לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא  קראו  את  תקנון הפורום  לפני  שאתם  מתחילים  לכתוב  בו !

קחו את העצות הניתנות בפורום בעירבון מוגבל. זכרו כי העצות עלולות להתברר כשגויות ולא נכונות.
בכל מקרה, העצות הניתנות בפורום אינן מהוות תחליף להתייעצות ולביקור אצל וטרינר, או לפניה לבעל מקצוע מיומן ומנוסה.

המשך >>

הכלב חושף שיניים
08/02/2016 | 15:51
2
31
היי רציתי להתייעץ בקשר לביגל החמוד שלנו בין השנתיים
הכלב מאוד רגוע ואף פעם לא תקף
אבל לאחרונה הוא התחיל לחשוף שיניים על בעלי ולנהום כשהוא מנסה למשל להוריד אותו מהספה או לחנך אותו.
יש לציין שזה קורה בעיקר כשהכלב נמצא לידי, יש לי הרגשה שהוא מנסה כביכול להגן עלי או שהוא מקנא ונהיה אגרסיבי
בעלי באופן כללי הרבה יותר קשוח אליו בחינוך ממני, אצלי הוא מקבל הרבה יותר אהבה וליטופים.
עלי הוא אף פעם לא נהם אבל על בעלי הוא נוהם לפעמים ובפעם האחרונה הוא כמעט נשך אותו בפנים וזה היה ממש מלחיץ
מה יכולה להיות הסיבה להתנהגות כזאת ומה אפשר לעשות?
יכול להיות שהכלב מפחד מבעלי? יש לציין שלקחנו אותו כשהיה צעיר ממשפחה והוא היה נורא מפוחד כנראה עבר התעללות
אצלי סיפור דומה עם פודל בן שנתיים
08/02/2016 | 16:15
1
25
נושך את הילידם.
נשך את הגדול באף הילד דימם.
אני ממש אבוד עצות

להתייעץ מיד עם מאלף
08/02/2016 | 21:48
14
לא משחקים עם תוקפנות, ביחוד בבית עם ילדים.

דברו עם מאלף, זאת בעיה שיכולה להפתר ולתת לכם ולכלב חיים הרבה יותר טובים
ירידה דראסטית במשקל - עזרה דחוף
08/02/2016 | 21:28
1
17
היי,
הכלבה בת כשנתיים מעורבת ומעוקרת.
בחודשיים האחרונים אנחנו מתמודדים עם :
- ירידה דראסטית במשקל מ10 ק"ג הגיעה כבר ל 7.2 כאשר בשבוע האחרון ירדה 200 גרם!
- פיתחה גם צואה רכה עד שלשול בצבע צהוב , כבר מעל חודשיים.
- פתאום לא מתאפקת ועושה צרכים ושתן בבית , למרות שיוצאים עימה לפחות 3 פעצים ביום וגם שם היא עושה את צרכיה .
- לעיתים אוכלת ולעיתים לא, מספקים לה את המנה המתאימה לגודל ומשקל ואף יותר.
בדיקות דם תקינות (כליות ,כבד,תאים לבנים ואין זיהום ) ועברה מס' סבבים של שינוי אוכל מאיכותי ביותר ועד למיוחד לכלבים עם קיבה רגישה , נטול אלרגנים (Z-D).
היה גם ניסיון של לתת לה אורז עם האוכל ובלי ולא היה שינוי .
במעקב וטרינרי אך לא נמצא הבעיה והפתרון עד כה.
למישהו רעיון או מכיר מקרה דומה לעזרה דחוף ???
תודה !
וטרינר אחר מומחה / בית חולים לחיות... דחוף !
09/02/2016 | 07:27
4
לא להזניח, כשם שלא הייתם מזניחים אם היה מדובר
בילדים, חלילה...

אם הוטרינר לא מצא - ממשיכים הלאה עד שמוצאים !

בהצלחה....
כלבה למסירה
08/02/2016 | 18:50
42
שלום לכולם ,לצערי ההודעה הראשונה שלי בפורם תיהיה לגבי מסירה,
ואני מקווה שאולי מישהו מהפורם יוכל לעזור.

נמצאת אצל אמא שלי כרגע כלבה בת 6
שהיא מעוקרת ומחוסנת ומטופלת ,
אמא שלי לקחה את הכלבה מהבעלים הקודמים שלה
ונתנה לה אומנה לאחר שהכלבה לא קיבלה יחס מתאים והולם
עד שמישהו יוכל לאמץ אותהלתמיד , עברו 3 חודשים מאז
ולצערנו לא מצאנו מי שיהיה מעוניין ,ואמא שלי לא מסוגלת
כלכלית לטפל בה לעוד הרבה זמן ,ואני לצערי נמצא בדירת
שכירות שאסור להביא בעלי חיים.
הכלבה עצמה מאד ממושמעת וחברותית.

במידה ומישהו יכול לעזור ולאמץ את הכלבה
נשמח אם תיצרו איתה קשר או שתגיבו כאן

שלי -0506704651
מאזור חיפה ,ותודה רבה
אשמח להמלצות על ספרים בנושא של אילוף חיובי. באנגלית.
08/02/2016 | 16:30
2
מזון שהכלבה לא מסכימה לאכול
08/02/2016 | 11:54
4
31
היי,
קנינו לכלבה שלנו את המזון שאנחנו בדרך כלל קונים לה - canine caviar, אבל בטעם אחר - עוף, והיא מסרבת לאכול אותו כבר יומיים/שלושה.
אנחנו לא יודעים אם הבעיה היא הטעם שהוא לא לטעמה, או שאולי האוכל מקולקל.
על האריזה כתוב:
best by DEC 15 16 (ואז עוד כל מני מספרים)
שאין לי מושג מה זה אומר. זה אומר שזה טוב עד דצמבר 2015?
או עד 15 בדצמבר של 2016? מאוד לא ברור.

הייתם מחזירים לחנות?

כך או אחרת, אם הכלבה לא אוכלת
08/02/2016 | 12:28
3
28
צריך להחזיר את האוכל ולקחת במקומו את המזון שהיא רגילה אליו. המזון כנראה לא מקולקל (נראה שהוא טוב עד 15 בדצמבר שנת 2016), אך אין זה משנה את העובדה שהכלבה לא אוכלת אותו. במקרים כאלה נהוג להחזיר ולבקש להחליף למזון אחר.
כמובן שנחליף לה אוכל,
08/02/2016 | 15:16
2
16
השאלה אם הגיוני לבקש מהחנות שיקחו את השקית בחזרה רק בגלל שזה לא טעים לדעתה של הכלבה שלי.

תודה על התגובה
זאת אני - מיוזר אחר
08/02/2016 | 15:17
4
תשאלי, אין לך מה להפסיד
08/02/2016 | 16:03
9
מבחינת החנות זה לא מאוד כלכלי אבל כן מאוד שירותי ויש לפחות חנות אחת בבאר שבע שמסכימה לזה (ספידוג).
יבוש חלב אצל כלבה
07/02/2016 | 16:28
2
40
לפני כמה ימים מסרנו את הגורים הקטנים של הכלבה שלנו, לאחר שהרגלנו אותם לאכול אוכל יבש ומדי פעם עדיין ינקו מהאמא.
מאז מסרנו את הגורים החלו להופיע נפיחויות גדולות באזור פטמות הכלבה, ככל הנראה חלב שהצטבר.
מישהו יודע כיצד ניתן לעזור לכלבה להפטר מנפיחויות אלו?
האם זה מסוכן?
האם דורש התערבות וטרינר או שזה טבעי?

לתנסי את השיטות הנהוגות בבני אדם
07/02/2016 | 17:57
89
- כרוב. בכל מקרה אם יש לך ספק מציעה לכל הפחות להתקשר לוטרינר.
יש קרם ששמים על עטינים בתום הנקה, לא זוכרת את השם, אבל יש!
08/02/2016 | 19:38
2
לורגיל... מישהו שמע?
07/02/2016 | 15:27
1
33
התקשרתי לגג לחיות בבקשה להזמין שק 25 ק"ג ריגל..
אמרו שהעלו לריגל את הדירוג, ולכן הם לא מוכרים יותר
25 קג וייצרו תחליף עם בדיוק אותם מרכיבים באותו מחיר
בשם לוריגל...
למישהו יש הסבר ? מכיר ?
? מישהו הזמין ריגל לאחרונה ? תודה
07/02/2016 | 18:22
8
חייבת לשתף בכלב המצחיק שלי
05/02/2016 | 08:16
6
141
לפני שבוע וחצי הכלב קיבל במתנה מחברים צעצוע מצפצף. בן זוגי לחץ על הצעצוע במחשבה שהכלב יתלהב, הכלב סופר נבהל וברח (הוא קצת חרדתי באופן כללי אבל אנחנו לא רגילים שהוא מפחד מאיתנו), ואז הבנתי שכנראה מדובר באחד הצעצועים האלה שמיועדים לגורים כדי שילמדו לא לנשוך חזק מדי- כלומר שהצפצוף אמור לדמות יללת כאב.
מיד הנחנו את הצעצוע וליטפנו את הכלב שלנו, אבל זה לא עזר, הוא כבר החליט שהכאבנו לחבר שלו. הוא לקח אותו אליו וממש לא נתן לנו להתקרב- בן זוגי התיישב לידם והכלב נהם עליו! בחיים לא קרה, לא רק שהוא לא נהם עלינו אלא הוא לא נהם על אף אחד. החלטנו להתרחק ולהניח לו, ולא להסתכן.
מאז במשך שבוע שלם הוא לקח אותו לכל מקום איתו בפה, כמו שלוקחים גור. ליקק אותו, ליטף אותו, ישן איתו. הניח אותו מהפה רק בשביל לצאת לטיולים ובשביל לאכול. רכשנו את אמון הכלב והשבוע הוא הניח את החבר בחיקנו וליטפנו אותו בעדינות, והוא היה מרוצה.
בשלושת הימים האחרונים הכלב יותר מתון ביחסו לחבר החדש, והוא משאיר אותו על המיטה שלו ומסתובב בבית בלעדיו (ואפילו יושב על הספה שעות ארוכות בלעדיו), הכלב מביא את החבר רק פעם ביום לנקיון (ליקוק ומן פלישת פרעושים כזאת עם שיניים סגורות, קשה לי להסביר אבל בטוחה שכל בעלי הכלבים מכירים).
קודם כל שיתפתי כי זה מה זה חמוד
אבל אם אני כבר פה וכבר כתבתי...
1. אתם חושבים שהכלב מבין שזה צעצוע, כמו שילד משחק בבובה ויודע שהיא רק בובה, או שהוא באמת חושב שהכאבנו לו? חשוב לציין שאין לזה צורה של יצור חי או משהו, זה מן ריבוע, אבל זה כן פרוותי.
2. יש לנו קצת בעיה- הכלב אוכל פחות כי הוא משאיר אוכל לחבר. הוא משעין את החבר על שפת קערת האוכל לכמה שעות, ומתבאס מאד אם הוא לא אוכל. מה אתם אומרים, פשוט לתת לכלב יותר אוכל, או שאם הוא יהיה מספיק רעב הוא יאכל וזהו?
3. סתם מסקרנות, נתקלתם בכזה דבר? זה מדהים אנחנו כבר שבוע וחצי מסתכלים משתאים על המסירות של הכלב!

לא נתקלתי מעולם במקרה כזה
05/02/2016 | 10:47
94
אבל מעבר לקוריוז הבאמת חמוד ומשעשע, אני חושבת שמצב שבו כלב נוהם עליכם מכל סיבה שהיא הוא לא מצב תקין. הפעם זה היה בגלל עניין זמני, אך לא ידוע איך ולמה זה יהיה בפעם הבאה ולאן זה עלול להגיע. כעקרון, לא אמור להיווצר מצב שבו אתם חוששים להתקרב לכלב. נראה ששווה להתייעץ עם מאלף או מטפל התנהגותי.
נשמע מדהים. אם תערכו סרט על זה....השמיים הם הגבול
05/02/2016 | 12:13
1
20
תכלס... נצלם קצת השבת, נראה אם אפשר להעביר את המסר בקליפ
05/02/2016 | 15:30
16
היה לנו משהו "דומה"
07/02/2016 | 13:57
2
51
עם כלבה שמזמןןןןן הלכה לעולמה. אצלה זה היה זוגות גרביים נקיים. הייתה מאמצת זוג מוצמד ולא נותנת לאיש להתקרב. הייתה בטפחת את הגרביים שומרת עליהם ולא זזה מהם. באיזשהו שלב כנראה הגרביים היו מתות והיא הייתה קוברת אותן בגינה. במשך שנים רבות אחרי לכתה עוד מצאנו זוגות גרביים קבורות בגינה
הורס
08/02/2016 | 10:37
1
25
גם שלנו אוהב גרביים, אבל בעיקר למשחק- הוא זורק אותן ורודף אחריהן ברחבי הבית, תופס וזורק.
כל פעם שיש חור בגרב- הזוג עובר למגירת הצעצועים שלו (מורכבת בעיקר מגרביים וענפים).
הכלבה הייתה עם לא מעט שריטות
08/02/2016 | 10:46
24
היא ממש התייחסה לגרביים כאל גורים שלה.
מחפשים גורים למשחק לכלבה הקטנטנה שלנו בת״א
05/02/2016 | 01:01
1
69
היי לכולם,
יש לנו כלבת מלטז מעורבת בת 3 חודשים, ואנחנו מחפשים לה גורים שישחקו איתה (אפילו אצלנו בבית).

צרו קשר:
0522291281 - שי
באיזה איזור בת"א?...
07/02/2016 | 09:59
22
אני מתגורר בפאתי שכונת שפירא. יש מגרש כדורגל לשעבר, מגודר היטב, נעים ונטוש בתחילתה של שכונת קריית שלום, ממש על קיבוץ גלויות די סמוך לגשר ההגנה.
המון בעלי כלבים מביאים לשם את החמודים שלהם וזה מקום מעולה עם אנרגיות טובות וחיוכים, הכלבים פורחים שם, יש להם אינסוף מקום לרוץ ולטייל, אף אחד לא מציק ולא מעיק (לא משחקים שם כבר כדורגל שנים), המגרש מגודר 100% וזה פשוט מקום נדיר. גם גורים מגיעים וכל הכלבים מסתדרים היטב, נובחים כאוות נפשם וחופרים להנאתם.
שלום לכולם כולל אלה שצחקו עלי ועל קאייה
06/02/2016 | 19:24
104
מישהי שהתייחס ברצינות שלחלה לי קישור של כתבה .קראתי ושמחתי מאד
קאייה אכן הוחזרה למשחת נתינהו. יאיר ואבנר הלכו בדיו לאחר 10 ימים להסגר בירושליים והחזירו את הנסיכה הבייתה לשמחת כולם   שני דברים שמחתי מאד בשביל הכלבה  יצור חי שלא חטא בכלום לא הבין למה הוא בהסגר שמתי בשביל ובשביל משפחת נתינהו  שהרגשתי שגם אוהבים את כלבתם  וצדקתי
ולכם שחשבו שזה צחוק תתיבשו לכם רק קצת .
נורית של פינקי 
משחקים
03/02/2016 | 17:18
5
263
שלום יש לי רועה בלגי בן 5 , הכלב חולה על משחקים מגיל צעיר אנחנו משחקים ביחד .
עכשיו הבעיה כשמגעים תינוקות עם משחקים כלשהם (במיוחד המצפצפים) קשה לו להתעפק והוא לא כול כך רגוע .
האם יש אופציה לשמור לכלב על הדרייב אבל רק במצבים מסוימים ?
או שכול עוד יהיה לי כלבים מהסוג הזה אז כדורים ודברים דומים לא יהיה בהישג יד ?
לא כל כך ברור מה המשמעות של "קשה להתאפק"
03/02/2016 | 18:15
2
53
ו"לא כל כך גרוע". במה זה מתבטא? האם יש בכך סכנה או אי נוחות גדולה לתינוקות או לסובבים? יש צורך במידע נוסף כדי לנסות לסייע.
לא סכנה בקטע רע אל בשוגג
03/02/2016 | 20:12
1
53
לדוגמא יש לילדים את המשחקים שעושים רעש כאשר לוחצים עליהם וזה מוציא אותו מאיפוס הוא רק מחפש את הצעצוע ואין לו בעיה לדרוס כול שעומד בדרכו  .
עוד דוגמא בתור ילד גדלתי תמיד עם כדור בבית ויותר מאחד האם בעתיד הילדים שלי יגדלו ללא כדור ?
אם אתה חש שיש פוטנציאל של סכנה לילדים, ולו בשוגג,
03/02/2016 | 22:34
46
עליך להרחיק את הכלב מהילדים בזמן שהם משחקים בצעצועים האלה (למשל, שיהיה בחדר נפרד עם דלת סגורה) ולהזמין בדחיפות מאלף (שקיבלת עליו המלצות) שיבדוק אם ואיך אפשר ללמד את הכלב לא לקפוץ על הילדים בזמן שהם משחקים.
אפשר להגיע לשליטה, אבל זה דורש הרבה עבודה
06/02/2016 | 10:13
35
המלצתי - לעבוד עם מאלף שמנוסה היטב בעבודה עם כלבים עם יצרים חזקים.
איפוק צריך ללמד
06/02/2016 | 17:39
32
אי אפשר לצפות ממנו לאיפוק אם לא עבדת קשה על ללמד אותו.

מצטרפת להמלצה של איילה - כמה שיעורים עם מאלף שיודע לעבוד עם כלבים ייצריים יעזרו לך מאוד.
שלום, שאלה לגבי אוכל לגורים
03/02/2016 | 19:39
9
102
מעוניין לדעת איך נחשב science plan ביחס למזונות פרימיום אחרים?, נכון לעשיו הגורה אוכלת pro plan ומעוניין להעביר אותה למזון אחר.
שניהם מזונות בינוניים מאוד. אני לא מתקרב אליהם.
04/02/2016 | 02:20
8
69
סיינס פלאן למשל דוחפים למזונות שלהם בעיקר תירס.
מרכיב ראשון קמח עוף (כמעט תמיד, שזה אחלה) ואחרי כן המון ממלאים (FILLERS) כמו תירס וחיטה (שמאוד לא מומלצת לכלבים) שתפקידם להעניק למזון היבש נפח והתועלת התזונתית שלהם נמוכה מאוד לכלב.
אישית, אני מאוד לא ממליץ על יוקנובה. פרו-פלאן. היל'ס (סיינס פלאן, סיינס דיאט) ורויאל קנין.
יש המון מותגים מעולים אחרים כמעט באותו המחיר, אבל מעט יותר יקרים. ההפרש זניח.
מדוע ההפרש זניח במחיר?
כי בהכללה -  ממזון לא איכותי תצטרך להאכיל 200 גרם ביום כדי שהכלב ישבע. וממזון איכותי תצטרך להאכיל 100 גרם ביום כדי שהכלב ישבע. וכך שק של מזון בינוני מספיק לחודש, ושק באותו משקל של מזון איכותי יספיק לחודשיים בהפרש כמעט זניח במחיר (הנתונים הם כמובן רק דוגמא לשם הפשטה).

אישית, ומנסיוני, סביב רמת המחירים של אלו הבינוניים שציינתי אפשר להשיג מזונות כמו: ACANA, TASTE OF THE WILD, FERMINA N&D.
שהם שוב, מעט יותר יקרים אבל הרבה יותר טובים.
הכל תלוי בתקציב.

ואגב, כל יצרן יכול לכתוב על האוכל שלו שהוא "פרימיום", "סופר פרימיום", "מגה-בומבה-דופר-סופר-פרימיום". אין להצהרה הזו שום משמעות לחלוטין.
אם אני לא טועה גם בונזו קוראים למזון שלהם "בונזו גולד" מזון פרימיום.
למונח "פרימיום" אין שום תקן, שום הרכב מזון מחייב. שום כלום לחלוטין.
הדבר היחיד שמשנה הוא רשימת המרכיבים של המזון לפי הסדר שלהם, שכתובה על שק המזון או באתר היצרן (בהתאם לסוג המתכון).
המרכיב הראשון הוא בכמות הרבה ביותר, עד הרכיב החמישי-שביעי בערך... מעבר למרכיב השביעי, למשל המרכיב השמיני וכו', מדובר על תכולה של סביבות 1-5% מהרכב המזון, שזה זניח.

אקאנה גורים הוא מזון מעולה שעולה 270 ש"ח בערך ל- 13 ק"ג. לדעתי זה לא יקר יחסית ושווה את ההשקעה הכספית, כי אוכל איכותי יותר = פחות ביקורים אצל ווטרינר בהמשך חיי הכלב (ובמיוחד לעת זיקנה ששם ההוצאה הכספית הגדולה ביותר אחרי שלב הגורות והחיסונים וכו').
תודה, PRO PLAN זה המזון
04/02/2016 | 05:35
5
70
שהאכילו את הגורה בבית גידול ולכן המשכתי איתו, השיקול הוא לא כספי לגבי מזון זה או אחר, השיקול מבחינתי הוא מזון איכותי עם זמינות באיזור הדרום, כאשר חיפשתי לגורה את האוכל שהיתה מורגלת אליו נסעתי מאיזור באר שבע לרחובות על מנת לקנות אותו.
יש עוד מזונות מומלצים?, ראיתי שיש מזונות על בסיס של דגים לדוגמא, האם כל מזון ולא משנה מה הבסיס שלו(דג, עוף, בקר וכו') הוא תזונה מספקת לכלב?.
ושאלה נוספת, אם כבר אז גם מחפש מזון מומלץ לכלבה בת 10.
ב- 25 שנים האחרונות שבהם יש לי כלבים אף פעם לא החבטתי בשאלות אלו, לאחר ניסויונות עם הרבה סוגי מזונות משום מה הבחירה של הכלבים שלי תמיד היתה בונזו למרות שברור היה לי שהמזון לא איכותי ביותר.

אם השיקול הוא לא (או פחות) כספי, אז מספר האופציות גדל...
04/02/2016 | 10:35
1
59
זמינות באיזור הדרום?
אינספור חנויות לציוד בעלי חיים מצהירות באתרים שלהן כי הן עושות משלוחים לכל רחבי הארץ במידה ומזמינים ציוד מעל סכום X מסויים... אני לא רואה שום צורך להתאמץ ולצאת את באר שבע. הם תעשנה משלוחים גם לשם.
במידה והגורה היא בסביבות ה- 10 ק"ג ומעלה, היא תסיים שק אוכל של 13-15 ק"ג בסביבות ה- 3 חודשים (הערכה גסה), כך שבשביל להגדיל את סכום ההזמנה כדי לקבל משלוח חינם אפשר להזמין אפילו שני שקים של מזון ממותג/חברה שאתה יודע שהיא כבר אוהבת ואוכלת ולהשתדל שיהיו מתכונים שונים (ולבדוק שהתוקף שלהם ראוי - לפחות חצי שנה).
להלן רשימת חנויות תל אביביות (כי אני גר בתל אביב) שקניתי בהן באופן אישי, ולכן מרשה לעצמי להמליץ עליהן - פט-פוינט, אינטר-פט, אתר החי של ישראל, גג לחיות (רעננה), פט-ביי.

עוד מזונות מומלצים?
לאחר התעסקות מקיפה ובירור מעמיק בנושא, במשך כמה חודשים אינטנסיביים אחרי שהבאתי גור, הייתי ממליץ בסדר הזה מהאיכותי ביותר אל האיכותי ביותר אך פחות.
אני לא צריך להיות ידען בעניין, ולא צריך לסמוך עליי. מספיק רק לחפש ברשת את רשימת המרכיבים של המזונות הספציפיים הללו, ולהבין בעצמך מה שמו בהם (כמובן גם שביחס לאחרים):

1. ORIJEN.
המזון הטוב ביותר בשוק לדעתי האישית ובהבדל גדול מאוד מהאחרים. מאכיל בו את הגור שלי (בעירבבו עם המזון הבא ברשימה). יקר מאוד ולדעתי שווה את הכסף בחשיבה לטווח רחוק מאוד לאורך כל חיי הכלב. אפשר בהחלט לערבב עם מזון שהוא מעט פחות יקר כדי להוזיל עלויות.

המזון השני בטיבו בשוק לדעתי האישית וגם הוא בהבדל גדול מאוד מהאחרים. מאכיל בו את הגור שלי (תמיד מערבב 2 מזונות כדי לא לסמוך על מזון ספציפי אחד בלבד).

3. NOW! ויחד איתו GO!.
2 מזונות מעולים, רציניים, מהטובים שיש להשיג בשוק, שניהם מיצרן טוב ואחראי (אבל יצרן שהוא פחות אחראי מהשניים הקודמים ולכן הם ממוקמים ב- 3).
ה- NOW מיוצר ממרכיבים טריים ואיכותיים, אבל גם כאלו ש- 80% מהם מים (נניח עוף טרי) ולכן הוא קצת מבלבל.
ה- GO מיוצר ממרכיבים מיובשים שתכולת המים הוצאה מהם כבר (נניח קמח עוף), ולדעתי הוא אפילו עדיף.

מזונות מעולים, מותג מעולה, חברה מצויינת. לא פחות טוב מהקודמים ברשימה, אבל עדיין ממוקם מספר 4.

5. Acana ו- Wysong originals diet.
מזונות איכותיים מאוד שאני אישית מערבב איתם בצורה קבועה כדי להוזיל עלויות (שניהם זולים יחסית). האקאנה מאותו יצרן של ORIJEN שעליו אני סומך מאוד.

מכאן והלאה, אין משמעות למספרים... והבאים ברשימה הם טובים מאוד בפני עצמם (וגם באופן יחסי לאחרים) ואני לא חושב שההבדל הוא כזה גדול כדי לדרג אותם. אפשר לערבב אותם עם האיכותיים יותר כדי לחסוך מעט.
Canin Caviar   ,   Taste Of The Wild   ,   FARMINA N&D   ,   MERRICK
יש עוד כמה וכמה מותגים שאפשר לציין, נראה לי שזה מספיק רשימה.

הכי חשוב והכי טוב - להסתכל בעצמך על רשימת המרכיבים ולחפש את הבשר! כמה שיותר קמח עוף, קמח דגים, קמח X משהו במקומות הראשונים שברשימה. לחפש ביצים (עדיף שלמות ולא אבקה וכו') וכמה שיותר מרכיבים מן החי. כמה שפחות תירס, חיטה, סויה וטפיוקה.
כל מה שבמקום 7 ומעלה ברשימה הוא כבר זניח במשקל של המזון והוא כמעט בוודאות פחות מ- 10% משקלית מהמזון, ויותר לכיוון פחות מ- 5% משקלית מהמזון. אז תתייחס ל- 7 המרכיבים הראשונים ברשימה.
רוצה דוגמא?
תסתכל על המתכון של ORIJEN גורים ותראה בעצמך כמה בשר ברשימה ומתי מגיעים הצמחים: פילה עוף*, בשר עוף מיובש, כבד עוף*, הרינג שלם*, פילה הודו*, בשר הודו מיובש, כבד הודו*, ביצים שלמות*, פילה וולאיי*, סלמון שלם*, לבבות עוף*, סחוס עוף*, הרינג מיובש, סלמון מיובש, שמן כבד עוף, שומן עוף, עדשים אדומות....

זאת לעומת מתכון קלאסי של PRO PLAN גורים לדוגמא: עוף (18%), חיטה, חלבוני עוף מיובשים,  גלוטן, שומן מן החי,  קמח סויה,  אורז(7%), תירס, מצוי מן החי, פולפת סלק סוכר, מינרלים, שמן דגים, קולוסטרום בקר(0.1%).
אם החיטה מופיעה במקום שני, היא בסביבות ה- 15% מהמזון. וכלבים בטבע לא אוכלים חיטה. ומה זה "שומן מן החי"? ומה זה "מיצוי מן החי"? אילו מינרלים? למה שיש שם גלוטן (חלבון שמקורו בעיקר בדגנים כמו חיטה ושעורה - רמז, הוא עוזר להדביק את הכופתאות כדי שיצאו כופתאות)?.

רשמתי מספיק... אם יש שאלות - תשאל בכיף 
תודה על התשובה המפורטת,
04/02/2016 | 19:09
17
הגורה היא מגזע גדול, עכשיו היא בת 3 חודשים ושוקלת 13 ק"ג, בחלק מרשימת המזונות שרשמת אין הפרדה בין  גזע קטן לגדול, יכול להיות שאין הבדל ברכיבים שהגורים צריכים?
ראיתי שקיימים מזונות על בסיס דגים, האם התזונה של הכלב יכולה להתבסס על זה בלבד?, לא נראה לי שבטבע הכלב אוכל דגים.
בקשר למזון סניור... המלצה מהמותן.
04/02/2016 | 10:46
2
53
הייתי רוכש ומנסה את ה- Acana Senior או את ה- Wysong originals senior.
אלו מזונות מצויינים ולא טובים  יותר מדי לכלבה.
למה אני רושם את זה?
כי אם היא 10 שנים מואכלת במזונות בינוניים ומטה (פרו-פלאן, יוקנובה, בונזו וכו') אז לדעתי לא מומלץ להקפיץ אותה 10 מדרגות מעלה מיד למזונות האיכותיים ביותר שתכולת החלבונים שלהם היא בפרופיל שונה מאוד מאלו הבינוניים. במזונות האיכותיים תכולת החלבונים מן החי גבוהה הרבה יותר ולכן לכלבה ייתכן ויהיה קשה מאוד להסתגל בהתחלה והמעבר לא יצליח. הפלורה (אוכלוסיית החיידקים) במעיים שלה לא מותאמת לעיכול מן הסוג הזה.
אז תתחיל עם אלו, תנסה אותם ותראה שהכל תקין כמו מקודם, שהכלבה לא נשארת רעבה (וזה כמובן בלי להזכיר תילוע), שהיא לא משלשלת ושהצואה שלה קשיחה עד רכה-מוצקה, שאין הרבה גזים, שהיא כמובן לא מקיאה, שהפרווה מבריקה, שאין ריח רע מהפה וכו'...
אחרי נניח 2-3 שקים של המזונות האלו, שהם מקומות 4-5 ברשימה שרשמתי מקודם, אפשר לשפר את התזונה יותר למקומות הגבוהים ברשימה.
מה לגבי פרופק סניור? האם יותר טוב מאקאנה?
04/02/2016 | 12:49
1
11
כל מה שצריך זה להסתכל על רשימת הרכיבים...
07/02/2016 | 10:11
13
Chicken Meal, Brewers Rice, Rice Bran, Rice, Chicken Fat (preserved with mixed Tocopherols, a source of Vitamin E), Flaxseed, Egg, Natural Flavoring, Beet Pulp, Brewers Yeast, Yeast, Salt, Potassium Chloride, Choline Chloride, DL-Methionine Hydroxy Analogue, L-Lysine, Glucosamine Hydrochloride, Chondroitin Sulfate, Vitamins, Minerals.

Fresh chicken meat (16%), chicken meal (15%), turkey meal (14%), red lentils, whole green peas, fresh chicken giblets (liver, heart, kidney) (4%), herring meal (4%), pea fiber, fresh whole eggs (4%), fresh whole flounder (4%), herring oil (2%), sun-cured alfalfa (2%), field beans (2%), green lentils, whole yellow peas, chicken fat (1%), chicken cartilage (1%), dried brown kelp, fresh whole pumpkin, fresh whole butternut squash, fresh whole parsnips, fresh kale, fresh spinach, fresh mustard greens, fresh turnip greens, fresh whole carrots, fresh red delicious apples, fresh Bartlett pears, freeze-dried chicken liver, freeze-dried turkey liver, fresh whole cranberries, fresh whole blueberries, chicory root, turmeric, milk thistle, burdock root, lavender, marshmallow root, rose hips, enterococcus faecium.

בלי הרבה מאמץ רואים שרשימת הרכיבים (הדגשתי באדום את מה שחשוב, עד מה שחשוב לדעתי האישית) באקאנה - הרבה יותר איכותית, רצינית ומחושבת.

בפרופאק - מקום שני, שלישי ורביעי זה אורז, אורז ואורז. כיף כיף.
ואחרי כן מופיע מרכיב שהוא "Natural Flavoring"... שמה זה אומר בדיוק? תבלינים כמו פפריקה או סתם טעם "טבעי"?
אחרי כן מופיע גם מרכיב בשם "Brewers Yeast" שהוא תוצר לוואי של תעשיית הבירה, והסוג הפחות מומלץ של שמרים (שהם מקור מעולה לויטמינים וחלבונים וכו', אבל בצורה הנכונה שלהם).

באקאנה - רשימת המרכיבים מדברת בעד עצמה. אין אורז. אין תירס. אין חיטה. אין סויה. אין טפיוקה. רשימת הפירות והירקות (גם אם זניחה בשל מקומה ברשימה ולכן בסביבות ה- 1% לכל פרי/ירק) מרשימה. החלבונים הצמחיים מגיעים ממקורות מעולים כמו קטניות (אפונה, עדשים) שמכילות סיבים תזונתיים ומקור פחמימות (עמילנים) איכותיים הרבה יותר.

התשובה די ברורה.
בוא נדייק
04/02/2016 | 16:03
1
55
אקאנה עולה 320 ש"ח ל13 ק"ג מזון גורים (ואני יודעת כי לפני שבוע קניתי)
ולפעמים הוא לא המזון המתאים ביותר (לכלבה שלנו הוא גורם לשלשל משום מה, למיטב זכרוני היה עוד מישהו שכתב את זה ואני אשמח אם יש עוד בעלי כלבים שנתקלו בתופעה הזו)
בבאר שבע יש כמה וכמה חנויות שמחזיקות (ומשלחות) מזון גורים במגוון רחב. בשבוע שעבר קניתי ממגה פט ויש להם מגוון רחב במחירים טובים (בהשוואה לחנויות אחרות), אז אני שמחה להמליץ עליהם, אבל בוודאי שיש עוד חנויות ואין צורך להזמין מאיזור המרכז או לנסוע לרחובות בשביל לקנות מזון גורים.
אז ברשותך - אכן אדייק...
07/02/2016 | 10:18
22
השגתי בלי הרבה מאמץ את האקנה גורים (שק צהוב של 13 ק"ג) ב- 300 ש"ח בחיש חי על יהודה הלוי בת"א. צריך להיות נחמד, אסרטיבי ולהתעקש על מחיר.

לא כל מזון איכותי הוא מזון שמתאים לכל הכלבים. ברור שכל כלב יכול להסתדר מעולה עם מזון X ולא להסתדר עם מזון Y. הכל מאוד (מאוד) אינדיבידואלי.
הרבה מחוסר ההתאמה יכול להיות קשור לבעלי הכלבים והמעבר למזון חדש, אותו צריך לבצע בהדרגתיות ראויה תוך כדי שימת לב למצבו של הכלב הספציפי והסימנים שמתקבלים מהמעבר.
צריך לקחת גורמים נוספים בחשבון כמו סוג ההזנה וההאכלה עד עתה. זה מדוע שטרחתי ורשמתי שבמידה והכלבה אכלה בונזו כל ימיה, יהיה לה יותר קשה ומורכב מהרגיל (ולכן גם ממושך יותר) להתרגל למזון איכותי עם פרופיל חלבונים שונה. בדיוק כמו שמישהו שאוכל כל חייו המבורגרים עובר לתזונה טבעונית ומלאת ירקות/פירות/קטניות.

רשמתי לשואל לגבי חנויות מת"א שעושות משלוחים לאיזור הדרום (ולמעשה בכל הארץ). מי שלא יודע איך התחום בדר"כ מתנהל - אז לאותן חנויות יש מחסנים/מרכזים לוגיסטיים, או מתחמי חלוקה באיזורים אסטרטגיים ברחבי הארץ (או שיתופי פעולה עיסקיים עם כאלו), ולידיעתי המזון לא יוצא מפתח החנות עצמה בת"א ונוסע את כל הדרך לבאר שבע.
בלי שום קשר, אני הרבה יותר מבעד לפרנס עסק מקומי או חנות מקומית ובתקווה שממש לא רשתות שמוכרות מזון לכלבים (כמו שופרסל/רמי לוי וכו') שאצלם המחירים רק נראים זולים, אבל בוודאות שאפשר להשיג זול יותר בחנויות מקומיות וקטנות/מתמחות.
שרשור קבוצות פייסבוק. גינות כלבים.
03/02/2016 | 22:11
45
שתי קבוצות בינתיים:
שינתה את החיים להרבה בעלי כלבים, ביניהם כותב שורות אלה.

אתם מוזמנים לשרשר קבוצות נוספות, תמיד אפשר להצטרף ולחזק את כוחנו מול העיריות השונות.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:19
3
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

כלב שלא מוכן לחרוג בטיול מגבולות גזרה מסויימות מאוד
02/02/2016 | 21:42
6
69
שלום לכולם,
יש לי כלב גולדן מעורב בן שנתיים וחצי.
בהתחלה הייתי מטיילת איתו טיולים ארוכים לאן שאני רוצה, ולא הייתה שום בעיה.
בחודש חודשיים אחרונים, הוא לא מוכן להתרחק מהבית יותר מ 150, 200 מ'
מהבית. ממש מתנגד להמשיך בטיול וסוחב אותי בחזרה לכיוון הבית.
אפילו את הגינה הציבורית שהוא כל כך אהב להיות שם - הוא לא מוכן יותר לבקר.
מישהו מכיר את התופעה הזו?
זה קרה פה למישהו עם הכלב שלו?
מה הסיבות לזה פתאום?
אני יכולה לחשוב על האפשרויות הבאות:
02/02/2016 | 23:48
73
1. הכלב חוה לאחרונה טראומה כלשהי - אולי קרה משהו במהלך אחד הטיולים, אולי איזה כלב אחר או משהו אחר הפחיד אותו? אולי קרה איזה שינוי בבית או בשגרת החיים שלו שגרם לו להיכנס לחרדה?

2. אולי יש לכלב בעיה בריאותית כלשהי  - הייתי לוקחת אותו לווטרינר להתייעצות. ייתכן שעובר עליו משהו בריאותי גם אם את לא רואה.

בכל מקרה, במקביל הייתי מנסה אולי לחבב עליו את הטיולים בעזרת חטיפים שהוא אוהב, לתגמל אותו בחטיף כשהוא מצליח לעבור את הגבול למקום שפחד ללכת אליו.

אם כלום לא יעזור ולא תימצא בעיה בריאותית - כדאי לפנות למטפל התנהגותי לאבחון וייעוץ.
אפילו את הגינה הציבורית...
03/02/2016 | 07:06
4
50
יכול להיות אולי רמז...
יכול להיות שהיתה שם דינמיקה פחות מוצלחת בין הכלבים?
אני יודעת שזה לפעמים סיבה לכלבים לא להגיע למקום ...

מלבד זאת - כמה זמן הכלב אצלכם ?
הכלב אצלנו שנה וחצי
03/02/2016 | 07:13
3
49
חייבת לציין ששתיכן צודקות.
הוא מאוד מפחד מכלבים אחרים. במיוחד אם הם בחבורה.
הוא רואה כלבים אחרים ועושה אחורה פנה.
אז באמת יכול להיות שהוא חווה איזו טראומה באחד הטיולים...
הוא מאוד רגיש ומאוד פחדן.
רק לא הבנתי מה קשור בעיה בריאותית לחוסר הסכמה להאריך את הטיול, להתרחק קצת מהבית?
בכל אופן, תודה על תשובותיכן. יום טוב 
כלב שלא מרגיש טוב עלול להתקשות בהליכה,
03/02/2016 | 07:40
47
יכול להיות שאין לו כוח ומצב רוח לטייל, שהוא מרגיש צורך בביטחון של הבית. בדיוק כמו אדם חולה, שרק רוצה להתכרבל במיטה שיעזבו אותו בשקט.
שוב, זו רק אחת ההשערות, אם עניין הטראומה נראה לך אפשרי או הגיוני, ייתכן שזה באמת ההסבר.
אם כך, תנסי לעשות לו חוויה מתקנת...
03/02/2016 | 10:14
1
42
להפגיש בהתחלה עם כלב אחד, שיש סיכוי שהוא יותר מחבב...
ללכת למקום קרוב מאוד ובדרך לתת חטיפים...
בכל זאת זה לא שולל את העובדה שאולי הוא יותר פחדן,
בגלל בעיה בריאותית,
כך שבכל מקרה - הייתי לוקחת לביקור אצל וטרינר,
לבדוק שהכל תקין... (הביקור יכול להיות במסגרת אחד
החיסונים השגרתיים, לספר לוטרינר את הבעיה)....

תודה, אעשה זאת
04/02/2016 | 07:20
5
בקשה להמלצה למאלף כלבים באיזור עמק חפר
03/02/2016 | 07:32
3
30
שלום, הייתי שמחה להמלצה למאלף כלבים, עבור כלבה בת 5 לאחר מעבר דירה (מתל אביב) ולפני הצטרפות תינוקת..
תודה רבה!
האם יש למישהו המלצה?..
06/02/2016 | 11:36
3
סתוית ברטוב 0544880486
06/02/2016 | 17:43
6
מאלף מעמק חפר
08/02/2016 | 19:28
4
תומר פרקר: 052-629-1004
מנוסה מאוד, ממליצים בחום!
תראי גם את עמוד הפייסבוק שלו: ארצה - חוויה מאלפת
כלבה מפחדת ממכונת הכביסה...
01/02/2016 | 14:26
10
111
שלום!
פיבי שלי בת 3 מפחדת ממש ממכונת הכביסה. 
אנחנו מקפידים להפעיל אותה רק כשאנחנו נמצאים בבית כדי שהיא לא תרגיש לבד, אבל עדיין, היא מפחדת, מתחבאת בפינה, מייללת יללות קורעות לב, רועדת ואישוניה מורחבים.

איך אוכל לעזור לה? ניסיתי פעם התניה עם חטיף ליד מכונת הכביסה הפועלת- היא הסכימה לקחת את החטיף אבל לא נשארה, וזה לא הועיל לכביסות הבאות.
או להוציא את מכונת הכביסה מהסלון או את הכלבה מחדר הכביסה
01/02/2016 | 18:18
1
21
זו דירת חדר...
01/02/2016 | 19:46
58
חוץ מהשירותים אין לה כ"כ לאן ללכת...
הרגלה זה דבר שלוקח זמן
01/02/2016 | 19:16
1
54
מתחילים עם יותר מחטיף אחד, כשהמכונה כבויה (גם אם כבר היום היא לא מפחדת ממנה כשהיא כבויה), חוזרים על התרגול הזה לאורך פרק זמן, ורק אחר כך, כשהכלבה שמחה לגשת למכונת הכביסה כי היא למדה שהיא מחלקת לה חטיפים, מתחילים לעבוד כשהמכונה עובדת וגם אז רצוי להתחיל לעבוד כשהמכונה בזמנים השקטים יותר של העבודה שלה ולאט לאט להתקדם לכיוון הסחיטה.
לתת לכלבה חטיף ליד המכונה בזמן עבודה פעם אחת לא ילמד אותה כלום.
תודה, אנסה להתמיד
01/02/2016 | 19:46
11
יש לך מזל גדול שזה לא להפך...
01/02/2016 | 19:47
2
86
מדענים כבר מזמן עמדו על כך, שבעלי חיים רגישים לרעידות בקרקע. מכונת כביסה, למרות כל הגומיות ברגליות שלה, עדיין מעבירה ויברציות רציניות לרצפה וממנה לקירות. סיסמוגרף מסוגל לקלוט את זה, בלי להוציא את הידיים מהכיסים, בעוד שבני האדם בכלל לא מודעים למתרחש. הרעש, שמשמיעה המכונה, אינו שונה, בעיניים כלביות, מזה של אוטובוס או קליפ בטלוויזיה. הייתי אומר שהכלבה שלך פוחדת ממה שהיא "שומעת" ברגליים, יותר מאשר באוזניים.

ישנם גזעי כלבים אינטליגנטיים יותר מאחרים. זת'ומרת שדרושות פחות חזרות, כדי שכלב יבין מה רוצים ממנו (ילמד פקודה חדשה). בכל מקרה, צ'ופר אחד יכול להספיק רק לכלב דיגיטלי, שבו לוחצים על כפתור פעם אחת והתכנית עובדת. אם אצלך זה לא עבד, אז כנראה שהכלבה שלך אנלוגית וצריך, בסבלנות רבה ובהדרגתיות, לכוון אותה ידנית... כמו שכתב עומרTT.

ג'יני שלי אהבה לתת לי להחזיק לה את העצם ולאותת לי בהטיות ראש איך ומתי לסובב אותה. היא נהגה לבוא אלי עם העצם, כמו שכלבים מביאים כדור למשחק או רצועה לטיול. אם ניסיתי לא להבין, היא היתה דוחפת אותי בעצם (לא באף). היא יכלה ללעוס גם לבד, אבל ביחד זה כנראה הרבה יותר טעים, במיוחד כשהשארית קטנה מכדי לייצב בכפות הרגליים. אם תצליחי להקנות לכלבה שלך מין הרגל שכזה, להצ'תפר אתך בצוותא, תוכלי "להלעיס" אותה גם על מנוע של D-9.
מצחיק - גם הדנדשה שלי רוצה שאחזיק לה את העצם
02/02/2016 | 08:11
10
לגבי הוויברציות - נכון מאוד.
02/02/2016 | 12:50
46
וגם סימבה שלי אוהב שאני מחזיק לו את העצם  אם היא גדולה או קטנה מדי להחזקה בכפות הרגליים זה לא משנה, הוא פשוט אוהב שאני תופס לו אותה כמו מחזיק עצמות אנושי בזמן שהוא לועס אותה על כל רבדיה וצדדיה.
הוא גם למד לדחוף אותי עם האף כשהוא רעב, רוצה לצאת להתפנות, כשמשהו אחר מציק לו (למשל מקנא שהכלב של השכנה שאנחנו שומרים עליו לועס לו את העצם).
הצעה לפתרון פשוט מאוד - טיול תוך כדי כביסה...
02/02/2016 | 12:56
1
50
אני לא בטוח שתוכלי להרגיל אותה לנוכחותה המאיימת, הרוטטת, הרעשנית והמוזרה של מכונת הכביסה... היה אפשר לעשות זאת אם נניח מכונת כביסה הייתה יכולה לפעול על 10% רעש/עוצמה ואז על 20% רעש/עוצמה ולהרגיל את הכלבה בהדרגה למכשיר...
תוכלי לנסות לאלף אותה עם חטיפים להתמודד עם נוכחות של מכונת כסיבה... אבל ברגע שתפעילי את מכונת הכביסה הרי היא תתכווץ לה ותיילל, ואז כל חטיף רק יחזק את ההתנהגות הזו (התכווצות ויללה).

לדעתי הפתרון הפשוט ביותר הוא להפעיל את מכונת הכביסה ובשניה שמסובבים את חוגת ההפעלה - מיד לצאת איתה לטיול בפארק ולהתרחק מהדירה לכל משך זמן הכביסה. זה WIN WIN, חוץ משלפעמים לא נוח לצאת לטיול בזמן הכביסה, אז פשוט עושים כביסה בזמן הטיול.
אולי במשך הזמן היא תלמד לקשר בין רעש של מכונת הכביסה לטיול וזה יהיה קישור פחות או יותר חיובי ורצוי כי מכונת כביסה כבר לא תהיה כל כך מאיימת כי אם משמעותה טיול בחוץ (כמו שכשאני שם את תיק הצד של הטיול בחוץ עליי עם השקיות/חטיפים/כדור/פריסבי, החמוד שלי מיד מתלהב וצוהל).
מה דעתך?...
רעיון חמוד
02/02/2016 | 20:27
39
לא בטוחה שישים- כי בד"כ אנחנו עושים 3-4 כביסות בשישי ושבת, אז 3-4 טיולים של שעה וחצי זה..הרבה מאוד טיולים... חח

אולי ננסה לרווח את הכביסות ולטייל ישר כשהמכונה מתחילה לסחוט (אז יש הכי הרבה ויברציות) וזה יקושר אצלה למשהו חיובי-טיול.

תודה!
זה דומה למקרה שלי שהכלב שלי מאוד מפחד ממייבש הכביסה
02/02/2016 | 21:37
38
כתבתי על כך לפני כמה שבועות, או חודשים.
השלמתי עם העובדה הזו.
מנסים להפעיל את המייבש כמה שפחות.
שימו מחפשים דוגסיטר/האוזסיטר/דוגווקר/פנסיון
02/02/2016 | 20:27
4
22
מקום אוהב לכלבה מבוגרת
31/01/2016 | 18:54
1
105
שלום לכולן ולכולם. מחפש מקום לכלבה מבוגרת שזקוקה לתרופות נגד כאבים פעמיים ביום ולא שולטת על הצרכים.
מדובר על 10 ימים.
אשקול גם בית אבות לכלבים.
מקווה שמצאת משהו מתאים.
02/02/2016 | 20:09
34
לדעתי לכלבה במצב כזה עדיף מישהו שיבוא אליכם הביתה ויהיה איתה ורק איתה כל הזמן הזה.
מחפשת האוס סיטר / דוג סיטר בחול המועד פסח המלצות?
28/01/2016 | 10:54
61
היי לכולכם,
רציתי לשאול אם אתם מכירים האוס סיטר או דוג סיטר שיכול לבוא לגור אצלי לתקופה של שבוע כשאני ובן זוגי נוסעים לחו"ל ולשמור על כלבתי המהממת?
באיזור הצפון הישן בתל-אביב. 
אשמח מאוד להמלצות.
תודה! 

מחפשת דוגסיטר למשרה מלאה באזור בקעת אונו
27/01/2016 | 21:31
57
שלום לכם,בשבוע הקרוב אעדר עד שעה מאוחרת כמעט כל יום,ואני מחפשת דוגסיטר . יש לי כלב פינצ'ר מתוק שצריך 3 או 4 פעמים ביום מחוץ לבית . תודה שני 0506757917
גדר גורים וצרכים
30/01/2016 | 17:29
6
62
היי, שוב אני, הגור מקסים וגדל. קנינו לו גדר גורים בצידה האחד המיטה שלו ובצידה השני עיתונים. ועדיין הוא עושה צרכים בתוך הגדר אך לא על העיתונים. ספגתי את השתן שלו בעיתונים קיוויתי שיעזור אך ללא הצלחה. מה עוד אפשר לעשות שיבין לעשות צרכים על העיתונים?
להניח את העיתונים על המקום שבו בחר לעשות את צרכיו
30/01/2016 | 18:02
48
וכל כמה ימים להסיט הצידה עד למקום שייעדת לשרותים מלכתחילה. ממש כפי שעושים בהכוונה אל דלת היציאה, לקראת התחלת הטיולים בחוץ.

או להספיג מעט שתן שלו, בדף עיתון, לייבש (אל דאגה, הריח נשאר) ולהניח בראש הערימה.
במקביל, לנקות את שאר המקומות שבהם בחר ולמרוח שם מעט - בנקודות זעירות - חומר דוחה כלבים. אגב, לא לנקות באקונומיקה. אומרים שהריח שלה מושך השתנה.
למה העיתונים בתוך התיחום ?
01/02/2016 | 11:24
4
30
את העתונים אתם יכולים להניח מחוץ לתיחום,
ואז יעדיף לעשות שם... בתוך הגדר נראה לי שהוא
לא מבדיל בין השטח "שלו" לשטח שמחוצה לו.
בנוסף, מומלץ להוציאו לטיולים רבים ככל האפשר -
המטרה היא שילמד לעשות את הצרכים מחוץ לבית...
ואיך תסבירי לגור איפה מותר מחוץ לתיחום כשכל הבית לרשותו?
01/02/2016 | 14:11
3
29
במיוחד בשעות שיוצאים מהבית...
למצב הזה התייחסתי בתגובתי, בהנחה שריבוי טיולים קיים ככל שמתאפשר.
הרי לא כל מי שמגדל גור גם יכול לקחת שנת שבתון
בהנחה שלא כל הבית מסודר במעגל אחד...
01/02/2016 | 15:16
2
30
אפשר פעמים רבות (כמו אצלנו) ליצור הפרדה בין ה"אגפים"
של הבית... בצורה כזאת יש יותר מרחב לגור, למרות שהוא
לא בהכרח יוכל להיכנס לכל אחד מחדרי הבית...
(למשל אם סוגרים דלתות בחדרים אליהם לא מעוניינים שיכנס).
בדרך זאת הגור יכול להפריד טוב יותר בין המגורים שלו לבין
שטח שמחוץ להם (למשל - בוחרים את חדר אמבטיה כ"שירותים")....
יופי, אבל זה סוג תיחום שונה מ"גדר גורים" שלגביה נשאלה השאלה
01/02/2016 | 17:35
1
29
וחוצמזה, את עדיין את צריכה להסביר לו שרק בחדר המסוים שקבעת, ורק בנקודה המסוימת בו - מותר לעשות, ולא לזרוע מוקשים על פני כל החדר.
איך תסבירי לו?
זו בדיוק היתה השאלה בראש השרשור.
חזרנו לנקודת ההתחלה.
אז ראשית, אני באמת מציעה להגדיל את התיחום...
02/02/2016 | 12:37
21
כפועל יוצא אני מאמינה שהקניית ההרגלים 
תהיה יותר יעילה, היות ולכלב תהיה יותר
אפשרות להפריד בין ה"תחום שלו" לבין שטחים
השייכים מחוץ לתחום...
מאפיה חדשה לכלבים בישראל - מישהו שמע?
01/02/2016 | 18:15
3
169
היי,
נתקלתי במאפיה חדשה לכלבים האופה חטיפי בריאות שנראים מדהים!!!
זה האתר: www.pomeri.co.il
וזה הפייסבוק שלהם: www.facebook.com/pomeribakery

מישהו שמע? טעם? ניסה?
יש לכם את הפרסום הזה ביותר שקוף?
01/02/2016 | 19:11
1
97
לפעמים אני פשוט לא מבין אנשים.
אם היה נכנס לפה בןאדם, אומר 'תשמעו, אני אוהב כלבים ופתחתי עסק חדש בתחום אתם מוזמנים להתרשם' אז אולי ההודעה שלו היתה נמחקת אבל מי שהיה מספיק לראות את ההודעה לפחות היה מתרשם שמדובר באדם רציני. אבל ככה? להגיע בתחכום בחצי שקל ובזלזול באינטליגנציה של הגולשים? מבחינתי לאחד כזה לא מגיע קליק.
בול זה סוג של חוסר הגינות שמשום מה כאילו "מקובל"...
01/02/2016 | 19:23
24
והצטרפת לתפוז בפברואר 2016 במיוחד כדי לפרסם לנו את זה?...
01/02/2016 | 19:20
79
לא רוצה לצאת פוץ, אבל מעדיף כנות. אמת בפרסום. הוגנות ושקיפות.
אולי תציג את עצמך, מי אתה, למה אתה, מתי אתה ואיך אתה ומדוע אתה מגיב פה לראשונה דווקא בהקשר של המאפיה הזו, ואיך הגעת ב"מקרה" למאפיה הנ"ל ברשת?...
אפשר להיות כן וגם אולי אפילו לפרסם פה בכיף או להודיע שיש (מניח שבאישור המנהלים), רק שלא לעשות את זה בהקפה ובהסוואה.
בכל אופן, אני מעודד יזמות. אז שיהיה לכם המון בהצלחה חברים (באמת, מכל הלב).

ואם כבר אז הערה קונקרטית - כל התשבוחות וההלל שכתבתם על העוגיות שלכם והמרכיבים שלהם, "מעולה למעיים, למערכת העיכול ולסילוק רעלים", "לחיזוק הפרווה, העצמות והשרירים", "משפר ריח פה, שומר על העור והפרווה וטוב לכליות", "מצויין לעיכול, מפחית גזים וריח רע"...
אז כל ההצהרות הללו מגובות במידע מחקרי? תוכל לספק ביסוסים לנ"ל?
תוכל לספר לי מה עומד מאחורי הרעיון של סילוק רעלים ומהם רעלים? איך מרכיב X מעולה למעיים ולאיזה חלק בהם בדיוק או לכל המעיים? איך מרכיב Y משפר ריח פה או טוב לכליות?
הצהרות מופרכות. אם אתה לא מבין באילו הצהרות אתה מתעסק, אולי כדאי שתמנע מהן.

ובאותו עניין, אני בעד לעשות בבית. יותר זול ואמיתי ובריא. בלי הצהרות.
הנה מתכונים קלים ופשוטים, לא לעצלנים ולכאלו שאוהבים את הכלבים שלהם באמת ורוצים לדעת מה בדיוק יש בעוגיות שלהם (כי הם אלו ששמים אותם שם):
מתכון חביב (הייתי מוותר על האבקת מרק עוף, זה בעיקר מונוסודיום גלוטומאט).
אפשר למצוא ברשת עוד אינסוף מתכונים.

חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
Flix וידאו
פורום תזונת כלבים
איזה מזון מתאים לכלבך?
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום ביטוח חיים
פורום ביטוח חיים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה