לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2095920,959 עוקבים אודות עסקים

פורום לקראת הריון

מתכננות ומתכננים הריון?
פתאום מסתבר שלהקים משפחה זה לא פשוט כמו בסרטים. האם אנחנו בכלל מוכנים לשינוי הגדול הזה בחיינו? צריך לעשות בדיקות גנטיות, לנסות לזהות את הימים הפוריים, הציפיה האם "יגיע המחזור או לא?" והאכזבה הקשה למראה "המכשפה/המנקה"... עובר חודש ועוד מחזור. מסביב פתאום כולן מסתובבות עם יד על הבטן או מקטרות על בחילות הבוקר ואנחנו מה !?... זה המקום ללמוד על נפלאות הפוריות, לקטר על הלחצים, הציפיה והאכזבה, לשתף, לשאול את האחרות והאחרים ולהמשיך הלאה.
 זהו פורום מעבר ובניגוד למקובל בפורומים, נשמח אם תהיו כאן כמה שפחות. אבל כל זמן שתשהו עימנו נשמח להציע בית חם ותומך בתקופה שאיננה קלה כלל. מכאן נוביל אתכם יד ביד אל פתחו של פורום "הריון ולידה" או אם צריך נחזיק לכם את היד עד לפתחו של פורום "פוריות".

אך לפני שנתחיל, כמה מילים על קוד ההתנהגות אצלנו בפורום: 
*הפורום פתוח לכולם – גברים ונשים כאחד, מי שבגרו וכבר בהריון ואפילו הורים או לחלופין עברו לפורום פוריות - לנושאים של לקראת הריון. 
*בפורום יש בנות שמנסות להרות, מתוך כך חלקן אף עבר אכזבה או שתיים. לכן ההריוניות שבפורום מתבקשות להתחשב ברגשות האחרות שעדיין לא בהריון ולא לכתוב הודעות ששיכות לפורום הריון ולידה (לרבות פרסום תמונות הריון או תינוקות). 
*בדף הפורום יש מספר מוגבל של הודעות. כל הודעה חדשה דוחקת לדפים אחוריים הודעות קודמות, לכן יש חשיבות רבה לנושא השירשור. אל תפתחו הודעה חדשה אם יש כבר שירשור באותו הנושא. 
* לא נגביל נושאים Off Topic אך חשוב לציין זאת בנושא ורצוי לשרשר הכל להודעה אחת. 
*לא יהיו פשרות בנושא תרבות השיחה. אין שום סיבה לפגוע בכותבים אחרים וגם ביקורת אפשר לכתוב תוך כדי שמירה על רמת הדיון. 
*פירסום אתרים: פירסום אתרים סותר את תקנון 'תפוז'. בקישורי הפורום אנו משתדלות לשים את מרבית החומר הרלוונטי שאנו מוצאות בנושא. במידה וברצונכם לפרסם אתר או אירוע שאינו נמצא בקישורים , נא לפנות אלינו במסר אישי או במייל ואנו נבדוק את רלוונטיות הפירסום ונפעל בהתאם. 
*בכל מקרה של בעיה שאתם לא מעוניינים לפרסמה בפורום, אפשר לפנות אלינו במסר. נשאר לנו רק לאחל בהצלחה. ובינתיים הנאה גדולה מהנסיונות.

שלכן, אבטיח מתוק2 ו-cookii

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לקראת הריון

מתכננות ומתכננים הריון?
פתאום מסתבר שלהקים משפחה זה לא פשוט כמו בסרטים. האם אנחנו בכלל מוכנים לשינוי הגדול הזה בחיינו? צריך לעשות בדיקות גנטיות, לנסות לזהות את הימים הפוריים, הציפיה האם "יגיע המחזור או לא?" והאכזבה הקשה למראה "המכשפה/המנקה"... עובר חודש ועוד מחזור. מסביב פתאום כולן מסתובבות עם יד על הבטן או מקטרות על בחילות הבוקר ואנחנו מה !?... זה המקום ללמוד על נפלאות הפוריות, לקטר על הלחצים, הציפיה והאכזבה, לשתף, לשאול את האחרות והאחרים ולהמשיך הלאה.
 זהו פורום מעבר ובניגוד למקובל בפורומים, נשמח אם תהיו כאן כמה שפחות. אבל כל זמן שתשהו עימנו נשמח להציע בית חם ותומך בתקופה שאיננה קלה כלל. מכאן נוביל אתכם יד ביד אל פתחו של פורום "הריון ולידה" או אם צריך נחזיק לכם את היד עד לפתחו של פורום "פוריות".

אך לפני שנתחיל, כמה מילים על קוד ההתנהגות אצלנו בפורום: 
*הפורום פתוח לכולם – גברים ונשים כאחד, מי שבגרו וכבר בהריון ואפילו הורים או לחלופין עברו לפורום פוריות - לנושאים של לקראת הריון. 
*בפורום יש בנות שמנסות להרות, מתוך כך חלקן אף עבר אכזבה או שתיים. לכן ההריוניות שבפורום מתבקשות להתחשב ברגשות האחרות שעדיין לא בהריון ולא לכתוב הודעות ששיכות לפורום הריון ולידה (לרבות פרסום תמונות הריון או תינוקות). 
*בדף הפורום יש מספר מוגבל של הודעות. כל הודעה חדשה דוחקת לדפים אחוריים הודעות קודמות, לכן יש חשיבות רבה לנושא השירשור. אל תפתחו הודעה חדשה אם יש כבר שירשור באותו הנושא. 
* לא נגביל נושאים Off Topic אך חשוב לציין זאת בנושא ורצוי לשרשר הכל להודעה אחת. 
*לא יהיו פשרות בנושא תרבות השיחה. אין שום סיבה לפגוע בכותבים אחרים וגם ביקורת אפשר לכתוב תוך כדי שמירה על רמת הדיון. 
*פירסום אתרים: פירסום אתרים סותר את תקנון 'תפוז'. בקישורי הפורום אנו משתדלות לשים את מרבית החומר הרלוונטי שאנו מוצאות בנושא. במידה וברצונכם לפרסם אתר או אירוע שאינו נמצא בקישורים , נא לפנות אלינו במסר אישי או במייל ואנו נבדוק את רלוונטיות הפירסום ונפעל בהתאם. 
*בכל מקרה של בעיה שאתם לא מעוניינים לפרסמה בפורום, אפשר לפנות אלינו במסר. נשאר לנו רק לאחל בהצלחה. ובינתיים הנאה גדולה מהנסיונות.

שלכן, אבטיח מתוק2 ו-cookii
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכה הבאה לפורום לקראת הריון :-)   אנא קראי את מאמר הנחיות הכתיבה בפורום.
הפרסום אסור. הודעות פרסומת תמחקנה ללא אזהרה!

הפורום הינו פורום תמיכה, המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
 לפי תקנון האתר - תפוז אנשים - חל איסור לפרסם הודעות או בקשות למסירת תרופות בפורום. הודעות מסוג זה ימחקו לאלתר וכותבן יסתכן בחסימה.
המשך >>

לצפיה ב-'בדיקת הריון'
בדיקת הריון
03/02/2019 | 20:23
1
151
שלום לכולן,
אני חדשה פה ואשמח להתייעצות.
הבוקר עשיתי בדיקת הריון (יום 11-12 אחרי ביוץ) והיא יצאה שלילית למרבה הצער.
הבדיקה אמורה לגלות הריון 4 ימים לפני האיחור.
האם הבדיקות האלו אמינות או ששווה לבדוק שוב בעוד כמה ימים?
לצפיה ב-'אפשר בהחלט לבדוק שוב בעוד כמה ימים '
אפשר בהחלט לבדוק שוב בעוד כמה ימים
04/02/2019 | 07:29
32
לצפיה ב-'אומגה 3'
אומגה 3
03/02/2019 | 16:41
1
73
שלום, 
 הבנתי שחשוב לצרוך את הויטמין אומגה 3 לפי ובזמן ההריון.
אני לא אוכלת דגים כלל, האם ניתן לצרוך אומגה 3 בקפסולה ללא אישור רופא? חשוב לי לציין שאני לוקחת פרנטל.
ואיזה אומגה 3 מומלץ לקחת?
תודה
לצפיה ב-'של גליל מעולה'
של גליל מעולה
05/02/2019 | 14:17
20
לצפיה ב-'אוביטרל וביוץ'
אוביטרל וביוץ
02/02/2019 | 18:07
3
122
יכול להיות שמקלוני ביוץ יוצאים חיוביים אחרי הזרקת אוביטרל בחמישי למרות שבפועל אין ביוץ?
(כמו שבדיקת הריון יוצאת חיובית אחרי זריקת אוביטרל)

לצפיה ב-'בטח'
בטח
02/02/2019 | 22:16
1
55
ידוע שהורמון ההריון גורם לתשובה חיובית במקלוני הביוץ.
לצפיה ב-'ואני כבר התלהבתי'
ואני כבר התלהבתי
02/02/2019 | 23:03
62
שפעם ראשונה בחיי מקלוני הביוץ מראים לי תשובה חיובית...
חשבתי שרק בדיקת הריון תצא לא אמינה אחרי זריקה כזו.
לצפיה ב-'תזנחי את המקלונים למיניהם'
תזנחי את המקלונים למיניהם
03/02/2019 | 00:07
74
בטיפולי פוריות אין משמעות למקלוני ביוץ או בדיקות הריון בגלל שהם מושפעים מלאכותית מההורמונים שלוקחים.

את מוזמנת גם לפורום השכן - פורום פוריות.

בהצלחה!
לצפיה ב-'מחזור משתגע'
מחזור משתגע
01/02/2019 | 16:27
2
193
אז אנחנו מנסים להכנס להיריון כבר שנה.
ינואר 2018 המחזור שלי הסתדר אחרי שהייתי חודשיים עם גלולות. עד לפני חודשיים היה סדיר.
לפני חודשיים הוא איחר לי והגיע אחרי 36 ימים, מחזור קודם 30 ימים כמו שאמור להיות בערך.. הפעם הוא הקדים ..הגיע אחרי 26 ימים
אמנם זה לא נשמע מאוד קריטי אבל לי זה מוזר אחרי שלרוב הוא הגיע 27-30
מה אתן חושבות על זה?
שבוע הבא יש רופא פוריות.. הולכים עם הבדיקות שעשינו.. שיצאו תקינות.
����
לצפיה ב-'סה"כ נראה טוב'
סה"כ נראה טוב
01/02/2019 | 20:57
1
86
רוב המחזורים של 29.
זה פשוט תלוי במועד הביוץ. בנוסף הגוף לא מכונה. זה תלוי גם בלחץ, תזונה ועוד שינויים אפשריים.
תראו מה יציע הרופא, אתם יכולים לעשות מעקב זקיקים כדי לוודא שאתם תופסים את הביוץ. כמו כן אפשר לנסות הזרעה ללא הורמונים תחילה.
לא חייבת להיות התערבות מטורפת, במיוחד כשיש לך מחזורים סדירים ויפים.
לצפיה ב-'מוזר'
מוזר
02/02/2019 | 14:56
69
גם מיום שני בלילה התחיל לכאוב לי החזה ממש..שזה משהו ממש לא אופיני במחזור שלי
קרה שהייתה רגישות מסויימת, אבל לא ככה כאבים 
אתמול קיבלתי ואני עדיין לא מסוגלת לשים חזיה
האם יכול להיות מצב שנקלט משהו וזה פשוט נפל ?��
לצפיה ב-'הזרעה- התייעצות'
הזרעה- התייעצות
31/01/2019 | 20:54
7
116
היי בנות,
רוצה לשמוע את דעתכן כדי לא לפתח ציפיות לחינם.
קצת רקע- אני פוליציסטית ולאחר טיפול של חודש אחד באיקקלומין- כדור אחד ביום שלא צלח העלנו את המינון לשני כדורים ביום בשילוב עם הזרעה החודש.
ביום שני הייתי אצל הרופא (יום 12 למחזור) והזקיק הכי גדול שנצפה היה בגודל של 9 מ"מ ורירית 8- אני עוד מממשיכה מאז לקחת אסטרופם.
מחר יש לנו הזרעה, והיום בבוקר הזרקתי אוביטרל.
מה הסיכוי שבכלל היה ביוץ עם זקיק כזה? הרופא מעט התאכזב מהגודל הוא אמר שציפה ללראות זקיק בסביבות ה-12 מ"מ אבל שבכל זאת נלך על הזרעה..
אשמח לשמוע דעתכן
לצפיה ב-'לא הבנתי סליחה '
לא הבנתי סליחה
31/01/2019 | 21:42
5
70
לא עשית מעקב נוסף לפני שהוחלט לך הזרקת אוביטרל?
איך את יודעת בכלל שזה המשיך להתפתח כראוי?
קצת סיכון.
בהנחה ואכן זהו היה זקיק מוביל אם כי כלל לא בטוח, זקיק גודל בין 1-2 מ"מ ליום.
אז יש סיכוי שהוא עוד קטן בכלל.. מוזר לי ההחלטה על הזרעה על עיוור. זקיק בשל נחשב מ16 מ"מ.
לצפיה ב-'לא, לא עשיתי '
לא, לא עשיתי
31/01/2019 | 22:36
60
הרופא פשוט אמר לי להזריק היום ומחר ההזרעה אחרי איזה שהוא חישוב שהוא עשה.. אני תוהה אם יש בכלל סיכוי שהזקיק גדל מספיק.. בכללי נראה שהאיקקלומין לא כל כך משפיע עליי
לצפיה ב-'עשינו את ההזרעה'
עשינו את ההזרעה
01/02/2019 | 11:29
3
75
הזקיק היה 18 הוא אמר שאין מה להפסיד ורצה שנעשה את ההזרעה החודש ככה או ככה כדי שעל הדרך נעשה בדיקת זרע..
מה הסיכוי שזקיק בגודל הזה מספיק?
לצפיה ב-'מעולה זקיק מושלם'
מעולה זקיק מושלם
01/02/2019 | 11:56
2
69
אני חייבת לציין שהיה פה סיכון מצד הרופא. בהחלט כדאי היה לעשות עוד מעקב ביניים.
הלוואי תקלטי בהצלחה!
לצפיה ב-'איזה כיף!!'
איזה כיף!!
01/02/2019 | 14:06
1
55
תודה!! אם ככה מוזר שהוא אמר שהגוף לא מגיב טוב לטיפול באיקקלומין. כנראה שהוא ציפה לראות משהו אחר..
הלוואי שזה כבר יהיה זה..
לצפיה ב-'אני חושבת שהוא ציפה לזקיק גדול יותר ביום 12'
אני חושבת שהוא ציפה לזקיק גדול יותר ביום 12
01/02/2019 | 21:06
48
כי הוא  "הסתמך" על אשליית הביוץ ביום 14 למחזור. וזאת לא חשיבה נכונה. ככה לי זה נראה לפחות.
ואחר כך בלי לבדוק בשנית שום דבר הניח הנחה "מושכלת" לכמה יגדל אותו זקיק. בלי לבדוק בשנית. זה שגוי בעיני בכל כך הרבה מובנים.
יצא לך מעולה באמת אבל יכל להיות גם אחרת.
1. הזקיק יכל לא לגדול בכלל.. אי השפעה של ההורמונים.
2. יכלו לגדול בזמן הזה אפילו עוד 3 ואז כבר היה מסוכן להזרעה.
3. הזקיק יכל לגדול לא מספיק ולא להגיע לבשלות.
הוא שיתף אותה במחשבתו שאת לא מגיבה טוב להורמונים ובכל זאת הלך על הזרעה על עיוור זה גם לא ברור.

זה באמת מזל שהכל הסתדר.
עוד שבועיים פסים
לצפיה ב-'שמחה לשמוע שהיה בסוף זקיק גדול ויפה,'
שמחה לשמוע שהיה בסוף זקיק גדול ויפה,
01/02/2019 | 14:41
54
מסכימה מאוד עם אנה - הרופא לא יכול היה לדעת על בטוח שהזקיק יגדל מספיק בזמן, וגם לדעתי הוא לקח פה סיכון. המערכת של כל אישה עובדת אחרת, וגם אצל אותה אישה בין חודש לחודש יכולים להיות שינויים גדולים, גם עם תרופות.
הלוואי שלא תצטרכי יותר, אבל אם שוב קורה דבר כזה, זכותך המלאה להעלות את הספקות האלה ואם התשובה לא מספקת אותך זכותך המלאה לבקש להוסיף עוד בדיקה, נגיד יום לפני האוביטרל, כדי לוודא שהכל שם מתנהל כמו שצריך. זה הגוף שלך והתהליך שלך.
לפני חודש קרה לי משהו דומה, שבבדיקה ביום ד' הזקיקים עוד היו יחסית קטנים והרופאה אמרה סבבה, תבדקי שוב ביום א', והזרעה למחרת. הרגיש לי רחוק מדי, הרגיש לי שבטוח נפספס ככה את הביוץ, אז התעקשתי שלפחות יתנו לי לחזור על הבדיקה ביום ה' ואז נחליט. ואכן, הזקיק המוביל גדל ב-3 מ"מ ביום אחד, ולמחרת כבר עשינו הזרעה.
לצפיה ב-'אירוח בפורום פוריות ביום ג' 5.2.19'
אירוח בפורום פוריות ביום ג' 5.2.19
29/01/2019 | 21:33
57

ביום ג', בתאריך 5.2.2019, בין השעות 19:00-21:00, תתארח בפורום פוריות ד"ר רעות ברטוב-שיפמן, המנהלת המקצועית של מרכז ברטוב לפוריות הגבר.  

על האירוח
במהלך האירוח תענה ד"ר רעות ברטוב-שיפמן על שאלות בנושא פוריות הגבר בכלל ועל שאלות בנושא השיטות הייחודיות שפיתח אביה, פרופ' בנימין ברטוב, בתחום אבחון ומיון זרע ויישומן בפרט. 
מרכז ברטוב הינו מרכז רפואי פרטי, המקצועי והמוביל בתחום פוריות הגבר בישראל. 
המרכז, הפועל למעלה מ-35 שנה, מציע שירותי אבחון, יעוץ וטיפול בתחום פוריות הגבר ברמה הגבוהה ביותר, זאת באמצעות פיתוח ויישום שיטות חדשות בתחום פוריות הגבר, ושיתוף פעולה הדוק בין המטופל, הרופא והמעבדה.  

על המתארח
ד"ר ברטוב-שיפמן, בעלת תואר שלישי בביולוגיה מולקולרית במכון ויצמן למדע. התמחתה במשך עשר שנים בתחום האבחון והטיפול בזרע אצל אביה, פרופ' בנימין ברטוב, ועוסקת יחד איתו במחקר ויישום שיטות חדשות בפוריות הגבר. מרצה בכנסים בארץ ובעולם בתחום פוריות הגבר. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'הריון ומצב נפשי - רוצה להתייעץ איתכן יקרות!!!'
הריון ומצב נפשי - רוצה להתייעץ איתכן יקרות!!!
29/01/2019 | 08:33
2
173
הי לכולן,
אני בת 34 אמא לשתי בנות מקסימות כאשר הקטנה ביניהן בת חמש וחצי.
אני מאוד מאוד רוצה עוד ילד.מרגישה שאם לא עכשיו, לא ארצה בגילאים המאוחרים יותר הנושקים ל40 מהרבה סיבות.
עם זאת, אני מטופלת על ידי ציפרלקס 10 מ"ג בגלל חרדות שפרצו אצלי בתחילת ההריון הראשון. לאחר הלידה סבלתי מדיכאון לאחר לידה עד שהתחלתי ליטול ציפרלקס כחודשיים אחרי הלידה.
ההריון השני עבר טוב ללא חרדות ואחרי הלידה כבר אוטומטית התחלתי לקחת ציפרלקס כדי לא לחזור על הסאגה של ההריון הראשון.
היום לאחר כמה שנים מאז שנולדו הילדות אני נוטלת שוב ציפרלקס 10 מג כדי להתמודד עם מות אדם יקר.
הדילמה שלי היא בנוגע להריון נוסף. ראשית, אני ממש חוששת לקחת ציפרלקס בזמן ההריון. שנית, אני חוששת למצבי הנפשי לאחר לידה במיוחד שכבר יש לי 2 בנות גדולות יחסית בבית ואני צריכה לתפקד ולחזור למוטב מיד.
בעלי לא בעד הריון נוסף בגלל שאנחנו גרים ביחידה ממש קטנה ועוד שנתיים עוברים לבית שכעת בבנייה. הוא רוצה לחכות עם זה. אני לא. 
זה פשוט בוער בי עכשיו, אולי אתן תבינו אותי.הוא לא מבין ואומר שהוא בכלל לא מצליח לדמיין את זה.
מה הייתן עושה במצבי? האם לוותר על הילד השלישי ולהסתפק במתוקות שכבר יש או ללכת על זה?
לעיתים אני חושבת שזה אולי יטיב עמי ומה שהיה אחרי הלידה הראשונה לא חייב לחזור...
ממש אשמח לשמוע דעות אחרות.
הריון תקין ולידה קלה לכולכן!! 
לצפיה ב-'קשה לומר '
קשה לומר
29/01/2019 | 15:07
1
98
לדעתי כל מה שכתבת זה רציונל שאת מנסה להכניס בתוך החלטה שהיא יותר אמוציונלית. זה נראה שאת מאוד מאוד רוצה למרות כל הדברים מסביב. אז בעיניי אם את רוצה ומרגישה מוכנה לכי על זה. לגבי המגורים, בהנחה ואת נקלטת מהר, אחרי 9 חודשי הריון נשאר לכם כשנה לגור ביחידה הצפופה. לא שיא הנוח אבל אפשרי.
לגבי ציפרלקס בהריון זה מאוד נפוץ תתייעצי עם רופא הנשים. לדעתי זה לא בעיה.
לצפיה ב-'תודה אהובה'
תודה אהובה
07/02/2019 | 14:45
4
לצפיה ב-'נעים מאד, ותיקה/חדשה פה לקראת הריון.. '
נעים מאד, ותיקה/חדשה פה לקראת הריון..
25/01/2019 | 15:04
1
215
הי בנות
סופסוף מהמחשב בבית כי מהפלאפון משום מה אני לא מצליחה לכתוב בפורום וזה ממש חבל כי אני קוראת די פעילה.. (אתן מצליחות להכנס מהנייד?) 
רציתי להכיר לכן את עצמי ולשתף קצת יותר, 
אני כבר די הרבה זמן בפורום, 
היה לי הריון 1 שהסתיים בהפלה בשבוע 9
הריון 2 תודה לאל היה שלם ותקין וזכיתי בבן הקסום שלי
הריון 3 לפני כ 10 חוד הסתיים בהפלה בשבוע 9.. 
ועכשיו כבר כמה חוד מנסים, בעיקר בסמוך לביוץ (מזהה במקלונים ובתחושות בגוף), היה לי הריון כימי שהסתיים בבטא ממש נמוכה.
עכשיו אנחנו בדרך לרופא פוריות.. בעוד 3 שבועות ניפגשים איתו. בינתיים אני עושה את כל הבדיקות הנדרשות ומתפללת שנצליח בקרוב מאד כי אני כבר בת 42.. ולאחרונה החששות התחילו יותר ויותר לנקר בי.. מנסה להשאר אופטימית וכיף שיש את הפורום הזה. מאחלת בשורות טובות לכולנו..  
לצפיה ב-'הי'
הי
29/01/2019 | 06:17
70
גם אני כאן קצת כמוך. קוראת מדי יום בפורום ומחכה להריון. יש לנו שני ילדים ומאד רוצים ילד שלישי, אני בת 40. עברתי שתי גרידות בחצי השנה האחרונה ובדיוק אתמול כשחשבתי שהחודש זה יהיה החודש, קיבלתי. משתדלת לא להיות כל הזמן במצב של המתנה אלא לנצל את הזמן שיש. קשה להשתחרר מזה אבל ממש משתדלת... מאחלת לך להישאר אופטימית וכמובן בשורות טובות
לצפיה ב-'שאלה לגבי עיתוי בדיקת דם+US'
שאלה לגבי עיתוי בדיקת דם+US
24/01/2019 | 17:01
114
בקשתי מהרופאה הפניה לבדיקת דם כדי לודא שהיה ביוץ (טבעי), היא נתנה לי הפניה לבדיקת דם שכבר כוללת בדיקת בטא וכן הפניה לUS.. 

עכשיו אני תוהה - באיזה יום אחרי ביוץ כדאי לעשות אותם?!
מאיזה יום בכלל רואים משהו בבטא, אם בכלל?

האם קודם לעשות את הבדיקת דם או קודם את האלטראסאונד או באותו זמן?!

לצפיה ב-'פרופיל הורמונלי גרוע'
פרופיל הורמונלי גרוע
23/01/2019 | 13:44
4
160
אז אתמול קיבלתי את תוצאות הפרופיל ההורמונלי שלי והfsh - 20.6 הגניקולוגית התקשרה ואמרה שנקבע תור לשוחח...יפה מצידה. מופתעת אני לא... אבל עצובה מאוד. סיפורי בקצרה -
ילדה אחת בת 5 וקצת מהריון ספונטני חודש אחרי שהפסקתי גלולות שלקחתי עשר שנים (מאז שנכנסתי להריון בטעות בגיל 21 ועשיתי הפלה יזומה בכדורים) כשהייתה בת שנתיים התחלנו לנסות שוב ומהר מאוד גיליתי שהפרופיל ההורמונלי שלי לא טוב - fsh -15.5 הלכתי לעשות גם amh שיצא 0.5. עמדתי להתחיל טיפולים..קבעתי תור לבר חוה. עשיתי הזרעה אחת על בסיס טבעי. ואחרי 7 חודשים מתחילת הניסיונות ושבוע אחרי שהייתי בתור הראשון של בר חווה וביומולדת 34 גיליתי שאני בהריון.טבעי. הנס שלי המתוק עוד כמה ימים בן שנתיים :) לא השתמשנו מעולם באמצעי מניעה מאז שהוא נולד וקיבלתי מחזור אחרי שנה בגלל הנקה (עדין מניקה מעט) ומאז שקיבלתי המחזור מגיע כל חודש וגם יש ביוץ כל חודש. לפני 3 חודשים נקלטתי להריון (טבעי) שהתחיל בדימומים עוד מלפני האיחור במחזור (ולכן לקח לי כמה ימים לגלות שאני בהריון) והמשיך עם דימומים שבועיים. אחרי שבועיים נצפה דופק אבל כמה ימים אחכ הדימומים התגברו מאוד ו3 ימים אחכ כבר לא נצפה דופק. לקחתי ציטוטק כי צוואר הרחם שלי היה סגור ובעזרתו עברה הפלה טבעית מלאה. וחיכיתי למחזור שהגיע אחרי חודש, כעת אני אחרי המחזור השני מאז ההפלה. אני מבינה שמעל 20 זה כבר אומר שהמצב ממש ממש לא טוב. ואני לא מסוגלת לעכל את זה שבאמת אין סיכוי שלא אכנס להריון לבד ויהיה לי עוד ילד? יש לי לצערי מחלה אוטואימיונית שבגללה אני מפחדת לעבור טיפולי פוריות. בכל זאת קבעתי תור לבר חווה אבל זה רק ליולי....אשמח לעידוד..המלצות מה לעשות..אני בעיקר יושבת ובוכה מאז הטלפון מהגניקולוגית שבעצם רוצה להגיד לי שאני וילדים זה כבר לא:( אני מצטערת שלא יצא קצר בסוף... תודה למי ששרדה. דרך אגב אני בת 36 ו8 חודשים.
לצפיה ב-'אני מבינה את התסכול שלך,'
אני מבינה את התסכול שלך,
23/01/2019 | 20:47
1
99
אבל, דבר ראשון תודה להשם יתברך, יש לך שני ילדים. מבינה שזה לא מנחם אבל אין מנוס מלהבין ששני ילדים זה מדהים באמת...
דבר שני, מדוע הגניקולוגית חושבת שזהו פיניטו? הרי, לא מזמן נקלטת להריון טבעי וכנראה שהכל באמת מתפקד כמו שצריך.
דבר נוסף, את בת 36, יש לך עוד כמה שנים טובות לנסות.. אל תתיאשי ואל תתעצבי. אני בטוחה שבעז"ה יהיה בסדר...
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
24/01/2019 | 12:18
58
זה כן מנחם. בהחלט. יש לי 2 ילדים מדהימים באמת.. זכיתי. ואני מעריכה את זה יום יום. הילדים שלי הם החיים שלי והחלום שלי זה עוד ....תודה על העידוד. אין ספק שאני אנסה.
לצפיה ב-'מסכימה,'
מסכימה,
23/01/2019 | 23:22
1
105
המערכת שלך מודיעה חד וחלק שהיא פועלת, את נכנסת שוב ושוב להריונות טבעיים, שגם מניבים ילדים נפלאים, ואת צעירה, אז מה אכפת לך מה אומר מספר דבילי? אחת הבנות פה (אני נוראית בלזכור איזה סיפור שייך לאיזה יוזרית) גם כן התהדרה ב-FSH גבוה ומפחיד ובסוף זה לא עצר בעדה מלהצליח.
לצפיה ב-'האמת'
האמת
24/01/2019 | 12:19
98
השתדלתי להתעלם...ץאבל ברגע שהמספר עלה מעל 20 הבנתי שכבר מאוד בעייתי.
תודה רבה :) אמן גם אצלי...
לצפיה ב-'הגיוני כאבי מחזור מיום אחרי הביוץ ועד עכשיו??'
הגיוני כאבי מחזור מיום אחרי הביוץ ועד עכשיו??
20/01/2019 | 16:31
2
146
בדיקת ביוץ יצאה חיובית ביום ראשון 13.1 ושלילית כבר יום למחרת.. קימפרנו סביב יום הביוץ ומאז ועד עכשיו (כבר שבוע +-) שאני מרגישה ממש כאבים שלפני מחזור.. בכלל את כל התסמינים - עייפות, כאבים ברגליים וגב תחתון והתכווצויות ודקירות בבטן התחתונה..
זה הגיוני שאני ארגיש PMS כל כך הרבה זמן לפני מחזור? (מחזורים סדירים - 30 יום)
לצפיה ב-'ממה שאני למדתי על בשרי בשנה האחרונה - הכל יכול להיות '
ממה שאני למדתי על בשרי בשנה האחרונה - הכל יכול להיות
21/01/2019 | 20:16
1
117
בשנה האחרונה שאני מנסה להכנס להריון קרה לי הכל
מכאבי מחזור יום אחרי הביוץ, ועד איחור של ~שבוע~ (כשמגיל 12 לא מאחר לי המחזור)
ואפילו בחילות, חוסר שינה, סחרחורות... רק היה חסר שארגיש בעיטות בבטן
והבנתי שלגוף שלנו יש חיים משלו, אף חודש הוא לא כמו הקודם והכל אבל הכל יכול להיות. במיוחד כשרוצים את זה כל כך...
מקווה בשבילך שזה החודש שלך !!!
לצפיה ב-'תכלס.'
תכלס.
21/01/2019 | 20:37
119
ממש מבאס הקטע הזה של כל הסימפטומים.. התחלתי לרשום ממש כל יום מה אני מרגישה כדי לא להתלהב חודש אחרי.
בינתיים הדקירות עדיין לא מפסיקות ואני כבר ביואב 7
מצד אחד חושבת לעשות בדיקת דם עוד כמה ימים.. מצד שני מרגישה מפגרת שאני בכללת חושבת שאולי אולי זה הצליח החודש. מתסכל מאוד.
תודה על החיזוק ❤️
לצפיה ב-'ולמשחק שלנו היום:'
ולמשחק שלנו היום:
18/01/2019 | 17:53
22
290
עזרו לשירה לנחש ילדים וילדות - האם ההפרשות המרובות והמימיות ביואב 6 הן סימן להשתרשות או תופעת לוואי של הקרינון?
האינטרנט אומר גם וגם, כמובן.
עע
לצפיה ב-'המשחק הזה יהרוג אותנו'
המשחק הזה יהרוג אותנו
18/01/2019 | 18:48
1
155
גם אני בערך יואב 6 אם תרצי נתחרפן יחד
לצפיה ב-'יואב 5 '
יואב 5
19/01/2019 | 10:55
111
מרגישה דקירות בבטן התחתונה וכמו התחלה של כאבי מחזור..
לא יודעת כבר אם זה רק בראש שלי או מה.. לא סומכת על עצמי יותר
לצפיה ב-'עדיין לא מרגישה כלום,'
עדיין לא מרגישה כלום,
19/01/2019 | 18:45
134
אתמול היו פחות הפרשות והיום שוב שיטפון. אה וישנתי ממש חרא, שזה לא רגיל. התעוררתי באמצע הלילה, ערה לחלוטין, ופשוט שכבתי ככה, לא יודעת כמה זמן. קמתי ב-11:30 כאילו דרסה אותי משאית.
מחר אעשה בדיקת דם בבוקר, בעקרון כדי לראות מה שלום הפרוגסטרון. זה כבר יהיה יואב 9 אז מניחה שאעשה גם בטא.. אני יודעת שיש סיכוי שיהיו עדיין שאריות של אוביטרל, אבל זה ייתן לי איזו רמה בסיסית להשוות אליה את הבדיקה שאני רוצה לעשות ביום שלישי. אם הבטא תעלה אני אמשיך לקחת תמיכה ואמשיך לבדוק, אבל אם היא תרד אז אפסיק את התמיכה, ואז בתקווה המחזור לא יאחר יותר מדי להגיע.

לצפיה ב-'לדעתי השתרשות :]'
לדעתי השתרשות :]
20/01/2019 | 11:00
1
46
לצפיה ב-'למה את חושבת?'
למה את חושבת?
20/01/2019 | 12:39
96
הבנתי שכשמשתמשים בכל התמיכות פרוגסטרון האלה זה לגמרי משנה את ההפרשות ואי אפשר לסמוך עליהן (כאילו שאפשר לסמוך עליהן בדרך כלל..).
אגב היום בינתיים מבול, פשוט מטפטפות טיפות. אכנס מאוחר יותר לעדכן בתוצאות הדם כשיגיעו.
לצפיה ב-'תוצאות דם, אשמח לשמוע מה דעתכן:'
תוצאות דם, אשמח לשמוע מה דעתכן:
20/01/2019 | 13:38
16
191
אסטרדיול - 2257.0 pmol/l
פרוגסטרון 62.6
LH - (נכתוב משהו שיתהפך לעברית) - קטן מ-0.5 IU/L
ובטא 5

אז...... יש לי מלא שאלות!
האסטרדיול מממשממממשמשממש גבוה, למה?
הפרוגסטרון סבבה, כל הכבוד לקרינון.
ה-LH בחיים לא היה לי כזה נמוך, נראה שאין בכלל. מה זה אומר?? בהסבר לתוצאות היה כתוב PREGNANT <0.1-1.5, ואלה התוצאות הכי נמוכות במקרא שם.
והבטא, הו הבטא. בייצתי כנראה בין שישי לשבת שעבר, כלומר שבת היה יואב 1, כלומר אני היום יואב 9. הזרקתי אוביטרל בחמישי בערב לפני ההזרעה. מה הסיכוי שאני רואה שאריות מהתמיכה?
לצפיה ב-'תשמעי...'
תשמעי...
20/01/2019 | 14:26
4
148
אסטרוגן אכן מאוד גבוה אולי באמת מנבא הריון.
בטא סיכמנו שתבדקי שוב עוד כמה ימים ונרהה מגמה... ואז תדעי אם עולה מהמם אם יורד כנראה שאריות...
ופרוגסטרון נראה טוב ככה שאם יש משהו הוא יחזיק.

אז בשורה התחתונה נשארנו עם ????

לצפיה ב-'חחח כל מילה!'
חחח כל מילה!
20/01/2019 | 14:37
3
52
לצפיה ב-'לדעתי זה הריון! לא בקטע של להשלות'
לדעתי זה הריון! לא בקטע של להשלות
20/01/2019 | 21:07
2
138
זה נשמע כמו הריון ... מתרגשת בשבילך
לצפיה ב-'אגב, בהריון האחרון שלי'
אגב, בהריון האחרון שלי
20/01/2019 | 21:17
146
ביוא"ב 10 עשיתי בדיקת דם והתוצאה הייתה 6 וקצת או משהו כזה.. לכן נשמע הגיוני מאוד בטא 5 ביוא"ב 9...
לצפיה ב-'תודה נשמה..'
תודה נשמה..
20/01/2019 | 21:45
108
האמת, התחלתי להרגיש מה זה מוזר... סחרחורת וחולשה ועייפות, ובא לי מתוק אבל אין לי תאבון, והמתוק שאני אוכלת לא בא לי בטוב. חשבתי שאני צמאה אבל זה לא זה.
בכל מקרה אין דרך לדעת כרגע מה הסיפור של הבטא כי לקחתי אוביטרל וזה לגמרי אפשרי שאלה שאריות עדיין.
לצפיה ב-'דעתי '
דעתי
20/01/2019 | 23:54
10
138
תעשי בדיקה ביתית מחר.אם היא חיובית הבטא עולה.
אם יש לך סבלנות חכי.
אבל בעיני המדדים נראים טובים מאוד ויש סיכוי טוב
לצפיה ב-'שמחה שהגבת '
שמחה שהגבת
21/01/2019 | 14:09
9
92
גם לי יש תחושה טובה לגבי המדדים האלה... אבל עם בדיקות ביתיות אני גמרתי, אלרגית אליהן. פשוט אעשה מחר בדיקת דם, ושוב לוודאות ביום חמישי.
לצפיה ב-'יש תוצאות? '
יש תוצאות?
22/01/2019 | 13:49
8
25
לצפיה ב-'בדיוק נכנסתי לדווח:'
בדיוק נכנסתי לדווח:
22/01/2019 | 13:56
7
171
אסטרדיול 675
פרוגסטרון 26
אל אייץ' 3
בטא 5

אשכרה, לא עלתה ולא ירדה הבטא... כנראה באמת קיזוז מול השאריות של התמיכה. וכל ההורמונים הגבוהים זה פשוט שאריות מההורמונים שלקחתי לפני הביוץ. והפרוגסטרון ככה צנח ביומיים.... רק מראה כמה הורמונים זה דבר הפכפך.
בכל אופן, הביוץ היה בשבת לפני שבוע וחצי, כבר אין לי מושג אם זה אומר שהיום יואב 10 או 11, אבל קשה לי להאמין שממספר כזה היא יכולה לגדול תוך 4 ימים לסביבות ה-100 שאמור להיות הריון בריא.
אני חופשי עם חולשה ובחילות, וקשה לי לאכול - ניגשת לאוכל מתה מרעב ונחנקת משובע אחרי שליש מנה כבר. מדהים מה שאוטוסוגסטיה יכולה לעשות...
ממשיכה בינתיים עם התמיכה, ביום חמישי אבדוק שוב.
לצפיה ב-'וואו באמת שינוי חד'
וואו באמת שינוי חד
22/01/2019 | 13:59
5
100
טוב.. תמשיכי לקחת. תבדקי שוב חמישי.
נקווה לטוב
לצפיה ב-'זה לא נראה טוב הא?'
זה לא נראה טוב הא?
22/01/2019 | 14:00
4
39
לצפיה ב-'לצערי לא'
לצערי לא
22/01/2019 | 14:51
104
אבל אי אפשר לדעת.. לא להספיד עדיין.
יש הפתעות בחיים.
לצפיה ב-'בדקת שוב? '
בדקת שוב?
24/01/2019 | 15:04
2
25
לצפיה ב-'בטא 3, הפסקתי תמיכה באישור הרופאה.'
בטא 3, הפסקתי תמיכה באישור הרופאה.
24/01/2019 | 21:18
1
35
לצפיה ב-''
24/01/2019 | 21:56
19
לצפיה ב-'אוף הייתי בטוחה שזה זה ... '
אוף הייתי בטוחה שזה זה ...
22/01/2019 | 17:54
50
לצפיה ב-'בדיקת ביוץ חיובית או לא? '
בדיקת ביוץ חיובית או לא?
17/01/2019 | 20:04
10
214
אתן אומרות ? רק 10 ימים לאחר מחזור
לצפיה ב-'נראה ששלילי'
נראה ששלילי
17/01/2019 | 20:10
4
89
לפחות מהתמונה.. נראה שפס הבקרה טיפה יותר כהה. מתארת לעצמי שהתוצאה החיובית תגיע כבר מחר :)
לצפיה ב-'תודה:) כי אתמול לא היה בכלל פב והיום מלא הפרשות פוריות וקו'
תודה:) כי אתמול לא היה בכלל פב והיום מלא הפרשות פוריות וקו
17/01/2019 | 20:16
3
76
דיי חזק, כן בטח מחר יתחזק 
לצפיה ב-'הייתי ניגשת לעבודה'
הייתי ניגשת לעבודה
18/01/2019 | 18:46
2
71
זה בהחלט קרוב ....

לצפיה ב-'עשינו עבודה שישי והיום:)'
עשינו עבודה שישי והיום:)
20/01/2019 | 15:55
1
126
אבל ערכת ביוץ בחיים לא מראה לי רו שווה או חזק יותר. צירפתי תמונה של הבדיקה האחרונה ויום למחרת היא הייתה כבר שלילית. הלמטה היא מיום שישי ויום שבת היה כבר שלילי. 
לצפיה ב-'את לא באמת צריכה את השיא'
את לא באמת צריכה את השיא
21/01/2019 | 19:35
60
זה בסדר שאת לא תופסת את הרגע המדוייק שהפס השני יותר כהה.
אבל פס בכזאת עוצמה אומר שאת עוד רגע בשיא או רגע אחריו ותכלס מה שמחפשים את חלון הפוריות.
תביני הזרע צריך להגיע ולחכות לגברת שלנו שתבקע לא להפך.
לכן תשובה כזאת אומרת לך שזה יקרה בקרוב וצריך להתחיל לעבוד.
יש בנות שיוצאת להן בדיקה כזו לאורך מספר ימים.
אבל חלון הפוריות אורך כ 5 ימים ושזיהית אותם תנו עבודה.
בהצלחה לחודש מנצח:)
לצפיה ב-'נצל"ש'
נצל"ש
19/01/2019 | 19:43
4
97
אני לא הצלחתי לקבל תוצאה חיובית בסטיקים של הביוץ וניסיתי מס' חודשים לפחות 14 יום רצוף...מה זה אומר? שאני לא מבייצת? שזה לא מדד רגיש מספיק?...
לצפיה ב-'ממליצה ללכת לרופא נשים'
ממליצה ללכת לרופא נשים
20/01/2019 | 11:08
3
70
שיבדוק יותר לעומק מה קורה..
הכל יכול להיות וחבל לשבור את הראש על לנסות לנחש.. תלכי לרופא והוא יוכל לעזור לך הכי טוב.
את מקבלת מחזור סדיר?
לצפיה ב-'לא כל כך סדיר...'
לא כל כך סדיר...
20/01/2019 | 18:37
2
46
אחרי שהפסקתי גלולות השתבש והוא נע בין 20 ל 31 יום...ברור שאלך לרופא
לצפיה ב-'לפני כמה זמן הפסקת גלולות?'
לפני כמה זמן הפסקת גלולות?
20/01/2019 | 18:42
1
46
כי זה יכול להסביר המון.. לי לקח כמה חודשים טובים עד שהכל חזר לתקתק כמו שצריך
לצפיה ב-'לפני 8 חודשים...'
לפני 8 חודשים...
20/01/2019 | 21:26
22
לצפיה ב-'ביוץ'
ביוץ
14/01/2019 | 17:54
10
180
בדיקת ביוץ יצאה חיובי אתמול בערך ב17.. קימפרנו בערב (קימפרנו גם יומיים לפני).
היום הבדיקה יצאה כנראה שלילית (פס הבקרה משמעותית כהה יותר אבל הפס השני עדיין נוכח). האם זה אומר שהביוץ כבר התרחש מתישהו מאתמול להיום? היו גם כאבים חדים של ביוץ אתמול והיום בבוקר קצת.
אם נקמפר גם היום .. יש טעם? או שברגע שהיה ביוץ נגמרו הצ׳אנסים במחזור הזה?
לצפיה ב-'ביוץ קורה 36 שעות אחרי'
ביוץ קורה 36 שעות אחרי
14/01/2019 | 18:51
9
125
שהבדיקה חיובית.
ככה שלא פספסתם.
נשמע תזמון מושלם.
אפשר גם היום או מחר אם נשאר בכם כח.
בכל מקרה התזמון מספק בהחלט.
ותודה על התשובה למעלה
לצפיה ב-'מצרפת תמונה מהבדיקה היום..'
מצרפת תמונה מהבדיקה היום..
14/01/2019 | 19:03
1
224
לא מצליחה כבר להבחין.. זה שלילי.. נכון?
ושאלה נוספת - חשבתי שברגע שהבדיקה יוצאת שלילית זה אומר שכבר הביוץ התרחש לא? כלומר פחות מ36 שעות לא?

וברור ❤️ אני נמצאת במצב דומה מאוד לשלך ומבינה את כאבך לגמרי. 
לצפיה ב-'כן היא שלילית '
כן היא שלילית
15/01/2019 | 12:02
29
לצפיה ב-'בטוחה? '
בטוחה?
15/01/2019 | 12:00
2
85
בחודש שעבר ביום שהייתה לי תוצאה חיובית ,
גודל הזקיק באותו בוקר היה 22 (נבדק באולטרסאונד)
אני יודעת שהביוץ מתרחש עד 24 שעות מתוצאה חיובית.
לצפיה ב-'מידע מהרשת...'
מידע מהרשת...
15/01/2019 | 12:10
81

מהי בדיקת ביוץ חיובית ומהי שלילית?
לאחר ביצוע הבדיקה יש להמתין בין 5-10 דקות ולהסתכל על התוצאות,
כאשר חשוב שלא להמתין זמן רב, משום שהפס יכול להעלם.
קו אחד חזק או בהיר מבשר שאין ביוץ, בעוד שתוצאה חיובית תהיה שני קווים באותה עוצמה של צבע.
אם התוצאה חיובית, עלייך לקיים יחסי מין בטווח זמן של 48 שעות כדי להגדיל את סיכוי ההפריה.

מה האמינות של בדיקת ביוץ? והאם יש מקרים שבהם היא "מזייפת"?
בדיקות הביוץ הביתיות הן אמינות ומדויקות, כל עוד הבדיקה התבצעה על פי הוראות היצרן,
כאשר היצרנים מבטיחים 99% אמינות באיתור הורמון LH.
יחד עם זאת, ישנם מקרים מיוחדים שבהם יכולה להתקבל תוצאה חיובית שגויה: כאשר אישה נמצאת בהיריון, בדיקה לאחר הפסקת גלולות (בחודשים הראשונים), אצל נשים המקבלות זריקות בטיפול פוריות, חודש ראשון לאחר הפלה וכו'.

לצפיה ב-'בהוראות של הבדיקה שלי'
בהוראות של הבדיקה שלי
15/01/2019 | 12:19
82
של לייף
כתוב שהביוץ מתרחש בין 12 ל36 שעות מהרגע שרואים תוצאה חיובית.
מתארת לעצמי שזה תלוי בהמון גורמים כמו מתי ביצעת את הבדיקה וגם כל אחת והגוף שלה..
לצפיה ב-'לא תמיד'
לא תמיד
15/01/2019 | 12:54
80
לפעמים גם ברגע שיש חיובי הביוץ יכול להתחיל כל רגע
לצפיה ב-'עדיין משהו שלא לגמרי מובן לי..'
עדיין משהו שלא לגמרי מובן לי..
16/01/2019 | 17:21
2
66
אם הבדיקה יצאה חיובית, ויום אחרי זה שלילית - זה אומר שכבר היה ביוץ בין שני הימים האלה?

סליחה על החפירה בנושא.. פשוט רוצה לוודא שכיסינו לגמרי והאם צריך לקמפר גם היום (תוצאה חיובית ביום שני)
לצפיה ב-'את צריכה להבין את פעולת הביוץ בגוף'
את צריכה להבין את פעולת הביוץ בגוף
16/01/2019 | 19:38
1
79
כ 36 שעות לפני הביוץ יש עליה חדה בהורמון שנקרא LH, הוא עולה דרמטית, ואז יורד ואז יש ביוץ... זה תהליך של 36 שעות..
הבדיקה מזהה את העליה הזו - כששני הקוים באותו צבע משמע שהעליה הדרמטית כבר החלה ולכן הביוץ צפוי בטווח של עד 36 שעות... כשהקו משנה צבע לבהיר יותר סימן שה LH כבר החל לרדת, אבל זה כאמור קורה ממש לפני הביוץ ובמהלכו...
בכל מקרה מה שצריך לזכור שביוץ היא לא פעולה נקודתית, את לא צריכה לתפוס אותה בשניה... הביצית משתחררת ל כ-24 שעות ובמקביל זרע יכול להחזיק מעמד עד 72 שעות...  
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
17/01/2019 | 10:21
41
הסבר מעולה
לצפיה ב-'לטרוזול'
לטרוזול
16/01/2019 | 15:46
77
היי, אני אחרי הזרעה ראשונה שלא הצליחה, כשלפניה לקחתי איקקלומין (כדור ליום) שלא הוביל לביוץ, וחיכינו לביוץ הטבעי שקרה סביב היום ה30 למחזור. החודש מנסה לקחת לטרוזול (2 כדורים ביום). למישהי יש ניסיון עם התרופה הזו?
לצפיה ב-'מקנאה ובא לי למות מבושה'
מקנאה ובא לי למות מבושה
14/01/2019 | 16:36
4
245
אז ביום ראשון חזרנו מרופא הפוריות שהמליץ על הזרעה....
ובאותו יום גיליתי שגיסתי בהריון.
ככה נסיון אחד ופוף בטא 130000
וכמובן שהיה לי יום שחור, אני אפילו לא בטוחה מה אני מרגישה.... כעס, קנאה, אכזבה, אושר, שמחה, ציפיה?
אנחנו מדברים על האחיין/ית שיהיו לי בקרוב שאני הולכת לאהוב יותר מאת החיים עצמם.
אבל מה איתי???!?!? מתי תורי????
אני כועסת על עצמי שאני מרגישה ככה מה שמכניס עוד מנעד נוסף של רגשות שליליים.

אוף בא לי למות.
רציתי לפרוק ושתגידו לי שאני לא משוגעת.
לצפיה ב-'ממש לא משוגעת!'
ממש לא משוגעת!
14/01/2019 | 17:57
124
זה הכי טבעי ואני לא חושבת שתוכלי למצוא מישהי שלא הייתה מרגישה ככה באותו מצב. טבעי שנרגיש רגשות קנאה כשזה משהו שאנחנו ממש רוצים.. ואם זה קורה עוד לבן אדם שקרוב אלינו אז על אחת כמה וכמה שזה יצבוט.
אבל בעיניי יש 2 סוגים של קנאה.. רעה (צרת עין) וטובה.. הגיוני שכשאת רוצה משהו ממש ממש ומישהו אחר שקרוב אלייך מקבל את זה, זה כואב אבל עובדה שאת יודעת שאת הולכת לאהוב את האחיין הזה ולפנק אותו חבלז :). אז גם תורך יגיע ואולי אפילו תגדלו אותם בהפרשים ממש ממש קטנים (אמן!)
לצפיה ב-'לא בושה בכלל, גם אני מקנאה'
לא בושה בכלל, גם אני מקנאה
14/01/2019 | 19:25
117
כל העבודה שלי בהריון, שתי חברןת קרובות ילדו לא מזמן וחברה שאני גם עובדת איתה צמוד בהריון שני אחרי חודש של ניסיונות. מרגישה שמחה בשבילה אבל צורם לי, וכואב לי כי אני מנסה ומנסה ומנסה והפעם הצליחה אז ההריון נפל...משתדלת לשתתף פחות בשיחות על הריון. זמננו יגיעה , אמן בקרוב 
לצפיה ב-'מבינה את התחושה '
מבינה את התחושה
14/01/2019 | 20:22
111
גם את הקנאה, וגם את הבושה. חוויתי את זה בדיוק. והתבאסתי על עצמי. ועבר לי. שיהיה לנו בהצלחה!
לצפיה ב-'מבינה אותך לגמרי!'
מבינה אותך לגמרי!
24/01/2019 | 17:03
22
אני תמיד מנסה לגרש ממני את הקנאה, ובאמת אומרת לעצמי בלב- שזה לא על חשבוני ושאני לא צריכה להיות צרה :P ואמן אצלנו בקרוב..
לצפיה ב-'בדיקת זרע מוזרה אשמח לעזרה מהמבינות...'
בדיקת זרע מוזרה אשמח לעזרה מהמבינות...
11/01/2019 | 16:13
8
181
אז אחרי שנה של ניסיונות התחלנו בירורים.
אתן קצת רקע... 
לפני מספר שנים נכנסתי להריון ספונטני מבעלי (אז הוא היה חבר שלי)... הריון שנקלט על הפעם הראשונה שהיחסים לא היו מוגנים!... כיום אנחנו בני 24 מנסים כבר שנה ללא הצלחה. הבדיקות שלי תקינות לחלוטין ולבקשת הרופאה הלכנו לבדיקת זרע רק כדי "לצאת ידי חובה" ולהמשיך בבירורים... אך במפתיע הבדיקה יצאה כביכול לא תקינה!  
כל הפרמטרים יצאו תקינים ואפילו מעל הנורמה- 
נפח 4.5 מ"ל כאשר המינימום זה 1.5.
ריכוז 51 מיליון למ"ל כאשר המינימום 15 מיליון. 
תנועתיות 41% כאשר המינימום 40%.
ה ph יצא 7.5 כאשר הטווח 7.4-7.8
אבל..... 
המוטולגיה יצא 0! לא נצפו תאי זרע תקינים! 

מקריאה שלי באינטרנט ראיתי שגברים עם המוטולוגיה 0 בדרך כלל גם הנפח והכמות נמוכה וגם התנועתיות.
פה מדובר על גבר שנכנסתי ממנו להריון בפעם אחת של יחסים, וגם שאר הפרמטרים של הבדיקה תקינים!

כמובן שאנחנו נבצע שוב בדיקה נוספת
אבל הלחץ הורג אותי...
אולי תוכלו לעזור לי 
האם קרה למישהי שבבדיקה המוטולוגיה יצא 0 באופן שגוי? ובבדיקה שנייה יצא תקין? 
והאם הגיוני שלפני מס' שנים הזרע היה תקין )בכל זאת נקלטתי בפעם אחת) ופתאום לא? 
תודה למגיבות וסליחה על האורך 
לצפיה ב-'כן.'
כן.
11/01/2019 | 19:12
7
138
כל מה ששאלת ייתכן והגיוני.
קודם כל, "המטולוגיה" זה חקר הדם, אני חושבת שהתבלבלת עם "מורפולוגיה", שזה בעצם הצורה של הזרעים . זרע עם מורפולוגיה חריגה (פגמים בראש, בצוואר או בזנב של תאי הזרע) לא יכול לבצע את תפקידו ולהפרות ביצית.
בניגוד לבדיקות האחרות שעושים על זרע, מורפולוגיה לא בודקת את כלל הזרעים בדגימה, אלא רק מדגם מייצג. לכן מאוד ייתכן שגם אם במדגם שנבחר לא נצפו כלל זרעים בעלי צורה תקינה, אם היו בוחרים מדגם אחר מתוך אותה מנת זרע, דווקא כן היו מוצאים כמה זרעים טובים. בגלל זה שומעים על מקרים שגברים עם מורפולוגיה 0 יצרו הריון טבעי, ובגלל זה מה שנחשב תקין זה כל דבר מעל 4% מורפולוגיה תקינה, כשמתחת לזה נחשב רק גבולי. אם למשל אצלכם יש כ-50 מליון זרעים כפול 4.5 מיליליטר, זה יותר מ-200 מליון זרעים, ואם אפילו 0.5% מהם תקין מורפולוגית, זה עדיין מליון, כשאת רק צריכה אחד. אז גם את זה טוב לזכור.
זרע מאוד מאוד מאוד מושפע מתנאים חיצוניים שניתנים לשינוי, במיוחד חום - תחתונים הדוקים מדי, חיבה לאמבטיות חמות\ג'קוזי, מחלה עם חום גבוה... כל אלה מטגנים את הזרע ופוגמים בו, ולוקח לו 3 חודשים רק להתחדש אחר כך. עוד משפיעים עליו חסרים תזונתיים ונטיות כמו עישון, משקל עודף וחוסר פעילות גופנית. בהתאם יש המון מה לעשות כדי לשפר את איכות הזרע - תקראי על זה בגוגל, יש המון מידע, ותבדקו שוב בעוד 3 חודשים. בגלל ששאר המדדים אצלו נראים סבבה (שלא לדבר על כך שהוא כבר "הוכיח" שהוא מסוגל להביא להריון טבעי), נראה שיש סיבה לאופטימיות.
לצפיה ב-'לגבי תחתונים'
לגבי תחתונים
13/01/2019 | 13:11
4
108
האם תחתוני טנגה נחשבים צמודים ויכולים לגרום לבעיה בזרע?
לצפיה ב-'אחותי - הכי שאלה לגוגל.'
אחותי - הכי שאלה לגוגל.
13/01/2019 | 15:55
93
לדעתי ברור שכן.
לצפיה ב-'כמובן שבוצע חיפוש בגוגל'
כמובן שבוצע חיפוש בגוגל
13/01/2019 | 16:23
2
78
אמרתי לבעלי אבל הוא רגיל לתחתונים האלה.
הוא אמור לעשות בדיקת זרע בקרוב...נראה מה יהיו התוצאות.
נקווה שהכל תקין :)
לצפיה ב-'בהצלחה. בעלי החליף מג'וקי לבוקסרים. זה גם יפה יותר '
בהצלחה. בעלי החליף מג'וקי לבוקסרים. זה גם יפה יותר
13/01/2019 | 16:27
27
לצפיה ב-'בטח בוקסר זה אליפות'
בטח בוקסר זה אליפות
13/01/2019 | 22:04
23
לצפיה ב-'אופס.. התכוונתי מורפולוגיה '
אופס.. התכוונתי מורפולוגיה
21/01/2019 | 20:03
1
30
אמנם באיחור, אבל אני ממש מודה לך על התשובה המפורטת!!! 
עשינו בדיקה נוספת, מחכים לתשובות. 
במידה והבדיקה באמת יוצאת לא תקינה, השלב הבא לדעתכן הוא הזרעות??? 
יש טעם בכלל לכדורים להגברת הביוץ? אם הבעיה היא בזרע... 
לצפיה ב-'בכל מקרה השלב הבא הוא הזרעה'
בכל מקרה השלב הבא הוא הזרעה
21/01/2019 | 21:14
21
כי זו הרמה ההתחלתית של התערבויות בטיפולי פוריות. מנסים הזרעה 3-6 פעמים ואם זה לא הולך מתקדמים ל-IVF.
על פניו נשמע שאם באמת הכל תקין אצלך מכל הבחינות, כולל צילום רחם ופרופיל הורמונלי והכל, אין מה לתת לך גם כדורים. כן יכול להיות שאחרי נסיון או שניים על טבעי, הרופאה תציע לתת לך משהו שיגרום לגיוס של יותר ביציות כל חודש, כדי שבמקום נסיון אחד כל פעם תקבלו כמה נסיונות. זה חייב לבוא עם מעקב צמוד (באולטרסאונד ובדיקות דם) כדי לוודא שלא מצטרפים יותר מדי זקיקים, כי אז זה ממש מסוכן - אם בטעות כולם פתאום יופרו זה יכול להביא להריון מרובה עוברים. אז אם באמת תלכו לכיוון הזה של לתת לך חומר לגירוי יצור של ביציות נוספות, תהיי גם את עם היד על הדופק ותתעקשי על מעקבים צמודים ותכופים - אם יגלו עודף ביציות כל החודש ילך לפח כי לא יאשרו לבצע הזרעה ככה. בהצלחה!
לצפיה ב-'מנסים שוב...'
מנסים שוב...
13/01/2019 | 12:16
166
היי לכולן,
ההריון האחרון היה 5 שנים :)
רוצים שוב, מנסים כבר כמה חודשים ללא הצלחה :(

בגדול שחלות במבנה פוליציסטי, מחזור לא סדיר..
חודש וחצי בממוצע.

מישהי מודדת חום השחר?
יכול להיות שהפעם הוא משובש אצלי? 
בדיקות ביוץ - כמה זמן מהרגע שהבדיקה חיובית אמור להתרחש הביוץ?

בהצלחה לכולנו!
לצפיה ב-'מתקדמים לשלב הבא��'
מתקדמים לשלב הבא��
12/01/2019 | 18:23
176
אובחנתי כפולציסטית..
אז הטיפול באיקקלומין לא עזר, נותנים עוד שלושה חודשים  ניסיון עם מינון גבוה יותר והזרעות לפני שעוברים לשלב הבא. במקביל כבר הזמנו תור למרפאת פוריות בסורוקה אז אם יש למישהי מכן המלצה לרופא מומלץ שם אשמח. קצת מתוסכלים מכל הסיפור, שזה לא מגיע באופן טבעי ובנוסף כולם מסביב בהריון.. זה החודש הראשון שלנו עם הזרעות ואני דיי חוששת.. לא יודעת לקראת מה אנחנו הולכים.. והאם זה מגדיל את הסיכוי להכנס להריון במידה ואכן מתרחש ביוץ? היתרון הוא שעל הדרך גם בעלי יעבור בדיקת זרע מה שלא היה בתכנון.. אשמח לעידוד קצת.. ועזרה במיוחד עם למישהי טיפים של איך להזריק את האוביטרל. אני פחדנית לא יודעת אם אצליח להתמודד עם זה.
ועוד שאלה... מישהי מכן הצליחה להשיג איקקלומין? קיבלתי תחליף בשם clomifene מקווה שזה עושה את אותה הפעולה..
שיהיו בשורות טובות לכולן אמן 

לצפיה ב-'ושוב בתכניתנו "ההזרעה נופלת על סופשבוע ומשגעת את שירה"'
ושוב בתכניתנו "ההזרעה נופלת על סופשבוע ומשגעת את שירה"
09/01/2019 | 16:23
11
155
כן כן, נראה שזה שוב בדיוק מה שהולך לקרות. אשמח לדעתכן, ונראה לי שאפילו אדביק את ההודעה הזאת בפורום פוריות להתייעץ גם שם (אבל ניסחתי אותה פה כי פה זה הבית ):

יו"מ 1 היה ב-1 לחודש, כלומר אני כרגע ביו"מ 9, הזרעה שנייה. מזריקה כבר 6 ימים מנופור 50. בבדיקה לפני יומיים היה זקיק של 10-11ממ, ואסטרדיול 850.

בבדיקה היום הזקיק הזה גדל ל-13-14ממ, זקיק נוסף הצטרף בשחלה הנגדית בגודל 10ממ, והאסטרדיול 1500.
LH ופרוגסטרון שניהם מאוד נמוכים עדיין, רירית 8.7 ממ, נוזל בדוגלס נצפה כבר בבדיקה של לפני יומיים (למרות שהטכנאית רק אמרה לי בעל פה ולא כתבה), ושוב נצפה היום. הפרשות נוזליות בשפע. קיצר - כל הסימנים שהביוץ אוטוטו כאן, רק שהזקיק קטן..

במחזור שעבר היה לי זקיק שגדל תוך 3 ימים מ-10 ל-19 (וממנו היה ההריון הכימי), ובכלל יש לי היסטוריה של זקיקים שנותנים קפיצת גדילה ענקית, אם כי נראה שבחודש הנוכחי הם בינתיים גדלים בקצב נורמלי.

אז עכשיו הרופאה נתנה הוראות - לרדת למינון הנמוך ביותר של מנופור ולחזור על הבדיקה ביום ראשון. אמרתי מיד שאין מצבבבבב שהביוץ יחכה עד אז. כבר הייתי בסרט הזה, לא מוכנה לאבד עוד חודש ככה. התפשרנו שאני אכן ארד למינון הנמוך במנופור, אבל אעשה מחר בבוקר עוד סט בדיקות ונדבר אחרי הצהריים לראות איך ממשיכים.

מה אתן חושבות? נניח שאזריק בחמישי אוביטרל ואז נעשה הזרעה בשישי בבוקר, בדיוק כמו שעשינו בחודש שעבר, הביוץ בטח יהיה בלילה בין שישי לשבת - הזקיקים יספיקו לגדול לפחות ב-3 ממ עד אז, אולי אפילו קצת יותר. אני לא מתלהבת מזה שהם יבייצו בגודל כזה קטן (אם הקטן שביניהם בכלל יבייץ), אבל מה האלטרנטיבה? לעשות עוד בדיקה בראשון והזרעה בשני? כשכבר היום האסטרדיול ב-1500? נכון שאין מצב?

למה אין הזרעה בשבת למהעעעעע
לצפיה ב-'תקשיבי'
תקשיבי
09/01/2019 | 18:49
2
115
זקיק בשל נחשב מ16ממ
אל תפחדי מביוץ מזקיק קטן. בגדול תמיד אצלי מרגע שראו 16 מ"מ כבר קיבלתי אישור לאוביטרל. בנוסף אוביטרל פלוס הזמן הנוסף עד לביוץ מגדילים את הזקיק עוד. כלומר אם הזרקת אוביטרל ב16 מ"מ יתכן ועד הביוץ כבר יהיה 18 ואפילו יותר. כי זה יקרה כ36 שעות אחרי אוביטרל. אז טוב מאודדד שהתעקשת. לדעתי מחר כבר יהיה 16 לפחות ותתבקשי להזריק מחר או שישי. גם הזקיק השני יכול להביא פרץ גדילה ולגדול. ואם שישי זריקה אז הזרעה טכנית יכולה להתבצע בראשון. אם כי יש לך כל זכות לבקש הזרעה כפולה. כן כמו שזה נשמע. הזרעה בשישי וראשון.
מחזיקה לך מלאנתלפים אצבעות. 20 שלי ועוד 40 של העוברים. שתביני כמה אצבעות מוחזקים לך. זה אומר שבטוח תקלטי.

לצפיה ב-'איזה מתוקה עם כל האצבעות! '
איזה מתוקה עם כל האצבעות!
09/01/2019 | 20:59
1
66
לא חשבתי באמת על הזרעה כפולה... מחזור שעבר עשינו זריקה בחמישי בצהריים, הזרעה שישי בבוקר, יחסים בשבת בצהריים ושוב בראשון בצהריים, וכזכור לכולנו זה הספיק כדי להשיג הפריה.
ככל שאני חושבת על זה יותר כך אני בטוחה יותר שעשיתי את הדבר הנכון, לא נתפס בכלל בעיני לחכות רק לבדוק ביום ראשון.
העלית פה עוד רעיון שלא חשבתי עליו, להזריק בשישי והזרעה בראשון - זה נראה לי גם כן מאוחר מדי האמת. הלוואי שמחר תהיה תשובה חד משמעית מהבדיקות ויהיה קל יותר להחליט, אבל אני נוטה לבקש הזרקה בחמישי והזרעה כבר בשישי, פשוט חוששת לפספס..
לצפיה ב-'הכי חשוב שאת עם היד על הדופק '
הכי חשוב שאת עם היד על הדופק
09/01/2019 | 21:04
54
מחכה לתוצאות של המעקב מחר. מקווה שהכל יסתדר כמו שאת רוצה.
ועוד שבועיים פסים

לצפיה ב-'אכן,'
אכן,
10/01/2019 | 09:45
3
43
זקיק 16!
לצפיה ב-'קיבלת כבר הנחיות? '
קיבלת כבר הנחיות?
10/01/2019 | 11:46
2
44
מה עם הזקיק השני?
לצפיה ב-'הטכנאית בדקה בפירוט היום:'
הטכנאית בדקה בפירוט היום:
10/01/2019 | 12:38
1
74
בצד אחד יש זקיק של 10 ואחד של 11.
בצד השני יש 16, 11 ו-10.
רירית 9 ומעט נוזל בדוגלס.
התוצאות דם יגיעו בסביבות 14:00, וההוראות אולי שעה אחר כך.
לצפיה ב-'ובדיקות הדם עדיייייין לא הגיעו.'
ובדיקות הדם עדיייייין לא הגיעו.
10/01/2019 | 15:29
42
אין עם מי לדבר עד 16:00, בחיים לא קרה לי שעוברת השעה 14:30 ועדיין אין תוצאות, ודווקא היום!
לצפיה ב-'בדיקות דם:'
בדיקות דם:
10/01/2019 | 16:56
3
67
אסטרדיול 2329
פרוגסטרון 1.6
LH 3

אז נראה שלא פספסנו עדיין שזה טוב. אבל עם כזה אסטרדיול במחזור שעבר בדיוק אמרו לי להזריק אוביטרל כבר.
הזקיק גדל מאתמול להיום 3 מילימטר.
מחכה בכסיסת ציפורניים לטלפון מהאחות שתגיד לי כבר להזריק.
לצפיה ב-'לדעתי את חייבת עכשיו להזריק '
לדעתי את חייבת עכשיו להזריק
10/01/2019 | 19:03
2
59
אחרת האחרים גם יגדלו לך ויהיו לך 4 זה כבר יותר מידי.
האסטרדיול כזה בגלל כמות הזקיקים גם.
תעדכני מה אמרו לך.
לצפיה ב-'תכלס. על זה אפילו לא דיברנו.'
תכלס. על זה אפילו לא דיברנו.
10/01/2019 | 19:26
1
83
הזקיקים מתרבים וככל שמחכים ככה הם יותר עלולים לבייץ גם... וואלה. לא חשבתי על זה בכלל.
בכל אופן השיחה המיוחלת סוף סוף הגיעה ולפני שעה כבר הזרקתי אוביטרל. הרופאה רצתה שאזריק מחר וההזרעה תהיה בראשון, אבל אז האחות בעצמה אמרה לה שמסוכן לחכות איתי ליום ראשון ועדיף שהזרע יחכה כבר במקום. אז הזרעה מחר בבוקר ואני יכולה לנשום לרווחה.

אני שוקלת לגבי הזרעה כפולה.. הרופאה אמרה שהזרעה בשבת היתה יכולה להיות אידאלית הפעם, אבל אם זה לא אפשרי אז הזרעה בשישי וקימפור בשבת וראשון. שאלתי את האחות אם אפשר במקום שני הקימפורים עוד הזרעה אחת בראשון בבוקר. היא אמרה שלדעת הרופאה הזרעות כפולות לא מועילות במיוחד ואין טעם, אבל אם אני רוצה אז אין בעיה. מה את חושבת?

לצפיה ב-'ישששש'
ישששש
10/01/2019 | 21:24
81
הזרעה מחר מעולה תזמון מושלם בעיני.
למה לא מועיל הזרעה כפולה? נשמע לי דווקא טוב כל עוד זה בזמן רלוונטי. לדעתי סבירות גבוהה שתבייצי אומנם בשבת. ואז בראשון אולי זה כבר מעט מאוחר.
שיקולך. כמובן שהכי קריטי זה מחר. ואז אולי תחזקו בקמפורים בהמשך.
גם לוגיסטית זה לא פשוט הזרעה כפולה ההתרוצצות למעבדה וכו.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
אורית הרטום - דיאטנית קלינית ורופאה סינית
אורית הרטום
עו
מירב אשל משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה