לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4453344,533 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בנושא קניות באינטרנט '
אירוח בנושא קניות באינטרנט
20/02/2018 | 15:14
1

בזמן שרשתות אופנה בקניונים נקלעות לקשיים כלכליים, עולם הקניות ברשת לא מפסיק להתפתח!
לכן לא יכולנו שלא להביא לכם אירוח בנושא.
יש לכם שאלה על קניות באינטרנט? על האתרים השונים, הזמנות, מוצרים או רוצים טיפים לרכישה משתלמת? 

היכנסו עכשיו לשרשור האירוח
לצפיה ב-'ניסיון עם משאבות?'
ניסיון עם משאבות?
18/02/2018 | 10:55
8
59
למישהי יש ניסיון עם המשאבה ״מילי״ ששואלים מיד שרה?
עם הגדולה לא ממש הייתי צריכה לשאוב, ובהתחלה ממש השתמשתי במשאבה הידנית של מדלה שהיתה על הכיפק. את הקטנה ניסיתי להניק אולם ללא הצלחה. והמשאבה (של ספקטרה) היתה על הפנים.
עכשיו בסוף תשיעי והתקשרתי לסניפים שונים של יד שרה ויש להם רק משאבת ״מילי״ שנראת לי בתמונות די צעצצוע. למישהי יש ניסיון?
מישהי קנתה משאבה?
רוצה מאוד מאוד להניק הפעם אבל לא יכולה שכל שאיבה תיקח מעל ל20-30 ד כי יחד עם ניסיונות ההנקה (אם יהיה בעיה כמו בשניה) זה יהיה בלתי אפשרי.
לצפיה ב-'לא מכירה, אבל אני השתמשתי בפאמפ אין סטייל של מדלה'
לא מכירה, אבל אני השתמשתי בפאמפ אין סטייל של מדלה
18/02/2018 | 22:29
2
46
וזה היה יחסית ממש מהיר וזה שאיבה דו צדדית אז בכלל יעיל.
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
19/02/2018 | 09:00
1
31
איזה כיף לקרוא אותך! בת כמה ביתך?
לצפיה ב-'10 חודשים מחר '
10 חודשים מחר
19/02/2018 | 17:01
29
אבל אני כבר מזמן לא שואבת... היא לא ממש איפשרה לי ולאט לאט נגמר החלב עד שהחלטתי לפרוש.
עכשיו היא אבל אוכלת בעיקר אוכל רגיל, סימילאק רק לפנות בוקר ולפני השינה

לצפיה ב-'מילי היתה לי מצוינת '
מילי היתה לי מצוינת
19/02/2018 | 08:56
3
35
חודש ראשון שאבתי באופן בלעדי איתה והיה מצוין ובהמשך אחרי שחזרתי לעבודה עם משמרות ארוכות גם שירתה אותי מאוד נאמנה. הייתי סופר מרוצה
לצפיה ב-'תודה! כמה זמן לקח לך לשאוב?'
תודה! כמה זמן לקח לך לשאוב?
19/02/2018 | 08:59
2
5
לצפיה ב-'סביב רבע שעה למיטב זכרוני'
סביב רבע שעה למיטב זכרוני
19/02/2018 | 12:16
1
23
בהתחלה יותר כמובן כי הוא לא יינק טוב והייתי חייבת לשמר משק חלב, אחרי שחזרתי לעבודה והכל כבר היה זורם לקח לי בין 10 ל-20 דקות כל שאיבה, בהתאם לזמן שחלף מההנקה/שאיבה הקודמת וכמה זמן הצלחתי ל"גרד" להפסקה. סה"כ שאבתי כמעט חצי שנה אחרי שחזרתי לעבודה עם משמרות של 26 שעות כך שזה באמת היה יעיל מהיר ולא מעיק וזאת תודה למשאבה דו צדדית מוצלחת
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
19/02/2018 | 14:29
3
לצפיה ב-'שאבתי במשך 3 חודשים'
שאבתי במשך 3 חודשים
19/02/2018 | 22:17
30
בהתחלה עם ספקטרה והיה מזעזע ואח"כ קניתי את הפרי סטייל של מדלה, דו צדדית שעשתה את העבודה בצורה מצויינת, יכולתי לשאוב ותוך כדי לעשות דברים אחרים ואפילו לקחת את המשאבה איתי לכל מיני מקומות.
לצפיה ב-'המלצה לגן פרטי/משפחתון בבקעת אונו'
המלצה לגן פרטי/משפחתון בבקעת אונו
14/02/2018 | 17:05
24
היי,
מחפשת ביהוד, קריית אונו, אור יהודה גן/משפחתון חמים ואוהב לבת שלי (תיהיה בת חצי שנה בקרוב)

מעוניינת במקום שיש בו יחס של 1 ל-4
אוכל טרי וטוב
יחס חם ואוהב לתינוקות בגיל הזה
ואחריות

תודה לממליצים!
לצפיה ב-'משחת שיניים לתינוקות '
משחת שיניים לתינוקות
13/02/2018 | 15:06
2
62
יש דבר כזה?
בסופר פארם יש רק משחות מגיל שנתיים.
לצפיה ב-'יש של וולדה'
יש של וולדה
13/02/2018 | 21:38
51
אבל להבנתי ממש אין צורך ומספיק לנקות עם מטלית/מברשת סיליקון רכה
לצפיה ב-'ההמלצה היא רק לצחצח עם מים, בלי משחה.'
ההמלצה היא רק לצחצח עם מים, בלי משחה.
18/02/2018 | 22:28
24
למיטב ידיעתי, לפחות
אצלנו אין עדיין שיניים-רק הכאבים מסביב להוצאה.
לצפיה ב-'חיים ללא הפסקה'
חיים ללא הפסקה
12/02/2018 | 05:12
7
181
חלקנו עובדות מחוץ לבית במקביל לגידול הקטנטנים, חלקנו במשרה מלאה וחלקנו במשרה חלקית.
חלקנו עובדות מהבית וחלקנו המשכנו בחופשת הלידה.

מניחה שההרגשה שיש לי לאחרונה היא משהו שכולנו או רובנו מרגישות:
אני ממש מרגישה שאין לי שנייה לנשום.

בגלל שאני הקמתי עסק לאחרונה- כל שניה שיש לי שאני לא עם הקטנה, אני מתעסקת עם העסק.

בגלל שהיא לא ממש מאפשרת לי לעבוד יותר מידי ולהכין דברים לפעילויות- נוצר מצב שאני עושה הכל בערבים ובמה שנשאר בסופ"ש (שרובו אני גם עובדת) ואין לי שנייה לנשום...

כל כך זקוקה לאיזה יום שקט ורגוע כזה בלי מטלות, בלי להתעורר בלילה, בלי לדאוג לקטנה לאוכל... מרגישה שאני חיה חיים ללא הפסקה.

התחלתי ללכת לחד"כ שאפשר להכניס את הילדה לחדר משחקים עם ביייביסיטר וזה באמת קצת מקל אבל עדיין כל הזמן בחרדות שכל שנייה יקראו לי כי קשה לה שם אז לא באמת נהנית.
לצפיה ב-'לאמא אין תנאים סוציאליים.... '
לאמא אין תנאים סוציאליים....
12/02/2018 | 06:34
4
147
אין שעות עבודה מסודרות
הפסקות קבועות
ימי חופשה/הבראה
יש בנזוג שיכול גם להחזיר מוצץ, להכין אוכל, לקחת לטיול. המועקה תשתפר, הזמן הפנוי יגדל, השקט הנפשי יתרחב. היא ממש קטנטונת. בפרספקטיבה רחבה יותר מבינים עד כמה הינקות קצרה. תכף היא פעוטה, ודי מהר אח"כ תהיה לך ילדה בבית.
על בת השבע שלי, הגבוהה והמוכשרת, שכבר כותבת סיפורים בעצמה, הינקות היא רק אוסף סיפורים. על בן החמש שלא היה ישן (בכלל) עד גיל 8 חודשים.... גם. ואפילו לגבי הקטנה יש הרבה פרטים שאני כבר לא זוכרת במדויק. והיא נולדה לא מזמן.
לצפיה ב-'וואו, מה ז"א לא ישן בכלל?'
וואו, מה ז"א לא ישן בכלל?
16/02/2018 | 20:53
3
51
לא ידעתי שיכול להיות כזה דבר...או שלא התכוונת לזה מילולית?
לצפיה ב-'סביר להניח שלא מילולית'
סביר להניח שלא מילולית
17/02/2018 | 19:54
2
41
כל תינוק ישן. רק שיש תינוקות שישנים לפי הספר. הרדמה קלה. שינה ממושכת עם פערים סבירים
ויש תינוקות שלא קראו את הספר. הם מנמנמים קצת. ערים הרבה. כל הרדמה לוקחת נצח וכו.. לאמא העייפה זה מרגיש כאילו הם לא ישנים בכלל
לצפיה ב-'לא מילולית'
לא מילולית
18/02/2018 | 00:20
1
44
אי אפשר לשרוד בלי שינה, כל שכן לגדול ולהתפתח. השני שלי סבל מאד מגזים, היה ישן פרקי זמן קצרים, ובזמני הערות היה מיוסר. לא ישנו הרבה בחודשים הראשונים לחייו.
גם עכשיו אני מרגישה שאני לא ישנה, כי לא ישנתי לילה שלם מאז שהפיצית נולדה, ויקח לי עוד כמה וכמה חודשים טובים להגיע ללילה מלא - והיא מין מלאכית מתוקה ורגועה - כשאני ממש עייפה אני מזכירה לעצמי שהתקופה הזו סופית.
לצפיה ב-'כן, בגלל זה התפלאתי'
כן, בגלל זה התפלאתי
18/02/2018 | 18:51
22
שאלתי כי את הוספת בסוגריים "בכלל" אז רציתי לודא במה מדובר...
לצפיה ב-'מזדהה מאוד'
מזדהה מאוד
12/02/2018 | 10:52
108
התחלתי קורס בשעות הבוקר ואני מרגישה שאני במירוץ תמידי ולא מספיקה כלום, כמו שעון חול שלא עוצר לרגע, אני כל יום בחרדה שאולי יקראו לי מהמשפחתון.
אבל, מה שלמדתי בתקופה האחרונה זה שהיא לא מפסיקה להפתיע, המטפלות במשפחתון מתות עליה, כשאני מתחילה להיות מודאגת שהיא עדיין לא התהפכה, שניה אח"כ היא התהפכה.

אני משתדלת לקבל את זה באהבה ולהנות מהעובדה שיש לי תינוקת בריאה, חלמתי המון על הרגע הזה ואנחנו רק בהתחלה, מצפים לנו עוד המון קשיים ומשברים בדרך. צריך לזכור שהכל עובר ולהנות מזה.

ולעניין חוסר הזמן הפנוי, ממליצה בחום למצוא אפילו שעה פנויה שהיא רק לעצמך ושמישהו אחר ישמור על הבת שלך כשאת יודעת שהיא כן נהנת ולא סובלת.

לצפיה ב-'אני עוד בחופשת לידה'
אני עוד בחופשת לידה
16/02/2018 | 20:56
51
אבל גם לי בא הפסקה של לילה או שניים לישון בהם לילה שלם, או בכלל יום חופש...
לצפיה ב-'בעיות שינה בגיל 4 חודשים'
בעיות שינה בגיל 4 חודשים
11/02/2018 | 11:42
2
89
הקטנטונת שלנו לא ממש עשתה בעיות בשינה בתחילת הדרך ומהר מאוד ישנה לילה שלם בלי בעיה. עכשיו שהיא תכף בת 5 חודשים היא עדיין ישנה כל הלילה אבל הדרך לשם הפכה לקצת קשה.
עד עכשיו הייתי שרה לה שיר או מספרת סיפור, מניחה במיטה, מחבקת ומלטפת ויוצאת מהחדר כשהיא כבר ממש בדרך להירדמות ומקסימום ניגשת להחזיר מוצץ. בשבועות האחרונים חל שינוי, אני מניחה במיטה והיא מתחילה לצרוח, גם כשאני נשארת לידה, היא מתהפכת במיטה, מאבדת את המוצץ וצורחת עוד יותר מזה היא על הבטן. אם אני מנסה לשיר לה זה עוד יותר מעיר אותה. בשבוע האחרון ההירדמות מלווה בבכי היסטרי מצידה עד שהיא מתעייפת ונרדמת. 
אני מבינה שזה נוגע מכל השינויים שחלים אצלה, אבל מה עושים? אני לא רוצה שהיא תירדם מתוך בכי...
לצפיה ב-'נסי להרדים אותה על ידי ששש... או ליטוף עדין חצי מרפרף על הגב'
נסי להרדים אותה על ידי ששש... או ליטוף עדין חצי מרפרף על הגב
12/02/2018 | 04:58
1
44
או על הבטן או על המצח- זה בד"כ ממש מרגיע אותם.

לצפיה ב-'הלילה התעוררתי כל שעה בערך'
הלילה התעוררתי כל שעה בערך
12/02/2018 | 10:30
60
כשהיא מוצאת את עצמה על הבטן בגלל שהתהפכה היא צורחת בהיסטריה (בין אם זה בזמן עירות ובין אם זה במהלך השינה).
ממה שקראתי באינטרנט כנראה שהגענו למשבר גיל 4 חודשים, היא גם לא אוכלת כמו שצריך.

יש למישהי עצות איך מתמודדים?

לצפיה ב-'רחצה'
רחצה
05/02/2018 | 13:12
13
290
אתם רוחצים עם סבון או שמן תינוקות? אנחנו שומעים מאנשים שונים דברים שונים, יש שאומרים שסבון לא טוב ומוריד הגנות של הגוף (אפילו שזה אלסבון לתינוקות) וצריך בשמן וחלק אומרים הפוך אז אנחנו מבולבלים...
לצפיה ב-'אני קונה בקבוק אחד של בלינאום'
אני קונה בקבוק אחד של בלינאום
05/02/2018 | 15:24
3
142
כשהוא נגמר אני עוברת לרחוץ בסבון (אוהבת קמיל בלו אבל לא רק). מה שתבחרו לעשות זה בסדר, ולתינוק לא ייגרם נזק. אותי האכילו בחלב פרה (מהול במים) - ויצאתי בסדר....
לצפיה ב-''
05/02/2018 | 15:52
17
לצפיה ב-'את השמן את פשוט שמה במים נכון?'
את השמן את פשוט שמה במים נכון?
05/02/2018 | 17:36
1
88
הבנתי שלא מושחים אותו בשמן אלא פשוט שמים במים...כמה צריך לשים באמבטיה? אין הוראות כאלה על הבקבוק.
לצפיה ב-'אני שמה בערך 3/4 פקק בתוך האמבטיה'
אני שמה בערך 3/4 פקק בתוך האמבטיה
05/02/2018 | 19:41
21
לצפיה ב-'אני משתמשת ב-head to toe של ג'ונסון'
אני משתמשת ב-head to toe של ג'ונסון
05/02/2018 | 23:40
2
112
פשוט שמה בתוך המים ויש מטלית מיוחדת שאני משתמשת בה ודואגת לנקות ככה את הקטנה.
לצפיה ב-'מטלית יעודית לרחצת תינוקות?'
מטלית יעודית לרחצת תינוקות?
06/02/2018 | 09:59
1
18
לצפיה ב-'אפשר לומר שזה ייעודי- זה פשוט כמו מגבת קטנה אבל מבד ממש עדין'
אפשר לומר שזה ייעודי- זה פשוט כמו מגבת קטנה אבל מבד ממש עדין
06/02/2018 | 18:02
78
ואז זה לא מכאיב להם. אני גם משתמשת בכזה כשאני חופפת לה את השיער ולא רוצה שיגיע לעיניים.
לצפיה ב-'אנחנו רוחצים בשמן'
אנחנו רוחצים בשמן
06/02/2018 | 00:25
1
103
הבת שלי בת כמעט 5 חודשים ואנחנו עדיין עם השמן. כל שאר הסבונים מייבשים לה את העור וגורמים לקילופים.

לצפיה ב-'כן, אם רואים שיש רגישות'
כן, אם רואים שיש רגישות
06/02/2018 | 10:04
75
אז עדיף שמן, השאלה אם אין רגישות מיוחדת מה עדיף...
בהתחלה אני חשבתי שהכוונה בשמן זה שמושחים אותו במקום לסבן  בסבון והתפלאתי כי זה מוסיף סיכון החלקה לרחצה ושללתי...עד שמישהי אמרה לי שהכוונה פשוט לשים במים
לצפיה ב-'הרופאים שיצא לי לדבר איתם ממליצים על שמן'
הרופאים שיצא לי לדבר איתם ממליצים על שמן
06/02/2018 | 13:54
2
109
ולא על סבון תינוקות כל עוד רק יונקים או אוכלים תמ"ל.
אמול/בלנאום או של קלנדולה או וולדה למיניהם. יש כל מני...

לצפיה ב-'תודה, את יודעת מאיזו סיבה?'
תודה, את יודעת מאיזו סיבה?
06/02/2018 | 14:09
1
20
לצפיה ב-'בשביל הלחות'
בשביל הלחות
06/02/2018 | 21:04
92
העור שלהם נורא נורא עדין ומתייבש ונפצע נורא בקלות (בעיקר בחורף) וכל עוד הם לא אוכלים אוכל מוצק (ובעיקר אם הם יונקים ועוד לא באמת זוחלים ומתפלשים בלכלוך) אז אין סיבה להשתמש בסבון (כמה עדין שהוא יהיה). כשהם גדלים זה כבר פחות משמעותי וגם ההגיינה חשובה יותר.
(ועדין בכל יובש או פריחה מיובש ישר יאמרו לך לעבור חזרה לשמן לתקופה ולשים קרם לחות).

לצפיה ב-'בחורף השתמשנו בשמן'
בחורף השתמשנו בשמן
08/02/2018 | 20:20
73
בגלל היובש בחוץ, כדי למנוע ייבוש של העור
בקיץ עברנו לסבון כי השמן נראה לנו מציק עם הלחות באוויר.
*יש לציין שהילדים שלי הם ילידי החורף. יכול להיות שאצל ממש קטנטנים בכל מקרה הייתי מעדיפה שמן גם בקיץ...
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום אופנה וסטיילינג '
מחכים לכם בפורום אופנה וסטיילינג
06/02/2018 | 13:16
2

כולכם, ובעיקר כולכן, מוזמנים לפורום אופנה וסטיילינג לעדכן מה לבשתם, להתייעץ לגבי בחירת בגדים, לקשקש על הסטייל של הסלבס ועל אופנה ישראלית ובינ"ל 

לצפיה ב-'שאלה על שילוב הנקה עם תמ"ל'
שאלה על שילוב הנקה עם תמ"ל
03/02/2018 | 18:45
17
125
שלום, הבן שלי בן חודש וכמה ימים. ההנקות נמשכות הרבה זמן ויש לו גם הרבה פעמים הפרשים קצרים בין הנקות, או מאוד קצרים. נניח נרדם ואחרי כמה דקות רוצה עוד...זה קורה הרבה. מכיוון שכרגע אני לא ישנה יותר משעתיים או שעתיים וחצי רצופות בלילה וגם זה רק פעמיים בלילה, חשבתי אולי להחליף ארוחה אחת בלילה בתמ"ל שבן זוגי יתן וכך אולי אוכל להגדיל את מס'השעות שאוכל לישון ברצף, לפחות בחלק מהלילות. אני אנסה גם לשאוב אבל למקרה שלא אצליח לשאוב מספיק או לא אספיק, למישהי/ו יש ניסיון עם החלפת הנקה אחת בתמ"ל? האם צריך לחשוש שזה יפגע ביצור החלב או ברצון התינוק לינוק?
לצפיה ב-'אני שילבתי'
אני שילבתי
03/02/2018 | 20:01
1
110
בשני הגדולים שילבתי הנקה עם תמ"ל, בדיוק באופן שאת מתארת, ובדיוק לאותה מטרה. שילוב התמ"ל פוגע באספקת החלב, אבל זה ביחס להנקה מלאה, לא ביחס להנקה לא מלאה, כך שאין לך ממה לחשוש.

מבחינת המרווחים - נשמע שאו שהוא לא מסיים לינוק עד הסוף, או משתמש בך כמוצץ, או גם וגם.
האם החיבור שלו לשד נכון? (אין כאבים/אי נוחות, את שומעת את הבליעות ורואה אותן? אם רק השפתיים זזות - את מוצץ)
האם יש לו מוצץ? (אני ממליצה מאד בחום)
האם את מציעה בכל פעם את שני הצדדים?
האם הוא עולה במשקל?
פגשת יועצת הנקה?
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/02/2018 | 21:55
64
אני שומעת ורואה בליעות אבל לא תמיד. אני באמת חושדת שלפעמים משתמש כמוצץ....יש לי קצת כאבים, הוא מושך את הפטמות לפעמים אבל יודע לתפוס לא רק את הפטמה. הכאבים לא חזקים ואין פציעות. קראנו שמומלץ לחכות עד גיל חודש עם מוצץ כד שההנקה תתבסס אז חיכינו ורוצים עכשיו להתחיל להשתמש. יש לך המלצות איך להציע לראשונה ובאיזה מצבים כדאי לתת אותו באופן כללי?

עד לפני 4 ימים הוא עלה יפה במשקל, מאז לא שקלתי. פגשתי יועצת הנקה, היא ראתה שהוא כן יונק והציעה כמה טיפים להנקה פעילה יותר, שאעשה כשאני רואה שעושה הפסקות או נרדם (ניסיתי ראיתי שזה עוזר רק מעט ועדיין יש בעיה), אבל באופן כללי היא אמרה שגם הפרשים קצרים זה נורמלי ואין באמת כלל של כל שלוש שעות, שזה משהו שעולם התמ"ל הכניס וצריך לתת לפי דרישה...הבעיה שלי יהיה קשה להחזיק מעמד בהנקה ככה אז כן היתי רוצה לפתור את זה אם אפשר. היא גם אמרה שהוא קטן וכנראה יפתח יותר פערים אח"כ, אי אפשר לדעת מתי, זה משתנה...מבחינת צדדים, לפעמים אני רואה שהוא נרדם לגמרי ולא רוצה להמשיך אז לא מציעה שני. במיוחד אם זה זמן קצר אחרי הנקה קודמת, אני מניחה שזו מין השלמה כזאת...
לצפיה ב-'מנסה'
מנסה
04/02/2018 | 08:00
14
72
ממליצה לך לכתוב גם בפורום הנקה
על פניו נקרא שהוא במחזורי שינה - אכילה לא מספקים. את המעגל שוברים או משינה טובה וארוכה (עיטוף יכול לעזור מאוד. שינה ארוכה במנשא עלייך גם יכולה להועיל) או מארוחה טובה.
כמה זמן זה "הרבה זמן"? 40 דקות בגיל הזה זה לגמרי הגיוני (אם הוא עובד. לא סתם מתפנק).
זה קורה לאורך כל היום? בערב יש יותר נטייה ליניקות "צבר" או "אשכול" תכופות, שמאפשרות לתינוק לפתוח פערים גדולים יותר בלילה.
כתבת שהוא קטן. באיזה שבוע נולד? מה היה משקל הלידה ומה היה משקלו לפני 4 ימים?
מוצץ והנקה מבוססת  - הנקה מבוססת פירושה שאת יכולה להניק באמצע הלילה מבלי שתצטרכי להדליק אור כדי לראות מה את עושה.
לצפיה ב-'בקטן התכוונתי לגיל'
בקטן התכוונתי לגיל
04/02/2018 | 10:31
5
70
שחודש זה עוד גיל קטן. נולד בשבוע 39 פלוס 2. בלידה 3.160. לפני ארבעה ימים 4.100, היה בדיוק בן חודש.
בערב קורה שיש מה שנראה לי הנקה אחת שלא נגמרת, שנרדם קצת אחרי שינק רצוף אבל כל פעם כששמים אותו על החזה מתעורר טיפה ורוצה עוד, יש כאלה שנמשכות שעה וחצי שעתיים, או כמה שעות אפילו עם הפסקות של כמה דקות בהן הוא עדיין ער (למשל באמצע יש מקלחת או החלפת חיתול או שסתם ער. כזה דבר היה לי יומיים בשבוע החולף אבל הנקות של שעה וחצי או שעתיים עד שנרדם לזמן ממושך קורה כל יום לפחות פעם, וגם בלילה). אבל בבוקר קורה גם שאחרי 3/4 שעה למשל או שעה רוצה שוב ויונק מעט.

בגדול בלילה יש לו בד"כ שעתיים וחצי (לפעמים שלוש) שינה, ואח"כ עוד כשעתיים או קצת פחות, ואז בבוקר מוקדם זה מתקצר ל3/4 שעה או שעה, בד"כ עד הצהריים. הבעיה שמאז שמתעורר בלילה עד שנרדם שוב יכול לפעמים לקחת גם שעתיים. כשנראה שנרדם ומחזירה לעריסה לרוב נראה כאילו הוא נזכר שהוא עוד רעב ואז מחזירה לעוד האכלה...

לגבי עיטוף, זה לא פוגע בהתפתחות שהידיים לא חופשיות? הוא הרי צריך ללמוד להפעיל שרירים, לא?

על פורום הנקה ויתרתי כי ראיתי שהוא מאוד לא פעיל.
לצפיה ב-'בגדול זה נשמע מתאים לתינוק בן חודש'
בגדול זה נשמע מתאים לתינוק בן חודש
04/02/2018 | 21:13
4
62
העלייה במשקל טובה, כך שאין ספק שהוא מקבל מספיק אוכל.
הנקה של כשעתיים עם הפסקות קצרצרות היא הגיונית בשעות הערב. למיטב ידיעתי ייצור החלב אינו אחיד לאורך היום.
כמו כן, החודשים הראשונים רצופים קפיצות גדילה, וייתכן שאתם נמצאים בעיצומה של אחת כזאת.
נשמע שעיטוף יכול להיות מצוין עבורכם. צריך לעטוף היטב והדוק. אנחנו מדברות על עיטוף בזמן שינה, כך שאין שום צורך בהפעלת / גילוי שרירים בזמן הזה. תינוקות לא אוהבים מרחבים, והעיטוף מחזיר אותם לביטחון שברחם. מניסיוני זה מרגיע את הרוב המוחלט של תינוקות, בתנאי שאינם רעבים וששום דבר אחר לא מציק להם. תינוק שנרגע בידיים יירגע כמעט תמיד בעיטוף (כשהוא עלייך הוא מריח את החלב אז זה עניין אחר).
בקשר לדברים שנכתבו:
מנשא הוא דבר נפלא. תנוחת ערסול היא תנוחה נהדרת לקטנטנים. שימי לב לערסל לשני הצדדים ולא להתקבע על צד אחד. בטן לבטן היא גם תנוחה מצוינת, בעיקר אם יש קצת רפלוקס.
גם העיטוף וגם המנשא מונעים את רפלקס המורו שמעיר אותם, ומאפשרים שינה איכותית.
כשהוא ער ובהשגחה הוא צריך להיות על הבטן. המלצתי הקבועה: אף פעם אין זמן מתאים להניח תינוק על הבטן, ולכן זו צריכה להיות ברירת המחדל: יש לך תינוק ער בידיים ואת רוצה להניח אותו? שימי על הבטן וכשמקטר העבירי לגב. למשל בהחלפת חיתול. הזמן הזה מצטבר וכך לא מגיעים לגיל מתקדם עם תינוק שלא יכול להיות על הבטן.
ושאלה אחרונה - אם הוא כבר נרדם, למה את שמה אותו שוב על החזה שלך? תינוק יונק שיהיה קרוב לשד כמעט תמיד ירצה לינוק. מלבד אוכל זה גם מאוד מרגיע. אם הוא נרדם העבירי עטוף לעריסה (את יכולה לעטוף עוד לפני ההנקה ולהניק עטוף, וכך לא ידחף ויפריע עם הידיים).
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/02/2018 | 21:47
3
41
הערב למשל הוא כחמש שעות היה ער וכל הזמן רצה לאכול עוד, כמה פעמים כשחשבתי שנרדם וניסיתי לשים בעריסה, התעורר...זה ממש מתיש, חמש שעות שברובן הגדול הוא יונק ואי אפשר לעשות כלום . ממש מקווה שימים כאלה יעברו מהר. נראה לי כאילו משהו פה לא נורמלי ושאי אפשר להחזיק ככה מעמד בהנקה אבל אולי הוא פשוט לא יודע לינוק יעיל וילמד בעתיד הקרוב, לא יודעת...

אני שמה על החזה באמצע אחרי שנרדם כי חשבתי שככה יותר קל לו להכנס לשינה יותר עמוק אם הוא רוצה לישון ושעדיף לשים בעריסה כשהוא ישן לגמרי.

העיטוף הוא בשמיכה?
לצפיה ב-'אני עוטפת בטטרה'
אני עוטפת בטטרה
04/02/2018 | 22:44
2
49
פורשים טטרה, מניחים את התינוק במרכז הריבוע, כשראשו מחוץ לפאה הרחוקה ממך. מקרבים את שתי ידיו לחזה וכורכים באלכסון את שתי הפינות העליונות (פינה ימנית עליונה לכיוון חזה/מותן ימין של התינוק, ופינה שמאלית עליונה לכיוון חזה/מותן שמאל של התינוק). את החלק התחתון מרימים וכורכים מתחת לתינוק (עם רגליים כפופות לבטן, אם הוא מאפשר, או ישרות - אם לא מאפשר). כשהוא שוכב הקצוות מתחתיו (או שתתחבי אותם בתוך הכריכות), והוא צריך להיות הודיני כדי להשתחרר.
זה מאוד פשוט אחרי שרואים מישהו עושה את זה
לצפיה ב-'לא הלך לנו להדק את הזרועות עם טטרה...'
לא הלך לנו להדק את הזרועות עם טטרה...
05/02/2018 | 14:42
1
36
בחיפוש ראיתי שיש שק שינה מיוחד לעיטוף תינוקות אז אני חושבת להזמין.
לצפיה ב-'תחפשי כזה שמתחבר בסקוצ'ים'
תחפשי כזה שמתחבר בסקוצ'ים
05/02/2018 | 23:38
45
זה ממש נוח
לצפיה ב-'בקשר למנשא'
בקשר למנשא
04/02/2018 | 10:42
7
74
ניסיתי אתמול בלופיקס תנוחת צפרדע ולא נעים לו, צריך לנסות עוד אופציות כנראה.
לצפיה ב-'בגיל הזה תנוחת ערסול'
בגיל הזה תנוחת ערסול
04/02/2018 | 20:29
3
60
לא יודעת ספציפית לגבי הלופיקס אבל הקטן שלי אהב לישון במנשא בתנוחת ערסול עם הראש שלו על צד שמאל שלי כדי לשמוע פעימות כמו ברחם.

לגבי העיטוף- הכוונה היא כששמים לשינה. בשאר הזמן צריך להיות עם ידיים חופשיות וגם על הבטן כדי להתחזק.

את מנסה להחליף חיתול בין הצדדים כדי להעיר אותו שיסיים לינוק?
לצפיה ב-'לרוב כן, לא תמיד'
לרוב כן, לא תמיד
04/02/2018 | 21:14
12
לצפיה ב-'ניסינו גם תנוחת ערסול'
ניסינו גם תנוחת ערסול
05/02/2018 | 14:58
1
33
בלופיקס וגם בכה. וניסינו גם בייבי ביורן וגם...אולי הם צריכים להתרגל?
לצפיה ב-'לא כל התינוקות אוהבים מנשא'
לא כל התינוקות אוהבים מנשא
05/02/2018 | 21:45
38
בכל מקרה שווה לנסות את המנשא דווקא כשרגוע. להסתובב איתו קצת בבית לראות אם מתרגל.
כשבוכה ולא רגוע גם לך יותר קשה למקם אותו נכון וגם הוא מתנגד יותר.
לצפיה ב-'לא נשמע לי תקין'
לא נשמע לי תקין
04/02/2018 | 20:35
2
90
הנקה של שעתיים ? זו בוודאי הנקה לא יעילה וחלק ניכר ממנה הוא מציצה ולא אכילה. בטח שאת מותשת.
משקל הלידה בסדר גמור, שתי הקטנות שלי נולדו 3.100 ו- 3.300 והצליחו לפתוח פערים בלילה. לא לפי הספר (תינוקות שישנים 8 שעות רצופות...) אבל בגיל חודש היו 3.5-4 שעות, וגם שינה משמעותית במהלך היום.
עיטוף - דבר נפלא. האיברים המתנפנפים האלה (הידיים שלהם) מפריעים להם לישון. תראי סרטון על עיטוף נכון. אני עדיין עוטפת את הפיצית (בת 3.5 חודשים) ואיכות השינה שלה הרבה יותר גבוהה כשהיא כרוכה.
לגבי מוצץ - אני משתמשת במוצצי סיליקון של מאמ. לי זה לא פגע בהנקות. תמיד התחלתי לתת בגיל לידה. חלק הסכימו לקחת וחלק סירבו. כשאני מזהה סימני עייפות אני עוטפת, שמה כריות משני צידי הראש ונותנת לה את המוצץ. לרוב יושבת לידה שתיים שלוש דקות ומחזירה כשהוא נופל / נותנת קונטרה בעדינות עם האצבע. אני עושה את זה גם כשהנקה הופכת למציצה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'לגבי לשים על הבטן'
לגבי לשים על הבטן
04/02/2018 | 20:38
66
התינוקות שלי שנאו להיות על הבטן בגיל כזה קטן והיו בוכים נורא. אני התחלתי לשים אותם על הבטן סביב גיל 3 חודשים כשגדלו והתחזקו קצת ויכלו להחזיק את הראש וכולם התפתחו בסדר גמור.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/02/2018 | 21:49
12
לצפיה ב-'מה השתנה מאז שהפכתם להיות הורים?'
מה השתנה מאז שהפכתם להיות הורים?
01/02/2018 | 03:32
3
121
חוץ מזה שכמובן יש ילדים ולכם טייטל חדש.

אני למשל התחלתי לשתות משקאות קפה (אומנם לייט ולא קפה קפה, אבל לפני זה לא הייתי שותה בכלל).
לצפיה ב-'נראה לי יותר קצר להגיד מה לא השתנה��'
נראה לי יותר קצר להגיד מה לא השתנה��
02/02/2018 | 13:21
2
46
לצפיה ב-''
02/02/2018 | 13:22
26
לצפיה ב-'תכל"ס '
תכל"ס
02/02/2018 | 21:53
37
לצפיה ב-'ביעותי לילה??'
ביעותי לילה??
31/01/2018 | 08:49
5
92
מזה כשבועיים הילד שלי (בן שנה ו 5 חודשים) בוכה וזז בפרעות במיטה מתוך שינה. ממש בכי של מצוקה. נאמר לי שמדבור בביעותי לילה. העניןן הוא שזה קורה לפניות בוקר סביב השעה 5-5:30 ואני יועדת שביעותי לילה אמורים להתרחש בחצי הראשון של הלילה ולא ממש לפני יקציה של הבוקר. כמובן, שלא ניתן לעשות כלום וכלום לא מרגיע אותו אז אני רק מנסה ללטף ומחכה שייגמר ונותנת לו מוצץ. בסוף הוא נרגע וחוזר לישון עד שקם (שזה לא הרבה זמן כי זה כבר שעת בוקר). עשיתי גם בדיקה בגן אם הכל בסדר והתרשמתי שהעניינים שם רגועים לגמרי. מישהו מכיר את התופעה? איך מתמודדים?
לצפיה ב-'אולי סובל מתולעים'
אולי סובל מתולעים
31/01/2018 | 10:44
3
50
כשזה קורה תנסי להציץ לפי הטבעת ולראות אם זז שם משהו לבן
לצפיה ב-'שווה גם לקחת לרופא,לפעמים האוזניים מציקות וזה קורה בעיקר '
שווה גם לקחת לרופא,לפעמים האוזניים מציקות וזה קורה בעיקר
31/01/2018 | 10:45
42
בשכיבה
לצפיה ב-'אם זה תולעים...'
אם זה תולעים...
31/01/2018 | 10:58
1
49
זה לא אמור להציק גם במהלך היום. זה קורה רק לפנות בוקר

לצפיה ב-'התולעים יוצאות במהלך הלילה ולא מציקות במהלך היום'
התולעים יוצאות במהלך הלילה ולא מציקות במהלך היום
31/01/2018 | 13:49
43
שווה לבדוק .

לצפיה ב-'קחי לרופא, כדי לשלול בעיות רפואיות'
קחי לרופא, כדי לשלול בעיות רפואיות
01/02/2018 | 03:27
47
אני יודעת שביעותי לילה יכולים להתרחש גם בחלק השני של הלילה-זה תלוי,למיטב הבנתי, בחוזק השינה של הילד.
לצפיה ב-'איך לגרום לתינוק לישון במיטה "זרה"?'
איך לגרום לתינוק לישון במיטה "זרה"?
29/01/2018 | 13:44
4
121
הבת שלי (10 חודשים) ישנה טוב ונרדמת בקלות במיטה שלה (חמסה חמסה). כנ"ל גם בעגלה שלה ובסלקל באוטו.

אבל... ממש ממש קשה להרדים אותה במיטה לא שלה (למשל בלול אצל הסבים) וגם כשנרדמת ישנה זמן קצר יותר לעומת התנומות בבית. זה למרות שהיא אצלם כמעט כל שבת (היינו מצפים שכבר תתרגל...)

איך אפשר לגרום לה לחבב גם את המיטה "הזרה"? גם אם זה רק לתנומות היום, שיהיה לה יותר נעים להירדם.
אני חוששת גם מה יהיה כשתיכנס לגן ותצטרך לישון בעוד מיטה זרה /:

תודה מראש...
לצפיה ב-'אולי להביא למיטה חפץ מעבר שהיא אוהבת'
אולי להביא למיטה חפץ מעבר שהיא אוהבת
29/01/2018 | 18:53
1
68
כמו דובי/שמיכי וכו' ולהוציא כשהיא נרדמת?
לצפיה ב-'לצערי אין לה חפץ מעבר'
לצערי אין לה חפץ מעבר
29/01/2018 | 19:04
62
לא הצלחתי לחבר אותה למשהו...
לצפיה ב-'שמיכה מהבית? טטרה?'
שמיכה מהבית? טטרה?
29/01/2018 | 19:48
61
עדיף משומשת עם הריח שלה.
בנוסף תנסי לכבס את המצעים של הלול אצל סבא וסבתא אצלך בבית שיהיה להם ריח של בית (זה מה שאני עשיתי כשנסענו לנופשים עם הקטן- הבאתי לו מצעים מהבית ללול בצימר).

ואל תדאגי מהגן. איכשהו שם הכל מתנהל אחרת (ובהרבה גנים מביאים סדין ושמיכה מהבית כל יום ראשוח אז יש להם ריח של בית והם ישנים במיקומים קבועים אז מהר מאוד זו כבר לא מיטה זרה)
לצפיה ב-'מקסימום שתישן שם בעגלה'
מקסימום שתישן שם בעגלה
30/01/2018 | 13:23
13
לצפיה ב-'מנשא ארגו 360'
מנשא ארגו 360
25/01/2018 | 04:19
5
132
אני היחידה שמתסבכת איתו?
אני מתה ללכת איתו ואם אני עם הבעל והוא עוזר לי לסגור מאחור אז הכל סבבה וזה ממש נוח לי ויודעת שמאוד יקל עליי, כי פה אסור להעלות עגלות פתוחות לאוטובוסים ולכן אני לא נוסעת איתה באוטובוסים ועושה הכל ברכבת/ברגל.

איך סוגרים לבד מאחורה?
האמריקאיות עושות את זה בשנייה וניסיתי ללמוד מהן אבל מסתבכת כל פעם מחדש ועכשיו כשיש עוד מעיל/חליפת שלג זה בכלל סיפור ומקשה...
לצפיה ב-'את הקליפס העליון מאחורה?'
את הקליפס העליון מאחורה?
25/01/2018 | 14:42
95
אין לי את ה360 אלא את הרגיל אבל אני מניחה שזה אותו עיקרון.
הוא אמור להיות מושחל על מעין צינור פלסטיק ואפשר לכוון אותו למעלה/למטה. את צריכה שהוא יהיה ממוקם בחלק העליון של השכמות/מתחת לעורף ככה שתוכלי להגיע עם הידיים לסגור אותו בעצמך.
יש גם סרטונים ביו טיוב איך ללבוש (את יכולה להגיע אליהם דרך האתר בעברית של ארגו)

שווה להתאמן בבית כשהקטנה רגועה. ברגע ששולטים בללבוש את הארגו הוא מנשא ממש נוח.
לצפיה ב-'לא הצלחתי להסתדר איתו בכלל '
לא הצלחתי להסתדר איתו בכלל
26/01/2018 | 10:09
77
מדדתי אותו (ואת לילי, שמעוצב אותו הדבר) כמה פעמים והיה לי ממש לא נוח להתאים אותו. העדפתי הרבה את הבייבי ביורן אוריגינל שהסגירה שלו הרבה יותר פשוטה.
יש לך גם את הבייביביורן וואן שהוא מן יצור כלאיים ואין צורך להסתבך עם הסגירה שלו.
לצפיה ב-'תרחיבי אותו כמה שאפשר'
תרחיבי אותו כמה שאפשר
26/01/2018 | 14:25
73
כך יהיה לך קל יותר להגיע ולהכניס אותו אחד בשני... ואז למשוך לגודל שמתאים לך..
אחרי כמה פעמים זה ממש פשוע ונוח
לצפיה ב-'תודה על התשובות '
תודה על התשובות
28/01/2018 | 04:32
1
92
הכוונה לקליפס של הגב. צריך גם להחזיק את הילדה ולתמוך בה ותוך כדי לסגור את זה מאחור ועם מעיל/חליפת שלג לקטנה זה בכלל סיוט.

לצפיה ב-'תוודאי שכל שאר הרצועות כבר מהודקות'
תוודאי שכל שאר הרצועות כבר מהודקות
29/01/2018 | 08:16
59
בשלב שאת מגיעה לסגור את הרצועה האחורית ואז למעשה הקטנה כבר מהודקת אליך והיא זקוקה למשמעותית פחות תמיכה שלך כל עוד את בתנוחה זקופה.
לצפיה ב-'הנקה ותמ"ל'
הנקה ותמ"ל
23/01/2018 | 04:31
5
197
תקנו אותי אם אני טועה, אבל מרגישה שמרוב שמנסים לנרמל את ההנקה ולעודד אותה- יוצרים אנטי כלפי התמ"ל.

עכשיו זה פחות במיוחד עם המוצקים,  אבל כל החצי שנה הראשונה שלי כאמא הרגשתי שצריכה להתנצל שלא הלך לי בהנקה ושהפסקתי לשאוב כשהייתה בת 4 חודשים, צריכה להתנצל על זה שאני נותנת סימילאק ולא חלב אם.

מה דעתכם בנושא? האם אתם גם מרגישים ככה?

לצפיה ב-'כל אחת רואה מהכיוון שלה'
כל אחת רואה מהכיוון שלה
23/01/2018 | 14:12
145
אילו שמניקות מרגישות לחץ הפוך. באופן קבוע שואלים למה הן לא מוסיפות תמ"ל ואיך הן יכולות להיות בטוחות שההנקה מספיקה לתינוק.
כל בעיית התפתחות/שינה/בריאות של התינוק, קודם כל מאשימים את ההנקה וממליצים לעבור לתמ"ל.

לצפיה ב-'גם אני הרגשתי ככה'
גם אני הרגשתי ככה
23/01/2018 | 14:28
133
בכל מקום (רופא, טיפת חלב) שואלים מה התינוק אוכל
ואם את עונה הנקה את מרגישה ש"את בסדר" ולהיפך ...
אני שילבתי הנקה עם תמ"ל וכשלתינוקת הייתה עצירות
הרופא ייעץ להניק כמה שיותר (שאולי זה נכון...אבל נותן הרגשה לא משהו) .

לצפיה ב-'כמו שmichal@gal כתבה'
כמו שmichal@gal כתבה
24/01/2018 | 03:16
104
כל אחת מרגישה לחץ מהכיוון שלה. אני הרגשתי את זה כאם שנותנת תמ"ל, מכירה הרבה מניקות שנתקלו בלחץ לכיוון ההפוך.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
25/01/2018 | 21:02
82
אני חושבת שזה עניין של ביטחון. כשמישהי מרגישה ביטחון בבחירות שלה ובתזונה שהיא נותנת לילדיה זה ממש לא מרגש מה אחרים אומרים או חושבים. ומי שלא מרגישה ביטחון (נראה לי שרוב האמהות, בטח בילד הראשון) מרגישה האשמה או צורך להתנצל בכל פעם שהיא נשאלת בעניין (ושואלים. כי זה מעניין, סתם כדי לשאול או לידע בריאותי).

ואין צורך לנרמל את ההנקה (גם לא את הבקבוק). תינוקות צריכים לאכול. זה מאוד פשוט
לצפיה ב-'עלי לוחצים להוסיף תמ"ל - זה לגמרי דו כיווני'
עלי לוחצים להוסיף תמ"ל - זה לגמרי דו כיווני
28/01/2018 | 23:09
100
ותמיד לחצו עלי. כל לידה אמרתי שאניק כמה שאוכל. את שני הראשונים הנקתי ביום ובלילה נתתי תמ"ל. עם השלישית ועכשיו עם הרביעית הצלחתי להניק מלא. בטיפת חלב האחות פערה עלי זוג עיניים (מה, הנקה מלאה?) ומיד שקלה ובדקה והודיעה שהילדה באחוזון 50 (לתומי חשבתי שזה בסדר גמור) ושאבוא לשקול אותה עוד שבועיים ונראה אם ההנקה מספיקה או אולי כדאי להוסיף תמ"ל. טוב שזו לא ילדה ראשונה, אחרת באמת הייתי באה רק כדי לשקול אותה. הילדה בריאה, חיונית, מתקשרת, בהחלט עולה במשקל, ישנה בלילה - למה בדיוק צריך להוסיף לה תמ"ל?
וחמותי.... בכלל. כל פעם שהילדה בוכה - "נו, אולי היא רעבה, בטח אין לה חלב, אולי אני אכין לה בקבוק?" ואילו הייתי מאפשרת היתה יושבת ומאכילה אותה כל שעה (או כל פעם שהעיניים שלה פקוחות). 
ואפילו אמא שלי - שיש לה עצבים יותר חזקים מלחמותי - שואלת מדי פעם אם אני לא חושבת שכדאי להוסיף. 
לצפיה ב-'היקף ראש ירד באחוזונים'
היקף ראש ירד באחוזונים
24/01/2018 | 13:16
3
120
היי,
חדשה כאן,
השבוע הייתי עם הבת שלי, בת 9 חודשים בבדיקת ההתפתחות בטיפת חלב ואני דיי מוטרדת.
היא ירדה באחוזונים ( 15 אחוזונים) בכל המדדים- אורך, משקל והיקף ראש בחודשיים האחרונים.
ידעתי שהיא לא עלתה מספיק במשקל כיוון שהייתה מאוד מאוד חולה, וירוס שלשולים למשך שבוע ולא אכלה כמעט למשך יותר משבוע, וגם הכניסה לגן לוותה בקשיים שהתבטאו בכך שפשוט לא אכלה כמעט במשך שבועיים בערך...
היא לא אכלנית גדולה ותמיד היו ענייני משקל אבל מה שבעיקר מטריד אותי זה עניין היקף הראש.
האם היקף הראש מושפע גם הוא מהתזונה כמו הגובה והמשקל?
האם קרה לעוד מישהי כאן?

אשמח לשמוע... מודאגת..

הרופאה לא נראתה מודאגת במיוחד אבל ביקשה שנעקוב בטיפת חלב.
קראתי באינטרנט (אני יודעת שאסור..) על תסמונת רט, שכך מתחילה.. בירידה בהיקף הראש...

אשמח לתגובות..
תודה 
לצפיה ב-'לא מבינה בזה כלום אבל...'
לא מבינה בזה כלום אבל...
24/01/2018 | 14:03
79
לי נשמע הגיוני שאם אין עליה במשקל ולכן יש ירידה באחוזונים, שזה יהיה פרופורציונאלי בכל המדדים... כלומר שבכל המדדים תהיה ירידה.

כמובן שזה מלחיץ וכמעט כמו כל אדם בדקת בגוגל (בקטעים האלה גוגל זה מה זה נורא. ישר כל דבר זה חשד לאיזו תסמונת נוראית) וכמובן שצריך להמשיך ולעקוב (כלומר להגיע לבדיקה בגיל שנה ולראות מה המצב) אבל אולי ירגיע אותך טיפונת אם אספר לך סיפור לגבי מהימנות המדדים הללו ... מספיק שסרט המדידה זז מעט והמדידה כולה משתבשת. מספיק שהתינוק לא מוצמד ממש עם הראש כדי שהמדידה לא תהיה תקינה מבחינת האורך.
ולמה אני אומר את זה? כי אני הייתי נוכחת במדידת היקף ראש בה מדדו 3 פעמים היקף שונה... וס"מ בהיקף ראש זה די הרבה...
מקווה שהכל בסדר ואם הרופאה לא היתה מודאגת הייתי לוקחת זאת כאינדיקציה לכך שזה דבר שקורה אבל צריך לשים לב

לצפיה ב-'אין מה להילחץ ממדידה בודדת'
אין מה להילחץ ממדידה בודדת
24/01/2018 | 14:15
67
סטיות מדידה קטנות בגילאים האלה יכולות לגרור שינויים גדולים באחוזונים.
בגיל הזה יש הרבה קפיצות בין אחוזונים ותיקוני אחוזונים למעלה ולמטה אצל הרבה ילדים.
את אומרת שהגעתם אחרי מה שנשמע כמו כמעט חודש קשה אז זה הגיוני לראות ירידה במדדים. במיוחד שכל המדדים ירדו בצורה מקבילה.
הייתי מנסה להגיע לעוד מדידה ושקילה מתישהו בחודשים הקרובים אפילו לפני גיל שנה אחרי שקצת תתאוששו מהמחלה כדי לראות אם מתחיל תיקון ובעיקר בשביל השקט הנפשי שלך.

אצלנו הרבה פעמים היו תזוזות באחוזונים לכל מיני כיוונים שעד המדידה הבאה תיקנו את עצמם לבד.
לצפיה ב-'אצלנו הייתה קפיצה גדולה והרופאה הייתה קצת מודאגת '
אצלנו הייתה קפיצה גדולה והרופאה הייתה קצת מודאגת
25/01/2018 | 04:16
86
ורצתה לבדוק בחודש שאחרי הבדיקה אם יש עוד קפיצה כזו או שזה מתמתן ואכן זה נשאר על אותו קו רציף.

לפי מה שהבנתי ממנה, זה מושפע במידה מסוימת מעלייה/ירידה במשקל.
לצפיה ב-'אולטרסאונד פרקי ירכיים פרטי'
אולטרסאונד פרקי ירכיים פרטי
24/01/2018 | 17:54
2
70
מישהי יודעת איפה יש באיזור ת"א?
נזכרתי מאוחר מדי
לצפיה ב-'נראה לי שתלוי בקופה. לכללית יש בממוגרף ליד בלומפילד'
נראה לי שתלוי בקופה. לכללית יש בממוגרף ליד בלומפילד
24/01/2018 | 21:03
1
11
לצפיה ב-'אני במכבי, והתורים לעוד חודשיים'
אני במכבי, והתורים לעוד חודשיים
25/01/2018 | 10:44
5
לצפיה ב-'בן אחרי בת'
בן אחרי בת
16/01/2018 | 10:45
6
236
הי!

מה ה"מדיניות" שלכן? האם הייתן מלבישות את הבן בבגדים הורודים שהיו של הבת (נגיד בשלב של לפני כניסה למסגרת) או קונות מלתחה "גברית" יותר?
לצפיה ב-'לא יודעת כי לא במצב הזה אבל בגדול אני מלבישה את הקטנה'
לא יודעת כי לא במצב הזה אבל בגדול אני מלבישה את הקטנה
16/01/2018 | 16:58
185
גם בצבעים שהם פחות של בנות כמו חום, כחול וכו' אבל מודה שכל הבגדים שלה הם בגדים של בנות ונגיד אמרתי לאחותי לא לשלוח לי בגדים של האחיין (האמת בעיקר בגלל הכמות המטורפת של הבגדים שהיו לאחייניות והיא שלחה לי).
לצפיה ב-'הלבשתי גם וגם'
הלבשתי גם וגם
16/01/2018 | 17:09
136
קניתי בגדים "בצבעים של בנים" ליציאות רשמיות מהבית.
בתוך הבית המשיך ללבוש פיג'מות וטרנינגים בוורוד וסגול עד גיל די גדול.
לאחותו הגדולה התחלתי לקנות בגדים יותר יוניסקס, כדי שיתאימו יותר כשיעברו אליו.
לצפיה ב-'הבן שלי בן 5.5 עדיין לובש ורוד'
הבן שלי בן 5.5 עדיין לובש ורוד
16/01/2018 | 20:38
159
אם כי הרבה פחות מפעם שאז רוב המלתחה שלו הייתה ורודה.
זה גם בגלל שבגן צחקו עליו, אבל בעיקר בגלל שקיבלנו המון בגדי בנים.
מהצד השני, כל הבגדים הוורודים שהיו לבת הבכורה ועברו אליו היו כאלו שקיבלנו. אני מעולם לא קניתי בגד ורוד.
הבת לבשה ולובשת עד היום גם בגדי "בנים" וגם בגדי "בנות", והיא בכיתה ב'.
לצפיה ב-'פחות ורוד ויותר סגול'
פחות ורוד ויותר סגול
18/01/2018 | 14:23
104
אבל כן.
יום אחד הגיע לגן עם חולצת דורה, קרוקס ורודים וקשת. תגובת הגננת: "ממש רצית עוד בת".

לצפיה ב-'ממש לא משנה לי '
ממש לא משנה לי
19/01/2018 | 09:52
125
כרגע בת השנה ותשעה שאני מטפלת בה, יש לה בעיקר חליפות (מאחותה) אבל גם אחת עם כדור בסיס (רחמנא לצלן!) מאחיה, ומלא גרביים עם דימויים בניים והיא מבסוטה מזה וגם אני... והמחשבה שזה לא מתאים לה פשוט צורמת לי...
והפוך?
גם לא היה לי אכפת... אבל זה מרגיש לי שיש יותר מקובלות שבת תתלבש כמו בן מאשר להפך... למרות שאני בכלל לא חושבת שדוגמאות רכות ועדינות (פיות לבבות ופרחים) זה משהו שצריך להיות נחלה של ילדות בלבד...

אוף... זה הכל בראש שלנו... אבל זה ממש לא רק בגד... הילדים קולטים את המסרים הנלווים לדמויות שהם צריכים לאמץ... מבחינת מקצועות ותכונות אופי... וזה ממש בעייתי מבחינתי... עבור שני המינים... כל אחד בנישה שלו..
לצפיה ב-'לא'
לא
28/01/2018 | 23:03
53
לי יש בן אחרי בת ולא הלבשתי לו בגדי בנות אף פעם. מראש כשילדתי את הבכורה אסרתי על כולם להביא לי מתנות בורוד (פחדתי שיהיו לי רק בגדים ורודים) וכך הצלחתי לגבש מלתחה צבעונית למדי. כל מה שהיה יוניסקס בעיני הולבש גם לבן. אבל קניתי לו ואני עדיין קונה לו (בן יחיד בין 3 בנות) בגדים שיהיו רק שלו. גם חליפות וגם פריטים חגיגיים יותר שאני מזמינה מאליאקספרס ומשקיעה בהם הרבה מחשבה (כי הוא לא יכול קוקיות ושמלות ואיפור ועוד אלף דברים שיש לבנות).
ורוד הוא לא לבש מעולם, גם כתינוק בן יומו. 

לצפיה ב-'בעיות שינה בגיל חצי שנה'
בעיות שינה בגיל חצי שנה
06/01/2018 | 06:34
4
208
הבן השני שלי,בן חצי שנה מתעורר לאחרונה באמצע הלילה בסביבות השעה 3:00-4:00  ואי אפשר להחזיר אותו לישון!
הוא הולך לישון בד"כ באיזור השעה 18:30-19:00 לאחר מקלחת ובקבוק. נרדם בד"כ בקלות ומתעורר בסביבות חצות או 2 בלילה לאכול. הוא לא אוכל בקבוק שלם אף פעם אבל בכללי הוא לא מסיים בקבוקים-גם במהלך היום... ואז אחרי שינה של עוד אולי שעה הוא מתעורר שוב ואי אפשר להחזיר אותו לישון. 
הוא ישן בחדר עם בני הבכור כך שגם אני לא רוצה שהוא יפריע לו(כי הוא מדבר) וגם אני רוצה שימשיך לישון עד הבוקר כי הוא זקוק לשינה.

אשמח לעזרה...
לצפיה ב-'מה שאנחנו עשינו'
מה שאנחנו עשינו
06/01/2018 | 20:21
162
היתה לנו בעיה דומה עם הקטן (שגם ישן עם הגדול בחדר).
גילינו שהרבה פעמים עוזר להחליף חיתול. החיתול המלא, בעיקר החורף שקריר יותר (גם בחדר מחומם) מציק לו. אנחנו מחליפים והרבה פעמים חוזר אחרי זה לישון בקלות.
בגיל חצי שנה הייתי בודקת אפשרות של קפיצת גדילה שאז יכול להיות שפשוט רעב שוב.
מבחינה מוטורית למד משהו חדש? להתיישב/להעמד? כי אם כן זה יכול להיות גורם מפריע לשינה אבל לרוב עובר תוך שבוע לבד.
בנוסף אנחנו בלילות קשים עוטפים אותו בשמיכה ועוברים לסלון/חדר שלנו כדי להרגיע בידיים ולנמנם אותו חזרה בלי שיעיר את הבכור.
לדעתי חשוב לא לוותר ולא לתת לו תחושה שזה בוקר ואפשר עכשיו לשחק. להקפיד לא לנהל איתו שיחה אלא רק לחזור על מנטרה קבועה- שים ראש לך לישון/עכשיו לילה כולם ישנים וכו. מה שעובד בשבילכם.
והכי חשוב- נשימות עמוקות וסבלנות שנת תינוקות משתנה כל הזמן וגם זה יעבור.
לצפיה ב-'אולי להעשיר את התמ"ל עם דייסה ואז זה ישב יותר טוב?'
אולי להעשיר את התמ"ל עם דייסה ואז זה ישב יותר טוב?
09/01/2018 | 05:06
2
113
אם כי מצד שני זה יכול לגרום לכבדות.
לצפיה ב-'רק הערה על דייסה'
רק הערה על דייסה
09/01/2018 | 16:28
151
זה לא בהכרח משפר את השינה. בהחלט יכול לגרום לכבדות וגם דוחף הרבה קלוריות לאו דווקא נדרשות.
אבל זו דעתי... וכן יש אימהות שנשבעות בזה
לצפיה ב-'אצל הילדים שלי'
אצל הילדים שלי
16/01/2018 | 17:17
83
דייסה בלילה קלקל את השינה. אולי היה להם כבד מדי בבטן.
לצפיה ב-' חימום חדר תינוקות - סיכונים והמלצות '
חימום חדר תינוקות - סיכונים והמלצות
06/01/2018 | 05:42
4
174
מצד אחד, חימום יתר של חדר תינוק - עלול להגביר סיכון ל"מוות בעריסה"
מצד שני, חוסר חימום עלול להוביל לסיבוכי חורף כמו דלקת ריאות 
מצד אחד, מזגן נחשב להכי בטיחותי כשמדובר בהורים, אבל דווקא לתינוקות 
מומלץ רדיאטור, שלו החסרונות הבאים:
* עלול ליפול על תינוק מהלך \ זוחל  
* עלול לגרום לכוויה 
בנוסף מחיר השימוש ביחשמל שלו אסטרונומי ויכול להגיע ל5 ש"ח ויותר ללילה
אז באמת איזה פיתרון חימום הכי מומלץ עבור תינוקות ?
לצפיה ב-'אני בעד רדיאטור, גם למבוגרים אגב'
אני בעד רדיאטור, גם למבוגרים אגב
06/01/2018 | 14:54
154
זה חום הרבה יותר נעים ואיכותי.
לגבי החסרונות - בלילה התינוק במיטה, אינו הולך או זוחל בחדר ולכן אין סיבה שיקבל כוויה או שהרדיאטור ייפול עליו.
במהלך היום, התינוק תחת השגחה - ככה שהסיכוי שייפגע לא אמור להיות גבוה.
בנוסף, מבחינה בטיחותית - היום יש רדיאטורים מותאמים לילדים ותינוקות, שהחיבורים החיצוניים שלהם אינם חמים כמו הצלעות עצמן - ככה שאם התינוק נוגע נגיעה קצרה מבחוץ או נשען עליו הוא לא יכווה. לי יש כזה של דילונגי.

לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה של זלופית'
מצטרפת להמלצה של זלופית
06/01/2018 | 20:16
108
אנחנו מחממים בלילה/שנות יום את החדר של הילדים ברדיאטור.
התינוק במיטה והרדיאטור ממוקם ככה שהוא לא בנתיב היציאה מהחדר כך שאם הגדול (בן 4.5) קם בלילה הוא לא יתקל בו בטעות בחושך (ושאנחנו לא ניתקל בו מתוך שינה כשבאים לשים מוצץ/לתת בקבוק).
חוץ מזה קנינו את הרדיאטור הבטיחותי על כל צרה שלא תבוא.
במהלך היום את הבית מחממים עם מזגן בעיקר כי מאוד קשה ויקר לחמם את החלל של הסלון/מטבח/פינת אוכל עם רדיאטור.
לצפיה ב-'מזגן מייבש אז אני יודעת שעדיף רדיאטור'
מזגן מייבש אז אני יודעת שעדיף רדיאטור
09/01/2018 | 05:03
1
125
יש כאלה שמתאימים לילדים.
אצלנו יש חימום שאין לנו שליטה עליו ופועל כל פעם שהטמפ' יורדת מרמה מסוימת.
זה נחמד וכיף כי לא עולה לנו כסף אבל לפעמים כל כך חם שאנחנו פשוט עם קצר בבית.
לצפיה ב-'אצלנו יש רק רדיאטורים'
אצלנו יש רק רדיאטורים
15/01/2018 | 19:36
68
פעם (לפני הילדים) היה לנו גם מפזר חום.
לצפיה ב-'זמן מסך לקטנטנים-בעד או נגד?'
זמן מסך לקטנטנים-בעד או נגד?
05/01/2018 | 03:33
2
167
אם כן-מאיזה גיל? כמה זמן?
אם לא- האם זה לא תמידי עד שהם יתחתנו או לא עד גיל מסוים?
לצפיה ב-'יש רצוי ויש מצוי '
יש רצוי ויש מצוי
05/01/2018 | 22:30
179
אני הייתי בעד למשוך כמה שיותר בלי לתת לה לראות טלוויזיה, אבל מתישהו לפני גיל שנה אמא שלי נתנה לה לראות את ההצגה "הגן של ביאליק" בטלוויזיה (אחרי שהיא כבר הכירה את השירים) ומאז היא מבקשת מדי פעם לראות.
אני מודה שז עוזר מאוד כשצריך להתארגן בבוקר ואין לה מספיק סבלנות כדי להעסיק את עצמה, אבל לא תוקעת אותה מול הטלוויזיה לשעות. רבע שעה עשרים דקות לכל היותר.
לצפיה ב-'נגד. '
נגד.
06/01/2018 | 20:13
163
הגדול שלי לא ראה טלוויזיה עד גיל שנתיים וחצי בערך וגם אז התחלנו רק עם שירי ילדים. לתוכניות נחשף רק החל מגיל 3.
הקטן שלי עוד רגע בן 11 חודשים ועדיין לא רואה טלוויזיה (למעט בחטף אצל חברים של הגדול כשהם רואים קצת טלוויזיה לפני האוכל אבל זה לא ביוזמתי או בשליטתי).
כל המחקרים טוענים שלפני גיל שנתיים זה מפתח הפרעות קשב וריכוז וגם מעכב את ההתפתחות המוטורית.
אני מודה שזה לא פשוט בכלל והרבה פעמים ממש בא לשים אותם קצת מול הטלוויזיה כדי להתארגן אבל בנתיים אנחנו מחזיקים מעמד. אני מניחה שעם הקטן לא נמתין עד גיל שנתיים פלוס ונצטרך לוותר קודם לכן... כי בכל זאת הוא ידע מהר יותר מה לבקש.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
אירוח בנושא התמודדות ההורים עם ילד רגיש
אירוח בנושא התמודדות...
פסיכולוגית ומדריכת הורים מייעצת ועונה על שאלות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
צ'יק צ'ק ג'וק - חברת הדברה
צ'יק צ'ק ג'וק

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה