לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום!!!
לפני הכתיבה בפורום, הנכם מתבקשים, לעיין בפורום קצת לפני, ולקרוא את התקנון של הפורום. הודעה שלא תיכתב לפי התקנון, תמחק ללא התראה מראש.
אני מעוניינת לצור מרחב וירטואלי נעים, שמאפשר לשאול, להתייעץ וגם להביע דעה  ולכן, חשוב לשמור על הכללים כדי שהפורום ייתן מענה הולם ומאוזן לכולם.
לאור המקרים האחרונים, אני רוצה להגיש שהפרסום בפורום אסור.
בנוגע להצעות עבודה- לשם כך יש את לוחות הפורום, ניתן לפרסם שם. פרסום הצעות עבודה על גבי הפורום, מותנה באישור מראש במסר ( הצעת העבודה צריכה להיות רלוונטית לסטודנטים או בוגרים טריים בתחומים אותם הם לומדים, ללא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. יש צורך לשרשר לשרשור רלוונטי או לפתוח שרשור חדש ).
בנוגע לסיוע בסמינריונים או עבודות תיזה- לאור חשיבות הנושא עבור הסטודנטים, אני מאפשרת. אך יש צורך לשרשר אותו לשרשור מתאים קיים או לפתוח שרשור חדש ייעודי לשם כך- "עזרה במילוי שאלונים".
לעיתים, יש גולשים ששואלים שאלות, שלא ניתן לתת תשובה טובה ומדויקת בפורום. חשוב לציין שהפורום אינו פורום רשמי של אף מוסד, והוא משרת את קהילת הסטודנטים. סטודנטים עונים, בהתאם למידע שיש ברשותם, שהם שמעו, שאלו, התייעצו. חלק מהתשובות יכולות להשתנות בין חוגים שונים/ פקולטות שונות ומוסדות שונים. גם מדיניות של מוסד משתנה ובהתאם לכך גם התקנון. לכן בשאלות שבהם יש צורך בתשובה רשמית בנוגע לנוהל מסוים, יש לברר גם במוסד הרלוונטי.

הודעות שלא ייכתבו לפי הנוהלים האלו, יימחקו ללא התראה מראש.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה וכמובן בהצלחה בלימודים
oromer

המשך >>

לצפיה ב-'מתלבטת בבחירת תחום הלימוד האקדמי עזזזרההההההה'
מתלבטת בבחירת תחום הלימוד האקדמי עזזזרההההההה
29/07/2016 | 17:55
7
אני מתלבטת בין הרבה תחומיייייים שאני אוהבת ללמוד ורוצה לשמוע עצות בבקשה 
כימיה ופיזיקה ( דו חוגי) 
או 
מדעי מחשב וביולוגיה חישובית (דו חוגי) 
או 
חשבונאות 
או 
הנדסת חשמל ומחשבים עם התמחות באופטואלקטרוניקה ומיקרואלקטרוניקה
לצפיה ב-'האם זה שירות שיש לו ביקוש לדעתכם'
האם זה שירות שיש לו ביקוש לדעתכם
29/07/2016 | 13:11
9
אני מחפשת הכנסה נוספת ויש לי מיומנות של הקלדה עיוורת-זאת אומרת מקלידה ממש מהר,אז נתקלתי ברחבי האיטנטרנט בכתבות על אנשים שמקלידים לסטודנטים- זאת אומרת סטודנים למשל נותנים להם עבודות כתובות על דף ואותם אנשים מקלידים את זה בוורד או בתוכנה מתאימה ומפיקים קובץ דיגיטלי-כמובן מתקנים שגיאות כתיב וכו....גם שמעתי שיש כאלה שממש יושבים עם סטודנט בהרצאה ומקלידים את ההרצאה בלפטופ,עכשיו השאלה שלי מניסיונכם וממה שראיתם בקמפוסים יש באמת ביקוש לדברים האלה?זה שירות שכדאי להציע או שאני סתם אבזבז זמן?יש  עוד שימושים להקלדה עיוורת שיכולים לעזור לסטודנטים?
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:50
6
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'סטודנט/ית לקלינאות תקשורת'
סטודנט/ית לקלינאות תקשורת
26/07/2016 | 09:42
12
שלום וברכה,
מעוניינת בסטודט/ית לקלינאות תקשורת עבור בני בן ה- 5.
זמינה במייל: saranan@walla.com
שרה
לצפיה ב-'שלום רב.שאלה חשובה.'
שלום רב.שאלה חשובה.
24/07/2016 | 21:49
2
67
שלום רב, ברצוני לדעת בנוגע ללימודי רוקחות, במידה ואדם סיים את לימודיו בתיכון כשבין מגמותיו נמנות ביוטכנולוגיה,כימיה וביולוגיה והוא סיימם בהצטיינות ,כולל תעודת בגרות טובה מאוד,האם אדם זה חייב בעשיית פסיכומטרי או שניתן להתקבל ללימודים גבוהים [אוניברסיטה] ללא פסיכומטרי אלא על סמך ציוני תעודת הבגרות בלבד ישירות אל התואר הראשון?
חשוב לציין כי אין אני שואלת על עצמי.
רב תודות לכם!

לצפיה ב-'זו שאלה'
זו שאלה
25/07/2016 | 06:31
1
32
כללית מידי, שאותה תצטרכי להציג למקום בו אותו אדם ירצה ללמוד.
יש מסלולים ללא פסיכומטרי. בחלק מהמקומות.
אנחנו לא פורום רשמי, של אף מוסד, ואין לי מידע לגבי תנאי הקבלה של כל המקומות.
בגרות טובה, בהחלט יכולה לעזור
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
25/07/2016 | 11:13
29
אז זו כנראה האפשרות הכי טובה-לברר במוסד הלימודי עצמו.

בכל אופן,תודה לך על העזרה!

לצפיה ב-'קורסים מרוכזים או פרוסים לשנה? '
קורסים מרוכזים או פרוסים לשנה?
20/07/2016 | 12:12
1
37
שלום,

יש לי 7 קורסים בפסיכולוגיה+סטטיסטיקה שאני צריכה להשלים לתואר שני.
מוסד אחר מציע את הקורסים במרוכז, חודש וקצת של לימודים ומוסד אחר מציע את הקורסים בפריסה של שנה.
כיון שמעולם לא לקחתי קורסים מרוכזים אני לא יודעת אם הדבר יעיל... האם מישהו למד כמות גדולה כזאת של חומר בקורס מרוכז ויודע לתת המלצה טובה? האם כדאי או לא כדאי?

תודה,
אורטל

לצפיה ב-'ניסיון לענות'
ניסיון לענות
23/07/2016 | 09:24
18
7  קורסים זה בערך מספר הקורסים שלוקחים בסמסטר אחד. 
לדחוס הכל בחודש נשמע לי קצת עמוס. מצד שני זה נלמד כמו שאת עומרת בשתי מוסדות שונים. כנראה שיש להם ניסיון באיך לעשות את זה. מן הסתם תלמדו יותר שעות . וייתכן שזה יהיה ממוקד למה שאתם צריכים.
מצד שני, שנה זה יותר מידי זמן. זה סתם למרוח. 
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:50
1
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'מחפשת סטודנטים שלומדים בגבעת רם וגרים בכפר סטודנטים!!'
מחפשת סטודנטים שלומדים בגבעת רם וגרים בכפר סטודנטים!!
20/07/2016 | 12:19
20
היי,מחפשת סטודנטים שלומדים או יילמדו בשנה הקרובה בגבעת רם וגרים או יגרו בכפר סטודנטים.סתם בשביל להכיר אולי אפלו נהיה שותפים או שכנים.
לצפיה ב-'לימודי כלכלה וניהול בצפון'
לימודי כלכלה וניהול בצפון
18/07/2016 | 16:48
14
74
עדיין מתלבטת ולא מצליחה להחליט...
רציתי ללמוד מנהל עסקים ואז יותר התכווננתי לכלכלה וניהול, עדיין מתלבטת בין המכללות באיזור הצפון.
קיבלתי המלצות על מכללת עמק יזרעאל ומכללה אקדמית גליל מערבי... מה עדיף? האם בשתי המכללות מקבלים את המלגה של שנה ראשונה חינם?
תודה
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
19/07/2016 | 06:30
13
48
תוותרי על התחום, ואם את לא מתוותרת אז תלמדי במקומות אחרים.
בשתי המכללות יש שנה חינם, ולעמק יזרעאל יש שם טוב יותר מגליל מערבי.

לצפיה ב-'אמממ תודה על ההמלצה אבל'
אמממ תודה על ההמלצה אבל
19/07/2016 | 12:05
12
44
זה התחום שבחרתי :) כרגע השאלה היא באמת לאן ללכת ללמוד שיתנו לי את מירב הכלים להצליח גם מבחינת לימודים, מלגות, מרצים... כל החבילה מה שנקרא.
לצפיה ב-'אני יודעת '
אני יודעת
19/07/2016 | 12:54
11
38
אני מבינה שזה מה שבחרת ולא ביקשת המלצה על התחום לימודים. פשוט ביקשת המלצה על מקום שייתן לך כלים להצליח.
אני בוגרת כלכלה וניהול. יש סיכוי גבוה שיהיה קשה להצליח בתור בוגר האחד המקומות האלו.
אבל אם כן, עדיף בעמק יזרעאל לדעתי
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודע'
עד כמה שאני יודע
19/07/2016 | 18:33
1
38
החוג לניהול במכללה האקדמית גליל מערבי הוא דיי חדש, ככה שמצד אחד יש לזה חיסרון כי אין יותר מדי בוגרים שיכולים לתת חוות דעת, אבל מצד שני יש את חובת ההוכחה שעשויה לשמש כיתרון ולבוא לידי ביטוי במלגות עידוד (שהבנתי שמקבלים שם), מרצים טובים ומאמץ עילאי מצד המערכת להוציא כמה שיותר סטודנטים מוצלחים.
לצפיה ב-'דווקא החוג לניהול עסקים קטנים'
דווקא החוג לניהול עסקים קטנים
24/07/2016 | 16:01
11
ובינוניים במכללה האקדמית גליל מערבי ממש קרץ לי... באמת ביררתי קצת לגבי המלגות וזה באמת יותר מושך. אני לא רואה חיסרון בזה שהחוג חדש, ההפך. אבל עדיין מתלבטת.
לצפיה ב-''
21/07/2016 | 22:44
8
27
אחת ולתמיד אני רוצה לסגור את הסיפור - 
יש הבדל בין "ניהול" ל"מנהל עסקים"? ואם כן, מה ההבדל?
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
23/07/2016 | 09:34
7
25
אני חושבת שבאופן כללי זה אותו דבר. אם תעשי כלכלה וניהול או כלכלה ומנהל עסקים. 
אני חושבת שתואר ראשון רק במנהל עסקים הוא יותר כללי. לומדים גם קורסי כלכלה (ברמה נמוכה יותר), לומדים גם קורסים בשיווק פרסום תקשורת.

אני באופן אישי ממליצה פחות להתייחס לשם. יש תוכנית שאת מתלבטת לגביה? תקראי את שנתון החוג. איזה קורסים נלמדים? האם זה יותר כללי? האם תיאורטי או פרקטי?
לצפיה ב-'האמת שאני לא מתלבטת..אני כבר בסוף שנה א' :)'
האמת שאני לא מתלבטת..אני כבר בסוף שנה א' :)
23/07/2016 | 19:23
6
34
לומדת כלכלה ומנהל עסקים...מנהל עסקים זה אכן חוג ממש כללי, אני לא חושבת שהוא יכול להחזיק את עצמו כתואר אלא רק בשילוב עם משהו..אבל נראה לי שזה רק בתואר הראשון ככה. בתואר שני *עד כמה שהבנתי* כבר בוחרים איזשהו תחום מסוים שרוצים ללכת בכיוון שלו, וזה מה שאני הולכת לעשות..
לצפיה ב-'וכן ולא....'
וכן ולא....
24/07/2016 | 17:37
5
27
אני גם חושבת שכדאי ללמוד דו חוגי עם מנהל עסקים.
אני מבינה מה שאת אומרת שתואר ראשון הוא יחסית כללי ובתואר שני מתמקדים. זה נכון, אבל רק לפעמים. 
גם תואר שני במנהל עסקים הוא תואר כללי. 
למשל בעמק יזרעאל יש בניהול התמקדות בשיווק/ לוגיסטיקה/ מימון.
בתל חי יש גם תיאורטי וגם מעשי, אבל המעשי הוא יותר בקטנה. 
ממה שאני מבינה וייתכן ואני טועה- מנהל עסקים הוא יותר פרקטי, וגם יותר כללי. הלימודים שקשורים לכלכלה הם ברמה נמוכה יותר, ולומדים גם פרסום גם תכנים מעולם משאבי האנוש והתקשורת
לצפיה ב-'אני לא יודעת למה בדיוק את מתכוונת שאת אומרת "כללי"'
אני לא יודעת למה בדיוק את מתכוונת שאת אומרת "כללי"
25/07/2016 | 14:41
4
15
אבל באוניברסיטה העברית למשל, בתואר השני כן בוחרים תחום התמחות שבו מתמקדים..אז זה כבר מכוון אותך למקום מסוים ולא כל מיני קורסי יסוד כלליים כאלה שאת לא מבינה מה הקשר בניהם..
בכל מקרה, אני חושבת שמנהל עסקים, וכלכלה נגיד (כי זה מה שאני לומדת), הם "כלליים" רק מעצם היותם תואר ולא מקצוע. בפועל הם לא באמת מקנים לך כלים שיסייעו לך בעולם העבודה, אלא יותר עוזרים בתור סעיף בקורות חיים..את הכלים עצמם מקבלים מהנסיון שמצטבר עם הזמן..
לצפיה ב-'אז אני אסביר... אין צורך במרכאות'
אז אני אסביר... אין צורך במרכאות
26/07/2016 | 14:19
3
40
ההבדל בין מנהל עסקים וניהול הוא לא מובהק ושונה בתכלית. 
ובכל זאת אני אסיר ואתייחס למה שכתבת:
גם כשיש התמחות זה לרוב מקבץ קורסים שקשור. אז זה הופך אותו לפחות כללי. אבל עדיין הוא יחסית כללי.
תואר בכלכלה וניהול הוא לא מאוד ספציפי. הוא מאפשר התפתחות לכיוונים שונים. לומדים למשל מבוא לחקר ביצועים. אפשר לעשות אחר כך תואר שני בחקר ביצועים.
כלכלה זה מקצוע. יש תפקיד שנקרא כלכלן. יש תפקיד שנקרא אנליסט. אבל נכון יש הרבה תיאוריה ובפועל מספר קורסים מצומצם הכשירו אותי לכך מבחינה פרקטית. 
הידע התיאורטי קיים. את הניסיון רוכשים בעבודה. אי אפשר להיות אנליסט טוב לדעתי מבלי לדעת למשל מבוא למאקרו למשל. חלק מהקורסים מכשירים ליזמות, לניהול מדיה חברתית. אם הייתי צריכה להרכיב תוכנית לימודים בכלכלה וניהול, הייתי משתמשת בתשתית שלמדתי בתואר ראשון והייתי עושה שינויים והתאמות. 
המטרה של לימודי תואר להבדיל מלימודי תעודה או לימודים אחרים, זה ממש לא לתת לך מקצוע. 
לא סתם הרבה בוגרי תואר נדרשים לעשות מבחן ממשלתי והתמחות. 
בוגרי משפטים הם משפטנים. עד שהם מסיימים את ההתמחות ומבחני הלשכה.
בוגרי תזונה הם תזונאים עד שהם מסיימים את הסטאז' ואת המבחן הממשלתי ואז הם דיאטנים קלינים. גם ברוקחות, פסיכולוגיה, בהוראה (צריך גם תואר גם תעודה), במקצועות פננסים (יועץ השקעות, בביטוח, פנסיה- יש כמה מבחנים וסטאז') צריך סטאז'.
מנהל עסקים זה לא לימודים רב תחומיים או B.A כללי. 
זה מקנה ידע שכדאי שיהיה למנהלים כמו: רקע במימון, שיווק, ניהול משאבי אנוש.
אבל בעצם את לומדת כל מיני קורסים מכל מיני תחומים. גם מתחום התקשורת למשל. 
אני יודעת שיש אנשים שאולי לא יאהבו לשמוע את זה, אבל למרות שאני לא מכירה באופן אישי ולעומק את התוכניות בבינתחומי והמכללה למנהל: הם יודעים לבנות תכניות מותאמות ועם ערך מוסף. יש שם קורסים פרקטים ורלוונטים מובנים בתוך התואר. חלקם כוללים סוג של התמחות או התנסות מעשית בתוך התואר. 
לצפיה ב-'למה אנשים לא יאהבו לשמוע את זה?'
למה אנשים לא יאהבו לשמוע את זה?
27/07/2016 | 12:54
2
2
לצפיה ב-'כי אני מכירה את התפיסה '
כי אני מכירה את התפיסה
27/07/2016 | 20:40
1
12
שמכללות לא שוות, ושזה סתם בזבוז כסף לשלם למכללה פרטית.
אני חושבת שהיום כל דבר לגופו. 
בעבר היה משתלם יותר להתאמץ וללמוד באוניברסיטה. היום פחות. 
זה תלוי במוסד, בתכנית.
יש מכללות שאני לא אמליץ. יש כאלה שהן ממש טובות. 
גם באוניברסיטאות יש תוכניות שהן לא מושקעות.ושהתמורה במכללה הולמת יותר.

לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
29/07/2016 | 08:46
3
סתם לדוגמא - מכללת אורנים מצוינת לכל מי שרוצה ללמוד חינוך והוראה. אולי אפילו הכי טובה.
הבינתחומי - יש עליה סטיגמות מפה ועד הודעה חדשה אבל בפועל הכסף שלהם מאפשר להם לגייס את המרצים הכי טובים, ולכן יש להם תכניות לימודים טובות ברמה גבוהה, או לפחות חלק מהם.
מקצועות ההנדסה - עדיף ללמוד בטכניון או בבן גוריון ולא באוניברסיטה העברית, למרות שבפועל האוניברסיטה העברית מדורגת מעל שני המוסדות האלה בדירוג העולמי.

ויש המון דוגמאות כאלה...אין פה מה לאהוב או לא לאהוב, כל אחד צריך לעשות את השיקולים שלו ולבחור את מה שהכי טוב עבורו.
לצפיה ב-'שאלות על פכ"מ'
שאלות על פכ"מ
19/07/2016 | 17:49
2
39

שלום, 
אני מתחיל ללמוד השנה פכ"מ בעברית.
במקביל הייתי רוצה לעבוד.
יש לי מחר ראיון עבודה בראשון לציון, ואני רוצה לדעת אם זה ריאלי לומר להם שאוכל להמשיך לעבוד בחצי משרה עם תחילת הלימודים.
לכן, לרוב, כמה ימי לימוד בשבוע יש בפכ"מ?
הבנתי שזה תלוי בקורסים שבוחרים, אבל בגדול?
תודה.

לצפיה ב-'זה תלוי'
זה תלוי
19/07/2016 | 18:30
1
26
אני הבנתי שבעברית גם את קורסי החובה הסטודנט נרשם בעצמו ויש כמה אופציות- אאל"ט.
בנוסף זה תלוי אם נרשמים לכל מה שצריך או שדוחים חלק לשנה הבאה, סמסטר קיץ.
קשה לי להאמין שאפשר להתמיד בחצי משרה בשנה א. אבל אני לא בקירה בדיוק במערכת
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/07/2016 | 09:43
2
לצפיה ב-'לחץ בשעת מבחן'
לחץ בשעת מבחן
18/07/2016 | 23:40
4
51
יש לי קושי גדול במבחנים מהלחץ של הזמן,

את החומר אני יודע מעולה אבל בשעת המבחן, רק מהפחד שלא אספיק יוצא שאני מאבד הרבה זמן של המבחן (בלק אאוט), מפסיד המון נקודות וגם לא עובר.

יש לציין שבשיעורים אין לי בעיות של קשב וריכוז.

אודה לכל מי שיתן עצה..
לצפיה ב-'אם את החומר אתה יודע מעולה'
אם את החומר אתה יודע מעולה
19/07/2016 | 06:37
2
38
אז הזמן שעומד לרשותך במבחן צריך להספיק. ממה נובע החשש שלא להספיק?
למה להתעסק בזמן שלא תספיק במקום לעשות את הבחינה? גם אם לא תספיק הכל, אתה תספיק יותר...
תנסה בכמה דקות הראשונות להקציב זמן לכל שאלה.
יכול להיות שזה נובע מחרדת בחינות?
יש באוניברסיטאות ומכללות בדיקאנט או בפונקציות אחרות טיפול ועזרה בחרדת בחינות, ועזרה בלמידה יעילה. 
לצפיה ב-'תודה על המענה.'
תודה על המענה.
19/07/2016 | 14:49
1
12
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
19/07/2016 | 18:27
18
אני אשמח אם תעדכני איך מתפתחים הדברים.
מה ניסית? מה עבד? 
לצפיה ב-'כמה טיפות של רסקיו יעשו את העבודה.'
כמה טיפות של רסקיו יעשו את העבודה.
19/07/2016 | 18:34
10
לצפיה ב-'משרת סטודנט בכלכלה'
משרת סטודנט בכלכלה
13/07/2016 | 16:56
2
63
שלום,
אני מסיימת בימים אלו שנה ב' בכלכלה ומנהל עסקים ומחפשת משרת סטודנט לכלכלה. אשמח לדעת אילו דברים יכולים לשאול אותי בראיון ועל איזה פקודות שואלים בד"כ במבחן אקסל (לכלכלנים כמובן).
אשמח גם לדעת מה בפועל ההבדל בין מה שכלכלן עושה לבין מה שאנליסט עושה. תודה רבה!
לצפיה ב-'אקסל'
אקסל
13/07/2016 | 19:07
1
57
יש מספר פונקציות שיותר שימושיות שכלכלנים משתמשים. 
IF  פיבוט vlookup
אותן את חייבת לדעת. אני מציעה להכנס ליוטיוב ולראות סרטוני אקסל. יש שם הסבר על כל מיני פונקציות נוספות. 
יש פונקציות שכלכלנים גם משתמשים אבל הן לא מאוד נפוצות וסביר שילמדו אותך אם תצטרכי.
כלכלן, מתעסק יותר בבקרה, תקציב תמחור.
אנלסיט מתעסק יותר בניתוח מידע. הוא לוקח מידע ממספר מקורות מנתח אותם מציג אותם בצורה ברורה ומסוגל להסיק מסקנות ולהציג המלצות.
בהצלחה. בתור בוגרת כלכלה אני אומרת לך שזה הכי נכון לעשות.
לצפיה ב-'משרת סטודנט'
משרת סטודנט
13/07/2016 | 23:22
33
קודם כל תודה רבה!!
יש שאלות נוספות שיכולים לשאול חוץ ממבחן אקסל שקשורות לכלכלה? ידע מסוים או נושאים שכדאי לעבור?
לצפיה ב-'התלבטות בין 2 תארים'
התלבטות בין 2 תארים
12/07/2016 | 22:02
1
118
שלום רב,
אני לומדת באוניברסיטת בר אילן וכעת צריכה לבחור בין 2 תארים:
כלכלה ולוגיסטיקה
ניהול טכנולוגי
חשוב לי לציין כי תואר "ניהול טכנולוגי" הינו חדש באוניברסיטה ואנו נהיה המחזור השני בלבד.
ברצוני לדעת מה עדיף מבין 2 המסלולים ? במה יותר קל למצוא עבודה ?
מה בדיוק אומר תואר "ניהול טכנולוגי" איפה ניתן לעבוד אחרי התואר ? בינתיים אני לא רואה שום משרות בהן דרוש תואר זה.
תודה מראש.
לצפיה ב-'שני התארים חארטות,'
שני התארים חארטות,
13/07/2016 | 10:15
82
תלמדי מה שמעניין אותך ונסי ליהנות ככל היותר.
לצפיה ב-'ממוצע נמוך וקשיים'
ממוצע נמוך וקשיים
13/07/2016 | 01:33
2
117
אני לומדת בטכניון שנה א', אחרי שעברתי שנה שלמה של מכינה. אם לומר את האמת השהות שלי כאן גרמה לי לאבד הרבה אמון ביכולות שלי. הייתי מצטיינת בתיכון, אהבתי את הלימודים, אהבתי את הכוח שהיה לי שיכולתי לעזור לאחרים ולהסביר את החומר.
כל מה שלמדתי עד עכשיו את הרוב רפרנסתי, היו ימים שהייתי יותר רצינית היו ימים שפחות..הלכתי לשיעורים פרטיים,לסדנאות,לקבוצות לימוד..
אבל בטוח כולם מכירים שבתקופת מבחנים נשברים קצת.
הפעם זה השפיע עלי ממש, המון תהיות וסימני שאלה של האם אני עושה את הדבר הנכון. אני כל כך אומללה ולוקחת את זה כל כך קשה שאני חושבת לפרוש מהלימודים. ורק המחשבה שאני אפרוש גורמת לי לשנוא את עצמי.
שנה הבאה אני אמורה להתחיל לעבוד בחברה מטעם המלגה, זו חברה שאמורה לאמץ אותי אחרי שאסיים את התואר, האמת שהלכתי ללמוד את המקצוע בגלל הביטחון הזה.
מה אפשר לעשות? בעיקר בשביל להרגע ואיך למצוא כוחות להמשיך הלאה
לצפיה ב-'את מתארת תופעה מוכרת לשנה א'
את מתארת תופעה מוכרת לשנה א
13/07/2016 | 06:30
85
במיוחד בטכניון ובלימוידם תובעניים.
זו לא תקופה פשוטה, אבל אל תוותרי. את ממש לא היחידה שמתמודדת עם קושי או תחושות שכאלו.
איך להתמודד? לנשום אוויר, אולי שנה הבאה לעשות פחות קורסים, 
בטכניון יש יחידה של יועצות אקדמיות שיכולות לעזור וגם דרך הדיקאנט
תמיכה נפשית במחיר מוזל מאוד. אולי אלו דברים שיוכלו להקל ולסייע
לצפיה ב-'מוכר וידוע אבל יהיה בסדר :) (טכניוניסט לשעבר)'
מוכר וידוע אבל יהיה בסדר :) (טכניוניסט לשעבר)
18/07/2016 | 21:43
39
כמו ש oromer אמר הכי חשוב לא לוותר.
מעבר לזה ראיתי הרבה מקרים וכל מיקרה לגופו אז אם תרצי להתייעץ פשוט פתחי יוזר בפורום ושלחי הודעה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'לימודי אממנות משקמת'
לימודי אממנות משקמת
10/07/2016 | 17:34
20

צהריים טובים ! אני מחפשת לדבר עם בוגרים של בית ברל או מכללת ורצברגר (ברמת גן) בתחומי אמנות משקמת\מדריך מוסמך לאמנות. 
תודה מראש על כל עזרה שתתקבל +ברכות :)

לצפיה ב-'מחפש פרטנר\ית ללימודי GMAT'
מחפש פרטנר\ית ללימודי GMAT
09/07/2016 | 12:09
16
היי, אני מתחיל השבוע ללמוד לGMAT, אני לומד מחומרים מודפסים.
אני בן 28 מת"א והזמינות שלי ללמידה היא בעיקר בערבים ובשישי בבוקר.
אם יש כאן מישהו\י במצב דומה אשמח ללמוד ביחד בשביל להקהל על הלמידה :)

המייל שלי הוא avivmanster@gmail.com

לצפיה ב-'דרוש סטודנט לתזה'
דרוש סטודנט לתזה
06/07/2016 | 11:17
1
56
דרוש סטודנט למחקר (תזה), לתואר שני בנושא מזון בריאות ומזון-על (superfood).
המחקר עוסק בהיבטים כימיים וביוכימיים של המזון, ומתאים לבוגרי כימיה, ביולוגיה, ביוכימיה ומזון.
המחקר יתבצע במרכז גילת של מכון וולקני.
מלגות גבוהות ואפשרות למימון שכר לימוד.
לפרטים: 08-9928677 או tietel@agri.gov.il

לצפיה ב-'צריך?'
צריך?
26/07/2016 | 13:47
2
היי,
צריך עזרה? עכשיו עשיתי עבודה סמינריונית ואשמח לעזור לך.
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לתחום רוקחות והעבודה?'
שאלה בנוגע לתחום רוקחות והעבודה?
04/07/2016 | 20:24
1
37
בוגר אשר סיים לימודי רוחקות בהצלחה באחת האוניברסיטאות בארץ,
אילו דלתות נפתחות עבורו לעבודה בתעשיה בעיקר? מלבד הדלת להיות רוקח
בבית מרחקת כלשהו.
אילו חברות תעשייה מעסיקות רוקחים ובאיזה משרות ותחומים? האם קיים מחקר בתחום?
תודה!
לצפיה ב-'לימודי רוקחות'
לימודי רוקחות
05/07/2016 | 06:48
61
אני חושבת שמרבית הרוקחים הולכים לעבוד בבית מרקחת. 
יש עבודות נוספות. גם בתעשייה.
מדע הרוקחות עוסק בעוסק במחקר ופיתוח תרופות, פורמולציות, צורות ודרכי המתן של תרופות, בחקר מנגנוני הפעולה של תרופות, וביחסי הגומלין בין תרופות שונות ובין מזון. 
ייעוץ תרופתי כולל ייעול הטיפול התרופתי שמקבל החולה.
אז אפשר לעבוד בתעשייה, בבתי מרקחת, במשרד הבריאות במחקר. 
יש הרבה מידע באינטרנט. אני ממליצה לך לעשות חיפוש בגוגל
לצפיה ב-'לימודי רנטגן לתואר בבר אילן'
לימודי רנטגן לתואר בבר אילן
02/07/2016 | 22:35
3
71
מעוניינת ללמוד את המקצוע בגלל שתנאי הקבלה שלי מתאים פסיכומטרי 550
תמיד התעניינתי במקצועות הרפואה אך מכל המקצועות הרפואיים כולל סיעוד אני עומדת רק בתנאי הקבלה של החוג הנ"ל 
חשוב לציין שאין לי רקע מדעי כלשהו, עם זאת ראיתי שלומדים בתואר הזה כימיה, פיסיקה, גנטיקה ועוד, קצת הלחיץ אותי
מישהו יודע האם אדם לי רקע מדעי יצליח במקצועות הללו?
תודה 
לצפיה ב-'לא ממש הבנתי מה את שואלת'
לא ממש הבנתי מה את שואלת
03/07/2016 | 23:32
47
את חוששת משמות הקורסים שראית בסילבוס.? אל תדאגי המקצועות המדעיים הנלמדים בתואר הזה הם לא באותה הרמה שנלמדת בבי"ס לרפואה, גם מופיע בסילבוס של לימודי רנטגן שלומדים מבוא לפסיכולוגיה? ו? זה אומר שהם הולכים להיות פסיכולוגים? הכל ברמה של מבואות, רקע כללי, וממש לא משהו שנחוץ להם בעתיד בשטח, הם רק מבצעים את הבדיקה, לא מאבחנים אותה ועל כן , הלימודים הינם תיאורטיים בלבד, 
בהצלחה.
לצפיה ב-'טכנאות רנטגן זהו לא מקצוע רפואי, אלא פרא-רפואי'
טכנאות רנטגן זהו לא מקצוע רפואי, אלא פרא-רפואי
03/07/2016 | 23:33
47
מי שמאבחן את הבדיקות הינו רנטגנולוג- רופא שלמד 7 שנים בעל MD שבחר להתמחות ברנטגנולוגיה,
טכנאי רנטגן אינם רופאים. 

מקווה שעזרתי
לצפיה ב-'אני לא מציעה ללמוד משהו רק כי זה מה שאפשר ללמוד'
אני לא מציעה ללמוד משהו רק כי זה מה שאפשר ללמוד
06/07/2016 | 10:13
46
תשפרי את תנאי הקבלה שלך.
תשפרי על ידי בגרויות מדעיות. זה יעזור לך. בעיקרון אם את יכולה להתקבל אז כנראה שמלמדים מהבסיס. אבל הקצב הוא מהיר ומי דאין לו רקע לרוב קשה לו יותר
לצפיה ב-'עזרה בייעוץ והכוונה - מס' שאלות'
עזרה בייעוץ והכוונה - מס' שאלות
02/07/2016 | 12:23
2
75
שלום וברכה
אני בן 28 ומתעניין בנוגע להכוונה לימודית\תעסוקתית
כרגע אני לומד במכינה שיקומית מטעם הביטוח הלאומי
יש בידי בגרות מלאה (השלמתי לאחר הצבא את הכול במשך שנתיים), ממוצע של 80 בערך
לפני כ-5 או 6 שנים בערך עשיתי אבחון תעסוקתי באדם מילוא, ושם נאמר לי ללכת לכיוון חברתי (פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, חינוך בלתי פורמלי, שירות לקוחות...) – בערך זה מה שאני זוכר
בשנים האחרונות עברתי משבר לא פשוט בכלל (אמי התאבדה, ובנוגע למצבי אני מתמודד עם קשיים במישור הנפשי גם על רקע הילדות הלא פשוטה שעברתי, אני מטופל גם מס' שנים על בסיס שבועי בפסיכותרפיה..)
לפני כחצי שנה עברתי אבחון פסיכולוגי – IQ 95 שמורכב מ-VIQ=106 ו-PIQ=81
היה פער משמעותי בין התפקוד המילולי הגבוה יותר לתפקוד הביצועי הנמוך יותר
נראה שהאפקט הדיכאוני והמשבר בשנים האחרונות גרמו לכך
בנוסף עלה באבחון שהיה קושי להתמודד עם מטלות מוגבלות בזמן – עבודה איטית למדי
נכון לעכשיו אני מנסה לגבש תכנית לימודית (אני זכאי לשיקום מקצועי מביטוח לאומי), אני נורא מבולבל לגבי בחירת מקצוע, מגיעה לי גם הכוונה תעסוקתית מטעמם, אך איני יודע אם זה הזמן הנכון לגשת אליו (בגלל המצב הנפשי המורכב)
במהלך השנים עבדתי בעבודות מזדמנות (ברמן קפה בעיקר.. חובב קפה מושבע ), דווקא אהבתי את האינטראקציה עם אנשים, עבדתי גם במשך שנה בצהרון עם ילדים (וגם כן אהבתי את החיבור עמם), למדתי קורס טכנאי מחשבים, אך לא המשכתי בו מפני שהיה שם המון חומר באנגלית וקצת הסתבכתי (האנגלית שלי זה חלק די חלש, בבגרות שעשיתי הוצאתי 70 ב-4 יחידות)
הכיוון שמעניין אותי הוא אכן חברתי, אך בתוכו ישנם הרבה תחומים וזה מבלבל..
חשבתי על עבודה סוציאלית או פסיכולוגיה, הבנתי שתואר ראשון בעבודה סוציאלית מקנה לך גם מקצוע, העניין שבתחום זה פוגשים הרבה מקרים לא פשוטים, ואיני יודע האם יש לי כוחות להתמודד עם זה (נכון לעכשיו..).. אני גם תוהה האם נכון להיכנס בשלב זה ללימודים אקדמאיים ? או שכדאי לגבש ולחזק עוד את הביטחון העצמי והנפש..? אני נורא חושש מלהתחיל מסלול לימודי ולנשור.. בד"כ זה משהו שחוזר על עצמו אצלי.. :\
הזכאות לשיקום המקצועי הינה חד פעמית, ולכן איני רוצה להיות פזיז בהחלטה על הכיוון המקצועי
אני דווקא חושב שיש לי יכולות למידה (אני נורא אוהב ללמוד ולקרוא גם בזמני הפנוי – בעיקר על תחום הפסיכולוגיה והנפש), אך שוב איני יודע האם זה נכון ללכת לכיוון הזה, דווקא בגלל מה שעברתי, והאם יש לי יכולות להתמקצע ולעבוד במקצוע טיפולי..
אני תוהה גם האם בעתיד אני אתחזק ואשנה את עמדתי, וכן אוכל להיכנס לתחום הנ"ל..
או שאולי אפשר ללמוד לימודים בסיסיים ובאותו זמן להתגבש על כיוון ספציפי? ואם כן – אז איזה תחום? וגם אולי צריך לקחת בחשבון את עניין קצב העבודה האיטי, שבפסיכומטרי לדוגמא אני עלול להיכשל (זה מה שמאבחנת אמרה לי, שאולי כדאי "לעקוף" את הפסיכומטרי בגלל קצב העבודה האיטי, שכן הפסיכומטרי עיקרו הוא הזמן..)

אשמח לייעוץ, תודה מראש ושבת שלום :]

לצפיה ב-'הכוונה '
הכוונה
03/07/2016 | 19:45
1
35
לדעתי, כדאי לך קודם לטפל בעצמך. אחר כך, ו/או במקביל תעשה הכוונה מקצועית. 
ורק אז תחליט מה ללמוד ואיפה. 

לצפיה ב-'מנסה לעזור :'
מנסה לעזור :
09/07/2016 | 09:52
23
מקריאתהדברים עולה שהתחלת ב קורס טכנאי מחשב ,אך האנגלית הפריעה.
השאלה : האם אתה אמנם רוצה מאד  לעסוק בתחום ?
אם כן ,זה ודאי יקנה לך שכר ומעמד ויביא לסיפוק.
במקרה כזה ,נותר -להתגבר על מכשול האנגלית.ניתן להשתמש באפליקציית גוגל טרנסלייט לתירגום ,לבקש תירגול ושיעור מתורגם לעברית, או להיות עוזר של טכנאי ולהעתיק ממנו.
לאחר תקופת עיסוק חודש-חודשיים האנגלית הטכנית תהיה יותר ברורה.
על האיטיות בהפעלה מתגברים על ידי אימון.
מה שנכתב כאן הוא בגלל שהיכרתי טכנאי מחשב יוצא סיביר ,שננטש על ידי הוריו ,והגיע לארץ חסר כול ,וכאן החל לפגוש בשפה העיברית (בלי אולפן =היה חייב לעבוד מייד,ניקוי דירות וכדומה) ונעשה טכנאי טוב.
מקווה שעזרתי.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מאמן אישי- זוגיות
פורום מאמן אישי לחיים
פורום נטוורקינג לעסקים
פורום נטוורקינג לעסקים
פורום מחשבים ניידים
פורום מחשבים ניידים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה