לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום פיזיותרפיה
מקצוע הפיזיותרפיה הנו מקצוע טיפולי שמטרתו מניעה , טיפול והקלה במגוון רחב של בעיות רפואיות. המטרה העיקרית של מקצוע (טיפולי) הפיזיותרפיה, היא לאפשר חזרה מהירה לחיים פעילים ועצמאיים ושיפור איכות החיים לאנשים בכל הגילאים, אשר נפגעו בתפקודם כתוצאה ממחלה , חבלה או תאונה.

הטיפול נעשה על ידי שימוש בטכניקות ידניות (מנואליות), תרגול של מיומנויות תנועה, אלקטרותרפיה, הידרותרפיה ועוד. בפורום זה נקיים מפגש ביניכם לבין עולם הפיזיותרפיה.

הנכם מוזמנים לשאול ולהציע מניסיונכם ואנו נשתדל לתרום ולעזור כמיטב יכולתנו.
צוות הפיזיותרפיה של המרכז הרפואי ת"א בראשות אורלי ינאי, הינו גדול ומתמחה במגוון תחומים רחב כגון: שיקום אורטופדי ונוירולוגי, טיפולי הידרותרפיה בבריכה טיפולית, בעיות סחרחורת, שיווי משקל והליכה, טיפול נשימתי במחלות ריאתיות, טיפול בלימפמסאג', טיפולים אורוגניטליים ועוד. על כל אלה אפשר לשאול, להתייעץ ולבקש מידע

יחד איתכם ובשבילכם,צוות המכון לפיזיותרפיה, המרכז הרפואי ת"א איכילוב

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פיזיותרפיה

מקצוע הפיזיותרפיה הנו מקצוע טיפולי שמטרתו מניעה , טיפול והקלה במגוון רחב של בעיות רפואיות. המטרה העיקרית של מקצוע (טיפולי) הפיזיותרפיה, היא לאפשר חזרה מהירה לחיים פעילים ועצמאיים ושיפור איכות החיים לאנשים בכל הגילאים, אשר נפגעו בתפקודם כתוצאה ממחלה , חבלה או תאונה.

הטיפול נעשה על ידי שימוש בטכניקות ידניות (מנואליות), תרגול של מיומנויות תנועה, אלקטרותרפיה, הידרותרפיה ועוד. בפורום זה נקיים מפגש ביניכם לבין עולם הפיזיותרפיה.

הנכם מוזמנים לשאול ולהציע מניסיונכם ואנו נשתדל לתרום ולעזור כמיטב יכולתנו.
צוות הפיזיותרפיה של המרכז הרפואי ת"א בראשות אורלי ינאי, הינו גדול ומתמחה במגוון תחומים רחב כגון: שיקום אורטופדי ונוירולוגי, טיפולי הידרותרפיה בבריכה טיפולית, בעיות סחרחורת, שיווי משקל והליכה, טיפול נשימתי במחלות ריאתיות, טיפול בלימפמסאג', טיפולים אורוגניטליים ועוד. על כל אלה אפשר לשאול, להתייעץ ולבקש מידע

יחד איתכם ובשבילכם,צוות המכון לפיזיותרפיה, המרכז הרפואי ת"א איכילוב
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הפורום אינו מהווה לוח מודעות ואינו מיועד להחלפת המלצות על מטפלים ומומחים. המעוניינים לשים הודעות מסוג זה בפורום, מוזמנים לפנות למנהלי הפורום ולבקש אישורם באופן פרטני.
המשך >>

כאב ברך - MRI
24/04/2016 | 00:07
6
אהלן, אלה תוצאות הMRI שעשיתי לאחרונה. תוכל לפרש לי בשפה פשוטה? תודה מראש
המניסקוסים מראים אות וצורה רגילים.
גידי הקוודריספס והפטלה מראים ,)LCL, MCL( הקולטרליות ,)ACL, PCL( הרצועות הצולבות
אות ועובי רגילים.
אין נוזל תוך מפרקי בכמות מוגברת.
אין ציסטה ע"ש בייקר.
לא הודגמו פגמים סחוסיים פוקליים במדור הפטלופמורלי, המדיאלי או הלטרלי.
אל הטיביה.
יש בצקת מינימלית סובכונדרלית באזור מאחז הACL
יתכן ומדובר בשארית של קונטוזיה.
יש בצקת קלה בכרית השומן ע"ש הופה באספקט האחורי עליון לטרלי שיכולה להתאים
.PATELLOFEMORAL FRACTION SYNDROME - לתגובה מינימלית ל
לסיכום:
1. ללא עדות לקרע במניסקוסים או ברצועות.

מינימלי. PATELLOFEMORAL FRACTION SYNDROME .2
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:48
1
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:14
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
כאב בכתף לאחר פיזיותרפיה
08/04/2016 | 14:36
1
9
שלום
בכתך שמאל אני סובל מכאב בסופרספינטוס כלומר ממש בין הכתף לזרוע. צילום רנטגן הראה משקע סידן.
התחלתי טיפול פיזיותרפיה ולאחר כל טיפול אני מקבל טיפול גלי קול. אחרי הטיפול במשך יומיים הכאב מוכפל ולאחר מכן נרגע.
האם זה תקין? עברתי כבר 3 טיפולים וכל פעם זה כאב מחדש.
כאב בכתף לאחר פיזיותרפיה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2016 | 18:40
7
באופן כללי, הטיפולים עלולים להיות כואבים. מציע שתשוחח על כך עם הפזיוטרפיסט המטפל בך 
החלפת ברכיים כפולה
06/04/2016 | 20:29
7
שלום רב לצערי הרב אני נאלץ להחליף את שתי הברכיים עקב oa בגיל צעיר 38. כמובן שלאחר הדמיות והתייעצות עם מנתח בכיר. שאלתי היא - האם יש לכם נסיון בהחלפה של שתי הברכיים סאותו הניתוח? האם זה הרבה יותר קשה מבחינה שיקומית ותיפקודית? אני יודע שבארץ נהוג לעבור את הניתוח בברך אחת בכל פעם אך בחו"ל, ישנם מקומות בהם ההחלפה הכפולה מקובלת. תודה מראש על תשובותיכם
מדוע הסחוס איננו יכול להתאחות/לתקן את עצמו ?
28/03/2016 | 05:42
1
8
יש לי כמו אולי לעוד הרבה אנשים שעסקו בצורה לא נכונה בספורט...
שחיקת סחוס בברך. באיזור החיבור בין הירך לברך..
מכל מה שהבנתי עד היום הוא ש.. סחוס שנשחק.. לא יכול לתקן את עצמו/להתאחות
ואני שואל בפשטות - למה ?
עור מתאחה...
קרע בבשר עצמו מתאחה...
אפילו עצמות לאט לאט מתאחות , על אף שנשאר סימן ואיזור מועד לפורענות
בכל זאת עצמות גם מתאחות..בעיקר אצל ילדים במהירות יותר מאצל מבוגרים
ולמה סחוס לא יכול להתאחות ולא לתקן את עצמו ?
כל הטיסוגי הטיפולים מציעים האטה או עצירה מלאה של ההרס/השחיקה
או הקלה ע"י נעליים מתאימות, רפידות מתאימות, תיקון ההליכהוהיציבה ע"י פיזיוטרפיה מתאימה וכו'
אבל לא בנייה מחודשת של סחוס. אשמח להפניה לחומר מקצועי שמסביר למה זה לא אפשרי
אם אפשר בעברית בבקשה
תודה גדולה מראש
מדוע הסחוס איננו יכול להתאחות/לתקן את עצמו ?
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2016 | 20:42
7
שלום

בדומה לסחוס הנמצא במפרקים אחרים בגוף (בין חוליות עמוד השדרה, במרפקים ועוד), גם בברך נמצאת שכבת סחוס אשר "מרפדת" את המפרק ומאפשרת לעצמות לנוע באופן חלק. כאשר סחוס זה נשחק (מסיבות רבות ושונות, כאשר אחת העיקריות שבהן היא בלאי עקב שימוש מתמשך במפרק), העצם הנמצאת מתחת לסחוס זה נחשפת, נוצר מצב של חיכוך עצם בעצם, מה שמביא להיווצרות כאבים, הגבלה בטווח התנועה ודלקות.

שחיקת סחוס מפרקי מכונה גם בשם אוסטאוארתריטיס (אוסטאו  = עצם, ארתריטיס = דלקת) ולמעשה בהגדרתה התופעה מהווה סוג של דלקת מפרקים ניוונית. כלומר רובנו (אם לא כולנו !) נפתח את התופעה עם התקדמות הגיל.
כל אחד יושפע בצורה שונה, כתלות במצבו הבריאותי הכללי, רמת הפעילות הגופנית במהלך השנים, מידת שחיקת הסחוס שתתפתח, השמנת יתר ומידת חוסר האיזון במרכז הכובד של הגוף 

ניתן לבצע פעולות מסוימות על מנת לשמר את שכבת הסחוס שכן נותר בברך, למנוע שחיקת סחוס נוספת, לשפר את תפקוד המפרק ולהוריד משמעותית את הכאבים.
הדרך לעשות זאת היא לחזק את השרירים התומכים בברך, ובכך להוריד לחץ ועומס מהמפרק עצמו.
כמובן שיש לעשות זאת באופן מחושב ומוקפד, לאחר התייעצות ובדיקה מקיפה של פיזיותרפיסט מוסמך

רקמת הסחוס מתחדשת ומשתקמת בתהליך איטי מאוד, ועל פי רוב, לא מושלם עד תומו. זאת למעט בילדים קטנים. הסיבה להתחדשות האיטית של הסחוס היא בין היתר, היותה של רקמת הסחוס חסרת כלי דם. שיקום הרקמה מתבצע על ידי תאי מסב הסחוס שחודרים לרקמה הפצועה ויוצרים רקמת סחוס חדשה. באזורים שנפגעו בצורה חמורה, מסב הסחוס אינו מצליח לחדש את רקמת הסחוס ויוצר צלקת של רקמה פיברוטית

לא מצאתי חומר מקצועי בעברית בנושא, במידה ומעוניין אוכל להפנותך לחומר כזה באנגלית

המשך יום נעים

ערן שפירא
מים בברך
26/03/2016 | 10:22
2
7
לפני 5 חודשים נפצעתי בזמן ריצה: כמה שעות לאחר הסיום התחלתי להרגיש כאבים בברך. בימים הבאים המשכתי לעשות ספורט כאילו כלום לא קרה והכאב החמיר. הברך התנפחה (אך לא התחממה). על אף שהענקתי לה מנוחה משך 3 חודשים, תהליך ההחלמה היה מאוד איטי.

החלטתי סוף-סוף לבקר רופא מומחה, שהוציא לי מים מהרגל, הזריק סטרואידים ונתן לי "שיעורי בית" בדוגמת תרגילים שכדאי לבצע. הכאבים פחתו במעט אולם לא חלפו לחלוטין. גם הנפיחות פחתה מעט.

לפני יומיים התאמנתי בבית, ונראה שביצעתי תנועה לא נכונה עם הברך, כי היא החלה לכאוב יותר מקודם והפכה רגישה ונפוחה יותר. האם זה סימן ששוב יש מים בברך? האם שוב צריך ללכת לרופא להוציא? האם יש חובה להוציא? האם לא למדתי לקח ולא הענקתי מנוחה מספקת לברך, או לא הקדשתי זמן מספק לחיזוק שריר ארבעת-הראשים ושריר ההאמסטרינג?

שאלה נוספת – רוב הזמן אני עובד בעמידה (מול המחשב). האם עובדה זו עשויה להאט את תהליך ההחלמה ועדיף שאעבור לתנוחת ישיבה לתקופה הקרובה?

תודות רבות!
מים בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2016 | 19:06
1
8
שלום

במידה והרגישות והנפיחות נמשכת מממליץ שתחזור אל הרופא המטפל. 
יש להבין מהם מנגנוני הפציעה ולטפל בהתאם.
מכיוון שלא ניתן להעריך לפני בדיקה מקיפה - לא אוכל גם לייעץ לך מעל פורום זה לגבי תנוחת העבודה. באופן כללי מומלץ לשנות תנוחה ולבצע מנוחות קצרות בזמן העבודה.

ממליץ שתבקש מהרופא הפנייה לפיזיותרפיה שם, לאחר בדיקה מקיפה, יהיה ניתן לייעך לך לגבי אופי פעילות, עומסים, וחיזוק במידת הצורך.

שבוע טוב

ערן

תודה רבה
26/03/2016 | 19:41
2
בקשת עזרה
14/03/2016 | 19:20
9
שלום רב, 
הנך מוזמן/ת להשתתף במחקר העוסק בתקשורת רופא- חולה ובמסירת אבחנה רפואית.
שמי גלי אליאן ואני סטודנטית לתואר שני במגמה לפסיכולוגיה רפואית במכללה האקדמית תל אביב יפו.
במסגרת עבודת הגמר, אני עורכת מחקר שמטרתו לבחון תפיסות מטופלים באשר למסירת אבחנה רפואית על ידי הרופא.
השאלון הינו אנונימי והמידע שבו ישמש לצורכי מחקר בלבד.
השאלון מיועד לכל מי שקיבל אבחנה רפואית על קיומה של מחלה כרונית (לדוגמא: סוכרת, אפילפסיה, טרשת נפוצה) או מחלה מאיימת חיים (לדוגמא: סרטן, מחלות לב) במהלך השנה האחרונה.
הזמן המשוער למילוי השאלון הוא כרבע שעה. הינך חופשי/ה להפסיק בכל עת השתתפותך במחקר.
במידה ותסכימו להשתתף במחקר, הקישור למחקר בלינק הבא:
https://mta.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_07C05p4xYyzVXs9
אודה לכם מאוד על הקדשת זמן והשתתפות במחקר.
גלי

האם החלטת הקופה שבתי אינה זכאית לפיזיותרפיה, מוצדקת?
24/02/2016 | 23:46
1
20
שלום לכולם. בתי בת 5 עם עיכוב התפתחותי ולומדת בגן שפתי. מכבי שלי. היא היפוטונית. בין גיל 3 חודשים ל-1.7 קיבלה פיזיותרפיה בהתפתחות הילד. בשנה"ל תשע"ה (2014-2015) טופלה בפיזיותרפיה במסגרת גן עיכוב התפתחותי. בין 9/2015 – 12/2015 קיבלה 12 טיפולי פיזיותרפיה במכון בהסדר עם הקופה. בינואר 2016 עברה בגיל 62 חודשים אבחון בפיזיותרפיה מטעם הקופה. מבחן axiaL ע"פ דובוביץ. הועבר אבחון PDSM2 על פני שני מפגשים. מבחן PEABODY: שמונים וחמש אחוזון 16.
התוצאות:
1. שיווי משקל סטטי –רמת תפקוד של גיל 46 חודשים (גיל 3 ו-10 חודשים) 2
2. משחק כדור – רמת תפקוד של גיל 46 חודשים
3. שיווי משקל דינמי – 54 חודשים. (גיל 4.5).
מסקנת הקופה: לפי פעמון גאוס, הילדה ממוצעת לגילה. צריכה פעילויות גופניות עם בני גילה. אין צורך בשום טיפול נוסף וגם לא בהערכה נוספת בעתיד.
שאלות:
1. זה הגיוני? ככה נראה ממוצע?
2. . אם לא – מה ניתן לעשות כדי לקבל טיפולים נוספים?
3. האם מדובר בחריגה מהנורמה שמחייבת טיפול?
4. . בפנייה לקופה – באילו טיעונים ניתן להשתמש? תודה על העזרה
תודה על העזרה

האם החלטת הקופה שבתי אינה זכאית לפיזיותרפיה, מוצדקת?
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2016 | 20:05
28
שלום עירית,

לצערי, כדי לענות תשובה מקצועית יש צורך לבדוק את הילדה ולהבין כיצד הנתונים האלה והתוצאות משפיעות עליה בתיפקוד היומיומי.
ממליץ לך לעשות אבחון נוסף אצל איש מקצוע מוסמך אם אינך מקבלת את מסקנות אנשי המקצוע של הקופה.

חוץ מזה יש קהילה בפייסבוק שנקראת "פיזיותרפיה התפתחותית" שם יש צוות מקצועי שעונה על שאלות הורים בנושאי התפתחות שונים.

בהצלחה,

ערן

בדיקת זכאות חינמית ופשוטה - אתר כל הבריאות של משרד הבריאות
23/02/2016 | 10:50
14
- משרד הבריאות הקים עבור תושבי המדינה את אתר כל הבריאות, בו ניתן לקבל את כל המידע בנושא זכאויות רפואיות בקופות החולים ואף להשוות בין קופה לקופה. 
- באתר כ- 8,000 ערכים שניתן לבדוק לגביהם זכאות. הקליקו על הלינק, רישמו בשורת החיפוש את הנושא המבוקש ואף תוכלו להדפיס מכתב רישמי של משרד הבריאות ולהגישו לקופה שלכם במידת הצורך. הקליקו עכשיו לאתר כל הבריאות
איבחון של תוצאת צילום עמ"ש צווארי
18/02/2016 | 15:11
1
20
קיבלתי תוצאה של צילוםעמוד שדרה צווארי ובה כתוב , ממצאים: ישור הלורדוזיס הרגילה, מה זה אומר?
יישור לורדוזיס צווארי
( לעמוד שלי בתפוז )
21/02/2016 | 20:51
8
שלום שושנה,

עמוד השדרה אינו ישר אם מסתכלים עליו מן הצד.
חלקו העליון (הצווארי) וכן התחתון (המותני או הלומברי) פונים אחורנית.
עקומה זו מכונה לורדוזיס (Lordosis).
במקרים מסוימים, מולדים או נרכשים, ייתכן "יישור" של עקומה טבעית זו.

יישור הלורדוזיס הצווארי משמעו שהעקומה הטבעית של עמוד השדרה הצווארי הפונה בדרך כלל קדימה, מתיישרת.
חשוב לציין כי ניתן למצוא ממצא זה גם ללא כאבים או בעיות אחרות כלשהן(!)

יש להתאים בכל מקרה את תוצאות הבדיקה לבעיות מהן את סובלת ולממצאי בדיקה גופנית של אורתופד

ערב טוב,

ערן
מכונת תספורת/גילוח לאנשים עם רעד ביד
13/02/2016 | 12:54
1
13
שלום

בעבר הייתי משתמש במכונת תספורת ללא מסרק כדי לקצץ שיער בפנים ולהסתפר קצוץ

היום לאחר התאונה אני מרגיש שיש סיכוי שאפצע את שעצמי

האם יש מכונה דומה לאנשים עם רעד כך שגם עם מספר מינימלי לא יהיה סיכון לפציעה?

איפה ניתן למצוא עוד מכשירים לאנשים עם בעיה כזו?
מכונת תספורת/גילוח לאנשים עם רעד ביד
( לעמוד שלי בתפוז )
21/02/2016 | 20:36
7
שלום

אינני מכיר מוצר שכזה

ממליץ שתנסה להעזר באתר "עזרים" של עמותת מילבת.
אתר "עזרים" הינו מאגר המידע היחיד בעולם בשפה העברית עם מעל ל -16,000 אביזרי עזר לילדים, מבוגרים וקשישים שתפקודם נפגע או נחלש.

אתר "עזרים" מכיל מידע נרחב אודות טכנולוגיה מסייעת ואביזרי עזר שמטרתם לסייע לאנשים שתפקודם נפגע או נחלש לשפר את תפקודם בכל תחומי החיים. המידע שבאתר מאפשר לאנשים אלה, בני משפחותיהם, מטפלים ואנשי מקצוע לקבל מידע מקצועי ומהימן לצורך בחירת אביזרי עזר המתאימים להם ולקבל מידע עדכני היכן ניתן להשיגם.

האתר אינו מסחרי, הוא מנוהל ע"י עמותת מילבת. מילבת היא עמותה ציבורית ללא כוונת רווח הפועלת כבר 30 שנה במטרה לשפר את איכות חייהם ושילובם בחברה של ילדים, מבוגרים וקשישים עם מגבלה.

כתובת האתר:

בהצלחה!
(אשמח אם תעדכן כאן בפורום לגבי העניין..)

ערן שפירא
פציעת כתף
17/01/2016 | 19:41
1
30
שלום רב .
בבדיקות שעשעיתי הרופא כתב כך
"אין לראות קונטוזיה לשדית פוסט חבלתית "
ברצוני לדעת מה הפירוש של המשפט הזה 
בתודה מראש.
פציעת כתף
20/01/2016 | 21:19
22
קונטוזיה היא תיאור של ממצא רנטגני של חבלה ברקמה. אצלך לא נראתה קונטוזיה.
בכל מקרה מציעה לך להיוועץ באורטופד לגבי הממצאים.
רפואה שלמה
דחיית פזיותרפיה עקב אי סגירת חתך הניתוח
05/01/2016 | 17:29
1
22
נותחיתי לפני חודש וחצי (שבר קרסול, פלטינה וברגים על הפיבולה ובורג חיבור בין טיבולה לפיבולה) ואתמול קבלתי אישור לדרוך אחרי הורדת הגבס. כיוון שפצע החיתוך עוד דימם במקצת אמר הרופא להתחיל פזיותרפיה רק בעוד שבועיים.
1. הקשר בין הפזיותרפיה לבין הפצע שסגר אך דיצם ממש בקטנה לא הובן לי עד הסוף, אשמח שמביני דבר יאירו את עיני.
2. האם וכיצד עלי להתחיל לדרוך על הרגל אם כאמור מעלה, אין לי הנחיה של פזיותרפיסט בזמן הקרוב?
דחיית פיזיותרפיה עקב אי סגירת חתך הניתוח
09/01/2016 | 17:51
11
הי
הוראות הדריכה צריכות להיות של האורטופד- האם יש אישור לדריכה מלאה או לדריכה חלקית? 
אם יש לך ספקות אני מציעה לך ליצור קשר עם הרופא בהקדם ולברר את הוראות הדריכה ולהתייעץ גם לגבי הפיזיותרפיה.
רפואה שלמה
כאבים בכתף
27/12/2015 | 16:33
1
31
אהלן, שלום.
אבי בן 65 ומאוד מתקשה בטווח של אבדוקציה מעל 90 מעלות. בעקבות כך הופנה לאולטרסאונד.
תוצאות האולטרסאונד : אינפרה ספינטוס אין עדות לנוזל תוך מפרקי
סופרא ספינטוס מעובה עם מרקם היפואקוגני ולא הומוגני, כך שלא ניתן לשלול קרע חלקי
סאבסקפולריס- בעובי ומרקם תקינים אין עדות לקרע
סאבדלטואיד וסאבאקרומיאל בורסה- עם נוזל לא צלול בתוכה
בייספס טנדון- בעובי ומרקם תקינים , עם מעט נוזל יתר במעטפת פרהארטיקולרית דו צדדי.
אי סדירות בשטח של GT
סיכום: סימני טנדיניטיס בגיד סופרה ספינטוס. סימנים של בורסיטיס, סימנים קלים של פרי בייסיפיטל טנדיניטיס.
הייתי שמח לשמוע מה אפשר לעשות כדי לשפר את הכאב, האם תרגילים לרוטיטור קאפ יכולים לעזור במצב זה?
תודה רבה.
כאבים בכתף
09/01/2016 | 17:41
12
הי
ראשית יש לברר את סיבת ההגבלה. האם ההגבלה החלה באופן ספונטני או שהיה ארוע מקדים או אולי היא קשורה לפעילות מסוימת שאביך עוסק בה?
חשוב לבדוק את כל טווחי התנועה בכתף ולא רק את טווח האבדוקציה. האם כאב הוא שמגביל את התנועה או שכבר קיימת הגבלה ללא כאב. יש לבדוק גם את כוח השרירים בגפה. הטיפול אמור לכלול תרגול וטיפול לשיפור טווחי תנועה בהתאם לממצאים וגם חיזוק של שרירי חגורת הכתף. בנוסף טכניקות להורדת כאב במידת הצורך.
אני ממליצה לך להפנות את אביך לפיזיותרפיסט שיבצע בדיקה מקיפה ויחליט על תוכית טיפול בהתאם לממצאים ולצרכי התפקוד של אביך.
רפואה שלמה
"ישיבת" תינוקות רכים במנשא
13/12/2015 | 19:39
1
14
מנסה להבין האם תנוחת "בטן אל בטן" במנשא מדמה בעצם תנוחת ישיבה אצל התינוקות וכתוצאה מכך מפעילה לחץ מזיק על עמוד השדרה (השאלה כמובן היא לגבי תינוקות שטרם יושבים ובמקרה הספציפי שלי, תינוק בן 4 חודשים).
ע"פ שיטוט ברשת, האמירה הרווחת היא שאם מקפלים את רגלי התינוק בצורה של "רגלי צפרדע", אין חשש, אך בכ"ז הייתי שמח לקבל חוות דעת מקצועית בנושא.
״ישיבת״ תינוקות רכים במנשא
18/12/2015 | 13:10
7
הי
בתנוחת ״בטן לבטן״ במנשא התינוק הוא תמוך ולכן אין זה מדמה ישיבה.
לגבי תנוחת הרגליים- הירכיים צריכות להיות קרובות לגוף, הברכיים כפופות לגובה האגן או יותר והעקבים קרובים לישבן. תנוחה זו מעודדת התפתחות תקינה של מפרקי הירך
שאלת טרייספס
01/12/2015 | 12:58
1
23
אני עושה תרגיל ביד החזקה ומרים 200 גרם מהראש ללמעלה .
יש לי כאב ומאמץ בכתף השאלה שלי האם הטרייספס נמשך עד הכתף או שזה שריר אחר שמתאמץ ?
שאלת טרייספס
04/12/2015 | 16:07
60
הי
 מהתיאור שלך אני מבינה שאתה מחזיק את הזרוע בערך ב- 180 מעלות ואז מיישר את המרפק לכיוון מעלה. בתנוחה זו שרירי הכתף והשכמה עובדים בנוסף ל-  TRICEPS בכדי לייצב את התנוחה ולאפשר תנועה של המרפק. יתכן שזה המאמץ שאתה חש.
תרגילים לשיקום לאחר תסמונת שימוש יתר לאיזור כפות הידיים?
03/11/2015 | 17:56
1
20
אפשר בבקשה הפנייה לוידאו המדריך כיצד לחזר את שרירי הידיים ושורש כף היד לאחר פגיעת שימוש יתר בהן?
תרגילים לשיקום לאחר תסמונת שימוש יתר לאיזור כפות הידיים
04/11/2015 | 20:42
13
הי
צר לי אבל אני לא יכולה להפנות אותך מהפורום לסרטוני וידאו. 
מה היתה הפעילות שגרמה לכך? האם קיימים הגבלה בתפקוד או כאב?
פריקה קדמית של גידים פרונאלים
31/10/2015 | 18:59
1
22
שלום מכובדיי
סובל מכאב בכף רגל. נשלחתי לUS. להלן ממצאים:

קיימת פריקה קדמית של שני גידים(PLַַ&PB) שנמצאים קדמית לפטישון החיצוני. קיימת התעבות של המעטפת בעיקר של גיד PL.

יש כיוון לטיפול בפיזיו?
בברכה
חיים
פריקה קדמית של גידים פרוניאליים
04/11/2015 | 20:35
16
הי
האם קיימים סימפטומים נוספים מעבר לכאב כמו נקעים חוזרים? חוסר יציבות של הקרסול? 
במקרים אלו מטרת הטיפול הפיזיותרפי הוא שיפור וחיזוק היכולת של הקרסול לשמור על ש"מ על גבי משטחים לא יציבים (תרגול פרופריוספטיבי). 
רפואה שלמה
שאלה ותהיה על שיטת טיפול
28/10/2015 | 19:43
2
50
שלום רב
נשלחתי לפיזיותרפיה עקב קרע במיניסקוס ושחיקה של הברך. וברצוני לדעת האם טיפול בבעיה זו יכול לכלול עיסוי של הבטן התחתונה ושל הירך מן הברך ומעלה? הפיזיותרפיסט טוען שיש לי שרירים תפוסים וכי שרירים אלו משתרעים לאורך הירך עד הבטן וחייבים לשחררם. היו לי טיפולים קודמים בבעיה זו ולא נתקלתי בשיטה הנוכחית לכן אני מעוניינת לדעת האם זה סביר.
תודה מראש
רותי
שאלה ותהיה על שיטת טיפול
04/11/2015 | 20:14
1
24
הי
זו שאלה שקשה לי להתייחס אליה. אם לא נוח לך בטיפול או שיש לך ספקות לגבי הטיפול שאת מקבלת וההסברים של הפיזיותרפיסט לא מספקים אותך, קיימת אפשרות לבקש לעבור מטפל. זה לגיטמי וקורה.

תודה
05/11/2015 | 13:27
15
תודה על התשובה

מנהל/ת הפורום

חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום התפתחות ילדים עם צרכים מיוחדים
הורים לילדים עם צרכים
הקסם שבמיוחד- התפתחות ילדים עם צרכים מיוחדים
הקסם שבמיוחד
מרב ווטמברג, פיזיותרפיה לתינוקות וילדים
התפתחות התינוק שלך
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום