לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.

קישור לשרות למען הילד
המשך >>

לצפיה ב-'אימוץ לאחר 4 שנים של אומנה'
אימוץ לאחר 4 שנים של אומנה
03/12/2016 | 10:24
4
בוקר טוב,
פונה אליכם כי בשירות למען הילד יש אי הבנה באינפורמציה אלינו.
אנחנו כבר 4 שנים משפחת אומנה וכבר שנה וחצי בתהליך של אימוץ.
השבוע היינו בשירות ביפו, קיבלנו ניירת וכן טפסים "בקשה למתן צו הורות" שאיתם אנו אמורים ללכת לבית המשפט בראשון לציון, לפתוח תיק, לחכות שיעדכנו את השירות ביפו, שפקידת הסעד תמלא תזכיר ורק בסוף התייצבות בבית משפט לחותמת הסופית. צלצלתי לבית המשפט בראשון ושם אמרו לי שהם בכלל לא מבינים על מה אני מדברת, לא מתעסקים בפתיחת תיקי אימוץ והפנו אותי לשירות למען הילד בירושלים. צלצלתי לשירות בירושלים ושם ענו לי שהשירות ביפו בכלל אמור לפתוח את התיק בבית משפט ולא אנחנו. הצילו. מה נסגר?
תודה לעונים
לצפיה ב-'מה בעצם קורה בחו"ל, בזמן שאנחנו כאן ממתינים....'
מה בעצם קורה בחו"ל, בזמן שאנחנו כאן ממתינים....
23/11/2016 | 09:36
6
143
בוקר טוב לכולם,
חתמנו על ההסכם עם עמותת טף לפני כארבעה חודשים, וכעת אנחנו בשלב ההמתנה. נאמר לנו שהתיק שלנו הגיע למחוז פרם.
פתאום הבנתי, שבעצם אנחנו לא יודעים כלום לגבי אופן פעילות העמותה. מה קורה כעת? האם מטפלים בכמה תיקים במקביל?מדוע החליטו לשים את התיק שלנו דווקא בפרם?לפי אילו קריטריונים שוייכנו דווקא לשם? למה זה לוקח שם כל כך הרבה זמן? האם נודדים מבית ילדים אחד לשני ומחפשים ילד? איך זה עובד כל התהליך המייגע הזה????
מישהו יכול לסבר את האוזן ויודע כמה זוגות רשומים היום בטף? מה זמן ההמתנה הממוצע? מה גיל הילדים המאומצים?בנים?בנות? משהו? כל אינפורמציה תהיה מצויינת.
בהערת אגב, חייבת לומר שהתמונות שהועלו כאן בזמנו מבתי הילדים ומתהליך האימוץ ובדרך לארץ, מקסימות ומרגשות מאוד.
יום טוב לכולם.
תודה ויום טוב.
לצפיה ב-'תשובה בערך'
תשובה בערך
23/11/2016 | 14:57
94
לא אימצתי בישראל, לא מרוסיה, לא דרך טף, לפני כשבע שנים. אי לכך ובהתאם לזאת, התשובה הזו היא רק בערך. אולי מישהו יוכל לענות לך בצורה תואמת יותר את נתונייך, אך בינתיים:
כשתיק בקשתנו לאמץ הושלם, הוא נמסר לשגרירות הקזחית בבלגיה, ומאותו רגע נכנסו הרשויות הקזחיות לעניין, ואילו פעולת ארגון האימוץ הוקפאה לזמן מה. ברשויות, לאחר הוחלט לאיזה מחוז לשלוח את התיק, אשת הקשר של הארגון עודכנה בזה. היא מייד התקשרה לאנשי הקשר שלה בבתי הילדים השונים באותו מחוז, לברר האם יש מישהו העונה על הקריטריונים שהצגנו (הרחבה של גיל האימוץ מ-עד שנתיים ל-עד שלוש).
בדרך כלל, כאשר מישהו מאנשי הקשר אומר שיש לו ילד מתאים, אשת הקשר הכללית שולחת את פרטי ההורים המאמצים לאיש הקשר המקומי, כדי לקבל את חוות דעתו. (למשל, אשת הקשר שלנו סיפרה שפסלה זוגות אמריקאיים שסיפרו בגאווה רבה כיצד התגברו על התמכרות לסמים וכיום הם אנשי כנסיה אדוקים. אני מתארת לעצמי שארגון האימוץ שלהם לא ראה כל בעיה בכך, אולי אף להפך. אך מבחינת אשת הקשר שלנו, סיפור כזה לא היה עובר את בית המשפט המקומי, ולא היה טעם להתחיל איתם בכלל. זה לא אומר שאיש קשר אחר לא הסכים לעבוד איתם.)
לאחר שאיש הקשר מסכים לעבוד עם המאמצים, והילד שהוא חושב עליו עונה למה שאשת הקשר הכללית רוצה, היא פונה לרשויות כדי להציע את הילד הזה כמועמד לתיק של המאמצים האלו. בדרך כלל, לרשויות לא ממש אכפת שבמקום שהם יעברו על כל התיקים האפשריים אשת הקשר חוסכת להם את העבודה הזו, והם מוציאים מכתב הזמנה למאמצים הפוטנציאליים לבוא ולראות את הילד הזה.

כלל אצבע שנאמר לנו פני אימוץ (גם בפורומים ישראליים, וגם בלגיים) שאם לא מבקשים בת מקבלים בן, כי הביקוש לבנות גדול יותר. כעקרון כנראה יש בזה הרבה מן האמת, אך אנו לא ביקשנו דבר, וקיבלנו בת. גם המועמדת הבאה לאימוץ מאותו בית ילדים הייתה בת, כך שכלל האצבע הוא יותר תיאום צפיות כלליות מאשר משהו שאפשר לסמוך עליו.

ברשת קיים המון מידע, רק שהוא מפוזר ברסיסים בין הרבה מקורות. הדרך הטובה ביותר הוא למצוא בלוגים של מי שנמצא בתוך תהליך האימוץ. פעם זה היה הרבה מאוד בלוגים אמריקאיים, אך כיום אמריקאיים אינם מאמצים  ברוסיה, אז גם זה הצטמצם.
לצפיה ב-'יכולה לענות לך תשובות חלקיות:'
יכולה לענות לך תשובות חלקיות:
23/11/2016 | 16:11
92
רוסיה מאפשרת להכריז על ילדים כברי אימוץ רק אחרי גיל שנה.  יש בכך גם גורמים כלכליים ופוליטיים שלא כולם ידועים לנו. בנוסף  המדיניות שם כיום היא לעודד אימוץ על ידי המקומיים ויש להם גם מטרות מוצהרות לדרישה לתהליך ממושך (לא בהכרח אמיתית) והיא לאפשר לביולוגיים להתחרט ולהבטיח שהילד עבר את כל הבדיקות הרפואיות ואכן "יש" לו בעיה רפואית שאינה ניתנת לטיפול ברוסיה עצמה. גם אחרי שכבר מוצע לעמותה ילד, לוקח זמן לבדוק שהוא בריא ושאין לו בעיות חריגות, ואחרי המשפט יש פרק זמן מסויים שהילד צריך לשהות  במדינה. כל זה זה ביחד עם ירידה דראסטית במספר האימוצים לשנה משם  והאטה בתהליך האימוץ עצמו גורמים לכך שהתהליך אורך כשנה והילדים שמגיעים הם בסביבות גיל שנתיים. לפעמים זה ייקח יותר, נניח אם נופלים על תקופת חגים/פגרה. ולעיתים נדירות יותר גם פחות.

לכל עמותה מותר לעבוד בו זמנית על מספר מוגבל של תיקים. כמה תיקים זה משתנה תקופתית. לכן רק העמותה תוכל לענות לכם על כמה תיקים מותר לה לעבוד וכמה תיקים בפועל כרגע בטיפולה.

כל עמותה עובדת עם בתי ילדים ספציפיים במחוזות ספציפיים. לרוב זה כתוצאה מקשרי עבודה טובים שיצרה עם הגורמים העוסקים באימוץ באותם מחוזות כמו השופטים, אנשי קשר, מנהלי בתי הילדים ועוד. אלה גם המחוזות שמניסיונה הסיכוי שתוך פרק זמן סביר יוצעו לה שם ילדים לאימוץ. זוג נשלח למחוז מסויים גם כי כרגע  העמותה יכולה להפנות לשם תיקים מבחינת המכסות וגם כי מהיכרותה השופט המסויים שיקבל את התיק- יש סיכוי גבוה שיאשר אותו. נניח אם היא יודעת שיש שופט שמתנגד למסירת ילד למשפחה בה אחד מבני הזוג נכה,  - סביר שלא תפנה משפחה כזו למחוז זה.  לגבי בנים - בנות, אם הבעתם העדפה, נהוג לומר שההמתנה לבנות יותר ממושכת כי הן יותר מבוקשות. בפועל לא בטוחה שזה נכון בשנים האחרונות. 

ולסיום. יש הרבה גורמים לא צפויים באימוץ חו"ל בכלל וברוסיה בפרט שיכולים להשתנות מהיום למחר. בהצלחה ומאחלת לכם שתזכו בקרוב לחבוק את אוצרכם.
לצפיה ב-'איזור דמדומים,תחושה גורפת של חוסר ודאות,צימאון לאינפורמציה..'
איזור דמדומים,תחושה גורפת של חוסר ודאות,צימאון לאינפורמציה..
24/11/2016 | 15:55
77
רק מעטים מהממתינים לא היו שם. בדיוק היכן שאתם היום.
הרבה מדרך העבודה של העמותות איננו גלוי לנו,ההורים.
רק מיידעים אותנו בתוצאות הסופיות.
מאד,מאד קשה לחכות.
אני זוכרת צלצולים לעמותה שלי,פעם בשבוע.
בהתחלה תעודת יושר לרומניה,אחר כך רומניה נסגרה לאימוץ מהרגע להרגע. ואז תעודת יושר לאוקראינה. וכשכמעט על המזוודות אוקראינה נסגרה ליהודים וישראלים בן לילה. ואז תעודת יושר למולדובה. אך מולדובה לא פותחת שעריה עד שתקבל דוחות לגבי 21 ילדים שאומצו כמה שנים קודם לכן. ואז צורך ברקימת קשר עם בתי ילדים ספיציפיים. ואז שלג שבגללו לא בודקים. ופסילה בשל מחלות שהתגלו רק בבדיקת ברות אימוץ.... ואז פסילת המשפט הראשון במחוזי [שאמור היה להיות היחיד] בגלל שופט 'אוהד ישראל'. והמתנה לקבלת עירעור מצידי בבית המשפט העליון......ובסוף בסוף ילד שאני מתברכת בו. אבל לא שכחתי. ולא אשכח את המצב  שדומה לזה שאתם נתונים בו.
החלק הטוב- העמותה שלכם היא עמותה ששרדה מהימים הראשונים של העמותות. הביאה הרבה מאד ילדים לארץ. העובדים רוסים ויש להם מהלכים. הזירה עבורם מוכרת. קחו רופא מטעמכם,הגון ישר ומבין בהתפתחות ילדים בבתי ילדים  ובתסמונת  אלכוהול עוברי והבטיה  [עצה!] וקוו לטוב.להכי טוב.
בהצלחה לכם. חיזקו ואימצו !!!

לצפיה ב-'הדבר הנכון ביותר לעות לדעתי לקבוע פגישה בעמותה והם יענו לך ה'
הדבר הנכון ביותר לעות לדעתי לקבוע פגישה בעמותה והם יענו לך ה
25/11/2016 | 04:55
62
הכי נכון ועדכני שיש .מה שהיה פעם לא נכון היום ואת  צריכה אותם לשאול בהצלחה
לצפיה ב-'אני חוששת שתשובות על רוב שאלותייך'
אני חוששת שתשובות על רוב שאלותייך
25/11/2016 | 07:25
1
112
לא תמצאי פה בפורום, כי הן קשורות לעניינים ונהלים פנימיים של העמותה, וכי מצב העניינים משתנה כל הזמן. לא בהכרח מה שקורה עכשיו דומה למה שהיה כשרובנו אימצנו. אבל אם השאלות מטרידות אותך, אני בהחלט חושבת שאת יכולה לעשות כמו שאבי הציע ולדבר עם נציגי העמותה. יש סיכוי שתקבלי תשובות, מלאות או חלקיות, לפחות על חלק מהשאלות, וזה ייתן לך תחושה שאת לא יושבת בחיבוק ידיים ומחוברת למתרחש ולאנשים העוסקים במלאכה.
באשר למין הילד - אם לא הגדרת מראש מין שאת מעוניינת בו, עד כמה שידוע לי לא ניתן לדעת מראש. לפחות בזמנו נטען שהרוב מבקשים בנות, ולכן אם אין לך העדפה יש יותר סיכוי שתקבלי בן (אבל זה רק ניחוש שלי). אם ביקשת מין מסוים - לפחות מהניסיון שלי זה מה שתקבלי.
באשר לגיל - תתכונני לפעוט בן כשנתיים, אולי יותר, ובכל מקרה לא תינוק. ואני מצטרפת להמלצה שלה להביא רופא סופר מקצועי שמבין בתסמונת האלכוהול העוברית. היתרון של אימוץ פעוט ולא תינוק הוא בכך שיש יותר סיכוי לאתר בעיות רציניות (בתקווה שאין כאלה).
בדבר נוסף אני מצטרפת לחייכנית - את בידיים של העמותה הגדולה, הוותיקה והמנוסה ביותר, שהביאה לארץ באימוץ חו"ל בכלל ומרוסיה בפרט יותר ילדים מאשר כל עמותה אחרת. גם אני אימצתי בזמנו דרך העמותה הזו והייתי מאוד מרוצה. זה אמנם היה כבר לפני כמעט 15 שנה (ולכן גם כל מידע שאני יכולה לספק הוא מאוד לא אקטואלי ויש סיכוי שכבר לחלוטין לא נכון), אבל כבר אז, כשהיו הרבה עמותות פעילות בסביבה, אחרי ששוחחתי עם נציגים של עמותות שונות וראיתי נתונים אובייקטיביים על כמות הילדים שכל עמותה הביאה, היה לי ברור לחלוטין שזו העמותה היחידה שאני מתכוונת לעבוד איתה. והיא הוכיחה את עצמה אז, וממשיכה להוכיח את עצמה גם כעת, ואף מחזיקה מעמד כאשר כמעט כל העמותות האחרות קרסו אחת אחרי השנייה.
אני יודעת כמה קשה השלב שבו אתם נמצאים, ומאוד מזדהה עם תחושות הלחץ, המתח, אי הוודאות וחוסר האונים. אלה תחושות טבעיות שכולנו חווינו (ההמתנה קשה אפילו כשהיא קצרה, וכשהיא מתארכת - על אחת כמה וכמה), וכדאי לך לדעתי לעשות כל דבר שיקל עלייך להתמודד, החל מלשוחח כמה שיותר עם נציגי העמותה וכלה בלכתוב כאן בפורום, לדבר עם הורים מאמצים אחרים וכו'. נותר לי רק להחזיק אצבעות שהשלב מורט העצבים הזה יסתיים במהרה ותחבקו את הילד/ילדה שלכם.
לצפיה ב-'תודה רבה לכל העונים על התשובות ועל החיזוק.'
תודה רבה לכל העונים על התשובות ועל החיזוק.
27/11/2016 | 11:27
32
לצפיה ב-'להורי "תינוק המריבה"'
להורי "תינוק המריבה"
20/11/2016 | 00:05
19
186
אנשים יקרים
ראיתי היום את הכתבה בטלויזיה  ולפני כן את הכתבות בעיתונים ורציתי לומר לכם שלבי יוצא אליכם.
הילד הוא ילדכם,וכולי תקווה ותפילה שהערעור האחרון יחתום לתמיד את העובדה הבלתי ניתנת לשינוי.
אני מחבקת ומחזקת אותכם ומקווה שבקרוב הסיוט המתמשך הזה ייגמר ותוכלו להמשיך בחייכם בשמחה ובלי חשש.
שולחת לכם את אהבתי
לצפיה ב-'סיפור כואב מאוד ועצוב'
סיפור כואב מאוד ועצוב
20/11/2016 | 05:45
56
לצפיה ב-'לפעמים גלגלי הצדק טוחנים מהר '
לפעמים גלגלי הצדק טוחנים מהר
21/11/2016 | 21:06
95
מברכת אותכם בכל לבי על היפוך ההחלטה,מקווה שתוכלו לישון בשלווה עם הגוזל שלכם .
לצפיה ב-'במקרה שכזה בכל החלטה שתתקבל'
במקרה שכזה בכל החלטה שתתקבל
21/11/2016 | 22:55
16
107
כל הנוגים בדבר ובמיוחד הילד ישלמו מחיר כבד. לו אימוץ פתוח היה יותר נפוץ בארץ, אולי זה היה פתרון?! לא לי הפתרונים.
לצפיה ב-'ביהמש החליט להשאיר התינוק במשפחה המאמצת'
ביהמש החליט להשאיר התינוק במשפחה המאמצת
22/11/2016 | 04:40
1
42
לצפיה ב-'כפי שאמר האב: ברור לשני הצדדים שזה ייגמר רק בבית משפט העליון'
כפי שאמר האב: ברור לשני הצדדים שזה ייגמר רק בבית משפט העליון
22/11/2016 | 21:13
34
לצפיה ב-'אני מרגישה שנעשה פה עוול למשפחה הביולוגית, במיוחד לאב.'
אני מרגישה שנעשה פה עוול למשפחה הביולוגית, במיוחד לאב.
22/11/2016 | 08:32
7
123
אך יותר מכל עוול לתינוק, שיגדל ויבין מה קרה. אני לא מכירה את ההורים הביולוגיים, אבל אם הם מסוגלים ורוצים לטפל בתינוק, לדעתי היו חייבים להחזיר אותו. כמובן שאם אינם מסוגלים לתפקד כהורים כשרים, החלטת בית המשפט מוצדקת, אך הרושם שלי שלא בזה היה העניין. זה מקרה ייחודי והיו צריכים להתייחס אליו בצורה ייחודית. אלוהים יודע שלא חסרים מקרים שבהם הורים ביולוגיים באמת אינם רוצים או מסוגלים לטפל בתינוק, ובמקרה כזה אין כל ספק שמקומו של התינוק צריך להיות אצל הורים מאמצים, ולא משנה מה הביולוגיים אומרים, אך אני לא בטוחה שזה המצב במקרה הזה. אני רק מקווה שבית המשפט יודע יותר ממני ושהחלטתו התבססה על סיבות מהותיות יותר מאשר העובדה הטכנית שעברו X חודשים מאז שהתינוק אומץ ולכן לא ניתן להחזירו.

לצפיה ב-'מסכימה אתך מאוד.'
מסכימה אתך מאוד.
22/11/2016 | 21:15
74
אימוץ צריך להיות רק הפתרון האחרון, כשברור שאין סיכוי לשקם את ההורים המולידים או שהילד יינזק אם יגדל אצלם. ולא נראה שזה המקרה.
לצפיה ב-'לביולןגית ניתנו 60 ימים להתחרט ולא עשתה זאת אי אפשר מתי'
לביולןגית ניתנו 60 ימים להתחרט ולא עשתה זאת אי אפשר מתי
30/11/2016 | 05:02
5
29
שבא לה להתחרט יש חוק במדינה ברור מאוד בנוגע לכך מצב לא נעים בכלל וקשה לשני הצדדים
לצפיה ב-'יש בחיים מצבים מיוחדים.'
יש בחיים מצבים מיוחדים.
30/11/2016 | 07:06
4
48
מדובר פה בבני אנוש, חוקים יבשים אינם תמיד עומדים מעל לכל. הזוג עבר טרגדיה גדולה, ממה שהבנתי, ושניהם היו צעירים מאוד ומבולבלים וכשנפרדו לא ידעו על ההריון. אבל גם בהנחה שהאם לא הייתה בסדר, האב לא חטא בשום דבר, הוא בכלל לא ידע מה מתרחש. ברגע ששמע שיש לו ילד, רצה להיות לו לאב. הזכות שלו לגדל את תינוקו, אם הוא מוכן וכשיר, קודמת לזכותם של המאמצים, עם כל הצער וההבנה למצבם. שלא לדבר על הילד - איך הוא ירגיש כשיגדל ויבין שהוריו הביולוגיים כל כך רצו אותו, שאביו מעולם לא התכחש לו ולא רצה למסור אותו, ובכל זאת לא נתנו לו לגדול במשפחתו הטבעית? לדעתי זה עלול להרוס לו את החיים. זה שונה מאוד ממצב שבו הילד מבין שהוריו הביולוגיים באמת לא רצו ו/או לא יכלו לגדלו. הוא עלול לפתח רגשות של כעס וטינה כלפי הוריו המאמצים על כך שהתעקשו להשאיר אותו אצלם ובכך למנוע את איחודו עם הוריו הביולוגיים. יש כאן פוטנציאל להרבה כאב וצרות לכל הצדדים המעורבים, שאני יכולה רק לקוות שאיכשהו לא יתממש.
לצפיה ב-'ובנוסף למה שכתבה קאלה,'
ובנוסף למה שכתבה קאלה,
30/11/2016 | 22:09
2
26
לא הסבירו מספיק לאם שיש לה רק ששים יום. היא הבינה שיש לה חצי שנה ולא ממש רחו להזים אצלה הבנה זו. גם לא הסבירו לה שיש אופציות  אחרות ושתקבל עזרה גם אם לא תמסור לאימוץ. מדובר בנערה בת 18 שהיתה מבולבלת, אחרי משבר ושרק גילתה שהרה.  לא מישהי שגילתה זאת בשלבים המוקדמים של ההריון ויכלה להתבשל עם ההחלטה.
לצפיה ב-'כל הטיעונים שהעלתם הם עפ דבריה ומה שאומרת הביולוגית וזה'
כל הטיעונים שהעלתם הם עפ דבריה ומה שאומרת הביולוגית וזה
03/12/2016 | 05:50
1
9
ההיפך ממה שאומר משרד הרווחה ובית המשפט
לצפיה ב-'גם אם זה נכון, הטיעון שלי מתבסס בעיקר על זכותו של האב.'
גם אם זה נכון, הטיעון שלי מתבסס בעיקר על זכותו של האב.
03/12/2016 | 07:14
12
ועוד יותר בעיקר על טובתו של התינוק לטווח הארוך.
לצפיה ב-'בדיוק מה שאני חושבת.'
בדיוק מה שאני חושבת.
03/12/2016 | 08:36
6
לצפיה ב-'מחשבותי בדיוק'
מחשבותי בדיוק
22/11/2016 | 09:06
5
95
בפתיחת תיק האימוץ ירגיש נבגד שיכל להיות בקשר עם ההורים הביולוגים ויאשים את המאמצים שלא נתנו אפשרות כזאת
אימוץ עם קשר יכול להיות אפשרות טובה לכולם ובעיקר לילד כשיגדל שלא ירגיש "חתוף"
לצפיה ב-'מחר בערוץ 2 בחדשות ראיון עם האמא הביולוגית'
מחר בערוץ 2 בחדשות ראיון עם האמא הביולוגית
24/11/2016 | 04:47
4
29
לצפיה ב-'אבי באיזו תוכנית הראיון אמור להיות משודר?'
אבי באיזו תוכנית הראיון אמור להיות משודר?
25/11/2016 | 10:17
3
19
לצפיה ב-'חדשות ערוץ 2 היומן של שישי בערב'
חדשות ערוץ 2 היומן של שישי בערב
26/11/2016 | 06:43
2
21
לצפיה ב-'היה אתמול בערב ביומן מרגש ועצוב מאוד'
היה אתמול בערב ביומן מרגש ועצוב מאוד
27/11/2016 | 04:59
1
27
לצפיה ב-'קישור לכתבה'
קישור לכתבה
27/11/2016 | 14:57
55
האם הביולוגית מדברת
לצפיה ב-'10 ציטוטים לכבוד יום האימוץ '
10 ציטוטים לכבוד יום האימוץ
20/11/2016 | 21:54
1
125
ב-9.11 צוין יום האימוץ. המאמר מביא 10 ציטוטים של מפורסמים שהשפיעו על העולם.

http://townhall.com/columnists/paulbatura/2016/11/...

1. הם גידלו אותי כילד שלהם. הם דאגו לי, הדריכו אותי והענישו אותי, הכל ברוח הוגנת. מעולם לא פקפקתי באהבתם.
נשיא דרום אפריקה המנוח נלסון מנדלה- על אביו המאמץ, צ'יף ג'ונגינטבה.

2. רציתי לפגוש (את האם שילדה אותי) בעיקר כדי לראות אם היא בסדר, ולהודות לה, מכיוון שאני שמח שלא סיימתי כהפלה. הורי גרמו לי להרגיש מיוחד. הם היו הורי ב- 1000%.
מייסד אפל המנוח, סטיב ג'ובס, שאומץ עם לידתו ע"י פול וקלרה ג'ובס.

3. שלחתי מברק לשיקגו, לספר למשפחתי שהאימוץ הושלם. לא היה לי נסיון רב עם מברקים, אך ידעתי שעליהם להיות קצרים. בזה כתבתי: "היי אבא!"
הגברת הראשונה לשעבר ננסי רייגן המנוחה, מתארת את שמחתה על אימוצה ע"י אביה החורג, ד"ר לויאל דייויס.

4. בכנסיית מריה הקדושה פגשתי ולמדתי לאהוב את האדם הגדול מכולם שהכרתי מעודי. הוא היה האב לו הייתי זקוק. הוא לימד אותי לקרוא, לכתוב, ומהו ההבדל בין טוב לרע.
אגדת הבייסבול בייב רות, על אביו המאמץ האח מתיאס.

5. לאבא ולי היתה מערכת יחסים קרובה ביותר. התנהגנו דומה. היו לנו אותם תחומי ענין. היתה לו כל כך הרבה אהבה עבורי.
הנשיא המנוח ג'ראלד פורד מתאר את היחסים עם אביו המאמץ.

6. אינני מומחה. אני בסך הכל טבח המבורגרים. אך אני מאמין באימוץ. לדעתי כל אחד זכאי לבית קבוע ואוהב.
דייב תומאס המנוח, מייסד וונדי'ז. הוא אומץ עם לידתו ע"י רקס ואוליבה תומאס.

7. ישנה אישה אחת שפניה העדינים תמיד לפני, שאת קולה אני שומע בשקט שבבית, ושידיה המסוקסות נראות לי כנוגעות בבישנות בכתפי כשמחשבותי נוגות.
ארט לינקלטר המנוח, מארח תוכנית טלויזיה פופולרית, מתאר את אמו המאמצת, מארי לינקלטר.

8. אמי המאמצת הראתה לי כיצד להגיע למשהו מעל ומעבר, כאשר ההחלטה ההגיונית היא לוותר. היתה לה אמונה בלתי מתפשרת בכשרוני וביכולותי, יותר מכפי שהיתה לי באותו זמן.
זוכה מדליית הזהב האוליפית סקוט המילטון.

9. אני רוחש כבוד רב לאם שילדה אותי. אני יודע שצריכה היתה להיות לה אהבה רבה אלי, כדי לרצות לתת לי מה שלהרגשתה היה סיכוי טוב יותר.
זמרת הקאונטרי האגדית פיית' היל, שאומצה ע"י טד ועדנה פרי, מדברת על אימה הביולוגית, פולה קונווי המנוחה.

10. הנני עדות חיה לכך שאתה יכול להיות מאומץ ומצליח.
הקווטרבק לשעבר בליגת הכדורגל הלאומית דנטה קולפפר, שאומץ עם לידתו ע"י אמה לואיס קולפפר המנוחה.

לצפיה ב-'כמה טוב לקרוא '
כמה טוב לקרוא
21/11/2016 | 09:06
47
תודה משתפרת על השיתוף, לי זה מרגיש שהגיע בדיוק בזמן, בעיקר על רקע סיפור "תינוק המריבה" בימים אלה, טוב ומעודד לראות גם את הצד הזה
לצפיה ב-'תודה .אני מנסה למצוא את קבוצת מתבגרים'
תודה .אני מנסה למצוא את קבוצת מתבגרים
19/11/2016 | 09:27
2
78
מאומצים בפייסבוק ללא הצלחה. אנסה שוב.

לצפיה ב-'הקבוצה שקיימת בפייסבוק שמה '
הקבוצה שקיימת בפייסבוק שמה
19/11/2016 | 23:17
64
הורים מאמצים למתבגרים ובוגרים.
לצפיה ב-'קשור לקבוצה'
קשור לקבוצה
20/11/2016 | 00:07
60
היי נטע,קבוצת הורים למתבגרים ובוגרים נמצאת כאן :  https://www.facebook.com/groups/537486223055423/
לצפיה ב-'מתבגרים מאומצים מחו"ל'
מתבגרים מאומצים מחו"ל
17/11/2016 | 00:33
5
127
אשמח לשמוע מנסיונם של הורים לנערות מאומצות מתבגרות בנות  . 14-15 מהם הקשיים העיקריים? כעס על ההורה הביולוגי, עלינו,חיבור לשרשים שלכאורה "נגזלו", אי-שקט..ואיך מתמודדים.
תודה
לצפיה ב-'בת 15.5. חוץ ממנה יש עוד 3 ילדים ביולוגיים במשפחה.'
בת 15.5. חוץ ממנה יש עוד 3 ילדים ביולוגיים במשפחה.
17/11/2016 | 22:25
1
109
אח בן 22, אח בן 15.5 (מבוגר ממנה בחודש) ואחות בן רבע ל-13. במקרה הספציפי שלנו לא נתקלנו באף אחד מהקשיים שמנית. יש ענייני התבגרות רגילים, אבל ממש במידה מתונה ולא שונים או חמורים מאלה של האחים הביולוגיים. הדבר היחיד שאני רואה אצלה אולי זה יותר צורך באהבה ויותר קושי, ברמה הרגשית, לקבל את הצורך בשינוי, במעבר, בפרידות וכד'. יחד עם זאת, כשהדברים אכן מתרחשים בפועל וצריך להסתגל למצב החדש - היא עושה זאת מהר והיטב בזכות האופי המאוד חם, חברותי, מוחצן וספונטאני שלה.
ברור לי שאנחנו לא בהכרח דוגמה מייצגת, אבל זה המצב אצלנו.
לצפיה ב-'אגב, מבחינת התמודדות, מאוד בכללי אפשר להגיד'
אגב, מבחינת התמודדות, מאוד בכללי אפשר להגיד
18/11/2016 | 03:42
92
שתמיד היינו מאוד פתוחים בבית בנושא האימוץ מצד אחד, אבל לא שמנו עליו דגש ולא עשינו ממנו עניין מצד שני. תמיד התייחסנו לבת המאומצת בדיוק כמו לאחים שלה, וציפינו ממנה לא פחות (ולא יותר, כמובן) מאשר מכל אחד מהם. אין פירושו של דבר שבכל מצב נקטנו באותה גישה עם כל אחד מהילדים - כי לכל אחד האופי שלו והצרכים שלו, אבל במסגרת ההכרה בצרכים האינדיבידואליים, הם תמיד ידעו שאנו מצפים מהם לעשות את המיטב בהתאם ליכולות שלהם, ובטח ובטח שלא עשינו הנחות בגלל אימוץ. אני דווקא מאמינה שבמקרה שלה זה תרם לכך שהיא לא גדלה עם תחושה שהיא חריגה בצורה כלשהי או עם ספקות בקשר למעמד או לשייכות שלה למשפחה ולסביבה, אף על פי שהיא המאומצת היחידה גם במשפחה וגם, עד כמה שידוע לי, בקרב חבריה.

לצפיה ב-'ממליץ לך מאוד על פסיפס יש להם קבוצה לילדים מתבגרים'
ממליץ לך מאוד על פסיפס יש להם קבוצה לילדים מתבגרים
18/11/2016 | 04:14
36
לצפיה ב-'ממליצה לך לשאול שאלתך גם'
ממליצה לך לשאול שאלתך גם
18/11/2016 | 15:27
75
בקבוצות פייסבוק-
"משפחת האימוץ"
"משפחתא" 
"הורים למתבגרים ובוגרים מאומצים"
"מאמצים אמיצים"

אלה הן קבוצות סגורות. נדרשת בקשת השתתפות.
לצפיה ב-'לא בטוחה שזה דווקא קשור לאימוץ'
לא בטוחה שזה דווקא קשור לאימוץ
21/11/2016 | 22:06
43
אצלינו הגיל יותר צעיר (10.5 ו-11.5). הקטנה במיוחד ברגעים של כעס, כשלא מקבלת מה שרצתה או שאני כועסת עליה על משהו יכולה לפלוט לעברי בכעס משפט כמו: אני תקועה אתך או איזו אמא רעה/מגעילה את... אבל זה תמיד קשור לטריגר חיצוני ושמעתי מהמון המון הורים אחרים לילדים שלא אומצו שזוכים למשפטים דומים. מצד שני מעולם לא עלו משפטים דוגמת את לא אמא שלי או חבל שאימצת אותי או כעס על המולידים.
לצפיה ב-'הצעת חוק שתתיר דיבור על עובדת האימוץ'
הצעת חוק שתתיר דיבור על עובדת האימוץ
17/11/2016 | 09:45
1
92
אתמול הוגשו 3 הצעות חוק שיאפשרו למאומץ בגיר או למאמץ שילדו בגיר או אף למאמץ שילדו קטין לפרסם את עובדת האימוץ, בהסכמת המאומץ, תוך הקפדה על כך שזהות ההורה הביולוגי לא תיחשף. כמו כן יותר להורה ביולוגי לספר שמסר ילד לאימוץ, שוב תוך הקפדה על חסיון הפרטים.

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-384846-00.htm...

הופתעתי מדבריה של מוריה בקשי כהן ממשרד המשפטים:
"בהקשר לגילוי נצטרך לחשוב על מצבים בהם מאמץ יוכל לספר לחבריו או שכניו שהוא בתהליך אימוץ. את זה לא בטוח שיש לאסור".
הלו? יש מאמץ שהסתיר מחבריו או שכניו שהוא בתהליך אימוץ? גם על זה יש איסור? נשמע לי שהגברת לא יודעת על מה היא מדברת.
לצפיה ב-'איך אפשר להסתיר את עובדת האימוץ'
איך אפשר להסתיר את עובדת האימוץ
21/11/2016 | 22:01
46
במיוחד באימוץ בין גזעי? באימוץ ילד שאינו תינוק בן יומו? פתאום יש למשפחה תינוק/פעוט/ילד, מה הוא צנח מהאוויר?

לפעמים אני לא מבינה את המחוקקים שלנו 

לצפיה ב-'הממשלה החליטה כי חקירות ילדי תימן יחשפו בקרוב, ולא עוד שנים '
הממשלה החליטה כי חקירות ילדי תימן יחשפו בקרוב, ולא עוד שנים
12/11/2016 | 06:28
4
91
כפי שנקבע במקור.

להרבה משפחות זו בשורה נפלאה, אך אחרות די סקפטיות האם באמת תינתן להם גישה לחומרים המסווגים.
מספר אחד המרואיינים:  "אי אפשר להעריך את עוצמת עוגמת הנפש והצער וחוסר היכולת לעכל דבר כזה",  "אני זוכר כאילו זה היה אתמול, איך זרקו את אמי מבית החולים רמב"ם -שוטר בזרוע אחת, אחות בזרוע שנייה, והיא מייללת וצורחת, 'לקחו את הבת שלי'. עמדתי לידה, ילד בן ארבע, בוכה יחד איתה. זה פשע שהמדינה עדיין לא קיבלה עליו אחריות".  

נקווה עבור המשפחות שאכן יש פה פריצת דרך בחקירה.
לצפיה ב-'הרבה שאלות מתעוררות'
הרבה שאלות מתעוררות
12/11/2016 | 10:12
74
ביחד עם העיקרית- איך המדינה לקחה על עצמה מעשים איומים כאלה. ומי.

אני לא מבינה. איך זה  שאין 'מסה' של אנשים שבאים ואומרים- 'משחר ילדותי ידעתי שאני גדל במשפחה שאיננה הביולוגית שלי'?  נדירים הסיפורים הללו.
איפה הם כולם?

וכן- בעצם הרי היה צריך להיות מנגנון ביצוע ענף.כמו שדניאלה ציטטה כאן,היו צריכים להיות עוד ועוד שותפים להעלמה מקרב הצוות הרפואי בבתי החולים. איך זה שגם  מהזוית הזאת כמעט לא שמענו כלום,אפילו בעילום שם?

לצפיה ב-'דניאלה תודה על הקישור'
דניאלה תודה על הקישור
15/11/2016 | 00:40
1
41
גם אם תינתן הגישה לחומרים מסווגים, לצערי להרבה מאוד משפחות זה כבר מאוחר מדי. רבים מההורים שילדיהם נעלמו כבר אינם בחיים ולא יזכו לפגוש את הבן/בת האובד/ת ורבים מהילדים שנעלמו לא יזכו לפגוש את הוריהם הביולוגים.
לצפיה ב-'נכון, בנוסף לא מעט מהילדים החטופים לא יודעים שהם מאומצים'
נכון, בנוסף לא מעט מהילדים החטופים לא יודעים שהם מאומצים
15/11/2016 | 06:28
54
כך לפי כתבה שהתפרסמה בנושא לפני כמה שנים. זה מה שכל כך טראגי בסיפור.
חלק מהילדים סיפרו שגילו במקרה את עובדת אימוצים במקרה, כשחיפשו ניירת כלשהי או כשההורה נפטר. היה מקובל אז לא לספר אז לילדים וזו היתה לעיתים המלצת עובדי הרווחה שמסרו להורים את הילדים. אולי כדי להשתיק את כל הסיפור. לכן ההערכה היא שלא מעט מהמאומצים כלל לא יודעים שהם מאומצים עד עצם היום הזה. 
בעיה נוספת היא שלרובם המכריע של ההורים הביולוגים נאמר שילדם חלה ומת. חלקם לא האמין אך חלקם, שהיו למודי מחלות במעברות ובח"ול טרם בואם ארצה, קיבלו את ההסבר בכאב ולא שאלו שאלות. אנשים שנתנו אמון במערכת.
הרציונאל הממשלתי שהיום נראה כבלתי נתפס היה: למשפחות האלו יש לא מעט ילדים, ולמשפחות האלו אין ילדים בכלל, למה שלא נעשה "חלוקת משאבים סוציאליסטית" יותר.
מחריד ושובר את הלב.  

לצפיה ב-'סיפורו של אורי וכטל מחטופי תימן'
סיפורו של אורי וכטל מחטופי תימן
18/11/2016 | 12:02
73
לצפיה ב-'מחפשת הורים לילדים עם תסמונת fas לשיחת טלפון קצרה'
מחפשת הורים לילדים עם תסמונת fas לשיחת טלפון קצרה
13/11/2016 | 14:41
89
במסגרת לימודיי באוניברסיטה לריפוי בעיסוק,אני לומדת על תסמונת האלכוהול העוברי.אני זקוקה להורה שיעשה לי קצת סדר לגבי הזכויות המגיעות לילד ולהורה מטעם המדינה, האם מגיעה לו קצבת נכות וכיצד.אשמח שתצרו איתי קשר בהקדם האפשרי(מדובר מממש בשיחה של כמה דקות) רותם- 05434555297
לצפיה ב-'העברת שאלון'
העברת שאלון
09/11/2016 | 08:05
3
101
שלום,האם יש כאן ילדים מאומצים? ארצה להעביר שאלון. (עבודת גמר במגמה)
לצפיה ב-'שלום לך בר'
שלום לך בר
09/11/2016 | 12:10
1
77
אינני יודעת מי הקוראים ,אבל יודעת לרב מי המשתתפים פה ומדובר בהןרים מאמצים,לא בילדים .
יש כמה קבוצות שמשתתפים בהם מאומצים בפייסבוק,ככל שאני מבינה בדרך כלל מאומצים בוגרים.למשל 'מאמצים ומאומצים מדברים אימוץ'.   'משפחת האימוץ'.ו'מאומצים'.
בכל זאת כשאת מבקשת מילוי שאלון ,אם מותר לי ,היה כדאי לרשום דברים נוספים שיביאו למוטיבציה למלא את הטופס, ולתרום  לעבודתך.אולי גם כמה מילים עלייך. אחרת  הרושם המתקבל  'יבשושי ' מדי. בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/11/2016 | 17:21
39
תודה רבה !!
לצפיה ב-'ואגב לגבי העברת שאלונים לילדים, אם מדובר בקטינים'
ואגב לגבי העברת שאלונים לילדים, אם מדובר בקטינים
09/11/2016 | 13:17
69
על פי החוק יש צורך בחתימת ההורים שמסכימים לכך.
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
06/11/2016 | 09:49
5
233
היי חברים,
רציתי להתייעץ אתכם. בני הפעוט מאומץ מרוסיה. הוא ילד קסום ונפלא ובעל מזג טוב. יש לו מדי פעם יכולת לבוא למישהו בן גילו ולתת לו מכה "סתם". ציינתי שלבני יש מזג טוב כי המכה אינה נובעת מאלימות. ברור לי שזוהי נורמה מ"שם". האם מישהו מכם התנסה בכך ואם כן, כיצד טיפלתם?
תודה!

לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
06/11/2016 | 19:12
1
138
בן כמה הוא?
כמה זמן שהה בבית הילדים?
כמה זמן הוא כבר איתך?

בתי הייתה בת שלוש ונשכה. זה היה בקזחסטן, אך עד שהיא הגיעה לבלגיה היא כבר לא נשכה, כי כל פעם שניסתה האיש אמר לה בתקיפות "לא, לא נעים לי" ומנע מבעדה.
לא, זו לא דוגמא לכלום באמת, זה רק בא לומר שתגובה לילד בן שנה וחצי שונה מתגובה לילד בן שלוש, שונה מתגובה לילד בן שש, ותשובות אלו תשתננה בהתאם לפרק הזמן בו הילד שהה בבית הילדים, בהתאם לפרק הזמן שחלף מאז האימוץ ובעיקר בהתאם להתנהגות הכללית של הילד.

לצפיה ב-'את צודקת '
את צודקת
06/11/2016 | 20:29
117
היי נוגה, 
בני בן כמעט שנתיים וחצי. הוא אתי כ-9 וחצי חודשים. הוא שהה בית הילדים מרגע הלידה. 
לצפיה ב-'זו התנהגות מאוד אופיינית לילדים בגיל הזה.'
זו התנהגות מאוד אופיינית לילדים בגיל הזה.
07/11/2016 | 03:56
2
140
לדעתי היא קשורה לכך שהיכולת שלהם לתקשר זה עם זה באופן מילולי עדיין מוגבלת. לא הייתי ממהרת לקשר אותה לאימוץ. ממש לאחרונה חברה שלי התלוננה שבנה הביולוגי, בן בערך אותו גיל, נותן מכות לילדים בגן. וזה רק המקרה האחרון ששמעתי עליו, לפני זה ראיתי ושמעתי על רבים נוספים. כמובן שבכל מקרה בכל פעם שהילד נוהג כך יש לעצור אותו ולהבהיר לו חד משמעית שזה אסור.
לצפיה ב-'נוטה להסכים עם קאלה'
נוטה להסכים עם קאלה
07/11/2016 | 20:43
1
81
ילדים בגיל זה אינם מודעים לכוחם וגם ההבעה המילולית שלהם אינה שלמה (גם אם הילד מדבר שוטף יכולת הביטוי הרגשי עדיין לא ממש נרכשה) ולפעמים נותנים מכה כביטוי לרצון לקשר או כמשחק.
בנוסף מבחינה התפתחותית הם בשלב ה"לא" וה"אני לבד" והמכה נותנת להם תחושת מסוגלות ושליטה בסביבה.
הדרך שנוגה תיארה בה התמודדו עם הנשיכות של בתה בהחלט נראית לי. יש להבהיר לילד שזה לא נים, למנוע ממנו להמשיך בכך באותו הרגע ולהפנותו לפעילות אחרת.
לצפיה ב-'נוטה להסכים ומוסיפה'
נוטה להסכים ומוסיפה
08/11/2016 | 12:59
65
למרות שאת מציינת שזה 'סתם כך' כדאי לנסות לערוך תצפית ולראות אם יש ארועים שמקדימים את המכה שעשויים להסביר למה התיסכול. ואפשר  אחר כך לומר לילד מילים מיטיבות ומכוונות. למשל 
"ראיתי שרצית לשחק המכונית הזאת אבל תפסו לך. נכון? זה באמת יכול להכעיס,אבל אסור לתת מכה ,בוא נדבר עם הילד ונבקש ממנו לתת לך את המכונית אחרי שיסיים לשחק" .
לצפיה ב-'מצטרפים חדשים - אימוץ בארץ'
מצטרפים חדשים - אימוץ בארץ
07/11/2016 | 19:55
5
139
שלום לכולם. אנחנו זוג בני 36. נרשמנו לאימוץ בארץ, שלחנו את הטפסים והוזמנו לפגישה הראשונה בשירות למען הילד. 

מה צפוי לנו בפגישה הראשונה ? כיצד להתכונן ? 
נשמח לטיפים מועילים. 

תודה רבה..
לצפיה ב-'הפגישה הראשונה היא פגישת היכרות הדדית'
הפגישה הראשונה היא פגישת היכרות הדדית
07/11/2016 | 20:56
1
102
העובדת הסוציאלית תרצה לשמוע מכם מה הביא אתכם לפנות לאימוץ ולמה דווקא עכשיו, מה הציפיות שלכם ואולי גם הפנטזיות לגבי התהליך. לברר פרים ראשוניים על המשפחה וכו'. להציג בפניכם את התהליך. זה בגדול.
לצפיה ב-'תודה רבה...נתכונן'
תודה רבה...נתכונן
07/11/2016 | 21:01
31
לצפיה ב-'לא אימצנו בארץ, אז לא יכולה לעזור, אבל בהצלחה!'
לא אימצנו בארץ, אז לא יכולה לעזור, אבל בהצלחה!
08/11/2016 | 03:26
45
לצפיה ב-'תהיו הכי אמיתים'
תהיו הכי אמיתים
08/11/2016 | 11:41
1
92
המון בהצלחה! רשמתי על התהליך שלנו בבלוג שלי "ברקיע החיים" ואתם מוזמנים לשאול אותי כול שאלה!
העו"ס יודעת לזהות כאשר מנסים להרשים ולא מתנהגים כרגיל לכן אני ממליצה פשוט להיות מי שאתם- תספרו את כול האמת לגבי מה הביא אותכם לאימוץ- אין תשובה לא נכונה, לרוב האנשים זה לא בחירה ראשונה ועדייף לעלות התלבתויות שיש לכם מולה...
גם תבואו מוכנים עם שאלות- זה מראה שאתם דנים על זה גם לבד
לא הרגשתי אף פעם שהשיחות איתה היו מלחיצות או חודרניות- זה הרגיש יותר כמו שיחה פתוחה, היא רוצה להכיר מי אנחנו
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה מעין!'
תודה רבה מעין!
08/11/2016 | 21:14
21
לצפיה ב-'כנס אימוץ מרתק ועשיר ב 30/11/16'
כנס אימוץ מרתק ועשיר ב 30/11/16
01/11/2016 | 14:42
156
בדיוק המקום לספר לכם על כנס מלא בתכנים רלוונטים למשפחות מאמצות עם הרבה זוויות ונקודות מבט ב 30/11 ב 16:30 בית ציוני אמריקה . כנסו לפייסבוק למשפחתא או לאתר ותירשמו יש הנחה עד ה 6/11 . https://secure.cardcom.co.il/External/ExternalClea...
לצפיה ב-'אימוץ ילדים מחול '
אימוץ ילדים מחול
01/11/2016 | 14:09
187
שמי אתל קריאף תלמידה בכיתה יב כחלק מהפרוייקט בגרות שלי ברדיו על "אימוץ ילדים מחול" הייתי רוצה לראיין הורים שאימצו או ילד שאומץ מחול 
אשמח לכל עזרה בנושא :) 
לצפיה ב-'אימוץ ילדים '
אימוץ ילדים
31/10/2016 | 16:10
3
245
שלום, אנחנו זוג שנשוי 6 שנים. גילאי 35 ו 38
אין לנו ילדים ביולוגים, ואנחנו מעונינים לאמץ.
הגשנו בקשה לשירות למען הילד לפני חודשיים... מנסיונכם.. מישהו פה קיבל תינוק/ת מהשירות למען הילד? אשמח לסיפורים שמחים �� 
נועה
לצפיה ב-'ברוכים המצטרפים '
ברוכים המצטרפים
31/10/2016 | 18:58
128
מניסיוני מכירה הרבה מאוד זוגות שקיבלו תינוקות מבני יומם (ישר מבית היולדות), בני מספר חודשים ועד גיל שנה. (גדולים יותר זה כבר פעוטים).

עם זאת חוק האימוץ בישראל קובע שבעת האימוץ הפער בין גיל המאמץ המבוגר יותר מבין בני הזוג לבין הגיל של המאומץ  לא יעלה על 43 שנים. אתם כותבים שאחד מכם כבר בן 38. זמן ההמתנה לתינוק בארץ הוא כשבע שנים. לכן הסיכוי שלכם לקבל תינוק אינו גבוה.
לצפיה ב-'ברוכים הבאים!'
ברוכים הבאים!
01/11/2016 | 01:01
121
אימצתי בחו"ל ואין לי ידע מספיק על אימוץ בארץ, אבל מאחלת לכם המתנה קצרה והצלחה רבה.
לצפיה ב-'אנחנו קיבלנו, לפני כשתיים עשרה שנה'
אנחנו קיבלנו, לפני כשתיים עשרה שנה
19/11/2016 | 11:14
45
מה אתם רוצים לדעת?
לצפיה ב-'נערה מאומצת שמתנהגת מוזר'
נערה מאומצת שמתנהגת מוזר
29/10/2016 | 16:01
7
262
פתאום נפל לי האסימון. הבת המאומצת של קרובת משפחה, לא מרגישה ממש קירבה לאף אחד, כולל לא להוריה. היא פשוט לא מסוגלת. אני קרובת משפחה רחוקה, באה לביקור פעם בכמה חודשים. אנחנו יושבים, קרובת המשפחה אני והבת. בת 14. פתאום היא ניגשת אלי וצורחת לי באוזן כמו סירנה. אי אפשר היה לדבר. כל פעם שאנחנו מנסות לדבר, היא מגבירה את ה'סירנה'. האמא יושבת ועל פניה הבעה סלחנית. אני משתגעת מעצבים. פתאום הילדה רצה ומביאה משחק לילדים ואומרת לי, אם לא תשחקי איתי אצרח לך יותר חזק באוזן...והאמא אומרת...היום זה לא יום טוב שלה... בסוף הלכתי אחרי כמה דקות של אי נעימות. אחרי כמה ימים טילפנתי וביקשתי לדבר עם הנערה. אמרתי לה: את לא יכולה להתנהג ככה עם אורחים. פעם הבאה אני פשוט לא אבוא. לא נראה לי שזה מפריע לה במיוחד שהיא פוגעת קודם כל בהוריה.

לצפיה ב-'הי שלום אפונה'
הי שלום אפונה
29/10/2016 | 19:51
6
188
את מספרת סצינה שהיית עדה לה,וזה קטע קטנטן ששלוף מחיי הילדה והמשפחה.
לפעמים צרחה זה ניסיון לומר משהו עז שילד מתקשה להביעו בדרך אחרת.
בכל אופן לא הייתי ממהרת להסיק שהיא 'לא  מסוגלת להרגיש  קירבה לאף אחד כולל לא להוריה",לא הייתי ממהרת להתייחס למחשבה כזאת כאל אסימון שירד.
אכפת לך מהנערה? הייתי מציעה לך להיעתר להזמנה שלה למשחק למרות הדרך המניפולטיבית שבה הזמינה אותך.
אגב,בענייני בכי וצרחות - הרבה ילדי בתי ילדים פסקו ונמנעו מלבכות בבית הילדים כי תפסו שאף אחד לא מתרגש/מקשיב/ נזעק אליהם. ודווקא כשמגיעים אל המשפחה לתמיד ,הם מתחילים יותר לבטא עצמם בקול רם.
הייתי נשארת ומתעניינת אצלה  מה היא רוצה ,מה מעסיק אותה ,מה קורה לה. 
אני חושבת שלומר לה 'אל תעשי כך ואל תעשי אחרת' ירחיק ולא יקרב.
לדעתי פתחה לך חלון אל עולמה כשהזמינה אותך לשחק איתה.לא בדדרך נימוסית  שעונה על הציפיות המקובלות...אבל בדרכה שלה.
לאמץ את ילדינו זה בין השאר לקבל שהם 'בדרכם שלהם'.

לצפיה ב-'בדיעבד הבנתי מה שקרה פה'
בדיעבד הבנתי מה שקרה פה
30/10/2016 | 08:00
163
אבל בתור אחת שלא ציפתה להתנהגות כזו מראש מנערה בת 14 , בוגרת בדרך כלל התגובה הראשונית שלי לא היתה דידקטית וזה נראה לי כמו משהו מאד לא נורמטיבי. לא כולם מצויידים בתובנות על הצרכים המיוחדים של ילדים מאומצים ובאותו רגע, זה נראה לי כמו מופע אימים ותגובתי הספונטנית היתה חשק גדול לברוח משם. ברור שהילדה אינטליגנטית ושאלה כמה אפשר לדרוש ממנה להבין שאנשים זרים יחסית לא יבינו כל מיני ניואנסים של התנהגות חריגה. 
לצפיה ב-'לא נראה לי שבלי הכנה וידע מוקדם'
לא נראה לי שבלי הכנה וידע מוקדם
31/10/2016 | 12:03
4
112
אדם שלא נכנס לעובי הקורה יודע איך לעכל ואיך להגיב בסיטואציה כזו. 
לצפיה ב-'הי אפונה '
הי אפונה
31/10/2016 | 14:38
3
127
 השאלה המרכזית היא- האם את מעוניינת להעמיק את הקשר?
אם כן ,אני חושבת שלא !! חובה לקרוא על אימוץ כדי להתידד עם הנערה. די להציע את הנוכחות והסבלנות שלך ,הסקרנות וההתעניינות שלך. אולי תקחי את הנערה לבילוי כמו סרט בקולנוע?

לצפיה ב-'רעיון לא רע! תודה'
רעיון לא רע! תודה
31/10/2016 | 16:24
2
38
לצפיה ב-'בכיף!'
בכיף!
01/11/2016 | 12:43
1
25
לצפיה ב-'שלום לך '
שלום לך
09/11/2016 | 15:40
44
אני חייבת לציין שמקריאה ראשונה  הרגשתי התנשאות נוראית -את קרובת משפחה רחוקה שמבקרת לעיתים רחוקות ואת עוד נוזפת בה בטלפון -מי נתן לך את הזכות ?-מה את יודעת על חייה, על היחסים עם משפחתה  ,על מה שהם עוברים, לא היה לך נעים -נראה לי שגם לבת לא היה נעים -היא הרגישה את הדחייה שלך אותה . ומיד קטלגת  -טוב אני לא מבינה בילדים עם צרכים מיוחדים.. והנה שמת אותה במשבצת שמרגיעה אותך.
אני מציעה לך שאם באמת איכפת לך ממנה כפי שאמרה חייכנית תכירי אותה, לא צריך לעשות תואר ראשון ,את יכולה לשאול את אמה קצת על חייה,  ובעיקר להכיר אותה .
בהצלחה

לצפיה ב-'מצטרפים חדשים :)'
מצטרפים חדשים :)
29/10/2016 | 13:05
2
173
שלום לכולם! 
אנחנו זוג 30+35 שלאחר כמעט 4 שנים של נסיונות ולידה שקטה מצערת החלטתנו לפנות לאימוץ.
קבענו פגישה עם שתי העמותות הפועלות בישראל ובמקביל רוצים להגיש בקשה לאימוץ בישראל.
הבנתי מהשיחה הקצרה שהייתה לי עם העמותות שהאימוצים היום מתבצעים בעיקר מרוסיה ורק ילדים מעל גיל שנה וחצי. האם זה נכון? יש דרך אחרת, לאמץ פעוט בגילאי כמה חודשים?
שאלה נוספת היא האם האחראים על אימוץ בישראל יסתכלו על זה בעין יפה שאנחנו מבררים ופועלים בשתי דרכים במקביל?
מאוד מאוד נשמח לעצות/ המלצות על איזו מהעמותות עדיפות וכל דבר שיעלה ונראה לכם שיעזור מנסיונכם.תודה ענקית מראש לכולם!
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
30/10/2016 | 13:13
112
לגבי אימוץ חו"ל אני לא מכירה כלל כי הלכנו ישר על אימוץ בארץ
אבל לגבי אימוץ בארץ אנחנו בתהליך כבר שנה ו8 חודשים ואני אשמח לעזור לכם בכול שאלה שתעלה! בנוסף אני כותבת בלוג על ההתמודדות האישית שלי בתהליך וכול השלבים אז אתם מוזמנים להתרשם - "ברקיע החיים"
אני ממליצה שתשלחו טפסים לשירות למען הילד, כי מרגע שנרשמים אז אתם נכנסים לתור. מהניסיון שלנו העו"ס שאחראיות על אימוץ בארץ מאוד פתוחות לגבי כול דרך אחרת להורות, אנחנו הינו עוד בטיפולים כאשר התחלנו את התהליך ואמרו לי בפשטות שאם איכנס להריון נמשיך להיות בתור ונמשיך את התהליך עד הלידה ורק אז מפסיקים לחצי שנה (כמו אחרי אימוץ חצי שנה "יוצאים מהתור")
המון בהצלחה!
לצפיה ב-'ברוכים המצטרפים (4U)'
ברוכים המצטרפים (4U)
31/10/2016 | 14:02
83
אז אתחיל דווקא מהסוף: בשירות למען הילד יקבלו בהבנה את זה שאתם פועלים ומבררים בכל המישורים. וכפי שכתבו לכם כל עוד לא יהיה לכם ילד ולא משנה מהיכן או איך, תמשיכו להיות בתור בהמתנה לאימוץ.
ועכשיו לחלק הפחות מעודד. בשנים האחרונות יש מגמה של ירידה דראסטית במספר הילדים שהם ברי אימוץ גם בארץ וגם בחו"ל.  בארץ כיום זמן ההמתנה הממוצע לאימוץ של תינוק או פעוט עד גיל שנתיים הוא כשבע שנים. כמובן שיש מקרים שזה ייתקצר (נניח אם מדובר בילד שזקוק לגיור ואתם זוג דתי ואין זוגות דתיים שקודמים לכם בתור הוא יימסר לכם), אבל זה המצב, כשלחברה שלי שפנתה במטרה לאמץ נאמר שבשנה האחרונה אומצו בארץ רק חמישה תינוקות.
מחו"ל כיום האימוצים הם רק מרוסיה וגם משם יש ירידה משמעותית במספר הילדים שמופנים לאימוץ, התהליך יותר ממושך ומגיעים ילדים גדולים יותר כששנה וחצי הם בין הצעירים שהגיעו.

מאחלת לכם בהצלחה בכל אפיק שתבחרו ומציעה לכם לבדוק גם אופציות נוספות כמו פונדקאות, אומנה לטווח ארוך ועוד.
לצפיה ב-'נשמח לעזרה מנסיונכם'
נשמח לעזרה מנסיונכם
23/10/2016 | 15:39
7
268
שלום! אנחנו בני 43 עם ילדים אך רוצים מאוד לאמץ. אשמח לעזרה מכם מהיכן מתחילים את הבירור והתהליך. תודה!
לצפיה ב-'ברוכים הבאים '
ברוכים הבאים
23/10/2016 | 21:09
5
154
האם חשבתם אם אתם רוצים לאמץ בארץ או בחו"ל?
בארץ בגלל גילכם ובגלל שכבר יש לכם ילדים ביולוגיים, תוכלי לאמץ רק ילדים בוגרים או ילדים עם צרכים מיוחדים. אם אתם רוצים לאמץ בישראל עליכם לפנות לשרות למען הילד במשרד הרווחה בעיר מגוריכם.
בחו"ל תוכלו אולי לאמץ מרוסיה, אך לאחרונה הואטו מאד האימוצים משם והילדים שמגיעים גדולים יותר מבעבר. יש שתי עמותות העוסקות באימוץ חו"ל ותוכלו לפנות אליהן ולשמוע פרטים.
בהצלחה

לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
23/10/2016 | 22:45
4
111
ילד כהה עור נוכל לאמץ בארץ? וילדים גדולים יותר מחו״ל באיזה גיל מדובר?
לצפיה ב-'מציע לכם לפנות ללשכת הרווחה מח אימוצים או לעמותות מחול לטף א'
מציע לכם לפנות ללשכת הרווחה מח אימוצים או לעמותות מחול לטף א
24/10/2016 | 06:21
115
או לעתיד הילדים שבאתר משרד הרווחה תמצאו פרטים עליהם בהצלחה
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצתם של אורית ואבי לדבר עם השרות למען הילד'
מצטרפת להמלצתם של אורית ואבי לדבר עם השרות למען הילד
24/10/2016 | 06:25
2
97
הקרוב למקום מגוריכם, ישנם סניפים בירושלים (סניף ראשי), חיפה, תל אביב ובאר שבע.
לגבי שאלתכם על ילד כהה עור, אכן קצת יותר קל לאמץ ילד ממוצא אתיופי, אולם קשה לי להאמין שתוכלו לקבל תינוק, בשל העובדה שכבר יש לכם ילדים וגם בשל גילכם. יתכן שתוכלו לקבל ילד קצת יותר גדול. הכי טוב לשאול בשירות. התשובות משתנות מעת לעת בהתאם למצב הילדים וביקוש ההורים באותה נקודה בזמן. האם אתם מוכנים לשקול אימוץ פתוח (אימוץ עם קשר עם ההורים הביולוגיים)? או ילד בוגר יותר? או אחים? כל אלו יגדילו את האפשרויות.
לגבי אימוץ מרוסיה הילדים האחרונים שדווחו פה בפורום ובקבוצות אימוץ אחרות בפייסבוק היו בני 3.5 , 4 ו-4.5 בהגיעם. אך האימוץ משם כרגע מסובך ואיטי.
אולי תרצו לשקול גם אומנה? זה יגדיל מאד את הסיכוי לקבל ילד.
מאחלת לכם הצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות עזרתם!'
תודה רבה על התשובות עזרתם!
24/10/2016 | 08:35
33
לצפיה ב-'תודה רבה לכולכם'
תודה רבה לכולכם
26/10/2016 | 07:40
18
לצפיה ב-'אין לי מה להוסיף לתשובות שקיבלתם, רק לאחל בהצלחה!'
אין לי מה להוסיף לתשובות שקיבלתם, רק לאחל בהצלחה!
26/10/2016 | 03:02
69
אגב גם אנו אימצנו עם ילדים ביולוגיים, אך בתקופה ההיא היה הרבה יותר קל לעשות זאת מאשר היום. מקווה שתמצאו את הדרך להגשים את החלום.
לצפיה ב-'שרשור התפקדות 2016'
שרשור התפקדות 2016
21/10/2016 | 17:33
51
350
למרבה הצער, עם התמעטות אימוצי חו"ל ומיעוט האימוצים בארץ עליהם אנו שומעים כאן, הפורום מדשדש לו בעצלתיים. כל אחד מאתנו עסוק בשגרת חייו - וטוב שכך...
לפני כמה דקות קפץ לי על המסך פוסט על שרשור התפקדות מ-2012 ונדמה לי שהיה זה האחרון שערכנו כאן. למרבה הצער, שינויים רבים חלו בתחום האימוץ...
המשך>>
למרבה הצער, עם התמעטות אימוצי חו"ל ומיעוט האימוצים בארץ עליהם אנו שומעים כאן, הפורום מדשדש לו בעצלתיים. כל אחד מאתנו עסוק בשגרת חייו - וטוב שכך...
לפני כמה דקות קפץ לי על המסך פוסט על שרשור התפקדות מ-2012 ונדמה לי שהיה זה האחרון שערכנו כאן. למרבה הצער, שינויים רבים חלו בתחום האימוץ מאז.
כמה מהכותבים הותיקים כבר חדלו מזמן מלכתוב כאן, אך נדמה לי, שבכל זאת, נוספו במהלך שנים אלו כמה כותבים חדשים.
אז מה אתם אומרים על מתן זריקת עידוד לכתיבה כאן, בצורת שרשור הכרות עדכני?
לצפיה ב-'בצער רב אני מודיעה על פטירתה של גילה חוגי.'
בצער רב אני מודיעה על פטירתה של גילה חוגי.
20/10/2016 | 20:08
13
271
גילה חוגי ז"ל היתה עו"ס מטעם השרות למען הילד שעקבה שנים אחר הנכתב בפורום וכל זאת בהתנדבות,  מדי פעם גם הגיבה בפורום, תיקנה טעויות לגבי הנכתב על תהליך האימוץ/פתיחת התיק ועוד, והסבירה את הדורש הסבר.

יהיו זכרה ברוך ומנוחתה עדן
לצפיה ב-'עצוב מאוד יהי זיכרה ברוך '
עצוב מאוד יהי זיכרה ברוך
21/10/2016 | 05:41
34
לצפיה ב-'אוי ואבוי. איזה אסון. אישה מקסימה ונפלאה'
אוי ואבוי. איזה אסון. אישה מקסימה ונפלאה
21/10/2016 | 08:03
108
ממש שובר את הלב. אישה מדהימה ומרגשת, ופועלה העצום שינה לטובה חייהם של רבים. קשה להאמין שאיננה. יהי זכרה ברוך.
לצפיה ב-'עצוב. גילה זכורה לטוב מסדנאות ההכנה לבית הספר למשפחות מאמצות'
עצוב. גילה זכורה לטוב מסדנאות ההכנה לבית הספר למשפחות מאמצות
21/10/2016 | 10:53
82
אישה יקרה, כואב מאד. תחסר לקהילת האימוץ.
לצפיה ב-'אשה יקרה, כולה טוב לב, הביאה שמחה ואושר להרבה משפחות'
אשה יקרה, כולה טוב לב, הביאה שמחה ואושר להרבה משפחות
21/10/2016 | 11:55
32
לצפיה ב-'זוכרת את "ביקוריה" בפורום. יהי זכרה ברוך.'
זוכרת את "ביקוריה" בפורום. יהי זכרה ברוך.
21/10/2016 | 17:18
29
לצפיה ב-'אוי ואבוי '
אוי ואבוי
22/10/2016 | 02:04
85
סוף סוף אני מצליח להכנס לתפוז ואני מוצא את זה ... עצוב ... תנחומיי
לצפיה ב-'עצוב. יהי זכרה ברוך.'
עצוב. יהי זכרה ברוך.
22/10/2016 | 20:35
20
לצפיה ב-' מאד עצוב!'
מאד עצוב!
23/10/2016 | 07:57
58
 היתה ידענית גדולה  בתחומי השירות למען הילד.ומאד איכפתית.
היתה אנושית ונעימה גם מחוץ לפורום- פעם שוחחתי איתה  טלפונית.
יהי זכרה ברוך!
לצפיה ב-'צר לי מאד'
צר לי מאד
23/10/2016 | 13:34
65
אישה עם רצון טוב ונכונות לעזור. כל ההיכרות שלי איתה וירטואלית בלבד, אך תמיד חיובית ביותר. חבל.
לצפיה ב-'מאד מאד עצוב'
מאד מאד עצוב
24/10/2016 | 18:01
52
אשת מקצוע מעולה ומעל הכל אישה מדהימה עם לב טוב ותמיד נכונה לעזור ולייעץ. מאד הצטערתי לשמוע שנפטרה. יהי זכרה ברוך
לצפיה ב-'עצוב מאוד. יהי זכרה ברוך.'
עצוב מאוד. יהי זכרה ברוך.
25/10/2016 | 21:18
25
לצפיה ב-'כל כך עצוב '
כל כך עצוב
26/10/2016 | 22:55
42
בחנוכה האחרון בילינו איתה בסדנת האימוץ ברמת רחל והתאהבנו בה ממש.
כל כך עזרה לנו

לצפיה ב-''
30/10/2016 | 11:30
6

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום התמכרות למין
פורום התמכרות למין
מנור מדיקל- תרומת ביצית
מנור מדיקל תרומת ביצית
פורום הסרת עודפי עור
פורום הסרת עודפי עור

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה