לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1089810,898 עוקבים אודות עסקים

פורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.

קישור לשרות למען הילד
המשך >>

לצפיה ב-'מאמר קליל ושבירת טאבו'
מאמר קליל ושבירת טאבו
20/10/2017 | 23:34
3
27
הטאבו קשור לניק שנשמר בדרך כלל כסוד שב"כ. .
והחלטתי לשבור אותו ,ולהגיד שאני בעצם יונית ,
ושהיות ויושבי הפורום הזה ,שאני קוראת וכותבת בו זמן לא מבוטל הם על פי רב הורים לילדים לפני גיל התבגרות - החלטתי להביא פה לינק למאמרון רלוונטי [עם  דוגמאות] ,שכתבתי ופורסם בימים האחרונים באתר 'טנא' על השפעת דיבור ההורים על תפיסת הילדים.
מוזמנים לקרוא,מקווה שיעורר עניין ..

http://www.tenne.org.il/%D7%A9%D7%A4%D7%94-%D7%95%D7%AA%D7%A4%D7%99%D7%A1%D7%94/

לצפיה ב-'הערה- פורסם כמאמר להורים,לא לאקדמיה.'
הערה- פורסם כמאמר להורים,לא לאקדמיה.
21/10/2017 | 00:18
13
לצפיה ב-'קראתי, נכון וחשוב. '
קראתי, נכון וחשוב.
21/10/2017 | 08:26
1
10
גם אותי מדהים לפעמים לשמוע איך הורים מדברים עם ילדיהם, כאילו הם (ההורים) משרתים בשירות אדוניהם. מכנים את הילדים בפניהם נסיכים ונסיכות או כינויים בעלי השתמעות דומה, פונים בנימה מתיילדת ומתחנפת, וכו'. למה שהילד לא יחשוב שהוא אדון העולם ושהכל סובב סביבו? למה שיהיה מודע לצרכיהם של אנשים אחרים, כולל של בני משפחתו? יש כאלה שהתמזל מזלם וזכו לילדים עדיני נפש ורגישים שאינם מושפעים יותר מדי מדיבור כזה ומפינוק יתר בכלל, אך ילדים רבים גדלים להיות יותר מדי אנוכיים ומרוכזים בעצמם, ולא רוצים או מוכנים להבין את המילה "לא". ברור שלא כל הדברים בשליטתנו ותלויים בנו, ויש ילדים שגדלים להיות בני אדם נהדרים למרות חינוך קלוקל ויש שיוצאים לא משהו למרות חינוך מושקע ומודע. ברור גם שאף אם אנחנו משתדלים, איננו מושלמים ועושים טעויות לפעמים. אך אם לפחות אנחנו עושים מצידנו את המאמץ לחנך את ילדינו כראוי, סיכויי ההצלחה בכל זאת עולים.
לצפיה ב-'בפייסבוק הייתי מסמנת ביג לייק תודה קאלה.'
בפייסבוק הייתי מסמנת ביג לייק תודה קאלה.
21/10/2017 | 12:35
7
תראי ,לאורך השנים,וגם את צברת פה ותק נדמה לי שאפילו גדול משלי,הרבה הורים שדיברו פה על ילדיהם כינו אותם "נסיך" "נסיכה" "אוצר" "אוצרית".  מובן שחלק מזה מבטא את הצורך לתת כינוי כלשהוא מבלי לחשוף את השם האמיתי,אבל חלק אחר...קשור בשמחה העצומה להפוך להורים כאשר אצל רובנו [את מחוץ לאמירה זו] זו היתה  אלטרנטיבת המימוש החידה  וחיכינו לה זמן רב מאד  . ההמתנה עוד יותר רבה  כאשר מכלילים גם את הזמן שהלך על אכזבות מתוצאות שליליות של טיפולי פוריות.בקיצור- אפשר להבין את המוטיבציה ההורית לגבי ה'אוצר' שהגיע סופסוף ,אלא ש[אם זה מבטא יחס שלא רק על הכתב] -על הילדים זה יכול להיות כבד מדי ואף מקלקל מדי כפי שעולה גם מדברייך.
לצפיה ב-'פתאום ללא שום הכנה הוא שאל אם יש לו עוד אמא'
פתאום ללא שום הכנה הוא שאל אם יש לו עוד אמא
18/10/2017 | 20:31
5
51
היי, אני אמא לילד בן ארבע וחצי, שצבע עורו שחור, ואנחנו לבנים. על השוני בצבע הוא התחיל לדבר מאז גיל שנתיים. הוא יודע שהוא מאומץ ועד היום סיפרתי לו רק את הסיפור הכללי, של איך הגיע אלינו, מבית התינוקות. אתמול הלכנו ליד הבית ופגשתי חברה שלי, ממוצא אתיופי, שהוא לא מכיר. התנשקנו וצחקנו, ואחרי שנפרדנו הוא שאל אם היא גם האמא שלו. ומיד אמר "לא, את אמא שלי".
אני יודעת שכבר הרבה זמן זה נמצא בראש שלו אבל הוא לא ידע איך להגיד את זה לא רציתי להקדים את המאוחר. 
עניתי שהיא לא אמא שלו, והיה לי טבעי להמשיך שהאשה שילדה אותו הייתה דומה לה, אבל השתנקתי ונעצרו לי המילים. פתאום לא ידעתי מה להגיד, וזה לא קורה לי הרבה. פעם ראשונה שפחדתי להגיד משהו שיגרום נזק, שהילד שלי יבין לא נכון. הוא גדל, ועכשיו כבר אפשר להגיד אולי משהו מורכב יותר על האם הביולוגית. 
איך הסברתן את זה בהתחלה? איך הסברתם מי זו האשה הזאת? היולדת, הביולוגית, שמסרה אותו?

אודה על כל תגובה. תודה!
לצפיה ב-'תמיד אני קורא לה האישה שילדה אותך ולא אמא כי מי שמגדל'
תמיד אני קורא לה האישה שילדה אותך ולא אמא כי מי שמגדל
19/10/2017 | 04:53
34
מחנך מעניק אהבה ונותן לו את הלב והנשמה הוא ההורה האמיתי.וכן לספר לו לפי גילו ולפי ההבנה שלו והקצב שלו על אותה אישה
לצפיה ב-'אנחנו אומרים האמא שילדה אותך לגבי האמא הביולוגית'
אנחנו אומרים האמא שילדה אותך לגבי האמא הביולוגית
19/10/2017 | 08:22
34
פעם חזר מבית הספר ואמר: אמרו לי שהיא ברוסיה האמא האמיתית שלי (ומי "החמודה" שאמרה? ילדה שגם אצלה מסובך: גדלה עם אביה ועם אשתו החדשה והאמא הביולוגית לא בקשר).
הסברתי ששתינו אמהות אמיתיות: היא אמא אמיתית שילדה אותך אבל לא יכלה לגדל אותך, ואני אמא אמיתית שלא ילדתי אותך אבל אני מגדלת אותך ותמיד איתך לנצח. וגם אבא כמובן. 
לצפיה ב-'ארוך. מנסיוני, כל השאלות המורכבות מונחתות ללא הכנה! '
ארוך. מנסיוני, כל השאלות המורכבות מונחתות ללא הכנה!
19/10/2017 | 11:01
1
31
וחלק מהן נשאלו במהלך נהיגה, מה שהפך את הענין, לעתים, ליותר מסוכן...כשהבנתי שזה מה שקורה, ניסיתי לעבור בראשי, על השאלות שסביר שתשאל ומה אני יכולה לענות "בשלוף", כדי לא להשאר ללא תשובה. לטעמי, יש להשיב על כל שאלה מיד כשהיא נשאלת! כמובן, התשובה המיידית לא תמיד יכולה להיות מפורטת דיה ואם נראה שיש צורך להוסיף, לעשות זאת, כשזה נראה מתאים. אגב, בענין פירוט, בהתאם לגיל הילד כמובן, לעיתים אנו נוטים לענות ולמסור מידע מעבר למה שמעניין את הילד באותו רגע. עוד עיצה. הקפדתי לומר, כשלא ידעתי את התשובה, ש"איני יודעת". אם זה היה נראה לי חשוב, הייתי מוסיפה: "אולי אפשר יהיה לברר זאת. אני לא בטוחה", או במקרה יותר בעייתי: "לא חושבת שאפשר לברר זאת. אני לא יודעת"" - ואם היתה מתעקשת: "אפשר יהיה לנסות ולבדוק אם אפשר לברר/לבדוק..." ולפעמים, שהייתי רוצה לוודא כמה זה באמת יושב על משהו שמציק: "את חושבת שהיית רוצה שננסה לברר את זה? לא בטוח שיהיה אפשרי, אבל אולי אפשר יהיה לנסות" או משהו בדומה לזה. אני מניחה שישנם מצבים קשים מאוד, שאולי אין לומר את האמת בגיל צעיר מאוד (ואולי בכלל לא?! שאלה קשה. מי מינה אותי שלא לגלות לילד את האמת, נוראית ככל שתהיה, על חייו?) במקרים כאלה, הייתי מתייעצת עם איש מקצוע - מה לומר, איך ובהתאם לכל גיל. ועכשיו, מגיעה לך תשובה למה שבעצם שאלת. באימוץ חו"ל זה אולי מעט שונה. לא תמיד יש פרטים. גם אלה שנמסרו, לא בטוח שזו האמת - לעיתים בגלל שהיולדת לא מסרה פרטים נכונים ולעיתים הרשויות לא טרחו לברר או לא מסרו למאמצים פרטים מדוייקים או נכונים. אצלנו המידע מצומצם ביותר והוא  נמסר - בהתאם לגיל. (כולל, כששאלה אם היא בחיים ועניתי שאני לא יודעת (איך אני יכולה לדעת?) אבל יתכן שכן - היא היתה צעירה מאוד כשילדה ואם היא בריאה, יש סיכוי שכן). אם ילד שואל למה נמסר ואינך יודעת - אינך יכולה ואינך צריכה לספר לו סיפורים. אם את יודעת ואת חושבת שבגילו אפשר לספר את האמת באופן מתאים ומרוכך - עשי זאת. הקפדתי תמיד לנסות ולשוות מימד חיובי ליולדת. אף פעם לא שלילי! בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה על התשובות:) זוכרים באיזה גיל סיפרתם על האם היולדת? '
תודה על התשובות:) זוכרים באיזה גיל סיפרתם על האם היולדת?
19/10/2017 | 12:31
14
לצפיה ב-'אני חושבת שהשאלות של בנך מעידות על כך שהוא מעבד את הדברים '
אני חושבת שהשאלות של בנך מעידות על כך שהוא מעבד את הדברים
21/10/2017 | 10:18
6
שהוא יודע, מנסה להבין בעצמו את ההיסטוריה שלו אבל לא הכל ברור לו. אז את יכולה וצריכה להשלים לו את הפאזל. נראה לי שכדאי שתסבירי לו שהוא נולד לאשה שצבע עורה כמו שלו, אבל יש הרבה כאלה, כמו שיש הרבה נשים לבנות, ולכן לא כל אשה כהה שהוא פוגש היא אמו הביולוגית. ובכלל, אם הוא מעלה את עניין האימוץ בעצמו, זה הזמן לדבר איתו על כך, ליזום שיחות, לספר, להסביר, לקרוא יחד ספרי ילדים בנושא. שירגיש בנוח לשאול ולקבל תשובות.

לגבי הסמנטיקה - אם לקרוא לה 'אמא ביולוגית' או 'האשה שילדה' וכיוצא באלה: אני השתדלתי לזרום עם הילד ולהשתמש במונחים שלו. מצד שני  לעזור לו לעשות את ההפרדה בינה לביני. כלומר, למשל להגיד שיש לך אכן שתי אמהות אבל אחת זו שילדה והשניה זו שאימצה.

לצפיה ב-'אימוץ בתה של אשתי אחרי גיל 18'
אימוץ בתה של אשתי אחרי גיל 18
17/10/2017 | 12:55
2
50
אני מגדל את בתה של אשתי (יחד עמה) מאז שהיא בת שנתיים.
אין קשר עם האב הביולוגי.
בקרוב היא מגיעה לגיל 18, ואני רוצה לאמץ אותה.
איני יודע אם זה נקרא "אימוץ" אולם אני רוצה להיות רשום כאביה במשרד הפנים, השיא תופיע בת.ז. שלי ואני בשלה.
האם יש דרך לעשות זאת ללא מעורבות של אביה הביולוגי (שכאמור אינו בקשר עמה ועם אמה (גרושתו) כבר כ-17 שנה), היות ומגיל 18 היא בגירה????
לצפיה ב-'תדבר עם שירות למען הילד'
תדבר עם שירות למען הילד
18/10/2017 | 09:52
1
33
הם ידעו להיכן להפנות אותכם... שמעתי פעם על מקרה דומה אבל לא זוכרת מה היה... אולי משרד הפנים גם יכול לעזור כי היא כבר לא תחשב כ"ילדה"
מתנה נפלאה ליום הולדת 18!
והמון בהצלחה!!!
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
18/10/2017 | 10:35
12
לצפיה ב-'פתיחת תיק האימוץ'
פתיחת תיק האימוץ
15/10/2017 | 18:52
65
הי לכולם!
לצורך עבודת סמינר סביב נושא האימוץ אני מחפשת אנשים שיסכימו להתראיין לראיון קצר (בעילום שם כמובן).
אז אם אתם:
- הורים מאמצים
- ילדים מאומצים (קטינים/בגירים)
- הורים ביולוגיים המקיימים קשר עם ילדכם.
אשמח לראיין אתכם, להקשיב לכם ולהכיר לעומק אתכם ואת עולם האימוץ.
0504887307 זמינה טלפונית או ב-WhatsAap.

תודה רבה! ��
לצפיה ב-'אימוץ בישראל'
אימוץ בישראל
11/10/2017 | 17:47
5
132
שלום לכולם,

יש לי תאומים בני שנה וחצי שהגיעו בעזרת הליך פונדקאות, אנחנו חושבים על הליך אימוץ
אשמח לדבר עם מישהו שעבר את הליך האימוץ בארץ או שתיכתבו לי פה לגבי:
כמה זמן לוקח לאמץ?
במה כרוך התהליך?
מחיר?
באיזה גילאי הילדים אשר מאמצים?
האם אני יכולה לאמץ אם יש לי כבר ילדים?
עד איזה גיל אפשר לאמץ?
וכמובן אם יש משהו חשוב נוסף אשמח לדעת

תודה לכולם והמשך חג שמח
לצפיה ב-'אשמח לכל פיסת מידע'
אשמח לכל פיסת מידע
12/10/2017 | 20:06
61
????????????
לצפיה ב-'מציע לך לקבוע במשרד הרווחה ולקבל מהם את הפרטים המדוייקים בגד'
מציע לך לקבוע במשרד הרווחה ולקבל מהם את הפרטים המדוייקים בגד
13/10/2017 | 04:55
62
בגדול האימוץ הוא ללא תשלום זמן ההמתנה הוא כמה שנים וזה שיש לכם כבר ילדים יכול עוד יותר לעכב את זה.בחול אתם יכולים לאמץ בסכום של 20000יורו וההליך הוא של כשנה.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה |4u|'
ברוכה הבאה |4u|
15/10/2017 | 10:40
51
לא ציינת אם את מעוניינת באימוץ חו"ל או מהארץ. בעיקרון בארץ אתם יכולים לאמץ אם יש לכם ילדים, אבל לפניכם בתור יהיו זוגות חשוכי ילדים וזוגות שאימצו ילד אחד. היום מספר הילדים מדי שנה שמוכרזים כברי אימוץ נמוך מאוד ולכן אין לכם סיכוי לאמץ תינוק או פעוט עד גיל שנתיים, אלא אם תסכימו לכל לילד עם צרכים מיוחדים. זמן ההמתנה משתנה ותלוי במידה רבה עם איזה צרכים מיוחדים תכתבו שאתם מסכימים להתמודד או אם אתם מוכנים לקחת קבוצת אחים. בארץ החוק קובע שגיל ההורה המאמץ המבוגר מבין שני בני הזוג לא יעלה על פער של 43 שנים מגיל הילד. 
בחו"ל כיום ניתן לאמץ רק מרוסה יש רק שתי עמותות שמורשות לכך, טף ועתיד הילדים. התהליך לוקח כשנתיים, הילדים שמגיעים הם סביב גיל שלוש והעלות 20.000 יורו ועוד הוצאות נילוות שזה כרטיסי טיסה לרוסיה וחזרה שלוש פעמים ובפם האחרונה גם כרטיס לילד, הוצאות שהות ברוסיה, תשלום לרופא ועוד. הפער הגילאי המותר הוא 48 שנים בין ההורה לילד.
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
15/10/2017 | 12:58
44
לצערי הדרך מאוד ארוכה... אני כותבת בלוג "ברקיע החיים" על התהליך שלי ושל בעלי (בעיקר מחשבות ורגשות) אבל אנחנו זוג ללא ילדים אז יש הבדלים... העניין זה כמו שכתבו שזה לוכך הרבה זמן ואתם תהיו בתור אחרי זוגות ללא ילדים או עם ילד מאומץ אחד.
אם אתם רוצים מחו"ל אני לא מכירה אבל אם אתם מעוניינים לאמץ מהארץ אני ממליצה למלא טפסים ולשלוח כי המקום שלכם בתור נקבע לפי מתי הם מקבלים את הטפסים.
לשלוח טפסים זה לא מחייב ולכן כול ההתלבתויות אפשר לעשות אחרי וכמובן ככה תוכלו להתיעץ עם השירות למען הילד ולקבל מהם את התשובות האמיתיות ביותר!
המון בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה '
תודה
20/10/2017 | 15:39
1
תודה רבה לכולם על המידע מאוד עזר לי
לצפיה ב-'חתימה טובה לכל באי הפורום וצום קל לצמים '
חתימה טובה לכל באי הפורום וצום קל לצמים
29/09/2017 | 14:08
18
לצפיה ב-'אימוץ יחידני'
אימוץ יחידני
28/09/2017 | 11:41
2
99
אולי כבר שאלו בעבר, מחפשת עמותות אמינות לאימוץ יחידני בחו"ל, מכירים ?
לצפיה ב-'אין אפשרות היום ליחדנית לאמץ יותר בחול רק דרך פונדקאות בחול'
אין אפשרות היום ליחדנית לאמץ יותר בחול רק דרך פונדקאות בחול
29/09/2017 | 06:18
39
לצפיה ב-'היום יחידניות יכולות לאמץ רק בארץ'
היום יחידניות יכולות לאמץ רק בארץ
29/09/2017 | 14:03
97
וכיוון שהן בתחתית הסולם מבחינת העדיפות לקבלת ילד, בפועל הן יכולות לאמץ רק ילדים גדולים, לרוב מגיל חמש ומעלה.
לצפיה ב-'שיר שכתבתי הבוקר ורציתי לשתף...'
שיר שכתבתי הבוקר ורציתי לשתף...
24/09/2017 | 09:08
12
125
יום ועוד יום

בכול בוקר קמים עם מחשבה שהיום
ובערב במחשבה שמחר
בחג ושבת הראש רק חושב
אילו לא הינו עכר

לא מבינים את התהפכויות הלב
כאשר נפגשים משפחה
הם מחייכים אך לא מפנימים
שבכול יום ממתינים לשיחה

הזמן עובר
בלב יש מקום
כרגע החור
יושב ריק

הראש משלים "אילו רק היה עם..."
אך הזמן עובר ועוד אין
אומרת מזל טוב על עוד לידת חברים
הם לא רואים שסובלים

עוד יום עובר... ועוד
הזיוף בחיוך כבר חש אמיתי
ממתינה לשיחה ולא מאמינה
שיגיע לטלפון שלי

"אני מקוננת"  חברה מספרת
קונה בגדים לתינוק
"בקרוב יגיע, אני אהיה מוכנה"
ורק לי זה עוד רחוק

לא מבינים מה אני עוברת
שאני מכינה בכול יום את הלב
לא מבינים למה אני נסגרת
לא מבינים את הכאב

בעלי לצידי כעוגן
מחזיק בי יציבה מול הגלים
הכאב שאני חשה כואב לו
כך יחד עוברים הימיים

מעין
לצפיה ב-'הי מעין'
הי מעין
24/09/2017 | 10:49
1
50
נוגע ללב.
הייתי שם,בדיוק שם. החברות הממתינות אימצו ואני- מחכה ומחכה ומחכה
וכשאיחלו לי בפורום שיגיע גם אלי - ממש לא האמנתי.
ואחרי תלאות כאלה ואחרות,שנה ועשרה חודשים מיום החתימה בעמותה[שכבר איננה] הבאתי את מחמדי הביתה.
עצה- 
החיים משתנים. דברים שאת יכולה לעשות היום- לא תוכלי כשיגיע הילד.  ומחכים לך אתגרים.. אז עשי כל מה שבא לך ,עכשיו- החל מריצה סביב השכונה ועד גיחה לח"ול.כל מיני כיופים שלא דווקא מצריכים את ארבע קירות הבית שלכם.. כאמור אחר כך לא הכל תוכלי,תהיי עסוקה 24/7 .
ועוד עצה- כדאי לא לאבזר חדר מדוגם. הילדים באים אלינו מעולם דל בגירויים צבעוניים,וצבעוניות יתר ועושר פריטים הם 'התנפלות' גדולה מדי על המוח הקטנטן ומכניסים לחוסר שקט.צבעי קירות בצבעי לבן או פסטליים שקטים.

הזמן תמיד עובר,ובסוף תכתבי כאן שזהו זה- את אמא!
שנה טובה עם בשורות טובות. <3
לצפיה ב-'ריגשת אותי'
ריגשת אותי
24/09/2017 | 11:58
36
פה אני תמיד חשה את החיבוק החם מכולם!
אני מקשיבה לעצה שלך וקובעת צימר לי ולבעלי שהרבה זמן אני בהתלבתות אם לסגור או לא...
רעיון טוב לגבי החדר של הילד, להשאיר אותו כמקום רגוע וחמים!
תודה ושנה טובה!!!
לצפיה ב-'החלק החשוב הוא שהימים עוברים'
החלק החשוב הוא שהימים עוברים
24/09/2017 | 12:38
1
57
יום ועוד יום. נצח שאינו נגמר. ופתאום, בבת אחת, הנצח מסתיים.
כל השאר - מה שחייכנית כתבה.
לצפיה ב-'תודה!! אהבתי שכתבת נצח שאינו נגמר... ככה זה מרגיש!!!'
תודה!! אהבתי שכתבת נצח שאינו נגמר... ככה זה מרגיש!!!
24/09/2017 | 16:26
17
לצפיה ב-' כבר כתבו לך דברים נכונים וחכמים,'
כבר כתבו לך דברים נכונים וחכמים,
24/09/2017 | 13:04
1
41
אז נותר רק להציע חיבוק.
לצפיה ב-'תודה! אני צריכה את זה!'
תודה! אני צריכה את זה!
24/09/2017 | 16:25
16
לצפיה ב-'ריגשת אותי מאוד בקרוב בקרוב זה יגיע עברתי בזמנו את'
ריגשת אותי מאוד בקרוב בקרוב זה יגיע עברתי בזמנו את
25/09/2017 | 04:46
3
51
מה שאת עוברת כמו רכבת הרים ממש ובסוף הרגע המרגש ככ הגיע וגם לך הוא יגיע 
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
25/09/2017 | 12:30
2
33
מחזק אותי הידיעה שאני לא לבד ושבקרוב גם אני אתמוך במי שעוד בדרך!
לצפיה ב-'כל כך מבינה'
כל כך מבינה
28/09/2017 | 10:01
1
33
הי מעיין -או ההמתנה לטלפון -בכל פעם שראיתי את הקידומת של העמותה קפצתי וליבי נפל כשהיה מדובר בניירת כזו או אחרת. מבחינתי אז -חייתי חיים מקבילים -אחד העבודה , החברים משפחה, השני -ההמתנה. ראיתי רק ילדים מול העיניים (ועוד הייתי אז מחנכת ביסודי ) ולא רציתי לראות ילדים. זר לא יבין .ובכל פעם שחשבתי שהנה משהו זז, הלכתי צעד אחורה (היו עיכובים שונים) ואז מגיע הטלפון .

* אני זוכרת שבערך שבוע או שבועיים אחרי שחזרתי עם בני לארץ התקשרו אלי מהעמותה -כשראיתי על הצג את המספר בשניות הראשונות חשבתי לעצמי אני לא מכירה מישהו מאיזור חיוג זה....:)
חיבוק !

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
28/09/2017 | 18:26
21
אני הכי מבינה את הקושי לראות ילדים כול היום בעבודה! אני אחות ובזמן שהייתי בטיפולים עבדתי במחלקת נשים בהשגחה לפני לידה ועכשיו שאני בסוף התהליך וממתינה לטלפון אני עובדת בטיפת חלב!
העו"ס התקשרה יום אחרי שמילינו טופס ציפיות רק לוודא כתובת מגורים! בקושי הצלחתי לנשום עד שלא אמרה שזה "לא השיחת טלפון"
כיף ומרגיע לקבל פה חיבוק מאנשים שהכי מבינים ובעיקר לשמוע שהשיחת טלפון (ואיתו הילד שלי) בסוף יגיע!

לצפיה ב-' '
29/09/2017 | 15:28
1
22
כלכך מוכר..
כלכך הרבה שנים הרגשתי כך.. ואז.. רכבת ההרים..
אני זוכרת היטב את "השיחה" 
זוכרת בדיוק מה נאמר ובדיוק איפה הייתי ..
ומאותו רגע כל החיים התהפכו לחלוטין 

ובדיוק בעיתוי זה, גמר חתימה טובה 
תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה 
לצפיה ב-'שנה טובה ותודה!'
שנה טובה ותודה!
03/10/2017 | 11:36
4
לצפיה ב-' טאקט גדול אין כאן....'
טאקט גדול אין כאן....
24/09/2017 | 09:05
3
186
חוסר הטאקט של מדינת 'תפוז',כלומר בייחוד האגף הפירסומי שבה. 
בין ההודעות השונות של הפפורום משולבות פרסומות. עד כאן- לא נעים אבל לא נורא. 
 אבל כתוב משהו כמו "פונדקאות בחו"ל- 180 זוגות בשנה לא טועים,כי ליצור חיים זה עניין רק למומחים".
מרגיז  מכמה בחינות
1- למה לא לפרסם את המודעה בפורום פונדקאות?
2- למה 'ליצור חיים זה עניין רק למומחים'?
גם האימהות הביולוגיות של הילדים שלנו ידעו היטב ליצור חיים....
לצפיה ב-'גם אני שמתי לב לזה'
גם אני שמתי לב לזה
24/09/2017 | 12:11
57
זה די מעצבן... בעיקר בחירת המלל לפרסום
לפי דעתי זה מופיע בכול פורום שקשור לנושא ילדים ו/או הריון אבל לא בדקתי... כי גם פרסומת לטיפולי פוריות מופיע...
לצפיה ב-'טאקט מעולם לא היה חלק מהמשחק'
טאקט מעולם לא היה חלק מהמשחק
24/09/2017 | 12:35
20
לצפיה ב-'ללא קשר לפן הערכי, הפרסום מן הסתם מנסה להגיע'
ללא קשר לפן הערכי, הפרסום מן הסתם מנסה להגיע
24/09/2017 | 13:19
54
לכמה שיותר אנשים, גם כאלה שעדיין לא מודעים או לא הגיעו למצב שהם בחרו בפונדקאות (כולל פונדקאות בחו"ל) או שוקלים אותה ברצינות עד כדי כך שכבר הגיעו לפורום העוסק בנושא. הרבה פעמים הפרסומים הולכים לפי אשכול, למשל אשכול משפחה, וכל הפורומים באשכול הזה רואים את אותה הפרסומת כי יש סיכוי שהיא תעניין אותם. אני מניחה שהמפרסמים, שהם אלה שמפרנסים את תפוז ובעצם מאפשרים לנו את הפלטפורמה החינמית, דורשים שהפרסומות יגיעו לכמה שיותר אנשים שיש סיכוי שהן יעניינו אותם. למשל, מישהי ששוקלת אימוץ אולי תשקול גם פונדקאות וכד'. שוב, מראש אני יוצאת מתוך הנחה שהשיקול המרכזי הוא של פרנסה. לכן, אלא אם כן מדובר במשהו באמת פוגעני, אני אישית מתעלמת מפרסומות, כי ברור לי שאם אני רוצה לכתוב חינם בתפוז, אז יהיה מחיר אחר ועקיף כי תפוז צריכה להרוויח ממשהו. אני מצליחה פשוט לא להבחין בקיומן של הפרסומות וזה חוסך עצבים.
לצפיה ב-'אימוץ בחו''ל - המשפט.'
אימוץ בחו''ל - המשפט.
23/09/2017 | 17:02
1
130
שלום,
אשמח לקבל טיפים ואילו שאלות נשאלתם במשפט?

תודה רבה.
לצפיה ב-'משפט'
משפט
24/09/2017 | 00:37
88
צרי עימי קשר בנייד 0543860696, עברתי משפט לפני כחודשיים
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:12
6
24

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'שנה טובה לכל באי הפורום'
שנה טובה לכל באי הפורום
22/09/2017 | 12:07
3
27
מי יתן והשנה הקרובה תהא ברוכת אימוצים
ושכל הממתינים יזקו לחבוק את אוצרם במהרה.
לצפיה ב-'צצתי כדי לאחל שנה טובה ומבורכת לכל הורי וילדי הפורום'
צצתי כדי לאחל שנה טובה ומבורכת לכל הורי וילדי הפורום
22/09/2017 | 12:16
1
35
שתהיה שנה של בריאות ושימחה.
והלואי שהשנה כל הילדים ימצאו בית ומשפחה ושכל הממתינים לאימוץ יזכו לחבוק עולל.

לצפיה ב-'שנה טובההההההההההההההההההה'
שנה טובההההההההההההההההההה
23/09/2017 | 06:32
6
לצפיה ב-'שנה נהדרת לכולנו'
שנה נהדרת לכולנו
22/09/2017 | 12:39
8
לצפיה ב-'שנה טובה לכל משפחת הפורום.'
שנה טובה לכל משפחת הפורום.
22/09/2017 | 20:43
10
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
23/09/2017 | 11:24
19
לצפיה ב-'פיקוח של המדינה לאחר האימוץ'
פיקוח של המדינה לאחר האימוץ
17/09/2017 | 20:44
1
116
לצורך מחקר על ספר הייתי מעוניין לדעת אם יש איזה פיקוח של המדינה על המשפחה המאמצת לאחר האימוץ. אשמח לפירוט וסיפורים אישיים. ניתן לשלוח לי גם למייל itamarmusic@gmail.com
תודה ושנה טובה
לצפיה ב-'בהנחה שאת שואלת על מדינת ישראל ולא על אימוצי חו"ל'
בהנחה שאת שואלת על מדינת ישראל ולא על אימוצי חו"ל
22/09/2017 | 12:12
80
העובדת הסוציאלית התקשרה פעם או פעמיים לאחר האימוץ לשאול מה נשמע ואיך מסתדרים, וגם באה לבקר פעם אחת כמה שבועות לאחר האימוץ. מלבד זאת ראינו אותה עוד פעם אחת בבית המשפט כשקיבלנו את צו האימוץ וזהו. בזה תם הפיקוח.

אחרי שש שנים התקשרו מהשרות להציע לנו להצטרף לקבוצת הורים לילדים שעולים לכיתה א'. זאת היתה סדנת תמיכה, לא שום סוג של פיקוח. שנה אחר כך הזמינו אותנו לסדנת משפחות בת שלושה ימים במעלה החמישה. בזה תם הקשר שלנו עם השרות למען הילד.

לצפיה ב-'חוזרת אליכם , בעבר הכינוי היה תוליקה'
חוזרת אליכם , בעבר הכינוי היה תוליקה
10/09/2017 | 10:51
168
שלום חברים, אני מהותיקים ,
מקווה שכולם בטוב
צוות עמותת משפחתא שוקד על אירגון כנס בנושא " שייכות והשתייכות בראי האימוץ" כמו כן אנו מפיקים חוברת בנושא.
אשמח לקבל מאמרים , כתבות, שירים בתחום.
אשמח מאד לעזרתכם
בברכה תוליקה
לצפיה ב-'אימוץ בחו"ל'
אימוץ בחו"ל
10/09/2017 | 08:01
4
171
שלום רב, רציתי לשאול אם יש פה מישהו שאימץ ילד בחו"ל בשנה האחרונה? 
לצפיה ב-'לא מזמן פירסמה פה אמא שאימצה אחים: בן 4.5 ובת בת 3.4'
לא מזמן פירסמה פה אמא שאימצה אחים: בן 4.5 ובת בת 3.4
10/09/2017 | 09:29
1
153
האימוץ מרוסיה, את יכולה לראות פה בפוסטים למטה, שמה לירית.
לצפיה ב-'אימוץ חול'
אימוץ חול
24/09/2017 | 00:39
84
כן, אימצתי שני אחים מחול לפני כחודשיים.
מוזמנים לצלצל 0543860696
לצפיה ב-'אימוץ בחו"ל'
אימוץ בחו"ל
28/09/2017 | 11:43
1
69
האם את יחידנית ? בזוגיות ?
לצפיה ב-'בזוגיות'
בזוגיות
14/10/2017 | 17:12
15
לצפיה ב-'התחלת תהליך אימוץ בארץ'
התחלת תהליך אימוץ בארץ
09/09/2017 | 23:25
2
145
שלום לכולם, הודיעו לי שאוכל להתחיל תהליך אימוץ כחד הורית. אשמח אם יש משהיא בגלאי 40+ שתוכל לספר לי מנסיונה
לצפיה ב-'המון המון בהצלחה'
המון המון בהצלחה
10/09/2017 | 04:50
68
לצפיה ב-'בהצלחה!'
בהצלחה!
20/09/2017 | 10:18
42
אומנם אני במצב משפחתי שונה ממך אבל התהליך הארוך די דומה בארץ- רשמתי הכול בבלוג שלי "ברקיע החיים" ותרגישי חופשי לשאול אותי כול דבר
זה תהליך ארוך (לא רק מבחינת זמן גם נפשי) ולדעתי הדבר הכי חשוב זה סביבה תומכת (משפחה, חברים וכו...) גם לשירות למען הילד חשוב לדעת שיש תמיכה
כפי שאת יודעת את בתור אחרי זוגות ללא ילדים, זוגות עם ילד מאומץ וזוגות עם ילדים ביולוגים... זה תור ארוך ולכן הפתיחות שלך לגבי גיל, בריאות ורקע של הילד יקבע כמה זמן יעבור עד שתהיה אמא
המון בהצלחה! מצאתי המון תמיכה פה בפורום עם תשובות לכול שאלה שהייתה לי בהתחלה!
שנה טובה!

לצפיה ב-'מאיזה מדינות אפשר לאמץ?'
מאיזה מדינות אפשר לאמץ?
01/09/2017 | 21:48
1
135
מאיזה מדינות אפשר לאמץ בארץ? מה החוק לגבי הודו?
לצפיה ב-'בפועל יש כיום אימוצים רק מרוסיה וגם זה בקושי'
בפועל יש כיום אימוצים רק מרוסיה וגם זה בקושי
01/09/2017 | 23:42
173
יש עמותות ישראליות שזכאיות לאמץ מעוד כמה מדינות, בין השאר אוקראינה, אך בשנים האחרונות לא היו משם אימוצים. 
לצפיה ב-'היום יום הולדת'
היום יום הולדת
30/08/2017 | 01:59
5
115
הזמן טס כשנהנים...חלפה עוד שנה ומקסימונת, שהצליחה סוף סוף להרדם מרוב התרגשות בחדר הסמוך, חוגגת כבר 13.
מה אאחל לך ילדה שלי? שתמשיכי להיות שמחה, אהובה ומוקפת חברים. שהחיים ימשיכו לחבק אותך בחום ולהאיר לך פנים והעיקר, שתמשיכי להיות מאושרת! אוהבת אמא.
לצפיה ב-'המון המון מזל טוב בריאות ואושר'
המון המון מזל טוב בריאות ואושר
30/08/2017 | 05:11
24
לצפיה ב-'מזל טוב!! '
מזל טוב!!
31/08/2017 | 14:41
15
לצפיה ב-'המון מזל טוב'
המון מזל טוב
01/09/2017 | 05:10
7
לצפיה ב-'מזל טוב!!!'
מזל טוב!!!
01/09/2017 | 08:57
9
לצפיה ב-'תודה רבה! האיחור בתגובה בשל תפוז...'
תודה רבה! האיחור בתגובה בשל תפוז...
13/09/2017 | 08:01
8
לצפיה ב-'תחילת תהליך אימוץ ילד מחו"ל'
תחילת תהליך אימוץ ילד מחו"ל
28/08/2017 | 03:23
6
189
שלום ובוקר אור,
אנחנו בתחילת ציר הזמן שבסופו שמחה גדולה בדמות ילד משלנו.
ההתרגשות, התהיות והנחישות הפכו בשבועות האחרונים לדבר מוחשי בבית.
אחד הדברים לגביהם תמהתי הוא מיעוט השיח היחסי בנושא, כאשר פורום זה הוא מן היוצאים מן הכלל בעניין.
אם ישנן כאן אמהות או אבות שחשים שיוכלו לחלוק משהו מהמסע שלהם, אשמח מאוד. ישנו איזה רעב לידע, לניסיון של אחרים שאיני מוצאת לו פתרון בקרב סביבתי הקרובה.
אלף תודות 
טליק.

לצפיה ב-'ברוכים הבאים ובהצלחה.'
ברוכים הבאים ובהצלחה.
28/08/2017 | 04:51
1
123
אין הרבה שיח בנושא, לפחות בפורומים, מכמה סיבות:
1. תהליך האימוץ בחו"ל הואט מאוד בשנים האחרונות. מעטים הם אלה שעוברים את התהליך כעת או סיימו אותו רק לאחרונה. מרבית מי שאימצו - אימצו כבר מזמן והמשיכו עם חייהם אל ענייני ובעיות היומיום שבגידול ילדים ומתבגרים.
יש אמנם קבוצות פעילות של הורים מאמצים בפייסבוק, אך אני לא ממש מכירה אותן ואולי אני טועה, אך לדעתי רובן עוסקות כבר אף הן בתקופת ההורות שלאחר האימוץ ובקשיים המתעוררים בהקשר של אימוץ, ולא בתהליך האימוץ עצמו, מאותה סיבה.
2. בכללי הפורומים פעילים הרבה פחות כיום מאשר בשנים קודמות, שוב בגלל ריבוי פלטפורמות אחרות, כמו פייסבוק.
3. ככל שהילדים מתבגרים, כך חשוב יותר לחלק גדול מההורים לשמור על פרטיות ילדיהם, ולכן יש נטייה לחלוק פחות עם אחרים, או לעשות זאת בקבוצות סגורות.

אני רק יכולה להעיד על עצמי שאני אימצתי מזמן מאוד, לפני יותר מ-15 שנה. בתי כבר בת 16 וחצי כמעט. מדובר במתבגרת עסוקה מעל הראש בענייניה המתבגרים - לומדת, לוקחת שיעורי נהיגה, עובדת, ומבלה עם אחיה וחבריה, ונושא האימוץ לא מעסיק אותה ולכן גם אותנו בשלב זה בחיינו, אף על פי שהנושא תמיד היה חופשי ופתוח בינינו.
אני אמנם שומרת אמונים לפורום ומשתדלת להיכנס, לקרוא ולכתוב באופן קבוע, אך זה בערך המגע היחיד שלי עם תחום האימוץ נכון לימים אלה, ואיני מתמצאת כל כך במצב העניינים הנוכחי. היות שאימצתי כל כך מזמן, חלו הרבה שינויים בתהליך מאז והחוויה של התהליך כבר לא כל כך טריה בזיכרון כמו פעם.
יחד עם זאת, אני יודעת כמה חשובים מידע ותמיכה לאלה שנמצאים בתהליך, ולכן את בהחלט מוזמנת לשאול ולהעלות כאן עניינים שמטרידים או מעסיקים אותך, ואני (ואני מניחה גם שגולשים אחרים שעדיין נכנסים לפה), אשמח לתמוך וגם להתייחס לכל עניין שיש לי די ידע וניסיון כדי לענות.
לצפיה ב-'תודה KallaGLP'
תודה KallaGLP
28/08/2017 | 04:58
78
גם ההתוודעות למגוון המורכבויות (אלו שלא העלתי במוחי הקודח) הוא חלק מזה.
תודה על התשובה- הוספת לי דעת.
המגע הנעלם והרצוי הוא באמת עם מי שנמצאים בתהליך, ואם מי מהמשתתפים מרגיש שיכול- אשמח ליצירת קשר בפרטי או לפי הנוחות האישית.
לצפיה ב-'לא מזמן פירסמה פה אמא שאימצה אחים: בן 4.5 ובת בת 3.4'
לא מזמן פירסמה פה אמא שאימצה אחים: בן 4.5 ובת בת 3.4
28/08/2017 | 05:51
106
את יכולה לראות את זה בדף זה למטה, שמה לירית.
גם אנחנו כמו קאלה אימצנו די מזמן ומאז השתנתה מאד מדיניות האימוצים מרוסיה.
היום כבר קשה יותר לאמץ וגיל הילדים עלה מאד.
לצערי נתקלתי בעבודה שלי בהליכי אימוץ שהגיעו למבוי סתום והסתיימו בלי ילד. 
אם תסכימו להגמיש את הבקשות: גיל הילד, אפשרות של צרכים מיוחדים, אפשרות של אימוץ אחים וכן הלאה: תגדילו את הסיכוי לאימוץ וההליך יתקצר. 
מאחלת לכם הרבה הצלחה! 
לצפיה ב-'מבינה אותכם!'
מבינה אותכם!
31/08/2017 | 10:54
75
כאשר התחלנו את התהליך של אימוץ בארץ לא הצלחתי למצוע מספיק סיפורים בנושא... אני ממש מבינה את הרעב הזה לכול מידע אפשרי!
לכן התחלתי לכתוב בלוג על הרגשות שלי ומה עברנו בכול שלב ושלב של התהליך, הבלוג שלי אומנם על אימוץ בארץ "ברקיע החיים" אבל אולי זה יתן לכם רעיון לכתוב גם על התהליך של אימוץ חו"ל על מנת לעזור בעתיד לאנשים במקום בו אתם נמצאים היום.
הרבה בהצלחה ולמרות שהפורום לא פעיל כמו פעם אני מצאתי אוזן קשבת ותשובות לכול שאלה (אפילו הכי "טיפשית") ולכן שווה להיכנס מידי פעם
בהצלחה!
מעין

לצפיה ב-'בהצלחה '
בהצלחה
10/09/2017 | 20:24
36
כשאנחנו חיכינו פשוט קראתי את כל הפורום מהתחלה..
כמות המידע מדהימה
אחר כך עברתי לקריאת בלוגים של מאמצים אמריקאים
והגעתי עמוסת מידע לאימוצים עצמם 

לצפיה ב-'אימוץ חול'
אימוץ חול
24/09/2017 | 00:41
44
מוזמנת ליצור קשר בנייד 0543860696 אימצתי שני אחים לפני כחודשיים ויש לי עוד ילדה מאומצת מלפני כשלוש שנים
לצפיה ב-'אני מעוניין לקחת חלק מסוים בגידול ילד\ה '
אני מעוניין לקחת חלק מסוים בגידול ילד\ה
28/08/2017 | 00:48
144
אני מעוניין לקחת חלק מסוים בגידול ילד\ה ביולוגי\ת\מאומץ\ת הגדל\ה במשפחה יחידנית. בן 37, אקדמאי.
עדיף איזור ירושלים אך גם אזורים אחרים באים בחשבון.
שאר הפרטים -- בהתכתבות אישית. תודה רבה וכל טוב! עומר
נא לכתוב לי בפרטי, או למייל jaffa777@walla.co.il , או לפייסבוק Omer Shafran

לצפיה ב-'אימוץ לאם יחידנית, מחו"ל'
אימוץ לאם יחידנית, מחו"ל
22/08/2017 | 07:49
1
143
קראתי פה הרבה מאד פוסטים ותגובות, ואני מנסה להבין סופית: האם באופן גורף אין שום אפשרות מאף מדינה לאמץ תינוק/פעוט מחו"ל למי שהיא אם יחידנית?
אני מבינה שלזוגות חד-מיניים גם כן אין?

תודה רבה רבה!
לצפיה ב-'אין שום אפשרות'
אין שום אפשרות
23/08/2017 | 05:30
62

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יעקב יולנו
פונדקאות מנור מדיק
פונדקאות ישראלית בחו"ל
ד
ד"ר יואל שופרו

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה