לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3851138,511 עוקבים אודות עסקים

פורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום!!!
לפני הכתיבה בפורום, הנכם מתבקשים, לעיין בפורום קצת לפני, ולקרוא את התקנון של הפורום. הודעה שלא תיכתב לפי התקנון, תמחק ללא התראה מראש.
אני מעוניינת לצור מרחב וירטואלי נעים, שמאפשר לשאול, להתייעץ וגם להביע דעה  ולכן, חשוב לשמור על הכללים כדי שהפורום ייתן מענה הולם ומאוזן לכולם.
לאור המקרים האחרונים, אני רוצה להגיש שהפרסום בפורום אסור.
בנוגע להצעות עבודה- לשם כך יש את לוחות הפורום, ניתן לפרסם שם. פרסום הצעות עבודה על גבי הפורום, מותנה באישור מראש במסר ( הצעת העבודה צריכה להיות רלוונטית לסטודנטים או בוגרים טריים בתחומים אותם הם לומדים, ללא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. יש צורך לשרשר לשרשור רלוונטי או לפתוח שרשור חדש ).
בנוגע לסיוע בסמינריונים או עבודות תיזה- לאור חשיבות הנושא עבור הסטודנטים, אני מאפשרת. אך יש צורך לשרשר אותו לשרשור מתאים קיים או לפתוח שרשור חדש ייעודי לשם כך- "עזרה במילוי שאלונים".
לעיתים, יש גולשים ששואלים שאלות, שלא ניתן לתת תשובה טובה ומדויקת בפורום. חשוב לציין שהפורום אינו פורום רשמי של אף מוסד, והוא משרת את קהילת הסטודנטים. סטודנטים עונים, בהתאם למידע שיש ברשותם, שהם שמעו, שאלו, התייעצו. חלק מהתשובות יכולות להשתנות בין חוגים שונים/ פקולטות שונות ומוסדות שונים. גם מדיניות של מוסד משתנה ובהתאם לכך גם התקנון. לכן בשאלות שבהם יש צורך בתשובה רשמית בנוגע לנוהל מסוים, יש לברר גם במוסד הרלוונטי.

הודעות שלא ייכתבו לפי הנוהלים האלו, יימחקו ללא התראה מראש.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה וכמובן בהצלחה בלימודים
oromer

המשך >>

לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 12:55
13

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'לימודי משפטים- הבינתחומי בהרצליה או שערי מדע ומשפט?'
לימודי משפטים- הבינתחומי בהרצליה או שערי מדע ומשפט?
11/09/2017 | 21:57
2
56
אני מתלבטת בין שתי המכללות, ולא מצליחה להכריע!
מבחינת המרחק, המרחק הוא אותו מרחק.
מבחינת המרצים והלימודים עצמם, לפי מה שאמרו לי בשתי המכללות הרמה מאוד גבוה.

לצפיה ב-'הבינתחומי נחשב טוב יותר'
הבינתחומי נחשב טוב יותר
13/09/2017 | 19:47
30
לצפיה ב-'אינני משפטן, כך שקחי את דעתי בערבון מאוד מוגבל..'
אינני משפטן, כך שקחי את דעתי בערבון מאוד מוגבל..
14/09/2017 | 21:59
77
אבל אם קשה להחליט, הייתי מסתכל על נתוני אחוז מעבר בחינת הלשכה... כי מה זה משנה אם המרצים טובים, אם בסופו של דבר את נכשלת בבחינה, רוצה לומר שתיתכנה נסיבות אחרות באותו מוסד שגורמים לאחוז עובגים גבוה/נמוך יותר, ושווה לבדוק גם את זה.
לצפיה ב-'השלמה לתזה'
השלמה לתזה
11/09/2017 | 18:41
1
83

שלום
אני בעלת תואר בני בניהול וארגון מערכות חינוך , המרכז ללימודים אקאדמיים,ללא תזה. איפה אפשר לעשות השלמות ולקבל תזה כי אני מעוניינת להמשיך תואר שלישי.
תודה מראש

לצפיה ב-'שאלה ספציפית'
שאלה ספציפית
21/09/2017 | 10:49
51
זו שאלה שלא מתאימה לפורום. היא ספציפית מידי. 
תחשבי איפה תרצי לעשות דוקטורט 

ותנסי לראות אולי יאפשרו לך לאחד...

בהצלחה
לצפיה ב-'המרכז האקדמי למשפט ועסקים בר"ג'
המרכז האקדמי למשפט ועסקים בר"ג
06/09/2017 | 16:04
6
114
שלום
רציתי לשמוע חוות דעת על המוסד הנ"ל.
מרצים?
איכות הוראה?
תודה
לצפיה ב-'חוות דעת'
חוות דעת
08/09/2017 | 06:50
5
96
לאיזה תואר
לצפיה ב-'תואר שני'
תואר שני
08/09/2017 | 12:33
4
73
אני רוצה לדעת איך הרמה שם?
מרצים וכו
לצפיה ב-'אני הבנתי את השאלה'
אני הבנתי את השאלה
08/09/2017 | 15:21
85
לאיזה מהתארים?
רמה אקדמית, ואיכות המרצים משווים ביחס למוסדות אחרים.
במשפטים למשל, בודקים כמה עברו מבחני לשכה?

לצפיה ב-'מה הטעם ללמוד תואר שני במכללה דרג ז'?'
מה הטעם ללמוד תואר שני במכללה דרג ז'?
22/09/2017 | 13:15
2
37
לצפיה ב-'נצל"ש תואר שני'
נצל"ש תואר שני
24/09/2017 | 14:52
1
65
האים אפשר להתקבל לתואר שני עם ממוצע 70?
ואם לא מה כן אפשר לעשות?
לצפיה ב-'דגשים'
דגשים
25/09/2017 | 11:25
59
אנחנו לא פורום רשמי של אף מוסד. לכן אני יכולה לענות על השאלה הזו.
בנוסף, לא ציינת באיזה תחום. איזה מוסד..
ממש קשה להתייחס לשאלה הזו.
באופן כללי ממוצע 70 עשוי להקשות על קבלה לתואר שני.
במכללות זה יכול להיות יותר קל, וגם אולי לפנות לוועדת קבלה. לבקש להיות על תנאי/ השלמות.
לצפיה ב-'אוניברסיטת אריאל'
אוניברסיטת אריאל
05/09/2017 | 14:44
4
138
אני מעוניינת ללמוד פסיכולוגיה באוניברסיטת אריאל ולאחרונה אני שומעת שהרמת לימודים מאוד נמוכה ובגלל הרמה הנמוכה אוניברסיטאות אחרות לא מקבלות סטודנטים שלמדו באריאל.
האם זה נכון? מישהו שמע על זה?
לצפיה ב-'אריאל'
אריאל
08/09/2017 | 06:49
2
118
כאוניברסיטה הם לא נחשבים ברמה גבוהה. 
אבל זה תלוי בתחום הלימודים.

אני לא חושבת שיש הנחייה גורפת לא לקבל סטודנטים משם.. יש לי חברה שלמדה שם תואר ראשון בכלכלה וניהול והמשיכה לתואר שני בכלכלה באוניברסיטה אחרת.

בנוגע לפסיכולוגיה אין לי מושג. 
לצפיה ב-'בדיחה של מקום'
בדיחה של מקום
21/10/2017 | 15:23
1
69
שומר נפשו ירחחק,
אל תשכחי שזה בשטחים, רק הנסיעות יהרגו אותך.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
26/10/2017 | 11:54
53
את יכולה לקרוא על המוסד

לצפיה ב-'יחידת דיור להשכרה בישוב עץ אפרים'
יחידת דיור להשכרה בישוב עץ אפרים
17/05/2018 | 07:50
3
יחידת דיור מקסימה ושקטה במרכז הישוב הותיק עץ אפרים , כניסה נפרדת ללא מדרגות . היחידה נמצאת שתי דקות מבתי הכנסת האוטובוס והדואר , יחידת הדיור כוללת מזגן תנור מקרר ספא מיטה ושתי שידות , השכרה לטווח ארוך בתנאים נוחים .
יורם 0533395365
לצפיה ב-'נדודי שינה לפני מבחן'
נדודי שינה לפני מבחן
06/09/2017 | 11:57
1
67
היי
אני סטודנט שנה ב עם ציונים גבוהים ובאמת משקיע, אבל לאחרונה הופיעו לי לפני מבחן בעיות שינה. אתמול היה לי מבחן ולא עצמתי עין וזה השפיע במבחן על שאף שאני יודע את החומר פיקס. 
זה כמו נבואה שמגשימה את עצמה אני אפילו לא בסטרס אני עוצם עיניים ישן מוקדם ופשוט לא נרדם. הבנתי שאני לא היחיד ויש סטודנטים שמצאו פתרון כמו : מלטונין, לעשן ירוק, חצי כדור בונדורמין. 
הקטע הוא שאני לא משתמש בדברים האלה מפחד מהאנג אובר או לפתח התמכרות או תלות בחומרים האלה. יש למישהו כאן ניסיון בעניין או רעיון לשבור את מעגל הקסמים? 
לצפיה ב-'נדודי שינה'
נדודי שינה
08/09/2017 | 06:15
54
אני מבינה, שאתה סטודנט טוב. לומד, מתאמץ, משקיע. וגם מצליח.
מה קרה לאחרונה שהשפיע? 
סיימת שנה ב או התחלת שנה ב? מתי זה התחיל?
אתה מוטרד מהמבחן?

מציעה לך לטפל בבעיה ולא בסימפטום. תבין מה גורם לך לא להירדם.

נבואה שמגשימה את עצמה? איזו נבואה?
לצפיה ב-'שאלות בהנדסה- צריכה עזרה'
שאלות בהנדסה- צריכה עזרה
27/08/2017 | 14:32
86

היי לכולם, 
יש לי כמה שאלות שאני רוצה להשוות את התשובות שלי ולראות אם צדקתי. 

1. במערכת הכוללת צנרת וסלילי קירור מוזרמים מים המהווים נוזל קירור. בספיקת מים 10 קוב שעה נמדד לחץ במערכת של 100 קילו פסקל.
מה יהיה מפל הלחץ במערכת במידה והספיקה תוגדל ל20 קוב שעה?

2.השאלה בתמונה שצירפתי. 

המון תודה(:

לצפיה ב-'הודעה חשובה-נא לקרוא'
הודעה חשובה-נא לקרוא
18/08/2017 | 10:21
123
לאחרונה, כל מיני גולשים מפרסמים בניגוד  לכללי תפוז וכללי הפורום. 
מזכירה שוב לכולם:
הפרסום בפורום אסור.
אסור לבקש דברים לא חוקיים- תכתבו לי עבודות.
בנוגע לשאלונים- יש נוהל מסודר שפורסם.
אני מוחקת הודעות במקרים מסוימים גם חסמתי גולשים.

לצפיה ב-'מה אפשר לעשות עם מאסטר בפיסיקה'
מה אפשר לעשות עם מאסטר בפיסיקה
19/08/2017 | 14:16
2
108
שלום
בעוד כמה חודשים אסיים את התואר השני שלי בפיסיקה וככל הנראה לא אמשיך לדוקטורט. התחלתי ללכת למספר ראיונות עבודה אך לא הצלחתי להתקבל כי אין לי הכשרה מתאימה, למעט עבודה במעבדה שלא קיימת בתעשייה. ניסיתי ללכת למשרות של תכנות ופיתוח אלגוריתמים אך לא קיימות כאלו לפיסיקאים ניסיוניים. גם באופטיקה דרישת הניסיון היא לטווח של 3+ שנות ניסיון. נכון להיום אינני מעוניין להמשיך ללמוד אלא לעבוד (כדי להחזיר חובות ותשלומים על שכר דירה).
למישהו יש רעיון מה אפשר לעשות עם תואר שני בפיסיקה? באילו מקצועות פיסיקאים עובדים ולאן אפשר להתקבל עם תואר בפיסיקה?
לצפיה ב-'כמה דברים '
כמה דברים
19/08/2017 | 16:03
115
אני מבינה את הקושי שאתה נמצא בו.  לרוב חברות לא צריכות פיזיקאי. 
פיזיקה זה ידע חשוב. אבל לרוב זה יהיה כתוספת לעוד משהו.
ממליצה לך
1. להיכנס לדרושים של רפאל.
2. להיכנס לאתרי דרושים בכללי, ולכתוב פיזיקאי. 
3. גם אם אתה לא עונה על כל הדרישות תשלח. אם יש משרה מעניינת שנראה לך שתוכל לבצע, והפער לא משמעותי, תשלח.
4. אני מבינה שאתה לא רוצה להמשיך ללמוד. אבל מציעה לך לשקול לקחת קורס או ללמוד לבד דברים מסוימים. למשל שפות תכנות...
5. בינתיים אתה יכול להיות מתרגל באקדמיה, עד שתמצא עבודה. גם שיעורים פרטיים לתלמידי תיכון. 
6. אולי אפשר לשקול לעשות משהו קרוב. למשל להיות מנהל מוצר/מנהל פרויקט. או בשיווק למשל. חברות מגייסות עובדים בתחומים הנדסה/מדעים, לתפקיד שיווק וניהול פרויקטים או מוצרים כי צריך הבנה של איך הדברים עובדים

חוסר ניסיון זו בעיה משמעותית שהרבה מתמודדים איתה. בעיקר כשהתואר שלמדת לא מכשיר אותך למקצוע פרקטי שנדרש בשוק. 

לצפיה ב-'תלמד לתכנת.'
תלמד לתכנת.
22/09/2017 | 13:17
62
אל תחפש בהכרח משרות לפיסיקאים, תחפש גם משרות אלגוריתמיקה כלליות. אם יצא לך לעסוק בעיבוד תמונה/אות בלימודים אז תבליט זאת. תנסה ללמוד תחומים כמו machine learning או deep learning.
לצפיה ב-'מערכת שעות תואר ראשון'
מערכת שעות תואר ראשון
17/08/2017 | 00:51
1
131
היי, יש לי שאלה קצת מפגרת.
אני לומדת כרגע באו"פ ואני שוקלת לעבור דרך אפיק מעבר לאוניברסיטת תל אביב לתואר דו חוגי (סטטיסטיקה עם כלכלה).
אין לי הרבה ידע על לימודים באוניברסיטה רגילה ואני רוצה לדעת מה יהיו פחות או יותר השעות והימים שבהם לומדים. בדרך כלל בתואר ראשון הלימודים הם כל ימי השבוע? או שיש ימים שלא לומדים? והשיעורים הם מהבוקר עד הצהריים?אחה"צ? ערב? אני מתארת לעצמי שזה משתנה בין תואר לתואר, שנה לשנה וכו', אבל באופן כללי או בממוצע איך זה?
חשוב לי לדעת לאן אני נכנסת. תודה!

לצפיה ב-'השונות כל כך גדולה שקשה לענות'
השונות כל כך גדולה שקשה לענות
18/08/2017 | 10:14
72
לי היה יום חופש אחד בשבוע. 
רוב הקורסים הם בשעות הבוקר ואחרהצ. 
אבל כבר יצא לי ללמוד עד 20 בערב. אבל זה היה פעם בשבוע
לצפיה ב-'תואר או דיפלומה'
תואר או דיפלומה
15/08/2017 | 15:44
1
77
מה ההבדל בין תואר לדיפלומה ??? ומה כדאי לי יותר?
לצפיה ב-'תואר זה סוג של דיפלומה'
תואר זה סוג של דיפלומה
18/08/2017 | 10:05
57
דיפלומה זה תעודת גמר של מוסד להשכלה גבוהה.
זה יכול להיות תואר, הנדסאי, לימודי תעודה והסמכה.
מה כדאי לך? כדאי לך משהו שיעניין אותך. שתהיי טובה בו, ושיהי לך ביקוש בשוק. או שתוכלי להעזר בכלים לצורך תעסוקה הולמת
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 15:55
3

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'עבודה ללא אנשים'
עבודה ללא אנשים
13/08/2017 | 21:29
2
130
אילו עבודות יש לסטודנטים שלא צריך יותר מדי קשר עם אנשים? חשבתי על פקידת לובי אבל לא עשיתי צבא ולא הצלחתי למצוא משהו למישהו יש רעיון??
לצפיה ב-'אין כמעט עבודות שלא דורשות '
אין כמעט עבודות שלא דורשות
18/08/2017 | 10:09
90
קשר עם אנשים. בהרבה עבודות דורשים יכולת השתלבות בצוות, ועבודה מול ממשקים רבים, עבודה עם לקוחות/ ספקים. 

אין כמעט מצב שתעבוד בלי אינטרקציה בכלל. 

לצפיה ב-'עבודה לסטודנטים - דרושים כותבים בעל יכולת כתיבה מעולה'
עבודה לסטודנטים - דרושים כותבים בעל יכולת כתיבה מעולה
03/10/2017 | 23:48
41
לחברת אקדליסט  דרושים כותבים בעלי יכולת כתיבה מעולה לכתיבת עבודות אקדמיות ב: משפטים, מדעי החברה, מדעי הרוח, מנהל עסקים, מימון ועוד...
תנאים מעולים, שעות גמישות . מתאים מאוד כהכנסה נוספת (ישנה גם אפשרות למשרה מלאה).
*עדיפות לבעלי תואר שני 
*עדיפות לשליטה במאגרי מידע אקדמאיים באנגלית
ניתן ליצור קשר במייל: jobs@acadelist.co.il 
לצפיה ב-'אפליקצייה לסטודנטים'
אפליקצייה לסטודנטים
06/08/2017 | 18:59
87
היי, אני סטודנט למדעי המחשב בפתוחה ופיתחתי אפליקציה כדי לפתור בעיות שסטודנטים נתקלים בהן :)
- חישוב ציון כתלות בבחנים\עבודות ומבחנים.
- העלאת קורס לענן ושיתוף בין התלמידים בחוג ועוד...

לצפיה ב-'ספרות אנגלית '
ספרות אנגלית
02/08/2017 | 17:37
1
70
האם יש כאן מישהו שלמד ספרות אנגלית ולאחר מכן עשה תעודת הוראה להוראת אנגלית בבית ספר על יסודי?.
מה רמת הקושי של התואר? האם הוא אפשרי עבור אנשים שהם לא דוברי אנגלית מהבית? אשמח לעזרה! 
לצפיה ב-'אני מכירה כאלה שעשו'
אני מכירה כאלה שעשו
04/08/2017 | 16:04
51
יש מסלול באוניברסיטת חיפה. שזה שפה וספרות אנגלית יחד עם תעודת הוראה. 
התרשמתי שהתואר לא קל, אבל בהחלט אפשרי. 
הכוונה שהוא דורש מאמץ, ויש קורסים שהם קצת יותר בעייתים, אבל רוב הקורסים בהחלט אפשריים, ואנשים מסיימים את התואר, ויש להם זמן לעשות גם דברים אחרים. 
התואר דורש רמת אנגלית גבוהה (אני חושבת שצריך להגיע עם פטור מהפסיכומטרי). לא חייבים להיות דוברי אנגלית מהבית. באוניברסיטת חיפה יש ערבים ויהודים שזו לא שפת אם שלהם, והם לא מדברים אנגלית בבית. 
מה שכן, צריך להגיע ברמה גבוהה, שכנראה תהיה גבוהה יותר במהלך התואר. 
ממליצה לשאול במזכירות החוג, ו/או ביום הפתוח. 
לצפיה ב-'חוק ההתיישנות בלימודים אקדמיים'
חוק ההתיישנות בלימודים אקדמיים
23/07/2017 | 11:48
6
302
היי לכולם
על מי חל חוק ההתיישנות? והאם הוא תקף גם כשהסטודנט כבר קיבלת טופס זכאות לתואר?
תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'על איזה התיישנות אתה מדבר? '
על איזה התיישנות אתה מדבר?
04/08/2017 | 15:57
5
120
חוק ההתיישנות מדבר על עבירות פליליות. אני מניחה שלא על זה אתה מדבר. 
אתה מתכוון על הכרה בקורסים? אם קיבלת זכאות לתואר זה אומר שסיימת ללמוד.
אני אשמח שתסביר יותר למה אתה מתכוון
לצפיה ב-'אני מתכוונת '
אני מתכוונת
14/08/2017 | 10:31
4
89
שיש חוק חוק התיישנות גם ללימודים אקדמיים. מגוחך ככל שזה יישמע-מסתבר שזה קיים
לצפיה ב-'לא ברור..עדיין'
לא ברור..עדיין
18/08/2017 | 10:17
3
67
אני סיימתי תואר ראשון ושני. 
זה לכל החיים. אף אחד בשום שלב לא יגיד לי, שיש התיישנות על התארים 
לצפיה ב-'אין חוק התיישנות '
אין חוק התיישנות
18/08/2017 | 10:50
2
77
על תואר. ברגע שיש תואר אז זהו.
אבל מסתבר שיש חוק כזה על מספר שנות הלימודים באונ'/מכללה, כלומר אם סטודנט לא סיים את לימודיו תוך 7 שנים מתחילת הלימודים תתכן האפשרות שהחוק יחול עליו ואז הוא יצטרך לחזור על קורסים וכיוצא באלה..
לכן כתבתי "לימודים" בהודעה הראשונה ולא תואר.
השאלה שלי הייתה בעצם מה קורה אם סטודנט עוד לא קיבל תואר אבל קיבל טופס זכאות לתואר, כלומר האם זה מבטל את החוק..(לא משנה באיזה שנה הוא בלימודים)
לצפיה ב-'בגלל זה שאלתי.. '
בגלל זה שאלתי..
19/08/2017 | 12:08
1
57
זה לא היה ברור מהניסוח. 
בלימודים אקדמאים= האם יש התיישנות על קורסים שנלמדו ולא קיבלתי זכאות לתואר.
זכאות לתואר, אומר שאתה זכאי לקבל את התואר. יש טקס חלוקת תארים פעם בשנה. לכן שולחים מסמך שאתה זכאי. דרך אגב כל ההטבות בגין תואר אתה יכול לקבל. למשל במס הכנסה, קבלה לעבודה...
לדעתי אם קיבלת זכאות לפני ההתיישנות, זה לא יפגע בך. אבל כדאי לשאול את מזכירות החוג/מנהל לימודים 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/08/2017 | 23:04
15
לצפיה ב-'בחירת מקום לימודים'
בחירת מקום לימודים
21/07/2017 | 15:43
1
150
אהלן,
הראש שלי כולו בלאגן אחד גדול ואולי תוכלו קצת לעזור לי.
אני בת 25 חודש הבא ואני מתעניינת בלימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית.
יש לי בגרות חלקית ואין לי פסיכומטרי. אני גרה בצפון, לא עם ההורים ומפרנסת את עצמי, עובדת במשרה מלאה. 
התחלתי לבדוק תנאי קבלה בכל מיני מכללות ובאונ' חיפה ואני באמת לא יודעת לאיזה כיוון אני צריכה ללכת.
השאלה הגדולה - מה עדיף, מכללה או אוניברסיטה?
בחלק מהמכללות מציעים לי מכינה קדם אקדמית של שנה המחליפה את הבגרות והפסיכו',
באוניברסיטת חיפה יש אופציה לאפיק מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה,
או אולי בכל זאת עדיף להשלים באופן עצמאי בגרות ולעשות פסיכומטרי?
אני לא יודעת לפי איזה קריטריון לבחור ואיך בעצם ניתן לשלב את כל ההכנות (מכינה, בגרויות וכו') ואת הלימודים עצמם עם הצורך להחזיק ולכלכל את עצמי באופן עצמאי וללא תמיכה של ההורים.
אשמח לשמוע המלצות ועצות ואולי גם קצת מידע כללי ממישהו שלמד עבודה סוציאלית.
תודה מראש :)
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
04/08/2017 | 15:55
80
אני אנסה לעשות לך קצת סדר.
קודם כל, לא נשמע שאת ממש בבאלגן. את יודעת מה את רוצה ללמוד, איפה את עומדת, ומה התנאי קבלה. 
אני לא יודעת כמה צפון את גרה אבל:
1. מכללת תל חי- ממש טובה בעבודה סוציאלית. אני חושבת שבפקולטה למדעי החברה והרוח, זהו "חוג הדגל שלה". יש להם גם מסלולי התמחות שכמו לחץ וטראומה. בגלל כל המלחמות והקטיושות שהיו בצפון, הם התמחו ואחד הפרופסורים פיתח מודל להתמודד במצבי טראומה כאלו. ככה שהחוג ממש טוב ונחשב.  ככה שבחירה בתל חי, לפחות בעבודה סוציאלית היא בחירה טובה לדעתי.
אני למדתי בתל חי והכרתי סטודנטים לעבודה סוציאלית שם..
2. אני פחות ממליצה ללמוד עבודה סוציאלית בפתוחה. 
3. ככל הנראה רק בפתוחה תוכלי ללמוד ולעבוד.
4. בתל חי, ואל בעוד מקומות תוכלי לפרוס את התואר ל 4 שנים. ואז יהיה לך יותר זמן לעבוד.
תקחי בחשבון שבעבודה סוציאלית יש קורסים שהם סדנאות, הדרכות, ועבודה מעשית  שהנוכחות בהם היא חובה.
5. אם את חייבת לעבוד משרה מלאה, אז כנראה בפתוחה עדיף לך. אם תוכלי לעבוד משרה חלקית/ מלגות, אז יש אופציות נוספות טובות יותר. 
6. תבדקי אם יש מקומות שבהם יש מסלול לאנשים עובדים. למשל לימודי ערב ויום שישי. 
לצפיה ב-'הורדת נקודות בערעור באת"א (מדוייקים) - האם זה באמת קורה?'
הורדת נקודות בערעור באת"א (מדוייקים) - האם זה באמת קורה?
19/07/2017 | 13:47
1
80
במבחן קיבלתי ציון יפה, הרבה מזה הודות לבדיקה מקלה (שכנראה חלה על כל הנבחנים).
עם זאת, פספסו סעיף בבדיקה שלי (פשוט דלגו, טעות אנוש - קורה). הסעיף הנ"ל שווה 10 נק', אבל הייתה לי בו טעות חישוב קלה, לכן בכל מקרה לא אקבל את כל הניקוד (אבל אם להשוות לאחרים - אז כן 7/8 נק' או משהו כזה).

הבנתי שעקרונית יכולים לבדוק את כל הבחינה מחדש כשמגישים ערעור, וזה קצת העלה בי חששות. קיצור, לשאולותיי:
1) האם האמת יש נטייה להוריד נק' בערעור?
2) במידה ואני מגיש בכל זאת, האם לציין שידוע לי שהפתרון שלי לא מלא (אבל קיים)? כאילו - מן הסתם יראו כשיבדקו בכל מקרה, השאלה אם זה יהיה מוזר לכתוב את זה, או שלהפך - זה יהיה מוזר לערער על שאלה שלא נכונה במלואה ויראה לא אמין...

תודה!

לצפיה ב-'זה תלוי'
זה תלוי
04/08/2017 | 16:12
57
אי אפשר לענות באמת על שאלה כזו. 
כי זה תלוי במדיניות של המרצה. 
מרצה שיחשוב שזה קטנוני ושאתה סתם רוצה עוד נקודות. יכול להוריד.

יש מרצים שלא מורידים. אלא אם מצאו טעות שלא הורידו עליה. או אם ממש התחשבו בבדיקה ואתה מערער...
יש ערעורים שהם ממש מוצדקים כמו טעות ניקוד של המרצה. 

מצד שני שמעתי על סטודנט שערער, ואמר שהוא העתיק את הנתונים לא נכון. והחישוב לפי הנתונים השגויים היה נכון והוסיפו לו...

תברר על המרצה שלך..
לצפיה ב-'הנדסה אזרחית (בניין) או הנדסה תעשייה וניהול?'
הנדסה אזרחית (בניין) או הנדסה תעשייה וניהול?
09/07/2017 | 23:06
1
71
שלום, 
לאחרונה התחלתי להתעניין בלימודי תואר ראשון, אך לא ממש יודע איך לכוון את עצמי. 
אני מתלבט בין הנדסה אזרחית (בניין) לתעשייה וניהול. אני יותר נוטה לכיוון הנדסת בניין, אבל מספר אנשים אמרו לי שמכוון שיש לי יכולת ניהול טובה לנסות את האופציה אולי הנדסת תעשייה וניהול. 
אין לי יותר מידי ידע בשתי התחומים, במיוחד על תעשייה וניהול, אבל שתיהם מעניינים אותי. 
איך מחליטים? אשמח לעזרה מבעלי ניסיון פה, ואלו שנמצאים בשוק לומדים 
את התחום - איך הגעתם להחלטה לגשת לתחום הספציפי הזה? איך ידעתם שזה יעניין אתכם. 
עוד שאלות שאולי יעזרו לי: 
והאם התארים קשים? 
איפה הכי כדי ללמוד אותם? 
האם יש ביקוש בשוק? 
*במה אוכל לעסוק אחרי התואר (איזה תפקידים קיימים)?* 
מה המשכורות למישהו אחרי תואר? 

תודה רבה לכל העונים!!!
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
19/08/2017 | 17:38
47
1. גם בהנדסה אזרחית, אפשר להיות מנהלים. כמעט בכל תפקיד אפשר להתקדם לתפקידי ניהול. 
2.  התארים קשים? לרוב נהוג להגיד שתעשייה וניהול הכי קל מכל ההנדסות. 
בגדול, הנדסה זה לא פשוט. אבל זה סובייקטיבי. יש אנשים שיגידו לך שתואר במשפטים הוא קשה
3. עדיף ללמוד באוניברסיטה
4. לא יודעת לגבי הביקוש. אבל גם אם יש עדיף להגיע עם ניסיון.
יש הרבה מידע באינטרנט וגם פורום עבודה בהייטק. ממליצה לך לעשות חיפוש
לצפיה ב-'שיבוץ ארועים'
שיבוץ ארועים
07/07/2017 | 09:43
46
אני רוצה לשבץ ארועים, אשר מתוכננים למהלך השנה הקרובה, על גביי לוח שנה או באמצעות בניית ציר גאנט
מבקשת ומודה מראש על קישורים רלוונטיים

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום פסיכומטרי
פורום פסיכומטרי
שמשי פסיכומטרי
מכון שמשי פסיכומטרי
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה