לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1120111,201 עוקבים אודות עסקים

פורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.

קישור לשרות למען הילד
המשך >>

לצפיה ב-'אימוץ תינוק בחול'
אימוץ תינוק בחול
21/01/2018 | 21:44
4
שלום לכולם, בעלי ואני שוקלים לאמץ תינוק מחול. מישהו יכול בבקשה להסביר את התהליך, מה הגיל הממוצע של התינוקות המאומצים? חצי פונים? כמה זמן לוקח התהליך? שמענו שיש עכשיו קשיים באימוץ מחול, האם נכון? תודה רבה מראש! 

לצפיה ב-'מחיקת זהות'
מחיקת זהות
21/01/2018 | 00:43
1
20
הייתכן שאין למשרד הפנים,כל תיעוד,כולל לידה ופטירה של אחותי ש"נפטרה" ב65/64 ?טוענים שלא היתה לי אחות בכלל.....וזה אחרי שנים שהחלטנו,אני ואחיי לעשות לה מציבה,כשניגשתי למשרד הפנים על מנת לקבל תעודת פטירה ,כדי שאוכל לאתר את הקבר בחברה קדישא,נאמר לי במשרד הפנים ,שאין שם כזה וגם לא היה......איילה "נפטרה"בהיותה בת שנה וחודשיים פלוס מינוס!!!איך חוקרים דבר כזה???יכול להיות שהיא חיה היום ונמסרה לאימוץ?
לצפיה ב-'בת כמה היא אמורה להיות היום?'
בת כמה היא אמורה להיות היום?
21/01/2018 | 13:04
13
לצערינו ידוע היום על פרשת ילדי תימן, שבגלי העלייה לאחר קום המדינה ילדי עולים בעיקר מתימן אך לא רק, גם מעדות מזרח אחרות נלקחו מהוריהם במעברות והושמו ב"חדרי חולים" ומשם נעלמו. להורים נמסר שנפטרו ונקברו אך לא נמסר להם היכן. בהמשך היו מספר מקרים שגילו שהילד/ה ה"מת/ה" בעצם חי וחלק מהם אפילו הצליחו לאתר את משפחתם הביולוגית/הילד/אח הביולוגי.

לא יודעת אם זהו סיפורכם, אך באותה פרשה הילדים נגוזו כלא היו, אין תעודות פטירה, אין שם שם הילד, אין מסמכי קבורה.
לצפיה ב-' אירוח בנושא תזונת ספורט '
אירוח בנושא תזונת ספורט
21/01/2018 | 12:06
4

כולנו עושים ספורט ושומרים על תזונה נכונה, טוב נו... לפחות מנסים.
אז עכשיו יש לכם הזדמנות מעולה להתחיל.
ביום רביעי, 24.1, נארח בפורום קרב מגע והגנה עצמית את אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית, קאוצ'רית ונטורופתית, בנושא תזונת ספורט.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-'מחיקת זהות'
מחיקת זהות
21/01/2018 | 00:48
1
25
הייתכן שאין למשרד הפנים,כל תיעוד,כולל לידה ופטירה של אחותי ש"נפטרה" ב65/64 ?טוענים שלא היתה לי אחות בכלל.....וזה אחרי שנים שהחלטנו,אני ואחיי לעשות לה מציבה,כשניגשתי למשרד הפנים על מנת לקבל תעודת פטירה ,כדי שאוכל לאתר את הקבר בחברה קדישא,נאמר לי במשרד הפנים ,שאין שם כזה וגם לא היה......איילה "נפטרה"בהיותה בת שנה וחודשיים פלוס מינוס!!!איך חוקרים דבר כזה???יכול להיות שהיא חיה היום ונמסרה לאימוץ?
לצפיה ב-'כתבתי לך תשובה בפוסט השני שפתחת ומחקת'
כתבתי לך תשובה בפוסט השני שפתחת ומחקת
21/01/2018 | 13:07
3
לצפיה ב-'שלום כולם ושבוע טוב .. שאלה'
שלום כולם ושבוע טוב .. שאלה
20/01/2018 | 21:22
1
27
אני מניח שהרוב ראו ערוץ 12 בחדשות את האב המאמץ 
איך וכיצד הצליח לאמץ לבדו שני ילדים ללא עמותה שמלווה את התהליך ? 

לצפיה ב-'אולי הוא אזרח של מדינה אחרת ומשם אימץ'
אולי הוא אזרח של מדינה אחרת ומשם אימץ
21/01/2018 | 04:47
7
לצפיה ב-'אימוץ . אני .'
אימוץ . אני .
13/01/2018 | 01:57
1
97
היי אני בת 20  .
ורוצה שיאמצו אותי , 
אני גרה אצל סבתא ואמא שלי בנתק איתי , לי ולמשפחה לא הכי טוב גם אצל סבתא בבית , 
אני ישנתי כמה פעמים אצל חברות או אפילו בחוץ שלא היה לי לאן ללכת .
דיברתי על זה עם סבתא ואמרתי לה שאני רןצה משפחה אחרת , 
היא לא הסכימה ואמרה שיהיה בסדר ושלאט לאט הזמן יעשה את שלו .
אני לא מאמינה בזה כי דברים לא זזים , בכיתי לסבתא אמרתי לה שאני רואה אותו כמו אמא שלי עכשיו! 
שתבין אותי . אני רןצה משפחה אחרת אמרתי בבכי היא אמרה עם זה מה שעושה לי טוב ללכת על זה , 
אז אני פונה אליכם בכל לשון של בקשה תבינו את מצבי ואל תרדו לתגובות שליליות ,
מי שרוצה ומוכן לקחת אותי על אחריותו שיכתוב לי כאן ! 
ושוב אני סגורה בהחלטה ויש לי אישור מהמשפחה הכל בסדר , אני גדולה ויודעת את ההחלטות שלי ! . 

לצפיה ב-'סיפורך נוגע ללב ואני מאחלת לך שתמצאי את המשפחה לה'
סיפורך נוגע ללב ואני מאחלת לך שתמצאי את המשפחה לה
14/01/2018 | 16:15
60
את מייחלת.
מבחינה חוקית את בגירה. עברת את גיל 18, כך שמבחיה חוקית אין אפשרות לאמצך. החוק בארץ הוא לגבי אימוץ ילדים, לא בגירים. גם שירותי האומנה הם לילדים ונוער עד גיל 18.
לכן מה שבעצם את יכולה אולי למצוא זו משפחה מארחת שתסכים לארח אותך על בסיס מגורים קבועים או בסופי שבוע וחגים.
לצפיה ב-'אימוץ ילד מחו"ל'
אימוץ ילד מחו"ל
11/01/2018 | 22:44
2
104
שלום רב לכל הנשים האמיצות והמאמצות. אני אישה נשואה ויש לי ילד מקסים שהצלחתי להביא לעולם לאחר מאמצים רבים. מאחר ויש סיכוי ממש נמוך שאקלט להריון שוב ( ויש לי דמעות בעיניים ), חשבתי על אופציה של אימוץ משום שאינני רוצה להשאיר את ילדי כאח יחיד. אין לי שמץ של מושג לאן לפנות, לאיזו עמותה, עם מי לדבר, איך בכלל להתחיל??? שמעתי על שחיתויות ובעיות שעושים להורים מאמצים והייתי רוצה אולי לשמוע קצת מהחוויות  שלכן, מה עברתן בדרך למטרה ??? ואם לא נעים לדבר על זה ( ואני אבין) אולי מישהי יכולה להמליץ על איזשהו לינק או אתר בו אנימיכולה ללמוד יותר על הנושאים האלה. כמובן שהחוויות האישיות ושאי נעימויות חשוב לשמוע גם כן. אני מאוד הייתי רוצה לקרוא על כך. תודה רבה לכל מי שיחליט לשתף אותי בסיפור. אוהבת ומכבדת את כולכן.
לצפיה ב-'אימוץ בין ארצי '
אימוץ בין ארצי
12/01/2018 | 16:14
73
שלום
קיימות בארץ שתי עמותות בלבד אשר מטפלות באימוץ בין ארצי
עמותת טף בירושלים ועמותת עתיד הילדים ברחובות ( תעשי גוגל תמצאי פרטי התקשרות), המלצה להיפגש עם שתי העמותות ואז לתחליטו עם איזו עמותה תעברו את התהליך. האימוצים נערכים כיום בקצת איטי מאוד מרוסיה בלבד. 
בתחילת התהליך תצטרכו לאסוף מסמכים למיניהם וכל מיני אישורים להם תדרשו (ולא קצת ), וכל מיני מבדקים על כשירותכם להורות, שזה החלק הקל מאוד בתהליך !!! החלק הקשה ביותר זו ההמתנה, ממש מתסכל ומייגע !!.
התהליך עלותו כ - 22 אלף יורו ( לא כולל בדיקת רופא, טיסות שהייה ברוסיה)  
עליכם יהיה לטוס 3 פעמיים לרוסיה בטווחי זמן של חודשיים לערך:
טיסה ראשונה מפגש עם הילד ובדיקת רופא 
טיסה שנייה משפט 
טיסה שלישית קבלת הילד 
זה פחות או יותר גם אני כמוך מתעניין זה מה שהוסבר לי על ידי אחת " המאמצות האמיצות", בקל להבנתי תהליך של כשנתיים וחצי +-
בהצלחה ! 

לצפיה ב-'הדרך המהירה והבטוחה יותר כיום היא דרך פונדקאות בחול'
הדרך המהירה והבטוחה יותר כיום היא דרך פונדקאות בחול
13/01/2018 | 07:24
44
לצפיה ב-'אימוץ'
אימוץ
11/01/2018 | 05:56
1
93
האם תינוק מרגיש שנלקח מאימו ונמצא במקום אחר 
לצפיה ב-'לפי דעתי כן'
לפי דעתי כן
11/01/2018 | 11:39
64
מבחינה ביולוגית יש הרבה דברים שמחבר בן הרך הנולד לאמא הביולוגית שלו, הוא מכיר את קצב פעימות הלב, מזהה את הקול (גם של האב), לפיטמות של האם יש ריח שדומה לריח מי השפיר, דבר זה עוזר לרך הנולד להרגע ולהבין שהכול בסדר.

תינוק שנפרד מאמו לאחר הלידה (גם בגלל בעיה רפואית, ניתוח קיסרי וכו...) חש שהוא נטוש, הייתי רואה כאשר עבדתי בפגיה בבית חולים שתינוקות אלו לא היו בוכים, הם שוכבים ובעצם "ממתינים למות" כי מבחינתם אין אמא ואין מי שמטפל בהם (אין מה לעשות אחות שמלבישה ומטפלת זה לא כמו חזה של אמא)

האם יש השפעה על המשך החיים? לא חושבת... כי ברגע שאותם תינוקות התחילו לקבל יחס חום ואהבה הם חזרו להתנהג כרגיל...

זה רק הדעה שלי. כול מערכת יחסים לוקח זמן להבנות, תינוק שכרגע נולד מכיר רק את האם הביולוגית (קצב לב, ריח, דיבור) זה מי שמכיר, אבל אם תגיע אם חדשה או אפילו אב ביולוגי או סבתא וכו... יבנה מערכת יחסים חדשה בריאה וטובה

לצפיה ב-'גיל המאמצים בחו"ל'
גיל המאמצים בחו"ל
05/01/2018 | 14:56
3
102
שלום, הבנתי שיש גיל ההגבלה עבור המאמצים בחו"ל. עד גיל 48. מה קורה במקרה והאישה בת 41 ובעל בן 52? האם תהיה בעיה לאמץ?
לצפיה ב-'כשאנחנו אימצנו ברוסיה זה הלך לפי גיל בן הזוג הצעיר יותר.'
כשאנחנו אימצנו ברוסיה זה הלך לפי גיל בן הזוג הצעיר יותר.
05/01/2018 | 15:32
50
לצפיה ב-'ניתן בהחלט הגילאים אותם רשמתם!!! לפי הצעיר ! '
ניתן בהחלט הגילאים אותם רשמתם!!! לפי הצעיר !
06/01/2018 | 09:42
38
לצפיה ב-'לא מדובר בגיל המאמצים, אלא בפער הגילאי בין ההורה '
לא מדובר בגיל המאמצים, אלא בפער הגילאי בין ההורה
07/01/2018 | 15:26
62
המאמץ לילד המאומץ שהוא עומד על 48 שנים בין ההורה המבוגר מבני הזוג לילד.  זאת אומרת שאם הגבר בן 52 אז היום אתם יכולים לאמץ ילד כבן ארבע, לא תינוק בן יומו או פעוט.
לצפיה ב-'תסמונת'
תסמונת
03/01/2018 | 22:36
17
146
שלום לכולם, מישהו אימץ ילד והתגלה שיש לו לקות שכלית אחכ?
לצפיה ב-'אולי אם תוכל להסביר טוב יותר מה ההקשר של השאלה'
אולי אם תוכל להסביר טוב יותר מה ההקשר של השאלה
04/01/2018 | 00:23
108
ניתן יהיה לתת לך תשובה רלוונטית. זו שאלה היפוטתית או שזה משהו שקרה לך ואתה רוצה ללמוד מניסיון ספציפי של אחרים? אלה דברים שונים.
לצפיה ב-'כן. אני מכירה כמה וכמה משפחות כאלו. חלקן ישמח לענות על שאלות'
כן. אני מכירה כמה וכמה משפחות כאלו. חלקן ישמח לענות על שאלות
04/01/2018 | 11:50
2
111
אני רופאת ילדים ומכירה לא מעט משפחות כמו שאתה מתאר.
אם תרצה, אוכל לתת לך טלפונים של משפחות שמוכנות לספר על כך, אך באופן פרטי. 

לצפיה ב-'לדניאלה'
לדניאלה
05/01/2018 | 20:52
1
98
דניאלה שלום, אשמח מאוד לקבל טלפונים של מי שאימץ ילדים עם לקות שכלית, אני בתהליך אימוץ של ילדה שיש כמה סימנים מובהקים שיש לה לקות. תודה רבה
לצפיה ב-'הי ישראל, בגלל ששמך מופיע עם כוכבית אדומה אי אפשר לשלוח לך '
הי ישראל, בגלל ששמך מופיע עם כוכבית אדומה אי אפשר לשלוח לך
06/01/2018 | 07:26
80
מסר אישי.
אם תסדר את זה ששמך יופיע ללא הנקודה, כלומר תיצור שם משתמש אמיתי, אוכל לשלוח לך טלפונים במסר פרטי. 
להבדיל אתה יכול לכתוב לי מסר אישי, ולהזדהות כישראל, ואני אשלח לך פרטי התקשרות של מישהו בסיטואציה דומה.

לצפיה ב-'באופן כללי המשכל הממוצע של מאומצים נמוך מזה באוכלוסיה'
באופן כללי המשכל הממוצע של מאומצים נמוך מזה באוכלוסיה
04/01/2018 | 11:57
6
145
מחקרים מראים שכך באופן כללי, ועוד יותר לגבי מאומצים מרוסיה והגוש הסובייטי.
הסיבות? 
לא עד הסוף ידוע, אך תסמונת אלכוהול עוברי בהחלט אחת המובילות בהן, גם כשהיא לא מאובחנת באופן גורף, אלא רק קווים סמויים שמתגלים בשלב מאוחר יותר. 
יתכן שגם החסכים בשנה שנתיים הראשונות בבתי הילדים קשורים בכך, חסכים בתזונה, בגרייה, בתשומת לב, בתגובתיות לתינוק.
ויתכן גם שהמשפחות המוסרות לאימוץ מלכתחילה הן או חלקן משפחות עם בעיות שונות בממוצע. 
לצפיה ב-'מסר בפרטי'
מסר בפרטי
13/01/2018 | 12:37
2
48
הי דניאלה
שלחתי לך בפרטי 
קיבלת את זה ?
בתודה
לצפיה ב-'כן ישראל עניתי לך במסר פרטי. תסתכל בתיבת דואר נכנס שלך '
כן ישראל עניתי לך במסר פרטי. תסתכל בתיבת דואר נכנס שלך
15/01/2018 | 21:29
9
לצפיה ב-'יש למעלה בסרגל ציור מעטפה קטנה. צריך להקליק עליו'
יש למעלה בסרגל ציור מעטפה קטנה. צריך להקליק עליו
15/01/2018 | 21:30
13
לצפיה ב-'על איזה מחקרים את מתבססת?'
על איזה מחקרים את מתבססת?
15/01/2018 | 19:53
2
41
האם יש לך אפשרות להביא הפניות למחקרים?
באופן אישי אימצתי שלושה ילדים, מהגוש הסובייטי
חכמים בצורה יוצאת דופן (אמנם אני אמא שלהם אבל בכל זאת..בהחלט מעל הממוצע) ועוד אחד מהם אומץ בגיל 3.5 שפחות אופייני פה בארץ

לא יודעת אם הם מאוד יוצאי דופן, הם אומצו מארצות שונות בגילאים שונים

לצפיה ב-'יכול להיות שהמחקרים האלה נערכו בקרב '
יכול להיות שהמחקרים האלה נערכו בקרב
16/01/2018 | 02:30
36
ילדים מאומצים בארה"ב, למשל, כאשר ידוע שאמריקאים מאמצים הרבה ילדים ממש גדולים (כלומר שהספיקו לצבור עיכובים וחוסרים ממש גדולים, שלא מפתיע שיתבטאו במדידת מנת המשכל שלהם לאור איך שהמבחנים האלה בנויים,גם אם במקור מנת המשכל שלהם הייתה תקינה לגמרי) ו/או בעלי לקויות רציניות. אני מכירה כמה ילדים שאומצו בגיל צעיר (כולל בתי) שהם ממש חכמים ומוכשרים. במקרה של בתי יש גם תוצאות רשמיות שמראות שהיא הרבה מעל הממוצע.
אישית, הייתי אומרת שבכל מקרה אין כל דרך להסיק מהכלל אל הפרט. מה חשוב זה אך ורק המצב של הילד הספציפי שיוצע לאימוץ - מנת המשכל שלו יכולה להיות גבוהה או נמוכה או ממוצעת בלי קשר לממוצע הסטטיסטי. 
לצפיה ב-'למשל:'
למשל:
16/01/2018 | 13:39
73

Developmental Recovery and Deficit in Children Adopted from Eastern European Orphanages
Child Psychiatry and Human Development
September 2003, Volume 34, Issue 1, pp 49–62

Adoption and cognitive development: a meta-analytic comparison 
of adopted and nonadopted children's IQ and school performance.‏
H Van Ijzendoorn, F Juffer… - Psychological bulletin, 2005‏

Educational outcomes of children adopted from Eastern Europe, now ages 8–12‏
LG Tirella, W Chan, LC Miller - Journal of Research in Childhood 2006‏ - Taylor & Francis‏

Postinstitutionalized Children's Development: Growth, Cognitive, and Language Outcomes
Michelle M. Loman, MA,* Kristen L. Wiik, MA,* Kristin A. Frenn, BS,* Seth D. Pollak, PhD,† and Megan R. Gunnar, PhD*
J Dev Behav Pediatr. Author manuscript; available in PMC 2010 Jun 23.
J Dev Behav Pediatr. 2009 Oct; 30(5): 426–434.

Adoption and the effect on children's development
lDana E.Johnson
Early Human Development
Volume 68, Issue 1, June 2002, Pages 39-54

Medical and developmental sequelae of early childhood institutionalization in Eastern European adoptees‏
DE Johnson, CA Nelson - Minnesota symposia on childhood …, 2000

PHYSICAL AND NEURODEVELOPMENTAL EVALUATION OF CHILDREN ADOPTED FROM EASTERN EUROPE Monique Robert1 , Ana Carceller1 , Valérie Domken1 , Félix Ramos2 , Otilia Dobrescu1 , Marie-Noëlle Simard 3 , Julie Gosselin3 1Department of Pediatrics; 2 Psychology; 3Research Center; CHU Sainte-Justine, Université de Montréal, Canada Presented in part at: The Canadian Pediatric Society’s 83rd Annual Meeting, June 2006, St-John’s, Newfou

Attachment, Cognitive, and Motor Development in Adopted Children: Short-term Outcomes after International Adoption
W. Monique van Londen, PhD Femmie Juffer, PhDMarinus H. van IJzendoorn, PhD
Journal of Pediatric Psychology, Volume 32, Issue 10, 1 November 2007, 

Outcomes of children adopted from Eastern Europe, 2009

לצפיה ב-'ישראל שאלות אליך .. '
ישראל שאלות אליך ..
06/01/2018 | 09:41
4
94
מה אמר/ה הרופא/ה שלקחתם עמכם אמר על הסימנים עליהם אתה מדבר ?
ובת כמה הילדה ? כי בדרך כלל בגיל גדול ניתן לראות את הסימנים ? 
תודה 

לצפיה ב-'איחור התפתחותי או לקות'
איחור התפתחותי או לקות
08/01/2018 | 15:46
3
86
היי ותודה לעונים, ילדה בת שנה וחודשיים נמצאת בבית ילדים שרובם נכים, עיכוב התפתחותי בכל המובנים הוגדרה כבת 9 חודשים מבחינה התפתחותית בכל התחומים, נכנסה ללב ואי אפשר לדעת בגיל כזה אם העיכוב בגלל המוסד או משהו אחר, יש סימנים קלים במראה המזכירים תסמונת דאון אבל לא מובהק יכול להיות גם בגלל עירבוב אתני, יש גם היקף ראש אחוזון 1 ועוד כמה דברים כמו תת פעילות בלוטת התריס שיכול להיות קשור לתסמונת, בקשר ללסרב זה לא פשוט ומי יודע מתי ואיזה הצעות נקבל, סירבנו לפני כבר לילד שלא ראינו פיזית, כרגע מחכים לתוצאות בדיקה אבל הבדיקה לא מגלה את כל סוגי התסמונות הרופא אמר שיש פוטנציאל אבל אי אפשר לדון בגיל כזה על פיגור
לצפיה ב-'בהצלחה ישראל ! '
בהצלחה ישראל !
08/01/2018 | 20:17
29
לצפיה ב-'ילד הוא ילד..'
ילד הוא ילד..
15/01/2018 | 20:06
34
אימצנו שלוש פעמים
בשלושתם נקשרנו מאוד לילדים מייד
בשלושת הפעמים נתקלנו בזמן האימוץ, במצבים יוצאי דופן
בעקבות האימוצים חזרנו בתשובה, כי אין מצב שהילדים האלה הגיעו אלינו בלי הכוונה משמיים
אלה הילדים שלנו, יש להם גם בעיות ועם הכל נתמודד כי הם שלנו וכך היו מהרגע שראינו אותם לראשונה

לצפיה ב-'נכנסה ללב'
נכנסה ללב
19/01/2018 | 21:05
19
היי ישראל,
"נכנסה ללב"... כתבת, וגם ההודעה שלך נכנסה לי ללב.
כמה מפחיד לקבל כזו החלטה בלי לדעת. קשה מאוד לדעת בגילאים האלה, והבדיקות לא תמיד נותנות את התשובה. לפעמים יש סימנים לבעיה כלשהי, אבל הם לא מתאספים למשהו שלם שאפשר לקרוא לו בשם, לפחות לא עכשיו.
אבל היא נכנסה לכם ללב... וההודעה שלך נכנסה לי ללב היא הזכירה לי את מה שאני הרגשתי בעצמי. 
המקרה שלי דומה ושונה. אני אימצתי ילד עם צרכים מיוחדים, שהיה בן ארבע באימוצו. בהתחלה, לפני שהגיע אליי, דובר על פיגור סביבתי. היו גם סימנים מסוימים במראה החיצוני, היו גם ביטויים בהתנהגות. היו אבחונים. היה חינוך מיוחד.
כיום אין לו שום סימנים לשום פיגור ואפילו להיפך, הוא נבון בצורה מדהימה ואחד החזקים בכיתה שלו. אם אספר למי שמכיר אותו היום על כך שאי פעם דיברו על פיגור סביבתי בהקשר שלו, הלסת שלהם תיפול. היום הוא ילד רגיל לגמרי, כמובן שבעיניי הוא הכי מיוחד, אבל זה כבר עניין אימהי
כל התהליך של קבלת ילד עם צרכים מיוחדים (דאז) הביתה היה מאוד לא פשוט, אבל גם מתגמל מאוד. רצתי לטיפולים שונים ומגוונים, הלו"ז שלי היה צפוף ותובעני - לו"ז של רופאים ובדיקות ואבחונים וטיפולים - ממש בלי סוף, אבל הילד התפתח לאט ובהדרגה וצמצם את כל הפערים שהיו לו, והחוויה שלי מכל המירוץ הזה היא מאוד מאוד טובה. אני מודה על כל רגע, על כל קושי ועל כל הצלחה, כי הם חיברו ביני לבין הילד שלי ויצרו בינינו אהבה גדולה שמאז רק מתפתחת וגדלה למימדים עצומים בכל יום.
יכול להיות גם ההיפך. יכול להיות שיש לתינוקת בעיה שתלווה אותה חיים שלמים, ותצטרכו להתמודד איתה ובעיקר לאהוב לאהוב לאהוב... ידעתי שעם הבן שלי יכול להיות או/או, 50%-50%, ובחרתי לקבל אותו ולאהוב אותו כמו שהוא. התאהבתי בו, וזהו. ואז כבר שום דבר לא משנה. ברגע שאוהבים, ברגע שבוחרים בילד על כל מי שהוא - מתמודדים עם הכל, כמו עם ילד ביולוגי.
אבל... להבדיל מהילד שקיבלתי, שהיה גדול יחסית וכל המידע היה מונח לפני העיניים שלי, בגילה זה הרבה פחות ודאי, ויכול להיות שההשלכות על המשפחה תהיינה עצומות, ויכול להיות שלא. ההחלטה שלכם צריכה לכלול את כל התרחישים האפשריים.
אני גם רציתי ילד עם צרכים מיוחדים. נכנסתי לזה ביודעין. רציתי כי הרגשתי שאני מסוגלת. אח"כ הגיעו ימים קשים וקשים מאוד, וההרגשה ש"אני מסוגלת" עמדה למבחן, אבל במבחן הזה גיליתי בעצמי הרבה יותר כוחות ממה שחשבתי שיש לי.  
אז השאלה שלי היא: האם התינוקת נכנסה ללב שלכם במובן שתוכלו להתמודד עם ההשלכות, בין אם תהיה בריאה ובין אם לא? ואם ייקח לה זמן רב לצמצם פערים - למשל שנים רבות? ואם תהיה לה לקות שכלית, האם תוכלו לאהוב אותה ולתת לה את כל מה שהיא זקוקה לו, בלי תנאים?
האם לבכם יהיה רחב אליה גם אם תעבור את זה ותתפתח היטב, וגם אם יקרה ההיפך? 
נסו לחשוב עם השכל, וגם עם הלב. לזמן מה לחשוב רק עם השכל, לזמן מה לחשוב רק עם הלב. פעם ככה פעם ככה. לבדוק, לבחון איך אתם מרגישים עם כל תרחיש אפשרי. ואח"כ לשלב בין היכולות הרגשיות לשכליות, ולחזור עם תשובה. כמובן גם לא לוותר ולבדוק כל מה שאפשר לבדוק מבחינה רפואית, כדי לדעת כמה שיותר - גם אם לא עד הסוף - איפה אתם עומדים עכשיו. לקבל את כל המידע האפשרי.
גם ילדים עם צרכים מיוחדים צריכים בית. אם המשפחה מסוגלת לכך וערוכה לכך, זה עולם ומלואו, וזה יכול להיות אושר גדול.
השאלה מהם הכוחות של המשפחה, והאם המשפחה תצמח מזה או להיפך. רק אתם יכולים לענות.
בהצלחה... וחיבוק גדול 
לצפיה ב-'לקות שכלית זה טווח נרחב מאוד של מצבים ורמות תפקוד.'
לקות שכלית זה טווח נרחב מאוד של מצבים ורמות תפקוד.
07/01/2018 | 15:19
77
האם מדובר בפיגור שכלי... פגיעה נוירולוגית... עיכוב התפתחותי על רקע גדילה בבית ילדים... תסמונת אלכהול עוברי... לקות למידה או משהו אחר וגם בכל אחד ממצבים אלה טווח הפגיעה בתפקוד הוא נרחב ביותר מפגיעה מינורית שכמעט בלתי מורגשת ומאפשרת אורח חיים רגיל לחלוטין ועד פגיעה קשה בה נפגעו כל התפקודים. ככל שהפגיעה יותר גדולה ניתן להבחין בה ולאבחן אותה בגיל צעיר יותר. וגם אז קשה לצפות את ההתקדמות והתפקוד של הילד בעתיד. זה תלוי בגורמים רבים כמו הפוטנציאל הראשוני של הילד, כמות וסוג העזרה שמקבל, מידת הטיפוח לה נחשף ועוד. מה נאמר לכם בעמותה?

מה שכן בהודעה מאוחרת יותר כתבת שאתה בתהליך אימוץ של ילדה שיש סימנים מובהקים שיש לה לקות. שוב השאלה מה הלקות? מה הסימנים ומה רמת התפקוד? אבל אם אתה כל כך חושש מהלקות ולילדה הנ"ל יש סימנים ברורים של לקות, למה להמשיך בתהליך האימוץ של אותה ילדה. זכותך לא להיענות להצעה ספציפית שקיבלת מהעמותה.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
01/01/2018 | 16:51
15
149
שלום.
מדוע האפשרות היחידה הקיימת היום לישראלים היא מרוסיה?. מה לגבי המזרח כמו תאילנד או ברזיל
לצפיה ב-'זה נושא מורכב'
זה נושא מורכב
01/01/2018 | 20:11
13
97
בעבר היו אימוצים מברזיל. מהמזרח היו מויאטנם אבל זה היה טרום העמותות. מברזיל זה נפסק בעקבות חשיפת הכנופיה של ארלט שהתברר שפעלה באופן לא חוקי ועשתה הרבה סחר בילדים.
פתיחת מדינה לאימוץ תלויה גם בעמותה הישראלית וגם במדינה ממנה רוצים לאמץ. פתיחת יעד לאימוץ קשור בהמון גורמים, גם כלכליים (למשל יש מדינות שתהליך האימוץ בהן מאוד ממושך ואז זה לא רווחי לעמותות), גם פוליטיים, יש מדינות פרו פלסטינאיות שלא מוכנות לתת לישראלים לאמץ מהן ויש מדינות שתופסות את ישראל כמדינת מלחמה ולכן לא מוכנות שילדים שלהן יסוכנו ויועברו לאימוץ פה. יש שיקולים רפואיים, למשל לא לאשר אימוץ ממדינות שיש בהן ריבוי מחלות מעיים ו/או איידס וגם שיקולים שקשורים למדיניות הפנים של המדינה. למשל בעבר היו אימוצים מרומניה אבל הם הופסקו כי כשרומניה רצתה להצטרף לאיחוד האירופי התנאי היה שיפסיקו לשלוח ילדים לאימוצי חו"ל.
לצפיה ב-'בהחלט נשמע מורכב'
בהחלט נשמע מורכב
02/01/2018 | 00:12
12
80
כפי שאמרת. אם נניח לא היה צורך בעמותה, אז זה אומר שיכול להיות מצב שהיו היום לישראלים הרבה יותר אפשרויות שהיום לא קיימות יותר בגלל שלעמותות זה פשוט לא משתלם.
לצפיה ב-'העמותות קיימות כדי להסדיר את עניין האימוץ, למנוע עבירות '
העמותות קיימות כדי להסדיר את עניין האימוץ, למנוע עבירות
02/01/2018 | 08:43
11
83
על חוקי האימוץ וסחר בילדים.
למיטב ידיעתי לרוב המצב תלוי במדינות שמהן מאמצים, שמכל מיני סיבות סגרו את שעריהן לאימוץ מישראל או בכלל.
לצפיה ב-'עדיין מדובר'
עדיין מדובר
02/01/2018 | 12:45
10
63
פה על סכום כסף בגובהה של 22000 יורו שמועבר לעמותה, נכון שזה לא מאות אלפים, אך כל זמן שכסף נכנס לתמונה אף אחד לדעתי לא יכול להבטיח שלא התבצעו עבירות.
לצפיה ב-'בדיוק בגלל זה הוקמו העמותות'
בדיוק בגלל זה הוקמו העמותות
02/01/2018 | 20:00
6
62
עמותות מפוקחות על ידי הממשלה, שאינן יכולות לגבות סכום מעבר לקבוע בחוק. הסכום הזה מכסה די הרבה תשלומים שהעמותות משלמות עבור המאמצים במדינת היעד כדי לחסוך למאמצים את ההתרצצויות ונפילה למלכודות של אנשים לא אמינים. בפועל לא נשאר כלכך הרבה בידי העמותה עצמה. די ברור שאימוץ חוקי אינו משתלם יותר מדי, כי מעט מאוד עמותות שרדו בישראל לאורך זמן. (אני יודעת שבבלגיה, בה אנו מתגוררים, התשלום הסופי ששילמנו היה די דומה, רק שאנו העברנו את הכספים ישירות לתרגום ולאישרורים, בין אם בבלגיה ובין אם בקזחסטן. הסכומים בבלגיה נעשו על פי התעריף הרישמי בבלגיה לתרגומים ואישרורים, והסכומים בקזחסטן נעשו תחת פיקוח כלשהו, והוערכו מראש בבלגיה. בסופו של דבר, הסכום ששילמנו לארגון האימוץ היה בן כמה מאות ספורות. אם מביאים בחשבון את ההוצאות התפעוליות הקבועות ואת מספר הילדים מגיעים בשנה, ומחלקים זאת לשנים עשר חודשי השנה - לא נשאר להם הרבה כסף).
לצפיה ב-'כפי שהבנתי אתם מתגוררים '
כפי שהבנתי אתם מתגוררים
03/01/2018 | 20:11
5
67
בבלגיה, גם אני לא גר בארץ ומתגורר במערב אירופה. עד כמה שידוע לי במדינה בה אני מתגורר לא חייבים לעשות את התהליך דרך ארגון מסויים ואפשר לעשות הכל לבד, האם כך זה גם בבלגיה.
לצפיה ב-'ממש לא כדאי'
ממש לא כדאי
03/01/2018 | 23:53
2
64
את האישור לאמץ קיבלנו בתום הליך בלגי. לאחר שאושרנו לאמץ, יכולנו לפנות לארגונים רישמיים, או להמשיך בהליך עצמאי. איני יודעת היכן את מתגורר ו/או מה הם החוקים המקומיים. בבלגיה ההליך העצמאי, כשמו כן הוא, הוא עצמאי. הווה אומר שכל פעולה ופעולה צריכה לעבור אישרור של הרשות האחראית על האימוץ הבינלאומי, כאילו זו הפעם הראשונה שהליך כזה בוצע. כי, בסופו של דבר, ההליך באמת מבוצע פעם ראשונה על ידך. ארגוני אימוץ מאושרים עברו את הסדרת הליכי האימוץ כבר, קיבלו אישור לפעול, וכעת פועלים במהירות רבה מן האדם הבודד שצריך להדיג את האישורים תוך כדי התקדמות התהליך בפועל. 
ההליך היחידי שיאושר מהר הוא אם אתה רוצה לאמץ ממדינה שכבר אומצו ממנה רישמית ילדים, וחוקי האימוץ שלה עברו בדיקה על ידי בלגיה וקיבלו אישור לאמץ משם. אם אתה רוצה לאשר ממדינה שלא אומצו ממנה ילדים אל בלגיה, או שחוקי האימוץ שלה עברו שינויים, תצטרך קודם כל להראות את אותם חוקים והרלוונטיות שלהם לאימוץ ילד אל בלגיה, כמו גם שליטה שלך באותם חוקי אימוץ.

הסיבה שארגוני אימוץ מאושרים קיימים במדינות מערביות היא כדי למנוע את אותן תופעות שהיו בישראל של שנות ה-80 באימוץ מברזיל. כן, ישראלים שילמו כסף בצורה מסודרת למי שנראה כפועל חוקית, אך ללא שום פיקוח, מראית העין החוקית הייתה בדיוק כזו בהרבה אימוצים - מראית עין ותו לא.
לצפיה ב-'רק עוד משהו'
רק עוד משהו
04/01/2018 | 17:50
1
50
נניח שאני רוצה לאמץ ממדינה שכבר אומצו ממנה ממנה רשמית ילדים. נוסע עצמאית למדינה ועובר שם את כל מה שצריך לעבור. האם בסוף התהליך אני פשוט יכול להגיע עם הילד/ה או אני צריך לקבל קודם אישור לכל התהליך מהמדינה בה אני חי?

תודה
לצפיה ב-'ברור שקודם כל עליך לקבל אישור!'
ברור שקודם כל עליך לקבל אישור!
05/01/2018 | 11:25
46
נתחיל מזה שאני יכולה לספר אך ורק על בלגיה, ולא על שום מדינה אחרת, כך שמה שקורה במדינת מגוריך עליך לברר בעצמך. הסקה מהתהליך בבלגיה למדינת מגוריך דומה להסקה מהתהליך בישראל למדינת מגוריך - לא רצוי.
מעבר לכך, סדר הדברים הנכון הוא קבלת אישור לכל שלב מראש. אי אפשר לנסוע, לאמץ ואז להתחיל את קבלת האישורים. הרי קודם כל, לפני הכל, צריך לעבור הליך משפטי הקובע שאתה כשיר בכלל לאמץ.
אם לא תברר מראש על *כל* התהליך, אתה עלול לפספס דברים מהותיים לגבי המשך הדרך. על זה נאמר המשפט "סוף מעשה במחשבה תחילה".
לצפיה ב-'זה לא מספיק שאתה מתגורר במערב אירופה בהווה.'
זה לא מספיק שאתה מתגורר במערב אירופה בהווה.
07/01/2018 | 15:35
1
34
אתה חייב להיות תושב אותה מדינה במש פרק זמן מסוים לפני שתוכל לאמץ שם. פרק הזמן הזה משתנה ממדינה למדינה ונע משנתיים לחמש שנים.

לצפיה ב-'אכן'
אכן
08/01/2018 | 12:38
24
והשינויים האלו בין מדינה למדינה מדגימים מדוע אי אפשר להשליך ממדינה אחת על מדינה אחרת.
לצפיה ב-'כפי שנאמר, אימוץ הוא תהליך יקר שאנשים רבים עובדים עליו קשה,'
כפי שנאמר, אימוץ הוא תהליך יקר שאנשים רבים עובדים עליו קשה,
02/01/2018 | 21:32
2
72
בארץ ובחו"ל. אין סיבה שיעבדו חינם. לכן נקבע סכום בחוק שמותר והגיוני לגבות על התהליך, וזה מה שהעמותות גובות. כשאין עמותות ואין פיקוח, כל אחד יכול לגבות כמה שבא לו ולעשות דברים מפוקפקים נוספים.
לצפיה ב-'האם מקבלים חשבון מסודר '
האם מקבלים חשבון מסודר
03/01/2018 | 20:16
1
58
מהעמותה לאן וכמה שולמו הכספים?
לצפיה ב-'אני אימצתי לפני כמעט 16 שנה, ואני כבר לא ממש זוכרת.'
אני אימצתי לפני כמעט 16 שנה, ואני כבר לא ממש זוכרת.
04/01/2018 | 00:18
73
אני רק זוכרת שלא נותנים את כל הכסף מיד, אלא בשלבים שונים בתהליך, וחלק משלמים לגורמים שונים ישירות בחו"ל. אני מניחה שהדבר ההגיוני ביותר לעשות זה להיפגש מראש עם נציגי העמותה ולבקש מהם הסבר לגבי התשלומים הצפויים ולשאול על אפשרות לקבל פירוט חשבון. זכותך לדעת למה ולמי אתה משלם.
ייתכן שיש כאן מאמצים טריים יותר שיעידו מניסיונם על ההתנהלות הכספית המקובלת.
לצפיה ב-'לצערינו אף מדינה אחרת לא מוכנה לחתום עם ישראל על'
לצערינו אף מדינה אחרת לא מוכנה לחתום עם ישראל על
02/01/2018 | 04:44
92
הסכם אימוץ וגם עם רוסיה המצב נזיל שמשם יותר חד הוריים לא יכולים בכלל לאמץ משם כיום הפונדקאות הפך לתחליף
לצפיה ב-'סדנא לאמהות ובנות מתבגרות'
סדנא לאמהות ובנות מתבגרות
02/01/2018 | 09:28
63
בוקר טוב, רוצה להמליץ לאמהות למתבגרות שכאן, על סדנא שמקיים השרות למען הילד בשיתוף משפחתא. כרגע מדובר בסדנא לאם ובת בגילאי 13-14. היינו בחנוכה ומאוד נהניתי. מקסימונת נהנתה מאוד ורכשה חברות חדשות. שואלת כל הזמן מתי נפגש שוב ויש אפילו יוזמת אמהות ליצור ביננו המשך שיאורגן על ידינו. היתה לנו הזדמנות לפגוש משפחות מאמצות מהארץ, מה שלא קרה בכלל עד כה. (בסדנא זו היינו מיעוט מבוטל של מאמצי חו"ל). הבנתי שמתוכננת סדנה בפסח. משום מה (כפי שקרה בסדנא לגילאי 6-7 שהיינו בה בעבר) נודע לנו במקרה על הסדנה ולכן, מצאתי לנכון ליידע אתכן - אם זה מעניין אתכן - להתחיל להתעניין לגבי פסח ולדאוג שתהיינה מכותבות לענין. יום נעים!

לצפיה ב-'אימוץ'
אימוץ
01/01/2018 | 10:42
2
112
הי
בן זוגי ואני רוצים לאמץ ילד
אנחנו בני 48 + 2
מה הקריטריונים ומה הצעד הראשון לאן עלינו לפנות?
תודה
לצפיה ב-'שירות למען הילד'
שירות למען הילד
01/01/2018 | 10:57
82
דבר ראשון יש צורך להוריד טפסים מהאתר של שירות למען הילד ולשלוח למשרד הקרוב למקום המגורים שלכם

חשוב שתידעו שאתם יכולים לאמץ רק עם הפרש של פחות מ43 שנה מההורה הכי בוגר וגם תהיו בתור אחרי זוגות ללא ילדים ועם ילד מאומץ אחד (וזה תור די ארוך...)
מה שאומר שאתם צריכים להיות גמישים לגבי גיל ומצב בריאותי של הילד- אבל כול המידע הכי נכון תקבלו מהשירות למען הילד

זה רק לגבי אימוץ בארץ... לגבי אומנה או אימוץ מחו"ל אני לא מכירה

בהצלחה!!!
לצפיה ב-'נסו לחשוב עם עצמכם'
נסו לחשוב עם עצמכם
21/01/2018 | 20:25
1
מה עומד מאחורי הרצון לאמץ?
כפי שנכתב מעלי, אולי אומנה יכולת לתת מענה לרצונכם? אם תרצו עוד פרטים בעניין, אשמח לענות (אנחנו משפחת אומנה לילד הכי מדהים! בנוסף ל4 ילדנו הביולגים והמדהימים לא פחות).
לצפיה ב-'כתבה ראשונה מתוך שתיים על מסעו של תומר לאיתור'
כתבה ראשונה מתוך שתיים על מסעו של תומר לאיתור
01/01/2018 | 02:29
77
שש אחיותיו שנמסרו לאימוץ, כל אחת  למשפחה אחרת.
לצפיה ב-'שנה חדשה בפתח'
שנה חדשה בפתח
31/12/2017 | 23:54
2
56
אוטוטו 2018...שתהיה לכולנו שנה של בריאות, הגשמה עצמית, הצלחה, אהבה ואושר
לצפיה ב-'2018'
2018
01/01/2018 | 01:37
28
לצפיה ב-'שתהא לכולנו שנה אזרחית נפלאה'
שתהא לכולנו שנה אזרחית נפלאה
01/01/2018 | 02:24
16
לצפיה ב-'כל החיים רציתי שיהיו לי הרבה אחים ואחיות'
כל החיים רציתי שיהיו לי הרבה אחים ואחיות
28/12/2017 | 22:37
105
כשתומר פתח את תיק האימוץ שלו, הוא לא האמין למה שהוא גילה - יש לו עוד 6 אחיות ביולוגיות שכולן נמסרו גם כן לאימוץ. וכך, כשאין לו שום מידע עליהן הוא יצא למסע של חייו למציאת 6 אחיותיו ובניית משפחה ביולוגית. סיפור על רצון עז לפצות על השנים האבודות ולבנות שוב את המשפחה שהתפרקה - האם תומר יצליח? פנים אמיתיות עם אמנון לוי - ראשון ב-21:00 בערוץ עשר.
לצפיה ב-'בית הילדים מספר 1 בנובוקוזניצק בסיביר'
בית הילדים מספר 1 בנובוקוזניצק בסיביר
25/12/2017 | 20:46
5
188
האם מישהו אימץ משם ילד בריא ? הבנו שיש שם הרבה ילדים נכים ומוגבלים
מישהו מכיר ?
לצפיה ב-'חייבת לומר'
חייבת לומר
26/12/2017 | 11:02
4
155
שהיה לי קשה לקרוא את ההודעה הזאת.

ועוד משהו -
כשמלוים לאורך הגדילה את הילדים המתוקים שלנו ,אפשר לראות  בכל מיני גילאים ובכל מיני מעברים שעלולים לצוץ קשיים כאלה ואחרים,והם לפעמים קשורים בעבר המורכב . 

לצפיה ב-'המשך לשאלה'
המשך לשאלה
26/12/2017 | 22:27
3
126
כל הילדים הם מיוחדים ומדהימים אבל הגענו לשם וראינו המון תינוקות עם תסמונת דאון פיגור וכו וזאת לא היתה כוונתינו לילד כזה ורצינו לבדוק מנסיונם של אחרים
לצפיה ב-'אתם אמורים לקבל הפנייה לפגוש ילד אחד ספציפי המיועד לכם.'
אתם אמורים לקבל הפנייה לפגוש ילד אחד ספציפי המיועד לכם.
27/12/2017 | 02:04
2
121
מצבם של יתר הילדים אינו רלוונטי מבחינתכם. העמותה אמורה לפעול על פי דרישותיכם ולמצוא לכם ילד בריא (הכוונה לא עם תסמונת דאון או בעיה רצינית אחרת), כולל בדיקת רופא וכל הדרוש כדי לוודא עד כמה שניתן שהילד אכן בריא. אתם מצידכם גם יכולים להביא רופא מטעמכם ולוודא מה מצבו הבריאותי של הילד המוצע לכם. לא ברור מה הכוונה בזה שבאתם וראיתם המון תינוקות בבית הילדים. מרבית הילדים בכלל אינם בני אימוץ ואינם מיועדים לאימוץ מלכתחילה. אתם אמורים להיות מכוונים לילד אחד ספציפי בלבד, שמצבו אינו תלוי במצבם של הילדים האחרים שבמקרה נמצאים איתו באותו בית ילדים. האם הוצע לכם ילד? האם בדקתם את מצבו הבריאותי של הילד הספציפי הזה? זה הדבר היחיד שאמור להיות רלוונטי מבחינתכם.
לצפיה ב-'קיבלנו ילדה ספציפית'
קיבלנו ילדה ספציפית
01/01/2018 | 20:28
1
84
הוצעה לנו ילדה ספציפית וביקשנו בדיקות אבל בקבוצה שהיא נמצאת וחיה איתה מרבית הילדים עם פיגור ותסמונת דאון ומכאן עולה השאלה למה היא נמצאת עם הקבוצה הזו
לצפיה ב-'אני חושבת שמה שחשוב אלה תוצאות הבדיקות וההתרשמות'
אני חושבת שמה שחשוב אלה תוצאות הבדיקות וההתרשמות
02/01/2018 | 08:50
73
שלכם ושל הרופא מהילדה. חשוב מאוד שרופא מנוסה ומומלץ יבדוק אותה ביסודיות. בנוסף, אתם כמובן יכולים לנסות לברר דרך העמותה או ישירות מהצוות בבית הילדים איך ומדוע היא הגיעה לקבוצה הזאת, אם כי לא בטוח שתקבלו תשובות, וגם אם כן - שאפשר לסמוך עליהן. לכן האינדיקציה הטובה ביותר היא מצבה של הילדה הספציפית מבחינה בריאותית והתפתחותית.
לצפיה ב-'פורום הורים מאמצים'
פורום הורים מאמצים
22/12/2017 | 10:13
3
144
הי. רציתי לדעת אם יש פורום או ייעוץ רק להורים מאמצים (ללא המאומצים). תודה
לצפיה ב-'אולי יש בפייסבוק, כאן אין.'
אולי יש בפייסבוק, כאן אין.
22/12/2017 | 19:20
43
לצפיה ב-'פה בפורום מרבית הכותבים הם הורים מאמצים או כאלה'
פה בפורום מרבית הכותבים הם הורים מאמצים או כאלה
23/12/2017 | 13:13
1
73
הממתינים לאימוץ... רוצים/שוקלים לאמץ. עם זאת כמו בכל פורום אינטרנטי אין לך שליטה על מי נכנס לפורום ומי קורא, כשגם בקבוצות/פורומים סגורים לא באמת ניתן לדעת מיהו הכותב מאחורי הכינוי.
בפייסבוק יש קבוצה סגורה בשם מאמצים אמיצים שמיועדת להורים מאמצים לילדים עם בעיות שונות ובעיקר הסובלים מתסמונת F.A.S.  ויש קבוצה סגורה להורים מאמצים למתבגרים ובוגרים בשם הורים מאמצים למתבגרים ובוגרים. יש עוד קבוצה פתוחה שנקראת מאומצים ומאמצים מדברים אימוץ, שבה משתתפים מאמצים ומאומצים בוגרים. ויש עוד שתי קבוצות סגורות המיועדות לקהילת האימוץ וכותבים בהם כל מי ששייך למשולש האימוץ, הורים מאמצים, מאומצים בוגרים והורים ביולוגיים. הקבוצות הן משפחתא קהילת האימוץ בישראל ומשפחת האימוץ. עם זאת כאמור אין לך שליטה על מי נכנס לקבוצות.

לצפיה ב-'האם יש שאלה ספיציפית'
האם יש שאלה ספיציפית
26/12/2017 | 12:46
44
שלגביה את רוצה להתייעץ?
לצפיה ב-'אני רוצה לאמץ תינוק מגיל שבועיים '
אני רוצה לאמץ תינוק מגיל שבועיים
19/12/2017 | 17:02
5
204
אני נדיה בת 19 התינוק נפל אחרי שנפלתי ממדרגות בבית משפט .. בעלי בן 27 אנחנו נשואים זה היה הילד הראשון שלנו .. אני מבקשת למי שיודע איפה אני יכולה לאמץ תינוק בזמן הקרוב !  תודה מראש !
לצפיה ב-'כולי צער על התינוק שלכם .... אך ..'
כולי צער על התינוק שלכם .... אך ..
19/12/2017 | 18:35
152
לגבי אימוץ תינוק "....מגיל שבועיים ... "..... "לאמץ תינוק בזמן הקרוב .. " ,
נשמע כמו בדיחה !
אימוץ חו"ל "קצר" מאימוץ בארץ 
זמן ההמתנה לאימוץ חו"ל הוא כשנתיים + 
זמן המתנה אימוץ בארץ סביב ה - 5 שנים 

לצפיה ב-'משתתפת בצערכם על אובדן העובר'
משתתפת בצערכם על אובדן העובר
20/12/2017 | 00:25
111
אבל כפי שכתבו לך אימוץ זה לא מהיום למחר. אימוץ אפשרי רק אחרי שוברים תהליכי בירור ממושכים. כיום בחו"ל ניתן לאמץ רק מרוסיה, ההמתנה לילד היא כשנתיים וחצי והילדים שמגיעים רובם לקראת גיל שלוש. האימוץ משם הוא באמצעות עמותה שיש לה אישור לאימוץ מרוסיה, כיום עוסקות בכך רק שתי עמותות טף ועתחד הילדים.

באימוץ בארץ  ההמתנה לתינוק היא כשבע שנים. תינוק מוגדר מגיל אפס ועד גיל שנתיים וצריך לעבור תהליך של בדיקת התאמה לאימוץ בשרות למען הילד. וזה לא שיש תינוקות שממתנים למשפחות. יש יותר מועמדים לאימוץ מתינוקות ברי אימוץ.

אבל כאן ברצוני גם להתייחס לרצון לאמץ. כתבת שאת רוצה לאמץ לאחר שאיבדת את עוברך. ילד אחד אינו תחליף לאחר. את בתקופה של אבל על אובדן העובר. עליך לאפשר לעצמך להתאבל ולעבד את האובדן.

כתבת גם שהובר נפל בעקבות נפילה שלך. איני יודעת מה היתה מידת הפגיה של, אבל אני משרת שעדיין לאחר פרק זמן תוכלי להרות שוב.

לכן לדעתי עליך להמתין. לאפשר לעצמך להתאבל על הילד שאיבדת, להתאושש, להתחזק פיזית ונפשית ואם בעתיד דיין תרגישו  שאתם רוצים לאמץ תפני לגורמים המתאימים, בארץ לשרות למען הילד באיזור מגוריך ובחול לאחת מהעמותות.
לצפיה ב-'נדיה יקרה'
נדיה יקרה
20/12/2017 | 07:16
1
104
עברת חווייה מטלטלת.
כשקראתי מה שכתבת -ממש נגעת בי,חשתי אותך מהצד השני של המחשב ,רציתי לחבק אותך. 
האם את מרגישה הבנה מהסביבה?אני שואלת כי עם חוויות כאלה לפעמים יש תחושה של "זר לא יבין זאת".בכל זאת גם מי שקורא בפורום הזה וקשור באימוץ - הרבה פעמים אימוץ איננה האופציה הראשונה שבחר ,ולא מעט נשים שהיום מאמצות חוו כשלונות ואכזבות בדרך להרות .
הדבר החשוב כרגע עבורך,לדעתי, הוא להיות עם ליווי והרבה הבנה.
וכמו שפאטפאט כתבה - לאפשר לעצמך את האבל על התינוק שהיה אמור להיוולד ולהיות הבן שלכם. 
אגב ברחבי הארץ פזורות מרפאות שעוסקות בפסיכולוגיה ופסיכיאטריה לנשים סביב אירועי חיים כמו זה שתיארת. למשל בבית החולים תל השומר קיימת מרפאת חווה ,בתחנה לבריאות הנפש בחולון יש יחידה מיוחדת בניהול עובדת סוציאלית גלית ק. שמעתי שישנן יחידות כאלה גם בירושליים,ברחובות,בחיפה. אולי תפני אליהן?

לגבי העתיד - אחרי שתשתקמי אולי תוכלי להרות שוב ,עוד לפני מחשבה על אימוץ?
שולחת לך חיבוק חם!!!

לצפיה ב-'ליבי איתך מציע לך כשתאוששי לנסות ולהרות שוב כי אימוץ'
ליבי איתך מציע לך כשתאוששי לנסות ולהרות שוב כי אימוץ
21/12/2017 | 04:48
73

הוא תהליך ארוך מאוד ומתיש אין סיבה שלא תכנסי שוב להריון
מחזיק לכם אצבעות 
לצפיה ב-'צר לי על האובדן שלך'
צר לי על האובדן שלך
22/12/2017 | 19:22
65
אך את התשובה לשאלתך כבר קיבלת.
לצפיה ב-'אשמח לתובנות/דעות/המלצות'
אשמח לתובנות/דעות/המלצות
14/12/2017 | 16:28
3
188
שלום לכם,
אתחיל בקצת רקע שיסביר את המצב שלנו (מתנצלת מראש אם קצת ארוך)
כאשר אני ובעלי התחלנו לדבר על ילדים דיברנו על 4, 2-3 ביולוגים ואז, כאשר הילדים הביולוגים יגדלו אימוץ של עוד ילד או 2, כדי לתת לילד שצריך זאת בית ומשפחה והזדמנות לחיים טובים שלא היו לו קודם
ואז, כאשר הגיע השלב הראשון בתכנית גילינו שזה לא כל כך פשוט... לאחר כמה שנות טיפולים שבמהלכם הבנו שהסיכוי שלנו לילד ביולוגי קטן מאוד החלטנו לפנות לאימוץ בארץ (ולהקדים את האימוץ המתוכנן) ובמקביל המשכנו בטיפולים עד שהחלטנו שדי - עברנו מספיק טיפולים ואנו ממתינים "בסבלנות" עד שיגיע הרגע המיוחל ונקבל ילד באימוץ
ואז, שנה לאחר שהפסקנו את הטיפולים נקלטנו בהריון ספונטני ולאחר 9 חודשי חששות (יש לנו בעיה גנטית כך שאם כבר מושג הריון הסיכוי גבוה לעובר לא תקין כרומוזומלית מה שמוביל להפלות טבעיות) נולדה לנו תינוקת מתוקה ובריאה
(זו גם הסיבה שבחודשים האחרונים לא הצלחתי לעקוב אחרי הפורום)
עכשיו, כשהנס הפרטי שלנו מתקרבת ל 6 חודשים אנחנו בהתלבטות, כאשר נחגוג לה 6 חודשים אנחנו יכולים להפשיר את ההמתנה שלנו באימוץ (כמובן הפעם לא נהיה בתור של התינוקות אלא מעל גיל 2) והראש עובד שעות נוספות - המון שיקולים
אנחנו מאוד רוצים עוד ילדים ושלקטנטונת שלנו יהיה אח/ות וקשה לבנות על זכיה נוספת בלוטו... והרצון לאמץ לא הלך לשום מקום
אבל, אנחנו יודעים מה מצב האימוצים בארץ וכמה מעט ילדים יש בגילאי 2-4 לאימוץ
כמו כן לא ניתן שלא לתהות לגבי מה יהיה ברגע שיכנס ילד חדש הביתה, ילד עם מטען כאשר אנחנו לא יודעים באיזה שלב זה יהיה, ברור שהקשיים של גידול תינוקת בת 6 חודשים שונה מגידול ילדה בת 1 או 2 וכן המשמעות של הכנסת ילד גדול ממנה  מה שכרגע היא לא תבין אבל אם הדבר יתמשך (וסביר שכך יקרה) בעצם היא תאבד את הבכורה (אולי) ואיך כל זה משתלב עם לתת לילד החדש את כל מה שהוא זקוק לו
האם עדיף להמתין עם החזרה להמתנה? אבל מצד שני ברור לנושמדובר בהמתנה ממושכת ועל כן אולי עדין להתחיל כבר עכשיו
ואז, איך מתמודדים? בשאלון ציפיות לקחנו בחשבון שאנו פנויים לטפל בילד 1, כעת, אולי יש קשיים שיהיה בעייתי יותר להתמודד איתם (מאחר ויש גם תינוקת בבית) אבל כאשר היא תגדל זה ישתנה
אשמח לכל מה שתוכלו להציע / לספר / לתרום לנו
אציין שאני עוקבת אחרי הפורום הזה כבר כמה שנים וזה מוזר להרגיש חלק מקהילה כאשר בעצם (מן הסתם) עד שלא מאמצים לא באמת הופכים לחלק
הלב כבר שם, שזו אחת הסיבות שקשה לי לא לחזור לאימוץ, זה מרגיש כאילו הילד שלנו שם ורק מחכה לנו שנביא אותו הביתה ומצד שני, אני יודעת שהיום יש הרבה יותר הורים בהמתנה ועל כן אף ילד לא ישאר ללא מאמצים
תודה מראש לכולם

לצפיה ב-'ראשית, מזל טוב!'
ראשית, מזל טוב!
14/12/2017 | 23:28
110
שנית, להגיד לך אם כדאי לכם לחזור לתור לאימוץ או לא מבחינת המוכנות האישית שלכם אני לא מתיימרת. אני מניחה שכאשר באמת תרגישו שאצם מוכנים ובטוחים שזה מה שאתם רוצים בשלב הזה בחיים אתם תדעו זאב בעצמכם.
אני מצדי רק יכולה להגיד שלהערכתי לאור מצב התורים אין כמעט סיכוי שבתכם תאבד את הבכורה שלה גם אם תרשמו היום. מקסימום, אם אתם בכל זאת חוששים, אתם יכולים לחכות עוד שנה ולחזור לתור אז, זה לא הבדל כזה מהותי לדעתי. 
אני יכולה רק להגיד שבתי המאומצת קטנה מאחיה (שאמנם אינו הבכור, אך למען האמת אני לא חושבת שזה כזה עקרוני) בחודש וקצת ובדיעבד זה יצא נפלא לכולם. עוד אני יכולה לספר שלא מזמן הבאתי כאן סיפור של משפחה אמריקאית שאימצה 4 ילדים מרוסיה, שרק הראשון מהם היה תינוק, והיתר היו ילדים ממש גדולים, וכך יצא שאף על פי שהתינוק אומץ ראשון מבחינה כרונולוגית, הוא זכה אחר כך ל-3 אחים מבוגרים יותר ממנו. מדובר בסיפור אימוץ מאוד מוצלח שבו כנראה העניין הזה לא גרם לשום בעיות.
אני יכולה להעיד על עצמי שאני בעלת אופי שאם אני באמת רוצה משהו אני עושה הכל ומיד כדי להגשים את זה. אני שונאת לדחות דברים כי אף אחד לא יודע מה יהיה מחר, ואין לי סבלנות לחכות. אבל ברור לי שלא כולם כמוני ולכן קשה לי לייעץ.
לצפיה ב-'הירהורים'
הירהורים
16/12/2017 | 12:57
88
גם אני, כמו קאלה, מתארת לעצמי שגם אם תחזרו לרשימת ההמתנה כעת, הילד שיאומץ לא יהיה מבוגר מבתכם. ליתר בטחון, אתם יכולים להגדיר זאת בבקשות שלכם. כלומר, לבקש ילד שנולד לאחר תאריך הלידה של בתכם, כך שככל שיתארך זמן ההמתנה, כך יגדלו אפשרויות האימוץ שלכם.

מצד שני, איני בטוחה שבגילה עדין יש חשיבות גדולה לעמדת הבכורה, ואולי אימוץ מהיר (לא שיש אימוץ מהיר, לדעתי, כיום) של ילד בוגר יותר יהיה מוצלח עבורה.

כל שינוי משפחתי מהווה עירעור המצב הקיים, אבל זהו עירעור טבעי ממנו ניתן לצמוח. רק האנשים הנמצאים במשפחה יכולים לדעת מה הם יכולים לקחת על עצמם, ומה לא. מבחוץ קשה מאוד לייעץ. אנו העדפנו להשאר משפחה עם ילדה יחידה, ולא להכניס ילד בוגר ו/או ממצוא אתני אחר (בתנו קזחית מובהקת במוצאה האתני). אך גם לבחירה כזו יש מחיר, איני יכולה לומר שהמחיר הזה נמוך או גבוה מהחלטה אחרת שהיינו לוקחים בזמן אמת. די ברור כיום (וגם אז, למען האמת) שבתנו הייתה נתרמת מאח/ות בבית, אך בגיל 4/5 שנים הבנתה הייתה שונה משל ילדה בת 6 חודשים, ושיקולינו היו אחרים (ועדין תקפים!)

הקשיבו מה יש לאנשים אחרים לומר. יכול להיות שהם יעלו נקודות שלא חשבתם עליהן. אך בסופו של דבר, החליטו על פי שיקוליכם, שיכולים לנבוע הרבה מתחושות בטן ולא מהגיון. אני מאמינה שתחושות בטן הן דרך של התת מודע לספר לנו מהו שההגיון אינו מצליח תמיד להבהיר לנו.
לצפיה ב-'לדעתי אתם במקום הכי נכון'
לדעתי אתם במקום הכי נכון
20/12/2017 | 12:51
59
עברתם על רשימת ה"מה אם..." ודי חשבתם על הכול, לכן לא משנה מה תחליתו לפי דעתי אתם מוכנים.
נשאר רק להחליט בניכם אם עכשיו לדבר עם העו"ס שלכם או לקבוע תאריך ולדבר על הנושא הזה שוב (לדוגמא ביום הולדת שנה של הילדה)
אישית אני הייתי נרשמת שוב, אבל אני ללא ילדים ולכן הראש שלי במקום אחר... (אתם בטח זוכרים את השלב הזה)
לגבי ילד יותר גדול והבת לא תהיה "בכורה" אני קראתי הרבה מאמרים מארה"ב ושם דווקא אמרו שאין חשיבות, רק ילד יותר גדול צריך להכין מראש לקבלת אח בוגר ממנו...
לגבי טיפול בילד חדש (שמגיע לו הורים זמינים) זה כמו כול ילד שני לדעתי, רק במקום תינוק חדש שטופס את תשומת לב ההורים זה ילד יותר גדול ועצמאי, ואולי דווקא בגלל שהבת שלכם עוד קטנה היא תגדל לתוך זה ולא תרגיש כזה הבדל (מנגד ילד בן 5 שאמא עכשיו משקיעה בתינוק חדש)
דבר אחרון ולפי דעתי הכי חשוב- זה להמתין המון זמן בתור... בגלל זה אולי כדאי שכבר תהיו רשומים וסה"כ תמיד אפשר להגיד שהילד לא מתאים למשפחה שלכם ולסרב (כמו שכתבת לא חסר הורים שרוצים לאמץ, הילד יקבל בית שכן מתאים לו)

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פונדקאות מנור מדיק
פונדקאות ישראלית בחו"ל
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה