לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1128711,287 עוקבים אודות עסקים

פורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.

קישור לשרות למען הילד
המשך >>

לצפיה ב-'לאבא המופתע.. אז מה אתה מחפש פה בפורום הנ"ל'
לאבא המופתע.. אז מה אתה מחפש פה בפורום הנ"ל
19/02/2018 | 20:00
62
הורים מאמצים לבינך בן ה-10. האם פורום זה ניראה לך מקום לחיפוש הורה מאמץ לילדך החמוד והקטן שעדיין לא טעם מהעולם. לא יותר טוב ונכון לפנות למשרד שמקשר בין הורים מאמצים והורים המוסרים את ילדם לאימוץ?
לצפיה ב-'ציפייה לאימוץ'
ציפייה לאימוץ
09/02/2018 | 20:40
4
159
ערב טוב ושבת שלום, בזמן ההמתנה לילד שמאמצים מישהו יודע אם מגיע לנו לקבל תמונות או סרטוני וידאו שלו ? לא בדיוק נותנים לנו מלבד שאלות שעונים מה איתה
לצפיה ב-'זה תלוי בעמותה'
זה תלוי בעמותה
10/02/2018 | 05:55
51
לצפיה ב-'העמותה מעבירה לכם מה שהיא מקבלת'
העמותה מעבירה לכם מה שהיא מקבלת
10/02/2018 | 12:57
89
וכיוון שברוסיה ממנה מאמצים כיום לא נהוג להעביר יותר מדי מיד/חומר בתקופת ההמתנה, לרוב לא מקבלים.
אחת הדרכים כן לקבל היא להשאיר מצלמה דיגיטלית/מכשיר סלולרי עם מצלמה טובה אצל אחת המטפלות/מנהלת המקום ולבקש ממנה לצלם את הילד/ה לעיתים קרובות ולהעביר לכם את תמונות והסרטונים ולשלוח לה תמונות/סרטונים שלכם ולבקש ממנה להראותם לילד/ה, כך שתחזרו לביקור הבא לא תהיו זרים.

לצפיה ב-'אתם יכולים לקחת יוזמה ולפנות למישהו מהצוות באופן אישי.'
אתם יכולים לקחת יוזמה ולפנות למישהו מהצוות באופן אישי.
10/02/2018 | 18:45
1
78
אני בטוחה שתמורת תשלום שבעינינו הוא לא גבוה מישהו מאנשי הצוות ישמח להשגיח באופן צמוד יותר על הילדה ולהעביר לכם תמונות וסרטונים שלה.
לצפיה ב-'באופן כללי'
באופן כללי
11/02/2018 | 10:47
98
אתה מביא לפורום הרבה שאלות, שעולה מהן קשיים במתן אמון 'במערכת'. 
צריך להבין משהו בסיסי- שמסע האימוץ הוא מסע עם הרבה מאד אי ודאות ,וכן שהארצות שאנחנו מאמצים מהן הן עם מנטליות אחרת לגמרי,קשה לתאר עד כמה.
פה בפורום רב רובם של המשתתפים אימצו כבר מזמן. אולי כדאי שתקבל מהעמותה בהסכמה שם של משפחה שאימצה לא מזמן ,כדי שהיא תהיה לך כתובת. כמו כן בשעתו סמכתי על העמותה מבחינת רופא. אולי כדאי שלאור שאלותיך תיצור קשר עם רופא שתדע שהוא אך ורק מטעמך ולטובתך.בנוסף חשוב לדעת- ילד שנעזב /ננטש/ נמסר עשוי להראות סימנים של עברו המורכב לאורך הדרך,במהלך הגדילה . הילדים שמראים סימנים שונים אינם נדירים,גם אם יקפצו מהפורום לומר ש'במשפחה הפרטית  שלהם ממש הכל בסדר'. ההירשמות ל'מאמצים אמיצים' היא צעד חשוב. זו קבוצה שלא מאד פעילה בזמן האחרון,אבל הסתכלות בעבר הכתוב שלה מלמדת שאכן יכולים לצוץ קשיים מקשיים שונים,שניתן להתמודד איתם.ללא ספק להיות הורים מצריך המון מאיתנו.יש הרבה חוקרי אימוץ ,לאו דווקא פסיכולוגים כמוני,שמדברים על  ראשית החיים של המאומצים כעל טראומה של הילד,.עד כדי כך. עשה מה שביכולתך [כמו להתקשר עם רופא טוב] והבן שאין אפשרות ל'תעודת ערבות' באימוץ ,כמו שגם הריון !!! הוא מסע אל הלא נודע.  ביסודו של דבר עומדת המשאלה שלנו להפוך להורים. כאמור יש למשאלה זו מחירים גם בהורות רגילה,על אחת כמה וכמה באימוץ.ילדך יזדקק לך להתמודד עם כל מה שתכלול התפתחותו התקינה.

לצפיה ב-'מאמצים אמיצים'
מאמצים אמיצים
06/02/2018 | 19:43
1
136
 אנחנו מאוד מעונינים להצטרף לפייסבוק של מאמצים אמיצים. במקרה שלנו זה מאוד יכול לעזור.
איך אפשר להצטרף ? (זו קבוצה סגורה) 
עוד הבנו שאריאנה יכולה כנראה להכניס אותנו אבל איך אפשר ליצור איתה קשר ?
יש אולי למישהו טלפון או אימייל שלה שיכול למסור לנו בפרטי ?

תודה מראש לעונים

לצפיה ב-'שולחים בקשת הצטרפות'
שולחים בקשת הצטרפות
08/02/2018 | 11:47
73
אם זכרוני אינו מטעני, אפשר לכתוב הסבר מדוע רוצים להצטרף לקבוצה. הבקשה נשלחת למנהלי האדמין ותשובה מתקבלת. אריאנה מלמד אינה היחידה שיכולה לצרף, כך שלא צריך לחכות הרבה זמן. 
גם בקבוצות סגורות אפשר לבדוק רשימות חברים. אם יש שם מישהו המוכר לך, אפשר לבקש מאותו אחד לצרף אותך.
לצפיה ב-'מחפשת לרכוש או להשאיל את הספר זה מתחיל באהבה של סמדר שיר'
מחפשת לרכוש או להשאיל את הספר זה מתחיל באהבה של סמדר שיר
06/02/2018 | 11:48
3
74
יום המשפחה מתקרב (14.02) הקטנה יזמה ושתינו על הביצוע פעילות כיתתית על רבגוניות משפחתית וסיפור האימוץ שלה. אשמח גם לרעיונות לפעילות (כיתה ב' - בני 7-8 ).
לצפיה ב-'נענית לאתגר שהצבת'
נענית לאתגר שהצבת
06/02/2018 | 14:44
2
87
פעילות א- גזירה ,הדבקה,ציור 
כולם מתבקשים לצייר את הבית שלהם ,מקבלים מדבקות של עיגולים צבעוניים בשני צבעים,סימבולים להורים,וילדים כדי למקם אותם בתוך הבית.
ניתן יהיה לראות בבירור בציורים שיש ילדים עם שני בתים,עם הורה אחד,עם שני הורים ...ועם  מספר אחים משתנה.
אחר כך מתבקשים לכתוב בצד הבית מה מייחד את המשפחה שלהם. בביטוי קצר.

פעילות ב מחשבה ושיחה 
מה זה לאמץ?
האם הם חושבים שאהבה במשפחה מאמצת היא אותה אהבה שבמשפחה לא מאמצת?

פעילות ג- הקראה של "קוקו מחפש אמא" בתרגום תלמה אליגון רוז על האפרוח שחיפש אמא וכל מיני חיות השיבו את פניו ריקם כי לא היה די דומה להן .עד שבאה אמא דובה ואספה אותו אל חיקה וביתה ששם היו גם תני[התנין הקטן] חזי[החזיר הקטן] והיפו [ההיפופוטם הקטן]. המסר של הסיפור- לא חשוב הגנטיקה,חשובים התפקידים המסורים שממלאה אמא וכמובן אהבתה..

פעילות ד' - סיפורכם שלכם בקצרה עם דגש על חיבוק לתמיד. 

פעילות ה- הצצה של כולם במיני אלבום תמונות - ליד כל תמונה הסיפור שלה - בית הילדים...הפגישה....ההתערות במרחב החדש....וכו.

בהצלחה!

לצפיה ב-'אלופה את!'
אלופה את!
07/02/2018 | 01:11
1
43
לוקחת בשתי ידיים!!! מוסיפה , משתפת ( לא מצליחה להתאפק) ו''משדרגת'' רק את פעילות א' שהצעת. מאוד הייתי רוצה להגיד שהרעיון שלי, אבל לא. קבלי רעיון לפעילות פותחת מבת 7 וקצת: כל קבוצה (עדין סידור הישיבה בקבוצות  בכיתה ב' אצלנו) מקבלת דמויות נייר גזורות שהכינונו מראש: אבות, אמהות, ילדים בגדלים שונים וכמובן כלבים וחתולים. המשימה: כל קבוצה צריכה ליצור בעזרת הדמויות משפחות שונות שהיא מכירה. מבחינת הקטנטונת זאת בכלל תחרות - נראה מי יצליח ליצור יותר משפחות ממה שהיא מכירה. מבחינתי, פלטפורמה נהדרת לשיח על משפחות שונות ומגוונות. הקטנטנות: עושה חזרה על המנטרה הקבועה: ''יש כל מיני משפחות. יש משפחות עם שתי אמהות. יש משפחות עם שני אבות. יש משפחות של אמא וילד.אבא וילד. יש משפחה שהמבוגרים החליטו שהם לא רוצים ילדים (חדש מהתנור וכולו שלה)  ויש משפחות שלא כל הילדים יצאו מהבטן של אמא שלהם (אצלנו יש גם ביולוגיים). אני לא יצאתי מהבטן של אמא שלי...אני מאומצת''. הולכת לעבוד על זה. מבטיחה לדווח על החוויה. יהיה כיף!
לצפיה ב-''
07/02/2018 | 08:06
29
רואה רק עכשיו את תגובתך השמחה ,
השמחה כולה שלי שניתן להיעזר  ברעיונות שהצעתי
יופי!!!

אבל בכל זאת הערה לגבי הפעילות שהציעה בת ה-7 
תראי,לילדים בגיל זה יש נטייה לקונפורמיות,ולפעמים היא  גוברת על ה'ראש הפתוח'. 
ילדים יציצו מה אחרים עושים,ויעשו גם הם. ואם תחרות- ינסו להרכיב עם עוד חתול ,עוד ילד,יותר מהשכן שלהם. ואם אתם לא גרים בשיינקין תל אביב- בכל זאת עדיין משפחות שהן 'מסורתיות' בהרכב שלהן- הן הרב.
לכן,הייתי בכל זאת מציעה שילדים פשוט יהיו נאמנים למהו ההרכב המשפחתי שלהם עצמם. [בפעילות א] ואולי תינתן להם האפשרות גם להגיד משהו על 'איך זה'.

אבל אלה רק התובנות שלי- המגרש כולו שלכם...
בהצלחה רבה ואל תשכחי לספר איך היה! 

אגב- הספר 'קוקו' מדי פעם אוזל מהמדפים. חפשי אותו כבר מעכשיו,ואם לא תמצאי בחנות פני להוצאת 'כנרת' או לתלמה אלייגון.
לצפיה ב-'טיפול פסיכולוגי וגידול שפיר'
טיפול פסיכולוגי וגידול שפיר
06/02/2018 | 12:33
2
111
שלום, אשמח לדעת האם טיפול פסיכולוגי שעברתי בעבר או עוברת בהווה עלול לפסול אותי כמועמדת לאימוץ מחול? חשוב לי להבהיר שהטיפול לא בגלל נטיות אובדניות / הפרעות אכילה או דברים מסוג זה
ואם בתקופת היסודי היה לי גידול שפיר שהוסר כולו אך עד היום אני במעקב ומטופלת במרפאת כאב בשל כאב שנשאר לי בגלל ניתוח הסרת הגידול?
אשמח לשמוע אם יש כאן אנשים שעברו את התהליך עם סיטואציה דומה
תודה רבה
לצפיה ב-'מיכל יקרה שלום לך'
מיכל יקרה שלום לך
06/02/2018 | 14:18
1
91
אני אם מאמצת ופסיכולוגית קלינית ועונה לך 'בשני הכובעים'.
קודם כל לא כתבת אם את חד הורית- כרגע אימוצי אימהות יחידניות מחו"ל -בסימן שאלה גדול. יש כאלה שטוענים שלחלוטין אין , ויש שאומרים שבכל זאת ניתן 'בטיפטופים'  ואת זה צריך לברר עם העמותות הקיימות היום "טף" ו"עתיד הילדים".
לגבי טיפול פסיכולוגי- היום טיפול  נתפס הרבה יותר בחיוב מאשר בעבר,והוא הרבה יותר נפוץ באוכלוסיה הכללית לגבי קשיים מקשיים שונים,שאינם פוסחים על...אף אחד. בנוסף- יש רבים שממליצים על ליווי מקצועי יעוץ וטיפול בתוך תהליכי ההסתגלות של משפחות מאמצות- הסתגלות ההורים אל הילד וההיפך גם! 
מה שחשוב מאד ביחס לטיפול- האם את חשה שהוא מקדם אותך ומחזק אותך. חושבת שכשהפסיכולוג או הפסיכולוגית יכתבו לך מכתב המלצה שיתמוך בכשירותך לתהליך האימוץ ולהיות אמא טובה - זה יהיה  מצויין ויעזור לך.

לגבי ההיסטוריה של הגידול- אומר לך בישירות גמורה-בשירות למען הילד תמיד מדגישים שהשירות הוא אכן למען הילד- ולא!!! למען ההורים המאמצים. יהיה להם חשוב לוודא שאכן הגידול במצב של רמיסיה מוחלטת ולא צפוי חלילה וחס להופיע שוב,שכן אינם מעוניינים להביא ילד נטוש לידי נטישה שנייה. יהיה לכן חשוב שתביאי מסמכים רפואיים שמעידים על החלמה מלאה,ומסמכי מעקב שמעידים על כך שאין היום שום ממצא פתולוגי. 
היי בריאה וחזקה ומאחלת לך להיות אמא!
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
06/02/2018 | 18:34
50
אנחנו זוג נשוי מה שככל הנראה כבר פלוס אחד לטובתנו. בעניין מכתב מהפסיכולוגית, חד וחלק יהיה.
גם הגידול לא יכול לחזור כי לתאים שפירים מסוג זה אין את היכולת הזאת.
נקווה לטוב...תודה.
לצפיה ב-'היקף ראש'
היקף ראש
03/02/2018 | 22:16
7
128
מישהו מכיר את הנושא או אימץ ילד עם היקף ראש קטן מתחת לאחוזון 3 ?
מה סיכויי התפתחות תקינים במקרה כזה ?
לצפיה ב-'מציע לך להתייעץ עם רופא ילדים ולא עם הפורום'
מציע לך להתייעץ עם רופא ילדים ולא עם הפורום
04/02/2018 | 04:54
1
35
לצפיה ב-'מומחים'
מומחים
04/02/2018 | 09:34
79
כבר התיעצתי עם מומחים, רציתי לדעת אם מישהו אימץ
לצפיה ב-'לא מניסיון אישי, אלא מידע מיקצועי'
לא מניסיון אישי, אלא מידע מיקצועי
04/02/2018 | 12:44
91
היקף ראש קטן משמעותית (אחוזון 3 ומטה) מגביר את הסיכון לפיגור שכלי או בעיות התפתחותיות קשות באופן משמעותי ביותר. הסטטיסטיקה מדברת על דרגת סיכון של 70-80%.
לצפיה ב-'לא מניסיון, אך בכל זאת אכתוב את דעתי.'
לא מניסיון, אך בכל זאת אכתוב את דעתי.
04/02/2018 | 22:01
97
לדעתי ניסיון אישי של מישהו אחר לא יעזור לך, כי לא ניתן להסיק ממנו כלום על ילד אחר, וכל ילד הוא מקרה יחודי לגופו שהוא 100% מבחינת ההורים שלו.
אני מניחה שהרופא בדק לא רק את היקף הראש, אלא גם פרמטרים בריאותיים והתפתחותיים נוספים ובחוות דעתו שקלל את כל הנתונים. אם היקף ראש הוא הגורם היחיד וכל יתר הנתונים בסדר, אין כל עדות לפיגור התפתחותי ו/או שכלי משמעותי וכד' - זה מגדיל את הסיכוי שהכל פחות או יותר תקין. אם יש צירוף של ממצאים שכולם או לפחות חלקם מצביעים על כך שמשהו לא בסדר - אז כנראה שמשהו לא בסדר.
אין ספק שהדילמה היא קשה מנשוא, אך בסופו של דבר אתם חייבים להסתכל אך ורק על הילדה שהציעו לכם ועל שילוב הנתונים הספציפי שלה, ועל מה שאתם מרגישים בקשר לכל העניין.
מה שאני מנסה להגיד הוא שלעניות דעתי מה שהרופא אמר לכם בתוספת של מה שאתם בעצמכם חושבים ומרגישים הוא הרבה יותר רלוונטי וחשוב מדעתו או ניסיונו של מישהו אחר, שאימץ ילד שאינו הילדה הספציפית הזאת, ושאינו מכיר ולא בדק את הילדה הספציפית הזאת.
לצפיה ב-'לפני הרבה שנים'
לפני הרבה שנים
05/02/2018 | 14:17
85
כבר קיבלתי תמונה של ילדה עם הקף ראש קטן משמעותית ביחס להקף ואורך גופה.- לא זוכרת נתונים מספריים.
רופאת העמותה ,עמותה שכבר לא קיימת,היא ששכנעה אותי לשמוט את האימוץ הזה ,ואמרה שזה פתח לצרות בריאותיות והתפתחותיות רציניות.
לצפיה ב-'ישראל עצה מבעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה לעולם אל '
ישראל עצה מבעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה לעולם אל
19/02/2018 | 20:13
1
30
תאמץ ילד חולה עם מחלות כנ"ל ורצוי עם ביכלל איזשהן מחלות תמיד נחמד ויפה ובריא יותר לכול המשפחה להביא תינוק בריא הביתה. למה לך להכניס ראש בריא למיטה חולה? האם אתה בטוח שתדע איך לטפל בילד כזה? ואם הוא מפגר? אתה יודע איזה קושי יש בגידול ילדים מפגרים... עזוב שטויות לך תמיד על הצד הבריא בחיים יש כול כך הרבה צרות ומחלות בעולם הזה שלמה לך להכניס את עצמך לחיים שלא בטוח שתהנה מהם.. ואולי תיסבול בהם. גם ילדים בריאים צריך לדעת לגדל ובכול מישפחה ואף בריאה לחלוטין יש בעיות נו.. אז עדיין אתה רוצה להכניס למשפחתך ילד חולה ולהתמודד עם בעיות שלא בטוח שתוכל להתמודד עימן? אם תישאל אותי אני כאחת שלמדה את התחום לעולם לא הייתי מאמצת ילד חולה. אם הייתי מחליטה לאמץ הייתי מספחת אלי לפגישה עם הגוף המאמץ והילד, רופא ילדים שיבדוק טוב טוב אם  הילד בריא לחלוטין ורק אחרי אישורו שהילד בריא הייתי מאמצת. אתה יודע ילד זה לכול החיים אין החזרות פה כמו בחנות... בהצלחה באימוץ
לצפיה ב-'כבעלת התואר שרשמת בכותרת'
כבעלת התואר שרשמת בכותרת
20/02/2018 | 11:03
28
הייתי מצפה ממך לסגנון שונה ולא לעגני.

לצפיה ב-'בבקשה ייעוץ'
בבקשה ייעוץ
04/02/2018 | 13:37
6
131
היי.
אני בת 45 אמא לילד מדהים וכבר גדול בן 11 אותו אני מגדלת לבד , למרות שיש אב אבל הוא התנתק.
כל השנים הייתי מאוד עסוקה בלגדל אותו ולתת לו את כל הטוב שאפשר ובאמת טפט טפו טפו יש לי ממנו הרבה נחת
תלמיד מצטיין כל שנה , חבר טוב, ילד חכם ומקסים, מחונך ונעים והוא הדבר הטוב ביותר שקרה ךי בחיים והאהבה הכי טהרה וגדולה שלי. הוא הרחיב את ליבי לגודל שאי אפשר לתאר... 
היום אחרי שאני בטוחה בעצמי ובגידולו אני רוצה להגשים את החלום לילד נוסף
יודעת שקצת חיכיתי אבל לא היתה ברירה
האופציות שעומדות בפני הם:
1. תרומת זרע וביצית 
מצד אחד זה נשמע מעולה אבל מצד שני  הריון בגילי מרגיש לי קצת מפחיד 
2. אומנה 
מצד אחד נשמע נהדר אבל מצד שני מה יהיה אם באיזשהן גיל הילד או הילדה יחזרו למשפחה שלהם
3. אימוץ מחו"ל
נשמע לי האופציה הכי טובה עבורנו אבל לא בטוחה שנותנים לאמהות חד הוריות לאמץ.
אם יש מי שמבין שיוכל לעשות לי קצת סדר ולתת לי טיפים אני מרגישה שאני מוכנה ורוצה ושזה עכשיו או לעולם לא.
תודה רבה 

לצפיה ב-'אימוץ חו"ל לחד הורית '
אימוץ חו"ל לחד הורית
04/02/2018 | 18:08
1
97
אופציה 3 - לא ניתנה
יכול להיות ש -NURA20
אימצה בתקופה שאפשרו לחד הוריות לאמץ 
בהצלחה 

לצפיה ב-'תודה :( '
תודה :(
04/02/2018 | 18:57
30
לצפיה ב-'מה עם אימוץ בארץ?'
מה עם אימוץ בארץ?
04/02/2018 | 21:01
84
זו לא אופציה מבחינתך? לדעתי זה עוד אפשרי, אם כי תקבלי אולי ילד גדול (5 ומעלה).
אומנה זה באמת נהדר, אבל זה מצריך יכולת מאוד חזקה להתמודד עם אי ודאות.
לצפיה ב-'ממליצה לברר עוד על אומנה'
ממליצה לברר עוד על אומנה
05/02/2018 | 09:14
74
זה לא מתאים לכול אחד אבל יש מקרים של "אומנה עם אופק לאימוץ" שכוללים מפגשים עם הביולוגים ויש סיכוי גבוה שבסוף את תוכלי לאמץ את הילד
גם תחשבי על אימוץ ילד גדול או עם צרכים מיוחדים, זה נכון שאת בתור אחרי זוגות ללא ילדים, זוגות עם ילד מאומץ, זוגות עם ילדים ויחידניות ללא ילדים... אבל... אם יש ילד שאף אחד מהרשימה לפניך אינו מעוניין בו אז תוכלי לאמץ- וזה יכול להיות ילד מדהים!
אני הכי ממליצה לדבר עם שירות למען הילד שקרוב למקום מגוריך, גם סתם לשוחח עם העו"ס ולעבור איתה על כול האופציות שלך
המון בהצלחה
לצפיה ב-'לדעתי אצל אמהות חד הוריות נבדקת היותן בעלות יכולת כלכלית. '
לדעתי אצל אמהות חד הוריות נבדקת היותן בעלות יכולת כלכלית.
19/02/2018 | 20:23
1
27
האם את יכולה באמת להחזיק את הילד הנוסף למשפחה בכוחות עצמך. טוב מקסימום אפשר לפתוח עסק עצמאי אחד או שניים לא ביג דיל נכון?עכשיו מה הבעיה עם אימוץ בחו"ל נישמע לי אופציה נהדרת..באמת מהבחינה הזו שהילד לעולם לא יחזור לחיק המשפחה הביולוגית הנמצאת רחוק מימנו. תבדקי את האופציה הזו..גם אם יש בעיה אם היותך אם חד הורית תילחמי על כך שינתן לך לאמץ ילד מחו"ל לא לוותר , זיכרי "עם הכלל יש תמיד את היוצא מן הכלל" ולכן גם אם את לא עומדת בקריטריון מבחינה זו תמיד ניתן לחרוג מן הכלל. 
לצפיה ב-'חבל שאת מטעה אנשים פה עם מידע לא נכון.'
חבל שאת מטעה אנשים פה עם מידע לא נכון.
20/02/2018 | 05:23
30
אני מקווה שהקוראים יודעים לסנן.

לצפיה ב-'שוב מנסה.בבקשה תענו לי'
שוב מנסה.בבקשה תענו לי
04/02/2018 | 19:00
3
96
 מבינה שלאמהות חד הוריות לא מאפשרים לאמץ.
אז מה קורה אם מאמצים ואחכ מתגרשים?
או אם יש בן זוג אבל לא נשואים?

לצפיה ב-'יחידניות יכולות לאמץ'
יחידניות יכולות לאמץ
04/02/2018 | 20:56
78
בארץ. אמנם יש המתנה ארוכה, ויחידניות נמצאות בתחתית התור (לפני זה זוגות נשואים) אבל זה אפשרי אם לא מתייאשים. 
חוץ מזה יש גם אומנה, שפתוחה ליחידניות, אבל זה משהו אחר לגמרי, זה לגדל ילד שהוריו הביולוגיים נמצאים בתמונה ויכולים גם לחזור ולגדל אותו אם מצבם משתפר.
לצפיה ב-'הזוג צריך להיות נשוי במהלך תהליך האימוץ '
הזוג צריך להיות נשוי במהלך תהליך האימוץ
04/02/2018 | 21:25
1
68
(לא זוכרת אם יש דרישה לפרק זמן מינימלי שצריכים כבר להיות נשואים ואם כן - מה הוא).
ברור שאף אחד לא יכול לחזות את העתיד וקורה שמתגרשים אחר כך ואין מה לעשות, ולא יקחו להורים את הילד בגלל זה. אך בזמן התהליך חייבים להיות נשואים לאורך כל הדרך.
לצפיה ב-'לפי דעתי זה שנתיים'
לפי דעתי זה שנתיים
05/02/2018 | 08:42
54
אבל לא זוכרת אם זה שהזוג גר יחד שנתיים או בזוגיות שנתיים או נישואים שנתיים...
לצפיה ב-'שוב אני שאלה נוספת חשובה'
שוב אני שאלה נוספת חשובה
04/02/2018 | 14:09
1
89
האם יש הבדל בין חד הורית ליחדנית מבחינת אימוץ?
בעבר כתבה מישהי בשם nura20 שהיא חד הורית שאישרו לה אימוץ ומצד שני הבנתי שאי אפשר לאמץ יותר בחו"ל
אשמח לדעת מה נכון

לצפיה ב-'כנראה שהיא עשתה את התהליך בתקופה שזה היה אפשרי.'
כנראה שהיא עשתה את התהליך בתקופה שזה היה אפשרי.
04/02/2018 | 21:27
54
האיסור נכנס לפועל רק בשנים האחרונות, לפני זה לא הייתה בעיה ליחידניות לאמץ. ולא, אין הבדל בין יחידנית או חד הורית. נכון להיום את צריכה להיות נשואה כדי לאמץ בחו"ל.
לצפיה ב-'התייעצות - אימוץ '
התייעצות - אימוץ
31/01/2018 | 15:49
5
133
היי.
אנו בגילאי 36-37, לאחר 3 הפלות ברצף וללא ילדים. תמיד דיברנו שאחרי ילדים משלנו נפנה לאימוץ ואז התחלנו ברגל שמאל עם הפלות והחודש החלטנו להמשיך לנסות ובמקביל לפנות להליך אימוץ (עם נכונות לתינוק/ת עד גיל 2). ברור לנו שההליך אינו קצר.
נשמח להכוונה, מרגע מילוי הטפסים ומסירתם מה מחכה לנו? האם כולם עוברים וועדה ושיחת פסיכולוג או רק מי שנמצא מתאים? 
אח של בעלי המתינו שנתיים ולבסוף הרחיבו את התא המשפחתי עם מקסימה בת 5. האם לפעוטות ההמתנה ארוכה יותר?
לצפיה ב-'ברוכים הבאים לפורום'
ברוכים הבאים לפורום
31/01/2018 | 23:17
1
87
לא כתבתם זאת, אבל אני משערת ממה שכתבתם שאתם מתעניינים באימוץ בארץ.

אז ככה: בארץ ההליך כולל פגישות עם עובדת סוציאלית, הערכה פסיכולוגית וסדנת הכנה לאימוץ ורק בסיום כל זאת מחליטים האם אתם כשרים לאמץ או לא.

תינוק בארץ נחשב תינוק בן יומו ועד גיל שנתיים. אחר כך זה נחשב לאימוץ עם צרכים מיוחדים. ההמתנה לתינוק היא כשש שנים בממוצע.  החוק קובע שהפער הגילאי בין המאמצים לילד המאומץ לא יעלה על 43 שנים בין ההורה המבוגר יותר לילד. משך ההמתנה לילד תלוי בעד כמה תסכימו להגמיש עצמכם: למשל אימו אחים מקצר את זמן ההמתנה, אימוץ ילד גדול יותר גם ועוד.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
01/02/2018 | 08:45
55
אכן הכוונה לאימוץ בארץ.
בהחלט אשמח לאמץ ילד/ה שבאים עם אח/ות, אישית אני לא יעמוד בהחלטה להפריד אחים ויעדיף לא לקחת בכלל מאשר להפריד בניהם. 
קיבלתי בתודה את עצתו של אבי ואכן אפעל לתאום פגישה וקבלת מידע משלים.

לצפיה ב-'מציע לך לקבוע פגישה עם השרות למען הילד יש ביפו או בירושלים'
מציע לך לקבוע פגישה עם השרות למען הילד יש ביפו או בירושלים
01/02/2018 | 04:51
1
51
ושם תקבלי המידע העדכני והנכון ביותר המון בהצלחה לכם
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
01/02/2018 | 08:43
26
לצפיה ב-'לשלוח טפסים'
לשלוח טפסים
01/02/2018 | 18:59
52
המון בהצלחה!
דבר ראשון צריך לשלוח טפסים לשירות למען הילד הקרוב למקום המגורים שלכם
ברגע שהם מקבלים את הטפסים זה המקום שלכם בתור ולכן אני ממליצה לשלוח בהקדם.
אני כותבת בלוג "ברקיע החיים" על כול התהליך שאני עברתי (גם כזוג ללא ילדים) יש שם הרבה מחשבות אישיות וצמיחה אישית אבל אני כותבת גם על כול שלב שעברנו בדרך מכיוון שלא מצאתי את המידע החלתתי לספק אותה... אולי אצלכם זה יהיה מעט שונה אבל השלבים יהיו דומים.
כרגע אנחנו כבר 3 שנים בתהליך, עוד ממתינם לשיחת טלפון... לא הגזימו כאשר אמרו לכם שזה לוכך הרבה זמן! גמישות עוזרת (ילד שנולד מכור לסמים, גיל, צבע עור, מום חיצוני, אחים וגיל) אבל זה עובד לפי מי שנרשם קודם מקבל קודם ויש יותר ביקוש לילדים מאשר ילדים ממתינים לבית (שזה טוב לילדים אבל באסה לנו!)

המון בהצלחה! מצאתי הרבה עזרה ותמיכה פה בפורום לכול שאלה- ממש ממליצה!

לצפיה ב-'12ג' וטיסה לאילת'
12ג' וטיסה לאילת
29/01/2018 | 20:00
2
91
הי, יש לי שאלה די טכנית. אנחנו מאמצים ילד בהליך 12ג', כך שהוא עדיין לא רשום בתעודות הזהות של אשתי ושלי. חשבנו לטוס לחופשה באילת אך קלטנו שכנראה לא נוכל להעלות אותו על המטוס בגלל שהוא לא רשום אצלנו. האם יש פה זוגות שהיו במצב דומה? האם הצלחתם לעלות על מטוס בתוך ישראל? שאלתי כבר את העובדת הסוציאלית שלנו בנושא והיא אף פעם לא נתקלה בשאלה כזאת אז לא הייתה לה תשובה.
לצפיה ב-'אמנם לא נתקלתי, אך תתקשר לשדה התעופה,'
אמנם לא נתקלתי, אך תתקשר לשדה התעופה,
29/01/2018 | 22:07
1
79
תסביר את המצב ותגיד איזה מסמכים כן יש ברשותך ותוכל להציג להם ובקש שהם יקבעו על סמך הנתונים אם תוכלו לטוס איתו או לא.
לצפיה ב-''
30/01/2018 | 11:00
11
לצפיה ב-'נכנסה ללב'
נכנסה ללב
27/01/2018 | 11:24
5
177
שלום לכולם, מי מכיר את ד"ר דיאמונד גרי וכמה סומכים עליו? דיברנו איתו בקשר לתינוקת שאנחנו בתהליך אימוצה והוא אמר שהמינוסים עולים על הפלוסים, מה דעתכם?
לצפיה ב-'בזמנו עבד הרבה עם עמותת הומניקט. ממה שהבנתי ממי שאימץ '
בזמנו עבד הרבה עם עמותת הומניקט. ממה שהבנתי ממי שאימץ
27/01/2018 | 18:43
118
באמצעותה והכירו, אפשר בהחלט לשמוח עליו. הוא לא היה מספר סיפורים ו"אומר את האמת כפי שהיא". בזמנו כשהייתי בתהליכי אימוץ, נאמר לי ע"י "טף" שלא יסכימו שאקח אותי איתו לבדיקת התינוקת. היה ברור לי למה.

לצפיה ב-'לא מכירה אותו אשית'
לא מכירה אותו אשית
29/01/2018 | 14:50
82
אבל יודעת שהוא רופא עם המון ניסיון בבדיקת ילדים מועמדים לאימוץ. הוא אמין ולא מייפה דברים וגם מאוד מקצועי.
לצפיה ב-'תשמע'
תשמע
30/01/2018 | 13:20
2
93
מדובר ברופא התפתחותי מצויין. כתב ביחד עם איוה ארבל ספר בשם אימוץ על מסעותיו לבדיקת ילדים בחו"ל.התרשמתי ממנו גם משיחה מקצועית איתו בעבר.
אני מציעה לסמוך עליו.
צריך להבין- בתוך ההשתוקקות לילד לא יודעים שקשיים מקשיים שונים עלולים לעלות גם במהלך הגדילה. חלקם קשורים  לעבר המורכב,וחלקם- לא. די בהתמודדות עם הצרכים המיוחדים,אפילו רק הרגשיים- גם כך. לדעתי לא כדאי לקחת ילד שמראש יודעים שיהיה איתו קשה מאד. פרט לכך כדאי לא להישאר באמירה אניגמטית על מינוסים ופלוסים- הייתי מבקשת אותו לתאר מהם המינוסים ואולי שואלת לגביהם רופא ילדים נוסף,[לא חייב להיות בקי באימוץ,אך כן בהתפתחות ילדים]. בהצלחה.
לצפיה ב-'למה בעצם?'
למה בעצם?
01/02/2018 | 18:23
1
69
למה לא כדאי לקחת ילד שמראש יודעים שיהיה איתו קשה מאוד?
קשה לי עם האמירה הזו.
יש משפחות שיכולות להתמודד, וגם להנות מגידול ילד עם צרכים מיוחדים.
לא שאני ממליצה לכולם לעשות את זה, אבל גם ילדים שקשה איתם צריכים בית ומשפחה חמה.
כמו שכתבת, במהלך הגדילה עולים קשיים שונים, גם רגשיים, גם פיזיים, ילדים הם לא מושלמים כמו שאנחנו לא.

לצפיה ב-'ילד עם קושי'
ילד עם קושי
13/02/2018 | 14:25
26
דעתי היא שאפשר לקחת ילד עם קושי בתנאי שנכנסים לענין בעיניים פקוחות לרווחה, כלומר יודעים עד כמה קשה עלול להיות ויודעים לענות בכנות ובכובד ראש האם אנחנו ההורים מסוגלים ורוצים להתמודד עם הקושי הזה.
לצפיה ב-'היום יום השואה הבינלאומי'
היום יום השואה הבינלאומי
27/01/2018 | 18:45
37
גם ביום זה אני נזכרת תמיד באמי המנוחה, שלא זכתה להכיר את מקסימונת. זהו יום השחרור של מחנה אושוויץ. אמי ששוחררה בו נהגה לומר, שיש לה שני ימי הולדת: היום בו נולדה להוריה והיום בו שוחררה ע"י הרוסים באושוויץ.
לצפיה ב-'המלצה על רופא'
המלצה על רופא
27/01/2018 | 11:59
95
מי מכיר וממליץ או לא את ד"ר מרק ירוחמוביץ?
לצפיה ב-'אימוץ ילד גדול'
אימוץ ילד גדול
26/01/2018 | 17:04
2
132
שמי יוסף אני מאודדד מעוניין לאמץ ילד ולא משנה לי הגיל או המוצא העיקר הוא שאני רווק נושק ל-50 ומאוד רוצא לתת מעצמי לילד שהחיים יתאכזרו אליו !!יש לי את הזמן והתנאים רק שאין לי את המידע לגבי התנאים והקושי שבמימוש החלום הזה!! שאדע שהצלתי נפש מחיי אומללות ומה שאני בסה"כ רוצה זה  לא להיות אבא מחליף אלה להיות דמות תומכת ואוהבת לילד שנחסך ממנו הדבר הנורמטיבי והטבעי של חום אהבה ותמיכה!! האם הגזמתי??? האם אני יכול לממש זאת או שאני צריך להרים ידיים עוד לפני שהתחלתי ???   אשמח לקבל מידע !! 
לצפיה ב-'ברוך הבא'
ברוך הבא
26/01/2018 | 22:07
79
בנתונים שכתבת יש שתי בעיות באימוץ בארץ: הראשונה היא הגיל. החוק קובע שגיל המאמץ לא יעלה על 43 שנים מגיל המאומץ. היום אתה בן 50. תהליך האימוץ וההמתנה לילד לוקח כמה שנים, לפחות שנתיים. זאת אומרת שבמקרה הטוב תוכל לאמץ ילד בן תשע פלוס.

הקושי השני הוא היותך גבר יחיד. בסולם ההיררכיה של האימוץ בארץ גברים יחידנים נמצאים בתחתית הסולם, כשקומים להם זה זוגות נשואים חשוכי ילדים, זוגות נשואים עם ילדים, ויחידניות. המצב כיום הוא שיש יותר כאלה שרוצים לאמץ מילדים שמועמדים לאימוץ, כך שגברים יחידניים בפועל מקבלים ילדים שלא נמצאו להם מאמצים אחרים, שלרוב הם הילדים הגדולים יותר ועם יותר בעיות.

עם זאת כל מקרה הוא לגופו. בראש וראשונה מנסים "לשדך" בין הילד להורה שחושבים שהכי יתאים לו ןאולי דווקא אתה תהיה זה. מציעה לך להיכנס לאתר של משרד הרווחה באינטרנט, להוריד טפסים של מבקשים לאמץ, למלא ולהפנותם לסניף של השרות למען הקרוב לאיזור מגורך. יש סניפים בירושלים, חיפה, תל אביב ובאר שבע. כתובות ומספרי טלפון תמצא באתר של משרד הרווחה ברובריקה של אימוץ ילדים. בהצלחה
לצפיה ב-'הייתי שוקלת גם אומנה'
הייתי שוקלת גם אומנה
27/01/2018 | 10:31
59
יש לא מעט עמותות אומנה בארץ, הדואגות שילדים שאין להם בית יקבלו בית חם, ושם האפשרויות עבור גבר שכמוך הרבה יותר רבות לאימוץ (אומנה) של ילד גדול יותר. כל החשיבה שם גמישה בהרבה.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'איזה עולם קטן, אחרי ששים שנה גילו שני חברים טובים שהם בעצם'
איזה עולם קטן, אחרי ששים שנה גילו שני חברים טובים שהם בעצם
26/01/2018 | 11:44
76
לצפיה ב-'מיגל - סיפורו של בחור שאומץ מגואטמאלה על ידי אב גאה'
מיגל - סיפורו של בחור שאומץ מגואטמאלה על ידי אב גאה
25/01/2018 | 21:11
83
ולאחר הצבא מחליט לסו לחפש את שורשיו בגאוטמלה. סידרה חדשה ב- VOD שמבוססת על סיפור אמיתי. הפרק הראשון היה מטלטל
לצפיה ב-'ראיון'
ראיון
25/01/2018 | 09:09
66
שלום שמי גאי הומל מכיתה יב בבית ספר רמות ים שנמצא במכמורת אני עושה עבודת חקר לבגרות שלי באזרחות שעוסקת באימוץ ילדים בקהילה החד מינית בישראל אני מחפש לראיון אנשים לגבי הנושא הזה אשמח אם יפנו אליי למייל HUMMELGUY551@GMAIL.COM
לצפיה ב-'הודעה לישראל שכתב פה לפני כשלושה שבועות '
הודעה לישראל שכתב פה לפני כשלושה שבועות
23/01/2018 | 17:48
2
327
ישראל שלום,
אשמח לדעת לגבי החלטתך לגבי התינוקת ?
שואל מתוך באמת כוונה אמיתית ואיכפתית
ההודעות שלך נכנסו לי לב ולאשתי 
ואם תחליט לא לענות זה גם בסדר ! 

בהצלחה באשר תחליט
תודה 

לצפיה ב-'אל אני'
אל אני
27/01/2018 | 11:02
1
96
היי אשמח לשתף בנתיים זה מתקדם לכיוון חיובי למרות שיש המון חששות כי 2 רופאים מומחים בתחום אומרים שהמינוסים עולים על הפלוסים לאור הנתונים ומצד שני הילדים המוצעים היום עם המון בעיות וגם התחברנו לילדה 
לצפיה ב-'אני מאחל לכם הצלחה מכל הלב !!! '
אני מאחל לכם הצלחה מכל הלב !!!
27/01/2018 | 16:56
42
לצפיה ב-'אימוץ תינוק בחול'
אימוץ תינוק בחול
21/01/2018 | 21:44
4
124
שלום לכולם, בעלי ואני שוקלים לאמץ תינוק מחול. מישהו יכול בבקשה להסביר את התהליך, מה הגיל הממוצע של התינוקות המאומצים? חצי פונים? כמה זמן לוקח התהליך? שמענו שיש עכשיו קשיים באימוץ מחול, האם נכון? תודה רבה מראש! 

לצפיה ב-'מציע לך לקבל את המידע הנכון ביותר בעמותת טף או עתיד הילדים'
מציע לך לקבל את המידע הנכון ביותר בעמותת טף או עתיד הילדים
22/01/2018 | 04:48
86
לקבוע פגישה ולשמוע מהן בהצלחה רבה
לצפיה ב-'כרגע יש אימוצים רק מרוסיה'
כרגע יש אימוצים רק מרוסיה
25/01/2018 | 20:31
2
67
וגם משם יש הפחתה משמעותית במספר הילדים המגיעים מדי שנה, זמן ההמתנה התארך והוא כיום מעל לשנתיים (אני מכירה משפחה שמחכים כבר 2.8 שנים) וגיל הילדים עלה והוא היום סביב גיל שלוש שנים. העלות 22.000 יורו, לא כולל שלוש טיסות ושהות ברוסיה, הוצאות רופא ועוד הוצאות נלוות. כיום פועלות שתי עמותות שמביאות משם ילדים, טף בירושליים ועתיד הילדים ברחובות.
לצפיה ב-'תודה על המידע, למה זה נהיה קשה יותר? יש סיבה?'
תודה על המידע, למה זה נהיה קשה יותר? יש סיבה?
26/01/2018 | 18:40
34
לצפיה ב-'זה קשור למדיניות של רוסיה עצמה'
זה קשור למדיניות של רוסיה עצמה
26/01/2018 | 21:55
54
שבשל רצונה להצטרף לאיחוד האירופי החלה להגביל את האימוצים הבינלאומיים ממנה. 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה