לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2139621,396 עוקבים אודות עסקים

פורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).

עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפרסום המסחרי בפורום אסור לפי תקנון תפוז
הודעות המכילות פרסום מסחרי ופרסום עצמי ימחקו

ניתן להוסיף בחתימה האישית לינקים עם הפניה לאתר שאליו תרצו להזמין את הגולשים.
ניתן להפנות בהודעה ללינק שבחתימה האישית.
הפרת הוראות אלו בצורה מכוונת תביא לחסימה.
המשך >>

לצפיה ב-'אשמח לסיועכם בתכנון עיצובי '
אשמח לסיועכם בתכנון עיצובי
14/12/2017 | 19:54
2
108
היי
הדירה לא גדולה, ולכן אני תוהה אם ואיך אצליח לתכנן ולעצב באופן שגם יהיה נוח, גם יעיל, גם יפה וגם לא תהיה תחושה של צפיפות.

בתור התחלה - הממ"ד: חשבתי על שילוב של חדר עבודה עם חדר לאורחים ואחסון, משמע - שיהיו בו ארון, מיטה (הכיוון הוא ספה שנפתחת למיטה זוגית או למיטה וחצי), שולחן מחשב ואולי אפילו ספריה לא גדולה. מהצד השני, אני חוששת מעומס שייצור מצב שבקושי אפשר לזוז.  איך לדעתכם כדאי לי לסדר את הרהיטים? אשמח להמלצות.

בכללי לגבי ספריה... המיקום ההגיוני לדעתי הוא בממ"ד, במיוחד כי אין כל כך אופציה אחרת, למרות שחשבתי על שתי אפשרויות נוספות שאולי אפילו אלך על שתיהן: האחת - בקיר הסלון שמשותף לחדר השינה חשבתי לעשות כוורת בהתאמה אישית (לא הולכת להיות שם טלוויזיה), שתשמש גם לאחסון חלק מהספרים. אפשרות נוספות - בחדר הכניסה, או בפינת האוכל.

בגדול, אני זקוקה למדפים שכאלו ולא מעט, כי מלבד ספרי קריאה וספרים מסוג אחר, אני חובבת souvenirs וחפצים בסגנון וצריכה מקומות יעילים להניח אותם. בדירה הקודמת היה לי ארון כניסה מקסים Built in ואני תוהה איך משהו כזה ישתלב בדירה החדשה.  

עוד המלצה שאני זקוקה לה: אני דיי מבולבלת לגבי כל נושא הצביעה - אני רוצה לצבוע בגדול את הקירות בשמנת, אבל חשבתי על קיר אחד בכל חדר בצבע אחר, הבעיה היא פחות איזה צבע לבחור (למרות שגם זו בעיה) אלא יותר איזה קיר לבחור... ובהקשר הזה - יש תכנות הדמיה לחובבנים שאפשר למצוא ברשת ולהיעזר בה עם הצבעים? זה דיי מבלבל העסק הזה. 

תודה רבה מראש ♥
לצפיה ב-'שאלת המון שאלות וחלקן שאלות של תכנון שקשה מאוד להשיב'
שאלת המון שאלות וחלקן שאלות של תכנון שקשה מאוד להשיב
16/12/2017 | 11:39
1
19
עליהן בפורמט אינטרנטי כזה. הדירה קטנה ואתגר התכנון בה רב, התכנון של המטבח, מיקום פינת האוכל הלא הגיוני, החדירם הקטנים, כל אלו גורמים לכך שכל  תשובה מובילה לחשיבה נוספת ולאתגר אחר. 
מי יגור בדירה? מה ההרגלים כל אלו הם חלק מעניין התכנון שישפיע על המיקומים, וכל זה הרבה לפני הצבעים... את חוששת מצפיפות בחדר העבודה, אבל בחדר השינה יש בקושי מקום לארון בגדים, זה לא שיש לך הרבה ברירות. 
האם המטבח יתוכנן בדיוק כך? פינת האוכל ממוקמת בסדר מבחינתך? בכניסה לבית? 
לדעתי אין מספיק מידע והדירה מאתגרת מכדי לזרוק פה תשובות.
לצפיה ב-'היי'
היי
16/12/2017 | 18:26
1
תודה רבה על התגובה

מעניין  מה שכתבת לגבי ארון הבגדים - שאלתי על זה בזמנו בפורום כי באמת חששתי לגבי זה, וקיבלתי דווקא תגובות מאוד "מרגיעות" וענייניות בנושא, ואחרי מדידות שעשיתי הבנתי שאין שום בעיה בנושא - יש מספיק מקום לארון בגדים גדול שימוקם על קיר הכניסה. לא תהיה טלוויזיה בבית, לא בחדר השינה ולא בסלון, ולכן אין שום מניעה למקם שם את הארון, לצד ארון נוסף בממ"ד.

גם אני לא התלהבתי בהתחלה מהמיקום של פינת האוכל (שאינה בכניסה לבית, יש מסדרון שלם שמפריד בין הכניסה לפינת האוכל), שלא בהכרח תשמש כפינת אוכל ובתכלס - בדירת 3 חדרים אין ממש צורך בפינת אוכל... לא יגורו שם יותר מדי אנשים כפי שניתן להבין לבד. לצד זאת, נראה לי דווקא הגיוני למקם פינת אוכל צמוד למטבח, איפה לדעתך היה יותר הגיוני למקם אותה?
המטבח כבר עוצב ועומד על תילו, זה דבר נפרד לגמרי. מה שיש בתכנית זו שבלונה, המטבח נראה מעט שונה, אבל זה לא משהו קריטי לתכנון לדעתי.

אם לדעתך הדירה מאתגרת מכדי לתת המלצות אין לי מה לעשות למעשה, מלבד לעשות סימולציות בעצמי...  תודה בכל מקרה
לצפיה ב-'מחירי התאורה'
מחירי התאורה
16/12/2017 | 13:21
6
17
טלוויזיה 42" יש בה פאנל לדים, טיונר, מפסקים, חיישנים, מעבדי תמונה,  ספק כוח חכם,  חיבורים שונים ועוד ועוד. 
מנורה יש בה מספר לדים קטן (יחסית) כמה חלקי פח או  פלסטיק אולי בית מנורה או שלושה וכבל.
שניהם באותו מחיר.
מה ההיגיון ואיך הגענו למחירים כאלה?
זה לא שמייצרים בשבילי אחת מיוחדת אז מילא. 
כמעט בכל בית שנכנס, עניין התאורה נדחק הצידה ל"כשיתאפשר" כי זה ממש יקר.
עלות ייצור של כל מנורה שבחנתי אולי 200-300₪ מקסימום,  אז איך הגענו ל190012500₪?
300% רווח לא היה מספיק?
או שזה אני שלא מבין כלום. 
לצפיה ב-'גם בתאורה כמו בטלויוזיות יש פערי מחירים'
גם בתאורה כמו בטלויוזיות יש פערי מחירים
16/12/2017 | 13:39
2
17
טלויזיה בגודל מסויים תוכל למצוא ב 2000 ותוכל למצוא במחיר פי 2 ואף יותר  כי יש פירמות פחות ידועות ויש את המותגים הנחשבים .שאולי ואולי לא מצדיקים את המחיר תלוי מה התמורה שאתה מצפה לה... כמה שנות אחריות ועוד.
כנ"ל לטלפונים ניידים ולכל דבר בעצם.  גם ביגוד.
תוכל למצוא גופי תאורה דומים בפערי מחירים גדולים  .. לפעמים אין הצדקה לשלם מחיר גבוה על גוף ולפעמים כן תלוי במוצר. כל אחד בוחר מה מתאים לכיסו ולביתו. מה שעושה לו טוב.
הרבה אנשים חושבים שתאורה זה זניח ביחס לטלויזיה 65 אינץ או הטלפון החדיש ביותר שקיים כי לא תמיד מעריכים את התמורה ומה באמת זה נותן.
לא אומרת שצריך לקנות את הכי יקר.  כל גוף לגופו ..ישנם גופים בעבודת יד או עבודה מיוחדת ששווה להשקיעאת הכסף  כי התמורה היא לשנים ( לעומת טלפון שאנשים נוטים להחליף בתדירות גבוהה ) וישנם גופים שלא .
הבעייה שמי שלא מגדיר מראש תקציב לזה תקוע עם נורות קבלן משתלשלות לכמה שנים טובות אם בכלל ואני מכירה לא מעט בתים כאלה שנתקעו לא כי זה יקר מדי אלא כי לא שמרו תקציב מתאים לזה או תא חשבו שזה חשוב מספיק.
אז הם חיים בבית עם מטבח יפה ששווה 50 אלף שח ונורות הקבלן שם.

לצפיה ב-'מסכים חלקית'
מסכים חלקית
16/12/2017 | 14:25
1
12
אין תאורה כמעט בפחות מ-1000 2000ש"ח לסלון. 
אלא אם מדברים על גופים קטנים שאין להם ביטוי בחללים בינוניים /גדולים.
ושוב, אין הצדקה למחיר. 
בכל טלוויזיה הכי פשוטה יש  הרבה יותר רכיבים ממנורה. 
עבודת יד אני מכבד, ישב אדם ובידיו שלו יצר משהו. אבל מנורה שנוצרה בשבלונה ע"י מכונות עם אלפי עותקים, זה לא. 
פשוט בישראל כמו בישראל, מישהו תוקע מחיר וכולם מיישרים קו. 
לצפיה ב-'המחירים בארץ באופן כללי יקרים .. אפשר לייבא הכל'
המחירים בארץ באופן כללי יקרים .. אפשר לייבא הכל
16/12/2017 | 14:33
17
מחו"ל אם יש לך כח להתעסק עם זה ועם אחריות אם יש בעיות ( יש אתרים כמו אמאזון שאפשר לסמןך עליהם מהחינת שירות אבל  על הסינים אני לא סומכת בעניין זה . מכירה אנשים שייבאו את רב ביתם מסין והם מרוצים מהתוצאה ) . לא מעט ישראלים  מייבאים מחו"ל  מוצרים בגלל יוקר המחירים והמיסים הגבוהים בארץ( גם אני מזמינה מחול מוצרים בקטגוריות מסויימות דווקא  לא תאורה) .  
.. אולי התוכנית של כחלון תוזיל למחירים שפויים יותר

לצפיה ב-'יש היום תחרות עצומה בתחום התאורה לא חייבים לקנות יקר'
יש היום תחרות עצומה בתחום התאורה לא חייבים לקנות יקר
16/12/2017 | 14:53
2
21
מה שיקר עדיין זה יבוא של חברות איטלקיות , גופי תאורה של מעצבים מפורסמים, וגופי תאורה של אמנים שעשויים בעבודת יד ויש לנו בארץ לא מעט מוכשרים בתחום.
אבל את רוב הגופים הטכניים אפשר לרכוש היום כן במחירים זולים, להבין שמקבלים איכות פחות טובה מזו של האירופאים.
כשהתקציב לחוץ אני קונה עם לקוחות אפילו במחסני תאורה, מנסיון אפשר להאיר בית גדול עם גופים טכניים וגופים דקורטיביים בכ 7,000 ש"ח (אני מדברת על כמות של מעל 20 גופים בקלות, כולל שקועים ולדים לקירות ולדים מעל מראות אמבטיה ופרופילי לד שקועים למטבח ומנורה ענקית לסלון ומשתלשלות מעל האי ומעל פינת האוכל).
לצפיה ב-'נכון מאד. היתה לי לקוחה שהיתה לחוצה בתקציב וכל הזמן התפזרה '
נכון מאד. היתה לי לקוחה שהיתה לחוצה בתקציב וכל הזמן התפזרה
16/12/2017 | 15:03
1
17
"הכרחתי" אותה לקנות במחסני תאורה חלק מהגופים שנראים מצויין והיו במחיר טוב אטרקטיבי ביחס לשאר
לצפיה ב-'בונה לבד'
בונה לבד
16/12/2017 | 17:47
5
בגלל המחירים.
חישוק אקרילי עם שורת לדים תלוי על חוטים עולה במחסני תאורה 1200 שח
על מה?
חיתוך בלייזר של החומר פלוס שורת לדים של סמסונג עם ספק ובית מpvc מוקצף וכל השאר לא הגעתי ל300 שח.
סתם פשוט מרגיז. 
לצפיה ב-'למישהו יש ניסיון עם חברת "מקלחוני אלמוג" ?'
למישהו יש ניסיון עם חברת "מקלחוני אלמוג" ?
16/12/2017 | 16:01
2
לצפיה ב-'שפוצים-סדר עבודה '
שפוצים-סדר עבודה
16/12/2017 | 11:29
1
12
שלום,
שפוץ הבית יעשה בשלבים, בכל פעם משהו אחד - בהתאם לסכום הכסף שנחסוך לשם כך. האם סדר העבודה שברשימה הוא בסדר? המטרה היא שעבודה מאוחרת יותר לא תגרום נזק לעבודות קודמות יותר.
1. מקלחון ושירותים ביחידת הורים - החלפה של: חפוי, כיור, אסלה, מקלחון, ברזים, רצוף, ארוניות
2. חדר אמבטיה - החלפה של: חפוי, כיור, אסלה, אמבטיה ברזים, רצוף, ארוניות
3. מטבח - החלפת: ברזים + כיור + שיש + ארונות מטבח + חפוי  
4. פרקט עץ או למינציה - עמיד במים ושריטות - בכל הבית כולל מטבח, מרפסת וחדר שירות
5. החלפת דלתות ומשקופים
6. החלפת תאורה בכל הבית

*ואגב, במידה ונחליט להחליף גם צנרת, האם זה צריך להיות בשלב הראשון? או שמספיק שזה יהיה לפני עבודות פרקט?

תודה ושבת שלום :)
לצפיה ב-'החלפת צנרת זה דבר ראשון ועדיף בבת אחת לכל הבית'
החלפת צנרת זה דבר ראשון ועדיף בבת אחת לכל הבית
16/12/2017 | 14:42
9
פרקט אחרי מטבח יגרום לסטיה בגובה של המטבח, לכן צריך להגביה את המטבח בחלק של הצוקל, מראש בגובה הפרקט.

לצפיה ב-'בחירת ריצוף לבית'
בחירת ריצוף לבית
15/12/2017 | 18:20
6
109
היי חברים, אני מעוניינת לבחור ריצוף מסוגים שונים שיגדיר לי את האזורים בבית,
ריצוף 1-ל-2 חדרי ילדים+חדר הורים
ריצוף 2- לאיזור המרכזי בבית (ח. משפחה+שרותים)
ריצוף 3- למסדרון הכניסה, מטבח והסלון
אני מצרפת את התכנית של הבית,
אשמח להמלצות (סוגי ריצוף, צבע...ככל שניתן.)

לצפיה ב-'הרבה לפני שאתם צריכים לדאוג לריצוף.... '
הרבה לפני שאתם צריכים לדאוג לריצוף....
15/12/2017 | 20:29
56
החדר שיושב באלכסון במרכז הבית - ממש "דופק" את כל שאר החדרים בבית, החל מהמטבח וכלה בחדרים.
לא יודעת באיזה שלב אתם ומה התוכניות - אבל אם יש אפשרות לשנות את התכנון של הבית - זה ממש הכרחי לפי מה שרואים כאן.
כמעט בכל חדר - יש לפחות קיר אחד אלכסוני - בזבוז משווע של מקום.
לצפיה ב-'וואו איזה תכנון מרהיב!'
וואו איזה תכנון מרהיב!
15/12/2017 | 21:09
67
חשיבה מבריקה ומחוץ לקופסא, מה שלא סותר את זה שיש כנראה פתרונות
פשוטים וכנראה נוחים יותר. בכל מקרה, שאלת משהו, נכון?.. אהבתי את הרעיון
של 3 סוגים אבל אין ברירה אלא לשוטט בחדרי תצוגה ולראות למה אתם מתחברים.
מה שבטוח שזה דורש עדינות ופוקוס וראיה כוללת מעניינת לפחות כמו מחיצות 
הפנים שלכם, וגם להקפיד על איזה חיבור בין הבחירות, אולי בגודל, בסוג, באופן הריצוף, לא לחלק חד משמעית ל3 איזורים שונים לגמרי, שגם כך מחולקים מספיק.
לצפיה ב-'התכנון הנ"ל במקור? מדוע האלכסונים תחומים בקירות 20?'
התכנון הנ"ל במקור? מדוע האלכסונים תחומים בקירות 20?
15/12/2017 | 22:09
2
44
לפי העמודים מדובר בשיפוץ, אבל הבחירה בתצורה הנ"ל לא ברורה.
אכן תכנון מאוד יצירתי ומקורי, אבל לא ממליצה לחיות בדירה עם האלכסונים הללו.
מבחינת ריצופים, בחדרים אפשר לעשות פרקטים, זה מאוד נעים, אני בעד הפרדה כמו שציינת בעיקר מכיוון שיש את המדרגה ותחושה של ממלכה נפרדת. אבל קשה להמליץ על ריצוף בלי לבוא איתכם לחנות... אולי אותו סוג אבל גוונים שונים? יש כל מיני אופציות כאמור.
לצפיה ב-'קצת קשה להסביר אבל אני אנסה'
קצת קשה להסביר אבל אני אנסה
15/12/2017 | 22:43
1
52
הקירות האלכסונים הם לא עד לגובה התקרה אלא בצורת "שבלול" כאשר החלק העליון שלהם הוא זכוכיתי 
אני אצרף סקיצה אולי זה יסביר יותר טוב
לצפיה ב-'זה מובן גם בלי הסקיצה, אבל אני לא מבינה למה קירות 20?'
זה מובן גם בלי הסקיצה, אבל אני לא מבינה למה קירות 20?
16/12/2017 | 11:25
25
ובכל מקרה אני מבינה שאתם בעניין הבחירה המקורית, אז יופי לכם, מקווה שאתם מבינים את המשמעויות של אלכסונים.
לתחושתי אפשר לתכנן את הדירה הזו בצורה דומה של הפרדה מגניבה גם עם מלבנים, ואזי החלל הציבורי יהיה יותר הגיוני, כי הוא כרגע לוקה ברמתו ובתכנונו לעומת שאר החדרים בדירה.
לצפיה ב-'רק לי ממש קשה לראות משהו בשרטוטים האלה?'
רק לי ממש קשה לראות משהו בשרטוטים האלה?
16/12/2017 | 12:40
19
(התלונה היא לא אליך, הדס, הכוונה לכל השרטוטים שמצרפים פה ככה)
אני יודעת איך להגדיל את התצוגה בדפדפן, אבל גם אז השרטוט לרוב נראה כזה חלש שאני לא מצליחה אפילו לקרוא פה את המידות.
אני תוהה אם יש דרך שאני לא מכירה לצפות פה בקבצים האלו.
רק את אלו שמצרפים pdf כמו שאישה מרציפן העלתה אני מצליחה לראות ברור.
לצפיה ב-'גוון ירקרק מנצח לארון אמבטיה'
גוון ירקרק מנצח לארון אמבטיה
14/12/2017 | 14:31
1
74
שלום למוכשרות ולמרי פופ!
מחפשת גוון ירוק לארון האמבטיה (ריצוף וקרמיקה שמנת מעט מאוד צהבהבה). מבולבלת מכל המספרים בנירלט: 700-702, וכו'
ובטמבור: 0891, 0898 וכו

מה דעתכן? מנסיונכן הטוב/המר..יש לציין שהחלל די קטן ולא מואר מאוד
לצפיה ב-'נירלט 0435... גילוי נאות:'
נירלט 0435... גילוי נאות:
16/12/2017 | 11:32
23
אני לא אוהבת את הבהירים מידי שהלכת עליהם, מזכירים לי בית חולים, צריך להזהר עם ירוקים.
0899 של טמבור נראה מדהים.
יש לי נסיון מעולה עם 0906 ו 7 אבל הם מאוד מעושנים ולא יודעת אם יתאימו לגוון הצהבהב של השמנת.
לצפיה ב-'שאלה בנושא תמחור הום סטיילינג'
שאלה בנושא תמחור הום סטיילינג
14/12/2017 | 13:20
3
60
היי,
אנחנו מעוניינים בהום סטיילינג לאזור הסלון,הכניסה ופינת אוכל.
דירה חדשה מקבלן (עכשיו נכנסנו) . צריכים לרכוש ריהוט, שטיח, וילונות אקססוריז וכו'.
נפגשנו עם מעצבת שקיבלנו עליה המלצות מחברים וגם ראינו עבודות שלה שמאד אהבנו וקיבלנו ממנה הצעת מחיר הוגנת לדעתנו (ולפי בדיקות שעשינו סה"כ נראה לנו הולם לתמורה 4 פגישות, 3 ימי קניות כולל תכנון מזנון אצל נגר אם לא נמצא מוכן עדיין לא יודעים מה אנחנו רוצים ומה קיים בשוק).
העניין הוא שהיא ביקשה 3 תשלומים הפרושים על 3 חודשים. האם הגיוני שפרוייקט כזה ייקח 3 חודשים?
תודה מראש לכל העונים.
לצפיה ב-'כן בהחלט הגיוני שהתהליך יקח זמן. 3 חודשים זה לא הרבה'
כן בהחלט הגיוני שהתהליך יקח זמן. 3 חודשים זה לא הרבה
15/12/2017 | 22:14
2
14
לצפיה ב-'תודה רבה. לא ניסחתי טוב את השאלה וכוונתי היתה אם 3 חודשים'
תודה רבה. לא ניסחתי טוב את השאלה וכוונתי היתה אם 3 חודשים
16/12/2017 | 11:15
1
13
זה לא מעט מדי זמן ואולי לבקש ממנה לחלק ליותר תשלומים (אם כי אנחנו סומכים עליה שגם אם התשלומים יסתיימו לפני סיום הפרוייקט היא לא תברח לנו).
כמה בעצם זמן מנסיונך לוקח בממוצע להלביש חלל כזה? האם 3 תשלומים ל-3 חודשים עוקבים זה הגיוני או לבקש לפרוש ליותר זמן? היא אמרה שהיא נוהגת לגבות מראש את התשלום כדי לא להתעסק בגבייה אחר כך (מה שהגיוני האמת).
לצפיה ב-'אם אתם סומכים עליה אז אין פה שאלה...'
אם אתם סומכים עליה אז אין פה שאלה...
16/12/2017 | 11:22
15
אם התשלומים נראים לכם כבדים תבקשו לפרוש ל 4, אבל מקחו בחשבון שממילא אתם הולכים להוציא עשרות אלפים על ריהוט ואבזור לאורך התקופה הזו.
לצפיה ב-'התייעצות בנוגע למיקום רהיטים בחדרי שינה'
התייעצות בנוגע למיקום רהיטים בחדרי שינה
15/12/2017 | 12:06
4
72
שלום רב,

רכשנו דירה מקבלן ואנו נדרשים כעת לתכנן את החשמל בכל הדירה (סלון, מטבח, חדרי שינה וכו'). על מנת לעשות זאת אנו חייבים קודם להחליט על מיקום הרהיטים בבית. מצ"ב תוכנית הדירה עם המיקומים שהקבלן שרטט. אני חשבתי לשנות את הדברים הבאים:
1. בסלון - להחליף בין קיר הטלויזיה לבין הקיר שעליו נשענת הספה. כך שבצורה כזו, האיזור של הפינת אוכל לא יהיה צפוף כי מצדו יהיה קיר טלויזיה ולא ספות, וכך יהיה לנו קיר ייעודי לטלויזיה שנוכל לעצב. (את המזווה שרואים בתוכנית דירה אנו משאירים ולא שוברים). האם יש לכם הצעות אחרות?
2. בחדר שינה הורים, חשבתי למקם את הארון ממול המיטה ולא מצד שמאל של המיטה כפי שמשורטט. בצורה כזו נוכל לרכוש מיטה רחבה שיהיה אפשר למקם מצידיה שידות קטנות (את הדלת והמשקוף נזיז ימינה כך שהקיר של הארון, מול המיטה, יגדל לאורך 2.40). אבל אז אני בבעיה היכן למקם את הטלויזיה בחדר זה? חשבתי למקם את הטלויזיה מצד ימין של המיטה ואז להעזר בזרוע.
3. מבחינת חדרי השינה של הילדים, אני לא בטוחה אם השרטוט של הקבלן נראה סביר? יש הצעות לשיפור? חשבתי רק להפוך בין מיקום המיטה ושולחן הכתיבה בממ"ד, כך שמי שיישב ליד השולחן כתיבה לא יהיה עם הגב לדלת.
4. שאלה אחרונה - היכן נהוג למקם את נקודת הטלפון בסלון?
תודה רבה מראש לכל העונים והעוזרים

לצפיה ב-'זאת אינה תוכנית מה גם שחלק מהמידות לא ברורות. תעלי תוכנית'
זאת אינה תוכנית מה גם שחלק מהמידות לא ברורות. תעלי תוכנית
15/12/2017 | 14:05
3
50
עם מידות מפורטות של הדירה יהיה קל יותר להתייחס ביתר דיוק.
לגבי הסלון אפשר בגדול להפוך את הסידורכך שקיר הטלויזיה יהיה הקצר והספה ממול (אפשר גם קצת יותר ארוכה אולי)
לי מאד מפריע התכנון של המזווה שפולש למטבח עם מבואה בכלל לא שימושית. ממש בזבוז מקום. כתבת שאתם לא רוצים לשבור את המזווה-לא יודעת באיזה שלב הדירה אבל אפשר לקצר אותו וליישר עם קיר המטבח לא ישנה כמעט מבחינת האחסון בו כך גם ירווח את המטבח ואפילו ניתן יהיה להגדיל את האחסון במטבח. את פינת האוכל אפשר לסובב בניצב לקיר ולשמור על מעבר מרווח בכניסה למטבח.

לגבי חדר השינה, המידות לא מפויעות אצלי ברור. הרוחב נראה 3.45 ולא ניתן יהיה להכניסה מיטה ברוחב 160(יותר נכון מזרן המיטה רחבה יותר מן הסתם) בעקרון את יכולה למקם את הארון מול המיטה ולעשות נניח ארון הזזה עם טלויזיה משולבת בו זה יכול לפתור את עניין הטלויזיה. אפשר לעשות זרוע מעל הדלת או מימין למיטה אבל יהיה הרבה פחות נוח לצפייה (בזוית לא נוחה ) מה גם שתפריע למעבר לחדר רחצה או לארון (אם מימין למיטה).
בחדר ילדים הסמוך לחדר הורים  לסובב את שולחן הכתיבה שיהיה מקביל למיטה ועם זוית ראייה לדלת (כפי שמתוכנן הוא עם הגב לדלת ממש לא נעים) וזה כמובן ירווח את המרחק בין המיטה לשולחן. 
בממד אפשר להחליף כמו שהצעת בין המיטה לשולחן כדי שהשולחן לא יהיה עם גב לדלת או להחליף בין ארון ושולחן (כך לא תהיה תחושה שנכנסים לחדר ונתקעים בארון וניתן יהיה לקבל ארון גדול יותר)  כך השולחן לא יהיה עם גב לדלת (לא מומלץ למקם ארון היכן שהמיטה נמצאת כי כנף החלון תיפתח על הארון)

בכל מקרה, מה שרשמתי בערבון מוגבל כי זו אינה תוכנית עם מידות ברורות.

לצפיה ב-'תוכנית דירה מעודכנת עם מידות '
תוכנית דירה מעודכנת עם מידות
15/12/2017 | 15:56
2
56
רוב תודות על התשובה המהירה - ממש סייעת לי
אני מצרפת תוכנית דירה עם מידות. אשמח לשמוע אם לאור התוכנית הזו יש לך הצעות נוספות/אחרות מבחינת מה ששאלתי? 
לגבי המזווה - הבנו מהקבלן שאסור לבצע בו שינויים כי הוא נקבע מראש כשטח שירות. 
כמו כן, אשמח לקבל דגשים כיצד לבנות את תוכנית החשמל בדירה? מבחינת מיקום שקעים ותאורה בסלון ובחדרי השינה. 
תודה רבה שוב!

לצפיה ב-'תעצרו את הכל עד לאחרי קבלת מפתח'
תעצרו את הכל עד לאחרי קבלת מפתח
15/12/2017 | 22:02
43
המזווה הזה הורג לכם את הדירה ואת החלל הציבורי המדהים.
עם כל הכבוד למה שאמר הקבלן לא ברור לי מה הקומבינה הזו שמתהווה פה? שטחי שירות תקועים באמצע הדירה? עם קיר פנימי בתוכה, ולא בשטחים בשולי הדירה, תחומים בקירות חיצוניים, כמו מרפסת שירות? לא נתקלתי בכזה.
כל הדירה צריכה להיות מתוכננת ככה שאחרי קבלת המפתח אתם שוברים את הקירות של המזווה ההזוי, ומתקינים מטבח מדהים עם טונות של מקומות אחסון, אי ענק שהוא מרכז הבית ופינת אוכל במיקום פחות תקוע מעכשיו.
אפשר ליצור פה חלל ציבורי מדהים ביופיו ושימושי לעילא. אבל לא עכשיו...
אני אגב, גרה בדירה כם חלל ציבורי ממש דומה לזה - חיכיתי לצערי 15 שנה כדי לשפץ ולהעיף מרפסת שירות תקועה כדי ליצור מטבח של 20 מ"ר עם אי שעליו אנו חיים כיום והוא לב הבית.
אפשר לתכנן פה מטבח שהוא חלומה של כל משפחה. אל תתפשרו (ותקחו ייעוץ מקצועי, זה שווה כל גרוש).

לצפיה ב-'לא שמעתי על כזה דבר הזוי. בפרוייקט שעשיתי שהסתיים לא מזמן '
לא שמעתי על כזה דבר הזוי. בפרוייקט שעשיתי שהסתיים לא מזמן
16/12/2017 | 10:40
23
היה מזווה דומה לזה בכל הדירות. רב הדיירים ביטלו אותו או הקטינו מאד כך שהכניסה בכלל לא מהמטבח  (אלא מהמסדרון) וכך התקבל חלל מטבח גדול ומרווח.
אני בכלל הבנתי שאתם מעוניינים במזווה אבל אם אתם לא מעוניינים (או כן מעוניינים אבל רוצים להקטין)  אז ממש מומלץ כמו שתמי כתבה לפרק אותו אחרי קבלת מפתח ולתכנן הכל מראש לפי מצב ללא מזווה ורצוי מאד להעזר באיש מקצוע.

אני רואה ששירותי אורחים מבוטלים - מה קורה בחלל הזה? אתם מגדילים את המקלחת המרכזית?
כמה דברים כלליים ללגבי חשמל. בחדרי ילדים רצוי למקם שקע על כל קיר (למעט קיר הארון אם אתם בטוחים שהארון תמיד יהיה שם) וכך לאפשר גמישות בהעמדת ריהוט עתידית.
מקלחות- 2 נקודות תאורה אחת בתקרה ואחת מעל הכיור (לצערי ניתקלתי בדירות קבלן עם נקודת תאורה אחת מעל הכיור).

בחדרי שינה (גם הורים) אם רוצים להוסיף תאורת קריאה ליד המיטה.
בחדרי שינה הורים כנ"ל אם אתם רוצים. 
אם מתוכנו מאוורר תקרה אז כדאי גם מתג הפעלה/כיבוי ליד המיטה (אם כי המאווררים עם שלטים אבל לדעתי נוח יותר מתג הפעלה)

מלבד זאת ממש ממליצה לקחת עזרה מקצועית בתכנון החשמל לכל הדירה כדי למונע טעויות שקשה אחכ לתן (אפשרי כמובן אבל מונע בלגאן מיותר) ולהתייחס כמובן לחלל הציבורי ממבט ופינת אוכל כי שם הבעייה המרכזית.
בהצלחה
לצפיה ב-'שימוש בצבעי עץ [ורנית] למיניהם על פלאנקים'
שימוש בצבעי עץ [ורנית] למיניהם על פלאנקים
15/12/2017 | 12:56
1
21
צמנט בורד דמוי עץ כדי להעניק מראה אותנטי יותר. האם זה אפשרי?

תודה
לצפיה ב-'אין לי מושג, אם ורנית לעץ יכולה להקשר טוב לצמנט בורד'
אין לי מושג, אם ורנית לעץ יכולה להקשר טוב לצמנט בורד
15/12/2017 | 22:11
13
אולי בחנות ממנה תקנה יוכלו ליעץ לך.
לצפיה ב-'בחירת ריצוף'
בחירת ריצוף
14/12/2017 | 22:33
3
49
שלום לכולם
אנחנו מתלבטים בין ריצוף קרמיקה דמוי קררה לבן מבריק לבין בטון אפור משי דמוי בטון. מה דעתכם?
לצפיה ב-'הץתלבטות בין שני סגנונות ומראות שונים לגמרי '
הץתלבטות בין שני סגנונות ומראות שונים לגמרי
15/12/2017 | 09:23
33
איזה מראה את מנסה להשיג בסופו של דבר? דמוי קררה - ייתן מראה יוקרתי באופן כללי, ודמוי בטון מט - ייתן מראה אורבני.
לצפיה ב-'אני באופן אישי ממש לא אוהבת ריצוף לבן ועוד מבריק'
אני באופן אישי ממש לא אוהבת ריצוף לבן ועוד מבריק
15/12/2017 | 10:05
30
לא פרקטי בכלל, לא הלבן ולא המבריק (ולא שניהם יחד) . על המבריק רואים כל טביעת רגל וכל פירור שנופל על הרצפה ממש השתעבדות לסמרטוט) . המראה בעיני גם  קר מדי. 
דמוי בטון מט לטעמי הרבה יותר מוצלח פרקטי יותר  וגם משתלב טוב יותר עם סגנונות שונים. 
לצפיה ב-'תלוי בסגנון שאתם אוהבים... כפי שכתבו לפני'
תלוי בסגנון שאתם אוהבים... כפי שכתבו לפני
15/12/2017 | 22:10
9
לצפיה ב-'חלוקת חדרים בדירה'
חלוקת חדרים בדירה
14/12/2017 | 22:09
2
81

היי,

אשמח לעצתכם, אנחנו בשלב חלוקת החדרים בדירה ואנו מתלבטים האם כדאי להשאיר את המסדרון או לותר עליו לטובת חדרים גדולים יותר, ההתלבטות היא האם להשאיר את המסדרון כמו שהוא כך שהכניסות לחדרים יהיו כולם דרכו.
אופציה שנייה היא להוריד את הקיר שלו לטובת הסלון אבל זה לא כל כך פרקטי אז ירדנו מזה.
ואו]ציה שלישית שאנו חושבים לעשות היא לבטל את המסדרון ולחלק מחדש את שני החדרים ככה ששניהם יהיו גדולים יותר לחדר הראשון נזיז את הדלת ככה שהכניסה תהיה מול החדר הורים והחדר השני נזיז את הדלת ככה שתהיה כניסה מהסלון וככה שני  החדרים יגדלו במקום המסדרון.

האם הייתם ממליצים על אופציה זו? או שעדיף להישאר עם החלוקה של הקבלן עם החדרים הקטנים?

אשמח להערותיכם

לצפיה ב-'ממש לא! להכנס לחדר דרך הסלון'
ממש לא! להכנס לחדר דרך הסלון
14/12/2017 | 23:42
64
אין טיפת פרטיות למתגורר בחדר( לא משנה מה גילו זה פשוט גרוע ) וגם בסופו של דבר מפריע ליושבים בסלון .רוצים לארח בערב במלון אורחים יפריע לילד בחדר הסמוך .. אם מדובר במתבגר יהיה מאד לא נוח ולא נעים.  זו דעתי כמובן .
זה פתרון שרואים בדירות תמא שם יש אילוצים אבל פה ליצור מצב כזה ממש רעיון לא טוב.
חסרה לי התוכנית הכללית של הדירה  (לא ברור מבנה חדר הורים, מיקום חדר רחצה וכו ) אבל זה לא משנה את דעתי שזה ממש פתרון רע לדעתי.
יש חשיבות רבה להפרדת לחלל הפרטי מהציבורי באופן כללי וצריך לשמור עליו גם אם זה על חשבון חדרים לא גדולים.
אגב , גרתי פעם בדירה כזו ( ששופצה על ידי איחוד 2 דירות חדר קטנות של קיבוץ) .. ממש גרוע. ( שם היה חדר הורים  אבל אם היה חדר ילדים היה לא פחות  גרוע אפילו יותר  )

לצפיה ב-'גם אני נגד הסרת המסדרון, אחרת לא תהיה פרטיות'
גם אני נגד הסרת המסדרון, אחרת לא תהיה פרטיות
15/12/2017 | 22:12
9
לצפיה ב-'חוות דעתכם על דירה'
חוות דעתכם על דירה
13/12/2017 | 19:56
2
181
אנחנו שוקלים לקנות דירת 6 חדרים, מצרפת את התכנית שלה (דירה מס׳ 39) כדי שאוכל לקבל את חוות דעתכם באופן כללי ובעיקר על כמה נקודות ספציפיות:
1. החלל הציבורי שאמור להכיל מטבח, פינת אוכל וסלון נראה לי קטן. האם הוא יכול להכיל את כל הפונקציות הללו מבלי להיות דחוק?
2. היכן כדאי להעמיד את הטלוויזיה בסלון? אם היא עומדת על הקיר יוצא שמיד כשנכנסים הביתה נחסמים ע״י ספה שגם תחסום המעבר למרפסת- האם יש חלופות מוצלחות יותר?
3. בחדר ההורים יש מבואה מוזרה שאמורה לשמש לארונות, וחדר שירותים קטן ודחוק במיוחד. האם יש רעיונות לסידור מוצלח יותר? אם מספחים חלק מהמבואה לצורך הגדלת השירותים היכן ניתן להעמיד ארון גדול ומרווח המתאים לזוג?
4. אם יש הערות נוספות אשמח לשמוע. רק אציין שאנחנו זקוקים לכל חדרי השינה ולא יכולים לוותר על אחד מהם על מנת לרווח את השאר.
תודה רבה!

לצפיה ב-'דירה חמודה ומתוכננת הצורה טובה יחסית'
דירה חמודה ומתוכננת הצורה טובה יחסית
14/12/2017 | 09:57
1
113
בחדר השינה של ההורים הייתי שוקלת להגדיל את חדר הרחצה ולשנות את הארונות לשני ארונות על קיר ימין (כשנכנסים) אחד מהם בעומק צר של קיפול בלבד והחלק הראשון בעומק תליה.
חדרי הילדים מעט קטנים אבל זה לא משהו חריג בימינו. אם יש לכם יכולת לוותר על חדר אחד, אפשר לעשות שינוי מאוד יפה באיזור חדר השינה של ההורים והרחבת לפחות אחד מחדרי הילדים אם אם לא יותר.
לצפיה ב-'תודה רבה תמי'
תודה רבה תמי
14/12/2017 | 12:32
69
כפי שכתבתי מאחר ואנחנו זקוקים לכל החדרים לא נוכל לוותר על אחד מהם על מנת להרחיב את השאר.
מה דעתך על החלל המשותף? אינו קטן מדי? וכיצד לדעתך נכון להעמיד את הסלון?
תודה רבה על ההתייחסות!
לצפיה ב-'חימום דקו היט'
חימום דקו היט
12/12/2017 | 14:57
7
119
חימום של דקו היט.
איך הוא? מבחינת צריכת חשמל?
צריכים להחליט אם לקחת כחלק מהמפרט או להזדכות על 6k

כרגע אנחנו מדליקים חימום לילדים בימים הקרים (רדיאטור) ובזה זה מסתכם פחות או יותר...
מתלבטים על שיקולי בעד ונגד..
זה רלוונטי גם להחלטה אם לשים מזגן ואם כן איזה וכו

אשמח לתובנות ממבינים!

לצפיה ב-'איפה אתם גרים?'
איפה אתם גרים?
12/12/2017 | 20:54
6
44
לצפיה ב-'לא רחוק מירושלים'
לא רחוק מירושלים
12/12/2017 | 22:53
5
75
אבל קצת לכיוון ים המלח.
הרבה פחות קר והרבה פחות משקעים, אבל עדיין לא קור של מדבר בלילות.
(אנחנו גרים כרגע באותו מקום וציינתי את מידת השימוש בחימום)
לצפיה ב-'שאלת המיקום היא שאלה רחבה יותר...'
שאלת המיקום היא שאלה רחבה יותר...
13/12/2017 | 08:00
4
100
דירה שפונה צפונה קרה משמעותית מדירה שפונה דרומה למשל.
לפי מה שתארת אתם לא משתמשים כמעט בחימום במיקום הנוכחי... אז זה נשמע מיותר. מצד שני אולי אם חושבים לטווח ארוך יותר ועל כך שזה הופך את מפרט הדירה ליותר "עשיר" אולי לא שווה להוריד את הפריט הנ"ל. מבחינת חשמל אין לי מושג, אבל יכולה לומר שגם מזגן צורך חשמל. אני מניחה שאפשר למצוא נתונים משווים איפשהו.
לצפיה ב-'ככה'
ככה
13/12/2017 | 08:49
3
78
הכיוונים הם מזרח מערב שזה אמור להיות יותר טוב מעכשיו שאנחנו בדירה צפונית לגמרי.
בעקרון אנחנו לא אוהבים מזגן לחימום והאמת לא אוהבים מזגן בכלל (יש לנו עכשיו מיני מרכזי, בשימוש פעמים בודדות בשנה אם בכלל, כולל בקיץ).
הכנה למזגן מרכזי בכ"מ תהיה, ההתלבטות היא אם להכנס לדירה ואז לראות מה הצרכים שלנו ובהתאם לזה להתקין מזגן
או אפילו מערכת חימום דומה
או לקחת מראש משהו שאנחנו לא יודעים עד כמה עונה לצרכינו...

מה אנחנו יכולים להפסיד מזה בעצם?
הבנתי שהמערכת הזאת צריכה סה"כ נקודות חשמל ואפשר לשאוג שיהיו בלאו הכי...

האמת שאני מאד אוהבת את האוורור של מאווררי תקרה רק שלא ראיתי כאלה יפים וזה מבאס מאד 
(תהיה לנו תקרה די גבוה כנראה- סביב 3. זה משנה למשהו?)

לצפיה ב-'הייתי משאירה את החימום! זה יפטור אתכם לגמרי מהדלקת מזגן'
הייתי משאירה את החימום! זה יפטור אתכם לגמרי מהדלקת מזגן
14/12/2017 | 09:50
2
64
בחורף הבקושי קיים שלנו.
יש מאווררי תקרה יפים דווקא אבל המחירים שלהם שערורייתיים...
לצפיה ב-'כרגע'
כרגע
14/12/2017 | 12:14
1
41
אין בכלל מזגן תהיה רק הכנה ואנחנו מתלבטים אם להתקין כזה כשאנחנו לא משתמשים ולא עפים עליו..
מצד שני אם נעבור לדירה וכן נגלה שאנחנו רוצים או צריכים מזגן לאוורור
אז מחינתנו גם מבחינת ההוצאה הכספית וגם מבחינה אסטטית החימום יהיה מיותר..
לכן אנחנו תוהים מה יש לנו להפסיד מלחכות שנכנס לדירה ואז להתקין
או מיזוג או חימום או משהו אחר בהתאם לצורך?
בכל מקרה אנחנו לא צרכנים כבדים של אף אחד מהגברים והמעבר כנראה יהיה בקיץ..
לצפיה ב-' אז על מה ההתיעצות? אתם יודעים הכי טוב מה טוב לכם...'
אז על מה ההתיעצות? אתם יודעים הכי טוב מה טוב לכם...
16/12/2017 | 14:54
2
לצפיה ב-'הי, האם יש לכם המלצה על מישהו לנקיון דירה ריקה?'
הי, האם יש לכם המלצה על מישהו לנקיון דירה ריקה?
14/12/2017 | 10:15
33
דירת 3 חדרים באזור המרכז, שגרו בה שוכרים שלא שמרו על נקיון בלשון המעטה (רצפה חלונות, גז וכו')...

מישהו מומלץ? תבוא עליכם הברכה.
לצפיה ב-'תאורה במטבח'
תאורה במטבח
12/12/2017 | 17:36
3
169
שלום מרי פופ וכולם!

יש לנו דירת קבלן חדשה=)
אשמח לעזרתכם בנושא התאורה במטבח.
ישנה נק' תאורה באזור הכיור , שם מתוכננת תאורה של T5 או משהו בסגנון (גוף מלבני ארוך)
בחלק הקדמי יש דלפק אליו מחובר שולחן נמוך...
ישנה נק' תאורה במרכז הדלפק ו2 נק מעל השולחן (בחלוקה של 1/3,1/3,1/3)
מצ"ב תמונה של המטבח

אני מתלבטת לגבי שלושת נק' התאורה האלה, לאור זה שלא מדובר בדלפק באותו גובה , מעליו הכי קלאסי לעשות 3 גופים תלויים.

אפשרות אחת היא 3 גופים תלויים (לא אוהבת את המרווח הלא שווה לגופים זהים)
צרפתי תמונות לדופים תלויים בסגנון הרצוי
אפשרות שניה- גופי תאורה מסוג צילנדר (פחות אוהבת..)

מה דעתכם?
(צרפתי גם תמונות של סגנון התאורה המתוכנן בסלון )

תודה
לצפיה ב-'3 משתלשלות במרווח לא זהה זה אכן לא הכי מתאים לטעמי'
3 משתלשלות במרווח לא זהה זה אכן לא הכי מתאים לטעמי
12/12/2017 | 20:47
2
107
אבל גופים אחרים כמו הצילינדרים בעיקר אם לוקחים בגבהים שונים אין בעיה. או לחילופין מנורה אחת משתלשלת ושתיים נקיות יותר (זה לא היה המון אופציות חוץ מהצילינדרים...) לחילופין 3 מנורות משתלשלות 1 וזתיים זהות אולי יותר צרות?
לא הבנתי את עניין המרווח הלא זהה אגב, כתבת 1/3 1/3 1/3... תכנית תאורה תעזור מאוד.
לגבי ה T5... אמממ כבר מאוד פאסה ופחות חסכוני מפרופיל לד.
לצפיה ב-'תאורה'
תאורה
13/12/2017 | 11:46
1
109
מצרפת תוכנית תאורה ..מעל השולחן והדלפק במטבח יש את גופי התאורה א,ב,ג שאני לא סגורה מה לעשות איתם=(
תמונות המטבח והגופים המתוכננים בהודעה הקודמת..

1. מה דעתך לגבי המטבח?
ממש אשמח למנורות תלויות..לא שוללת הזזה קצת של הנקודות אם זה קירטי

2.נראה לי שבפינת האוכל יש יותר מדי גופים ובצורות שונות (דווקא מבחינת כמות אור לדעתי צריך כי הגוף המרכזי לאו דווקא יאיר הרבה)
דעתך?

תודה רבה על היחס והמקצועיות!
לצפיה ב-'במטבח פס לד אחד כמשורטט לא יספיק, תעשו אותו בצורת "ר"'
במטבח פס לד אחד כמשורטט לא יספיק, תעשו אותו בצורת "ר"
14/12/2017 | 09:00
40
את המנורה השלישית בצד האי הייתי מקרבת קצת לשלשיית מנורות או מסתפקת במשהו שונה לגמרי צמוד תקרה או צילינדר ולא משתלשל.
יש קצת בלאגאן מבחינת תאורות הביניים בין המטבח לסלון ובין פינת האוכל לסלון. הייתי מוותרת על זו שבין המטבח לסלון בעיקר אם מקפידים על תאורה יותר ארוכה וחזקה במטבח.
לצפיה ב-'שוב שאלת פרקט ודלתות '
שוב שאלת פרקט ודלתות
13/12/2017 | 14:46
4
74
האם לא עדיף להרכיב דלתות פנים ואז פרקט - אני חוששת שהעבודה על הדלתות - בעיקר על המשקופים - תהרוס את הפרקט בבית.. כך כל מה שיצטרכו לעשות זה רק לקצר את הדלתות, לא?
לצפיה ב-'איך תקצרי את הדלתות אחרי שיותקנו?'
איך תקצרי את הדלתות אחרי שיותקנו?
13/12/2017 | 20:33
1
53
מידת הסיבוכיות של זה תלויה בצורת החיבור של הדלתות (הצירים).
בכל מקרה - הפעולה הנכונה:
1. התקנת ריצוף (פרקט במקרה שלך).
2. התקנת פאנלים - ח-ו-ץ מהפאנלים הקרובים לדלת.
3. התקנת הדלתות.
4. השלמת הפאנלים.
כל דרך אחרת מבטיחה קשיים גדולים יותר...
בהצלחה!

*** אני לא אשת מקצוע ***

לצפיה ב-'בדיוק כמו שמקצרים דלתות כשמחליטים להתקין פרקט - '
בדיוק כמו שמקצרים דלתות כשמחליטים להתקין פרקט -
13/12/2017 | 20:56
46
בלי להחליף דלתות.
תודה בכל אופן.
לצפיה ב-'התקנה של דלתות לא הורסת פרקט ובעיקר כשאת מדברת על למינציה'
התקנה של דלתות לא הורסת פרקט ובעיקר כשאת מדברת על למינציה
14/12/2017 | 08:56
1
42
מעבר לאורך הדלתות הנחת הפרקט אחרי המשקופים מסובכת יותר ומיותרת כי יוצרת אי דיוקים שעדיך להמנע מהם ע"י התקנת הדלתות אחרי.
לצפיה ב-'הבנתי.. אוקיי תודה תמי '
הבנתי.. אוקיי תודה תמי
14/12/2017 | 12:57
5
לצפיה ב-'עזרה בתכנון מקלחת הורים - מה לעשות עם הארון התחתון ? '
עזרה בתכנון מקלחת הורים - מה לעשות עם הארון התחתון ?
13/12/2017 | 10:24
2
112
חשבנו לבנות ארון תחתון מסוף המקלחון עד לסוף הקיר.
בצד השמאלי מותקנת אסלה במרחק 81 ס"מ מהקיר עליו יותקן הארון.
לכן חשבנו אולי על ארון מדורג, עומק 50 ברובו, עם מגירות בעומק 45, וארון בעומק קטן יותר, אולי 40 בחלקו השמאלי שמאחורי האסלה עם מגירות בעומק 35.
לא כ"כ מסתדר לי הסידור בהתחשב במיקום החלון ומידות הקלפה העליונה.. לא ממש סימטרי לכלום
האם למרכז את הכיור למרכז הארון העמוק יותר, כפי שמופיע במבט מלמעלה; או שעדיף למרכז לפי הקלפה העליונה, כפי שמופיע במבט מהחזית ?
אשמח להצעות ולרעיונות נוספים 
אגב, תהיה דלת סקריניו כך שפתיחת הדלת לא אמורה להפריע.

מצורפת סכמה של הקיר עליו יותקנו הארונות ומבט מלמעלה
לצפיה ב-'הדירוג הזה בארון, איום ונורא בעיני ולא מחויב במציאות'
הדירוג הזה בארון, איום ונורא בעיני ולא מחויב במציאות
16/12/2017 | 14:58
1
7
למעט החלק התחתון שמקביל לאסלה, מגובה 42 כבר אפשר גם מגירה שנפתחת, מתחת אפשר חלקים פתוחים, אפשר למקם שם נייר טואלט וזה מייתר מוט לנייר.
מצד ימין של החלון הייתי מתכננת מראה בלבד וארונית ארוכה בגוב החלון בדיוק בצד שמאל שלו, אם אתם ממש חייבים עוד אחסון, יש ארון לא קטן, אז זה לא מובן מאליו.
לצפיה ב-'הי, בעקבות המלצתך אכן שינינו חלק מהתכנון..'
הי, בעקבות המלצתך אכן שינינו חלק מהתכנון..
16/12/2017 | 15:57
3
נוותר על הדירוג ונעשה את הארון בקו אחד בעומק 50 ס"מ

נבטל את שתי המגירות התחתונות מאחורי האסלה לטובת חלל פתוח עם מדף במרכז לאחסון נייר טואלט ושות.. 
לא כ"כ הבנתי מה כוונתך שמייתר את מוט נייר הטואלט, את מציעה להרים את הגליל כל פעם שצריך להשתמש בנייר ?

לגבי המגירה העליונה מאחורי האסלה, יש אפשרות לעומק 45 כמו שאר המגירות בארון אבל כדי לפתוח אותה צריך לוודא שמכסה האסלה סגור.. לא בעייתי קצת ?
אפשר להתקין מגירה בעומק 25 או אולי 30 (גבולי) שלא תתנגש באסלה אבל היא תהיה ממש קטנה.. פחות פרקטי ?

בנוגע לקלפה עם המראה, תוכלי להסביר מדוע את נגד ומעדיפה מראה על כל הקיר ?  הנוחות של הקלפה נועדה לאפשר גישה לאיפור, דאודורנט וכ"ו על מדף ולא בתוך מגירה. ארון משמאל לחלון פחות נוח כיוון שהאסלה חוסמת חלקית את הגישה ואם הוא מחליף את הקלפה, הוא יכיל מוצרים שמצריכים גישה בתדירות גבוהה לכן אולי פחות פרקטי ?

אודה לעצתך 
לצפיה ב-'מחפשים המלצה להתקנת מראות ומקלחון באזור המרכז.. '
מחפשים המלצה להתקנת מראות ומקלחון באזור המרכז..
10/12/2017 | 14:01
1
69
בדירה הקודמת נכווינו ממראות שהשחירו ככל הנראה כתוצאה מהלחות (למרות שאיווררנו וכ"ו).. נשמח אם למישהו יש פתרון
לצפיה ב-'לא מתחייבת על מראות שלא משחירות...'
לא מתחייבת על מראות שלא משחירות...
13/12/2017 | 08:21
74
יש לי נסיון לא מספיק ארוך איתו בעיקר במקלחונים: דוד דוראל 054-4396060
לצפיה ב-'בריקים-הזמנתי בריקים בצבע חום קרם'
בריקים-הזמנתי בריקים בצבע חום קרם
10/12/2017 | 21:32
2
110
ואני רוצה להפוך את החום ליותר קרם,
יש דרך לצבוע בריקים?
לצפיה ב-'ממה הבריקים עשויים? קרוב לוודאי שאפשר לצבוע אבל זה ממש לא'
ממה הבריקים עשויים? קרוב לוודאי שאפשר לצבוע אבל זה ממש לא
13/12/2017 | 08:19
1
61
מומלץ ולא בטוח שיצא יפה בכלל.
לצפיה ב-'אני חושבת קרמיקה'
אני חושבת קרמיקה
13/12/2017 | 23:02
26
הם גוון לא אחיד,
הרוב קרם/חום, מעט אפור ולבן
חשוב לי לטשטש את החום ויותר להלבין....
לצפיה ב-'התלבטות בסידור מכונת כביסה ומייבש'
התלבטות בסידור מכונת כביסה ומייבש
10/12/2017 | 09:52
1
180
שלום
אני מתלבט איך הכי נכון, יעיל ונוח למקם מכונת כביסה ומייבש בחדר כביסה.
צרפתי את תכנית החדר.המכונות והכיור צריכות להיות בצד השמאלי של החדר וצריך להיות גם כיור  ביחד איתם, באחד מהצדדים.
בצד הימני מתוכנן ארון עם פיר כביסה.
אני מתלבט אם למקם :
  1. אחד מעל השני.
  2. לבצע ספסל בגובה של בערך 30 ס"מ ואז למקם מעליו את המכונת כביסה ומייבש אחד ליד השני.
  3. מיקום הכיור-אם למקם קרוב לדלת או קרוב לחלון והשילוב של המכונות ביחד.
אודה להמלצות...
לצפיה ב-'אני הייתי ממקמת אחד מעל השני ובמקום שנותר מתכננת דלפק'
אני הייתי ממקמת אחד מעל השני ובמקום שנותר מתכננת דלפק
13/12/2017 | 08:04
78
גבוה לקיפול כביסה. מאוד נוח להכניס ממכונה למיבש כשהם אחד מעל השני.
את הכיור קרוב לחלון.

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
גר במתחם משותף?
זוהר רוזנפלד- אדריכלות ועיצוב
זוהר רוזנפלד- אדריכלות
תדמור ערבה - ניהול ופיקוח בניה
זקוקים למפקח בנייה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה