לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום סטודנטים
ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום!!!
לפני הכתיבה בפורום, הנכם מתבקשים, לעיין בפורום קצת לפני, ולקרוא את התקנון של הפורום. הודעה שלא תיכתב לפי התקנון, תמחק ללא התראה מראש.
אני מעוניינת לצור מרחב וירטואלי נעים, שמאפשר לשאול, להתייעץ וגם להביע דעה  ולכן, חשוב לשמור על הכללים כדי שהפורום ייתן מענה הולם ומאוזן לכולם.
לאור המקרים האחרונים, אני רוצה להגיש שהפרסום בפורום אסור.
בנוגע להצעות עבודה- לשם כך יש את לוחות הפורום, ניתן לפרסם שם. פרסום הצעות עבודה על גבי הפורום, מותנה באישור מראש במסר ( הצעת העבודה צריכה להיות רלוונטית לסטודנטים או בוגרים טריים בתחומים אותם הם לומדים, ללא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. יש צורך לשרשר לשרשור רלוונטי או לפתוח שרשור חדש ).
בנוגע לסיוע בסמינריונים או עבודות תיזה- לאור חשיבות הנושא עבור הסטודנטים, אני מאפשרת. אך יש צורך לשרשר אותו לשרשור מתאים קיים או לפתוח שרשור חדש ייעודי לשם כך- "עזרה במילוי שאלונים".
לעיתים, יש גולשים ששואלים שאלות, שלא ניתן לתת תשובה טובה ומדויקת בפורום. חשוב לציין שהפורום אינו פורום רשמי של אף מוסד, והוא משרת את קהילת הסטודנטים. סטודנטים עונים, בהתאם למידע שיש ברשותם, שהם שמעו, שאלו, התייעצו. חלק מהתשובות יכולות להשתנות בין חוגים שונים/ פקולטות שונות ומוסדות שונים. גם מדיניות של מוסד משתנה ובהתאם לכך גם התקנון. לכן בשאלות שבהם יש צורך בתשובה רשמית בנוגע לנוהל מסוים, יש לברר גם במוסד הרלוונטי.

הודעות שלא ייכתבו לפי הנוהלים האלו, יימחקו ללא התראה מראש.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה וכמובן בהצלחה בלימודים
oromer

המשך >>

לימוד תואר ראשון בחינוך
29/04/2016 | 22:43
4
36
היי לכולם אשמח לעצות ועזרה מכם.
אני מעוניינת ללמוד תואר ראשון בחינוך, התעניינתי בעיקר לגבי לימודים בלוינסקי.
מתנאי הקבלה, אמרו לי שעליי לעבור מכינה קדם אקדמית. (תעודת בגרות מלאה אבל ללא פסיכומטרי ואני לא רואה את עצמי לומדת לפסיכומטרי ממספר סיבות לא רלוונטיות כרגע.)
משיחה טלפונית עם המכללה, נאמר לי שהמכינה תעסוק במספר קורסים שקשורים בחינוך (כאלו שגם ככה אהיה עליי ללמוד במהלך התואר והם יחשבו לי אותם), אנגלית ספרות וכו'. אבל מבדיקה באתר ראיתי שנלמדים במכינה נושאים כמו גאוגרפיה,פיזיקה,תנ"ך,היסטוריה,מתמטיקה וכו' (חלק אף ברמה של 5 יח)
-האם מישהו למד/לומד בלוינסקי ויכול להבהיר לי מעט יותר? האם זו אכן המכינה עליה דיברו איתי הנציגים של המכללה?
-אם לא, מה באמת התוכן של המכינה?
זה פשוט נראה לי דיי מוזר שאני זכאית לתעודת בגרות ובכל זאת עליי ללמוד המון המון מקצועות לימוד שונים, שכלל לא קשורים לתחום אותו אני רוצה ללמוד. זה לא שאין לי כלל תעודת בגרות זו הכוונה שלי....

לפני שתאמרו לי להתקשר שוב ולברר- אין לי זמן לחכות עד לפגישה עם יועצות מטעמם, ובגדול, אין כמו ניסיון של אנשים .. 

תודה לכולם ו חג שמח!!
בעיקרון כן
30/04/2016 | 07:34
3
29
 הרעיון של מכינה זה להכיון אותך ללימודים אקדמיים. הם עושים את זה על ידי קורסים שתלמדי בתואר וקורסים של ידע כללי שלמדת בבגרויות.
אם היו מלמדים אותך רק קורסים של התואר זה בעצם להתחיל את התואר. זכותם לבקש כי את לא עומדת בתנאי הקבלה. לא הצגתם להם בגרות ופסיכומטרי מעל ציון מסוים.
גם במכינות אחרות עושים דברים דומים. וגם אדם שיש לו בגרות מלאה בממצוע נמוך ורוצה לשפר את ציוניו כדי להתקבל- זה מה שהוא עושה..

באמת?? פיזיקה 5 יח"ל בשביל תואר בחינוך?
30/04/2016 | 11:31
1
27
אני לא מזלזלת בתואר חלילה!! אני רק לא מצליחה להבין את הקשר .. מילא מקצועות כמו ספרות היסטוריה לשון וכו, ניחא.
אבל מקצוע מדעי ? ברמה כזו?

תודה על התשובה ובכל מקרה אם יש עוד אנשים שאולי למדו/לומדים שם ויכולים לשפוך מעט אור בנושא , אשמח לשמוע
חג שמח:)
זה באמת נשמע לי קצת מוזר
01/05/2016 | 20:42
5
יש 2 סוגי מכינות עיקריים. בכל מקרה, לרוב יש התייחסות למה תרצה ללמוד
אני רק יכולה להציע לדבר איתם שוב. לוודא שהובן נכון
בעיקרון מכינה של מוסד כלשהו מכווינה את הלימודים לאותו מוסד
01/05/2016 | 11:38
9
אני יכולה לספר על עצמי  שעשיתי את המכינה של המכללה האקדמית גליל המערבי (ולבסוף באמת המשכתי שם ללימודי כלכלה וניהול) אז אני יכולה להגיד שזה שווה את הזמן וזה לדעתי עדיף מאשר סתם לתקן בגרויות, בהצלחה  
תואר שני בתכנון עירוני
30/04/2016 | 21:13
20
אני לקראת סיום של תואר ראשון במדע המדינה ואני רוצה להמשיך לתואר שני בתכנון ערים, אז יש לי כמה שאלות בנוגע לתואר הזה:
1. יש לי התלבטות בין האוניברסיטה העברית לטכניון, מבחינת פרקטיות הבנתי שעדיף בטכניון, אבל מבחינת שם ויוקרה בעברית, זה נכון? איפה לדעתכם כדאי לי יותר ללמוד?
2. עד כמה העובדה שלמדתי לתואר ראשון תחום שהוא לא כל כך קשור יכול להוות בעיה? נגיד יעדיפו מישהו שיש לו תואר ראשון בגיאוגרפיה או באדריכלות, ולא מישהו עם תואר ראשון במדע המדינה?
3. האם התואר הזה באמת מעשי? מה הסיכויים שלי למצוא עבודה שקשורה בתכנון ערים עם סיום התואר?

תודה לעונים
ביוכימיה או ביולוגיה?
27/04/2016 | 21:26
1
41
שלום, אני שוקל ללמוד ביוכימיה או ביולוגיה באוניברסיטה (שניהם מתאפשר לי להתחיל תואר ראשון ולהמשיך לתואר שני). איזה מהם בעל סיכויים גבוהים יותר להתקבל בשוק העבודה (ועם משכורת שפויה)?
אף אחד.
30/04/2016 | 00:07
30
אלו לא תארים שנותנים לך מקצוע ואין להם ממש ביקוש.
התלבטות
27/04/2016 | 09:34
5
82
היי לכולם, 
אני בת 23 וכרגע לא עושה כלום בחיי חוץ מלעבוד ולחסוף כסף שאני לא יודעת מה אני רוצה לעשות איתו.
אני יודעת שאני רוצה לרכוש איזשהוא תואר, ללמוד משהו אבל פשוט לא יודעת מה! בינתיים לוחצים עליי קרובים, משפחה שאני צריכה ללמוד עכשיו, שזה הזמן הנכון ,שאני אתחרט אח"כ וכו' אבל לא נראה לי הגיוני לעשות צעד כזה בחיפזון מאחר ואין לי שום מושג (!) מה אני רוצה לעשות בחיים. יש כמה מקצועות שמעניינים אותי אבל לא יודעת עד כמה זה יהיה פרקטי בעתיד..

מה לדעתכם הצעד הנכון ?

בנוסף, נגיד והחלטתי ללמוד, איפה אוכל ללמוד בירושלים ולתמרן עבודה עם הלימודים? אני עובדת מהבוקר עד 17:00 ..זה אפשרי בכלל?
איפה את עובדת עכשיו?
27/04/2016 | 14:53
2
49
באיזה תחום את עוסקת?
חשוב לחשוב מה תרצי לעשות בעתיד ואז להחליט מה ללמוד. 
בנוסף, חשוב לי להדגיש, שלא חייבים ללמוד בהכרח תואר. יש לימודי תעודה. 
אפשר ללמוד דברים אחרים שיפתחו אותך הרבה יותר.
אני ממליצה אשם כבר עובדים אז במשהו שיש בו זיקה למקצוע.
יש תוכניות ומסלולים לאנשים עובדים. לרוב מדובר בימי שישי ועוד חצי יום נוסף..
אבל באותו יום כנראה תתחילי ללמוד מוקדם יותר. 

אני סדרנית/פקידה במשרד עצמאי
28/04/2016 | 08:32
1
42
די מרוצה מהעבודה כרגע, בגלל זה לא ממהרת לקפוץ למים..

האם יש את המסלולים הללו בכל מכללה/אוניברסיטה בירושלים?
והאם זה תלוי במקוע שלומדים או שיש מקצועות שאצטרך להתחייב אליהם פול טיים?
אין לי מידע בנוגע לכל האוניברסיטאות והמכללות
28/04/2016 | 14:04
37
יש מקומות שמציעים תוכניות כאלו. אבל הם לא מציעים את כל התוכניות. יש דברים ספציפים שאפשר ללמוד. ואני באופן אישי לא ממליצה לך לפעול ככה. את בחורה צעירה. למה שלא תחווי חוויה סטודנטיאלית? למה שתתפשרי על התוכן, על התואר? את בחורה צעירה, אני מניחה שאין לך ילדים... תחסכי כסף לפני, ותעבדי תוך כדי חצי משרה. 
המלצה- אל תלמדי סתם. זה יהיה בזבוז כסף. תלמדי משהו שמעניין אותך ויקדם אותך מקצועית. 

תנסי לראות אם את יכולה לעבוד בעבודה שהלימודים יפתחו אותך ויתרמו לקידומך בעבודה.

כמו שכתבו לך, האוניברסיטה הפתוחה יכולה להתאים לך
קודם כל, את צודקת.
27/04/2016 | 16:47
1
53
לגבי לימודים גמישים, האופציה המתבקשת היא האוניברסיטה הפתוחה.
תודה !
28/04/2016 | 08:39
15
גיאולוגיה סביבתית והידרוגיאולוגיה - בן גוריון
24/04/2016 | 04:39
1
42
אני מחפש את תנאי הקבלה וזה מה שמצאתי:
"סיכוייהם של מועמדים, אשר הסכם הכמותי שלהם גבוה מ- 600, להתקבל ללימודים במחלקה לגיאולוגיה הם טובים מאוד"
אני לא ממש מבין...
מישהו יודע כמה יחידות במתמטיקה ואנגלית נדרשות, ספציפית למגמה הזו?
תודה.
תנאי קבלה
26/04/2016 | 09:12
20
מה לא הבנת בתנאי הקבלה? 
כנראה שאין להם סכם שמעליו בטוח מתקבלים. 
אם תקבל סכם של 600 או סכם שגבוה מזה יש לך סיכוי טוב
אנגלית- רגיל 4-5 יחידות...אבל זה כמובן משפיע על תנאי הקבלה
מתתמטיקה אין לי מושג... אני מנחשת שגם 4 יכול להספיק
התלבטות מסלול לתואר!
20/04/2016 | 19:08
1
98
היי ! 
אשמח לחוות דעת לגביי מסלול הכי יעיל לתואר
מבין הבאים:

-חינוך בלתי פורמלי
-חינוך וניהול
-חינוך ואומנויות
-סוציולוגיה ואנתאופולוגיה
 תודה!!(:

למה הכוונה יעיל?
21/04/2016 | 12:04
45
מבחינת מציאת עבודה? 
הדבר הכי יעיל לעשות זה ללמוד משהו שיעניין אותך ויקדם אותך מבחינת עבודה.

פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:40
4
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
התייעצות לגבי קורס בניהול התפעול
20/04/2016 | 12:47
17
שלום ,
מה עדיף:
קורס ניהול תפעול לבכירים במכללת מישלב
או
קורס ניהול מערכות תיפעוליות של רופין.
אשמח שיענו כאלה שמכירים.

תודה רבה
מיואשת < היכן ניתן למצוא חומר אקדמי על אזור השפלה ?
19/04/2016 | 20:19
1
47
אקלים גיאוגרפיה צומח וכו"?
חשבתי שיהיה קל אבל מסתבר שכמעט ואין
תודה
איפה ניסית לחפש?
20/04/2016 | 10:29
15
אני מאמינה שיש מקורות שמתמחים בזה יותר. 
בכל אופן, תעזרי ביעץ בספרייה, ובמאגרי הספרייה גם למאמרים באינטרנט
שאלה לגבי פיזיקה באתר גול
18/04/2016 | 18:07
54
שלום, רציתי להרשם לקורס בפיזיקה 1 באתר גול,
ורציתי לשאול מה הרמה שם של הלימוד הקורס או אולי יש אפשרות אחרת ?
התלבטות בין כלכלה למדע מדינה
15/04/2016 | 00:13
6
69
אני לומד כרגע כלכלה ושוקל לעבור לתואר במדע מדינה. מדע מדינה מעניין אותי יותר אך אני חושש במציאת עבודה לאחר מכן.

יש מישהו שסיים תואר באחד מבין שני התארים ויוכל לייעץ לי?
ראשית אתה לא חייב לבחור
15/04/2016 | 19:28
5
75
אפשר לעשות דו חוגי. אני יודעת שיש תוכנית יוקרתית שנקראת פכ"מ- פילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה.  אפשר לעשות רק דו חוגי של מדע המדינה וכלכלה. 

אני סיימתי בכלכלה. קשה למצוא משרת כלכלן אם אין ניסיון קודם. אני מוכנה להרחיב מה נדרש כדי להגדיל את הסיכוי כדי למצוא עבודה בתחום. 

אני חושבת שצריך ללמוד מה שאוהבים, אבל גם לחשוב על הפרקטיקה, ולנסות לחשוב מה לעשות ביום שאחרי. יש אנשים שממשיכים לדוגמא בתואר שני בביקורת.. 
אני הייתי חושבת במקומך מה הייתי רוצה לעשות. במה ארצה לעסוק. 
יכול להיות שתלמד מדע המדינה ולא תעסוק בזה. יש עיסוקים שדורשים תואר ראשון. יש תארים שניים שצריך תואר ראשון מכל סוג
יכול להיות שתשלב עם תקשורת/ כלכלה ותעבוד ביחסי ציבור פרסום,עובד פרלמנטרי..

אחד השיקולים שלי הוא
16/04/2016 | 10:03
1
58
אחד השיקולים שלי הוא גם במציאת עבודה אחרי התואר. כמובן שאני מתכוון גם לעשות תואר שני. אך באיזה תואר יהיה לי קשה יותר למצוא עבודה?
הכיוון שלך צריך להיות הפוך
16/04/2016 | 11:24
53
קודם כל להחליט, מה תרצה לעשות, ואח"כ להחליט מה ללמוד.
יש תאריים שניים שדורשים תואר ראשון אבל לא תואר ספציפי. ולכן גם מדע המדינה יכול להיות רלוונטי.
בכלכלה יש היצע עבודות בתחומים קרובים משיקים. 
אשמח בבקשה להרחבה מה נדרש
19/04/2016 | 23:05
33
כדי למצוא עבודה ככלכלנית, ולהסבר כללי מה העבודה בפועל. התחום מעניין אותי מאוד כתחום לימודי, אולם אין לי מושג מה עושים בפועל בעבודה. תודה
אשמח בבקשה להרחבה מה נדרש. תודה
25/04/2016 | 21:23
1
4
חשוב ללמוד במקום
28/04/2016 | 15:04
6
שיכלול גם פרקטיקה. יש מקומות שמציאים התמחויות או קורסים פרקטים יותר. מקומות שמציאים סוג של סטאז' במקומות עבודה, מקומות שתוכל להתחיל לעבוד במשרת סטודנט.
תקרא את תוגנית הלימודים. תקרא על הקורסים הנלמדים. תשאל סטודנטים..
חבל שאחר כך תהיה בבעיה כי לא תצליח למצוא עבודה
ראיית חשבון
14/04/2016 | 08:42
1
55
יש כאן מישהו/י שלומד או למד ראיית חשבון ואפשר לדבר איתו?

למדתי כלכלה
14/04/2016 | 14:56
56
ואני מכירה הרבה סטודנטים לחשבונאות. 
את יכולה לשאול. אם לא אדע אנסה לברר לך
חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:04
9
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
בקשת עזרה בבחירת תחום לימודים
12/04/2016 | 13:51
3
90

שלום לכולם.
אני נמצא בפני התלבטות בנוגע לשני תחומי לימודים: הנדסת תוכנה, וראיית חשבון.
נתוני השכלה: פסיכומטרי 530 כללי, מתמטיקה 3 יח"ל בציון 98, אנגלית 5 יח"ל בציון 93.
אספתי מספר שאלות שיסייעו לי לעשות החלטה נבונה. אשמח אם תוכלו להשיב על השאלות האלו עבור כל מסלול בנפרד, לפי הידע, ההתרשמות והניסיון שלכם.
כמה סה"כ שנות לימוד למסלול? כיצד השנים האלו מתחלקות?
האם צריך סטאז'?
מה העבודה המעשית עצמה לאחר הלימודים? איזו עבודה אני אעשה בפועל?
מה גובה השכר ללא ניסיון לעומת שנה או שנתיים ניסיון?
מה שעות העבודה הממוצעות?
באילו אזורים יש ביקוש לכל תחום?
תוך כמה זמן אחרי הלימודים אפשר להתחיל לעבוד?
האם אפשר לעבוד תוך כדי הלימודים?
האם יש קורסים צולבים לשני המסלולים?
מה עמדת שוק העבודה לגבי תואר מהאוניברסיטה הפתוחה?
האם כדאי להשלים את תנאי הקבלה וללמוד במכללה או אוניברסיטה רגילה?
המון תודה על התמיכה ועל הנכונות לעזור.
בכבוד רב,
איתן

הנדסת תוכנה
13/04/2016 | 17:51
1
65
-הלימודים נמשכים 3 שנים למדמ"ח, 4 להנדסת תוכנה, אין צורך בסטאז'.
-אחרי התואר (וכדאי שגם במהלכו), תמצא עבדה בפיתוח תוכנה. שזה אומר לא רק לכתוב קוד אלא גם להבין איזה קוד לכתוב, ואיך לכתוב קוד טוב (יעיל, ברור, קצר, שימושי).
-השכר ללא ניסיון מתחיל 13 לחודש לפי הטבלאות.
עיקר הביקוש הוא במרכז, לאחר מכן בחיפה ובמידה מסויימת גם בירושלים ובדרום.
במהלך השנה השנייה או לאחריה כבר תוכל לעבוד, אם כי אולי תצטרף האריך את הלימודים (אבל זה שווה).
-אין שום קשר בין המסלולים.
-עדיף לך לשפר את הציונים שלך כמה שיותר וללמוד באוניברסיטה טובה.

תגובה
18/04/2016 | 18:04
31
תנסה להשלים ל-4 או חמש יחידות במתמטיקה ואחרי זה תעשה עוד פעם פסיכומטרי ולא הפוך, כי השיפור במתמטיקה סביר להניח שיגרור שיפור בפסיכומטרי,
אגב אתה יכול ללכת גם למערכות מידע או תעשייה וניהול , אם תוכנה זה קשה מדי ,
בשבילך , תראה קודם אם אתה מצליח לשבת וללמוד ל-ארבע או חמש במתמטיקה ואחרי זה או תשפר פסיכומטרי או תעשה שיקול אחר
תשובות חלקיות
23/04/2016 | 12:29
17
יש לי כמה תשובות ותובנות. 
1. לימודי הנדסה כוללים 4 שנים תקניות. לא כולם מסיימים ב 4. לחלק זה לוקח קצת יותר. ראיית חשבון- 4 שנים. אם אני לא טועה זה 3 שנים לתואר ועוד שנה ללימודי השלמה- לבחינות מועצה. 
2. מהנדס תוכנה- עוסק בפיתוח של תוכנה. רואה חשבון- עוסק בביקורת על הדוחות הכספיים ומתן חוות דעת עליהם. חלקם אאל"ט, עוסקים בתמחיר, מנהלי כספים..
3. לראיית חשבון נדרש סטאז'. להנדסה לא. 
4. גובה השכר- מדובר בשכר סטודנט? הרבה מהנדסים עובדים קודם כסטודנטים. מה גם סטאז'ר לרוב לא מרוויח הרבה בהתמחות.
5. ביקוש- לרוב במרכז. אבל מהנדסים בד"כ איפה שיש מתחמים של חברות הייטק. יש גם בב"ש, גם בחיפה, יקנעם. אבל כאמור רוב העבודה במרכז. גם לראיית חשבון יש יותר אופציות במרכז. אבל יש ברוב הארץ משרדים של רואי חשבון. כל עצמאי או עסק צריך להעזר ברואה חשבון. לכן יש בכל הארץ. אבל יחסית מעט.
6. לא מומלץ לעבוד בשנה הראשונה. בהמשך מומלץ לעבוד במשרת סטודנט שקשורה לתואר.
7. בחשבונאות- אני חושבת שאם לומדים תוכנית המשותפת לכלכלה, לומדים שני קורסים בחדו"א. הרמה היא יותר נמוכה אז אם תרצה לעבור לא בהכרח שיכירו לך.  לחברה שי שעברה מכלכלה לתעשייה וניהול הכירו חדוא 1 וחדוא 2 , כקורס אחד בחדוא בתעשייה וניהול. 
8. אפשר לעבוד ישר לאחר התואר. אחרי תואר בחשבונאות עושים סטאז' (הסטאז בתשלום). אלא אם רוצים לעבוד במשרת כלכלן/ כספים שלא דורשת הסמכה כרואה חשבון. 
9. האוניברסיטה הפתוחה נחשבת כאוניברסיטה לכל דבר. הרמה שם גבוהה. מאוד.
10 עדיף אוניברסיטה. במיוחד להנדסה. 

DIY מגניב לסטודנטים שגרים בדירה
13/04/2016 | 15:08
2
96

היי חברים, הכנתי DIY קטן במסגרת קורס בשנקר שמיועד לאנשים שחיים בדירה ואין להם יכולת לגדל גינה של ממש.
זאת בעצם גרסה מצולמת לפני גרסת וידאו ולכן לפני שאגש לצלם אשמח לקבל מכם קצת פידבק - 
האם ההוראות מובנות?
האם הפרויקט עצמו יפה בעינכם?
האם זה גורם לכם לרצות להכין כזה גם?
המון תודה!

תיקנתי כמה דברים בטקסט
13/04/2016 | 15:19
36
נראה מגניב
13/04/2016 | 17:46
14
מחפשת ספר בתחום ה-MRI בעברית- האם קיים?
12/04/2016 | 22:09
1
29
לצורך התקדמות בתזה שלי, אני צריכה להבין קצת יותר בתחום ה-MRI, פיזיקה וכיוצא בזה- הבעיה שאני לא מוצאת חומר בעברית אלא רק באנגלית או סרטונים ביוטיוב שיקח לי הרבה זמן להבין- מישהו אולי מכיר איזה ספר בעברית שיכול לסגור לי את הפינה הזו בקריאה של כמה ימים? תודה!
עניתי לך בפורום פיזיקה, מצרפת את התשובה גם כאן
13/04/2016 | 11:46
33
יש ספר בעברית, נראה לי שדי חדש- נקרא MRI המדריך המלא - -רפואה ופיזיקה נפגשות. רכשתי אותו לפני כמה שבועות, לא יודעת אם קיימים עוד עותקים. זה ספר בעברית שמקיף את כל התחום - NMR, fMRI וכמובן MRI בצורה ממש טובה, כולל כמובן פיזיקה שלא פשוט להבין אותה אחרת- אני מצרפת לך את האתר של הספר, בהצלחה
www.mriguide.co.il

לקויות למידה
10/04/2016 | 22:19
1
41
נרשמתי ללימודים באוקטובר הקרוב ובתקווה שאני אתקבל, יש למישהו מושג על מכון שמקיים אבחונים שתופסים בכל מוסדות הלימוד? אזור חיפה?

באוניברסיטת חיפה
11/04/2016 | 06:52
31
יש את יהל באוניברסיטת חיפה. הם עושים אבחון מת"ל, של המרכז הארצי לבחינות והערכה.

אני כמעט בטוחה שהאבחון תופס בכל המוסדות
משאבים להשלמת בגרות בפיזיקה 5 יחידות עצמאית
10/04/2016 | 23:45
1
24
היי ושבוע טוב,

תוכלו להמליץ על אתרים חינמיים וגם כן בתשלום להשלמת בגרות בפיזיקה ל5 יחידות אקסטרני(אני חייל משוחרר שרוצה להשלים), מעבר לשיעורים פרטיים ומכינה אני רוצה ללמוד עצמאית, לכן חשבתי אם תוכלי להמליץ לי על אתרים ללימוד פיזיקה ברמה של 5 יחידות לבגרות כדי שאוכל להשלים או אפילו ללמוד בקטנה,

נוסף על כך אם אפשר לקבל רשימת ספרים מומלצת ואיכותית לבגרות בפיזיקה, וכל דבר אחר שיוכל לעזור בנושא, לעוזרים תודה מראש תבורכו
מקורות מומלצים להשלמת בגרות
25/04/2016 | 21:30
8
ובנוסף עידו מרבך, מורה באנקורי, פירסם ביוטיוב את סרטוני הקורס https://drive.google.com/folderview?id=0B10PJBWWv3...

אגב, מה אתה רוצה ללמוד?
המון בהצלחה
תואר שני וסמינריון קנוי
09/04/2016 | 22:54
1
75
אז ככה, סיימתי ב-2015 תואר ראשון עם ממוצע 93, בפסיכולוגיה וסוציולוגיה ארגונית באחת מן האוניברסיטאות בארץ, והתקבלתי לתואר שני בסוציולוגיה ארגונית עם תיזה. נשמע מדהים? אוקי, רק שישנה בעיה אחת, 
בתואר הראשון שלי התבקשתי לכתוב שתי עבודות סמינריוניות, כאשר אחת מהן הייתה אצלי עיונית והשנייה אמפירית
את העיונית כתבתי בעצמי וקיבלתי ציון גבוה,
את השנייה, האמפירית- קניתי. לא גאה בזה, אל תלמדו ממני, אבל היה לי קשה מאוד, המנחה לא סייע בכלל ואפילו לא נפגש איתי, הייתי בתקופת משבר קשה (גירושין, כן אני אוטוטו בת 27 , הייתי נשואה מגיל 20 ) + עבדתי (ועדין עובדת) בשתי עבודות במקביל, אחת מהן במשרה מלאה והשנייה מזדמנת שאני עושה ככה בין לבין...
היה לי מאוד עמוס וקשה ובאמת שניסיתי לעשות בעצמי ולקראת סוף השנה נכנעתי ופשוט עשיתי את זה...
השאלה שלי וגולת הכותרת היא- אם לא הצלחתי להתמודד עם סמינריון אמפירי איך אתמודד עם תיזה?!
ועם כל הכבוד לזה שהתקבלתי לתואר שני וזה טוב ויפה , איך אצליח בו? 
תואר בלי תיזה זה קצת מבאס, וחוץ מזה שגם בתואר בלי תיזה יש עבודות מחקר כאלה ואחרות (עבודות גמר). 
אני חוששת שאולי אני קופצת קצת מעל הפופיק בזה שאני הולכת לתואר שני בלי שהצלחתי לסיים את הראשון בעצמי (אלא רימיתי). 

מה אתם אומרים??
תודה,
אור
אני לא בטוחה שלא תצליחי להתמודד
10/04/2016 | 06:37
61
את לא מתארת סיטואציה של אדם שאין לו את היכולת להתמודד עם המטלה.
היו נסיבת שהקשו עליך.
מצד שני את הידע שהיית אמורה לרכוש בכתיבת העבודה לא רכשת.
יש כמה סוגי עבודות. לא בהכרת שתצטרכי לעשות משהו כמותי. ואם כן, תוכלי להיעזר ביחידה לייעוץ סטטיסטי או לקחת שיעורים מסטטיסטיקאי שיסייעץ לך.
אל תוותרי על תואר רק בגלל זה. תתחילי. אם זה לא יסתייע תעברי לבלי תזה
איפה ללכת ללמוד?
06/04/2016 | 19:47
4
200
אני גרה בצפון ולצערי ככל הנראה לא עומדת בתנאי קבלה של האוניברסיטה (או של הטכניון)... איזה עוד אופציות יש לי? בעיקרון אני רוצה ללמוד מנהל עסקים ואחרי זה כנראה להמשיך לתואר שני, עוד לא סגורה על זה אבל די בטוחה שאני אלך על זה.
אשמח להמלצות
באופן אישי אני חושבת
07/04/2016 | 06:55
108
שלמרות שהטכניון מלמד ברמה גבוהה, לא הייתי הולכת ללמוד שם, תואר ראשון בכלכלה/ מנהל עסקים. 
לא בטוח שגם תואר שני. אבל תואר ראשון בטוח שלא.
את גרה בצפון? יש בתל חי ובמכללת עמק יזרעאל- תואר ראשון בכלכלה וניהול
מכללת גליל מערבי
07/04/2016 | 09:24
2
91
שווה לך לבדוק את מכללת גליל מערבי. יש להם חוג ניהול עם שם מצויין ותנאי קבלה סבירים. לא רשמת מה בדיוק מצבך מבחינה זאת אבל הדרישות שלהם זה פיסכומטרי: 520 ומעלה; בגרויות: 85 ומעלה ואנגלית ומתמטיקה 4 יח' עם ציון של 60 ומעלה. זה נכון ללפני כמה חודשים טובים אבל לא מאמינה שמשהו השתנה.

גם כלכלית זה כדאי כי יש לך שם מלגת לימודים בפריפריה ועוד מלגה של המכללה למי שלומד ניהול אז בשנה הראשונה תקבלי מעל 20,000 ש"ח. לא גרושים.

שווה בדיקה
החוג בגליל מערבי יחסית חדש
07/04/2016 | 18:01
1
78
ולא שמעתי על החוג החדש יותר מידי. בטח לא שהוא מצוין. מצד שני זה לא אומר שהוא גרוע. 

בנוסף, המלגה של הפריפריה ניתנת גם בעמק יזרעאל, וגם בתל חי. 
אני ממליצה, ללכת ליום הפתוח של המקומות הרלוונטים. להתרשם מהמקום, האווירה, המרצים. לשאול לא רק את המרצים אלא גם סטודנטים שלומדים שם. 

יש בזה משהו, אבל..
10/04/2016 | 19:21
38
גם החוג למשפטים במכללת ספיר הוא יחסית מאוד חדש ועדיין יש לו אחוז גבוה מאוד של בוגרים שעוברים את מבחני הלשכה מדי שנה. לא יודע להגיד מניסיון כי לא למדתי במכללת הגליל המערבי אבל זה נראה כאילו השקיעו שם המון עבודה. לדעתי כדאי לקחת את זה כאופציה וכמו שאור כתבה- ללכת למס' ימים פתוחים, לשמוע פרטים נוספים ולהתעניין כמה שאפשר.
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
אולטק- גאדג'טים ומתנות
אולטק- גאדג'טים ומתנות
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה
פורום נטוורקינג לעסקים
פורום נטוורקינג לעסקים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה