לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא  קראו  את  תקנון הפורום  לפני  שאתם  מתחילים  לכתוב  בו !

קחו את העצות הניתנות בפורום בעירבון מוגבל. זכרו כי העצות עלולות להתברר כשגויות ולא נכונות.
בכל מקרה, העצות הניתנות בפורום אינן מהוות תחליף להתייעצות ולביקור אצל וטרינר, או לפניה לבעל מקצוע מיומן ומנוסה.

המשך >>

עצם סידן
27/05/2016 | 00:18
3
57
קניתי לכלב שלי (גולדן מעורב) עצם כי הוא אוכל הרבה דברים.
המוכר המליץ לי על עצם סידן שנחשבת די חזקה , אבל הבנתי שוטרינרים מתנגדים בגלל סכנת חנק. הכלב יותר מגרד את העצם לאבקה. השאלה אם כדאי להפסיק או לא ?
תודה רבה וסוף שבוע נפלא!
מישהו/י יכול/ה לענות על השאלה הזאת ?
29/05/2016 | 14:10
4
הסכנה בעצמות היא השברים החדים
29/05/2016 | 17:58
1
10
אם אתה בטוח במאה אחוז שהוא מרסק לאבקה ולא שובר חתיכות ממנה לא אמורה להיות בעיה.

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג
www.facebook.com/danieldogolog ;
תודה דניאל
29/05/2016 | 22:53
1
חינוך לצרכים
27/05/2016 | 00:58
2
57
שלום,
אימצתי גורה בת 6 חודשים לפני שבוע.
אני מנסה לחנך אותה שלא תעשה צרכים בבית.
היא עושה צרכים בחוץ וכשהיא עושה אני נותן לה חטיף ומשבח אותה אבל היא עדיין עושה בבית. לפעמים אני יכול לעשות איתה טיול של 40 דקות שבמהלכו היא עושה צרכים ואז כשמגיעים הביתה היא תעשה שוב פעם באחד המקומות בבית.
איך אפשר לגרום לה להפסיק לעשות בבית?
תודה
תינוקת...יקח כמה חודשים. סבלנות ואהבה...
27/05/2016 | 11:37
12
סבלנות והתמדה בטיולים...
29/05/2016 | 17:55
6
הכי חשוב לא לכעוס עליה גם אם זה בזמן הפעולה.

אם תרצה ואתה באזור המרכז אפשר להזמין שיעור אחד שבו אני מגיע ומלמד אתכם מא עד ת איך להתחיל את תהליך הגמילה בצורה הכי מהירה ויעילה שאפשר... 0503892603 דניאל

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג
שימוש בגדר גורים
27/05/2016 | 16:50
4
42
גור חדש בן חודשיים שהגיע לפני יומיים.
אנחנו משתמשים בגדר גורים ומהרגע הראשון הקפדנו שיהיה לו שם כיף.
כשאנחנו בבית הגדר פתוחה והוא בשמחה נכנס ויוצא עצמאית. כשאנחנו לא בבית והוא סגור בגדר הוא בוכה מאוד למרות שאנחנו משאירים לו 2 צעצועים שהוא אוהב.
זה עובר?
כדאי להביא יעוץ פרטני?
הוא בוכה כי הוא לבד, זה מבאס, אבל זה בסדר
27/05/2016 | 17:09
2
38
אם הוא נכנס לתחום המגודר בשמחה אז הכל בסדר מבחינת ההרגלה שלו לגדר.
עם הזמן הוא יתרגל גם ללהיות לבד ויפסיק לבכות.
תודה על התגובה המעודדת
27/05/2016 | 17:40
1
33
זה קורע לב. תוך כמה ימים זה בדר-כלל עובר?
מותר לתת לו עצמות בקר?
28/05/2016 | 13:13
31
הוא לא מת על חטיפים ומשחק עם הקונג רק מחוץ לגדר גורים.
חשבתי לתת לו עצם כמו בתמונה. מותר? צריך לבשל אותה קודם?
מזל טוב על הגור
29/05/2016 | 17:50
5
לא בדיוק ניתן להגדיר כמה זמן הוא יבכה עד שהוא יפסיק לפחד להיות לבד אבל כעקרון זה טוב לגור להיות עצמאי ולדעת שלא קרה כלום אם הוא יהיה קצת לבד...
(יחסוך חרדות נטישה והרס מלחץ בעתיד...)

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג
בוא, הביתה. כלבים לאימוץ מכלביית פ"ת.
29/05/2016 | 16:14
14
רק אחת הפעם.
עופרי המתוקה היא מלינואה בת 3 שמחה, אוהבת לשחק ונבונה מאוד. תשמח מאוד לבית חם עם גינה או בעלים נמרץ שמכיר ואוהב את הגזע וידע להעניק לה את הזמן, תשומת הלב והפעילות שהגזע מאופיין בו.
תימסר תמורת סל אימוץ זול במיוחד שכולל חיסון,תילוע,עיקור ושבב,כל זה ב-450 ש"ח בלבד.
מספרה בכלביה הוא: 63631339
הכלביה נמצאת ברחוב משה שוולב 6 ,פתח תקווה.טל' :03-9303647 ופתוחה כל יום בין 8:00-14:00 וביום שישי וחגים עד השעה 11:00
אירוחים שיעניינו אותך
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2016 | 16:01
2
 מקובל להתייחס להתמכרות למין כבעיה שיש לטפל בה. אך מה אם ההתמכרות למין אינה הבעיה אלא הפתרון לבעיה מורכבת יותר?

ביום ביום שני, ה 30/5 נארח בפורום התמכרות למין את יוני אלקינס שישיב על שאלותיכם בנושא הקשר בין טראומה והתמכרות למין.
 אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו!

85% מהעובדים בישראל מצטרפים לקרן הפנסיה שבחר עבורם המעסיק ולא בוחרים בעצמם את התוכנית הפנסיונית המתאימה להם. אז מה עושים בנדון?

ביום רביעי, ה 1/6 נארח בפורום ניהול כלכלת המשפחה את חן בורוכוב נחמיאס, את רונן מדמוני מבית ההשקעות IBI ואת אבי אייכלר, מנכ"ל מירב הפנסיה בע"מ, שישיבו על כל שאלותיכם בנושא!
 אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו:

הילדים שלנו הם האוצרות של חיינו. בתור הורים, אנו מעוניינים להתאים להם את המסגרת החינוכית המתאימה ביותר עבורם. אז איך עושים את זה נכון?

ביום רביעי, ה 1/6/16 נארח בפורום התפתחות ילדים עם צרכים מיוחדים את אורלית ישראל שתענה על שאלותיכם בנושא!
 אתם מוזמנים להעלות שאלות כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/462/180796419

עדיין בבעיה עם מציאת פנסיון... ממש נואשת
26/05/2016 | 14:25
10
92
הלכתי לבקר בחוות הדוד משה המומלץ. 
המקום נקי ויפה אבל מיד הבנתי שכנראה פנסיון כלובים לא יתאים לכלבות שלי. 
פשוט אין שם מספיק אינטראקציה עם אנשים. 
הם גובים 90 שח לכלב, 170 לשניים אבל רק עבור השהייה. עבור כל 20 דקות משחק עם הכלבות גובים עוד 50 ליום. 
הכלבות החרדתיות שלי ימותו שם מצער. 

פנסיונים ביתיים מומלצים ללא כלבים אחרים שהכלבות שלי לא יסתדרו איתם לא מצאתי. 
הפתרון היחיד שיכולתי לחשוב עליו זה פשוט להביא מישהו שיוציא אותם לטיול בוקר וערב אצלי בבית והמשפחה שלי תקפוץ כל יומיים שלושה לבקר. 

למישהו יש עיצה?
אם חיפה רלוונטית לך, יכול להיות שיתאים לך איפה ששמנו את צ'אי
26/05/2016 | 15:25
1
81
זו משפחה שעושים פנסיון לכלב אחד כל פעם, צ'אי היתה שם ליומיים גם בפעם הראשונה בחייה שהיא בלעדינו ולא אצל ההורים ומאד נהנתה, קיבלנו את הרושם שאפילו קצת התבאסה לחזור הביתה. מה שכן, יש שם ילדים, אז הכלבות צריכות לזרום על ההמולה, צ'אי מתה על ילדים אז זה מאד התאים לה.
כמה שילמתם? אשמח לקבל פרטים :)
27/05/2016 | 23:09
31
תודה!
הגיוני להשאיר כלבים בבית שבועיים שלושה ומישהו רק בא להוריד?
27/05/2016 | 23:11
3
54
מה דעתכם?
לא, לטעמי לא סביר בכלל
28/05/2016 | 00:47
46
הכלבים צריכים חברה, השגחה, ואינטראקציה. הפטנט הזה מתקבל על הדעת במקרה של חתולים (וגם אז לדעתי זו תקופה ארוכה מדי) לא של כלבים.
חפשי בחור צעיר או בחורה
28/05/2016 | 01:10
48
לפני \ אחרי צבא שיבואו לגור אצלכם בבית, שלמי להם 150-200 שח ליום,
והם יגור בבית , ישנו בבית ויצאו לטייל עם הכלבים.
לך זה יעלה כמו פנסיון, הכלבים יגורו בבית שלהם ויהיו רוב הזמן עם מישהו, המישהו גם ישמור על הבית שלכם.

ממש לא! מהיכן את בארץ?
28/05/2016 | 07:22
23
סוף סוף מצאנו פתרון :)
28/05/2016 | 17:59
48
הפנו אותי למישהי ידועה (מתנדבת בעמותות) שעושה פנסיון ביתי לכלבים ללא כלבים אחרים אבל היא צריכה ללדת בתקופה שאנחנו נוסעים ולכן הפנתה למישהי אחרת שמאז שהכלבה שלה נפטרה בשיבה טובה היא רק משמשת כפנסיון פרטי לכלבים ללא כלבים נוספים. דיברנו, התקשרתי לממליצים ששיבחו ושיבחו והגענו לבקר אותה.

ירדה לי אבן מהלב :)

תודה לכולם על הניסיונות לעזור

גובים כסף עבור משחק עם הכלב ? ?
29/05/2016 | 09:41
2
35
נשמע ממש, אבל ממש לא אנושי !
אתם גובים עבור התייחסות לכלב שלנו ?
אם אשלם 140 ש"ח אקבל התייחסות של 20 דקות,
ורק אם אשלם 190 ש"ח הכלב יזכה להתיחסות אנושית
של 40 דקות ביום, שגם זה לא המון זמן ?

איזה תחשיב עקום !
גורם לך להתפלל שמישהו בכלל מתייחס לכלב שלך 
בפנסיונים אחרים... (אולי גם אחרים מניחים שזה לא נכלל בדמי
השהות ? )...

כן גם אני הייתי בשוק מזה
29/05/2016 | 11:36
1
28
מדובר בחוות הדוד משה והם רצו 85 שקל ליום עבור כל כלב שזה 170 לשתיהן וזה רק על הכלוב אוכל מים וניקיון. בנוסף 30 שקל לכלב יחיד ל20 דקות משחק ו50 לשני כלבים. נאמר לי שגם בלי קשר לתוספת על המשחק מדובר במחיר גבוה ביחס לפנסיוני כלובים ואכן בסקר שעשיתי היו יותר זולים אבל כולם נעו סביב ה140 לשני כלבים למעט אחד שביקש 100. זה דיי מוזר כי המחירים דומים לשל פנסיון ביתי שרובם דורשים 70-90 לכלב ובהם הכלב מקבל בית ולא כלוב ויחס אישי.  אנחנו סגרנו בבית ללא עוד כלבים ב130 (הורדנו מ140 כי זה לתקופה ארוכה).
כמובן שהמחיר גבוה... אבל ההלם העיקרי...
29/05/2016 | 12:02
26
הוא מצורת התמחור הלא אנושית !

האם הם מצפים שאנשים יתמחרו את רמת תשומת
הלב שניתנת לכלב שלהם ? או את האפשרות להוצאת אנרגיה
ומשחק שהם מיעדים לכלב שלהם ?

אם מרכיבים אלה לא מהווים חלק טבעי מהטיפול בכלב,
כשאדם נוסע ומשאיר שם את כלבו, אז מה כן ?

זה ממש ממעציב ומקומם, ומאוד מרתיע מלהתקרב למקום כזה,
בו אמור הכלב שלנו לשהות לתקופות העדרותינו...
במיוחד כשהכלב נמצא בכלוב ביתר הזמן :( ...

שמחה מאוד שמצאת פתרון אנושי לכלבות שלך !
ריב בין כלבים
26/05/2016 | 22:03
1
56
יש לנו מן מפגש של כמה כלבים של השכונה ובמהלך אחד מהם היום הכלבה שלי הותקפה על ידי כלבה אחרת. הכלבה מחוסנת ואני מכיר את הבעלים..
לא בדיוק הצלחתי לראות מה קרה כי בכל זאת זה די מלחיץ, אבל אני זוכר בעיקר את הכלבה שלי על הרצפה ואת השניה מעליה.
הצלחתי להפריד בינהן מהר וראיתי קצת דם על הכלבה שלי..התברר אחר כך שמדובר בפצע מעל העין, לא משהו רציני במיוחד..כמו מן תלישת עור כזו.
בעיקרון הכלבה מתנהגת כרגיל ואין לה כאבים או טראומה..מספר דקות מאוחר יותר עצרתי קצת את הדימום, שטפתי עם מים ומרחתי לה קצת פולידין על הפצע. אבל אני תוהה אם זה בסדר להניח לזה או לפנות לוטרינר כדי לברר אם זה אכן בסדר.
אשמח לשמוע עצות,
תודה
אם נראה שהפצע נקי ומגליד - נראה לי שאפשר להניח לו להחלים לבד
27/05/2016 | 09:12
40
אך אם אין שיפור לאורך זמן ואם נראה שהפצע מחמיר, כלומר גדל, מזדהם, מודלק, מציק או כואב - לפנות ללא דיחוי לווטרינר.
שתי שאלות
26/05/2016 | 12:42
2
97
היי לכולם!
הכלב שלי (בן 9 חודשים) ונמצא אצלי שבועיים אוהב בטיולים להמרח בקקי של ציפורים, בכל מיני כתמים מגעילים על המדרכה, ואפילו בקקי של כלבים אחרים...מישהו יודע למה הוא עושה את זה? 

ושנית, בעוד ארבעה ימים קבעתי לו תור לסירוס. ממש מפחיד אותי שהוא יסבול, ויכאב לו - למישהו יש טיפים כיצד לנהוג בו בימים של אחרי הסירוס? וגם סתם הרגעה וסיפורים מניסיון יסייעו...

תודה ויום נפלא
כי הוא יכול
26/05/2016 | 13:58
66
שלום לך,

1. כלבים אוהבים ריחות חזקים, במיוחד כאלה שאנחנו לא סובלים.
ככה זה.
אם את רוצה להימנע מכך ככל האפשר, כדאי מאד שבטיולים הוא יהיה תמיד קשור לרצועה (וללא קשר זה הכרחי וחשוב), ובנוסף, שתפני למאלף שילמד את הכלב לא למשוך, ללכת ברגלי, פקודת "עזוב" וכו'.

2. סירוס הוא פעולה כירורגית, שכוללת הרדמה מלאה וחיתוך, ועל כן כרוכה מטבע הדברים בסיכונים ובכאב.
יחד עם זאת, מניסיוני עם הכלבות שלי, ההתאוששות היא מהירה מאד.

בברכה,

אורי.
זו תכונה של צייד - להסוות את הריח שלו
27/05/2016 | 04:52
55
ג'יני שלי אהבה להתמרח בנבלות של חיות, כולל דגים רקובים ונראתה מאושרת
כלב בן שנה
26/05/2016 | 17:16
1
46
הבאני כלב כמעט לפני שנה יש לנו נשמה טובה אבל הוא בכל זאת לא מחונך איך אוכל לגרום לו לאכול רק ממני ולבוא אלי כשיש כל מיני הפרעות? עזרה

אין כל כך פיתרון קסם...
29/05/2016 | 17:59
3
תנסה לתרגל איתו פקודות בבית סתם כדי ליצור את ההרגל של ביקשת והוא מקשיב אבל כעקרון זה אילוף וחינוך...

אם תרצה יעוץ יותר אישי מוזמן לדבר איתי 0503892603

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג
דוגיסיטר מנוסה תארח את הכלב שלכם בביתה
24/05/2016 | 15:55
1
96
שלום. אנחנו גרים במודיעין ובשמחה ואהבה מארחים כלבים בביתנו .   יש הרבה המלצות מבעלים מרוצים .  מחיר - 55 שח ליום . 
0545334108 
איילה 

היי איילה, האם יש לכם כלבים משלכם בבית?
26/05/2016 | 14:21
59
כי הכלבות שלי לא מסתדרות עם כלבים אחרים
טיפול בפצע פתוח ברגלו של כלב פינצ'ר
26/05/2016 | 10:26
2
58
יש לנו כלב פינצ'ר בן 16
קרוב לחודשיים יש לו פצע פתוח שאנו מטפלים בו בעזרת פולידין. לאחרונה הכלב חיטט  בו בשיניו והפצע גדול ולא יפה. נגשנו לשני וטרינרים. אחת אמרה שזה נראה כמו גידול וחייבים לנתח אך סיכוי נמוך שישרוד את ההרדמה. וטרינר שני אמר לא דחוף. לנסות 10 ימים אנטיביוטיקה. למרוח כמה פעמים ביום פולידין. לשים מחסום לצוואר ולחכות . לא מציע ניתוח דחוף. זה נראה רע. הכלב אומלל. בקיצור לא קל. השאלה שלי האם זה הטיפול האולטימטיבי? מכירים משחות נוספות? משהו טבעי אולי?
אשמח מאוד לקבל כל תשובה/עצה/רעיון...
לבצע מיידית את אופציה ב'
26/05/2016 | 11:30
1
52
חודשיים עם פצע פתוח שאינו נסגר זה הרבה מידי זמן.
הייתי מבצעת מידית את המלצתו של הווטרינר השני.
קולר אלזביטני(!)-חייב ומלפני חודשיים...
שימו אחד בגודל המתאים באופן דחוף כדי למנוע גישה באופן מוחלט מהכלב ללקק להתעסק בפצע.
במקביל אנטיבוטיקה מתאימה,שטיפות במי מלח,ואז מים נקיים,פולידין וכו.
לראות האם יש שיפור וכמה משמעותי הוא.
יש בהחלט מצב שפצע פתוח שאינו מחלים הינו גידול,ובמקרה כזה אכן תצטרכו לשקול ניתוח עם הסיכונים הנילווים כשמרדימים כלב קשיש.
אבל-לפני שלב זה יש טיפול בסיסי שלא ביצעתם ובראש ובראשונה אנטיביוטיקה וכובע לניטרול הגישה שלו למקום.
ישנה משחה נוספת טיבעית שאפשר להתייעץ עם הווטלגבי יעילותה במקרה הזה- שנקראת משושת.
היא משחה טובה ומקלה במקרים מסויימים של פצעים כרונים.
אבל-זה שוב מותנה בניטרול מוחלט של אופציית ליקוק המקום וכן בחבישה מתאימה על המישחה.

26/05/2016 | 13:54
5
גור חדש. מה אנחנו צריכים לדעת על אוכל?
25/05/2016 | 13:25
3
66
קיבלנו גור פודל חדש בן חודשיים וארגנו לו לחודש הקרוב את האוכל שהוא רגיל לאכול (פרו פלאן).
ראיתי שיש המון סוגים בהמון מחירים. חלקם עם דגנים, חלקם בלי, דיונים על אחוזי החלבון וכו'. די אבדתי מרוב אינפורמציה.

איך לבחור מזון איכותי לכלב?
להתייעץ עם הווטרינר. גם לי יש פודל
25/05/2016 | 13:31
40
בן חודשיים וחצי, ואני עושה בדיוק את מה שהווטרינר אמר לי.
מאוד שונה ממה שכותבים בד"כ בפורום הזה, ואין לי חשק להכנס לדיונים על אחוזי חלבון ודגנים, אז אני לא מפרטת.
זה אכן נושא מורכב, עם המון ויכוחים לכאן ולכאן
25/05/2016 | 20:43
54
מנסיון שלי, עם שני כלבים, האוכל היקר שנחשב ליותר איכותי, זה בלי הדגנים, גרם לשני הכלבים שלי לשלישולים.
מה שאנחנו עושים, זה קונים שני מינים של מזון, (בלי דגנים ועם דגנים) ומערבבים אותם יחד, כך, אם באוכל אחד חסר משהו (למי שזוכר את פרשת רמדיה) אז המרכיב החסר מגיע מהסוג השני.
ניסוי וטעיה
25/05/2016 | 23:01
40
שלום לך,

בעיני פרופלאן אינו מזון איכותי, אבל זה ממש לא משנה.
מה שחשוב הוא אם המזון משפיע לטובה על הכלב.
אם הגור שלכם אוכל את הפרופלאן בהנאה, עולה במשקל, הצואה שלו מוצקה אבל לחה, הפרווה נראית טובה, והוא נראה חיוני ופעיל, אז את יכולה להמשיך לתת לו פרופלאן ללא כל חשש.

אני מאכיל את הכלבות שלי במזון ללא דגנים, ומעולם לא הייתי מוטרד משיעורי חלבון "גבוהים". אבל בראש ובראשונה אני נותן להן את המזון הזה כי הוא טוב להן, טעים להן, ומשפיע עליהן לטובה. אם זה לא היה כך, לא הייתי ממשיך לתת להן מזון "איכותי" שעושה להן רע.

בברכה,

אורי.
התלבטות קשה
22/05/2016 | 19:47
9
200
אז ככה... מצאו שללברדורית שלנו, בת ה-12, יש מחלה שנקראת Laryngeal Paralysis, שזה שיתוק בגרון. במצב נורמאלי השסתום בגרון נפתח בשביל להכניס אויר כשנושמים ונסגר כשבולעים בשביל שהאוכל לא ישאף לריאות. במקרה שלה, השסתום סגור כל הזמן ומשאיר רק חריץ די צר שמאפשר למעט מידי אויר להכנס פנימה. כשהיא במנוחה אז נכנס מספיק אויר, אבל כל מאמץ הכי קטן גורר אחריו התנשפויות רציניות. מקריאה באינטרנט, מדובר על זה שזה מצב נירולוגי ושזה קשור גם להחלשות הפלג האחורי של גוף הכלב (האגן והרגלים האחוריות).
היו לנו חשדות בחודש האחרון שהיא סובלת מהבעיה הזאת, אבל השבוע כשנכנסה לטיפול שיניים בהרדמה מלאה, הוטרינר בדק גם את זה וקבע שזה אכן המצב. מצד שני כשחושבים עכשיו על התקופה האחרונה, אז בעצם זה המצב כבר די הרבה זמן וכרגע יש לזה שם, עד עכשיו פשוט קראנו לזה הזדקנות.
ההתלבטות שלנו היא שיש ניתוח שיכול לפתור את הבעיה של הנשימה, בניתוח פותחים באופן קבוע צד אחד של השסתום, ותאורתית זה אמור להאריך לה את החיים... הבעיה היא שתופעת הלוואי השכיחה במקרה של הניתוח הזה היא דלקת ריאות (שנגרמת בד"כ משאיפת גורם זה לריאות). זה לא יפתור כמובן את ההחלשות של פלג הגוף האחורי ולא יעצור את שאר תופעות ההזדקנות שהיא סובלת מהם. אף אחד לא יכול להגיד לנו, כמובן, כמה זמן הניתוח יוסיף לה אם בכלל...
היא כלבה מאושרת כרגע, שמחה לצאת לטיולים, שמחה לאכול, ובשאר הזמן ישנה על כרית נוחה. אנחנו מתלבטים האם לתת לה לסחוב כל עוד יש איכות בחייה וכשתתחיל ממש להלחם על כל נשימה אז נרדים אותה, או האם להכנס עכשיו לפרוצדורה כואבת שכוללת החלמה לא קלה בתקווה שזה יתן לה ולנו עוד קצת זמן.

נשמח לקבל כל פידבק... אנחנו אוהבים אתה מאוד, ולא רוצים להפרד, ואם הניתוח יוסיף זמן אז זה יהיה נפלא... אבל מצד שני לא רוצים להכאיב לה בניתוחים שאולי יגררו אותנו עוד קצת ואולי לא...

דעה
22/05/2016 | 20:53
87
הייתה לי גולדנית שעברה היפוך קיבה קשה בגיל 12, וגם התלבטנו בגלל שהניתוח מסובך, קשה ויקר ויכול להיות שלא תצא מזה בגילה. למזלנו שרדה את הניתוח והגיעה לגיל 16!
לדעתי הניתוח יכול לסייע.
דעה שונה
22/05/2016 | 21:57
86
קודם כל הייתי הולכת לשמוע דעה של עוד וטרינר...אם אכן המצב כפי שתיאר הייתי מניחה לכלבה להזדקן בכייף עד השלב שבו היא תסבול.
לבע"ח יש רק מעט זכויות בהשוואה לאדם( מדברת באופן גורף , לא על כלבתך האהובה שקוראים כמה היא יקרה לליבך). הזכות למות בכבוד היא אחת מהן.
בכל מקרה, חשוב מאוד שתקשיבי לתחושת הבטן שלך.הבטן יודעת.

אני
23/05/2016 | 08:06
62
הייתי עושה את הניתוח - החלשות הפלג האחורי יכולה להתארך עוד שנים כך שניתוח מעין זה יתן לה סיכוי מה גם שאת אומרת שהיא שמחה וחיונית
כנראה לא הייתי מבצע את הניתוח
23/05/2016 | 11:38
75
שלום תמי יונועה,

אינני יכול להיכנס לנעליך, ובוודאי שאינני "חי" ומרגיש את הכלבה שלך באופן בלתי אמצעי, אך על פי התיאור שלך נראה לי שלא הייתי מבצע את הניתוח בכלבה.
אם הכלבה אינה סובלת וחיה חיים מאושרים, גם אם לא מלאי פעילות, הייתי נותן לה להמשיך בחייה, עד למועד שבו היתה מתחילה לסבול, ואז מרדים אותה.
אם אינני טועה, לברדור בגיל 12 הוא לברדור זקן, וממילא היא הגיעה לתוחלת החיים ה"רגילה" של הגזע שלה.
על כן אני מצטרף לגולשת שכתבה שזו אחת מזכויות היתר שיש לכלבים לעומת בני אדם - הזכות שלא להתענות מהארכת חיים מלאכותית ומחיי אומללות ממושכים.

בברכה,

אורי.

מצטערת לשמוע, בהחלט התלבטות קשה.
24/05/2016 | 03:51
1
58
נראה לי שבהנחה שלהערכת הווטרינר יש סיכוי גבוה מ-50% שהניתוח יעזור - הייתי עושה אותו. אם הוא חושש שבמקרה שלה הסיכוי לסיבוכים גבוה במיוחד, כנראה הייתי נמנעת. בכל מקרה, אולי כדאי לקבל דעה שנייה של מומחה וגם להתייעץ בפורום רפואת חיות מחמד.
הוטרינר סירב לענות על כל שאלה כמו
24/05/2016 | 04:57
87
מה סיכויי ההחלמה, או האם יש לנו יותר זמן איתה עם הניתוח או בלעדיו...
הוא אמר לנו שכולנו מבינים שמדובר על כלבה זקנה ומאוד שבירה, והוא לא בטוח שהיא תשרוד את הניתוח או את תקופת ההחלמה.
בכל מקרה הוא לא מנתח, וישלח אותנו למומחה. החלטנו ללכת להפגש עם המומחה בכל מקרה בשביל לשמוע את דעתו. בפורום חיות מחמד הוטרינרית העלתה רעיון מאוד מעניין לגבי סטרואידים, בהחלט נדבר גם על האפשרות הזאת עם המומחה.

עצוב, חשבנו שמצבה הרבה יותר טוב, קיבלנו סתירה מהאבחנה הזאת.
תודה 
תודה
24/05/2016 | 05:04
53
אנחנו מתכננים להפגש עם מומחה ולהמשיך משם.

תודה
מצטערת לשמוע.
25/05/2016 | 13:38
1
48
אני חושבת שאין תשובה מוחלטת, ואף אחד לא יוכל להגיד לכם מהי הדרך "הנכונה" לנהוג לפיה. כל מה שתעשו, יגרום לכם לחשוב אח"כ שאולי הדרך השניה היתה מביאה לתוצאות טובות יותר.
כנראה שאני אישית לא הייתי הולכת לניתוח, ואני מקווה שבאמת יש דרך ביניים מוצלחת.
עדכני אותנו מה אמר המומחה. 

תודה
25/05/2016 | 20:37
29
נחזור לעדכן אחרי הפגישה עם המומחה.
אזהרה-לא לקנות כלב מבית הגולדן בקיבוץ מפלסים
22/05/2016 | 22:33
5
168
קנינו גור ביום שישי וחוץ מזה שהוא בן 7 שבועות שזה גיל צעיר להפרדה מהאמת, הוא פשוט חולה. יש לו חיידק שמתבטא בפצעים מוגלתיים מסביב לפה והוא מטופל עכשיו באנטיביוטיקה ומחר יעבור בדיקות נוספות. 
כשקיבלנו אותו הוא היה מפוצץ בפרעושים בעשרות ואנחנו ממש מרגישים שהצלנו אותו מגורל  נוראי. 
הגורים והכלבים גדלים בלול תרנגולים לשעבר מלוכלך וכל המצגת שווא הזה של דאגה לכלבים זו פשוט הונאה. 

מספר הערות
23/05/2016 | 11:29
2
145
שלום לך ושלום לכולם,

1. גיל 7 שבועות הוא גיל נכון ותקין להפרדת גור מאימו.
2. אני מניח שמדובר בכלב גזעי עם תעודות.
    אם  אכן מדובר בכלב מתועד, אני ממליץ לך להתלונן כל בית הגידול הזה בפני רכז הגזע של הרטריברים בהתאחדות הישראלית לכלבנות.
3. בעלים אחראי ורציני של בית גידול לכלבים גזעיים חייב לדאוג לבריאות השגר ולבריאות האם. אם זה אינו המצב - אז זה עצוב מאד.
4. לכל מי שמעוניין לקנות כלב גולדן - חבל על הכסף !
יש כל כך הרבה דמויי גולדנים במכלאות רשותיות ובעמותות מצילות הכלבים (ולפעמים גם גולדנים גזעיים), כך שפשוט אין שום סיבה שבעולם לזרוק את הכסף שלכם כשאתם יכולים לאמץ בדיוק את הכלב שאתם רוצים בכמעט חינם, ועל הדרך להציל כלב נטוש מגורל אכזר.

בברכה,

אורי.
marx04
23/05/2016 | 15:53
1
113
זה כלב גזעי בלי תעודות ולכן אין לי בפני מי להתלונן, כן שוקלת לתבוע אותו בבית משפט לתביעות קטנות אחרי שכל התהליך יסתיים, כרגע דואגת לגורון האומלל.
ולגבי קנייה, צודק ועדיין אני מרגישה שהצלנו את הכלב הזה שמי יודע מה היה קורה לו אם היה נשאר שם.

הוא לא גזעי.
23/05/2016 | 21:50
101
טפלו בו, תנו לו אהבה וזכיתם בחבר הכי טוב עלי אדמות.
בהצלחה.
ראשית, מצער מאוד. מקווה שהוא יבריא במהרה.
24/05/2016 | 03:44
89
שנית, זו הסיבה לכך שבפורום הזה תמיד חוזרים ואומרים שאין לקנות גורים "גזעיים" (גור ללא תעודות הוא מקסימום דמוי גזעי, אבל בשום אופן אינו נחשב לגזעי) ממגדלים שאינם רשמיים מטעם רכז הגזע. אם כבר רוצים כלב גזעי - יש לקנות רק ממגדל רשום עם תעודות. בכל מקרה אחר - מומלץ לאמץ מעמותה שגם בדרך כלל תנהג באחריות גדולה יותר כלפי כלבים המאומצים אצלה.
זאת מטחנת גורים!! לא בית גידול
25/05/2016 | 09:36
87
וזה פשוט פשע לקנות מהם ולהזרים כסף לתעשייה האכזרית הזאת. 
בבקשה תפנו למחלקה המשפטית של תנו לחיות לחיות ותספרו על המקרה שלכם, בתקווה שיחרימו להם את הכלבים. 
המלצה לפנסיון
24/05/2016 | 22:06
57
שלום, אני מחפשת פנסיון טוב ומומלץ (לשבוע) לכלבה שלנו. קינג צ'ארלס בת 9 חודשים. מקסימה וחברותית. אנחנו מאיזור תל אביב
מאלף לגורה
21/05/2016 | 13:10
9
130
שלום לכולם,

אנחנו מחפשים מאלף עם ניסיון שיחנך את הגורה שנמצאת אצלנו חודש
לדברים בסיסיים.

האם יש המלצה למאלף מאזור המרכז? 
אנחנו מחפשים בתקציב של 150-250 שקל.
יש רבים וטובים, הנה מספר שמות
22/05/2016 | 09:27
4
72
שלום לך,

יש מאלפים רבים וטובים.
אני אמנה כאן מספר שמות, רק שאינני זוכר בדיוק מהיכן כל אחד, ולכן כדאי שתערוך חיפוש בגוגל:
אבנר רז (כפר רות)
שושנה פורבס (הרצליה)
עמית זית
איילה נאור
גיא תיכון (כפר סבא)
יוסף טויטו (פרדס חנה)

בברכה,

אורי.
תודה על ההמלצה, אבל אני לא באיזור המרכז
22/05/2016 | 09:39
3
46
אני בצפון...
אני נרשמתי לקורס באינטרנט של אחד המאלפים
22/05/2016 | 10:24
2
63
אני לא יודע אם מותר לפרסם כאן
אתה יכול להמליץ על מי שאתה רוצה
22/05/2016 | 12:02
1
62
שלום לך,

כולנו משתפים כאן בפורום מידע שאנו נתקלים בו בכל הנוגע לכלבים - אם כממליצים, ואם סתם כבעלי ידע כללי ללא ניסיון ספציפי.
זה בסדר גמור להעלות כאן קישורים או לפרסם שמות של מאלפים או של קבוצות אילוף לבעלי כלבים, שאתה יודע עליהם מניסיונך או על סמך ידע כללי.

בברכה,

אורי.
נרשמתי לקורס של אורן עדיקא אילוף גורים
22/05/2016 | 14:50
61
יש לו גם בפייס קבוצה סגורה
נפלה הסיפרה 0 מהתקציב המיועד....
23/05/2016 | 21:54
25
מוזמנים ליצור איתי קשר...
24/05/2016 | 13:01
42
היי, 

מוזמנים ליצור איתי קשר לפחות לייעוץ, מצ"ב לינק לעמוד העסקי להתרשמות :)

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג
www.facebook.com/danieldogolog 
ממליצה בחום
25/05/2016 | 12:15
29
ממליצה בחום על יובל שב מאלף כלבים המאמין בתקשורת בונה עם הכלב: אילוף גורים
היי, תודה על ההמלצות, אשמח לעזור.
28/05/2016 | 07:20
15
אני אכן עובד באזור המרכז. מוזמנת ליצור איתי קשר בטל. 052-2325678

בברכה, עמית.
עזרה דחופה , זיהויי מחלה אצל רועה גרמני .
21/05/2016 | 15:48
6
143
חברים אני פונה אליכם בתקווה אחרונה , אחרי מספר ביקורים אצל מספר וטרינרים שונים, ללא  מציאת פיתרון לבעיה .
אז ככה : ג'מבו הוא כלב מסוג רועה גרמני אשר נקנה מחוות גידול במשמר השבעה .
היום ג'מבו בן שבע שנים .
לפני כחצי שנה הבחנתי כי האף של ג'מבו מתחיל להתקלף .
פנינו לוטרינר וסיפרנו לו על הבעיה , הוא טען שזו תוצאה של מזג האוויר וסוג הכלי שממנו אוכל הכלב .
כמובן מהוחלף הכלי ובנוסף מרחנו לג'מבו משכה להרגעה , בסגנון וזלין . 
עם הזמן ראינו כי אין שיפור במצב האף , החלטנו להזמין וטרינר אחר .
הגיע וטרינר נוסף לביתנו בדק את ג'מבו ואמר שלגמבו יש מחלה באפו כתוצאה מחפירות באדמה ודחיפת האף אל האדמה . הוא נתן לג'מבו טיפול אנטיביוטי  , פעמיים ביום למשך שבועיים בצורת כדורים .
גם פה הטיפול לא עזר והמצב רק החמיר.
יום אחד כאשר חזרתי מהצבא ראיתי שג'מבו מתקשה לנשום מהאף והנשימות ממש כבדות , כאילו אפו סתום .
מייד צלצלתי לוטרינר נוסף , הנעתי את הרכב והגעתי אליו.
לאחר הבדיקה נאמר לנו כי ג'מבו מפריש חומר נוזלי מהאף שגורם לו ליובש ושצריך טיפול אנטיביוטי חזק ורציני, שילוב של אנטיביוטיקה "לסוסים: ומישכה אנטיביוטית לאף .
גם הפעם הטיפול לא עזר ומצב הכלב לא נעשה טוב יותר , הוא מלקק את האף בלי סוף , האף מתקלף ומתפורר שוב ושוב , ואנחנו לא יודעים מה לעשות .

נשמח לקבל עזרה והכוונה של אנשים שמכירים את הבעיה ונתקלו בה בעבר .

תודה אור .

נשמע לי שהוא צריך לראות מומחה
21/05/2016 | 16:44
69
לא יודע להגיד לך איזה מומחה, הייתי מנחש שלעור, אבל מה שמספר וטרינרים לא הצליחו לאבחן כשבדקו אותו, אני לא מאמין שניתן לאבחן דרך האינטרנט.
אני הייתי לוקח אותו לבית החולים בבית דגן, למרות שזה יקר מאד.
אם אנטיביוטיקה לא עזרה וההשערה היא שזה טפיל, אולי זה וירוס?
21/05/2016 | 17:44
56
תברר אם יש דבר כזה הרפס לכלבים, נראה כמו הרפס משום מה...
הייתי ממליצה לך לבדוק גם בפורום רפואת חיות מחמד פה בתפוז
21/05/2016 | 19:56
18
ממליץ לפנות לבית החולים לחיות בשדמה או לסניף שלהם בגדרה
22/05/2016 | 09:10
58
שלום לך,
ממליץ לפנות לבית החולים לחיות בשדמה או לסניף שלהם בגדרה.
ד"ר דרור צפריר וד"ר רון רם הם וטרינרים מעולים, מנוסים ומקצועיים מאד.

בברכה,

אורי.
אבחון
24/05/2016 | 12:22
51
אור שלום
הבעיה הנראת בתמונה יכולה להיות קשורה למספר מחלות, חלקן זיהומיות, וחלקן אוטואימוניות.
יש צורך לבצע אבחון מסודר, כולל בדיקה, לקיחת ביופסיה ואולי אף בדיקת תרבית ורגישות.
ממליץ לגשת לאחד מבתי החולים (בית דגן, הכפר הירוק או בית ברל) או ישירות למומחה לבעיות עור (ד"ר גילה צור, ד"ר אילן סקורינסקי, ד"ר ליאורה ולדמן).
במידה ואכן מדובר במחלה אוטואימונית (מחלה בה מערכת החיסון תוקפת את הגוף עצמו) - הטיפול הוא כלל לא אנטיביוטי!
מצאתי כתבה והתמונות נראות דיי דומות תקראו על התסמינים...
24/05/2016 | 12:53
46

שיהיה בהצלחה :|

דניאל ניר אילוף כלבים
dogologist | דוגולוג
www.facebook.com/danieldogolog 
מבקשת עזרה יש לי כלבה בת חצי שנה
23/05/2016 | 12:31
3
88
מסוג פאג מעורב בסוף חודש שעבר סיימה איחום והיום בבדיקת וטרינר מסתר שהיא בהריון .
המליץ כמה שיותר מהר לעקר אותה , השאלה האם לעקר בזמן הריון ?
אשמח לתגובה 
כן, לעקר בזמן ההריון.
23/05/2016 | 14:20
48
ככה את גם מעקרת אותה, גם חוסכת מגורים מעורבים ולא רצויים נוספים לבוא לעולם, וגם חוסכת ממנה המלטה טראומטית (בגלל המבנה המעוות, אחוז גבוה של המלטות אצל פאגים מבוצעות בניתוח קיסרי).
לדעתי השיקול הרפואי בראש
23/05/2016 | 19:52
48
שלום לך,

השאלה אם ניתן ורצוי לעקר כלבה במהלך ההיריון היא לדעתי בראש ובראשונה שאלה רפואית.
אם הוטרינר סבור שאין הבדל בין עיקור בהריון לבין עיקור שלא בהיריון, או שההבדלים זניחים, אז בוודאי שהייתי מעקר במהלך ההיריון, ועל הדרך נפטר מהגורים הלא רצוים.
אם עיקור בהיריון מסוכן הרבה יותר מסיכון שלא בהיריון הייתי ממתין כמובן להמלטה ולהתאוששות ממנה ורק אח"כ מעקר, אלא אם כן הוטרינר יאמר שלכלבה הספציפית הזו ההמלטה מסוכנת יותר מעיקור בהיריון.

בברכה,

אורי.
כן, לעקר כלבה בהריון, אין צורך בעוד גורים מעורבים.
24/05/2016 | 03:48
42
לעקר, כמובן, בתנאי שהווטרינר יבדוק את הכלבה ביסודיות יחליט שהעיקור במקרה הספציפי שלה אינו מהווה סיכון לבריאותה. שמעתי על מקרי עיקור של כלבות בהריון, זה בהחלט נוהג שקיים
עיקור שהסתבך לנסיכה בת 7 חודשים
21/05/2016 | 12:21
5
123
שלום לכולם, אני וחברה שלי אימצנו גורה מתוקה יפה חברותית ואדירה לפני כחצי שנה, ביום שלישי האחרון לקחנו אותה לעיקור, (לאחר שהבאתי אותה למרפאה שבוע קודם לטובת "בדיקות" אבל רק בדקו לה דופק וחום גוף) כשחזרנו לאחר כשעה אמרו לנו שהכלבה חוותה 3 דום לב, עברה 3 החייאות, ושהיא שרדה בנס....
אמרו שזה אולי בגלל שהייתה אלרגית לאחת התרופות (אני חושב שאולי מדובר במנת יתר של אחת התרופות)

בקיצור, נשארנו איתה כל הלילה במרפאה, כשהיא ישנה ומשתוללת לסירוגין.
הווטרינרית נשארה איתנו עם סייעת ומידי פעם נתנה לה ווליום, וגם זריקות הרדמה נוספות שתנוח מהצעקות והשתוללויות שלה....

בבוקר כשהמצב לא השתפר לקחנו אותה לביה"ח האוניברסיטאי בבית דגן, שם הרדימו והנשימו אותה.

למחרת היא הייתה אפאטית לחלוטין, לא מזיזה שום רגל או זנב ולא רואה.... אך גם רגועה ושלווה סוף סוף.

בחמישי היא הראה קצת שיפור, התחילה קצת ללקק גבינה, קצת להראות רגשות (לבכות) וטיפה הזיזה זנב וטיפה טיפה איזה רגל

בשישי הרגשו עוד קצת שיפור, היא אכלה ביתר מרץ (בניגוד לליקוקים חלושים שהיו בחמישי) אך כמובן ששאר הגוף דיי משותק (אנחנו צריכים להחזיק לה את הראש כדי שתוכל לאכול... הראש "נופל" לה כל הזמן וזז לצדדים, וגם את כל הגוף אנחנו מחזיקים בתנוחה נוחה לאכילה, אם אנחנו עוזבים, היא נופלת)

היום (שבת) היא קיבלה אותנו בהמון בכי ויבבות, אך לאחר זמן מה חזרה להיות אפאטית ולבהות בחלל וגם לא רצתה לאכול כלום.

אנחנו מאוד מאוד אוהבים אותה ונהיה מוכנים לטפל בה כמה שנוכל במידה והמצב ילך וישתפר, אנחנו לא רוצים להרדים אותה כפתרון קל, רק אם באמת באמת אין שום ברירה אחרת

נשמח לשמוע טיפים, רעיונות, או כל דבר שאולי יעזור לנו, אנחנו קצת אובדי עצות

תודה רבה

אוי ואבוי... זה ממש לא מצב לטיפים !
21/05/2016 | 13:56
4
88
תחזרו בדחיפות לבית חולים או לוטרינר טוב אחר...
שנינו סטודנטים (בסוף התואר שגם עובדים)
21/05/2016 | 15:46
3
104
אין לנו כסף להחזיק אותה חודש בבית דגן, בנוסף לזה שהיא סובלת שם כי היא בדכאון מהיבבות והאווירה הקשה של חדר טיפול נמרץ. הבאנו אותה היום לביקור בבית, היא חטפה התקף התרגשות מההגעה הביתה.... אנחנו לא רוצים להשאיר אותה להרקב בבית החולים.... 

בקיצור המצב מורכב ולא פשוט.... אם מישהו התנסה בשיקום כלב מפגיעה מוחית אשמח לשמוע את הסיפור שלו, אני מניח שאנחנו רוצים לדעת אם יש תקווה....
אני מאוד מבינה...
21/05/2016 | 20:51
76
בכל זאת, הכלבה שלכם, על פי התאור, נמצאת במצב חירום,
בכל מקרה בית חולים הוא לא מקום להרקב בו, אלא מקום ריפוי,
גם אם היא בדכאון... מאוד יכול להיות שחלק מהדכאון
הוא כתוצאה מהמצב הגופני הירוד שלה...

מציעה לגשת שוב לבית חולים, או לוטרינר שאתם סומכים
עליו ויכול לייעץ ולקבל את מירב האנפורמציה על התהליך שדרוש
כדי לעזור לכלבה !

בהצלחה רבה !
הווטרינר שגרם לנזק
22/05/2016 | 07:30
1
89
צריך לשאת בהוצאות של כל הטיפולים בבית דגן.
הכלבה חייבת טיפול . היא לא אשמה במה שקרה, הווטרינר אשם.
סיבוך במהלך ניתוח זה תמיד סיכון שלוקחים.
24/05/2016 | 03:35
54
לא תמיד זה באשמת הווטרינר, לפעמים יש נסיבות שלא ניתנות לחיזוי. אלא אם כן אפשר להוכיח רשלנות מצד הווטרינר (משהו שעשה או לא עשה בניגוד למקובל ולסביר בפרוצדורה כזו שגרם בהסתברות גבוהה לסיבוך). אם הוא פעל כמו שכל וטרינר סביר היה פועל במקרה של פרוצדורה דומה, אין זו שאלה של אשמה. אם כל וטרינר יצטרך לשלם מכיסו בגלל כל טיפול שהסתבך או לא הצליח, המקצוע יפשוט את הרגל. גם אם הייתה רשלנות, אני מניחה שלא פשוט להוכיח זאת (אפשר, כמובן, לנסות).
מה שקרה עצוב ומצער מאוד. לדעתי אם מצבה של הכלבה לא טוב אין ברירה אלא לקחת אותה לבית החולים ולו רק כדי שרופא יבדוק אותה. אפשר להחליט בעצה עם הרופא האם אפשר לקחת אותה שוב הביתה ואיזה מצב מחייב הגעה לבית חולים. ברור שהמצב קשה, נפשית וכלכלית, אך לא נראה לי שיש ברירה אחרת.
דוגווקר
23/05/2016 | 16:57
97
שלום לכולם
אנחנו מחפשים בנרות דוגווקר לכלב של אמי.
2 טיולים ביום, אחד בוקר ואחד ערב. לא כולל סופש.
ירושלים, שכונת רמות
כל עזרה שהיא, גם הפניה לקבוצת פייסבוק רלוונטית או משהו בסגנון תעזור
תודה
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
פורום הדברת מזיקים
מזיקים בבית?בואו לדבר
פורום תזונת כלבים
איזה מזון מתאים לכלבך?
בית חולים וטרינרי- ד
שירות רפואי וטרינרי מתקדם
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה