לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
83558,355 עוקבים אודות עסקים

פורום פיזיותרפיה

מקצוע הפיזיותרפיה הנו מקצוע טיפולי שמטרתו מניעה , טיפול והקלה במגוון רחב של בעיות רפואיות. המטרה העיקרית של מקצוע (טיפולי) הפיזיותרפיה, היא לאפשר חזרה מהירה לחיים פעילים ועצמאיים ושיפור איכות החיים לאנשים בכל הגילאים, אשר נפגעו בתפקודם כתוצאה ממחלה , חבלה או תאונה.

הטיפול נעשה על ידי שימוש בטכניקות ידניות (מנואליות), תרגול של מיומנויות תנועה, אלקטרותרפיה, הידרותרפיה ועוד. בפורום זה נקיים מפגש ביניכם לבין עולם הפיזיותרפיה.

הנכם מוזמנים לשאול ולהציע מניסיונכם ואנו נשתדל לתרום ולעזור כמיטב יכולתנו.
צוות הפיזיותרפיה של המרכז הרפואי ת"א בראשות אורלי ינאי, הינו גדול ומתמחה במגוון תחומים רחב כגון: שיקום אורטופדי ונוירולוגי, טיפולי הידרותרפיה בבריכה טיפולית, בעיות סחרחורת, שיווי משקל והליכה, טיפול נשימתי במחלות ריאתיות, טיפול בלימפמסאג', טיפולים אורוגניטליים ועוד. על כל אלה אפשר לשאול, להתייעץ ולבקש מידע

יחד איתכם ובשבילכם,צוות המכון לפיזיותרפיה, המרכז הרפואי ת"א איכילוב

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פיזיותרפיה

מקצוע הפיזיותרפיה הנו מקצוע טיפולי שמטרתו מניעה , טיפול והקלה במגוון רחב של בעיות רפואיות. המטרה העיקרית של מקצוע (טיפולי) הפיזיותרפיה, היא לאפשר חזרה מהירה לחיים פעילים ועצמאיים ושיפור איכות החיים לאנשים בכל הגילאים, אשר נפגעו בתפקודם כתוצאה ממחלה , חבלה או תאונה.

הטיפול נעשה על ידי שימוש בטכניקות ידניות (מנואליות), תרגול של מיומנויות תנועה, אלקטרותרפיה, הידרותרפיה ועוד. בפורום זה נקיים מפגש ביניכם לבין עולם הפיזיותרפיה.

הנכם מוזמנים לשאול ולהציע מניסיונכם ואנו נשתדל לתרום ולעזור כמיטב יכולתנו.
צוות הפיזיותרפיה של המרכז הרפואי ת"א בראשות אורלי ינאי, הינו גדול ומתמחה במגוון תחומים רחב כגון: שיקום אורטופדי ונוירולוגי, טיפולי הידרותרפיה בבריכה טיפולית, בעיות סחרחורת, שיווי משקל והליכה, טיפול נשימתי במחלות ריאתיות, טיפול בלימפמסאג', טיפולים אורוגניטליים ועוד. על כל אלה אפשר לשאול, להתייעץ ולבקש מידע

יחד איתכם ובשבילכם,צוות המכון לפיזיותרפיה, המרכז הרפואי ת"א איכילוב
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הפורום אינו מהווה לוח מודעות ואינו מיועד להחלפת המלצות על מטפלים ומומחים. המעוניינים לשים הודעות מסוג זה בפורום, מוזמנים לפנות למנהלי הפורום ולבקש אישורם באופן פרטני.
המשך >>

לצפיה ב-'דרוש/ה פיזיותרפיסט/ית'
דרוש/ה פיזיותרפיסט/ית
21/05/2018 | 11:19
4
למרכז יום שיקומי-חברתי יד שרה באר-שבע דרוש/ה פיזיותרפיסט/ית.
עבודה בתחום נוירולוגי ואורטופדי.
4 פעמים בשבוע, 16 ש'ש בבקרים.
תחילת עבודה באוגוסט.
נא לשלוח קו''ח במייל:
לצפיה ב-'מחקר עבור גברים שנמצאים בזוגיות שמתמודדים עם כאב כלשהו'
מחקר עבור גברים שנמצאים בזוגיות שמתמודדים עם כאב כלשהו
11/05/2018 | 09:43
2
היי חברים , שמי רינת ולצורך סיום לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית אני עורכת מחקר בנושא זוגיות ומצב רפואי . מחפשת גברים שנמצאים בזוגיות שמתמודדים עם כאב אקוטי או כרוני כלשהו ומוכנים להתנדב לענות על השאלון המצורף . השאלון אנונימי לחלוטין וגובה מספר דקות לכל היותר .
המחקר שלנו בא להבין מצב חברתי מסוים על מנת לתת מענה הולם במסגרת שירותי עבודה סוציאלית בעתיד
תודה מראש לעונים

לצפיה ב-'טיפולי פיזיותרפיה באלקטרודות בהריון'
טיפולי פיזיותרפיה באלקטרודות בהריון
06/05/2018 | 11:10
3
4
אני בהריון בשליש הראשון והתחלתי טיפולי פיזיותרפיה באיזור הצוואר והשכמות. הטיפולים מועילים לי (אחרי הרבה טיפולים שונים שעברתי שלא עזרו) והם כוללים טיפול במכשירי אולטראסאונד ואלקטרודות חשמל אינטרפירנשיאל. המטפל שלי טוען שאין שום סכנה לטיפולים אלו בהריון. רציתי לקבל עוד חוות דעת כאן
לצפיה ב-'טיפולי פיזיותרפיה באלקטרודות בהריון '
טיפולי פיזיותרפיה באלקטרודות בהריון
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2018 | 12:58
2
6
צהריים טובים,
הספרות המקצועית אומרת שבטרימסטר ראשון יש להימנע מטיפולי אולטרסאונד באופן מוחלט. לגבי אינטרפרנשיאל יש להימנע מטיפולים באזור גב תחתון לגבי שאר האזורים בגוף אין קביעה חד משמעית.
אני אישית נמנעת מטיפולי אלקטרותרפיה בתחילת ההריון.

יום נעים
לצפיה ב-'מה הסיכונים?'
מה הסיכונים?
07/05/2018 | 19:33
1
5
בגלל שהמטפל אמר שזה בסדר עברתי כבר 3 טיפולי אולטראסאונד בשכמות צוואר וטיפול יחד באלקטרודות. אני אפסיק את הטיפולים אבל רוצה להבין מה הנזק האפשרי?
לצפיה ב-'מה הסיכונים?'
מה הסיכונים?
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2018 | 08:41
3
אני לא יכולה לדעת מה ואם בכלל יש נזק ובנוסף איני מוסמכת לתת לך יעוץ רפואי מהסוג הזה. במידה ואת מודאגת יש לפנות לרופא המטפל שלך.

יום נעים
לצפיה ב-'האם טיפולי פיזותרפיה יעילים לצוואר תפוס ועורף כואב?'
האם טיפולי פיזותרפיה יעילים לצוואר תפוס ועורף כואב?
20/04/2018 | 20:13
1
8
לכבוד אנה בורנוב מנהלת הפורום
לפני מס ימים החלקתי בבית ותוך כדי נתקלתי בדלת האמבטיה הצוואר שלי נתקע בצד הדלת ומעט השתפשף,מאז יש כאבי צוואר לא נעימים כולל אי נוחות בסיבוב הראש שמאלה וימינה.כמו כן יש רגישות לא נעימה בעורף הצוואר ולעיתים כאבי ראש קלים.אני מורח משחת טראומיל וקומפרס חם אבל ללא שינוי משמעותי.האם זה לא היה אמור לעבור תוך מס' ימים? מדוע בערב זה יותר כואב?,האם טיפולי פיזותרפיה יכולים לטפל בכך באופן יעיל? האם מדובר בטיפול כואב? בתודה רוני
לצפיה ב-'האם טיפולי פיזותרפיה יעילים לצוואר תפוס ועורף כואב? '
האם טיפולי פיזותרפיה יעילים לצוואר תפוס ועורף כואב?
( לעמוד שלי בתפוז )
23/04/2018 | 10:51
23
בוקר טוב,
קודם כל ממליצה לך ללכת להיבדק על ידי רופא על מנת לשלול נזק. בהתאם לבדיקה הוא יפנה אותך לטיפול המתאים.

רפואה שלמה
לצפיה ב-'טיפול optokinetic ל- MDDs'
טיפול optokinetic ל- MDDs
15/04/2018 | 14:48
2
1
אני סובל כבר כמה שנים מתסמונת Mal de debarquement, מאז טיסה בודדה שהציתה את הסימפטומים לפני משהו כמו 6 שנים. קראתי לאחרונה שיש טיפול חדיש שמראה שיפור בתסמינים באחוזים גבוהים שנקרא optokinetic stimulus, להניע את הראש מול פסים לבנים-שחורים שנעים בתנועה סיבובית. האם ידוע לכם אם קיים טיפול כזה בארץ? 
תודה
לצפיה ב-'טיפול optokinetic ל- MDDs '
טיפול optokinetic ל- MDDs
( לעמוד שלי בתפוז )
23/04/2018 | 10:57
1
3
בוקר טוב,
אינני יודעת לומר האם קיים טיפול כזה בארץ. על מנת לקבל הפנייה לטיפול המתאים יש לפנות לרופא אף אוזן גרון.

רפואה שלמה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/04/2018 | 18:17
לצפיה ב-'מתעניינת בלימודי פיזיותרפיה '
מתעניינת בלימודי פיזיותרפיה
10/04/2018 | 12:04
1
21
היי,
בת 21, מתעניינת בלימודי תואר ראשון בפיזיותרפיה. 
אשמח לדעת אם יש העדפה לאוניברסיטה מסויימת לאחר סיום התואר, אם רמת הלימודים שונה בין מוסד למוסד

לצפיה ב-'מתעניינת בלימודי פיזיותרפיה'
מתעניינת בלימודי פיזיותרפיה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/04/2018 | 14:20
17
צהריים טובים,
רמת הלימודים בארץ זהה בכל המוסדות. הלימודים אורכים ארבע שנים. במהלך הלימודים מבצעים התנסויות קליניות במגוון תחומים כגון מכון, שיקום, בית חולים אקוטי. בסיום התואר את נדרשת לעשות מבחן ממשלתי על מנת לקבל רשיון פיזיותרפיסט.

בהצלחה
לצפיה ב-'דורבן עקשני וכאבים בברך'
דורבן עקשני וכאבים בברך
05/04/2018 | 10:51
1
14
היי :) אני בת 29, הייתי רצה די הרבה בשנים האחרונות לפני שכל מני פציעות השביתו אותי... כרגע אני כבר 5 חודשים עם דורבן בעקב ימין שמשתפר אבל לא עובר, ואחרי נסיונות ריצה או הליכות ממושכות או אפילו יומיומיות מחמיר. ניסיתי להמיר את הריצה לאימוני ספינינג וכוח עד שהמצב ישתפר אבל לפני שבועיים התחילו לי כאבים בברך שמאל שמורגשים גם בהליכה ואפילו במנוחה אז הפחתתי משמעותית את העומס אבל הכאבים לא עוברים... אני כבר ממש אובדת עצות, הייתי אצל פיזיטרפיסט פרטי שעלה לי המון כסף אבל לא ככ עזר לי. אני רגילה לאורח חיים פעיל והמצב מקשה עלי מאוד. חשבתי אפילו לעבור לשחייה בינתיים... האם זאת פעילות מומלצת במצב כזה? ובנוסף, איזה תרגילים אפשר לעשות שיעזרו לדורבן ולברך? תודה וחג שמח :)
לצפיה ב-'דורבן עקשני וכאבים בברך '
דורבן עקשני וכאבים בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
10/04/2018 | 14:16
2
צהריים טובים,
לפי מה שאת מתארת הכאבים מופיעים בעיקר בנשיאת משקל. שחייה זו פעילות שניתן לשקול מכיוון ששם העומסים על הרגליים הם יותר נמוכים. בנוסף, מומלץ ללכת עם נעליים שתומכות בכף הרגל.
על מנת לקבל הדרכה ותרגילים מתאימים לברך ולדורבן אני ממליצה לך לפנות למכון פיזיותרפיה על מנת שיבנו לך תוכנית טיפול מתאימה. הפנייה ניתן לבקש מהרופא שמטפל בך בקופה.
רפואה שלמה
לצפיה ב-'האם מדובר בסיאטיקה בלבד?'
האם מדובר בסיאטיקה בלבד?
30/03/2018 | 20:59
1
8
שלום,

לפני כשנתיים לאחר אימון בחדר כושר התחלתי להרגיש כאבים חדים בצד שמאל בגב מעט מעל הישבן. חשבתי שמנוחה תעזור והכאב יעלם אך טעיתי.
התחילו כאבים בישבן. בהתחלה מתיחות היו עוזרות וכל הכאבים היו נעלמים אך לאחר כשבוע חוזרים שוב פעם.
לפני כשנה בדיקת אורתופד וצילומים לגב העלו כי אני סובל מסיאטיקה.
ישנם ימים שאין כאבים כלל אבל רוב הזמן  ישנו כאב בישבן ולפעמים בגב כל זה מצד שמאל. 
הכאבים לא יורדים למטה ברגל, הרגל לא נרדמת (סימפטומים של סיאטיקה) מה שכן קורה ,לפעמים הכאב עובר מהגב לירך הקדמית.
מתיחות מעט מקילות על שלל הכאבים אבל לא מעלימות אותו.
אשמח לחוות דעת על סמך התיאורים לעיל 
תודה וחג שמח 
לצפיה ב-'האם מדובר בסיאטיקה בלבד?'
האם מדובר בסיאטיקה בלבד?
( לעמוד שלי בתפוז )
04/04/2018 | 08:53
7
בוקר טוב,
קשה לקבוע אבחנה חד משמעית מבלי לבצע בדיקה פיזיקלית. יתכן והכאב בירך הקדמית נובע מלחץ על עצב, יתכן גם שהכאב הינו מקומי ואינו קשור לגב. ממליצה לך לבקש הפניה לפיזיותרפיה על מנת שיתאימו לך את הטיפול המתאים. בנוסף חשוב להקפיד באימונים בחדר הכושר על חלוקת עומסים ועל ביצוע נכון של התרגילים על מנת למנוע נזק.
רפואה שלמה 
לצפיה ב-'מחפשת פיזוטרפיסטית שמתמחה בcp'
מחפשת פיזוטרפיסטית שמתמחה בcp
21/02/2018 | 10:23
15
לצפיה ב-'לימודי פזיותרפיה'
לימודי פזיותרפיה
17/02/2018 | 19:39
1
29
שלום! אשמח לעצה.
אני עומדת בפני צומת דרכים. תמיד ידעתי שאני רוצה ללמוד רפואה- גוף האדם מעניין אותי מעבר לכל דבר ותמיד רציתי ללמוד מקצוע טיפולי, מאבחן, שקשור לגוף האדם, לנפש-מוח ומדע.. היות ואין לי נתונים התחלתי השנה תואר בקדם רפואה אבל באמצע הדרך אני איבדתי כיוון- התחרות גדולה מידי ובסוף אני עשויה לסיים עם תואר במדעי הרפואה- מדמע אטפל במבחנות ולא באנשים. אז החלטתי לחשב כיוון מחדש ואולי לעבור לתואר טיפולי מקצועי כמו סיעוד או פזיותרפיה.. אף פעם לא חשבתי על עצמי כפזיותרפיסטית- הבנתי שדרושה אהבה לספורט (שאין לי) וש"עושים בעיקר מסאג'" כמה מזה נכון? החלום שלי הוא להתעסק בתחום הילדים/יילודים- התפתחות וכדומה. אשמח לכל מידע! 
לצפיה ב-'לימודי פזיותרפיה'
לימודי פזיותרפיה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/02/2018 | 14:16
31
היי נועה,
לימודי הפיזיותרפיה אורכים 4 שנים. במהלך התואר עושים התנסויות קליניות בתחומים שונים כגון שיקום, מכון, בית חולים אקוטי (אורטופדיה ונשימתי), ילדים וכד'. כחלק מהטיפול משתמשים לעתים בטכניקות מנואליות אך ממש לא עושים בעיקר מסאג. אהבה לספורט היא לא משהו הכרחי למקצוע אבל תמיד יכולה להוות בונוס מכיוון שחלק מהטיפול הוא תרגול בהתאם למטרות שנקבעו עם המטופל.

בהצלחה
לצפיה ב-'שחיקת סחוס בקרסול'
שחיקת סחוס בקרסול
11/02/2018 | 23:05
1
9
לפני 10 שנים היה לי שבר בקרסול, כיום אובחן שחיקת סחוס, עברתי ניתוח אריתוסקופיה במהלכו שייפו זיזי עצם וניקו את המיפרק, מאז הפכתי לצולע, כבר חצי שנה שקשה לי ללכת או לעמוד בצורה ממושכת.
הוצע לי ניתוח קיבוע, שבעתי מניתוחים.
האם יש פיזותרפיה שיכולה להציל ?
לצפיה ב-'שחיקת סחוס בקרסול '
שחיקת סחוס בקרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2018 | 08:42
9
בוקר טוב,
אינני יכולה להבטיח לך שפיזיותרפיה תמנע את הצורך בניתוח. ביצוע פיזיותרפיה לפני ניתוח יכולה לשפר את תהליכי ההתאוששות והשיקום שאחריו.
רפואה שלמה

לצפיה ב-'הכנה לריצות למרחקים עם פציעה ישנה'
הכנה לריצות למרחקים עם פציעה ישנה
10/02/2018 | 13:37
1
8
שלום,
כיום אני באמצע העשור הרביעי לחיי, בגיל תיכון שברתי את הירך ההימני בחלקו העליון והחודר לי ''מסמר'', עקב כך נוצר קיצור של כאינץ' באורך הרגל, זה לא פגם בי עד כה לאורך השנים, תמיד עבדתי בעמידה ועסקתי בפעילות גופנית.
כעת אני מתחיל בהכנות לריצת חצי מרתון (אני רץ 5ק''מ כל יומיים - שלושה בדר''כ) ואני מחפש לשמוע על כמה דרכים להגן על הרגל מפני שחיקה, בעיקר של הזעזוע בנחיתה בקרסול ובאזור מפרק האגן.

תודה
לצפיה ב-'הכנה לריצות למרחקים עם פציעה ישנה '
הכנה לריצות למרחקים עם פציעה ישנה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2018 | 15:15
9
צהריים טובים,
לעתים במקרים של הבדל של מעל סנטימטר באורך הרגליים מתאימים הגבהה לנעל (תלוי בהפרש בין שתי הרגליים). ממליצה לך להתייעץ עם אורטופד בנושא.

יום נעים
לצפיה ב-'אליפטיקל או הליכון - גב תחתון'
אליפטיקל או הליכון - גב תחתון
19/01/2018 | 17:02
1
18
שלום,
יש לי מידי פעם התקפים בגב תחתון - כנראה בלט
יש לי בבית הליכון עליו אני עושה הליכוןת מהירות.
המליצו לי לעבור לאליפטיקל שפחות יפגע לי בגב.
האם זה באמת עדיף לגב תחתון ופחות פוגע בו? 
תודה.

לצפיה ב-' אליפטיקל או הליכון - גב תחתון '
אליפטיקל או הליכון - גב תחתון
( לעמוד שלי בתפוז )
25/01/2018 | 08:55
17
בוקר טוב,
באימון על אליפטיקל יש פחות זעזועים בהשוואה לאימון על הליכון לכן יתכן וזה יוריד את רמת הכאבים. יש לציין שהדבר אינו חד משמעי, זה תלוי במקור הכאב. אני ממליצה לך לשקול לשלב פעילות גופנית העובדת על שרירי היציבה כגון פילאטיס או יוגה.
רפואה שלמה
לצפיה ב-'Massage Winnipeg'
Massage Winnipeg
18/01/2018 | 19:55
6
Massage Winnipeg
Everything about massage therapy in Winnipeg
Massage Therapy
Dіffеrеnt tуреѕ of massage thеrару and bеnеfіtѕ:
Thеrе are mаnу bеnеfіtѕ оf massage. Dіffеrеnt cultures аrоund thе world rеlу оn mаѕѕаgе thеrару to rid thеm of aches аnd раіnѕ-аll thаt аіlѕ thеm. When people ѕuѕtаіn dіffеrеnt tуреѕ оf іnjurіеѕ, they mау nееd tо have different tуреѕ оf mаѕѕаgе therapy реrfоrmеd. Hеrе аrе juѕt an fеw оf thе many different types of mаѕѕаgе thеrару.
Sроrt Mаѕѕаgе-hеlрs уоu avoid іnjurу, іmрrоvе your fосuѕ аnd shorten the rесоvеrу tіmе
Thai mаѕѕаgе-hеlрful fоr іntеrnаl organs аnd glands, аѕ well аѕ for аll ѕуѕtеmѕ of thе body соuntіng the muscular, vascular, dіgеѕtіvе, аnd еndосrіnе and nеrvоuѕ systems
Swеdіѕh massage-соnѕіdеrеd relaxation mаѕѕаgе
Hоt Stone Massage-рrоvіdіng rеlаxаtіоn іnѕtеаd uses ѕtоnеѕ fоr mаѕѕаgіng аѕ the nаmе itself suggests
Dеер Tіѕѕuе Mаѕѕаgе-hіghlу bеnеfісіаl for реорlе ѕuffеrіng from соnѕtаnt muѕсlе pain, еѕресіаllу іn аnd аrоund the muѕсlеѕ оf thе nесk, ѕhоuldеrѕ аnd lоwеr bасk
Arоmаthеrару Mаѕѕаgе-аffесtѕ heart rаtе, blood pressures, memory, dіgеѕtіоn аnd ѕtrеѕѕ levels
Rеflеxоlоgу-bаѕеd on “reflex zones” on thе hands and feet, thе еnеrgу оf whісh іѕ ѕuрроѕеd tо be соnnесtеd to оrgаnѕ аnd other раrtѕ оf thе bоdу
Shіаtѕu Massage-beneficial fоr ѕtrеѕѕ, bасk раіn, hеаdасhеѕ, neck ѕtіffnеѕѕ, jоіnt раіn, rеduсеd mobility, whiplash injuries аnd ѕроrtѕ injuries
Prеgnаnсу mаѕѕаgе-іmрrоvеѕ thе flеxіbіlіtу аnd functionality оf thе muscles, whісh аѕѕіѕtѕ thе wоmаn tо саrrу the еxtrа weight аlоng with ѕоmе оf the асhеѕ аnd pains аѕѕосіаtеd wіth pregnancy.
Thеrе аrе many bеnеfіtѕ оf mаѕѕаgе thеrару. It іѕ ѕееn that 1-2 ѕеѕѕіоnѕ оf mаѕѕаgе thеrару іn a wееk саn рrоmоtе many thіngѕ. Mаѕѕаgе thеrару hаѕ рhуѕісаl, emotional аnd mеntаl bеnеfіtѕ.
In аn age оf tесhnісаl аnd, at tіmеѕ, іmреrѕоnаl medicine, massage therapy оffеrѕ a drug-frее, nоn-іnvаѕіvе аѕ wеll as thе humаnіѕtіс аррrоасh bаѕеd оn the body’s nаturаl ability to heal itself. Also dіѕсuѕѕ аnу аllеrgіеѕ, ѕuсh аѕ odours or vеgеtаblе оіlѕ, ѕо that уоur mаѕѕаgе will bе rеlаxеd аnd beneficial without worry.
לצפיה ב-'שאלה על מצב רפואי '
שאלה על מצב רפואי
31/12/2017 | 14:00
1
22
בעקבות אשפוז אחרי ניתוח שבר באגן אבא שלי נשאר עם עקב באוויר ברגל המנותחת. 
יש למצב הזה שם רפואי?
תודה  רבה
לצפיה ב-'שאלה על מצב רפואי'
שאלה על מצב רפואי
( לעמוד שלי בתפוז )
01/01/2018 | 21:44
17
ערב טוב,
לצערי לא ניתן לתת תשובה מדויקת מבלי לראות את התיק הרפואי ולבצע בדיקה פיזיקלית. הדבר יכול לנבוע ממספר סיבות ביניהן קיצור של שריר התאומים (נובע בעיקר משכיבה ממושכת), הבדל באורך רגליים ואז הדבר יתבטא בהליכה.

רפואה שלמה
לצפיה ב-'התאמת שיטת מקנזי'
התאמת שיטת מקנזי
21/12/2017 | 16:41
1
20
שלום,
האם שיטת מקנזי מתאימה כשאר ישנה גלישה של חוליה L4 על L5. הכאבים הינם שמאלה מעמוד השדרה בגב התחתון.
תודה
לצפיה ב-'התאמת שיטת מקנזי '
התאמת שיטת מקנזי
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2017 | 14:59
14
צהריים טובים,
שיטת מקנזי היא אחת השיטות שיכולות להתאים לטיפול במקרה, אך מומלץ להיבדק על ידי פיזיותרפיסט אשר יתאים תוכנית ושיטת טיפול בהתאם לממצאי הבדיקה.

רפואה שלמה 
לצפיה ב-'התייעצות לגבי ילד עם בעיות קשב וריכוז'
התייעצות לגבי ילד עם בעיות קשב וריכוז
18/12/2017 | 08:50
2
9
נעים מאוד שמי חן
יש לי ילד בן 9 שמאובחן כסובל מבעיות קשב וריכוז וקיבל מרשם לריטלין.
אני מרגיש שריטלין הפך להיות פתרון לכל ילד בעייתי ואנשים לא מתאמצים לחשוב כיצד אפשר לעזור בלי לדחוף לו כימיקל לגוף. החלטתי שאני נלחם בזה.
יצא לי לשמוע שיש דבר כזה פזיותרפיה במים שאמורה לעזור גם לילדים בעלי בעיות קשב וריכוז. מישהו פה התנסה בזה ? יכול להרחיב או להסביר לי מנסיון אישי?
לצפיה ב-'פיזיותרפיה במים לילדים'
פיזיותרפיה במים לילדים
18/12/2017 | 10:10
1
15
האמת מאז שכתבתי את ההודעה קיבלתי המלצות מפורומים אחרים לגבי מקום בשם מרכז אסף שמתמחה בזה.
אבל אשמח לשמוע על עוד מקומות.
פלוס קראתי גם מאמרים מענינים על הנושא שאולי יכולים לענין אתכם גם: 
התיאור המדויק של הטיפול זההידרותרפיה.
פיזיותרפיה משולבת הידרותרפיה

הידרותרפיה

לצפיה ב-'נשמע ממש מעניין!'
נשמע ממש מעניין!
25/12/2017 | 15:17
5
לצפיה ב-'פיזיותרפיה נשימתית לבעיות ושט'
פיזיותרפיה נשימתית לבעיות ושט
01/12/2017 | 10:57
1
23
שלום אני בן 34 וסובל מריפלוקס שהחמיר בשנה האחרונה. בדיקה העלתה שהדבר נובע מחולשה של סוגר הושט התחתון.
מצאתי מאמר מלפני כמה שנים שמדבר על כך שפיזיותרפיה נשימתית יכולה לסייע בחיזוק הסוגר.
האם הדבר מוכר גם החוגים המקצועיים?
האם פיזיותרפיה נשימתית יכולה לגרום נזק אם מבוצעת עצמאית ללא איש מקצוע?

תודה,
משה
לצפיה ב-'פיזיותרפיה נשימתית לבעיות ושט'
פיזיותרפיה נשימתית לבעיות ושט
( לעמוד שלי בתפוז )
04/12/2017 | 13:58
19
צהריים טובים,
פיזיותרפיה נשימתית מחזקת את הסרעפת ובכך יכולה להשפיע על הריפלוקס. חשוב לקבל הדרכה מאיש מקצוע על מנת לבצע את התרגילים בצורה נכונה.

רפואה שלמה
לצפיה ב-'פציעת ספורט- שבר בצלע'
פציעת ספורט- שבר בצלע
29/11/2017 | 01:04
1
14
ערב טוב,
אני מתאמנת בסוג של אקרובטיקה, די אינטנסיבית (6 פעמים בשבוע). למותר לציין שזה דבר מרכזי וחשוב בחיים שלי ולכן הפציעה מאוד (מאוד) מדכאת... אני אודה לעצתכם.
טיפה רקע: לפני כמעט שלושה שבועות נפגעתי באימון (לא זכור לי בדיוק איך) והתחילו לי כאבים באיזור החזה העליון. בהתחלתה חשבתי שמדובר בקרע בפקטורליס מיינור, ושני רופאים גם אבחנו כך (רופא מוקד חירום של הקופ"ח ורופאת משפחה). 
המשכתי להתאמן עם זה (השתדלתי להימנע מהידיים אבל המשכתי), בדיעבד אולי עשיתי עוד קצת נזק..
בסופו של דבר הגעתי לפיזיותרפיה (במרפאת מומחים פרטית), עשיתי שני טיפולים, ורק אחריהם עשיתי אולטרסאונד וגיליתי שיש שבר בצורת מדרגה בצלע (אני חושבת שב-4). 
העניין הוא שהפיזיותרפיסטית לחצה מאוד חזק, גם על העצם. הכאבים התגברו משמעותית אחרי הפיזיותרפיה. 
אמרו לי שלוקח 6 שבועות לאיחוי, והשאלה היא ממתי סופרים? יכול להיות שהיא החמירה את השבר וצריך להתחיל לספור מאז הטיפול האחרון? הפיזיותרפיסטית אמרה שלא, אלא מאז האימון האחרון, כי היא לקחה בחשבון שאולי יש שם שבר. מצד שני, עובדה שהכאבים החריפו משמעותית אחרי הטיפול שלה, והיא כן לחצה מאוד חזק..
כמו שציינתי, מדכא אותי מאוד להיות מושבתת לכ"כ הרבה זמן. זה היה דבר מאוד מרכזי וממלא בחיים שלי, ולכן ההבדל בין עוד שבוע לפחות שבוע קריטי בשבילי (הפיזיו' הייתה שבוע אחרי האימון האחרון).

שאלה נוספת- התחלתי לעשות בינתיים קצת תרגילי רגליים בחד"כ (מכשירי רגליים, סקווטים, סטפר). אני לא עושה באופן ישיר כלום עם הידיים ולא מרימה משקל, אבל זה עדיין מאיץ ומעמיק לי את הנשימה, ומזיז טיפה את איזור בית החזה. יש בעיה עם אימון כזה?

תודה רבה,
נאווה
לצפיה ב-'פציעת ספורט- שבר בצלע'
פציעת ספורט- שבר בצלע
( לעמוד שלי בתפוז )
30/11/2017 | 13:04
13
צהריים טובים,
בדרך כלל אצל אדם בריא איחוי של שבר לוקח כ 6 שבועות.
אם הרופא לא אמר לך אחרת אין מניעה לבצע אימוני רגליים. בעת תהליך הנשימה יש תנועה של הצלעות והשרירים הבין צלעיים לכן טבעי שתרגישי כאבים.

רפואה שלמה

לצפיה ב-'הי, מה בעצם המטרה של הפורום?'
הי, מה בעצם המטרה של הפורום?
22/11/2017 | 13:07
1
41
חיפשתי פורום מתאים שאוכל לשאול משהו, אבל מהתגובות לאחרים פה אני רואה שהכל מסתכם פה בהפניה לרופאים מטפלים, שתכלס מענה כזה לא דורש פורום מיוחד.

האם אפשר לקבל פה גם סוג של מענה פרקטי יותר?
לצפיה ב-' הי, מה בעצם המטרה של הפורום? '
הי, מה בעצם המטרה של הפורום?
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2017 | 08:51
35
בוקר טוב,
פורום זה נועד לתת מענה כללי על שאלות. לכל אחד יש טיפול ותרגילים המותאמים לו בהתאם לסימפטומים ולאופי הפגיעה לכן לא ניתן לתת הדרכה ספציפית מבלי לראות את המסמכים הרפואיים ולבצע בדיקה פיזיקלית.

יום נעים

מנהל/ת הפורום

אודות:
סיימתי תואר ראשון בפיזיותרפיה באוניברסיטת תל אביב בשנת 2013. אני עובדת באיכילוב שלוש וחצי שנים. התחלתי בשיקום הגריאטרי וכרגע עובדת בשיקום יום. העבודה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
אנה בורונוב- מנהלת פורום פיזותרפיה
מנהלת פורום פיזיותרפיה
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה