לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.

קישור לשרות למען הילד
המשך >>

לצפיה ב-'אפשר המלצה על איש מקצוע בתל אביב?'
אפשר המלצה על איש מקצוע בתל אביב?
25/04/2017 | 20:47
5
46
אחותי אימצה לפני כשנה וחצי ילד מהמם בן שנה וחצי ,כיום בן 3 וחודשיים. 
למתוק יש עיכוב התפתחותי ,הוא מטופל בהתפתחות הילד ואצל קלינאית תקשורת והולך לגן רגיל של העירייה.
בהתפתחות הילד סוברים שהוא צריך ללכת לגן חינוך מיוחד, כל מי שמכיר אותו מאוד לא מסכים לאבחנתם,שכן נכון שהוא מאחור ביחס לבני גילו, אך ביחס לעצמו הוא כל הזמן מתפתח ומתקדם,לאחרונה במיוחד קפיצה מאוד משמעותית. ובהתחשב בנסיבות חייו ,ברור שהעיכוב הוא סביבתי.

אנו מחפשים איש מקצוע באזור תל אביב שמבין בילדים מאומצים ובהתפתחותם ,ולוקח בחשבון נסיבות חיים והתפתחות אישית של ילד ,ולא רק מכניס לטבלאות.
המטרה היא לקבל חוות דעת על מצבו של הילד והמלצה על מסגרת חינוך מתאימה, ועל טיפולים נוספים נדרשים.

תודה 
לצפיה ב-'הפרסום אסור בתפוז וכניסתך בכינוי עם * אינה מאפשרת'
הפרסום אסור בתפוז וכניסתך בכינוי עם * אינה מאפשרת
26/04/2017 | 14:56
4
40
לענות לך במסרים
לצפיה ב-'נרשמתי'
נרשמתי
26/04/2017 | 16:00
3
35
אשמח לקבל המלצות

רוב תודות
לצפיה ב-'לא קיבלתי שום מסר'
לא קיבלתי שום מסר
27/04/2017 | 21:19
2
17
חבל...
מנהלי הפורום, תוכלו למחוק את הודעתי.?

תודה וכל טוב...
לצפיה ב-'הי שרון פאטפאט צודקת'
הי שרון פאטפאט צודקת
28/04/2017 | 13:56
1
10
חייבים להירשם לא באופן זמני,אלא ברישום מלא לתפוז. כשעושים כך הניק לא עם נקודה אדומה בסופו ואתה גם יכול אז לקבל התראה למייל אם מישהו שלח לך מסר.
במסגרת עבודתי אני עורכת הערכות מהסוג שחיפשת. 
לצפיה ב-'בשתי ההודעות הקודמות היא כבר לא בכינוי זמני.'
בשתי ההודעות הקודמות היא כבר לא בכינוי זמני.
28/04/2017 | 20:22
2
לצפיה ב-'לזכור ולא לשכוח '
לזכור ולא לשכוח
24/04/2017 | 12:32
4
15
לצפיה ב-'לזכר משפחות הורי המנוחים שנכחדו כמעט לחלוטין. הורי'
לזכר משפחות הורי המנוחים שנכחדו כמעט לחלוטין. הורי
24/04/2017 | 14:11
3
29
היו נצולי שואה (אמי השתחררה באושוויץ ואני - בטריזנשטט). אתמול השתתפתי עם מקסימונת במפגש "זכרון בסלון" - פרוייקט מבורך ומומלץ. אחרי עשרות שנים בהן התרגלתי להגדרתי כבת ל"דור השני", פתאום קלטתי, שבעצם יש גם דור שלישי לשואה במשפחתנו!
לצפיה ב-'ואני-כמובן "אבי"'
ואני-כמובן "אבי"
24/04/2017 | 14:12
14
לצפיה ב-'גם דור רביעי יש'
גם דור רביעי יש
24/04/2017 | 15:06
1
21
ביום ששי בשעה 15.00 בערוץ 22 חברתי, בתה והנכד מדברים על המשפחה שלא שרדה בשואה - על העברת ושימור הזכרון בין הדורות
לצפיה ב-'בוודאי שיש דור רביעי-אצלי עדיין לא. מקווה שאזכה...'
בוודאי שיש דור רביעי-אצלי עדיין לא. מקווה שאזכה...
25/04/2017 | 23:54
6
לצפיה ב-'אישור חיתון'
אישור חיתון
20/04/2017 | 16:07
1
72
איך מוציאים העתק תעודת נישואין של ההורים שלי?
לצפיה ב-'תלוי בנסיבות.'
תלוי בנסיבות.
20/04/2017 | 19:57
44
אם יש לך קשר עם הורייך, את כולה לבקש מהם שיפנו לרבנות ויוציאו. אם מאיזושהי סיבה אין לך דרך לעשות זאת דרך ההורים, את צריכה לשכור שירותים של עורך דין או טוען רבני. 
לצפיה ב-'המתבגרת שלי נפרדה היום מהתוספתן שלה.'
המתבגרת שלי נפרדה היום מהתוספתן שלה.
16/04/2017 | 20:05
11
118
בזאת היא הולכת בעקבות אחיה הבכור, אף על פי שאין ביניהם קשר גנטי. לא הייתי טורחת לספר על כך בפורום, כי זה לא ממש מידע מעניין או חריג לכשעצמו, אלא שלדעתי יש כאן לקח מעבר לעובדות היבשות שהוא חשוב.
הכל התחיל בערך לפני שנה, כשהתחילו לה התקפים חוזרים של כאבי בטן, בחילות והקאות. בעקבות בירור מקיף נמצא לה חיידק הליקובקטר פילורי שטופל באנטיביוטיקה ושעל פי בדיקות חוזרות חוסל בהצלחה. תדירות ההתקפים אמנם ירדה, אך עדיין כל 3-4 שבועות חזרה על עצמה התופעה של חצי יום בממוצע של התקפים חריפים של כאבי בטן, בחילות והקאות. לאחר כל הבדיקות האפשריות, כל הרופאים הכריזו שמדובר כנראה בתופעה על רקע נפשי, סינדרום הקאות חוזרות או מחזוריות (cyclic vomiting syndrom), האופיינית, מסתבר, ללא מעט ילדים ומתבגרים, ושכנראה קשורה לסטרס, לחץ, מתח וכד', ושאין מה לעשות עם זה פרט ללנסות טיפול פסיכולוגי או להוריד את רמות הסטרס.
עד שבעקבות התקף חמור במיוחד הגענו שוב למיון, והפעם התגלה שיש לה דלקת בתוספתן. כששאלתי את הרופאים האם יכול להיות קשר בין הדלקת להתקפים שסבלה מהם, אמרו שלא סביר כי דלקת בתוספתן זה לא מצב כרוני. אבל אז הגעתי לדבר עם הרופאה המנתחת, סיפרתי לה על ההיסטוריה הרפואית וביקשתי ממנה שבזמן שהיא עובדת על התוספתן, שתבדוק גם מסביב ותראה אם אפשר לגלות את מקור התופעה. הרופאה הזו הבינה ללבי והבטיחה שתעשה הכל במסגרת האפשר כדי למצוא את שורש הבעיה. לאחר הניתוח הסתבר שבתוספתן, מעבר לזה שהיה מודלק באותו הזמן, התגלתה רקמה שהעידה על דלקת כרונית וממושכת. הרופאה אמרה שזה אמנם פחות אופייני לדלקת בתוספתן (ולכן רופאים רבים לא מודעים או לא לוקחים בחשבון אפשרות כזו), אך שהיא בהחלט נתקלה בעבר לא פעם במקרים של בעיה כרונית בתוספתן שמטרידה וגורמת לתופעות דומות לאלה שמהן סבלה בתי, שבאמת קשה מאוד לאבחון ובדרך כלל מתגלה רק בדיעבד, כשמסירים את התוספתן והתופעות נעלמות. היא גם אמרה שהסתכלה על כל האיברים מסביב ווידאה שהכל בסדר, וסידרה עוד איזו בעיה מבנית קטנה שפחות סביר שהיא זו שגרמה לתסמינים, אך בכל זאת ליתר ביטחון... לדעתה, רוב הסיכויים שזה יפתור את הבעיה אחת ולתמיד.
בעקבות הסיפור הזה, רציתי להגיד משהו שנראה לי חשוב כי גם אני כמעט נפלתי למלכודת הזאת. לפעמים כשקשה למצוא הסבר פיזיולוגי לבעיה או תופעה רפואית, יש נטייה לייחס אותה לגורמים פסיכולוגיים כאלה ואחרים, בפרט כשמדובר בילדים מאומצים שבטח יש להם היסטוריה, או אפילו הווה, של טראומות ומתחים כאלה ואחרים. וזה כל כך משכנע, שהרי יש רבים עם סיפורים כאלה (אני בעצמי קראתי על הסינדרום באינטרנט וראיתי שאנשים סובלים מזה עשרות שנים בלי שיתגלה כל הסבר לבעיה פרט לנפשי) והרי נעשו כל הבדיקות האפשריות, אז איזה הסבר עוד יש? אני מכירה את המתבגרת שלי היטב, ילדה בריאה בנפשה עם שמחת חיים מדהימה, וידעתי שממש לא סביר שהיא באמת סובלת מתופעות כאלה על רקע פסיכולוגי, אבל אפילו אני כבר התחלתי להשתכנע שבכל זאת יש משהו, כי, כאמור, לכאורה לא נמצא כל הסבר פיזי לתופעה. ואני יודעת על עצמי שכשאני במתח או חוששת יש לי כאבי בטן, אז ידעתי איך זה יכול להיות קשור. אבל בכל זאת, זה משהו אחר לגמרי. יש לציין שהיחידה שהייתה לגמרי בטוחה לכל אורך הדרך שמדובר ב"שטויות במיץ עגבניות" זו אמא שלי, שאמרה שחייבת להיות סיבה רפואית ושבמוקדם או במאוחר ימצאו אותה. והיא, כמובן, צדקה.
אז אני לא אומרת שלא ייתכנו ביטיים פיזיים למצב נפשי, בהחלט כן ואין לי כוונה להכחיש זאת. אך אני כן אומרת שזו לא בהכרח תשובה שיש להסתפק בה לפני שבאמת מוצו כל האפשרויות בעולם למצוא את הגורמים הפיזיולוגיים לתופעה, ויש להמשיך ולנסות ולחפש גם כשנראה שהכל מוצה, כי העניינים הם דינמיים ומשתנים, ותמיד יש סיכוי שבבדיקה הבאה יתגלה משהו שלא התגלה בבדיקה הקודמת. 
מאחלת לילדינו ולכולנו הרבה בריאות פיזית ונפשית.
לצפיה ב-'וואו, חתיכת סיפור. מזל שנמצא מקור הבעיה'
וואו, חתיכת סיפור. מזל שנמצא מקור הבעיה
16/04/2017 | 21:07
3
58
המון בריאות למתבגרת ומאחלת לה שמעתה ההתקפים יהיו היסטוריה.

ורק הארה קטנה (לא לך ספציפית), כתבת "אני מכירה את המתבגרת שלי היטב, ילדה בריאה בנפשה עם שמחת חיים מדהימה, וידעתי שממש לא סביר שהיא באמת סובלת מתופעות כאלה על רקע פסיכולוגי", אז מניסיוני המקצועי חשוב לו לציין שגם ולפעמים דווקא (כי חוששים לאכזב) ילדים עם שמחת חיים מדהימה, מוצלחים, מתפקדים מצויין בכל התחומים ובריאים בנפשם יכולים לסבול מתופעות כאלה על רקע פסיכולוגי. לכן חשוב לא לשלול אף גורם ולבדוק לעומק ולכל הכיוונים כל תופעה/תלונה/ התנהגות חריגה/חדשה/לא אופיינית שמופיעה אצל הילד, כל ילד ולאו דווקא שאומץ.

החלמה מהירה ומלאה לבת.
לצפיה ב-'אכן, וכתבתי במפורש שזה ייתכן ושאני בשום אופן לא שוללת.'
אכן, וכתבתי במפורש שזה ייתכן ושאני בשום אופן לא שוללת.
16/04/2017 | 21:33
2
64
אך יחד עם זה, נהוג כיום למהר ולייחס לתופעות פיזיולוגיות גורמים נפשיים, ומזה רציתי להזהיר. אני לא אומרת שצריך להתעלם מהאפשרות הזאת, אלא שלא צריך להסתפק בה ובמקביל לנסות בכל זאת להמשיך ולעשות הכל לשלול כל גורם פיזיולוגי אפשרי. 
אגב, לגבי בתי, היא מבטאת כל קשת של תחושות, כולל שליליות. היא לא אחת שמנסה לעשות רושם ולהעמיד פנים או להסתיר אם וכשרע לה או משהו לא הולך לה, היא הראשונה שאומרת לנו. היא אקסטרוורטית מטבעה ומבטאת באותה מידה את כל תחושותיה, לטוב ולרע, כך שאני לא חוששת במקרה שלה מהמעמדת פנים או הסתרה של תחושות רעות או כשלונות מפחד לאכזב אותנו. ממש להפך. פשוט בבסיס שלה, ואת זה ראו עוד כשהייתה בת שנה, היא ילדה שמחה, אבל זה לא אומר שהיא מנסה להסתיר את העצוב, הכואב או הרע, כשיש כזה (ואין אדם שאין לו). למרות זאת, הייתי מוכנה להשתכנע ולהאמין באפשרות שמדובר בבעיה על רקע נפשי, לא שללתי זאת חרף העובדה שלפי האינטואיציה וההיכרות שלי עם בתי זה נראה לי פחות סביר. אז ברור שאלא שללתי את האפשרות, ומה שהיה חשוב זה לנסות לעזור לבת ולא להוכיח שאני צודקת, אך בכל זאת בדיעבד האינטואיציה שלי צדקה.
לצפיה ב-'אגב, גם היא עצמה התעקשה כל הזמן שזה משהו פיזי.'
אגב, גם היא עצמה התעקשה כל הזמן שזה משהו פיזי.
16/04/2017 | 21:35
28
לצפיה ב-'*אקסטרוברטית'
*אקסטרוברטית
17/04/2017 | 04:13
16
לצפיה ב-'המון בריאות ורק טוב'
המון בריאות ורק טוב
17/04/2017 | 07:17
13
לצפיה ב-'הרבה בריאות! '
הרבה בריאות!
17/04/2017 | 09:05
12
לצפיה ב-'רק בריאות!'
רק בריאות!
17/04/2017 | 13:47
8
לצפיה ב-'קודם כל ולפני הכל - העיקר שנמצאה הבעיה וטופלה'
קודם כל ולפני הכל - העיקר שנמצאה הבעיה וטופלה
17/04/2017 | 21:45
40
הקאות זו לא חוויה נעימה במיוחד, ולחזור להקיא בתדירות גבוהה בוודאי שאינו נחמד, בין אם זה נובע מסיבות פיזיולוגיות ובין אם זה נובע מסיבות נפשיות.
לצפיה ב-'מאחלת התאוששות מהירה מהניתוח ,וכן שתי הערות....'
מאחלת התאוששות מהירה מהניתוח ,וכן שתי הערות....
18/04/2017 | 13:30
1
52
אחת- הבן שלי לפני כשנה וחצי עבר ניתוח אפנדיקס מהיום להיום. חש ברע,חשבנו וירוס בבטן,לא עבר אחרי מנוחה אלא החמיר ורצנו לבית החולים. מסתבר- לניתוח. 
כששאלתי למקור הבעיה את  כל הרופאים בשעת ביקור ליד מיטת בני המתאושש ,הם אמרו שעדיין לא ממש יודעים,באופן כללי איך מתהווה דלקת התוספתן ומה הגורמים לה.

שתיים- פאטפאט ענתה כהלכה ואני מוסיפה לדבריה- גוף ונפש מחוברים יחדיו וזה לא כזה ברור היכן מסתיים האחד ומתחיל האחר.הרבה פעמים נפש מתגייסת אל הגוף וגוף מתגייס אל הנפש ,והדיכוטומיה היא אך ורק שלנו....
למשל בהומיאופטיה ,סוג של רפואה הוליסטית,מייחסים אותה חשיבות לסימפטום נפשי ולסימפטום גופני.

רפואה שלמה לבת שלך!
לצפיה ב-'תודה. בהחלט גם תסריט מוכר, גם הבכור שלנו עבר ניתוח בתוספתן'
תודה. בהחלט גם תסריט מוכר, גם הבכור שלנו עבר ניתוח בתוספתן
19/04/2017 | 03:38
41
בגלל דלקת חריפה ומהירה, שהתפתחה לו לפנות בוקר שבו היה אמור לטוס לפולין עם כיתתו (עד היום הוא מצטער שהפסיד את המסע הזה שנורא רצה להשתתף בו). מזל גדול כי עוד כמה שעות והיה מפתח את הסימפטומים במטוס. אכן אין לרופאים כיום ידע ודאי מה גורם לדלקת, אבל ההשערה היא שכשצואה נתקעת בתוספתן ואינה מסולקת מהגוף, יש הצטברות של חיידקים במקום ונוצר זיהום. בכל מקרה, מזל שהכל נגמר בשלום עבור כל ילדינו.
ברור שיש ברפואה עוד הרבה דברים שאנחנו לא יודעים וברור שיש קשר בין הגוף לנפש, אבל זה לא משהו לינארי וכל מקרה לגופו. לא משנה איזה טיפול נפשי נותנים למי שיש לו דלקת בתוספתן, הדלקת לא תיעלם וחייבים גם טיפול פיזי, סילוק הבעיה בדרך רפואית. וכדי שניתן יהיה לתת את הטיפול הזה, אין להסתפק באבחון על רקע נפשי, אלא לנסות לחשוף (בין אם גם או רק) את הרקע הפיזי. אפילו במקרים שיש קשר למצב נפשי, אם מסתפקים רק באבחון נפשי, לעתים זה לא יפתור את הבעיה הרפואית. אכן אמרתי ואני שוב אומרת: אין סתירה ולא שללתי את האפשרות לרקע נפשי, כגורם עיקרי או נוסף. אבל אפשר לעסוק בנפש מבלי להזניח את הגוף, ובגוף בלי להזניח את הנפש (במקרה הצורך). פשוט לצערי נתקלתי לאחרונה, לא רק אצלנו, בנטייה בחוגים הרפואיים לפטור מהר מדי תופעות מסוימות כבעלות רקע נפשי ולכן לא ניתנות לפתרון רפואי (כאב ראש? זה בטח סטרס. כאב בטן? זה בטח לחץ. פריחה? זה בטח מתח.) שמעתי על אבחונים שהתאחרו מאוד בצורה כזו, לפעמים אפילו התאחרו יותר מדי, עד שכבר לא היה ניתן לעשות דבר. בעוד אפילו דיכאון, שנחשב פעם למצב נפשי מובהק, מסתבר שיש לו גורמים שהם פיזיולוגיים. ייתכן שהבעיה קשורה גם למשהו נפשי, ואז טיפול משולב הוא אופטימלי, וייתכן שהיא רק נפשית (ובכל מקרה ברור שכל בעיה נפשית ראויה למלוא תשומת הלב לא פחות מבעיה פיזית), אך ייתכן בהחלט שהיא פשוט בעיה פיזית.
הרבה בעיות רפואיות נפתרות לגמרי לאחר טיפול רפואי, ואני חושבת שבעיות ספציפיות כאלה לא בהכרח קשורות לנפש, אלא לאיזה מנגנון בגוף שהתקלקל. אחרת יצורים ללא בעיות נפשיות היו חיים לנצח, אך זה לצערנו לא עובד ככה. גם החתול שלי, חתול מדושן עונג, עם חיים חסרי דאגות שהלוואי על כולנו (ולא חושבת שהוא הסתיר מאיתנו בעיות נפשיות כלשהן) חלה במשהו פיזי, טופל אצל הווטרינר והבריא לגמרי. לא כל מחלה חייבת לנבוע או לבוא על רקע בעיות נפשיות, יש כאלה שבהחלט כן, אבל ממש לא כולן. ואני גם לא חושבת שצריך לסמוך על אינטואיציה בעיניים עצומות ולהתעלם מעצות מומחים או בעלי ניסיון, אך אם האינטואיציה לא שקטה, כדאי לקחת גם אותה בחשבון ולא להותיר אף אבן בלי להפוך אותה. המטרה בסופו של דבר היא שהילד יהיה בריא, ובשביל זה צריך לעשות הכל כדי לאתר את המקור לבעיה (ולפעמים שילוב של יותר ממקור אחד), יהיה אשר יהיה, ולטפל בו.
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
19/04/2017 | 03:39
8
לצפיה ב-'מידע על אימוץ חול'
מידע על אימוץ חול
18/04/2017 | 20:56
1
79

שלום לכולם,

אנחנו זוג שמתעניין באימוץ דרך עמותה.
נשמח לשוחח עם מישהו שעבר תהליך אימוץ ילד מרוסיה בדרך זאת לאחרונה.
אם רלוונטי נא לשלוח הודעה בפרטי ונעביר מספר טלפון.
תודה
לצפיה ב-'או, כדי לא להתעלל באנשים'
או, כדי לא להתעלל באנשים
25/04/2017 | 12:04
26
ולאלץ אותם להשתמש במערכת המסרים המקרטעת של תפוז - פרסמו אתם את המספר שלכם. סתם הצעה.
לצפיה ב-'חששות'
חששות
18/04/2017 | 10:02
1
90
הי
אנחנו זוג בתחילת שנות ה40, הורים ל-2 בנות ביולוגיות.
נושא האימוץ מקנן בי שנים ולאחרונה הצלחתי לרתום את בן זוגי באופן ראשוני לעניין.
מאז אני קוראת המון חומר באינטרנט ומגלה סיפורי אימה בנושאי אימוץ, כולל משפט מפחיד בנוסח אין אימוצים שמחים.
לאור העובדה שלאחרונה גיל האימוץ עולה והילד מגיע לאחר שנתיים-שלוש בבית יתומים על כל המשתמע מכך, האם אתם יכולים לשתף מניסיונכם ולהרגיע מעט?
ישנם נתונים מדאיגים המדברים על מעל שליש (!) מהילדים שמפתחים בעיות נפשיות ברמה פתולוגית, התנהגות מינית מופקרת ועוד ועוד. אני מאוד רוצה לאמץ ומצד שני חוששת להפוך את החיים של כולנו...
אני מדברת עם משפחות מאמצות, העניין הוא שמשפחות אלו קיבלו ילד סביב גיל שנה-שנה וחצי ולא סביב גיל שלוש.
אשמח לשמוע מכם לאור התנסויותכם
תודה מראש
לצפיה ב-'הי,שלום לך'
הי,שלום לך
18/04/2017 | 10:55
74
קודםכל תיקון [מקווה שמרגיע במעט ]לגבי המשפט 'אין אימוצים שמחים'.
אני  משערת שלא קראת את המשפט כמו שהתכוונו אליו.
נראה לי שהתכוונו לכך שאין מסירה לאימוץ שבאה משמחה. היא באה מחוסר מסוגלות מסיבות כאלה ואחרות לקיים את המהלך הרגיל והטבעי שלפיו מי שיולד הוא גם מי שמגדל כמו שאתם לבנותיכם...
לגבי השאר- ניסיון לומר פה משהו הוא קצת 'מגילת אסתר '...יש הרבה מה לומר,אולי אוכל לכתוב   לך במסר היום מאוחר.

לצפיה ב-'אימוץ'
אימוץ
17/04/2017 | 16:16
1
113
שלום לכולם,

אנחנו זוג שמתעניין באימוץ דרך עמותה.
נשמח לשוחח עם מישהו שעבר תהליך אימוץ ילד מרוסיה בדרך זאת לאחרונה.
אם רלוונטי נא לשלוח הודעה בפרטי ונעביר מספר טלפון.
תודה וחג שמח.
לצפיה ב-'אמנם לא אני, אך'
אמנם לא אני, אך
17/04/2017 | 21:48
72
נקודה אחת חשובה להמשך התייעצות - לא ניתן לשלוח מסרים למי שכותב כאורח. אם ברצונכם ליצור קשר פרטי עם אחרים הגולשים בפורום, עליכם להרשם לתפוז.
לצפיה ב-'אולי תוכלו לעזור לי'
אולי תוכלו לעזור לי
16/04/2017 | 20:06
6
127
שלום
במקרה מצאתי את הפורום ורציתי לשתף משהו
יש לי בעיה מתמשכת שאני פשוט מרגיש נחות ויש לי תאוריה שזה בגלל שאני מאומץ למרות שאני כבר בן 27
אף פעם לא חשבתי על זה בצורה כזאת כי אני דווקא לקחתי את זה הפוך ואני מפסוט על זה שאני מברזיל
רק רציתי לדעת אולי יש מישהו שחושב שזה הגיוני או שזה רק פאק שלי
תודה מראש
לצפיה ב-'כדי למצוא את המקור לתחושה שלך'
כדי למצוא את המקור לתחושה שלך
16/04/2017 | 20:54
1
81
אתה צריך לדבר עם איש מקצוע מנוסה בתחום, שיכיר לעומק אותך ואת הבעיות שלך, הגולשים בפורום ברובם אינם מוסמכים לתת אבחונים פסיכולוגיים, ואפילו אלה שכן אינם מכירים אותך מספיק בשביל לעשות זאת. ייתכן שיש קשר לאימוץ, אך לא בטוח, כי תחושות נחיתות יש גם לאנשים רבים שגדלו עם הוריהם הביולוגיים. כל מקרה לגופו ודורש אבחון רציני של איש מקצוע, וגם אז לא בטוח שאפשר יהיה לדעת בוודאות איזה גורם או שילוב של גורמים גרם לתופעה. אני חושבת שאם הבעיה מציקה לך, מכל סיבה שלא תהיה, כדאי לך בכל מקרה לנסות למצוא מישהו שיעזור לך להתמודד איתה ולטפל בה, כי חבל לחיות כל החיים בתחושה כזו. שיהיה לך בהצלחה רבה!
לצפיה ב-'מסכימה עם קאלה ורוצה להוסיף שאולי'
מסכימה עם קאלה ורוצה להוסיף שאולי
16/04/2017 | 21:36
52
תסייענה לך גם שיחות עם מאומצים בוגרים אחרים.

בפייס בוק יש מספר קבוצות בהן תוכל לנסות לשתף ולבקש תגובות. חלקן קבוצות סגורות  ותצטרך לבקש חברות לפני שתוכל להשתתף בקבוצה:

הראשונה היא כמובן (מאומצים מברזיל בישראל) Adopted from Brazil in Israel. (קבוצה סגורה).

* מאומצים משתפים מאומצים. (קבוצה סגורה).
* מאומצים ומאמצים מדברים אימוץ (קבוצה סגורה).
* מאומצים (קבוצה פתוחה).
* מאומצים אימוץ (קבוצה פתוחה).

והנוספות
לצפיה ב-'יש בפחחסבוק קבוצת מאומצים שם תוכל לשתף את תחושותייך ולקבל מע'
יש בפחחסבוק קבוצת מאומצים שם תוכל לשתף את תחושותייך ולקבל מע
17/04/2017 | 07:16
1
39
מענה נוסף
לצפיה ב-'מאמצים ומאומצים מדברים כך נקראת הקבוצה'
מאמצים ומאומצים מדברים כך נקראת הקבוצה
17/04/2017 | 07:23
22
לצפיה ב-'יכולה לשתף אותך קצת בסוגיות המטרידות ילדים ובוגרים שאומצו '
יכולה לשתף אותך קצת בסוגיות המטרידות ילדים ובוגרים שאומצו
17/04/2017 | 09:16
92
שלום רוני,
אינני מכירה אותך ואינני יכולה לדעת מדוע את חש רגשות כאב ונחיתות.
אך אם זה קצת עוזר לך אני יכולה לשתף אותך במחשבות המטרידות נערים ובוגרים אחרים שאומצו, אולי תמצא שזה מהדהד אצלך גם.
יש שנושא האימוץ אינו מטריד אותם, והם רואים בו רק עוד פרט טרוויאלי מעובדות החיים ועובדות ההסטוריה שלהם, כמו צבע עיניים, מגדר, גובה וכן הלאה.
לעומתם יש שעסוקים בשונות שלהם מבני משפחתם המאמצת, יש העסוקים במחשבות על המשפחה הביולוגית: איך נראים הורי הביולוגיים? איך נראים אחיי הבילוגיים? האם הם "מגזע" אחר? האם משהו בהם ולכן בי, פחות טוב? האם מקורי הביולגי במשפחה עם בעיות קשות? סמים? מחלות נפש? חתך סוציו-אקונומי נמוך? זנות?
למה אמא שלי ויתרה עלי? האם לא הייתי מספיק חמוד ומקסים כדי שתשאיר אותי איתה חרף הקשיים? האם משהו לא בסדר בי? האם משהו בה לא בסדר?
האם ירשתי ממנה ומאבי הביולוגי בעיות כלשהן?
מה אמצא אם אפגוש אותם? האם זה אפשרי בכלל? האם זה יפגע בהורי המאמצים?
האם הורי המאמצים אוהבים אותי באותה מידה כמו לו הייתי בנם הביולוגי?
יש הכואבים מאד את העובדה שהם אינם פרי ביטנה ונושאי ה-DNA של אימם המאמצת.
ועוד ועוד...
אולי חלק מהמחשבות הטבעיות הללו, המשותפות להרבה אנשים שאומצו, מטרידות גם אותך.
גם אני מצטרפת לקאלה בהצעה לפנות לאיש מקצוע ולשוחח עימו קצת על הנושא. אם אין ידך משגת לשלם על טיפול פרטי, תוכל לבקש זאת דרך קופת חולים, או לפנות לאחד מהגופים המסבסדים טיפול רגשי או מציעים אותו במחיר מוזל (למשל ב"טנא").
בהצלחה!
לצפיה ב-'אינני יכולה לדעת למה אתה באופן ספציפי חש נחות'
אינני יכולה לדעת למה אתה באופן ספציפי חש נחות
17/04/2017 | 14:06
89
אתה מיחס את זה להיותך מאומץ. יתכן. יתכן גם שלא, שמשהו במבנה האישיות שלך גורם לרגש הנחיתות. כפי שהמליצו קודמי- תהליך של בירור עם עצמך בעזרת איש מקצוע יעזור לך להבין ולהשתחרר. כשאתה חי עם רגשי נחיתות אתה מונע מעצמך להכנס למצבים שדורשים יכולת גבוהה, ומונע מעצמך הישגים.
לגבי סיבות לרגש נחיתות אצל מאומצים במיוחד:
1. לא רצו אותי, נפטרו ממני, זרקו אותי, נטשו אותי וכדומה. כלומר אני לא שווה, אין לי ערך. זה יכול לקרות גם אצל מי שנמסר לאימוץ בצורה מסודרת, בגלל נסיבות קשות במשפחת המוצא. ולא משנה כמה כן רצו אותו במשפחה המאמצת, כמה נאהב. יש כאלה שלא מתגברים על הריק הזה של ההתחלה (ויש גם כאלה שממש אסירי טובה על מה שנחסך מהם).
2. אני בן של עבריינים/נרקומנים/זונה/חולת נפש וכדומה, נושא תורשה של אפסים. מה אני כבר יכול להיות שווה עם רקע כזה? מי שנתון לתחושות כאלה- יכול לקבל חינוך מעולה, פיתוח כשרונות, הזדמנויות ועוד. הסביבה יכולה לשנות הרבה, החינוך, הטיפול, האהבה. עם זאת יהיו כאלה שימשיכו לחשוב כך.
3. אני שונה מבני משפחתי ומהסביבה, אינני שווה. אתה דווקא מרוצה מהרקע הברזילאי שלך. בני גאה ברקע האינדיאני שלו. מכירה מקרים אחרים, של ילדים ומתבגרים שהעור הכהה שלהם מפריע להם מאד, שתווי הפנים שאופיינים לסביבה בה נולדו מבדילים ביניהם לבין הסביבה והם סובלים מכך.

זהו קומץ בשליפה מהמותן, יש די והותר סיבות לרגשי נחיתות אצל מאומצים ואצל כאלה שנולדו להוריהם. סביר שדבר ממה שכתבתי לא מתאים לך, ואיך שלא יהיה כדאי שתטפל בעצמך ותיפטר ממה שמציק לך, שתוכל לחיות טוב יותר את המשך חייך.
לצפיה ב-'שאלות של חדשים'
שאלות של חדשים
12/04/2017 | 16:53
6
148
שלום,
אנחנו מתלבטים בנושא האימוץ מחו"ל. יש לנו ילד ביולוגי בן 4 שההריון איתו היה סופר קשה, ולאחר מכן חוויתי הפלה בהריון מתקדם שלאחריה התגלו מלא בעיות שיעמידו את ההריון הבא בסיכון מאד גבוה. אני חושבת לוותר על נסיונות נוספים וללכת לכוון האימוץ. ברור לי שבארץ תהיה לנו בעיה לאמץ, אז מראש חושבת על אפשרות אימוץ מאוקראינה..
יש לי כמה שאלות של מתחילים:
1) האם תהליך הסינון קשה וארוך כמו בארץ (כל הראיונות הפסיכולוגיים וכו')?
2) מה העלות המשוערת היום של אימוץ בחו"ל?
3) אני מעוניינת לאמץ ילד בגיל 2-3 , כזה שאפשר לראות הההתפתחות שלו יחסית תקינה(לאור הסיפורים ששמעתי), האם זה אפשרי?
4) האם אפשרי לאמץ בו"ז זוג אחים?
תודה רבה וסליחה אם השאלות קצת חופרות.
לצפיה ב-'תשובות לחדשים'
תשובות לחדשים
14/04/2017 | 14:04
5
105
ראשית בריאות.
הארץ היחידה שממנה ניתן לאמץ כרגע באימוץ בין ארצי (חו"ל) היא רוסיה וגם ממנה קצב האימוצים הוא די נמוך.  
לגבי השאלות אענה ע"פ הסדר ששאלת.
1)לאחר החתימה על החוזה עם העמותה(יש סה"כ 2 עמותות כרגע שעוסקות באימוץ בין -ארצי- טף ועתיד הילדים),ישנן פגישה עם עובד/ת סוציאלית ופגישה עם פסיכולוג/ית (כל פגישה אורכת כשעתיים לערך ובדרך כלל מספיקה פגישה אחת עם כל אחת מבעלי/ות המקצוע).
2)התשלום לעמותה הוא 22000 אירו,כאשר מעבר לתשלום זה יש להביא בח-ן עלויות של טיסות לרוסיה + מלון (3 או 4 טיסות ,תלוי במחוז),עלות הרופא שמתלווה אליכם לבדיקה(זו לא חובה כמובן אבל מומלץ בחום רב שרופא מומחה להתפתחות הילד ודובר רוסית יתלווה אליכם לנסיעה הראשונה),תשלומי אגרות למיניהן ועלות בדיקות רפואיות שלכם
בחישוב גס לאחר צניחת שער האירו והרובל מדובר על סה"כ עלות כוללת של כ140000-180000 שח   
3)גיל המינימום כרגע שרוסיה מאפשרת ממנו אימוץ לאזרחים מחוץ לרוסיה הוא שנה וחודשיים,כאשר הילד מגיע לארץ כשלושה-ארבעה חודשים ממועד הנסיעה הראשונה במידה ואין עיכובים.
ישנם מחוזות שאכן ישנם ילדים המוצעים לאימוץ בגילאים האלו וישנם מחוזות שהילדים המוצעים לאימוץ גדולים יותר. 
לכל ילד שגדל בבית ילדים ישנו עיכוב התפתחותי כאשר ברוב המקרים ניתן להדביק את הפיגור לאחר הגיעו לארץ בין אם באופן עצמאי ובין אם בסיוע של אנשי מקצוע כגון קלינאית תקשורת וכדומה.
כמובן ככל שהילד גדול יותר העיכוב ההתפתחותי עשוי להיות גדול יותר עקב האופי של המקום שבו הם גדלים.
ככל שתסכימו לאמץ ילד גדול יותר כך פרק הזמן שתמתינו לאימוץ יתקצר מחד אך העיכוב ההתפתחותי יהיה גדול יותר מגיסא.
4)תיאורטית אפשרי,מעשית אין כמות גדולה מדי של אחים המוצעים לאימוץ (למרות ששמעתי בארץ על כמה וכמה כאלו).
 בכל מקרה מומלץ שתיפגשו עם שתי העמותות,תתרשמו,תשאלו שאלות גם אם הן יראו לכם הכי הזויות שבעולם. 
מקווה שהצלחתי לענות לפחות על חלק מהמידע שרצית לקבל.

לצפיה ב-'לא בהכרח עיכוב התפתחותי קשור לגיל גדול יותר'
לא בהכרח עיכוב התפתחותי קשור לגיל גדול יותר
14/04/2017 | 16:46
2
84
ישנם ילדים שהגיעו לבתי הילדים בגיל מאוחר יותר מבית שהיה מיטיב
לילדים אלה יש סיכוי גבוה להתפתחות טובה והשתלבות מוצלחת
לצפיה ב-'תשובה ללא בהכרח עיכוב התפתחותי קשור לגיל גדול יותר'
תשובה ללא בהכרח עיכוב התפתחותי קשור לגיל גדול יותר
14/04/2017 | 19:34
1
67
כוונתי הייתה לילדים שהגיעו לבית הילדים קרוב למועד לידתם או לאחר "אשפוז סוציאלי" בבית חולים ששם יש אפילו פחות יחס אישי אם ניתן להשתמש בביטוי זה מאשר בבית הילדים.
יחד עם זאת ילד שמגיע בגיל מאוחר יותר ישירות מחיק משפחתו הביולוגית עשוי לחוות קשיים מסוג אחר כי הוא כבר מבין דברים בצורה בוגרת יותר.
בכל מקרה ככל שהילד שהה בבית הילדים תקופה ארוכה יותר יהיה לו עיכוב מצטבר גדול יותר במישור התאורטי בהעדר התא המשפחתי.
כמובן שכל ילד יוצר או משלים פערים בקצב משלו ויכול לחוות עיכוב שונה משל האחר,מכיוון שכל ילד הוא אישיות בפני עצמה ולא נתון סטטיסטי יבש.   
לצפיה ב-'זה נושא מאוד מורכב וקשור מאוד לילד הספציפי'
זה נושא מאוד מורכב וקשור מאוד לילד הספציפי
15/04/2017 | 15:18
48
אני מציעה לא לפסול מראש ילדים גדולים יותר ולבדוק ברצינות כל מקרה לגופו
עם הגדולים יותר אפשר לתקשר ברמה טובה יותר
ברור שיהיו מורכבויות וקשיים, אבל חבל לפסול מראש
אני לא אוהבת הכללות ומציעה לא לקחת אותן כאקסיומות

אני אימצתי ילד גדול יותר שהגיע לבית הילדים בגיל מבוגר יותר אחרי שהיה בבית מיטיב
זה קרה בזכות אינספור בלוגים של מאמצים אמריקאים שקראתי וטוב מאוד שכך 
ההפחדות פה בארץ, מילדים גדולים יותר הוא מוגזם בעיניי

לצפיה ב-'נכון שגיל המינימום הוא שנה וחודשיים.'
נכון שגיל המינימום הוא שנה וחודשיים.
15/04/2017 | 12:28
69
בפועל עם כל התקנות החדשות שהנהיג פוטין והניסיון שלו לעודד מקומיים לאמץ בפועל רוב הילדים שהגיעו בשנתיים האחרונות היו מעל גיל שנתיים, וחלקם בין שנתיים וחצי לשלוש שנים.
לצפיה ב-'מציע לך להפגש עם טף או עתיד הילדים ושם תקבלי'
מציע לך להפגש עם טף או עתיד הילדים ושם תקבלי
16/04/2017 | 07:31
40
תשובות עדכניות והנכונות ביותר.תגיעו עם שאלות מוכנות.בהצלחה רבה מאוד
לצפיה ב-'חג שמח פורום יקר ומבורך '
חג שמח פורום יקר ומבורך
12/04/2017 | 19:27
1
69
האמת שאני ממש נרגשת לכתוב כאן.. בזה הרגע אני מתחילה את התהליך שרץ לי ולבעלי בראש כבר שנתיים מלידת בתינו הראשונה ו היחידה .. אני מאוד רוצה לקבל הכוונה לאן לפנות ועם מי לדבר לגבי אימוץ,לא בארץ, אשמח אם תוכלו לכוון אותנו מה השאלות הנכונות איך לגשת לנושא הזה בכלל 
אשמח לעצתכם תודה וחג שמח :)
לצפיה ב-'ראי תגובתי מלפני מספר ימים לליאור ששאל/ה על עתיד הילדים'
ראי תגובתי מלפני מספר ימים לליאור ששאל/ה על עתיד הילדים
15/04/2017 | 12:20
41
לצפיה ב-'חג שמח למשפחת הפורום'
חג שמח למשפחת הפורום
09/04/2017 | 19:33
4
37
לצפיה ב-'חג שמח!'
חג שמח!
10/04/2017 | 09:18
21
לצפיה ב-'חג שמח!'
חג שמח!
11/04/2017 | 12:42
15
לצפיה ב-'חג שמח!'
חג שמח!
12/04/2017 | 09:57
7
לצפיה ב-'חג שמח!'
חג שמח!
12/04/2017 | 10:42
8
לצפיה ב-'אימוץ בין ארצי "עתיד הילדים'
אימוץ בין ארצי "עתיד הילדים
05/04/2017 | 23:37
1
152
שלום רב.
למישהו יש מידע עדכני ומבוסס על עתיד הילדים? על המנכ"לית בפרט? אידה הררי נדמה לי. איך היא? מה אמורים לצפות ממנה? אמינה? עושה עוד דברים בחיים או אימוץ זה כל עיסוקה?

לצפיה ב-'נפתח בזה שכיום אין לך יותר מדי אופציות'
נפתח בזה שכיום אין לך יותר מדי אופציות
06/04/2017 | 11:07
145
רק טף ועתיד הילדים עוסקות באימוץ מחו"ל ושתיהן רק מברית המועצות.

במהלך השנים למדתי שמי שהאימוץ שלו הלך כשורה והילד שקיבל ענה על ציפיותיו יראה בעמותה באמצעותה אימץ את המוצלחת ביותר ואילו מי שהתהליך שלו הסתבך, לרוב בכלל לא בגלל העמותה אלא בגלל גורמים של  מדינות היעד מהן מאמצים, יראה בה את העמותה הנוראית ביותר.

בעבר היה פער משמעותי בין מספר הילדים שהביאה כל עמותה בשנה, לטובת טף. כיום עקב שינויי מדיניות אימוץ בין ארצי  שהכתיב פוטין מול העדיפות והתמריצים שנותן לאימוץ פנים ארצי, חלה יריד דראסטית במספר הילדים שמאומצים מדי שנה, מגיע רק טפטוף קל של ילדים, כשהמספרים דומים בשתי העמותות, התהליך הרבה יותר ממושך ולרוב מגיעים ילדים גדולים יותר מבעבר.

לא אימצתי באמצעות טף או עתיד הילדים. אבל אני יודעת ששתי העמותות עושות את עבודתן נאמנה, עובדות עם בתי ילדים שנחשבים לטובים ויש להם אנשי קשר מיומנים ברחבי רוסיה.

מציעה לך להיפגש פנים אל פנים עם מנהלי שתי המותות, להתרשם מהם אישית, לשמוע את מה שיש להן להציע לך ולבדוק כמה זמן יהא עליכם להמתין ברשימת ההמתנה עד שתוכלו לחתום על החוזה ולחוש את מידת הכימיה שנוצרת ביניכם ואז להחליט.

לצפיה ב-'יום הולדת שמח'
יום הולדת שמח
03/04/2017 | 08:27
5
114
מזל טוב והרבה אושר לאחייניתי המדהימה(בתה של האחתXׂ)!היום, לפני 17 שנים, הגחת לעולם ולפני 16.5 שנים הגעת ופרצת אל חיינו והפכת את עולמנו! גדלת להיות נערה מדהימה, חכמה ומוכשרת (תמיד היית...), אוהבת, רגישה, מלאת חום ונתינה. השנה עברה ביעף והנה הגיעו הבגרויות וצו ראשון...לא להאמין! תמשיכי להיות מקסימה כמו שאת, בלי לשנות דבר!!! אוהבות אותך עד בלי די - אני ובת דודתך מקסימונת!
לצפיה ב-'מזל טוב לנערה שבגרה '
מזל טוב לנערה שבגרה
04/04/2017 | 20:38
37
המון אושר והצלחה 
לצפיה ב-'יום הולדת שמח למתוקה המרגשת איך שהזמן רץ!'
יום הולדת שמח למתוקה המרגשת איך שהזמן רץ!
05/04/2017 | 16:39
11
לצפיה ב-'המון מזל טוב'
המון מזל טוב
05/04/2017 | 18:58
8
לצפיה ב-'מזל טוב והרבה ברכות '
מזל טוב והרבה ברכות
09/04/2017 | 12:14
6
לצפיה ב-'תודה בשם כולנו למברכים!'
תודה בשם כולנו למברכים!
09/04/2017 | 19:19
7
לצפיה ב-'ישראלית בעלת אזרחות נוספת יכולה לאמץ מחו"ל?'
ישראלית בעלת אזרחות נוספת יכולה לאמץ מחו"ל?
28/03/2017 | 23:14
3
112
היי 
אני רוצה לדעת אם יש לי אזרחות אוסטרלית ואני רווקה בת 43, הרוצה לאמץ ילד מרוסיה, מהן זכויותיי? והאם אוכל לפנות דרך עמותה באוסטרליה, כי זה זול בהרבה יותר (11000$ במקום 12000 יורו שהעמותות דורשות כאן)

מי יכול לענות לי על כך? או להפנות אותי לגורמים שמתעסקים בזה - אשמח!
תודה
עדי 052-2947788
לצפיה ב-'אזרחות נוספת'
אזרחות נוספת
29/03/2017 | 11:01
101
עדי שלום,
אם אתה גרה בארץ ומתכוונת לגדל את הילד בארץ את חייבת לאמץ ע"פ חוק האימוץ בישראל מה שאומר שאת לא יכולה לאמץ ללא עמותה ישראלית
אחרת האימוץ לא יחשב חוקי
לצפיה ב-'תושבות לעומת אזרחות'
תושבות לעומת אזרחות
30/03/2017 | 08:02
80
כל עוד את תושבת ישראל, את מחוייבת על פי חוקי ישראל לאמץ דרך עמותה מורשית, וכאלו יש רק שתיים, והן גובות את המחיר שציינת.
כדי לאמץ דרך עמותה אוסטרלית עליך לנתק את קשריי התושבות שלך עם ישראל לפחות למשך שלוש שנים לפני האימוץ*, להשלים את כל תהליכי האימוץ, ורק אז תוכלי לחזור להתגורר בישראל עם ילדך, שאימוצו יאושרר כחוקי (עדיף לפני שתחזרי, אך מכיוון שזה אורך זמן רב, אפשר גם לחזור קודם לכן בתנאי שברור ללא שום צל של ספק שאין בעיית חישוב זמנים לעניין התושבות). כל זה עוד לפני הבירור מה הדרישות שמציבה עמותה אוסטרלית כדי שתוכלי לאמץ שם, מהן דרישות אוסטרליה.
* החוק מדבר על שלוש שנים מתוך חמש אחרונות. אם במהלך חמש השנים הקודמות התגוררת מחוץ לישראל, אין צורך להמתין שלוש שנים, אלא את חישוב הזמן המתאים לך.
* שלוש שנים הוא הזמן צריך להמתין לפני קבלת הילד, את התהליך ניתן להתחיל קודם. מכיוון שכשתהליך מתחיל לא יודעים בדיוק מתי הוא יסתיים, זו עלולה להיות בעיה.
כל האמור לעיל הוא התנאים הישראליים. צריך להביא בחשבון גם את התנאים האוסטרליים, כמובן, אך איני יודעת מהם.
אימוץ דרך עמותה מחו"ל מומלץ אך ורק למי שכבר תיכנן הגירה, או נמצא במהלכה. עבור אחרים זהו הליך שכמעט אינו אפשרי, או שמימושו רק יעכב בכמה שנים טובות את תהליך האימוץ שארוך כבר מלכתחילה.
לצפיה ב-'מבחינת הרוסים'
מבחינת הרוסים
25/04/2017 | 11:55
6
לפי הזכור לי בשלב כלשהו שואלים אותך או רוצים תצהיר האם יש לך אזרחות נוספת.
הרוסים מאוד נרתעים מהרעיון שילדים מאומצים יעברו למדינות איתן אין להם קשרי אימוץ, אז שווה לך לברר את הנושא לעומק.
לצפיה ב-'שאלה.'
שאלה.
28/03/2017 | 12:40
1
141
האם זה חוקי בישראל שגבר רווק יאמץ תינוק או ילד קטן ללא שום מעורבות של  אישה ?
בין אם מדובר בתינוק מהארץ או מחוץ לארץ ?
לצפיה ב-'מחול אין אפשרות ובארץ זה יקח מספר שנים וילד עם'
מחול אין אפשרות ובארץ זה יקח מספר שנים וילד עם
29/03/2017 | 05:05
120
צרכים מיוחדים יש לך אופציית פונדקאות מארהב תפנה לתמוז פונדקאות
לצפיה ב-'רשתות חברתיות'
רשתות חברתיות
26/03/2017 | 11:30
3
138
היי לכולם :)
שמחה להצטרף למשפחה. אימצנו לא מזמן ילד מרוסיה ויש לי שאלה לגבי חשיפה ברשתות חברתיות, כמו פייסבוק ואינסטגרם.
האם אני יכולה להעלות תמונות שלי עם הילד המתוק שלי? האם אסור לציין שהוא מאומץ? אני מניחה שישאלו אותי שאלות אם אעלה תמונות שלנו ביחד...
אני יודעת שלמאומצים מישראל אסור לפרסם את היותם מאומצים. אבל האם זה כך גם לגבי מאומצי חו"ל?
תודה מראש!
לצפיה ב-'א. האיסור על מאומצים לספר שהם מאומצים בוטל'
א. האיסור על מאומצים לספר שהם מאומצים בוטל
26/03/2017 | 19:25
2
131
ב. גם לפני שהאיסור בוטל, אף אחד לא מנע מן האדם הפרטי לספר למכריו, מקורביו ודורשי שלומו על אימוץ במשפחה. מכיוון שהיום הרשתות החברתיות הן מקבילות לאותו שיח עם מכרים, מקורבים ודורשי שלומנו, מה גם שהחוק האוסר בצורה גורפת לדבר על אימוץ ללא אישור בית משפט בוטל, אין שום מניעה לספר. 
המינון תלוי בכל אחד מאיתנו, על פי מיטב הבנתו. יש מי שחולקים עצמם לדעת ברשתות החברתיות, ויש מי ששומר על אנונימיות מירבית. דרך הפעולה המקובלת עליך נתונה לשיקול דעתך.
לצפיה ב-'החוק בוטל וכלל מאומצים מהארץ את יכולה לפרסם כמה'
החוק בוטל וכלל מאומצים מהארץ את יכולה לפרסם כמה
27/03/2017 | 05:02
106
שאת רוצ והיכן שאת רוצה
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
29/03/2017 | 08:38
22
לצפיה ב-'סיפור עצוב: הורים הרגו את בנם המאומץ שסבל מצרכים מיוחדים'
סיפור עצוב: הורים הרגו את בנם המאומץ שסבל מצרכים מיוחדים
25/03/2017 | 09:42
1
210
הורים בארה"ב חשודים כי הרגו את בנם המאומץ בן ה-16, כנראה אחרי שלא הצליחו להתמודד עם צרכיו המיוחדים והתנהגותו. 
הילד אומץ על ידם כשהיה בן 9.
לצפיה ב-'מזעזע, עצוב, מעורר כעס ורחמים'
מזעזע, עצוב, מעורר כעס ורחמים
26/03/2017 | 12:15
101
ולצערי זו לא הפעם הראשונה שאני שומעת על מקרה כזה או מקרים אחרים בארה"ב בהם הורים פגעו בילד שאומץ, כשזה בעיקר ילדים שאומצו מברית המועצות. אחד המקרים הידועים הוא של הילד שמאמציו שלחו אותו לבדו חזרה לברית המועצות אחרי שלא הסתדרו אתו, מקרה שבעקבותיו הופסק האימוץ מרוסיה לארה"ב.
אני לא באה להצדיק את המאמצים או להגן עליהם, שום דבר בעולם לא מצדיק פגיעה כזו בקטין חסר ישע. אבל קראתי באתרים האמריקאיים שברוב המקרים דובר בילדים שאומצו בגיל מבוגר יחסית, מעל גיל ארבע כשלרוב מדובר במקרים של ילדים שהיו מעל גיל שבע בעת אימוצם. באמריקה יש טרנד לאמץ ילדים גדולים מתוך גישה "נוצרית", של לעשות חסד עם אותם ילדים  שאף אחד  לא ירצה, (נשאלת השאלה למה רבים מהם מעדיפים אימוץ מחו"ל במקום לאמץ אימוץ פנים ארצי, יש שם מאות אלפי ילדים שזקוקים לאימוץ אבל זה כבר נושא אחר). השהות של שנים רבות בבית הילדים גורמת לכך שהילדים מגיעים מאוד מאוד פגועים, לעיתים ללא כל יכולת להתקשרות או אמפתיה לאחר. חלקם עם תסמונת האלכוהול העוברי.חלקם מפגינים בעיות התנהגות קשות ביותר שכוללות פגיעה קשה במשפחה המאמצת או בסביבה. אני שמעתי על ילדים שהיו אלימים כלפי ההורים המאמצים או כלפי הילדים האחרים במשפחה, שאיימו בפגיעה או רצח של ההורים/אחים, שהתעללו פיזית ומינית, ששרפו את הבית ועוד. הרבה מההורים המאמצים הם באמת הורים מסורים שלוקחים את הילד מאיש מקצוע אחד למומחה אחר וללא הועיל. ובאותם מקרים של פגיעה בקטין זה היה מייאוש ו/או מאיבוד עשתונות בעקבות הבעיות ההתנהגותיות שהפגין.

כמובן שלא כל המאומצים שאומצו בגיל גדול מפגינים כאלה בעיות. אצל רבים מהם למרות הפגיעות הקשה ממנה סובלים, הם מצליחים להתקשר למשפחתם החדשה ולהסתגל לחיים בארה"ב ויש לא מעט אימוצים מוצלחים שכאלה. עם זאת צריך לקחת בחשבון שככל שהילד יאומץ בגיל מבוגר יותר - סביר שיהא יותר פגוע ובעייתי.

על הקישור דהיאלה111111
לצפיה ב-'סטייה, טבעי או משיכה מינית גנטית? '
סטייה, טבעי או משיכה מינית גנטית?
23/03/2017 | 01:17
3
224
אם והבן אותה מסרה לאימוץ התאהבו לאחר שנפגשו וחיו כזוג.

ותודה למשתפרת על הקישור

לצפיה ב-'הזוי...'
הזוי...
23/03/2017 | 11:47
1
93
יכול להיות שהתאהבו באופן טבעי- בכול זאת הוא לא גדל כבן שלה אז הם בעצם נפגשו כשני זרים בוגרים...
לפי דעתי זה סטייה אם הם אוהבים אחד את השני כאם ובן ולא רק כגבר ואשה
הבעיה הגדולה תהיה אם כן יכנסו להריון...
לצפיה ב-'לא לגמרי הזוי'
לא לגמרי הזוי
23/03/2017 | 20:22
112
בזמנו ראיתי תוכנית שלמה בנושא עם הרבה מאוד מקרים
היה גם הסבר פסיכולוגי כלשהו הקשור לקירבה גנטית
זה משהו שצריך להיות מודעים אליו 
נאמר באותה תוכנית שאם מודעים לכך אפשר לנטרל את המשיכה, צריך להבין ממה היא נובעת

לצפיה ב-'המיניות בגיל ההתבגרות'
המיניות בגיל ההתבגרות
24/03/2017 | 11:16
80
ולצורך העניין גיל 20 הוא גם ,עדיין גיל התבגרות....
ההורמונים המיניים תוססים,
וההתפתחות שלהם היא לא פעם לכל הכיוונים.  בנים  שינהלו כעבור זמן אורח חיים הטרוסקסואלי 'למהדרין'  מוצאים עצמם קודם לכן נמשכים כמתבגרים לפעמים למין השני,לפעמים ל...ציצי של אמא. המשיכה היא לא לא נורמאלית,[אבל הטאבו החברתי הוא שצריך להדריך ולקבוע.]
ולדעתי זה מה שקרה כאן. שילוב של המשיכה ההורמונאלית ההתפתחותית המוגברת ,חום אנושי שישנו גם בהתאהבות מקובלת ,וכן העדר גבולות של האם הביולוגית . אני חושבת שהיא זו שהיתה חייבת להיות מבוגר אחראי ולעצור את זה,והעובדה שיש לה עוד תשעה ילדים יכולה להביא להשערה שבתחום שבינו לבינה היא עלולה לפעמים להיסחף ....
יש גם נטייה לעיתים לערבב בין חום אנושי למיניות[ לכן פתיינות פדופילים מצליחה!] וייתכן שמתוך הסטוריית הגדילה והאישיות שלו- זה מה שקרה לבחור.

מזעזע.
לצפיה ב-'בוקר טוב, האם יש כאן אנשים שאימצו לאחרונה'
בוקר טוב, האם יש כאן אנשים שאימצו לאחרונה
13/03/2017 | 08:31
2
260
או שנמצאים בתהליך? מהיכן אימצתם? מה גיל הילדים המאומצים היום?
לצפיה ב-'הילדים האחרונים שאומוצו שאני נתקלתי היו בסביבות גיל 3.5 '
הילדים האחרונים שאומוצו שאני נתקלתי היו בסביבות גיל 3.5
14/03/2017 | 06:23
234
בממוצע. הילדים אומצו מרוסיה, אינני יודעת מאלו חוזות, חלקם דיווחו פה בפורום, חלקם פגשתי במרפאה שבה אני עובדת. ילדים בני 3 בערך, 3.5, 3.8 וארבע וחודשיים. 
יתכן שיש גם צעירים יותר שלא שמענו עליהם.
לצפיה ב-'תשובה לגבי אימוצים לאחרונה'
תשובה לגבי אימוצים לאחרונה
15/03/2017 | 19:41
214
כמות האימוצים הבין-ארציים הולכת ומצטמצמת במידה ניכרת כפי שבוודאי שמעת בעיקר בשנתיים-שלוש האחרונות.
מחוז ברוסיה שהיו ממנו מספר אימוצים בשנת 2014 יכול להיות מחוז עם אפס אימוצים בשנת 2015 או 2016.
כך שאין "חוקיות" והדבר תלוי במשתנים רבים.
אין לי ידע על שנת 2016.
אבל לגבי שנת 2015 (שאולי ישמע לך קצת רחוק)יכול לאמר שלצד אימוצים של ילדים שהגיעו בגילאי 3-4,היו גם ילדים שהגיעו לארץ בגילאי שנה וחצי-שנתיים.
זמן ההמתנה לאימוץ כיום הוא כשנתיים מיום הרישום בעמותה.
אך לעיתים ישנן גם "הפתעות לטובה" שחורגות מהסטטיסטיקה היבשה.
לצפיה ב-'שלום לכולם, אני בן 36, אם מישהו/י מעוניין/ת שאקח חלק בגידול'
שלום לכולם, אני בן 36, אם מישהו/י מעוניין/ת שאקח חלק בגידול
14/03/2017 | 09:46
2
183

שלום לכולם, אני אקדמאי בן 36, אני כותב מודעה דומה מפעם לפעם בפורום זה -- ותודה רבה על קיומו --, ועדיין מחפש ואינני מתיאש... אם מישהו/י מעוניין/ת שאקח חלק בגידול ילד מאומץ/ביולוגי ושאהיה בעבורו/ה סוג של דמות אבהית, אשמח להכיר ולראות אם יש כימיה ואם זה מתאפשר.
העדפות: באשר לשאלה האם בן או בת, -- עדיף בן; באשר לאיזור מגורים, -- עדיף לי איזור ירושלים (היכן שאני גר), אבל גם אזורים אחרים בסדר גמור מבחינתי.
נא לכתוב לי בפרטי, או למייל שלי
תודה, ואם אפשר, לרגל חג הפסח הקרב, מאחל כבר חג שמח לכל באי הפורום! כל טוב.

לצפיה ב-'מאחלת לך בהצלחה! היית רוצה לפרסם גם בפורום אימהות יחידניות?'
מאחלת לך בהצלחה! היית רוצה לפרסם גם בפורום אימהות יחידניות?
14/03/2017 | 09:59
1
121
יש בתפוז פורום אימהות יחידניות מבחירה

ויש גם קבוצות של אימהות יחידניות בפייסבוק.
אני בטוחה שאי שם יש אמא יחידנית שהיתה מאד משתוקקת לאבא כמוך לילדה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
15/03/2017 | 10:41
88
תודה רבה לך! כן, זה רעיון טוב, אפרסם גם שם. די מזמן פרסמתי שם. אפרסם עכשיו שוב. איכשהו חשבתי ששם זה פחות רלוונטי, אבל את צודקת, גם שם יכולה להימצא מישהי שתהיה מעוניינת.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אמת הנפש
אמת הנפש
ד
ד"ר אבי צפריר
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה