לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3851738,517 עוקבים אודות עסקים

פורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום!!!
לפני הכתיבה בפורום, הנכם מתבקשים, לעיין בפורום קצת לפני, ולקרוא את התקנון של הפורום. הודעה שלא תיכתב לפי התקנון, תמחק ללא התראה מראש.
אני מעוניינת לצור מרחב וירטואלי נעים, שמאפשר לשאול, להתייעץ וגם להביע דעה  ולכן, חשוב לשמור על הכללים כדי שהפורום ייתן מענה הולם ומאוזן לכולם.
לאור המקרים האחרונים, אני רוצה להגיש שהפרסום בפורום אסור.
בנוגע להצעות עבודה- לשם כך יש את לוחות הפורום, ניתן לפרסם שם. פרסום הצעות עבודה על גבי הפורום, מותנה באישור מראש במסר ( הצעת העבודה צריכה להיות רלוונטית לסטודנטים או בוגרים טריים בתחומים אותם הם לומדים, ללא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. יש צורך לשרשר לשרשור רלוונטי או לפתוח שרשור חדש ).
בנוגע לסיוע בסמינריונים או עבודות תיזה- לאור חשיבות הנושא עבור הסטודנטים, אני מאפשרת. אך יש צורך לשרשר אותו לשרשור מתאים קיים או לפתוח שרשור חדש ייעודי לשם כך- "עזרה במילוי שאלונים".
לעיתים, יש גולשים ששואלים שאלות, שלא ניתן לתת תשובה טובה ומדויקת בפורום. חשוב לציין שהפורום אינו פורום רשמי של אף מוסד, והוא משרת את קהילת הסטודנטים. סטודנטים עונים, בהתאם למידע שיש ברשותם, שהם שמעו, שאלו, התייעצו. חלק מהתשובות יכולות להשתנות בין חוגים שונים/ פקולטות שונות ומוסדות שונים. גם מדיניות של מוסד משתנה ובהתאם לכך גם התקנון. לכן בשאלות שבהם יש צורך בתשובה רשמית בנוגע לנוהל מסוים, יש לברר גם במוסד הרלוונטי.

הודעות שלא ייכתבו לפי הנוהלים האלו, יימחקו ללא התראה מראש.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה וכמובן בהצלחה בלימודים
oromer

המשך >>

לצפיה ב-'מגורים בירושלים'
מגורים בירושלים
14/02/2018 | 11:44
1
53
היי, אני עוברת מהמרכז לירושלים ללימודים באוניברסיטה העברית, אינני מכירה את ירושלים טוב, אשמח לשמוע המלצות לאזורים (זולים יחסית) בטוחים ולא מפחידים לבנות ששוכרות דירה לבד(לפי הבנתי אזור קרית יובל לא מומלץ,תקנו אם אני טועה) .
לצפיה ב-'א'
א
15/02/2018 | 08:23
36
רוב הסטודנטים משכירים ברחביה ונחלאות
יש גם בקרית יובל אם אני לא טועה. מציעה לשאול בפורום האוניברסיטה העברית 
לצפיה ב-'האם ניתן להגיע למועד א' ולהתחרט?'
האם ניתן להגיע למועד א' ולהתחרט?
13/02/2018 | 17:20
2
72
שלום האם ניתן להגיע למועד א' ולהתחרט ? כלומר להגיש טופס ריק לאחר שראיתי את הבחינה ובכך יסמנו שלא נוכחתי בבחינה? או שבכל מקרה אם מגישים טופס ריק יהיה ציון 0?
מעוניינת להגיע למועד א' רק לשם הסתכלות על שאלות הבחינה.

תודה
לצפיה ב-'תלוי בתקנון של המוסד עצמו'
תלוי בתקנון של המוסד עצמו
15/02/2018 | 08:16
1
51
אולי אפשר לחתום ויתור ב 15 דקות ראשונות. לא בטוח במועד א ..
לצפיה ב-'נצל"ש'
נצל"ש
05/03/2018 | 17:32
29
אני לומד תואר בהנדסה
ויש קורס אחד שאני לא מצליח לעבור.כבר עשיתי קורס חוזר ועדין לא עברתי אותו.
זה הקורס היחיד שנשאר לי לסיום התואר.
היית לי שיחה עם הדיקן אבל הוא מתעקש שאני אלמד עד שאני יעבור את הקורס.
רציתי לדעת אם אתם מכירים עוד פיתרון יצרתי?
אני על סף יאוש ולהרים ידיים
לצפיה ב-'הלפ - לימודי חינוך'
הלפ - לימודי חינוך
13/02/2018 | 23:23
1
37
היי אנשים, אני זקוקה למידע מהימן בכמה נושאים (עוד שנייה מתחיל הסמסטר וזה יעזור לי מאוד להכריע):

1) למי שיש תעודת הוראה בחינוך מיוחד יכול להיות גם מורה רגיל, נגיד בבית ספר יסודי, או שצריך תעודת הוראה נוספת?
בלוינסקי ובבית ברל יש מסלול לשתי התעודות ביחד אך לא כך בבר אילן/או"פ/ת"א.
2) נהיה לי קצת סלט לגבי המושגים וההכשרות -
מה זו הוראה מתקנת ומה ההבדל בינה לבין תעודת הוראה בחינוך מיוחד?
האם מדובר בהכשרה שונה? במקצוע שונה? מה נחשב יותר?
3) באותו הקשר - לאוניברסיטה הפתוחה יש תואר בשם "חינוך - ליקויי למידה". בתיאור מודגש שהתואר אינו הופך את הבוגרים שלו לבעלי רשות/הסמכה לאבחן או לטפל בלקויות למידה ושבשביל זה נדרש תואר שני.
השאלה שלי היא האם תעודת הוראה בחינוך מיוחד כן יכולה להספיק לעבודה באבחון וטיפול בליקויי למידה גם בלי תואר שני?
והאם התואר של האו"פ לבדו בכל זאת מספיק לעבודה בתחום? (אחרי הכול, מדובר בתואר שכל כולו עוסק בלקויות למידה).
4) לצערי קראתי דברים לא טובים על רמת המכללות לחינוך באופן כללי לעומת האוניברסיטאות. 
אם ארצה להמשיך לתואר שני באוניברסיטה ולא במכללה, האם זה עלול לפגוע בי שהתואר שלי ממכללה ולא מאוניברסיטה?
האם התארים של לוינסקי, בית ברל וסמינר הקיבוצים מוכרים על ידי המל"ג?
מי נחשבת ברמה גבוהה יותר - בית ברל או לוינסקי? (שואלת בדגש על הרמה האקדמית והמקצועית).

אני מתכננת להרשם בימים הקרובים ללימודים בפעם השנייה בחיי, מקווה הפעם לצאת עם מקצוע יציב ומעניין. חשוב לי לקבל את חוות דעתכם ולהיתרם מהידע שלכם. אשמח שתגיבו גם לחלק מהשאלות או לשאלה אחת, כי כל מידע אובייקטיבי יעזור לי. אתם גדולים, תודה רבה!
לצפיה ב-'ניסיון לעזור'
ניסיון לעזור
19/02/2018 | 20:14
18
היי,
השאלות ששאלת הן שאלות מאוד טובות. אני מציעה לך ללכת לימים הפתוחים 
ולשאול בדיוק מה מקנה לך כל אחת מהתעודות. ועל ההבדלים בינהם.
בגדול, ואני מקווה שאני לא מטעה חינוך מיוחד, זה שם כולל להרבה מאוד בעיות. 
ילדים עשויים להגיע לכתות אלו מכל מיני סיבות. בין היתר, אוטיזם, פיגור.
אבל ליקויי למידה קשים/מורכבים.
הוראה מתקנת זה בדר"כ  זו הדרך שבה מסייעים לתלמידים עם ליקויי למידה. וזה יכול להיות בחינוך המיוחד והרגיל.
חשוב לשאול מה מקנה כל תעודה, ואפילו אולי לשאול במשרד החינוך. 
בנוגע למכללות- ספציפית בחינוך אני חושבת שזה פחות נכון. 
מכללות הן יותר פרקטיות. אוניברסיטה זה יותר תיאורטי ומכוון למחקר. זה באופן מאוד כללי. בפועל יש מכללות ברמה אקדמית מעולה. 
ואוניברסיטאות ששמעתי שלא משקיעות בלימודים מעשיים. 
אבל כן, במכללות הייתי בודקת. 
שמעתי דברים טובים על אורנים, גורדון בית ברל .
בנוגע לפתוחבה- ראיתי שהתואר הוא במדעי החברה בהדגשת חינוך לקויי למידה.
אני באופן אישי פחות אוהבת תוכניות כאלו... 
אין לי בעיה שעושים דגש על תחום מסוים או למשל כשלומדים פסיכולוגיה וביולגיה עם דגש במדעי המוח. כי מדעי המוח מקשר בינהם ואפשר להמשיך אחר כך עם הכיוון. יש הגיון בזה.
אבל פחות מתאים לקחת תואר במדעי החברה שהוא קצת כללי, ולעשות דגש מתחום אחר (חינוך). רוצה חינוך מיוחד? שכל התואר יהיה חינוך מיוחד. בלי דגשים
לצפיה ב-'חשבונאות רק לא בפתוחה'
חשבונאות רק לא בפתוחה
01/02/2018 | 09:02
1
123
אני לא הקשבתי לאחרים וחבל
לצפיה ב-'וחוץ מרק להכפיש'
וחוץ מרק להכפיש
02/02/2018 | 14:59
100
אם הם היו רואים את זה ייתכן והיו מגישים נגדך תביעה.

זה בסדר להביע דיעה. אפילו רצוי.  אם יש בעיה איתם לגיטימי לא ללמוד שם, או לתאר מצב. רק שזה לא לעיניין לכתוב רק לא שם.. מבלי להסביר אפילו.
יש לך עד יום ראשון: להוסיף הסבר/ הנמקה. לספר מה קרה. 
כמנהלת בפורום, אני לא אאפשר לכתוב נגד מקום בצורה כל כך חד משמעית מבלי לאפשר
לצפיה ב-'לימודי גנטיקה'
לימודי גנטיקה
31/01/2018 | 16:33
47
שלום לכולם ,אני מעוניינת להתחיל תואר ראשון במדעי החיים . רציתי לשמוע את דעתכם , האם יש ביקוש למקצועות אלו ? האם יש שכר מכובד ? הכיוון שלי הוא גנטיקה , אני לא מצליחה למצוא מידע על שכר ,שעות עבודה בתחומים כאלו . איזה היקף משרה נהוג במקצועות האלה וכו'. ובקיצור כדאי או לא כדאי
לצפיה ב-'דעתכם על כיסא סטודנטים'
דעתכם על כיסא סטודנטים
29/01/2018 | 16:05
2
116
שלום לכולם,

כחלק ממחקר שאני עורך על מבחנים ועל כיסאות סטודנטים, הייתי שמח לקבל ממכם פידבק לגביי מבחנים שנערכים על כיסא סטודנטים.
האם נבחנתם בעבר על כיסא סטודנטים? האם הרגשתם אי נוחות כתוצאה מחוסר המקום על השולחן הקטן המחובר לכיסא?
אם הייתה לכם את האפשרות תמורת סכום סימלי לשנות את המבחן מכיסא סטודנט לכיסא ושולחן יותר גדול משמעותית האם הייתם משלמים?

תודה לעונים!
לצפיה ב-'לא יצא לי הרבה'
לא יצא לי הרבה
30/01/2018 | 21:35
70
אבל כשכן, זה בלתי נסבל...
מה הכוונה תשלום? בשכר לימוד מראש? פר מבמחן? כמה סמלי?

לצפיה ב-'כן, וזה מעצבן במיוחד כשיש מבחן עם חומר פתוח.'
כן, וזה מעצבן במיוחד כשיש מבחן עם חומר פתוח.
31/01/2018 | 00:13
85
מצד שני אני לא מצפה להרבה מאוניברסיטה כשאין אפילו כסף לנייר טואלט בשירותים... :->

לצפיה ב-'עזרה| קורס ניתוח מערכות מידע'
עזרה| קורס ניתוח מערכות מידע
29/01/2018 | 21:26
30
שלום לכולם, ברצוני לשאול לגבי קורסי ניתוח מערכות מידע הנלמדים בטכניון ובג'ון ברייס.
האם אתם מכירים אותם? יצא למישהו כאן ללמוד אותם?
האם הם יכולים ליצור אפשרויות תעסוקה(אילו אפשרויות?) או שהם נעלמים תחת צלם של תארים מקבילים? האם יש העדפה לטכניון בגלל שמו או ששניהם נחשבים כל אחד בגלל תוכנו השונה?

תודה רבה למגיבים
לצפיה ב-'הנדסה תעשיה וניהול באפקה או שנקר'
הנדסה תעשיה וניהול באפקה או שנקר
28/01/2018 | 19:31
45
איפה נחשב יותר ללמוד הנדסה תעשיה וניהול באפקה או בשנקר?
לצפיה ב-'עזרה בבחירה בין בן גוריון להדסה. מעבדה רפואית'
עזרה בבחירה בין בן גוריון להדסה. מעבדה רפואית
15/01/2018 | 21:47
2
70
היי אני רוצה ללמוד לימודי מעבדה רפואית. עכשיו יש 2 מוסדות שרלוונטיות מבחינתי שזה אוניברסיטת בן גוריון או מכללת הדסה בירושלים.
אשמח לעזרה בבחירה
1) מה יותר מומלץ בן גוריון או הדסה? מבחינת ההתייחסות שלאחר התואר אם למדתי במכללה או באוניברסיטה לגבי התואר הנ"ל
2)  ההתייחסות של המרצים והאווירה בקמפוס
3) מבחינת מרחק... אני נתנייתית ככה שלשניהם אצטרך מעונות אבל כמובן שבאר שבע יותר רחוק מירושלים :\
4) ומבחינת תנאי קבלה. ידוע לי שלבן גוריון אצטרך לשפר בגרויות. לפחות למתמטיקה אבל עדין... זה אוניברסיטה..

אשמח לכמה שיותר עצות ועזרה אני ממש מבולבלת 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
17/01/2018 | 20:42
49
אני לא יודעת עד כמה משנה בתחום הזה איפה למדת.
באופן כללי, עדיף אוניברסיטה.
האווירה בבגן גוריון טובה יותר מבירושלים
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
23/01/2018 | 10:22
35
1. מבחינת התייחסות לעובדה שלמדת במכללה או אוניברסיטה - תלוי מי המראיין שלך והאם הוא למד במכללה או אוניברסיטה. הדעה הרווחת היא שטוב יותר באוניברסיטה אבל בכל אופן זה ישפיע בעיקר על העבודה הראשונה שתמצא.
2. סביר להניח שאין מישהו שמכיר את ההתייחסות של המרצים בשני המחלקות. מבחינת אווירה בן גוריון נחשבת מצויינת.
3. המרחק לא רלוונטי ברגע שאת לא גרה בבית. בכל אופן בבאר שבע יש מגוון קבוצות טרמפים בפייסבוק ואני מניח שגם בירושלים יש כאלה
4. אם את רוצה להתקבל לבן גוריון וזה דורש שיפור בגרויות - אז תעשי את זה.

שיקול נוסף - בבן גוריון הפקולטה למדעי הרפואה צמודה לסורוקה ויש הרבה מחקרים משותפים וכו'. אני לא יודע איך זה במכללת הדסה בירושלים - כדאי לברר.
לצפיה ב-'המלצות לתוכנה ליצירת תרשימי זרימה (Flow chart)'
המלצות לתוכנה ליצירת תרשימי זרימה (Flow chart)
06/01/2018 | 12:55
34
בוקר טוב לכולם.
אני לא בטוח שזה הפורום המתאים לשאול את השאלה הזו אבל ננסה בכל זאת.

אני סטודנט להנדסה ואני צריך בכמה קורסים שאני לומד ליצור תרשימי זרימה של אופן פעולת המערכת.

במכללה שאני לומד בה מותקן Visio במחשבים אבל אני רוצה גם לעבוד עם הלפטופ שלי בבית וראיתי ש-Visio עולה הרבה כסף.

האם יש לכם המלצה על תוכנות (עדיף חינמיות. אם אין, אז יותר זולות מ-Visio) בעלות אותה הרמה (או לפחות מתקרבות מאוד) כמו Visio?

תודה רבה,
רשף
לצפיה ב-'היי, מבקשת עזרה'
היי, מבקשת עזרה
03/01/2018 | 14:57
2
93
אני מחפשת טבלה (ממקור אקדמי) של זמני שהיית נוזלים בקיבה ולא מצליחה למצוא. מישהו יכול לעזור?
לצפיה ב-'איפה ניסית לחפש?'
איפה ניסית לחפש?
05/01/2018 | 06:46
40
יש לך גישה למאגרי מידע של הספרייה?
ניסית להיעזר בייעץ של הספרייה?
לצפיה ב-'הייתי מנסה לחפש דברים בסגנון של'
הייתי מנסה לחפש דברים בסגנון של
23/01/2018 | 10:27
23
stomach retention times
בחיפוש ראשוני לא מצאתי את מה שאת צריכה אבל יש מאמרים שעוסקים בהגדלה של זמני השהייה עבור תרופות - זה רלוונטי עבורך?

לצפיה ב-'שכר לימוד - איך מחשבים?'
שכר לימוד - איך מחשבים?
31/12/2017 | 16:22
3
82
אשמח לעזרה פה בהבנת חישוב שכר הלימוד באורנים. שכר הלימוד שלי לשלוש שנים במסלול להסבת אקדמאים הוא 13,600 שח. למרות זאת מתעקשים לגבות ממני השנה את רוב הכסף (75%) ובשנה הבאה יגבו את 25% הנותרים. אני לא מצליחה להבין את הרציונל של זה, ובמיוחד זה מקשה עלי מאוד כלכלית. יש דרך לשנות את זה לחלוקה קצת יותר הגיונית? עד כה בכל פניותי נתקלתי בחומה בצורה. תוךדה מראש. מיכל
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שזה הפורום המתאים לשאלה'
אני לא בטוחה שזה הפורום המתאים לשאלה
31/12/2017 | 16:43
75
כשכתבתי את ההודעה חשבתי שאני בפורום של מכללת אורנים בלבד. אבל אני מניחה שזה לא ממש שונה במכללות אחרות. אשמח בכל מקרה לתשובה כלשהי אני די אובדת עצות
לצפיה ב-'אני לא חושבת שזה אפשרי'
אני לא חושבת שזה אפשרי
02/01/2018 | 06:08
1
55
התשלום הוא לפי נקודות זכות.
לכן אם את לומדת את רוב נקודות זכות בשנה הזו תצטרכי לשלם עכשיו.
בעצם הכוונה שאת תצריכה לשלם כל שנה בהתאם למה שאת לומדת.

וזה לא קשור ספציפית למכללות. לכל המוסדות המתוקצבים משלמים את אותו הדבר (אוניברסיטאות ומכללות מתוקצבות).
את יכולה לפנות לוועדה לתשלומים חריגים, ולבקש. אולי יאפשרו לך. 
אבל במדה ואת לומדת יותר השנה הרציונל ממש ברור לי. תארי לך, את מחליטה לפרוש. אז לא תשלמי את ההיתרה?
ודרך אגב, למה חשבת שהפורום שייך רק לאורנים? אני יכולה להגיד לך שאין פה כמעט סטודנטים באורנים. אם בכלל... סתם נשמע לי מוזר שהגעת למסקנה הזו
לצפיה ב-'בירור פרטים - חיוב שכר לימוד'
בירור פרטים - חיוב שכר לימוד
03/01/2018 | 09:02
32
מיכל שלום,
נשמח לתת לך פרטים מדויקים על נושא החיוב ולעזור לך ככל שניתן
במחלקת שכר הלימוד שלנו,  הנמצאת בבניין 58 .
מרכז שירות לסטודנט
מכללת אורנים
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:06
10

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'לימודי משפטים '
לימודי משפטים
20/12/2017 | 13:57
9
112
שלום, 
חברה שלי אחרי שיחרור, ועכשיו שוקלת להתחיל ללמוד בכיוון של משפטים. היא מעדיפה לא לחכות עד לשנת הלימודים הבאה אם זה אפשרי, יש אפשרות שהיא תוכל להתחיל ללמוד עכשיו?
לצפיה ב-'יכול להיות'
יכול להיות
22/12/2017 | 07:23
8
57
יש מקומות שמאפשרים להתחיל ללמד בסמסטר אביב.
ואם לא, אפשר לנסות ללמוד קורסים כשומעת חופשית ולהרשם לשנת לימודים הבאה. ולבקש שיכירו בקורסים שעשתה..

לצפיה ב-'לא יודע כמה זה אפשרי'
לא יודע כמה זה אפשרי
24/12/2017 | 12:11
7
53
הרי כשומעת חופשית היא תדרש להגיש עבודות או לגשת למבחנים.
כן שווה לבדוק על מסלולים שנפתחים גם בסמסטר חורף - יודע שבמרכז האקדמי ברמת גן כבר נפתחה ההרשמה לתואר במשפטים.

לצפיה ב-'שומע חופשי לא חייב לגשת למבחנים'
שומע חופשי לא חייב לגשת למבחנים
29/12/2017 | 12:57
6
44
במקרה שלה זה רצוי... כדי שיכירו לה בקורסים האלו.
שווה לברר איפה שהיא תרצה ללמוד מאיזה מוסדות אחרים הם מקבלים
לצפיה ב-'שווה באמת לבדוק איזה מכללות פתחו הרשמה לסמסטר חורף'
שווה באמת לבדוק איזה מכללות פתחו הרשמה לסמסטר חורף
30/12/2017 | 16:02
5
36
לא רואה מה הטעם להיות שומעת חופשית, לדעתי זה סתם בזבוז זמן...
לא הרבה מוסדות פותחים הרשמה למשפטים בסמסטר חורף, אז אם היא באמת רוצה להתחיל כבר עכשיו כדאי שתתחילו לבדוק. טושטוש כתב לך שבמרכז האקדמי בר"ג פתחו - יש להם פקולטה מעולה אז שווה להתחיל שם.
לצפיה ב-'יש לך אינטרס ברמת גן?'
יש לך אינטרס ברמת גן?
01/01/2018 | 20:48
4
28
אם היא תרשם לחורף הבא, ויאפשרו לה לצבור נ"ז כשומעת חופשית עכשיו זה אידאלי..
להגיד בזבוז זמן מבלי להסביר ולהגיד שרמת גן מעולה זה מעיד על אינטרסים
אני ראיתי את נתוני מעבר בחינות הלשכה, לפי מוסדות לימוד.
בהשוואה לאוניברסיטאות אין מה לדבר.. גם בהשוואה למכללות יש טובות ממנה...
אני לא רוצה להיד שהיא גרועה. אבל צריך לשים בפרופורציה
לצפיה ב-'אם למישהו יש דעה שונה משלך זה אומר שיש לו אינטרס נסתר???'
אם למישהו יש דעה שונה משלך זה אומר שיש לו אינטרס נסתר???
04/01/2018 | 00:31
3
34
הוא שאל איפה היא יכולה להתחיל ללמוד כבר עכשיו ולמיטב ידיעתי לא הרבה מוסדות פותחים הרשמה למשפטים בסמסטר חורף, בטח שלא אוניברסיטאות, בגלל זה הצעתי לו לבדוק במכללות.
בכל אופן, אם במרכז האקדמי נפתחה הרשמה, כמו שטושטוש אמר, אז למה שלא יבדוק איתם? הפקולטה שלהם באמת טובה ויש להכוון התעסוקתי שלהם נטוורקינג מעולה, ככה שבשנים האחרונות הסטודנטים שלהם מצליחים להתברג למשרדים מובלים גם כאלה בעשיריה הראשונה. הבחינות האחרונות היו ללא ספק נפילה עבור כולם, אבל אם תסתכל על הבחינות הקודמות, הם נמצאים במקום טוב באמצע מעל למכללת אונו ושערי משפט.
להשתתף בקורסים כשומעת חופשית לדעתי זה מיותר, במיוחד בהתחשב בעובדה שלא בטוח שיכירו לה בהם. לימודי המשפטים, ההתמחות ובחינות הלשכה נמשכים בסה"כ כ-5 שנים, ככה שאני לא מבינה מה הטעם לבזבז זמן.
לצפיה ב-'אני אסביר לך בדיוק'
אני אסביר לך בדיוק
05/01/2018 | 17:24
2
21
1. הבנת הנקרא- אני התכוונתי שתבדוק לפני אם יכירו לה. ובנוסף שתנסו ללמוד במוסד שאליו תרצה להתקבל. שומעת חופשית היא יכולה מסמסטר אביב
2. המבחן היה קשה לכולם. נכון. אבל אני השוותי אותם לשאר הסטודנטים. כולם התמודדו עם אותו מבחן. ולהם היה כנראה קשה יותר לסטודנטים במכללות.
אם כבר במכללה אז עדיף בבינתחומי או במכללה למנהל. שום נטוורקינג שבעולם, לא יעזור לה אם לא תעבור את מבחני הלשכה. 
3. את מתחום המשפטים? סתם שתדעי שלמקומות ההתמחות הכי טובים, סטודנטים ממכללות (שלא למדו בבינתחומי או המכללה למנהל) יותר קשה  להתקבל.
4. אין לי בעיה שדעתך שונה. אפשר להציע לבדוק שם. פשוט להגיד שהם ממש טובים, כשהסטודנטים שם כנראה לא הבריקו במבחני הלשכה, קצת נראה לי מוזר.
5.  נכנסתי לאתר שלהם ולא מצאתי פרסום כלשהו על תואר במשפטים.
את בטוחה שיש מסלול כזה?

לצפיה ב-'המכללה נקראת "המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן"'
המכללה נקראת "המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן"
06/01/2018 | 00:58
1
31
אז מן הסתם שיש להם מסלול ללימודי משפטים. מעבר לזה, אני מכירה כמה חברה שסיימו שם בשנים האחרונות והצליחו להתברג למקומות טובים בהתמחות ולאחריה -הם זוקפים את זה לטובת הנטוורקינג של ההכוון שלהם. זה באמת לא פשוט להגיע למשרדים מהעשרייה הראשונה אם אתה לא יוצא מאחד המוסדות הגדולים, אבל מסתבר שאפשרי. בשנים האחרונות הגבולות מטשטשים, אם יש לך ציונים טובים ודאגת לעבות את קורות החיים שלך במהלך התואר עם פעילות באגודה ובקליניקות או טרום סטאג' לדוגמא, אז יש לך סיכוי מעולה לסגור התמחות טובה.  

לצפיה ב-'טוב, תודה חברים'
טוב, תודה חברים
08/01/2018 | 12:07
21
עברתי על התגובות שלכם והן עוזרות, תודה על ההסברים. היא התחילה לבדוק את ההרשמה לסמסטר חורף... שוב, תודה
לצפיה ב-'זמן הרשמה לבר אילן'
זמן הרשמה לבר אילן
18/12/2017 | 17:34
1
34
מישהו יודע מתי נפתחת ההרשמה לבר אילן? 
לצפיה ב-'רישום'
רישום
20/12/2017 | 05:18
26
בדרך כלל בחודשים ינואר פברואר. בחלק מהמחלקות יש הרשמה מאוחרת גם לאחר המועדים הללו.
לצפיה ב-'לימודי אבטחת מידע בטכניון'
לימודי אבטחת מידע בטכניון
18/12/2017 | 23:06
1
58
מישהו במקרה יודע כמה עולה קורס של לימודי אבטחת מידע בטכניון ? 
זה קורס של 9 חודשים 
לצפיה ב-'למה שלא תשאל את הטכניון?'
למה שלא תשאל את הטכניון?
20/12/2017 | 05:14
18
לצפיה ב-'היי'
היי
17/12/2017 | 17:18
2
67
היי

צריך עזרה בסמינריון בנושא גזענות
מאמרים וסקירה ספרותית
מי יכול לסייע?

לצפיה ב-'איפה ניסית לחפש?'
איפה ניסית לחפש?
20/12/2017 | 05:20
11
לצפיה ב-'ניסית לחפש בעצמך?'
ניסית לחפש בעצמך?
24/12/2017 | 12:13
18
יודע שיש המון כאלה.
נסי בספריה של המכללה/אוניברסיטה ובמאגרים מקוונים כמו מפתח חיפה, JSTOR וכו'.
לצפיה ב-'אמנות?'
אמנות?
16/12/2017 | 20:51
27
שלום אני לומדת באוניברסיטה הפתוחה ויש לי סיכומים רבים באמנות כמו אמנות הרנסנס באיטליה, אמנות טבע דומם ועוד...
אם אתם רוצים להתחלף איתי אשמח אפילו שאתם אולי לא לומדים בפתוחה. אני מחפשת סיכומים בנושא אמנות ימי הביניים אם יש לכם.
תודה מראש שבוע טוב
לצפיה ב-'לימודים'
לימודים
11/12/2017 | 11:22
2
79
שלום . אשמח לקבל עצה והכוונה בנוגע ללימודים לתואר ראשון במדעי הרוח והחברה. למען האמת איני מגיע מעולם של השכלה גבוהה ולא אקדמאי אך ברצוני לרכוש תואר האם הבחירה לתואר זה תצליח לי? או אולי זה גדול עליי? למיטב הבנתי זהו תואר יחסית קל לעומת תארים אחרים. אשמח להכוונה.
לצפיה ב-'הכוונה'
הכוונה
15/12/2017 | 20:08
38
שלום אוריאל,

בגדול- קושי לימודי נחווה אצל כל אחד באופן שונה. יש אנשים שקשה להם יותר תארים שמצריכים שינון, וכתיבה. יש אנשים שקשה להם יותר תארים הדורשים יכולת מתמטית.
רמת הקושי תלויה גם בעומס התואר. יש תארים עמוסים מאוד שבהם לומדים גם 14 קורסים בסמסטר. יש הרבה עבודות ודוחות להגיש.
אחרי כל ההקדמה הזו,
תואר במדעי הרוח/חברה נחשב קל יותר. 
אני לא מכירה אותך. אנ לא יכולה להגיד לך אם זה גדול עליך או לא.
בכל מקרה, מה אתה מצפה להשיג מהתואר? כי תואר במדעי חהברה לא יכול לתת לך הרבה
לצפיה ב-'היי אני חושבת אחרת'
היי אני חושבת אחרת
16/12/2017 | 20:37
32
השאלה היא איפה בדיוק אתה מתכנן לעשות תואר במדעי הרוח והחברה?
כי למשל באוניברסיטה הפתוחה מדעי הרוח והחברה כולל הכל- אמנות, ספרות, פילוסופיה, חינוך וגם סטטיסטיקה(שקשור בחברה)
אבל בפתוחה זה מאוד קשה כי צריך לפתור ממנים, עבודות סימינריוניות אבל היתרון הוא שאפשר ללמוד בבית בקצב שלך עם הקלטות וידיאו ואין חובת נוכחות.
איפה בדיוק חשבת ללמוד?
אני חושבת שמדעי הרוח והחברה כן יכולים לעזור לך בעתיד כי ישר שמקבלים תואר ראשון מקבלים יותר לשעה והכי חשוב תואר ושתבחר מה שמעניין אותך. לא מה שמעניין אחרים. תחשוב על זה
לצפיה ב-'סמינריון-כללי אזכור APA'
סמינריון-כללי אזכור APA
08/12/2017 | 12:16
31
אהלן.
אני כותב עבודה במדעי המדינה במסגרת תואר ראשון.
שיטת האזכור שבחרתי בעבודה היא הערות שוליים בגוף העבודה.

כיצד נכון לאזכר מקור כאשר יש לי מאמר בתוך ספר שכבר אזכרתי אותו בעבודה,
אך עם זאת-מדובר במחבר שונה?

האם נכון לציין -
שם המחבר, שם, מס' עמוד ?

ההתלבטות היא מאחר ושם מציין את המחבר הראשי בספר ושאר המאמרים בתוכו הם של עמיתים שהשתתפו במחקר,לכן אם אציין את שם המחבר העיקרי ואשתמש בשם, בפועל מדובר במחברת אחרת.

האם נכון להשתמש ב-שם המחבר ולהוסיף ואחרים וכך נפתרת ה"בעיה"?
חיפשתי באתרים של מס' פקולטות אבל הדרך הנכונה לאזכר אינה ברורה מספיק.

תודה רבה מראש! 

חם בפורומים של תפוז

משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום פסיכומטרי
פורום פסיכומטרי
איריס לרר רשף - מטפלת זוגית
איריס לרר רשף–מטפלת זוגית
פורום טיפול CBT
פורום טיפולי CBT

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה