לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3802738,027 עוקבים אודות עסקים

פורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום!!!
לפני הכתיבה בפורום, הנכם מתבקשים, לעיין בפורום קצת לפני, ולקרוא את התקנון של הפורום. הודעה שלא תיכתב לפי התקנון, תמחק ללא התראה מראש.
אני מעוניינת לצור מרחב וירטואלי נעים, שמאפשר לשאול, להתייעץ וגם להביע דעה  ולכן, חשוב לשמור על הכללים כדי שהפורום ייתן מענה הולם ומאוזן לכולם.
לאור המקרים האחרונים, אני רוצה להגיש שהפרסום בפורום אסור.
בנוגע להצעות עבודה- לשם כך יש את לוחות הפורום, ניתן לפרסם שם. פרסום הצעות עבודה על גבי הפורום, מותנה באישור מראש במסר ( הצעת העבודה צריכה להיות רלוונטית לסטודנטים או בוגרים טריים בתחומים אותם הם לומדים, ללא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. יש צורך לשרשר לשרשור רלוונטי או לפתוח שרשור חדש ).
בנוגע לסיוע בסמינריונים או עבודות תיזה- לאור חשיבות הנושא עבור הסטודנטים, אני מאפשרת. אך יש צורך לשרשר אותו לשרשור מתאים קיים או לפתוח שרשור חדש ייעודי לשם כך- "עזרה במילוי שאלונים".
לעיתים, יש גולשים ששואלים שאלות, שלא ניתן לתת תשובה טובה ומדויקת בפורום. חשוב לציין שהפורום אינו פורום רשמי של אף מוסד, והוא משרת את קהילת הסטודנטים. סטודנטים עונים, בהתאם למידע שיש ברשותם, שהם שמעו, שאלו, התייעצו. חלק מהתשובות יכולות להשתנות בין חוגים שונים/ פקולטות שונות ומוסדות שונים. גם מדיניות של מוסד משתנה ובהתאם לכך גם התקנון. לכן בשאלות שבהם יש צורך בתשובה רשמית בנוגע לנוהל מסוים, יש לברר גם במוסד הרלוונטי.

הודעות שלא ייכתבו לפי הנוהלים האלו, יימחקו ללא התראה מראש.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה וכמובן בהצלחה בלימודים
oromer

המשך >>

לצפיה ב-' אירוח בנושא תזונת ספורט '
אירוח בנושא תזונת ספורט
21/01/2018 | 12:06

כולנו עושים ספורט ושומרים על תזונה נכונה, טוב נו... לפחות מנסים.
אז עכשיו יש לכם הזדמנות מעולה להתחיל.
ביום רביעי, 24.1, נארח בפורום קרב מגע והגנה עצמית את אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית, קאוצ'רית ונטורופתית, בנושא תזונת ספורט.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-'עזרה בבחירה בין בן גוריון להדסה. מעבדה רפואית'
עזרה בבחירה בין בן גוריון להדסה. מעבדה רפואית
15/01/2018 | 21:47
1
31
היי אני רוצה ללמוד לימודי מעבדה רפואית. עכשיו יש 2 מוסדות שרלוונטיות מבחינתי שזה אוניברסיטת בן גוריון או מכללת הדסה בירושלים.
אשמח לעזרה בבחירה
1) מה יותר מומלץ בן גוריון או הדסה? מבחינת ההתייחסות שלאחר התואר אם למדתי במכללה או באוניברסיטה לגבי התואר הנ"ל
2)  ההתייחסות של המרצים והאווירה בקמפוס
3) מבחינת מרחק... אני נתנייתית ככה שלשניהם אצטרך מעונות אבל כמובן שבאר שבע יותר רחוק מירושלים :\
4) ומבחינת תנאי קבלה. ידוע לי שלבן גוריון אצטרך לשפר בגרויות. לפחות למתמטיקה אבל עדין... זה אוניברסיטה..

אשמח לכמה שיותר עצות ועזרה אני ממש מבולבלת 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
17/01/2018 | 20:42
17
אני לא יודעת עד כמה משנה בתחום הזה איפה למדת.
באופן כללי, עדיף אוניברסיטה.
האווירה בבגן גוריון טובה יותר מבירושלים
לצפיה ב-'המלצות לתוכנה ליצירת תרשימי זרימה (Flow chart)'
המלצות לתוכנה ליצירת תרשימי זרימה (Flow chart)
06/01/2018 | 12:55
17
בוקר טוב לכולם.
אני לא בטוח שזה הפורום המתאים לשאול את השאלה הזו אבל ננסה בכל זאת.

אני סטודנט להנדסה ואני צריך בכמה קורסים שאני לומד ליצור תרשימי זרימה של אופן פעולת המערכת.

במכללה שאני לומד בה מותקן Visio במחשבים אבל אני רוצה גם לעבוד עם הלפטופ שלי בבית וראיתי ש-Visio עולה הרבה כסף.

האם יש לכם המלצה על תוכנות (עדיף חינמיות. אם אין, אז יותר זולות מ-Visio) בעלות אותה הרמה (או לפחות מתקרבות מאוד) כמו Visio?

תודה רבה,
רשף
לצפיה ב-'היי, מבקשת עזרה'
היי, מבקשת עזרה
03/01/2018 | 14:57
1
37
אני מחפשת טבלה (ממקור אקדמי) של זמני שהיית נוזלים בקיבה ולא מצליחה למצוא. מישהו יכול לעזור?
לצפיה ב-'איפה ניסית לחפש?'
איפה ניסית לחפש?
05/01/2018 | 06:46
22
יש לך גישה למאגרי מידע של הספרייה?
ניסית להיעזר בייעץ של הספרייה?
לצפיה ב-'שכר לימוד - איך מחשבים?'
שכר לימוד - איך מחשבים?
31/12/2017 | 16:22
3
41
אשמח לעזרה פה בהבנת חישוב שכר הלימוד באורנים. שכר הלימוד שלי לשלוש שנים במסלול להסבת אקדמאים הוא 13,600 שח. למרות זאת מתעקשים לגבות ממני השנה את רוב הכסף (75%) ובשנה הבאה יגבו את 25% הנותרים. אני לא מצליחה להבין את הרציונל של זה, ובמיוחד זה מקשה עלי מאוד כלכלית. יש דרך לשנות את זה לחלוקה קצת יותר הגיונית? עד כה בכל פניותי נתקלתי בחומה בצורה. תוךדה מראש. מיכל
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שזה הפורום המתאים לשאלה'
אני לא בטוחה שזה הפורום המתאים לשאלה
31/12/2017 | 16:43
51
כשכתבתי את ההודעה חשבתי שאני בפורום של מכללת אורנים בלבד. אבל אני מניחה שזה לא ממש שונה במכללות אחרות. אשמח בכל מקרה לתשובה כלשהי אני די אובדת עצות
לצפיה ב-'אני לא חושבת שזה אפשרי'
אני לא חושבת שזה אפשרי
02/01/2018 | 06:08
1
30
התשלום הוא לפי נקודות זכות.
לכן אם את לומדת את רוב נקודות זכות בשנה הזו תצטרכי לשלם עכשיו.
בעצם הכוונה שאת תצריכה לשלם כל שנה בהתאם למה שאת לומדת.

וזה לא קשור ספציפית למכללות. לכל המוסדות המתוקצבים משלמים את אותו הדבר (אוניברסיטאות ומכללות מתוקצבות).
את יכולה לפנות לוועדה לתשלומים חריגים, ולבקש. אולי יאפשרו לך. 
אבל במדה ואת לומדת יותר השנה הרציונל ממש ברור לי. תארי לך, את מחליטה לפרוש. אז לא תשלמי את ההיתרה?
ודרך אגב, למה חשבת שהפורום שייך רק לאורנים? אני יכולה להגיד לך שאין פה כמעט סטודנטים באורנים. אם בכלל... סתם נשמע לי מוזר שהגעת למסקנה הזו
לצפיה ב-'בירור פרטים - חיוב שכר לימוד'
בירור פרטים - חיוב שכר לימוד
03/01/2018 | 09:02
18
מיכל שלום,
נשמח לתת לך פרטים מדויקים על נושא החיוב ולעזור לך ככל שניתן
במחלקת שכר הלימוד שלנו,  הנמצאת בבניין 58 .
מרכז שירות לסטודנט
מכללת אורנים
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:06
5

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'לימודי משפטים '
לימודי משפטים
20/12/2017 | 13:57
9
66
שלום, 
חברה שלי אחרי שיחרור, ועכשיו שוקלת להתחיל ללמוד בכיוון של משפטים. היא מעדיפה לא לחכות עד לשנת הלימודים הבאה אם זה אפשרי, יש אפשרות שהיא תוכל להתחיל ללמוד עכשיו?
לצפיה ב-'יכול להיות'
יכול להיות
22/12/2017 | 07:23
8
32
יש מקומות שמאפשרים להתחיל ללמד בסמסטר אביב.
ואם לא, אפשר לנסות ללמוד קורסים כשומעת חופשית ולהרשם לשנת לימודים הבאה. ולבקש שיכירו בקורסים שעשתה..

לצפיה ב-'לא יודע כמה זה אפשרי'
לא יודע כמה זה אפשרי
24/12/2017 | 12:11
7
33
הרי כשומעת חופשית היא תדרש להגיש עבודות או לגשת למבחנים.
כן שווה לבדוק על מסלולים שנפתחים גם בסמסטר חורף - יודע שבמרכז האקדמי ברמת גן כבר נפתחה ההרשמה לתואר במשפטים.

לצפיה ב-'שומע חופשי לא חייב לגשת למבחנים'
שומע חופשי לא חייב לגשת למבחנים
29/12/2017 | 12:57
6
25
במקרה שלה זה רצוי... כדי שיכירו לה בקורסים האלו.
שווה לברר איפה שהיא תרצה ללמוד מאיזה מוסדות אחרים הם מקבלים
לצפיה ב-'שווה באמת לבדוק איזה מכללות פתחו הרשמה לסמסטר חורף'
שווה באמת לבדוק איזה מכללות פתחו הרשמה לסמסטר חורף
30/12/2017 | 16:02
5
24
לא רואה מה הטעם להיות שומעת חופשית, לדעתי זה סתם בזבוז זמן...
לא הרבה מוסדות פותחים הרשמה למשפטים בסמסטר חורף, אז אם היא באמת רוצה להתחיל כבר עכשיו כדאי שתתחילו לבדוק. טושטוש כתב לך שבמרכז האקדמי בר"ג פתחו - יש להם פקולטה מעולה אז שווה להתחיל שם.
לצפיה ב-'יש לך אינטרס ברמת גן?'
יש לך אינטרס ברמת גן?
01/01/2018 | 20:48
4
19
אם היא תרשם לחורף הבא, ויאפשרו לה לצבור נ"ז כשומעת חופשית עכשיו זה אידאלי..
להגיד בזבוז זמן מבלי להסביר ולהגיד שרמת גן מעולה זה מעיד על אינטרסים
אני ראיתי את נתוני מעבר בחינות הלשכה, לפי מוסדות לימוד.
בהשוואה לאוניברסיטאות אין מה לדבר.. גם בהשוואה למכללות יש טובות ממנה...
אני לא רוצה להיד שהיא גרועה. אבל צריך לשים בפרופורציה
לצפיה ב-'אם למישהו יש דעה שונה משלך זה אומר שיש לו אינטרס נסתר???'
אם למישהו יש דעה שונה משלך זה אומר שיש לו אינטרס נסתר???
04/01/2018 | 00:31
3
18
הוא שאל איפה היא יכולה להתחיל ללמוד כבר עכשיו ולמיטב ידיעתי לא הרבה מוסדות פותחים הרשמה למשפטים בסמסטר חורף, בטח שלא אוניברסיטאות, בגלל זה הצעתי לו לבדוק במכללות.
בכל אופן, אם במרכז האקדמי נפתחה הרשמה, כמו שטושטוש אמר, אז למה שלא יבדוק איתם? הפקולטה שלהם באמת טובה ויש להכוון התעסוקתי שלהם נטוורקינג מעולה, ככה שבשנים האחרונות הסטודנטים שלהם מצליחים להתברג למשרדים מובלים גם כאלה בעשיריה הראשונה. הבחינות האחרונות היו ללא ספק נפילה עבור כולם, אבל אם תסתכל על הבחינות הקודמות, הם נמצאים במקום טוב באמצע מעל למכללת אונו ושערי משפט.
להשתתף בקורסים כשומעת חופשית לדעתי זה מיותר, במיוחד בהתחשב בעובדה שלא בטוח שיכירו לה בהם. לימודי המשפטים, ההתמחות ובחינות הלשכה נמשכים בסה"כ כ-5 שנים, ככה שאני לא מבינה מה הטעם לבזבז זמן.
לצפיה ב-'אני אסביר לך בדיוק'
אני אסביר לך בדיוק
05/01/2018 | 17:24
2
10
1. הבנת הנקרא- אני התכוונתי שתבדוק לפני אם יכירו לה. ובנוסף שתנסו ללמוד במוסד שאליו תרצה להתקבל. שומעת חופשית היא יכולה מסמסטר אביב
2. המבחן היה קשה לכולם. נכון. אבל אני השוותי אותם לשאר הסטודנטים. כולם התמודדו עם אותו מבחן. ולהם היה כנראה קשה יותר לסטודנטים במכללות.
אם כבר במכללה אז עדיף בבינתחומי או במכללה למנהל. שום נטוורקינג שבעולם, לא יעזור לה אם לא תעבור את מבחני הלשכה. 
3. את מתחום המשפטים? סתם שתדעי שלמקומות ההתמחות הכי טובים, סטודנטים ממכללות (שלא למדו בבינתחומי או המכללה למנהל) יותר קשה  להתקבל.
4. אין לי בעיה שדעתך שונה. אפשר להציע לבדוק שם. פשוט להגיד שהם ממש טובים, כשהסטודנטים שם כנראה לא הבריקו במבחני הלשכה, קצת נראה לי מוזר.
5.  נכנסתי לאתר שלהם ולא מצאתי פרסום כלשהו על תואר במשפטים.
את בטוחה שיש מסלול כזה?

לצפיה ב-'המכללה נקראת "המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן"'
המכללה נקראת "המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן"
06/01/2018 | 00:58
1
20
אז מן הסתם שיש להם מסלול ללימודי משפטים. מעבר לזה, אני מכירה כמה חברה שסיימו שם בשנים האחרונות והצליחו להתברג למקומות טובים בהתמחות ולאחריה -הם זוקפים את זה לטובת הנטוורקינג של ההכוון שלהם. זה באמת לא פשוט להגיע למשרדים מהעשרייה הראשונה אם אתה לא יוצא מאחד המוסדות הגדולים, אבל מסתבר שאפשרי. בשנים האחרונות הגבולות מטשטשים, אם יש לך ציונים טובים ודאגת לעבות את קורות החיים שלך במהלך התואר עם פעילות באגודה ובקליניקות או טרום סטאג' לדוגמא, אז יש לך סיכוי מעולה לסגור התמחות טובה.  

לצפיה ב-'טוב, תודה חברים'
טוב, תודה חברים
08/01/2018 | 12:07
12
עברתי על התגובות שלכם והן עוזרות, תודה על ההסברים. היא התחילה לבדוק את ההרשמה לסמסטר חורף... שוב, תודה
לצפיה ב-'זמן הרשמה לבר אילן'
זמן הרשמה לבר אילן
18/12/2017 | 17:34
1
24
מישהו יודע מתי נפתחת ההרשמה לבר אילן? 
לצפיה ב-'רישום'
רישום
20/12/2017 | 05:18
17
בדרך כלל בחודשים ינואר פברואר. בחלק מהמחלקות יש הרשמה מאוחרת גם לאחר המועדים הללו.
לצפיה ב-'לימודי אבטחת מידע בטכניון'
לימודי אבטחת מידע בטכניון
18/12/2017 | 23:06
1
28
מישהו במקרה יודע כמה עולה קורס של לימודי אבטחת מידע בטכניון ? 
זה קורס של 9 חודשים 
לצפיה ב-'למה שלא תשאל את הטכניון?'
למה שלא תשאל את הטכניון?
20/12/2017 | 05:14
11
לצפיה ב-'היי'
היי
17/12/2017 | 17:18
2
43
היי

צריך עזרה בסמינריון בנושא גזענות
מאמרים וסקירה ספרותית
מי יכול לסייע?

לצפיה ב-'איפה ניסית לחפש?'
איפה ניסית לחפש?
20/12/2017 | 05:20
7
לצפיה ב-'ניסית לחפש בעצמך?'
ניסית לחפש בעצמך?
24/12/2017 | 12:13
11
יודע שיש המון כאלה.
נסי בספריה של המכללה/אוניברסיטה ובמאגרים מקוונים כמו מפתח חיפה, JSTOR וכו'.
לצפיה ב-'אמנות?'
אמנות?
16/12/2017 | 20:51
19
שלום אני לומדת באוניברסיטה הפתוחה ויש לי סיכומים רבים באמנות כמו אמנות הרנסנס באיטליה, אמנות טבע דומם ועוד...
אם אתם רוצים להתחלף איתי אשמח אפילו שאתם אולי לא לומדים בפתוחה. אני מחפשת סיכומים בנושא אמנות ימי הביניים אם יש לכם.
תודה מראש שבוע טוב
לצפיה ב-'לימודים'
לימודים
11/12/2017 | 11:22
2
50
שלום . אשמח לקבל עצה והכוונה בנוגע ללימודים לתואר ראשון במדעי הרוח והחברה. למען האמת איני מגיע מעולם של השכלה גבוהה ולא אקדמאי אך ברצוני לרכוש תואר האם הבחירה לתואר זה תצליח לי? או אולי זה גדול עליי? למיטב הבנתי זהו תואר יחסית קל לעומת תארים אחרים. אשמח להכוונה.
לצפיה ב-'הכוונה'
הכוונה
15/12/2017 | 20:08
26
שלום אוריאל,

בגדול- קושי לימודי נחווה אצל כל אחד באופן שונה. יש אנשים שקשה להם יותר תארים שמצריכים שינון, וכתיבה. יש אנשים שקשה להם יותר תארים הדורשים יכולת מתמטית.
רמת הקושי תלויה גם בעומס התואר. יש תארים עמוסים מאוד שבהם לומדים גם 14 קורסים בסמסטר. יש הרבה עבודות ודוחות להגיש.
אחרי כל ההקדמה הזו,
תואר במדעי הרוח/חברה נחשב קל יותר. 
אני לא מכירה אותך. אנ לא יכולה להגיד לך אם זה גדול עליך או לא.
בכל מקרה, מה אתה מצפה להשיג מהתואר? כי תואר במדעי חהברה לא יכול לתת לך הרבה
לצפיה ב-'היי אני חושבת אחרת'
היי אני חושבת אחרת
16/12/2017 | 20:37
25
השאלה היא איפה בדיוק אתה מתכנן לעשות תואר במדעי הרוח והחברה?
כי למשל באוניברסיטה הפתוחה מדעי הרוח והחברה כולל הכל- אמנות, ספרות, פילוסופיה, חינוך וגם סטטיסטיקה(שקשור בחברה)
אבל בפתוחה זה מאוד קשה כי צריך לפתור ממנים, עבודות סימינריוניות אבל היתרון הוא שאפשר ללמוד בבית בקצב שלך עם הקלטות וידיאו ואין חובת נוכחות.
איפה בדיוק חשבת ללמוד?
אני חושבת שמדעי הרוח והחברה כן יכולים לעזור לך בעתיד כי ישר שמקבלים תואר ראשון מקבלים יותר לשעה והכי חשוב תואר ושתבחר מה שמעניין אותך. לא מה שמעניין אחרים. תחשוב על זה
לצפיה ב-'סמינריון-כללי אזכור APA'
סמינריון-כללי אזכור APA
08/12/2017 | 12:16
18
אהלן.
אני כותב עבודה במדעי המדינה במסגרת תואר ראשון.
שיטת האזכור שבחרתי בעבודה היא הערות שוליים בגוף העבודה.

כיצד נכון לאזכר מקור כאשר יש לי מאמר בתוך ספר שכבר אזכרתי אותו בעבודה,
אך עם זאת-מדובר במחבר שונה?

האם נכון לציין -
שם המחבר, שם, מס' עמוד ?

ההתלבטות היא מאחר ושם מציין את המחבר הראשי בספר ושאר המאמרים בתוכו הם של עמיתים שהשתתפו במחקר,לכן אם אציין את שם המחבר העיקרי ואשתמש בשם, בפועל מדובר במחברת אחרת.

האם נכון להשתמש ב-שם המחבר ולהוסיף ואחרים וכך נפתרת ה"בעיה"?
חיפשתי באתרים של מס' פקולטות אבל הדרך הנכונה לאזכר אינה ברורה מספיק.

תודה רבה מראש! 
לצפיה ב-'התלבטות מקצועית'
התלבטות מקצועית
15/11/2017 | 15:46
1
121
שלום לכולם,
אשמח להתייעץ אודות נושא שמטריד אותי בתקופה האחרונה. 
אני סטודנטית לתואר שני אותו התחלתי לפני כשנה ועתידה לסיום בסוף השנה הנוכחית. כמו כן, במקביל אני עושה תעודת הוראה. 
את התואר השני התחלתי מיד לאחר התואר הראשון.
בתקופה האחרונה אני מרגישה כי "רצתי" מהר מידי וישנם דברים נוספים אשר מעניינים אותי אך שייכים לעולם תוכן שונה לחלוטין.
לכן, אני מתלבטת האם להמשיך את התואר ואת הכיוון המקצועי אליו פניתי או ללכת עם הלב ולתת  משקל גם לתחומי עניין אחרים ולפתח אותם באופן מקצועי.
אשמח לשמוע חוויות של אנשים שעברו דילמה דומה, ואת דעתכם בעניין. 

לצפיה ב-'התלבטות מקצועית'
התלבטות מקצועית
17/11/2017 | 14:41
51
קודם כל, אני ממש מבינה אותך. גם אני חוויתי ועדיין חווה תחושות כאלו. (סיימתי את התואר השני). גם אני המשכתי ישר לתואר שני.
יכול להיות שבגלל ההמשך הישיר לתואר שני מבלי להמתין קצת, גורם לבלבול.
לא כתבת באיזה תחום את עכשיו, ובאיזה תחומים אחרים את מתעניינת.
יכול להיות שיש קשר בייניהם. לא בהכרח קשר ישיר. אבל לפעמים שני תחומי ידע שונים יכולים לעזור לך גם במחקר, וגם בעבודה שדורשת ידע ומיומנויות שונות.

בלי לדעת קצת יותר פרטים כמו, מה את לומדת, במה את מתעניינת, כמה ימים בשבוע את לומדת, והאם את עובדת קשה לי לענות.
יכול להיות שבגלל שהתחלת, ואת באמצע שווה לך לסיים. ואז להמשיך. יכול להיות שכדאי לך לעבוד במקביל. אולי תסיימי את הלימודים ותבחני במקביל לימודים אחרים?
לתואר שני יש השלכות- במגזר הציבורי תוכלי לקבל שכר גבוה יותר, ולהתקבל ליותר משרות עם פחות ניסיון. 
אם את מתעניינת בלימודי תעודה אולי תוכלי לעשות במקביל.

לצפיה ב-'לימודי כלכלה/ חשבונאות במכללה למנהל '
לימודי כלכלה/ חשבונאות במכללה למנהל
12/11/2017 | 15:30
3
90
שלום לכולם. 
אני מתלבט בין לימודי כלכלה (עם התמחות בשוק ההון) לבין לימודי חשבונאות. אשמח לשמוע המלצות (גם לגבי שוק העבודה בתור רואה חשבון/ מנהל תיק השקעות) 
ואם יש המלצות (גם שליליות) על המכללה למנהל בראשון אשמח לשמוע 
תודה רבה 
לצפיה ב-'כלכלה'
כלכלה
14/11/2017 | 21:53
1
75
המכללה למנהל בראשון ברמה טובה מאוד.

שוק העבודה בעייתי . במיוחד כמנהל תיקי השקעות. יש קושי למצוא התמחות
לצפיה ב-'פחות מתחבר למכללות שעובדות בשיטת "הסרט הנע"'
פחות מתחבר למכללות שעובדות בשיטת "הסרט הנע"
18/12/2017 | 20:50
22
ויותר מעדיף את היחס האישי - יודע שיש את זה במרכז האקדמי ברמת גן וחושב ששווה לבדוק גם שם. לעניין ההתלבטות בין המקצועות - זה מאוד תלוי ב"מה אתה רוצה להיות כשהוא יהיה גדול", כי למרות שמדובר בשני מקצועות ראליים, כל אחד מהתארים מציע אפשרויות תעסוקתיות שונות. קח בחשבון שכדי להיות רואה חשבון תצטרך לעשות התמחות ולעבור את מבחני המועצה. בהצלחה!
לצפיה ב-'חשבונאות או כלכלה'
חשבונאות או כלכלה
15/11/2017 | 09:29
50
בעיני, היתרון בחשבונאות הוא שזה מקצוע - אתה יודע לקראת מה אתה הולך, לעומת תואר בכלכלה שבסופו לא בהכרח ברור, או לפחות לא באותה מידה, "מה עושים עכשיו". מצד שני, זו גם גמישות, שתואר בחשבונאות פחות מציע, מה גם ששוק רואי החשבון הוא לא פשוט במיוחד ולא מתגמל במיוחד (אבל כנראה שזה נכון לרוב מקצועות מדעי החברה).

כמה הצעות ברשותך:
1. תבחר קודם כל את המטרה, ורק אחרי זה תבחר את הדרך, לא להפך. (או במילים אחרות, במה אתה רוצה לעסוק?)
2. אפשר לעשות תואר משולב - גם בכלכלה וגם חשבונאות, ובכך לפתור את הדילמה.
לצפיה ב-'עוד שאלה קלאסית על שילוב בין עבודה ללימודים'
עוד שאלה קלאסית על שילוב בין עבודה ללימודים
24/10/2017 | 00:48
1
129
התקבלתי למכינה להנדסה בבן גוריון, מסלול של 9 חודשים. בינתיים המערכת לא מאוד עמוסה לי, והלו"ז שלי די פנוי אחרי הלימודים - אבל אני מודע לכך שהכל יכול להשתנות ככל שנתקדם בחומר, ואז אצטרך יותר ללמוד בבית. שלא לדבר על כך שאני שוקל בינתיים להוסיף פסיכומטרי. 

העניין הוא שאני גר במעונות האוניברסיטה, ולמרות השכ"ד הנמוך יחסית (900 לחודש) עדיין יש הוצאות שוטפות על אוכל, ביגוד וכיו"ב, מה שמוביל אותי לשאלה אם כדאי לי להתחיל לעבוד במשמרות ערב, או שהדבר עשוי לפגוע בי בהמשך מבחינה לימודית?

כמו כן, יש לי דיפלומת הנדסאי מכטרוניקה מטעם הצבא. האם יש סיכוי למצוא משרת סטודנט בתחום? בבאר שבע?
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
29/10/2017 | 19:29
65
אם אתה רוצה להוסיף פסיכומטרי- תוותר על עבודה. 
אני לא יודעת מה ממוצע הציונים שלהם אתה זקוק, מה היכולות שלך,
וכמה אתה צריך להשקיע. 
אבל זה המאני טיים שלך.. אתה רוצה להתקבל או לא?
אתה אמור ללמוד אחרי שאתה חוזר... 
בעיקרון רק התחילו הלימודים. אם אתה רואה שאתה מסתדר, ואתה גם יעיל ויודע ללמוד נכון, ולחלק את הזמן שלך בצורה טובה אולי אפשר קצת. 
בסוף שבוע ומשמרת אחת באמצע שבוע. 
אולי יש משרות גמישות... אולי עבודה מהבית.
אולי מלגה..
חשוב להגיע ללימודים אחרי שחוסכים לפחות חלק מהסכום ולא לחוצים לכסף יותר מידי.
בקיצור- תראה שאתה באמת מסתדר.. ורק אז תשקול לחפש משהו שגם יתגמש איתך בשעות
לצפיה ב-'שותפים למגורים באזור צפון תל אביב'
שותפים למגורים באזור צפון תל אביב
22/10/2017 | 12:51
57
היי,
הנני סטודנטית לחינוך מיוחד והוראה במכללת לוינסקי בתל אביב, מחפשת דירת שותפים למגורים באזור.

אשמח לתגובות אם קיים.
תודה.
לצפיה ב-'יחסי מתרגל-מרצה-אחראי קורס : שונה בין מקומות?'
יחסי מתרגל-מרצה-אחראי קורס : שונה בין מקומות?
17/10/2017 | 20:19
2
133
מישהו יודע ממקור "ראשון" או אפילו "שני"(אבל וודאי) איך זה באמת הולך מאחורי הקלעים התקשורת ביניהם?
אני אסביר מה הכוונה:
לא אחת בקורסים נראה שלמתרגל אין מושג (או שיש מושג לא מספק) לגבי מה היו בהרצאות, ולמרצים בתרגול, וגם שכן יש.
לגבי תרגילים- לפעמים למרצים יש התמצאות טובה ולפעמים נראה שאין להם שום מושג מה יש בתרגילים אלא רק המתרגלים יודעים.
בקורסי תכנות נוצר מושג חדש : "צאר" של התרגילים, שהוא האחראי הבלעדי על התרגילים וכל הקשור אליהם , ובכלל לא מעורב בשום דבר אחר בקורס באותה שנה. לא מוזר?

אבל הכי מעניין-מבחנים. מצד אחד המתרגלים טוענים בתוקף(לפחות באוניברסיטה העברית) שאין להם מושג מה יש במבחן והמרצים לא מעדכנים אותם עד לרגע האחרון. מצד שני הם צריכים מתישהו להספיק לפתור אותו ולהכיר לעומק את כל התרגילים, כדי לענות לאנשים במבחן על בעיות למיניהם. סתירה?

ולגבי בדיקת המבחנים-לא ברור מי בודק בפועל ומי אחראי להחליט כמה פקטור יהיה או כמה מורידים על כל טעות.

אז קיצר אם מישהו יודע אשמח להסבר "חלוקת אחריות" לגבי:
1. מה יש בתרגול לעומת מה יש בשיעור -מקרים של הגדרות סותרות או תיאום טוב/רע.
2. תרגילי בית-מי כותב אותם, כמה המרצים מעורבים או שזה נטו המתרגלים? מי כותב את הפתרונות שלהם?
3. מבחנים-מה ששאלתי.

ואיפה המרצה האחראי נכנס לעסק? יש בעברית מקרים שהמרצה האחראי בכלל לא מלמד באותה שנה! אז במקרה כזה נראה לי לא סביר שהוא יתערב בכתיבת המבחן שהוא לא יודע מה בדיוק הלך בהרצאות והתרגולים מקרוב.

אם התשובה שונה פר מוסד או פקולטה אז אשמח לדעת איך זה איפה שהכרתם.
לצפיה ב-'עונה על השאלות'
עונה על השאלות
19/10/2017 | 01:49
85
מקובל שתרגול לא בהכרח קשור ישירות להרצאה והרצאה לא לתרגול.
המטרה של תרגול היא לא בהכרח לתרגל את מה שהמרצה לימד. אלא במקרים רבות להוסיף על כך.
כמו כן, ייתכן שתרגול חומר מסויים ייקח יותר או פחות זמן מהזמן שנדרש ללמוד את התיאוריה עבורו.

כתיבת תרגילים ובדיקתם היא מלאכת מחשבת. מצד אחד יש לוודא שהתרגיל אכן בודק את הנלמד בכיתה והמתורגל בתרגול, מצד שני יש לבדוק שהוא לא קשה מדי ולא קל מדי ומצד שלישי - יש לוודא שהתרגיל הוא לא אותו תרגיל שניתן בשנים קודמות.
אז לא - כלל וכלל לא מוזר שכותב התרגילים לא מעורב במה שקורה בזמן הלימוד. גם לא מעניינת אותו הרמה של הכיתה. הוא כותב תרגיל ותו לא. אם רמתה של הכיתה נמוכה יותר - שייספגו. המחלקה\החוג\הפקולטה לא יורידו את רמת התרגיל.

מי ששולט בחומר לא צריך לראות את המבחן כדי לפתור אותו. מתרגלים לרוב הינם בוגרי תואר ראשון בהצטיינות. לרוב הם מתרגלים בקורסים שבחומר שלו הם שולטים היטב.
האם מורה לחשבון בכיתה ו' צריך להכיר את כל המבחנים בחשבון בעולם כדי לדעת לפתור מבחן ברמת כיתה ו'?
אז כן - עבור המתרגלים והמרצים החומר של תואר ראשון הוא לא יותר ממבחן בחשבון של כיתה ו'.

--

מקובל שאחת לשבוע או לשבועיים יש פגישה של כל המרצים וכל המתרגלים שבמהלכה מעלים נושאים הקשורים לקורס ומתאמים עמדות.

כפי שציינתי - המטרה של הקורס היא לגרום לכך שכל הבוגרים של כל שנה\מחזור יהיו באותה רמת ידע ואותה רמת בקיאות בחומר. הדרך לוודא זאת היא ע"י מבחן שהוא פחות או יותר אחיד ברמתו. כנ"ל לגבי המבחנים.

למה אתה חושב שלמרצה האחראי אכפת מה הרמה של הכיתה באותה השנה?
למה אתה חושב שאכפת לו בכלל מה לימדו או לא?

ובנימה יותר אישית - אתה סטודנט למדעי המחשב. בסוף התואר אתה אמור לצאת
'אדם חושב'. לא אדם שיודע את החומר.

אף מראיין באף חברת היי-טק לא רוצה אדם ש'יודע את החומר'. אבל אדם חושב  שפותר בעיות בדרכים יצירתיות -ייתקבל בברכה בכל פקולטלה למדעי המחשב לתואר שני או דוקטורט ובוודאי ו-ודאי ייתקבל לעבודה בכל חברת היי-טק יוקרתית.

לצפיה ב-'התשובה משתנה'
התשובה משתנה
20/10/2017 | 15:21
50
אני חושבת שזה בעיקר מה מוגדר להם לעשות ועל מה משלמים להם.
יש מקרים שאין מתרגל לקורס, ויש עוזר הוראה שרק בודק עבודות. 
יש מקרים שהמתרגל פותר תרגילים של התרגול ונכנס לענות על שאלות במבחן. 
יש מקרים שלא.
בנוגע לתרגוולים- לרוב המתרגלים פותרים את התרגולים. 
גם לי קרה שהיה סתירה או דברים שלא תואמים. 
לא תמיד יש קשר הדוק בין המרצה למתרגל. 
אם יש בעיות אתם מוזמנים להציף 
לצפיה ב-'כיצד למעשה כותבים תרגילים(מקצועות ריאליים)?'
כיצד למעשה כותבים תרגילים(מקצועות ריאליים)?
17/10/2017 | 20:12
50
שלום,
עלתה לי מחשבה: איך למעשה כותבים(כלומר יוצרים) את תרגילי הבית והמבחנים?
האם יש מאגרים שבוחרים מהם שאלות? האם פותרים מחדש כדי להחליט מה מתאים? איך "זוכרים" מה ברמה מתאימה לסטודנטים ולא הרבה יותר מידי קשה/ארוך?

הרי לא נראה לי סביר שהמתרגלים/המרצים ממציאים תרגיליםפתירים, שגם "יפים" או "מועילים" וגם "יוצאים טוב", כל שנה ושנה מחדש, ומצד שני זה לא לגמרי ממוחזר בין שנים, אבל מישהו מתישהו היה צריך לחשוב על כולם...

ואין עניין של זכויות יוצרים אם מעתיקים תרגיל מספר לימוד(שלא הם הוציאו)? ואני די משוכנע שנתקלתי במקרה כזה. ומה לגבי העתקת תרגילים מהאינטרנט(גם את זה ראיתי, אפילו בניסוח מילה במילה זהה)?
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:49
16

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אפרים ויינשטיין עורכי דין
זקוקים לייעוץ משפטי מסחרי
פורום הורים למחוננים
פורום הורים למחוננים
חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה