לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4444944,449 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לתינוקות

ברגע אחד הפכנו מזוג (עם בטן...) לאמא ואבא. למשפחה. פתחנו כאן בית חם -להכיר הורים אחרים, להחליף דעות, לקבל עיצות, להנות מתמיכה ושותפות מאנשים שעוברים חוויות דומות. מקום להשוויץ בתמונות ולהשוות סוגי משחה לטוסיק המעבר מהריון ולידה לסטטוס של אמא (או אבא) הוא מאוד לא קל, אנחנו כבר לא חלק מהווית ההריון וכבר אחרי הלידה והפחדים שכמובן מלווים אותה, אבל עדין לא הורה מנוסה. האוצר הקטן הזה שהגיע איתנו הביתה מעסיק אותנו 24 שעות ביממה (ובדרך כלל גם את המצלמה ), ואנחנו נורררא רוצים לחלוק את זה עם אנשים מבלי להרגיש שאנחנו פולשים או מכבידים בדברים שרק אנחנו מתלהבים מהם... בשביל זה אנחנו כאן!
אז זה המקום שלכן/ם אמהות (או אבות) טריים, לחלוק, לשאול, להשוויץ ולהתייעץ..

את הפורום מנהלת איילת - אמא לתאומים יועצת שינה ומדריכת הורים לתאומים, וכמובן משתתפים בו המון מומחים בנושאים שונים והמון אמהות בסטטוס זהה עם או בלי נסיון.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום  -  הנחיות כתיבה בפורום  -  הפרסום בפורום אסור בהחלט!
נא הקפידו לשרשר הודעות בעלות מכנה דומה

המשך >>

לצפיה ב-'בן אחרי בת'
בן אחרי בת
16/01/2018 | 10:45
5
97
הי!

מה ה"מדיניות" שלכן? האם הייתן מלבישות את הבן בבגדים הורודים שהיו של הבת (נגיד בשלב של לפני כניסה למסגרת) או קונות מלתחה "גברית" יותר?
לצפיה ב-'לא יודעת כי לא במצב הזה אבל בגדול אני מלבישה את הקטנה'
לא יודעת כי לא במצב הזה אבל בגדול אני מלבישה את הקטנה
16/01/2018 | 16:58
70
גם בצבעים שהם פחות של בנות כמו חום, כחול וכו' אבל מודה שכל הבגדים שלה הם בגדים של בנות ונגיד אמרתי לאחותי לא לשלוח לי בגדים של האחיין (האמת בעיקר בגלל הכמות המטורפת של הבגדים שהיו לאחייניות והיא שלחה לי).
לצפיה ב-'הלבשתי גם וגם'
הלבשתי גם וגם
16/01/2018 | 17:09
58
קניתי בגדים "בצבעים של בנים" ליציאות רשמיות מהבית.
בתוך הבית המשיך ללבוש פיג'מות וטרנינגים בוורוד וסגול עד גיל די גדול.
לאחותו הגדולה התחלתי לקנות בגדים יותר יוניסקס, כדי שיתאימו יותר כשיעברו אליו.
לצפיה ב-'הבן שלי בן 5.5 עדיין לובש ורוד'
הבן שלי בן 5.5 עדיין לובש ורוד
16/01/2018 | 20:38
61
אם כי הרבה פחות מפעם שאז רוב המלתחה שלו הייתה ורודה.
זה גם בגלל שבגן צחקו עליו, אבל בעיקר בגלל שקיבלנו המון בגדי בנים.
מהצד השני, כל הבגדים הוורודים שהיו לבת הבכורה ועברו אליו היו כאלו שקיבלנו. אני מעולם לא קניתי בגד ורוד.
הבת לבשה ולובשת עד היום גם בגדי "בנים" וגם בגדי "בנות", והיא בכיתה ב'.
לצפיה ב-'פחות ורוד ויותר סגול'
פחות ורוד ויותר סגול
18/01/2018 | 14:23
24
אבל כן.
יום אחד הגיע לגן עם חולצת דורה, קרוקס ורודים וקשת. תגובת הגננת: "ממש רצית עוד בת".

לצפיה ב-'ממש לא משנה לי '
ממש לא משנה לי
19/01/2018 | 09:52
2
כרגע בת השנה ותשעה שאני מטפלת בה, יש לה בעיקר חליפות (מאחותה) אבל גם אחת עם כדור בסיס (רחמנא לצלן!) מאחיה, ומלא גרביים עם דימויים בניים והיא מבסוטה מזה וגם אני... והמחשבה שזה לא מתאים לה פשוט צורמת לי...
והפוך?
גם לא היה לי אכפת... אבל זה מרגיש לי שיש יותר מקובלות שבת תתלבש כמו בן מאשר להפך... למרות שאני בכלל לא חושבת שדוגמאות רכות ועדינות (פיות לבבות ופרחים) זה משהו שצריך להיות נחלה של ילדות בלבד...

אוף... זה הכל בראש שלנו... אבל זה ממש לא רק בגד... הילדים קולטים את המסרים הנלווים לדמויות שהם צריכים לאמץ... מבחינת מקצועות ותכונות אופי... וזה ממש בעייתי מבחינתי... עבור שני המינים... כל אחד בנישה שלו..
לצפיה ב-'בעיות שינה בגיל חצי שנה'
בעיות שינה בגיל חצי שנה
06/01/2018 | 06:34
4
154
הבן השני שלי,בן חצי שנה מתעורר לאחרונה באמצע הלילה בסביבות השעה 3:00-4:00  ואי אפשר להחזיר אותו לישון!
הוא הולך לישון בד"כ באיזור השעה 18:30-19:00 לאחר מקלחת ובקבוק. נרדם בד"כ בקלות ומתעורר בסביבות חצות או 2 בלילה לאכול. הוא לא אוכל בקבוק שלם אף פעם אבל בכללי הוא לא מסיים בקבוקים-גם במהלך היום... ואז אחרי שינה של עוד אולי שעה הוא מתעורר שוב ואי אפשר להחזיר אותו לישון. 
הוא ישן בחדר עם בני הבכור כך שגם אני לא רוצה שהוא יפריע לו(כי הוא מדבר) וגם אני רוצה שימשיך לישון עד הבוקר כי הוא זקוק לשינה.

אשמח לעזרה...
לצפיה ב-'מה שאנחנו עשינו'
מה שאנחנו עשינו
06/01/2018 | 20:21
117
היתה לנו בעיה דומה עם הקטן (שגם ישן עם הגדול בחדר).
גילינו שהרבה פעמים עוזר להחליף חיתול. החיתול המלא, בעיקר החורף שקריר יותר (גם בחדר מחומם) מציק לו. אנחנו מחליפים והרבה פעמים חוזר אחרי זה לישון בקלות.
בגיל חצי שנה הייתי בודקת אפשרות של קפיצת גדילה שאז יכול להיות שפשוט רעב שוב.
מבחינה מוטורית למד משהו חדש? להתיישב/להעמד? כי אם כן זה יכול להיות גורם מפריע לשינה אבל לרוב עובר תוך שבוע לבד.
בנוסף אנחנו בלילות קשים עוטפים אותו בשמיכה ועוברים לסלון/חדר שלנו כדי להרגיע בידיים ולנמנם אותו חזרה בלי שיעיר את הבכור.
לדעתי חשוב לא לוותר ולא לתת לו תחושה שזה בוקר ואפשר עכשיו לשחק. להקפיד לא לנהל איתו שיחה אלא רק לחזור על מנטרה קבועה- שים ראש לך לישון/עכשיו לילה כולם ישנים וכו. מה שעובד בשבילכם.
והכי חשוב- נשימות עמוקות וסבלנות שנת תינוקות משתנה כל הזמן וגם זה יעבור.
לצפיה ב-'אולי להעשיר את התמ"ל עם דייסה ואז זה ישב יותר טוב?'
אולי להעשיר את התמ"ל עם דייסה ואז זה ישב יותר טוב?
09/01/2018 | 05:06
2
90
אם כי מצד שני זה יכול לגרום לכבדות.
לצפיה ב-'רק הערה על דייסה'
רק הערה על דייסה
09/01/2018 | 16:28
105
זה לא בהכרח משפר את השינה. בהחלט יכול לגרום לכבדות וגם דוחף הרבה קלוריות לאו דווקא נדרשות.
אבל זו דעתי... וכן יש אימהות שנשבעות בזה
לצפיה ב-'אצל הילדים שלי'
אצל הילדים שלי
16/01/2018 | 17:17
35
דייסה בלילה קלקל את השינה. אולי היה להם כבד מדי בבטן.
לצפיה ב-' חימום חדר תינוקות - סיכונים והמלצות '
חימום חדר תינוקות - סיכונים והמלצות
06/01/2018 | 05:42
4
103
מצד אחד, חימום יתר של חדר תינוק - עלול להגביר סיכון ל"מוות בעריסה"
מצד שני, חוסר חימום עלול להוביל לסיבוכי חורף כמו דלקת ריאות 
מצד אחד, מזגן נחשב להכי בטיחותי כשמדובר בהורים, אבל דווקא לתינוקות 
מומלץ רדיאטור, שלו החסרונות הבאים:
* עלול ליפול על תינוק מהלך \ זוחל  
* עלול לגרום לכוויה 
בנוסף מחיר השימוש ביחשמל שלו אסטרונומי ויכול להגיע ל5 ש"ח ויותר ללילה
אז באמת איזה פיתרון חימום הכי מומלץ עבור תינוקות ?
לצפיה ב-'אני בעד רדיאטור, גם למבוגרים אגב'
אני בעד רדיאטור, גם למבוגרים אגב
06/01/2018 | 14:54
108
זה חום הרבה יותר נעים ואיכותי.
לגבי החסרונות - בלילה התינוק במיטה, אינו הולך או זוחל בחדר ולכן אין סיבה שיקבל כוויה או שהרדיאטור ייפול עליו.
במהלך היום, התינוק תחת השגחה - ככה שהסיכוי שייפגע לא אמור להיות גבוה.
בנוסף, מבחינה בטיחותית - היום יש רדיאטורים מותאמים לילדים ותינוקות, שהחיבורים החיצוניים שלהם אינם חמים כמו הצלעות עצמן - ככה שאם התינוק נוגע נגיעה קצרה מבחוץ או נשען עליו הוא לא יכווה. לי יש כזה של דילונגי.

לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה של זלופית'
מצטרפת להמלצה של זלופית
06/01/2018 | 20:16
79
אנחנו מחממים בלילה/שנות יום את החדר של הילדים ברדיאטור.
התינוק במיטה והרדיאטור ממוקם ככה שהוא לא בנתיב היציאה מהחדר כך שאם הגדול (בן 4.5) קם בלילה הוא לא יתקל בו בטעות בחושך (ושאנחנו לא ניתקל בו מתוך שינה כשבאים לשים מוצץ/לתת בקבוק).
חוץ מזה קנינו את הרדיאטור הבטיחותי על כל צרה שלא תבוא.
במהלך היום את הבית מחממים עם מזגן בעיקר כי מאוד קשה ויקר לחמם את החלל של הסלון/מטבח/פינת אוכל עם רדיאטור.
לצפיה ב-'מזגן מייבש אז אני יודעת שעדיף רדיאטור'
מזגן מייבש אז אני יודעת שעדיף רדיאטור
09/01/2018 | 05:03
1
91
יש כאלה שמתאימים לילדים.
אצלנו יש חימום שאין לנו שליטה עליו ופועל כל פעם שהטמפ' יורדת מרמה מסוימת.
זה נחמד וכיף כי לא עולה לנו כסף אבל לפעמים כל כך חם שאנחנו פשוט עם קצר בבית.
לצפיה ב-'אצלנו יש רק רדיאטורים'
אצלנו יש רק רדיאטורים
15/01/2018 | 19:36
30
פעם (לפני הילדים) היה לנו גם מפזר חום.
לצפיה ב-'זמן מסך לקטנטנים-בעד או נגד?'
זמן מסך לקטנטנים-בעד או נגד?
05/01/2018 | 03:33
2
120
אם כן-מאיזה גיל? כמה זמן?
אם לא- האם זה לא תמידי עד שהם יתחתנו או לא עד גיל מסוים?
לצפיה ב-'יש רצוי ויש מצוי '
יש רצוי ויש מצוי
05/01/2018 | 22:30
114
אני הייתי בעד למשוך כמה שיותר בלי לתת לה לראות טלוויזיה, אבל מתישהו לפני גיל שנה אמא שלי נתנה לה לראות את ההצגה "הגן של ביאליק" בטלוויזיה (אחרי שהיא כבר הכירה את השירים) ומאז היא מבקשת מדי פעם לראות.
אני מודה שז עוזר מאוד כשצריך להתארגן בבוקר ואין לה מספיק סבלנות כדי להעסיק את עצמה, אבל לא תוקעת אותה מול הטלוויזיה לשעות. רבע שעה עשרים דקות לכל היותר.
לצפיה ב-'נגד. '
נגד.
06/01/2018 | 20:13
108
הגדול שלי לא ראה טלוויזיה עד גיל שנתיים וחצי בערך וגם אז התחלנו רק עם שירי ילדים. לתוכניות נחשף רק החל מגיל 3.
הקטן שלי עוד רגע בן 11 חודשים ועדיין לא רואה טלוויזיה (למעט בחטף אצל חברים של הגדול כשהם רואים קצת טלוויזיה לפני האוכל אבל זה לא ביוזמתי או בשליטתי).
כל המחקרים טוענים שלפני גיל שנתיים זה מפתח הפרעות קשב וריכוז וגם מעכב את ההתפתחות המוטורית.
אני מודה שזה לא פשוט בכלל והרבה פעמים ממש בא לשים אותם קצת מול הטלוויזיה כדי להתארגן אבל בנתיים אנחנו מחזיקים מעמד. אני מניחה שעם הקטן לא נמתין עד גיל שנתיים פלוס ונצטרך לוותר קודם לכן... כי בכל זאת הוא ידע מהר יותר מה לבקש.
לצפיה ב-'Happy new year שנה אזרחית נפלאה לכולנו!'
Happy new year שנה אזרחית נפלאה לכולנו!
01/01/2018 | 03:31
1
48
עכשיו כששנת 2018 נכנסה לחיינו אפשר לסכם בכמה מילים את שנת 2017:

חלקנו הפכנו להיות הורים בפעם הראשונה, חלקנו בפעם השנייה או השלישית או אפילו רביעית. חלקנו עברנו שנה מדהימה -והלוואי ושנת 2018 תהיה מדהימה עוד יותר וחלקנו עברנו שנה גרועה- אז מאחלת ששנת 2018 תשכיח את כל הצרות של שנת 2017.

מזמינה אותכם לשתף על השנה שלכם, על החלטות לשנה החדשה ומה אתם מאחלים לעצמכם ולאחרים בשנת 2018.
לצפיה ב-'שנה אזרחית טובה לכולן'
שנה אזרחית טובה לכולן
01/01/2018 | 14:48
12
לצפיה ב-'איזה צעצועים עכשיו הכי הולכים אצלכם?'
איזה צעצועים עכשיו הכי הולכים אצלכם?
27/12/2017 | 04:18
1
129
אנא ציינו את גילאי הילדים
תמונות יתקבלו בברכה

לצפיה ב-'בת 10 חודשים'
בת 10 חודשים
12/01/2018 | 10:11
33
בחודש האחרון הצעצוע הזה של הביצים הולך ממש חזק

בנוסף קוביות עץ היא ממש אוהבת (בעיקר כנראה אוהבת את התחושה שלהם בפה אבל גם להחזיק ולהכות איתן)

יש צעצוע כזה של פירות שמחוברים בסקוץ ויש ״סכין״ לחתוך שהיא גם מאוד אוהבת להתעסק

וכמובן שבקבוקים ריקים, נעליים מלוכלכות, קופסאות וכפות.

לצפיה ב-'ילדים מלמדים הורים'
ילדים מלמדים הורים
21/12/2017 | 03:34
3
243
הקטנה שלי מאוד דעתנית-עוד מהבטן ואוהבת לעשות הכל בדרך שלה
כבר שבועיים שהיא לא ממש בעניין של האוכל הטחון אבל ממש אוהבת "לגנוב" לנו מן האוכל. זה התחיל בזה שממש לקחה לי קוסקוס מהצלחת (בלי רשות ) והמשיך בזה שפשוט התחלנו לתת מהאוכל שלנו (כמובן מה שלא יותר מידי מתובל/חריף) והיא ממש התלהבה.

ביומיים האחרונים התחלתי ממש לתת לה ארוחות שלמות כאלה ואומנם לוקח שנה עד כל האכלה כזו אבל היא כל כך נהנית מהאוכל.

אני הכי בעד שילדים יתלכלו בזמן יצירה, אוכל וכו' אבל יש מעין צביטה כזו שמרגישים כשיש הרבה בלאגן ולכלוך וקצת נאבקתי בעצמי היום לא להרים ישר ולא להתחרפן מזה ובסוף כשראיתי כמה היא נהנית-שיחררתי לגמרי וכבר לא ראיתי את הלכלוך שהיה מתחת לכיסא- רק ראיתי כמה היא נהנית!

לפעמים ילדים גם כשהם עדיין פיצים- מלמדים אותנו ההורים כל כך הרבה
לצפיה ב-'אני פרסתי ניילון גדול מתחת לכיסא'
אני פרסתי ניילון גדול מתחת לכיסא
23/12/2017 | 15:10
2
129
או שקית זבל, היה לי קל יותר ככה..
לצפיה ב-'זה מה שחשבתי לעשות בדברים כמו קוסקוס שממש מלכלכים'
זה מה שחשבתי לעשות בדברים כמו קוסקוס שממש מלכלכים
23/12/2017 | 23:20
1
127
בנתיים הדייסון מתגבר על הכל תוך שניה
לצפיה ב-'דברים קטנים כמו אורז וקוסקוס - עדיף לחכות שיתייבשו'
דברים קטנים כמו אורז וקוסקוס - עדיף לחכות שיתייבשו
25/12/2017 | 19:42
123
ואז המטאטא אוסף הכל בקלות. אני אף פעם לא פרסתי כלום. אבל בקיץ אני מאכילה רק עם חיתול ולרוב מקלחת אחרי.
אמא שלי וחמותי משתגעות וכל הזמן רוצות לנגב אותו/את הכסא/את הרצפה במגבונים, אבל אני לא מרשה ומשאירה הכל מטונף עד סוף האוכל (לא אקולוגי וסתם מבזבז אנרגיות). וכן, לקח לי זמן לפתח את האדישות הזו.
לצפיה ב-'תינוק בן 3.5 שבועות שלא ישן מספיק?'
תינוק בן 3.5 שבועות שלא ישן מספיק?
18/12/2017 | 16:41
12
178
הי, אשמח מאוד לעצה מבעלי/ות ניסיון. הבן המתוק שלי בן 3.5 שבועות, ומסביבי מספרים לי שילדים בגיל הזה בעיקר אוכלים וישנים, אבל כנראה שהאהוב שלי לא קרא את ספר ההפעלה של עצמו
בלילה הוא דווקא ישן די טוב, מתעורר כל שלוש שעות לאכול אבל בין ההאכלות לרוב ישן היטב (למעט אפיזודות בודדות של בכי עד כה, בלי עין הרע).
הבעיה, אם זו בכלל בעיה, זה בשעות היום. לפעמים הוא אוכל, נרדם עליי במהלך האכילה או במהלך ההרמה לגרעפס, אך ברגע שאני מניחה אותו בעריסה הוא מתעורר, או שנשאר רדום לכמה דקות, נגיד חצי שעה, ומתעורר. 
בהתחלה כשהוא מתעורר הוא נשאר רגוע, פשוט שוכב לו ומתסכל לצדדים, מזיז ידיים ורגליים, עושה כל מיני קולות מצחיקים וכו', אבל אחרי זמן מה של ערות הוא מתעייף/משתעמם ומתחיל לבכות ואני חייבת להרים אותו על הידיים (ובשעות הערב זה גם לא כל כך מרגיע כנראה כי מתחילים כאבי הגזים).
זה לא שהוא לא ישן בכלל במהלך היום, אבל אם נניח בלילה יש לו תנומות די רציפות בין ההאכלות, ביום לפעמים יכולה להיות לו תנומה ארוכה אחת (של שלוש שעות פלוס) או כמה תנומות קצרות (של שעה גג).
התחלתי לשים אותו בטרמפולינה בשעות הערות האלה, בתקווה שזה ירדים אותו או שלפחות ישתעמם בה פחות, וזה באמת מאריך קצת את חלון הזמן של הערות הרגועה אבל לא לגמרי פותר את העניין.
יש לי שתי שאלות, קודם כל האם המצב הזה הוא בכלל בעייתי? אני אמא בפעם הראשונה ואין לי כל כך בסיס להשוואה, ובאינטרנט יש כל מיני מאמרים שחלקם סותרים זה את זה לגמרי.
במידה וזה כן בעייתי, מה יש לעשות בנידון?
לצפיה ב-'כמה שעות בסה"כ הוא ישן במהלך כל היממה?'
כמה שעות בסה"כ הוא ישן במהלך כל היממה?
18/12/2017 | 17:41
11
129
זה הדבר הכי חשוב לבדוק.
מעבר לזה, אם את מרגישה שהוא מתעורר מיד כשאת מניחה אותו בעריסה - נסי להמתין עוד כמה דקות בין הזמן שהוא נרדם לזמן שאת מניחה אותו בעריסה. לתינוקות לוקח כ 20 דקות מההירדמות להיכנס למצב של שינה עמוקה יותר. במצב הזה יהיה לך יותר קל להעביר אותו לעריסה מבלי שיתעורר.

מה לגבי מנשא? יצא לך לנסות? בעיקר בזמן של גזים - מנשא יכול להקל עליך ועליו מאד מאד, ויש תינוקות שמאד אוהבים לישון במנשא, ואם גם לך זה יהיה נוח אז זה יכול להיות פתרון טוב לשעות היום.

(*) מילה לגבי טרמפולינה - היא אמנם מעולה בהרגעה, וכבודה במקומה מונח, אבל בזמן העירות שלו עדיף להשכיב אותו על מזרן על הבטן - זה הרבה יותר נכון מבחינה התפתחותית מאשר טרמפולינה.

ו... מזל טוב!
לצפיה ב-'תודה '
תודה
19/12/2017 | 08:29
10
112
לגבי ההשכבה על הבטן, הבעיה היא שהוא שונא את זה כל השכבה על הבטן מסתיימת בתוך כמה דקות בסשן של צרחות, גם אם לפני כן הוא היה רגוע לגמרי. אני מקווה שזה ישתפר בקרוב, וששהיה ב״אוניברסיטה״ אולי תצליח להסיח את דעתו.
לגבי המנשא, האם זה פתרון ״נכון״ התנהגותית? כלומר, האם שהייה ואף שינה ממושכת בתוך מנשא לא תיצור תלות? הסיפורים על התינוקות שהתרגלו להיות ולישון רק על הידיים גם לא מאוד מעודדים...
לצפיה ב-'מנסה גם'
מנסה גם
19/12/2017 | 09:51
9
105
ראשית, מה שתיארת נורמלי מאוד וקורה לתינוקות רבים. בכורתי הייתה כזאת בדיוק. הרופאה אמרה לי: אם תחברי את כל העשר וחמש דקות שהיא ישנה פה ושם תגלי שזה מספיק. נכון, זו לא שינה איכותית (ובוודאי לא עבורך), אבל היא מספיקה.

מנשא כריכות עבד בשבילי מעולה! בפנים היא ישנה, ואני עשיתי דברים, גלשתי בפורומים ואפילו נמנמתי בחצי שכיבה/ישיבה. לטעמי האישי - שום דבר התנהגותי לא צריך להטריד אותך בשלב הזה. יש שיחלקו עליי, אבל לדעתי כמעט לא תלוי בך אם הוא יהיה תינוק שיהיה תלוי בידיים או לא...

לגבי זמן בטן: ההמלצה הקבועה שלי היא זו - ברירת המחדל בהנחת תינוק *ער* צריכה להיות על הבטן. רוצה להחליף חיתול? שימי על הבטן ואחרי כמה דקות כשמתחיל לקטר תהפכי ותחליפי. רוצה להניח אותו על הספה / מיטה לידך? כנ"ל. הדקות האלה מצטברות.
לצפיה ב-'ושכחתי'
ושכחתי
19/12/2017 | 09:53
1
90
עיטוף!
בגיל הזה לגמרי אפשר לעטוף כשמשכיבים לשינה.
עיטוף הדוק ש"כולא" את הידיים ולא מאפשר לתינוק מורו. ואם הוא מסכים: לעטוף עם רגליים מקופלות לבטן. כמו ברחם
לצפיה ב-'עיטוף אכן עובד, לרוב'
עיטוף אכן עובד, לרוב
19/12/2017 | 15:01
84
בלילה אני נוהגת יותר לעטוף (אולי זה מסביר חלקית את איכות השינה הטובה יותר בלילה?), ביום לפעמים כן לפעמים לא, כואב לי הלב להשאיר אותו ״קשור״ כל הזמן... בכל זאת רוצה שיהנה מחופש תנועה ויזיז ידיים ורגליים. 
אבל לפעמים גם עיטוף לא עוזר, אם הוא מספיק ערני הוא מתפתל עד שהוא משחרר יד, ואז עוד יד והלך העיטוף.
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאני עושה '
זה בדיוק מה שאני עושה
19/12/2017 | 14:56
6
100
מניחה על הבטן לפני החתלה, כי ממילא הוא מקטר כשמפשיטים אותו אז כבר נחבר את שני הקיטורים יחד.  
אז ההרגל להיות ולישון עלייך לא השתרש בגלל המנשא? זה הדבר היחיד שאני חוששת ממנו, שלא יווצר מצב שהוא לא מוכן לרדת מהידיים בכלל.

לצפיה ב-'תראי, היא בהחלט הייתה ילדה מאתגרת'
תראי, היא בהחלט הייתה ילדה מאתגרת
19/12/2017 | 19:32
3
100
אבל היא הייתה צריכה את זה... זה לא שיכולתי לעשות אחרת. בלי זה היא פשוט הייתה בוכה בלי הפסקה.
מאוד עוזר לישון טוב, כי קמים רעבים ואוכלים טוב, ואז ישנים טוב. אחרת היא הייתה נכנסת למעגל של ארוחות חלקיות ושינות חלקיות.
ובכלל - עד גיל 3 חודשים הם עדיין 'רחמיים' כאלה

בהצלחה!
לצפיה ב-'מהנסיון שלי ילד מגיע עם טמפרמנט'
מהנסיון שלי ילד מגיע עם טמפרמנט
19/12/2017 | 20:16
2
117
הגדולה שלי ידעה לחכות להנקה/בקבוק כשהיתה שומעת את הקול שלי ומבינה שהאוכל בדרך, וככה גם הפצפונת (7 שבועות) - באמצע היו לי חבר'ה שהיו צורחים עד שהפטמה היתה בפה שלהם.
הנחלת הרגלים לא מתחילה בגיל הזה (לפחות אני לא מתחילה אותה בגיל הזה) למרות דברי הלוחשת, ואני נותנת לילד מה שאני מרגישה שהוא צריך ולומדת להכיר אותו תוך כדי. הפיצית שלי ישנה נהדר, אבל אחה"צ ובערב (ולפעמים גם בתחילת הלילה) היא צריכה המון ידיים ותשומת לב, וזה מה שהיא מקבלת.
לגבי הבטן - אני לא שמתי המון על הבטן אף אחד מהילדים, קצת מדי פעם עד הקיטורים. ובכל זאת עברו בסדר גמור את השלבים ההתפתחותיים השונים.
אה, ו... מזללל טובבבבב אמא !!!!!!!!!
לצפיה ב-'תודה, איזה כיף לראות אותך פה '
תודה, איזה כיף לראות אותך פה
20/12/2017 | 09:34
1
94
גם שלי ככה, כשהוא רעב הוא לא יירגע עד שהפטמה בתוך הפה שלו.
והמון מזל טוב!!! 
לצפיה ב-'אני כל כך שמחה להיות פה !!!'
אני כל כך שמחה להיות פה !!!
22/12/2017 | 10:47
72
תודה רבה על האיחולים
לצפיה ב-'הילדון שלך רחוק מלפתח הרגלים'
הילדון שלך רחוק מלפתח הרגלים
19/12/2017 | 23:29
1
124
מנשא זה נהדר, ומאוד נוח. נסי ותהני.
כמו כן, בזמן שהוא מתחיל להירדם על הידיים, תעשי תנועות פתיחה-סגירה כאילו לקפל אותו פנימה ולפתוח בחזרה בעדינות, כי כשמניחים אותם הם פתאום בבת אחת במצב פתוח אחרי שהיו על הידיים במצב סגור (מקווה שהתיאורים מובנים).
ותכלס, בחודשים הראשונים (מה שנקרא הטרימסטר הרביעי) להיות על הידיים זה כמעט צורך קיומי. אבל הבנאדם צריך להשתין לפעמים - אז מנשא
(וממליצה גם על הקבוצה ״המדריך המציאותי לשנת תינוקות״ בפייסבוק לעצות ותובנות בענייני שנת תינוקות)

לגבי הבטן - מניחים קצת על הבטן. 2-3 דקות לא יותר. לוקח זמן עד שהם מסכימים להיות יותר מזה, וזה לגמרי בסדר. אבל גם כדאי להיות איתו שם קצת. לשכב על הבטן לצידו ולטפוח קצת על הגב ולעודד אותו. בעוד כמה שבועות הוא יתחיל להתעניין בכל מיני דברים שתניחי לפניו והזמן על הבטן ילך ויתארך. 
אם ממש קשה, יש כרית כזאת של טיף-טף ששמים מתחת לבית החזה ומעודדת את חיזוק חגורת הכתפיים.

(סליחה על החפירה, חוזרת להיות זבוב על הקיר. כתבתי רק בגלל שזו את )
לצפיה ב-'תודה על העצות הנהדרות '
תודה על העצות הנהדרות
20/12/2017 | 09:36
73
אם כך, אני מבינה שבהחלט הגיע הזמן לפתוח את המנשא שקיבלנו לברית. 
לצפיה ב-'יש כאן בנות שגרות בארה"ב?'
יש כאן בנות שגרות בארה"ב?
14/12/2017 | 15:03
6
170
היי, אמא שלי טסה לארהב ואני רוצה לקנות כמה משחקים שראיתי שזולים בהרבה. האם אמאזון זה הכתובת הזולה או שיש חנויות /רשתות צעצועים במחירים טובים?
תודה רבה!
לצפיה ב-'בעיקרון, אמאזון זולה'
בעיקרון, אמאזון זולה
14/12/2017 | 15:53
103
אבל לא תמיד. לאחרונה קניתי צעצוע לבן שלי שמחירו באמאזון היה $150 ובטויס אר אס עלה $100. כמובן שקניתי בטויס אר אס. Walmart היא חנות מאוד זולה. הרבה פעמים אפילו יותר זולה מאמאזון. וכמובן טארגט. את האמת, בדרך כלל, אני קונה באמאזון בגלל הנוחות... יש עוד הרבה חנויות שמוכרות צעצועים. בכל department store אפשר למצוא צעצועים במחירים זולים ממש!
לצפיה ב-'מתייצבת '
מתייצבת
15/12/2017 | 04:15
4
158
גיליתי שברוב המקרים amazon הכי זול אבל כמובן שיש מבצעים ואז יותר משתלם בחנות.
אולי תתני לינקים לדברים ספציפים ואגיד לך איפה הכי זול בד"כ למצוא את זה.
לצפיה ב-'תודה יקרות, הנה לינק לדוגמא'
תודה יקרות, הנה לינק לדוגמא
15/12/2017 | 20:50
3
138
 Magformers Standard Set (30-pieces) https://www.amazon.com/dp/B002NGOH1W/ref=cm_sw_r_c...

מה את אומרת?
תודה!
לצפיה ב-'זה המשחק המקורי למיטב ידיעתי והמחיר נראה ממש טוב'
זה המשחק המקורי למיטב ידיעתי והמחיר נראה ממש טוב
16/12/2017 | 01:18
118
למשחק הזה יש המון המון חיקויים כך שרוב הסיכויים שאם תמצאי יותר זול בצורה משמעותית זה יהיה חיקוי.
לצפיה ב-'המחיר באמזון הכי זול'
המחיר באמזון הכי זול
16/12/2017 | 17:15
1
94
דרך אגב, לי יש גם את זה וגם mega tile ואנחנו יותר אוהבים את mega tile. גם בגן יש להם את mega tile. הוא יותר חזק ועמיד. הבן שלי בונה מגדלים לגובה רב וזה ממש יציב.
לצפיה ב-'רק עכשיו ראיתי'
רק עכשיו ראיתי
16/12/2017 | 20:14
95
צריך להיות Magna Tile
לצפיה ב-'סרבנות אוכל'
סרבנות אוכל
14/12/2017 | 12:04
6
233
הקטנטונת בת 3 חודשים, מאתמול מסרבת לאכול וצורחת בכל פעם שאני מקרבת את הבקבוק לפה. החלפתי לה תמ"ל אבל זה התחיל עוד לפני כן, אז לא נראה לי שזו הסיבה. עד עכשיו למרות הרפלוקס הייתה טורפת בקבוקים והייתה לה תחושת רעב נהדרת. זה נראה שהיא לא רעבה ומעדיפה לישון.
שללתי חום והיא ישנה מצויין אז לא נראה לי שכואב לה משהו...
הבוקר האכלתי אותה עם מזרק (הארוחה האחרונה שלה אתמול הייתה ב-16:00 ועד שעה 6:00 היא ישנה וגם כשהתעוררה לא התעוררה בבכי ורעב, ניסיתי לתת לה את התמל הישן וגם אותו היא לא הסכימה לאכול.

זה נורמלי? לרוץ בשביל זה לרופא?
לצפיה ב-'אני הייתי ניגשת לרופא'
אני הייתי ניגשת לרופא
14/12/2017 | 14:12
120
מדובר בתינוקת ממש קטנה. בגיל הזה בקבוקים זו כל התזונה שלהם והייתי חוששת שתתייבש.
בנוסף שווה לגשת לרופא שישלול דלקת אזניים.
לצפיה ב-'בגיל כזה הייתי לוקחת לרופא'
בגיל כזה הייתי לוקחת לרופא
15/12/2017 | 04:16
1
120
אולי יש לה פצעים בפה (אפטות)או משהו שמפריע. מקווה שיסתדר במהרה. אנא עדכני.
לצפיה ב-'בהחלט לרופא'
בהחלט לרופא
15/12/2017 | 23:14
82
לתינוקות יש מנגנונים טובים של רעב ושובע. מה שאת מתארת אינו סטנדרטי.
לצפיה ב-'הלכנו לרופא'
הלכנו לרופא
17/12/2017 | 16:33
2
137
כנראה שמתפתחת לה דלקת אזניים, נתתי לה אקמולי והחלפתי לה בקבוק לפטמה רחבה יותר והיא מתחילה לחזור לעצמה. אם זה יחזור על עצמו אני אגש שוב לרופא כמובן.

על איזה בקבוק אתן ממליצות? קניתי לה את שלב 2 של אוונט והיא גמרה את הבקבוק בשתי שניות ואח"כ סבלה מכאבי בטן.

תודה
לצפיה ב-'למה להחליף פטמה?'
למה להחליף פטמה?
18/12/2017 | 10:05
1
94
פטמה 2 ברוב החברות מאפשרת זרימה מאוד מהירה. אנחנו עברנו אליה רק לקראת גיל 8 חודשים.
אצל תינוקות יונקים הציצי לא משתנה לאורך ההנקה כך גם אין סיבה אמיתית להחליף פטמה בבקבוק (בטח אם אתם עדיין עם פורמולה שלב 1).
לדעתי תנסי לחזור לפטמה 1. אם את בכל זאת רוצה להשתמש בפטמה 2 תאכילי במנח שהראש מוגבה והבקבוק מקביל לרצפה ככה שרק חצי מהפטמה מלאה והזרימה איטית יותר.

תרגישו טוב
לצפיה ב-'על הפטמה מספר 2 של אוונט כתוב שהיא מגיל חודש'
על הפטמה מספר 2 של אוונט כתוב שהיא מגיל חודש
19/12/2017 | 11:33
81
אני קניתי לאחת מתאומות שלי בקבוק עם פטמה כזו, כי היא כבר גומרת בקבוק שלם עם פטמה מגיל 0 ועכשיו אני מתלבטת האם לתת עם פטמה חדשה או עם ישנה. היא בת 7 שבועות.
לצפיה ב-'דרושים הורים למחקר שוק'
דרושים הורים למחקר שוק
14/12/2017 | 09:06
46
לקבוצות מיקוד (מחקר שוק) דרושים הורים:
1. לקבוצה שתתקיים ביום שני, 25.12.17 בשעה 20:15 דרושים אבות לשני ילדים לפחות (כשהבכור עד גיל 4 והצעיר עד גיל 8 חודשים). משך הקבוצה: כשעתיים, תגמול בתווי שי: 200 ₪. מיקום: רוטשילד – ת"א.
2. לקבוצה שתתקיים ביום שני, 25.12.17 בשעה 18:00 דרושות אמהות לשני ילדים לפחות (כשהבכור עד גיל 4 והצעיר עד גיל 8 חודשים). משך הקבוצה: כשעתיים, תגמול בתווי שי: 200 ₪. מיקום: רוטשילד – ת"א.
3. לקבוצה שתתקיים ביום רביעי, 27.12.17 בשעה 18:30 דרושות אמהות לתינוק עד גיל 8 חודשים (ילד ראשון).
משך הקבוצה: כשעתיים, תגמול בתווי שי: 200 ₪. מיקום: יהודה מכבי – ת"א.

לפרטים והרשמה: שלומית 054-5707000

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום משפחות מורכבות '
מחכים לכם בפורום משפחות מורכבות
13/12/2017 | 16:20
19

הורות וזוגיות בפרק ב', חיבור בין משפחות, יחסים עם הגרוש/ה, הורים חורגים...
על כל הנושאים האלו תוכלו להתייעץ, לשתף ולדון בפורום משפחות מורכבות
היכנסו עכשיו
לצפיה ב-'חג חנוכה שמח '
חג חנוכה שמח
13/12/2017 | 04:58
21
תכננתי לכתוב היום (שלישי) מוקדם יותר אבל לא הספקתי אז עדיף מאוחר מאשר לעולם לא

חג אורים שמח לכל אחד ואחת ממכם
אישית, חג החנוכה הזה מאוד מיוחד עבורי. במשך שנים לא הייתי מסוגלת לחגוג את חג החנוכה כי בערב החג סבתי נפטרה. לימדתי על החג אבל לא הייתי מסוגלת לחגוג. לפני שנה כאשר חגגנו את חג החנוכה ידעתי שאני בהריון והיה נראה שהוא הולך לכיון התקין (מההתחלה זה היה בסימן שאלה וחשדו שזה חוץ רחמי ואז היו דימומים) וידעתי שברחם שלי מתרחש נס.

השנה אנחנו חובקים את הקטנה סופסוף שכבר אוטוטו תהיה בת 8 חודשים והיום כאשר הדלקתי את החנוכיה באירוע שאירגנתי ממש התרגשתי- זה בשבילי הנס הכי גדול שיכולתי לזכות בו.

חג שמח ושנה מלאה בניסים ונפלאות!
לצפיה ב-'דברים לעשות בחופשת לידה'
דברים לעשות בחופשת לידה
12/12/2017 | 14:29
2
121
איזה דברים כיפיים עשיתם בחופשת הלידה (עם או בלי הבייבי)?
חוץ מהדברים ה"סטנדרטיים" כמו סיבוב בקניון או בגינה או מפגש עם חברה.

(זקוקה להשראה)
לצפיה ב-'סדת עיסוי תינוקות, סדנת התפתחות תינוקות'
סדת עיסוי תינוקות, סדנת התפתחות תינוקות
12/12/2017 | 16:12
93
(נטו כדי לצאת מהבית)
פיקניק מחל"דות עם בנות שהכרתי בקבוצות פייסבוק ובסדנאות
תערוכות במוזיאון (בגיל הזה הכי קל ללכת איתם לכל מיני מקומות)
פילאטיס עם הקטנה
לצפיה ב-'אני הלכתי למפגש אמהות בחודשים הראשונים-כל פעם דיברנו על נושא'
אני הלכתי למפגש אמהות בחודשים הראשונים-כל פעם דיברנו על נושא
13/12/2017 | 04:46
112
אחר והיה ממש נחמד, הכרתי מלא אמהות.

עכשיו בעיקר לוקחת את הקטנה לכל מיני חוגים ופעילויות. לא יודעת איך זה בארץ ואם יש משהו שמאפשר לקחת להרבה פעילויות במחיר מוזל אבל פה אני נעזרת באתר שבעצם נותן את הפעילות בחצי מחיר ומשלמים מחיר כללי ואז בוחרים פעילויות. הולכת עם הקטנה למלא פעילויות ככה.
לצפיה ב-'איך אתן מתמודדות עם העייפות?'
איך אתן מתמודדות עם העייפות?
10/12/2017 | 13:06
9
221
הקטן בן 10 חודשים ועדיין מתעורר הרבה בלילה. הצינון והשיניים שעוד לא יצאו בטוח לא משפרות את המצב.
כל עוד הייתי בחופשת לידה השלמתי שעות שינה במהלך היום. עכשיו כשחזרתי לעבודה העייפות מצטברת וגם החיזוק של כמה שעות נוספות בסופשבוע לא מספיק.

אשמח לטיפים שלכן להתמודד עם העייפות המתישה...
לצפיה ב-'לנמנם על הכסא בעבודה.... '
לנמנם על הכסא בעבודה....
10/12/2017 | 19:22
6
157
האמת היא שזה קשה...
קשה להיות עייפה כל הזמן.
ומה שעוזר זה בעיקר לשחרר איפה שאפשר. הבית לא יהיה מתוקתק וקניות אפשר באינטרנט ואפשר להפיל על הבן זוג כל מה שאפשר... ואם אפשר לקבל עזרה מגורמים נוספים (בתשלום או לא) אז גם כדאי בתקופות עמוסות ועייפות...
והאמת?
פשוט ללכת לישון מוקדם כשאפשר וכמה שאפשר... ככה צוברים טיפה שעות לפני שמעירים אותך שוב ושוב וזה עוזר קצת.
לצפיה ב-'תכלס... ללכת לישון מוקדם זה הפתרון העיקרי'
תכלס... ללכת לישון מוקדם זה הפתרון העיקרי
11/12/2017 | 10:12
2
152
ובמוקדם אני מתכוונת 8 בערב, אפשר גם בשבע וחצי - לא צריך להתבייש בזה 
רוב ההתעורריות מתחילות בשתיים עשרה והלאה - אז ככה לפחות ישנת איזה 4 שעות רצוף.
ואצלי החזרה לעבודה הייתה גם זרז להפסיק את האכלות הלילה - פשוט לא הצלחתי לעמוד בזה יותר... אז סביב גיל שנה ככה, גמלנו מבקבוק בלילה. אצל הגדול אחרי לילה קליל אחד הפסיק להתעורר, אצל הקטנה היה צריך שבוע ממש סיוטי, ועדיין בגיל שנתיים היא מתעוררת די הרבה (סתם כדי להזכיר לנו שהיא קיימת ). 
לצפיה ב-'איך גמלת?'
איך גמלת?
12/12/2017 | 10:33
1
111
אצלנו עדיין אוכל שני בקבוקים בלילה ואני לא רואה את הסוף של זה
לצפיה ב-'פשוט לא נתנו בקבוק יותר והרדמנו חזרה בלי בקבוק'
פשוט לא נתנו בקבוק יותר והרדמנו חזרה בלי בקבוק
14/12/2017 | 14:22
94
עשינו את זה רק אחרי שהייתי משוכנעת שהם לא מתעוררים מרעב.
אם מקבל שני בקבוקים, אז תורידי רק אחד ועוד כמה שבועות תראי אם מרגיש לך נכון להוריד לו את השני.
לצפיה ב-'שחררתי הכל'
שחררתי הכל
11/12/2017 | 19:32
2
162
העוזרת מנקה. הבישולים אמא שלי שולחת לי קופסאות (ממילא הילדים והחצי אוכלים בעבודה/גן). הכביסות החצי עושה ואני רק מקפלת. הקניות גם לא באחריותי.
ועדיין אני לא מצליחה להגיע ב9 למיטה...
עד שהילדים הולכים לישון. ארוחת ערב שלנו. לפעמים אני עוד קצת יושבת לעבוד...

חבל שאין פתרונות קסם (לצערי לעזוה את העבודה זו לא אופציה)
לצפיה ב-'לגבי הבקבוקים- איך אוכל במהלך היום? '
לגבי הבקבוקים- איך אוכל במהלך היום?
12/12/2017 | 13:19
1
92
איך ישן ביום ואיך נרדם בלילה?
אולי זה קשור להתעוררויות שלו ואולי פשוט רגיל לבקבוק להמשיך לישון...

והעיקר לזכור- זו תקופה קשה מאוד אבל זו תקופה. זה משתפר בסוף

לצפיה ב-'אוכל בסדר (נראה לי)'
אוכל בסדר (נראה לי)
14/12/2017 | 14:17
75
אוכל בקבוק של בערך 120 כשקם בבוקר.
אמל המטפלת אוכל פירות טחונים ומרק ובקבוק אחד של 180 כשקם משנת צהריים.
לפנות ערב אוכל ארוחת ערב קלה- חצי חביתה או חצי מאפין גבינה (דברים בסגנון הזה)
עוד בקבוק של 180 שהולך לישון
ובמהלך הלילה עוד 2 בקבוקים של 180 סביב 22 בערב וסביב 2 לפנות בוקר.

לשנת לילה אוכל בקבוק בחדר חשוך. מחליפה את הבקבוק במוצץ כשהבקבוק נגמר ולרוב נרדם עם המוצץ בערסול.
כשמתעורר בלילה בחלק מההתעוררויות מספיק להשכיב אותו חזרה (מחכה יושב), לשים מוצץ ולטפוח על הגב בעדינות כדי שיחזור לישון. לפעמים קצת ערסול בידיים.
בפעמיים שמתעורר לאכול הוא באמת רעב וצורח אם מנסים לשים לו מוצץ/לערסל.
לצפיה ב-'שאלה טובה- אני עובדת באופן פרטי ופשוט גמורה'
שאלה טובה- אני עובדת באופן פרטי ופשוט גמורה
11/12/2017 | 06:21
204
כי הקטנה לא ישנה טוב בכלל ואני בקושי ישנה בגלל זה ואני פשוט גמורה במיוחד שעכשיו יש עומס מטורף.

לי עוזר לפני הפעלה/שיעור פרטי ללכת לסטארבקס לשתות משקה (עכשיו שותה לאטה ערמונים-ממש טעים!) ולהירגע קצת לפני השיעור כי בד"כ ישר אחרי אני טסה הבייתה לשחרר את הבייביסיטר לפני שאצטרך לתת לה את כל כספי.
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
12/12/2017 | 14:39
137
באופן כללי אני די רגילה למעט שעות שינה עוד מלפני הלידה כך שלא עברתי שוק רציני בנושא.
לצערי אני ממש לא מצליחה לישון במהלך היום אז משתדלת לפחות להרים רגליים ולא לזוז הרבה כשהיא ישנה ואנחנו בבית. זה גם משהו. משתדלת כמה שיותר "מטלות" לעשות יחד איתה כשזה מתאפשר (נגיד להכניס מכונה) ואז אני חופשיה לנוח כשהיא מנמנמת.
בעיקר פשוט הולכת לישון הכי מוקדם שאני יכולה גם אם זה בתשע.
ואני בונה על לנוח בעבודה כשאחזור לשם...
וזה אולי ישמע מצחיק אבל אני מרגישה שאני נטענת באנרגיה חיובית בלילות "טובים" יותר, כך שזה קצת עוזר לי בהמשך אותו יום...
לצפיה ב-'חוסר שקט אחה"צ'
חוסר שקט אחה"צ
05/12/2017 | 20:54
8
200
הפיצית בת 5 שבועות, גדלה יפה (מחייכת יותר מיום ליום), תינוקת מאד נוחה ומתוקה ושקטה. בינתיים ניזונה בהנקה מלאה, אוכלת יפה, יכולה לפתוח פער של 4 4.5 שעות בין ארוחות.
אבל כמעט כל יום אחה"צ היא נתקפת חוסר שקט, לא אוכלת טוב (מבקשת לינוק אבל רק מנשנשת קצת ועוזבת, ואחרי זמן קצר שוב) ולא נרדמת. נמצאת הרבה על הידיים בשעות האלה.
יש מה לעשות?
לצפיה ב-'נשמע כמו גזים'
נשמע כמו גזים
05/12/2017 | 21:38
99
אם זה גזים אז הנקות מרובות וקצרות דווקא מחמירות את המצב.
תנסי תנוחות להקלה על גזים או ערסול במנשא בד כדי להקל עליה ולהתפנות לגדולים.
לצפיה ב-'לגמרי נשמע כמו גזים'
לגמרי נשמע כמו גזים
05/12/2017 | 23:06
4
117
אלה היו שעות הטיול שלנו - התנועה בעגלה מרגיעה אותם והיא הייתה נרדמת בכיף.
וחוץ מזה, כל מה שעוזר לגזים: בטן לבטן או עירסול במנשא בד, נמר על עץ, עיסויים לבטן ולכפות הרגליים, מוצץ, אמבטיה חמימה, כרית חמימה על הבטן. אני קצת מסתייגת מלהמליץ על תכשירים כמו גרפווטר וסימיקל כי הבטיחות שלהם שנויה במחלוקת, אבל לנו הם עזרו.
לצפיה ב-'זה מה שחשבתי - '
זה מה שחשבתי -
06/12/2017 | 00:55
3
112
אז איך בכל זאת עם ההנקות/ידיים אני מצליחה לקלח/לעזור בש"ב/להכין תה או א.ערב/למצוא צעצוע אבוד? לא כ"כ אוהבת מנשא, והיא לא מסכימה לא להיות צמודה אלי.
ואגב, מה זה 'נמר על עץ'?
ואיך לדעתכן אני יכולה לרווח הנקות?
לצפיה ב-'תנסי מנשא אחר'
תנסי מנשא אחר
06/12/2017 | 13:17
75
ותני לזה צאנס כשהיא רגועה דווקא ורק אז תנסי כשעצבנית.

משום מה לתינוקות יש גזים בדיוק כשהאחים שלהם חוזרים ממסגרות או צריכים אותך אחר צהרים... מרפי.
זו תקופה קשה אך זמנית והייתי מנסה לגייס עזרה אחר צהרים לכמה ימים בשבוע, לעשות לה עיסוי בבטן עם כיוון השעון (החימום והתנועה עוזרים), להרים רגלים לבטן ולשחרר כמה פעמים, נמר על עץ (ראי גוגל), אמבטיה חמימה אם אוהבת אמבטיות (לפעמים מרגיע. בעיקר בשילוב עם עיסוי), מוצץ (אם לוקחת. במקום ציצי), לתת לה להיות בטן לבטן עליך או מכורבלת במנשא גם עוזר...
כל תינוק ומה עובד לו (יותר או פחות ואם בכלל) והעיקר לזכור שזו תקופה והיא עוברת...
שתעבור בקלות!

לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה לנסות מנשא אחר'
מצטרפת להמלצה לנסות מנשא אחר
06/12/2017 | 19:48
61
וגם לתרגל שהייה במנשא בזמנים שאת לא בלחץ עם כל האחרים והגזים.
תניחי אותה קצת בשעות הבוקר כשהיא נינוחה במנשא. תסתובבי איתה בבית שתתרגל.
בנוסף אצלי עזר להיות בתנועה בזמן שהקטן היה במנשא. הייתי עומדת באמצע הסלון ומתנוענעת כמו לולב רק לא לעצור ושיתחיל לבכות.
בגיל טיפה יותר גדול (סביב חודש וחצי) הייתי גם שמה בטרמפולינה. לשלנו יש רטט אז זה גם היה מרגיע.

וכמובן תנסי להפחית אצלך מזונות מעודדי גזים. אצלי מאוד עזר לוותר על קטניות (חומוס עדשים ודומיהם) ועל מוצרי חלב.
גם כרוב, ברוקולי וכרובית יכולים להשפיע על גזים לרעה.
לצפיה ב-'אם זה מנשא בד, נסי תנוחות שונות'
אם זה מנשא בד, נסי תנוחות שונות
06/12/2017 | 20:02
57
בטן לבטן, עירסול, אילו להחליף בין צידי הראש. לנסות מנשא אחר שאולי יהיה לכן נוח יותר.
בגיל הזה השתמשתי דווקא בבייבי ביורן כי הרגשתי שהיא "טובעת" במנשא בד, רק בהמשך חזרנו למנשא בד והמשכנו להשתמש בו עד גיל 9 חודשים.
נמר על עץ - מחזיקים את התינוקת על האמה שלך, כשהראש קרוב לחלק הפנימי של המרפק שלך והבטן נחה על כף היד - כמו נמר שמנמנם על ענף של עץ. כדאי מאוד לתמוך באמה שלך בעזרת היד השנייה כדי לא להפעיל יותר מדי לחץ על שורש כף היד.
לצפיה ב-'מצטרפת לדיעת האחרות- ממש נשמע כמו גזים'
מצטרפת לדיעת האחרות- ממש נשמע כמו גזים
06/12/2017 | 04:52
88
נסי תנוחה שנקראת "נמר על העץ".
ובלי קשר-הנה כל מיני טיפים שמצאתי ואהבתי-https://www.tiptipot.co.il/10-%D7%94%D7%93%D7%99%D...
לצפיה ב-'בסבירות גבוהה גזים'
בסבירות גבוהה גזים
06/12/2017 | 10:03
73
תתנחמי בזה שזה רק אחה"צ... {סמיילי מזדהה}
לצפיה ב-'גן לתינוק לשנה הבאה בתל אביב'
גן לתינוק לשנה הבאה בתל אביב
02/12/2017 | 08:50
5
201
שלום רב,
אני חדש בפורום
יש לי בן בן חודש ימים, ואנחנו כבר כבר חושבים על רישום לגן לשנה הבאה. אנחנו גרים לא רחוק מאוניברסיטת תל אביב, העניין הוא שהמחירים מטורפים (לא שלא ידענו את זה לפני כן)
השאלה שלי האם יש אלטרנטיבות זולות יותר מ3500 שח בחודש. אנחנו זוג שמשתכר כ 26 ברוטו בחודש.
חשבנו על הכיוון של ויצ"ו או נעמת אבל לא בטוח שנעמוד בדרישות

תודה לכל העונים
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי תל אביב אבל'
לא יודעת לגבי תל אביב אבל
02/12/2017 | 20:21
137
א. אלה גם מחירי הגנים הפרטיים בהרצליה אז לא הייתי בונה על למצוא משהו זול יותר בתל אביב.
ב. תסתובבו באזור שלכם, בגני שעשועים דברו עם אימהות.. ככה מוצאים גן. עוד אפשרות לחפש את דף הפייסבוק המקומי של האימהות באזורכם ולבקש שם המלצות
לצפיה ב-'יכולה לענות לגבי ויצ"ו'
יכולה לענות לגבי ויצ"ו
02/12/2017 | 21:20
1
164
כן, זו אלטרנטיבה זולה הרבה יותר וגם בפיקוח משרד התמ"ת כך שהטיפול והמתקנים שם מעולים. בהתאם, אלו גנים סופר-מבוקשים ולכל גן יש רשימת המתנה של מאות ילדים.
יש 2 שלבים בקבלה לויצ"ו - הראשון הוא הרישום עצמו, שנפתח בד"כ באפריל. הוא נעשה באתר ויצ"ו תמורת דמי הרשמה, ובסביבות יולי יש ועדות קבלה. אפשר להגיש בקשה להתקבל לכמה מעונות (ולשלם דמי הרשמה עבור כל אחד מהם). העדיפות היא לילדים שבאמת זקוקים לסבסוד, אבל לא רק - בת"א הקבלה נעשית מתוך מחשבה על ההטרוגניות של הגן (כלומר, יהיו X מקומות לילדים ממשפחות חד הוריות, X מקומות למשפחות להט"ביות,  X מקומות למשפחות "רגילות" וכו'), אבל בואי רק נגיד שאם אתם לא נשואים או ידועים בציבור זה ממש עוזר.
אם תתקבלו, השלב הבא הוא קביעת דרגת הסבסוד בהתאם להכנסה שלכם. שכר הלימוד הוא בין 2600-870 שקל לתינוק (מתחת לשנה בזמן פתיחת שנה"ל) ו-2000-670 שקל לפעוט. על זה יש לעיתים תוספות למעון עצמו (חוגים, שמירה וכו'). גם פה - מגישים מסמכים באתר ומקבלים דרגה תוך שבועיים-שלושה.
תנסו להתקבל, אין לכם מה להפסיד, אבל תשיירנו מקום גם בגן פרטי ליתר בטחון כי הסיכויים נמוכים.
לצפיה ב-'רעיון טוב. תודה רבה!'
רעיון טוב. תודה רבה!
02/12/2017 | 22:00
31
לצפיה ב-'ברוך הבא לפורום '
ברוך הבא לפורום
05/12/2017 | 03:29
106
המון מזל טוב ובשעה טובה!
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
12/12/2017 | 12:36
53
בשעה טובה.
הוצאה חודשית של 3500 היא הכי נורמלית על גן באזור זה וגם במעגל רחוק יותר. אלה המחירים.
לא הבנתי איפה הבעיה - אתם מרוויחים מספיק כסף, הרבה יותר מאחרים שמשלמים לגנים את הסכום הזה.
למה לא להשקיע את הכסף בילד?
על אחת כמה וכמה, אם זהו שכרכם, כדאי לכם לשכור מטפלת. הוא כל כך קטן וזה הטיפול הטוב ביותר עבורו לפחות עד גיל שנה.
לצפיה ב-'התפתחות שפה'
התפתחות שפה
03/12/2017 | 17:30
2
163
הקטן בן 9.5 חודשים משמיע קולות והבהרות אבל לא שום דבר שאפשר לייחס כמילה.
אני יודעת שאסור להשוות אבל הגדול בגילו כבר קשקש בלי סוף והוא רוב הזמן שותק.
הוא כן מבין הוראות כמו "אסור" ו"אני לא מרשה" שבתגובה אליהם זוחל יותר מהר למקום האסור או כשמבקשים ממנו לתת הוא לרוב נותן את היד
לצפיה ב-'כפי שכתבת בעצמך- כל ילד והקצב שלו ואין ממש מה להשוות'
כפי שכתבת בעצמך- כל ילד והקצב שלו ואין ממש מה להשוות
05/12/2017 | 03:25
1
86
בגיל 9 וחצי חודשים עדיין לא אמורים לדבר. כן אומרים הברות וצלילים אבל לא ממש מילים, למעט "אמא" ו"אבא" וגם זה לא בהכרח. עד גיל שנה פלוס ממש אין מה לדאוג בעניין.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/12/2017 | 20:19
44
כרגיל רק התחלתי קצת לדאוג והתחיל להסתכל על החצי ולצעוק "בה בה בה"
אז אנחנו בכיוון הנכון.
זה קשב לא להשוות במיוחד שהבכור היה מאוד וורבלי. לקיצון השני. וכאשר בצד של בעלי האחיינים שלו סבלו מעיכוב שפתי קל אז אני כל הזמן אקסטרא מודאגת...
לצפיה ב-'מטפלת ומשפחתון'
מטפלת ומשפחתון
04/12/2017 | 18:50
1
78
 שלום אשמח להמלצות,
מחפשת מטפלת   לתינוק בן 4 חודשים  לשלושה חודשים + משפחתון מתחילת ספטמבר.
גרה בנווה אפק ראש העין
לצפיה ב-'ממליצה לחפש בפייסבוק קבוצה של אמהות מהאיזור'
ממליצה לחפש בפייסבוק קבוצה של אמהות מהאיזור
05/12/2017 | 03:23
38
וגם לעשות סיבוב בגינות/פארקים באיזור הבית שלכם ולהתיידד שם עם המטפלות-אולי אחת מהן תוכל לשדך בינה לבין חברה או עומדת לסיים לעבוד עם משפחה.
לצפיה ב-'מוצקים'
מוצקים
27/11/2017 | 20:42
8
196
טוב אז יש לכם הצעות איך פחות ללכלך ולעשות את זה עם קצת יותר פאסון ? 
עד כה כבר חודשיים שאחרי כל ארוחה אני מכבסת את הבגדים שלה, שלי ושל מי שנמצא בסביבה(היא אוכלת על הידיים , עוד לא יושבת בכיסא...)
וכמובן שמקלחת אחרי ארוחה ונקיון של הסביבה... שזה פחות מפריע לי...

לצפיה ב-'לאמץ כלב'
לאמץ כלב
27/11/2017 | 21:46
1
120
וברצינות - מעבר למוצקים זה דבר מלכלך ודורש מאיתנו לשחרר די הרבה שליטה. בקיץ זה קל כי אפשר להושיב בחיתול, בחורף זה לא קל.
את יכולה להיעזר בסינר עם שרוולים עבורה, למרות שזה לא תמיד נוח להם, או להלביש אותה בחולצה גדולה שתכסה הכל ותשמש כסינר. על עצמך לשים טטרה \ מגבת שלא אכפת לך להקריב.
לצפיה ב-'חחח הכלב מבסוט'
חחח הכלב מבסוט
29/11/2017 | 21:34
66
מלקק לה גם תידיים כשאני לא שמה לב :/
אני אנסה תסינר שרוולים והטטרה אני משתמשת... אבל איכשהו בסוף זה גם הטטרה וגם אני חחח 
מה שכן ביממה האחרונה קלטתי שאם אני מרטיבה טטרה אחד שיהיה לידי ומנגבת מדי פעם זה דווקא ממש עוזר , אבל גם בגלל שקר אז גם הרטוב לא נעים על הפנים... 
תודה :)
לצפיה ב-'אני הייתי מאכילה בטרמפולינה כשעוד לא אכלו יציב'
אני הייתי מאכילה בטרמפולינה כשעוד לא אכלו יציב
28/11/2017 | 08:19
1
121
בטרמפולינה יש אפשרות לייצב אותה למצב שאינו מתנדנד - וככה הייתי מאכילה אותם בתנוחה שהיא גם נכונה להם ולא מחייבת אותם לישיבה שהם לא מסוגלים לה, ומצד שני היא מספיק זקופה ומאפשרת אכילה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/11/2017 | 21:37
55
זהו שהיא לא התלהבה מטרמפולינות בכללי אז אנחנו לא משתמשים , היא ישר נאבקת לצאת ממנה... וגם היא כאילו רוכנת קדימה כל הזמן... אז זה פחות יתאים. בכל אופן תודה... אולי בקרוב אפשר יהיה לנסות כיסא אוכל... 
לצפיה ב-'בת כמה היא?'
בת כמה היא?
29/11/2017 | 13:07
1
95
אצלי עד שישב יציב אכל בטרמפולינה כשאני מאכילה כדי להקטין את הקטסטרופה.
עכשיו בן 9 חודשים יושב בכיסא ואוכל עם הידיים.
אני ממליצה בחום על סינר עם שרוולים בעיני הכי טובים ואמידים הם אלו של איקאה. ניסיתי להזמין מאלי אקספרס אבל הם ממש דקים וכל הנוזלים עוברים דרכם ומרטיבים את הבגדים.
אפשר להניח מתחת לכיסא/טרמפולינה עיתון שיאסוף את כל הלכלוך וייזרק לפח או לקנות שטיח pvc שאפשר בקלות לנקות.
תנסי לתת לה כפית ביד. לפעמים זה מספק את הצורך שלהם להתעסק וחוסך דחיפת אצבעות לאוכל וזריקתו.

ולנשום עמוק. זה עובר.
לצפיה ב-'חחחח'
חחחח
29/11/2017 | 21:30
87
תודהההה!!
היא בת 8 חודשים, אני משערת שבקרוב כבר אפשר יהיה להושיב... מראה סימנים של התייצבות בישיבה. 
בטרמפולינה זה נוח? אפילו כשהיא עלי ניא כאילו נוטה קדימה... לא מוכנה להשען אחורה... 
אני אנסה את הסינר זה נשמע טוב!
היא ממש מתלהבת מהאוכל אז יש תמיד 2 או אפילו 3 כפיות והיא ישר תופסת ודוחפת לפה (תכפית עם האוכל) כאילו לא נותנת שאני אשים לה כפית בפה... חחח שזה מגניב מאוד אבל את יודעת בדרך דוחפת תכפית לאף, לעין, לאוזן, עושה  סיבוב מצח - סנטר ואת השארית דואגת להשליך עלי... ואם מזדמן אז גם לתפוס תשיער שלי עם היד שבדיוק טבלה באבוקדו ... 
בכל אופן כשאני לבד במיוחד עכשיו כשקר אני לא יודעת מה לעשות קודם... אני כולי מרוחה, היא כולה מרוחה... הסביבה כמובן אבל פחות מפריע לי כי כשהיא נקייה אני יכולה לפחות לשים אותה איפשהו... וגם יש באמת כלב ו3 חתולים על הדרך שמנקים לא רק את הסביבה אלא גם את הכלים... אבל מה, עדיין לא עוזרים עם הכביסה , בשבועות האחרונים אני כל יום מפעילה מכונה ... 
קיצור אני אנסה את הסינר שרוולים זה נשמע ממש מוצלח!!! 

לצפיה ב-'מבינה אותך לגמרי'
מבינה אותך לגמרי
30/11/2017 | 05:01
1
95
לפעמים זה מרגיש כמו שדה קרב, במיוחד שהקטנה שלי מאוד אוהבת להעיף לריצפה כל דבר שמונח על המגש אז זו מלחמה איתה כי יש דברים שחייבת שיהיו לי נגישים כמו המגבונים היבשים שהרטבתי לנקות לה את הפנים וכו'.

אני משתדלת תמיד להכין הכל לפני שמושיבה אותה בכיסא וככה הכל נגיש וקרוב לי. היא תמיד עם סינר ודואגת שהוא סגור היטב כך שעיקר הלכלוך יגיע לכיס הסינר.

בגדול משתדלת לא להעמיס בכפית אלא לתת מדוד וככה פחות יוצא החוצה.

לדעתי מאוד חשוב להושיב בכיסא -גם אם לא יושבת, יש כיסאות עם שיפוע.
לכיסא של איקיאה אגב אין שיפוע אבל יש אפשרות לקנות כרית מתנפחת וזה ממש נוח והכיסא מעולה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/11/2017 | 15:55
54
תודה 
היום אלך לחפש כיסא :) 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
צ'יק צ'ק ג'וק - חברת הדברה
צ'יק צ'ק ג'וק

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה