לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1207712,077 עוקבים אודות עסקים

פורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.

קישור לשרות למען הילד
המשך >>

לצפיה ב-'ילד מאומץ שהוא בן יחיד למאמצים מתגייס לצבא'
ילד מאומץ שהוא בן יחיד למאמצים מתגייס לצבא
10/01/2019 | 17:04
31
76
ילד מאומץ מרוסיה ,שהוא בן יחיד למאמצים,  מתגייס לצבא
שאלו אותו בצו ראשון בזמן אימות נתונים
האם יש לו אחים ביולוגים הוא ענה שהוא לא יודע
( הכוונה היא מהאמא הביולוגית ברוסיה )
ענתה לו החיילת שאמתה את הנתונים שאם כך הרי
שמבחינת הצבא הוא לא נחשב לבן יחיד ( כי יתכן שיש לו אחים ביולוגים אי שם ברוסיה אמל האמא הביולוגית הלא ידועה) ולפיכך יכול הצבא לגייס אותו לקרבי גם ללא אישור ההורים בפועל.
זהו ! בעיני הצבא אני לא אמא שלו יותר. ומתיחסים לאמא הביולוגית שיתכן שיש לה עוד ילדים .... אני לא נחשבת לאמא של ילד יחיד .
האמת שצחקתי כי זה נשמע כמו נערה מטומטמת שאמרה לבן שלי דברים מטומטמים אבל בכל זאת ...

לצפיה ב-'נשמע מגוחך ולא נראה לי שהחיילת באמת מבינה'
נשמע מגוחך ולא נראה לי שהחיילת באמת מבינה
11/01/2019 | 01:06
1
51
מה היא אומרת. גם לא נראה לי סביר שיש לה סמכות שגוברת על זו של מסמכים רשמיים של משרד הפנים. אני חושבת שכדאי לנסות להסדיר את העניין בפנייה רשמית לצבא.
לצפיה ב-'מסכים עם תשובתך'
מסכים עם תשובתך
11/01/2019 | 05:42
18
לצפיה ב-'מעבר לתשובה האבססורדית, אני הייתי פונה '
מעבר לתשובה האבססורדית, אני הייתי פונה
11/01/2019 | 23:49
49
מיידית לאינסטנציות הגבוהות בצה"ל ובמיוחד במדור גיוס חיילים, כי אותה חיילת נתנה תשובה על פי הבנתה ועל פי הנהלים/הנחיות שקיבלה מהממונים עליה.

צריך לדרוש שבצבא יהיו נהלים ברורים לגבי גיוס של מאומצים ובמיוחד לגבי כל הקשור להתייחסות למאמצים כאל הוריהם לכל דבר.
לצפיה ב-'אני יכול להבין את החיילת'
אני יכול להבין את החיילת
14/01/2019 | 05:35
27
33
כי מאוד ייתכן ויש לו אכן אחים /אחיות ביולוגיים/לוגיות  למרות שאין מידע עליהם את אימו המאמצת אבל גם אימו הביולוגית היא האמא שלו רק באופן אחר מה לעשות זו המציאות החיילת לא אמרה דברים מטומטמים אלא דברים שהם די הגיוניים בסך הכל מה שכן הצבא צריך להיות עם רגישות לנושא מכל מיני סיבות ....
לצפיה ב-'זה לא רלוונטי איך מתייחסים לאם הביולוגית.'
זה לא רלוונטי איך מתייחסים לאם הביולוגית.
14/01/2019 | 19:35
26
105
אם נתעלם לרגע מכך שבכל מקרה אין לחיילת בכלל מושג אם יש לו אחים ביולוגיים או לא והיא לא יכולה להחליט שרירותית שיש לו בלי שיש כל מידע ברשותה על העניין, מבחינת האם המאמצת זה בכלל לא משנה כי עבורה הוא בן יחיד ולעובדה שיש לו אולי אחים ביולוגיים אין קשר אליה והיא לא הופכת את האחים הביולוגיים הפוטנציאליים לילדים שלה. עבור האימא הזאת הוא בן יחיד גם אם יש לו עוד 10 אימהות חוץ ממנה ועוד 100 אחים ביולוגיים. אולי הוא לא בן יחיד של אימו הביולוגית, אך הוא בן יחיד של אימו המאמצת. לאימא הזאת אין ילדים אחרים חוץ ממנו ולכן מגיעה לה התייחסות כמו לכל הורה לבן יחיד.
לצפיה ב-'ואם לנסח זאת במילים אחרות, השאלה הנשאלת אינה'
ואם לנסח זאת במילים אחרות, השאלה הנשאלת אינה
14/01/2019 | 19:54
22
אם היא האימא היחידה שלו, אלא אם הוא הבן היחיד שלה.
לצפיה ב-'בטח שזה רלוונטי '
בטח שזה רלוונטי
14/01/2019 | 21:00
24
28
האם הביולוגית היא חלק מחייהם של הילדים המאומצים גם כן אמנם באופן אחר אבל עדיין היא קיימת בחייהם עצם זה שאין מידע אם יש לו אחים ביולוגיים אומר שמאוד ייתכן ויש עבור האם המאמצת זה לא משנה אבל מבחינת הילד המאומץ זה משנה בהחלט כי הוא זה שמשלם את המחיר ...
לצפיה ב-'מה זה קשור?'
מה זה קשור?
14/01/2019 | 21:32
23
39
בתור אימא שזה הבן היחיד שלה אמורה להיות לה הזכות החוקית לא להסכים שילך לקרבי. זו זכותה על פי חוקי מדינת ישראל וזה לא מפריע לו להתייחס לאימו הביולוגית איך שהוא רוצה.
לצפיה ב-'אם הפרופיל שלו מתאים לקרבי אין סיבה שלא יתגייס לקרבי '
אם הפרופיל שלו מתאים לקרבי אין סיבה שלא יתגייס לקרבי
15/01/2019 | 01:57
22
21
היא אימו המאמצת לא הביולוגית וכנראה שהצבא רואה את ההבדל (ודי בצדק)
לצפיה ב-'רק האם המאמצת צריכה להחליט'
רק האם המאמצת צריכה להחליט
15/01/2019 | 09:05
1
19
האם המאמצת קיבלה על עצמה את כל הזכויות והחובות הקשורות בילד בזמן האימוץ, זה הבן היחיד שלה ואם הוא מתאים לקרבי השיקול של לחתום ולאפשר לו ללכת לקרבי הוא שלה בלבד
האם הביולוגית לא רלוונטית לשיקול פה בין אם יש לה או אין לה ילדים נוספים (גם אם היה ידוע שיש לה) מאחר ולא היא זו שאחראית על הילד
בדיוק כמו שלא שואלים אותה לגבי כל היבט אחר בגידול הילד

לצפיה ב-'לא שואלים את האם הביולוגית כי לרוב זה מה שאימוץ אומר'
לא שואלים את האם הביולוגית כי לרוב זה מה שאימוץ אומר
15/01/2019 | 16:09
12
אם זו חטיפה של הילדים ואו לחץ גדול מאחרים (כמו השירות ועמותות אימוץ בתשלום כי הרווח בשבילן גדול מאות אלפי שקלים על ילד זה רווח לא קטן )על וויתור הילד זה לא משנה עדיין זה מה שאימוץ אומר אבל מבחינת הצבא במקרה הזה אין כל מידע אם יש לילד אחים ואחיות מהוריו הביולוגיים ולכן זה בהחלט משנה ואם יש לו פרופיל קרבי הוא בהחלט יכול להתגייס לקרבי אני די בספק שימניכו לו פרופיל אם הפרופיל שלו מתאים לקרבי 
לצפיה ב-'אין הבדל בחוק בזכויות הוריות בין הורים ביולוגיים למאמצים.'
אין הבדל בחוק בזכויות הוריות בין הורים ביולוגיים למאמצים.
15/01/2019 | 13:47
19
38
חיילת צעירה שכנראה לא ממש מבינה בתחום אמרה שטות, ואתה הופך את זה לדיון בנושאים שכלל לא קשורים לעניין. אין פה מקום להתפלספות, יש חוק, מבחינת החוק הורה מאמץ הוא הורה רשום במסמכים הרשמיים ואין הבדל בזכויות שלו. אם הורה מאמץ הוא הורה לילד יחיד, מגיעות לו בדיוק אותן זכויות כמו להורה ביולוגי לילד יחיד, ובזה זה נגמר. בפרט, אם הוא בן יחיד על פי חוק נדרשת חתימת הורה כדי שיוכל ללכת לקרבי. אין לזה כל קשר לכושר שלו, אלא לעובדת היותו בן יחיד להוריו. כל יתר הדברים, בין אם הם נכונים או לא, כלל אינם רלוונטיים ולא קשורים לעניין הספציפי הזה.
ולא שזה רלוונטי מבחינת החוק, אך באמת נדמה לך שהורה מאמץ יתאבל פחות על ילד שנהרג חלילה מאשר הורה ביולוגי? בתור אימא ביולוגית ומאמצת, אין שום הבדל באהבה ודאגה לילד ביולוגי ומאומץ. אולי אתה באופן אישי, בתור ילד מאומץ, תתאבל פחות על הוריך המאמצים אם חלילה יקרה להם משהו, מאשר על הוריך הביולוגיים, וזה עניינך הפרטי וזכותך. אבל אתה לא נמצא במקומו של הורה מאמץ ואין לך כל אפשרות לקבוע שיכאב לו פחות מאשר לכל הורה ממוצע. אבל, כאמור, זו סתם הערת אגב, כי מבחינת החוק הדיון הזה חסר כל משמעות.
לצפיה ב-'כרגיל הזלזול ...'
כרגיל הזלזול ...
15/01/2019 | 16:23
18
18
מאיפה לך שהחיילת לא מבינה בתחום?אולי תידרכו אותה בנושא?  מה גם שהרבה מאוד מכם ההורים המאומצים לא מבינים גם כן שום דבר כשזה נוגע לילדים מאומצים ורואים את זה בדיונים שוב ושוב ...מבחינת החוק אמנם ההורה המאמץ הוא ההורה מבחינת זכויות אבל עדיין מבחינת הצבא אין כל מידע אם לילד  המאומץ יש אחים ביולוגיים מהוריו הביולוגיים ככה שמבחינת הצבא מאוד ייתכן שהוא לא בן יחיד אם זה נכון או לא  מבחינת הצבא זה לא אני קובע אלה החלטות צבאיות  שנית ילד מאומץ משלם את המחיר על היותו מאומץ כל חייו אם ייפול בקרב גם הוריו הביולוגיים ומשפחתו הביולוגית משלמים מחיר כי לא יוכלו לראות אותו שוב אולי בעתיד ואולי גם לא יידעו שנפל אבל הורה מאמץ אולי יתאבל יותר כי הוא מאבד גם את כספו אולי ( כי הרבה הורים משלמים עשרות אלפי שקלים על ילד או ילדה) אם הייתי הורה מאמץ כמאומץ בוגר בעצמי הייתי נותן לילד להחליט לבד כי הוא זה שצריך לעשות את השירות זה נתון לשיקולו בלבד אבל בהחלט הייתי מסביר לו את ההשלכות ואת הדילמה בנושא 
לצפיה ב-'אתה זה שלא מבין את מהות החוק. או לא רוצה להבין.'
אתה זה שלא מבין את מהות החוק. או לא רוצה להבין.
15/01/2019 | 18:31
17
24
החוק אמור למנוע מ*הורה ספציפי* אובדן של הילד היחיד *שלו*. אף אחד לא מזלזל בקיומם של אחים ביולוגיים או האימא הביולוגית, אבל זה פשוט לא קשור לעובדה שלאימא המאמצת הוא הילד היחיד, והורה שיש לו ילד יחיד אמור לפי החוק לאשר שהוא מסכים שילך לקרבי, ואם הוא לא חותם ולא מאשר - הילד לא אמור ללכת לקרבי.
אין בכך שום פגיעה במעמד של הורים או אחים ביולוגיים או ברגשות הילד כלפיהם או ברגשותיהם אליו. זה לא על חשבונם בשום צורה. להיפך, זה אפילו ימנע מהם לאבד אותו, חלילה.
הדברים שאתה אומר על הכסף פשוט מכוערים. אם מאבדים ילד חושבים על כסף? ואם ילד ביולוגי נולד אחרי טיפולי פוריות יקרים, אז גם הוריו חושבים על הכסף אם חלילה קורה לו משהו?
אתה חסר הבנה ורגישות מינימלית לכאב של הורים על אובדן ילדם, ואתה עוד מאשים אחרים בחוסר רגישות.
לצפיה ב-'כשלוחצים על הורה לוותר על ילד '
כשלוחצים על הורה לוותר על ילד
15/01/2019 | 18:59
16
22
אם זה דרך השרות או כל עמותת אימוץ (חלק מסיבות כספיות ורווח) זה מבחינתי חוסר רגישות ממדרגה ראשונה אובדן ילד ביולוגי ואובדן משפחה ביולוגית זה מחיר ששני הצדדים משלמים בשביל שההורים המאמצים יוכלו " להנות" מהמעמד " הורה " גם ההורה הביולוגי וגם הילד המאומץ משלמים מחיר לכל חייהם ילד ביולוגי שנולד להורים ביולוגיים ונשאר בחזקתם  לא מאבד את הוריו שורשיו ואת כל מה שהוא הוא עדיין הילד הביולוגי של הוריו זה קצת אחרת מאשר ילד מאומץ שמאבד את הוריו ומשפחתו  הביולוגיים ברגע שנלקח ממשפחתו ...
לצפיה ב-'אין לך מושג מה היו נסיבות האימוץ, אבל זה לא רלוונטי.'
אין לך מושג מה היו נסיבות האימוץ, אבל זה לא רלוונטי.
15/01/2019 | 20:56
15
21
איך זה בדיוק ישפר את המצב אם האימא המאמצת תאבד את הילד היחיד שלה וגם המשפחה הביולוגית בכל מקרה תאבד אותו במקרה כזה? איך זה יכפר על העובדה שלחצו על האם הביולוגית לוותר על הילד, גם בהנחה שזה מה שעשו? זה יקל עליה להתמודד עם עובדת מסירתו לאימוץ אם היא תדע שבנה נהרג במהלך שירות קרבי? מה, אם היא נאלצה לוותר עליו, אז עדיף שיניחו לו למות במהלך השירות הצבאי רק כדי שגם האם המאמצת לא תזכה בו, חלילה? ואיך העובדה שהיה מעורב כסף, אם בכלל, רלוונטית לאובדן חיים שניתן היה לשמור עליהם או מצדיקה אותו? איך העובדה שהאם המאמצת תכאב את אובדן בנה היחיד תקל על סבלה של האם הביולוגית במקרה שימות?
כל הדברים האלה אינם רלוונטיים כי מדובר בחוק שמקנה את הזכות להורה החוקי להחליט אם הוא מוכן שהילד היחיד שלו ישרת שירות קרבי, אבל גם בהנחה שהם כן היו רלוונטיים ואפילו נכונים, איך מניעת זכותה החוקית של האם המאמצת להחליט אם היא מוכנה לחתום על האישור שבנה ישרת ביחידה קרבית יעזור כאן במשהו למישהו מהצד הביולוגי של המשפחה או ליחסים בין הצד הביולוגי לילד המאומץ? בחיי שאני מחפשת ולו שמץ של היגיון בדבריך, ואני פשוט לא מצליחה למצוא.
אתה פשוט מעוניין באופן עיוור ואוטומטי ובכל מחיר לשלול כל זכות ולהתעלם מכל רגש של הורים מאמצים, אפילו אם זה לא מועיל בשום צורה לילד עצמו ולצד הביולוגי ועלול אפילו לפגוע בהם (במקרה שהילד ייהרג במהלך השירות).
עם קיצוניות, אובססיביות ופנאטיות עיוורת אין כל טעם להתווכח. תחשוב מה שאתה רוצה, זה לא ישנה את המציאות.
לצפיה ב-'בואו נודה באמת אימוץ צריך לקרות רק אם יש סיבות טובות לכך'
בואו נודה באמת אימוץ צריך לקרות רק אם יש סיבות טובות לכך
15/01/2019 | 22:07
14
14
אבל לרוב זה פשוט לא המקרה לרוב זה לחץ מהשרות עמותות אימוץ לשם רווחים  ולכן 
1)אם ביולוגית וילד מאומץ מאבדים הכל מרגע שהאימוץ נכנס לתוקף ושני הצדדים משלמים את המחיר לכל החיים על מנת שהורה מאמץ יהנה מהמעמד "הורה" בעזרת השרות למען ההורים המאמצים והעמותות המקבלות כסף בשביל זה זו המציאות סחר בילדים תמיד רלוונטי במקרים כאלה
2)מי שעושה את השרות הצבאי הוא הילד עצמו הילד צריך בעצמו להחליט כשהוא יודע מה ההשלכות של כל העניין
3)שוב הורים מאמצים לא משלמים הון תועפות לעמותות  והשרות לא לוקח  (לרוב בלחץ גדול) ילדים מההורים הביולוגיים סתם מכיוון שאלה רווחים לעמותות ולשרות יש לסחר בילדים ביקוש גדול כשהמטרה שלהם היא להוציא כמה שיותר ילדים מההורים הביולוגיים על מנת לספק את הביקוש רגש לא שייך לעניין מכיוון שאת זה מגלים רק אחרי שהאימוץ נכנס לתוקף אם האימוץ "מצליח" או לא אם הילדים נשטפים מספיק עם שקרים בשביל לחשוב ש"הצילו" אותם מהוריהם הביולוגיים זה אולי יכול להצליח ואולי לא...
4)  בכל מקרה שרות צבאי תמיד יהווה סיכון לכל חייל (אם כי חיילות פחות)ואת זה צריך לקחת כל חייל בחשבון כשהוא מתגייס רק שילד מאומץ חייב לחשוב על הסיכון הרבה יותר כי  מאוד ייתכן ואם ייהרג במהלך השרות גם הוריו הביולוגיים לא יוכלו לדעת את זה ומי יודע כמה שנים יחכו בציפייה עד שיפתח את התיק ? הכי מצחיק זה שאתם חושבים על רגשות ההורים המאמצים אבל לא שמים על הרגשות של הילדים המאומצים אפילו במעט אני לא מדבר בקיצוניות או פאנטיות אלא פשוט מראה את המציאות כמו שהיא זה שאתם לא רוצים להפנים דברים זו כבר בעיה שלכם ובעיה די גדולה לטעמי כהורים מאמצים ...

לצפיה ב-'אני לא יודעת אם לרוב זה המקרה, בטח לא במדינות'
אני לא יודעת אם לרוב זה המקרה, בטח לא במדינות
15/01/2019 | 22:54
13
32
כמו רוסיה, שבהן לעיתים במקום להשתמש באמצעי מניעה או לעשות הפלה, האימהות הביולוגיות פשוט משאירות את הילד בבית חולים מיד לאחר הלידה ואפילו אינן מתעניינות אחר כך מה עולה בגורלו. אבל גם בהנחה שברוב המקרים מאלצים הורים ביולוגיים שכן מסוגלים ורוצים לגדל את ילדיהם לוותר עליהם, אין לדעת מה קרה במקרה הפרטי שבו מדובר כי אין לנו שום מידע על נסיבות המסירה לאימוץ הספציפיות במקרה הזה.
אבל גם בהנחה שכל מה שאתה כותב נכון גם במקרה הספציפי הזה, האימוץ המדובר הזה הוא כבר מזמן עובדה קיימת ומוגמרת בשטח ואימו המאמצת היא אימו על פי חוק ויש לה זכויות הוריות. עובדתית וחוקית היא מוכרת כאימו והוא כבנה היחיד, ובלי קשר לסיבה ולאופן שבה אומץ היא אוהבת אותו ודואגת לשלומו ולבריאותו. אפשר לדון בשאלה העקרונית והפילוסופית אם ומתי טוב או מותר למסור ילדים לאימוץ, אבל שוב - כל זה לא רלוונטי למצב הקיים בפועל במקרה הפרטי הזה, שבו האימוץ כבר מזמן התרחש והילד המאומץ כבר הוכר כבנה החוקי של אימו המאמצת. איך ולמי יעזור במקרה הזה למנוע את זכויותיה החוקיות, שאין להן במקרה הזה אפילו כל קשר ואינן באות על חשבון המשפחה הביולוגית, שלפיהן יש לה זכות להחליט אם לחתום על אישור לשירות קרבי או לא?
כאמור, אם אתה רוצה להיאבק למען שינוי חוקי האימוץ, בבקשה, איש לא מפריע לך. אבל זה לא קשור כלל למקרה הספציפי שלפנינו וכבר לא ישנה לגביו דבר, ובטח ובטח שהזכות לחתימה אינה פוגעת בשום צורה ביחסים פוטנציאליים או ברגשות שיכולים להיות בין הילד המאומץ למשפחתו הביולוגית. היא רק יכולה לתרום לסיכוי שיישאר בחיים. אין לי ספק שגם משפחתו הביולוגית לא הייתה רוצה שהילד ימות רק כדי שלא יתנו לאימו המאמצת לממש את זכותה להגן עליו, בין אם זה יובא לידיעתם ובין אם לא.
נכון, החיים הם דבר מסוכן, ואפילו בלצאת מהבית ולנסוע בכביש יש סיכון, ואף אחד לא יודע אם לא ימות בעוד שנייה או דקה או שעה או יום או שבוע או חודש וכו'. אבל זה לא אומר שצריך להגדיל את הסיכון הזה כשיש אפשרות להקטין אותו. שירות קרבי הוא בהחלט מסוכן יותר לחייו של החייל משירות שאינו קרבי, וזה בלי שום קשר לשאלה אם הוא מאומץ או לא ומה היו נסיבות האימוץ ואם הן מוצדקות.
אתה רוצה להיאבק על שינוי חוקי האימוץ? בבקשה, יש דרכים לפעול למען כך, אבל לא צריך וזה גם לא יעזור, לעשות את זה על חשבון זכויותיהם של אנשים במצב שהוא כבר עובדה קיימת ושממילא הפרתן אינה יכולה לעזור במאום לאף אחד מהצדדים המעורבים, כולל לאלה שאתה חפץ ביקרם (אלא רק להזיק להם במקרה הגרוע ביותר), או לשנות את העבר. אישית, אני לא רואה איך לעשות דווקא לאם המאמצת במקרה הזה יכול לשמש הצדקה לסיכון חיי הילד או לקדם במשהו את רווחתו האישית או את רווחת משפחתו הביולוגית. 
אנחנו לא אלה שמתעלמים מהצד המאומץ או הביולוגי, בטח ובטח לא במקרה הספציפי הזה, שבו הפרת זכויותיה החוקיות של האם המאמצת לא תתרום מאום לצד הביולוגי כי זה גם לא אמור להיות באינטרס המשפחה הביולוגית להניח לילד לקחת סיכון גדול שאפשר היה בקלות למנוע. אם יש מי שמתעלם מטובתם ורגשותיהם של כל הצדדים ללא יוצא מן הכלל, כולל הביולוגיים, במקרה הפרטי הזה הוא אתה, כי אתה טוען שזה מוצדק לסכן את חיי הילד רק כדי להוכיח נקודה עקרונית נגד אימוץ ולעשות דווקא לאם המאמצת. 
ומי שעקרונות יותר חשובים לו מרגשות או מחיי אנשים בשר ודם, הוא בהחלט קיצוני, פנאטי ואובססיבי, לא משנה כמה יכחיש זאת
לצפיה ב-'אני שנים ארוכות '
אני שנים ארוכות
16/01/2019 | 03:53
12
18
בקשרים עם מאומצים ועוקב אחרי סיפורי מפגשים של אחרים /רות הסיפורים שבהם אימהות משאירות ילדים בבית החולים אחרי הלידה וללא התעניינות אחריה מתגלים ברוב המקרים כשקר גדול ולרוב המצאה של העמותות פה בהולנד התגלה שמשנות ה80 ועד היום הרבה אימוצים  לא היו כחוק והרבה חטיפות  היו ועדיין חלק מהפעילות של העמותות השונות כשכרגע יש תביעה וככל הנראה תהיה חקירה נרחבת בנידון כשהרבה מהמקרים היו עם התירוץ הזה שאמהות נטשו את הילדים התבררו כלא נכונות בכלל מעדויות שונות אני  אומר בזהירות שאני בספק אם זה שונה בעמותות הישראליות או מפעילות השירות אני בטוח שזה קיים גם בהן רק שאין לי מושג  מתי ואם העניין הזה יתפוצץ גם בארץ כמו שזה התפוצץ כאן אבל כנראה שזה יקרה מתישהוא כמו שזה קרה כאן בעיקר אחרי  פרשת התיקים הזרוקים מי יודע מאוד ייתכן וזה יקרה בקרוב ...

בכל מקרה :
הכל רלוונטי שזה נוגע לילד מאומץ וכן זה בא בהחלט על חשבון המשפחה הביולוגית ועל חשבון המאומץ עצמו הרי שלקחו אותו ממנה וההשלכות הן לכל החיים גם של המאומץ וגם של המשפחה הביולוגית  ולכן ילד מאומץ צריך להבין את כל ההשלכות בזמן הגיוס כי המצב של המאומץ רגיש יותר ההורים הביולוגים לא ידעו ככל הנראה שבנם נפטר בקרב חס וחלילה  ואם זה מה שיקרה הם מאבדים אותו פעמיים .... אנחנו לא מדברים על החיים ככלל שיש בהם סיכונים תמיד אלא על שירות צבאי שבו יש סכנה כל הזמן ושירות צבאי בישראל הוא חובה את מודעת לזה בדיוק כמוני ואם יש לו פרופיל קרבי אני בספק אם יורידו לו את הפרופיל...
שינוי חוקי אימוץ חייבים להשתנות בכל מקרה אבל כל עוד ביקוש לסחר בילדים קיים  השינוי לא יבוא  לא מצד הפוליטיקאים לא מצד השירות  והעמותות ולא מצד המדינות  השונות ולא מצד ההורים המאמצים כי לכל הגורמים האלה יש אינטרס להשאיר את המצב הקיים על חשבון הילדים ועל חשבון המשפחות הביולוגיות כשאתם לוקחים ילד מהוריו הביולוגיים אתם חושבים על עצמכם בלבד לא על הילדים עצמם אז שוב אם הצבא מחליט משהו זה עניין של הצבא לי אין כל השפעה בנידון אבל אני בהחלט מבין את ההחלטה כמאומץ בוגר 
לצפיה ב-'אף אחד לא אמר שהוא צריך להתחמק משירות צבאי.'
אף אחד לא אמר שהוא צריך להתחמק משירות צבאי.
16/01/2019 | 04:45
11
13
אבל זה לא אומר שכבן יחיד הוא חייב לשרת דווקא ביחידה קרבית. זה לא עניין של פרופויל, אלא של חוק במדינת ישראל, וגם פקידים בצבא עושים טעויות, ואני מקווה שהטעות הספציפית הזאת תתוקן. יש הרבה תפקידים חשובים בצבא פרט לתפקידים קרביים וגם אתה יודע זאת מצוין. 
אין בעיה עם זה שיש לך את הדעות שלך ועם זה שתיאבק למען מה שאתה מאמין בו, אבל יש דרך מעוררת כבוד לעשות זאת ויש לא. במקרה הנוכחי אתה בכוונה נובח על העץ הלא נכון. המקרה הזה פשוט לא רלוונטי לעניין שעליו אתה מדבר, וזה סתם שרשור לא קשור שאתה משתמש בו בצורה צינית למדי בתור במה כדי לקדם את האג'נדה שלך, וגם את זה אתה מבין מצוין.
ו"אנחנו" לא לקחנו ילד מאף אחד. הבת שלנו הייתה חצי שנה בבית חולים (כי לא היה אפילו מקום בבית ילדים בשבילה) ועוד חצי שנה בבית ילדים לפני שאימצנו אותה, ובכל התקופה הזו אמה הביולוגית לא התקשרה ולו פעם אחת כדי לשאול לשלומה. אז להאשים את המאמצים שהם לוקחים את הילדים בכוח מהוריהם הביולוגיים האוהבים זה פשוט אבסורד. לשיטתך, היה עדיף שהייתה נשארת בבית ילדים, ללא משפחה שאוהבת אותה ודואגת לה. עדיף שהייתה גדלה שם בין עוד רבים כמוה שצריכים להילחם על כל פירור של תשומת לב מאנשי הצוות המעטים שבסוף המשמרת הולכים הביתה למשפחות שלהם, וצוברת בדרך עיכובים התפתחותיים ורגשיים בגלל חוסר באהבה, תשומת לב וטיפוח, עד שמתישהו בגיל ההתבגרות הייתה נזרקת לרחוב ועוסקת בזנות וסמים, כמו שעולה בגורלם של רבים מהילדים האלה, שהוריהם הביולוגיים כל כך אוהבים ורוצים אותם. אני בהחלט מאמינה שלמען קידום האג'נדה שלך, היית שמח שילדים כמוה היו נמקים בבתי ילדים. אל דאגה, אתה בחברה טובה, גם פוטין חושב שזה עדיף.
אבל שוב - מה זה בכלל קשור לנושא השרשור הזה? אובססיה ואג'נדה בכל מחיר, כבר אמרנו?
לצפיה ב-'מי דיבר על התחמקות?'
מי דיבר על התחמקות?
16/01/2019 | 05:09
10
15
וברור שזה עניין של פרופיל הרי שאם יש לו פרופיל קרבי הוא בהחלט יכול להתגייס לקרבי יש בצבא תפקידים שונים אבל כשמשבצים חייל לרוב משבצים לפי צורך הצבא והפרופיל ככה הדברים פועלים אני בטוח שאת יודעת את זה בדיוק כמוני 

כשאתם לוקחים ילדים לאימוץ אתם לוקחים ילדים ממשפחות ביולוגיות זה מה שאימוץ אומר אני בספק אם האם של בתך המאומצת יכלה להתקשר אם חטפו לה את הילדה (מה שככל הנראה אולי קרה )אני כמו שאמרתי עוקב שנים ובעיקר לאחרונה אחרי הפרשה שהתפוצצה כאן  בהולנד אחרי סיפורים שכאלה ואחרים ומסתבר שוב ושוב שהורים ביולוגים לא משאירים ילדים בבתי חולים אלא חוטפים אותם ושמים אותם בבתי חולים אחרים על מנת שלא יוכלו להגיע אליהם או מחליפים בין התינוקות יש הרבה שיטות מסתבר לעמותות השונות .... אני בטוח שבעמותות לא יגלו לכם את האמת או שכן אבל אתם משאירים את הסוד לעצמכם  בכל מקרה לשיטתי סחר בילדים צריך לצאת מהחוק וילדים צריכים להיות מאומצים ר ק עם סיבה אמיתית כמו מחלה או מוות של הורים ביולוגים או נטישה אמיתית שקרתה אבל לרוב זה פשוט לא המקרה ואם לא היה סחר בילדים גם לא היו בתי ילדים מלאים אתם האשמים בכך יש ביקוש לסחר בילדים כשהרבה מכם משלמים הון בשביל זה או  פונים לשרות למען הורים מאמצים לקבלת ילד  וזו התוצאה ...  מחיר לכל החיים שמשלמים הילדים וההורים הביולוגיים רק שאתם תהיו במעמד הורים 
לצפיה ב-'זה מגוחך!'
זה מגוחך!
16/01/2019 | 06:38
9
17
בתי הייתה בין הילדים הבודדים שאומצו מבית הילדים הזה. כשהיינו שם ראינו המוני ילדים מקסימים בני 4 ו-5 ויותר שעדיין חיים שם וכנראה לעולם לא יזכו לבית ולמשפחה. באמת נראה לך שיש למדינה אינטרס לפרנס אותם במשך שנים בבתי הילדים ואחר כך להוציא אותם למה שרוב הסיכויים יהיו חיי פשע ברחוב? מה האינטרס של המדינה לחטוף ילדים מהוריהם הביולוגיים כדי להחזיק אותם שנים בבתי ילדים? מי מרוויח מזה? ברוסיה לבדה יש מאות אלפי ילדים שננטשים בכל שנה, ומתוכם מאומצים אחוז קטן, אולי עשרת אלפים במקרה הטוב, בעוד כל היתר נופלים נטל על המדינה, שמתחזקת אותם עד גיל ההתבגרות ואז זורקת אותם לרחוב. בחיי שצריך אטימות מיוחדת בשביל לחשוב שמישהו יחטוף כמות כזו של ילדים מבלי שזה יעורר סימני שאלה ומחאה רק כדי לתקוע אותם במוסד ולפרנס אותם. אבל אם זו התאוריה שמשרתת את האג'נדה שלך, מי אני שאתווכח. זה חסר טעם כי פנאטים לא מתעניינים בעובדות או בהיגיון.
ובאשר לחייל בישראל שהוא בן יחיד - אתה בוחר להתעלם מהחוק כאילו שהוא לא קיים, בדיוק מאותה סיבה: כדי לקיים את האג'נדה שלך. 
זה היה מצחיק אילולא היה כל כך עצוב שבאמת קיימים אנשים בעולם הזה שמוכנים לנטוש ילדים בבתי ילדים ולמנוע מהם כל סיכוי לעתיד נורמלי או להתעלם מחוק שמאפשר לאימא לשמור את בנה היחיד מפני סכנת חיים רק כדי לקדם אג'נדה אידיאולוגית. ואחר כך עוד להאשים אחרים שלהם לא אכפת. 
לצפיה ב-'בטח שיש למדינה אינטרנס להשאיר ילדים אחרי חטיפה '
בטח שיש למדינה אינטרנס להשאיר ילדים אחרי חטיפה
16/01/2019 | 16:30
8
12
בבתי ילדים הרי זה סוחט רגשות מהורים פוטיינצאליים למה את חושבת שאימוץ דרך עמותה עולה מאות אלפי שקלים? הרי הם מרוויחים מזה זה מכסה על החטיפות וכל הדרכים הלא חוקיות שהעמותות עושות (ואני אומר בזהירות כולל השרות בישראל כי כבר יש סיפורים שיוצאים החוצה על חטיפות  באחריות השרות)בשביל לספק את הביקוש לילדים התמימות שלך מדהימה אותי אם היה אינטרנס להוציא אותם לבתים חמים הרי שאימוץ לא היה עולה אפילו שקל אחד בחו"ל וכל מה שהיה צריך לעשות זה בדיקת ההורים פסיכולוגית ופסיכיאטרית ולראות את רמת כושר היכולת להתמודד עם הילדים (מה שאפילו בארץ לא קורה )ובטח שלא היו שקרים כשזה נוגע לעובדות האימוץ כשבנוסף לזה מה לעשות לא לכולם יש מאות אלפי שקלים כמוכם בשביל  ילד את חייבת להיות ריאלית החוק הוא פשוט אם לאדם יש פרופיל קרבי הוא יכול להתגייס ליחידה קרבית כשילד מאומץ לא יודע לגבי אחים ואחיות אם יש בעיקר אם לא פתח את התיק ככה שמבחינת הצבא הוא אינו ילד יחיד ואפשר לגייס אותו ליחידה קרבית אם זה נכון או לא את זה את צריכה להפנות לגורמי הצבא עצמו אבל במידה מסויימת זה נכון קשה להורה מאמץ להבין את זה אבל לילד מאומץ בוגר זה בהחלט הגיוני זו בדיוק הסיבה שאתם אולי חסרי ידע ורגש מינימלי לגבי הילדים שלכם ואולי אתם מעולם לא הייתם כשרים לגדל ילדים מאומצים הרי שאם היה לכם רגש מינימלי הייתם בהחלט מבינים את ההגיון פה ...
לצפיה ב-'מרוויחים מזה? בדיחה עלובה ועצובה.'
מרוויחים מזה? בדיחה עלובה ועצובה.
16/01/2019 | 21:17
7
14
שוב, זה היה יכול להיות ממש מצחיק אילולא היה כל כך עצוב. 
בדקת את הסטטיסטיקה על כמות האימוצים הבינלאומייים מרוסיה בימינו ביחס לסך כמות הילדים שחיים בבתי הילדים ברוסיה? אני מניחה שבדקת, אך החלטת פשוט להתעלם כי זה לא מתיישב עם האג'נדה שלך.
נכון להיום מספר האימוצים הבינלאומיים נמדד במאות בודדות בשנה וזאת ביחס למאות אלפי ילדים שחיים במוסדות שם. כיום רוב האימוצים (שגם זה מספר ממש קטן ביחס לכל הילדים החיים במוסדות) נעשים על ידי רוסים (כי האימוץ הבינלאומי כבר בקושי פעיל), ומשפחות רוסיות *מקבלות כסף מהמדינה* על כל אימוץ ילד, ולא משלמות גרוש למדינה. כדי להגיד ששיעור אפסי של אימוצי חו"ל שיש כיום יכול לבדו לממן, ועוד ברווח, את כל האופרציה העצומה הזאת (לשיטתך) של חטיפת מאות אלפי ילדים והחזקתם בבתי ילדים לאורך שנים, ואת התשלומים למאמצים רוסים כדי שיסכימו לאמץ, צריך דמיון ממש פורה וידע אפסי בחשבון פשוט. אבל שוב, למה לא לעוות לגמרי את המציאות בשירות האידיאולוגיה הפנאטית? 
מבחינת הצבא הילד הוא בן יחיד לאימו המאמצת ועוד איך, כי לה אין ילדים נוספים וזה הדבר היחיד שקובע - כמה ילדים יש להורה ספציפי. לא סופרים את כמות ההורים שיש לילד, סופרים את כמות הילדים שיש לכל הורה. החוק הזה נועד כדי שאף הורה לא יאבד את הילד היחיד שלו, והיות שגם אם יש לילד הזה אחים ביולוגיים, הם אינם הילדים של אימו המאמצת, מה שכתבת לא רלוונטי. לאימא הזאת יש בן יחיד, וזה הדבר היחיד שקובע את זכותה בחוק להחליט אם לחתום על שירות קרבי או לא. אבל שוב, ברור שזה לא משרת את האידיאולוגיה שלך, ולכן אתה ממשיך לעוות את לשון החוק ומשמעותו ולנסות להציג מצג שווא בשם האידיאולוגיה. 
בקיצור, היחיד שמעמיד פנים פה שהוא קשה הבנה (כי אני בטוחה שלא ייתכן שאתה בעצמך באמת לא מבין את גודל העיוות והאבסורד שבדבריך) הוא אתה, ואילולא היה מדובר בעניין כה רציני ועצוב, הייתי פשוט צוחקת. אבל אחרי שראיתי במו עיניי את הילדים המסכנים המעבירים את ילדותם בבית הילדים ברוסיה כי אין להם דורש, נותר רק לבכות.
הצעתי היחידה: סע לרוסיה, תבקש לעשות סיור בבתי הילדים שם, אולי זה בכל זאת יפקח את עיניך ויעורר בך קצת חמלה אנושית כלפי הילדים האומללים האלה שאיבדת כשהתמסרת לאידיאולוגיה הפנאטית שלך. אם כי אני בספק גדול שתטרח, כי זה מנוגד לאינטרסים שלך וגם לא נראה שבאמת מזיז לך משהו בלב.
מעבר לזה, הדיון הזה הוא חסר טעם, כי באותה המידה אפשר היה פשוט לדבר לקיר אטום.
לצפיה ב-'שוב אמרתי'
שוב אמרתי
16/01/2019 | 21:48
6
11
שבשביל אימוץ  העמותות דורשות מאות אלפי שקלים לילד( שלכם יש ) לרוב ילד חטוף כשההורה הביולוגי לא נותן את הסכמתו לאימוץ ולא לכל אחד יש יותר מ100 אלף שקל לקניית ילד (וזה סחר בילדים לכל דבר )צר לי אבל זו המציאות זו בדיוק הסיבה שהרבה ילדים נשארים בבתי ילדים אבל הביקוש עדיין קיים אצל עשירים כמוכם רק שהרבה אנשים לא עשירים כמוכם  עם  מאות אלפי שקלים לקניית ילד וזו בעיה אגב אני בספק אם משפחות רוסיות מקבלות כסף מהמדינה על כל אימוץ ילד הרי שאם זה היה נכון לא היו הרבה ילדים בבתי הילדים ככה שהמציאות לחוד והתירוצים לחוד ....
אגב אם מבחינת הצבא הוא בן יחיד לא הייתה האם המאמצת שמה את הפוסט שפתח את השרשור הזה
מכל מקרה מבחינת  הילד המאומץ יש לו אולי אחים ביולוגים מה שאומר שהוא אולי לא בן יחיד וכנראה לצבא זה מספיק וכמאומץ בוגר אני מכיר את התעשייה וסחר הילדים  הזה לצערי די טוב אין לי כל רצון לנסוע ולראות ילדים חטופים בבתי ילדים במקום עם הוריהם היכן שהם אמורים להיות אני עוקב מספיק אחרי מה שנעשה גם מבלי לנסוע למדינה לא דמוקרטית ומפגרת בכל מובן החוטפת ילדים בכדי  שזוגות כמוכם יהיו במעמד הורים תמורת מאות אלפי שקלים 

לצפיה ב-'בכל זאת אנסה:'
בכל זאת אנסה:
16/01/2019 | 22:43
5
14
תנסה לחשב בעצמך כמה עולה למדינה להחזיק ילד במשך 15 שנה במוסד ותכפיל פי 500,000 ילדים שחיים במוסדות בכל שנה נתונה (בפועל יש יותר, אך נעגל למטה בשביל הפשטות).
לזה צריך להוסיף את הכסף שמקבל כל הורה מאמץ אזרח רוסיה מהמדינה על כל ילד רוסי שהוא מאמץ, אבל כדי לא לסבך את העניין, נגיד שיחסית לסכום בסעיף הקודם, הסכום הזה זניח ואפשר להתעלם ממנו.
ועכשיו תחשב כמה מדינת רוסיה מקבלת מכל הורה מאמץ מחו"ל ותכפיל, נגיד, ב-1000 אימוצים בשנה (בפועל יש פחות אימוצי חו"ל, אבל נהיה לארג'יים ונעגל כלפי מעלה). קח בחשבון גם שחלק מהכסף של המאמצים אינו הולך לרוסיה, אלא לעובדי העמותה במדינת המוצא וברוסיה, והפסיכולוגים, העובדים הסוציאליים, המתרגמים, עורכי הדין והנוטריונים של מדינת המוצא. ומתוך סכום הכסף שנשאר אחרי ששילמו לכל הגורמים האלה, שהוא כבר משמעותית יותר קטן, צריך לשלם משכורות לעובדים הסוציאליים, השופטים והפקידים המעורבים בתהליך האימוץ ברוסיה עצמה. כמה כסף בדיוק זה משאיר בסופו של חשבון בקופה של מדינת רוסיה, והעיקר: כמה זה ביחס להוצאות המדינה בסעיף הראשון של אחזקת 500,000 ילדים במוסדות.
עכשיו תנסה לחשוב לבד איך בדיוק זה יכול להיות משתלם כלכלית למדינת רוסיה.
אפילו אילו הורים מאמצים מחו"ל היו משלמים מיליון דולר על כל אימוץ, ואפילו בהנחה שכל הכסף הזה היה הולך ישירות לקופת המדינה של רוסיה, זה לא היה מספיק כדי לממן ולו חלקיק מאחזקת כל הילדים החיים בבתי הילדים של רוסיה בכל זמן נתון. אבל נכון להיום, עלות תהליך האימוץ היא 22,000 אירו, ובזמנו כשאני אימצתי היא הייתה 20,000 דולר, שכאמור גם התחלקו בין כל הגורמים שציינתי, שזוהי פרנסתם. 
כדי להניח, לשיטתך, שמטרתם של החוטפים האלה מטעם מדינת רוסיה היא להרוויח מכל האופרציה הזו של חטיפת ילדים ומסירתם לאימוץ לאזרחים זרים, צריך לחשוב שהם מטומטמים לגמרי ואינם יודעים בכלל חשבון, כי אם זו אכן הייתה מטרתם, הרי שבפועל הם היו מגיעים לתוצאות ההפוכות - פשיטת רגל מיידית. 
אם תהיה כן עם עצמך, הרי שאין מצב שלא תבין שאין כאן בכלל מה לדבר על להרוויח כלכלית מכל הסיפור הזה, ולכן אין כל טעם לחטוף ילדים ולהחזיק אותם במוסדות בשביל רווח על מסירתם לאימוץ. אם רוסיה הייתה אכן פועלת כך, היא הייתה יורה לעצמה ברגל, כי זה רק היה גורם להפסדים כספיים עצומים. 

ולגבי הגדרה מה זה בן יחיד - אין כאן מקום לפרשנות, כי החוק אומר בצורה ברורה וחד משמעית, ואני מצטטת: "כל הבנים והבנות שהם ילדים יחידים *לאחד מהוריהם* או לשניהם מוגדרים בצה"ל כבנים יחידים, כשההגדרה מתייחסת גם לבנות." כלומר, אם מדובר בבן שהוא בן יחיד לאחד מהוריו זה לגמרי עונה על ההגדרה, וזה ממש לא משנה אם יש לו גם אחים ביולוגיים מהורים אחרים, שאינם ילדיו של ההורה המדובר.
אז שוב, אפשר לנסות לעוות את האמת בשם האידיאולוגיה והאג'נדה כמה שרוצים, אבל אף אחד פה לא מספיק מטומטם בשביל לא להבין שאין לזה כל קשר למציאות בשטח.
כל מטרתך היא להוציא דיבה על הורים מאמצים בכל מחיר, ולא אכפת לך בכלל על חשבון מי אתה עושה זאת ואיזה שקרים צריך להמציא בשביל זה.
לצפיה ב-'יש לך בבקשה לינק המאמת את המספרים?'
יש לך בבקשה לינק המאמת את המספרים?
17/01/2019 | 02:05
4
14
את יכולה להביא לי מספרים מפוברקים (אני לא מאמין לשנייה שמדובר ב500000 )אבל אני רוצה בבקשה לינק המאמת את הטענה שלך לגבי המספרים שאת מביאה כאן  ואחר כך נמשיך הלאה 
לצפיה ב-'את המספרים האלה (למעשה, גבוהים מהם), אפשר למצוא'
את המספרים האלה (למעשה, גבוהים מהם), אפשר למצוא
17/01/2019 | 19:48
3
14
בעשרות אתרים ברחבי הרשת, אם רק רוצים לחפש. אפילו בוויקיפדיה.
והנה ציטוט אחד משם:
The growth of child orphans and foster children is a strong tendency of modern Russia. In 1994 there were recorded 496,300 of these children as compared to 867,800 as of 1 January 2003. Along with this, only approximately 10% of this overall number of children without parental support became orphans as a result of the death or .disablement of the parents; the rest are social orphans
אבל לשיטתך הרי מלכתחילה כל הנתונים שאינם עולים בקנה אחד עם מה שאתה חושב שאמור להיות המספר הם מפוברקים. עצם זה שהמספרים גבוהים זה כבר הוכחה בעיניך שהם מפוברקים, כי רק אתה הרי בדקת וספרת באופן אישי ויודע בדיוק מה המספר באמת טוב יותר מכל גוף סטטיסטי רשמי, אז מה הטעם להביא לך את הציטוטים האלה? אם מראש הם מפוברקים בעיניך, למה אתה מבקש אותם?
לצפיה ב-'מה זה האתר הזה?'
מה זה האתר הזה?
17/01/2019 | 20:17
2
3
לא נראה לי שזה אתר רשמי ( לא צריך של הפרופגנדה הרוסית אבל עדיין צריך מסמך רשמי שבו הוא מדבר על המספרים הרשמיים) שנית מדובר כאן על 2003 אנחנו לידיעתך ב2019 אשמח בבקשה למשהו רלוונטי יותר תודה 
לצפיה ב-'בבקשה, הינה מחקר מ-2015.'
בבקשה, הינה מחקר מ-2015.
17/01/2019 | 21:12
1
6
בין היתר, ציטוט:
 at the beginning of the 2013 there were 644757 children left without parental care

ומאמר נוסף מכתב עת מדעי, שסוקר ומנתח נתונים סטטיסטיים רשמיים מרוסיה, מדבר על 613,300 ילדים כאלה ב-2015.
לצפיה ב-'אנחנו ב2019 לא ב2003 ולא ב2013 ולא ב2015 '
אנחנו ב2019 לא ב2003 ולא ב2013 ולא ב2015
17/01/2019 | 23:11
1
נסי שוב בבקשה 
לצפיה ב-'אימוץ בארץ - תולדות חיים'
אימוץ בארץ - תולדות חיים
05/01/2019 | 13:26
1
80
היי לכם, אולי יכולים לעזור לי.
אני רוצה להגיש בקשה לאימוץ בארץ ואחת מהדרישות היא להגיש תולדות חיים בכתב.
האמת שאין לי כל כך מושג מה לכתוב שם (ואני יודעת שהם רק רוצים לנתח את כתב היד שלי) אבל למישהו פה יש אולי מכתבים דומים שיוכלו לעזור לי?
תודה
לצפיה ב-'תולדות חיים'
תולדות חיים
07/01/2019 | 12:39
52
שלום יפעת
נכון, בודקים כתב יד אבל גם קוראים את מה שיש לך לכתוב אחרת היו מבקשים ממך לכתוב סתם כמה שורות
ספרי קצת על עצמך, ארועים מרכזיים בחיים שלך, מה הוביל אותך לפנות לאימוץ
בהצלחה
לצפיה ב-'שנה אזרחית חדשה מתקרבת'
שנה אזרחית חדשה מתקרבת
30/12/2018 | 10:46
66
זה הזמן, ככל הנראה, לאחל מעט רוגע בסערות החיים
לצפיה ב-'אימוץ בהליך פונדקאות.'
אימוץ בהליך פונדקאות.
23/12/2018 | 21:29
1
105
אני בהליך פונדקאות בחול, כחלק מההליך אני התבקשתי לתת שם של אדם אפטרופוס. שיקח את הילד מחול וימסור אותו לאימוץ. חברה הסכימה לעשות זאת,אך היא מוטרדת מכך שתישאר זמן רב עם התינוק. מישהו יודע כמה זמן לוקח מאז שהתינוק מגיע לארץ ועד למסרו למשרד הרווחה לשם אימוץ. לצערי, אין לי משפחה וחברים קרובים שביכולתי לבקש זאת מהם.

לצפיה ב-'השאלה לא מובנת'
השאלה לא מובנת
26/12/2018 | 18:08
54
כיחידנית גם אני בזמנו נתבקשתי לתת שם של אדם שייהיה אחראי על הילד ורווחתו במקרה שחלילה יקרה לי משהו. אבל לא מובן מה הכוונה ליקח את הילד מחו"ל וימסור אותו לאימוץ? לאימוץ מוסר ההורה הביולוגי, בית המשפט או נציגים שהוסמכו מטעם החוק.
מדוע שאת עצמך לא תסעי להביא את התינוק?
לצפיה ב-'אימוץ ילד בארץ לאם יחידנית'
אימוץ ילד בארץ לאם יחידנית
23/12/2018 | 18:02
2
96
היי, אני מנסה לברר האם קיים בארץ מצב שבו ניתן לאמץ ילד, עבור אם יחידנית (לא תינוק ולא גדול מאוד). ניסיתי לקרוא בכל מיני מקומות וזה לא לגמרי ברור לי מה קורה היום.

תודה מראש לכל מי שעונה!
לצפיה ב-'יחדניות נמצאות בתחתית הרשימה לאימוץ בארץ וחבל שכך '
יחדניות נמצאות בתחתית הרשימה לאימוץ בארץ וחבל שכך
26/12/2018 | 04:20
53
הייתי ממליץ לך למצוא אופציה אחרת בהצלחה
לצפיה ב-'יחידניות נמצאות בתחתית סולם ההיררכיה לאימוץ, אחריהן נמצאים '
יחידניות נמצאות בתחתית סולם ההיררכיה לאימוץ, אחריהן נמצאים
26/12/2018 | 12:13
59
רק גברים יחידניים, כך שזה אומר שהן מקבלות ילדים שלא נמצאה להם משפחה בין כל הקודמים להן בסולם ההיררכיה, שזה ילדים שמוגדרים עם צרכי מיוחדים, או גדולים או עם איזו בעיה (פיזית או התפתחותית או רגשית/התהגותית). במציאות רוב היחידניות שאימצו בשנים האחרונות קיבלו ילדים בגיל הגן ומעלה.
עם זאת בכל כלל יש יוצא מהכלל. השרות משתדל להועיד את הילד למאמצים שסבור שיהיו הכי טובים עבורו ולכן היו מקרים שגם פעוט הופנה לאימוץ על ידי יחידנית.
לצפיה ב-'פרטים שיש לתת בזמן גיוס לצבא'
פרטים שיש לתת בזמן גיוס לצבא
25/12/2018 | 03:32
3
83
האם ילד מאומץ חייב לדווח לצבא שהוא מאומץ ? הצבא קיבל נתונים ממשרד הפנים שהילד נולד ברוסיה יחד עם אזרחות ראשית  ישראלית ואזרחות משנית רוסית. ככה רשום במשרד הפנים וככה רשום בצבא. הילד צריך לרשום מאיזה תוקף יש לו אזרחות ישראלית. האפשרויות הן מתוקף לידה, חוק השבות, ועוד... ויש אפשרות למלא ידנית. האם הוא יכול לסמן לידה . או האם חייב לרשום אימוץ. הילד לא אוהב לדבר על עניין האימוץ וגם לא בקי בנושא כי לא פותח אותו. למשל הוא לא יודע שעבר תהליך גיור כי בעצם נולד לא יהודי. הוא עדיין לא מעז לפתוח את העניין לשיחה פתוחה ונאמר לי לעזוב אותו. זה יגע. בנתיים הגיע צו ראשון וצריך להתמודד.
לצפיה ב-'הוא כבר ילד גדול ותתני לו להחליט בעצמו לדעתי מה מתאים לו'
הוא כבר ילד גדול ותתני לו להחליט בעצמו לדעתי מה מתאים לו
26/12/2018 | 04:18
35
לצפיה ב-'בצבא יודעים שהוא אומץ לפי מספר הזהות'
בצבא יודעים שהוא אומץ לפי מספר הזהות
26/12/2018 | 12:05
1
61
עם זאת מרישום/אי רישום פרטי מידע "רגיש" הם מסיקים לגבי מאפיינים של המועמד כמו פתיחות או סגירות דימוי עצמי ועוד, תונים שעשויים להשפיע על התפקידים שיוצעו לו. לכן לדעתי רצוי שידע מכך ושיחליט בעצמו האם לרשום או לא.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
26/12/2018 | 13:53
17
לצפיה ב-'אבחון פסיכולוגי לצורך תהליך אימוץ בארץ'
אבחון פסיכולוגי לצורך תהליך אימוץ בארץ
24/12/2018 | 10:44
55
לחברי הפורום שלום.
אנחנו בתהליך אימוץ בארץ.
התבקשנו לעשות אבחון פסיכולוגי.
פעם היה מכון שהחו מפנים את המועמדים אליו.
היום צריך לחפש לבד.
מישהו כאן עבר את זה ויש לו המלצות לאן לפנות?
תודה מראש
לצפיה ב-'אימוץ בהליך פונדקאות.'
אימוץ בהליך פונדקאות.
23/12/2018 | 21:19
52
הי,
אני בהליך פפונדקאות וכחלק מההליך צריכה לכתוב של של אפטרופוס ,במידה שאמות או לא אהיה מסוגלת לקחת את הילד מחול. חברה הסכימה לרחת אותו לתת אותו למשרד הרווחה ,לשם אימוץ.מטריד אותה כמה זמן הילד יהיה צריך להישאר אצלה עד למסירתו? אי לי משפחה וחברים שיש ביכולתי למסור את הילד/ה. אשמח לתגובתכם. או הפניה לכתובת הנדרשת.
לצפיה ב-'לראשונה בארץ לסבית הוכרה כאם מאמצת לאחר מותה'
לראשונה בארץ לסבית הוכרה כאם מאמצת לאחר מותה
23/12/2018 | 10:22
59
לצפיה ב-'ביטול אימוץ'
ביטול אימוץ
19/12/2018 | 13:09
3
124
במידה ואימוץ יצא לפועל והילד נמצא אצל הורים תקופה של כמה שנים.

האם במידה וההורים מתגרשים יהיה ניתן לבטל את האימוץ?

האם תנאי כזה בהליך האימוץ יכול להיות תקף?
לצפיה ב-'תנאי לאימוץ-גירושין?'
תנאי לאימוץ-גירושין?
21/12/2018 | 19:07
67
אוי...אוי...אוי...מודה שאינני מבינה במה המדובר. ממתי גירושין הם סיטואציה שמשנה משהו בהורות? לא בביולוגית ולא במאמצת!!!
לצפיה ב-'ילד הוא ילד הוא ילד!!!'
ילד הוא ילד הוא ילד!!!
21/12/2018 | 22:40
74
כמה עצוב לקרוא שאלה כזו. דין ילד מאומץ כדין ילד ביולוגי! 
ממה שאני יודעת רק במידה ושני ההורים מוותרים על הילד המאומץ הוא מועבר לידי הרווחה. אבל מה פתאום שגירושים יהוו סיבה לוותר על ילד????????
זה כמו לשאול האם אפשר להחזיר לבטן (או לחילופין לקחת פוסטינור...) ילד שכבר נולד..........
ילדינו המאומצים עברו מספיק בחייהם הקצרים. ולכן הורים מאמצים עוברים סדרה ארוכה של בדיקות לוודא שהם מעוניינים באימוץ ומוכנים לעשות כל שאפשר למען הילד ושלומו הנפשי/פיזי. גירושים לילד מאומץ הם טראומה שנוספת על טראומות קיימות, מקווה שהשאלה הזו נובעת ממצוקה רגעית ולא עם כוונה אמיתית
לצפיה ב-'לדעתי השאלה נובעת מחשש של השואל שגירושים'
לדעתי השאלה נובעת מחשש של השואל שגירושים
23/12/2018 | 09:39
64
עשויים להוות גורם לביטול האימוץ על ידי הרשויות, דהיינו שבעקבות גירושים השירות יחליט להוציא את הילד מהמאמצים, כיוון שהסטטוס המשפחתי השתנה ולא כי הוא שוקל לבטל את האימוץ בעקבות הגירושים.
בכל מקרה התשובה היא שלילית. ברגע שניתן צו אימוץ הוא לכל החיים, אלא אם מתגלות סיבות שמצדיקות את הוצאת הילד מחזקת המאמצים (למשל מתגלה שצרכיו לא מסופקים, שהוא חווה הזנחה או שמסיבות שונות ההורה לא מתפקד)
לצפיה ב-'משפחתא'
משפחתא
21/12/2018 | 19:04
66
שלום לכולם. הפורום קצת מנומנם. אני מניחה שלאור העדר או מיעוט אימוצים. רציתי לספר למאמצים מחו"ל, שעמותת משפחתא החלה במפגשים שונים ומעניינים, שעשויים לעניין אתכם. מציעה להצטרף לקבוצה בפייסבוק. שבת שלום!
לצפיה ב-'בקשה להשתתפות במחקר על אימוץ פתוח'
בקשה להשתתפות במחקר על אימוץ פתוח
12/12/2018 | 11:03
2
60
שלום, אנחנו סטודנטיות לתואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת אריאל. אנחנו עושות עבודה על האימוץ הפתוח על מנת להבין יותר טוב את ההשלכות שלו על הילדים המאומצים ועל המשפחה המאמצת. אנחנו מחפשות הורים מאמצים שאימצו ילדים באימוץ פתוח ומוכנים להתראיין באנונימיות לעבודה שלנו. 
ניתן לפנות אלינו כאן או במייל cherut.got@gmail.com
תודה רבה,
רחלי סילצקי וחרות גוטליב
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי אין אימוץ פתוח בישראל'
למיטב ידיעתי אין אימוץ פתוח בישראל
12/12/2018 | 16:18
21
לצפיה ב-'בארץ אין אימוץ פתוח. יש אימוץ עם קשר וגם הוא במימדיםממזעריים'
בארץ אין אימוץ פתוח. יש אימוץ עם קשר וגם הוא במימדיםממזעריים
12/12/2018 | 17:28
20
לצפיה ב-'הכרה ישראלית באימוץ שנעשה בארצות הברית'
הכרה ישראלית באימוץ שנעשה בארצות הברית
09/12/2018 | 17:04
2
91
בן זוגי ואני אימצנו ילדה בארה"ב הברית בזמן שהות ממושכת שם. התקשנו (בלשון המעטה) לקבל מידע מרשויות מדינת ישראל על ההליך של הכרה באימוץ אמריקאי על ידי מדינת ישראל והמידע בפורום הזה עזר לנו קצת להבין את ההליך. כיוון שכך, רציתי להוסיף כאן את המקרה שלנו. אולי זה יעזור לאחרים בעתיד.

חשוב לציין שלא מדובר באימוץ בין-מדינתי אלא באימוץ פנים-ארצי בארצות הברית: מדינת ישראל לא מכירה בארצות הברית בהקשר של אימוץ בין-מדינתי. אנחנו היינו תושבים של ארצות הברית (לא אזרחים) ואיבדנו את התושבות הישראלית. לפי החוק הישראלי כדי לאבד את התושבות צריך להתגורר בחו"ל 12 חודשים מתוך ה-18 האחרונים. אנחנו גרנו בארצות הברית חמש שנים ולכן איבדנו את התושבות הרבה לפני שאימצנו. כמו כן, אנחנו לא אזרחי ארצות הברית— לא צריך להיות אזרח ארצות הברית כדי לאמץ שם. בנוסף, אנחנו זוג גברים ואין כל בעיה בארצות הברית לזוג גברים לאמץ.

לאחר הדיון המשפטי שהפך את האימוץ לסופי בניו יורק, הבאנו את מסמכי האימוץ לקונסוליה בניו יורק. נציג הקונסוליה, אחרי שבירר עם משרד הפנים, ביקש מאתנו להביא את המסמכים הבאים:
1. תעודת נישואין שלנו עם חותמת אפוסטיל
2. תעודת אימוץ (certificate of adoption) עם חותמת אפוסטיל
3. צו משפטי (order of adoption) עם חותמת אפוסטיל
4. תעודת לידה מקורית עם חותמת אפוסטיל
5. תעודת לידה מתוקנת עם חותמת אפוסטיל
6. תעודות לידה שלנו (ההורים) מישראל
7. דרכונים שלנו

הקונסוליה העבירה את המסמכים לארץ ובזמן שלקח להם לעבור על המסמכים אנחנו כבר חזרנו לארץ. הילדה אזרחית אמריקאית ולכן נכנסה לארץ עם הדרכון האמריקאי שלה עם ויזת תייר לשלושה חודשים.

הגשנו שוב את המסמכים ברשות האוכלוסין וההגירה ושם ביקשו מאתנו תרגום נוטריוני לעברית של הצו המשפטי. לאחר הגשת כל המסמכים לקח לרשות האוכלוסין וההגירה עוד כחודשיים וחצי לאשר את הבקשה. פעם בשבועיים בערך שלחנו מכתב או אימייל ולבסוף עדכנו אותנו שהבקשה אושרה ושניתן להגיע לרשות האוכלוסין וההגירה לעדכן את ספחי תעודת הזהות שלנו. במעמד הזה ביקשו מאתנו את מסמכי הגיור של הילדה וביקשו מאתנו להביא מסמכים נוספים (מכתב מרב הקהילה שערך את הגיור ומכתב מעורכת דין ישראלית). למסע הבירוקרטי הזה יש עוד פרטים רבים אבל זה העיקר. בנוסף, כנראה שגם לכך שאנחנו זוג גברים היה משקל בזמן ההמתנה.

עוד מילה על ביטוח בריאות: אנחנו שאלנו כל פקיד אפשרי איך ניתן לעשות ביטוח בריאות לילדה. שאלנו בקופת חולים כללית, ברשות האוכלוסין, משרד הפנים, משרד הקליטה וביטוח לאומי ואף אחד לא ידע. בסוף עשינו ביטוח פרטי עליו ניתן כנראה לקבל החזר. לאחר כמה חודשים במקרה ראינו כתבה בעיתון ודרכה הבנו שניתן בתקופת ההמתנה לעשות ביטוח בריאות בקופת חולים "מאוחדת" שמיועד למקרים מהסוג הזה.

לצפיה ב-'הניסיון שלי :)'
הניסיון שלי :)
10/12/2018 | 19:19
71
אימצתי בארה"ב כאם יחידה לפני שנתיים, כאשר יצרתי קשר עם הקונסוליה בלוס אנגלס הם אמרו שהם לא יודעים מה לעשות ולהגיע לישראל :(
חזרתי כתושבת חוזר לפני חודש ובאמת למחרת הגעתי למשרד הפנים עם תעודת אימוץ עם אפוסטיל ותעודת לידה עם אפסטיל.
מנהלת לשכת משרד הפנים בראש העין הודיעה לי שהיא לא מכירה את המסמכים ולפי דעתה הם לא מקוריים...
(היא אמרה את אותו הדבר על מסמכי הגירושים שלי שהיו עם אפסטיל).
אחרי צעקות היא הסכימה לשלוח את המסמכים למשרד הראשי בירושליים ומאז אני מחכה..
ביטוח רפואי זה פרטי כי אין תעודת זהות אבל לגן הצלחתי לרשום אותו עם דרכון :)
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
18/12/2018 | 11:33
39
ואכן, כאשר נמצאים מחוץ לישראל מספיק זמן כדי לנתק תושבות לצורך אימוץ (שונה מתושבות לצרכים אחרים, דרך אגב), אישרור האימוץ בישראל די קל. ותמיד כדאי לכל הפחות להתחיל אותו בחו"ל. גם אם הקונסוליה עצמה אינה יודעת וזה לוקח זמן, עדין הקונסוליה מתנהלת מול מרכז רישומי האימוץ בירושליים, בעוד רישום בישראל מתנהל מול סניף משרד הפנים המקומי, ואלו יודעים עוד פחות על המסמכים הנדרשים לאישרור אימוץ שנעשה כשחיים מחוץ לישראל.

אורך הזמן שלקח עד לאישרור אינו קשור דווקא להיותכם זוג גברים. לנו לקח בערך שנה לאשרר הכל, ואנו ברוב עוונתינו סטרייטים. מצד שני, אנו התגוררנו, ועודנו מתגוררים, בבלגיה, והאישרור לא בער בעצמותינו (עד שהתכוונו להגיע לישראל לביקור, אך הרישום הסתדר לפני זה).

טוב לשמוע מידע מעודכן כמה זמן צריך כדי לנתק תובות לצורך אימוץ. אורכי התקופה השתנו עם השנים, ואני נוהגת לכתוב שלוש שנים מתוך חמש שנים אחרונות, ליתר בטחון. שנה מתוך שנה וחצי אחרונות זו תקופה סבירה בהרבה להרבה אנשים.
לצפיה ב-'ערוץ חדש לאימוץ בין מדינות '
ערוץ חדש לאימוץ בין מדינות
07/12/2018 | 11:35
1
193
יש חדש עם נסיונות לפתוח ערוצים חדשים לאימוץ מחוץ לישראל? אני מתעניינת במדינה ספציפית ורוצה לדעת מה נדרש 
לצפיה ב-'אין שום חדש ולחד הורית אין שום אפשרות כיום'
אין שום חדש ולחד הורית אין שום אפשרות כיום
19/12/2018 | 04:19
26
לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:13
5
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'שאלות טכניות לאחר השלמת אימוץ '
שאלות טכניות לאחר השלמת אימוץ
03/12/2018 | 21:11
1
86
שלום

אשתי ואני מסיימים בימים אלה את תהליך האימוץ (פנים ארצי) של הבן שלנו לאחר שקיבלנו סוף סוף צו אימוץ מבית המשפט. בשנתיים האחרונות, משרד הרווחה דאג לביטוח הבריאות של הבן בקופת חולים (במקרה שלנו מאוחדת) והיה לו מספר זמני. כעת אנחנו עומדים לקבל מספר זהות קבוע ולהסדיר את ביטוח הבריאות שלו, אך כמובן רוצים שהתיק הרפואי שלו יישמר. 
אני אשמח לשמוע מנסיונכם/ן איך זה קורה - כאשר אתם הייתם צריכים לבצע את התהליך הזה בקופת חולים, מול מי זה נעשה ואיך מעבירים את התיק הרפואי והתורים הקיימים מהמספר הזמני למספר הקבוע.
כמו כן, מיום הרישום הקבוע במשרד הפנים, כמה זמן עובר עד שרשויות המדינה וגופים אחרים מתעדכנים ממנהל האוכלוסין על כך שנוסף בן (למשל לצורך רישום לגן ילדים או קבלת נקודות זיכוי במס). עד היום היינו במעמד של אומנה למטרות אימוץ, כך שהוא לא היה רשום כלל כחלק מהמשפחה שלנו.

תודה מראש
לצפיה ב-'יצירת קשר'
יצירת קשר
11/01/2019 | 05:56
3
בוקר טוב. תגובתי לא רלוונטית לשאלה ששאלת אלא לסטטוס דומה. אני מחפשת משפחות שאימצו לאחר תקופת אומנה ע"מ ללמוד מעט על ההליך הצפוי. האם ניתן ליצור קשר?

לצפיה ב-'תנאי אימוץ. אני רוצה לדעת אם בעתיד יש לי סיכוי לאמץ.'
תנאי אימוץ. אני רוצה לדעת אם בעתיד יש לי סיכוי לאמץ.
22/11/2018 | 00:54
1
180
אני כבר בת 34. עם בעיות נפשיות (ללא פסיכוזות או אישפוזים). בתהליך שיקום כבר שנים ולא נראה שאני עדיין קרובה כדי להיות אמא בריאה שיכולה להעניק ב100% את כל מה שילד צריך.
רציתי לדעת אם בעיד אשקול תהליך אימוץ יש לי סיכוי למרות הרקע הנפשי.
אני יודעת שיש תנאים מסויימים (נישואים של שנתיים לדוגמה). אבל רציתי לדעת במידה וכן אהיה במערכת יחסים בריאה אבל כבר יהיה מאוחר בשבילי ביולוגית. יהיה לי סיכוי?

אשמח למענה
תודה
לצפיה ב-'לצערי אין לכך תשובה חד משמעית'
לצערי אין לכך תשובה חד משמעית
25/11/2018 | 14:46
93
סביר שתתבקשי להביא מכתב מהפסיכיאטר שמטפל בך ועל סמך מה שיכתוב ישקלו את בקשתך בשילוב עם שאר נתוניך.
מה שכן כבר היום מספר הפונים לאמץ גבוה בהרבה ממספר הילדים שהם ברי אימוץ. כך שבוררים בפינצטה.
ויש גם את פקטור הגיל. בארץ מקפידים שהפער בין גיל ההורה המאמץ לגיל הילד יהיה מקסימום 43 שנים. 

לצפיה ב-'ביטול אימוץ- פניה לבית המשפט'
ביטול אימוץ- פניה לבית המשפט
18/11/2018 | 22:13
2
164
שלום רב.
אני גבר מבוגר שבעקבות מריבה משפחתית מבקש לבטל את האימוץ והבנתי שרק דרך בית משפט ניתן לעשות מהלך שכזה.
האם יש כאן מישהו שיוכל להדריך אותי לאיזה בית משפט אני אמור לפנות, ענייני משפחה או לשלום?
והאם יש טופס מיוחד שאני צריך למלא או שדי במכתב בקשה שלי לבית המשפט?
הדבר די דחוף ואשמח לכל עזרה כאן.
בתודה מראש.
לצפיה ב-'ממה שכתבת לא ברור האם '
ממה שכתבת לא ברור האם
20/11/2018 | 10:03
125
אתה הורה שמעוניין לבטל אימוץ של ילד שאימצת, או שאתה זה שאומץ בעבר.

אם אתה ההורה, אתה צריך לפנות לשרות למען הילד  והם ינחו אותך כיצד לפעול. ואם אתה הוא זה שאומץ בעב ואתה בגיר לא נראה לי שניתן לעשות 
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
20/11/2018 | 11:33
132
תודה על תגובתך.
אני מאומץ בוגר שמעוניין בביטול האימוץ.
לידיעתך בחוק האימוץ ניתן לבטל את האימוץ בהינתן 3 דברים ותוכל לקרא ע"כ בחוק האימוץ בסעיפים 19+ 20 לחוק.
אתמול הוגשה הבקשה וההילטה תינתן בעוד כ - שבוע לערך.

בברכה.
לצפיה ב-'גליה השמיעי קול... לפני שנים כתבה פה בפורום מישהי בשם/כינוי '
גליה השמיעי קול... לפני שנים כתבה פה בפורום מישהי בשם/כינוי
13/11/2018 | 20:06
157
גליה, שאימצה בן מגוואטמלה. אם את רואה את ההודעה בבקשה צרי אתי קשר בפרטי.

או אם יש מישהו מחברי הפורום שמכיר אותה ויכול לקשר ביננו - יבורך.
לצפיה ב-'מאחורי הקלעים... על סרטים ותוכניות הנוגעים לאימוץ'
מאחורי הקלעים... על סרטים ותוכניות הנוגעים לאימוץ
04/11/2018 | 12:47
1
178
אפרופו עיסוק באימוץ במסך, בחודשים האחרונים משודרת בהוט VOD הטלנובלה "מפונקים".. בדרך כלל איני חסידת הטלנובלות, אבל יצא לי לראות עם הבנות מספר פרקים והתמכרתי. שתיים מהגיבורות הראשיות הן אחיות ביולוגיות, האחת כבת שתים עשרה והשנייה כבת שמונה עשרה. הן הופרדו כשהגדולה היתה כבת שש וכל אחת אומצה על ידי משפחה אחרת. בטלנובלה מועלות המון תמות סביב נושא האימוץ כמו החיפוש של הגדולה שגדלה עם הידיעה שאומצה אחר הקטנה שעדיין לא יודעת שהיא מאומצת, החשש של האם המאמצת לספר לבת את האמת. ועוד. סביב פרק 120 מופיע פתאום האב הביולוגי שחשבו שמת וכאן עולות המון דילמות כמו החשש של ההורים המאמצים שהבנות תאהבנה אותו יותר או תרצנה ללכת אתו, האיום שחשים מכך שיצטרכו לחלוק עמו את אהבת הבנות או שתהיה עוד דמות משמעותית בחייהן. הצורך של הבנות להתחקות אחר שורשיהן וההיסטוריה שלהם.
כמו בכל טלנובלה יש פה המון תכנים שבקלות אפשר לוותר עליהם, אבל אם מתעלמים מהם אז בהחלט מומלץ. אצלינו זה נתן לא מעט הזדמנויות להעלות שאלות ולדבר על דברים, כמו למשל הערה של הגדולה שהיא מקווה שלא תגלה בעתיד שאני משקרת לה ומסתירה ממנה דברים שהביאה לשיחה מחודשת על הרקע למסירתן, הפעם מתוך נקודת מבט של מתבגרות. בקיצור שווה.

ג'ים ונהג הקטר - סרט שיעלה למסכים בארץ בחנוכה הקרוב וכבר ניתן לצפות בטריילר שלו ביו טיוב, סרט שעוסק באימוץ בין גזעי , מקסים ורגיש ומשובץ במשפטים, שאלות ואבחנות של הילד גיבור הסרט על האימוץ, באופן הכי נונשלנטי. מתאים גם לילדים צעירים יותר, (ילדים בגיל הגן והשים הראשונות של בי הספר היסודי צפו בו ומאוד נהנו).

עוד סרט שעוסק באימוץ בין גזעי, הפעם הפוך, ההורים שחורים והילד לבן. ניתן לצפייה בסינימטק ובנטפליקס https://www.jer-cin.org.il/he/movie/14337?fbclid=I...
לצפיה ב-'ועל אומנה'
ועל אומנה
05/11/2018 | 14:42
78
"משפחת פוסטר" או "The Fosters" גם כן למתבגרים, נוגעת בהרבה סוגיות חשובות, ממש אהבתי.
יש בvod של סלקום, לא יודעת לגבי שאר החברות...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
מירב אשל משרד עו"ד
ד
מומחה לכף רגל וקרסול
אוטיקה
מחכים לך באוטיקה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה