לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1219312,193 עוקבים אודות עסקים

פורום אקווריומים ודגי נוי

ברוכים הבאים לפורום בתפוז, מרכז המידע הגדול בישראל להקמת אקווריומים, בריכות דגים ונוי.
פורום זה נועד לתת מענה לבעלי אקווריומים בריכות נוי למתחילים המעוניינים בהקמה ובכלל. הפורום מכיל מאגר מאמרים מקצועיים שלי בניסיון של 50 שנה, בתנאים הקשים של ארצנו וכמובן פורום מקצועי המטפל בכל האספקטים של הקמת בריכות דגים ואקווריומים - הקמה, תחזוקה וטיפול שוטף וכן תשובות בנושאי צמחי מים וגדה. לכל שאלה תקבלו תשובה מקצועית. הפורום הוא המשך ישיר לניסיון האישי שלי של 50 שנה בגידול דגים, הייתי הראשון בארץ שגידל דגי נוי טרופים ליצוא וכן היה לי מפעל ליצור אקווריומים הראשון בארץ . בזכות הידע שלי פורום תפוז המחודש בהנהלתי יתן את התשובות המקצועיות ביותר לכל שואל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אקווריומים ודגי נוי

ברוכים הבאים לפורום בתפוז, מרכז המידע הגדול בישראל להקמת אקווריומים, בריכות דגים ונוי.
פורום זה נועד לתת מענה לבעלי אקווריומים בריכות נוי למתחילים המעוניינים בהקמה ובכלל. הפורום מכיל מאגר מאמרים מקצועיים שלי בניסיון של 50 שנה, בתנאים הקשים של ארצנו וכמובן פורום מקצועי המטפל בכל האספקטים של הקמת בריכות דגים ואקווריומים - הקמה, תחזוקה וטיפול שוטף וכן תשובות בנושאי צמחי מים וגדה. לכל שאלה תקבלו תשובה מקצועית. הפורום הוא המשך ישיר לניסיון האישי שלי של 50 שנה בגידול דגים, הייתי הראשון בארץ שגידל דגי נוי טרופים ליצוא וכן היה לי מפעל ליצור אקווריומים הראשון בארץ . בזכות הידע שלי פורום תפוז המחודש בהנהלתי יתן את התשובות המקצועיות ביותר לכל שואל.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום אקווריום ודגי נוי . 
בפורום זה נדון בכל הקשור באקווריומי מים מתוקים , מלוחים , צמחיה וכל הקשור לדגי נוי ובריכות.

המשך >>

לצפיה ב-'היי צלי'
היי צלי
15/01/2019 | 19:17
2
8
היי צלי - שני דברים. ראשית לגבי ההודעה על המולית שלא אוכלת וכו'. אודה לתשובה. דבר נוסף בימים האחרונים קורית לי באקווריום תופעה מוזרה הדגים כאילו מנסים לקפוץ וכמובן לא מצליחים כי יש כיסוי לאקווריום. מה זה התופעה הזו ולמה זה קורה? זה לא היה עד כה. תודה
לצפיה ב-'ניסית חסה?'
ניסית חסה?
15/01/2019 | 20:02
7
לצפיה ב-'מה זה התופעה הזו ולמה זה קורה? '
מה זה התופעה הזו ולמה זה קורה?
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2019 | 22:08
10
הכל קורה בגלל שאתה עוסק באקווריום שלך יותר מידי.
התופעה שאתה מספר זה קורה בדרך כלל בגלל מחלת הנקודות הלב
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
11/01/2019 | 12:02
2
17
היי צלי, שבת שלום! האקווריום שלי 120 ליטר 60 על 40 על 50, צמחייה. 
מאוכלס כרגע ב 11 משריצים, 2 אנציסטרוסים ועוד 2 דגי סיאמי אוכל אצות. 
יש דגה אחת שהיא הכלאי בין מולי לפלאטי, כתומה עם פס שחור. היא דיי אנמית אבל אנמית מהרגע שהבאתי אותה מהחנות. היא הרבה עומדת ושוהה במקומות מסויימים באקווריום (לא על הקרקע). כשאני מפזר אוכל היא מגיעה אולם לא רבה על האוכל כמו שאר הדגים. משמע פחות אקטיבית. "הילדה" הביישנית של האקווריום. לא ראיתי עליה שום סימני מחלה כלשהן. מה זה יכול להיות?
לצפיה ב-'היא גם לא אוכלת לפי מה שאני רואה'
היא גם לא אוכלת לפי מה שאני רואה
12/01/2019 | 10:19
1
11
כשאני מאכיל כל הדגים מגיעים לחזית האקווריום ואוכלים, היא נשארת שם בצד. שוב, אין סימני מחלה על הגוף או משהו. מה זה יכול להיות?
לצפיה ב-'מאד אופנתי היום'
מאד אופנתי היום
14/01/2019 | 21:07
12
צימחונות,במיוחד מולים חוזרים לשורשים ומאמצים את מורשת אבות אבותיהם.
נסה לתת לה פיסה קטנטונת של חסה.
לצפיה ב-'עוד שאלה צלי'
עוד שאלה צלי
10/01/2019 | 21:12
1
11
דג שעומד להשריץ כמו מולי גופי וכו'. כמה זמן לוקח כל התהליך מרגע שהדגה נכנסת לתהליך ועד ההשרצה? 
לצפיה ב-'דג שעומד להשריץ כמו מולי גופי'
דג שעומד להשריץ כמו מולי גופי
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2019 | 11:46
11
יכול לקחת גם שעה זה תלוי באם ההשרצה בפעם הראשונה,או בגודל הנקבה ,ופרמטרים נוספים.,למשל דגי המולינזיה  חייבים במים עם מלח הם חיים במים הנקראים Breakish water  (מים מליחים)
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
09/01/2019 | 00:42
3
14
היי צלי, שאלה קטנה. לאור העניין של המולית ההריונית הבעייתית עם המחלה (מיימת/פונגוס/זיהום וכו'). לאור העובדה שהדגה כבר לא שם האם אני יכול להוסיף דגים לאקווריום או שעליי לחכות? שאר הדגים נראים לי בסדר אולם איך אני יודע שלא נדבקו אם בכלל? ולגבי היריון של מולי כמה זמן דג בדרך כלל בהיריון? תודה
לצפיה ב-'ראשית המולית לא הייתה חולה'
ראשית המולית לא הייתה חולה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2019 | 21:08
2
12
אפשר להכניס דגים 
ולידיעתך המולית לא יכולה להיות בהריון ההריון לא קיים אצל דגים,
לצפיה ב-'היי צלי'
היי צלי
10/01/2019 | 21:11
1
10
הייתה חולה. היה מדובר לחלוטין במיימת. מיימת מעידה על זיהום במים?
לצפיה ב-' מיימת מעידה על זיהום במים? ממש לא ....'
מיימת מעידה על זיהום במים? ממש לא ....
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2019 | 21:28
11
מניסיוני לא מצאתי הדבקה בין הדגים גם כאשר איכות המים טובה.
במצב שבו הקשקשים זקורים אין כבר מה לעשות אלה לגאול את הדג על ידי המתתו.
בעבר הייתי מנסה לעזור לדג על ידי אמבטיות של מלח אנגלי ולמפעמים זה היה עוזר 
אבל אני כלל לא בטוח שזה היה בגלל הטיפול שלי.
לצפיה ב-'מולית הריונית עם סימנים'
מולית הריונית עם סימנים
07/01/2019 | 22:23
9
11
היי צלי, מצרף שוב תמונה של המולית. ההתנהגות שלה מוזרה (אמנם בהיריון מאוד מתקדם) אבל האם בטוח שהסימנים הלבנים זה לא פיטריה או משהו? תסתכל על הזנב שלה גם. בנוסף היא מתנשמת בכבדות פותחת הרבה את הפה וסוגרת לעומת דגים אחרים שבאקווריום. הסימנים כאמור רק עליה. יכול להיות שזה פטריה או מחלה כלשהיא?
לצפיה ב-'היי צלי'
היי צלי
08/01/2019 | 00:26
6
העברתי את התמונות לחבר נוסף שאמר שמדובר במחלקת הפונגוס, הייתכן? הדגה הרי מתנהגת מוזר. אם זה אכן פונגוס איך מטפלים? יש תרופה לכל האקווריום הקיבוצי? מה הסיכויים של התרופה הזו להחלמת הדג? הבנתי שהמחלה מדבקת לשאר הדגים באקווריום הקיבוצי
לצפיה ב-'צלי, זה נראה כמו פונגוס (לא הפה)'
צלי, זה נראה כמו פונגוס (לא הפה)
08/01/2019 | 10:17
6
4
הבנתי שמדבק מאוד לכל שאר הדגים. תרופה לאקווריום הקיבוצי תספיק? תעזור לדג ותמנע את זה בשאר הדגים? תודה
לצפיה ב-'הדג שלך לא חולה '
הדג שלך לא חולה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2019 | 14:12
5
9
 הדג שלך לא חולה 
לצפיה ב-'היי צלי '
היי צלי
08/01/2019 | 21:39
4
7
נאלץ לחלוק עלייך הפעם. תגדיל את התמונה ותראה שהכשכשים של הדג כאילו יוצאים. זה נראה כמו זיהום פנימי. הדגה הזו גם מתנהגת מוזר פתיחות גדולות של פה וסגירות. אני משוכנע שמשהו לא בסדר איתה
לצפיה ב-'זה סיפור אחר '
זה סיפור אחר
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2019 | 21:50
3
9
באם הקשקשים ניצבים לגוף זו מחלת המיימת תכנס לקישור שהעברתי לך ותקבל שם תגובה 
מחלה זאת היא נפוצה במיוחד אצל משפחת דגי המים הקרים וכן המשריצים למיניהם.
קל מאוד להבחין בה משום שהדג משמין מאוד ברמות מפחידות והקשקשים ממש 
נעמדים ניצבים לגוף .

מניסיוני לא מצאתי הדבקה בין הדגים כאשר איכות המים טובה.
במצב שבו הקשקשים זקורים אין כבר מה לעשות אלה לגאול את הדג על ידי המתתו.
בעבר הייתי מנסה לעזור לדג על ידי אמבטיות של מלח אנגלי ולמפעמים זה היה עוזר 
אני כלל לא בטוח שזה היה בגלל הטיפול שלי.
מחלה זאת נגרמת על ידי חיידקים הפוגעים בכליות ובמערכת העיכול של הדג.
הטיפול שמומלץ הוא טיפול באנטיביוטיקה בשם כלורומיצין בתוך המזון או בטבע ציקלין שבו הייתי משתמש בעבר.

לא הייתי מייעץ לחובב הפרטי להתעסק בכך.
לצפיה ב-'היי צלי'
היי צלי
08/01/2019 | 22:05
2
9
לא משוכנע שזה מיימת שכן הדגה הייתה בהיריון מתקדם מאוד. כמה זמן נמשך הריון של מולי? היא הייתה אצלי מעל חודש. אם אתה אומר שההיריון הוא פחות מחודש אז כנראה שהיה מעורב פה היריון פלוס מיימת יחד? מה שכן הדגה הייתה חולה. לצערי לא הייתה לי ברירה אלא לגאול אותה מייסורה היום בטרם תדביק לי את כל הדגים ושאר האקווריום. רכשתי היום חומר חיטוי על בסיס טבעי - המחליף של מלפיקס. הבנתי שהוא לא פוגע בפילטר וכך לא צריך לנטר אמוניה. האם מכיר את זה? העניין שההוראות לשימוש הן בצרפתית ובהולנדית. ידוע לך כיצד להשתמש בזה? אמרו לי לשים 35 מ"ל יום כן יום לא למשך שבוע. נשמע הגיוני? תודה

לצפיה ב-'לא משוכנע שזה מיימת שכן הדגה הייתה בהיריו'
לא משוכנע שזה מיימת שכן הדגה הייתה בהיריו
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2019 | 23:19
1
8
אתה מכיר את המשפט הפריירים לא מתים רק מתחלפים חשוב על זה.
והולך המוכר שמח כל הדרך  אל הבנק 
לצפיה ב-'צלי הסבר פרט ונמק :)'
צלי הסבר פרט ונמק :)
08/01/2019 | 23:51
4
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:06

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'בוקר טוב צלי'
בוקר טוב צלי
06/01/2019 | 10:09
7
10
ראשית תודה על התשובות המהירות והמקצועיות. יש לי שאלה כללית. הדגים בלילה בחלקם אמורים לשבת על הקרקעית? משמע הם ישנים? כי כשאני מגיע בבוקר ומדליק אורות שנכנסים מבחוץ אני מוצא חלק על הקרקעית ואחר כך הם קמים ומתפקדים כרגיל. דגים בכללי ישנים על הקרקעית במהלך הלילה? שאלה שנייה אם דג מסויים אוכל יותר מהשאר זה תקין? יש לי מולי זכר גדול שכשאני מפזר את האוכל הוא אוכל בחזירות יותר מהשאר. זה יכול לגרום לו נזק? בנוסף האם לפזר את האוכל בפעם אחת או שאפשר לחלק את הקורט אוכל שאני לוקח ביד לכמה פעמים וכל פעם לזרוק קצת? לעזרתך אודה
לצפיה ב-'אוכל שאני לוקח ביד לכמה פעמים וכל פעם לזרוק קצת'
אוכל שאני לוקח ביד לכמה פעמים וכל פעם לזרוק קצת
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2019 | 10:42
6
14
כל שכתבת תקין הכל בסדר.
את המזון היומי רצוי לחלק אותו לכמה פעמים

לצפיה ב-'היי צלי'
היי צלי
06/01/2019 | 14:30
5
6
ראשית שוב תודה על המענה המקצועי והעזרה. עדיין אין בעיה אם דג אחד מולי גדול אוכל יותר מהשאר? שאלה נוספת אם אכלסתי 4 דגים לפני שבוע וחצי והכל תקין טפו טפו אני יכול לאכלס עוד רביעיית משריצים? מה הזמן שצריך לחכות בין אכלוס לאכלוס? בנוסף האם חובה לאכלס בחושך או שאפשר לאכלס גם באור? בנוסף מתי אני יכול להכניס קרדינלים אם האקווריום שלי רץ חודש וקצת? תודה
לצפיה ב-'איכלוס והכנת האקווריום '
איכלוס והכנת האקווריום
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2019 | 17:32
4
8
הכנת האקווריום לאכלוס דגים:
שאלות רבות נשאלות על ידי רבים מהחובבים כיצד להכין את האקווריום לדגים כדי שלא תהיה אכזבה ראשונית מהתמותה הגדולה. הדרך הטובה ביותר היא הדרך הטבעית, כלומר לתת לזמן לעשות את שלו וכמובן בעזרה קטנה מצדנו, כל זאת ללא כל חומרים ותוספות כמו אנטי כלור ועוד. יש למלא את האקווריום במי ברז, להפעיל את הפילטר הביולוגי החיצוני/פנימי, לאוורר את המים בעזרת משאבת אוויר וכמובן לחמם את המים בחורף (רק כאשר מגדלים דגים טרופיים). הדבר החשוב ביותר הוא להפעיל את מערכת התאורה ללא חוצץ זכוכית (המכסה) . הזכוכית היא פילטר לתאורת הפלורוסנט בין הנורות למים. כדי לזרז את התהליך הביולוגי, יש לפזר מעט מזון דגים במים או להוסיף מעט אמוניה וכד', קנויה או ביתית. ישנה אפשרות נוספת והיא להכניס דג או שניים לאקווריום, כל זאת כדי לזרז את המערכת הביולוגית של האקווריום. האקווריום יהיה מוכן לקבלת דגים כאשר תופיע ירוקת על הזכוכית ו/או שאר העצמים שבמים. כאשר מופיעה הירוקת, המערכת הביולוגית מתאזנת משום שאצות ניזונות מהחנקות והפוספטים שבמים והופעתן מלמדת שרמת החנקות והפוספטים ירדו משמעותית. כדי לשמור על איכות המים יש להאכיל את הדגים בכמות קטנה ביותר של מזון ולהאיר את האקווריום, לא יותר מאשר 8-10 שעות ביום. אקווריום אשר כמות האצות בו מועטה הוא אקווריום מאוזן, באקווריום שלא צומחות בו אצות, ישנה בעיה של תאורה לא נכונה או חומרים זרים, כגון: מצע צבוע ועוד. כאשר הגענו לאיזון המים אנו צריכים לדעת מראש באילו משפחות דגים אנחנו רוצים לאכלס את האקווריום. למשל: משפחת הציקלידים או משפחת משריצי החיים, שזה אומר סידור נוף האקווריום מראש. נושא סידור נוף האקווריום לפי משפחות הוא חשוב מאוד להצלחת מהלך החיים וההרמוניה באקווריום, כמו למשל סידור באבנים, ריף לדגי הציקליד, או סידור אקווריום משולב בסלעייה וצמחייה לדגים המשריצים ועוד ועוד. כאשר הכול מוכן לקבלת הדגים, יש לרכוש את הדגים במקומות אשר רמת התחזוקה של הדגים היא טובה. דגים בריאים הם דגים שאוכלים (חשוב מאוד), דגים חולים אינם אוכלים. לא להתבייש ולבקש לראות בעיניים אך הדגים אוכלים, כך גם תוכלו לדעת את סוג המזון שעליכם לרכוש. רצוי מאוד בקנייה הראשונה לרכוש לא יותר מאשר זוג או שנים. כאשר מאכלסים את האקווריום בדגים החדשים, יש להרגיל את הדגים לאיכות המים באקווריום החדש. טמפרטורת המים שבין השקית ומי האקווריום היא בחשיבות משנית, מה שחשוב באמת זה להרגיל את הדגים למים החדשים ותוך כדי כך גם הטמפרטורה מתאזנת. 

אכלוס דגים:

•להכין כלי קיבול מפלסטיק היכול להכיל את המים שבשקית הדגים;
•לשפוך פנימה לכלי את המים והדגים (מהשקית);
•להוסיף מים מהאקווריום (* או שתים);
•להמתין מספר דקות;
•להוסיף עוד מים ולחזור על התהליך כמה פעמים - כל התהליך אורך כ-30 דקות;
•לאחר מכן יש להוציא את הדגים ברשת אחד אחד אל האקווריום. ישנה חשיבות רבה להוצאת הדגים אחד אחד והיא שבצורה כזו אנו לא פוגעים בקשקשי הדג על ידי השפשוף ביניהם בתוך הרשת, דבר שעלול לגרום למחלת הפונגוס (פטריה). בהליך הזה הרגלנו את הדגים לאיכות מי האקווריום שלנו (שזה החשוב) וכן לטמפרטורת המים שבאקווריום.

לצפיה ב-'היי צלי'
היי צלי
06/01/2019 | 23:17
3
6
תודה על ההסבר. אם הבנתי נכון צריך לרווח בין שבוע לשבוע וחצי בין הכנסה של דגים? אם הכנסתי לפני שבוע וחצי 4 דגים אני כבר יכול להכניס לדוגמא עוד רביעייה או שישייה? מדובר על אקווריום 120 ליטר שמאוכלס כרגע ב 10 דגים + 2 אנציסטרוסים. 

לצפיה ב-'בוקר טוב '
בוקר טוב
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2019 | 03:07
2
7
כן וזה הכל
לצפיה ב-'היי צלי'
היי צלי
07/01/2019 | 10:02
1
7
תודה ושאלה נוספת. חובה לאכלס בחושך או שאפשר לאכלס גם באור? כמה דגים לדעתך אפשר לשים בכללי באקווריום 60 על 40 על 50, 120 ליטר בסוף? תודה
לצפיה ב-' חובה לאכלס בחושך או שאפשר לאכלס גם באור?'
חובה לאכלס בחושך או שאפשר לאכלס גם באור?
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2019 | 16:30
5
גם וגם 
לגבי הכמות הנוסחה היא  גודל / סוג הדג /מזון/ משפחה.
לצפיה ב-'מולית הריונית'
מולית הריונית
05/01/2019 | 17:57
3
8
שבוע טוב צלי
יש לי מולית הריונית שהיא כבר מעל חודש אצלי. בשבועיים האחרונים קיבלה מעין סימנים לבנים כמו פיגמנטים (זה לא נקודות לבנות). אוכלת ומתפקדת כרגיל. קצת תוקפנית אבל  מאמין שזה בגלל ההיריון וההשרצה המתקרבת. יש לך מושג מה זה הפיגמנטים הללו? מצרף תמונה שבוע טוב!

לצפיה ב-'תמונה גרועה'
תמונה גרועה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/01/2019 | 19:02
2
8
לא ניתן לראות דבר חזור עם תמונה אחרת
לצפיה ב-'מצרף שוב את התמונה צלי'
מצרף שוב את התמונה צלי
05/01/2019 | 23:36
1
9
אציין שהיא כבר כמה שבועות ככה, אוכלת כרגיל ומתפקדת. מה זה? פיגמנטים? או?
לצפיה ב-'בוקר טוב '
בוקר טוב
( לעמוד שלי בתפוז )
06/01/2019 | 08:24
11
הכל בסדר .גם הצבע הצהוב של המולית הוא מוטצייה שנעשתה על ידי האדם.
ובטבע לא קיים  וכל זמן שהדג אוכל סימן שהכל בסדר.
תהיה רגוע 

לצפיה ב-'אוכל לשוכני קרקעות'
אוכל לשוכני קרקעות
03/01/2019 | 12:52
3
10
היי צלי, יש לי 2 אנציסטרוסים קטנים וחמש הלנות. כשהאור כבה אני זורק עיגול אחד בלילה אותו מזון לשוכני קרקעות. זה בסדר לזרוק את זה פעם ביום כשהאור כבה? הדגים לא יכולים לאכול מזה? תודה ומגיע לך כמובן גם מזל טוב!

לצפיה ב-' תודה ומגיע לך כמובן גם מזל טוב!'
תודה ומגיע לך כמובן גם מזל טוב!
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2019 | 17:57
2
9
ראשית תודה על אחילוי המזל טוב 
ולשאלתך ,כן להאכיל בלילה אין בעיה הם יסימו את זה 
ואני מאמין שבבוקר אתה לא רואה מהמזון דבר.
לצפיה ב-'היי צלי'
היי צלי
04/01/2019 | 00:08
1
10
בדיוק כך! בבוקר אין זכר לזה. אני זוכר עיגול אחד כשהאור נכבה. הדגים האחרים לא נוגסים בזה או שרק ששני האנציסטרוסים? ההלנות גם נוגסות בזה לדעתך?
לצפיה ב-'התשובה היא כן'
התשובה היא כן
( לעמוד שלי בתפוז )
04/01/2019 | 07:24
7
התשובה היא כן
לצפיה ב-'אנטי כלור'
אנטי כלור
02/01/2019 | 21:51
2
10
היי צלי 
שאלה קטנה אם מעמידים מים מהברז ליממה לא צריך לשים אנטי כלור בטרם שמים את המים באקווריום? תודה
לצפיה ב-' אם מעמידים מים מהברז ליממה'
אם מעמידים מים מהברז ליממה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2019 | 18:14
1
12
באם המים עומדים בכל פלסטי לבן ושקוף בשמש מספיק יום
באם אחרת שלושה ימים 
אפשר להשתמש במי גשם. 
ושוב בפעם האחרונה אומר לך לא מחליפים מים באקווריום בתדירות כזו .
מצרף לך תמונת אקווריום ללא החלפות במשך שנים.
לצפיה ב-'היי צלי'
היי צלי
04/01/2019 | 00:06
11
אני מחליף מים כדי לאזן את הרמות. כרגע הפוספט מראה לי 0, ניטראט משהו בין 1 ל 5 וברזל בין 0.8 ל 1. זה תוצאות של אקווריום צמחייה חדש. 
לצפיה ב-'דג זהב עם זנב מרוט'
דג זהב עם זנב מרוט
03/01/2019 | 11:45
1
11
שלום לכולם
לפני חצי שנה קיבלנו בירושה אקווריום עם חמישה דגים מחבר שחזר לארץ. שניים מהדגים הם דגי זהב.
עד כה הטיפול בהם היה קל ונוח, אבל בסוף השבוע שמתי לב שלאחד מדגי הזהב יש כתמים שחורים בקצוות הזנב.
למחרת ראיתי שהזנב של הדג מרוט! עקבתי אחרי הדגים קצת ונראה שדג זהב אחד הוא שנוגס לדג השני בזנב כל הזמן!
עד עכשיו כל הדגים הסתדרו ממש טוב (לשאר הדגים אין בעיה, למרות שנראה שהדג המורט חטף ביס אחד בעצמו בזנב...), יש לכם השערות מה המקור של הבעיה, ובעיקר- איך לטפל בה?
לצפיה ב-'לפני חצי שנה קיבלנו בירושה אקווריום עם חמישה דגים '
לפני חצי שנה קיבלנו בירושה אקווריום עם חמישה דגים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2019 | 18:05
8
לתשובה רצינית אני צריך פרטים מלאים על האקווריום
כולל הציוד שבו וכמות המים. לאחר התשובה השיב .
לצפיה ב-'טמפרטורה'
טמפרטורה
03/01/2019 | 14:10
1
8
היי שוב צלי, טמפרטורת מים 25.5 מעלות משריצים אקווריום צמחייה. כאשר אני מחליף מים (אני עושה רק רענונים משהו כמו 24 ליטר מתוך 120 ליטר) אני מעמיד 2 דליים למשך הלילה ואז מכניס. זה מוריד לי את הטמפרטורה למשהו כמו 23 מעלות ואז בהדרגה זה עולה עד שהטרמוסטט מתחיל לעבוד. זה בסדר לדגים? איזה חריגת מים בטמפרטורות היא בסדר למשריצים? ומה לגבי קרדינלים? אותו דבר? תודה

לצפיה ב-', טמפרטורת מים 25.5 מעלות משריצים אקווריום '
, טמפרטורת מים 25.5 מעלות משריצים אקווריום
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2019 | 17:52
5
ושוב אני אומר לא מחליפים מים בתדירות כזו .
ההחלפה כמו שאתה עושה הכל בסדר 
לצפיה ב-'בריכת נוי ציבורית מוכלרת'
בריכת נוי ציבורית מוכלרת
03/01/2019 | 08:30
1
15
שלום רב,
מי יודע באיזו מערכת הכלרה מומלץ להשתמש בבריכת נוי צבורית קטנה?
אשמח לתשובות , יום נפלא...
לצפיה ב-'מי יודע באיזו מערכת הכלרה מומלץ ?'
מי יודע באיזו מערכת הכלרה מומלץ ?
( לעמוד שלי בתפוז )
03/01/2019 | 17:47
6
הי בהחלט אני יודע אבל.
אני צריך פרטים מלאים על הברכה 
וכל אשר בא כולל איזה פילטרים 
לאחר את תקבלי תשובה מדוייקת 
לצפיה ב-'הלנות'
הלנות
31/12/2018 | 01:10
5
12
היי צלי - שאלה קטנה. הבנתי שההלנות אסורות למכירה אולם כמובן שיש חנויות שמוכרות אותן. הבנתי גם שאסור שיגיעו כמובן לטבע שכן אז יכולות לחסל את כל אוכלוסיית החלזונות. בכל אופן שמעתי היום ממישהו משהו מטריד שהחלזונות נושאות נגיף שיכול לגרום לדלקת כרום המוח. אציין שיש לי באקווריום 5 הלנות. ידוע לך משהו על זה?

לצפיה ב-' הבנתי שההלנות אסורות למכירה '
הבנתי שההלנות אסורות למכירה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2018 | 07:37
4
21
יתכן מאוד ששאלתך נכונה בודק את זה ותקבל תשובה 
לצפיה ב-'תודה אמתין לתשובתך '
תודה אמתין לתשובתך
31/12/2018 | 17:56
3
5
לצפיה ב-'בוקר טוב '
בוקר טוב
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2019 | 07:15
2
11
חילזון הלנה לאחר בדיקה לא מצאתי בכתובים איסור יבוא.
לגבי העברת מחלות לא שמעתי על זה 
לצפיה ב-'היי צלי'
היי צלי
01/01/2019 | 20:37
1
9
תודה. מצד שני הבנתי שאסור שחלזון הלנה יגיע לטבע ולנחלים כי אז הוא יכלה את כל אוכלוסיית החלזונות

לצפיה ב-'איך יגיע'
איך יגיע
02/01/2019 | 09:28
10
בקצב החילזון ייקח לו ים זמן.
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
01/01/2019 | 15:47
2
11
מזל טוב למנהל הכי הכי בתפוז   צלי בירנבוים! ליום הולדתו..
מאחלים לך בריאות, אושר, והצלחה בכל 
לצפיה ב-'תודה בילי תודה'
תודה בילי תודה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2019 | 18:06
12
תודה בילי תודה
לצפיה ב-'תודה חברה '
תודה חברה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/01/2019 | 16:38
3
לצפיה ב-'2 שאלות'
2 שאלות
23/12/2018 | 18:05
27
15
היי צלי, 2 שאלות בבקשה ברשותך. 
חלזון הלנה - אפשר להכניס 10-15 יחידות לאקווריום של 120 ליטר? 60 על 40 על 50 אלו המידות. 

שאלה שנייה לגבי החלפת מים - כאשר אני מחליף אני שם אנטי כלור ואז כמו עם נטלה שם לאט לאט. אני ממלא מהברז נותן לזה לעמוד חצי שעה ושופך. משמע שעה אין טרמוסטט במים שנשארו וגם הטמפרטורה כמובן נמוכה יותר ממה שיש באקווריום. זה קריטי? תודה

לצפיה ב-'2 שאלות בבקשה ברשותך. '
2 שאלות בבקשה ברשותך.
( לעמוד שלי בתפוז )
23/12/2018 | 18:51
26
16

לזון הלנה - אפשר להכניס 10-15 יחידות לאקווריום של 120 ליטר? 60 על 40 על 50 אלו המידות. 
תשובה: ממש לא עד 4 חלזונות בלבד .

שאלה שנייה לגבי החלפת מים - כאשר אני מחליף אני שם אנטי כלור ואז כמו עם נטלה שם לאט לאט. אני ממלא מהברז נותן לזה לעמוד חצי שעה ושופך. משמע שעה אין טרמוסטט במים שנשארו וגם הטמפרטורה כמובן נמוכה יותר ממה שיש באקווריום. זה קריטי? תודה
תשובה : אוכל להשיב באם יש דגים במים ואיזה הם

לצפיה ב-'היי צלי - המשך'
היי צלי - המשך
24/12/2018 | 11:38
25
8
ראשית מה הסיבה שלא? תוכל לפרט? לגבי ההלנות.  
לגבי השאלה השנייה - יש באקווריום 8 משריצים סך הכל (מולים.פלטים וסייפנים) ושני אנציסטרוסים. לתשובתך אודה

לצפיה ב-'אשית מה הסיבה שלא? תוכל לפרט?'
אשית מה הסיבה שלא? תוכל לפרט?
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2018 | 19:34
24
14
והסיבה היא שכאשר אין לי פרטים מלאים על האקווריום אני לא יכול להשיב תשובות חלולות ולא מיקצועיות.
ולעיניננו. לא מחליפים מים באקווריום קיבוצי מעבר לריענון שגם הוא לא תמיד רצוי .קבל קישור מעניין
 לגבי ההלנות רצוי מעוד לא לאכלס אותם מעבר ל-1 ל30 / 40 ליטר
יש להאכיל אותם בשבלולים חיים ואפשר להאכילם גם בשבלולים הלבנים שאפשר למוצאם בכל גינה או באחו. מצרף תמונתו 

לצפיה ב-'היי צלי'
היי צלי
24/12/2018 | 20:10
23
5
אז ככה - לגבי ההלנות יש לי 5 באקווריום של 120 ליטר. רציתי להוסיף עוד עשרה אבל אם אתה אומר שלא כדאי, ארד מזה. האם הן אוכלות גם שאריות של מזון של הדגים? כי בתכלס כמעט ואין לי חלזונות שהן יכולות לאכול. או שעדיף להוסיף להן אוכל לשוכני קרקעות כמו לאינציסטרוסים?
 לגבי החלפות מים - אני עושה פעם בשבוע רק 20 ליטר, מתוך אקווריום של 120 ליטר. זה הכל. כמובן שלא מחליף מעבר לזה. זה בסדר? האם שעה הדגים יכולים להשאר עם יתרת המים בטמפרטורה מתחת ל 25.5? משריצים. תודה
לצפיה ב-'האם הן אוכלות גם שאריות של מזון של הדגים?'
האם הן אוכלות גם שאריות של מזון של הדגים?
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2018 | 20:17
22
10
התשובה בדרך כלל לא .
לגבי החלפות המים ממש אין כל צורך. באם יש לך פילטר ביולוגי.
לגבי הטמפרטורה לא להוריד פחות מ-22 מעלות 
מצרף תמונה לאקווריום שלא החליפו בו מים 35 שנה 
לצפיה ב-'היי צלי'
היי צלי
25/12/2018 | 00:53
21
5
תודה. אני מחליף כל שבוע 20 ליטר מתוך 120, זה ממש רענוני מים. אגב כאשר עושים את הרענונים הללו, חייבים להשוות טמפרטורות או שפשוט לתת לדלי לעמוד חצי שעה ואז לשפוך לאט לאט כדי שהטמפרטורה לא תצנח? שאלה שנייה איזה דגים אפשר לשלב עם משריצים? ולגבי ההלנות, יש אוכל מסויים שאפשר לתת להן בהעדר חלזונות?
לצפיה ב-'יש אוכל מסויים שאפשר לתת להן בהעדר חלזונות?'
יש אוכל מסויים שאפשר לתת להן בהעדר חלזונות?
( לעמוד שלי בתפוז )
25/12/2018 | 08:16
20
8
לא להחליף מים חד משמעית אין כל צורך בכך ואם אתה מחליף מים הוס. מים שעברו סינון ממתקן טיהור או מי עדן ולא להוסיף כל חומר להם .
מים בטמפרטורת החדר אתה יכול להחליף מידית 
לגבי שילוב דגים אתה יכול להוסיף מולי שחור/צהוב ,סיפנים אדום/ ירוק ,דגים ממש הטטרות ועוד ועוד

לצפיה ב-'היי צלי'
היי צלי
25/12/2018 | 22:44
19
4
לגבי ההחלפות מים/רענוני מים אני עושה רק החלפה של 20 ליטר בשבוע, מתוך אקווריום של 120 ליטר. חשבתי לקנות טרמוסטט נוסף, לשים אותו וכשיגיע לטמפרטורה הרצויה שבאקווריום לשפוך. מה דעתך?
לגבי ההלנות - אם אין חלזונות יש אוכל מיוחד שאפשר לקנות ולהוסיף להם?
שאלה אחרונה - אמרת שאפשר להוסיף טטרות, כמה? 4 יחידות מינימום? מה לגבי קרדינלים אני יכול לשים יחד עם משריצים? תודה!!!

לצפיה ב-' אמרת שאפשר להוסיף טטרות, כמה? 4 יחידות מינימום? מה לגבי קרד'
אמרת שאפשר להוסיף טטרות, כמה? 4 יחידות מינימום? מה לגבי קרד
( לעמוד שלי בתפוז )
25/12/2018 | 22:58
18
6
דגי נאון. קרדינל .הם ממשפ הטטרה
חוזר שוב לא להחליף מים חד משמעית.. קבלת קישור קרא ותבין.
ראה אקווריום לדוגמא הכולל דגים ממש הטטרה והציקליד 
האקווריום שבסרטון לא מחליפים מים אלה רק שליש כל 3 חודשים
לילה טוב 
לצפיה ב-'היי צלי'
היי צלי
26/12/2018 | 01:09
17
6
קראתי כמובן את הקישור לכתבה על החלפות המים. ובכל זאת יש לי שאלה. אי החלפת מים לא תגרום לעכירות המים? להתפתחות אצות? 

לצפיה ב-'אי החלפת מים לא תגרום לעכירות המים?'
אי החלפת מים לא תגרום לעכירות המים?
( לעמוד שלי בתפוז )
26/12/2018 | 04:46
16
6
לא  
לצפיה ב-'תודה צלי שאלה אחרונה'
תודה צלי שאלה אחרונה
27/12/2018 | 11:26
15
7
קראתי כמובן שאסור להאכיל הרבה ושזה גרוע ולא טוב ואני מקפיד לתת מעט אוכל על פני עודף אוכל. ובכל זאת השאלה שלי ל 8 דגים משריצים שיש לי כרגע באקווריום ושני אנציסטרוסים וכמה הלנות כשאני מאכיל אני מאכיל קורט משתי התערובות, לדעתי משהו כמו 30 גרגירים קטנטנים מאוד. תחשוב זה קורט שאני לוקח בשתי אצבעות כמו שלוחים קורט מלחת . זה מספיק? לא מעט?
לצפיה ב-'קורט שאני לוקח בשתי אצבעות כמו שלוקחים'
קורט שאני לוקח בשתי אצבעות כמו שלוקחים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2018 | 18:42
14
9
דגים צריכים לאכול באקווריום עד 1% ממשקל גופם ביום
משקל ממוצע לדגים שלך זה בסביבות 1 ג"ר צא ועשה חשבון 
לצפיה ב-'משמע אני מאכיל נכון להערכתך?'
משמע אני מאכיל נכון להערכתך?
27/12/2018 | 23:40
13
4
לצפיה ב-'אכן כן'
אכן כן
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2018 | 09:12
12
7
לצפיה ב-'היי צלי'
היי צלי
29/12/2018 | 13:24
11
36
תודה ראשית על המענה. עוד שאלה קטנה. כאמור 8 משריצים באקווריום. 
האם הסייפנים הם דגים מציקים לדגים אחרים? יש לי זכר סייפן טיפוסי שמציק ללא הפסקה לנקבה שהיא הכלאה בין מולי וסייפן. הגיוני? מה הסיבה שדווקא מכל הדגים הוא מציק לנקבה הזו? אין לה פציעות או משהו. פשוט לעזוב ככה?
שאלה שנייה - עבר שבוע וקצת מאז הוספת 4 דגים אפשר כבר לדעתך להוסיף מחר איזה 4 קורדירוסים ועוד איזה 2 משריצים? תודה

לצפיה ב-'עוד שאלה קטנה. כאמור'
עוד שאלה קטנה. כאמור
( לעמוד שלי בתפוז )
29/12/2018 | 15:31
10
16
"יש לי זכר סייפן טיפוסי שמציק ללא הפסקה לנקבה שהיא הכלאה בין מולי וסייפן. הגיוני?"
תשובה : ממש לא.

"מכל הדגים הוא מציק לנקבה הזו? אין לה פציעות או משהו. פשוט לעזוב ככה?"
תשובה : חחח הוא לא מציק הוא מחזר חחח

"עבר שבוע וקצת מאז הוספת 4 דגים אפשר כבר לדעתך להוסיף מחר איזה 4 קורדירוסים ועוד איזה 2 משריצים? "
תשובתי : כן בהחלט 
ועוד. פרסם כאן את התמונה של האקווריום שלך ידידי הצעיר 
לצפיה ב-'הסייפן מציק ולא מחזר'
הסייפן מציק ולא מחזר
29/12/2018 | 15:41
2
6
הוא תוקפני גם כלפי דגי האקווריום  הקיבוצי האחרים.
לצפיה ב-'הוא תוקפני גם כלפי דגי האקווריום '
הוא תוקפני גם כלפי דגי האקווריום
( לעמוד שלי בתפוז )
29/12/2018 | 21:28
1
19
נאמר שהוא "מציק רק לנקבת הסיפן" לכן התשובה היתה שזה חיזור 

לצפיה ב-'אצלנו הוא תקף ומירר את החיים'
אצלנו הוא תקף ומירר את החיים
30/12/2018 | 08:03
4
לכל הדגים שלא העיזו להתלונן ומילאו את פיותיהם במים.
עלינו מוטלת החובה להגן עליהם ולבחור את שוכני האקווריום בתבונה.
לצפיה ב-'היי צלי'
היי צלי
29/12/2018 | 18:55
6
5
שוב תודה. אז ככה

לגבי הסייפן "המציק" איך זה הולך עם משריצים? הם מתרבים גם ביניהם לא מאותו סוג? משמע סייפן יכול להתרבות עם גופי או גופי עם מולי? מישהו פשוט אמר לי שהסייפנים ידועים כדג מציק. 
מה שכן נתקלתי בעבר במצב או אוהבים לנשנש את הזנבות של הזכרים הגופים זה נכון? לגבי האקווריום מצרף תמונה שלו. האקווריום בין חודש וחצי. ביצעתי כאמור החלפה של 20 ליטר מתוך 120 ליטר פעם אחת. כאמור 8 משריצים ושני אנציסטרוסים. רציתי לשאול צלי אם אני מוסיף מחר עוד כמה משריצים יחד עם קורדירוסים לשים לקורדירוסים אוכל ייעודי לשוכני קרקעות או לא?
לצפיה ב-'לגבי הסייפן "המציק"'
לגבי הסייפן "המציק"
( לעמוד שלי בתפוז )
29/12/2018 | 21:43
5
10
"הם מתרבים גם ביניהם לא מאותו סוג?"
תשובה : לא חד משמעית.

"אוהבים לנשנש את הזנבות של הזכרים הגופים זה נכון?"
תשובה : זה נכון

"לשים לקורדירוסים אוכל ייעודי לשוכני קרקעות או לא?  "
תשובה: כן ולאכיל רק בלילה בחושך

ועוד האקווריום שלך נראה טוב ולטעמי 
לצפיה ב-'תודה צלי'
תודה צלי
29/12/2018 | 23:03
4
5
האקווריום שלי חודש וקצת. אוטוטו מאמין שהסייקל מסתיים? 
קורדירוסים - חובה להכניס ברביעיות או שאפשר גם זוג לדוגמא?
יש לי נקבה בהריון של גופי שקיבלה פיגמנטים לבנים - זה לא נקודות לבנות אלא פיגמנטים לבנים. יש לך מושג מה זה?
שמח שאהבת את האקווריום! כיף לשמוע ממישהו מקצועי כמוך. אציין שהחלפתי מים רק פעם אחת וזה גם רק 20 ליטר (שני דליים) בלבד. 
לצפיה ב-' האקווריום שלי חודש וקצת. אוטוטו מאמין שהסייקל מסתיים?'
האקווריום שלי חודש וקצת. אוטוטו מאמין שהסייקל מסתיים?
( לעמוד שלי בתפוז )
29/12/2018 | 23:23
3
10
חחחח איזה מחזור/הרצה (סייקל) אתה מדבר הרי יש לך דגים באקווריום.
לכתמים על הגופים תעביר תמונה ןננסה לראות מה זה 
לגבי הקורדורס מספיק זוג אחד .
לצפיה ב-'זו המולית ההיריונית'
זו המולית ההיריונית
30/12/2018 | 00:14
2
8
יושבת קצת למטה בעיקר בסוף היום. יש לה גם נטייה כבר כמעט 3 שבועות יושבת בסוף היום על הטרמוסטט. לא ברורה הסיבה למעט שהיא הריונית מאוד. המים כמובן בסדר גמור 25.5 מעלות כך שלא ברור. לגבי הכתמים זה לא נקודות לבנות אלא כמו פיגמנציה כזו. ניסיתי לצלם מקווה שרואים ברור.  מה זה?
לצפיה ב-'דיברת על נקבת גופי'
דיברת על נקבת גופי
( לעמוד שלי בתפוז )
30/12/2018 | 01:06
1
11
ועכשיו אתה מדבר על מולי 
ואין אני יכול לראות אותה בתמונה אבל מצרף לך תמונת מולי שייש שיתכן שכזו יש לך באקווריום
לצפיה ב-'הכוונה הייתה לנקבת מולי לא גופי'
הכוונה הייתה לנקבת מולי לא גופי
30/12/2018 | 10:52
60
לפי התמונה קשה לראות? היא מתפקדת היום כרגיל. 
כנראה ההיריון עושה גם את שלו אצל הדגים :) אין סיבה אחרת
לצפיה ב-'דקורציה לאקווריום'
דקורציה לאקווריום
09/12/2018 | 10:21
1
37
אני רוצה לקשט עם עצי במבוק. אני יכול להשתמש בכל במבוק שאקנה? איך למעשה אני "מכשיר" משהו כדי שיוכל להיות קישוט באקווריום?

לצפיה ב-' עם עצי במבוק.'
עם עצי במבוק.
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2018 | 11:04
15
למה הכוונה עצי במבוק 
העבר תמונה או הסבר אחר לעצי במבוק
מצורפת תמונה של עצי במבוק
לצפיה ב-'דג זהב בפינה'
דג זהב בפינה
07/12/2018 | 13:39
1
17
קנינו אקווריום לפני יומיים עם 2 דגי זהב.
באקווריום יש חמצן ,פילטר ותאורה .
המוכרת המליצה לשים את דגי הזהב מספר ימים ואז נקנה דגים נוספים.
שמנו לב שאחד מהדגים נמצא זמן רב בצד שמאל למטה כפי שרואים בתמונה.

מה זה יכול להיות?

לצפיה ב-'המוכרת המליצה לשים את דגי הזהב מספר ימים ואז נקנה דגים נוספי'
המוכרת המליצה לשים את דגי הזהב מספר ימים ואז נקנה דגים נוספי
( לעמוד שלי בתפוז )
07/12/2018 | 17:14
17
אז את המוכרת יש להחליף 
בקישור זה יש את כל התשובות לשאלה שלך 
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:53

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:17
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי צלי בירנבוים, חובב בעלי חיים עם ניסיון של שנים רבות. בעבר התעסקתי עם נחשים ואף ניהלתי חנות לממכר בעלי חיים. בשנת 1992 הקמתי את חוות אקווה גן בעקבו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

צלי בירנבוים- מנהל פורום אקווריומים ודגי נוי
מנהל פורום אקווריומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו