לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1156011,560 עוקבים אודות עסקים

פורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.

קישור לשרות למען הילד
המשך >>

לצפיה ב-'חזרה לארץ'
חזרה לארץ
26/05/2018 | 17:22
1
25
שלום אני מעין, אני חיה ברה"ב כבר 11 שנה ואימצתי כאן ילד לפני שנה.
אנחנו מתכוונים לחזור לארץ בנובמבר והשאלה שלי היא מה אני צריכה להביא בכדי לרשום את הילד במשרד הפנים? יש לי צו אימוץ מבית משפט ותעודת לידה. 
לצפיה ב-'אני לא יודעת, רק יכולה לספר על מקרה דומה'
אני לא יודעת, רק יכולה לספר על מקרה דומה
27/05/2018 | 08:58
6
של מכרה שלי שחזרה מארה"ב עם ילדה מאומצת ועברה שבעה מדורי גיהנום עד שהצליחה לרשום את הילדה במשרד הפנים. לפי הנסיון שלה, לא ברור אם כדאי לסמוך על מה שיגידו לך בשגרירות/קונסוליה הישראלית. במקרה שלה הסתבר שכל מה שאמרו שם לא היה נכון. היא נאלצה לקחת עו"ד כדי להסדיר את חוקיות האימוץ ומעמד הילדה בארץ. אולי כדאי לך לנסות לתקשר מרחוק עם משרד הפנים ולברר מראש.
לצפיה ב-'לצ'יינה 8 - שלחתי לך מסר '
לצ'יינה 8 - שלחתי לך מסר
25/05/2018 | 09:58
14
לצפיה ב-'כמה עצוב. זוג תאומים ביקש לבטל את צו האימוץ'
כמה עצוב. זוג תאומים ביקש לבטל את צו האימוץ
17/05/2018 | 20:05
4
92
לצפיה ב-'ממש שובר את הלב! מקרה נורא'
ממש שובר את הלב! מקרה נורא
18/05/2018 | 07:07
30
לצפיה ב-'הלב כואב על כל המעורבים בסיפור'
הלב כואב על כל המעורבים בסיפור
19/05/2018 | 12:17
60
אך על התאומים יותר מכל. לאחרים הייתה מידה זו או אחרת של שליטה במצב, לילדים שהחל מגיל 5 חודשים כבר היו במערכת, לא הייתה שום שליטה על חייהם. לפחות השופט הכיר בזכותם ללקיחת שליטה כלשהי על הפן הרישמי של חייהם.
לצפיה ב-'אכן מזעזע'
אכן מזעזע
19/05/2018 | 17:34
48
ואני לא מפסיקה לתהות, האם המדינה מצידה עשתה הכל כדי שהם לא יגיעו למצב הזה?
לצפיה ב-'הדבר היחיד שחיובי בסיפור'
הדבר היחיד שחיובי בסיפור
21/05/2018 | 12:36
52
זה שהם יחד ונשמע שהם מאוד קרובים ותמיד יהיה להם אחד את השני... פרט לזה סיפור ממש עצוב וכואב לקרוא
לצפיה ב-'זמן המתנה למשפט'
זמן המתנה למשפט
14/05/2018 | 00:02
3
85
לחברי הפורום שלום
מניסיונכם האישי, כמה זמן לוקח מאז שרואים את הילד בפעם האחרונה ומאשרים שרוצים לאמץ אותו ועד שמקבלים את התאריך למשפט
תודה רבה

לצפיה ב-'אצלנו לקח חודשיים. שיהיה לכם בהצלחה!'
אצלנו לקח חודשיים. שיהיה לכם בהצלחה!
14/05/2018 | 06:52
30
לצפיה ב-'מזל טוב!!!'
מזל טוב!!!
14/05/2018 | 09:21
25
לצפיה ב-'אני אימצתי ממש מזמן'
אני אימצתי ממש מזמן
14/05/2018 | 09:22
68
אני משערת שאתה מדבר על אימוץ ברוסיה. אני לא אימצתי משם אלא ממדינה שכנה, סובייטית לשעבר כך שאולי הבירוקרטיה דומה. לקח 3 חודשים עד שהתקיים המשפט. לא זוכרת כמה זמן בדיוק עד שקיבלנו את התאריך. יודעת שהיה צריך לקחת פחות זמן והיו עיכובים.
לצפיה ב-'אני תולה את האשמה'
אני תולה את האשמה
30/04/2018 | 22:43
61
370
של מצוקת האימוץ בישראל בשיטת העמותות. שאף אחד לא יספר סיפורים, העולם מלא במדינות נכשלות עם אין סוף ילדים שהיה ניתן לאמץ אותם אם אל היה צורך בשימוש בעמותה. כל עוד השיטה לא תשתנה, לא יהיה שום שינוי במצב. 

ועכשיו כמובן יעלה ויבוא פרשת הילדה הברזילאית.
המשך>>
של מצוקת האימוץ בישראל בשיטת העמותות. שאף אחד לא יספר סיפורים, העולם מלא במדינות נכשלות עם אין סוף ילדים שהיה ניתן לאמץ אותם אם אל היה צורך בשימוש בעמותה. כל עוד השיטה לא תשתנה, לא יהיה שום שינוי במצב. 

ועכשיו כמובן יעלה ויבוא פרשת הילדה הברזילאית.
לצפיה ב-'האם האימוץ מרוסיה נסגר?'
האם האימוץ מרוסיה נסגר?
26/04/2018 | 13:52
5
183
שלום,
אנחנו ממתינים זמן רב לאימוץ מרוסיה, נרשמנו לתהליך לפני כשנתיים ויותר ועדיין אין התקדמות. 
מהעמותה נטען שכיוון שברוסיה נותנים קדימות לאימוץ פנימי ועוד בתשלום, "לא נשארו ילדים בבתי הילדים", כך הם אומרים.
רציתי לדעת האם יש כאן עוד אנשים שממתינים זמן רב לאימוץ מרוסיה? האם הגשתם תביעה או בקשה לקבלת החזר כספי?
ממש ממש נשמח לשיתוף. אנחנו אבודים :(
לצפיה ב-'הי דיקלה שלום לך '
הי דיקלה שלום לך
27/04/2018 | 23:53
3
175
אימצתי מזמן אבל אני כל כך מבינה לליבך. ממש ממש . ההמתנה שלי היתה ארוכה מאד,הבן שלי היה בישראל  שנה ועשרה חודשים מרגע ההרשמה וחויתי שכל חברותי לפורום הביאו ילדים הרבה לפני כן. 
אני מאד ממליצה לך להיות בקשר עם האחראית לאימוצי חו"ל בשירות למען הילד בירושליים- טליה בורלא ,שמהכרות  בכנסים התרשמתי שהיא מאד לעניין.נסי להבין דרכה היכן הדברים עומדים. 
לפי מה שאני מבינה יש הרבה מחוזות ברוסיה ובכל אחד המדיניות כלפי אימוץ  חו"ל שונה במעט או בהרבה.שמא מעבר התיק שלכם למחוז אחר כן יכול לפתוח אפשרויות.

הי,וצריך לזכור עוד משהו,תמיד. אפשר להבינו טוב יותר אם נדמיין שפתאום מישהו יציע שילדים ישראלים יוצעו לאימוץ בין לאומי.ודאי תסכימי איתי שתקום פה מהומה לא רגילה ויוקיעו את מי שרעיון כזה עלה על דעתו. נכון? במקומות שמהם אנחנו מביאים ילדים זה לא כך. אבל גם בהם מעדיפים לתת ילדים לאימוץ מקומי מאשר למסור למאמצים מחו"ל,למרות  הכסף הלא מועט שכרוך בהליך האימוץ ונדרש במקומות הללו.[יד על הלב- אחרת לא היה אימוץ חו"ל]..  גם לגבי הילד הפרטי שלי שהבאתי לארץ בגיל 15 חודשים אני יודעת שתמונתו פורסמה חודשים ארוכים בעיתון מקומי ,כדי שאם מישהו מקומי יגלה בו עניין -יזכה בו לפני חוצניקית כמוני.                                                                                                                           אז לסיכום- פני לטליה בורלא ,אני מאמינה שהיא תעזור להבין טוב יותר ואולי  לתווך ביניכם לבין העמותה ולזרז את התהליך.והציעי מעבר למחוז אחר במקרה שהאור במנהרה ממשיך להתמהמה.                                                                 החוזה עם העמותה הוא לא ממש לטובת המאמצים,אבל הוא תמיד מבטיח ילד בסוף. חיזקי ואימצי!
לצפיה ב-'תודה על השיתוף'
תודה על השיתוף
29/04/2018 | 10:20
2
53
לצפיה ב-'הי דיקלה '
הי דיקלה
29/04/2018 | 12:09
1
461
נדמה לי שהאופק פתוח הרבה יותר לגבי אומנה.
אומנה מוגדרת כזמנית אבל היא הרבה פעמים באופן מעשי בסטטוס 'זמני קבוע' [מינוח פרטי שלי...]..ויש גם תמיכה מסויימת של המדינה . חושבת שכדאי לברר.כתבי בגוגל 'עמותות אומנה'. או 'משפחות אומנה'.
אני עובדת במרפאה לבריאות נפש,אגף של ילדים ונוער. מקרים 'מהקהילה' מגוונים מאד ,למשל בעקבות גירושים,או קושי חברתי. לעיתים מגיעים אלינו גם ילדים מאומנה. אני זוכרת משפחות טובות. וילדים כובשי לב. אני בכ"ז מקווה מאד שתיעזרו בטליה בורלא והאימוץ יצא לפועל במהרה.בהצלחה. תעדכני...

לצפיה ב-'עדכון '
עדכון
29/04/2018 | 16:28
237
טלי בורלא עזבה, יש מפקחת חדשה 
אימוצים מרוסיה, יש עדיין אך באיטיות רבה 
דקלה עדכני 
בהצלחה 

לצפיה ב-'אני מכירה משפחה מחכה כבר שלוש שנים ונאמר להם שהסיכוי כבר קטן'
אני מכירה משפחה מחכה כבר שלוש שנים ונאמר להם שהסיכוי כבר קטן
28/04/2018 | 17:39
81
לצפיה ב-'זמן ועליות'
זמן ועליות
28/04/2018 | 04:42
3
144
שלום רב,
חשבנו ללכת לכיוון של אימוץ.
רציתי לדעת מה העליות של אימוץ בישראל?
ומה העלויות של אימוץ בחו"ל?

בנוסף רציתי לדעת מה זמן ההמתנה אימוץ בארץ? ומה זמן ההמתנה לאימוץ בחו"ל?

תודה ובהצלחה לכולם
לצפיה ב-'גיל הילד / התינוק'
גיל הילד / התינוק
28/04/2018 | 04:43
119
שכחתי לשאול אם אני ובעלי בני 39,
האם יש אפשרות לאמץ תינוק?
לצפיה ב-'אני יכולה רק להגיב לגבי אימוץ בארץ'
אני יכולה רק להגיב לגבי אימוץ בארץ
29/04/2018 | 11:53
1
110
כעיקרון אימוץ בארץ זה חינם, שולחים טפסים לשירות למען הילד באיזור מגורים ומהרגע שהם מקבלים זה המקום שלכם בתור
יש צורך לשלם עבור בדיקה חיצונית, לא זוכרת את המחיר אבל בסביבות 2000-3000 ש"ח
התור מאוד ארוך ובתוך התור מקבלים קודם זוגות נישואין ללא ילדים ואז עם ילד מאומץ אחד ורק אחרי זה לא נשואים או עם ילדים ביולוגים
הפרש הגיל בין ההורה הכי מבוגר לילד לא יעלה על 42 שנה אז ממליצה לכם כבר להירשם מכיוון שהתור הינו סביב 4-5 שנים
אם אין לכם ילדים - אתם בתור לתינוקות שזה לרוב מגיל 3 חודשיים עד שנתיים.
אני כותבת בלוג על כול התהליך שאני ובעלי עברנו (זוג נשוי ללא ילדים) כרגע אנחנו עוד ממתינים לטלפון (אחרי 3 שנים וחודשים)
אני ממליצה בהקדם לשלוח טפסים, תמיד תוכלו לדחות את ההחלתה אבל לפחות כבר תהיו בתור מכיוון שזה תור ממש ארוך
המון בהצלחה!
לצפיה ב-'http://www.tapuz.co.il/blogs/userblog/rakiachaim'
http://www.tapuz.co.il/blogs/userblog/rakiachaim
29/04/2018 | 11:54
36
לצפיה ב-'אני בן עשרים ואני רוצה שיאמצו אותי חרה מדינה!'
אני בן עשרים ואני רוצה שיאמצו אותי חרה מדינה!
26/04/2018 | 20:16
98
אני בן עשרים ואני רוצה שיאמצו אותי חרה מדינה!
לצפיה ב-'רוצה לאמץ תינוק בחול'
רוצה לאמץ תינוק בחול
25/04/2018 | 23:32
1
116
שלום . אני מעוניינת לאמץ תינוק בחול. למי כדאי לפנות? כמה זה עולה? וכמה זמן לוקח בדרך כלל עד שמגיע תינוק?תודה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה! ראשית, כשאת אומרת "אני", האם פירוש הדבר שאת לבדך'
ברוכה הבאה! ראשית, כשאת אומרת "אני", האם פירוש הדבר שאת לבדך
26/04/2018 | 00:22
101
או שאת נשואה? אין כיום אפשרות לאמץ ילדים מחו"ל ליחידניים/לא נשואים, גם נשים וגם גברים.
שנית, הילדים המועמדים לאימוץ מחו"ל הם לא תינוקות, אלא פעוטות בני כשנתיים ומעלה.
בקשר לעלות וללוחות זמנים אין לי נתונים עדכניים כי אימצתי מזמן, אך אולי לאחרים כאן יש. אבל קודם כל כדאי לוודא שאת אכן עומדת בקריטריון של אימוץ על ידי זוג נשוי.
לצפיה ב-'חג שמח '
חג שמח
19/04/2018 | 00:43
29
לצפיה ב-'לזכרם של כל אלה שאפשרו לנו חיים שפויים'
לזכרם של כל אלה שאפשרו לנו חיים שפויים
17/04/2018 | 19:46
2
57
במדינה הגועשת הזאת!
לצפיה ב-''
17/04/2018 | 23:25
5
לצפיה ב-'יהי זיכרם ברוך'
יהי זיכרם ברוך
18/04/2018 | 04:31
6
לצפיה ב-'חושבים על אימוץ '
חושבים על אימוץ
10/04/2018 | 13:40
4
197
שלום, אני בת 24 נשואה+2 (תינוק בן 10 חודשים ועוד פעוט בן שנתיים וחצי)
ומאז שאני זוכרת את עצמי היה לי חיבור לילדים מאומצים ולכל עניין האימוץ.
לאחר שאני אמא ל2 ונשואה 3 שנים החלו לעלות לי מחשבות רציניות בנושא אימוץ.
קראתי קצת באינטרנט וראיתי שבארץ ההליך מאוד ארוך ובחו"ל יותר קצר(חשוב לומר שאנחנו משפחה דתית ואינני יודעת אם רלוונטי לאמץ ילד לא יהודי מחו"ל.. אבל אולי יש גם ילדים יהודים בחו"ל? אשמח אם מישהו יודע)
עוד אין לנו ממש כיוון, מאוד חושבים גם על ילד עם תסמונת..
רציתי לשאול איך זה מרגיש.. אני יודעת שזו שאלה כללית אבל אני מאוד רוצה לנסות להבין את המורכבות.
הרבה אנשים מפחידים ואומרים שזה גדול מדי מבחינה נפשית, כלכלית, טכנית..
אשמח לשמוע פלוסים ומינוסים.

ו.... כל הכבוד לכם! אתם מלאכים שעושים חסד ענק!
תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'אם מאמצים ילד לא יהודי אפשר לגיירו.'
אם מאמצים ילד לא יהודי אפשר לגיירו.
12/04/2018 | 07:56
119
שמעתי אפילו שיש דתיים שנוהגים לאמץ בארץ ילדים לא יהודים ולגייר אותם כי זה מקצר להם את התור לאימוץ.
אני מניחה שיש בין הילדים בחו"ל גם אי אילו יהודים (אם כי אני מניחה שמעטים מאוד כי בקרב יהודים פחות נהוג למסור לאימוץ), אך למיטב ידיעתי לא יחפשו במיוחד ילד יהודי עבורך, ואם שואלת אותי - טוב שכך. 
לי אין ילדים עם תסמונת, אך אין ספק שזה לא פשוט משום בחינה לגדל ילד כזה. אתם עוד צעירים וכדאי לעשות חושבים טוב טוב אם אתם מסוגלים או רוצים להתמודד עם קושי כזה במשך שנים רבות. אני לא אומרת שלא, וזה יכול להיות נפלא גם עבור הילד וגם עבורכם אם תאמצו ילד כזה, אך קודם כל אתם צריכים להיות באמת משוכנעים שזו התמודדות שאתם בנויים אליה ובאמת מעוניינים בה.
אגב, הורים מאמצים אינם מלאכים. הם אנשים ככל האנשים שרוצים ילדים (או ילדים נוספים) ומכל מיני סיבות, בין אם בשל בעיות פוריות או מסיבות אחרות, בוחרים לאמץ. בכל מקרה רובנו עושים זאת בראש וראשונה כי זה משהו שאנחנו רוצים עבור עצמנו, ולא כדי להציל את העולם.
לצפיה ב-'גם אני חושבת כך'
גם אני חושבת כך
13/04/2018 | 09:34
104
כלומר:

בחו"ל אפשר לאמץ כיום רק מרוסיה, ואף אחד לא יחפש ילד יהודי עבור אימוץ. גם כי ככל הנראה יהודים השייכים לקהילה ידאגו בתוך עצמם לאם ולילד, וגם כי איני בטוחה שזה בכלל מופיע במידע שהרשויות מתייחסות אליו כאל רלוונטי. מצד שני, מתחת לגיל שלוש ההלכה מתייחסת לגיור כאל אוטומטי. אז נכון שמשפחות חילוניות נתקלות בכל מיני בעיות הנובעות ממידת שמירתן על ההלכה, אך למשפחה דתיה לא צריכה להיות כל בעיה (גם לא מעל גיל שלוש, לעניות דעתי).

לגבי תסמונות למיניהן. יש רמות שונות של פגיעה, אם בכלל, ואם דווקא מתסמונות האלכוהול העוברי. כי לגדול סתם בבית ילדים שאינו מנסה אפילו להטיב יכול לצור עיכובים ובעיות בכל מקרה מצד אחד, ומן הצד השני על הרבה אפשר להתגבר ולקדם עם סבלנות וידע. ידע היא מילת המפתח כאן, כי כדאי לדעת עם מה ניתן להתמודד בהצלחה, ומה יכשיל אתכם. אתם מכירים עצמכם טוב מכל אחד אחר, ותוכלו לדעת יותר מאשר אנשים זרים לכם.

כלכלית אימוץ חו"ל אינו זול, ואם לילד יהיו תופעות לוואי של גדילה בבתי יתומים, גם גדולו לא יהיה זול. כדאי להכניס זאת לשיקלולי האימוץ שלכם.
לצפיה ב-'קצת תשובות'
קצת תשובות
15/04/2018 | 12:19
105
לגבי גיור - למשפחות דתיות קל מאד לגייר. עד לא מזמן, הרוב המוחלט של גיורי מאומצים מהארץ נעשו על ידי משפחות דתיות. היום נדמה לי שזה קצת השתנה, אבל בגדול, מבחינה טכנית הגיור קל מאד למשפחה דתית כי אין לה צורך לשנות כלום בארחות חייה.

לגבי המורכבות שאת שואלת עליה - קשה לענות כי כל ילד הוא סיפור שונה. יהיה יותר קל אם תשאלי שאלות יותר ספיצפיות שמטרידות אותך או שהיית רוצה לקבל עליהן תשובה.

בכל מקרה אני חושבת שדי ברור שילד עם תסמונת (דאון?) קשה ומורכב לגדל, בלי קשר אם הוא מאומץ או לא. הייתי מבררת על כך בפורום של תסמונת דאון (אם יש כזה?).

בכל אופן, יש קשה, ויש קשה מידי. ההבדל תלוי בכם, ברצונות וביכולות שלכם. חשוב מאד לברר את העובדות ולבדוק כמה שיותר לפני שמקבלים החלטה.

וכמו שכבר אמרו לך, רובנו פה אימצנו מתוך רצון להיות הורים ולא כדי לעשות חסד. והילדים עשו איתנו חסד הרבה יותר ממה שאנחנו עשינו איתם.

היום יש הרבה יותר הורים שרוצים לאמץ, מאשר ילדים מועמדים לאימוץ. אמנם לצערנו הרב יש ילדים רבים חסרי בית או בסיכון, כך בארץ ועוד יותר בעולם, אבל מעטים מהם מוכרזים כברי אימוץ.

אני חושבת שאולי כדאי לכם לשקול אומנה. יש מעט שרשורים פה בפורום בנושא, ויש גם פורום משפחות אומנה שאת יכולה לבדוק שם.

מה שלא תחליטו שיהיה בהצלחה, ותבורכו.
לצפיה ב-'את חמודה מאוד, אבל בואי נרד רגע מהפנטזיה לקרקע המציאות'
את חמודה מאוד, אבל בואי נרד רגע מהפנטזיה לקרקע המציאות
18/04/2018 | 08:20
130
אימוץ חו"ל - עשרות עד מאות אלפי שקלים, תהליך של כמה שנים, כולל טיסות, משפטים, לפעמים שהייה במדינת האימוץ (כרגע רק רוסיה...), הטסת רופא לבדיקת הילד... גיל אימוץ מינימלי שנתיים... אולי לא דייקתי בפרטים אבל זה בערך מה שצפוי לכם.
אימוץ בארץ - חינם, מיונים, בדיקות, ראיונות וכו'. עם שני ילדים בריאים אתם תוכלו לקבל רק ילד עם צרכים מיוחדים וגם זה רק אחרי שנבחנה היכולת שלכם לגדל אותו... (שזה בפני עצמו משרה מלאה...)

אם את שואלת אותי, את מקדימה את המאוחר... גדלי את ילדייך בכייף ובנחת (בטח יוולדו להם גם כמה אחים בשנים הקרובות) ובעוד 10-15 שנים כשתהיו משפחה בוגרת ומגובשת יותר, תחזרי לזה (אם עדיין יהיה לך כח...). בנתיים יש המון המון פרוייקטים נהדרים שקשורים לאומנה כמו הזמנת ילדים מבתי ילדים ופנימיות לסופ"שים וחגים, התנדבות בבתי ילדים, חונכות ועוד.
בהצלחה
לצפיה ב-'אמא מאומצת'
אמא מאומצת
12/04/2018 | 13:47
130
שלום לכולם, בגיל 18 גיליתי שאמא שלי מאומצת. סבא וסבתא המאמצים שלי תמיד ועדיין נוכחים בחיים שלי ואף פעם לא חשדתי שהם לא הסבא וסבתא הביולוגיים שלי. אמא סיפרה שבגיל 18 היא פתחה את התיק ונפגשה עם האמא הביולוגית שלה ומאז לא יודעת מה קרה איתה. אני בת 23 רוצה מאוד להגיע אל הסבא וסבתא הביולוגיים שלי ולא יודעת איך לעשות את זה. מכירים סיפורים דומים? 
תודה
לצפיה ב-'מדליקה נר לזכר בני משפחתי שנכחדו בשואה. בני'
מדליקה נר לזכר בני משפחתי שנכחדו בשואה. בני
11/04/2018 | 16:25
2
39
משפחת אמי המנוחה זלטה ריטר לבית הרשברג, שהשתחררה באושוויץ, ובני משפחת אמה לאה לבית שיינפרבר ובני משפחת אבי המנוח שמחה-בונים ריטר, שהשתחרר בטרייזנשטט ובני משפחת אימו שרה-פסיה לבית לינה. היום הזה הופך עבורי קשה משנה לשנה. הוא הפך קשה יותר כשאבדתי את אבי. קשה יותר כשאבדתי את אמי כשנה וחצי לאחר מכן. קשה יותר כשהפכתי לאם וקשה יותר כשאני מתבגרת. זוכרת את כולם - לא זכיתי להכירם. לא זכיתי לראות את תמונותיהם. זוכרת ומתגעגעת אליהם - בני משפחתי שהכרתי בזכות הסיפורים והגעגועים של הורי. יהיה זכרם ברוך.
לצפיה ב-''
12/04/2018 | 03:21
9
לצפיה ב-''
15/04/2018 | 12:21
לצפיה ב-'סיפור האימוץ של רננה'
סיפור האימוץ של רננה
08/04/2018 | 19:46
1
176
לצפיה ב-'מרגש מאוד'
מרגש מאוד
09/04/2018 | 04:35
26
לצפיה ב-'מזל טוב לאחייניתי האהובה'
מזל טוב לאחייניתי האהובה
03/04/2018 | 06:52
6
121
במלאת לך 18 אביבים! 17.5 שנים חלפו מאז פרצת לחיי כולנו, ולחיי אמך בפרט ומילאת אותם באושר אינסופי! המשיכי להיות מקסימה כמו שאת ולהמשיך להדהים את כל הסובבים אותך. המשיכי לעוף מעלה מעלה - השמים הם מזמן לא הגבול עבורך. העולם לא יודע מה מחכה לו! בהצלחה בבגרויות ובגיוס המתקרב - באהבה רבה ממני ומבת דודתך מקסימונת
לצפיה ב-'מזל טוב ענק, המון הצלחה ואושר לילדה הגדולה ולכל המשפחה!'
מזל טוב ענק, המון הצלחה ואושר לילדה הגדולה ולכל המשפחה!
04/04/2018 | 21:23
1
25
לצפיה ב-'תודה KALLA. את מהותיקות כאן, אז אסביר שאחייניתי היא בתה של '
תודה KALLA. את מהותיקות כאן, אז אסביר שאחייניתי היא בתה של
05/04/2018 | 17:15
86
האחתX שכתבה כאן לפני המון המון זמן,עוד מהתקופה בה נוהל הפורום ע"י דיאנה.

לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
06/04/2018 | 09:05
1
33
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
08/04/2018 | 21:25
4
לצפיה ב-'מזל טוב! הרבה אושר '
מזל טוב! הרבה אושר
08/04/2018 | 14:47
1
8
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
08/04/2018 | 21:26
3
לצפיה ב-'שלום לכל המשתתפות האמיצות והמדהימות'
שלום לכל המשתתפות האמיצות והמדהימות
02/04/2018 | 22:55
5
192
הרגע נרשמתי לפורום. אני מניחהשאני מחפשת מערכת תמיכה ועידוד. לאחרונה עברתי טיפולי פוריות ללא הצלחה ואני פשוט עייפה מאוד נפשית ופיזית. אין לי עם מי לדבר, אין לי חברות או משהו כזה. יש לי ילד ביולוגי אחד והוא נס , לא יודעת איך נקלט (גם מטיפולים) אבל פתאום הייתי בהריון והייתי בגן עדן. עכשיו כעבור 2 טיפולים נוספים ללא הצלחה ( ולקראת טיפול שלישי ונראה לי אחרון ) אני לא אופטימית מאוד. אני  לא רוצה בשום אופן להשאיר את בני לבדו כילד יחיד, אני מנסה לאגור כוחות לקראת הטיפולים הבאים אך קשה לי. אם לא יצליח לי אני רוצה לפנות לאימוץ. קראתי על התהליך וההתרשמות שלי היא שהורים מאמצים בבעיה גדולה של אי קבלת ילד/ עוגמת נפש/יאוש וכו' ( אני יודעת שאני מאוד פסימית עכשיו קיבלתי BETA שלילית היום ). אגש לעניין: הייתי רוצה לשמוע חוויות שלכם שלא הצליחו ולמה? מה יש לקחת בחשבון שלא מספרים ולא כותבים עליו? 

סליחה על אורך ההודעה ותודה רבה מראש. 
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
03/04/2018 | 15:15
115
ראשית אני משתתפת בצערך - אני מכירה את נושא הטיפולים מאוד מקרוב ויודעת כמה קשה ומתסכל הוא יכול להיות
אני מבינה את הרצון לילד נוסף אבל מקווה שתדעי גם להפיק את האושר מילד יחיד במידה וזה יגיע לזה (מאחלת זאת גם לעצמי)
לא רשמת אם את יחידנית אם אם אתם זוג ומה הגילאים שלכם
אני לא חושבת שיש דברים נסתרים שלא כותבים עליהם ואם את קוראת באינטרנט תמצאי הרבה מאוד מידע אבל אנסה לתמצת
יש 3 אפיקים בהם את יכולה ללכת:
אימוץ בארץ - מאחר וכבר יש לך ילד ביולוגי תכנסי לתור של ילדים מעל גיל 2, יש גם מגבלת גיל שאומרת שההפרש בין ההורה המבוגר לילד לא יעלה על 43 שנה
יש לקחת בחשבון המתנה שעשויה להיות ארוכה (תלוי הרבה באיזה ילד את מוכנה/יכולה לאמץ)
אימוץ חו"ל - היום אפשרי רק ברוסיה דרך 1 מ 2 עמותות הפועלות, גם כאן המצב היום אומר המתנה של מספר שנים (קצר יותר באימוץ בארץ בד"כ) ורוב הילדים אינם תינוקות (אפשרי רק לזוגות נשואים - לא חד מיניים)
אומנה - נכון לעיתים אומנה הופכת לאימוץ אך לעיתים לא, כאן מגוון האפשרויות גדול מבחינת גילאים והמצב מול המשפחה הביולוגית

ממליצה לך לתת לעצמך זמן לחשוב מה את רוצה, איך את רוצה שהמשפחה שלך תראה, עם מה את/משפחתך יכולה/רוצה להתמודד
את יכולה לפנות לשירות למען הילד-אימוץ בארץ / לעמותות טף או עתיד ילדים בנוגע לאימוץ חו"ל / לעמותה באזור שלך שאחראית על אומנות
תשמעי מהם מה האפשרויות הריאליות העומדות בפנייך ואז תחליטי מה הכיוון הנכון ללכת בו
בהצלחה

לצפיה ב-'שלום לך וברוכה הבאה. מבינה את כאבך.'
שלום לך וברוכה הבאה. מבינה את כאבך.
04/04/2018 | 21:28
3
96
אני חושבת שהרוב המוחץ של באי הפורום אימצו בסופו של דבר בהצלחה או נמצאים בתו התהליך, כך שיהיה קשה למצוא מישהו שאפשר להגיד לאחר מעשה שלא הצליח לאמץ, אם לזה את מתכוונת. מדברייך משתמע שאת יחידנית, ולכן יש לך בעצם רק אופציה לאימוץ בארץ. אני חושבת שאם תירשמי בארץ ותעברי בהצלחה את שלב בדיקת ההתאמה (כלומר, האם את עונה על כל הקריטריונים והדרישות שיש מהורים מאמצים), גם אם התהליך ייקח הרבה זמן, בסופו של דבר תקבלי ילד. 
לצפיה ב-'לא יחידנית אבל '
לא יחידנית אבל
04/04/2018 | 23:10
2
99
 אולי מהפוסט שלי יש רושם שאני יחידני. אני נשואה. אני ובעלי עוברים את הדברים האלה בצורה שונה לחלוטין. הוא מאוד טכני בעניין הזה מאוד נוטה לחשב הסתברויות . אני לעומת זאת מאוד רגישה לנושא ספציפי זה. לא יכולה להתייחס לתאים כ" תאים " אני מתייחסת אליהם כאוצר יקר מפז שיכל להתפתח למשהו נפלא. בקיצור מה שאני מסנה להגיד זה שאני " יחידנית" במובן  שאני עוברת את זה בדרך בה , בעלי לעולם לא יבין ולעולם לא יתחבר. סליחה שפרקתי פה את העול אבל הוא אפילו לא מוכן לשמוע כרגע על אימוץ (לא בחו"ל ולא בארץ). נחיה ונראה. 
לצפיה ב-'חיבוק'
חיבוק
08/04/2018 | 09:27
1
52
זה דרך מאוד קשה בעיקר לעבור אותה לבד- מניסיוני (כבר 3 שנים בתהליך- רושמת על זה בבלוג שלי- "ברקיע החיים") חייבים שני בני הזוג להיות בעניין.
את יכולה להמליץ לו רק לקבוע עם שירות למען הילד ולשוחח עם עו"ס- זה לא מחייב לכלום ואולי כך הוא יפתח ויקבל תשובות לשאלות שאפילו לא חשב עליהם לפני, בנוסף התור נקבע לפי מתי נרשמתם לכן תציעי לו להרשם על מנת רק להיכנס לתור כי זה יכך כמה שנים עד שתגיעו לשלב שתקבלו ילד ועד אז תמיד אפשר להחלית שלא מתאים ולסרב... (אנחנו זוג ללא ילדים וכבר 3 שנים ממתינים להיות הורים)
רובינו פה עברנו טיפולים כושלים ומשברים לפני שפנינו לאימוץ- תרגישי חופשי לפתוח כול נושא ותצפי תמיד לחיבוק חם מהקהילה
לצפיה ב-'http://www.tapuz.co.il/blogs/userblog/rakiachaim'
http://www.tapuz.co.il/blogs/userblog/rakiachaim
08/04/2018 | 09:28
27
לצפיה ב-'שאלון לצורך פרוייקט גמר'
שאלון לצורך פרוייקט גמר
27/03/2018 | 11:30
8
104
שלום:) שמי אופיר ואני כרגע בשנה האחרונה ללימודי התואר בעיצוב תעשייתי מכליל במכללת הדסה ירושלים, ובמסגרת פרוייקט הגמר אני עוסקת באינטרקציה בין הורים מאמצים לתינוקות. ולשם כך יצרתי שאלון.
מטרת השאלון לנסות להבין את תהליך יצירת הקשר עם ילד מאומץ כשלב בדרך לפתוח אמצעים ומוצרים לעידוד והידוק הקשר
השאלון הוא לצורך מחקר בלבד הנעשה במסגרת החוג והמכללה. שמך ופרטיך האישיים לא יופיעו ותשובותיך ישמרו חסויות.
אשמח מאוד לעזרתכם :)
אופיר
מצורף לינק לשאלון:

לצפיה ב-'אין גישה לקובץ, אך כאמא מאמצת וביולוגית אני מנסה להבין'
אין גישה לקובץ, אך כאמא מאמצת וביולוגית אני מנסה להבין
28/03/2018 | 04:26
2
115
איזה מוצרים מיוחדים צריך כדי לפתח קשר עם ילד מאומץ דווקא, לעומת ילד ביולוגי. לא יכולה לדמיין אפילו אילו מוצרים יכולים להיות ייחודיים דווקא למטרה זו.
לצפיה ב-'מסכימה עם קאלה, שלא לדבר על כך'
מסכימה עם קאלה, שלא לדבר על כך
28/03/2018 | 08:34
84
שאימוץ מתרחש בטווח נרחב מאוד של גילאים, כך שלא יכולה לחשוב על מוצר שיתאים לאימוץ של תינוק בן יומו ושל ילד מעל גיל חמש
לצפיה ב-'מממ...'
מממ...
29/03/2018 | 12:39
68
"תשתמשי במוצר המיוחד ותשיגי הידוק קשר?"
 נשמע רע. כאילו בעידן הזה הכל יכול לקבל שפה מתמסחרת כמו "תשתמשי במוצר שלנו והעור שלך ייראה צעיר בעשרים שנה".

לדעתי הכנה,המוצרים היחידים שבהם צריך להשתמש להידוק קשר הם אמא ופעוט, באופן רגיש קשוב וקרוב.

שפה של התהוות קשר איננה שפה של מוצרים. מוצרים יוצרים חיץ ,ואנחנו ,הורים מאמצים, מעוניינים במפגש בלתי אמצעי עם הילד שלנו.

מציעה שבמקום לתשאל אותנו, תשרטטי קוים לדמותו של ה'מוצר' נוכל פה לחוות דעתנו אם היינו מעוניינים/מעוניינות במוצר כזה.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
08/04/2018 | 13:43
3
40
השאלון הוא לצורך החלק העיוני והמחקר של העבודה. כמו כל עבודות סמינריון.
אני מבינה כי הדבר נשמע כרגע שטוח אך לא מדובר כתחליף לאינטראקציה אישית בשום אופן. לא הייתה בכוונתי לפגוע באף אחד ומתנצלת אם נוצר רושם שכזה.
לצפיה ב-'רעיון'
רעיון
09/04/2018 | 14:11
2
38
אני עוד לא אמא ולכן לא נכנסתי לשאלון ואין לי ידע אמיתי בנושא של בניית קשר...
אני מבינה את העניין שלא צריך מוצר ליצירה ובנייה של קשר בין ההורה לילד אבל מצד שני אולי כן צריך מוצר שיכול לעזור בפתיחת דו שיח בנושא אימוץ כמו שספר או משחק הם דברים שיכולים לפתוח שיחה על כול נושא של משפחה... גם השאלה מה גיל הילד בזמן אימוץ- יש הבדל בבנית קשר עם תינוק מאומץ לבנית קשר עם ילד מאומץ...
המון בהצלחה!
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
09/04/2018 | 16:58
28
תודה רבה על התגובה! בהחלט מעניין וחומר למחשבה :)
לצפיה ב-'רעיון נהדר. היום יש ספרים בנושא אבל לא ידוע לי על משחקים'
רעיון נהדר. היום יש ספרים בנושא אבל לא ידוע לי על משחקים
15/04/2018 | 12:22
7
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט '
מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט
11/03/2018 | 15:11
20

בפורום חדש תקבלו הצעות לרכישות שוות, לינקים למוצרים ומבצעים חמים, אפשר להתייעץ על קניה, החזרה ותשלום אונליין ולקיים דיונים על קניות שעשיתם
היכנסו עכשיו לפורום קניות באינטרנט
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2586

לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לייעץ לכם '
מומחים חדשים מחכים לייעץ לכם
06/03/2018 | 16:06
27

בפורום גישור תוכלו להתייעץ על פתרון קונפליקטים עם המשפחה או מכרים שונים עם עו"ד ומגשר מומחה

בפורום טיפול זוגי תשבו על הספה הווירטואלית של המטפלת לייעוץ על כל בעיה הקשורה לזוגיות

בפורום ירושה, עיזבון ואפוטרופסות תוכלו לקבל תשובה לכל שאלה הנוגעת לצוואה, ירושה, זכויות בני משפחה ועוד מעו"ד מקצועי בתחום 

המשך גלישה נעימה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה
ד
מתקשים בפוריות?
פורום פוריות הגבר
מתקשים להיכנס להריון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה