לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2139621,396 עוקבים אודות עסקים

פורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפרסום המסחרי בפורום אסור לפי תקנון תפוז
הודעות המכילות פרסום מסחרי ופרסום עצמי ימחקו

ניתן להוסיף בחתימה האישית לינקים עם הפניה לאתר שאליו תרצו להזמין את הגולשים.
ניתן להפנות בהודעה ללינק שבחתימה האישית.
הפרת הוראות אלו בצורה מכוונת תביא לחסימה.
המשך >>

לצפיה ב-'מחפש המלצות על קרמיקה עמידה ואינה מחליקה'
מחפש המלצות על קרמיקה עמידה ואינה מחליקה
11/12/2017 | 18:07
5
73
היעד הוא ריצוף בית שלם לשימוש אדם נכה עם קביים ובעתיד כסא גלגלים, הבנתי שיש אריחים סיניים ואירופיים תוך המלצה אל אירופיים איטלקיים/ספרדיים.
הבנתי גם שחלק מהסיניים יכולים להיות טובים. אבל אני לא בטוח איזה חברה. אבל המחיר צריך להיות סביר ולא בשמיים.
לצפיה ב-'אפשר לרצף בית שלם בקרמיקה עם מקדם החלקה R9'
אפשר לרצף בית שלם בקרמיקה עם מקדם החלקה R9
12/12/2017 | 21:20
4
76
זהו מקדם שמאפיין אריחים מט והוא דרגה אחת לפני אירחים נגד החלקה בחדרים רטובים.
קשה לנקוט בשם של חברות סיניות... אבל אם קונים ממקום אמין שאתה סומך עליו אז יגידו לך אם מדובר בסיני איכותי או זבל'ה... ליתר בטחון, יופי ועמידות ממליצה בכל זאת לקחת קרמיקה איטלקית או לפחות ספרדית.
לצפיה ב-'תודה, זה עומדים לקחת R9 ספרדי ולשים עליו anti-slip'
תודה, זה עומדים לקחת R9 ספרדי ולשים עליו anti-slip
12/12/2017 | 21:26
3
64
האריחים יהיו במחיר של 78 שקל למטר כולל מע"מ .
לצפיה ב-'אנטי סליפ מאוד קשה לנקות'
אנטי סליפ מאוד קשה לנקות
12/12/2017 | 22:58
1
63
תשקלו היטב אם צריך.
לנו יש מרצפות מט מקסימות בעיני. לא מחליקה כלל. קצת יותר קשה לנקות מקרמיקה רגילה, אבל לא קשה כמו האנטי סליפ שבמרפסת
לצפיה ב-'אבא שלי מאוד חושש מהחלקות לכן הוא מעדיף אקסטרה בטחון'
אבא שלי מאוד חושש מהחלקות לכן הוא מעדיף אקסטרה בטחון
12/12/2017 | 23:29
53
אגב, כמה זמן אנטי-סליפ מחזיק מעמד?
לצפיה ב-'לא ממליצה בכלל. אריח R9 בהחלט מספק מבחינת החלקה'
לא ממליצה בכלל. אריח R9 בהחלט מספק מבחינת החלקה
13/12/2017 | 07:54
59
אלא אם כל הזמן רטוב ונשפך שמן על הרצפה ואז שום דבר לא יעזור.
לצפיה ב-'האם יש דבר כזה דלתות פנים טובות יחסית, בפחות מ- 1,000 ש"ח?'
האם יש דבר כזה דלתות פנים טובות יחסית, בפחות מ- 1,000 ש"ח?
12/12/2017 | 10:50
3
87
צריכים לדירה שכורה להחליף 5 דלתות.

האם למישהו נסיון עם דלתות הפנים של הום סנטר?

או המלצה אחרת לדלתות פנים לא יקרות אך כאלה שלא יתבלו תוך שנה-שנתיים?
לצפיה ב-'דלתות של הום סנטר נשמעות לי יופי לדירה שכורה'
דלתות של הום סנטר נשמעות לי יופי לדירה שכורה
12/12/2017 | 21:07
85
אאל"ט טועה, הם מיבאים מחברה איטלקית כלשהי שהיא בסדר.
לצפיה ב-'אני שמעתי לא מזמן מאחד ממתקיני הדלתות שהן טובות '
אני שמעתי לא מזמן מאחד ממתקיני הדלתות שהן טובות
12/12/2017 | 21:26
84
לי אין  נסיון איתן  אבל גם לי  נראה שלדירה שכורה זה בסדר גמור .
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
13/12/2017 | 11:15
10
לצפיה ב-'וונטה/מפוח לכיריים'
וונטה/מפוח לכיריים
10/12/2017 | 02:01
3
58
קראתי הרבה המלצות על התקנתן במקום קולט אדים.
האם אפשר לקבל המלצה על סוג מתאים/ לא מרעיש/ מתנקה?
והאם יש תצוגה בפעולה הכין שהו במרכז?
תודה
לצפיה ב-' מנסה'
מנסה
12/12/2017 | 13:09
26
לצפיה ב-'ממליצה לפנות לאורי ציוני מ"אוורור רמת גן" עסק שמתמחה בזה'
ממליצה לפנות לאורי ציוני מ"אוורור רמת גן" עסק שמתמחה בזה
12/12/2017 | 21:06
1
37
תגגלי לפרטים.
לצפיה ב-'תודה רבה רבה!!'
תודה רבה רבה!!
13/12/2017 | 22:18
4
לצפיה ב-'תכנון חדר ארונות'
תכנון חדר ארונות
12/12/2017 | 15:18
3
104
שלום לכולם,
אנחנו בשלבים סופיים בבניית הבית וכרגע מתמקדים בחדר ארונות.
אשמח לעזרה עם תכנון חדר הארונות.
כמה מגירות צריך ? כמה תלייה ? רוחב,גובה ועומק מדפים מומלץ ? היכן למקמם ביחס לדלת כניסה ולדלת חדר רחצה ?
כל תובנה נוספת תעזור גם כן.
תודה רבה ☺
לצפיה ב-'יש אפשרות לשינוי בתכנון החדר עדיין ? '
יש אפשרות לשינוי בתכנון החדר עדיין ?
12/12/2017 | 15:48
2
79
תכלס אם אפשר ומוותרים על חדר הארונות שהוא לא גדול (וגם לא יכול להיות מנוצל טוב בגלל המעבר לאמבטיה דרכו) אפשר היה לעשות ארון קיר ארוך או פינתי ארוך (3.8 מטר לפחות יותר שזה הרבה יותר ממה שתקבלו מחדר הארונות המתוכנן בגלל הפינה) וגם לרווח את החלל.
תכלס ניתן ככה היה גם להגדיל את המקלחת אבל יש מצב שזה מאוחר מדי מאחר וכתבת שאלו שלבים סופיים. 

אם לא ניתן לעשות שינוי במבנה החדר וזה המצב, הייתי מוסיפה עוד אחסון / ארון קיפול (עומק 4 ס"מ מספיק) או שידת מגירות ארוכה (וכך מםנה את האחסון בחדר ארונות לקיפול ותלייה)  משמאל לדלת כי האחסון בחדר הארונות מאד מוגבל בגלל מבנה ומידות החלל .

לשאלתך, עומק גופים של חדרי ארונות בד"כ 50 ס"מ (לפחות ברב חברות הארונות).
לגבי כמה מגירות, תלייה וקיפול קשה לענות כי את יודעת טוב יותר מה הצרכים שלכם. כמה תלייה יש לכל אחד מכם לעונה ואולי לעשות תלייה גבוהה לעונה קודמת. מגירות להלבשה תחתונה מינימום 5 (ואפילו יותר).
יש כל מיני סוגי פינות- עם חלק נסתר/חצי נסתר שמשמש לתלייה פחות נגישה, פינה בצורת ריש (רצוי בד"כ 80 ס"מ כל צלע).
ממליצה ללכת לראות מה קיים.
תכינו רשימה מה יש לכם ועם זה תלכו לחברות ארונות ותתכננו מה שמתאים לצרכים שלכם.
שוב, החלל ממש קטן ומוגבל.ממליצה מאד להוסיף עוד אחסון מחוץ לחדר (לפחות שידת מגירות וכך לפנות את החדר לתלייה וקיפול)

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה המנומקת !'
תודה רבה על התגובה המנומקת !
12/12/2017 | 16:15
1
60
הבית כבר לקראת סיום ולא ניתן לעשות שינויי בתכנון החדר.
חשבנו על האפשרות לבטל את חדר הארונות ולעשות ארון ארוך, בסוף החלטנו להישאר עם חדר ארונות ובעתיד אם נצטרך נוסיף עוד ארון/שידת מגירות בחדר עצמו. בעיקר כי המקלחת, שירותים וכיור כבר לא היו ניתנים להזזה בזמן שקנינו. וגם רצינו הפרדה בין הארונות לחדר עצמו.
אני חשבתי על 2-3 מגירות, טוב שאמרת מינימום 5 ☺
בהחלט נכין רשימה מה יש לנו ונלך גם לחברות ארונות.
תודה רבה.

לצפיה ב-'כתבתי 5 בהנחה שכל מגירה משמשת לפריטים מאותו הסוג'
כתבתי 5 בהנחה שכל מגירה משמשת לפריטים מאותו הסוג
12/12/2017 | 16:24
58
בלי שיתערבבו גרביים עם תחתונים :).  כמובן שאפשר מגירה רחבה עם חוצץ פנימי (וכך לקבל פחות מגירות)  אבל לדעתי פחות נוח ונוטה להתבלגן אבל אפשרי אם אתם רוצים.

לצפיה ב-'מפרט טכני מטבח קבלן'
מפרט טכני מטבח קבלן
09/12/2017 | 14:56
5
158
שלום,רכשנו דירה על הנייר ובחוזה נרשם שנקבל 5 מטר ארונות עליונים ו5 מטר ארונות תחתונים יבוצע ויתוכנן ע"פ תוכנית הקונה
כאשר הגעתי עם תוכנית מטבח שבה יש קיר גבוהים, נמסר לי מהחברה שארון עליון עומקו 30 ס"מ ואין אפשרות להחליף ארון עליון בארון גבוה.
הצעתי שבעצם יורידו לי כפול (כלומר על ארון באורך 100 שיוחשב כ200) הם לא הסכימו
הצעתי גם שבמקום ארון גבוה אחד של240 שיחלקו אותם למספר ארונות וגם סירבו
הם מעוניינים להתקין לי רק 5 מטר של ארון עליון עם עומק 30
ניתקלתם במקרה כזה? לפנות עם הנושא לקבלן או שזה באמת כך?
צירפתי את המפרט הטכני (למיטב הבנתי אין התייחסות לארון עליון רגיל רק לקלפה)
תודה
לצפיה ב-'ממה שהבנתי מטבח קבלן זה משהו פיקטיבי'
ממה שהבנתי מטבח קבלן זה משהו פיקטיבי
09/12/2017 | 18:31
110
כלומר, אם תתעקשו תקבלו אותו...אבל בעקרון כמעט אף אחד לא לוקח, וגם אי אפשר לשנות אותו, מאותה סיבה, שאין באמת כזה דבר, ואין מי שבצע את השינויים.
הם בודאי מציעים לכם זיכוי באחת או יותר מחברות המטבחים.
לצפיה ב-'כל שינויי שאת רוצה לעשות במטבח קבלן ולו השינוי הקל ביותר'
כל שינויי שאת רוצה לעשות במטבח קבלן ולו השינוי הקל ביותר
09/12/2017 | 22:06
3
136
מעביר אותך למסלול שונה של "מטבח חדש" וקבלת זיכוי על הישן לפי סכום שנקבע מראש.
בפועל למעט עניין ההתקנה לפני קבלת המפתח אין שום יתרון כספי בפיקציה הזו שנקראת זיכוי. כל חברת מטבחים תתן לך את אותו המחיר עם או בלי זיכוי קבלן.
לצפיה ב-'שאלה עקרונית'
שאלה עקרונית
12/12/2017 | 07:55
2
91
האם יש אפשרות, במבנה מסויים של מטבח - למשל, מטבח מקבילים, לקחת חלק ממטבח הקבלן. כלומר, לקחת צלע אחת כפי שהוא נותן. או את האי למשל.
אחרי שנכנסים אפשר להוסיף לבד עוד צלע וכו'.
כמובן שזה מגביל ומסורבל. ונכון שאולי אפשר לחשוב על זה רק במבנה מאד מסויים של מטבח. אולי לשלב צבע וחומר אחר לגמרי.
אבל מאד מאד מקומם לזרוק כך המון כסף רק בגלל הקומבינות של הקבלנים.
לצפיה ב-'1. זה אפשרי אם לא מזיזים כלום בתכנית ולוקחים את כל המטבח '
1. זה אפשרי אם לא מזיזים כלום בתכנית ולוקחים את כל המטבח
12/12/2017 | 08:46
1
107
As Is/
2. לא זורקים כסף: המטבח שהקבלן נותן שווה כמה אלפים בודדים ולמעשה הכל בנוי על זה שתשני. אם את לא לוקחת מהקבלן ומשנה את יכולה לעשות מטבח לבד ולקבל זיכוי מהקבלן. זה שווה יותר מאשר לעשות דרך הספק של הקבלן בעצם... כי חברת המטבחים לא באמת עושה לך הנחמה בגובה הזיכוי! המטבח יעלה אותו הדבר עם או בלי הזיכוי.
לצפיה ב-'אני באמת לא מבינה את האנטי שלך'
אני באמת לא מבינה את האנטי שלך
12/12/2017 | 13:12
105
נכון שבתכלס הזיכוי הוא לא ממש זיכוי...אבל אם הספק של הקבלן הוא חברת מטבחים טובה ומומלצת, ומקבלים ממנה הצעת מחיר לא רעה לגמרי...וזה לאחר בדיקה בשוק המטבחים...עדיף לעשות אצלם.

כשעושים את המטבח אצל ספק הקבלן, מקבלים את הדירה עם המטבח מותקן, לפני טופס 4...אם תעשו אצל ספק אחר, או נגר , תצטרכו להמתין אחרי טופס 4, גם ככה ממתינים לדירות הרבה מעבר למה שהובטח, אז בסוף לקבל דירה בלי מטבח ולחכות עוד כמה חודשים, די מבאס.

אבל כל אחד ושיקולו הוא...אני לא הייתי שוללת לגמרי.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי סידור סלון'
התייעצות לגבי סידור סלון
08/12/2017 | 13:52
4
275
היי,
אנחנו בשלב תכנון דירת קבלן.
ועלו שתי אפשרויות מבחינת סידור הסלון שלכל אחת יתרונות וחסרונות. (מצורפות כתמונות)
אפשרות אחת זה הסידור הסטנדרטי, שבו הטלוויזיה מול מפתח המרפסת.
היתרון בסידור זה, שיש אפשרות טובה לסדר מערכת קולנוע ביתית עם 5.1 רמקולים יחסית בקלות.
החסרון בסידור זה, הוא שהספה סוגרת חלק נרחב מהמפתח למרפסת מה שיוצר תחושה יותר סגורה.

אפשרות שנייה היא לשים את הטלוויזיה על עמוד דקורטיבי שיהיה באיזור מפתח המרפסת.
היתרון בסידור זה, שתתקבל תחושה יותר פתוחה למרפסת.
החסרון הוא שאני לא רואה דרך לסדר מערכת קולנוע עם 5.1 רמקולים, ובנוסף נראה שזה סידור יותר "מגביל" מבחינת שינויים עתידיים (להזיז את העמוד נראה לי לא פשוט)

בתור אחד שכיום יש לו מערכת קולנוע ביתית והיה שמח לשמר את המצב. מה אתם אומרים? כמה נורא המצב בסידור הסטנדרטי מבחינת הספות והסגירה של מפתח המרפסת?
יש לכם רעיון אחר שיכול לשפר את המצב?

תודה לעוזרים.
לצפיה ב-'יש גם אפשרות שלישית...'
יש גם אפשרות שלישית...
09/12/2017 | 22:41
3
165
לפיה הספה על הקיר הארוך והטלויזיה בין שני החלונות, נראה שיש שם משהו כמו 160... אם אני צודקת הרי שניתן לסדר את הטלויזה עם סנטר מתחתיה ו2 רמקולים קטנים טיפה מעל ובצידי הטלויזיה
את הסאב אפשר לצד הספה הארוכה בפינה ורמקולים אחוריים על הקירות למעלה או משני צידי הספה הארוכה. מול טלויזיה עצמה אפשר להעמיד 2 כורסאות.

עוד אופציה אבל בלי העמוד... זה ספה על הקיר הארוך מול המרפסת ולבנות רהיט שיתחיל בצד הויטרינה וממנו תצא הטלוזיה "באויר" ותחסום חלק מהויטרינה. ממילא יוצאים למרפסת בצד שמאל שלה... זה טיפה מסבך את עניין המערכת אני אני משוכנעת שניתן למצוא לזה פתרונות מצויינים כמו קרניז עם רמקולים קדמיים (לאחוריים אין שום בעיה... אתגר בינוני עבור מעצבת עם מעוף).
לצפיה ב-'מה לתחושתכם הכי נכון לשטח?'
מה לתחושתכם הכי נכון לשטח?
10/12/2017 | 23:14
1
61
תודה על ההתייחסות.
האופציה השלישית המוצעת תעלה על שולחן הדיונים, אבל קצת קשה לי עם זה שהספה הגדולה לא מול המסך, כנראה שאעדיף להתפשר על הרמקולים ולשים מקרן קול במקום כזה.

התחושה שלי היא שמבחינת ניצול השטח בצורה הכי יעילה, האופציה הכי "נכונה" היא הסידור שהטלוויזיה באיזור מפתח המרפסת (בין אם על עמוד או בין אם על ריהוט כלשהוא), הייתם מסכימים עם האמירה הזאת? או שיש חוות דעת מנוגדת?
לצפיה ב-'היתרון של האופציה השלישית שתמי הציעה הוא שגם הספה'
היתרון של האופציה השלישית שתמי הציעה הוא שגם הספה
11/12/2017 | 08:08
91
על הקיר הארוך וגם אפשר למקם מזנון בגודל טוב (שיכול גם לגלוש מתחת לחלונות)
ישנם מתקני תלייה עם זרוע דו מפרקית כל שניתן לסובב את הטלויזיה לאיזה כיוון שרוצים כולל קדימה . תכלס גם באופציה עם העמוד הטלויזיה בזוית ולא מקבילה לספה.
אפשר בנוסף לספה לשים כורסא או 2 יפות מול קיר הטלויזיה.  
לצפיה ב-'לגבי האפשרות השלישית'
לגבי האפשרות השלישית
13/12/2017 | 17:28
34
האם היית ממליצה עליה גם בדירה הזו?
כאשר הספה צמודה למטבח (עם קיר או בלי?)

לצפיה ב-'שיפוץ אמבטיה ברמת גן'
שיפוץ אמבטיה ברמת גן
10/12/2017 | 12:20
52
הי כולם

אנו מעוניינים לשפץ אמבטיה קטנה בדירה מושכרת ברמת גן, בתקציב לא גדול. אשמח לקבל המלצות למישהו אמין ומקצועי שעושה גם עבודות לא גדולות.

המון תודה.  
לצפיה ב-'איזה תאורה תיתן מענה? '
איזה תאורה תיתן מענה?
07/12/2017 | 22:11
6
292
שלום חברים,
אני מצרף קובץ שרטוט של סלון הבית.
5 העיגולים מסמנים את מיקום נקודות התאורה בתקרה. (אחת במטבח וארבע יוצרים ריבוע בסלון)
הריהוט כמובן יכול לזוז. מיקום הטלוויזיה כבר לא.

מה דעתכם?
איזה תאורה תיתן מענה מבחינת פונקציונלית ועיצובית?
לצפיה ב-'רוחב ספה של 75 לא קיים, אלא אם זה ספסל ישיבה'
רוחב ספה של 75 לא קיים, אלא אם זה ספסל ישיבה
08/12/2017 | 07:18
5
138
צמודי תקרה מכל מיני סוגים: פלפונים, צילינדרים, פסי צבירה עם ספוטים או פרופילים  של לד לפי מידה, באים בחשבון להארה של חלל כזה.
לצפיה ב-'רוחב הספה הרשום '
רוחב הספה הרשום
08/12/2017 | 08:23
4
126
הוא 175 (אני מניח שזה כולל שזלונג)
אבל זה לא ממש משנה. הריהוט הוא רק הצעה.
מדובר בבית העומד להשכרה, ולכן אף רצוי לאפשר גמישות בסידור הריהוט.
שאלה היא כיצד להשתמש בנקודות התאורה הקיימות (וזה כבר נתון) על מנת לאפשר גמישות בסידור הריהוט והארה נכונה של הסלון. בדגש על מיקום ה"מרכז" שממש לא מתמרכז עם נקודות התאורה.
לצפיה ב-'התכנית הזאת כל כך גרועה, שכל התיחסות לתאורה מיותרת.'
התכנית הזאת כל כך גרועה, שכל התיחסות לתאורה מיותרת.
08/12/2017 | 15:56
3
134
קודם כל יש פה דירה בלי מקלחת! יש סלון קטן ולא ברור שמתאים אולי לדירונת של זוג צעיר, אבל שולחן אוכל ל12 איש לצד עוד 4 מושבי אכילה נוספים, שאמורים להנות מאכילה מעל כיור המטבח ... פינת משפחה/עבודה במסדרון...וכל מיני חתיכות של קירות גבס בלי סדר והגיון. שרותי אורחים צרים מאד (אחרי קרמיקות ישאר רוחב של 75 סמ. מקסימום) אבל קיבלו מבואה בגודל חדר!
באמצע כל הצפיפות הזאת - וחלל גדול ריק ומיותם.

והמדרגות - קטסטרופה!!! לא תיקניות. מדרך של 33 גדול מדי, ולא מתאים לגובה המדרגות (בתקן יש נוסחה מחייבת לתכנון מדרגות וכאן זה לגמרי לא לפי הנוסחה). הפודסט שבסיבוב של המדרגות קיבל גודל של סלון... למה? זה גם בזבזני אבל בעיקר נורא לא נוח. 

תעזבו אתכם מתאורה ותמחקו הכל - תתחילו מחדש בתכנון הקומה!
ולפי מה שרואים כאן גם הבית כולו....

לצפיה ב-'מדובר על שיפוץ בית קיים'
מדובר על שיפוץ בית קיים
09/12/2017 | 21:42
2
99
והקומה שבשרטוט היא 2 מתוך שלש
לא כל דבר רלוונטי לשנות (למשל המדרגות)
יש בדירה 3 מקלחות, 5 חדרי שינה ויחידה....

לא הבנתי למה כתבת שפינת המשפחה במסדרון.
אני כמובן שמח לכל הערה, אבל יש גם מציאות, והיא כבר לא על נייר.
אם יש משהו שניתן לשנות בקלות, הוא יהיה רלוונטי.
לכן שאלתי התמקדה בנושא התאורה
לצפיה ב-'בין אם מדובר בבית חדש או בקיים שעובר שיפוץ'
בין אם מדובר בבית חדש או בקיים שעובר שיפוץ
10/12/2017 | 10:29
99
כאיש מקצוע שמסתכל על התכנית - ברור לי שהתכנון הזה רחוק מאד ממיטבי.
ברור שיש אילוצים! לידיעתך, גם כשבונים בית חדש לגמרי יש המון אילוצים.
את האילוצים אמורים לראות מיד (עמודים (שאמורים להיות מסומנים באופן בולט), מיקום חלונות וכו). אבל גם את הטעויות רואים מיד.
צר לי לומר - אבל אפילו השרטוט לא מקצועי! לא יודעת מי שרטט אבל ככה לא נראות מדרגות בקומה 2 מתוך שלוש!!! לא רואים את אלו שמתחת (וצריך לראות) לא רואים את הגרם שעולה מעל (וצריך לראות) !

למשל - איך אפשר לתכנםן מטבח בלי מידות? ולו לצורך תאורה.  
המטבח הזה צפוף נורא. כמישהו עומד ליד הכיור לשטוף כלים, ו/או חס וחלילה פותח דלת מדיח כדי להטעין - אי אפשר לפתוח מקרר - ולהיפך. זה מטבח שמתאים לדירה קטנה של זוג או משפחה קטנה. בטח לא מטבח של משפחה מרובת ילדים שצריכה 12 מקומות אכילה בשולחן! אין כמעט משטחי עבודה במטבח - חתיכה פה חתיכונת שם. מבחינת איכסון יש 2 פינות מתות של ארונות.
הסלון כולו מכוון מול המסך - המרחב המוקצה לו צר מדי כדי לשבת זה מול זה ולשוחח...אם זה השימוש בסלון , אז למה צריך עוד פינת טלויזיה מעבר לקיר?
יש פה חזית אחת של חלונות פתוחה לחוץ/לנוף - אבל דוקא בחזית הראשית תקעתם את שרותי האורחים. ולא שהם קיבלו חלון.... ככה שהיה אפשר בעצם למקם אותם בכל מקום אחר, וזה גם היה הרבה יותר מוצלח (למשל במקום הארון מעילים/שרות, ככה שיהיה גם מוצנעים יותר וגם ליד חדר שינה).
באמת שאת כל המרחב הזה אפשר לתכנןם הרבה הרבה יותר טוב ונעים, ולקבל מטבח גדול ונוח עם מרחב תנועה ואיכסון, ולקבל סלון שהוא גם להסבה וכו.

ולענין המדרגות - בגלל השרטוט לא ברור אם יש או אין מהלך שיורד מתחת. ואיפה זה שעולה מעל. והאם באמת זוהי צורך המדרגות ואלו הגבהים שלהן???

לצפיה ב-'כמה רעיונות לדוגמא'
כמה רעיונות לדוגמא
11/12/2017 | 19:26
54

1. ותר על חדר המשפחה, בנה שם את חדר האירוח
2. במקום חדר המשפחה, תדחוף את המטבח פנימה, עכשיו יש לך מספיק
מקום למטבח מרווח
3. בין המטבח לסלון יש מקום לשולחן פינת אוכל
4. עכשיו יש לסלון מקום להתקיים

אבל זה רק במבט ראשוני ושל עובר אורח לא מקצועי.
באמת אל תחסוך פה, קח איש מקצוע שיעשה לך תכנון מקצועי
כי כמו שזה נראה עכשיו, אתה תשלם את השיפוץ ואז תעשה אותו שוב.
לצפיה ב-'המלצה לעיצוב פנים '
המלצה לעיצוב פנים
08/12/2017 | 14:34
2
268
אהלן
חדשה פה ובכלל חדשה בעסק! בשעה טובה סוף סוף רכשנו בית . הבית הוא בית דו משפחתי בן 13 בבנימינה עם 5 חדרים ב2 קומות וגינה .
התחלתי להסתכל על כל מיני עיצובים ויש עיצוב מסוים שאהבתי (מוסיפה תמונה) 
אשמח להמלצות למעצבי פנים בסגנון שצירפתי. העניין הוא שכרגע הרצפה בבית היא רצפה בהירה ואילו העיצוב שאהבתי מתאים לרצפת פרקט. נראה לי בעייתי לעשות רצפת פרקט בקומה התחתונה בגלל שזה גם אזור המטבח וכמו כן אנחנו עם ילדים קטנים ופרקט בקומת הקרקע לא נראה לי ישמר . וכמובן יהיה קשה לנקות.
אשמח להמלצות על מעצבים בסגנון ואשמח לשמוע מכם האם העיצוב שצירפתי מתאים גם לרצפת קרמיקה בהירה .
תודה רבה רבה!!!!!!!
לצפיה ב-'התמונה מראה בית נחמד ולגמרי טרנדי בתקופתנו. '
התמונה מראה בית נחמד ולגמרי טרנדי בתקופתנו.
08/12/2017 | 16:01
156
לא תהיה לך שום בעיה למצוא מעצבת שתעצב לך משהו כזה.
כל עוד את לא הולכת דוקא למישהו שבקטע של נקי, קר ומבריק מכל הכיוונים...
לצפיה ב-'הי, קודם כל מדובר בסגנון כפרי מקובל למדי שרוב המעצבות יכולות'
הי, קודם כל מדובר בסגנון כפרי מקובל למדי שרוב המעצבות יכולות
09/12/2017 | 22:30
140
לתת לו מענה.
יש לי המלצה מצויינת על שתי מעצבות מזכרון יעקב: מעיין ממן וסתיו בן יעקב.
תגגלי ותדברי איתן, שתיהן ותיקות, מנוסות ועושות דברים יפים בסגנון שלך.
לגבי הפרקט או לא, אין שום חובה בפרקט, הוא יכול יפה וכו'... אבל מנסיון, עיצבתי לא מעט בתים כפריים ללא פרקט.
לצפיה ב-'הצילו!!! מאיפה מתחילים???'
הצילו!!! מאיפה מתחילים???
09/12/2017 | 10:08
3
137
קניתי בשעה טובה דירה ויש הרבה מה לשפץ. כבר קבעתי עם מעצבת אבל יש עוד זמן עד שהשיפוצים יתחילו ואני רוצה להגיע לפגישה איתה כשכבר יש לי כיוון כללי של מה שאני רוצה. 
הבעיה היא-מאיפה להתחיל? על מה לחשוב קודם? לתכנן קודם את צבעי הריהוט ואז להחליט על צבעים של ריצוף ומטבח וכו׳? או לבחור קודם את הסגנון של המטבח ואז להחליט על כל היתר? או בכלל להתחיל מהריצוף? מה בא קודם למה? אני צודקת במחשבה של להגיע לפגישת היעוץ מוכנה עם כיוונים כלליים? או שכדאי לחכות לפגישה עם המעצבת ולהתחיל הכל אז? 

לצפיה ב-'קודם כל תקציב. בפגישה המעצבת תכין פרוגרמה'
קודם כל תקציב. בפגישה המעצבת תכין פרוגרמה
09/12/2017 | 10:25
81
שכוללת את כל הבקשות/צרכים שלך כדי שהיא תדע האם התקציב בכלל תואם את השיונויים שאת רוצה וגם ישמש בסיס להכנת הסקיצות שלה והשינויים .
מקלחות (למשל האם מחליפים גם צנרת ?), ריצוף,אלומיניום מחליפים?, חשמל - האם מחליפים הכל או רק עושים שינויים נקודתיים במקומות בהם נדרש, מטבח (מניחה שמחליפים?)  כדאי גם לחשוב על סגנון וחומרים שמשפיעים על תקציב (פורמייקה/פולימר/פוניר/צביעה אטומה.. ) וכו'.
האם ישנו ריהוט שעובר איתך ומה קונים חדש?
כמובן שתחשבי לקראת הפגישה איזו סגנונות את אוהבת ומה את לא אוהבת , צבעים שאת אוהבת/לא אוהבת, חומרים וכו' 
היא אמורה בפגישה לשאול את כל השאלות המנחות ומה שלא היה לך תשובה עליו תעני לה בהמשך.
אל דאגה, תפקישה להנחות אותך ולשאול את השאלות הנכונות גם אלו שאת לא חושבת עליהן עכשיו או לא יודעת את התשובה כרגע.

לצפיה ב-'אגב, אם מדובר בפגישת היכרות ראשונה ולא פגישת עבודה '
אגב, אם מדובר בפגישת היכרות ראשונה ולא פגישת עבודה
09/12/2017 | 14:07
74
שעל פיה תכין הצעת מחיר. המעצבת לא תכין פרוגרמה בשלב זה ( זה לאחר שתחליטי להתקדם איתה) אבל בהחלט חשוב כמו שכתבתי לומר מה התקציב, מה סדר גודל העבודה, אילו חללים ואזורים דורשים שיפוץ וטיפול מיוחד  וכו.  מן הסתם היא תשאל גם שאלות  כדי לבנות את הצעת המחיר לפי המידע שנתת לה.
לצפיה ב-'לפני הבחירה של הריצופים והצבעים יש עוד דרך ארוכה'
לפני הבחירה של הריצופים והצבעים יש עוד דרך ארוכה
09/12/2017 | 22:11
94
שלאורכה המעצבת תתכנן את השיפוץ ותכין שרטוטים ומפרטים וכתב כמויות. בחירת חומרי גמר, נגרות, צבעים ודקורציות זה השלב השני כבר של התהליך.
לדעתי ומנסיוני, חשוב להגיע למפגש עם מעצבת עם תקציב שחשבתם עליו מכיוון שזה נותן כיוון ל"עומק" השיפוץ וליכולות שלכם או לרצון להשקיע בשיפוץ וכן יעזור לה לתמחר את שרותיה ולהגיד לכם אם אתם בכלל בכיוון הנכון או שאתם מצפים למשהו לא הגיוני.
בנוסף מציעה שאם אתם יכולים וסגורים, תגדירו סגנון מסויים של עיצוב, גם מכיוון שזה יעזור מאוד למעצבת להכיר אתכם וגם מכיוון שיש סגנונות שמייקרים את השיפוץ ומשפיעים על התקציב.
בהצלחה.
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לפרקט ודלתות '
שאלה בנוגע לפרקט ודלתות
08/12/2017 | 11:55
6
70
אנחנו מתקינים פרקט בכל הבית, ומחליפים גם דלתות פנים - ברור לי שההתקנה של הדלתות צריכה להגיע אחרי התקנת הפרקט - אך האם להתקין כבר את הפנלים של הפרקט לפני ההתקנה של הדלתות - או שנצטרך לעשות את הפנלים אחרי הדלתות?
לצפיה ב-'מישהי יכולה לעזור '
מישהי יכולה לעזור
09/12/2017 | 17:25
31
בבקשה? סדר התקנת פרקט פנלים ודלתות?
לצפיה ב-'קודם מתקינים פרקט, אחר כך דלתות ובסוף בסוף פנלים'
קודם מתקינים פרקט, אחר כך דלתות ובסוף בסוף פנלים
09/12/2017 | 22:07
4
26
לצפיה ב-'תודה תמי '
תודה תמי
10/12/2017 | 11:44
8
לצפיה ב-'סדר פעולות...'
סדר פעולות...
12/12/2017 | 09:14
2
15
ומה קורה כאשר מדובר על דירת קבלן ? שאת הדלתות מספק הקבלן ואת הפרקט ניתן להתקין רק אחרי טופס 4?
לצפיה ב-'כאשר הפרקט הוא לא חלק ממפרט הקבלן וידוע מראש שיהיה פרקט אפשר'
כאשר הפרקט הוא לא חלק ממפרט הקבלן וידוע מראש שיהיה פרקט אפשר
12/12/2017 | 15:24
1
17
לבקש רצפה (מרוצפת כמובן) בגובה נמוך יותר תלוי בפרקט (למינציה למשל בד"כ 0.8 ס"מ גובה בערך) ואז מתקינים את הפרקט, פאנלים סף אחרי מפתח (אחרי שהדלתות מותקנות כי מן הסתם הדירה נמסרת עם הדלתות).
במידה והקבלן לא יסכים לכך (כלומר לרצפה נמוכה יותר) אז יהיה צורך לקצר דלתות. מתקיני הפרקט מקצרים את הדלתות.

לצפיה ב-'נכון מאוד ובדירות בהן לא עשינו הנמכה אפשר לבקש מחברת הדלתות'
נכון מאוד ובדירות בהן לא עשינו הנמכה אפשר לבקש מחברת הדלתות
12/12/2017 | 20:39
16
שהדלתות יהיו קצרות מראש ויקחו בחשבון פרקט, (לפי גובה שניתן מראש). עשיתי זאת כעת בפרוייקט שבו הקבלן רצה הון על הנמכת החדרים והחלטנו שהמדרגונת לא תהרוג אותנו.
לצפיה ב-'תודה רבה lab229'
תודה רבה lab229
09/12/2017 | 14:38
58
אני כותבת היום מהנייד ולא זוכרת את הסיסמה בתפוז אז אני מגיבה כאורחת וכאורחת אני לא מצליחה להגיב על התגובות שלך. אז תודה רבה על התשובה המפורטת, נתת לי הרבה מידע שימושי. 
לצפיה ב-'שינויים בדירת 5 חדרים מקבלן'
שינויים בדירת 5 חדרים מקבלן
07/12/2017 | 16:20
13
276
שלום! רכשנו דירה ואנחנו לקראת שינויי דיירים. נשמח להתייעץ במספר נושאים. מצ״ב תכנית דירה.
מדובר בדירת 5 חדרים. אנחנו זוג עם שני ילדים בסביבות גילאי שנה ושנתיים וחצי.

1. בדירה יש 3 חדרי שירותים. מצד אחד זה נראה לנו קצת מיותר וחשבנו להוריד את שירותי האורחים. מצד שני הילדים כרגע קטנים. אולי כשיגדלו ויתחילו להזמין חברים, או כשיהיו לנו עוד ילדים זה יהיה יותר קריטי. אין לי מושג. מה אתם אומרים?
אם נוריד את החדר שירותים נוכל לעשות שם הרבה דברים שחסרים לנו.
2. חסר לנו בדירה פינת עבודה (שצריכה להיות בחלל המשותף, לא בחדרים). מדובר במשהו קטן וצנוע, אמור בסך הכל לשמש ללפטופ אבל יהיה עדיף אם זה יוכל לשמש ל-2 עמדות לפטופ + מקום לגיטרה ומגבר.
האם לדעתכם זה אפשרי לשלב בחלל הקיים?
חשבתי על הפינה ליד השולחן אוכל (סימנתי בשרטוט). אין מידות מדוייקות אבל מחישוב שלי אפשר להכניס שולחן ברוחב 1.5 מ׳.
3. איך כדאי להפריד בין המטבח לסלון? חצי קיר? אי עם דלפק?
4. ארון כניסה למעילים. משהו שמאד שימושי בעיני והייתי שמחה לארון כזה, 2 דלתות למעילים, נעליים, מטריות ואולי גם כלי ניקוי (מטאטא, מגב, שואב אבק וכו׳).
סימנתי בתשריט את המיקום האפשרי לדעתי אבל לא יודעת אם זה הגיוני.
5. בדירה הנוכחית יש לנו סלון ענק וחלק ממנו מוקדש לפינת משחקים. לצערי בדירה החדשה לא יהיה מקום לזה, אבל עדיין אשמח לפיתרון אחסון מהיר לכל הצעצועים שמסתובבים בסלון, שבסוף היום אפשר לזרוק אותם לאיזה סל בארון נסתר. איפה ניתן למקם פתרונות אחסון כאלה לדעתכם?
6. יש לנו המון ספרים ומאד נשמח לספרייה גדולה.
ניסיתי לשרטט את האופציות
ספרייה 1 - מאחורי הפינת אוכל
ספרייה 2 - במסדרון, ספרייה צרה
ספרייה 3 - ספריה לא גדולה בקיר יציאה למרפסת, מימין לויטרינה בשילוב עם מספר מדפים בקיר/אלמנט החוצץ בין המטבח לסלון.
עוד אופציה - ספריה בקיר של מזנון הטלוויזיה (משולב עם הטלוויזיה. אופציה שאני פחות אוהבת באופן אישי).

נשמח מאד לעצות!
תודה רבה
לצפיה ב-'ברכות על הרכישה. '
ברכות על הרכישה.
07/12/2017 | 22:20
9
173
1. שרותי אורחים - בדרך כלל זה פיצ'ר מיותר בעיני. אבל דוקא אצלכם לא הייתי ממהרת לבטל אותם משני טעמים (ואף אחת מהן לא קשורה לאורחים
א. החדר שלידם ממוקם רחוק מאד מחדרי הרחצה, מה שאומר שמי שישן שם יצטרך לעבור דרך הסלון/מטבח בדרך לשרותים/מקלחת. לכן שרותים צמודים לחדר הזה נחוצים.
ב. החדרון ממוקם במסדרון וביטולו לא באמת יגדיל את המרחב.
ג. מצד שני - תוכלו לנצל את המקום לאיכסון - לארון מעילים שרצית כל כך, מזווה, או פינת איכסון צעצועים/משחקים של הילדים.
ד. מצד שלישי זה המקום לפינת עבודה/מחשב נחמדה - בחלל הציבורי אבל לא באמצע וקצת נסתר. עדיף על פינת עבודה בפינת אוכל.

2. איך כדאי להפריד בין המטבח לסלון? לדעתי החלל הזה מבקש אי גדול. אפשר לעשות אי רחב עם ישיבה מצד אחד ואיכסון מהשני. ואפשר גם לנצל את עומק האי ולעשות ספריה מכיוון הסלון. אפשר לתת לאי דופן קצת מוגבהת אם רוצים הפרדה טובה יותר. 

3. לגבי כל הארונות והספריות שסימנת - ארון הכניסה ששרטטת גרוע. חוסם את הכניסה ואת המרחב.
ספריות - זו טעות לתקוע חתיכת ספריה פה וחתיכה שם... עדיף לעשות ספריה גדולה על קיר הסלון (משולבת בטלויזיה) ואחת בפינת האוכל.
בנוסף - נדמה לי שיש לכם 4 חדרים ו 2 ילדים, לא? אז אולי נכון לנצל את החדר הנוסף לאוסף הספרים?

בכל מקרה - אני מציעה מחשבה נוספת בענין הספרים ....
אם תחשבו רגע על עלות הנדלן שאתם מבקשים להקצות לאוסף הספרים - תוכלו לראות שהעלות של זה מטורפת, יהיה הרבה יותר זול לקנות את כל הספרים שאתם זקוקים להם מחדש בעת צורך במקום לבנות להם בית.
בנוסף - כמות ספרים ענקית מכבידה על החלל, ועל התחושה בו. מייצרת בעיית אבק ואלרגיה...
אנחנו הורדנו את אכסון הספרים אצלנו למינימום (ואנחנו קוראים המון). מלבד ספרות מקצועית וספרי אמנות/שירה/אלבומים וכו יש מעט ספרים שחוזרים וקוראים שוב. אני מצאתי שמיותר לאכסן אותם בהמוניהם בשביל שישכבו על המדף ויתפוררו לאיטם... במקום זה אני מחלקת למכרי.
בעבר גם שמרתי ספרים לילדי, כאלה שאהבתי ורציתי שיקראו, ולהפתעתי גיליתי שזה היה לגמרי לשווא. הספרים הטובים קיבלו תגרומים חדשים, רעננים ומתאימים יותר. ספרים שלא התחדשו כתובים הן בדפוס נמלים קשה לקריאה והן בשפה ארכאית, ילדים פשוט לא מוכנים לקרוא אותם. בנוסף יש כל כךל הרבה ספרות ילדים חדשה ומצויינת...
בקיצור - לשוא שמרתי עשרות שנים ארגזי ספרים .
תחשבו על זה!
לצפיה ב-'ועוד משהו - מה כן לעשות '
ועוד משהו - מה כן לעשות
07/12/2017 | 22:28
1
142
לחבר בין חדר האמבט למרפסת הכביסה, כדי להרגדיל את המרחב וכדי לאפשר כיור עם שיש וארון בגודל טוב. את האסלה אפשר להעביר מול מכונת הכביסה.
לצפיה ב-'ואוו המון תודה על התשובות המפורטות!'
ואוו המון תודה על התשובות המפורטות!
08/12/2017 | 08:24
95
צודקת לגבי הספרים, אבל בעיני זה גם משהו שמוסיף המון אופי וחום לדירה. מוזר לי להיכנס לבתים שאין בכלל ספרים. אבל אין ספק שאפשר לצמצם (במיוחד שיש פה אסמטיים).
לגבי שימוש באחד החדרים המיותרים, מתכוונת להפוך אותו לחדר משחקים לילדים בנתיים.

בעניין הרחבת האמבטיה הראשית - חשבתי על זה ונראה לי שבאמת נעשה את זה.
תודה!
לצפיה ב-'כל מילה, אבל כל מילה! חסכת לי תגובה כולל אחסון הספרים שמיננו'
כל מילה, אבל כל מילה! חסכת לי תגובה כולל אחסון הספרים שמיננו
08/12/2017 | 08:18
5
143
כי הבנו שאין סיכוי שילדי יקראו ספרים דוגמת "פרח נתתי לנורית" או "גלגולו של מעיל" שכה אהבתי כילדה.
לצפיה ב-'מרי פופ היית מוותרת על שירותי האורחים?'
מרי פופ היית מוותרת על שירותי האורחים?
08/12/2017 | 08:25
31
לצפיה ב-'נכון! המקסימים של מרים ילן שטקליס...השביעיה הסודית...'
נכון! המקסימים של מרים ילן שטקליס...השביעיה הסודית...
08/12/2017 | 11:05
89
יותם הקסם....
כל אלו איבדו את הקסם! מאד מבעס אותי.
יש להם עכשיו את יומנו של חנון , ופרסי ג'קסון וכו....
לפחות את ספרי אריך קסטנר ובילבי הן קראו ואהבו.
לצפיה ב-'לא מבינה אתכן!! האחייניות שלי מתות על הספרים הללו!'
לא מבינה אתכן!! האחייניות שלי מתות על הספרים הללו!
08/12/2017 | 21:03
2
98
אולי כי כולנו קוראים עד היום בגלגולו של מעיל ושאר סיפוריה של קדיה ובשיר הגדי וכולי..
הן פשוט נולדו לתוך הספרים הללו ונהנות מהם מאד :)
כשאני נכנסת לבית שספריה רחבה לו - לבי מתרחב. נכון - ספרי קריאה "ארבע במאה" לפעמים תופסים אבק על המדף, אבל גם בהם אי אוהבת לעלעל לפעמים מחדש, ובאמת אוספת גם קלאסיקות שלהן יפונה מקום אם ייגמר (אבל איכשהו נראה לי שלא סביר..)
לצפיה ב-'אז אני לא, למרות שגדלתי בבית מלא ספרים'
אז אני לא, למרות שגדלתי בבית מלא ספרים
10/12/2017 | 20:21
1
44
(עם אמא מורה לספרות ופילוסופיה) . אבל כיום אני לא אוהבת את המאסה הזאת של נייר סביבי.
לא אוהבת לראות המוני ספרים שמעלים אבק, כמו שאני לא אוהבת לראות פסנתר מלא בפורצלנים.
אני אוהבת לקרוא ולהעביר הלאה. אם הספר טוב אשמח שקרובי יהנו גם. אם הספר לא טוב - למה אני צריכה אותו על המדף?
אני מעבירה לחברים, חברים מעבירים לי וזה כיף.
לצפיה ב-'על טעם ועל ריח '
על טעם ועל ריח
10/12/2017 | 21:00
8
לצפיה ב-'האם את רואה מקום כלשהו לארון כניסה?'
האם את רואה מקום כלשהו לארון כניסה?
08/12/2017 | 08:41
83
(לא חייב להיות ממש בכניסה, אלא איפשהו בחלל המרכזי)
או לוותר?

לצפיה ב-'עוד כמה טיפים '
עוד כמה טיפים
08/12/2017 | 09:34
2
150
- לגבי שירותי האורחים, צריך להבין את כלל תכנית הדירה וכמה נחוצה "פלישה" 
לאיזור הפרטי כדי לעשות שימוש בחדר רחצה כללי, גם לאורחים וגם לבני הבית השוהים בסלון.
- כדאי לבדוק מיקום שולחן אוכל בצמידות למטבח, כך ניתן יהיה לעשות
שימוש באיזור פינת האוכל המקורי לספריה, אחסון, משחקים ואולי גם פינת ילדים כל עוד קטנים, לשלב זאת עם פינת עבודה. בתכנון כזה כדאי לקחת בחשבון
שינויים קלים בשנים הבאות וגמישות בהתאם לצרכים עם ילדים גדולים.
- ארון הכניסה יכול להיות המשכי לאחסון הנ"ל ולא חוסם.
- תכנון המטבח דורש דיוק, כך המרחק בין המקרר לכיור גדול מידי ולא נוח
וגם אסתטית המקרר מובלט מידי בחלל.
בקיצור כדאי לתכנן העמדות ריהוט שתפורות באופן מדוייק לצרכים שלכם,
קצת פחות להיצמד לתכנית קבלן שגרתית וגנרית, לבדוק בשרטוטים
אופציות טובות יותר למשפחה.
לצפיה ב-'הרעיון של כפיר גם טוב. ומה ששכחתי לכתוב קודם זה'
הרעיון של כפיר גם טוב. ומה ששכחתי לכתוב קודם זה
08/12/2017 | 11:09
105
שיש פה פוטנציאל, ויש הרבה רצונות, ולכן חשוב שתקבלו ליווי מקצועי שיתן פתרונות נכונים והתכנון ייעשה באופן מדוייק.
לצפיה ב-' בהחלט מתבקש להכניס את שולחן האוכל לאזור המטבח'
בהחלט מתבקש להכניס את שולחן האוכל לאזור המטבח
08/12/2017 | 21:09
91
ולנצל את המבנה הנוח של האזור בו מצויין השולחן לכל שאר הפונקציות החשובות שציינת.
כדאי להכניס שולחן מודולארי שביום-יום יהיה סגור בחלקו וכשיש הרבה אורחים ניתן לפתוח אותו ולהאריך אל תוך החלל שבימים רגילים ישמש למעבר או סלון.
מסיבה זו אני גם לא אוהבת להפריד בין הסלון למטבח. כשיש חלל אחד משותף אפשר להזיז את הרהיטים ולנצל לפונקציות שונות. פעם לשולחן רחב שיכיל אורחים ומשפחה מורחבת בליל הסדר, ופעם סלון גדול שיכול להיפתח ולהתרחב ולארח מסיבה, ובדרך כלל - שולחן מוקטן במטבח וסלון בגודל נורמאלי :)
אם חשובה לכם הפרדה ויזואלית אפשר למקם שם עציצים או שידה יפה על גלגלים (או גם וגם..).
תתחדשו ותהנו!

*** אני לא אשת מקצוע ***
לצפיה ב-'מקלחת - גובה מראה משולבת ארון עליון'
מקלחת - גובה מראה משולבת ארון עליון
05/12/2017 | 08:26
13
227
מתלבטים באיזה גובה לתלות את הארון העליון בחדר מקלחת ראשי. הארון בחיפוי מראה. בתמונה המצורפת ממוקם מגובה 1.3 עד 2.1 מ' (גובה תקרה 3 מ', קרמיקה עד 2.4 מ').
אשמח גם להמלצות למידות הארון העליון (גובה ועומק)

שאלה נוספת - נראה לי שתכננו לא טוב את גובה נקודת המאור (2.5 מ'). הנ"ל כבר בנוי ומחופה קרמיקה. האם כדאי להוריד את הגובה ואם כן לאיזה גובה, או לחלופין מה לעשות מבחינת התאורה ?

ושאלה אחרונה - האם לעלות עם חיפוי השיש על הקיר (בין הארון התחתון לעליון) או לשאיר את הקרמיקה ?

תודה
לצפיה ב-'תורידו את המאור ל 220 מקסימום, אבל גם בהתאם לגובה הארונית '
תורידו את המאור ל 220 מקסימום, אבל גם בהתאם לגובה הארונית
05/12/2017 | 19:47
4
62
שנראה בסדר.

ה 40 נשמע בסדר בין החלק התחתון לעליון.

אני לא אוהבת לעלות עם השיש.
לצפיה ב-'תודה מרי. לגבי התאורה'
תודה מרי. לגבי התאורה
06/12/2017 | 08:51
3
99
יש קרניז גבס צמוד לתקרה מעל הארון שמוביל את צינור הוונטה משרותי האורחים. אם אני לא טועה, מידות של בערך 30x30 ס"מ (תמונה מצורפת)
חשבתי אולי לעשות חציבה מנקודת המאור למעלה לכיוון הקרניז כך שניתן יהיה להתקין מהחלק הקדמי שלו כמה מנורות משתלשלות על חוט. מצורפת תמונה לדוגמא.. מה דעתך ? האם דווקא ידגיש את הקרניז ? (פחות יפה..?)
ובאותה נשימה, מה העומק הרצוי לארונות העליונים ? 

בנוסף, האם יש לך רעיון למנורה כלשהי שתוכל להתאים למיקום הנוכחי (גובה 2.5 מ'), אולי משהו עם זווית למטה ?

מצורפת דוגמא למנורות משתלשלות מ-Pintrest
מצורפת סכמה ממבט עליון של החדר כדי לראות את מיקום שאר התאורה בחלל..
לצפיה ב-'מאחר והארונית מראה נפתחת... מנורות משתלשלות לא יתאימו כלל'
מאחר והארונית מראה נפתחת... מנורות משתלשלות לא יתאימו כלל
06/12/2017 | 08:54
2
46
יש המון מנורות לד ארוכות עם טיפה רגל שיכולים להתאים, תסתכלו בחנויות...
לצפיה ב-'צודקת לגמרי.. איך לא חשבתי על זה שהדלתות נפתחות '
צודקת לגמרי.. איך לא חשבתי על זה שהדלתות נפתחות
06/12/2017 | 09:11
1
39
מה דעתך לגבי עומק הארונות העליונים ? 

האם היית עושה משהו ברמת התאורה עם הקרניז למעלה ? אשמח להצעות  
לצפיה ב-'עומק ארונות עליונים לא יותר מ 18 ברוטו'
עומק ארונות עליונים לא יותר מ 18 ברוטו
06/12/2017 | 17:17
29
אפשרי לשים ספוטים בקרניזף לא עפה על זה...
לצפיה ב-'האם הארונות העליונים לא רחבים מדי ? 53.3 ס"מ. כיוון שנפתחים'
האם הארונות העליונים לא רחבים מדי ? 53.3 ס"מ. כיוון שנפתחים
06/12/2017 | 10:55
7
28
לכיוון מי שעומד מולם...
מתלבטים איזה עומק לעשות את הארון התחתון, 50 או 60
לצפיה ב-'עומק ארון תחתון בהתאם לסוג הכיור'
עומק ארון תחתון בהתאם לסוג הכיור
06/12/2017 | 17:18
6
39
אם כיור שקוע אובלי אזי יותר מ 50 נחוץ כדי למקם ברז מאחור ולא בצד. אם אין בעיה עם ברז בצד או רוצים כיור מונח אזי 50 זה מצוין ולא צריך מעבר לכך.
לגבי העליונים: 53 דלת עם ציר 180 לא נראה לי בעייתי מידי.
לצפיה ב-'הי מרי, האם דלתות ברוחב 53, ארון בעומק 10 לא יתנגשו בפנים ?'
הי מרי, האם דלתות ברוחב 53, ארון בעומק 10 לא יתנגשו בפנים ?
07/12/2017 | 15:44
1
20
אם הארון התחתון בעומק 50, והדלת מורחקת 10 ס"מ מהקיר + 53 ס"מ רוחב = 63 ס"מ, יהיה צריך להתרחק צעד אחורה כל פעם שרוצים לפתוח את הארון העליון.. מה דעתך ?
לצפיה ב-'אין קשר לעומק הארון התחתון, וכן בפתיחה של ארונית תלויה כזו'
אין קשר לעומק הארון התחתון, וכן בפתיחה של ארונית תלויה כזו
08/12/2017 | 07:20
13
אם הארונית היא לא רק בצידי המראה, תמיד צריך להתרחק כשפותחים.
לצפיה ב-'בעיה נוספת - מגירות לא מסתדרות עם המגבת ידיים..'
בעיה נוספת - מגירות לא מסתדרות עם המגבת ידיים..
07/12/2017 | 16:06
3
85
חשבנו לחלק את הארון התחתון ל-6 מגירות כדי ליצור סוג של סימטרייה עם הארון העליון. הבעיה שהמגירות בצד ימין מתנגשות עם המגבת ידיים שמיועדת לקיר הצמוד מימין לארון.
חשבנו על כמה אופציות, אשמח לדעות / עצות:
1. לעשות פתיחה רגילה בדלת הימנית, אבל לפי חלוקה ל-3, נוצרת דלת של 80 ס"מ שהיא מן הסתם ארוכה מדי.. ?
2. לחלק את הארון ל-3 במקום 2, דלת מימין ברוחב 53.3 ס"מ, ומגירות במרכז ומשמאל ברוחב 53.3 ס"מ גם כן. השאלה האם סימטרייה של 3 בארון התחתון מסתדרת עם סימטרייה של 4 בארון העליון.. ?
3. הסידור באופציה מספר 2 לא כ"כ יעיל ומייקר את הארון כיוון שמדובר בהרבה מגירות קטנות. חשבנו לחבר את המגירות במרכז ובצד שמאל למגירות ארוכות כך שבעצם תהיה בצד ימין דלת ברוחב 53.3 ס"מ ומשמאלה מגירות ברוחב 106.6 ס"מ. הבעיה ששוב נפגעת הסימטרייה כיוון שיראו מגירה ארוכה..
האם אפשר לעשות חזית שמדמה 9 מגירות, רק מבחינת הנראות ? כוונתי שבאמצע המגירות הארוכות יהיה חריץ מלמעלה למטה, כך שרק ייראה כאילו כל מגירה ארוכה היא בעצם שתי מגירות קטנות יותר..?

מצורפת תמונה שממחישה את התכנון עם המגירות הארוכות והבעיה בנראות (תמונה ימנית) לעומת המראה שנרצה (תמונה שמאלית).
כל זה בהנחה והסימטרייה של חלוקה לשלוש למטה וחלוקה ל-4 למעלה אכן מסתדרת..

המון תודה  

לצפיה ב-'מגירה של 55 אינה מגירה קטנה ולא יעילה כלל וכלל'
מגירה של 55 אינה מגירה קטנה ולא יעילה כלל וכלל
08/12/2017 | 07:44
1
50
בעיית המגבות תפטר רק אם תרחיקו ממש את המגירות או הארון מהקיר.
אישית אני בעד מראה לא סימטרי אבל החלק העליון שמחולק ל 4 פוגם לטעמי במראה באופציה הלא סימטרית יותר מאשר בזו שכן.
לצפיה ב-'לגבי רוחב המגירה, את צודקת שמגירה ברוחב 53 היא לא קטנה מדי.'
לגבי רוחב המגירה, את צודקת שמגירה ברוחב 53 היא לא קטנה מדי.
10/12/2017 | 14:06
10
לעומת זאת, כמו שאני רואה את זה, יש שני יתרונות במגירה גדולה:
1. יותר שטח אחסון לעומת שתי מגירות קטנות
2. חסכון כספי
השאלה אם מגירה ברוחב 106 היא לא גדולה מדי ?
בהינתן השיקולים השונים, האם לדעתך עדיף מגירות 53 או 106 ?

המון תודה
לצפיה ב-'לגבי ארון עליון אולי כדאי לבדוק עם הנגר אפשרות לקלפה'
לגבי ארון עליון אולי כדאי לבדוק עם הנגר אפשרות לקלפה
09/12/2017 | 10:09
18
וכך תפתרו את עניין הפתיחה. בבלום המנגנונים שאני מכירה דורשים עומק מינימלי לפחות של 26 ס"מ (פה מדובר על פחות) אבל יש מנגנונים של חברות אחרות שדורשים פחות עומק. שווה לבדוק . ייתכן וזה ידרוש להקטין את הגובה של הארון.
כדאי לבדוק עם הנגר שלכם מה האפשרויות והעלויות. 
לצפיה ב-'פיתרון לחדר ארונות וחדר רחצה הורים קטנים'
פיתרון לחדר ארונות וחדר רחצה הורים קטנים
06/12/2017 | 08:19
12
270
שלום
אנחנו זוג צעיר ובשעה טובה עוברים לדירה חדשה,
אנחנו לפני הגשת תוכנית לקבלן וקשה לנו מאד להחליט על פיתרון לחדרי הרחצה וחדר הארונות הקטן בבית,
אחרי הרבה שיטוטים פה בפורום הבנו שבמקום לשמור על חדר הארונות ניתן לעשות ארון על הקיר 200X60 ובשאר להשתמש לחדר הרחצה הורים צר, מקלחון 80X120 , לכיור וארון יישאר בערך 140X120
בנוסף חשבנו להוסיף לחדר רחצה ראשי 20 סמ רוחב על חשבון כיור כך שיישאר לנו מקלחון של 80X120.

האם רוחב של 120 ס"מ הוא צר מידי, האם כדאי להוסיף 10 ס"מ ולקחת מהארון?

האם רעיון טוב או פחות כדאי או יש הצעות טובות יותר, נשמח לכל רעיון...

מצורף מידות החדרים
לצפיה ב-'חדר הרחצה הורים מגוחך וברור שיש לשנותו'
חדר הרחצה הורים מגוחך וברור שיש לשנותו
06/12/2017 | 08:46
11
181
עשיתי שינויים כאלו בהמון דירות קבלן שאני מלווה, חדר השינה גדול ויפה וחדר הרחצה לא הולם אותו כלל.
ברגע שמבטלים את חדר הארונות, רוחב החדר צריך להיות לא פחות מ 140, קודם כל מבחינה תפקודית, דבר שני בשרטוט האסלה ניצבת לקירות הארוכים, מה שאומר שפחות מ 140 זה לא תקני. כן אפשרי להקטין ל 130 אם מסובבים את האסלה. אבל על 120 אני לא ממליצה.
את הארון בגדים אפשר לתכנן כארון קיפול בעומק של 40 בלבד, ובו משולבת דלת כניסה לחדר הרחצה, זה טריק ידוע בעיצוב פנים בדירות קבלן, חפשי דירה כזו שתכננה שני אוסישקין דרי לנגרות של הנגר גיא גולד ותראי איך משלבים.
בחלק בימני של החדר איפה שמשורטט הטלויזיה תעשו ארון תליה ויהיה לכם שני ארונות אחד לקיפול גדול ואחד לתליה, בהחלט מספק במה שנראה כמו רוחב 210 בערך.
את המיטה אפשר להעמיד כמו בשרטוט ואפשר גם לסובב ולעשות למשל ארון הזזה עם טלויזיה מובנית, אם רוצים טלויזיה בחדר השינה.
לצפיה ב-'מבחינת המידות...'
מבחינת המידות...
06/12/2017 | 11:44
10
108
ואוו אהבנו ממש, המון תודה על עזרתך(-:

רק שלא מסתדר לנו מבחינת המידות, שי לנו רק 160 עד לקיר, האם ניתן להצמיד את הדלת לקיר ואז לקבל עוד 10 ואז יישאר 130 לחדר רחצה ו40 לארון?

בנוסף אני מאד רוצה טלוויזיה בחדר שינה ככה שחשבנו באמת לסובב את המיטה כמו שהצעת ואז למעשה יישאר לנו 50 בין הארון לבין המיטה ולא נוכל לשים שם שידה האם זה כדאי או שעדיף להשאיר שידה ולוותר על הארון בחלק הזה?

לצפיה ב-'130 יתאפשר רק אם אתם מסובבים את האסלה ומצמידים לקיר החדר'
130 יתאפשר רק אם אתם מסובבים את האסלה ומצמידים לקיר החדר
06/12/2017 | 17:14
9
67
יש לא מעט מניפולציות שאפשר לעשות עם הקיר כדי להכניס בדיוק את מה שכתבתי, למשל בחלק של המקלחון הרוחב לא חייב להיות 140/130 אפילו... תשקלו לקחת מעצבת כדי לשרטט תכנית שינויים סכמטית, ודעו שאם עושים שינויים תצטרכו להגיש תכניות שינויים מפורטות של בניה, אינסטלציה וחשמל.
לגבי סיבוב המיטה לא הבנתי אין ישאר 60? האורך הוא מעל 4 מטרים, מה שמשאיר כ 140 בין המיטה לשידה או ארון בעומק 60.
אישית אני בעד ארון תליה, כי אין לכם מקום אחר בחדר עבור זה.
לצפיה ב-'כן חשבנו להפוך את האסלה ככה שנוכל לעשות אותו 130'
כן חשבנו להפוך את האסלה ככה שנוכל לעשות אותו 130
06/12/2017 | 18:34
8
51
ממול ללא ספק נעשה ארון עם טלוויזיה בתוכו,

הבעיה היא כשסובבנו את המיטה נשאר לנו בקיר מאחוריה מרחק של 300 עבור 2 שידות ברוחב 50 ומיטה ברוחב 200, נראה לי לא פרקטי להשאיר פחות מזה גם עבור המעבר,

בנוסף הדלת מגבילה אותנו מבחינת רוחב הארונות וחדר הרחצה (130+10+40),
האם כדאי לצמצם מהמקלחון וליצור דירוג בכניסה?

המון תודה

לצפיה ב-'50 זה מינימום, אני מעדיפה מעל 60, רוחב החדר 310 '
50 זה מינימום, אני מעדיפה מעל 60, רוחב החדר 310
06/12/2017 | 18:59
7
55
לא חושבת שחדר כזה מתאים למיטה ברוחב 200. למה צריך כזה רוחב למיטה?
לצפיה ב-'חשבנו לעשות מיטה ברוחב 1.80 אבל אני מניחה שגם 1.60 זה סבבה..'
חשבנו לעשות מיטה ברוחב 1.80 אבל אני מניחה שגם 1.60 זה סבבה..
06/12/2017 | 20:01
6
48
רוחב החדר המקורי הוא 160 חדר ועוד 10 לקיר שמפריד עד לדלת,
ואחרי ששירטטתי את השינוי יצא לי 130 עבור החדר רחצה ועוד 10 לקיר ועוד 40 לארון ככה שיצא שהזזתי את הדלת ב10 שתגיע לקצה החדר,
וככה נשאר לי 300 להניח את המיטה

ואני יכולה לעשות חלוקה שתשאיר לי קצת יותר מקום עם מיטה של 160, נגיד 60 שידות ו180 מיטה

הקיר שבו אמורה להיות הטלוויזיה בתוך הארון ברוחב 210X55 כמו שרשמת עד הדלת, האם יש לך אולי רעיון יצירתי למציאת מקום טוב יותר לדלת כי לא ממש הצלחתי להבין איך אפשר להזיז אותה מבלי שתפגע באחד מהארונות?

לצפיה ב-'מזרון ברוחב 160 הווה אומר מיטה כללי ברוחב 170 בערך'
מזרון ברוחב 160 הווה אומר מיטה כללי ברוחב 170 בערך
07/12/2017 | 08:03
5
41
יש לי לקוחות עכשיו שרוצים מזרון ברוחב 180 בחדר ברוחב 300, לדעתי זו טעות וזה יחנוק את החדר, אבל אני יכולה רק להמליץ...
לגבי הדלת, לאיזו דלת את מתכוונת? את דלת הכניסה אין לאן להזיז, יש שם עמוד...

לצפיה ב-'נתקענו עם רוחב לא מספק לדלת הכניסה'
נתקענו עם רוחב לא מספק לדלת הכניסה
07/12/2017 | 10:32
4
94
אחרי שאתמול ציירנו סקיצה של איך זה ייראה (צירפתי),

נשאר לנו בדיוק 80 סמ לדלת ואז חשבנו על 2 אופציות או לוותר על 80 סמ מהארון לטובת מירכוז הדלת או לוותר על 10 סמ מהארון העמוק ממול המיטה ככה שיישאר שם 200 ואז יישאר לנו 90 לדלת כניסה

אני מעדיפה את האופציה השנייה למרות שבעלי לא כל כך סגור על זה

לצפיה ב-'האם יש צורך מיוחד במפתח ברוחב 90 ס"מ? 80 ס"מ '
האם יש צורך מיוחד במפתח ברוחב 90 ס"מ? 80 ס"מ
07/12/2017 | 16:01
3
43
מספיק וסטנדרטי לחדרי שינה אם אין בעיית נגישות או רצון להכנה עתידית לכך (80 ס"מ ברוטו בפועל הפתח נטו יהיה לאחר משקוף כ 72 ס"מ).

לפי השרטוט שלך ישאר לכם מעבר של 60 ס"מ בכל צד זה מעט מדי ובטח לא ישים בצד שיש ארון (צריך לפחות 70 ס"מ למעבר/מרווח מארון) . הארון בעומק 40 ס"מ ליד המיטה (כלומר ליד השידה) לא הגיוני כי לא ניתן יהיה לפתוח את הארון שם (השידה לצד המיטה תחסום) . גם ללא השידה זה בעייתי בעיני.
ארון הכיור עמוק מדי וגם יחסית לרוחב המקלחת -רצוי ארון לא יותר מעומק 50 ס"מ בחלל כזה צר
אגב, את האסלה אין צורך למרכז לקיר מספיק שמרכזה יהיה מרוחק 40 ס"מ מהקיר (של חדר שינה) כדי  שיהיה נוח יותר (בלי להתקע בארון) בעקרון יאפשר להאריך ארון כיור עד קיר האסלה אם הארון יהיה פחות מרוחב 50 ס"מ(קחו בחשבון שבפועל רוחב החלל יהיה כ 125 ס"מ אחרי טיח וחיפוי)
לצפיה ב-'הקטנו את הדלת ל80 והגדלנו את חדר הרחצה ל140'
הקטנו את הדלת ל80 והגדלנו את חדר הרחצה ל140
07/12/2017 | 22:26
2
57
בנודף הקטנו את רוחב המיטה ל160 והשארנו 70 בין הארון למיטה,

נראה לי שהכל הסתדר לנו עכשיו(-:

אני רוצה להודות לך מאד על עזרתך, כל הכבוד לך!!!(-:

לצפיה ב-' שמחנו לעזור'
שמחנו לעזור
08/12/2017 | 07:16
1
12
לצפיה ב-'התודות בעיקר לתמי'
התודות בעיקר לתמי
08/12/2017 | 10:18
9
לצפיה ב-'דלתות פנים.'
דלתות פנים.
06/12/2017 | 13:50
7
69
שלום,
מתלבטים בעניין דלתות פנים.  כולם מדברים על דלתות פולימר, כאיכותיות ומתקדמות, לעומת דלתות פורמייקה עם מילוי פלקסבורד.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'מה זה דלתות פולימר? מה הבעיה עם פורמיקה ופלקסבורד?'
מה זה דלתות פולימר? מה הבעיה עם פורמיקה ופלקסבורד?
06/12/2017 | 17:19
6
29
לצפיה ב-'פולימר מול פרומייקה'
פולימר מול פרומייקה
06/12/2017 | 17:30
5
76
לפי ויקיפדיה- "פולימרים הם המרכיב העיקרי של כל מוצרי הפלסטיק".  עוד נאמר על דלתות פולימר שהן לא מתנפחות ומבודדות טוב. בתחושה שלי זה עדיין פלסטיק. אין לי בעיה עם פרומייקה ומילוי פלקסבורד, להיפך מעדיפה אותם, רק שבן זוגי ואנשים נוספים טוענים שפולימר עדיף.
לכן אני מתייעצת.

לצפיה ב-'אני דווקא שמעתי שהבידוד שלהן פחות טוב מהפלקסבורד '
אני דווקא שמעתי שהבידוד שלהן פחות טוב מהפלקסבורד
06/12/2017 | 18:21
53
וגם עלולה להיות נטייה להצהיב עם השנים . היתה לי לקוחה אחת שעשתה פולימר וזה היה משיקולי תקציב ( היה יותר זול) והכרות אישית שלהם עם מתקין מסויים שהמליץ להם על זה .

לצפיה ב-'יודעת מה זה פולימר אבל לא נתקלתי בדלתות פולימר'
יודעת מה זה פולימר אבל לא נתקלתי בדלתות פולימר
06/12/2017 | 19:11
3
76
אני בעד הדלתות כמו שאנו מכירים אותן...
היום עברו להלבשות משקופים מפולימר ואני חייבת לציין מנסיוני שלי שמשקופים כאלו מצהיבים קלות ומקבלים כתמים בהירים יותר או מובחנים די מהר. לעומת המשקופים הצבועים של פעם...
לצפיה ב-'תודה על התגובות'
תודה על התגובות
06/12/2017 | 19:28
2
51
התשובות שלכן עוזרות לנו לקבל החלטה, תודה.
מה זה למינטו?
כדאי להתעקש על ציריי ספר?

לצפיה ב-'למינטו זה ציפוי דק יותר מפורמייקה, לגבי הצירים אין לי דעה'
למינטו זה ציפוי דק יותר מפורמייקה, לגבי הצירים אין לי דעה
07/12/2017 | 08:13
1
64
גם למינטו זה ציפוי בסדר גמור, לא מעלה ולא מוריד מבחינה אקוסטית, וביננו כולה דלת...
לצפיה ב-'תודה '
תודה
07/12/2017 | 09:25
34
גם בעלי אומר, כולה דלת.
לצפיה ב-'טלוויזיה ממול לחלון'
טלוויזיה ממול לחלון
06/12/2017 | 21:57
2
135
שלום לכל חברי הפורום היקרים,

אנחנו בתכנון דירת קבלן ואנחנו לא מצליחים למצוא מיקום יותר טוב לטלוויזיה מאשר על הקיר שנמצא ממול לחלון,

לא רצינו להשאיר אותו כמו שהקבלן צייר מכיוון שלא רצינו לשבת עם הגב לדלת וגם לא נשאר שם כל כך הרבה מקום לספות וטלוויזייה כי מאד רצינו אי

חשבנו לשים את הטלוויזיה על האי אבל בעלי רוצה טלויזייה שתהיה לפחות 65" ואני לא רוצה שזה יחסום לי את כל השדה ראייה מהמטבח,

האם זה ממש רעיון גרוע לשים את הטלוויזיה מול החלון או שיש פתרונות אחרים שיוכלו להקל על השתקפות החלון מלבד לסגור את התריס המרכזי כל הזמן?
בנוסף האם אתם ממליצים להתקין קולט אדים מעל הכיריים שיושבים באי ההורים מאד דוחפים לעשות אבל אני לא מבשלת יותר מידי ולא רוצה שזה סתם יכער ויכביד על החלל

אני מצרפת את התכנון שקיבלנו כולל השינויים שחשבנו עליהן

המון תודה לעוזרים, יש פה פורום נהדר אני לומדת מכם המון...
לצפיה ב-'אין בעיה בכלל! תם עידן הטלויזיות המשתקפות כמו פעם'
אין בעיה בכלל! תם עידן הטלויזיות המשתקפות כמו פעם
07/12/2017 | 07:57
101
הטלויזיות הימינו הן מט ולד ואין להם בעיה להתמודד עם השתקפויות. בנוסף, יש את אותן השתקפויות בדיוק כפי שיש מהצד, תלוי מאיפה השמש מגיעה.
שימו לב למרווח בין האי לצלע הכיריים, לפי השרטוט זה 40 וזה לא הגיוני כלל.
לצפיה ב-'אצלי הטלויזיה מול ויטרינת יציאה לחצר שפונה לדרום מערב'
אצלי הטלויזיה מול ויטרינת יציאה לחצר שפונה לדרום מערב
07/12/2017 | 08:38
73
ואין בעיית השתקפות/צפייה במשך היום (גם לא אחהצ) .
בכל מקרה, גם אם היית רוצה להעמיד את הסלון כמו שמוצע בתוכנית המקורית (עם הגב למטבח) זה בעייתי עם האי מאחר ורוחב החלל הוא 6.3 ס"מ 
לצפיה ב-'עזרה בבחירת קרמיקה למטבח - בבקשה זה דחוף לי '
עזרה בבחירת קרמיקה למטבח - בבקשה זה דחוף לי
05/12/2017 | 20:38
8
242
מטבח אפוקסי שמנת בהיר ושיש אפור בהיר עורקים אבן קיסר 6131

איזה צבע קרמיקה מתאים ? 

מצרפת תמונות 
לצפיה ב-'הייתי בוחרת אריחים גדולים. אני משדכת לשיש הזה כל אריח '
הייתי בוחרת אריחים גדולים. אני משדכת לשיש הזה כל אריח
06/12/2017 | 08:51
7
224
שהוא אפור גרייז'. דמויי בטון יכולים להתאים מאוד (הכוונה למרקם - מצרפת לך דוגמא, עם שיש אחר, אבל יכול גם להתאים אצלכם). אותו אריח מגיע גם בגוונים כהים יותר  שיכולים גם להתאים כי הכל מאוד בהיר במטבח שלך.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/12/2017 | 10:04
6
85
בתמונה הם בצבע בז' ? 
לצפיה ב-'לא זה ביאנקו, מעין לבן אפרפר.'
לא זה ביאנקו, מעין לבן אפרפר.
06/12/2017 | 17:20
5
35
לצפיה ב-'האם את זוכרת במקרה את שם החברה? תודה'
האם את זוכרת במקרה את שם החברה? תודה
06/12/2017 | 18:00
4
19
לצפיה ב-'ברור יש לי ריצוף כזה בבית במקרה, שם החברה: Porcelaingres'
ברור יש לי ריצוף כזה בבית במקרה, שם החברה: Porcelaingres
06/12/2017 | 19:03
3
173
שם הדגם Urban, מגיע בכל מיני צבעים.
במטבח שלי זה משודך כחיפוי לשיש 6131, הצבע התואם לשיש הוא Ivory עם דוגמאות מוטבעות, האריח חתוך רק בגלל המסילות. יש כזה גם חלק בכל מיני גדלים כמו 60/120, או 75/150 כמו בתמונה הראשונה שהעליתי.

נרכש בעמודי שלמה בסניף הלח"י המעולה.

לצפיה ב-'מטבח מקסים, תודה רבה'
מטבח מקסים, תודה רבה
06/12/2017 | 20:26
19
לצפיה ב-'מקסים!! '
מקסים!!
06/12/2017 | 22:07
1
72
בדיוק האריח שבחרנו לריצוף הדירה וגם לחיפוי הקירות במקלחות.
בגודל של 1×1 מטר על מטר..
לצפיה ב-'תודה לשתיכן, זו סידרה מעולה ויפה לחיפוי '
תודה לשתיכן, זו סידרה מעולה ויפה לחיפוי
07/12/2017 | 07:52
25
לצפיה ב-'כיריים נירוסטה '
כיריים נירוסטה
06/12/2017 | 08:01
2
83
הפעם שואלת בשביל אמא שלי . היא שוטלת עם מתאים כיריים נירוסטה למטבח עץ כפרי . והיא שואלת אם כיאיים נירוסטה זה פרקטי ?? אם צריך כל הזמין להבריק את הנירוסטה ?? 
לצפיה ב-'נירוסטה הכי פרקטי בעולם, אם הנירוסטה איכותית ומוברשת כהלכה'
נירוסטה הכי פרקטי בעולם, אם הנירוסטה איכותית ומוברשת כהלכה
06/12/2017 | 08:55
1
98
לקנות תוצרת טובה. מתאים מאוד למטבח כפרי, אין שום בעיה.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
06/12/2017 | 21:53
45
רבה 
לצפיה ב-'תריסים בחלונות של חדרי שינה-חובה לעשות? '
תריסים בחלונות של חדרי שינה-חובה לעשות?
06/12/2017 | 09:58
8
79
היי. לפני החלפת חלונות בחדרי השינה אני מתלבטת אם להתקין שוב תריסים. החלונות פונים לכיוון צפון, ככה שמבחינת שמש יוקדת אין בעיה וכמובן דלתורך הפרטיות אתקין וילונות (מהסוג של וילון אור). 
מצד אחד-זה יחסוך לי כסף (אלא אם וילון אור יהיה במפתיע יותר יקר מתריס), אבל מצד שני-אף פעם לא גרתי בחדר שינה נטול תריס. אשמח לשמוע דיעות בעד או נגד... 
תודה!
לצפיה ב-'שום וילון בעולם לא יחשיך חדר לחלוטין '
שום וילון בעולם לא יחשיך חדר לחלוטין
06/12/2017 | 10:02
71
לדעתי - חדרי שינה מחייבים תריסים.
לצפיה ב-'וילון אור אינו וילון האפלה (גם אם הוא כהה) כלומר יחדור אור'
וילון אור אינו וילון האפלה (גם אם הוא כהה) כלומר יחדור אור
06/12/2017 | 10:34
1
68
בבוקר מהצדדים/מלמטה (וגם דרך הבד עצמ מאחר ואינו אטום ב 100%ו) . אם אתם חייבים חושך מוחלט וילון כזה לא מתאים אלא רק וילון האפלה.
וילון האפלה גם לא אוטם ב 100% תמיד יש איזה חריץ פה ושם דרכו חודר אור אבל כאמור אם זה לא מפריע לכם אז תשקלו.
מלבד זאת, תריס מאפשר לישון עם חלון פתוח (תריס סגור גם כשיש רוחות בחוץ) עם וילון זה יותר בעייתי.
מבחינתי תריס זה must בחדרי שינה . שום וילון לא יהווה תחליף . 
לצפיה ב-'תודה גם לך וגם לחופית'
תודה גם לך וגם לחופית
06/12/2017 | 10:41
48
חשבתי רק על הפרטיות, לא על ההחשכה של החדר...
אם ככה-אתקין גם תריסים.
תודה!
לצפיה ב-'לדעתי כן זה חובה, כי וילון האפלה זה חביב אבל פחות יפה...'
לדעתי כן זה חובה, כי וילון האפלה זה חביב אבל פחות יפה...
06/12/2017 | 19:06
4
28
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/12/2017 | 19:09
3
58
כמו שכתבתי בתגובה קודמת - לא חשבתי על הצורך להחשיך את החדר לפעמים.

לצפיה ב-'לא קראתי תגובות קודמות '
לא קראתי תגובות קודמות
06/12/2017 | 19:12
2
18
לצפיה ב-'זה בסדר, בעיקר כי שמחתי לקבל "אישור" גם ממך '
זה בסדר, בעיקר כי שמחתי לקבל "אישור" גם ממך
06/12/2017 | 19:13
1
13
לצפיה ב-''
07/12/2017 | 07:59
1

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

זוהר רוזנפלד- אדריכלות ועיצוב
זוהר רוזנפלד- אדריכלות
פורום שיש ואבן
פורום שיש ואבן
צ'יק צ'ק ג'וק - חברת הדברה
צ'יק צ'ק ג'וק

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה