לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
98989,898 עוקבים אודות עסקים

פורום שישים פלוס

מטרת  הפורום היא להעביר את הזמן בנעימים והכתיבה גם היא תהיה חיובית ללא פרטים ובעיות אישיות.
נהלי הפורום: *אין לכתוב הודעה שלילית בפורום *כל הודעה תיכתב רק בשרשור של אותו יום. תגובה על ימים קודמים גם היא תיכתב בשירשור היום הנוכחי *אין לפתוח שרשור נוסף על אותו היום *לא להכניס הודעות פרסומיות, או בקשה להצטרף לעבודת מחקר וכו' או כל הודעה שאין מכוונת הכותב להצטרף לפורום כחבר 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום שישים פלוס

מטרת  הפורום היא להעביר את הזמן בנעימים והכתיבה גם היא תהיה חיובית ללא פרטים ובעיות אישיות.
נהלי הפורום: *אין לכתוב הודעה שלילית בפורום *כל הודעה תיכתב רק בשרשור של אותו יום. תגובה על ימים קודמים גם היא תיכתב בשירשור היום הנוכחי *אין לפתוח שרשור נוסף על אותו היום *לא להכניס הודעות פרסומיות, או בקשה להצטרף לעבודת מחקר וכו' או כל הודעה שאין מכוונת הכותב להצטרף לפורום כחבר 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 יש לקרוא את כללי הפורום:

ייש לקרוא את כללי הפורום
1. הפורום נועד להנעים את זמננו אנו מבינים שיש לכול אחד מאיתנו בעיות. נא לא להכניס צרות אישיות חוזרות ונשנות.
2. כל הודעה תיכתב רק בשרשור של אותו יום. תגובה על ימים קודמים גם היא תיכתב בשירשור היום הנוכחי. 
3. אין לפתוח שרשור נוסף על הקיים, מלבד פורום השבוע של יצחק דישון
4.  כל בקשה, שאלה או ביקורת מכול סוג שהוא מהמנהל, תידון רק בפרטי. ובשום אופן לא בפומבי.
5. לא להכניס הודעות פרסומיות, או בקשה להצטרף לעבודת מחקר וכו' או כל הודעה שאין מכוונת הכותב להצטרף לפורום כחבר 

המשך >>

לצפיה ב-'הכרות'
הכרות
25/05/2020 | 11:51
4
21
שלום לחברי הפורום הנהדר,שמי רקפת סבתא ל 5 יהלומים ,רציתי לשתף אתכם בחוויות קורונה,הימים הראשונים של הסגר עברו עלי בבלבול וחששות,התרוצצות שיהיה כל מה שצריך בבית לתקופה...ואז החלטתי שזה הזמן לעשות לביתי את מה שאני עושה עבור אחרים...סדר וארגון בבית ובחיים.עברתי חדר חדר,ארון ארון,מדף מדף...פיניתי,סידרתי זרקתי העברתי לתרומה ..הבית חזר לרוגע...ושוב הוכחה האימרה סדר בבית זה סדר בראש.
לדוגמא; סידרתי את ארון חומרי היצירה שלי,זרקתי דברים ,בחרתי לשדרג כמה דברים,אירגנתי את החומרים לפי נושאים...התוצאה: פרץ של יצירתיות כמעט בלתי נשלטת,5 ציורים חדשים,מובייל מגליל נייר טואלט,סל עיתונים גדול מנייר ממוחזר ,2 מתלים חדשים מעץ שמצאתי בארון...
סה"כ נהנייתי מהסגר והשקט למעט החוסר האדיר מהנכדים ואת זה אני משלימה בימים אלו.הייתי שמחה לשמוע מה טוב יצא לכם בתקופת הסגר?
לצפיה ב-'חידה: את מי השמש נושקת ועוטרת כתר?'
חידה: את מי השמש נושקת ועוטרת כתר?
25/05/2020 | 14:23
11
ברוכה הבאה רקפת.
מעניינת ומרתקת. זוכרת שבעבר היית אצלנו ואני שמחה לבואך שוב. יש לך הרבה לתת לנו וגם אנו נשתדל לתת לך מהחיוב שלנו.
הנה שטיח אדום לבואך

לצפיה ב-'צהריים טובים של יום שני יפה ונעים'
צהריים טובים של יום שני יפה ונעים
25/05/2020 | 14:36
1
17
רקפת - ברוכה הבאה נדמה לי שכבר כתבת בעבר בפורום הזה (אני לא בטוח)
             על היוזמה לעשות סדר (בבלאגן)  בבית - בתקופת הקורונה.
יצחק - כתבת  לנו בנושא הבית הישן - ממש מעניין,
          (נתת השוואה מעניינת בין מצב הבית שלך למצב המדינה)
          שיהיה לך הרבה נחת מהילדים הנכדים והנינים.
גיורא - מצטרף למה שכתבת (כמצוטטבואו נשתדל יותר ונביא עוד חברים לכאן.
יעלי - להיכן נעלמת?
        אני אבקש מגיורא לחפש אותך בזמן שהוא עורך קניות בסופרמרקט או בשופרסל.

מצרף 4-בדיחות בתמונות הבאות:

לצפיה ב-'שלום רקפת, שלום כולם'
שלום רקפת, שלום כולם
25/05/2020 | 19:14
3
רקפת,
המילים שלך כובשות. אני רק שבעה חודשים בפורום, בתקופה הזאת לא יצא לי להכיר אותך, אך נראה לי שאנו מכירו שנים בזכות הסדר אותו את אוהבת כמוני.
מאחלת לנו התכתבות מוצלחת. לפורום הזה יש פוטנציאל נהדר, אנשים חכמים, שוחרי שלום ואוהבים את הטוב והיופי שבחיים.
לצפיה ב-'תודה��'
תודה��
25/05/2020 | 18:57
3
תודה על התגובות החמות,אכן בעבר כתבתי קצת בפורום מכובד זה,אשמח להמשיך לכתוב כאן.(ויש לי הרבה מה לכתוב��)
לצפיה ב-'בית ישן'
בית ישן
24/05/2020 | 07:40
7
35
יש לנו ב"ה 5 ילדים שתי בנות ושלושה בנים, 15 נכדים שם הבנות הן הרוב.4 נינים שם הבנים הרוב.
לצפיה ב-'אשרך יצחק שזכית, ושתזכה תמיד'
אשרך יצחק שזכית, ושתזכה תמיד
24/05/2020 | 10:08
6
20
שלום יצחק ושלום כולם,

ככתוב בספר תהלים קכח פסוק ג -
"אשתך כגפן פריה בירכתי ביתך בניך כשתלי זיתים סביב לשלחנך:"  הרבה בריאות לך ולסימה. נשמח לקרוא גם את דברי סימה פה.

לצפיה ב-'יצחק התיחסו לביתך ולבני ביתך במה שכתבת ,כמדומני'
יצחק התיחסו לביתך ולבני ביתך במה שכתבת ,כמדומני
24/05/2020 | 13:38
5
34

שהבאת את ביתך כמוצג והשואה למדינה
וזה למעשה  הפואנטה שאליו התיחסת, להראות את המדינה
באיזה מצב שברירי היא נמצאת ושקשה  לדור בה
וביתך הבאת רק לשם דוגמא והשואה,,וספסו את העיקר,
איפא נגור בינתים?? באמת רק בינתים,כי אני מאמינה שהיא תתוקן
ועל אויבינו נגבר

לצפיה ב-'הניה8'
הניה8
24/05/2020 | 15:23
4
26
מי התייחס למה שכתב יצחק על ביתו? ומי אמר שהדברים הם כמוצג והשוואה..?
אני,ביקשתי ממך מספר  פעמים לדבר בשם עצמך וגם זאת לעשות במגבלות הרשומות בתקנון.
לצפיה ב-'ברוך הבא ר' יצחק'
ברוך הבא ר' יצחק
24/05/2020 | 15:35
3
18
שימחת אותי. מקווה שיהיו כאן דברי חוכמה בזכותך. לכול שאר החברים בואו נשתדל יותר ונביא עוד חברים לכאן.

לצפיה ב-'ערב טוב כולם וברכה מיוחדת ליצחק,'
ערב טוב כולם וברכה מיוחדת ליצחק,
24/05/2020 | 20:49
2
20
יצחק, המון הנאה משותפת לנו ולך בפורום.

גם לי לא היה ברור הקטע שהכניסה הניה8 מה עניין הבית למדינת ישראל?
ומי הם האויבים בקטע שלה?
לצפיה ב-'אני אסביר לך טובי , הוא השוה את הבית שלו'
אני אסביר לך טובי , הוא השוה את הבית שלו
24/05/2020 | 21:31
1
30

שמתפורר
למדינה שלנו שמתפוררת , הן מבחינת הממשלה  ששריה מושחתים
ובראשה ראש הממשלה  שעומד עכשיו לדין  על שחיתות

כמו כן על האנשים שמתפוררים, מבחינת  פשעים כל יום רציחות
אונסים, תאונות דרכים וכו"
ככה שכמו הבית שלו שמתפורר המדינה מתפוררת  והולכת פייפן
וחוץ מזה אין לי שום אויבים  מאיפה הוצאת את זה??
מקוה שהבנת ואם לא אל תתבישי אסביר עוד פעם,

לצפיה ב-'אה עכשיו הבנתי מאיפא הוצאת אויבינו הכונה לערבים+'
אה עכשיו הבנתי מאיפא הוצאת אויבינו הכונה לערבים+
24/05/2020 | 21:38
24
הם לא אויבים רק שלי, אלא של כל עם ישראל,שאנחנו נגבר  וננצח אותם

לצפיה ב-'שבת שלום '
שבת שלום
23/05/2020 | 07:48
7
24
זה עתה כיבינו את הנרות שהדלקנו כדי לחפש אתג גיורא. גיורא איפה אתה?

רוצה לספר לכם משהו, כשאני מרוצה ממשהו אני אוהבת ליידע את כול העולם בזה והפעם אני רוצה לספר לכם כמה אני נהנית מהרדיו ברשת 96.3 עשרים וארבע  שעות של שירים נוסטלגיים  רובם בעברית ללא פרסומות וללא מלל. נסו ותודו  לי. (זה בשום אופן לא פרסומת רק המלצה שלי).
ני הולכת לישון מדליקה את הרדיו בערוץ זה ותוך כדי האזנה נרדמת.
לצפיה ב-'רוב מהומה על לא מאומה'
רוב מהומה על לא מאומה
23/05/2020 | 11:23
6
26
אני בשמחה כותב פה, אוהב את הנפשות הפועלות ואת מה שהן והוא כותבים.
אתמול בערב היה מזג אוויר מוזמן מהסרטים והחלטתי קצת לצאת לטייל עם המסכה על הסנטר. כי במקומות ציבוריים לא צריך מסכה, רק אם נכנסים למקום בו יש אנשים.
שאפתי אוויר בכמויות. באתי הביתה לא אכלתי ולא שתיתי הייתי עייף והלכתי לישון.
תודה לך יעלי על התחנה שגילית לי כבר הקשבתי ואת צודקת. שירים נוסטלגיים נפלאים.
שאלת לגבי המכנסיים הקצרים לבנות אני מתנגד. זה לא אותו דבר. מהר מאוד תעבורנה המכנסיים הקצרות למכנסיים עוד יותר קצרות, זה מכנסיים בגזרת תחתונים אבל בצבע. אני חושב שבקבוצה מעורבת יהיה קשה לבנים להתרכז ורק יזיק.
*** הבנות הולכות עם מכנסיים קצרים יותר מאשר בתמונות, אבל לא מצאתי תמונה מתאימה.

לצפיה ב-'המון תודה ליעלי '
המון תודה ליעלי
23/05/2020 | 15:57
5
16
שלום כולם,
 התחנה שהמלצת חלומית. כמו שאמרת יעלי מהתחנה צונחים ישר לחלום. השירים נהדרים.
הבן הכלה והילדים היו הבוקר ואני שמחה שהם באים ועוד יותר שמחה שהם עוזבים.
גיורא, אנא כתוב יותר. גם אני כמוך מתנגדת שבנות תבואנה במכנסיים קצרים לבית ספר, אבל מי שואל אותי? 

לצפיה ב-'שימחתם אותי טובי וגיורא '
שימחתם אותי טובי וגיורא
23/05/2020 | 17:26
4
12
שמחה שהתחנה מצאה חן בעיניכם, גם בעיניי. גם  אני כמוכם חושבת שהמכנסיים הקצרים לא מקומם על הבנות בבית ספר.
לא יודעת אם זכרתי לספר לכם שהכסף הוחזר לי אתמול, אומנם לא דאגתי מי יודע מה, אבל עדיף שהכסף יהיה בחשבוני ולא בחשבונם.
הנה נזכרתי בבדיחה:
כורדי חזר מטיול בלונדון ואמר לחבר שלו:
– פגשתי בחורה יפה שגרה בלונדון ולמרות שאני לא יודע אנגלית, אנחנו הבנו אחד את השני.
אני מצייר לה צלחת עם אוכל, ישר היא לקחה אותי למסעדה. אני מצייר לה כוס, היא לקחה אותי לבר ואז היא ציירה לי מיטה מעץ ו…עד הבוקר…אבל אתה יודע מה נראה לי הכי מוזר? איך היא ידע שאני נגר? 
שי 1951 אייכה? אתה חסר.
לצפיה ב-'שבוע טוב לכולם'
שבוע טוב לכולם
23/05/2020 | 17:59
3
14
יעלי - בקשר לתחנה שציינת (ברדיו הרגיל לא באינטרנט)
        זה רדיו רדיוס-נוסטלגי-96.3-אף-אם,
        במחשבים עם הגנה נגד חלונות קופצים, הקישור לאתר לא עובד:
גיורא -  על היוזמה לטיול, תהנה (וגם תיזהר).
טובי - בקשר למזג האויר (שציינת) אין לי קשר לחזאי מזג האוויר, רק ציינתי (באותו יום) מה הם אמרו
        בקשר לשבירת השרב, ובסופו של דבר - הם צדקו.
מצרף קובץ - לשיפור האווירה, וגם קישור לשיר (וותיק מאד) המתאים למוצ"ש (בשני ביצועים שונים):
ביצוע ראשון:
ביצוע שני:

לצפיה ב-'בית ישן'
בית ישן
23/05/2020 | 21:26
2
24

יש לנו בית ישן, לא כל כך ישן, פחות ממאה שנה. בהתחלה בנתה אותו הסוכנות, חדר וחצי. שירותים ומקלחת בחוץ, חשמל גנרטור מ8-10 בערב. מדי פעם הגדלנו אותו לפי יכולתנו. תחילה שירותים וחדר רחיצה, אחר כך חדר ילדים, עם תחילת הקטיושות מלבנון, חדר ביטחון ובמשך הזמן עוד חדר מגורים, מטבח ומרפסת. אחלה בית.
עם הזמן התחילו להופיע סדקים בקירות. כל תוספת מבנה דרשה את עצמאותה. האדמה עובדת והסדקים התרחבו. הבאנו בעלי מקצוע וכל אחד לפי דרכו ניסה לאחד אותם, עם רשת ברזל, עם טיח אלסטי, עם כל הפטנטים הידועים והלא ידועים שהמציאו. כלום לא עזר. הסדקים חזרו בכל כיעורם. באין ברירה  כיסינו אותם בלוחות גבס. קמופלאז'.
המבנים כל אחד באופן עצמאי, מחזיקים מעמד. לוחות הגבס מכסות כל רבב.  הפתרון הסופי הוא להרוס את הבית ולבנות חדש.
גם המדינה שלנו בדיוק באותו מצב. מה לעשות? להרוס? איפה נגור בנתיים?

לצפיה ב-'שבוע טוב יצחק וכולם '
שבוע טוב יצחק וכולם
23/05/2020 | 23:21
1
18
אכן, זו הצרה של תוספת בניה למבנה קיים. האדמה כפי שציינת עובדת. החלק הקיים
כבר למד את תנודות האדמה והתקבע, החלק החדש התחיל את התנודות וכך נפרדים חלק מחלק ונוצרים הבקיעים. תלוי עד כמה זה מפריע לכם. זה לא יפה, לא אסתטי וזה הכול. אם זה ממש מפריע אפשר לבנות במרחק מסויים מהבית ואז לאט לאט להרוס חלקים. אם לא כול כך אז ממשיכים ככה.
עכשיו שאלה לי אליך יצחק. פעם סיפרת לי שאתה רצית ילדים כך שלכול ילד יהיו 2 אחים ו 2 אחיות. (סליחה אם אני טועה) ועוד אמרת לי שהצלחת להגשים את התכנון. כמה ילדים יש לך שיהיו בריאים?
לצפיה ב-'שלום יצחק. '
שלום יצחק.
23/05/2020 | 23:25
15
יצחק, סוף סוף אני רואה אותך שלא בבגדי שבת.

שי, תודה על השיר הנוסטלגי "שבוע טוב" מזכיר לי ילדות

לצפיה ב-'פרשת במדבר'
פרשת במדבר
22/05/2020 | 07:42
3
8

פרשת במדבר
סיימנו לקרוא את ספר ויקרא, למדנו איך לחיות בארץ ישראל וחזרנו למדבר. במדבר צריך קודם כל להתפקד. כמו בשיר של התימנים: " ובדרך זה את זה ספרנו, מי חסר? מי חסר?" כי במדבר קל ללכת לאיבוד. ישנן סכנות רבות האורבות  על ההולכים.
אך לא זו בלבד, צריך להתקדם במבנה מסודר. כל שבט וכל משפחה מאחורי דגלו.
" נשיאי מטות אבותם ראשי אלפי ישראל.."
" שש מאות אלף אלפיים וחמש מאות חמישים" תוצאות המפקד. בלי לויים ורק מעשרים שנה למעלה. את כל השבטים פוקדים מעשרים שנה  למעלה כדי להכין אותם להתיישבות. וכדי לתכנן  את חלוקת הנחלות.
את בני לוי פוקדים " כל זכר מבן חודש למעלה." הם לא יקבלו נחלה תפקידם לשרת בקודש.
הלויים מתחלקים לשלוש קבוצות לפי המטלות. ראשית משפחת אהרון הכהן שעומדים בראש. שנית בני קחת המשרתים במקדש. שלישית הלויים הפשוטים. על כל קבוצה למלא את התפקיד המוטל עליה. התפקיד עובר מאב לבן.
בני קחת משרתים באוהל מועד יקבלו את כל הדרוש להם. אליעזר בן אהרון מוזהר שלא לקפח אותם.
" ולא יבואו לראות כבלע את-קודש ומתו"
שבת שלום

לצפיה ב-'שבת שלום וסוף שבוע נעים'
שבת שלום וסוף שבוע נעים
22/05/2020 | 18:19
2
10
יצחק -  על פרשת השבוע 
גיורא, טובי, יעלי - מה שהוא מצחיק עבורכם - בקובץ המצורף.

לצפיה ב-'שבת שלום יצחק ושלום לשי'
שבת שלום יצחק ושלום לשי
22/05/2020 | 20:40
1
12
יצחק, אני לא אפסיק לבקש ממך להיות מעורב יותר בפורום.  יצחק ממש חשוב שאתהכאן אני התבלבלתי ולפני שבועיים שזה פרשת במדבר.
שי, בדיחה טובה, אבל חסר שם עיטור כחול, חרוז כחול או משהו כחול. בכול אופן תודה רבה לך.
לצפיה ב-'תודה יצחק '
תודה יצחק
22/05/2020 | 22:18
9
תודה שי על הבדיחה, והלוואי יהיו עוד ועוד כאלה. רציתי  לשאול מה דעתכם על נושא המכנסים הקצרים לתלמידים ולתלמידות.
עוד שאלה: האם אתם צופים בסדרה "חתונה ממבט ראשון", מי לפי דעתכם ייפרד?
יעלי, עדיין לא קיבלת את הכסף?
שבת שלום ומבורך לכולם 
לצפיה ב-'גול עצמי '
גול עצמי
21/05/2020 | 12:17
3
33
שלום כולם ובוקר טוב עדיין,

אני הבטחתי ואני מנסה לקיים. אני חושב שבלבלו את העם היושב בישראל. אתמול נכנסתי לשופרסל השכונתי, היה תור לא גדול, אבל איש אחד רצה להיכנס ולא נתנו לו כי לא הייתה לו מסכה. האיש טען שאמרו בטלביזיה שלא צריך מסכה בציבור, הסביר לו השוער שהסופר זה לא בציבור, השופרסל זהו מקום פרטי, ביקש מהשוער שיעשה לו טובה ויארגן לו קנייה רק של חלב ולחם, אחד האנשים התנדב לקנות לו, אינני יודע אם באמת קנה.
ויכוחים מכאן עד השמיים. אני שואל האם אי אפשר להסביר דברים כך שגם הזקנים יבינו?

לצפיה ב-'אבל זה גול מבורך'
אבל זה גול מבורך
21/05/2020 | 13:40
2
22
יגאל אני שמחה שזה קרה לך, כי כולם הרוויחו וגם אתה. אנחנו נהנים לשמוע את הקורות אותך ואתה מתאמן בכתיבה.
ההנחיות ממש לא ברורות. אמרו שלשום שלא צריך מסכות במקום ציבורי והנה מורה בפתח תקווה חלתה ושלחו הביתה  2 כיתות אותן היא לימדה. מצד אחד רוצים להסיר את המסכות מצד שני הסכנה עדיין קיימת. המורות לו היו חובשות מסכות לא היו נדבקות
אני מבובלת. אתם בעד או נגד הסרת המסכה?
לצפיה ב-'ערב טוב של יום שרב שכנראה מתחיל להישבר'
ערב טוב של יום שרב שכנראה מתחיל להישבר
21/05/2020 | 19:55
1
21
גיורא - הרפתקאות "מעניינות" תיארת לנו (בשופרסל) אבל לא כדאי לקחת בצורה כבדה מידי, אני מקווה שהיית שם
          עם מסכה תמיד כדאי להיזהר (גם אם המסכה לא ממש מגנה עליך, היא מגינה על הסביבה ממך).
יעלי ,טובי, וגיורא - שמח שנהניתם אתמול מהשירים (ועוד...)

נקווה שסוף השבוע יהיה נעים וקל יותר מבחינת מזג האוויר.

לצפיה ב-'מישהו התעמר בי היום '
מישהו התעמר בי היום
21/05/2020 | 20:19
24
שלום כולם,
היום קרה לי דבר משונה. רציתי למחוק אות ממילה והמחשב הוסיף לי 2 סימנים. ניסיתי למחוק את המילה + 2 הסימנים ולא הצלחתי  ניסיתי ניסיתי ואז עשיתי הפעלה מחדש. לאחר ההפעלה הסתדר העניין אבל צרה חדשה כול 2 אותיות נכנסת ה ם' למילה  ומקלקלת אותה.למשל שםלום.עכשיו לקחתי סכין חד והרמתי את הקליד של ה "ם" עושה רושם שעזר.
גיורא, מעריצה את הנחישות שלך. שי נקווה שאתה צודק. אומרים שבשבוע הבא יהיה גשם. 
לצפיה ב-'בוקר טוב כולם,'
בוקר טוב כולם,
20/05/2020 | 10:12
7
35
גיורא, עכשיו אני יודעת שאתה יהודי אמיתי. יש לך מילה

תודה לכם על העידוד בקשר לכסף, אני יודעת שזה יסתדר אבל הייתי רוצה כבר להיות אחרי הפיתרון..
החום קשה, אתמול הלכתי לאסוף  שני מכתבים רשומים שלפי הדוורית לא הייתי בבית ולפי המציאות כן הייתי. השאירה לי פתקים. הלכתי מוקדם מידי לאסוף את המכתבים שעדיין  לא הגיעו לסניף. דיברתי עם מנהל הסניף והוא הביא לי את המכתבים הביתה.. השתכנע שהדוורית לא הייתה בסדר.

לצפיה ב-'בוקר טוב לצהרים . יעלי תבקשי ממנהל הבנק ש'
בוקר טוב לצהרים . יעלי תבקשי ממנהל הבנק ש
20/05/2020 | 13:52
3
21
א] ידבר עם הדוורים , שהמקרה לא ישנה .
ב] שיזכיר לכל עמיתיו , מנהלי הדואר ועובדיו , שבימים אלו , אנשים מבוגרים בני הגיל השלישי  עדיין נמצאים במעצר בית . לכן  או שיעשו מלאכתם נאמנה , או שימצאו תרוץ אחר לאי מסירת המכתבים .

לצפיה ב-'תמר, תודה'
תמר, תודה
20/05/2020 | 16:07
2
26
מנהל הדואר במו ידיו הביא לי את הרשומים, וזה בגלל שנוסף לכול הצרות היה רשום על אחד המכתבים כתובת שגוייה בו אוכל לאסוף את המכתב. נסעתי לשם אתמול והם טענו שהמכתב לא היה מיועד אליהם. 
לצפיה ב-'ערב טוב של יום רביעי '
ערב טוב של יום רביעי
20/05/2020 | 18:46
1
18
מה דעתכם על כמה שירים לצינון החום הכבד?

שיר גשם - בואו עננים - לאה גולדברג
רחוב סומסום - מטריה בשניים
גשם אחרון - להקת פיקוד צפון
רעמים וברקים- שיר חורפי

מצרף בנוסף גם קובץ לשיפור האווירה
לצפיה ב-'ממנה את שי לשר המים'
ממנה את שי לשר המים
20/05/2020 | 19:14
14
תודה לך שי על הבדיחה אודות הבנקים. כול כך צחקתי ו למה צחקתי? כי זו בעצם המציאות, אתה נותן נותן ואחר כך צריך להתחנן שיתנו לך חזרה.

השירים על המים ממש יפים ובמקום ולכן אני חושבת שצריך למנות אותך לשר המים

לצפיה ב-'צהריים טובים של יום רביעי לוהט '
צהריים טובים של יום רביעי לוהט
20/05/2020 | 14:19
2
34
גיורא -  על העמידה בהבטחתך לכתוב יותר מפעם אחת
טובי - כמו שהצעת לכתוב יותר מפעם אחת ביום, וגיורא כבר יישם
          מסכים איתך לרעיון.
יעלי - בקשר לבעיית הבנק שתארת (שקרה לך ביום שישי)
          מצרף קובץ המתאר את "טוב ליבם" של הבנקים.

לצפיה ב-'צל"ש לשי '
צל"ש לשי
20/05/2020 | 20:12
1
17
אנשים מבוגרים, בימים כול כך חמים מנועים עדיין מלצאת הרבה מהבית וגם אין כול כך לאן, כי מועדוני הגמלאים עדיין סגורים אין מה לעשות חוץ מלגרד את הקיר.
הנה בא שי עם בדיחות, שירים, הרבה מרץ, אני מצדיעה לך שי. הכול אצלך בטוב טעם. 
לצפיה ב-'ערב טוב מגיורא'
ערב טוב מגיורא
20/05/2020 | 21:55
15
שלום כולם
כמה אני משתדל לכתוב פעמיים ואפילו פעם אחת בקושי יוצא לי.
מעריך מאוד את כול ההתכתבויות פה, כמו שטובי אומרת "אני מצדיע 
שי, נהנה ממך מאוד, הבדיחות שלך טובות מאוד. השירים של הגשם, הזכירו לי שלפני שנים רבות בטלוויזיה הקרינו את מזג האוויר על רקע תמונה. כול הזמן היו תמונות של שרב,  ופתאום ביום חם כמו שהיה היום הקרינו תמונת גשם סוחף,זה היה רענון בדיוק כמו שאתה עשית היום.

לצפיה ב-'בוקר טוב (עוד מעט צהריים) של יום שלישי '
בוקר טוב (עוד מעט צהריים) של יום שלישי
19/05/2020 | 11:33
7
27
אתמול הבאתי תמונה של נרקיסים
היום אני אצרף תמונות של פרחים נוספים - להנאת כל מי שאוהב פרחים
בתקווה שהצפייה בפרחים יקלו (ולו במעט) על הסבל מהחום שבחוץ.

מצרף בנוסף גם קובץ עם תוכן לשיפור מצב הרוח
לצפיה ב-'חם, חם, חם, בוער '
חם, חם, חם, בוער
19/05/2020 | 13:58
6
28
תודה שי על ההצחקה, אתה לבסוף תצטרך לממן לי אורולוג.
גיורא, אני מקווה שתעמוד בדבורך ותכתוב היום יומיים, כפי שהמלצת.
אני כבר כמה ימים מסתובבת עם אי נוחות בטן.
ביום שישי האחרון הפקדתי בבנקט של בנק הפועלים ברחוב חובבי ציון בפתת תקווה   7,500ש"ח  באמצע ההפקדה עצרה המכונה עם הכסף והכרטיס שלי בפנים. צלצלתי למספר שהיה כתוב על הבנקט למקרה של תקלה, לאחר אין ספור נסיונות אמרו לי שאגש ביום ראשון לסניף.
ביום ראשון בלאגן, נתנים להיכנס רק לפי הזמנה.ירקתי דם עד שנכנסתי אמרה לי הפקידה שתוך יומיים היא תתקשר אלי.
לא התקשרה, הזמנתי תור לגשת מחר לסניף לברר, עכשיו התקשרה הפקידה אליואמרה שזה לוקח שבועיים.
לא מבינה, פותחים את הבנקט ביום ראשון ורואים שיש 7,500 ש"ח מיותרים. למה שבועיים??
את הכרטיס קיבלתי כבר ביום ראשון, אולי רצו שאוכל שוב פעם להפקיד עם הכרטיס?

לצפיה ב-'יעלי , צרות של עשירים .'
יעלי , צרות של עשירים .
19/05/2020 | 15:43
5
16
אם יש לך אפשרות להתקשר לפועלים בטלפון , הם יכולים לראות על המסך אם הכסף נכנס לחשבון שלך . אם החשבון לא שלך המצב קצת יותר מסובך , אבל עדין יכולים לראות לאיזה סניף בנק הכסף הועבר . בכל מקרה , דברי איתם אם אין שתוף פעולה מצד הפקיד/ה , תמיד אפשר להשתמש ב"נשק יום הדין " הגיל , אני "מרשה" לך להשתמש בקבוצת הגיל שלי 80+ זה תמיד עובד , בפרט עם את מוסיפה את משפט הקסם , אני בגילי , לא כל כך מסתדרת אם הטכנולוגיה המודנית,[מה שמאוד נכון לגבי] . את תראי שפתאום יש להם את כל הזמן והסבלנות שצריך .
מי אמר שלגיל השלישי אין יתרונות .
לצפיה ב-'תמר יקרה, '
תמר יקרה,
19/05/2020 | 17:44
4
18
הלוואי וידעתי איך מתקשרים להנהלת הפועלים. הכול זה טלפונים ממוחשבים שבזוף מחזירים אותך להתחלה. אולי מישהו יודע?

לצפיה ב-'ערב טוב יעלי, '
ערב טוב יעלי,
19/05/2020 | 18:12
1
15
ערב טוב כולם,
מקווה מאוד שהכסף יימצא. להבא אם מפקידים כסף צריך לדאוג שהסניף יהיה פתוח,
אז אם קורית תקלה מישהו מהסניף פותר אותה. ושוב אני מקווה מאוד  שהכסף יימצא
במהרה. כפי שהבטחתי אשתדל להיכנס שוב מאוחר יותר. 
לצפיה ב-'ליבי איתך יעלי, '
ליבי איתך יעלי,
19/05/2020 | 20:01
19
ערב טוב לכולם,
ממש לא נעים הסיפור אבל פה יש רוב הסיכויים שהכסף יוחזר. חוץ מזה ספרי על כול הדברים היפים שאת עושה, תמיד תענוג לקרוא אותם ואפילו לקחת דוגמה.
לצפיה ב-'לא להנהלה , לפועלים בטלפון .'
לא להנהלה , לפועלים בטלפון .
19/05/2020 | 20:47
1
17
אנלא זוכרת איך התחברתי בפעם הראשונה . תנסי מחר בבוקר , בשעות העבודה .1700.700.700   . ,   אבל אם  לא היית מחוברת כשהתעוררה הבעיה , אינני יודעת אם הם יכולים לראות את החשבון שלך בדיעבד .
לצפיה ב-'הבטחה זו הבטחה '
הבטחה זו הבטחה
19/05/2020 | 21:43
18
שי, אתה יכול לכתוב 10 פעמים תמיד יהיו לך בדיחות וסיפורים. אני קצת שאלתי על
הסיפור של יעלי עם הבנק ואמרו לי שכול הסיפר של הכסף לא שייך לבנק הפועלים אלא לחברת "ברינקס". בנק הפועלים כבר לא מתעסק בכלל עם כסף.
יעלי, אמרו לי שאין לך מה לדאוג ברינקס מצלם כול הפקדה ומחזיר את הכסף ברגע שיש תקלה. זה לוקח באמת עד שבועיים אבל זה בטוח יחזור. 
לצפיה ב-'צהריים טובים ולוהטים של יום שני'
צהריים טובים ולוהטים של יום שני
18/05/2020 | 14:26
5
32
אתמול לא הייתי בבית רוב היום
הייתי צריך לבקר בתה"ש ביקור שיגרתי למעקב בענייני בריאות.
אך לאור החום ששרר אתמול (ונמשך גם היום) נסיעה שלוקחת כ30 דקות בממוצע ארכה בין 15-20 דקות בלבד,
הכבישים היו די ריקים, איזה משוגע יסע סתם להנאתו בחום הזה, אם הוא יכול להישאר בבית במזגן,
(כנ"ל בעבודה למי שעובד).
יעלי - כעת משמצאו את הסיבה לצריבות הגרון - את יכולה להרגע - במיוחד אם יש לזה טיפול מתאים - הרבה בריאות
לסיום סיפור שובב - לקירור האווירה 

לצפיה ב-'שי שובביניו '
שי שובביניו
18/05/2020 | 15:01
4
32
שלום כולם, שלום שי,
לו הייתי קצת זריזה יותר הייתי מקדימה אותך שי,
צדקת שי, עכשיו שאני יודעת מה הבעיה הוקל לי וגם גיליתי אנשים נוספים עם אותה בעיה.
מדברים עכשיו על השארת ילדים במכונית, אני נזכרת, נראה לי שכתבתי על זה בפורום, איך שכחו אותי במכונית. הסיוט הוא דבר שרודף אותי עד היום.
הייתי בטיול "בעקבות הסנהדרין" הגענו לכפר ערבי נוצרי שזה היה שמו. למעלה על הר לא גבוה הייתה כנסיה ולאחר ההסבר ירדנו למטה.
הכומר המסביר ירד למטה עם המכונית, המדריך הציע לי להצטרף אליו וכן הצטפה אחת המטיילות. למטה, נכנס הכומר לשטח חולי, עצר את המכונית ועמדנו לצאת. לקח לי קצת יותר זמן המטיילת יצאה והוא לא שם לב אליי ונעל את הדלת בשלט שלו. התחלתי לצעוק הכול היה אטום והכומר הסתלק. גם המטיילת. לא היו צ'ופצ'יקים במכונית. הוצאתי את הטלפון אבל לא הייתה קליטה, זה לשבת שם ולצפות למוות.
ראיתי את חבריי לטיול יורדים במרחק 80 מ' ממני, כי הוא החנה את המכונית במגרש חנייה עזוב. נהיה לי חם, הזעתי וידעתי שלא כול כך יגלו את העדרי כי אחרי הירידה תהיה הפסקה לארוחת צהריים.
היה נדמה לי שאני רואה מישהו עובר קרוב למכונית, התעשתתי ודפקתי על החלון תוך כדי תנועות. ניצלתי..... היא רצה להביא את הכומר שפתח לי ואמר: "את נחמדה, פשוט רציתי שתישארי כאן" 

לצפיה ב-'ערב טוב '
ערב טוב
18/05/2020 | 18:55
3
28
גיורא איפה אתה?
לצפיה ב-'ערב טוב כולם,'
ערב טוב כולם,
18/05/2020 | 19:11
2
26
יעלי ממש מפחיד מה שסיפרת, תודה לאל שאת פה. שי הפרחים - הנרקיסים שהבאת ממש יפים. בזמננו היו הנרקיסים רק לבן צהוב, היום יש כבר את כול הצבעים.
יעלי בקשר לדיאגנוזה של הרופא זה נכון, לי יש בקע בסרעפת ואני מכירה את הסיפור הזה מקרוב.
אני מציעה שנכתוב יותר מפעם אחת ביום, מה דעתכם?
לצפיה ב-' לפקודתך שי '
לפקודתך שי
18/05/2020 | 19:47
1
22
שלום שי תודה שקראתי לי. אני יושב בצל המזגן כול היום וגם בלילה. חם לי.
רוצה לומר לך שהבדיחה האחרונה שלך הייתה מתוחכמת ומצחיקה. היה לי כיף.
היום קיבלתי 2 מכתבים רשומים ואף על פי שהייתי בבית כול היום, השאירו לי שתי הודעות שאלך לקחת את  זה בקצה השני של העיר. מרחם על הדוור בחום הזה ולכן לא אתלונן אבל זה לא בסדר.

לצפיה ב-'החום הוקל קצת תודה לאל'
החום הוקל קצת תודה לאל
18/05/2020 | 22:31
19
מוכנה לסבול את החום הזה, בתנאי שהוא יהרוג את הקורונה. מהחום והעייפות ישנתי
רוב  היום, מחר אומרים שלא יהיה יותר קריר.
לצפיה ב-'שלום ותודה לכולם.'
שלום ותודה לכולם.
17/05/2020 | 18:01
29
על שאתם משאירים לי מקום ומאפשרים לי להיות הראשונה בשרשור.
סיפרתי לכם שהגרון שלי כאב, צרב ובער בצורה מדאיגה. הבוקר ביקרתי אצל רופא א.א.ג שפתר לי את התעלומה. - מיצי קיבה עולים מהקיבה כי השסתום התרופף. עכשיו אני יודעת למה (זה חשוב) ואצטרך לקחת כדור כול יום.
תודה לאל שלא קורונה ולא  ס...  חלילה.

לצפיה ב-'שבת שלום שמשית וחמה'
שבת שלום שמשית וחמה
16/05/2020 | 10:02
6
38
יעלי - בקשר למה שכתבת על תופעת הבריאות המוזרה, כמצוטט:
נתקלתי בזה בין תחילת פברואר לאמצע מרץ, מופיע צריבה קלה בגרון, ל3-4 ימים ואז נעלם, וחוזר אחרי שבוע לעוד כמה ימים ושוב נעלם וכך עד אמצע מרץ (ללא חום וללא תופעות נוספות), באמצע פברואר ביקרתי את רופאת המשפחה בקשר לעניין אחר, בדקה את הגרון ואת דרכי הנשימה והתשובה זה סוג של הצטננות קלה ולא יותר.
תופעה מוזרה, אני כותבת את זה כאן אולי מישהו נתקל בזה. הגרון כואב לי עד כדי בעירה, לפני 10 ימים התקשרתי אפילו למד:א והשיבו לי שזה לא קורונה. גרגרתי במי מלח ו...עבר. ככה 3 פעמים, 
מסכים למה שכתבת בקשר לצחוק בגילאים שלנו.
יצחק -  על פרשת השבוע. ועל ההתמדה.

לצפיה ב-'גם היום שמח וגם היום עליז ...'
גם היום שמח וגם היום עליז ...
16/05/2020 | 13:34
5
34
היום התקדמתי עוד יום אחד לעבר הסרת המסכה. היא מציקה לי המסכה, היא חונקת אותי ועכשיו אני שמחה שהיום יותר מאתמול צמצתי את ההמתנה להסרתה ויש לי פחות ימים לחכות.
שי, תודה לך על השיתוף ממש הוקל לי לשמוע שגם אתה נתקלת בתופעה בריאותית כמו שלי. עוד הוקל לי שסידרו לי למחר תור לרופא א.א.ג.
יצחק מזמינה אותך ואת סימה לשוב ולכתוב פה גם בענייני דיומא.
לצפיה ב-'תודה ליעלי ותודה לשי,'
תודה ליעלי ותודה לשי,
16/05/2020 | 16:33
4
18
כול הכבוד יעלי על ההסתכלות שלך על החיים. הייתי מסיר בפנייך את הכובע שלי אבל אני מתבייש בקרחת.

שי, תודה לך שאתה פה בנוסף לדברים המצחיקים והמעניינים שאתה מביא. למה אני כותב זאת? כי אם לא היית פה יש סיכויים שגם אני לא הייתי פה. לבד עם נשים? זה לא נעים לי בגלל שאני לא מכיר אותן. אני מקווה שאחרי שתיגמר המגפה, ונהיה  בלי מסכות כמו שיעלי כתבה, נוכל להיפגש ולדבר ולא רק לכתוב.
נראה לך יעלי?
לצפיה ב-'נתקלתי בהרבה אנשים שטינם עוטים מסכה .'
נתקלתי בהרבה אנשים שטינם עוטים מסכה .
16/05/2020 | 17:02
3
18
רבים מתלוננים שקשה להם לנשום איתה . בעלי הלך השבוע פעמים להסתפר , במספרה השכונתית . הספרים כמובן בלי מסכות . כשביקש מהם לעטות מסכה אמרו שהם חייבים גם לנשום . רק בפעם השלישית הסכימו להתמגן .
לי עצמי המסכה לא מפריעה לנשום , למעשה כבר התרגלתי אליה והיא אלי ואנו ביחסים הדדיים , יעני  "את אל  תציקי לי , ואני לא אסיר אותך , והסדור הזה עובד מצויין . אני משתמשת בה בכל יציאה מהבית , [ממוצע פעם בשבוע] , מה שכן , היא , המסכה , קצת מגרדת לי באף , אבל לא בצורה קריטית , לא גורמת לי להסיר אותה .
לצפיה ב-'טעות סופר : שאינם עוטים מסכה, כמובן .'
טעות סופר : שאינם עוטים מסכה, כמובן .
16/05/2020 | 17:04
2
8
לצפיה ב-'שבת שלום כולם, '
שבת שלום כולם,
16/05/2020 | 18:17
1
18
תמר, המסכה מתחילה להציק לי לאחר זמן רב כמו חצי שעה ואילך. ביום חמישי הלכתי לרופאה, הדרך אליה 20 דקות וכול הזמן אני הייתי עם מסכה. הגעתי אליה נכנסתי לחדר ובאופן אוטומטי כדי לנשום הורדתי את המסכה רק מהאף. הרופאה הזו שכול כך אוהבת אותי התחילה לצעוק עליי, היא אישה מבוגרת ואולי חששה. לאחר שהיא נרגעה היא הייתה צריכה לבדוק לי את הגרון, מסכנה. קרעה מגבת נייר ושמה על המסכה שלה וככה הסתכלה לי בגרון. לא ראתה כלום.
לצפיה ב-'שבוע טוב לכולם '
שבוע טוב לכולם
16/05/2020 | 20:34
23
שלום כולם,
המנגינה של שבוע טוב שהביא שי בעבר, מתנגנת לי באוזן. 
גם לי היו ויש סיפורים על המסכות, אנשים מאמינים שלהם זה לא יקרה, ואנשים אחרים מאמינים שלהם זה לא יקרה כי ה' שומר אותם.
אני עוטה/חובשת מסכה בכול מקום, לא נוח אבל לחטוף קורונה עוד יותר לא נוח.
לפני יומיים היה התאריך הלועזי של יום העצמאות, רק היום הבחנתי בכך. 
הרבה אין מה לספר אנחנו לרוב בבית כי כול המועדונים לקשישים עדיין סגורים.
יעלי משתתפת בשמחתך על עוד יום שעובר ומקרב אותנו לשחרור מהמסכה.

לצפיה ב-'איזה יום שמח לי היום '
איזה יום שמח לי היום
15/05/2020 | 09:31
2
34
בוקר טוב,
עשית לי את היום טובי, רוב האנשים ואני בתוכם אוהבים שמתיחסים אליהם , גם אני אוהבת את סגנון הכתיבה שלך.
אהבתי מאוד את הבדייחה שהבאת שייקה. מה נשאר לנו בשנים שנשארו לנ? רק להנות ולצחוק.
אתמול היה לי יום בריאות, התרוצצתי בין המעבדה לבדיקת דם שגרתית לבין רופאת המשפחה. יש לי תופעה מוזרה, אני כותבת את זה כאן אולי מישהו נתקל בזה. הגרון כואב לי עד כדי בעירה, לפני 10 ימים התקשרתי אפילו למד:א והשיבו לי שזה לא קורונה. גרגרתי במי מלח ו...עבר. ככה 3 פעמים, כואב ומגרגרת. אתמול הייתי אצל הרופאה היא מבחינתה הכול בסדר שאפנה לא.א.ג מישהו נתקל בתופעה מצחיקה שכזאת? אם כן אנא ספרו.
שבת שלום לכולם
לצפיה ב-'פרשת בהר ובחקתי'
פרשת בהר ובחקתי
15/05/2020 | 10:14
1
13

פרשת בהר סיני
" כי תבואו אל הארץ.."
התורה נתנה בהר סיני, אבל היא מלמדת אותנו איך לחיות ואיך להתנהג בארץ ישראל.
" שש שנים תזרע שדך ושש שנים תזמור כרמך ובשנה השביעית שבת שבתון יהיה לארץ.."
לא רק בני האדם זקוקים להתחדשות ומנוחה, גם האדמה. כמו שהחיים מחולקים  לתקופות, גם הטבע מחולק לעונות.  אחד מפלאי הטבע הסירוגיות. הטבע מאזן את עצמו מדי פעם. פעם שפע של יבול ,פעם מעט. לכן באה שנת השיטה לאזן את המחזוריות ולהזרים אנרגיה חדשה.
" והייתה שבת הארץ לכם לאכלה ולעבדך ולאמתך לשכירך ולתושב הגרים עמך.."
כשם ששנת השמיטה פותחת מחזור חדש לארץ ולצמחייה, כך גם בני האדם זקוקים ל:
פסק זמן, חושבים ומתחילים מחדש  במשנה מרץ.  אחרי שבע שמיטות באה שנת היובל.  אחרי 50 שנה חוגגים. מגיע לכל אחד הזדמנות שנייה. המשכנתאות, הנדרים וההתחייבויות מבוטלות.
" ושבתם איש אל- אחוזתו ואיש אל משפחתו תשבו.."
יש אור בקצה המנהרה. בשנת היובל הכול חוזר לקדמותו.
אך גם בשנים רגילות צריך להתחשב בזולת.  בתי הלויים מוגנים.
" שדה מגרש עריהם לא ימכר כי –אחוזת עולם הוא להם.."
הלוואות בלי ריבית: " את כספך לא תתן בנשך ובמרבית.."
לא תנצל את אחיך בשעת מצוקתו: " לא-תקדה בו בפרך. כשכיר כתושב יהיה עמך עד שנת היובל.."
" לא תעשו לכם אלילים ופסל.." פולחן האישיות פסולה.
"את שבתותי תשמורו.."
כי השבת של האדם, הארץ, של העובד ושל בעל הבית כאחד.  משבת לשבת, מיובל ליובל אנו מחדשים את דרך חיינו ומצדיקים מחדש את זכות קיומנו.

פרשת בחקותי
" אם- בחקתי תלכו ואת מצותי תשמרו.."
כבר דובר בפרשה הקודמת על הפסוק  " עין תחת עין שן תחת שן." פסוק שניתן לפרשו בשני מובנים:
הנקמה: אני מכיר אתכם, אתם עם סלחן, יחסים טובים עם גרמניה, שירים וחיבוקים עם האוקראינים שהתנדבו בשמחה לעשות כל עבודה מלוכלכת עבור הגרמנים בשואה. שכחתם אתהאינקויזיציה בספרד. התעוררו!
העולם בנוי על פעולה ותגובה. אין פשרות!כמו שאדם מציע את מיטתו ככה הוא ישן. האזהרה הזאת חוזרת בתורה השכם וערב.
יש שכר ועונש.
" אם בחקתי תלכו .." אומרת הפרשה. " ונתתי גשמכם בעתם ונתנה הארץ יבולה.."
אך אם לא! גמרתם לעצמכם תוצאות חרות אסון.
" הפקדתי עליכם בהלה... מחלות ורעב.. שברתי את גאון עזכם...והבאתי עליכם חרב נוקמת...ואתכם אזרע בגויים....והייתה ארצכם שממה."
" וכשלו איש- באחיו... או אז ייכנע לבבם הערל ואז- ירצו את- עונם.."
רק אחרי האסון הנוראה תעלה שארי הפליטה.
" וזכרתי להם ברית ראשונים.

לצפיה ב-'כול הכבוד יצחק ותודה,'
כול הכבוד יצחק ותודה,
15/05/2020 | 20:12
15
שלום כולם,
אני ממש נהנה לקרוא את המקורות שיצחק מביא לנו. מזכיר לי את שינון התורה שלי בתור ילד. שמעתי שאתה סופר וכותב יפה וגם אני מבקש ממך להיות יותר פעיל פה.
נהניתי מהבדיחה שי, אתה כישרון.
להתראות כולם.
לצפיה ב-'ראשונים תמיד אנחנו...'
ראשונים תמיד אנחנו...
14/05/2020 | 07:50
3
29
בוקר טוב לכולם,

הסיפור של יעלי עצוב. מי יודע אולי אם היה הבן ז"ל נשאר בגולני אולי היה מתקדם בסולם דרגות הצבא ומגיע לקצונה בכירה?
לא רק פה, בכול מקום בחיים כשאתה עושה דבר אחד אתה לא יודע מה היה קורה אם עשית את הצד השני.
לדעתי אם הילד מתעקש מאוד צריך לחתום לו כי אף פעם לא יודעים מה מחכה מכול צד של העתיד.
לצפיה ב-'צהרים טובים של יום חמישי'
צהרים טובים של יום חמישי
14/05/2020 | 14:47
2
22
יום יפה ושמשי אפילו קצת חם מהרגיל.
גיורא - סיפור עצוב (בן יחיד שמבקש מהוריו לחתום לו על שרות ביחידה קרבית)
          ובסוף קורה מה שקורה, גם הסיפור של יעלי על הזקנה ניצולת השואה
          שהתעקשה שהבן שלה (מהבעל שנספה בשואה) ישרת קרוב לבית - לא ביחידה קרבית, ובסוף הוא נהרג
          דווקא ביחידה העורפית - כנראה שאסור לשחק עם המזל/הגורל - כי לעולם אין לדעת מה יקרה.
כמו שכתבה אתמול טובי - (כמצוטט)  
אין אנו יודעים מה יקרה אפילו 5 דקות לפני שזה קורה ואפילו שזה הדבר הכי בלתי צפוי שיכול לקרות.
מצרף קובץ - בתקווה לשיפור מצב הרוח, המשך יום נעים לכולם.
לצפיה ב-'הוויכח הזה , על חתימה לבן יחיד,'
הוויכח הזה , על חתימה לבן יחיד,
14/05/2020 | 20:08
1
18
היה מאז הקמת צה"ל .  נראה לי שהצבא חייב לקחת את הבעיה על כתפיו, ולהחליט . כמו שהצבא קובע לאיזה תפקיד החיל מתאים , מי מהחיילים מתאים לקצונה , מי ללהקה צבאית ומי להיות נהג . כך הצבא חייב להחליט שבן יחיד לא יוצא לקרבי נקודה . זה חייב להיות כחוק ולחיל/ הוריו אין מה להגיד בנושא .  אם לגורל  משעמם ורוצה לשחק בחיי אדם , זה בסדר , אבל אנחנו לא צריכים לעזור לו . זו לפחות דעתי .
לצפיה ב-'מישהו ראה את יעלי? '
מישהו ראה את יעלי?
15/05/2020 | 00:09
20
שלום כולם,
חסרה לי יעלי, אוהבת את סגנון הכתיבה שלה ואת חוכמתה.
תמר, כול הכבוד לך, אני גם חושבת איתך שנושא הבן היחיד צריך להיות ההחלטה של צה"ל. 
שי, מברכת אותך בכול הברכות שבעולם, כמעט נחנקתי מרוב צחוק מהבדיחה שלך.
מזמינה גם אני את כולם לכתוב כדי שיהיה שמח 
לצפיה ב-'בן יחיד ��'
בן יחיד ��
13/05/2020 | 16:13
1
29

בעקבות הירצחו באבן של החייל עמית בן יגאל ז"ל היה הבוקר דיון בערוץ 12 האם על ההורה לחתום לבן יחיד על גיוס ליחידה קרבית או לסרב לו.

איני יודעת איך יכולתי להגיב לשידור ולכן אביע את דעתי כאן מתוך מסקנה אישית על מקרה שחוויתי.

הייתי חיילת בשירות סדיר בשנות ה 60. הוצבתי ליחידת קשר מטכ"ל שעיקרה הפצת דואר צבאי בין היחידות השונות. הדבר נעשה באמצעות טנדרי וויליס שנסעו לקצות הארץ וממנה.

מבני היחידה והכביש הציבורי הופרדו ע"י גדר רשת. היו רק מטרים ספורים בלבד

מידי יום הייתה אישה זקנה נצמדת לגדר. כשהמגד עבר בשביל מעבר לגדר, מטרים ספורים ממנה, הייתה יורקת לעברו וצועקת "רוצח, רוצח". מסתבר ש"הזקנה" הייתה ניצולת שואה שהצליחה לשרוד וגם להציל את התינוק שהיה לה, הבעל ז"ל נשאר במחנות. בארץ נישאה שוב ונולדו לה עוד ילדים. בנה הבכור התגייס לגולני והיא הפכה עולמות להוציא אותו משם. עד הרמטכ"ל הגיעה. אמרו לה "אבל יש לך עוד ילדים" והיא השיבה "הבכור שלי הוא בן יחיד לאביו" והצליחה. העבירו את הבן שלה ליחידת קשר מטכ"ל במרכז תל אביב. (שרונה של היום). ביחידה היה נהוג בי החברה שחיילים מהיחידה מצטרפים לנהגים בנסיעות שבתפקיד. באחת הנסיעות הצטרף בנה של אותה "זקנה". הנהג והחבורה החליטו לנסוע לים, אבל עד הים, הטנדר התהפך. כולם יצאו ללא פגע רק אותו בן נמצא מתחת לטנדר.

מדוע רוצח? כי היא טענה שתפקיד המג"ד היה להקפיד שלא יתלוו חיילים לנהג בנסיעתו ושהיה צריך להקפיד שלא יסטו ממסלול הנסיעה.
לצפיה ב-'החיים כמו שהם '
החיים כמו שהם
13/05/2020 | 20:16
18
שלום לחברים,
יעלי, הסיפור עצוב. ילד שניצל מהשואה, הצליח, בזכות אימו, לעזוב יחידה קרבית נהרג סתם בתאונה שיכולה הייתה להימנע.
כואב, אבל אלה החיים, אין אנו יודעים מה יקרה אפילו 5 דקות לפני שזה קורה ואפילו שזה הדבר הכי בלתי צפוי שיכול לקרות 
לצפיה ב-'התעייפתי אתמול '
התעייפתי אתמול
12/05/2020 | 06:53
1
39
בוקר טוב לכותבים, ולמציצים מהחלונות

מוכנים לשמוע ממה התעייפתי? מהמרדף. כול היום רצתי ורדפתי אחרי תפוז כדי להשחיל הודעה. נאדא.
התחלתי לשחק. כול 10 דקות אני מנסה להתחבר, וכול 10 דקות אני מבינה שלי ולתפוז אין חיבור.
עיזרו לי בחשבון, במשך 8 שעות כול 10 דקות תבינו מדוע כואבות לי האצבעות והראש צונח על הכתף מעייפות.
קמתי הבוקר ב"ה ודבר ראשון? - וואלה יש חיבור, תפוז ואני שוב חברים. מה שנקרא הפי-אנד.

** מציעה ליושבים על החלונות להצטרף לכתיבה.
לצפיה ב-'בוקר טוב ליום שלישי שבו נאמר פעמיים כי טוב (תיקון 3-פעמים)'
בוקר טוב ליום שלישי שבו נאמר פעמיים כי טוב (תיקון 3-פעמים)
12/05/2020 | 09:32
24
לאור התקלה הגדולה אתמול, שבה הושבת אתר תפוז לגמרי, לא רק הפורומים
אז אפשר לומר:
בוקר טוב ליום שלישי שבו נאמר פעמיים כי טוב (תיקון 3-פעמים- לאור תיקון תקלת ההשבתה מאתמול).
חוזר על מה שכתבתי אתמול:
סוף סוף בשעה טובה - תוקנה התקלה בתפוז  - אפשר להיכנס עם שם המשתמש הקודם והוותיק

גיורא - שמח שנהנית מ"הבטלנים" ובקשר לכך שהפסדת את "חתונה ממבט ראשון" אם זה באמת כל כך חבל לך - ניתן
         לראות שידורים חוזרים באתר קשת-12 (MAKO-TV) בכתובת הבאה:
לאחר ביצוע רישום חינמי וקצר באתר (כתובת מייל + סיסמא שממציאים בזמן הרישום, ומומלץ גם לזכור אותה).
יעלי - שאפו על ההנאה והחיסכון שציינת אתמול (בשעה 20:21, למעשה -  שלשום).
        הרבה בריאות,  תמיד, ובעיקר "בתקופת הקורונה" הזו.
טובי - שמח שנהנית מ"הבטלנים" הרבה בריאות,  תמיד, ובעיקר "בתקופת הקורונה" הזו.
                            מצרף קובץ לשיפור האווירה
לצפיה ב-'בוקר טוב (תרתי משמע) תוקנה תקלת ההתחברות בתפוז'
בוקר טוב (תרתי משמע) תוקנה תקלת ההתחברות בתפוז
11/05/2020 | 09:19
27
סוף סוף בשעה טובה - תוקנה התקלה בתפוז  - אפשר להיכנס עם שם המשתמש הקודם והוותיק

גיורא - שמח שנהנית מ"הבטלנים" ובקשר לכך שהפסדת את "חתונה ממבט ראשון" אם זה באמת כל כך חבל לך - ניתן
         לראות שידורים חוזרים באתר קשת-12 (MAKO-TV) בכתובת הבאה:
לאחר רישום חינמי וקצר באתר (כתובת מייל + סיסמא שממציאים בזמן הרישום, ומומלץ גם לזכור אותה).
יעלי - שאפו על ההנאה והחיסכון שציינת אתמול (בשעה 20:21).
        הרבה בריאות,  תמיד, ובעיקר "בתקופת הקורונה" הזו.
טובי - שמח שנהנית מ"הבטלנים" הרבה בריאות,  תמיד, ובעיקר "בתקופת הקורונה" הזו.

לצפיה ב-'בוקר טוב ליום/שבוע חדש.'
בוקר טוב ליום/שבוע חדש.
10/05/2020 | 11:13
2
34
שלום לחברים פהץ

היה פה מעניין אתמול עם הבטלנים. גם אני הייתי בטלן ונכנסתי למיטה  מוקדם. רציתי לראות את "חתונה ממבט ראשון" וראיתי דברים אחרים בחלום.
אני מרגיש הקלה עם זה שמקלים  את  ההסגר. הלוואי שלא תהיה חזרה של הקורונה - הספיק לנו
מאחל גם לממשלת ביבי-גנץ שתהיה טובה. מובילה בחכמה ותאריך ימים ככה
לצפיה ב-'שלום לכולם ושלום לגיורא '
שלום לכולם ושלום לגיורא
10/05/2020 | 21:31
1
24
שלום גיורא,

אל תתעצב גיורא שלא ראית את התוכנית  "חתונה ממבט ראשון" אבל יש לך אפשרות  לראות את זה בערוץ 12. באמצעות הגוגול או ה-יוטיוב.
לא חבל לי שלא צפית חבל לי שלא היית כי חסרת לנו מאוד.
יעלי
לצפיה ב-'עוד נקודה על הקורונה'
עוד נקודה על הקורונה
10/05/2020 | 22:21
30
שוב שלום,
יש שני  דברים שבהם זכיתי ליהנות בזכות הקומונה, ועל זה אני רוצה לשתף אתכם.

חברים יקרים אני מתה על בצל ושום. בקנייה הראשונה קניתי כמויות ענק של בצל ושום. פעם הייתי אוכלת סלט עם בצל, בימי הקורונה אכלתי בצל עם סלט. אני חושבת שאת תשוקתי לשומים ולבצלים מלאתי בימי קורונה אלה.
המסכה בימי הקורונה חסכה לי למרוח אודם.  מי שם אודם במתחת למסכה?
כך שגם הנאה הייתה לי מהבצל והשום וגם חסכון באודם עצמו וחסכון בטרחה למרוח אותו. ובא לציון גואל.
לצפיה ב-' שלום לשבת של בטלנות '
שלום לשבת של בטלנות
09/05/2020 | 14:29
4
37
בנוסף לכול הנזקים שגרמה לי הקורונה היא לימדה אותי בטלה מהי.
הייתי במשך חודשיים רצוף ליד הטלוויזיה או המחשב, כמו התולעת בתוך החזרת ולא ממהרת לשנות תנוחה.
עכשיו כשכבר אפשר לצאת להסתובב, לראות חנויות ברחוב הראשי
אני עדיין תקועה עם המחשב ועם הטלביזיה. מעניין מה יוציא אותי מכאן? אולי אריאלה ממפעל הפיס
לצפיה ב-'שי, אולי יש לך את שיר הבטלנים? '
שי, אולי יש לך את שיר הבטלנים?
09/05/2020 | 19:13
3
20
ואם יש לך אותו, התהיה מוכן להביא אותו לפורום בבקשה ?
לצפיה ב-'ערב טוב ושבוע טוב'
ערב טוב ושבוע טוב
09/05/2020 | 21:49
2
27
יעלי - ביקשת קיבלת
שיר הבטלנים, נתן דטנר ואבי קושניר - עיבוד: קובי אשרת:
ביצוע נוסף מהאירוויזיון-1987:

לצפיה ב-'שי, אתה אלוף '
שי, אתה אלוף
09/05/2020 | 23:01
1
17
שלום כולם

שי אצלך הטכנולוגיה זה לא ידע זו פשוט אומנות.
לצפיה ב-'שבוע טוב לכולם '
שבוע טוב לכולם
09/05/2020 | 23:30
17
שלום,
אני עייפה ובכול זאת כול כך נהניתי משיר הבטלנים. אני מעריצה סמויה של אבי קושניר והנה הפתעה... זכיתי לראות את קושניר צעיר וחתיך כמו פעם.
תודה ליעלי על הרעיון ותודה לשי על הבצוע.   
לצפיה ב-'פרשת אמור'
פרשת אמור
08/05/2020 | 09:06
6
16

פרשת אמור
פרשת קדושים הייתה פרשה קצרה עם מעט מילים, אבל עם הרבה מצוות.   ראשי פרקים של נושא חשוב ועיקרי: להתנהג כמו בן אדם. בפרשת אמור כאילו אמרו: " והרי החדשות בהרחבה." באים לפרט את כל המצוות שכבר הוזכרו.
ראשית  חובתו של המנהיג בעל המשרה, לתת דוגמה אישית. בהופעתו החיצונית, בניקיון כפיו, ובחיים האישיים והמשפחתיים.
" לא יקרחה קרחה בראשו ופאת זקנם יגלחו.."
" אישה זנה וחללה לא יקחו.."
בעל מום לא יבוא אל המקדש. כל אשר מתקרב אל המקדש או מעורב בעשייה ציבורית, יהיה נקי מכל רבב.
אחר כך חוזרים על החגים. שבתות וחגים. כל חג וחג פשרו וצורתו.
בסוף הפרשה מדובר על בן אישה ישראלית שמקלל את השם. דינו נחרץ למות. אפילו שאביו מצרי הוא נחשב ליהודי וחייב להתנהג בהתאם.
משפט אחד יהיה לכם כגר או כאזרח. לטוב ולרע.
"עין תחת עין שן תחת שן.."
שבת שלום

לצפיה ב-'תודה ליצחק '
תודה ליצחק
08/05/2020 | 17:12
16
שלום כולם,
כפי שכבר כתבתי לא פעם אודות החינוך החרדי הרב לו זכיתי בילדותי, אך מצד שני מעולם לא למדתי את ספר ויקרא. את הספר הזה אני מכירה רק בצורה שטחית.
תודה יצחק על הפרשה האחרונה בספר ויקרא, ואני מחכה לפרשת במדבר.
אגב יצחק בקשתי עומדת. אנא הבע את דעתך על נושאים הנרשמים פה.

לצפיה ב-'ערב טוב ושבת שלום לכל גולשי הפורום'
ערב טוב ושבת שלום לכל גולשי הפורום
08/05/2020 | 18:34
4
27
 ליצחק - על פרשת השבוע.
                     מה שכתבת ואני מצטט:
"ראשית  חובתו של המנהיג בעל המשרה, לתת דוגמה אישית. בהופעתו החיצונית, בניקיון כפיו, ובחיים האישיים והמשפחתיים". ממש אקטואלי בשנים האחרונות.

מצרף שני קבצים - להנאתכם

שבת שלום וסוף שבוע נעים

לצפיה ב-'ח ח ח אימצתי.'
ח ח ח אימצתי.
08/05/2020 | 18:53
1
18
תודה רבה שי, אימצתי את הבדיחה הראשונה שבה אני אספר שכול האוייבים שלי כבר מתו. פשוט נהדר. הבדיחה השניה מוצלחת מאוד אבל אני לא יכולה לסחוט. אפילו כסף לא.

לצפיה ב-'נקודת זכות לקורונה'
נקודת זכות לקורונה
08/05/2020 | 19:03
25
לום כולם,
אינני יודעת עד כמה אתם צעירים או מבוגרים, אך לאלה שבה הצאצאים הקימו בתים משלהם, נצבט לי קצת קצת הלב בהסרת מגבלות הקורונה.
שוב, לערוך קניות ביום רביעי, להזיע ולבשל ביום חמישי, ביום שישי לסיים את הבישול ולנקות עד הצהריים. ביום שישי בערב לעצור את הנשימה כדי לשמוע אם הטעם עבר את הביקורת. וביום שישי עד חצות לארגן את המטבח.
תמיד הכמויות גבוהות מהצריכה. אז או שהנותר נזרק, או שמאבד את הטעם במקרר.
מבחינה זו הייתה לקורונה נקודת זכות
לצפיה ב-'שבת שלום כולם '
שבת שלום כולם
08/05/2020 | 20:24
1
18
שי תודה,
הבדיחה של סחיטת הלימון הזכירה לי בדיחה.

שאלו גבר צעיר אם הוא יודע לשחות חזה.

הבחור השיב. "אני יודע וגם אוהב לסחוט חזה.".

לצפיה ב-'מה שעבר לי בראש ?'
מה שעבר לי בראש ?
08/05/2020 | 21:40
24
יעלי, את קלעת ממש למחשבותי.

פעם בשבועיים אני מארחת את בני ומשפחתו.  זה הפך להיות קשה. אני לא מעיזה לומר מילה כי הילדים שלי עובדים לפעמים 7 ימים בשבוע ואני רוצה להקל עליהם.
הקורונה הייתה פסק זמן.
תודה לשי ולגיורא על הבדיחות

לצפיה ב-'איפה כולם? הלכו לים '
איפה כולם? הלכו לים
07/05/2020 | 20:53
2
33
מה קרה? הייתי בטוח שיש כאן שרשור שרשורי והנה בלילה אני הראשון. תאמינו  לי נכנסתי בשביל לראות את  שי כדי לקבל קצת מצב רוח, ראיתי בקריאה שאין אף אחד ונכנסתי לכתוב. שי למה לא רואים אותך? אתה כועס עליי?  
לצפיה ב-'גיורא אתה לא לבד '
גיורא אתה לא לבד
07/05/2020 | 21:34
23
שלום כולם,
שי כנראה עסוק באיסוף בדיחות וקטעי הומור.
ולעניין, שחררו לאט לאט את ההסגר עד שכמעט שלא הרגשנו.
מי לא מכיר את הסיפור על הכפרי שהיה צפוף לו מאוד. הרבי הורה לו להכניס הביתה עז. כך הרגשתי בהסגר.
היום לקחו ממני את העז ורווח לי.

לצפיה ב-'גיורא ולכולם ערב טוב '
גיורא ולכולם ערב טוב
07/05/2020 | 22:02
26
גיורא - אל תדאג, הכל בסדר, סתם עסוק בכל מיני עיסוקים קטנים וגדולים - שגוזלים הרבה זמן.
יעלי - בהשראת ההסגר וגם בהשראתך,
        אני מצרף את הסיפור על הרבי והעז (בקובץ המצורף)
לצפיה ב-'בוצריים טובים. קצת חששתי '
בוצריים טובים. קצת חששתי
06/05/2020 | 14:32
5
49
לפני שעתיים הגעתי מבית המשפט. לפני ארבעה חודשים נרשם לי דו"ח תנועה ברמת גן. אני הייתי צריכה לנסוע היום מפתח תקווה להישפט בבת ים. הייתה לי ברירה לשלם 250 ש"ח מס או להישפט. חשבתי שאני צודקת והחלתטי לקחת את האפשרות השנייה. השופטת (הצעירה) שמעה אותי ואמרה: "המינימום שאני יכולה לקנוס אותך זה מאה שקלים, כי הרי נעברה עבירה. רדי למטה למזכירות ושלמי את הסכום."  ירדתי למטה, מזומן לא מקבלים, גביה באמצעות כרטיס אשראי >מקולקל. המחאה בטח לא מקבלים אשלם בעוד יומיים. לא יודעת אם כול הטיול לבת ים היה שווה את ה- 150 ש"ח שהפחיתו לי מהקנס, אבל ההרגשה שאני צודקת הייתה ממש משכרת.

לצפיה ב-'יעלי '
יעלי
06/05/2020 | 17:32
3
27
יעלי כול הכבוד,

תמיד קנאתי בכאלה שמוכנים להילחם למען הצדק של עצמם או של אחרים. אני תמיד משלם בלי להתווכח אפילו. 
לצפיה ב-'לא הבנתי .'
לא הבנתי .
06/05/2020 | 17:54
2
29
אם היית צודקת , למה  נקנסת ב100 ש"ח ? א את צודקת השוטר היה צריך להקנס ולא את .
גם קצת מוזר לי , את גרה בפתח תקווה , העבירה נעברה ברמת גן המשפט בבת ים  , מה זה טיול שנתי בהדרכת המשטרה ?
לצפיה ב-'תשובה לתמר,'
תשובה לתמר,
06/05/2020 | 18:45
1
32
שלום לך,

אכן טיול שנתי וגם אני לא חפרתי מדוע זה מתנהל בצורה כזאת אל תשכחי שהייתה קורונה והסגרים.
דבר חדש גם לי.: השופטת אמרה שאין לה אפשרות לזכות אותי לגמרי, המינימום שהיא יכולה זה לקנוס אותי במאה ש"ח, כי הרי בכול זאת הייתה עבירה.
וחוץ מיזה מה שלומך?
לצפיה ב-'שלום לחברים '
שלום לחברים
06/05/2020 | 20:55
26
יעלי, עם כול הכבוד, אני לא הייתי נוסעת מפתח תקווה עד בת ים. זה לא אומר שאת טועה ואני צודקת וגם לא ההיפך, כול אחד פועל לפי תחושות ליבו. גם ההרגשה של ניצחון הצדק לא מדברת אליי. מיצד שני אני חושבת מה היה לי הרבה לעשות בבית, אז אולי כן הייתי נוסעת לבת ים. מה שכן יעלי כול הכבוד לך. 
לצפיה ב-'נפלת על שופטת טובת לב.'
נפלת על שופטת טובת לב.
12/05/2020 | 08:05
13
כנראה שגם התחשבה בגילך המתקדם.
היו מקרים שהשופטת אף החמירה והטילה קנס של 2000 ₪
הדבר הכי חושב הוא.. 
לנהוג בכביש נכון ולא להגיע לכדי קבלת דו"חות משוטרים.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום דיני עבודה ופנסיה
עו
עו"ד מייקל עידן
פורום נזקי גוף,תאונות דרכים וביטוח
פורום נזקי גוף ותאונות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה