לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא  קראו  את  תקנון הפורום  לפני  שאתם  מתחילים  לכתוב  בו !

קחו את העצות הניתנות בפורום בעירבון מוגבל. זכרו כי העצות עלולות להתברר כשגויות ולא נכונות.
בכל מקרה, העצות הניתנות בפורום אינן מהוות תחליף להתייעצות ולביקור אצל וטרינר, או לפניה לבעל מקצוע מיומן ומנוסה.

המשך >>

כלב גדול לבית קטן
06/05/2016 | 22:47
1
10
מה ההמלצה לגבי זה? אני שוקל להביא דוגו ארגנטינו הביתה  בגדול נראה לי שאסתדר כי היו לי פעם דני ובוקסר, העניין הוא שזו דירת 2 חדרים ויש לי דילמה סביב זה. אולי כלב גדול צריך יותר מרחב בשביל לא להיכנס ללחץ/דיכאון?
תודה לעוזרים 
נראה לי שגודל הדירה זה לא הבעיה כאן
07/05/2016 | 00:45
2
השאלה אם אתה בנוי לטפל בכלב כזה, שדורש חינוך ואילוף מאוד מאוד אינטנסיבים, בשביל שהוא לא יפתח בעיות התנהגות שעלולות להיות קטלניות עם כלב גדול וחזק כזה.
יש לי בדירה לא גדולה לברדור וכלב צאן אנגלי עתיק (שזה גזע מאוד גדול), אם הם מקבלים ריצה הגונה כל יום בפארק אז את שארית היום הם מבלים ברביצה נינוחה ...

אתה בנוי לגדל גזע כזה? אתה חושב על ה10 שנים הקרובות שאולי בהם תהיה לך משפחה ותינוקות? האם גם אז גזע כזה יתאים לך?
כלב שלא שולט על הצרכים- עצה
06/05/2016 | 14:35
22
היי, לקחנו לאומנה כלב שסובל מפריצת דיסק. כשלקחנו אותו מסרו לנו שהוא שולט על צרכים , אבל משיחה עם וטרינר ואחרי שהוא עשה לנו קקי בבית התברר שיש פגיעה עצבית והוא אינו יכול לשלוט. יש משהו שאפשר לעשות כדי לא להפוך את הבית שלנו לבית שימוש גדול? ניסינו לגרום לו ליציאות יזומות בחוץ אבל זה לא תמיד עובד, לפעמים אנחנו חוזרים הבייתה ושעה אחרי זה הוא עושה בבית. זה מגיע למצב שאנחנו מפחדים לתת לו לעלות על הספה. כרגע הכלב נמצא אצלנו באומנה, ואנחנו ממש לא רוצים לוותר עליו כי מלבד זה הוא כלב נפלא! למישהו יש עצה איך לגרום לו לעשות בחוץ או המלצה לוטרינר שמתעסק בשיקום כלבים ? דיברתי עם ליסי שרון שעוזרת בשיקום כלבים אבל אשמח אם ידוע למישהו על וטרינר טוב באזור חיפה.
פינוק מומלץ לתת מידי פעם לגיוון -
03/05/2016 | 17:10
5
94
היי,
אני רוצה לתת פעם בשבועיים שלושה פינוק טעים לכלבלבון ביחד עם האוכל. מישהו יודע להמליץ לי על איזה שימורים איכותיים?
מזון רטוב (מפחית שימורים) איכותי עולה יקר... יקר מדי.
03/05/2016 | 19:02
1
109
פחית שימורים איכותית, שמכילה בעיקר בשר (באמת) ולא כל מיני מייצבים, מסמיכים וג'לטינים ומה לא מסביב, תעלה בסביבות ה- 15-20 ש"ח ל- 400 גרם. מתוך אותם 400 גרם פחית שימורים, במקרה הטוב יהיה מוצהר כ- 80% בשר, משמע שבפועל 320 גרם בשר (שלכי תדעי מה הסיפור שלו - טרי או לא טרי? נקי או שלא? מה מקורו? ומה לא...) וכל השאר מה שהוא כל השאר שלא בשר.
ואל תשכחי ש- 80% מאותו בשר זה בכלל מים, או "רטיבות" 
לדעתי די חבל על הכסף.
בכל מקרה - בטח שלא להתקרב לכל פחית שימורים שהיא מאוד זולה ומראש חשודה כאוכל זבל ושאריות של השאריות... לא סימבה ולא כל שאר הפחיות אלק "אוכל" ב- 4-5-6-7 ש"ח ומטה.
צריך גם לזכור שמבחינה תזונתית, כל המזון הרטוב הוא פחות או יותר "ג'אנק פוד" ומעלה את הסבירות לעששת (הוא רטוב, לעיס מאוד ודביק מאוד ונתקע לפעמים בשיניים וביניהם, הרבה יותר ממזון יבש שמתפורר ואין לכלב איך לנקות אותו אלא אם מצחצחים לו).

למרות מה שציינתי, ואם עדיין חשקה נפשך "לפנק" את הכלב במזון תעשייתי מעובד בצורת מזון רטוב איכותי, הנה כמה דוגמאות:
שימורים לכלבים סמס פילד - באינטרפט, אני גם יודע מביקור שם שיש להם את השימורים שלדעתי הם מהטובים ומהמעולים בשוק של WYSONG EPIGEN.
שימורי פינאקל Pinnacle - נראית לי חברה בסדר גמור לא ניסיתי באופן אישי.
Nature's Variety Instinct מזון רטוב לכלב - חברה מעולה ואיכותית.
GO! - שימורים מצויינים.

ועכשיו - קל מאוד (מאוד!) לבשל לכלב!!!
קילו חזה עוף עולה בסופר כ- 30 ש"ח.
קחי כרעיים או חלק אחר זול של עוף (חזה עוף מנוקה יעלה יותר זה לשיקולך), כולל העור והמסביב (בלי עצמות עוף!), זרקי לתוך סיר עם מים פושרים. לתוך הסיר זרקי אפונה (יבשה שהושרתה לילה קודם), קינואה, גריסים, עדשים כתומות/חומות, אורז מלא, כוסמת... זרקי גם טבעות או קוביות גזר, קישוא, כרוב, קולורבי... הכל בטוב טעם ושום דבר לא בהגזמה או בעיקר... קצת פלפל שחור קצת כורכום (ממש קצת, בריא לכלבים) ותני לערבובייה להתבשל על אש נמוכה כחצי-שעה עד שעה או עד שאת רואה שמספיק.
וזהו.
"תבשיל" מעולה לכלב שאותו הוא יטרוף כאילו לא ראה אוכל מעולם. אפשר לערבב לו אותו עם האוכל היבש חצי-חצי, וכמובן שאם נותנים תבשיל או כל מזון אחר - להפחית בכמות של המזון היבש.

חוץ מזה, תוספות בריאות לכלב ויחסית לא מעובדות:
טונה במים (מפחית שימורים).
קוטג' 5% (גבינה דלת לקטוז).
ירקות שונים (מלפפון, גזר, גמבה, אבוקדו - אם לא עף על זה אפשר למרוח עם קצת חמאת בוטנים ולהרגיל אותו לאט - לא בצל! לא ענבים!).
נקניקיות עוף זולות למאכל בני אדם.
פסטרמה או שאריות פסטרמה מהמעדנייה בסופר (אפשר לבקש) - לא נקניקים כי הם מפוצצים במלח! (=נתרן).
שאריות של עצמות מהאטליז - רק של בקר, לא של עוף! והכי טוב ברכיים של בקר שמכילות את רקמת הסחוס (גלוקוזאמין וכונדריטין) והן גם נלעסות בקלילות ולא שוברות שיניים.

מספיק עצות?
וואו!
05/05/2016 | 13:35
34
המון המון תודה על העזרה, למדתי המון

ראיתי עוד משהו מגניב..תרסיס טעמים למזון יבש
06/05/2016 | 02:22
1
25
דעתי היא...
06/05/2016 | 06:49
21
שיש מליון מאכלים בריאים ואיכותיים, שאפשר
לתת לכלב מדי פעם, כפי שהציעו פה,
ובכך אפשר לפנקו בבריאות, במקום
להוסיף עוד כימיקלים לכימיקלים של המזון
היבש...
כפית שמן קוקוס שלוש פעמים בשבוע
06/05/2016 | 11:04
20
לערבב עם האוכל היבש. טעים ומעולה לפרווה ולעור!
התייעצות אימוץ
04/05/2016 | 11:27
16
128
שלום לכולם :)
אנחנו מתלבטים מאוד לגבי אימוץ כלב, ורציתי להתייעץ עם כל המבינים פה. לא היה לנו או למישהו במשפחה כלב אף פעם ולכן אין לנו מושג.
הסיבה העיקרית לאימוץ היא שאנו עוברים דירה למקום חדש וקצת מבודד ורוצים להרגיש ביטחון בבית, אבל גם עבור הילדה (שהיא בת 4 היום).
חברים שעוברים לחו"ל הציעו לנו לאמץ את הכלבה שלהם שהיא כנענית מעורבת עם גולדן בת 3.5. אירחנו אותה לשבוע לניסיון. היא מסתדרת טוב עם הילדה, יכולה להישאר בבית לבד גם יום שלם בלי בעיה, יוצאת פעמיים ביום לטיול - עד כה נשמע מעולה.
הבעיה העיקרית שלנו הייתה שהיא נובחת לא מעט, וכיוון שהיא כלבה גדולה זה עושה לא מעט רעש. היא נובחת בכל פעם שיש מישהו במדרגות של הבניין וכמובן כשמישהו דופק בדלת או נכנס. השכנים שלנו כבר התחילו להתלונן, ואני חוששת שזה יהיה כך גם בבית החדש (שהוא גם בניין משותף, לא בית פרטי). ניסינו לפקוד עליה להיות בשקט או לשלוח אותה למקום שלה כדי שתרגע, אבל אז היא נוהמת עלינו, ופעם אחת גם נתנה לי ביס קטן ביד כשניסיתי להזיז אותה למקום עם הקולר.
היא גם מתקשה להסתדר עם כלבים אחרים ובטיולים צריך להחזיק אותה טוב כי לפעמים היא קופצת בנביחות על כלב שעובר ליד.
אנחנו מאוד חוששים שהנביחות יגרמו לנו לבעיות בהמשך. התייעצתי עם בעלי כלבים והם אמרו שזה גיל מאוחר מכדי לאלף אותה להפסיק לנבוח (אם זה בכלל היה אפשרי). מצד שני, אנחנו גם חוששים לאמץ כלב אחר (מעמותה למשל), כי אז אנחנו עשויים להתקל בבעיות חמורות בהרבה.
בגלל שאף פעם לא היה לנו כלב, אין לנו באמת מושג במה זה כרוך ואם אלה דברים שישתפרו אחר כך או נורות אזהרה. אשמח לשמוע את דעתכם, מניסיונכם בגידול כלבים או בכלל.
תודה!
כנראה לא מתאימה לכם
04/05/2016 | 11:59
5
78
שלום לך,

על פי התיאור שלך, נראה לי שהכלבה אינה מתאימה לכם.
בהכללה, גזע הכנעני הוא גזע יפה ומדהים, אך הוא חשדן ומאד טריטוריאלי, ולכן אין זה מפתיע שהכלבה נובחת הרבה ובמיוחד כאשר מישהו מתקרב או נשמע במדרגות. זה הטבע שלה, וכך היא מרגישה צורך להגיב. אפשר לנסות לדכא את הנבחנות באמצעות קולר חשמלי, אבל במקרה הטוב זה רק ידכא את הסימפטום מבלי לטפל בדחף הטבעי. 
אני חושב שגם בגיל 3.5 ניתן לאלף כלב, אבל פשוט לא בטוח שהכלבה הספציפית הזו מתאימה לכם. בכל מקרה, גם ללא בעיית הנבחנות, רצוי מאד להיעזר בשירותי מאלף/מטפל התנהגותי כדי לשפר את התקשורת ביניכם לבין הכלבה.

בברכה,

אורי.
תודה על התשובה!
04/05/2016 | 12:04
4
59
מניסיונך, האם עדיף לחפש כלב בוגר שיתאים לנו בעמותות, או לאמץ גור? האם יש לנו בכלל סיכוי למצוא כלב שיהיה נוח כמוה מבחינת הטיפול (2 טיולים ביום, יכולת להישאר בבית, מסתדר עם ילדים), וגם לא ינבח כל כך הרבה ומנגד ירתיע פולשים זרים? או שזו מערכת דרישות לא הגיונית/מוגזמת?
הייתי ממליצה להתחיל לקרוא כאן-
04/05/2016 | 16:17
2
62
אתר"חיי כלב"(בגוגל...)
נראה לי שחסר לכם מידע רחב יותר,והבנה מה ייהיה כרוך באימוץ ,ומה כדאי לכם לחשוב היטב לפני.
האתר נותן מידע  רב ורלוונטי לגבי היבטים שונים של גידול כלב החל מהשתלבותו בבית בהתחלה וכלה בחיי היומיום על כל הצדדים בהמשך.
העמותות מלאות אלפי כלבים שמשוועים לבית.
חלקם מתאים לכם בלי בעייה וחלקם לא.
יש הבדלים גדולים בין העמותות השונות,בתנאים במקום,במהימנות המידע הנימסר למאמצים,בטיפול בכלב ובמצבו הכללי שיוצא לאימוץ וכו וכו.
לא הייתי מתחילה ככלב ראשון בגור.
זה קשה מאד וידרוש ממכם הרבה יותר מכל בחינה.
הייתי מחפשת כלב/ה בוגרים מעמותה מהימנה ורצינית,כלב שיש מידע מלא ככל הניתן עליו(אופי,רמת אנרגיה,חינוך קודם לחיי בית,למה הגיע לעמותה,האם ישנן בעיות כלשהן רפואיות?התנהגותיות?)
תגדירו היטב למנהלי העמותה את מבנה המשפחה,סדר יום, מיגבלות/אפשרויות..
סוד אימוץ מוצלח קשור קשר ישיר להתאמה נכונה של הכלב/ה למשפחה.
יש לך סף דרישות הגיוני לחוטין וכאמור ישנם כלבים רבים שמשוועים לבית ויענו באופן מלא על הדרישות-אתם צריכים סבלנות להתחיל ללמוד ברצינות את הנושא ולהתחיל לחפש ולסנן ולסנן עד שתגיעו לכלב הנכון מהעמותה המתאימה.
תודה! יש לך המלצה לעמותות טובות,?
04/05/2016 | 16:38
1
39
אנחנו באזור חדרה אבל יכולים גם לנסוע במיוחד.
כן.
04/05/2016 | 16:49
49
הייתי מתחילה בצער בעלי חיים ברמת גן(יושבים בנחלת יצחק בתל אביב)
רחובות אוהבת חיות(צמוד להסגר העירוני)
גילבוע אוהבת חיות(כפר התיקווה)
ההסגר העירוני ברידינג.

חשוב מאד לשאול את כל השאלות בנוגע לכלב/ה ולדרוש לקבל מידע....(כלבים שנמצאו נטושים ברחוב ללא שבב -לא ייהיה מידע קודם על הרגלה לחיי בית וכו וגם לא למה נמסר לעמותה כי פשוט המידע לא קיים...
אבל יש לא מעט כלבים שנמסרים מבית מסיבות שונות ולגביהם קיים מידע ברור  אופיים וחייהם לפני שהגיעו לעמותה.)
כמו כן בדקו האם לעמותות הנ'ל יש כלבים באומנות מעבר לכלבייה.
כלב שנמצא באומנה בבית ייהיה המתאים ביותר לכם כי המידע אודותיו ייהיה הרלוונטי ביותר...
בהצלחה!
לכל אפשרות יש יתרונות וחסרונות
04/05/2016 | 20:21
42
שלום לך,

אני אספתי את הכלבות שלי מהרחוב, כששתיהן היו גורות קטנות, כך שהניסיון שלי הוא מאד מוגבל ומצומצם.
אגב, הן שונות לחלוטין זו מזו.
הראשונה נמש, לאחר שנה וחצי-שנתיים מאד פעלתניות והרסניות לגינה שלנו, הפכה לכלבה רגועה ושלווה, דבר שהלך והתחזק ככל שהתבגרה, והיום היא די שטיח. יש לציין, שתמיד היא היתה כלבה שקטה, ומיעטה לנבוח.
השניה ויקה, היתה סופר נוירוטית מהרגע שהגיעה, הרסנית לגינה בטירוף, ונבחנית מאד. נדמה לי שהיא אצלנו כבר כשנתיים, וללא ספק הנוירוטיות התמתנה, אבל יצר ההרס והכרסום לא השתנה, וגם הנבחנות מאד דומיננטית. הפתרון לנבחנות היה קולר חשמלי, שהוא מאד יעיל. אבל מכיוון שהיא מאד חכמה לאחר שמסירים לה את הקולר היא שבה לנבוח תוך יום-יומיים (כרגע היא בלי הקולר החשמלי כבר שבוע כי עדיין לא קיבלתי את הסוללות שהזמנתי).

כפי שאפשר להבין, לי לא היתה בעיה לאמץ גורות, אבל אני מגדל את הכלבות בחצר בלבד, ולכן היכולת שלי "לסבול" נזקים היא גדולה למדי.
העובדה ששתיהן היו גורות לא היוותה בעיה. הבת הבכורה שלי נולדה כשנמש כבר היתה אצלנו שנה לפחות, וויקה אומצה על ידינו כשהבן הקטן שלי היה בן שנתיים לערך. שתיהן הסתדרו תמיד עם הילדים שלנו, ומעולם לא גילו תוקפנות או אגרסיביות כלפי הילדים, כלפינו או כלפי אף אדם. אני נוטה לייחס את זה בעיקר למזג של שתיהן, אבל יכול להיות שזה נובע גם מכך שאני בעלים מאד דומיננטי, ועל כן ברור להן מאד מי הבוס. כמו כן, אני רוצה להאמין שויקה למדה מנמש איך צריך להתנהג איתנו, הבעלים, ועם בני אדם, אבל זה לא יותר מאמונה בלתי ניתנת להוכחה.

ובחזרה לשאלות שלך:
היתרון באימוץ כלב בוגר הוא שיש לך סיכוי קצת יותר טוב לדעת מה המזג של הכלב וכיצד הוא מתנהג עם בני אדם. אבל זה תלוי בכך שמי שמוסר את הכלב (בין אם זה בעלים שלא יכול להמשיך להחזיק בו יותר, ובין אם זה פעיל בעמותה שהצילה את הכלב) מוסר לך מידע אמין על ההתנהגות והמזג של הכלב ועל העבר שלו. מבחינה זו יש יתרון לאימוץ מבעלים של כלב, שכן הוא אמור להכיר את הכלב לאורך שנים. לעומת זאת פעיל בעמותה אינו אמור להכיר את העבר של הכלב, ויכול להעיד בעיקר על ההתנהגות שלו בעמותה, שאינה זהה בהכרח להתנהגות שלו בבית בעליו.
היתרון באימוץ גור, הוא שיש סיכוי גדול יותר שהוא איננו סובל מטראומות עבר כלשהן, ושיהיה קל יותר לעצב ולחנך אותו בהתאם לצרכיך. הבעיה היא שבגלל שהוא גור קשה לחזות כיצד הוא יתפתח ומה יהיה המזג שלו.
דבר נוסף - כאשר מדובר בגור גזעי (או בכל כלב גזעי) יש סיכוי טוב יותר לחזות את מזגו והתנהגותו של הכלב בהתאם למאפייני הגזע, בעוד כאשר מדובר בכלב שאינו גזעי (כל כלב שאין לו תיעוד של מועדון גזע), קשה מאד לערוך תחזיות כאלה, גם אם יודעים מיהם הוריו, משום שאין מדובר בגזע אחד.

באשר להרתעת פולשים זרים - בהנחה שאינך מעוניין בכלב תקיפה מאומן ומסוכן (שאז הייתי נזהר מאד במגע שלו עם ילדים ועם כל אדם שאינו הבעלים שלו), כל כלב גדול ובעל חזות מפחידה אמור לעשות את העבודה, גם אם יש לו מזג נוח מאד והתנהגות של שטיח. יש לא מעט כלבים גדולים כאלה, ואני מאמין שעם לא יותר מדי מאמץ ניתן לאתר בעמותות או אצל בעלים שאינם יכולים להמשיך להחזיק בכלבים שלהם - כלב גדול ו"מפחיד" עם מזג נוח ושמתאים לבית עם ילדים.

לעניות דעתי גם לאחר שתקראו יותר באינטרנט ותסתכלו על תמונות של כלבים לאימוץ מעמותות ומבעלים שרוצים למסור את כלביהם - כדאי מאד שתקבלו החלטה רק לאחר שתצאו לשטח, תפגשו את הכלבים שמועמדים לאימוץ, תשחקו איתם, ותנסו לבחון בעצמכם את המזג שלהם. אמנם ההתנהגות שלהם עשויה להשתנות לאחר שיגיעו לביתכם ויתאקלמו, אבל אני מעריך שהתנהגויות חריגות ולא רצויות, כמו תוקפנות, חרדתיות קשה וכיו"ב יצוצו ויבלטו כבר במפגש הראשוני.

בהצלחה,

אורי.
את רוצה כלב?
05/05/2016 | 02:16
1
50

את כותבת שאת רוצה כלב להגנה, ושאת רוצה כלב לילדה... אבל את אוהבת כלבים? כלב זה מחוייבות ל-12 עד 16 שנים (תלוי בגזע, הקטנים חיים יותר)... זאת אומרת שאם הילדה בת 4, אז את תגדלי את הכלב עד שהיא תהיה בת 20... את מוכנה למחוייבות הזאת? 
כלב זה גם סיפור לא זול, מעבר לאוכל יש טיפולים וטרינרים, וצריך לתכנן כל חופשה או נסיעה ולדאוג לסידור לכלב (פנסיון או משהו שיבוא לטפל בו כשאתם לא נמצאים)... מעבר לזה יש גם את הנזקים בבית... כלב, ובמיוחד גורים נושכים כשהשיניים מתחלפות, וצריך לחנך אותם לא לנשוך, וזה תהליך לא קל שכרוך גם בנשיכות וגם בהרס הבית... כולל נעלים, רהיטים, שטיחים, צעצועים של הילדה... או כל דבר אחר שיהיה נמוך מספיק בשביל שהכלב יגיע אילו יכול לההרס... את מוכנה לזה?
אם את באמת מוכנה לזה אז אני ממליצה לך בחום לקחת כלב מבוגר. כשהילדים שלי היו בני 6 ו-8 רציתי כלב אבל שמעתי על נשכנות הגורים, ועל גמילה מצרכים (גור צריך המון יציאות החוצה בשביל ללמוד לא לעשות צרכים בבית - אי אפשר להוציא גור פעמיים או שלוש ביום - הוא צריך טיול כל שעתיים או שלוש שעות בשנה הראשונה.) בקיצור, הבנתי שזה גדול עלי ויהיה לי קשה, אז אמצתי לברדורים מקסימה בת 4 שחיה איתנו ב-8 השנים האחרונות. רק עכשיו (הילדים כבר בני 16 ו-14) הוספנו גור ואכן הטיפול בו לא קל ודורש המון מאמץ מכל המשפחה.
לגבי השמירה, מצד אחד את רוצה כלב שתוכלי לסמוך עליו ב-100% שהוא לא יתקוף את הילדה, או את החברים של הילדה, או כל אורח אחר שלכם... ומצד שני את רוצה שהוא יתקוף גנבים, זה לא ממש עובד ככה... כלב הגנה, משמע כלב תוקפן, וזה יהיה כלב שיהיה מסוכן לכל אדם זר שיבקר אצלכם בבית כולל הדוור וכוולל החברים של הבת... כשאימצנו את נונה (הלברדורית שלנו) הדבר שהיה הכי חשוב בעיניי, זה לדעת שהכלבה לעולם לא תתקיף אורחים שלנו... בבית עם שני ילדים וחברים ואורחים, היה לי מאוד חשוב לסמוך עליה בעיניין הזה בעיניים עצומות. בשביל הגנה אני מחוברת למוקד חרום ויש חיישנים על הדלתות והחלונות כשהם נפתחים... זה הרבה יותר יעיל מכלב, שאפשר לחנוק אם הגנב מלביש לו שקית על הראש, או זורק לו נקנקיה מורעלת.
כשאת מאמצת גור צריך ללמד אותו ולחנך אותו וזה תהליך מאוד אנטנסיבי שדורש המון השקעה, כשאת לוקחת כלב מבוגר את יודעת בדיוק מה האופי שלו ואת לא עוברת את התהליך המתיש של גיל הינקות (שהוא חמוד ומצחיק בטרוף אבל דורש המון השקעה). וכן, גם כלב מבוגר אפשר לאלף... הכלבה שלי בת ה-12 לומדת טריקים חדשים שאני מלמדת את הגור בשביל לקבל חטיף.
בקיצור, אחרי שקשקשתי המון, אם אתם אוהבים כלבים, אם את חושבת שיהיה לך כיף עם יצור שעיר על ארבע רגליים אז לכי על זה... לדעתי, זה הדבר הכי טוב שעשינו בשביל הילדים מהמון בחינות.... זה גם מלמד אותם על אחריות, ואהבה ללא תנאי... אבל קחי בחשבון גם את המחוייבות והקושי ותבדקי עם עצמך אם את באמת מוכנה לקשר כזה... אם לא ישגע אותך שהכלב יכניס לך בוץ הביתה וילכלך את השטיח.
בהצלחה

בכנות?
05/05/2016 | 10:06
49
אני אוהבת כלבים, אבל גם קצת מפחדת מהם. זה נובע מאי-חשיפה וזה משהו שאני מקווה שיפתר ככל שאתרגל לכלב בבית. נהניתי לארח את הכנענית אצלנו לשבוע (ובאותו שבוע הייתי המטפלת היחידה שלה).

מקבלת את ההמלצה לגבי כלב בוגר- זה נשמע הגיוני. אני לא מעוניינת בכלב תוקפן או בכלב הגנה, אבל כן בכלב גדול שנראה קצת מרתיע. למשל, אני רוצה להיות מסוגלת ללכת איתו בשעות החושך בחוץ ולהרגיש ביטחון. אני רוצה שאם מישהו יתצפת על הדירה שלנו, הוא יבחין שיש שם כלב גדול. אם אצליח למצוא כלב שלא נובח על זרים בשעות היום אבל כן ינבח אם מישהו ינסה להיכנס באמצע הלילה, או להיכנס מהחלון - אפילו יותר טוב (אם זה בכלל אפשרי), אבל הרבה יותר חשוב לי שהכלב יהיה בטוח לילדה ולאורחים מאשר זה.
שני הגרושים שלי
05/05/2016 | 11:09
5
45
קודם כל גם אני מסכימה שעדיף לכם להתחיל עם כלב בוגר. (ותזכרי שגם כלב בן שנה הוא כבר מתחיל להיחשב לבוגר).

לגבי הגנה - המשפחה שלנו תמיד צוחקת עלי שהדבר היחידי שמטריד אותי כשאנחנו לא בבית זה מה יהיה אם יבואו גנבים ו... יפגעו בכלבה!

בקיצור - אל תצפי מהכלב לשמור עליכם. הדבר היחידי שהוא יוכל לעזור בו (אולי ) זאת הרתעה - בנביחות, בעיקר כש"האורח" שמגיע הוא לא ממש רצוי. אבל נביחות לא באות בהזמנה, ויהיה קשה עבורכם להסביר לכלב מתי זה בסדר לנבוח ומתי לא. מה שכן -  אני מסכימה שלצאת לטיול עם כלב גדול, גם אם הוא עדין נפש, זה נותן המון בטחון. הנה עוד סיבה למה לקחת כלב בוגר.

ולגבי הכלבה של החברים שלכם - אם אתם מרגישים שאתם מסוגלים להתמודד עם האתגר, יש גם יתרונות לכך שתקחו אותה. אתם מכירים אותה, יודעים למה לצפות, עם הנבחנות אפשר להתמודד - למרות שצריך המון סבלנות. הכנענים הם כלבים פשוט נפלאים. אינטליגנטים בצורה מפחידה, נאמנים ומלאי רגשות.
בכל מקרה מאחלת לכם המון הצלחה!!
יש לך רעיונות לדרכים להתמודד עם הנבחנות?
05/05/2016 | 11:21
4
31
בגלל שהיא קצת תוקפנית כשהיא נובחת אני באמת חוששת שהיא תפגע בסוף במישהו, אפילו בטעות, למרות שלדבריהם היא לעולם לא תעשה את זה. הם גם הרבה יותר סמכותיים מאיתנו - למשל, כשהיא נשכה אותי בפעם ההיא, הם מיד שאלו למה לא נתתי לה מכה, והתגובה אוטומטית שלי הייתה דווקא להתרחק ממנה כמה שיותר.
את תתפלאי
05/05/2016 | 12:57
3
37
אבל דווקא התגובה האינסטינקטיבית שלך - הרבה יותר אפקטיבית בשביל הכלב.
להכות כלב, זה כמו להכות ילד. מאד שנוי במחלוקת.
תחשבי תמיד במושגים של חינוך ולא במושגים של ענישה.
כשהכלב או הילד לצורך העניין עושים משהו שלא לרוחך - פשוט תעבירי להם את זה. לילד את בטח אומרת: זה לא מוצא חן בעיני. אני כועסת.
לכלבה - עשית בדיוק את זה. התרחקת. מילים היא לא מבינה, אבל את האנרגיה שלך היא מבינה ועוד איך. כשהתרחקת שידרת לה בדיוק את זה: את לא מתנהגת יפה. אני לא אוהבת את זה. את תתפלאי כמה מזה היא הבינה והפנימה. 
ולגבי המכות - הנה עוד מחשבה: יכול להיות שההתנהגות הנוכחית שלה דווקא נובעת מהתנהלות לא נכונה של הבעלים הנוכחי שלה מולה. זה דווקא נותן פתח בשבילך להצליח לתקן.
ממש לא נכון
05/05/2016 | 13:10
2
35
הכלבה למדה שכשהיא רוצה משהו, היא יכולה לנשוך את הבעלים, והבעלים יתרחק ויתן לה להמשיך לעשות את מה שהיא רוצה.
כלב צריך לדעת שאסור לו לנשוך \ לתקוף \ לאיים על הבעלים.
הבוס זה הבעלים, אפשר להתווכח מה הדרך הנכונה להסביר לכלב, אם לצעוק, למשוך ברצועה, לעמוד מולו, אבל לברוח זה ממש לא הפתרון.
לדעתך.
05/05/2016 | 15:04
24
אתה תתפלא אבל יש הבדל בין להתרחק ובין לברוח.
יש מקרים שבהם אילוף חיובי עובד הרבה יותר טוב מכוחניות
06/05/2016 | 00:01
13

למשל עם לברדור שאוכל שטויות מהרצפה... אתה יכול לתת לו משיכה רצינית בחגורה כל פעם שעוברים ליד זבל ברחוב, ומנסיון שלי ב8 שנים האחרונות עם לברדור זה לא עובד), או שאפשר לתת לו חטיף חלופי כשהוא לא אוכל את החטיף ברחוב (מנסיון שלי, זה עובד כמו קסם).
או כשאני קוראת לגור שלי לבוא לתוך התיחום שלו, הוא לא רוצה לבוא, יותר מעניין לו לחקור את הסביבה... אז אני יכולה לגרור אותו לשם בכח או להציע לו חטיף והוא יגיע בעצמו...
כשהגור שלי משחק ונושך על הדרך, אז לעזוב אותו ולהפסיק את המשחק זה מאוד אפקטיבי... אבל זה גישה באופן כללי לחיים... גם עם ילדים למדתי שפרס עובד יותר טוב מעונש.
הבחורה שפתחה את השירשור אומרת שהיא לא כוחנית, וקשה לה להיות כוחנית אז אולי גישה חיובית תעבוד לה יותר טוב...

מציעה לעשות "ריסט" - חישוב מסלול מחדש :)
05/05/2016 | 14:04
1
49
ראשית, כלב לא לוקחים כדי להרגיש בטחון, וגם לא עבור ילדה בת 4...
כלב לוקחים כי רוצים את נוכחותו, ומוכנים להשקיע בגידולו ובאילופו...

שנית - כלב לא לוקחים "לנסיון" ועצוב מאוד יהיה אם כלבה בת 3.5 תימסר
לאימוץ רק כי החברים עוברים לחו"ל ורוצים להיפטר ממנה -
במילים אחרות -
ההתנהגות של הכלבה בשבוע ה"ניסיון" היא התנהגות במקום שזר
ולא מוכר לה והיא חרדה בו ומחפשת את מקומה... זאת לא התנהגות
רגילה שלה, או שמעידה משהו על אופייה.

אם החברים יחליטו למסור אותה , גם אז התנהגותה תהיה של כלבה
נטושה , שחיתה 3.5 שנים בבית אוהב ופתאום מוצאת את מקומה מחוץ
לבית, עם אנשים לא מוכרים, וצריך יהיה תהליך הסתגלות הדדי...

בין אם אתם לוקחים את הכלבה של החברים, ובין אם אתם לוקחים כלב אחר - 
הדבר יהיה כרוך בתהליך הסתגלות והתאמה הדדית, ואולי גם 
בצורך להביא מאלף שיעזור לכם בתהליך (אפשר לאלף כלב בכל גיל)...

ובאופן כללי - כלבים נובחים, מרעישים, מלכלכים, מביאים פרעושים וקרציות, מושכים, צריכים לטייל, צריכים להוציא אנרגיה, צריכים חברת אנשים וכלבים,
נעשים חולים ועוד ועוד... זאת עיסקת חבילה שהקצה השני שלה
הוא אהבה ומסירות אין קץ... תכניסו כלב הביתה אך ורק אם אתם מוכנים
ונכונים לעיסקת חבילה זאת, ולא בשום תנאי אחר...

בהצלחה
בהצלחה
צריכים טיפול , חיסונים, תילוע
מסכימה עם מנסה ומתנסה
05/05/2016 | 23:34
16

בגדול נראה לי שהכנענית מתאימה לכם, אתם כבר מכירים אותה ופחות או יותר מסתדרים... אם את באמת רוצה כלב, אז היא יכולה להתאים לכם אם תיקחו מאלף טוב שילמד אתכם ואותה איך להגיע לעמק השווה.
התקופות שבהם היא התארחה בבית שלכם, או תקופת הנסיון, לא מצביעות על איך היא תתנהג בהמשך כשהיא תרגיש בבית... עם הדרכה של מאלף טוב, זה יכול להיות הרבה יותר רגוע מתקופת הנסיון.
דבר נוסף שאני יכולה להציע לגבי הנביחות, זה לסגור את החלונות בבית לפני שהולכים לישון. בלילה כששקט בחוץ, כל רעש וכל חיה שעוברת בסביבה מקפיצה אותה, אם החלונות יהיו סגורים הגרויים האלה יגרמו לפחות נבחנות מצידה (בבית שלנו זה עובד כמו קסם, כשהחלונות פתוחים בלילה, הכלבים משתוללים, כשהם סגורים אז הכלבים ישנים).
בהצלחה

אוכל לכלבים- אקנה?
05/05/2016 | 08:45
2
37
אני רוצה לקנות לכלבה שלי אקנה דגים , אבל מבדיקה שלי באינטרנט הבנתי שלא מומלץ לתת לכלב בוגר ( בת 6) אחוז חלבון גבוה , מומלץ לתת בסביבות 23 אחוז חלבון , אבל באקנה דגים זה 33 אחוז חלבון .
מישהו מבין בזה ויכול להגיד לי אם זה נכון או לא?

איזה אוכל איכותי מומלץ?
זה ממש לא נכון
05/05/2016 | 19:42
1
25
שלום לך,

לכלב בריא אין שום בעיה לאכול מזון עם שיעורי חלבון "גבוהים".
כלבים בנויים לאכול בשר או דגים שהם בעיקר חלבונים ושומנים.
אקאנה דגים הוא מזון מעולה, ואלמלא המחיר הגבוה שלו הייתי שמח לתת אותו כל הזמן לכלבות שלי.
בעבר האכלתי את הכלבה שלי נמש במשך למעלה משנה במזון אוריג'ן שהיו בו 40-44% חלבון, והוא היה מזון מעולה עבורה שעשה לה רק טוב.
אני נאלצתי להפסיק להאכיל אותה באוריג'ן משום שהיבואן הפסיק להביא את המזון לישראל, וכעבור כשנתיים כשיבואן אחר החל ליבא אורג'ן לישראל המחיר שלו קפץ לשמים, כך שכיום אני נאלץ להסתפק במזון מצוין אחר, אבל שאינו איכותי כמו אוריג'ן.

לכן, ההמלצה שלי שאם אתה יכול להרשות לעצמך מבחינה כלכלית, אז בהחלט מומלץ שתאכיל אותה באקאנה דגים.

בברכה,

אורי.

בברכה,

אורי.
תודה
05/05/2016 | 20:26
12
הבנתי ש 33% למזון דגים זה סביר בהחלט בגלל שדג רזה הרבה יותר מבשר וזאת על מנת שהכלב יהיה שבע.
את האקנה דגים (פסיפיק) אני יכול לקנות במחיר של 315 שח ל- 13 ק"ג.

באיזה אוכל את מאכיל את הכלבה שלך?
שנים שלא כתבתי כאן.... מחפשת כלב לאימוץ
05/05/2016 | 18:35
48
אצלנו בבית נולי וללה שולטות בכיפה, ומידי פעם מתארח איזה כלב באומנה, אז לא בשבילי.
חברה שלי מחפשת, היא רוצה למצוא את הנשמה התאומה של המשפחה שלה, כי היא יודעת שזה לכל החיים.
היא מחפשת כלב קטן-בינוני, טרייר מעורב, מחונך לצרכים, עד גיל שנתיים, זכר או נקבה פחות חשוב.
לכלב מחכה משפחה אוהבת, כולל ילדים צעירים, בית נעים וחצר מגודרת אליה יוכל לצאת אם ירצה, בין הטיולים.

(בתמונה - נולי וללה בתנוחות אופייניות)
אשמח מאד להמלצות, עדיף ממשפחה אומנת באיזור ירושלים, אבל בשביל נשמה תאומה הם גם מוכנים לנסוע רחוק.

תודה 
חטיפים
05/05/2016 | 14:39
15
האם אני יכול לקחת מחדר אוכל חזה עוף ולתת לגורה
יש
כבד
עופות
חזה עוף
גולש
שיפוד

חשבתי ליבש בתנור ושיהיה לי כחטיפיפ
כלב שואב רובוטי
04/05/2016 | 23:05
5
108
ערב טוב לכם,
הלברדור שלי (בן כ-6-7, לא ידוע) הוא בהמה.
אוכל כל דבר שלא מחובר לקרקע, ולפעמים גם זה לא מפריע לו.
כשרק אימצתי, לפני כחצי שנה, עוד היה ביישן ואכל רק צמחים, שזה בסדר.
עם הזמן, נהיה חצוף ויהיר והוא אוכל פשוט ה-כ-ל. שקיות פלסטיק ואלומיניום, עצמות שחתולים פיזרו מהזבל, מסטיקים מעופשים שדבוקים למדרכה, כתמים לא ידועים של... משהו.
ניסיתי לטייל איתו עם מחסום. את מחסום הבד הוא קרע תוך ימים בודדים ע"י שפשוף החוטם במדרכה. את מחסום הפלסטיק שבר באותה דרך. צעקות ומשיכות לא מזיזות לו.
לפחות פעם בחודש חוטף מתקפת הקאות, שלשולים וכאבי בטן בגלל משהו שאכל. מעבר לעובדה שלא נעים לחזור מהעבודה ולהתעסק בקקי (תרתי משמע) שנוזל בכל הבית, כואב לי הלב לשמוע את הבכי שלו בלילה כשכואב לו.
לפעמים הוא מקיא ופולט את זה, רוב הפעמים - לא.
הערב הוא הגזים לגמרי. טרף פגר של ציפור. נסיונות להוציא לו את זה מהפה עלו לי בנשיכה (לא התכוון, לא כועסת על זה. ליטרלי דחפתי לו את היד ללוע).
אני מפחדת שהזוועה הזו עלולה להביא לו מחלות (הוא מחוסן ומתולע כמובן, אבל בכל זאת).
אני על סף יאוש. הטיולים איתו שאמורים להיות כייפים ונעימים ושיקומיים, הפכו לסיוט, מעמסה, טרחה, נטל. 
יש למישהו עצה? ניסיתי גם קליקר. כלום. כלום לא עוזר.
אני אוהבת את הטמבל הזה אהבת נפש. הוא כלב מדהים. אבל לא מסוגלת יותר.
תנו לנו קצת תקווה :(

למדי אותו ללכת עם כדור טניס או מקל בפה
04/05/2016 | 23:52
1
46

בהתחלה הוא יעזוב את המקל אחרי מטר בשביל לאכול דברים מהרצפה, תחזירי לו את המקל ושבחי אותו, התמידי עם ההחזרה של המקל לפה שוב ושוב עד שהוא ילמד שהוא סוחב את המקל ... זה עובד לי עם הלברדורית שלי...
עוד אפשרות זה ללכת עם חטיפים ביד, תראי לו ביציאה מהבית שיש לך חטיפים (אפילו גרגרים מהאוכל שלו, או נקנקיה חתוכה וכ"ו), הוא יהיה מרוכז כל הטיול בחטיפים שיש לך ביד, ויעשה הכל בשביל לקבל אותם, כולל לא לאכול שטויות מהרצפה.

העצות של תמי מצויינות
05/05/2016 | 10:37
31
כל פעם שהוא מנסה להרים משהו בטיול, תציעי לו חטיף במקום. אגב, זאת התנהגות שאופיינית ללברדורים, הם ממש טוחן אשפה :) 
אם זה לא עובד, הייתי קובעת פגישה אחת עם מאלף שיראה איך כדאי להתנהל בטיול.
האם הוא קשור בטיול?
05/05/2016 | 08:05
31
אם כן, חגרי אותו באיזי וולק ופשוט תמשכי כל פעם שהוא מתקרב למשהו אכיל. זה לא חינוך, אבל זה יקטין.
אם לא, תתחילי לחגור. זה החוק וזה גם יגן על חייו וישפר את חייך. לריצות ומשחקים יש גינות כלבים.
בנוסף אפשר ללמד אותו את הפקודה "תעזוב" כדי להוציא דברים מהפה. מתחילים במשחק (כדור למשל). זה קשה אבל אפשרי, ושוב - זה לא ימנע לגמרי אבל יקטין.
אני לא ממש יכולה לעזור, אבל
05/05/2016 | 10:55
1
41
מצרפת וידאו קורע מצחוק. לפחות שתזכרי שאת לא לבד!
(כן, מסתבר שגם גולדנים הם זללנים רציניים)
05/05/2016 | 10:56
9
בית מלון שיכול להתאים ליורקשייר טרייר באזור המרכז ?
05/05/2016 | 02:45
67
מדובר על כלב קטן מימדים וקצת רגיש. מחפשים מקום שיתאים לו בזמן השהות בחו"ל בסוף החודש.....

איך מספרים את השערות בתוך האוזניים?
04/05/2016 | 03:11
5
56
פשוט מחזיקים קבוצת שיערות ותולשים? זה לא כואב?
זה מה שספרית הכלבים עשתה היום לכלבלב שלי... הוא לא צרח רק יבב, אבל אין שיטה יותר הומנית לניקוי השערות בתוך האוזן?

כן, האוזניים שמוטות וכבר היתה דלקת אוזניים ... צריך לנקות אותן... השאלה היא - איך?...
למה לתלוש שערות ?
04/05/2016 | 09:33
2
55
שלום לך,

מעולם לא ניקיתי את האוזנים של הכלבות שלי מבפנים, כי לא היה צריך.
פעם אחת לנמש היו דלקת או גירוי בתוך האוזן, ואז לקחתי אותה לוטרינר, והוא ניקה לה את תוך האוזן עם מטלית לחה, ואם אינני טועה עם מקלון עם צמר גפן וחומר חיטוי/ניקוי/תרופתי. אחר מכן היא קיבלה כדורים לכמה ימים.

בכפוף לכך שהאזניים "רק" מלוכלכות מפנים ואין בהן דלקת, ובכפוף להתייעצות עם וטרינר, הייתי מנקה את האוזניים עם מטלית לחה או עם סמרטוט עדין טבול במים חמים וסחוט היטב (כדי שלא ייכנסו מים לתוך האוזן).

בברכה,

אורי.
אורי, אתה משווה חיפושית לסמיטריילר
05/05/2016 | 00:50
1
47

הכלב שלי הוא כלב צאן אנגלי עתיק, זה ערמה של שערות, בכל מקום, כולל בתוך האוזניים. גם לנונה, הלברדורית שלנו, לא מרטתי מעולם שערות בתוך האוזניים, מהסיבה הפשוטה שאין לה שערות באוזניים, אצלה קו צמיחת השיער מתחיל מחוץ לאוזן... אבל אצל כלב צאן אנגלי עתיק צומח יער בתוך האוזן ויחד עם האוזניים השמוטות אין בכלל אוורור לאוזן וככה נוצרות דלקות. את נונה בקושי הברשתי פעמיים בשנה - בסתיו ובאביב... אבל היא לא צריכה יותר מזה.
אני לא מקטרת, בדקתי והבנתי מראש לאיזה צרה אני נכנסת עם הגזע הזה... לפני שקניתי אותו, קראתי סיפור די עצוב על איש זקן שגידל כלב צאן אנגלי עתיק ולא הייתה לו יכולת לטפל בפרווה והכלב חי בתוך קשר... הוא יכל בקושי לאכול וללכת כי הוא חי בתוך הקשר של הפרווה שלו, בסוף הוא פנה לעמותה להצלת בעלי חיים ובקש שיקחו את הכלב אליהם כי הוא לא יכול לטפל בו, העמותה לקחה את הכלב וגילחה אותו והצילה את חייו. קיבלנו את זיגי באמצע מרץ, מאז כבר עשיתי לו שתי אמבטיות מלאות (לכל הגוף) וכל שבוע אנחנו עושים לו אמבטיה חלקית שכוללת כפות רגליים ופנים... צריך להבריש אותו כל יום אחרת הוא מתמלא בקשרים... זה לא פרווה כמו לרוב הכלבים, אצלו אם לא מסרקים יום אחד נוצרים קשרים שאח"כ כואב לפתוח. בנוסף לזה הוא כבר הסתפר פעמיים 'תספורת סניטרית' שזה כולל גילוח בטוסיק, כפות הרגלים, ואתמול גם תלישת שערות מתוך האוזן... מה שכן, יאמר לזכותו שהוא מתנהג מדהים בכל ההצקות שמציקים לו לטיפוח הפרווה - כניראה שהוא מבין שזה לטובתו. 

תמונות טריות של זיגי עם אחיו
05/05/2016 | 02:29
39
אחיר גר אצל משפחה שגרה קרוב אלינו ואנחנו נפגשים לפעמים
אני יודעת שצריך לתלוש.
04/05/2016 | 16:00
1
42
הספרית תמיד תלשה את השערות באוזן של הכלבה שלי.
יש אבקה שמעמעמת את הכאב, ומפזרים לפני התלישה. הם באמת לא מתים על זה, אבל לכלבה שלי היתה נטיה לדלקות אוזניים וזאת היתה הוראת הווטרינר.
כן אני מבינה שזה הכרחי
05/05/2016 | 00:56
23
אבל אני אחפש אבקה שמעמעמת את הכאב כי הספרית השתמשה בטלק רגיל, בשביל שתהיה לה אחיזה יותר טובה בשערות אבל זה לא עימעם את הכאב.

אני אחפש אבקה כזאת, תודה
אוכל לקאנה קורסו
03/05/2016 | 10:47
3
58
שלום לכולם,
יש לי קאנה קורסו זכר בן שנה שוקל כיום 40.5
לאחרונה העברתי את הכלב שלי לבריט קר מזון לגזע גדול סלמון. לפי טבלת ההאכלה הכלב צריך לאכול באיזור ה380 גרם ביום. אחרי שלושה שבועות עם האוכל הזה הכלב ירד 2 קילו ונראה ממש רזה, העליתי לו את הכמות ל700 בתקווה שזה יעזור. הבעיה היא שאני לא מצליח להתקבע על אוכל שיעשה לכלב טוב.
ניסינו טייסט אוף דה ווילד, טים ברידר, ועכשיו עם הבריט (כל הסוגים סלמון)

צריך המלצה לאוכל טוב, בנוסף האם עדיף לעבור לבוגרים או שעדין לא?
ניסוי וטעיה
03/05/2016 | 12:40
2
38
שלום לך,

אשמח מאד אם תעלה לפורום תמונה של הכלב שלך.
לדעתי קאנה קורסו הוא גזע יפהפה ונהדר, ואשמח להתפנק עם תמונה יפה שלו.

טייסט אוף דה ווילד הוא מזון מצויין, אבל אין מזון אחד שמתאים וטוב לכל הכלבים.
מעבר לכך, השאלה מהו המזון הספציפי שנתת לכלב - יש הבדל בין מזון על בסיס דגים, לבין מזון על בסיס בפאלו, לבין מזון על בסיס עוף, לבין מזון על בסיס ברווז.

מזונות אחרים שהם טובים מאד, הם אוריג'ן, GO, NOW, קאנין קוויאר, Natural & Delicious, וגם אקאנה יכול להיות טוב מאד.

בדוק מחירים, ופשוט נסה את המזונות.

אבהיר, כי גם מזונות אחרים, שנחשבים פחות מטובים מאד, יכולים להתאים לכלב שלך, אז פשוט צריך לנסות.

בהצלחה,

אורי.
תודה על התשובה
03/05/2016 | 12:55
1
49
אבל האם החלפת מזון בתדירות כל כך גבוהה לא תפגע בהתפתחות שלו?
כל הסוגים שנקנו עד כה היו על בסיס סלמון

לא נראה לי בעייתי להחליף מזונות
04/05/2016 | 19:51
16
שלום לך,

מבחינתי זמן מינימלי לבדיקת התאמה של מזון לכלב הוא שלושה-ארבעה שבועות (למעט מקרים קיצוניים שבהם תוך זמן קצר יש תגובה מאד רעה של הכלב למזון).
אינני וטרינר, אבל לא נראה לי שזה בעייתי להחליף לכלב מזון פעם ב-3-4 שבועות עד שמוצאים את המזון שמתאים לו.
אגב, "על פי הספר", החלפת המזון צריכה להיעשות באופן הדרגתי, תוך החלפה חלקית הולכת וגדלה של סוג מזון אחד בשני, וזאת במשך כשבוע עד 10 ימים.
מכל מקום, בהנחה שהמזונות שאתה מנסה לתת לכלב הם מזונות איכותיים מאד ואפילו "רק" סביריםבאיכותם, אינני חושב שצפויהלהיגרם לכלב איזושהי בעיה, ובלבד שהוא אוכל את המזונות ולא "צם".

אגב, תמונה חמודה, ואשמח אם תעלה תמונות נוספות, ואם אפשר קצת חדות יותר 

בברכה,

אורי.
מחפשת שותפים לחלום
03/05/2016 | 00:39
2
184
הי חברים , יש לי חלום לפתוח פנסיון לכלבים / כלבייה , לכול אותם כלבים נטושים שאני רואה כמעט פעם ליום ברחוב , ואין לי איך לעזור להם , הייתי רוצה להפוך את החלום למציאות והבנתי שצריך כוח , והכוח הוא נמצא בנו בחברה , ולכן הייתי רוצה לדעת אם משהו מעוניין להיות שותף לחלום באמת מכל הלב ולהתחיל איתי לחפש עוד אנשים ולהתחיל את הרעיון מי אפס ולהפוך אותו למציאות
פנסיון לכלבים עם כל טוב הלב שבעניין הוא עסק לכל דבר...
04/05/2016 | 10:38
39
לא רוצה להחליש את רוחך...
עסק כמו עסק (אלא אם את ממש מתכוונת להפסיד כסף מראש) דורש שיתנהלו מולו כמו עסק.
מציע לעבור על חומר ברשת על הקמת עסק עצמאי, מה זה כולל, הקמת תוכנית עסקית, רווחי הוצאות/הכנסות ומאזנים וכו'.
אין לי אישית נסיון בעניין הזה. אני שכיר מלידה, אבל נתקלתי לא מזמן באתר מאוד מעניין שנותן כמה תשובות ומושג לגבי העניין הזה.
מציע לעבור עליו:

וכמובן, בהצלחה!
במקום להקים *עוד* ארגון למען (בעלי חיים במקרה זה), מדוע ...
04/05/2016 | 13:50
38
... לא להצטרף לארגון קיים ולחזק אותו ?

יהודי אחד נטרפה ספינתו בים. הוא נפלט אל אי בודד ושם חי לו לבד את חייו במשך עשרים שנה. יום אחד נקלעה לשם שוב ספינה. כשירדו נוסעי הספינה לחוף ראו שהיהודי הקים לו על אדמת האי שני בתי כנסת. התפלאו האנשים: "בשביל מה יהודי אחד צריך שני בתי כנסת?"
ענה להם היהודי: "אל האחד אני הולך כדי להתפלל".
"והשני?", שאלו האנשים.
"לשם אני בחיים לא אכנס..."
לאונברגר - נולד הלאונברג "הצבר" הראשון בישראל
03/05/2016 | 14:47
8
152
המלטה ראשונה של גזע הלאונברג בישראל !!!!  נולד הלאונברגר "צבר" הראשון בישראל 
ב 30.03.16 נולדו 8 גורוני לאונברגר "צברים" בישראל.
אמא אלופת על ישראלית, ואבא אלוף בינלאומי מבלגיה.
הלאונברגר הם כלבים נוחים, רגועים, נבונים מאוד, נאמנים ובעלי מזג יציב. הם מסתדרים היטב עם חיות בית וילדים. חיים נהדר בדירה או בבית עם חצר.
תמונות נוספות של הגורונים החמודים ניתן לראות בדף הפייס: "לאונברגר בגליל"
לא הכרתי את הגזע, קראתי בויקיפדיה
03/05/2016 | 14:57
2
95
Leonbergers in UK and USA/Canada surveys had a median lifespan of about 7 years

למה שמישהו יבחר כלב שאורך חייו הוא 7 שנים, וזה הגיל החציוני, זאת אומרת שחצי מהכלבים האלו חיים פחות מ7 שנים ,ולא מדובר על מוות לא טבעי.

כשרוב הכלבים האחרים חיים יופי עד גיל 12 ויותר.
לאונברגר
03/05/2016 | 23:59
1
67
תוחלת החיים של הלאונברגר הוא בין 8-13 שנה, כמו אבותיו, הסאן ברנארד וניופאונלאנד, וכמו רוב תוחלת חייהם של הכלבים הגדולים. 
הלאונברגר הוא כלב משפחה נאמן, נבון אשר נהדר עם חיות אחרות וילדים. "האריה עם לב הזהב" מגן עליך ועוטף אותך ובני ביתך באהבה.
לאונברגר- גזע מיוחד!!!  אי אפשר שלא להתאהב בו. 
אשמח לענות על ולתת מנסיוני על הגזע המושלם הזה. בשמחה. 
האריה עם לב הזהב
04/05/2016 | 00:20
49
נשמע מתכון בטוח לבעיות, מה שזה אומר זה שהוא מאד אוהב את הבעלים והמשפחה שלו ולכן יגן עליהם, גם אם זה אומר שהוא יגן מהסבתא, שליח הפיצה או המנקה, וכשמדובר על כלב ענק זה מאד מסוכן.
גם כתוב בפירוש שלא כדאי להפגיש אותו עם זכרים אחרים.
לפי גוגל ומאמרים, 45 אחוז מהגזע מסיימים את חייהם מסרטן, 11 אחוז מבעיות לב ועוד 8.5 אחוז מבעיות אחרות.
אז כל השאר ששרדו את הבעיות האלו יחיו 8-13 שנים.
שזה בדיוק מתאים לנתונים של הכלבים שגדלו בבריטניה, ארצות הברית וקנדה,
חצי מתו לפני גיל 7, והבריאים חיו יותר.
לי זה נשמע מאד בעיתי אבל אני מקווה שאתם נהנים איתו, ובעיקר שומרים עליו ועל הסבתא.
מצטערת, אך לדעתי מיותר.
03/05/2016 | 19:57
76
קודם יש לפתור את הבעיות של הכלבים הקיימים.
ובאמת, כלב שתוחלת החיים הממוצעת שלו היא 7 שנים? בשביל מה זה טוב?
הגורים חמודים והכל, אך לא יותר חמודים מאלפי הגורים המעורבים והגזעיים שכבר היו שם קודם ושחלקם יגמרו ללא בית.
נכון שזה חוקי, ולכן זכותך לפרסם את ההודעה הזו, אך בעיניי עדיין מיותר לחלוטין.
תתחדשו!
04/05/2016 | 11:50
3
56
שלום נוריתי וברוכה הבאה לפורום,

לא הכרתי את גזע הלאונברג, ואני מודה לך שחידשת לי והעלית תמונות מקסימות לפורום.
הגורים נראים מקסימים, ואני מאחל לכם הנאה רבה מהם.
אשמח אם תעדכני אותנו בהמשך בהתפתחות שלהם ותעלי תמונות נוספות.

הערה למגיבים:
לפי מה שהוטרינר שלי אמר לי, תוחלת החיים של גזעים גדולים מאד היא בסביבות ה-10 שנים.
כך למשל, נמש שלי נמצאת לקראת סוף חייה, משום שהיא בת 10 שנים והיא כלבה גדולה (לא רק בגלל המשקל שלה, שאינו גדול במיוחד, אלא בגלל מאפיינים נוספים שקיימים בה שמאפיינים כלבים גדולים). אני כמובן אשמח שהיא תאריך ימים, כי היא כלבה מדהימה, אבל אני ריאלי, ומנצל כל רגע שיש לי איתה.
מבחינתי תוחלת החיים הצפויה של גזע זה או אחר אינה שיקול משמעותי בבחירת הכלב. באופן אישי אני אוהב כלבים גדולים (מינימום 30-35 ק"ג), ולא אכפת לי אם משמעות הדבר שכלב כזה לא יחיה אצלי יותר מ-10-12 שנה.
כך למשל, בכל רגע נתון הייתי שמח אם היה לי קאנה קורסו, אבל אני פשוט לא מוכן לשלם כסף עבור כלב כשאפשר לאמץ כלבים נהדרים בחינם (גם אם הם לא גזעיים).
אני מבקש להזכיר שהפורום הזה הוא פורום לכולם - גם לבעלי כלבים גזעיים וגם לבעלי כלבים לא גזעיים, וגם למגדלי כלבים גזעיים.
ההגבלה היחידה היא שאסור לפרסם בפורום כלבים למכירה.

בברכה,

אורי.
הערה להערה
04/05/2016 | 12:51
43
קודם כל, אין לי שום דבר נגד הגזע המסוים, לא שמעתי עליו עד אתמול
אבל מה שכתבת או אמר לך הוטרינר, זה לא נכון,
הגזע הזה לא חי כמו כלבים גדולים או ענקים אחרים, אלא 2-4 שנים פחות,
לאונברגר - 6.98 שנים, ניו פלאונדר - 9.38 שנים
הנתונים הם ממחקר אמפירי, נתונים של מועדוני כלבים - כלבים רשומים, של בתי חולים לכלבים.
נכון, הנתונים הם לא 100 אחוז מדויקים, כי כמות הכלבים (במקרה של הגזע הזה מדובר על 125 פריטים רשומים) זה לא מחקר סטטיסטי מלא של אלפי נבדקים.
אתה כותב שלא אכפת לך אם הכלב שלך יחיה יותר מ10 או 12 שנים,
אבל מה תגיד אם הנתונים של כלב מסוים שאתה רוצה לקחת שמעל 50 אחוז מהכלבים האלו מת לפני גיל 7 מסרטן או התקף לב ? זה אומר אגב שהם היו חולים כבר שנה שנתיים קודם.
תסתכל לבד על הטבלאות

יש הבדל עקרוני וגדול בין לקחת כלב ענק שכבר קיים
04/05/2016 | 21:18
1
35
לבין לתרום להפצת הגזע ולגידול במספר הכלבים בגזע. אני גם אוהבת כלבים גדולים ואף ענקיים, והכלב שאימצתי הוא כלב ששוקל כ-60 קילו, אבל ההבדל הוא שלקחתי כלב חסר בית ולא עסקתי בהרבעה או בעידוד יצירת כלבים נוספים מהסוג הזה.
אגב, בפירוש כתבתי שהמעשה וההודעה עצמה לגיטימיים, אך זה גם לגיטימי להביע דעה אישית באופן מנומס ומכובד ועל פי כללי הפורום, בדיוק כמו שזה לגיטימי לא לעקר או לסרס, אך גם להביע דעה בעד או נגד.
05/05/2016 | 11:13
3
דירוג אוכל יבש על פי טעם !
03/05/2016 | 18:38
6
45
בעקבות שירשור קודם שהעלתי בשבוע שעבר לגבי חוסר העניין של הכלב שלי באוכל שלו (אקנה) החלטתי שהפתרון הטוב ביותר יהיה לקנות עוד שק של אוכל אחר על מנת לערבב ביניהם .
חפרתי בפורום ולא מצאתי דירוגים על פי טעם אלא רק על פי איכות ורציתי לדעת אם תוכלו לעזור לי לדרג גם על פי טעם (כמובן שאוכל איכותי בלבד)
על פי שמועה ששמעתי אוכל על בסיס דגים כמו סלמון בדרכ אהוב יותר על ידי כלבים אשמח לדעת אם זה נכון ?
תודה למדרגים ! :) 
כמו אצל אנשים, גם אצל כלבים טעם זה דבר אישי
03/05/2016 | 18:44
30
ולכן אי אפשר לבנות דירוג כזה.
מאוד אישי מבחינת הכלב... זה די חסר תוחלת. אבל עיצה.
03/05/2016 | 19:08
35
החומרים שנותנים את ה"טעם" לאוכל הם החלבונים והשומנים שבו... הם אלו שמעניקים לו את הארומה (ריח) והטעם (פקעיות טעם על הלשון).
מכאן שאוכל שומני או חלבוני יותר סביר שיהיה יותר טעים.
מכאן שאוכל שנשמר יותר טוב (אריזת וואקום למשל, אוכל טרי שזה עתה נפתח, אוכל שנשמר במקרר ולא בטמפרטורת החדר, אוכל שממועד ייצורו חלף ממש מעט זמן) יהיה יותר טעים היות והשומנים/חלבונים שבו היו מוגנים יותר מפני חמצונם וקלקולם.

כדי להעשיר לכלב את החוויה החושית - אפשר לערבב לו את האוכל היבש (חצי-חצי) עם תוספות בריאות ויחסית לא מעובדות שמטעימים אותו כגון:
טונה במים (מפחית שימורים).
קוטג' 5% (גבינה דלת לקטוז).
ירקות שונים (מלפפון, גזר, גמבה, אבוקדו - אם לא עף על זה אפשר למרוח עם קצת חמאת בוטנים ולהרגיל אותו לאט - לא בצל! לא ענבים!).
נקניקיות עוף זולות למאכל בני אדם.
פסטרמה או שאריות פסטרמה מהמעדנייה בסופר (אפשר לבקש) - לא נקניקים כי הם מפוצצים במלח! (=נתרן).
שאריות של עצמות מהאטליז - רק של בקר, לא של עוף! והכי טוב ברכיים של בקר שמכילות את רקמת הסחוס (גלוקוזאמין וכונדריטין) והן גם נלעסות בקלילות ולא שוברות שיניים.

אפשר גם לגוון לו את האוכל היבש עם תבשיל קל להכנה - כרעיים או חלק אחר זול של עוף (חזה עוף מנוקה יעלה יותר זה לשיקולך), כולל העור והמסביב (בלי עצמות עוף!), לתוך סיר עם מים פושרים. לתוך הסיר אפונה (יבשה שהושרתה לילה קודם), קינואה, גריסים, עדשים כתומות/חומות, אורז מלא, כוסמת... גם טבעות או קוביות גזר, קישוא, כרוב, קולורבי... הכל בטוב טעם ושום דבר לא בהגזמה או בעיקר... קצת פלפל שחור קצת כורכום (ממש קצת, בריא לכלבים) ולתת לערבובייה להתבשל על אש נמוכה כחצי-שעה עד שעה או עד שמספיק.
וזהו.
כמובן שאם נותנים תבשיל או כל מזון אחר - להפחית בכמות של המזון היבש.
הכלבה שלנו מאוד אהבה את הרויאל קנין
03/05/2016 | 22:02
1
30
שמושמץ פה תדיר כאוכל לא איכותי
אז אנחנו לא נותנים לה את זה יותר (לצערה)
בחנות הסבירו לי שהרויאל קנין כל כך עשיר בפחמימות שזה כמו סוכר, וכלבים אוהבים את זה כמו שילדים אוהבים ממתקים.
את האוכל האיכותי היא אוכלת רק כשהיא ממש רעבה, בלית ברירה (נאו, גו בשני טעמים, אקאנה)
פחמימות זה לא כמו... זה סוכר.
03/05/2016 | 23:59
26
פחמימות = חד-סוכר + דו-סוכר + רב-סוכרים.
במילים אחרות, סוכר.
כלבים אוהבים פחמימות בדיוק כמו שבני אדם אוהבים פחמימות, כי זה ממלא ומתגמל. מתגמל את מערכת ההנאה במוח (סוכר משחרר דופאמין, הורמון "האושר", בתהליך עקיף) וממלא כי הסיבים התזונתיים תופסים נפח בקיבה שממלא מכנית את נפח הקיבה (סיבים תזונתיים = רב-סוכרים=סוג של פחמימות שכמעט ולא מתעכלות בגוף).
הרואיל קנין, בהיותו מורכב מהרבה פחמימות יחסית (חיטה או תירס) גם מהנה "סוכרית" וגם ממלא נפחית (בפועל, סיבים ממלאים והקיבה מלאה).
האוכל האיכותי מכיל יותר חלבונים ופחות פחמימות, בדר"כ. מכאן שמנגנון ההנאה "נפגם" או חסר לכלב, אבל בתמורה הוא מקבל הרבה יותר טעם וארומה (החלבונים והשומנים הם אלה שבעיקרון נותנים למזון את טעמו וריחו). מזון עם פחות פחמימות, ממלא פחות. אז יכול להיות שהכלבה נשארת רעבה "נפחית" עם מזון איכותי אבל בטח לא "קלורית" (מבחינת נפח הקיבה, ממזון איכותי נותנים פחות כי הוא יותר דחוס אנרגטית = צרכי האנרגיה מתמלאים אבל בפחות נפח של מזון).

סחתיין על הערבוב בין המזונות ועל הרוטציה!!!
גם כאן זהו עניין לניסוי ולטעיה
04/05/2016 | 09:42
1
17
שלום לך,

כמוך גם אני מתרשם שהכלבות שלי אוהבות במיוחד מזון על בסיס דגים.
כמו כן, מבלי שבדקתי את העניין במאמרים, אני מתרשם (ואולי אני טועה) שבמזון על בסיס דגים הסיכון לאלרגיה הוא קטן יותר.
לכן, ההעדפה הראשונה שלי היא לתת לכלבות שלי מזון על בסיס דגים.
בד"כ אני קונה להן Taste of the Wild על בסיס דגים, ורק אם הוא אינו נמצא במלאי של החנות, אני קונה על בסיס באפלו, אווז ובעלי חיים אחרים.
מניסיון העבר, אני יכול לומר לך שהכלבה שלי נמש אהבה מאד אוריג'ן ואקאנה על בסיס דגים. הבעיה היא שהמזונות האלה עולים המון.
גם המזונות של Natural & Delicious היו טעימים לכלבות שלי, וגם GO.

בסופו של דבר, הבחירה שלי בין כל המזונות שציינתי לעיל נעשתה על בסיס כלכלי, ומהבחינה הזו Taste of the Wild הוא הזול ביותר שהצלחתי להשיג (ההשוואה היא על בסיס מחיר לק"ג אחד ללא קשר לגודל השק הספציפי)

בברכה,

אורי.
ההתרשמות שלך נכונה באופן כללי.
04/05/2016 | 10:59
14
ברמת העיקרון לזאבים בטבע אין גישה לדגים על בסיס קבוע וימיומי...מכאן שהחשיפה האבולוציונית שלהם לאנטיגנים "דגיים" הוא קלוש עד מזערי.
מכאן יש 2 אופציות:
1. המערכת החיסונית האבולוציונית של זאבים לא מכירה אנטיגנים דגיים ולכן לא אמורה להתרגש מאנטיגנים "דגיים" ש"מסתתרים מתחת לראדר". היא תתעלם מהם עד לא תתרגש מהם ולכן במזונות לכלבים אלרגים הרבה פעמים ממליצים על מזונות על בסיס דגים (כחלבון יחיד).
2. המערכת החיסונית האבולוציונית של זאבים לא מכירה אנטיגנים דגיים ולכן אנטיגנים "דגיים" ש"מסתתרים מתחת לראדר" יזוהו ויטופלו בצורה חריפה מאוד. האלרגיה תהיה חריפה ומקרה אלרגני שכזה יהיה ברור מאוד.
גם פה, מנסים ורואים.
תזונה
02/05/2016 | 19:23
11
56
שלום
כלב פודל בן חצי שנה. פודל בינוני.
ניסיתי סוגי מזון שונים. צ׳יקופי. נוטרי סורס. (את הבריט כבש/סלמון ..לא אהב)
שאלתי מה המלצתכם.
קראתי שאקנה אוכל מומלץ, אך יקר קצת..יחד עם זאת נאמר לי שאוכל איכותי צורכים פחות, כך שבחישוב סופי לא ככ יקר.בקיצור...מעוניינת.בהמלצכם.אוכל.איכותי.ולא.יקר
האם עדיף לגוון או להיצמד לאותו סוג מזון?
תודה.
אם התקציב שלך מוגבל, זה די פוסל מזונות מעולים
03/05/2016 | 09:45
10
61
כמו אוריג'ן, Go ועוד, שהם מזונות נטולי דגנים. אני חושבת שאקאנה בהחלט באה בחשבון. חייבים לנסות כדי לדעת בוודאות אם מתאים. אני בעד לגוון כעקרון, אבל לא חייבים חברה שונה, אפשר גם מזונות שונים של אותה חברה (למשל, פעם עוף, פעם דגים, פעם בשר וכד').
תודה על תשובתך....
03/05/2016 | 10:15
2
37
יש לי בבית כמות של nutri sauce
אשתמש בזה ואשלב לקראת הסוף עם מזון איכותי יותר.
כמו שהבנתי יש לעבור בהדרגה למזון אחר.
אם כבר מזון יקר, האם האקאנה  הוא המתאים ביותר לפודל?
ואגב, מה דעתך על ה nutri sauce ? (לא אמשיך איתו, פשוט רוצה לדעתת))
שאלה נוספת
האם מומלץ לסרס ואם כן מתי.
תודה לך!

מזון וסירוס
03/05/2016 | 12:50
1
36
שלום לך,

1. לגבי מזון, הייתי מנסה גם Taste of the Wild וגם Natural & Delicious.
    אין מזון אחד שמתאים לכל הכלבים, ואפילו לא לגזע מסויים אחד.
    לגבי כל כלב - יש לנסות ולמצוא את המזון שטוב ומתאים לו.
2. לגבי סירוס, נדמה לי שמרבית הוטרינרים ממליצים על סירוס ולו מטעמי בריאות.
    ממאמר שקראתי בעבר, נראה שדווקא לגבי עיקור נקבות זה די ברור שכדאי בריאותית לעקר, בעוד שלגבי זכרים זה לא חד משמעי.
מכל מקום, מבחינתי יש שני שיקולים חד-משמעיים בעד סירוס זכרים:
(א) מניעת האפשרות שהכלב שלך יתרום להגדלת אוכלוסיית הכלבים הבלתי רצויים בכך שירביע ויפרה נקבות לא מעוקרות.
(ב) חסכון משמעותי באגרת הרישוי השנתית של הכלב, שבסופו של דבר מחזיר את עלות הסירוס תוך פרק זמן של 4-5 שנים.

לעניין הגיל שבו ניתן לסרס - יש לשאול וטרינר, ואפשר להתייעץ גם בפורום רפואת חיות מחמד בתפוז.

בברכה,

אורי.
תודה רבה
03/05/2016 | 15:23
9
אני מאכילה את הכלב שלי ב GO עוף .. שאלה
03/05/2016 | 16:21
6
47
לפי מה שקראתי במרכיבים ישנם דגנים (אורז מלא) .
האם יש בעיה לתת לכלב מזון עם דגנים ? 
אחת ולתמיד................. לא!!!!
03/05/2016 | 19:43
1
42
אני מצהיר פה קבל עם והב-הב - כל העניין עם דגנים הוא עניין שיווקי ופרסומי לחלוטין.
שוק מזון שלם עם אינסוף לבטים תזונתיים, אינסוף מותגים ואינסוף מידע סותר שנענה לחרדות ולפחדים של הלקוח, או לרצון הטבעי שלו להיטיב עם חיית המחמד שלו... וכשיש ביקוש, תמיד יהיה מי שיספק את הביקוש הזה וישלשל את המזומנים לכיסים (כולל יצרנים רציניים).

מבחינה תזונתית נטו - אין שום בעיה להאכיל כלב (אומניבור = אוכל כל) בדגנים. הם אוכלים אותם כבר אלפי שנים בקרבנו.
כלב הוא לא זאב. כלב הוא כלב וזאב הוא זאב. כמו שאדם הוא לא קוף.
זאבים לא אוכלים דגנים הרי, נכון?
טעות. הם כן.
כשהם טורפים את הכבשה שאכלה את התירס או כל דגן אחר בשדה (למשל שעורה) הם מתענגים מאוד על מעיה שמכילים חומר צמחי בשם... דגנים. הם "לעולם" לא יפספסו את ההזדמנות לאכול את קרביו של אוכל העשב כולל העשב שהוא אכל (וגרגריו).
כלב הוא כלב והוא חיית שבי. בטח שלא חיית בר. אם ניתן לו דגנים (שוב, בשבי), הוא יאכל דגנים. וכבר עשרות אלפי שנים אנו מאכילים אותו בדגנים.

מבחינה ביוכימית - אין שום הבדל בין חלבון "בשרי" לחלבון "צמחי" (וזה משפט כמעט לחלוטין נכון פרט לאלו שמבינים ב- codon usage). חלבון הוא חלבון הוא חלבון והוא מורכב משרשרת של אבני בניין בשם חומצות אמינו. כל חומצות האמינו הבשריות או הצמחיות הן אותו הדבר בדיוק מבחינה ביוכימית. אין חומצה אמינית ליזין צמחית ששונה מוומצה אמינית ליזין בשרית.
אין.
ההבדל היחיד הוא שבצמח X אין את כל חומצות האמינו שיש בצמח Y או בבשר Z וכו' וכו'... אגב, פיתה עם חומוס מספקת את כל 20 חומצות האמינו כולן.

מבחינה שיווקית - את מוכנה לשלם 25% יותר על שק שכתוב עליו "ללא דגנים".
זה WIN WIN גם ליצרן שמרוויח יותר, וגם לך כי את מרגישה יותר בטוחה ויותר שלמה עם המזון שקנית.

מבחינה בריאותית - לכלבים אין צליאק!
הם לא רגישים לגלוטן (חלבון שנמצא בחלק מהדגנים), ולרוב המוחלט של הכלבים אין שום בעיה עם שום דגן (שמכיל גלוטן) אלא אם הם אלרגיים אליו בוודאות (ולא מתוך חשד לא מוצדק ולא מבוסס של הבעלים).

מבחינה הגיונית - אוכל מסחרי לכלבים צריך להכיל X. אחרי כל הבשר הטרי והנפלא (לו יהי), קמחי הבשר המעולים (לו יהי) ומה לא, מגיע תורם של ה"ממלאים" (=FILLERS). אלו שנותנים למזון המסחרי היבש את הנפח העיקרי שלו כי מעט מאוד מזונות יבשים יכילו 80% בשר...
אותם ממלאים הם כמעט תמיד חומר צמחי שמאחד את כל העיסה של המזון היבש שעוברת אקסטרוזיה ("בישול בחימום") בעזרת הסיבים הצמחיים ושלל עמילנים שמאחדים את התערובת. אם לא יהיו שם דגנים (חיטה,דורה,שעורה, שיפון, אורז, שיבולת שועל, דוחן, תירס וכו') יהיו שם דברים אחרים - סויה, טפיוקה, תפוחי אדמה, בטטות וכו'.
הרבה מתעקשים שכלבים "לא אוכלים בטבע דגנים"... סבבה. כלבים בהכללה הם כבר ממש לא חיית בר והם לא אוכלים בטבע (נוציא מהכלל להקות כלבים נטושות שחיות בערבות הטונדרה של רוסיה?). אבל סויה וטפיוקה הם כן אוכלים ב"טבע"?

אם כבר הבעיה היא לא בדגנים, אלא בעמילנים... אבל זה כבר נושא לדיון אחר.
כרגיל .. אין עליך DAHUJI
04/05/2016 | 09:53
15
תודה
אין בעיה עקרונית לתת דגנים איכותיים.
03/05/2016 | 19:45
24
אורז מלא נחשב לדגן איכותי. יש כלבים שדגנים עושים להם לא טוב. יש כאלה שסבורים שכעקרון עדיף לכלבים לאכול מזון ללא דגנים, כי דגנים אינו מזון טבעי של כלב. אבל אין איזו קביעה חד משמעית שזה באמת נכון בכללי או עבור כל הכלבים. זה בהחלט נכון לכלבים ספציפיים שדגנים גורמים להם לבעיות או אלרגיות. אישית, אני מאכילה את הכלב שלי במזון ללא דגנים, אחרת הוא משלשל.
גישתי שונה מעט משל DAHUJI
04/05/2016 | 09:27
2
23
שלום לך,

לא ידוע לי על אף מחקר שמוכיח או קובע שמזון לכלבים שמכיל דגנים פחות טוב לכלבים ממזון אחר לכלבים שאינו מכיל דגנים אך מכיל בטטות, אפונה, ו"ממלאים" אחרים שאינם דגנים.
אף על פי כן, מהניסיון המצומצם שלי עם הכלבות שלי, אני מתרשם שמזון ללא דגנים טוב להן יותר ממזון הכולל דגנים.
כך למשל, מזון שנחשב טוב מאד כמו אקאנה ושמכיל דגנים, לא היה טוב לכלבה הגדולה שלי נמש. לעומת זאת, אקאנה על בסיס דגים שאינו מכיל דגנים היה מעולה לכלבה שלי.
כתוצאה מכך, כבר שנים רבות (כמעט 10 שנים) אני מאכיל את הכלבות שלי אך ורק במזון שאינו מכיל דגנים, ואני מאד מרוצה מהתוצאה.
למרות זאת, אינני פוסל מזון איכותי שכולל דגנים, ותמיד ממליץ לא לחשוש ולנסות לתת לכלב כל מזון איכותי, בין אם הוא מכיל דגנים ובין אם הוא אינו מכיל דגנים, ולבדוק איך זה משפיע עליו. אם התוצאה טובה לכלב - אפשר להמשיך לתת לו את המזון שנוסה בהצלחה.

בברכה,

אורי.
אני לחלוטין מסכים עם הגישה האמפירית הזו... לנסות ולראות.
04/05/2016 | 10:50
1
15
שוב, בלי שום קשר לדגנים, גלוטן, וכל תעלול שיווקי אחר (מישהו אמר RAW?) - הכי חשוב והכי הגיוני זה להאכיל ("לנסות") את הכלב במזון החדש/איכותי יותר או שפחות ולראות איך הוא מסתדר איתו...
לשים לב למצב הפרווה, אם מבריקה או שלא. ללחמית העיניים לבנה או שאדמומית. מצב האנרגיה של הכלב, אם נמרץ או שתשוש. לריח הפה שלו. למשקל שלו (ולזכור שבחיות קטנות כל 1-2 ק"ג לפה או לשם הוא לפעמים 10% ממשקל הכלב!) וכל מה שחשוד או שאינו כתמול שלשום.
פשוט להאכיל ולשים לב לכלב. נקודה.

ובלי קשר לזה, ובמאמר מוסגר - בבחירות המושכלות והמודעות שאנו מנסים לבצע יום יום בכל האמור לחיית המחמד הפרוותית והשעירה שלנו - צריך שיהיה ברור שאין שום בעיה עם דגנים במזון כלבים (לבינתיים, עד שיתגלו מסקנות מוחלטות ומבוססות מדעית אחרות).
כן, אני מודה, ייתכן שמזון ללא דגנים נחשב כ"איכותי" יותר בגלל שבדר"כ במזונות שכאלו שמתומחרים יקר יותר, המרכיבים הם בדר"כ איכותיים יותר יחד עם כל האיכות המשודרגת של חבילת המזון כולה.
אני לא אומר שזה טרנד שקרי ותלוש מהמציאות... אבל מזון ללא דגנים הוא לאו דווקא אנרגטי יותר ו"מזין" יותר היות ש- 1 גרם פחמימות (כביכול מהדגנים במזון עם דגנים) ו- 1 גרם חלבון (כביכול מהבשר במזון ללא דגנים) מעניקים כל אחד כ- 4 קילו-קלוריות...
רק לא לשכוח שבמקום פחמימות מהדגנים, הם תגענה ממקום אחר שהוא חומר צמחי שאינו דגנים (ופה יש אינסוף אפשרויות - אפונה, עגבניות, טפיוקה, סויה ומה לא).
אני גם מסכים שאם תכולת הבשר שבמזון היא גדולה יותר, אז לדעתי הוא איכותי יותר ו"מזין" יותר.
04/05/2016 | 12:03
7
עוד שאלה בעיניין התזונה בהמשך לתשובתך...
03/05/2016 | 10:27
2
41
מתשובתך ניתן להבין הgo וOrigen עדיפים על אקנה, אך יקרים יותר.
אבל מבחינת מחיר אין ממש הבדל
בכמות גדולה הtotw עולה 22 ש״ח לקב
                 אקאנה  עולה 35 ש״ח לגג
                  Go עולה 28. ש״ח לגג
כך שgo.....זוול..יותר..מאק אנה
השאלה מה מתאים לפודל
ועוד שאלה, האם כמות גדולה של 14 גג לא מתקלקל?
תודה
תשובות
03/05/2016 | 12:44
1
26
שלום לך,

לעניות דעתי GO הוא מזון טוב בהרבה מאקאנה, ועל כן אם הוא גם יותר זול ממנו, אין בכלל התלבטות.

מזון יבש לכלבים יכול להחזיק ללא בעיה גם חודשיים לאחר שנפתח, אך כדאי מאד לסגור אותו במיכל סגור היטב (כמו פח עשוי מפח עם מכסה שנסגר במעט לחץ).
המהדרין יכולים לארוז באריזות ואקום מניילון, אבל לדעתי אין צורך בכך אם מדובר בחודשיים, ואולי אפילו שלושה.

בברכה,

אורי. 
תודה רבה
03/05/2016 | 15:24
8
מה עושים עם הכלב לאחר פרידה?
01/05/2016 | 09:34
10
722
שלום לכולם.
אני ובת-זוגי בקשר של 3 שנים בערך, מתוכם שנתיים של זוגיות ביחד. בשנה האחרונה אימצנו כלב שגר איתנו בדירה. היא נקשרה אליו מאד וגם אני, אך בגלל יכולות כלכליות שונות ביננו היא זו שמממנת את הטיפול בכלב.
בתקופה האחרונה הזוגיות שלנו הגיעה למשבר ואנחנו שוקלים להפרד. רציתי לדעת מה עושים במקרה כזה עם הכלב? צד אחד לוקח אותו מן הסתם, אבל מה עושה הצד השני? מארגנים מפגשים כמו עם ילדים?
איך עובדת דינמיקה כזו?
יכולה לספר לך על מקרה מוצלח אחד שאני מכירה
01/05/2016 | 10:16
232
זוג שנפרד אחרי חמש שנים,
הכלבה, בת שלוש, נקשרה לשני בני הזוג,
הוחלט שהכלבה תישאר אצל הבחורה,
הבחור המשיך לתמוך בהוצאות, חצי חצי, ובתיאום לקח את הכלבה כל סופש שני, וגם בימי חופש מזדמנים.
הסידור עבד יפה מאוד במשך חודשים רבים,
אלא שקצב החיים הטבעי קבע סדרים אחרים. הבחור הגיע לקחת את הכלבה פחות ופחות עד שהפסיק לחלוטין.
מה שחשוב זה להחליט באופן בוגר חברי ובשיתוף פעולה מלא, כאשר טובתו ורווחתו של הכלב הם בראש סולם העדיפויות כך שתיהיה דמות קבועה, מחוייבת ואחראית ובית קבוע ובטוח לכלב.
בת זוגי הטריה לשעבר ואני בדיוק חושבים על העניין הזה...
01/05/2016 | 10:37
2
264
לעצמי חשבתי... אני כמעט בוודאות שנשאר בת"א, מן הסתם בחדר בדירת שותפים (לא אוהב לבד ולא רואה לנכון לשכור לעצמי דירה ב- 2500-3000 ש"ח מהנטו במקרה הכי טוב)... זוגתי לשעבר מתעתדת לעבור צפונה לאחד הקיבוצים/מושבים באיזור הגליל העליון.
האמת?... עד כמה שאני מאוד מאוד קשור לשעיר האהוב והמתוק הזה, ועד כמה שעבדתי קשה בשנה וחצי האחרונות להיות "מנהיג" בעבורו, אני כמעט בטוח שייטב לו בצפון.
כנראה שתהיה לו שם גינה חביבה, מזג אוויר נוח יותר מהלחות של הקיץ התל אביבי (בקיץ האחרון הוא כמעט והתעלף לי, הוא שחור וקולט המון המון חום), מרחבים חופשיים יותר, אוויר נקי יותר ופחות רעש של עיר ומכוניות.
אז בחשיבה אנליטית, מבחינת טובת השעיר - כנראה שעדיף לו בצפון.

קשה לי לכתוב את זה ובטח שלחשוב על זה (וכמעט ודומע כעת)... אבל כנראה שאצטרך "לוותר עליו".
זו מחשבה בלתי נסבלת. כעוסה. מערערת. מחניקה.
הוא הביא לי כל כך הרבה אושר ושמחת חיים.

ולשאלתך - במקרה כזה די ברור לי שההוצאות עדיין יתחלקו חצי-חצי ואעזור לה איתו. בהתאם גם אצפה להגיע ולבקר אותו מידי פעם בתקווה שביקור מעלה רגשות וזכרונות שכזה לא יעיק. למרות שזה ירגיש ויהיה לבטח מוזר עד מביך לחלוטין וכן מעיק.
אני רוצה שיהיה לו טוב ולכן עזרה כלכלית בהקשר שלו תבטיח לו תזונה ראויה וטיפול הורי מסור יותר. אם לה יהיה קל בתור הורה לשעיר, אז לו יהיה קל יותר וטוב יותר.

מצחיק ששאלת בדיוק את השאלה הזו היום. אתמול החלטנו שנפרדים ודרכינו מתפצלות... 
הבעיה שאז קשה להתנתק
01/05/2016 | 11:25
1
188
לפעמים בתהליך של פרידה, רוצים להנתק אחד מהשני. כדי לרכך את הכאב ולהרגיע את הגעגוע שאולי חוזר. במקרה כזה מפגשים כדי לבקר את הכלב עשויים להיות בעייתיים למדי, לא?
אמרת בעצמך, ואתה צודק...
01/05/2016 | 11:43
176
אני מהסוג הזה שמעדיפים להתנתק לגמרי. לכן לא חשבתי לרגע שזה פתרון "אידיאלי".
אני בסיטואציה שהיא דומה מאוד לשלך ובאמת שלכרגע לא יודע מה לעשות וחושב על זה ומנסה להיות הכי אנליטי שאני מסוגל.
ביקורים של הכלב אצל בת הזוג לשעבר יהיו טראומטים בעיקר לי ואני מניח שגם לו.
אין לי תשובה לסוגיה הזו. לא יודע ולא מצליח לחשוב על פתרונות טובים יותר לכרגע.
יכול להיות שכשמנתקים רגשית מבת הזוג, המעמסה הרגשית היא כפולה כי צריך גם להתנתק רגשית מהכלב האהוב שנשאר אצלה (בהנחה שזה לטובתו).

(כוסעמק).
אני מכירה שני מקרים כאלו
01/05/2016 | 14:50
5
191
זוג ראשון שאימץ כלב ונפרד לפני הרבה שנים, ובמהלך השנים שני בני הזוג+ בני הזוג החדשים שלהם טיפלו בכלב. הכלב היה לתקופות בבית של הבחור ותקופות אחרות בבית של הבחורה, והם התחשבו זה בזה והתחלקו בהוצאות. כרגע הבחור לא גר בארץ והכלב נמצא אצל הבחורה ובעלה, שלקחו אותו בשמחה. לאורך השנים היו קצת ויכוחים בנוגע להוצאות וטרינריות אבל סך הכל הכלב חי עם שניהם לסירוגין והם הסתדרו בינהם. אני חושבת שהם התסדרו בין השאר כי כל החברים שלהם משותפים וגם ככה הם נשארו בקשר טוב כל השנים. 
זוג שני, היו יחד הרבה שנים ונפרדו לאחרונה, ואימצו כלבה  לפני חודשיים בערך. בנתיים הכלבה אצל הבחורה אבל היא תעבור לבחור אחרי שימצא דירת קבע. כעקרון, הוא יכול לקחת את הכלבה לעבודה וגם יותר קשור אליה, ולכן שניהם מעדיפים שהכלבה תעבור אליו.
לדעתי, מאד חשוב להגיע להבנה הזאת ושהכלב לא ייפול בין הכסאות- האם מתאים לכם להמשיך להתראות אחרי הפרידה ולהתחלק בטיפול בכלב, או שאתם רוצים להתרחק ושהכלב ישאר אצל אחד מכם.
תחשוב בכנות עם עצמך האם אתה רוצה לטפל בכלב בעצמך, או שאתה מעדיף שהיא תיקח אותו אליה. כל בחירה היא לגיטימית, גם להתנתק מהכלב, כל עוד מתחשבים בו ויודעים שהוא במקום טוב עם אנשים שהוא אוהב ומכיר. 
היא יותר קשורה לכלב ממני
01/05/2016 | 20:16
4
155
זה בטוח. אני לא הייתי חובב כלבים לפני שלקחנו את הכלב. הסכמתי בגלל שידעתי שהיא ממש רוצה ושזה באמת יעשה לה טוב שיהיה לנו כלב. לה היה כלב בצעירותה והיא הרגישה שזה ממש חסר לה, אז למרות ההתנגדות הראשונית שלי (בגלל עלויות כספיות גבוהות שאין ביכולתי או ברצוני לממן כרגע מעצם היותי סטודנט ובגלל החשש שלי מהטיפול הכרוך בכך) הסכמתי. עם הזמן, הרגשתי טוב יותר עם הכלב, התחברתי אליו ולמדתי לאהוב אותו, אבל עדיין היא הרבה יותר קשורה אליו ממני. אני פשוט תוהה האם כאשר הכלב לא יראה אותי יותר זה ייצור לו תגובה רגשית קשה של געגוע כי אין ספק שהכלב יישאר אצלה כשנפרד. באופן כללי פרידה היא עניין מורכב ואני בספק שנצליח לשמור על קשר רציף בלי שזה ייעלה משקעים וטרדות אחרות.
במצב שאתה מתאר הפתרון נראה (גם לך) די ברור.
03/05/2016 | 09:36
121
היא קשורה יותר לכלב וגם מממנת את הטיפול בו, ולכן הוא ישאר אצלה ולא נראה לי מדבריך שתשמור על קשר או תבקר לאורך זמן, כי נראה שזה יהיה קשה לך ואולי גם לה. לפעמים זו דרכו של עולם.
לדעתי רוב הסיכויים שהכלב לא יסבול. בסופו של דבר, הוא נשאר עם המטפלת העיקרית שלו, שהוא בטח קשור אליה מאוד. עם כל הצער שבדבר, נראה לי שזה הפתרון המסתמן, ההגיוני והטוב ביותר במצב שנוצר.
היא רצתה את הכלב, קשורה אליו יותר ממך...
03/05/2016 | 12:41
2
123
ואתה "בטובך" הסכמת להביא כלב לזוגיות ולבית המשותף.
אז התשובות לא רק שהן מאוד מאוד ברורות אלא כתובות שחור על גבי פורום בשאלות ובלבטים שלך עצמם.

הכלב הוא סוג של "שלה". ובעצם לא סוג, הוא יותר שלה משלך אם נחפיץ אותו לרגע. ובהיותך לא חובב כלבים גדול, גם יישאר ככזה.
אני לא חושב שאחרי שנפרדתם סופית אז יש איזשהוא הכרח לעזור לה במימון המחיה שלו. קודם כל כי נפרדים וכל אחד ממשיך הלאה בחייו אל הלא נודע. שנית כי היות שהיא זו שרצתה, התעקשה ו"שיכנעה" להביא אותו אז הוא נשאר "שלה" וברשותה ואצלה ואיתה. אז שתתמודד איתו לבד.
שלישית, סבבה, מבין את הרגשות... אבל בינינו אתה לא מביע דאגה לזה שתתגעגע לכלב, אלא לזה שהכלב יתגעגע אליך.
כמו שאמרה מירי גרב - CUT ZE BULLSHIT. עזוב מה ואיך הכלב ירגיש ואם יתגעגע או יבכה בלילות ללא שינה או שתחסר לו והוא יזכר בדמותך בבקרים.
תמשיך הלאה עם החיים שלך ושים אותה ואותו בצד ושיהיה להם לבריאות עם כל הצער (שלך) בדבר.
ומתנצל מראש על הניתוח הקר והבקושי רגשי או על הגישה הפסיכולוגית-חרטא-פילוסופית בתשובה שלי.
אני חושב שזו הצגה לא מדויקת של הדברים
04/05/2016 | 17:11
1
53
באמת לא הייתי טיפוס של כלבים בגלל טראומת ילדות מגיל צעיר, אבל כשהזמן עבר למדתי לאהוב את הכלב ולהקשר אליו גם. אז כן, יהיה קשה גם לי לא לראות אותו יותר. בגלל זה אני שואל איך מתמודדים עם מצב כזה.
אני רק יכולה להגיד לך איך אני הייתי מתמודדת:
05/05/2016 | 11:14
32
הייתי מאמצת כלב, שיהיה רק שלי.
השארת כלב לבד בבית
01/05/2016 | 13:52
9
155
שלום לכולם! 
אימצתי כלבה מסוג פיקינז מעורב, בת 7 חודשים, לפני כחודש וחצי. אני עובדת כל יום, יוצאת מהבית ב7 וחוזרת באיזור 5, ונורא נורא קשה לי להשאיר אותה לבד בבית! 
כשאני יוצאת רוב הפעמים היא מייללת, לא משהו היסטרי, ושאני חוזרת הבית במצב תקין- היא לא הורסת שום דבר ולא עושה בלאגן. 
האם זה תקין להשאיר כלב לפרק זמן כזה לבד בבית? אני כל היום חושבת עליה וכואב לי הלב... 
אשמח לתשובות, תודה 
ארוך מידי...
01/05/2016 | 15:16
1
95
היא כלבה מאד צעירה,ומעבר לנושא ההתאפקות לצרכים(10 שעות זה הרבה מידי שעות),יש גם צורך לפרוק אנרגיה ולצאת החוצה.
אני מציעה לך לחשוב על דווגווקר.
אדם אחראי ומקצועי שזאת עבודתו.
הוא יגיע באמצע הרצף להוציא אותה לטיול צרכים,אוויר,וקצת חברה...
לא רואה אופציה אחרת-זה ממש מאסט.
זה זמן ארוך מדי, גם לכלבה בוגרת
01/05/2016 | 15:35
71
ממליצה גם על דוגווקר. עוד אופציה זה לשלם לתיכוניסט/ית אחראי/ת (ממשפחה עם כלב) שיוציאו את הקטנה לטיול- לפעמים זו אופציה זולה יותר, אבל הטיול גם יהיה קצר יותר בהתאם. 
בדיוק באתי לכתוב משהו דומה
01/05/2016 | 15:29
1
102
כל כך מבינה אותך, אצלנו זה ממש חדש הכלב שבוע וקצת אצלנו, ישאר מ 7:30 עד בערך 14:30 לבד (יש ימים שמצליחים להגיע קודם) פינצ'ר מעורב בן שנה..
בהתחלה השארנו לזמנים קצרים בבית- והיום כמעט 6 שעות לבד, באיזור הסלון והמטבח (שהם יחידה אחת) לשאר יש אפשרות לסגור דלתות שלא יכנס.
כשחזרתי האיזור היה הפוך (לא הרוס) נראה שחיפש לצאת, עשה קקי באמצע הסלון ופיפי ליד הדלת. מידי פעם גם היו נביחות הבנתי מהשכנים.
כשנכנסתי הביתה מעבר לקפיצות השמחה ,השמיעה קול של בכי- ממש ממש התרגש או משהו כזה- לא יודעת. לקח כמה דקות להרגיע ומאז הולך אחרי לכל מקום...
מחר שוב אמור להשאר בבוקר לבד. השארנו לו משחקים וגם מין צעצוע שאפשר לשים בו חתיכות אוכל (שמתי חתיכות שלנקניקייה ששיחק בזה בזמן שיצאנו)- האם הוא יתרגל או כך זה יהיה תמיד וכדאי שאנחנו נתרגל ? ממש קשה לי להשאיר אותו- אבל אין דרך אחרת, אנחנו עובדים והילדים במסגרות.

לכלב בוגר (מעל שנה זה נחשב בוגר)
02/05/2016 | 03:18
63

מספיק לגמרי שלוש הוצאות לצרכים ביום. מ7:30 בבוקר עד 2:30 בצהרים זה נשמע בסדר גמור.
 תוציאי אותו לטיול סביר בבוקר (אם אפשר לשלב קצת ריצה חופשית לעייף אותו, זה נהדר). תשאירי לו קונג מלא והוא אמור להיות בסדר גמור עד שתחזרו.

לגיל 7 חודשים זה פרק זמן ארוך מידי
02/05/2016 | 03:20
44
אם אין אפשרות לסידור עם דוגווקר, אז סדרי לה פינת צרכים בבית כי היא לא יכולה להחזיק את עצמה כל כך הרבה שעות.
זה טוב אמנם שהכלב יהיה עצמאי ולא ילחץ להיות לבד אבל
02/05/2016 | 12:16
52
אבל זה אכן הרבה יותר מידי זמן אפילו לבוגר...
תמצאי לו סידור לדוג ווקר ואם לא אז למצוא דרך שיהיה לו איך להעביר את הזמן בכיף ולשחק גם כשאת לא נמצאית וכמובן שהוא תמיד יצטרך "שירותים" בבית לכל כך הרבה שעות...
יש אגב בחנויות בחול כמו מכונה כזו שמשחררת קונג עם אוכל שאת מכינה מראש כל כמה שעות... זה יכול לפחות לעזור לשיעמום שלה.

דניאל דוגולוג -אילוף כלבים
www.facebook.com/danieldogolog

את הכתבה הזו ראיתי ב MSN האמריקאית, פטנט שלא ישאיר הכלב לבד.
02/05/2016 | 18:08
50
איזה קטע, בדיוק נכנסתי לראשונה לפורום לכתוב
02/05/2016 | 23:56
39
את אותה ההודעה.
אין לי עדיין כלב, אבל אני מאוד מאוד מאוד רוצה.
הבעיה היא שאני עובד שעות ארוכות, ויש פעם בשבוע שאשתי לא ישנה בבית. 
בנוסף, גם בימים שאנחנו כן בבית, יכול להיות לא מעט בלת"מים.
מה העלות הממוצעת של דוג ווקר?
היא עדיין גורה. כפי שציינו פה, אתה צריך לשכור מישהו
03/05/2016 | 09:41
30
שיוציא אותה באמצע היום. כשתגיע לבגרות אפשר לעשות הערכה מחודשת של המצב. יש כלבים רבים שגם בגיל בוגר זה יותר מדי להם, ויש כאלה שאין להם בעיה להישאר לבד ולהתאפק. אני מכירה כלבה שממש לא מוכנה לצאת יותר מפעמיים ביום לצרכים (הבעלים מוכנים, היא לא) והיא מאוד רגועה כשהיא בבית, לבד או איתם. אם הכלבה שלך תהיה כזו, אולי תוכל להישאר לבד 10 שעות. אבל בשלב הנוכחי זה בכל מקרה לא מתאים.
מחפש דוגסיטר באזור הגולן- האם מישהו מכיר?
03/05/2016 | 08:32
7
גור כלבים בתוך הדירה
29/04/2016 | 18:01
3
104
שלום,

יש לנו גור בן חודשיים אשר נמצא בתוך גדר גורים.

מכיוון שיש לנו דירה קטנה אני רוצה לחנך אותו שיידע להיות רגוע בתוך הדירה כשיגדל.

כאשר אני מוציא אותו מהגדר על מנת לשחק ולהוציא אנרגיה האם ניתן לעשות זאת בבית או שזה מקנה לו ערכים לא טובים של השתוללות בדירה וכדאי שישתולל רק בחוץ?

תודה!
אפשר לשחק עם הגור בתוך הבית
30/04/2016 | 17:14
54
אבל כדאי להרגיל אותו לעשות דברים שאין לכם בעיה שישעה בבית, כמובן. למשל, שישחק רק עם הצעצועים שלו ושלא ייגע ברהיטים ובחפצים אחרים בבית.
לתכנן מראש
01/05/2016 | 07:05
38
בהחלט לשחק איתו בבית, אבל אם למשל, אתה רוצה שבהמשך הוא לא יעלה על ספות, אז חשוב לא לשחק איתו על הספה כבר עכשיו. כרגע הגור קולט פקודות שישארו איתו כל החיים, אז חשוב שהמשחק עכשיו יוביל למה שיהיה מותר או אסור גם בעתיד. והכי חשוב לחשוף... צריך להפגיש אותו עם כלבים אחרים, גם אם הוא לא השלים את כל החיסונים, שלא יפתח פחדים ותוקפנות בעתיד... תמצא כלבים בריאים ומחוסנים ותפגיש אותו איתם. תמצא המון מידע על חשיפה במאמרי הפורום.
תעבוד אחרי המשחק גם על להרגיע אנרגיות...
02/05/2016 | 12:12
17
תעבוד איתו במקביל על להירגע לאחר המשחק אפילו עם צ'ופרים ואז זה יתאזן... הוא אפילו ילמד יותר להקשיב לך לכאן ולכאן :)

דניאל דוגולוג -אילוף כלבים
www.facebook.com/danieldogolog

חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי
מנגו - סוכנות לביטוח בע
מנגו סוכנות לביטוח בע"מ
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה