לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הורים לתינוקות
ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

דחוף! זקוקה להתייעץ לגבי שיזוף לאירוע
30/05/2016 | 17:18
1
26
אני יודעת שזה לא פורום מתאים, אבל יש פה הרבה אמהות שאולי מבינות עניין.
אף פעם לא עשיתי שיזוף במכון.
וקניתי שמלה שפתוחה למעלה ואני ממש לבנה והציעו לי לעשות שיזוף.
מישהי יכולה להמליץ איזה שיזוף פחות מזיק. זה רק לאירוע.
ואיפה מומלץ לעשות באזור השרון. רצוי בנתניה.
קרם שיזוף מלאכותי
30/05/2016 | 22:42
5
מורחים אותו והעור נצבע כאילו שהוא שזוף. מחזיק מעמד כמה ימים. אני לא חושבת שיש שיזוף שךא מזיק, אם משתזפים - סימן שזו קרינה מזיקה. ואם את לבנה, אז בטוח שאת יותר רגישה. 
התחלנו טעימות...
30/05/2016 | 09:31
3
62
היי בנות,
עידודוש בן 4.5 חודשים, התחלנו טעימות - אבל לא בטוחה שהולך כל כך טוב. התחלנו עם בטטה, בפעם הראשונה אכל ממש טיפה (מה שהצלחתי להכניס עם האצבע), ובפעם השניה בכה, אז לא הכרחתי אותו. היום עזבתי את הבטטה, ניסיתי גזר. הוא לא בכה, אבל לא פתח את הפה. בכלל, אני לא בטוחה שהוא יודע מה עושים!!
מבחינת סימנים - מסתכל עלינו בסקרנות כשאנחנו אוכלים, אבל לא מנסה לחטוף. מחזיק ראש יפה... וריפלוקס, אז המוצקים אמורים לעזור לפליטות. 
אולי מוקדם מדי? להמשיך לנסות או לעשות הפסקה ולחכות ל-5 חודשים/חצי שנה?
תודה!
אני לא הייתי מתעקשת
30/05/2016 | 18:52
31
פשוט כדי לא לייצר "עניין" סביב הנושא.

תניחי לזה ונסי שוב בעוד שבוע או שבועיים...
מסכימה עם התגובה מעלי. זה גיל צעיר ואת יכולה
30/05/2016 | 20:22
24
בשקט לעזוב את נושא הטעימות עד שיתקרב לגיל חצי שנה. המוצקים בכל מקרה לא יעזרו לפליטות כרגע כי הוא אמור לאכול כמות מאוד קטנה, כפית וזהו. אני מאמינה שתוך כמה שבועות הוא יותר יגלה ענין באוכל שלכם ויהיה יותר מוכן לטעימות. הכי חשוב זה לא לעשות מזה ענין, לא להכנס להיסטריה של שני סימני קריאה... לא קרה כלום, תלכי בקצב שלו, התחלת מאוד מוקדם ואני חושבת שכיום החזירו את ההמלצות לגיל חצי שנה ולא ארבעה חודשים, אז בכיף תחכי.
תודה, אקח את עצתכן :)
30/05/2016 | 21:33
1
אני מפחדת מהלידה
30/05/2016 | 12:11
2
70
אז ככה אני כבר בשבוע ארבעים ואחת (לידה ראשונה) ועוד לא עברתי את הקטע של הפחד מהלידה ובכללי אני אמורה ללדת בשבוע הקרוב..
אם לא אלד בקרוב אז יהיה זירוז ואני ממש פחדת מהלידה עצמה מגיל מעוד קטן היו לי הרבה מקרי אישפוז אם זה בגלל משהו בריאותי עד לתאונות דרכים וכל הזמן ממש פחדתי להיות שם ונכנסתי לפאניקה עד כדי כך שכל פעם הייתי על ״סמים״ בואו נגיד את זה ככה כדי שאני לא אפריע לרופאים לעשות את מה שהם צריכים לעשות כי אחרת פשוט הייתי משתגעת

אני יודעת שבעלי יהיה שם ויתמוך בי אבל אני חוששת שזה לא יעזור וכבר אין לי מושג מה לעשות ויש לי מחשבות נוראיות על זה
כל הנשים שעברו לידה אולי תוכלו לכתוב לי איך הכל ילך כדי שפחות או יותר אדע למה לצפות?

תודה רבה לכל מי שתענה/יענה
את מוזמנת לפורום הסמוך לקריאת סיפורי לידה
30/05/2016 | 13:55
39
פורום הריון ולידה - תמיכה. במאמרים שלנו יש מאגר של סיפורי לידה.

כל לידה שונה מהותית מאחרת. לא ניתן לדעת מראש מה קורה. מי שיולד זו את. האופא לא מיילד, המיילדת לא מיילדת, היא מקסימום מנחה אותך. גוף האשה בבסיסו יודע ללדת ולכן לכי עם האינסטינקטים שלך. כמובן שבמקרה והחרדה שלך עמוקה מאוד את יכולה לבחור בניתוח קיסרי אך חשוב שתדעי את ההשלכות היות וזה ניתוח בטן לכל דבר ועניין.

שיהיה בהצלחה ובקרוב
דולה יכולה לעזור לך
30/05/2016 | 16:15
28
אומנם זה רגע אחרון לתאם דולה, 
אבל דולה טובה תמכה בהרבה לידות ויודעת איך להתנהל. 
אני חששתי מהלידה, ותיאמתי עם דולה. כבר מהרגע שדיברתי איתה, הייתי יותר רגועה, מכוון שהרגשתי שיש על מי לסמוך.
אם תרצי, אתן לך בפרטי את הטל של הדולה שלי. הייתי מאוד מרוצה ממנה.
שאלון תמיכת הבעל במטופלות פיריון
30/05/2016 | 10:47
17
שלום לכולן,
אני עורכת מחקר במסגרת לימודי תואר השני שלי בלימודי משפחה, אני מחפשת נשים שהרו וילדו כתוצאה מטיפולי פיריון ויכולות לענות עלך השאלון שבקישור.
השאלון קצר ואנונימי.
תודה רבה מראש, לכולן.
מה עושים עם בן שנתיים שמפליק לכלב בן 14?
29/05/2016 | 15:20
2
79
ממש לא מתאים..
בינתיים מענישה את הקטן בכך ששמה אותו במיטה לכמה דקות..אחרי שאומרת לו אסור אסור.
ניסיתי כבר להסביר שכואב, אמרתי שצריך לחבק ולנשק, ביקשתי לנשק ולחבק אחרי מעשה שלילי... 
הוא בסה"כ מאד אוהב את הכלב מלטף ומנשק אבל על הדרך נותן לו כאפות וזה לא מחזיר..
ממש אשמח לתגובה ועזרה

תודה 
הייתי נותנת מקום מוגן לכלב, שהילד לא יכול להגיע אליו
29/05/2016 | 21:03
1
58
זה מה שאנחנו עושים. לוקח זמן עד שהילדים מבינים שצריך להיות עדינים כשנוגעים בחיות (ובאנשים) ולוקח זמן עד שהם מצליחים לעשות את זה. וחיות זה הרבה פיתויים, עם הפרווה והזנב וכו', הרבה מה למשוך ולהציק... אז אצלנו הכלב פשוט נמצא למטה כל היום ואנחנו למעלה, והוא עולה כשהילד הולך לישון. הכלב בוחר להיות למטה, יש לנו דלת עם מעבר לכלבים שהוא יכול לעבור בה חופשי, והוא מעדיף לישון כל היום למטה בלי הצקות. גם הכלב שלנו באותו גיל כמו שלכם.
זה לא המצב אצלי בבית...
29/05/2016 | 22:48
51
אי אפשר להפריד בין הילד לכלב..
אז מה להציע במקום הנקה אחרי גיל שנה?
28/05/2016 | 23:40
2
93
כרגע בני אוכל ארוחות מוצקים מלאות (בוקר, 10, צהריים, ביניים, ערב) ובנוסף יונק רק בבוקר (מתעורר ב-5 לינוק וחוזר לישון).
מעוניינת לגמול מהנקה. מה ניתן להציע במקום והאם כדאי להאכיל עוד לפני השינה בנוסף לא. ערב?
אנחנו גם בני שנה
29/05/2016 | 17:13
60
לא יודעת כל כך מה לענות לך, אבל אני גם מחפשת המלצות לאוכל לילדים.  
תוכלי אולי לפרט מה אתם אוכליםים ובאיזה שעות ואיזה כמיות.
תודה לך
ילדים שאוכלים אוכל טוב לא צריכים תוספות
29/05/2016 | 20:58
55
בגיל הזה. אפשר להמשיך הנקה אבל זאת החלטה אישית שלך ואין בעיה רפואית או תזונתית אם את מחליטה להפסיק (או שהוא מחליט בעצמו להפסיק, מה שקורה לפעמים). לא חושבת שצריך להוסיף עוד ארוחה. אני מציעה לתגבר את התזונה עם כוס חלב עם הרבה אחוזי שומן (נדמה לי שבישראל הכי הרבה זה 3 אחוז?) יחד עם אחת מהארוחות שאוכל במשך היום, אבל מעבר לזה באמת לא צריך כלום. יכול להיות שתראי שהוא יקום בחמש ולא ירדם בלי הנקה, תקחי את זה בחשבון, אבל אני מקווה שתוך כמה ימים זה יסתדר.
לא מצליחה לגמול מבקבוק
29/05/2016 | 09:08
1
86
בן שנתיים ועשרה חודשים שאוכל מעולה, לא מוכן לוותר על הבקבוק בבוקר ובערב. בערב התחלנו להוריד אם אכל הרבה בארוחת ערב, הוא מקטר אבל מסבירים לו שאכל הרבה ותכאב לו הבטן.
בבוקר הוא קם תמיד הפוך, וישר דורש בקבוק. לרוב אוכל את כולו (כ- 250 מ"ל). אגב, אנחנו ממש מדללים את הריכוז, נותנים חצי ממה שאמורים כדי לא להעמיס עליו. לא פעם אחרי חצי שעה רואה את האחים שלו אוכלים ארוחת בוקר ורוצה גם (הרבה פעמים גם מקבל - קצת קורנפקס עם חלב, אקטימל וכד'). בגן אוכל ארוחת בוקר.
אחרי ששתה היום אקטימל, חשבתי להציע לו מחר בבוקר. הבעיה היא שבבוקר הוא קצת מנומנם, ואז האקטימל יישפך לו, הוא יבכה ולמעשה לא ייצא מזה שום דבר טוב. אני גם רוצה לנתק את הקשר בין השינה לאוכל. מה לדעתכן?
אגב, לא יודעת האם זה משנה, אבל הוא לא לוקח מוצץ
לכו ביחד לחנות
29/05/2016 | 17:45
58
ותבחרו יחד כוס יפה שתחליף את הבקבוק.
אחר כך מסלקים את הבקבוקים  מהבית.

כשיתחיל לשתות חלב בכוס במקום בבקבוק תראי שמהר מאד יקטנו הכמויות שהוא מבקש, כי אפקט ה"סוטול על הבקבוק" כבר לא קיים.

יהיו כמה ימים קשים של געגועים לבקבוק וזה יגמר.

כמה שאלות תאומים בני שנה
27/05/2016 | 21:12
2
108
1. מתי אפשר להשכיב לישון על הכרית?
2. מתי ואם בכלל מורידים את הבקבוקים של בוקר וערב?
3. השכבה של לילה נדחית לשעה 21.
בדרך כלל מתעוררים בסביבות 7-8, ההשכבה של בוקר מתחילה להתעכב כי לא עייפים לשעה אחרי 11. ואז גם השכבה של צהריים יותר מאוחר אחרי 15
איך אתן מגיעות להשכבה ב19:30??
תשובות
28/05/2016 | 02:49
1
72
1. נראה לי מגיל שנתיים שלוש, כבר לא זוכרת, אבל עדיף כמה שיותר מאוחר. יותר בריא לישון בלי כרית.
2. תינוקות שאוכלים אוכל מוצק מאוזן וטוב לא צריכים בקבוקים כבר בכלל בגיל שנה, ויש כאלה שממשיכים לתת בקבוקים בשביל פינוק (ואודה ולא אבוש שאני אחת מהן. אבל עכשיו תסתיים הקופסה ואנחנו לא קונים עוד). בהנחה שהם אוכלים טוב אפשר לנסות מלהוריד את הבקבוק של הבוקר, ואז להוריד גם את בקבוק הערב. חשוב להקפיד לצחצח להם שיניים אחרי שמסיימים את הבקבוק בערב ושלא ירדמו לפני זה, כי בעיות שיניים ועששת יכולים להיווצר בגיל מאוד מוקדם. אגב, גם אם הם לא אוכלים משהו אפשר לנסות להוריד את הבקבוק של הבוקר - יכול להיות שפתאום הם יתחילו לאכול יותר כי לא יתמלאו מהבקבוק. אצלנו זה עבד כמו קסם.
3. אם תשכיבי לישון מוקדם יותר, יקומו קצת מוקדם יותר, ואז ההשכבות יהיו מוקדות יותר. הכל יזוז. ואולי הם כבר צריכים לעבור לשנת צהריים אחת וזהו? רוב התינוקות עוברים לזה בגילאי שנה-שנה וחצי. אולי פשוט שנת צהריים אחת ארוכה וזהו, וסדר היום יסתדר. אגב, שבע וחצי זה מאוחר לדעתי, שבע יותר מתאים, אבל זה תלוי בתינוק ובסדר היום של המשפחה.
לא יכולה להשכיב יותר מוקדם
29/05/2016 | 17:11
41
תודה על התשובה. ( מעל 70 הצצות ורק את ענית  
ישנים בבוקר מ 11 עד 12-12:30. ואז בערב ב15-15:30 עד אחרי 16. מתי שיקומו.  
היום לדוגמא קמו אחד ב16:30 והשני ב17.
אין מצב שירדמו לפני 21.   

וגם לא יכולה עדיין לעבור לשינה אחת כי לא יחזיקו מעמד
תינוקייה מדהימה!
28/05/2016 | 21:00
84
יש תינוקייה מדהימה שנקראת תינוקייה של גן בייבי קונסרבטוריון והיא ממוקמת בבר כוכבא 28 ברמת גן. הצוות בתינוקייה מספר אחת! יש המון אווירה חמה וביתית בתינוקייה. אני יודעת שתמיד יש לי למי לפנות, ויש לי אוזן קשבת לכל דבר ונטלי תמיד בעדי ובטובתי אין עליה!טלפון של נטלי ליצירת קשר:0502325121.
מתלבטים בין עגלת mutsy ל- bagaboo?
27/05/2016 | 17:58
57
נשמח לטיפים יתרונות וחסרונות - אנא אל תתייחסו לפקטור המחיר.
תודה מראש על העזרה
הפינה להורים עייפים
25/05/2016 | 12:18
6
72
הפינה לכל ההורים שלא מצליחים לישון למרות שנורא רוצים...

הרדמות לא נגמרות...
התעוררויות בלי סוף...
תינוק ש"לא אוהב לישון".....
אם זה נשמע מוכר - אז הפינה הזו היא בשבילכם. 

לכל שאלות בנושאי שינה וסדר יום של הקטנטנים - אני פה. 
ולמי שלא מכיר - אני איילת, אמא לתאומים, יועצת שינה ומדריכת המתמחה בתאומים 
היי
26/05/2016 | 09:58
2
130
קודם כל רציתי להגיד שממש נחמד פה 
אני אמא לתינוק בן שמונה חודשים.
מגיל חודשיים אנחנו מקפידים על שגרת שינה, בכלל אנחנו די פריקים של שגרה 
ה נמצא בגן מגיל שלושה חודשים, הוא מבסוט וגם אנחנו 
הוא ניזון מתמ"ל, כל 4 שעות אוכל 180 מ"ל.
מגיל 4 חודשים אני חושפת אותו לטעימות של מזונות שונים ולאחרונה בגן התחילו לתת לו בכפית פירות בבוקר ומרק בצהריים. 
בימים שאין גן זו בגדול השגרת יום:
6:00-6:30 יקיצה
6:30-7:00 
8:00 - תנומת בוקר של כחצי שעה
10:00-11:00 - 
12:00 - תנומת צהריים של כשעה
14:00 
14:30- תנומת אחה"צ של כארבעים דק' - שעה
18:00 -  (לפעמים היה רעב אחרי שטרף 180, אז אנחנו נותנים עוד כ-60 מ"ל)
19:00 -  אמבטיה
19:30-20:00 השכבה לישון
22:30-24:00 - מתעורר רעב וטורף  (נרדם מידי כשמסיים)
2:00-5:00 - מתעורר רעב וטורף  (לפעמים לוקח לו כרבע להירדם כי מחליפים חיתול)

בימים של גן:
6:00-6:30 יקיצה
6:30-7:00 
7:30 - מגיעים לגן
16:15 - אוספים מהגן
16:30-17:30 לפעמים אם מאד עייף, נרדם בבית או בעגלה לחצי שעה 
18:00 -   (לפעמים היה רעב אחרי שטרף 180, אז אנחנו נותנים עוד כ-60 מ"ל)
19:00 -   אמבטיה
19:30-20:00 השכבה לישון
22:30-24:00 - מתעורר רעב וטורף (נרדם מידי כשמסיים)
2:00-5:00 - מתעורר רעב וטורף   (לפעמים לוקח לו כרבע להירדם כי מחליפים חיתול)

אנחנו זורמים עם ה שלו  ומנסים לא להתעצבן מידי מזה שכל ארבע שעות הוא מתעורר לאכול, גם בלילה. 
האם יש דרך להכניס אותו לשגרה אחרת? שהוא ישן רצוף יותר משלוש-ארבע שעות בלילה?
ניסינו להוסיף לו דייסה בבקבוק בארוחת הערב, אבל הוא לא מוכן לאכול את זה.
אני מרגישה קצת לא נעים לעלות את העניין הזה, כאילו מה אנחנו מתלוננים? הוא באמת תינוק מדהים ומתחשב, ואולי ככה זה עם תינוקות, יש כאלה שצריכים לאכול כמה פעמים בלילה. מה דעתך?
יש לאחרים פה טיפים או ניסיון בנושא?
היי
26/05/2016 | 16:59
1
88
כיף לשמוע שנחמד פה, בעיקר לאור ההתדלדלות בפורומים השונים של תפוז מאז עולם הפייסבוק...

קודם כל, לתינוק עד גיל שנה זה נחשב סביר להתעורר לארוחות בלילה, ושתי ארוחות זה לגמרי נורמלי.
יש שני דברים שקפצו לי מההודעה שלך:
1. בימים שהוא לא בגן, הוא לא אוכל בכלל ארוחות מוצקים. ובימים שהוא כן נמצא בגן המוצקים היחידים שהוא אוכל הם בגן. למה?
בגיל 8 חודשים אפשר לתת מוצקים גם בבית. אפילו סוג של "ארוחת ערב" לפני הבקבוק.
2. את כותבת שהוא "טורף" את הבקבוקים, ושאם הוא נותר רעב אחרי הבקבוק את מוסיפה לו עוד 60. יכול להיות שמראש כדאי להכין לו בקבוקים גדולים יותר? אולי הוא נשאר רעב גם בפעמים אחרות, ויכול להיות שאם תגדילי לו את הארוחות הוא יוכל לפתוח פערים גדולים יותר.
29/05/2016 | 09:19
33
אתמול בלילה לראשונה נתנו לו בקבוק של 240 מ"ל במקום 180, והוא שתה 215 מ"ל ב- 00:30 ולא קם עעעעעעעעד 6:15!!!

בעניין המוצקים, בספ"ש נתתי לו גם מוצקים בבוקר, בצהריים ובערב. הוא פשוט אוכל כ"כ מעט מוצקים, נראה שהוא בכלל לא מעוניין, אבל אני מבינה שחשוב להמשיך ולהתמיד, לא לוותר (לא להכריח) אבל להמשיך לחשוף אותו.
בנתיים אני נותנת לו את המוצקים בטרמפולינה שזה לא אידיאלי בכלל, בקרוב בטח נקנה כיסא אוכל ויהיה לי יותר פשוט, וגם לו

תודה על העזרה
חדשה פה ונשמח לעזרה
26/05/2016 | 12:20
104
אני אמא לדביר, בן 8.5 חודשים, נכנס לגן בתחילת החודש ואחרי שבוע היה חולה שבוע וחצי בערך והיה בבית. עכשיו מסיים שבוע וחצי רצופים בגן (ושימשיך ככה טפו טפו טפו)
בשבועיים- שלושה האחרונים השינה של דביר התחרפנה, מתעורר המון בלילה (כמעט כל שעה) ובסביבות ארבע יש לו קטע ערות של איזה שעה עד שנרדם חזרה ומבחינתו חמש וחצי זו אחלה שעה להתחיל את היום. כיוון שאני לא נרדמת בקלות, ולמרות שבעלי עוזר המון וקם אליו בעצמו, יוצא שכבר שבועיים אני ערה כל יום משלוש וחצי- ארבע ומושכת ככה ימים מאוד ארוכים ועייפים, כבר מרגישה שהעייפות ממש משפיעה על התפקוד שלי. לא יודעת אם זו הרגרסיה אחרי המחלה, הכניסה המחודשת לגן או דווקא שבירות השגרה בסופ"שים אבל אני מרגישה לפעמים (בעיקר בבקרים) שאני כבר מאבדת את זה....

יש משהו לעשות?
בת חודשיים עייפות יתר
28/05/2016 | 17:46
55
הקטנה בת חודשיים, יונקת בלבד, בשבוע האחרון הכל השתבש, עד עכשיו הייתה נרדמת בטיחות במיטה עם חיתול על הפנים, לאחרונה כאילו פיתחה עמידות לצורת הירדמות זו וזה פשוט לא הולך, אני מוצאת את עצמי כל היום מנדנדת בידיים וכמובן כשמניחים היא לרוב מתעוררת , בנוסף היא כל היום עייפה, גם אחרי 3שעות שינה היא עייפה ולא מסוגלת להחזיק אפילו חצי שעה מעמד,זה מתיש ויש לי עוד ילד בבית שפשוט לא זוכה לשום התייחסות מצידי כי אני כל הזמן איתה, ואין גם עדיין סדר יום והיא סובלת מיקיצות מרובות ביום. הולכת לישון אחרי טקס שינה ב 19 בערך,עד עכשיו היה חלק,וכמו שאמרתי רק שבוע אחרון הכל השתבש,היא קיבלה חיסון ביום רביעי אבל הבלאגן התחיל הרבה לפני, איך אני מחזירה אותה לישון במיטה עם חיתול ?
אמא עייפה...
29/05/2016 | 13:39
42
גוזלי האהוב חגג החודש שנה, ולכבוד המאורע החליט להרע את 'תנאי השירות'.
בחודשים האחרונים היה הולך לישון יפה בשמונה בערב, וקם לינוק בערך בחצות, ופעם נוספת בסביבות חמש בבוקר. סביר.
אך לאחרונה הוא מתעורר כל שעה וחצי- שעתיים, בבכי (לפני זה לא היה קם בבכי, אלא מתעורר וקורא לי), לא מסכים כלום חוץ מעל הידיים וציצי.
לא נראה לי שזה רעב...
ואני עייפה!
האם אין מנוס מסדרת חינוך של כמה לילות ללא שינה?
מחפשת מפגש אמהות
23/05/2016 | 18:38
4
108
לתינוקות בהרצליה. אשמח להמלצות
איריס
יש בהוד השרון וברמת השרון (אם לא תמצאי בהרצליה)
24/05/2016 | 23:43
40
הוד השרון, 2 מרכזים: אמא אדמה ומרכז הורות.
בהרצליה יש לך כמה אפשרויות
25/05/2016 | 09:04
2
56
קודם כל יש את מרכז "אגדה" - יש בו קורסים וסדנאות, יש שם ג'ימבורי קטן ופינות משחק.
מעבר לזה בקניון שבעת הכוכבים יש את הפינה שליד חנות "שילב" - שם יש הרבה פעמים סדנאות והפעלות.
ויש גם את "מתעמלות עם עגלות" בפארק.
אני יודעת שאיריס זינגר עושה פעילויות במתחם שילב
26/05/2016 | 12:22
51
מאוד ממליצה ללכת, בחיפה היינו קבועים בפעילות שלה
תודה
30/05/2016 | 11:29
1
מטפלת בבאר שבע
25/05/2016 | 16:16
32
שלום לכולן,

אני מחפשת מטפלת לתאומים שלי בבאר שבע.
מישהי יכולה להמליץ?
המון תודה!
קשר עין
23/05/2016 | 19:56
2
187
שלום, בני בן ה 7 שבועות (נולד במשקל נמוך 2365 ) יוצר קשר עין ועוקב אחרי עם הזזת פנים אך בעיקר כאשר יושב בטרמפולינה ( 45 מעלות לערך ) יש לציין שמחייך ומתקשר (ברבורים ) אני מודאגת מכיוון שכאשר מחזיקים אותו מול הפנים אינו יוצר קשר עין ומזיז את עיניו לצדדים ולמעלה. בנוסף, כאשר אני מחזיקה אותו בתנוחת ערסול ובהנקה לפעמים יוצר קשר עין ולפעמים לא.
האם תקין? האם יש צורך לבדוק? 
לפעמים
24/05/2016 | 10:17
109
תינוק לא יוצר קשר עין כי הוא עייף ומנסה להימנע מהגירויים
אם את מודאגת
25/05/2016 | 09:22
101
לכי לבדוק!
אמנם כולנו כאן אמהות ומכירות תינוקות, אבל אף אחת מאיתנו היא לא מומחית להתפתחות הילד. ואם את לא רגועה - אז בעיני, התשובות שלנו הן לא מה שירגיע אותך.
אני הייתי ממליצה לך בביקור הקרוב אצל רופא ילדים /  טיפת חלב לשתף את הרופא / אחות בחששות שלך. מעבר לזה, אם אני לא טועה, בגיל 3 חודשים יש בדיקה של רופא מומחה בהתפתחות הילד מטעם טיפת חלב - זה בדיוק הזמן להעלות את החששות שלך ולאפשר למומחה לבדוק.
אני חושבת שאחת החוזקות שלנו כאמהות היא "תחושות הבטן" שלנו. אם משהו לא מרגיש לך נכון - עכשיו וגם בעתיד - תקשיבי לעצמך. את מכירה את הבן שלך הכי טוב מכולם.

ואחרי שאמרתי את כל זה....
ממה שאת מתארת התינוק שלך נשמע לי לגמרי בסדר. אמנם כאמא את מאד מעניינת את התינוק שלך ולכן אנחנו מצפים שיצור איתך קשר עין, אבל יש גם גירויים חיצוניים ולפעמים גם בזמן הנקה וגם בתנוחת ערסול הוא לא יוצר קשר עין. נשמע לי תקין.
אוניברסיטה- עד מתי?
24/05/2016 | 11:34
2
131
עד איזה גיל מומלץ להשתמש באוניברסיטה?
24/05/2016 | 12:27
125
אנחנו קיפלנו את האוניברסיטה והכנסנו אותה לארון (רק את המשטח, הצעצועים הופרדו מהקשת והם בשימוש היום כמובן) כשה היה בן כמעט שבעה חודשים. בגיל חצי שנה שמנו "תוספות" לאוניברסיטה (שטיחים ומגבות ) כי הוא התחיל להתגלגל ולהסתובב על ציר.
עכשיו אנחנו משתמשים במשטח פעילות 135X150 ס"מ שהוא מאד נוח (גם לנו ההורים) אבל בגלל שהתינוק זוחל על הגחון, לא תמיד הוא עליו
כשהתינוק כבר פחות סטטי האוניברסיטה פחות רלוונטית
25/05/2016 | 09:12
100
תינוק שכבר יודע לזחול, ובוודאי תינוק שמתיישב - האוניברסיטה היא כבר פחות רלוונטית עבורו. זה השלב שבו כבר יש להם גישה להרבה דברים אחרים מופלאים מבחינתם בבית... (מגירות, דלתות, כלי האוכל של הכלבה... )
שלום לכולם ??
24/05/2016 | 15:33
1
146
שמחה לחזור שוב אחרי שהבכורה שלי כבר פעוטה, עם תינוק חדש דנדש :-)
הקטן בן 4 שבועות. ניזון מתמ״ל. בשלושה שבועות הראשונים היה נוח יחסית, היה ישן כמעט כל היום ואני הייתי בטוחה שבורכתי בתינוק שלא מרגישים. השבוע משהו התהפך, והוא בקושי נרדם במהלך היום. גם לא על הידיים, הוא מנקר מנקר ומתעורר ושוב מנקר ושוב מתעורר ולוקח זמן למצוא את הרגע שאפשר להניח בעריסה ובאמת יירדם. בסופו של דבר יוצא שביום הוא תופס לעצמו תנומת בוקר של שעה, בצהריים עוד שעה וחצי שעתיים וזהו, עד 8 בערב ער ובוכה.
בעיה נוספת היא שבלילה נרדם יחסית מהר אבל משעה 11-12 בלילה עושה המון קולות של חוסר נוחות. לא בכי, פשוט אנחות ונחירות והתכווצויות ומה לא, עד שב2 בערך מתעורר סופית לאכול. אחר כך לוקח קצת זמן אבל חוזר לישון, ושוב אחרי שעה לא נינוח עד שבוכה שוב לאוכל ב5.
ממה יכול לנבוע החוסר נינוחות הזה מתוך שינה?
תודה ושבוע מקסים!
לי זה נשמע בדיוק הגיל המתאים לתחילת תקופה הגזים המופלאה...
25/05/2016 | 09:08
58
יש כמובן את כל התכשירים המיועדים לגזים. לי בזמנו רופא הילדים אמר שהם לא באמת עוזרים ופשוט צריך לחכות שהתקופה תעבור, כך שאין לי ניסיון אישי איתן.
מה שמאד עוזר בעיני הוא להחזיק אותו בתנוחות שמקלות על הכאבים, עיסויים, והרבה סבלנות....

ו....ברוכה השבה
מקלארן
24/05/2016 | 10:51
67
אשמח להסבר על מה ההבדל בין הדגמים השונים
שאלת דייסה
23/05/2016 | 10:55
1
110
היי, התחלתי לתת לקטנצ'יק (בן 4.5 חודשים) דייסה לפני השינה. נראה כאילו הוא מאוד אוהב, וזה עוזר לו גם לישון טוב יותר... במיוחד בהתחשב בזה שיש לו ריפלוקס וכנראה הסמיכות עוזרת.
אני נותנת לו דייסת קורנפלור של מטרנה, אבל האם ניתן לגוון מדי פעם גם עם דייסת אורז? (הבנתי שרק דייסות דגנים מומלצות לגיל הזה).
ואמא שלי טוענת שבזמנה הפסיקו עם התמ"ל ועברו לדייסה בכל הארוחות כחלק מהמעבר למוצקים. מתי אתן נותנות דייסה? גם בבוקר?

תודה! כיף להיות פה :)
אני לא יודעת מה בדיוק מתאים לאיזה שלב
23/05/2016 | 11:08
88
אבל על האריזות של מטרנה מצויין בדיוק לאיזה שלב כל דייסה מתאימה.

אצלי הדייסה בד"כ היתה בבוקר- נראה לי שבגיל קצת יותר מתקדם... הייתי מכינה דייסה משיבולת שועל מעורבת עם מים ומוסיפה לזה פירות מרוסקים .
וגם היום בחורף אוהבים לאכול אצלי דייסת שיבולת שועל על בסיס חלב (גם המבוגרים וגם הילדים אוהבים את זה  )
המלצה למדיח כלים
21/05/2016 | 07:17
1
53
אנירוצה לקנות מדיח איזה אתן ממליצות מנסיון?
לנו יש של bosch
23/05/2016 | 09:26
46
שקט כל כך שאני לפעמים בודקת אם הוא באמת עובד.
מאד מאד מומלץ
עזרה! תינוק מסרב למוצקים
20/05/2016 | 19:12
15
473
שלום
הקטנצ'יק תיכף בן 8 חודשים. התחלנו טעימות בגיל 4 חודשים ובגיל חצי שנה התחלתי להעלות כמויות לארוחה שלמה.
הבעיה היא- הוא פשוט לא אוהב שום דבר חוץ מפירות! אני מכינה לו מכל טוב- מרק ירקות, הודו, בשר טחון ברוטב, אפילו שמה מעט תבלינים וזה באמת טעים והוא פשוט מסרב לאכול. ממש צריך להילחם איתו בשביל שיפתח את הפה.
כרגע מה שהוא אוכל יפה זה מנת פירות בבלנדר ודייסת מטרנה עם פרי.
אני מודאגת- מה אפשר לעשות ?? מישהו נתקל במקרה כזה?

תודה
ניסית לא לטחון?
20/05/2016 | 20:27
128
אצלי זה עבד מעולה
קודם כל להפסיק עם המלחמות אתמול!
20/05/2016 | 21:21
3
184
אל תכנסי איתו למשבצות האלה של מלחמות אוכל כי הוא ינצח אותך. זה הדבר הראשון אולי שהם יכולים להחליט עצמאית, להחליט אם לבלוע את האוכל או לא, אם לאכול או לא. אל תלחמי, אל תלחצי ותעבירי לו את הלחץ. אולי כדאי לעשות הפסקה של שבוע, ולחזור לזה לאט לאט בלי לחץ. הוא עוד יאכל מוצקים, הוא לא יהיה בן שנתיים ויאכל רק פירות מרוסקים, אז לא צריך להלחץ כל כך.
כמו שאמרו לך, יכול להיות שהוא לא מתחבר למרקם הטחון, הרבה תינוקות הם כאלה. תנסי לתת לו חתיכות קטנות של אוכל לא טחון, רך. תראי איך זה יעבוד. שינסה לתפוס לבד עם הידיים ולהכניס לפה. תנסי כל מיני דברים שונים, נניח עוף עם תפוחים, כי אמרת שאוכל פירות - תשלבי כמה טעמים יחד ותראי אם עובד. אבל אל תלחמי איתו שיפתח את הפה, זה ממש גרוע.
לגבי המרקם
21/05/2016 | 14:19
2
111
בנוסף לטחון ניסיתי לתת לו גם מרוסק (כלומר לרסק עם מזלג את האוכל). גם לא מסכים לאכול
איך הוא יוכל לאכול חתיכות כשעדיין אין לו שיניים? הוא יכול להיחנק ככה
החניכיים שלהם מאוד חזקות
21/05/2016 | 17:16
102
לא צריך לחכות לשיניים. כמובן לא לתת משהו מאוד קשה אבל לא נראה לי שהיית נותנת משהו כזה בכל מקרה. לחם נניח הם יכולים ללעוס גם בלי שיניים.
למען האמת... אני חששתי,
22/05/2016 | 15:16
88
עד שהבנתי שהיא אוכלת הכל מכל וטועמת מהכל אצל המטפלת שלה,
יום אחד סיפרו לי שהיא אכלה צ'יפס, וקציצה... ולחם... ומרק ופתיתים..
אז הבנתי שהיא מסוגלת טפוווו

הקטנה שלי גם התנהגה ככה... בת 8 חודשים,
21/05/2016 | 09:38
9
156
סירבה לטחון, הסכימה לאכול בננה ואבוקדו מעוכים, וזהו.

יום אחד היא דחפה יד לצלחת שלי ולקחה מג'דרה, ואפונה..

עכשיו היא אוכלת ביצה מקושקשת, גבינה לבנה, מלפפון מגורר (וגם מלפפון
חתוך לרצועות כדי שתחזיק ותאכל), ולחם עם גבינה לבנה... (כי לקחה ביסים ממני )

אני מאכילה ובמקביל נותנת לה על המגש של הכיסא חתיכות כדי שתיקח ביד ותחזיק.

לא להילחם איתו בכלל על אוכל,
תניחי על המגש ותני לו לקחת,
אם בטרמפולינה אז תני לו חתיכה ביד...

הם כנראה לא אוהבים את האוכל הטחון, ורוצים אוכל של גדולים
בתיאבון!

אז.. גם לא להילחם איתו, וגם לשנות מרקמים!

באיזה גיל היא התחילה
21/05/2016 | 14:21
2
95
להתעניין באוכל שאת אוכלת?
מגיל קטנצ'יק אבל בגיל 4-5 חודשים נתתי לה מקסימום
21/05/2016 | 22:33
1
103
לק מהאצבע שלי, בגיל 5.5 חודשים התחלתי לתת לה פירות וירקות לטעימות,
כל שלושה ימים משהו אחר, ומגיל חצי שנה קיבלה מהמטפלת פירות טחונים בבוקר,
וצהריים מרק עם עוף, אבל - משהו לא זרם טוב, לא עם פירות ולא עם מרקים,
המטפלת ואני ניסינו כל יום לתת לה, אבל היא אכלה כמה כפיות וסירבה לאכול,
זה לא הפך למנה והיא ביקשה בקבוק.

יום אחד היא פשוט לקחה חופן של אוכל מהצלחת שלי ואכלה בכיף,
וככה התחלתי לתת לה אוכל מעוך עם המזלג, ממש הכל!
היום היא אוכלת אוכל מעוך, אני שמה לה חתיכות על המגש ובמקביל
מאכילה אותה, היא מעדיפה לאכול לבד...

תנסי

אוכל מעוך ופיסות / מקלות של אוכל
21/05/2016 | 22:38
82
אני חותכת פרוסה עם גבינה לקוביות והיא מחזיקה,
רצועות של מלפפון או פלפל,
רצועות של גזר מבושל,
קוביות של בטטה מבושלת,
בננה ביד
כל מיני כאלה..
יום אחד זללה צ'יפסים בהנאה מרובה

מציעה לא להאכיל בטרמפולינה
22/05/2016 | 02:13
5
149
זה מסוכן ועלול להביא לחנק. אוכלים בישיבה.
וואלה? אצלנו לא היתה שום ברירה
22/05/2016 | 10:21
3
151
היו רחוקים שנות אור מישיבה אצלי בגילאים של תחילת מוצקים. אם הייתי מושיבה הם פשוט היו נוזלים ישר לרצפה...
רק בישראל לא מושיבים תינוקות
22/05/2016 | 16:42
2
144
בשאר העולם יודעים שזה שטות. אפשר להושיב תינוק שלא מתישב לבד וזה עוול לדעתי לחכות. ובמיוחד בזמן האוכל זה גם מסוכן. מושיבים ותוך כמה ימים הם לומדים להחזיק את עצמם בישיבה.
מי דיבר על הנחיות? אני מכירה את הילדים שלי
22/05/2016 | 21:41
1
159
ותינוקת שרק בגיל 9 חודשים התחילה להתהפך, כנראה לא היתה מתיישבת לבד תוך כמה ימים של אימונים בגיל חצי שנה, וגם לא בגיל 8 חודשים ולא בגיל 10 חודשים. וזה בכלל לא קשור להנחיות. כנ"ל שניים שרק בגיל שנה ותשעה חודשים התחילו ללכת. הם לא היו מתיישבים לבד כי כאלה הם, לא בגלל ההנחיות.
הבנתי. אני כתבתי באופן כללי על רוב
22/05/2016 | 23:15
99
התינוקות, כמובן שיש יוצאים מהכלל.
היום היא יושבת בכיסא ואוכלת אוכל בידיים
22/05/2016 | 15:25
44
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
ד
לייעוץ אורולוג ילדים
White- בית וקייטרינג לאירועים
White-שירותי קייטרינג
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה