לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפרסום המסחרי בפורום אסור לפי תקנון תפוז
הודעות המכילות פרסום מסחרי ופרסום עצמי ימחקו

ניתן להוסיף בחתימה האישית לינקים עם הפניה לאתר שאליו תרצו להזמין את הגולשים.
ניתן להפנות בהודעה ללינק שבחתימה האישית.
הפרת הוראות אלו בצורה מכוונת תביא לחסימה.
המשך >>

לצפיה ב-'כיצד לחפות את דופן האמבטיה ואת הבמה?'
כיצד לחפות את דופן האמבטיה ואת הבמה?
21/03/2017 | 09:43
53
האם לחפות את דופן האמבטיה ואת הבמה שבסמוך לה עד הקיר באריחי הקיר (לבנים עם פסים בגודל 20*50) או באריחי הרצפה (כנראה אפורים בגודל 30*30)?
לצפיה ב-'שלום לכולם חדשה כאן וזקוקה לחוות דעת '
שלום לכולם חדשה כאן וזקוקה לחוות דעת
19/03/2017 | 19:07
5
297
אנחנו מתכננים לבנות בית .אני מעוניינת לדעת האם התכנון נכון ? 
הבית מיועד לשטח שהוא צר מאוד וארוך ולכן הכניסה תיהיה מצד הימין של השטח .... השטח צר בצדדים צפון ודרום והכניסה לשטח מתאפשרת רק מצד מערב ....
האם יש לכן המלצות לשיפורים או למניעת טעויות ....
אודה לכן מאוד על כל טיפ . חוות דעת והמלצה ....

איריס .
לצפיה ב-'מידות התוכנית המקורית באנגלית מאד מטושטשות כך שקשה'
מידות התוכנית המקורית באנגלית מאד מטושטשות כך שקשה
19/03/2017 | 19:39
3
89
להבין ממש אורך/רוחב של החללים אם צתליחי להעלות תוכנית ברורה יותר
ללא קשר למידות,

לא רואה אסלה בחדר אמבטיה של הילדים- נראה שבמכוון במכוון. והאם בכוונה נפרדים והכוונה להשתמש בשירותים הסמוכים? ואם כן מדוע להפריד?
שירותי אורחים (שכנראה מתוכננים לשמש ילדים ואורחים ?) רחוקים מהחלל הציבורי ונמצאים ממש בחלל הפרטי (ועוד ליד חדר הורים ) - להזיז למקום פחות פרטי (ולא ליד חדר הורים) אם הכוונה היא שיהיו רק שירותי אורחים.

באמבטיית ילדים מתוכננים 2 כיורים סמוכים ונראה שהארון הכיור קטן מדי מכדי להכיל 2..האם חייבים 2 כיורים בחדר האמבטיה?

חדר שינה הורים: חדר ארונות נראה קטן מאד ולא הכי יעיל (אין מידות קשה להתייחס במדוייק) אך נראה שכבר עדיף ארון על הקיר של דלת הכניסה או להפוך כיוון מיטה ואז על הקיר שעליו נשענת המיטה (לא רואה שמתוכנן שם חלון)

ארון הכניסה (החלק שמול הכניסה)חוסם- עדיף ארון רק על הצלע משמאל לדלת (להאריך את הקיים ולבטל את המאונך לו)

מטבח - האם מתוכננת פינת אוכל בחלל או בחלל בהמשך המטבח?
האם חדר השירות (מכונת כביסה ומייבש) נמצא במזווה והאם מחייב גודל של 5 מטר (שוב, לא מצליחה לראות את מידות חלל המטבח מלבד השטח)...

זה בגדול ועל קצה המזלג ומאחר ואין מידות והתוכנית מטושטשת קשה מאד לייעץ 
כאן...

לצפיה ב-'היי lab229 :) '
היי lab229 :)
19/03/2017 | 20:34
2
93
אז בקשר למידות - גם לי אין אותן במדוייק . היות ואני צריכה לאשר אם התוכנית הזאת נראית לי ואז אני יקבל את המידות במדוייק ....
- את השירותים אני מעדיפה להפריד מהאמבטיה כדי למנוע ריבים . כשאחת מהבנות עסוקה באמבטיה אז גם השירותים תפוסים .... ולכן מעדיפה אותם בנפרד .
- אנחנו מתגוררים בחו''ל וחוץ ממשפחה קרובה שמגיעה פעם בחצי שנה (במקרה הטוב ) אנחנו לא מארחים יותר מדי ולכן שירותי האורחים באיזור החדרים .... (אם יש לך רעיון יותר טוב לאן להעביר . כמובן שאני אשמח  )
- בקשר לכיורים - אין לי בעיה לוותר על הכיור השני . רק חשוב לי משטח ארוך....
- בקשר לארונות בחדר הורים - אחד וחצי מטר רוחב לכל ארון . זה נחשב קטן ? מה הגודל המומלץ בדרך כלל ?
- בקשר לארון כניסה - האמת שאני הוספתי אותו היות ואנחנו חייבים מלא מקומות איחסון .... אם אני יוריד את הארון בצד שמאל של הכניסה זה יהיה פחות צפוף ? אני מאוד אוהבת שיש מבואת כניסה לבית ....
- פינת אוכל - מתוכננת מצד ימין של המטבח .... ( יש מלא מקום . ראיתי בית לדוגמא . רק עשיתי כמה שינויים )
- חדר השירות - מתוכנן לאיחסון . למכונת כביסה ומייבש . ולדוד חימום שמיועד לחימום תת רצפתי ....
אשמח לעוד תובנות לפני שאני סוגרת איתם  . תודה . 
לצפיה ב-'נראית שיטה קצת מוזרה למכור בית בלי לתת מידות :)'
נראית שיטה קצת מוזרה למכור בית בלי לתת מידות :)
19/03/2017 | 21:41
99
 אם אין אפשרות להשיג מידות אולי יש לך תוכנית מקורית בקנה מידה למדוד עם סרגל ?
בכל מקרה, כמה שאלות:
האם ניתן לשנות פתחים ? הכוונה: להזיז דלתות חוץ, חלונות (להזיז או לשנות גודל)? הקיר האלכסוני בכניסה קצת תקוע ומגביל האם אפשר לישר אותו שיהיה בניצב לקיר הסלון? 

לגבי אמבטיית ילדים -2 כיורים ממש לא יתנו משטח רחב להיפך, מגבילים הן בגודל המשטח והן באחסון בארון הכיור 
מוכר לי היטב הסיפור שאחד מתקלח והשני בדיוק חייב לשירותים אבל יש עוד אסלה בחדר הרחצה שלכם ואולי כן שווה לשקול שימוש בו במקרה הצורך ואז יתקבל חדר אמבטיה יותר מרווח (עם ארון כיור רחב) 
אצלי אגב, יש 2 אסלות ובמקרה הצורך אם חדר האמבטיה תפוס אז מישהו מהילדים הולך לשירותים שלנו.. זה קורה לעיתים ממש נדירות.
חדר השירותים הנפרד מגביל את החלל ו"מבזבז" שטח שצריך אותו לדעתי.

לגבי מבואת כניסה: גם אני מאד אוהבת מבואה שמאפשרת כניסה הדרגתית לבית (על ידי הפרדה של חלל הכניסה מהחללים הציבוריים האחרים) ולא להכנס ישר לסלון/מטבח אם כמובן התוכנית והחלל מאפשרים.

הארונות שסימנת לא מגדירים ממש מבואה מאחר ונכנסים ישר לסלון.
(אלא אם מפרידים בין הכניסה והסלון עם קיר מימין לדלת הכניסה)
לא התכוונתי שתורידי את הארון מצד שמאל לדלת להיפך, תשאירי אותו ותאריכי עד סוף הקיר. הארון הניצב לו מול דלת הכניסה קצת חוסם ועדיף לוותר (מה גם שיוצא כפי שתיכננת  ארון פינתי לא מאד יעיל עדיף ארון אחד לאורך הקיר)

לגבי הסלון - לפי המידות אני רואה שאורך הקיר הוא 7.75 שזה יחסית  ארוך לסלון מה אתם מתכננים שם? אולי אפשר להעביר את פינת המחשב לשם (שממוקמת ליד חדר ההורים ובכך תפנה מקום להרחבת החדר/מקלחת הורים (מה שגם פחות יפריע אם הילדים במחשב ואתם בחדר השינה)

לחלופין, אם ניתן להזיז למשל דלת כניסה ימינה (ולישר קיר אלכסוני) אפשר ליצור שירותי אורחים בכניסה (וכך אם האמטיה תפוסה יש עוד אסלה פנוייה בנוסף לזו שבחדר שלכם) ובכך להגדיל למשל את חלל האמבטיה ולאפשר משטח כיור וארון גדול יותר .
כזה פתרון כמובן יקטין את הסלון.. 

לגבי חדר ארונות - לפי מה שנראה לי (אך כמובן לא יודעת ללא מידות אלא הערכה גסה ) קיר דלת הכניסה או והקיר הניצב לו ארוכים כנראה קצת יותר מ- 3 מטר ולכן לדעתי עדיף ארון ולוותר על חדר הארונות שמקטין את החדר .. וגם מייצר מעבר קצת מבוכי לחדר הרחצה.

אם מוותרים עליו יש להפוך את המיטה ולמקם את ראש  המיטה מתחת לחלון.
יתקבל קיר עד חדר הרחצה באורך של כ 5 מטר שזה יפה מאד ומרווח(אפשר אולי יהיה גם למקם בנוסף שידת מגירות)

לגבי מטבח, קצת קשה לי להתייחס בלי מידות הקירות ונראה שהקיר המפריד בין המטבח לסלון אולי ארוך מדי אבל מצד שני צריך להבין גדלים כדי לקבוע מיקומים כמו  היכן אמורות להיות הכיריים? תנור אפייה  ולהבין כמה אחסון ניתן להכניס.
כרגע רואה רק כיור מתחת חלון שלא משאיר ממש מקום לכיריים בצלע הזו וכדאי להזיז אותו ימינה או שמאלה...
האם מתוכנן אי במטבח?  לפי התוכנית לפחות נראה שכן. אם כן, האם לישישבה או רק לאחסון ?
שוב, צריך להבין מידות לראות אם יש מספיק מעברים מסביב עם הכסאות (הקיר המפריד מטבח וסלון עלול להפריע)

מציעה לך בכל זאת לנסות להשיג מידות או לפחות תוכנית בקנה מידה ולמדוד עם סרגל כדי להבין יותר טוב מה אפשרי לפני שאת מאשרת (או לא מאשרת)

לצפיה ב-'חייבת לציין שאלו רק רעיונות '
חייבת לציין שאלו רק רעיונות
19/03/2017 | 22:16
72
ולא ישבתי באופן יסודי ומספיק מעמיק ..
לכן , למרות שאתם גרים בחו"ל,  שווה לשכור מעצב/ מעצבת בצורה מקצועית יותר לייעוץ מה אפשר/ כדאי / רצוי.
אם זה במקום מגוריהם בחו"ל לשכור איש מקצוע ושמכיר את חוקי הבנייה והתקנים שם ומה מקובל / אפשרי/ מותר  או מישהו בארץ ( שזה קצת יותר מורכב אבל אפשרי ואולי פחות נכון כי חוקי הבנייה/תקנים  שונים )  ...
לדעתי שווה להשקיע קצת ( ביחס לעחות הרכישה ) כדי לקבל חוות יותר מעמיקה ויסודית לפני שסוגרים עסקה .
לצפיה ב-'התכנית לא מיטבית. '
התכנית לא מיטבית.
21/03/2017 | 08:09
72
לא יודעת מה יש בסביבה (יש גינה יפה? נוף? בנין דירות גבוה? שכנים קרובים מדי...) כי לה העלית תכנית השטח. גם התכנית שהעלית מטושטשת וקשה להבין מה בדיוק קורה בה.

כרגע הבית נראה לא מחובר לסביבה. יש אמנם חלונות גדולים (ככל שאני מנחשת) אבל היציאה לחצר היא משתי דלתות קטנות מרוחקות זו מזו באיזור פ.האוכל.

הארון שחוסם את דלת הכניסה לא מייצר מבואה , אלא מחניק את האיזור. במקומו אפשר לבנות קיר קטן מימין לדלת הכניסה (ולישר את הקיטום המוזר של הפינה) וזה ייצר קצת תחושה של מבואה.

הסלון ארוך מדי, בעוד איזור החדרים (יח. ההורים בפרט) דחוס וצפוף מדי.
הייתי מזיזה את הכניסה לבית ימינה לפחות במטר, ומרווחת את מקלחת ההורים, ופינת המחשב.

במקום ח.ארונות צפוף עדיף לדעתי לעשות ארון קיר גדול ונגיש.

בכוונה אין לכם גישה ישירה למטבח? אותי זה היה מעצבן לעשות סיבוב דרך הסלון ופ.אוכל כדי להגיע למטבח. זה גם מנתק את המטבח מכל שאר הבית מה שאומר שכשאת במטבח אין לך מושג מה קורה בבית.

אם כבר יש ח.שרות-כביסה - למה אין לו יציאה לחצר? כל כך מתבקש, שיהיה אפשר לתלות כביסה (גם אם מייבשים במיבש תמיד יש דברים גדולים או כבדים, או אפילו סחבות רצפה) גם לחדר שרות טוב שתהיה יציאה לחצר.

קיר שבין ראש הילדה לחדר כביסה - רצוי שיהיה עבה יותר.

אני לא הייתי רוכשת בית על סמך שרטוט בסיסי שכזה, בלי מידות, בלי פרטים, בלי להבין בדיוק את גודל הפתחים, מה בדיוק המפרט שניתן פה (החלונות מבודדים? סוג הדלתות? יש רשתות? תריסים? מאיזה סוג? וכו) .

מציעה לך לקחת עזרה מקצועית כדי לעזור בניהול הממשק עם המוכרים ובתכנון נכון של הבית.

לצפיה ב-'הסתרת כבלי חשמל שולחן עבודה'
הסתרת כבלי חשמל שולחן עבודה
21/03/2017 | 05:22
54
איך מסתירים את כבלי החשמל של המחשב על שולחן העבודה בחדר העבודה? לא רוצה לעשות חור מכוער בשולחן. יש לציין שהיושב הוא עם הפנים לחדר כך שצג המחשב הוא עם הגב לכניסה.
תודה.
לצפיה ב-'שאלת התיעצות'
שאלת התיעצות
20/03/2017 | 09:12
2
159
קניתי סט צלחות בלבן(לא חד פעמי)חרסינה נדמה לי עם פס עדין באלכבון,ופס תכלת וכתום,איזה צבע מפה ומפיות יתאימו?
לצפיה ב-'תכלת יהיה מקסים, אבל גם צבעים אחרים כמו צהוב או אפילו ירקרק'
תכלת יהיה מקסים, אבל גם צבעים אחרים כמו צהוב או אפילו ירקרק
20/03/2017 | 13:26
1
69
אפשר לשלב בין מפה תכלת ומפיות באדום או צהוב.
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
20/03/2017 | 21:30
51
ומה לגבי צלחת לבנה עם שני פסים עדינים אפור בהיר ואפור כהה,איזו מפה ומפיות
לצפיה ב-'חשמל באי במטבח'
חשמל באי במטבח
20/03/2017 | 19:35
1
100
האם ניתן לעשות חשמל לאי שנשלף מהריצפה אבל עם יכולת להזיז את האי. ?
לצפיה ב-'נשמע מוזר, תשאלי חשמלאי.'
נשמע מוזר, תשאלי חשמלאי.
21/03/2017 | 08:10
66
לצפיה ב-'מה דעתכם על המטבח?'
מה דעתכם על המטבח?
18/03/2017 | 23:35
8
353
שואלת עבור חברה. מטבח מקבלן. האם כדאי לבטל את המגירה מתחת לתנור ולשים מגירה מתחת לכיור? 
גודל המטבח בקיר של המקרר320 השני270.
תודה
לצפיה ב-'המגירה שמתחת לתנור משמשת בד"כ לאחסון תבניות וכו''
המגירה שמתחת לתנור משמשת בד"כ לאחסון תבניות וכו'
19/03/2017 | 08:42
3
137
למרות שהיא לא עמוקה  עדיין ניתן לאחסן בה מספר תבניות נוספות/ חד פעמיות וכו'.
מה יהיה במקומה אם תבוטל? מגירה מתחת לכיור לא מאד יעילה לאחסון בגלל הסיפון וברזים (יותר מתאימה אם כבר לפח נשלף )
יש מעט אחסון במטבח. אני רואה בהדמיה 2 כיורים (אלא אם זו טעות) ולא רואה מדיח (אלא אם הוא אינטגרלי מלא ) כך שממש לא כדאי לבטל מגירה זו. 
מלבד זאת, משטח עבודה קטן מאד.
אם אין 2 כיורים אז כדאי שהכיור יהיה היכן שממוקם כעת הכיור הימני ומשמאל מגירות רחבות.
אם יש 2 כיורים כדאי לשקול להחליף לכיור כפול (לא יודעת מה דרישות בעלי הדירה מבחינת הפרדה/כשרות) - 2 כיורים תופסים המון מקום במטבח שהוא לא גדול.

ליד המקרר הייתי שוקלת לעשות יחידה נשלפת לבקבוקים ברוחב 35 ואז כיריים/תנור וימין מגירות (שיהיו יותר גדולות ממה שמתוכנן עכשיו מה שנראה כרגע כמו 50 ס"מ בערך שזה לא מאד יעיל)

להוסיף קלפות (מעל השיש) לאחסון כוסות /קפה/תה וכו...
לצפיה ב-'מדובר על כיור כפול'
מדובר על כיור כפול
19/03/2017 | 16:37
2
72
המעצבת שלה הקצתה לכיורים מטר(כל כיור 50) אני חושבת שאפשר שכל כיור יהיה 45....דעתך?
לצפיה ב-'רב הכיורים הכפולים שאני מכירה של בלנקו או אקווטופ מתאימים'
רב הכיורים הכפולים שאני מכירה של בלנקו או אקווטופ מתאימים
19/03/2017 | 17:20
1
68
לארונות עד רוחב 90 ס"מ.
בכיורים עם חלוקה שווה בגודל הכיורים פתח כל כיור נטו עד רוחב 40 ס"מ.
יש כאלו עם חלוקה לא שווה ברוחבהכיורים כלומר כיור אחד נניח 47 ס"מ וכיור שני 32 ס"מ )
בכל מקרה, רוחב הארון הנדרש עד 85-90 בכיורים הנ"ל. לא מכירה גדולים יותר אולי יש. 

סביר להניח שכיורים אלו יספיקו כי את מקבלת נטו כיור  בין 70-80 ס"מ(תלוי בכיור) לעומת 56 ס"מ רגיל (שמשמש לבשרי וחלב למי שלא מפריד.. כמובן שיש כיורים בודדים רחבים יותר )
עם זאת, מאחר ואיו לי נסיון או לקוחות עם כיור כזה לא יכולה לומר מה מומלץ ועד כמה יעיל (והאם עדיף כיור כפול או 2 נפרדים מלבד זאת שכיור כפול יותר יעיל מבחינת פתח הארון)

לא מזמן היה דיון על זה בפורום בהקשר של ברז אחד או שניים והיו כל מיני דעות נדמה לי לגבי כיור כפול או לא.. אנסה לחפש. 

לצפיה ב-'קחי בחשבון כפי שציינתי בהודעה הראשונה שמשטח העבודה מצוצמם'
קחי בחשבון כפי שציינתי בהודעה הראשונה שמשטח העבודה מצוצמם
19/03/2017 | 17:30
45
מאד וכדאי לקחת זאת בסך השיקולים הכללים (כמו גודל הכיור כמובן) חלוקת המגירות בצלע של הכיריים כדי לייצר יותר משטח
לצפיה ב-'לא הייתי מוותרת על המגירה שמתחת לתנור'
לא הייתי מוותרת על המגירה שמתחת לתנור
19/03/2017 | 12:00
98
אצלי יש מגירה כזו שמשמשת לאחסון כל המחבתות ועוד כמה כלים שטוחים. ממש ממש שימושי!
ואמנם לא שאלת , אבל לדעתי כדאי לדרוש מהקבלן תוספת של עוד אחסון. או שורת ארונות עליונים (מהמקרר עד הקיר), או לפחות קלפה מעל הכיריים.
לצפיה ב-'בד"כ אי אפשר לוותר על מגירה מתחת לתנור, כייון שגובה '
בד"כ אי אפשר לוותר על מגירה מתחת לתנור, כייון שגובה
20/03/2017 | 18:23
59
הארון הוא 75 ס"מ וגובה התנור הוא 60 ס"מ כך שיש פער של 15 ס"מ.
אפשר לבדוק אם ניתן שהמגירה תהיה מעל התנור...אבל לקחת בחשבון שזה יוריד את התנור כמעט לגובה הרצפה - כלומר ממש מעל הסוקל שגובהו בד"כ כ 12 ס"מ
לצפיה ב-'יש כיורים כפולים שיכולים גם להתאים לארון 85 חוץ'
יש כיורים כפולים שיכולים גם להתאים לארון 85 חוץ
20/03/2017 | 18:25
44
צריך לחפש...ומסכימה שבכזה מטבח קטן כדאי לא לוותר על ארונות עליונים.

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
22/03/2017 | 16:54
13

איפה ישב המיקרוגל ?
איפה שמים מדיח כלים ?
לצפיה ב-'קיר בריקים בכניסה או בפינת אוכל?'
קיר בריקים בכניסה או בפינת אוכל?
18/03/2017 | 17:15
6
286
הי יש לנו התלבטות לגבי קיר בריקים בבית. חשבנו בהתחלה על טפט אבל רצינו משהו חזותי יותר והחלטנו על בריקים בצבע אפור (כנראה) כמו הריצוף.

ההתלבטות היא האם לעשות את זה בקיר כניסה (היכן שהשולחן) או בקיר הגדול יותר של הפינת אוכל (איפה שהסולם).
מצרפת תמונה של הכניסה שלנו לבית ופינת האוכל, איפה לדעתכן יותר עדיף?
לצפיה ב-'אין טעם בקיר כזה קטן בכניסה. ברור שאיפה שהסולם'
אין טעם בקיר כזה קטן בכניסה. ברור שאיפה שהסולם
19/03/2017 | 08:05
1
128
זה מגדיר את פינת אוכל.
לצפיה ב-'תודה מרי פופ. הקיר מבואה הוא 93 ס"מ'
תודה מרי פופ. הקיר מבואה הוא 93 ס"מ
19/03/2017 | 11:47
57
הקיר של פינת האוכל הוא 2.50.
ההתלבטות היא שקיר פינת האוכל גדול מידי (אולי) וזה יראה over כי גם התקרה היא 3.5 בערך.

דבר נוסף שחשבנו עליו זה שזה יצמצם אולי את פינת האוכל שבמילא קטנה.

יש אמת בחשיבה שלנו?
לצפיה ב-'בלי ידע בעיצוב אבל לדעתי צריך גם בקיר הצר וגם ברחב'
בלי ידע בעיצוב אבל לדעתי צריך גם בקיר הצר וגם ברחב
19/03/2017 | 10:39
3
75
הרי בריקים זה לשחק בכאילו (לא?..) אז שלא ייראה תלוש בין שני קירות לבנים אלא כאילו יש יחידת קיר שלמה מבריקים
בהצלחה
לצפיה ב-'שאלה לגבי בריקים - אני מפ"ת, איפה קונים? ומה המחיר? מי מרכיב'
שאלה לגבי בריקים - אני מפ"ת, איפה קונים? ומה המחיר? מי מרכיב
19/03/2017 | 10:54
1
42
לצפיה ב-'בכל חנות קרמיקה או שיש מפעלים שמייצרים בריקים. '
בכל חנות קרמיקה או שיש מפעלים שמייצרים בריקים.
20/03/2017 | 17:59
35
כדאי לעשות סקר שוק. הבדלים גדולים במחיר. צריך להבדיל בין בריקים טבעיים ובין מלאכותיים. המחירים בהתאם- מ-150 למטר למלאכותיים- ועד 500 -600 ש"ח למטר לטבעיים. רצף יכול להתקין את הבריקים. עולה בסביבות 200, 250 ש"ח למטר. 
לצפיה ב-'נראה לנו יותר מידי. יש לציין שהקיר גבוה (מעל 3.5) '
נראה לנו יותר מידי. יש לציין שהקיר גבוה (מעל 3.5)
19/03/2017 | 11:44
43
לצפיה ב-'שואלת לגבי כיווני אויר ואור'
שואלת לגבי כיווני אויר ואור
20/03/2017 | 07:19
4
85
מעוניינת לרכוש מגרש שכיווני הבניה הם יכולים להיות
כניסה ממערב והבניה צפון מזרח או
כניסה ממערב והבניה דרום מזרח.
זה מגרש לדו משפחתי
תודה לעונים

לצפיה ב-'דרום מזרח הרבה יותר מואר אם חשוב לך הרבה אור טבעי'
דרום מזרח הרבה יותר מואר אם חשוב לך הרבה אור טבעי
20/03/2017 | 08:01
63
(וגם יותר חם) לעומת צפון שפחות מואר (ויותר קריר)
קחי בחשבון בכניסה מערבית שכדאי לעשות קירוי בכניסה (לא שיש פה ברירה לבחור כיוון כניסה) מאחר ובחורף זהו כיוון ממנו מגיע הגשם  
לצפיה ב-'זאת שאלה שהרבה יותר מתאימה לפורום שעוסק באדריכלות'
זאת שאלה שהרבה יותר מתאימה לפורום שעוסק באדריכלות
20/03/2017 | 10:45
2
65
כל הנושאים של העמדת הבית והתיחסותו לסביבה שלו - אלו במסגרת המומחיות של האדריכל.
לצפיה ב-'תודה אשאל גם שם'
תודה אשאל גם שם
20/03/2017 | 13:11
20
לצפיה ב-'את צודקת! התייחסתי רק לעניין האור/גשם וטמפרטורה ולא לסביבה'
את צודקת! התייחסתי רק לעניין האור/גשם וטמפרטורה ולא לסביבה
20/03/2017 | 14:48
61
וכמובן שיש עוד שיקולים מלבד אור שלא התייחסתי כמו לאיזה כיוון פונים חדרי השינה (האם יש שכנים או נוף, אזור שקט או רועש) ,כנ"ל לגבי פרגולה , רוחות וכו'..

במידה ואת פונה לפורומים של אדריכלות כדאי שתצרפי גם את תוכנית המגרש והסביבה אם יש לך, ובמידה ויש ברשותך תוכנית של  העמדת בתי השכנים 
(כי זה גם משפיע על הבחירה .אם אין ברשותך, כדאי לדעת לפחות כיצד הם מעמידים את הבתים))
כבר יצא לי לראות העמדות שחצר השכנים פונה לחדרי שזה עלול לבאס מאד (תלוי בשכנים ובאיזו שעה בשבת בבוקר הם מוציאים את הילדים החוצה :))
לצפיה ב-'עיצוה חלל סלון / מטבח'
עיצוה חלל סלון / מטבח
19/03/2017 | 00:38
16
297
שלום,

רצינו להוסיף קצת ענין לחלל הסלון והמטבח שלנו שכרגע הוא די לבן.
חשבנו על קיר בריקים לקיר הטלווזיה, צבע לקיר המטבח ו/או חיפוי קרמיקה בין השיש לקלפה.

אשמח לדעת האם לדעתכם השילוב מתאים וכן:

1. ברור לי שלבנים אפורות יתאימו לצבעים הנוכחים, אך האם גם לבנים בצבע קרם/שמנת (שיותר מחממות) יתאימו?

2. איזה צבע שיכניס קצת חיים מומלץ לקיר המטבח?

3. האם קרמיקה מעל הגבהת שיש נראית טוב, או שמא כדאי לפרק את ההגבהה של השיש?

כמו כן, אשמח לרעיונות אחרים.
לצפיה ב-'צביעת קיר המטבח מחייבת צביעה גם של פינת האוכל או הפרדה'
צביעת קיר המטבח מחייבת צביעה גם של פינת האוכל או הפרדה
19/03/2017 | 08:03
10
155
מלאכותית ממש.
לי אישית אין בעיה עם בריקים על קיר הטלויזיה, אבל לא בטוחה שלבנים בהירות ממש יכניסו המון חום, תצטרכו עוד אלמנטים.
אני לא מצליחה בגלל תקלה של תפוז לראות במחשב שלי יותר מאשר את התמונה הראשונה שמצרפים לצבר תמונות, כך שאת התמונות לכיוון קיר הטלויזיה אני רואה כפיציות... אפשר לצרך בנפרד..
מבחינת צבעים הכל מתאים, הכל פתוח. הכל נייטרלי.
אין לי בעיה עם קרמיקה מעל ההגבהה של השיש  אבל יש לקחת בחשבון שיש מעט קיר מעל השיש, יחסית בגלל החלון, לא בטוח שזה מה שיעשה את השינוי.
לצפיה ב-'מה עושים עם התקלה של תפוז?'
מה עושים עם התקלה של תפוז?
19/03/2017 | 09:01
4
91
גם אצלי אותה הבעיה. 
לצפיה ב-'אצלי אין תקלה רואה היטב (ב-2 מחשבים שונים)'
אצלי אין תקלה רואה היטב (ב-2 מחשבים שונים)
19/03/2017 | 09:51
3
68
באיזה דפדפן את משתמשת? ?IE explorer. Chrome, FireFox
לצפיה ב-'כרום'
כרום
19/03/2017 | 10:45
24
לצפיה ב-'זה רק למי מי שיש תוסף חוסם פרסומות Adblock'
זה רק למי מי שיש תוסף חוסם פרסומות Adblock
19/03/2017 | 15:13
1
26
לצפיה ב-'מוזר כי גם אצלי יש AdBlock ורואה את התמונות היטב'
מוזר כי גם אצלי יש AdBlock ורואה את התמונות היטב
19/03/2017 | 15:30
40
אולי זה שילוב של זה עם הגדרות נוספות.?
לצפיה ב-'מוסיף תמונות בבודדת 1'
מוסיף תמונות בבודדת 1
19/03/2017 | 15:25
189
לצפיה ב-'מוסיף תמונות בבודדת 2'
מוסיף תמונות בבודדת 2
19/03/2017 | 15:25
166
לצפיה ב-'מוסיף תמונות בבודדת 3'
מוסיף תמונות בבודדת 3
19/03/2017 | 15:26
164
לצפיה ב-'רק רציתי לוודא'
רק רציתי לוודא
19/03/2017 | 15:41
1
210
בריקים offwhite כמו שאת עשית בתמונה המצורפת יתאימו אצלינו? הם לא יהיו קצת תלושים משאר החלל שהוא אפור ולבן?

אותו כנ"ל לגבי קיר המטבח ופינת האוכל: ניתן צבוע אותו בצבע שמנת? האם אפשר ללכת על משהו עם צבע חי יותר?

לאיזה עוד אלמנטים התכוונת?

ושאלה טכנית... יש סוג צבע שהוא רחיץ במיוחד? כי אזור הכיור נוטה לחטוף ריקושטים משטיפת הכלים?
לצפיה ב-'לא בעד בריקים כאלו... את הקיר אפשר לצבוע לצבע אחר'
לא בעד בריקים כאלו... את הקיר אפשר לצבוע לצבע אחר
20/03/2017 | 13:23
76
כך שהמזנון הלבן יקבל רקע. אפילו אפור יתאים פה וכמובן העיצות של גלמיש מעולות, להכניס צבע... זה מחמם פלאים את האוירה.
לצפיה ב-'ביקשת גם רעיונות אחרים...'
ביקשת גם רעיונות אחרים...
19/03/2017 | 11:54
4
173
אז קודם כל - שטיח!
שטיח באיזור של הספות ממש חסר לכם לדעתי, ואולי גם שטיח מתחת לפינת האוכל.

ואולי במקום קיר בריקים (שזה משהו ש"יחייב" אתכם להרבה שנים) - תחשבו על איזשהו טפט מעניין? תוכלו גם למקם את הטפט על הקיר הצר שיש לכם בין הטלוויזיה לכניסה לבית (על הדופן של העמוד או הארון שיש לכם שם...)
לצפיה ב-'אחלה תודה.'
אחלה תודה.
19/03/2017 | 15:22
3
104
דרך אגב יש לנו שטיח מתחת לשולחן בסלון. הוא פשוט פונה בגלל שאנחנו בעיצומו של תהליך גמילה... (בגלל זה גם יש ניילונים על הספות )...

האם שטיח מתחת לשולחן אוכל זה פרקטי? יש שטיחים שיכולים לשרוד את "המלחמה" שמתחוללת שם כל יום?
לצפיה ב-'אני עם העוגה! תחקור קצת את התמונה שאתה העלית'
אני עם העוגה! תחקור קצת את התמונה שאתה העלית
19/03/2017 | 17:46
1
116
למה היא מוצאת חן בעיניך? זה לא רק הבריקים (שלדעתי לא מוסיפים כלום).
שים לב למגוון החומרים והצבעים בחלל הזה - הספה תכולה (לא אפורה) ויש עליה כריות צבעוניות. השטיח צבעוני עם הרבה צבעים. מפת השולחן צהובה , ויש לה נוכחות בתמונה בעיקר משום שהיא בקדמת התמונה וכן כי היא מתקשר לכרית הצהובה על הספה). וכמובן - הקירות בגוון חול ורצפת הפרקט שנותנת רקע חם.
מכל זה לקחת רק את הבריקים - כדי שהם יעשו את כל העבודה? זה לא עובד כך.
אצלכם הכל אפור לבן שחור - למעט התמונה וכמה כריות. אפילו המתוקה הקטנה בשחור .....
שטיח צבעוני ישפר מאד. אפשר לתלות וילונות - לא לבנים, שיסתירו את האלומניום השחור. כדאי לתלות עוד תמונות שהקירות לא יהיו ערומים כל כך.
שולחן הסלון הלבן בוהק ולא עוזר. אולי אפשר לכסות אותו במפה/בד/רנר או לצבוע אותו.
במקום השעון אפור (דוקא יפה בפני עצמו) הייתי תולה כאן תמונה גדולה וצבעונית, או פוסטר, או בד רקום...שטח צבע גדול שיכניס שמחה ותיאבון לפינת האוכל.

בנוסף - נדמה לי (ככל שרואים מפה) שחסר לכם אי באמצע המטבח כשי לייצר קצת הגדרה של חלל המטבח...
לצפיה ב-'או קיי, הבנתי. תודה על כל הרעיונות.'
או קיי, הבנתי. תודה על כל הרעיונות.
19/03/2017 | 21:28
28
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה עם הגמילה..'
שיהיה בהצלחה עם הגמילה..
19/03/2017 | 18:43
87
באמת התפלאתי על הניילון...אבל גמילה, בהחלט, מכירה את זה...חחחחח

אני לא מעצבת , אבל נראה לי שחיפוי זכוכית צבעוני היה נותן המון חיים לחלל..הייתי הולכת אפילו על צהוב.....
לצפיה ב-'מידות שולחן אוכל בפינת אוכל'
מידות שולחן אוכל בפינת אוכל
20/03/2017 | 10:14
4
61
הקירות התוחמים את פינת האוכל יוצרים מלבן באורך 3 2x מטר

איזה גודל שולחן אוכל כדאי לקנות? אורך 1.8 מטר לא יראה כבד מדי בתוך "קוביית" קירות כזו?

[אגב אנחנו כרגע משפחה צעירה של זוג + פעוט ולא מארחים כרגע הרבה]
לצפיה ב-'יש שרטוט? העמדת ריהוט זה לא רק מידות של קירות'
יש שרטוט? העמדת ריהוט זה לא רק מידות של קירות
20/03/2017 | 13:19
2
43
חשוב מאוד המיקום והמעברים מסביב... שרטוט יהיה יופי.
לצפיה ב-'יש שרטוט אבל לא מצליח לעלות.. אולי תקלה אצלי. אנסה שוב'
יש שרטוט אבל לא מצליח לעלות.. אולי תקלה אצלי. אנסה שוב
22/03/2017 | 10:04
3
לצפיה ב-'הצלחתי להעלות שרטוט!.. הדירה השמאלית ופינת האוכל למטה משמאל'
הצלחתי להעלות שרטוט!.. הדירה השמאלית ופינת האוכל למטה משמאל
22/03/2017 | 14:04
13
לצפיה ב-'מקפיצה אולי בכל זאת מישהו..'
מקפיצה אולי בכל זאת מישהו..
23/03/2017 | 19:28
לצפיה ב-'רובה לבנה לרצפה'
רובה לבנה לרצפה
19/03/2017 | 18:41
5
171
מה ניתן לעשות כדי שהרובה בין הבלטות לא תתלכלך. מדובר על ריצפה חדשה.
מתלבטת בין אריחי פורצלן מבריקים או כפרי כמו בתמונה. גדלים שונים. אם למשהו יש ניסיון עם הכפרי אשמח לראות תמונות ודעה.
לצפיה ב-'לא מומלץ אריח כפרי כזה מבחינה פרקטית ומדברת מנסיון אישי שלי'
לא מומלץ אריח כפרי כזה מבחינה פרקטית ומדברת מנסיון אישי שלי
19/03/2017 | 19:09
4
100
פוגות רחבות פאזות משוננות, מצטברים מים בעת שטיפת הרצפה ויש לנגב היטב שוב עם סמרטוט (וגם עלולות לתפוס עובש אם לא מתייבש כראוי)
לי יש כאלה באמבטיה בשטח קטן וזה נוראי מהסיבות הלא פרקטיות שציינתי 
(על אחת כמה וכמה בחלל ציבורי גדול הרבה יותר)

בקיצור, הרובה תתלכלכך וזה בדיוק מה שאת לא רוצה.
היה שרשור לא מזמן בפורום בדיוק בנושא הזה 

לצפיה ב-'תודה ואיך מוצאים את השרשור.'
תודה ואיך מוצאים את השרשור.
19/03/2017 | 19:15
3
19
לצפיה ב-'האם סילר על רובה יכול למנוע מרובה להתלכלך? '
האם סילר על רובה יכול למנוע מרובה להתלכלך?
19/03/2017 | 19:39
1
18
לצפיה ב-'אולי, היום בבוקר המליצו לי על סילר שזה בדיוק תפקידו'
אולי, היום בבוקר המליצו לי על סילר שזה בדיוק תפקידו
20/03/2017 | 13:18
98
סליר של חברת MAPEI מאפיי.
בשם Benfer drop, סילר נוזלי שמורחים במכחול על הרובה או על כל המשטח. בחברה טוענים שהוא משמר את צבעה הלבן. המחיר 300 ש"ח ל 5 ק"ג.
מנסיוני, גם רובה אפוקסית נצבעת כמו רובה רגילה, אז אולי סילר כזה זה הפתרון הטוב, לא ניסיתי בעצמי.
לצפיה ב-'לימודי עיצוב פנים - המלצות?'
לימודי עיצוב פנים - המלצות?
19/03/2017 | 19:55
1
53
מקום איכותי בצפון ללימוד עיצוב פנים? אני רוצה תעודה/תואר ששוים משהו ולצאת עם תיק עבודות כזה שיעזור למצוא עבודה איכותית אחרי. מי מכיר/ה?
לצפיה ב-'ברברה ברזין! מהנסיון שלי'
ברברה ברזין! מהנסיון שלי
20/03/2017 | 12:55
69
עשיתי אצלה הסבה לפני 10 שנים לעיצוב פנים והתחלתי לעבוד כעצמאית מיד אחרי הקורס (האמת שעוד במהלך). נותנת כלים נפלאים שווה לגמרי את המחיר המאוד יקר שעולה ללמוד אצלה.

לצפיה ב-'תזכורת לכל הספקנים שכאן היום ב21.00'
תזכורת לכל הספקנים שכאן היום ב21.00
20/03/2017 | 08:13
80
בערוץ 10 לגבי המקררים עם הגז הדליק וכן על האסונות שגורמים חאפרים.
תראו אותי בין השאר מצית את הגז .
לצפיה ב-'עזרה במתנה אישית'
עזרה במתנה אישית
19/03/2017 | 11:35
57
היי,

אני משתתפת בקורס ועלינו להביא מתנה קטנה למשתתפים לקראת סיום הקורס שלקוח מעולמנו. יש לכם לרעיון למתנה קטנה ולא יקרה?
לצפיה ב-'אשמח לסיוע - העמדת ריהוט בחדר של ילד'
אשמח לסיוע - העמדת ריהוט בחדר של ילד
18/03/2017 | 22:59
3
200
שלום,
אשמח לחות דעתכם לגבי העמדת ריהוט חדר לילד בגיל הגן. מידות החדר רוחב 297 ואורך 327.
כרגע יש בחדר מיטה של איקאה
https://www.ikea.co.il/catalogue/Children_first/Beds_for_Children/80253809
במצב נמוך
וכוורת איקאה
https://www.ikea.co.il/catalogue/Storage_Solutions_first/Bookcases/30275861
שניהם מופיעים בתרשים.

אני רוצה להכניס לחדר ארון. המיטה טיפה ארוכה (210) ויש לה מסגרת גבוה ואני לא בטוחה האם המיקום שמצויין עבור הארון הוא הטוב ביותר.
שוקלת את האפשריות
1) ארון 110 בהמשך המיטה
2) ארון כפי שמצוייר ואז אולי 45 סמ הזזה? (לא חובבת ארונות הזזה)
3) להחליף מיטה יעזור במשהו?

תודה רבה

לצפיה ב-'באופן עקרוני בחדרים במבנה הסטנדרטי הנ"ל זה המקום לארון...'
באופן עקרוני בחדרים במבנה הסטנדרטי הנ"ל זה המקום לארון...
19/03/2017 | 08:38
2
82
ואיפה שהכוורת משורטטת זה המקום לשולחן כתיבה/ארונית וכו'...
זה שנשאר כ 60 ס"מ לעמידה לארון סטנדרטי זה בהחלט מרתיע! אבל אם יש אופציה לארון פחות עמוק עם דלתות פתיחה דווקא לא הזזה זה בהחלט עדיף!
לחילופין אפשר לבדוק להעמיד ארון צד שמאל, אבל אני חוששת שזה יצר את החדר ולא יהיה הכי אידאלי. עם כל הכבוד לארון לא פותחים אותו ומתעסקים שם כל היום ו 60 מקום זה בהחלט מספיק מנסיוני הרב.

לצפיה ב-'תודה על התשובה. האם מוכרים ארונות פחות עמוקים או רק נגר?'
תודה על התשובה. האם מוכרים ארונות פחות עמוקים או רק נגר?
19/03/2017 | 12:11
1
14
לצפיה ב-'ניתן למצוא בחנויות של רהיטי ילדים בעומק 56'
ניתן למצוא בחנויות של רהיטי ילדים בעומק 56
19/03/2017 | 13:08
10
לצפיה ב-'שלום לכולם. האם התקנה אינטגרלית של כיור מטבח '
שלום לכולם. האם התקנה אינטגרלית של כיור מטבח
19/03/2017 | 07:04
2
76
בעייתית בגלל חיבור בין סוגי חומרים שונים?

לצפיה ב-'התקנה אינטגרלית הכוונה לשיוף השיש אד ל"איחוד" שלו'
התקנה אינטגרלית הכוונה לשיוף השיש אד ל"איחוד" שלו
19/03/2017 | 07:56
1
69
עם מישור הכיור?
אני לא אוהבת את המראה שנוצר מסביב לכיור, נדיר שלא רואים את השיוף.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/03/2017 | 23:56
6
לצפיה ב-'גובה משטח עבודה'
גובה משטח עבודה
16/03/2017 | 09:38
2
113
אם אני ובעלי אנשים יחסית גבוהים (1.65/1.90)
האם יש טעם להגביה את משטח העבודה במטבח?
כרגע הוא מוגדר ל 90 סנטימטר

לצפיה ב-'אפשר להגביה במעט (2 ס"מ מקסימום) אבל לא מעבר'
אפשר להגביה במעט (2 ס"מ מקסימום) אבל לא מעבר
16/03/2017 | 11:04
80
(גם 2 עלול להיות הרבה מדי לבישול על הכיריים עבורך אם את המבשלת העיקרית)
אחרת הגישה/עבודה לא תהיה נוחה לך ולילדים לברז,לכיור , לכיריים, לכל מה שנמצא שעל השיש 

לצפיה ב-'אצלנו מוגבה ל 192 אני 173 ובנזוגי 183'
אצלנו מוגבה ל 192 אני 173 ובנזוגי 183
19/03/2017 | 07:54
62
מאוד נוח טיפה יותר גבוה.
אבל לא הייתי מגביה יותר מכך.
אני מתכננת עכשיו מטבח לזוג שהיא 175 והוא 195 להם אני חושבת כן להגביה אפילו ל 94. מה שבטוח ש 90 זה לא יהיה, המינימום יהיה 92...
לצפיה ב-'היי. אשמח להמלצה על צבע לקיר בגוון כחול אפור.'
היי. אשמח להמלצה על צבע לקיר בגוון כחול אפור.
18/03/2017 | 21:26
26
לצפיה ב-'דלפק ישיבה'
דלפק ישיבה
16/03/2017 | 09:48
16
174
האם דלפק ישיבה ברוחב 80, יכול להתאים לכסאות מ2 צידי הדלפק?
לצפיה ב-'תלוי מה מספר הסועדים בו זמנית, "גודל" הארוחה ואורך הדלפק'
תלוי מה מספר הסועדים בו זמנית, "גודל" הארוחה ואורך הדלפק
16/03/2017 | 10:52
12
89
מה אורך הדלפק וכמה כסאות בכל צד את רוצה למקם?

מלבד צלחות (למנה עיקרית) אם רוצים לשים מוצרי מזון נוספים, קערת סלט או כל כלי הגשה אחר מרכזי אחר יספיק אבל עלול להיות גבולי וצפוף ליותר מ 2-3

לצפיה ב-'צירפתי תוכנית של המטבח'
צירפתי תוכנית של המטבח
16/03/2017 | 10:55
11
266
לצפיה ב-'גבולי .. עדיף להרחיב ל 90 אם אפשר (שזה אומר גם להאריך'
גבולי .. עדיף להרחיב ל 90 אם אפשר (שזה אומר גם להאריך
16/03/2017 | 11:13
1
90
את הצלע של הכיור והמדיח או להעמיק נישת מדפים )  
אם זה אפשרי זה גם יאפשר לך יותר מרווח באזור כיור מדיח ששאלת לפני כן

לצפיה ב-'אוקי תודה רבה'
אוקי תודה רבה
16/03/2017 | 11:14
18
לצפיה ב-'80 זה גודל סביר בהחלט לדלפק אכילה. '
80 זה גודל סביר בהחלט לדלפק אכילה.
16/03/2017 | 20:35
2
206
ולכן הייתי מעניקה את 4 הסנטימ. ממנו לטובת המרחב מימינו. האיזור שבתוך ה - ח של הארונות הוא האיזור הכי עמוס בעבודה/תעבורה במטבח הזה, ומרווח של 123 סמ. ממש לא מספיק כאשר מצד אחד יושבים , מצד שני פותחים מגירה ובתווך עוד עומדים לשטוף כלים.
היות שהדלפק ממוקם בתוך המטבח צריך גם פחות מקום עליו כדי להניח עליו סירים וכו. ואפשר להניח אותם בהמשכו, באיזור הלא מאוייש. ככה ש 80 סמ. יספיקו.
כמובן שאם יש מקום להרחיב את הדלפק שמאלה אז סבבה.

הערה אחרת - לגבי הארון שמתחת להמשך הדלפק - כתבתם שהארון פתוח עד הפינה, אבל בעצם אין אליו גישה. ואולם מהצד השני שלו יש דוקא גישה , ושם חסמתם אותה עם נישת מדפים. לשים שם "מדפי בר" ככל שאני מבינה מדובר בבקבוקים וגביעים ודברים שלא רוצים להיות בקרבת רגליים וברכיים, בפרט כשהמפגש הזה קורה מתחת לשולחן.
או במילים אחרות - תכנון טוב ינצל את הצד הפתוח לטובת גישה חופשית לארון שמתחת לשיש, לכל עומקו. אפשר לעשות שם מגירות עמוקות או סלסלות מזווה וכו...

ראה סקיצה: תכלת - מגירות עמוקות נפתחות החוצה. בסגול - מגירות נפתחות פנימה למטבח. באדום אפשר להשאיר את הנישה...אם כי כאמור לא מומלץ.

לצפיה ב-'תודה על הרעיון המגירות:)'
תודה על הרעיון המגירות:)
16/03/2017 | 20:50
1
81
יש מצב שאני אוותר על 2 כסאות.. זה מרגיש צפוף..

לצפיה ב-'אני לא מעצבת...אבל'
אני לא מעצבת...אבל
17/03/2017 | 09:31
94
ככה ממבט וקצת מנסיון....נראה לי מאד דחוק כל החלק של הכיור והמדיח.

אני הייתי מוותרת על החיבור בין האי והאיזור של הכיור, מנתקת בין השניים...ממשיכה את השיש של הכיור , עד  איפה שכעת המדפים הפתוחים.
האי ודלפק הישיבה יכולים להיות מנותקים.
ובתוספת שממשיכים מהכיור/מדיח, אפשר להוסיף מגירות אכסון
לצפיה ב-'אין מגירה לבקבוקים ותבלינים?'
אין מגירה לבקבוקים ותבלינים?
19/03/2017 | 15:22
5
41
הכיסא מפריע לפתיחת המדיח קצת...
אני בעד לותר על המג'יק קורנר המיותרת לטובת מגירות רחבות מתחת לכיריים ולצידם ומגירת בקבוקים ברוחב 40 בצד שמאל של הכיריים.
מבחינת מעברים אין בעיה, במעבר של 123.
את המקרר הייתי מחליפה כך שיהיה לצד הבילט אין וקרוב יותר למשטח העבודה. זה גם יראה טוב יותר ויזואלית מבחינת חלוקת היחידות שנראות צרות קצת משני צידי המקרר וזה גם יעלה פחות כמזווה נשלפים רחבים מאשר 2 צרים משני צידי המקרר.
לא ברור לי מי מתכנן ככה? מלבד מי שרוצה לנפח מחיר...
שימו לב שלמיקרוגל לא מתאים רוחב X, מה שיוצא אני מרוצה... מיקרוגל בגדול נורמלי בינוני סגור בקלאפה זקוק ל 60 הזה שמעל התנור. 
לצפיה ב-'המגירה של הבקבוקים..'
המגירה של הבקבוקים..
19/03/2017 | 15:30
2
30
מגירת הבקבוקים - לא עדיף מצד ימין לכירים או שזה לא משנה?

לא בדיוק הבנתי איפה כדאי למקם את המקרר
לא כדאי שהוא יהיה נגיש גם לסלון?  (לכל אלה שרואים טלווזיה ומנשנשים)

מיקרוגל - אינטגרלי מצריך 45 גובה. לא?

לצפיה ב-'נראה לי שהתוכנית לא מעודכנת כי מופיע בה שמיקרו ותנור'
נראה לי שהתוכנית לא מעודכנת כי מופיע בה שמיקרו ותנור
19/03/2017 | 15:40
1
16
ביחידות נפרדות (לפחות זה מה שמשורטט) ולא מיקרו מעל תנור כפי שאת מעוניינת
ישנם כל מיני גבהים של מיקרוגלים אינטגרליים לא בהכרח 45 ס"מ.
אלו המשמשים גם כתנור אפייה (והיקרים יותר) בד"כ בגובה 45 
לצפיה ב-'צודקת.. רק עכשו אני רואה שיש שם טעות'
צודקת.. רק עכשו אני רואה שיש שם טעות
19/03/2017 | 15:43
14
הכוונה - לפי החזית ששלחתי.
התנור והמיקרו צריכים להיות אחד מעל השני. זאת הסיבה ששאלתי בזמנו על גובה המיקרו.
לצפיה ב-'מצרפת תמונה של החזית'
מצרפת תמונה של החזית
19/03/2017 | 15:34
1
71
לצפיה ב-'זה שמתוכננים 3 מזווים נפרדים ממש לא הגיוני '
זה שמתוכננים 3 מזווים נפרדים ממש לא הגיוני
19/03/2017 | 16:06
35
מבחינת יעילות, מבחינת מחיר ואסתטיקה בדיוק כמו שתמי כתבה וברור שעדיף מזווה אחד עם נשלפים רחבים מאשר 2 צרים. 
מאחר והשטח שנשאר לך אם מורידים את המקרר ואת הבילט אין הוא כ 150 ס"מ שזה רחב מדי לרוחב נשלף, אפשר לחלק למזווה אחד ברוחב 50 ס"מ והשני ברוחב כפול (2 דלתות)
כמו שתמי כתבה, את היחידה הרחבה למקם בכניסה ולהזיז את המקרר ליד הבילט אין. זה יראה יותר סימטרי וגם יהיה יותר נוח לעבודה (להוציא מהמקרר)..

אולי כדאי לשקול גם להזיז בילט אין יותר קרוב לשיש כשמוציאים תבניות חמות (ולהניח ישר על השיש ) 

לצפיה ב-' מה המידות הממוצעות לדלפק'
מה המידות הממוצעות לדלפק
18/03/2017 | 08:33
1
39
דלפק ישיבה גבוה כשמצד אחד 2-3 כסאות ומצדו השני מגירות ויחידת מדפים פתוחה?
לצפיה ב-'רוחב 90 ס"מ מינימום (60 ס"מ למגירות) + 30 ס"מ לכסאות '
רוחב 90 ס"מ מינימום (60 ס"מ למגירות) + 30 ס"מ לכסאות
18/03/2017 | 12:24
43
מהצד השני.
לאנשים גבוהים מומלץ יותר מ -30 ס"מ לרגליים כדי שישבו בנוחות.
שימי לב שמדפים פתוחים בעומק  60 ס"מ עלולים להיות עמוקים מדי ולא נוחים.
לגבי אורך הדלפק , מומלץ רוחב כ-60 ס"מ לכסא (שגם יהיה נוח לשבת עליו ולאכול ובמרחק סביר ונוח מהיושב בכסא הסמוך ומבלי להתקע בו) 

לצפיה ב-'מרי פופ מה דעתך על התכנון? צפוף מאוד?'
מרי פופ מה דעתך על התכנון? צפוף מאוד?
19/03/2017 | 08:48
11
לצפיה ב-'קיבלתי מחיר עבור מקלחון - האם הוא טוב?'
קיבלתי מחיר עבור מקלחון - האם הוא טוב?
16/03/2017 | 12:31
3
183
שלום!
קיבלתי הצעת מחיר של 3800 שח (לא זוכרת אם כולל מעמ) למקלחון בודד, ואין לי מושג האם המחיר טוב.
מדובר במקלחון בגודל 100*140 (פחות כמה ס"מ, הבחור יגיע לקחת מידות מדוייקות), כל חזית כוללת קבוע וכנף, זכוכית "אקסטרא קליר" מתוצרת המפעל קליר באור יהודה.
זהו הספק היחיד (שהוא לא חנות קרמיקה) שקיבלתי עליו המלצות ביישוב שלנו כך שאין לי עם מה להשוות...

לצפיה ב-'נראה מחיר סביר למפרט הנ"ל. שווה להשוות גם עם מיטרני'
נראה מחיר סביר למפרט הנ"ל. שווה להשוות גם עם מיטרני
16/03/2017 | 13:10
98
(חברה המייצרת מקלחונים) אפשר להתקשר אליהם ישירות (אם כי המחיר בחנויות הקרמיקה אמור להיות זהה)
לצפיה ב-'נשמע מחיר טוב - לא זול מידי אבל בהחלט סביר למשהו איכותי'
נשמע מחיר טוב - לא זול מידי אבל בהחלט סביר למשהו איכותי
18/03/2017 | 00:26
77
אם קיבלת המלצות.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
21/03/2017 | 12:01
2

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

מיה מטבחים
מיה מטבחים
ידין חקירות
ידין חקירות
פורום אדריכלות
פורום אדריכלות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה