לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1162711,627 עוקבים אודות עסקים

פורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אימוץ

"שיר בדרך אליךנרקם בסבלנות אין קץהן תיקח ותאמץ אותואל לבבך" רחל שפיראפורום אימוץ הוא המקום שלנו - אנחנו שבנינו והרחבנו את משפחותינו בדרך של אימוץ - מאמצים ומאומצים. זהו הפורום של כל אלו שחייהם נגעו באימוץ ולאלו השוקלים ומתלבטים בכל הקשור לאימוץ.זהו המקום שלנו לשאול, לשתף, להתלבט, להתווכח, לברר, למצוא כתף כדי לבכות עליה, לתמוך ולרוות נחת. הצטרפו אלינו - החיים אימוץ - כדי לדבר אימוץ.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
החלטתם לבדוק אפשרות של אימוץ בארץ או בחו"ל? ברוכים הבאים! בפורום מאגר מאמרים, קישורים ושאלות נפוצות שעשויים לעזור. שתפו אותנו בשאלות שלא נמצא להן מענה, כולנו היינו שם- בתחילת המסע הלא שגרתי אל הגשמת ההורות, ונשמח לעודד ולתמוך. גופים מסחריים ועיתונות, נא פנו אל הנהלת הפורומים לקבלת אישור פרסום.

קישור לשרות למען הילד
המשך >>

לצפיה ב-' הערב: אירוח בנושא טיפוח עור הפנים בגיל השלישי '
הערב: אירוח בנושא טיפוח עור הפנים בגיל השלישי
19/06/2018 | 11:07
1

<font> </font>הערב: ד"ר רון יניב, רופא עור, מייעץ לכם לגבי טיפוח עור הפנים!
כתמים, קמטים, נפילת העור, הזרקת בוטוקס, מיצוק העור, כל אלו ועוד הן בעיות המטרידות את הגיל השלישי.
לוחצים על שרשור האירוח וכותבים את השאלה שלכם 
לצפיה ב-'גואטמלה. הרצון לעשות מעשה הומניטרי מוגבל בגלל אישורים'
גואטמלה. הרצון לעשות מעשה הומניטרי מוגבל בגלל אישורים
17/06/2018 | 06:42
1
38
האם אפשר לשנות ולתת לצד אנושי לבוא לידי ביטוי? מי מוכן לתת מידע?
לצפיה ב-'המידע, אם קיים, נמצא בידי משרדי הממשלה והשירות למען הילד.'
המידע, אם קיים, נמצא בידי משרדי הממשלה והשירות למען הילד.
18/06/2018 | 19:44
17
לנו בפורום בטח שאין שום ידע או השפעה בתחום.
לצפיה ב-'ילדים מבית ילדים בגואטמלה'
ילדים מבית ילדים בגואטמלה
16/06/2018 | 21:01
1
39
האם ניתן להגיש בקשה לאימוץ ילדים שנפגעו בשבוע שעבר? יש במקרה הזה הסכם בין מדינות.
לצפיה ב-'מגואטמלה כבר הרבה שנים אין אימוצים משם המדינה הפסיקה את זה'
מגואטמלה כבר הרבה שנים אין אימוצים משם המדינה הפסיקה את זה
17/06/2018 | 04:44
17
לצפיה ב-'אימוץ עי חד הוריות'
אימוץ עי חד הוריות
11/06/2018 | 00:05
2
61
שלום, רציתי לדעת האם מתאפשר אימוץ בעמותה הומניקט גם לחד הוריות, והאם יש עוד עמותות מלבד טף ועתיד הילדים לאימוץ חול, תודה רבה
לצפיה ב-'הומניקט לפני שנים נסגרה ואין יותר אפשרות לחד הורית לאמץ יותר'
הומניקט לפני שנים נסגרה ואין יותר אפשרות לחד הורית לאמץ יותר
11/06/2018 | 04:36
28
לצפיה ב-'שירות למען הילד'
שירות למען הילד
11/06/2018 | 08:57
58
אבל זה תור מאוד ארוך וחד הוריות נמצאות אחרי זוגות ללא ילדים וזוגות עם ילד מאומץ אחד...
אבל אם את פתוחה לילד גדול או עם צרכים מיוחדים אז יש מצב לקצר את הזמן...

לצפיה ב-'רישום ילדים מאומצים כיהודים במשרד הפנים'
רישום ילדים מאומצים כיהודים במשרד הפנים
06/06/2018 | 22:48
2
73
מישהו יכול לעזור איך אני יכול לרשום את הבת שלי כיהודיה במשרד הפנים 
אני מעוניין בפרטים איזה מסמכים אני צריך להציג למי אני צריך לפנות
תודה מראש לכול עזרה בנושא
לצפיה ב-'שלום וברכה'
שלום וברכה
07/06/2018 | 14:52
58
אימצתי מזמן,אבל אני זוכרת שלמשרד הפנים הייתי צריכה להביא את מסמכי הגיור שהושלם את תעודת הלידה של הילד ומסמך שמאשר שהוא אומץ על ידי ,וכן ואת הילד עצמו. כשהבינו בסניף את סיבת  בואנו הקצו לנו חדר מיוחד ,הרישום לקח מעט מאד זמן,טיפול יעיל ומאד אדיב.

לצפיה ב-'הילדה אומצה בישראל או בחו"ל דרך עמותה?'
הילדה אומצה בישראל או בחו"ל דרך עמותה?
07/06/2018 | 15:44
49
זקוקה לגיור? עברה גיור?
לצפיה ב-'אשמח לעזרה במילוי שאלון על ADHD ושינה, תודה :)'
אשמח לעזרה במילוי שאלון על ADHD ושינה, תודה :)
31/05/2018 | 12:49
40
לצפיה ב-'חזרה לארץ'
חזרה לארץ
26/05/2018 | 17:22
16
169
שלום אני מעין, אני חיה ברה"ב כבר 11 שנה ואימצתי כאן ילד לפני שנה.
אנחנו מתכוונים לחזור לארץ בנובמבר והשאלה שלי היא מה אני צריכה להביא בכדי לרשום את הילד במשרד הפנים? יש לי צו אימוץ מבית משפט ותעודת לידה. 
לצפיה ב-'אני לא יודעת, רק יכולה לספר על מקרה דומה'
אני לא יודעת, רק יכולה לספר על מקרה דומה
27/05/2018 | 08:58
94
של מכרה שלי שחזרה מארה"ב עם ילדה מאומצת ועברה שבעה מדורי גיהנום עד שהצליחה לרשום את הילדה במשרד הפנים. לפי הנסיון שלה, לא ברור אם כדאי לסמוך על מה שיגידו לך בשגרירות/קונסוליה הישראלית. במקרה שלה הסתבר שכל מה שאמרו שם לא היה נכון. היא נאלצה לקחת עו"ד כדי להסדיר את חוקיות האימוץ ומעמד הילדה בארץ. אולי כדאי לך לנסות לתקשר מרחוק עם משרד הפנים ולברר מראש.
לצפיה ב-'המקרה שלך שונה ממה שרובנו מכירים '
המקרה שלך שונה ממה שרובנו מכירים
29/05/2018 | 09:12
3
84
כי רובנו אימצנו ילדים כישראלים דרך עמותות בארץ. לכן ייתכן שבמקרה שלך המסמכים שתדרשי להציג לא יהיו זהים לאלה שאנחנו נדרשנו. הכי בטוח לברר במשרד הפנים עצמו. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/05/2018 | 06:00
2
62
אני אנסה ליצור קשר עם משרד הפנים, בינתיים לנציג בשגרירות אין תשובה בשבילי.
לצפיה ב-'נראה לי'
נראה לי
30/05/2018 | 13:15
57
שיש לך המסמכים הנכונים. 
ברור שכשאת חוזרת לארץ את חוזרת עם ילדך. 
איכשהוא נראה לי שלא מתאים להכביד עלייך ביורוקרטיה.
הרי כבר אימצת,את אמא .
לצפיה ב-'מוזר'
מוזר
31/05/2018 | 13:46
50
כל עוד אימצת את הילד בהיותך תושבת חוץ, השגרירות אמורה לבצע הכל בשבילך, כדי שתגיע לישראל עם אזרחות ישראלית של הילד. 
הם צריכים לפנות למשרד הפנים, למרכז שמטפל באישרור אימוץ לתושבי חו"ל ולברר מה *עליהם* לעשות, ומה הם צריכים לבקש ממך להראות להם.
לצפיה ב-'נסיון מלפני כשמונה שנים, בבלגיה'
נסיון מלפני כשמונה שנים, בבלגיה
31/05/2018 | 13:59
6
65
אם בשגרירות אין מי שטיפל בזה בעבר, יכול להיות שאין להם נסיון והם חוששים מכך. אך החוק הוא די ברור, וילד שאומץ על ידי אזרח ישראלי, בעוד אותו אזרח ישראלי אינו תושב ישראל, זכאי לאזרחות ישראלית מכח אימוצו. 

מחיה של מעל עשר שנים מחוץ לישראל לפני השלמת האימוץ מקנה לך מרחב בטחון גדול מאוד לתנאי החוק, הדורשים (במקרה המחמיר) ניתוק תושבות מישראל במשך חמש שנים. מכאן ניתן להבין שרישומו של הילד הוא הליך ביורוקרטי מעצבן, אך די אוטומטי ללא שיקול דעת של השגרירות המקומית. 

כשאנו פנינו לשגרירות הישראלית בבלגיה, השאלה הראשונה שנשאלנו היא כמה זמן אנו חיים בחוץ לישראל. ברגע שהתברר להם שאנו עונים על דרישות החוק, הם החלו לרענן את מה שנדרש מהם לדרוש ממני. בגדול, מסמכי האימוץ שיש בידייך צריכים להספיק.
מה שעיכב אותנו הייתה העובדה שהמסמכים היו או ברוסית (מקזחסטן) או בפלמית (מבלגיה), שתי שפות שאינן מקובלות בישראל לצורך אישרור אימוץ. אנו היינו צריכים מתרגם מוסמך לעברית, שיהיה מקובל על השגרירות, כי בית המשפט לא היה מוכן לאשרר תרגום מרוסית לאנגלית ללא מעבר דרך פלמית, בעוד ישראל דורשת תרגון המסמך המקורי. לעניות דעתי, לכם לא צריכה להיווצר בעיה שכזו, ולכן עניינים לא יגררו על פני חודשים.
מהרגע שהמסמכים נמסרו רישמית, עבר פרק זמן סביר למדי עד לקבלת הדרכון לבתי. לא זוכרת כמה זמן בדיוק (לפני שמונה שנים, אמרתי כבר), אך מתוך שמונת חודשי המסע הבירוקרטי המפרך, זה היה בטל בשישים.
ודרך אגב, לא משנה מה חלק מפקידי משרד הפנים בישראל חושבים ואולי גם עובדי קונסוליה, מסמכי גיור אינם נדרשים בשום שלב עבור קבלת אזרחות. אם מישהו בשגרירות מבקש ממך זאת, הם לא ביקשו את המידע במרכז בירושליים לרישום ילדים מאומצים, ושילחי אותם לברר זאת שוב.

בהצלחה.
לצפיה ב-'חוק האזרחות תשי"ב-1952, סעיף 4ב', סעיף קטן 2:'
חוק האזרחות תשי"ב-1952, סעיף 4ב', סעיף קטן 2:
31/05/2018 | 14:12
5
37
אזרחות מכוח אימוץ (תיקון מס' 6)  תשנ"ו-1996 (תיקון מס' 7)  תשנ"ח-1998
4ב.     קטין יהיה אזרח ישראל מכוח אימוץ מיום אימוצו, אם התקיים בו אחד מאלה:
(1)  הוא אומץ לפי חוק אימוץ ילדים, תשמ"א-1981, כשאביו או אמו המאמצים היו אזרחים ישראלים;
(2)  הוא אומץ מחוץ לישראל כשאביו או אמו המאמצים היו אזרחים ישראלים לפי פסקאות (א) עד (ה) בסעיף 4(א)(2), ובלבד שהמאמצים לא היו תושבי ישראל ביום האימוץ וניתנה הסכמת שני ההורים המאמצים.

שני הסעיפים, כמובן מדברים על אימוץ חו"ל, כי לילד המאומץ בישראל יש אזרחות כבר ישראלית.
סעיף קטן (1) מדבר על תושבי ישראל המחוייבים לעבוד עם עמותת אימוץ מוכרת.
סעיף קטן (2) רלוונטי עבורכם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
02/06/2018 | 07:20
4
59
אני אחכה עם המסמכים ואתרגם אותם בארץ. 
לצפיה ב-'אל תוותרי כלכך מהר'
אל תוותרי כלכך מהר
02/06/2018 | 18:31
3
53
אם הקונסוליה תטפל בזה עבורך, תכנסו כבר לישראל עם דרכון ישראלי עבור הילד. 
בילבול השכל שווה זאת. בעיקר כי איני יודעת עד כמה בילבול שכל זה להכנס לישראל עם ילד ללא דרכון ישראלי, כשלהורה/ים יש דרכון ישראלי, וזה עוד לפני שאלת הויזה (אם הוא אומץ ממדינה שאזרחיה צריכים ויזה כדי להכנס לישראל).

גם אם צו האימוץ אינו באנגלית (אם אמצת מחוץ לארה"ב ולא אישררת את האימוץ בארה"ב), סביר להניח שתרגום לאנגלית יהיה קביל על מדינת ישראל כשאת בארה"ב, ולמצוא מתרגם לאנגלית בארה"ב צריך להיות באותה דרגת קושי של מציאת מתרגם לעברית בישראל.

בהצלחה במה שלא תבחרי.
לצפיה ב-'זה הרבה בלבול שכל. קופת חולים, רישום למוסדות חינוך, וכיו"ב'
זה הרבה בלבול שכל. קופת חולים, רישום למוסדות חינוך, וכיו"ב
04/06/2018 | 01:17
15
לצפיה ב-'הוא אמריקאי'
הוא אמריקאי
07/06/2018 | 05:53
1
32
הילד נולד כאן בארה"ב. אימצתי אותו דרך מערכת האומנה. ניסיתי לדבר עם הקונסוליה בלוס אנגלס אבל הם עובדים רק 3 שעות ביום ולא ממש יודעים מה לעשות..
תודה :)
לצפיה ב-'אם הקונסוליה בלוס אנג'לס '
אם הקונסוליה בלוס אנג'לס
07/06/2018 | 14:52
31
אינה מסוגלת לתת תשובה, אולי תפני בעצמך לקונסוליה פעילה יותר. ככל שאני קוראת יותר תשובות של ישראליים מישראל, ברור לי שאם תמתיני לישראל בילבול השכל יהיה הרבה, אבל *הרבה*, יותר גדול. 
מה שהם צריכים לברר הוא רישום ילד בפנקס האימוצים, כך שיוכרז כילך בצורה רישמית בישראל, וכתוצאה מכך לרשום אותו כאזרח ישראלי, ולהוציא לו דרכון ישראלי איתו כבר יכנס לישראל, ולא תצטרכי לערוך שום רישום נוסף בישראל, מעבר לרישומים הנדרשים ממשפחה ישראלית החוזרת להתגורר בישראל.
אם אף קונסוליה קרובה אליך אינה מסוגלת לעשות זאת, נסי למצוא מישהו שיברר זאת עבורך בישראל. התועלת, ללא ספק, תהיה שווה את המאמצים.
לצפיה ב-'אגב, יש בתפוז שני פורומים'
אגב, יש בתפוז שני פורומים
02/06/2018 | 21:17
58
שגם בהם יש סיכוי שמישהו יוכל לייעץ לך:
אמנם המקרה שלך די נדיר ולא בטוח שיש שם מישהו שהתנסה בסיטואציה זהה, אך יש שם אנשים עם הרבה ניסיון שאולי יהיו להם עצות מועילות. שווה לנסות.
לצפיה ב-'לרשום את הילד במשרד הפנים ולאזרח אותו שני דברים שונים'
לרשום את הילד במשרד הפנים ולאזרח אותו שני דברים שונים
04/06/2018 | 14:57
2
64
כשתגיעו ארצה מיד יש ללכת למשרד הפנים עם הילד ועם כל מסמכי האימוץ כולל תעודת לידה מקורית של הילד אם יש לכם.
משרד הפנים חייב על פי חוק לרשום מיד את הילד כבנכם.
ואז יש לילד זכויות של בן של אזרחים לרבות הזכות לביטוח בריאות בקופת חולים שתבחרו.
זה עוד לא אומר שהוא אזרח.
כדי לאזרח אותו תצטרכו לעבור הליך נוסף והוא יותר מורכב, כיוון שאימצתם בחו"ל. לשם כך אולי תזדקקו לעורך דין.
אך לכל הפונקציות החשובות: גן, בית ספר, ביטוח בריאות, ביטוח לאומי, לא חייבים לאזרח מיד. 
בהצלחה!
לצפיה ב-'אגב בימים האלו הילד לא מבוטח בריאותית וכדאי לעשות לו ביטוח '
אגב בימים האלו הילד לא מבוטח בריאותית וכדאי לעשות לו ביטוח
04/06/2018 | 15:06
56
פרטי בארה"ב, של תייר בישראל. ביטוח שיהיה תקף לימים הראשונים עד שתסדירו את ענייניו במשרד הפנים והוא ירשם כבן של אזרחים חוזרים.
גם אתם תהיו מבוטחים בריאותית על ידי המדינה, רק אחרי שתסדירו את הענינים במשרד הפנים ותוכרו כתושב חוזר.
גם אז, אם לא שילמתם ביטוח לאומי במשך כמה שנים שבהן שהיתם בארה"ב, ואם לא תרצו לשלם רטרואקטיבית, הביטוח הבריאותי הראשוני שלכם יהיה חלקי, אך הוא בהחלט מכסה הרבה דברים חשובים. את רוב הזכויות הנוספות תקבלו מקץ שנה. חלקן קודם. 
לצפיה ב-'זהו, שרישום דרך הקונסוליה'
זהו, שרישום דרך הקונסוליה
07/06/2018 | 14:29
32
הוא הליך אחד, בו הילד נרשם כבן המאמצים ואזרח ישראל בעת ובעונה אחת. 
לא צריך עורך דין עבור רישום בקונסוליה, רק הרבה סבלנות.
לצפיה ב-'לצ'יינה 8 - שלחתי לך מסר '
לצ'יינה 8 - שלחתי לך מסר
25/05/2018 | 09:58
49
לצפיה ב-'כמה עצוב. זוג תאומים ביקש לבטל את צו האימוץ'
כמה עצוב. זוג תאומים ביקש לבטל את צו האימוץ
17/05/2018 | 20:05
4
147
לצפיה ב-'ממש שובר את הלב! מקרה נורא'
ממש שובר את הלב! מקרה נורא
18/05/2018 | 07:07
45
לצפיה ב-'הלב כואב על כל המעורבים בסיפור'
הלב כואב על כל המעורבים בסיפור
19/05/2018 | 12:17
87
אך על התאומים יותר מכל. לאחרים הייתה מידה זו או אחרת של שליטה במצב, לילדים שהחל מגיל 5 חודשים כבר היו במערכת, לא הייתה שום שליטה על חייהם. לפחות השופט הכיר בזכותם ללקיחת שליטה כלשהי על הפן הרישמי של חייהם.
לצפיה ב-'אכן מזעזע'
אכן מזעזע
19/05/2018 | 17:34
66
ואני לא מפסיקה לתהות, האם המדינה מצידה עשתה הכל כדי שהם לא יגיעו למצב הזה?
לצפיה ב-'הדבר היחיד שחיובי בסיפור'
הדבר היחיד שחיובי בסיפור
21/05/2018 | 12:36
87
זה שהם יחד ונשמע שהם מאוד קרובים ותמיד יהיה להם אחד את השני... פרט לזה סיפור ממש עצוב וכואב לקרוא
לצפיה ב-'זמן המתנה למשפט'
זמן המתנה למשפט
14/05/2018 | 00:02
3
119
לחברי הפורום שלום
מניסיונכם האישי, כמה זמן לוקח מאז שרואים את הילד בפעם האחרונה ומאשרים שרוצים לאמץ אותו ועד שמקבלים את התאריך למשפט
תודה רבה

לצפיה ב-'אצלנו לקח חודשיים. שיהיה לכם בהצלחה!'
אצלנו לקח חודשיים. שיהיה לכם בהצלחה!
14/05/2018 | 06:52
46
לצפיה ב-'מזל טוב!!!'
מזל טוב!!!
14/05/2018 | 09:21
35
לצפיה ב-'אני אימצתי ממש מזמן'
אני אימצתי ממש מזמן
14/05/2018 | 09:22
88
אני משערת שאתה מדבר על אימוץ ברוסיה. אני לא אימצתי משם אלא ממדינה שכנה, סובייטית לשעבר כך שאולי הבירוקרטיה דומה. לקח 3 חודשים עד שהתקיים המשפט. לא זוכרת כמה זמן בדיוק עד שקיבלנו את התאריך. יודעת שהיה צריך לקחת פחות זמן והיו עיכובים.
לצפיה ב-'אני תולה את האשמה'
אני תולה את האשמה
30/04/2018 | 22:43
61
412
של מצוקת האימוץ בישראל בשיטת העמותות. שאף אחד לא יספר סיפורים, העולם מלא במדינות נכשלות עם אין סוף ילדים שהיה ניתן לאמץ אותם אם אל היה צורך בשימוש בעמותה. כל עוד השיטה לא תשתנה, לא יהיה שום שינוי במצב. 

ועכשיו כמובן יעלה ויבוא פרשת הילדה הברזילאית.
המשך>>
של מצוקת האימוץ בישראל בשיטת העמותות. שאף אחד לא יספר סיפורים, העולם מלא במדינות נכשלות עם אין סוף ילדים שהיה ניתן לאמץ אותם אם אל היה צורך בשימוש בעמותה. כל עוד השיטה לא תשתנה, לא יהיה שום שינוי במצב. 

ועכשיו כמובן יעלה ויבוא פרשת הילדה הברזילאית.
לצפיה ב-'האם האימוץ מרוסיה נסגר?'
האם האימוץ מרוסיה נסגר?
26/04/2018 | 13:52
5
221
שלום,
אנחנו ממתינים זמן רב לאימוץ מרוסיה, נרשמנו לתהליך לפני כשנתיים ויותר ועדיין אין התקדמות. 
מהעמותה נטען שכיוון שברוסיה נותנים קדימות לאימוץ פנימי ועוד בתשלום, "לא נשארו ילדים בבתי הילדים", כך הם אומרים.
רציתי לדעת האם יש כאן עוד אנשים שממתינים זמן רב לאימוץ מרוסיה? האם הגשתם תביעה או בקשה לקבלת החזר כספי?
ממש ממש נשמח לשיתוף. אנחנו אבודים :(
לצפיה ב-'הי דיקלה שלום לך '
הי דיקלה שלום לך
27/04/2018 | 23:53
3
216
אימצתי מזמן אבל אני כל כך מבינה לליבך. ממש ממש . ההמתנה שלי היתה ארוכה מאד,הבן שלי היה בישראל  שנה ועשרה חודשים מרגע ההרשמה וחויתי שכל חברותי לפורום הביאו ילדים הרבה לפני כן. 
אני מאד ממליצה לך להיות בקשר עם האחראית לאימוצי חו"ל בשירות למען הילד בירושליים- טליה בורלא ,שמהכרות  בכנסים התרשמתי שהיא מאד לעניין.נסי להבין דרכה היכן הדברים עומדים. 
לפי מה שאני מבינה יש הרבה מחוזות ברוסיה ובכל אחד המדיניות כלפי אימוץ  חו"ל שונה במעט או בהרבה.שמא מעבר התיק שלכם למחוז אחר כן יכול לפתוח אפשרויות.

הי,וצריך לזכור עוד משהו,תמיד. אפשר להבינו טוב יותר אם נדמיין שפתאום מישהו יציע שילדים ישראלים יוצעו לאימוץ בין לאומי.ודאי תסכימי איתי שתקום פה מהומה לא רגילה ויוקיעו את מי שרעיון כזה עלה על דעתו. נכון? במקומות שמהם אנחנו מביאים ילדים זה לא כך. אבל גם בהם מעדיפים לתת ילדים לאימוץ מקומי מאשר למסור למאמצים מחו"ל,למרות  הכסף הלא מועט שכרוך בהליך האימוץ ונדרש במקומות הללו.[יד על הלב- אחרת לא היה אימוץ חו"ל]..  גם לגבי הילד הפרטי שלי שהבאתי לארץ בגיל 15 חודשים אני יודעת שתמונתו פורסמה חודשים ארוכים בעיתון מקומי ,כדי שאם מישהו מקומי יגלה בו עניין -יזכה בו לפני חוצניקית כמוני.                                                                                                                           אז לסיכום- פני לטליה בורלא ,אני מאמינה שהיא תעזור להבין טוב יותר ואולי  לתווך ביניכם לבין העמותה ולזרז את התהליך.והציעי מעבר למחוז אחר במקרה שהאור במנהרה ממשיך להתמהמה.                                                                 החוזה עם העמותה הוא לא ממש לטובת המאמצים,אבל הוא תמיד מבטיח ילד בסוף. חיזקי ואימצי!
לצפיה ב-'תודה על השיתוף'
תודה על השיתוף
29/04/2018 | 10:20
2
69
לצפיה ב-'הי דיקלה '
הי דיקלה
29/04/2018 | 12:09
1
482
נדמה לי שהאופק פתוח הרבה יותר לגבי אומנה.
אומנה מוגדרת כזמנית אבל היא הרבה פעמים באופן מעשי בסטטוס 'זמני קבוע' [מינוח פרטי שלי...]..ויש גם תמיכה מסויימת של המדינה . חושבת שכדאי לברר.כתבי בגוגל 'עמותות אומנה'. או 'משפחות אומנה'.
אני עובדת במרפאה לבריאות נפש,אגף של ילדים ונוער. מקרים 'מהקהילה' מגוונים מאד ,למשל בעקבות גירושים,או קושי חברתי. לעיתים מגיעים אלינו גם ילדים מאומנה. אני זוכרת משפחות טובות. וילדים כובשי לב. אני בכ"ז מקווה מאד שתיעזרו בטליה בורלא והאימוץ יצא לפועל במהרה.בהצלחה. תעדכני...

לצפיה ב-'עדכון '
עדכון
29/04/2018 | 16:28
263
טלי בורלא עזבה, יש מפקחת חדשה 
אימוצים מרוסיה, יש עדיין אך באיטיות רבה 
דקלה עדכני 
בהצלחה 

לצפיה ב-'אני מכירה משפחה מחכה כבר שלוש שנים ונאמר להם שהסיכוי כבר קטן'
אני מכירה משפחה מחכה כבר שלוש שנים ונאמר להם שהסיכוי כבר קטן
28/04/2018 | 17:39
101
לצפיה ב-'זמן ועליות'
זמן ועליות
28/04/2018 | 04:42
3
178
שלום רב,
חשבנו ללכת לכיוון של אימוץ.
רציתי לדעת מה העליות של אימוץ בישראל?
ומה העלויות של אימוץ בחו"ל?

בנוסף רציתי לדעת מה זמן ההמתנה אימוץ בארץ? ומה זמן ההמתנה לאימוץ בחו"ל?

תודה ובהצלחה לכולם
לצפיה ב-'גיל הילד / התינוק'
גיל הילד / התינוק
28/04/2018 | 04:43
141
שכחתי לשאול אם אני ובעלי בני 39,
האם יש אפשרות לאמץ תינוק?
לצפיה ב-'אני יכולה רק להגיב לגבי אימוץ בארץ'
אני יכולה רק להגיב לגבי אימוץ בארץ
29/04/2018 | 11:53
1
134
כעיקרון אימוץ בארץ זה חינם, שולחים טפסים לשירות למען הילד באיזור מגורים ומהרגע שהם מקבלים זה המקום שלכם בתור
יש צורך לשלם עבור בדיקה חיצונית, לא זוכרת את המחיר אבל בסביבות 2000-3000 ש"ח
התור מאוד ארוך ובתוך התור מקבלים קודם זוגות נישואין ללא ילדים ואז עם ילד מאומץ אחד ורק אחרי זה לא נשואים או עם ילדים ביולוגים
הפרש הגיל בין ההורה הכי מבוגר לילד לא יעלה על 42 שנה אז ממליצה לכם כבר להירשם מכיוון שהתור הינו סביב 4-5 שנים
אם אין לכם ילדים - אתם בתור לתינוקות שזה לרוב מגיל 3 חודשיים עד שנתיים.
אני כותבת בלוג על כול התהליך שאני ובעלי עברנו (זוג נשוי ללא ילדים) כרגע אנחנו עוד ממתינים לטלפון (אחרי 3 שנים וחודשים)
אני ממליצה בהקדם לשלוח טפסים, תמיד תוכלו לדחות את ההחלתה אבל לפחות כבר תהיו בתור מכיוון שזה תור ממש ארוך
המון בהצלחה!
לצפיה ב-'http://www.tapuz.co.il/blogs/userblog/rakiachaim'
http://www.tapuz.co.il/blogs/userblog/rakiachaim
29/04/2018 | 11:54
41
לצפיה ב-'אני בן עשרים ואני רוצה שיאמצו אותי חרה מדינה!'
אני בן עשרים ואני רוצה שיאמצו אותי חרה מדינה!
26/04/2018 | 20:16
118
אני בן עשרים ואני רוצה שיאמצו אותי חרה מדינה!
לצפיה ב-'רוצה לאמץ תינוק בחול'
רוצה לאמץ תינוק בחול
25/04/2018 | 23:32
1
135
שלום . אני מעוניינת לאמץ תינוק בחול. למי כדאי לפנות? כמה זה עולה? וכמה זמן לוקח בדרך כלל עד שמגיע תינוק?תודה
לצפיה ב-'ברוכה הבאה! ראשית, כשאת אומרת "אני", האם פירוש הדבר שאת לבדך'
ברוכה הבאה! ראשית, כשאת אומרת "אני", האם פירוש הדבר שאת לבדך
26/04/2018 | 00:22
122
או שאת נשואה? אין כיום אפשרות לאמץ ילדים מחו"ל ליחידניים/לא נשואים, גם נשים וגם גברים.
שנית, הילדים המועמדים לאימוץ מחו"ל הם לא תינוקות, אלא פעוטות בני כשנתיים ומעלה.
בקשר לעלות וללוחות זמנים אין לי נתונים עדכניים כי אימצתי מזמן, אך אולי לאחרים כאן יש. אבל קודם כל כדאי לוודא שאת אכן עומדת בקריטריון של אימוץ על ידי זוג נשוי.
לצפיה ב-'חג שמח '
חג שמח
19/04/2018 | 00:43
32
לצפיה ב-'לזכרם של כל אלה שאפשרו לנו חיים שפויים'
לזכרם של כל אלה שאפשרו לנו חיים שפויים
17/04/2018 | 19:46
2
72
במדינה הגועשת הזאת!
לצפיה ב-''
17/04/2018 | 23:25
5
לצפיה ב-'יהי זיכרם ברוך'
יהי זיכרם ברוך
18/04/2018 | 04:31
7
לצפיה ב-'חושבים על אימוץ '
חושבים על אימוץ
10/04/2018 | 13:40
4
230
שלום, אני בת 24 נשואה+2 (תינוק בן 10 חודשים ועוד פעוט בן שנתיים וחצי)
ומאז שאני זוכרת את עצמי היה לי חיבור לילדים מאומצים ולכל עניין האימוץ.
לאחר שאני אמא ל2 ונשואה 3 שנים החלו לעלות לי מחשבות רציניות בנושא אימוץ.
קראתי קצת באינטרנט וראיתי שבארץ ההליך מאוד ארוך ובחו"ל יותר קצר(חשוב לומר שאנחנו משפחה דתית ואינני יודעת אם רלוונטי לאמץ ילד לא יהודי מחו"ל.. אבל אולי יש גם ילדים יהודים בחו"ל? אשמח אם מישהו יודע)
עוד אין לנו ממש כיוון, מאוד חושבים גם על ילד עם תסמונת..
רציתי לשאול איך זה מרגיש.. אני יודעת שזו שאלה כללית אבל אני מאוד רוצה לנסות להבין את המורכבות.
הרבה אנשים מפחידים ואומרים שזה גדול מדי מבחינה נפשית, כלכלית, טכנית..
אשמח לשמוע פלוסים ומינוסים.

ו.... כל הכבוד לכם! אתם מלאכים שעושים חסד ענק!
תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'אם מאמצים ילד לא יהודי אפשר לגיירו.'
אם מאמצים ילד לא יהודי אפשר לגיירו.
12/04/2018 | 07:56
140
שמעתי אפילו שיש דתיים שנוהגים לאמץ בארץ ילדים לא יהודים ולגייר אותם כי זה מקצר להם את התור לאימוץ.
אני מניחה שיש בין הילדים בחו"ל גם אי אילו יהודים (אם כי אני מניחה שמעטים מאוד כי בקרב יהודים פחות נהוג למסור לאימוץ), אך למיטב ידיעתי לא יחפשו במיוחד ילד יהודי עבורך, ואם שואלת אותי - טוב שכך. 
לי אין ילדים עם תסמונת, אך אין ספק שזה לא פשוט משום בחינה לגדל ילד כזה. אתם עוד צעירים וכדאי לעשות חושבים טוב טוב אם אתם מסוגלים או רוצים להתמודד עם קושי כזה במשך שנים רבות. אני לא אומרת שלא, וזה יכול להיות נפלא גם עבור הילד וגם עבורכם אם תאמצו ילד כזה, אך קודם כל אתם צריכים להיות באמת משוכנעים שזו התמודדות שאתם בנויים אליה ובאמת מעוניינים בה.
אגב, הורים מאמצים אינם מלאכים. הם אנשים ככל האנשים שרוצים ילדים (או ילדים נוספים) ומכל מיני סיבות, בין אם בשל בעיות פוריות או מסיבות אחרות, בוחרים לאמץ. בכל מקרה רובנו עושים זאת בראש וראשונה כי זה משהו שאנחנו רוצים עבור עצמנו, ולא כדי להציל את העולם.
לצפיה ב-'גם אני חושבת כך'
גם אני חושבת כך
13/04/2018 | 09:34
119
כלומר:

בחו"ל אפשר לאמץ כיום רק מרוסיה, ואף אחד לא יחפש ילד יהודי עבור אימוץ. גם כי ככל הנראה יהודים השייכים לקהילה ידאגו בתוך עצמם לאם ולילד, וגם כי איני בטוחה שזה בכלל מופיע במידע שהרשויות מתייחסות אליו כאל רלוונטי. מצד שני, מתחת לגיל שלוש ההלכה מתייחסת לגיור כאל אוטומטי. אז נכון שמשפחות חילוניות נתקלות בכל מיני בעיות הנובעות ממידת שמירתן על ההלכה, אך למשפחה דתיה לא צריכה להיות כל בעיה (גם לא מעל גיל שלוש, לעניות דעתי).

לגבי תסמונות למיניהן. יש רמות שונות של פגיעה, אם בכלל, ואם דווקא מתסמונות האלכוהול העוברי. כי לגדול סתם בבית ילדים שאינו מנסה אפילו להטיב יכול לצור עיכובים ובעיות בכל מקרה מצד אחד, ומן הצד השני על הרבה אפשר להתגבר ולקדם עם סבלנות וידע. ידע היא מילת המפתח כאן, כי כדאי לדעת עם מה ניתן להתמודד בהצלחה, ומה יכשיל אתכם. אתם מכירים עצמכם טוב מכל אחד אחר, ותוכלו לדעת יותר מאשר אנשים זרים לכם.

כלכלית אימוץ חו"ל אינו זול, ואם לילד יהיו תופעות לוואי של גדילה בבתי יתומים, גם גדולו לא יהיה זול. כדאי להכניס זאת לשיקלולי האימוץ שלכם.
לצפיה ב-'קצת תשובות'
קצת תשובות
15/04/2018 | 12:19
123
לגבי גיור - למשפחות דתיות קל מאד לגייר. עד לא מזמן, הרוב המוחלט של גיורי מאומצים מהארץ נעשו על ידי משפחות דתיות. היום נדמה לי שזה קצת השתנה, אבל בגדול, מבחינה טכנית הגיור קל מאד למשפחה דתית כי אין לה צורך לשנות כלום בארחות חייה.

לגבי המורכבות שאת שואלת עליה - קשה לענות כי כל ילד הוא סיפור שונה. יהיה יותר קל אם תשאלי שאלות יותר ספיצפיות שמטרידות אותך או שהיית רוצה לקבל עליהן תשובה.

בכל מקרה אני חושבת שדי ברור שילד עם תסמונת (דאון?) קשה ומורכב לגדל, בלי קשר אם הוא מאומץ או לא. הייתי מבררת על כך בפורום של תסמונת דאון (אם יש כזה?).

בכל אופן, יש קשה, ויש קשה מידי. ההבדל תלוי בכם, ברצונות וביכולות שלכם. חשוב מאד לברר את העובדות ולבדוק כמה שיותר לפני שמקבלים החלטה.

וכמו שכבר אמרו לך, רובנו פה אימצנו מתוך רצון להיות הורים ולא כדי לעשות חסד. והילדים עשו איתנו חסד הרבה יותר ממה שאנחנו עשינו איתם.

היום יש הרבה יותר הורים שרוצים לאמץ, מאשר ילדים מועמדים לאימוץ. אמנם לצערנו הרב יש ילדים רבים חסרי בית או בסיכון, כך בארץ ועוד יותר בעולם, אבל מעטים מהם מוכרזים כברי אימוץ.

אני חושבת שאולי כדאי לכם לשקול אומנה. יש מעט שרשורים פה בפורום בנושא, ויש גם פורום משפחות אומנה שאת יכולה לבדוק שם.

מה שלא תחליטו שיהיה בהצלחה, ותבורכו.
לצפיה ב-'את חמודה מאוד, אבל בואי נרד רגע מהפנטזיה לקרקע המציאות'
את חמודה מאוד, אבל בואי נרד רגע מהפנטזיה לקרקע המציאות
18/04/2018 | 08:20
151
אימוץ חו"ל - עשרות עד מאות אלפי שקלים, תהליך של כמה שנים, כולל טיסות, משפטים, לפעמים שהייה במדינת האימוץ (כרגע רק רוסיה...), הטסת רופא לבדיקת הילד... גיל אימוץ מינימלי שנתיים... אולי לא דייקתי בפרטים אבל זה בערך מה שצפוי לכם.
אימוץ בארץ - חינם, מיונים, בדיקות, ראיונות וכו'. עם שני ילדים בריאים אתם תוכלו לקבל רק ילד עם צרכים מיוחדים וגם זה רק אחרי שנבחנה היכולת שלכם לגדל אותו... (שזה בפני עצמו משרה מלאה...)

אם את שואלת אותי, את מקדימה את המאוחר... גדלי את ילדייך בכייף ובנחת (בטח יוולדו להם גם כמה אחים בשנים הקרובות) ובעוד 10-15 שנים כשתהיו משפחה בוגרת ומגובשת יותר, תחזרי לזה (אם עדיין יהיה לך כח...). בנתיים יש המון המון פרוייקטים נהדרים שקשורים לאומנה כמו הזמנת ילדים מבתי ילדים ופנימיות לסופ"שים וחגים, התנדבות בבתי ילדים, חונכות ועוד.
בהצלחה
לצפיה ב-'אמא מאומצת'
אמא מאומצת
12/04/2018 | 13:47
146
שלום לכולם, בגיל 18 גיליתי שאמא שלי מאומצת. סבא וסבתא המאמצים שלי תמיד ועדיין נוכחים בחיים שלי ואף פעם לא חשדתי שהם לא הסבא וסבתא הביולוגיים שלי. אמא סיפרה שבגיל 18 היא פתחה את התיק ונפגשה עם האמא הביולוגית שלה ומאז לא יודעת מה קרה איתה. אני בת 23 רוצה מאוד להגיע אל הסבא וסבתא הביולוגיים שלי ולא יודעת איך לעשות את זה. מכירים סיפורים דומים? 
תודה
לצפיה ב-'מדליקה נר לזכר בני משפחתי שנכחדו בשואה. בני'
מדליקה נר לזכר בני משפחתי שנכחדו בשואה. בני
11/04/2018 | 16:25
2
41
משפחת אמי המנוחה זלטה ריטר לבית הרשברג, שהשתחררה באושוויץ, ובני משפחת אמה לאה לבית שיינפרבר ובני משפחת אבי המנוח שמחה-בונים ריטר, שהשתחרר בטרייזנשטט ובני משפחת אימו שרה-פסיה לבית לינה. היום הזה הופך עבורי קשה משנה לשנה. הוא הפך קשה יותר כשאבדתי את אבי. קשה יותר כשאבדתי את אמי כשנה וחצי לאחר מכן. קשה יותר כשהפכתי לאם וקשה יותר כשאני מתבגרת. זוכרת את כולם - לא זכיתי להכירם. לא זכיתי לראות את תמונותיהם. זוכרת ומתגעגעת אליהם - בני משפחתי שהכרתי בזכות הסיפורים והגעגועים של הורי. יהיה זכרם ברוך.
לצפיה ב-''
12/04/2018 | 03:21
9
לצפיה ב-''
15/04/2018 | 12:21

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין כלה לחמות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום שני הקרוב תתארח ליאת פדות, מאמנת לתקשורת...
אירוח בנושא יחסים בין כלה לחמות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום שני הקרוב תתארח ליאת פדות, מאמנת לתקשורת...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר יעקב יולנו
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר
בפורום אולטרסאונד נשים -

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה