לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1346313,463 עוקבים אודות עסקים

פורום לומדים בחו"ל

פורום לומדים בחו"ל נועד לסייע בכל הדברים שקשורים ללימודים בחו״ל. נשמע לעזור בשאלות שקשורות לבחירת מוסדות לימוד, תהליך ההרשמה והקבלה, המעבר לחו״ל והחיים כסטודנטים במדינה זרה.

לפני ששואלים שאלה כדאי רק לציין באיזה תחום לימוד מדובר, באיזה תואר מדובר (ראשון, שני, דוקטורט), ובאיזו מדינה.

הפורום הוא גם בית חם לכל מי שכבר נמצא בחו"ל ללימודים ורוצה לספר על הקשיים והרגעים הנפלאים של החיים רחוק מהבית, לדון בהתמודדות עם מערכת אקדמית שונה, לחלוק צילומים של השלכת בבוסטון או הים באוסטרליה, להתווכח אם החורף יותר גרוע בסקוטלנד או בניו יורק ובאופן כללי רוצה לדבר עם אנשים שחווים משהו דומה אבל קצת שונה.

בקישורי הפורום ובמאמרים ישנו מידע רב ערך בנושא הפורום, ומומלץ לגולשים להציץ שם כדי למצוא מענה לחלק גדול משאלותיהם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לומדים בחו"ל

פורום לומדים בחו"ל נועד לסייע בכל הדברים שקשורים ללימודים בחו״ל. נשמע לעזור בשאלות שקשורות לבחירת מוסדות לימוד, תהליך ההרשמה והקבלה, המעבר לחו״ל והחיים כסטודנטים במדינה זרה.

לפני ששואלים שאלה כדאי רק לציין באיזה תחום לימוד מדובר, באיזה תואר מדובר (ראשון, שני, דוקטורט), ובאיזו מדינה.

הפורום הוא גם בית חם לכל מי שכבר נמצא בחו"ל ללימודים ורוצה לספר על הקשיים והרגעים הנפלאים של החיים רחוק מהבית, לדון בהתמודדות עם מערכת אקדמית שונה, לחלוק צילומים של השלכת בבוסטון או הים באוסטרליה, להתווכח אם החורף יותר גרוע בסקוטלנד או בניו יורק ובאופן כללי רוצה לדבר עם אנשים שחווים משהו דומה אבל קצת שונה.

בקישורי הפורום ובמאמרים ישנו מידע רב ערך בנושא הפורום, ומומלץ לגולשים להציץ שם כדי למצוא מענה לחלק גדול משאלותיהם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
* נא לקרוא את תקנון הפורום לפני כתיבת הודעה.
* לפני שאתם/ן שואלים/ות שאלה אנא ציינו:1) באיזו מדינה מדובר, 2) באיזה תחום לימוד מדובר, 3) באיזה תואר מדובר
* מומלץ להסתכל בקישור "הודעות נבחרות" בראש הפורום, כי יש שם מידע רב.

* נא לקרוא את תקנון הפורום לפני שליחת הודעה. התקנון נמצא כאן:

* נא לתת מידע מפורט כלל הניתן על השאלה הנשאלת, כדי לקבל תשובה מדויקת ומתאימה. מידע כזה כולל לא רק את שלושת הסעיפים המצויינים בכותרת (מדינה, תחום לימוד, ותואר) אלא גם פרטים לגבי סטטוס האזרחות שלכם באותה המדינה, מה הרקע האקדמי שלכם ועוד.

*שימו לב! תחת "כלים ומידע" יש מגוון מדריכים שעוסקים באספקטים שונים של הלימודים בחו"ל. מומלץ להסתכל גם שם.

המשך >>

לצפיה ב-'המרת ממוצע ציונים לgpa דרך אתר WES'
המרת ממוצע ציונים לgpa דרך אתר WES
14/04/2018 | 19:21
1
25
היי,

השתמשתי בשירות החינמי של אתר WES ע"מ להמיר את הממוצע שלי לgpa. הממוצע שלי הוא 80 ועוד לא סיימתי את התואר, ולכן הכנסתי רק את הקורסים שכבר ביצעתי. ההמרה שקיבלתי היא gpa 3.60, שנראה לי הרבה הרבה יותר מדיי גבוה בהשוואה להמרות האחרות שעליהן קראתי או בדקתי. 
למישהו יש תובנה לגביי זה? יכול להיות שאני עושה משהו לא נכון?

תודה מראש 
לצפיה ב-'לא יודע על האתר של wes'
לא יודע על האתר של wes
19/04/2018 | 06:47
9
ואולי נתונים משתנים בין מקומות שונים, אבל לפחות באוניברסיטה שלי (אמריקנית) ציון 80 שווה ל- gpa של 2.7
לצפיה ב-'פסיכולוגיה קלינית'
פסיכולוגיה קלינית
14/04/2018 | 19:15
27
שלום לכולם, אחרי חקירה מסיבית באנטרנט יש לי כמה שאלות.
1. מהבנתי פה בפורם לימודי דוקטורט בארה"ב במגמה מחקרית היא במימון מלא. מה היא שונה מהמגמה המעשית ברמת טיפול לאחר סיום הלימודים? כמישהי שלומדת באוניברסיטה הפתוחה הסיכויים לקבל הרבה המלצות הינם נמוכות, האם המלצה אחת כעוזרת מחקר מספיקה?
2. לימודים בגרמניה- האם באמת התואר בחינם? חוץ ממבחן ידיעת השפה האם ישנם עוד מבחנים?
3. אנגליה- מכל מה שקראתי באנטרנט , הסיכוי להתקבל לקלינית שואף לאפס לסטודנטים זרים, האם אמת הדבר?
4. שאלה אחרונה- ראיתי בחצי עין מידע על תוכניות של ייעוץ פסיכולוגי בארהב, בהנחה שאני לא מתכוונת לחזור לארץ כמה באמת תואר זה ישמש אותי במציאת מקומות עבודה או לחלופין בפתיחת קלינקה פרטית? או שזה פשוט יעיל יותר כתואר הכנה לדוקטורט?

תודה מראש!!
לצפיה ב-'לימודים בארהב'
לימודים בארהב
31/03/2018 | 21:12
1
72
למי עליי לפנות כדי לנסות ולקבל מילגה עבור לימודים במכללה בארצות הברית?
לצפיה ב-'ל- financial aid של אותה מכללה'
ל- financial aid של אותה מכללה
06/04/2018 | 06:16
28
המלגות לסטודנטים בינלאומיים הן נדירות, אבל יש אוניברסיטאות שנותנות כאלו
לצפיה ב-'פגישה עם מנחה פוטנציאלי בארה"ב -שאלת המשך '
פגישה עם מנחה פוטנציאלי בארה"ב -שאלת המשך
30/03/2018 | 15:27
2
60
אז הקשבתי לעצתכם וקבעתי פגישה פיזית עם המנחה הפוטנציאלית באוניברסיטת קולומביה ואני ממש מתרגשת 
אשמח לקבל מאנשים שכבר היו בפגישה כזו מושג כללי לגביי איך הפגישה מתנהלת. מה חשוב לשאול ? מה כדאי להציג ועד איזו רמה (בנוגע לפרויקט שלי בתואר הראשון למשל) ? לאילו שאלות כדאי להתכונן?
האם נהוג לבקש לבצע סיור במעבדה של המנחה כחלק מהפגישה?

תודה מראש 
לצפיה ב-'רושם כללי מהמנחה, מהסטודנטים ומהמעבדה'
רושם כללי מהמנחה, מהסטודנטים ומהמעבדה
31/03/2018 | 19:11
1
48
יש לי שתי תשובות סותרות לתת לך.
א. בפגישות עם מנחים פוטנציאליים המנחים בדרך כלל מדברים הרבה על המחקר שלהם ולא בוחנים אותך יותר מידי, אלא רואים מה את חושבת על המחקר הפוטנציאלי.
ב. בראיונות קבלה לאוניברסיטה בדרך כלל שואלים שאלות של הבנה בדגש על דברים שעשית בעבר. המטרה היא לראות שאת יודעת לחשוב יותר מאשר לבחון את הידע שלך.

לגבי מה שאת רוצה לשאול, תנסי לקבל התרשמות כללית על המנחה, המעבדה והסטודנטים. האם אנשים שמחים שם? חברותיים \ נחמדים? האם המחקר מעניין אותך? האם יש להם את הציוד שתצטרכי בשביל לבצע את המחקר? מכיוון שאת רק מתחילה תואר שני אולי לא תדעי בדיוק, אבל התרשמות כללית על רמת הציוד אפשר לקבל בכל מקרה.
אני בטוח שיתנו לך לדבר עם הסטודנטים, ואם לא אז תבקשי. כנראה שאחד הסטודנטים יעשה לך סיור במעבדה (אם כי כבר קרה לי שהפרופסור עשה לי סיור). תראי מה הסטודנטים חושבים על המנחה ועל המעבדה. שימי לב שבארה"ב, ובייחוד בחוף המזרחי יש מעבדות שרואות סטודנטים כעבדים אז תהיי ערנית ותוודאי שמה שמצפים ממך זה גם מה שאת מוכנה לתת ותנסי לקרוא בין השורות שהסטודנטים במעבדה עוזרים אחד לשני ולא מפריעים (כתוצאה מהלחץ שמופעל עליהם, כבר שמעתי סיפורי זוועה מהאזור הזה של העולם).
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה '
תודה רבה על התשובה
03/04/2018 | 13:51
11
לצפיה ב-'המלצה על הכוונה ללימודים בחו״ל'
המלצה על הכוונה ללימודים בחו״ל
26/03/2018 | 18:11
1
65
שלום, שמי שיר.

אני שוקלת כבר תקופה ללמוד בחו״ל אבל אני עדיין לא בטוחה איפה אני רוצה ללמוד ומה בדיוק אני צריכה לעשות. בגלל שאני קצת מבולבלת ��.... חיפשתי באינטרנט המלצות על מכון/ מישהו שיוכל להכווין אותי אבל האמת שלא ממש מצאתי. יש אולי למישהו המלצה על מקום כזה? 
תודה רבה :)
לצפיה ב-'חו"ל זה מקום גדול '
חו"ל זה מקום גדול
27/03/2018 | 16:00
52
להרבה מדינות יש גופים משלהם שעוזרים בדברים האלה.

לארה"ב יש את "קרן חינוך ישראל-ארה"ב" (http://fulbright.org.il/he/content/%D7%9E%D7%99%D7...

לבריטניה יש את המועצה הבריטית https://www.britishcouncil.org.il/en

מן הסתם לארצות אחרות יש דברים דומים.
לצפיה ב-'מסמכי בנק נדרשים לויזת בשביל i-20'
מסמכי בנק נדרשים לויזת בשביל i-20
25/03/2018 | 16:53
32
אני מתכנון ללכת לראיון לקבלת ויזת F1. מה הדרך הכי טובה להציג יתרה בבנק בשביל ה i20 ?

קיבלתי טופס מבנק לאומי שמפרט את הפעולות של החשבון ב 4 חודשים אחרונים, אפשר לראות שם את היתרה בכל חודש בשקלים + חותמת בנק. האם אני צריך לתרגם את הטופס הזה ולפי שער דולר/שקל להמיר את הסכום המתורגם לדולרים במסמך המתורגם?
לצפיה ב-'לימודי קולנוע בusc cinematic arts'
לימודי קולנוע בusc cinematic arts
20/03/2018 | 01:01
1
201
מישהו פה אולי למד בUSC ויכל לספר קצת על המקום
אם שווה ללמוד שם יקר או זול ?
מבקשים לראות תעודת בגרות?
כל מידע יתקבל בברכה
לצפיה ב-'כל המידע נמצא באתר שלהם'
כל המידע נמצא באתר שלהם
20/03/2018 | 01:19
32
כמו בכל לימודים, לרוב השאלות שלך יש תשובות באתר של האוניברסיטה,
למשל לשאלה אם זה יקר או זול,
שכר הלימוד הוא 69 אלף דולר לשנה כולל מעונות
הלימודים 4 שנים לתואר ראשון
יש 280 אלף דולר ללימודים ?

לצפיה ב-'לימודים בחול - ליטא'
לימודים בחול - ליטא
19/03/2018 | 00:26
26
מישהו פה למד בליטא או מכיר מישהו שלומד בליטא ויכול לספר לי קצת על מה הלוז ואיך האיכות לימודים שם?

אולי מישהו מכיר מישהו שלומד ספציפית באוניברסיטת KTU ויכול לספר חוויות?
מתכנן להתחיל לימודים שם בספטמבר הקרוב.
לצפיה ב-'לימודי איטלקית באיטליה '
לימודי איטלקית באיטליה
16/03/2018 | 22:44
1
48

היי , 
רציתי לברר על לימודי איטלקית באיטליה. אני חושבת על ורונה, ולתקופה של 4 חודשים בערך. 
מישהו מכיר אוניברסיטה מוכרת באיזור עם קורס שפה במחירים שפויים ? 
אשמח לכל מידע בנושא
תודה מראש !!! 
לצפיה ב-'אני למדתי די מזמן (לפני יותר מעשור) בפירנצה'
אני למדתי די מזמן (לפני יותר מעשור) בפירנצה
17/03/2018 | 21:39
59
בסקואולה ליאונרדו דה-וינצ'י, אבל רק שבועיים, והיה מצוין. אני לא יודעת לגבי מחירים כי הייתי שם על מילגה מטעם המכון האיטלקי לתרבות (שמימן את הלימודים והמגורים ונדמה לי שאפילו נתן עוד קצת כסף, ורק את הטיסה הייתי צריכה לממן בעצמי).
בזמנו הסידור היה שכל מי שעושה קורס איטלקית במכון יכול לעבור מבחן בסוף הקורס ואז אם עבר את המבחן - ראיון - ומתוך מי שעשה קורסים באותו סמסטר בוחרים אחד שיקבל מילגה לשבועיים או לחודש (תלוי אילו תאריכים נוחים לו). כך יוצא שבמחיר של קורס אחד בישראל (פלוס כרטיס טיסה) את מקבלת קורס בישראל ואז גם קורס באיטליה.
כך שאולי כדאי לך לברר מה המצב במכון האיטלקי בימינו.
בכל מקרה איטלקית, כמו ספרדית, היא שפה שקל להתקדם בה לבד כי מהאיות ברור איך לומר את המילה (עד כדי שצריך לדעת איפה הטעם במילה).

לצפיה ב-'דוקטורט בפסיכולוגיה בארהב או בארץ'
דוקטורט בפסיכולוגיה בארהב או בארץ
13/03/2018 | 14:12
43
שלום, 
אני עתידה לסיים תואר שני במסלול תזה בעבודה סוציאלית.
מתלבטת בין יציאה לעבודה בשלב זה או המשך לימודי דוקטורט. 
במידה ואמשיך לדוקטורט אמשיך באוניברסיטת חיפה בה למדתי את התואר השני. 
אשמח לשמוע על טיעונים שעזרו לכם להחליט בצומת הזו כיצד להמשיך, מתי וכן היכן ללמוד. 
אני רואה שרבים כאן כמו מנהל הפורום בחרו לעשות את הדוקטורט בחו"ל, אז אשמח לדעת מה ההבדלים בין מסלול דוקטורט בארהב למשל או בישראל..  ללמוד במסלול דוקטורט לפסיכולוגיה בארהב הוא חלום ישן אך מבינה שתנאי הקבלה לא פשוטים..
אשמח להסבר על מהות הבחירה האינדווידואלית שלכם היכן ללמוד את הדוקטורט ומתי. 

רוני. 

לצפיה ב-'פגישה עם מנחה פוטנציאלי בארה"ב'
פגישה עם מנחה פוטנציאלי בארה"ב
05/03/2018 | 17:57
4
120
היי,
אני מנסה להתקבל ללימודי תואר שני בהנדסה בארה"ב, במימון מלגת פולברייט. שלחתי מספר מיילים למרצים שנראים לי רלוונטיים, וקיבלתי תשובה ממרצה באוניבריטת קולומביה, שהיא חושבת שאני יכולה להתאים למעבדה שלה בעקבות הניסיון המחקרי הספציפי שלי, ושהיא רוצה להפגש.
אני מתכננת להגיע לארה"ב לחופשה במאי, אך לחוף המערבי. (הטיסות כבר סגורות)
רציתי לשאול מאחר ואני מניחה שיש כאן אנשים שכבר היו בסיטואציה, האם כדאי לעשות מאמץ ולהגיע אליה בטיסה לפגישה פיזית, או שזה מקובל לבקש ממנה לעשות את השיחה בסקייפ, מאחר ואני לא באזור?
האם זה יכול לפגום בסיכויים שלי לדעתכם?

תודה מראש 
לצפיה ב-'לדעתי, שווה לעשות מאמץ ולהגיע לפגישה אישית'
לדעתי, שווה לעשות מאמץ ולהגיע לפגישה אישית
05/03/2018 | 21:47
66
זה יראה על רצינות ונכונות להשקיע. אבל זה לא חובה. היא מן הסתם יודעת שאתה לא נמצא בסביבה וראיונות סקייפ בהחלט מקובלים במקרים כאלו.

לצפיה ב-'תבדוק את האפשרות לשנות את הטיסות'
תבדוק את האפשרות לשנות את הטיסות
06/03/2018 | 03:36
56
לא יודע באיזה חברה אתה טס, אבל גם אם כבר הזמנת טיסות, ניתן בדרך כלל לשנות את הטיסות עם קנס מסויים. גובה הקנס שונה מחברה אחת לשניה. אם במקרה יש לך עצירת ביניים בחוף המזרחי, זה יהיה הכי פשוט.

אם לא, אז נראה לי שיהיה לגיטימי לעשות גם פגישה בסקייפ.

לצפיה ב-'אז תזמיני טיסה פנימית הלוך ושוב מהחוף המערבי לניו יורק'
אז תזמיני טיסה פנימית הלוך ושוב מהחוף המערבי לניו יורק
06/03/2018 | 03:40
72
אם את משוכנעת שהמילגה של פולברייט היא בכיס שלך, ושדרישות הקבלה של קולומביה קטנות כעלייך - מה שאומר שאם הפגישה תהיה טובה יצא לך מזה תואר שני באמריקה "יל חשבון הדוד סאם" - אני חושב שזה שווה את ה 400$ - 700$ שתעלה לך טיסה.
לצפיה ב-'ראיון אפשר לעשות בסקייפ, אבל ראיון זה לא הכל'
ראיון אפשר לעשות בסקייפ, אבל ראיון זה לא הכל
06/03/2018 | 19:19
67
ראיונות קבלה בסקייפ זה דבר מקובל מאוד. עם זאת, כששקלתי מעבדות לפוסט-דוקטורט עשיתי סבב נסיעות וביקרתי בכל המעבדות. לא בשביל הראיון, את זה כאמור אפשר בסקייפ, אלא בשביל שאני אוכל להתרשם מהמעבדה ומהאנשים שנמצאים שם ובשביל שאוכל לדבר גם עם סטודנטים אחרים ולא רק עם המנחה.
לצפיה ב-'מישהו מכיר מילגה ללימודי וטרינריה בליטא?'
מישהו מכיר מילגה ללימודי וטרינריה בליטא?
05/03/2018 | 13:46
25
מישהו מכיר מילגה ללימודי וטרינריה בליטא?
אשמח לעזרה!

לצפיה ב-'ביטוח רפואי / תאונות בחו''ל לטןןח ארוך'
ביטוח רפואי / תאונות בחו''ל לטןןח ארוך
04/03/2018 | 15:23
3
36
שלום
אני מעונין בהמלצות לגבי ביטוח רפואי למי שלומד בחו''ל (רומניה) לטווח ארוך. ביטוח מהארץ או משם? איזה חברה הכי זולה / כדאית?   תודה
לצפיה ב-'לטווח זמנים כזה תוכל להוציא ביטוח רפואי רק שם'
לטווח זמנים כזה תוכל להוציא ביטוח רפואי רק שם
07/03/2018 | 23:38
2
19
אני לא יודע איך זה הולך ברומניה, אבל כתושב רומניה, שחברה באיחוד הארופאי, בעיקרון אתה אמור לקבל ביטוח בריאות שתקף ליבשת כולה.
לצפיה ב-'על איזה חברת ביטוח אתה ממליץ ברומניה? '
על איזה חברת ביטוח אתה ממליץ ברומניה?
11/03/2018 | 22:14
1
7
לצפיה ב-'לא מכיר את רומניה ובכלל לא בטוח שזה עובד ככה שם'
לא מכיר את רומניה ובכלל לא בטוח שזה עובד ככה שם
11/03/2018 | 22:33
12
בכל מדינה זה עובד אחרת. פה באנגליה אין חברות ביטוח כלל, רק הביטוח הממלכתי וזהו. תצטרך לברר איך עובדת המערכת שם.
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום פסיכומטרי '
מחכים לכם בפורום פסיכומטרי
04/03/2018 | 13:25
3

חוזרים לפעילות עם מנהל מצוין בפורום המוקדש לאחת הבחינות הקשות והמאתגרות - בחינת הפסיכומטרי
בפורום, שיהווה סוג של "קבוצת תמיכה" לנבחנים, יינתן מענה מקצועי לשאלות הגולשים, יועלו טיפים ללמידה ושאלות מאתגרות, וכן יהיה ניתן להתלבט בכל הקשור ללימודים גבוהים.
היכנסו עכשיו לפורום פסיכומטרי

לצפיה ב-'לימודי תואר שני משפטים בארה"ב ומלגת פולברייט'
לימודי תואר שני משפטים בארה"ב ומלגת פולברייט
02/03/2018 | 12:38
2
71
היי,
האם יש מישהו שמעוניין בלימודי תואר שני בארה"ב, וחשש לעשות את זה לבד? האם מישהו רצה לעשות זאת דרך מלגת פולברייט?
אני מאוד רוצה אך אין לי אומץ לעבור את זה לבד ולכן אשמח לשמוע אם מישהו גם מתכנן ואולי נעבור זאת יחד.
לצפיה ב-'מה ההיגיון בתואר במשפטים עם פולברייט ?'
מה ההיגיון בתואר במשפטים עם פולברייט ?
02/03/2018 | 12:50
1
73
כל המטרה (נראה לי) של תואר שני במשפטים אמריקאי זה היכולת לעבוד בארצות הברית, עם מטרה למצוא עבודה אחרי הלימודים ולהשאר כעורכת דין בארצות הברית,
אבל מלגת פולברייט מונעת את זה והיא תכריח אותך לחזור לישראל,
איזה תועלת תהיה לך בישראל עם תואר במשפטים אמריקאי ?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/03/2018 | 13:04
71
היי,
לא, זה לא ההגיון בתואר שני בארהב.
זה פשוט מקנה לימודים חווייתיים, קשים, ואחכ אפשרות להתקבל למשרדים מצויינים בארץ.
בנוסף, להעשרה אישית וזה תורם עוד כמה דברים.
בכל מקרה זו היתה שאלה נוספת.
לצפיה ב-'אפשר לקנות דירה/לקחת משכנתא עם F1? מישהו פה עשה כזה דבר?(:'
אפשר לקנות דירה/לקחת משכנתא עם F1? מישהו פה עשה כזה דבר?(:
28/02/2018 | 14:06
9
97
אז בעל הדירה שלי החליט במפתיע להעיף אותי מהדירה שבה אני גרה כבר שנתיים וחצי )-:
החלטתי שנמאס לי לזרוק כסף על שכירות ולהיות נתונה לחסדי בעל הבית, ואני רוצה לקנות דירה. ולו אחת קטנטנה, לא משופצת, ובאזור לא קרוב לאוניברסיטה(מדובר על ניו הייבן, קונטיקט. ייל).
אני מנסה להבין-קודם כל, אם אני יכולה לקנות דירה בארהב על ויזת f1?
ואם כן-האם אני יכולה לקחת פה משכנתא על ויזת f1?(אני סטודנטית לדוקטורט ויש לי מלגה קבועה ויציבה כל חודש, כולל קיץ)
ולבסוף-מישהו/י מכם עשה/תה דבר כזה? ויכול/ה בטובו/ה לשתף בתובנות? בעיות? אני פשוט לא יודעת מאיפה להתחיל...

תודה!!
לצפיה ב-'כן, אבל'
כן, אבל
28/02/2018 | 15:06
2
74
יש 3 תחומים שונים לנושא, תאוריה, מעשה וכדאיות
תאוריה - זה אפשרי, מבחינת החוק אין שום צורך בויזה כדי לקנות בית או לקבל משכנתא.
במעשה - כדי לקחת משכנתא את צריכה למצוא מישהו שיסכים לתת למישהי זרה, שאין לה דירוג אשראי טוב, שאין לה אפילו ויזת עבודה משכנתא, זה לא יהיה קל,
ואם תמצאי מישהו כזה, ידרשו ממך שאת רוב הכסף תביאי מראש מהבית לדאון פיימנט, ויתנו לך תנאים לא טובים על השאר, את לקוח מסוכן.
מחר הבית עלול לאבד מהשווי שלו ואת תקומי ותעלמי.
מבחינת כדאיות יש הרבה דברים שצריך לבדוק קודם
מיסים אמריקאים - גם של הסטייט , גם מסים פדרלים, גם בקניה, גם במכירה, וגם באמצע בתשלום, את זרה ולכן לא זכאית להטבות של מקומיים, ואת עלולה לגלות שאת צריכה לשלם מיסים נוספים.
מיסים ישראלים - בגלל הויזה הזמנית שלך את כנראה עדיין רשומה כתושבת ישראל ולכן צריכה לשלם מיסים גם בישראל.
כדאיות המשכנתא - הריבית האמריקאית בעליה ותמשיך לעלות בשנים הקרובות, ולכן משכנתא עם ריבית משתנה התשלומים ילכו ויעלו.
כדאיות הקניה - מחירי הנדלן היום גבוהים, אם תרצי למכור את הדירה עוד כמה שנים כי תעברי מקום או תחזרי לישראל, יכול להיות שתהיה מפולת כמו שכבר היה, והבית שלך יהיה שווה חצי, את עדין תהיי חייבת את כל החוב אבל השווי של הנכס יהיה שווה הרבה פחות.

לכן, לדעתי, שווה לשקול את המהלך רק אם את מתכננת להמשיך לגור במקום ובבית שתקני בעתיד הנראה לעין,
אם את מתכננת משהו זמני, במקום או בדירה ,זה לא שווה את המהלך,
זה יכול להיות הרבה יותר יקר לקנות בית מלשכור,
גם אם שכר הדירה עולה, עדיף לשלם עוד כמה מאות דולרים ולא להסתבך עם מה שיכול להיות בקניית דירה.
אבל את יכולה לגשת לברר אם בכלל מישהו מוכן לתת לך משכנתא ובאיזה תנאים.
לצפיה ב-'אני צריכה לשלם מס על הדירה גם בארהב וגם בישראל?'
אני צריכה לשלם מס על הדירה גם בארהב וגם בישראל?
28/02/2018 | 22:15
1
44
זה נשמע לא הוגן. מס על המשכורת(מלגה) אני משלמת רק בארהב, אז למה מס על הדירה אני צריכה לשלם פעמיים?
ואני מדברת על דירה קטנה וזולה, 40-100,000. הרעיון היה שבגלל שההפרש בין מחירי השכירות לקניה נמוך יחסית(שכירות גבוהה מאוד, קניה לא ככ), זה ישתלם (במקום לזרוק 30,000 בוודאות על שכירות בשנים הקרובות).
ותודה על התגובה!
לצפיה ב-'באמת שאין לי מושג למה צוקי התכוון'
באמת שאין לי מושג למה צוקי התכוון
01/03/2018 | 00:29
46
אבל כעקרון יש כמה סוגים של מיסים שמשלמים עבור דירה:
1. מס רווחי הון על ההפרש בין מחיר הקניה למחיר המכירה, במידה והשווי של הדירה עלה עם הזמן. לא אכנס כרגע לכל הפרטים של מתי כן ומתי לא, אבל גם אם צריך לשלם מס גם פה וגם שם, יש אמנת כפל מס שמאפשרת להתקזז לפחות עם המס הפדראלי.
2. מיסי רכוש בארה"ב (המקבילה של ארנונה בישראל). צריך לשלם אותם כל שנה בכל מקרה, אבל בארה"ב בלבד.
3. במידה ואת כבר לא גרה בבית ואת משכירה אותו למישהו אחר, תצטרכי לשלם מס הכנסה על דמי השכירות, ובדומה לסעיף 1 אם את תושבת ישראל תצטרכי לדווח גם פה וגם שם ולהתקזז (לפחות חלקית) בהתאם לאמנת המס.

לצפיה ב-'טכנית אפשר'
טכנית אפשר
28/02/2018 | 21:43
5
46
מבחינה חוקית, המעמד ההגירתי שלך בארה"ב לא רלוונטי לצורך קניית דירה. וגם לא לצורך קבלת משכנתא.

לצורך קבלת המשכנתא, יש שני דברים שיכולים להשפיע:
קודם כל, בשביל לקבל משכנתא, את צריכה שיהיה לך דירוג אשראי, ורצוי דירוג אשראי טוב. מכיוון שאת בארה"ב כסטודנטית לדוקטורט כבר שנתיים וחצי ומקבלת מילגה, יש לך מן הסתם SSN. אם הוצאת כרטיס אשראי (אפילו סקיורד) וצברת היסטורית אשראי במשך שנתיים וחצי, יתכן שיש לך כבר מספיק היסטורית אשראי בשביל לקבל משכנתא בתנאים סבירים.

בעיה יותר גדולה יכולה להיות בגלל גובה המשכורת. הסטייפנד שמקבלים עבור PhD לרוב נע בסביבות העשרים ומשהו עד שלושים ומשהו אלף דולר לשנה. בתור משכורת, זו משכורת די נמוכה. זה ישפיע על הגובה המקסימלי של המשכנתא שיאשרו לך. לא מכיר את מחירי הדירות באזור ניו הייבן ולכן לא יכול לומר לך אם זה יספיק או לא. גם לא מכיר את היחס בין עלויות שכירות לעלויות קניה באזור שלך, מה שיכול להשפיע על השאלה האם זה משתלם או לא.

דבר אחרון שחשוב לקחת בחשבון זה שכל קניה ומכירה של דירה מלווה בתשלום closing fees שיכולים להגיע לסכום די גבוה: דמי תיווך, מיסים, עמלות לבנקים על קבלת המשכנתא (origination fees), דמי אינספקשן וכו'. מהסיבה הזו, לא משתלם לקנות דירה אם יש אפשרות שתרצי למכור אותה תוך כמה שנים ספורות.

לצפיה ב-'אפשר לשאול אם יצא לך לקנות דירה פה?'
אפשר לשאול אם יצא לך לקנות דירה פה?
28/02/2018 | 22:17
4
38
וכמו שרשמתי קודםת אני מדברת על דירה קטנה וזולה, 40-100,000. הרעיון היה שבגלל שההפרש בין מחירי השכירות לקניה נמוך יחסית(שכירות גבוהה מאוד, קניה לא ככ), זה ישתלם (במקום לזרוק 30,000 בוודאות על שכירות בשנים הקרובות).
לצפיה ב-'כן, קניתי כאן בית'
כן, קניתי כאן בית
01/03/2018 | 00:20
3
43
אבל זה היה כבר אחרי שסיימתי את הלימודים.

אני בקליפורניה, אז אני לא ממש מכיר את השוק בקונטיקט. יש שם דירות בטווח של 40-100K שנמצאות במקום ובמצב שהיית מוכנה לגור בהן? בקליפורניה זה לא סכום ריאלי, אפילו לא באזורים זולים יחסית.

לצפיה ב-'אתה גר בדירה שלך או משכיר אותה?'
אתה גר בדירה שלך או משכיר אותה?
01/03/2018 | 05:57
2
31
מוכנה לגור בהם זה עניין של סטנדרטים...ולמען האמת, אני מוכנה להתפשר על הסטנדרטים בשביל לא להיות נתונה לחסדי בעל בית שפתאום מחליט לזרוק אותך מהדירה בלי שום הודעה מוקדמת(והרי פה אתה לא יכול לחזור להורים לשבועיים עד שתמצא דירה חדשה). פלוס-לזרוק כל חודש 1000 דולר על שכירות זה ממש חבל כשיש דירות במחיר לא גבוה. בכלל-כמו שאמרתי מחירי השכירות פה גבוהים ברמה שפשוט לא תואמת את מחירי הדירות.
אתה גר בדירה שלך? משכיר אותה? 
תודה!!
לצפיה ב-'אנחנו גרים בבית שקנינו'
אנחנו גרים בבית שקנינו
01/03/2018 | 06:24
1
40
כאמור, לא מכיר את המחירים בניו הייבן. אם בטווח המחירים שציינת אפשר לקנות דירה במצב ראוי למגורים, ולא בשכונת פשע, נראה לי שבהחלט שווה לבדוק את האופציה של קניה.

נ.ב. כשמדובר בדירה, חשוב לבדוק גם אם יש תשלומי HOA, ואם כן אז כמה.

נ.נ.ב. אולי פיספסתי, אבל לא ראיתי שכתבת מה אורך היסטורית האשראי שלך והאם יש לך דירוג אשראי גבוה.

לצפיה ב-'אני לא בטוחה שאקח משכנתה'
אני לא בטוחה שאקח משכנתה
02/03/2018 | 03:28
42
עד טווח מסויים אני אוכל לצאת מזה עם הלוואות אישיות. הקרדיט סקור שלי נחשב ״טוב״, ואני מניחה שזה שיש לי ״חוזה״ עם האוניברסיטה לשנתיים וחצי הקרובות לאיקס משכורת כל חודש יתרום לסיכויים שלי-לא? 
ולגבי הhoa-היתי ממש מופתעת כמה הם יכולים להיות גבוהים פה! ממש לא הוועד בית שאנחנו מכירים. בגלל זה אני חושבת אולי לקחת single family-המחירים של חלקם די דומים לקונדו. הבעיה היא עם הפריצות, ועם התחזוקה(התעסקות עם בעלי מקצוע וכו)
ושוב תודה על המענה(:
לצפיה ב-'מלגת פולברייט'
מלגת פולברייט
25/02/2018 | 17:54
2
117
היי,

האם יש כאן מישהו שקיבל/מתמודד למלגת פולברייט?
האם יש סיכוי שיקבלו מועמד שאינו מצטיין בלימודים? 

תודה
לצפיה ב-'לא. מלגות פולברייט הן כמעט שם נרדף להצטיינות '
לא. מלגות פולברייט הן כמעט שם נרדף להצטיינות
26/02/2018 | 08:26
95
הן מלגות merit-based, כלומר מבוססות הישגים, ואחד מהתנאים כדי לקבל אותן הוא הצטיינות בלימודים.
לצפיה ב-'לדעתי כדאי להגיש בכל מקרה'
לדעתי כדאי להגיש בכל מקרה
26/02/2018 | 21:50
79
על כל מלגה ניתן לומר שהיא רק למצטיינים, והשאלה כמובן היא מהו מצטיין... יש הרבה פרמטרים לקבלת מלגות וחלקן לא קשורות כלל למה שאתה קורא לו הצטיינות. לא יצא לי להגיש פולברייט ספציפית, אבל כן הגשתי ניוטון ומרי קרי שהם כאילו רק למצטיינים, אך במציאות חשובים שם פרמטרים שכלל לא קשורים למחקר (במיוחד במרי קרי) כמו תרומה לקהילה, תרומה למדינת המוצא, תרומה למדינת היעד, תרומה לקריירה עתידית, פרוט גרפי תוכנית עבודה (כולל מאמרים, כנסים וכו'), איכות האוניברסיטה אליה מתכננים ללכת, הסביבה הלוגיסטית והטכנית באוניברסיטה ועוד רבים אחרים.
וכמובן שמה שמאוד חשוב הוא הצעת המחקר שגם היא לא קשורה למה שנעשה בעבר.

לכן, הייתי מציע בכל מקרה להגיש את המלגה. במציאות הדברים האלו לא הולכים רק לטובים ביותר אלא גם לכאלו שפשוט יודעים למכור.
לצפיה ב-'חיבורים לתואר שני'
חיבורים לתואר שני
14/02/2018 | 13:50
77
שלום,

האם מישהו מכיר שירות של גוף מקצועי שמסייע בכתיבת חיבורים אישיים לתואר שני? הכוונה לקבלת הנחיות מדויקות, מה צריך להופיע ואיך לנסח

תודה

לצפיה ב-'האם תואר ישראלי יהיה מוכר בעולם?'
האם תואר ישראלי יהיה מוכר בעולם?
11/02/2018 | 20:50
5
110
הי,
האם תואר באחת המכללות היקרות בארץ יוכר בעולם? כמובן שהמוסד מוכר ע"י המלג.
תודה :)
לצפיה ב-'מה הכוונה להיות מוכר ?'
מה הכוונה להיות מוכר ?
11/02/2018 | 21:36
78
אם הכוונה שהתואר שלך יהיה מוכר כתואר למטרה של המשך לימודים,
או לכל מטרה אחרת שצריך בשבילה תעודה של תואר ראשון,
סביר להניח שכן
אבל אם הוא יהיה מוכר ומוארך ויפתח לך דלתות ? לא יותר מכל תואר אחר ממכללה ממדינה קטנה ולא מוכרת.
או בקיצור, זה לא מה שיקדם אותך בעולם, אבל גם לא יעצור אותך אם יהיה לך כישורים אחרים.
לצפיה ב-'אם התואר הוא מאונברסיטה אז כן '
אם התואר הוא מאונברסיטה אז כן
11/02/2018 | 22:57
85
כמו למשל אונבסיטה תל אביב ירושלים טכניון   בר אילן  ובקרוב גם מאריאל.
אם זה מכללה אז מוכר פחות בגלל שהרמה במכללות נמוכה יותר בממוצע.
לצפיה ב-'לצורך המשך לימודים- כן'
לצורך המשך לימודים- כן
13/02/2018 | 00:12
2
95
כל תואר שמוכר ע"י המל"ג יהיה מוכר במוסדות לימוד בחו"ל לצורך תארי המשך.
השאלה מהיכן התואר פחות חשובה ממה שיש בשאר החבילה. אני מכיר אישית כמה אנשים שלמדו במכללות בארץ והגיעו לתארים מתקדמים באוניברסיטאות טובות מאד בעולם - השיקולים בקבלה לתואר שני/דוקטורט הם בד"כ הוליסטיים: מעבר לתואר ולציונים מסתכלים על קורות החיים, מכתב הכוונה (אולי המרכיב החשוב ביותר)- ולתארים מחקריים על נסיון מחקרי, פרסומים, הצגות בכנסים וכד'. וכמובן, מכתבי המלצה.
לצפיה ב-'הערה לגבי "כל תואר"'
הערה לגבי "כל תואר"
24/02/2018 | 10:46
1
78
לא לחלוטין נכון. חשוב לציין שהתואר חייב לעמוד בדרישות המקומיות בכל מה שקשור למספר מינימלי של של מקצועות שנלמדו, התוכן של אותם מקצועות (בעיקר מקצועות החובה), ומשך הלימודים (בעיקר מינימלי ובתארים מסוימים גם מקסימלי). אני יכול לומר לכם שיש סיפור עם טייס של חיל האויר בוגר אוניברסיטת בן גוריון (מה שנקרא בקורס טיס "שנה אקדמית") שלא התקבל לאוניברסיטאות בשתי מדינות אירופאיות לצורך תואר שני. באחד הראיונות המראיין ממש לא הבין איך יכול להיות שקורס טיס נמשך 3 שנים ועדיין יש בידיו תואר ראשון (שנמשך מינינום שלוש שנים מלאות - במקצוע שלו באירופה לרוב 4). זו דוגמא לפשרה שנעשתה בישראל (מוכר ע"י מל"ג) על מנת להעניק לטייסים יוקרה בצורה די חאפרית, אם לאמר את האמת, ומן הסתם אוניברסיטאות בעולם לא מקבלות את זה ובצדק (אלא אם כן יש לו גם ניסיון רב שנים במקצוע, שאז זה כבר מכלול שיקולים). בשורה התחתונה - אם רוצים להתקבל למוסד אקדמי רציני, חשוב שהתואר יהיה רציני, יכלול את כל מה שצריך וללא קיצורי דרך. ואז אכן אין סיבה שהוא לא יתקבל לצרכי לימודי המשך, גם אם הוא נעשה במכללה פחות "נחשבת" (למרות שאם יש קווטה, תשכח מזה - גם כאן יש לי דוגמא, אבל הפוסט גם ככה ארוך מדי).
לצפיה ב-'דוגמא לא טובה'
דוגמא לא טובה
28/02/2018 | 19:27
51
אם הוא הגיע לשלב הראיון, זה אומר שהוא עמד בדרישת הסף- לפחות מהבחינה הביורוקרטית. אם התואר הראשון לא היה מוכר ע"י האוניברסיטה לא היו טורחים אפילו להזמין אותו לראיון. זה שהמראיין החליט שהתואר לא מספיק רציני כדי לעמוד בסטנדרטים שלהם זה עניין אחר, ויכול להיות שלמראיין היו עוד כמה שיקולים לדחות את המועמד- אנחנו לא יכולים לדעת.
וכאמור, אני כן מכיר אישית יותר מאחד שהתקבל לתואר שני באוניברסיטאות שמדורגות בין ה 50 הראשונות בעולם עם תואר ממכללה בישראל (מכללות טובות אמנם- לעניות דעתי והיכרותי הלא מאד עמוקה עם מכללות בישראל)

לצפיה ב-'חידוש ויזה'
חידוש ויזה
04/02/2018 | 08:20
2
95
אני לומדת בארהב ויש לי ויזת J1, ולבעלי ויזת J2
הויזה שקיבלתי הייתה לשלוש שנים, למרות שהתכנית שלי חמש שנים, אני מניחה שזה בגלל שה DS2019 שלי היה לשלוש שנים.
עכשיו קיבלתי DS2019 חדש, ואני צריכה להאריך\להוציא ויזה חדשה (הנוכחית פגה במאי, 2018)

כמה שאלות:
1. מכל החיפושים שלי באינטרנט, נראה שאני חייבת לחזור לישראל כדי לקבל ויזה חדשה, האם זה נכון ואין שום דרך לעשות את זה מתוך ארה"ב?
2. אני לא זוכרת כבר, אני צריכה להגיש בקשות נפרדות עבורי ועבור בעלי באתר השגרירות, נכון? או שרק עבורי ואז הוא גם מקבל כי אנחנו נשואים? ואותה שאלה לגבי קביעת הפגישה לראיון בשגרירות.

אני יודעת שלא באמת צריך להאריך\להוציא ויזה חדשה כדי להשאר בארה"ב, אבל כן צריך ויזה בתוקף כדי להיות יכולים לצאת ולהכנס חזרה.

אשמח לכל תשובה\עצה\טיפ
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
04/02/2018 | 08:41
1
76
אין שום דרך להוציא ויזה מתוך ארה"ב, אבל זה לא חייב להיות בהכרח ישראל. אני מכיר מקרים של אנשים שעשו את התהליך בקנדה (במקרים בהם מדובר בחידוש של ויזה מאותו סוג כמו ויזה קיימת). הסיכון הוא שבמידה ומאיזושהי סיבה יסרבו בקנדה, תצטרכי לטוס משם בחזרה לישראל בכדי להוציא ויזה חדשה.

בכדי שבעלך יקבל את הויזה, גם הוא צריך להגיע לשגרירות, ולמלא את הטפסים וכו'. אם זה אפשרי עבורכם, הכי פשוט יהיה לקבוע תור לשניכם ביחד. במערכת קביעת התורים יש אפשרות להוסיף בני משפחה. כל אחד ממכם צריך למלא טופס DS160 נפרד, ולהגיע עם העותקים של ה-DS2019 של שניכם.

לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
04/02/2018 | 08:43
46
אני אסע לישראל. חשבתי ששווה לשאול על חידוש מארהב כי אין לי מה להפסיד, מבאס שאי אפשר לעשות את זה מפה.

תודה על התשובות.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

שמשי פסיכומטרי
מכון שמשי פסיכומטרי
חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה