לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום!!!
לפני הכתיבה בפורום, הנכם מתבקשים, לעיין בפורום קצת לפני, ולקרוא את התקנון של הפורום. הודעה שלא תיכתב לפי התקנון, תמחק ללא התראה מראש.
אני מעוניינת לצור מרחב וירטואלי נעים, שמאפשר לשאול, להתייעץ וגם להביע דעה  ולכן, חשוב לשמור על הכללים כדי שהפורום ייתן מענה הולם ומאוזן לכולם.
לאור המקרים האחרונים, אני רוצה להגיש שהפרסום בפורום אסור.
בנוגע להצעות עבודה- לשם כך יש את לוחות הפורום, ניתן לפרסם שם. פרסום הצעות עבודה על גבי הפורום, מותנה באישור מראש במסר ( הצעת העבודה צריכה להיות רלוונטית לסטודנטים או בוגרים טריים בתחומים אותם הם לומדים, ללא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. יש צורך לשרשר לשרשור רלוונטי או לפתוח שרשור חדש ).
בנוגע לסיוע בסמינריונים או עבודות תיזה- לאור חשיבות הנושא עבור הסטודנטים, אני מאפשרת. אך יש צורך לשרשר אותו לשרשור מתאים קיים או לפתוח שרשור חדש ייעודי לשם כך- "עזרה במילוי שאלונים".
לעיתים, יש גולשים ששואלים שאלות, שלא ניתן לתת תשובה טובה ומדויקת בפורום. חשוב לציין שהפורום אינו פורום רשמי של אף מוסד, והוא משרת את קהילת הסטודנטים. סטודנטים עונים, בהתאם למידע שיש ברשותם, שהם שמעו, שאלו, התייעצו. חלק מהתשובות יכולות להשתנות בין חוגים שונים/ פקולטות שונות ומוסדות שונים. גם מדיניות של מוסד משתנה ובהתאם לכך גם התקנון. לכן בשאלות שבהם יש צורך בתשובה רשמית בנוגע לנוהל מסוים, יש לברר גם במוסד הרלוונטי.

הודעות שלא ייכתבו לפי הנוהלים האלו, יימחקו ללא התראה מראש.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה וכמובן בהצלחה בלימודים
oromer

המשך >>

לצפיה ב-'מעבר חוג בטכניון'
מעבר חוג בטכניון
23/05/2017 | 02:03
5
אם התקבלתי לכימיה לדוגמא, האם אני יכול להרשם לקורסים הרלוונטים להנדסת חשמל וכך לעשות את מסלול המעבר בין הפקולטות? או שאני חייב להיות רשום להנדסה אחרת שמכילה את אותם קורסים?
לצפיה ב-'עבודה במוקד טכני סלקום'
עבודה במוקד טכני סלקום
22/05/2017 | 15:01
5
עבודה במוקד הטכני של סלקום-נטוויזן בחיפה, מתאימה לסטודנטים, עבודה במשמרות -מוקד פעיל 24 שעות ביממה.
חברה עם המון הטבות מאוד מתגמלת, סביבת עבודה צעירה, דינמית וכיפית במיוחד!

למעוניינים יש לשלוח קו"ח למייל:
לצפיה ב-'תואר שני במכללת אור יהודה חינוך לגיל הרך'
תואר שני במכללת אור יהודה חינוך לגיל הרך
20/05/2017 | 23:10
10
אני רוצה להרשם לתואר שני בחינוך לגיל הרך. במכללת אור יהודה המרכז ללימודים אקדמיים . שמעתי שהמקום לא  כזה ברמה גבוהה. מישהו מכיר את המחלקה הזו?איך המרצים והחומר? למד במקום? יודע לנגיד דעה עליו? ) יש ליי תואר ראשון בפסיכולוגיה בפתוחה לא יודעת אם זב משנה).
ועוד שאלה, מישהו יודע מה אפשר לעשות אחכ עם התואר הזה? הבנתי שאפשר לעבוד בכל מיני תפקידים בעמותות, בעיריות וכדומה, אבל אשמח לפירוט יותר ואולי מישהו מכיר יותר..

תודה!
לצפיה ב-'תואר בשיווק טכנולוגי'
תואר בשיווק טכנולוגי
20/05/2017 | 17:14
3
היי חברים
אני נמצאת כרגע בהתלבטות האם ללכת ללמוד את התואר בשיווק טכנולוגי של מכללת ספיר
התואר נשמע לי מאוד מעניין וגם כל הקורסים שלו
השאלה האם יש ביקוש לעבודה לאחר מכן? האם יש כאן מישהו שמכיר אנשים שלמדו את התואר ומה צפוי אחרי? האם התואר נחשב כתואר ״חארטה״ בעיני חוץ?
אשמח לדעת... תודה!!
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:25
7
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מסלול שנה מתוגברת מדעי המחשב באקדמית ת"א'
מסלול שנה מתוגברת מדעי המחשב באקדמית ת"א
12/05/2017 | 15:42
22
היי לפני כמה ימים קיבלתי את ההודעה שהתקבלתי למסלול שנה מתוגברת של האקדמית תל אביב יפו .. חוץ מזה שזה שנה ראשונה על תנאי ושצריך לעבור בציון 60 לפחות לא ככ קיבלתי מידע על המסלול..
יש כאן מישהו שמכיר ויודע ?
לצפיה ב-'שלום '
שלום
08/05/2017 | 02:10
3
74
שמי אנה ,בת 20 ואני מתלבטת בין מספר תחומי לימוד ,מבחינת תנאי הקבלה באונ' אני עומדת בתנאי הקבלה של כל החוגים הללו ומבחינת עניין יש לי עניין רב בכולם ,שאלתי היא מבחינה מקצועית :באיזה מהם בסוף תהליך הלימודים וההכשרה יהא סיכוי גדול יותר להשתלב בשוק העבודה ,המקצועות הינם :מדעי המדינה ,תקשורת ,פסיכולוגיה (ידוע לי שיש צורך בתואר שני ותקופת התמחות -תקופת ההכשרה אינה מהווה שיקול לבחירה מבחינתי שכן אני מוכנה לה )או משפטי ם .
תודה רבה על המענה ,
אנה
לצפיה ב-'שאלת את שאלת השאלות'
שאלת את שאלת השאלות
09/05/2017 | 18:44
2
54
הדברים תלויים בכמה דברים
האם את בהכרח רואה את עצמך עובדת באותו התחום? 
או שזה בסדר לעבוד בדברים אחרים או קרובים?
מהם הכישורים הנוספים שלך? למשל מה רמת האנגלית?
בפסיכולוגיה- עיקר הקושי כפי הידוע לי הוא להתקבל לתואר שני
משפטים- מבחני הלשכה נעשים קשים יותר. מנסים להקשות על מועמדים להיכנס לתחום. יש הרבה עו"ד. אבל גם הרבה שעובדים.
תקשורת- זה ממש תלוי. כי יש התמחויות. ומה בדיוק תרצי לעשות. ואם תעבדי כסטודנטית.
מדע המדינה-מטוב כמחקר. או משרד החוץ/שגרירויות. 
מציעה כמה דברים:
1. תחשבי במה את רוצה לעבוד. מה תרצי לעשות. כי סוגי העבודה הם שונים. עבודה לבד או בצוות. עם מחשב או להסתובב בחוץ. אחרי שתביני מה אופי העובדה תוכלי לכוון את עצמך יותר
2. יש מסלול שנקרא דו חוגי. שאת לומדת את קורסי החובה של שני תארים. אולי זה יתאים לך
3. כשאת מבררת, תבחרי טוב איפה ללמוד. למשל מכללות הן יותר פרקטיות. ויכול להיות שעדיף לך ללמוד שם תקשורת. תקראי את השנתון של החוג. תנסי להבין מה ההתמחות. תדברי עם סטודנטים ובוגרים. לכן את צריכה להחליט מה בתקשורת ואז לבחור מסלול (דוברות/יחסי ציבור/ שיווק)
4. תשמרי על תמהיל נכון בין ממוצע לעבודה/התנדבות שתעשיר לך את הקו"ח. למשל סטודנט למשפטים טוב שיתנדב בקליניקה משפטית, יהיה עוזר מחקר, יעשה טרום התמחות. 

לצפיה ב-'תודה רבה על המענה '
תודה רבה על המענה
10/05/2017 | 03:17
1
36
בהחלט הייתי רוצה לעבוד בתחום אותו למדתי ולא בתחומים אחרים ,דברים קרובים יכולים להיות גם הם בסדר.תחומי המחקר וההוראה פחות מעניינים אותי ולא הייתי מעוניינת לעסוק בתחומים הללו גם אם הם משתייכים לתחום לימודיי .

רמת האנגלית שלי גבוהה מאד וקבלתי פטור מאנגלית ללימודי התואר הראשון .
הכישורים הנוספים שלי הנם :תחום הכתיבה ותחומי אמנויות הבמה :משחק ונגינה

מבחינת תעסוקה :בתחום הפסיכולוגיה :הייתי מעוניינת לעסוק בפסיכולוגיה ארגונית -תעשייתית.

תחום המשפטים :הייתי מעוניינת לעסוק כמובן בעריכת דין ,אינני יודעת עדיין איזה תחום בדיוק במשפטים אבל בגדול יותר העיסוק בתחום שאינו פלילי. 

תקשורת :תחום יחסי הציבור מאד מעניין אותי ,גם תחום עריכת התוכן , גם תחומי הטלוויזיה הרדיו העיתונות והדוברות -אך עד כמה ניתן למצא עבודה בתחומים הללו הלכה למעשה אין לי מושג ,ממה שמעתי זהו תחום שמאד קשה למצא בו עבודה ,אני מתכוונת בהחלט לעבוד כסטודנטית ,במשרה חלקית ,אולם אינני יודעת אם אמצא עבודה דווקא בתחום לימודיי או עבודה זמנית  בתחום שונה לגמרי.

מדעי המדינה -בהחלט מאד מעניין אותי לעבוד בתחומי החוץ או כעוזרת פרלמנטרית אך שוב מבחינת עבודה הלכה למעשה אינני יודעת אם רבים הסיכויים לכך .

לצפיה ב-'המשך'
המשך
13/05/2017 | 07:28
17
היום בהרבה תחומים לא פשוט למצוא עבודה. אני לצורך העיניין, כלכלנית. ובגלל שלא רציתי להתפשר חיפשתי המון זמן עבודה. 
מדע המדינה- בנוגע לעבודה במשרד החוץ, גם שם יש תפקידים שקשורים במחקר. של מדיניות של מדינות זרות, אאל"ט. תוכלי לעבוד גם בתפקידים שונים בכנסת. אבל כן לא פשוט בכלל. אם תבחרי במסלול זה, תלמדי גם את מודל האום. 
תקשורת- ממש חשוב איפה תלמדי. תקראי את השנתון. תראי איזה קורסים מציעים. אם יש פרקטיקה. אני יודעת שבעמק יזרעאל יש להם תחנת רדיו, ואולפנים/ מקומות שהם מצלמים. שמעתי על מישהי שאמרו לה כולם שיהיה לה קשה והיא מצאה מהר עבודה. אבל חשוב להתנסות במהלך התואר. 
מכירה מישהי שלמדה תקשורת. והיא מנהלת של מפורסמים.
זה תחום מגוון מאוד. וחשוב להשתלב בתעשייה.
מבחינת כישורים נוספים: ציינת כתיבה. כתיבה יכולה לשרת אותך היטב במשפטים וגם בתחום התקשורת. תוכלי להיות מנהלת תוכן.
רמת אנגלית טובה יכולה לעזור לך כעו"ד, וגם במשרד החוץ.

קשה לנבא במה יהיה לך הכי קל למצוא עבודה. יש ריבוי אקדמאים. אינפלציה בתארים. גם בתחום ההייטק, אני שומעת על אנשים שלוקח להם כמה חודשים למצוא עבודה.
לצפיה ב-'מכללה '
מכללה
08/05/2017 | 10:03
33
שלום חברים אני כבר זמן רב בחיפוסי מכללות באזורי המרכז והדרום ,ולא הצלחתי להתמקד במכללות מכשירות בקורס שיווק ומכירה / רכבים .

מישהו יכול לכוון אותי לשלושה מכללות הנותנות קורסים שיווק ומכירה במרכז והדרום ? 
שבהם אוכל לקבל הצאות מחיר ולבחור את המכללה הטובה והכי נכונה לי .
גם מספרי טלפון של אותם מכללות .
תודה .
לצפיה ב-' פורום שיחת גברים '
פורום שיחת גברים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2017 | 14:02
17
 רוצים להתייעץ על נשים? לדון על פוליטיקה, כסף וספורט? 
 היכנסו לפורום לדבר על הכל:
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לחישוב ממוצע בגרויות '
שאלה בנוגע לחישוב ממוצע בגרויות
23/04/2017 | 17:29
1
44
בעבר שמעתי שניתן "להשמיט" (כלומר לבחור איזה מקצועות לחשב) מקצועות בחישוב ממוצע הבגרויות (זה שמחשבים בקבלה לאוניברסיטה).

אני לא מתכוון לכך שהחישוב של ממוצע הבגרויות (זה שבאתרים של האוניברסיטאיות) כבר משמיט ולוקח את הציונים הגבוהיים ביותר כדי להגיע לממוצע מקסימלי

שאלתי היא: האם מותר ואפשר לי לא "לבחור" את המקצוע ספרות ובמקומו "לבחור" נגיד אזרחות ולהפך? 
אני בכוונה שואל לגבי המקצועות האלו ספציפית , כי שמעתי בתקופת התיכון שאפשר להכשל באחד מהם(אני מקווה שאני לא טועה) ובכל זאת להיות זכאי לתעודת בגרות בלעדי אחד מהם. 

אגב אני מניח שזה קשור , מספר היחידות שלי הוא :23 , ככה שאם אני משמיט מקצוע אחד (ברמת שתי יחידות) אני עדיין מגיע ל21 יחידות לימוד הנדרשות  ככה שמבחינת יחידות לימוד באופן כללי , זה לא אמור להוות בעייה .

תודה רבה מראש!!
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שהבנתי נכון'
אני לא בטוחה שהבנתי נכון
25/04/2017 | 20:42
18
אבל אתייחס בכל זאת.
הממוצע של האוניברסיטאות הוא ממוצע מיטבי. משמע: הוא מחשב את הממוצע הכי טוב שלך מבין האפשרויות שאפשריות.כמובן הוא לא ישמיט מקצוע שהוא חובה. 
למשל אם ב 5 יחידות גאוגרפיה, קיבלת ציון נמוך, שמוריד את הממוצע, וגם בלעדיו אתה זכאי לבגרות אז לא יתחשב זו. מתמטיקה הוא לא ישמיט. גם אם עשית 5 יחידות. אלא אם שינית ל 4 לצורך העינין..
למיטב ידיעתי, אתה לא יכול להשמיט מקצוע חובה. 
למשל אצלי בבית הספר אפשר היה לעשות יחידה של ערבית. אם היא מורידה ממוצע, המחשבון של האוניברסיטה משמיט. 
וגם לך יש אפשרות לפנות לבית ספר ויש טופס מיוחד ושם אפשר לבקש שינויים והשמטות. מקצוע חובה כשמו כן הוא חובה. ולכן לא ניתן להשמיט אותו. 
לכן אזרחות וספרות ישארו. ואם אני לא טועה בספורט ובלשון אסור להכשל.

לצפיה ב-'עזרה במבוא להנדסה- לחצים'
עזרה במבוא להנדסה- לחצים
15/04/2017 | 22:35
48

שלום אודה לעזרה בשאלה בלחצים. מי שיודע יבורך

מיכל אחסון המכיל נפט ) S.G = 0.92 ( הוא בגובה של 10 מטרים ובקוטר של
16 מטרים. המיכל סגור, אבל ניתן לחשב את כמות הנפט לפי לחץ הגאוג'
( gauge ( בתחתית המיכל.
א. מדד לחץ גאוג' בתחתית המיכל עבר כיול עם ראש המיכל פתוח
לאטמוספירה. גרף הכיול הוא גרף של גובה הנפט, h(m) , כנגד
)(kPagaugeP. שרטט איכותית את הגרף. מהו גובה הנפט כאשר מד
הלחץ מראה 86 kPa gauge ?
ב. מפעיל צפה בקריאה של 68 kPa gauge וחישב את הגובה של הנוזל
מתוך הגרף. מה שהוא לא ידע שהלחץ האבסולוטי מעל הנוזל היה
115kPa כאשר הוא ביצע את הקריאה. מהו גובה הנוזל האמיתי? )הנח
כי הלחץ האטמוספרי הוא 115kPa

לצפיה ב-'לימודי מתמטיקה וקשיים'
לימודי מתמטיקה וקשיים
08/04/2017 | 09:52
2
138

שלום לכולם , שמי אלי ואני בן 26, סיימתי מכינה של מתמטיקה באחת המכללות בארץ והחלטתי ללכת ללמוד מתמטיקה באונ' הפתוחה, בחרתי בפתוחה בגלל שלא היו תנאי קבלה, הצורת למידה והרמה גבוהה.
היום אני שנה ו- 5 קורסים אחרי שהתחלתי וחוץ מקורס אחד שעברתי כל השאר הציונים לא היו טובים ואני נמצא כרגע במשבר.
אני משקיע בלימודים יושב שעות יום יום אבל החומר לא בא לי בקלות בכלל וקונספטים שבאים לאחרים בזמן מסויים לי לוקח יותר זמן לעכל.
מצד אחד אני רוצה ללמוד מתמטיקה כי זה תחום שברצוני לרכוש את כליו והשאיפה שלי להיות הכי טוב במה שאני אעשה בעתיד עם הכלים הללו.
מצד שני מרגיש לי שאני סתם מבזבז את הזמן במקצוע שאני פשוט לא מתאים אליו, אם אני צריך לעבוד כל כך קשה אז כנראה שאני לא "gifted" ביכולות מתמטיות גבוהות ואם אני רוצה להיות טוב במשהו אולי עדיף ללכת לכיוון אחר של לימודים.
שמעתי בפסיכולוגיה על שתי גישות שאומרות מצד אחד אם אתה ממש לא טוב במשהו עדיף לוותר על זה, כי אולי זה מגניב למשל שבסרטים משרת הופך למלך בסוף ויש "הפי אנד" אך זה לא תואם למציאות,
מצד שני יש את הגישה שאומרת שאפשר להגיע לרמה גבוהה בכל דבר עם מספיק עבודה קשה.
ליבי נוטה לכיוון הגישה השניה אך לא ידוע מי מהן באמת נכונה.
אני רוצה לקבל מכם טיפים איך אני אמור להתנהל במצב הזה, אולי זה סביר שנכשלתי וזה קשה לכולם ומה שחשוב זה שבסוף אני רוצה את זה ואני אשקיע מספיק, או אולי זה נורה אדומה לכך שכדאי לי לחפש קריירה אחרת, כי כנראה להצליח אני לא אצליח, וכשאני מתכון להצלחה אני מתכוון גם לקריירה.
אז סיפורים על אנשים שנכשלו שנה ראשונה ובסוף סיימו מצטיינים או שהצליחו בחיים יתקבלו בברכה כמובן :)..
בסופו של דבר אני רוצה להצטיין במה שאני עושה ולא לסיים עם ממוצע 65 ולסחוב רגל כל התואר, אני רוצה להיות הכי טוב במה שאני עושה, אם אני טייס אז אני רוצה להטיס F16 ולא מטוס ריסוס, זאת הגישה שלי.

לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
11/04/2017 | 07:09
1
94
לא בטוח שאדם שנכשל יגיע למצב שהוא מגיע להצטיינות. 
ממליצה לחשוב אולי על אוניברסיטה רגילה.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
17/04/2017 | 15:52
71
אז אל תמשיך עם מתמטיקה ,
אולי זה לא בשבילך , בכל מקרה בכל אוניברסיטה , מתמטיקה לבד זה מקצוע קשה,
גם מקצועות כמו אלקטרוניקה ומדעי המחשב , זה יהיה קשה בכל מקום ,
אז אני לא אומר שלפסול את הדברים , אבל צריך להכיר במציאות מוקדם יותר ממאוחר. בנוסף לכך , אולי אתה שם על עצמך לחצים בכך שאתה רוצה להיות מצטיין, אבל בסופו של דבר לא עובר כלום, תציב לעצמך רף יותר מציאותי ואולי פחות תתאכזב, אם אתה ממשיך בפתוחה , אז כדאי לעבור למשהו יותר קל , כמו תעשייה וניהול, אם אתה הולך למקום אחר , מי יודע . בקיצור אתה קופץ מעל הפופיק כבר מההתחלה ולא בונה שום בסיס נכון.
הצעה שלי אם אתה מעוניין להמשיך בפתוחה,
תעבור אולי לקורסים ברמה של תעשייה וניהול ותתקדם מפה , אולי אם תצליח פה לקבל ציונים גבוהים או לעבור , אז תעבור לקורסים יותר קשים, קודם תבנה את הבסיס ואחר כך ..... 
לצפיה ב-'זקוק לעזרה'
זקוק לעזרה
09/04/2017 | 15:26
1
89
שלום רב כולם, שמי ירדן בן 24. אתמול נבחנתי בבחינת הפסיכומטרי בפעם השלישית שלי, והיה ממש רע... גם בפעמים הקודמות היה ככה ונמאס לי מהמבחן הזה, אני מחפש דרכים חלופיות להיכנס לתואר שאני מעוניין בו, מבלי לעבור ולו פרק פסיכומטרי אחד נוסף. למה אני כותב פה? למה אני בדילמות? כמו שאני מכיר את עצמי, אני אדם רגוע מאוד, יכול להתרכז לעיתים קרובות, אף על פי שמדי פעם יכולות להיות לי הסחות דעת, פה ושם ואני חוזר לתפקד כרגיל. אני אדם סקרן, נבון וידידותי (אם זה רלוונטי למשהו)
 בעברי בלימודים הבית ספריים הייתי תלמיד ממש גרוע, למרות שהוצאתי תעודת בגרות, ויתרתי על פיסיקה כי הרגשתי שזה היה יותר מדי בשבילי. הדבר נבע מכך שבאותה תקופה הייתי שרוי בדיכאון, בעיות זהות שעם השנים התמעטו והגעתי לשלווה בחיי ומצבי הרבה יותר טוב מבעבר. הביטחון העצמי שלי לא גבוה במיוחד, מעולם לא הייתי בזוגיות (שוב, אם זה רלוונטי) אני מפחד לעשות צעדים מסוימים בקשר לזוגיות, וזה דבר שחסר לי מאוד. בלימודים שלי כרגע במכינה אני במצב מצוין, ציונים מאוד גבוהים- בזכות העובדה שלמדתי לבד את כל החומר עוד לפני תחילת הלימודים)... לאור מה שכתבתי קשה לי להסביר, למה כשאני ניגש למבחן הפסיכומטרי אני מוצא את עצמי חסר ריכוז ומיואש כל פעם! אני מעולה במתמטיקה, יש לי יכולת אנליטית מספיקה (אפילו שאני לא אייזיק ניוטון) יש לי היגיון, אבל במבחן, ברגע האמת, תמיד המחשבה שלי נודדת למקומות אחרים למשל :לאם המשגיחים מסתכלים עלי, מה הם חושבים עלי, אני יכול להיתפס לרעש מסוים ומיד לאחר מכן לחזור לקרוא את הטקסט במבחן מהתחלה. ככה אני מוצא את עצמי קורא פסקה עלובה בלופים עשרות פעמים מבלי שיהיה לי קצה של חוט מה קראתי. לקראת סוף המבחן התחלתי לזרוק קצת, אז ריפרפתי בחוסר יעילות על דפים המבחן וניסיתי למצוא מה אני יכול לעשות, ופשוט לא ידעתי, שום קצה של חוט. המבחן נגמר והרגשתי שבא לי לבכות ולהוציא הכל, כמה שאני מתוסכל מהמבחן הזה, שעולה לי בבריאות יקרה, השקעתי את כל מרצי במבחן הזה לטובת אי הגעות לשיעורים סדירים בלימודי המכינה, ובפעילות בחדר הכושר. זנחתי הכל לטובת העניין הזה, והתאכזבתי שוב פעם. הרגשת תבוסה כזאת לא הייתה לי הרבה זמן, ואני מיואש ומפוחד מהמבחן הזה שהפך למפלצת בעיני. החלטתי להתגמש ואני מנסה למצוא דרכים אחרות להגיע לתואר שאני רוצה (הנדסת חשמל בתל אביב)... יותר משאני מאוכזב , כעוס ופגוע ( על המרכז הארצי לבחינות והערכה, שבא לי לשרוף אותם ואת המבחנים שלהם) אני יוצא חסר ביטחון בקשר ליכולות שלי, ואני מתחיל לחשוב שאולי תואר זה דבר שגדול עלי באמת בגלל המבחנים והלחץ... בכל אופן, שפכתי פה את ליבי משום שאני זקוק להדרכה, מה ניתן לעשות במצבי? אבחון פסיכודידקטי כדאי- אפילו שאני לא מאמין שיש לי בעיות קשב וריכוז, זה רק במבחנים ותחת לחץ... ( שמתי לב בלי קשר, שיש לי טעויות בזיכרון, למשל לקראת המבחן הפסיכומטרי הזה בדקתי איפה אני נבחן בהזמנה של המרכז הארצי, הלכתי לכיתת הבחינה כדי להקל עלי ברגע הבחינה, מה מסתבר? זאת לא הכיתה בכלל, וזה לא הבניין הנכון! ועשיתי שם סימולציות כמה פעמים כדי להקל על עצמי, וכל העניין הזה ירד לטמיון)... שמתי לב שהבעיות קשב וריכוז והטעויות האלה קורות כשאני בלחץ...
בכל אופן אם זה לא בעיות קשב וריכוז, מה ניתן לעשות? אני לא יודע
 אשמח לעצה, תודה רבה וחג שמח 
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
09/04/2017 | 20:52
49
היי, חשבת לנסות ללמוד בפתוחה ולעשות אפיק מעבר? כפי שידוע לי הנדסת חשמל אינה נלמדת באו"פ אבל ניתן להשלים את השנה הראשונה ולהכנס לשנה השניה, תבדוק באתר שלהם.
אם אינך יודע לאוניברסיטה הפתוחה אין תנאי קבלה ולכן אתה יכול ללמוד בלי פסיכומטרי
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 16:55
3
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'לימודי חינוך מיוחד באוניברסיטה או מכללה???'
לימודי חינוך מיוחד באוניברסיטה או מכללה???
05/04/2017 | 21:40
1
47
היי ,
אני מתלבטת איפה ללמוד תואר ראשון בחינוך מיחוד(לא חשוב לי שיהיה עם הוראה)
ההתלבטות היא בין אוניברסיטת חיפה למכללת תל חי/אורנים
בשלושותם אני מתאימה מבחינת תנאי קבלה 
השיקול היחידי שבגללו אני מתלבטת הוא רמת הלימודים 
האם גם במכללה ואוניברסיטה החומר התיאורטי הוא אותו הדבר בחוג לחינוך מיוחד???

לצפיה ב-'חינוך מיוחד'
חינוך מיוחד
07/04/2017 | 18:50
44
השאלה העיקרית היא מה תרצי לעשות בעתיד. איפה את רואה את החיים שלך בעוד 10 שנים...
אם את רוצה בעתיד להמשיך לתארים מתקדמים, בדגש על מחקר ופיתוח תוכניות
עדיף ללכת לאוניברסיטה. 
אם את רואה את עצמך מורה לחינוך מיוחד. מתמקצעת בתחום שלך. אולי עושה תואר  שני אבל פחות מחקרי אלא בדגש יותר על מעשי למשל אבחון וטיפול אז עדיף מכללה.
הרמה של מכללות בתחום החינוך לא ירודה. הם פשוט יותר פרקטיות . באוניברסיטה יש יותר התמקדות על תיאוריה. 
למורה שרוצה לנהל כתה חשוב להתנסות ופרקטיות על עוד תיאוריה.
מישהי פעם הסבירה לי- במכללה יש קורס על הכרת מסגרות. באוניברסיטה יעשו נגיד שיעור על לקויות שמיעה ויכנסו איתם להסבר על מבנה האוזן. 
בנוגע למכללות- בתל חי (אני למדתי שם משהו אחר) הוא חוג גדול וותיק.
יש לו התמחות ללקויות למידה אבל לא מכשיר לטיפול ואבחון. מצד שני יש אפשרות לעשות שילוב אומנויות או שילובים אחרים, שיכולים להיות מעניינים ואין במקומות אחרים. השילוב לאומנויות יכול להיות בסיס לתואר שני לטיפול באמצעות אומנות. 
לכן כמו שאני רואה את הדברים- תואר ראשון בתל חי לא יכול לאפשר לך סמכויות של הוראה/אבחון/טיפול אבל כן בסיס טוב ללימודי המשך ואולי תוספת ייחודית שיכולה לתרום לך בהמשך הדרך. ייתכן ותוכלי לשלב את הידע הזה וביחד עם תואר שני 
אורנים- היתרון שלה היא מכללה לחינוך. זו ההתמחות שלה. 
באוניברסיטת חיפה- ממה ששמעתי יש פחות דגש דגש על פרקטיקה. יותר ידע, תיאוריות, וחשיפה לשיטות שונות. באוניברסיטת חיפה, יש את האפשרות לעשות דו חוגי עם חוגים נוספים שקשורים כמו מנהיגות ומדיניות בחינוך ולמידה הוראה והדרכה. 
אז אני חוזרת להתחלה. תלוי מה תרצי בסוף לעשות. 
לצפיה ב-'לימודי משפטים ללא משפטנים'
לימודי משפטים ללא משפטנים
03/04/2017 | 16:47
1
61
שלום לכולם,
אני בוגרת תואר ראשון ביחב"ל ומדע המדינה ורואה את עצמי בעתיד כעובדת במגזר הציבורי. רציתי לשאול האם תואר שני במשפטים ללא משפטנים הוא משהו שיכול לסייע לי להתקבל לעבודות במגזר הציבורי או בתחום העמותות החברתיות.
תודה רבה.
לצפיה ב-'לא ממש'
לא ממש
07/04/2017 | 19:06
42
בעיקרון יש עבודות שתואר שני נותן עבורם יתרון, או שאפשר להגיע מועמדות עם פחות ניסיון.
מישהי סיפרה לי שעשתה תואר ראשון שלא מקנה אפשרות להיות עו"ד, וזה עזר לה בהגשת המועמדות כי יש לה רקע משפטי. 
זו משרה ספציפית שעוסקת בתחום (לא עו"ד). 
ממש תלוי מה את רוצה במגזר הציבורי. זה תחום רחב. 

לצפיה ב-'עזרה במילוי שאלונים'
עזרה במילוי שאלונים
02/04/2017 | 19:05
1
19
שלום רב,
במסגרת עבודת הסמינריון נודה אם תוכלנה לענות על השאלון המצורף
קהל היעד -נשים -סטודנטיות-יהודית או מוסלמיות-הרואות עצמן כחילוניות

תודה על שיתוף הפעולה
לצפיה ב-''
09/04/2017 | 13:09
1
לצפיה ב-'הנדסאי תעשייה וניהול'
הנדסאי תעשייה וניהול
02/04/2017 | 15:00
1
40
באחת המכללות הנדסאים...
האם דבר מומלץ ?
לצפיה ב-'פחות מבינה בזה אבל'
פחות מבינה בזה אבל
14/04/2017 | 17:13
25
יודעת שכולם עוברים את הבחינות של מה"ט.
חושבת שאולי כדאי ללמוד במקום שאפשר שיש בסביבה עבודה בתחום- משרות סטודנט 
הייתי מחפשת איפה מפורסם הנתון של מספר העוברים של הבחינות
זה לא עדכני. אולי תמצא עדכני יותר. אבל שווה להציץ http://www.themarker.com/career/1.2800203
לצפיה ב-'שאלתי כבר ולא קיבלתי תשובה אז אשאל שוב'
שאלתי כבר ולא קיבלתי תשובה אז אשאל שוב
01/04/2017 | 13:05
2
124
אם סיימתי תואר שני עם ממוצע נמוך של 80, עד כמה זה נורא?
ומה אם ארצה אי פעם להמשיך?
תודה
לצפיה ב-'תשובות (מהידע שלי) . במידה ואני טועה, מנהלת הפורום תתקן אותי'
תשובות (מהידע שלי) . במידה ואני טועה, מנהלת הפורום תתקן אותי
05/04/2017 | 16:16
1
78
א. 80 לתואר שני זה ממש לא נמוך. 

ב. גם אם הממוצע היה נמוך, זה ממש לא נורא, זה כבר תואר שני, זה אמור לספק אותך ואת המעסיקים שלך בעתיד, במיוחד אם הממוצע של התואר הראשון מספיק גבוה. בקורות חיים את לא חייבת לציין את הממוצע, רק שיש לך תעודה של תואר שני. זה אמור להספיק וזה לכשעצמו כבר אומר הרבה עלייך, בימינו לא כולם מתקבלים לתואר שני וגם אם כן אז לא כולם מסיימים, זה לא קל.

ג. אם תרצי אי פעם להמשיך לתואר שלישי אזי:
* אני מניחה ש-80 זה מספיק (לפחות בחלק מן המקומות).
* אם נגיד אין לך תיזה את יכולה לעשות שנת גישוש ולשפר את הממוצע. 
* אופציה נוספת היא- תואר שני נוסף. 
* דוקטורט בחו"ל, ואז אאל"ט הממוצע פחות קריטי.

לצפיה ב-'ממוצע'
ממוצע
07/04/2017 | 19:20
49
1. קצת קשה להתייחס אם זה נמוך או גבוה. זה יחסי. יחסי לתחום, ולמה שנדרש בלימודים מתקדמים. בכללי ממוצע 80 בתואר שני זה ציון סביר ואפילו טוב. תלוי איפה. 
2. מעסיקים לא צריכים לדעת כמה קיבלת. אל תצייני כל עוד לא נשאלת באופן ישיר. וגם אם נשאלת, לענות בלי להתבייש. זה ממוצע טוב.
3. בנוגע לדוקטורט- למשל בכלכלה באוניברסיטת חיפה- אני זוכרת שצריך 85. אבל זה תלוי בתחום, במוסד, בראש החוג, ובמצב רוח שלו שהוא דן בבקשה.
4. הציעו בהודעה שלפני כמה אופציות. רוצה להוסיף שמכתב בקשה יכול לעזור, להגיע למזכירות גם.
וגם, להמשיך ללמוד- אולי עדיף ללמוד עוד תואר שני, לימודי תעודה. לימודי דוקטורט לא תמיד מסייעים לנו להתפתח מקצועית 

לצפיה ב-'עבודה סמינריונית'
עבודה סמינריונית
31/03/2017 | 19:50
3
85
שלום לכולם, אני סטודנט שנה אחרונה באוניברסיטת חיפה בפקולטה למדעי הרוח, אני צריך לעשות מספר עבודות סמינריוניות לסיום התואר אך אינני יודע איך לסכם בדיוק חומר מספרים. האם צריך לשנות לחלוטין את המילים מהספרים או שניתן לכתוב חלק ממה שכתוב בספרים? אני באמת לא חזק בסיכומים ובלהשתמש במילים שלי, תודה ושבת שלום.
לצפיה ב-'יכולות אקדמאיות'
יכולות אקדמאיות
01/04/2017 | 06:23
1
66
המטרה של עבודה סמינריונית היא שתשתמש בכל היכולות שרכשת במהלך התואר, לכדי תוצר אקדמי.
מצופה מסטודנט בשנה ג' (במיוחד מתחום מדעי הרוח), להיות מסוגל, לסכם חומר מכמה מקורות מידע.
אתה בשום אופן לא אמור להעתיק מילה במילה. אם תעשה את זה ולא תעשה ציטוט, עלולים להעלות אותך לוועדת משמעת. אתה אמור לקרוא, לסכם ולכתוב במילים שלך. אתה אמור לקחת כמה רעיונות במספר מקורות מידע ולהפוך אותם למקשה אחת. 
למשל תוכל לראות בעבודות: שבפסקה אחת יש רעיונות משתי מאמרים שונים. כי למשל הם יטענו שחוקר אחת אומר.... ומנגד חוקר שני מצא ש....
ממליצה לך אולי לקרוא סקירת ספרות של עבודות אחרות. אתה תראה את הסגנון ואז תבין טוב יותר מה מצופה ממך
לצפיה ב-'תודה ותשובה'
תודה ותשובה
01/04/2017 | 10:56
47
אז זהו שאני לא מעתיק מילה מילה, אני דווקא שיניתי את הסגנון, השאלה אם לא צריך להמציא לחלוטין משפטים או שפשוט אפשר לשנות את הסדר הרשום במילים מקבילות למשל. תודה.
לצפיה ב-'אם קשה לך לכתוב יש אנשים שעוזרים בכתיבת עבודות בתמורה כספית'
אם קשה לך לכתוב יש אנשים שעוזרים בכתיבת עבודות בתמורה כספית
02/05/2017 | 19:48
12

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

הכח לשמוח- בוקר קסום של מיקסום
הכח לשמוח
פורום הפסיכולוגית
פורום הפסיכולוגית
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה