לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3865038,650 עוקבים אודות עסקים

פורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום!!!
לפני הכתיבה בפורום, הנכם מתבקשים, לעיין בפורום קצת לפני, ולקרוא את התקנון של הפורום. הודעה שלא תיכתב לפי התקנון, תמחק ללא התראה מראש.
אני מעוניינת לצור מרחב וירטואלי נעים, שמאפשר לשאול, להתייעץ וגם להביע דעה  ולכן, חשוב לשמור על הכללים כדי שהפורום ייתן מענה הולם ומאוזן לכולם.
לאור המקרים האחרונים, אני רוצה להגיש שהפרסום בפורום אסור.
בנוגע להצעות עבודה- לשם כך יש את לוחות הפורום, ניתן לפרסם שם. פרסום הצעות עבודה על גבי הפורום, מותנה באישור מראש במסר ( הצעת העבודה צריכה להיות רלוונטית לסטודנטים או בוגרים טריים בתחומים אותם הם לומדים, ללא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. יש צורך לשרשר לשרשור רלוונטי או לפתוח שרשור חדש ).
בנוגע לסיוע בסמינריונים או עבודות תיזה- לאור חשיבות הנושא עבור הסטודנטים, אני מאפשרת. אך יש צורך לשרשר אותו לשרשור מתאים קיים או לפתוח שרשור חדש ייעודי לשם כך- "עזרה במילוי שאלונים".
לעיתים, יש גולשים ששואלים שאלות, שלא ניתן לתת תשובה טובה ומדויקת בפורום. חשוב לציין שהפורום אינו פורום רשמי של אף מוסד, והוא משרת את קהילת הסטודנטים. סטודנטים עונים, בהתאם למידע שיש ברשותם, שהם שמעו, שאלו, התייעצו. חלק מהתשובות יכולות להשתנות בין חוגים שונים/ פקולטות שונות ומוסדות שונים. גם מדיניות של מוסד משתנה ובהתאם לכך גם התקנון. לכן בשאלות שבהם יש צורך בתשובה רשמית בנוגע לנוהל מסוים, יש לברר גם במוסד הרלוונטי.

הודעות שלא ייכתבו לפי הנוהלים האלו, יימחקו ללא התראה מראש.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה וכמובן בהצלחה בלימודים
oromer

המשך >>

לצפיה ב-'קורס JAVA שווה או לא? '
קורס JAVA שווה או לא?
23/05/2018 | 13:25
3
82
שלום לכולם
רציתי לשאול האם שווה להשקיע כסף בקורס JAVA באחד מהמוסדות , או יותר טוב ויעיל ללמוד לבד מאינטרנט.
אם העדפה היא לקורס JAVA. אז איפה מומלץ?
לצפיה ב-'הכי מומלץ ללמוד בג׳ון ברייס'
הכי מומלץ ללמוד בג׳ון ברייס
23/05/2018 | 16:50
2
58
אני למדתי שם ותאמין לי מסיפורים של חברים שלי בעבודה זכיתי ללמוד במקום מקצועי ולא חרטה (יש לא מעט כאלה אז תיזהר).
התחילו איתנו שם הכל מאפס ממש למרות שקצת ידעתי קצת לפני, אבל זה טוב  גם לחזור על הבסיס.
ולשאלתך - כן שווה להשקיע. איןלי אף אחד בעבודה שלמד לבד חח
לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/05/2018 | 16:59
1
35
תודה על התשובה. אבל תשמע המחירים שלהם בשמיים
לצפיה ב-'מה שזול עולה ביוקר'
מה שזול עולה ביוקר
23/05/2018 | 20:11
42
זה לפחות משהו שמנחה אותי כל החיים. ותחזוב גם שזו הקריירה שלך אז שווה להשקיע.
שיהיה מלא בהצלחה!
לצפיה ב-'מדעי המחשב-hit או המכללה האקדמית בתל אביב?'
מדעי המחשב-hit או המכללה האקדמית בתל אביב?
16/05/2018 | 12:21
1
85
התקבלתי לhit וגם לאקדמית בתל אביב יפו למדעי המחשב,
על פי מה ששמעתי שתיהן בערך באותה רמה,
מה שמלחיץ אותי זה שנאמר לי שבאקדמית היחס לסטודנטים מזוויע ,האם באמת זה נכון?

תודה לכל העונים
לצפיה ב-'זה גם מה שאני שמעתי'
זה גם מה שאני שמעתי
03/06/2018 | 17:36
59
גם אני שמעתי דברים טובים על HIT, לגבי האקדמית ת"א אני מעדיף מקומות שיש בהם תמיכה אקדמית טובה יותר. אני כרגע בודק גם על תואר B.Sc בניהול מערכות מידע במרכז האקדמי בר"ג, קראתי באחד הפורומים שהם מציעים גם אפשרויות תעסוקה.
לצפיה ב-'לימודים בהפרעות תקשורת'
לימודים בהפרעות תקשורת
14/05/2018 | 12:47
29
היי :) אני הולכת לעבור עוד מעט מבחנים ממיינים לתואר בהפרעות תקשורת באריאל. הבנתי שמדובר במבחנים פסיכולוגיים. מישהו יודע להגיד לי מה הם בעצם מחפשים במחנים האלה וכיצד ניתן להתכונן לזה?
לצפיה ב-'הקלות'
הקלות
09/05/2018 | 12:26
3
72
מה עושים שהמוסד האקדמי אומר לי ללכת לעשות בניצ"ן אבחון ללקות למידה
ולאחר האבחון הוא מתכחש להמלצות האבחון וטוען שהוא לא חייב לאשר אותם?
כמו כן יש לי אישור מפסיכיאטר עם המלצות והנחיות ברורות  וגם את זה הם דחו וטוענים שאני לא זכאי לשום התאמה.
מה עושים במצב כזה?

לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
09/05/2018 | 15:26
2
44
1. למי פנית במוסד? הייתי הולכת לדיקן ומסה לדבר איתו/ מרכז קידום סטודנט.
לפעמים גם אגודת הסטודנטים יכולה לעזור. תלוי באגודה ועד כמה יש לה כוח והיא חזקה ומשמעותית
2. תנסה להגיע למישהו בשם גיא פינקלשטיין. הוא מומחה במיצוי זכויות בהשכלה גבוהה. תנסה דרך הפייסבוק
3. תנסה לפנות להתאחדות הסטודנטים. אולי הם יוכלו לעזור
4. אם כלום לא עזר ואתה באמת מאמין שאתה זקוק להתאמות ונעשה לך עוול- 
תפנה למל"ג.

לצפיה ב-'אני לומד במכללה'
אני לומד במכללה
09/05/2018 | 17:58
1
48
היו לי שיחות עם היועצת ואמרתי לה שקשה לי בלימודים ויש לי חרדת בחינות.
היא הציע שאני יעשה אבחון לקות למידה ויתנו לי הקלות לפי האבחון
היועצת אמרה לי לעשות את האבחון בניצ"ן
שהבאתי את האבחון היועצת התנערה מכל ההקלות וטענה שלא מקובל עליה מה שקבלתי.
פניתי לדיקן והוא אמר שהוא מסכים עים היועצת
אגודת הסטודנטים בקושי מתפקדת אצלנו נסיתי ליצור איתם קשר אבל לא הצלחתי.
הבאתי גם מכתב מפסיכיאטר שמתמחה בחרדות בחינות והוא נתן לי מכתב שאומר לאשר לי את ההקלות שקבלתי באבחון אבל המכללה עדין מתנערת ולא מוכנה לקבל שום המלצה.

לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
10/05/2018 | 09:51
41
ממה שאני יודעת, בדרך כלל, לא מאשרים התאמות על רקע נפשי, ולכן זה בעייתי לקבל על חרדת בחינות.  מכתב מפסיכיאטר עשוי לעזור כשיש הפרעת קשב וריכוז.

אני מציעה לך ללכת לטיפול בחרדת בחינות. כי כל הזמן יש בחינות. בראיונות עבודה למשל.
מציעה לך שוב לפנות לגיא פינקלשטיין, וגם להתאחדות הסטודנטים
לצפיה ב-'ראיון קבלה התייעצות'
ראיון קבלה התייעצות
01/05/2018 | 23:57
53
שלום לכולם,
נרשמתי לקלינאות תקשורת במכללת הדסה וזומנתי להתייעצות בעוד מספר ימים. אשמח אם מישהו יכול להסביר לי קצת על מה הולך להתרחש בראיון ,איך הוא מנוהל ואילו שאלות שואלים בו. בנוסף אשמח לדעת אם בהדסה יש מיון על סמך דינמיקה קבוצתית. כל עצה שיכולה להוריד את מפלס המתח ולעלות את סיכויי הקבלה שלי תתקבל בברכה:)

תודה מראש
לצפיה ב-'מלגה'
מלגה
01/05/2018 | 08:03
1
50
שלום לכולם
אני בן 42, עושה מכינה במשפטים ולאחר מכן תואר ראשון במקצוע
אשמח לדעת אם קיים אתר שמרוכז בו כל המידע על מלגות
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'יש כל מיני'
יש כל מיני
01/05/2018 | 17:34
38
כתבתי בגוגל מלגות.
העתקתי לך כאן 3 אתרים שיש בהם ריכוזי מלגות. מניחה שיש עוד..
לצפיה ב-'היי לכולם. שאלה על לימודי עיצוב'
היי לכולם. שאלה על לימודי עיצוב
01/05/2018 | 10:17
2
58
היי. רציתי לשאול אם יש מישהי שלמדה פה במקרה לימודי תעודה של עיצוב המוצר במקרה. אני מתלבטת בין זה לבין תחום אחר. עיצוב אינטראקטיב זה גם משהו שאני חושבת עליו אבל אלה תחומים אחרים לחלוטין ברמת העיצוב. אשמח לטיפים תודה
לצפיה ב-'לימודי עיצוב'
לימודי עיצוב
01/05/2018 | 17:30
19
שלום דנית 
אסור לפרסם בפורום. אפשר לשאול על ההבדל בלי לפרסם לינקים 
לצפיה ב-'התלבטות'
התלבטות
31/05/2018 | 20:43
7
הי דנית
אלו בהחלט תחומים מאוד שונים לפי מה שאני יודע, ועל מנת לבחור ביניהם את צריכה לחשוב למה את הכי מתחברת. לפי מה שהבנתי עיצוב אינטראקטיב משלב בין עיצוב גרפי יישומי שזה מה שאני לומד בשנקר, לבין עיצוב אתרים או אפליקציות. עיצוב מוצר הוא קורס שונה לגמרי, ומתייחס לפן יותר מדעי טכנולוגי של איפיון מוצרים, ייצור אבטיפוסים ודגמי ביקורת ועוד. האם את טיפוס ריאלי יותר או הומני? האם את מתחברת לעולם הציורי - עיצובי, או יותר טיפוס תכלס של חישובים ומספרים? אני מניח שאם תשאלי את עצמך את השאלות האלו תוכלי לבחור בין השניים.
בהצלחה!  
לצפיה ב-'מדעי המחשב- מכללה/אוניברסיטה'
מדעי המחשב- מכללה/אוניברסיטה
23/04/2018 | 11:56
5
110
ברור לי שתואר של אוניברסיטה עדיף. אך עדיין אני רוצה לשאול, האם יש כאן בוגרי מכללות שלא התקשו בלמצוא עבודה אח"כ?
לצפיה ב-'תשובה מורכבת'
תשובה מורכבת
23/04/2018 | 12:25
4
112
שמעתי על בוגרי מכללות שהתקשרו למצוא עבודה. 
זה לא אומר שאין בוגרי אוניברסיטאות שלא התקשו.

שמעתי גם על בוגרי מכללות שהצליחו למצוא. 

באופן כללי- לפי הלך הרוח שהבנתי: לבוגרי מכללות יותר קשה. 
מציעה שאם הולכים למכללה:
1. לשמור על ממוצע גבוה. גם במחיר של לפרוס את התואר.
2. לברר לפני, וללמוד מה שמעניין ומה שיש בו יותר עבודה. 
חשוב לשים לב- גם במהלך התואר. ללמןד קורסים/ שפות תכנות/פרויקטים
שיקדמו. 
3. לעשות פרויקט טוב. שאפשר להציג
4. לדעת אנגלית ברמה ממש טובה
5. לעבוד במשרת סטודנט במהלך התואר (במשהו שקשור).
6. לקרוא מודעות דרושים. גם של סטודנטים. לראות מה הדרישות, מבחינת ידע.
ולבחור ללמוד אותם במהלך התואר
7. שהולכים לראיונות- להתכונן לפני. לדעת להסביר למה מכללה? לדעת לענות על שאלות מקצועיות
ברור לי שיהיו מעסיקים שעלולים לפסול על רקע זה. ברגע שיהיה לך ניסיון ראשוני
זה יהיה קל יותר. 
לצפיה ב-'אין כזה הבדל'
אין כזה הבדל
16/05/2018 | 12:24
3
52
שמעתי על סטודנטים שסיימו מדמח במכללות והעדיפו אותם על כאלו מאוניברסיטאות.
זה הכל תלוי בידע שלך והאם אתה יכול לספק את צרכי החברה.
לצפיה ב-'דווקא בשונה מאונ' במכללות בוטיק יש בד"כ נטווריקנג יותר טוב '
דווקא בשונה מאונ' במכללות בוטיק יש בד"כ נטווריקנג יותר טוב
16/05/2018 | 21:52
1
99
ועוזרים לבוגרים שלהם להשתלב ביותר קלות בשוק העבודה. מה שכן תואר במדעי המחשב זה תואר שהוא הרבה תיאוריה. אם מה שחשוב לך זה להתברג במשרה איכותי אולי שווה ללכת לכיוון של הנדסת תוכנה או BSC בניהול מערכות מידע, תואר שלומדים בו יותר פרקטיקה. בהצלחה בכל מקרה
לצפיה ב-'שאלה מורכבת עם תשובה פחות מורכבת'
שאלה מורכבת עם תשובה פחות מורכבת
21/05/2018 | 15:59
46
רוב מקומות העבודה היום פחות שמים דגש על אם למדת במכללה או אוניברסיטה (כל זה שזאת לא איזו מכללונת לא מוכרת) - יותר חשוב היום זה ניסיון. שמעתי שבמרכז האקדמי למשפט ועסקים הם פותחים בשנה הבאה חממת סטרטאפים, אז מי שלומד שם מערכות מידע יכול בעצם להשתלב בעבודה פעילה בסטרטאפ בזמן הלימודים.
לצפיה ב-'אני לא ידועת ממי שמעת'
אני לא ידועת ממי שמעת
17/05/2018 | 16:11
43
אני לא שמעתי על כך שמעדיפים סטודנטים למכללות על פני אוניברסיטאות.
יכול להיות שמקרים מסוימים, בוגר מכללה קיבל את המשרה ולא בוגר אוניברסיטה.
אני לא אגיד שמצב כזה לא יכול לקרות. אבל ממש לא הייתי אומרת שמעדיפים אותם.
ואז יש משתנים נוספים. איזה מכללה הוא סיים. באיזה ממוצע. האם יש לו ניסיון?

לבוגרי מכללות לפעמים קשה להגיע לראיון בכלל. ולכן קשה להם להוכיח את הידע
לצפיה ב-'לקויות למידה'
לקויות למידה
16/04/2018 | 12:15
2
61

האים האוני'/מכללה חייבת לקבלת את ההמלצות של האבחון שיש לי?
הבאתי אבחון שעשיתי עם הרבה הקלות שיש לי ונאמר לי שזה נטול לשיקול דעת המוסד.
מה הטעם להביא אבחון אם אין התייחסות אליו?

לצפיה ב-'אינטרסים'
אינטרסים
19/04/2018 | 02:33
41
הם לא מכירים גם בהמלצות מהמכון של האוניברסיטה עצמה בניגוד לחוק
שים לב לחוק תלמידים עם לקויות למידה במוסדות להשכלה גבוהה https://www.kolzchut.org.il/he/%D7%97%D7%95%D7%A7_...

ולחוק שוויון זכויות לבעלי המוגבלויות https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/p214m2_001.h...

לצפיה ב-'אני עשיתי אבחון בתיכון'
אני עשיתי אבחון בתיכון
20/04/2018 | 11:27
34
ולא היתה לי בעיה, ואישרו לי את ההתאמות. לרוב אין בעיה, כשהאבחון נעשה במקום רציני, שהוא עובד בסטנדרטים מסוימים והוא מנומק/ מוסבר.
כן הם לא חייבים. אבל מהניסיון שלי לרוב אין בעיות.
מה הטעם לעשות אבחון? אבחון המטרה שלו לאבחן. לדעת מה הקושי, ולדעת איך לטפל ולעזור לך להתמודד. אולי אפילו יכול לסייע להחליט מה ללמוד. כי עדיף לא ללמוד משהו שצפוי להיות בו קושי משמעותי. 
התאמות זו תוספת שעוזרת. אבל לא המטרה הראשונית.
אני הייתי בוחרת קודם איפה אני רוצה ללמוד- ואז בודקת ומתייעצת, איזה אבחונים מקובלים עליהם. אפשר לשאול את המרכז תמיכה. 
לצפיה ב-'ציונים נדרשים לקבלה למדעי המחשב בעתודה'
ציונים נדרשים לקבלה למדעי המחשב בעתודה
17/04/2018 | 15:57
3
168
אשמח אם תוכלו לשתף בציונים שבזכותם התקבלתם למדעי המחשב במסגרת העתודה
לצפיה ב-'שיתוף ציוני קבלה לעתודה במדעי המחשב'
שיתוף ציוני קבלה לעתודה במדעי המחשב
17/04/2018 | 15:59
2
40
לצפיה ב-'מציעה לבדוק בפורום עתודה'
מציעה לבדוק בפורום עתודה
18/04/2018 | 17:04
1
22
לצפיה ב-'פורום עתודה לא פעיל מ 2017'
פורום עתודה לא פעיל מ 2017
19/04/2018 | 09:47
31
לצפיה ב-'מנסה להבין את הקושי'
מנסה להבין את הקושי
08/04/2018 | 23:00
4
145
שלום לכולם
אני חושבת על השתלבות במקצועות שקרובים להייטק, יודעת שיש כל מיני קורסים שלא דורשים תואר, כמו קידום אתרים ואולי כל מיני דברים אחרים שאני לא מכירה.
היכולת המתמטית שלי מאוד נמוכה, בקושי סיימתי 3 יחידות, ובאנגלית אני בסדר אבל לא לגמרי חזקה.
אני מנסה להבין האם יש איזשהם קורסים שלא דורשים יכולת מתמטית גבוהה? אנגלית? יש סיכוי להשתלב ולהרוויח כסף טוב כשאין לי את הנתונים האלה?
על תכנות אין בכלל מה לדבר אני מניחה, נכון? ראיתי איזשהי תכנית שעושים שהכל על חשבון מקימי התוכנית 
מישהו יכול לתת לי מושג?
לצפיה ב-'האמת שעם הנתונים שציינת נראה לי יהיה מאוד קשה'
האמת שעם הנתונים שציינת נראה לי יהיה מאוד קשה
08/04/2018 | 23:51
2
82
2 הפקטורים הראשיים שזה חשיבה מתמטית ו/או אנגלית טובה זה פקטורים חשובים לפחות לפי מה שאני מבינה את העולם הזה
לצפיה ב-'יש לך אוריינטציה טכנית?'
יש לך אוריינטציה טכנית?
10/04/2018 | 08:53
63
תוכנות מחשב, WORD, EXCEL בכללי וכו

לצפיה ב-'גם קידום אתרים דרושים תנאים כאלה וראש אנליטי?'
גם קידום אתרים דרושים תנאים כאלה וראש אנליטי?
11/04/2018 | 00:27
16
לצפיה ב-'לימודים להייטק'
לימודים להייטק
21/08/2018 | 20:45
42
הי 
תראי, זה נכון שמקצועות בהייטק לרוב דורשים מתמטיקה ברמה גבוהה או אנגלית ברמה טובה, אבל זה לא כך בכל המקרים. אני יכול להגיד לך בוודאות שקידום אתרים למשל ניתן לעשות וגם ללמוד בלי הרבה הבנה מתמטית או בלי אנגלית גבוה במיוחד, אם את מכוונת לשוק המקומי כמובן. ישנם לא מעט מקצועות ממוחשבים שאת יכולה להשתלב בהם עם הרבה רצון ללמוד ולהשקיע כמו עיצוב גרפי למשל. אבל יכולות מתמטיות זה לא העניין, את זה תמיד אפשר ללמוד ולשפר, חשוב יותר שיהיה לך גם עניין במקצוע, כי כל תחום שונה לגמרי, אפילו שהם מוגדרים תחת הגדרת ״הייטק״. אני למשל יודע שבמכללת שנקר יש לא מעט קורסים בתחום שאינם מצריכים לימודים לתואר, ויתכן ותוכלי עם היכולות שלך כיום לעמוד בתנאים שלהם. יש גם כל מיני מכללות חוץ כאלו שמלמדות קורסים סתחומי ההיטק השונים, וגם אליהם לרוב תנאי הקבלה הם נמוכים, ואם יש לך כסף לשלם לקורס את יכולה להתחיל ללמוד. שווה לעשות חיפוש ברשת ולברר. 
בהצלחה! 
לצפיה ב-'הפרעות בתקשורת '
הפרעות בתקשורת
07/04/2018 | 10:46
2
70
היי,
עד כמה לימודי הפרעות בתקשורת אינטסייבים והאם מאפשרים לעבוד במקביל אפילו חצי משרה.  

לצפיה ב-'ממה שהבנתי זה אינטנסיבי'
ממה שהבנתי זה אינטנסיבי
09/04/2018 | 14:43
41
נכנסתי למערכת שעות של תואר ראשון שנה א אוניברסיטת חיפה. 
יום א- לומדים עד 10. מ 10 עד 20 זה ימי סיורים ותצפיות. לא בטוח שזה כל שבוע, וכל השעות. 
יום ב- 8-14
יום ג- 8-16 וגם 18-20
יום ד 8-18
יום ה 8-12
חוץ מזה יש אנגלית למי שאין פטור
וגם קורסים ממדעי הרוח שצריך לקחת כמות מסוימת של נ"ז במהלך כל התואר.
לטעמי זה יחסית אינטנסיבי. כי מעבר לזה יש מטלות, חומר קריאה, שעורי בית ועבודות.
אלא אם כן, את מחליטה שאת פורסמת את התואר ליותר זמן/ עושה קורסי קיץ (במידה ויש והחוג מאפשר)

לצפיה ב-'מאוד אינטנסיבי'
מאוד אינטנסיבי
10/04/2018 | 03:02
34
היי,
בתור אחת שסיימה את התואר לפני כשנה, מדובר בתואר מאוד מאוד עמוס ומומלץ להערך אליו כלכלית (ונפשית). זה קשה אך אפשר לשלב מעט עבודה גמישה (יום אחד בשבוע או עבודה גמישה למספר שעות בחלק מהערבים), אך לצערי לא משהו שקרוב לחצי משרה.
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
06/04/2018 | 11:34
2
75
שלום לכולם,

רציתי לשאול אם יש גורם כלשהו שהייתם רוצים שיתארח בפורום?
משהו שקשור לסטודנטים, להשכלה הגבוהה והייתם רוצים לשאול אותו?
יש לי כמה רעיונות, אבל רוצה לדעת מה חשוב לכם.

תודה וחג שמח
לצפיה ב-'מישהו שקשור באיזשהי צורה לכל נושא לימודי דוקטורט בארץ'
מישהו שקשור באיזשהי צורה לכל נושא לימודי דוקטורט בארץ
08/04/2018 | 23:57
1
38
או בחו"ל. (איך מגיעים לעשות בחו"ל אם רוצים)
לצפיה ב-'יש מישהו ספציפי?'
יש מישהו ספציפי?
09/04/2018 | 14:47
28
אני לא מכירה  מישהו שאחראי על כל הדוקטורט בארץ . 
בעבר יצרתי אירוח של המל"ג בפורום. אבל לא שאלו אותם שאלות בנושא. ואני לא יודעת עד כמה הם יוכלו לענות ולתת מענה על מה שמעסיק אותך.
אני אשמח לקבל התייחסות יותר ספציפית. בעלי תקפידים מסוימים. 
מה מעניין לדעת? מבחינת מדיניות? מבחינת משרד החינוך? מבחינת אוניברסיטאות?
לצפיה ב-'לימודים אקדמיים לבני נוער'
לימודים אקדמיים לבני נוער
31/03/2018 | 22:43
2
43
אשמח לקבל מידע על תוכניות שמאפשרות לבני נוער להתחיל בלימודים אקדמיים. יש מישהו שמכיר ויכול לשתף?
לצפיה ב-'אני מניחה שבאו"פ ובמסלולי העתודה'
אני מניחה שבאו"פ ובמסלולי העתודה
01/04/2018 | 21:57
30
ואולי אפילו בבתי ספר מקצועיים בהם לומדים כיתות יג יד

--
דרושים לתפקידים בעלי אופי טיפולי-סיעודי בבתי חולים במרכז שכר בין 30 ל65 לשעה   https://goo.gl/M2Jk8d
סיוע בכתיבת ממנים, עבודות אקדמיות וסמינריונים https://goo.gl/dCAHUS
להשלים הכנסה בזכות העבודות האקדמיות והסמינריונים https://goo.gl/LRuUam
לצפיה ב-'יש כמה תוכניות'
יש כמה תוכניות
04/04/2018 | 10:48
29
עתודה, לא מיועד לבני נוער. הוא מיועד לבוגרי מערכת החינוך שיש להם תעודת בגרות ופסיכומטרי, והם התקבלו למסלול ייעודי של הצבא.

יש תוכנית שנקראת אתגר- נלמדת באוניברסיטת חיפה. מדובר על תואר במדעי המחשב. 
יש תוכנית הנשיא- בטכניון.
ושמעתי על בני נוער שלומדים בבר אילן

לצפיה ב-'מעוניין להרכיב צוות לכתיבת מאמר מדעי בפיסיקה/כימיה ומדעי המח'
מעוניין להרכיב צוות לכתיבת מאמר מדעי בפיסיקה/כימיה ומדעי המח
01/04/2018 | 13:00
39
שלום רב,

יש לי רעיון לכתיבת מאמר מדעי בתחומים הנ"ל. האם יש סטודנטים או בוגרים המעוניינים לכתוב מאמר ולפרסם אותו יחד?

הכתיבה היא כתחביב (ללא תשלום)
לצפיה ב-'בן דוד לי לומד מנהל עסקים בארה"ב ושם נהוג ללמוד בשיטת '
בן דוד לי לומד מנהל עסקים בארה"ב ושם נהוג ללמוד בשיטת
26/03/2018 | 17:21
4
116
ניתוח Case study. זה משהו שיש אותו גם בארץ? שם כל עניין ההרצאות הפרונטליות הוא שולי והרבה מהשיעורים מתנהלים בצורה של דיון. אני יודעת שבארץ כל התואר הוא בתיאוריה לגמרי
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
29/03/2018 | 15:59
49
מרבית ההרצאות הן תיאורטיות. אבל יש גם תירגול ששם מתרגלים את החומר הנלמד. היה לי קורס אחד שרובו נסוב סביב  case study
באחרים שילבו דוגמאות במהלך ההרצאה. 
אני לא חושבת שהכל מאוד תיאורטי. אבל אני לא חושבת שזה ממש ניתוח של case study כמו שאת מצפה שיקרה

לצפיה ב-'תבדוק במרכז האקדמי בר"ג, לדעתי שם אימצו את השיטה'
תבדוק במרכז האקדמי בר"ג, לדעתי שם אימצו את השיטה
31/03/2018 | 22:54
2
56
אשתי עשתה שם תואר שני בניהול וזו הייתה אחת הסיבות שהיא בחרה ללמוד דווקא שם. לפי מה שהבנתי ממנה רוב הקורסים שם מתנהלים בצורה כזו והסטודנטים לוקחים חלק פעיל בניסיון לפתור ולהתמודד עם התסריטים האלה.
לצפיה ב-'בישראל אין להם שם של מוסד נחשב'
בישראל אין להם שם של מוסד נחשב
04/04/2018 | 10:28
1
18
לצפיה ב-'לא יודעת להגיד לגבי הפקולטות האחרות שלהם אבל יש לנו כמה '
לא יודעת להגיד לגבי הפקולטות האחרות שלהם אבל יש לנו כמה
08/04/2018 | 23:55
42
חבר'ה מוצלחים במשרד שסיימו אצלם מנהל עסקים ושמעתי מהם דברים טובים לגבי הפקולטה הזו אצלם. זה לפחות מה שהם אומרים מהניסיון שלהם
לצפיה ב-'התחלה מחדש של תואר שני'
התחלה מחדש של תואר שני
26/03/2018 | 19:28
3
94
שלום,

אשמח לדעת אם יש אפשרות להתחיל תואר שני באוניברסיטה ב' אחרי שעשיתי סמסטר שלם באוניברסיטה א'?
מבחינתי לא צריך להכיר בקורסים שעשיתי, אני מוכנה לוותר , העיקר להתחיל מחדש
לצפיה ב-'התחלה מחדש'
התחלה מחדש
29/03/2018 | 15:52
57
בעיקרון כן. יכול להיות שדורשים בכל מקרה, על הצהרה על לימודים קודמים.
אבל אני חושבת שעדיין תוכלי להתחיל ללמוד בלי קשר למה שהיה בעבר
לצפיה ב-'אפשרי כל עוד את עומדת בתנאי הקבלה'
אפשרי כל עוד את עומדת בתנאי הקבלה
01/04/2018 | 17:56
1
37
אלא אם כן יש סיבה אחרת שימנעו ממך כמו החלטה של ועדת משמעת למשל
לצפיה ב-'סביר שכן... אבל לא 100%'
סביר שכן... אבל לא 100%
04/04/2018 | 10:30
36
אם מבקשים לדעת על לימודים קודמים...
לצפיה ב-'בחינות אוניברסיטת בר אילן -במרתף'
בחינות אוניברסיטת בר אילן -במרתף
21/03/2018 | 09:01
1
91
זה די מבאס שוב ושוב להיבחן באוניברסיטה במרתף !
זה ודאי קורה לא פעם לסטודנט .
שוחחתי עם כמה מהסטודנטים הלומדים עימי בקורס:דיעה כללית -המרתף אינו ראוי להיקרא "תנאי בחינה"
כאילו שאין חדר בקומה מעל הקרקע לבחינה .
למי לפנות כדי שהנוהג הזה ישתנה?
לצפיה ב-'תנאי היבחנות לא הולמים'
תנאי היבחנות לא הולמים
24/03/2018 | 15:50
60
מירי,
אני מבינה שלא אידאלי להיבחן המרתף. אבל לא פירטת למה לא ראוי לעשות בו בחינות. אני מניחה שנעשו בו לא מעט בחינות עד היום. זה לא אומר שזה בסדר, אבל זה כנראה אפשרי. 
לעשות לוח בחינות ולשבץ כיתות זה ממש מלכאת מחשבת. משימה לא פשוטה. לכן יש מבחנים בבוקר ומבחנים בצהריים. 
אם אתם רוצים שחדר מסוים לא יילקח בחשבון בשיבוץ חדרים לבחינות חייב שיהיו נימוקים ממש ברורים ומשכנעים. שיהיה ברור שזה יותר מסתם לא נוח אלא בלתי נסבל ופוגע בהישגים.
מציעה לכתוב מכתב עם נימוקים משכנעים. אפשר להעביר את זה למדור בחינות, דיקאן הסטודנטים, מנהל לימודים. 
אם זה לא יעזור אפשר להגיע גם לנשיא האוניברסיטה. לאחר שימוצו האפשרויות.
חשוב שלמכתב יהיה תמיכה מסטדנטים נוספים. כדי שיבינו שזה לא נקודתי
לצפיה ב-'לימודי תזונה'
לימודי תזונה
16/03/2018 | 19:24
11
69
היכן ניתן ללמוד לימודי תזונה  (תזונאית קלינית ) באיזור הדרום או מרכז? תודה ושבת שלום
לצפיה ב-'כמה מקומות'
כמה מקומות
18/03/2018 | 02:23
36
יש את הפקולטה של העברית שנמצאת ברחובות
יש באוניברסיטת אריאל
 במכללת פרס
אם הצפון גם רלוונטי אז במכללת תל חי

בהצלחה
לצפיה ב-'ממליצה שתבדקי בבתי הספר בהם לומדים רפואה סינית'
ממליצה שתבדקי בבתי הספר בהם לומדים רפואה סינית
01/04/2018 | 22:00
9
30
מאחר והתזונה המערבית די מחורבנת ולא מקבלת למשל טבעונות צמחונות ולא רואה את הגוף כמכלול

--
דרושים לתפקידים בעלי אופי טיפולי-סיעודי בבתי חולים במרכז שכר בין 30 ל65 לשעה   https://goo.gl/M2Jk8d
סיוע בכתיבת ממנים, עבודות אקדמיות וסמינריונים https://goo.gl/dCAHUS
להשלים הכנסה בזכות העבודות האקדמיות והסמינריונים https://goo.gl/LRuUam
לצפיה ב-'על סמך מה את אומרת את זה?'
על סמך מה את אומרת את זה?
04/04/2018 | 10:34
8
21
תזונה סינית זה לא תואר.
1. תואר במדעי התזונה הוא תואר מדעי b.sc
והוא היחיד אחריו אפשר לעשות סטאז ולגשת לבחינת רשוי של משרד הבריאות.
כדי לכתוב לאנשים חולים תפריטים ולהקפיד שהתזונה לא תפגע בבריאות שלהם חשוב שתהיה רגולציה על תהליך ההכשרה שלהם. 
ההצעה שלך מאוד בעייתית.
באופן כללי אין לי בעיה עם רפואה סינית,כשזו הכשרה שבאה בנוסף. ממש לא במקום
לצפיה ב-'היא לא בקשה לדעת איפה אפשר ללמוד תואר'
היא לא בקשה לדעת איפה אפשר ללמוד תואר
07/04/2018 | 12:10
7
15
היא בקשה ללמוד תזונה
בהתחשב בכך שאני לומדת רפואה סינית אני קצת יותר ממוסמכת להבחין בהבדלים
לצפיה ב-'אולי בגלל זה יש לך אינטרס'
אולי בגלל זה יש לך אינטרס
09/04/2018 | 15:04
6
14
מי שלומד רפואה סינית לא רופא ולא תזונאי. 
באופן אישי אין לי שום בעיה עם רפואה\ תזונה סינית. חשוב לדעת שזה לא תחום מפוקח ומוסדר כמו לימודי התזונה ששם יש פיקוח של משרד הבריאות. 

לצפיה ב-'זה לא מה שאומרים בסין'
זה לא מה שאומרים בסין
12/04/2018 | 11:43
5
12
אנחנו מטפלים. אנחנו מרפאים למרות שלפי החוק אנחנו לא מציגים את עצמנו כרופאים. במערב רק מי שלמד רפואה מערבית מוגדר כרופא. זה זוטות. בתור מישהי שעוסקת 15 שנים ברפואה מערבית במקצוע אני יכולה להגיד לך שרפואה מערבית לא מרפאת. תזונה היא תזונה. תזונאי שמועסק בקופת החולים הא תזונאי. זה באמת משנה לך אם התזונאי עובד באוה הקומה של הרופא הכללי או בבניין של הרפואה המשלימה?
תסבכי את עצמך כמה שאת רוצה. התזונה המערבית הובילה לכך שרוב גורמי המוות בעולם המערבי נגרמים בעיקר בגלל תזונה מערבית.
לצפיה ב-'אני מתייחסת לישראל'
אני מתייחסת לישראל
15/04/2018 | 14:51
4
9
בהנחה שאדם לומד בישראל, ומתכוון לעבוד בישראל
הוא צריך להתאים את עצמו לתפיסה והגישה המקובלת, וגם כמובן לחוק. 
לי זה בהחלט משנה. לדעת מי מטפל בי ומה ההכשרה שעבר. לצורך העיניין לימודי תואר במדעי התזונה, סטאז בבית חולים ומעבר של מבחן של משרד הבריאות מכשיר את האדם להיות דיאטן/ית קליני/ית. שזה אומר שהם יכולים לטפל באנשים חולים. לדעת מה אסור להם לאכול.
זה כמו שאדם קורס של פסיכותרפיה כלשהיא או קורס טיפולי אחר לא הופך אותו לפסיכולוג. 
זה כמו ההבדל בין עורך דין לחברות שעוסקות בוועדות רפואיות.
כל מקצוע שמצריך רישיון עסוקמדל משרד הבריאות/אוצר/משפטים וכו'..
עדיף ללכת למי שיש לו רישיון. זה אומר שתהליך ההכשרה שלו מבוקר ומפוקח.והוא עובד בסטנדרט מסוים.
כמובן שיש ערך לדברים אחרים. אבל הם צריכים להיות בנוסף ולא במקום.
דרך אגב, מה קורה אם מישהו למד קורס ברפואה משלימה והחליט שהוא מטפל בחולה סרטן, וגרם לו לנזק? אם זה דיאטנית או רופא:
1. יש להם ביטוח אחריות מקצועי
2. אפשר להתלונן במשרד הבריאות.

לצפיה ב-'מעשית תזונה מערבית היא עבודת אלילים'
מעשית תזונה מערבית היא עבודת אלילים
19/04/2018 | 02:38
3
7
הרפואה המערבית הורגת יותר ממה שהיא מרפאת
מעבר לכך שדעתך אינה רלוונטית מאחר והיא בקשה לדעת דבר אחד ואת עונה לה על דבר אחר לחלוטין
לצפיה ב-'ומה את ענית לה?'
ומה את ענית לה?
20/04/2018 | 11:28
2
7
היא שאלה על תזונה. לא תזונה סינית.

לצפיה ב-'היא שאלה על תזונה מערבית?'
היא שאלה על תזונה מערבית?
21/04/2018 | 12:22
1
5
אז למה את מתערבת והופכת לקטנונית?
לצפיה ב-'היא גם לא שאלה על מה שאת הצעת לה'
היא גם לא שאלה על מה שאת הצעת לה
09/05/2018 | 15:30
13
אני מנהלת הפורום. אני יכולה להתערב. אני ממש לא קטנונית.
מדובר פה בעתיד של אחרים. אין בעיה ללמוד הכל. 
רק צריך לדעת מה ההשלכות של כל דבר.
מכללת רידמן לא מעניקה תארים אקדמים. רוב האנשים שמגיעים לפורום זה להתעניין בהשכלה פורמלית המוכרת ע"י המלג.

לצפיה ב-'קבלה ללימודים'
קבלה ללימודים
17/03/2018 | 20:12
2
101
היי, 
מעוניין להתחיל ללמוד (סביר להניח שרק באוקטובר 2019 ולא בקרוב, אבל לשם השאלה אתייחס לזה כאילו אני מתכנן להתחיל באוקטובר 2018) מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב/בן גוריון.

תל אביב- 
ציון ההתאמה שלי למדעים מדוייקים הוא 682 וחתך הקבלה לפי מה שהצלחתי להבין מהאתר הוא 695. 

בן גוריון- 
הסכם הכמותי שלי הוא 738 (המינימום הוא 720) והפסיכומטרי שלי גם מספיק. אבל - תנאי נוסף שרשום הוא כמותי מעל 130, ויש לי 124. 

בשני המקרים - האם מה שרשום באתר זה באמת מה שקורה בפועל ואהיה חייב לעשות פסיכומטרי נוסף?

תודה רבה! 

לצפיה ב-'קבלה ללימודים'
קבלה ללימודים
18/03/2018 | 02:20
1
61
שלום עידן,

כמה דברים- חתך הקבלה הוא ציון שמעליו בטוח מתקבלים. סף הדחייה זה ציון שמתחתיו בטוח דוחים. הטווח באמצע- בהתחלה נרשמים מי שמעל סף הקבלה, והם לאט לאט מורידים את הסף, עד שהמקומות מתמלאים. כשהמקומות מתמלאים בעצם מגיעים לחתך הסופי. שנה לאחר מכן חתך הקבלה נקבע ע"י החתך הסופי של השנה ועוד קצת כדי שיוכלו לרדת באותו תהליך.
זה ממה שאני הבנתי.
יחד עם זאת יש הרבה יוצאי דופן וחריגים ששמעתי שקורים (במיוחד בבן גוריון).
כך שיכול להיות שתתקבל.
תקח בחשבון שאם אתה דוחה בעוד שנה תנאי הקבלה יכולים להשתנות.

היית עושה עוד פסיכומטרי? משפר בגרויות? תנסה לעשות סימולציה במחשבון.
בכל מקרה- אם אני לא טועה:
לבן גוריון- בגלל שאתה מעל החתך, גם אם תעשה פסיכומטרי והציון הכולל יהיה נמוך אבל  הכמותי יהיה מעל הרף, תוכל ללהתקבל.

לצפיה ב-'בכל מקרה כדאי להגיש מועמדות'
בכל מקרה כדאי להגיש מועמדות
26/03/2018 | 17:18
30
הרבה פעמים שאין מספיק נרשמים אז הם פשוט מקבלים גם הבאים ברשימה הכי קרובים לזה אבל אין דרך לדעת בוודאות או מראש. הייתי מנסה בכל מקרה ואם לא אז שוקלת לשפר אבל זה יכול "לעלות" לך בשנה...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון פורטוגלי?
נילי פירסט - סקסולוגית
נילי פירסט - סקסולוגית
ד
ד"ר עמית גורביץ׳

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה