה את הבכי), זה ממש צרחות היסטריו'
לא, זה לא עייפות או רעב (מזהה את הבכי), זה ממש צרחות היסטריו
30/09/2017 | 05:49
91
וברגע שאני לידה- חיוכים וריקודים.
לצפיה ב-'אולי משהו מציק לה?'
אולי משהו מציק לה?
01/10/2017 | 02:19
3
56
כשהבן שלי היה בן חמישה חודשים, גם הוא היה בוכה הרבה ולא ישן טוב ורוצה אותי לידו כל הזמן. אחרי שבוע בערך, החלטתי ללכת לרופא והוא גילה שיש לו דלקת אזניים....גם אני חשבתי שזו חרדת נטישה או גדילה,אבל מסתבר שטעיתי. אם זה נמשך, אולי כדאי לקחת אותה לרופא לביקורת.
לצפיה ב-'התכתבתי עם הרופאה שלה במייל '
התכתבתי עם הרופאה שלה במייל
01/10/2017 | 03:34
2
125
ושתינו חשבנו שאולי זה שיניים או דלקת אוזניים אבל הילדה נרגעת ממש בשנייה שאני באה אליה ולא רק שנרגעת פורצת במסיבת ריקודים
לא נראה שמשהו מפריע לה.
לצפיה ב-'נשמע שהיא רוצה את אמא'
נשמע שהיא רוצה את אמא
01/10/2017 | 22:13
1
74
מה קורה כשאבא בבית ?
לצפיה ב-'מחייכת חיוך מיוחד לאבא, קצת עליו'
מחייכת חיוך מיוחד לאבא, קצת עליו
03/10/2017 | 13:13
86
ואז רוצה אותי . בד"כ הוא מצליח להרגיע אותה די מהר אבל אם היא תראה אותי היא עדיין תרצה אותי אחרי כמה זמן.

לצפיה ב-'צום מועיל לצמים וחתימה טובה '
צום מועיל לצמים וחתימה טובה
29/09/2017 | 14:27
14

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
טלי אליאור-מרכז לטיפולי קרניו- סקראל אינטראקטיבי
הסוף לכאב!

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה