לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3784137,841 עוקבים אודות עסקים

פורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer

הנהלת הפורום:

אודות הפורום סטודנטים

ברוכים הבאים לפורום "סטודנטים"!
בפורום שלנו תמצאו סטודנטים בכל שלבי הלימודים הקיימים: החל מתעניינים איזה תואר כדאי ללמוד ואיפה ומה הדרישות קבלה, ועד בתלמידי תואר שלישי ומעלה.
ההטרוגניות של חברי הפורום מאפשרת לסייע ולתת מענה למגוון רחב של שאלות. היינו רוצות, שהטרוגניות זו תבוא לביטוי גם בעזרה הדדית במציאת חומרי לימוד ומבחנים לדוגמא, מידע על קורסי בחירה מומלצים, ועל מרצים מועדפים ובדיונים שונים על עולם האקדמיה בארץ- על הקבלה ללימודים (מישהו אמר פסיכומטרי?) על הלימודים עצמם, על הרלוונטיות וההתאמה לשוק העבודה, על ההבדלים בין מכללות לאוניברסיטאות ועל האפשרות של לימודים בחו"ל.
כמובן, שתקופת המבחנים דורשת מאתנו מאמצים מיוחדים (כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שנלמד לאורך כל הסמסטר?), והיא משפיעה על הגולשים בפורום.
הפורום, הוא פורום סטודנטים. למרות זאת, לפעמים קיימים שרשורים שלא קשורים בקשר הדוק לפורום.
מבט ראשוני על הפורום עלול להרתיע. לכן, אנחנו ממליצות למשתתף הטרי לקחת כמה רגעים, לדפדף אחורה בפורום כדי להכיר את שאר המשתתפים ואת הלך הרוח בפורום, וכמובן לקרוא את תקנון הפורום שמבהיר את כללי ההתנהגות והדינמיקה הנהוגה בו.
אנחנו נעשה כל מאמץ לשמור על הפורום כבית חם לקהילה שלנו, כדי שמרבית הגולשים יהפכו לגולשים קבועים בפורום. נשמח לשמוע הערות, הארות והצעות בתיבות המסרים.
מלכת הקרח הפולניה ו oromer
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הודעה מנהלתית- חובה לקרוא לפני הכתיבה בפורום!!!
לפני הכתיבה בפורום, הנכם מתבקשים, לעיין בפורום קצת לפני, ולקרוא את התקנון של הפורום. הודעה שלא תיכתב לפי התקנון, תמחק ללא התראה מראש.
אני מעוניינת לצור מרחב וירטואלי נעים, שמאפשר לשאול, להתייעץ וגם להביע דעה  ולכן, חשוב לשמור על הכללים כדי שהפורום ייתן מענה הולם ומאוזן לכולם.
לאור המקרים האחרונים, אני רוצה להגיש שהפרסום בפורום אסור.
בנוגע להצעות עבודה- לשם כך יש את לוחות הפורום, ניתן לפרסם שם. פרסום הצעות עבודה על גבי הפורום, מותנה באישור מראש במסר ( הצעת העבודה צריכה להיות רלוונטית לסטודנטים או בוגרים טריים בתחומים אותם הם לומדים, ללא ניסיון תעסוקתי רלוונטי. יש צורך לשרשר לשרשור רלוונטי או לפתוח שרשור חדש ).
בנוגע לסיוע בסמינריונים או עבודות תיזה- לאור חשיבות הנושא עבור הסטודנטים, אני מאפשרת. אך יש צורך לשרשר אותו לשרשור מתאים קיים או לפתוח שרשור חדש ייעודי לשם כך- "עזרה במילוי שאלונים".
לעיתים, יש גולשים ששואלים שאלות, שלא ניתן לתת תשובה טובה ומדויקת בפורום. חשוב לציין שהפורום אינו פורום רשמי של אף מוסד, והוא משרת את קהילת הסטודנטים. סטודנטים עונים, בהתאם למידע שיש ברשותם, שהם שמעו, שאלו, התייעצו. חלק מהתשובות יכולות להשתנות בין חוגים שונים/ פקולטות שונות ומוסדות שונים. גם מדיניות של מוסד משתנה ובהתאם לכך גם התקנון. לכן בשאלות שבהם יש צורך בתשובה רשמית בנוגע לנוהל מסוים, יש לברר גם במוסד הרלוונטי.

הודעות שלא ייכתבו לפי הנוהלים האלו, יימחקו ללא התראה מראש.

תודה לכולם על שיתוף הפעולה וכמובן בהצלחה בלימודים
oromer

המשך >>

לצפיה ב-' הערב: אירוח בנושא יחסים בין אחים במשפחה '
הערב: אירוח בנושא יחסים בין אחים במשפחה
19/11/2017 | 09:49

הילדים לא מסתדרים

הערב, בשעה 21:00, תתארח בפורום הורים לפעוטות קרן גאולה גרופר, מנחת הורים בכירה, איתה תוכלו להתייעץ על יחסים בין בני הבית, מריבות וקנאה בין אחים, קבלת אח חדש, איך ללכד ולחבר בין אחים ועוד. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-'התלבטות מקצועית'
התלבטות מקצועית
15/11/2017 | 15:46
1
21
שלום לכולם,
אשמח להתייעץ אודות נושא שמטריד אותי בתקופה האחרונה. 
אני סטודנטית לתואר שני אותו התחלתי לפני כשנה ועתידה לסיום בסוף השנה הנוכחית. כמו כן, במקביל אני עושה תעודת הוראה. 
את התואר השני התחלתי מיד לאחר התואר הראשון.
בתקופה האחרונה אני מרגישה כי "רצתי" מהר מידי וישנם דברים נוספים אשר מעניינים אותי אך שייכים לעולם תוכן שונה לחלוטין.
לכן, אני מתלבטת האם להמשיך את התואר ואת הכיוון המקצועי אליו פניתי או ללכת עם הלב ולתת  משקל גם לתחומי עניין אחרים ולפתח אותם באופן מקצועי.
אשמח לשמוע חוויות של אנשים שעברו דילמה דומה, ואת דעתכם בעניין. 

לצפיה ב-'התלבטות מקצועית'
התלבטות מקצועית
17/11/2017 | 14:41
6
קודם כל, אני ממש מבינה אותך. גם אני חוויתי ועדיין חווה תחושות כאלו. (סיימתי את התואר השני). גם אני המשכתי ישר לתואר שני.
יכול להיות שבגלל ההמשך הישיר לתואר שני מבלי להמתין קצת, גורם לבלבול.
לא כתבת באיזה תחום את עכשיו, ובאיזה תחומים אחרים את מתעניינת.
יכול להיות שיש קשר בייניהם. לא בהכרח קשר ישיר. אבל לפעמים שני תחומי ידע שונים יכולים לעזור לך גם במחקר, וגם בעבודה שדורשת ידע ומיומנויות שונות.

בלי לדעת קצת יותר פרטים כמו, מה את לומדת, במה את מתעניינת, כמה ימים בשבוע את לומדת, והאם את עובדת קשה לי לענות.
יכול להיות שבגלל שהתחלת, ואת באמצע שווה לך לסיים. ואז להמשיך. יכול להיות שכדאי לך לעבוד במקביל. אולי תסיימי את הלימודים ותבחני במקביל לימודים אחרים?
לתואר שני יש השלכות- במגזר הציבורי תוכלי לקבל שכר גבוה יותר, ולהתקבל ליותר משרות עם פחות ניסיון. 
אם את מתעניינת בלימודי תעודה אולי תוכלי לעשות במקביל.

לצפיה ב-'לימודי כלכלה/ חשבונאות במכללה למנהל '
לימודי כלכלה/ חשבונאות במכללה למנהל
12/11/2017 | 15:30
2
22
שלום לכולם. 
אני מתלבט בין לימודי כלכלה (עם התמחות בשוק ההון) לבין לימודי חשבונאות. אשמח לשמוע המלצות (גם לגבי שוק העבודה בתור רואה חשבון/ מנהל תיק השקעות) 
ואם יש המלצות (גם שליליות) על המכללה למנהל בראשון אשמח לשמוע 
תודה רבה 
לצפיה ב-'כלכלה'
כלכלה
14/11/2017 | 21:53
12
המכללה למנהל בראשון ברמה טובה מאוד.

שוק העבודה בעייתי . במיוחד כמנהל תיקי השקעות. יש קושי למצוא התמחות
לצפיה ב-'חשבונאות או כלכלה'
חשבונאות או כלכלה
15/11/2017 | 09:29
12
בעיני, היתרון בחשבונאות הוא שזה מקצוע - אתה יודע לקראת מה אתה הולך, לעומת תואר בכלכלה שבסופו לא בהכרח ברור, או לפחות לא באותה מידה, "מה עושים עכשיו". מצד שני, זו גם גמישות, שתואר בחשבונאות פחות מציע, מה גם ששוק רואי החשבון הוא לא פשוט במיוחד ולא מתגמל במיוחד (אבל כנראה שזה נכון לרוב מקצועות מדעי החברה).

כמה הצעות ברשותך:
1. תבחר קודם כל את המטרה, ורק אחרי זה תבחר את הדרך, לא להפך. (או במילים אחרות, במה אתה רוצה לעסוק?)
2. אפשר לעשות תואר משולב - גם בכלכלה וגם חשבונאות, ובכך לפתור את הדילמה.
לצפיה ב-'עוד שאלה קלאסית על שילוב בין עבודה ללימודים'
עוד שאלה קלאסית על שילוב בין עבודה ללימודים
24/10/2017 | 00:48
1
78
התקבלתי למכינה להנדסה בבן גוריון, מסלול של 9 חודשים. בינתיים המערכת לא מאוד עמוסה לי, והלו"ז שלי די פנוי אחרי הלימודים - אבל אני מודע לכך שהכל יכול להשתנות ככל שנתקדם בחומר, ואז אצטרך יותר ללמוד בבית. שלא לדבר על כך שאני שוקל בינתיים להוסיף פסיכומטרי. 

העניין הוא שאני גר במעונות האוניברסיטה, ולמרות השכ"ד הנמוך יחסית (900 לחודש) עדיין יש הוצאות שוטפות על אוכל, ביגוד וכיו"ב, מה שמוביל אותי לשאלה אם כדאי לי להתחיל לעבוד במשמרות ערב, או שהדבר עשוי לפגוע בי בהמשך מבחינה לימודית?

כמו כן, יש לי דיפלומת הנדסאי מכטרוניקה מטעם הצבא. האם יש סיכוי למצוא משרת סטודנט בתחום? בבאר שבע?
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
29/10/2017 | 19:29
39
אם אתה רוצה להוסיף פסיכומטרי- תוותר על עבודה. 
אני לא יודעת מה ממוצע הציונים שלהם אתה זקוק, מה היכולות שלך,
וכמה אתה צריך להשקיע. 
אבל זה המאני טיים שלך.. אתה רוצה להתקבל או לא?
אתה אמור ללמוד אחרי שאתה חוזר... 
בעיקרון רק התחילו הלימודים. אם אתה רואה שאתה מסתדר, ואתה גם יעיל ויודע ללמוד נכון, ולחלק את הזמן שלך בצורה טובה אולי אפשר קצת. 
בסוף שבוע ומשמרת אחת באמצע שבוע. 
אולי יש משרות גמישות... אולי עבודה מהבית.
אולי מלגה..
חשוב להגיע ללימודים אחרי שחוסכים לפחות חלק מהסכום ולא לחוצים לכסף יותר מידי.
בקיצור- תראה שאתה באמת מסתדר.. ורק אז תשקול לחפש משהו שגם יתגמש איתך בשעות
לצפיה ב-'שותפים למגורים באזור צפון תל אביב'
שותפים למגורים באזור צפון תל אביב
22/10/2017 | 12:51
42
היי,
הנני סטודנטית לחינוך מיוחד והוראה במכללת לוינסקי בתל אביב, מחפשת דירת שותפים למגורים באזור.

אשמח לתגובות אם קיים.
תודה.
לצפיה ב-'יחסי מתרגל-מרצה-אחראי קורס : שונה בין מקומות?'
יחסי מתרגל-מרצה-אחראי קורס : שונה בין מקומות?
17/10/2017 | 20:19
2
96
מישהו יודע ממקור "ראשון" או אפילו "שני"(אבל וודאי) איך זה באמת הולך מאחורי הקלעים התקשורת ביניהם?
אני אסביר מה הכוונה:
לא אחת בקורסים נראה שלמתרגל אין מושג (או שיש מושג לא מספק) לגבי מה היו בהרצאות, ולמרצים בתרגול, וגם שכן יש.
לגבי תרגילים- לפעמים למרצים יש התמצאות טובה ולפעמים נראה שאין להם שום מושג מה יש בתרגילים אלא רק המתרגלים יודעים.
בקורסי תכנות נוצר מושג חדש : "צאר" של התרגילים, שהוא האחראי הבלעדי על התרגילים וכל הקשור אליהם , ובכלל לא מעורב בשום דבר אחר בקורס באותה שנה. לא מוזר?

אבל הכי מעניין-מבחנים. מצד אחד המתרגלים טוענים בתוקף(לפחות באוניברסיטה העברית) שאין להם מושג מה יש במבחן והמרצים לא מעדכנים אותם עד לרגע האחרון. מצד שני הם צריכים מתישהו להספיק לפתור אותו ולהכיר לעומק את כל התרגילים, כדי לענות לאנשים במבחן על בעיות למיניהם. סתירה?

ולגבי בדיקת המבחנים-לא ברור מי בודק בפועל ומי אחראי להחליט כמה פקטור יהיה או כמה מורידים על כל טעות.

אז קיצר אם מישהו יודע אשמח להסבר "חלוקת אחריות" לגבי:
1. מה יש בתרגול לעומת מה יש בשיעור -מקרים של הגדרות סותרות או תיאום טוב/רע.
2. תרגילי בית-מי כותב אותם, כמה המרצים מעורבים או שזה נטו המתרגלים? מי כותב את הפתרונות שלהם?
3. מבחנים-מה ששאלתי.

ואיפה המרצה האחראי נכנס לעסק? יש בעברית מקרים שהמרצה האחראי בכלל לא מלמד באותה שנה! אז במקרה כזה נראה לי לא סביר שהוא יתערב בכתיבת המבחן שהוא לא יודע מה בדיוק הלך בהרצאות והתרגולים מקרוב.

אם התשובה שונה פר מוסד או פקולטה אז אשמח לדעת איך זה איפה שהכרתם.
לצפיה ב-'עונה על השאלות'
עונה על השאלות
19/10/2017 | 01:49
65
מקובל שתרגול לא בהכרח קשור ישירות להרצאה והרצאה לא לתרגול.
המטרה של תרגול היא לא בהכרח לתרגל את מה שהמרצה לימד. אלא במקרים רבות להוסיף על כך.
כמו כן, ייתכן שתרגול חומר מסויים ייקח יותר או פחות זמן מהזמן שנדרש ללמוד את התיאוריה עבורו.

כתיבת תרגילים ובדיקתם היא מלאכת מחשבת. מצד אחד יש לוודא שהתרגיל אכן בודק את הנלמד בכיתה והמתורגל בתרגול, מצד שני יש לבדוק שהוא לא קשה מדי ולא קל מדי ומצד שלישי - יש לוודא שהתרגיל הוא לא אותו תרגיל שניתן בשנים קודמות.
אז לא - כלל וכלל לא מוזר שכותב התרגילים לא מעורב במה שקורה בזמן הלימוד. גם לא מעניינת אותו הרמה של הכיתה. הוא כותב תרגיל ותו לא. אם רמתה של הכיתה נמוכה יותר - שייספגו. המחלקה\החוג\הפקולטה לא יורידו את רמת התרגיל.

מי ששולט בחומר לא צריך לראות את המבחן כדי לפתור אותו. מתרגלים לרוב הינם בוגרי תואר ראשון בהצטיינות. לרוב הם מתרגלים בקורסים שבחומר שלו הם שולטים היטב.
האם מורה לחשבון בכיתה ו' צריך להכיר את כל המבחנים בחשבון בעולם כדי לדעת לפתור מבחן ברמת כיתה ו'?
אז כן - עבור המתרגלים והמרצים החומר של תואר ראשון הוא לא יותר ממבחן בחשבון של כיתה ו'.

--

מקובל שאחת לשבוע או לשבועיים יש פגישה של כל המרצים וכל המתרגלים שבמהלכה מעלים נושאים הקשורים לקורס ומתאמים עמדות.

כפי שציינתי - המטרה של הקורס היא לגרום לכך שכל הבוגרים של כל שנה\מחזור יהיו באותה רמת ידע ואותה רמת בקיאות בחומר. הדרך לוודא זאת היא ע"י מבחן שהוא פחות או יותר אחיד ברמתו. כנ"ל לגבי המבחנים.

למה אתה חושב שלמרצה האחראי אכפת מה הרמה של הכיתה באותה השנה?
למה אתה חושב שאכפת לו בכלל מה לימדו או לא?

ובנימה יותר אישית - אתה סטודנט למדעי המחשב. בסוף התואר אתה אמור לצאת
'אדם חושב'. לא אדם שיודע את החומר.

אף מראיין באף חברת היי-טק לא רוצה אדם ש'יודע את החומר'. אבל אדם חושב  שפותר בעיות בדרכים יצירתיות -ייתקבל בברכה בכל פקולטלה למדעי המחשב לתואר שני או דוקטורט ובוודאי ו-ודאי ייתקבל לעבודה בכל חברת היי-טק יוקרתית.

לצפיה ב-'התשובה משתנה'
התשובה משתנה
20/10/2017 | 15:21
39
אני חושבת שזה בעיקר מה מוגדר להם לעשות ועל מה משלמים להם.
יש מקרים שאין מתרגל לקורס, ויש עוזר הוראה שרק בודק עבודות. 
יש מקרים שהמתרגל פותר תרגילים של התרגול ונכנס לענות על שאלות במבחן. 
יש מקרים שלא.
בנוגע לתרגוולים- לרוב המתרגלים פותרים את התרגולים. 
גם לי קרה שהיה סתירה או דברים שלא תואמים. 
לא תמיד יש קשר הדוק בין המרצה למתרגל. 
אם יש בעיות אתם מוזמנים להציף 
לצפיה ב-'כיצד למעשה כותבים תרגילים(מקצועות ריאליים)?'
כיצד למעשה כותבים תרגילים(מקצועות ריאליים)?
17/10/2017 | 20:12
35
שלום,
עלתה לי מחשבה: איך למעשה כותבים(כלומר יוצרים) את תרגילי הבית והמבחנים?
האם יש מאגרים שבוחרים מהם שאלות? האם פותרים מחדש כדי להחליט מה מתאים? איך "זוכרים" מה ברמה מתאימה לסטודנטים ולא הרבה יותר מידי קשה/ארוך?

הרי לא נראה לי סביר שהמתרגלים/המרצים ממציאים תרגיליםפתירים, שגם "יפים" או "מועילים" וגם "יוצאים טוב", כל שנה ושנה מחדש, ומצד שני זה לא לגמרי ממוחזר בין שנים, אבל מישהו מתישהו היה צריך לחשוב על כולם...

ואין עניין של זכויות יוצרים אם מעתיקים תרגיל מספר לימוד(שלא הם הוציאו)? ואני די משוכנע שנתקלתי במקרה כזה. ומה לגבי העתקת תרגילים מהאינטרנט(גם את זה ראיתי, אפילו בניסוח מילה במילה זהה)?
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:49
1

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'לימודי רפואה'
לימודי רפואה
14/10/2017 | 20:37
1
66
שלום,
לאחרונה התחלתי לחשוב על ללמוד רפואה, אבל אני לא ממש יודע למה אני חושב על זה. עד כמה שאני יודע (וזה לא הרבה...) בשביל להיות רופאים צריך ממש לחיות את המקצוע ואני לא יודע אם אני בקטע.
בנוסף לזה, תמיד היה לי בראש שמי שנהיה רופא זה בגלל שכל החיים הוא חלם על זה, האם זה נכון?
ועוד כמה שאלות- 1. זה מביא הרבה כסף, ביחס למקצועות ההנדסה?
2. שמעתי על תוכנית 4 שנתית אחרי תואר ראשון, איזה תארים מתאימים לתוכנית הזו? (לא הצלחתי למצוא מידע באתר של אוניבסיטת תל אביב).
3. האם אפשר תוך כדי הלימודים לעבוד?
תודה רבה לעוזרים.
לצפיה ב-'לא בהכרח'
לא בהכרח
29/10/2017 | 19:39
17
אפשר להגיד את זה גם על טייס. בנוסף אנשים שניתנה להם ההזדמנות- ניסו והצליחו גם כשלא כל החיים למדו לבנות טיסנים.
לפעמים אתה לומד במגמה בתיכון ומגלה שמעניין. 
לפעמים בעקבות תפקיד בצבא. 
ויכולות להיות סיבות נוספות.
מבחינת שכר- ברפואה לוקח זמן עד שעושים כסף. בהנדסה עושים יותר כסף ויותר מהר. לפחות בהתחלה.
אצל רופאים- בעיקר מומחים, לאחר שצברו וותק במומחיות בתחום ספציפי..
מצד שני בהנדסה אם לא עשית אקזיט, אז לא כולם מתקדמים והופכים למנהלים. אז מתישהו נעצרים. ויש תחרות גדולה וצריך ניסיון. גם בתחום הזה לא פשוט.
את התוכנית הזו יש גם בצפת. עושים במדעי החיים (למשל:ביולוגיה, תזונה..אם אני לא טועה)

לצפיה ב-'רוצה לשמוע על חוויות מהלימודים'
רוצה לשמוע על חוויות מהלימודים
10/10/2017 | 13:23
74
היי, אני ממש אשמח לשמוע מסטודנטים לביולוגיה פסיכולוגיה\ ריפוי בעיסוק או סטודנטים שעוסקים במחקר על החוויות, הלימודים, הקורסים, האוניברסיטה וכו'
ממש ממש אשמח לעזרה, תודה!
לצפיה ב-'שלום לכולם ומועדים לשמחה'
שלום לכולם ומועדים לשמחה
07/10/2017 | 22:54
46
אני לקראת סיום תואר ראשון בהוראת אנגלית וכרגע עוסקת בתחום אבל זה כבר מס' שנים שאני מתעניינת בתחום הטיפולי ובפרט לילדים ונוער. רציתי לשאול, האם בשביל לעסוק בתחום אצטרך לעשות תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה? או שיש קיצור דרך/ אפשרות אחרת/ מקצועות רלוונטים אחרים..? והאם לימודי פסיכותרפיה יכולים לקצר את הדרך?
תודה

לצפיה ב-'רוצה ללמוד תחום מדעי ולא יודעת מה לבחור'
רוצה ללמוד תחום מדעי ולא יודעת מה לבחור
05/10/2017 | 06:52
2
84
אז ככה.. מבחינת תנאי קבלה אני דיי מסודרת כי לרוב התחומים שמעניינים אותי יש אפיק מעבר באוניברסיטה הפתוחה שיתן לי להתקבל לתואר שארצה באוניברסיטה אחרת, כבר התחלתי לחרוש ועוד לא נרשמתי אפילו...
בכל אופן, בביולוגיה הבנתי שאין עבודה
ביוטכנולוגיה מאוד מעניין אותי אבל שמעתי שאין בזה הרבה עבודה האם זה נכון?
חשבתי גם על הנדסה כימית שהבנתי שיש בזה מלא עבודה וזה נשמע מעניין אבל קצת פחות... או כימיה שחייב תואר שני לפחות כדי לעשות עם זה משהו...
ביוכימיה גם מעניין אותי יש בזה עבודה?
ביורפואה גם נשמע מעניין אבל לא יודעת...
במדעי המוח לא חושבת שיש עבודה וזה נשמע ממש מעניין
אוף בקיצור אני ממש אבודה עקרונית אלה התחומים שהכי מושכים אותי עד עכשיו אבל אני שומעת כל כך הרבה סיפורים על אנשים שנתקעים עם תואר וממלצרים, וממש קשה לי להחליט מה אני רוצה ללמוד אני עוד חודשיים בת 23 ואני ממש רוצה להתחיל ללמוד,
אשמח לעזרה המלצות .. פירוט על כל מיני תחומים מהנסיון שלכם.. הצעות לתחומים שאולי לא חשבתי או שמעתי עליהם שאולי אני יאהב.. עזרה! ובקשר לתחומים שציינתי מה אתם יודעים עליהם מבחינת תעסוקה אחר כך מבחינת קושי התואר ואיפה כדאי ללמוד מה...
GO
ותודה
לצפיה ב-'בתור בוגר ביוטכנולוגיה...'
בתור בוגר ביוטכנולוגיה...
09/10/2017 | 06:38
55
אם מה שמעניין אותך זה העבודה שבסוף הדרך, אז מכל המקצועות כל מה שיש בו ביו-X לא מומלץ בכלל, אולי למעט הנדסה ביורפואית. גם בהנדסת כימיה המצב לא מזהיר בכלל...
ביוטכנולוגיה אמנם נשמע זוהר ומרתק,  אבל זה כרוך בהרבה עבודה קשה ורוטינית, תצטרכי ככל הנראה תואר שני וגם אז זה לא בטיח כלום בתעשיה הלא קיימת שיש בישראל. אם ביולוגיה/ביורפואה מעניין אותך בכל זאת הייתי שוקל אולי ללכת ללמוד רוקחות,שבה תמיד תוכלי להשתלב באחת מהמרפאות בארץ או באחת מחברות התרופות
לצפיה ב-'אני חושבת שהתהליך צריך להיות הפוך'
אני חושבת שהתהליך צריך להיות הפוך
12/10/2017 | 11:59
72
קודם כל תחליטי מה את רוצה לעשות "שתהיי גדולה" ואח"כ תחליטי מה ללמוד.
הלחץ של להתחיל ללמוד מבלי שתדעי מה מעניין אותך, ובמה תרצי לעסוק עלול לפגוע בך. 
שמעתי על הרבה אנשים שעשו הסבות. ששינו. שהתחילו והפסיקו. או שמצטערים על המסלול שבחרו...
תייעצי. לכי לייעוץ של בחירת מקצוע. ורק אז תחליטי.
בנוגע לביולוגיה/ביוטכנולוגיה
בחברות תרופות יש עבודה לבעלי תארים כאלו. אבל זה תלוי מה תרצי לעשות
לצפיה ב-' ניתוח סטטיסטי SPSS'
ניתוח סטטיסטי SPSS
01/10/2017 | 20:06
49
ניתוח השערות של מחקר , אקדליסט לסיוע מקצועי!  www.acadelist.co.il
לצפיה ב-'להתחיל עם מתרגל/ת אחרי סיום הקורס'
להתחיל עם מתרגל/ת אחרי סיום הקורס
26/09/2017 | 20:30
5
142
שלום,
לא אפרט כרגע מעבר לזה כדי שלא לסכן את זה...

סיימתי סמסטר קיץ באחת האוניברסיטאות, ובואו נגיד שהתאהבתי חזק במתרגלת שלי, באמת!
הייתה לנו כימיה טובה ברמה אישית(לימודית! לא משהו מעבר), נמנעתי מלפעול עד אחרי שיהיו ציונים למבחן כדי שלא יהיו יחסי מרות. חיכיתי בסבלנות וזה רק התחזק מתרגול לתרגול.
השאלה היא:
האם עליי להימנע מלהתחיל איתה רק בגלל שיש סיכוי קלוש שהיא תתרגל אותי מתישהו בעתיד? בדקתי והיא *לא* מתרגלת השנה שום דבר שאני לומד! ולגבי שנה הבאה-אלוהים גדול.

זה לא "בדיחה", אני באמת אוהב אותה מאוד, אני יודע שהיא לא נשואה(לא שאלתי אם יש לה חבר) ושהיא בגיל ואופי מתאימים לי.

האם אתם רואים פסול בלפעול בנושא , אחרי שכבר יש ציונים ואין חשש ל"יחסי מרות"?

מדבר על מבחינת אתיקה-חוקיות-סיכוי שהיא תחזור ללמד אותי בעתיד, לא מדבר על מבחינת סיכויים-זה לא עניינכם...
לצפיה ב-'איזה שנה אתה? '
איזה שנה אתה?
27/09/2017 | 17:10
4
101
אני חושבת שהמצב האידאלי אם תחכה עד שתסיים ללמוד. אז תהיה בטוח שהיא לא תלמד אותך יותר.
אם אתה לא מעוניין לחכות, עדיף לך להמתין עד תחילת השנה. כשתדע מי המתרגלים של הקורסים.
וגם, כדי שלא יגידו שבגלל זה הצלחת בקורס/ במבחן
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
27/09/2017 | 17:33
3
107
1. אני הרגע סיימתי שנה ראשונה.
2. אני לא יכול לקחת סיכון שהיא תיתפס בשנתיים האלה. בכל זאת היא בת משהו כמו 26-28 כאשר אני 24. חייבים לנצל את ההזדמנות לפני שיהיה מאוחר מידי או "יותר גרוע"-שהיא תהיה ד"ר בפקולטה(היא לומדת לדוקטורט) ואז הסיכוי קלוש עוד יותר. אני מאוהב בה חזק מידי בשביל לקחת כזה סיכון!
3. אני יודע ב99% שהיא לא מתרגלת אותי השנה, ואני תמיד יכול לשאול אותה מה היא מתרגלת שנה הבאה מבלי שהיא תחשוד.
4. בכל מקרה לא תכננתי להתחיל לפני פרסום הציונים הסופיים, ורק אם הלך לי טוב במועד א', וזה יהיה גם ככה שבועיים לפני תחילת השנה. אחרת אחכה לציוני מועד ב', שוב כדי שלא יהיה שום ספק בזכות מה ההצלחה. מאוד חשוב לי שההצלחה תהיה בזכותי בלבד(טוב, גם בזכותה, בכל זאת מתרגלת מדהימה גם בקטע האקדמי ולמדתי ממנה המון, אבל את המבחן עשיתי בכוחות עצמי!).
לצפיה ב-'דוקטורט זה המון זמן'
דוקטורט זה המון זמן
29/09/2017 | 12:31
2
95
אתה יודע מתי היא צפויה לסיים?
קשה להתייחס לזה. תעשה מה שאתה מבין
לצפיה ב-'היא התחילה אותו רק השנה'
היא התחילה אותו רק השנה
29/09/2017 | 12:38
1
91
אז אני מאמין שיש עוד זמן

גם הגיל שלה צעיר מאוד(אני לא יודע מהו, אבל להערכתי סיכוי קלוש שהיא מעל 28 ולדעתי היא 26-27).
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
26/10/2017 | 11:39
36
זה לא הכי אתי ואו מוסרי, כי בסה"כ היא מתרגלת 
היא באה לעזור לך בלימודים ולא בשביל שיתחילו איתה,
סביר להניח שיש לה חבר , אבל תעשה מה שאתה רוצה, שיקול שלך.
לצפיה ב-'האם אפשרי במכללת סמי שמעון לחזור שנה אחורה בלמודים '
האם אפשרי במכללת סמי שמעון לחזור שנה אחורה בלמודים
26/09/2017 | 16:14
220
לצפיה ב-'לימודי דוקטורט בחול'
לימודי דוקטורט בחול
25/09/2017 | 18:03
1
59
אני רוצה לקבל מידע על לימודי דוקטורט בחול - לימודי הנדסה (מכונות או אווירונואוטיקה). תמיד אהבתי את התחום ויש לי תואר בזה. 
האם יש אפשרות ללמוד גם בלי אזרחות מקומית ? (ארצות הברית / גרמניה / אירופה בכלל)
לצפיה ב-'בארה"ב אפשר בלי אזרחות'
בארה"ב אפשר בלי אזרחות
29/09/2017 | 12:36
41
ואני חושבת (לא בטוחה שגם באירופה).

אם תתקבל, תוכל לקבל אשרת לימודים

לצפיה ב-'מחשבות על לימודי תואר נוסף'
מחשבות על לימודי תואר נוסף
22/09/2017 | 18:05
9
126
שלום.
אני כרגע סטודנט לחשבונאות וכלכלה באונ' ת"א. מתחיל שנה ג'. כרגע עולות לי מחשבות על ויתור על הסטאז', וללכת ללמוד מדעי המחשב דרך הפתוחה תוך כדי עבודה בתחום הפיננסי. אינני מצטער על הבחירה שלי במקצוע כי אכן אני אוהב את כל העולם הפיננסי ומה שהוא אומר, אך עדיין חושב שיש צורך בידע רחב גם בתחום הטכנולוגי ומן הסתם השכר במקצוע ראיית החשבון מרתיע אותי כרגע.
לכן הייתי שמח לשמוע דעות על האם כדאי או לא.
והאם ישנם כאן אנשים שעשו בחירות דומות?.
לצפיה ב-'מה אתה רוצה לעשות?'
מה אתה רוצה לעשות?
23/09/2017 | 08:59
3
60
השאלה היא במה תרצה לעסוק?
יכול להיות שיספיק לך ללמוד לתכנת
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
23/09/2017 | 21:46
2
54
אני עדיין לא יודע במה ארצה לעסוק בעתיד. מתחבר לעולם הפיננסי אבל פחות סגור על האם ארצה לעבור את כל מסלול ההתמחות.
כן מתעניין גם בעולם הטכנולוגי ומעונין באפשרות של ללמוד משהו שיוכל לפתוח לי דלתות בעתיד.
אשמח להמלצות מה כדאי לשקול מה לבדוק וכו'
לצפיה ב-'אני חושבת שאתה צריך לבדוק'
אני חושבת שאתה צריך לבדוק
24/09/2017 | 20:18
1
41
במה תרצה לעסוק...
סתם ללמוד ולהתפזר לא יעיל. 
יחד עם זאת:
כדאי לשקול ללמוד שפות תכנות שונות
מערכות מידע.
ללמוד להטמי מערכות וליישם אותם בהתאם לדרישה. ההבנה הפיננסית תסייע לך
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
25/09/2017 | 13:38
35
את מתכוונת לקורסים/לתואר?.
ואם את מתכוונת לקורסים אילו קורסים נתפסים כחשובים כיום בשוק העבודה?.
לצפיה ב-'לדעתי שווה ללמוד את זה בלי קשר'
לדעתי שווה ללמוד את זה בלי קשר
25/09/2017 | 17:59
1
53
במדינה שלנו אפשר להגיד: כדי לעשות כסף ולחיות טוב צריך ללמוד משהו שקשור למחשבים - מדעי המחשב או הנדסת חשמל לכל מסלוליה השונים.
שם באמת הכסף הגדול ואפשרויות הקידום גם לחול.
אבל, צריך לעשות את מה שאוהבים ככה נהנים ! 
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
06/10/2017 | 18:27
19
אני אוהב מאוד את העולם הפיננסי ואכן רוצה לעסוק במשהו שקשור. אבל לעבור את השנים הקרובות בהתמחות בראיית חשבון ובעיסוק בביקורת כרגע לא הכי מושך אותי. ואני חושב שלימוד בתחום של מדעי המחשב יכול לתרום לי הרבה יותר לידע וכמובן גם לשכר העתידי.
השאלה מה כדאי ללמוד לאיזה מסלול כדאי לפנות ועד כמה כל זה אפשרי בכלל.

לצפיה ב-'עשיתי מעבר דומה'
עשיתי מעבר דומה
09/10/2017 | 13:57
2
32
באמצע לימודי חשבונאות החלטתי שאני לא רוצה להמשיך בתחום הזה והתחלתי ללמוד מדעי המחשב ("במשרה מלאה", לא בפתוחה), כיום עובד כמתכנת ושמח על הבחירה.

נשמע שאתה בעיקר צריך להחליט לאיפה אתה רוצה להגיע - רק לאחר מכן תוכל לבחור את הדרך. מה שכן אבל, אני חושב שברגע שתסיים את התואר ותכנס לעולם הפיננסי, יהיה הרבה יותר קשה לעשות "שיפט" לתחום אחר. כרגע אתה סטודנט ושינוי כזה מציב פחות אתגרים, אז לדעתי כדאי לך לקבל החלטה בזמן הקרוב.

אגב, כשהתלבטתי אם להחליף תואר, אחת האופציות ששקלתי הייתה לסיים את הלימודים ולנסות למצוא "תפקיד פיננסי" בחברות פרטיות (במקום ללכת ולהיות רו"ח). בסופו של דבר לא הלכתי על האפשרות הזו, אז אין לי יותר מדי תובנות לחלוק איתך, אבל זו גם אפשרות ואולי היא תוכל להיות רלוונטית עבורך.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
14/10/2017 | 12:29
1
15
אני רוצה לעסוק ככל הנראה בתחום שמשלב את שניהם. מצד אחד פיננסי אבל שיהיה קשור גם בתכנות/מחשבים.
לצפיה ב-'אז תכנות זה לא מה שאתה מחפש...'
אז תכנות זה לא מה שאתה מחפש...
15/10/2017 | 08:53
18
כשאתה מתכנת, אתה מתעסק בסוגיות שקשורות לתכנות - בין אם אתה כותב תוכנה שעושה "פיננסים" ובין אם אתה כותב תוכנה שעושה "לא פיננסים". גם אם תלך לתכנת בשביל בנק, מה שיעסיק אותך יהיה קשור לכתיבת קוד, את עולם התוכן בו פועלת התוכנה מרגישים הרבה פחות (במובן שזה לא החלק הארי של העבודה).
במילים אחרות, השילוב הזה שאתה מדבר עליו לא באמת יתאפשר לך אם תעשה הסבה כזו.

נשמע שמה שאתה מחפש זה להישאר במקצוע שלמדת אבל להוסיף איזשהו צד טכנולוגי לעבודה שלך... לצערי בזה אוכל פחות לעזור.
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
19/09/2017 | 21:44
1
91
שלום,
יש כאן מישהו/י שסיים שנה שלישית או רביעית בחשבונאות ואפשר להתייעץ איתו על משהו?

לצפיה ב-'יכולה לנסות לעזור'
יכולה לנסות לעזור
21/09/2017 | 10:46
42
אני מתחום הכלכלה 
אבל יכולה לנסות לברר עבורך
מה את צריכה
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:12
5

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-'לימודי כלבנות ורכיבה טיפולית'
לימודי כלבנות ורכיבה טיפולית
12/09/2017 | 17:31
1
36
שלום! יש כאן מישהו שלמד ומתעסק בכלבנות או רכיבה טיפולית ויכול לעזור לי בכמה שאלות? :)
לצפיה ב-'מכירה כאלה'
מכירה כאלה
21/09/2017 | 10:47
24
יכולה לברר עבורך

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
פורום גיוס והשקעות
אפרים ויינשטיין עורכי דין
זקוקים לייעוץ משפטי מסחרי
פורום תמ
תמ"א 38 והתחדשות עירונית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה