לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.

קישור לשרות למען הילד
המשך >>

לצפיה ב-'סיפור עצוב: הורים הרגו את בנם המאומץ שסבל מצרכים מיוחדים'
סיפור עצוב: הורים הרגו את בנם המאומץ שסבל מצרכים מיוחדים
25/03/2017 | 09:42
40
הורים בארה"ב חשודים כי הרגו את בנם המאומץ בן ה-16, כנראה אחרי שלא הצליחו להתמודד עם צרכיו המיוחדים והתנהגותו. 
הילד אומץ על ידם כשהיה בן 9.
לצפיה ב-'סטייה, טבעי או משיכה מינית גנטית? '
סטייה, טבעי או משיכה מינית גנטית?
23/03/2017 | 01:17
3
73
אם והבן אותה מסרה לאימוץ התאהבו לאחר שנפגשו וחיו כזוג.

ותודה למשתפרת על הקישור

לצפיה ב-'הזוי...'
הזוי...
23/03/2017 | 11:47
1
36
יכול להיות שהתאהבו באופן טבעי- בכול זאת הוא לא גדל כבן שלה אז הם בעצם נפגשו כשני זרים בוגרים...
לפי דעתי זה סטייה אם הם אוהבים אחד את השני כאם ובן ולא רק כגבר ואשה
הבעיה הגדולה תהיה אם כן יכנסו להריון...
לצפיה ב-'לא לגמרי הזוי'
לא לגמרי הזוי
23/03/2017 | 20:22
38
בזמנו ראיתי תוכנית שלמה בנושא עם הרבה מאוד מקרים
היה גם הסבר פסיכולוגי כלשהו הקשור לקירבה גנטית
זה משהו שצריך להיות מודעים אליו 
נאמר באותה תוכנית שאם מודעים לכך אפשר לנטרל את המשיכה, צריך להבין ממה היא נובעת

לצפיה ב-'המיניות בגיל ההתבגרות'
המיניות בגיל ההתבגרות
24/03/2017 | 11:16
24
ולצורך העניין גיל 20 הוא גם ,עדיין גיל התבגרות....
ההורמונים המיניים תוססים,
וההתפתחות שלהם היא לא פעם לכל הכיוונים.  בנים  שינהלו כעבור זמן אורח חיים הטרוסקסואלי 'למהדרין'  מוצאים עצמם קודם לכן נמשכים כמתבגרים לפעמים למין השני,לפעמים ל...ציצי של אמא. המשיכה היא לא לא נורמאלית,[אבל הטאבו החברתי הוא שצריך להדריך ולקבוע.]
ולדעתי זה מה שקרה כאן. שילוב של המשיכה ההורמונאלית ההתפתחותית המוגברת ,חום אנושי שישנו גם בהתאהבות מקובלת ,וכן העדר גבולות של האם הביולוגית . אני חושבת שהיא זו שהיתה חייבת להיות מבוגר אחראי ולעצור את זה,והעובדה שיש לה עוד תשעה ילדים יכולה להביא להשערה שבתחום שבינו לבינה היא עלולה לפעמים להיסחף ....
יש גם נטייה לעיתים לערבב בין חום אנושי למיניות[ לכן פתיינות פדופילים מצליחה!] וייתכן שמתוך הסטוריית הגדילה והאישיות שלו- זה מה שקרה לבחור.

מזעזע.
לצפיה ב-'בוקר טוב, האם יש כאן אנשים שאימצו לאחרונה'
בוקר טוב, האם יש כאן אנשים שאימצו לאחרונה
13/03/2017 | 08:31
2
162
או שנמצאים בתהליך? מהיכן אימצתם? מה גיל הילדים המאומצים היום?
לצפיה ב-'הילדים האחרונים שאומוצו שאני נתקלתי היו בסביבות גיל 3.5 '
הילדים האחרונים שאומוצו שאני נתקלתי היו בסביבות גיל 3.5
14/03/2017 | 06:23
148
בממוצע. הילדים אומצו מרוסיה, אינני יודעת מאלו חוזות, חלקם דיווחו פה בפורום, חלקם פגשתי במרפאה שבה אני עובדת. ילדים בני 3 בערך, 3.5, 3.8 וארבע וחודשיים. 
יתכן שיש גם צעירים יותר שלא שמענו עליהם.
לצפיה ב-'תשובה לגבי אימוצים לאחרונה'
תשובה לגבי אימוצים לאחרונה
15/03/2017 | 19:41
126
כמות האימוצים הבין-ארציים הולכת ומצטמצמת במידה ניכרת כפי שבוודאי שמעת בעיקר בשנתיים-שלוש האחרונות.
מחוז ברוסיה שהיו ממנו מספר אימוצים בשנת 2014 יכול להיות מחוז עם אפס אימוצים בשנת 2015 או 2016.
כך שאין "חוקיות" והדבר תלוי במשתנים רבים.
אין לי ידע על שנת 2016.
אבל לגבי שנת 2015 (שאולי ישמע לך קצת רחוק)יכול לאמר שלצד אימוצים של ילדים שהגיעו בגילאי 3-4,היו גם ילדים שהגיעו לארץ בגילאי שנה וחצי-שנתיים.
זמן ההמתנה לאימוץ כיום הוא כשנתיים מיום הרישום בעמותה.
אך לעיתים ישנן גם "הפתעות לטובה" שחורגות מהסטטיסטיקה היבשה.
לצפיה ב-'שלום לכולם, אני בן 36, אם מישהו/י מעוניין/ת שאקח חלק בגידול'
שלום לכולם, אני בן 36, אם מישהו/י מעוניין/ת שאקח חלק בגידול
14/03/2017 | 09:46
2
122

שלום לכולם, אני אקדמאי בן 36, אני כותב מודעה דומה מפעם לפעם בפורום זה -- ותודה רבה על קיומו --, ועדיין מחפש ואינני מתיאש... אם מישהו/י מעוניין/ת שאקח חלק בגידול ילד מאומץ/ביולוגי ושאהיה בעבורו/ה סוג של דמות אבהית, אשמח להכיר ולראות אם יש כימיה ואם זה מתאפשר.
העדפות: באשר לשאלה האם בן או בת, -- עדיף בן; באשר לאיזור מגורים, -- עדיף לי איזור ירושלים (היכן שאני גר), אבל גם אזורים אחרים בסדר גמור מבחינתי.
נא לכתוב לי בפרטי, או למייל שלי
תודה, ואם אפשר, לרגל חג הפסח הקרב, מאחל כבר חג שמח לכל באי הפורום! כל טוב.

לצפיה ב-'מאחלת לך בהצלחה! היית רוצה לפרסם גם בפורום אימהות יחידניות?'
מאחלת לך בהצלחה! היית רוצה לפרסם גם בפורום אימהות יחידניות?
14/03/2017 | 09:59
1
81
יש בתפוז פורום אימהות יחידניות מבחירה

ויש גם קבוצות של אימהות יחידניות בפייסבוק.
אני בטוחה שאי שם יש אמא יחידנית שהיתה מאד משתוקקת לאבא כמוך לילדה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
15/03/2017 | 10:41
64
תודה רבה לך! כן, זה רעיון טוב, אפרסם גם שם. די מזמן פרסמתי שם. אפרסם עכשיו שוב. איכשהו חשבתי ששם זה פחות רלוונטי, אבל את צודקת, גם שם יכולה להימצא מישהי שתהיה מעוניינת.
לצפיה ב-'עמותת פסיפס מזמינה לפעילות חוויתית לילדים בגילאי 5-12 '
עמותת פסיפס מזמינה לפעילות חוויתית לילדים בגילאי 5-12
14/03/2017 | 23:36
39

יום שישי 7.4.17  15:00-17:00
מקום: מועדון "מאנקיז"-קיר טיפוס
מתחם סיטי פולג, קניון גאנדן (ליד איקאה), נתניה
מחיר: 50 ₪ לילד (הורים ללא תשלום)
פעילות המיועדת לילדים בגילאי 5-12
הפעילות כוללת משחקי חימום והדרכה בסיסית ,אתגרי טיפוס ופעילות חופשית במתחם הילדים.
צוות מדריכים צמוד לילדים.
המקום סגור לאירוע של פסיפס.
יש להירשם בהקדם כדי שנערך עם מספר המדריכים.
דרוש מינימום של ילדים לקיום הפעילות.   

להרשמה נא להכנס לאתר של פסיפס

לצפיה ב-'שאלה בקשר לאימוץ ברוסיה'
שאלה בקשר לאימוץ ברוסיה
11/03/2017 | 19:10
5
127
שלום רב, האם כדי לאמץ ברוסיה הזוג צריך להיות נשוי רשית דרך רבנות? האם מספיק הסכם ידועים בצציבור דרך עורך דין או נישואין בקפריסין?
וגם אם גיל האישה 40 ובעל 50, האם ניתן לאמץ?
לצפיה ב-'שלום רב,'
שלום רב,
11/03/2017 | 19:38
95
הטוב ביותר תמיד- להתעדכן בשאלות כאלה דרך השירות למען הילד. 
לפי ידיעותי[הותיקות יחסית] כן,כדי לאמץ בכלל נישואין חייבים להיות נישואים רבניים.[אפשר גם רבנות רפורמית] 
העובדה שאת בת 40 מאפשרת רישום לאימוץ חו"ל.[כי זה הולך לפי ההורה היותר צעיר. נדמה לי שפעם התקרה היתה 48  והיום-45]
כדאי לך לוודא מה שכתבתי לך אצל המוסדות הרשמיים.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי כל נישואים המוכרים על ידי המדינה זה בסדר.'
למיטב ידיעתי כל נישואים המוכרים על ידי המדינה זה בסדר.
12/03/2017 | 01:00
1
66
כלומר נישואים בקפריסין כן, אך ידועים בציבור לא. 
כל היתר - מה שחייכנית כתבה. ובמיוחד העצה לפנות ישירות לשירות למען הילד ולעמותות האימוץ הקיימות (יש בסך הכל שתיים) לקבל הפרטים המדויקים והעדכניים ביותר.
בהצלחה!

לצפיה ב-'מציע לך להתקשר לאחת העמותות ולברר'
מציע לך להתקשר לאחת העמותות ולברר
12/03/2017 | 06:15
25
לצפיה ב-'נישואין בקפריסין תקפים, וכל הנישואין האזרחיים בחו"ל גם תקפים'
נישואין בקפריסין תקפים, וכל הנישואין האזרחיים בחו"ל גם תקפים
12/03/2017 | 07:12
29
לצפיה ב-'לגבי הגילאים'
לגבי הגילאים
14/03/2017 | 12:59
57
ברוסיה אפשרי פער של 48 שנים בין ההורה המבוגר יותר לילד. דהיינו בהנחה שהייתם יכולים לאמץ מחר ובעלך בדיוק בן חמישים יכולתם לאמץ ילד מגיל שנתיים ומעלה. כיוון שהיום יש האטה באימוץ מרוסיה והתהליך אורך כשנתיים תוכלו לאמץ ילד מעל גיל ארבע
לצפיה ב-'אימוץ של אדם בוגר'
אימוץ של אדם בוגר
12/03/2017 | 08:16
1
117
שלום רב,
יש לנו מכרה בגיל 69 , אלמנה ערירית ללא ילדים, אחותה גרה בחו"ל. היא רוצה לאמץ את אישתי שהיא בגיל 53 . כך שלמעשה יהיה מי שידאג לה בגיל מתקדם.
רציתי לדעת האם הדבר אפשרי בכלל ומהן ההשלכות לכך מבחינה כלכלית אם בכלל.
לצפיה ב-'אי אפשר לאמץ רשמית בגיל הזה.'
אי אפשר לאמץ רשמית בגיל הזה.
12/03/2017 | 17:19
95
אבל אפשר בטח לעשות איזשהו הסכם או צוואה ובהם להגדיר את התנאים שרוצים. אני מציעה לפנות לעורך דין.
לצפיה ב-'עצוב ושובר את הלב. תנחומים לבת ולחברים. שלא תדעו צער '
עצוב ושובר את הלב. תנחומים לבת ולחברים. שלא תדעו צער
10/03/2017 | 17:01
1
82
לצפיה ב-'אופס התכוונתי לשרשר להודעה של חייכנית על יפה "דניאלה" '
אופס התכוונתי לשרשר להודעה של חייכנית על יפה "דניאלה"
10/03/2017 | 17:03
34
לצפיה ב-'הודעה עצובה '
הודעה עצובה
05/03/2017 | 09:27
18
228
הנפשות התחלפו בפורום הותיק הזה,אולם חשוב בכ"ז לומר גם כאן- 
מי שכתבה כאן כ'דניאלה' , יפה הראל  אשה יקרה ומקסימה,נפטרה בסוף השבוע האחרון .
דניאלה עמדה כמה וכמה שנים בראש פורום אימוץ YNET . בתקופה מוקדמת  שבה היה פורום אימוץ יחיד בWALLA  היתה בין הכותבות שם,ולימים לעיתים כתבה גם בפורום זה. 
דניאלה היתה לרבות מהמשפחות המאמצות בשלב המתנה ובשלב של אימוץ טרי- דמות כלל לא וירטואלית. מתוך מיכל רגשי רחב מאד ששכן בליבה,ידעה לחבק ולתמוך בכל מיני זמנים של יאוש ומשבר . היה לה הומור מיוחד וסוחף,שהיה כלי אדיר עבורה ועבור הרבים שחיבקה להתמודדויות מוצלחות עם כל מה שמסע האימוץ  זימן לנו.
 ההומור איפיין גם את השיתוף שלה  ביחסי אם-בת עם החמודה שלה ,שאימצה  מדרום אמריקה,ושתיהן עם אותו תאריך יום הולדת.
 אירגנה מפגשי משפחות חדשות,בדרך כלל בפארק הירקון- מפגשים שנחוו כ'גדולים מהחיים' ,מלאי קטנטנים שהתרוצצו סביב פינת החי.
עזרה לי להרגיש מאד שלמה וגאה עם המהלך של האימוץ,ולהכיל המתנה מפרכת מדי.
אזכור את החיבוק והתמיכה תמיד.
יהי זכרה ברוך!
לצפיה ב-' יפה הראל-דניאלה- יהי זכרה ברוך '
יפה הראל-דניאלה- יהי זכרה ברוך
05/03/2017 | 11:01
2
123
כאחת מותיקות הפורום הזה, ופורומי אימוץ אחרים, זוכרת את יפה-דניאלה .
בימים ההם , לפני כשני עשורים, כשהוקמו הפורומים- היתה זו דרך ההתקשרות הכמעט יחידה בין אנשים עם מטרה משותפת.
הפורום איגד הורים מאמצים, משפחות העומדות לפני אימוץ ומתלבטים רבים...
יפה, היתה הרוח החיה בפורום של YNET, במשך כמה שנים
היא ראתה לנגד עיניה כמשימה- לעזור למתלבטים וליצור חברה תומכת הורים שכבר אימצו.
בניצוחה התקיימו כמה מפגשים מרגשים ביותר.....והחיבור בין הילדים היה מדהים.

מצרפת קובץ מירחון שכתבה....
יהי זכרה ברוך
לצפיה ב-'ואו, צמרמורה...'
ואו, צמרמורה...
05/03/2017 | 11:54
85
בזכותך נזכרת שהצטרפתי לפורום השכן כשמסע האימוץ מרומניה של שתי הבנות ,על מהמורותיו,הסתיים בהצלחה. איזו התרגשות היתה אז,ואיך יפה -דניאלה ליותה ותמכה ובירכה וחיבקה ושמחה מהלב כשהכל הסתיים בשלום.....
אוף,כל כך עצוב וחבל עליה.
לצפיה ב-'עצוב וכואב מאוד יהי זחכרה ברוך'
עצוב וכואב מאוד יהי זחכרה ברוך
06/03/2017 | 05:05
17
לצפיה ב-'עצוב'
עצוב
05/03/2017 | 16:51
66
כבר שנים שאיני נכנסת לפורום הזה, או לפורומים אחרים. איכשהו פרשתי מהחיים הוירטאוליים. אין לי מושג מה שלח אותי לפני כמה דקות להקליד בגוגל "פורום אימוץ" ולהיכנס לכאן. מה חשבתי שאמצא... בכל אופן הקלדתי ונכנסתי ומצאתי את ההודעה הזו.
כמעט ולא הכרתי את יפה. נפגשנו פעם אחת עוד בימים בהם הפורום שכן בוואלה, במספרה. זיהיתי אותה בזכות הבת היפה שלה שהיתה איתה שם, שאת תמונותיה הרבתה לפרסם בפורום. 
מאז נפרדו הפורומים. אני כתבתי פה והיא ניהלה שם, ואחר כך ניהלנו זו מול זו... לפעמים בתחושה של תחרות ועם הזמן נדמה לי שנכנסה רוח מפוייסת יותר.
רוצה כאן להודות ליפה על המלאכה והאהבה שהשקיעה בהפיכת מעשה האימוץ לנגיש, על הדיבור הפתוח על אימוץ בכלל ועל אימוץ חד הורי בפרט.
על הצבעוניות הרבה שעטפה את העשייה שלה ועל האנושיות והאיכפתיות.
משתתפת באבלה של הבת.
יהי זכרה ברוך.

לצפיה ב-'עצוב מאוד היתה קשובה לכולנו '
עצוב מאוד היתה קשובה לכולנו
05/03/2017 | 18:03
27
לצפיה ב-'אם למישהי יש קשר ליסמין ?כדאי שתדע על יפה ז"ל'
אם למישהי יש קשר ליסמין ?כדאי שתדע על יפה ז"ל
05/03/2017 | 18:04
39
לצפיה ב-'שובר את הלב ואזהרה קטנה לכולנו'
שובר את הלב ואזהרה קטנה לכולנו
05/03/2017 | 18:06
6
159
עצוב ושובר את הלב. יפה היתה מעמודי התווך של העשייה סביב אימוץ בשנים עברו, כשאנחנו עוד רק התעניינו וגיששנו.
הכרתי אותה אישית בנסיבות חברתיות אחרות, אישה עם לב זהב. בזכותה נכנסתי לעולם הזה של האימוץ ופנינו לאמץ הרבה לפני שהיינו עושים זאת, לוליא היא.
בתור רופאה אני לא מתאפקת לבקש ולהתחנן בפני כולנו.
כיוון שיפה דיברה על מחלתה חופשי בקרב הפורום החברתי שלנו אני מביאה את זה כאן.
יפה נפטרה בדמי ימיה מאמפיזמה, מחלה שב-94% אחוז מהמקרים היא נמנעת.
לא מעשנים - לא לוקים בה. 
שובר את הלב לחשוב שאת המחלה הזו שממנה נפטרה אישה צעירה ומקסימה - היה אפשר למנוע. 
מבקשת ומתחננת לכולנו - בואו לא נעשן. 
אגב, אפילו את הניק שלי ביקשתי ממנה בזמנו אישור ורשות להעלות, כיוון שדמה לשלה. 
לצפיה ב-'צודקת בהחלט דניאלה ממש היה נמנע אבל זה היה חזק ממנה '
צודקת בהחלט דניאלה ממש היה נמנע אבל זה היה חזק ממנה
05/03/2017 | 18:18
36
לצפיה ב-'לא מתה מאמפיזימה אלא מcopd זה מחלה הרבה הרבה יותר קשה. '
לא מתה מאמפיזימה אלא מcopd זה מחלה הרבה הרבה יותר קשה.
05/03/2017 | 18:19
4
61
לצפיה ב-'סליחה שהתבלבלתי. אכן מחלה קשה יותר. '
סליחה שהתבלבלתי. אכן מחלה קשה יותר.
05/03/2017 | 19:56
3
40
לצפיה ב-'הי דניאלה111111,מה זה copd?'
הי דניאלה111111,מה זה copd?
06/03/2017 | 17:00
2
30
לצפיה ב-'מחלת ריאות חסימתית כרונית.'
מחלת ריאות חסימתית כרונית.
06/03/2017 | 19:31
1
92
המחלה מתאפיינת בחסימה קבועה של זרימת האוויר בסימפונות, אשר גורמת להפרעה באוורור ובחילוף הגזים בריאות. התסמינים הם בעיקר שיעול, פליטת ליחה, קוצר נשימה וזיהומים בדרכי הנשימה, והם הולכים ומחמירים עם הזמן. הגורמים העיקריים למחלה הם עישון כבד וממושך או חשיפה מוגברת לעישון סביל ולזיהום אוויר.
לצפיה ב-'אכן. מחלה קשה שיש לה שני סוגים: אמפיזמה ו-Blue Bloater.'
אכן. מחלה קשה שיש לה שני סוגים: אמפיזמה ו-Blue Bloater.
06/03/2017 | 20:22
71
שניהם קשים, שניהם קטלנים, בפרט ה-B.B
לצפיה ב-'משתתפת בצערה של המשפחה'
משתתפת בצערה של המשפחה
05/03/2017 | 20:23
29
לצפיה ב-'עצוב מאוד. כמעט ולא הכרתי אותה.'
עצוב מאוד. כמעט ולא הכרתי אותה.
06/03/2017 | 02:40
1
82
במשך תקופה קצרה, כשרק התחלתי לכתוב בפורומים, בדקתי באיזה פורום בנושא אימוץ יותר מתאים לי להשתלב, ובתקופה ההיא קראתי וגם כתבתי מעט גם בפורום ההוא. אבל מהר מאוד עברתי לגמרי לפורום בתפוז ומאז לא קראתי אותה או עליה. ויחד עם זאת זה תמיד כל כך עצוב לקרוא על מוות של אדם, במיוחד כשזו מישהי שהייתי מודעת לקיומה ואף יצא לי לקרוא מדבריה, ולדעת שבתה נותרה ללא אם.
לצפיה ב-'ואגב, לא הייתי מודעת לכך'
ואגב, לא הייתי מודעת לכך
06/03/2017 | 02:44
94
שכתבה פה מישהי בשם דניאלה שהייתה אותה דניאלה שניהלה את הפורום ההוא. לכן לצערי לא ממש זוכרת אותה או את מה שכתבה כאן בתפוז.
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע'
מצטערת לשמוע
07/03/2017 | 10:17
88
לא הייתי חלק מהפורום שניהלה, אך ידוע שהיא היתה גורם תומך ומשמעותי בחיי אנשים רבים. היא עודדה בזמן ההמתנה, ייעצה בשעות משבר, תרמה מנסיונה כשהילדים הגיעו, ובלי ספק המשיכה לעטוף משפחות גם בהמשך החיים. היא הטביעה את חותמה.
משתתפת בצערה של הבת שנותרה ללא אמא.

לצפיה ב-'מצטערת כלכך '
מצטערת כלכך
08/03/2017 | 21:36
57
קראתי בזמנו הרבה דברים שכתבה
תמיד היה מאוד מעניין
היא לא ידעה עד כמה עזרה לנו בזמנו בזכות כל המידע שפירסמה
מאוד מאוד עצוב
משתתפת בצערה של הבת
לצפיה ב-'שלום פורום יקר....'
שלום פורום יקר....
05/03/2017 | 12:47
4
178
התגעגעתי.... 
אז באתי.... אבל להתייעצות ולקבלת הכוונה.
אני אמא של רון (14) וטל (10).
שני ילדים מדהימים עם אינטילגנציה ריגשית מאוווווווד גבוהה.
מי שזוכר אותי יודע שהאימוץ אצלנו תמיד היה גלוי.
ועל כל שאלה שלהם עניתי ומעולם לא השארתי נושא פתוח ללא מענה.

ובכל זאת...אני פה בקשר לטל....
לטל יש חזות סינית, ובמדינת ישראל כמו במדינת ישראל, השונה גרוע יותר מכל מגרעה :(
ולא פעם צחקו עליה בבית הספר ואפילו ילד אחד אמר לה שתאכל חרקים...
בבית הספר הזה הנושא לא טופל והעברתי אותה משם.
היא מאוד רגישה להערות על המראה שלה.
ולפני שבוע ילדה זרקה לה שאני לא אמא שלה, כי לא ילדתי אותה.
היא באה מייד לספר לי, שאלתי אותה אם זה הפתיע אותה....כי תמיד סיפרתי שהבטן של אמא הייתה חולה ולא יכלתי ללדת.
היא אמרה שזה לא הפתיע אותה אבל היו לה מיליון שאלות על למה היא לא דומה לי (ואני אומרת...למה אני לא דומה לה...). עניתי על הכל וחשבתי שזהו בינתיים...
ואז אתמול היא הייתה שונה...היפר כזאת ... ששאלתי מה קרה היא התחילה לדבר על הביולוגים שלה ועל זה שהיא רוצה לנסוע לשם לראות מי ילדה אותה ולמה היא נטשה אותה.
גם אתמול עניתי והסברתי אבל הבנתי שאנחנו צריכות מעבר.

אני מחפשת מטפל/ת שיתנו לי הכוונה להמשך טוב יותר....כי נגמרו לי הכלים...
ככה אני מרגישה לפחות.
והיא רק בת 10.....

מה דעתכם?
אשמח לשמוע כל דעה והמלצה לטיפול..

תודה
שגית
לצפיה ב-'היי שגית'
היי שגית
05/03/2017 | 20:23
119
את מוזמנת לקבוצת הפייסבוק הורים מאמצים למתבגרים,גם לבתי יש חזות אסיאתית והיא מתמודדת עם הערות,ויש אם לילדה בגילה של טל בעלת אותו מראה,שתוכל לעזור לך מנסיונה.
לצפיה ב-'בת 10 עסוקה באימוץ '
בת 10 עסוקה באימוץ
05/03/2017 | 23:51
130
סביב יום המשפחה ישנה הרבה "התעוררות " של נושא האימוץ אצל הילדים כמה טוב שטל משתפת אותך ושואלת אותך על ההורים הביולוגים שלה!. את מי אם לא את אמא שלה.?השיח הוא שחשוב ומשרה עליה תחושת בטחון ,גם אם זה כואב שאת לא דומה לה....ההתמודדות עם השוני מלווה את הילדים המאומצים כל חייהם גם אם הוא לא שוני במראה חיצוני. היא מגלה סקרנות טבעית לגילה וכצפוי בגיל ביהס היא שואלת שאלות מפורטות יותר.
הילדה זקוקה לדבר בעיקר איתך. מטפל בעל נסיון בעבודה עם משפחות מאמצות יכול  אולי לצייד אותך ברפרטואר תשובות\תגובות אבל את אמא שלה ואת יודעת הכי טוב מה מתאים לך ולבת שלך.תספרי לה שוב ספורים מחווית האימוץ שלה, תדפדפו  באלבומים,מה שחשוב זה האמון שלה בך לדבר איתך על דברים כואבים.

לצפיה ב-'היי שגית,'
היי שגית,
06/03/2017 | 03:12
1
103
אכן תופעה מצערת, שאופיינית, לצערי, לאנשים באשר הם. היא בהחלט קיימת, לא פחות, גם בארה"ב. למזלי ילדיי לא נתקלו בה באופן אישי, אך חברה לבנה של בתי, שלומדת בבית ספר עם מעל 90% סינים והודים, סיפרה שאמרו לה לא פעם שהציונים שלה נמוכים כי היא לבנה בלונדינית (היה לה שער חום בהיר, אפילו לא באמת בלונדיני) ולכן פחות חכמה, ושמעתי על עוד מקרים לא מעטים של גזענות של לבנים כלפי גזעים אחרים ולהפך, ובפרט נגד יהודים, כולל בבתי ספר ומצד מורים ולא רק ילדים. לא יודעת ספציפית על אימוץ כי לא מכירה ילדים מאומצים או הורים שאימצו פה, אך הערות על מראה או מוצא כזה או אחר בהחלט קראתי ושמעתי על לא מעט.
אגב, הילדים שלי כל כך התרגלו לכך שהרוב הגדול של הילדים מסביב, ובפרט חבריהם הטובים, בעיר שבה אנו מתגוררים באזור עמק הסיליקון הם סינים (או לפחות הודים), שכשהבאנו אותם לראות לראשונה את הבית שרכשנו במדינת וושינגטון (שאליה נעבור בקרוב) הדבר הראשון שבתי (ה"רוסיה" הבלונדינית) אמרה הוא שלא מוצא חן בעיניה שיש יותר מדי לבנים ואיפה כל הסינים . שאלתי אותה אם הסתכלה בראי לאחרונה, והסברתי שגם שם יש גזעים שונים והיא בטח עוד תפגוש שם גם סינים, אך הרוב (מה לעשות) לבנים כמוה ולכן רואים אותם יותר. אגב, אני יכולה להבין אותה כי הילדים הסינים פה היו ממש מקסימים וגם חברים ממש טובים, שיהיה לה מאוד קשה להיפרד מהם.
ובקשר לזה שטל רוצה לנסוע, אני חושבת שבהחלט אפשר לדבר בהבנה ובחיוב על האפשרות הזו מתישהו בעתיד, אך לא בזמן הקרוב. היא עדיין צעירה מכדי להתמודד עם מצבים שבהם היא לא תמצא את הביולוגים או שלא ירצו לפגוש אותה או שתגלה עליהם פרטים קשים. אולי אפשר להסביר לה בעדינות שאפשר יהיה לעשות זאת כשתהיה יותר בוגרת. אני בהחלט חושבת שבמקרה הזה טוב למצוא איש מקצוע טוב שיוכל לעזור לך ולה להתמודד עם החוויות והרגשות שלה בהקשר זה ולסייע במציאת הדרך הנכונה להסביר לה שאף על פי שהרצון שלה מובן וטבעי ולגיטימי, יש צורך להמתין כדי שתוכל לממשו.
לצפיה ב-'כתבתי לך בפרטי'
כתבתי לך בפרטי
06/03/2017 | 04:59
26
לצפיה ב-'מרכז פסיפס מקיים מפגש הכנה לכתה א' '
מרכז פסיפס מקיים מפגש הכנה לכתה א'
06/03/2017 | 00:03
31
מרכז פסיפס מזמין את ההורים למפגש הכנה לקראת המעבר לכיתה א'
יום רביעי, 8.3.17, בשעה 20.30, בבית העמותות,
רחוב סעדיה גאון 26 תל אביב .
עם המעבר מהגן לביה"ס היסודי, הילד עובר למציאות שונה ממה שהכיר עד כה:
התמודדות עם מקום חדש, למידות חדשות, קריאה, כתיבה, ישיבה בכיתה לאורך זמן רב, זמן מועט יחסית למשחק, מצבים חברתיים חדשים, מורכבים ומשמעותיים ומפגש עם דמויות מבוגרות רבות וחדשות. השיגרה הקודמת לה הורגל משתנה. בנוסף מתעוררות גם דילמות ושאלות חדשות הנוגעות לנושא האימוץ והשיח סביב האימוץ.
לצד הילד גם ההורה:
נדרש להתמודד עם משימות הוריות חדשות ודרכי חינוך חדשות המייצרות הרבה מאד התלבטויות לגבי מה נכון ומה רצוי.
במפגש ההכנה להורים לילדים מאומצים העומדים לקראת המעבר לכיתה א', נעזור להורים להכיר את משימות ההתפתחות של הילדים ולדעת כיצד נכון להכין וללוות אותם בכל מה שמשתנה במציאות חייהם במסגרות הלימודים.
 מנחות המפגש : 
רננה צימבליסטה, מנחת קבוצות הורים ויועצת משפחתית מוסמכת מטעם מכון אדלר, מכון מעגלים ומשרד החינוך.
תמי לפיד,עו"ס מומחית באימוץ ילדים, מרכז פסיפס

לצפיה ב-'תינוק המריבה יוחזר להוריו הביולוגיים כך קבע בגצ'
תינוק המריבה יוחזר להוריו הביולוגיים כך קבע בגצ
01/03/2017 | 04:58
13
93
לצפיה ב-'לבי עם המאמצים, אך לדעתי, על סמך מה שידוע לי'
לבי עם המאמצים, אך לדעתי, על סמך מה שידוע לי
01/03/2017 | 10:00
12
158
על הפרשה הספציפית והמאוד לא סטנדרטית הזאת, זו החלטה נכונה וצודקת.
לתזכורת, הנה שרשור בנושא שבו הגולשים מביאים את דעתם על ההחלטה הקודמת.
לצפיה ב-'מסכימה אתך ולבי עם כל הצדדים'
מסכימה אתך ולבי עם כל הצדדים
01/03/2017 | 20:35
11
121
כי בכל החלטה שלא היתה מתקבלת כל אחד מהצדדים נפגע והכי מכולם הילד.
לצפיה ב-'אכן מי שנפגע זה הילד...'
אכן מי שנפגע זה הילד...
02/03/2017 | 20:01
10
114
וגם ההורים המאמצים. עם כל הכבוד השירות למען הילד לא צריך להפעיל בלשים או לחץ פיזי מתון על אישה שלא מוכנה למסור את שם הגבר ממנו הרתה. הגיעה בחורה בגירה, החליטה למסור את התינוק לאימוץ. התינוק כבר כמעט שנה עם הורים שרק אותם הוא מכיר. האבא שלא ידע ולא התעניין בכלל באישה חזר אליה אחרי שנודע לו על התינוק בינתיים הם הספיקו להיפרד. איזה בדיוק חיים ולמה שאבא חד הורי יגדל אותו במקום זוג הורים אוהב? ביולוגיה הכריעה בנושא הזה ולא טובת הילד ועל זה אני מצרה.

לצפיה ב-'לאבא יש זכויות הוריות בלי קשר ליחסיו עם האם הביולוגית.'
לאבא יש זכויות הוריות בלי קשר ליחסיו עם האם הביולוגית.
03/03/2017 | 05:01
7
102
הוא לא פשע בכלום ואני לא מבינה את הזלזול הזה. הוא האבא של הילד. זה לא שהוא לא רצה לגדל אותו, הוא לא ידע על קיומו, וברגע שנודע לו הוא רצה וגם זכותו לגדל את הילד שלו. הוא עשה כל מה שביכולתו כדי לזכות לגדל את ילדו ואני מאמינה שהוא יהיה אבא נפלא. יתר על כן, יש סיכוי לא קטן בכלל שכשהילד יגדל וישמע שהייתה לו אפשרות לגדול עם הוריו הביולוגיים ומנעו אותה ממנו, הוא יכעס ויתמרמר, ובצדק. אני מסכימה שהתהליך הארוך הוא עוול בראש וראשונה לילד. היו צריכים לפסוק לטובת האב הביולוגי עוד במשפט הראשון ולא היה צריך למרוח את זה כל כך הרבה זמן ולחכות שהילד יגדל וייקשר יותר ויותר להוריו המאמצים. זה היה מצמצם חלק מהנזקים (שבכל מקרה היו נגרמים במצב כל כך מורכב ולא פשוט). וכן, גם ההורים המאמצים חפים מפשע וממש לא מגיע להם מה שהם עוברים עכשיו, ואני ממש ממש מבינה אותם וברור לי שהם סובלים נורא. אך אילו אני הורה שבלי להודיע לי היו לוקחים לי את הילד ומוסרים למשפחה אחרת, לא הייתי מקבלת את זה בשום פנים ואופן (ואני מציעה לכל אחד שמפקפק בזכותו לדמיין לרגע שהוא נמצא במצבו של האב הזה) וזכותו הראשונית של האב הביולוגי הזה היא לממש את הורותו ולגדל את ילדו וזכותו של הילד לחיות עם אביו הביולוגי (או עם שני הוריו הביולוגיים). לדעתי זה כואב ולא פייר וכולם נפגעו בתהליך הזה, אך זה הפתרון המוסרי והצודק היחיד האפשרי במקרה הזה לדעתי.
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה!'
מסכימה עם כל מילה!
03/03/2017 | 09:05
32
לצפיה ב-''
04/03/2017 | 11:27
7
לצפיה ב-'קאלה אני חושבת אחרת ממך.'
קאלה אני חושבת אחרת ממך.
07/03/2017 | 12:28
4
69
אני חושבת שהילד יצר attachment משמעותי להוריו המאמצים
ושזה מה שהכי חשוב.
די בכך שנמסר לאימוץ.זה 'מעבר' מספיק קשה.
לא צריכה להיות טראומה על טראומה לילד שלא יודע למסור את זעקתו .
גם האב הביולוגי - יש בעמדתו הגיון וצדק .אבל לי נדמה שהפגיעה בילד שרואה בהוריו[המאמצים] עמודי תווך בעולם היא הקשה ביותר. 
במשפט הזה אין אפשרות לתוצאה אידיאלית
אבל היא יכלה היתה להיות רע במיעוטו.
לצפיה ב-'כמובן, זה ברור שהילד יצר אטאצ'מנט חזק, אבל אני לא חושבת'
כמובן, זה ברור שהילד יצר אטאצ'מנט חזק, אבל אני לא חושבת
07/03/2017 | 20:24
1
58
שזה הדבר החשוב והמכריע ביותר לטווח הארוך. יהיה לו קשה בטירוף לאורך תקופה, ללא ספק, וכואב אפילו לחשוב על זה, אך בסופו של דבר הוא יגדל לתוך ידיעה וביטחון שהוא חי במשפחה שלו. מצד שני, כידוע, גם למאומצים בוגרים, כמו שראינו מהודעות שפורסמו פה בפורום, יכולות להיות טראומות לא פחות קשות ואף יותר ממושכות. ילדים מאומצים רבים תיארו פה בפורום לא פעם את ההשפעה הנפשית והרגשית הקשה שיש לעצם העובדה שלא גדלו עם הוריהם הביולוגיים, לעצם הידיעה שנמסרו לאימוץ, על כל חייהם. הילד הזה יגדל מעט וישמע את הסיפור (כי אין מנוס מזה) שאביו הביולוגי נלחם עליו בכל כוחותיו ובכל זאת שלחו אותו לאימוץ. אני חוששת שזה מתכון כמעט בטוח לכך שהילד הזה יסתובב כל חייו עם תחושה של מרמור וחוסר צדק ואפילו כעס גדול כלפי הוריו המאמצים על כך שבגללם הופרד מהוריו הבילוגיים. נכון, בטווח הקצר עדיף לילד להישאר במשפחתו המאומצת, אין כל ויכוח על כך. אך אני חושבת שלטווח הארוך זה עלול להרוס את מערכת היחסים ביניהם ולו עצמו את החיים. לילדים מאומצים אחרים רבים, בהיעדר הורה ביולוגי הרוצה, יכול או כשיר לגדלם, אין ברירה אלא להשלים עם העובדה שהם מאומצים ולקבל אותה כמיטב יכולתם ואף להאמין שזה הדבר הטוב ביותר שיכול היה לקרות להם לאור הנסיבות, ובכל זאת לרבים מהם קשה עם זה. לילד הזה אין את הלוקסוס הזה. הילד הזה עלול לחיות את כל חייו בתחושה שהרשויות, החברה והוריו המאמצים עשו יד אחת כדי להפריד אותו ממשפחתו הטבעית ולהרוס לו את החיים. לדעתי זה תסריט די סביר, לאור כל מיני דברים שקראתי ושמעתי מפיהם של ילדים מאומצים בוגרים, ומתכון כמעט בטוח לבעיות נפשיות ורגשיות קשות שילוו את הילד כל חייו הבוגרים.
לצפיה ב-'מקרה בעייתי מאוד'
מקרה בעייתי מאוד
09/03/2017 | 09:32
32
בגדול אני מסכימה איתך
הבעיה שהתחושה שעולה מהמקרה הספציפי הזה שזה לא בדיוק אב ביולוגי נורמטיבי שבמקרה נעשה לו עוול ולכן לא ידע על הילד
כמובן שלא ניתן לדעת את פרטי המקרה לעומק אבל מה שעולה מהתקשורת זה שהסיבה היחידה שדנים בתיק היא טכנית - האם ההליך בוצע כראוי או לא ואין התיחסות לטובת הילד כלל
בנוסף לפי מה שהבנתי אין לאב הביולוגי כוונה לגדלו (האם הביולוגית כבר לא בתמונה) אלא מי שתגדל את הילד זו אחותו של האב
כמו כן - לא נבדקה כשירות האב מאחר ולא אפשרו זאת למרות שיש סיבות לחשש שהוא לא כשיר לגדל את הילד
אם הילד היה חוזר למשפחה ביולוגית מתפקדת כראוי היה מקום להחזירו על אף הקושי - הרי יש ילדים שיוצאים לאומנה לתקופה וחוזרים הביתה וזה לגיטימי בעיני רבים אבל מאחר ונראה שלא זה המצב יש מקום לקחת בחשבון גם היכן ואיך יגדל הילד ולא רק את העניין הטכני/משפטי
אם יש סיכוי שבעוד זמן מה הילד הזה יאלץ לצאת מהבית הביולוגי כי אינו מקום מתאים לגדלו הרי נעשה כאן עוול גדול עוד יותר
לצפיה ב-'חייכנית, אני מסכימה איתך'
חייכנית, אני מסכימה איתך
08/03/2017 | 21:11
1
43
לא מבינה איך אפשר לקחת ילד מהוריו
בעיניי, לביולוגיה אין שום חשיבות, הביולוגיה נותנת לאנשים את האפשרות לגדל ילד
הילד הוא לא שלהם, הם מקבלים הזגדמנות לגדל אותו והם ויתרו על זה, אנשים אחרים לקחו זאת על עצמם וכך זה צריך להשאר
בעיניי, ה"אב הביולוגי" הוא פשוט גבר ששכב עם אישה ולא ראה חשיבות בהתעניינות בגורלה
לא ברור מדוע הוא מתעקש להיות "אב" לפתע פתאום
ובכל מקרה, לחוק צריכה להיות משמעות, אנשים צריכים לדעת שלצו אימוץ יש תוקף, הרי בשיטה הזאת, גם אם הילד בן 10 ורק עכשיו ה"אב" גילה הרי יש לו זכות ראשונים. זאת התעללות בילד וגם בהורים. 
לילד יש הורים ואסור לקחת אותו מהם ואותם ממנו.
לצפיה ב-'מסכים עם כל מילה שלך'
מסכים עם כל מילה שלך
09/03/2017 | 05:23
13
לצפיה ב-'ואגב, אני מסכימה לגמרי שהתנהגותה של האם הביולוגית'
ואגב, אני מסכימה לגמרי שהתנהגותה של האם הביולוגית
03/03/2017 | 05:05
1
121
הייתה מפוקפקת (הגם שהיו לה נסיבות מקלות, אני לא מצדיקה אותה כלל). אך יחד עם זאת אני לא מבינה למה צריך להעניש את האב על התנהגות האם. הוא לא אחראי על התנהגותה ולא אשם בה בשום צורה וזכותו להיות הורה לבנו עצמאית מופרדת לגמרי מזכותה של האם. פשוט גנבו וגזלו מהאיש הזה את האדם היקר ביותר שיכול אי פעם להיות לו, את הילד שלו, ואני לא רואה איך זה יכול להיחשב לצודק בחברה מתוקנת. ומהילד גזלו את אביו.
לצפיה ב-'אתמול בחדשות ערוץ 2 היתה כתבה מרגשת מאוד על הנושא'
אתמול בחדשות ערוץ 2 היתה כתבה מרגשת מאוד על הנושא
05/03/2017 | 04:56
37
לצפיה ב-'אישור גיור - אימוץ בארץ'
אישור גיור - אימוץ בארץ
28/02/2017 | 08:40
81
האם יש כאן זוגות שקיבלו אישור גיור מהרבנות על מנת לאמץ ילד חסר דת?
נשמח להבין את התהליך ומה נדרש.
תודה מראש!
לצפיה ב-'מרכז פסיפס מזמין למפגש הכנה לכתה א'
מרכז פסיפס מזמין למפגש הכנה לכתה א
27/02/2017 | 17:50
45
8.3.2017 שעה 20.30 יתקיים מפגש הכנה לקראת המעבר לכתה א
מתאים גם להורים מתלבטים לגבי המעבר.
המקום: בית העמותות, סעדיה גאון 26 ,תל אביב
ההצאה תינתן ע"י רננה צימבליסטה, מנחת קבוצות הורים ויועצת משפחתית מוסמכת מטעם מכון אדלר, מכון מעגלים ומשרד החינוך
ותמי לפיד,עו"ס מומחית באימוץ ילדים, מרכז פסיפס.
פרטים והרשמה באתר "פסיפס"

לצפיה ב-'הדרכה ממיכל דליות'
הדרכה ממיכל דליות
26/02/2017 | 16:02
92
הורים יקרים,
תכנית הטלוויזיה המצליחה "סופר נני" (שידורי קשת) חוזרת בקרוב ומחפשת משפחות המעוניינות לקבל הדרכה ממיכל דליות תוך צילום התהליך.
הורים לשני ילדים ומעלה (בכל הגילאים, גם מתבגרים) המעוניינים להשתתף בתכנית ולקבל הדרכה מ"סופר נני", מוזמנים לפנות למייל: 
daniellesh@kastina.co.il
יש להשאיר פרטי התקשרות, גילאי הילדים ותיאור קצר של סיבת הפנייה.
לצפיה ב-'יש עוד ממתינים?'
יש עוד ממתינים?
24/02/2017 | 09:01
7
189
מי עוד ממתין פה לאימוץ בארץ? או שאימץ לאחרונה?
אני ובעלי כבר שנתיים ממתינים וצמאים לכול מידע, שלחנו פעמיים מייל לעו"ס ללא מענה (לרוב היא עונה בכמה מילים- אנחנו לא מתרידים... מייל פעם בכמה חודשים רק להגיד שלום!)
השאלה אם להתקשר ו"להציק"? כמה זמן ממתינים בכלל לקורס? אנחנו זוג ללא ילדים אך פתוחים לכול מוצא ולילדים עד גיל 3-4 וגם אחים אז לפי הבנתי יש קדמיות בתור...
תודה ושבת שלום לכולם!
לצפיה ב-'מציע לך בלי בושה להתקשר כל כמה זמן זה רק יכול לעזור בהצלחה'
מציע לך בלי בושה להתקשר כל כמה זמן זה רק יכול לעזור בהצלחה
25/02/2017 | 06:13
4
49
לצפיה ב-'תודה! אתקשר היום!'
תודה! אתקשר היום!
26/02/2017 | 07:53
37
לצפיה ב-'התקשרתי'
התקשרתי
27/02/2017 | 12:15
109
המזכירה הייתה ממש נחמדה ואמרה שהיא יודעת שהעו"ס מתכוונת לעשות טלפונים לכולם לקראת סוף שבוע לגבי פתיחת קבוצה, היא גם העבירה לעו"ס שלנו שהתקשרתי
אמשיך להתקשר כמו שהמלצת "בלי בושה" כול כמה זמן!
תודה!
לצפיה ב-'אימצתי כחד הורית, ילד בן 6 וחצי'
אימצתי כחד הורית, ילד בן 6 וחצי
19/03/2017 | 18:03
1
21
מיום הפניה שלי ספט' 2006 ועד שהגיע הביתה 1.1.07 עברו 100 ימים.
כאמור ילד גדול. כל התקשורת שלי עם השירות היתה מאד ברורה ובשלה. ייתכן וזה סייע לקבלה כה מהירה של הילד. מאז חלפו עשר שנים. :)
לצפיה ב-'איזה כיף!'
איזה כיף!
23/03/2017 | 11:50
7
אני שמחה שהלך לך כול כך מהר וקל!
לצפיה ב-'ממתינים'
ממתינים
26/02/2017 | 10:27
1
117
מעין שלום,
גם אני חושבת שלדבר טלפונית ולבדוק מה המצב ומתי צפויה להפתח קבוצת הכנה זה הכי נכון
למיטב זכרוני גם אתם מהצפון ולכן צריך לחכות שתפתח פה קבוצה כאשר אתם נמצאים בראש הרשימה (למיטב הבנתי בצפון יש 1-2 קבוצות בשנה)
אם הזכרון שלי עובד עוד טיפה אז אתם התחלתם להמתין לקבוצה קצת אחרינו אז אני מאמינה שבקרוב צריכים להזמין אתכם לסדנת הכנה (אנחנו עשינו לפני שנה)
את טופס הציפיות ממלאים לאחר הסדנה ואז זה כמובן כמה שתהיו יותר גמישים עשוי לעזור אבל בכל אופן "מקומכם בתור" הוא ע"פ היום בו הגשתם את הטפסים כך שזה שאתם עדין ממתינים לסדנה לא מעכב אותכם (לצערי לפי המידע שיש לי כל משתתפי הסדנה שלנו עדין בהמתנה...)
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/02/2017 | 13:05
80
באמת קשה להמתין אבל לפחות להיות בקבוצה ירגיש כאילו עוד צעד קדימה...
לצפיה ב-'הקסום גדל'
הקסום גדל
23/02/2017 | 12:17
12
186
שלום לכל המשפחות
היום הקסום הניח תפילין, בשבת העלייה לתורה ובשבוע הבא האירוע.
התרגשות!!!!
שמחה לפגוש שמות מוכרים מלפני 12 שנים.
בהצלחה לכולם
לצפיה ב-'מזל טוב ובשעה טובה לקסום '
מזל טוב ובשעה טובה לקסום
23/02/2017 | 13:23
4
72
שיזכה להמון המון אושר, בריאות והצלחה
ושתמיד ילוו אותו המזל הטוב והברכה,
שיזכה להיות מוקף חברים, משפחה תומכת ואהבה 
ושידע לשמור בכל מצב על האופימיות והתקווה.

ולכך האם המאושרת והגאה
שתזכי  ממנו לרוב נחת גם להבא.

לצפיה ב-'אני הסבתא'
אני הסבתא
23/02/2017 | 13:51
3
80

לצפיה ב-'אז זו בכלל חגיגה כפולה ומכופלת'
אז זו בכלל חגיגה כפולה ומכופלת
23/02/2017 | 15:30
2
55
בסבתאות יש את ההנאה מהנכדים ללא האחריות (לפעמים כן עזרה) לחינוכם וגידולם.
לצפיה ב-'זוכרת אותך חמדתי!'
זוכרת אותך חמדתי!
23/02/2017 | 16:31
1
63
מזל טוב לכם 
והרבה הרבה שמחה ונחת! 
לצפיה ב-'וגם אני זוכרת אותך'
וגם אני זוכרת אותך
23/02/2017 | 19:13
57
ועוד כמה שמות. נראה לי שהקבוצה הזו חוגגת גם בימים אלה בר/בת מצוה.
מזל טוב לכולם

לצפיה ב-'המון המון מזל טוב מרגש מאוד'
המון המון מזל טוב מרגש מאוד
24/02/2017 | 05:06
7
לצפיה ב-'מזל טוב! מרגש '
מזל טוב! מרגש
24/02/2017 | 05:28
12
לצפיה ב-'כמה משמח ומרגש! המון לקסום ולמשפחתו המאושרת!'
כמה משמח ומרגש! המון לקסום ולמשפחתו המאושרת!
24/02/2017 | 06:37
1
31
וכמה טוב שבאת לבקר!
לצפיה ב-''
24/02/2017 | 10:06
16
שבת שלום.
חושבת על משפחות הפורום תמיד

לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
24/02/2017 | 09:01
7
לצפיה ב-'מזל טוב לקסום המקסים ולמשפחה המוקסמת'
מזל טוב לקסום המקסים ולמשפחה המוקסמת
24/02/2017 | 10:46
1
46
זכיתם לראותו גדל ומתבגר. זכיתם לראותו מפתח כשרונות. נתתם לו חיים טובים. הוא העניק לכם בטבעיות את האושר הענק של להיות משפחה.
שיזכה לממש את כשרונותיו, שיתקדם ויצליח, ושיגרום לעצמו ולכם נחת ושמחה.
את הציור המצורף הכנתי לכבודו כשהגיע אל משפחתכם, זו היתה דרך מטלטלת.
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
25/02/2017 | 18:57
31
ולך משתפרת תודה על ההשקעה. היום היתה העליה לתורה. מה אומר? לא להאמין איזו דרך עשה. כל כך גאה בו ובהוריו! אבל קיימת עננת כאב על הסתלקותו של בעלי לפני 11 חודשים. הוא והקסום בילו כל כך יפה ביחד, וכל כ נהנו האחד מחברתו של השני.
שיהיה שבוע טוב ושתרבינה השמחות
לצפיה ב-'אימוץ תינוקות בני יומם'
אימוץ תינוקות בני יומם
22/02/2017 | 20:46
1
172
שאלה- ברור לי שיש 2 עמותות בלבד ונמסר לי שגילאי האימוץ מתחיל משנה וחצי עד 3. אז מאיפה כל התינוקות שמאמצים הלהטבים ממקסיקו קולומביה ועוד ????
לצפיה ב-'אין אימוץ לישראל ממדינות אלה'
אין אימוץ לישראל ממדינות אלה
23/02/2017 | 10:15
133
במדינות אלה ואחרות יש פונדקאות. הלהט"בים נעזרים בשירותי  פונדקאיות ותרומת ביצית על מנת להפרות ביצית בזרע שלהם, כך שהם ההורים הביולוגיים של הילד. על פי חוקי המדינה הם צריכים להביא בדיקת רקמות שמוכיחה שהילד ביולוגי של אחד מהם ואז בן הזוג השני מאמץ את הילד כדי שיהיו לו זכויות הוריות לגביו, אבל זה במסגרת אימוץ ילד של בן/בת הזוג. לא במסגרת אימוץ בין ארצי.
לצפיה ב-'אימוץ של ילדה שאביה רוצה לוותר עליה ואני רוצה לאמצה'
אימוץ של ילדה שאביה רוצה לוותר עליה ואני רוצה לאמצה
19/02/2017 | 21:52
2
177
אני עומד להתחתן עם זוגתי שהיא אם לילדה בשנות העשרה הראשונות. האב מבקש לנתק קשר עם האם והילדה לחלוטין ואני רוצה לאמץ אותה כך שאני אהיה אביה לכל דבר ועניין, כל זה כמובן בברכת האם והילדה ובאישורו של האב אשר מוכן לחתום על כל מה שצריך ולהופיע בבית משפט.

יש דברים כאלה? זה ניתן? איך מתחילים תהליך כזה?
לצפיה ב-'על פי החוק ניתן לאמץ'
על פי החוק ניתן לאמץ
20/02/2017 | 08:37
1
150
ילד של בן/בת זוג אבל לשם כך עליך להיות נשוי לזוגתך. לאחר מכן עליכם לפנות לשרות למען הילד. הם יבדקו את המקרה, את כשירותך להיות אביה ואת אמיתות ומניעי כוונתו של אביה הביולוגי וינחו אתכם איך לפעול ומה צריך לעשות על מנת לאשרר את ההליכים בבית המשפט.

בקיצור ממליצה לכם לפנות לשרות למן הילדב איזור מגורכם ולברר  שם לגבי ההליך.
לצפיה ב-'רב תודות '
רב תודות
10/03/2017 | 06:54
5
לצפיה ב-'פתיחת תיק אימוץ בחו"ל'
פתיחת תיק אימוץ בחו"ל
15/02/2017 | 08:32
13
185
בהמשך לשאלה שנשאלה כאן (אימוץ בארץ)... המידע שנמסר להורים המאמצים בחו"ל אינו בהכרח מלא ולפעמים אינו נכון בחלקו (או כולו) ואין לנו שליטה על כך. מן הסתם קיים איזשהו תיק בחו"ל. האם ידוע למישהו האם ניתן וכיצד להגיע אליו?

לצפיה ב-'כדאי לבקש את כל הפרטים שיש ברשות בית הילדים,'
כדאי לבקש את כל הפרטים שיש ברשות בית הילדים,
15/02/2017 | 09:02
2
112
עובדת סוציאלית המופקדת על התיק, נציגי העמותה, וכד'. אני מניחה שאפשר לבקש את המידע גם כשעבר זמן לאחר האימוץ. דרך נוספת היא לשכור שירותי חוקר פרטי.
לצפיה ב-'כשאת מאזכרת את בית הילדים והעובדת הסוציאלית, את מניחה '
כשאת מאזכרת את בית הילדים והעובדת הסוציאלית, את מניחה
15/02/2017 | 16:14
1
101
שאת מתכוונת לפניה לגופים אלה באמצעות העמותה?
לצפיה ב-'האמת היא שאיני יודעת. אני מניחה שהייתי קודם כל מבררת בעמותה'
האמת היא שאיני יודעת. אני מניחה שהייתי קודם כל מבררת בעמותה
16/02/2017 | 09:57
76
אם ואיך אפשר ליצור קשר בשביל קבלת מידע, אבל אני ממש לא בטוחה שזו חובה או הכרח (ואשמח אם יתקנו אותי אם אני טועה). ממה שקראתי התרשמתי שאנשים לפעמים פשוט עושים טיול שורשים ואני מניחה שבמהלכו לפחות חלקם מגיעים למקומות ולגופים הרלוונטיים ויוצרים בעצמם קשר עם נציגיהם. אני יודעת שדובר כאן בפורום בעבר על בלשים פרטיים, ואני מניחה שגם שימוש בשירותים אלה אינו עובר בהכרח דרך העמותה. ואגב, מה עושים כשהעמותה כבר לא קיימת? לא מחפשים? אני מניחה שאם וכאשר הנושא יהיה על הפרק אצלנו (כרגע הוא לגמרי לא) נתחיל בזה שנפנה לעמותה, אך אין לי מושג איזו תשובה נקבל ממנה ולאן זה עשוי להתפתח משם.
לצפיה ב-'זה משתנה ממדינה למדינה וממחוז למחוז'
זה משתנה ממדינה למדינה וממחוז למחוז
15/02/2017 | 23:53
71
כי בכל מקום המידע נשמר במקום אחר. אני מכירה אנשים שהצליחו להגיע למידע או מידע חלקי בחלק ממדינות רוסיה וברומניה על ידי פנייה למרשם התושבים של העיר/מחוז בהם נולד הילד. חלקם לאחר שהיה להם פיסות מידע נסעו למקום והחלו לתחקר תושבים שאמורים להיות שכנים.... מעסיקים וכו'. אב אחד שדובר את השפה המקומית על פי המידע שבידו (שם הביולוגית ושם משפחתה) לקח את מדריך הטלפונים של המחוז בו נולדה בתו והחל להתקשר לכל האנשים בעלי אותו שם משפחה וכך איתר קרובי משפחה רחוקים שנתנו לו מידע על האם הביולוגית.
לצפיה ב-'יש אפשרות לקחת חוקר פרטי כי תמיד יש מידע כולשהו'
יש אפשרות לקחת חוקר פרטי כי תמיד יש מידע כולשהו
17/02/2017 | 05:10
52
להורה המאמץ
לצפיה ב-'תודה רבה לכל מי שענה!'
תודה רבה לכל מי שענה!
17/02/2017 | 18:06
29
לצפיה ב-'האם היה לך איש (או אשת) קשר שם?'
האם היה לך איש (או אשת) קשר שם?
18/02/2017 | 13:33
1
53
האם יש לך דרך ליצור קשר עם אותו איש קשר? אם כן- אותו אדם יוכל לייעץ לך כיצד להגיע למידע, במידה וזה אפשרי. יתרה מזאת, אותו אדם יידע לאן לפנות (למשל מידע שיש במשרדי הרישום למיניהם נגיש יותר למי שמדבר את השפה), או יוכל אולי להמליץ על מישהו שיכול לעשות זאת. זה יהיה כנראה כרוך בתשלום.
לצפיה ב-'לא בדיוק. היה מתורגמן שיותר משמחתי שנפרדו דרכנו והיה איש קשר'
לא בדיוק. היה מתורגמן שיותר משמחתי שנפרדו דרכנו והיה איש קשר
18/02/2017 | 18:40
55
של העמותה שם שבקושי ראיתי. כפי שהבנתי, הוא לא עובד עם העמותה מזה זמן רב. נדמה לי שהפתרון של חוקר פרטי יהיה המתאים בנסיבות הענין. תודה.
לצפיה ב-'ואגב אחד האמצעים שנמצאו יעילים הוא האינרנט'
ואגב אחד האמצעים שנמצאו יעילים הוא האינרנט
20/02/2017 | 08:39
3
65
מציעה לך להיכנס לאתרי אימוץ בארה"ב. שם יש הרבה קבוצות חיפוש כלליות וספציפיות למאמצים שאימצו באותו מחוז/בית ילדים.
לצפיה ב-'אני נמצאת שם (בעקבות המלצה של משתפרת בזמנו) אבל לא זה '
אני נמצאת שם (בעקבות המלצה של משתפרת בזמנו) אבל לא זה
21/02/2017 | 21:00
2
62
מה שאני מחפשת. אני רוצה לדעת איך בתי תוכל להגיע לתיק שלה אצל הרשויות ומה הפרוצדורה. אין לי ספק שהמידע הדל שברשותי לא תואם את כל מה שרשום שם.
לצפיה ב-'מדובר בנושא מורכב'
מדובר בנושא מורכב
22/02/2017 | 19:31
1
51
לפעמים הפרטים הרשמיים במסמכים שונים מהפרטים האמיתיים
אצלינו למשל, בכל המסמכים כתוב שזהות היולדת אינה ידועה
לזוג שאימץ במקביל אלינו הייתה בעיה במשפט כי לא איתרו את היולדת
איש הקשר "הרגיע" אותנו, שבמקרה שלנו הכל בסדר והיולדת חתמה, וחתמו גם כל שאר הקרובים
כלומר כן מצאו אותה .. ולא רק אותה, גם את כל הקרובים..
הוא סירב לפרט, כנראה הבין שנכשל בלשונו ואנחנו עזבנו את העניין כי רצינו מאוד לסיים ולחזור לארץ, אבל הבנו שאיפשהו זה כן נמצא

לי יש עדיין פחדים משלי, ואין לי שום כוונה לבצע מהלך כלשהו לפני שהילדים בני 18, אבל לאחר מכן, אם הילדים יסכימו, אפנה לבלשים פרטיים
לצפיה ב-'גם אצלי לא ייעשה דבר לפני שלמקסימונת ימלאו 18 שנה. (עוד '
גם אצלי לא ייעשה דבר לפני שלמקסימונת ימלאו 18 שנה. (עוד
23/02/2017 | 15:06
40
חמש וחצי שנים). כרגע היא מדברת הרבה על נסיעה לשם ומשיחותינו לא בטוחה שהיא יודעת בדיוק מה היא רוצה לפגוש שם. אם יש מסמכים שאפשר לעיין בהם או תהליכים אחרים לביצוע - זו תהיה ההזדמנות. לא רואה עצמי נוסעת לשם פעם נוספת! בארץ התהליך מובן לי: אם מאומץ רוצה לפתוח את תיק האימוץ, יש דרך לעשות זאת. הוא יכול לראות מסמכים מסויימים, לקבל מידע מסויים שנמצא שם, הוא יכול להעביר בקשה למפגש עם מי שילדה אותו וכו' - לגבי התהליכים בחו"ל אין לי שום מושג ואף פעם גם לא הוסבר לי. 
לצפיה ב-'לאחר שיחה '
לאחר שיחה
27/02/2017 | 13:51
41
עם ליאוניד מעמותת טף הבנתי שכדי לפתוח תיק אימוץ באוקראינה אני צריכה לפנות למרכז האימוץ בקייב. למעשה יש בידינו הרבה מאוד פרטים שניתנו לנו בעת האימוץ, שיכולים לסייע באיתור המשפחה הביולוגית.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
אריאל אורתופדיה מתקדמת בע
התאמת מדרסים מקצועיים
פורום כירורגיה אונקולוגית- מעיים
עומדים לעבור ניתוח מעיים?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה