לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4508045,080 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'מה אתן נותנות לארוחת ערב?'
מה אתן נותנות לארוחת ערב?
01/11/2017 | 19:17
12
252
הקטן בן 8.5 חודשים ואני רוצה להתחיל לשלב לו ארוחת ערב קלילה בדגש על אוכל אצבעות. אבל, חןץ מלביבות בטטה אני לא זוכרת מה עוד אפשר לתת.
רעיונות קלים ליישום יתקבלו בברכה.
לצפיה ב-'יאמי'
יאמי
01/11/2017 | 21:31
187
לא יודעת אם זה מספיק לארוחת ערב אבל אגס - היא מחזיקה אותו ומכרסמת לאט לאט, אני מורידה תקליפה ויש לו מרקם מעולה... גם אפרסק בפלחים .
אני לא ניסיתי אבל הבנתי שאפשר אבוקדו גם... 
לצפיה ב-'הוצאת לי את המילים מהפה! מחכה לשמוע מה מציעים לך :)'
הוצאת לי את המילים מהפה! מחכה לשמוע מה מציעים לך :)
02/11/2017 | 09:17
56
לצפיה ב-'כמה רעיונות:'
כמה רעיונות:
02/11/2017 | 13:55
8
173
מקלות פרנץ' טוסט או חביתה חתוכה לרצועות או מקושקשת
לחם עם חומוס או טחינה או חמאת בוטנים טבעית חתוך לרצועות
מאפינס שיבולת שועל ובננה בלי סוכר (עוברים הקפאה מעולה)
פנקייקס כוסמין עם קצת מייפל להמתקה (כנ"ל)
ירקות בתנור חתוכים לפלחים
קציצות - ירק, עדשים או טונה
ירקות טריים - מלפפון, עגבניה, אבוקדו
לצפיה ב-'מתכון למאפינס? בבקשה'
מתכון למאפינס? בבקשה
02/11/2017 | 18:58
100
נשמע טעים אפילו בשבילי ובשביל הגדול כארוחת אחה"צ
לצפיה ב-'ליש מצב שתשתפי במתכון מוצלח'
ליש מצב שתשתפי במתכון מוצלח
02/11/2017 | 19:41
4
119
של מאפינז ושל פנקייק?
לצפיה ב-'בבקשה:'
בבקשה:
04/11/2017 | 13:09
3
1259
מאפינס - המתכון מכאן: https://www.hashulchan.co.il/%D7%9C%D7%91%D7%99%D7...
אבל עשיתי כמה שינויים: החלפתי חצי מהקמח הלבן בקמח כוסמין, הוחלפתי את הסוכר ב-1/4 כוס מייפל טבעי והגדלתי את כמות השמנת ל-200 גרם (אפשר להחליף גם ביוגורט - אני משתמשת ביוגורט יווני 7% של דנונה).

מאפינס:
מערבבים כוס שיבולת שועל דקה, שלוש בננות מעוכות, גביע יוגורט טבעי, שתי ביצים, כפית אבקת אפייה כפית סודה לשתיה קינמון ותמצית וניל. אפשר להוסיף פנימה פירות יער קפואים.  אופים בתבנית שקעים כ-25 דקות בתנור שחומם מראש ל-180 מעלות.
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
04/11/2017 | 15:43
13
לצפיה ב-'תודה. נשמע טעים.'
תודה. נשמע טעים.
04/11/2017 | 19:28
1
52
כמה מאפינס יוצאים בערך?
לצפיה ב-'נראה לי שבערך 10-8'
נראה לי שבערך 10-8
04/11/2017 | 21:23
20
לצפיה ב-'זה תקף גם לחסרי שיניים?'
זה תקף גם לחסרי שיניים?
03/11/2017 | 18:50
1
26
לצפיה ב-'כן, אצלנו אכלה את כל הנ"ל גם לפני השיניים'
כן, אצלנו אכלה את כל הנ"ל גם לפני השיניים
04/11/2017 | 13:04
27
לצפיה ב-'מאפינס במולטי קייק-אם יש לך'
מאפינס במולטי קייק-אם יש לך
03/11/2017 | 03:28
129
חביתה מקושקשת, ירקות עם קוטג'.
זה מה שעולה לי לראש כרגע
לצפיה ב-'יש כאן אבות שנכחו בלידת ילדיהם בשנה האחרונה?'
יש כאן אבות שנכחו בלידת ילדיהם בשנה האחרונה?
02/11/2017 | 15:28
3
182
שלום לכולם!
 אני עורכת מחקר אודות החוויות של אבות שנכחו בלידה ואשמח אם תענו על השאלון המצורף.הסודיות מובטחת!
לאבות יש תפקיד חשוב בלידה, אך חוויותהם כמעט ולא נחקרו. עזרו לנו להעמיק את הידע באמצעות מענה לשאלון המצורף או הפצתו לאנשים המתאימים.

הקישור לשאלון: goo.gl/9R3GZo
(פשוט הדביקו אותו בשורת הכתובת)

במידה והפסקתם את המענה לשאלון לפני סיומו, פתיחת הלינק באותו מחשב/טלפון נייד תחזיר אתכם לנקודה שבה עצרתם.
תודה!

לצפיה ב-'מתאים גם לניתוח קיסרי?'
מתאים גם לניתוח קיסרי?
04/11/2017 | 04:39
1
139
בעלי היה נוכח בחדר הניתוח ועמד לידי עד שלב התפירה.
לצפיה ב-'כן, מתאים. '
כן, מתאים.
05/11/2017 | 10:10
17
לצפיה ב-'כל סוגי הלידה מתאימים: לידה טבעית, מכשירנית, קיסרי'
כל סוגי הלידה מתאימים: לידה טבעית, מכשירנית, קיסרי
05/11/2017 | 10:11
17
לצפיה ב-'מי הזיז את הילדה החמודה שלי?! '
מי הזיז את הילדה החמודה שלי?!
30/10/2017 | 15:01
12
321
הקטנה בת חצי שנה, בד"כ ממש מתוקה אמיתית וגם עכשיו למרות שעושה לי חיים ממש קשים.

היא פשוט הפוכה לגמרי ומילדה חייכנית ושמחה -השיניים ממש מציקות לה כנראה (למרות שלא נראה שיש שן באופק-הבייביסיטרית שלנו היא רופאת שיניים בהכשרה שלה אז בודקת אותה כל שבוע) ואתמול נכנעתי ומרחתי לה קרם ג'ל כזה להקלה על החניכיים אבל היא בקושי ישנה ביום ובלילה, כל הזמן מתבכיינת, אי אפשר להניח אותה לרגע.

אני כל היום איתה ומשלבת תוך כדי גם עבודה בעסק חדש שהקמתי ואז בלילה כל הלילה היא כל חצי שעה-שעה מתעוררת ושום דבר לא עוזר.
התחלנו תהליך של הרדמה עצמאית והיא כרגע בשלב של להירדם במיטה במקום על הידיים אז חצי יום הולך על זה ומודה שאין לי הרבה סבלנות אבל לא מוותרת...

היא פשוט השתנתה לגמרי. שללנו חום, שללנו מצב שקר לה או חם מידי (אצלה ישר מרגישים אם חם מידי כי מזיעה או קר ואז רועדת והרגליים קרות). כנראה זה שיניים וקפיצת גדילה כלשהי...

אוכלת יחסית בסדר, שואבת את הבקבוקים,קצת פחות את הפירות והמרק אלא אם זה פירות שהיא ממש אוהבת וסה"כ מחייכת אבל לא כמו פעם.

סוג של רגרסיה כזו  

מוכר? איך שורדים את זה? אני כל היום וכל הלילה איתה כי בעלי עובד.
איך אפשר להקל עליה?

אנחנו כבר כמה ימים ככה ואני די מתחרפנת
לצפיה ב-'מנסה לעזור'
מנסה לעזור
30/10/2017 | 15:57
1
165
בעניין השינה:
(*) תכתבי לי בבקשה - כמה היא ישנה בפועל במשך היום ומתי?
(*) לימוד הירדמות עצמאית - ותרי על זה במשך היום, ותמשיכי עם זה רק בלילה. ביום תרדימי אותה איך שבא לה. למה? כדי להימנע מהרדמות ארוכות ביום ולא לייצר לה עייפות יתר לקראת הלילה. עייפות יתר גורמת לילדים (וגם לנו) להיות עצבניים יותר, חסרי שקט, ופחות חמודים באופן כללי... וגם מובילה להתעוררויות רבות במהלך הלילה וליקיצות מוקדמות מאד בבוקר.
(*) אם אין לך סבלנות - כן תוותרי על זה. כי היא קולטת את חוסר הסבלנות שלך, ותכלס, אפשר ללמד אותה הירדמות עצמאית גם בעוד חודש/חודשיים/חצי שנה - מתי שכן יתאים לך ותהיה לך סבלנות. היא הרי לא תמשיך להירדם לך בידיים עד גיל 18...

לצפיה ב-'היום למרבה ההפתעה דווקא יום סביר'
היום למרבה ההפתעה דווקא יום סביר
30/10/2017 | 20:51
156
נתתי לה לישון עליי אחרי שראיתי שכל פעם שאני מעבירה היא מתעוררת גם אם ממש חיכיתי שתרדם חזק אז פשוט ישנה עליי שעה וחצי כמעט והתעוררה במצב רוח טוב.

בגדול היא לרוב ישנה כל שעתיים-שעתיים וחצי לפעמים יותר- זורמת איתה  ומנסה להשכיב כשרואה סימני עייפות. אם יש לנו פעילות ספציפית משתדלת תמיד לדאוג שתישן לפני או בדרך בעגלה.

כרגע החלטתי לנסות כן את הנושא של ההירדמות העצמאית אבל אם לא הולך לא בכוח, מנסה לזרום כמה שאפשר.
לצפיה ב-'שללת אוזניים?'
שללת אוזניים?
31/10/2017 | 09:29
1
98
אינספור פעמים חברות וגם אני לא הבנו מה מפריע בלילות בלבד, עד שרופא אבחן דלקת אוזניים. בשכיבה זה מחמיר.
לצפיה ב-'כן, הרופאה שללה את זה...'
כן, הרופאה שללה את זה...
01/11/2017 | 00:14
125
הלילה היה לילה יותר טוב. אני חושבת שבגלל שבמהלך היום ישנה ממש טוב אז בלילה גם היה לה טוב. פשוט שיחררתי בנושא של ההרגל להרדמה במיטה והרדמתי עליי והיא ישנה טוב ואז בלילה התעוררה רק פעם אחת. אומנם לקח מלא זמן להרדים אותה אבל ישנה בסוף עד שבע בבוקר שזה ממש מאוחר לה!
לצפיה ב-'וואו, מזל טוב!'
וואו, מזל טוב!
05/11/2017 | 10:44
4
136
לא נכנסתי לתפוז שנים, ואני שמחה שנכנסתי עכשיו. מקווה שמאז שבוע שעבר הילדה חזרה למסלולה, ובכל מקרה, המון מזל טוב על הולדתה.
לצפיה ב-'שפשפתי את העיניים!!! '
שפשפתי את העיניים!!!
05/11/2017 | 18:36
2
134
איזה כיף לראות אותך פה! מה חדש?
ולצערי רק התדרדר אבל החדשות הטובות שאני מתרגלת למחסור בשינה
לצפיה ב-'אני עדיין בשלב'
אני עדיין בשלב
05/11/2017 | 21:37
1
105
שאני שמחה שהתינוקת שלך קיימת. עוד לא הגעתי לשלב שאני משתתפת בצערך שהיא לא ישנה
לצפיה ב-'שינה זה לחלשים,כבר אמרנו '
שינה זה לחלשים,כבר אמרנו
06/11/2017 | 15:54
84
עכשיו גם התחילה להיות חולה אז בכלל "כיף גדול"...

לצפיה ב-'וואו חתיכת נוסטלגיה'
וואו חתיכת נוסטלגיה
13/11/2017 | 22:24
13
לצפיה ב-'לפני שעת השינה לעייף אותה ,,'
לפני שעת השינה לעייף אותה ,,
14/11/2017 | 19:52
2
30
לעשות סדר קבוע:
למשל,אצלינו זה עובד ככה:
בערב בשעה 18:30  לתת לה לשחק ולהתעייף במשטח הפעלולים .("האוניברסיטה",)
בשעה- 19:00- אמבטיה בחדר מחומם, (החום די  מעייף את התינוקות.)
ואח"כ  ארוחה שלפני -השינה .
ב- 19:30 להשכיב לישון במיטתה, אפשר להשמיע לה ברקע ,מוסיקה מרגיע ושקטה,
שמסייעת מאוד להירדמות.
חשוב כמובן שתהיה שעה קבועה לשינה,בכול ערב.

לצפיה ב-'יש לנו סדר קבוע לפני השינה'
יש לנו סדר קבוע לפני השינה
14/11/2017 | 19:58
1
31
בד"כ משתדלת לקחת לטיול אם כי עכשיו כבר ממש מחשיך מוקדם וזה מבאס וגורם לה להירדם מוקדם בעגלה ואז קשה לה להירדם ללילה.
אם לא- משחקת איתה.

השעה שלה לשינה די קבועה- זה תמיד סביב השעה 7 וחצי רבע לשמונה.

מאז שכתבתי את ההודעה יש שיפור. היה לילה עם התעוררות אחת בלבד והלילה התעוררה פעם אחת אבל היה לה קשה מאוד להירדם אחרי הבקבוק ואז התעוררה עוד פעמיים. יש לילות כאלה ויש כאלה- מתמודדים

שינה זה לחלשים, כבר אמרנו?
לצפיה ב-'יש גם מצב שבוקעות שיניים ,וקשה להם להירדם מהכאב בחניכים.'
יש גם מצב שבוקעות שיניים ,וקשה להם להירדם מהכאב בחניכים.
15/11/2017 | 10:39
16
אגב,טרם ניסיתי,
אבל שמעתי שישנם טיפות שנספגות בחניכיים ,ומרגיעות מאוד את כאבי החניכיים,
כשבוקעות השיניים. שווה לבדוק.
(לעומת הג'ל ,היעיל רק לזמן קצר, כי נשטף עם הרוק .)
לצפיה ב-'מצטרפת בשמחה (וגם מתייעצת)'
מצטרפת בשמחה (וגם מתייעצת)
29/10/2017 | 21:42
5
281
בשעה טובה ילדתי בת, ואני נוטה להנקה מלאה. ביומיום לא תמיד הולכת עם חזיה, בהנקה חייבת יום ולילה בגלל הרגישות. יש לי גם גוזיות וגם חזיות הנקה, וכולן עושות לי פס כואב ומגרד מתחת לחזה (שלא זכור לי מהנקות קודמות) - עצות?
לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
30/10/2017 | 01:08
124
יכול להיות שמדובר במידת היקף שהשתנתה והפס הוא תוצאה של הלחץ של הגומי?
לצפיה ב-'יווווווווו מרגש!!! בשעה טובה '
יווווווווו מרגש!!! בשעה טובה
30/10/2017 | 02:48
138
העור במיוחד באיזור החזה עם ההנקה מאוד רגיש כך שלא מופתעת שזה מציק לך.
אולי המידה גם השתנתה בעקבות ההנקה/לידה.

ניסית מבד ולא מברזל?
לצפיה ב-'מזל טוב ובשעה טובה'
מזל טוב ובשעה טובה
30/10/2017 | 12:40
100
זו החמישית שלך?
למדתי שאחרי לידה ותוך כדי הנקה החזה משתנה מאוד ולעתים גם נופל, לצערנו... גם כמובן מההריון ההיקף עולה. אולי תקני לך חזיה או גוזיה ממאה אחוז כותנה, אם תמצאי, וממש רופפת. יש במאדר לנד או משהו כזה (החנות שנמצאת יחד עם קרטרס בכמה סניפים שיש שם בגדי הריון והנקה) חזיות הנקה שהן מאוד רכות אם כי לדעתי לא מכותנה. תנסי אחת כזאת.
לצפיה ב-'אם את לא צריכה תמיכה'
אם את לא צריכה תמיכה
30/10/2017 | 18:07
1
158
(אני מניחה שאת לא אם את רגילה ביומיום ללכת בלי) את יכולה לנסות לגזור את הגומי של הגוזיות או לפתוח אותו קצת (לבד או אצל תופרת).
אני השתמשתי כל התקופה בגוזיות הום-מייד ששימשו אותי גם לפני כן בעיקר לספורט (בעצם קיצרתי לגובה החזה גופיות ספגטי פשוטות מלייקרה של זארה) והיה לי סופר נוח איתן - בלי גומי בחזה אלא רק תפר.
אפשר כמובן להדביק בתוכן רפידות הנקה חד פעמיות.
לצפיה ב-'תודה על הרעיון !'
תודה על הרעיון !
31/10/2017 | 21:16
105
בינתיים קצת יותר נוח לי (מה, יכול להיות שההיקף משתנה בכמה ימים?) והפס המגרד נעלם --אבל נשמע לי שגוזיות הום-מייד בוודאי יהיו נוחות יותר.
לצפיה ב-'חדשה כאן! התייעצות- גלגול עיניים מתוך שינה'
חדשה כאן! התייעצות- גלגול עיניים מתוך שינה
29/10/2017 | 22:13
3
120
שלום לכולם,
אני חדשה כאן, פעם ראשונה שאני כותבת ואשמח לתגובות מכם.

יש לי תינוק בן שלושה שבועות ושמתי לב בימים האחרונים שתוך כדי השינה הוא מגלגל את העיניים למעלה, כשראיתי את זה בפעם הראשונה ממש נבהלתי, זה היה נראה מפחיד, חששתי שאולי קרה משהו, אבל ראיתי שהוא נושם וחוץ מהגלגול לא התלווה משהו נוסף שנראה לי מוזר...

העניין הוא שאני רואה שזה חוזר על עצמו, אמנם זה לא מופיע לאורך כל השינה, יש חלקים שהוא עם עיניים עצומות  לגמרי ויש חלקים שהוא מגלגל את העיניים למעלה כשהן פקוחות או פקוחות חלקית.

האם זה משהו שאמור להדאיג אותי? קצת מלחיץ אותי העניין הזה.
זאת תופעה מוכרת? כדאי שאלך אולי לרופאה שלו לבדוק את העניין?

אשמח לתגובות.... 
לצפיה ב-'נשמע כמו R.E.M. '
נשמע כמו R.E.M.
30/10/2017 | 01:06
94
שזה שלב בשינה של תנועות עיניים מהירות Rapid Eye Movement.
אבל איני רופאה , ואם את לא רגועה - תמיד רצוי לבדוק עם רופא.
לצפיה ב-'היה לנו גם בשבועות הראשונים ועבר די מהר'
היה לנו גם בשבועות הראשונים ועבר די מהר
30/10/2017 | 02:46
99
אותי זה גם הלחיץ בטירוף בהתחלה אבל הרופאה אמרה שזה מאוד נפוץ בשבועות הראשונים.
בכל מקרה, תעדכני את הרופא/ה כדי שתרגישי רגועה יותר.

ברוכה הבאה לפורום
לצפיה ב-'גם אצלנו זה קורה'
גם אצלנו זה קורה
30/10/2017 | 16:49
130
בת חודש וחצי ועושה את זה מיום הלידה, נורא נבהלתי וכבר בבי"ח הרגיעו אותי ואמרו שזה נורמלי לחלוטין ועובר עם הגיל.
גם בדקתי עם רופא הילדים וגם הוא אמר שזה תקין.

בשביל השקט הנפשי שלך את מוזמנת לבדוק :)
לצפיה ב-'מתלבטת לגבי עגלה(אמבטיה+טיולון) של אינגלזינה טרילוגי'
מתלבטת לגבי עגלה(אמבטיה+טיולון) של אינגלזינה טרילוגי
27/10/2017 | 23:22
4
101
אשמח לחוות דעת עליה... תודה
לצפיה ב-'אני לא אהבתי את הקיפול שלה'
אני לא אהבתי את הקיפול שלה
28/10/2017 | 16:34
1
80
היא היתה אחת האפשרויות שהתלבטתי לגביהן בהריון הראשון. אישית, לא הסתדרתי עם הקיפול שלה.
שווה לגשת לחנות ולראות שאת מצליחה לקפל אותה בקלות בלי עזרה של המוכרים (כשהם עושים את זה זה תמיד נראה פשוט).

חוץ מזה מכיוון שבסוף לא קניתי אותה אני לא יכולה לעזור..
אבל שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'איזה קטע דווקא בעלי הרגיש שהיא הכי נוחה לקיפול'
איזה קטע דווקא בעלי הרגיש שהיא הכי נוחה לקיפול
29/10/2017 | 11:07
19
לצפיה ב-'אני מאוהבת בה'
אני מאוהבת בה
28/10/2017 | 16:47
94

בעיקר שאת רוב הפעולות אני יכולה לעשות ביד אחת. אולי תמרדי מה את רוצה לשמוע... 

לצפיה ב-'אני אהבתי אותה בחנות מאוד'
אני אהבתי אותה בחנות מאוד
06/11/2017 | 09:48
41
בסוף קיבלתי עגלה (סייבקס, מרוצה ממנה) ולא קניתי בכלל.
אם הייתי צריכה לקנות כנראה שהייתי קונה אותה.
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
26/10/2017 | 13:54
3
276
יש לי ילדה בת 4 , מאבא מוכר שמעורב (לא מאוד מאוד, אבל הילדה נמצאת אצלו שבתות, ובאמצע השבוע לוקח אחה"צ ומחזיר בערב)
אני מאוד מאוד רוצה ילד נוסף, אבל לא איתו (זה באמת לא בא בחשבון, אנחנו לא מסתדרים גם עם זו הקיימת) , והאופציה היחידה שלי היא בנק הזרע
אבל אני לא יודעת איך ירגיש ילד שאין לו אבא לנוכח ילדה גדולה שכן יש לה אבא שנוכח בחייה, ואיך אסביר לבת שלי שאני בהיריון ולא מאבא שלה....
לצפיה ב-'וואו שאלה לא פשוטה'
וואו שאלה לא פשוטה
27/10/2017 | 19:59
148
שאלת גם ב"אמהות יחידיניות מבחירה"? נראה לי ששם אולי יהיו כאלה שהתנסו בזה ויוכלו לעזור.

בכל מקרה, שולחת חיבוק שילווה אותך בכל דרך בה תבחרי.
לצפיה ב-'אף אחד לא יודע'
אף אחד לא יודע
29/10/2017 | 18:26
105
ולכן, לדעתי, אין שום טעם לתת לספקולציות כאלה לעצור אותך.
שאלות יישאלו כשיישאלו. לפעמים תדעי מה לומר ולפעמים יפתיעו אותך.
אני לא חושבת שבת הארבע תתעניין בזה יותר מדי, ומניסיוני עם שאלות ילדים, התשובות הכי טובות הן אלה שעונות על השאלה בצורה מדויקת ומצומצמת, מבלי לפרט מידע שלא נשאל.
גם אין לך שום שליטה על התגובה והפרשנות הרגשית של ילדתך הקיימת והעתידי/ת.
בהצלחה!
לצפיה ב-'אני מאמינה שבמצבים כאלה '
אני מאמינה שבמצבים כאלה
30/10/2017 | 01:14
97
מה שבעיקר חשוב הוא שאת תדעי לספק להם הסבר אמיצי ומתאים לרמתם לגבי הסיטואציה.
הילדה הנוכחית מן הסתם מבינה שאת ואביה לא בקשר זוגי ואינטימי ולא חיים ביחד ואני לא בטוחה שבכלל קיימת אצלה ציפיה שלאח או אחות נוספת יהיה אותו אבא כמו שלה .
והילד המתוכנן - יקבל את הדברים כפי שאת תסבירי לו אותם.
דווקא אצל ילדים יש יותר גמישות מחשבתית , והם לא מקובעים לתוך תפיסת המשפחה שאנחנו גדלנו אליה.
לצפיה ב-'הרדמה עצמאית'
הרדמה עצמאית
24/10/2017 | 05:45
16
212
באיזו גישה אתם נוקטים לגבי הרדמה עצמאית?

האם זה משהו שחשוב ועקרוני לכם? האם אתם מתעקשים על זה?
אם כן- כיצד אתם עושים זאת?באיזו גישה/דרך?
מה עבד לכם ומה פחות עבד?
לצפיה ב-'השנקל שלי בעניין הירדמות עצמאית'
השנקל שלי בעניין הירדמות עצמאית
24/10/2017 | 15:05
176
מתחילה בזה שאני מאד מאד בעד לימוד הירדמות עצמאית. לא בגלל שזה מקל על ההורים, אלא בגלל שזה נכון יותר לתינוק. תינוק שיודע להירדם עצמאית מצליח לישון שינת לילה רציפה (גם אם הוא מתעורר בין מחזורי שינה - ההתעוררות היא שטחית והוא חוזר לישון - ממש כמו מבוגר) וזה בעיני עדיף על פני שינה רצופת התעוררויות.
[חשוב לי להדגיש שכשאני מדברת על שינה רצופה אין הכוונה שלי לשינה ללא התעוררויות לאוכל. הרבה תינוקות צעירים עדיין זקוקים לארוחות במהלך הלילה, וחשוב לא למנוע מהם אותן.]

מבחינת השיטות ללימוד הירדמות עצמאית, אני בעד שיטות שהן גמישות יותר ופחות נוקשות. אני מעדיפה שיטות שלוקחות בחשבון את הצרכים של הילד (וגם של ההורים), ומותאמות לו באופן אישי על פני שיטות שהן אחידות עבור כל הילדים. אני מעדיפה שיטות שהן איטיות יותר על פני שיטות של "זבנג וגמרנו".

נקודה אחרונה - יש תקופות שבהן גם ילדים שיודעים להירדם באופן עצמאי זקוקים ליותר נוכחות הורית בזמן ההרדמה, ואני מאמינה שצריך לאפשר את זה. ילד שיש לו הרגלים טובים יודע לחזור אליהם.
לצפיה ב-'אני עוד רחוקה משם אבל'
אני עוד רחוקה משם אבל
25/10/2017 | 16:55
3
135
טיפ טוב שעבד לי כשהייתי שומרת על האחיינים שלי (קיבלתי את הטיפ מחברה שהיא יועצת שינה):
התחלנו בטקס שינה שכלל אמירת לילה טוב לכל הנוכחים ולצעצועים ולבובות שבחדר, אח"כ הנחתי במיטה, אמרתי לילה טוב ולאחר מכן התיישבתי על כיסא בכניסה לחדר בזווית שראו אותי אבל התעסקתי במשהו אחר- קריאת ספר, שיטוט בטלפון וכו' עד שנרדמו. המטרה שיבינו שאני פה אבל אני עסוקה בדברים אחרים.
גם כשבכו במיטה צריך להתעלם מהבכי ולהיראות עסוקה וגם אם מתעוררים באמצע הלילה להחזיר לשינה באותה הצורה. 
זה היה קשה וצריך להתמיד בזה אבל זה עבד בסופו של דבר.

לצפיה ב-'אני לא אוהבת להתעלם מבכי'
אני לא אוהבת להתעלם מבכי
26/10/2017 | 13:51
2
120
כמובן שאני לא חושבת שצריך מייד "לעמוד דום" בשנייה שילד מתחיל לבכות. אפשר להמתין מעט ואז לגשת אליו, אבל על התעלמות מוחלטת לא הייתי ממליצה.
הבכי הוא דרכם של התינוקות להביע את עצמם. כשם שלא הייתי רוצה שהקרובים אלי יתעלמו ממני כשאני מדברת היום, כך גם תינוקות לא צריכים לחוות התעלמות. אני חושבת שכהורים, התעלמות מעבירה מסר לא נכון לילד.
לצפיה ב-'המסר לא עבר נכון'
המסר לא עבר נכון
29/10/2017 | 01:36
1
70
התכוונתי ספציפית בהרדמה עצמה, כשהתינוק מחכה שירימו אותו וירדימו בידיים ואת מנסה ללמד אותו אחרת, אם כי אף פעם לא ממש התעלמתי, ליטופים ו-ששש עשו את העבודה...
לצפיה ב-'גם במהלך ההרדמה אפשר בעיני לייצר סיטואציה '
גם במהלך ההרדמה אפשר בעיני לייצר סיטואציה
30/10/2017 | 01:19
54
שבה הילד לומד להירדם עצמאית מבלי להתעלם מהבכי שלו.
בעיני זה חשוב לייצר את המצב הזה, כי שינה היא סוג של פרידה, ועבור ילד יש בסיטואציה הזו קושי. לתפיסתי, תפקיד ההורים הוא להיות נוכחים ולתמוך בו בזמן שקשה לו.

כמובן שקיימות גם גישות אחרות ללימוד הירדמות עצמאית, אני פשוט פחות מאמינה בהן...
לצפיה ב-'אחרי 6 חודשים שאני בקושי ישנה והפכתי להיות זומבי'
אחרי 6 חודשים שאני בקושי ישנה והפכתי להיות זומבי
27/10/2017 | 19:57
7
189
והבנה שהבעל פשוט לא מתעורר מהבכי שלה ועד שמתעורר כשמעירה אותו אני כבר קמה אליה- הבנתי שחייבים שינוי והיום התחלתי תהליך של עידוד להירדמות עצמאית.

במקום להרדים על הידיים אני מרדימה אותה במיטה. בפעם הראשונה לקח 45 דקות, עכשיו רק 20 ואפילו לא הייתי צריכה לעשות שששש. רק ליטפתי אותה בעדינות וזהו. מקווה שזה יעזור גם לשינה בלילה וישתפר.
לצפיה ב-'כל הכבוד. הלוואי על כולנו'
כל הכבוד. הלוואי על כולנו
28/10/2017 | 16:35
3
88
אני קצת פספסתי את המומנטום ועכשיו כשהוא כבר זוחל ונעמד במיטה גל הליטופים והשששש לא עושה עליו רושם.
עם הבכור שלי גם לימדתי בגיל חצי שנה וזה עבד מצויין.
לצפיה ב-'עבד ליום אחד, אתמול היינו רוב היום בחוץ אז ישנה בעגלה'
עבד ליום אחד, אתמול היינו רוב היום בחוץ אז ישנה בעגלה
29/10/2017 | 16:10
2
94
והלילות עדיין קטסטרופה
עכשיו ניסיתי במשך שעה שלמה להרדים כשהראתה סימני עייפות ולא הצלחתי. שתי שניות על הידים כשנכנעתי ונרדמה
לצפיה ב-'זו רגרסיה צפויה...'
זו רגרסיה צפויה...
30/10/2017 | 01:23
1
60
אל תתרגשי .
תמשיכי במה שהתחלת וקחי בחשבון שלפעמים כשמלמדים הירדמות עצמאית ההרדמות בהתחלה הן ארוכות יותר - בכל זאת אנחנו מנסים לגרום לילד לרכוש מיומנות שאינה מוכרת לו וזה לוקח זמן ודורש אימון.

לצפיה ב-'כן, בכלל עוברים עלינו ימים קשים'
כן, בכלל עוברים עלינו ימים קשים
30/10/2017 | 02:45
66
לדעתי כי מציקות לה השיניים-נכנעתי וקניתי לה מעין ג'ל כזה אז לדעתי יש הקלה מסוימת.
היא פשוט בוכה כל הזמן, בקושי ישנה ונראית אומללה בכל מצב
יש מצב שזה גם בגלל החיסונים שעשינו השבוע... בכל מקרה, אין לי זמן לנשום.
לצפיה ב-'מותק, זה לא שבעלך "פשוט לא מתעורר מהבכי"'
מותק, זה לא שבעלך "פשוט לא מתעורר מהבכי"
31/10/2017 | 19:16
2
90
הוא שומע ובוחר לא לקום.
זו דרכם של כל הגברים, 99%, לצערנו.
ואם מכריחים אותם לקום או מסכמים על כך מראש, הם זזים מאודדדד לאט. בכוונה. כדי שבלילה הבא את כבר תקומי בעצמך ממי, זו השיטה שלהם והיא באמת עובדת...
לצפיה ב-'לא, הוא לא שומע. בדקתי את זה וממש שמתי את המוניטור ליד'
לא, הוא לא שומע. בדקתי את זה וממש שמתי את המוניטור ליד
01/11/2017 | 00:17
1
73
והוא לא זז. חברים שלו שהיו איתו בצבא סיפרו לי שהוא היה היחידי שישן כשהם לנו בנושאת מטוסים כי לא שמע את הרעש של המטוסים.
לצפיה ב-'רוב הגברים "סובלים משמיעה סלקטיבית"'
רוב הגברים "סובלים משמיעה סלקטיבית"
01/11/2017 | 08:42
65
אם למשל תלחשי לו כשהוא ישן קניתי לך פלייסטיישן חדש תראי איך הוא מיד יקום...
לצפיה ב-'להשכיב במיטת התינוק ולהשמיע שירים :'
להשכיב במיטת התינוק ולהשמיע שירים :
30/10/2017 | 17:50
63
כשהילד משפשף עיניים, מניחים אותו במיטתו, ומשמיעים לו מוסיקה נעימה,
השמעת  המוסיקה  תמיד מרגיעה ומרדימה.

לצפיה ב-'תשובה מלאה :)'
תשובה מלאה :)
31/10/2017 | 19:12
86
עם הגדולה לימדתי הירדמות עצמאית סביב גיל חצי שנה. מהרדמה בידיים עברנו להרדמה במיטה. לקח זמן, לא זוכרת כמה. היתה תקופה של נדנוד על הידיים, מתיש, ואף הסעה בעגלה שזה ממכר ופסול מאוד מאוד ואסור להתחיל עם זה!!! כי זה דורש גמילה קשה וארוכה. בגמילה הסתייעתי בהרבה מוצצים וחפץ מעבר.
עם הקטן מגיל 3-4 חודשים כבר הרדמתי במיטה מראש. למדתי מהניסיון ולכן לא הרשיתי גם לא לסבתא או בייביסיטר לעולם לנדנד בעגלה, או בעצם לנדנד בכלל.
זה עבד ממש טוב, אני שמה במיטה בובה, 2 מוצצים ומוסיקה קבועה שקטה קלאסית. אומרת לילה טוב ומיד יוצאת מהחדר. אני לא יושבת לידו בכלל. כמובן שיש ימים יותר קלים ופחות קלים אבל בגדול זה עובד, הוא למד שככה נרדמים וזהו. בלי קשר הוא קם בלילות לאכול וחוזר לישון.
לצפיה ב-'הלוואי שהייתי יודעת פעם מה שאני יודעת היום'
הלוואי שהייתי יודעת פעם מה שאני יודעת היום
05/11/2017 | 10:58
54
דעתי היא שלא לישון בלילה זה מתיש וקורע ומבאס לגמרי, אבל שזה לוקח זמן, והזמן הזה תלוי מעט מאוד בהורים, ובעיקר בילד.
אני לא אומרת שאי אפשר *ללמד* הירדמות עצמאית, אבל זה די דומה להצטננות: בלי תרופות היא חולפת תוך 14 ימים, ועם תרופות - תוך שבועיים.

ומילה נוספת: אם הילד *יכול* להירדם לבד אבל זה לא קורה, הרי שהוא לא *רוצה*. מבינה אותו. גם אני מעדיפה להירדם ביחד. מכאן והלאה זה עניין של רצון ההורים וגבולות, והבנה שזה בהחלט יהיה כרוך בבכי (מכירה "להיענות לבכי". זו לא היענות לרצון הילד. איך שלא הופכים את זה זו כפייה של רצוני על רצונו).

בברכת לילות שקטים לכולן/ם

לצפיה ב-'שאלת בנים וחיתולים'
שאלת בנים וחיתולים
23/10/2017 | 08:59
15
200
שלום לכולן/ם, 
מצטרפת מחדש לפורום בסיבוב שני, אחרי 3 ומשהו שנים.. 
אז הפיצקי שלי בן חמישה ימים, שוקל סביב 3 קילו, וביומיים האחרונים כל הזמן בורח לו פיפי מהחיתול, וממש מרטיב את הבגדים, בעיקר בגב. עם הבכורה שלי זה לא קרה..
אז שמעתי כבר על כך שהפין צריך להיות מכוון למטה - מבוצע. כמו כן ניסיתי לעלות במידה של החיתול כי אולי כבר קטן לו אבל אז החיתול גדול וממש נופל. אתמול אפילו שמתי לו שני חיתולים - של NB וגם מידה 1, אבל שוב הבוקר מצאתי אותו עם בגדים רטובים. 
למישהי יש רעיון מה יכול לעזור?
לצפיה ב-'ניסית להחליף חברת חיתולים ?'
ניסית להחליף חברת חיתולים ?
23/10/2017 | 09:22
1
30
לצפיה ב-'אני כרגע משתמשת בכל מיני חברות'
אני כרגע משתמשת בכל מיני חברות
23/10/2017 | 09:29
96
יש לי כל מיני דוגמיות שהצטברו מחברות שונות, האגיס, פמפרס ואפילו לייף נראה לי. הקטע שנראה לי שהבריחה של הפיפי מתרחשת בכל הסוגים... אני אנסה באמת לבדוק באיזה חיתול לא ברח לו.
לצפיה ב-'זה יכול להיות קשור לתדירות ההחלפה... '
זה יכול להיות קשור לתדירות ההחלפה...
23/10/2017 | 13:27
5
97
נניח אם קורה בבוקר - את מחליפה גם בלילה ?
כי ייתכן שעושה המון פיפי במהלך הלילה .

לצפיה ב-'אני מחליפה לו בכל האכלה '
אני מחליפה לו בכל האכלה
23/10/2017 | 16:18
4
104
טוב, אולי זה שפשוט לא מצאתי עדיין את המידה והגזרה שמתאימה לו, החלפנו כל כך הרבה סוגי חיתולים שפשוט לא שמתי לב מה מתאים ומה פחות. כמו כן יש מצב שהוא עושה המון פיפי, אוכל יפה טפו טפו...
טוב, נמשיך בניסוי וטעיה עד שנגיע לחיתול המתאים. סתם מרגיז להוציא מלא כסף על חברות שונות, אבל - שאלה יהיו הצרות שלנו 
לצפיה ב-'עם הבכורה שלי רק פמפרס עצר את הדליפות'
עם הבכורה שלי רק פמפרס עצר את הדליפות
23/10/2017 | 23:17
92
כל הגזרות האחרות לא התאימו לה.
לצפיה ב-'לא יודעת אם אפשרי בארץ, אבל אולי לפנות לכל החברות ולבקש '
לא יודעת אם אפשרי בארץ, אבל אולי לפנות לכל החברות ולבקש
24/10/2017 | 05:43
1
111
שישלחו דוגמיות או לעקוב אחרי קבוצות שונות של אמהות מהאיזור שלכם ואולי מישהי מוסרת חיתולים מסוג כלשהו במידה הרצויה.
לצפיה ב-'מהניסיון שלי לפחות בחלק מהחברות אפשרי'
מהניסיון שלי לפחות בחלק מהחברות אפשרי
27/10/2017 | 08:29
15
לצפיה ב-'אני מרוצה משל לייפ, אבל באמת שווה לנסות עד שתמצאי'
אני מרוצה משל לייפ, אבל באמת שווה לנסות עד שתמצאי
24/10/2017 | 14:03
15
לצפיה ב-'כמו שכתבו לפני - לחברות שונות יש ספיגה שונה'
כמו שכתבו לפני - לחברות שונות יש ספיגה שונה
24/10/2017 | 14:51
3
72
נסי בכל זאת לעקוב ולראות אם יש חברות שבהן זה לא קורה.

מעבר לזה - האם במהלך הלילה את מחליפה לו חיתול?
לצפיה ב-'כן, אני מחליפה לו בכל האכלה, גם בלילה'
כן, אני מחליפה לו בכל האכלה, גם בלילה
24/10/2017 | 15:35
2
72
האמת, בינתיים אנחנו עברנו לפמפרס פרימיום מידה 1, ומשתדלים לסגור טוב את החיתול ונראה שזה עושה את העבודה, בשילוב החלפה תכופה, כי הוא עושה המון פיפי. לפני כמה ימים,כשברח לו בפמפרס, כנראה החיתול לא היה הדוק מספיק. 

אז כרגע האתגר הוא לדאוג איך לא יברח לו פיפי בזמן החלפת החיתול עצמה. בינתיים, במהלך הלילה נאלצתי פעמיים להחליף לו את כל הבגדים בגלל שברגע שפתחתי את החיתול הוא השתין. אז בינתיים אני מרגישה כמו אינדיאנה ג'ונס ומנסה בבת אחת לשים עליו חיתול קטן על הפין, להחזיק את המוצץ בפה, לנקות אותו עם מגבונים, ולשים לו חיתול חדש, כל זה תוך כדי השתוללות שלו. מצחיק שעם הגדולה שלי לא היו לי בעיות כאלה.. אז אם למישהי יש רעיונות כיצד למנוע בריחת פיפי בזמן החלפת החיתול אשמח לשמוע..
לצפיה ב-'שימי מתחת לטוסיק שלו טטרת פלנל מקופלת ל-4'
שימי מתחת לטוסיק שלו טטרת פלנל מקופלת ל-4
25/10/2017 | 13:07
85
שתהיה שכבה עבה לספוג. לפני שאת פותחת את החיתול תרימי את החולצה ממש גבוה עד אמצע הבטן והגב.
שימי לו כוס חד פעמית על הבולבול ברגע שאת פותחת את החיתול. השתן ייספג בטטרה.
תכיני לך 2-3 מגבונים לידך לניגוב מהיר.
אישית לא הייתי מנסה גם להחזיק מוצץ בפה תוך כדי..... בהחלט נשמע על גבול הבדיון.
לצפיה ב-'מה שאצלנו עבד'
מה שאצלנו עבד
26/10/2017 | 13:56
61
מייד כשהורדנו את החיתול שמנו לו טישו שיספוג את הפיפי אם יחליט להפתיע אותנו.
את החולצה/בגד גוף הרמנו כמה שיותר גבוה כדי שאם יהיו נזילות הן לא תיספגנה בבגדים.
ומתחת לטוסיק היו לנו לתקופות משטחי החתלה חד פעמיים ולתקופות חיתולי טטרא - לספיגת הנזילות.

לצפיה ב-'מידה וגזרה'
מידה וגזרה
25/10/2017 | 13:37
1
71
מניסיון שלי כשהדליפה היא מלמעלה זה לא בגלל שהחיתול מלא מדי אלא משהו במידה/גזרה לא נכון לכם והפיפי לא נספג בכלל.
אצל הבנים שלי עד גיל שבועיים השתמשתי בהאגיס ניו בורן שהם חיתולים ממש קטנים ונצמדו אליהם טוב.
מגיל שבועיים הכמויות פיפי גדלות ואז ניו בורן לא מספיקים ועברתי למידה הכי קטנה של פמפרס פרימיום.
יש אימהות שטוענות שהאגיס עדיפים לבנים בגלל הגזרה, אז שווה לנסות.
בנוסף, תקפידי להדק היטב ולוודא שהמאחורה פרוס טוב לפני את מחתלת שלא יתקפל פנימה ויאפשר דליפה.
ובגדול זה ניסויי וטעייה וגם אז אחר כך הם עוליםהמקל ומשתנה להם הגזרה ושוב צריך לנסות משהו אחר

ולגבי אתגר הפיפי- בנים אוהבים לעשות פיפי בדיוק איך שפותחים להם את החיתול. אני דאגתי להכין מגבונים ולפתוח את החיתול החדש מראש כדי לקצר את הזמן שהבולבול חשוף.
אם אין קקי בחיתול את יכולה להניח את החדש מתחת לישבן ורק אז לפתוח את הישן ולהוציא ומיד לכסות עם החדש.
תתנחמי שזה משתפר עם הזמן.
לצפיה ב-'אז זו באמת הייתה בעיה בגזרה או בהידוק החיתול'
אז זו באמת הייתה בעיה בגזרה או בהידוק החיתול
25/10/2017 | 15:04
83
כי ברח לו פיפי מהצד. בינתיים עם פמפרס פרימיום מידה 1 הולך סבבה, למעט בריחה אחת של פיפי הבוקר שככל הנראה לא הידקתי טוב. 
לגבי אתגר הפיפי - בינתיים אני עושה את מה שאת מציעה, מכינה את החיתול החדש מלמטה, המגבונים מוכנים ואם יש קקי, יש חיתול NB שאני מצמידה מלמעלה. עד כה עבד מצוין. 
זה מצחיק, כי בעלי חשב שקל יותר להחליף לבנים והיה מסתבך עם הבת הגדולה, ועכשיו הוא מבין שהפרוצדורה של בנים החלפה לבנים לא יותר קלה  
לצפיה ב-'זה נורא פשוט'
זה נורא פשוט
31/10/2017 | 19:14
51
לבנות פמפרס טוב ולבנים האגיס. בדוק! והשני נוזל...
לצפיה ב-'חיתול רטוב'
חיתול רטוב
19/10/2017 | 03:15
3
208
אם החיתול רטוב מאוד ושכחתם או לא הספקתם להחליף והתינוק נרדם, אתם מעירים אותו ? במיוחד בלילה שזה יכול להיות שינה של כמה שעות טובות (לפעמים), או שמשאירים לישון ומחליפים כשמתעורר?
לצפיה ב-'לא מעירים תינוק ישן'
לא מעירים תינוק ישן
19/10/2017 | 14:22
167
אצלי בן 8 חודשים. בגדול אם אין דליפה או קקי אני לא מחליפה באמצע הלילה בכלל.
כשהיה יותר קטן הייתי מחליפה בכל הנקה ואחר כך כמה פעמים בלילה כשהחיתול התמלא. ככל שהם גדלים זה ממש מוציא אותם מהשינה. יותר מלהישאר לישון עם חיתול מלא.
לצפיה ב-'לא מעירה להחלפת פיפי'
לא מעירה להחלפת פיפי
19/10/2017 | 17:57
170
קקי כן- כי העור שלה ממש רגיש והיא גם ככה לא מסוגלת לישון עם קקי.
לצפיה ב-'אני הייתי מחליפה תוך כדי שינה'
אני הייתי מחליפה תוך כדי שינה
22/10/2017 | 14:08
129
ומאד משתדלת לא להעיר.
להתעורר רטוב בגלל חיתול שדלף זה לא נעים, במיוחד עכשיו, כשמתחיל להתקרר...
לצפיה ב-' מילה על שעון החורף הקרב... '
מילה על שעון החורף הקרב...
18/10/2017 | 15:31
12
200
מרגע שהפכנו לאמהות, שעון חורף הפך מ: "יייהההההה! עוד שעת שינה" ל"אוי! עכשיו יקומו לי שעה יותר מוקדם"...  
וזה לא שבמצב הנוכחי הילדים שלנו מתעוררים בנחת בשעה 8:00 בבוקר, גם עכשיו ההשכמה היא די מוקדמת... 
כולנו יודעות איך נראה הבוקר עם הילדים, ובמיוחד איך נשמעת ההשכמה - כשהבכי אצל הקטנטנים עובר מ-0 ל-100 בלי אף שלב באמצע ואצל הגדולים יותר הקריאה "אממממממממממממאאאאאאאאאאאא!!!!" גם היא לא ממש בווליום של ספריה ציבורית... 

אבל אפשר להתכונן מראש. ועדיפה שעה אחת קודם
איך? מתחילים כבר עכשיו להרגיל את הילדים... משכיבים אותם לישון 15 דק' יותר מאוחר מהרגיל, וגם בבוקר "מושכים" את ההשכמה 15 דקות קדימה. בכל יומיים מוסיפים 15 דקות נוספות, וכך לאחר המעבר לשעון החורף, שעת ההשכמה תישאר בשעה שהיינו רגילים אליה בזמן שעון הקיץ. 
ואם זה לא עובד ​ בסופו של דבר, תוך מספר ימים, השעון הביולוגי יסתנכרן בעזרת הסממנים החיצוניים. מה שחשוב הוא שעד שזה יקרה לא להתחיל לייצר הרגלים חדשים בשעות הבוקר המוקדמות, אלא לנהוג בהן כאילו מדובר בהתעוררות במהלך הלילה. 
לצפיה ב-'תודה על הפירוט '
תודה על הפירוט
18/10/2017 | 20:31
2
144
לא רואה איך יכול להיות גרוע יותר מהמצב הנוכחי שמתעוררת כל חצי שעה...
לצפיה ב-'דברי איתי....'
דברי איתי....
22/10/2017 | 14:07
1
65
אפשר לשפר את זה!
לצפיה ב-'מאז שכתבתי המצב ממש השתפר '
מאז שכתבתי המצב ממש השתפר
22/10/2017 | 15:44
82
הוספתי לה דייסה לבקבוק האחרון וזה שיפר פלאים את השינה שלה.
לצפיה ב-'מה לגבי תינוקות ללא שעת השכבה קבועה?'
מה לגבי תינוקות ללא שעת השכבה קבועה?
23/10/2017 | 07:45
6
101
שלי לא נמצאת במסגרת מה שאומר שמשכיבים אותה מתי שמתעייפת ולכן השכבת הלילה תלויה בעצם במתי התעוררה מהשינה האחרונה במהלך היום...
בתקופה האחרונה זה קצת התייצב והולכת לישון לרוב בין 20 ל-21, ומתעוררת סביב 6.
מה אפשר לעשות כדי שלא תקום ב-5 בשעון החורף?
לצפיה ב-'אפשר לחתום על השעות שינה של הבת שלך? '
אפשר לחתום על השעות שינה של הבת שלך?
24/10/2017 | 01:17
2
76
אני מנסה לכוון את האוכל והשינה כך שבסופו של דבר סביב שבע וחצי-שמונה בערב היא כבר בתהליך הרדמה. כמעט תמיד זה מצליח.

לצפיה ב-'אחחחח'
אחחחח
24/10/2017 | 19:46
1
50
גם אני חותמת על זה. לא לעולם חוסן... לאורך החודשים זה כל הזמן משתנה.
לצפיה ב-'ברור, כל הזמן משתנה-לטוב ולרע.'
ברור, כל הזמן משתנה-לטוב ולרע.
24/10/2017 | 19:54
47
אני עכשיו "נהנית" מזה שהקטנה ישנה כבר מעל שעה. היא אחרי חיסונים ועד שסיימנו עם זה היא מהבוקר לא ישנה (עכשיו כמעט 1 בצהריים פה) אז כבר שעה ישנה ויכולתי להכין לה את המרק ברוגע ככה.
לצפיה ב-'ממה שאת מתארת כן יש לה שעת השכבה קבועה'
ממה שאת מתארת כן יש לה שעת השכבה קבועה
24/10/2017 | 14:49
2
49
אבל לי נשמע שהיא מאוחרת מדי. שינה מ- 21:00 עד 06:00 היא יחסית קצרה לשנת לילה של תינוקות (לא כתבת בת כמה היא).
אני לא הייתי משנה את שעת ההשכבה במקרה שלך, אבל כן "מושכת" את ההשכמה.
לצפיה ב-'כאמור'
כאמור
24/10/2017 | 19:44
1
37
היא הולכת לישון מתי שעייפה. זה יכול להיות גם ב-7 וגם ב-8. לרוב יוצא באזור 8 עד שנרדמת אחרי כל הטקס. אבל בכל מקרה אני לא יכולה לכפות עליה להירדם לפני שמתעייפת ולא נראה לי הגיוני להעיר אותה משנת היום האחרונה כדי שתהיה עייפה מוקדם יותר בערב... (למעשה לא נראה לי הגיוני להעיר אותה בכלל! שתישן כמה שהיא רוצה)

בסופו של דבר נדמה לי שמה שחשוב זה סה"כ השעות שינה ביממה ואם מה שמספיק לה זה 9 שעות בלילה ואת השאר משלימה במהלך היום אז נראה לי שהיא עושה מה שטוב עבורה (גם אם זה לא בדיוק לפי "הממוצע" של התינוקות).

מה הכוונה בשעת השכמה? אני לא מעירה אותה בבוקר - היא מתעוררת מעצמה.
אז מה אני יכולה לעשות עם שעון החורף?
לצפיה ב-'נראה לי שלא הבנת אותי'
נראה לי שלא הבנת אותי
26/10/2017 | 13:47
38
ברור שמה שמשמעותי הוא סך השעות ביממה ולא רק סך השעות במהלך הלילה.
אין לי מידע לגבי שעות השינה שלה במהלך היום, וגם לא ציינת בת כמה היא, ולכן התייחסתי למספר של שעות השינה בלילה שאותו כן ציינת כי הוא נמוך יחסית לממוצע ופעמים רבות שעות שינה מעטות במהלך הלילה מובילות גם לשינת יום שהיא לא מספיקה ולקושי בהירדמות.
אין ספק שכל ילד עומד בפני עצמו וממוצע הוא רק ממוצע.

לגבי להעיר ילד ישן - הדיעות בעניין הזה חלוקות. יש שמאמינים שכן רצוי להעיר אחרי פרק זמן מסויים ויש כאלו שמעדיפים שלא. אני מודה שאת ילדיי הפרטיים מעולם לא הערתי משינה באף פרק של היום עד שהגענו לגיל ביה"ס, ונאלצנו להתמודד עם שעת הגעה קבועה בבוקר.

לגבי שעון החורף - הכוונה שלי לא היתה להעיר את הילדים בשעה מסויימת אלא "למשוך את ההשכמה" - כך שאם היא מתעוררת בשעה 5:00 בבוקר, לא להוציא אותה מהמיטה ולהתחיל טקס בוקר לפני שעה 5:15 ובכל פעם לדחות את השעה הזו עוד קצת עד שתגיעי לשעה 6:00.
כמובן שאם מדובר בתינוקת צעירה מאד- כל הדיון הזה מיותר ואינו רלוונטי לגביה.
לצפיה ב-'תודה. זה מאוד קשה'
תודה. זה מאוד קשה
30/10/2017 | 12:43
1
29
שנה שעברה היה לנו מאוד מאוד קשה עם הגדולה שלי. היא כל הזמן כעסה שלוקחים אותה מהגן "בלילה, כי הרי חושך בחוץ" והיא היתה כמו בדכדוך ולא רצתה לא ללכת לחבר ולא לגינה אפילו רק לנוח בבית חצי חורף.
עכשיו, היום התעורר הקטן כמובן סביב 5 בבוקר, אכל והוחזר למיטה, אבל כבר ברבע לשש יילל שמספיק לו במיטה.
לצפיה ב-'נכון! זה קשה...'
נכון! זה קשה...
30/10/2017 | 16:00
15
לשעון הביולוגי לוקח זמן להסתנכרן...
אבל אם תמשיכו ככה את תראי שגם הקטן יתחיל בהדרגה לחזור לשעות היקיצה שהיו לפני מעבר השעון. בעיקר חשובה ההתמדה.
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:53
6

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'גן למתוק שלי בראשון לציון מערב ותיק'
גן למתוק שלי בראשון לציון מערב ותיק
15/10/2017 | 09:20
56
היי מחפשת המלצות לגן במערב הותיק לילד שיהיה בשנה הבאה בן שנה וחצי. תודה
לצפיה ב-'שלום,'
שלום,
14/10/2017 | 17:14
4
171
שלום, הבת שלי בת 4 חודשים. המשקל 5.
השבוע היא עושה לי בעיות עם אוכל.
היא אוכלת סימילאק . כאשר אוכלת 60 מל, הפסקה גרפס, אבל היא לא רוצה לחזור להמשך האוכל.
אני עושה לה הפסקה, משחקת, אבל העיקר לא לחזור לאוכל....
במשך שעה אני "רבה" איתה לאכול ...
בסופו של דבר אוכלת עוד 60... וגם לא תמיד מסיימת... אבל סיוט.

ואל תגידו לי שאם היא לא רוצה, שלא תאכל. זה לא טוב אצלה, כי גם 120 זה לא מספיק לה בארוחה 1. היא אוכלת סך הכל ביום 600 , ולפי הגיל זה קצת מידיי לאכול .
ואל תגידו לי שתוסיף עוד אוכל ביום, היא חכמה, כאשר הוספתי לה אוכל, היא הורידה את הכמות של שאר היום, ועדיין סוף יום אכלה 600.

יש מצב שצריך להחליף למטרנה? או חברה אחרת ?
מה כדאי לעשות?

תודה !
לצפיה ב-'תנסי פורמולה אחרת'
תנסי פורמולה אחרת
14/10/2017 | 20:02
93
אולי סימילאק עושה לה גזים? תחושת נפיחות?

בנוסף, אפשר לנסות להחליף סוג בקבוק. אולי הפטמה לא נוחה לה ומקשה עליה לינוק רציף.

אם יש בעיה בעלייה במשקל/צניחה באחוזונים שווה להתייעץ עם רופא ילדים שיבדוק שאין בעיה אחרת ברקע שבגללה מסרבת לאכול ואם צריך ימליץ על פורמולות רפואיות עשירות בקלוריות.
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
14/10/2017 | 20:04
88
אם זה רק השבוע ועד עכשיו הכל היה תקין ולא שינית כלום בצד- תבדקי אם משהו אחר מציק לה- צינון? דלקת אזניים? עשית חיסונים השבוע?
לצפיה ב-'מעבר למה שכתבה לך הייבי'
מעבר למה שכתבה לך הייבי
18/10/2017 | 15:27
65
בגיל 4 חודשים הרבה תינוקות מתחילים לגלות יותר עניין בסביבה החיצונית שלהם, ודעתם מוסחת יותר בקלות גם בזמן האוכל.
אני לא הייתי "רבה" איתה על עניין האוכל כדי לא לייצר "אישיו" סביב הנושא הזה.
מה שהייתי מנסה לעשות הוא לשנות את המיקום שבו את מאכילה אותה למיקום רגוע, קבוע, נטול גירויים כדי למנוע הסחות דעת בזמן האוכל.
דבר נוסף שהייתי עושה הוא לנסות להימנע ממצב של הרבה ארוחות "קטנות" ובמקום זאת לשמור על מועדים קבועים של ארוחות - בזמנים ידועים מראש (דהיינו: סדר יום קבוע).
מעבר לזה, אם נראה לך שקיימת בעיה - רצוי להתייעץ עם רופא/אחות טיפת חלב.
לצפיה ב-'ריפלוקס סמוי בדקת ? '
ריפלוקס סמוי בדקת ?
26/10/2017 | 13:09
8
לצפיה ב-'סקר: איך אתם מלבישים בלילה בימים סתווים אילו?'
סקר: איך אתם מלבישים בלילה בימים סתווים אילו?
11/10/2017 | 18:52
4
148
אני הלבשתי בלילה בגד גוף קצר+מכנס ארוך. הילדה בת 11 חודשים לא באמת מתכסה בשמיכה, עם חלון סגור. אנחנו גרים בגוש דן.
אתמול היא נהייתה מנוזלת והיום התעוררה עם חום. יכול להיות שאינה לבושה מספיק חם בלילה?? 
כי אני התחלתי להתלבש כמוהה אבל אני מתכסה בשמיכה.
לצפיה ב-'לא חיה בארץ אבל אני חושבת שזה אינדבידואלי'
לא חיה בארץ אבל אני חושבת שזה אינדבידואלי
11/10/2017 | 20:35
169
ותלוי גם בילד. נגיד לקטנה שלי כמעט תמיד חם. היא ישנה בתוך שק שינה מיוחד ודי חם לה אז היא עם בגד גוף קצר ומזגן ועדיין מתעוררת מזיעה.
לצפיה ב-'תלוי בילדונת'
תלוי בילדונת
12/10/2017 | 00:11
116
תניחי יד על העורף \ גב ונסי לבדוק אם קר לה או שהיא מזיעה או שחמים ונעים לה.
אנחנו עברנו ביומיים האחרונים לחולצה ארוכה דקה ומכנסי 3/4 דקים. מדי פעם מכסים, אבל היא מעיפה את השמיכה בלילה אז לא בונה על זה.
לצפיה ב-'אנחנו כבר עם אוברול ארוך עבה ושמיכה חמה'
אנחנו כבר עם אוברול ארוך עבה ושמיכה חמה
12/10/2017 | 03:40
136

כנראה באמת תלוי בילדה ובחדר, כי אצלנו התינוקת בחדר עם שני קירות חיצוניים והמיטה שלה ליד קיר חיצוני (אין ממש ברירה) ולטעמי ממש קריר בלילה בחדר שלה... 
ואניבטוחה שלא חם לה מדיי למרות שאני מלבישה חם.
לצפיה ב-'בגד גוף ארוך ובייביגרו טריקו ארוך'
בגד גוף ארוך ובייביגרו טריקו ארוך
13/10/2017 | 19:38
106
ואני ממש מתלבטת אם לא לעבור להלביש שכבה עבה יותר.
בן 8 חודשים. ישן עם חלון סגור אבל בדירה ישנה אז הקירות לא מאוד מבודדים והחדר שלהם קר יחסית וכמובן שאין מה לדבר על שמיכה.

תבדקי בלילה בעורף. אם היא קרירה תוסיפי למחרת שכבה. חשוב לזכור שבמהלך הלילה בטמפרטורות יורדות ולפנות בוקר ממש קריר אז אם בתחילת הלילה היא כבר מרגישה לך גבולית לפנות בוקר יהיה לה קר לדעתי.
לצפיה ב-'תיקון ברית'
תיקון ברית
10/10/2017 | 21:02
144
הי
מחפשת אורולוג ילדים לתיקון ברית (תסביב פין קל) הייתי אצל פרופסור בן חיים ומעוניינת בחוות דעת נוספת.מי יכול להמליץ (עדיף מנסיון) גם על בן חיים וגם על רופאים אחרים. שמעתי על פרופסור פנחס ליבנה ועל פרופסור יורם מור.
אנחנו בקופ"ח מכבי אם זה משנה, אך מוכנה גם לשלם פרטי.
תודה
לצפיה ב-'המצאות שחייבים להמציא להורים '
המצאות שחייבים להמציא להורים
07/10/2017 | 14:26
19
272
איזו המצאה שעדיין לא המציאו חייבים להמציא ותקל עליכם כהורים לתינוקות

אצלי זה יד ביונית שמגיעה עד הילדה ונותנת לה מוצץ/מרימה להרגעה באמצע הלילה  
לצפיה ב-'שיבוט שלי שישן רצוף כ-ל לילה '
שיבוט שלי שישן רצוף כ-ל לילה
07/10/2017 | 20:56
8
157
זה היה משפר את איכות חיי, את הקריירה שלי, את הזוגיות שלי ואת האמהות שלי במידה שקשה לי לדמיין אפילו.
לצפיה ב-'כדור שינה לך, הרבה קפאין לבעל שישאר ער ואת לא זקוקה '
כדור שינה לך, הרבה קפאין לבעל שישאר ער ואת לא זקוקה
08/10/2017 | 01:58
7
140
לשיבוט הזה
לצפיה ב-'לא צריך קפאין לבעל'
לא צריך קפאין לבעל
08/10/2017 | 14:08
6
137
אני גיליתי שמספיק להעביר את המוניטור לצד שלו ולהודיע שאת לא מרגישה טוב ויש לך חום ואין סיכוי שתצליחי לגרד את עצמך בלילה ופתאום באורח קסם הוא שומע את הקטן בוכה ואת הגדול מבקש פיפי...
לצפיה ב-'הא אצלנו זה לא יעזור...'
הא אצלנו זה לא יעזור...
08/10/2017 | 16:18
5
147
שמתי לו פעם את המוניטור ממש צמוד אליו- לא שמע כלום...אפילו לא זז.
לצפיה ב-'איך הם עושים את זה??'
איך הם עושים את זה??
09/10/2017 | 10:51
4
29
לצפיה ב-'שאלה טובה!'
שאלה טובה!
09/10/2017 | 14:02
3
129
עוד לא גיליתי...
גם כל בוקר ובמיוחד בבקרים שהלילות היו זוועה הוא אומר לי "וואו היא ישנה טוב הלילה, לא?" ואני בטוחה שהוא ציני אבל גיליתי שהוא רציני לגמרי כי לא שמע כלום!
לצפיה ב-'הם לא מתוכנתים גנטית להגיב אוטומטית'
הם לא מתוכנתים גנטית להגיב אוטומטית
11/10/2017 | 14:04
2
91
ואנחנו מוותרות להם בהתחלה בגלל ש:
ממילא אני מניקה אז אין סיבה שיקום
הוא הולך לעבודה בבוקר ואני יכולה להשלים שעות שינה אחר כך
אני ארדים את הקטן יותר מהר
ממילא אני מתעוררת אז אין סיסה ששנינו נסבול
ועוד אלף ואחד תירוצים שמונעים מהם להתרגל לקום.

והערה- עם הגדול השינוי היה כשהייתי בהריון עם השני והיה לי קשה פיזית לקום בלילה לקחת אותו לפיפי או לשבת לידו אחרי חלום רע אז החצי לקח את זה על עצמו ועם הזמן אני הפסקתי לשמוע את הגדול קם ורק החצי קם...
לצפיה ב-'הלוואי והייתי יכולה להשלים שעות כשהיא ישנה'
הלוואי והייתי יכולה להשלים שעות כשהיא ישנה
11/10/2017 | 16:20
1
106
גם לא מסוגלת פיזית לכבות את עצמי לשינה באמצע היום וגם היא ישנה על הבטן במהלך היום אז בודקת אותה מפעם לפעם ולא יכולה להרשות לעצמי סתם ככה לישון.

אצלנו הוא פשוט עושה דברים אחרים וכל כמה זמן יש לנו שיחה של איך הוא יכול לקחת חלק פעיל יותר במסגרת המגבלות שיש לנו לפעמים.
לצפיה ב-'מוכר לגמרי'
מוכר לגמרי
13/10/2017 | 19:40
61
לי אין בעיה לישון שנ"צ באמצע היום אבל איכשהו זה לא עובד לי עם תינוק בבית. תמיד עד שאני מצליחה לכבות את עצמי הוא מתעורר. גיליתי שהכי טוב זה להיזרק כל הספה ואז מקסימום תופסים 10 דקות תנומה...
לצפיה ב-'ריפוד'
ריפוד
07/10/2017 | 23:42
3
181
ריפוד לסורגים של מיטת התינוק... 
לצפיה ב-'יש כזה אבל אומרים שמסוכן מאוד'
יש כזה אבל אומרים שמסוכן מאוד
08/10/2017 | 02:00
167
אבל הבנתי שיש bumper שהוא מחולק לכל כמה סורגים ואז הסכנה לחנק פוחתת.
אני בכל מקרה לא שמה-בנתיים אין צורך
לצפיה ב-'יש כזה, שעוטף כל סורג בנפרד'
יש כזה, שעוטף כל סורג בנפרד
08/10/2017 | 23:44
1
109

לצפיה ב-''
09/10/2017 | 08:35
76
אה... חשבתי להמציא כזה... חחח 
לצפיה ב-'מיטה מערסלת עם דופק'
מיטה מערסלת עם דופק
08/10/2017 | 14:06
4
142
קנינו מזרן איכותי ומצעים יפים ובסוף הקטן הכי אוהב לישון באמצע הלילה מעורסל בידיים שלי עם הראש על החזה מקשיב לדופק.
אם רק היה אפשר להמציא מיטה כזו ואם היא גם תנענע אותו קלות ותלחש ששש.. במקומוץ הנכונים זה בכלל יהיה שירות לאנושות.
לצפיה ב-'לגמרי '
לגמרי
08/10/2017 | 16:19
23
לצפיה ב-'יש משהו לא רחוק מזה'
יש משהו לא רחוק מזה
09/10/2017 | 10:53
119
לצפיה ב-'גם אני חשבתי על זה - רובוט עם וסת טמפ ומגע עור/ניתן להלבשה'
גם אני חשבתי על זה - רובוט עם וסת טמפ ומגע עור/ניתן להלבשה
12/10/2017 | 11:59
67
שאפשר לעצב את הידיים שלו לתנוחה הרצויה - להחזיק על הכתף, נמר על עץ, עור לעור וכיו"ב..
לצפיה ב-'זה היה מציל גם אותי'
זה היה מציל גם אותי
15/10/2017 | 15:15
41
איך שאני מניחה אותה בעריסה/בעגלה היא מתעוררת. 
אתמול היא ישנה לידינו במיטה ובעלי אפילו לא שם לב שהיא שם...
לצפיה ב-'עוד לא המציאו כמה המצאות חשובות, והם,,'
עוד לא המציאו כמה המצאות חשובות, והם,,
10/10/2017 | 11:48
147
בקבוק שמחובר למעמד במיטת התינוק, שמתכוונן לבדו לכיוון פה התינוק,
בכול פעם שהוא רעב.

טרם הומצא חיתול  פטנט ,שעשוי מסיב מיוחד שנשאר יבש שבוע ימים.

וטרם הומצא פטנט,להעלמת כאבי הבטן והסבל של תינוקות,בשלושה החודשים הראשונים.

לצפיה ב-'מציצת שפתיים '
מציצת שפתיים
05/10/2017 | 22:03
2
158
היי התינוק שלי בן 3 וקצת חודשים . בשבוע האחרון החל למצוץ את השפה התחתונה באופן דיי כפייתי תוך כדי השמעת הצליל "אמממ אמממ "
יש לציין שהילד לא רעב כאשר הוא עושה זאת. הילד חיובי שמח ורגיל .
זה טבעי? מדוע הוא עושה את זה? קרה למישהי?
לצפיה ב-'אולי'
אולי
06/10/2017 | 14:44
122
יכול להיות שהןא גילה את השפה שלו... אז הוא בוחן מה אפשר לעשות איתה...
לצפיה ב-'אני חושבת שזה גם גילוי של השפתיים או אולי זה עוזר לו ומקל'
אני חושבת שזה גם גילוי של השפתיים או אולי זה עוזר לו ומקל
07/10/2017 | 14:22
89
עליו אם יוצאות שיניים.
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
02/10/2017 | 11:51
17
278
שתי שאלות
1. ברור לי שזה לשיקול דעתי... ומובן לי הסיכונים בגדול, אבל אשמח לשמוע דעות לגבי:
אני חזרתי לעבודה (גוזלית בת חצי שנה) , ואני שואבת חלב בבית חולים... התחלתי פעמיים במשמרת, ונהייה לי גודש, מעדיפה לשאוב 3 פעמים במשמרת אבל זה לוקח זמן... השאיבה עצמה והתפעול... 
אני משתדלת לשמור על נקיון והכל אבל הכל לוקח לי זמן ... לנקות את המשטחים שעליהים אני שמה הכל, לחטא ידיים, לשטוף את המשאבה , לייבש אותה כמו שצריך... רק זה לוקח מלא זמן, וכמובן ללכת להביא תדברים מחדר אחד לחדר אחר ובסיום גם להעביר את החלב לשקיות ושוב לשטוף ולייבש .... ( יצא גם קיטור על הדרך...) בכל אופן אני לא עושה את זה... אני "פחות או יותר שומרת על נקיון... " בכל אופן סביר להניח שזה לא היה עובר את התו תקן.... האם כדאי להמשיך לשאוב ככה או לשאוב ככה ולזרוק את החלב או לשאוב רק פעם אחת במשמרת כמו שצריך אבל אז הכמות חלב תקטן.... ?? מה אתם חושבות? 

2. האם זה לגיטימי לתת בגיל הזה דייסת סולת ו/ או שיבולת שועל ? ( 6 חודשים) 

תודה מראש 
לצפיה ב-'מה לגבי ללכת לשאוב בתינוקייה?'
מה לגבי ללכת לשאוב בתינוקייה?
02/10/2017 | 19:23
3
150
תקבלי ערכת שאיבה וכוסיות לחלב
לצפיה ב-'זה דיי רחוק'
זה דיי רחוק
02/10/2017 | 22:09
2
136
אז זה פחות יכול להסתדר... אבל תודה :)
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
04/10/2017 | 12:46
1
97
אז מבחינת חיסכון בזמן הייתי דואגת לערכת שאיבה נוספת, ולמספיק בקבוקים כדי לא להתעסק עם העברת החלב לשקיות (תעשי את זה בבית). לא יודעת באיזו מחלקה את, אבל אפשר לאחסן גם בכוסיות לשתן (אם אפשר גם להקפיא בהן זה מעולה. אין לי מושג).
ובהחלט לא להקל ראש בחיטוי ידיים וניקוי המשטחים במדיווייפס או משהו מתאים אחר.
בקשר למספר השאיבות - הגוף מסתגל תוך מספר ימים ומתאים את כמויות החלב והשעות.
בגיל דומה יצאתי מהבית לכ-10 שעות ביום, ושאבתי פעם אחת (לתינוקת שלא כ"כ הסכימה לאכול מבקבוק). בהדרגה גם כמויות המוצקים יגדלו.

דייסה זה אוכל מעולה כשמתחילים להרגיש שההנקה לא מספקת אותם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/10/2017 | 14:46
49
תודה!! אנסה את הכוסות....
לצפיה ב-'לגבי דייסה'
לגבי דייסה
02/10/2017 | 19:29
4
115
לגבי השאיבה אין לי מושג. אני לא שאבתי אף פעם ואת שני הבנים שלי העברתי לבקבוקים כשחזרתי לעבודה.

לגבי הדייסה בעיקרון מגיל 6 חודשים אפשר לתת (כמעט) הכל ואין מניעה לתת דייסה. השאלה היא למה לתת דייסה? אם כדי לגוון ארוחת מוצקים אז חשוב להעשיר בפרי טחון/שקדיה. אם לשנת לילה טובה יותר דעי שזה לא תמיד עובד ויש תינוקות שההכבדה על הקיבה דווקא גורמת להם לשינה פחות רגועה. אם זה לעליה במשקל- אין צורך אלא אם קיבלת הנחיה אחרת מרופא/אחות טיפת חלב.
לצפיה ב-'לצורך '
לצורך
02/10/2017 | 20:27
3
97
חשבתי לתת דייסה בשביל לנסות עוד דברים... היא נהנית לטעום בגדול... אבל עדיין לא אוכלת... בעיקר מורחת על כל הסביבה... אז חשבתי שדייסה סולת ושיבולת שועל יכול להיות גיוון נחמד... 
לצפיה ב-'אם ככה אז בוודאי '
אם ככה אז בוודאי
03/10/2017 | 20:01
2
72
אצלנו אהובה מאוד דייסת שיבולת שועל עם בננה מעוכה בפנים
לצפיה ב-'נשמע טוב'
נשמע טוב
04/10/2017 | 16:31
1
47
ואיך את מכינה?
מבשלת את הדייסה וטוחנת בבלנדר ? או שמספיק הבישול ולמעוך לתוך זה את הבננה? 
תוך כדי שאני כותבת זה נשמע לי טיפשי לשאול... חחח אבל אני באמת לא יודעת אם זה משנה...
לצפיה ב-'מבשלת במיקרו'
מבשלת במיקרו
05/10/2017 | 19:53
52
כף/כף וחצי של שבולת שועל אינסטנט (מה שנהוג לקרוא קוואקר). מוסיפה מים (אפשר גם חלב שקדים/אורז ומעל גיל שנה גם חלב פרה) לפי העין ככה שיכסה את הכל ועוד קצת ומרתיחה במיקרו עד שכל המים נספגים (בגדול רואים את התערובת תופחת ומתכווצת חזרה. זהירות יש לזה נטייה לגלוש אז תבחרי קערה עמוקה מספיק).
בשלב הזה זה רותח. אני מועכת בננה פנימה ומניחה כמה דקות בצד שקצת יתקרר.
אין צורך לטחון המרקם הוא קל מאוד לבליעה ולא דורש לעיסה.

אפשר כמובן להוסיף פנימה כפית שקדיה. להחליף את הבננה בתפוח/אגס טחון.
להמתקה אפשר להוסיף קצת סילאן או לטחון תמר מיובש לאחר השרייה במים רותחים וקילוף.
לצפיה ב-'היא זוחלת?'
היא זוחלת?
02/10/2017 | 21:28
2
145
אצלי הסטנדרטים של הסטרליזציה צנחו פלאים ברגע שהם התחילו לזחול. חמותי שתחיה המשיכה להרתיח מים לבקבוקים עד גיל שנה, אני הפסקתי בגיל זחילה כי ממילא הם מלקקים את הרצפה ועל אף מאמציי הכנים לשמור על איזושהיא רמת נקיון סבירה - סטרילית היא לא.

אם מאד חשוב לך לשמור על סטריליות - למה לא להביא את המשאבה סטרילית מראש, ולרכוש עוד ערכה חד פעמית של הפלסטיקים, וגם אותה להביא סטרילית - ולחטא אחרי המשמרת בבית. למיטב זכרוני החלק האישי (הפלסטיקים) ביד שרה עולה 80 ש"ח. משטחים אפשר לחטא במגבון אלכוהולי - ניגוב קצר /  ידיים אפשר לחטא בג'ל האלכוהולי (קצר).

אישית אין שום סיכוי שבעולם שהייתי שואבת וזורקת. זה לא.

לגבי לשאוב רק פעם אחת - זו שאלה של עד כמה חשוב לך לשמר את ההנקה - אם חשוב אל תרדי לפעם אחת, אם לא כ"כ חשוב אז שילוב של בקבוק והנקה הוא גם מצוין. רק את יודעת כמה את מוכנה להשקיע בשביל להניק.
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
02/10/2017 | 22:14
1
121
זה רעיון מעולה עוד ערכה !!! לא חשבתי על זה... 
ממש חשוב לי לשמר את ההנקה אז מקווה שזה יסתדר.
והיא זוחלת וגם אני לא בטירוף של נקיון וסטריליזציות וזה... אבל הבנתי שצריך להיזהר יותר עם החלב השאוב ... וגם החיידקים של הבית חולים יותר עמידים מבבית אז זה קצת גורם לי לאי נוחות... 
אבל זה ממש רעיונות טובים... תודה :)
לצפיה ב-'בשמחה :)'
בשמחה :)
03/10/2017 | 07:46
17
לצפיה ב-'הבנתי שאם מכניסים למקרר את הצינוריות וכו' '
הבנתי שאם מכניסים למקרר את הצינוריות וכו'
03/10/2017 | 13:21
2
146
זה בסדר בנתיים עד שמגיעים הבייתה. אני לא ניסיתי בתקופת השאיבות- בגלל שהייתי בבית פשוט שטפתי ועשיתי סטרליזציה. אני לא חושבת שצריך לשמור על היגינייה ברמה של לא לנשום ליד זה- צריך היגיינה בסיסית.

אולי כדאי לקנות עוד ערכה שתתחבר ואז תהיה לך עוד אופציה לשימוש. אגב- ממליצה להזמין מחו"ל, בארץ זה ממש יקר בצורה מוגזמת.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/10/2017 | 19:57
1
104
זה מה שאני אעשה כניראה .. עוד ערכה 
למרות שבינתיים הבאתי מגבונים למשטחים, ואלכוהול לחטא ידיים , וגליל נייר לייבוש אז היום היה קצת יותר בסדר מבחינת הארגון והזמנים... 
ואני בלחץ כי זה חיידקים של בית חולים... בבית היא מלקקת תרצפה ואוכלת נמלים ותולשת לחתולים תפרווה ודוחפת לפה... 
לצפיה ב-'בהחלט מובן למה זה מלחיץ אותך'
בהחלט מובן למה זה מלחיץ אותך
04/10/2017 | 03:30
22
לצפיה ב-'בלת"ק - כששאבתי יותר מפעם אחת ביום '
בלת"ק - כששאבתי יותר מפעם אחת ביום
08/10/2017 | 13:40
1
112
לא הייתי שוטפת את חלקי המשאבה אלא שומרת אותם במקרר עם החלב השאוב
זה חוסך זמן בצורה משמעותית
כמובן שלכל שאיבה בקבוק חדש , זה כן . אבל כל הערכה במקרר בין השאיבות
נסי ותהני
לצפיה ב-'נחמד !'
נחמד !
08/10/2017 | 20:23
70
זה גם רעיון :) 
תודה ! 
לצפיה ב-'מוצקים'
מוצקים
03/10/2017 | 16:42
6
147
אז חשבתי שלי זה לא יקרה אבל הקטנה פיתחה העדפה ברורה לפירות.
איך אני גורמת לה לחבב גם את הירקות? כרגע אוכלת כמה ביסים ואז נהנית יותר להכניס אצבעות/רגליים/סינר לפה ולעשות בלגן כתום...

וגם... מאיזה גיל מותר לתת אפרסק ומנגו?

תודה לכל מי שיענה...
לצפיה ב-'לא מנסיון'
לא מנסיון
03/10/2017 | 19:52
91
אנחנו גם בשלב הזה ואין לי מושג
אבל אולי אפשר לערבב ירק עם דייסת סולת...? אולי זה יהיה לה טעים יותר
או לערבב נגיד תפוח עם סלק... (יש שייק כזה...) אולי יזרום... 
בהצלחה
לצפיה ב-'ההנחיה המעודכנת של משרד הבריאות היא שאפשר לתת הכל'
ההנחיה המעודכנת של משרד הבריאות היא שאפשר לתת הכל
03/10/2017 | 19:53
2
121
מגיל חצי שנה.
לגבי ירקות - את נותנת ירקות טריים? מבושלים? באיזו צורה? אצלנו היא דחתה ירקות מבושלים, אבל ברגע שנתנו לה לטעום מהירקות שהכנו לעצמנו - אפויים בתנור עם שמן זית ומרווה - היא התלהבה. תמשיכי להציע ירקות שונים, בכל מיני צורות ולא לפחד מתיבול כמו שאת שמה לעצמך באוכל.
לצפיה ב-'מבושלים ללא תיבול'
מבושלים ללא תיבול
03/10/2017 | 21:58
1
83
בגלל זה זה באמת די בעעעע...
חשבתי שאסור תיבול כולל מלח?!
לצפיה ב-'מותר הכל, אבל במידה'
מותר הכל, אבל במידה
04/10/2017 | 13:52
75
אוכל בלי מלח טעים לך? סביר להניח שלא, וגם הקטנה שלך בטח לא משתגעת על זה. אל תגזימי, כדי לא להרגיל אותה לכמויות מלח גדולות וטעמים קיצוניים מדי, אבל גם אל תפחדי מלתבל.
אני נתתי אוכל מתובל מההתחלה והקטנה מתה על זה. היא אוכלת גספצ'ו חריף (חריף מדי בשביל אבא שלה), חרדל, עשבי תיבול... זה נהדר שאני לא צריכה לבשל לה במיוחד.
לצפיה ב-'הפירות מתוקים- אצלי היא גם אוכלת בכיף את הפירות'
הפירות מתוקים- אצלי היא גם אוכלת בכיף את הפירות
04/10/2017 | 03:29
117
ולוקח לה שנה לאכול את הירקות כי היא מאבדת סבלנות ואז אני במקביל גם מתפקדת כליצן החצר כדי לעודד אותה לאכול

מתי בד"כ את נותנת לה לאכול- קרוב לבקבוק שאכלה/ינקה?בת כמה היא? אם היא מעל 6 חודשים אפשר לפעול לפי הגישה של הבייבילד שהילד אוכל מה שהמבוגרים אוכלים למעט חלב ניגר ודבש.
לצפיה ב-'אפרסק ומנגו מגיל חצי שנה'
אפרסק ומנגו מגיל חצי שנה
04/10/2017 | 12:01
84
בעיקרון כמעט הכל אפשר מגיל זה. שימי לב שהמנגו הוא מאוד סיבי אז לא להגזים עם הכמות שלא יכביד להם על מערכת העיכול.

לגבי הירקות- באיזו שעה את נותנת? אצלי מאוד עזר להעביר את הירקות לאחרי השנת צהריים. הוא קם רעב ועירני ואוכל בשמחה. מיד לפני השינה היה עייף מדיי ורק עשה לכלוך ושיחק. להקדים יצא לנו קרוב מדי לפירות של הבוקר ולא היה מספיק רעב.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום עדשות מגע ומשקפיים
מרכיבים משקפיים או עדשות?
יורה דעה- הכנה למבחנים מחוננים ופיתוח חשיבה יצירתית
יורה דעה- הכנה למבחנים
פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה