לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1174611,746 עוקבים אודות עסקים

פורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.

קישור לשרות למען הילד
המשך >>

לצפיה ב-'פונדקאות מול אימוץ'
פונדקאות מול אימוץ
13/08/2018 | 11:10
25
שלום לחברי הפורום.
האם חלקכם חשבתם לפני החלטת האימוץ גם על פונדקאות? אם כן מה היו השיקולים שבגינם החלטתם בסופו של דבר לאמץ? תודה מראש
לצפיה ב-'נושא של הצעת ילד'
נושא של הצעת ילד
09/08/2018 | 14:51
4
70
שלום,אני ואשתי בני 36, עם אצבע על ההדק להתקשר ולעביר סכום ראשון לפתיחת תיק בין ארצי.
אבל אשתי מודאגת מהרגע שנקבל הצעת ילד (ברור לנו שיקח זמן עד שזה יקרה)
החשש שנקבל תמונה של ילד ואין לנו "את זה" לא יודע איך לקרוא לזה.
אנחנו רואים באתרים של בתי ילדים רוסיים ומוכנים לקבל כמאט כל ילד שמופיע 
אבל כאשר מדובר בהצעה אחת של ילד אז חסר פה אלמנט של פידבק בלב 
כאלו מישהו כבר "בחר" במקומכה.
 ברור לי שעמותה לא בוחרת שהם מקבלים הצעה ממה שיש
אבל אשתי חלמה שזה יהיה קצת יותר אינטימי הרגע של המציאת ילד.
האם מישהו יכול לספר איך אתם חוויתם את הרגע הזה מקבלת הצעה עד 
החלטה הסופית. 
תודה.

לצפיה ב-'בחירת ילד'
בחירת ילד
10/08/2018 | 19:51
44
איני יכולה לעזור הרבה. אנו מתגוררים בבלגיה, וחוקי האימוץ הם כאלו, שלמרות שנסענו לילדה ספציפית, אנו לא ידענו עליה דבר וארגון האימוץ לא סיפר לנו עליה דבר. אימצנו בקזחסטן, והמגוון האתני האפשרי היה רב. הרחבנו את גיל הילד/ה עד גיל שלוש, כך שטווח הגילאים היה בין חצי שנה לשלוש שנים. ואנו לא ידענו דבר מעבר למינה, וגם את זה לא היינו אמורים לדעת.

עם כל הקסם אותו מתארים לפני האימוץ של "הפידבק בלב", למתי מעט זה קורה באמת ברגע המפגש. אך מה שבוודאות קורה הוא שלצד הילד שנבחר יש ילד(ים) שלא.

לא יודעת איך זה יהיה עבורכם, אך עבורנו זה היה נפלא שלא היינו צריכים להכריע גורל של ילד כלשהו להשאר בבית ילדים, בעוד בתנו הופכת לנסיכת בית מפונקת. אם היו נותנים לי לבחור בין שני ילדים, לא רואה עצמי מסוגלת להכריע מי מהם יקבל בית ומי ישאר מאחור. אם הייתי צריכה לעבור זאת, סביר להניח שמראה הילד האחר היה רודף אותי כל חיי.

הגענו לפגישה איתה כמו שמגיעים ללידה, מבלי להכיר אותה מראש. בסופו של דבר, בחלקיק שניה בו הילדה חצתה את סף הדלת לפגוש אותנו היא הפכה מילדה-קזחית-בת-רבע-לשלוש לבתנו, והאיש אהב אותה עד כלות. לי לקח יותר זמן, ולא כי לא היה קליק, אלא שזו אני ופשוט לי לוקח זמן להתאהב ביצור חסר ישע התלוי בי. כששלושה שבועות (בערך) לאחר אותה פגישה התברר לנו כי כמעט קיבלנו ילדה אחרת, לכאורה אטקרטיבית יותר, החוורתי כסיד. בשלב ההוא כל רמז לכך שהייתי מקבלת ילדה אחרת מבתנו הוציא אותי משיווי מקשל, כי היא כבר הייתה בתי, ולא יכולתי (כמו גם לא רציתי) לתאר לעצמי בת אחרת.

מקווה שזה עוזר לכם במשהו בהבנת ההליך.
לצפיה ב-'אני מאמינה שילד לא בוחרים'
אני מאמינה שילד לא בוחרים
10/08/2018 | 20:05
39
אז באימוץ יש מידה מסוימת של בחירה כמו מין הילד, גילו ועוד כמה פרמטרים אבל בגדול גם באימוץ אין יותר מדי בחירה וטוב שכך.
לצפיה ב-'זו לא אמורה להיות בחירה ומלכתחילה אין לחשוב על העניין'
זו לא אמורה להיות בחירה ומלכתחילה אין לחשוב על העניין
11/08/2018 | 10:38
1
33
במונחים של בחירה. יש זכות סירוב, שזה כבר הרבה יותר ממה שיש בלידה, אבל לא מעבר לכך. לדעתי כדאי לשנות גישה ולחשוב על זה כמו על הריון שבסופו נולד ילד שפרט לכמה פרטים יבשים (מין, גיל וכד') לא יודעים עליו דבר. תחשבו על זה כמו על לידה - אין לכם אפשרות לבחור או לדעת מראש איזה ילד יוולד לכם וזה המצב הנורמלי והרגיל. מקסימום, אם תרגישו שאתם לגמרי ובשום אופן לא מסוגלים להתחבר, תמיד תוכלו לסרב לאמץ את הילד, 
לצפיה ב-'תודה לכל העונים'
תודה לכל העונים
11/08/2018 | 15:38
32
תודה לכל העונים, אשתי ואני קצת נרגענו, נקווה לטוב ומחר נתקשר לעמותה. 
לצפיה ב-'איזה עמותה עדיף?'
איזה עמותה עדיף?
06/08/2018 | 20:18
2
61
שלום שוב לחברי הפורום:
מהניסיון שלכם דרך איזה עמותה כדאי לאמץ באימוץ בין ארצי?
 מה היתרונות/חסרונות בכל עמותה?
חשוב לנו במיוחד  לקבל חוות דעת ממי שאימץ או התחיל את התהליך בשנים האחרונות.
תודה רבה
לצפיה ב-'בהמשך לשאלתך ..... "איזה עמותה עדיף?"'
בהמשך לשאלתך ..... "איזה עמותה עדיף?"
06/08/2018 | 23:40
58
שלום משפחה קטנה
לפי ידיעתך על חזרתם מחופשה אני מניח שדיברת טלפונית עם שתיהן.
איך התרשמת טלפונית ? גילו סבלנות בשיחה הטלפונית וענו על שאלותך באורך רוח ומקצועיות ? (אפשר לקבל אינדיקציה מינמלית אומנם אבל אפשר ) ! 
בכל מקרה אני ממליץ לך להיפגש עם שתיהן זה יעזור מאוד להחלטתכם לפי התרשמות בפגישה והכל יחד, תגיעו ליתרונות ולחסרונת לבד.
לא חושב שמישהו יכול לענות על שאלתך "איזה עמותה עדיפה?"
מה שכן החסרון הגדול , באופן כללי, זה העניין של המתנה הארוכה בין אם תבחרי אחת ובין אם שנייה, לא הכל תלוי בהן ! 
בהצלחה 

לצפיה ב-'כיום יש רק שתי עמותות'
כיום יש רק שתי עמותות
07/08/2018 | 11:49
46
פילות, כך שמ שאימץ דרך מותה, התהליך היה לשביעות רצונו והילד/ה שקיבל ענו על ציפיותיו, אותה עמותה תהיה בעיניו הכי בעולם. לעומת זאת מי שבתהליך שלו צצו קשיים, לא תמיד בגלל העמותה, או שהילד שקיבל התגלה עם בעיות שלא ידע עליהן קודם, שוב לא תמיד בשל העלמת מידע מכוונת של העמותה, יראה בה את הנוראה ביותר.

בגדול שתי העמותות הביאו בשנים האחרונות מספר ילדים דומה ובגילאים דומים ובהמתנה די ממושכת. לכן ממליצה לך  להיפגש עם מנהלי שתי העמותות. לשמוע מכל אחד על התהליך שצפוי וללכת על פי כימיה אישית.

לצפיה ב-'שאלה - האם משהו יצר קשר עם אחת העמותות בשבוע האחרון ? '
שאלה - האם משהו יצר קשר עם אחת העמותות בשבוע האחרון ?
31/07/2018 | 18:02
1
77
עמותת טף או עמותת עתיד הילדים ? 
מספרי הטלפונים שיש לי זה מאתר של השירות למען הילד, אימוץ בין ארצי  
האם ידוע למישהו על חופשה שהם יצאו ואם כן עד מתי ? 
אנו רוצים לתאם פגישה עם שניהם 
תודה לעונים 

לצפיה ב-'כן'
כן
06/08/2018 | 20:20
46
עמותת עתיד הילדים חזרו עכשיו מחופש
עמותת טף חוזרים ב15.8
לצפיה ב-'טיפים להתחלת התהליך'
טיפים להתחלת התהליך
25/07/2018 | 16:04
10
98
שלום לחברי הקבוצה:
אנחנו זוג וילדה בת שש. הילדה נולדה לאחרי עשר שנים של טיפולים והריון מאוד מאוד קשה. מאז ניסנו להביא לך אח או אחות בטיפולים אך ללא הצלחה. עוד טיפולים זו לא אופציה בשלב הזה.
דיברנו על זה בינינו ואנחנו רוצים ומוכנים לאמץ . אנחנו רוצים להתחיל תהליך של אימוץ בין לאומי.  לאיזו עמותה כדאי לפנות? כמה זמן לוקח התהליך בימינו?  יש לכם טיפים שיעזרו לנו בתחילת הדרך?
תודה רבה 
לצפיה ב-'תגלגלי למטה להודעה "שאלות בנוגע לתחילת התהליך" הודעה מתחת '
תגלגלי למטה להודעה "שאלות בנוגע לתחילת התהליך" הודעה מתחת
25/07/2018 | 17:36
2
62
המלצה - להיפגש עם שתי העמותות ! 
בהצלחה 

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
27/07/2018 | 17:49
1
41
פנינו לעתיד הילדים לפני כמה ימים ולא חזרו אלינו בטלפון עדיין. יש מצב שהם בחופש או שפשוט זה לוקח זמן? תודה
לצפיה ב-'שלום - חזרו אלייך מעתיד הילדים ? '
שלום - חזרו אלייך מעתיד הילדים ?
29/07/2018 | 14:14
34
לצפיה ב-'כיום פועלות בארץ שתי עמותות'
כיום פועלות בארץ שתי עמותות
26/07/2018 | 09:51
5
83
"טף" ועתיד הילדים". שתיהן מביאות ילדם מרוסיה. מציעה לכם להיפגש עם מנהלי שתי העמותות ולראות עם מי תהיה הכימיה. בגדול התהליך דומה. מדובר על המתנה של כשנה וחצי פלוס, הילדים שמגיעים רובם מעל גיל שנתיים ואפילו ושקים לשלוש.

ולמען הגילוי הנאות, נגד עמותת טף הוגשה לאחרונה תביעה על כך שתיקים ובהם חומר חסוי על משפחות מאמצות וילדים שאומצו נמצא זרוק ברחוב.
לצפיה ב-'עמותת טף'
עמותת טף
27/07/2018 | 17:52
4
70
תודה רבה. קראתי על העניין עם עמותת "טף". עדיין מומלץ לפנות אליהם? יש פה אנים שאימצו דרכם וזה היה בסדר?
לצפיה ב-'עמותת טף היא העמותה הגדולה ביותר שהביאה לארץ'
עמותת טף היא העמותה הגדולה ביותר שהביאה לארץ
27/07/2018 | 18:17
3
69
הכי הרבה ילדים לאורך השנים. גם אני אימצתי דרכם בזמנו כי התרשמתי שהם הכי מנוסים ובעלי יכולות הכי מוכחות, ונשארתי מאוד מרוצה מהמהירות, היעילות והיחס שלהם, אם כי זה היה מאוד מזמן. עד למקרה האחרון היה לי קל להמליץ עליהם. ואכן ההתנהלות שעליה מדובר היא חמורה מאוד ובהחלט לא מקצועית מעבר לכך שהיא לא מוסרית, אם כי היא לא בהכרח קשורה ישירות ליכולות העמותה בכל הקשור לניהול מוצלח של תהליך אימוץ. אפשר להשוות את זה אולי 
למקרה של רופא מנתח מבריק ששכח את תיקי מטופליו פרוסים על השולחן בחדר הקבלה - הדבר יצביע על רשלנות חמורה בתחום השמירה על פרטיות המטופלים, שזה דבר חמור מאוד, אך לא יפגע כנראה בכישוריו לנתח.
השאלה היא כמה אפשר לסמוך ולתת אמון במישהו שפעל בצורה כה רשלנית וחסרת אחריות, וזה תלוי אך ורק בך. הייתי רוצה לקוות שמי שפעל בצורה כה חסרת אחריות למד את הלקח ומודע לחומרת ההשלכות, ולכן לא יחזור שנית על מעשה דומה, אך כמובן שזו נחמה מפוקפקת ביותר כי עצם העובדה שזה קרה ולו פעם אחת מצביע על זלזול והתנהלות פנימית בעייתית. אך בהתחשב בעובדה שמבחר העמותות כה קטן ושזמן התגובה של העמותה השנייה אינו משביע רצון, הייתי לפחות מנסה לפנות גם לעמותת טף למרות הכל, ולו כדי להשוות בין העמותות ולקבל החלטה מושכלת.  
לצפיה ב-'קאלה לצערי הרבה השתנה מאז שאימצת דרכם,'
קאלה לצערי הרבה השתנה מאז שאימצת דרכם,
27/07/2018 | 22:44
2
75
במיוחד לגבי משך ההמתנה וגיל הילדים. מכירה אישית שלושה זוגות שמחכים לאימוץ דרך טף מעל לשנתיים ולא, אין להם דרישות מיוחדות. לאחד מהם הוצע ילד שבגיל מתקרב לגיל ארבע ולשנייה ילד שהרופא פסל. איני אומרת שזו רק אשמת העמותה. בשנים האחרונות חלה ירידה משמעותית במספר האימוצים מרוסיה לחו"ל בכלל ולישראל בפרט.
ואגב בשנתיים האחרונות מספר הילדים שהגיעו ארצה באמצעות שתי העמותות די דומה
לצפיה ב-'אני התכוונתי לדברים שקשורים לעמותה.'
אני התכוונתי לדברים שקשורים לעמותה.
27/07/2018 | 23:45
1
60
למיטב ידיעתי, כיום מצב האימוץ ברוסיה אינו תלוי כלל ברצון או מעשי העמותות, אלא באדון פוטין. ברור שכשקצב האימוץ שואף לאפסי, אז מספר הילדים הזעום שמגיע הוא בערך שווה לשתי העמותות. אך מבחינתי ההיסטוריה של טף מרמזת שכשמאפשרים לה, היא יודעת (או לפחות ידעה בעבר) לעשות את העבודה טוב מכולם. מעבר לכך, בהחלט הסתייגתי וציינתי שאני מדברת מניסיון אישי שמלפני שנים רבות, כלומר ייתכן שהמצב השתנה.
בואי נגיד שאם כל הנתונים האחרים זהים, הייתי בכל זאת בוחרת בעמותה שהביאה הכי הרבה ילדים לאורך זמן. אבל אם לא כל הנתונים זהים (למשל, לאור מקרה התיקים המושלכים שקרה לאחרונה) - כאן כבר אצטרך להפעיל שיקולים נוספים בבחירה בהתאם לנסיבות.
לצפיה ב-'מציע לכם ללכת לפונדקאות כי האימות הבין ארצי כמעט ולא קיים למ'
מציע לכם ללכת לפונדקאות כי האימות הבין ארצי כמעט ולא קיים למ
28/07/2018 | 05:34
64
למעשה וסתם מביא מפח נפש מיותר בהצלחה בכל החלטה שלכם
לצפיה ב-'כדאי להסתכל על העמוד של אימוץ בין ארצי של השירות למען הילד'
כדאי להסתכל על העמוד של אימוץ בין ארצי של השירות למען הילד
30/07/2018 | 16:42
66

מכך עולה שעתיד הילדים מאפשרת אימוץ גם מסרביה, שני יעדים זה מעודד,
למטה יש גם טבלה עם מספר הילדים שנמסרו לאימוץ במשך השנים
נראה שאומצו כבר 2 ילדים מסרביה
הייתי מבררת גם בעמותות ומדברת גם עם המפקחת על אימוצי חו"ל כיום,
אביגיל וייס
מבקשת לדעת על זמני המתנה ,כמה אומצו באמצעות איזו עמותה בשנה האחרונה ובשנה הנוכחית, מה היו גילאי הילדים, מבקשת לדבר עם אנשים שאימצו השנה
לדעתי, נסיון העבר ושיקולי העבר לגמרי לא רלוונטיים היום
לצפיה ב-'שלום.שמי לאה.רציתי לדעת מה שלום הילד שרציתם למסור לאימוץ?'
שלום.שמי לאה.רציתי לדעת מה שלום הילד שרציתם למסור לאימוץ?
25/07/2018 | 13:27
105
שלום. ראיתי הודעה ישנה שלכם על ילד בן 10 חודשים שקשה לכם לגדל אותו.רציתי לדעת מה שלומו והאם אתם צריכים עזרה?
לצפיה ב-'סיוע דחוף'
סיוע דחוף
24/07/2018 | 15:12
2
132
אני בן 51 אומצתי בילדותי.
לפני 3 חודשים קרה משהו במשפחה ואני רוצה שה"אימא" תמחק אותי מתעודת הזהות שלה.
במשרד הפנים נאמר לי שרק שופט/ת יכולים לאשר זאת.
מאחר וזמנו אותי מחר שוב לבית המשפט אני מבקש שזה מה שיקרה יש איזה חוק בעניין שאני יכול להשתמש בו?
תודה למבינים.
לצפיה ב-'ממליצה'
ממליצה
24/07/2018 | 15:52
1
86
אני לא יודעת אבל לפי דעתי מאחר ואתה מעל גיל 18 זה צריך להיות החלטה שלך בלבד
אני ממליצה לך לפנות לפורום של עורכי דין- להם יש ניסיון ותשובות יותר נכונות מאשר פה
בהצלחה
לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
24/07/2018 | 15:55
63
תודה מעיין
לצפיה ב-'בזמן ההמתנה לטלפון המיוחל...'
בזמן ההמתנה לטלפון המיוחל...
22/07/2018 | 12:59
5
113
האם התקשרתם לעו"ס? שלחתם מיילים?
אנחנו כבר ממתינים שלוש וחצי שנים לאימוץ בארץ
מאז שמילינו טופס תיאום ציפיות, לפני קרוב לשנה שלחנו רק מייל אחד לעו"ס להגיד שלום
אנחנו יודעים ש"להציק" לא יזרז את התור אבל רציתי לדעת מה אתם עשיתם? האם קיבלתם תשובות מהעו"ס לגבי מקומכם בתור?
לצפיה ב-'למה את חושבת ש"להציק" לא יזרז את התור?'
למה את חושבת ש"להציק" לא יזרז את התור?
23/07/2018 | 13:36
4
78
אמנם בעקרון התור קשיח, אבל בפועל זה לא בדיוק כך.
עשיתם כבר סדנת הכנה לאימוץ? אני מנחשת שעוד לא ..
לצפיה ב-'עשינו לפני שנה'
עשינו לפני שנה
24/07/2018 | 07:46
3
64
אולי זה נאיבי ויותר מידי מתן אימון אבל חשבתי שזה עובד לפי מקום בתור ולא יעזור אם נציק...
לפני הסדנה "הצקנו" הרבה יותר כי רצינו כבר לבצע את הסדנה וזה כן משהו שיכולים להגיד מתי או להקדים... אבל סיימנו בדיוק לפני שנה ומאז שמילינו טופס ציפיות שלחנו רק מייל אחד (הקשר שלנו עם העו"ס תמיד היה בעיקר מיילים) וחשבנו להמתין עד החגים לשלוח עוד מייל של "חג שמח- מה קורה?"
ההמתנה זה אחד הדברים הקשים...
לצפיה ב-'אני לא יודעת להגיד לך בודאות'
אני לא יודעת להגיד לך בודאות
24/07/2018 | 13:00
49
יתכן שמכיון שעשיתם כבר את הסדנא אז אין מצב ש"שכחו" אתכם. אבל אני בהחלט הייתי יוצרת קשר. לדעתי אין שום סיבה שלא תתקשרי כל חודשיים-שלושה לעו"סית ותדברי איתה. אני לא יודעת מה קורה היום, בזמנו כשאנחנו אימצנו, בקושי היה מחשב בשרות למען הילד. לעו"סית עצמה לא היה מחשב. דהיינו עבדו עם תיקים ומסמכי נייר. דברים יכולים ללכת לאיבוד גם כשממוחשב, על אחת כמה וכמה כשעובדים עם ניירת. ממליצה לך בחום להתקשר, לשאול מה נשמע, לפטפט ולהחליף כמה מילים. במילים אחרות - להזכיר לה את קיומכם ולהתעדכן. כשאת שולחת מייל היא יכולה להחזיר תשובה לקונית בלי לבדוק כלום. כשאת מדברת בטלפון את יכולה לנווט את השיחה כך שתוודאי שהיא יודעת במי מדובר ואיפה אתם עומדים. אם לא יועיל זה בטח לא יזיק.
לצפיה ב-'ההמתנה אכן קשה'
ההמתנה אכן קשה
24/07/2018 | 13:02
1
47
חוסר הודאות מטריף, במיוחד כשאין תאריך סופי כלשהוא. אתם בקשר עם זוגות אחרים שהיו בסדנה?
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/07/2018 | 14:06
34
לא שמרנו על קשר בעיקר בגלל שזה הרגיש שהסיבה היחידה שנשמור על קשר זה לדעת מתי כול אחד מקבל ילד... הזוגות שיותר התחברנו איתם גרו ממש רחוק מאיתנו ולא הרגשנו שהקשר יחזיק מעמד
אולי זה היה טעות אבל זה לא שלא רצינו פשוט לא יזמנו
תודה על ההמלצה להתקשר, אני בתקווה שבגלל שהכול ממחושב אז לא יהיה מצב שישכחו אותנו אבל כמו שאמרת- אם לא יועיל זה בטח לא יזיק. וזה בוודאות יעשה לי הרגשה יותר רגועה!
לצפיה ב-'אימוץ בארה"ב '
אימוץ בארה"ב
20/07/2018 | 05:20
15
100
יש לי אזרחות אמריקאית,  האם  אפשרי לעבור לארהב כדי להתחיל שם תהליך אימוץ? 
*כבר אימצנו כאן בארץ,  אבל התור לילד שני, ארוך מידי,  מחכים מעל 3 שנים. 
*לאישתי והבת יש ויזה. 
* אל תשלחו לי לינקים . רק לספר מנסיון. 

תודה
אליחי
לצפיה ב-'לפי מיטב הבנתי, כששני בני הזוג שמאמצים יחד'
לפי מיטב הבנתי, כששני בני הזוג שמאמצים יחד
21/07/2018 | 23:29
14
85
באימוץ בינלאומי מתוך ארה"ב (ואם אתם זוג נשוי אתם חייבים לאמץ יחד), לאחד מבני הזוג לפחות אמורה להיות אזרחות אמריקאית ולשני אמור להיות סטטוס חוקי בארה"ב (ובנוסף יש לבדוק את דרישות הסטייט שבה מתגוררים). הנה קישור עם התייחסות לכך. למיטב הבנתי, באימוץ פנים אין דרישה לאזרחות כלל, אבל כן יש דרישה לסטטוס תושבות קבע (כלומר גרין קארד). אפשר לקרוא בקישור הבא תחת Domestic Adoptions in the United States.
איזה סוג של ויזה יש לאשתך ולבתך? אם מדובר בגרין קארד בתוקף (כדי שהגרין קארד יהיה בתוקף הן כעקרון אמורות לחיות בארה"ב או לפחות לבקר בארה"ב פעם או פעמיים בשנה לפחות), אני מניחה שאפשר לעבור לארה"ב ולהגיש בקשה לאימוץ בינארצי או פנימי.
אם מדובר בוויזת תייר, זה בלתי אפשרי לעבור לגור בארה"ב, שלא לדבר על לאמץ. במקרה כזה צריך קודם להגיש עבור אשתך ובתך בקשה לגרין קארד מהארץ, תהליך שעלול לקחת שנה או יותר (ולאור המצב לאחרונה סביר שיותר), ואז לעבור לארה"ב ולבקש לאמץ. 
כל מה שאני כותבת זה מרפרוף בכמה אתרי אינטרנט שמתייחסים לנושא. איני בשום פנים ואופן מומחית לעניין ועליכם לבדוק בעצמכם את החוקים הפדרליים ושל סטייט המגורים הספציפי כדי לוודא שאכן תוכלו לאמץ שם באמוץ בינלאומי או מקומי.

לצפיה ב-'כמי שבזמנו ניסתה לעשות זאת, לא מספיק לבקר בארה"ב'
כמי שבזמנו ניסתה לעשות זאת, לא מספיק לבקר בארה"ב
25/07/2018 | 00:47
13
49
אלא יש צרך להתגורר שם בפועל בשנתיים האחרונות  
לצפיה ב-'אם כך, מוזר שהם לא מציינים זאת בשום מקום.'
אם כך, מוזר שהם לא מציינים זאת בשום מקום.
25/07/2018 | 08:57
12
44
אבל בעצם זה לא מפתיע לאור הכרותי עם האמריקאים. אם אפשר לבלבל ולהקשות עם הוראות והסברים, הם כבר ידאגו לעשות זאת.
לצפיה ב-'זה היה לפני 12 שנים אז אולי דברים השתנו...'
זה היה לפני 12 שנים אז אולי דברים השתנו...
25/07/2018 | 11:58
24
לצפיה ב-'מציינים זאת'
מציינים זאת
26/07/2018 | 18:49
10
29
אני ובעלי שנינו אזרחי ארה"ב
אבל ירדתי די מהר מהרעיון אחרי שראיתי שחייבים לגור שם בפועל במשך כמה שנים (אני זכרתי 3-4 שנים, אולי זה שנתיים וטעיתי).
לצפיה ב-'השאלה איפה. כי בהוראות שקראתי בחומר שמצאתי באינטרנט'
השאלה איפה. כי בהוראות שקראתי בחומר שמצאתי באינטרנט
26/07/2018 | 20:57
2
24
זה לא צויין. אך כאמור לא עשיתי מחקר מעמיק בנושא ואולי פספסתי. אם יש לך קישור למקור שזה מצוין בו, אשמח מאוד.
לצפיה ב-'אתמול ניסיתי לחפש לך את הקישור'
אתמול ניסיתי לחפש לך את הקישור
27/07/2018 | 15:43
1
22
לא יודעת למה אבל לא מצאתי את מה שקראתי לפני איזה שנתיים.
בכל מקרה אנסה לחפש לך שוב שבוע הבא
לצפיה ב-'תודה, זה מסקרן, אך לא קריטי.'
תודה, זה מסקרן, אך לא קריטי.
27/07/2018 | 18:32
19
רק אם באמת יש לך זמן וכוח להשקיע בזה.
לצפיה ב-'ועוד, אם זה אכן אחד מהתנאים לאימוץ,'
ועוד, אם זה אכן אחד מהתנאים לאימוץ,
26/07/2018 | 21:00
6
25
הייתי מצפה שזה יצוין בכל מסמך שמפרט את התנאים לאימוץ. אז לא ברור מדוע זה לא הופיע במסמכים שאליהם קישרתי.
לצפיה ב-'כי לפעמים דווקא דרישת תושבות/אזרחות נחשבת למובנת מאליה'
כי לפעמים דווקא דרישת תושבות/אזרחות נחשבת למובנת מאליה
28/07/2018 | 13:26
5
17
לא מכירה את ארה"ב, אבל כשאנו באנו לאמץ לא הייתה כתובה אפילו דרישת תושבות, וללא תושבות אי אפשר היה לזוז עם שום פעולה. 
כשהגענו לאימוץ בפועל כבר היינו אזרחים, אך במסמכים צויינה רק אזרחות ישראלית. קיבלתי טלפון הסטרי מארגון האימוץ שאין הם יכולים לעזור לנו ללא אזרחות בלגית. כשהבטחתי שיש אזרחות בלגית, הם דרשו לראות צילומי דרכון בפאקס לפני שימשיכו לטפל בנו. 
ובלגיה, בחיי שהכל כתוב במפורש בכל מקום. הכל, למעט מה שברור מאליו.
לצפיה ב-'אבל דווקא דרישות אזרחות/תשבות כן כתובות,'
אבל דווקא דרישות אזרחות/תשבות כן כתובות,
28/07/2018 | 19:47
4
24
אבל לא כתוב כמה זמן נדרשים לגור במדינה או להיות בעלי אזרחות/תושבות לפני שאפשר לאמץ. לאור העובדה שארה"ב היא ארץ הגירה מובהקת הייתי מצפה שאם אכן יש מגבלה כזו, היא תהיה כתובה יחד עם הדרישה לאזרחות/תושבות.
לצפיה ב-'ברור'
ברור
29/07/2018 | 13:34
3
18
אך זה, לעיתים, נובע מכשל של עיוורון סלקטיבי. 
ברגע שכתוב שקיימת דרישת אזרחות או תושבות, מניחים שאנשים יודעים מה הדרישות לתושבות ולא כותבים זאת. האם זה תקין? האם זה מוזר במדינה שכותבת את כל שאר הדברים בבירור? בבודאי. אבל נתקלתי בכלכך הרבה נקודות של עיוורון כאלו לאורך שנותיי כמהגרת, שהפסקתי לתמוה על קיומן.
(האחרונה הייתה מעצבנת במיוחד, כאשר כתוב בכל מקום שיש קדימות ברישום לבתי ספר לילדים שלאמותיהן אין תעודה תיכונית, ומכיוון שלי יש תואר אוניברסיטאי היה ברור שאנו חייבים לרשום את כאוס כילדה רגילה עם כל סכנות רשימת ההמתנה, ורק כשהסתיימה ההרשמה וכאוס כבר עברה את מריטת העצבים של רשימת ההמתנה והצליחה להתקבל לבית הספר שרצתה, התברר שבעובדה שאין לי תעודת סיום בי"ס תיכוני *בבלגיה* מהווה סיבה טובה לקדימות.)
לצפיה ב-'הדרישה לתושבות קבע היא פשוט להגיע לארה"ב עם הויזה המתאימה'
הדרישה לתושבות קבע היא פשוט להגיע לארה"ב עם הויזה המתאימה
29/07/2018 | 19:25
2
23
או לקבל אותה בתוך ארה"ב. אין שום משך זמן קבוע שבו צריך לגור בארה"ב כדי לקבל תושבות. זה רק עניין של סוג הוויזה (גרין קארד) ולא של פרק זמן מסוים כלשהו. מהרגע שיש לי גרין קארד, אני נחשבת לתושבת קבע לכל דבר, גם אם אני מתגוררת במדינה רק יום אחד. (נגיד, אדם הגיע לארה"ב עם ויזת עבודה והמעסיק הגיש אותו לגרין קארד, אז מרגע קבלת הגרין קארד הוא נחשב לתושב קבע. או שאדם התחתן עם אזרח ארה"ב והאזרח הגיש אותו לגרין קארד כשבן הזוג, או שניהם, בכלל לא חיים עדיין בארה"ב. אם הבקשה אושרה, אז ביום שהבן זוג דורך על אדמת ארה"ב עם ויזת ההגירה שקיבל, הוא כבר נחשב לתושב קבע לכל דבר). לכן, אם בנוסך לתושבות קבע יש דרישה לחיות בארה"ב פרק זמן מסוים או להיות בסטטוס של תושב קבע לפרק זמן מסוים כדי שאפשר יהיה לאמץ, חייבים לציין זאת במפורש יחד עם עצם הדרישה לתושבות קבע, אחרת זה מאוד מאוד מטעה.
לצפיה ב-'וכמובן שיש גם אזרחי ארה"ב שחיים מחוץ למדינה'
וכמובן שיש גם אזרחי ארה"ב שחיים מחוץ למדינה
29/07/2018 | 19:37
20
ולכן מובן מאליו שאם יש דרישה שבנוסף לעצם האזרחות חייבים לחיות בארה"ב פרק זמן מסוים, הייתי מצפה שיציינו זאת.
לצפיה ב-'ואגב, גם אם תגורי בארה"ב 20 שנה, אך לא יהיה לך גרין קארד,'
ואגב, גם אם תגורי בארה"ב 20 שנה, אך לא יהיה לך גרין קארד,
29/07/2018 | 19:51
24
לא תיחשבי לתושבת קבע. נגיד, אדם הגיע לארה"ב עם ויזת עבודה, אבל המעסיק שלו לא מעוניין להגיש אותו לגרין קארד. כדי להישאר בארה"ב, אחרי כמה שנים הוא יצטרך להאריך את ויזת העבודה, אבל הוא עדיין לא ייחשב לתושב קבע. כל עוד הוא מצליח לחדש את ויזת העבודה או לקבל ויזת עבודה חדשה אצל מעסיק חדש לפני שפגה התקופה שבה מותר לו לשהות בארה"ב על פי הוויזה הנוכחית, הוא יכול להישאר בארה"ב, אבל זה לא ישנה במאום את הסטטוס החוקי שלו ולא יקרב אותו כלל למעמד של תושבות קבע. ואם כבר לא תהיה לו אפשרות לחדש יותר את ויזת העבודה (כי מספר החידושים בדרך כלל מוגבל), הוא יצטרך לעזוב מיידית את ארה"ב, גם אם חי בה כבר כמה שנים. אין לו שום זכויות מעבר לתוקף ויזת העבודה שלו, שנחשבת לוויזה זמנית ולא ויזת הגירה. אותו הדבר אפשר להגיד על ויזת סטודנט, למשל. רק קבלת גרין קארד מקנה סטטוס לתושבות קבע, ואין שום משמעות לפרק הזמן שחיים בארה"ב בהקשר של זכאות לתושבות קבע.
לצפיה ב-'שאלות בנוגע לתחילת התהליך '
שאלות בנוגע לתחילת התהליך
09/07/2018 | 23:05
21
199
שלום לכולן ולכולם! אני בת 29 ובעלי בן 37. לא חשבנו על נושא ההורות עד לא מזמן אבל ככל שמעמיקים בכך, עולה הרצון להיות הורים אבל לא מסוגלים להביא ילדים לתוך עולם לא פשוט ואכזרי למדי (בלשון המעטה). לכן, עולה הרצון לגדל ילד שכבר נולד, ושאנו נוכל להעניק לו עתיד טוב יותר . כפי העולה מהפוסט אין לנו ילדים ביולוגיים ולא ידוע על בעיות פוריות. אשמח להבין מה התהליך וכמה זמן לוקח והאם הסכום שרשום באינטרנט סביב 120,000 שח הוא עדכני?
בנוסף, האם אנו אמורים להיתקל בבעיות כלשהן בגלל גילי הצעיר והסיבה שאולי הינה פחות נפוצה?

תודה רבה
לורלני. 
לצפיה ב-'על קצה המזלג'
על קצה המזלג
10/07/2018 | 07:19
2
152
בוקר טוב לורלני 
לפי הסכום שציינתי סבורה אני שאת מתעניינית באימוץ בין ארצי ( מחו"ל ) 
כיום מתנהלות שתי עמותות המטפלות באימוץ מסוג זה שחייב לקרות אך ורק דרכן!
התהליך כיום איטי מאוד מבעבר ( לצערנו הרב). יש לי זוג חברים שמתנהלים דרך אחת העמותות וממתינים כבר שלוש וחצי שנים +, בתהליך בקצרה הוא איסוף מסמכים עוד שתים שלושה מבדקים של פסיכלוג / הכנה להורות שזה התהליכים הקלים וכל שאר התהליך הוא קשה מאוד - המתנה! 
אין כל בעיה בגלאים שלכם ! 
התהליך עולה  22,000 יורו ללא שהייה בחו"ל טיסות בדיקת הילד ע"י רופא והוצאות שלו! זה בגדול, כנסי לאתר של המדינה - רשמי בגוגל אימוץ בין ארצי ( אגב עדכנו את האתר ככה שיש לך היסטוריה מספרית לגבי אימוצים עד 2017 כולל ואלו עמותות מטפלות באימוצים ) האימוצים בעיקר מתנהלים מרוסיה.
בהצלחה 

לצפיה ב-'תודה על המענה, אשמח לדעת'
תודה על המענה, אשמח לדעת
10/07/2018 | 19:38
1
103
מדוע האימוצים הם רק מרוסיה  ומדוע כל התהליך לוקח ככ הרבה זמן?
תודה
לצפיה ב-'מדיניות ופוליטיקה'
מדיניות ופוליטיקה
27/07/2018 | 15:41
23
לצפיה ב-'מאוד יפה מאוד אידאולגי, אבל'
מאוד יפה מאוד אידאולגי, אבל
10/07/2018 | 19:29
13
118
הייתי מציע לכם אם אין לכם שום בעיה להביא את הילדים שלכם. מדובר על תהליך ארוך ומאוד לא פשוט. אתם תדרשו לחשוף את עצמכם כמעט בהכל, בדיקת מצב כלכלי, בריאותי, נפשי, ביקורי בית. הכל כולל הכל. באמת שאני לא רואה טעם להכנס לזה למי שבאמת לא צריך.
לצפיה ב-'תודה, '
תודה,
10/07/2018 | 19:36
12
90
אבל זה בדיוק המניע שלנו. אידיאולוגי. הרי יש ככ הרבה ילדים נטושים ללא משפחות, ואין לי שום רצון להביא עוד ילד לעולם הזה מכל המשתמע לכך. אני כן יודעת שנוכל להעניק משפחה טובה ואוהבת ואין לנו בעיה להיחשף. הדבר שמקומם בתהליך זה זמן ההמתנה הארוך והסכום האסטרונומי שלוקחים על עבודת ניירת בעיקר.. 
לצפיה ב-'זה נכון'
זה נכון
10/07/2018 | 19:53
11
98
יש הרבה ילדים נטושים אבל לא ניתן להגיע אליהם. אולי אם היית גרה באפריקה אז היית יכולה לקבל כמה שאת רוצה. אבל לישראלים שגרים בישראל זה לא פשוט.

מעבר לזה שאתם למעשה תתפסו מקום בתור מאנשים שבאמת לא יכולים להביא ילדים. חשבתם על זה??
לצפיה ב-'למה'
למה
10/07/2018 | 20:05
4
100
  למה לתפוס? האם רצון אחד שווה יותר מרצון אחר? האם רצון להציל ילד שווה פחות מרצון של הורים שיהיה להם ילד?... 
לצפיה ב-'נו באמת'
נו באמת
10/07/2018 | 20:21
99
שוב. זה יפה מאוד אבל באמת לא ריאלי לאנשים שחיים בארץ, שבו יש כל כך הרבה ביקוש וההיצע כל כך נמוך. עם כל הכבוד לרצון יש דברים שקודמים לו. אידאולוגית ייתר זה גם לא הכי טוב, כל דבר צריך להיות במידה. אם אני הייתי רשויות אימוץ והייתי שומע על זוג בריא שזה הכיוון שלו, זה היה מדליק אצלי נורה אדומה. צר לי לומר זאת. זאת פשוט קיצוניות ייתר. שיביאו ילדים ויחנכו אותם להיות אנשים טובים שיהפכו את העולם הזה למקום יותר טוב.

לצפיה ב-'כי המצב הוא כזה...'
כי המצב הוא כזה...
10/07/2018 | 21:01
105
שמעט מאוד ילדים יכולים לצאת לאימוץ, גם בארץ וגם בחו"ל עקב מדיניות פוליטית.
לכן יש הרבה מאוד משפחות שמחכות לאמץ, ומעט מאוד ילדים. המצב הוא לא כמו שמדמיינים אותו. 

אני מאוד מבינה את האידיאולוגיה שלכם כי גם אני מחזיקה בדעות דומות. לכן אני הלכתי דווקא לאומנה. זה התיישב לי יותר עם אידיאולוגיה כי שם זה באמת נתינה אינסופית ללא תנאים.

עם זאת, אידיאולוגיה לחוד ומציאות לחוד. אומנה כמו גם אימוץ, דרכים מאוד קשות ומאתגרות לכל הצדדים המעורבים בכך.

אני בחרתי באומנה לפני שהיו לי ילדים משלי. חייבת לציין שאני מאוד נהנית מהדרך בה בחרתי, ומודה לאל על הילד הנפלא שנפלה לי הזכות לגדל, ויחד עם זאת יש משהו שלא ניתן להבין עד שלא "נכנסים למים", וזו הטראומה הראשונית והקשה מנשוא של הילדים הללו שלא ניתן למלא - לפחות לפי דעתי- לגמרי, אף פעם.

ממה שאני שומעת מחברים שאימצו, אימוץ, גם הוא אינו קל וגם הוא מתחיל תמיד מטראומה. וכתוצאה ממנה, יש קשיים שלא ניתן לנבא או להבין בשלב שבו אתם נמצאים.

אני מאוד משתדלת בד"כ לא להיכנס למניעים ואידיאולוגיות של אנשים אחרים, אבל פה אני חייבת. אני ממליצה לכם כן לחוות הורות לילדים ביולוגיים - לפני שנכנסים למסלול של הורות לא ביולוגית. דווקא מתוך המקום שלי, של מישהי שבחרה הפוך. 

ואם היו אומרים לי את מה שאני אומרת לכם בשלב שבו הייתי לפני מס' שנים, הייתי בטח מתעצבנת. או לא מקשיבה. אז אני מאוד מזדהה עם המקום שלכם. אבל, מתוך הבנתי כיום, מאוד לא נכון בעיניי לגדל ילד מתוך רצון להציל אותו. מתוך הרצון להציל, משתמע שהילד מסכן. ואסור שילד יגדל בתחושת מסכנות או קורבנות או לחלופין יחווה את הוריו כאלו "המצילים אותו" ממשהו נורא. בנוסף, הצלה מרמזת על איזשהו תהליך עם התחלה עצובה וסוף שמח. והמציאות אפורה הרבה יותר.

מקווה שתחליטו מה שנכון לכם.
לצפיה ב-'אם המניע שלכם הוא אידאולוגי טהור ואתם באמת רוצים להציל ילד'
אם המניע שלכם הוא אידאולוגי טהור ואתם באמת רוצים להציל ילד
10/07/2018 | 21:29
108
אז אימוץ איננו הדרך. באימוץ אינכם מצילים שום ילד, כי הילד שאימצתם ממילא היה "ניצל" על ידי מאמצים אחרים אילולא הייתם שם. לכן, אם באמת הינכם רוצים להציל ילד, אני מציעה לכם לשקול אחד מן השניים:
או לאמץ ילד נכה או חולה, כזה שאף אחד לא רוצה לאמץ אותו
או לפנות לכיוון של אומנה, כי למיטב ידיעתי הביקוש למשפחות אומנה גבוה מההיצע. בטח למשפחות אומנה טובות, כאלה שרוצות בטובת הילד ולא ברווח כספי.

בהצלחה בכל אשר תבחרו
לצפיה ב-'מה שקטנצ'יק וסביון כתבו'
מה שקטנצ'יק וסביון כתבו
15/07/2018 | 11:26
70
הרצון להציל ילד אינו פחות מרצון להורות. ברור שלא. אבל כאשר הרצון הזה מופנה לכיוון של תינוק בריא, התורים בכל העולם הם כאלו, שהילד *הזה* יאומץ בכל מקרה, כך שהשאיפה להציל ילד לא מתממשת במקרה הזה, אלא באה על חשבון מי שרוצה להיות הורה ולא יכול.
ואחרי הלוגיקה הזו, גם עולה השאלה עד כמה זוג שפונה לאימוץ במטרה להציל ילד, באמת מסוגל להציל אותו. ברור שאנשים אלטרואיסטים קיימים בעולם, אך רוב רובה של האנושות אינה כזו. איני מכירה אתכם, ואיני יכולה בוודאות לומר שאם אתם רוצים להציל ילד זה יוביל אתכם לצפות ממנו לאסירות תודה. אך למרות זאת, יש בעיה בהכרזות מראש על הרצון בהצלת ילד, כי גם אם אתם לא תאמרו זאת לילד אחרי שיכנס לחייכם, הסביבה תספר לו על כך. ולא, לא משנה אם באמת תצילו או לא, לילד מגיע לגדול בהרגשה שהוא רצוי ולא מהווה פרוייקט כלשהו. אם הסביבה תספר לו שאתם עצמכם פניתם לאימוץ רק כי רציתם להציל ילד, לא משנה מה אתם תספרו לו, הוא ידע שלא הוא לכשעצמו היה רצוי, וזה ישפיע על כל עולמו.

ואחרי כל זה, אם אתם עדין חושבים על כך כדי לתרום לאנושות ולתת כל מאודכם לילד שלא שפר עליו עולמו, חישבו היטב על אילו קשיים אתם יכולים להתמודד איתם ולכו על אימוץ של צרכים מיוחדים, או אמנה. הקשיים יהיו רבים ולכן עליכם ללמוד את הנושא לפני שתכנסו לכך, אך התרומה לאנשות תהיה ברורה, וכנראה גם מענה לרצונותיכם.
לצפיה ב-'אם הם רוצים לאמץ בגלל אידיאולוגיה,'
אם הם רוצים לאמץ בגלל אידיאולוגיה,
27/07/2018 | 15:38
5
37
הייתי מצפה שהם יאמצו ילד גדול או עם צרכים מיוחדים, ולא תינוק פצפון בריא שלא תהיה לו שום בעיה למצוא בית חם ואוהב.

לא?

ואם כך יעשו, אז הם לא יתפסו תור של זוג חשוך ילדים. כי הם ממתינים בתור אחר.
לצפיה ב-'תודה לעונים, חשוב להבהיר...'
תודה לעונים, חשוב להבהיר...
29/07/2018 | 01:31
4
34
שוב מדגישה, שהתפיסה שלזוג הורים חשוכי ילדים "מגיע" לאמץ ילד על פני זוג הורים שבוחרים לאמץ ילד דווקא בשביל הילד ולא בשביל עצמם היא מוטעית. אין סיבה אחת חשובה מהאחרת, והרצון להעניק לילד חיים טובים יותר, לא פחות חשובה מהרצון של אנשים להפוך להורים. אז אף אחד לא תופס תור של אף אחד... (די מפתיע בכלל לראות תגובות כאלו). 

שנית, אין רצון מהילד שיהיה אסיר תודה. היכן כתבתי זאת ? הרצון שלנו הוא להעניק, את מה שלא ניתן יהיה להעניק  לילד במצבו הנוכחי. לספק חווית ילדות מיטיבה, מקבלת, פתוחה. זהו כל רצוננו.  

מודה שלא חשבתי בכיוונים של אומנה, אנחנו נתחיל לבדוק את הכיוון הזה גם אבל לא אשקר שהחשש הוא גדול יותר, מפני היקשרות שלנו לילד שמשאירה את ההורים "על קוצים" מפני היפרדות שהולכת וקרבה.. 

לצפיה ב-'אם הסיבה היחידה היא באמת להיטיב אז את לא לגמרי צודקת'
אם הסיבה היחידה היא באמת להיטיב אז את לא לגמרי צודקת
29/07/2018 | 09:15
31
כי הילד הקטן והבריא ימצא משפחה מאמצת טובה גם בלעדיכם, וכך אפשר להיטיב כפול: גם עם הילד וגם עם הוריו המאמצים, שאחרת יהיו חשוכי ילדים. גם הורים שמאמצים כי הם רוצים להפוך להורים רוצים להעניק חיים טובים יותר לילד שיאמצו. הילד הזה לא באמת זקוק דווקא לכם. לעומת זאת, לאמץ ילד שכנראה אף אחד אחר לא יאמץ זה באמת ובוודאות להיטיב עמו כי זה לתת לו משפחה שאחרת לא תהיה לו. אני מסכימה ש"הרצון להעניק לילד חיים טובים יותר, לא פחות חשוב מהרצון של אנשים להפוך להורים", אך גם הרצון של אנשים שהדרך היחידה שלהם להפוך להורים היא לאמץ הוא חשוב בפני עצמו, ולא צריך לבטל אותו. במיוחד כשמי שבאמת זקוק לעזרה הוא מי שסביר שלא יקבל אותה משום מקור אחר ולא מי שבוודאות ימצא משפחה טובה שתאמץ אותו.
לצפיה ב-'תסלחי לי, אבל את קצת מזכירה לי את האיש ההוא שרצה לעשות מצווה'
תסלחי לי, אבל את קצת מזכירה לי את האיש ההוא שרצה לעשות מצווה
29/07/2018 | 11:35
33
והעביר את הזקנה בכוח את הכביש.
את רוצה להעניק חיים טובים לילד, שחיים טובים כבר מובטחים לו כי יש מי שיאמץ אותו. באמת שאני לא מבינה את ההגיון. אגב, רוב העונים לך פה הם הורים מאמצים ותיקים שאין להם שום קשר לתור שאת הולכת לתפוס.. פשוט מנסים לפנות לשכל הישר.
לצפיה ב-'כל אחד בתור תופס מקום של מועמד אחר בתור'
כל אחד בתור תופס מקום של מועמד אחר בתור
29/07/2018 | 13:25
26
מהסיבה הפשוטה - יש הרבה יותר הרוצים לאמץ מאשר מועמדים לאמץ. אז נכון, מבחינת ילד, מה שחשוב הוא שיהיה לו בית מיטיב ולא הסיבה למה רוצים לתת לו בית מיטיב. אבל כאשר המטרה היא להיטיב, להכנס לתור הארוך של האימוץ זה פיספוס של הרעיון.שם יש רבים יותר הרוצים להיטיב מאשר ילדים שמותר להיטיב עמם.

לעומת זאת, אמנה עדין מהווה פתרון. באומנה יש יותר ילדים ממועמדים. זה לא אידיאלי. אך זו הטבה אמיתית.
לצפיה ב-'לאמץ בשביל הילד'
לאמץ בשביל הילד
31/07/2018 | 11:03
31
אם תרצי את מוזמנת לקרוא את הבלוג שלי -

אני כותבת שם בדיוק על הנקודות הללו.

כמו שכתבו לך, לאמץ תינוק בהכרח יבוא על חשבון הורים אחרים שמחכים בתור, והתינוק הזה ימצא משפחה בלאו הכי, כי יש יותר הורים שרוצים לאמץ מאשר ילדים שמופנים לאימוץ.

אם תבחרו לאמץ ילד גדול יותר, או עם צרכים מיוחדים, ולתת לו חווית ילדות מיטיבה, זה דבר אחר, ועל זה אני מדברת בבלוג שלי (אם כי הסיפור שלנו הוא - אומנה, אבל חלק מהאתגרים דומים).

מה שכתבתי, ואחרים כתבו על אסירות תודה, הוא כן רלוונטי, מכיוון שאנחנו כהורים רוצים לתת לילד חווית ילדות מיטיבה כמו שכתבת, אבל הילד כנראה לא יבין שזו טובתו עד גיל מסוים (ויש ילדים שגם לא חושבים כך מאוחר יותר). ותצטרכו להתמודד עם קשיים מאתגרים מאוד.

לאמץ ילד גדול, או עם צרכים מיוחדים, זה אחרת מאשר לאמץ תינוק. יש לו עבר, יש לו חיים - שגם אם היו קשים מנקודת מבטינו / מנקודת מבט הרשויות - אולי לא היו רעים מבחינת נקודת מבטו, ויש לו אובדן לחוות ולעבד. 
לצפיה ב-'מציע לכם לפנות לפונדקאות הליך מהיר יותר ויעיל יותר בימינו'
מציע לכם לפנות לפונדקאות הליך מהיר יותר ויעיל יותר בימינו
11/07/2018 | 04:18
62
לצפיה ב-'שירות למען הילד'
שירות למען הילד
11/07/2018 | 12:29
86
אני ממליצה לפנות ישירות לשירות למען הילד, לדבר שם עם אחת העו"ס
אימוץ בארץ אינו עולה כסף אבל כפי שכבר כתבו פה זה תור מאוד ארוך כי ממתינים הרבה זוגות למעט מאוד ילדים... ורובם ללא יכולת להיות הורים בשום דרך אחרת.
אני גם ממליצה לכם לברר עוד על אומנה- זה דרך הכי טובה (אך קשה) לשנות ולשפר את העולם, לתת לילד בית חם, תמיכה, אהבה, חינוך...

לצפיה ב-'אידיאולוגיה ..'
אידיאולוגיה ..
11/07/2018 | 15:39
1
105
לא יודעת לגבי עכשיו, כשאנחנו ביקשנו לאמץ לפני לא מעט שנים,
רוסיה דרשה מכתב מרופא המוכיח שיש בעיית פוריות
אימוץ רק מאידיאולוגיה מעלה חשדות שהכוונות אינן לגמרי כשרות
כמו כן, צפויות בעיות מכיוון שמי שרוצה להציל ילד גם מצפה שהילד יהיה אסיר תודה
הילד לא יהיה אסיר תודה, תרתי משמע
הילד הוא רק ילד
הוא לא יעריך את ההירואיות, אולי כשיהיה מבוגר, אבל ככל הנראה לא כילד
לצפיה ב-'הצלת ילד '
הצלת ילד
21/07/2018 | 23:02
57
1. מבלי להיכנס לאידיאולוגיה שלכם יש לי כמה הערות או אי נוחות לגבי הפוסט .אם העולם רע ומנוכר, אז אל תביאו ילדים. בכלל. גם לא כאלה שאומצו. (משפחה שבדית או צרפתית יכולה לאמץ את הילדים מרוסיה) .
2. אתם לא מצילים אף אחד. נכון שבתי הילדים עמוסים עד כדי כאב בילדים שלא יודעים אור ושמחה. אבל כשאתם הופכים הורים אתם הורים לכל דבר. האימוץ הוא חלק מהחיים  -אם אתם מצילים ההמשך למשפט -הודיה. הילד צריך להודות שהצלתם אותו. זו לא הורות.
3. כפי שכתבה סביון ,אם אתם באמת רוצים להיות הורים לילדים שהם לא ברי אימוץ מבחינה בריאותית, לכו על זה. קחו בחשבון שזה אתגר לא פשוט. או אמנה בארץ. לא חסרים ילדים וילדים בארץ שעוברים ממשפחה לפנימייה וכן הלאה .
4 . הורות היא עניין מורכב בין אם היא ביולוגית או לא. אני לא אכנס לסיבות שאתם לא רוצים ילדים ביולוגים, אבל האם שאלתם את עצמכם האם אתם מוכנים לגדל ילד שהתחיל את חייו בבית ילדים? שהוא שתוק ומפוחד ? אידיאולוגיה היא מבורכת, השאלה האם אתם יודעים שבסופו של דבר יש ילד או ילדה שרוצים הורים .נקודה.
לצפיה ב-'זכויות לאחר אימוץ.'
זכויות לאחר אימוץ.
08/07/2018 | 11:19
6
126
היי,
אשמח לסיוע,
אימצתי ילד מרוסיה בן 5.5.
נכנסנו לארץ באפריל השנה ודיווחתי על חופשת לידה החל מתאריך הכניסה לארץ.

קיבלתי מביטוח לאומי מענק לידה, דמי חופשת לידה וקצבת ילדים.

השאלה שלי היא לגבי זכויותיו ברשויות ובמס הכנסה כרמא יחידנית לילד.
כמה נקודות זיכוי מגיע לי במס, למי פונים והאם ידוע לכם על זכויות אחרות ברשויות כמו ארנונה למשל להורה יחידני?

תודה לעונים.
לצפיה ב-'יש פה חד הוריות שיכולות לסייע? או מישהו שיודע?'
יש פה חד הוריות שיכולות לסייע? או מישהו שיודע?
08/07/2018 | 17:26
41
לצפיה ב-'זכויות'
זכויות
10/07/2018 | 21:17
2
61
לגבי מס הכנסה, אני עושה תאום מס ואז מכניסה את הנתונים (חד הורית, גיל הילד וכד)
יש הנחה בארנונה, שאותה אפשר לקבל בעירייה - 20 אחוז.אצלי הספיק צילום תעודת הזהות שלי שבו לא רשום אב, וזה התחדש אוטומטית
בהצלחה לכם
לצפיה ב-'האם הנחה בארנונה איננה משתנה בין רשויות מקומיות?'
האם הנחה בארנונה איננה משתנה בין רשויות מקומיות?
10/07/2018 | 21:34
1
24
לצפיה ב-'כל רשות מחליטה כקצונה בגובה ההנחה'
כל רשות מחליטה כקצונה בגובה ההנחה
14/07/2018 | 06:54
16
לצפיה ב-'רוסיה כבר מרשים ליחידניות לאמץ?'
רוסיה כבר מרשים ליחידניות לאמץ?
26/07/2018 | 18:56
1
24
חשבתי שהם מגבילים לזוגות הטרו.
לצפיה ב-'רוסיה עדיין לא מאפשרת ליחידניות לאמץ, ככל הידוע לי.'
רוסיה עדיין לא מאפשרת ליחידניות לאמץ, ככל הידוע לי.
26/07/2018 | 21:01
17
לצפיה ב-'מלחיץ!'
מלחיץ!
06/07/2018 | 10:45
10
85
לצפיה ב-'מה אמרתי לכם. זה עמותות'
מה אמרתי לכם. זה עמותות
06/07/2018 | 21:34
9
138
ואנשים צריכים להיות תלויים בהם בשביל שיעשו את העבודה. אבל כמובן אם מישהו יאמר מילה. אתם כבר יודעים, פרשת הילדה הברזילאית.

הגיע הזמן לשחרר את האנשים להיות תלויים בהם. וכל אחד יעשה את העבודה בעצמו. מתי תבינו שהאנשים האלה לא עובדים בשביל אמא טרזה.

לצפיה ב-'והמאמצים ועורכי דינם עובדים בשביל אמא תרזה?'
והמאמצים ועורכי דינם עובדים בשביל אמא תרזה?
07/07/2018 | 00:41
3
109
הם כולם תמים וישרים ונטולי אינטרס אישי? צריך פיקוח ובכל תחום עיסוק ותמיד יהיו טעויות אנוש, מעשי רשלנות ואף מעשים לא חוקיים בזדון, שצריך כמובן לנסות למנוע ואף להעניש עליהם, אך אם כל אחד יפעל לעצמו המעשים האלה רק יתרבו. 
זה מאוד מקומם מה שקרה והאחראים צריכים לתת על כך את הדין, אבל אני לא מאמינה שהפתרון לעניין הוא ש"כל אחד יעשה את העבודה לעצמו". גם בין ה"כל אחד" האלה יכולים להיות אנשים רשלנים, טיפשים, אינטרסנטים ועבריינים, רק שעוד יותר קשה לפקח עליהם כי לא מדובר בכתובת אחת יעודית וידועה.
וכן, בהחלט ייתכן שגם המסמכים שלי היו שם בערימה הזו וזה כאמור רשלנות בלתי נסבלת, אבל המסקנה שלי שונה משלך.
לצפיה ב-'צריך תחנות פיקוח בכל שלב. אבל עמותות לא ולא. '
צריך תחנות פיקוח בכל שלב. אבל עמותות לא ולא.
07/07/2018 | 20:57
2
55
כמובן עורכי הדין ואנשי הקשר של העמותות, צחים כשלג ומריחים כשושנה.

לצפיה ב-'את מתעקשת להתנגד לטיעון שמעולם לא נטען.'
את מתעקשת להתנגד לטיעון שמעולם לא נטען.
09/07/2018 | 13:31
1
49
את כל הזמן חוזרת על כך שעמותות ונציגיהן לא קדושים כאילו מישהו ניסה לטעון שהם כן וכאילו יש בעולם קבוצה כלשהי של אנשים שהיא טהורה באופן גורף. זו בכלל לא הנקודה. בני אדם בכללי הם לא קדושים, לא חפים מטעויות, מרשלנות ואפילו לא מעירה מכוונת על החוק. זה נכון לנציגי העמותות בדיוק כמו שזה נכון למאמצים פרטיים ונציגיים. בכל עיסוק יש צורך בפיקוח הדוק, אך לפקח ולעקוב אחרי מאות ואלפי אנשים פרטיים הרבה יותר קשה מאשר על גוף אחד גדול.
מעבר לכך, אימוץ פרטי במדינה זרה שאין בה קשרים והכרות מעמיקה עם התרבות, השפה והנורמות עלול להיות מאוד בעייתי ומסוכן. אפשר להיכנס כך לצרות צרורות, קוראתי בעבר סיפורים על כך. זה עוד מבלי להזכיר את סיפורי השחיתות שהיו, לא פחות מעכשיו.
בקיצור, העמותות רחוקות מלהיות קדושות ודרוש עליהן פיקוח הדוק כמו על כל עסק, ובייחוד עסק שמחזיק במידע אישי כה רגיש ועוסק בדיני נפשות. המעשה המרושל הזה היה נפשע ויש להעניש עליו במידה המתאימה לגודל האווירה ולהגביר את הפיקוח על פעולת העמותה. אך להציג את העמותות כשורש כל רע האשם בלעדית במצב באימוץ הבינארצי זה לא רק לא נכון ודמגוגי, זה גם מסיח את תשומת הלב מהבעיות החמורות באמת שגורמות להאטת, ובסופו של דבר לעצירת, האימוץ הבינארצי ברחבי העולם.
לצפיה ב-'סליחה על טעויות ההקלדה. נכתב בנסיעה.'
סליחה על טעויות ההקלדה. נכתב בנסיעה.
10/07/2018 | 09:58
14
לצפיה ב-'הבעיה היא בחוסר הפיקוח'
הבעיה היא בחוסר הפיקוח
08/07/2018 | 16:07
4
58
הפתרון אינו בביטול כל פיקוח ונתינת רשות לכל איש לעשות את הישר בעיניו, אלא בפיקוח יעיל על פעולות העמותות. לפקח על מספר עמותות, בסופו של דבר, אמור להיות קל יותר מאשר פיקוח על מאות אנשים פרטיים.
לצפיה ב-'מה יש לכם אתם מעמותות??'
מה יש לכם אתם מעמותות??
09/07/2018 | 00:09
3
59
אין הרבה מדינות אם בכלל שלאדם אסור לעסוק בתהליך בעצמו, ושוב, זה לא אומר שקיים מערב פרוע וכל אחד עושה מה שהוא רוצה. יש גופים שצריכים לאשר כל שלב, אבל מה פתאום להיות כבול לעמותה.

לצפיה ב-'כן, אני חיה במדינה שכזו'
כן, אני חיה במדינה שכזו
09/07/2018 | 09:31
2
54
יש עמותות, ומותר לאנשים לפעול בצורה פרטית. בסופו של דבר, רוב רובם של האנשים מאמצים דרך העמותות. מדוע? 
כי כשיש פיקוח טוב, העמותות מתפקדות בצורה ראויה, ומקילות מאוד על ההליך.
לעומת זאת, כשיש פיקוח טוב, לפעול בצורה פרטית קשה כקריעת ים סוף.

כמי שהתחילה את ההליך כאזרחית זרה, לא הייתי בטוחה כמה עמותות מקומיות תעזורנה לי. ביררתי את ההליכים. מן האדם הפרטי נדרש להשיג אישור ל*כל* דבר, גם אם יותר מעמותה אחת כבר אישררה את חוקי האימוץ במדינת היעד בבלגיה, נדרש מאיתנו להגיש את החוקים בשפה המקורית, בתרגום לשפת המדינה, להוכיח בקיאות בהבדלים בין החוקים הבלגיים לחוקי מדינת היעד וזו רק דוגמא אחת. יוצא שאם נעזרים בעמותה, ההליך מהיר יותר, בטוח יותר, וכולו מאושר כבר. שינויים בחוקיים המקומיים בארצות היעד מטופלים בזמן אמת במהירות גבוהה יותר, וביזבוז הזמן על השגת אישורים על דברים כלליים לא קיים. האדם הפרטי צריך להשיג אישורים רק על ענייניו האישיים.

מה שכולנו רוצים הוא פיקוח טוב. ההצעה לאימוץ פרטי במצב הנוכחי של חוסר פיקוח אינו פותר דבר. הוא רק יחזיר את האימוץ הישראלי לתקופת שנות ה-80, להליכים לא חוקיים, זיופים, ושאר מרעין בישין.
*זה* "מה שיש לי מעמותות"
לצפיה ב-'האם ידוע לך אם רומניה מאפשרת אימוצים'
האם ידוע לך אם רומניה מאפשרת אימוצים
09/07/2018 | 19:48
1
42
בתוך האיחוד הארופי?
לצפיה ב-'ותגובה עניינית למה שכתבתי?'
ותגובה עניינית למה שכתבתי?
15/07/2018 | 11:10
27
עד כמה שידוע לי, רומניה בקושי מאשרת אימוצים לתושביה, אז ממש לא למי שגר מחוץ לה.
לצפיה ב-'התפתחות בפרשה המזעזעת '
התפתחות בפרשה המזעזעת
08/07/2018 | 11:44
2
137
לצפיה ב-'הקישור מוביל להודעת שגיאה'
הקישור מוביל להודעת שגיאה
09/07/2018 | 09:33
29
לצפיה ב-'עדכון בנושא: תמצית שיחה עם השרות למען הילד'
עדכון בנושא: תמצית שיחה עם השרות למען הילד
09/07/2018 | 21:02
90
תמצית שיחה עם אביגיל ממשרד הרווחה."שהם דואגים לחומר שנאסף ע"י המשטרה והם מאחסנים אותו עד שיוחלט אם לגרוס או להעביר לתיקים שמצויים ברווחה. 
הוסיפה שהנושא נמצא בטיפול במשטרה בכל הנושא של הפרת חוק הפרטיות וחוק הטיפול במאומצים. 

בנוסף יש התארגנות של כמה גורמים. קבוצה של מאמצים טלפון: 025085610

יש קבוצת ווטסאפ

וגם פסיפס פועלים בנושא
לצפיה ב-'שרילי סתו וקנין '
שרילי סתו וקנין
05/07/2018 | 15:49
119
מחפשת את הנסיכה שלנו שנלקחה מאיתנו לפני 18 שנה ...קוראים לה שרילי סתו וקנין נולדה בתאריך 5-6-2000...נולדה בבית חולים זיו ..וההורים שלה מקרית שמונה ..אולי פה אמצא אותה ?��
לצפיה ב-'זכויות בסעיף 12ג-השרות למען הילד'
זכויות בסעיף 12ג-השרות למען הילד
01/07/2018 | 11:10
1
119
שלום,
בשמחה רבה, קיבלנו לאימוץ ילד קטן מהשרות למען הילד.
נאמר לי על ידי העובדת הסוציאלית כי מאחר ועדיין הילד הוצא לאימוץ בסעיף 12 ג
אינני זכאית לנקודות מס במס הכנס כאמא, וגם בגוף הממשלתי בו אני עובדת אינם מצליחים לדווח כמשרת אם, (כתוצאה מכך שקיבלתי מספר זהות זמני עבורו), ואני מפסידה משני הצדדים.
רצוי לציין כי אין כלל השתתפות של המדינה , מכל סוג שהוא. ואני נושאת בכל הוצאות גידולו. כמו כן, הוא נושא את שם משפחתי בקופת החולים וביטוח לאומי, קיבלתי חופשת לידה+מענק לידה+קצבת ילדים וחסכון לכל ילד.
האם משיהו ניתקל "בצדק" המעוות הזה ויכול לומר לי כיצד אוכל לקבל את המגיע לי.

מרגישה מבורכת 

לצפיה ב-'בשעה טובה ומזל טוב!'
בשעה טובה ומזל טוב!
01/07/2018 | 11:40
92
לא נתקלתי, מאחר שהייתי בחופשת לידה בזמן שהילד טרם אומץ סופית על ידינו, כך שלא עניינו אותי נקודות מס ואחוזי משרה. אולי תוכלי לקבל את המגיע לך בדיעבד?
לצפיה ב-'אשה בת שמונים שאומצה נפגשה עם אמה הביולוגית בת המאה'
אשה בת שמונים שאומצה נפגשה עם אמה הביולוגית בת המאה
30/06/2018 | 11:32
1
103

האשה אומצה מיד לאחר לידתה. רק בגיל 16 סיפרו לה שאומצה ושאמה הביולוגית נפטרה יומיים לאחר הלידה. לכן מעולם לא חיפשה אותה. הפרט היחיד שהיה לה זה שם הנעורים של האם.
באחד הימים נכדתה נכנסה לאתר לאיתור קרובים ביולוגים וגילתה מישהו עם אותו שם משפחה שפתח לאחרונה חשבון באותו אתר. היא יצרה אתו קשר והתברר שהוא אחיה למחצה של סבתה. האשה והאח נפגשו וממנו שמעה שאמה הביולוגית חיה בבית אבות והוא ארגן מפגש ביניהן. לא היה ברור האם האם תבין את הסיטואציה כיוון שסובלת מדמנציה, אבל מספר דקות לאחר שנפגשו האם אמרה: זו הבת שלי. 
לצפיה ב-'מדהים!'
מדהים!
01/07/2018 | 11:40
17
לצפיה ב-'בית ספר לילדה בכיתה ה '
בית ספר לילדה בכיתה ה
21/06/2018 | 02:13
3
173
תודה שלום 
אני אמא לילדה מקסימה ונבונה  בת 10 , מצטיינת בספורט , שחווה קשיים חברתיים בבית הספר הרגיל בו לומדת . יש לה לקויות למידה ( מטופלת מאוד..) וקשיים חברתיים .
אנו גרים בהוד השרון . על איזה בית ספר הייתם ממליצים ? 

לצפיה ב-'שאלתך מורכבת והתשובה אינה חד משמעית'
שאלתך מורכבת והתשובה אינה חד משמעית
22/06/2018 | 15:20
82

כיוון שפעמים רבות מעבר לבית ספר אחר אינו פותר את הבעייה, אלא הילד מעביר את הקשיים למסגרת החדשה ואז בעצם חווה תחושת כשלון נוספת. ציינת גם שהילדה בכיתה ה'. זאת אומרת שבעצם נשארה לה רק עוד שנה אחת ביסודי ואז היא עולה לחטיבה וצריך לשקול מה יעשו לה שני מעברים מהותיים כאלה תוך פרק זמן כה קצר, (עד שתסתגל למסגרת החדשה תצטרך לעבור למסגרת אחרת).
השאלה שלך מעלה הרבה תהיות נוספות. ציינת שבנוסף ללקות למידה לילדה קשיים חברתיים.  צריך לאבחן את הקשיים, האם חלק מהלקות שלה זה לקות בהבנה של קודים/מצבים חברתיים? האם מדובר בסוג של קשיי תקשורת? האם חווה דחייה או שהיא רק שולית וכו'.
האם חלק מלקות הלמידה כוללת גם הפרעת קשב?
האם כדאי שתישאר בחינוך רגיל או אולי עדיף שתעבור לכיתה קטנה בבית ספר רגיל או לבית ספר לחינוך מיוחד? ואז האם מוקד הקושי הוא לקות למידה או בעייה בתקשורת ו/או הבנה חברתית? אני מאמינה שבמיוחד בגיל בית הספר היסודי חשוב שהילד ילמד בסביבת ביתו על מנת שיוכל לקיים קשיים חברתיים עם הילדים גם אחר הצהריים. בתיכון זה כבר פחות קריטי כי הם יותר עצמאיים לניידות בתחבורה ציבורית. בכל מקרה העברה לכיתה קטנה בבית ספר רגיל או לבית ספר לחינוך מיוחד מצריכה וועדת השמה אליה מגיעים רק לאחר אבחון פסיכו-דידקטי מקיף. אין לי מושג איזה איבחונים עברה עד היום ומי הגורם שאבחן. בכל אופן היום את עומדת בקו האדום מבחינת העיתוי להגיע לוועדת השמה, כי על מנת להיערך לשנת הלימודים הבאה, רוב הוועדות מתקיימות בחודשים אפריל - מאי ורוב בתי הספר הטובים הם גם המבוקשים ולכן מתמלאים מהר. 
בנוסף רוב בתי הספר לחינוך מיוחד לתלמידים בעלי אינטליגנציה תקינה מתחילים בכיתה ז'. בין הבולטים שבהם הם בתי הספר של רשת בית אקשטיין. הקרוב אליכם נמצא בכפר מל"ל. יש גם בגן שמואל בית ספר של הרשת שמיועד לילדים צעירים יותר. לא יודעת עד כמה זה רלוונטי להסיע אותה לשם מדי בוקר ולהחזיר בסיום יום הלימודים.
עוד בית ספר טוב הוא "מקום לגדול" בכפר הירוק שהוא בית ספר פרטי קטן שמאוד מטפח בכל ילד את החוזקות שלו ושם דגש גם על האינטראקציות החברתיות בין הילדים ובוגריו יכולים להמשיך ללמוד בכפר בתיכון מרום שהוא תיכון טוב ללקויי למידה.  http://www.derechhayeled.co.il/%D7%9E%D7%99-סס%D7%90%D7%A0%D7%97%D7%A0%D7%95/%D7%90%D7%A0%D7%99-%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%9F.aspx
בהוד השרון עצמה יש את בית הספר הדמוקרטי שנחשב לטוב ויכול להוות פתרון כיוון שהוא עד סוף יב'. השאלה אם יש מקום. הרבה פעמים צריך ויטמין P להתקבל לבית ספר פתוח או דמוקרטי.
בקיצור תשובה ממשית אין אפשרות לתת לך בפורום. לי נראה שלפני שמחליטים על העברת מסגרת כדאי לערוך לילדה אבחון מקיף כולל הרחבת הבדיקה של התחום הרגשי/אישיותי, על מנת למקד את הצרכים של הילדה ואז לעשות החלטות. אם תרצי עוד פרטים את מוזמנת לפנות אלי בפרטי.  
לצפיה ב-'הייתי ממליץ לך להתייעץ עם גורמים מקצועיים שמכירים את הילדה ו'
הייתי ממליץ לך להתייעץ עם גורמים מקצועיים שמכירים את הילדה ו
23/06/2018 | 06:47
53
ולא עם אנשים שלא מכירים אותה בכלל בהצלחהההההההההההה
לצפיה ב-'את מוזמנת לפנות אליי בפרטי אני '
את מוזמנת לפנות אליי בפרטי אני
30/06/2018 | 15:44
50
במערכת החינוך וגרה בהוד השרון.
לצפיה ב-'גואטמלה. הרצון לעשות מעשה הומניטרי מוגבל בגלל אישורים'
גואטמלה. הרצון לעשות מעשה הומניטרי מוגבל בגלל אישורים
17/06/2018 | 06:42
2
144
האם אפשר לשנות ולתת לצד אנושי לבוא לידי ביטוי? מי מוכן לתת מידע?
לצפיה ב-'המידע, אם קיים, נמצא בידי משרדי הממשלה והשירות למען הילד.'
המידע, אם קיים, נמצא בידי משרדי הממשלה והשירות למען הילד.
18/06/2018 | 19:44
86
לנו בפורום בטח שאין שום ידע או השפעה בתחום.
לצפיה ב-'בעקרון, כדי לפתוח מדינה מסוימת לאימוץ על ידי ישראלים'
בעקרון, כדי לפתוח מדינה מסוימת לאימוץ על ידי ישראלים
20/06/2018 | 10:53
84
צריך למיטב הבנתי שיתוף פעולה בערוצים דיפלומטים וכן מעורבות של גורמים משפטיים וגורמי רווחה.
באופן ספיציפי לגואטמלה, המדינה עצמה (גואטמלה) סגרה שעריה בפני אימוצי חו"ל באופן גורף (שוב, למיטב ידיעתי הלא מוסמכת) לפני מספר שנים. אם, בעקבות אסון הר הגעש, גואטמלה תחליט או החליטה לפתוח שעריה לאימוצי חו"ל עבור ילדים שנפגעו, אז יתכן שישראל תוכל לבקש לאפשר אימוצים לכאן. כמובן שכדי שזה יקרה מישהו צריך להפעיל איזו יוזמה בשרות למען הילד. לכן הייתי מתחילה בברור אם גואטמלה בכלל פתחה שעריה לאימוצי חו"ל, ואם כן, הייתי פונה לאחראית על אימוץ חו"ל בשרות למען הילד.

בהצלחה
לצפיה ב-'ילדים מבית ילדים בגואטמלה'
ילדים מבית ילדים בגואטמלה
16/06/2018 | 21:01
1
128
האם ניתן להגיש בקשה לאימוץ ילדים שנפגעו בשבוע שעבר? יש במקרה הזה הסכם בין מדינות.
לצפיה ב-'מגואטמלה כבר הרבה שנים אין אימוצים משם המדינה הפסיקה את זה'
מגואטמלה כבר הרבה שנים אין אימוצים משם המדינה הפסיקה את זה
17/06/2018 | 04:44
45
לצפיה ב-'אימוץ עי חד הוריות'
אימוץ עי חד הוריות
11/06/2018 | 00:05
2
136
שלום, רציתי לדעת האם מתאפשר אימוץ בעמותה הומניקט גם לחד הוריות, והאם יש עוד עמותות מלבד טף ועתיד הילדים לאימוץ חול, תודה רבה
לצפיה ב-'הומניקט לפני שנים נסגרה ואין יותר אפשרות לחד הורית לאמץ יותר'
הומניקט לפני שנים נסגרה ואין יותר אפשרות לחד הורית לאמץ יותר
11/06/2018 | 04:36
65
לצפיה ב-'שירות למען הילד'
שירות למען הילד
11/06/2018 | 08:57
113
אבל זה תור מאוד ארוך וחד הוריות נמצאות אחרי זוגות ללא ילדים וזוגות עם ילד מאומץ אחד...
אבל אם את פתוחה לילד גדול או עם צרכים מיוחדים אז יש מצב לקצר את הזמן...

לצפיה ב-'רישום ילדים מאומצים כיהודים במשרד הפנים'
רישום ילדים מאומצים כיהודים במשרד הפנים
06/06/2018 | 22:48
2
129
מישהו יכול לעזור איך אני יכול לרשום את הבת שלי כיהודיה במשרד הפנים 
אני מעוניין בפרטים איזה מסמכים אני צריך להציג למי אני צריך לפנות
תודה מראש לכול עזרה בנושא
לצפיה ב-'שלום וברכה'
שלום וברכה
07/06/2018 | 14:52
110
אימצתי מזמן,אבל אני זוכרת שלמשרד הפנים הייתי צריכה להביא את מסמכי הגיור שהושלם את תעודת הלידה של הילד ומסמך שמאשר שהוא אומץ על ידי ,וכן ואת הילד עצמו. כשהבינו בסניף את סיבת  בואנו הקצו לנו חדר מיוחד ,הרישום לקח מעט מאד זמן,טיפול יעיל ומאד אדיב.

לצפיה ב-'הילדה אומצה בישראל או בחו"ל דרך עמותה?'
הילדה אומצה בישראל או בחו"ל דרך עמותה?
07/06/2018 | 15:44
87
זקוקה לגיור? עברה גיור?

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פורום פוריות הגבר
מתקשים להיכנס להריון?
עו
מירב אשל משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה