לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.

קישור לשרות למען הילד
המשך >>

לצפיה ב-'התייעצות לבניית סדנה למשפחות מאמצות'
התייעצות לבניית סדנה למשפחות מאמצות
26/07/2016 | 20:54
2
54
היי, 
כמי שלא קשורה לתחום, תודה רבה על הזכות לקרוא בחופשיות על החוויות הרבות והמגוונות של משפחות מאמצות כאן. זה מרגש ומעורר השראה. במסגרת קורס שאני לומדת באונ' העברית, התבקשתי לכתוב הצעה תאורטית לסדנה עבור הגיל הרך, ומסיבות כאלה ואחרות שותפתי למטלה בחרה במשפחות של ילדים שאומצו מעל גיל שנתיים. לצערי למרות שקראנו כבר המון (יש אינסוף מידע...), אין לנו הכלים או היכולת להעמיק ככל הנדרש בנושא. לכן, אני פונה כאן בשאלה למי שירצה לענות - האם ברמה התאורטית, הייתם מתעניינים בסדנה מטעם השירות למען הילד שמציעה הכנה לכיתה א' עבור המשפחה, לאור הסיכון שילדים שאומצו מעל גיל שנתיים נמצאים בו לקשיים רגשיים ב"צמתי חיים" כגון מעבר מגן לבי"ס (בגלל רקע פונטציאלית קשה יותר בשנתיים הראשונות לחיים)? אילו תכנים היה חשוב לכם לקבל בסדנה כזו, נאמר אחת לשבועיים? התכנים שאנחנו חשבנו עליהם: 1) אימון ביחד עם ההורים על כלים שמפתחים חוסן (לדוגמה, טכניקות להרגעה עצמית במצבי לחץ) 2) כתיבת יומן לאורך גן חובה יחד עם ההורים, כמעין המשך לספר אימוץ (אם קיים), כך שבונים ביחד נרטיב שיעזור בשימור רציפות במקום ניתוק מהעבר בגן ברגע שעוברים לבית ספר ועל הדרך נחשפים קצת לכתיבה. אנחנו לא יודעות כל כך מה לעשות עם ההבדלים בין המשפחות שבחלקן מדברים על האימוץ בגלוי כבר בגילאים האלה ובחלקן לא, ותוהות איך לגשת לנקודה הרגישה הזו. 
הכל כמובן תאורטי ובכל זאת, חשוב לנו לעשות עבודה רצינית שרלוונטית לעולם המציאותי שם בחוץ :)
נשמח לכל הערה והארה. 
תודה מראש. 
לצפיה ב-'די קשה לענות לך....'
די קשה לענות לך....
27/07/2016 | 13:29
36
מצד אחד בדיוק בגיל הזה קיימת גם קיימת מטעם השירות סדנה לילדים שאומצו בחו"ל ,ולילדים  שמוגדרים כבעלי צרכים מיוחדים-ואומצו בארץ.
הסדנה ההיא כאינפורמציה מעבירה מידע על קשיי קשב וריכוז שאופייניים להרבה מהילדים שלנו,אבל היא בעיקר מפגש חווייתי- של הילדים עם עצמם,של ההורים עם עצמם וגם מפגשי כיף [למשל ספורט] של כולם.
מבחינת תכנים- ילדים בגילאי 6 מאד שונים זה מזה . יש כאלה שכן עולים ל-א ויש- שנשארים שנה בגן להמשיך להבשיל. יש כאלה שמתאימים לבית הספר לחינוך מיוחד ,או לכתה 'רגשית' קטנה בבי"ס רגיל  ויש שעולים לכתה רגילה. יש שעסוקים בסיפור  האימוץ שלהם ויש- שממש לא.יש עם בעיות של החצנת התנהגות ויש מופנמים.יש שעדיין ישנים עם הוריהם כדי 'להשלים התפתחות' ויש גם ילדים שבעצמאות יתר שפיתחו עוד בבית הילדים.
תמיד המעבר מגן לכתה א הוא מעבר חגיגי ומיוחד ,ויתור על עולם המשחק 24x7 ואימוץ דפוסי משמעת - הוא מאד משמעותי. אך את החוויה הזאת עוברים באופן עוצמתי גם ילדים לא מאומצים.
 
נראה לי שלו אני בלימודים שלכן הייתי עושה סדנה לא לאוכלובסיה מאמצת   אלא לפעילויות משותפות של הורים וילדים בכלל. פשוט. היום ההורים הם קרייריסטים,והילדים עם אף תקוע במשחק מחשב או בווטסאפ. היחד השתנה מאד. הייתי בונה סדנה להפגיש מחדש הורים וילדים בפעילויות של דיאלוג ,כיף ומשחקים מלכדים.
לצפיה ב-'מציעה לכן לפנות לגילה חוגי מהשרות למען הילד'
מציעה לכן לפנות לגילה חוגי מהשרות למען הילד
27/07/2016 | 21:03
22
היא ממארגני הסדנה הנפלאה של השרות למען הילד, ותוכל לתת לך טיפים ורעיונות על נושאים שאפשר לעלות בסדנה מתמשכת כמו שאת מציעה. בסדנאות האלו עולים נושאים רבים ומגוונים רגשיים, קוגניטיביים התנהגותיים לימודיים ואחרים, כמו גם נושאים הקשורים להתמודדות ההורים עם קשיי הילדים.
אני חושבת שסדנה כזו כמו שאתן רוצות לבנות היא רעיון נפלא.
לצפיה ב-'שאלה של יחידנית'
שאלה של יחידנית
26/07/2016 | 07:19
8
61
אני רווקה בת 40 ללא ילדים וללא בן זוג, הייתי מעוניינת לאמץ תינוק עד גיל 3 האם בארץ זה אפשרי? האם נותנים לאישה רווקה תינוק בגילאים האלה? שלחתי מסמכים לשירות למען הילד האם לנדנד להם? מהו התהליך בעצם?
לצפיה ב-'רווקה יכולה לאמץ בארץ'
רווקה יכולה לאמץ בארץ
26/07/2016 | 11:35
7
58
עם זאת הסיכוי שלך לקבל ילד עד גיל שלוש הוא אפסי. יחידניות הן בתחתית ההיררכיה של השירות בעדיפות לאמץ. זאת אומרת הן תקבלנה ילדים שלא נמצאו להם הורים בקרב זוגות נשואים, שזה אומר או ילדים ם צרכים מיוחדים או גדולים ולרוב גדולים מגיל חמש, או ילדים עם בעיה כלשהי. זה יכול להיות התפתחותית בריאותית או נפשית.
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות המהירה. מה לגבי '
תודה על ההתייחסות המהירה. מה לגבי
26/07/2016 | 14:00
6
47
אומנה? האם יש דבר כזה אומנה עם אופק אימוץ? בטח זה לא לפורום הזה...אבל אולי בכל זאת מישהו יודע?
לצפיה ב-'באומנה שום דבר לא וודאי.'
באומנה שום דבר לא וודאי.
26/07/2016 | 14:38
5
46
מטבע הגדרתה היא אמורה להיות פתרון זמני שמאפשר לילד מסגרת משפחתית עד שהוריו הביולוגיים משתקמים וניתן יהיה להחזירו לחזקתם. בפועל רוב הילדים נשארים באומנה שנים.
 
לגבי אומנה עם אופק לאימוץ. היום אין מסלול כזה במוצהר. במיוחד כי זה לא וודאי ובאומנה דברים יכולים להשתנות מהיום למחר. אני מכירה מקרים שלא הוגדרו כאומנה עם אופק לאימוץ ותוך תקופה קצרה הילדים אומצו על ידי האומנים ולהיפך. כאלה שכן הוגדרו ואחרי תקופה קצרה הסטטוס השתנה.
לצפיה ב-'הבנתי... אז אין לי הרבה אופציות בעצם. תודה רבה על המענה המהי'
הבנתי... אז אין לי הרבה אופציות בעצם. תודה רבה על המענה המהי
26/07/2016 | 15:00
4
19
לצפיה ב-'אנחנו פועלות לשינוי בנושא'
אנחנו פועלות לשינוי בנושא
26/07/2016 | 22:44
1
44
בפן המשפטי. את מוזמנת לחבור אלינו בשמחה.
תוכלי לראות הודעות קודמות כאן בעניין.
לצפיה ב-'אשמח לחבור אליכן...בתקווה לשינוי המיוחל.תודה'
אשמח לחבור אליכן...בתקווה לשינוי המיוחל.תודה
27/07/2016 | 08:21
11
לצפיה ב-'אל תחשבי כך'
אל תחשבי כך
27/07/2016 | 02:31
1
44
קודם כל אנחנו לא המקור היחיד לאינפורמציה.
לא כל שכן לא המקור הכי מדוייק והכי עדכני....
אם את 'חמה' על צירוף ילד למשפחה- מציעה לך לדפוק על כל הדלתות בלי שייכות לסטטיסטיקה ומקרים אחרים.
השירות למען הילד ועמותות האומנה-פני אליהם ישירות.
מאחלת לך הרבה בהצלחה.
לצפיה ב-'מסכים עם חייכנית תפני למשרד הרווחה ושם תקבלי ורק שם'
מסכים עם חייכנית תפני למשרד הרווחה ושם תקבלי ורק שם
27/07/2016 | 05:13
35
מידע עדכני ונכון ולא משמועות
לצפיה ב-'תהיות ושאלות של מתחילה :)'
תהיות ושאלות של מתחילה :)
22/07/2016 | 19:55
18
159
שלום לכם,
מאז ומתמיד רציתי לאמץ ילד/ה, ועכשיו אנחנו מתחילים לדבר על זה בצורה פרקטית. השאיפה היא לאמץ בארץ ילד/ה בוגר/ת. אשמח לעזרתכםן עם כמה נושאים לא ברורים:
1. אנחנו זוג ללא ילדים (לפחות כרגע...), לא נשואים. היינו שמחים להשאיר את המצב כמו שהוא, אבל אם זה יהווה בעיה, נרשום את עצמינו בלית ברירה.
השאלה היא- האם זה מחוייב? אם כן, האם גם חתונה שווה/ אזרחית נחשבת, או רק רישום ברבנות? 
2. סתם מתוך מסקרנות: ילד בוגר מגיע עם שם משפחה. נהוג להחליף את השם שלו עם האימוץ? זה נתון לשיקולו?
3. ראיתי בסטפי המועמדות שאלה לגבי גודל בית. אנחנו משכירים את הבית שלנו ושוכרים במקום אחר. בשמחה נעבור לבית גדול יותר, אבל אנחנו לא רואים טעם לעשות את זה 2-5 שנים מראש (או מי יודע כמה זמן יקח התהליך). מה עושים? כבר במילוי הטופס נדרשים לפרט את גודל הבית ומספר החדרים, והוא בהחלט קטן מדי לאימוץ.
4. האם אימוץ של ילדים אתיופים מקצר את זמן ההמתנה? (בכמה בערך?) 
והשאלה הקשה באמת: האם יש דרך לדעת שהילדים הוצאו מהמשפחה מפני שלא היתה ברירה אחרת?
החשש הכי גדול שלי הוא לשתף פעולה עם פרשת ילדי תימן 2... האם אומנה במקום אימוץ תעזור לדעתכם? אם הבנתי נכון, באומנה סביר שיהיה קשר עם ההורים הביולוגים. אני מניחה שזה יכול להראות כמו שיקול הזוי להחלטה גדולה בין אומנה לאימוץ, אבל זה באמת מטריד אותי ואשמח לשמוע אם יש לכם מידע.
למען הסר ספק אציין שאין שום ביקורת או הטרלה מאחורי השאלה הזאת, ואני מקווה שאף אחד לא נפגע ממנה
תודה מראש וסליחה על החפירה!
 
 
 
לצפיה ב-'אנסה להשיב מה שידוע לי:'
אנסה להשיב מה שידוע לי:
22/07/2016 | 23:52
4
107
אימוץ בארץ זה על ידי זוג נשוי או יחידני. יש אפשרות שאחד מכם יאמץ כיחידני ואז השני יוכל לאמץ את הילד כאימוץ ילד של בן/בת הזוג. לדעתי זה מסבך את התהליך. לא חשוב איזה סוג של נישואים. אזרחיים גם תופסים וגם הסכם נישואים..
 
החלפת שם: ילד שנמסר לאימוץ בכל גיל מקבל זהות חדשה שזה אומר מספר זהות חדש ואת שם המשפחה של המאמצים. לגבי השם הפרטי זה נתון לבחירת המאמצים ולפעמים גם הילד, תלוי בגילו, אלא אם יש מצב שהשארת השם הקודם עשויה לסכן את הילד וחשיפתו.
 
גודל הדירה אינו משנה. רוצים לדעת שיש לכם מקום נאות לגדל ילד, דהיינו שתוכלו לספק לו פינה משלו ואת צרכיו. אף אחד לא מצפה שתתחייבו לספק לו "ארמון". גם הצהרה שתעדיפו לשכנו עם אח/אחים באותו החד בהחלט לגיטימית וקבילה.
 
אימוץ של ילדים ממוצא אתיופי מקצר את התהליך. בכמה זה מאוד תלוי. כי קודם נלקח בחשבון הפרמטר של עד כמה המשפחה הספציפית תענה על צרכיו של הילד. הכי הכי מקצר זה הנכונות לאמץ בו זמנית אחים. כיום המגמה עד כמה שפחות להפריד בין אחים ביולוגיים ויש מעט משפחות שנכונות לאמץ אחים בו זמנית.
 
ולגבי שאלתך האחרונה: בכל אימוץ, גם כשהילד כבר הוכרז כבר אימוץ וגם באימוץ של 12ג הילד מגיע אליכם לאחר הליך  משפטי. המאמצים אינם צד בהליך ואינם יכולים להשפיע עליו. היום המדיניות היא עד כמה שלתת יותר מידע מפורט ואמין למאמצים. אבל אין לכם שליטה על כמות המידע שיימסר לכם ואמינותו. מצד שני היום יש חוק אימוץ והילדים נמסרים לאימוץ רק בחסות החוק. כך שהייתי רוצה להאמין שתופעות כמו חטופי תימן הן מאחורינו, במיוחד שהיום כל דבר מגיע לתקשורת במהירות הסילון. 
 
לצפיה ב-'רק להוסיף שלשה דברים קטנים על דבריה המפורטים של פטפט'
רק להוסיף שלשה דברים קטנים על דבריה המפורטים של פטפט
23/07/2016 | 10:37
1
95
האחד הוא שלמרות שיחידנית יכולה לאמץ בארץ, היא די בתחתית הטבלה מבחינת השרות למען הילד ותקבל ילד רק אם זוגות נשואים לא חפצו בו. אם תינשאו (ונשואים אזרחיים זה מצויין) תעברו לראש הטבלה, מכיוון שאין לכם עדיין ילדים.
 
השני בעניין הדירה, העובדים הסוצאליים בכל זאת רוצים לראות שיש לכם חדר עבור הילד. אין להם בעיה שזה חדר משותף לעוד ילד, אך הם בהחלט אינם אוהבים לראות מצב שהילד אמור לישון בסלון או עימכם בחדר השינה שלכם. לכן תצטרכו להסביר באופן מאד ברור, שכרגע אתם חיים בדירה קטנה ללא חדר עבור הילד, אך שתשמחו לשכור דירה אחרת לקראת בואו של הילד. הבעיה: הילדים לפעמים מגיעים מהיום להיום.
 
הדבר השלישי קשור לפחד שלכם שהילד שתאמצו הוצא שלא לצורך מבית הוריו הביולוגיים. מסכימה עמכם שיש גם סיפורים כאלו, גם כיום, שבהם אין קונצנזוס אם באמת לא היתה ברירה אלא להוציא את הילד מרשות הוריו הביולוגיים - אך הם לא הרוב. בכל מקרה לרוב תקבלו איזשהו מידע על הניסבות בעטיין הוצא הילד מהבית, ותוכלו להחליט בעצמכם אם זה נראה לכם מוצדק.
 
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה גם לך דניאלה!'
תודה גם לך דניאלה!
23/07/2016 | 22:37
50
זה מאוד מוזר העניין עם הדירה. כולם כותבים כאן שזה תהליך שלוקח שנים. הוא באמת יכול להגיע מהיום להיום? חשבתי שזה רק באומנה ככה.
לגבי הבית, אני תוהה איך למלא את הטופס. הבית הנוכחי קטן מדי, יש רק חדר שינה אחד והוא תפוס

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות '
תודה רבה על התשובות
23/07/2016 | 22:23
1
53
1
וואו לקח לי מלא זמן להצליח לפתוח יוזר, לא הצלחתי להגיב כאורחת...
יש סיבה שבגללה יש פחות "ביקוש" לאימוץ אחים בו זמנית? זה קשור לסיכון דחייה גבוה יותר?
לדעתך כדאי לי להתחיל למלא את הטפסים כיחידנית ואז לצרף את בן זוגי, או עדיף להמתין עד שנסדיר את עניין הנישואין (עניין של 2-3 חודשים)?
לצערי האמון שלי בחוק ובמערכת המשפט הוא לא אמון מלא, אבל אני מבינה שתשובה יותר חד משמעית מהתשובות שקיבלתי פה תהיה פשוט לא נכונה... 
שוב תודה
לצפיה ב-'את בהחלט יכולה לפנות כבר היום ולציין'
את בהחלט יכולה לפנות כבר היום ולציין
25/07/2016 | 01:56
44
שאתם עומדים להינשא בעוד כ.... אבל כדאי לציין שאתם בזוגיות כבר כך וכך זמן ומתגוררים יחד כך וכך זמן. זה חשוב על מנת שלא ייווצר הרושם שאתם נמצאים בשלבים הראשונים של זוגיותכם ואז יותר סביר שתהיו נתונים בבניית הזוגיות ולכן פחות פנויים רגשית לאמץ.
 
לוקח כחודש וחצי עד שלושה עד שחוזרים אליכם ומזמנים אתכם לפגישה ראשונה, כך שעד אז ייתכן שכבר תהיו נשואים. מצד שני אתם נכנסים לתור הממתינים מהרגע שהטפסים שלכם נתקבלו בשרות למען הילד.
לצפיה ב-'מציע לך הכי טוב לקבוע פגישה במשרד הרווחה ושם'
מציע לך הכי טוב לקבוע פגישה במשרד הרווחה ושם
23/07/2016 | 06:01
1
50
תקבלי את המידע הנכון והאמין ביותר יש ביפו וגם בירושלים בהצלחה רבה לכם
לצפיה ב-' תודה. נעשה את זה בסופו של דבר, רוצים להגיע מוכנים'
תודה. נעשה את זה בסופו של דבר, רוצים להגיע מוכנים
23/07/2016 | 22:44
12
לצפיה ב-'כבר ענו לך במילא'
כבר ענו לך במילא
23/07/2016 | 13:40
4
63
אך אחזור בעיקר על תשובה לשאלה הראשונה -
כל חתונה שתוביל לרישום סטטוס "נשואים" במשרד הפנים קבילה. הרבנות משחקת כאן תפקיד רק כשזה נוגע לעניין גיור של ילד שאינו יהודי, ולא לעצם האימוץ עצמו. אי לכך ובהתאם לזאת, ראו עצמכם רשאיים להתחתן בכל דרך שווה בעיניכם.
 
לאחר האימוץ הילד נרשם כילדכם, ולכן יקבל את שם משפתכם (אם אתם שומרים על שמות משפחה נפרדים, הילד יקבל את שם משפחת האב כברירת מחדל, אולי אפשר לבקש את שם משפחת האם, אך איני משוכנעת בזה).
 
איני מתגוררת בישראל, אז קשה לי לדעת מה יספק או לא יספק רשויות ישראליות. אני מניחה שאפשר לרשום את הדירה השייכת לכם (בהנחה שהיא גדולה מספיק), או להסביר שיש בידיכם האמצעים הכלכליים לעבור למשהו גדול יותר עם בוא הילד למשפחתכם, רק שכרגע אתם נוהגים בזהירות ולא ממהרים לבזבז משאבים יקרים.
 
לגבי השאלה האחרונה - זו שאלת השאלות, שלעולם אין עליה תשובה מוחצת מראש. עם זאת, אני מאמינה שבישראל של היום, קשה מאוד לחזור על חטופי תימן.
דווקא באומנה עלולים להתקל במצב בו ההורים לא רצו לוותר על הילד וזה נכפה עליהם. מטבע הדברים, להורים האלו, בין אם ההוצאה מהבית הייתה מוצדקת ובין אם לאו, מספר הפגישות המותר להם אינו מספק ועלולים להיווצר חיכוחים על רקע זה.
 
בהצלחה באיזו פעולה שלא תנקטו.
לצפיה ב-'אז בעצם... באימוץ זה תמיד בהסכמת ההורים הביולוגים?'
אז בעצם... באימוץ זה תמיד בהסכמת ההורים הביולוגים?
23/07/2016 | 22:42
3
49
סליחה על הבורות ותודה!
לצפיה ב-'לאו דווקא'
לאו דווקא
24/07/2016 | 00:39
56
ניתן להוציא ילד מחזקת הוריו על בסיס של אי מסוגלות הורית, דבר שנקבע אחרי בדיקה של רשויות הרווחה וקביעת בית משפט
לצפיה ב-'אמממ, לאו דווקא'
אמממ, לאו דווקא
25/07/2016 | 12:17
1
32
כפי שמשתפרת כתבה, אפשר להוציא ילד מחזקת הוריו, ולשלחו לאימוץ. כיום כל ההליך נעשה דרך בתי משפט, כך שהסבירות לחטיפת ילד יורדת. למרות זאת שומעים מדי פעם על סיפור קשה זה או אחר. צריך מידה גדולה של תמימות כדי להאמין שלא נעשות טעויות, ושאין הורים המרגישים בצדק שילדם נגזל מהם. מצד שני, צריך להיות תמים בה במידה כדי להאמין לכל הסיפורים. השורה התחתונה היא שכיום קשה מאוד לבצע משהו הדומה בהקפו לחטיפת ילדי תימן.
 
עם זאת, שאלתך נגעה, כך אני מאמינה, להבדל שכתבתי על אומנה. ובכן, גם באומנה וגם באימוץ ישנם סיפורים על ילדים שהוצאו מביתם בניגוד לרצון הוריהם, מכיוון שהמערכת זיהתה חוסר מסוגלות הורית (בצדק או לא בצדק). ההבדל בין אימוץ סגור לבין אומנה הוא שבאימוץ, ההורים, שחשים כי ילדם נגזל מהם, אינם יכולים להכנס לחייכם ולהפריע לחיים החדשים. באומנה, לעומת זאת, מותר להם להפגש עם הילד, וסביר להניח שמפגשים אלו יערערו את הילד. 
מצד שני, כאשר המשפחה הביולוגית של הילד מבינה שאין באפשרותם לגדל את הילד, אומנה מהווה מעין אימוץ פתוח, ויש בצדה (כך יש לקוות) את הברכות של הקשר הביולוגי המיטיב. 
יוצא שאין תשובה אחת אחידה מראש מה עדיף על מה. הכל תלוי במקרה הפרטני שלכם ובנסיבותיו.
 
אף אחד לא נולד עם הידע הזה. זהו ידע נרכש.  זה הזמן לשאול שאלות, כדי להגיע להחלטה מושכלת. אין שום צורך להתנצל על בורות, לא כאן, לא מולי, לא בנושא הזה.
בהצלחה במה שלא תבחרו.
לצפיה ב-'את מקסימה! תודה רבה'
את מקסימה! תודה רבה
29/07/2016 | 09:47
לצפיה ב-'אלינור שלום'
אלינור שלום
24/07/2016 | 09:14
56
אני עונה מהצד ה"תמים" כי עדין לא סיימנו את כל התהליך (עדין ממתינים לילד) אבל מאחר ועברנו את תהליך הרישום לאחרונה ובררנו גם לגבי אומנה מעבירה לך את תחושותי
 
מאחר ויום קבלת הטפסים בשירות למען הילד מהווה את מקומכם בתור הייתי דואגת להעביר את הטפסים בהקדם ומציינת בהם:
שאינכם נשואים רשמית מבחירה אבל חיים כך וכך שנים יחד ומידת הצורך ולמען הילד תוכלו להתחתן
ולגבי הדירה הייתי מפרטת לגבי הבית - שאתם שוכרים ומשכירים ושכאשר יהיה רלוונטי תעברו לבית המתאים לצרכי המשפחה שגדלה
כאשר תגיעו למפגש עם העובדת הסוציאלית תוכלו לספק את ההסברים כראוי לשמוע למה הם מצפים ותדעו אם יש צורך ומתי לערוך שינויים
 
לגבי עניין רקע הילדים, לפי מה שאנחנו הבנו רוב הילדים שמגיעים לאימוץ היום מגיעים מרקע בעייתי (ולכן הוצאו מחזקת ההורים) ואתם תחשפו למידע ותוכלו לשקול אם מתאים לכם, ההורים הביולוגים חותמים על הסכמה לאימוץ או עוברים תהליך בבית המשפט ורק אז תוכלו לאמץ את הילד כך שלא אמור להיווצר מקרה כמו ילדי תימן
באומנה לעיתים יש הכרות עם ההורים הביולוגים זה קורה בד"כ כאשר יש שיתוף פעולה גם מהצד שלהם ואז אתם יודעים שיש הסכמה אבל אין הכרח שזה יקרה, יש מצבים בהם ההורה הביולוגי לא מסוגל לטפל בילד אבל לא מבין זאת והילד יוצא מהבית בניגוד לרצונו ואז לעיתים הורה האומנה נאלץ להתמודד עם ילד שחוזר ממפגשים בהם ההורה הביולוגי אומר לילד דברים שלא מתאימים למצב הריאלי (אתה תחזור הביתה, לקחו אותך בכוח וכו')
 
באיזה משני המצבים תהיו שקטים שההליך נעשה נכון? תלוי כנראה בכם ובילד שיגיע אליכם וסיפורו האישי
 
בכל אופן אם אינכם בטוחים מה הכיוון הנכון עבורכם ממליצה לקבוע גם פגישה עם עובדת סוציאלית מטעם אומנה ושומעת על האפשרויות השונות
 
בהצלחה
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
24/07/2016 | 14:48
1
49
בהצלחה אלינור!
התחלתי את התהליך לפני כשנה וחצי ולכן תרגישי חופשי לשאול אותי שאלות (גם בפרטי) בנוסף רשמתי את הכול בבלוג שלי "ברקיע החיים" כי כאשר אני עברתי את התהליך הרגשתי שקשה למצוא מידע אישי ואמין...
אני מסכימה עם כול מה שרשמו פה ובעיקר שתשלחו כבר את הטפסים ותרשמו שם את כול המידע לגבי מצבכם והבית. כן הייתי ממליצה שתרשמו שאתם לפני הסכם נישואים ושיש לכם בית גדול בבעלותכם- אך כרגע גרים בקטן באופן זמני לחסוך כסף... מכיוון שלוכך הרבה זמן עד לאישור (לנו לכך שנה) יהיה זמן לסדר את הדברים בהתאם במהלך התהליך.
כשאומרים שזה יכול להיות מהיום למחר זה כמובן רק לאחר קבלת האישור... אבל תחילת ההמתנה בתור זה מיום שליחת הטפסים!
 
 
 
לצפיה ב-'תודה יקירה!'
תודה יקירה!
29/07/2016 | 09:42
לצפיה ב-'גולשים המתמצאים טוב יותר ממני בכל הקשור באימוץ בארץ'
גולשים המתמצאים טוב יותר ממני בכל הקשור באימוץ בארץ
26/07/2016 | 06:56
2
42
כבר ענו בפירוט על שאלותייך, אז נותר רק לאחל בהצלחה.
רק חשוב להדגיש שהחוקים והמצב השתנו מאז פרשת ילדי תימן וכיום להערכתי כמעט ואין סיכוי שמשהו כזה יקרה. כלומר, "כמעט" במובן שבחיים האלה שום דבר לא בטוח מעצם מהותם, אך לדעתי לא מעבר לכך.
עלול לקרות במיעוט המקרים מצב של טעות בשיקול דעת של המערכת בהוצאת הילד מהבית ומתן צו אימוץ, אך בטח לא כתוצאה מחטיפה זדונית, היות שהכל עובר דרך המערכת המשפטית ולאף אדם בודד אין זכות להחליט בשושו ועל דעת עצמו למסור את הילד לאימוץ, אני מאמינה שלרוב זה לא קורה. זה טבעי שחלק מההורים הביולוגיים ירגישו שלקחו להם את הילד שלא בצדק, אך לדעתי זה לא אומר שהם בהכרח צודקים. לא חסרים, לצערנו, הורים לא מתפקדים ומזניחים, מסוממים, שיכורים וכו', שבכלל לא מבינים מה הם עושים לא בסדר (ובדרך כלל, אם כבר, יש סיכוי לשקם את המצב במשפחה מעדיפים זאת על פני הוצאת הילד מהבית). בכללי, לדעתי אין טעם לנהל את חיינו מתוך פחד ומתוך הנחה שדווקא הרע ביותר יקרה, אחרת נהיה משותקים. לדעתי הסיכוי שתאמצי ילד שנלקח בזדון וללא הצדקה מהוריו הוא קלוש בהשוואה לסיכוי שתאמצי ילד שבאמת ובתמים זקוק למשפחה וגם הוא וגם אתם תרוויחו מהעניין.
לצפיה ב-'תודה לכולכן '
תודה לכולכן
29/07/2016 | 09:37
1
7
קשיים טכניים מנעו ממני להגיב קודם לכן
אני אחדד בעניין המוסרי: אני לא באמת חוששת מפרשיה בסדר גודל של ילדי תימן.
אני כן חוששת שילדים נלקחים מהוריהם הביולוגים מסיבות שונות, גזעניות או לא מוצדקות אחרות, אבל אני רוצה להאמין שזה באמת לא המצב ברוב המקרים.
יש למישהו תשובה לגבי עניין האחים, מדוע יש יותר דרישה ופחות "ביקוש" לאימוץ אחים?
 
לצפיה ב-'בעיקר הפנטזיה הראשונית'
בעיקר הפנטזיה הראשונית
29/07/2016 | 13:01
5
על תינוק רך, בריא ונטול היסטוריה שמתחיל כמעט מההתחלה בידינו. הרבה יותר קשה לטפל בחסכים של ילדים גדולים יותר (וכשמדובר בכמה אחים ברור שהראשונים גדולים יותר). בנוסף, הורות היא משימה גדולה, שביחד עם התגמול כרוכה בהשקעה ענקית (רגשות, זמן, טיפול פיזי. לא מתיחסת להוצאות כספיות). יתכן ואנשים חוששים שמספר ילדים ביחד בבת אחת (ולא אחד אחד כפי שקורה כשהם נולדים למשפחה) יגרמו לנטל רגשי ופיזי כבד מדי. 
לצפיה ב-'כתבה על ננה שרייר (ננוצ'קה) שגילתה באיחור שהיא מאומצת'
כתבה על ננה שרייר (ננוצ'קה) שגילתה באיחור שהיא מאומצת
23/07/2016 | 23:00
1
84
אם אני כבר פה...
יש לה סיפור מהסרטים, ובין השאר היא מספרת על התגלית המאוחרת על האימוץ ואיך אבא שלה נפטר יום לפני שהחליט שהוא מסכים לגלות לה הכל 
לצפיה ב-'תודה על הקישור, מרתק ומרגש'
תודה על הקישור, מרתק ומרגש
24/07/2016 | 05:49
12
לצפיה ב-'מן הרשת- עוד סיפור חטיפה לאימוץ בשנים הראשונות של המדינה'
מן הרשת- עוד סיפור חטיפה לאימוץ בשנים הראשונות של המדינה
22/07/2016 | 12:01
5
95
לא פעם כשהנושא עולה אנשים שואלים היכן המאומצים? מדוע הכל בגדר שמועות וסיפורי משפחות עולים? פה ושם יש איזכור למי שאומץ וגילה את משפחתו הביולוגית. הנה עוד סיפור כזה, הפעם מפורט.
http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4830577,0...
לצפיה ב-'תודה על הקישור'
תודה על הקישור
22/07/2016 | 23:30
1
48
בהרגשה שלי (לא מתוך ידיעה ) פתיחת הנושא תביא לפתיחת תיבת פנדורה רצינית שאינה קשורה רק לשיטה של "חטיפת" הילדים אלא לעוד דברים נוראיים.
לצפיה ב-'גם להרגשתי...'
גם להרגשתי...
23/07/2016 | 18:04
39
בתנאי שלא יחכו ל- 2071
חושבת שצעד ראשון הוא לדבר עם מי שזה היה הרעיון שלו.
לא תיתכן דחייה משמעותית כזאת לזמן שכל הנוגעים בדבר יהיו בעולם  הבא,אלא אם כן יש פחד גדול מגילוי האמת.
 
ואני...כשראיתי לראשונה שהחומר הגנוז ייפתח ב-2071 חשבתי שזו פשוט טעות דפוס...והתכוונו ל-2017  
לצפיה ב-'תודה משתפרת'
תודה משתפרת
23/07/2016 | 06:02
10
לצפיה ב-'תודה משתפרת, סיפור עצוב'
תודה משתפרת, סיפור עצוב
23/07/2016 | 12:03
10
לצפיה ב-'לפני שנים'
לפני שנים
23/07/2016 | 13:18
51
כשהייתי נערה אשכנזיה בישראל של שנות ה-80, כבר ידעתי שיש ממש בטענות ילדי תימן החטופים. איך זה יכול להיות?
היום, כשאני במשקל נורמלי פלוס לבנות גילי, לאחר כמעט עשרים שנה מחוץ לישראל בארצות הקור ללא שמש גלויה, ששערי הלבין וקוצץ לאורך של ארבעה סנטימטרים בתקופות בהן הוא ארוך, קשה להבין. אך כנערה הייתי רזונת, עם רעמת תלתלים כהים, ועור שחום כהה מחשיפה לשמש כמי שנולדה וגדלה ליד הים. בניגוד לרוב חבריי, אני הותקלתי בשאלה האם אני שייכת לילדים החטופים בכל פעם שפגשתי אנשים ממוצא תימני (בדרך כלל).
 
פעם, כשחזרתי עם חברותיי מחופשה באילת, בה הפכתי לכהה עוד יותר מהרגיל אפילו אצלי, עצרנו אצל קרובי משפחה של חברתי ליד גדרה. בשלב זה או אחר החלה עלייה לרגל של כל מיני מכרים, לבוא ולבדוק אותי. עיניי הכחולות לא שיכנעו אף אחד. הייתי צעירה מדי להיות חטופה בעצמי, כך שאולי אחד מהורי חטוף. 
הם עשו זאת בעדינות, יש לציין. איני בטוחה שחברותיי שמו לב לזה במיוחד. אך אני, שנאלצתי לחזור ולהסביר שהורי ילדיי שנות השלושים, מבוגרים בלפחות עשור מתחילת התקופה, ואילו אני ילידת שנות ה-60 וצעירה לפחות בעשור מסוף התקופה, שמתי לב גם שמתי. כלכך הרבה אנשים, וכולם מנסים לא לכפות עלי דבר, אך עדין מביטים בי בעיניים כלות. האמנתי להם כבר אז. 
(זה עדין לא מנע ממני להיות חסרת רגישות אופיינית לבת עשרה, ולשאול בבוטות האם אני צריכה להפשיל מכנסיי כדי לחשוף את ישבני הלבן למהדרין.)
 
המדהים בסיפור המקושר הוא שההורים המאמצים לא יכולים היו לדעת שהילד חטוף. הרי כל מסמכיו תקינים, והאם הביולוגית חתמה על שיחרור לאימוץ. לא, אין זה סיפור קל, אך הגיע הזמן לפתוח אותו, ולא משנה עד כמה רעש יהיה, ואילו זוועות אחרות יתגלו בעקבותיו. מספיק זה מספיק. 
לצפיה ב-'לא פעם ממש נחמץ לי הלב'
לא פעם ממש נחמץ לי הלב
11/07/2016 | 07:58
36
324
אתמול פורסם שאשה צעירה, יודפת שהרבני,עברה תהליך של שאיבת ביציות לקראת הפרייה חוץ גופית. כרבע שעה לאחר שהובאה לחדר ההתאוששות -  ניצפו קשיי נשימה שהיו תחילתה של קריסת מערכות והאשה בת ה-41 נפטרה. המשפחה הגישה תביעה בטענת רשלנות מצד בית החולים.ואכן ייתכן שהיתה שם רשלנות לגבי ההשגחה שלאחר התהליך  אבל...אבל לצערי אף אחד לא חושב 'בגדול'. מצויין בכתבה לגבי תהליך שאיבת הביציות שהיה 'תקין ורגיל'.אבל הוא היה החמישי או השישי אצל האשה הזאת....מה באמת יודעים על איך הגוף מגיב לשאיבה,ועד כמה לוקחים בחשבון שכל גוף הוא אינדיבידואלי,ולמה רק נשים מאמצות יודעות לומר 'איך הייתי טפשה ובזבזתי זמן מיותר והרסתי לעצמי את הבריאות'.....אנא,אלה מהרהורי ליבי,אני מבקשת שאף אחד !!! לא יעתיק את ההודעה אל הפורומים לפוריות - זה ירגיז מדי . אבל אם משם קוראים פה- בסימן התלבטות אם לאמץ או להמשיך במאמצי ההפריה- נראה לי שיש למה לשקול אימוץ. תינוק זקוק לאמא שלו בריאה ומאריכת חיים. כנל  בטיפולים הורמונאליים והריונות יקרים- לא לוקחים בחשבון עד כמה הורמונים שמביאים לגידול תאים חדשים של תינוק עלולים להביא גם לגידול סרטני, ועל אחת כמה וכמה כאשר ידוע  פוטנציאל [משפחתי...או מצב טרום סרטני ]לכך . - ידוע כבר על נשים שילדו תינוק בריא לאחר טיפולי הפרייה וכעבר כחמש שנים או אף פחות פיתחו סרטן צואר הרחם. רונית אלקבץ ז"ל נפטרה מסרטן בת 51 והשאירה אחריה תאומים בני שלוש וחצי. סיפורה האישי נשמר בקפידה עד הרגע האחרון אבל קשה שלא להסיק בצער שגם אצלה הסרטן היה קשור לטיפולי הפרייה.
ממש נחמץ הלב. אלא שאשה באמצע הטיפולים לא נגישה ולא פנויה להקשיב ולחשוב על הדברים הללו.
נשים מאמצות עברו בתוך עצמן תהליך עצום של הבנה ,ובעצם קשה למסור עליו לנשים אחרות ,שעדיין לא ויתרו על פרי בטן והחליטו להסתייע באמצעים עם הרבה סיכון.יותר מכך-  נראה לי שרופאים כה חדורים מוטיבציה להשתתף במשאלה של האשה ולהביא מרחמה תינוק ,וכמובן לציין זאת במחקריהם.....שלא תמיד מדברים בגילוי לב ואף בהדגש גם על הסיכונים,שיכולים להיות בלתי הפיכים.במובן זה,בשעתו זכיתי ברופא יוצא דופן,שעל אף תמונות התינוקות בחדר ההמתנה ויכולתו  הפוטנציאלית להתפרנס גם ממני,הסביר לי באריכות ובסבלנות למה לי לא כדאי.הוא זכור לי לטוב,תמיד.
 
 
לצפיה ב-'איפה עובר הגבול '
איפה עובר הגבול
11/07/2016 | 09:13
4
155

חייכנית, אני מסכימה איתך
כמי שעברה מספיק (ויותר מידי) סבבים, לשמחתי אני מבינה מה המצב שלנו ומה הסיכויים ומבינה את הסיכונים ומאחר ולפני שידענו על הבעיות ידענו שכשילדנו הביולוגים יגדלו נאמץ עוד אח או שניים הפסקת הטיפולים ורישום לאימוץ היה יחסית קל וטבעי
עם זאת ההמתנה הזו קשה... לא לדעת מתי יגיע הטלפון וכמה זמן נמשיך להיות שניים, שנה? שנתיים? יותר? הסביבה שלנו מתקדמת, ילד שני, שלישי...
קשה שלא לחשוב על "רק עוד סבב 1" והפעם ננסה משהו חדש שעוד לא ניסינו (ותמיד יש אופציות כאלה) וככה כשנחכה לילדנו המאומץ ולהגדלת המשפחה בינתיים נטפל בתינוק שיוולד לנו
אני קוראת פה את הסיפורים שלכם, על הילדים שגדלים וזה מחמם את הלב ונותן כוח, אני מנסה לראות עוד 5 ו 10 שנים קדימה כשההמתנה תהיה מאחורינו אבל יש ימים שזה יותר קשה לא להתפתות להסתכן ולנסות שוב
 
לצפיה ב-'תודה שהיית סנונית לתגובות...'
תודה שהיית סנונית לתגובות...
11/07/2016 | 09:25
1
123
אני חוששת שכמו שפעם לא סופרו נזקי החלב,ולהפך - מועצת החלב השקיעה בפרסומות ענק כמה תוצרת חלב בריאה לנו
כך נדמה לי שממש לא מקובל לומר לאמא משתוקקת -"אבל תדעי,את עלולה לחלות בסרטן- גם זו תוצאה של דוזות של הורמונים."
ואם שומעים על כך.....תמיד חושבים שזה כמו כל רשימה עצומה של תוצאות לואי שרשומה בצד כל חפיסת קפסולות ...חושבים שזה נאמר 'פשוט לכסות את עצמם'.
אבל בכוונה אין בנמצא סטטיסטיקה של תחלואה  וההקשר שלה לטיפולים.אין גוף מחקרי /אקדמי שיסכים לממן מחקר כזה. הרופאים- מחפשים את פרנסתם- וחברות התרופות- את לקוחותיהם.
בכ"ז פעם נוהל בארצות הברית[איך לא] מחקר אורך,תוצאותיו  ה מ ו ב ה ק ו ת לגבי ילודת תינוקות בריאים לאחר טיפולים ותחלואת סרטן מאוחרת יותר אצל האימהות תפסו את הכותרת הראשית של ידיעות אחרונות,[לפני כשמונה שנים,אני חושבת]אבל הטונים נרגעו.
אכן קשה מאד  לומר דברים כאלה כשיש כיסופים וגעגועים,ושליט 'לי זה לא יקרה'.
מה גם שאפילו המדינה מעודדת ומסבסדת.,ומה יותר מזה איצטלה של בריאות. .....
 
לצפיה ב-'חוסר מידע'
חוסר מידע
11/07/2016 | 10:51
107

את בהחלט צודקת, לא אחת הייתי בהלם מעידוד הצוות הרפואי להמשיך בכיוון שברור שאין לו סיכוי, למעשה רק רופאה 1 הייתה כנה ומקצועית מספיק לומר אין מה להמשיך ככה (מה שאחרים אמרו לי אח"כ אז מה אם אמרה, תמשיכי)
יש הטוענים שהעידוד להמשיך הוא כלכלי, לצערי קיבלתי לא אחת את התחושה שהוא מהול גם בחוסר מקצועיות וחוסר הבנה של המצב והסיכויים מצד חלק מהצוות הרפואי (אני לא רופאה אבל היה לי חשוב ללמוד על המצב שלנו וקראתי מחקרים מהעולם כדי להבין יותר לעומק את מה שלא נאמר לנו בארץ)
אותי מפחיד לחשוב שאצליח ללדת ילדים אבל הם יגדלו בלעדי ובנוסף לאחרונה שמעתי על מחקר שטוען שלא רק הנשים שעברו טיפולים סובלות מתופעות הטיפול אלא יש סברה שגם חלק מהילדים יסבלו ממחלות הנובעות מהטיפולים, נכון או לא? לא יודעת אבל אין ספק שהרופאים צריכים להיות אוביקטיבים יותר מהמטופלים ולדעת להבהיר טוב יותר את הסיכוי מול הסיכון, הבעיה שיש מטופלות רבות שלא אוהבות רופאים כאלה ומעדיפות לגשת רק ל"אופטימים" במחיר של פספוס האמת
 
לצפיה ב-'"רק עוד פעם אחת"'
"רק עוד פעם אחת"
12/07/2016 | 12:08
1
106
"מטופלות שעוברות ניסיונות רבים להפריה חוץ-גופית מתמכרות לטיפולים כמו מכורים להימורים בבתי קזינו - כך מגלה מחקר חדש שנערך בבית החולים בילינסון בפתח-תקווה.  "
 
אני מסכימה עם כל מילה
לצפיה ב-'מסכימה גם. תמיד אמרתי בידיעה שלמה'
מסכימה גם. תמיד אמרתי בידיעה שלמה
12/07/2016 | 12:29
90
שהייתי מכורה לטיפולים.
וגם שהתאבדתי על הטיפולים.
חברות רבות שהכרתי במהלך אותה תקופה לא הסכימו עם הביטויים האלה שלי...
ועדיין יש את מי שלא מסכימות איתי. חלקן עשו כבר סיבוב נוסף לילד שני או ממש בתהליך עכשיו...
לצפיה ב-'והיום פורסם...'
והיום פורסם...
11/07/2016 | 13:16
7
168
על אישה שנפטרה אחרי ניתוח קיסרי... ולא כתוב על טיפולים כן או לא.
 
כן, יש סיכון בהריון עצמו. ובלידה, ובכניסה להריון בעזרת טיפולי פוריות.
אבל כמי שעשתה ערימות טיפולים, כולל תרומת ביצית, כולל כן כן חטפתי סרטן - את לא תשמעי אותי אומרת, אפילו לא פעם אחת, שהייתי טיפשה וביזבזתי זמן... נבר אבר.
 
נכנסתי מפוכחת לטיפולים. התמכרתי. ידעתי את הסכנות. ידעתי את ההשלכות.
לא עניין אותי.
ואז הרגשתי שמיציתי. שעשיתי די והותר.
ואימצתי.
אבל הייתי חייבת לעבור את הדרך והשנים כדי להגיע לרגע החתימה עם העמותה.
אף אחד בעולם לא היה משכנע אותי אחרת בזמנו, בזמן הטיפולים.
ברור שבדיעבד כולנו חכמים. ומקסימום הייתי עושה יותר תרומת ביצית מטיפולי IVF רגילים... אבל מי מתעסק בכלל במה היה אילו... או מה הייתי משנה.
מה שהיה היה.
 
וגם לא הופתעתי כשחליתי....
אבל אם לא הייתי עוברת את שנות הטיפולים הרבות, הניתוחים, הסבל, לא הייתי אמא של הבמבי שלי היום. כי כל הדרך ההיא הצטרפה לדרך לבתי שאימצתי.
לה ורק לה.
ואם לא הייתי עוברת מה שעברתי אז היא לא היתה בתי...
 
רונית אלקבץ נפטרה מסרטן ריאות. כך נאמר בכתבות עליה.
 
הלוואי שכל אישה בטיפולים שדרכה מתארכת - תדע היכן עובר הגבול. שבהחלט תדע את ההשלכות לגבי סיכון לסרטן. שתדע אם יש לה בעיות רקע - שיתכן וזה יסכן אותה. שתבין שמה שחשוב הוא להיות אמא ולא רק לנסות ל..
שכל אישה תיקח אחריות להחלטות שלה לטוב ולרע.
 
אבל אני כ"כ כ"כ מבינה נשים שבתוך זה ועיוורות לאפשרויות האחרות.
(וליבי עם יחידניות שבפניהן נושא האימוץ בעצם סגור. בינינו... בלי פוליטיקלי קורקט אנחנו יודעים שזה כך).
 
הרבה בריאות לכולם.
לצפיה ב-'מורגש שכתבת בדם ליבך...'
מורגש שכתבת בדם ליבך...
11/07/2016 | 15:34
4
101
ואת צודקת . לכל אחת המסלול שלה,המקומות להתנסות,ומקומות הגבול.
הערה קטנה- הסרטן האורב אחרי טיפולי פוריות איננו דוקא סרטן נשי,אלא גם סרטן במקום של טרום -סרטניות או חולשה אנרגטית.רונית אלקבץ ידועה היתה כמעשנת כבדה מאד,לכן אינני מתפלאת שחלתה בסרטן ריאות ,והטריגר יכול היה להיות כפול- הן העישון עצמו והן הטיפולים ההורמונאליים.
לצפיה ב-'סבתא שלי מתה מסרטן ריאות'
סבתא שלי מתה מסרטן ריאות
12/07/2016 | 08:48
3
116
ולא עישנה אפילו פעם אחת. ולא עברה טיפולי פוריות.
עד היום אין מסקנה חד משמעית לגבי הקשר בין טיפולי פוריות לסרטן. נשים חולות בסרטן מכל מיני סיבות. 
כידוע לך, אימצתי. אחרי שמיצית דרך אחרת. כך זה נועד להיות. כשהגעתי לאימוץ, הייתי בשלה ומוכנה. לא דקה קודם. 
לצפיה ב-'אולה'
אולה
12/07/2016 | 12:25
2
85
אכן יש סרטני ריאות שפוגעים באנשים מבוגרים עם ריאות נקיות. סוג עיקרי=אדנו-קרצינומה.
המחקר שהיכה גלים  ופורסם  בשעתו בכותרת הראשית של ידיעות אחרונות היה לגבי קשר שנמצא בין נשים בגיל פוריות שילדו ילדים בריאים לאחר טיפולים הורמונאליים,לבין סרטן שהתפתח אצלם כעבור שנים אחדות.-
מחקר אורך עם מאות נשים שהתנהל בארצות הברית.
 
מסקנה חד משמעית יכולה להיות רק כשחוזרים על הממצאים במחקרים דומים
נוספים וכמו שציינתי קודם לאף אחד אין ממש אינטרס בעריכת מחקר כזה,בטח לא אצלנו כי רופאי הפוריות מעוניינים בלקוחותיהם וכי ישראל 'בהגדרה' היא חברה ולדנית ונותנת ערך עליון למשפחתיות עם ילדים.[לראייה התיקצוב לסיבסוד טיפולי פוריות]
לצפיה ב-'גם לי הרופאים המלווים'
גם לי הרופאים המלווים
12/07/2016 | 12:36
1
89
גימגמו בכל פעם ששאלתי על הקשר בין סרטן לטיפולים.
בדיעבד... אחרי שחליתי וכמובן עדכנתי אותם
אז הם מילאו פיהם מים. ואחד הגדיל לומר שהכתובת היתה על הקיר...
כן! פתאום בדיעבד היו לו הביצים להגיד את זה.
 
אבל אני כמובן לא מאשימה אותם. ידעתי למה אני נכנסת.
היום כמובן שלא אתקרב לטיפולים. במחיר של ויתור על הגדלת המשפחה.
אומרת כל יום תודה על הילדה האחת שיש לי.
מקווה שלרופאים שטיפלו בי יהיה האינטגריטי כן לספר על הסיכונים למטופלות כי אני בטוחה שאני לא היחידה שחלתה... הם יודעים. לגמרי יודעים.
לצפיה ב-'זואילי'
זואילי
12/07/2016 | 14:27
81
אכן עצובה תופעה של רופאים ללא אינטגריטי.
חיבוק חם לך ולשיקולייך [שנראים לי ממש לעניין]
והרבה בריאות!
לצפיה ב-'האישה שנפטרה לאחר ניתוח קיסרי-לאחר טיפולי פוריות'
האישה שנפטרה לאחר ניתוח קיסרי-לאחר טיפולי פוריות
12/07/2016 | 12:05
1
56
לצפיה ב-'כן. קראתי עכשיו. נורא'
כן. קראתי עכשיו. נורא
12/07/2016 | 12:40
100
כבר עברת את זה.. הצלחת. הפכת לאמא.
ואז שוב הכל מחדש. הגעת ללידה ותפקידך כאמא הסתיים.
זה מזעזע. פשוט קורע את הלב והבטן.
לגעת באור אחרי ככ הרבה קשיים ואז האור כבה.
נורא.
לצפיה ב-'לרופאים לא נעים'
לרופאים לא נעים
19/07/2016 | 09:36
2
71
לא תמיד נעים לרופאים לנפץ חלומות עם סטיסטיקה ולעלות נושאים מכאיבים
אני ידעתי תמיד שאם לא אצליך טבעי אתחיל תהליך של אימוץ אך עדיין הייתי צריכה לעבור תהליך נפשי ארוך ועוד ניסיון ועוד ניסיון עד שמיליתי את הטפסים... בניסיון השלישי של הזריקות הבנתי שהגזמתי- סבלתי מכול רגע ולא ראיתי צורך להמשך בכיוון הזה...
העניין שאף רופא לא העלה את הנושא של הסכנות כי מבחינתם אני אצליח בסיבוב הראשון ואז אולי בשני ואז אולי אחרי השלישי... רק רופא אחד התעקש על PAP ובדיקת שד כשיגרה והייתי אצל הרבה רופאים!
אין מחקרים בקשר בין טיפולים לסרטן כי זה לא משתלם לבצע כזה מחקר- הכסף מגיע מההתקדמות בטיפולים ובתרופות! אך ידוע על ידי כול צוות רפואי (עבדתי כאחות במחלקת נשים) שהריונות של IVF הרבה יותר חלשים, הלידות פחות מוצלחות (קיסרי, מוקדמות...) ויש רופאת ילדים שאמרה לי שהיא שמה לב שגם הילדים יותר חולנים...
כמובן שכמו שיש כשלונות יש גם הצלחות וילדים מדהימים אבל כול אשה צריכה לדעת איפה הגבול שלה- אצלי זה היה די בהתחלה... חבל לי על הנשים שהגבול שלהן זה כבר מאוחר מידי אחרי שנים שבהם יכלו להחזיק ילד מאומץ בזמן הניסיונות לעוד אחד...
דבר אחרון- ידוע שגלולות נגד הריון מונעות סרטן שחלתי מכיוון שמונע ביוץ ושכפול התאים לכן קל להבין שטיפול שמגביר שכפול תאים עלול לעלות סיכון לסרטן מסוג זה...
ותמיד אני ממליצה לכול הנשים (ללא קשר לטיפולים) לקפוץ פעם בשנה לרופא נשים ולכירוג לבדיקת שד!
רק בשורות טובות לכולם!
מעין
לצפיה ב-'הי מעיין ,כתבת דברים ממש חשובים'
הי מעיין ,כתבת דברים ממש חשובים
19/07/2016 | 14:13
42
ובאופן מיוחד
דבר אחרון- ידוע שגלולות נגד הריון מונעות סרטן שחלתי מכיוון שמונע ביוץ ושכפול התאים לכן קל להבין שטיפול שמגביר שכפול תאים עלול לעלות סיכון לסרטן מסוג זה...
 
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי רופאים אחרים'
לא יודעת לגבי רופאים אחרים
19/07/2016 | 15:05
47
אותי הרופא שכנע כן לעשות טיפולים למרות שהתנגדתי
קודם הוא שכנע אותי לעשות הזרעות טבעיות
אחר כך להוסיף כדורים
בסוף הגעתי להפריות
וכן שאלתי אותו לגבי סיכונים והוא ענה תשובות מתחמקות שהסתיימו בכך שלדעתו בפעם הבאה תהיה הצלחה
רק צריך להוסיף ככה וככה (ולעלות במינונים)
אפילו כשכמעט קרה אסון (הוא בעצמו התקשה להעיר אותי מההרדמה)
הוא התעקש שהסיכויים מעולים וממש צריך רק עוד פעם אחת
אבל לי זה כבר הספיק וכבר לא היה את מי לשכנע
בסוף הייתי צריכה לחזור אליו כי באימוץ רוסיה דרשה מכתב שניסיתי טיפולים שלא הצליחו
הוא חתם אבל לא שכח להוסיף שלדעתו זאת טעות וחבל לא להמשיך כי עוד פעם אחת וכולי
מדובר באחד מהרופאים החשובים והידועים, מהמנוסים ביותר בטיפולי פוריות
עם עדת מעריצות ותומכות ארוכה מאוד
 
לצפיה ב-'בדיוק בזמן'
בדיוק בזמן
19/07/2016 | 16:59
6
60
הפוסט הזה הגיע בדיוק בזמן. אני ממתינה לילד בארץ כבר 3 שנים, ובעצם רוצה ילד כבר למעלה מ-5 שנים.
ההמתנה היא קשה, בשיחה האחרונה שלנו עם השירות למען הילד אמרו לנו ש-3 שנים זה כלום ובטח נצטרך לחכות עוד הרבה.
הרעיון לחזור לטיפולים תמיד מבצבץ, למרות הנזק הבריאותי החמור שהם גרמו לי. פתאום שומעת על עוד מישהו שהצליחה בטיפול המי יודע כמה ואני כבר רוצה לזמין לי עוד משלוח של ביציות...
התגובות פה חיזקו אותי, אולי בכל זאת כדאי לי לשבת ולחכות.
לצפיה ב-'חיבוק חם ירושלמית'
חיבוק חם ירושלמית
19/07/2016 | 17:40
47
אני לא ממתינה הרבה ולדמיין 3 שנים לחכות זה נשמע המון! אבל הפוסטים של כולם פה תמיד מעודדים שגם יומינו יגיע! המון בהצלחה ומקווה שבקרוב מאוד תקבלי את שיחת הטלפון של "תביאי סל קל- את אמא!"
לצפיה ב-'הטיפול המי יודע כמה'
הטיפול המי יודע כמה
19/07/2016 | 18:57
4
70
בזמנו, לחמותי היה קשה מאוד עם ההחלטה שלי להפסיק את הטיפולים
(לדעתי האומץ האמיתי הוא להפסיק את הטיפולים ולא להמשיך בהם, אבל יש תגובות לא קלות מהסביבה)
מלבד שאר הדברים, יום אחד היא חזרה בשימחה מהספרית שלה
וסיפרה בהתלהבות שהיתה שם אישה ש"הצליחה" אחרי 12 שנים של טיפולים
הסברתי לה שאחרי 12 שנים של טיפולים, זאת לא הצלחה בעיניי
זה הרס של גוף ונפש במשך 12 שנים..
מאז לא היו יותר הערות בנושא מצידה..
לצפיה ב-'אז מי לא נורמאלי?'
אז מי לא נורמאלי?
20/07/2016 | 00:45
3
57
הסיפור שלי שונה: חליתי בגיל 30 בסרטן הרחם. לפני הניתוח כמובן שהציעו לי שימור פוריות (סבב אחד גג שניים) כבר אז, לפני עשר שנים כמעט היו כתבות על הקשר בין הורמונים לסרטן -הסרטן שלי ניזון מהורמונים -שאלתי את מומחה הפריון (שם תותח בתחום ) על כך והוא ביטל את דברי ואמר -אלו שטויות של שני עיתונאים שמתעסקים בזה .למרות "השטויות" האונקולוג שלי אמר שאני צריכה לקחת במהלך הסבב של שימור הפוריות כדורים חזקים מאוד כדי להוריד את מינון ההורמונים שיתנו (סבב אחד -המון הורמונים) פחדתי שזה יחמיר את הסרטן. רציתי לחיות .התלבטתי (היה לי מעט זמן עד שיגיע המחזור) התגובות היו מפחידות : את הראשונה שמתלבטת! השתגעת? זה הסיכוי האחרון שלך, את במצב רגשי קשה, את לא מסוגלת לחשוב -אמרתי (אין לי מושג מהיכן זה הגיע) שאם ארצה ילד אאמץ. בסוף עשיתי סבב אחד בלבד שגרם לי לגירוי יתר שחלתי עוצמתי שהניתוח הלא פשוט כל כך היה מסובך יותר .
יצאו לי מספר יפה של מוקפאים (בגלגול הקודם הייתי פורייה :)) אבל לא הייתה לי התלבטות -אימצתי (זה כבר לנושא אחר)
מה שכן, הייתי במשך שנים בקבוצת תמיכה לנשים צעירות שחלו בסרטן. לא מעט מהן עברו טיפולי פוריות ממושכים .
 
לצפיה ב-'הסתכלתי השבוע בפורום פוריות'
הסתכלתי השבוע בפורום פוריות
20/07/2016 | 10:45
2
75
ככה כדי לראות אם איזה ניק מהעבר - הגיעה למנוחה והנחלה...
לא הייתי צריכה לדפדף שם הרבה והיה שירשור של מישהי שחששה מהתרופות..
התגובות אליה - כמעט כולן! היו של נשים שמצטטות את האמירה של רופאי הפוריות - שלא נמצא קשר ישיר/מוכח או וואטאבר לסרטן כזה או אחר..
והאמת, לא משנה מה יגידו הרופאים. יש את העניין הזה של "מה שאני רוצה / מעדיפה לשמוע"... זה כמו שמי שנורא חוששת מצילום רחם למשל - תיתפס לסיפורים המפחידים. אז מי שכמהה ולא רואה בעיניים - תיתפס לסיפורים של "לא נמצא קשר לסרטן". אז כן, הרופא אמר. והמטופלת נתפסת בזה.
היו שם גם נשים שאמרו שהיו מוכנות לשלם את המחיר של היה ואם יחלו..
אז בתור חולה שהחלימה (לעת עתה. האונקולוגים לא מכריזים על רמיסיה או החלמה. הם מתייחסים לנצחון הזה כמשהו שקיים כרגע. היה סרטן. טופלת. עכשיו אין לך - לכי תהני מהחיים שקיבלת בחזרה) - לא. זה לא שווה את זה. אחרי ש"הייתי שם" - אני בהחלט לא רוצה להגיע לשם שוב. למזלי הגילוי המוקדם הציל אותי. למזלי - זה שאני כבר אמא גרם לי להלחם יותר ולא לשקוע או להתבוסס ברחמים עצמיים.
אבל זו שמוכנה לשלם את המחיר... אם לא תשמור על עצמה ותעקוב ותיבדק ותהיה במודעות כל הזמן וכו וכו - אם חלילה תחלה בסופו של דבר והמחלה כבר תהיה מפושטת או גרורתית, אז הסיכויים שלה להנות מאמהות קלושים..
 
ושוב מזכירה, ידעתי הכל ולא ניסיתי לחפש תירוצים. לקחתי אחריות. לא הופתעתי כשחליתי. עשיתי על זה וי ויודעת שיש דברים שלעולם לא אחזור עליהם שוב.
 
לצפיה ב-'זואילי את מאד אמיצה'
זואילי את מאד אמיצה
20/07/2016 | 11:02
1
65
ואני מעריכה את הדברים שכתבת. בא לחבק .
חזק מה שכתבת בסוף "אם חלילה תחלה והמחלה תהיה כבר מפושטת וגרורתית אז הסיכויים שלה להנות מאימהות קלושים"
ופה הייתי רוצה להוסיף.
הרבה פעמים כאשר כמאמצים נאמר לנו 'וואו עשיתם מצווה" זה לא כל כך נוח לשמוע. כי האמת היא שברב רובם של המקרים האימוץ היה  מתוך צורך עמוק להגשים ולחוות הורות ,או להגשים שוב הורות ,ולא כמוטיב ראשוני לצבור מיצוות או להציל ילד מגורל אכזר.הילד וענייניו וטובתו ומקסימותו - מגיעים רק אחר כך. 
ובדיוק כמו בהריון- המחשבה הראשונית היא עלינו,שמשתוקקים להיות הורים.
אבל
כשעוברים שוב ושוב טיפולי פוריות מסכנים .....המחשבה חייבת להיות גם על התינוק  שיהיה. כי בתנאי מחלה גרורתית מפושטת לא רק שלא תוכל להיחוות אימהות,  בעבור מי שעדיין איננו מכירים תהיה גם נטישה .
לצפיה ב-'תודה '
תודה
20/07/2016 | 11:59
11
לצפיה ב-'גם לי נחמץ הלב'
גם לי נחמץ הלב
20/07/2016 | 11:38
11
79
מפתיע אותי לפגוש דווקא כאן פוסט כזה.
כאן, במקום בו כולם יודעים במה כרוך תהליך האימוץ (או שלא? אולי שכחתם, או אימצתם כשזה היה קל יותר...).
כשאני קוראת טוקבקים על כתבות בנושא טיפולי פוריות, בנוסח "למה לא לאמץ"? או "פשוט תאמצו"? אני מתעצבנת!
לאמץ זה לא פשוט. זה ממש ממש לא פשוט. בארץ אין מועמדים לאימוץ כמעט וההמתנה ממושכת מאוד. זוגות שנמצאים בטיפולי פוריות הם בד"כ לא צעירים, ואין להם שבע שנים לחכות (בשלב מסוים לא יאשרו להם כי הם מבוגרים מדי). 
הילדים שכן נמסרים היום לאימוץ, הם ילדים עם בעיות קשות מאוד - זה לפחות מה שאמרה לנו העובדת הסוציאלית שישבנו איתה. לדבריה, ילדים שנמסרים היום לאימוץ מגיעים עם רקע של מחלות נפש במשפחה, על כל המשתמע. לא כל אחד מסוגל או רוצה להכניס את עצמו להרפתקה כזאת, וזה לגיטימי. הפנטזיה על התינוק של הפרופסור והסטודנטית כבר לא קיימת היום. צעירות נורמטיביות ובריאות שנכנסות להריון לא מוסרות את התינוק לאימוץ, זה כבר לא קיים. היום גם לא מוסרים מיידית לאימוץ, אלא דרך סעיף כלשהו בחוק (כבר שכחתי את שמו. 10ג' אולי?) שמאפשר למסור את הילד למשפחה המאמצת לפני שהאימוץ אושר סופית, ויש סיכוי שהילד יילקח בחזרה. ועוד לא דיברתי על זה שיש לנו ילד ביולוגי, מה שמצמצם עוד יותר את האפשרויות.
ובחו"ל כולנו יודעים מה קורה, נכון? 
אז אני לגמרי יכולה להבין אנשים שמעדיפים לסכן את עצמם ולנסות להביא ילד בטיפולים: אין להם הרבה ברירות. זה עצוב, אבל זו המציאות.
לצפיה ב-'הפוסט נועד'
הפוסט נועד
20/07/2016 | 14:14
65
לתת אינפורמציה וגם להביא לחשוב.
לגבי אימוץ- אף פעם ילד לא נפרד מהוריו הביולוגים בנסיבות מאושרות  ,אבל לומר שהיום שכל הילדים הם עם רקע של מחלות נפש במשפחה נשמע לי לכל הפחות מוזר . תמיד הסיבות למסירה לאימוץ מאד מגוונות,ופנטזיה על סטודנטית ופרופסור -מימושה נדיר בכל זמן שהוא.
הדרך לאמץ איננה פשוטה אבל עבור זוגות נשואים היא עדיין קיימת.
 
ונשאלת גם השאלה שאולי תרגיז אותך אבל גם לה יש מקום- האם נכון בכל מחיר לנסות להיות הורים? מניחה שהתשובה אינדיבידואלית,אבל חשוב שגם היא תישאל.
 
לצפיה ב-'תהליך האימוץ ממש לא קל'
תהליך האימוץ ממש לא קל
20/07/2016 | 17:10
5
76
לכן הגענו לטיפולי פוריות מלכתחילה
(אין שום סיכוי שהייתי עוברת איזשהו טיפול, אם היה קל לאמץ)
לא אהבתי את ההכללות שאת עושה
מה זה "בחו"ל כולנו יודעים מה קורה"?
מה את יודעת שקורה? על מה הידיעות שלך מתבססות?
בחו"ל אימצתי שלושה ילדים
הקשיים איתם הם כמו קשיים של הורים אחרים ואפילו הרבה פחות
אנשים כמוך מפיצים כל מיני שמועות רעות
שפוגעות בילדים
בגלל אנשים כמוך אני לא ממהרת לספר שאימצנו אותם
אתם מפיצים שמועות לא מבוססות שפוגעות בילדים
באופן קבוע, כשאנשים "מגלים" שהילדים שלי אומצו הם מתפלאים מאוד
כאילו שצריכות להיות להם איזה קרניים
ולא יודעת מי זאת העובדת הסוציאלית הזאת, אבל אם לא סילפת את דבריה צריך להעיף אותה מהשירות
 
לצפיה ב-'מומלץ לקרוא'
מומלץ לקרוא
20/07/2016 | 17:16
2
61
מאמצים גירסה - העין השביעית:
 
לצפיה ב-'מיתוסים -או מה קורה בחו"ל?'
מיתוסים -או מה קורה בחו"ל?
20/07/2016 | 18:22
1
57
מה קורה בחו"ל?  תהליך אימוץ על ידי רופא מוסמך, נכון, הביולוגיים של בני אינם פרופסורים אבל גם אני לא .רק תואר ראשון. אני מניחה שאת מתייחסת לאריאנה מלמד וזעקתה (הצודקת) על רופאים שלא זיהו את תסמונת האלכוהול העוברי, על אוזלת היד של המדינה בעזרה לילדים האלה .יש להבין שמדובר בחלק (קטן) מהילדים, שגם בילדים ביולוגים אין הבטחה שלא יהיו בעיות (על אוטיזם שמעת למשל)  ,על כך שיש יותר מידי מיתוסים על ילדים מאומצים, (שהם בעלי צרכים מיוחדים, שיש רק קשיים איתם ועוד)
אין לי מושג מה אמרו לך בארץ. אבל אף אחד לא חייב לאמץ . אני מדייקת. לא צריך לאמץ אם לא רוצים.
לצפיה ב-'חייבת להבהיר'
חייבת להבהיר
25/07/2016 | 12:10
21
למי שהבין ממה שכתבתי שיש לי איזושהי בעיה עם ילדים מאומצים, או סטיגמה על ילדים מאומצים -לא הובנתי נכון. אני ובן זוגי פנינו לאימוץ לפני ש"עלינו מדרגה" בטיפולי הפוריות כי זו נראתה לנו אופציה נכונה יותר. מהר מאוד הבנו שהדרך לאמץ תהיה כנראה ארוכה יותר וקשה עוד יותר, מהסיבות שכבר ציינתי. העובדת הסוציאלית שנפגשנו איתה בארץ אמרה לנו חד משמעית שכל הילדים הנמסרים היום לאימוץ מגיעים מרקע של מחלות נפש, ושכל הילדים נמסרים לאימוץ לא סופי (סעיף 10 ג' אם אני זוכרת נכון), פרט שמאוד הרתיע אותנו כי קשה לנו לחשוב על לאמץ ילד ואח"כ להיפרד ממנו. אולי היא שיקרה, אולי הגזימה, אולי התפקיד שלה זה להפחיד את הזוגות כדי לראות למי יש כוחות להתמודד עם התהליך ולמי לא, אני לא יודעת. אותנו היא הצליחה להפחיד. יש לנו ילד בבית וקיבלנו ממנה את התחושה שנצטרך להתגייס באופן טוטאלי לטיפול בילד המאומץ. 
בחו"ל, כאמור, האימוץ הוא בטפטופים. לאחרונה שמעתי שמועה שגם רוסיה כבר נסגרה אבל אני לא יודעת אם זה נכון. 
בגדול, זה תהליך מאוד מורכב שבכלל לא בטוח שבסופו יהיה ילד. ולכן אני לגמרי יכולה להבין אנשים שמעדיפים לנסות עוד טיפול לפני שהם פונים לנתיב הזה.
 
לצפיה ב-'שנת החתול, לדעתי במשפט" ובחו"ל כולנו יודעים'
שנת החתול, לדעתי במשפט" ובחו"ל כולנו יודעים
20/07/2016 | 23:46
55
מה קורה" היא התכוונה לבעייתיות שאימוץ חו"ל כיום (שניתן לאמץ רק מרוסיה וגם משם יש הפחתה  דראסטית במספר המאומצים וההליך לרוב לוקח יותר זמן ולא מאפשרים ליחידניות לאמץ וכו') ולא שהילדים שמגיעים משם בעייתיים.
לצפיה ב-'לא הבנת אותי נכון'
לא הבנת אותי נכון
25/07/2016 | 11:57
18
בחו"ל כולנו יודעים מה קורה = שבקושי יש אימוצים. לזה התכוונתי. 
לצפיה ב-'אישית, אני לא מתיימרת להגיד שעדיף לאמץ מלעשות טיפולים.'
אישית, אני לא מתיימרת להגיד שעדיף לאמץ מלעשות טיפולים.
21/07/2016 | 03:31
59
אני מודעת לכך שאימוץ זה לא פשוט בלשון המעטה: לא לכל אחד יאשרו אימוץ, בארץ ההמתנה קשה וארוכה ובחו"ל כיום האפשרויות מוגבלות מאוד והתהליך יקר, בחלק מהמקרים לא ניתן לחוות ילד מינקות, בחלק מהמקרים אפשר לקבל רק ילד עם צרכים מיוחדים, לחלק מהנשים חשוב לחוות הריון ולידה או שהן חוששות שלא יהיו מסוגלות לאהוב ילד מאומץ כמו ילד ביולוגי (וזה לגיטימי), וכו'. למישהי כמוני גם קל להגיד כי יש לי ילדים ביולוגיים. אז נכון שכשהבחירה הייתה בין להביא בת באמצעות טיפולים (שלא בטוח שהיו מצליחים וגם לא בטוח שהייתה נולדת בת) לבין פשוט לאמץ - מיד העדפתי אימוץ. אבל כבר הייתי אמא אז, ולכן זה מצב שונה לגמרי, מה גם שהיום הרבה יותר קשה לאמץ מאשר אז. אני רוצה להאמין שבכל מקרה הייתי מעדיפה לאמץ, אבל אין לי אפשרות להיות בטוחה בזה. אז עד כאן אני בהחלט מבינה את עמדתך וחושבת שבאמת הרבה פעמים זה קל להגיד וקשה ולפעמים אף בלתי אפשרי לעשות.
יחד עם זאת, אני מאוד מסתייגת מהדברים שכתבת על ילדים מאומצים. עשית פה הכללות שמעבר לכך שאינן נכונות, הן גם ממש חסרות רגישות בפורום שבו רוב הקוראים והכותבים הפכו או מתכננים להפוך להורים דרך אימוץ. לגיטימי לחשוש ולגיטימי לבחור בדרך אחרת, אבל למה לכתוב דברים מכלילים כאלה בנחרצות כזאת?
אני יכולה להצטרף לשנת החתול ולי יש עם מה להשוות: יש לי גם ביולוגיים וגם מאומצת. אין שום הבדל (פרט להבדלים שיש בין כל הילדים מעצם זה שמדובר באינדיבידואלים שונים) בין הילדים הביולוגיים למאומצת, אין לה יותר בעיות מאשר להם, לא קשה איתה יותר מאשר איתם, היא לא פחות מוכשרת ומוצלחת, היא חלק בלתי נפרד ומופלא מהמשפחה ביחד עם שלושת האחים שלה.
וזה עוד מבלי להזכיר את העובדה שהרריון ולידה אינם ערובה לילד בריא או מוצלח. לצערי אני מכירה הרבה הורים ביולוגיים, משפחות נפלאות, שלילדיהם יש בעיות קשות בתחום בריאות הגוף ו/או הנפש.
בקיצור, ילדים מאומצים הם ילדים כמו כל הילדים ואין שום הצדקה להציג אותם כילדים סוג ג'.
לצפיה ב-'רגישויות'
רגישויות
21/07/2016 | 16:37
50
(ולא, איני חושבת שהן רגישויות יתר בהכרח)
כשזה נוגע לילדים (ממשיים, וירטואליים, כרגע, בעתיד), נראה שלכולנו יש רגישויות שונות, וכל מילה, תמימה ככל שתהיה, הופכת לנושאת מטען נפיץ. 
 
פה לא יהיה מי שיאמר "מה הבעיה לאמץ?", או "לא עדיף לתת בית לילד נטוש?" ושאר משפטים שאנשים אומרים (עד הרגע שבאמת פונים לאימוץ, ואז פתאום צצים אומרי המשפטים האחרים "לא רוצים ילד משלכם?", או "איך אפשר לאהוב ילד זר?", ונראה כאילו רק הם קיימים בעולם). כאן יודעים שאימוץ אינו הליך פשוט בהכרח. כאן הומלץ, גם כאשר אימוץ היה הליך קל ממש, לחשוב היטב לפני שפונים לשם. לא עבור כולם אימוץ מהווה פתרון, וגם כאלו שיהיו בשלים לאימוץ מתישהו, אינם בהכרח בשלים לזה עכשיו. ללא בשלות *עכשיו*, אי אפשר לגדל ילד, הרי ילד זקוק להורים כאן ועכשיו. כל ילד זקוק לכך, ובמיוחד אלו שחוו כבר נטישה בעברם.
 
עולם האימוץ משתנה בתדירות גבוהה, כך שדי ברור שמי שאימץ וכותב כאן, גם אם עשה זאת לא כלכך מזמן, לא תמיד יכול להבין את "ובחו"ל כולנו יודעים מה קורה, נכון?" הרבה כי מה שקרה בזמנו אינו מה שקורה עכשיו, והרבה גם מכיוון שרגישויותיו נוצרו בתקפה אחרת.
 
לבי לבי למי שנאלץ לפנות לטיפולי פוריות רק כי אימוץ הפך לכה סבוך, איטי או (לעיתים רבות מדי) חסום לחלוטין בפניו. 
הבעיה היא עדין שרבים מדי אינם מכירים בבעיות הרפואיות לטווח הארוך הכרוכות בטיפולי פוריות. בין אם הן נשים החפצות בכל לבן בפי בטן, ובין אם אלו בני הזוג שאינם מצליחים לראות את הסבל הפיזי של בנות זוגם במסע כיבוש היעד - הריון, או בין אם אלו בני משפחה מורחבת וחברים. 
כל עוד כה רבים בחברה אינם מודעים לסכנות הפיזיות הממשיות באמת של טיפולי פוריות, צריך להעלות זאת על פני השטח. לא, פתרון האימוץ לא יהפוך לקל יותר, אך עבור מי שהוא אפשרי (לצערנו בעיקר זוגות נשואים צעירים בעלי יציבות כלכלית) - הוא בריא יותר. רבים יותר יוכלו להגיע אל שלב האימוץ בגיל צעיר יותר, כשאפשרויותיהם גדולות יותר, אם רק היו יודעים עד כמה טיפולי פוריות עלולים להיות מסוכנים (ואיני מדברת כרגע על מי שאינו בשל לאימוץ, שזו תופעה שונה לחלוטין, וזקוקה זמן שלה ובלתי ניתנת לזירוז).
לצפיה ב-'זה לא קל'
זה לא קל
22/07/2016 | 13:05
32
לא משנה כמה ידעתי שאני רוצה לאמץ עדיין זה היה תהליך ארוך עד שהשלמתי עם אובדן החלום של פוריות... כמו שכתבה פה נוגה- זה תהליך שלוכח זמן ולא כולם בשלים לזה...
רציתי להגיב לביצית מקושקשת- ההיסטוריה של הילד אינו מגדיר אותו, יש המון אנשים מוצלחים שהגיעו מבית שבור וגדלו במשפחה עם הורים אלימים או חולי נפש ויש אנשים גרועים שגדלו בבית מושלם להורים ביולוגים.
כהורים רק ניתן לעשות את המקסימום ולתת את כול הכלים הנכונים שיצאו ילדים טובים.
כתבת על מחלות נפש- אין גנים של מחלות נפש- כן רואים שכיחות במשפחות אבל זה גם בגלל שחשופים לזה, לפי מחקר שקראתי הסיכוי שיהיה מחלת נפש הכי קשה (סכיזופרניה) במידה ויש לאח תאום זהה (אותו גנטיקה בדיוק) עומד על רק 50% אם זה אצל אחד ההורים הסיכוי יורד עוד הרבה (לא זוכרת מספרים)
אימוץ זה לא פשוט וגם לא טיפולים ואומנם אני עוד לא אמא אבל גם זה לא פשוט... הכול שאלה של מה יותר קשה, לעבור תהליך ארוך, מסוכן וקשה או לא להגשים חלום ולהיות הורים...
לצפיה ב-'בעבר אימוץ היה אופציה.'
בעבר אימוץ היה אופציה.
23/07/2016 | 14:25
36
היו אז תורים מטורפים בארץ, וילדים עם צרכים מיוחדים (התור הקצר יותר) הוגדרו כבני 7 ומעלה. אך היו יותר אימוצים מאשר היום.
בחו"ל היו בעבר אימוצים מסובכים (אוקראינה, רומניה, ברזיל וגוואטמלה ועוד לפני עידן העמותות), אך היו. אחרי כן היו העמותות שהפכו את האימוץ למטלה פיננסית קשה, אך למשהו אפשרי.
היום לזוגות נשואים יש מעט אימוצים בארץ, מעט ברוסיה. לגברים יחידים כמעט לגמרי לא, לנשים לא נשואות בחו"ל ממש לא, ובארץ רק עם הסתייגות.
אז כן, אני מסוגלת להבין את אלה שמעדיפות להתעלם מהאזהרות שהן שומעות, וממשיכות בנסיונות גינקולוגיים. לא מקבלת את זה שהמומחים מעבירים מידע חלקי או לא מדוייק כדי לעודד את המטופלות להמשיך.
אני חושבת שאילו היום היינו עומדים באותו מצב בו היינו כשהחלטנו לאמץ, היינו מחליטים אחרת. לא בגלל שאימוץ פחות טוב בעינינו מהורות ביולוגית, אלא מכיוון שהיום זו דרך כמעט ללא מוצא.
לצפיה ב-'בהחלט יש צדק בדברייך על כך שלחץ הרופאים'
בהחלט יש צדק בדברייך על כך שלחץ הרופאים
21/07/2016 | 03:45
54
הוא חסר הצדקה ולא מוסרי לחלוטין, שלא להגיד נפשע. תפקידם של רופאים הוא להיות שם עבור נשים שבחרו בטיפולים מהסיבות שלהן, תוך שהם מוסרים מראש את כל המידע על הסיכונים שבתהליך. זה לא תפקידם לשכנע נשים לעבור טיפולים קשים בכל מחיר ולהבטיח דברים שלא בטוח שיוכלו לקיים.
יחד עם זאת, אני בהחלט חושבת שהבחירה בין טיפולים לאימוץ היא לא כזו קלה וחד חד משמעית. בטח לא בימינו, כשהאפשרויות לאמץ, גם מבחינת התנאים שצריך לעמוד בהם, גם מבחינת מגוון מקומות שמהם אפשר לאמץ וגם מבחינת זמינות של ילדים לאימוץ. שלא לדבר על כך שלא לכולם מתאים אימוץ.
לצפיה ב-'משך המתנה לילד באימוץ חו"ל'
משך המתנה לילד באימוץ חו"ל
11/07/2016 | 22:45
1
139
אשמח לדעת על זוגות שממתינים לאימוץ לילד באימוץ חו"ל, כמה זמן אתם כבר ממתינים מאז חתימת החוזה?
או כאלו שאימצו לאחרונה כמה זמן עבר מאז שחתמתם עד להודעה על ילד.
לצפיה ב-'יכולה לספר על שני מקרים: המתנה של 2-3 שנים וילדים גדולים'
יכולה לספר על שני מקרים: המתנה של 2-3 שנים וילדים גדולים
25/07/2016 | 06:29
35
יש לי משפחה במרפאה שהמתינה כשלוש שנים וקיבלה ילד בן 5, ואמש באחת מקבוצות האימוץ בפייסבוק מישהי סיפרה שנוסעת עוד מעט לרוסיה לאמץ ילד בן 4.5 אחרי שנתיים המתנה.
יש ודאי עוד מקרים אחרים אך אלו במקרה כאלו שנתקלתי בהם לאחרונה.
 
לצפיה ב-'יחידנית מעוניינת לאמץ בחו״ל'
יחידנית מעוניינת לאמץ בחו״ל
04/07/2016 | 20:22
10
238
שלום לכולם,
תודות על הפורום הזה, המידע באינטרנט כ״כ אקראי ולא מעודכן (חלקו מלפני 10 שנים).
אני בת 46, רווקה מבחירה ורוצה לאמץ.
הייתי בעבר במפגש של משרד הרווחה ביפו, שם התברר לי שבתור יחידנית, מוצלחת ככל שאהיה, אני בסוף התור של משרד הרווחה בישראל. כמו שציינתם כולכם, אנשים טובים.
 
לאימוץ בחו״ל: הבנתי שרוסיה ושכנותיה אינן פתוחות בפני ״יחידניות״, אלא רק אל- סלבדור, האם יכול להיות דבר כזה?
ביררתי בעבר על שתי העמותות ״טף״ ו״עתיד הילדים״. מעמותת ״טף״ הבנתי שאימוצי רוסיה נפסקו (?) והגברת מ״עתיד הילדים״ היתה אנטיפטית כ״כ (באופן מפתיע למי שעוסקת בשליחות כ״כ רגישה) שלא הצלחתי להרחיב איתה בשיחה. גם היא מלמלה משהו בנוגע לכך שרוסיה כבר לא רלוונטית...
זה היה לפני כשנה. אני מעוניינת לחדש את התהליך. האם מישהו יודע משהו עדכני יותר?
אולי עלי לפנות למשרד הרווחה באופן ישיר?
האם יכול להיות שרק שתיים-שלוש מדינות פתוחות לאימוץ בין-ארצי?! ורק אחת לנשים רווקות?
הרי מדינת ישראל ממננת טיפולי פוריות לנשים שיש להן 0% סיכוי ללדת, מוכנה גם לעזור בתרומת ביצית, ומנגד ילדים מחטטים במזבלות בברזיל ותינוקות מושלכים לפחי זבל בארצות מסוימות - מדוע אין פתיחות לאימוץ מהמקומות האלה? אני זוכרת שבעבר ברזיל היתה פתוחה לאימוץ. מיהו יודע מדוע כבר לא?
האם מישהו יודע מדוע לא נעשים יותר חיבורים בין ישראלים שרוצים לאמץ לבין ילדים בבתי יתומים בעולם?
זה עדיף בעיניי עשרת מונים על טיפולי פוריות קשים ומפרכים לנשים, על פונדקאות (לגייז) או תרומות ביצית... 
הרי מי שרוצה לאמץ ילד מכיר בזכות הגדולה שהיא גידול ילד.
לא עדיף להציל את מי שכבר כאן?
אשמח מאוד למידע ממי שיודע
מאחלת לכולכם קיץ שמח. והרבה הצלחה.
ע.
לצפיה ב-'את צודקת לגבי העובדה שחבל שהמצב הוא כזה'
את צודקת לגבי העובדה שחבל שהמצב הוא כזה
04/07/2016 | 21:57
150
זה באמת לא הוגן ולא צודק ויש בעולם הרבה תינוקות וילדים שמשוועים שמישהו יאמץ אותם.
אך בפועל למרבה הצער כרגע יחידנית בישראל לא יכולה לאמץ מחו"ל. אין כרגע אימוצים מדרום אמריקה (בישראל) וברוסיה הפסיקו לתת ליחידניות לאמץ.
לגבי אימוץ בישראל: נכון שבארץ יחידנית היא בסוף התור אחרי משפחות וזוגות, אך אם תסכימי לקבל ילד עם צרכים מיוחדים ו/או ילד בוגר יותר, תגדילי מאד את סיכוייך לאימוץ בארץ. כלל שתהיי יותר גמישה כך יש סיכוי גבוה יותר שתקבלי ילד למרות היותך יחידנית.
אלא שמגבלה נוספת היא גילך. שוב, אם יש ילד שאף אחד לא הסכים לאמצו, יש סיכוי שתקבלי אותו חרף הגיל.
מאחלת לך בהצלחה!

 
לצפיה ב-'כמו בכל תחום יש מצוי ויש רצוי'
כמו בכל תחום יש מצוי ויש רצוי
04/07/2016 | 22:54
130
בעבר היו לישראל הסכמי אימוץ עם מדינות רבות שכיום לא מתירות אימוץ מהן לישראל (רומניה, אוקראינה, גווטאמלה, ויאטנם, ברזיל הן דוגמאות למדינות שכאלה) ולרוב זה לא תלוי בישראל אלא במדיניות אותה מדינה. חלק מהמדינות כי רואות בישראל מדינת מלחמה אליה לא בטוח לשלוח ילדים לאימוץ, אחרות בגלל מדיניות פרו ערבית/ מוסלמית. ש מדינות שזה היה התנאי לקבלתן לאיחוד האירופי ועוד. בגדול כיום יש אימוצים רק מרוסיה, שגם ממנה יש האטה רבה באימוצים והם לא מאפשרים אימוץ ליחידניות.
 
בקצור איני אשת בשורות. את יכולה לפנות שוב לאימוץ בארץ ולנהוג כפי שיעצה לך דניאלההה.  אופציה אחרת זה לפנות לאומנה ולבקש ילד/ה שהצפי שם הוא לאומנה ארוכת טווח. באומנה אין ערובה לכלום אבל במציאות רוב הילדים לא חוזרים למשפחתם הביולוגית.
 
לצפיה ב-'אימוץ על ידי יחידנית'
אימוץ על ידי יחידנית
06/07/2016 | 10:33
7
120
בוקר טוב עירנית. 
אני ויחידנית נוספת בתהליך הגשת עתירה לבג"צ על מנת לנסות ולשנות את המגמה שלא לאפשר ליחידניות לאמץ בתנאים של זוג. אם את מעוניינת להצטרף (גם יחידניות נוספות  מוזמנות) את יכולה ליצור איתי קשר בפרטי ואעדכן אותך.
יום טוב
לצפיה ב-'הלוואי שתצליחו. אני חושבת שצריך לאפשר לכל אדם '
הלוואי שתצליחו. אני חושבת שצריך לאפשר לכל אדם
06/07/2016 | 10:48
3
97
שנמצא מתאים לאמץ, מבלי להתחשב במצבו המשפחתי, מוצאו, נטיותיו המיניות וכו'.
 
עם זאת אני סקפטית אם תצליחו. לשון החוק אומרת:  שרק זוג יכול לאמץ כשיש שתי החרגות לאימוץ על ידי יחיד: קרוב משפחה או בן זוג של ההורה האחר,  ולהלן הציטוט
"אין אימוץ אלא על ידי איש ואשתו יחד; ואולם רשאי בית משפט ליתן צו אימוץ למאמץ יחיד -
(1) אם בן זוגו הוא הורה המאומץ או אימץ אותו לפני כן;
(2) אם הורי המאומץ נפטרו והמאמץ הוא מקרובי המאומץ ובלתי נשוי.
 
דהיינו שיהיה צורך בשינוי החוק וזה כבר הרבה יותר מסובך.
 
בנוסף הם לא פוסלים יחידניות. הם פשוט מעדיפים קודם זוגות ללא ילדים, אח"כ זוגות עם ילדים וכיוון שמספר המעוניינים לאמץ גדול בהרבה ממספר הילדים ברי האימוץ בפועל ליחידניות מוצעים רק הילדים שלא נמצא להם זוג הורים (עם או בלי ילדים) שהם הילדים היותר גדולים או עם הצרכים המיוחדים. ושוב את הגישה הזו יהיה קשה לשנות. 
 
אבל כל הכבוד על היוזמה והנחישות. מחזיקה לכן אצבעות שתצלחנה.
 
 
לצפיה ב-'הגיע הזמן לשנות חוקים ארכאיים לתקופה המודרנית'
הגיע הזמן לשנות חוקים ארכאיים לתקופה המודרנית
06/07/2016 | 11:09
2
79
מאמינה שנצליח. סומכת על עורכות הדין שלנו, הן הצליחו לחולל כמה שינויים בעבר.
המטרה היא לא לשים אותנו בתחתית הרשימה, ולא לתת העדפה לזוגות על פני יחידניות (בהנחה והן אכן יכולות לשאת בנטל).
תודה! 
לצפיה ב-'שינוי חוק'
שינוי חוק
07/07/2016 | 13:21
1
66
שינוי חוק הוא הליך המתבצע בכנסת, ולא בבית המשפט. בית המשפט העליון יכול לפסול קבלת חוק חדש (במקרים מאוד קיצוניים), הוא יכול להמליץ על עריכת שינויים בחוק הקיים, אך אינו יכול לשנות את החוק בעצמו. 
כרגע יחידניות נמצאות בתחתית הרשימה מכיוון שלשון החוק מתעלמת מהן, ומנוסחת כך שהן פסולות מלכתחילה (ניסוח מפורש של אימוץ רק על ידי זוג, עם יוצאים מן הכלל עבור בני-זוג ובני-משפחה). מציאות החיים הובילה לכך ש*למרות* לשון החוק, הרשות למען הילד הכניסה אותן כברירה אחרונה. 
בג"ץ הוא צעד ראשון ליצירת לחץ ציבורי לשינוי החוק, אך הוא לבדו לא יוביל לשינוי החוק. חישבו היטב מה המהלך הכולל אליו אתן צועדות כדי לא לבזבז את התנופה (בהנחה שבג"ץ אכן ימליץ על שינוי החוק).
 
בהצלחה
לצפיה ב-'כשהמחוקק לא מתקן או משנה חוק ארכאי'
כשהמחוקק לא מתקן או משנה חוק ארכאי
07/07/2016 | 15:09
62
מגישים עתירה לבג"צ. 
יודעות היטב לאן אנו הולכות.
תודה  
לצפיה ב-'מחזיק לכן אצבעות בהצלחהההה'
מחזיק לכן אצבעות בהצלחהההה
07/07/2016 | 05:15
19
לצפיה ב-'היי יעלה, אני מעוניינת להצטרף לעתירה גם.'
היי יעלה, אני מעוניינת להצטרף לעתירה גם.
12/07/2016 | 19:32
1
16
לצפיה ב-'מצוין, שלחתי לך הודעה.'
מצוין, שלחתי לך הודעה.
12/07/2016 | 23:18
15
לצפיה ב-'אימוץ על ידי רווקה'
אימוץ על ידי רווקה
06/07/2016 | 10:38
125
שלום לכולן
בהמשך לרצון עז לאמץ ילד בארץ ולהודעות בנושא שראיתי (גם) כאן, אנו בהליך הגשת עתירה לבג"צ על מנת לנסות ולשנות את המגמה ולאפשר גם ליחידניות לאמץ בתנאים של זוג.
מי שמעוניינת להצטרף אלינו ולשנות את המצב מוזמנת לפנות אלי בהודעה.
יום טוב
 
לצפיה ב-'אימוץ ילד עד גיל 5'
אימוץ ילד עד גיל 5
04/07/2016 | 08:21
5
207
שלום אני בת 33וחצי ובעלי עוד חודש48.
אנו נשואים 5שנים ואנו רוצים לאמץ ילד עד גיל 5.
הבנו שבגלל גילו של בעלי האינוץ מתחיל מ5 ועד שנקבל את הילד זה כמעט 7... האם זה נכון והאם יש פתרון לזה אנחנו ממש רציניים
 
לצפיה ב-'אימוץ ילד עד גיל 5'
אימוץ ילד עד גיל 5
04/07/2016 | 09:59
4
151
בטי שלום,
בארץ כדי לאמץ גיל ההורה המבוגר לא יהיה מעל 43 שנים מגיל הילד
מה שאומר שלא תוכלו לאמץ ילד קטן מגיל 5 (ובכל שנה שעוברת, ואימוץ לוקח זמן זה "מגדיל" את הילד בשנה)
 
החוק הזה שונה ממדינה למדינה. היום יש אפשרות לאימוץ חו"ל רק מרוסיה, אני לא מכירה את החוק שם אבל אתם יכולים לפנות לאחת מ 2 העמותות המטפלות באימוץ חו"ל (טף ועתיד ילדים) ולברר, למיטב הבנתי ממקרי אימוץ שנתקלתי בהם המצב שם יותר לטובתכם
 
אופציה נוספת שניתן לבחון זה אומנה, לא לכולם זה מתאים אבל יש אפשרות לאומנה לטווח ארוך ולמיטב הבנתי ההמתנה לילד היא קצרה בהרבה מאימוץ, אומנם לא תוכלו לאמץ את הילד אם הוא קטן מ 5 (ע"פ מה שרשמתי למעלה) אבל אם תקבלו ילד קטן יותר מ 5 תוכלו לשמש אומנה עד גיל 18
 
בהצלחה
לצפיה ב-'בעיקרון זה נכון. זו לשון החוק. בפועל מתאימים '
בעיקרון זה נכון. זו לשון החוק. בפועל מתאימים
04/07/2016 | 12:17
119
לילד את המשפחה שסבורים שתהא האופטימאלית עבורו  ואז אם יחשבו שהמשפחה שלכם הכי טובה עבור ילד מסויים, הוא יימסר לכם גם אם הוא צעיר יותר. נניח לדוגמא שסבורים שהילד המסויים ייטב לו לגדול במשפחה כילד יחיד ללא אחים וובין הממתינים בתור אין משפחה שונה על קריטריון זה הוא יימסר לכם גם אם המשמות שפער הגילאים עולה על 43 שנים בין הילד להורה המבוגר יותר. 
מכאן שככל שתהיו יותר גמישים לגבי הנכונות לקבל "חריגויות" של הילד/הרקע שלו או לאמץ אחים הסיכוי שתזכו לקבל ילד עד גיל חמש גדל. אבל זה כמובן לא מובטח.
לצפיה ב-'אימוץ '
אימוץ
05/07/2016 | 20:29
2
81
תודה על התגובה אבל פנינו לטף וכמעט עשינו אימוץ  בחול.
אך בחוזה היו מליון סעיפים שאומרים שאם משהו משתבש ויש הרבה שיכול להשתבש הכסף לא מוחזר...
120אלף לא כולל נסיעות לינה והוצאות.
גם אומנה לצערינו לא מתאים כי תמיד יש סיכוי ולו קלוש שיחזור להורים ביולוגיים.
מה שמשאיר איתי עם אימוץ בארץ.
אני אמלא את הטפסים לבקשה לאימוץ בארץ ואבקש שיתחשבו בי שאין לי כלל ילדים וממש חשוב לי ילד כמה שיותר קטן...
יש עוד משהו שאני יכטלה לעשות?
לצפיה ב-'יש מעט מאד תינוקות מועמדים לאימוץ'
יש מעט מאד תינוקות מועמדים לאימוץ
05/07/2016 | 20:52
1
103
יש הרבה זוגות שמעוניינים לאמץ. לא חסרים זוגות שגילם נמוך מ 48. מראש אין לכם סיכוי לקבל תינוק, אלא אם כן מדובר בבעל צרכים מיוחדים.
אתם יכולים לבקש פעוט צעיר ככל האפשר (בן שנתיים נחשב לבעל צרכים מיוחדים), אך קחי בחשבון שהם מבוקשים ויינתנו לזוגות צעירים יותר אם הם מתאימים. זה עלול לגרום להמתנה ארוכה או לכך שלא תקבלו.
את יכולה לבקש, לא מזיק לבקש, אך הסיכוי לתינוק או לפעוט צעיר ביותר קטן.
הצעה- תשקלו אימוץ של אחים. השירות מעדיף לא להפריד בין אחים, ויתכן שבהרכב של אחים לפחות אחד יהיה תינוק, או פעוט צעיר.
לצפיה ב-'מסכימה עם משתפרת ולדעתי הסיכוי '
מסכימה עם משתפרת ולדעתי הסיכוי
06/07/2016 | 10:36
84
שיתחשבו בבקשתך קלוש. כאמור מספר הילדים שהם ברי אימוץ קטן בהרבה ממספר הממתינים לאימוץ ויש הרבה זוגות ממתינים צעירים יותר ללא ילדים שיועדפו על פניכם.
 
ואכן החוזה של עמותות האימוץ בהחלט דרקוני ולטובת העמותות, אבל תתייעצו עם עורך דין שמבין בתחום. ניתן להכניס שנויים בחוזה.
לצפיה ב-'אימוץ ילד גדול מהארץ או מחו"ל'
אימוץ ילד גדול מהארץ או מחו"ל
01/07/2016 | 14:52
5
184
יש כזה דבר לאמץ ילד גדול מחו'ל? ואם מעוניינים בילד גדול האימוץ בארץ מתקצר ?
לצפיה ב-'כן וכן. בהצלחה! '
כן וכן. בהצלחה!
01/07/2016 | 21:30
64
לצפיה ב-'עוד שאלונת '
עוד שאלונת
02/07/2016 | 14:36
3
107
כשמתכוונים לילד גדול באילו גילאים מדובר ? ראיתי גם אמהות שאימצו ילדים בגילאי 9,10... האם זה מוזר שאנו זוג צעיר שמעוניין לאמץ ילד גדול ? אני שואלת גם לגבי הארץ לאילו גילאים מדובר וגם על חו"ל..
לצפיה ב-'רשמית "ילד גדול" מוגדר לרוב מעל גיל שנתיים-שלוש, בפועל אפשר '
רשמית "ילד גדול" מוגדר לרוב מעל גיל שנתיים-שלוש, בפועל אפשר
02/07/2016 | 16:06
2
144
לאמץ ילדים בכל גיל עד 18.
גם בארץ וגם בחו"ל יש ילדים בני 4. 6. 7, 9, 10 13 14 ו16 וכן הלאה שמאד היו רוצים לקבל בית חם ומשפחה חדשה שתאהב אותם ותעניק להם חום ודאגה.
בעיני זה בכלל לא מוזר שזוג רוצה לאמץ ילד גדול, זה מקסים ומעורר השתאות והערכה! והילדים האלו משוועים לבית חדש כי לא רבים מוכנים לקחת ילד בגילאים בוגרים.
מניסיוני בעבודה אני רואה שלמרות שילד גדול כבר עבר לא מעט בחייו, הילדים האלו הרבה פעמים דווקא יותר "קלים" במובן שהם נורא מתאמצים ומגייסים מודעות כדי שההליך יצליח, בניגוד לילדים יותר צעירים שאין להם את ההבנה הזו שהליך הקליטה וההצלחה תלוי גם בהם.
מאחלת לכם  המון הצלחה!
לצפיה ב-'ואי איזה יופי :)'
ואי איזה יופי :)
02/07/2016 | 16:16
1
98
ממש שמחה לדעת. אפעל בעניין ...:)
הבעיה היחידה שאני מצליחה לחשוב עליה באימוץ ילד בוגר מחו"ל זו השפה ....לא כך ?
לצפיה ב-'מדינה של עולים'
מדינה של עולים
10/07/2016 | 10:39
64
הרבה אנשים בארץ שלנו באו בלי עברית- זה קשה ואולי צריך מתרגמן או ללמוד קצת מהשפה של הילד אבל מאוד מהר הילד ילמד עברית, אני מדברת רק מניסיון של עליה לארץ בגיל 9 ומהר מאוד הסתדרתי בבית ספר ועם חברים
לצפיה ב-'חופשה נעימה בטוחה וכייפית לכל ילדינו המקסימים'
חופשה נעימה בטוחה וכייפית לכל ילדינו המקסימים
30/06/2016 | 05:03
1
34
לצפיה ב-'חופשה מלאה בבשורות טובות! בעיקר לכול מי שעוד ממתין לילדיו!'
חופשה מלאה בבשורות טובות! בעיקר לכול מי שעוד ממתין לילדיו!
01/07/2016 | 10:48
19
לצפיה ב-'ערב בסינמטק 3.7.16 הקרנת סרט מלווה בהרצאה של פסיכולוג בית י'
ערב בסינמטק 3.7.16 הקרנת סרט מלווה בהרצאה של פסיכולוג בית י
29/06/2016 | 22:58
60
מרכז פסיפס מזמין את ההורים המאמצים, אנשי המקצוע ומאומצים בוגרים
 לערב חגיגי המסיים שנת פעילות שמינית של העמותה.בסינמטק בתל אביב, 3.7.16 בשעה 21.00 . לפני  הקרנה של סרט קוריאני מרגש ---"החיים החדשים שלי" ---תינתן הרצאה קצרה ע"י פסיכולוג בית ילדים.
מצורפת הזמנה. 
 מצורפת גם הזמנה ליום הכיף המסורתי של פסיפס שיתקיים ב 7.7.16 בכפר שמריהו משעה 17.00. מחכות לילדים ולהורים פעילויות חדשות מגוונות ומפתיעות .הפעילות מתאימה לילדים עד גיל 12 לערך.
 
להתראות.
 
לצפיה ב-'מציעה לך לפנות לפסיפס.'
מציעה לך לפנות לפסיפס.
28/06/2016 | 23:14
1
84
יש להם קשר עם מאומצים רבים שפתחו תיק בחול והם יוכלו לעזור לך ואף לחבר אותך עם מאומצים מהארץ בה אומצת שכבר התנסו בפתיחת התיק. בהצלחה!
לצפיה ב-'תשובה למי ששאלה על פתיחת תיק'
תשובה למי ששאלה על פתיחת תיק
28/06/2016 | 23:15
26
לצפיה ב-'פתיחת תיק אימוץ באימוץ חו"ל - האם יש למישהו נסיון?'
פתיחת תיק אימוץ באימוץ חו"ל - האם יש למישהו נסיון?
28/06/2016 | 01:54
5
129
האם מישהו יודע על דרך או שמע על ילד שאומץ ברוסיה או אוקראינה וניסה לפתוח תיק אימוץ שם?
האם קיים חוק במדינות הללו שמאפשר לברר פרטים על ביולוגיים?
לצפיה ב-'מציע לך לפנות לעמותה שממנה אימצת בהצלחה'
מציע לך לפנות לעמותה שממנה אימצת בהצלחה
28/06/2016 | 05:10
37
לצפיה ב-'רוב המאומצים עשו זאת דרך עורכי דין מקומיים'
רוב המאומצים עשו זאת דרך עורכי דין מקומיים
28/06/2016 | 08:48
2
112
המדיניות הרשמית של המשרדים הממשלתיים ברוסיה ואוקראינה היא לא לסייע במקרה שמאומץ מעוניין לפגוש את הוריו הביולוגיים.
אך בפועל קמו בעשור האחרון משרדי עורכי דין שזה אחד מעיסוקיהם, המשמשים למעשה כבלשים פרטיים וכמתווכים בין המאומץ לבין משפחתו הביולוגית.
המאומץ פונה אליהם באופן פרטי ומצרף את תיק האימוץ שלו וכל הפרטים הידועים לו. אם התיק חסר בידע חשוב, המשרד בעצמו כבר משלים את החסר ממשרד הפנים ומשרד החינוך.
אחר כך לרוב עורך הדין פונה למשפחה הביולוגית, ושואל האם ירצו לפגוש את המאומץ. רק אם הם מסכימים הוא מארגן את המפגש.
כמובן שהשרות הוא פרטי ועולה כסף. אך הוא לרוב די יעיל. נדיר שהמשרדים האלו לא מוצאים את המשפחה הביולוגית. אך צריך לקחת בחשבון שלא תמיד הביולוגים רוצים לפגוש את המאומץ.
לרוב עורך הדין צריך קודם להבטיח להם שלא מדובר בשום התחייבות רגשית או אחרת, שאין דרישות כספיות, שלא תהיה אחר כך סחיטה וכן הלאה.
כמו בארץ גם ברוסיה, לעיתים אמהות צעירות שילדו ילד בנעוריהן, לא סיפרו אחר כך על כך למשפחה החדשה שהקימו, ועוד כל מיני סיבות אחרות שבעטיין לא תמיד מעוניינם הביולוגים לפגוש את המאומץ. צריך להתכונן לכך נפשית. כי עבור חלק מהמאומצים זו עוד דחייה ועוד אובדן קשה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה דניאלה על התשובה.האם את מכירה '
תודה דניאלה על התשובה.האם את מכירה
28/06/2016 | 13:03
1
59
משפחות בפועל שכך פעלו או שזה מידע כללי?
אני לא מעוניינת בפרטים רק לדעת אם זה קורה בפועל..
תודה
לצפיה ב-'עשי חיפוש באנגלית. קראתי על לא מעט משפחות מארה"ב'
עשי חיפוש באנגלית. קראתי על לא מעט משפחות מארה"ב
28/06/2016 | 14:42
63
שהילדים המאומצים מצאו כך את הוריהם הביולוגיים. וגם ילדים רוסים שאומצו ברוסיה, אם מישהו יכול לעשות לך חיפוש ברוסית. מציעה לך גם לשאול את צופית גרנט שעבדה עם עורכי דין כאלו בתוכנית שלה.
בארה"ב הילדים הראשונים שאומצו מרוסיה וארה"ב כבר בגירים, בארץ יש בודדים שהם בגירים. רוב הילדים הגדולים שאומצו מרוסיה ואוקראינה בארץ עדיין לא בגירים (אך הראשונים כבר כן או שאוטוטו הופכים לכאלו).
לצפיה ב-'חו"ל זה משהו מאוד כוללני, כל מדינה והנהלים שלה'
חו"ל זה משהו מאוד כוללני, כל מדינה והנהלים שלה
28/06/2016 | 09:22
64
בעיקרון באימוץ חו"ל כל הפרטים אמורים להיות כתובים בפרוטןקול המשפט בו הילד הוכרז כבר אימוץ. פרוטוקול זה או סיכום שלו אמור להימסר למאמצים. עם זאת בשנות השמונים למשל באימוץ מדרום אמריקה ורומניה, התהליך היה בידי עורכי דין פרטיים ולא על פי חוק  מותות מוסדר וידוע שלא תמיד הם דאגו להליך ישר והוגן. ידוע על לא מעט מקרים בהם זוייפו טפסים, סולפו פרטים וכו', מה שמקשה להגיע למידע ללא גורמים מקומיים שמכירים את הנפשות הפועלות, יודעים לאן ולמי לפנות.
לצפיה ב-'פרשת ילדי תימן'
פרשת ילדי תימן
21/06/2016 | 10:11
3
178
הגיע הזמן מזמן להבין מה קרה שם.יש אנשים שזו מועקתם כבר עשרות שנים.
כעת מתפרסמת בynet כתבה ראשית על דיון בכנסת,
וכן בדף הפייסבוק שלה tzufit grant מחפשת גם היא לפרוץ את השתיקה בתכניתה 'אבודים ' וקוראת בפוסט נרגש לכל מי שיודע משהו לכתוב לה.
 
 
לצפיה ב-'בהקשר לכך: הבוקר ראיינו בתוכנית '
בהקשר לכך: הבוקר ראיינו בתוכנית
24/06/2016 | 08:56
1
137
הבוקר של ערוץ 2 גבר שגדל אצל זוג ניצולי שואה ורק בגיל ארבעים גילה במקרה שהוא מאומץ, ואז  פנה לשרות למען הילד והתברר שבמקרה שלו היה תיק אימוץ מסודר. שלוש שנים לקח לו עד שאיתר את אמו הביולוגית שהיא תימניה והתברר שבלידה נאמר לה שהילד מת. הוריו עד יום מותם לא סיפרו לו  שאומץ.
לצפיה ב-'והנה סיפור נוסף,על הצלה ברגע האחרון על ידי אמא עם תושיה.'
והנה סיפור נוסף,על הצלה ברגע האחרון על ידי אמא עם תושיה.
26/06/2016 | 15:25
128
לצפיה ב-'איזו פרשה מזעזעת'
איזו פרשה מזעזעת
27/06/2016 | 03:14
98
זה לא סתם שיש על הפרשה הזו איסור פרסום עד שנת 2071. היא כל כך מזעזעת! עזות המצח, הרשעות ועריצות של שכבה מסויימת בחסות הממסד, אין לה אח ורע במדינת ישראל.
ועדיין יש כל כך הרבה פרטים שאינם ידועים. אני חושבת שחשיפת הפרטים עלולה לגרום לחוסר יציבות חברתית ולפיצויי ענק שיידרשו מן המדינה, מבתי החולים וכנראה גם מאנשים פרטיים שהיו מעורבים. אבל חייבים לפתוח את הפרשה.
לפי דעתי רבים מן הילדים הללו בכלל לא בישראל, אלא אומצו למשפחות בחו"ל.
 
 
 
 
 
 
 
 
לצפיה ב-'בתחילת התהליך- מחפשים אחר עמותה מומלצת'
בתחילת התהליך- מחפשים אחר עמותה מומלצת
19/06/2016 | 12:47
2
161
שלום,
אני בת 39, מתגוררת בצפון. לי ולבעלי שני ילדים ולאחרונה החלטנו במקביל לטיפולי הפוריות להתקדם גם במסלול של אימוץ.
אשמח אם תפנו אותי לעמותה שמנהלת את התהליך בשקיפות ויושרה מקצועית, וחוסכת מורכבויות רגשיות מיותרות.
תודה רבה,
סיון
לצפיה ב-'הי סיוון שלום וברכה'
הי סיוון שלום וברכה
19/06/2016 | 20:29
147
אם  תגיעי לחלון  החיפוש האפור מצד שמאל ותקלידי שם 'עמותות' תמצאי ממש אין ספור שאלות זהות לשאלתך ,עם תגובות אנשי הפורום..
כשאת כותבת על עמותות  משמע שאתם מעוניינים באימוץ ח"ול. היום קיימות שתי עמותות פעילות -'טף' ו'עתיד הילדים' .שתיהן הוקמו ב-1998 ושרדו עד הלום. שתיהן הביאו הרבה מאד ילדים לארץ.
אני אימצתי מזמן אבל נפגשת במסגרת מקצועי עם משפחות שאימצו בכל מיני תקופות,ולגבי העמותות שומעים 'את כל הדעות בעולם'.מאותה עמותה יש ששמחו ויש שניכווו ויש [הרבה] שתחושותיהם מעורבות.
צריך לקחת בחשבון שגם את ובעלך צד במשוואה.אתם מחכים כבר כך וכך זמן לילד שלישי שעדיין מתמהמה,הייתם רוצים שיהיה מהר כמה שאפשר ,יש לכם כבני אדם כאלה וכאלה רגישויות לטיפוסי האנשים שתפגשו במסע האימוץ כולל אנשי העמותות.אני מנסה לומר שכולנו בני אדם שונים ,ולכל אחד זה קצת אחרת.
המסע באיפיונו המרכזי הוא מסע אל הלא נודע. לפעמים צצים עיכובים-שביתות,חגים,שלגים , החלפות פתע של השר הממונה על האימוץ ,ממצאים רפואיים חדשים על הילד ....לא כל העיכובים תלויים בעמותה. העצה שלי- תיפגשו עם שתי העמותות,תחושו, תראיינו לא פחות משיראיינו אתכם קחו לעצמכם זמן להתלבט ולהחליט,אם יצוצו שאלות נוספות קיבעו עוד פגישה לפני חתימה.יש שהסתייעו  בעורך דין לליווי בתהליך [אם תקלידי עורך דין כאן בחלון החיפוש תמצאי]ויש שחשבו שזה ביזבוז כסף כי ממילא החוזים הם מאד קבועים. מאחלת בהצלחה!
לצפיה ב-'כפי שכתבה חייכנית כיום ניתן לאמץ בחו"ל רק מרוסיה'
כפי שכתבה חייכנית כיום ניתן לאמץ בחו"ל רק מרוסיה
19/06/2016 | 21:22
144
בתקופה האחרונה יש ירידה דראסטית של מספר האימוצים משם ובגדול התהליך יותר ממושך מבעבר. כפי שכתבו לך יש שתי עמותות פעילות כיום. מי שהתהליך שלו עם העמותה היה חלק העמותה היא בשבילו מספר אחד ומי שהתהליך הסתבך או שהילד הגיע עם בעיות שלא דווח עליהן קודם (לרוב לא באשמת העמותה) יראה בעמותה את השטן בהתגלמותו.
לכן מציעה לקבוע פגישות עם נציגי שתי העמותות. להתרשם אישית, לשמוע על התהליך שהן יכולות להציע, עם איזה אזורים ברוסיה עובדים, צפי של אורך התהליך וכו' ואז להחליט.
לצפיה ב-'רווקה מעוניינת לאמץ'
רווקה מעוניינת לאמץ
14/06/2016 | 00:26
22
391
שלום לכולם,
אני רווקה, בת 34, אקדמאית ומסודרת כלכלית. מעוניינת לאמץ בארץ ילד או ילדה וחושבת שיכולה להעניק להם ברמה הרגשית והמעשית.
הבנתי שעבור בחורה רווקה האפשרויות בארץ מוגבלות במיוחד ואולי אפילו בלתי אפשרי.
האם יש למישהו תובנות או ידע בנושא? ניסיון?
כל פרט יעזור לי.
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'הדברים בכל זאת משתנים כל הזמן'
הדברים בכל זאת משתנים כל הזמן
14/06/2016 | 08:16
6
267
ומי שאימץ בעבר וקורא פה לא תמיד בקי לחלוטין במתרחש בשנייה זאת..
הכתובות שלך להתעניינות- השירות למען הילד
וגם עמותות האומנה השונות.
בכללי -באומנה יהיה לך סוכוי רב יותר. והבונוס- ליווי כספי ותמיכתי מסויים של המדינה לאורך השנים.
כל הכתובות באינטרנט
ולגבי עמותות אומנה- ממליצה מאד על עמותת אורשלום. גם לה יש אתר באינטרנט.
בהצלחה!
 
לצפיה ב-'תודה על התשובה ועל הכתיבה הכפולה'
תודה על התשובה ועל הכתיבה הכפולה
14/06/2016 | 15:48
2
191
ובכלל נעים לקרוא תגובה של אחת חייכנית:)
אני מעוניינת לאמץ.
את התנאים ה"טכניים" קיבלתי באתר שלהם. לצערי, הבנתי שאני לא עדיפות ראשונה מעצם היותי רווקה, אך הנתונים האחרים קיימים. 
אשמח לדעת אם יש כאן מישהו עם ניסיון בנושא.
תודה:)
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
14/06/2016 | 16:27
1
169
את אולי לא עדיפות ראשונה אבל הכול תלוי מה הגמישות שלך... אם את היחידה שמתאימה ושפתוחה לאמץ ילד/ה גדול/ה או עם מחלה מסוימת או משהו אז את תהיה לפני מי שלא.
רשמתי על השלבים בתהליך בבלוג שלי (שעברתי כזוג וגם הרבה קישקושים אחרים) ואשמח לספר לך לגבי השלבים שעברנו
אני ממליצה לך לשלוח טפסים - שווה להתחיל, זה רק להדפיס דפים מהאתר ולשלוח... תמיד אפשר להגיד לעו"ס שלא מתאים
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
14/06/2016 | 18:07
121
איך אוכל להגיע לבלוג שלך?
מה הכוונה בילד גדול?
שוב תודה
לצפיה ב-'חייכנית אין אפשרות לבחור עמותת אומנה'
חייכנית אין אפשרות לבחור עמותת אומנה
15/06/2016 | 23:19
2
168
זה הולך על פי אזור מגורים גיאוגרפי: צפון - מט"ב, מרכז (גדרה - חדרה) אור שלום, ירושלים והדרום סאמיט. חוץ מזה שי שתי עמותות שמפעילות אומנה טיפולית ואז זה כלל ארצי, שחר ואור שלום
לצפיה ב-'מקסים'
מקסים
16/06/2016 | 20:26
118
הסתדרתי עם שניכם:)
 
גרה במרכז.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/06/2016 | 23:04
31
לצפיה ב-'בארץ יחידניות נמצאות כמעט בתחתית הסולם בהיררכיה'
בארץ יחידניות נמצאות כמעט בתחתית הסולם בהיררכיה
15/06/2016 | 23:26
11
163
של האימוץ, דהיינו הן תקבלנה ילד שמוגדר עם צרכים מיוחדים שזה יכול להיות: ילד גדול שזה ילד מעל גיל שנתיים, כשבפול רובן קיבלו ילדים גדולים יותר, בגילאי 4-8 ואף יותר, דהיינו ילדים שמגיים עם היסטוריה. או ילד הסובל מבעית בריאות או נכות או בעיה התפתחותית או בעיות נפשיות. כמובן שזוהי חלוקה גסה וכוללנית, כי לרוב אף מקרה אינו "טהור", דהיינו לרוב יהיו יותר ממאפיין אחד לילד.
לצפיה ב-'מציע לך לגשת לשיחה במשרד הרווחה ושם תקבלי מידע עדכני ולא משמ'
מציע לך לגשת לשיחה במשרד הרווחה ושם תקבלי מידע עדכני ולא משמ
16/06/2016 | 05:22
1
116
משמועות בהצלחה
לצפיה ב-'אני יכולה'
אני יכולה
16/06/2016 | 20:31
129
לגשת למשרד הרווחה הקרוב כדי לברר על כך?
 
או שקיים משרד רווחה בנושא זה?
 
סליחה על השאלות הכ"כ ראשוניות, אני ממש בהתחלה.
לצפיה ב-'שוב'
שוב
16/06/2016 | 20:29
8
106
צרכים מיוחדים=מעל גיל שנתיים? או מעל גיל שנתיים פלוס צרכים מיוחדים?
 
מעניין מה הרציונל לכך..
לצפיה ב-'הי כאן כל הכתובות והטלפונים'
הי כאן כל הכתובות והטלפונים
16/06/2016 | 23:02
1
104
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/06/2016 | 23:54
29
לצפיה ב-'כל ילד מעל גיל שנתיים נחשב לבעל צרכים מיוחדים'
כל ילד מעל גיל שנתיים נחשב לבעל צרכים מיוחדים
17/06/2016 | 08:46
5
149
כשהרציונאל הוא שהוא מגיע ם היסטוריה לא פשוטה שהביאה לכך שבתקופת ינקות שהיא הכי משמעותית להתקשרות  גדל  ללא דמות אמהית קבועה ויחידה שתהיה מכוונת רק אליו (במקרה של בית ילדים) או עם דמות לא יציבה ולא מיטיבה במקרה שהוצא מחזקת הביולוגיים לא מיד אחרי לידתו. (כמובן שזה מאוד מוכלל וכמובן שיהיו גם מעטים שכן זכו לדמות מיטיבה וקבועה). עם זאת מגוון הקשיים והצרכים המיוחדים שיתפתחו בעקבות היסטוריה  היא נרחבת ושונה מילד לילד.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/06/2016 | 09:30
4
103
כשמדובר על "ילד בסיכון" האם יש אפשרות לנתונים מראש באופן שיאפשר לי לבדוק עם בעל מקצוע במה קשייו של הילד כרוכים והאם אני האדם "המתאים דיו" למשימה?
 
ה"רציונל" שאותו אני מתקשה להבין, הוא מדוע שאם רווקה תתמודד טוב יותר עם ילד עם "צרכים מיוחדים" מאשר זוג.
 
במידה ואני עצמי עוסקת במקצוע טיפולי, האם יש סיכוי רב יותר שיאפשרו לי אימוץ?
 
מקווה שלא הצפתי בשאלות.
 
תודה:)
לצפיה ב-'היצע וביקוש '
היצע וביקוש
17/06/2016 | 11:37
2
122
זה עובד באופן קר וממוחשב... זוג נשוי גבר ואשה ללא ילדים מופיע קודם ברשימה ויכול לבקש מה שרוצים, לאחריו זוג נשוי עם ילדים, אחרי זה נשים רווקות ולבסוף גברים רווקים... (או בזוגיות אך לא נשואים)
אם יש תינוק חדש בריא ואף אחד ברשימה פרט לגבר רווק אינו מעוניין בו- אז הוא יקבל את הילד, אם יש ילדה בת 11 שחולה קשה וזוג נשוי ללא ילדים מעוניינים בה אז הם ראשונים שיקבלו
כמובן שיש התחשבויות נוספות- אם הזוג אינם מסוגלים להתמודד אז הם לא יהיו אופציה בכלל ועוברים להבא ברשימה
אין הרבה ילדים ויש הרבה המעוניינם לאמץ (תודות למודעות לגבי שיומש בקונדומים ואפשרויות פשוטות להפלה)  בגלל זה ההמתנה ארוכה בעיקר לתינוק, גם התרבות בארץ הינה משפחתית ולכן ילד שהוריו נהרגו ילך לגור עם בני משפחה (בניגוד לארה"ב שילך לאימוץ)
אם את רוצה תינוק בריא או ילד צעיר בריא אז עד שיהיה התור שלך יכך הרבה שנים, כמה שתהיה יותר גמישה התור יתקצר- אבל לא ניתן לדעת היכן מקומך בתור או איזה ילדים יש!
העו"ס שאלה אותי גם על ילדים ללא דת או ממזרים, כנירא יש כאלה שלא מעוניינים ולכן נהיה לפניהם בתור אם יש אפציה, גם ילדים מהורים עם מחלות נפש, למרות שיש סיכון נמוך למחלה (לפי מחקרים) בעיקר כאשר זה תינוק חדש שלא נחשף להתנהגות הוריו... כמובן גם מוכנות לתינוק שעובר גמילה מסמים או תינוק עם תסמונת אלכהול עוברי יקדם את התור
 
מקווה שהייתי מובנת בתשובה שלי- הכי נכון לקבל מידע משירות למען הילד, תשלחי טפסים ואז תהיה לך עו"ס צמודה שתלווה אותך, יש עוד הרבה שיקולים שידוע רק להם, יש להם עבודה קשה לתאם לטובתו של הילדים! ואסור לשכוך, המטרה פה זה לטובת הילד קודם!
לצפיה ב-'וגם..'
וגם..
17/06/2016 | 11:51
1
109
כמובן שאת יכולה להגיד לא, קודם בטלפון אומרים לך בכללי לגבי הילד ואחרי זה את עוברת עם העו"ס על התיק שלו
אם את מעוניינת להתיעץ עם רופא אז יתנו לך, חשוב לטובת הילד שתהיה שלמה
רק כאשר תפגשי עם הילד זה כבר התחייבות אך האימוץ הושלם רק לאחר חצי שנה אז יש עוד זמן במקרה שאת לא לא יסתדר...
 
שכחתי גם את 12ג--- ילד שבתהליך משפטי פתוח- עוד אין צו בית משפט אבל הסיכוי לצו מאוד גבוה. אם את פתוחה לזה גם תורך יהיה לפני מישהו שאינו פתוח.
 
לצפיה ב-'תודה רבה על המידע המפורט'
תודה רבה על המידע המפורט
17/06/2016 | 12:57
102
הסברת היטב.
 
תודה על המידע ועל השיתוף מניסיונך.
 
לגבי ילדים להורים עם בעיות נפשיות, תלוי מה סוג הבעיה ועל פי סוג הבעיה ניתן לדעת מהי השכיחות הצפויה. בכל מקרה, כאשר ילד מקבל תנאים אופטימליים, הסיכוי לפריצה נמוך יותר.
 
אין ספק שצריך לחשוב קודם על טובת הילד ואם אכן זו החשיבה אז אין מילים.
 
 
לצפיה ב-'הרציונל הוא שמדובר בשירות למען הילד'
הרציונל הוא שמדובר בשירות למען הילד
17/06/2016 | 12:22
136
למען הילד, לא למען מי שרוצה לאמץ. 
בתפיסה של השירות למען הילד ההורים העדיפים עבור כל ילד הנם זוג (והכוונה לגבר ואישה, לא בני אותו מין) נשוי ללא ילדים. זוגות כאלה יהיו מועמדים לקבל תינוקות או פעוטות עד גיל שנתיים, ללא בעיות מיוחדות שידועות לשירות למען הילד. לתפיסתם משפחה שכבר יש בה ילדים לא תקבל תינוק כזה שיש לו מינימום היסטוריה. יש מספיק חשוכי ילדים שיאמצו אותו. לכן משפחות יקבלו תינוקות עם בעיות בריאות, מצב משפטי בעייתי, פעוטות מעל גיל שנתיים וכהנה וכהנה. בואי נזכיר שבין הצרכים המיוחדים קיים גם הצורך בגיור. מאחר וגיור אורתודוכסי (שוב, השירות למען הילד רואה גיור כזה כעדיף עבור הילד) מתאפשר רק לזוגות דתיים, יש להם יתרון בקבלת תינוקות כאלה. מבחינת השירות למען הילד רווקה ללא ילדים תוכל לאמץ רק אחרי שלא נמצאו לילד מאמצים מהקטגוריות שהשירות מעדיף. לכן מדובר בבעיות מורכבות יותר או בגיל גבוה יותר. ואז- עדיפות רווקות על רווקים, שרק מעטים כאלה הצליחו לאמץ.
אני מבינה את ההגיון שאומר שזוג יש לו יותר כוח ואמצעים (גם נפשיים, לאו דווקא כלכליים) להתמודד עם בעיות מורכבות, אך אלה הקריטריונים של השירות למען הילד, ולא נראה שעומד לחול בהם שינוי.
 
 
לצפיה ב-'היי, אעשה לך קצת סדר'
היי, אעשה לך קצת סדר
28/06/2016 | 15:25
1
104
מה שאומר לך הוא בתור רווקה שגם נמצאת בתור בארץ.
בארץ אכן מוגבל מאוד, הכל תלוי בעד כמה את מוכנה לקחת על עצמך.
לאחר מילוי טפסים על רצון לאמץ ושליחתם לשירות למען הילד, תתחילי תהליך של בירור ציפיות והכנה לאימוץ.
במסגרת התהליך יהא עלייך למלא בטפסים מה אפשרי מבחינתך לאמץ כגון:
מאיזה גיל, זהות יהודי/ערבי, מראה חיצוני - שחום/ג'ינג'י, מחלות שונות ובהתאם לגמישותך ההמתנה שלך בתור תהיה קצרה יותר.
ככלל, בארץ יחידניות בדרך כלל יכולות ילד בריא לאמץ מגיל 5, 6.
מרגע שאת נרשמת את נכנסת לתור, ללא קשר היכן את בשלב ההכנה.
 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/07/2016 | 14:27
8
לצפיה ב-'אימוץ על ידי רווקה'
אימוץ על ידי רווקה
06/07/2016 | 10:35
22
בוקר אור
את מוזמנת להצטרף להגשת עתירה לבג"צ בעניין לשם שינוי המגמה.
תוכלי ליצור איתי קשר בפרטי ואעדכן אותך.
(גם אני יחידנית המשתתפת בהליך)
לצפיה ב-'חדשים ומתרגשים'
חדשים ומתרגשים
14/06/2016 | 14:56
3
259
שלום,
אז אחרי לבטים ואחרי טיפולים החלטנו ללכת על אימוץ בחו"ל.
איך מתחילים? איזה עמותות קיימות היום? 
עלויות? 
מה קורה אם רוצים בת ? האם זה מעכב יותר? 
כמה זמן לוקח כל התהליך? 
אשמח לכל אינפורמציה
לצפיה ב-'ברוכים הבאים'
ברוכים הבאים
14/06/2016 | 20:06
170
עליכם לפנות לאחת משתי העמותות הקיימות כיום: טף או עתיד הילדים.
אתם יכולים גם לפנות לשתיהן, לקבוע פגישות ולהתרשם.
העלות נכון ללפני כשנה היא 22,000 אירו, לא כולל טיסות, מלונות, הוצאות נלוות כמו מתנות וכן הלאה.
אפשר לבקש בת אך לרוב זה אכן מעכב את ההליך. אך בסוף מקבלים.
בזמן האחרון ההליך לוקח לרוב יותר זמן כי יש האטה באימוצים. זה גם תלוי איזה ילד/ה תסכימו לקבל. ככל שתהיו יותר גמישים בגיל הילד/ה, בעיות מסוימות וכן הלאה, כך סיכוי רב שההליך יתקצר.
בהצלחה!
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
15/06/2016 | 17:35
92
בהצלחה!
אני רק מכירה את התהליך של אימוץ בארץ... אשמח לעזור בשאלות במידה וזה יהיה רלוונטי
לצפיה ב-'ברוכים הבאים!'
ברוכים הבאים!
16/06/2016 | 21:40
78
אימצתי מזמן ואין ביכולתי לעזור מעבר למידע שכבר קיבלת, אבל מאחלת לכם הצלחה רבה.
 
לצפיה ב-'יום כיף של עמותת פסיפס 7.7.16 בשעה 17.00'
יום כיף של עמותת פסיפס 7.7.16 בשעה 17.00
15/06/2016 | 23:55
52
שמחים להזמינכם ליום הכיף המסורתי של עמותת פסיפס .יום חמישי 7.7.26 שעה 17.00-19.30 בבית וייל , רח' הנוטע 6 בכפר שמריהו. שפע פעילויות חדשות השנה - מתנפחים,ג'ימבורי, סדנת צחוק להורים וילדים, סדנת בועות סבון,תחנת קונדיטוריה, איפור וקעקועים, רובוט לד, מעגל מתופפים, פינת חי (עיזים, צבים,תוכים,אפרוחים ועוד ) ספורט השרדות ועוד ועוד הפתעות. מיועד לילדים עד גיל 11.
מצורפת הזמנה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הסרת עודפי עור
פורום הסרת עודפי עור
ד
ד"ר מיכה אלטמן
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ