לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.

קישור לשרות למען הילד
המשך >>

לצפיה ב-'הסכמת הורה ביולוגי המתגורר מחו"ל'
הסכמת הורה ביולוגי המתגורר מחו"ל
17/09/2016 | 19:52
4
92
שלום

אני חדש בפורום. מקווה שתקבלו אותי בזרועות פתוחות.

אני מעוניין לאמץ את ביתה בת ה- 9 של אשתי במסגרת אימוץ בתוך המשפחה. יש 2 סוגיות שמטרידות אותי.

סוגיית הסכמת ההורה הביולוגי
ההורה הביולוגי מתגורר בחו"ל. הוא אינו יהודי ואינו ישראלי. כיצד הוא אמור לתת את הסכמתו לאימוץ? האם עליו להגיע לשגרירות ישראל לצורך כך? האם קיים טופס ייעודי לצורך כך? באיזו שפה הטופס? 

סוגיית הדת
אשתי מוגדרת בתעודת זהות כחסרת דת. אני מוגדר בתעודת זהות כיהודי. בפועל שנינו אתאיסטים ואיננו מקיימים אורח חיים דתי כלשהו. האם הדבר צפוי להוות מכשול? אני יודע שחוק האימוץ קובע "אין מאמץ אלא בן דתו של המאומץ" ויש לכך כל מיני פרשנויות ופסיקות.

אשמח לשמוע את דעת החברים המלומדים.

לצפיה ב-'ברוך הבא לפורום שלנו '
ברוך הבא לפורום שלנו
18/09/2016 | 08:26
56
לצערי אינני יודעת את התשובות לשתי השאלות שלך. מקווה שמישהו אחר ידע אולי לענות.
חוק האימוץ שאתה מזכיר "אין מאמץ אלא בן דתו של המאומץ", אכן עשה הרבה צרות לחלק מאיתנו בעיקר בנושא האיזרוח (שלא רלוונטי לגביך). אני מקווה להאמין שהוא לא ימנע אימוץ של בתך.
בכמה מקרים פה בפורום שהחוק עשה צרות לקחו עורך דין וזה הסתדר בסוף.
לצפיה ב-'ברוך הבא לצל קורתינו '
ברוך הבא לצל קורתינו
18/09/2016 | 08:55
56
למיטב ידיעתי עצם העובדה שההורה הביולוגי אינו מתגורר בארץ אינה משנה. הוא צריך להביע את רצונו והסכמתו לאימוצה. לגבי כיצד זה יעשה עליך לברר מול השירות למען הילד באיזור מגוריך כי זה משתנה ממדינה למדינה. יש מדינות שזה ייעשה על ידי עורכי דין ובאחרות מול שירותי הרווחה באותה מדינה.  

לגבי נושא הדת לדעתי כיוון שמדובר באימוץ על ידי בן זוג של ההורה הביולוגי המגבלה שציינת פחות משמעותית.

בכל אופן אני מציעה לך ולזוגתך לפנות לשרות למען הילד הקרוב לביתכם (תל אביב, ירושלים, באר שבע או חיפה) או לסניף המרכזי ברושלים ולברר שם. או לפנות לעורך דין לענייני משפחה שמתמחה בדיני אימוץ  להתייעצות.

לצפיה ב-'שלום'
שלום
18/09/2016 | 09:01
49
שלום,
לגבי עניין הדת - ניתן לאמץ ילד שהוא מאותה דת כמו ההורה המאמץ או ילד חסר דת
אם הילדה מוגדרת כמו אמא שלה - חסרת דת לא אמורה להיות בעיה בעניין זה

לצפיה ב-'המקום הטוב ביותר לקבל תשובה'
המקום הטוב ביותר לקבל תשובה
19/09/2016 | 10:39
50
יהיה השירות למען הילד. 
תשובה מלומדת ככל האפשר על פי עניות יכולתי כבר נתתי כאן:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/74/178886495...
מספר דברים השתנו בין השאלה הקודמת לשאלה הזו, אך בגדול הדברים נשארו דומים.
במקרים מורכבים כגון אלו, קשה למצוא עו אנשים שעברו בדיוק אותו הליך ויכולים להמליץ מנסיונם, מה גם שכל שינוי, ולו הקטן ביותר, בתנאי הפתיחה עלול לגרום לשינוי בהליך המתבקש. 
הטוב ביותר הוא לפנות לשירות למען הילד ולדבר עם נותן שירות בשר ודם, היכול לברר את הנידרש בירור עוד לפני שפותחים בהליכים, כדי שהפעולות עצמן תהיינה ממוקדות ויעילות ככל האפשר.

בהצלחה
לצפיה ב-'מחפשים בחור דרום אמריקאי שמדבר עברית שוטפת לתפקיד בסדרה חדשה'
מחפשים בחור דרום אמריקאי שמדבר עברית שוטפת לתפקיד בסדרה חדשה
08/09/2016 | 12:33
67
היי, אני מקווה שזה בסדר שאני שמה פה את הפוסט הזה, אנשים הציעו לי לחפש פה בפורום הזה.
אנחנו מלהקות לסדרה חדשה ומחפשות לאחד התפקידים בחור כבן 18-27 ממוצא דרום אמריקאי (פרו, מקסיקו, גואטמלה, ברזיל וכו') שמדבר עברית מעולה, בדיוק כמו ישראלי.
אולי פה יש הורים מאמצים לבחור שיוכל להתאים לתיאור ושיהיה מעוניין בחוויה מיוחדת כזו?
- אין צורך בנסיון משחק קודם ויהיה תשלום יפה למי שישתתף.
- הצילומים יהיו בחו"ל.
לכל המעוניין, נא לשלוח לנו מייל עם תמונת הבחור, שם, גיל ומספר טלפון ליצירת קשר ל- casting.seret@gmail.com
או לכתוב לנו הודעה בפייסבוק ל-Ruthy Cast
תודה ובהצלחה :) אביגיל
054-8175081
לצפיה ב-'אימוץ ילד בוגר תוך כדי הריון '
אימוץ ילד בוגר תוך כדי הריון
06/09/2016 | 18:24
9
179
למישהי יש למישהו מושג איך הרשויות יתייחסו למצב כזה? זה בכלל בא בחשבון או שיעדיפו לדחות את האימוץ מעבר לזמן הנדרש גם ככה?
בנוסף, אם למישהו יש נסיון עם אימוץ ילד בוגר בארץ, אשמח לשמוע על התהליך (אפשר גם בפרטי אם זה לא מתאים פה).
אני תוהה איך הולכים הפרטים הטכנים (איך ואיפה מתבצע המפגש הראשון, איך ממשיכים, כמה זמן נפגשים עד שהילד/ים מגיע/ים הביתה...)
תודה רבה לעוזרים

לצפיה ב-'אני לא מוסמכת לענות'
אני לא מוסמכת לענות
07/09/2016 | 10:12
8
113
רק שאני זוכרת שהעו"ס אמרה לנו שמבחינת שירות למען הילד נשארים ברשימה לאימוץ עד הלידה (לוודא שיש תינוק בריא) ואז לחצי שנה יורדים מהרשימה כמו אחרי אימוץ.
לפי דעתי יש הרבה גורמים נוספים, כמו גיל הילד ואם מבין שזה לא תינוק שמחליף אותו ושתינוק דורש המון יחס
גם תלוי בכם אם אתם תוכלו לתת לילד בוגר חדש במשפחה יחס שמגיע לו כשיש תינוק חדש בבית שגם צריך יחס
גם שבוע הריון- אם יש לו חודש להכיר אותכם או 8 חודשים
לפי דעתי אין תשובה אחת שמתאים לכולם... אשמח לשמוע אך הסוף יסתדר
המון בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/09/2016 | 17:30
7
72
אני מקווה שאכן כל השיקולים האלו נלקחים בחשבון ושהתשובה לא אוטומטית.
בוודאי, אעדכן.
אם יש לך או למישהו אחר פה מידע לגבי תהליך האימוץ של ילד בוגר, מאוד אשמח לדעת.
לצפיה ב-'מה זה ילד בוגר? בעצם זה גם יכול להיות ילד כבן שלוש'
מה זה ילד בוגר? בעצם זה גם יכול להיות ילד כבן שלוש
07/09/2016 | 18:32
3
77
משך הזמן תלוי בהרבה גורמים: המוכנות והבשלות של הילד, הקשר שנוצר בינו לבין המאמצים, הדחיפות בה צריך לעזוב את המקום בו שוהה (למשל יתכן שזה ילד שכבר הוכרז כבר אימוץ אך זה נעשה בניגוד לרצון המולידים ואז יכול להיות מצב שצריך להעבירו למקום אחר שלא ידוע למולידים בדחיפות ועל מנת למנוע ממנו מעברים מיותרים הוא מועבר ישר למאמצים), המוכנות והנכות של המאמצים ועוד.

בגדול החומר מוצג למאמצים והם יכולים גם לקחת אותו לחוות דעת של מומחה. אחרי שהם נפגשים עם הילד ומחליטים שהם רוצים לאמצו ומסוגלים להתמודד אתו נערכים מספר מפגשים ספורים אתו. ואם יש ילדים נוספים בהדרגה גם הם מצטרפים למפגשים. אח"כ  לרוב הילד מגיע להתארח בבית המאמצים ושוהה שם ללילה או לסופ"ש ואחר כך עובר אליהם סופית. תלוי גם במקום בו שוהה. לעיתים תיערך לו מסיבת פרידה סמוך לעזיבתו ואני פגשתי גם ילדים שהוזמנו להיפרד אחרי ששהו כבר מספר שבועות עם המאמצים. לדעתי זה פחות טוב כי פעמים רבות זה מכניס את הילד ללחץ שמתכוונים להחזירו לשם.
לצפיה ב-'נכון, זה יכול להיות ילד בן 3'
נכון, זה יכול להיות ילד בן 3
07/09/2016 | 23:54
2
84
וזה יכול להיות ילד בן 9. אני באמת לא יודעת מה האפשרויות (רק שלחנו טפסים לאחרונה).
איפה נערכות הפגישות הראשונות? האם יש הנחייה והכוונה של עו"ס מלווה תוך כדי הפגישה?
האם ילדים מגיל מסוים מבינים מה מטרת המפגש?
האם המפגש כולל את משפחת האומנה, במידה ויש?
האם יש ליווי כלשהו לאחר האימוץ כמו שיש באומנה?
אני מבינה שאני צריכה לשאול את כל זה בפגישה שתקבע לנו, פשוט לא יודעת כמה זמן יקח להם לקרוא לנו ואני ממש סקרנית
אם מישהו יודע ורוצה לחלוק, זה יעזור.
אם לא, אני אתאזר בסבלנות ואעדכן אתכם בעצמי בהמשך
לצפיה ב-'והתשובה לכל שאלותיך היא: תלוי...'
והתשובה לכל שאלותיך היא: תלוי...
08/09/2016 | 09:22
1
89
תלוי בן כמה הילד.... תלוי היכן הוא שוהה באותו זמן וכו'. דהיינו אין תשובה אחידה ואין כללים.
יש פעמים שהפגישה הראשונה נערכת במשרד של השרות למען הילד ובאחרות בפארק ציבורי... בבית הילדים/קלט חירום בו נמצא הילד. 

מידת ההכנה של הילד ומודעותו לתהליך תלויה בגילו, הבנתו והבשלות הרגשית שלו. ככל שהילד גדול יותר צפוי שיגי לפגישה כשהוא יוד מה מטרתה. האם משפחת האומנה נוכחת שוב תלוי. אני מאמינה שמשפחת אומנה ששאפה לאמץ את הילד ומסיבות שונות לא אושרה לא תהיה נוכחת במפגשים. לומת זאת במקרים אחרים אולי כן.

ובהחלט יש ליווי אחרי האימוץ. בתקופה הראשונה וא יותר אינטנסיבי וצמוד ובהמשך בהתאם לצורך. ואתם זכאים למימון טיפול פסיכולוגי כל עוד ומתי שהילד צריך, גם שנים לאחר האימוץ. ובמקרים מסויימים גם להשתתפות בהוצאות מיוחדות דוגמת הוראה מתקנת.
לצפיה ב-' פאטפאט, עזרת'
פאטפאט, עזרת
08/09/2016 | 10:05
20
לצפיה ב-'רשמתי על התהליך בבלוג שלי'
רשמתי על התהליך בבלוג שלי
08/09/2016 | 10:04
2
113
אנחנו בתוכנית לאמץ מלידה עד גיל 3 , לפי דעתי התהליך די דומה עד לקבלת אישור לאימוץ
שלחנו טפסים ותוך פחות משבוע התקשרו עלינו אבל שמעתי על אנשים שהמתינו מעל חצי שנה לטלפון הראשון
תמיד אפשר להתקשר ישירות לשירות למען הילד על כול שאלה
בכול מקרה המקום ב"תור" זה לפי מתי שולחים טפסים ורק לאחר אישור הוועדה יש אפשרות לאימוץ... ואז זה יכול להיות כול יום
רשמתי על הרגשות שלי וכול שלב בבלוג "ברקיע החיים" ואת יכולה לשאול אותי כול שאלה בפרטי לגבי התהליך
בהצלחה!

לצפיה ב-'וואו, יש לך בלוג מרגש מאוד '
וואו, יש לך בלוג מרגש מאוד
08/09/2016 | 10:58
1
66
לא פלא שקיבלת בחירת העורך.
תודה יקירה, זה היה מדהים וממחיש לקרוא את זה. אני אמשיך להתעמק בסופ"ש.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
08/09/2016 | 11:11
15
לצפיה ב-'חצי : זוג באנגליה לא הורשה לשמש כאומנה בגלל משקל '
חצי : זוג באנגליה לא הורשה לשמש כאומנה בגלל משקל
08/09/2016 | 10:10
3
111
אם הכתבה לא מסולפת, זה שמנופובי, עצוב ומכעיס.
במיוחד לאור העובדה שחלק משמעותי מהילדים לאימוץ/ אומנה בעצמם סובלים משונות חיצונית או נכות כלשהי.
http://www.onlife.co.il/%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D...
לצפיה ב-'אלינור יקרה,לא מסכימה איתך'
אלינור יקרה,לא מסכימה איתך
12/09/2016 | 16:27
1
75
אפשר לראות בתמונה שמדובר בהשמנה ממש קיצונית.מחקרים מצביעים על הרבה סוגים של סיבוכים רפואיים,מהם מסכני חיים,שעלולים להתרחש כתוצאה ממצב זה.
באנגליה השירות למען הילד הוא קודם כל בעד הילד,והוא לא רוצה למסור ילד למשפחה שבה מתרבים הסיכויים[חלילה] לאפשרות של הינטשות שנייה.
לצפיה ב-'אצלנו בסין'
אצלנו בסין
13/09/2016 | 02:40
69
מזה כ-10 שנים שיש הגבלה על משקל יתר להורים מאמצים בסין. כשעודכנו חוקי האימוץ בעבר זה יצר מהומה רבתי בקרב הורים מאמצים, אבל הסינים עדיין מחזיקים בהגבלה הזו (בנוסף על הגבלות אחרות, כמו "לא" לאימוץ לחד מיניים ועוד).

לצפיה ב-'עודף משקל כשלעצמו אינו מחלה וחבל להפלות הורים נפלאים בעטיו'
עודף משקל כשלעצמו אינו מחלה וחבל להפלות הורים נפלאים בעטיו
18/09/2016 | 14:38
40
אם הורה חולה במחלה כרונית כמו סוכרת, סרטן שלא ניתן לריפוי וכן הלאה, גם אז לדעתי צריך לשקול כל מקרה לגופו ואין לפסול אדם רק בשל אבחנה באופן כללי. אם הוא בסוף ימיו יתכן שלא נכון שיאמץ, ואם נכונו לו עוד שנים רבות של עשייה פורייה חרף ובמקביל למחלתו, למה לא.
אך לפסול אדם בריא רק בשל עודף משקל נראה לי אפלייה קשה.
נכון שלאדם עם עודף משקל רציני יש גורמי סיכון למחלות בהמשך (שאולי תתפתחנה ואולי לא), אך הורה כבד משקל יכול להיות הורה נפלא עשרות שנים ולא ללקות בשום מחלה מאיימת חיים, או כן ללקות ולהמשיך להיות הורה נפלא חרף מחלתו במשך עשרות שנים.
גם אישה שנושאת את הגן לסרטן שד אלים לא נפסלת ולא נשאלת בנושא, והיא בקבוצת סיכון גבוהה יותר לתוחלת חיים קצרה.
נשמע לי מפלה ולא נכון.
לצפיה ב-'שלום לכולם, אני בן 36, אם מישהו/י מעוניין/ת שאקח חלק בגידול'
שלום לכולם, אני בן 36, אם מישהו/י מעוניין/ת שאקח חלק בגידול
04/09/2016 | 00:48
140

שלום לכולם, אני אקדמאי בן 36, כתבתי מודעה דומה בפורום זה לפני כחצי שנה, ואני עדיין מחפש... אם מישהו/י במקרה מעוניין/ת שאקח חלק בגידול ילד מאומץ/ביולוגי שכבר יש לך, אשמח להכיר ולראות אם זה מתאפשר.
העדפות: באשר לשאלה האם בן או בת, -- עדיף בן; באשר לאיזור מגורים, -- עדיף לי איזור ירושלים (היכן שאני גר), אבל גם אזורים אחרים בסדר גמור מבחינתי, הרי אם יהיה חיבור טוב, אז גם עד מטולה או אילת אפשר להגיע...

נא לכתוב לי בפרטי. תודה! כל טוב.

לצפיה ב-'בהצלחה רבה לכל ילדינו המקסימים בפתיחת שנת הלימודים'
בהצלחה רבה לכל ילדינו המקסימים בפתיחת שנת הלימודים
01/09/2016 | 05:16
1
36
לצפיה ב-'בהצלחה לכל הילדים ולהוריהם המתרגשים לא פחות'
בהצלחה לכל הילדים ולהוריהם המתרגשים לא פחות
01/09/2016 | 16:55
18
לצפיה ב-'מקסימונת חוגגת 12'
מקסימונת חוגגת 12
30/08/2016 | 22:04
10
132
הסתכלתי אתמול בתמונות ישנות ודמעתי למראה התינוקת הרצינית בזרועותי במטוס. אני מתבוננת במקסימונת שמולי - זו שתהיה תמיד התינוקת שלי, אלא שעתה היא נערה יפהפיה, שכבר גבוהה ממני ועולה עוד יומיים לחטיבת הביניים.
הזמן טס ואותה טיסה ארצה נראית כמו משהו די רחוק, או כמו שאני לפעמים אומרת: "אני לפעמים שוכחת שלא ילדתי אותה". רוצה לאחל לך ילדה שלי את כל שתרצי בו, ובעיקר שתמשיכי להיות מאושרת ואהובה. שתזכי לחלום את חייך ולחיות את חלומותייך ולדעת שאני כאן תמיד עבורך. אוהבת עד בלי די -אמא.
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
31/08/2016 | 10:47
1
82
שתמיד יהיה מעניין לה במסע החיים.
לצפיה ב-'תודה. ציור מקסים.'
תודה. ציור מקסים.
31/08/2016 | 17:29
15
לצפיה ב-'מזל טוב למקסימונת המתוקה ולאמא שלה!'
מזל טוב למקסימונת המתוקה ולאמא שלה!
31/08/2016 | 13:25
1
23
לצפיה ב-'תודה דניאלה.'
תודה דניאלה.
31/08/2016 | 17:30
14
לצפיה ב-' המון מזל טוב למקסימונת ולמחודשת!'
המון מזל טוב למקסימונת ולמחודשת!
31/08/2016 | 20:57
16
לצפיה ב-'שפע ברכות למקסימונת היפיפיונת '
שפע ברכות למקסימונת היפיפיונת
31/08/2016 | 21:01
56
שתמשיך להיות  תמיד תמיד 
היום, מחר וגם בעתיד 
 שמחה ומאושרת,         
בריאה ומוכשרת.
שתמיד ילוו אותה המזל הטוב והברכה   
ושבכל מעשיה תקצור הצלחה. 

ולך בהתחדשות האם הגאה 
שתמשיכי לרוות ממנה נחת והנאה  
וששתיכן ביחד תמשיכנה להוות משפחה לתפארת 
משפחה אוהבת ונהדרת.  

שלכן בידידות אנכי והפשושות.
לצפיה ב-'מזל טוב למקסימונת ולמשפחה'
מזל טוב למקסימונת ולמשפחה
31/08/2016 | 22:04
50
שתמיד ילווה הקסם את חייה
לצפיה ב-'המון מזל טוב'
המון מזל טוב
01/09/2016 | 05:15
1
7
לצפיה ב-'תודה לכל המברכות והמברכים'
תודה לכל המברכות והמברכים
01/09/2016 | 16:53
9
לצפיה ב-'מזל טוב והרבה ברכות למקסימונת.'
מזל טוב והרבה ברכות למקסימונת.
06/09/2016 | 14:33
5
לצפיה ב-'אב חיפאי שאימץ שני ילדים מסרב להכיר בהם, כדי לא לשלם מזונות'
אב חיפאי שאימץ שני ילדים מסרב להכיר בהם, כדי לא לשלם מזונות
28/08/2016 | 20:14
14
728
האם אב שאימץ שני ילדים יכול לחזור בו מהאימוץ, רק כדי לא לשם דמי מזונות? כך ביקש אב חיפאי לעשות, אלא שבבית המשפט הסבירו לו מה משמעות העניין. ובינתיים, שני ילדים שומעים שאבא שלהם לא מעוניין בהם

עצוב ומזעזע
לצפיה ב-'כבר נתקלתי במצב דומה'
כבר נתקלתי במצב דומה
28/08/2016 | 23:55
3
220
בו הגבר שהיו לו ילדים מנישואים קודמים אמר "היא (בת זוגו החדשה) רוצה, אז ניתן לה". הגבר עובר לצד בת הזוג את התהליך, אך כוונתו היא שהילד או הילדים יהיו שלה, כי לו כבר יש, והוא יהיה מעורב במידה מזערית. ואז אם הזוגיות נשברת הוא אומר "בעצם לא התכוונתי, אני לא צריך את הילדים האלה, יש לי ילדים קודמים" שלא לדבר על הביטוי "ילדים משלי".
כנראה שהבדיקות שלפני האימוץ לא היו מעמיקות מספיק.
ולבי לילדים הללו שחווים דחיה שניה.
לצפיה ב-'לא בטוחה שניתן להסיק מהמקרה על איכות הבדיקות שלפני האימוץ'
לא בטוחה שניתן להסיק מהמקרה על איכות הבדיקות שלפני האימוץ
30/08/2016 | 15:02
2
146
לצערי אני מכירה לא מעט מקרים של הורים ביולוגיים בהם בעקבות גירושים אחד ההורים (לצערי זה לרוב האב, לפחות במקרים שאני פגשתי) התנער מילדיו ולא משלם מזונות או לא משלם במועד, או את מלוא הסכום אפילו עבר להתגורר בחו"ל מבלי להשאיר כתובת או אמצעי לאתרו, שלא לדבר על לשמור קשר עם הילדים.
לצפיה ב-'ההבדל הוא'
ההבדל הוא
30/08/2016 | 18:38
1
130
שכמעט כל גבר יכול להכניס כמעט כל בת זוג להריון ולהוליד ילדים בלי שגורם חיצוני יבדוק ויאשר. באימוץ אמורים לבדוק את הכישורים ההוריים של המועמדים ולא לאפשר לכל אחד לאמץ באופן אוטומטי.
הורות מאמצת צריכה להגיע עם מוכנות, עם רצון, עם מודעות ועם יכולות מוכחות.

לצפיה ב-'אולי כאן מקום להוסיף בהמשך לדברי משתפרת '
אולי כאן מקום להוסיף בהמשך לדברי משתפרת
07/09/2016 | 10:51
33
שבמרוצת השנים מתוך טיפול במשפחות מאמצות הבנתי שחל 'פיחות' בבדיקה לקראת אימוץ מבחינת עומקם והקפם של הטסטים,לעומת התקופה שבה אימצתי לפני כ-13 שנים. 
זה חבל מכל הבחינות.
לצפיה ב-'עצוב מאוד'
עצוב מאוד
29/08/2016 | 05:09
42
לצפיה ב-'לדעתי אין כל הבדל בין אב ביולוגי לאב מאמץ.'
לדעתי אין כל הבדל בין אב ביולוגי לאב מאמץ.
29/08/2016 | 09:56
8
171
הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה, אבל הואאדם בוגר שאימץ בזמנו את הילדים מרצונו החופשי ללא הסתייגויות והוא האבא שיש להם. לא ברורה לי הסלחנות של השופטת כלפיו, גם אם רק חלקית.
לצפיה ב-'גם לדעת בית המשפט'
גם לדעת בית המשפט
29/08/2016 | 10:26
7
44
לצפיה ב-'בהחלטה נאמר'
בהחלטה נאמר
29/08/2016 | 18:35
6
136
שהאב יוכר "כאב קונסטרוקטיבי", כלומר יהיו לו מיעוט זכויות ומיעוט התחייבויות. מבחינתי, אם הוא לא רוצה לבקר את ילדיו אי אפשר אמנם להכריח אותו, אך התחייבויותיו כלפיהם צריכות לדעתי להיות כמו התחייבויותיו של כל אב במצב דומה.
לצפיה ב-'כנראה כך היה פוסק בית הדין בכל מקרה בו אב מסרב לקשר עם ילדיו'
כנראה כך היה פוסק בית הדין בכל מקרה בו אב מסרב לקשר עם ילדיו
29/08/2016 | 18:42
5
40
לצפיה ב-'ייתכן, אני לא מומחית לחוק.'
ייתכן, אני לא מומחית לחוק.
29/08/2016 | 18:45
4
136
אבל זה לא הרושם שקיבלתי ממקרים דומים ששמעתי עליהם. ואם זה אכן כך זה לא בסדר כי זה נותן מוטיבציה לחלק מהאבות לנטוש את ילדיהם כדי לשלם פחות.
לצפיה ב-'נטישה נוספת'
נטישה נוספת
03/09/2016 | 18:19
3
130
אכן זו לא פעם ראשונה ולא שנייה שאב (כן בד"כ אלו אבות ) שמתגרשים גם מילדיהם, בד"כ בעקבות אישה חדשה ,לפעמים אפילו כי הם טעמו את חיי הרווקות ונחמד להם .לא חסרים סיפורים, השונה כאן הוא -
ש-א. מדובר בילדים שכבר חוו נטישה בילדותם ושוב חווים אותה הפעם כשהם גדולים יותר ומבינים יותר
ב. עצם העובדה שהוא לא רואה בהם כמו ילדיו האחרים מזעזעת, אני לא חושבת שזה קשור למבחנים שעושים לפני אימוץ. אי אפשר לדעת איך יתנהל הורה, גם אם הוא לא מתגרש וכו.
והפסיקה של השופטת מרגיזה. לא היא לא יכולה להכריח אותו לראות אותם אבל אין צורך להיות רכה כלפיו. שתעלה לו את המזונות, שתעשה כל שיכולתה מבחינת החוק שירגיש בכל יום את הנזק שעשה.

לצפיה ב-'נוני יקרה ,בכל זאת האמת היא שיש פה מצב מאד מורכב'
נוני יקרה ,בכל זאת האמת היא שיש פה מצב מאד מורכב
07/09/2016 | 10:58
2
36
העלאת מזונות- מסכימה איתך לחלוטין.
אבל מבחינת לראות את הילדים....לו אני ילדה שאביה התגרש מאמה,ואני מרגישה בלב שאבא פשוט לא מעוניין לראות אותי - אם יכריחו אותו להיפגש וארגיש את המיותרות שלי בעבורו- זו חוויה קשה ביותר,הרבה יותר מאשר שילך לו ודי.
ועל מי שניתח את מבחני המסוגלות אני מאד כועסת. 
כי כן ניתן לנבא מהם יציבות ,התמדה ,איזון נפשי.וכפי שכבר כתבתי במרוצת השנים ככל הנראה השתנה [הוקל מאד ]הפורמאט של הבדיקה,וזה חבל.
לצפיה ב-'פרטים חסרים..'
פרטים חסרים..
07/09/2016 | 20:39
34
לדעתי לא ברור שהוא בכלל אימץ את הילדים
להבנתי, הוא ואם הילדים לא היו נשואים, כתוב שהם היו ידועים בציבור
אני משערת שהאם היא זו שאימצה את הילדים באופן חוקי והוא רק היה "תומך"
לא ברור אם הוא אימץ את הילדים לאחר מכן או לא
כך שלא בטוח בכלל שהוא עבר מבחנים
ייתכן וזה דומה יותר לידועים בציבור שמגדלים יחדיו את הילדים של האישה
ומה קורה אחרי שהם נפרדים

לצפיה ב-'חייכנית היקרה -אני מסכימה איתך'
חייכנית היקרה -אני מסכימה איתך
07/09/2016 | 23:23
22
לכן כתבתי שצריך להעלות לו את המזונות  למשל.... אף ילד לא רוצה להרגיש דחוי, לא רצוי, בטח ילד מאומץ שהחיישנים שלו מחודדים מאוד...
אני לא יודעת מתי נעשה האימוץ ,ואילו מבחנים הוא עבר ,אני יודעת שבתור מאמצת טריה יחסית מאוד לא הקלו עלי....ונשאלו שאלות מאוד לא פשוטות הן ע"י הפסיכולוג והן ע"י העו"ס...

לצפיה ב-'מילוי טופס נכונות באימוץ מהארץ'
מילוי טופס נכונות באימוץ מהארץ
22/08/2016 | 23:39
3
180
שלום לכולם.
אנחנו אחרי קבוצת הכנה לילד ראשון ועתידים למלא טופס נכונות בימים הקרובים עם העוסית שלנו.
נשמח לשמוע ממי מכם שבקיא בפרטים על מה כדאי להתגמש ועל מה לא. כפי שהבנו חייבים להתגמש על פרמטר או שניים אחרת נחכה לנצח..
מה ההשלכות של תסמונת סם,ילד עם רקע של התמכרות לסמים,ילד פג.

אנחנו חשבנו לבקש בן, גמישות ל12 ג, ורק אולי את אחת מהאופציות שהזכרנו למעלה. וכנראה גם אב לא ידוע שזהותו ידועה לאם. מה הסיכוי לקבל ילד? 
ממש מודים על התשובות מראש!
לצפיה ב-'הקטגוריות השונות'
הקטגוריות השונות
23/08/2016 | 12:12
114
מכיוון שכל זוג שונה מבחינת העדפות, רקע ויכולות, אני לא אכנס לאילו קטגוריות אנחנו בחרנו ואמליץ לכם לעשות אותו הדבר. יכול להיות שיש קטגוריות שאנחנו פסלנו ולכם הן דווקא יתאימו ולהיפך. 

כאשר אנחנו מילאנו את הטופס היה מספר קטן של קטגוריות שלא בחרנו. התייעצנו עם  רופאים וגורמי מקצוע אחרים על מנת לקבל החלטה מושכלת ככל האפשר שתתאים גם ליכולות שלנו וגם למצב הריאלי של סוג הילדים שניתנים לאימוץ בארץ. לזכותנו גם עמדה העובדה שראינו את הטופס כבר בשלב די מוקדם של התהליך, אז היו לנו חודשים רבים לבדוק את הנושא ולשנות את דעתנו בדבר מאפיינים מסוימים לפני שהיינו צריכים למלא את הטופס בפועל. ככל שלמדנו יותר על המאפיינים השונים, הבנו שרובם נשמעים הרבה יותר מפחידים ממה שהם באמת. 

חשוב לזכור שככל שתהיו מוכנים לקבל מספר רב יותר של קטגוריות, זה יכול לקצר את משך ההמתנה שלכם. לכן כדאי לשמור על ראש פתוח. עוד נקודה שחשוב לזכור היא שגם לו היה מדובר בהריון שלכם, עם השמירה הכי קפדנית והמעקב הרפואי הכי מסור, עדיין אין ערובה שתינוק שהיה נולד לכם היה חף מבעיות רפואיות - זאת נקודה שעזרה לנו לשמור על פתיחות במילוי הטופס.

אני מסכים שזה יכול להיות לא קל, לשבת מול טופס כזה שמרגיש אולי כמו רשימת מכולת קרה שמתייחסת לתכונות של בני אדם. אבל צריך לזכור שזה אחד השלבים החשובים בתהליך, מכיוון שאחריו בעצם נשאר רק להמתין לטלפון. אז אני מאחל לכם שתמלאו את הטופס בדרך הנכונה ביותר עבורכם ושההמתנה שתבוא לא תהיה ארוכה מדי.
לצפיה ב-'לדבר עם רופא ילדים'
לדבר עם רופא ילדים
24/08/2016 | 10:57
95
אני ממליצה לקבוע תור ולשבת עם רופא ילדים רק לעבור על כול מה שיש לכם לגביו שאלות, יש דברים שנשמעים ממש מפחיד כאבחנה אך בפועל אולי זה משהו שולי שיהיה לכם קל להתמודד איתו...
אני לא יודעת מה רשום ברשימה אבל סתם לדוגמא כאחות אני אומרת שפגות מאוד תלוי באיזה שבוע נולד, מעל 34 שבועות לרוב מתפתח כמו כול ילד, יש הבדל ענק בין שבוע 24 לשבוע 30 או אפילו בין 30 ל 31...
לפי דעתי אפשר תמיד גם לסרב אם לפי דעתכם זה קשה מידי להתמודד- ולכן תרשמו שאתם פתוחים על דברים שאתם מתלבטים ותחליתו באותו רגע... כמו פגות, אם מדובר בתינוק בריא שבוע 33 או תינוק מונשם לאחר מספר ניתוחים שנולד שבוע 28

המון בהצלחה!
וסתם שאלה אישית אם אפשר- כמה זמן עבר מאז שקיבלתם אישור עד הקורס? אני בשלב הזה עכשיו....
לצפיה ב-'כמובן שזה מאוד אינדיווידואלי'
כמובן שזה מאוד אינדיווידואלי
24/08/2016 | 20:15
89
אבל לו הייתי במקומכם נראה לי שבשלב הראשון לא הייתי פוסלת כלום, כי כל אחת המהקטיגוריות שמופיעות שם מגבירה את הסיכוי שילד שחווה זאת/נולד להורה עם בעייה כזו יסבול מתופעות כאלה וכאלה, אבל במציאות השונות ענקית מילד לילד. לדוגמא רקע של מחלת נפש אצל אחד ההורים מגביר את הסיכוי שהילד יפתח מחלת נפש בהשוואה לילדים שלא נולדו להורה עם מחלת נפש. וכששני המולידים סובלים מבעיות נפש זה מגביר עוד יותר את הסבירות. מצד שני לא כל ילד שנולד להורה חולה נפש מפתח מחלת נפש. זה תלוי גם במאפיינים מולדים וגם בחוויות חיים ובסביבה שגדל. יתירה מזו יש ילדים שהבעיות תתגלנה אם בכלל רק בגיל ההתבגרות ויש כאלה שכלל לא יפתחו בעיות נפש.
יש בעיות שקשה יותר לאבחן בינקות כמו אוטיזם.
ומנגד מותר לכם לסרב להצעות לילדים ספציפיים שיוצעו לכם.

אני הייתי בטופס מסכימה להכל ואז כשמקבלת הצעה לילד ספציפי הייתי פונה להתייעץ עם מומחים ומראה להם את החומר אודותיו ורק אחר כך מחליטה.
לצפיה ב-'בית משפט'
בית משפט
19/08/2016 | 01:19
8
285
אשמח להמלצותיכם / ן..

אנחנו הורים לאחים בני כמעט 4 וחצי (תאומים).
צריכים להגיע אוטוטו לבית משפט (לאחר משלוח הטפסים לאימוץ).
הומלץ ע"י העו"ס להגיע ביחד איתם.

ועכשיו לעזרתכם...
מה ואיך כדאי לספר להם לאן הולכים איתם.

תודה מראש!

לצפיה ב-'אין לי שמץ מושג מה ואיך לומר לילדים'
אין לי שמץ מושג מה ואיך לומר לילדים
19/08/2016 | 22:35
157
תתיעצו עם העו"ס שלכם, היא בוודאי יודעת
לצפיה ב-'אני לא אמא'
אני לא אמא
22/08/2016 | 10:02
131
אבל לפי דעתי צריך להגיד להם את האמת, באופן אופטימי כמובן ולרמת ההבנה שלהם על מנת שיהיו מוכנים כי זה יכול להיות מקום מלחיץ ביותר.
אולי כדאי גם לדבר עם פסיפס או עם העו"ס בעיקר לדעת למה המליצה
שוב- אני עוד לא אמא... אתם יודעים מה הכי טוב בשבילם
בהצלחה!
לצפיה ב-'שלום לכם'
שלום לכם
22/08/2016 | 14:49
87
לא ממש ברור מדבריכם-
האם הילדים בעצם אצלכם באומנה עם אופק אימוץ וכעת בית המשפט אמור לאשר את האימוץ? או מצב אחר?

תראי,אני ממש נגד אינטרנט,ואפילו מקום ספיציפי כגון פורום אימוץ- כמקום מתאים לייעץ לכם.
כי הרי הדברים לא מסתיימים ב'הסבר כזה וכזה לילדים'. הילדים עצמם יכולים לשאול הרבה שאלות,לפעמים גם מתקילות. לפעמים גם עלולות לעלות אצלם חרדות.צריכה להיות שיחה אינטראקטיבית עם קשב לילדים ולמה שמתעורר אצלם,לא רק 'הסבר'.
העובדת הסוציאלית אמורה להיות מנוסה במצבים מעין אלה ,לדעתי כדאי שתבקשו ממנה הדרכה מפורטת.
שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'ללא היכרות'
ללא היכרות
22/08/2016 | 20:18
91
אי אפשר לענות על כך.
אתם אלו המכירים את הילדים, אני מקווה שהעו"ס שהמליצה גם מכירה את הילדים, יחד תוכלו להגיע לתובנות מתאימות יותר לילדיכם.

את כאוס אימצנו בהיותה כבת שלוש.
בערך שנה לאחר הגעתה הביתה, היינו אמורים להגיע פיזית יחד איתה לשגרירות הקזחית בבריסל (אנו מתגוררים בבלגיה), כדי להרשם ולקבל דרכון קזחי.
סיפרנו לכאוס שאנו הולכים לבקר בבית גדול של קזחסטן.
לא יודעת מה היא עצמה הבינה בגיל ארבע, אך די ברור שכל אותו בוקר הייתה אחוזת פחדים עלומים, כי רק לאחר שסיימנו את - הביקור, ההרשמות, הפגישה עם עוד משפחות - רק אז היא חזרה להיות ילדה מלאת התלהבות מיום חופשה מביה"ס.
אם ניתן להבין מכך משהו, הוא אמור לגם כאשר מכירים את הילד ומכינים אותו, לא בהכרח הוא יהיה מוכן כפי שרוצים שיהיה. ללא היכרות אם הילד - פשוט אסור להמליץ.
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובות.'
תודה רבה על התגובות.
23/08/2016 | 08:06
2
93
רוצה לתת להם תשובה אמיתית ברמת ההבנה שלהם.
האמת חשבתי שמישהו/י כבר נתקל בזה וברור שכל ילד מבין אחרת וכל אחד לגופו של עניין.. אבל חשבתי על כמה רעיונות ממכם.
(הטפסים הינם לאימוץ סופי. הילדים היו באומנה במשפחה אחרת, ואנחנו אומנה לקראת האימוץ).
שלחתי הודעה לעו"ס כהצעתכם.
תודה!
לצפיה ב-'מתוכניות ריאליטי בטלויזיה-'
מתוכניות ריאליטי בטלויזיה-
23/08/2016 | 14:17
1
114
ראיתי פעם תוכנית על משפחה אמריקאית שמגיעה לשופט לקבלת צו אימוץ. הם מגיעים ממש בהרכב נרחב, עם הילדים וקרובים אחרים מדרגה ראשונה. מכינים את הילדים כמו אל חג, יום בו ההורים והילדים הופכים למשפחה אחרת גם בעיני החוק.
אינני יודעת אם זה מתאים למה שקורה בארץ, בוודאי אינני יודעת אם זה מתאים למשפחה הספציפית שלכם. פשוט מספרת לך על מקרה שקרה.
לצפיה ב-'תודה רבה על השיתוף.. אכן נשמע מעניין '
תודה רבה על השיתוף.. אכן נשמע מעניין
24/08/2016 | 23:31
26
לצפיה ב-'דיון "מזל-טוב"'
דיון "מזל-טוב"
18/09/2016 | 23:07
14
כך קראה לדיון הזה בבית המשפט עו"ס מהשרות למען הילד. זהו השלב האחרון בתהליך ארוך וככל שהבנתי ממנה לא צפויות בו הפתעות או עיכובים. יותר משהו פורמאלי של שינוי "סטטוס" משפטי.
לצפיה ב-'איך לבחור מחוז של השירות למען הילד?'
איך לבחור מחוז של השירות למען הילד?
07/08/2016 | 19:27
2
156
הי, שוב אני
אנחנו מתלבטים לאן לשלוח את טפסי המועמדות לאימוץ. מבחינה גיאוגרפית אין הבדל מהותי בין 3 מחוזות מתוך ה-4 שמצויינים על הטופס.
אנחנו תוהים האם יכול להיות שיש הבדלים ידועים בין המחוזות מבחינת היצע של הורים מאמצים, ובהתאם פרק הזמן להמתנה?
תודות לעונים!
לצפיה ב-'עליכם לפנות לסניף הראשי של השרות למען הילד'
עליכם לפנות לסניף הראשי של השרות למען הילד
09/08/2016 | 00:03
1
134
בירושלים ולברר, כי החלוקה של המחוזות היא גיאוגרפית ולפעמים למרות שסניף מסויים אולי קרוב יותר אליכם, יתכן שהישוב שלכם לא נכלל בו אלא במחוז אחר.
לצפיה ב-'וואלה אני לא יודעת למה לא חשבתי על זה :D'
וואלה אני לא יודעת למה לא חשבתי על זה :D
09/08/2016 | 21:25
99
משום מה היה נדמה לי שזה נתון לבחירתנו. תודה!
לצפיה ב-'אימוץ של זוג ללא רצון לילד ביולוגי '
אימוץ של זוג ללא רצון לילד ביולוגי
06/08/2016 | 20:14
1
275
האם יש כאן זוג שאימץ הבחירה התחלתית ?
לצפיה ב-'כבר שאלת וכבר ענינו..'
כבר שאלת וכבר ענינו..
09/08/2016 | 18:24
231
לצפיה ב-'בירור לגבי אומנה'
בירור לגבי אומנה
05/08/2016 | 18:32
1
172
אשתי ואני באמצע שנות הארבעים שלנו וחדשים בעניין ורצינו לברר פרטים לגבי אומנה.
מאיזה גיל אפשר ועד איזה גיל.
מה הסמכויות של הורי אומנה אם יש כאלה ובכלל המשמעות של להיות הורי אומנה.
אנחנו מתגוררים בבניה חדשה ברמת אביב גימל בתל אביב כך שמבחינת מיקום והיצע יש לנו המון לתת.
תודה מראש!
לצפיה ב-'ממליצה לפנות לעמותות האומנה ולברר'
ממליצה לפנות לעמותות האומנה ולברר
07/08/2016 | 23:35
92
במרכז יש לכם את אור שלום ועמותה חדשה א.ד.נ.מ תפנו תקבלו את כל הפרטים ויענו לכם על השאלות. מבחינת הגיל זה תלוי בגיל הילד אבל אין לכם בעיה עם הגיל שלכם.
לצפיה ב-'מחפשים את אחותנו האבודה!'
מחפשים את אחותנו האבודה!
03/08/2016 | 21:35
1
240
לצפיה ב-'נוגע ללב. פניתם לשרות למען הילד? '
נוגע ללב. פניתם לשרות למען הילד?
04/08/2016 | 20:51
96
מציעה לכם לפנות גם לקבוצות אימוץ אחרות בפייסבוק ולקהילת משפחתא כי בקבוצה הזו אין הרבה מאומצים בוגרים אלא יותר הורים מאמצים.
בהצלחה!

לצפיה ב-'שאלה לגבי זכויות הורים מאמצים'
שאלה לגבי זכויות הורים מאמצים
31/07/2016 | 10:24
5
293
בוקר טוב

בשעה טובה קיבלנו לביתנו לפני מספר שבועות תינוק (מקסים) בהליך של 12 ג'. מכיוון שעדיין אין צו אימוץ סופי ואנחנו מוגדרים כמשפחת אומנה למטרות אימוץ, התינוק לא רשום בתעודות הזהות של אשתי ושלי. עם זאת, אני מבין שאנחנו כבר זכאים לזכויות של משרת הורה ואני מניח שגם לנקודות זיכוי במס הכנסה. אשתי כנראה לא תחזור לעבודה אחרי חופשת הלידה שלה, כך שאני מעוניין לנצל את שעת ההורות (כעת שגם גברים זכאים לה). כיצד אני יכול ליהנות מזכויות אלה אם התינוק עדיין לא רשום בתעודות הזהות שלנו?
תודה מראש.
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
02/08/2016 | 13:00
1
134
אני ממליצה לדבר עם שירות למען הילד או משרד הפנים... תבדקו איזה זכויות מגיע לכם כאומנה (אולי זה כמו של אימוץ...) ואם אפשר זכויות הורים בדיאבד.
המון מזל טוב!!!!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/08/2016 | 10:28
15
לצפיה ב-'במזל טוב ובשעה טובה.'
במזל טוב ובשעה טובה.
03/08/2016 | 14:02
1
114
מאחלת לכם שבמהרה הסטטוס ישונה לבר אימוץ והתהליך המשפטי יסתיים .

לגבי הזכויות ממליצה לכם לפנות לעו"ס השרות שלכם.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/08/2016 | 10:28
14
לצפיה ב-'המון מזל טובבבבבבבבבב'
המון מזל טובבבבבבבבבב
20/08/2016 | 07:16
10
לצפיה ב-'חיפוש אח ביולגי'
חיפוש אח ביולגי
31/07/2016 | 09:22
4
227
אני מחפשת את אחי התאום שנולד באותו תאריך שלי 4.12.1968 בבית חולים הלל יפה בחדרה אשמח לעזרה או לקצה חוט כמו כן הוחלפו בנינו התז כך  שאני הוגדרתי בן ואחי כנראה בת.
לצפיה ב-'את מאומצת? הוא מאומץ? שניכם?'
את מאומצת? הוא מאומץ? שניכם?
31/07/2016 | 11:57
2
143
פני לשירות למען הילד. אם תאומך מאומץ את יכולה לבקש להשאיר מכתב בתיק האימוץ שלו, כך שכשיפתח את התיק הוא יקבל אותו. אם את אומצת והוא לא, כדאי שתבדקי מה נמצא בתיק האימוץ שלך, אולי יש שם מכתבים.
לצפיה ב-'הוא כנראה מאומץ'
הוא כנראה מאומץ
31/07/2016 | 17:02
1
174
אני לא מאומצת   לא יודעת מה עלה בגורלו אולי הוא כנראה מאומץ
לצפיה ב-'אם נמסר לאימוץ-'
אם נמסר לאימוץ-
31/07/2016 | 17:55
162
אין דרך חוקית שהמשפחה הביולוגית יכולה להגיע אליו. לפי החוק רק המאומץ יכול להחליט אם ומתי לפתוח את תיק האימוץ, ואחרי כן אם ומתי ירצה לפגוש את משפחתו הביולוגית. לכן באמת כדאי להשאיר בתיק האימוץ מכתבים. אם הוא יידע שלא שכחו אותו, שמחכים לו ורוצים בקשר איתו זה יכול להשפיע על החלטתו. כמו כן כדאי להשאיר בשירות למען הילד פרטי התקשרות אליכם, להקל על יצירת הקשר אם הוא יהיה מעונין בכך.
הדברים שכתבתי נכונים במקרה של אימוצים שנערכו בארץ, דרך השירות למען הילד, בצורה מסודרת וחוקית.
לצפיה ב-'בשרות למען הילד יוכלו לאתר על פי פרטיך'
בשרות למען הילד יוכלו לאתר על פי פרטיך
03/08/2016 | 13:49
100
ופרטי האם הביולוגית האם הילד עבר דרכם ונמסר לאימוץ. לא בטוחה שיימסרו לך את המידע. אלא אם ישתכנעו שיש סיבה מוצדקת לכך שהאם הביולוגית בעצמה לא פונה. 
ואגב מדוע אינך מבקשת את הפרטים מהוריך הביולוגיים? הם יוכלו לומר לך האם מסרו ילד לאימוץ או שנלקח מהם ילד ונמסר לאימוץ.

לצפיה ב-'גיל האימוץ'
גיל האימוץ
30/07/2016 | 22:47
3
280
שלום,
הבנתי שבארץ יש הבחנה בין אימוץ לפני גיל שנתיים ואחרי גיל שנתיים - שנותנים עדיפות לקבוצה הראשונה לזוגות חשוכי ילדים. למה זה, בעצם? ובעיקר, האם יש הבחנה כזו גם באימוץ מחו"ל?
תודה מראש.....
לצפיה ב-'למה זה? כי רב הביקוש על ההיצע'
למה זה? כי רב הביקוש על ההיצע
31/07/2016 | 00:32
2
198
יש הרבה יותר  מעוניינים לאמץ מאשר ילדים שהם ברי אימוץ ולכן יצרו היררכיה שבה בראש הפירמידה ניצבים זוגות חשוכי ילדים.

באימוץ חו"ל זה לא כך. כיום יש אימוץ רק מרוסיה ושם כיום מאפשרים לאמץ כמעט רק לזוגות אבל לא נותנים עדיפות לזוגות ללא ילדים.
לצפיה ב-'לגבי אימוץ חו"ל'
לגבי אימוץ חו"ל
31/07/2016 | 01:10
1
187
אז אם אני רוצה לאמץ מתחת לגיל שנתיים, באופן כללי יש לי יותר סיכוי שם? אני בכלל יחידנית בתחילת קשר, אני מקווה שבהמשך כן נענה על ההגדרה של זוג... 
לצפיה ב-'לצערינו כיום לא ניתן לאמץ מרוסיה כיחידנית'
לצערינו כיום לא ניתן לאמץ מרוסיה כיחידנית
31/07/2016 | 10:50
176
ובכל מקרה, משם לא ניתן לאמץ מתחת לגיל שנתיים.
לפני 3 שנים אימצתי את בתי מרוסיה. בפגישתנו הראשונה היא היתה בת 1.2 וכשאימצתי אותה היתה בת 1.7
לצפיה ב-'התייעצות לבניית סדנה למשפחות מאמצות'
התייעצות לבניית סדנה למשפחות מאמצות
26/07/2016 | 20:54
6
184
היי, 
כמי שלא קשורה לתחום, תודה רבה על הזכות לקרוא בחופשיות על החוויות הרבות והמגוונות של משפחות מאמצות כאן. זה מרגש ומעורר השראה. במסגרת קורס שאני לומדת באונ' העברית, התבקשתי לכתוב הצעה תאורטית לסדנה עבור הגיל הרך, ומסיבות כאלה ואחרות שותפתי למטלה בחרה במשפחות של ילדים שאומצו מעל גיל שנתיים. לצערי למרות שקראנו כבר המון (יש אינסוף מידע...), אין לנו הכלים או היכולת להעמיק ככל הנדרש בנושא. לכן, אני פונה כאן בשאלה למי שירצה לענות - האם ברמה התאורטית, הייתם מתעניינים בסדנה מטעם השירות למען הילד שמציעה הכנה לכיתה א' עבור המשפחה, לאור הסיכון שילדים שאומצו מעל גיל שנתיים נמצאים בו לקשיים רגשיים ב"צמתי חיים" כגון מעבר מגן לבי"ס (בגלל רקע פונטציאלית קשה יותר בשנתיים הראשונות לחיים)? אילו תכנים היה חשוב לכם לקבל בסדנה כזו, נאמר אחת לשבועיים? התכנים שאנחנו חשבנו עליהם: 1) אימון ביחד עם ההורים על כלים שמפתחים חוסן (לדוגמה, טכניקות להרגעה עצמית במצבי לחץ) 2) כתיבת יומן לאורך גן חובה יחד עם ההורים, כמעין המשך לספר אימוץ (אם קיים), כך שבונים ביחד נרטיב שיעזור בשימור רציפות במקום ניתוק מהעבר בגן ברגע שעוברים לבית ספר ועל הדרך נחשפים קצת לכתיבה. אנחנו לא יודעות כל כך מה לעשות עם ההבדלים בין המשפחות שבחלקן מדברים על האימוץ בגלוי כבר בגילאים האלה ובחלקן לא, ותוהות איך לגשת לנקודה הרגישה הזו. 
הכל כמובן תאורטי ובכל זאת, חשוב לנו לעשות עבודה רצינית שרלוונטית לעולם המציאותי שם בחוץ :)
נשמח לכל הערה והארה. 
תודה מראש. 
לצפיה ב-'די קשה לענות לך....'
די קשה לענות לך....
27/07/2016 | 13:29
99
מצד אחד בדיוק בגיל הזה קיימת גם קיימת מטעם השירות סדנה לילדים שאומצו בחו"ל ,ולילדים  שמוגדרים כבעלי צרכים מיוחדים-ואומצו בארץ.
הסדנה ההיא כאינפורמציה מעבירה מידע על קשיי קשב וריכוז שאופייניים להרבה מהילדים שלנו,אבל היא בעיקר מפגש חווייתי- של הילדים עם עצמם,של ההורים עם עצמם וגם מפגשי כיף [למשל ספורט] של כולם.
מבחינת תכנים- ילדים בגילאי 6 מאד שונים זה מזה . יש כאלה שכן עולים ל-א ויש- שנשארים שנה בגן להמשיך להבשיל. יש כאלה שמתאימים לבית הספר לחינוך מיוחד ,או לכתה 'רגשית' קטנה בבי"ס רגיל  ויש שעולים לכתה רגילה. יש שעסוקים בסיפור  האימוץ שלהם ויש- שממש לא.יש עם בעיות של החצנת התנהגות ויש מופנמים.יש שעדיין ישנים עם הוריהם כדי 'להשלים התפתחות' ויש גם ילדים שבעצמאות יתר שפיתחו עוד בבית הילדים.
תמיד המעבר מגן לכתה א הוא מעבר חגיגי ומיוחד ,ויתור על עולם המשחק 24x7 ואימוץ דפוסי משמעת - הוא מאד משמעותי. אך את החוויה הזאת עוברים באופן עוצמתי גם ילדים לא מאומצים.

נראה לי שלו אני בלימודים שלכן הייתי עושה סדנה לא לאוכלובסיה מאמצת   אלא לפעילויות משותפות של הורים וילדים בכלל. פשוט. היום ההורים הם קרייריסטים,והילדים עם אף תקוע במשחק מחשב או בווטסאפ. היחד השתנה מאד. הייתי בונה סדנה להפגיש מחדש הורים וילדים בפעילויות של דיאלוג ,כיף ומשחקים מלכדים.
לצפיה ב-'מציעה לכן לפנות לגילה חוגי מהשרות למען הילד'
מציעה לכן לפנות לגילה חוגי מהשרות למען הילד
27/07/2016 | 21:03
4
70
היא ממארגני הסדנה הנפלאה של השרות למען הילד, ותוכל לתת לך טיפים ורעיונות על נושאים שאפשר לעלות בסדנה מתמשכת כמו שאת מציעה. בסדנאות האלו עולים נושאים רבים ומגוונים רגשיים, קוגניטיביים התנהגותיים לימודיים ואחרים, כמו גם נושאים הקשורים להתמודדות ההורים עם קשיי הילדים.
אני חושבת שסדנה כזו כמו שאתן רוצות לבנות היא רעיון נפלא.
לצפיה ב-'תודה רבה לשתיכן! '
תודה רבה לשתיכן!
30/07/2016 | 18:57
1
40
בהחלט ניקח את העניין של זמן איכות עם ההורים בחשבון, לפני הכל. למדנו על הדרך שלא כולם מעוניינים לעסוק באימוץ עצמו וכמה חשובה החוויה של נורמליות ביחס לשאר בני הגיל, היבט שלא חשבנו עליו קודם. בסופו של דבר, התרומה הגדולה של המטלה הזו עבור נשות המקצוע העתידיות שנהיה (פסיכולוגית חינוכית ועו"סית) היא הבנת הצניעות הנדרשת וזהירות מכפיית פרשנויות תאורטיות על קבוצות שלמות. שזו התובנה האנושית הכי בסיסית, אבל לפעמים בעולמות תאורטיים קל ליפול במלכודת הזו. שוב - תודה. 

לצפיה ב-'לעניות דעתי...'
לעניות דעתי...
31/07/2016 | 08:08
47
אני חושבת שאכן יש הורים לילדים מאומצים שמאד חשובה להם הנורמליות והתחושה שילדם הוא ילד ככל הילדים. אך לדעתי הורים אלו לרוב לא יגיעו מיוזמתם לסדנה שנערכת עבור הורים מאמצים.
אלו שמגיעים הם לרוב אלו שכן רוצים לעבוד על נושא האימוץ, היחודי כל כך, על שלל האתגרים שהוא מציב בפני הילד, הסביבה וההורה בגידול ילד מאומץ, בשונה מילד ביולוגי.
לצפיה ב-'שאלה לדניאלה'
שאלה לדניאלה
30/07/2016 | 19:07
1
50
היי!
תודה על ההצעה, נפנה לגילה. מכיוון שהזמן קצת דוחק, האם את יכולה גם לספר לנו בעצמך מה יש בסדנה שאת עברת? האם את מתכוונת לסדנה בגיל 5-6 שהמגיבה השנייה ציינה כאן? נשמח מאד לשמוע מה עושים בסדנה, ולו רק ברמת הנושאים שעולים. 
תודה תודה,
מיכל
לצפיה ב-'כבר לא זוכרת הכל אך קצת...'
כבר לא זוכרת הכל אך קצת...
31/07/2016 | 06:28
87
היו סדנאות להורים לחוד ופעילות לילדים לחוד. לרוב אני הלכתי לסדנאות ההורים ובעלי הלך עם הילד לסדנאות הילדים, אך לעיתים התחלפנו אז אינני יכולה לספר על מה שלא נכחתי.
למשל היתה שיחה עם עובד סוציאלי על האתגרים הריגשיים שהילדים שלנו עוברים מבחינת זהות, מבחינת לא לדעת מאיפה בדיוק באו ומיהם ההורים הביולוגיים שלהם, מבחינת הקושי לא להיות דומה להורה שמגדל. הוא תאר קשיים בשלבים שונים של הגדילה מילדות להתבגרות ועד בגרות וכמה חשוב שאנחנו כהורים נבין ונהיה שם עבור הילדים בהליך הלא פשוט הזה.
היתה סדנה אחרת עם איש ממשרד החינוך על הזכויות המגיעות לילדים מבית הספר וממשרד החינוך עם הפרעת קשב וריכוז ועם קשיים לימודיים. המלצות איך להתנהל מול בית הספר, מול המחנכים ומול היועצת ומול מערכת "השילוב" ואיך לעזור לילד להתקדם מבחינה חברתית, רגשית ולימודית.
היו שיחות עלינו כהורים, מה כואב לנו ומה מפריע לנו. האם אנחנו אוהבים את הילדים המאומצים כפי שאנחנו אוהבים ילד ביולגי, אם יש לנו כזה, האם אי פעם התחרטנו על האימוץ נוכח הקשיים שעולים וכן הלאה. הורים שמאד שונים במראה החיצוני מהילד שלהם דיברו על השוני, מה השוני הזה עושה ברמת הזהות לילד ומה הוא עושה לזהות של ההורה כהורה, איך הסביבה מקבלת את זה, איזה הערות הם והילד שומעים על הנושא.
היה מישהו שהראה משחקים לימודיים שאפשר באמצעותם לקדם את הילדים, והסביר למה דווקא ילדים מאומצים עם או בלי תסמונת אלכוהול עוברי, סובלים מליקויי למידה.
עשו כל מיני משחקים של הכרות בין ההורים והורים סיפרו קצת לעומק יותר על הילד המאומץ ועל הליך האימוץ, ההחלטה, ההשלכות של האימוץ וכן הלאה. אמהות יחידניות סיפרו על האתגרים בגידול ילד מאומץ לבדן.
לבסוף היו כמה מאומצים בוגרים צעירים שסיפרו על ההליך שעברו, על סיפור האימוץ שלהם, המאבק בחיפוש הזהות, וחלק על פתיחת תיק ומפגש עם הביולוגיים.
זה מה שאני זוכרת. היה מאד מעשיר ומרגש ותרם רבות.
לצפיה ב-'שאלה של יחידנית'
שאלה של יחידנית
26/07/2016 | 07:19
8
195
אני רווקה בת 40 ללא ילדים וללא בן זוג, הייתי מעוניינת לאמץ תינוק עד גיל 3 האם בארץ זה אפשרי? האם נותנים לאישה רווקה תינוק בגילאים האלה? שלחתי מסמכים לשירות למען הילד האם לנדנד להם? מהו התהליך בעצם?
לצפיה ב-'רווקה יכולה לאמץ בארץ'
רווקה יכולה לאמץ בארץ
26/07/2016 | 11:35
7
207
עם זאת הסיכוי שלך לקבל ילד עד גיל שלוש הוא אפסי. יחידניות הן בתחתית ההיררכיה של השירות בעדיפות לאמץ. זאת אומרת הן תקבלנה ילדים שלא נמצאו להם הורים בקרב זוגות נשואים, שזה אומר או ילדים ם צרכים מיוחדים או גדולים ולרוב גדולים מגיל חמש, או ילדים עם בעיה כלשהי. זה יכול להיות התפתחותית בריאותית או נפשית.
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות המהירה. מה לגבי '
תודה על ההתייחסות המהירה. מה לגבי
26/07/2016 | 14:00
6
148
אומנה? האם יש דבר כזה אומנה עם אופק אימוץ? בטח זה לא לפורום הזה...אבל אולי בכל זאת מישהו יודע?
לצפיה ב-'באומנה שום דבר לא וודאי.'
באומנה שום דבר לא וודאי.
26/07/2016 | 14:38
5
142
מטבע הגדרתה היא אמורה להיות פתרון זמני שמאפשר לילד מסגרת משפחתית עד שהוריו הביולוגיים משתקמים וניתן יהיה להחזירו לחזקתם. בפועל רוב הילדים נשארים באומנה שנים.

לגבי אומנה עם אופק לאימוץ. היום אין מסלול כזה במוצהר. במיוחד כי זה לא וודאי ובאומנה דברים יכולים להשתנות מהיום למחר. אני מכירה מקרים שלא הוגדרו כאומנה עם אופק לאימוץ ותוך תקופה קצרה הילדים אומצו על ידי האומנים ולהיפך. כאלה שכן הוגדרו ואחרי תקופה קצרה הסטטוס השתנה.
לצפיה ב-'הבנתי... אז אין לי הרבה אופציות בעצם. תודה רבה על המענה המהי'
הבנתי... אז אין לי הרבה אופציות בעצם. תודה רבה על המענה המהי
26/07/2016 | 15:00
4
49
לצפיה ב-'אנחנו פועלות לשינוי בנושא'
אנחנו פועלות לשינוי בנושא
26/07/2016 | 22:44
1
128
בפן המשפטי. את מוזמנת לחבור אלינו בשמחה.
תוכלי לראות הודעות קודמות כאן בעניין.
לצפיה ב-'אשמח לחבור אליכן...בתקווה לשינוי המיוחל.תודה'
אשמח לחבור אליכן...בתקווה לשינוי המיוחל.תודה
27/07/2016 | 08:21
34
לצפיה ב-'אל תחשבי כך'
אל תחשבי כך
27/07/2016 | 02:31
1
133
קודם כל אנחנו לא המקור היחיד לאינפורמציה.
לא כל שכן לא המקור הכי מדוייק והכי עדכני....
אם את 'חמה' על צירוף ילד למשפחה- מציעה לך לדפוק על כל הדלתות בלי שייכות לסטטיסטיקה ומקרים אחרים.
השירות למען הילד ועמותות האומנה-פני אליהם ישירות.
מאחלת לך הרבה בהצלחה.
לצפיה ב-'מסכים עם חייכנית תפני למשרד הרווחה ושם תקבלי ורק שם'
מסכים עם חייכנית תפני למשרד הרווחה ושם תקבלי ורק שם
27/07/2016 | 05:13
99
מידע עדכני ונכון ולא משמועות
לצפיה ב-'תהיות ושאלות של מתחילה :)'
תהיות ושאלות של מתחילה :)
22/07/2016 | 19:55
19
364
שלום לכם,
מאז ומתמיד רציתי לאמץ ילד/ה, ועכשיו אנחנו מתחילים לדבר על זה בצורה פרקטית. השאיפה היא לאמץ בארץ ילד/ה בוגר/ת. אשמח לעזרתכםן עם כמה נושאים לא ברורים:
1. אנחנו זוג ללא ילדים (לפחות כרגע...), לא נשואים. היינו שמחים להשאיר את המצב כמו שהוא, אבל אם זה יהווה בעיה, נרשום את עצמינו בלית ברירה.
השאלה היא- האם זה מחוייב? אם כן, האם גם חתונה שווה/ אזרחית נחשבת, או רק רישום ברבנות? 
2. סתם מתוך מסקרנות: ילד בוגר מגיע עם שם משפחה. נהוג להחליף את השם שלו עם האימוץ? זה נתון לשיקולו?
3. ראיתי בסטפי המועמדות שאלה לגבי גודל בית. אנחנו משכירים את הבית שלנו ושוכרים במקום אחר. בשמחה נעבור לבית גדול יותר, אבל אנחנו לא רואים טעם לעשות את זה 2-5 שנים מראש (או מי יודע כמה זמן יקח התהליך). מה עושים? כבר במילוי הטופס נדרשים לפרט את גודל הבית ומספר החדרים, והוא בהחלט קטן מדי לאימוץ.
4. האם אימוץ של ילדים אתיופים מקצר את זמן ההמתנה? (בכמה בערך?) 
והשאלה הקשה באמת: האם יש דרך לדעת שהילדים הוצאו מהמשפחה מפני שלא היתה ברירה אחרת?
החשש הכי גדול שלי הוא לשתף פעולה עם פרשת ילדי תימן 2... האם אומנה במקום אימוץ תעזור לדעתכם? אם הבנתי נכון, באומנה סביר שיהיה קשר עם ההורים הביולוגים. אני מניחה שזה יכול להראות כמו שיקול הזוי להחלטה גדולה בין אומנה לאימוץ, אבל זה באמת מטריד אותי ואשמח לשמוע אם יש לכם מידע.
למען הסר ספק אציין שאין שום ביקורת או הטרלה מאחורי השאלה הזאת, ואני מקווה שאף אחד לא נפגע ממנה
תודה מראש וסליחה על החפירה!

לצפיה ב-'אנסה להשיב מה שידוע לי:'
אנסה להשיב מה שידוע לי:
22/07/2016 | 23:52
4
229
אימוץ בארץ זה על ידי זוג נשוי או יחידני. יש אפשרות שאחד מכם יאמץ כיחידני ואז השני יוכל לאמץ את הילד כאימוץ ילד של בן/בת הזוג. לדעתי זה מסבך את התהליך. לא חשוב איזה סוג של נישואים. אזרחיים גם תופסים וגם הסכם נישואים..

החלפת שם: ילד שנמסר לאימוץ בכל גיל מקבל זהות חדשה שזה אומר מספר זהות חדש ואת שם המשפחה של המאמצים. לגבי השם הפרטי זה נתון לבחירת המאמצים ולפעמים גם הילד, תלוי בגילו, אלא אם יש מצב שהשארת השם הקודם עשויה לסכן את הילד וחשיפתו.

גודל הדירה אינו משנה. רוצים לדעת שיש לכם מקום נאות לגדל ילד, דהיינו שתוכלו לספק לו פינה משלו ואת צרכיו. אף אחד לא מצפה שתתחייבו לספק לו "ארמון". גם הצהרה שתעדיפו לשכנו עם אח/אחים באותו החד בהחלט לגיטימית וקבילה.

אימוץ של ילדים ממוצא אתיופי מקצר את התהליך. בכמה זה מאוד תלוי. כי קודם נלקח בחשבון הפרמטר של עד כמה המשפחה הספציפית תענה על צרכיו של הילד. הכי הכי מקצר זה הנכונות לאמץ בו זמנית אחים. כיום המגמה עד כמה שפחות להפריד בין אחים ביולוגיים ויש מעט משפחות שנכונות לאמץ אחים בו זמנית.

ולגבי שאלתך האחרונה: בכל אימוץ, גם כשהילד כבר הוכרז כבר אימוץ וגם באימוץ של 12ג הילד מגיע אליכם לאחר הליך  משפטי. המאמצים אינם צד בהליך ואינם יכולים להשפיע עליו. היום המדיניות היא עד כמה שלתת יותר מידע מפורט ואמין למאמצים. אבל אין לכם שליטה על כמות המידע שיימסר לכם ואמינותו. מצד שני היום יש חוק אימוץ והילדים נמסרים לאימוץ רק בחסות החוק. כך שהייתי רוצה להאמין שתופעות כמו חטופי תימן הן מאחורינו, במיוחד שהיום כל דבר מגיע לתקשורת במהירות הסילון. 

לצפיה ב-'רק להוסיף שלשה דברים קטנים על דבריה המפורטים של פטפט'
רק להוסיף שלשה דברים קטנים על דבריה המפורטים של פטפט
23/07/2016 | 10:37
1
187
האחד הוא שלמרות שיחידנית יכולה לאמץ בארץ, היא די בתחתית הטבלה מבחינת השרות למען הילד ותקבל ילד רק אם זוגות נשואים לא חפצו בו. אם תינשאו (ונשואים אזרחיים זה מצויין) תעברו לראש הטבלה, מכיוון שאין לכם עדיין ילדים.

השני בעניין הדירה, העובדים הסוצאליים בכל זאת רוצים לראות שיש לכם חדר עבור הילד. אין להם בעיה שזה חדר משותף לעוד ילד, אך הם בהחלט אינם אוהבים לראות מצב שהילד אמור לישון בסלון או עימכם בחדר השינה שלכם. לכן תצטרכו להסביר באופן מאד ברור, שכרגע אתם חיים בדירה קטנה ללא חדר עבור הילד, אך שתשמחו לשכור דירה אחרת לקראת בואו של הילד. הבעיה: הילדים לפעמים מגיעים מהיום להיום.

הדבר השלישי קשור לפחד שלכם שהילד שתאמצו הוצא שלא לצורך מבית הוריו הביולוגיים. מסכימה עמכם שיש גם סיפורים כאלו, גם כיום, שבהם אין קונצנזוס אם באמת לא היתה ברירה אלא להוציא את הילד מרשות הוריו הביולוגיים - אך הם לא הרוב. בכל מקרה לרוב תקבלו איזשהו מידע על הניסבות בעטיין הוצא הילד מהבית, ותוכלו להחליט בעצמכם אם זה נראה לכם מוצדק.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה גם לך דניאלה!'
תודה גם לך דניאלה!
23/07/2016 | 22:37
87
זה מאוד מוזר העניין עם הדירה. כולם כותבים כאן שזה תהליך שלוקח שנים. הוא באמת יכול להגיע מהיום להיום? חשבתי שזה רק באומנה ככה.
לגבי הבית, אני תוהה איך למלא את הטופס. הבית הנוכחי קטן מדי, יש רק חדר שינה אחד והוא תפוס

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות '
תודה רבה על התשובות
23/07/2016 | 22:23
1
97
1
וואו לקח לי מלא זמן להצליח לפתוח יוזר, לא הצלחתי להגיב כאורחת...
יש סיבה שבגללה יש פחות "ביקוש" לאימוץ אחים בו זמנית? זה קשור לסיכון דחייה גבוה יותר?
לדעתך כדאי לי להתחיל למלא את הטפסים כיחידנית ואז לצרף את בן זוגי, או עדיף להמתין עד שנסדיר את עניין הנישואין (עניין של 2-3 חודשים)?
לצערי האמון שלי בחוק ובמערכת המשפט הוא לא אמון מלא, אבל אני מבינה שתשובה יותר חד משמעית מהתשובות שקיבלתי פה תהיה פשוט לא נכונה... 
שוב תודה
לצפיה ב-'את בהחלט יכולה לפנות כבר היום ולציין'
את בהחלט יכולה לפנות כבר היום ולציין
25/07/2016 | 01:56
97
שאתם עומדים להינשא בעוד כ.... אבל כדאי לציין שאתם בזוגיות כבר כך וכך זמן ומתגוררים יחד כך וכך זמן. זה חשוב על מנת שלא ייווצר הרושם שאתם נמצאים בשלבים הראשונים של זוגיותכם ואז יותר סביר שתהיו נתונים בבניית הזוגיות ולכן פחות פנויים רגשית לאמץ.

לוקח כחודש וחצי עד שלושה עד שחוזרים אליכם ומזמנים אתכם לפגישה ראשונה, כך שעד אז ייתכן שכבר תהיו נשואים. מצד שני אתם נכנסים לתור הממתינים מהרגע שהטפסים שלכם נתקבלו בשרות למען הילד.
לצפיה ב-'מציע לך הכי טוב לקבוע פגישה במשרד הרווחה ושם'
מציע לך הכי טוב לקבוע פגישה במשרד הרווחה ושם
23/07/2016 | 06:01
1
97
תקבלי את המידע הנכון והאמין ביותר יש ביפו וגם בירושלים בהצלחה רבה לכם
לצפיה ב-' תודה. נעשה את זה בסופו של דבר, רוצים להגיע מוכנים'
תודה. נעשה את זה בסופו של דבר, רוצים להגיע מוכנים
23/07/2016 | 22:44
21
לצפיה ב-'כבר ענו לך במילא'
כבר ענו לך במילא
23/07/2016 | 13:40
4
110
אך אחזור בעיקר על תשובה לשאלה הראשונה -
כל חתונה שתוביל לרישום סטטוס "נשואים" במשרד הפנים קבילה. הרבנות משחקת כאן תפקיד רק כשזה נוגע לעניין גיור של ילד שאינו יהודי, ולא לעצם האימוץ עצמו. אי לכך ובהתאם לזאת, ראו עצמכם רשאיים להתחתן בכל דרך שווה בעיניכם.

לאחר האימוץ הילד נרשם כילדכם, ולכן יקבל את שם משפתכם (אם אתם שומרים על שמות משפחה נפרדים, הילד יקבל את שם משפחת האב כברירת מחדל, אולי אפשר לבקש את שם משפחת האם, אך איני משוכנעת בזה).

איני מתגוררת בישראל, אז קשה לי לדעת מה יספק או לא יספק רשויות ישראליות. אני מניחה שאפשר לרשום את הדירה השייכת לכם (בהנחה שהיא גדולה מספיק), או להסביר שיש בידיכם האמצעים הכלכליים לעבור למשהו גדול יותר עם בוא הילד למשפחתכם, רק שכרגע אתם נוהגים בזהירות ולא ממהרים לבזבז משאבים יקרים.

לגבי השאלה האחרונה - זו שאלת השאלות, שלעולם אין עליה תשובה מוחצת מראש. עם זאת, אני מאמינה שבישראל של היום, קשה מאוד לחזור על חטופי תימן.
דווקא באומנה עלולים להתקל במצב בו ההורים לא רצו לוותר על הילד וזה נכפה עליהם. מטבע הדברים, להורים האלו, בין אם ההוצאה מהבית הייתה מוצדקת ובין אם לאו, מספר הפגישות המותר להם אינו מספק ועלולים להיווצר חיכוחים על רקע זה.

בהצלחה באיזו פעולה שלא תנקטו.
לצפיה ב-'אז בעצם... באימוץ זה תמיד בהסכמת ההורים הביולוגים?'
אז בעצם... באימוץ זה תמיד בהסכמת ההורים הביולוגים?
23/07/2016 | 22:42
3
91
סליחה על הבורות ותודה!
לצפיה ב-'לאו דווקא'
לאו דווקא
24/07/2016 | 00:39
97
ניתן להוציא ילד מחזקת הוריו על בסיס של אי מסוגלות הורית, דבר שנקבע אחרי בדיקה של רשויות הרווחה וקביעת בית משפט
לצפיה ב-'אמממ, לאו דווקא'
אמממ, לאו דווקא
25/07/2016 | 12:17
1
88
כפי שמשתפרת כתבה, אפשר להוציא ילד מחזקת הוריו, ולשלחו לאימוץ. כיום כל ההליך נעשה דרך בתי משפט, כך שהסבירות לחטיפת ילד יורדת. למרות זאת שומעים מדי פעם על סיפור קשה זה או אחר. צריך מידה גדולה של תמימות כדי להאמין שלא נעשות טעויות, ושאין הורים המרגישים בצדק שילדם נגזל מהם. מצד שני, צריך להיות תמים בה במידה כדי להאמין לכל הסיפורים. השורה התחתונה היא שכיום קשה מאוד לבצע משהו הדומה בהקפו לחטיפת ילדי תימן.

עם זאת, שאלתך נגעה, כך אני מאמינה, להבדל שכתבתי על אומנה. ובכן, גם באומנה וגם באימוץ ישנם סיפורים על ילדים שהוצאו מביתם בניגוד לרצון הוריהם, מכיוון שהמערכת זיהתה חוסר מסוגלות הורית (בצדק או לא בצדק). ההבדל בין אימוץ סגור לבין אומנה הוא שבאימוץ, ההורים, שחשים כי ילדם נגזל מהם, אינם יכולים להכנס לחייכם ולהפריע לחיים החדשים. באומנה, לעומת זאת, מותר להם להפגש עם הילד, וסביר להניח שמפגשים אלו יערערו את הילד. 
מצד שני, כאשר המשפחה הביולוגית של הילד מבינה שאין באפשרותם לגדל את הילד, אומנה מהווה מעין אימוץ פתוח, ויש בצדה (כך יש לקוות) את הברכות של הקשר הביולוגי המיטיב. 
יוצא שאין תשובה אחת אחידה מראש מה עדיף על מה. הכל תלוי במקרה הפרטני שלכם ובנסיבותיו.

אף אחד לא נולד עם הידע הזה. זהו ידע נרכש.  זה הזמן לשאול שאלות, כדי להגיע להחלטה מושכלת. אין שום צורך להתנצל על בורות, לא כאן, לא מולי, לא בנושא הזה.
בהצלחה במה שלא תבחרו.
לצפיה ב-'את מקסימה! תודה רבה'
את מקסימה! תודה רבה
29/07/2016 | 09:47
13
לצפיה ב-'אלינור שלום'
אלינור שלום
24/07/2016 | 09:14
93
אני עונה מהצד ה"תמים" כי עדין לא סיימנו את כל התהליך (עדין ממתינים לילד) אבל מאחר ועברנו את תהליך הרישום לאחרונה ובררנו גם לגבי אומנה מעבירה לך את תחושותי

מאחר ויום קבלת הטפסים בשירות למען הילד מהווה את מקומכם בתור הייתי דואגת להעביר את הטפסים בהקדם ומציינת בהם:
שאינכם נשואים רשמית מבחירה אבל חיים כך וכך שנים יחד ומידת הצורך ולמען הילד תוכלו להתחתן
ולגבי הדירה הייתי מפרטת לגבי הבית - שאתם שוכרים ומשכירים ושכאשר יהיה רלוונטי תעברו לבית המתאים לצרכי המשפחה שגדלה
כאשר תגיעו למפגש עם העובדת הסוציאלית תוכלו לספק את ההסברים כראוי לשמוע למה הם מצפים ותדעו אם יש צורך ומתי לערוך שינויים

לגבי עניין רקע הילדים, לפי מה שאנחנו הבנו רוב הילדים שמגיעים לאימוץ היום מגיעים מרקע בעייתי (ולכן הוצאו מחזקת ההורים) ואתם תחשפו למידע ותוכלו לשקול אם מתאים לכם, ההורים הביולוגים חותמים על הסכמה לאימוץ או עוברים תהליך בבית המשפט ורק אז תוכלו לאמץ את הילד כך שלא אמור להיווצר מקרה כמו ילדי תימן
באומנה לעיתים יש הכרות עם ההורים הביולוגים זה קורה בד"כ כאשר יש שיתוף פעולה גם מהצד שלהם ואז אתם יודעים שיש הסכמה אבל אין הכרח שזה יקרה, יש מצבים בהם ההורה הביולוגי לא מסוגל לטפל בילד אבל לא מבין זאת והילד יוצא מהבית בניגוד לרצונו ואז לעיתים הורה האומנה נאלץ להתמודד עם ילד שחוזר ממפגשים בהם ההורה הביולוגי אומר לילד דברים שלא מתאימים למצב הריאלי (אתה תחזור הביתה, לקחו אותך בכוח וכו')

באיזה משני המצבים תהיו שקטים שההליך נעשה נכון? תלוי כנראה בכם ובילד שיגיע אליכם וסיפורו האישי

בכל אופן אם אינכם בטוחים מה הכיוון הנכון עבורכם ממליצה לקבוע גם פגישה עם עובדת סוציאלית מטעם אומנה ושומעת על האפשרויות השונות

בהצלחה
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
24/07/2016 | 14:48
1
76
בהצלחה אלינור!
התחלתי את התהליך לפני כשנה וחצי ולכן תרגישי חופשי לשאול אותי שאלות (גם בפרטי) בנוסף רשמתי את הכול בבלוג שלי "ברקיע החיים" כי כאשר אני עברתי את התהליך הרגשתי שקשה למצוא מידע אישי ואמין...
אני מסכימה עם כול מה שרשמו פה ובעיקר שתשלחו כבר את הטפסים ותרשמו שם את כול המידע לגבי מצבכם והבית. כן הייתי ממליצה שתרשמו שאתם לפני הסכם נישואים ושיש לכם בית גדול בבעלותכם- אך כרגע גרים בקטן באופן זמני לחסוך כסף... מכיוון שלוכך הרבה זמן עד לאישור (לנו לכך שנה) יהיה זמן לסדר את הדברים בהתאם במהלך התהליך.
כשאומרים שזה יכול להיות מהיום למחר זה כמובן רק לאחר קבלת האישור... אבל תחילת ההמתנה בתור זה מיום שליחת הטפסים!

לצפיה ב-'תודה יקירה!'
תודה יקירה!
29/07/2016 | 09:42
7
לצפיה ב-'גולשים המתמצאים טוב יותר ממני בכל הקשור באימוץ בארץ'
גולשים המתמצאים טוב יותר ממני בכל הקשור באימוץ בארץ
26/07/2016 | 06:56
3
103
כבר ענו בפירוט על שאלותייך, אז נותר רק לאחל בהצלחה.
רק חשוב להדגיש שהחוקים והמצב השתנו מאז פרשת ילדי תימן וכיום להערכתי כמעט ואין סיכוי שמשהו כזה יקרה. כלומר, "כמעט" במובן שבחיים האלה שום דבר לא בטוח מעצם מהותם, אך לדעתי לא מעבר לכך.
עלול לקרות במיעוט המקרים מצב של טעות בשיקול דעת של המערכת בהוצאת הילד מהבית ומתן צו אימוץ, אך בטח לא כתוצאה מחטיפה זדונית, היות שהכל עובר דרך המערכת המשפטית ולאף אדם בודד אין זכות להחליט בשושו ועל דעת עצמו למסור את הילד לאימוץ, אני מאמינה שלרוב זה לא קורה. זה טבעי שחלק מההורים הביולוגיים ירגישו שלקחו להם את הילד שלא בצדק, אך לדעתי זה לא אומר שהם בהכרח צודקים. לא חסרים, לצערנו, הורים לא מתפקדים ומזניחים, מסוממים, שיכורים וכו', שבכלל לא מבינים מה הם עושים לא בסדר (ובדרך כלל, אם כבר, יש סיכוי לשקם את המצב במשפחה מעדיפים זאת על פני הוצאת הילד מהבית). בכללי, לדעתי אין טעם לנהל את חיינו מתוך פחד ומתוך הנחה שדווקא הרע ביותר יקרה, אחרת נהיה משותקים. לדעתי הסיכוי שתאמצי ילד שנלקח בזדון וללא הצדקה מהוריו הוא קלוש בהשוואה לסיכוי שתאמצי ילד שבאמת ובתמים זקוק למשפחה וגם הוא וגם אתם תרוויחו מהעניין.
לצפיה ב-'תודה לכולכן '
תודה לכולכן
29/07/2016 | 09:37
2
60
קשיים טכניים מנעו ממני להגיב קודם לכן
אני אחדד בעניין המוסרי: אני לא באמת חוששת מפרשיה בסדר גודל של ילדי תימן.
אני כן חוששת שילדים נלקחים מהוריהם הביולוגים מסיבות שונות, גזעניות או לא מוצדקות אחרות, אבל אני רוצה להאמין שזה באמת לא המצב ברוב המקרים.
יש למישהו תשובה לגבי עניין האחים, מדוע יש יותר דרישה ופחות "ביקוש" לאימוץ אחים?

לצפיה ב-'בעיקר הפנטזיה הראשונית'
בעיקר הפנטזיה הראשונית
29/07/2016 | 13:01
1
67
על תינוק רך, בריא ונטול היסטוריה שמתחיל כמעט מההתחלה בידינו. הרבה יותר קשה לטפל בחסכים של ילדים גדולים יותר (וכשמדובר בכמה אחים ברור שהראשונים גדולים יותר). בנוסף, הורות היא משימה גדולה, שביחד עם התגמול כרוכה בהשקעה ענקית (רגשות, זמן, טיפול פיזי. לא מתיחסת להוצאות כספיות). יתכן ואנשים חוששים שמספר ילדים ביחד בבת אחת (ולא אחד אחד כפי שקורה כשהם נולדים למשפחה) יגרמו לנטל רגשי ופיזי כבד מדי. 
לצפיה ב-'הבנתי, תודה'
הבנתי, תודה
30/07/2016 | 18:27
10

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אילנה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אילנה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ניתוחי חזה
פורום ניתוחי חזה
פורום התמכרות למין
פורום התמכרות למין
מרכז קשרים לטיפול בהתמכרויות
מרכז קשרים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה