לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.

קישור לשרות למען הילד
המשך >>

לצפיה ב-'אימוץ של ילדה שאביה רוצה לוותר עליה ואני רוצה לאמצה'
אימוץ של ילדה שאביה רוצה לוותר עליה ואני רוצה לאמצה
19/02/2017 | 21:52
1
44
אני עומד להתחתן עם זוגתי שהיא אם לילדה בשנות העשרה הראשונות. האב מבקש לנתק קשר עם האם והילדה לחלוטין ואני רוצה לאמץ אותה כך שאני אהיה אביה לכל דבר ועניין, כל זה כמובן בברכת האם והילדה ובאישורו של האב אשר מוכן לחתום על כל מה שצריך ולהופיע בבית משפט.

יש דברים כאלה? זה ניתן? איך מתחילים תהליך כזה?
לצפיה ב-'על פי החוק ניתן לאמץ'
על פי החוק ניתן לאמץ
20/02/2017 | 08:37
32
ילד של בן/בת זוג אבל לשם כך עליך להיות נשוי לזוגתך. לאחר מכן עליכם לפנות לשרות למען הילד. הם יבדקו את המקרה, את כשירותך להיות אביה ואת אמיתות ומניעי כוונתו של אביה הביולוגי וינחו אתכם איך לפעול ומה צריך לעשות על מנת לאשרר את ההליכים בבית המשפט.

בקיצור ממליצה לכם לפנות לשרות למן הילדב איזור מגורכם ולברר  שם לגבי ההליך.
לצפיה ב-'פתיחת תיק אימוץ בחו"ל'
פתיחת תיק אימוץ בחו"ל
15/02/2017 | 08:32
10
82
בהמשך לשאלה שנשאלה כאן (אימוץ בארץ)... המידע שנמסר להורים המאמצים בחו"ל אינו בהכרח מלא ולפעמים אינו נכון בחלקו (או כולו) ואין לנו שליטה על כך. מן הסתם קיים איזשהו תיק בחו"ל. האם ידוע למישהו האם ניתן וכיצד להגיע אליו?

לצפיה ב-'כדאי לבקש את כל הפרטים שיש ברשות בית הילדים,'
כדאי לבקש את כל הפרטים שיש ברשות בית הילדים,
15/02/2017 | 09:02
2
55
עובדת סוציאלית המופקדת על התיק, נציגי העמותה, וכד'. אני מניחה שאפשר לבקש את המידע גם כשעבר זמן לאחר האימוץ. דרך נוספת היא לשכור שירותי חוקר פרטי.
לצפיה ב-'כשאת מאזכרת את בית הילדים והעובדת הסוציאלית, את מניחה '
כשאת מאזכרת את בית הילדים והעובדת הסוציאלית, את מניחה
15/02/2017 | 16:14
1
54
שאת מתכוונת לפניה לגופים אלה באמצעות העמותה?
לצפיה ב-'האמת היא שאיני יודעת. אני מניחה שהייתי קודם כל מבררת בעמותה'
האמת היא שאיני יודעת. אני מניחה שהייתי קודם כל מבררת בעמותה
16/02/2017 | 09:57
44
אם ואיך אפשר ליצור קשר בשביל קבלת מידע, אבל אני ממש לא בטוחה שזו חובה או הכרח (ואשמח אם יתקנו אותי אם אני טועה). ממה שקראתי התרשמתי שאנשים לפעמים פשוט עושים טיול שורשים ואני מניחה שבמהלכו לפחות חלקם מגיעים למקומות ולגופים הרלוונטיים ויוצרים בעצמם קשר עם נציגיהם. אני יודעת שדובר כאן בפורום בעבר על בלשים פרטיים, ואני מניחה שגם שימוש בשירותים אלה אינו עובר בהכרח דרך העמותה. ואגב, מה עושים כשהעמותה כבר לא קיימת? לא מחפשים? אני מניחה שאם וכאשר הנושא יהיה על הפרק אצלנו (כרגע הוא לגמרי לא) נתחיל בזה שנפנה לעמותה, אך אין לי מושג איזו תשובה נקבל ממנה ולאן זה עשוי להתפתח משם.
לצפיה ב-'זה משתנה ממדינה למדינה וממחוז למחוז'
זה משתנה ממדינה למדינה וממחוז למחוז
15/02/2017 | 23:53
41
כי בכל מקום המידע נשמר במקום אחר. אני מכירה אנשים שהצליחו להגיע למידע או מידע חלקי בחלק ממדינות רוסיה וברומניה על ידי פנייה למרשם התושבים של העיר/מחוז בהם נולד הילד. חלקם לאחר שהיה להם פיסות מידע נסעו למקום והחלו לתחקר תושבים שאמורים להיות שכנים.... מעסיקים וכו'. אב אחד שדובר את השפה המקומית על פי המידע שבידו (שם הביולוגית ושם משפחתה) לקח את מדריך הטלפונים של המחוז בו נולדה בתו והחל להתקשר לכל האנשים בעלי אותו שם משפחה וכך איתר קרובי משפחה רחוקים שנתנו לו מידע על האם הביולוגית.
לצפיה ב-'יש אפשרות לקחת חוקר פרטי כי תמיד יש מידע כולשהו'
יש אפשרות לקחת חוקר פרטי כי תמיד יש מידע כולשהו
17/02/2017 | 05:10
29
להורה המאמץ
לצפיה ב-'תודה רבה לכל מי שענה!'
תודה רבה לכל מי שענה!
17/02/2017 | 18:06
19
לצפיה ב-'האם היה לך איש (או אשת) קשר שם?'
האם היה לך איש (או אשת) קשר שם?
18/02/2017 | 13:33
1
30
האם יש לך דרך ליצור קשר עם אותו איש קשר? אם כן- אותו אדם יוכל לייעץ לך כיצד להגיע למידע, במידה וזה אפשרי. יתרה מזאת, אותו אדם יידע לאן לפנות (למשל מידע שיש במשרדי הרישום למיניהם נגיש יותר למי שמדבר את השפה), או יוכל אולי להמליץ על מישהו שיכול לעשות זאת. זה יהיה כנראה כרוך בתשלום.
לצפיה ב-'לא בדיוק. היה מתורגמן שיותר משמחתי שנפרדו דרכנו והיה איש קשר'
לא בדיוק. היה מתורגמן שיותר משמחתי שנפרדו דרכנו והיה איש קשר
18/02/2017 | 18:40
28
של העמותה שם שבקושי ראיתי. כפי שהבנתי, הוא לא עובד עם העמותה מזה זמן רב. נדמה לי שהפתרון של חוקר פרטי יהיה המתאים בנסיבות הענין. תודה.
לצפיה ב-'ואגב אחד האמצעים שנמצאו יעילים הוא האינרנט'
ואגב אחד האמצעים שנמצאו יעילים הוא האינרנט
20/02/2017 | 08:39
1
25
מציעה לך להיכנס לאתרי אימוץ בארה"ב. שם יש הרבה קבוצות חיפוש כלליות וספציפיות למאמצים שאימצו באותו מחוז/בית ילדים.
לצפיה ב-'אני נמצאת שם (בעקבות המלצה של משתפרת בזמנו) אבל לא זה '
אני נמצאת שם (בעקבות המלצה של משתפרת בזמנו) אבל לא זה
21/02/2017 | 21:00
6
מה שאני מחפשת. אני רוצה לדעת איך בתי תוכל להגיע לתיק שלה אצל הרשויות ומה הפרוצדורה. אין לי ספק שהמידע הדל שברשותי לא תואם את כל מה שרשום שם.
לצפיה ב-'מי יכול לפתוח את תיק האימוץ ?'
מי יכול לפתוח את תיק האימוץ ?
12/02/2017 | 17:48
8
86
האם ילד מאומץ יכול לפתוח את  האימוץ ואם כן האם יש קשר עם שירות הרווחה או הילד
לצפיה ב-'אם הילד אומץ בארץ'
אם הילד אומץ בארץ
12/02/2017 | 20:44
5
71
יש לו זכות לפנות לשירות למען הילד ולבקש לפתוח את תיק האימוץ בהגיעו לגיל 18.
אם הילד אומץ בחו"ל, המידע נמצא בידי ההורים המאמצים והם אלה שמחליטים מתי ואיך לחשוף לילד את המידע, בחלקו או במלואו. 
לצפיה ב-'תודה על התשובה , '
תודה על התשובה ,
13/02/2017 | 13:40
4
47
מי פונה במקרה והילד פותח את תיק השירות , לצד שנתן את הילד האימוץ האם זה השירות או הילד בעצמו?

לצפיה ב-'השרות.'
השרות.
13/02/2017 | 15:09
3
39
הנער/בחור מגיע לפגישה או מספר פגישות עם עובדת סוציאלית בשרות. מבררים אתו מה הביא אותו לפתוח את התיק ומה מצפה מהתהליך. מוסרים לו מידע על נסיבות מסירתו לאימוץ, אם ידוע על אחים ביולוגיים ומה אתם, אם ידוע מה קורה עם האם/אב ביולוגי/ת בהווה וכו' אך לא פרטים מזהים על הצד הביולוגי כמו שמות או כתובת. אם האם הביולוגית או מישהו מהצד הביולוגי השאיר מכתב או בקשה לפגוש את הילד כשיפתח את התיק זה אמור להימסר לו. ואז אם המאומץ מביע רצון להמשיך לכיוון של מפגש עם האם הביולוגית השרות פונה אליה ואם היא מסכימה השרות מארגן את המפגש הראשון. אם המאומץ בוחר שלא להמשיך לפגישה כרגע גם זה אפשרי. אבל בין אם הוא מעוניין במפגש ובין אם לא, אמורים לידע את האם הביולוגית שהוא פנה בבקשה לפתוח את התיק. במציאות שמעתי על לא מעט מקרים שזה לא נעשה.  
לצפיה ב-'האם ישנה אפשרות שמלבד המאומץ'
האם ישנה אפשרות שמלבד המאומץ
13/02/2017 | 16:00
2
46
מישהו אחר ראה את התיק והציג את עצמו בפני הצד שנתן את הילד  לאימוץ ללא הכנה מוקדמת אלא בשיחת טלפון  ידע על פרטים מוכמנים , וזיהה את עצמו כעובד ביטוח לאומי ?

לצפיה ב-'על פי החוק החומר אמור להיות חסוי '
על פי החוק החומר אמור להיות חסוי
13/02/2017 | 19:04
1
39
אבל כיום בעידן האינטרנט המידע לא רק לגבי מאומצים פרוץ, שלא לדבר על חוקרים פרטיים שמוצאים דרכים להגיע למידע.
לצפיה ב-'תודה על כל התשובות '
תודה על כל התשובות
13/02/2017 | 20:07
33
המידע היה חשוב מאוד תודה רבה

לצפיה ב-'פתיחתתיק אימוץ בחו"ל'
פתיחתתיק אימוץ בחו"ל
14/02/2017 | 09:49
1
47
פתיחת התיק כשהילד מאומץ החו"ל היא בעצם בידי ההורים .המידע אצלם והם יבחרו לתת לילד הפרטים בהתאם לגילו לשאלותיו וכו'. בעמותת פסיפס ניתן לקבל מידע וייעוץ בתהליך כולל החיפוש וההכנה לנסיעה למפגש.
לצפיה ב-'התיק הוא בארץ אמור להיות ברשותו של '
התיק הוא בארץ אמור להיות ברשותו של
14/02/2017 | 13:44
49
שירות לילד
לצפיה ב-'אימוץ בישראל על ידי חד הורית'
אימוץ בישראל על ידי חד הורית
08/02/2017 | 10:38
2
99
שלום,

האם אם חד הורית יכולה לאמץ תינוק בישראל? לפי מה שראיתי רק זוגות רשאים לאמץ בארץ , האם זה נכון?
לצפיה ב-'חד הוריות יכולות לאמץ בארץ,'
חד הוריות יכולות לאמץ בארץ,
08/02/2017 | 22:43
94
אך כיוון שהן כמעט האחרונות בהיררכיה של העדיפות לאימוץ (לפניהן זוגות חשוכי ילדים, זוגות שכבר אימצו ילד אחד, זוגות עם ילדים) בפועל הן זוכות לאמץ רק ילדים עם צרכים מיוחדים שזה אומר  ילדים גדולים ולרוב מעל גיל חמש או ילדים/תינוקות שנולדו עם בעיה רפואית ו/או התפתחותית או שמסיבות שונות לא נמצא זוג שירצה לאמצם וזה נדיר. 
לצפיה ב-'מצחע לך לפנות למשרד הרווחה ולקבוע פגישה שם זאת'
מצחע לך לפנות למשרד הרווחה ולקבוע פגישה שם זאת
09/02/2017 | 04:52
60
הדרך הטובה ביותר בהצלחהההה
לצפיה ב-'אלכוהול עוברי'
אלכוהול עוברי
06/02/2017 | 08:15
1
110
שלום
ראיתי שהיה דיון בנושא התסמונת לפני כמה שנים.
האם יש כאן הורים לילדים בוגרים  עם אלכוהול עוברי ?
וצעירים?
אני מנסה לקדם התארגנות הורים בנושא.
ניתן לפנות אלי גם במייל פרטי

לצפיה ב-'לאריאנה מלמד יש קבוצת פייסבוק שנקראת מאמצים אמיצים'
לאריאנה מלמד יש קבוצת פייסבוק שנקראת מאמצים אמיצים
06/02/2017 | 12:39
94
שלמיטב הבנתי עוסקת בנושא, ובה חברים לא מעט הורים לילדים הלוקים בתסמונת.
בהצלחה וכל הכבוד על היוזמה החשובה!
לצפיה ב-'ארצות מהן ניתן לאמץ'
ארצות מהן ניתן לאמץ
29/01/2017 | 16:08
2
204
הי חברים,
באתר משרד הרווחה רשומות רק שתי עמותות הפועלות ברוסיה והאיזור, האם יש עוד עמותות שלא רשומות? מה בדבר אימוץ ממדינות אחרות?

שאלה שניה, האם למישהו יש נסיון באימוץ תוך שימוש באזרחות נוספת או מארץ מגורים אחרת? האם תהליך האימוץ הבין ארצי דרך עמותה בישראל דורש שהיה כאן?

תודה לכם,

מאיה
לצפיה ב-'הפוך'
הפוך
29/01/2017 | 17:05
149
זה לא ששימוש בשירותי עמותה ישראלית מחייב מגורים בישראל, אלא שמגורים בישראל מחייבים שימוש בשירותי עמותה ישראלית.

היה ולא מתגוררים בישראל לפחות שלוש שנים, אפשר לאמץ דרך חוקי מדינת התושבות, ומדינת ישראל תאשרר את האימוץ.
אך אם רוצים להשתמש באזרחות זרה תוך כדי מגורים בישראל, עדין מחוייבים לשימוש בשירותי עמותה ישראלית.
לצפיה ב-'כיום יש רק שתח עמותות לצערינו ורק מרוסיה וגם משם לא'
כיום יש רק שתח עמותות לצערינו ורק מרוסיה וגם משם לא
30/01/2017 | 04:49
130
מגיעים ילדים רבים
לצפיה ב-'אימוץ מהארץ ומול'
אימוץ מהארץ ומול
26/01/2017 | 22:20
5
192
<i>במידה ונרשמנו לאימוץ בחול ונראה שהתהליך ארוך מאוד</i>
<i>האם אפשרי במקביל גם לבדוק אימוץ בארץ? </i>
לצפיה ב-'בטח שאפשר אין סיבה שלא'
בטח שאפשר אין סיבה שלא
27/01/2017 | 04:50
56
לצפיה ב-'אפשר במקביל, רק שאם התהליך '
אפשר במקביל, רק שאם התהליך
28/01/2017 | 14:50
106
בחו"ל  נראה לכם ארוך, בארץ הוא ארוך פי כמה וכמה.
לצפיה ב-'ממליצה להירשם בהקדם'
ממליצה להירשם בהקדם
29/01/2017 | 12:17
2
84
גם בארץ התהליך ארוך אבל זה נקבע מהרגע ששולחים את כול הטפסים אז ממליצה לכם לשלוח קודם ולהתלבת אחרי זה
לצפיה ב-'רישום בארץ ובחו"ל'
רישום בארץ ובחו"ל
01/02/2017 | 00:18
1
69
האם צריך לעדכן בארץ שנרשמנו גם בעמותה מחול?
לצפיה ב-'לא יודעת'
לא יודעת
02/02/2017 | 07:44
54
אבל כן הייתי מעלה את זה בפגישה הראשונה עם העו"ס...
לצפיה ב-'יתומי חאלב'
יתומי חאלב
25/01/2017 | 20:26
2
173
האם ישראלי  , שאינו מהמגזר הערבי,  יהודים, יכול להגיש בקשה לאימוץ. של יתומים שיגעו לישראל מחאלב?  ואם ניתן איך ולמי פונים. תודה מראש
לצפיה ב-' שאלה לעניין,ויש גם תשובה....'
שאלה לעניין,ויש גם תשובה....
26/01/2017 | 07:50
1
178
כי הבוקר ,[26/1] התפרסמה ידיעה ביומן של רשת ב' שישראל תקלוט 100 ילדים בני 12-14 מסוריה . הם ישהו שלושה חודשים ראשונים בתנאי פנימיה בליווי פסיכולוגים,ואחר כך ייקלטו במוסדות משרד החינוך. נאמר שהמדינה תנסה למצוא לפחות לחלקם משפחות אומנה. תחילה מעמדם יוגדר כתושב ארעי ואחר כך יוכלו להפוך לאזרחי קבע. ועדה מיוחדת דנה בכך ולאחרונה קיבלה אישורו של השר דרעי.
כרגע הקלטת הידיעה נמצאת  בעמוד הראשי של רשת ב.

אני חושבת שניתן להתעניין בהתפתחויות במשרד החוץ  בשירות  למען הילד ובעמותות האומנה.

ידיעה אופטימית!
לצפיה ב-'אפשר גם להתעניין אצל '
אפשר גם להתעניין אצל
26/01/2017 | 08:02
139
גל לוסקי מאירגון IFA  ישראל.[אירגון הצלה]
היא טוענת שניתן להציל כ-1000 ילדים ובגילאים נוספים,פועלת למען זה.

לצפיה ב-'בקשה למידע- אימוץ חו"ל'
בקשה למידע- אימוץ חו"ל
23/01/2017 | 21:08
1
161
שלום, אשמח לכל מידע 
לאחר שנים של טיפולי פוריות שנכשלו, הגעתי לגיל 45, שבו אין אישור להמשיך בטיפולים. 
אנו מאוד רוצים לאמץ ילד מחו"ל. 
אני בת 45 ובעלי בן 51 ויש לנו 2 ילדים ביולוגיים. 
האם ניתן לאמץ? איך מתחילים פרוצדורה כזו? כמה זמן זה לוקח? 
לצפיה ב-'שלום דנה, ברוכה הבאה'
שלום דנה, ברוכה הבאה
24/01/2017 | 10:27
133
הרבה תשובות לשאלתך תמצאי פה בעמוד למטה בשירשור שנקרא 
"מבקש מידע לגבי אימוץ מרוסיה" שכתב newone
ובתגובות שאנשים ענו לו.
למרות המסר המיאש קצת בשירשור הזה, בכל זאת כדאי לכם לפנות לשתי העמותות הפעילות בנושא ולהתעניין מה הסיכוי כרגע לאמץ ילד מרוסיה. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'מעבר לקיר.אהבה'
מעבר לקיר.אהבה
20/01/2017 | 18:40
8
250
זהו שמו של הספר החדש שלי. זהו רומן שכולל את תהליך האימוץ האמיתי של קרן. זהו קטע קצר מהפרק האחרון.

"חזרתי להתבונן בבתי הקטנטונת, בתווי פניה המתוקים,  כמו משורטטים ביד אמן. עיניה חומות כעיני, חשבתי לעצמי, בעודה בוחנת אותי. אפה קטן כאפי, הפרצופון עגלגל. לבי עלה על גדותיו. אני חושבת שבאותו רגע היא הבינה שאני שייכת לה. הבטתי בפלא הקטן הזה, המתנה הענקית הזאת שקיבלתי, והיא שלחה ידה וליטפה את פני שוב.

באותו מעמד בחרתי בה להיות בתי, כפי שהיא בחרה בי להיות אמא שלה, לתמיד."

לפני כמה ימים קראתי לקרן את הפרק הזה. שתינו בכינו ובסופו היא אמרה שהיא כועסת עלי. כועסת על זה שקראתי לתינוקת בסיפור בשם אחר, ולא בשמה. אבל הכי כעסה, לדבריה, על כך ששיניתי את שמה המקורי לשם רוסי אחר. נדרשתי להבטיח שאשנה את השם לשם המקורי. חוץ מזה, היא אמרה, לפני שיצאה מהחדר, כתבת נפלא.

כאן תוכלו לראות קטעים נוספים מהספר:

https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=17567

לצפיה ב-'בהצלחה אביבה, נשמע מרתק ומקסים'
בהצלחה אביבה, נשמע מרתק ומקסים
21/01/2017 | 11:07
32
לצפיה ב-'כרגע אני חוזרת מההצגה'
כרגע אני חוזרת מההצגה
21/01/2017 | 23:44
1
101
"השד אינו נורא כל כך" שגם היא פרי יצירתה של אביבה. למרות העיסוק בנושא כבד ורציני (סרטן שד) ההצגה כתובה ם המון חן והומור. נהנתי מכל רגע.

ואני מחכה כבר בכיליון עיניים ליציאת הספר. בטוחה שאהנה גם ממנו.

אביבה על הכל ו.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/01/2017 | 10:18
41
תודה רבה על הפירגון ואני שמחה שאהבת את ההצגה ��
לצפיה ב-'ואו, תתחדשי וכל הכבוד! נראה מרתק.'
ואו, תתחדשי וכל הכבוד! נראה מרתק.
22/01/2017 | 09:26
2
57
תמיד מדהים אותי איך אנשים יכולים להכניס בתוך יצירה ספרותית פרטים אמתיים מהחיים. אני, כדי לכתוב, חייבת להתנתק לגמרי מהחיים האמיתיים ולהיכנס לחיים חלופיים של פנטזיה.
לצפיה ב-'תהליך יצירתי'
תהליך יצירתי
22/01/2017 | 10:24
1
45
התהליך היצירתי של כל אחד מאיתנו שונה... אני שמחה שכתבתי את זה. כך הרבה יותר קל לי לזכור את התהליך ולהתחבר לרגשות שהיו אז. לא פלא שקרן ואני בכינו... זה אכן היה תהליך מרגש מאוד. הספר הוא רומן פיקטיבי בחלקו. יש בו חלקים, בעיקר ההפריות והאימוץ, שלקוחים מהחיים.
לצפיה ב-'אכן מקסים ומרגש מאוד.'
אכן מקסים ומרגש מאוד.
23/01/2017 | 08:19
11
לצפיה ב-'נראה מרגש מאוד בהצלחה'
נראה מרגש מאוד בהצלחה
23/01/2017 | 04:59
13
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
10/02/2017 | 20:02
5
לצפיה ב-'סרט דוקומנטרי לערוץ 2'
סרט דוקומנטרי לערוץ 2
18/01/2017 | 15:10
123
שלום רב,
לצורך צילומים לסרט דוקומנטרי בנושא מאומצים, שישודר בערוץ 2, אני מחפשת מאומצים שפתחו את תיק האימוץ או כאלה שמתכוונים לפתוח.
אשמח לכל פניה לא מחייבת בנושא.
לפרטים נוספים ניתן לפנות אלי במייל או בטלפון:
052-3645281
תודה רבה,
טל בן ברוך-תחקירנית
לצפיה ב-'מבקש מידע לגבי אימוץ מרוסיה'
מבקש מידע לגבי אימוץ מרוסיה
15/01/2017 | 12:29
8
261
שלום לכולם,
אני ואשתי נמצאים בתהליך אימוץ כבר למעלה משנה וחצי דרך אחת העמותות המוסמכות לכך בארץ, דרך רוסיה.
לאחרונה נאמר לנו שיש קשיים עם אימוץ מרוסיה בגלל הרשויות שם - שהם מעודדים את האזרחים הרוסיים לאמץ בעצמם (תמריצים כלכליים) ולכן יש ירידה בכמות הילדים.
היום נאמר לנו שאין בכלל ילדים לאימוץ כרגע בגלל המצב הזה.

האם מישהו יודע משהו בנידון? האם זה נכון? האם זה לא נכון?

אנחנו מרגישים לוט בעפילה, לא יודעים כלום, ורק ממתינים כבר נצח.

תודה רבה מראש

לצפיה ב-'כן, למרבה הצער זה נכון '
כן, למרבה הצער זה נכון
15/01/2017 | 13:14
5
205
משנה לשנה פוטין הולך וסוגר את השערים לאימוץ חו"ל.
במאמר שהתפרסם בנושא באנגליה נטען שהוא מתיחס לילדים כאל אוצר לאומי שאינו מעוניין לוותר עליו, בדומה לשטיחים האוזבקים, קופסאות הלק, לאיקונות של מרייה ושאר חפצי האמנות העממית הרוסית (ההשוואה במקור, לא שלי...) 
עצוב מאד. כי על אף שאכן יש תמריצים כלכליים רציניים לרוסים לאמץ, עדיין הרבה מאד ילדים ברי אימוץ נשארים בבתי הילדים בסופו של דבר. בן השאר כיוון שהרוסים לא אוהבים לאמץ ילדים עם בעיות, או ילדים גדולים יותר. וגם (לפי המאמר) המראה החיצוני מאד חשוב למאמצים הרוסים, ויש להם קריטריונים מאד מסויימים וספציפיים ליופי. הם גם מאד לא אוהבים לאמץ ילדים עם חשד לתסמונת אלכוהול. בנוסף נטען כי אימוץ בכלל הוא לא משהו מושרש בתרבות שלהם. 
קודם פוטין סגר את האימוצים לארה"ב שמשם היו הכי הרבה אימוצים של ילדים עם צרכים מיוחדים, אחר כך ליחידניות, ועכשיו לאט לאט סוגר לכל יתר מדינות המערב. ההערכה היא שלבסוף אי אפשר יהיה לאמץ בכלל ממדינות שאינן רוסיה. 
כואב הלב...
לצפיה ב-'משהו מצד אחד,משהו אחר מצד אחר'
משהו מצד אחד,משהו אחר מצד אחר
15/01/2017 | 22:12
4
162
כדי להבין את הרתיעה בחו"ל מאימוץ מחו"ל צריך פשוט לדמיין לרגע קט מה היה קורה פה בישראל ,אילו מישהו היה מעלה רעיון שאנשים מחו"ל יאמצו ילדים ישראלים שלא מוצאים בית. הרי היתה קמה מהומת עולם.
באותה מידה לדעתי אפשר להבין  ארצות אחרות שאינן שמחות ב'יצוא' הילדים שלהם למחוזות אחרים.
עם זאת,בהחלט ה'ברז' היה רחב ונדיב יותר בשנים עברו .
הייתי מציעה לכם לא להסתמך רק על דברי העמותה אלא לדבר עם השירות למען הילד,ובייחוד על האחראית שם על אימוץ בין ארצי. אם אני לא טועה שמה טלי בורלא. אני מניחה שהיא בקיאה, ואולי תהיה לה גם עצה טובה עבורכם.
בהצלחה ואל תאבדו תקווה.לפי מה ששמעתי תמיד יש מחוזות שיותר מחמירים ומחוזות שיותר מקלים,דאגו שהתיק שלכם יגיע למקום טוב,שיש בו תנועת ילדים להורים רחוקים שרוצים בהם מאד.
לצפיה ב-'לדעתי אין ממש מקום להשוואה בין רוסיה לישראל.'
לדעתי אין ממש מקום להשוואה בין רוסיה לישראל.
16/01/2017 | 06:06
3
147
הסיבות שפוטין הן סיבות של תדמית פוליטית ולא של דאגה לילדים. הוא מעדיף שהם יירקבו בבתי ילדים כי גם אם כיום מאמצים יותר מבעבר, עדיין ילדים רבים אינם מאומצים.
פוטין גם לא באמת דואג לילדים האלה מעבר לגיל מסוים, והם מוצאים את עצמם ברחוב.
בישראל יש תור ארוך של הרוצים לאמץ, ברוסיה זה לא המצב. כמות הילדים בבתי הילדים שם עצומה.
ומי שמפסיד אלה הילדים ברוסיה.
ואגב, מצער אותי מאוד שנראה שהחשש שלי שרוסיה עלולה להיסגר לאימוץ הולך ונעשה מציאותי יותר ויותר.
לצפיה ב-'אני הבנתי שזה נובע גם'
אני הבנתי שזה נובע גם
16/01/2017 | 11:10
1
147
מהעובדה שמנהלי בתי הילדים לא ממהרים להתחיל בתהליך של הפיכת ילד לבר אימוץ כי הם מקבלים תקציב חודשי או שנתי על כל ילד שבמושגים של רוסיה גובהו אינו מבוטל, בעוד שעל ילד שנמסר לאימוץ המענק הוא חד פעמי. בנוסף רוסיה מעוניינת להצטרף לאיחוד האירופי וזו אחת מדרישות האיחוד, להפסיק ""סחר" בילדים (ההגדרות אינה שלי) על ידי "ייצוא" שלהם לאימוץ בחו"ל. אותו תהליך אגב היה בזמנו ברומניה שבבת אחת פסקו ממנה האימוצים לפני הצטרפותה לאיחוד האירופי.

אני הבנתי שכן ניתן לאמץ מרוסיה ילדים יותר גדולים מעל גיל ארבע) או עם בעיות בריאותיות או התפתחותיות. השאלה האם זה מתאים לכם. בהצלחה ומאחלת לכם שבמהרה תזכו לחבוק את ילדכם.
לצפיה ב-'מצער שכסף ופוליטיקה חשובים יותר מבני אדם, אך לצערנו זה המצב.'
מצער שכסף ופוליטיקה חשובים יותר מבני אדם, אך לצערנו זה המצב.
17/01/2017 | 06:05
35
לצפיה ב-'גם אני חושבת כך'
גם אני חושבת כך
19/01/2017 | 06:25
69
אין מקום להשוואה בין ישראל, שבה תור ארוך מאוד לאימוץ, לבין רוסיה, שם עשרות אלפים, אם לא מאות אלפים של ילדים ממתינים לאימוץ ורובם המכריע אינו זוכה לצערנו למשפחה, למרות הרבה מאוד הורים מאמצים פוטנציאלים ממדינות אחרות שהיו יכולים לאמצם. זה עניין פוליטי בינלאומי שחוסם או לכל הפחות מכביד מאוד על האימוץ הבין מדינתי.
לצפיה ב-'זה אכן נכון'
זה אכן נכון
16/01/2017 | 04:57
51
לצפיה ב-'סביר שזה נכון'
סביר שזה נכון
16/01/2017 | 20:53
101
עם זאת, ממליצה לבדוק בכל זאת גם בעמותה השנייה
היו בעבר תקופות שבהן בעמותה אחת נאמר שהאימוצים נעצרו
בזמן שבעמותה אחרת המשיכו לאמץ ילדים מאותה ארץ בדיוק (לפעמים בעיה של קשרים, אין לעמותה ספציפית קשרים במחוז שבו כן ניתן לאמץ)
ממליצה גם לשקול אימוץ של ילדים גדולים יותר,  כדאי לבדוק את הנושא ברצינות, לקרוא בלוגים של אנשים שאימצו בעבר ילדים גדולים יותר (יש המון אמריקאים)
שם למשל, יש כלל אצבע שאומר שילד שגדל בבית מיטיב, אפילו עד גיל מבוגר יותר ונאלץ לעבור לבית ילדים מכל מיני סיבות טראגיות (לא תמיד מדובר בהתעללות, לעיתים מדובר פשוט במוות פתאומי של הורה יחיד שהיה הורה טוב)
יש לו סיכויים גבוהים מאוד להשתלב במשפחה חדשה, הרבה יותר מילד שאולי קטן יותר בגיל אבל הוצא מהבית בעקבות התעללות או בילה זמן רב יותר בבית ילדים

לצפיה ב-'אימוץ ילד - שאלה לגבי בריאות ההורים'
אימוץ ילד - שאלה לגבי בריאות ההורים
12/01/2017 | 18:35
2
180
שלום רב, 

היה לי סרטן ותודה לאל החלמתי ממנו. 
אנחנו זוג עם ילדה ורוצים עוד ילד. אני בת 42 ובעלי בן 39.
קראתי שבודקים בריאות פיזית ונפשית ואני תוהה האם עברי כחולת סרטן ימנע אימוץ. 
אנחנו רוצים לאמץ ילד כבן 3 פחות או יותר. 

תודה, 
נעמה. 
לצפיה ב-'לגבי אימוץ חו"ל אפשר לאמץ אחרי סרטן'
לגבי אימוץ חו"ל אפשר לאמץ אחרי סרטן
12/01/2017 | 20:49
1
128
יש לנו פה בפורום לפחות משתתפת אחת שסיפרה בזמנו שאימצה בחו"ל אחרי שהחלימה מסרטן.
לגבי אימוץ בארץ, אינני יודעת.
בהצלחה!
לצפיה ב-'לגבי אימוץ בארץ בגדול לגבי סרטן'
לגבי אימוץ בארץ בגדול לגבי סרטן
13/01/2017 | 14:30
122
זה תלוי בכמה פרמטרים: סוג הסרטןשהיה לך, מיקומו ומאפייניו (כמו למשל נשאות של גן או לא ועוד, שאלה פרמטרים שמנבאים את סיכויי חזרתו). וכמה שנים חלפו מאז סיום הטיפולים. על מנת להיחשב למחלימה את צריכה להיות לפחות חמש שנים מסיום הטיפולים וללא כל סימפטומים של המחלה. פרמטר נוסף זה  איזה טיפולים עברת. סביר שתתבקשי להביא מכתב מפורט על מחלתך מהאונקולוג אצלו את במעקב ועל סמך הנתונים שיכתוב יחליטו, כמובן בשילוב עם שאר הממצאים שיאספו אודותיכם כמו תוצאות האבחון הפסיכולוגי, ההתרשמות של העו"ס שלכם מכם כזוג, המלצת המנחות בסדנת ההכנה לאימוץ וכו. 

עם זאת בפועל בכלל היום הסיכוי לאמץ במיוחד לזוג שיש לו כבר ילד אחד נמוך למדי כיוון שהביקוש לאימוץ עולה בהרבה על מספר הילדים שמועמדים לאימוץ, כך שהסינון הרבה יותר קפדני.

אבל תמיד יש סיכוי וזה כבר תלוי בנכונות שלכם להתגמש לגבי המאפיינים של הילד שעם אימוצו אתם מסוגלים/נכונים להתמודד.

לצפיה ב-'מחפשות בחור גואטמלי לתפקיד בסדרה של HOT'
מחפשות בחור גואטמלי לתפקיד בסדרה של HOT
11/01/2017 | 12:52
82
היי, אני מקווה שזה בסדר שאני שמה פה את הפוסט הזה, אנשים הציעו לי לחפש פה בפורום הזה.
אנחנו מלהקות למיני סדרה חדשה של HOT ומחפשות לאחד התפקידים בחור גואטמלי כבן 17-24 .
אולי פה יש הורים מאמצים לבחור שיוכל להתאים לתיאור ושיהיה מעוניין בחוויה מיוחדת כזו?
- אין צורך בנסיון משחק קודם ויהיה תשלום יפה למי שישתתף.
לכל המעוניין, נא ליצור איתי קשר בהקדם,
תודה ובהצלחה :) אביגיל
 054-8175081
לצפיה ב-'הזמנה מעודכנת להרצאה של סוזי כגן 18.1.17 '
הזמנה מעודכנת להרצאה של סוזי כגן 18.1.17
10/01/2017 | 13:26
54
מצורפת הזמנה מעודכנת עם כל הפרטים
לצפיה ב-'הקרנה של הסרט"הסודות של איידה"-29.1.17 שעה 20.00 סינמטק הרצל'
הקרנה של הסרט"הסודות של איידה"-29.1.17 שעה 20.00 סינמטק הרצל
10/01/2017 | 11:47
45
מרכז פסיפס מזמין להקרנה מיוחדת של הסרט המרגש והמטלטל-- "הסודות של איידה"  .
סינמטק הרצליה בתאריך 29.1.17. שעה 20.00
הסרט  ילווה בסיפורו האישי  של יצחק שגיא היוצא למסע חיפוש משפחתו הביולוגית אחרי 60 שנה ובהשתתפות הבמאי אלון שוורץ
להזמנת כרטיסים מצורפת הזמנה  ניתן להזמין  גם דרך אתר פסיפס www.pseifa.org,il
נשמח מאד לראותכם.
לצפיה ב-'הזמנה להרצאה 18.1.17- דר' סוזי קגן מומחית בPLAY THERAPY'
הזמנה להרצאה 18.1.17- דר' סוזי קגן מומחית בPLAY THERAPY
10/01/2017 | 11:34
29
מרכז פסיפס מזמין אתכם להרצאה שתינתן ע"י דר' סוזי קגן מומחית בינלאומית בנושא PLAY THERAPY.
בהרצאה ינתנו כלים מעשיים לשימוש במשחק עם ילדיכם , הבנת המשחק של הילדים ועוד. הרצאה מרתקת!!!
ההרצאה תתקיים בית העמותות,מעונה החדש של עמותת פסיפס,סעדיה גאון 26,תל אביב.
פרטים והרשמה בהזמנה מצורפת ובאתר פסיפס-www.pseifas.org.il
לצפיה ב-'אימוץ ילד עם מות הורה ביולוגי דחוף!!'
אימוץ ילד עם מות הורה ביולוגי דחוף!!
09/01/2017 | 13:55
1
202
שלום אני מאור ,נשוי +3 ,מבקש ייעוץ בדבר רישום בתי הבכורה שנולדה מנישואיה הקודמים של אשתי ברוסיה.
בתי הבכורה נולדה ברוסיה-  היום היא בת 13 ,אשתי התגרשה כשביתי היתה בת 6 חודשים.
האב הביולוגי לא היה כלל בקשר עם הבת ולא שילם מזונות לאורך כל השנים.

בשבוע שעבר נודע לנו ממשפחתו שהאב הביולוגי נפטר ממחלה קשה ,תעודת הפטירה מרוסיה תגיע תוך 35 ימים ,מבקש לדעת מהו ההליך בישראל לאימוץ בתי הבכורה תחת שמי והתנהלות שלנו  כמשפחה גנרית לכל דבר.

מנישואינו נולדו לנו עוד 2 בנות בנות 7 ושנה וחצי.
בתי הבכורה עדיין נושאת את שם משפחתו הקודם של האב הביולוגי =  בשל האישורים שנתן לאשתי  טרם יציאתה מרוסיה - בדבר הסכמתו לתת לה משמורת מלאה וזכות לגור בישראל.
בנוסף לגרוש דירה הרשומה על שמו ברוסיה - האם מוקנות לה זכויות בירושה ?

בתודה מראש .
מאור .
לצפיה ב-'מסיפור דומה אך שונה: כדאי לסיים קודם את ענייני הירושה'
מסיפור דומה אך שונה: כדאי לסיים קודם את ענייני הירושה
09/01/2017 | 14:28
131
מהכרות קרובה עם סיפור דומה (אך קצת שונה) ובשל החוקים ברוסיה, עדיף לדעתי לסיים קודם את נושא הירושה וחלקה של הילדה בדירת האב הביולוגי, ורק אז לאמץ את הבת חוקית ואולי גם לשנות את שם משפחתה.
ההליך לרוב אינו מסובך כלל בישראל.
בהצלחה! 
לצפיה ב-'היי יש לי שאלה על שם הפורום ומהותו'
היי יש לי שאלה על שם הפורום ומהותו
04/01/2017 | 17:30
8
246
האם נשקלה בעבר האפשרות להוסיף גם את נושא האומנה לפורום ולשם שלו?
אני שואלת בגלל המשותף שיש בין השניים, בגלל השינויים הרגולטורים (הן מבחינת אימוץ חו"ל והן מבחינת אימוץ בארץ) וכמובן בגלל שאין בתפוז פורום אומנה.
אשמח לשמוע את דעתכםן

לצפיה ב-'נראה לי רעיון מעולה!'
נראה לי רעיון מעולה!
06/01/2017 | 09:18
92
הרבה מהנושאים המעסיקים את ההורים באימוץ ואומנה נושקים וקרובים, והרבה מההתמודדויות היום יומיות זהות או קרובות מאד.  
לצפיה ב-'אני ממש לא מומחית לעניין האומנה, אך לאור כל מה שנכתב כאן'
אני ממש לא מומחית לעניין האומנה, אך לאור כל מה שנכתב כאן
06/01/2017 | 09:28
118
לאחרונה, באמת יש תחושה שהפערים בין אימוץ לאומנה הצטמצמו ושיש הרבה מן המשותף ביניהם, מה גם שלעתים אומנה הופכת לאימוץ בסופו של דבר. לכן אני חושבת שזה רעיון מצוין לאחד אותם לפורום אחד. זה ימשוך יותר משתתפים ויתן מענה ליותר אנשים. אין פה מה להפסיד, רק להרוויח.
לצפיה ב-'בעבר'
בעבר
06/01/2017 | 12:18
4
105
היה דגש על ההבדלים בין אמנה לאימוץ, והמחשבה הייתה שהורי אמנה זקוקים לפורום משלהם (לא שנפתח בתפוז, אך במקומות אחרים).
כיום עם צמצום האימוץ, חלה התקרבות גדולה בין אימוץ לאמנה. נראה שזה, אכן, הזמן לשנות קביעות (וקבעונות) עבר.
לצפיה ב-'אני חושב שיש להקים פורום נפרד לאומנה כי לא כל אומנה בכלל מבי'
אני חושב שיש להקים פורום נפרד לאומנה כי לא כל אומנה בכלל מבי
07/01/2017 | 06:09
3
97
מביאה לאימוץ.הבעיות הן שונות לדעתי וצריך לשמור על צביון הפורום שלנו
לצפיה ב-'באופן כללי אני פחות מתחברת לעקרון שמירה על צביון'
באופן כללי אני פחות מתחברת לעקרון שמירה על צביון
07/01/2017 | 06:34
2
108
ויותר בעד בחינה מחדש של המצב בהתאם לשינויים, אבל בהחלט אשמח אם מישהו שמבין באומנה יפתח פורום כזה.
השאלות שלי בנושא נערמות ואני מקבלת תשובות נהדרות במסרים.
לצפיה ב-'מסכימה עם החלק הראשון של דברייך.'
מסכימה עם החלק הראשון של דברייך.
07/01/2017 | 21:02
1
81
באשר לחלק השני - כמות המשתתפים בפורומים כיום קטנה גם כך. לדעתי אין כל טעם להקים פורום נפרד בנושאים כה קרובים שיכולים להתרם זה מזה ולאסוף יחד יותר משתתפים, שחלקם אף בוחנים את שתי האפשרויות או רואים באומנה מקפצה לאימוץ, מאשר כל פורום בנפרד.
לצפיה ב-'מסכימה עם Kalla'
מסכימה עם Kalla
08/01/2017 | 10:18
68
אין גם ככה הרבה משתתפים בפורום ויש הרבה דברים דומים (וכן גם המון שונים) אבל אפשר להעזר אחד בשני
לצפיה ב-'לזכרוני'
לזכרוני
10/01/2017 | 13:18
74
בעבר היו שני ניסיונות[לפחות] לפתוח קומונה בענייני אומנה במסגרת 'תפוז' ,והיה על כך פירסום בפורום,אבל הקומונה נסגרה די מהר בשל מיעוט השתתפות.
יש תמיד נטייה לספיציפיקציה ופורטל תפוז גאה בפילוח המפותח שלו לתתי נושאים.אבל בעיני,אפשר בהחלט להקדיש את הפורום הזה לכל גידול ילדים בידי הורים שלא הולידו/ילדו אותם.
לצפיה ב-'מתיעצת'
מתיעצת
03/01/2017 | 12:07
12
316
שלום לכם. אנחנו ממש בתחילת תהליך בארץ. הגשנו בקשה לאימוץ. עכשיו הזמינו אותי למפגש ראשון. יש לנו ילדה בבית אז נקבל ילד לא תינוק- זה ברור ומקובל.
הענין הוא שאני מאוד מאוד רוצה לאמץ גם כדי לעשות מצווה ולהציל ילד וגם כי אני לא רוצה יותר הריון ולידה (עברנו חוויה טראומטית לפני כחצי שנה, נאלצנו להפסיק הריון בשלב מתקדם מאוד בגלל מום בעובר, וגם הלידה של הבת שלי היתה נוראית עבורי).
לבעלי קשה עם הרעיון של  אימוץ אבל הוא הסכים שנשלח את הטפסים. אמרתי לו שממילא יש עוד המון זמן עד שנקבל ילד ואני מקווה שעד אז הוא יקבל את הרעיון.
מה שקשה לו שהילד לא שלו ביולוגית (לי ממש אין בעיה עם זה, מבחינתי ילד יכול להיות שלי לכל דבר גם אם לא מהביצית שלי או לא נשאתי אותו ברחמי). הוא גם חושש שיהיה קשה לו לאהוב ילד לא שלו. 
מה אני יכולה להגיד לבעלי שירכך אותו? שיפיג את חששותיו. אני יודעת שזה ענין שמאוד קשה לשכנע, אבל זה משהו שכ"כ בוער בי, נושא האימוץ, שממש קשה לי לוותר עליו, מה שגם בגדול בעלי הוא בן אדם שלא קשה לשכנע אותו (כן יודעת שפה מודבר על משהו הרבה יותר גדול).
בקיצור אשמח לטיפים ועצות מכם איך לקרב אותו לרעיון.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה אלינו '
ברוכה הבאה אלינו
03/01/2017 | 12:46
157
קודם כל את יכולה להירגע. אתם לא הזוג הראשון וגם לא האחרון בו אחד מבני הזוג מתקשה לקבל את רעיון האימוץ. לרוב בהמשך זה מתאזן ואפילו בזמנו עבדתי עם זוג שבהתחלה הגבר די פסל את האפשרות ומשהחלו בתהליך זה השתנה והאשה "קיבלה רגליים קרות". היום הם הורים נפלאים לחייל ושניהם אוהבים אותו בכל לבם.

בנוסף ברגע שהילד מגיע למשפחה המציאות הוכיחה שהוא הופך להיות חלק ממנה לכל דבר ואין שום הבדל באהבה כלפיו בהשוואה לזו כלפי הילדים הביולוגיים ולא משנה אם הצטרף למשפחה בדרך של לידה טבעית, אימוץ או אומנה. 

לכן מציעה לכם לפתוח את הנושא עם העובדת הסוציאלית מהשרות למען הילד והם יעזרו לכם לשקול מה הכי מתאים לכם.

עם זאת חשוב שתדעו: מאז ומתמיד מספר החפצים באימוץ עלה בהרבה על מספר הילדים שהם ברי אימוץ. לכן הרצון לעשות מצווה ולהציל ילד אינו רלוונטי, כי כל ילד שהוא בר אימוץ "נחטף", אלא אם הוא ילד עם צרכים מיוחדים חריגים. בשנתיים האחרונות עם שינוי המגמה לכיוון של להעדיף אומנה על פני נתק מוחלט של הילד ממשפחתו הביולוגית, הפער הזה גדל פי עשרות מונים וחלה ירידה דראסטית במספר הילדים המופנים לאימוץ. לכן היום גם אם תביעו נכונות לאמץ ילד גדול לא בטוח שתאושרו לאימוץ, במיוחד כשיש לכם כבר בת. וגם אם תאושרו יתכן שהתהליך יהיה ממושך מאוד, אלא אם תביעו נכונות לאמץ ילד פגוע. לכן אולי באמת אימוץ בארץ אינה האופציה העדיפה עבורכם. אולי כדאי שתשקלו אומנה ארוכת טווח או אפילו פונדקאות, הליך שיכול לפתור את הרתיעה שלך מהריון נוסף ובו זמנית לענות על הצורך של בעלך לילד ביולוגי.

בכל דרך שתבחרו.
לצפיה ב-'הי תמי'
הי תמי
04/01/2017 | 12:29
1
106
ממליצה שבעלך יקרא את הספר 'איך לחיות' של אייל מגד. 
הוא מספר את הסיפור האמיתי שלו,איך אימץ עם אשתו הסופרת צרויה שלו -פעוט מרוסיה.
ברור מקריאה  בספר שהוא מאד מסתייג בהתחלה ואחר כך לגמרי שמח ברעיון ובביצוע.

מצרפת קטעים מהספר שפורסמו ב-ynet

לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/01/2017 | 12:33
35
לצפיה ב-'דוגמא שנתתי לחברים'
דוגמא שנתתי לחברים
05/01/2017 | 10:13
2
137
היו לנו חברים שאמרו שאף פעם לא נאהב ילד שלא ילדנו אז אמרתי להם שאני אוהבת את בעלי למרות שאין לנו שום קשר דם ושפגשתי אותו כאשר היה בן 21
שחושבים על כמה אנשים בחיינו אנו אוהבים שפגשנו שהם לא היו תינוקות ואין לנו קשר דם איתם ניתן להבין שביולוגיה זה לא פקטור!
הרי אוהבים גם את החיות בית ומרגישים קשר חזק איתם!
אהבה באה עם הזמן- וכמו שfatfat אמרה- יש עוד הרבה זמן לדון ולחשוב על הנושא!
לצפיה ב-'תודה, אחלה רעיון!'
תודה, אחלה רעיון!
05/01/2017 | 10:20
73
אגיד לו
לצפיה ב-''
05/01/2017 | 16:09
10
לצפיה ב-'התרגלות'
התרגלות
06/01/2017 | 12:29
77
הורים מאמצים רבים החלו מנקודת ההתחלה של אישך. עם בוא הילד הם גילו שהם עדין אינם יכולים לאהוב ילד לא שלהם, אך הילד שנמצא אצלם בבית, בקרב משפחתם, הוא שלהם לחלוטין. אהבה בלתי תלויה בדבר מתקיימת כלפי הילד המאומץ בדיוק כפי שקיימת כלפי ילד ביולוגי.
אך חייבים להודות במציאות. יש כאלו שאין זה מתקיים עבורם.

מי שיכול לחזות את העתיד במקרה הזה, היא את. אישך חושש, ואינו אובייקטיבי. אך את מכירה אותו. האם הוא יאהב ילד, פשוט כי הילד קיים וזקוק לו?
אם כן, אז לכי על כל ההמלצות שקיבלת עד כה. בדקי את ארכיון הפורום ומצאי סיפורים דומים, שיוכלו לעזור לך. 
אם לא, חישבי על הרעיון שוב. עד כמה הוא בוער בעצמותיך, עד כמה אישך יתפקד כהורה גם ללא אותה אהבה בלתי אמצעית לילד.
(אוריאל חשב שאינו רוצה ילדים. לא שלא יאהב ילד מאומץ, אלא שאינו רוצה ילדים בכלל. אבל כל מי שהכיר אותו ידע שזו שטות גמורה, ואם למישהו בזוגיות שלנו יש בעיה להיות הורה, זו אני. כשזיו בת הכמעט שלוש חצתה את סף החדר אלינו, נעלמו כל ספקותיו באחת, ואהבה גדולה פרצה את חייו "יותר מכל מישהו או משהו אחר" כפי שהגדיר זאת בעצמו. עבורי האהבה הגיעה מאוחר יותר, עם ההתרגלות וההרגל. אם זה עוזר לך במשהו, ספרי זאת לאישך כדוגמא.)
לצפיה ב-'גם בעלי לא היה בטוח איך ירגיש עם ילדה (מראש ידענו'
גם בעלי לא היה בטוח איך ירגיש עם ילדה (מראש ידענו
06/01/2017 | 19:46
2
120
שאם נאמץ - נאמץ רק בת, כי כבר היו שני בנים ביולוגיים בבית) שאנו לא הוריה הביולוגיים. מה שעזר לו היה לדבר עם הורים שאימצו ילדים. לשמוע אותם כה שלמים ומאושרים בבחירתם, כה אוהבים את ילדיהם, עשה את הטריק בשבילו והוא התחיל להאמין שגם הוא יוכל לאהוב ככה את ילדתו המאומצת, גם אם זה היה עדיין רק בתיאוריה. וברגע שראה את התמונות והווידאו של הילדה שקיבלנו מהעמותה (שזה השלב שבו אפשר היה עדיין להחליט שזה לא מתאים) - התאהב בה ממש ולאלתר, הרבה יותר ממני.
אבל לא היינו ממשיכים בתהליך האימוץ לפני שבעלי לא היה מגיע עוד לפני זה להחלטה עקרונית שזה יכול להתאים לו, כאמור בעקבות שיחות עם מאמצים אחרים. אני חושבת שלמרות הסיפורים האופטימייים שאת שומעת כאן (כי מטבע הדברים בפורום נמצאים רק האנשים שבסוף כן החליטו לאמץ), אי אפשר לבנות על כך שבכל המקרים בן הזוג ישתכנע אחרי שהילד יגיע. אסור לאמץ אם בן הזוג ממש לא שלם עם זה. בהחלט כדאי להישאר בתור לאימוץ, כי איש אינו יכול לחזות את העתיד, אך כמו שנכתב מעליי, לא הייתי מאמצת בפועל לפני שבן הזוג היה מביע נכונות לכך.
לצפיה ב-'תודה לשתיכן'
תודה לשתיכן
08/01/2017 | 09:58
1
56
זה בהחלט מעודד לשמוע על עוד גברים/אנשים שהרגישו ככה.

אני יודעת שלבעלי יש לב רחב והוא מסוגל לאהוב ילד אחר, כמוש הוא אוהב את האחיינים שלו, למשל.

ביום שישי היתה פריצת דרך קטנה. הסתובבנו ביפו ועברה לידינו תינוקת מתוקה בעגלה, והוא הסתכלת עליה ואמר לי תראי איזו מתוקה (זה קורא לו המון אגב רואים ילדים קטנים ואומר לי תראי איזה מתוק/מתוקה. זה גם מפריע לו אם הוא רואה תינוק בלי כובע או תינוק שהראש שלו שומט, ממש אכפת לו), הקיצר הוא אמר לי על התינוקת הזו- "אותה למשל יכלתי לאמץ". אז אמרתי לו "נו אתה רואה שאתה יכול"?? והייתי מאוד מאושרת.

נגה- אני מבינה שאימצת מרוסיה. ביררתי גם לגבי זה. החשש שלי שהחיים של התינוקת האלו היו כ"כ קשים עד שאומצו עד שיש סיכון גדול מאוד למחלת נפש/אוטיזם. יש דרך לוודא לפני האימוץ שהילד בסדר?
לצפיה ב-'אין בטחונות לשום דבר מראש'
אין בטחונות לשום דבר מראש
08/01/2017 | 15:11
67
גם לא מראש, בעצם. החיים לכשעצמם הם עניין לא בטוח במיוחד.

אנו אימצנו מקזחסטן, ואיני בטוחה כלל שניתן לאמץ משם לישראל כיום (גם בעבר, כשרישמית ניתן היה, כמעט לא אומצו ילדים משם). 
בעיות הנובעות מסינדרום אלכוהול עוברי הן בין הסיבות העיקריות לבעיות המוצהרות באימוץ, ויש נטיה לקשר בינן לבין רוסיה. אך הבעיה טמונה בשתיית אלכוהול בזמן ההריון, לא ברוסיה עצמה. יש דברים שאפשר לבדוק, יש דברים שאי אפשר לבדוק, ויש מה שניתן לבדוק בהתאם לגילאים משתנים של המיועד לאימוץ. נסי להתייעץ בקבוצות אימוץ המיועדות לכך בפייסבוק.
לצפיה ב-'בעיני'
בעיני
10/01/2017 | 09:59
1
66
החששות הראשוניים הם הרבה יותר מלגיטימיים. 
אני חושבת שאנחנו ,ההורים המאמצים עשינו תהליך כל כך משמעותי,פנימי,של הסכמה לעניין האימוץ,השלמה ואף שלמות איתו,שאנחנו פשוט לא נוטים לזכור את הקושי הראשוני. תמיד יהיה מי שיכתוב פה 'מלכתחילה היה ברור לי שאאמץ' אבל אלה לא רבים,ופחדים קמאיים מהזר והמוזר ,מהלא מובן ומהלא שייך הם כאמור בעיני סופר לגיטימיים,ואף רווחים . 
עם מישהו שכך מתלבט צריך ללכת מאד בעדינות,וקודם כל להקשיב לו ולפחדיו,עד הסוף.אחר כך אפשרית התערבות ייעוצית מתאימה,'תפורה' לאדם עצמו.
וידוי- בשעתו בעלי חטף רגליים קרות כשהיינו כבר בתחילת התהליך. עשיתי עם עצמי חשבון נפש- האם אשאר זוגתו או אהיה לאמא ,די בדקה 90. החלטתי על האימהות,נפרדנו בהבנה. אני מכירה היטב סיפור הפוך . זוג יונים שויתר על הורות כי הבעל לא היה מעוניין באימוץ. 
וכמובן שיש המקרים שבהם קורה תהליך של הסכמה,לאחר דעות שונות.
הדבר החשוב ביותר הוא לפרוס את היריעה,להיות בתקשורת נרחבת לגבי הסוגיה,ולעיתים אדם שלישי שנתפס כאוהד לשני הצדדים- מיטיב ועוזר.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
10/01/2017 | 12:14
38
אני מאוד קשובה סבלנית וזהירה/איטית איתו.
יש לנו מפגש הסברה בשבוע הבא, מקווה שאחריו הוא יהיה יותר רגוע, יש לנו כמה שנים טובות להתרגל לרעיון, או שנעבור לאימוץ מרוסיה שזה מהיר יותר- הרעיון הזה מתחיל להשמע לי, ברור שבעיקר בגלל שזמן ההמתנה קצר יותר.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

מרכז קשרים לטיפול בהתמכרויות
מרכז קשרים
Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה