לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הורים לתינוקות
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלות ענת אמא ליובל הקטן, ושחף, אמא של איתמר ויותם, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

ארוחת בוקר וערב עזרה
09/02/2016 | 14:35
2
45
תאומים שלי בני 8.5 חודשים
עד עכשיו היו אוכלים יפה מאוד אבל עכשיו יש בעיה עם האוכל. הם לא רוצים לאכול. ועושים גם הפסקות גדולות בין הארוחות. עד5 שעות
יכול להיות שכבר הגיעו למשקל גיל שנה שלהם ולכן החליטו שלא צריך  לאכול
אולי בגלל שיניים ??

אשמח לרעיונות של ארוחת בוקר ( אחרי בקבוק שקמים) וערב ( לפני בקבוק אחרון) וגם כמות בערך

היתכן שאף אחד לא תענה??
10/02/2016 | 10:20
1
42 צפיות ואף אחד???
אני נתתי בגיל הזה פירות אחרי הבקבוק
10/02/2016 | 10:32
1
של הבוקר : בננה, תפוח מבושל קצת, אגס וקצת שקדימון. . בערב. בדרך כלל אבוקדו, עגבניה מרוסקת, טחינה, לפעמים ביצה, קצת קוטג'. קציצות ירק רכות, בטטה מעוכה, עדשים ירוקות. 
התפריט היה מאד פשוט. לא כל כך אהבה מוצקים.
בגלל שסבלה מעצירות הוספתי לה כמעט כל יום שזיפים מיובשים מבושלים. 
הפינה להורים עייפים
09/02/2016 | 13:21
26
12
אני מאגדת את כל שאלות השינה.
מבטיחה לענות לכולן, במהלך השבוע. 

בברכת לילות שקטים ונעימים לכולנו 
איך יודעים האם מתעורר מהרעב - שלב של ללמו להירדם עצמאית
07/02/2016 | 10:01
4
108
בעלי התחיל ללמד את הקטן להירדם לבד והולך ממש טוב. כרגע אנחנו בשלב שמניחים אותו כשהוא רדום (הניח ראש על הכתף אבל העניינם פתוחות / ינק וקצב ההנקה ירד), מלטפים ואומרים ששש. לרוב, נרדם מהר (כמובן שלפעמים זה לא מצליח).
השאלה שלי היא לגבי ההנקות. כרגע החלטנו שאניק כל 3-4 שעות ובשאר הפעמים נרדים בלי הנקה. יש שיטה טובה יותר להחליט? הלילה התעורר בפעם הראשונה אחרי 4 שעות, אכל הרבה ונרדם. התעורר שוב אחרי שעתיים וחצי והרדמנו בקלות בלי הנקה. התעורר שוב אחרי 40 דקות והחלטתי להניק למרות שלא היה ברור שהוא רעב. אחרי זה התעורר אחרי שעה וחצי, בעלי הרדים אותו, אבל הוא חזר לקטר אחרי רבע שעה. שוב היה נדמה לי שאני יכולה להרדים אותו אבל הייתי צריכה לצאת לעבודה עוד מעט אז החלטתי להניק. באמת לא אכל הרבה וחזר לישון לעוד שעה.
אגב, מאז שהתחלנו ללמד אותו, התחיל לישון עד 8 במקום עד 6 וקצת (אני מעדיפה שיילך לישון יותר מוקדם ויקום בשש וחצי, אבל בנתיים לא עושים שינוי נוסף).
ועוד משהו, שלשום בכלל לא התעורר וסבלתי מכאבים. אז בשלב מסוים הנקתי אותו תוך כדי שינה. זה בעייתי, אם אני עושה את זה מדי פעם? כאב לי נורא ולא רציתי לשאוב כי אולי יתעורר אחרי שאשאב לא יהיה לי מספיק.
מקווה שאני לא מתלהבת מוקדם מדי ובאמת זה יעבוד.
ומה עושים אם לא נרדם המון זמן?
09/02/2016 | 09:47
1
46
לרוב, נרדם די מהר. אבל אתמול היה עייף אבל לא נרדם חצי שעה. מה שאומר שחלק גדול מהזמן בכה וכלום לא עזר. בסוף הוצאנו אותו מהמיטה, לקחנו לסלון, היה ער שעה ואז נרדם תוך כמה דקות. האם פעלתי נכון?
פיצי, אשמח לתגובה. תודה רבה
09/02/2016 | 13:28
10
בעיקר לפי פרק הזמן שעבר מההנקה הקודמת
09/02/2016 | 13:07
1
40
עקרונית, מגיל חצי שנה עד גיל שנה, התעוררות אחת או שתיים בלילה הן סבירות לחלוטין לתינוק שאוכל טוב במשך היום, שעולה במשקל באופן תקין וללא בעיות בריאותיות. אחרי גיל שנה נצפה שילד ישן לילה מלא ללא התעוררויות לאוכל.
את גם כתבת בעצמך ששלשום הוא לא התעורר כלל, מה שאומר שפיזיולוגית יש לו את היכולת "למשוך" לילה שלם ללא ארוחות. במצב כזה, לא הייתי נותנת יותר מארוחה אחת בלילה.

לגבי ההערה האחרונה שלך שאת לא מתלהבת מוקדם מדי - קחי בחשבון שבשינה (כמו בהרבה תחומים אחרים) יש לעיתים רגרסיות. זה לא אומר שמה שעשינו עד עכשיו לא עובד. זה עובד וצריך להמשיך באותה דרך גם בלילות הקשים יותר.
בהצלחה

ומותר להניק אם לא מצליחים להרגיע בלי?
09/02/2016 | 13:28
34
או שברגע שהוחלט שהפעם הוא לא יונק, אין דרך חזרה? הרי אם אניק, הוא יקבל את מבוקשו. מצד שני, אולי הוא באמת נורא רעב, ואני סתם טעיתי ועכשיו מאמללת את הילד.
בנתיים הגענו למצב יציב - ישן 5 שעות ויונק, ישן שעתיים ונרדם בלי הנקה, ישן שעה-שעה וחצי ויונק, ישן עוד שעתיים וקם. האם כדאי לוותר על הנקה שנייה?
בנתיים זה נוח לי גם מבחינת החלב, כי הייתי רגילה להניק 6-8 פעמים בלילה וגם ככה סובלת מגודש. אז ככה אני מורידה לאט את החלב. זה לא פוגע בלימוד ההרדמות העצמאית, נכון? אני מקפידה שיירדם סופית במיטה.
הצילו! הילדה לא ישנה!
08/02/2016 | 18:44
3
99
שלום לכולם\ן, הקטנטונת בת 5 חודשים. בימים האחרונים עושה טרור במיוחד בכל מה שקשור לשינה.
עד עכשיו הייתה נרדמת במיטה שלי כשאני שמה יד על בית החזה שלה, לעיתים אפילו הייתה נרדמת לבד בלעדיי. בימים האחרונים כל הרדמה אורכת כמה דקות טובות ועד לחצי שעה אם לא יותר.
בנוסף האכילה שלה לא סדירה, הייתה אוכלת כל 3 שעות בערך, וכעת זה משתנה, אחרי אמבטיה תמיד הייתה אוכלת טוב ועכשיו בקושי אוכלת גם אם עברו שעתיים-שלוש.
גם במהלך הלילה המצב לא שונה עם זמן עירות של בין שעה לשלוש שעות! לא בכי, פשוט ערה ומיותר לציין שלא נרדמת..
במשך היום לא נינוחה, זמן קצר אחרי שינה (גם אם ישנה טוב) שוב מראה סימני חוסר נינוחות ומתלוננת, על הידיים לרוב נרגעת אבל גם זה מוגבל.
בקיצור, מה עושים? מישהו יכול להסביר לי מה קרה לילדה פתאום ומתי תחזור השלווה?
אני מרגישה שכל המצב זה מעייף ומתיש אותה אבל כמה שאני מנסה לעזור לה להירדם בזמן, זה פשוט לא עובד.
בנוסף אשמח לסדר יום של מישהי בגילאים הללו, נראה לי שאנחנו ממש לא בכיוון.
אשמח לכל עזרה:)
באותו מצב
09/02/2016 | 09:39
1
24
זה נשמע כמו קפיצה התפתחותית או מה שמכונה משבר 4 חודשים שקצת איחר...
הבעיה שאצלינו התחיל בגיל 3.5 חודשים והיום חודשיים אחרי עדיין ממשיך. זה כולל קשיי הרדמה, שנות יום של 20-40 דק בלבד, רצון לינוק כל הזמן, בלילה התעוררות כל שעה וחצי ורק רוצה ציצי... אני מרוקנת מאנרגיות. מרגישה כישלון שאני לא מצליחה לעזור לה ולי לנוח. כל הזמן טרפת של בכי וחוסר סבלנות ( של שתינו!!).
מקווה שזה יעבור מהר... ואם למישהו פה יש המלצות מה לעשות גם אשמח לשמוע
אולי שיניים?
09/02/2016 | 09:48
8
אותו סיוט.. כמו שכתבתי למטה.
09/02/2016 | 13:41
13
אשמח לעוד תגובות
התעוררות בלילה - בת 10 חודשים
08/02/2016 | 13:51
1
76
שלום לכולן
הבת המקסימה שלנו חייכנית חמודה אוכלת יפה... הכל טוב חוץ מעניין השינה!
אנחנו כבר 10 חודשים לא ישנו לילה שלם.
לאורך היום מקבלת ארוחות כמו גדולה - ארוחת בוקר, צהריים, ערב וגם פירות בין לבין. ב-16 כשאני חוזרת מהעבודה אני מניקה אותה.
לפני השינה, בערב, אחרי ארוחת ערב ומקלחת אני מניקה אותה ונותנת 120 מ"ל תמ"ל. נרדמת בסביבות 21:00 ... בערך 1 בלילה מתחילה להתעורר. לפעמים מספיק לה שאחזיר את המוצץ ואעמוד לידה (מתחילה לבכות אם אני טיפה מתרחקת). לפעמים נרגעת על הידיים. ולפעמים אני נשברת ומניקה אותה למרות שלא נראה לי שהיא רעבה...
בקיצור אנחנו מיואשים ועייפים וזה כבר פוגע לנו בזוגיות וביכולת שלנו לתפקד.

מה עושים?
נשמע מאוד קשה ומתיש
08/02/2016 | 17:18
51
אני חושבת שאם תשכיבו אותה לישון בשעה יותר מוקדמת זה יעזור מאוד. תשע בערב זה מאוד מאוחר, הבן שלי ביסודי והולך לישון יותר מוקדם. תינוקות צריכים ללכת לישון בשעה שבע בערך. אמנם יש נטיה לחשוב ששינה יותר מאוחרת תגרום להם לקום מאוחר יותר ולישון יותר טוב כי הם יותר עייפים, אבל הנה את רואה שזה לא באמת נכון. תינוקות שהולכים לישון בשעה המתאימה לגילם ישנו הרבה יותר טוב ואיכותי.
אני מציעה שתעשו את זה בהדרגה, אבל תנסו לאט לאט להשכיב אותה לישון בשעה יותר מוקדמת, ולדעתי זה גם יגרום לה לישון יותר טוב ויעזור לה לה, וגם יעזור לכם כי תוכלו לישון כמו שצריך וגם תקבלו את הערב בחזרה לעצמכם.
אני מבינה שרוצים להיות איתה ולבלות איתה אחרי יום שלם בעבודה, אבל לדעתי זאת לא סיבה מספיק טובה לפגוע בשינה שלה (ושלכם). שינה זה נורא נורא חשוב להתפתחות והיא צריכה שינה טובה ואיכותית (וגם אתם!).
בעיות בהרדמה
08/02/2016 | 12:52
2
53
התינוקי שלי כבר בן ארבעה וחצי חודשים
בשבועיים האחרונים התחיל לעשות את המוות בהרדמויות. פעם היה נרדם עלי בכיף.
עכשיו אני צריכה להחזיק אותו בכוח בידיים לדחוף מוצץ ביד שנייה ללטף ללחוש ששש וככה בין דקה לכמה דקות של צרחות ומריבות. תלוי בעייפות.
זה קורע לי את הלב כל פעם מחדש אבל הוא עייף ובאמת נרדם אחרי מאבק קצר.
אם הוא עייף למה הוא מתנהג ככה???
רק שהוא נרדם בזמן הנקה על הציצי הכול עובר חלק אבל זה לא תמיד מסתנכרן עם העייפות שלו.
אשמח לעצות.
משבר גיל 4 חודשים הידוע (לשמצה)
08/02/2016 | 13:22
1
43
בטח תיכף תבוא פיצי ופיצית ותפרט יותר
אבל בעיקרון הם חווים קפיצה התפתחותית בערך בגיל הזה, מתחילים להתעניין יותר בעולם ובעצם פחות רוצים לישון
מה שאני עשיתי - זרמתי עם זה, השתדלתי מאוד מאוד להרדים בזמן ולא כשהוא יותר מדי עייף והרדמתי בכל דרך אפשרית - עגלה, ידיים, הנקה וכו'
התעקשתי מאוד על ההרדמה כי כשהם מגיעים לעייפות יתר זה בלתי אפשרי להרדים אותם
ובגיל 5-6 חודשים כבר אפשר ללמד אותם להירדם לבד ודברים קצת משתפרים 

תודה!!! כך חשבתי
08/02/2016 | 13:47
38
הרגעת אותי. גם אני מתעקשת ומרדימה בכל דרך אפשרית אחרת הוא גמור יותר ומשגע אותי.
בעלי בהתחלה רב איתי שאני מכריחה את הילד לישון עד ששלחתי לו לינק על המשבר הזה.
הולך שבוע הבא לגן. דואגת מה יהיה. מה הם יריבו איתו ככה כל פעם? הוא יבכה 
אוףףףףףףףףףףףף
רוצה להישאר איתו
שינה על הגב בהשגחה
04/02/2016 | 08:39
10
149
בוקר טוב!

התינוקת שלי בת שבועיים וישנה רוב הזמן ביום.
בלילה אני משכיבה לישון על הגב. ביום כשהיא ערה אני נותנת לה זמן בטן שתתרומם טתסתכל על ספרון שחור לבן.

השאלה שלי היא בזמן שהיא ישנה ביום ואני משגיחה, איך לתת לה לישון?
מצד אחד ישנים טוב על הבטן ואולי הם צריכים קצת שינה עמטקה. מצד שני אם תתרגל לשינה על הבטן היא פחות תאהב לישון על הגב בלילה כי על הבטן הרבה יותר נוח.

מה אתן עושות?
לבן שלי נתתי לישון על הבטן ביום והוא מבחירה ישן בלילה על הגב
04/02/2016 | 09:00
112
זה יותר עניין של מה נוח לילד אני חושבת... פחות הרגלים שמפתח במהלך היום.
אבל זה רק מנסיוני האישי.

--------------------------------------------------------------------------------------------
בקרו את הבלוג שלי על קניות חכמות ברשת-
http://amothersguidetoonlineshopping.blogspot.co.il/

זה לא שיש לה ברירה...
04/02/2016 | 15:25
109
בגיל הזה היא הרי לא יכולה להתהפך, ולכן את שולטת באיך היא תישן. ובגיל שהיא מתחילה להתהפך - זה כבר לא בשליטתך אז היא תישן איך שבא לה.

אצלי עם הבכורה נתתי לה לישון על הבטן (לפעמים בכלל גם על הבטן שלי...) ביום לפעמים, בהשגחה, ובלילה תמיד הנחתי אותה לישון על הגב (אבל היא הסתובבה לצד מאז שהיא נולדה, משום מה, ולכן הייתה ישנה על הצד). כשהיא התחילה להתהפך מהגב לבטן היא ישנה איך שבא לה - נדמה לי שעל הבטן, אבל אני לא בטוחה.

מה שכן, באופן כללי (בלי קשר לאם משכיבים ביום או לא) קשה יותר להשכיב על הגב בלי שהתינוק יתעורר (בגלל כל מיני סיבות כמו רפלקס מורו, בגלל הבטן החשופה היחסית, וכו'), ולכן תהיי מודעת לכך שאולי תצטרכי לפתח מיומנות מסוימת (למשל, להניח אותה עטופה, להניח יד על הבטן שלה, וכו') כדי להניח אותה לישון על הגב - אבל, שוב, זה בלי קשר לניסיון שלה עם הבטן, אלא פשוט הבדל בין שינה על הגב לשינה על הבטן.
תודה על התגובות
05/02/2016 | 01:40
21
לישון רק על הגב. רק השבוע מתו 3 תינוקות
06/02/2016 | 17:47
5
112
ממוות בעריסה. ידוע שזה אחד מגורמי הסיכון, למה להסתכן? הרוב המכריע של הילדים ישנים נפלא ועמוק על הגב, וגם הרבה מאוד מבוגרים. שינה על הגב לא פחות עמוקה משינה על הבטן, ואין סיבה שתהיה. יש שישה דברים בערך שממליצים לעשות כדי להקטין את הסיכון למוות בעריסה - לא לעשן ליד התינוקות, לאוורר את החדר שלהם, להשכיב על הגב וכו'. לא ממליצה לקחת סיכון עם זה. תשמעי על בנות שמחליטות להמר ולקחת סיכון, ואני באמת מחזיקה להן חזק אצבעות שההימור שלהן יצליח, אבל אני לא הימרתי על גב הילדים שלי (pun intended) והם ישנו עמוק ובסדר גמור.
הכל נכון רק שימי לב שכתבתי
06/02/2016 | 20:04
4
105
שינה על הבטן ביום, תחת השגחה.
כמובן שבכל מקרה אחר זה בניגוד להוראות.
אגב אפילו בהשגחה זה קצת מלחיץ אותי.

הקטע של ההשגחה, הוא קצת טריקי. קצת הרבה.
06/02/2016 | 21:10
112
מוות בעריסה קורה בשקט.
אלא אם את קבוע  מסתכלת על התינוק, ברמה של נשימה-נשימה, ברמה של מוניטור זה עדיין מסוכן.
זו בחירה שלך, ומוות בעריסה הוא משהו מאוד-מאוד נדיר, אבל צריך לדעת את כל האינפורמציה בכל מקרה.

אם הבנתי נכון (ויכול להיות שלא) שינה על הגב
07/02/2016 | 13:01
2
105
דווקא פחות עמוקה משינה על הבטן, מתעוררים יותר בקלות, וכו' - אבל לא ברור אם שינה פחות עמוקה היא לא ע-ד-י-פ-ה מבחינת הסיכון למוות בעריסה (כלומר, שינה עמוקה יותר היא מסוכנת יותר).
אגב, גם אני לא נתתי לבת השלישית לישון על הבטן בכלל עד שהתהפכה - נראה לי שעקב מידע שקיבלתי מקריאה בפורומים שבו נאמר שגם בהשגחה זה לא מומלץ (אבל אני ממש לא יכולה להגיד שזה מידע שאני יודעת שהוא מדויק). לגדולה, כאמור, כן נתתי לישון על הבטן בהשגחה, ולא מעט (וחלק נכבד מהזמן עליי בכלל...) - אבל במובן ש(כשהיא לא שכבה עליי) אני ממש ישבתי או שכבתי לידה - לא התרחקתי.
לא הבנת נכון.
07/02/2016 | 17:01
1
27
למשל פה:
07/02/2016 | 17:17
71
This advice was based on the epidemiology of SIDS and physiological evidence which shows that infants who sleep on their back have lower arousal thresholds and less slow-wave sleep (SWS) compared to infants who sleep on their stomachs

ההמלצה של משרד הבריאות
07/02/2016 | 09:25
80
היא להשכיב לישון על הגב ולא על הבטן.
אם תרגילי אותה לישון על הגב היא תישן שינה טובה ועמוקה גם על הגב.
בעיני, לא שווה לקחת את הסיכון.
מה אני עושה לא נכון?
10/02/2016 | 09:33
3
הגענו למצב סטטי (שהוא שיפור מדהים ביותר לעומת מה שהיה, אבל אני גרידית
הקטן הולך לישון קצת לפני שמונה, מתעורר ב-12-1 ויונק.
הוא מתעורר אחרי זה ב- 3 ואני לא מניקה כי לכאורה לא עבר מספיק זמן.
אחרי זה הוא מתעורר שוב אחרי שעה-שעה וחצי ואז אני כבר מניקה.
האם זה שהוא מתעורר שוב קבוע אומר שטעיתי כשלא הנקתי קודם?
אחרי זה הוא מתעורר בסביבות 7 וזה עושה לי בעיות. כי יוצא שלפני זה הנקתי ב-4:30-5 ואז מוקדם מדי להניק, מצד שני אני יוצאת.
אז היו ימים שלא הנקתי ואז היה לי המון חלב לשאוב, אבל הקטן התעורר ולא ינק (ואני כן רוצה להניק אותו אחרי שקם ולפני שאני הולכת).
היום כן הנקתי לפני 7 כי אכל קצת אחרי 4, אבל אז בטח לא יהיה לי מספיק חלב לשאוב.
בקיצור קצת בלגן.
יש הבדל מבחינת בטיחות בין לחבר סלקל רק עם החגורה
10/02/2016 | 09:12
1
10
לעומת כשהוא יושב בתושבת שלו שמחוברת באופן קבוע?
קיבלתי מחברה סלקל ממש טוב, אבל הוא בלי תושבת, כלומר האפשרות היחידה היא לחבר אותו רק עם החגורה.
לי אישית נראה שזה פתרון פחות בטיחותי אבל לא הצלחתי למצוא בשום מקום סימוכין לכך. בכל הפרסומים על סלקלים כתוב שיש את שתי האפשרויות ואין התיחסות לאיזו עדיפה.
מה דעתכן?
עד כמה שאני יודעת יש הבדל-
10/02/2016 | 09:25
10
אני יודעת שבמקסי קוזי יש הבדל של נקודת בטיחות אחת (במדד בטיחות שלהם) אם משתמשים באיזיפיקס מול רק בחגורה.
בעלי בזמנו חפר בזה ממש באתר החו"לי שלהם וגילה את זה. 
בעיקר-זה פשוט הרבה יותר נוח. ובטיחותי כי אז החיבור מדוייק (עם חגורת בטיחות יש סכנה לטעות אנושית... ועם החיבור המהיר-אין)

אני מאוד זלזלתי בחיבור הזה ובעלי התעקש.
ואחרי חצי שנה אני יכולה להגיד שעל אף המחיר המוגזם על החיבור הזה אני ממליצה. :)

בהצלחה!

---------------------------------------------------------------------------------------------
מוזמנים לקרוא על קניות באינטרנט לתינוקות שלנו בבלוג שלי:
אתן סומכות על הבייביסנס?
09/02/2016 | 09:34
6
75
שמעתן פעם על מוות בעריסה למרות הבייביסנס?
כי מבחינתי, אם הדלקתי אותו, אז הילד בטוח לחלוטין.
זה לא נכון?
לפי מה שכתוב בכל ההמלצות- זה לא הבטחה.
09/02/2016 | 09:45
2
70
אבל אני משתמשת בבייבי סנס וזה מאוד עזר לי לישון בשבועות הראשונים ורק בשביל זה זה שווה את זה.
כמובן שמומלץ לעשות את כל ההמלצות של משרד הבריאות/טיפת חלב וכו' (לשים את התינוק על הגב, רצוי עם מוצץ וכו')

---------------------------------------------------------------------------------------------
הבלוג שלי על קניות ברשת - מומלץ להורים :)
איפה כתוב שזה לא וודאי?
09/02/2016 | 09:48
1
71
על הבייביסנס עצמו?
--->
09/02/2016 | 10:07
56
"לא הוכח ששימוש במכשיר מונע מוות בעריסה."
מתוך כתבה באתר כללית למשל.

אבל שוב- אני בעד!
אין 100% בטחון. מבדיקה באתר של בייביסנס:
09/02/2016 | 13:00
58
"האם זה בטוח?
מכשירים לניטור נשימה, תנועה או דום נשימה אינם מושלמים."

וגם, מאותו האתר:
"בייביסנס אינו מחליף את ההורה או המטפל. זהו מכשיר המיועד להפנות את תשומת הלב של ההורה או המטפל לצורך בעזרה. המכשיר אינו יכול לפתור את כל הבעיות, ואינו יכול לפעול באופן אקטיבי, אלא רק להסב את תשומת הלב שלנו אם הוא מאתר מצוקה נשימתית, דבר העשוי לספק זמן קריטי להתערבות.
מכשירי בייביסנס לניטור אינם באים להחליף את הנחיות הבטיחות החשובות שכל הורה צריך להקפיד עליהן בנוגע לתנאי השינה של התינוק: שינה על הגב, אין לחמם את החדר יתר על המידה, לעולם אין לעשן בסביבת הילד, יש להשתמש במצעים מחומרים מוצקים, ולנהוג בזהירות בשימוש בשמיכות ומפגעים העלולים לגרום לחנק. בנוסף, כל הורה ומטפל צריך להכיר את הכללים הבסיסיים של עזרה ראשונה, כדי לאפשר פעולה אופטימלית ומהירה במקרה צורך. הקפדה על הנחיות בטיחות אלה יחד עם השימוש במוניטור נשימת תינוק בייביסנס, תבטיח בטיחות אופטימאלית של ילדך ותאפשר לך הן שקט נפשי והן מנוחה טובה בלילות."

מה נותן לך הבייביסנס
09/02/2016 | 21:31
1
42
אם הילד הפסיק לנשום, אבל את לא יודעת לעשות החייאת תינוקות?
הבייביסנס יציל את התינוק?
את יודעת שקרה משהו ויכולה להגיב
10/02/2016 | 08:19
16
ולא להניח שהתינוק ישן בשקט
רחלי אמא מרוצה מאוד
09/02/2016 | 19:44
1
25
ממליצה בחום על הגן בייבי קונסרבטוריון שנמצא בבר כוכבא 28,רמת גן. גן מוסיקלי. הצוות בגן הכי טוב שיש ונטלי מדהימה! יש בגן מגוון רחב של חוגים ובין היתר חוג ריתמוסיקה שמעבירה אותו גננת מוסיקלית שמביאה כלי נגינה מכל העולם ובסוף מספרת סיפור מוסיקלי. מאוד יפה. מתקיימים בגן מספר פעמיים בשנה מפגשיי מוסיקה עם פרופסורים במוסיקה, בניהם מלחיני הארץ, שמדברים על מלחינים בעולם, תקופות ובנוסף גם מרצים על מוסיקה ישראלית. מדהים. יש תינוקייה נפרדת מהגן עם חדר גימבורי,חצר מוצלת עם מיתקני חצר חדישים ודשא סינטטי ועוד. הגן והתינוקייה דוגלים בארוחות בריאות וביתיות שמבושלות בגן מידי יום. יש שני חצרות בגן,אחת לגדולים, והשנייה לקטנים, הן מטופחות, מוצלות,ומאובזרות במתקני חצר חדישים,דשא סינטטי ועוד. טלפון של נטלי מנהלת הגן המדהימה:0502325121. שבוע טוב.
וואלה?????????????????????????
09/02/2016 | 21:19
37
את באמת מאמינה שהצפת הפורום בפרסומות יום אחרי יום משרתת אותך בצורה חיובית? 
משחקים והפעלות
09/02/2016 | 19:46
31
היי לכולן,
הבן שלי בן שנה וחמישה חודשים ושמתי לב שכל הצעצועים שלו ״קטנים עליו״. יש לו מעט צעצועים לגילו ובא לי לאפסן את כל מה שלא מתאים ולחדש את המלאי.
בגזרת מה שכן מתאים יש לנו:
לגו דופלו בסיסי (135 חלקים)
קוביות עץ
פליימוביל צעיר
חיות פלסטיק
כמה חפצים למשחק דמיוני (כלי אוכל)ֿ
הך פטיש
מדבקות פשוטות וצבעים
יש לנו גם שני פאזלים מעץ שהוא כבר פותר בלי בעיה מזה כמה חודשים.

מחפשת עוד דברים שיעשירו אותו מבחינה קוגניטיבית ומוטורית ואשמח להמלצות!
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:49
1
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

רחלי אמא מרוצה מאוד
07/02/2016 | 10:32
6
237
ממליצה בחום על הגן בייבי קונסרבטוריון שנמצא בבר כוכבא 28,רמת גן. גן מוסיקלי. הצוות בגן הכי טוב שיש ונטלי מדהימה! יש בגן מגוון רחב של חוגים ובין היתר חוג ריתמוסיקה שמעבירה אותו גננת מוסיקלית שמביאה כלי נגינה מכל העולם ובסוף מספרת סיפור מוסיקלי. מאוד יפה. מתקיימים בגן מספר פעמיים בשנה מפגשיי מוסיקה עם פרופסורים במוסיקה, בניהם מלחיני הארץ, שמדברים על מלחינים בעולם, תקופות ובנוסף גם מרצים על מוסיקה ישראלית. מדהים. יש תינוקייה נפרדת מהגן עם חדר גימבורי,חצר מוצלת עם מיתקני חצר חדישים ודשא סינטטי ועוד. הגן והתינוקייה דוגלים בארוחות בריאות וביתיות שמבושלות בגן מידי יום. יש שני חצרות בגן,אחת לגדולים, והשנייה לקטנים, הן מטופחות, מוצלות,ומאובזרות במתקני חצר חדישים,דשא סינטטי ועוד. טלפון של נטלי מנהלת הגן המדהימה:0502325121. שבוע טוב.

זה באמת נורא חשוב, שבגן של הבן שלי יהיו הרצאות של
08/02/2016 | 09:55
1
139
פרופסורים ומלחינים

מה את לא רוצה לגדל מוצרט או שוברט קטן?
08/02/2016 | 12:05
108
ממש אקדמיה הגן הזה
בברכה,נטלי
08/02/2016 | 13:50
1
36
חחחחח כזה שקוף........
08/02/2016 | 18:44
28
נשמע מדהים
08/02/2016 | 20:49
94
אני יכולה לבוא בעצמי לגן?
בדיוק הלכתי עם הילדות ל"מפצח האגוזים" ונורא מתאים לי כל הקטע הזה של התרבות. נשמע כיף. לא בשביל ילדים. בשבילי. אפשר?
הפרסום בפורום אסור!
09/02/2016 | 13:12
58
הודעות פרסומיות נוספות תמחקנה.
שמיכת עיטוף
06/02/2016 | 12:22
4
164
הי!
אני מתקשה לסגור היטב את הסדין בו אני עוטפת ושוקלת לקנות שמיכת עיטוף.
למי יש נסיון עם רוגעלה? אני רוצה משהו דק ואוורירי שאוכל גם לכסות בשמיכה מעל.
מדובר בתינוקת בת שבועיים. אני לא יודעת עד מתי אמשיך לעטוף.

יש דיעות?

תודה
אני אוהבת מאוד את aiden+anais
06/02/2016 | 13:21
79
הם מעולים.
ויחסית זולים בחו"ל.

--------------------------------------------------------------------------------------------
מוזמנים לעקוב אחרי הבלוג שלי על קניות ברשת:
רק aden + anais
08/02/2016 | 11:24
45
אני לא הבנתי מה כל המהומה על הטטרה של aden + anais עד שנגעתי בה, זה פשוט משהו אחר אין מה לעשות, זה סוג של כותנה שאני באופן אישי לא הכרתי, היא מאד מאד רכה ונעימה וגדולה במיוחד בשביל עיטוף של כל הגוף של התינוק. ממליצה לך מאד
יכולה להשאיל לך את שלי
08/02/2016 | 15:23
1
40
מאיפה את?
תשמעו, הבנתי מה עשיתי לא בסדר
10/02/2016 | 08:35
8
פשוט הקיפול הראשון שעושים מתחת למקום שהעורף מונח היה קטן מדי קיפלתח יותר והכל הסתדר עם פיסת בד פשוטה שעוד מתקופת הילדות שלי!

פליטות וטיטולים....
05/02/2016 | 10:48
18
233
היי בנות, חדשה כאן - אמא לעידו החמוד בן החודש (כמעט). יש לי כמה שאלות של אמא טריה לאימהות מנוסות:

1. עידו שוקל 3.500 וניסינו האגיס מידה 1 (רשום עד 6 ק"ג) ופמפרס מידה 1. פמפרס השאיר סימנים אדומים בצדדים אבל האגיס השאיר למסכן סימנים בכל הטוסיק (ממש של הריבועים מהדוגמא). אני סוגרת את הטיטול טוב טוב, אבל מקפידה להשאיר מרווח של אצבע. למישהי יש פתרון?? יש עוד סוגי טיטולים מומלצים?
2. אנחנו מקלחים את עידו כל יום, אבל עדיין הטוסיק אדום. כשיש קקי - מנקה עם מגבונים. שמעתי שחלק גדול מהבנות שוטפות אחרי כל קקי בכיור, אבל אני חייבת לציין שאני עדיין מפחדת מהלוגיסטיקה של זה. שהוא יצרח, שיחליק לי, שכל הבגדים ירטבו לו... מישהי יכולה להסביר לי את השיטה שלה?
3. לגבי הפליטות, שינינו סוגי פורמולה (לא מניקה) - סימילאק עשה לו גזים מטורפים, מטרנה עשה פליטות כמעט כמו הקאות ונוטרילון הוא הרע במיעוטו - אבל הוא עדיין פולט הרבה. בטיפת חלב אמרו לנו לתת 60 מ"ל, אבל עידו אוכל כמות כפולה. כנראה פולט את השאריות, אבל כל הזמן רעב אם הוא לא מקבל את כל הכמות. אני מנסה לעשות לפחות שתי הפסקות בזמן האכלה (הוא אוכל ממש מהר, כאילו שהוא מורעב, כל 3.5-4 שעות) לגרעפס, אבל בסיום ההאכלה, צריכה להחזיק אותו במאונך לפחות עשרים דקות עד שירגע. ואחר כך כשאני מניחה אותו להחליף טיטול, הוא פולט ישר. רעיונות למישהי??

תודה רבה מראש לכל העונות
צרות של קטנטנים
05/02/2016 | 11:28
132
לגבי הטיטול, נשמע שאת סוגרת חזק מידי...אין צורך, הטיטולים טובים ובד"כ לא בורח...
לגבי הקקי, אנחנו עד עכשיו (שנה אוטוטו...) שוטפים, כי לתינוקי יש עור עדין ביותר. לגבי הלוגיסטיקה, אכן זה קצת מלחיץ, אם את לא בטוחה אז תוותרי - יש את האופציה של לנקות עם צמר גפן טבול במים חמימים (ולייבש אח"כ) גם עושה את העבודה. אם את כן רוצה בכל זאת לנסות - את שמה מגבת על הכתף שלך, מכינה סבון במשאבה ומים בטמפ' נעימה. מורידה לעידו חלק תחתון ומפשילה למעלה את החלק העליון. את מחזיקה אותו כך שהבטן והחזה שלו על האמה שלך. את לא חייבת שהוא ממש יהיה תחת זרם המים, הוא יכול להיות גם צמוד לגוף שלך ורק להתיז קצת מים. 
אני גם לא האמנתי שאעשה את זה, אבל אחרי הברית ההנחיה היתה לשטוף את המקום בכל החלפה, כך שמצאתי את עצמי עושה את זה עם פשוש בין שבוע, וככה ראיתי כשהולך אז המשכתי כבר.
במקרה של אודם בטוסיק, נסי להחליף משחה - לנו הרופא המליץ על אינוטיול. לא חייב להשתמש תמיד, רק במקרה של אודם.
מנסה.
05/02/2016 | 11:53
83
עונה חלקית מניסיוני וממה שזוכרת:
1. הייתי מנסה את המידה הבאה (2). המשקלים בין המידות חופפים, כלומר מידה 2 היא בטח מ 4/5 קילו ומעלה, אם אני לא טועה. תבדקי.
מרווח של אצבע אמור להיות בסדר.
2. אני שוטפת בכיור (הקטן שלי עכשיו בן 1.8), אבל בגילאים הקטנים יותר השתמשתי אחרי המגבונים בצמר גפן ומים חמימים בכוס, כמו שכתבה יוסמיטית מעליי. בגיל חודש הם כ"כ קטנים, אני מפחדת בדיוק מכל הדברים שכתבת.
בקשר למשחה, אנחנו משתמשים בצינקוד והיא מעולה. אבל לא מורחת בכל החלפה, רק כשיש אודם.
3. אני הנקתי, אז אין לי כ"כ ניסיון עם תמ"ל לגיל הזה, אבל גם אצלנו היו פליטות והחזקתי אותו במאונך אחרי. ניסית להניח בטרמפולינה?

בהצלחה ומזל טוב.
דווקא בגילאים הקטנים, הכי קל לשטוף בכיור! את לוקחת את התינוק
05/02/2016 | 12:15
142
משעינה אותו עם הבטן על האמה שלך ומפנה את הטוסיק אל הזרם.
אם הבגדים נרטבים, מורידים חולצה, ומחליפים.. כשהייתי אצל חברים ועשיתי את זה, אז הקפדתי להניח על עצמי מגבת, על מנת באמת לא להרטב, ולא להתלכלך בקקי.

לגבי הפליטות
06/02/2016 | 13:01
60
גם שלנו היה פלטן לא קטן.
מה שאמרו לנו בטיפת חלב זה שכל עוד הוא עולה במשקל, אין מה לדאוג, ולא צריך לעשות כלום. ואכן כך היה. הוא היה פולט אחרי כל ארוחה, ובין הארוחות, לפעמים גם שלוש שעות אחרי הארוחה...צריך הרבה סבלנות, והמון בגדים וסדינים להחלפה וזה עובר (אצלנו כשהתחיל לאכול מוצקים, ולשבת יותר). זה כן עוזר קצת להחזיק אותו במאונך אחרי האכלה. עם ההחלפה היתה לי תמיד התלבטות, אכן מבחינת הפליטות עדיף להחליף לפני האוכל, אבל ברב המקרים הדרישה הקולנית לאוכל היתה חזקה יותר, והינו חייבים להחליף אחרי. כאמור, במקרה שאין עליה טובה במשקל,  צריך לטפל בפליטות.
כמו שאמרו לך כדאי לנסות מידה יותר גדולה
06/02/2016 | 17:37
4
80
הרבה פעמים זה הפתרון לחיתול.
ואגב תמיד כדאי שיהיה בבית חיתולים ממידה אחת יותר גדולה, כי כשהמידה נהיית קטנה עליהם היא נהיית פתאום קטנה עליהם, ופתאום כל הקקי מתחיל לדלוף ונהיה שמח... אז זה טיפ לעתיד.
לגבי אדמומיות באיזור ההחתלה - אנחנו לא התחברנו לקטע של לשטוף בכיור, זה נראה לי נורא מגעיל ולא הגייני ומעולם לא עשינו זאת. אנחנו מנגבים במגבונים בלי ריח ועם כמה שפחות חומרים (אנחנו גרים בארה"ב וכאן יש כמה חברות שמייצרות כאלה מגבונים, רק אין לי מושג מה מגיע לישראל ואם מוכרים אותם גם בישראל). מגבונים לישבנים רגישים. ואם יש אדמומיות אנחנו מורחים משחה ו/או וזלין עד שהאדמומיות עוברת.
לגבי פליטות - אין לי ממש בשורות, זה מעצבן נורא ולוקח כמה חודשים עד שזה מפסיק. זה מסריח ומלכלך ומעצבן. תקפידו על גרפס אחרי האכלות, זה עוזר (אם כי לא לגמרי). תאכילו כמה שהוא רוצה ולא לפי נוסחאות, הנוסחאות האלה זה רק ממוצעים אבל מה שהילד צריך הוא יודע אז תסמכו עליו. אל תשחקו עם המנגנון הטבעי שלו של רעב ושובע. אגב, למה להחליף חיתול אחרי ההאכלה? אם זה גורם לו לפלוט, תחליפו לפני וזהו, לא? אלא אם כמובן עשה קקי תוך כדי אכילה.
תודה על התמיכה והעצות!
06/02/2016 | 20:35
3
62
כיף לשם שינוי לשאול שאלות בפורום ושיש מענה...
ניסיתי טרמפולינה, הוא אפילו אוהב, אבל אני לא בטוחה שזה כל כך עוזר... המצב הוא בין ישיבה לשכיבה, זה קצת מעכב את הפליטה וברגע שמרימים אותו - הזרם נפתח. 
שאלה נוספת, אולי מישהי יודעת - מאתמול אנחנו נותנים לו מינון נמוך של סימיקול לפני כל ארוחה (0.3). נראה שזה קצת עוזר לגזים, אבל היום המסכן הפציץ את החיתול... אפילו בזמן שהחלפתי לו, לא הפסיק. מאז דרך אגב, לא היה לו קקי יותר, אבל כנראה שזה שחרר משהו בבת אחת. קצת הבהיל אותי למען האמת. נשמע תקין?
מה זה סימיקול? תרופה או אחד מהדברים
07/02/2016 | 16:57
2
64
שמוכרים להורים מיואשים שיחשבו שזה עוזר לפליטות ולגזים למרות שזה לא עוזר באמת, שאף אחד לא טרח להעביר את זה מחקר קליני כדי לוודא שזה לא גורם נזק כי כנראה היה להם מה להסתיר?
חברה שלי נתנה את זה
08/02/2016 | 08:48
37
והיא נותנת רק דברים שהיא בודקת אלף פעם..ושיש להם אישור ממשרד הבריאות וכו..בקיצור, לחברות שלי סימיקול מאוד עזר

לגבי הפליטות, גם אצלנו היה ממש הרבה בהתחלה והדבר היחיד שעשינו להקל הוא להרים מעט את המזרן כשישנו (היינו בטוחים שזה רפלוקס אבל זה הסתדר לבד)

לגבי הפריחה בטוסיק, פשוט גם אחרי שמנקים עם מגבונים צריך ליבש טוב-טוב את האיזור ואז למרוח את המשחה - לא לפני 

בהצלחה :)

סימיקול הוא תרופה.
08/02/2016 | 09:05
35
השם הגנרי שלה הוא simethicone:

עם זאת, שימי לב למשפט:
Although simethicone has also been promoted as a treatment for colic in babies, randomised controlled trials have not demonstrated efficacy for this use; despite traditional views on the subject, colic does not appear to be caused by gas.[5][6]
אולי הוא רגיש למשהו?
06/02/2016 | 20:46
43
לפעמים אודם בטוסיק יכול להעיד על קקי חומצי, מה שאומר שאולי הוא אוכל משהו שהוא רגיש אליו? (חלב...?)
גם הפליטות וההחזקה במאונך שלכם עשויות להעיד על זה, זה ממש לא חייב להיות שהוא פולט את השאריות!

ברוכה הבאה
07/02/2016 | 09:34
54
קודם כל מזל טוב

1. לגבי הטיטול - אני הייתי מנסה מידה יותר גדולה ורואה אם זה מתאים. אם אני לא טועה לפמפרס יש מידה 2 קטנה (כמעט זהה במשקל למידה 1). שווה לנסות.
2. אם הטוסיק אדום - אני הייתי מוותרת לחלוטין על המגבונים. אם את לא מרגישה בנוח עם שטיפה בכיור, מה שאת יכולה לעשות הוא להכין לך כלי עם מים פושרים וצמר גפן ולהשתמש בזה במקום במגבונים. מעבר לזה, כדאי לשים משחה טיפולית כי זה פשוט כואב...
3. הפליטות - אני מציעה להתייעץ קודם כל עם רופא ולוודא שלא מדובר בריפלוקס או משהו אחר שגורם לפליטות. בכל מקרה, אני לא הייתי מגבילה אותו באוכל. לתינוקות יש מנגנון מוצלח של רעב ושובע וכדאי לשתף איתו פעולה.
מזל טוב
07/02/2016 | 10:43
38
אני ניסיתי את כל החיתולים כמעט, פמפרס גם כאן עושים סימנים אדומים, נראה כמו כוויה, אני אוהבת את האגיס אבל הם יקרים, לייף טובים גם! לאחרונה אני משתמשת גם בבייבי של הסופרסל, גם סבבה לגמרי, טיטולים גם בסדר גמור. בקיצור כל מה שלא
עושה אדום וזול הולך פה מה שבמבצע אני קונה.
בהתחלה הייתי מקפידה על האגיס בלילה, אבל הטיטולים האחרים (לייב, בייבי וכו'
גם טובים, אז הפסקתי עם ההרגל הזה - אני לא מחליפה בלילה אם אין קקי)

לגבי המגבונים - שימי לב שאת קונה מגבונים בלי בישום ובלי אלכוהול,
אני בשבוע הראשון השתמשתי במגבונים הכחולים של השופרסל והם גרמו לאדום
עד שקלטתי שאלו מגבונים שאני מנקה איתם את הבית
(אני לא מסתדרת עם לשטוף בכיור גם פיזית וגם כי אין מים חמים כל היום בחורף)

אני משתמשת במשחת החתלה של קנדולה של ממי קייר, מצויינת.

לגבי אוכל 120 נשמע לי המון, הקטנה שלי תכף בת 5 חודשים ולא מסיימת 120,
האם יש אי שקט? מזיז את הצוואר באי שקט? מקשת את הגב? שווה לבדוק ריפולוקס, פה לא היו פליטות ואובחן ריפולוקס סמוי, זה גורם לסבל רב. אולי לנסות לקרב בין הארוחות 4 שעות זה מרווח גדול... (פה אכלה כל שעתיים על השעון עד לא מזמן).

לגבי החלפות אני לא החלפתי פיפי באדיקות כל 3 שעות עם ובלי קשר לאוכל, הטיטולים היום סופגים מצוין... כך שהחלפתי בזמנים שהיא רגועה ונעים לה. קקי מחליפה ישר.

נראה לי שכדאי לך להתייעץ עם רופא ילדים , אולי צריך להחליף לאוכל לא חלבי,
ואולי טיפול בריפולוקס יקל עליו.

הרבה בריאות

אז תקני מידה גדולה יותר של פמפרס
08/02/2016 | 09:49
26
זה מה שאני עשיתי
היי
08/02/2016 | 09:51
18
לגבי החיתול - יכול להיות שאת צריכה להחליף מידה. אנחנו משתמשים בפאמפרס פרימיום ומאד מרוצים, אחרי שניסיתי את כל הסוגים. מה שכן, המשקל הכתוב על האריזות לא חקוק בסלע וצריך לראות מה מתאים למבנה הגוף של התינוק שלך. למשל יש לי תאומים - אחד עם חיתול מידה 3 והשני עם מידה 2 למרות שלפי ״הספר״ שניהם במשקל שמידה 2 אמורה להתאים. לגבי הטוסיק האדום - אני הבנתי שדווקא מומלץ לא להרבות במשחה אלא לשים רק אחרי קקי ולשטוף זה באמת מצויין כשיש אפשרות. למקרים קשים של תפרחת ממליצה על אינוטיול. ולגבי הפליטות הייתי מתייעצת עם רופא, יכול להיות שמדובר ברפלוקס? עוזר להגביהה את המזרן בעגלה ובמיטה ולהחזיק במאונך כמה שיותר אחרי האוכל. לא מומלץ להחליף חיתול אחרי האוכל אלא אם מדובר בקקי וגם אז כדאי קודם לוודא שיש גרעבס טוב
פמפרס
08/02/2016 | 09:55
36
הי יקירה, ראשית מזל טוב , אני בטוחה שעידו תינוק מקסים ואתם עוד תהנו ממנו במהלך הדרך. אין ספק שהחודשים הראשונים לא פשוטים. ועם הזמן את תלמדי להכיר וללמוד את דרכו ואת הרצונות שלו.
בנוגע לחיתול - יש לי שלושה ילדים ובשלושתם השתמשתי בפמפרס - הטיטול נהדר, סופג מצויין, אין ריח מסריח, והכי חשוב הילד שלך יבש . לגבי הסגירה - לדעתי פשוט לא צריך לסגור חזק מדי,  או שתנסי סוג אחר של טיטול של פמפרס - פמפרס פרימיום מאוד מומלץ.
לגבי התזונה - גם אני השתמשתי בנוטרילון - הכי פחות פליטות, תשימי לב שהוא לא אוכל יותר מדי - שאולי זו הסיבה שהוא פולט
בהצלחה והכי חשוב תהנו ממנו

המלצה אישית אחר 3 ילדים (:
08/02/2016 | 10:02
68
אני ממליצה בחום על פמפרס פרימיום )האריזה הלבנה(. הם אלסטיים יותר מכל חיתול שאני מכירה ומאפשרים לקטנה לישון 12 שעות )!!!( ולהתעורר יבשה. הם גם מספיק דקים כדי לא להפריע לה בתזוזות ןבגמישות.

אני גם תמיד קונה במבצעים אז גם המחיר שווה.
מומלץ בחום!!
פמפרס פרימיום
08/02/2016 | 10:54
45
היי, ברוכה הבאה ומזל טוב!

אנחנו משתמשים בפמפרס פרימיום החדשים והמעולים, הם סופגים מצוין ולא משאירים סימנים. אולי כדאי לנסות לעלות מידה, לפעמים זה עניין של מבנה גוף.

ממליצה בחום.

בהצלחה!
תודה בנות!
08/02/2016 | 14:35
33
נתתן לי תשובות ועצות מדהימות.
אקח גם את עצתכן לגבי החלפת הטיטולים, אולי באמת אבדוק את הפמפרס פרימיום.
הקטנצ׳יק שלי כנראה לבנבן ורגיש (כמו העור של אמא שלו) ככה שהריבועים בדוגמא של האגיס עושים לו פסיפס אופנתי בטוסיק :)
קושי אחרי מקלחת
07/02/2016 | 14:09
2
119
שלום לכולם,
בתי בת שלושה חודשים. מאז שנולדה אנחנו עושים טקס שינה הכולל מקלחת עם שיר, הלבשה והנקה בחדר חשוך. היא בדכ בוכה אחרי מקלחת והמלחנו להרגיע אותה עם מוצץ ורעשן.
הבעיה מתחילה עם המעבר לחדר החשוך. גם אם אינה בוכה, ברגע שאני ממתחילה להניק אותה היא מיד בוכה ולא מוכנה לאכול. נדרש זמן להרגיע כולל לפעמים הרדמה לזמן קצר כדי שתצליח לאכול וללכת לישון את שנת הלילה. הבעיה היא שההרגעה מלווה בצווחות ובכי.

אני תוהה מה ניתן לעשות אחרת. אוסיף שהמקלחת בדכ סביב 1900-2000 כי אז בעלי מגיע.

לא הבנתי - החדר החשוך הוא מה שמפריע לה?
07/02/2016 | 15:44
64
מה קורה כשאת מניקה אותה לא בחדר החשוך אחרי המקלחת? אם החדר החשוך מפריע לה, למה לא להניק בחדר לא חשוך, ואז להשכיב אותה?
יכול להיות שפשוט כבר עייפה מדי?
07/02/2016 | 22:09
15
חייבת את עזרתכם
04/02/2016 | 18:17
13
202

שלום לכולם, אני ממש צריכה את עצתכן!
יש לי בת מתוקה בת 3 חודשים שלא מוכנה לטייל בחוץ.‏
ברגע שאני מניחה אותה בעגלה ואנחנו יוצאות לטיול אחרי 10 דקות היא מתחילה לצרוח צרחות אימים, אם אני מרימה אותה על הידיים היא נרגעת (וגם זה לזמן קצר) ואז אנחנו עושות את דרכנו הביתה על הידיים...
היא לא רגועה גם אם יוצאים לטייל אחרי שינה, היא לא מצליחה להרדם בעגלה (גם כשמפהקת) וממש מתעצבנת אם אני שמה על העגלה חיתול בד.
כנ"ל ואפילו יותר גרוע בנסיעות באוטו, ברגע שהיא מתקרבת לסלקל צרחות אימים, גם בכביש מהיר, שום דבר לא מרדים או מרגיע אותה... אנחנו יוצאות מהבית רק כשממש חייבים ללכת לרופא.
זה קרה למישהי מכן? יש לזה פתרון כלשהו? 
ממש אודה להתייחסות, אני ממש נואשת :(

זה קורה גם אם היא במנשא?
04/02/2016 | 18:19
1
27
אין לי מנשא
04/02/2016 | 20:36
80
אבל גם כשאנחנו בדרך הביתה על הידיים, היא מתחילה לקטר אחרי 5 דק' ונמאס לה.
נקנה מנשא.. אולי זה יעזור
מה עם מוצץ? ניסית לתת לה מוצץ כשהיא בכסא של האוטו
04/02/2016 | 21:45
47
לפחות? אני לא אוהבת לתת מוצץ יותר מידי פעמים, אצלנו זה רק בלילה, אבל אני בטוחה שהבכי בסלקל בזמן הנהיגה מקשה על הנהיגה ומסוכן, ואולי כדאי לשקול להשתמש במוצץ כדי שתוכלו לנהוג בלי הפרעות.
היה לי משהו דומה עם הגדולה שלי
04/02/2016 | 21:58
5
91
היא היתה מקטרת המון בעגלה למרות שאהבה להיות בחוץ וגם בסלקל היתה יכולה לצרוח!
בסוף בגיל 3.5 חודשים אבחנו לה רגישות לחלב וריפלוקס. היא בעצם כל הזמן סבלה כי האוכל היה עולה לה וצורב אותה (שילוב של ריפלוקס עם רגישות למזון שיוצר חומציות)
וזה היה מתגבר בשכיבה + טלטולים של העגלה וגם בתנוחה של הסלקל שידוע שהיא גורמת לאוכל לעלות....
כשעברנו לטיולון בגיל 4 חודשים והתחלנו לשים אותה בזווית שמגביהה את הראש הכל הפסיק והיא התחילה ממש לאהוב לטייל!!

איך היא בכללי? רגועה? היא אוכלת טוב? ישנה טוב?
לא ממש רגועה
04/02/2016 | 22:19
4
90
יכולה פתאום להתחיל לבכות גם בבית בלי סיבה.
היא על הנקה מלאה, אבל לא פולטת בכלל ובקושי יש לה גרעפסים.
והשינה זה סרט בפניי עצמו, אני מנסה להרגיל אותה להרדם במיטה וזה לוקח המון זמן וגם אז מתעוררת אחרי 30-40 דקות. הלילות בסדר גמור אבל.
איך פתרתם את הרפלוקס? זה עבר בעצמו? מתי?
שקלתי לנסות אולי טיוליון, זה לא מוקדם מדי?

אז אולי באמת משהו מציק לה?
04/02/2016 | 22:47
3
97
גם הבת שלי בקושי היתה פולטת, זה היה ריפלוקס סמוי....
גם לה היתה בעיה עם השינה במשך היום, היא לא היתה מסוגלת לישון יותר מחצי שעה וכל הזמן היתה עייפה וגם היא היתה מתחילה לבכות בלי סיבה....ובלילה היתה ישנה כמו מלאך ובקושי קמה לאכול!

אני לא רוצה לתת עצות שיחליפו ייעוץ מקצועי אבל אני כן אתן לך עצות מהנסיון שלי:

1.יכול להיות שהיא רגישה לחלב, זה לא נדיר וזה עשוי לפתור את הבעיה.את יכולה לנסות להוריד את כל מוצרי החלב מהתפריט שלך למשך שבועיים ולראות אם יש שיפור.

2.כל כמה זמן היא אוכלת? לפעמים יש משהו שנקרא האכלת יתר אצל תינוקות. משהו שקרה לי עם הילד השני שלי - הנקתי אותו כל שעה וחצי-שעתיים וחצי ומסתבר שזה היה יותר מדי בשבילו מה שהכניס אותו למעגל אינסופי של כאבי בטן, אי שקט ופליטות. הגסטרו שלנו הסבירה לי שצריך לנסות ולהקפיד על האכלה כל 3 שעות כדי לתת למערכת העיכול לעבוד כמו שצריך בלי עומס. כשיש האכלת יתר אז בעצם יש לנו, האמהות, נטייה לפרש את הבכי והאי שקט שלהם כרעב ואז להאכיל עוד במקום לתת למערכת העיכול להירגע.....אם היא אוכלת כל פחות מ3 שעות הייתי מנסה לרווח את הארוחות ולראות אם יש שיפור תוך24-48 שעות.

3.לגבי הריפלוקס - יש לו נטייה להתגבר בסביבות גיל 3-4 חודשים (לפי מה שהרופאה אמרה לי). בגלל שהיא לא פולטת בכלל אז מאוד יכול להיות שזה לא זה....אם הרופא יאבחן שזה זה יציעו לכם זנטק או תרופה דומה אחרת. אני שונאת תרופות ואני מאוד נגד תרופות שלא לצורך גדול אבל הזנטק באמת הציל אותנו....נתנו אותו מגיל 4 חודשים ועד גיל 6-7 חודשים בערך והוא ממש ממש עזר....כל האי שקט נעלם והילדה התחילה לאכול יותר טוב ולישון יותר טוב.... דרך אגב, אם זה ריפלוקס יעזור לך להגביה לה את המזרון ככה שהיא תישן בזווית של 45 מעלות (ואותו דבר לגבי העגלה, ולא זה לא מוקדם מדי לטיולון.. 

לא יודעת אם אחד או יותר מהדברים שכתבתי רלוונטיים לגביכן אבל שווה לבדוק.....

כל כמה זמן היא אוכלת? היא אוכלת בצורה רגועה או מתנתקת הרבה?
כל מה שתיארת זה בדיוק מה שקורה לנו
04/02/2016 | 23:18
87
אני באמת מפרשת כל בכי כרעב ומניקה אותה מלא... הרבה יותר מכל 3 שעות.
היא לא פולטת בכלל... והשינה בדיוק כמו שתיארת.
ובזמן ההנקה מתנתקת מלא , חשבתי שאולי יש לי מעט מדי חלב והיא רעבה ולא מצליחה לאכול...
גם אני כעקרון מעדיפה להמנע מתרופות אבל אחרי מה שתיארת אקבע תור לרופא גסטרו.. תודה רבה!

ריפולוקס סמוי בלי פליטות בכלל גם פה.
05/02/2016 | 20:48
1
20
אני הגבהתי את המזרון של העגלה (מגבת קטנה מתחת הראש)
05/02/2016 | 20:52
56
וטרמפולינה אחרי הידיים אחרי האוכל,
בכל מקרה כיף בטיולים התחיל רק בטיולון , לא אהבה לטייל בעריסה,
ומהר מאוד עברה לידיים
ניסית לשים על הבטן? כשהיא באמבטיה? לפעמים זה
05/02/2016 | 09:10
69
יכול לעזור.
מנשא
06/02/2016 | 10:04
51
גם הבת שלי לא אהבה את העגלה. עכשיו שהיא בת 8 חודשים היא נרדמת והכל טוב בעגלה. אבל כל מקום שהלכתי אתה זה היה במנשא. הם עדיין מאוד קטנים בגיל הזה וכנראה שחום הגוף יעשה לה טוב. שווה לנסות.

בהצלחה
מנשא
07/02/2016 | 13:35
37
ניסינו מנשא ואין על מה לדבר בכלל, היא רואה רק את החזה שלי ומתחילה לבכות.
ברגע שהיא על הידיים היא רואה עולם וכיף לה..
אולי טיולון יעזור.. 
גם לי זה היה
08/02/2016 | 14:20
23
אני אמא לארבעה ילדים. שלושה מהם היו סרבני עגלה ועברתי בדיוק מה שאת מתארת. הפיתרון - מנשא טוב. ממליצה לך ליצור קשר עם "המנשא הנכון" תוכלי לבדוק אצלהם סוגים שונים של מינשאים ולהחליט למה את מתחברת
באיזה גיל התחלתם לתת מים שאינם רתוחים?
07/02/2016 | 10:28
2
30
מותר אחרי גיל שנה
07/02/2016 | 11:00
86
וזה מה שעשיתי
וואלה, עם הקטנה נראה לי שמעולם
07/02/2016 | 13:20
114
לא נתתי לה מים רתוחים. לא היה לה בקבוק בכלל אז שכחתי מזה לגמרי, וכשהיא שתתה מים, נראה לי שזה היה רק מבקבוקים של מים מינרלים, ולפעמים מבריטה (אבל לא יודעת ממתי).

אקיצר, מה שאנה אמרה (נראה לי שזה מה שעשיתי עם השתיים הגדולות).
אוכל לבן 9 חודשים
04/02/2016 | 16:25
4
173
אשמח להתייעץ.

5:30 יונק מהלילה
7:00 לפעמים יונק שוב צד אחד לפני הגן
9:00 בגן- סנדוויץ/חביתה ומטרנה עם קצת דייסה, סביב 180
12:00 מרק עם כל מיני שווים (סביב 200)
15:00 פירות עם טחינה/שקדייה (גם סביב 200)
16:00 שוב רעב, לרוב יונק
17:30 ארוחת ערב- לרוב אוכל 2 מאפינס/קציצות (מקינואה, בורגול וכאלה) או אבוקדו עם ביצה או כוסמת עם ירקות וכאלה
18:30 יונק לפני השינה

תוהה האם זה הגיוני?
נראה מעולה למה לא?
04/02/2016 | 21:12
3
82
הוא באמת לא אוכל בלילה? זה יוצא כ-11 שעות שהוא לא אוכל...נראה לי שאנחנו נגיע לזה רק בגיל 18 אולי 
אם את שואלת בגלל שהוא אוכל לעיתים קרובות, אז זה נראה לי בסדר, כי הוא מפצה על ההפסקה הארוכה בלילה.
כן. שואלת בגלל התכיפות
05/02/2016 | 16:40
2
76
זה ממש לא מפריע לי, רק תוהה האם זה אומר שאוכל מספיק או שרעב כי לא אוכל מספיק.
בלילה לא אוכל.
הוא אוכל מצויין ביום
05/02/2016 | 19:23
1
69
אין סיבה שיאכל גם בלילה.
תודה
06/02/2016 | 19:45
43
לא חשבתי שיש סיבה שיאכל בלילה, רק דאגתי שאוכל מספיק ביום :)
תודה על התשובה
פעוטון בראשון לציון
05/02/2016 | 20:52
29
מחפשת פעוטון לתינוק בן 8 חודשים.
עם לא יותר חמישה, שישה תינוקות
שאפשר להכניס כבר עכשיו לכמה פעמים בשבוע.

רצוי בשכונת רמבם או באזור הקרוב ( אני עם אוטו )
אכילה בלילה
03/02/2016 | 09:40
13
230
תינוק יונק בן 7 חודשים. מתעורר לאכול בלילה כל  3-4 שעות כמו תינוק שרק נולד..
הקטע ההזוי שבגיל חודש הוא כבר ישן ברצף 6-7 שעות, ואז במשבר 4 חודשים חזר להתעורר ומאז לא הפסיק.
הוא רעב, זה לא סתם התעוררות, אני די בטוחה, והוא פחות או יותר יונק מתוך שינה וחוזר לישון.
מה אני יכולה לעשות כדי לצמצם את ההתעוררות  האלו בלילה?
התחלתי לתת לו ארוחה אחת של מרק עוף, אבל לא שיפר. לפעמים אני גם נותנת ארוחה שנייה של פירות עם שקדימון, אבל זה עדיין לא קבוע.
רעיונות?
לא יכולה לעזור רק מזהירה
03/02/2016 | 09:49
2
190
כשבני השני היה בן 7-8 חודשים, היה מתעורר פעם או פעמיים בלילה לאכול. החלטתי שהגיע הזמן שיישן לילה שלם. הפסקת ההנקה בלילות גרמה לו להתעורר המון. מאד הצטערתי על ההחלטה שלי, לקח כשנה עד שיזר לישון טוב.
לא יכולה סתם להפסיק
03/02/2016 | 09:53
1
135
כי הוא לא נרגע סתם, הוא רעב.
אני מן הסתם לא אשאיר אותו רעב. השאלה איך אפשר במשך היום אולי לתגבר לו קלוריות כדי שלא יצטרך לאכול בלילה
השאלה היא האם יש קשר
03/02/2016 | 11:18
88
לדעתך, אם יוכל יותר בערב, אז לא יצטרך אוכל בלילה?
לא בטוחה שזה קשור.
אני מנסה להניק יותר לפני השינה, בתקווה שזה יעזור.
בנתיים זה לא עוזר, והחלטתי שהוא לא מתעורר בגלל הרעב (וגם הוא אוכל הרבה כשמתעורר).
אם את בטוחה שלא מדובר בהרגל אלא ממש ברעב
03/02/2016 | 13:40
2
114
את יכולה להתייעץ עם תזונאית לגבי תוספת קלוריות במהלך היום.
בהנחה שהוא אוכל תקין ועולה במשקל באופן תקין ושומר על האחוזונים ואין בעיה בריאותית כלשהיא, כדאי לבדוק אם חלק מההתעוררויות הן לא תוצאה של הרגל בכל זאת... ממה שאת מתארת זה נשמע שהוא רגיל להירדם בהנקה וזקוק לה כדי לחזור לישון במהלך הלילה.
יש לי ספיקות לגבי המשקל
03/02/2016 | 15:23
1
69
הוא נולד ענק , 4300, וירד לאחוזון 10.
יונק טוב ואין בעיה בהנקה, נראה כאילו זה הגודל שלו, אבל בכל זאת יש תמיד ספיקות.
לגבי ההרגל - הוא דווקא נרדם לרוב עם מוצץ ולא בהנקה, ובלילה המוצץ לא עוזר
אז למה לא להתייעץ עם תזונאית?
07/02/2016 | 09:39
20
קודם כל מגיע לך (לדעתי בכל קופות החולים).
דבר שני, היא תוכל לעזור לך להעלות את צריכת הקלוריות שלו במשך היום על מנת שלא יזדקק ל"השלמות" במהלך הלילה.
גם אצלי בדיוק התייעצתי בפורום הנקה....
03/02/2016 | 13:57
6
132
התינוק שלי רק התחיל מוצקים אז קשה לי לתגבר אותו מבחינה קלורית
אבל לבת שלי הייתי נותנת בגיל הזה דייסת קוואקר בערב עם פרי מגורד בפנים וטחינה\שקדיה
ארוחת ערב ממש משביעה ומזינה...אולי תנסי?
בחורף גם בננה בשלה ואבוקדו במהלך היום יכולים להיות תוספת קלורית טובה
ואולי להוסיף בטטות ותפו"א למרק (אם את לא מוסיפה)
אני דווקא חושבת הפוך
03/02/2016 | 14:02
108
שמתי לב שאם הקטן נרדם על הציצי, הוא יתעורר מהר יותר מאשר אם נרדם על הידיים. והוא גם מתעורר יותר לקראת הבוקר - שוב, לדעתי, כי אכל כל הלילה והבטן שלו עמוסה.
אצלי הוא גם יונק בלילה בתדירות כפולה מאשר ביום, וזה לא יכול להיות קשור לרעב.
איך את מכינה דייסת קוואקר?
03/02/2016 | 15:21
4
89
כי אסור חלב בגיל הזה
ברור שבלי חלב!
03/02/2016 | 17:01
89
הילדה שלי בת 1.8 ומעולם לא נתתי לה מוצרי חלב...אני נגד באופן כללי....מאוד לא בריא....

את יכולה לקנות את הקוואקר אינסטנט ולהוסיף לו מים רותחים עד שזה מוכן
אחרי שזה מוכן אני מגרדת פרי ו\או מוסיפה טחינה\שקדיה. אפשר להוסיף גם סילאן למרות שעדיף בלי סוכר בכלל.......

אם המרקם של זה עדיין נראה לך מוצק מדי אז את יכולה לעשות את אותו הדבר רק לבשל את הדייסה קצת תוך כדי ערבוב

את יכולה להכין את הדייסה דלילה עם הרבה מים\רסק של פירות או יותר סמיכה ואז זה ממש מוצק

אם לא חבל לך "לבזבז", את יכולה להכין עם חלב אם
04/02/2016 | 09:36
22
דייסת קוואקר לא אמורה להיות במקום הנקה בגיל הזה
05/02/2016 | 19:29
1
61
אם אין ברירה עדיף לתת תמ"ל.
בגיל 7 חודשים, היא בהחלט יכולה לתת דייסה, כארוחת מוצקים.
05/02/2016 | 19:54
17
מקום בארץ מפנק לנסיעה עם תינוקת
05/02/2016 | 19:24
47
היי,

מחפשת מקום מפנק מלון או צימר לנסיעה עם תינוקת בת 8 חודשים.
אנחנו מאזור המרכז. לגבי המרחק עדיף שיהיה קרוב אבל לא חייב.
כמו כן רציתי לדעת אם כדאי לילה אחד או שתי לילות מאחר וזו הנסיעה הראשונה שלנו אתה מחוץ לבית.

תודה
נסיעה בארץ עם תינוקת בת 8 חודשים- המלצות ועוד שאלות?
03/02/2016 | 11:09
4
150
היי,

מחפשים לנסוע בארץ עם תינוקת בפעם הראשונה בארץ ללילה אחד.
מחפשים מקום שיהיה מפנק ושלא נצטרך להכין אוכל או משהו ומקום ברמה גבוהה.
בנוסף שאלה- בתי התחילה לאכול מזון שבחלקו טחון ובחלקו מעוך - מה עושים כשנוסעים?
יש לכם המלצות?

תודה

קודם כל, במקרה הכי גרוע - גרבר
03/02/2016 | 11:21
126
ויש מאכלים כמו בננה שאין בעיה למעוך. בנוסף, אפשר גם יום אחד לא לתת מוצקים, או לתת פחות.
היינו נוסעים יחסית הרבה כשהילדה היתה בגיל הזה...
03/02/2016 | 14:02
127
פעם כשהיא היתה בת 7 חודשים אפילו נסענו לים המלח, החלטנו שהמלון מבאס ובהחלטה של רגע המשכנו לאילת! 
את רוצה המלצה לאן לסוע? או רק לגבי האוכל?....

לגבי האוכל - תלוי עד כמה חשוב לך לא לחרוג מהשגרה
אני עם הילדה הראשונה מאוד הקפדתי על השגרה והיה לי מאוד קשה לזוז ממנה....ככה שהייתי ממש לוקחת את כל מה שהייתי צריכה איתי שזה אומר מרק טחון בקופסה (שאפשר להוסיף טיפה מים רותחים כדי שיהיה פושר), פירות ופומפיה כדי לגרד אותם, דייסת קוואקר לא מוכנה מראש, אבוקדו, ובגיל טיפה יותר מאוחר גם לחם מלא וטחינה

אם השגרה לא קריטית עבורך אז כמו שאמרה אנה גרבר יכול להיות פתרון חד פעמי נחמד...גם בננה ואבוקדו שאפשר למעוך עם מזלג או לתת עם כפית (אבוקדו)
ואפשר כמובן לתת יותר בקבוקים מבד"כ, הכי קל וזמין
את רוצה המלצה? כדאי שתצייני באיזה מקום בארץ
04/02/2016 | 22:54
68
הדבר שעלול להיות הכי בעייתי זו הנסיעה, כך שאני מציעה שלא תסעו רחוק מידי. לגבי האוכל זו ממש לא בעייה, במיוחד אם אתם נוסעים למקום מפנק ולא לקמפינג 
אם זה רק ללילה אחד, לדעתי ממש לא נורא אם היא תאכל ביומיים האלו פחות מוצקים ויותר בקבוק.
תמיד יש את האופציה של המחיות המוכנות, אבל מציעה לך לבדוק קודם, אצלנו זה לא הלך בכלל. פירות זה ממש קל להכין - אנחנו נסענו לחו"ל בגיל שבעה כן חודשים, ולקחנו איתנו פשוט פומפיה קטנה ובקלות הכנו מחית מתפוח, אגס ובננה. אבוקדו גם אפשר לתת בקלות. אגב, אנחנו היינו במלון מפנק (בארץ) והיתה שם אופציה לקבל לחדר אוכל לתינוקות.
לא לקחת קשה את עניין האוכל
05/02/2016 | 00:08
84
מקסימום יותר חלב ביום הזה. את יכולה לקחת לדרך פירות למעיכה, לבקש מהמלון שיכינו עבורך מרק טחון ופירות טחונים וזהו. תרצה- תאכל, לא תרצה- תשתה חלב. הבנות שלי אף פעם לא אכלו טוב מנה של טחונים בבתי מלון.
לגבי מיקום- היינו לאחרונה ברות רימונים צפת- מלון חביב ולא יקר. אבל זאת בטח נסיעה ארוכה בשביל יום אחד אם אתם גרים במרכז. הייתי מציעה לשקול להאריך את הנסיעה בלפחות עוד לילה, קודם כל כדי להצדיק את הנסיעה וגם- לפעמים כשתינוקות יוצאים מהשגרה שלהם הם עצבניים יותר, לא ישנים טוב. לכן, אם יום אחד עלול להתפקשש, שיהיה יום נוסף כדי לתקן... ולא לשכוח תרופות לתינוקת, שלא תצטרכו
שאלת בגדים
04/02/2016 | 00:12
11
159
אני צפויה ללדת (בן) באיזור מאי-יוני (תלמ בתחילת יוני) ומנסה להבין את עניין הבגדים (קצר/ארוך וכמות).
אני גרה בארה"ב (צפון מזרח, קיץ נעים ולא לוהט כמו בארץ למרות שיש גם ימים כאלה. סתיו ואביב קרירים וחורף קפוא. מזל שכל המבנים עם חימום).
 אז איזה בגדים צריך וכמה ולאיזה גודל? אני כבר ממש מבולבלת.
 האם לניובורן בגדים ארוכים או קצרים? גם וגם? (מאי-יוני עוד קריר, יש ימים נעימים ובבית כמובן תמיד נעים)
 0-3 קצר?
 3-6 ארוך?
 איך יודעים? ומה כמות ממוצעות של פריטים לכל "שכבת גיל"?
***אני מתכוונת לחתל בבד, לא יודעת עד כמה זה משפיע על המידה. הבנתי שיתכן שבגלל שאיזור הטוסיק גדול יותר אז צריך מידה גדולה יותר או לפחות מאריך לבגדי גוף.
ההתחלה יותר חשובה לי להבנה, ברור שלחורף זה כבר יהיה פלנלים וביגוד מחמם שיש פה בשפע (וגם אוכל להבין יותר את עניין המידה כי אני אוכל לראות את הילד )
תודה!!
תקני בהתחלה בגדים מידה 0-3 ושיהיו לך בבית טיפה בגדים
04/02/2016 | 01:49
8
102
גדולים יותר, כי לפעמים הם גדלים בהפתעה ומהיום למחר פתאום הבגדים מפסיקים להתאים, מעשה קסם. לא חייבים לקנות מידת ניובורן בכלל. אני לא השתמשתי בזה לאף ילד. לא נורא אם בגד טיפה גדול, תוך כמה ימים הכל מתאים.
מציעה לקנות בגדי גוף ארוכים וחולצות ארוכות דקות, הכל מידה 0-3, ומכנסיים באותן מידות. ותקני גם את החליפות גוף האלה ששכחתי איך קוראים להן, השתמשנו בהם המון. מקווה שאת מבינה למה התכוונתי.
אל תקנו הרבה! תקנו שיהיה לכם נניח 10 מכל סוג בגד, ואחרי הלידה תראו מה בדיוק המידה ומה נוח לכם להשתמש, ואז תקנו עוד. ממליצה לעשות אמזון פריים (אם אין לכם עדין) ואז תוכלו להזמין בגדים וציוד וזה יהיה אצלכם תוך יומיים, ואם אצלכם יש גם אמזון נאו אז הדברים יהיו אצלכם תוך כמה שעות. נוח מאוד.
אין לי מושג לגבי חיתולי בד, אולי כדאי לשאול את זה בחנויות לילדים שמוכרים ציוד כזה.
אה, וממליצה לקנות כמה שיותר דברים יד שניה - קרייגסליסט הוא חברכם, וגם חנויות יד שניה. אנחנו קנינו ככה את רוב הבגדים של שני הילדים. זול, נוח, הבדים שעברו כביסות לדעתי הרבה יותר נעימים. יהיו לכם מספיק הוצאות וחבל לזרוק כסף על בגדים כשאפשר למצוא בזול בגדים מעולים.

שיהיה המון מזל טוב!
תודה על המענה המהיר!
04/02/2016 | 04:37
7
96
יש עכשיו באמאזון מבצעים, וראיתי סט בגדים (5 בגדי גוף) בצבעים כל כך יפים (צבעונים ובהירים, שזה לצערי נדיר לבגדים של תינוק) ונורא רציתי לרכוש כבר. הבעיה שהם קצרים ואין לי מושג לאיזה מידה לכוון (0-3 או 3-6)...
אני יודעת שלא חייבים מידת ניובורן, אבל אמא שלי אמרה לי שעדיף שיהיו כמה פריטים כי בהתחלה ה0-3 גדול עליהם. מניחה שזה גם תלוי משקל.
לקנות 0-3 רק ארוכים? אז מתי כבר אפשר קצר? (תמיד אפשר לשים עוד שכבה עם יהיה קצת קריר, אבל ביולי-אוגוסט כבר יש ימים די חמים של 95 מעלות)
ממש רציתי שרוב הדברים יהיו מוכנים לפני הלידה ולא להתחיל לחפש ולקנות... אני אוהבת שהכל מוכן ומסודר כמו שצריך.
תודה על ההמלצה, אבל ההוצאות שלנו לא יוצאות גבוהות ואנחנו לא חובבי חנויות יד שנייה... אפשר למצוא דברים מקסימים באאוטלטים במחירים זולים, וגם בסיילים השונים.
וואו איזו שאלה כיפית!!! :) אז ככה-
04/02/2016 | 08:58
2
130
אם את גרה בארה"ב זכית!!!
קצת סדר בבלגן:
1-איזה סוגים יש:
אז ככה- מה שאתה צריכה בשביל השנה הראשונה זה-
בגדי גוף (קצר וארוך)
רגליות
מכנסיים (לא חובה קצר)
חולצות (קצר וארוך)
פיג'מות (כאלו עם הרגליות) - עם רוכסן!!!!
רומפרים
גרביים
אקססוריז (הכוונה כובעים וכו - לא במובן הקישוטי)
2- עניינן החודשים (גיל התינוק בהתאמה עם העונות):
בהתחלה- חודש/חודש וחצי ראשונים- את צריכה להלביש את התינוק בארוך כי הוא לא מווסת את החום גוף שלו כמו שצריך עדיין. וכן.. זה מוזר- שלי נולד באוגוסט והיה בארוך... מוזר... אבל ככה זה.
(אם יש מזגן בבית אז בלילה שמים גם פיג'מה מעל בגד גוף ורגליות)
ואז! פתאום יום אחד הוא התחיל להתלונן וכשהורדתי שכבה הוא היה מבסוט. ומאותו רגע- עברנו לקצר :) - כלומר בגד גוף או רומפרים בלי מכנסיים.
ועכשיו תכלס- את צריכה גם ארוך וגם קצר ל0-3 (כלומר לקיץ)
אני כן ממליצה על NB אבל ממש ממש מעט (ורק ארוך כי זה לפחות מחודש יתאים כנראה)
אז-
NB (קיץ)- נניח 3 בגדי גוף ו-3 רגליות
0-3 (קיץ)- 5 בגדי גוף ארוכים, 10 בגדי גוף קצרים, 5 רגליות, 3 פיג'מות, רומפרים (כמה שבא לך- זה יפה ונוח בקיץ), כמה זוגות גרביים שיתפסו את הרגליות במקום וכובע שמש רך.
3-6 - (סתיו)- הייתי הולכת על בעיקר בגדי גוף ארוכים אם קר כבר ממש. אם זה כמו בארץ אז בעיקר קצרים עד אוקטובר בכיף. חולצות ארוכות (מעל בגד גוף קצר כשעוד נעים ומעל בגד גוף ארוך כשמתקרר, מכנסיים (כנ"ל- רק אותם כשנעים ומעל רגליות כשמתקרר), גרביים, כובע חם (שמכסה את האוזניים) ופיג'מות למעל בגד גוף ורגליות בלילה.
6-9 - (חורף) הרבה בגדי גוף ארוכים ורגליות (כ-10 מכל סוג) ומעל כמה מכנסיים וחולצות שבא לך - כמובן גרביים מעילים מאף לעגלה וכו...
9-12- (אביב ואח"כ גם קיץ) בגדי גוף קצרים ומעל חולצה קצרה ומכנסיים קצרים או ארוכים תלוי במזג אוויר - בקיצור- 2 שכבות של קצר.
קחי בחשבון שבהתחלה את צריכה נגיד 3 סטים של בגדי גוף ורגליות ליומיים. לפי כמה בא לך לעשות כביסה- תחשבי כמה לקנות.
3- מאיפה לקנות:
זכית!!
אז ככה-
*קרטרס זה אחלה לבגדי גוף ורגליות. מחזיק מעולה בכביסות.
*פיג'מות (כלומר אוברולים) של גרבר! הם עם רוכסן ומעולים!!!! הלוואי שהיו שולחים לארץ!
*לחולצות ומכנסיים אני אוהבת את זארה, h&m, גאפ (טובים מאוד גם בבגדי גוף), ג'ימבורי וכו'

מקווה שזה עוזר :) 
בהצלחה
מוזמנת לקרוא עוד בבלוג שלי על קניות באינטרנט שאולי יעזרו לך

בקרו את הבלוג שלי על קניות חכמות ברשת-
http://amothersguidetoonlineshopping.blogspot.co.il/

וואו תודה על התשובה המפורטת!
07/02/2016 | 02:36
1
19
מה ההבדל בין בגד גוף לרומפרז? (לא ממש הצלחתי להבין מה זה רומפרז... זה סוג של בגד גוף עם רגליים קצרים? )
מה זה אומר 3 סטים של בגדי גוף+רגליות ליומיים? חשבתי שמחליפים בגדים לעיתים יותר תכופות...
דיברתי עם אמא שוב והיא ממש בלבלה אותי. היא אמרה שאקנה 0-3 ארוך, ובאוגוסט יתאים לו 3-6 אז לקנות קצר מזה. אבל באוגוסט הוא יהיה בין 2.5-1.5 חודשים (תלוי מתי יוולד) אז יצאתי מאוד מבולבלת מהשיחה... היא אמרה גם לקנות בעיקר 6-12 ארוכים.
הסתכלתי באתרים של החנויות וראיתי שהם מתחילים לעבור מארוך לקצר, אז מתי מספיקים לקנות NB ו0-3 ארוכים (ושיראו גם נחמד, כי פשוטים לבנים יש לגרבר)?
המון תודה ואציץ בבלוג שלך
אז ככה:
09/02/2016 | 09:14
11
- אכן רומפרז זה כמו בגד גוף עם רגליים קצרות - סוגר לך בגד גוף ומכנסיים קצרות באחד.
- לי יצא להחליף מעט (הבן שלי לא פלט וכמעט לא ברח מהחיתול...) זה מאוד תלוי תינוק וקשה לדעת מראש... ממליצה לקנות יחסית מעט (כמו שכתבתי בהודעה הקודמת ואז להוסיף אם תראי שצריך-נניח אם יפלוט הרבה)
- העניין עם הגילאים- שוב עניין תלוי בתינוק... חלק מאוד נאמנים לגיל הבגדים (שלי ממש בול על המידות לפי הגיל שלו) וחלק ממש off (האחיינית שלי לבשה 3-6 בגיל חודש כבר...) לכן כל האמהות פה ממליצות לך לקנות מעט ולחכות להשלים. אני מבינה את הצורך לקנות כמה שיותר מראש. הייתי אותו דבר. ולי (לגמרה במקרה ובמזל) זה עבד. אבל באותה מידה יכול להיות שתקני המון ובסוף לא תשתמשי בחצי.. לשיקולך.
- לגבי חנויות. בגדי תינוקות (ביחוד בגדי גוף ורגליות) יש כל השנה מכל הסוגים לכל הגילאים. חולצות ופריטים אופנתיים יותר קשה אבל גם צריך למצוא. אני מוכנה לעזור לך לחפש אם את צריכה- תשלחי לי מייל:

שוב מזל טוב! :)

וואוו חם אצלכם בקיץ! למרות שבפברואר נחמד
04/02/2016 | 18:18
3
59
לחשוב על מזג אוויר חם...
מציעה לקנות כמה שפחות nb. מה אם התינוק יוולד במשקל 4 קילו? אולי תחכי עד להערכות המשקל לפני הלידה ואז תחשבי מה כדאי? גם אם יעשו לכם בייבי שאוור יכול להיות שיקנו לכם בגדים כאלה קטנטנים אז זה יכול להספיק. ולא נורא לדעתי אם הבגדים קצת גדולים, זה לדעתי בזבוז לקנות בגד nb שתוך כמה ימים יהיה לא לביש וקטן מידי. כמובן אם התינוק נולד קטן ולוקח לו זמן להעלות במשקל, ויש כאלה, אז זה סיפור אחר, אבל רוב הסיכויים שהמקרה יהיה הפוך.
אני חושבת שקצר אפשר כבר מגיל חודש.
אני גם בעד לקנות את הדברים לפני הלידה ולהכין הכל, אחרי הלידה אין זמן ואין כוח. אז תקני בגדיל 0-3 במידה מספיקה, ואחרי חודש נניח תראי אם את צריכה לקנות עוד בגדים ובאיזה מידה. הרי אין סיבה לקנות מידה 3-6 כבר על ההתחלה, התינוק שלך לא יתאים לזה בחודש-חודשיים הראשונים גם אם יהיה גדול, והשני שלי נולד 4.250 אז אני יודעת... 0-3 יספיקו ואח"כ תוכלי תמיד להזמין ולקנות בגדים יותר גדולים, כשכבר תתאפסו על עצמכם ותראו בדיוק במה אתם משתמשים ואיזה סוג בגדים נוח לכם.
איפה את גרה?
07/02/2016 | 02:09
2
19
בקיץ זה נע בין 75-95, לחות מאוד כבדה עד שהיא "נשברת" ויורד גשם. האמת שלא יצא לי להיות פה ביוני-יולי (חופשה בארץ) אבל במאי ובאוגוסט היה ככה. יש גם ימים קרירים יותר אבל בגדול אני תמיד עם חולצה קצרה+עליונית בקיץ.
ועכשיו החורף הזה התנהג כמו אביב והיה מאוד נעים, ואתמול התחיל לרדת שלג
קשה לי לדמיין שיצא לי תינוק במשקל 4 קילו (אני ובעלי אנשים קטנים) אז לא הכי בונה על זה, אבל גם אם זה מה שיהיה כמה פריטים בודדים של NB זה לא נורא שיהיה ליתר בטחון. אין לי מושג אם יהיה לי הערכת משקל (אני עם מיילדות ומתכננת לידת בית, מקסימום תהיה הערכה ידנית). 
דיברתי עם אמא שלי שוב, והיא אמרה לקנות 0-3 ארוך, 3-6 קצר וארוך. ולקנות בעיקר 6-12 ארוכים. יצאתי מבולבלת מהשיחה...
אלא אם הערכת המשקל היא שהתינוק קטן חבל לקנות NB
07/02/2016 | 10:52
23
מהר מאוד זה יהיה קטן

יש לי המון אוברולים 0-3 חוד שלא הספקתי להלביש
אין שום סיבה שבעולם לקנות עכשיו 6-12
07/02/2016 | 17:07
26
זה בגדים שהוא לא יצטרך במשך שנה בערך מהיום. את קונה לעצמך בגדים שנה מראש? אני מניחה שלא, אז גם לתינוק אל תקני, במיוחד כשעוד יותר קשה לדעת מה יהיו המידות שלו. תקני עכשיו בגדים 0-3 ותמשיכי משם. אין כמעט מצב שתצטרכי בגדים יותר גדולים מ- 0-3 בחודש הראשון, וכמו שאמרתי, הקטן שלי נולד ענקי, וגם הגדול שנולד במשקל נורמלי גדל והיה באחוזונים של קרוב ל- 100, ועדיין לא התקרב לבגדים במידה 3-6 עד חודש וחצי או חודשיים אחרי הלידה.
אז תחכי עם זה, באמת שאין סיבה לקנות עדין. אחרי חודש את תדעי הרבה יותר באיזה בגדים את משתמשת בעיקר, מה נוח, מה אתם מעדיפים, ואז תוכלו לקנות עוד בגדים.
אני גרה באיזור קר ואמנם יש ימים בחורף שקשה אבל לי הרבה יותר קשה עם שרב ולחות מאשר עם קור. כשקר מתלבשים ושמים עוד שכבה, אבל כשיש 95 מעלות ו-95 אחוזי לחות, גם אם תלכי ערומה זה יהיה חם ולח ומגעיל. לא מסתדרת עם זה בכלל.
בעיניין הזה אני כל מקנאה בכן שאתן גרות בארה"ב!
04/02/2016 | 21:00
1
86
הכל כל כך זול ובאיכות טובה!
אני לפעמים יושבת וממש מזילה ריר על האתר של קרטרס והמחירים שם  ובטח יש עוד הרבה חנויות טובות שבכלל לא מכירים כאן...
לשאלתך, קשה מאוד לדעת מראש...זה מאוד תלוי בכל כך הרבה גורמים, כמו למשל כמה גדול יוולד התינוק, מזג האויר ואפילו כמה החלפות ביום תצטרכו (שלי היה פולט המון, הייתי מחליפה הכל לפחות ארבע פעמים ביום...). אני מניחה שיש לכם מייבש כביסה, שזה גם שיקול.
אני הייתי מתחילה עם בגדים ארוכים ודקים, ושיהיו גם כמה קצרים. הכי נוח שתהיה אופציה של שכבות- למשל, בגד גוף עם שרוול קצר שאפשר ללבוש גם מתחת לאוברול ארוך. הייתי הולכת על מידה 0-3 ושיהיו בערך 10 מכל דבר (אוברולים קצת פחות).
שיהיה בשעה טובה! 
האמת שהקולקצייה הנוכחית של קרטרס
07/02/2016 | 02:13
52
פחות לטעמי, צריך ממש לברור...
גם ראיתי באתרים של החנויות שהם מחליפים את הכל לקצר... גם לNB וגם ל0-3, אז מתי מספיקים לקנות את הארוכים?   נראה לי שאני אלך על שיטת השכבות, בגד גוף קצר+מכנסיים ארוכות וקרדיגן במידת הצורך, נשמע בסדר?
תודה!  
שאלת טעימות
04/02/2016 | 15:37
3
69
מה עושים אחרי הטעימות של הירקות? נותנים מנה גדולה של כל ירק בנפרד? מאחדים כמה ירקות? מוסיפים בשר?
וכשמחילים לתת טעימות של פירות, באותו היום נותנים כמה מנה של ירק שידוע שמתקבל טוב? או שביום של טעימות עושים הפסקה בירקות?

כל מה שנתת לילד במשך כמה ימים בנפרד
04/02/2016 | 15:45
2
49
והוא הגיב אליו בסדר, את יכולה בהמשך לשלב עם ירקות אחרים ובכלל עם כל דבר אחר. המטרה בלתת כל דבר בנפרד היא כדי לראות שאין אליו רגישות - וכל עוד לא נתת שני דברים חדשים באותם ימים, לא משנה מה עוד את נותנת.
למיטב זכרוני, אחרי שבדקנו ירק ירק באמת הוספנו גם עוף למנה הטחונה של המרק.
היית בטיפת חלב? נותנים שם הוראות למה לתת, מתי, וכמה.
אז אפשר באותו יום גם לתת ירק שהוא כבר רגיל אליו וגם טעימות
04/02/2016 | 16:10
1
45
פרי? ועדיף לתת תערובת של כמה ירקות לפני שחושפים לדברים חדשים או לא משנה?
יש לי תור עוד שבועיים לטיפת חלב
כן, אפשר לתת גם ירק שהוא רגיל אליו
04/02/2016 | 16:14
40
וגם טעימות פרי. ולא משנה אם נותנים תערובת או לא לפני שחושפים לדברים חדשים.
בטיפת חלב תבקשי מהאחות שתתן לך הדרכה לגבי מוצקים, ותשאלי כל מה שלא ברור לך. גם לגבי כמויות, וכו'. בהצלחה!
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
בלו מון - בר אקטיבי והפקות לאירועים
בלו מון - בר אקטיבי
מרב ווטמברג, פיזיותרפיה לתינוקות וילדים
התפתחות התינוק שלך
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה