לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1291012,910 עוקבים אודות עסקים

פורום לומדים בחו"ל

פורום לומדים בחו"ל נועד לסייע בכל הדברים שקשורים ללימודים בחו״ל. נשמע לעזור בשאלות שקשורות לבחירת מוסדות לימוד, תהליך ההרשמה והקבלה, המעבר לחו״ל והחיים כסטודנטים במדינה זרה.

לפני ששואלים שאלה כדאי רק לציין באיזה תחום לימוד מדובר, באיזה תואר מדובר (ראשון, שני, דוקטורט), ובאיזו מדינה.

הפורום הוא גם בית חם לכל מי שכבר נמצא בחו"ל ללימודים ורוצה לספר על הקשיים והרגעים הנפלאים של החיים רחוק מהבית, לדון בהתמודדות עם מערכת אקדמית שונה, לחלוק צילומים של השלכת בבוסטון או הים באוסטרליה, להתווכח אם החורף יותר גרוע בסקוטלנד או בניו יורק ובאופן כללי רוצה לדבר עם אנשים שחווים משהו דומה אבל קצת שונה.

בקישורי הפורום ובמאמרים ישנו מידע רב ערך בנושא הפורום, ומומלץ לגולשים להציץ שם כדי למצוא מענה לחלק גדול משאלותיהם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לומדים בחו"ל

פורום לומדים בחו"ל נועד לסייע בכל הדברים שקשורים ללימודים בחו״ל. נשמע לעזור בשאלות שקשורות לבחירת מוסדות לימוד, תהליך ההרשמה והקבלה, המעבר לחו״ל והחיים כסטודנטים במדינה זרה.

לפני ששואלים שאלה כדאי רק לציין באיזה תחום לימוד מדובר, באיזה תואר מדובר (ראשון, שני, דוקטורט), ובאיזו מדינה.

הפורום הוא גם בית חם לכל מי שכבר נמצא בחו"ל ללימודים ורוצה לספר על הקשיים והרגעים הנפלאים של החיים רחוק מהבית, לדון בהתמודדות עם מערכת אקדמית שונה, לחלוק צילומים של השלכת בבוסטון או הים באוסטרליה, להתווכח אם החורף יותר גרוע בסקוטלנד או בניו יורק ובאופן כללי רוצה לדבר עם אנשים שחווים משהו דומה אבל קצת שונה.

בקישורי הפורום ובמאמרים ישנו מידע רב ערך בנושא הפורום, ומומלץ לגולשים להציץ שם כדי למצוא מענה לחלק גדול משאלותיהם.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
* נא לקרוא את תקנון הפורום לפני כתיבת הודעה.
* לפני שאתם/ן שואלים/ות שאלה אנא ציינו:1) באיזו מדינה מדובר, 2) באיזה תחום לימוד מדובר, 3) באיזה תואר מדובר
* מומלץ להסתכל בקישור "הודעות נבחרות" בראש הפורום, כי יש שם מידע רב.

* נא לקרוא את תקנון הפורום לפני שליחת הודעה. התקנון נמצא כאן:

* נא לתת מידע מפורט כלל הניתן על השאלה הנשאלת, כדי לקבל תשובה מדויקת ומתאימה. מידע כזה כולל לא רק את שלושת הסעיפים המצויינים בכותרת (מדינה, תחום לימוד, ותואר) אלא גם פרטים לגבי סטטוס האזרחות שלכם באותה המדינה, מה הרקע האקדמי שלכם ועוד.

*שימו לב! תחת "כלים ומידע" יש מגוון מדריכים שעוסקים באספקטים שונים של הלימודים בחו"ל. מומלץ להסתכל גם שם.

המשך >>

לצפיה ב-'דוקטורט בארה"ב בגיל 45'
דוקטורט בארה"ב בגיל 45
16/10/2017 | 17:44
3
45
שלום לפורום,
לאחר שנים רבות בהיי טק הישראלי, החלטתי לנסות להגשים חלום ישן וללמוד לדוקטורט בארה"ב. אני בת 45, בעלת תואר ראשון בהנדסת תעו"נ מהטכניון, ו MBA מאונ' ת"א, ורוצה ללמוד לדוקטורט בתחומים של information systems, ניהול או הנדסת תעשיה.
האם יש מישהו בפורום שהתחיל דוקטורט בגיל מאוחר? האם האוניברסיטאות בארה"ב מגבילות את גיל הסטודנטים? ואיך משיגים המלצות אם סיימתי את התואר השני לפני 8 שנים?
לצפיה ב-'אני אמנם בקנדה ולא בארה"ב, אבל למיטב ידיעתי זה דומה'
אני אמנם בקנדה ולא בארה"ב, אבל למיטב ידיעתי זה דומה
18/10/2017 | 19:18
2
534
באופן עקרוני, אפליה על רקע גיל אסורה, ובניגוד למה שמקובל בישראל את לא אמורה לציין גיל בקורות החיים (סביר להניח שאיפשהו בטפסים יהיה תאריך לידה אבל זה בד"כ מידע שנשאר לצרכים אדמיניסטרטיביים ולא להערכת המועמדות) כמובן, שאפשר להסיק מקורות החיים והנסיון שלך לגבי הגיל ובהחלט יכולות להיות הטיות סמויות, אבל כאמור באופן עקרוני זה לא אמור להוות שיקול.

לגבי המלצות: במקרה של סטודנטים שהיו תקופה משמעותית מחוץ לאקדמיה מקובל שחלק מההמלצות הן ממעסיקים/מנהלים וכד', אבל כדאי שתהיה בהן התייחסות לכישורים החשובים למחקר (למשל, יכולות אנליטיות), ואם אפשר שלכותב/ת ההמלצה יהיה תואר ד"ר (גם אם הוא/היא אינו חבר סגל באוניברסיטה). עדיין רצוי שלפחות המלצה אחת תהיה מתוך האקדמיה.
לצפיה ב-'תודה ושאלות נוספות'
תודה ושאלות נוספות
18/10/2017 | 19:38
1
32
תודה על המידע, זה בהחלט מעודד.
האם אתה מכיר אנשים מעל גיל 40 שעושים/עשו דוקטורט בארה"ב או קנדה? האם נשארו באקדמיה לאחר מכן? עד כמה זה נדיר? אני מניחה שרוב הדוקטורנטים הם בני 25-30?
לצפיה ב-'אני מכיר גם מישהי שהתחילה דוקטורט אחרי גיל 60'
אני מכיר גם מישהי שהתחילה דוקטורט אחרי גיל 60
18/10/2017 | 22:43
35
כשיצאה לפנסיה. היא נאלצה להפסיק אחרי שנה בגלל מחלה לא פשוטה. וכמה וכמה דוקטורנטים מעל גיל 40 (כולל סטודנטית שאני מנחה ואחרת שאני בוועדה שלה). זה קצת תלוי תחום- בתחומים שאני עוסק בהם זה לא נדיר במיוחד (אם כי רוב הדוקטורנטים הם כפי שציינת בסביבות ה 30). אני משער שבתחומים כמו מדעי הטבע/חיים/הנדסה יש פחות דוקטורנטים מבוגרים.

להישאר באקדמיה היום זה מאד קשה בלי קשר לגיל. כל אחד שמתחיל היום דוקטורט צריך להיות מוכן לכך שרוב הסיכויים שלא יצליח למצוא משרה אקדמית ולחפש אפשרויות במקומות אחרים שבהם הכישורים שרוכשים בדוקטורט יכולים לסייע (יש אפשרויות כאלו, וגם זה תלוי תחום)
לצפיה ב-'תואר ראשון בארה"ב'
תואר ראשון בארה"ב
18/10/2017 | 16:37
24
שלום לכולם,
אני רוצה ללמוד לתואר ראשון בארה"ב ואני מתלבט בין כמה מכוני הכנה לבחינות הSAT ובחינת הTOEFL. מישהו שלמד לבחינות האלו יכול להמליץ לי מקום מסויים?
בנוסף האם יש למישהו המלצה לשירות ייעוץ ללימודים בחו"ל (glimudim וכו')
תודה רבה לעוזרים

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:53
2

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מכירים מישהו\י שלומד בקמפוס של הטכניון בסין?'
מכירים מישהו\י שלומד בקמפוס של הטכניון בסין?
15/10/2017 | 19:31
21
אני שוקל ללמוד שם ומעוניין בעוד פרטים
לצפיה ב-'לימודי תואר שני 5 שנים לאחר סיום התואר הראשון'
לימודי תואר שני 5 שנים לאחר סיום התואר הראשון
12/10/2017 | 02:24
5
60
שלום,
אז חלק מהאוניברסיטאות אומרות שאם עברו יותר מ-5 שנים מהתואר הראשון אפשר לתת 2 המלצות מקצועיות במקום אחת מקצועית ואחת אקדמית. אבל כשנכנסים לאתר שממנו יש לערוך את ההרשמה, עדיין יש מקום להמלצה אקדמית ולהמלצה מקצועית. מישהו נתקל בדבר כזה? האם צריך לכתוב להם על כך?
ואם אנחנו כבר בנושא- למה הכוונה בדיוק ב"לאחר 5 שנים"? ביוני זה יהיה בדיוק 5 שנים מסיום התואר הראשון, מאחר וההרשמה נפתחת בסביבות ספטמבר, הם זה נחשב? או שצריך לחכות עוד שנה שזה יהיה 6 שנים?
מקווה שזה מובן.. תודה רבה
לצפיה ב-'בתור התחלה יכול לעזור '
בתור התחלה יכול לעזור
12/10/2017 | 10:20
4
48
אם תתני איזשהוא הקשר. למשל, באיזו מדינה את נרשמת ללימודים? לתואר שני באיזה תחום?

לצפיה ב-'אני מנחשת שהיא קלינאית תקשורת...'
אני מנחשת שהיא קלינאית תקשורת...
12/10/2017 | 11:57
10
לצפיה ב-'אכן אני קלינאית תקשורת:)'
אכן אני קלינאית תקשורת:)
12/10/2017 | 15:16
2
43
מדובר בתואר שני בקנדה בתחום של קלינאות תקשורת.
תודה :)
לצפיה ב-'לדעתי כן כדאי לכתוב להם על זה,'
לדעתי כן כדאי לכתוב להם על זה,
15/10/2017 | 11:14
1
21
וסביר להניח שמה שהם יגידו זה לשים את שתי ההמלצות - אחת תחת המקצועית ואחת תחת האקדמית - ושפשוט המערכת מותאמת לאופן הנפוץ של ההרשמה.
אבל כך או כך צריך ליידע אותם בכך ששמת שתי המלצות מקצועיות.
אם אומרים 5 שנים - הכוונה לרוב 5 שנים - כלומר, גם 5 שנים + יום זה מספיק, ולא צריך לחכות ל-6 שנים כדי ש"זה כבר לא יהיה 5 שנים".
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
16/10/2017 | 13:53
3
לצפיה ב-'תואר שני בארהב'
תואר שני בארהב
29/09/2017 | 00:00
4
155
אני בן 36 בוגר הנדסת כימיה, כמה שנים שלא עוסק בתחום ושקלתי לנסות ולהתקבל ללימודים לתואר מאסטר בארהב בהנדסה ביו רפואית. 

אז ראשית מה הם סיכויי בכלל להתקבל בהנחה שאקבל ציונים טובים בטופל וגי אר אי,  כאשר סיימתי תואר ראשון בשנת 2008 בהצטיינות אך עם נסיון מועט בתעשייה ולא בהנדסה פרופר. והאם זה מהלך שיכול להקפיץ/ להעיר את הקריירה בתחום מחדש?
תודה מראש לעונים.

לצפיה ב-'עברתי כאן במקרה (לדעתי הפורום לא פעיל הרבה זמן)'
עברתי כאן במקרה (לדעתי הפורום לא פעיל הרבה זמן)
02/10/2017 | 20:55
141
שלום מאור,

בארה"ב יש הרבה אוניברסיטאות, לכל אחת דרישות שונות והשורה התחתונה, הלימודים יעלו הרבה (מאד) כסף. אבל, בארה"ב תואר שני הוא פחות נפוץ ואלו שלומדים - לומדים לדוקטורט, ואם כבר דוקטורט, למה לא לעשות אותו ב-MIT, אני לא מכיר את התוכנית שלהם בהנדסה ביו-רפואית מקרוב אבל הם מקובלים כטובים ביותר.  דוקטורט ב-MIT זה בהחלט מהלך משנה קריירה... אבל יש לזה מחיר.

יש לי שני חברים טובים שלמדו לתואר שני בהנדסה ביו-רפואית, אחד בטכניון והשני באוניברסיטת בן-גוריון. שניהם נהנו מהתואר ולמדו אותו במהלך עבודה כמהנדסים בהייטק, אף אחד מהם לא עובד בתחום - קח את זה בחשבון.

השאלה מה המטרה במהלך. בהנדסה ביו-רפואית אין שוק יותר מדי גדול, אם אתה רוצה להקפיץ\להעיר את הקרירה בתחום - אני ממליץ לבדוק את התוכניות בטכניון ובבן-גוריון, מעסיקים בארץ מכירים אותם, גם אם אתה תעבוד בתחום קרוב.

בהצלחה,
יבגני

לצפיה ב-'הציונים בטופל ובג'י אר אי לא משנים.'
הציונים בטופל ובג'י אר אי לא משנים.
04/10/2017 | 10:31
2
106
כלומר, הם יכולים לפסול אותך אם הם נמוכים, אבל לא לעזור לך במיוחד אם הם גבוהים.
כמו שכתבו לך, בארה"ב לומדים לדוקטורט ולא למאסטר. ללמוד בארה"ב לדוקטורט זה מהלך שיכול בהחלט להעיר את הקריירה שלך - למשל אם אתה מעוניין להגר לארה"ב ולעבוד שם, זו דרך מעולה.
האם תצליח להתקבל? קשה להגיד מראש. בעיקרון באוניברסיטאות בארה"ב מאוד מתחשבים בניסיון מחקרי (אבל יש לסייג ולומר שאני למדתי תחום אחר לגמרי) - שבישראל לא תמיד מספיקים לצבור (ולכן לפעמים בישראל קודם עושים תואר שני ואז עוברים לארה"ב לדוקטורט, על אף שהאמריקנים עצמם מגיעים לדוקטורט מתואר ראשון). שם אנשים מודעים לכך ולכן מתנדבים במעבדות מחקר בזמן התואר הראשון וכו'. יכול להיות שהניסיון שלך בעבודה רלבנטי, ויכול להיות שלא - בכל אופן אתה חייב להדגיש את הניסיון המחקרי שכן יש לך בתהליך הרישום. כמו כן יש תחומים שבהם מאוד עוזר (ולפעמים הכרחי) למצוא חבר סגל באוניברסיטה שאליה אתה רוצה להגיע שיתמוך במועמדות שלך - ולצורך זה צריך ליצור מראש קשר עם הפרופסורים הרלבנטיים (אבל אם הם ידועים או עמוסים מדי הם פשוט לא יענו). 
לצפיה ב-'כדאי לדייק'
כדאי לדייק
06/10/2017 | 20:19
1
67
זה לא לגמרי נכון ש"בארה"ב לומדים לדוקטורט ולא למאסטר". יש לא מעט תוכניות מאסטר בארה"ב. אלא שבארה"ב מאסטר הוא terminal degree - תואר שאחריו בד"כ לא ממשיכים הלאה. זהו תואר שמוכוון לקריירה מקצועית ולא לקריירה מחקרית/אקדמית ולעתים קרובות ללא תיזה. מי שרוצה קריירה מחקרית אכן פונה ישר לדוקטורט. מי שמחפש לשדרג את הקריירה המקצועית (או להתמקצע בתחום ספציפי כיון שהתואר הראשון בארה"ב הוא לעתים קרובות מאד כללי) יכול לעשות מאסטר.

לצפיה ב-'אכן, תודה על התיקון שעשוי להיות'
אכן, תודה על התיקון שעשוי להיות
06/10/2017 | 20:36
46
רלבנטי דווקא במקרה של השואל.
לצפיה ב-' רוצה לנהל את הפורום '
רוצה לנהל את הפורום
27/07/2017 | 11:24
74

שלום לגולשים 

בימים אלו אנו מחפשים מנהל/ת לפורום.
אם נראה לך שאת/ה יכול להתאים ויש לך מה לתרום לפורום ולחבריו,
נשמח לקבל ממך  אישי 

המשך גלישה נעימה

לצפיה ב-'לימודי דוקטורט הנדסה בחול'
לימודי דוקטורט הנדסה בחול
25/09/2017 | 18:01
2
73
שלום, 
האם יש אפשרות ללמוד הנדסת מכונות או אווירונאוטיקה בחול לתואר דוקטורט גם ללא אזרחות מקומית של המדינה ?
אשמח לשמוע אפשרויות על לימודים בארצות הברית/גרמניה (או בכלל אירופה) ללימודים במוסדות השווים שם.
עלות / האם יש אפשרות למימון או מלגה של המוסד או שצריך לעבוד גם ? עזרה לבני / בנות זוג וילדים במציאת גנים/דירה/עבודה ?
תודה
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
25/09/2017 | 18:39
1
64
כן, ברור, אפשר ללמוד בכל מדינה בעולם, אם אין לך אזרחות, אתה תצטרך לקבל ויזת סטודנט, אתה ומשפחתך,
לא ברור הצירוף הלא ברור שכתבת של ארצות הברית, גרמניה ושאר אירופה,
כמו שאתה בטח יודע (אני מקווה) שארצות הברית לא נמצאת באירופה,
ובאירופה  (וגם בכל מדינה אחרת בעולם) בכל מדינה יש חוקים אחרים, יש שפה אחרת שלומדים בה, יש הגדרות אחרות ואפשרויות אחרות.
בכל מדינה ובכל אוניברסיטה זה שונה, אבל ככלל, דוקטורנט מקבל פטור מתשלום שכר לימוד ומקבל מלגה, אסור לו לעבוד בשום מקום אחר פרט לדוקטורט שלו, אבל בדרך כלל אישתו מקבל אישור עבודה פתוח.
שוב, זה צריך להיות פרטני, לגבי מדינה מסוימת ואוניברסיטה מסוימת.

אין לך ברירה, אלא להתחיל לקרוא, ללמוד ולהחליט, באיזה מדינה אתה רוצה ללמוד, ולחיות במשך מספר שנים, ואולי גם להשאר בה אחרי הלימודים, באיזה שפה אתה רוצה ללמוד, ומה חשוב לך, ואז לבדוק איזה אוניברסיטאות יש באותה מדינה,
יש אלפי אפשרויות, ואתה לא מצפה שמישהו שלא מכיר אותך יגיד לך לאן תלך.
אגב מה יש לך נגד קנדה ? אוסטרליה ושאר העולם ?

אגב, הנה דירוג (אחד, יש כמה) של האוניברסיטאות הטובות בלימודי הנדסת מכונות, ותראה, שאין אף אוניברסיטה מובילה באיחוד הארופי (בריטניה כבר לא), השאר הן אמריקאיות, סיניות ואחרות

לצפיה ב-'בריטניה ללא ספק עדיין באיחוד עד להודעה חדשה'
בריטניה ללא ספק עדיין באיחוד עד להודעה חדשה
27/09/2017 | 15:42
58
אני נוסע עכשיו לפוסטדוק באנגליה וכרגע המצב הוא שכל מה שהיה רלוונטי לפני הברקסיט עדיין רלוונטי עד להודעה חדשה. הם בקושי מצליחים להתקדם במשא ומתן על היציאה ונראה שזה יערך כמה שנים טובות. עד לחתימה הם בפנים.
בנוסף, הדירוגים האלו לא מדוייקים ומושפעים באופן חזק מהפרמטרים שנלקחים והמשקל שניתן לכל אחד מהם (הרבה מהפרמטרים לא רלוונטיים לך אישית). לכן, בדירוגים כאלו עד המקום ה-50 לפחות הייתי מתייחס כאוניברסיטאות מובילות וללא ספק יש גם אחרות בארופה - צרפת, שבדיה, איטליה, שוויץ (נכון, לא באיחוד), רומניה, אירלנד, גרמניה ודנמרק. צריך גם לציין שדוקטורט אפשר לעשות גם במכוני מחקר שלפעמים לא מופיעים בדרוגים האלו. לדוגמה, בכימיה לפחות (וגם בתחומים אחרים) מקס פלנק נחשב טוב מאוד והוא לא מופיע בדירוג שנגחאי כלל.
לצפיה ב-'מה עדיף לתואר שני בהרווארד- TOFEL או IETLS ?'
מה עדיף לתואר שני בהרווארד- TOFEL או IETLS ?
16/09/2017 | 15:39
1
81
שלום, אשמח להמלצות האם קל יותר ללמוד למבחן tofel או למבחן ietls (לצורך קבלה ללימודי תואר שני במדיניות ציבורית בהרווארד) ? האם יש פחות לוגיסטיקה באחד מן השניים?
לצפיה ב-'טופל נחשב קל יותר והוא גם השכיח יותר בארה״ב'
טופל נחשב קל יותר והוא גם השכיח יותר בארה״ב
16/09/2017 | 23:21
70
אם אין סיבה מיוחדת (למשל, המחלקה כותבת במפורש שהמבחן השני עדיף) טופל הוא כנראה האפשרות הפשוטה יותר.
לצפיה ב-'לימודי רפואה באוניברסיטת חרקוב באוקראינה'
לימודי רפואה באוניברסיטת חרקוב באוקראינה
07/09/2017 | 00:46
58
מעוניין ללמוד באוניברסיטת חרקוב בשפה האנגלית  האם היא מוכרת בארץ? ומה הרמה שלה? מה עליי לקחת בחשבון לפני קבלת ההחלטה?
לצפיה ב-'ייעוץ לגבי לימודים בלונדון - דחוף'
ייעוץ לגבי לימודים בלונדון - דחוף
30/08/2017 | 01:05
1
119
היי,

קיבלתי הצעה למלגת לימודים לדוקטורט בלונדון, ובנוסף מלגה של 400£ בחודש עבור הוצאות.
הלימודים מתחילים באוקטובר באחד המוסדות הנחשבים ביותר בלונדון, והם צריכים שאחזיר להם תשובה בימים הקרובים.
נראה לכם שהמלגה החודשית זה משהו שיעזור בצורה משמעותית? או שזה מצריך עדיין למצוא עבודה עם הכנסה מספקת שתגזול את הזמן של המחקר?
קצת קשה לי גם עם זה שזה מעכשיו לעכשיו.. לא ביקשתי בכלל ויזה ולא עשיתי TOEFL כי ניגשתי למלגה אחרת שלא קיבלתי, ולא ידעתי שהגישו אותי לעוד מלגה. עם זה נראה לי אפשר איכשהו להסתדר אבל.
מה דעתכם?
תודה רבה!

לצפיה ב-'חסר פרטים'
חסר פרטים
01/09/2017 | 11:27
55
תלוי איזה אזור תגור בלונדון
חדר? דירה לבד?
השכירות זה החלק הכי יקר בכל הסיפור. 
לצפיה ב-'איפה הכי מומלץ להיבחן בטופל בת"א?'
איפה הכי מומלץ להיבחן בטופל בת"א?
31/08/2017 | 14:02
1
73
הי,
הבנתי שיש הבדל בין מקומות הבחינה לטופל (מבחינת שקט, נוחות וכו׳).
היכן הכי מומלץ להיבחן?
לצפיה ב-'אני יודעת רק על המקום שאני נבחנתי בו :)'
אני יודעת רק על המקום שאני נבחנתי בו :)
01/09/2017 | 11:24
72
באונ׳ תל אביב
היה סבבה לגמרי
זה לא כל כך משנה איפה תיבחני כי זה תלוי כמה  אנשים נבחנים איתך
כעקרון כולם לחוצים ולא תהיה שום סיבה שיפריעו או משהו כזה כי כולם רוצים להצליח
בחלק של הדיבור, שיש כאלה שמתחילים לפניי אז צריך פשוט להתאפס ולהתרכז כמה שאפשר ולהתעלם כי כן תשמעי אנשים מדברים בזמן שאת בחלק אחר במבחן
אבל יש אוזניות שזה קצת עוזר (:

אם יש לך עוד שאלות אני פה או בפרטי!
בהצלחה!!!
לצפיה ב-'מה עושים עם סיליבוסים בעברית בלבד? שאלה ארכיאולוגית..'
מה עושים עם סיליבוסים בעברית בלבד? שאלה ארכיאולוגית..
25/08/2017 | 09:09
1
85
בגלל סיבה טכנית, אני צריכה להמציא סיליבוסים משנת תרפפו . אחרי שהפכתי את כל הבית מצאתי אותם אבל הם בעברית, ובאוניברסיטה אין באנגלית. האם אני יכולה לתרגם בעצמי? שאלתי באוניברסיטה בישראל ואמרו לי לתת לנוטריון לתרגם. אבל נוטריון רק חותם.. בקיצור אשמח לעצה! תודה
לצפיה ב-'כשהייתי במצב דומה'
כשהייתי במצב דומה
26/08/2017 | 11:18
76
תרגמתי בעצמי ופניתי במייל למרצה הקורס כדי שיאשר שהתרגום מקובל עליו. עבר חלק.
לצפיה ב-'רשות החדשנות'
רשות החדשנות
23/08/2017 | 23:08
65
למישהו יש פרטי משאבי אנוש של הרשות לחדשנות? 
אני לא מצליחה להשיג את המייל שלהם ורשימת המשרות הפתוחות.
יש הצעות?
לצפיה ב-'תואר שני בהנדסת מכונות באירופה'
תואר שני בהנדסת מכונות באירופה
22/08/2017 | 12:45
40
שלום לכולם, 
סיימתי תואר ראשון בהנדסת מכונות באוניברסיטת ת"א בממוצע טוב (87).
אני בודק אופציות לתואר שני באירופה (באנגלית בלבד, אני אמור לקבל דרכון אירופאי בקרוב). 
אני מבין שאירופה היא מקום גדול, וזו שאלה מעט כללית, אבל האם יש מקומות מומלצים מבחינת רמה, שכר לימוד, אפשרויות העסקה וכו' ?

תודה
לצפיה ב-'לימודים בחול או בארץ/חינוך גופני'
לימודים בחול או בארץ/חינוך גופני
20/08/2017 | 13:34
41
היי . אני שוקל לעשות תואר בחינוך גופני בוינגיט..  השאלה שלי אליכם חברים וחברות אולי עדיף לעשות בחול/קנדה בגלל הגירה בעתיד ..או שלסיים בארץ ואז לנסות את עצמי מעבר לים??
בגרות שלי דיי נמוכה, אנגלית בסיסית, למה חינוך גופני ? אין לי מושג עדיין לא סגור על זה אבל זה הכי קרוב לליבי בתיכון היתי במגמת ספורט ובנוסף היתי שחיין לא רע כ 8 שנים . חוץ מספורט לא יודע מה עד ללמוד תאמת..וגיל 28 כבר קצת לוחץ על הראש.
תודה על כל טיפ
שבוע טוב פורום לומדים בחול )))
לצפיה ב-'שאלה לגבי תואר באדריכלות בחו"ל'
שאלה לגבי תואר באדריכלות בחו"ל
19/08/2017 | 14:59
24
איפה הכי כדאי ללמוד תואר ראשון באדריכלות? באיטליה? בספרד? או בגרמניה?
(הן מבחינת עלויות, והן מבחינת רמת החומר הלימודית)
תודה מראש..
לצפיה ב-'שאלה לגבי לימודים בספרד'
שאלה לגבי לימודים בספרד
18/08/2017 | 15:09
57
שלום, אני מעוניינת ללמוד אדריכלות בספרד. ויש לי מספר שאלות:
כמה עולים הלימודים באוניברסיטאות הציבוריות בספרד בערך?

היכן אני יכולה למצוא מלגה?
מתי אני אצטרך להגיש את המלגה? אחרי הקבלה לאוניברסיטה או לפני? באילו אתרים יש מלגות לסטודנטים זרים? איך מגישים אותן? אילו מסמכים צריך להוסיף?
לאן שולחים את תעודת הבגרות?

הבנתי שצריך לדעת ספרדית ושפה זרה נוספת, איזו?
מה כוללים מבחני הקבלה?
איך אפשר למצוא דירות להשכרה לסטודנטים זרים? דרך העירייה? דרך האוניברסיטה עצמה?

יש לי עוד המון שאלות.. אבל אשמח אם תענו לי על השאלות האלה, ואשמח להכוונה, עזרה, ממישהו/י שכבר עבר את התהליך הזה, או עובר זאת, תודה רבה!

לצפיה ב-'תואר ראשון בחו״ל- מתלבט ואשמח לעזרה'
תואר ראשון בחו״ל- מתלבט ואשמח לעזרה
14/08/2017 | 14:32
9
186
היי חברים,
אספר לכם על המצב שלי:
אני בן 25, כרגע עם בגרות חלקית. אני אמור להתחיל מכינה אקדמאית באוניברסיטה העברית השנה, אך חשבתי לבטל את ההרשמה למכינה מכיוון שאני מאוד מאוד רוצה ללמוד בחו״ל. ארה״ב, קנדה, או אוסטרליה הן מדינות שמאוד הייתי רוצה ללמוד בהן. מבחינה כלכלית אני חושב שאסתדר.
אך השאלה שלי היא כזאת, מכיוון שכרגע אין לי זכאות לתעודת בגרות, אצטרך להשלים עוד 2-3 מקצועות לפני שאהיה זכאי. וגם אז, אני לא בטוח אם אתקבל לאוניברסיטה מסוימת בחו״ל מכיוון שאני לא יודע איזה ציונים אצטרך בבגרות.
אני קצת מבולבל ולא יודע מה עדיף לי. הלב אומר לעזוב את המכינה ולשפר את הבגרויות בשביל לימודים בחו״ל, אך שוב, אני לא יודע גם אז, אם תעודת הבגרות שלי תהיה סבירה בשבילי האוניברסיטה, או שידחו אותי בלי למצמץ.
האם אתם יודעים לאיזה ממוצע בגרות עדיף לי לשאוף בשביל שכן יהיה לי את הסיכוי הסביר להתקבל לאוניברסיטה ממוצעת בחו״ל?
אשמח לייעוץ בנושא...
תודה רבה, ויום טוב!
לצפיה ב-'כמה תשובות ושאלות'
כמה תשובות ושאלות
14/08/2017 | 14:40
6
140
1. שכר לימוד באוניברסיטה טובה בכל אחת מהמדינות האלו יעלה לך 30 - 40 - 50 אלף דולר לשנה, תוסיף עלות מחיה, תכפיל ב4 שנים לימודים ,
יש לך מיליון שח בחסכונות לנושא ?
2. אתה בן 25, ותתחיל ללמוד כשתהיה בן 26 בכל המדינות האלו לא עושים שרות צבאי, רוב הסטודנטים הם בני 18, אתה רוצה ללמוד באוניברסיטה שאתה זקן יחסית לשאר ?
3. מבחינת רמת לימוד ותעודה, האוניברסיטה העברית לא פחות טובה, ואם מדובר על תואר מעשי, כמו הנדסה או משפטים או ראיית חשבון, תואר ישראלי הוא התואר היחיד המעשי, בשאר העולם תואר ראשון הוא רק תואר מקדים לפני התואר השני.
4. תמצא לך אוניברסיטה שמענינת אותך, תכנס לאתר שלה , ושם תראה מה דרישות הקבלה.
לצפיה ב-'היי, תודה על התגובה המהירה'
היי, תודה על התגובה המהירה
14/08/2017 | 14:49
4
99
לגבי הגיל, זה בסדר מבחינתי.
מבחינה כלכלית כתבתי כבר שאסתדר.
לגבי הדרישות, נכנסתי כבר לכמה אוניברסיטאות, ובכולם נכתב שיש צורך בתעודה מהתיכון, משמע בגרות- אך לא הבנתי מה צריך להיות ממוצע הציונים, האם הוא צריך להיות גבוה מאוד? או שמספיקה זכאות בלבד?
שוב תודה!
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
14/08/2017 | 14:54
104
1. בגרות זה רק פרמטר אחד לקבלה לאוניברסיטה, יש גם מבחנים שונים מקומיים שצריך לעבור , ויש את הסיפור האישי שלך, בישראל מסתכלים רק על הבגרות והפסיכומטרי, במדינות שכתבת בנוסף לבגרות ולמבחנים נוספים אתה גם צריך לספר מי אתה , מה עשית בחייך ולמה כדאי להם לקבל אותך.
2. יש אלפי אוניברסיטאות שונות בעולם, ברמות שונות, ככל שהאוניברסיטה יותר טובה, ככה הדרישות עולות, בדיוק כמו שלהתקבל לאוניברסיטה העברית זה לא כמו להתקבל למכללה בדרום.

אי אפשר לענות לך בדיוק, מכיוון שלא כתבת כלום, לא כתבת על איזה אוניברסיטה אתה מסתכל ולא מה אתה רוצה ללמוד, חוץ מזה, יש לי תחושה שאין לך מיליון שח בחשבון הבנק, ואתה סתם חולם חלומות יפים.
לצפיה ב-'לפחות בארה״ב, התעודה היא פקטור מינימלי'
לפחות בארה״ב, התעודה היא פקטור מינימלי
14/08/2017 | 14:57
2
114
הקבלה היא תחרותית, כלומר זה לא מספיק שיש לך תעודה אלא שאתה צריך להוציא ציונים גבוהים. הציונים עצמם הם רק חלק מהפקטורים שמשוקללים בקבלה, אבל בהחלט צריך להוציא ציונים טובים.
האמת היא שאין חובה בתעודה בגרות בארה״ב אבל יש חלופות כמו הוצאת תעודת סיום מ- community college. גם זו אפשרות בשבילך, אבל באמת שלא רואה שום סיבה לעשות את המסלול הזה במקום מסלול ישראלי ואם אתה מעוניין- להמשיך מאוחר יותר בחו״ל
לצפיה ב-'זאת אומרת'
זאת אומרת
14/08/2017 | 15:14
1
87
שאין חשיבות רבה לממוצע הבגרות בקבלה לאוניברסיטאות בארה״ב? האם הם יעדיפו סטודנט עם ממוצע 80 אבל עם סיפור מרגש יותר, מסטודנט עם ממוצע 100 עם סיפור פחות מרגש?
האם אתה יודע איך זה במדינות אחרות?

שוב תודה!
לצפיה ב-'לא מכיר מדינות אחרות'
לא מכיר מדינות אחרות
14/08/2017 | 17:43
78
קודם כל, אוניברסיטאות שונות באות עם דגשים שונים לקבלה. גם התחרותיות היא שונה. אתה בקלות תמצא אוניברסיטה שמקבלת אותך עם כל ממוצע שלא תרצה. אני מניח שלא תרצה להיות באונירבסיטה כזו.
יש כאלו שיסתכלו יותר על ציונים ויש כאלו שפחות. הם בכל מקרה ירצו אנשים שמצטיינים במקום שבו הם למדו. בדרך כלל, היות והאמריקאים פחות מכירים את הציונים ואת הקריטריונים של אוניברסיטאות זרות, הם יקחו את הציונים באופן מוגבל כפקטור הצטיינות. מה שכן, אם תקבל ציון בינוני ולא מצוין, אז אתה במעמד יותר חלש בגלל שהם לא מתייחסים לזה כאל ציון נמוך בבית ספר גבוה.
סיפור מרגש הוא לא מספיק. הוא רק עוזר. אגב, אתה יכול להתייעץ עם ה- admissions של אוניברסיטה שאתה רוצה ללמוד אצלה. הם יוכלו להגיד לך האם שווה להשקיע בשיפור ציונים או לא
לצפיה ב-'רק תיקון, בצפ"א תואר בהנדסה הוא תואר ראשון ומקביל לזה מישראל'
רק תיקון, בצפ"א תואר בהנדסה הוא תואר ראשון ומקביל לזה מישראל
20/08/2017 | 06:17
26
לצפיה ב-'כיון שהזכרת את קנדה'
כיון שהזכרת את קנדה
16/08/2017 | 02:29
89
ברוב האוניברסיטאות בקנדה הדרישה עבור סטודנטים ישראלים היא בגרות או מכינה.

אני לא מכיר את הארצות האחרות שהזכרת אבל יש לי תחושה שאתה מסתכל על תנאי הקבלה למקומיים ולא לזרים. הרבה פעמים באתרי האוניברסיטאות אפשר למצוא את הדרישות הספציפיות לפי מדינת המוצא.

גם בקנדה תצטרך מבחן אנגלית ואולי מבחנים נוספים-תלוי בתכנית הספציפית שנרשמים אליה- וגם בקנדה שכר הלימוד לסטודנטים בינלאומיים יקר (תלוי תכנית ואוניברסיטה אבל מדובר בכ 30 אלף דולר קנדי לשנה וצפונה). לכן גם אני מחזק את דברי קודמי. 
לצפיה ב-'לדעתי עדיף לך להשקיע בבגרויות או מבחנים שתקפים לחול'
לדעתי עדיף לך להשקיע בבגרויות או מבחנים שתקפים לחול
25/09/2017 | 17:55
19
יש לי ידיד שלומד בחול אחרי שהוא הפסיק בארץ. הוא השקיע פה בלימודי השפה המקומית קודם כל והוציא אזרחות (אם אתה יכול זה מעולה ! )
לדעתי תפנה למוסד שאתה רוצה ללמוד בו הם לרוב מאוד עוזרים ושמחים לסייע (לי עזרו מאוד במוסד בארצות הברית אבל בסוף הלכתי ללמוד בארץ). 
לצפיה ב-'ואיפה הכי מומלץ לקחת קורס IELTS? (במקום Toefl)'
ואיפה הכי מומלץ לקחת קורס IELTS? (במקום Toefl)
14/08/2017 | 20:19
1
50
אני מתכנן ללמוד בקנדה או ארה"ב ואמרו לי שבמקום Toefl אפשר לעשות את המבחן IELTS.

איפה הכי מומלץ לקחת את קורס ה- IELTS?

תודה

לצפיה ב-'אני מציעה שתבדוק במוסדות'
אני מציעה שתבדוק במוסדות
14/08/2017 | 22:12
43
שבהם אתה מעוניין איזה מבחן הם מקבלים, כדי שלא ייצא שעשית את המבחן הלא מתאים.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
דובי צ'יזיק- יועץ קריירה ומאמן להגשמה
לא מוצא עבודה בגילך?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה