לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1321813,218 עוקבים אודות עסקים

פורום לומדים בחו"ל

פורום לומדים בחו"ל נועד לסייע בכל הדברים שקשורים ללימודים בחו״ל. נשמע לעזור בשאלות שקשורות לבחירת מוסדות לימוד, תהליך ההרשמה והקבלה, המעבר לחו״ל והחיים כסטודנטים במדינה זרה.

לפני ששואלים שאלה כדאי רק לציין באיזה תחום לימוד מדובר, באיזה תואר מדובר (ראשון, שני, דוקטורט), ובאיזו מדינה.

הפורום הוא גם בית חם לכל מי שכבר נמצא בחו"ל ללימודים ורוצה לספר על הקשיים והרגעים הנפלאים של החיים רחוק מהבית, לדון בהתמודדות עם מערכת אקדמית שונה, לחלוק צילומים של השלכת בבוסטון או הים באוסטרליה, להתווכח אם החורף יותר גרוע בסקוטלנד או בניו יורק ובאופן כללי רוצה לדבר עם אנשים שחווים משהו דומה אבל קצת שונה.

בקישורי הפורום ובמאמרים ישנו מידע רב ערך בנושא הפורום, ומומלץ לגולשים להציץ שם כדי למצוא מענה לחלק גדול משאלותיהם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לומדים בחו"ל

פורום לומדים בחו"ל נועד לסייע בכל הדברים שקשורים ללימודים בחו״ל. נשמע לעזור בשאלות שקשורות לבחירת מוסדות לימוד, תהליך ההרשמה והקבלה, המעבר לחו״ל והחיים כסטודנטים במדינה זרה.

לפני ששואלים שאלה כדאי רק לציין באיזה תחום לימוד מדובר, באיזה תואר מדובר (ראשון, שני, דוקטורט), ובאיזו מדינה.

הפורום הוא גם בית חם לכל מי שכבר נמצא בחו"ל ללימודים ורוצה לספר על הקשיים והרגעים הנפלאים של החיים רחוק מהבית, לדון בהתמודדות עם מערכת אקדמית שונה, לחלוק צילומים של השלכת בבוסטון או הים באוסטרליה, להתווכח אם החורף יותר גרוע בסקוטלנד או בניו יורק ובאופן כללי רוצה לדבר עם אנשים שחווים משהו דומה אבל קצת שונה.

בקישורי הפורום ובמאמרים ישנו מידע רב ערך בנושא הפורום, ומומלץ לגולשים להציץ שם כדי למצוא מענה לחלק גדול משאלותיהם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
* נא לקרוא את תקנון הפורום לפני כתיבת הודעה.
* לפני שאתם/ן שואלים/ות שאלה אנא ציינו:1) באיזו מדינה מדובר, 2) באיזה תחום לימוד מדובר, 3) באיזה תואר מדובר
* מומלץ להסתכל בקישור "הודעות נבחרות" בראש הפורום, כי יש שם מידע רב.

* נא לקרוא את תקנון הפורום לפני שליחת הודעה. התקנון נמצא כאן:

* נא לתת מידע מפורט כלל הניתן על השאלה הנשאלת, כדי לקבל תשובה מדויקת ומתאימה. מידע כזה כולל לא רק את שלושת הסעיפים המצויינים בכותרת (מדינה, תחום לימוד, ותואר) אלא גם פרטים לגבי סטטוס האזרחות שלכם באותה המדינה, מה הרקע האקדמי שלכם ועוד.

*שימו לב! תחת "כלים ומידע" יש מגוון מדריכים שעוסקים באספקטים שונים של הלימודים בחו"ל. מומלץ להסתכל גם שם.

המשך >>

לצפיה ב-'מישהו מכיר מקום טוב להתכונן לקורס SAT?'
מישהו מכיר מקום טוב להתכונן לקורס SAT?
22/01/2018 | 11:49
3
ובכללי שיעזרו להתכונן ללימודים בארה"ב? שמעתי על ידע פלוס,חוץ מהם מישהו ממליץ על עוד מקומות?
ועוד שאלה לא קשורה - בגרות בספורט משפיעה על ה-GPA?
לצפיה ב-'לימודי סיעוד בגרמנייה! צריך עזרה דחוף'
לימודי סיעוד בגרמנייה! צריך עזרה דחוף
18/01/2018 | 15:01
1
29
שלום אני מעוניין ללמוד סיעוד בגרמניה (עוד מעת מסיים ללמוד שפה) השאלה היא :,שבגרמניה עושים אוסבילדונג Ausbildung כדי להיות אח\אחות, האם התעודה של האוסבילדונג מוכרת בישראל!? צריך עזרה כי אני בדלימה גדולה כרגע!!
לצפיה ב-'קישור'
קישור
18/01/2018 | 22:35
20
http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Kis...
אם מדובר בלימודים אקדמאיים  פנה לועדה שכתובתה בקישור.

לצפיה ב-'GRE'
GRE
14/01/2018 | 13:50
1
33
איפה הכי כדאי לקחת קורס למבחן הכללי? מתכננת להירשם לדוקטורט בארה"ב/קנדה.
תודה!
לצפיה ב-'לא יודעת אם תקבלי כאן המלצות. '
לא יודעת אם תקבלי כאן המלצות.
14/01/2018 | 14:07
32
אני למדתי לבד. הסתובבו כאן בעבר גם אנשים שעשו קורסים, אבל לא זכור לי איזה קונסנסוס ברור לגבי מקום מומלץ.
לצפיה ב-'דוקטורט בארה"ב/קנדה'
דוקטורט בארה"ב/קנדה
13/01/2018 | 21:36
6
43
היי לכם, אני מעוניינת להירשם ללימודי דוקטורט בקנדה/ארה"ב (אני אזרחית קנדית). יש לי תואר שני בטיפול באמנויות, ממוצע מאוד גבוה ותיזה שאני מנסה לפרסם כמאמר.
רציתי לשאול קודם כל, איפה הכי מומלץ לעשות קורס GRE?
ולגבי הלימודים עצמם ואופציות מימון, אם מישהו מכיר תכנית מומלצת בתחום הסוציולוגיה/חינוך/פסיכולוגיה - אשמח מאוד להמלצות ספציפיות.

תודה!
לצפיה ב-'ללימודים בקנדה סיכוי טוב שלא תצטרכי GRE'
ללימודים בקנדה סיכוי טוב שלא תצטרכי GRE
17/01/2018 | 16:03
5
22
תבדקי ספציפית את הדרישות של התוכניות שאת מתעניינת בהן. להרבה מאד תוכניות דוקטורט בקנדה בכלל לא צריך GRE
לצפיה ב-'וזה עוד יותר נכון אם אתה קנדי.'
וזה עוד יותר נכון אם אתה קנדי.
21/01/2018 | 19:39
4
1
לצפיה ב-'אין קשר לאזרחות'
אין קשר לאזרחות
22/01/2018 | 18:37
3
4
ההבדלים בין אזרח/תושב קבע לסטודנט בינ"ל הם:
א. שכר הלימוד (ובדוקטורט זה פחות משנה כי בד"כ מקבלים מלגה ופטור משכ"ל)
ב. מבחן אנגלית (שאותו צריכים לעבור גם אזרחים אם הלימודים הקודמים שלהם לא היו באנגלית)
ג. בחלק מהאוניברסיטאות: סיכויי קבלה (בגלל מודלים של תקצוב שיוצרים הטייה לטובת סטודנטים מקומיים)

אם נדרש GRE,הוא נדרש מכולם, ואם לא אז זה לא נדרש מאף אחד.
לצפיה ב-'אתה טועה ומטעה.'
אתה טועה ומטעה.
22/01/2018 | 18:56
2
10
יש אוניברסיטאות בקנדה שבהן תכניות שדורשות GRE מסטודנטים בינלאומיים ולא מסטודנטים קנדים. אגב, יתכן שאזרחות קנדית לא תספיק במקרה כזה, וברגע שלא למדת בקנדה אתה נחשב סטודנט בינלאומי מהבחינה הזאת. היא צריכה לבדוק לגבי האוניברסיטאות הספציפיות והתכניות הספציפיות שבהן היא מעוניינת. לפעמים הדרישות האלה מתחבאות קצת (למשל בדף עם הדרישות לכל התכניות כתוב "יש כאלה שצריכים לעמוד בדרישות נוספות לצורך קבלה לתכנית זו, נא לבדוק באתר של התכנית" וכשבודקים - מסתבר שמדובר בסטודנט בינ"ל שצריך, בין היתר, GRE).
הנה דוגמא:
https://biochem.ubc.ca/graduate/prospective-students/application/

לצפיה ב-'I stand corrected'
I stand corrected
22/01/2018 | 18:58
1
7
אבל עדיין, בהרבה תכניות בכלל לא צריך GRE גם ללא אזרחות קנדית...

לצפיה ב-'אכן, לא חלקתי על זה.'
אכן, לא חלקתי על זה.
22/01/2018 | 20:36
לצפיה ב-'השלמת בגרות בארצות הברית'
השלמת בגרות בארצות הברית
06/01/2018 | 22:00
1
38
היי , בני בן 17+ ואנו כחצי שנה גרים בניו ג'רזי (חצי שעה מניו יורק) ולומד כרגע בכיתה יב, אשמח לדעת האם הוא יוכל בשנת הלימודים הבאה להשלים את מבחני הבגרות שלו לפני שנחזור לארץ.  
תודה 
לצפיה ב-'דומני שאפשר לעשות לפחות את חלק מהבגרויות '
דומני שאפשר לעשות לפחות את חלק מהבגרויות
07/01/2018 | 10:05
38
דרך השגרירויות הישראליות בארה"ב.
עם זאת, הפורום הזה נוגע יותר ללימודים אקדמיים בחו"ל, כך שכדאי לברר את המידע הזה אצל גורם מוסמך יותר.
לצפיה ב-'לימודי פסיכולוגיה בבאזל'
לימודי פסיכולוגיה בבאזל
26/12/2017 | 01:57
51
מתחילים לברר את הנושא. כרגע השאלה הראשונה היא האם תואר ראשון ושני שם יתקבלו בארץ לצורך עבודה בפסיכולוגיה, או שייתכן ויש איזה מכשול עם תארים מחול בתחום הזה? וכל מידע נוסף בעניין תואר שם יתקבל בברכה:) 
לצפיה ב-'אונ' בוויסקונסין מחפשת סטודנט/ית ישראלי-יהודי'
אונ' בוויסקונסין מחפשת סטודנט/ית ישראלי-יהודי
24/12/2017 | 18:16
1
131
שלום לכולם,
אני ישראלי שסיים לימודי סיעוד בארה"ב. האוניברסיטה והקהילה היהודית בעיר מחפשת סטודנט/ית ישראלי-יהודי נוסף. מלגות ודמי מחייה מאוד נוחים!
אם יש מעוניינים, בבקשה תצרו איתי קשר.

טום ג.:
 0374 495 (305) 1+
לצפיה ב-'דיסקליימר!'
דיסקליימר!
24/12/2017 | 19:17
88
אני לא מרוויח/מקבל שום דבר מקידום האוניברסיטה. הייתה לי כאן חוויה מדהימה ואני רוצה להחזיר לקהילה ולאוניברסיטה בכך שאני עוזר להביא סטודנט/ית ישראלי ראוי! :)
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:14
7

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'תואר שני מרחוק באוניברסיטת IV League'
תואר שני מרחוק באוניברסיטת IV League
24/12/2017 | 01:58
1
89

היי
האם אחת מאוניברסיטאות העילית בארה״ב או בלונדון מציעות תוכנית של תואר שני (MBA) מרחוק אשר ניתן לבצע במקביל לתפקיד חשוב בארגון גדול. 
תודה
לצפיה ב-'כמה הערות '
כמה הערות
24/12/2017 | 09:47
64
א. זה Ivy League ולא IV league.
ב. Ivy League זה לא שם נרדף ל"אוניברסיטת עלית". זה שם של קבוצה מסויימת של אוניברסיטאות בחוף המזרחי בארה"ב. חלקן ידועות בתכניות שלהן במנהל עסקים (הרווארד, פן), וחלקן ממש לא.
ג. אני לא יודעת אם יש למי מן האוניברסיטאות האלה תואר MBA מרחוק, אבל אם יש כזה הוא לגמרי יחטא למטרה. החלק החשוב ביותר בMBA באוניברסיטת עלית הוא הנטוורקינג. זה הדבר העיקרי שהתואר הזה מקנה: הזדמנות לפגוש אנשים חשובים בתחום, לייצר איתם קשרים, להשתלם אצלם וכו'. תואר מרחוק לא מאפשר את זה.
לצפיה ב-'לימודי רפואה בחו“ל - על טעויות משלמים.אתם צריכים ללמוד מהם .'
לימודי רפואה בחו“ל - על טעויות משלמים.אתם צריכים ללמוד מהם .
20/12/2017 | 22:35
4
126
שלום לכולם , תחילה דיסקלמייר ..הפוסט הזה ארוך אך רצוי לכם לקרוא אותו עד סופו ,אתם גם לא חייבים לקרוא אותו בפעם אחת אלא לחזור אליו מס‘ פעמים עד להפנמה מלאה,הפוסט הזה נכתב מתוך ניסיון מצטבר של שנים ומונחה על פי דעותיהם של סטודנטים רבים קרי מונחה על פי עיקרון ”חוכמת ההמונים“ ,הפנמה של הכתוב תבטיח לכם חיסכון של כסף ,זמן ומשאבים נוספים.כמו כן הפוסט הזה מהווה את דעתי האישית בלבד וכי אין  בו כוונה לפגוע או להוציא דיבתי על כל אדם,קבוצה או כל בע“ח :)
לפני מס‘ שנים עוד בהיותי סטודנט צעיר לרפואה באחת האוניברסיטאות בחו“ל ,החיים היו יותר פשוטים,מספר האופציות  לישראלי המתעד ללמוד רפואה בחו“ל היו מוגבלות ,היתה פחות תחרות , מבחני הקבלה היו ברמה קלה עד מגוחכת (למי שלמד ברצינות חודש -חודש וחצי זה הספיק), והכי חשוב הרבה פחות מסחור ,פרסום ודיסאינפורמציה.
היום הסטודנט המתחיל נתקל במכבש פרסום המתבטא בכנסים\ימי עיון\ימים פתוחים\ שם מגיעים לידי ביטוי קטעי מידע מוכווני  אינטרס ע“י אנשי מכירות אותם אני מכנה ה“עסקן האוניברסיטאי“,אחד מיני רבים שמייצג אוניברסיטה או קורס הכנה כזה או אחר .. כמובן במסווה אובייקטיבי-אקדמאי ,שמועיל בטובו לשתף אותך בניסיונו העשיר.כמובן שלקבוצה זו מתווספים גם מנהלי הפורומים שמקרים רבים נמנים על קבוצה זו.
ולכן סביר שפוסט דעה אישית זה יירד כחלק ממנגנון צנזורה של בעלי עניין.
לרוב כתשוחחו עם נציג כזה או אחר , עולה בתוכן השיחה אמצעי הפחדה כגון :“ לא הייתי רוצה ללמוד באוניברסיטה הזו כי.. \רמת הלימודים נמוכה\רמת המחייה נמוכה\רמת המרצים נמוכה\לא תעבור את מבחן הרישוי\לא תעבור את הסטאז‘\לא תעבור“ …וכי הפתרון נמצא כמובן באוניברסיטה שהם מייצגים במישרין או בעקיפין , בגלוי או בנסתר והם מועילים בטובם להכווינכם לאוניברסיטה ולעולם שכולו טוב - הידד.
לי ישנה החובה (ואולי גם הזכות) המוסרית לסבר את אוזנכם .עולם הנציגיות והמכינות ללימודי רפואה בחו“ל היא תעשייה שמגלגלת מאות אלפי שקלים בשנה והיא עסק לכל דבר - אם כל הציניות והאינטרסים הכלכלים המלווים לכך.
לי חשוב שתבררו לפני שאתם מחליטים ללמוד בחו“ל מס‘ פרמטרים (גורמי ליבה) ,שיעזרו לכם לבחור את האוניברסיטה שמתאימה לכם (לכם!) ,ולא לגוף כלכלי כזה או אחר.
ראשית עם כן נמנה את הגורמים שצריכים להשפיע על כל החלטה היכן ללמוד :
1. אתם באמת צריכים לרצות את זה - לימודי רפואה -בייחוד בחו“ל - מלווים בקושי מנטאלי,סביביתי,חברתי,כלכלי,אינלקטואלי ברמה האישית והמשפחתית (כן, גם המשפחה בעניין..)
2. זה עולה כסף-גם ביינתן ותלכו על האופציות הזולות ,הנטל הכלכלי הוא גדול : לרוב ייפול על הוריכם או על משפחה קרובה .ובכן, הנטל הינו כפול :לא רק שאתם לומדים בחו“ל למספר שנים אלא, שאתם מנוטרלי תעסוקה ולכן פוטנצייל ההשתכרות שלכם שואף לאפס.
3. אתם צריכים לחשוב על היום שאחרי - נכון שזה נראה רחוק ומעבר לאופק ,אבל הלימודים באוניברסיטה הם רק חלק קטן מהמסלול שלכם בתור רופאים , אתם צריכים להבין שלמעשה אתם מתחילים את המסלול רק אחרי סיימתם 6 שנות לימוד ,יש מבחן רישוי-סטאז‘-התמחות ..ואז ”החיים האמתיים“ של של רופא בכיר עם כל המשמעות שבכך.ולכן אתם צריכים לשאול את עצמכם : האם אני בנוי\ה לריצת המרתון הזו?
4. רפואה זה לא מקצוע - המקצוע הזה הוא חייכם, אין פה לו“ז קבוע של 09:00-17:00 , המקצוע הזה הוא גם חלק מהותי בחייכם,קשה עד בלתי אפשרי לבצע הפרדה מנטאלית ופיזיתבין העבודה לבין חיי המשפחה וחייכם האישיים, התובענות והדרישות של המערכת  גובים את מחירם.אתם תשלמו מחיר על היותכם רופאים ,אך יותר חשוב ,משפחתכם תשלם אף היא.
5. ביצועים-האוניברסיטה שתבחרו בה צריכה להיות עם ביצועים מוכחים - אחוזי מעבר הרישוי?, אופן שילוב הרופאים במחלקות? , ואפילו באילו מחלקות, האם במחלקות מבוקשות יותר או מבוקשות פחות?  ( מחלקות מבוקשות לדוגמא כיר‘ פלסטית , א.א.ג,רפואת עיניים,רפואת עור, נשים…)
6. חוק המספרים הגדולים - האם באוניברסיטה יש קומץ ישראלים? האם מדובר בעשרות בודדות ? במאות ?, כשיש מסה של סטודנטים ישראלים אז כך גם משקלו הסגולי של הסטודנט הבודד עולה- המשמעות שלך יש יותר כוח אל מול גורמי האוניברסיטה.האם יש מועצת סטודנטים ישראלים חזקה שיכולה להכווין לימי חופש בחגי ישראל?,לרכז את מועדי א‘ במבחני הגמר על מנת ליצור חופשת קיץ ארוכה יותר?. ובכן , ככל שקבוצת הסטודנטים (כמו כל קבוצה שהיא),גדולה יותר - כך גם משקל ההשפעה.
7. עלות\תועלת -במילים אחרות האם את\ה צריך להשקיע את מיטב כספך וברוב המקרים את מיטב כספי הורייך על מנת ללמוד רפואה ?, האם יש אלטרנטיבות אחרות מלבד אוניברסיטאות שזוחלות משנה לשנה לשכר לימוד למשפחות של עשירים בלבד?,ומצד שני האם אתם צריכים לקחת את הסיכון ולבחור אוניברסיטה זולה,אך ביצועייה האקדמאיים אינם מוכחים ? ,ולמעשה אתם לוקחים סיכון מסויים בשל כך?
8. LOCATION,LOCATION,LOCATION- האם אתם צריכים ל“הרגיש“ סביבה אורבנית פעילה כגון לימודים בעיר בירה? או לחילופין אתם מעדיפים ללמוד באווירה רגועה יותר  אך מנותקת וללא פעילות חוץ אקדמאית כמו בערי הספר.
9. אוניברסיטאות בחו“ל הם עסק לכל דבר , אזי אתם הלקחות - וכמו כל מודל עסקי גם לאוניברסיטאות יש רצון להגדיל את שולי הרווח ,אחת ה ”שיטות“ לכך היא למנוע מסטודנט אשר נכשל במקצוע כזה או אחר להתקדם לשנה אקדמאית הבאה, ולכן לפני שאתם בוחרים אוניברסיטה חשוב לברר טרם המעבר למדינה כזו או אחרת האם האוניברסיטה מפעילה סנקציות על הסטודנט? או  שמה האוניברסיטה נוטה לגישה יותר סובלנית ואנושית כלפיי הסטודנט ונותנת לסטודנט הזדמנות (בצורה של מועדי ב‘ \ ג‘ ואפילו ד‘ ) ,או אפילו מעבר שנה על תנאי.(עד להשלמת המקצוע ”שנגרר“ משנה מקודמת)
10. לסיכומו של דבר ,עלייך - הסטודנט המתחיל לברר טרם יציאתו לחו“ל את רמת הלימודים, רמת המחייה,אחוזי מעבר ,עלות הלימודים הכוללת (שכר לימוד+מחייה), אוכלוסיית הסטודנטים (מדינות מוצא) שיילמדו איתך באותה הכיתה,מיקום האוניברסיטה כאשר כל הפרמטרים מונחים ע“פ העיקרון של עלות אל מול תועלת .
טוב כמובן ישנם עוד הרבה גורמי ליבה שאת מוכרחים להתחשב בהם ל-פ-נ-י שאתם יוצאים לדרכם , אך השעה מאוחרת ויש לי מחר תורנות , לשאלות נוספות אשמח לענות לכם המייל :ben.tsrooya@gmail.com 

הכותב הינו  בוגר אוניברסיטה בחו“ל ,בשפה האנגלית ומתמחה בכירורגיה כללית שנה II,בבי“ח במרכזהארץ ,עבר יחד עם כל קבוצתו מהלימודים את מבחן הרישוי הישראלי בפעם הראשונה.
לצפיה ב-'כמה אתה מקבל על הפרסומת הזאת ?'
כמה אתה מקבל על הפרסומת הזאת ?
20/12/2017 | 22:43
3
87
חיפוש קצר בגוגל עם המייל שלך מראה שאתה כותב את ההודעה הזאת כבר 10 שנים בכל פורום קיים.

פקולטה טובה לרפואה לא צריכה לשלם למישהו שיביא לקוחות, סליחה סטודנטים.
במקומות טובים אנשים רוצים לעמוד בתור,
כנראה שאף אחד לא רוצה ללמוד בקישינב מולדובה.
חבל

לצפיה ב-'0 ש"ח וסיפוק עצמי'
0 ש"ח וסיפוק עצמי
20/12/2017 | 22:52
2
63
"כנראה שאף אחד לא רוצה ללמוד בקישיניב מולדובה" . נכון לשנת2017 יש מאות רופאים בוגרי האוניברסיטה שאני למדתי בה בבתי חולים בישראל,וגם במדינות אחרות בחו"ל ,אז במקום להכפיש את שמם כדי שתבדקי את נתוני משרד הבריאות.

וכמה את מקבלת על התגובה המהירה והתוקפנית שלך ? אכן באמת חבל..
לצפיה ב-'כל המציל נפש אחת כאילו ...'
כל המציל נפש אחת כאילו ...
20/12/2017 | 22:59
1
81
לפי גוגל הכינוי של קישינב זה "העיר הכי משעממת באירופה",
טוב מה יש להציע לחור שתקוע בן אוקריאנה לרומניה.
אתה גם מוציא חשבוניות ?
בתור סטאזר מותר לך לעבוד בעבודה נוספת ?
או שהבית חולים לא יודע
לצפיה ב-'...כאילו הציל עולם ומלואו..'
...כאילו הציל עולם ומלואו..
20/12/2017 | 23:11
68
דבר ראשון אני מתמחה בכירורגיה כללית, כמו שכתבתי בסופו של הפוסט (אבל היות ואת\אתה גשש בלש כ"כ טוב וחוקר גוגל מקצועי את\ה אמור לדעת את זה.)
שנית, אני לא מוציא חשבונית .
שלישית מהחור הזה יוצאים אנשים טובים ,ורופאים נהדרים לאחד מהם אגב,מולדובני בוגר אוניברסיטת קישיינב  (להלן "החור") הינו ד"ר אידלמן יו"ר הסדרות הרפואים הישראלית (הר"י), השני שגדל ובוגר אוניברסיטת קישינייב (להלן "החור") הינו ד"ר ברגמן יו"ר אגודת ההשתלות הישראלית של רופאי השיניים, גם את זה אפשר לחפש בגוגול.

לסיכום , באמת השעה מאוחרת , ואני ממש לא מתכוון לענות ל"ערס\ית מקלדת" שכמוך.ניכר שאינך יודע הרבה ,אבל יש בך הרבה כעס פנימי ולא מוסבר,אני מקווה שתצליח\י להתגבר על כך.
והכי חשוב הרבה אהבה וחג אורים שמח!
לצפיה ב-'מלגות לתואר ראשון בארצות הברית'
מלגות לתואר ראשון בארצות הברית
14/12/2017 | 18:46
2
104
היי! מחפשת עזרה לגבי מלגות ללימודים בארצות הברית.
אני אמורה להתחיל את הלימודים לתואר ראשון בעיצוב אופנה בקולורדו.
ומחפשת מישהו שמתמחה בזה ויכול לעזור לי ו/או המלצות על כל מלגה שהיא. 
כל עזרה תתקבל בברכה!

המון תודה! :) 

לצפיה ב-'אין לי מושג לגבי הלימודים הספציפיים שלך'
אין לי מושג לגבי הלימודים הספציפיים שלך
17/12/2017 | 06:00
1
73
אבל ניסית אצל ה- Financial Aid באוניברסיטה?

אני יוצא מתוך נקודת הנחה שאת לא אזרחית אמריקאית, אז המלגות הפדרליות לא רלבנטיות. אם את במקרה כן אזרחית, תכתבי, כי שם הסיפור קצת שונה
לצפיה ב-'כן! והם הורידו לי מעט מהסכום '
כן! והם הורידו לי מעט מהסכום
17/12/2017 | 15:02
62
אבל עדיין זה לא מספיק ואני מחפשת עוג מלגות שיכולו לעזור
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום עסקים '
מחכים לכם בפורום עסקים
17/12/2017 | 12:07
2

אם אתם מקימים עסק או מיזם, נותנים שירות או משווקים מוצרים,
אמיר לניאדו הגיע לפורום עסקים כדי לתת לכם הנחיה ראשונית לפיתוח העסק שלכם, לגיוס הכספים ולפיתוח המוצר שלכם.
היכנסו להתייעץ איתו עכשיו בפורום עסקים!
לצפיה ב-'תעודת בגרות לGPA'
תעודת בגרות לGPA
05/12/2017 | 15:58
47
שלום

האם מישהו יש קובץ/אתר/משהו אמין ומועיל לתרגום תעודת בגרות ממוצע GPA

תודה רבה!

לצפיה ב-'תואר שני באוניברסיטת קולומביה'
תואר שני באוניברסיטת קולומביה
03/12/2017 | 17:14
1
127
היי, 
אני בתהליכי הגשת מועמדות לתואר שני בData sicence באוניברסיטת קולומביה, NYU, Baruch college
אני קצת אבודה מבחינת הדברים שצריך לכתוב ולעשות.
יש לי ממש חודש וחצי עד ה- deadline אז אין יותר מידי זמן..
אשמח לדבר עם מישהו שיש לו ניסיון בנושא ו/או כבר התקבל לאחת מהאוניברסיטאות הנ"ל.
עוד אשמח לשמוע קצת מהניסיון האישי של חברה פה שכבר הגישו מועמדות 

לצפיה ב-'זה כללי מדי'
זה כללי מדי
03/12/2017 | 21:43
88
אם תפרטי במה בדיוק את מתקשה ובאילו דברים את צריכה עזרה אפשר יהיה לכוון אותך ולעזור.

לצפיה ב-'שימוש נכון בסילבוס'
שימוש נכון בסילבוס
28/11/2017 | 18:41
2
125
היי חברים,
משתפת איתכם כמה מאמרים, שנראה לי שחשובים לקריאה לכל סטודנט שניגש לכתוב עבודה אקדמית. המאמרים הם של חברת אקדליסט, והם מסבירים שם יפה על הצעות מחקר, סקירת ספרות וכו'. 
הם בעקרון חברה שמתמחה בסיוע בעבודות אקדמיות, ויש מה ללמוד מהם בכל מה שנוגע לרשימות קריאה ולסילבוס, שמסתבר שמאוד מאוד חשובים, אפילו שאנחנו נוטים לזלזל בהם.

לצפיה ב-'בדיוק תפסתי סטודנט שקנה מהם עבודה והטסתי אותו לועדת משמעת'
בדיוק תפסתי סטודנט שקנה מהם עבודה והטסתי אותו לועדת משמעת
28/11/2017 | 19:03
43
לצפיה ב-'מילא העניין המוסרי, אבל הם עוד גרועים בשירות'
מילא העניין המוסרי, אבל הם עוד גרועים בשירות
01/12/2017 | 02:51
41
לצפיה ב-'תואר ראשון בטורונטו'
תואר ראשון בטורונטו
16/11/2017 | 04:41
9
179
היי, אני מתכנן ללמוד תואר ראשון באוניברסיטת טורונטו במתמטיקה. יש לי בגרות מלאה 5 מתמטיקה, 5 אנגלית, 5 פיזיקה ממוצע 96. ואנגלית כשפת אם.
לא לגמרי הבנתי את סיכויי הקבלה שלי, האם רק בגרות ומבחני ידע באנגלית מספיקים או צריך עוד דברים? זה נראה לי קצת מוזר שכל מה שצריך זה רק בגרות בממוצע טוב (והרבה כסף שתודה לאללה יש) כדי להתקבל לאחת האוניברסיטאות הטובות בעולם. אשמח להסבר, תודה.
לצפיה ב-'היא לא כזאת טובה.'
היא לא כזאת טובה.
16/11/2017 | 18:12
4
67
לצפיה ב-'הדירוגים למיניהם לא כל-כך מסכימים איתך'
הדירוגים למיניהם לא כל-כך מסכימים איתך
17/11/2017 | 16:59
3
129
31 בדירוג של QS,
22 ב THE
23 ב ARWU (שנגחאי)

ואם לוקחים בחשבון רק אוניברסיטאות ציבוריות זה עוד יותר גבוה.

אני כמובן משוחד , ואני גם לא מאמין גדול בדירוגים (ולכל דירוג יש הטיות), ולסטודנט בתואר ראשון זה לא באמת משנה (לפעמים דווקא עדיף אוניברסיטה קטנה ופחות יוקרתית שבה יש יותר דגש על הוראה ויחס לסטודנט)- וכמובן, יותר חשובה המחלקה ותוכנית הלימודים הספציפית מאשר האוניברסיטה עצמה. אבל עדיין מדובר באוניברסיטה עם הרבה משאבים שעומדים לרשות הסטודנטים (מערכת ספריות מעולה למשל) ובתחומים שאני מכיר אישית ברמה אקדמית גבוהה מאד. מעבר לזה שלחיות בטורונטו זו חוויה בפני עצמה.

לצפיה ב-'בוא נאמר ככה, נראה לי שאם תגיד'
בוא נאמר ככה, נראה לי שאם תגיד
20/11/2017 | 09:43
2
120
שיש לך תואר ראשון מאוניברסיטת טורונטו, זה לא יתקבל באותה צורה כמו אם תגיד שיש לך תואר ראשון מאוקספורד, קיימברידג', סטנפורד, ברקלי, הרווארד, פרינסטון, וכו'. אני מניחה שיש גם פחות מועמדים לאוניברסיטת טורונטו מאשר לאמריקניות שתוארו לעיל.
לגבי איכות התואר עצמו שיוצאים איתו מהאוניברסיטה אין לי כמעט מידע - אבל גם הדירוגים למיניהם (לפחות אלה שאני מכירה) לא מספקים את המידע הזה, אלא נקבעים על פי דברים כמו המחקר שיוצא מהאוניברסיטה, וכו'.
לצפיה ב-'ומצד שני, אף אחד גם לא יזלזל בזה'
ומצד שני, אף אחד גם לא יזלזל בזה
20/11/2017 | 16:06
1
43
לצפיה ב-'וה - name recognition שלה יותר טוב משל כל אוניברסיטה בישראל'
וה - name recognition שלה יותר טוב משל כל אוניברסיטה בישראל
21/11/2017 | 00:24
38
לצפיה ב-'קודם כל, לצרכי הקבלה תשכח מיחידות ובונוסים'
קודם כל, לצרכי הקבלה תשכח מיחידות ובונוסים
17/11/2017 | 17:35
118
החישוב שהאוניברסיטה עושה הוא ממוצע פשוט של כל הציונים. דרישות הקבלה מפורטות באתר האוניברסיטה אבל בעיקרון כן. סטודנטים ישראלים צריכים בגרות מלאה וציון טוב ב TOEFL או IELTS או אחד המבחנים האחרים שהאוניברסיטה מכירה בהם.

וכמו שכתבת הרבה כסף- מעבר לשכר הלימוד הגבוה, טורונטו היא עיר די יקרה לחיות בה קח בחשבון שכר דירה (יש מחסור קשה במעונות באונ' טורונטו), אוכל, ספרי לימוד (ספר לימוד ממוצע עולה כ 100 דולר קנדי), אולי נסיעות בתחבורה ציבורית, תקשורת (טלפון נייד, אינטרנט) ועוד.
לצפיה ב-'אה, רק עכשיו ראיתי שמדובר במתמטיקה.'
אה, רק עכשיו ראיתי שמדובר במתמטיקה.
20/11/2017 | 16:38
89
לפחות בזמני, הדרישות לקבלה ללימודי מתמטיקה היו גם בישראל נמוכות מאוד - פחות או יותר מי שרוצה ללמוד, מוזמן (פסיכומטרי 600 ומשהו, נראה לי, ודרישות בגרות אני לא זוכרת) - מי שלא מתאים, ממילא יסתנן החוצה בסביבות השנה הראשונה. יכול להיות שגם בטורונטו זה המצב, ושאם תסתכל במקצועות מבוקשים יותר המצב יהיה שונה.
לצפיה ב-'הי יהודה בעניין תואר ראשון בטורונטו'
הי יהודה בעניין תואר ראשון בטורונטו
27/12/2017 | 09:28
1
36
ראשית לומר שאני עובד בקמפוס לימודים שמסייעת לסטודנטים ללמוד בין השאר בקנדה, (כבר 35 שנים), עם זאת חשוב לומר שהשירות שלנו חינם לחלוטין בכל מקרה בין אם תיסע ללמוד בקנדה או בין אם לא

לאחר שכתבתי את זה אני מזמין אותך להתקשר לאפריל מנהלת המחלקה והיא תשמח לסייע לך כאמור ללא כל תשלום שהוא
כדי להסיר דאגה, קמפוס ממומנת על ידי מוסדות הלימוד בחו"ל שמעוניינים שנסייע
לצפיה ב-'זהירות רמאים לפניך!'
זהירות רמאים לפניך!
30/12/2017 | 03:07
30
אוניברסיטת טורונטו לא עובדת עם קמפוס לימודים ולא עם חברות אחרות מסוגה!  אני אומר זאת באחריות כחבר סגל באוניברסיטת טורונטו. 

קמפוס במקרה הטוב יכוונו אותך למכללה טובה ובמקרה היותר סביר למכללות בינוניות ומטה. 
לצפיה ב-'ממוצע בתואר ראשון עבור קבלה לדוקטורט'
ממוצע בתואר ראשון עבור קבלה לדוקטורט
12/11/2017 | 18:38
1
156
שלום לכולם,

אני השלמתי תואר ראשון בתוכנית "נחשבת" באוניברסיטה בארץ, ולומד כעת לתואר שני. אני מעוניין להתקבל לתוכנית דוקטורט באוניברסיטת עילית בארה"ב (אני במדעי החברה). התוכנית בה למדתי בתואר ראשון הייתה מאתגרת ולמדתי במספר חוגים עם נרמולי ציונים שונים - סיימתי את התואר עם ממוצע לא זוהר במיוחד במספרים מוחלטים, כ-90 (בכל זאת אחד הממוצעים הגבוהים בתוכנית, אבל לא סיימתי בהצטיינות).

ידעתי שהציונים שלי מהתואר הראשון לא מספיק טובים כדי להתקבל רק על סמכם לאוניברסיטת עילית בארה"ב, אבל חשבתי ש"אפציץ" בתואר השני בכלל האספקטים השונים ואפצה על כך.

עם זאת, לאחרונה קלטתי שממוצע התואר הראשון שלי בשכלולים שונים של המרת GPA עומד על אזור ה-3.5, רחוק מציוני הסף של לא מעט פקולטות יוקרתיות. האם זה אבוד? איך מתייחסים, בגדול, עד כמה שאפשר לומר מנקודת מבט כל כך כללית, לציוני תואר ראשון של אנשים שבאים גם עם ציוני תואר שני (מרשימים יותר)? האם יזרקו את האפליקיישן שלי רק על זה? בבקשה, תאמרו לי מה שתוכלו, ואל תנסו כמובן לייפות את המציאות. אני אשמח מאוד לכל דבר עצה ותגובה, נכנסתי להתקף פאניקה קל (או לא ממש קל). המון תודה!!
לצפיה ב-'בלי פאניקה'
בלי פאניקה
15/11/2017 | 13:42
111
בקצרה, תמיד עדיף להיות עם ממוצע גבוה, אבל כולם יודעים שלכל מוסד יש סולמות שונים וקשה להשוות בין מוסדות. עצות למצבך:
1. מה שחשוב באמת בקבלה הוא ניסיון מחקרי והמלצות, והם תמיד באים ביחד. תואר שני ישראלי הוא הזדמנות מצויינת לצבור אותם.
2. יש מוסדות שיסכימו לדווח לא רק על הציון אלא גם המיקום שלך במחזור (למשל אולי קיבלת ממוצע 70 אבל אתה מדורג 5 מ - 100 תלמידים - כבר נשמע אחרת, נכון?). מכיר אנשים שקיבלו מכתב כזה מהטכניון.
3. אחת המטרות המפורשות של ה - personal statement שתגיש בבקשת הקבלה לדוקטורט היא לאפשר לך להסביר גליצ׳ים בקורות החיים שלך. למשל, ממוצע נמוך יחסית בתואר ראשון כי עבדת משרה מלאה במקביל ללימודים כדי לכלכל את עצמך ואת החתולה החולה שלך, עליה השלום.

בהצלחה
לצפיה ב-'לימודים בפולין בתוכנית האנגלית'
לימודים בפולין בתוכנית האנגלית
14/11/2017 | 09:10
53
היי, האם שכר הלימוד של התוכנית לאנגלית באוניברסיטאות בפולין (פוזנן, למשל) נמוך יותר לבעלי אזרחות פולנית? אני שואל מכיוון ששכר הלימוד גבוהה מאוד בתוכנית באנגלית.
לצפיה ב-'ציוני סף לקבלה ל-PHD'
ציוני סף לקבלה ל-PHD
12/11/2017 | 15:58
3
140
שלום לכולם,

מצורף צילום מסך מתוך סטטיסטקות קבלה ל-PHD במדע המדינה ב-Duke. אני רוצה להבין, האם סביר כי מדובר בציון הממוצע של המתקבלים החדשים, או שמדובר בציון הסף בו החזיק המועמד החלש ביותר שהתקבל (כפי שיינתן בנתוני פסיכומטרי על תואר ראשון בחוגים בישראל למשל). תודה רבה על המענה
לצפיה ב-'אלו ציוני מינימום שעדיין התקבלו'
אלו ציוני מינימום שעדיין התקבלו
12/11/2017 | 16:12
1
86
אין שום משמעות לנתונים ממוצעים
לצפיה ב-'מצאתי שבאתר של DUKE מצוין כי אלו ציונים חציוניים'
מצאתי שבאתר של DUKE מצוין כי אלו ציונים חציוניים
12/11/2017 | 23:43
61
אבל תודה על התשובה הנחרצת
לצפיה ב-'רק להבהיר נקודה מסויימת'
רק להבהיר נקודה מסויימת
13/11/2017 | 00:37
84
בלי קשר לשאלת הסף או חציון, אין ציון מינימום לקבלה לדוקטורט בדיוק או ברוב האוניברסיטאות. יש כמובן ציונים שבאופן הסטורי יהיו נמוכים מדי בגלל התחרות, אבל אין פסילה של ציון מסוים בגלל שהוא נמוך מדי.

אגב, אני מהסביבה (לא מדיוק, אלא מהאוניברסיטה השכנה) אז אם יהיו לך שאלות על האיזור תרגיש חופשי לשאול
לצפיה ב-'תואר ראשון בהפרעות תקשורת בחו"ל'
תואר ראשון בהפרעות תקשורת בחו"ל
12/11/2017 | 12:04
32
שלום, האם יש מקום בראירופה בו ניתן ללמוד את התואר באנגלית?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
חגי שלו - להצליח בקריירה ובעסקים
להצליח בקריירה ובעסקים
פורום ייעוץ קריירה
פורום ייעוץ קריירה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה