לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום!!!
לפני הכתיבה בפורום, הנכם מתבקשים, לעיין בפורום קצת לפני, ולקרוא את התקנון של הפורום. הודעה שלא תיכתב לפי התקנון, תמחק ללא התראה מראש.
אני מעוניינת לצור מרחב וירטואלי נעים, שמאפשר לשאול, להתייעץ וגם להביע דעה  ולכן, חשוב לשמור על הכללים כדי שהפורום ייתן מענה הולם ומאוזן לכולם.
לאור המקרים האחרונים, אני רוצה להגיש שהפרסום בפורום אסור.
בנוגע להצעות עבודה- לשם כך יש את לוחות הפורום, ניתן לפרסם שם. פרסום הצעות עבודה על גבי הפורום, מותנה באישור מראש במסר ( הצעת העבודה צריכה להיות רלוונטית לסטודנטים או בוגרים טריים בתחומים אותם הם לומדים, ללא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. יש צורך לשרשר לשרשור רלוונטי או לפתוח שרשור חדש ).
בנוגע לסיוע בסמינריונים או עבודות תיזה- לאור חשיבות הנושא עבור הסטודנטים, אני מאפשרת. אך יש צורך לשרשר אותו לשרשור מתאים קיים או לפתוח שרשור חדש ייעודי לשם כך- "עזרה במילוי שאלונים".
לעיתים, יש גולשים ששואלים שאלות, שלא ניתן לתת תשובה טובה ומדויקת בפורום. חשוב לציין שהפורום אינו פורום רשמי של אף מוסד, והוא משרת את קהילת הסטודנטים. סטודנטים עונים, בהתאם למידע שיש ברשותם, שהם שמעו, שאלו, התייעצו. חלק מהתשובות יכולות להשתנות בין חוגים שונים/ פקולטות שונות ומוסדות שונים. גם מדיניות של מוסד משתנה ובהתאם לכך גם התקנון. לכן בשאלות שבהם יש צורך בתשובה רשמית בנוגע לנוהל מסוים, יש לברר גם במוסד הרלוונטי.

הודעות שלא ייכתבו לפי הנוהלים האלו, יימחקו ללא התראה מראש.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה וכמובן בהצלחה בלימודים
oromer

המשך >>

לצפיה ב-'קורס הכנה במתמטיקה'
קורס הכנה במתמטיקה
23/09/2016 | 16:11
21
שלום,
הבנתי שיש לטכניון קורס הכנה במתמטיקה לפני תארים כמו מדמח, הנדסת חשמל וכו'.
חיפשתי ביוטיוב, אבל לא מצאתי את הסרטונים.
מישהו מכיר? יודע איך מגיעים אליהם?
בסרטון הבא - צנזור האגדי מדבר על הקורס..

לצפיה ב-'שנה ראשונה על חשבון הצבא'
שנה ראשונה על חשבון הצבא
20/09/2016 | 11:34
3
73
מה קורה אנשים?
התחלתי ללמוד באוקטובר שנה שעברה, ובתחילת השנה נאמר לי שאני אצטרך
לחכות לסוף סמסטר ב' על מנת להגיש את הבקשה למלגה של חיילים משוחררים.
השבוע ביררתי מול היחידה להכוונת חיילים ונאמר לי שהזכאות שלי למימון השנה
הראשונה פג בחודש יולי.
לצורך העניין השתחררתי ב22.7.2010

מה אני יכול לעשות בנידון? האם נדפקתי לגמרי?
יש אפשרות לערער? להגיש בקשה כחריג? לפנות לגוף כלשהו או למישהו?

אני חייב את הסיוע הזה, ונרשמתי ללימודים בידיעה שאני אוכל לנצל אותו לשנה הראשונה
לצפיה ב-'הצעה'
הצעה
20/09/2016 | 12:32
38
אתה מתכוון לשנה ראשונה חינם למי שלומד בפריפריה?
כי אם כן, הבנתי שזה בכלל נכנס חוזר אוטומטי.
אני מציעה שתברר שוב מול הגורם שדיברת איתו. 
ותשאל מה ניתן לעשות. 
ואני מקווה שלהבא, תלמד לעשות בזמן ולא לחכות 

לצפיה ב-'פקדון צבאי'
פקדון צבאי
22/09/2016 | 22:14
1
27
תגיד אתה במקרה מתכוון לתשלום דרך הפיקדון הצבאי? כי אני לומדת במכללה האקדמית גליל מערבי ובהתחלה תכננתי לשלם על שנה ראשונה דרך הפיקדון. אבל אז קיבלתי מלגה של לימוד בפריפריה ואיתה שילמתי על השנה הראשונה, על השנה השנייה כבר שילמת דרך הפיקדון.
לצפיה ב-'פרסום סמוי'
פרסום סמוי
23/09/2016 | 10:25
21
מעניין שכל פעם מנסים לדחוף את גליל מערבי. 
לצפיה ב-'נקודות זכות להיחשב סטודנט'
נקודות זכות להיחשב סטודנט
20/09/2016 | 09:49
4
49
שלום, אשמח אם תוכלו לעזור לי בשאלה זו. מהי כמות נקודות הזכות המינימלית שיש לעשות בשנה ע״מ להיחשב סטודנט ולהיות זכאי להטבות שבאות עם הסטטוס? והאם יש חשיבות לחלוקה לסמסטרים או שהכמות השנתית קובעת? תודה!
לצפיה ב-'זה תלוי'
זה תלוי
20/09/2016 | 12:29
3
35
זה תלוי בהקשר למה אתה שואל. למשל לצורך מלגות, מגדירים מינימום של נ"ז/ שעות. 
איזה הטבות מעניינות אותך?
בעיקרון,אאל"ט, אם התקבלת ללימודים ואתה סטודנט מבחינת האוניברסיטה אתה זכאי להתצטרף לאגודה ואז לקבל תעודת סטודנט.
יש מקומות שמבקשים אישור לימודים ואז כתוב כמה שעות אתה לומד
לצפיה ב-'לחופשי שנתי'
לחופשי שנתי
23/09/2016 | 08:55
2
17
תודה על התשובה.
מישהו במקרה יודע אם יש כמות מינימלית שדרושה לרכישת חופשי שנתי?
אני רוצה להיות בטוח ולא מצאתי תשובה באתר של אגד או דן.
תודה
לצפיה ב-'אני חושבת שפשוט צריך'
אני חושבת שפשוט צריך
23/09/2016 | 10:24
1
13
אישור לימודים ות. סטודנט.
אניי לא חושבת שזה באמת משנה כמה
לצפיה ב-' על רב קו סטודנטיאלי'
על רב קו סטודנטיאלי
26/09/2016 | 00:09
2
צריך לחדש את זה כל שנה?
הכוונה - השנה (שנה א' שלי) הרב קו שלי היה על מצב סטודנט..זה מתבטל אוטומטית בסוף שנה? אני צריכה להביא שוב תעודת סטודנט ואישור חדש?
ומתי צריך לעשות את זה?
נגיד אם אני רוצה לנסוע באוקטובר..זה עדיין נחשב לי כסטודנטית? איך זה עובד?
לצפיה ב-'שיפור אנגלית'
שיפור אנגלית
21/09/2016 | 10:25
2
53
היי, שמתי לב שכיום בכמעט כל חברה רצינית מחפשים אנשים שיודעים אנגלית ברמה מצויינת לפחות. עכשיו נגיד שהרמה שלי היא בסדר היה לי פטור מהקורסים באנגלית בלימודים. אבל עדיין רמת הדיבור והכתיבה היא לא מאוד גבוהה כי מה לעשות אין לי בכך הרבה נסיון. כיצד אני יכול לשפר את הרמה שלי?
אני מעדיף לא ללכת לקורסים בוולסטריט או ברליץ או משהו כזה. אחד כי אין לי זמן ושתיים לא חושב שזה מתאים לי ספציפית.

אודה לעזרתכם.
לצפיה ב-'אני לא יודעת אם זה תלוי חברה כמו שזה תלוי תפקיד'
אני לא יודעת אם זה תלוי חברה כמו שזה תלוי תפקיד
22/09/2016 | 07:03
28
אם תפקיד מסויים דורש אנגלית ברמה גבוהה או לא. לפעמים יש קשר לחברה, אם זו חברת היייטק, או חברה שעוסקת בייבוא או יצוא.

בכל אופן כמה הצעות-
1.אני התנסתי בשירות של הלייטוק (של הג'רוזלם פוסט). כל שיעור זה רבע שעה (אפשר לעשות כפולים), והשיעור נעשה דרך הטלפון או דרך הסקייפ.
2. יש אפשרות דרך האינטרנט. יש המון אנשים שרמת האנגלית שלהם טובה בזכותו. יש אתרים שתוכל לדבר ללא תשלום עם אנשים מכל העולם.
תצפה בסרטונים של Ted
אם רמת האנגלית שלך טובה, אני מניחה שתוכל לשפר אותה בזמן יחסית קצר. 
בהצלחה

לצפיה ב-'יהיה בסדר.'
יהיה בסדר.
22/09/2016 | 11:20
22
אתה צריך להבדיל בין חברות שבהן העבודה מצריכה שימוש יומיומי אנגלית (למשל כדי לתקשר עם עובדים מהמשרד בחו"ל) וכאלו שלא. נכון שגם חומר מקצועי הרבה פעמים מגיע רק באנגלית, אבל אם היה לך פטור מאנגלית אין סיבה שלא תצליח להתמודד איתו.
לצפיה ב-'משקל הביבליוגרפיה והאזכורים בסמינריון '
משקל הביבליוגרפיה והאזכורים בסמינריון
20/09/2016 | 09:53
1
29
הגשתי סמינריון לפני מספר ימים ואני חושבת שאת חלק המקורות והאזכורים עשיתי ממש לא נכון, כמה לדעתכם נקודות ירדו לי ? 
לצפיה ב-'קשה לי להעריך'
קשה לי להעריך
20/09/2016 | 12:34
24
אני לא יודעת מי המרצה, באיזה מוסד.
קיבלתם מחוון? כמה נקודות זה הביבליוגרפיה?
לצפיה ב-'המלצה למתנה לחברה שלי - סטודנטית לביולוגיה'
המלצה למתנה לחברה שלי - סטודנטית לביולוגיה
19/09/2016 | 23:20
26

בנובמבר הקרוב, חברה שלי (בת 26) מתחילה באוניברסיטה שנה של השלמה לתואר ראשון במדעי החיים (יש לה כבר הרבה נקודות זכות בתחום מתואר קודם שהיא עשתה).
זו הולכת להיות לה שנה מאד מאד עמוסה (עם קורסים של שנה א+ב+ג בו זמנית), והייתי רוצה לקנות לה מתנה לתחילת השנה שתשמח אותה. אני מנסה לחשוב על משהו שהוא לא רק חמוד ומראה התחשבות, אלא גם פרקטי ויכול באמת לעזור לה בלימודים השנה.
יכול בכיף לעלות כמה מאות שקלים (ואף יותר).
אשמח להצעות :)

לצפיה ב-'מה עדיף? תואר ב"כלכלה" או דו חוגי של "כלכלה מנהל עסקים"?'
מה עדיף? תואר ב"כלכלה" או דו חוגי של "כלכלה מנהל עסקים"?
18/09/2016 | 18:22
10
43
היי, אני מתלבט מה ללמוד ובתכלס אני די ממוקד על תחום הכלכלה מנהל עסקים... בתכלס כלכלה מעניין אותי אבל אני לא מחפש להיות בהכרח כלכלן או עובד בנק וכו'. מנהל עסקים זה נורא מעניין אותי ואני מחפש גם לעסוק בתחום הניהול בעתיד. 
העניין הוא שהרבה מאוד אנשים אומרים לי שלשלב אותם (למרות שזה נחשב שילוב די נפוץ ואף נדוש) הוא לא בהכרח טוב ועדיף ללמוד כלכלה לבד, מבחינת שוק העבודה. 
מצד שלישי, נראה לי שללמוד רק כלכלה זה נורא יבש ובאיזה שהוא מקום יתיש אותי בלי שילוב של עוד משו קצת שונה.

מה אתם חושבים?
לצפיה ב-'עוד הערה-'
עוד הערה-
18/09/2016 | 18:23
38
אין שילוב אחר עם כלכלה שנראה לי שמעניין אותי. אולי כלכלה-פסיכולוגיה אבל זה גם תואר שנראה לי חסר תועלת בשילובו...
לצפיה ב-' שמישהו יעשה לי סדר'
שמישהו יעשה לי סדר
19/09/2016 | 03:27
4
41
זאת לא פעם ראשונה שאני רואה שאלה כזאת.
למה תואר חד חוגי אמור להיות יותר טוב מתואר דו חוגי? איך זה הגיוני?
הרי זה לא שמקלים על הסטודנטים והם לומדים קצת מכלכלה וקצת ממנהל עסקים. הם לומדים את הכל משניהם. ואם יש קורס שלומדים אותו בשני החוגים אז כמובן שילמדו את הקורס הקשה יותר מבין שני הקורסים.
אז בתואר דו חוגי לומדים יותר קורסים, נפתחים ליותר תחומים...ברור שזה אמור להיות יותר טוב.
קיצור לא הבנתי.
אני טועה?
לצפיה ב-'*חוץ מפכ"מ*'
*חוץ מפכ"מ*
19/09/2016 | 03:52
1
31
(בעברית)
שם למשל הם לומדים קצת מכל תואר וככה "מכסים" שלושה חוגים...אבל לא באמת ברמה הכי גבוהה שיש.

אבל כשלוקחים שני חוגים ומשלבים אותם באופן רגיל? לא מבינה למה השילוב לא אמור להיות מוצלח יותר מאשר אם הייתי לוקחת רק חוג אחד..
לצפיה ב-'כמה תשובות... לשניכם '
כמה תשובות... לשניכם
19/09/2016 | 06:19
32
בעיקרון בדו חוגי לא לומדים קורסי בחירה. לפעמים גם באחד החוגים לא עושים 
סמינריון. ולכן אין להם אפשרויות ללמוד קורסים של "התמחות" כמו למשל קורסים מתקדמים בשיווק או מימון
יש תארים שזה יותר משמעותי, ויש כאלה שפחות. 
בכל אופן, למשל בתל חי הדו חוגי לא לומדים חקר ביצועים ואקונומטריקה. 
כשמכרה עשתה תואר שני בכלכלה, היא התבקשה להשלים את הקורסים האלו.
פכמ נחשבת תוכנית יוקרתית. 
דו חוגי יכול לתת מענה טוב לחלק מהמקרים. השילוב של שתי דיספלינות לפעמים יכול לתת ערך מוסף. 
נקודה אחרונה- יש דבר שנקרא תואר כפול. למשל משפטים וכלכלה. התוכנית נלמדת על פני 4 שנים. וזה שני תארים. דו חוגי זה תואר אחד משני חוגים. ולכן בכפול לומדים יותר נ"ז. כל קורסי החובה של כלכלה, ואת כל התוכנית של משפטים

לצפיה ב-'אין דבר כזה "יותר טוב"'
אין דבר כזה "יותר טוב"
19/09/2016 | 10:30
1
27
תואר דו-חוגי מאפשר להתעמק ולקחת יותר קורסים בתחום החוג. זה יותר טוב למי שמעניין אותו לעשות זאות. זה עניין אישי לגמרי.
לצפיה ב-'לא הייתי אומרת שדו חוגי'
לא הייתי אומרת שדו חוגי
19/09/2016 | 15:24
21
מאפשר להתעמק ולקחת יותר קורסים בתחום החוג. זה יותר מתאים לחד חוגי. 
אין תשובה חד משמעית, וברור שזה עיניין אישי. אבל יש תחומים שזה רלוונטי יותר. יש כאלה שרלוונטי פחות. יש כאלה שאי אפשר בכלל. 
למשל עבודה סוציאלית נלמדת רק כחד חוגי. גם הרבה חוגים מדעיים. 
ויש חוגים שנלמדים רק כדו חוגי. וזה באמת נכון ללמוד אותם כדו חוגי. 

לצפיה ב-'זה לא משנה. תלמד מה שמעניין אותך.'
זה לא משנה. תלמד מה שמעניין אותך.
19/09/2016 | 10:29
3
11
לצפיה ב-'הנקודה היא לא בקטע של "דו חוגי" אל מול "חג חוגי" '
הנקודה היא לא בקטע של "דו חוגי" אל מול "חג חוגי"
23/09/2016 | 14:30
2
11
אלא ספציפית לשילוב "כלכלה מנהל עסקים". כמובן שזה תלוי תפקיד וכמובן שמדובר תלוי מקום וכו' וכו' אבל אני שואל באופן כללי, מכיוון שהרבה אמרו לי שעדיף להתמקצע ב"כלכלה" מכיוון ש"כלכלה מנהל עסקים" כבר מוצף ולכן רק "כלכלה" נותן לך איזה שהוא יתרון יחסי על פני שילוב עם "מנהל עסקי" שנהיה כבר כמעט תואר שקוף וללא משהו 'מוחשי' ביד. אך מצד שני, אני מתענין בעולם השיווק והחשיבה של מעבר לכלכלה 'יבשה' ולכן רציתי גם לשלב מנהל עסקים. השאלה היא מנסיונכם האישי (או של חבריכם), האם הרגשתם שהשילוב הזה פגע בכם או עצר אתכם מלקבל משרות שהייתם מענויינים בהם על חשבון מי שלמד "כלכלה" בלבד? או שהסתכלו עליכם בצורה שונה?
לצפיה ב-'חירטטו אותך.'
חירטטו אותך.
23/09/2016 | 18:39
1
7
יש ביקוש לכלכלנים, הוא לא גדול, ולאף אחד לא אכפת אם למדת מנע"ס או לקחת קורס בחירה מאקרו 7. תשלב עם חשבונאות, זה תואר פרקטי (כי הוא נותן לך מקצוע) ויש לו ביקוש.

תואר במנהל עסקים לא ילמד אותך חשיבה והוא יבש בדיוק כמו תואר בכלכלה (שגם הוא לא ילמד אותך חשיבה).

אתה מבזבז הרבה יותר מדי חשיבה על שתי אלטרנטיבות שאין ביניהן שום הבדל. הכי חכם מצידך יהיה ללמוד תואר שנותן מקצוע (חשבונאות, משפטים, מקצוע רפואי/פרא-רפואי, הנדסה וכו' וכו').
לצפיה ב-'זה נכון'
זה נכון
24/09/2016 | 07:45
6
יש ביקוש לכלכלנים ואנליסטים. הוא לא גבוה.

לצפיה ב-'כמה הודעות חשובות'
כמה הודעות חשובות
15/09/2016 | 11:51
85
שלום לכולם,

אני מקווה שאתם נחים וצוברים כוחות לקראת שנת הלימודים הקרובה. 
כמה דברים:
1. מזל טוב ל nofi1456. היא עכשיו מומחית בפורום, ולכן המשתמש שלה הואדם. 
אני בטוחה שהפורום ימשיך להינות מהידע שלה, ומהנכונות לעזור.
2. אם יש אירוח מסוים שהייתם רוצים לראות בפורום אתם מוזמנים לשרשר. לפני כשנה וחצי, הגיעו לפורום נציגי המל"ג. 

לצפיה ב-'בעיה מאוד בעייתית'
בעיה מאוד בעייתית
19/09/2016 | 12:50
1
61
אני מגישה מחר את שתי העבודות הסמינריוניות שלי והבנתי מדובר במעל חודשיים עד קבלת הציון רק כעבור חודשיים אוכל להגיש בקשה לאישור זכאות לתואר, וגם מרגע הבקשה ועד קבלת האישור מדובר בחודשיים ומעלה, במקרה הטוב אני צפויה לקבל את הזכאות בעוד ארבעה חודשים מהיום, במקרה הטוב
הבעיה היא שאני כבר רשומה לתואר שני וכבר שילמתי לשנה מראש והתבקשתי להציג להם אישור זכאות עד סוף ינואר!!!
כפי שציינתי לעיל התהליך ארוך ורק במקרה הטוב אני אספיק בזמן בדיוק זה יהיה גבולי
מה קורה אם אני לא מספיקה???
מישהו יודע ויכול לעזור לי?

תודה
לצפיה ב-'קרה לי משהו דומה'
קרה לי משהו דומה
19/09/2016 | 14:50
31
גם אני התחלתי ללמוד תואר שני ישר לאחר הראשון. והגשתי את העבודה אפילו מאוחר יותר ממך. לי אפשרו להגיש את הזכאות עד פברואר, וגם כל תהליך הבדיקה והזכאות היה מהיר יותר. כך שהסתדרתי. 
מציעה לך, לכתוב מייל למרצים, ולהסביר את המצר. תגידי שנרשמת לתואר שני ואת צריכה להגיש זכאות. 
אם נפגשת איתם מידי פעם להנחייה, סביר שהם מכירים את העבודה ולא צריכים הרבה זמן לבדוק. מצד שני עכשיו חגים ואולי הם בחול ואין להם זמן. 
בקיצור תבקשי מהם. 
דבר נוסף, תבקשי מהמזכירות לזרז את התהליך שלהם. ואולי תלכי לקחת בעצמך או שישלחו במייל במקום לחכות לדואר. 
ובסוף תבקשי ממדור קבלה והרשמה שיהיו גמישים איתך מבחינת ימים. 
יש אנשים שהזכאות לא לחוצה להם, ויש כאלה שכן. אם תבקשי, ותגידי אני מקווה שילכו לקראתך
לצפיה ב-'מכינה קדם אקדמאית ייעודית לחינוך'
מכינה קדם אקדמאית ייעודית לחינוך
15/09/2016 | 13:00
3
31
היי חברים :)
באוקטובור מתחילה מכינה קדם אקדמאית לחינוך באחוה, אשמח לשמוע מה בכלל לומדים במכינה מלבד הקורסים המקדימים למקצוע עצמו? מקצועות בגרות? מה הרמה של הלימודים?
לצפיה ב-'אני לא מכירה את התוכנית באחווה'
אני לא מכירה את התוכנית באחווה
15/09/2016 | 15:36
2
20
אבל בעיקרון יש כמה סוגי מכינות: בגרויות, וייעודי- אלה העיקריים. 
למה שלא תשאלי במכינה?
לצפיה ב-'המכינה היא מכינה ייעודית'
המכינה היא מכינה ייעודית
17/09/2016 | 17:14
1
13
תודה בכל אופן :)
לצפיה ב-'מצאתי תשובה באתר שלהם'
מצאתי תשובה באתר שלהם
17/09/2016 | 19:22
11
תכנית הלימודים כוללת קורסים באנגלית, מתמטיקה, אוריינות אקדמית ואוריינות מחשב. בנוסף, נלמדים קורסים אקדמיים אשר יוכרו למתקבלים לפטור במסגרת לימודי התואר הראשון.
 מה הרמה של הלימודים ? אני מניחה שזה תלוי בקורס. סביר להניח שזה נע בין רמה של תיכון לרמה אקדמית. סביר להניח שהרמה במתמטיקה לא תהיה גבוהה במיוחד (כנראה יכלול בסיס, ואולי סטטיסטיקה שרלוונטי לתואר). 
את נשמעת קצת חוששת. אני חושבת שמכינה מאפשרת כניסה חלקה לאקדמיה. במיוחד שזה ייעודי. זה יותר ממוקד.
ממה שאני ראיתי באוניברסיטה, לומדים בכתות קטנות, יש יחס אישי יותר,  המרצים מאוד איכפתים ורוצים שיצליחו. 
לצפיה ב-'רעיון טוב להתחיל בתעשייה וניהול ולעבור לבניין?'
רעיון טוב להתחיל בתעשייה וניהול ולעבור לבניין?
13/09/2016 | 17:00
1
64
התקבלתי לתעשייה וניהול בטכניון אך אני מעוניין בבניין - הסכם שלי הוא 84.4 ולבניין צריך 85
יש 2 אופציות קבלה
במידה והגעתי ל-85 לאחר סמסטר אני יכול לעבור כבר לבניין.
או
ללמוד שנה שלמה תעשיה וניהול ולהוסיף מהצד כמה קורסים של בניין ובמידה ואני מקבל מעל 75 בקורסים של בניין אני יכול להמשיך לשנה ב של בניין.
מישהו עשה את זה או לומד בטכניון ויכול לייעץ לי מה לעשות?
אני מאוד רוצה ללמוד בטכניון אך מפחד שאני עוד לא אצליח ואתקע במקום שאני פחות רוצה להיות בו (תעשייה וניהול)
תודה לעוזרים
לצפיה ב-'כבר שמעתי על אנשים שעשו שנה ראשונה במקום אחד'
כבר שמעתי על אנשים שעשו שנה ראשונה במקום אחד
15/09/2016 | 17:01
47
במטרה לעבור למקום אחר. 
היות והשנה הראשונה די דומה בחוגים מסוימים, המעבר בינהם לא מורכב מידי. 

תראה, סיכון תמיד קיים. אי אפשר לגעת כמה תקבל. בכל מקרה ממוצע 85 הוא נחשב גבוה מאוד. מאוד. 
אני מציעה, לא לעבוד בשנה הראשונה. וגם לראות- אם לא חייבים להעמיס קורסים. תיקח את המינימום ההכרחי שדרוש כדי לעבור. 

לצפיה ב-'נצלנות - מה הייתם עושים? *זהירות חפירה*'
נצלנות - מה הייתם עושים? *זהירות חפירה*
15/09/2016 | 12:01
12
122

חברה שלי ואני לומדות כל היום ביחד, אנחנו נמצאות כל היום ביחד באוניברסיטה. הכרתי אותה באמצע סמסטר א' ומאז אנחנו ביחד (בתוך עוד חבורה אבל השאר קצת מתפזרים, ואנחנו תמיד ביחד).

יש לי איזו בעיה איתה - היא די נצלנית בכל מה שקשור לאוניברסיטה. אני טורחת לבדוק כל שעה, כל שינוי, כל הודעה מההנהלה/מהמזכירות, כל מייל ששולחים (והאוניברסיטה מתה על מיילים..בלי סוף הם שולחים). אני בודקת מתי יש ציונים, כמה פקטור נתנו, באיזה חדר המבחן, האם התבטל או השתנה שיעור...כל עדכון כלשהו מהאוניברסיטה אני ישר בודקת - כדי שלא ייצא מצב שפספסתי הודעה שלהם ומי יודע מה הודיעו בה.
בנוסף - יש קבוצות ווטאסאפ ופייסבוק של החוג שלי שסטודנטים תמיד כותבים שם דברים חשובים (ופחות חשובים כמו בקשה לעזרה בחומר לא מובן וכו') אז אני משתדלת להיכנס ולהתעדכן כי לפעמים ההודעות רלוונטיות לכלל הסטודנטים.
היא - ממש לא כזאת. כל דבר קטן אני צריכה לעדכן אותה. כל פעם שמעדכנים משהו אין לה מושג, וכשאני מתפלאת איך היא לא יודעת היא אומרת "למה שאכנס למייל/ווטסאפ/פייסבוק"? אין לה כוח, אין לה זמן, לא בא לה...וכמובן יש אותי שאעדכן אותה אז זה..ממש נוח.

ניסיתי לדבר איתה על זה פעם והיא לא מבינה מה אני רוצה ממנה, היא אומרת לי שבקושי יש עדכונים ואין כל כך מה להתעדכן ורוב ההודעות הן שטויות. אבל אחרי זה, אם יש איזה מייל חשוב מהאוניברסיטה היא שואלת אותי למה לא עדכנתי אותה. וזה באמת מעצבן.

לדוגמא - היא עדיין לא יודעת איפה נמצאים חדרים באוניברסיטה. כשאני אומרת לה "אני נמצאת ב2103" (שזאת כיתה שאנחנו לומדים בה כל השנה) היא מבקשת שאכווין אותה בדיוק איזה בניין זה נמצא, איזו קומה וכו'...וזה כל יום ככה, למרות שלכל מספר יש משמעות שלא קשה לזכור (2-קומה, 1-מספר בניין, 03- מספר חדר). ממש מעצבן.

עוד דוגמא טריה - אתמול בערב שלחו מייל שכל מי שנרשם לקורס מסוים, ההרשמה נמחקת ושהיום יהיה ניתן להירשם שוב (שתינו נרשמנו אליו). אני יודעת שאם אני לא אעדכן אותה, היא לא תירשם שוב, ויש הגרלות בקורס אז לא בטוח שישאר לה מקום בקורס הזה בפעם הבאה שההרשמה תיפתח (ההרשמה הנוכחית נסגרת היום בלילה). וזה קורס ממש ממש חשוב להמשך התואר ומאמינה שדי מבוקש.

מה הייתם עושים במקומי? אני באמת לא יודעת אם לעדכן אותה או לא...מצד אחד אולי זה ילמד אותה לקח להיות מעודכנת בעצמה, ומצד שני..היא בכל זאת חברה שלי.
ובאופן כללי - מה הייתם ממליצים לי לעשות כדי לגרום לה להתעדכן לבד?
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
15/09/2016 | 12:20
4
70
אני מכירה מקרוב אנשים כאלה. גם לי יצא להתנהל מולם. אני ממש מבינה אותך, וזה בהחלט מעצבן. 
חלקם לפחות לא עושים "דווקא" . הם יכולים להיות קצת מעופפים, ואולי אדישים. 
אם היא שואלת אותך על כתה, תעני לה שאיפה שהיינו אתמול. מעבר לזה תסבירי לה את המשמעות, אחרי שהבינה אל תעני יותר על שאלות כאלו. 
אני מניחה שבאמת חלק מההודעות הם מיותרות. ועומס הודעות יוצר עומס מידע, ואנשים נמנעים מלפתוח/ להתמודד. 
את יכולה להגיד לה משהו כמו: יש הודעה חשובה במייל. כדאי שתקראי. וזהו.
לאט לאט, תגרמי לכך שהתלות שלה בך תקטן. 
אני גם עוקבת אחרי הודעות ועדיין הייתי רוצה שאם אני מפספסת משהו יעדכנו אותי. 
וגם, השאלה היא מה זה אומר חברה טובה- האם תשארו חברות גם אחרי? האם זה רק לימודי? מה את מקבלת מהקשר הזה? 
אולי שווה לעזור לה (עד רמה מסוימת- זה קצת הזוי לא לדעת בשלב הזה איפה ממוקמות הכתות הקבועות שהיא אמורה להכיר). 
אין לך אחריות עליה. לכן, את יכולה מידי פעם לשאול, האם קראת?
לצפיה ב-'אני חושבת שאצלה זה עניין של אופי יותר מאשר "לעשות דווקא"'
אני חושבת שאצלה זה עניין של אופי יותר מאשר "לעשות דווקא"
15/09/2016 | 12:30
3
57
היא פשוט כזאת. וכשאני אגיד לה שיש מייל היא בחיים לא תיכנס לקרוא אותו..הרי אנחנו כבר מדברות, אז היא תאכל לי את הראש עד שאגיד לה מה אמרו שם (קרה בעבר).
את המשמעות של החדרים ניסיתי להסביר לה כמה פעמים, נכנס מאוזן אחת ויוצא מאוזן שניה.
ההבדל בניכן הוא שאת עוקבת ולפעמים מפספסת *משהו*, היא לא עוקבת בכלל ולכן מפספסת *הכל*..למה אני צריכה להיות מזכירה שלה ולעדכן אותה? הגעתי למצב שאני זוכרת יותר טוב ממנה את המערכת שעות שלה ואת המבחנים שלה (וזה לא זהה למערכת ולמבחנים שלי). זה כבר הזוי.

מה אני מקבלת מהקשר הזה? שאלה טובה. אני לא יודעת אם אשמור איתה על קשר גם אחרי הלימודים. גם כי אני טיפוס כזה שמאוד קשה לו לשמור על קשר כשאין משהו משותף בפועל עם אותו אדם, וגם כי היא לא הנפש התאומה שלי..יש בנינו הרבה שוני. לא נראה לי שמחוץ ללימודים הייתי מתחברת איתה מלכתחילה.
אבל בכל זאת - אנחנו מאוד אוהבים ללמוד ביחד ואנחנו חלק מאותה קבוצה - הלמידה שלנו ביחד מאוד טובה ואפקטיבית, והחיבור הזה תוך כדי השנה הניב תוצאות די טובות לשתינו, ככה שבינתיים אני כן רוצה אותה בתור חברה.
לצפיה ב-'זה מה שהתכוונתי '
זה מה שהתכוונתי
15/09/2016 | 15:32
2
40
אצל מרבית האנשים זה אופי. אני לא חושבת שיש הרבה אנשים שעושים "דווקא"- בקטע נצלני שתמיד יהיה מי שיגיד. 
ואופי קשה לשנות. בעיקר אם לא רוצים לשנות.
אני לא מפספסת כמעט בכלל. מדיר. אבל כן הייתי רוצה שאם כן, יעדכנו אותי. 
אבל מובן שזה לא המקרה שלה.
את מתארת מישהי שהיא פרטנרית טובה ללימודים. על רקע זה החיבור.
את תורמת גם לה מבחינה לימודית? יש לה אינטרס להיות חברה שלך מלבד היותך מזכירה שלה? 
אני מניחה שאת מכירה את המונחים אגרסיביות, פאסיביות ואסרטיביות. 
את יכולה לכתוב לה בהודעה בוואטסאפ או משהו- שהגיע מייל חשוב ושמומלץ לה לקרא. מותר לך להיות עסוקה- ושלא יהיה לך פנאי להקריא לה את המייל. תשלחי אותה למייל, ותגידי לה שאת באמצע משהו. 
את יכולה לפעמים לעדכן ולפעמים לא. וגם אז לשלוח הודעה. 
בכל אופן- כל עוד את עושה את זה , היא לא תשתנה כי היא באיזור הנוחות שלה. יש מי שעושה את זה עבורה, ובצורה מושלמת (לזכור את הלוח מבחנים שלה?). 
את יכולה לא לעדכן אותה. ואם היא תשאל, להגיד שכחתי, לא הספקתי, או חשבתי שאת יודעת כי כתבו. 
לי היתה חברה, שאומנם לא היתה קיצונית כמוהה, אבל יש דימיון בכמה דברים. היא אולי חשבה שאני מתנשאת. אבל אם שלחו מייל, עם הסבר מפורט ולא קראת למה שתדעי ? אני לא חכמה יותר ממנה. אבל אני אחראית. אם אני מקבלת מייל, אני קוראת אותו. כשיש תרבות של חפיף שישלמו על זה. 
אבל היא לא ציפתה מימני להיות מזכירה שלה, ולא איכפת לי מידי פעם לעזור או לענות על שאלות. ובכל מקרה, זה לא היתה אחריות שלי להזכיר לה. היא התקשרה. 

לצפיה ב-'אני תורמת לה המון'
אני תורמת לה המון
15/09/2016 | 15:49
1
40
ברוב הקורסים אני יותר חזקה ממנה בחומר. היא נעזרת בי לפעמים (והרבה) כשהחומר לא מובן או כשלא הצליחה איזה תרגיל, אבל כשאני לא מבינה משהו..האמת? אני מעדיפה לא להעזר בה אלא ישר ללכת למרצה/מתרגל.
מבחינתי היא פרטנרית טובה ללימודים כי היא זורמת איתי על הקטע של ללמוד כל הזמן, בלי לצאת לבלות יותר מידי..אני אחת כזאת שמשקיעה המון (חלק יגידו יותר מידי) והיא זורמת איתי על ההשקעה הזאת..אז זה ממש נוח לי.
בכל מקרה, אני באמת אנסה להוריד קצת את רמת ה"בקיאות" שלי (רק למראית עין שלה כמובן)..ואם היא תצטרך לדעת משהו, אני אשלח אותה למייל או למקום שבו פורסמה ההודעה.
בקשר למייל ששלחו אתמול...אני כרגע בנטייה לא להגיד לה עליו. יכול להיות שהיא תפספס קורס בגלל זה אבל..מה אני אעשה. היא צריכה לקחת אחריות לפעמים. אולי ככה היא באמת תלמד.
לצפיה ב-'אז יש לה אינטרס להמשיך ללמוד איתך'
אז יש לה אינטרס להמשיך ללמוד איתך
15/09/2016 | 16:55
37
אני חושבת שבגלל שזה אופי/ הרגל- אם לא יהיה לה צורך אמיתי היא לא תשנה. 
כאשר היא תתחיל לפספס דברים, היא תתחיל לעקוב גם אם זה כרוך בקריאה של דברים לא חשובים. ואני מאמינה שיש מידע שהוא פחות נחוץ. 
ודרך אגב, גם אם את יודעת, לא תפקידך להיות מזכירה במשרה מלאה. היא חשופה למידע בדיוק כמוך. 
נשמע, שגם בלעדיה את תסתדרי מצוין, ולכן את לא צריכה לה להתארגן כי לא נוח לה לעשות. 
לצפיה ב-'לא יודע אם הייתי קורא לזה נצלנות'
לא יודע אם הייתי קורא לזה נצלנות
18/09/2016 | 21:14
36
אלא יותר שהיא מעופפת וחסרת אחריות. כי בתכלס לעדכן אותה על מיילים זה לא דבר שגוזל זמן כמו מישהו שמציק עם שאלות על החומר וצריך שתסבירי לו כל דבר.

אבל אם נמאס לך מהאחריות הזאת עליה זה לגיטימי לגמרי. היא ממשיכה עם זה מסיבה אחת -  אמנם דיברת איתה הרבה פעמים על הנושא, אבל בפועל את ממשיכה להיות המקור שלה לעדכונים, והיא יכולה לסמוך על זה שהם יגיעו דרכך.  
אז הפתרון הוא להפסיק עם זה (וכן היא תצטרך להיכוות - כבר ראית שהיא לא לומדת בשום דרך אחרת). אין צורך להכריז על כך או לנזוף בה "לא אמרתי לך כדי שתתחילי לקרוא מיילים", אלא פשוט להפסיק לספר לה על דברים - וכשהיא מגיעה להתלונן תגידי שהיית עסוקה/שכחת, שזה תקין כי גם לך יש חיים.

לדעתי זה לא חייב להתחיל מדברים גדולים כמו להחמיץ רישום לקורס (בכל זאת אתן חברות, ואת הרי גם תפסידי מזה שלא תהיה לך שותפה ללמידה), תתחילי עם לא לעדכן בהודעות הקטנות כמו שינוי חדר ותמשיכי משם.

לצפיה ב-'היא לא נצלנית ומה זה עניינך בכלל'
היא לא נצלנית ומה זה עניינך בכלל
18/09/2016 | 22:36
5
38
נצלנית זה כשהיא מבקשת ממך לעדכן אותה, לא כשאת מעדכנת אותה מיוזמתך. תתעסקי בעניינים שלך ויהיה בסדר.
לצפיה ב-'לא הבנתי את השאלה שלך'
לא הבנתי את השאלה שלך
19/09/2016 | 03:20
1
33
מה זאת אומרת "מה זה עניינך"?
זאת סיטואציה, שאני מעורבת בה, וגורמת לי להרגיש לא בנוח..בוודאי שזה ענייני.

ולגופו של עניין - אנחנו חברות ללימודים.
התעדכנות במידע חשוב היא נטל די כבד וגוזלת זמן (כי צריך לברור אותו מתוך המון המון מידע לא חשוב ולא רלוונטי).
ומן הראוי שהנטל יפול שווה בשווה על שתינו.
כרגע הנטל הזה נופל רק עליי.
היא בהחלט נצלנית, וזה לא משנה אם זה מתוך אופי, מתוך הרגל, מכוונת תחילה וכו'...כי ברגע שהיא תפספס מידע חשוב ותקלוט שאני דווקא כן יודעת אותו, היא תשאל אותי למה לא סיפרתי לה.
לצפיה ב-'אז תפסיקי להתנהג כאילו את אחראית עליה.'
אז תפסיקי להתנהג כאילו את אחראית עליה.
19/09/2016 | 08:56
23
התעדכנות במידע חשוב היא לא נטל כבד ולא גוזלת זמן. מה שגוזל זמן זה להיות גננת של אחרים. וזה לא ראוי ולא שום דבר שתתחלקו, חברים מנהלים מתוך הכרה התחשבות ולא מתוך חוקים וכללים. היא בן אדם בוגר, היא מכירה את עצמה. זו את שתפסת אחריות והתחלת לדאוג עליה.
לצפיה ב-'ניצול'
ניצול
19/09/2016 | 06:26
2
27
היא לא ביקשה "באופן רישמי", כי עושים את זה עבורה. 
אבל ברור שהיא רוצה ומצפה שזה יקרה. אני מניחה שהיא תכעס, במידה מסוימת, אם יהיה מידע שהיא לא תעביר. 
ואם תקרא את הכל, תראה שהיא לא מעודכנת בחדי הכיתה, והיא מתקשרת לשאול כל פעם מחדש.
למה מישהו אחר צריך לזכור את המערכת שלה את לוח המבחנים שלה, ואת חדרי הכיתות שלה. 
אני גם התייחסתי לכך שמדובר בבחורה מעופפת. וכן היא חסרת אחריות. ככה זה התחיל. אבל כרגע זה מערב ניצול. כי אחרת היא היתה משתנה. את ההשלכות של זה היא היתה אמורה להרגיש מזמן
לצפיה ב-'אף אחד לא צריך לזכור וגם לא ביקשו ממנה.'
אף אחד לא צריך לזכור וגם לא ביקשו ממנה.
19/09/2016 | 08:59
1
22
לשאול איפה הכיתה זה לא ניצול. ניצול זה כשמרוקנים לך את חשבון הבנק. הדיון הזה צריך לתפוס קצת פרופורציות.
לחברה של נופי יש אופי מסויים, היא תמיד הייתה כזו והיא תמיד תהיה. או שנופי תקבל את זה או שתלך. זה עניין *שלה*.
לצפיה ב-'לשאול פעם אחת זה בסדר. '
לשאול פעם אחת זה בסדר.
19/09/2016 | 15:10
18
אבל הבחורה שואלת כל יום. עבור כל שיעור. 
הכל שאלה של מינון. אצלה, זה כבר אובססיבי. הסבירו לה. והיא ממשיכה להתקשר ולשאול. 
גם לי בסוף היה נמאס, אם היו שואלים אותי אינספור פעמים. אני מוכנה לעזור, למי שניסה והתאמץ ולא מצא/לא הצליח. לא מוכנה לעבוד עבור אחרים. כי אני האופציה הנוחה
לצפיה ב-'האם השילוב של כלכלה-מנהל עסקים באמת טוב? ומה עושים איתו?'
האם השילוב של כלכלה-מנהל עסקים באמת טוב? ומה עושים איתו?
12/09/2016 | 20:14
20
69
היי אני רוצה להתחיל ללמוד שנה הבאה (אוק 17) כלכלה מנהל עסקים ויש לי כמה שאלות למי שכרגע לומד ומי שכבר למד וכרגע בשוק העבודה:

1. באיזה אוניברסיטה הייתם ממיליצים ללמוד? מבחינת גמישות, אוירה, אנשים וחוויה סטודנטיאלית? הייתי שמח אם הייתם כותבים את החוויה האישית שלכם מאיפה שאתם לומדים מבחינת כל האספקטים

2. האם לא מדובר בתואר חרוש ומאוס שיש בו הצפה משמעותית וכבר אין באמת מה לעשות איתו אחרי הלימודים?

3. הרבה אמרו לי שמכיוון שלא לומדים ומתקמעים במשהו ספציפי מדובר בתואר מאוד כללי ולא יעיל. מהם העבודות שבסופו של דבר נכנסים אליהם אחרי התואר הזה?

4. מי שכבר סיים, במחשבה שניה הייתם לומדים אותו? או שמשלבים משהו אחר עם כלכלה (כמו חשבונאות, שמאות) על מנת להפוך את התואר ליעיל יותר גם אחרי הלימודים ושיהיה מקצוע מסוים ביד?

תודה רבה מראש וסליחה על החפירה :)
לצפיה ב-'שאלת הרבה שאלות כואבות'
שאלת הרבה שאלות כואבות
13/09/2016 | 01:44
2
68
אני לומדת כלכלה ומנהל עסקים באוניברסיה העברית (מתחילה שנה ב').
1.מבחינת גמישות - אל תבוא לעברית. אף אחד לא גמיש איתך פה.
מבחינת האווירה והחוויה הסטודנטיאלית - אתה צריך ליצור את זה. אם תחליט שאתה יוצא הרבה ומטייל בעיר ומכיר הרבה אנשים ולומד בקבוצות, אז יכולה להיות אחלה אווירה. אני אישית העדפתי לחרוש את החיים שלי ובקושי לצאת, אז פחות הרגשתי את האווירה.
אבל האמת שאני ממש מרוצה מהאנשים פה. באמת איכותיים..כאלה שכיף לדבר ולהתחבר איתם.
ובכל מקרה הייתי ממליצה לך ללמוד באוניברסיטה העברית או באוניברסיטת תל אביב..רק בגלל היוקרה שהם מוסיפים לקורות חיים (יש כאלה שיטענו אחרת ממני - שיגידו שיש עוד אוניברסיטאות/מכללות טובות, אבל זו דעתי).
2-4. אכן, התואר חרוש ומאוס והשוק מוצף בכלכלנים.
ומוצף בעוד מליון מקצועות אחרים.
אם זה השיקול העיקרי שלך בבחירת מסלול הלימודים - לך ללמוד הנדסה..
אם נגיד תלמד כלכלה-חשבונאות - העברית נותנת לך המון אופציות לסגור התמחויות אז הכניסה של לשוק העבודה היא די מובטחת.
אם תלמד כלכלה-סטטיסטיקה, יש אפשרות להמשיך לתואר שני בסטטיסטיקה, ומשם יש כמה אפשרויות נחמדות (שמעתי משהו על אקטואריה, אבל זה קשה).

בכל מקרה, אני עדיין לא יודעת מה אני הולכת לעשות עם התואר הזה..אבל אני רק בתחילת הדרך, ככה שאני לא יכולה להגיד לך מה באמת קורה בשוק ומה ארגיש בדיעבד לגבי הלימודים האלה.

שיהיה בהצלחה :)
לצפיה ב-'תודה רבה! עוד כמה שאלות ברשותך-'
תודה רבה! עוד כמה שאלות ברשותך-
13/09/2016 | 13:25
1
44
האונ' העיברית היא אחת האופציות שחשבתי עליהן מאוד ברצינות. שיררתי בירושלים שלוש שנים ואמרתי שאולי אני רוצה את השנים מהאונ' לעשות במקום אחר. אבל מאוד אהבתי את העיר! שיקול נוסף הוא העניין שאני גר במרכז. האם ידוע לך כמה עולה מעונות או דירה קרובה? את מכירה אנשים שעשו זאת? ועוד שאלה - כמה פעמים בשבוע את לומדת? ומהם השעות פחות או יותר?
והאם יש בכלל זמן ל"אווירה סטונדיאלית" בתואר כזה באוניברסיטה? או שזה סתם סלוגן נחמד שלא באמת משקף את המציאות מכיוון שצריך ללמוד רוב הזמן ושבזמן הפנוי שיש אתה רוצה קצת שקט?
תודה רבה!
לצפיה ב-'כמה תשובות '
כמה תשובות
13/09/2016 | 16:20
39
האמת שאני ממש אוהבת את האוניברסיטה אבל ממש שונאת את ירושלים, אז אם אתה אוהב את העיר יהיה לך הרבה יותר כיף ממה שלי כיף :)

בכל מקרה - לגבי מגורים -
אני גרה במעונות. השנה שילמתי 1300 ומשהו על הדירה עצמה, 70 ומשהו ארנונה ועוד חשבונות...בערך סביבות 100 ש"ח ממוצע לחודש..
יש מעונות קצת יותר יקרים ויש מעונות קצת יותר זולים - זה תלוי באופי המבנה, עם כמה שותפים אתה בחדר (אם בכלל) וכו'. אבל לדעתי מעונות לא יעלו על 1500-1600 בחודש (ההכי יקרים).
דירות - אפשר למצוא במחירים די טובים. לדעתי לא בפחות מ1500-1600 אבל אני לא כל כך בקיאה בדירות רגילות, העדפתי ישר את המעונות כי יש בהם הרבה ערך מוסף.

השעות והימים די תלויים בך - אתה זה שמרכיב את המערכת. כמעט תמיד יש אופציות בחירה בין השעות/ימים/סמסטרים/שנים (תלוי באיזה קורס) ואתה משבץ את הקורסים במערכת לפי מה שנוח לך. השנה יצא לי ללמוד בסמסטר א' 3 ימים בשבוע ובסמסטר ב' 4 ימים בשבוע..שנה הבאה העמסתי המון קורסים בכוונה, אז יוצא לי בשני הסמסטרים 5 ימים בשבוע. מישהו שלומד איתי גם כלכלה ומנהל עסקים ומתחיל גם שנה ב' כמוני, לומד השנה 3-4 ימים בשבוע בכל סמסטר, כי הוא דווקא העדיף להקל על עצמו השנה (נגיד, לדחות חלק מהקורסים לשנה ג'). הכל באמת תלוי בך.
השעות...משתנות. לפעמים מתחילים ב8 בבוקר ולפעמים מסיימים ב22:00 בערב. ולפעמים שניהם קורים באותו יום..
אבל לפעמים ייצא לך שיש חלון בין שיעור לשיעור, אז יש זמן לאכול/לנוח.
אווירה סטודנטיאלית - יש זמן. אני קצת לוקחת את הלימודים קשה מידי אז פחות השקעתי השנה בחיים חברתיים, אבל מוצאים את הזמן.
אגב..אחרי שתתחיל ללמוד, אתה תבין שהשקט שאתה רוצה בזמן הפנוי שלך הוא לא בהכרח שקט טכני..זה יותר שקט מנטלי. גם לשבת עם חברים בפאב או בים אחרי שבוע עמוס בלימודים, זה שקט..

אם יש לך עוד שאלות אז בכיף :)
לצפיה ב-'השאלות שלך בהחלט במקום'
השאלות שלך בהחלט במקום
13/09/2016 | 13:51
37
כלכלן/ אנליסט זה מקצוע. רק שהוא באמת מוצף בכלכלנים. מה גם שהדגש הוא מאוד תיאורטי ופחות מידי פרקטי. ולכן קשה להשתלב. 
אני אסביר: ללמוד מבוא למקרו זה חשוב מאוד לאנלסיט, כי הוא צריך לדעת באיזה אופן מדדים שונים משפיעים על הפירמה. 
אבל בסוף, לא מספיק ללמוד את התיאוריה. צריך פרקטיקה. אז היו מספר קורסים פרקטים. היו קורסים ששילבו גם תיאורה וגם פרקטיקה. 
אבל בסוף זה היה מעט מידי. קשה לי לדעת כמה קשה יהיה לך למצוא עבודה. אבל כבר כלכלה וניהול, אז הייתי בודקת את השנתונים, ומה היצע הקורסים, האם יש התמחות, האם יש התנסות במקומות תעסוקה? 
יש לי מספר הצעות:
1. הרעיון לשלב עם עוד תחום יכול לעזור. אבל גם יכול שלא. ברמת העיקרון, יש הצפה של אקדמאים. אז חוץ מכמה מקצועות שחסר, זה כנראה לא יהיה פשוט. אבל זה יכול להקל. לכן תשקול מה מעניין אותך. 
2. מוסד הלימודים חשוב מאוד. התפיסה שאוניברסיטה טובה יותר ממכללה, עדיין נכונה, אך הרבה פחות ממה שבעבר. יהיו מספר מעסיקים שיעדיפו בוגרי אוניברסיטאות אבל הם יחסית מעטים ממה שאני יודעת. 
3. אם כבר הולכים למכללה- עדיף ללכת למכללה שמעניקה כלים פרקטים. 
אני לא יודעת מספיק, אבל הבנתי שלבינתחומי יש כלים לא רעים בכלל. 
לכן שווה לבדוק, את השנתון של התוכנית/ חוג שרוצים ללמוד, לדבר עם סטודנטים באותה תוכנית ולשאול. למשל יש מקומות שיש קליניקות ופרקטיקות 
לצפיה ב-'אני לומד בבן גוריון'
אני לומד בבן גוריון
13/09/2016 | 17:41
11
48
ואני לא ממליץ ללכת לשם. אני לומד תואר במדעי החברה וההווי נורא תלוי על השנתון שאתה נופל עליו. אני לומד בחוג די קטן והוא מזעזע מהבחינה החברתית. יש כאלה שמאוד מרוצים בחוגים אחרים.
אני אישית לא בטוח שאשאר בבש לתואר שני ואם כן זה יהיה נטו מסיבות כלכליות.
לצפיה ב-'האמת שזה די מפתיע..בן גוריון ידועה בתור אוניברסיטה חברתית'
האמת שזה די מפתיע..בן גוריון ידועה בתור אוניברסיטה חברתית
14/09/2016 | 04:25
10
32
ואתה  השני שאני שומעת שהוא לא מרוצה.
חבר טוב שלי לומד בבן גוריון וגם לא ממש מרוצה מהפן החברתי.
זה באמת תלוי על מי אתה נופל, אבל אפשר להגיד את זה על כל מוסד לימודים, אז למה דווקא לבן גוריון נהיה שם של חברה והווי?
לצפיה ב-'בן גוריון ידועה ככזו'
בן גוריון ידועה ככזו
14/09/2016 | 06:37
9
36
היות והרבה סטודנטים מגיעים מחוץ לעיר כדי ללמוד שם. מה גם שהבנתי שהכל די במרחק הליכה, מגורים, פאבים, אוניברסיטה.

אבל לכל כלל יש יוצא מהכלל. למשל בלימודי הנדסה- אין זמן להינות מחיי חברה.
וכן יכול להיות שנתון בעייתי. 

לצפיה ב-'צודקת.. '
צודקת..
14/09/2016 | 09:56
8
32
אני חושבת שהבעיה אצל ידיד שלי היא שהוא נסע במיוחד בשביל ההווי החברתי. במשך השנה הוא זלזל באופן מובהק בלימודים רק כדי לצאת כל יום עם החברים שהוא הכיר שם.. בדיעבד גם לא כל כך היה לו כיף (כי באותה
מידה הוא יכל להישאר בצפון ולצאת עם חברים שהוא באמת אוהב ולא עם אנשים שהוא לא בהכרח מחובר אליהם, ויצא רק כדי להגיד ״יש פה חיים חברתיים״), וגם הציונים שלו ממש נמוכים, והוא ממש לא לומד הנדסה, ולא משהו שקרוב לזה ברמת הקושי.

יש הבדל בין ליצור אווירה חברתית למרות שבתכלס באנו בשביל התואר, לבין להפוך את זה למטרה עיקרית.

לפותח השרשור- אתה נראה לי די סגור על העברית,האבל אם בכל זאת החלטת לשקול את בן גוריון, השרשור הזה לא אמור להבריח אותך משם. בטוחה שיש שם גם הרבה דברים טובים, אני לא כל כך מכירה שם את החוג לכלכלה אבל בטוחה שיש בו יתרונות וחסרונות כמו כל מוסד לימודים אחר..
לצפיה ב-'חשוב לזכור מה המטרה של לימודים אקדמאיים'
חשוב לזכור מה המטרה של לימודים אקדמאיים
14/09/2016 | 14:14
7
37
באים כדי לרכוש השכלה, כדי לקבל כלים. זו המטרה הראשונית לדעתי.
אני חושבת ששיקול חברתי הוא בהחלט שיקול חשוב שצריך לקחת בחשבון. 
למשל לאוניברסיטת תל אביב יצא שם של מקום שבו כולם באים ללמוד ואז לעבודה, ולשאר העיסוקים שלהם.
יותר כיף ללמוד באווירה נעימה, יחד עם אנשים. שיש במי להיעזר. שבעתיד אפשר לעזור אחד לשני במציאת עבודה למשל. 
זה מסגרת של 3 שנים לפחות. ולכן זו הזדמנות לרכוש חברים לכל החיים. 
יש אנשים שיש להם מעגלי חברים, מהתיכון/ילדות, מהצבא, מהלימודים, מהעבודה. שווה להשקיע במערכות יחסים במיוחד כשלומדים באותו התחום.
אני גם שמעתי בפורום 20 פלוס, על צעירים שהשתחררו מהצבא, ולא בקשר עם חברים מהתיכון ומהצבא, והם מרגישים בודדים. מאוד. האקדמיה מעניקה מסגרת אינטנסיבית אחרונה, שבה רוב האנשים פחות או יותר בני גילך, ואפשר לצור קשרים נוספים. 
מה שכן, לזלזל בלימודים, או להתחיל ללמוד לא בשביל ללמוד, זו החלטה בעייתית מאוד. מעבר לבזבוז כסף, זמן, רוב האנשים באים כדי ללמוד. קשה לי להאמין שיש הרבה אנשים שיזרמו איתו בלבלות כל הזמן.
לצפיה ב-'ואו! תודה רבה לכולם על המענה המעולה'
ואו! תודה רבה לכולם על המענה המעולה
15/09/2016 | 00:20
2
35
אני לגמרי מבין את הנקודות שאמרתן לי, חשוב לי לחדד כמה דברים:

1. למען האמת, אני יותר נעול על אונ' תל-אביב חח בעיקר כי נראה לי נחמד יותר לגור בתל אביב. אחת הסיבות זה גם כי אני הומו ואני חושב שההווי שם בקהילה כנראה חזק יותר (למרות שאני בטוח שגם בירושלים ות"א יש נציגות לא רעה בכלל.. אבל ת"א זאת בכל זאת ת"א...)

2. ברור לי שכל השוק מוצף בכמעט כל התחומים (חוץ מכל מיני הנדסות ומדעי המחשב למינהם, שגם זה אם תשאלו אותי עניין של זמן...) ולכן באמת חשוב לי ללמוד משהו שמעניין אותי. עולם הכלכלה מאז ומתמיד קרץ לי ובייחוד השילוב שלו עם פסיכולוגיה. ללמוד פסיכולוגיה זה לא ממש פרקטי עבורי בייחוד לא עם כלכלה כי אתה יוצא בלי כלום משני הצדדים לפי מה שהבנתי אבל במנהל עסקים יש המון קורסים שנוגעים גם בפסיכולוגיה שמעניינים אותי (ככה לפחות ראיתי, זה נכון?) ולכן חשבתי על השילוב עם מנהל עסקים כי אני גם מכוון בעתיד לנהל (ברור לי שייקח לי זמן עד שאגיע אם בכלל לעמדה כזו וברור לי שזה נשמע הכי חי בסרט ולא מחובר למציאות אבל זה באמת הרצון והשאיפה שלי לעתיד). וכן אני מניח שאקבל במקרה הטוב כלים בסיסיים ובמקרה הרע שום דבר. אבל את המסמך שנקרא תואר עדיין צריך...

3. אני כן רוצה ללמוד באוניברסיטה ולא במכללה. גם מהבחינה שאין מה לעשות זה נחשב יותר (במיוחד בתואר כל כך מוצף כמו כלכלה מנהל עסקים שאז האפקט של איפה למדת אפילו מתחזק) וגם מבחינת השכר לימוד. לא נראה לי הגיוני לשלם 38,000 שקל לשנת לימודים בבינתוחמי, עם הכל הכבוד ויש כבוד.

4. אני נורא מפחד שאני צריך כבר להגיע לחלטה סופית על הלימודים. מישהו יודע עד מתי ההרשמה (הרגילה, לא חריגים) ויותר חשוב, מתי מתפרסם הסכם לשנת 2017? (לפי מה שזכור לי שלי 630 בערך וזה ממש על הנקודה בקבלה לאוניברסיאטות ככה שאני לחוץ קצת מזה..)

ושוב תודה רבה לכולם על העזרה! זה באמת מאוד עוזר
לצפיה ב-'עונה לגבי מה שכתבת :)'
עונה לגבי מה שכתבת :)
15/09/2016 | 11:10
26
1. אני לא יודעת למה אתה מתכוון ב"נחמד לגור בתל אביב" אבל מההודעות הקודמות שלך היה נראה שאתה מתכנן למצוא דירה במחירים די סבירים...וזה..לא ממש יקרה. אתה יודע, תל אביב..
המעונות יקרים יותר בערך ב1000 ש"ח מהמעונות בירושלים ולא מקבלים אותם בקלות. בזמנו, התלבטתי בין העברית לתל אביב וכשביררתי על המעונות שם לא נתנו לי לראות אותם ביום הפתוח (אז איך אדע איך נראית הדירה ומה יש בה?? לא מתאים) וגם - מודיעים לך אם התקבלת או לא רק חודש לפני הלימודים. זאת אומרת - יכול להיות שאתה מתחיל ללמוד עוד חודש בתל אביב ופתאום אין לך איפה לגור..לך תמצא עכשיו דירה נורמלית עם שותפים סבירים תוך חודש.
אופציה שניה - 
למצוא דירה, ולא להסתמך על מעונות. אני מראש ויתרתי על האופציה הזאת כי זה נראה לי לא סביר. מצד אחד, אם אני אחפש דירה קרובה לאוניברסיטה היא תהיה ממש יקרה (בכל זאת, צפון תל אביב), ומצד שני אם אני אחפש דירה בדרום תל אביב אז יש סיכוי שאמצא דירה במחיר סביר וגם יש כל מיני מלגות מהאוניברסיטה, אבל אז זה אומר כל יום נסיעות - שזה גם תשלום על נסיעות, וגם לעמוד בפקקים האדירים של תל אביב כל יום, וזמן הוא מצרך לא פחות מבוקש מכסף עבור סטודנטים.

2.הקהילה - אני לא כל כך בקיאה בנושא אבל אני כן רואה שבעברית יש נציגות מעולה לקהילה. יש קבוצות חברתיות שפועלות ויש נציגות גם באגודת הסטודנטים (האגודה השתתפה במצעד האחרון שהיה בירושלים). מעבר לזה אין לי כל כך מושג..

3.במנהל עסקים אכן יש קורסים של פסיכולוגיה (לא המון..יש כמה) אבל די מלמדים את הבסיס. כל הקטע בתואר ראשון במנהל עסקים הוא שאתה לומד את הבסיס של המון תחומים, ואם ממשיכים לתואר שני אז יש התמקדות בתחום מסוים (בנוסף לקורסי חובה).
לפי מה שתיארת זה נשמע שהכיוון שלך הוא באמת מנהל עסקים ופחות פסיכולוגיה (סתם לשתף - גם אני חשבתי פעם על פסיכולוגיה. נראה לי שזה אחת המקצועות הכי מעניינים שיש..אבל כדי להיות פסיכולוג בעתיד עם קריירה וכו' צריך תואר שני..וזה כבר ממש קשה..מעטים מתקבלים לזה).

4.לגבי הסכם של 2017 - בכל אוניברסיטה זה קצת שונה. מאמינה שלא יהיה הבדל עד כדי כך גדול אבל אם אתה אומר שאתה ממש על הנקודה בין קבלה לדחיה אז עדיף שתברר על כל מוסד לימודים בנפרד.
בכל מקרה, אני לא חושבת שיש כבר סכם ל2017 אבל כדי לברר בעברית אתה יכול לנסות במספר 02-5882888 - זה מספר של ההרשמה לעברית..אפשר לברר שם על כל מיני דברים, ואם הם לא יודעים אז אולי יפנו אותך למקום הרלוונטי שבו תוכל לברר.

לצפיה ב-'עונה'
עונה
15/09/2016 | 12:01
22
1. אם אתה נעול על ת"א, אז נשמע שאתה כבר קיבלת החלטה. 
בנוגע לקהילה הגאה- ברור שת"א זה המקום לקהילה. אבל בעוד מקומות בארץ יש אזורים של הקהילה. גם בירושלים וגם בחיפה היה מצעד הגאווה. לגור בת"א תוכל אח"כ. האם כסטודנט זו החלטה נכונה? מבחינת עלויות? מבחינת תכנית לימודים.
2. בנוגע לבינתחומי- אתה צודק. הם יקרים מאוד. מאוד. אני כבוגרת תואר שני בכלכלה- ומחפשת המון זמן עבודה. המון. לא בהכרח שהבינתחומי זה הבחירה האידאלית. אבל חשוב לבדוק טוב. 
3. האפקט של איפה למדת לא מתחזק. פעם זה היה נכון. היום, זה הרבה פחות נכון
4. אתה יכול ללמוד כלכלה ופסיכולוגיה. אתה לומד כמעט את כל קורסי החובה של שני התארים. ותכלס אני מכירה משהי שעשתה את השילוב הזה והמשיכה לתואר שני בכלכלה. ביקשו ממנה להשלים שני קורסים שהיא עשתה תוך כדי.

לצפיה ב-'גם לי היה קשה להאמין'
גם לי היה קשה להאמין
15/09/2016 | 11:21
3
30
לא חשבתי שיהיו הרבה אנשים שיזרמו איתו על אופי כזה של לימודים..לצאת כל יום, ללמוד מעט וכו'..
והופתעתי. דוקא הייתה כמות לא מבוטלת של אנשים שכן עשו את זה. ככה זה היה נשמע מהסיפורים שלו.
בכל מקרה, הוא סיפר לי שהרבה מהחוג שלו עברו קורס/עברו אוניברסיטה/סתם נשרו מהלימודים...כלומר איבד כמה מהאנשים היותר קרובים אליו באוניברסיטה.
זאת תוצאה ישירה להתנהלות כזאת..הוא אומנם לא נשר והצליח לסיים שנה א' ומתחיל שנה ב', אבל עם ממוצע שהוא לא יותר מ70 לפי הסיפורים שלו, ואני לא יודעת מה יקרה אם הוא לא יתאפס על עצמו בשנים הבאות.
לצפיה ב-'יש כאלה שלא באמת באו ללמוד'
יש כאלה שלא באמת באו ללמוד
15/09/2016 | 12:04
2
24
שמעתי על מישהי שעשתה תואר רק כדי לרצות את הוריה. והיא סיימה בממוצע 70.
חבל מאוד שאנשים מבזבזים זמן וכסף. מצד שני מכירה אנשים שהתנהלו נכון, ויצאו כל יום וסיימו מצטיינים. כך שהכל תלוי ביכולות ובאופן שבו אדם מנצל את הזמן שעומד לרשותו.

לצפיה ב-'על איפה אתם מדברים? ת"א?'
על איפה אתם מדברים? ת"א?
16/09/2016 | 16:19
1
28
ועומר - איפה את למדת?

אני לא ממש נעול על ת"א. אני עדיין מאוד מתלבט בין ת"א לירושלים. את שניהם אני מאוד אוהב. אני גם מתלבט אם באמת זו החלטה חכמה לעזוב את הבית עכשיו. מצד אחד מאוד מאוד בא לי. מצד שני, לא חכם יותר בשנה הבראשונה להשאר בבית ולהקדיש את הכל ללימודים? דירה משלך/מעונות זה מן הסתם יותר כאב ראש...

מצד שלישי, נראה לי חוויה שונה לגמרי לגור לבד/עם שותפים במהלך הלימודים. אבל גם תלוי מי השותפים שלך, משהו שלא תמיד יש לך שליטה עליו...
לצפיה ב-'בנוגע לחיי חברה- דובר על בן גוריון'
בנוגע לחיי חברה- דובר על בן גוריון
16/09/2016 | 16:43
22
אין תשובה אחת נכונה. ולכל אחד נכון משהו אחר. 
לימודים זה חוויה. כמו שיש הוויה צבאית, ככה יש הוויה סטודנטיאלית. 
וזה בסדר לרצות לחוות. 
יש אנשים שמצליחים לשלב. בצורה מוצלחת אפילו. 
זה קשה מאוד, להחליט שרק לומדים ולא מתאווררים מידי פעם. 
אם אתה שוכר דירה- לפעמים יש לך שליטה על השותפים. אתה יכול להחליט שאתה שוכר עם מישהו. אתה יכול להחליט שלא בא לך לגור עם מי שנמצא עכשיו.
אתה צריך לדרג, ולהחליט מה חשוב לך יותר. מה פחות. על מה לא תוותר. 
בכל מקרה- ת"א יקרה יותר. אם אתה מתכוון לבוא לת"א ולהשקיע המון בלימודים המון הווי של קהילה לא יהיה לך. יהיה אבל לא בהכרח באותו מינון שאתה רוצה

לצפיה ב-'זה שילוב מיותר ולא פרקטי ולא משנה בכלל איפה תלמד.'
זה שילוב מיותר ולא פרקטי ולא משנה בכלל איפה תלמד.
18/09/2016 | 22:38
3
19
לא יכולה להיות הצפה בתואר שמלכחילה לא היה לו ביקוש בשוק.
לצפיה ב-'אז מה כן פרקטי? ולמה זה מיותר?'
אז מה כן פרקטי? ולמה זה מיותר?
23/09/2016 | 14:32
2
9
יש לך ניסיון אישי בתחום? או רק "שמעת"?

אשמח לתשובה קצת יותר מעמיקה ומנומקת ,במיוחד אחרי שאת זורקת 'פצצה' כזאת.
לצפיה ב-'זה לא פרקטי כי זה לא מקצוע.'
זה לא פרקטי כי זה לא מקצוע.
23/09/2016 | 18:35
1
4
מנהל עסקים זה דיסציפלינה אקדמית, אף אחד בחיים (חוץ מאבא שלך) לא יקח אותך לנהל עסק כי למדת מנע"ס.כנ"ל לגבי כלכלה, נכון שיש מקצוע כזה כלכלן, אבל הוא לא בדיוק קשור לתואר.

ולכן שילוב של שני מקצועות לא פרקטיים הוא מיותר (נכון שלכלכלה יש ביקוש מסויים, אבל לא גדל במיוחד).
לצפיה ב-'במנהל עסקים יש בהתמחויות '
במנהל עסקים יש בהתמחויות
24/09/2016 | 07:46
2
למשל שיווק. אבל קשה למצוא בזה עבודה לאנשים ללא ניסיון
לצפיה ב-'לימודי מידענות'
לימודי מידענות
14/09/2016 | 15:21
32
אני מתחילה להתעניין בשינוי הכיוון המקצועי שלי, וחשבתי על ללכת לתחום המידענות. נתקלתי בקורס הזה של הטכניון: מידענות
מישהו שמע על הקורס הזה ויודע להמליץ?
לצפיה ב-'שתי שאלות'
שתי שאלות
10/09/2016 | 15:41
1
84
קודם כל, האם מישהו עשה מבחן שעזר לו בלבחור מקצוע?הכוון תעסקותי? אפשר לכתוב את השם?
מעבר לזה, איפה אפשר להתייעץ לגבי "הביקוש בשוק" לגבי מקצועות שונים

תודה

לצפיה ב-'כמה עצות'
כמה עצות
12/09/2016 | 08:11
36
יש מבחנים חינמיים באינטרנט. זה נחמד באופן כללי. לא הייתי בונה על זה. 
אם אתה רוצה משהו מעמיק ויסודי, תלך למכון שבו אתה משלם כסף. שם זה כולל מבחני יכולות, שאלונים, ראיון עם פסיכולוג.
בנוגע לביקוש- זה פרטני לכל תחום. תשאל מי שמתעסק
לצפיה ב-'אקטואריה'
אקטואריה
09/09/2016 | 15:40
3
65
היי
מתלבטת אם ללכת לתואר שני באקטואריה(באה מכלכלה ומנהל,עובדת בתחום), המלצות ממישהו שמכיר\לומד?יתרונות חסרונות?
תודה מראש:)
לצפיה ב-'אני התעניינתי בזה'
אני התעניינתי בזה
12/09/2016 | 08:08
50
זה מסלול קשה ותובעני. מי שמסיים אותו בסוף ירוויח יפה. 
לאחר התואר השני ניתן להיות עוזר אקטואר. רק לאחר שעושים כמה מבחנים של הלשכה אפשר להיות אקטואר. המבחנים קשים, ויש אחת לכמה חודשים. לא כולם עוברים
לצפיה ב-'מצטער לאכזב'
מצטער לאכזב
16/09/2016 | 15:15
1
34
בשביל להיות אקטואר טוב צריך לעשות לפחות תואר ראשון במתמטיקה או סטטיסטיקה. נכון, אפשר ללכת לעשות את התואר השני של חיפה (שנת השלמה + שנתיים תואר) , הרמה של התואר בדיחה אבל למי שלמד סטטיסטיקה\מתמטיקה לתואר ראשון, לא יודע לכלכלנים. בכל זאת, התואר הזה דורש הרבה אבל הוא יכול להביא רק למעמד של "עוזר אקטואר" - כדי להיות אקטואר ממש צריך לעבור עוד 7 בחינות, 4-3 מהן עם אחוזי מעבר מאוד נמוכים. מאוד מאוד נמוכים. הבחינות מתקיימות פעם בחצי שנה, אז תחשבו מהי תוחלת הזמן עד להשגת הסמכה מלאה... זאת התחלה טובה להכנס למסלול הזה.
לצפיה ב-'אתה לא מאכזב'
אתה לא מאכזב
16/09/2016 | 16:47
25
אתה מתאר את המציאות. ותומך במה שאני תיארתי. רק ביותר הרחבה. 
אני הבנתי שגם התואר הזה לא פשוט. לפחות לכלכלנים. 
מעמד של עוזר אקטואר זה לא רע. אבל לא מצדיק את זה. במיוחד לא שלוקח כמה שנים לעשות את המבחנים
לצפיה ב-'התמחויות בראיית חשבון'
התמחויות בראיית חשבון
10/09/2016 | 21:23
1
53
היי אני סטודנט בת"א. עכשיו מתחיל את שנה ב', שנה שעברה התמיינו להתמחויות במשרדים וקיבלתי סירוב ממס' משרדים. רציתי לשאול האם אוכל להתמיין שוב למשרדים השנה? והאם כדאי לי לעשות מאין קורס הכנה כמו שמציעים מס' מכונים. שבעצם מכינים לאותם מיונים.

תודה רבה.
לצפיה ב-'ראיית חשבון'
ראיית חשבון
12/09/2016 | 08:05
32
אני פחות מתמצאת בראיית חשבון. הייתי ממליצה לך לשאול חברים שלך שהתנסו
בקורסים האלו.
כמובן שתגש לקורסים רק אם מאפשרים לך לגשת שוב
באופן כללי אין לך מה להפסיד מלנסות להתמיין שוב. מקסימום יגידו לך אי אפשר. 
אני חושבת שאם לא הצלחת להתקבל שווה לנסות להיעזר. כי אם תגיע למיונים ותעשה שוב אותו הדבר יכול להיות שזה יביא שוב לאותה תוצאה. 
אני יודעת שכל עוד יהיו מבחנים, מיונים, מבחני כניסה/ קבלה- יהיו מכונים שיכינו לקראתם. 
ויכול להיות שיש להם ניסיון וידע במה המשרדים מחפשים, ויעזרו לך לבוא מוכן וממוקד. ויכול להיות שזה יהיה שיטחי יטחסית ויגידו לך דברים טרווילים, שברורים לך. או הנחיות כלליות מידי שאתה לא תדע איך ליישם. שווה להתקשר ולברר מה בדיוק כולל הקורס.
לצפיה ב-'מרצים מעניינים במדעי הרוח בעברית'
מרצים מעניינים במדעי הרוח בעברית
09/09/2016 | 16:49
30
שלום מחפש המלצות למרצים שנהניתם לשמוע באוני' העברית בהר הצופים במדעי הרוח היסטוריה/היסטוריה של עמ"י/מחשבת או כל דבר אחר
לצפיה ב-'מתחיל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות'
מתחיל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות
08/09/2016 | 12:49
3
75
שלום,
אני מתחיל ללמוד כלכלה באונ העברית ורציתי לשאול מספר שאלות:
1. אני עשיתי 3 יחידות בתיכון (מעצלנות בעיקר) ובמהלך השנה השלמתי מספר נושאים דרך אתר מלומד ברמת ה-5 ורציתי לדעת אם יש נושאים נוספים שנדרשים או שמומלץ להשלים , נושאים שהשלמתי ( אי שיוויונים , חקירה של פונקציה רגילה , חקירת טריגו , זהויות טריגו , משוואות מעריכיות ומשוואת לוג , אינטגרל של פונקציה רגילה).
2. אם יש טיפים כלליים לפני התואר אני אשמח .
תודה
לצפיה ב-'היי :)'
היי :)
09/09/2016 | 02:23
1
58
אני לומדת בעברית כלכלה ומנהל עסקים.
הייתי ממליצה לך לחזור על גבולות...זה חלק ממש גדול מהחומר של סמסטר א'.
ואני רואה שעשית השלמה די מעמיקה של החומר. אם הבסיס באמת יושב לך טוב (הכוונה בסיס של 5 יחידות) אז אתה בנקודת מוצא טובה. רק צריך לבוא עם ראש פתוח ולדעת שיהיה לא קל אבל לגמרי אפשרי.
טיפים כללים לתואר - 
1.המערכת שלכם נפתחת לרישום ביום ראשון - אז הייתי ממליצה לך בחום!!! לקחת את הקורס יסודות מדעי ההתנהגות בסמסטר א'.
בסמסטר ב' אין לך זמן לזה.
זה קישור לקבוצה בפייסבוק של כלכלה תשע"ז של העברית. אני ועוד המון סטודנטים (ומוחות חריפים נוספים) כבר שם, מחכים שתבואו לשאול שאלות. ממליצה לך בחום להצטרף לקבוצה, ואם אתה מכיר עוד סטודנטים שמתחילים כלכלה שנה א' אז תביא אותם איתך.
3.אמנם אני מנהל עסקים אבל יש לי המון חברים שמשלבים כלכלה חשבונאות, אז אני מכירה את השילוב הזה טוב.
ושוב - המערכת שלכם עוד שניה נפתחת לרישום אז אם אתה רוצה עצות כמו איזה קורס לקחת באיזה סמסטר, איזה מרצה עדיף ואיזה מרצה ממש לא עדיף וכו', מוזמן לדבר איתי בפרטי :)

בהצלחה :)
לצפיה ב-'קודם כל תודה על התשובה המעמיקה שלך'
קודם כל תודה על התשובה המעמיקה שלך
12/09/2016 | 07:56
29
באופן כללי, אני חושבת שחקירת פונקציות, גבולות- מכסה את סמסטר א. 
במסמטר ב- יש אינטרגלים, נגרות חלקיות. כמובן שיש נושאים נוספים אבל אתה לא צריך ללמוד את הכל לפני. ההכנה הזו והעובדה שזה טרי בזכרון יעזרו לך מאוד
לצפיה ב-'לגבי טיפים'
לגבי טיפים
15/09/2016 | 20:43
14
אני סיימתי תואר כלכלה חשבונאות בבר אילן. אין לי טיפים מיוחדים ללפני התואר. מהניסיון שלי בבר אילן לפחות התואר בסך הכל לא קשה ברמה של להתכונן לפני. יש קורסים קשים אבל בסופו של דבר מי שלומד טוב במהלך הקורס יצליח (או לפחות יעבור- כל אחד והמטרה שלו). במהלך השנים בעיקר בשנה השלישית ובשנת ההשלמה מתחיל החלק האינטנסיבי של הלימודים בכל הנוגע לראיית חשבון. בהצלחה!
לצפיה ב-'התייעצות לגבי תואר שני'
התייעצות לגבי תואר שני
08/09/2016 | 20:30
3
65
סיימתי תואר ראשון בכלכלה ושוקל להמשיך לתואר שני במדע מדינה
. האם השילוב מתאים?
לצפיה ב-'למה דווקא השילוב הזה?'
למה דווקא השילוב הזה?
11/09/2016 | 22:03
2
24
יש לי ידיד שסיים עכשיו תואר ראשון בכלכלה וניהול במכללה האקדמית גליל מערבי ומתחיל תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת ת"א... כששאלתי אותו למה מנהל עסקים אז הוא הסביר לי שזה מאוד נהוג בעולם העסקים אז אולי דווקא הכיוון הזה יתאים יותר.
לצפיה ב-'השילוב מעניין'
השילוב מעניין
12/09/2016 | 12:54
1
21
נורא התעניינתי בלימודי כלכלה. ואני נורא מעוניין בלימודי ממשל, יחסים בין לאומיים, ובפרט כלכלה פוליטית. השאלה היא אם השילוב נכון, אפשרי, כדאי?

לצפיה ב-'אתה תדרש להשלמות'
אתה תדרש להשלמות
12/09/2016 | 13:29
17
יכול להיות מעניין, אני לא בטוחה שיכול לקדם מבחינה תעסוקתית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום מאמן אישי- זוגיות
פורום מאמן אישי לחיים
חופה באהבה
חופה באהבה
פורום מחשבים ניידים
פורום מחשבים ניידים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה