לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום!!!
לפני הכתיבה בפורום, הנכם מתבקשים, לעיין בפורום קצת לפני, ולקרוא את התקנון של הפורום. הודעה שלא תיכתב לפי התקנון, תמחק ללא התראה מראש.
אני מעוניינת לצור מרחב וירטואלי נעים, שמאפשר לשאול, להתייעץ וגם להביע דעה  ולכן, חשוב לשמור על הכללים כדי שהפורום ייתן מענה הולם ומאוזן לכולם.
לאור המקרים האחרונים, אני רוצה להגיש שהפרסום בפורום אסור.
בנוגע להצעות עבודה- לשם כך יש את לוחות הפורום, ניתן לפרסם שם. פרסום הצעות עבודה על גבי הפורום, מותנה באישור מראש במסר ( הצעת העבודה צריכה להיות רלוונטית לסטודנטים או בוגרים טריים בתחומים אותם הם לומדים, ללא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. יש צורך לשרשר לשרשור רלוונטי או לפתוח שרשור חדש ).
בנוגע לסיוע בסמינריונים או עבודות תיזה- לאור חשיבות הנושא עבור הסטודנטים, אני מאפשרת. אך יש צורך לשרשר אותו לשרשור מתאים קיים או לפתוח שרשור חדש ייעודי לשם כך- "עזרה במילוי שאלונים".
לעיתים, יש גולשים ששואלים שאלות, שלא ניתן לתת תשובה טובה ומדויקת בפורום. חשוב לציין שהפורום אינו פורום רשמי של אף מוסד, והוא משרת את קהילת הסטודנטים. סטודנטים עונים, בהתאם למידע שיש ברשותם, שהם שמעו, שאלו, התייעצו. חלק מהתשובות יכולות להשתנות בין חוגים שונים/ פקולטות שונות ומוסדות שונים. גם מדיניות של מוסד משתנה ובהתאם לכך גם התקנון. לכן בשאלות שבהם יש צורך בתשובה רשמית בנוגע לנוהל מסוים, יש לברר גם במוסד הרלוונטי.

הודעות שלא ייכתבו לפי הנוהלים האלו, יימחקו ללא התראה מראש.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה וכמובן בהצלחה בלימודים
oromer

המשך >>

לצפיה ב-'מידע לגבי מלגת IMPACT'
מידע לגבי מלגת IMPACT
05/12/2016 | 11:25
5
האם גם חיילים בתפקיד מטה/עורפי זכאים למלגת אימפקט? או שזה מיועד רק ללוחמים/תומכי לחימה?
בנוסף לזה ידוע למישהו האם צריך להגיש גם תנועות של עובר ושב של הבנק?
תודה
לצפיה ב-'סטודנטים עוזרים לסטודנטים'
סטודנטים עוזרים לסטודנטים
26/11/2016 | 11:02
45
בעקבות גל הצתות שהיה, האוניברסיטה והטכניון פונו.
ייתכן וגם באזורים אחרים סטודנטים נפגעו.
אפשר לכתוב כאן על כל היוזמות לסיוע שאתם מכירים, מתנדבים, ובקשות לעזרה. 

לצפיה ב-'לימודים למטרת אישור לימודים'
לימודים למטרת אישור לימודים
29/11/2016 | 17:06
1
39
שלום,
אני בוגר טרי תואר ראשון בהנדסה וכרגע עובד במשרת סטודנט לעוד תקופה קצרה ולכן צריך להמציא אישור לימודים.
ברצוני לקחת איזשהו קורס קליל או משהו בסגנון על מנת לקבל אישור לימודים .

יש הצעות איך לעשות זאת?
תודה רבה!
לצפיה ב-'כמה רעיונות'
כמה רעיונות
30/11/2016 | 14:27
35
אתה רוצה באמת ללמוד או רק לצורך האישור לימודים? 
כי אז כל כקורס אקדמי שתרשם באוניברסיטה יכול להיות רלוונטי. ואז אתה גם לא חייב לגשת לבחינה.
תוכל לבחון אפשרות של ללמוד ת.הוראה. 

לצפיה ב-'חיפוש סטודנט/ית לקלינאות תקשורת לעבודה ים עם אישה לאחר איר'
חיפוש סטודנט/ית לקלינאות תקשורת לעבודה ים עם אישה לאחר איר
29/11/2016 | 18:42
13
מחפשים סטודנט /ית לקלינאות תקשורת לעבודה עם אישה בת 83 לאחר אירוע מוחי שאיבדה את יכולת הדיבור, עבודה פעמיים או שלוש  בשבוע בכפר סבא , ניתן להתקשר אלי ללאה הבת שלה לטלפון: 054-6612334, תודה
לצפיה ב-'מאות תרגילים ופתרונות מלאים בפיזיקה 2 חשמל ומגנטיות בהישג יד'
מאות תרגילים ופתרונות מלאים בפיזיקה 2 חשמל ומגנטיות בהישג יד
28/11/2016 | 14:34
12
מאות תרגילים ופתרונות מלאים בפיזיקה 2 חשמל ומגנטיות בהישג ידך:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com....
דף נוסחאות שימושי:
https://drive.google.com/open?id=0B1AnLAWG9gw3X0oz...

לצפיה ב-'תואר ראשון בביולוגיה '
תואר ראשון בביולוגיה
24/11/2016 | 11:23
26
היי רציתי לדעת אם יש פה אנשים שכבר התחילו תואר ראשון בביולוגיה ויכולים להגיד מה באמת רמת הקושי ואם הייתי 4 יחידות מתמטיקה ואנגלית אני כן אוכל לעמוד בקושי ? 
לצפיה ב-'תואר שני במשאבי אנוש'
תואר שני במשאבי אנוש
20/11/2016 | 22:11
1
33
שלום רב,
היום הייתי בפגישת יעוץ לתואר שני במשאבי אנוש באור יהודה
בתואר הראשון שלי עשיתי קורס וקיבלתי פטור מאנגלית אך נאמר לי על ידי יועץ שבתואר השני זה לא נחשב ואני צריכה לעשות קורס באנגלית..
האם הדבר הגיוני?
לצפיה ב-'גם אני נתקלתי במצב דומה'
גם אני נתקלתי במצב דומה
05/12/2016 | 10:48
4
נרשמתי לתואר שני בכלכלה ומנהל עסקים ואמרו לי שעלי לעשות שוב קורס בסטטיסטיקה- לכל אוניברסיטה או מרכז לימודים יש סטנדרטים אחרים... אבל אם זה ממש קריטי מבחינתך, תנסי להגיש בקשה מיוחדת לראש המחלקה. 
לצפיה ב-'לימודים באוני'
לימודים באוני
15/11/2016 | 11:41
12
150
שלום
רציתי להתייעץ איתכם בקשר ללימודים באוני'
יש לי תואר ראשון שממש לא השקעתי בלימודים ואפילו זלזלתי והממוצע של התואר נמוך.
ברצוני ללמוד תואר שני אבל לא קבלו אותי בגלל הממוצע :(
ברצוני לדעת אם יש דרך אחרת כן להתקבל לתואר שני?ניסיון?ותק?עבודה?
או שלוותר וללמוד תואר ראשון ואולי לקבל הקלות ופטורים?
תודה
לצפיה ב-'חסר מידע'
חסר מידע
15/11/2016 | 15:47
2
58
שלום שרון,

קצת קשה להתייחס כי חסר פרטים. 
מה למדת? מה הממוצע? לאיפה ניסית להתקבל? לאיזה תחום? 
אם אולי הממוצע שלך יספיק כדי ללמוד תואר שני במכללה. או בתחום קרוב. 
יש תארים מסויימים שמתייחסים לניסיון תעסוקתי. 
מציעה שתפרטי כדי שאוכל להתייחס יותר
לצפיה ב-'למדתי מנהל עסקים'
למדתי מנהל עסקים
16/11/2016 | 14:46
1
62
לתואר ראשון והממוצע תואר שלי 68 :/
נסיתי להתקבל לתואר שני במנהל עסקים ולא קבלו אותי
(לא במכללה ולא באוני) גם רמזו לי בעדינות שעים ממוצע כזה אני לא אתקבל בשום מקום.
יש לי נסיון רב בעבודה ניהולית ושיווק
כנראה שחוץ מנסיון צריך גם את התואר הראשון.
באוני בתא הציעו לי ללמוד לתואר ראשון מחדש

לצפיה ב-'אני יודעת'
אני יודעת
18/11/2016 | 15:39
45
שלפחות בעבר, למסלול של תואר שני במשפטים ללא משפטנים בבר אילן
תנאי הקבלה היו יכולים להיות גם ניסיון עשיר (ללא תואר)
באוניברסיטת תל אביב, יש מסלול למנהלים. שם תנאי הקבלה יותר קלים (אאל"ט). שווה לבדוק מולם
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
18/11/2016 | 23:56
8
44
ברצוני להציג עוד דעה בעניין, אבל לפני זה אסייג ואומר שאני לא מכיר אותך אישית כמובן ולכן כותב את מה שהטקסט משקף לי אין בכוונתי לפגוע בך אישית.
את למדת תואר ,שבכבוד ,לא נודע בחוגים האקדמיים כקשה או מאתגר במיוחד.
עם זאת הוצאת ממוצע מאוד נמוך, הרבה מתחת לסף הקבלה לתואר שני.
בבואך להתקבל מה את נראה לך שחשבו עליך? ככל הנראה שאת לא מתאימה כי את לא מספיק חכמה/נבונה/בעלת ידע וזה בלשון המעטה.
נגיד שבוועדת הקבלה יתנו לך להנות מהספק ויניחו שיש לך איזה סיפור קורע לב על איך נאלצת לעבוד בשתי עבודות כדי לממן את עצמך (או משהו כזה) ולכן לא היה לך זמן להשקיע.
אבל לא! אנחנו הרי יודעים את מה שהם לא - את זלזלת בלימודים ועכשיו את מכה חטא על פשע. ציון נמוך וזלזול ואת רוצה להתקבל לתואר שני?!
נניח כי את אכן מנהלת מוכשרת ובעלת נסיון, או אז תוכלי לנסות להקבל על סמך זה כמו שאור אמרה. אחרת חובת ההוכחה ליכולות האמיתיות שלך מוטלת עליך ולכן את צריכה ללמוד לתואר ראשון נוסף (או חוג לאחר התואר הקיים בחלק מהמוסדות) כדי להסיר מעצמך את אות הקלון.
בהצלחה.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
19/11/2016 | 15:34
7
43
אני מבינה את הגישה שלך. אני מאמינה שלא כולם צריכים ללמוד באקדמיה.
היום תואר אקדמי לא תורם/ מסייע לכולם. יש אנשים שמצליחים ללא לימודים אקדמים, ומצד שני תואר אקדמי לא מבטיח עבודה. בהרבה מקרים זה מתברר כבזבוז זמן וכסף. 
מצד שני, יש סיפורים של אנשים שהיו צריכים לעבוד תוך כדי, והיה להם פחות פנאי ללימודים, ויש אנשים שלא השקיעו ולא למדו מסיבות שנחשבות פחות מוצדקות בעיני החברה. 
יחד עם זאת, היא פנתה לפורום לבקש עזרה, לשאול, להתייעץ. היא רוצה לדעת מה האופציות שפתוחות בפניה. למרות שהסיכוי נמוך כבר שמעתי על מיני דברים, וזכותה לנסות.

לצפיה ב-'oromer צודק'
oromer צודק
20/11/2016 | 10:12
6
35
היו לי הרבה קשיים כלכליים לסיים את התואר ולכן לא השקעתי.
אם ארשם שוב לתואר ראשון אני אוכל לקבל פטורים על סמך התואר הישן?
לא מצאתי שום מכללה שתקבל אותי לתואר שני גם לא על תנאי :(
אשמח לשמוע עוד אפשרויות.
תודה
לצפיה ב-'כן ותלוי'
כן ותלוי
20/11/2016 | 16:14
5
27
למשל סביר להניח שאת קורסי האנגלית לא תתבקשי לעשות שוב.
אם זה תחום קרוב, אז תקבלי פטורים. 
מה שכן, את יכולה לבדוק לעשות "נוסף על חוג" 
זה בעצם מיועד לבעלי תואר ראשון, שרוצים ללמוד חוג נוסף, ואז לומדים אותו כדו חוגי. 
בנוסף, את יכולה לנסות להירשם לתואר שני, בתחום שהוא קצת אחר, ולבדוק אם את יכולה לעשות שנת השלמות וזהו. 

לצפיה ב-'לא הבנתי בדיוק'
לא הבנתי בדיוק
22/11/2016 | 09:50
4
19
מה זה "נוסף על חוג"?
לתואר ראשון

לצפיה ב-'זה מיועד לבוגרי תואר ראשון'
זה מיועד לבוגרי תואר ראשון
22/11/2016 | 11:56
3
27
ובעצם לומדים חד חוגי כדו חוגי. 
אם תואר ראשון הוא 120 נ"ז, אז תלמד רק 60 נ"ז. ויהיה לך עוד חוג
אופציה נובפת היא הסבת אקדמאים לתחום אחר. 

לצפיה ב-'אני נרשמת לאוני'
אני נרשמת לאוני
22/11/2016 | 14:19
2
25
בהרשמה רגילה?או רצוי לדבר איתם לפני?יועץ לימודים?
לדוגמא כלכלה וניהול בתא
אני אקבל פטורים  מקורסים שלמדתי  ואני יעשה רק השלמה?
ואוכל לקחת עוד חוג?
לצפיה ב-'אם זה נוסף על חוג'
אם זה נוסף על חוג
23/11/2016 | 16:57
1
23
תרשמי לנוסף על חוג (לא בכל המקומות יש כזה). 
אם זה משהו אחר, לא הייתי נרשמת בהרשמה רגילה. הייתי נגשת למזכירות/קובעת פגישה..
קודם תחליטי מה את רוצה, ואז תחשבי מה לעשות
לצפיה ב-'אני אלך ליום פתוח '
אני אלך ליום פתוח
24/11/2016 | 10:59
24
ואבדוק אפשרויות.
יש מכללה שהציעה לי לעשות שוב תואר ראשון במנהל עסקים
לקבל פטורים על מה שלמדתי וללמוד עוד חוג לבחירה.

לצפיה ב-'חברת אסנס מגייסת עובדים למגוון תפקידים'
חברת אסנס מגייסת עובדים למגוון תפקידים
15/11/2016 | 09:56
31
חברת אסנס מגייסת עובדים למגוון תפקידים

לצפיה ב-'לוחות גיר וכיתות מיושנות-קיים רק בעברית(גבעת רם)?'
לוחות גיר וכיתות מיושנות-קיים רק בעברית(גבעת רם)?
10/11/2016 | 22:25
13
90
התחלתי עכשיו ללמוד בעברית ואני מזועזע מהאיכות והמודרניות של רוב הכיתות/אולמות הרצאה.
אין שקעים, אין מקום לשים לפטופ, קליטת WIFI וטלפון גרועה לעיתים(זה גם יתרון...) ואין מקרן למרצים.
אבל הכי גרוע: לוחות גיר! זה גם מסרטן וגם עושה רעש מעצבן, וגורם לכל מי שמתקרב למרצה בהפסקה עבור הסברים, לקבל ענן אבק על הגוף. שלא לדבר על מצב הבריאות של המרצים ושהידיים שלהם לבנות לגמרי אחרי הרצאה.
יש עוד מקומות שזה כה? איך מקום שמתיימר להיות האוניברסיטה המובילה בישראל מרשה את זה לעצמו? למה המרצים לא מוחים על זה?
*בכיתות המאוד חדשות, זה לא ככה
לצפיה ב-'איזה כיף למרצים שם...'
איזה כיף למרצים שם...
11/11/2016 | 08:16
9
96
באת"א נראה לי החליפו את כל הלוחות לטוש.

גם טושים מסרטנים, אז מה?

לצפיה ב-'טושים מזיק רק אם מסניפים את זה ישירות'
טושים מזיק רק אם מסניפים את זה ישירות
11/11/2016 | 14:27
8
58
גיר מתפזר באוויר ואי אפשר להתחמק מהנזק שלו. לא סתם אסרו על זה בבתי ספר ותיכונים כבר לפני שנים רבות.
לצפיה ב-'אתה נושם את הדיו של הטוש, לא כך?'
אתה נושם את הדיו של הטוש, לא כך?
11/11/2016 | 15:48
60
אין מה להגיד הטיפשות של בני אדם היא אכן אינסופית...

לצפיה ב-'נ.ב'
נ.ב
11/11/2016 | 15:50
6
55
לא הייתי לוקח ברצינות את מה שקורה בבתי הספר, המורות שם לא יודעות מהחיים שלהם כל מחקר שמתאים להן הם יישמו אותו.

עוד מעט תגיד לי שאתה צמחוני ואו טבעוני בגלל מחקרים שקבעו שבשר מעובד הוא מסרטן...

לצפיה ב-'אני לא צמחוני ולא טבעוני אבל בשר מעובד אכן מסרטן'
אני לא צמחוני ולא טבעוני אבל בשר מעובד אכן מסרטן
11/11/2016 | 21:28
5
48
בשר טרי לעומת זאת-בכיף :)
לצפיה ב-'אתה רוצה שנכין ביחד רשימה של כל הדברים המסרטנים'
אתה רוצה שנכין ביחד רשימה של כל הדברים המסרטנים
13/11/2016 | 03:32
4
53
שיש ביקום?

גם אם תחיה מתחת לאדמה עדיין אולי תחלה בסרטן, היי יש סיכוי שונה מאפס.

לצפיה ב-'למה צריך להכין? כבר יש כזאת, יש ארגון שלם שאחראי על זה'
למה צריך להכין? כבר יש כזאת, יש ארגון שלם שאחראי על זה
17/11/2016 | 08:39
3
27
לצפיה ב-'אין לי זמן לחפש ברשימה הזו...'
אין לי זמן לחפש ברשימה הזו...
17/11/2016 | 19:37
2
33
מה שכן האם טלפון סמארטפון מסרטן? האם שימוש במיקרוגל מסרטן? האם שימוש באנטנות שמשדרות את האות הנקלט בסמארטפון מסרטנים?

תגלה שבטח כבר יש לך סרטן...

לצפיה ב-'השאלה לגבי כל אלה ששאלת-זה "חשוד" בלי הוכחות'
השאלה לגבי כל אלה ששאלת-זה "חשוד" בלי הוכחות
17/11/2016 | 21:59
1
32
דרגה 2b.
לא מצאתי איפה מוגדר "גיר" ברשימה הזאת אגב, מודה באשמה.
חוץ מזה הכל עניין של עלות מול תועלת. שימוש בטלפונים ומיקרוגל זה חשוב מאוד ואין תחליף נורמלי.
לגירים יש תחליף!
לצפיה ב-'למה זה חשוב מאוד?'
למה זה חשוב מאוד?
18/11/2016 | 05:21
34
עד לא מזמן בכלל לא היו הטכנולוגיות האלו, פעם הסתדרו בלי סמארטפון ומיקרוגל.

ולפחות אנשים היו משקפי ראייה.

לצפיה ב-'וואו.. זה באמת חריג'
וואו.. זה באמת חריג
12/11/2016 | 08:38
57
בתל חי, יש לוח וטוש, יש עמדה עם מחשב ואינטרנט כך שאפשר להקרין מצגות ולהכנס לאתרים באינטרנט, יש אינטרנט חופשי. 
באוניסרסיטת חיפה, המצב גרוע מתל חי אבל יותר טוב מהעברית.
לאוניברסיטאות יש יותר תקציבים. גם מהמדינה וגם מתרומות. כנראה שהכסף מושקע במקומות אחרים.למשל בתקציב למחקר. 
לצפיה ב-'המצב לא מושלם, אבל לא כזה גרוע.'
המצב לא מושלם, אבל לא כזה גרוע.
16/11/2016 | 15:51
43
מעולם לא נתקלתי בבעיות WIFI או קליטת טלפון, יש כיתות עם שקעים (בלוין או אודיטוריום היית?) ובכל מקרה מחשב נורמלי אמור להחזיק 2-4 שעות לפחות.
לגבי הגיר, נכון שיש לזה חסרונות, אבל זה גם עניין של מסורת (לא שזה בסדר. מצד שני, אין השתקפויות על הלוח). בהרבה כיתות יש מקרנים.
לצפיה ב-'גם במדעים מדויקים באת"א זה ככה'
גם במדעים מדויקים באת"א זה ככה
25/11/2016 | 13:08
3
לצפיה ב-'איפה להוריד ספר??? HELPֱ'
איפה להוריד ספר??? HELPֱ
12/11/2016 | 22:25
35
אולי מישהו יודע איפה אפשר להוריד ספר "המערכת הפוליטית בישראל" גל-נור ובלאנדר???
לצפיה ב-'ציוני סמינריונים נמוכים'
ציוני סמינריונים נמוכים
08/11/2016 | 12:11
6
104
מיד לאחר סיום התואר הראשון התחלתי את התואר השני
ממש בימים האחרונים קיבלתי את הציונים האחרונים ואני כבר יכולה להגיש בקשה לאישור זכאות
הממוצע של התואר מאוד גבוה, מעל 90, בכל הקורסים יש לי ציונים גבוהים של 85 ומעלה, הרבה 90 ומאיות.
אבל, בשני הסמינריונים שלי קיבלתי ציונים מאוד נמוכים, באחד מהם 75 ובשני 85, זה לא השפיע יותר מדי על הממוצע, הוא נותר גבוה מאוד
ואני חלילה לא טוענת שאלו ציונים נמוכים, אלו ציונים סבירים
הבעיה שלי היא שאיך גיליון ציונים שכזה ייראה למשל אם ארצה לגשת ביום מן הימים לדוקטורט?
אני מודה שלא השקעתי את מירב המאמצים בכתיבת הסמינריונים, התחלתי לכתוב אותם רק לאחר תקופת המבחנים האחרונה של התואר והגשתי אותם ממש בצמוד לתחילת התואר השני, ולכן ממש לא השקעתי כי לא היה לי זמן וכח
כרגע התואר השני שלי הוא במסלול בלי תיזה, אבל עדיין אדרש לעשות סמינריונים גם בתואר השני
בנוסף אולי בעתיד אעשה השלמה לתיזה ואז אבקש להמשיך לדוקטורט
השאלה היא האם הציונים הללו של הסמינריונים עלולים ליצור רושם שלילי, רושם של אדם שיודע להקיא את החומר במבחנים ולהוציא ממוצע גבוה אבל בעבודות האקדמיות המחקריות שזה התכלס של האקדמיה אני פתאום מראה הישגים נמוכים יותר, 
השאלה אם זה עלול למנוע את קבלתי לדוקטורט או שאולי זה מראה שאני לא טובה בעבודות אקדמיות ולכן אין לי מה לנסות אפילו
בעיקרון ברוב התארים השלישיים מסתכלים רק על ממוצע תואר שני וציון התיזה, 
מצד שני, אקדמיה לא נועדה רק למי שטוב במחקר, כי לא כל איש אקדמיה פונה למחקר, חלק פונים לכיוונים יישומיים ופרקטיים בשוק העבודה ובמקרה כזה לא חובה להפציץ ולהרשים במחקרים
אני פשוט חושבת שאני לא כל כך טובה בעריכת מחקרים...
אני קצת אובדת עצות ומבולבלת, לא יודעת מה לחשוב וכאילו מנסה לשכנע את עצמי

אני אשמח לקצת הכוון, אולי אני לא רואה את הדברים נכון או מפרספקטיבה רחבה מספיק

תודה מראש
לצפיה ב-'תשובה חלקית'
תשובה חלקית
08/11/2016 | 16:13
2
57
אני סיימתי תואר שני. לא למדתי לדוקטורט. 
אבל מההבנה שלי של האקדמיה, הבעיה תהיה שלא עשית תיזה ולא הסמינריון מהתואר הראשון. 
זה כמו שהבגרויות לא חשובות כשמתקבלים לתואר שני. 
לא בטוח שיבקשו ממך גיליון ציונים של תואר ראשון. 
אבל המידע הזה לא מספיק וודאי.
אני לא חושבת שהם מנתחים את זה עד כדי כך
לצפיה ב-'אור, תודה רבה על תשובתך אבל אני חושבת שלא הבנת אותי '
אור, תודה רבה על תשובתך אבל אני חושבת שלא הבנת אותי
10/11/2016 | 11:09
1
39
אולי לא הסברתי את עצמי כראוי
אני מודעת לזה שבלי תיזה לא ניתן להגיש מועמדות בכלל לדוקטורט,
אני כרגע במסלול בלי תיזה, אני לומדת באוני' העברית, ושם ישנה אופציה להשלים תיזה אח"כ בעתיד במידה ואחליט כן לגשת לדוקטורט אני אשלים תיזה ואז על פי הציון של התיזה ושל התואר המוסמך ישקלו האם לקבל אותי או לא למסלול דוקטורט
בינתיים, דוקטורט זה משהו שרחוק ממני ולא מדבר אליי
עצוב לי פשוט שהציונים על הסמינריונים לא הכי גבוהים שאפשר ומעידים על חוסר השקעה כמובן וזה בדיוק הפחד שלי, לסגור דלתות לעתיד בגלל זה
מקווה שאין לזה משקל גבוה כל כך כפי שנדמה לי

תודה
לצפיה ב-'אני הבנתי אותך מצוין'
אני הבנתי אותך מצוין
11/11/2016 | 13:04
30
כמו שאת ואני מבינות כרגע, בלי תיזה לא תוכלי לעשות דוקטורט. 
אז למה את חושבת שהסמינריון זה מה שיפריע לך? אם תעשי תיזה טובה, לא בדיוק רלוונטי כמה קיבלתי בסמינריון. 
בכל מקרה, רוב מקומות העבודה לא מתייחסים לציון ספציפי אלא לממוצע. ובתואר השני תשמרי על ממוצע טוב. 
את נותנת לזה חשיבות יותר ממה שזה.
וסתם שאלה אדם שקיבל ציון טוב בהכרח השקיע? אולי הוא קנה עבודה?

לצפיה ב-'אם תהי טובה בסמינריונים של התואר השני'
אם תהי טובה בסמינריונים של התואר השני
10/11/2016 | 07:18
1
42
לאף אחד לא יהיה אכפת מאלו של התואר הראשון.
בתכלס מה שיקבע את המשך הדרך זו התיזה. 

לצפיה ב-'תודה רבה על תשובתך נעמה'
תודה רבה על תשובתך נעמה
10/11/2016 | 11:09
11
לצפיה ב-'סתם מסקרנות, מה את לומדת? :)'
סתם מסקרנות, מה את לומדת? :)
14/11/2016 | 01:31
6
לצפיה ב-'המלצות למכוני ייעוץ והכוונה ללימודים?'
המלצות למכוני ייעוץ והכוונה ללימודים?
09/11/2016 | 18:54
30
לצפיה ב-'עזרה בחיפוש מאמר'
עזרה בחיפוש מאמר
07/11/2016 | 16:02
24
שלום לכולם,

יש כאן סטודנטים מהטכניון, או אוניברסיטת תל אביב או הפתוחה?

אני מחפש מאמר של אסיף צמח שהתפרסם במכון סאלד, ולמוסדות האלה יש מנוי לספרייה שלהם.
אם מישהו מוכן לעזור ולשלוח לי אותו, אני אשלח את הקישור למאמר בפרטי.

תודה
לצפיה ב-'עבודה סוציאלית- מכללה או אוניברסיטה?'
עבודה סוציאלית- מכללה או אוניברסיטה?
06/11/2016 | 10:28
1
50
היי,
האם לדעתם זה משנה ללמוד עבודה סוציאלית במכללה או באונברסיטה? אני מתלבט בין במכללת תל חי (שהרמה שם בתחום מאוד גבוהה) או בקמפוס בן גוריון שבאילת (שזה תואר אוניברסיטאי של בן גוריון). כל השיקולים מבחינתי לטובת תל-חי למעט העובדה שתואר של אוניברסיטה כביכול נחשב ליותר יוקרתי, אבל לא יודע עד כמה זה שיקול בתחום הומאני כמו עבודה סוציאלית.
תודה לעונים.
לצפיה ב-'כמה דברים '
כמה דברים
06/11/2016 | 16:37
51
בעבר באמת הרעיון של אוניברסיטה מול מכללה היה משמעותי מאוד. 
היום הרבה פחות. במקרים מסוימים זה רלוונטי ומקרים אחרים לא. זה תלוי במקצוע, ומה השאיפות בעתיד
במקרה שלך, זה לא נראה לי יותר יוקרתי ויותר נחשב. מה גם שיש מצב שכותבים לך בתואר שלמדת בקמפוס באילת. 
התואר בעבודה סוציאלית נחשב למצויין. אני למדתי שם, וזה נחשב לחוג הדגל בפקולטה למדעי החברה. זה אחד התארים שהכי מומלץ ללמוד שם. 
בנוסף, יש שם מסלולים שאין במקומות אחרים כמו (לחץ וטראומה), פרקטיקה של מדיניות. בנוסף יש שם תואר שני בעו"ס.
השיקולים שלדעתי צריכים להנחות אותך: התוכנית של הלימודים, התמחויות, היצע קורסי הבחירה, רמת הלימודים, יוקרה, לימודי שדה והתנסויות, המרצים, המקום עצמו, והאוירה, היכולת להשתלב בתארים מתקדמים, הכלים שתקבל אשר יעזורו לך בעבודה.
נראה לי שתל חי מספק את זה
לצפיה ב-'דרושה סטודנטית לקלינאות תקשורת'
דרושה סטודנטית לקלינאות תקשורת
06/11/2016 | 14:12
30
אנו מחפשים סטודנטית לקלינאות תקשורת, עדיף שנה ב' ומעלה, לעבודה של 2-4 שעות בפתח תקווה בשעות אחה"צ, עם ילד מקסים בן 6 הזקוק לעזרה בתחום הדיבור. נשמח לפניות 050-7061374.
לצפיה ב-'שאלה לגבי תואר שני'
שאלה לגבי תואר שני
04/11/2016 | 11:53
1
67
האם זה אפשרי לעשות תואר שני בתחום שונה לגמרי מהתואר הראשון (לדוגמה - לעשות תואר שני בביולוגיה כשיש תואר ראשון בפסיכולוגיה)? במה זה כרוך? האם אני אצטרך לעשות תואר ראשון מחדש או שאפשר להסתדר במסלול קצר של השלמות?

תודה
רחלי
לצפיה ב-'תואר שני והשלמות'
תואר שני והשלמות
04/11/2016 | 14:35
44
יש לא מעט מקרים שסטודנטים נדרשים להשלמות. לפעמים גם בתחומים דומים ומשיקים. במקרים האלו מדובר בקורסים בודדים. לפעמים אפילו תוך כדי.
כשמדובר בתחומים שונים לגמרי, לא צריך לעשות תוך שלם נוסף.אבל כן השלמות. 
זה יכול לקחת שנה. אפילו קצת יותר. 
זה באופן כללי. באופן ספציפי, זה תלוי בחוג עצמו. לפעמים אפשר להתעקש, ומתגמשים בדברים מסוימים. 
לצפיה ב-'תואר שני מנהל עסקים'
תואר שני מנהל עסקים
01/11/2016 | 10:21
4
76
איזה יתרון נותן תואר שני במנהל עסקים מבחינת עבודה? לא יודעת אם כדאי להתחיל עם זה בכלל
לצפיה ב-'תואר שני'
תואר שני
02/11/2016 | 18:07
61
תואר שני לא תמיד הכרחי. ולפעמים הוא לא תורם משהו משמעותי
התרומה-  זיכוי למס הכנסה (זמני)
אופציה לקידום, או לשינוי תפקיד, מקום עבודה. לפעמים תואר שני הוא יתרון או אפילו חובה. במגזר הציבורי בעיקר זה מקנה תוספת שכר.
איפה את עובדת? באיזה תחום?

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/11/2016 | 18:27
2
61
עדיין לא עובדת, רק סיימתי ללמוד. למה?
לצפיה ב-'זה משמעותי'
זה משמעותי
03/11/2016 | 20:09
1
57
כי במשרות שקשורות למדינה (למשל במשרדי ממשלה, צהל, קופות חולים, בתי חולים), יש תוספת שכר.
כי במקומות מסוימים/ תחומים מסוימים זה מאפשר קידום. 
אני במקומך, הייתי מחכה עם זה קצת. תכנסי לתחום ואז תחליטי. 
אלא אם- את רוצה לעבוד במשרת סטודנט ואז את צריכה להיות סטודנטית

לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/11/2016 | 21:54
19
לצפיה ב-'התלבטות בתחומים'
התלבטות בתחומים
31/10/2016 | 18:43
2
118
היי כולם,
אני מתחיל לחשוב על לימודים ומתלבט כרגע בין שני תחומים- הומני לגמרי (ספרות, היסטוריה) או קצת באמצע (יחב"ל/פו"מ).
באוניברסיטה העברית אני יכול להתקבל לכל הדברים האלה אבל בשביל בן גוריון אצטרך פסיכומטרי/שיפור ציונים בשביל להתקבל

איך הייתם משווים בין התוכניות? האם יש מחלקות שהם חד משמעיות טובות יותר או מקומות שנחשבים יותר?
תודה
לצפיה ב-'כמה נקודות'
כמה נקודות
02/11/2016 | 18:02
1
50
אני ממליצה לשלב וללמוד תחום שאוהבים. אבל יחד עם זאת כדי למנוע מפח נפש
מומלץ לחשוב מה תעשה עם זה לאחר סיום הלימודים. 
יש כאלה שממשיכים לתארים מתקדמים (גם בתחום אחר), יש כאלה שעוסקים בתחום שדי קרוב. אפשר לעשות דו חוגי. ואפשר ללמוד בשביל העיניין והכיף. אבל מומלץ לתכנן, ולחשוב על האפשרויות.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
06/11/2016 | 15:13
21
אין לך מה לעשות עם הומני 
גם יחסים בינלאומיים זה די הומני, מצד שני אם יש לך כישורים בתחום
אז תלך על זה, די נתת טווח אפשרויות מצומצם , אין הרבה מה לייעץ פה, כי לא ידוע שום דבר על הפרופיל שלך.
לצפיה ב-'הנחה בארנונה'
הנחה בארנונה
29/10/2016 | 21:45
39
שלום,
לפי מה שקראתי זכאות להנחה בארנונה נקבעת על-פי משכורת ממוצעת בשנה החולפת. הבנתי שבפועל נדרשים להציג משכורת של חודשים אוקטובר-דצמבר בלבד.
אני מתכוון לשלב השנה עבודה עם לימודים, ומכיוון שלא עבדתי באוקטובר אולי ישתלם לי לא לעבוד גם בחודשיים הבאים כדי לקבל הנחה בשנה הבאה.
אשמח אם מישהו יכול לאשר או להפריך האם רק החודשים אוקטובר-דצמבר רלוונטיים להחלטה.
תודה!

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

"טובים השניים"
פורום תמ
פורום תמ"א 38
ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל
ארגון גני הילדים הפרטיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה