לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1048810,488 עוקבים אודות עסקים

פורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.

קישור לשרות למען הילד
המשך >>

לצפיה ב-'חלק מאותם מאומצים לכאורה'
חלק מאותם מאומצים לכאורה
21/08/2017 | 14:57
4
אינם מאומצים באמת. לא שאני פוסלת אומנה, אך אומנה ואימוץ אינן זהות, וחבל שהצגת אדם באומנה נעשית כאילו אומץ.
לצפיה ב-'תודה רבה, מעניין מאד!'
תודה רבה, מעניין מאד!
20/08/2017 | 18:14
5
לצפיה ב-'מזל שיש אינטרנט'
מזל שיש אינטרנט
21/08/2017 | 14:56
2
צפיתי בתכניות בהכי שידור ישיר שאפשר כשמתגוררים מחוץ לישראל. יש לי השגות אלו או אחרות על דברים שנאמרו שם, אך למרות אותן השגות, אני רואה חשיבות בעצם העלאת הנושאים לדיון. 
לצפיה ב-'סיפורה של אלישבע שפתחה את תיק האימוץ והצליחה להגיע '
סיפורה של אלישבע שפתחה את תיק האימוץ והצליחה להגיע
12/08/2017 | 01:46
7
95
לקרובי משפחה ביולוגיים:

http://xnet.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4977340,0...
לצפיה ב-'במשך שנים אמרנו פה בפורום'
במשך שנים אמרנו פה בפורום
13/08/2017 | 18:24
6
67
גם למאומצים לפני פתיחת תיק, וגם לבני משפחה ביולוגיים שונים, שלמי שחשוב להעביר מכתב, שיכתבו. כשתיק האימוץ יפתח (אם יפתח) יחכו המכתבים האלו ויראו את הרצון למשפחתיות. פעם אחר פעם נחשף עוד תיק ועוד תיק, ואין בו את המכתבים שברור שנכתבו.

לא יודעת איך אחרים מרגישים בקשר לזה, אך אני מרגישה מרומה. לא משנה שאיני מאומצת, או בת למשפחה שילדה נלקח ממנה, או חיה בכלל בישראל ומושפעת במשהו מכך. העובדה שגרמו לי להיות חלק מאותו שקר, כשכתבתי לאנשים לכתוב מכתבים, כשאמרתי לאנשים שמכתבים יחכו להם אם רק כתבו אותם, גורמת לי לכעס אישי לחלוטין. 

גם אם המאומצת הספציפית הזו מצאה משפחה, גם אם (אי)דיווח על מות האם הביולוגית מקורו בטעות תם, גם אם שם האב הביולוגי מתועד שגוי בגלל בלבלת, גם אם כל זה מובן ונכון ולא נעשה בכוונת זדון - היכן הם המכתבים? 
- אם הם נעלמו בטעות, כמו המידע על מות האם, ישנה כאן התנהלות חסרת אחריות,
- אם הם נעלמו בכוונה תחילה - מי נתן לאחראיים לכך את הזכות להתערב בחיי אחרים בצורה שכזו.

בקיצור - כל סיפור נוסף שכזה, מהווה הוכחה כנגד כל מה שלא האמנתי בו במשך השנים. 
אני. כועסת. אני. אישי. לגמרי.
לצפיה ב-'אני רק רוצה לציין שלא נכתב במפורש'
אני רק רוצה לציין שלא נכתב במפורש
13/08/2017 | 19:29
5
58
מה קרה למכתבים. ידוע שכתבה אותם, אך לא באמת הוברר מה עשתה איתם, האם העבירה ולמי. בפרט, לפחות למיטב הבנתי, לא נכתב במפורש שהמכתבים הועברו לשירות ונעלמו משם. אולי כן, אולי לא, אך אין מספיק נתונים בכתבה כדי לדעת בוודאות. ברור שאם זה המצב זו שערוריה, אבל אני מאוד נזהרת מלשפוט כשאין את כל הנתונים, ומה שכתוב בכתבה זה מידע חלקי ולא לגמרי ברור.
לצפיה ב-'קאלה לא ספציפית למקראה זה, אבל אני מכירה '
קאלה לא ספציפית למקראה זה, אבל אני מכירה
13/08/2017 | 23:20
4
38
שני מקרים שונים, אחד של אם ובן ביולוגי. אני מכירה את שניהם. היא הבינה די מהר שהמכתבים לא מגיעים לתיק ולכן השאירה לה העתק של המכתבים. כשהבן פתח את התיק לא היה בו אפילו מכתב אחד והיא כתבה רבים. 

במקרה אחר  מאומצת שפתחה תיק ולא מצאה אף מכתב למרות שהאם הביולוגית נשבעה שהשאירה מכתבים, חיפשה את הבת בנרות ואפילו שכרה שירותים של חוקר פרטי לאתר את הבת.
לצפיה ב-'אין לי ספק שיש מקרים כאלה.'
אין לי ספק שיש מקרים כאלה.
14/08/2017 | 08:09
3
37
אני רק אומרת שאי אפשר לדעת בוודאות שזה מה שקרה במקרה הנוכחי.
אגב, האם את מכירה גם מקרים שבהם כן נמצאו בתיק מכתבים שנכתבו?
אני שואלת כי אני באמת לא יודעת מה הולך שם בפועל. אם באופן שיטתי מעלימים את המכתבים, זו באמת שערוריה.
לצפיה ב-'מכירה מקרה שנמצא מכתב מאחות ועוד מקרה בו נמצא מכתב בודד '
מכירה מקרה שנמצא מכתב מאחות ועוד מקרה בו נמצא מכתב בודד
14/08/2017 | 10:41
1
35
מרבים שנכתבו וגם הוא נמסר לשרות סמוך למסירת הילד לאימוץ. לא שמעתי על אף מקרה בו נמצאו בתיק מכתבים מהעת האחרונה.
לצפיה ב-'מה האינטרס של השירות להעלים מכתבים?'
מה האינטרס של השירות להעלים מכתבים?
14/08/2017 | 21:10
41
ואיך אפשר לעשות בדק בית בכל העניין הזה?
לצפיה ב-'אני מקווה בכל לבי'
אני מקווה בכל לבי
14/08/2017 | 10:43
48
שברוב התיקים נמצאים המכתבים שנכתבו. שלא נמסר מידע לא מאומת על ידי העוסקים בכך. אך יש יותר מדי מקרים עליהם שמענו, אותם ראינו, ולא בניסוח עמום, שאי אפשר להתעלם מכך.
עבורי זה מספיק כדי לכעוס! 
לצפיה ב-'תגובתו של סטטיק (מהצמד ססטיק ובן אל) לאימוץ על ידי'
תגובתו של סטטיק (מהצמד ססטיק ובן אל) לאימוץ על ידי
12/08/2017 | 02:00
74
להט"בים. התגובה פורסמה בעמוד הרשמי שלו ובווינט ב- 17.07.2017

"מדינה יקרה שלי.
האם איבדנו את זה סופית?!
אהלן, סטטיק. יותר נכון לירז רוסו.
בן 26, חיפאי, מוסיקאי, כותב, יוצר, מלחין, סטרייט, קצין במילואים.. וזהו בגדול..
אה, רגע, יש עוד תואר שאני סוחב איתי - מאומץ.
בואו נדבר על הבקשה של מר חיים כץ. משתי נקודות פרספקטיבה:
האחת, שכולנו אמורים להבין אותה - בתור אנשים שחיים במדינה דמוקרטית ב2017.
והשנייה, שאני אולי אשפוך לכם קצת אור עליה - בתור מאומצים.
בואו נתחיל מהראשונה. לא נמאס לנו?
לא נמאס לעם הכי רדוף בתולדות ההיסטוריה מרדיפת מיעוטים?
די, חלאס. 2017. הקהילה הלהט"בית בכל מקום, והרוב המוחלט כבר מבין שלשפוט אדם לפי הנטייה המינית שלו (כל עוד הוא לא מסכן את הציבור - ואת זה רשמתי אך ורק כדי שלא תתחילו עם "רגע אבל מה עם פדופילים גם זו נטייה מינית") זה פשוט בורות וראייה חשוכה לשמה.
הומואים, לסביות, טרנסים וואט אבר - כולנו ישראלים. לכולנו מגיעות זכויות זהות. בין אם מדובר בחתונה/אימוץ/מקומות עבודה - כולנו שווים. מה הקטע בדמוקרטיה עם לא ככה? אנחנו דמוקרטיה של 2017 לא של 400 לפנה"ס!
כמו שהקהילה תורמת את שלה לקהילה אם זה בצבא, במשטרה, ברפואה, בבידור ובמשרות בכירות בכל הענפים - כך גם מגיעה לאותם האנשים לחיות את חייכם על פי העדפתם האישית! כמו כולנו!! ומי שלא מבין איך זה כמו כולנו - פשוט עיוור. פונה אליכם אחי ואחיותי הסטרייטים: דמיינו שהיה אסור לנו לאמץ? להתחתן? היינו שורפים את הרחובות ולא מנהלים מחאה שקטה ומבוקרת. תחשבו על זה, ונעבור להיבט השני.
אז כמו שאמרתי, לא סוד, אני מאומץ.
הפרוש הישיר של זה הוא שאם בגדול לא היו תופסים אותי שני הורים מדהימים הייתי כנראה מוצא את עצמי נתון לחסדים של משרד הרווחה ומגיע כנראה לאיזשהו בית יתומים כזה או אחר. אתם יכולים לדמיין שהיה יוצא משם לירז שונה לגמרי שכנראה לא היה מגיע לחצי ממה שיש לי היום, והיה נאבק בכל שאר התארים הקשים כמו "יתום" , "חייל בודד" והכי קשה.. פשוט לבד בעולם. קשה לי לדמיין את עצמי בגילי בלי אף אחד. בלי משפחה. בלי אמא. בלי אבא. בלי שאי פעם חגגו לי יום הולדת כמו שצריך. בלי טיול בר מצווה לחו"ל.. בלי מי שיצעד איתי לחופה.
ובכן, למזלי , I dodged that bullet על ידי זה שאימצו אותי זוג הורים מהמדהימים שפגשתם. אבל בקלות זה יכל להיות אחרת.
עכשיו תגידו לי, האם אתם תשללו מילד או ילדה שנתונים לחסדי המזל מבחינת האם יאמצו אותם או לא, על סמך ראייה חשוכה? על סמך חוסר בסובלנות? על סמך אי הבנת השונה? על סמך אפלייה לא מוצדקת בעליל שלא מגובה בשום הוכחות וההיפך?
ידעתם שהמחקרים בכל העולם מוכיחים כי אין שום השפעה שלילית בשום מקרה שנבדק מהמצאות הורים חד מיניים במשפחה?
זה לעולם לא פגע באף אחד, בשום מקום, בכל העולם!
אז על סמך הדעות החשוכות שלכם (שזכותכם להחזיק בהן, אנשים רעים שכמוכם) - על סמך אלה אתם תשללו מילד את הסיכוי שלו להגיע למשהו? להשיג? לשאוף? לחגוג? לשמוח? או יותר מהכל - לא להיות לבד?
תחשבו על זה.
והנה משהו ישן מאד שלי. הרבה לפני שהיה למישהו אכפת ממה שאני רושם,
שאולי יתן לכם קצת פרספקטיבה על איך זה נראה מהצד השני. המאומץ."

|https://www.youtube.com/watch?v=EE0y5oAtwh8
לצפיה ב-'האם כאמא יחידנית יש לי אפשרות לאמץ תינוק/ילד קטן בארץ?'
האם כאמא יחידנית יש לי אפשרות לאמץ תינוק/ילד קטן בארץ?
09/08/2017 | 10:07
6
34
לצפיה ב-'התשובה היא לא, אלא אם מדובר בתינוק עם צרכים מיוחדים'
התשובה היא לא, אלא אם מדובר בתינוק עם צרכים מיוחדים
09/08/2017 | 15:23
49
כיחידנית הנך נמצאת בתחתית סולם ההיררכיה לאימוץ שזה אומר אחרי זוגות חשוכי ילדים, זוגות שאימצו ילד אחד, משפחות עם ילד/ילדים ביולוגיים. לכן יימסר לך לאימוץ רק ילד שלא נמצא מי שירצה לאמצו מהקבוצות שקודמות לך. הסיכוי שזה יקרה לגבי תינוק ופעוט בריא וללא צרכים מיוחדים הוא אפסי, במיוחד שכיום יש מעט מאוד תינוקות מועמדים לאימוץ מדי שנה וההמתנה לתינוק היא כשבע שנים. 
בפועל יחידניות זכו לאמץ ילדים גדולים, לרוב מעל גיל חמש או תינוקות /פעוטים עם צרכים מיוחדים שזה אומר ביש להם בעיה בריאותית, התפתחותית או נפשית.
לצפיה ב-'אומנה'
אומנה
10/08/2017 | 12:22
4
47
אולי תשקלי אומנה של תינוק עם אופק לאימוץ...
זה דרך לא פשוטה אבל הרבה יותר מהירה להורות של תינוק בריא
בהצלחה
לצפיה ב-'מעיין היום אין מסלול של אומנה עם אופק לאימוץ'
מעיין היום אין מסלול של אומנה עם אופק לאימוץ
10/08/2017 | 20:28
3
55
הילד נמסר לאומנה. במקרים מסיימים ודי מטים בהמשך הוא הופך להיות בר אימוץ וגם אז לא תמיד יש עדיפות למשפחת האומנה להפוך למשפחה המאמצת. כל מקרה לגופו.
לצפיה ב-'לא מכירה מספיק לגבי אומנה...'
לא מכירה מספיק לגבי אומנה...
17/08/2017 | 10:59
2
22
רק סיפור הצלחה אחד של אימוץ לאחר 3 שנים (שהתינוקת איתם באומנה מהלידה)
לצפיה ב-'מעיין כנראה שבתגובתי הקודמת לא הייתי מספיק מובנת'
מעיין כנראה שבתגובתי הקודמת לא הייתי מספיק מובנת
18/08/2017 | 16:50
1
18
זה לא שהיום אין מקרים של ילדים שיועדו לאומנה ובהמשך הפכו לברי אימוץ, אלא שהיום אין מסלול של אומנה עם אופק לאימוץ, דהיינו אם בעבר היו ילדים שמראש ידעו שיש סיכוי גבוה שיהפכו לברי אימוץ הם נמסרו במסלול של אומנה עם אופק לאימוץ. היום זה בוטל גם מכיוון שנוצר מצב שזה הפך לפתרון למשפחות שרצו לעקוף את התור וההמתנה הארוכה לילד או כאלה שעל פי הקריטריונים של השירות למען הילד לא יכלו לקבל תינוק וגם כי אומנה מתוקף הגדרתה אמורה להיות זמנית והילד אמור להיות מוחזר להוריו הביולוגיים ברגע שישתקמו או שישתנו הנסיבות שהובילו להוצאתו לאומנה. בפועל רבים  מהם נשארים באומנה שנים על גבי שנים ואפילו עד לבגרותם.
היום המגמה היותר רווחת היא להעדיף לא לנתק את הילד לגמרי ממשפחת המוצא ולכן יותר ילדים מופנים לאומנה.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר!'
תודה על ההסבר!
20/08/2017 | 11:25
6
לצפיה ב-'אימוץ מאירקוטסק.'
אימוץ מאירקוטסק.
05/08/2017 | 18:29
94
שלום,

אשמח לדעת ממי שאימצו בשנתיים האחרונות מאירקוטסק אילו שאלות נשאלתם במשפט?

תודה לכולם.
לצפיה ב-'אימוץ ליחידנית'
אימוץ ליחידנית
02/08/2017 | 09:55
2
111
אני גרושה+ילדה בת 5. אני מאוד רוצה לאמץ ילד (תינוק) מחו"ל.
האם ניתן לעשות את זה כהורה יחידני?
לצפיה ב-'לפי מיטב ידיעתי ממש לא ניתן.'
לפי מיטב ידיעתי ממש לא ניתן.
02/08/2017 | 15:26
72
כבר כמה שנים שאימוץ חו"ל לא רלוונטי ליחידניות.לא מאפשרים.
אבל אם תרצי להיות משפחת אומנה בארץ - מכירה משפחה נהדרת עם אם חד הורית שמגדלת שניים.
לצפיה ב-'אין אפשרות לחד הורית היום לאמץ בכלל בחול יותר'
אין אפשרות לחד הורית היום לאמץ בכלל בחול יותר
07/08/2017 | 05:50
22
לצפיה ב-'בא לי לצעוק מאושר שכל העולם ישמע'
בא לי לצעוק מאושר שכל העולם ישמע
29/07/2017 | 23:26
6
219
השבוע חזרנו מרוסיה לאחר שאימצנו שני אחים ביולוגיים מרוסיה, אח ואחות! זה האימוץ השני שלנו, יש לנו ילדה מהממת מאומצת בבית.
רוצה לחזק את ידי כל הממתינים, ולתת לכם כוחות כמו שאני הייתי זקוקה לכוחות האלו במסע הארוך שלנו להורות, זה קורה, לוקח זמן אבל קורה בסוף!
רוצה בהזדמנות זו להודות לאידה וחיימקה מעמותת עתיד הילדים שעשו בשבילנו את הלא יאומן, הזיזו הרים וגבעות ונלחמו בשבילנו כמו אריות! ולגילה הנציגה שלנו שהיא כבר אחות בנשמה, בלעדיה זה לא היה קורה!
תאמינו, תתחזקו, תתפללו, וזה יבוא-מבטיחה!
לצפיה ב-'כמה מרגש איזה יופי'
כמה מרגש איזה יופי
30/07/2017 | 04:37
52
לצפיה ב-'מרגש לשמוע!'
מרגש לשמוע!
30/07/2017 | 11:54
76
תודה ענקית על החיזוק והמון מזל טוב! איזה מרגש לאמץ שני אחים!
לצפיה ב-'מזל טוב ענק והמון אושר למשפחה שגדלה.'
מזל טוב ענק והמון אושר למשפחה שגדלה.
03/08/2017 | 01:16
37
לצפיה ב-'איזה יופי! נכנסתי לפורום לאחר העדרות והנה...בשורה משמחת!'
איזה יופי! נכנסתי לפורום לאחר העדרות והנה...בשורה משמחת!
03/08/2017 | 20:04
52
הרבה זמן לא קראנו כאן בשורות על אימוצים חדשים! מזל טוב לכם!!!

לצפיה ב-'מזל טוב. בני כמה האחים שהבאתם? שיהיה בהצלחה'
מזל טוב. בני כמה האחים שהבאתם? שיהיה בהצלחה
05/08/2017 | 12:31
1
35
לצפיה ב-'גיל האחים'
גיל האחים
12/08/2017 | 00:47
50
הבן בן 4.5 והבת בת 3.4
לצפיה ב-'משפט באירקוטסק.'
משפט באירקוטסק.
26/07/2017 | 18:12
2
118
היי,
אשמח לדעת ממי שאימצו באירקוטסק בשנתיים האחרונות.
במהלך המשפט האם השופטת והמתרגמת מדברות בו זמנית או שהשופטת מסיימת כמה משפטים ואז המתרגמת מתרגמת כשהשופטת לא ממשיכה בדיבור עד לסיום התרגום?

האם המתרגמת מבצעת את התרגום פנים אל פנים או לוחשת באוזן?

אשמח לתובנותיכם.

תודה.
לצפיה ב-'קצת יותר מזמן אבל לא חושבת שהשתנה:'
קצת יותר מזמן אבל לא חושבת שהשתנה:
27/07/2017 | 10:12
1
100
על פי מה שהיה אצלנו לפני מספר שנים:
השופטת מדברת ואז המתרגמ/ת מתגמ/ת. 
הקשר בין מה שהשופטת או העובדת הסוציאלית אומרות ובין התרגום קלוש וחלקי.
אחר כך אתם מדברים, והמתרמ/ת מתרגמ/ת לרוסית מה שאמרתם.
גם פה המתרגמת משנה ומשפצת את דבריכם כראות עיניה והבנתה. 
אף אדם לא מדבר בזמן שאחר מדבר. כולם ממתינים בסבלנות לתום דברי האחר כולל המתרגם.
המתרגם לא לוחש באוזן. אומר בקול כשכולם שומעים.
לא לדאוג, בסוף הכל מסתדר... התרשמנו בבית המשפט שכולם רוצים שהאימוץ יצא לפועל ויצליח...
לצפיה ב-'תודה '
תודה
12/08/2017 | 12:03
5
לצפיה ב-'אומנה ליחידנית'
אומנה ליחידנית
25/07/2017 | 18:06
2
99
אפשרי הדבר? 
לצפיה ב-'בהחלט! מכירה כמה וכמה יחידניות שהן אמהות באמנה. בהצלחה'
בהחלט! מכירה כמה וכמה יחידניות שהן אמהות באמנה. בהצלחה
26/07/2017 | 16:46
42
לצפיה ב-'לא רק שאפשרי אלא'
לא רק שאפשרי אלא
29/07/2017 | 13:01
90
שבאומנה אין העדפה של זוגות על פני היחידניות וגם הן יכולות לקבל תינוקות וילדים שלא מוגדרים כצרכים מיוחדים. עם זאת ככל שתסכימי ליותר החרגות כך תזכי לחבוק מהר יותר ילד.

לצפיה ב-'מאמרים בנושא זוגיות של ילדים מאומצים'
מאמרים בנושא זוגיות של ילדים מאומצים
25/07/2017 | 11:35
102
שלום,
אני מחפשת מאמרים שעוסקים בנושא של זוגיות אצל ילדים מאומצים. האם מישהו מכיר?
לצפיה ב-'חדשה בעניין'
חדשה בעניין
22/07/2017 | 12:08
1
152
הי
רציתי לשאול כמה זמן לוקח הליך האימוץ בישראל?
האם ההליך הוא מאוד קשה מבחינה ביוקרטית?
כמה עולה לאמץ ילד?
מאיזה גיל הכי קטן ניתן לקבל ילד?
תודה רבה 
לצפיה ב-'לכל השואלות'
לכל השואלות
22/07/2017 | 20:25
125
היום האימוץ בארץ הוא מאוד איטי כיוון שהמדיניות השתנתה והרבה ילדים מופנים לאומנה ולא לאימוץ. ההמתנה לתינוק אורכת כשבע שנים ויותר ובשנתים האחרונות גם מספר הילדים הגדולים הממתינים לאימוץ פחת באופן משמעותי. וזה נכון גם לגבי תינוקות וילדים ממוצא אתיופי, אם בעבר נחשבו לאימוץ עם צרכים מיוחדים, היום הם מאומצים במסלול רגיל.
לצערי אני מכירה משפחות שהם כבר שלוש וארבע שנים מסיום הסדנה ועדיין ממתינות, כשכל הזמן נאמר להם שאין ילדים.

בארץ האימוץ חינם. ותינוק בארץ נחשב ילד מהלידה ועד גיל שנתיים. והתהליך בארץ לא פשוט. גם הרבה בירוקרטיה וגם הרבה שלבים שצרך לעבור עד שמאושרים לאימוץ.

גם האימוץ מחו"ל היום לא פשוט. כיום ניתן לאמץ רק מרוסיה וגם שם חלה האטה משמעותית במספר הילדים המגיעים ארצה מדי שנה וזמן ההמתנה התארך משנה לכמעט שנתיים. עלות האמוץ 22.000 יורו פלוס הוצאות נילוות של הטיסות והשהות ברוסיה שלכם ובפעם האחרוה גם של הילד והוצאות הרופא מהארץ אם מחליטים להיעזר בשירותיו. גיל הילדים שמגיעים משם גם הוא עלה כשרוב הילדים שהגיעו בתקופה האחרונה היו לקראת גיל שלוש.
לצפיה ב-'סיכויי אימוץ בארץ-אשמח למידע '
סיכויי אימוץ בארץ-אשמח למידע
20/07/2017 | 15:29
1
132
שלום, בן זוגי ואני מצויים בעיצומם של טיפולי פוריות מתישים ואנחנו רוצים לבדוק אפשרות לאימוץ תינוק או פעוט בארץ. נשמח בכל ליבנו גם לתינוק ממוצע אתיופי.  בן זוגי בן 40 ואני בת 38.  מישהו יודע מה זמן ההמתנה? האם מישהו בפורום זכה לאמץ תינוק  בישראל בשנתיים האחרונות ויכול לספר? נשמח לכל תשובה שתשפוך אור על הנושא. תודה רבה ! 
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
20/07/2017 | 16:34
112
אני עוד בתהליך ואין לי יכולת לתת לך מדד מדויק של זמנים... גם אין מדד כי הכול תלוי כמה ממתינים לפניכם בתור וכמה ילדים מוצאים לאימוץ ומה התנאים שלכם, מה שכן אני יכולה להגיד שאנחנו כבר שנתיים וחצי בתור ורק עכשיו סימנו את הקורס הכנה לקראת אימוץ שזה השלב האחרון.
אבל לגבי התהליך אשמח לשתף- גם רשמתי על התהליך בבלוג שלי "ברקיע החיים"
דבר ראשון תשלחו טפסים למשרד שירות למען הילד שקרוב למקום המגורים שלכם, המקום שלכם בתור הינו מהרגע שהשירות מקבל את הטפסים.

הם כבר מייצרים אתכם קשר אבל ניתן גם להתקשר ואז נקבע פגישה ראשונית ששם תקבלו הרבה תשובות

בהצלחה!
לצפיה ב-'אימוץ ע"י חד-מיניים בחו"ל'
אימוץ ע"י חד-מיניים בחו"ל
18/07/2017 | 17:51
1
95
שלום לכולם,

אשמח לפרטים אודות עמותה בעלת ניסיון, המלווה זוגות חד-מיניים בהליך אימוץ ילדים מחו"ל.
תודה רבה
לצפיה ב-'אין כיום אפשרות כזאת, לצערי.'
אין כיום אפשרות כזאת, לצערי.
18/07/2017 | 19:07
97
חד-מיניים אינם יכולים כיום לאמץ בחו"ל כי רוסיה, המדינה היחידה שעוד יש ממנה אימוץ חו"ל, ביטלה את האפשרות הזו.
לצפיה ב-'אימוץ יחידני בארץ ובחו"ל'
אימוץ יחידני בארץ ובחו"ל
15/07/2017 | 15:47
3
129
היי כולם,
קראתי כאן שירשורים מלפני שלוש שנים אודות אימוץ ליחידנים.
אני לקראת תרומת ביצית כיחידנית ונשאלת מדוע אני לא מאמצת.
הבנתי שלא ניתן בארץ לאמץ כיחידנית וגם בחו"ל כבר לא (דרך הסוכנויות).
אודה לעזרתכם:
1. מי הסוכניות שאוכל לקבל מהן פרטים בנושא?
2. האם אפשרי לאמץ תינוק? בארץ או בחו"ל (כיחידנית)?
3. מה העלות לאימוץ? האם בארץ עולה כמו בחו"ל?
תודה רבה רבה מראש!
לצפיה ב-'אימוץ יחידני בארץ '
אימוץ יחידני בארץ
16/07/2017 | 08:29
1
117
על פי הרשמיות, מאפשרים. כלומר אני עברתי את כל התהליך כיחידנית, ומזה כשנתיים אני מחכה לילד, "אין ילדים" (אני ועוד כמה שמחכות מזה זמן).
בארץ אפשר לאמץ רק ילד מעל גיל שנתיים. (שעבורי זה מצוין).
הניסיון האישי שלי מראה שזה ארוך ולא קורה (בינתיים).
לגבי אימוץ בחו"ל - אשמח כמוך לקבל תשובות.
אני במצבך, לקראת תרומת ביצית, ואני אישית מעדיפה לאמץ, אבל לא רוצה לפספס הורות. 

לצפיה ב-'אין אימוץ חו"ל ליחידניים ! '
אין אימוץ חו"ל ליחידניים !
16/07/2017 | 18:35
60
לצפיה ב-'אימוץ ליחידנית'
אימוץ ליחידנית
17/07/2017 | 19:25
104
בעיקרון ניתן לאמץ בארץ כיחידנית, רק לא תינוק אלא ילד עם צרכים מיוחדים שזה מעל גיל שנתיים ובפועל יחידניות קיבלו ילדים גדולים יותר בגיל שש פלוס, או תינוק עם בעיה התפתחותית או רפואית שלא נמצאו זוג או משפחה שירצו לאמצו.
לגבי אימוץ מחו"ל, כיום מתבצע אימוץ רק מרוסיה ושם כמעט אין מחוז שמאפשר אימוץ ליחידנים ולכן העמותות לא רושמות יחידניות. אם יש לך אזרחות נוספת ומהמדינה בה יש לך אזרחות מתבצע אימוץ ממדינות נוספות, תוכלי לאמץ דרך אותה מדינה, אבל זה מחייב להיות תושבת באותה מדינה כשפרק הזמן שעליך להתגורר בה טרום האימוץ משתנה ממדינה למדינה.
לצפיה ב-'טיסה שלישית לרוסיה.'
טיסה שלישית לרוסיה.
09/07/2017 | 15:59
11
226
היי,
אשמח לעזרה מניסיונכם.
רשימת דברים שמומלץ לקחת לטיסה השלישית שבה שוהים חודש ולעיתים יותר ברוסיה עם הפעוט.
מדובר בטיסה לאיזור נידח קרוב לסיביר.

תודה רבה לעונים.

לצפיה ב-'הייתם שם כבר?'
הייתם שם כבר?
10/07/2017 | 11:35
3
169
בעבר פורסמו רשימות בפורום, אך איני מצליחה למצוא אותן כרגע.
לי קשה לתת המלצות, לא רק כי חלפו שמונה שנים מאז שאימצנו, אלא גם כי אנו מתגוררים בבלגיה וכל מערך האימוץ והתמיכה שונה, וגם כי יש הבדלים בין רוסיה וקזחסטן. אך העיקר הוא שהאיש היה זה שנסע לנסיעה האחרונה לבדו, בעוד אני נשארתי מאחור.

עם זאת, לא סתם כתבתי את השאלה הכותרת. אם כבר הייתם שם, אתם יודעים מה יש, מה אין, מה בר השגה ומה לא.
למשל, אני זקוקה לקפה בוקר, קפה סביר לכל הפחות. בשום פנים ואופן לא נס קפה. אי אפשר היה להשיג זאת במקום אליו נסענו. אני, כי אני זקוקה לזה, לא מהמרת, והבאתי איתי ערכת קפה פילטר כבר לנסיעה הראשונה. לא מעולה, אך קל לארוז מאשר ערכת אספסו. אשת הקשר שלנו על משפחתה כל כך התלהבו מההמצאה המוזרה הזו, שבנסיעה הבאה הבאנו ערכת מתנה. וטוב שהבאנו ערכה שניה, כי בדיוק אז שהה זוג נוסף, שלא הכין עצמו מראש, וכבר היו על סף קריסה רק בגלל קפה. 
זו דוגמא מטופשת, אך כדוגמא נראה לי שהיא עושה את תפקידה היטב. למה אתם זקוקים, שאי אפשר להשיג שם ואתם יכולים להביא?

מעבר לפריטים הנ"ל:
כדאי להביא תרופות ילדים בסיסיות.
גם מוצרי היגיינה טובים מותאמים לילדים, עבור הרחיצות הראשונות.
אם יש לכם מידות של הילד, אפשר להביא ביגוד בסיסי להתחלה (גם נעליים). לנו לא היו מידות, אז האיש קנה ביגוד בסיסי בעיר הנידחת בקזחסטן (והיא נידחת!). מה שאמר שהוא קנה בגדי בנים, כי בגדי בנות היו מזעזעים שם. כלומר, היה קשה למצוא משהו, אבל ניתן להסתדר, אם יש מי שיתרגם עבורכם.
אם הבאתם לו בעבר צעצוע מתנה, אל תסמכו שיתנו לכם אותו ביציאה מבית הילדים, אלא הביאו כפול איתכם, כדי שתהיה לו המשכיות כלשהי. אם לא הבאתם צעצוע, זה הזמן להביא איזשהו חיבוקון (תרגום מפלמית לבובות בד/פרווה רכות), שיהיה לילד בימיו הראשונים מחוץ לבית הילדים. מצד שני, לא להגזים בצעצועים, כי לא תרצו ליצור עודף גירויים.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
10/07/2017 | 17:10
1
116
תודה על התשובה המפורטת.
תרופות בסיסיות הכוונה לאקמולי ומה עוד? מניחה שמהסופר פארם ובלי מרשם כן?
לגבי אוכל, מגיעה עם אמא והיא שומרת כשרות..יש בכלל בשר כשר או שתהפוך לצמחונית לחודש?
תודה רבה

לצפיה ב-'כפי שהתחלתי הודעתי הקודמת'
כפי שהתחלתי הודעתי הקודמת
13/07/2017 | 10:56
93
אימצנו לפני שמונה שנים, מקזחסטן, ואנו מתגוררים בבלגיה. הווה אומר, אני יודעת כמעט דבר ספציפי.לכן זה מזל שאחרות כבר השיבו לגבי על תרופות, כי איני יכולה לעשות זאת.
אם המקום ממש נידח, לא תהיה בו קהילה יהודית, מה שיוביל לכך שלא יהיה בשר כשר. זו הנחה סבירה מאוד. בירור מול העמותה יעלה תשובה אמינה יותר, ואולי גם פתרונות.
בתקופה הזו של השנה, דרך אגב, לא צריך להיות קר מאוד. באזור ממנו אימצנו האקלים די דומה (לא כה קיצוני, אך מספיק). הגענו באביב, שכמעט הרג אותנו, אך כשהאיש הגיע בקיץ לביקור אחרון, כבר אפשר היה לנעול סנדלים. תבדקי אתרי מזג אוויר כבר עכשיו, לראות מה המצב במיקום הספציפי שלך. 
לצפיה ב-'היי כן היינו פעם אחת.'
היי כן היינו פעם אחת.
11/07/2017 | 21:05
60
לצפיה ב-'הי ליאת'
הי ליאת
11/07/2017 | 10:38
1
108
אימצתי ממש מזמן ,לא מאיזור כה קר.
בכל זאת כמה המלצות
1- שאלי בעמותה עצמה. הם  יכולים להפנותך לאנשים שחזרו משם לא מזמן. וגם לומר המלצות מטעם עצמם.
2- תמיד לסיביר אנשים נוסעים עם בגדים תרמיים שמבודדים מהקור. השאלה אם זה נכון גם בתקופה זאת של השנה. אני מעריכה שישנם אנשים שיש להם חליפות ללא שימוש ואולי יוכלו למכור לכם בעלות נמוכה.
3. ממליצה למלא מזוודות במתנות למטפלות ולמנהל/ת בית הילדים כגון מוצרי אהבה ים המלח [זולים ומבוקשים] ובמבה לילדים[מתמוגגים ממנה] . חושבת ששם תוכלי להבין יותר מה נחוץ ולהשלים הקנייה לשם זמן השהות-שם.
4. קני מילון עברי רוסי לשפה מדוברת בהוצאת דניאל זק. מאפשר לדעת מיידית
איך אומרים דברים ברוסית בנושאים שונים חשובים לתיירים.זה ספר כיס שבקלות רבה נכנס  לכל תיק.
5. בחרי מספר מועט של צעצועים ,וגם כפית חמודה וצבעונית להאכלה[נמצא במדף התינוקות בסופר פארם ] ושזה יהיה ציודך לכל הפגישות עם הילד.שהוא יזהה ויכיר אותך ואת הדברים המיוחדים הללו כמקשה אחת. את אמא שמביאה אליו עולם חדש,ועל סמך הפגישה שוב ושוב איתך וגם עם אותם משחקים יכול להתחיל לפתח תחושות של מוכרות אמון ביטחון.
6. לגבי האוכל.חושבת שלא כדאי לך לשבור את הראש ולסחוב מהבית. תוכלי למצוא אריזות סגורות פרווה. תוכלי לקנות ירקות בשוק. עזבי את זה ,לדעתי.

7. המלצה ממש לא שגרתית.   גם אם הילד יוכל להיות איתכם בבית- דירות/מלון תוך כמה ימים,חשוב במיוחד שתבקרו אחר כך מדי יום בבית הילדים. זו פרידה רצינית עבורו. הוא לא חושב לעצמו  - אני מגיע ממקום לא טוב לגן עדן. הוא התרגל שם לדמויות הילדים והמטפלות. חשוב מאד שהפרידה תהיה הדרגתית. תוכלי גם בביקורייך לקבץ טיפים מהמטפלות לגבי שעות האכלה ומה אוכלים- לא כדאי בבת אחת לשנות לו את כל התפריט.

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה טיפים מעולים !!!'
תודה רבה טיפים מעולים !!!
11/07/2017 | 14:51
42
לצפיה ב-'לגבי תרופות לעזרה ראשונה:'
לגבי תרופות לעזרה ראשונה:
11/07/2017 | 13:18
1
96
סירופ להורדת חום דוגמת אקמולי או נורופן, תרופה לשלשול שלא מצריכה מרשם (דוגמת קלבטן), פלסטרים (אגד מדבק), פולידין, משחה לפצעים שלא מצריכה מרשם דוגמת ויטמרפן. משחת טראומיל. משחה לתינוק למרוח בזמן ההחתלה (אם הילד לא גמול). ואם לא גמול גם טיטולים. חומרי היגיינה דוגמת מגבונים, דיאודורנט, טמפונים וכו'.
תלוי בגיל הילד אבל עד גיל שלוש הייתי מצטיידת בעגלה על מנת שאפשר יהיה לצאת עם הילד לטיולים. אסור לשכוח שהילד לא מורגל להליכה ממושכ בטיול וגם לא להתנהגות בטיול. הורים רבים דיווחו שאחד הקשיים היו הבריחות של הילד לכביש.
כדאי לברר מידע על האיזור ומה ניתן לעשות בו וכמה שיותר לצלם כדי שתהיה לילד מזכרת וכמובן כמה שיותר לצלם את בית הילדים מבפנים ומבחוץ.  ואם יתנו לכם גם את החברים והמטפלות.
אוכל הייתי מקפידה לתת לו את התפריט לו רגיל מבית הילדים.
והייתי מצטיידת גם בטאבלט שיאפשר תעסוקה לילד כמו צפייה בשירים וסרטונים בשפה שמכיר.

בהצלחה ושתזכו לחזור בממהרה ארצה עם אוצרכם.
לצפיה ב-'תודה, מדובר בילד בגיל 4.'
תודה, מדובר בילד בגיל 4.
11/07/2017 | 14:50
59
לצפיה ב-'אימצתי מזמן ולא יודעת אם הדברים השתנו מאז,'
אימצתי מזמן ולא יודעת אם הדברים השתנו מאז,
11/07/2017 | 20:14
2
122
אך להביא מהארץ הרבה שקיות ניילון עם ידיות. 
גם אנחנו אימצנו מסיביר ושם בזמנו היה מחסור כזה שכשמסרנו כביסה מלוכלכת בשקית, החזירו לנו את הכביסה הנקייה באותה השקית עצמה. כשביקשנו בפעם הבאה להחזיר בשקית נקייה שסיפקנו להם, הם בכל זאת החזירו גם את השקית הקודמת ולא האמינו לנו כשביקשנו פשוט לזרוק אותה לפח. אני די בטוחה שמישהו מהעובדים פשוט לקח אותה הביתה.
אגב, המתנות שבבית הילדים הכי אהבו היו חבילות נייר טואלט ושקיות ניילון. נחטף כמו לחמניות טריות.
לצפיה ב-'אוקיי.. צריך להביא מתנות גם'
אוקיי.. צריך להביא מתנות גם
11/07/2017 | 21:03
1
101
לבית הילדים?

אני מבינה בדירה שמקבלים לשהות שם אין מכונת כביסה?

תודה.
לצפיה ב-'כן, מקובל להביא מתנות לבית הילדים.'
כן, מקובל להביא מתנות לבית הילדים.
11/07/2017 | 21:20
105
אפשר איזה צעצוע או סט צעצועים עבור חדר המשחקים של הילדים (מקובל להביא צעצועים לילד שמאמצים, ואז להשאיר חלק מהם לילדים שנשארים שם), ובנוסף הבאנו נייר טואלט ושקיות.
אין לי מושג אם תהיה מכונת כביסה במקום שבו תשהו (האם הוא נתון לבחירתכם? אני כבר לא זוכרת). אני מציעה לברר מראש. אך שקיות צריך גם למטרות אחרות.
לצפיה ב-'תזכורת -מחר 6.7 יום כיף שמארגנת עמותת פסיפס למשפחות מאמצות'
תזכורת -מחר 6.7 יום כיף שמארגנת עמותת פסיפס למשפחות מאמצות
05/07/2017 | 23:18
40
כמידי שנה בשבוע הראשון של יולי, נפגשים מחר על הדשא  ובאולם הממוזג במרכז  וייל בכפר שמריהו,  רח' הנוטע 6. מיגוון פעילויות לילדים הכוללות פינת חי ומופע בע"ח, מופע סטאנדאפ לילדים, תחנות קעקועים,איפור,צמות, קישוט אבנים ועוד הפתעות ופינוקים טעימים...
בארגון ובהפעלה פועלים מתנדבים רבים בינהם מאומצים מתבגרים ובוגרים.
האירוע מאפשר לילדיכם גם לפגוש ילדים מאומצים נוספים ולהורים -להפגש עם הורים מאמצים, חלקם מכירים זה את זה עוד מתהליך האימוץ.
להתראות.....עמותת פסיפס
לצפיה ב-'ראש העיר שאליה עברנו לאחרונה בארה"ב אימץ 4 ילדים מרוסיה.'
ראש העיר שאליה עברנו לאחרונה בארה"ב אימץ 4 ילדים מרוסיה.
03/07/2017 | 15:16
5
184
זה נודע לנו לגמרי במקרה. הוא הגיע אלינו הביתה במסגרת מסע הבחירות המתחדש שלו. אנחנו ממש לא טיפוסים שבדרך כלל מעורבים בפוליטיקה, כולל פוליטיקה עירונית, נהפוך הוא - אנחנו ממש שומרים מרחק, וכנראה שאילו היה זה ראש עיר של כל עיר אחרת שגרנו בה אי פעם או בכלל, היינו שולחים אותו לדרכו אחרי כמה מילות נימוסים ריקות. אך מכיוון שזו הפעם הראשונה בחיינו שאנחנו גרים בעיר שאנו פשוט מאוהבים לגמרי בצורה שבה היא נראית ומנוהלת, החמאנו לו על העבודה המרשימה שהוא עשה במשך 12 השנים האחרונות שבהם החזיק בתפקיד ואמרנו שאף על פי שאנחנו ממש חדשים בעיר, אנחנו יודעים לזהות דבר טוב כשאנחנו רואים אותו ולכן נשמח להצביע עבורו. ומפה לשם התפתחה בינינו שיחה אישית מעניינת מאוד שכבר לא הייתה קשורה בשום דבר לפוליטיקה או בחירות, ובין היתר עלה עניין האימוץ.
הוא דיבר על הנושא ועל ילדיו בהתלהבות במשך זמן די ממושך והרגשנו שיש לנו שפה משותפת. בסופו של דבר, הוא הזמין אותנו לברביקיו בביתו, וגם שם, עם כל האורחים הרבים שהיו לו, הוא ואשתו מצאו לנכון לשבת איתנו זמן ממושך ולדבר על עניינים אישיים, ובפרט על הילדים שלו ושלנו. הם הראו לנו תמונות וסיפרו על איך הם מצאו את עצמם ברוסיה בעקבות טיול שעשו כזוג צעיר, ועל האימוץ של כל הילדים ומה קורה איתם היום. בין היתר מסתבר שפרט לילד אחד שהיה בן כמה חודשים בעת האימוץ, שלושת האחרים היו כבר ממש גדולים, בגילאים בין 6 ל-10. האימוצים היו כבר לפני הרבה מאוד שנים וכל הילדים כבר בגרו, יצאו לחיים עצמאיים ולמדו או לומדים במוסדות להשכלה גבוהה.
היחיד בין הילדים שנכח שם באותו זמן היה הצעיר שבהם, אדי, בחור נעים הליכות ואינטליגנטי, שהיה מופקד על הגריל ובכלל היה לעזר רב להוריו במהלך האירוח. הוא אומץ בגיל 6. גם איתו יצא לנו לדבר לא מעט, והתרשמנו מאוד לטובה. הוא דיבר איתנו חופשי על האימוץ שלו, התעניין באימוץ שלנו ובעבר הרוסי שלי. מסתבר שבנוסף להיותו סטודנט באוניברסיטה הוא גם עובד בהדרכת מתבגרים במרכז הספורט הקהילתי.
ואנחנו חשבנו לעצמנו איזה אומץ והשקעה צריך כדי לאמץ 4 ילדים ש-3 מהם כבר ממש גדולים, וגם לגדל אותם למופת, כפי שבהחלט נראה לפחות מהרושם שקיבלנו מהבן הצעיר. 
כאמור, בדרך כלל אני אינסטינקטיבית נרתעת מכל מה ומי שקשור לפוליטיקה, אך את האיש הזה, וגם את אשתו, שאף היא עשתה רושם חיובי מאוד, אני מאוד מכבדת ומעריכה, כי כמו שנראית העיר שהם מנהלים כך נראה הילד שהם מגדלים (וממה ששמעתי והתרשמתי כנראה גם הילדים האחרים). אני יודעת שלי במקומם לא היה אומץ לאמץ ילדים גדולים כל כך, ולא נשאר לי אלא להוריד בפניהם את הכובע.
בין היתר, אחד מנושאי השיחה נסב סביב סגירת האימוצים מרוסיה בפני ארה"ב. הנה קישור לכתבה מ-2012 שמצאתי באינטרנט בעקבות השיחה, שבה חלק מבני המשפחה מביעים את דעתם על הנושא ותוך כדי כך גם מספרים קצת פרטים על האימוצים הפרטיים שלהם. הבן היחיד שאינו מוזכר כמעט בכתבה הוא הבן שאומץ כתינוק וידוע לנו שכיום הוא סטודנט למשפטים.
לצפיה ב-'מרגש מאד, איזה ראש עיר מקסים! '
מרגש מאד, איזה ראש עיר מקסים!
04/07/2017 | 08:24
1
29
לצפיה ב-'רוצה לתקן אי דיוק שלי, שנבע מלוח הזמנים המבלבל של האימוצים.'
רוצה לתקן אי דיוק שלי, שנבע מלוח הזמנים המבלבל של האימוצים.
04/07/2017 | 22:55
119
לא אדי הוא הצעיר ביותר, אלא ניק, זה שאומץ כתינוק. הוא אמנם אומץ ראשון, אך הוא היה הרבה יותר צעיר מאחיו בזמן שהם אומצו, וכך יצא שאף על פי שאומץ ראשון מבחינה כרונולוגית, מבחינת גיל הוא הצעיר ביותר - אגב, לפעמים עלו בפורום שאלות של אימוץ ילד נוסף שיהיה בוגר יותר מאחיו. כמובן שזו שאלה כבדת משקל, אך לפחות במקרה הזה נראה שזה לא יצר בעיות מיוחדות.
לצפיה ב-'וואו, נשמע ממש מרגש.'
וואו, נשמע ממש מרגש.
05/07/2017 | 15:22
30
לצפיה ב-'באמת מרגש'
באמת מרגש
05/07/2017 | 19:04
1
72
בארה"ב בכלל יש הרבה יותר נכונות לאמץ צרכים מיוחדים שזה כולל גילאים גדולים וגם פגיעות שונות.

בזמנו שודרו בערוץ BBC REALITY  שתי עונות של הסידרה סיפורי אימוץ שעסקה בסיפורים שונים של תהליך האימוץ של משפחות מצפון אמריקה. משפחות רבות אימצו ילדים גדולים, נכים, פגועים. אפילו ראיתי פרק על שוטר שאימץ שני אחים בני 15 ו- 14 בעת האימוץ. ברוב הפרקים הסידרה עסקה רק בתהליך  האימוץ ועד זמן קצר לאחר  הגעת הילד למשפחה ולא  במעקב אורך על הילדים ומה קרה להם לאחר מכן, אבל היו פרקים במיוחד באימוץ ילדים גדולים שכן הראו מה קרה לילדים וברוב המקרים הקליטה של הילדים במשפחות היתה מצויינת.
לצפיה ב-'אכן שמעתי על זה, אך זו הפעם הראשונה'
אכן שמעתי על זה, אך זו הפעם הראשונה
08/07/2017 | 23:21
69
שבאמת הכרתי משפחה כזו באופן אישי וראיתי כמה מוצלח זה יכול להיות.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
02/07/2017 | 10:24
5
174
היי, 
קראתי קצת בפורום והבנתי שיש בעיות עם אימוץ בחו"ל. מישהו יכול להסביר קצת יותר? אני בתחילת דרכי, מגששת אחר נקודת התחלה... 
תודה! 
לצפיה ב-'בשנים האחרונות קצב האימוצים מחו"ל ירד מאוד, מכמה סיבות:'
בשנים האחרונות קצב האימוצים מחו"ל ירד מאוד, מכמה סיבות:
02/07/2017 | 21:03
4
207
1. מרבית המדינות שישראלים נהגו לאמץ מהן סגרו את שעריהם לאימוץ על ידי ישראלים או בכלל מכל מיני סיבות. המדינה היחידה שעדיין יש אימוצים ממנה היא רוסיה. אמנם נעשו ונעשים עדיין ניסיונות לפתוח יעדים חדשים לאימוץ, אך בינתיים ללא הצלחה.
2. בשנים האחרונות גם קצב האימוצים מרוסיה הואט מאוד, בעיקר בשל התנגדותו של פוטין להוצאת הילדים מרוסיה מטעמים פוליטיים. הוא כבר אסור לגמרי על אימוצים של אמריקאים ואילו מישראל עדיין אפשר לאמץ, אך די בטפטופים ובמגבלות מסוימות, וגיל הילדים המועמדים לאימוץ עלה בהשוואה למה שהיה בעבר.
3. בניגוד לעבר, הרוסים מאפשרים כיום לאמץ אך ורק לזוגות הטרוסקסואליים נשואים. מה שאומר, שיחידניות, שקודם נהנו מהאפשרות לאמץ מרוסיה, כיום אינן יכולות לעשות זאת יותר.
4. בעקבות הירידה החדה ביעדים ובקצב של אימוצי חו"ל מרבית עמותות האימוץ שפעלו בישראל נסגרו ונותרו רק שתיים שכולם חייבים לאמץ אך ורק דרכן, מה שמצמצם, כמובן, את התחרות ואת אפשרויות הבחירה של המעוניינים לאמץ.
לצפיה ב-'נקודה אחת חיובית בנושא'
נקודה אחת חיובית בנושא
06/07/2017 | 10:27
142
נראה שלאור ההחלטה האחרונה בגרמניה (נישואים להט"ביים) הם יצאו מה"תחרות" על אימוץ בינלאומי ברוסיה. נדמה לי שזה משאיר רק את הישראלים והאיטלקים.
אז אולי תהיה עלייה קלה במספר האימוצים מרוסיה.
לצפיה ב-' אני מתעניינת גם (:'
אני מתעניינת גם (:
13/07/2017 | 09:00
2
97
האם נסגרה לחלוטין האפשרות של אימוץ ע"י יחידניות?
דיברתי עם אחת העמותות והיא אמרה לי שאין אפשרות דרכם.
האם יש עמותה (השניה מן הסתם), שדרכם כן מאפשרים ליחידניות לאמץ?

לצפיה ב-'לא. זה בכלל לא נתון לשיקול דעתן של העמותות בארץ.'
לא. זה בכלל לא נתון לשיקול דעתן של העמותות בארץ.
13/07/2017 | 13:33
1
82
רוסיה קבעה שהיא אינה מאפשרת נכון להיום ליחידניות מישראל לאמץ ממנה ולכן גם אם תפני לעמותה השניה תקבלי את אותה התשובה, עם כל הצער שבדבר.
לצפיה ב-' כן הבנתי שזה לא תלוי בעמותות'
כן הבנתי שזה לא תלוי בעמותות
13/07/2017 | 17:34
54
אז אני מבינה שנכון להיום אין אפשרות ליחידניות לאמץ בחו"ל 
לצפיה ב-'איפה מתחילים?'
איפה מתחילים?
29/06/2017 | 22:29
7
177
שלום...
חדשים פה ובכלל בנושא.
אנחנו מאוד רוצים לאמץ ילד/ה ולא יודעים איפה להתחיל ואיך.
נשמח להכוונה כלשהי.
תודה גדולה!
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
30/06/2017 | 09:52
123
אתם מוזמנים לעבור על הבלוג שלי "ברקיע החיים" זה בעיקר מחשבות ורגשות שלי בכול שלב ושלב של התהליך...
בהתחלה צריך למלא טפסים של שירות למען הילד ולשלוח למשרד שקרוב למקום המגורים שלכם.
הם כבר מייצרים אתכם קשר אבל ניתן גם להתקשר ואז נקבע פגישה ראשונית ששם תקבלו הרבה תשובות
לגבי אימוץ חו"ל אני לא יודעת כול כך אבל יש פה כמה המלצות לגבי אך להתחיל בפורום.
אני חייבת להוסיף שהפורום הזה עזר לי המון ותרגישו חופשי לעלות כול שאלה שתעלה לכם בדרך!
המון בהצלחה!
לצפיה ב-'יש שני מסלולי אימוץ נפרדים: בארץ או בחו"ל.'
יש שני מסלולי אימוץ נפרדים: בארץ או בחו"ל.
30/06/2017 | 18:59
5
151
ראשית אתם צריכים להחליט (אם לא עשיתם זאת עד כה) באיזה מסלול אתם בוחרים (כעקרון, אפשר להירשם לשני המסלולים, ואם משלימים אחד אפשר בהמשך לוותר על השני). היות שבכל מסלול יש הגבלות, יתרונות וחסרונות שונים (כגון עלות, משך תקופת ההמתנה ועוד), כדי לייעץ לכם אנחנו קודם כל צריכים לדעת באיזה מסלול בחרתם וכמה פרטים בסיסיים עליכם, כגון גיל ומצב משפחתי. יש לציין שכדי לקבל אישור לאמץ בשני המסלולים יש לעמוד גם בקריטריונים כלכליים, רפואיים ופסיכיאטריים מסוימים.
אציין רק בכללי שכיום מצב האימוץ הבינלאומי נמצא במצב לא טוב. יש אימוצים רק מרוסיה, וגם שם המצב נפיץ ולא יציב, ויש גם הגבלות שונות על אימוץ משם. למשל, אי אפשר לאמץ שם תינוקות, אלא רק ילדים החל מגיל כשנתיים, והתהליך יקר למדי. אך עדיין יש אימוצים משם, וההמתנה לרוב קצרה יותר מאשר באימוצים בארץ. אימוץ בארץ הוא בדרך כלל תהליך ממושך מאוד, במיוחד אם רוצים לקבל תינוק קטן וללא צרכים מיוחדים.
אז אנא הבהירו איזה מסלול מעניין אתכם וספרו קצת עליכם כדי שנוכל לתת מידע רלוונטי במידת האפשר.
בכל מקרה את המידע העדכני והמדויק ביותר אפשר לקבל מהשירות למען הילד, ו/או, אם רוצים לאמץ מחו"ל, משתי עמותות האימוץ הפעילות כיום.
לצפיה ב-'תודה גדולה על המענה המקיף'
תודה גדולה על המענה המקיף
04/07/2017 | 22:32
4
95
גם שלך וגם של המגיבה לפנייך.

אנחנו זוג +1.
ככל הנראה הסיכויים שנהרה שוב נמוכים עד כדיי בלתי סבירים.

מניחה שמעוניינים באימוץ בארץ.
בני 37, מצב כלכלי טוב...

לצפיה ב-'אז אם כך, עליכם לפנות לשירות למען הילד.'
אז אם כך, עליכם לפנות לשירות למען הילד.
04/07/2017 | 23:11
3
85
אני אימצתי בחו"ל וכבר ממש מזמן, אז אני לא ממש מתמצאת בתהליך האימוץ בארץ, ואני גם לא בטוחה מה הסיכויים שלכם לקבל תינוק אם יש לכם כבר ילד ביולוגי. נדמה לי שיש אפשרות לאמץ עד שני תינוקות, אך אני לא יודעת אם יש אפשרות לקבל תינוק אם כבר יש לכם ילד ביולוגי. אם לא, אז תוכלו לאמץ ילד המוגדר כבעל צרכים מיוחדים, שזה כולל ילדים מעל גיל שנתיים. בכל מקרה אם אתם צעירים, בריאים ובמצב כלכלי טוב אני לא צופה בעיות מיוחדות, אך כמובן שהיחידים שמוסמכים לענות לכם על כך תשובה ודאית הם נציגי השירות למען הילד.
לצפיה ב-'מנסה להבין ולחדד'
מנסה להבין ולחדד
05/07/2017 | 00:29
2
89
את חושבת שלזוג עם ילד, לא יאפשרו לאמץ תינוק, או בכלל?

יכולה לספר קצת על עלויות של אימוץ בחו"ל ומסגרת זמנים?
לצפיה ב-'זה לא שלא יאשרו לכם לאמץ בכלל'
זה לא שלא יאשרו לכם לאמץ בכלל
05/07/2017 | 01:38
99
אבל ההמתנה לתינוק בארץ היום היא כשמונה שנים כיוון שאין כמט תינוקות ברי אימוץ. וגם לגבי אלה שיש, ישנה היררכיה לגבי העדיפות בתור. בראש הסולם ניצבים זוגות חשוכי ילדים. אחריהם זוגות שכבר אימצו ילד אחד. ורק אחריהם זוגות שיש להם ילד ביולוגי. כך שאם תעשי לבד את החשבון תראי שהסיכוי שתזכו לאמץ בקרוב הוא די נמוך. בארץ מותר פער גילאי של 43 שנים בין ההורה המבוגר מבין בני הזוג לילד, בעת האימוץ. ציינת שהיום אתם סביב גיל 37 ואם ההמתנה בממוצע היא 7-8 שנים אתם כבר על הגבול לאימוץ תינוק. זה בגדול. כמובן שלכל כלל יש יוצאים מהכלל.

אימוץ בחול עולה 20.000 יורו ולזה יש להוסיף שלוש פעמים טיסות הלוך וחזור לרוסיה ושהות שם ולפעמים גם טיסות פנים שם, הטסה ותשלום של הרופא, לא חובה אבל מומלץ. בטיסה האחרונה גם כרטיס לילד. תשלום עבור מיסים ואגרות בבית המשפט ועוד. זה מסתכם בכ- 150.000 ש"ח ל- 200.000 ש"ח.
לצפיה ב-'התכוונתי שלא בטוח שיאפשרו לאמץ תינוק.'
התכוונתי שלא בטוח שיאפשרו לאמץ תינוק.
05/07/2017 | 20:46
85
ואם כן יש אפשרות לאמץ תינוק, ייתכן שרק כזה שמוגדר כבעל צרכים מיוחדים (שזה מושג הכולל בתוכו הרבה סעיפים ואפשר להחליט שאתם מוכנים לצרכים מיוחדים מסוג מסוים בלבד). אבל שוב - הכתובת לבירור התשובות לשאלות האלה היא השירות למען הילד.
לגבי עלויות של אימוץ חול - כשאנחנו אימצנו, לפני 15 שנה, העלויות היו אחרות וכך גם חלק מהנהלים, ולכן אני לא המקור הטוב ביותר למידע עדכני בנושא. נדמה לי שהתהליך עצמו עולה בסביבות ה-20 ומשהו אלף יורו ולזה יש להוסיף הוצאות על טיסות, שהיה ברוסיה, רופא ועוד הוצאות, כמו מתנות לבית הילדים ולצוות, שהן כבר כסף מאוד קטן יחסית לכל השאר. ללא ספק מדובר בתהליך יקר. למיטב הבנתי (ושוב, עדיף לשאול מישהו שאימץ לאחרונה) התהליך כולו אורך בסביבות השנתיים ובסופו מקבלים ילד בן כשנתיים (לא ניתן לאמץ תינוקות מרוסיה כיום בכלל).

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ניתוחי בקע
פורום ניתוחי בקע
ד
ד"ר יואל שופרו
ד
ד"ר יעקב יולנו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה