לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום!!!
לפני הכתיבה בפורום, הנכם מתבקשים, לעיין בפורום קצת לפני, ולקרוא את התקנון של הפורום. הודעה שלא תיכתב לפי התקנון, תמחק ללא התראה מראש.
אני מעוניינת לצור מרחב וירטואלי נעים, שמאפשר לשאול, להתייעץ וגם להביע דעה  ולכן, חשוב לשמור על הכללים כדי שהפורום ייתן מענה הולם ומאוזן לכולם.
לאור המקרים האחרונים, אני רוצה להגיש שהפרסום בפורום אסור.
בנוגע להצעות עבודה- לשם כך יש את לוחות הפורום, ניתן לפרסם שם. פרסום הצעות עבודה על גבי הפורום, מותנה באישור מראש במסר ( הצעת העבודה צריכה להיות רלוונטית לסטודנטים או בוגרים טריים בתחומים אותם הם לומדים, ללא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. יש צורך לשרשר לשרשור רלוונטי או לפתוח שרשור חדש ).
בנוגע לסיוע בסמינריונים או עבודות תיזה- לאור חשיבות הנושא עבור הסטודנטים, אני מאפשרת. אך יש צורך לשרשר אותו לשרשור מתאים קיים או לפתוח שרשור חדש ייעודי לשם כך- "עזרה במילוי שאלונים".
לעיתים, יש גולשים ששואלים שאלות, שלא ניתן לתת תשובה טובה ומדויקת בפורום. חשוב לציין שהפורום אינו פורום רשמי של אף מוסד, והוא משרת את קהילת הסטודנטים. סטודנטים עונים, בהתאם למידע שיש ברשותם, שהם שמעו, שאלו, התייעצו. חלק מהתשובות יכולות להשתנות בין חוגים שונים/ פקולטות שונות ומוסדות שונים. גם מדיניות של מוסד משתנה ובהתאם לכך גם התקנון. לכן בשאלות שבהם יש צורך בתשובה רשמית בנוגע לנוהל מסוים, יש לברר גם במוסד הרלוונטי.

הודעות שלא ייכתבו לפי הנוהלים האלו, יימחקו ללא התראה מראש.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה וכמובן בהצלחה בלימודים
oromer

המשך >>

לצפיה ב-' שרשור "עזרה במילוי שאלונים" '
שרשור "עזרה במילוי שאלונים"
24/08/2016 | 12:36
2
5
היי חברים
נא לשרשר לכאן בקשות למילוי שאלונים
תודה
לצפיה ב-'שלום חברים - אשמח לעזרתכם'
שלום חברים - אשמח לעזרתכם
24/08/2016 | 12:58
1
9
אשמח אם מי שהוא סטודנט/ית כעת/שסיים/בשנה הבאה ימלא/תמלא את השאלון המצורף בנוגע ל"הגירת צעירים ישראלים לאחר סיום לימודיהם האקדמיים". זה מאוד יעזור לי  השאלון אנונימי וקצר, תודה רבה 
לצפיה ב-'הקישור לא עלה בפעם הראשונה. אז הנה'
הקישור לא עלה בפעם הראשונה. אז הנה
24/08/2016 | 13:25
4
לצפיה ב-'התלבטות בין כלכלה לכלכלה ומנהל עסקים'
התלבטות בין כלכלה לכלכלה ומנהל עסקים
23/08/2016 | 13:59
1
26
שלום, אני מעוניין ללמוד בבינתחומי בהרצליה, ומתלבט בין לימודי כלכלה לבין כלכלה ומנהל עסקים. לאיזה מסלול יש ביקוש גבוה יותר בשוק העבודה? איזה מסלול נחשב ליוקרתי יותר?
לצפיה ב-'אני לא חושבת שיש מסלול מבוקש יותר או יוקרתי יותר'
אני לא חושבת שיש מסלול מבוקש יותר או יוקרתי יותר
24/08/2016 | 09:08
13
תלוי מה תרצה לעשות בעתיד.

יש כלכלה עם חטיבה בחשבונאות. אם תרצה להיות רואה חשבון תעשה את זה.
כלכלה בדגש על יזמות טכנולוגית מכשירה בוגרי כלכלה שיהיו יזמים טכנולוגים. כך שגם לומדים תכנים של מדעי המחשב. אם אתה חושב על מיזם טכנולוגי, או על תפקיד שדורש גם לדעת לתכנת, אז תלך על זה.
בכלכלה ומנהל עסקים לומדים גם קורסים: דיני תאגידים, קורסים במימון, קורסים בשיווק, רשתות חברתיות, תקשורת שיווקית וניהול מותג.
כך שהכל תלוי במה תרצה לעשות אחרי התואר
לצפיה ב-'אשמח לפרטים לגבי תוכנית ההסבה לעו"ס באונ' אריאל'
אשמח לפרטים לגבי תוכנית ההסבה לעו"ס באונ' אריאל
21/08/2016 | 15:28
1
17
שלום!
תוהה אם לעשות את ההסבה באריאל או במקום אחר.
אשמח לפרטים ממי שעשה את זה.
תודה!
לצפיה ב-'אני לא מכירה'
אני לא מכירה
23/08/2016 | 13:51
4
אבל עדיף שתשאלי שאלות ממוקדות יותר.
איזה פרטים חסרים לך? שאלת את מזכירות החוג?

לצפיה ב-'לימודי רוקחות לבן אדם לא כל כך ריאלי...ריאלי?'
לימודי רוקחות לבן אדם לא כל כך ריאלי...ריאלי?
20/08/2016 | 19:14
2
62
שלום לכולם, השנה התחלתי תואר ברפואת שיניים והבנתי שאני לא כל כך רוצה את זה...(עיסוק יותר מידי פיזי  באנשים והרבה שנים ללמוד). עזבתי את התואר אבל בגלל שאני לחוצה מהגיל(בת 24 כבר) ממהרת לבחור משהו אחר. רוקחות נשמע כמשהו מעניין וגם השכר נאה, ככה לפחות שמעתי, אבל...ופה עיקר הבעיה אף פעם לא הייתי בן אדם עם יכולות ריאליות מטורפות, בתיכון הגברתי כימיה וביולוגיה (5יח"ל) וציונים מעל 90 (עם הרבה השקעה..)
אבל מתמטיקה רק 4 יחידות ופיזיקה בכלל לא כי חשבתי שיהיה לי קשה. יש לי אופציה ללמוד כמעט כל דבר מבחינת נתוני קבלה, ההורים ממליצים לנסות סמסטר א' ואם יהי קשה אז לפרוש. אינני יודעת מה לעשות (החלפתי כבר אלף מקצועות בראש, מתוסכלת לגמריי) ללכת ללמוד תואר שיהיה לי קל-תואר הומני או מקצועות ניהול למיניהם, או תואר שנשמע מעניין אבל קשה רצח בשבילי. יש גם אופציה להפסיד שנה לגמריי לעשות מכינה בפיזיקה ומתמטיקה או סתם בשביל לחשוב עם עצמי. אבל ממש לאבא לי להפסיד שנה! תודה מראש לכל העוזרים!!!
נ.ב: התקבלתי כבר לרוקחות בירושלים.
לצפיה ב-'נראה לי שאם התקבלת לרפואת שיניים'
נראה לי שאם התקבלת לרפואת שיניים
21/08/2016 | 14:09
30
את מספיק ריאלית בשביל רוקחות. 
אולי לא להנדסה, למרות שגם את זה יש סיכוי לא רע שאת יכולה לעשות.
חשבת לעשות ייעוץ תעסוקתי? 
אולי זה ייתן לך כיוון
לצפיה ב-'אני חושב שרוקחות זה הרבה ביולוגיה וכימיה'
אני חושב שרוקחות זה הרבה ביולוגיה וכימיה
21/08/2016 | 18:15
31
ויחסית מעט פיסיקה ומתמטיקה.
אבל כדאי שנמתין לעצה של סטודנט.

לצפיה ב-'לימודי ערב או בוקר במערכות מידע באקדמית ת"א יפו'
לימודי ערב או בוקר במערכות מידע באקדמית ת"א יפו
20/08/2016 | 14:19
22
היי, כיום אני עובד במשרה מלאה. אני רוצה להתחיל ללמוד השנה מערכות מידע באקדמית תל אביב יפו. רציתי לשמוע חוות דעת של מישהו שעובד/עבד משרה מלאה ושילב את הלימודים במסלול ערב כבר מהסמסטר הראשון.

בנוסף, קראתי על מסלול לימודי ניהול טכנולוגיה בבר אילן. האם שמעתם על המסלול הנ"ל? האם יש דרישה אליו? האם מקביל ללימודי מערכות מידע? איזה תואר מקבלים בסוף?
לצפיה ב-'מחפשת סטודנט לקולנוע המכור גם לרכיבת אופניים'
מחפשת סטודנט לקולנוע המכור גם לרכיבת אופניים
18/08/2016 | 16:04
29
אם אתה סטודנט לקולנוע ואוהב לרכב, אנחנו מחפשים אותך להצטרף אלינו לחוויה חד פעמית של רכיבה בדרום ל-5 ימים במימון מלא עבור הפקת סרטון וידאו של כ-3 דקות מהמסע.
אנחנו נכסה את ההוצאות אש"ל בתמורה.
לקרוא על המסע - http://www.alynactive.org.il/

לצפיה ב-'מתלבט לגבי הכוונה לימודית'
מתלבט לגבי הכוונה לימודית
14/08/2016 | 15:11
5
125
נכשלתי בטכניון לאחר 3 שנים, ואני רוצה כעת לגשת להכוונה מקצועית (שיבדקו לפי כישוריי מה מתאים לי ללמוד). מקצועיי בחלק מהמקצועות המרכזיים אותם לקחתי:
אלג' לינ' 60
חדוא 1 57
פיסיקה 1 75
חדוא 2 58
פיסיקה 2 57
מדר 69
פונצ' מרוכבות 55
המליצו לי על המכון ברמן באונ' חיפה, ועל אדם מילוא. מי מביניהם עדיף, אם בכלל?
בנוסף, האם כדאי לי ללכת ללמוד מהנדס במקום אחר, קל יותר, כאשר יתחשבו לי בציונים של הקורסים שציינתי?

תודה מראש.
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
14/08/2016 | 20:23
4
88
קודם כל הלימודים בטכניון קשים מאוד!!! עצם זה שעברת כמה מבחנים, מצביע על כך שיש לך יכולות גבוהות.
לפני שאני עונה לך, אני רוצה לשאול: האם הלימודים היו מענינים? האם אתה רוצה להיות מהנדס? האם נעזרת בשירותים של הטכניון? יש להם יועצות לימודיות, יש חונכויות, יש תמיכה רגשית. מערך הסיוע שם מפותח מאוד. השתמשת בו?

אני ממליצה שתיגש למכון ברמן באוניברסיטת חיפה. אני מניחה שהמחיר יהיה נוח יותר מאדם מילוא, ויש להם גם שירותי הכוונה תעסוקתית, הכוונה לימודית, סיוע בהכנה לראיונות, הגברה של יכולות למידה, עזרה בחרדת בחינות. הם נותנים מענה בהרבה דברים שאולי קשורים אחד לשני. 
אני פחות מתחברת למכונים הגדולים. מה גם שהם עובדים עבור מעסיקים- מבצעים מיונים עבור מקומות עבודה, ולכן לדעתי זה פחות מומלץ

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
15/08/2016 | 13:01
3
63
-הלימודים לא היו מעניינים (למדתי בעיקר מקצועות מתמטיקה ופיזיקה כי פחות הספקתי להגיע למקצועות הפקולטיים אבל עשיתי גם כמה כאלה, הם לא היו כאלה מעניינים במקרה הטוב היו לי סבבה).
-אני רוצה להיות מהנדס אך ורק משיקול כלכלי. 
-נעזרתי רבות בשירותים של הטכניון והוצאתי אלפי שקלים בסמסטר על חונכיהם ומורים פרטיים

לגבי המכונים מתברר שאדם מילוא יצא לי יותר זול בכ-500 שקל בגלל הנחה של חיילים משחוררים אחרת זה פחות או יותר אותו מחיר, כ1500 שח.

איכשהו אדם מילוא נשמעים לי בטלפון יותר סבירים, באונ' חיפה הסבירו לי ממש מעורפל ומסובך על התהליך למרות שבסה"כ זה פחות או יותר אותו תהליך, באונ' חיפה זה 5 פגישות מול 3 פגישות באדם מילוא.
לצפיה ב-'מכונים והמשך'
מכונים והמשך
15/08/2016 | 16:16
2
47
אני הייתי ממליצה לך לוותר על הנדסה. קשה להצליח בתחום שאתה לא מתחבר אליו, לא מעניין אותך וקשה לך בו. 
גם מהנדסים יכולים להתקשות במציאת עבודה ולהיות מובטלים. 
תלמד בתחום שבו אתה חזק. שיהיה לך יתרון יחסי: מבחינת יכולת ועיניין אישי. 
אני חושבת שאתה פועל בחכמה שאתה בוחר להתייעץ. זה צעד שקול.
בנוגע לבחירת המכון: תראה ברור לי שאולי אדם מילוא היו אולי אדיבים יותר. הם גוף עסקי שפועל למטרת רווח. לא שזה צריך להיות שיקול עבורך, אבל כנראה שזו הסיבה.
בנוגע למחיר- ציינת שבאוניברסיטה יש 5 מפגשים ובאדם מילוא יש 3. האם זה אותו דבר רק שבאוניברסיטה מחלקים ליותר זמן (הפגישות קצרות יותר)? האם באוניברסיטה זה אותו זמן ויותר פגישות ולכן התהליך יותר מעמיק? אולי פשוט נותנים לך יותר פגישות שתוכל להתייעץ? 
תעמוד היטב על הפער. פגישה עם פסיכולוג תעסוקתי עולה במינימום 200 שח. וזה באמת מינימום כי רובם לוקחים יותר. 
במה אדם מילוא יותר סבירים? רק במחיר? כי שוב כמו שהסברתי אולי זה קשור גם בכמות הפגישות. 
בנוגע להסבר- אם יש לך שאלות או דברים לא ברורים, תתקשר שוב. מגיע לך הסבר בהיר ושיענו לך על השאלות שלך, לפני שאתה מתחייב לתהליך ומוציא סכום זה. 
מה שמפריע לי במכונים לא ספציפית באדם מילוא, זה שהם נותנים שירות גם למועמדים וגם למעסיקים. אם זה לא מפריע לך ואתה לא חושש מזה, שזה יפגע בך, תלך על זה. 
לצפיה ב-'מה הכוונה שגם מעסיקים פונים אליהם'
מה הכוונה שגם מעסיקים פונים אליהם
16/08/2016 | 14:18
1
44
לאילו מטרות? האם בשביל למצוא שכירים לעבודה?
קשה לי להאמין שמכון יתן אבחון לפי הצרכים של המעסיקים שפונים אליהם.

דיברתי עם 2 המכונים. 
בשני המכונים יש 3 פגישות עם פסיכולוגית, כל אחת אורכת שעה.
ויש יום מבחנים- במכון ברמן הוא מתבצע אחרי פגישה שנייה עם הפסיכולוגית, ובאדם מילוא כבר אחרי פגישה ראשונה. 

במכון ברמן יום המבחנים אורך בין 3 ל6 שעות, באדם מילוא בין 5 ל-7. 

לא יודע למה כתבתי מקודם שבברמן זה 5 פגישות כנראה הטעו אותי.
יוצא לבסוף שבברמן התהליך סה"כ אורך 9-10 שעות, ובאדם מילוא בין 8-10 שעות.
המלצות:
היועצת אקדמית בטכניון המליצה לי על מכון ברמן, בטענה שהיא שומעת מפעם לפעם סטודנטים שניגשים לשם לייעוץ. 
על אדם מילוא אני שומע מהתייעצויות שלי בפורום בו אני מתייעץ, 2 אנשים שם בנתיים המליצו עליו. 
בהנחה שהם המליצו בתום לב (אחת שם כתבה שהיא הלכה לשם וממש עזרו לה) ,זה 2 המלצות לאדם מילוא מול אחת על ברמן, כאשר אחת מההמלצות לאדם מילוא זה המלצה ממישהי שהייתה שם והתרשמה לטובה.

מחיר של אדם מילוא כאמור זול ב500 שח.
אני באמת מתלבט בין 2 המכונים.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
17/08/2016 | 03:00
29
מוזר לי שאתה כותב שבברמן כל התהליך הוא 9-10 שעות, ויום המבחנים שלה קצר יותר והם מציעים את אותה כמות ופגישות ואותו הזמן. משהו כאן לא מסתדר. 
אני מציעה לך שוב לברר. מה גם שפער השעות של בין 3-6 או בין 5-7 הוא די גדול. מה זה אומר שלא עושים לך את כל המבחנים?
אני מבינה למה המליצו לך בטכניון על ברמן. יכול להיות סטודנטים הולכים לשם כי בגלל שזה במוסד אקדמי זה אמור להיות זול יותר, ובגלל ששזה במוסד אקדמי זה סוג של מפוקח. 

דרך אגב-  לדעתי גם בברמן אמורה להיות הנחה לחיילים משוחררים. ובכל מקרה,הם אמורים להיות זולים יותר. מציעה לך לבדוק את המחיר שוב.

בנוגע לקשר עם מעסיקים- כן, הם עושים מיונים לחברות שונות במשק, וגם לתפקידים בעירייה למשל, ובתפקידים ממשלתיים. אסור להם להעביר את הפרטים שלך ללא אישור, ואני מניחה שלא יעשו את זה. אבל, כשאתה מגיע לאבחון כזה, אתה רוצה להיות כנה. כדי לקבל תשובה אמיתית. תחשוב על סיטואציה שבה המידע נשמר במכון, ואחרי כמה זמן, אתה ניגש לשם למיונים. המאבחן רואה עליך כבר מידע... אולי אני סתם מגזימה. אני לעצמי לא הייתי לוקחת את הסיכון. 
לא סתם, הם מתנהגים בחוסר שקיפות. 
בהצלחה במה שתבחר

לצפיה ב-'מתי מתחילים לימודים במכללות הייטק כמו ג'ון ברייס ?'
מתי מתחילים לימודים במכללות הייטק כמו ג'ון ברייס ?
16/08/2016 | 21:25
1
22
לצפיה ב-'מכללות הייטק'
מכללות הייטק
17/08/2016 | 02:46
55
הן לא מוסדות אקדמיים. הן מציעות קורסים שונים. אני חושבת שיש כמה קורסים שנפתחים לאורך השנה.
ממליצה לדבר איתם. מניחה שיש מקומות שיפתח אחד אחרי החגים
לצפיה ב-'מתחילה להתעורר'
מתחילה להתעורר
14/08/2016 | 02:28
3
149
הגעתי לגיל 30
חוץ מתעודת בגרות מלאה של 21 יחידות שבה נכשלתי באזרחות אין לי כלום.
בנוסף נראה לי אני סובלת מהפרעת קשב וריכוז שלא עשיתי אבחון אבל אני מרגישה שיש לי

אני לא אוהבת מקצועות כמו מתימטיקה , פיזיקה וכימיה .
אני מפחדת מלימודים גבוהים
מצד שני ללמוד קורס האם יהיה לי ביקוש?
מה כדאי לי ללמוד?

שמעתי בעלי גיל 30 לא מחוייבים בפסיכומטרי זה נכון?
אני לא ממש יודעת מה ללמוד

לצפיה ב-'יש מכינות '
יש מכינות
15/08/2016 | 12:04
61
אם את גרה בצפון יש את המכינות של המכללה האקדמית גליל מערבי שמיועדות לגילאי 30+ ואז ככה תוכלי להמשיך לאחת מתוכניות הלימודים שלהם. מקווה שעזרתי 
לצפיה ב-'שום קורס או תואר לא "יתן לך ביקוש" במובן שאת חושבת עליו.'
שום קורס או תואר לא "יתן לך ביקוש" במובן שאת חושבת עליו.
17/08/2016 | 14:07
47
במקרה הטוב הוא יתן לך מקצוע. תואר בהיסטוריה לא יתן לך כלום.
לצפיה ב-'אני חושבת שמעל גיל 30 לא צריך פסיכומטרי'
אני חושבת שמעל גיל 30 לא צריך פסיכומטרי
17/08/2016 | 14:46
53
וגם זה מוגבל לפקולטה למדעי הרוח (אאל"ט). לרוב עדיף ללמוד קורסים אחרי תואר. כהשכלה נוספת. משלימה. 
יש את "הבצפר" הם מתעסקים במקצועות הפרסום. שמעתי שהם טובים. לדעתי הם יחסית מבוקשים. אבל אני לא מספיק יודעת.
רפואה משלימה
ספורט וכושר גופני- אימון.
יש למכללות ולאוניברסיטאות יחידה ללימודי חוץ. שמה מלמדים כל מיני קורסים, תעודות והכשרות. 
למשל לימודי גישור, נדלן, עיצוב גרפי, עיצוב פנים, הנהלת חשבונות, הנדסאים, 
קואצ'ינג,  הנחיית קבוצות. 
אלו הם רק דוגמאות ויש נוספים. 
ועכשיו בנימה אישית: אני מציעה לך להתחיל בלבדוק את נושא ההפרעת קשב. חלק מהעיניין זה לבחור מקצוע/ עיסוק שמתאים ליכולות שלך וגם לקשיים. אחר כך תבדוק מה אתה רוצה לעשות (לא מה אתה רוצה ללמוד), אלא במה לעבוד.
לפי זה תחליט מה ללכת ללמוד ואיפה. 
אני למדתי במכללת תל חי. יש שם מרכז תמיכה בסטודנטים עם ליקויי למידה והפרעת קשב. גם אנשים עם הפרעת קשב יכולים לסיים תואר ואפילו להצליח בו.
היום ברוב המוסדות יש תמיכה כזו או אחרת בסטודנטים. לכן אני ממליצה לך לבדוק את הדברים. לפני שאתה מוותר מראש

לצפיה ב-'מבולבל'
מבולבל
13/08/2016 | 13:17
2
113
אמור להתחיל ללמוד השנה,בדקתי כמעט כל תחום והדבר היחיד שמעניין אותי זה הערבית. הבעיה שכנראה שלא תהיה בזה עבודה אחר כך..

יש פה אנשים שלומדים/למדו את זה ואוכל להתייעץ איתם?
או בכללי מישהו שיכול לייעץ לי מה לעשות? האם ללכת ללמוד משהו שאתה אוהב ולהצטיין בו אבל לקחת סיכון שכנראה לא אעבוד בזה
או ללכת ללמוד תחום שתהיה בו עבודה אבל כנראה שהחומר לא יעניין אותי?
לצפיה ב-'אני חושבת שהשאלה צריכה להיות אחרת'
אני חושבת שהשאלה צריכה להיות אחרת
13/08/2016 | 15:17
1
77
השאלה צריכה להיות במה תרצה לעבוד? 
ברור שהשאיפה ללמוד משהו שמעניין. זה לגיטימי. גם קשה ללמוד משהו שלא מעניין בכלל.
אני יכולה להגיד לך שבהרבה תארים השנה הראשונה מלאה במבואות ולכן יש אנשים שתופסים את השנה הראשונה כלא מעניינת. 
בנוסף, יש מקרים שבהם הלימודים מעניינים והעבודה לא מעניינת או שאין עבודה. 
ויש מקרים שבהם הלימודים משעממים והעבודה מעניינת. זה גם עיניין סובייקטיבי- איך הפרט הבודד תופס את זה. 
ההמלצה שלי היא לחשוב מה תרצה לעשות. במה תרצה לעבוד. 
אח"כ יש כמה אופציות. 1: ללמוד דו חוגי. ערבית ועוד משהו
2. ללמוד ערבית בידיעה שלא תעסוק בזה. אם יש לך יכולות אחרות יכול להיות שתלמד רק בשביל העיניין.
3. ללמוד משהו אחר. ולעבוד בו. וערבית תוכל ללמוד כשומע חופשי למשל. לא חייבים לעשות תואר במשהו כדי ללמוד אותו. אולי בפתוחה תוכל לבחור קורסים.
4. אני שמה לב שלא תמיד יש קשר בין תואר לבין תעסוקה. אני מכירה אקדמאים שעובדים בתחנת דלק, ולא אקדמאים שהם יזמים. כי יש להם יכולות שונות: הפקת סרטים, עבודה עם נוער, אומן טלפתיה וקוסם, עיצוב פנים, צילום, הפקת אירועים.
5. יכול להיות שתוכל לחזור לצבא למשל. יכול להיות שתוכל להקים מיזם של קידום הוראת הערבית. קידום המחקר בנושא. 

לצפיה ב-'זה נכון'
זה נכון
15/08/2016 | 12:00
37
מצד שני העולם שלנו מאוד גלובלי ותמיד יש ביקוש במדינות וחברות שונות לדוברי שפות או חוקרי שפות, מצד שלישי יש בעיתיות לעבוד עם ערבית במדינות שלא ממש אוהדות ישראל 
לצפיה ב-'שאלה איך כותבים מכתב פניה לאוניברסיטה '
שאלה איך כותבים מכתב פניה לאוניברסיטה
10/08/2016 | 12:14
3
88
שאלה איך כותבים מכתב פניה לאוניברסיטה.
השמח לקבל דוגמא.

בתודה מראש
לצפיה ב-'זה כללי מידי'
זה כללי מידי
10/08/2016 | 13:51
57
תלוי למי, באיזה נושא... 

לצפיה ב-'מכתב פניה לקבלה לתואר שני'
מכתב פניה לקבלה לתואר שני
10/08/2016 | 21:03
1
25
לצפיה ב-'לא ממש ברור מה את מבקשת'
לא ממש ברור מה את מבקשת
11/08/2016 | 15:29
58
המלצות מה לכתוב? 
דוגמא למכתב? כל מכתב רשמי יכול להוות דוגמא...

אם את זקוקה להכוונה מה לכתוב בדיוק, צריך לקשבל קצת יותר מידע. למי את שולחת. על רקע מה? אני התקבלתי לתואר בלי מכתב רשמי
לצפיה ב-'קבלת אישור לתואר ממכללה שנסגרה'
קבלת אישור לתואר ממכללה שנסגרה
03/08/2016 | 14:30
1
100
לפני מספר שנים סיימתי תואר במכללה כלשהי בירושלים, שבינתיים נסגרה לפני כשנתיים. מסיבות של מעברי דירה, איני מוצא כעת את תעודת הסיום שקיבלתי בתום הלימודים באותה מכללה. פניתי הן למל"ג, שהשיבו שאין בידיהם מידע אודות מסיימי לימודים והן לאחראיים על הסגירה של המכללה (עו"ד או משהו כזה) שגם כן אמרו שאין באפשרותם לעזור לי. האם זה נשמע הגיוני שהלך התואר? יכול להיות שהם לא עושים כל מה שהם יכולים לעשות? משהו כאן לא נראה לי. אשמח להארות ועצות ממנוסים.

תודה.
לצפיה ב-'קצת קשה לענות על זה'
קצת קשה לענות על זה
21/08/2016 | 14:20
5
אני ממליצה לך לפנות למשרד החינוך אגף השכלה גבוהה. אולי הם יוכלו לעזור

בגרויות למשל, זה מבחן שאחראי עליו משרד החינוך. כל הציונים נשמרים.
ככה בכל בחינה ממשלתית.
פה לא מדובר על מבחן של הממשלה. 

לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:05
8
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'למודים לתואר שני למרות ממוצע נמוך'
למודים לתואר שני למרות ממוצע נמוך
02/08/2016 | 15:03
1
140
למדתי בתואר ראשון מתמטיקה וקבלתי ממוצע 66
האם אתם מכירים במקום למודים לתואר שני שמקבל עם ממוצע
כזה לא חייב במתמטיקה דוקא
לצפיה ב-'במתמטיקה סביר להניח שלא, אולי רק על'
במתמטיקה סביר להניח שלא, אולי רק על
02/08/2016 | 17:24
123
תנאי ותצטרכי להיות משכנעת. את יכולה לנסות לחפש במכללות.

בנוסף, זו שאלה קצת מוזרה. מה הטעם בתואר שני אם את לא יודעת במה ולא משנה לך במה, ומה מונע ממך לבדוק תנאי קבלה בעצמך?
לצפיה ב-'מתלבטת בבחירת תחום הלימוד האקדמי עזזזרההההההה'
מתלבטת בבחירת תחום הלימוד האקדמי עזזזרההההההה
29/07/2016 | 17:55
3
205
אני מתלבטת בין הרבה תחומיייייים שאני אוהבת ללמוד ורוצה לשמוע עצות בבקשה 
כימיה ופיזיקה ( דו חוגי) 
או 
מדעי מחשב וביולוגיה חישובית (דו חוגי) 
או 
חשבונאות 
או 
הנדסת חשמל ומחשבים עם התמחות באופטואלקטרוניקה ומיקרואלקטרוניקה
לצפיה ב-'אלו תחומים קצת שונים'
אלו תחומים קצת שונים
30/07/2016 | 09:45
95
אני מציעה לך להחליט קודם מה את רוצה לעשות ורק אחר כך מה ללמוד
לצפיה ב-'מה? מי?'
מה? מי?
31/07/2016 | 21:19
90
מה הנטיות שלך? מה את רוצה להיות כשתהיי גדולה?
איזה תלמידה היית בבית ספר?
לצפיה ב-'חשבונאות'
חשבונאות
02/08/2016 | 21:46
78
אדם בעל אוריינטציה מדעית ששואף (לפחות בתיאוריה) לפענח את צפונות היקום היה יכול להתלבט בין שלושת המקצועות המדעיים (כולל הנדסת מחשבים), אבל הוא לא היה מעלה בדעתו, במחילה, ללמוד חשבונאות. אני לא רוצה להפגין זלזול במקצועות ה"גשמיים", אבל תחשבי אם את רוצה להיות מדענית או לא.
לצפיה ב-'האם זה שירות שיש לו ביקוש לדעתכם'
האם זה שירות שיש לו ביקוש לדעתכם
29/07/2016 | 13:11
83
אני מחפשת הכנסה נוספת ויש לי מיומנות של הקלדה עיוורת-זאת אומרת מקלידה ממש מהר,אז נתקלתי ברחבי האיטנטרנט בכתבות על אנשים שמקלידים לסטודנטים- זאת אומרת סטודנים למשל נותנים להם עבודות כתובות על דף ואותם אנשים מקלידים את זה בוורד או בתוכנה מתאימה ומפיקים קובץ דיגיטלי-כמובן מתקנים שגיאות כתיב וכו....גם שמעתי שיש כאלה שממש יושבים עם סטודנט בהרצאה ומקלידים את ההרצאה בלפטופ,עכשיו השאלה שלי מניסיונכם וממה שראיתם בקמפוסים יש באמת ביקוש לדברים האלה?זה שירות שכדאי להציע או שאני סתם אבזבז זמן?יש  עוד שימושים להקלדה עיוורת שיכולים לעזור לסטודנטים?
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:50
1
19
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
15/08/2016 | 12:14
9
כאילו לסטודנטים אין מספיק הסחות דעת
לצפיה ב-'סטודנט/ית לקלינאות תקשורת'
סטודנט/ית לקלינאות תקשורת
26/07/2016 | 09:42
59
שלום וברכה,
מעוניינת בסטודט/ית לקלינאות תקשורת עבור בני בן ה- 5.
זמינה במייל: saranan@walla.com
שרה
לצפיה ב-'שלום רב.שאלה חשובה.'
שלום רב.שאלה חשובה.
24/07/2016 | 21:49
2
179
שלום רב, ברצוני לדעת בנוגע ללימודי רוקחות, במידה ואדם סיים את לימודיו בתיכון כשבין מגמותיו נמנות ביוטכנולוגיה,כימיה וביולוגיה והוא סיימם בהצטיינות ,כולל תעודת בגרות טובה מאוד,האם אדם זה חייב בעשיית פסיכומטרי או שניתן להתקבל ללימודים גבוהים [אוניברסיטה] ללא פסיכומטרי אלא על סמך ציוני תעודת הבגרות בלבד ישירות אל התואר הראשון?
חשוב לציין כי אין אני שואלת על עצמי.
רב תודות לכם!

לצפיה ב-'זו שאלה'
זו שאלה
25/07/2016 | 06:31
1
76
כללית מידי, שאותה תצטרכי להציג למקום בו אותו אדם ירצה ללמוד.
יש מסלולים ללא פסיכומטרי. בחלק מהמקומות.
אנחנו לא פורום רשמי, של אף מוסד, ואין לי מידע לגבי תנאי הקבלה של כל המקומות.
בגרות טובה, בהחלט יכולה לעזור
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
25/07/2016 | 11:13
55
אז זו כנראה האפשרות הכי טובה-לברר במוסד הלימודי עצמו.

בכל אופן,תודה לך על העזרה!

לצפיה ב-'קורסים מרוכזים או פרוסים לשנה? '
קורסים מרוכזים או פרוסים לשנה?
20/07/2016 | 12:12
1
64
שלום,

יש לי 7 קורסים בפסיכולוגיה+סטטיסטיקה שאני צריכה להשלים לתואר שני.
מוסד אחר מציע את הקורסים במרוכז, חודש וקצת של לימודים ומוסד אחר מציע את הקורסים בפריסה של שנה.
כיון שמעולם לא לקחתי קורסים מרוכזים אני לא יודעת אם הדבר יעיל... האם מישהו למד כמות גדולה כזאת של חומר בקורס מרוכז ויודע לתת המלצה טובה? האם כדאי או לא כדאי?

תודה,
אורטל

לצפיה ב-'ניסיון לענות'
ניסיון לענות
23/07/2016 | 09:24
38
7  קורסים זה בערך מספר הקורסים שלוקחים בסמסטר אחד. 
לדחוס הכל בחודש נשמע לי קצת עמוס. מצד שני זה נלמד כמו שאת עומרת בשתי מוסדות שונים. כנראה שיש להם ניסיון באיך לעשות את זה. מן הסתם תלמדו יותר שעות . וייתכן שזה יהיה ממוקד למה שאתם צריכים.
מצד שני, שנה זה יותר מידי זמן. זה סתם למרוח. 

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פרסונה - משאבי אנוש וייעוץ תעסוקתי
פרסונה - משאבי אנוש
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
"טובים השניים"

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה