לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא  קראו  את  תקנון הפורום  לפני  שאתם  מתחילים  לכתוב  בו !

קחו את העצות הניתנות בפורום בעירבון מוגבל. זכרו כי העצות עלולות להתברר כשגויות ולא נכונות.
בכל מקרה, העצות הניתנות בפורום אינן מהוות תחליף להתייעצות ולביקור אצל וטרינר, או לפניה לבעל מקצוע מיומן ומנוסה.

המשך >>

לצפיה ב-'שרשור שאלות - בעיות בהתנהגות כלבים'
שרשור שאלות - בעיות בהתנהגות כלבים
25/07/2016 | 12:36
38
72
שלום לכולם
שמי שימי כהן , ואני מאלף ומומחה להתנהגות כלבים כבר למעלה מ-10 שנים ואני בעל ניסיון נרחב ומקיף בפתרון בעיות התנהגות בכלבים.
כיום אף מייסד ומנהל בית הספר לאילוף ופתרון בעיות התנהגות אשר מכשיר את דור המאלפים הבא ...

אני פה כדי לייעץ , לעזור ולתרום לכם מהידע והנסיון שלי 
אז קדימה ... למה אתם מחכים ?
זה הזמן לשאול שאלות , מבטיח לענות לכולם בהקדם האפשרי

אשמח לענות על כל שאלה 

שימי כהן - מבט הכלב
מנהל בית הספר לאילוף ופתרון בעיות התנהגות
מאלף ומומחה להתנהגות כלבים

מייל: mabatakelev.m@gmail.com 
אתר: http://mabatakelev.com/
פייסבוק: https://www.facebook.com/mabatakelev/
לצפיה ב-'גור ששם ברקסים בהליכה'
גור ששם ברקסים בהליכה
25/07/2016 | 20:29
3
37
גור בן חצי שנה שכשאני מנסה להתרחק קצת מהבית או לחרוג ממסלול הטיול הרגיל שלנו, הוא שם ברקס ולא מוכן להתקדם.
הוא לא גור קטן שאפשר להזיז עם מעט כוח אלא גוש שאי אפשר להזיז.
ניסיתי לדרבן אותו באמצעות פרסים, לקח לי בערך שעה לעבור אתו 600 מ' ויום למחרת כאילו הכל נשכח ושוב שם ברקסים באותו מקום.
מה אתה ממליץ?

תודה
לצפיה ב-'בלימות בהליכה אצל גור'
בלימות בהליכה אצל גור
26/07/2016 | 08:14
2
26
בוקר טוב,

אשמח לקבל קצת רגע על הגור שלך.
מאיזה גיל הוא אצלך? 
מה ידוע לך על העבר שלו ? שלב הגורות המוקדמת?
האם עבר חשיפה למקומות / אנשים / גירויים שונים בגורות המוקדמת? 

ממה שאתה מתאר הגור שלך נלחץ ממקומות חדשים שאינו מכיר , כפי שציינת שכאשר אתה מנסה לחרוג מהמסלול הקבוע אותו הוא מכיר הוא בולם לך ולא מוכן להמשיך. האם במסלול הקבוע מטייל בשמחה וללא חשש?

מה שאני ממליץ לעשות זה כמה דברים במקביל:
1. ראשית אני ממליץ ללמד את הכלב הליכה נכונה , על מנת שתהיה לכם תקשורת, אני מצרף לך קישור למאמר על כך. חשוב להתחיל בסביבה מוכרת ונטולת גירויים.  קישור למאמר
2. אני ממליץ בימים הקרובים לצאת לטיולים במסלול הקבוע ולאט לאט ובהדרגתיות (אתה תקבע את רמת ההדרגתיות לפי תגובות הכלב) תתרחק ותסטה מן המסלול , נסה כל פעם לשנות את המסלול בכמה מטרים ובהדרגה בהתאם לתגובת הכלב (רמת הלחץ שהוא חווה וההתנהגדות) תתרחק יותר ויותר.
3. אם בולם לך חשוב מאוד לא לוותר לו, מה שקורה הכלב חווה איזשהו פחד/חשש מהלא נודע , חשוב מאוד לשדר לו שהכל בסדר ואתה פה כדי "לשמור" עליו , ממש ללכת בביטחון עם גב זקוף ולדרבן ולעודד את הכלב להמשיך איתך על ידי מילות עידוד, קפיצות , ממש להלהיב אותו ולהפוך את החוויה למשהו שמח ונעים וכמובן שוב לא להסס ולא לחשוש - הם מרגישים אותנו כל כך ואם אנחנו נחשוש מתגובת הכלב שהולכת לבוא (לצורך העיניין הבלימה) הוא כמובן ירגיש זאת ויחשוש עוד יותר , לכן המשך ללכת ואל תעצור באם בולם , אני מבין שמדובר בהתנגדות מצדו אבל מאוד מאוד חשוב לא לוותר ולהראות לו שהכל בסדר ולא קורה כלום אם ממשיך ללכת, פשוט להתעלם מהבלימה שלו ולהמשיך כאילו כלום ( רק לעודד ולמשוך קלות ברצועה ) בשניה שעושה צעד כלשהו או מתרומם כדי להתקדם עודד אותו וחזק אותו על כך , אל תשחד אותו עם חטיפים זו לא הדרך . 
4. עיקביות ואחידות - חשוב להתמיד ולהיות עיקבי במשך מספר ימים ולעשות זאת במסלולים שונים , כמובן הכל בהדרגה כדי לא ליצור לכלב התנגדות חריפה יותר. חשוב שכל מי שמטייל עם הכלב יקח בזה חלק ושהתגובות שלכם להתנהגות הזו תהיה אחידה ולא תבלבל אותו.
5. הכלב שלך מחפש מישהו שינהיג אותו , ולכן אני שוב חוזר ואומר שדר לו ביטחון שהכל בסדר ועל תעשה עיניין מהבלימה שלו כי ברגע שעצרת כשהוא נעצר הוא מבין שיש משהו לא בסדר בהמשך הדרך ובעצם חיזקת לו את ההתנהגות הזו והעצמת את הפחד שלו ותיגמלת אותו על כך.
מקווה שזה מובן וזה עוזר לך
באם אתה לא רואה שינוי משמעותי בהתנהגות הייתי ממליץ לקבוע שיעור עם איש מקצוע על מנת שידריך אתכם כייצד לנהוג, מנסיון זה משהו שיכול להיפתר ב2 דקות. 

בהצלחה 

שימי כהן - מבט הכלב

מייל:
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
26/07/2016 | 09:12
1
18
מדובר בלברדור כנעני בן חצי שנה, אצלי חודש.
הוא גדל בעיקר בכלביה ובמעט בתי אומנה.
מבחינת אנשים אין לו שום בעיה - הוא אף פעם לא נובח או חושש ודווקא הוא מתלהב וצובר ביטחון כשהוא רואה עוד אנשים הולכים לידינו.
מבחינת כלבים אחרים - הוא לפעמים קצת נרתע כשהוא רואה כלב אחר, אבל שנייה אחרי הוא מושך לכיוונו כדי לשחק איתו.
במסלול הקבוע הוא מטייל ללא חשש.
לצפיה ב-'חשיפה בשלב הגורות '
חשיפה בשלב הגורות
26/07/2016 | 09:20
20
יכול להיות שבגלל שאצלכם רק חודש , הוא לא עבר חשיפה נכונה למקומות שונים בשלב הקריטי של הגורות,
אני מצרף מאמר בנושא חשיפה נכונה לגורים - אמנם עברתם קצת את הגיל אבל חשוב גם עכשיו להרגילו כמה שיותר לסיטואציות אותם יחווה בעתיד בצורה נעימה ונכונה.
מעבר לכך ליישם את מה שרשמתי בהודעה הקודמת.

שימי כהן - מבט הכלב

מייל: mabatakelev.m@gmail.com 
אתר: http://mabatakelev.com/
פייסבוק: https://www.facebook.com/mabatakelev.School/
לצפיה ב-'כלב ענק שמושך בטיולים'
כלב ענק שמושך בטיולים
25/07/2016 | 23:16
5
33
הכלב שלי שוקל בערך 30 ק"ג והוא עדיין גור (בן 6 חודשים, מגזע כלב צאן אנגלי עתיק). בטיולים הוא הולך די יפה, כשהוא מתחיל למשוך אני נותנת לו הוראה לשבת והוא בד"כ מתיישב למשמע ההוראה (לפעמים צריך להניח יד על הישבן ולהזכיר לו) ואח"כ מושך פחות לכמה דקות ואז שוב מתחיל למשוך. הבעיה היא בעיקר כשמתקרבים לפארק הכלבים, למקום שבו אני משחררת אותו מהרצועה, ושם הוא נותן לפעמים משיכה חזקה ופתאומית ברצועה שמוציעה לי את היד מהמקום... גם כשפוגשים כלבים אחרים בטיול, הוא מתרגש מאוד ומושך לכיוונם בחוזקה.

הוא עובר אילוף ומבין את הפקודות בד"כ, אבל לפעמים שוכח אותן. אני לא רוצה ללכת עם חטיפים כי אני רוצה שהוא יהיה מרוכז בטיול ולא בי, מצד שני הוא עוד יגדל ואמור להגיע למשקל שבו אני לא אהיה מסוגלת לשלוט בו בעזרת כוח.

רעיונות?
לצפיה ב-'ועוד שאלה לגבי הגור (כלב צאן אנגלי עתיק)'
ועוד שאלה לגבי הגור (כלב צאן אנגלי עתיק)
25/07/2016 | 23:29
1
29
(הוא בן 6 חודשים, לא מסורס עדיין) אני משחררת אותו מהרצועה בכל בוקר באותו פארק, בפארק יש כלבים די קבועים. עם כל הכלבים הוא מסתדר נהדר ויש לו כמה חברים קבועים, אבל יש שני כלבים, שניהם זכרים, שלפעמים כשהוא משחק איתם הם תוקפים אותו. בד"כ כשזה קורה, הוא נמלט בצרחות רמות מהמקום, פעם אחת מצאנו עליו נשיכה קטנה, בשאר הפעמים לא היו סימנים פיזים לתקיפה אבל הצווחות שלו היו רמות. הוא חוזר לשחק איתם למחרת, אבל די ברור שהוא חושש מהם. האם זה קשור לזה שהוא לא מסורס? אחד מהזכרים האלה מסורס והשני לא (בן 18 חודשים). יש לציין ששניהם קטנים ממנו בגודלם הפיזי. אנחנו מתכננים לסרס אותו בערך בגיל שנה.

תודה
לצפיה ב-'משחק בין כלבים'
משחק בין כלבים
26/07/2016 | 09:00
18
כל עוד לא מדובר בפציעה (סימני נשיכה) לרב מדובר במשחק וביסוס מעמדות בין כלבים , ישנם כלבים שמשחקים בצורה אגרסיבית יותר וישנם כלבים עדינים יותר בצורת המשחק שלהם. לפעמים לנו נראה מהצד שהם רבים אבל בעצם מדובר במשחק קולי. 
ממה שאת מתארת יש איזשהי אגרסיביות מעבר למשחק מאחר ואת רושמת תוקפים אותו וגם שמצאתם סימן נשיכה , לכן חשוב לשים לב שזה לא עובד את הגבול, כדי לא לסכן את הכלב שלך ולא לגרום לו לטראומה מכלבים (אם תתרחש תקיפה רצינית יותר).
את כן מציינת שהם משחקים יחד ושרק לפעמים קורה שתוקפים אותו , אני ממליץ לצפות במשחק שלהם ולנסות להבין מה הטריגר לתקיפה , אולי משהו שהכלב שלך משדר , או משהו שעושה גורם להם להגיב כך.
לגבי הסירוס ,אני לא בטוח שזאת הסיבה , אבל אין ספק שכלב לא מסורס יכול לגרום לתקיפות יותר מכלב מסורס - אבל לרב מדובר דווקא במפגש הראשוני ולא תוך כדי משחק.
האם שני הזכרים תוקפים אותו ? האם הם עושים זאת יחד? בנפרד?

שימי כהן - מבט הכלב

מייל:
לצפיה ב-'משיכות בטיולים'
משיכות בטיולים
26/07/2016 | 08:33
16
היי תמי בוקר טוב,

אני מבין שהכלב נמצא בתהליך של אילוף? האם אתם נעזרים בשירותי מאלף? או עושים זאת עצמאית?
באם אתם נעזרים בשירותי מאלף הכי נכון יהיה להתייעץ עם המאלף שלכם מאחר והוא מכיר את הכלב הכי טוב וידע כייצד להכווין אתכם בצורה הנכונה ביותר וכמו כן ניתן לעבוד על הבעיות שאת מתארת באופן פרטני ואישי ובכך סיכויי ההצלחה והפיתרון גבוהים הרבה יותר.
במידה ואתם מאלפים אותו בעצמכם, איך לימדתם אותו את הפקודות? האם עבדתם על עבודה מול גירויים ? אם כן איך?
לגבי עבודה עם חטיפים , החטיפים מיועדים בעיקר לשלב הלימידה הראשוני של הכלב כאשר הכלב לומד לבצע משהו חדש הדרך ללמדו היא על ידי הכוונה של צ'ופרים, אך לאחר שהכלב מבין ויודע מה רוצים ממנו יש להפחית את כמות מתן החטיפים בהדרגה ולעבוד לחיזוק חלקי ( מידי פעם לתת לו על ביצוע ומידי פעם לא, בלי שום סדר הגיוני , כלומר פעם כן, 3 פעמים לא, פעמיים כן וכן הלאה) מה שקורה הכלב מבצע מאחר ואינו יודע איזה מהביצוע יביא לו את הצ'ופר ( ממש כמו בהימורים - שאתה ממשיך להמר למרות שלא תמיד אתה זוכה , שמא אולי הפעם כן תזכה) לאחר שעברנו את שלב החיזוק החלקי , ניתן לעבור לשלב הדרישה ( ללא חטיפים בכלל , אבל חשוב להשתמש עדיין בחיזוק אחר , באם זה מילה טובה או ליטוף או שחרור מהרצועה - כל מה שהכלב אוהב נחשב לחיזוק לאו דווקא אוכל)
אם אתם לא עוברים תהליך אילוף מקצועי , אני ממליץ על כמה דברים שניתן לעשות:
1. ללמד את הכלב ללכת בצורה נכונה , ניתן אף ללמד אותו את הפקודה "רגלי" - מאוד מומלץ בשביל לגרום לכלב להתעלם מגירויים (אז לא חייב שכל הטיול יהיה ברגלי אבל ברגע שאת מתקרבת לאזור "בעייתי" - גינת הכלבים , או מקום הומה אדם , או עוברת ליד כלבים אחרים , חשוב שיתרכז בך ולא בסביבה אשר גורמת לו למשוך קדימה ולצאת מפוקוס), אני מצרף לך קישור למאמר על הליכה נכונה  , אם זה משהו שקשה לכם ליישם לבד אני ממליץ להתייעץ עם איש מקצוע על מנת שיעזור לכם ויכווין אתכם מה הדרך הנכונה לעבוד עם הכלב ( צריך לקחת בחשבון שאינני מכיר את הכלב וכל כלב הוא שונה בדרכו שלו ויכול להיות שהכלב שלכם צריך קצת יותר השקעה - שוב זה תלוי בכלב וגם בכם).
2. לגבי הגעה לפארק הכלבים - אני ממליץ בזמן הקרוב , ללכת לאזור הגנת כלבים וגם שם , לא לשחרר אותו תמיד , אלא לפעמים רק לעבור שם ולא לעצור בגינת הכלבים , כך רמת ההתרגשות תרד בהדרגה , מאחר והוא יתחיל להבין שלא תמיד עוצרים פה להשתולל. בנוסף רגע לפני שאת מגיעה לאזור בו הוא מתחיל למשוך , נסי למשוך את תשומת ליבו אלייך ולעודד אותו להיות בפוקוס עלייך. 
3. לגבי מעבר ליד כלבים אחרים - אני שוב ממליץ לעבוד על הפקודה "רגלי" ולתרגל זאת ראשית במקום סטירילי וללא כל גירויים ובהדרגה לעבור למקומות יותר עמוסים שכוללים כלבים , מזכיר לך שבשלב הלמידה כן יש לשלב חטיפים ולעבוד כמו שרשמתי בסעיף הראשון. 
ישנו כלי עזר מצויין שנקרא "הלטי" שזה בעצם רתמת ראש שבעבודה נכונה עוזרת מאוד גם במשיכות וגם בפוקוס של הכלב, מאחר וזה עובד על פן פסיכולוגי אצל הכלב - מה שבעצם הכלי הזה עושה , זה שברגע שהכלב מושך ברצועה הפה נסגר (ממש כמו פעולת הריסון של האמא בטבע - כך האמא נוהגת לרסן את הגורים על התנהגות פרועה ולא נעימה) כמו כן להלטי יש את אפשרות של הסרת הגירוי , כלומר באם רואה כלב את יכולה להזיז את הראש של הכלב ובכך להוריד את ההתרגשות ולתת לו התנהגות חלופית רצויה , להבדיל מקולר רגיל / חנק וכדומה.

אם את לא רואה שיפור , אני ממליץ להתייעץ עם איש מקצוע (אם יש לכם כבר אחד כזה אז הכי טוב להתייעץ איתו) על מנת שיראה לכם וילמד אתכם כייצד לנהוג.

בהצלחה,

שימי כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'תשתמשי ברתמת איזי וולק'
תשתמשי ברתמת איזי וולק
26/07/2016 | 11:33
1
11
זה לא יחנך אותו אבל יותר קל לשלוט איתה בכלבים גדולים והיד לא תצא מהמקום גם אם הוא מושך ממש חזק.
אם את רוצה להשתמש בהלטי חשוב מאוד לקבל הדרכה פנים אל פנים איך להשתמש בה אחרת את יכולה לגרום לכלב נזק.
לצפיה ב-'מסכים עם ההודעה מעלי - הלטי אך ורק בהדרכה מקצועית'
מסכים עם ההודעה מעלי - הלטי אך ורק בהדרכה מקצועית
26/07/2016 | 11:36
5
לצפיה ב-'איך ללמד כלבה איפה כן לחפור'
איך ללמד כלבה איפה כן לחפור
26/07/2016 | 00:34
1
23
לא בדיוק בעיה, אבל...
נובה שלנו מאד אוהבת לחפור באדמה. אנחנו עכשיו בונים מחדש את החצר והחלטנו לייחד איזור למשחקיית כלבים - אולי גם נשים שם כמה מתקנים מהסוג שהם אוהבים לטפס עליהם בפארק, שיהיה להם מעניין. אנחנו מתכננים להביא לשם חול שיהיה יותר ידידותי לחפירה. אני מחפשת רעיונות - איך לגרום להם להבין שזוהי גינת החפירה מעכשיו?
חשבתי על להחביא צעצועים וקונגים חצי קבורים שם ולשבח אותם כשימצאו אותם. עוד רעיונות?
לצפיה ב-'חפירה במקום מסוים'
חפירה במקום מסוים
26/07/2016 | 09:06
16
היי,

נשמע שאתם הולכים לבנות גן עדן לנובה :))) כל הכבוד !!!
על מנת לייעד מקום חפירה ספציפי יש כמה דברים שניתן לעשות:
ראשית כמו שרשמת לקבור שם צעצועים ועצמות - כך שזה יעודד אותה לחפור איפה שאתם מעוניינים.
בנוסף בכל שאר החצר אני ממליץ לקבור את הצואה שלה שם בכמה מוקדים שונים, לרב כלבים אשר מוצאים את הצואה שלהם בזמן החפירה ימנעו מלחזור על כך שוב.
בנוסף אני ממליץ לחזר אותה כאשר חופרת איפה שמותר ולרסן כאשר מנסה לחפור במקום האסור.

בהצלחה 

שימי כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'ברוך הבא לפורום'
ברוך הבא לפורום
26/07/2016 | 07:46
2
27
שלום שימי,

ברוך הבא לפורום.
כל הכבוד על היוזמה שבפתיחת שרשור שאלות.
נעצתי את השרשור בראש הפורום כדי שלגולשים יהיה די זמן לשאול שאלות ולקרוא את התשובות.
כמו כן, שירשתי לכאן שאלות נוספות שגולשים שאלו לפני שפתחת את השרשור.

בתודה ובברכה,

אורי.

לצפיה ב-'מעולה '
מעולה
26/07/2016 | 09:09
6
לצפיה ב-'מצטרפת לברכות ולתודות. כל הכבוד!'
מצטרפת לברכות ולתודות. כל הכבוד!
26/07/2016 | 09:52
5
לצפיה ב-'איך להקל על גור כשהמשפחה נוסעת לחופשה?'
איך להקל על גור כשהמשפחה נוסעת לחופשה?
25/07/2016 | 22:21
2
33
הגור בן ארבעה חודשים, ואנחנו נוסעים לשבועיים.
הגור ישאר בבית, עם אחד הילדים (בן 17), ובן נוסף יגיע כל ערב כדי לפנק אותו.
הייתי בטוחה שמצאתי פיתרון מצוין, אבל אתמול נעדרתי מהבית מהבוקר עד הערב, והקטנטן לא אכל כל היום. הוא נשאר עם בעלי ושני הבנים, אבל עדיין היה מדוכא.
בד"כ אני עובדת מהבית, והוא לא רגיל להיות בלעדי יותר משעתיים רצופות.
אני מודאגת, ומחפשת רעיונות כדי לא לחזור הביתה ולמצוא גור מדוכא ומורעב.
לצפיה ב-'היעדרות מהבית'
היעדרות מהבית
26/07/2016 | 09:17
1
24
היי,
כמו שרשמת הכלב רגיל להיות איתך בבית מרבית שעות היום ולכן חווה קושי בהיעדרותך הספציפית (אני מניח שכאשר שאר בני הבית יוצאים אינו מגיב כך).
נשמע שהגור הקטן שלכם פיתח אלייך איזשהי תלות , וכאשר את יוצאת הוא חווה לחץ מסויים.
פתרונות קסם אין , אבל צריך לחקור קצת יותר לעומק את רמת התלות והגורם.
בינתיים כמה טיפים:
1. עד הנסיעה נסי לצאת מידי פעם מהבית לזמנים קצובים ושונים , כל פעם כמה שעות , הוא חייב להתחיל להתרגל לחוסר הנוכחות שלך לידו.
2. לפני כל יציאה מהבית יש להוציא לו כמה שיותר אנרגיה על מנת שיהיה עייף וכל מה שירצה הוא לישון.
3. האם ישן איתכם בחדר? במיטה? אם כן אני ממליץ להפסיק זאת כמה שיותר מהר, מדובר בהתנהלות לא נכונה שרק תגביר את התלות.
4. כאשר את כבר כן בבית , נסי לא להתייחס אליו כל הזמן , הוא צריך לפתח עצמאות ויכולת להעסיק את עצמו, אני משער שהוא בטח עוקב אחרייך בבית, אם כך המצב , הגבילי זאת ואל תאפשרי לו.
5. נסי לבלבל אותו עם יציאה מהבית , כלומר התארגני ליציאה והישארי בבית , קחי מפתחות תיק שימי נעליים והישארי בבית בנוסף עשי גם את ההפך צאי במפתיע מהבית ללא כל התארגנות (אפילו אם זה לכמה דקות רק לשם התרגול) חשוב שלא יהיו לו סימנים מקדימים לעזיבות (מגביר לחץ אצל הגור).
האם מלבד זה שלא אוכל ישנה התנהגות נוספת בעייתית ביציאה שלך מהבית?

כלב לא ירעיב את עצמו אלא אם הוא באמת חווה חרדה ברמה ממש גבוהה , יכול להיות שרמת התאבון שלו תרד בהיעדרותך אבל אלא אם נמצא בחרדה של ממש הוא יאכל כשיהיה באמת רעב , אתם יכולים לבדוק זאת על ידי מתן משהו יותר טעים מהאוכל היבש , למשל חטיף או צ'ופר עסיסי אחר ואם הוא אוכל אותו כשאת לא בבית רמת הלחץ שחווה לא מאוד גבוהה וקיצונית ובמקרה של הרעבה לא הייתי דואג.

בברכה,

שימי כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'תודה. אנסה ליישם.'
תודה. אנסה ליישם.
26/07/2016 | 13:47
5
לצפיה ב-'כלב תוקפני בגינת כלבים'
כלב תוקפני בגינת כלבים
25/07/2016 | 10:59
5
57
שלום,
בגינת כלבים שלנו יש כלב שמתנהג באופן תוקפני ואגרסיבי מאוד כלפי כלבים אחרים. הכלב הזה נראה רגוע ומשחק עד שפתאום אחד הכלבים בא לו ברע ואז הוא תוקף. עד כה לא גרם נזק ממשי (שידוע לי). דוגמה למקרה- הוא ריתק כלב אחר על גבו, אחז עם שיניו בגרון שלו ואיים.
הבעלים לא מעיר לו על ההתנהגות הזאת ולא מפריד בינו לבין כלבים אחרים, למרות שהמקרים האלו קורים לעיתים תכופות והוא מקבל הרבה תלונות כועסות מבעלי כלבים אחרים. הגישה שלו היא- "הם כלבים, שיפתרו את זה לבד".
האם מישהו התמודד עם סיטואציה כזו? מה אפשר לעשות?
לצפיה ב-'היי'
היי
25/07/2016 | 11:05
3
36
האם מדובר בהתנהגות תוקפנית עבור כלב ספציפי ? או שכל פעם מדובר בכלב אחר?
האם המשחק שלו באופן כללי הוא משחק אגרסיבי ? מלווה בקולות?
בעיקרון כל עוד כלב מתנהג בצורה כזו בעת משחק יכול להיות שמדובר פשוט בביסוס מעמדות ביניהם ובמצב כזה לא מומלץ להתערב ( הבעלים שאמר שהם כלבים שיפתרו את זה לבד בעיקרון צודק) אבל חשוב לשים לב שהמשחק לא עובר את הגבול להתנהגות תוקפנית שמסכנת את הכלב השני.
אם זה משהו שממש מפריע לך ולבעלי כלבים נוספים , הייתי ממליץ לנסות לדבר ולהסביר לבעלים בצורה כנה למה זה מפריע , אני לא בטוח שיש משהו מעבר לכך שניתן לעשות 

אשמח לענות על כל שאלה
שימי כהן - מבט הכלב
מייל:
לצפיה ב-'דרך "המשחק" שלו'
דרך "המשחק" שלו
25/07/2016 | 12:07
2
32
תודה על התשובה. מדובר בהתנהגות שמופנית כל פעם כלפי כלב אחר. בכלליות הוא משחק בצורה אגרסיבית. קורה הרבה שתוך ניסיון שלו לשחק עם כלב אחר, הכלב השני מנסה להפסיק את האינטראקציה, להתחמק ממנו ולהתרחק...אבל הוא לא מרפה, ואז יש לו "יציאות" של תוקפנות שלא נראית לי חלק מהניסיון לשחק (נביחות מאיימות בפנים של הכלב, ריתוק של הכלב השני לקרקע תוך איום וכו').  

לצפיה ב-'בהחלט נשמע כמו סיטואציה לא נעימה'
בהחלט נשמע כמו סיטואציה לא נעימה
25/07/2016 | 12:12
1
26
האם הכלב מסורס?
שוב נסו לדבר אל הבעלים ולא לבוא אליו בתלונות לפעמים דווקא תלונות יגבירו את התנגדות הבעלים לשתף פעולה.
אם לא עוזר אני ממליץ פשוט להימנע מלהגיע באותן שעות , או פשוט ברגע שהכלב ההוא מגיע לצאת כולם מהגינה ( נכון זה מבאס ולא ממש פייר אבל אם כולם יצאו מהגינה ברגע שמגיע אולי יבין את הרמז) 
בהצלחה 

אשמח לענות על כל שאלה

שימי כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'תודה'
תודה
25/07/2016 | 12:16
21
לא בטוחה אם הוא מסורס...
תודה רבה, כנראה שזה באמת הדרך שצריך לפעול בה לצערי 
לצפיה ב-'אצלנו יש קבוע בעלי כלבים ערסים'
אצלנו יש קבוע בעלי כלבים ערסים
25/07/2016 | 11:17
51
הבעלים ערסים וכך גם חינכו את הכלבים שלהם, הם בטח לא מרסנים אותם.
התוצאה היא שיש בגינת הכלבים בשכונה 3-4 כלבים גדולים ותוקפניים שהשתלטו עליה ומעבר לזה אין מה לעשות.
אני אמנם לא מומחה אבל "לתת לכלבים לפתור את זה בעצמם" יכול גם לצלק נפשית את הכלב כתוצאה מחוויה לא טובה ולגרום לו להירתע מבע"ח אחרים או מלהגיע לגינה.
אני משתדל ללכת בשעות שהכלבים האלו לא נמצאים או לחילופין אני נפגש עם בעלי הכלבים הנחמדים במקומות אחרים.
אין באמת למי להתלונן בעניין כי לכאורה אין עבירה על שום חוק, סתם התנהלות אנוכית.
לצפיה ב-'גורה נובחת'
גורה נובחת
24/07/2016 | 08:05
2
50
הגורה שלי התחילה פתאום לנבוח על אנשים בטיול, איך מונעים זאת ממנה?
(היא בת כ 5.5 חודשים)

לצפיה ב-'כעקרון זה מאוד תלוי בלמה היא נובחת...'
כעקרון זה מאוד תלוי בלמה היא נובחת...
24/07/2016 | 19:00
34
האם זה כי היא רוצה לתקוף או רוצה לשחק...
אם תרצו הליכה נכונה זה תהליך של 2 שיעורים ומלמד אותם להתעלם מהסחות דעת בטיול ולהתרכז בך... 0503892603

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג
www.facebook.com/danieldogolog
www.dogolog.co

לצפיה ב-'נביחות בטיול'
נביחות בטיול
25/07/2016 | 10:03
22
היי,
על מנת לפתור את בעיית הנביחות בטיול חשוב להבין מדוע היא נובחת ולפתור את הבעיה מהשורש.

ראשית , האם נובחת ומושכת לכיוון האדם עליו היא נובחת? או נובחת ונסוגה אחורה?
איך מגיבה לאנשים באופן כללי? חברותית ? פחדנית ? תוקפנית? - גם בבית וגם בטיולים (הכוונה היא לאנשים הניגשים אליה)
כייצד אתם מגיבים כאשר נובחת ? 

אשמח לענות על כל שאלה
שימי כהן - מבט הכלב

אתר: http://mabatakelev.com/
פייסבוק: https://www.facebook.com/mabatakelev.School/

לצפיה ב-'הכלב חופר בדשא'
הכלב חופר בדשא
23/07/2016 | 13:24
4
48
הי,
הכלב שלי בן שנה וחצי, מעורב, חופר לעיתים בורות קטנים בדשא.
איך אפשר למנוע את זה ממנו?
תודות
לצפיה ב-'אולי אפשר לתת לו משהו חלופי שיעסיק אותו'
אולי אפשר לתת לו משהו חלופי שיעסיק אותו
23/07/2016 | 20:02
1
37
עצם גדולה לכלבים (יש עצמות בחנויות חיות מחמד שיש עליהן שאריות בשר, עצם כזאת יכולה להעסיק אותו די הרבה זמן), בקבוק סגול או משחקים אחרים שמשחררים גרגרים מהאוכל שלו, קונג, קרטיבים (אפשר לבשל מרק עוף ולהקפיא ולתת לו לשחק עם זה (זה גם יעסיק אותו וגם יקרר אותו בחום הכבד בחוץ)
לצפיה ב-'תמי תודה, דווקא הפסקתי'
תמי תודה, דווקא הפסקתי
23/07/2016 | 20:11
37
להביא לו עצמות כאלה כיוון שאז הוא חופר בלי הפסקה בשביל לקבור אותן.
הוא נמצא בערב בבית ומשחק בקונג ובכדור שמשחרר גרגרים.
אבל בחוץ - הוא חופר..
אז מה עושים?
לצפיה ב-'כעקרון יש הרבה שיטות....'
כעקרון יש הרבה שיטות....
24/07/2016 | 19:03
36
תנסו לכסות את הבורות עם הקקי שלו אומרים שהם לא אוהבים לחפור בזה פלוס זה מזין את האדמה :)

אם לא יעבוד אז יש עוד מלא טכניקות דברו איתי ונקבע ונעבור על הכל 0503892603

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג
לצפיה ב-'חפירות בחצר'
חפירות בחצר
25/07/2016 | 09:58
20

היי,
על מנת לפתור את בעיית החפירות יש להבין מה שורש הבעיה וממה היא נובעת.

בהרבה מקרים, כלבים חופרים כי הם פשוט משועממים והחפירה מספקת להם תעסוקה והנאה.
במקרה כזה הייתי ממליץ ראשית לדאוג שהכלב יפרוק מספיק אנרגיה - בחוץ - בטיול , משחק , על ידי תרגילי משמעת , ורק אז נותן לו זמן לשהות בחצר ללא השגחה. אפשר גם לתת לו חלופות להתעסקות כמו עצמות עסיסיות או משחקי האכלה , ראיתי שכתבת שהוא קובר את העצמות , לכן אני יכול להמליץ לך לקשור את העצם למשהו כך שלא יוכל להזיז אותה ורק לרבוץ במקום אחד וללעוס.

האם הכלב חי בחצר? אם כן יכול להיות שמדובר בלחץ כלשהו שהוא חווה כי מנסה לצאת החוצה או להגיע אליכם ולהשיג את תשומת ליבכם.
אם זה המצב והחפירות מלוות בבכי / נביחות או התנהגות חסרת רסן בכללי הייתי ממליץ לפנות לאיש מקצוע שיכווין אתכם כיצד לנהוג.

יכול להיות שחופר כי חם לו והוא מנסה להתקרר על ידי בור קריר ? אם כך  ואין לכם בעיה עם זה אפשרו לכלב ובחרו מקום אחד שמוקצה לחפירה.

אפשר לנסות משהו נוסף שלרב עובד, תנסה לקבור את הצואה של הכלב שלך בתוך הבורות שחופר(אולי יהיה צריך לחזור על הפעולה הזו מספר פעמים)וסביר להניח כי הבעיה תופחת.

אם כל זה לא עוזר , כדאי לפנות לאיש מקצוע שיגיע לאבחן את הבעיה ולהציע דרכי פיתרון מותאמים.

אשמח לענות על כל שאלה
שימי כהן - מבט הכלב
לצפיה ב-'סוג של רגרסיה בעשיית צרכים בחוץ'
סוג של רגרסיה בעשיית צרכים בחוץ
26/07/2016 | 09:20
1
10
בהמשך לשאלה מלמעלה (גור לברדור כנעני בן חצי שנה).
במשך החודש כאן הצלחתי לגרום לו "לסמן" אזור מסוים בחוץ כאזור לעשיית צרכים, ובאמת הוא היא עושה שם את ענייניו כמעט בכל טיול, וכמות מסוימת גם היה עושה בגינה של הבית (שזה כמובן עדיף משמעותית על לעשות בתוך הבית אבל פחות טוב מלעשות בחוץ).
בשבוע האחרון הוא הפסיק לגמרי לעשות צרכים בטיול בחוץ ועבר לעשות הכל בגינה של הבית.
אני מוציא אותו לטיול והוא לא עושה דבר וכמגיעים הביתה הוא בוכה שאפתח לו את הדלת לגינה ושם הוא עושה את צרכיו.
ניסיתי לקחת מעט צואה ולפזר במקום הרצוי אך זה לא עזר.
חשבתי אולי כמה ימים פשוט לא להוציא אותו לגינה ורק להוציא אותו לטיולים, אבל אני חושש שהוא יעשה צרכים בבית וניקח צעד משמעותי אחורה.
לצפיה ב-'עשיית צרכים בחוץ'
עשיית צרכים בחוץ
26/07/2016 | 09:28
7
ישנם כלבים שנמנעים מלעשות צרכים בחוץ ויכולות להיות לכך כמה סיבות:
האם משהו השתנה בטיולים שלכם בשבוע האחרון? או בכלל בהתנהלות שלכם איתו?
מה שכרגע אפשר לעשות זה כך:
לצאת איתו לסיבוב בחוץ ולאפשר לו לעשות צרכים במקום קרוב לבית (מקום אליו הוא רגיל ומכיר ולא מקום מרוחק מהבית וממסלול הטיול) , רצוי להובילו למקום עם מצע סופג - כמו דשא , חול וכדומה , באם עושה לחזק אותו ולעודד אותו על כך.
באם יצאתם לסיבוב ולא עשה את הצרכים בחוץ , לא לשחרר אותו בגינה !!! למשך כמה ימים אתם תראו שזה יפתר. מה שאפשר לעשות זה להיות איתו בגינה עם רצועה עליו וברגע שמתחיל לרחרח "לחפש" מקום להטיל את צרכיו לצאת איתו שוב החוצה.
אפשר גם להישאר איתו בבית אחרי הטיול (עם רצועה על מנת שלא ילך לעשות פתאום במקום שלא תיראו) ולנסות לצאת שוב לאחר 10 דקות לטיול, יכול להיות שיהיה צורך בכמה פעמים כאלה , כלומר לצאת שוב לאפשר לו כמה דקות להתרוקן , לא עשה ? חוזרים הבייתה שוב לכ-10 דקות ויוצאים שוב החוצה.
אני מבין שאתה מפחד ללכת צעד אחורה וזה בהחלט יכול לקרות אם אין לכם אפשרות להשגיח עליו אחרי הטיול בו לא עשה את הצרכים, אני ממליץ לנצל את הסוף שבוע בוא בדרך כלל יש יותר זמן להשקיע ולעשות זאת . 
אם מדובר בהתנהגות שלא חולפת תוך מספר ימים אולי כדי להתייעץ עם איש מקצוע ולהתאים טיפול פרטני .

בברכה,

שימי כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'אפשר עוד לשאול שאלות? גיליתי את הפורום רק עכשיו'
אפשר עוד לשאול שאלות? גיליתי את הפורום רק עכשיו
26/07/2016 | 10:47
3
20
שלום,

יש לנו גור מלטז ננסי בן 4 חודשים ויש לנו איתו שתי בעיות, אחת רצינית ואחת לא כל כך.
1. הגור מסרב לאכול כל אוכל יבש. בעבר אכל אוכל יבש אבל בשלב מסויים החליט שלא רוצה יותר. בדקנו אצל שני וטרינרים שאמרו שהוא בריא. הגור מסרב לאכול עד כדי כך שהוא מגיע לרמת חולשה שלא מסוגל ללכת. כרגע הוא אוכל אוכל recovery אבל זה גם אוכל רטוב שגורם ליציאות רטובות וגם אוכל מאוד יקר. מה עושים? (קקי של ציפורים שהוא מוצא במרפסת הוא לועס בשמחה).
2. הגור מתעקש ללקק אותנו כל הזמן, בכל הגוף. בפנים בידים ברגלים. הוא גם מלקק זרים אחרי כמה דקות שמתחיל לבטוח בהם. הוא עושה את זה גם אחרי שאכל את ה recovery כך שלא נראה לי שזה מרעב. למה זה קורה והאם ניתן להפחית את זה? לפעמים זה ממש מציק.

תודה מראש
לצפיה ב-'כמובן שאפשר לשאול , בשביל זה אני כאן !'
כמובן שאפשר לשאול , בשביל זה אני כאן !
26/07/2016 | 11:19
2
13
לשאלותייך:
1. סירוב אכילת מזון יבש - אם אין כל בעיה בריאותית ( יכול להיות אפילו משהו בשיניים או משהו פנימי - חשוב לוודא זאת לפני שמחליטים שמדובר במשהו התנהגותי) , בגלל שאת מתארת שבעבר כן אכל אוכל יבש ללא בעיה הייתי בודק זאת שוב ומוודא לחלוטין שלא מדובר בבעיה בריאותית כלשהי שהתפתחה.
אז אם אכן אין כל בעיה בריאותית, סביר להניח שמדובר בהרגל ושאם תתעקשו איתו מספיק זמן זה ייפתר , לרב כלב לא ירעיב את עצמו למצב שיגרום לו בעיות , יכול להיות שימנע מאכילה כמה ימים (זה לא יצור לו בעיה בריאותית) ולבסוך כאשר יבין שאין לו ברירה הוא יאכל את מה שיתנו לו. 
האם אתם נותנים לו הרבה חטיפים ? אוכל ביתי ? אם כן זאת אחת הסיבות שמסרב לאכול את האוכל היבש , חשוב לא לתת לו אוכל ביתי כי אז יעדיף לחכות ולא לאכול עד שיקבל את האוכל הטעים יותר .
אפשר גם לנסות לרכך לו קצת את האוכל היבש עם מעט מים ובהדרגה להפסיק.
אם בכל זאת תרצו לתת לו אוכל רטוב ישנם כל מיני סוגי מזונות שונים כמו הביו-דוג שזה אוכל יחסית לא יקר .
2. לגבי הליקוק - ישנם כלבים יותר לקקנים וישנם פחות , זהו צורך של הכלב, לא מדובר על רעב , זוהי התנהגות טבעית לקבל תשומת לב , לפריקת צורך הליקוק וכו'... מה שאני ממליץ לעשות זה לנתב את הליקוק לדברים אחרים כמו: עצמות עסיסיות (לכלבים כמובן) , אפשר לקחת כוס פלסטיק חד פעמית למלא אותה במים (אפשר אפילו להוסיף ממש מעט אבקת מרק עוף אבל ממש מעט) ולשים בפנים קוביות קטנות של נקניקיות / נקניק אחר ולהקפיא , ולתת לו את זה , אתם תראו שאם יפרוק את צורך הליקוק בדברים אחרים הליקוק יפחת.
אפשר לקנות לו קונג (צעצוע התנהגותי) ולמלא אותו באוכל רטוב/או אפילו לקחת את האוכל היבש שלו להשרות קצת במים עד שיהיה קצת עיסתי ולדחוף לקונג ולהקפיא. זה גם אחלה תעסוקה בשבילו.
כמו כן ניתן לרסן את ההתנהגות הזו במקביל ולא לאפשר לו .

בהצלחה

שימי כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'המון תודה רבה - המשך'
המון תודה רבה - המשך
26/07/2016 | 12:06
1
17
חטיפים נתנו פעם. גם את האוכל היינו מרטיבים במים או בקוטג'. כשהוא הפסיק לאכול בפעם הראשונה הפסקנו עם זה לגמרי.

בשלב מסויים נתנו שימורים רגילים והוא אכל את זה.

קיבלתי המלצה לתת לו אוכל יבש, שלוש ארוחות כל פעם ל 10 דקות ולקחת את הצלחת. זה עבד כבר בערב היום השני והוא אכל בשמחה את האוכל יבש (royal canin junior mini).

בשלב מסויים, בערב שבוע אחרי, הפסיק שוב לאכול, מרחרח קצת ומפנה לנו זנב. הגיע למצב של חוסר יכולת ללכת. הלכנו לוטרינר, בדק אותו ונתן לו את ה recovery. כמה דקות אחרי שאכל את זה, חזר לקפץ שוב כמו גדי (הוא כלב פצפון - 800 גרם). אם נותנים לניסוי חטיף קשיח הוא זולל אותו כך שלא נראה לי שזה השיניים.

היום אני הולכת לקנות אוכל יבש בטעם דגים שאולי יסכים לאכול, אני אחפש את הביו-דוג.

האם לדעתך כדאי ללכת לוטרינר לעשות גם בדיקות דם בנוסף לבדיקות פיזיות שעשה?

צרפתי שתי תמונות כדי לקבל תמונה על הגודל שלו (לא אוכל יומיים יורד לחצי המשקל שלו) וכדי להראות איך הוא שובק כשהוא לא אוכל.

לגבי הליקוקים הוא לא מתענין לצערי בקונג כי לא מענין אותו האוכל היבש. ננסה לרסן את ההתנהגות כי זה מאוד חמוד אבל לפעמים מעיק.
לצפיה ב-'הי,'
הי,
26/07/2016 | 12:34
11
לגבי השארת האוכל לכ-10 דקות גם אני ממליץ לעשות זאת , אך אם זה לא עוזר אין טעם.
אם אתם רואים שזה שהוא לא אוכל משפיע עליו פיזית כבר אחרי יומיים אז אני לא יכול לקחת על כך אחריות ולהמליץ להתעקש איתו.
אם שווה לעשות בדיקות נוספות , הייתי ממליץ להתייעץ שוב עם וטרינר.
לגבי החלפת המזון - נסו באמת למצוא מזון שכן יאהב.

לגבי הקונג , אם לא מתלהב מאוכל יבש שימו לו בפנים דברים אחרים שניתן לעשות מהם מאין עיסה ולהקפיא , טונה , אוכל רטוב וכו'

שימי כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
26/07/2016 | 11:56
9
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'הכלב של השכן'
הכלב של השכן
26/07/2016 | 09:43
4
43
כל לילה נכנס אלי לחצר ומחרבן לי על הדשא.
הבעייה שאני לא יודע איזה כלב של איזה שכן.
איך הייתם מציעים לשים סוף למטרד הזה ?
לצפיה ב-'אפשר לשים מצלמה אלחוטית שתצלם את האזור'
אפשר לשים מצלמה אלחוטית שתצלם את האזור
26/07/2016 | 09:52
3
19
שבו הכלב בדרך כלל עושה את צרכיו.
לצפיה ב-'מצלמת IP'
מצלמת IP
26/07/2016 | 10:04
2
17
כזאת שתצלם כל הזמן או רק כשיש תנועה ?
לצפיה ב-'רק כשיש תנועה. לשמור הכל זה המון ומיותר.'
רק כשיש תנועה. לשמור הכל זה המון ומיותר.
26/07/2016 | 10:19
1
5
לצפיה ב-'וכדאי מצלמה עם לדים של אינפרא אדום, שגם יראו משהו.'
וכדאי מצלמה עם לדים של אינפרא אדום, שגם יראו משהו.
26/07/2016 | 10:21
3
לצפיה ב-'לעזוב גור בן 7 חודשים לחודש'
לעזוב גור בן 7 חודשים לחודש
23/07/2016 | 16:32
2
74
היי,

זה בסדר לעזוב גור בן 7 חודשים לחודש? הוא יישאר בדירה אליה הוא רגיל עם מישהו שיגור שם ויטפל בו.

זה אפשרי לעזוב אותו לחודש בלי שיפגע? זה יכול לגרום לו בעיות התנהגויות או נטישה? 

תודה

לצפיה ב-'לא נראה לי שזה בעייתי'
לא נראה לי שזה בעייתי
23/07/2016 | 19:58
49
גם אני עומדת לעזוב עכשיו גור בן 7 חודשים לשבועיים וחצי, הוא ואחותו הגדולה (בת 12) ישארו בבית שלהם עם דוגסיטר שתגור אצלנו... זה נראה לי הפתרון הכי טוב מבחינת הכלב וישבור כמה שפחות הרגלים טובים שכבר נרכשו (כמו גמילה מצרכים וכ"ו).
לצפיה ב-'מסכימה שזה לא אמור להיות בעייתי.'
מסכימה שזה לא אמור להיות בעייתי.
26/07/2016 | 09:59
12
אם מצאתם את האדם הנכון, עם גישה לכלבים ושאתם סומכים עליו, סביר שהכל יהיה בסדר גמור. אם אפשר, רצוי לערוך הכרות מקדימה בין הכלב לזה שיישאר איתו, כדי שבזמן אמת הכלב ירגיש יותר בנוח ויתרגל אליו בקלות רבה יותר.
לצפיה ב-'להתנדבות ותרומות, דרושים שמות של עמותות הפועלות בכרמיאל, '
להתנדבות ותרומות, דרושים שמות של עמותות הפועלות בכרמיאל,
25/07/2016 | 09:48
15
לא מצאתי כלום ברשת,
אשמח מאוד אם תוכלו להפנות אותי לעמותות או כל גוף הפועל למען רווחת כלבים/חתולים בכרמיאל.
רק בתחום כרמיאל,
למטרות טובות
לצפיה ב-'בוא, הביתה. כלבים לאימוץ מכלביית פ"ת.'
בוא, הביתה. כלבים לאימוץ מכלביית פ"ת.
24/07/2016 | 17:06
31
לוסי היא כלבה צעירה בת כשנה, נראית כלברדורית מעורבת אבל קטנה יותר ותישאר קטנה\בינונית. מתוקה מאוד, חברותית ומסתדרת עם כולם. תתאים מאוד למשפחה עם ילדים. מספרה בכלביה הוא: 63631576 והיא תימסר תמורת סל אימוץ זול במיוחד שכולל חיסון,תילוע,עיקור ושבב,כל זה ב-450 ש"ח בלבד.

הכלביה נמצאת ברחוב משה שוולב 6 ,פתח תקווה.(איזור התעשייה סגולה מול "אושר עד") טל' :03-9303647 ופתוחה כל יום בין 8:00-14:00 וביום שישי וחגים עד השעה 11:00
לצפיה ב-'הכלבה עושה השכמה'
הכלבה עושה השכמה
21/07/2016 | 14:31
9
105
היי חברים,
הכלבה שלי תיכף בת שנה ומתוקה ושובבה, רק יש בעיה אחת-השכמות בוקר אכזריות! הטווח הוא בין רבע לשבע עד שבע וחצי כל בוקר!
כל בוקק של סשן ליקוקים מכף רגל עד ראש ואז קפיצה על המיטה ועוד ליקוקים
יש לציין שהיא יוצאת להרבה טיולים וגם יורדת בלילה לסיבוב.
מישהו יודע איך  אפשר לתרגל את העניין כדי שתפסיק?

תודה :)
לצפיה ב-'באיזה שעה הטיול האחרון שלה בלילה ?'
באיזה שעה הטיול האחרון שלה בלילה ?
21/07/2016 | 16:31
1
29
לצפיה ב-'בין 23:00-00:00'
בין 23:00-00:00
23/07/2016 | 13:25
9
לצפיה ב-'מה רע לך? נשמע כיף לאללה...'
מה רע לך? נשמע כיף לאללה...
21/07/2016 | 16:35
68
נחכה למאלפים שבפורום שיגיבו.
לצפיה ב-'7 בבוקר זה גן עדן.. מנצלש"ת'
7 בבוקר זה גן עדן.. מנצלש"ת
22/07/2016 | 09:13
3
76
הכלבה שלי, בת שנה וקצת, מעירה אותנו בכל בוקר בין 5:00-6:00. תלוי כמה אנחנו מצליחים למשוך את הנביחות שלה ואת ה"חפירות" שלה בספה.
ניסינו טיולים מאוחרים- לא עוזר
נותנים לה עצם שהיא אוהבת להתעסק איתה- לא עוזר
מתחננים אליה- לא עוזר
מתפללים לכל אל אפשרי- לא עוזר

הריטואל שלנו בבוקר הוא כזה: חמש וחצי השכמה קשה (שכוללת נביחות בחוזקות שונות), טיול באזור 6:00. כשחוזרים הבייתה מוציאים אותה לחצר, כדי להמשיך לנמנם עוד קצת. בחצר היא מוציאה את האנרגיות הרבות מדי שיש לה בבוקר. היום למשל קמנו מהנימנום ישירות לדשא (סינטטי) מלא באדמת שתילה שהיא החליטה לפזר על כולו.. (כנראה שהיא יותר בקטע של מראה טבעי)..

אז, מצטרפת לשאלה של זה שנדחפתי אליו- איך גורמים לה: א. לקום קצת יותר מאוחר? ב. להעסיק את עצמה מבלי להרוס דברים? ג. להוציא אנרגיות בשיטות אחרות? ד. מישהו יודע איך מנקים דשא סינטטי מאדמה?

תודה!
לצפיה ב-'תחשיכו את הבית לגמרי'
תחשיכו את הבית לגמרי
24/07/2016 | 11:42
1
37
הכלבה לא קוראת שעון, אבל היא כן יודעת שהבוקר הגיע כשהיא רואה את האור (וגם ההורמונים - של כולנו - מגיבים לאור). תחשיכו, והיא תישן מאוחר יותר.
לצפיה ב-''
24/07/2016 | 20:07
22
אצלנו בימי השבוע הרגילים ההשכמה מוקדמת כי אני מתחילה את היום סביב 6.00...לא סוגרת וילונות כדי להתעורר מהאור הטיבעי לבד..
רק בשישי שבת אני מחשיכה את הוילונות וכולם ישנים בשקט לפחות עד 9.00...
זה פועל מצווין.
לצפיה ב-'היא בודקת את הגבול. כל זמן שזה מצליח - היא תתמיד'
היא בודקת את הגבול. כל זמן שזה מצליח - היא תתמיד
24/07/2016 | 17:49
46
אם תיענו לה אחרי שעה, בפעם הבאה היא תתמיד שעתיים.
למה?
כי היא למדה שבסוף זה מצליח.
כשאתם מאריכים את משך ההתעלמות בהדרגה - אתם, למעשה, מאלפים אותה להתמיד.
זה כמו ילד קטן בלול, שזורק צעצוע ומתחיל לבכות שיביאו לו אותו, כדי שיוכל לזרוק שוב, וחוזר חלילה. אם נכנעים אחרי 5 דקות ומביאים, בפעם הבאה הוא יבכה לפחות 10 דקות, או עד שתישברו או עד שיתעייף.

אני לא מאלף, אבל ההיגיון שלי אומר, שאת ההתעסקות שלה היא צריכה לעשות עם עצמה ולא אתכם. להשאיר אותה מחוץ לחדר לא יעיל לדעתי. היא תעשה את הבלגן בפתח, כי אתם בטווח עין/אף/אוזן. אם הדלת סגורה, היא תנבח ותקפוץ ותשרוט. לגעור בה או לשלוח אותה למקום, גם כן לא יעיל, מכיוון שהיא מחפשת תגובה וזה הדבר האחרון שצריך לתת לה.
הפתרון, לדעתי, הוא לא לטפל בתופעה בזמן שהיא מתקיימת, אלא מראש לעשות דבר אחר.
אם גדר גורים לא מגבילה אותה בגילה, אז כלוב טיסה. שתלמד ששם היא ישנה ושוהה, עד שבאים להוציא אותה. אפשר לארגן לה שם כלי מוארך (שלא יתפוס מקום) עם מים, צמוד לסורג הפתח ולהשאיר לה מראש את העצם או הצעצוע האהובים עליה. ואם אפשר להחשיך את הכלוב (בלי לחסום אוורור) - עוד יותר עדיף. כשהיא רגועה אפשר להוציא אותה. כלבים, כמו ילדים, זקוקים לחוקים ברורים שלא סוטים מהם. הם לא סובלים מההגבלה, נהפוך הוא, זה עושה להם סדר בחיים. יותר מדי חופש מזמין אותם להמציא לעצמם מנהגים. כמו הקפצה לטיול כשמשעמם להסתובב לבד בבית. כמו העברת הגינה לדשא הסינתטי. זו ההמצאה שלה להתעייף. לא מתאים לכם? אתם תמציאו.
אחרי שלמדה להמתין לכם כשהיא רגועה, אפשר להתחיל להשאיר את דלת הכלוב פתוחה.
זה לא פתרון בשיטת זבנג וגמרנו, זה לוקח זמן. אולי אפילו שבועות. זה גם ינגן לכם על העצבים לא מעט, אבל תזכרו שאתם פועלים לטווח הרחוק.

ועכשו נשמע מה אומרים המומחים
או מפוח. או זרנוק (כמו לשטיפת מכוניות) - כל זאת בהנחה שאי אפשר להרים ולנער.

לצפיה ב-'כעקרון כמה שהוא יצליח הוא ינסה יותר...'
כעקרון כמה שהוא יצליח הוא ינסה יותר...
24/07/2016 | 18:57
32
אתם יכולים לעבוד איתו על פקודות נגד למשל למקום... יש גם פתרון נפלא אבל זה בשיעור אילוף ק... אם תרצו דברו איתי... 0503892603

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג

לצפיה ב-'השכמה מוקדמת'
השכמה מוקדמת
25/07/2016 | 12:20
31
הי נתי,
ישנם מספר דברים שניתן לעשות עם נושא ההשכמה המוקדמת,
ראשית אני ממליץ למנוע ממנה גישה כוללת לחדר השינה , כלומר לסגור את הדלת ולא לאפשר לה להיכנס אליכם בבוקר.
אם הכלבה מחונכת לצרכים והסיבה להשכמה אינה לחץ להשתחרר אז מדובר פשוט בהרגל רע שפיתחה וכלל הנראה אתם חיזקתם.
כלבים הם חיית הרגלים שלומדים בשיטת התגמול , כלומר התנהגות שביצעו (השכמה מוקדמת) שהובילה לתוצאה רצויה ומתגמלת ( יציאה לטיול = פרס) תחזור על עצמה שוב ושוב מאחר והתנהגות זו חוזקה.
לכן מה שאני ממליץ זה להתעלם מההתנהגות הזו בבקרים הקרובים , כמובן יש לעשות זאת בהדרגה , כלומר להתעלם בהתחלה מספר רגעים קצר ובהדרגה להעלות את משך זמן ההתעלמות ודחיית הטיול.
יכול להיות שתנסה "להפעיל" אתכם ותנסה בכל כוחה לגרום לגמול שרגילה אליו אך חשוב להיות עיקביים בהתעלמות , ברגע שהכלבה תבין שאין גמול מההתנהגות הזו היא תופחת בהדרגה עד שתפסיק לגמרי.
כמו כן ניתן גם לרסן את ההתנהגות הזו , אפשר להשאיר עליה רצועה קצרה במהלך הלילה (לא לקשור או להחזיק בה שפשוט תהיה עליה) וברגע שמתחילה בהשכמה פשוט לתת לה התנהגות חלופית רצויה (כמו למשל ללכת למקום ) ולחזק את ההתנהגות הזו על ידי ליטוף , צופר או כל דבר אחר שאוהבת.
באם התנהגות זו לא משתפרת תוך מספר ימים ותרגול יש להתייעץ באיש מקצוע מאזורכם על מנת למצוא פיתרון מתאים לכלבה לאחר אבחון מעמיק.

אשמח לענות על כל שאתה 

שימי כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'קמפיין קטן שהתחיל את דרכו בפורום "רפואת חיות מחמד"'
קמפיין קטן שהתחיל את דרכו בפורום "רפואת חיות מחמד"
23/07/2016 | 15:44
47
לצפיה ב-'גורה קורעת לגזרים עיתונים ופדים לפיפי'
גורה קורעת לגזרים עיתונים ופדים לפיפי
20/07/2016 | 18:24
3
50
היי,
גורה בת 10 שבועות
ניסיתי לשים לה עיתונים - קרעה אותם
ניסיתי להדביק פדים של כלבים - קרעה אותם
ניסיתי בכל פעם שהיא נוגעת בהם להעיר לה וזה לא כל כך עובד

אשמח לעצות

לצפיה ב-'במקום פדים ועיתונים נסי להשתמש בגדר גורים.'
במקום פדים ועיתונים נסי להשתמש בגדר גורים.
22/07/2016 | 09:45
32
מרבית הכלבים יתאפקו ולא יעשו צרכים בחלל קטן שהוא שטח המחייה שלהם. אבל זה יכול להצליח רק אם תוכלי להוציא אותה לטיולים תכופים, שתוכל לעשות צרכים לעיתים קרובות בהתאם לגילה.
לצפיה ב-'היא עושה עליהם בכללי לפני או בכל הבית?'
היא עושה עליהם בכללי לפני או בכל הבית?
24/07/2016 | 19:08
14
אם תרצי אני מציע שיעור שבוא אני עובר על איך לגמול מצרכים בצורה המהירה ביותר, איך ללמד את הכלבה לא להרוס דברים בבית (גם כשאת לא נמצאית) וגבולות וטיפים כוללים לגידול נכון 0503892603

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג
www.dogolog.co

לצפיה ב-'היי'
היי
25/07/2016 | 10:59
11
זה מאוד נפוץ ההתנהגות שאת/ה מתאר/ת.
אני מניחה שמדובר בחינוך לצרכים ולכן משתמשים בעיתון 
אני ממליץ לעבוד על חינוך הגורה לצרכים כמו במאמר שבקישור המצורף ופשוט להתעלם מנושא העיתונים ( לעשות הכל כמו שכתוב מלבד החלק של העיתונים ) .

קישור למאמר: http://mabatakelev.com/archives/558

אשמח לענות על כל שאלה
שימי כהן - מבט הכלב
מייל:
לצפיה ב-'שתן בסיסי בכלבה וכאבים-עזרה'
שתן בסיסי בכלבה וכאבים-עזרה
21/07/2016 | 12:11
3
44
לפני חודש הייתה לכלבה שלי דלקת חריפה בשתן עם דם קיבלה אנטיביוטיקה לשבוע ומאז אין דם ועדיין מרגיש לי שכואב לה היא מתכופפת הטיולים הרבה לפיפי ולא תמיד יוצא כלום לפעמים אחרי זה מתיישבת ומלקקת כנראה כי כואב לה שם עשיתי מאז הדלקת כמה בדיקות pH ויצא מאוד בסיסי הוטרינר אמר שאולי זה האוכל ולהחליף לה. אבל היא אוכלת את זה כבר שנתיים למה פתאום שישפיע ככה.
בנוסף שמתי לב שהיא יותר עצבנית לאחרונה היא כלבה שהייתה מאוד רגועה ועברה לצערי כמה וכמה תקיפות מאז נהייתה מאוד לחוצה אפילו תוקפת בעצמה לפעמים מרוב לחץ וגם היא מאוד מחוברת אלינו אולי אפילו קצת מגוננת עלינו מידי..האם יש סיכוי שכל זה בכלל בגלל חרדות שלה?אציין גם שהיא המון מלקקת את הגפיים כפות ידיים בעיקר
לצפיה ב-'נראה שכדאי לקבל דעה שנייה.'
נראה שכדאי לקבל דעה שנייה.
22/07/2016 | 09:41
1
26
אפשר להתייעץ גם בפורום רפואת חיות מחמד בתפוז.
אישית, קשה לי להאמין שזה קשור לאוכל.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/07/2016 | 17:47
5
לצפיה ב-'היי'
היי
25/07/2016 | 11:24
8
בת כמה הכלבה שלכם?
האם לפני שאובחנה לה דלקת בשתן הייתה מתכופפת פעמים רבות בטיול לפיפי? 
האם הבדיקות האחרונות יצאו תקינות לגמריי? לפעמים שווה ללחוץ על הוטרינר מאחר ולעיתים בדיקת שתן בסיסית אינה מאבחנת את הבעיה , לעיתים בעיה בכליות יכולה אף לגרום לבעיות בשתן.
אינני חושב שמדובר באוכל כסיבה מאחר וציינת שלא היה כל שינוי באוכל בתקופה האחרונה.
לגבי ההתנהגות העצבנית, הלחוצה והמגוננת - על מנת להבין ולמצוא פיתרון יש לחקור את ההתנהגויות האלו לעומק.
את/ה מתאר/ת התנהגות שהתחילה לאחרונה , נסו לחשוב מה השתנה ? כלומר מתי החלה ההתנהגות הזו , ומה קרה במקביל - זה יכול להיות שינוי קטן שלכם לא נראה משמעותי ולכלבה כן , למשל שינוי במשמרות עבודה, מעבר דירה , שינויים הורמונלים (הריון אצל אחד מבני הבית) וכו...
מה זאת אומרת תוקפת ? את מי היא תוקפת ? באילו מצבים?
נסו לתאר לי מצבים בהם היא מגוננת עליכם , איך זה בא לידי ביטוי?
אציין כי במקרים מסויימים , השתנות יכולות להיות קשורות לבעיה התנהגותית ולאו דווקא בריאותית , לכן ראשית יש לוודא שאין כל בעיה בריאותית ובהיעדר בעיה בריאותית לאבחן את הבעיה ההתנהגותית.
התנהגות ליקוק כפות הידיים היא התנהגות סומטית אשר עוזרת לכלב לפרוק מתחים ולחץ שהוא חווה .

אשמח לענות על כל שאלה

שימי כהן - מבט הכלב
מייל:
לצפיה ב-'כלב מוזנח בדירה ממול'
כלב מוזנח בדירה ממול
19/07/2016 | 16:42
11
359
אני שוכרת דירה בתל אביב. לאחורנה הגיע דייר חדש לדירה ממולי, אדם דיי מבוגר, בעל כלב.
הכלב נראה מאוד מוזנח ובכל שעות היום הוא נובח בצורה מעוררת רחמים, כזו שגורמת לי לתהות לגבי מה שקורה שם בדירה...

אני כמובן לא רוצה סתם להאשים, אני לא בטוחה שיש פה התעללות או הזנחה אבל אין ספק שחוש האהבה שלי לכלבים מאותת ומסמן לי שמשהו פה לא בסדר..

מה אפשר לעשות במקרה כזה? מה אתם הייתם עושים?
לצפיה ב-'אתה חייב לעזור לכלב!!!'
אתה חייב לעזור לכלב!!!
19/07/2016 | 21:09
4
110
סביר להניח שאתה לא סתם מדמיין ויש מצב שהוא קשור יום שלם ברבע מטר חוט בלי מים אפילו או אלוהים יודע מה אתה חייב לברר מה קורה שם אם אתה מפחד לבד אתה מוזמן לפנות למיזם 100 תפנה אליהם בפייסבוק תכתוב להם הם ישר יעזרו לך הם פשוט יפנו אליו ויבדקו את הנושא עדיף לך לטעות מאשר שכלב יחייה חיים שלמים בהתעללות תעזור לו!!!!!
לצפיה ב-'סליחה -תעזרי לו!!!'
סליחה -תעזרי לו!!!
19/07/2016 | 21:12
1
90
לא שמתי לב שכתבת בנקבה
לצפיה ב-'הבעיה היא שאייני בטוחה שיש פה הזנחה'
הבעיה היא שאייני בטוחה שיש פה הזנחה
20/07/2016 | 17:24
69
אני לא רוצה סתם להאשים....ואם יקחו את הכלב הזה מהאיש..יזרקו אותו במכלאה וגם שם הוא יהיה מוזנח ..אז אני כבר לא יודעת מה עדיף 
לצפיה ב-'אני הייתי מדברת איתו קודם בחביבות'
אני הייתי מדברת איתו קודם בחביבות
20/07/2016 | 14:14
1
82
ושואלת אותו אם הוא מודע לזה שהכלב שלו נובח הרבה במהלך היום, תצייני שזה לא שהרעש מפריע לך (כי יכול להיווצר אנטי והוא לא יסכים לדבר איתך) אבל שיכול להיות שהכלב צריך משהו שהוא לא מודע אליו.ככה נסי לפתח שיחה.

יצא לי להתקל בחיים בהרבה אנשים נחמדים שמסיבות של בורות "התעללו" בחיות שלהם בגלל התנאים שמחזיקים אותם, ועם שיחה חברית ולא תוקפנית אפשר לשפר משמעותית את המצב. אני חושבת שלקרוא למשטרה זה לא צעד נכון כי זה מראש מכניס אותו למקום של התגוננות והתבצרות. אגב, יש לי יש כלבה מאוד נבחנית ולמרות שיש לה כלבה אחרת איתה, ושהיא משוחררת בבית ומפונקת, היא נובחת על כל פיפס קטן שזז בחדר מדרגות. זה לא בהכרח אומר שהיא אומללה.
לצפיה ב-'קשה לדבר עם האיש הזה'
קשה לדבר עם האיש הזה
20/07/2016 | 17:25
88
הוא בקושי דובר עברית..הוא לא יבין אותי...אולי אעזר באחת השכנות שדוברת את השפה הרוסית בבניין
לצפיה ב-'כלב יכול לנבוח מהמון סיבות'
כלב יכול לנבוח מהמון סיבות
20/07/2016 | 23:51
3
88
אולי הכלב עוד לא התרגל לדירה החדשה, אולי יש לו פחדי נטישה, אולי הבחור משאיר חלונות פתוחים והכלב שומע כלבים אחרים וזה גורם לו לנבוח. אני יכולה להגיד לך שכשהחלונות בבית שלנו פתוחים הכלבים נובחים הרבה יותר וכל כלב שעובר בחוץ מקפיץ אותם. 
אני לא חושבת שנכון לפנות למשטרה אם אין לך באמת הוכחות לזה שמשהו רע קורה שם. נסי לדבר עם הבחור בצורה ידידותית ולבדוק מאיפה זה בא.
לצפיה ב-'כתבה נביחות מעוררות רחמים!'
כתבה נביחות מעוררות רחמים!
21/07/2016 | 13:19
2
65
שימו לב שהיא כתבה נביחות מעוררות רחמים אני מניחה שהיא יודעת לזהות שלא מדובר בסתם נביחות של כלב אם יש לה תחושה שמשהו לא בסדר כנראה שזה כך ועדיף לברר ולטעות מאשר שהכלב ימשיך לסבול ויש כזה דבר שנקרא מיזם 100-שמים קץ להתעללות בבעלי חיים הם פועלים רק דרך הפייסבוק צריך לכתוב להם אלה לא שוטרים אלה מתנדבים והם פשוט הולכים במקומך ובודקים אם הכל בסדר עם הכלב זה לא משטרה ועדיף לפנות אליהם מאשר לאכול את הלב על זה שכלב יום יום סובל לאלוהים יודע כמה
לצפיה ב-'חרדת נטישה אצל כלבים יכולה להשמע מעוררת רחמים'
חרדת נטישה אצל כלבים יכולה להשמע מעוררת רחמים
21/07/2016 | 23:29
1
61
גם עכשיו, כשהוצאתי את הכלבה הזקנה שלי לטיול, והשארתי את הגור בבית כי הוא יוצא אחריה, הוא ילל יללות מעוררות רחמים... לא כל יללה מעוררת רחמים באה בגלל שמתעללים בכלב. יכול להיות שכן ויכול להיות שלא. לפני ששולחים אליו מתנדבים שיבררו מה קורה אפשר פשוט לשאול אותו מה קורה... להסתכל עליו כשהוא עובר עם הכלב ולראות אם הכלב מתכווץ בפחד כשהוא לידו, כלב שסובל מהתעללות בד"כ מראה את זה בשפת הגוף שלו... 

שוב, העירנות של פותחת השירשור מאוד יפה בעיניי, הלוואי שיותר אנשים היו רגישים לסבלם של כלבים, אבל צריך לבדוק היטב, ולהיות בטוחים מה המצב, לפני שמוציאים למישהו שם רע. 
לצפיה ב-'מסכימה והכל מקרה חייבים לבדוק '
מסכימה והכל מקרה חייבים לבדוק
22/07/2016 | 17:45
40
בכל מקרה חייבים לברר מה מצב הכלב ולחלוטין מסכימה שעצם העירנות למצב ראויה לשבח והלוואי הלוואי שיותר אנשים יפקחו עיניהם ויעזרו לחיות במצוקה
לצפיה ב-'שאלה שיצא לי להתלבט בה,'
שאלה שיצא לי להתלבט בה,
25/07/2016 | 10:26
1
35
אם מגלים שבעל הכלב מחזיק את הכלב בתנאים שבאמת אינם אידאלים לכלב, כלומר לא נופל בהגדרה של התעללות מכוונת, אבל ניכר שלכלב לא טוב אצלו,
מה עושים?
לוקחים לו את הכלב ומה עושים איתו?
נסיון למסירה לאימוץ לא תמיד מצליח, במיוחד אם הכלב לא נראה משהו...
אז מוסרים לצער בעלי חיים? הרי שם זה לגמרי לא אידאלי... וגם ישימו קץ לחייו באיזשהו שלב...
בקיצור, האם לא עדיף שהכלב ישאר במסגרת הלא אידאלית של הבעלים, למרות שנובח ונראה מוזנח?
לצפיה ב-'"תנאים שבאמת אינם אידאלים"'
"תנאים שבאמת אינם אידאלים"
25/07/2016 | 10:47
32
מי חי בתנאים אידיאלים ? אתה ?
מיליון ילדים חיים בישראל מתחת לקו העוני,
צריך לקחת אותם מההורים שלהם ולתת אותם לאנשים עשירים ?
ואם מדובר על בעלי חיים, כל פרה, כבשה או תרנגולת שמגודלת בכלוב לצורכי חלב ובשר רחוקים שנות אור מחיים אידיאלים, אולי כדאי לשחרר את כולם לטבע.
לא, אנחנו חיים בעולם לא אידיאלי, ולא יעשו כלום לאף אחד שלא יורד מתחת לרמה של התעללות, לא לכלבים וגם לא לבני אדם.
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
21/07/2016 | 09:55
4
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'רעיונות לממתקים פשוטים'
רעיונות לממתקים פשוטים
20/07/2016 | 17:59
2
56
אני נותן לכלב שלי ריבועים קטנטנים של פסטרמת כתף בקר (לא מתובל), אבל שמתי לב שזה עושה לו שלשול.
יש רעיונות אחרים עם מוצרים שנמצאים בבית ולא מצריכים איזושהי הכנה נוספת? 
לצפיה ב-'חתיכות נקניקיה, קרטיב לכלבים, אצלנו אפילו גרגרים מהאוכל שלו '
חתיכות נקניקיה, קרטיב לכלבים, אצלנו אפילו גרגרים מהאוכל שלו
20/07/2016 | 23:41
41
כשהם באים בתור צ'ופר, מהיד שלי, הם מתקבלים בשמחה... אפשר לקנות שקית קטנה של אוכל כלבים אחר ולתת לו את זה בתור צ'ופר.
לגבי הקרטיב, מבשלים עוף במים, שמים בתבנית של קוביות קרח ומקפיאים, זה גם נחמד נגד החום וגם מצ'פר את הכלב
לצפיה ב-'גזר'
גזר
25/07/2016 | 11:19
10
הכלבים של מתים על זה, אני קונה 2 גזרים, חותך אותם לחתיכות קטנות ונותן להם אחרי האוכל. הם מאוד אוהבים את זה וזה גם לא יקר :)
לצפיה ב-'רתמה-להשאיר כל הזמן?'
רתמה-להשאיר כל הזמן?
19/07/2016 | 10:43
7
96
אני רואה דעות חלוקות בנושא..
השבוע החלפתי לגור בן ה-5 חודשים שלי מקולר לרתמה. הוא התרגל מהר ואני לא יודע אם להשאיר אותה עליו כל הזמן כמו קולר, או להלביש לו רק לפני טיולים...
לצפיה ב-'הכלבה שלנו לועסת וקורעת את הרתמה'
הכלבה שלנו לועסת וקורעת את הרתמה
19/07/2016 | 10:47
61
אם משאירים לה, אז אצלנו אין שאלה.
לצפיה ב-'אין צורך להשאיר כל הזמן הריתמה'
אין צורך להשאיר כל הזמן הריתמה
19/07/2016 | 11:30
55
אפשר ומומלץ לשים קולר דק עם תגית עם הטלפון שלכם, שתמיד יהיה עליו על כל צרה שלא תבוא. בריתמה להשתמש רק לטיולים. 
לצפיה ב-'לא. אני מוריד אפילו את הקולר בבית.'
לא. אני מוריד אפילו את הקולר בבית.
19/07/2016 | 13:13
52
משאיר רק את הקולר נגד פשפשים\קרציות.
לצפיה ב-'אנחנו רותמים לפני יציאה. מחובר כבר לרצועה ונשאר קליפס וזהו'
אנחנו רותמים לפני יציאה. מחובר כבר לרצועה ונשאר קליפס וזהו
19/07/2016 | 13:58
1
15
לצפיה ב-''
19/07/2016 | 14:31
6
לצפיה ב-'אין סיבה להשאיר בבית...'
אין סיבה להשאיר בבית...
19/07/2016 | 14:52
53
זה סתם מציק להם.... שיהיה חופשי :)

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג
http://www.dogolog.co

לצפיה ב-'קולר ורתמה מהודקים כך שהכלב לא יחמוק מתוכם'
קולר ורתמה מהודקים כך שהכלב לא יחמוק מתוכם
20/07/2016 | 08:41
56
אם משאירים אותם "מורכבים" בקביעות, אז עם הזמן, המקומות הללו מתחילים להקריח, או בפרווה עבותה, לצמוח קצר. אנ'לא יודע אם זה מציק לכלב, אבל זה נראה מכוער.
ג'יני שלי הסתובבה בבית עם הפרווה בלבד.
כמובן, רצוי ללמד את המזונב שלא לטוס החוצה בשניה שהדלת נפתחת, ובמקרה של פיספוס לבוא מיד כשקוראים לו.
לצפיה ב-'בדיקת שתן לכלב'
בדיקת שתן לכלב
19/07/2016 | 21:05
36
התור לרופא ב9 בבוקר והיא עושה פיפי ראשון ב6 האם אפשר לשמור במקרר את השתן כי חשוב שזה יהיה השתן הראשון?
לצפיה ב-'הגור עושה את פיפי בפתח הדלת'
הגור עושה את פיפי בפתח הדלת
17/07/2016 | 11:18
3
110
שלום,

יש לי גור כמעט בן 5 חודשים, מעורב, גזע יחסית גדול.

עד לפני שבועיים היה רגיל לעשות את הצרכים שלו על פד בבית וגם בחוץ.
לאחרונה ראיתי שהוא יכול להתאפק בלילה 8 שעות אז החלטתי להוריד את הפד ולהרגיל אותו לעשות צרכים רק בחוץ.

הוא בדרך כלל מצליח להתאפק במהלך השהות בבית, הבעיה היא שכאשר אני קושר אותו ברצועה ויוצאים לכיוון הדלת, הוא עושה פיפי בפתח הבית או במדרגות.

התגובה האינסטינקטיבית שלי היא לגעור בו.
האם זה נכון? מה אפשר לעשות כדי למנוע את זה?

תודה!
לצפיה ב-'עם גורים, כמו עם תינוקות - לא ישנים הרבה'
עם גורים, כמו עם תינוקות - לא ישנים הרבה
19/07/2016 | 07:57
65
בן 5 חוד' ומתאפק 8 שעות בבית - בלילה ובלי השגחה - אתה במצב טוב.
תוריד שעה-שעתיים מההמתנה בבית, תן לו להריח חופן צ'ופרים בידך, לפני שאתה לוקח את הרצועה ותוליך אותו קשור ועם הריח הזה עד למקום מותר להשתנה. אחרי שיעשה שם, תן לו את הפרסים +ליטופים +ביטויי שמחה. הכלב לא מבין מלים, אבל קורא שפת גוף מעולה.
אתה יכול לתת גם חצי ארוחת בוקר בצ'ופרים. תתפלא באיזו מהירות הוא יגלה את הקשר שבין הפרס לבין מקום עשיית הצרכים. כשיתחיל לגרור אותך ברצועה למקום המותר, בידיעה ששם יש פרס, תוכל להוריד בהדרגה את כמות הצ'ופרים ולהגדיל את משך ההמתנה הלילית.
אגב, את המקומות שבהם הוא משתין כיום, עליך לנקות ולשים שם חומר עם ריח דוחה כלבים. אם זה בחדר מדרגות, אפשר להסתפק בשמן אתרי אקליפטוס (מסופר-פארם). אם זה ליד כניסה לבניין אז יש ג'ל מיוחד בחנויות מזון לבעח"י.
לצפיה ב-'כעקרון זה שלב בגמילה ודווקא נשמע טוב'
כעקרון זה שלב בגמילה ודווקא נשמע טוב
19/07/2016 | 14:58
34
להמשיך לעודד בחוץ, לא לשטוף עם אקונומיקה ואף פעם לא לכעוס... בשלב הזה זה צ'יק צ'אק יעבור...

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג

לצפיה ב-'8 שעות זה הרבה בגיל הזה'
8 שעות זה הרבה בגיל הזה
19/07/2016 | 20:01
33
הייתי ממליצה לנהוג כפי שאמרו לך - לקצר את זמן ההמתנה ולהוסיף צ'ופר שיעזור להתרכז עד שמגיעים למקום ה"מותר".
המאלפת שלנו אומרת תמיד שצריך לתת את התנאים להצלחה (set them up for success) - במקרה הזה הייתי אומרת שלהקל עליו להצליח זה אומר לקצר מעט את זמן ההתאפקות ולמהר להוציא אותו כדי שלא יספיק להשתין (הוא גם ודאי מתרגש לקראת הטיול ואז קשה לו יותר להתאפק).
אין טעם לגעור וזה עלול ליצור השפעות שליליות (אי רצון להשתין בנוכחותך למשל).
לצפיה ב-'איך יודעים שהמזון טוב לכלב?'
איך יודעים שהמזון טוב לכלב?
17/07/2016 | 14:14
2
81
השמן שלי (שם חיבה בלבד) עבר מיוקונובה לאקאנה סניור ממש לאחרונה, והקקי שלו מרגיש לי רך מדי. מצד שני, עבר רק שבוע וקצת.
הוא גם סובל מגזים, שזכור לי שיש קטע כזה עם האקאנה.
מה שכן (וזה שוס), נדמה לי שהוא פחות מורעב. עם היוקונובה הוא סימן שהגיע הזמן לאכול בדיוק בזמן (תמיד קצת לפני, התחמן), ועכשיו הוא יכול להזכיר לנו אפילו שעה אחרי. וזה כלב מורעב באופיו.

אני אשמח לעצות, בעיקר בנוגע לאיך לבחון קקי ונושא הגזים.
לא בא לי לשגע את הכלב לעת זקנה עם החלפה תדירה של מזון.
לצפיה ב-'אין מזון אחד שמתאים לכולם'
אין מזון אחד שמתאים לכולם
17/07/2016 | 20:16
62
שלום לך,

ההחלטה היא תמיד ספציפית לגבי הכלב שלך.
בזמנו הכלבה שלי אכלה יוקונובה שממש לא היה טוב בשבילה.
גם אקאנה לא היה לה טוב.
פשוט מנסים, עד שמוצאים מה טוב לכלב שלך.

מזונות טובים שאני ממליץ עליהם על סמך הניסיון שלי עם הכלבות שלי הם:
אוריג'ן, טייסט אוף דה וויילד, N&D, GO, קאנין קאוויאר.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'האם שילבת את סוף השק והחלפת בעדינות?'
האם שילבת את סוף השק והחלפת בעדינות?
19/07/2016 | 15:10
41
במידה ולא אז צריך שלושה שבועות על מנת לדעת האם האוכל טוב לו לאחר שהכיבה מתרגלת...
כעקרון הקקי אמור להיות כהה ויחסית קשיח במידה והאוכל טוב והנשירה אמורה לפחות והפרווה נראית טוב...
תכלס את הקקי תוכל לבדוק רק שלושה שבועות אחרי...
שיהיה בהצלחה :)

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג
לצפיה ב-'2 גורי פודל ננסי שלא שותים'
2 גורי פודל ננסי שלא שותים
17/07/2016 | 19:55
3
85
שלום לכולם :) אשמח לעזרה.
יש לי שני גורי פודל ננסי (בן ובת) בני חמישה שבועות (זה עתה החל השבוע השישי). הגורים יתומים ואנחנו גידלנו אותם, האכלנו אותם חודש בבקבוק ובשבוע האחרון עברנו למזון חצי יבש שהם אוכלים ממש טוב. במקביל אנחנו מאכילים אותם לפעמים עדיין בבקבוק והם יונקים טוב.
הבעיה היא שהם אינם שותים מים. בינתיים המים שהם מקבלים מקורם במזון החצי יבש ובחלב שאנו עדיין מביאים להם, אך מתי הם אמורים להתחיל ללגום מים?
שמנו להם שתי קעריות מים והם לא נוגעים בהן. שניהם עושים צרכים והם משתינים הרבה אז אין חשש להתייבשות אבל מתי בעצם אמורה להידלק הנורית אדומה? מתי הם מתחילים לשתות וזה לא זר להם? אנו מנסים לקרב אותם אל קערית המים אבל הם לא מתייחסים אליה.
אודה לעצות ולהכוונה. תודה רבה!
לצפיה ב-'נראה לי סביר, אבל צריך להתייעץ עם וטרינר'
נראה לי סביר, אבל צריך להתייעץ עם וטרינר
17/07/2016 | 20:19
49
שלום לך,

נראה לי סביר לגמרי שגורים כל כך קטנים יקבלו את הנוזלים שלהם מהחלב, ושהם יעדיפו חלב על פני מים.

יחד עם זאת, אינני וטרינר או מגדל מנוסה, ולכן אני ממליץ להתייעץ עם וטרינר.
מעבר לכך, כשמדובר בגידול של גורים כה קטנים, רצוי מאד להיוועץ עם וטרינר.\

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'להתייעץ עם וטרינר, ואפשר לשאול בנתיים בפורום רפואת חיות מחמד'
להתייעץ עם וטרינר, ואפשר לשאול בנתיים בפורום רפואת חיות מחמד
18/07/2016 | 11:03
33
לדעתי הם אמורים לינוק עוד שבועיים (מידע כללי ולא מנסיון). 
לצפיה ב-'לא נתקלתי בספציפית זה אבל'
לא נתקלתי בספציפית זה אבל
19/07/2016 | 15:01
29
כשהלב שלי לא הרגיש טוב ורציתי שישתה הייתי מאכיל אותו עם היד ומידי פעם מביא לו גרגיר אוכל מתוך הקערת מים כך שהוא היה צריך להרטיב את האף ולהתחיל לשתות... אפילו להרטיב לו את האף בעצמי כדי שילקק ואז בעצם הוא שתה... תנסו עם האוכל עד שילמדו שהקערת מים עוזרת ושהיא שם מסיבה :)

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג
לצפיה ב-'לא משהו שהייתם מצפים לראות בכלביה.'
לא משהו שהייתם מצפים לראות בכלביה.
18/07/2016 | 16:35
1
117
<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=ht...; width="560" height="468" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>
לצפיה ב-'תיקון ללינק'
תיקון ללינק
18/07/2016 | 23:28
64
לצפיה ב-'שרשור זעיר מפורום "מיסוי עירוני" שעשוי לענין אותכם.'
שרשור זעיר מפורום "מיסוי עירוני" שעשוי לענין אותכם.
18/07/2016 | 16:12
1
65
לצפיה ב-' כדאי לציין שמדובר בדיון בנושא קידום גינות כלבים'
כדאי לציין שמדובר בדיון בנושא קידום גינות כלבים
20/07/2016 | 16:04
13

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ