לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1145011,450 עוקבים אודות עסקים

פורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.

קישור לשרות למען הילד
המשך >>

לצפיה ב-'חג שמח '
חג שמח
19/04/2018 | 00:43
11
לצפיה ב-'לזכרם של כל אלה שאפשרו לנו חיים שפויים'
לזכרם של כל אלה שאפשרו לנו חיים שפויים
17/04/2018 | 19:46
2
29
במדינה הגועשת הזאת!
לצפיה ב-''
17/04/2018 | 23:25
4
לצפיה ב-'יהי זיכרם ברוך'
יהי זיכרם ברוך
18/04/2018 | 04:31
5
לצפיה ב-'חושבים על אימוץ '
חושבים על אימוץ
10/04/2018 | 13:40
4
123
שלום, אני בת 24 נשואה+2 (תינוק בן 10 חודשים ועוד פעוט בן שנתיים וחצי)
ומאז שאני זוכרת את עצמי היה לי חיבור לילדים מאומצים ולכל עניין האימוץ.
לאחר שאני אמא ל2 ונשואה 3 שנים החלו לעלות לי מחשבות רציניות בנושא אימוץ.
קראתי קצת באינטרנט וראיתי שבארץ ההליך מאוד ארוך ובחו"ל יותר קצר(חשוב לומר שאנחנו משפחה דתית ואינני יודעת אם רלוונטי לאמץ ילד לא יהודי מחו"ל.. אבל אולי יש גם ילדים יהודים בחו"ל? אשמח אם מישהו יודע)
עוד אין לנו ממש כיוון, מאוד חושבים גם על ילד עם תסמונת..
רציתי לשאול איך זה מרגיש.. אני יודעת שזו שאלה כללית אבל אני מאוד רוצה לנסות להבין את המורכבות.
הרבה אנשים מפחידים ואומרים שזה גדול מדי מבחינה נפשית, כלכלית, טכנית..
אשמח לשמוע פלוסים ומינוסים.

ו.... כל הכבוד לכם! אתם מלאכים שעושים חסד ענק!
תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'אם מאמצים ילד לא יהודי אפשר לגיירו.'
אם מאמצים ילד לא יהודי אפשר לגיירו.
12/04/2018 | 07:56
66
שמעתי אפילו שיש דתיים שנוהגים לאמץ בארץ ילדים לא יהודים ולגייר אותם כי זה מקצר להם את התור לאימוץ.
אני מניחה שיש בין הילדים בחו"ל גם אי אילו יהודים (אם כי אני מניחה שמעטים מאוד כי בקרב יהודים פחות נהוג למסור לאימוץ), אך למיטב ידיעתי לא יחפשו במיוחד ילד יהודי עבורך, ואם שואלת אותי - טוב שכך. 
לי אין ילדים עם תסמונת, אך אין ספק שזה לא פשוט משום בחינה לגדל ילד כזה. אתם עוד צעירים וכדאי לעשות חושבים טוב טוב אם אתם מסוגלים או רוצים להתמודד עם קושי כזה במשך שנים רבות. אני לא אומרת שלא, וזה יכול להיות נפלא גם עבור הילד וגם עבורכם אם תאמצו ילד כזה, אך קודם כל אתם צריכים להיות באמת משוכנעים שזו התמודדות שאתם בנויים אליה ובאמת מעוניינים בה.
אגב, הורים מאמצים אינם מלאכים. הם אנשים ככל האנשים שרוצים ילדים (או ילדים נוספים) ומכל מיני סיבות, בין אם בשל בעיות פוריות או מסיבות אחרות, בוחרים לאמץ. בכל מקרה רובנו עושים זאת בראש וראשונה כי זה משהו שאנחנו רוצים עבור עצמנו, ולא כדי להציל את העולם.
לצפיה ב-'גם אני חושבת כך'
גם אני חושבת כך
13/04/2018 | 09:34
60
כלומר:

בחו"ל אפשר לאמץ כיום רק מרוסיה, ואף אחד לא יחפש ילד יהודי עבור אימוץ. גם כי ככל הנראה יהודים השייכים לקהילה ידאגו בתוך עצמם לאם ולילד, וגם כי איני בטוחה שזה בכלל מופיע במידע שהרשויות מתייחסות אליו כאל רלוונטי. מצד שני, מתחת לגיל שלוש ההלכה מתייחסת לגיור כאל אוטומטי. אז נכון שמשפחות חילוניות נתקלות בכל מיני בעיות הנובעות ממידת שמירתן על ההלכה, אך למשפחה דתיה לא צריכה להיות כל בעיה (גם לא מעל גיל שלוש, לעניות דעתי).

לגבי תסמונות למיניהן. יש רמות שונות של פגיעה, אם בכלל, ואם דווקא מתסמונות האלכוהול העוברי. כי לגדול סתם בבית ילדים שאינו מנסה אפילו להטיב יכול לצור עיכובים ובעיות בכל מקרה מצד אחד, ומן הצד השני על הרבה אפשר להתגבר ולקדם עם סבלנות וידע. ידע היא מילת המפתח כאן, כי כדאי לדעת עם מה ניתן להתמודד בהצלחה, ומה יכשיל אתכם. אתם מכירים עצמכם טוב מכל אחד אחר, ותוכלו לדעת יותר מאשר אנשים זרים לכם.

כלכלית אימוץ חו"ל אינו זול, ואם לילד יהיו תופעות לוואי של גדילה בבתי יתומים, גם גדולו לא יהיה זול. כדאי להכניס זאת לשיקלולי האימוץ שלכם.
לצפיה ב-'קצת תשובות'
קצת תשובות
15/04/2018 | 12:19
61
לגבי גיור - למשפחות דתיות קל מאד לגייר. עד לא מזמן, הרוב המוחלט של גיורי מאומצים מהארץ נעשו על ידי משפחות דתיות. היום נדמה לי שזה קצת השתנה, אבל בגדול, מבחינה טכנית הגיור קל מאד למשפחה דתית כי אין לה צורך לשנות כלום בארחות חייה.

לגבי המורכבות שאת שואלת עליה - קשה לענות כי כל ילד הוא סיפור שונה. יהיה יותר קל אם תשאלי שאלות יותר ספיצפיות שמטרידות אותך או שהיית רוצה לקבל עליהן תשובה.

בכל מקרה אני חושבת שדי ברור שילד עם תסמונת (דאון?) קשה ומורכב לגדל, בלי קשר אם הוא מאומץ או לא. הייתי מבררת על כך בפורום של תסמונת דאון (אם יש כזה?).

בכל אופן, יש קשה, ויש קשה מידי. ההבדל תלוי בכם, ברצונות וביכולות שלכם. חשוב מאד לברר את העובדות ולבדוק כמה שיותר לפני שמקבלים החלטה.

וכמו שכבר אמרו לך, רובנו פה אימצנו מתוך רצון להיות הורים ולא כדי לעשות חסד. והילדים עשו איתנו חסד הרבה יותר ממה שאנחנו עשינו איתם.

היום יש הרבה יותר הורים שרוצים לאמץ, מאשר ילדים מועמדים לאימוץ. אמנם לצערנו הרב יש ילדים רבים חסרי בית או בסיכון, כך בארץ ועוד יותר בעולם, אבל מעטים מהם מוכרזים כברי אימוץ.

אני חושבת שאולי כדאי לכם לשקול אומנה. יש מעט שרשורים פה בפורום בנושא, ויש גם פורום משפחות אומנה שאת יכולה לבדוק שם.

מה שלא תחליטו שיהיה בהצלחה, ותבורכו.
לצפיה ב-'את חמודה מאוד, אבל בואי נרד רגע מהפנטזיה לקרקע המציאות'
את חמודה מאוד, אבל בואי נרד רגע מהפנטזיה לקרקע המציאות
18/04/2018 | 08:20
70
אימוץ חו"ל - עשרות עד מאות אלפי שקלים, תהליך של כמה שנים, כולל טיסות, משפטים, לפעמים שהייה במדינת האימוץ (כרגע רק רוסיה...), הטסת רופא לבדיקת הילד... גיל אימוץ מינימלי שנתיים... אולי לא דייקתי בפרטים אבל זה בערך מה שצפוי לכם.
אימוץ בארץ - חינם, מיונים, בדיקות, ראיונות וכו'. עם שני ילדים בריאים אתם תוכלו לקבל רק ילד עם צרכים מיוחדים וגם זה רק אחרי שנבחנה היכולת שלכם לגדל אותו... (שזה בפני עצמו משרה מלאה...)

אם את שואלת אותי, את מקדימה את המאוחר... גדלי את ילדייך בכייף ובנחת (בטח יוולדו להם גם כמה אחים בשנים הקרובות) ובעוד 10-15 שנים כשתהיו משפחה בוגרת ומגובשת יותר, תחזרי לזה (אם עדיין יהיה לך כח...). בנתיים יש המון המון פרוייקטים נהדרים שקשורים לאומנה כמו הזמנת ילדים מבתי ילדים ופנימיות לסופ"שים וחגים, התנדבות בבתי ילדים, חונכות ועוד.
בהצלחה
לצפיה ב-'אמא מאומצת'
אמא מאומצת
12/04/2018 | 13:47
79
שלום לכולם, בגיל 18 גיליתי שאמא שלי מאומצת. סבא וסבתא המאמצים שלי תמיד ועדיין נוכחים בחיים שלי ואף פעם לא חשדתי שהם לא הסבא וסבתא הביולוגיים שלי. אמא סיפרה שבגיל 18 היא פתחה את התיק ונפגשה עם האמא הביולוגית שלה ומאז לא יודעת מה קרה איתה. אני בת 23 רוצה מאוד להגיע אל הסבא וסבתא הביולוגיים שלי ולא יודעת איך לעשות את זה. מכירים סיפורים דומים? 
תודה
לצפיה ב-'מדליקה נר לזכר בני משפחתי שנכחדו בשואה. בני'
מדליקה נר לזכר בני משפחתי שנכחדו בשואה. בני
11/04/2018 | 16:25
2
34
משפחת אמי המנוחה זלטה ריטר לבית הרשברג, שהשתחררה באושוויץ, ובני משפחת אמה לאה לבית שיינפרבר ובני משפחת אבי המנוח שמחה-בונים ריטר, שהשתחרר בטרייזנשטט ובני משפחת אימו שרה-פסיה לבית לינה. היום הזה הופך עבורי קשה משנה לשנה. הוא הפך קשה יותר כשאבדתי את אבי. קשה יותר כשאבדתי את אמי כשנה וחצי לאחר מכן. קשה יותר כשהפכתי לאם וקשה יותר כשאני מתבגרת. זוכרת את כולם - לא זכיתי להכירם. לא זכיתי לראות את תמונותיהם. זוכרת ומתגעגעת אליהם - בני משפחתי שהכרתי בזכות הסיפורים והגעגועים של הורי. יהיה זכרם ברוך.
לצפיה ב-''
12/04/2018 | 03:21
8
לצפיה ב-''
15/04/2018 | 12:21
לצפיה ב-'סיפור האימוץ של רננה'
סיפור האימוץ של רננה
08/04/2018 | 19:46
1
116
לצפיה ב-'מרגש מאוד'
מרגש מאוד
09/04/2018 | 04:35
22
לצפיה ב-'מזל טוב לאחייניתי האהובה'
מזל טוב לאחייניתי האהובה
03/04/2018 | 06:52
6
94
במלאת לך 18 אביבים! 17.5 שנים חלפו מאז פרצת לחיי כולנו, ולחיי אמך בפרט ומילאת אותם באושר אינסופי! המשיכי להיות מקסימה כמו שאת ולהמשיך להדהים את כל הסובבים אותך. המשיכי לעוף מעלה מעלה - השמים הם מזמן לא הגבול עבורך. העולם לא יודע מה מחכה לו! בהצלחה בבגרויות ובגיוס המתקרב - באהבה רבה ממני ומבת דודתך מקסימונת
לצפיה ב-'מזל טוב ענק, המון הצלחה ואושר לילדה הגדולה ולכל המשפחה!'
מזל טוב ענק, המון הצלחה ואושר לילדה הגדולה ולכל המשפחה!
04/04/2018 | 21:23
1
21
לצפיה ב-'תודה KALLA. את מהותיקות כאן, אז אסביר שאחייניתי היא בתה של '
תודה KALLA. את מהותיקות כאן, אז אסביר שאחייניתי היא בתה של
05/04/2018 | 17:15
72
האחתX שכתבה כאן לפני המון המון זמן,עוד מהתקופה בה נוהל הפורום ע"י דיאנה.

לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
06/04/2018 | 09:05
1
26
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
08/04/2018 | 21:25
4
לצפיה ב-'מזל טוב! הרבה אושר '
מזל טוב! הרבה אושר
08/04/2018 | 14:47
1
7
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
08/04/2018 | 21:26
3
לצפיה ב-'שלום לכל המשתתפות האמיצות והמדהימות'
שלום לכל המשתתפות האמיצות והמדהימות
02/04/2018 | 22:55
5
140
הרגע נרשמתי לפורום. אני מניחהשאני מחפשת מערכת תמיכה ועידוד. לאחרונה עברתי טיפולי פוריות ללא הצלחה ואני פשוט עייפה מאוד נפשית ופיזית. אין לי עם מי לדבר, אין לי חברות או משהו כזה. יש לי ילד ביולוגי אחד והוא נס , לא יודעת איך נקלט (גם מטיפולים) אבל פתאום הייתי בהריון והייתי בגן עדן. עכשיו כעבור 2 טיפולים נוספים ללא הצלחה ( ולקראת טיפול שלישי ונראה לי אחרון ) אני לא אופטימית מאוד. אני  לא רוצה בשום אופן להשאיר את בני לבדו כילד יחיד, אני מנסה לאגור כוחות לקראת הטיפולים הבאים אך קשה לי. אם לא יצליח לי אני רוצה לפנות לאימוץ. קראתי על התהליך וההתרשמות שלי היא שהורים מאמצים בבעיה גדולה של אי קבלת ילד/ עוגמת נפש/יאוש וכו' ( אני יודעת שאני מאוד פסימית עכשיו קיבלתי BETA שלילית היום ). אגש לעניין: הייתי רוצה לשמוע חוויות שלכם שלא הצליחו ולמה? מה יש לקחת בחשבון שלא מספרים ולא כותבים עליו? 

סליחה על אורך ההודעה ותודה רבה מראש. 
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
03/04/2018 | 15:15
85
ראשית אני משתתפת בצערך - אני מכירה את נושא הטיפולים מאוד מקרוב ויודעת כמה קשה ומתסכל הוא יכול להיות
אני מבינה את הרצון לילד נוסף אבל מקווה שתדעי גם להפיק את האושר מילד יחיד במידה וזה יגיע לזה (מאחלת זאת גם לעצמי)
לא רשמת אם את יחידנית אם אם אתם זוג ומה הגילאים שלכם
אני לא חושבת שיש דברים נסתרים שלא כותבים עליהם ואם את קוראת באינטרנט תמצאי הרבה מאוד מידע אבל אנסה לתמצת
יש 3 אפיקים בהם את יכולה ללכת:
אימוץ בארץ - מאחר וכבר יש לך ילד ביולוגי תכנסי לתור של ילדים מעל גיל 2, יש גם מגבלת גיל שאומרת שההפרש בין ההורה המבוגר לילד לא יעלה על 43 שנה
יש לקחת בחשבון המתנה שעשויה להיות ארוכה (תלוי הרבה באיזה ילד את מוכנה/יכולה לאמץ)
אימוץ חו"ל - היום אפשרי רק ברוסיה דרך 1 מ 2 עמותות הפועלות, גם כאן המצב היום אומר המתנה של מספר שנים (קצר יותר באימוץ בארץ בד"כ) ורוב הילדים אינם תינוקות (אפשרי רק לזוגות נשואים - לא חד מיניים)
אומנה - נכון לעיתים אומנה הופכת לאימוץ אך לעיתים לא, כאן מגוון האפשרויות גדול מבחינת גילאים והמצב מול המשפחה הביולוגית

ממליצה לך לתת לעצמך זמן לחשוב מה את רוצה, איך את רוצה שהמשפחה שלך תראה, עם מה את/משפחתך יכולה/רוצה להתמודד
את יכולה לפנות לשירות למען הילד-אימוץ בארץ / לעמותות טף או עתיד ילדים בנוגע לאימוץ חו"ל / לעמותה באזור שלך שאחראית על אומנות
תשמעי מהם מה האפשרויות הריאליות העומדות בפנייך ואז תחליטי מה הכיוון הנכון ללכת בו
בהצלחה

לצפיה ב-'שלום לך וברוכה הבאה. מבינה את כאבך.'
שלום לך וברוכה הבאה. מבינה את כאבך.
04/04/2018 | 21:28
3
75
אני חושבת שהרוב המוחץ של באי הפורום אימצו בסופו של דבר בהצלחה או נמצאים בתו התהליך, כך שיהיה קשה למצוא מישהו שאפשר להגיד לאחר מעשה שלא הצליח לאמץ, אם לזה את מתכוונת. מדברייך משתמע שאת יחידנית, ולכן יש לך בעצם רק אופציה לאימוץ בארץ. אני חושבת שאם תירשמי בארץ ותעברי בהצלחה את שלב בדיקת ההתאמה (כלומר, האם את עונה על כל הקריטריונים והדרישות שיש מהורים מאמצים), גם אם התהליך ייקח הרבה זמן, בסופו של דבר תקבלי ילד. 
לצפיה ב-'לא יחידנית אבל '
לא יחידנית אבל
04/04/2018 | 23:10
2
71
 אולי מהפוסט שלי יש רושם שאני יחידני. אני נשואה. אני ובעלי עוברים את הדברים האלה בצורה שונה לחלוטין. הוא מאוד טכני בעניין הזה מאוד נוטה לחשב הסתברויות . אני לעומת זאת מאוד רגישה לנושא ספציפי זה. לא יכולה להתייחס לתאים כ" תאים " אני מתייחסת אליהם כאוצר יקר מפז שיכל להתפתח למשהו נפלא. בקיצור מה שאני מסנה להגיד זה שאני " יחידנית" במובן  שאני עוברת את זה בדרך בה , בעלי לעולם לא יבין ולעולם לא יתחבר. סליחה שפרקתי פה את העול אבל הוא אפילו לא מוכן לשמוע כרגע על אימוץ (לא בחו"ל ולא בארץ). נחיה ונראה. 
לצפיה ב-'חיבוק'
חיבוק
08/04/2018 | 09:27
1
37
זה דרך מאוד קשה בעיקר לעבור אותה לבד- מניסיוני (כבר 3 שנים בתהליך- רושמת על זה בבלוג שלי- "ברקיע החיים") חייבים שני בני הזוג להיות בעניין.
את יכולה להמליץ לו רק לקבוע עם שירות למען הילד ולשוחח עם עו"ס- זה לא מחייב לכלום ואולי כך הוא יפתח ויקבל תשובות לשאלות שאפילו לא חשב עליהם לפני, בנוסף התור נקבע לפי מתי נרשמתם לכן תציעי לו להרשם על מנת רק להיכנס לתור כי זה יכך כמה שנים עד שתגיעו לשלב שתקבלו ילד ועד אז תמיד אפשר להחלית שלא מתאים ולסרב... (אנחנו זוג ללא ילדים וכבר 3 שנים ממתינים להיות הורים)
רובינו פה עברנו טיפולים כושלים ומשברים לפני שפנינו לאימוץ- תרגישי חופשי לפתוח כול נושא ותצפי תמיד לחיבוק חם מהקהילה
לצפיה ב-'http://www.tapuz.co.il/blogs/userblog/rakiachaim'
http://www.tapuz.co.il/blogs/userblog/rakiachaim
08/04/2018 | 09:28
18
לצפיה ב-'שאלון לצורך פרוייקט גמר'
שאלון לצורך פרוייקט גמר
27/03/2018 | 11:30
8
89
שלום:) שמי אופיר ואני כרגע בשנה האחרונה ללימודי התואר בעיצוב תעשייתי מכליל במכללת הדסה ירושלים, ובמסגרת פרוייקט הגמר אני עוסקת באינטרקציה בין הורים מאמצים לתינוקות. ולשם כך יצרתי שאלון.
מטרת השאלון לנסות להבין את תהליך יצירת הקשר עם ילד מאומץ כשלב בדרך לפתוח אמצעים ומוצרים לעידוד והידוק הקשר
השאלון הוא לצורך מחקר בלבד הנעשה במסגרת החוג והמכללה. שמך ופרטיך האישיים לא יופיעו ותשובותיך ישמרו חסויות.
אשמח מאוד לעזרתכם :)
אופיר
מצורף לינק לשאלון:

לצפיה ב-'אין גישה לקובץ, אך כאמא מאמצת וביולוגית אני מנסה להבין'
אין גישה לקובץ, אך כאמא מאמצת וביולוגית אני מנסה להבין
28/03/2018 | 04:26
2
95
איזה מוצרים מיוחדים צריך כדי לפתח קשר עם ילד מאומץ דווקא, לעומת ילד ביולוגי. לא יכולה לדמיין אפילו אילו מוצרים יכולים להיות ייחודיים דווקא למטרה זו.
לצפיה ב-'מסכימה עם קאלה, שלא לדבר על כך'
מסכימה עם קאלה, שלא לדבר על כך
28/03/2018 | 08:34
68
שאימוץ מתרחש בטווח נרחב מאוד של גילאים, כך שלא יכולה לחשוב על מוצר שיתאים לאימוץ של תינוק בן יומו ושל ילד מעל גיל חמש
לצפיה ב-'מממ...'
מממ...
29/03/2018 | 12:39
64
"תשתמשי במוצר המיוחד ותשיגי הידוק קשר?"
 נשמע רע. כאילו בעידן הזה הכל יכול לקבל שפה מתמסחרת כמו "תשתמשי במוצר שלנו והעור שלך ייראה צעיר בעשרים שנה".

לדעתי הכנה,המוצרים היחידים שבהם צריך להשתמש להידוק קשר הם אמא ופעוט, באופן רגיש קשוב וקרוב.

שפה של התהוות קשר איננה שפה של מוצרים. מוצרים יוצרים חיץ ,ואנחנו ,הורים מאמצים, מעוניינים במפגש בלתי אמצעי עם הילד שלנו.

מציעה שבמקום לתשאל אותנו, תשרטטי קוים לדמותו של ה'מוצר' נוכל פה לחוות דעתנו אם היינו מעוניינים/מעוניינות במוצר כזה.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
08/04/2018 | 13:43
3
33
השאלון הוא לצורך החלק העיוני והמחקר של העבודה. כמו כל עבודות סמינריון.
אני מבינה כי הדבר נשמע כרגע שטוח אך לא מדובר כתחליף לאינטראקציה אישית בשום אופן. לא הייתה בכוונתי לפגוע באף אחד ומתנצלת אם נוצר רושם שכזה.
לצפיה ב-'רעיון'
רעיון
09/04/2018 | 14:11
2
29
אני עוד לא אמא ולכן לא נכנסתי לשאלון ואין לי ידע אמיתי בנושא של בניית קשר...
אני מבינה את העניין שלא צריך מוצר ליצירה ובנייה של קשר בין ההורה לילד אבל מצד שני אולי כן צריך מוצר שיכול לעזור בפתיחת דו שיח בנושא אימוץ כמו שספר או משחק הם דברים שיכולים לפתוח שיחה על כול נושא של משפחה... גם השאלה מה גיל הילד בזמן אימוץ- יש הבדל בבנית קשר עם תינוק מאומץ לבנית קשר עם ילד מאומץ...
המון בהצלחה!
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
09/04/2018 | 16:58
25
תודה רבה על התגובה! בהחלט מעניין וחומר למחשבה :)
לצפיה ב-'רעיון נהדר. היום יש ספרים בנושא אבל לא ידוע לי על משחקים'
רעיון נהדר. היום יש ספרים בנושא אבל לא ידוע לי על משחקים
15/04/2018 | 12:22
5
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט '
מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט
11/03/2018 | 15:11
19

בפורום חדש תקבלו הצעות לרכישות שוות, לינקים למוצרים ומבצעים חמים, אפשר להתייעץ על קניה, החזרה ותשלום אונליין ולקיים דיונים על קניות שעשיתם
היכנסו עכשיו לפורום קניות באינטרנט
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2586

לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לייעץ לכם '
מומחים חדשים מחכים לייעץ לכם
06/03/2018 | 16:06
24

בפורום גישור תוכלו להתייעץ על פתרון קונפליקטים עם המשפחה או מכרים שונים עם עו"ד ומגשר מומחה

בפורום טיפול זוגי תשבו על הספה הווירטואלית של המטפלת לייעוץ על כל בעיה הקשורה לזוגיות

בפורום ירושה, עיזבון ואפוטרופסות תוכלו לקבל תשובה לכל שאלה הנוגעת לצוואה, ירושה, זכויות בני משפחה ועוד מעו"ד מקצועי בתחום 

המשך גלישה נעימה

לצפיה ב-'פגישת הילד לפני המשפט'
פגישת הילד לפני המשפט
03/03/2018 | 11:13
6
219
לפי נסיונכם כמה זמן וימים אפשר לפגוש ולראות את הילד בבית הילדים לפני המשפט ?
תודה לעונים
לצפיה ב-'מרגע שחתמתם, ברוב המחוזות: כמה שרוצים.'
מרגע שחתמתם, ברוב המחוזות: כמה שרוצים.
03/03/2018 | 16:01
3
162
אנחנו ביקרנו את הילד גם סתם, אחרי שחמתמנו שרוצים אותו, באמצע התקופה ולא היתה שום בעיה. גם לפני המשפט באנו שוב בכוונה לפני המועד, וביקרנו אותו כל יום. בתחילה אמרו לנו בבית הילדים לבוא פעם ביום, ואחר כך הרשו לנו לבוא בכל זמן שהוא לא זמן של ארוחה או שינה. 

לצפיה ב-'במשך השנים שמעתי כמה וכמה גירסאות.'
במשך השנים שמעתי כמה וכמה גירסאות.
07/03/2018 | 06:56
2
123
נדמה לי שזה שונה במחוזות שונים
בזמני אימוץ שונים
ובארצות שונות
ושלא ניתן להכליל כלום..

בנסיעה שיועד להיות בת ההליך בבית המשפט לא ראיתי את הילד שלי עד אחרי השהות בבית המשפט.

לצפיה ב-'חיכנית זה היה לפני 13 שנה ולא אימצת ברוסיה. ישראל מאמץ מרוסי'
חיכנית זה היה לפני 13 שנה ולא אימצת ברוסיה. ישראל מאמץ מרוסי
08/03/2018 | 15:07
1
106
ישראל מאמץ מרוסיה ושם לרוב בשנים האחרונות כן מאפשרים לראות את הילד כמה שרוצים לפני המשפט. עדיין כמובן כדאי לוודא עם נציג העמותה לפני שנוסעים. 
לצפיה ב-'שלום לכם :)'
שלום לכם :)
13/03/2018 | 20:39
86
אני אימצתי לפני שש שנים לערך. הפגישות עם הילד/ה משתנות ממחוז למחוז ברוב המקרים (כמו אצלי ) יש שעתיים שלוש בבוקר ואחר הצהריים .היו מחוזות שנתנו גישה יותר חופשית ויותר זמן.
אני לא יודעת אם מאז דברים השתנו .
הרבה הצלחה !!!
לצפיה ב-'בית המפשט?'
בית המפשט?
02/04/2018 | 22:38
1
30
סליחה על הבורות ( אני חדשה כאן והנושא גם חדש ), מדוע יש צורך בבית המשפט? והאם הכוונה לבית המשפט בארץ?

תודה מראש.
לצפיה ב-'בית משפט של המדינה המוסרת את הילד לאימוץ'
בית משפט של המדינה המוסרת את הילד לאימוץ
03/04/2018 | 13:26
36
זה חלק מהפרוצדורה בתהליך אימוץ בין ארצי 
המדינה המוסרת את הילד לאימוץ, בודקת את כשירות ההורים לאימוץ 
וזה נעשה אצלם בתי המשפט.

לצפיה ב-'חושבים על אימוץ'
חושבים על אימוץ
02/03/2018 | 13:49
1
180
שלום,
אנו הורים ל2 ילדים מקסימים, חמודים וקטנים
מכיוון שהריון נוסף יכול לסכן את אשתי, חשבנו על אימוץ לילד הא
לפי מה שקראנו, אימוץ יכול לקחת עד 5 שנים אך אנו לא יודעים עוד הרבה פרטים
האם יש לכם המלצה על מקור אמין כדי לקרוא ולהבין את הנושא טוב יותר?
בנוסף, נשמח לשמוע מנסיונכם האישי. אם יש מישהו שמסכים ליצור איתנו קשר טלפוני, עוד יותר טוב!
קחו בחשבון שכתבות באינטרנט והסברים באתר משרד הרווחה כבר ראינו
תודה!

לצפיה ב-'ברוכים הבאים! האם אתם סגורים על אימוץ בארץ?'
ברוכים הבאים! האם אתם סגורים על אימוץ בארץ?
02/03/2018 | 23:39
149
אם כך, מקור המידע האמין ביותר הוא השירות למען הילד וצריך להרים אליהם טלפון. אתם צריכים לתאם ציפיות כי מי שכבר יש לו שני ילדים פירוש הדבר הוא  שיקבל ילד גדול או בעל צרכים מיוחדים וההמתנה בדרך כלל ארוכה. 
הניסיון האישי שלי הוא אימוץ חו"ל, אבל גם שם הנהלים והתנאים השתנו בצורה ניכרת מאז שאימצתי, לפני 16 שנה.
מה שכן - גם אני אימצתי כשהיו לי שני ילדים ביולוגיים. בסופו של דבר, אני אמא לשלושה ביולוגיים ואחת מאומצת, כך שאם אתם מעוניינים ברשמים וחוויות על ההבט הזה, של גידול ילד מאומץ עם ילדים ביולוגיים, אשמח לחלוק. יכולה כבר להגיד בכללי שאצלנו החוויה חיובית מאוד.
בהצלחה!
לצפיה ב-'אימוץ ילדים אזרחות אמריקאית'
אימוץ ילדים אזרחות אמריקאית
01/03/2018 | 10:23
1
143
שלום,
אנחנו רוצים לאמץ מרוסיה. הבנתי שברוסיה אי אפשר לאמץ אם יש אזרחות אמריקאית? האם השלטונות ברוסיה בודקים את זה ואם כן איך? הרי זה לא רשום בשום מקום. כלומר בהנחה שיש גם אזרחות ישראלית וגרים בארץ שני בני הזוג, ונותנים את כל הפרטים של הדרכון הישראלי, זה בכלל עולה על הפרק? אשמח לדעת אם זה רלוונטי בכלל לתהליך ממי שיודע או שצריך לוותר על האזרחות האמריקאית בשביל אימוץ...
לצפיה ב-'הכי נכון להתיעץ עם העמותות'
הכי נכון להתיעץ עם העמותות
01/03/2018 | 14:24
105
שלום,
ההגיון שלי אומר שהכוונה שהם לא רוצים למסור ילדים לארה"ב ואם תאמצו עם אזרחות ישראלית לא אמורה להיות בעיה אבל לא תמיד התהליך הזה הוא ע"פ ההגיון שלי...
הכי נכון ליצור קשר עם אחת העמותות (טף או עתיד ילדים) ולשאול אותם מה נכון היום
לצפיה ב-'טפסי אימוץ'
טפסי אימוץ
28/02/2018 | 12:45
7
181
שלום רב,
אשמח לעזרתכם / הכוונתכם. אנו בהליך של מילוי הטפסים לבקשתנו לאמץ ילד/ה עד גיל שנתיים. כחלק מהטפסים אנו נדרשים לצרף תמונות משפחתיות וכן מכתב בו כל אחד מבני הזוג כותב על עצמו.
מנסיונכם/ן מה כן ומה לא מומלץ לכתוב 
אני חשבתי להציג את עצמי גיל, מקצוע, השכלה, תחביבים ומעבר אני חסומה בחשיבה 

אשמח לעצה 
לצפיה ב-'לבעלי היה ממש קשה בשלב הזה ולי דווקא היה קל'
לבעלי היה ממש קשה בשלב הזה ולי דווקא היה קל
01/03/2018 | 08:40
4
146
רשמתי לא רק נתונים יבשים אלה גם דברים שאנחנו אוהבים לעשות יחד כזוג
גם תחביבים הרחבתי ולא רק רשמתי כמו רשימה (רשמתי לא רק "לטייל" אלה שאנחנו יחד מטיילים ואיפה ואיזה סגנון...)
גם הוספתי דברים של יום יום, אחרי העבודה לרוב אנחנו רואים טלוויזיה יחד- איזה תוכניות, איפה אנחנו אוכלים את ארוחת שישי, כמה נפגשים עם המשפחה...
אבל לא צריך גם להגזים! יש עוד הרבה מפגשים עם העו"ס שזה יותר משקל מאשר רק מה שרשמתם בשלב הזה, כמה משפטים כללים אך אישיים- והכי חשוב להיות אמיתיים!
המון בהצלחה!
לצפיה ב-'אם בא לך'
אם בא לך
01/03/2018 | 08:47
3
102
אני רושמת בלוג "ברקיע החיים" ושם אני מתארת את השלבים בתהליך (ועוד הרבה קשקושים נפשים ומחשבות) כול שאלה שיש לכם אני אשמח לענות!
לצפיה ב-'היי'
היי
06/03/2018 | 08:31
2
47
אשמח לקישור ישיר לבלוג

תודה
לצפיה ב-'התחלתי את הבלוג כי לא מצאתי מידע לגבי אימוץ בארץ'
התחלתי את הבלוג כי לא מצאתי מידע לגבי אימוץ בארץ
06/03/2018 | 09:44
1
72
כול שאלה תרגישי חופשי לשאול

לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/03/2018 | 15:57
7
לצפיה ב-'למיטב זכרוני, כתבתי מעין קורות חיים'
למיטב זכרוני, כתבתי מעין קורות חיים
03/03/2018 | 21:52
1
69
כלומר איפה נולדתי, קצת רקע על ההורים, אחים/אחיות, איפה ומה למדתי, מקצוע ומקום עבודה, איפה ומתי פגשתי את בעלי, מתי התחתנו, קצת על הקושי להכנס להריון. זה מה שאני זוכרת. לדעתי זה לא כזה עקרוני. תזרמי עם מה שנראה לך.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה על המיקוד'
תודה רבה על המיקוד
04/03/2018 | 11:47
42
מקווה שזה ירוץ מהר.

לצפיה ב-'אימוץ ליחידנית'
אימוץ ליחידנית
27/02/2018 | 13:20
5
189
שלום רב,
האם יש אפשרות כלשהיא לאימוץ כרווקה? יש לי את כל התנאים והאפשרויות הכלכליות. זה נרהא לי הזוי שאם איני נשואה אז איני יכולה לאמץ. הרי עד לפני שנים בודדות זה היה אפשרי. איך נתנו לזה לקרות? האם אזרחות אירופאית (פולין) יכולה לעזור? האם יש אפשרות לאמץ שלא דרך אחת העמותות?
תודה מראש. 
לצפיה ב-'אימוץ ליחידנית'
אימוץ ליחידנית
27/02/2018 | 14:49
117
כיום אין אפשרות לאמץ מחו"ל לרווקות/יחידניות
האיסור הוא לא מהארץ אלה החוקים שהשתנו ברוסיה המדינה היחידה שעדיין
ניתן לאמץ ילדים מחו"ל.
לצפיה ב-'בעיתי...'
בעיתי...
27/02/2018 | 14:57
112
כרווקה זה בעיה לאמץ בארץ בגלל שאין הרבה ילדים והביקוש די גבוה (מצב טוב אבל באסה...) אז סידרו כך שזוג נשואי ללא ילדים או עם ילד מאומץ אחד יקבל ילד לפני יחידניות... זה לא פייר וזה לא אומר שאי אפשר לאמץ רק שזמן ההמתנה מאוד ארוך.
אבל- הכול תלוי בגמישות כי אם לדוגמא כולם בתור רוצים רק תינוק ואת מוכנה לאמץ ילד/ה יותר גדול אז את תהיה הראשונה בתור.
עדיין זה זמן המתנה ארוך מאוד (אני ובעלי ללא ילדים והשבוע זה 3 שנים מאז שנרשמנו!)
לגבי אימוץ חו"ל לפי דעתי (ממה שקראתי פה) זה רק אפשרי דרך עמותות על מנת שזה יהיה חוקי ורק דרך רוסיה... הבעיה זה שפוטין "מפחד מלסביות" ולכן רוסיה לא מוכנה לתת ליחידניות לאמץ
לגבי פולין לפי דעתי צריך להתגורר במקום כמה שנים ולא רק אזרחות אבל זה צריך לברר לגבי החוקים שלהם
אני ממליצה בכול מקרה לשלוח טפסים לשירות למען הילד שקרוב למקום המגורים שלך מכיוון שתקבלי שם תשובות הכי נכונות וגם הרישום נקבע לפי מתי הם מקבלים את הטפסים ומכיוון שהדרך עוד ארוכה עדייף להתחיל!
המון בהצלחה!
לצפיה ב-'יש אפשרות לאמץ בארץ, אך כמו שהסבירו לך'
יש אפשרות לאמץ בארץ, אך כמו שהסבירו לך
27/02/2018 | 21:25
121
זה יהיה תהליך ארוך ותקבלי כנראה ילד המוגדר כבעל צרכים מיוחדים (שזה כולל גם ילדים מעל גיל שנתיים).
לגבי פולין - את צריכה לפנות לרשויות האחראיות על אימוצים שם ולבדוק מה החוקים אצלם. 
לצפיה ב-'אימוץ בארץ'
אימוץ בארץ
28/02/2018 | 20:48
1
144
כמו שכבר כתבו לך זה אפשרי ליחידניות לאמץ בארץ, אך התור הוא ארוך. 
יחידניות יכולות לאמץ ילדים גדולים יותר, ועם צרכים מיוחדים, אם תשאלי אותי אף פעם לא הבנתי למה זה פחות טוב?
אני מגדלת ילד מהמם שהגיע אליי בגיל חמש והוא עם צרכים מיוחדים והוא קסם של ילד. בחיים לא הייתי מעדיפה תינוק על פניו. גם לא הייתי מעדיפה ילד "רגיל" כי אין דבר כזה.
בחוויה שלי, זה פשוט כיף גדול לאמץ ילד שכבר יכול לדבר, ולשוחח, ולהבין ולהיות מובן. ליצור איתו קשר בהדרגה... לבנות חיים יחד. תענוג.
הצרכים המיוחדים גם הם התמתנו עם הזמן, ורובם היו תוצר סביבתי ולא משהו לא ניתן לשינוי. לא אומרת שזה קל, כי זה לא. אבל זה גם כיף גדול כי ילד הוא לא רק "הקשיים שלו", ילד הוא כל מה שהוא מביא איתו: כשרונות וכישורים, אהבות ותחביבים, שמחת חיים וחיוכים מאוזן לאוזן, אהבה, שובבות, הכל....
בעיניי זה כמו כל הורות, לכל ילד יש קשיים ובעיות ומתמודדים איתם, פשוט מאוד כאן הקשיים הם צרכים מיוחדים, אבל לילד אחר יכולים להיות קשיים חברתיים או קושי לקבל לא או ביטחון עצמי נמוך או you name it...  אז זה רק עניין של הגדרה, אבל בפועל את מגדלת ילד... ילד ככל הילדים.
מצד אחד, התור לאימוץ בארץ הוא ארוך. מצד שני, לגדל ילד שאומץ בגיל גדול ושיש לו צרכים מיוחדים זה גם כן תהליך ארוך שדורש סבלנות ואורך רוח, אז ההמתנה היא סוג של הכנה.
התור מתחיל מרגע שהטפסים מתקבלים בשירות למען הילד (הטפסים מופיעים באתר שלהם, צריך להוריד, למלא ולשלוח) ובעיניי אם את רוצה ילד אז שווה לשלוח טפסים ולהיות בתור.
לכי תדעי מה יקרה כשתחכי בתור כמה שנים. אולי בעוד כמה שנים אימוץ חו"ל ייפתח ליחידניות, מה יש לך להפסיד? בינתיים נרשמת בארץ... ואולי עוד כמה שנים יגיע הטלפון המיוחל ותזכי לחבק את ילדך...
לצפיה ב-'ריגשת אותי!'
ריגשת אותי!
01/03/2018 | 08:43
36
לצפיה ב-'לדבר אימוץ'
לדבר אימוץ
23/02/2018 | 15:51
9
215
מה עושים עם נער בגיל (16) שלא רוצה ולא מוכן לדבר על האימוץ (שלו).מאז ומתמיד כשהנושא עלה אכשהו ( מול רופא או מאבחן) הוא אמר "לא רוצה לדבר על זה" התגובה היתה תמיד טעונה ורגשית מאוד מלווה בבכי והתרחקות פיסית (לחדר אחר או מקום אחר ).גם בבית הוא לא רוצה לדבר על זה , לא רוצה לראות תמונות , 

לצפיה ב-'אי אפשר להכריח אותו ולא הייתי לוחצת עליו ומציקה לו בעניין.'
אי אפשר להכריח אותו ולא הייתי לוחצת עליו ומציקה לו בעניין.
23/02/2018 | 17:50
120
אפשר להגיד לו שאם אי פעם ירצה לדבר על הנושא את (או אתם, אם יש זוג הורים) שם בשבילו.
אפשר להציע לו ללכת לאיזשהו טיפול עם איש מקצוע שאולי יעזור לו להיפתח ולהוציא החוצה את מה שכל כך כואב לו. אני מניחה שניסיתם להציע לו והוא סירב. במקרה כזה שוב, אי אפשר להכריח, בטח לא בגילו, ולא רצוי ללחוץ. כדאי פשוט להמתין ואולי ככל שיתבגר ויבשיל גישתו תשתנה. 
חשוב בכללי שהוא ידע שמה שלא יקרה אתם אוהבים אותו ותומכים בו ללא סייג.
בתי תהיה עוד מעט בת 17 והיא אף פעם לא מדברת מיוזמתה על האימוץ, אבל אם העניין עולה מאיזושהי סיבה בשיחה איתה או לידה, או כשהיא רואה את התמונה מבית הילדים שמתחלפת עם יתר התמונות של הילדים על מסך המחשב שלי, זה לא מפריע לה והיא מסוגלת לדבר על זה חופשי. אמנם די באדישות, אך ללא כל קושי נראה לעין. היא בחורה אמוציונלית מאוד בקשר לדברים שהיא רגישה אליהם, והעובדה שהנושא הזה לא גורם לאמוציות מיוחדות הוא אינדיקציה בשבילי שיש אכן סיכוי גדול שהיא לא מעלה את הנושא כי הוא פשוט לא בראש מעייניה בשלב זה בחיים (כמו עוד כמה נושאים נוספים) ולא כי קשה או כואב לה במיוחד לחשוב או לדבר עליו. אך במקרה של בנך נראה שהנושא כרוך בכאב וקושי רב בהתמודדות, ושהיה רצוי אילו היה מסכים, מרצונו החופשי, להיפגש עם מישהו מקצועי ורגיש שמבין בתחום.

לצפיה ב-'זכותו המלאה לא לדבר על זה ולא צריך לדעתי'
זכותו המלאה לא לדבר על זה ולא צריך לדעתי
24/02/2018 | 05:18
78
ללחוץ עליו בכלל על הנושא הזה כשירצה ידבר מעצמו
לצפיה ב-'שלב ראשון - לא לדבר'
שלב ראשון - לא לדבר
24/02/2018 | 18:06
90
כלומר, כמו קאלה - לא להכריח אותו, לא ללחוץ עליו, לא להכניס אותו למצבים בהם נושא האימוץ חייב לעלות.
האם זה אידיאלי?
לא, ברור שלא. ברור שתגובה ריגשית חזקה מצדו מצביעה על כך שזהו נושא חשוב עבורו. אבל הכנסתו לסיטואציה בה הוא חייב להתנגש עם דיבור על אימוץ לא עוזרת. רק מרחיקה אותו יותר.
מה עושים?
אין לי עצות פרקטיות. מגששים. בשקט. בסבלנות. ומטפטפים. גם בשקט ובסבלנות. שאתם שם. שהוא לא בודד. שיש עם מי לדבר. ואם לא עם משפחה, אז אולי מישהו אחר. בתשלום. בדיסקרטיות. שישמור על סודותיו ולא יספר לאף אחד אחר ללא רשות הנער. 
כי בגילו, לא משנה מה מציק לו, הוא גם חווה את שאר ענייני גיל ההתבגרות ומגדיר עצמו על פי מה שאינו מדבר עליו לא פחות מאשר מה שהוא כן מדבר עליו. ולפעמים, באמת, שתיקה היא דרכו שלו להתמודד עם נושא שמציף אותו. ולפעמים, שיחה שלא בחוג המשפחה יכולה לעשות פלאים. אבל שיחה שלא בחוג המשפחה, כמו בתוך חוג המשפחה, היא רק משהו להציע לו, לא לכפות עליו. כי יחד עם שעליו לדעת שמותר לו לדבר על אימוץ, עליו לדעת שמותר לו לשתוק. שמותר לו לשמור על מה שהוא מגדיר כפרטיותו.
(בתי בת 12, ויש לה סוד. היא תגלה לנו את הסוד רק בחופשת הקיץ. זה סוד שמציק לה. והעובדה שהיא שומרת אותו לעצמה מציקה לי. ועם זאת, הדבר היחידי שאני רואה לנכון לעשות הוא להבהיר לה שאם היא רוצה לחכות, אחכה, למרות שאשמח מאוד עם תספר לי בזה הרגע ממש. כל עוד איני רואה שהסוד הזה משפיע עליה לרעה בשאר תחומי החיים, מותר לה שיהיו לה סודות, כי גם לי, לאביה, לכל מי שאני מכירה והכרתי בעולם, יש סודות משלהם.)
לצפיה ב-'מסכימה עם כל אלה שכתבו שאין ללחוץ עליו'
מסכימה עם כל אלה שכתבו שאין ללחוץ עליו
24/02/2018 | 20:32
73
לי נראה שאתם צריכים להמשיך לדבר חופשי על הנושא אבל לא ללוץ עליו להשתתף בשיחה. הוא נמצא בשלב של גיבוש הזהות וזהו שלב בו כל מתבגר עוסק בתהיות מי אני? מה אני? למי אני דומה וכו ולפעמים אצל מתבגרים שאומצו ה מעורר אמוציות לא פשוטות.
בדיוק כתבתי בפורום אחר. למרות שאצלינו בבית מדברים חופשי על הנושא והגדולה מספרת על כך לכל דיכפין, הקטנה לא מוכנה לגעת בכל משהו שנתפס אצלה כעושה אותה שונה, למרות שאצלינו זה עם שלט, אני בהירה והן כהות עור. זה הגיע לכך שעכשיו בשנת בת המצווה היא לא מוכנה להתמודד עם המטלות שהוטלו על הכיתה אפילו ברמת של התייחסות לפירוש של שמה, מי נתן לה אותו, מדוע ועוד כי זה כנראה מכניס אותה לפינות שכרגע לא רוצה/בשלה להתמודד אתן.
לצפיה ב-'תודה לכולכן על התשובות והשיתוף מהלב'
תודה לכולכן על התשובות והשיתוף מהלב
25/02/2018 | 00:18
27
לצפיה ב-'דעה אישית'
דעה אישית
25/02/2018 | 10:53
1
84
אני לא אמא (עדיין... מקווה לשיחת טלפון בקרוב) לכן זה רק מניסיון אישי שאולי כן יכול להיות לכם טוב...
כאשר אחי היה קטן היה לו בעיות בשליתה על העצבים והלך דווקא לדיקור סיני... אני לא בקטע של רפואה סינית אבל מה שעזר לו זה היה לדבר עם אדם מקצועי שאינו בהגדרה של פסיכולוג או עובדת סוציאלית ופשוט לתת לשיחה לזרום באופן טבעי, הם דיברו על רפואה סינית ועל החיים וגם על הבעיות בבית ספר שהיו הגורם לעצבים...
גם אני בזמן הטיפולים לפוריות ניסיתי דיקור סיני ובסוף גיליתי שמה שהכי עזר לי זה לשפוך את הלב לבן אדם זר בזמן הדיקור.
לכן אני מציעה אולי להציעה לו איזה טיפול "לא רגיל" על מנת להפתח לנושא, משהו שאינו שיפוטי או עם סטיגמה כמו פסיכולוג... משהו סתם זמן איכות אישי עם אדם מקצועי שאינו מהמשפחה...
לצפיה ב-'תודה הוא נמצא בטיפולים אלטר' וגם פסיכ' ולמרות זאת נעול בונקר'
תודה הוא נמצא בטיפולים אלטר' וגם פסיכ' ולמרות זאת נעול בונקר
26/02/2018 | 14:53
30
לצפיה ב-'הי נועה'
הי נועה
26/02/2018 | 17:11
70
בבית שלנו יש ילד שצעיר מהבן שלך בחצי שנה בערך. מתחילת החיים ועד כתה ה בערך היה מאד פתוח ,סיפר,ורצה להקשיב לסיפורים שסיפרתי לו על בית הילדים. בערך מראשית כתה ו הוא סגור לחלוטין בנושא. לא נפתח גם בפני מטפל מן החוץ.כאילו החינוך הפתוח בבית ירד לטימיון. 
כפסיכולוגית בעצמי ,אני יודעת היטב שלדבר אימוץ אפשר רק כשהילד בשל לכך. ולא רגע אחד לפני כן.הלחץ שלכם לא ממש מיטיב עם האפשרות שלו להיפתח. 
הייתי במקום מאמצים בכיוון זה מוצאת דרכים לזמן איכות נעים איתו. כשירגיש לא מאויים ,ושאין ציפייה /דרישה מיוחדת- אולי יאמר משהו. יש שמתבשלים לאט.יש שרוצים לשמור לעצמם. כבדי אותו,את מצבו ואת רצונו.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
26/02/2018 | 17:47
69
בכלל צריך לזכור שככל שהילד גדל סיפור האימוץ הופך להיות לגמרי שלו,בשונה משהיה קטן וכן או לא היינו מספרות לאמהות אחרות בגינה שאימצנו. חשוב לכבד את רצונו,ושיבין שרצונו מכובד. 
כמו כן אולי בהמשך יהיה מעניין שתבררו לעצמכם מהו הפחד הגדול [שלכם] שאינו מדבר בנושא. הוא ממש איננו היחיד ,יש הרבה ב'מפלגה' שלו [חיוך]. מבית הילדים אנחנו מקבלים הרבה פעמים ידים כמוהו- מופנמים ,שומרים תהליכים פנימיים לעצמם. זה אולי נולד בבסיס המאד ראשוני  מתוך 'אם אין אני לי-מי לי" - עמדה שהרבה תינוקות מפתחים בבית הילדים.

לצפיה ב-'לאבא המופתע.. אז מה אתה מחפש פה בפורום הנ"ל'
לאבא המופתע.. אז מה אתה מחפש פה בפורום הנ"ל
19/02/2018 | 20:00
181
הורים מאמצים לבינך בן ה-10. האם פורום זה ניראה לך מקום לחיפוש הורה מאמץ לילדך החמוד והקטן שעדיין לא טעם מהעולם. לא יותר טוב ונכון לפנות למשרד שמקשר בין הורים מאמצים והורים המוסרים את ילדם לאימוץ?
לצפיה ב-'ציפייה לאימוץ'
ציפייה לאימוץ
09/02/2018 | 20:40
4
285
ערב טוב ושבת שלום, בזמן ההמתנה לילד שמאמצים מישהו יודע אם מגיע לנו לקבל תמונות או סרטוני וידאו שלו ? לא בדיוק נותנים לנו מלבד שאלות שעונים מה איתה
לצפיה ב-'זה תלוי בעמותה'
זה תלוי בעמותה
10/02/2018 | 05:55
84
לצפיה ב-'העמותה מעבירה לכם מה שהיא מקבלת'
העמותה מעבירה לכם מה שהיא מקבלת
10/02/2018 | 12:57
134
וכיוון שברוסיה ממנה מאמצים כיום לא נהוג להעביר יותר מדי מיד/חומר בתקופת ההמתנה, לרוב לא מקבלים.
אחת הדרכים כן לקבל היא להשאיר מצלמה דיגיטלית/מכשיר סלולרי עם מצלמה טובה אצל אחת המטפלות/מנהלת המקום ולבקש ממנה לצלם את הילד/ה לעיתים קרובות ולהעביר לכם את תמונות והסרטונים ולשלוח לה תמונות/סרטונים שלכם ולבקש ממנה להראותם לילד/ה, כך שתחזרו לביקור הבא לא תהיו זרים.

לצפיה ב-'אתם יכולים לקחת יוזמה ולפנות למישהו מהצוות באופן אישי.'
אתם יכולים לקחת יוזמה ולפנות למישהו מהצוות באופן אישי.
10/02/2018 | 18:45
1
118
אני בטוחה שתמורת תשלום שבעינינו הוא לא גבוה מישהו מאנשי הצוות ישמח להשגיח באופן צמוד יותר על הילדה ולהעביר לכם תמונות וסרטונים שלה.
לצפיה ב-'באופן כללי'
באופן כללי
11/02/2018 | 10:47
140
אתה מביא לפורום הרבה שאלות, שעולה מהן קשיים במתן אמון 'במערכת'. 
צריך להבין משהו בסיסי- שמסע האימוץ הוא מסע עם הרבה מאד אי ודאות ,וכן שהארצות שאנחנו מאמצים מהן הן עם מנטליות אחרת לגמרי,קשה לתאר עד כמה.
פה בפורום רב רובם של המשתתפים אימצו כבר מזמן. אולי כדאי שתקבל מהעמותה בהסכמה שם של משפחה שאימצה לא מזמן ,כדי שהיא תהיה לך כתובת. כמו כן בשעתו סמכתי על העמותה מבחינת רופא. אולי כדאי שלאור שאלותיך תיצור קשר עם רופא שתדע שהוא אך ורק מטעמך ולטובתך.בנוסף חשוב לדעת- ילד שנעזב /ננטש/ נמסר עשוי להראות סימנים של עברו המורכב לאורך הדרך,במהלך הגדילה . הילדים שמראים סימנים שונים אינם נדירים,גם אם יקפצו מהפורום לומר ש'במשפחה הפרטית  שלהם ממש הכל בסדר'. ההירשמות ל'מאמצים אמיצים' היא צעד חשוב. זו קבוצה שלא מאד פעילה בזמן האחרון,אבל הסתכלות בעבר הכתוב שלה מלמדת שאכן יכולים לצוץ קשיים מקשיים שונים,שניתן להתמודד איתם.ללא ספק להיות הורים מצריך המון מאיתנו.יש הרבה חוקרי אימוץ ,לאו דווקא פסיכולוגים כמוני,שמדברים על  ראשית החיים של המאומצים כעל טראומה של הילד,.עד כדי כך. עשה מה שביכולתך [כמו להתקשר עם רופא טוב] והבן שאין אפשרות ל'תעודת ערבות' באימוץ ,כמו שגם הריון !!! הוא מסע אל הלא נודע.  ביסודו של דבר עומדת המשאלה שלנו להפוך להורים. כאמור יש למשאלה זו מחירים גם בהורות רגילה,על אחת כמה וכמה באימוץ.ילדך יזדקק לך להתמודד עם כל מה שתכלול התפתחותו התקינה.

לצפיה ב-'מאמצים אמיצים'
מאמצים אמיצים
06/02/2018 | 19:43
1
238
 אנחנו מאוד מעונינים להצטרף לפייסבוק של מאמצים אמיצים. במקרה שלנו זה מאוד יכול לעזור.
איך אפשר להצטרף ? (זו קבוצה סגורה) 
עוד הבנו שאריאנה יכולה כנראה להכניס אותנו אבל איך אפשר ליצור איתה קשר ?
יש אולי למישהו טלפון או אימייל שלה שיכול למסור לנו בפרטי ?

תודה מראש לעונים

לצפיה ב-'שולחים בקשת הצטרפות'
שולחים בקשת הצטרפות
08/02/2018 | 11:47
117
אם זכרוני אינו מטעני, אפשר לכתוב הסבר מדוע רוצים להצטרף לקבוצה. הבקשה נשלחת למנהלי האדמין ותשובה מתקבלת. אריאנה מלמד אינה היחידה שיכולה לצרף, כך שלא צריך לחכות הרבה זמן. 
גם בקבוצות סגורות אפשר לבדוק רשימות חברים. אם יש שם מישהו המוכר לך, אפשר לבקש מאותו אחד לצרף אותך.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה
ד
ד"ר יעקב יולנו
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה