לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום!!!
לפני הכתיבה בפורום, הנכם מתבקשים, לעיין בפורום קצת לפני, ולקרוא את התקנון של הפורום. הודעה שלא תיכתב לפי התקנון, תמחק ללא התראה מראש.
אני מעוניינת לצור מרחב וירטואלי נעים, שמאפשר לשאול, להתייעץ וגם להביע דעה  ולכן, חשוב לשמור על הכללים כדי שהפורום ייתן מענה הולם ומאוזן לכולם.
לאור המקרים האחרונים, אני רוצה להגיש שהפרסום בפורום אסור.
בנוגע להצעות עבודה- לשם כך יש את לוחות הפורום, ניתן לפרסם שם. פרסום הצעות עבודה על גבי הפורום, מותנה באישור מראש במסר ( הצעת העבודה צריכה להיות רלוונטית לסטודנטים או בוגרים טריים בתחומים אותם הם לומדים, ללא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. יש צורך לשרשר לשרשור רלוונטי או לפתוח שרשור חדש ).
בנוגע לסיוע בסמינריונים או עבודות תיזה- לאור חשיבות הנושא עבור הסטודנטים, אני מאפשרת. אך יש צורך לשרשר אותו לשרשור מתאים קיים או לפתוח שרשור חדש ייעודי לשם כך- "עזרה במילוי שאלונים".
לעיתים, יש גולשים ששואלים שאלות, שלא ניתן לתת תשובה טובה ומדויקת בפורום. חשוב לציין שהפורום אינו פורום רשמי של אף מוסד, והוא משרת את קהילת הסטודנטים. סטודנטים עונים, בהתאם למידע שיש ברשותם, שהם שמעו, שאלו, התייעצו. חלק מהתשובות יכולות להשתנות בין חוגים שונים/ פקולטות שונות ומוסדות שונים. גם מדיניות של מוסד משתנה ובהתאם לכך גם התקנון. לכן בשאלות שבהם יש צורך בתשובה רשמית בנוגע לנוהל מסוים, יש לברר גם במוסד הרלוונטי.

הודעות שלא ייכתבו לפי הנוהלים האלו, יימחקו ללא התראה מראש.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה וכמובן בהצלחה בלימודים
oromer

המשך >>

לצפיה ב-' פורום שיחת גברים '
פורום שיחת גברים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 14:02
2
 רוצים להתייעץ על נשים? לדון על פוליטיקה, כסף וספורט? 
 היכנסו לפורום לדבר על הכל:
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לחישוב ממוצע בגרויות '
שאלה בנוגע לחישוב ממוצע בגרויות
23/04/2017 | 17:29
1
12
בעבר שמעתי שניתן "להשמיט" (כלומר לבחור איזה מקצועות לחשב) מקצועות בחישוב ממוצע הבגרויות (זה שמחשבים בקבלה לאוניברסיטה).

אני לא מתכוון לכך שהחישוב של ממוצע הבגרויות (זה שבאתרים של האוניברסיטאיות) כבר משמיט ולוקח את הציונים הגבוהיים ביותר כדי להגיע לממוצע מקסימלי

שאלתי היא: האם מותר ואפשר לי לא "לבחור" את המקצוע ספרות ובמקומו "לבחור" נגיד אזרחות ולהפך? 
אני בכוונה שואל לגבי המקצועות האלו ספציפית , כי שמעתי בתקופת התיכון שאפשר להכשל באחד מהם(אני מקווה שאני לא טועה) ובכל זאת להיות זכאי לתעודת בגרות בלעדי אחד מהם. 

אגב אני מניח שזה קשור , מספר היחידות שלי הוא :23 , ככה שאם אני משמיט מקצוע אחד (ברמת שתי יחידות) אני עדיין מגיע ל21 יחידות לימוד הנדרשות  ככה שמבחינת יחידות לימוד באופן כללי , זה לא אמור להוות בעייה .

תודה רבה מראש!!
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שהבנתי נכון'
אני לא בטוחה שהבנתי נכון
25/04/2017 | 20:42
3
אבל אתייחס בכל זאת.
הממוצע של האוניברסיטאות הוא ממוצע מיטבי. משמע: הוא מחשב את הממוצע הכי טוב שלך מבין האפשרויות שאפשריות.כמובן הוא לא ישמיט מקצוע שהוא חובה. 
למשל אם ב 5 יחידות גאוגרפיה, קיבלת ציון נמוך, שמוריד את הממוצע, וגם בלעדיו אתה זכאי לבגרות אז לא יתחשב זו. מתמטיקה הוא לא ישמיט. גם אם עשית 5 יחידות. אלא אם שינית ל 4 לצורך העינין..
למיטב ידיעתי, אתה לא יכול להשמיט מקצוע חובה. 
למשל אצלי בבית הספר אפשר היה לעשות יחידה של ערבית. אם היא מורידה ממוצע, המחשבון של האוניברסיטה משמיט. 
וגם לך יש אפשרות לפנות לבית ספר ויש טופס מיוחד ושם אפשר לבקש שינויים והשמטות. מקצוע חובה כשמו כן הוא חובה. ולכן לא ניתן להשמיט אותו. 
לכן אזרחות וספרות ישארו. ואם אני לא טועה בספורט ובלשון אסור להכשל.

לצפיה ב-'עזרה במבוא להנדסה- לחצים'
עזרה במבוא להנדסה- לחצים
15/04/2017 | 22:35
31

שלום אודה לעזרה בשאלה בלחצים. מי שיודע יבורך

מיכל אחסון המכיל נפט ) S.G = 0.92 ( הוא בגובה של 10 מטרים ובקוטר של
16 מטרים. המיכל סגור, אבל ניתן לחשב את כמות הנפט לפי לחץ הגאוג'
( gauge ( בתחתית המיכל.
א. מדד לחץ גאוג' בתחתית המיכל עבר כיול עם ראש המיכל פתוח
לאטמוספירה. גרף הכיול הוא גרף של גובה הנפט, h(m) , כנגד
)(kPagaugeP. שרטט איכותית את הגרף. מהו גובה הנפט כאשר מד
הלחץ מראה 86 kPa gauge ?
ב. מפעיל צפה בקריאה של 68 kPa gauge וחישב את הגובה של הנוזל
מתוך הגרף. מה שהוא לא ידע שהלחץ האבסולוטי מעל הנוזל היה
115kPa כאשר הוא ביצע את הקריאה. מהו גובה הנוזל האמיתי? )הנח
כי הלחץ האטמוספרי הוא 115kPa

לצפיה ב-'לימודי מתמטיקה וקשיים'
לימודי מתמטיקה וקשיים
08/04/2017 | 09:52
2
92

שלום לכולם , שמי אלי ואני בן 26, סיימתי מכינה של מתמטיקה באחת המכללות בארץ והחלטתי ללכת ללמוד מתמטיקה באונ' הפתוחה, בחרתי בפתוחה בגלל שלא היו תנאי קבלה, הצורת למידה והרמה גבוהה.
היום אני שנה ו- 5 קורסים אחרי שהתחלתי וחוץ מקורס אחד שעברתי כל השאר הציונים לא היו טובים ואני נמצא כרגע במשבר.
אני משקיע בלימודים יושב שעות יום יום אבל החומר לא בא לי בקלות בכלל וקונספטים שבאים לאחרים בזמן מסויים לי לוקח יותר זמן לעכל.
מצד אחד אני רוצה ללמוד מתמטיקה כי זה תחום שברצוני לרכוש את כליו והשאיפה שלי להיות הכי טוב במה שאני אעשה בעתיד עם הכלים הללו.
מצד שני מרגיש לי שאני סתם מבזבז את הזמן במקצוע שאני פשוט לא מתאים אליו, אם אני צריך לעבוד כל כך קשה אז כנראה שאני לא "gifted" ביכולות מתמטיות גבוהות ואם אני רוצה להיות טוב במשהו אולי עדיף ללכת לכיוון אחר של לימודים.
שמעתי בפסיכולוגיה על שתי גישות שאומרות מצד אחד אם אתה ממש לא טוב במשהו עדיף לוותר על זה, כי אולי זה מגניב למשל שבסרטים משרת הופך למלך בסוף ויש "הפי אנד" אך זה לא תואם למציאות,
מצד שני יש את הגישה שאומרת שאפשר להגיע לרמה גבוהה בכל דבר עם מספיק עבודה קשה.
ליבי נוטה לכיוון הגישה השניה אך לא ידוע מי מהן באמת נכונה.
אני רוצה לקבל מכם טיפים איך אני אמור להתנהל במצב הזה, אולי זה סביר שנכשלתי וזה קשה לכולם ומה שחשוב זה שבסוף אני רוצה את זה ואני אשקיע מספיק, או אולי זה נורה אדומה לכך שכדאי לי לחפש קריירה אחרת, כי כנראה להצליח אני לא אצליח, וכשאני מתכון להצלחה אני מתכוון גם לקריירה.
אז סיפורים על אנשים שנכשלו שנה ראשונה ובסוף סיימו מצטיינים או שהצליחו בחיים יתקבלו בברכה כמובן :)..
בסופו של דבר אני רוצה להצטיין במה שאני עושה ולא לסיים עם ממוצע 65 ולסחוב רגל כל התואר, אני רוצה להיות הכי טוב במה שאני עושה, אם אני טייס אז אני רוצה להטיס F16 ולא מטוס ריסוס, זאת הגישה שלי.

לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
11/04/2017 | 07:09
1
66
לא בטוח שאדם שנכשל יגיע למצב שהוא מגיע להצטיינות. 
ממליצה לחשוב אולי על אוניברסיטה רגילה.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
17/04/2017 | 15:52
40
אז אל תמשיך עם מתמטיקה ,
אולי זה לא בשבילך , בכל מקרה בכל אוניברסיטה , מתמטיקה לבד זה מקצוע קשה,
גם מקצועות כמו אלקטרוניקה ומדעי המחשב , זה יהיה קשה בכל מקום ,
אז אני לא אומר שלפסול את הדברים , אבל צריך להכיר במציאות מוקדם יותר ממאוחר. בנוסף לכך , אולי אתה שם על עצמך לחצים בכך שאתה רוצה להיות מצטיין, אבל בסופו של דבר לא עובר כלום, תציב לעצמך רף יותר מציאותי ואולי פחות תתאכזב, אם אתה ממשיך בפתוחה , אז כדאי לעבור למשהו יותר קל , כמו תעשייה וניהול, אם אתה הולך למקום אחר , מי יודע . בקיצור אתה קופץ מעל הפופיק כבר מההתחלה ולא בונה שום בסיס נכון.
הצעה שלי אם אתה מעוניין להמשיך בפתוחה,
תעבור אולי לקורסים ברמה של תעשייה וניהול ותתקדם מפה , אולי אם תצליח פה לקבל ציונים גבוהים או לעבור , אז תעבור לקורסים יותר קשים, קודם תבנה את הבסיס ואחר כך ..... 
לצפיה ב-'זקוק לעזרה'
זקוק לעזרה
09/04/2017 | 15:26
1
58
שלום רב כולם, שמי ירדן בן 24. אתמול נבחנתי בבחינת הפסיכומטרי בפעם השלישית שלי, והיה ממש רע... גם בפעמים הקודמות היה ככה ונמאס לי מהמבחן הזה, אני מחפש דרכים חלופיות להיכנס לתואר שאני מעוניין בו, מבלי לעבור ולו פרק פסיכומטרי אחד נוסף. למה אני כותב פה? למה אני בדילמות? כמו שאני מכיר את עצמי, אני אדם רגוע מאוד, יכול להתרכז לעיתים קרובות, אף על פי שמדי פעם יכולות להיות לי הסחות דעת, פה ושם ואני חוזר לתפקד כרגיל. אני אדם סקרן, נבון וידידותי (אם זה רלוונטי למשהו)
 בעברי בלימודים הבית ספריים הייתי תלמיד ממש גרוע, למרות שהוצאתי תעודת בגרות, ויתרתי על פיסיקה כי הרגשתי שזה היה יותר מדי בשבילי. הדבר נבע מכך שבאותה תקופה הייתי שרוי בדיכאון, בעיות זהות שעם השנים התמעטו והגעתי לשלווה בחיי ומצבי הרבה יותר טוב מבעבר. הביטחון העצמי שלי לא גבוה במיוחד, מעולם לא הייתי בזוגיות (שוב, אם זה רלוונטי) אני מפחד לעשות צעדים מסוימים בקשר לזוגיות, וזה דבר שחסר לי מאוד. בלימודים שלי כרגע במכינה אני במצב מצוין, ציונים מאוד גבוהים- בזכות העובדה שלמדתי לבד את כל החומר עוד לפני תחילת הלימודים)... לאור מה שכתבתי קשה לי להסביר, למה כשאני ניגש למבחן הפסיכומטרי אני מוצא את עצמי חסר ריכוז ומיואש כל פעם! אני מעולה במתמטיקה, יש לי יכולת אנליטית מספיקה (אפילו שאני לא אייזיק ניוטון) יש לי היגיון, אבל במבחן, ברגע האמת, תמיד המחשבה שלי נודדת למקומות אחרים למשל :לאם המשגיחים מסתכלים עלי, מה הם חושבים עלי, אני יכול להיתפס לרעש מסוים ומיד לאחר מכן לחזור לקרוא את הטקסט במבחן מהתחלה. ככה אני מוצא את עצמי קורא פסקה עלובה בלופים עשרות פעמים מבלי שיהיה לי קצה של חוט מה קראתי. לקראת סוף המבחן התחלתי לזרוק קצת, אז ריפרפתי בחוסר יעילות על דפים המבחן וניסיתי למצוא מה אני יכול לעשות, ופשוט לא ידעתי, שום קצה של חוט. המבחן נגמר והרגשתי שבא לי לבכות ולהוציא הכל, כמה שאני מתוסכל מהמבחן הזה, שעולה לי בבריאות יקרה, השקעתי את כל מרצי במבחן הזה לטובת אי הגעות לשיעורים סדירים בלימודי המכינה, ובפעילות בחדר הכושר. זנחתי הכל לטובת העניין הזה, והתאכזבתי שוב פעם. הרגשת תבוסה כזאת לא הייתה לי הרבה זמן, ואני מיואש ומפוחד מהמבחן הזה שהפך למפלצת בעיני. החלטתי להתגמש ואני מנסה למצוא דרכים אחרות להגיע לתואר שאני רוצה (הנדסת חשמל בתל אביב)... יותר משאני מאוכזב , כעוס ופגוע ( על המרכז הארצי לבחינות והערכה, שבא לי לשרוף אותם ואת המבחנים שלהם) אני יוצא חסר ביטחון בקשר ליכולות שלי, ואני מתחיל לחשוב שאולי תואר זה דבר שגדול עלי באמת בגלל המבחנים והלחץ... בכל אופן, שפכתי פה את ליבי משום שאני זקוק להדרכה, מה ניתן לעשות במצבי? אבחון פסיכודידקטי כדאי- אפילו שאני לא מאמין שיש לי בעיות קשב וריכוז, זה רק במבחנים ותחת לחץ... ( שמתי לב בלי קשר, שיש לי טעויות בזיכרון, למשל לקראת המבחן הפסיכומטרי הזה בדקתי איפה אני נבחן בהזמנה של המרכז הארצי, הלכתי לכיתת הבחינה כדי להקל עלי ברגע הבחינה, מה מסתבר? זאת לא הכיתה בכלל, וזה לא הבניין הנכון! ועשיתי שם סימולציות כמה פעמים כדי להקל על עצמי, וכל העניין הזה ירד לטמיון)... שמתי לב שהבעיות קשב וריכוז והטעויות האלה קורות כשאני בלחץ...
בכל אופן אם זה לא בעיות קשב וריכוז, מה ניתן לעשות? אני לא יודע
 אשמח לעצה, תודה רבה וחג שמח 
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
09/04/2017 | 20:52
32
היי, חשבת לנסות ללמוד בפתוחה ולעשות אפיק מעבר? כפי שידוע לי הנדסת חשמל אינה נלמדת באו"פ אבל ניתן להשלים את השנה הראשונה ולהכנס לשנה השניה, תבדוק באתר שלהם.
אם אינך יודע לאוניברסיטה הפתוחה אין תנאי קבלה ולכן אתה יכול ללמוד בלי פסיכומטרי
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 16:55
2
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'לימודי חינוך מיוחד באוניברסיטה או מכללה???'
לימודי חינוך מיוחד באוניברסיטה או מכללה???
05/04/2017 | 21:40
1
28
היי ,
אני מתלבטת איפה ללמוד תואר ראשון בחינוך מיחוד(לא חשוב לי שיהיה עם הוראה)
ההתלבטות היא בין אוניברסיטת חיפה למכללת תל חי/אורנים
בשלושותם אני מתאימה מבחינת תנאי קבלה 
השיקול היחידי שבגללו אני מתלבטת הוא רמת הלימודים 
האם גם במכללה ואוניברסיטה החומר התיאורטי הוא אותו הדבר בחוג לחינוך מיוחד???

לצפיה ב-'חינוך מיוחד'
חינוך מיוחד
07/04/2017 | 18:50
21
השאלה העיקרית היא מה תרצי לעשות בעתיד. איפה את רואה את החיים שלך בעוד 10 שנים...
אם את רוצה בעתיד להמשיך לתארים מתקדמים, בדגש על מחקר ופיתוח תוכניות
עדיף ללכת לאוניברסיטה. 
אם את רואה את עצמך מורה לחינוך מיוחד. מתמקצעת בתחום שלך. אולי עושה תואר  שני אבל פחות מחקרי אלא בדגש יותר על מעשי למשל אבחון וטיפול אז עדיף מכללה.
הרמה של מכללות בתחום החינוך לא ירודה. הם פשוט יותר פרקטיות . באוניברסיטה יש יותר התמקדות על תיאוריה. 
למורה שרוצה לנהל כתה חשוב להתנסות ופרקטיות על עוד תיאוריה.
מישהי פעם הסבירה לי- במכללה יש קורס על הכרת מסגרות. באוניברסיטה יעשו נגיד שיעור על לקויות שמיעה ויכנסו איתם להסבר על מבנה האוזן. 
בנוגע למכללות- בתל חי (אני למדתי שם משהו אחר) הוא חוג גדול וותיק.
יש לו התמחות ללקויות למידה אבל לא מכשיר לטיפול ואבחון. מצד שני יש אפשרות לעשות שילוב אומנויות או שילובים אחרים, שיכולים להיות מעניינים ואין במקומות אחרים. השילוב לאומנויות יכול להיות בסיס לתואר שני לטיפול באמצעות אומנות. 
לכן כמו שאני רואה את הדברים- תואר ראשון בתל חי לא יכול לאפשר לך סמכויות של הוראה/אבחון/טיפול אבל כן בסיס טוב ללימודי המשך ואולי תוספת ייחודית שיכולה לתרום לך בהמשך הדרך. ייתכן ותוכלי לשלב את הידע הזה וביחד עם תואר שני 
אורנים- היתרון שלה היא מכללה לחינוך. זו ההתמחות שלה. 
באוניברסיטת חיפה- ממה ששמעתי יש פחות דגש דגש על פרקטיקה. יותר ידע, תיאוריות, וחשיפה לשיטות שונות. באוניברסיטת חיפה, יש את האפשרות לעשות דו חוגי עם חוגים נוספים שקשורים כמו מנהיגות ומדיניות בחינוך ולמידה הוראה והדרכה. 
אז אני חוזרת להתחלה. תלוי מה תרצי בסוף לעשות. 
לצפיה ב-'לימודי משפטים ללא משפטנים'
לימודי משפטים ללא משפטנים
03/04/2017 | 16:47
1
43
שלום לכולם,
אני בוגרת תואר ראשון ביחב"ל ומדע המדינה ורואה את עצמי בעתיד כעובדת במגזר הציבורי. רציתי לשאול האם תואר שני במשפטים ללא משפטנים הוא משהו שיכול לסייע לי להתקבל לעבודות במגזר הציבורי או בתחום העמותות החברתיות.
תודה רבה.
לצפיה ב-'לא ממש'
לא ממש
07/04/2017 | 19:06
25
בעיקרון יש עבודות שתואר שני נותן עבורם יתרון, או שאפשר להגיע מועמדות עם פחות ניסיון.
מישהי סיפרה לי שעשתה תואר ראשון שלא מקנה אפשרות להיות עו"ד, וזה עזר לה בהגשת המועמדות כי יש לה רקע משפטי. 
זו משרה ספציפית שעוסקת בתחום (לא עו"ד). 
ממש תלוי מה את רוצה במגזר הציבורי. זה תחום רחב. 

לצפיה ב-'עזרה במילוי שאלונים'
עזרה במילוי שאלונים
02/04/2017 | 19:05
1
13
שלום רב,
במסגרת עבודת הסמינריון נודה אם תוכלנה לענות על השאלון המצורף
קהל היעד -נשים -סטודנטיות-יהודית או מוסלמיות-הרואות עצמן כחילוניות

תודה על שיתוף הפעולה
לצפיה ב-''
09/04/2017 | 13:09
לצפיה ב-'הנדסאי תעשייה וניהול'
הנדסאי תעשייה וניהול
02/04/2017 | 15:00
1
31
באחת המכללות הנדסאים...
האם דבר מומלץ ?
לצפיה ב-'פחות מבינה בזה אבל'
פחות מבינה בזה אבל
14/04/2017 | 17:13
14
יודעת שכולם עוברים את הבחינות של מה"ט.
חושבת שאולי כדאי ללמוד במקום שאפשר שיש בסביבה עבודה בתחום- משרות סטודנט 
הייתי מחפשת איפה מפורסם הנתון של מספר העוברים של הבחינות
זה לא עדכני. אולי תמצא עדכני יותר. אבל שווה להציץ http://www.themarker.com/career/1.2800203
לצפיה ב-'שאלתי כבר ולא קיבלתי תשובה אז אשאל שוב'
שאלתי כבר ולא קיבלתי תשובה אז אשאל שוב
01/04/2017 | 13:05
2
93
אם סיימתי תואר שני עם ממוצע נמוך של 80, עד כמה זה נורא?
ומה אם ארצה אי פעם להמשיך?
תודה
לצפיה ב-'תשובות (מהידע שלי) . במידה ואני טועה, מנהלת הפורום תתקן אותי'
תשובות (מהידע שלי) . במידה ואני טועה, מנהלת הפורום תתקן אותי
05/04/2017 | 16:16
1
51
א. 80 לתואר שני זה ממש לא נמוך. 

ב. גם אם הממוצע היה נמוך, זה ממש לא נורא, זה כבר תואר שני, זה אמור לספק אותך ואת המעסיקים שלך בעתיד, במיוחד אם הממוצע של התואר הראשון מספיק גבוה. בקורות חיים את לא חייבת לציין את הממוצע, רק שיש לך תעודה של תואר שני. זה אמור להספיק וזה לכשעצמו כבר אומר הרבה עלייך, בימינו לא כולם מתקבלים לתואר שני וגם אם כן אז לא כולם מסיימים, זה לא קל.

ג. אם תרצי אי פעם להמשיך לתואר שלישי אזי:
* אני מניחה ש-80 זה מספיק (לפחות בחלק מן המקומות).
* אם נגיד אין לך תיזה את יכולה לעשות שנת גישוש ולשפר את הממוצע. 
* אופציה נוספת היא- תואר שני נוסף. 
* דוקטורט בחו"ל, ואז אאל"ט הממוצע פחות קריטי.

לצפיה ב-'ממוצע'
ממוצע
07/04/2017 | 19:20
34
1. קצת קשה להתייחס אם זה נמוך או גבוה. זה יחסי. יחסי לתחום, ולמה שנדרש בלימודים מתקדמים. בכללי ממוצע 80 בתואר שני זה ציון סביר ואפילו טוב. תלוי איפה. 
2. מעסיקים לא צריכים לדעת כמה קיבלת. אל תצייני כל עוד לא נשאלת באופן ישיר. וגם אם נשאלת, לענות בלי להתבייש. זה ממוצע טוב.
3. בנוגע לדוקטורט- למשל בכלכלה באוניברסיטת חיפה- אני זוכרת שצריך 85. אבל זה תלוי בתחום, במוסד, בראש החוג, ובמצב רוח שלו שהוא דן בבקשה.
4. הציעו בהודעה שלפני כמה אופציות. רוצה להוסיף שמכתב בקשה יכול לעזור, להגיע למזכירות גם.
וגם, להמשיך ללמוד- אולי עדיף ללמוד עוד תואר שני, לימודי תעודה. לימודי דוקטורט לא תמיד מסייעים לנו להתפתח מקצועית 

לצפיה ב-'עבודה סמינריונית'
עבודה סמינריונית
31/03/2017 | 19:50
2
64
שלום לכולם, אני סטודנט שנה אחרונה באוניברסיטת חיפה בפקולטה למדעי הרוח, אני צריך לעשות מספר עבודות סמינריוניות לסיום התואר אך אינני יודע איך לסכם בדיוק חומר מספרים. האם צריך לשנות לחלוטין את המילים מהספרים או שניתן לכתוב חלק ממה שכתוב בספרים? אני באמת לא חזק בסיכומים ובלהשתמש במילים שלי, תודה ושבת שלום.
לצפיה ב-'יכולות אקדמאיות'
יכולות אקדמאיות
01/04/2017 | 06:23
1
50
המטרה של עבודה סמינריונית היא שתשתמש בכל היכולות שרכשת במהלך התואר, לכדי תוצר אקדמי.
מצופה מסטודנט בשנה ג' (במיוחד מתחום מדעי הרוח), להיות מסוגל, לסכם חומר מכמה מקורות מידע.
אתה בשום אופן לא אמור להעתיק מילה במילה. אם תעשה את זה ולא תעשה ציטוט, עלולים להעלות אותך לוועדת משמעת. אתה אמור לקרוא, לסכם ולכתוב במילים שלך. אתה אמור לקחת כמה רעיונות במספר מקורות מידע ולהפוך אותם למקשה אחת. 
למשל תוכל לראות בעבודות: שבפסקה אחת יש רעיונות משתי מאמרים שונים. כי למשל הם יטענו שחוקר אחת אומר.... ומנגד חוקר שני מצא ש....
ממליצה לך אולי לקרוא סקירת ספרות של עבודות אחרות. אתה תראה את הסגנון ואז תבין טוב יותר מה מצופה ממך
לצפיה ב-'תודה ותשובה'
תודה ותשובה
01/04/2017 | 10:56
36
אז זהו שאני לא מעתיק מילה מילה, אני דווקא שיניתי את הסגנון, השאלה אם לא צריך להמציא לחלוטין משפטים או שפשוט אפשר לשנות את הסדר הרשום במילים מקבילות למשל. תודה.
לצפיה ב-'הנושא של כתיבת עבודות'
הנושא של כתיבת עבודות
29/03/2017 | 17:14
8
99
אני רוצה להבין משהו,לא מזמן התחלתי לתלות מודעות באוניברסיטה שאני עוסקת בתרגום מאנגלית לעברית של מאמרים.חלק מהסטודנטים שפנו אליי באמת היו רציניים ותרגמתי להם,אבל קבלתי גם פניות כגון תכתבי לי עבודה וזה נראה לי הזוי,על הדרך מכל מני שיחות גיליתי שיש שוק שלם של אנשים שכותבים עבודות לסטודנטים וגם מרוויחים מזה לא רע ,הרבה יותר ממה שאני מרוויחה מתרגום גרידא ואני מנסה להבין יש איזשהו עונש? הרי בעניי זה קו אדום ,זה משהו שלא עושים,כי אני את כל העבודות שלי לתואר עשיתי באופן עצמאי אז אני מוצאת את עצמי מסרבת לאותם סטודנטים שרוצים שאכתוב בשבילם ומצד שני אחרים אומרים לי שאני פראיירית אז אני בכל זאת חושבת שזה קו אדום שבחיים לא אתעסק בכתיבה של עבודות לאחרים אבל גם אמרו לי שיש אתרים שמתעסקים במכירת עבודות ואני רוצה להבין יש מישהו שמפקח?איך אפשר לעצור את זה?כי זה ממש קניית תואר וזה גם גורם לי להרגיש שאני לא בעניינים אז אנא תגידו לי האם במקרה כזה שאני שומעת על מישהו שכותב עבודות עבור סטודנטים יש למי לדווח?יש למי לפנות או שזה שוק פרוץ?תודה.תבהירו לי כי אני מרגישה לגמרי לא בעניינים.
לצפיה ב-'מה אכפת לך? זה די חוצפה מה שאת רושמת.'
מה אכפת לך? זה די חוצפה מה שאת רושמת.
29/03/2017 | 19:18
4
85
יש אנשים שמתפרנסים מזה ומנגד ישנם האנשים אשר משתמשים בשירותים הללו. 
אין זה אומר שהם קנו את התואר, את מקצינה, אז קנו עבודה או שניים, הם בין כה וכה נאלצים לשכתב אותה. 
אל תשכחי שיש אנשים שעושים את התואר רק לשם העלאה במשכורת או קידום במקום עבודתם, יש להם משפחה ועוד שלל דאגות, הם משלמים על התואר שלהם והם עושים אותו ואת רובו באופן עצמאי, במה זה שונה מלפנות לשירות של תרגום מאמרים? 
אל תהיי בשוק, עובדה שזה לא נאכף עד כה ואני בטוחה שהיו עוד אנשים כמוך שדחפו את האף שלהם וניסו לפגוע בזה.
סיוע אקדמי זה לא תמיד לכתוב את העבודה במקום הסטודנט אלא לעתים גם לשבת עמו ולעזור לו, ללמד אותו לכתוב עבודה, כי וואלה ברוב המוסדות המרצים "זורקים למים" מה שנקרא ולא באמת מכוונים או מנחים על אף העובדה שזו העבודה שלהם, אז כן סטודנטים רבים מרגישים מצוקה ופונים ל"שוק" הזה. 
גם אני כתבתי את העבודות שלי באופן עצמאי אבל אני לא ממהרת לשפוט, אל תתערבי. תתעסקי בחיים שלך. 

לצפיה ב-'היא צודקת'
היא צודקת
30/03/2017 | 06:32
3
75
כשאני רואה פרסומים של אפילו רק סיוע אקדמי, אני מוחקת.
אני עבדתי בוועדות משמעת. אני יודעת מה זה. וראיתי מה קרה לאנשים שרק נעזרו.
חלק מללמוד זה להזרק למים. ומי שלא מסוגל להתמודד, לא צריך להיות באקדמיה.

לצפיה ב-'תודה על ההבנה'
תודה על ההבנה
30/03/2017 | 07:43
2
69
מי שלא נזרק למים לא באמת רוכש מיומנויות חשובות שכל מי שיש לו תואר אמור לרכוש.יש אלפי עיסוקים יותר חשובים חוץ מלימודים-אתה צריך את התואר רק בשביל השכר והקידום אז אל תלך ללמוד כי אין לך פה אינטרס אקדמי -יש לך פה אינטרס כלכלי אישי ,אם כבר הלכת ללמוד אז תלמד -תעשה את זה כמו שצריך.
לצפיה ב-'תגיד את זה לאנשים שלומדים לתואר MBA...'
תגיד את זה לאנשים שלומדים לתואר MBA...
30/03/2017 | 21:48
21
לצפיה ב-'עם זה אני קצת פחות מסכימה'
עם זה אני קצת פחות מסכימה
31/03/2017 | 07:40
54
נכון, התואר הראשון וגם השני פיתח אותי מאוד. מבחינת יכולות, חשיבה.
גם בתכונות פחות אקדמיות כמו עצמאות למשל. אני יותר מאמינה בעצמי מלפני התואר.
אבל, המטרה העיקרית היתה לרכוש מקצוע. משהו שאוכל להתפרנס ממנו.
כן. היה שיקול כלכלי.
וגם מנחה לסמינריון, אמור לתת הכוונה וסיוע כלשהו. אחרת מה התפקיד של מנחה סמנריון? אחרת הוא חוטא לתפקידו....
חלק מללמוד, זה להתנסות, לקבל פידבק ולהתנסות שוב, וזה חלק מכתיבת סמינריון.
אבל כן, אני נגד קניית עבודות. נגד סטודנטים שרוצים שיאכילו אותם בכפית.
מי שבא ללמוד- שילמד. 
במצב שיש היום, הערך של התואר נשחק. 
לצפיה ב-'עונה'
עונה
14/04/2017 | 09:58
2
12
כשהייתי סטודנטית לתואר ראשון - גם אני לא ידעתי שזה בכלל קיים, הייתי בטוחה ש'סיוע' זה סיוע ולא ידעתי שאנשים כותבים עבודות עבור אחרים.
אבל היום מסתבר שזה ממש ממש נפוץ - אני כותבת עבודות סמינריוניות בתחומים שונים כבר 7 שנים (יש לי ילדים קטנים וכך אני מתפרנסת מהבית) ואני שומעת מאנשים לפעמים שכ-ל הכתה שלהם קנתה!! לפעמים מאותה אחת. 
חייבת לומר שגם לדעתי זה לא ממש מוסרי לקנות עבודה.. מצד שני, אנשים מאוד עסוקים היום, חייבים לעבוד, לפעמים גם לפרנס משפחה, ולא יכולים להקדיש חודשים לכתיבת עבודה סמינריונית - זה פשוט לא אפשרי כלכלית, גם כאשר יש להם את הרצון לכך. אישית, אני עומדת לעשות הסבה מקצועית של 180 מעלות לתחום הסיעוד (להיות אחות), וכשאמרתי לאחת הסטודנטיות שאני רוצה להרגיש שאני תורמת לחברה, ובעבודות אני תורמת לקבלת ציונים במרמה - היא חייכה ואמרה שתרמתי המון לשקט הנפשי שלה (היא אמא לתינוקת). זה טיפה שינה לי את צורת המחשבה.. 
לצפיה ב-'אני מאמינה שקניית עבודות זה הרבה מעבר לרמייה'
אני מאמינה שקניית עבודות זה הרבה מעבר לרמייה
16/04/2017 | 15:56
1
93
אני לא מדברת על הסתייעות. כי סיוע- כמו שאחד לוקח שיעור פרטי לפני מבחן, יש אנשים שקשה להם לכתוב עבודה. וכתיבת עבודה טובה ברמה אקדמית דורשת יכולות. 
מי שלא יכול ללמוד שלא ילמד. אפשר לפרוס את התואר ליותר זמן. אפשר ללמוד לפני שעושים ילדים, אפשר לעבוד, לחסוך כסף, לקבל מלגות.
היית רוצה שהרופא שלך יהיה אדם שכתבו לו עבודות, והעתיק במבחנים? אני ממש לא רגועה לדעת שיש אחות שכתבו לה עבודות... כבר שמעתי על רשלנות רפואית ועל חוסר ידע של צוות רפואי...
לדעת שעו"ד שאחראי לייצג אנשים. יש ביכולותו להשפיע על החופש של אחרים. לא רוצה לחשוב שהוא העתיק במבחן. 
מהנדס שהעתיק במבחן? כבר ראינו אסונות- מכביה, אסון ורסאי, אסון בהר הרצל שנפל מנוף על חיילת, קריסת חניון בת"א.
פסיכולוג שהעתיק עבודות? אם הוא לא יודע מספיק ולא מספיק מנוסה, יכול להזיק ממש.
פוטנציאל הנזק שאנשים שלא יודעים מספיק, לא כשירים מספיק, לא מנוסים מספיק יכול להיות עצום. 
וזה מעבר לאינפלציה באקדמאים. ואז מה שקורה שאנשים שראויים מתקשים למצוא עבודה ואנשים שהעתיקו את כל התואר ואיכשהו מצליחים, מתקדמים בעבודה שלהם. 
אני בעד להתחשב- לסייע כלכלית למי שזקוק. לתת הארכה בכתיבת עבודות למי שיש ילדים/ משפחה. אבל לא להקל ברמה האקדמית. ולא לאפשר העתקה/ הכנת עבודות. 

לצפיה ב-'אף אחד לא היה רוצה שיקרה מה שתיארת.. אבל עובדה שזה קורה'
אף אחד לא היה רוצה שיקרה מה שתיארת.. אבל עובדה שזה קורה
17/04/2017 | 23:30
4
ובינתיים למוסדות הלימודים אין דרך יעילה להתמודד עם זה או שאולי הם לא מעוניינים להיכנס לזה. כי היום אחוזים מאוד מאוד גבוהים מהסטודנטים לא כותבים כלום לבד, מלבד מבחנים. ואפילו מבחנים שנערכים אונליין - כותב עבורם מישהו אחר..
למהנדסים ורופאים קשה למצוא מי שיכתוב עבורם עבודות.. אבל במקצועות אחרים זה קורה המון. 
לצפיה ב-'האם יש מישהו שלומד/למד פוליטיקה וממשל בבן גוריון?'
האם יש מישהו שלומד/למד פוליטיקה וממשל בבן גוריון?
30/03/2017 | 21:46
11
לצפיה ב-'מעונות סטודנטים אוניברסיטת תל אביב'
מעונות סטודנטים אוניברסיטת תל אביב
30/03/2017 | 14:14
23
היי לכולם,
אשמח לקבל הודעה בפרטי במידה ומישהו/מישהי גרים במעונות הסטודנטים. 

תודה :) 
לצפיה ב-'ועדת משמעת'
ועדת משמעת
29/03/2017 | 20:11
1
81
הי. קיבלתי הודעה על ועדת משמעת. אין לי מושג למה...  במהלך המבחן לא נאמר לי על חשד להעתקה. לא נתפסתי עם שליפים או עם פלאפון ולא ידוע לי שהיה חשד כלשהו. בכל אופן לא נאמר לי שיש חשד כזה. לקראת סוף הבחינה, כ40 דקות לפני הסוף יצאתי לשירותים והיתי שם כ 10 דקות. בגלל הלחץ של הבחינה התחיל לכאוב לי הבטן. לאחר מכן חזרתי לכיתה כאשר בעצם סיימתי כבר לכתוב את הבחינה לפני יציאה לשירותים, רק עברתי שוב על התשובות, השלמתי מעט ואז לאחר א 5-10 דקות מסרתי את הבחינה למשגיחה.
על מה יכולים לעלות אותי לוועדת משמעת? אין לי שמץ...
אני כולי בלחץ מה עושים?
לצפיה ב-'אולי מבחן אחר/עבודה אחרת?'
אולי מבחן אחר/עבודה אחרת?
30/03/2017 | 06:35
43
בכל מקרה, תצרי קשר עם אגודת הסטודנטים- יש מצב שיש להם סנגור שמסייע.
ותבקשי ממי שהודיע לך לדעת על מה ולקבל את החומר. 
זה זכותך כחלק מהליך הוגן. שתידעי על מה ותדעי מה הראיות אם בכלל
ותוכלי להגן על עצמך
לצפיה ב-'תואר שני עם ממוצע נמוך'
תואר שני עם ממוצע נמוך
28/03/2017 | 17:12
1
62
סיימתי תואר ראשון עם ממוצע מאוד גבוה- 92 בפסיכולוגיה 
לאחר מכן המשכתי ברצף לתואר שני בייעוץ ארגוני, מסלול ללא תיזה, וסיימתי בממוצע מאוד נמוך- 80, עם יד על הלב אני יודעת שלא השקעתי 
אם אי פעם ארצה להמשיך לדוקטורט ואפנה למסלול של השלמת תיזה, האם אוכל לעשות זאת לאור הנתונים שציינתי לעיל? 80 זה ממוצע מאוד נמוך כידוע לי לתואר שני
מה ניתן לעשות?
תודה
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה, אני באותו המצב בדיוק'
מצטרפת לשאלה, אני באותו המצב בדיוק
30/03/2017 | 13:06
20
לצפיה ב-'לימודי אקטואריה'
לימודי אקטואריה
27/03/2017 | 19:31
1
41
היי...
יש לי תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ואני עובדת בתחום הביטוח קרוב לשנה והייתי רוצה ללמוד אקטואריה. האפשרויות הן:
1. תואר שני באוניברסיטת חיפה - שנתיים, הכנה לחלק מהבחינות
2. לימודי תעודה במכון מגיד - 4 שנים, הכנה לכל הבחינות

למדתי סטטיסטיקה ומתמטיקה במהלך התואר הראשון אבל אני לא יודעת עד כמה הרמה תואמת ומספיק מעמיקה בשביל לימודי תעודה.

רציתי לשאול אם יש הבדל משמעותי מבחינת עבודות עתידיות ואם יש פה מישהו שלמד/לומד אני ממש אשמח לעזרה!!
לצפיה ב-'אני התעניינתי בזה בעבר. אני אכתוב לך את מה שסיפרו לי'
אני התעניינתי בזה בעבר. אני אכתוב לך את מה שסיפרו לי
28/03/2017 | 05:51
43
1. לא רוצה לרפות את ידייך. אבל זה מסלול קשה
2. באוניברסיטת חיפה, את יכולה להיות עוזרת אקטואר. כדי להיות אקטואר צריך לעשות עוד כמה בחינות קשות
3. הרקע של כלכלה וניהול לא מספיק. גם אם ייתנו לך פטורים.יש מבחינים שתידשי לעבור
4. אם תסיימי את המסלול המלא- זה יהיה שווה מבחינת שכר

לצפיה ב-'מה עושים עם ספקות'
מה עושים עם ספקות
18/03/2017 | 12:29
1
97
היי, מקורה?

מניחה שלכולם יש או היו מתישהו ספקות לגביי "האם בחרתי את המקצוע הנכון"-במיוחד בתחומי לימוד מקצועיים שמכוונים למקצוע מסויים . ספקות של "האם בחרתי  בתאר הנכון?" "האם המקצוע הזה בשבילי?" "האם זה באמת מעניין אותי?"...

מה עושים עם הספקות הללו?
לצפיה ב-'קודם כל בעידן של היום '
קודם כל בעידן של היום
21/03/2017 | 06:04
64
אדם לא חייב לעבוד במקצוע שלמד...  יש פתיחות מסוימת. אם את במהלך התואר את יכולה לעשות שינויים- להוסיף דו חוגי וכאלה..
וגם ניתן להיעזר בהכוונה תעסוקתית
לצפיה ב-'לגבי בחינה שעשיתי בפתוחה'
לגבי בחינה שעשיתי בפתוחה
16/03/2017 | 20:18
1
71
לא קיבלתי ציון עדיין
רציתי לשאול, אם בחישוב שלי קיבלתי 57 ,58 , ואני צריך 60
כדי לעבור , אז מי שבודק את הבחינה ילך לקראתי ויעגל לי , או שהם 
שבפתוחה הם קשוחים איתך?

לצפיה ב-'בחינה'
בחינה
17/03/2017 | 18:24
53
אם הציון של המבחן הוא המרכיב היחיד. אז ככל הנראה לא תעבור. 
מה שכן- שמעתי על המרצים שאומרים שאם מישהו קרוב לעבור אז מעבירים אותו. אבל אז מראש כותבים לו את הציון של עובר.
ממליצה לבחון אופציה של ערעור. יכול להיות שאם יש על מה לערער הם יוסיפו קצת

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ש. גרוס חברת עורכי דין
ש. גרוס חברת עורכי דין
פורום ייעוץ סיעודי לגיל הזהב
פורום ייעוץ סיעודי לגיל
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה