לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא  קראו  את  תקנון הפורום  לפני  שאתם  מתחילים  לכתוב  בו !

קחו את העצות הניתנות בפורום בעירבון מוגבל. זכרו כי העצות עלולות להתברר כשגויות ולא נכונות.
בכל מקרה, העצות הניתנות בפורום אינן מהוות תחליף להתייעצות ולביקור אצל וטרינר, או לפניה לבעל מקצוע מיומן ומנוסה.

המשך >>

לצפיה ב-'חתול וכלב'
חתול וכלב
30/08/2016 | 21:34
1
21
שלום,יש לי בעיה בקשר לחתול שפלש לי לחצר ולתוך הבית, אני לא רוצה לפגוע או להרגיז אוהבי חתולים, גם אני אוהב חתולים, אבל אני פשוט חסר אונים, הסיפור שלי כזה אני אוהב חיות גם כלבים וגם חתולים. יש לי כלב קטן (פקינז) ולשכן שלי יש חתול. החתול שלו נכנס דרך קבע לחצר שלי וגם לתוך הבית שלי, עושה צרכיו בעציצים והופך אותם, מיילל בלילות ומנסה לאכול מהאוכל של הכלב שלי. כל זה לא הפריע לי עד עכשיו כי אני אוהב חיות, הבעיה שכשזה קורה הכלב שלי נובח ועכשיו השכנים מתלוננים צועקים וכועסים עליי בגלל הנביחות שהכלב שלי נובח על החתול הזה... אז אין לי ברירה אני חייב למצוא פתרון קיוויתי שהכלב יחיה בשלום עם החתול וגם ניסיתי לחנך אותו לזה אבל כנראה שזה אבוד. הכלב שלי רוב היום בתוך הבית לפעמים יוצא קצת לחצר אבל לא יוצא ממנה לרחוב או לשכנים כי יש גדר גבוהה. החתול מטפס בקלות על הגדר הזו ומגיע לבית שלי. השאלה שלי האם יש דרך הומנית כלשהי להרחיק את החתול של השכן מהבית שלי מבלי שהחתול או הכלב יפגעו או כל דרך הומנית אחרת לפתור את הבעיה, אשמח לכל עצה ורעיון
לצפיה ב-'עיצעס געבער'
עיצעס געבער
31/08/2016 | 03:47
8
וזה מה שהעליתי ברחרוח ראשוני באינטרנט בנושא "הרחקת חתולים" (על משקל הרחקת יונים)

הערה: בהתנגשות בין חתול לכלב, אם הכלב אינו מהסוג הלוחם או הצייד, החתול תמיד יגבר. לפקינז אין אפילו זנב של צל של סיכוי לעמוד מול חתול. לאלף את הפקינז לחיות בשלום עם חתולי רחוב פולשים, זה כמו לאלף אנטילופה לחיות בשלום עם האריה... נכון, הוא נובח, אבל הוא בטח עושה בפרווה מפחד.
מכיוון שחתולים הם יצורים סוליטאריים, הם אינם מחפשים את חברת הכלב. אם הכלב הצייד/לוחם אולף לאדישות כלפיהם, ישרור ביניהם שלום נטול אהבה, כמו בינינו לבין מצרים לדוגמה. חתול בית שחולק טריטוריה עם כלב, יכול להגיע לרמה גבוהה יותר של ידידות, אבל בכל מצב של חילוקי דעות, יפגין החתול כהרף עין את אופיו החתולי. אנחנו מכנים זאת, בחצי חיוך, "להעמיד את הכלב במקומו". הכלב בטח קורא לזה אחרת.
גם כלבים, שבאופיים ידידותיים יותר ומוכנים לשחק עם כל מה שחי, עלולים להיתקל יום אחד בחתול הבית המחמיר והעומד על שלו כמו במלחמה לחיים ולמוות.
לצפיה ב-'אוכל לכלבים Breeders , חוות דעת ?'
אוכל לכלבים Breeders , חוות דעת ?
30/08/2016 | 11:35
5
30
איך האוכל שלהם ? איך חברת הזאת ?
לצפיה ב-'אתה יכול לצלם את רשימת המרכיבים.?'
אתה יכול לצלם את רשימת המרכיבים.?
30/08/2016 | 16:06
4
17
לצפיה ב-'רשימת המרכיבים מאתר'
רשימת המרכיבים מאתר
30/08/2016 | 16:10
3
26
ברידרס בוגר מזון סופר פרימיום עוף לכלבים בוגרים.
הפורמולה פותחה במיוחד לכלבים בוגרים ונעשה בה שימוש בעופות מובחרים
התורמים לאיזון אופטימלי של פרוטאינים עבור כלבים בוגרים.
מרכיבים:
קמח עוף , סורגום ,אורז ,שמן עוף, אפונה ,שיבולת שועל ,נוזל טעם ,פופלת סלק סוכר DCP
מלח ,סידנית ,תרכיז מינרלים ,וויטמינים ,פשתן ,אשלגן כלורי ,חומר משמר.
(כולין כלוריד ,פרימליק ,פרוביוטיקה ,שמרים ,ספירולינה ,גלוקוזמין ,יוקה שידגרה.)

תזונה תזונתית:
רטיבות 10%, חלבון 22% ,שומן 12% ,אפר 7.2% ,תאית 2% ,סידן 1.5% ,
זרחן 0.9% ,מלח 1% מנגן 40 חל"מ.

לצפיה ב-'אוכל זבל'
אוכל זבל
30/08/2016 | 16:15
2
24
אוכל איכותי מתחיל את הרשימה עם בשר,
בשר עוף / בקר או דגים
קמח עוף זה עצמות טחונות,
רוב האוכל כאן זה דורום ואורז, אתה מגדל כלב או תרנגולת ?
האוכל הזה הוא אוכל ברמה ירודה
לצפיה ב-' מה עם טים ברידר '
מה עם טים ברידר
30/08/2016 | 16:32
1
20
טים ברידר הינו שק מגדלים של סיבאו בוגר עוף ואורז.
סיבאו כלב בוגר הינו מזון יבש, מלא ומאוזן, בעל טעימות גבוהה במיוחד, המיועד לכלבים בוגרים בעלי רמת פעילות רגילה. סיבאו כלב בוגר מכיל את כל המרכיבים הטובים ביותר לדיאטה מלאה ומאוזנת לכלבך: 

עוף לצריכה מיטבית של חלבונים

אורז ותירס לאנרגיה בצורת פחמימות

פולפת סלק כמקור לסיבים בלתי מסיסים 

שומן עוף המעורר תיאבון ומהווה מקור טוב לאנרגיה

שמן דגים ושמן צמחי לאיזון של חומצות שומן (אומגה 3 ואומגה 6) 

שמרי בירה לשיפור פעולת המעיים וכמקור עשיר לויטמיני B ו – D

תכולה תזונתית באחוזים:

חלבון: 25%

שומן: 12%

אפר: 6.5%

תאית: 2%

רטיבות: 9%

סידן: 1.2%

זרחן: 0.9%

מלח: %0.60

רכיבים:

מרכיבים: עוף, אורז (מינימום 25%), תירס, שומן עוף, קמח דגים, פולפת סלק מיובש, שמן דגים, שמן סויה, סודיום כלוריד, כולין כלוריד, שמרי בירה מיובשים, די.אל.-מטיונין, ויטמינים ומינרלים. 

תוספים ויטמינים ומיקרואלמנטים:

ויטמין A: 10,000 יב"ל/ק"ג

ויטמין D : 1,000 יב"ל/ק"ג

ויטמין E : 100 מ"ג/ק"ג

נחושת: 20 מ"ג/ק"ג

לצפיה ב-'גם נורא... אתה מחפש שק מגדלים? למה?'
גם נורא... אתה מחפש שק מגדלים? למה?
30/08/2016 | 22:12
12
הינה הרכיבים של אקאנה פסיפיקה להשוואה:
פילה סלמון, סלמון מיובש, הרינג מיובש, דג לבן מיובש*, אפונה, עדשים אדומות, פילה הרינג, פילה דג סנדל, שמן הרינג, שעועית, שמן קנולה, אלפלפא מיובשת, סיבי אפונה, טעם טבעי של דגים, תפוחי עץ שלמים, אגסים שלמים, בטטה, דלעת, דלורית, גזר לבן, גזר, תרד, חמוציות, אוכמניות, אצות ים, שורש עולש, ערער ענבות, שורש אנג’ליקה, פרחי מריגולד, שומר, עלי מנטה, לבנדר, רוזמרין.

בלי אורז ותירס ושומן עוף. אלו רכיבים זולים ולא מזינים שמנפחים את האוכל. 
יש הרבה מאד מותגים טובים מאד בארץ, אקאנה הוא אחד מני רבים. 

לצפיה ב-'פנסיון לכלב בן 7 חודשים'
פנסיון לכלב בן 7 חודשים
30/08/2016 | 15:21
27
שלום,

אני אאלץ להעדר מהארץ ל-33 ימים כאשר הכלב שלי יהיה בן 7 חודשים.
הכלב מעורב, גור נמרץ וידידותי, ממשומע בבית ודורש עוד עבודה במהלך השהות בטיולים.
יש לי 2 שאלות:

1. בעקבות העובדה שמדובר בגור, קיים סיכוי סביר שהוא ייפגע (חינוך, התנהגות, חרדות וכו') במידה ואשים אותו בפנסיון?

2. במידה ויש לי אפשרות שאדם שהכלב לא מכיר יגור איתו בדירה, הוא לא יהיה זמין כפי שהכלב רגיל ולא יתמיד בחינוך כמוני, האם זו אפשרות שעדיין עדיפה מאשר פנסיון?

תודה!
לצפיה ב-'שאלה לגבי נשירה וקשקשת '
שאלה לגבי נשירה וקשקשת
29/08/2016 | 07:59
2
40
הכלב שלי בן שנה, בגודל בינוני, מעורב. יש נשירה במקום מסויים ברגל.. ולפעמים יש לו קשקשים באיזור הזה. אולי משהו מנסיון יודע מה זה ?  כבר חודש באותו המצב לא משנה צורה ולא גודל. מצורפת תמונה .

לצפיה ב-'נראה כמו פטריה אבל ממליצה להתייעץ עם וטרינר'
נראה כמו פטריה אבל ממליצה להתייעץ עם וטרינר
30/08/2016 | 12:52
1
10
יש גם פורום רפואת חיות מחמד פה בתפוז.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
30/08/2016 | 12:59
2
לצפיה ב-'אוכל ביתי לכלבים'
אוכל ביתי לכלבים
29/08/2016 | 21:43
34
הכלב שלי מסוג מעורב בינוני אומץ לפני חודשיים . בהתחלה אכל יפה את האוכל הקנוי ללא בעיות לאחר חודש הוא חלה והווטרינר ביקש שאתן לו שבוע ימים עוף ואורז . לאחר אותו שבוע הוא אינו מוכן לגעת יותר באוכל הקנוי . אני נשברת אחרי יומיים שהכלב לא אוכל כלום ונותנת לו שוב תזונה ביתית . האם כדאי להעביר אותו לתזונה ביתית באופן גורף? הוא אינו מוכן לחזור לאוכל הקנוי גם אם מערבבים לו עם אוכל ביתי , הוא מפריד ביניהם ואוכל רק את האוכל הביתי.
אודה לעוזרים��
לצפיה ב-'כירסומים של הכלבה, לונה'
כירסומים של הכלבה, לונה
28/08/2016 | 14:00
10
79
היי שמי רנת. הכלבה של אחי, לונה נוטה להרוס כל מה שבהישג ידה(ופיה). היא כבר הרסה לי כמה דברים חיונים כמו משקפיים וחלק מקלמר של תרופות(היה ריק). אתמול מצאתי אותה מכרסמת את הכיסוי של הסמארטפון שלי ונאלצתי לזרוק כי הוא כולו הרוס. מה אפשר לעשות חוץ מלשמור דברים הרחק ממנה? כל דבר היא מכניסה לפה אפילו כירסמה קיר וחפצים שונים בבית ומגבות. למה היא בכלל עושה את זה? חשבתי שזה התפקיד של הארנבונים ושאר המכרסמים. עוד משהו, היא נוטה הרבה להשתולל ולקפוץ מספה לספה ולא להיות רגועה. ממה זה נובע?

לצפיה ב-'יש לה עצמות משחק?'
יש לה עצמות משחק?
28/08/2016 | 14:03
2
11
לצפיה ב-'כן יש לה או היה לה אני לא יודעת איפה הוא כרגע'
כן יש לה או היה לה אני לא יודעת איפה הוא כרגע
28/08/2016 | 14:07
1
31
בינתיים יש לה מין חבל למשחק אבל לא מסתפקת בזה.

לצפיה ב-'אז כדאי מאוד למצוא או לרכוש חדשה'
אז כדאי מאוד למצוא או לרכוש חדשה
28/08/2016 | 14:13
32
כדי שתספק את הצורך הזה.
כלבים מכרסמים\לועסים דברים ממגוון של סיבות. בתור התחלה, לא לאפשר גישה לחפצים עד כמה שניתן וכמובן לתת לה את העצמות הייעודיות.
הלעיסה תורמת מאוד לאיזון הנפשי שלהם.
לצפיה ב-'בת כמה לונה השובבה? '
בת כמה לונה השובבה?
28/08/2016 | 14:33
2
35
היא נראית לי גורה.
בעקרון עד גיל שנה זאת התנהגות די צפויה. הם מלאים אנרגיה ומכרסמים כל מה שהם רואים.
אבל זה בד"כ עובר מעצמו כשהם קצת מתבגרים.
אז החדשות הטובות הן שאמנם עכשיו רצוי באמת להרחיק כל דבר שיש לו פוטנציאל הריסה בכרסום, אבל זה די זמני.
מעבר לזה, כל מה שהציעו לך יכול לעבוד: לגרום לה לשחרר אנרגיה בטיולים ומשחקים, למצוא צעצוע  או צעצועים שהיא יכולה ואוהבת לכרסם, וכמובן לגרום לה להבין שזה לא בסדר לכרסם דברים שלכם.
לצפיה ב-'היא קיבלה כבר מחזור לפני כחודשיים ככה'
היא קיבלה כבר מחזור לפני כחודשיים ככה
28/08/2016 | 14:48
1
32
בינואר ככה הייתה בת 3 חודשים כשאחי ואשתו אימצו אותה.

אמא שלי נוזפת בה כל פעם שלונה עושה משהו לא בסדר אבל נראה שזה לא עוזר.
לצפיה ב-'אז אם אני מבינה נכון היא עוד לא בת שנה?'
אז אם אני מבינה נכון היא עוד לא בת שנה?
28/08/2016 | 15:42
30
בקיצור - הרבה סבלנות, וזה יעבור.
חשוב מאד לא להעניש. היא כמו תינוקת. היא לא מבינה מה היא עושה, אז אין מה להעניש אותה. במידה ואתם תופסים אותה על חם - צריך לקחת ממנה את החפץ ולהגיד "פויה!" או "אסור!", אבל לא בכעס, ולא להפחיד אותה. שימו לב שאין טעם לנזוף אם לא תופסים אותה על חם - כי היא לא תבין למה כועסים עליה.

לצפיה ב-'היא מתוקה'
היא מתוקה
28/08/2016 | 15:48
31
אבל נדמה לי שהיא מעורבת בכמה גזעים שביניהם רועה בלגי מסוג מלינואה. זה גזע מאוד - מאוד אנרגטי. היא זקוקה לפעילות גופנית בחוץ בהיקף ששווה להליכה של חמישה ק"מ לפחות, ורצוי שחלק מזה יהיה בריצה והשתוללות ומילוי פקודות. כלומר: אתם חייבים להוציא אותה החוצה שלוש פעמים ביום לפחות, לטיול לא קצר, כדי שהיא תוציא אנרגיה. אם היא לא עושה את זה, היא תוציא את האנרגיה הזו על הבית שלכם... כמו שאת מתארת. היא פשוט משועממת...
זה נכון שבגיל שנה וחצי בערך (לא שנה, זה גזע שמאחר להתבגר) האנרגיה הזו קצת מתמתנת - אבל לא נעלמת. יחד עם זאת, עם תרגול קבוע בחוץ + המון צעצועי לעיסה בבית, היא תפסיק בהדרגה להרוס לכם את הבית.
לצפיה ב-'אם היא הורסת דברים יקרים כמו ללעוס קיר, הייתי מזמינה מאלף'
אם היא הורסת דברים יקרים כמו ללעוס קיר, הייתי מזמינה מאלף
28/08/2016 | 17:19
27
לשיעור אחד או שניים, שיאבחן למה היא לועסת וילמד איך לעבוד איתה. בגלל שזו הבעיה העיקרית שלה ממה שאני מבינה, זה לא אמור להיות טיפול ארוך. 
לצפיה ב-'יש לי גור בערך באותו גיל'
יש לי גור בערך באותו גיל
28/08/2016 | 22:27
44
הדבר הכי חשוב זה להוציא מרץ, כלב עייף מזיק פחות מכלב מלא אנרגיה. הכלב שלי מקבל שעה של ריצה בפארק בכל בוקר. מעבר להוצאת מרץ, אני תוחמת אותו באיזור מסויים בבית, אצלנו זה המטבח ופינת האוכל, עם שערים לתינוקות אני מונעת ממנו להגיע לשאר הבית. פיניתי מהאיזור בו הוא תחום כל דבר, שיגרום לנזק משמעותי אם הוא יכרסם (למשל היו לנו כסאות טובים ויקרים בפינת האוכל אז פיניתי אותם לאיכסון, ובמקומם שמתי כסאות זמניים זולים, שלא אכפת לי אם הוא יכרסם). בנוסף צריך להעסיק אותו המון בדברים שמותר לו לכרסם... הינה כמה רעיונות:

אם יש לכם גור, או כלב אנרגטי שנשאר הרבה שעות לבד כל יום- סביר להניח שיש לכם כלב שמסתובב בבית משועמם וכלבים משועממים מתעסקים בעיקר בלחפש מה לעשות. המסקנות, לרוב, לא מוצאות חן בעיינינו.. הנה כמה רעיונות למשחקים לא יקרים שיעסיקו את הכלב לקצת יותר זמן מהצעצועים הרגילים שלו:

1. בקבוק פלסטיק שבתוכו יש כמה חתיכות אוכל שהכלב שלכם אוהב.הרעיון- אם הכלב ינער את הבקבוק בכיוון הנכון האוכל יצא החוצה, רוב הכלבים מבלים בהתחלה המון זמן בלנסות ללעוס את הפייה של הבקבוק. כאשר כלב מנסה זמן רב ללא הצלחה- הוא מתייאש (כל כלב והזמן שלוקח לו לוותר) לכן כדי לעודד את הכלב להמשיך לנסות ולפתור את החידה בהתחלה עושים את זה קל יותר, אפשר לחורר את הבקבוק בחורים גדולים כך שגם אם ינער ממש קצת האוכל יצא ואז נקטין את מינון החורים בהדרגה.

2. בד עם קשר ובתוך הקשר כמה חתיכות אוכל, הרעיון: הכלב צריך למצוא אסטרטגיה להגיע אל האוכל. מנסיון, חלק מהכלבים ילכו על לקרוע את הבד וחלקם ילמדו ממש לפתוח את הקשר. הבד יכול להיות כל פיסה של בד ישן שלא צריכים, רצועה מלבנית באורך של כ- 30 ס”מ, מניחים את האוכל במרכז ויוצרים את הקשר כך שהאוכל מוסתר בתוכו. שוב, כדי לעודד את הכלב לנסות בפעמים הראשונות- צרו קשר רופףלחלוטין שיהיה קל מאוד לפתוח. כשהכלב שלכם כבר התמכר לצעצוע אפשר להתחיל להעלות דרגות קושי וליצור קשרים הדוקים יותר.

3. קונג/ עצם אמיתית חלולה- הקונג הוא צעצוע גומי דחוס, מגיע בכל מיני צורות ומחורר בצורה כלשהי, עצם אמיתית היא אלטרנטיבה זולה יותר, חפשו את העצם הארוכה והחלולה. השימוש בשני הצעצועים הוא זהה- אנחנו ממלאים את החלל בצעצוע באוכל והכלב על- ידי ליקוק מנסה להגיע אליו. מילוי אפשרי אחד הוא “פטה נקניקיות”- חצי נקניקיה מעוכה בתוספת טיפה אחת של חמאה (בשביל שיתקבל מרקם שאפשר למרוח), עוד אפשרות היא מילוי מיוחד לקונג שקונים בחנות. מורחים את הממרח בדופן הפנימית של המשחק ומקפיאים (!!) לחצי שעה כדי שההמרח יתמצק על הדופן ולא ישפך החוצה ברגע שנותנים לכלב.
וריאציה נחמדה היא להכניס לתוך המשחק אוכל שהכלב ממש ממש אוהב, ואז “לסתום” את הדרך אליו בשכבה של ממרח אהוב, אבל קצת פחות. כך הכלב מללק את דרכו לאוכל האהוב שלו.

4. “פיניאטה”- (מתאים גם לימי הולדת של כלבים : ))כאן הבד עם הקשר ממקודם תלוי מגובה, שוב- מכיל אוכל. הרעיון: על מנת שהאוכל ייפול אליו הכלב צריך ללעוס את הבד בעמידה/ בקפיצות או למשוך במקום הנכון. כדאי להתחיל מגובה שהכלב מגיע אליו בקלות כשהוא מרים את הראש ולהתקדם בהדרגה עד לגובה עמידה על שתיים. לפני שעוברים לשלב הפיניאטה יש ללמד לפתוח את הקשר כשהבד לא תלוי מגובה, כפי שמפורט בסעיף 2. זה תרגיל נחמד מאוד לכלבים שבנטייתם הטבעית הם קופצניים או עומדים הרבה על רגליים אחוריות. התרגיל לא מתאים לכלבים עם בעיות אגן!

5. עצמות לעיסה, אוזניי חזיר, עצם בקר- אלו הם המשחקים היקרים יותר ברשימה שלנו, את כולם ניתן להשיג בחנות חיות  והם אינם משחקי מחשבה אלא תעסוקה לפה וגם זה חשוב.

* למה זה טוב?
- עוזר (לא פותר!) לבעיות של הרס חפצים בבית - מפעיל את הכלב ונותן לו עניין - מפעיל את המוח של הכלב, כאשר הוא צריך “לעבוד” על להשיג אוכל, במקום שרק יוגש לו ללא מאמץ - כיף גדול לאנשים! מבדר מאוד לראות את הכלב שלך מתמודד עם בעיות ומוצא שיטות מוצלחות ומוצלחות פחות לפתור אותן…

* איך אדע איזה משחק מתאים לכלב שלי?
פשוט לנסות! כל כלב אוהב ומתמכר לסוג שונה של פעילות, חלק מהכלבים אוהבים יותר ללעוס, חלק אחר אוהב יותר ללקק, חלק ידחו את צעצוע הבד כאשר הבד הוא ג’ינס ויתלהבו מבד אחר. הוריאציות רבות מאוד. כאשר תוציאו את המשחק בפעם השנייה והכלב יקום בהתלהבות- תדעו שזה המשחק הנכון…

* למה צריך לשים אוכל במשחקים?
כי הכלב צריך סיבה לעבוד קשה על המשחק, ריח של אוכל הוא מוטיבציה מעולה.

* באיזה אוכל להשתמש?
מה שהכלב שלכם אוהב! זה יכול להיות נקניק, שאריות מארוחת הצהריים, האוכל של הכלב, חטיף כלבים מהחנות או חתיכת גבינה. כל כלב אוהב דברים אחרים. כדאי לנסות ובשימוש קבוע במשחק גם לגוון.
הנה מספר מתכונים למילוי קונגים ועצמות

* כמה אוכל לשים?
ממש ממש מעט. אם זה נקניק- מספיקה פרוסה אחת חתוכה/ חצי נקניקיה/ 5-6 חתיכות מהאוכל של הכלב. הכמות הזו מספיקה כדי שהכלב יתאמץ. אם רוצים אפשר לשים יותר ובכל אופן להוריד את הכמות שנותנים במשחקים מהכמות הרגילה שהכלב אוכל, כך אין לנו אוכל עודף ומשקל עודף על הכלב.

לעיסה מהנה!

לצפיה ב-'ניתן ללמד את הכלב עם איזה "צעצועים" אסור ללעוס ואיזה כן...'
ניתן ללמד את הכלב עם איזה "צעצועים" אסור ללעוס ואיזה כן...
29/08/2016 | 15:43
23
אם תירצי אפשר להזמין אצלי שיעור אחד שיכלול בתוכו את כל שיטת הגמילה מצרכים בדרך המהירה ביותר, גמילה מהרס בצורה היעילה ביותר והדרכה מלאה לגידול נכון ומניעת טעויות - 0503892603

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג
www.facebook.com/danieldogolog
לצפיה ב-'בריחה מהבית בתור משחק'
בריחה מהבית בתור משחק
29/08/2016 | 11:51
1
43
הגור שלי בן 7 חודשים מנצל דלת פתוחה לטובת בריחה החוצה.
הוא תמיד יוצא כמה מטרים מהדלת ומסתכל אחורה, ברגע שהוא רואה שאני קורא לו או מתקרב אליו הוא בורח עוד כמה עשרות מטרים.. כאילו זה משחק בינינו. אני יכול לרדוף אחריו ככה 10 דקות עד שאני מצליח לתפוס אותו (בדר"כ רק כשהוא מוצא אוכל ומתעכב)
ניסיתי כמה פעמים "להתעלם" מזה שהוא ברח אבל הוא לא חוזר הוא פשוט ממשיך בשלו.
הצעות מה אפשר לעשות?
לצפיה ב-'פסטרמה וסבלנות'
פסטרמה וסבלנות
29/08/2016 | 12:03
42
לכל כלב יש דברים שהם לא עומדים בפניהם,
אל תרדוף אחריו, לך למקרר תוציא פרוסת נקניק,
זרוק לו חצי קרוב אליו, הוא יטעם,
ואז זרוק את החצי השני לתוך הבית , הוא ירוץ במהירות
כלבים גם החכמים בינהם הם טמבלים, יש דברים שהם לא עומדים בפנהם
לאחד זה דלת של רכב פתוחה, לרוב הכלבים זה אוכל,
אבל אל תרדוף אחריו.
לצפיה ב-'סיכון להרדמת כלב...'
סיכון להרדמת כלב...
28/08/2016 | 22:27
3
79
לפני כשבוע נשך אותי כלב בצורה חזקה. מסתבר שאותו כלב ניסה לתקוף עוד שתי שכנות, ותקף באופן חמור שכנה נוספת (אושפזה בבית חולים
למספר ימים).
עוד מסתבר שבעבר הכלב תקף והיה בהסגר 4 פעמים נוספות, ומשום מה הדבר הסתיים בכך.
השאלה - אני מאוד רוצה לגרום לבעל הכלב לקחת אחריות, כך שהכלב לא יפגע באנשים נוספים. מצד שני - אני מאוד חוששת שהכלב, שלא אשם כמובן, ייפגע או חלילה יורדם בעקבות תלונה שאגיש.
אשמח לדעתכם ?
לצפיה ב-'הכלב הזה הוא סכנה לציבור'
הכלב הזה הוא סכנה לציבור
29/08/2016 | 06:50
1
46
שלום לך,

לפי דבריך, הכלב הזה מהווה סכנה חמורה לציבור, ללא קשר לשאלה מי אשם.

נראה לי שכדאי לך להתייעץ עם עו"ד אם יש מקום להגיש תביעה כנגד בעלי הכלב לפיצוי כספי בגין הנזק והכאב שנגרמו לך בעקבות הנשיכה שנשך אותך הכלב.
לדעתי, פגיעה ב"כיס" של בעלי הכלב ההיא דרך מצויינת לגרום לו לקחת אחריות.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'תודה על תשובתך... אני מסכימה איתך כמובן...'
תודה על תשובתך... אני מסכימה איתך כמובן...
29/08/2016 | 07:19
42
שהכלב מהווה סכנה חמורה לציבור.

אשמח כמובן אם הבעלים ייקנסו ויקחו אחריות (ועל הדרך לקבל
פיצוי עבור הנשיכה שספגתי, ובעקבותיה שובש טיול לחו"ל בו
נאלצתי לחפש המשך לזריקות הכלבת שהתחלתי לקבל בארץ)....

אלא שלא זאת השאלה שלי !

אני חוששת מאוד שעל פי החוק בארץ הכלב יומת, ללא קשר לשאלה
מה ביקשתי ומה דרשתי (כמובן שישי סיכוי סביר שבנוסף ייקנסו הבעלים).
אני תמהה מדוע עד עכשיו לא עשו זאת הרשויות (ועם זאת שמחה כמובן
בשביל הכלב).

השכנה שננשכה באורח חמור תבצע תלונה למשטרה, בעצת עורך הדין
ותתבע את הבעלים. אני חוששת שתלונה שלי תהווה מסמר אחרון לגבי
הכלב.

הייתי מאוד שמחה אם ניתן היה לכפות על הבעלים אילוף לכלב (הוא
נושך במצבים נקודתיים מאוד בהם מישהו נוגע בקולר שלו בלבד, כך
שמין הסתם נראה לא קשה לאילוף לבעלי המקצוע), אבל לצערי אני
לא רואה סבירות לכך שאיזשהו שופט / רשות יכפו זאת על הבעלים,
וכאמור אני חוששת שהפתרון הקל שלהם יהיה להרוג את הכלב.

לצפיה ב-'אשמח גם אם יש כאן מאלפים שיוכלו...'
אשמח גם אם יש כאן מאלפים שיוכלו...
29/08/2016 | 07:37
32
לתת עצה על האפשרות לדרוש מהרשויות שיקום כלב.
לצפיה ב-'שאלה לגבי לתת גור כלבים במתנה '
שאלה לגבי לתת גור כלבים במתנה
28/08/2016 | 10:57
13
85
תמיד בסרטים רואים למשל שגבר מביא לחברה שלו גור כלבים במתנה בהפתעה.  
חשבתי לעשות את זה לידידה שלי. אבל אני מתלבט כי היא הרי לא בוחרת את הגור, אני בוחר אותו בשבילה.
מה יקרה אם היא לא תרצה אותו? אם אני מחזיר אותו בחזרה למקום שממנו קיבלתי אותו (הכוונה אם אני מחזיר אותו מיידית, לא אחרי כמה ימים שהוא אצלה)- האם זה יכול ליצור איזו טראומה אצלו?
עוד שאלה קטנה - פעם לפני הרבה שנים, הייתי במכלאת כלבים, וכל הכלבים בכלובים התחילו לנבוח ולהשתולל ברגע שעברתי ליד הכלובים.  למה זה? זה בגלל שהם יודעים שמישהו אולי יוציא אותם משם אז הם שמחים?
לצפיה ב-'סרטים'
סרטים
28/08/2016 | 11:04
53
בסרטים אמריקאים שאתה רואה קורים הרבה דברים
- הטובים מנצחים והרעים מפסידים
- יש סוף טוב ואופטימי וחכם
- הבחור הנחמד שיראה בחורה יפה בתחילת הסרט יתחתן איתה בסוף
ואנשים נותנים גורי כלבים במתנה

המציאות לא דומה
במציאות הרבה פעמים הרעים מנצחים, הסוף של הרבה דברים הוא עצוב וטיפשי, הבחורה היפה תתחתן עם הבחור העשיר והמניאק ולא עם הבחור הטוב והעני.
ואסור לתת כלבים במתנה, גם לא תינוקות, כלב זה התחיבות ל15 שנה, זה לא משהו זמני שזורקים לפח אחרי השימוש, אם הידידה שלך אמרה שהיא רוצה לגדל כלב והיא בחרה כלב מסוים אתה יכול להקדים אותה ולהביא לה אותו.
כלב זה יצור חי לא משחק של טויס אר אס.
גם אף אחד לא ייתן לך כלב אם תגיד שהוא מיועד למישהו אחר, ואם תקח כלב ותחזיר אותו מתישהוא, תכנס לרשימה שחורה ויותר לא יתנו לך כלבים, אתה נהפך להיות האישה הרעה מ1001 דלמטים.

לצפיה ב-'אסור, זה מתכון לאסון'
אסור, זה מתכון לאסון
28/08/2016 | 12:20
1
60
כלב זו מחוייבות גדולה מאד, ל-15 שנים לפחות. 15 שנים של סידורים לפני כל חופשה או סופ''ש, של הוצאות כספיות לא מבוטלות ולעיתים גם לא צפויות. 
אם מדובר בגור בכלל מדובר בהשקעה גדולה בחינוך לצרכים, אילוף, צריך להתכונן לכמה נעליים לעוסות ורהיטים שרוטים... בקיצור, זו לא החלטה שאפשר לקבל עבור מישהו בהפתעה. 
וכלבים הם חיות נאמנות ורגישות מאד, שנקשרות לבני הבית. כלב לא יעזוב את הבעלים שלו לעולם, גם אם הוא הומלס ברחוב. לעומת זאת, בני אדם עוזבים כלבים על ימין ועל שמאל. כל נטישה היא טראומה לכל החיים. הכלב שלי ננטש בהסגר וכבר שנתיים שהוא בוכה בלילות מתוך שינה. 
הכלבים במכלאות צמאים מאד ליחס וחיבה, ומתרגשים שבאים מתנדבים. הם סובלים מבדידות ותנאים ירודים בכלובים ורוצים שישימו לב אליהם. הם מבטאים מצוקה. 

לצפיה ב-'תודה לגבי ההסבר על הכלבים במכלאות. כואב לשמוע שזה המצב. '
תודה לגבי ההסבר על הכלבים במכלאות. כואב לשמוע שזה המצב.
28/08/2016 | 15:31
16
לצפיה ב-'לא מומלץ בכלל. אל תעשה את זה.'
לא מומלץ בכלל. אל תעשה את זה.
28/08/2016 | 14:18
9
14
לצפיה ב-'תודה לכם על התשובות. מקבל את דעתכם. '
תודה לכם על התשובות. מקבל את דעתכם.
28/08/2016 | 15:30
8
41
שכחתי לציין שהיא רוצה כלב וגם סיפרה לי שהיא מעדיפה כלב קטן ולא גדול. 
אבל ביקשתי את עצתכם ואני מקבל אותה.  אני אתן לה לבחור לבד את הכלב שמתאים לה. 
לצפיה ב-'קח אותה לדייט, ארוחת בוקר'
קח אותה לדייט, ארוחת בוקר
28/08/2016 | 15:42
7
61
באזור הכלביה העירונית באזור שלכם.
בסיום הארוחה, תבדוק שוב את נושא הכלב, אם תראה שזה רציני תציע לה שתצטרף אליה לסיבוב בכלביה ליד. אבל תבהיר לה כבר בשיחה: בלי לחץ, לא צריך להחליט כאן ועכשיו... לא מצאתם כלב מתאים? תעברו שוב בפעם אחרת.

לצפיה ב-'רעיון מעולה!! יש מקומות מומלצים באזור ראשל"צ / ת"א? '
רעיון מעולה!! יש מקומות מומלצים באזור ראשל"צ / ת"א?
28/08/2016 | 15:55
5
11
לצפיה ב-'המלצה למה? כלביה או מסעדה?'
המלצה למה? כלביה או מסעדה?
28/08/2016 | 21:06
4
11
לצפיה ב-'כלביה. זה פורום כלבים, לא? (: '
כלביה. זה פורום כלבים, לא? (:
29/08/2016 | 09:35
3
8
לצפיה ב-'יש ל-SOS ימי אימוץ ברמת-אביב בשישי'
יש ל-SOS ימי אימוץ ברמת-אביב בשישי
29/08/2016 | 10:39
2
10
לצפיה ב-' בהצלחה.'
בהצלחה.
29/08/2016 | 13:40
6
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
30/08/2016 | 20:09
1
לצפיה ב-'רעיון יפה! '
רעיון יפה!
28/08/2016 | 17:15
7
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
27/08/2016 | 09:28
7
92
הי

יש לי שתי כלבות מעורבות (בת שנה ובת שבעה חודשים) אני רוצה להביא כלב נוסף (רועה גרמני). הסביבה הקרובה מציעה לי שלא משום שזה קשה/יקר/ הרבה התעסקות/ הגינה "לא תהיה גינה" וכיוב'.
קצת רקע- שנינו עובדים + שתי בנות קטנות, חוזרים הביתה בשעות הערב המוקדמות ובמהלך השעות הללו אנחנו איתן (טיול, משחקים ,כולל עם הבנות, הכלבות הולכות אחרי לכל מקום וישנות על ידי)יש ביננו אהבה ענקית ואני חושבת שכולם מרוצים.
מה הייתם מייעצים לגבי סוגיית הבאת כלב נוסף (גור)?
לצפיה ב-'לא מציעה לקחת עוד כלב בטח לא גור '
לא מציעה לקחת עוד כלב בטח לא גור
27/08/2016 | 12:25
73
אהבה תמיד יש אבל אסור להתעלל בכלבים
אם שניכם עובדים וחוזרים בערב כלבים לא יכולים להתאפק כל כך הרבה זמן!!ֱ

אפילו דןג סיטר/דוג ווקר לא יעזור
נורית של פינקי ומיוטשל לשעבר
לצפיה ב-'כמה טיולים ביום הן מקבלות?'
כמה טיולים ביום הן מקבלות?
27/08/2016 | 13:10
18
לצפיה ב-'אומנה?'
אומנה?
27/08/2016 | 18:30
1
41
לא הבנתי ממה שכתבת, אם יש לכם גינה וכמה פעמים הכלבות יוצאות לטיול/צרכים.
אבל הדרך הכי פשוטה להבין אם יש מקום בבית ובלב לעוד כלב היא פשוט לנסות אומנה.
לצפיה ב-' אומנה זה רעיון מצויין ע"מ לבדוק את הנושא.'
אומנה זה רעיון מצויין ע"מ לבדוק את הנושא.
28/08/2016 | 14:01
8
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
27/08/2016 | 20:35
2
49

למען הסר ספק, הן לא תקועות בבית כל היום. יש גינה גדולה עם משחקים מפוזרים.
פעם/פעמיים טיול.
עושות צרכים גם בגינה במקום מסוים [ וזה מקובל עלינו ואנחנו מנקים את זה].
מבחינת תזונה, אני מבשלת להן מרק עם עצמות שאני קונה עבורן בסופר בנוסף לאוכל גורים מחנויות בעלי החיים.

לצפיה ב-'עצמות בקר אני מקווה...'
עצמות בקר אני מקווה...
28/08/2016 | 13:59
6
לצפיה ב-'נשמע שאתם די יודעים למה אתם נכנסים, שזה כבר טוב! '
נשמע שאתם די יודעים למה אתם נכנסים, שזה כבר טוב!
28/08/2016 | 14:36
29
אז כרגע כפי שכבר הצעתי, אם אתם עדיין לא סגורים - ממליצה מאד שתבדקו את האופציה של אומנה.
לצפיה ב-'ענייני פלאג'יל לכלב עם שלשולים. אולי למישהו כאן פתרונות.'
ענייני פלאג'יל לכלב עם שלשולים. אולי למישהו כאן פתרונות.
27/08/2016 | 16:07
1
41
הכלב שלי מקבל פלאג'יל כעת בגלל שלשולים.
הוטרינר קבע לו מינון שדורש לחצות טבליה לשניים וכעת שמתי לב שאסור לעשות זאת כי זו טבליה מצופה להשהייה. אם אני לא נותן לו את החצי טבליה הוא יקבל מינון חסר. אין גם וטרינר כרגע לדבר איתו. מה עושים? מה הפתרון?
לצפיה ב-'תחליף וטרינר'
תחליף וטרינר
27/08/2016 | 22:48
35
לכזה שכן אפשר לדבר אתו.
מהר מאוד גם יתברר לך שתרופות בכדורים ניתנות לפי משקל גוף ולא צריך לפורר כדור של דני ענק (שיש במלאי של הווטרינר) בשביל צ'יוואווה (שיש אצלך).
לצפיה ב-'המלצה לוטרינר בחדרה'
המלצה לוטרינר בחדרה
27/08/2016 | 19:04
2
26

היי,

לפני פחות משנה נעזרתי בכם לקבלת המלצה לוטרינר בכפ"ס, ועכשיו אנחנו שוב עוברים ואשמח לקבל המלצה לוטרינר בחדרה.

אנחנו מחפשים וטרינר טוב ומקצועי, עם מרפאה שערוכה לטפל במקרי חירום ועם יחס טוב לבעלי החיים (לצערי זה לא מובן מאליו וכבר נכוונו ממרפאה שהתייחסה לכלבה בצורה נוראית. כמובן שזו הייתה הפעם הראשונה והאחרונה שדרכנו במקום).

תודה רבה!
לצפיה ב-'שמעתי על איתי שטרן דברים טובים - אבל זה מאוזן שניה....'
שמעתי על איתי שטרן דברים טובים - אבל זה מאוזן שניה....
28/08/2016 | 12:02
1
10
לצפיה ב-'תודה רבה, אבדוק!'
תודה רבה, אבדוק!
28/08/2016 | 18:03
5
לצפיה ב-'נפרדנו מנונה '
נפרדנו מנונה
25/08/2016 | 13:28
13
137
אימצנו אותה כשהייתה בת 4, זה היה בחודש יולי 2008, הבן עלה לכיתה א', השנה הוא מתחיל תיכון. עד לפני חודשיים אף אחד לא האמין שהיא בת 12, היא נראתה צעירה לגילה ומלאת מרץ. בסתיו האחרון עוד טיילנו איתה בניו המפשייר והיא עלתה בקלות במסלול לפסגת ההר, גם באביב האחרון עשינו איתה טיולי טבע מאתגרים והיא נהנתה איתנו מכל רגע. לפני חודשים גילינו שיש לה לארפאר (שיתוק בגרון) וזמן קצר לאחר מכן התברר שיש גם סרטן מאוד אגרסיבי... עד שבוע שעבר נונה עדיין הרגישה טוב והייתה פעילה ומלאת מרץ, אבל בימים האחרונים המחלה הכריעה אותה והחלטנו לגאול אותה מהיסורים. 

מה אפשר לספר על נונה? היא הייתה כלבה מקסימה... נשמה טובה. 
ביום בו היא הגיעה אלינו החלטנו למקם את מיטת הכלבים שלה בפינת האוכל שזה מרכז הבית ושם אנחנו נמצאים רוב הזמן. הסידור הזה היתה מקובל עליה עד שהגיע הערב והילדים הלכו לחדר שלהם לישון, נונה עלתה אחריהם ונשכבה על השטיח בחדר הילדים, למחרת הוספנו עוד מיטה בחדר הילדים, במשך היום בילתה בפינת האוכל ובלילה ישנה בחדר הילדים. היה לה התלבטות קשה כשהגדולה קיבלה חדר משלה... אבל היא מצאה לזה פיתרון, היא נהגה לשכב לישון בערב בחדר של הבן וכשהיינו קמים בבוקר היינו מוצאים אותה בחדר של הבת... מתישהו באמצע הלילה נהגה לעבור לשם ולא קיפחה אף אחד, כך נוספה מיטת כלבים שלישית לביתנו.

היה לנו הסכם איתה, מה שנמצא על הריצפה הוא שלה ומה שנמצא על השולחן או השיש הוא שלנו, למרות שהשארתי פעמים רבות בשר להפשרה על השיש היא מעולם לא נגעה בו, אבל מה שנפל על הרצפה נבלע כהרף עין. זוכרת שפעם נפל לי כלי פיירקס עם לזניה רותחת, למרות הכוויה שקיבלתי, אני זוכרת שהדבר היחיד שעמד מול העיניים שלי היה לתפוס אותה לפני שתגיע לתבשיל הרותח מלא הזכוכיות... 

פעם שכחנו את דלת הכניסה פתוחה לרווחה, יצאנו לקניות וחזרנו אחרי כמה שעות, מצאנו את נונה יושבת על סף הדלת, שומרת שאף אחד לא יכנס אבל היא לא יצאה החוצה. לעומת זה, לא הצלחנו ללמד אותה לא לעלות על הספה בסלון, כשהיינו בבית היא לא הייתה עולה על הספה, אבל כשיצאנו היא נהגה לשכב על הספה עם המבט שלה מופנה לכיוון דלת הכניסה, ברגע שהיא הייתה שומעת את קישקוש המפתח במנעול היא הייתה יורדת מהספה ובאה לקבל את פנינו בזנב מקשקש בשמחה ליד הדלת. פעם הפתענו אותה והגענו מהצד של הפטיו, והיא הייתה מאוד נבוכה להתפס בקלקלתה... בסוף החלטנו לתת לה לנצח בנושא הזה, והפסקנו לנסות למנוע ממנה לעלות על הספה. לצערינו בחודשים האחרונים היא כבר לא יכלה לקפוץ על הספה בגלל החולשה ברגליים האחוריות וויתרה. הייתי נותנת הרבה לראות אותה קופצת שוב על הספה.

אחד הקטעים הכי מצחיקים היה שקנינו לנונה נעליים... המלח שפוזר ברחובות בחורף (בוסטון) שרף לה בכפות הרגליים והחלטנו שנעליים יהיו פיתרון טוב לעיניין. הלכנו, נונה, הבת ואני לחנות לקנות לה נעלי טרק מדליקות... הנעלנו לה את הנעליים, והיא נסתה לנער את הרגליים ולהפטר מהדבר המוזר שנצמד אליהם... הבעיה הייתה שהיא ניסתה לנער את כל ארבע הרגליים יחד ונחתה אחר כבוד על הבטן. אחר כך כשהבינה שאי אפשר לנער מעליה את הדבר הזה היא התחילה ללכת, אבל בגלל שהיא לא הרגישה את הרצפה היא הלכה בתנועות מוגזמות כמו בסרט מצוייר. זה היה כל כך מצחיק, אני והבת נשפכנו מצחוק, המוכרים גם הם נשפחו אבל לא היה להם נעים לצחוק על הלקוח מולו והם נמלטו למאחורי מדפיה והתגלגלו מצחוק.

כשהבאנו את ויוי הארנבת והשארנו אותן לבד בפעם הראשונה, דאגתי קצת למרות שראיתי שנונה ממש בסדר איתה... כשחזרתי הביתה גיליתי שלארנבת שלום אבל נונה אכלה את כל שק האוכל לארנבים... מי חשב שלברדור אוהב לאכול עשב... יוווו כמה כאבה לה הבטן אחר כך וכמה היא הקיאה עד שהכל יצא החוצה...

יש עוד המון סיפורים... כבר מתגעגעים... 

נונה הייתה הכלבה הראשונה שלי, והפורום הזה נתן לי המון מידע ועיצות על הטיפול בה, ביחוד בתחילת הדרך... רציתי להגיד תודה 

לצפיה ב-'ואי אפשר בלי תמונות'
ואי אפשר בלי תמונות
25/08/2016 | 13:37
104
נונה וויוי 
לצפיה ב-'ועוד תמונות מטיולים'
ועוד תמונות מטיולים
25/08/2016 | 13:39
92
לצפיה ב-'ותודה אחרונה'
ותודה אחרונה
25/08/2016 | 13:45
72
לאבנר רז, המאלף המקסים מכפר רות 
כשאימצנו את נונה הבן הקטן (שהיה אז בן 6) מאוד קינא בה ... כמו שמקנאים באחות קטנה וחדשה, הוא נהג קצת להשען עליה וקצת להכאיב לה לפעמים. בביקור הקיץ בישראל, אבנר הציע לאלף את הילד, ובכמה מפגשים מקסימים איתו הוא הראה לו איך נכון ללטף כלב ומה כואב ומציק לכלבים. המצב מאוד השתפר אחר כך 
לצפיה ב-' '
26/08/2016 | 00:47
10
לצפיה ב-' משתתפת בצערכם.'
משתתפת בצערכם.
26/08/2016 | 09:46
10
לצפיה ב-''
26/08/2016 | 21:14
27
כמה עצוב.
לצפיה ב-'כמה אהבה וערגה. כתבת כל כך יפה. '
כמה אהבה וערגה. כתבת כל כך יפה.
27/08/2016 | 04:57
9
לצפיה ב-'תמי ונועה אני משתתפת בצערכם על מותה של כלבתם'
תמי ונועה אני משתתפת בצערכם על מותה של כלבתם
26/08/2016 | 13:06
1
67
אין כמו כלבת לברדור  היא אמיתית תמיד ואמינה תמיד סוג של כלב שאף פעם אי אפשר לכעוס עליו באמת .הור שמרגיש אשם או שנמקשקש בזנב. בעצם הכל לרצות
את בעליו וןלהצחיק אותו

נורית שגילה לברדור מעורב ,אבל היה בה הרבה יותר מלברדור היא מתה בגיל מכובדשל 16.5 והיגיע הזמן לשחרר אותה
תמונה שלי ושל מיטשל ז"ל
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/08/2016 | 22:31
4
לצפיה ב-'משתתפת בצערכם.'
משתתפת בצערכם.
27/08/2016 | 10:14
1
41
קשה לאבד כלבה אהובה, היא תמיד תשאר בליבכם.  מקווה שהגור החדש יעזור לכם להתנחם. 

לצפיה ב-'הגור בא במטרה לתת לה עוד כמה שנים צעירות'
הגור בא במטרה לתת לה עוד כמה שנים צעירות
28/08/2016 | 13:50
33
זה היה לפני שהתחילה ההידרדרות... אבל כן, הוא בהחלט מנחם... הבית היה כרגע מאוד ריק בלעדיו
לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
27/08/2016 | 11:51
1
35
נונה זכתה בלוטו כשהגיעה אליכם... נשמע שהיא הכניסה הרבה שמחה לבית, ואני יודעת שאימצתם אותה והענקתם לה חיים נפלאים. 
לצפיה ב-'תודה '
תודה
28/08/2016 | 05:40
4
לצפיה ב-'מה זו החיה הזאת?!'
מה זו החיה הזאת?!
24/08/2016 | 00:07
8
117
בפייסבוק רשמו שזה חצי כלב חצי דוב...
שמישהו יגיד לי מה זה בדיוק!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=626382...
לצפיה ב-'זה צ'או צ'או עם תספורת דובונית לא?'
זה צ'או צ'או עם תספורת דובונית לא?
24/08/2016 | 10:26
7
22
לצפיה ב-'מישהו יכול להגיד לי מה זה?'
מישהו יכול להגיד לי מה זה?
25/08/2016 | 10:56
6
29
בבקשה? :)
לצפיה ב-'צאו צאו מסופר'
צאו צאו מסופר
25/08/2016 | 11:42
5
44
הנה הבן דוד שלו שהתחפש לפנדה

והחבר הנמר
לצפיה ב-'וואו!'
וואו!
25/08/2016 | 13:27
3
32
תודה!

מה זה הסוג הזה?
כלב מלא פרווה?
לצפיה ב-'כן, צ'או-צ'או זה גזע עם המון פרווה'
כן, צ'או-צ'או זה גזע עם המון פרווה
27/08/2016 | 11:48
2
26
באישיות שלו אגב, הוא ממש לא דובי- הוא כלב שמירה.
לצפיה ב-'חח אז הוא לא כרית פודרה לחבק אותו? ^^'
חח אז הוא לא כרית פודרה לחבק אותו? ^^
27/08/2016 | 13:17
1
25
חברה שלי שראתה את הסרטון של הדובי החום התאהבה בו חח
הוא לא מומלץ לאימוץ על ידי מישהי עדינה שרוצה בובה חיה? ^^
לצפיה ב-'לא ממש, זה הרוטוויילר של הסינים'
לא ממש, זה הרוטוויילר של הסינים
28/08/2016 | 12:10
15
אחי גר בארה''ב ויש רשימה של גזעי כלבים שאסור לדיירים בבניין שלו לגדל, וזה אחד מהם. הוא יכול להיות כלב נהדר כמובן, אבל בלי חינוך מאד אינטנסיבי הכלב בקלות הופך לתוקפני וקטלני מאד. אולי עם חינוך מתאים אפשר להפוך אותו לדובי חיבוקי, אבל זאת לא הנטייה הטבעית שלו.
ד.א., כלב, חמוד ודובוני ועצלן ככל שיהיה, הוא לא בובה :) אולי בובתי, אבל לא בובה.
לצפיה ב-'הכלב הנמר זה לא לברדור?'
הכלב הנמר זה לא לברדור?
26/08/2016 | 20:47
22
הוא נראה גדול ורזה יותר מהדוב החום והפנדה
לצפיה ב-'האם מישהו מכיר מזון של החברות Benevo, AMI או Wysong?'
האם מישהו מכיר מזון של החברות Benevo, AMI או Wysong?
23/08/2016 | 21:48
6
39
ויכול לתת חוות דעת על המוצרים שלהם?

תודה
לצפיה ב-'אישית לא מכירה, וגם לא זכור לי שהיו בעבר הודעות רבות בפורום'
אישית לא מכירה, וגם לא זכור לי שהיו בעבר הודעות רבות בפורום
26/08/2016 | 09:54
28
העוסקות במזונות אלה. כנראה שאלה לא מהמזונות שרבים בארץ מכירים. כדאי אולי להיכנס לאתרים בינלאומיים כמו אמזון ולראות דירוגים וביקורות.
לצפיה ב-'לגבי wysong, משתמש בעל הכינוי DAHUJI המליץ עליו בעבר'
לגבי wysong, משתמש בעל הכינוי DAHUJI המליץ עליו בעבר
28/08/2016 | 22:06
14
הנה קטע מהודעה שלו שמצאתי בחיפוש בפורום:

"קודם כל, ניתן להשיג את WYSONG בכמה חנויות ברחבי הרשת...
לפעמים מהצד, מרגיש לי שאני קצת סוג של "סוכן פרטי עצמאי" של המותג, אבל פשוט שמבירור וקריאה עליו אני מחבב אותו באופן אישי מאוד וסבור שזה יצרן מזון מעולה, אחראי, אמין, כנה ואמיתי שלא מקבל מספיק תשומת לב בארץ (לעומת החרא אוכל של יוקנובה-פרופלאן-רויאל קנין שמקבל המון תשומת לב). אני מאוד מעריך את היצרן ומאוד אוהב את התנהגות והשירות שלו לצרכנים (מכבד אותם ולא מנסה לערבב אותם בחרטות). צריך לקרוא כדי להבין על ד"ר וויסונג והתגובה שלו למחאת צרכנים בקשר לרכיב בעייתי שהיה במזון (מנדיון - ויטמין K סינטטי) שלאחריה הוא פשוט הקשיב להם והוריד את המרכיב בלי עניין מיותר.
אישית, אני קונה את ה- WYSONG שלי אצל אינטרפט."

לצפיה ב-'אני חושבת שאלו חברות שיש להם מזון צמחוני, זה מה שאתה מחפש?'
אני חושבת שאלו חברות שיש להם מזון צמחוני, זה מה שאתה מחפש?
29/08/2016 | 10:49
3
13
לא ראיתי שחברים בקבוצה מאכילים במזון צמחוני, אולי כדאי לחפש קבוצות פייסבוק.
לצפיה ב-'כן, זה בדיוק מה שאני מחפש'
כן, זה בדיוק מה שאני מחפש
29/08/2016 | 12:03
2
4
לצפיה ב-'יש גם לנטורל בלאנס'
יש גם לנטורל בלאנס
30/08/2016 | 22:14
1
3
לצפיה ב-'תודה, אני אבדוק את זה'
תודה, אני אבדוק את זה
30/08/2016 | 22:20
לצפיה ב-'למכירה - כסא גלגלים לכלב גדול '
למכירה - כסא גלגלים לכלב גדול
25/08/2016 | 17:50
71
אושו שלנו כבר לא איתנו

- וכאשר החלה ההדרדרות הזמנו לו מחו"ל כסא גלגלים בו הוא לא הספיק לעשות שימוש.

הכסא מיועד לכלבים גדולים (רועה גרמני ומעלה) שסובלים משיתוק, ניוון או החלשות של הרגליים האחוריות והוא  ומתכוונן על מנת להתאים את עצמו לכלב.

הכסא נקנה בכ- 1,400 ש"ח ונשמח לקבל הצעות לרכישתו במחיר מופחת

אם מישהו מעוניין אנא פנו אלי בהודעה פרטית.

pix

לצפיה ב-'בעיית התנהגות קלה עם הכלב.'
בעיית התנהגות קלה עם הכלב.
23/08/2016 | 13:39
3
131
הכלב מחונך לפקודות בסיסיות, שב, ארצה. אבל הוא מקשיב לפקודות אלו רק
כאשר יש אוכל\חטיף ביד.

בנוסף בטיולים הוא לא מושך כלל, אבל כשהוא רואה חתול\כלב\יונה הוא פתאום
פוצח בריצה מטורפת. מדובר בגול מלינואה בן 7 חודשים.

אשמח לטיפים איך וכיצד לעבוד איתו על שני דברים אלו.
אני מעוניין לעבוד איתו לבד וללא מאלף אך יחד עם זאת אשמח לקבל טיפים מאנשי
מקצוע ובעלי ניסיון. תודה!
לצפיה ב-'זה גזע מאוד צייתן'
זה גזע מאוד צייתן
23/08/2016 | 14:29
2
78
תמשיך לתרגל איתו את הפקודות אבל לפני שהוא מקבל חטיף תלטף ותשבח אותו נמרצות. עם הזמן תוריד את החטיף בהדרגה (קודם תוריד את הכמות ואח"כ תתן חטיף רק בפעם השניה שהוא מציית וכו) ותמשיך רק עם התשבוחות (לנצח, מגיע לו).
בענין הריצה אין מה לעשות, אתה רק יכול לטייל איתו קשור (רצוי עם רצועת שכמות כמו איזי וולק). לא תוכל לאלף אותו להתנגד לטבע שלו.
אני מניחה שאתה ידוע שמדובר בגזע מאוד אנרגטי שזקוק להמון פעילות (שווה ערך להליכה של 5 ק"מ כל יום לפחות) והמון "עבודה" (אינטראקציה של ציות לפקודות, כמו לזרוק לו כדור שיחזיר - ושוב ושוב, אימון ריצה משותף עם מהירויות משתנות, אילוף ושינון פקודות וכו', סדר גודל של חצי שעה לפחות ביום).
לצפיה ב-'אז פשוט להשלים עם העובדה?'
אז פשוט להשלים עם העובדה?
23/08/2016 | 15:19
1
50
נשמע לי קצת מוזר שאי אפשר ללמוד אותו לא לפצוח בריצה פתאומית כשהוא רואה
גירוי שגורם לטריגר הטבעי אצלו.

בנוגע לפקודות\ריצה\אילוף וחצי שעה ביום, אני עובד איתו כך, פשוט להמשיך להתמיד?
כי זה כבר שבוע וחצי ככה ונראה שהוא מציית רוב הזמן, אבל בעיקר שיש אוכל.

וכאשר יש מסיח חיצוני כמו חתול\הולך רגל הוא פחות מקשיב לי ובעניין הזה אשמח להצעות.
תודה!
לצפיה ב-'תנסה לתפוס את הכלב כשהחתול עוד רחוק והוא לא התחיל לרוץ ואז'
תנסה לתפוס את הכלב כשהחתול עוד רחוק והוא לא התחיל לרוץ ואז
25/08/2016 | 15:31
46
תעודד כשהוא מסיר את המבט מהחתול... תלמד אותו כאילו משחק של ויתור על לרדוף תמורת חטיף, אם החטיף מספיק טוב זה יעבוד אם לא אתה מוזמן ללמד אותו הליכה נכונה (הליכה הרצועה רפוייה תמיד ללא התפרצויות) אבל זה חייב להיות עם מאלף אם תרצה אני מציע רק שיעורים של הליכה נכונה ולא חייב ממש סדרת מפגשים ארוכה 0503892603

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג
www.facebook.com/danieldogolog
לצפיה ב-'גור שיצו חדש'
גור שיצו חדש
23/08/2016 | 12:33
5
83
לפני 10 ימים קנינו גור שיצו, כרגע הוא בן 10 שבועות.
לפי המלצת המגדל אנחנו לא מוציאים אותו החוצה מכיוון שלא סיים את כל החיסונים,
בסלון סידרנו לו גדר גורים בתוכה המיטה שלו ,מים, ופד לעשיית צרכים. מס שאלות,
במהלך היום הוא יכול לצאת ולהכנס מהגדר דיי חופשי  כשהוא בהשגחה ( חופש גדול ואנחנו דיי הרבה בבית..)
את הצרכים הוא עושה לפעמים על הפד ולפעמים לא...האם תקין?  איך גורמים לו לגשת לפד? (כשראיתי שהוא מעדיף לעשות במקום מסויים מחץ לגדר הנחנו גם שם עוד משטח האם זה מסבך?)
שאלה נוספת, בלילות לאחרונה הוא התחיל להתעורר ב2-3 לפנות בוקר ולילל ולנבוח ולהשתולל , אחרי שאני בודקת שהכל בסדר אנחנו נמנעים מלגשת אליו וכך זוכים בשעתיים של "שישו ושימחו" , הוא ממש משתולל ומתפרע ובבוקר אני רואה שהוא עושה צרכים בתוך הגדר...לא תמיד על המשטח ולפעמים דיי קרוב לאיפה שהוא ישן.
מה עושים?
אשמח למעט הכוונה...
תודה!
לצפיה ב-'בניגוד להמלצת הווטרינר, צריך להוציא את הגור החוצה.'
בניגוד להמלצת הווטרינר, צריך להוציא את הגור החוצה.
24/08/2016 | 02:27
55
הוא חייב להתחיל תהליך של חיברות, הרגלה לסביבת חייו וחינוך לצרכים, אחרת הוא עלול לפתח בעיות התנהגות. מדובר בגור קטן שאפשר להוציא אותו על הידיים ולשלוט בקלות במגע שלו עם היצורים והדברים בחוץ. הוא זקוק להרבה טיולים שיכולים להיות קצרים, שבמהלכם יוכל לעשות צרכים. בזמן שהוא בבית מומלץ להחזיק אותו כמה שיותר בתוך המתחם של גדר גורים וברגע שהוא מראה סימנים של רצון לעשות צרכים - להוציא מיד החוצה. בפרט, כנראה בבוקר צריך להוציא אותו מוקדם כדי לצמצם את עשייתי הצרכים בתוך הבית.
לצפיה ב-'מסכימה עם קלה, הנה מאמר בנושא'
מסכימה עם קלה, הנה מאמר בנושא
24/08/2016 | 13:33
3
37
חשיפה - חשיבותה ודרכים להטמעה נכונה
מאת: ספי סהר  פורסם: 12/12/2008  עדכון אחרון: 14/12/2008  

מאמר זה עוסק בהדרכה נכונה של חשיפת גורים לעולם. 
המאמר הוא שכתוב של תשובות לשאלות שנתן ספי בפורום klavlav.org
http://www.klavlav.org/community/forum/forum_posts...

לרוב בעלי החיים, כולל בני האדם, קיים במהלך ההתבגרות תהליך הקרוי בשם "סוציאליזציה".
תהליך הסוציליזציה נמשך במהלך התבגרותו של הכלב ומהווה את ההסתגלות הבסיסית הראשונית לגורמים שונים כגון כלבים זרים, בני אדם, בעלי חיים, רעשים ולמעשה – כל עולמם.
אם ההיכרות הראשונית היא נעימה ולא מאיימת, הכלב יפתח לגורמים אלה גישה חיובית ורגועה במהלך כל חייו.
אם הכלב חווה תהליך סוציאליזציה לקוי או חסר, הוא יגדל ככלב חששן ואף תוקפן לגורמים הרבים אליהם לא נחשף כראוי.

כעקרון כל מפגש ראשוני צריך להיות חוויה נעימה לכלב. התקופה הקריטית ביותר של התהליך מתחילה בגיל שלושה שבועות ומסתיימת בגיל שלושה חדשים וחצי בערך.
לאחר גיל שלושה וחצי חודשים, וככל שהגור יגדל, ילך ויסגר "חלון ההזדמנויות" לעיצוב אופיו והכלב הופך לפחות ופחות "ניאטרלי". מכאן - שהסיכויים שיגיב לגורמים חדשים בפחד או תוקפנות גוברככל שהגור מתבגר.
מסיבה זו בגילאים אלו של הגור אני ממליץ ללקוחותיי לעזוב את המשמעת ולהתמקד בחשיפה. לא כי אי אפשר ללמד את הפקודות בגיל זה על בסיס חיובי, אפשר גם אפשר ואף רצוי אבל החשיפה חשובה יותר ולרוב האנשים אין מספיק זמן ויוצא שהאחד בא על חשבון השני...
הקונפליקט הגדול ביותר שמתעורר בעניין זה הוא נושא המערכת החיסונית: וטרינר ממוצע ימליץ לך להרחיק את הכלב ממוקד פוטנציאלי למחלות (כלבים, חיות אחרות ולכלוך) אך אישית אני מעדיף בגזעים מסויימים המיועדים לעבודה והדרייב הגבוה שלהם הופך אותם לסיכון לאחרים ולעצמם (לדוגמא פיטבול, מלינואה וג'אק ראסל. אך יותר הכוונה לגורים שבאופיים הם בעלי דרייב גבוה, זה יכול להיות כל גזע ובמיוחד הגור בעל הדרייב הגבוה ביותר מתוך השגר.)
אני מעדיף שהגור שלי יחטוף פרוו מאשר שלא ייחשף בצורה מושלמת אם לדעתי חוסר חשיפה מסכן אותו יותר.. אבל אני מאמין שהגישה האידיאלית לכלבי בית ממוצעים היא איפשהו באמצע - לחשוף את הכלב אך בצורה מבוקרת. כלומר לאפשר לכלב מפגש עם מגוון כלבים מחוסנים ובריאים, אזורים ציבוריים נקיים, נסיעה בתחבורה ציבורית ושאר ירקות. 
לאחר חשיפה נכונה הגור יהפוך לכלב יציב ונוח ואז אפשר לפנות את הזמן לעבודה על משמעת מעולה. 
כעת אתאר כיצד לבצע חשיפה נכונה עם גור בשלב הסוציאליזציה: 

רקע: בכלביים וביונקים רבים אחרים (טורפים שונים, פרימטים ועוד) אנו מגדירים את שלבי ההתפתחות העצביים והנפשיים של הגור במספר שלבים, אני אגע בקצרה בראשונים: 
השלב העוברי- מתייחס לשלב בו הגור נמצא ברחם אימו: מחקרים שונים מצביעים שבשלב העוברות העובר מושפע מגורמים חוץ רחמיים, ואולי אף חוץ אמהיים שישפיעו על התפתחותו כגור. 
שלב הינקות (מההמלטה ועד 13 יום) - הגור לומד לינוק ומגלה ומפתח את יכולותיו הפיסיות ככלב.  
שלב הזהות (מ-13 יום ועד שלושה שבועות), הוא שלב ההחתמה -הכלב לומד לזהות עצמו ככלב - קיום קשר אינטנסיבי עם כלבים אחרים הוא הכרחי וקריטי. הגור לומד התנהגויות ודפוסי התקשרות בריאים עם אחיו ואחיותיו לשגר.
שלב הסוציאליזציה (חברות) שלושה שבועות עד 12-14 שבועות – אשר בו עוסק מאמר זה. 
מעתה והלאה חלים שלבים נוספים בחיי הגור הקשורים בהתייצבות אופיו והתבגרותו ובנייתם של יצרים שונים עד לשלב הבגרות. 

בתחילתו של שלב הסוציאליזציה (שלושה שבועות ועד גיל חודש וחצי) קיום קשר עם כלבים נוספים הוא קריטי לגבי יכולתו של הכלב לתקשר ולהתנהג עם בני מינו לכן מקובל להפריד גור מהשגר 
רק בגיל 6 שבועות. רוב המגדלים היום, מלבד מגדלים לכלבי עבודה, לא מקפידים על חשיפה לגורמים נוספים בשלב שעד למכירת הגור. לכן נותרת לבעל הגור החדש תקופה קצרה ביותר של בין חודש לחודש וחצי של חשיפה מבוקרת ונכונה.

כיצד לבצע חשיפה מבוקרת:

1) על הגור להיות שרוי במצב יציב עם סביבתו: כלומר עליו להיחשף לסביבתו (ביתו) בצורה מלאה לפני שנחשוף אותו לתנאים חדשים. 
גישה חדשה של מספר כלבני עבודה גורסת כיום כי אם הכלב לא יקבע לעצמו סביבה יציבה במהלך כל שלב הסוציאליזציה אלא יחליף סביבה לעתים קרובות, הוא יגיע לרמה מעולה של יציבות ואומץ.
איני שולל את הגישה זאת לגמרי אבל אני חייב להדגיש ולהזהיר: לפעמים היא מוציאה תוצאות לא רעות ולפעמים הורסת גורים לחלוטין. מדובר בשיטה שלא הוכיחה את עצמה ברוב המקרים שנתקלתי בהם. על כן עליכם לקבוע לכלב שיגרה ותנאים קבועים: זמני ארוחות קבועים, נוהגים קבועים, מקום קבוע לישון בו וכו'. כאשר הגור מרגיש בטוח ונוח בביתו החדש אנו יכולים לעבור לשלב הבא:

2) הגדרת היצרים הדומיננטיים המפעילים את הגור: בכדי שנוכל לגרום לכל חוויה להיראות חיובית בעיני הגור עלינו להבין מהם הגורמים המניעים אותו לפני כן ולפתח אותם: בדוק מה הגור שלך הכי אוהב בהתבסס על היצרים:
א.     אכילה- איזה סוג צ'ופרים הגור הכי אוהב,
ב.     צייד-משחק: פפירול, כדור, חבל, סמרטוט וכו' ולמד את הגור לשחק בהם,
ג.       נהיגות\התנהגות חברתית: אהבתו של הגור אליכם ועידודכם ויחסכם אליו.

לאחר שהגדרתם מה היצרים החזקים ביותר אצל הגור, נסו להגביר אותם קצת - תנו צ'ופר מסויים רק לעיתים רחוקות וגירמו לכלב להתאמץ בשבילם. למשל החביאו צ'ופר מתחת לכרית ותנו לו למצוא אותו, תנו לו צ'ופר לאחר ביצוע התנהגות מסויימת רצויה ועוד. בקיצור, למדו את כלבכם להתאמץ בכדי לזכות מכם לתשבוחות. 
כאשר תגיעו לשלב בו תוכלו לגרום לכלבכם לעשות דברים שלא היה עושה בדרך כלל עבור צ'ופר, משחק, ליטוף או עידוד  - רק אז עיברו לשלב הבא: 

3) חשיפה מבוקרת בבית ובסביבה הקרובה לבית: לפני שאנו מוציאים את הגור לסביבה זרה כדאי לחשוף אותו לגורמים שעלולים להיות בעייתים במגרש הביתי שלו. כלומר לפני שאנו מביאים את מוחמד (או רקסי) אל ההר אנו מביאים את ההר אליו (-: . הביאו אנשים חדשים (לכלב) אל ביתכם והפגישו את הגור עימם, חישפו אותו לחפצים שונים, צעצועים מרעישים, שואבי אבק, והקלטות של רעשים שונים מהרחוב והשטח.
כל זאת עשו תוך הקפדה על העקרונות הבאים: 

א'- חופש הגישה: על הכלב לנוע וליצור אינטראקציה ראשונית וחיובית בחופשיות ומרצונו. אין למשוך, לדחוף או להרים על הידיים את הכלב פיסית. על האובייקט להיות סטטי או נע לכיוון המנוגד לגור. 

ב'- מרחק אדישות: בהתבסס על חוקי אדיגר (ראו ערך "חוקי אדיגר") אשר קבע שלכל בעל חיים תחום אדישות, חשדנות, בריחה ותקיפה ביחס לגורם מסויים, עליכם לשאוף להציב את הגור בקצה תחום האדישות שלו - במרחק בו הגור מבחין בגירוי אך אינו נסוג או נובח\מגרגר ומשם לגרום לו להתקרב בכוחות עצמו ומרצונו תוך שימוש בצ'ופר. כלומר, נסו לקרב את הגור אל אובייקט החשיפה (הגורם שאנו רוצים לחשוף אותו אליו) תוך מתן צ'ופר בכל פעם שהוא מתקרב עוד כמה צעדים.

ג'- החלפה לדחף הרצוי: כל יצר הוא רדום וכשהוא בא לידי ביטוי, הוא נקרא דחף. ישנם דחפים שלא יכולים להתקיים במקביל בצורה מלאה. דוגמא טובה לכך הם דחף הבריחה (המנעות) ודחף הצייד או דחף האכילה. כלומר כשאתם גורמים לכלבכם לאכול או לרדוף אחרי כדור הוא לא יעסוק בבריחה והימנעות לפחות לא כשם שהיה עושה ללא כדור או מזון. לכן לפני שאנחנו מציגים את אובייקט החשיפה כדאי "להחליף" ליצר הרצוי- לגרות את הכלב עם המזון או הכדור. 
כעיקרון, כאשר נוצר שיפור בהתנהגות הרצויה אנו מצ'פרים.

ד'- הנדס הצלחה ותגמל עליה: הגור לא חייב להסתער לזרועות שואב האבק השואג ולרבוץ עליו בפעם הראשונה או השנייה בה הוא פוגש בו. גם משחק בכדור בסמוך אליו יעשה את העבודה... (כדור, פפירול, מזון וכ"ו). רעשים יש להגביר בהדרגה ובהחלט כדאי להשתמש בהקלטות. 
התקרבות ספירלית אל האובייקט תהיה הדרגתית ולא פרונטלית ופתאומית. התקדמות אל עבר האובייקט שעשוי להיתפס כבעייתי צריכה להיעשות בצורה ספירלית (מעגלית) ולא ישירה. הסיבה לכך היא שכשהגור נע אל עבר האובייקט בקו ישר האובייקט הופך למרכז תשומת הלב של הגור והגור שוקל האם הוא מהווה איום או טרף. אך כשהגור נע במעגלים הולכים וקטנים סביב האובייקט בעק
לצפיה ב-'המשך'
המשך
24/08/2016 | 13:35
2
30
חשיפה - חשיבותה ודרכים להטמעה נכונה (המשך)
ד'- הנדס הצלחה ותגמל עליה: הגור לא חייב להסתער לזרועות שואב האבק השואג ולרבוץ עליו בפעם הראשונה או השנייה בה הוא פוגש בו. גם משחק בכדור בסמוך אליו יעשה את העבודה... (כדור, פפירול, מזון וכ"ו). רעשים יש להגביר בהדרגה ובהחלט כדאי להשתמש בהקלטות. 
התקרבות ספירלית אל האובייקט תהיה הדרגתית ולא פרונטלית ופתאומית. התקדמות אל עבר האובייקט שעשוי להיתפס כבעייתי צריכה להיעשות בצורה ספירלית (מעגלית) ולא ישירה. הסיבה לכך היא שכשהגור נע אל עבר האובייקט בקו ישר האובייקט הופך למרכז תשומת הלב של הגור והגור שוקל האם הוא מהווה איום או טרף. אך כשהגור נע במעגלים הולכים וקטנים סביב האובייקט בעקבות משחק או צ'ופר הוא מתקרב אל האובייקט מבלי לתהות יותר מדי על קנקנו והצ'ופר הוא שהופך להיות מרכז העניינים. גם אינטנסיביות הגירוי צריכה להתגבר בדרגה – לדוגמא, לפני שאתה לוקח גור לשוק הומה אדם עליו להפגין ביטחון מלא עם שניים שלושה אנשים זרים סטטיים וגם בתנועה, שקטים וגם קולניים. דוגמה נוספת - הכר לכלבך ארנב, ורק אחר כך חנות חיות, פינת חי וספארי וכן הלאה... קולות ורעשים יש להגביר בהדרגה. 

4. התנהגות רצויה: הקפידו שהגור מגיב בצורה רצויה אל הגירוי (ידידותיות\אדישות) ולא בתוקפנות או פחדנות. אם תקפיד על הכללים המוזכרים לעיל סביר שלא תיתקל בהתנהגות כזאת אך במידה וכן ונתקלת בתוקפנות שאינה מבוססת על פחד, גער בגור ונתק אותו מהגורם מיידית. את הגור אוחזים בידיים ומרימים אותו במהירות מהרצפה. הניתוק המהיר מהרצפה ביחד עם געירה בקול עמוק יעשו את העבודה עם רוב הגורים. אולם אין לחבק את הכלב במקרה הזה וכל כפותיו צריכות להיות מונחות באוויר. אפשרויות נוספות הן לתקן אותו באמצעות משיכה מהירה בקולר או ניעור קל בעור העורף.  חשוב שכל פעולות התיקון הללו ילוו בגערות רמות (בטון אסרטיבי ולא "צעקני" כדי שלא נפחיד את הגור). 
במידה וההתנהגות היא מבוססת פחד והגור לא מתעניין בצ'ופר מספיק בכדי להתקרב אל האובייקט, הסר את הצ'ופר וחלוף על פני האובייקט בקצב קבוע ומהיר מבלי להתייחס אליו בכל חשיבות.
המשך להחזיק את קצה הרצועה ותוליך את הכלב כפי שעשית כל הטיול. לאחר מקרה כזה המתן פרק זמן בין שתי דקות ליומיים וחזור אחורה אל שלב א' ואל קצה תחום האדישות. את זמן ההשהיה שבמהלך הזמן הזה נצל להעלאת הגור את הדחף לגורם החיובי. כלומר – נענוע מהיר בכדור על חוט בתוספת רעש נשיפה, נפנוף בפפירול, הצמדת צ'ופר לאף הכלב והרמת הצ'ופר באוויר יחזקו ברוב המקרים את הדחף המניע את הכלב להשיג את הצ'ופר ויגרמו לו לריכוז מחודש בפרס ולא באובייקט.

5. התייחסות למערכת החיסונית של הגור: קחו בחשבון את המערכת החיסונית החלשה יחסית של הגור שעדיין לא קיבל את כל חיסוניו. הקפד שהגור לא בא במגע עם צרכים של בעלי חיים וכלבים לא מחוסנים ומשוטטים,  אבל הזהר שלא תגרום לגור לפחד מהם בגלל עקשנותך להימנע מהם. סעיף זה בעייתי מעט ולכן אני מוסיף בסוף מאמר זה את הערותיה של הווטרינרית ד"ר קליר ברקאי.
6. הדרגתיות וסבלנות: אף פעם על תעייפו מדי את הגור או תמאיסו עליו את הצ'ופר. כשאתה משיג התקדמות בדרך כלל זה הזמן לחזור הביתה. ההתקדמות תמיד תהיה הדרגתית וסבלנית. אל תיחפזו כדי לא לשבש את התהליך ולגרום נזק.

7. יציאה לשטח: עכשיו אחרי שהגור התרגל לגורמים בסיסיים בסביבת מגוריו, אנו יכולים להתחיל להוציא אותו לפגוש שטחים חדשים תוך הקפדה על העקרונות המפורטים לעיל ועל הדרגתיות, הדרגתיות, הדרגתיות!!! 
חשוב לחשוף את הכלב לסביבה זרה לפני שאנו חושפים אותו לגורמים זרים בסביבה זרה. לדוגמא לפני שאני לוקח גור לגן שעשועים הומה ילדים משתוללים אני מביא אליו הביתה ילד או שניים ומוודא שהוא חש בטוח ומתנהג איתם כראוי. רק אחר כך אני מוציא אותו בבוקר לגן שעשועים ריק ומוודא שהוא מפגין בטחון בגן שעשועים על כל מתקניו וברזיותיו... בצהריים למחרת אני חוזר לגן כשהוא מכיל מספר ילדים ומציב את הכלב בשוליו ומעודד אותו להתקרב לקהל וכן הלאה...

ולסיום,
רשימת אובייקטים המומלצים לחשיפה: 
בני אדם, מכל הסוגים, הגילים, הצבעים, והמינים, והתלבושות 
כלבים,   "       ;           ;           ;           ;         " 
בעלי חיים שונים. 
מדרגות 
מדרגות נעות 
מעליות 
כלים חשמליים 
רעשים במיוחד קולות נפץ 
כלי רכב 
מקומות הומי אדם 
ים, 
מקורות מים שונים, 
קליניקה של וטרינר בלי בדיקה 
בדיקה על ידי וטרינר 
וכל דבר העולה על דמיונכם. 

זכרו: הגורות של כלבכם לעולם לא תחזור והיא חוויה מיוחדת במינה. הקפידו שתהיה גם חוויה מהנה עבורכם ועבור כלבכם. 

בהצלחה 
ספי.ס
magen.m.f.s@gmail.com
מאלף כלבים ומרצה לאילוף כלבים בבית דגן.

דברי הווטרינרית ד"ר קלר ברקאי לגבי תהליך חשיפה בטוח מבחינה בריאותית:
כדי להוסיף ולחדד את הפן הבריאותי המטריד הקשור לחשיפה יש לחזור ולציין מספר דברים:
ישנו פרדוקס בין חלון ההזדמנויות שהוא בעצם חלון הזדמנויות אל חזור, אשר אם לא נעשה בו את תהליך החשיפה כנדרש לא נוכל לשחזר מוכנות חושית וחווייתית של הכלב לצורכי למידה למשך כל חייו. מצד שני התקופה הזו עד גיל 14 שבועות חופפת כמעט לחלוטין לתקופה של החיסונים שבמהלכה הגור עדיין אינו נחשב מחוסן ויכול להדבק במחלות קטלניות ומפחידות כמו פרוו וירוס או כלבלבת.
ישנם הרבה בעלי כלבים הפותרים את הבעיה בכך שהכלב אינו יוצא החוצה ואינו נחשף עד תום החיסונים והם אומרים אחר כך כשיהיה בטוח יש זמן לחשוף אותו. אבל זו טעות! תקופת החשיפה היא תקופה קריטית בכך שאם הכלב לא נחשף לסביבה בתקופה זו יותר לא נוכל לשחזר את סוג ואיכות החשיפה ויכולות להיות הפרעות התנהגותיות שונות הבאות לידי ביטוי בעיקר בפחדנות.
לכן צריך לדעת כיצד נדבקים במחלות קטלניות להזהר מזה ויחד עם זאת לעשות עבודת חשיפה טובה ויסודית.
דרכי ההדבקה במחלות הקטלניות הן במגע ישיר עם כלב נגוע או נשא או במגע עם הפרשות כמו ליחה או צואה. שתן אינו מדבק. עלינו לקבוע כי במהלך הטיולים הכלב שלנו אינו מתרועע עם כל הכלבים האחרים בשכונה וכי אנחנו לא לוקחים אותו לטיול בפארקים כל עוד לא סיים את חיסוניו. יחד עם זאת עליו לפגוש כלב או שניים אחרים ולכן נבחר מראש כלב שאינו חשוף למקורות הדבקה רבים (אינו הולך לכל הפארקים בשכונה) וכלב בעל מזג נוח כדי שהמפגשים לא יהיו מאיימים אלא נעימים ועם כלב או כלבים אלה הגור שלנו יוכל לשחק.  במהלך הטיולים שלנו נקפיד להיות קשובים לכלב כדי למנוע ממנו הרחה של צואה של כלבים אחרים.
בהצלחה, בברכה,
ד"ר קלר ברקאי

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות!!'
תודה רבה על התשובות!!
24/08/2016 | 18:41
1
28
הלכנו היום לקנות רצועה ובהחלט נתחיל בחשיפה מבוקרת!

לגביי הבכי בלילה, יש לכם רעיון איך להתמודד? האם התעלמות מוחלטת תגרום לו להבין שבלילה ישנים? או שאנחנו רק גורמים נזק? ( מדגישה, שלדעתי זה לא בגלל רצון לצאת להתפנות היות ויש לו פד שעליו הוא מתפנה בד"כ..)
אני ממש ממש רוצה לישוןןןןן!

לצפיה ב-'לגור שלי, כשהיה בגיל הזה, השארתי מלא דברים כיפים ללילה'
לגור שלי, כשהיה בגיל הזה, השארתי מלא דברים כיפים ללילה
24/08/2016 | 22:09
30
קונגים עם מילוי מעניין, הכי כיפים זה קונגים קפואים וזה לוקח מלא זמן לרוקן אותם, עצמות לעיסה וכ"ו. במשך היום הוא קיבל צעצועים וחטיפים פחות שווים וללילה השארתי את הדברים שהוא הכי אהב ושדרשו התעסקות. אחרי טיול הערב, אמרתי לו לילה טוב, נתתי את הצ'ופר ועליתי למעלה לחדר שלי, זה היה סימן מאוד ברור שעכשיו הוא לבד למשך הלילה עם הצ'ופר... בהתחלה הוא ילל קצת (כמה שניות) אבל כשהבין שלא חוזרים אליו והוא העסיק את עצמו עם הצ'ופר. חשוב לשחק איתו הרבה בשעות אחר הצהריים והערב כדאי שהוא יהיה עייף.
לצפיה ב-'פעילות עם כלבים'
פעילות עם כלבים
21/08/2016 | 17:43
9
79
להבנתי אין פעילות מובנית עם כלבים בימי שישי או שבת.
אני יודעת שיש סדנאות אילוף וכדומה
אבל , סוג של אגי'ליטי אין בתל אביב
מכירים משהו מעניין אחר קבוצתי לפעילות משותפת של בעל כלב וכלב?

לצפיה ב-'רכבות כלבים?'
רכבות כלבים?
22/08/2016 | 10:31
8
21
לצפיה ב-'מה זה רכבות כלבים?'
מה זה רכבות כלבים?
22/08/2016 | 19:38
7
14
לצפיה ב-'בגדול - אתה יושב על אופניים והכלב גורר אותך'
בגדול - אתה יושב על אופניים והכלב גורר אותך
23/08/2016 | 01:59
6
70
כמו שכלבים גוררים מזחלות.
לעניות דעתי לא מתאים לכל כלב, אם כי יש הרבה גזעים שיכולים להתמודד עם זה ולא רק הגזעים ה"קלאסיים" האסקי ומלאמוט, יש להם קבוצה בפייסבוק תחת השם הזה, חפש אותם.
אני דווקא הייתי שמח לעשות את זה עם הכלבה שלי, רק שאין לנו רכב ובחיפה הכל עליות אז אין ממש איפה.
אמור להיות חוג אג'יליטי במרכז, לא זוכר איפה, אולי ראשון?
לצפיה ב-'בחיפה יש גם ירידות. למה הכל שלילי?'
בחיפה יש גם ירידות. למה הכל שלילי?
23/08/2016 | 07:44
34
לצפיה ב-'אפשר לעשות גם קאני קרוס - הכלב מושך בן אדם רץ/הולך'
אפשר לעשות גם קאני קרוס - הכלב מושך בן אדם רץ/הולך
24/08/2016 | 16:22
2
24
החוג לאילוף כלבים ואג'יליטי יושב בראשון לציון.  צפויות להפתח קבוצות - הכי טוב לשלוח מייל לכתובת info@agility.co.il
לצפיה ב-'אם אני במילא רץ - איפה הגרירה של הכלב?'
אם אני במילא רץ - איפה הגרירה של הכלב?
25/08/2016 | 00:57
1
20
ואם אני הולך - זה לא יוצא שהוא סתם מושך בטיול?

**לא בציניות, אני באמת לא מבין את הקונספט.
לצפיה ב-'גרירה זה עם אופניים'
גרירה זה עם אופניים
28/08/2016 | 12:13
5
רק צריך ללמוד ולהתאמן כדי שלא תעיפו אחד את השני. אם אתה לא רוצה שהוא יגרור אותך, אתה יכול לדווש ושהוא ירוץ לצידך. אין לי ניסיון בזה, אבל אני רואה אנשים שעושים את זה כל הזמן. יש גם רצועה מיוחד לריצה משותפת, שמתחברת לך למותניים ואז הידיים שלך חופשיות בזמן הריצה. 
לצפיה ב-'אולי משהו ירים את הכפפה?'
אולי משהו ירים את הכפפה?
27/08/2016 | 20:59
11
ויארגן איזה שהיא פעילות עם כלבים בקבוצות קטנות אשר אינן קשורות לאילוף...

לצפיה ב-'אולי משהו ירים את הכפפה?'
אולי משהו ירים את הכפפה?
27/08/2016 | 21:01
5
אולי משהו יארגן קבוצות קטנות לפעילות מובנת עם כלבים, במקום לשבת בגינת הכלבים כמו שומרים?
לצפיה ב-'כלבת - שאלה קצת פרנואידית'
כלבת - שאלה קצת פרנואידית
23/08/2016 | 23:33
2
56
היי,
חבר טוב קנה גור גזעי (בכמה אלפי שקלים) ממגדל מוסמך.
הגור בן 8 שבועות ולמיטב הבנתי כלבת עושים רק כשהוא בן 4 חודשים (או משהו באזור הזה). הוא כמובן מתכוון לחסן (כשיגדל) ולגדל את הגור בהתאם להמלצות לא להוציא מהבית בהתחלה וכו'(אין לי כלב אז אני לא יודע איך מגדלים גורים עד אז)

האם זה בטוח לשחק \ לגעת בגור לפני שעבר את החיסון? אולי יש לו כלבת ולא יודעים את זה?

אני יודעת שזה קצת פרנואוידי אבל אשמח לשמוע את דעתכם לגבי כמה זה בטוח לשחק איתו (כשהוא נושך) עד שעבר חיסון
לצפיה ב-'נשמע לי בטוח. ד''א כלבת עושים בגיל 12 שבועות '
נשמע לי בטוח. ד''א כלבת עושים בגיל 12 שבועות
24/08/2016 | 10:37
37
אם הכלב בבית או נפגש רק עם כלבים מחוסנים, אין בעיה. אתה מפחד שהוא נדבק בכלבת אצל המגדל? כי מגדלים רשומים הם לרוב אנשים רציניים ששומרים על החוק ומחסנים את הכלבים שלהם בגיל המתאים, לכן אני לא חושבת שהכלב נחשף לכלבים לא מחוסנים. אם עדיין זה מאד מטריד אותך, תבקר את הגור עוד חודש 
לצפיה ב-'אם הוא הגיע ממגדל אחראי לדעתי אין סיבה לחשוש.'
אם הוא הגיע ממגדל אחראי לדעתי אין סיבה לחשוש.
26/08/2016 | 09:49
8

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ