לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום סטודנטים
ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום!!!
לפני הכתיבה בפורום, הנכם מתבקשים, לעיין בפורום קצת לפני, ולקרוא את התקנון של הפורום. הודעה שלא תיכתב לפי התקנון, תמחק ללא התראה מראש.
אני מעוניינת לצור מרחב וירטואלי נעים, שמאפשר לשאול, להתייעץ וגם להביע דעה  ולכן, חשוב לשמור על הכללים כדי שהפורום ייתן מענה הולם ומאוזן לכולם.
לאור המקרים האחרונים, אני רוצה להגיש שהפרסום בפורום אסור.
בנוגע להצעות עבודה- לשם כך יש את לוחות הפורום, ניתן לפרסם שם. פרסום הצעות עבודה על גבי הפורום, מותנה באישור מראש במסר ( הצעת העבודה צריכה להיות רלוונטית לסטודנטים או בוגרים טריים בתחומים אותם הם לומדים, ללא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. יש צורך לשרשר לשרשור רלוונטי או לפתוח שרשור חדש ).
בנוגע לסיוע בסמינריונים או עבודות תיזה- לאור חשיבות הנושא עבור הסטודנטים, אני מאפשרת. אך יש צורך לשרשר אותו לשרשור מתאים קיים או לפתוח שרשור חדש ייעודי לשם כך- "עזרה במילוי שאלונים".
לעיתים, יש גולשים ששואלים שאלות, שלא ניתן לתת תשובה טובה ומדויקת בפורום. חשוב לציין שהפורום אינו פורום רשמי של אף מוסד, והוא משרת את קהילת הסטודנטים. סטודנטים עונים, בהתאם למידע שיש ברשותם, שהם שמעו, שאלו, התייעצו. חלק מהתשובות יכולות להשתנות בין חוגים שונים/ פקולטות שונות ומוסדות שונים. גם מדיניות של מוסד משתנה ובהתאם לכך גם התקנון. לכן בשאלות שבהם יש צורך בתשובה רשמית בנוגע לנוהל מסוים, יש לברר גם במוסד הרלוונטי.

הודעות שלא ייכתבו לפי הנוהלים האלו, יימחקו ללא התראה מראש.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה וכמובן בהצלחה בלימודים
oromer

המשך >>

לימודי הנדסת חשמל בערב וימי שישי באזור מרכז.
05/02/2016 | 11:33
3
15
שלום!
הנדסאי חשמל מתכוון להמשיך לימודים לתואר בלימודי ערב ויומי שישי.
איזה מוסד לימוד אתם יכולים  לייעץ בבת ים וסביבתה - בערים תל אביב, חולון, ראשון לציון וכו'?
תודה מראש.
המכון הטכנולוגי HIT בחולון
05/02/2016 | 16:39
2
8
המכון הטכנולוגי HIT בחולון
05/02/2016 | 18:47
1
4
לומדת שם?
לימודים
06/02/2016 | 00:26
1
אני לומדת במכינת הטכניון. בינתיים בלי הצלחה לצערי. אם ימשיך כך, ובסיום השנה עדיין ארצה ללמוד תחום טכנולוגי, שוקלת ללמוד במכון הטכנולוגי.
בדקתי עליהם ונשמע שמתוך המכללות טוב שם ובנוסף נוח לי להגיע לשם. תבדוק גם על מכללת אפקה, שמעתי שגם שם מעולה. בהצלחה :)
תואר שני מדעי המח לבוגרי תחום נושק
05/02/2016 | 16:25
1
13
מתעניינת בלימודי תואר ראשון במדעי המח, מגיעה מתחום נושק אך לא דומה כל כך,
בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה ארגונית . 
לאחר בירורים מול האוני' העברית הבנתי שאני אכן רשאית להגיש מועמדות אך אחוייב בלימודי השלמה, מין הסתם, 
הייתי מאוד רוצה לברר מה הם קורסי הליבה עבור השלמות אלו .  אני מניחה שמדובר בביולוגיה, גנטיקה, כימיה, ועוד...
אשמח לקבל תגובה ממי שיודע או שמע...
תודה.
בערך
05/02/2016 | 16:56
16
נוירוביולוגיה, כימיה, מבנה המוח, ביולוגיה מולקולרית תאית, אלגברה ליניארית פיסיקה, גם כמובן היבטים קוגניטיביים והתנהגותיים אותם וודאי למגת במסגרת התואר הראשון שלך.
תתקשרי למחלקה ישירות ותשאלי מה עליך להשלים, הם אמורים לשלוח לך בעיקרון רשימה וסילבוס.
יותר נכון, את שולחת להם סילבוסים של כל מה שלמדת והם מודיעים לך מה חסר לך ואת לוקחת את הקורסים החסרים הללו בשנה הראשונה של תואר השני.

מכללת אשקלון- לא וויתרתי
05/02/2016 | 14:44
1
12
מעלה פוסט ישן, כדי לנסות לקבל מענה על דברים שנשארים אצלי פתוחים.

אשמח לשמוע על חוות דעת על מכללת אשקלון-
1. רמה חברתית, אוכלוסיה ומעונות
2. רמת הלימודים
3. שירות המכללה (נגישות של מזכירות, עזרה במבחנים)

תודה ושבת שקטה.
מההתרשמות שלי בלבד
05/02/2016 | 15:21
36
אני לא הגבתי כי אין לי מידע קונקרטי עליהם. לא ממכרים וגם לא מהפורום. באופן כללי, לא שמעתי עליהם יותר מידי. 
להערכתי רמת הלימודים יחסית נמוכה. אם אני זוכרת נכון זו מכללה פרטית. לכן מרבית הסיכויים שאנשים שם ילמדו ויעבדו ולא בטוח שיהיו בה חיי חברה ענפים. 
לרוב במכללות פרטיות, ובאופן כללי במכללות היחס של המזכירות הוא יחס טוב. יש מכללות פרטיות שמעניקות סיוע לסטודנטים לקראת תקופת הבחינות. 
שוב, זו הערכה שלי, לפי איך שאני מבינה את הדברים. אין לי ניסיון אישי מולם.
כמה ימים בשבוע נלמד תואר שני בכלכלה?
05/02/2016 | 10:49
2
17
בדרך כלל?
10
05/02/2016 | 12:01
18
תואר שני בכלכלה
05/02/2016 | 12:23
9
בשנה ראשונה היו קורסי חובה- אז ריכזו ליום אחד בשבוע. 
בשנה שנייה זה היה די מפוזר. כי זה תלוי באיזה קורסים אתה בוחר, ואם אתה מחליט לסיים בשנה וחצי או שנתיים. 

סוף סוף פרסומת טובה למוסד לימוד אקדמי!
02/02/2016 | 18:44
8
86
אז אחרי שנים ארוכות שבהן המכללות והאוניברסיטאות בארץ התחרו ב"גביע הפרסומת המטופשת \ היבשה למוסד לימוד" (בהתאמה ), סוף סוף נתקלתי בפרסומת שהיא אחלה.

הזוכה בח"ח היא המכללה האקדמית עמק יזרעאל, עם פרסומת Youtube לא יומרנית מחד ולא משעממת מאידך.

אני אוסיף לינק בהזדמנות .

כדי לאזן את השמחה, הפרסומת של האקדמית ת"א-יפו עולה לי על העצבים. היא כאילו מנסה להציג את האקדמית ת"א-יפו כשילוב של אוני' ומכללה, אבל בפועל מנסה לרדת על אוניברסיטאות ולהציג יתרונות של מכללות שהן מיתוסים לחלוטין. אה, וקהל היעד הוא גילאים 6-8.
הם מכוונים לסטו"צים.(סטודנטים צעירים (מאוד)).
02/02/2016 | 20:40
19
והנה הקישור
03/02/2016 | 20:42
35
03/02/2016 | 22:49
22
פרסומת חמודה
לא אהבתי בהתחלה את איכות הצילום, היה נראה כחובבני..
לקראת הסוף האיכות השתנתה לטובה יותר..
אני גם אהבתי, אבל
04/02/2016 | 06:28
2
30
שים לב, על מה הם שמים דגש. 
הדגש הוא על סביבת הלימודים. לא שזה לא חשוב. זה חשוב מאוד. השאלה אם זה צריך להיות שיקול לפני איכות התואר שאתה מקבל בסוף. 
יכול להיות שבעמק יזרעאל אלו השנים הכי טובות בחיים. אבל מה קורה אחרי שמסיימים את התואר? האם מוצאים עבודה? האם התואר מקנה מספיק כלים לשם כך?
בסדר, הם לא משקרים
04/02/2016 | 16:02
1
24
הם מדברים על מה שטוב, בלי לנסות לסבן או להעליב את האינטליגנציה.

אפילו אני לא מצפה שהם יצהירו בפרסומת "הרמה שלנו לא מדהימה ולא בטוח שתמצאו עבודה אחרי התואר". 
אני לא מצפה לזה. ואני חושבת שהרמה שלהם סבירה ביותר
04/02/2016 | 17:16
24
יחסית לאוניברסיטאות ולמכללות. 
צריך לשים לב על מה הם נותנים דגש. ולא רק הם. 
בשנים האחרונות יש גידוול במספר הסטודנטים, והיות ותואר זה מתבקש
הרבה מוסדות מדגישים את סביבה, האווירה.
כאילו, שהרמה האקדמית, ההתמחויות וקורסים מיוחדים זה כבר לא פקטור. 
אני באמת מאמינה שכשאדם הולך ללמוד במקום מסוים, ועוזב את הסביבה שלו, חשוב גם שיהנה. אבל הפרסומת שלהם מציגה כאילו זה חזות הכל. 
אני אהבתי בגדול את כל הפרסומות מלבד זו של הטכניון
05/02/2016 | 11:50
1
13
של הפקולטה להנדסה תעשייה וניהול   הדרך שבה הם מציגים למה כדאי להיות שם  הם לא אמרו בסרטון שום דבר חשוב או חכם   הם חזרו על אותה מילה לאורך כל הסרטן 'יוקרה' 'מותג' אני לא מבין על מה כל ההתנשאות למוסד שמלמד רק הנדסה האוני העברית ממוקמת הרבה יותר גבוה ומלמדת הכל מהכל לא רק הנדסה והפרסומות שלהם מעולם לא מתנשאות ולא מדברות על 'מותג' אלא הם מדברים תחלס   אני מאוד מתעניין בלימודי הנדסה יש לי פסיכומטרי 734 וממוצע בגרויות 107 אבל אני שוקל לא ללמוד בטכניון דווקא בגלל ההתנשאות המגעילה הזו חוץ מזה לאחר מחקר מקיף הטכניון דואג לטייח הרבה מידע שלילי אודותיו, א זה שהמל"ג סגר לו את החוג בכלכלה הם דואגים לא לספר . עצוב.

באיזו הנדסה אתה מתעניין?
06/02/2016 | 00:33
1
אני לומדת במכינת הטכניון. קשה לי ממש ואני בספק אם בסיום השנה אתקבל ללימודים בטכניון, אבל יצא לי לדבר עם סטודנטים ונשמע שהרמה מאוד גבוהה ושמלמדים מעולה, עוברים איתך מהבסיס ובונים את היסודות. בכל אופן תואר משם לרוב מסדר אותך בחיים.האוניברסיטה העברית לא מתמחה בהנדסה. גם על אוניברסיטת תל אביב ובן גוריון יש ביקורות גרועות בנושא ההנדסה.
איזה מידע שלילי אודות הטכניון מטוייח? ולמה המל"ג סגר את החוג בכלכלה?
להנדסה תעשייה וניהול בטכניון
03/02/2016 | 16:36
1
32
הוצאתי 682 בפסיכומטרי, ממוצע בגרויות לאחר שקלול עומד על 98.6
אני לא בדיוק יודעת האם הנתונים שלי מספיקים לקבלה למסלול שציינתי לעיל
יש לי 4 יחי במתמטיקה ו5 באנגלית
פיסיקה אין לי האם זה נורא?
תודה,
רינה
למה לא לבדוק מול הטכניון?
03/02/2016 | 17:31
7
דיון- B.A. או B.Sc-- איזה תואר יותר "שווה" ?
31/01/2016 | 23:42
4
29
שאלה מוזרה. זה תלוי בכל כך הרבה היבטים. אסביר
01/02/2016 | 00:17
1
66
B.A - Bachelor of Arts.
B.Sc- Bachelor of Science.
שניהם בוגרי תואר ראשון (Bachelor =בוגר תואר ראשון). ההבדל הוא -שהראשון הינו בוגר במדעי החברה או הרוח והשני במדעים מדויקים (מדעי הטבע). אין כאן "שווה" יותר או "שווה" פחות. הכל תלוי בזיקה שלך, מה את אוהבת יותר? מה מעניין אותך? במה תרצי לעסוק? התשובה לשאלה שלך נמצאת אצלך.
אחד יגיד שBA שווה יותר בעוד השני יחלוק עליו. 
זה כמו לשאול מי יותר יפה- ביונסה או ג'ניפר לופז- זה בעיניי המתבונן. 

הבדל נוסף הוא במספר השנים- BA - 3 שנים וB.Sc - אורכו 4 שנים.

ישנה דעה רווחת, מעין קונצנזוס שB.Sc "נחשב" יותר . אבל אני יכולה בקלות להפריך טענה זו- 
BA בפסיכולוגיה מול B.Sc בביולוגיה לצורך העניין- שניהם לא שווים כלום.
לעומת זאת- BA בפסיכולוגיה מול B.Sc בהנדסת חשמל- זה ברור שלשני יש יותר היצע , יותר עבודה בשוק, משכורת גבוהה יותר ולכאורה "יוקרתי" יותר+ קשה יותר. אבל אותו בוגר BA בפסיכולוגיה מוזמן בכיף להמשיך לMA בפסיכולוגיה קלינית (לצורך העניין) - מסלול יוקרתי בטירוף שקשה נורא להתקבל אליו והיקף ההכשרה מאתגר אף הוא. ואז הם למעשה כבר לא נבלים הרבה מדי. 

מסקנה- בכל מקצוע ניתן להצליח, בכל מקצוע ניתן להיכשל. 
את יכולה להיות פילוסופית מוצלחת ומשגשגת ואת יכולה להיות גם מהנדסת שבקושי מסיימת את החודש. הכל תלוי בך. 

ברור שעם מקצוע של מדע מדויק יותר קל כביכול להצליח, אבל שוב, לא בכולם 
B.Sc במתמטיקה לצורך העניין- הוא לא כל כך יוקרתי. 

תלוי איזה B.Sc ותלוי איזה BA

לא חסר גם מקצועות במדעי החברה שניתן לצמוח איתם והשמיים הם הגבול.
משפטים לצורך העניין משתייך למדעי החברה. הוא תחום מאוד נחשק ומבוקש, ולא פחות יוקרתי מאף B.Sc .

ההבדל הוא שBA על פי רוב לא נותן מקצוע. וB.Sc בדר"כ כן . אבל לאותם בוגרי BA יש את האופציה לעשות תואר שני. ואז כן יהיה להם מקצוע ביד. 

כלומר,אלו רק אותיות. 

תלמדי את מה שאת רוצה ולא את מה ש"נשמע יוקרתי" .
כי מכל דבר אפשר לעשות משהו יוקרתי.

בהצלחה

B.sc לא אומר שהוא נלמד במשך 4 שנים
01/02/2016 | 15:53
51
תואר b.sc אומר שזה תואר מדעי. תואר מדעי לרוב נלמד במשך 3 שנים. תואר בהנדסה נלמד במשך 4 שנים. 
לרוב תואר מדעי הוא עמוס יותר כי יש בו (לרוב ) יותר נ"ז- בין היתר כי יש מעבדות. 

אני מציעה לא להתייחס לאותיות אלא לתואר עצמו. לא הייתיי אומרת ש b.a בהכרח לא נותן מקצוע
זאת כזאת טעות לעשות תואר מהמניעים שציינת
03/02/2016 | 14:22
1
29
את גם מחזיקה בפרדיגמה מאוד מיושנת.

את מי זה מעניין היוקרה של התואר?
החיים לא עובדים בצורה כזאת. הצלחה תלויה בדברים אחרים לגמרי.
נגיד לתואר מסויים יש איזה הילה ויוקרה? נו ו..? עכשיו מה את עושה עם כל היוקרה הזאת?

תשקיעי במה שאת אוהבת וטובה בו... במה שיעשיר ויפתח אותך.. ותדאגי לצבור נסיון מעשי בתחום... וגישה של הצלחה...

אל תבחרי תואר על פי היוקרה שלו.. כי אם כן.. בסוף התואר ישאר לך רק "יוקרה"...
ואני מניח שאת רוצה עוד דברים.. כמו כסף.. וקריירה...

תחשבי על זה.
אתה אומר דברים כל כך מדויקים
03/02/2016 | 16:31
27
לצערי יש המון אנשים שפונים ללמוד את מה ש"נשמע" יותר טוב ובמוסד "יוקרתי" יותר לכאורה,אני מאמינה שכל דבר ניתן להפוך ליוקרתי , כך שהיוקרה ממש לא אמורה להיות שיקול בבחירת מקצוע ואם היא כן אז הצלחה לא תהיה שם.
וכן, זה שרשור מוזר, שטחי ופרדיגמתי. אבל היא לא אשמה, אנשים מקובעים מכתיבים לנו שאם אתה לא לומד בטכניון ולא רופא או מהנדס אז מה אתה שווה?
זה פרימיטיבי ואז באות נערות ושואלות מה שווה יותר B.Sc או שמא BA.
כשלמעשה לך תסביר להם ששני התארים שווים. 
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:12
2
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

לימודי ערב
01/02/2016 | 16:20
2
68
חייבת עצה!!
אני בת 20, למען האמת בעוד חודשיים בע"ה בת 21, אבל דיי בהכחשה חח, נשואה+ נסיכה קטנה+ עוד אוצר קטן בדרך ב"ה (:
אני מתלבטת לגבי כמה דברים.. התכנון שלי הוא בע"ה ללמוד חינוך לגיל הרך.
העניין הוא שהמסלול שבניתי עליו כל הזמן הזה הוא לחכות בערך עוד שנתיים בע"ה, וכשהילדים יהיו במוסדות ללכת ללמוד בראש שקט עם יכולת אמתית להשקיע בלימודים, מבלי שזה יהיה על חשבון התקופה שבה הקטנים צריכים כ"כ את אמא..
לאחרונה נתקלתי בהמון אמהות שלומדות לימודי ערב, וחשבתי לעצמי שאולי גם אני אוכל.. העניין הוא שאין לי מושג מאיפה להתחיל לחפש.. מה גם שרוב האמהות האלה למדו כל מיני קורסים, ואני מעוניינת בלימודי תואר.. יש דבר כזה בכלל?
בכל אופן, עשיתי כבר פסיכומטרי, ועכשיו נשאר לי רק לברר..
חינוך לגיל הרך- לימודי ערב, מישהו מכיר מוסד שיש בו דבר כזה? (אני מאזור ירושלים, אך אני מוכנה גם לנסוע מחוץ לעיר אם יש צורך בכך. כל עוד מדובר במרחק שפוי כמובן.)
בנוסף אשמח לחוות דעת, מה אתם חושבים, עדיף לי לחכות שנתיים וללמוד בנחת, או שלשלב עדיף? הרי מצד אחד אני בסה"כ צעירה ואין לי לאן לרוץ, אך מצד שני אני מעדיפה פשוט להתחיל את הלימודים.. למה? בשיא הכנות, פשוט כי אני מפחדת. מפחדת ממה שיגידו.. 
מה עושים?
על סמך מה החלטת שבעוד כמה שנים תלמדי בראש שקט?
02/02/2016 | 16:59
51
אני ראיתי שמניסיון של אחרות זה לא בהכרח קל. אני לא יודעת מה יותר קל ומה יותר קשה, אבל אל תחשבי שיהיה לך ראש שקט. 
אל תפחדי ממה שיגידו. זה לא צריך להיות שיקול. את צריכה להחליט מה העיתוי המתאים ביותר. יש לך עזרה מסביב? 
את דתיה? כי אני חושבת שיש מוסדות אקדמיים של המגזר הדתי ושם יכול להיות שזה מותאם יותר לאמהות. אם את דתיה שווה לברר.
בת 21 ודי בהכחשה? באמת?
02/02/2016 | 18:45
53
יש לך עוד כמה שנים טובות לפני שיהיה לך צידוק להדחיק את הגיל. אם כבר, מה שעושה אותך זקנה זה שני ילדים ולא התאריך לידה .
חוסר פרגון בהמלצות לתואר שני
31/01/2016 | 12:27
8
108
שלום לחברי הפורום היקרים,
בימים אלו אני מנסה באופן אינטנסיבי להתקבל לתואר שני בקרימינולוגיה קלינית, מדובר במסלול שנורא קשה להתקבל אליו מכיוון שמספר המקומות מוגבל. למיטב הבנתי בכל שנה מתקבלים רק סטודנטים ספורים למסלול- בין עשרה ל-15 ותו לא.
מבחינת הממוצע הנדרש לצורך הקבלה, יש לי אותו ואפילו הרבה מעליו (אני במעמד של מצטיינת) , בנוסף הם דורשים ניסיון שגם אותו (כמובן, איך לא) יש לי- אני מתנסה השנה בשני מקומות שונים וכמו כן, יש לי רזומה גם משנים קודמות. על מנת שבכלל יזמנו אותי לראיון כל שנותר הוא להציג המלצות.
אני רודפת כבר חודשים אחרי מרצים ואחרי האחראיות במקומות ההתנסות שלי.
חשוב לי לציין שאין שום סיבה שלא אקבל מהן המלצות, אני כל כך משקיעה וכל כך אוהבת את מה שאני עושה, אני מגדילה הראש ובאמת לדעתי אני פועלת לפנים משורת הדין, אני אדם צנוע ולא נוטה לשבח את עצמי, אבל לגבי העבודה הקשה שאני עושה במקומות ההתנסות שלי אני ממש לא מתכוונת לפסוח.
באשר למרצים, אני גם לא רואה שום סיבה לא לקבל המלצה, אני משתתפת בהרצאות, אני בעלת הישגים גבוהים, אני כותבת עבודות אקדמיות ברמה, מקבלת עליהם שבחים ואף נאמר לי כי ניחנתי ביכולת חשיבה ביקורתית דבר שהוא מבורך מאוד בעולם האקדמי, אני באמת באמת אוהבת את מה שאני לומדת ועושה.
כבר קיבלתי המלצה מאוד יפה ממרצה אחת שבכלל לא שייכת לתחום , היא מגיעה מתחום הסטטיסטיקה, מרצה נוספת שדווקא כן מגיעה מהתחום אמרה לי בפירוש כי היא הולכת לרשום המלצה כללית בלבד מחמת אי היכרות מעמיקה עמי (חשוב לציין כי בכל הרצאה שלה יש לה כ-70 סטו' בכיתה, זה די טבעי שהיא לא תכיר כל אחד ואחד באופן אישי) בקורסים הספציפיים שהיא העבירה הגעתי לציונים מרשימים של 98-100 והיא בכל זאת מסרבת לפרגן בהמלצות,
גם לראש החוג שלי פניתי והיא בכלל טרם ענתה לי, חשוב לציין שאני עוזרת מחקר שלה והמלצה ממנה יכולה לעשות עבודה מאוד יפה כי היא אישה מוערכת מאוד בתחום ובעלת שם עולמי שהולך לפניה.
האחראיות במקומות ההתנסות שלי גם כל הזמן דוחות אותי ואומרות לי "נשב על זה שבוע הבא"...הן תמיד חוזרות ואומרות כמה שמגיע לי להתקבל וכמה שהן הולכות לרשום המלצה מדהימה, אבל דוחות את זה ונמאס לי לנדנד להן. דהיינו, אני מקבלת שבחים רבים אבל אפס תגמולים ואפס סיוע שאני כה זקוקה לו, דבר שפוגע בי אישית ומאוד.
הבעיה היא שהזמן אוזל, וכל כך כואב לי כי יש לי תחושה שלאור הנסיבות הללו אני פשוט הולכת לפספס את זה ולא להתקבל.
אני נורא רוצה להתקבל למגמה הזו, יש לי כל כך הרבה רעיונות וכיוונים להצליח במקצוע הזה ולעשות דברים משמעותיים ומספקים. אני כל יום משננת את מה שאני הולכת להגיד בראיונות, והכי מגוחך יהיה אם אני בכלל לא אזומן לראיונות הללו. אם בכלל לא תינתן לי ההזדמנות לבוא ולהציג את עצמי ומה יש לי להציע, וכל זה רק בגלל מחסור בהמלצות, כאשר שוב, חשוב לציין- כי ממוצע גבוה יש לי- הרבה מעל 90+ ניסיון רב במקומות שונים ומגוונים בתחום!!! ידע גם יש, אין לי נטייה לשכוח את החומר מיד אחרי שנבחנתי, נהפוך הוא, החומר אלי במוח רק הולך ומשתכלל.
מתנצלת על המלל הרב, 
איך מתמודדים עם חוסר הפירגון בהמלצות, כיצד לדעתכם אוכל לזרז את ההליך הזה?
אובדת עצות
אני לא רוצה לפספס את זה רק בגלל המלצות. 
המלצות לתואר שני
31/01/2016 | 12:56
61
קודם כל, ממש עצוב לי לשמוע על חוסר השיתוף פעולה שלהם בבקשה כל כך הגיונית וטרוויאלית בתחום הזה. 
אני אומנם סטודנטית לכלכלה והתקבלתי רק על סמך הציונים שלי, אבל אני מבינה את התסכול שלך. את עשית מבחינתך את כל מה שיכולת ועכשיו את תלויה במידת שיתוף הפעולה של אחרים. במיווחד כשהן מבינות כמה זה קריטי וחלקן נזקקו בעבר להמלצות בעצמן. 
אני לא יודעת מספיק איך זה מתנהל אבל לדעתי: תיקחי מהמרצה את ההמלצה הכללית שהיא מוכנה לתת לך. אל תסתמכי רק עליה, אבל זו עוד המלצה שתומכת. 
תסבירי לאחראיות במקום ההתנסות- אני מבינה שאתן עמוסות מאוד, ושאתן עובדות מאוד קשה, אבל ההמלצה שלכן חשובה לי מאוד, וזה דחוף, כי בקרוב נסגרת ההרשמה ואני לא רוצה להפסיד שנה. האם תוכלו להכין לי מכתב המלצה עד לתאריך.....
מוזר שראש החוג שאת עוזרת המחקר שלה לא ענתה. שלחת לה מייל אחד? אולי היא פיספסה? 
אפשר לשלוח דרך המזכירות? מתי הפעם הבאה שתפגשי אותה? 
יש מרצים שהם מאוד עסוקים, והם נוטים לשכוח דברים. זה לא אישי נגדך. אבל את עלולה להיפגע מכך. 
תבהירי לכל מי שאת מדברת איתו שההרשמה נסגרת בקרוב, ושאת יודעת שהם מאוד עסוקים, אבל את מבקשת שבגלל עיניין הדחיפות ינסו לעזור לך ולכתוב את ההמלצה בהקדם.
את כותבת שזה לדעתך חוסר פרגון. את באמת חושבת שזה חוסר פרגון? 
ממה שאני מבינה סגל החוג ירצה לראות את הסטודנטים שלו מתפתחים ומצליחים. אין להם סיבה לא לפרגן לך או לכל סטודנט אחר שלומד איתך. הסיבות העיקריות שיכולות לגרום לכך: 1. שהם לא קראו את המייל/ שכחו/ לא יודעים שזה דחוף
2. הם לא חושבים שמגיע המלצה. והם לא יפגעו בשם שלהם כמרצים/ במוסד כדי לתת המלצה למי שלא מגיע
3. הם לא מכירים את הסטודנט.
ממה שאני מבינה המקרה שלך הוא שילוב של 1 ו 3. 
אל תוותרי. תזכירי, תסבירי. ואוליי כדי לבדוק אם יש עוד ממליצים

"אני אדם צנוע ולא נוטה לשבח את עצמי," העיקר שאת מודעת לעצמך.
31/01/2016 | 20:11
4
69
זה מאוד חשוב.

עצוב שזה מה שהבנת מכל מה שנאמר.
31/01/2016 | 20:47
1
45
כן אני בדרך כלל לא נוטה לפזר לעצמי מחמאות אבל כאן כאשר אני פונה לפורום ושואלת מדוע אינני זוכה לפרגון בהמלצות אז אני כן אמורה לציין את המעלות שלי רק לצורך הבהרת המצב. כשאני נמצאת בהליך קבלה לתואר שני אני צריכה להיות מודעת לדברים שיש לי להציע, הסיבה שהרגשתי צורך "להחמיא" לעצמי היא רק כדי להעביר פה נקודה מסוימת שכנראה אתה לא הבנת. אם כבר מדברים על חוסר פרגון אז כנראה אתה אחד כזה. 

הייתי ציני, את תזכי להרבה חוסר פרגון...
31/01/2016 | 21:08
52
צניעות לא תעזור לך, אולי קלצ'ניקוב.

הערה עוקצנית. זה ממש לא לעניין.
31/01/2016 | 23:02
1
32
ההערה שלך צרמה לי. אני יוצאת מנקודת הנחה שהבחורה גם ככה במצב רוח ירוד בעקבות כל המצב אז למה סתם לעקוץ? מי שקרא את תכן ההודעה שלה מתחילתה ועד סופה ומי שעיניו בראשו יוכל להבין מהר מאוד למה שיבחה את עצמה, במילים אחרות: פנתה לפה כדי לשאול מדוע על אף כל מעלותיה היא לא זוכה לפרגון (דבר שסטודנטים רבים נתקלים בו). אם אי פעם תקלע למצב זהה לשלה אתה תבין כמה שעקיצות ציניות הם ממש לא לעניין. קצת אמפתיה עוד לא הרגה איש. מה גם שגם אנשים צנועים, תתפלא! לא פעם נאלצים לבוא ולהגיד מה הם שווים, בעיקר בהליך כה תובעני של ניסיון להתקבל לתואר שני, אין לך ברירה על לבוא ולהראות מה אתה שווה ומה יש לך להציע. אין מקום לצניעות בהליך כזה. 
מי שמעיד על עצמו שהוא צנוע זה כמו מישהו שיעיד על עצמו שהוא
01/02/2016 | 09:49
42
שקרן.

היא נמצאת בתחרות עם עוד סטודנטים, מהי חושבת שזה קל?

זה אתגר שסטודנטים רבים נאלצים לעבור .
31/01/2016 | 23:18
1
51
את ככל הנראה חוששת לשדר נואשות אבל למעשה, את חייבת לשדר זאת! תאספי כל המלצה וכל חצי המלצה, כל דבר יתקבל בברכה, אם כל הדברים הם כמו שאת מתארת- ממוצע גבוה יותר מזה שמבקשים בשילוב עם ניסיון רב אז אני לא רואה סיבה שלא תתקבלי, גם אם ההמלצות יהיו חצי כוח.
אני חושבת שעם הנתונים שלך הם כן יזמנו אותך לראיון , הראיון הוא שיקבע בסופו של דבר. אני חושבת שבעל ממוצע 95 לא בהכרח מהווה יתרון על בעל ממוצע 90. את שניהם יזמנו לראיונות ומה שיכריע הוא מה שתשדרי בראיון.
תשדרי ביטחון, אסרטיביות, נינוחות, יציבות מנטלית, תיצרי את הרושם שאת יודעת מה את אומרת, תשנני מעט תיאוריות מהמקצוע שלך, ככל הנראה ישאלו אותך לגבי הקשרים שלך (משפחה, חברים , בן זוג), כמו כן יתנו לך לספר על עצמך, ישאלו אותך לגבי תחומי עניין וכיו"ב. תתכונני באינטנסיביות לראיונות- כי הם בעלי משקל רב יותר מציון+ניסיון + המלצה גם יחד. 

בהצלחה
תודה רבה
03/02/2016 | 11:08
1
מלגות אביב
27/01/2016 | 12:21
4
83
שלום לכולם. בימים אלו אני מסיים מכינה במכללת סמי שמעון בבאר שבע ובחודש פברואר אני עתיד להתחיל את הלימודים שלי לתואר ראשון בהנדסה. התחלתי קצת לחפש מלגות וכמעט כל המלגות שמצאתי זה למי שמתחיל שנת לימודים באוקטובר. האם ידוע לכם על מלגות, או אתר שמרכז מלגות כאלו שמתאימות גם למי שמתחיל בסמסטר אביב?
לצערי אתה צודק
27/01/2016 | 12:44
3
46
רוב המלגות מיועדות למי שמתחיל באוקטובר. ההרשמה לרוב המלכות כנראה שכבר הסתיימה. בחלק מהמלגות, המצב גרוע יותר כי נעשה רישום מראש לכל התואר, משמע אי אפשר להצטרף בשנה מתקדמת. הרציונל הוא שהמלגה ניתנת על סמך כמות מסוימת של נ"ז ועל שכר לימוד מסוים. מי שלומד קורס בשנה יש לו מספיק זמן כדי לעבוד.
אני לא מכירה לסמסטר ב, אבל מציעה שתתחיל לחפש גם לשנה הבאה
כמובן שאתחיל לחפש גם לשנה הבאה
27/01/2016 | 13:15
2
23
ואגב אני ממש לא לומד קורס בשנה.. אני עושה עכשיו את סמסטר אביב ואז סמסטר קיץ כסמסטר ב'. ובאוקטובר כבר מתחיל את שנה ב'.
אני ממש לא התכוונתי להגיד שזה מה שאתה עושה
27/01/2016 | 16:44
1
23
ניסיתי להסביר למה רוב המלגות הן לשנה שלמה. 

כן הבנתי
27/01/2016 | 22:25
19
בכל מקרה אני מבין שזה דיי אבוד מראש לחפש עכשיו מלגות.
גיוסים בפיינל
27/01/2016 | 21:16
50
שלום רב,
מצורף קובץ ובו רשימת המשרות הפתוחות העדכנית ל"פיינל"... ובהן משרה אחת לסטודנט במדעי המחשב/פיזיקה/מתמטיקה.
אנא קראו, והעבירו קורות חיים שלכם או של כל מועמד מתאים. כדאי כדאי!!!
קורות חיים, נא להעביר אליי – omer.perry@gmail.com .
תודה רבה ! ! !
עומר.

הנדסת חשמל או מדעי המחשב
25/01/2016 | 21:20
4
68
שלום חברה
אני צריך להחליט מה ללמוד. הנדסת חשמל ואלקטרוניקה נראה לי הכי מעניין, ומהצד השני מדעי המחשב הולך חזק בשוק התעסוקה.
1. הבעיה היא ששמעתי שמצב השוק קשה מאוד לבוגרי חשמל
אני בעצם רוצה לשמוע מה הסיכויים של בוגרים/סטודנטים בהנדסת חשמל (בתחום אלקטרוניקה) מהטכניון/ת"א לעבוד בתחום הזה ולא בתוכנה.
אני לא רוצה לסיים את התואר אחרי השקעה גדולה, בציון ממוצע (נניח 80) ולהיאלץ לעבוד בQA כי אין עבודה בתחום.
2. מדעי המחשב זה תחום עם ביקוש גדול וכנראה שגם יישאר ככה בעתיד. בתיכון למדתי מעט מאוד (מאוד מאוד) תכנות בC# ולא אהבתי.
יש לכם הצעה בשבילי איך אצליח לבחון אם התחום הזה בשבילי (אולי קורס אינטרנטי?) כדי שלא אבחר בתחום רק בגלל העבודה, ואסבול כל הלימודים או אפילו בעבודה עצמה?
תודה
השוק בחשמל הוא מצוין, אל תדאג להיבט של הביקוש
27/01/2016 | 15:15
3
66
אם יהיה לך תואר עם ממוצע 80 מטכניון/ת"א אין שום סיבה שלא תוכל בעבוד בתחום שלך, אבל תשים לב שיש המון תכנות בחשמל, והרבה מהנדסי חשמל הולכים לעבוד בתוכנה במקום בחומרה, אל תלמד הנדסת חשמל אם אתה שונא תכנות.

תנסה codecademy או תחפש קורסי תכנות באינטרנט (באנגלית), יש כל מיני דברים של MIT בד"כ
במקרה אני בוגר ת"א בהנדסת חשמל
29/01/2016 | 20:52
2
65
ואני מכיר כמה עם ממוצעים של מעל 80 שיותר משנה אחרי סיום התואר עדיין ללא עבודה.
השאלה היא לא רק מה הביקוש עכשיו, אלא מה יהיה הביקוש עוד כמה שנים. שוק החומרה הולך ודועך באופן קונסיסטנטי. נניח שהבחור ימצא עבודה אחרי סיום התואר כמהנדס חומרה, הוא נכנס לנישה מאד בעייתית מבחינת הקריירה.

אני, אישית, ממליץ בחום על מדמ"ח. גם התואר קצר יותר וגם אפשרויות התעסוקה רבות פי כמה. גם אני ממש סלדתי ממדמ"ח בתיכון, ואיפשהו בסוף התואר בחשמל (כשלקחתי מסלול מחשבים) פתאום גיליתי את האהבה שלי לתחום התוכנה.

לגבי קורס אינטרנטי, מצ"ב קישור לקורס תכנות למהנדסים של אוניברסיטת ת"א בשפת פייתון:

האם הם ללא עבודה בגלל שאין ביקוש?
31/01/2016 | 15:54
1
39
יכול להיות שהם מתעקשים על תחום מסויים או שכר מסויים ולא מוכנים להתפשר? או שבאמת לא מצליחים למצוא שום דבר ראוי? ואם אלה עם 80+ אז מה הולך עם מי שמתחת ל80? מה שאתה אומר נשמע דיי מדאיג
הם ממש לא בררנים
31/01/2016 | 16:05
41
ופשוט אין עבודה. תשאל/י בפורום עבודה בהיטק מה מצבם של חשמלטורים בשוק.
אני מתעניין בלימודי יחסי ציבור (מישהו אמר אבי בניהו?)
25/01/2016 | 07:31
4
42
איפה לומדים זאת? האם קשה למצוא עבודה מכובדת בתחום ללא פרוטקציה?
אתה רוצה תואר או תעודה?
25/01/2016 | 18:58
3
34
הבנתי ש"הבצפר " נחשבים ממש טובים. 
אפשר ללמוד תואר בתקשורת ולחפש מקום שיש התמחות בזה
עדיף תואר מלא עם התמחות ביח"צ (כמו באריאל או בבינתחומי)
26/01/2016 | 09:21
2
11
והאם יש תעסוקה בתחום?
27/01/2016 | 22:30
1
11
יש אנשי יחסי ציבור
29/01/2016 | 09:22
26
אבל עדיין ממש קשה למצוא עבודה
שאלה בליניארית
25/01/2016 | 16:10
2
87
A היא מטריצה בעלת 4 שורות ו6 עמודות
האם?
מרחב הפתרונות של AX=0 הוא ממימד לכל הפחות 2?
מרחב הפתרונות של AX=0 הוא ממימד לכל היותר 2?
אם שורות A בת"ל אז מימד מרחב הפתרונות של AX=0 הוא 2?
אם תוכלו לעזור לי להבין לפתור זה ממש הצלה!
מה זה? חדוא?
25/01/2016 | 16:43
1
17
זה ליניארית, מתמטיקה
25/01/2016 | 16:49
52
הסתדרתי בנתיים עם א וג 
נשאר לי רק ב'
קבלה לטכניון/בן גוריון ולאיזה מהם יש עדיפות?(חשמל/מדמ"ח)
25/01/2016 | 16:15
2
46
אז ככה,הסכם שלי בטכניון יוצא 88.7 , ואני רוצה להקבתל למדעי המחשב או הנדסת חשמל שכרגע רשום רק סכם משוער (תשע"ז) של 89 לשניהם.
בבן גוריון ות"א למשל, הסכם שלי מספיק לשניהם אבל אני כן רוצה ללמוד בטכניון... וכאן מגיע השאלה - מה הסיכוי להתקבל? והאם כדי לקחת תסיכון? כי אני כן יכול לעשות שוב פסיכומטרי ולקבל יותר מ 689 שקיבלתי בדצבמר אבל זה לבזבז ים זמן שחשוב לי! 

מה אתם ממליצים? מבחינת כסף זה לא בעיה כי גם לפסיכו הראשון למדתי לבד, והייתי בטוח שאני אקבל יותר ככה לעשות שוב זה נטו בזבוז זמן ... לקחת את הסיכון שאני לא אתקבל ואז אני פפשוט אלך לת"א או בן גוריון? או לעשות שוב? 
ומבחינת עדיפות - אם מישהו יכול לדרג את שלושתשם בשני המקצועות הללו אני אודה לו מאוד!
.
כל מוסד אקדמי מצטיין בתחומים שונים, בדיסציפלינות שונות
01/02/2016 | 11:54
15
לכן כשבוחרים מוסד אקדמי ללמוד בו, לא מסתכלים על ה"יוקרה" שלו בכללי אלא עד כמה הוא "יוקרתי" בתחום שאותו תרצה ללמוד.
למשל יש לי חברה שהלכה ללמוד פסיכולוגיה. היא בחרה באוני' בר אילן.
למרות שהיא יכלה להתקבל גם לאוני' ת"א לפי נתוניה, מבחינת דירוג יוקרה- ת"א טובה יותר מבר אילן . אבל היא חושקת במקצוע הפסיכולוגיה, ובמקצוע הספציפי הזה (כמו בכל המקצועות החברתיים) בר אילן לוקחת!
בוחרים מוסד לפי ההתמחות שלו מקצועות.
אוני' ת"א לצורך העניין מצטיינת ב-כלכלה.
הטכניון מצטיין ב- הנדסה. (אם הטכניון יפתח חוג לפסיכולוגיה- מי ילך על זה?! הטכניון לא מצטיין במקצועות חברתיים).
האוני' עברית מצטיינת ב-רפואה!

הבנת?

ולכן לשאלתך- הנדסת חשמל עדיף ללמוד בטכניון.

הטכניון מוביל בתחומים שציינת
03/02/2016 | 17:26
6
להנדסת חשמל יש אפשרות לגשת למבחני קבלה, למי שיש סכם של מינימום 85, ובהתאם לתוצאות במבחנים תוכל להתקבל. בנוסף יש אפשרות להתחיל ללמוד בפקולטה כלשהי, ולאחר סמסטר או שניים לעבור לפקולטה המבוקשת. זה לא מובטח וצריך לעמוד ברף ציונים, אבל עדיף כדאי.
אגב, אם תירשם לסמסטר אביב הסכם הדרוש נמוך יותר.
הנחה בארנונה לסטודנטים
24/01/2016 | 16:49
1
37
שלום לכולם.

הבנתי שלסטונדטים ניתנת הנחה בארנונה ברמה של עד 70%.
מישהוא מכיר במה מדובר ומה צריך לעשות בשביל זה?

יש הנחה
24/01/2016 | 19:53
41
אני לא יודעת אם יעודי לסטודנטים. אני חושבת שזה לפי מבחן הכנסה.
לימודי תיירות וממשל באשקלון
24/01/2016 | 07:39
2
25
פתחתי כבר פוסט בעניין, אך לא קיבלתי מענה מתאים, הפוסט נבלע ואין שום אפשרות "להקפיץ" אותו בפורום, והתגובה השנייה שלא לא קיבלה חשיפה כלל.

אז אני פותח פוסט נוסף, כדי לזכות בהזדמנות נוספת לקבל מענה מתאים לשאלה שלי.

אבקש לקבל חוות דעת על לימודי תיירות וממשל במכללת אשקלון?
המטרה של התואר היא פחות מעשית, אלא ללמוד משהו מהנה ומרחיב אופקים ושיפתח דלת ללימודי תואר שני, אם בסיום הלימודים זה יתפתח לכיוון מעשי של קריירה- מה כי טוב :)

חוות הדעת המתבקשות לא חייבות להיות ממקור ראשון, גם אם שמעת ממישהו שלומד\מלמד או אפילו סתם בשיחה, יתקבלו בברכה !

תודה !
אין שום בעיה שפתחת שוב
24/01/2016 | 12:26
1
26
אני גם ראיתי את מה שכתבת. אני מגיבה כאשר יש לי ערך מוסף, ויש לי מה לענות. אני לא התעלמתי, פשוט אני לא מכירה מספיק כדי לענות. 
דווקא כדי ללמוד תואר שני- לא הייתי לומדת את זה. ודווקא יש משהו שקשור לניהול ותיירות בשלוחה של בן גוריון באילת. 
זאת לא הייתה אצבע מאשימה :)
24/01/2016 | 13:59
23
וגם לא טענתי שיתעלמו, הנחתי שמי שקרא את הפוסט לא מחזיק במידע שיכול להיות רלוונטי, אבל בגלל שראיתי שהיא בלעת ולא זוכה לצפיות נוספות, פרסמתי פוסט נוסף כדי לתפוס "עין" של מי שיש לו כן מידע :)

אני מעוניין בתואר קליל ומהנה- לא לומד בשביל התעודה או בשביל "מקצוע"- אם יצא מזה קריירה בלי כוונה מה כי טוב.

אם הייתי באמת יכול- הייתי הולך ללמוד היסטוריה בבן גוריון, אבל אני לא יכול להתקבל עם הבגרות שלי ופסיכומטרי אני לא יכול לעשות. ומכללת אשקלון קיבלה אותי ללימודים עם הבגרות שלי- ללימודי ממשל אבל זה בדו חוגי ולכן תיירות נשמע משהו קליל ומהנה.

אם יש לך טיפים נוספים- אשמח מאוד ללמוד.

תודה !
האם יש לי מספיק נק"ז?
24/01/2016 | 07:40
1
55
שלום לכולם, אני שנה ג' לתואר במדעי ההתנהגות, והתברר לי שסה"כ הנקז שלי לתואר הוא 122, ולא 125 כפי שחישבתי בהתחלה.

האם זה מספיק נק"ז לתואר עפ"י המל"ג או שאני צריכה לשלם עוד מאות שקלים לקורס נוסף?
לרוב B.A זה תואר המורכב
24/01/2016 | 12:16
47
מ 120 נ"ז. למרות ששמעתי בעיקר בדו חוגי שלפעמים נדרשים לעשות קצת יותר.
המל"ג אחראי על המוסדות ומפקח עליהם. אבל השאלה היא אחרת, מה כתוב בשנתון? מה הגדירו לך במוסד לימודים?
דחיית הרשמה וקבלה ללימודים בבן גוריון
22/01/2016 | 15:55
3
75
שלום, יש לי סיפור טיפה מורכב: 
נרשמתי והתקבלתי ללימודים שמתחילים במרץ הקרוב, אבל, אני לא מעוניין בסופו של דבר להתחיל ללמוד בו אלא באוקטובר הקרוב. 
עכשיו הסבירו לי שאוכל לדחות את ההרשמה בלבד ושאי אפשר להבטיח את הקבלה לאוקטובר. 
עכשיו לוחצים עליי לשלם את המקדמה(3450) ואני לא יודע מה לעשות, כי אני לא יכול להתחיל ללמוד כרגע בכלל.
יש למישהו רעיון מה ניתן לעשות? 
הבנתי שאולי אפשר לשלם את המקדמה ולקחת רק קורס אחד כדי להיות רשום ואז להתחיל באמת באוקטובר, אפשרי? 

תודה רבה, 
הנושא הזה ממש חשוב ודחוף לי, אפשר לשלם את סוף שבוע הבא. 
כן.
22/01/2016 | 16:17
2
41
תראי, את התקבלת לסמסטר אביב. אם תתחילי ללמוד שנה הבאה, אולי תנאי הקבלה יהיו גבוהים יותר ואז את עלולה לא להתקבל. את יכולה לבדוק מה היו תנאאי הקבלה באוקטובר של השנה הזו. השינויים הם יחסית קטנים בין שנה לשנה. אם היית מעל הסכם באופן משמעותי, סביר שתתקבלי. 
הפתרון שהציעו לך, הוא פתרון חכם מאוד. רק שהוא יעלה לך כנראה לא מעט כסף.
את נרשמת ללמודים. את יכולה לנסות לבטל את כל הקורסים למעט אחד. 
אני מכירה אנשים שביטלו חלק מהקורסים אבל לרוב דובר על 2 קורסים ולא על משהו מהותי.
ומבחינת הכסף- יש עיניין של תקורה. אם את לוקחת מעט מידי  נ"ז, סביר להניח שייקחו ממך את הסכום שהוגדר כמינימום לשלם. וזה ייצא לך כנראה יותר מתשלום על קורס אחד.
בקיצור מציעה לך לברר שזה באמת אפשרי
תודה, שאלה נוספת
23/01/2016 | 11:28
1
28
אם אני נרשם כמו שאמרת, אבל לא מגיע לאף שיעור\מבחן, איזה בעייתיות זה יכול להעלות ?

*אגב אני בן.
כשאתה נרשם לתפוז כאורח ואין לך כרטיס קשה לדעת
23/01/2016 | 13:24
33
אם אתה זכר או נקבה. 

אם אתה לא עושה את המטלות של הקורס- זה נקרא "לא השלים את חובותיו" אתה תשלם על הקורס ותצטרך לעשות אותו שוב, ולשלם עליו שוב. 
קשה לדעת את כל ההשלכות. זה תלוי באיזה מוסד, באיזה חוג, ואולי גם נתון לשיקול דעתם. לא בטוח שיאפשרו לך להמשיך אם נרשמת רק לקורס אחד וגם אליו לא נגשת. יש מקומות שבודקים גם מספר כישלונות. לא לגשת עשוי להחשב ככישלון. 
הפורום-  הוא לא פורום רשמי של אף מוסד. אני למדתי תואר ראשון ושני אז יש לי ניסיון בשתי מוסדות שונים וממה שקראתי ולמדתי בפורום. 
אז עד כמה שזה נשמע מאכזב תאלץ לברר מולם. 
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
פורום טארוט
פורום טארוט
פורום מחשבים ניידים
פורום מחשבים ניידים
פורום טיולים בסין
פורום טיולים בסין
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה