לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא  קראו  את  תקנון הפורום  לפני  שאתם  מתחילים  לכתוב  בו !

קחו את העצות הניתנות בפורום בעירבון מוגבל. זכרו כי העצות עלולות להתברר כשגויות ולא נכונות.
בכל מקרה, העצות הניתנות בפורום אינן מהוות תחליף להתייעצות ולביקור אצל וטרינר, או לפניה לבעל מקצוע מיומן ומנוסה.

המשך >>

לצפיה ב-'שיצו מהרצליה'
שיצו מהרצליה
15/01/2017 | 14:12
14
84
שלום לכולם,
יש פה מישהו שקנה או שמע על מישהו שקנה או מכיר מישהו שקנה כלב שיצו בבית גידול בהרצליה - amber of grace?

לצפיה ב-'שמעתי על כמה שרכשו ממנו'
שמעתי על כמה שרכשו ממנו
16/01/2017 | 12:23
7
55
הוא נחשב לאחד המגדלים הרציניים והטובים,  גם כלבים יפים ובריאים, וגם נותן ליווי והדרכה. 
לצפיה ב-'כן אבל...'
כן אבל...
16/01/2017 | 13:08
6
54
זה שמעתי גם,
אבל רציתי להתייעץ לגבי המחיר.
האם 6000-8000 שקל לגור שיצור גזעי ואיכותי ככל שיהיה זהו מחיר הגיוני?
לצפיה ב-'בא לי למות.'
בא לי למות.
16/01/2017 | 14:01
3
65
למה לקנות כלב גזעי באלפי שקלים ולעודד תעשייה שלמה(של כלבים שחלקם רק מתוכננים לעתיד לבוא) במקום לשלם 450-650 ש"ח סל אימוץ על כלב מעורב(ואפילו, תתפלא יש דמויי גזעי שננטשים...) בכלביה או עמותה? כלבים שכבר קיימים וממתינים לפעמים שנים לבית מאמץ.
לצפיה ב-''
16/01/2017 | 15:30
9
לצפיה ב-'אימוץ זאת מצווה גדולה ואני גם ממליצה על אימוץ'
אימוץ זאת מצווה גדולה ואני גם ממליצה על אימוץ
16/01/2017 | 17:11
43
בכל מקרה, או אימוץ או בית גידול עם תעודות ועם המלצות (יש גם מגדלים עם תעודות שעושים קומבינות, ספציפית על בית הגידול ששאלת שמעתי דברים טובים). 
לצפיה ב-'לגמרי...'
לגמרי...
16/01/2017 | 21:31
29
ולא רק להציל נפש אומללה. המעורבים בריאים יותר, נבונים יותר ובאים עם שלל תכונות נפלאות שרק ערבוב דנ"א יכול לעשות. הגזעיים הם עיוות של האדם ששיחק באלוהים והפך בעלי חיים לחפצי נוי. חלק גדול מהם סובלים מבעיות בריאות ובעיות אופי שונות.
זה פשוט עצוב. 6000 ש"ח על גור אחד יכול היה להאכיל מאות כלבים אומללים וטובים שמגיע להם לצאת מהכלביות.
לצפיה ב-'כלבים של מגדלים שונים מתומחרים אחרת'
כלבים של מגדלים שונים מתומחרים אחרת
16/01/2017 | 17:10
1
40
והוא נחשב מאד ''איכותי'' והמחיר בהתאם. איכות זה מראה, התנהגות, בריאות, ומתאים לתערוכות. לי יש שיצו מעורב שאימצתי, כך הגעתי לקבוצות שונות בפייסבוק של שיצואים, ושם ראיתי כלבים של אנשים שרכשו ממנו- אכן כלבים יפים ושמחים. אם עניין התערוכות לא חשוב לך, אפשר או לאמץ כלבלב מתוק מעמותה (כמו שלי :) ממליצה בחום על אימוץ!) או לרכוש גור שהוא PET, זאת אומרת, גזעי עם תעודות שלא מתאים לתערוכה. 
בשום פנים ואופן לא לקנות כלב ''גזעי'' ללא תעודות, זה מטחנת גורים וסביר להניח שהטיפולים הרפואיים בכלב יעלו בהרבה על 6000 ש''ח (שלא לדבר על כל המסביב). 

לצפיה ב-'תגובות'
תגובות
16/01/2017 | 19:19
35
תראו, אתם נותנים תגובות טובות, אני מודע לכל היתרונות באימוץ על פני קנייה.
אם זה היה תלוי נטו בי, אז הייתי מאמץ. אבל יש עוד גורמים וסיבות שלא רלוונטיות לשיחה פה - מכיוון שהשאלה כרגע היא לא האם לאמץ או לקנות. אלא ספציפית על הבית גידול הזה.

אם תוכלי להגיד לי באיזה קבוצות ומקומות ראית אני אשמח.
אני גם שמעתי דברים טובים אבל המחיר בעיני קצת מוגזם ולכן אני מחפש עוד אנשים שקנו שם.
לצפיה ב-'אנשים הזויים בתגובות'
אנשים הזויים בתגובות
16/01/2017 | 22:54
5
37
הבנו שהכלביות מלאות עד אפס מקום, מרוב כלבים הרבה מאוד ממיתים.
מקור הבעיה היא בעיקר בשוק הפיראטי. כלבים "דמויי גזע" שנמכרים ונמסרים אצל כל אחד בגינה בלי פיקוח.
בדרך כלל זה קורה הרבה פחות אצל אנשים שקונים כלבים גזעיים בסכומים יחסית גבוהים. העלות מסמלת שיש לאנשים כסף להשקיע בכלב, וגם יהיה להם יותר קשה לוותר עליו כשיצוצו כל מיני קשיים.

לא ניתן בצורה חד משמעית למנוע מאנשים לרדוף אחר "יופי", תכונות, או התנהגות מסוימת למטרות ספציפיות. אם נעיף את ההי"ל וכל העסק של הכלבים הגזעיים, יצוצו עסקים חדשים. זה קורה בכל מדינה ותחום שמנסים למנוע מאנשים לעשות משהו.
בסופו של דבר יהיה צריך לדאוג לצאצאים חדשים שימסרו לאנשים, ויהיה צריך להקים גוף מפקח על הנושא (אחרת שוב העסק יהיה פיראטי).
חוץ מזה מבחינת מחלות וכו', זה הכל תלוי בסוג הגזעים. יש גזעים עם תוכלת חיים גבוה יותר מאשר כלבים מעורבים, וגם עם מספר מחלות (כגון סרטן) נמוכים יותר.
אבל נכון שכלבים מעורבים בריאים יותר בכללי מאשר רוב סוגי הגזעים.
מה שכן משפיע, זה הבקרה על הרבעה של כלבים גזעיים. תיעוד ופיקוח על מי יביא צאצאים, כאשר המחלות הגנטיות באות לידי ביטוי, מורידים עם הזמן את הסיכוי לחלות בהן.

אז בסופו של דבר, לאפשר מסירה של כלבים בלבד, תמורת עלות סל אימוץ, זה נשמע בהחלט טוב. אבל חשיבה מאוד שגויה ובורה בטווח הארוך.
במיוחד כאשר הכלבים הגזעיים הם לא מקור הבעיה.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
17/01/2017 | 15:03
1
33
א. לא כולם מבינים או מודעים למצב בכלביות. אני יוצא מנקודת הנחה שיש תמיד מצטרפים חדשים ל"תפוז" ולכן חשוב תמיד להעיר על כך.
ב. בתור מתנדב בכלביה עירונית אני נתקל בכלבים גזעיים שננטשו למרות שהשקיעו בהם כספים.
ג. אכן, לא ניתן למנוע מאנשים לנהות אחר יופי ותכונות שמאפיינות גזעים מסויימים זה לא אומר שאין לי ולאנשים אחרים בפורום את הזכות לעורר אותם לחשיבה ולקבלת החלטה אחרת, מושכלת ומוסרית.

לצפיה ב-'דמויי גזע אתה מתכוון'
דמויי גזע אתה מתכוון
17/01/2017 | 20:58
6
כלבים גזעיים מתועדים סביר להניח שלא תראה הרבה
לצפיה ב-'סטטיסטית'
סטטיסטית
17/01/2017 | 18:14
2
29
לכלבים גזעיים יש בעיות גנטיות שנובעות מהשבחות שנעשו בגזע. אתה יכול לדבר על בעיות באגן הירכיים אצל רועים גרמניים או לברדורים, אבל הם עוד יצאו בזול, כי יחסית הגזע שלהם הרבה פחות עוות על ידי האדם יחסית לגזעים אחרים כמו פקינז, בולדוג וכו. לכלבים מהגזעים האלו יש בעיות שנובעות מ-breeding שהורסות להם את איכות החיים ומקצרות אותם בפועל, למשל בגלל מבנה האף המעוות שלהם, מבנה האוזנים והזנב ועוד.
וכל זה בגלל צורות חשיבה מעוותות של אנשים.
אז נכון שאנשים שקונים כלבים גזעיים בבית גידול מבוקר עושים טוב יותר מאשר אלו שקונים כלבים "גזעיים" במטחנות גורים, אבל עדיין כל פעם מחדש אני משתגעת מצורת המחשבה הזאת, שכלב הוא סוג של שעון או אוטו, שככל שהוא יותר יקר ויותר גזעי, הבעלים שלו יותר מלך. במקום שהמטרה שלו תהיה למצוא חבר לחיים ועל הדרך להציל נשמה טובה מכלביה.
לצפיה ב-'לא כולם צריכים ללכת לכלביה בכל פעם שמתחשק להם כלב'
לא כולם צריכים ללכת לכלביה בכל פעם שמתחשק להם כלב
17/01/2017 | 21:05
1
17
לאמץ מכלביות הרבה יותר טוב מהמסחרות הפרטיות ושל דמויי הגזע, אבל זה לא אמור להגיד שהעניין היותר מקצועי עם כלבים גזעיים מתועדים הוא שגוי.

ראיתי כל מיני סטטיסטיקות, זה תלוי בגזעים (מתי ואיך הרביעו את הכלבים).
מה שאתה טוען נכון לרוב הכלבים הגזעיים, אבל לא לכולם.
רועים גרמניים סובלים פחות מסרטן מאשר כלבים מעורבים, ישנם כלבים שחיים יותר זמן בממוצע מאשר כלבים מעורבים.
מבחינת בעיות ברכיים/רגליים, למעשה כלבים מעורבים סובלים בממוצע יותר מאשר הממוצע של הכלבים הגזעיים. זה הגיוני, משום שאתה משלב מבנים שונים של כלבים, והתוצאות לא תמיד טובות.
הרבעה מפוקחת של כלבים ומעקב אחר מחלות גנטיות, יכולים להוריד את הסיכוי לאותן מחלות בדורות העתיד.

סטטיסטיקה לדוגמה: https://eurekamag.com/pdf.php?pdf=003854704

לצפיה ב-'התבלבלתי במאמר, תיקנתי'
התבלבלתי במאמר, תיקנתי
17/01/2017 | 21:12
10
הבאתי שמה קישור של מאמר אחר בטעות לפני כן.

בכל מקרה, זה הקישור ששמתי לפני כן
אני לא זוכר באיזה מהם אמרו שכלבים מעורבים סובלים יותר מבעיות רגליים/ברכיים.

עוד עריכה:
אחרי שחיפשתי מצאתי טעות במה שרשמתי~
מה שאתה טוען שרועה גרמני סובל ממנו, כן מאוד נפוץ בגזע הזה(15 אחוז!) ועוד מספר גזעים.
הממוצע של הכלבים המעורבים לחלות במחלה הזו נמוך מהכלבים הגזעיים באחוז.

המחלה שיותר נפוצה אצל כלבים מערובים היא "ruptured cranial cruciate ligament", ואת האמת אין לי מושג מה זה אומר, רק שזה קשור לרגליים.
לצפיה ב-'גור פג'
גור פג
17/01/2017 | 19:31
2
17
שלום לכולם,
רכשתי לפני מספר חדשים גור פג של קאנה קורסו. הגור עדיין קטן ממה שהוא צריך להיות, והייתי רוצה לדעת מה עושים עם זה. לא בא בחשבון להחזיר אותו וכל השטויות האלה.. מה צריך לתת לו כדי שהוא ישלים את המשקל?
כרגע הוא מקבל אוכל מסוג אקאנה לגורים מגזע גדול. 
לצפיה ב-'הגור בעל תעודות?'
הגור בעל תעודות?
17/01/2017 | 20:55
1
12
אם כן, צריך לברר מול רכז גזע ולבדוק אם יש בעיה גנטית בשושלת / לבקש עצות לפתרון.
לצפיה ב-'הוא לא בעל תעודות'
הוא לא בעל תעודות
17/01/2017 | 21:01
14
אבל אני מכיר את ההורים ואת הסבים מצד האבא והם בסדר גמור.

לצפיה ב-'מחפש חנות עם מחירים נוחים לקנייה של אוכל'
מחפש חנות עם מחירים נוחים לקנייה של אוכל
17/01/2017 | 09:36
12
שלום לכולם,
אני מבקש לקבל המלצה מאיפה ניתן לקנות מזון יבש לכלבים מסוג סלמון של אקאנה, שק של 13 קילו במחיר טוב.
תודה
לצפיה ב-'גמילה של גור בן 7 חודשים מעשיית צרכים בבית'
גמילה של גור בן 7 חודשים מעשיית צרכים בבית
16/01/2017 | 21:23
1
25
היי לכולם
לאחרונה לקחנו אלינו שני כלבי אומנה- גור בן 7 חודשים וכלב בוגר בן שנתיים.
אנחנו שוקלים לאמץ אותם, ובינתיים מנסים להתמודד עם בעיית עשיית הצרכים של הגור 0הגדול מחונך לצרכים).
מכיוון שלא היה לו ממש בית עד עכשיו והתגלגל בין אומנות/מכלאות לא ממש לימדו אותו והוא עושה צרכים בבית לא מעט. הוא מאוד קשור לכלב הגדול ולא מסוגל שיתרחק ממנו אפילו במעט. מצד אחד זה טוב לנו כי הוא כמעט לא הורס דברים בבית (הגדול מקל על החרדה שלו) מצד שני זה מונע מאיתנו לשים אותו בכלוב גורים או מאחורי גדר, אני יודעת שאי היכולת להתקרב לכלב השני תכניס אותו לסטרס רציני. כרגע כשאנחנו תופסים אותו אנחנו נוזפים, אם לא תפסנו בעת מעשה מנקים. משבחים ומצ'פרים כשהוא עושה בחוץ. אך עדיין אין התקדמות מרשימה. שנינו עובדים המון שעות, עושים טיול ארוך בבוקר, דוג ווקר בצהריים וטיול ארוך בערב. הוא יודעת לעשות צרכים בחוץ וגם להתאפק הרבה זמן (יש לילות שאנחנו קמים בבוקר אחרי 9 שעות מהטיול האחרון ואין צרכים) אבל עדיין עושה בבית לא מעט. למזלנו השני לא מושפע ממנו ולא עושה בבית...
מה עושים?
לצפיה ב-'קודם כל לא לנזוף כשכן עושה בבית...'
קודם כל לא לנזוף כשכן עושה בבית...
17/01/2017 | 09:35
13
להמשיך לשבח כשעושה בחוץ.
דרך אגב - הלילה לא מעיד על היום. ההתאפקות בלילה היא
מנגנון שונה.

לדעתי עוד סבלנות ועוד טיולים במידת האפשר, ארוכים ככל
האפשר. הוא יתרגל,
החרדה תפחת ואז יעשה בחוץ.
אין שום הכרח בגדר גורים. זאת "אופנה" חדשה, שאין כלל
הכרח להשתמש בה. אפשר להגדיר לו מקום משלו עם שטיח שלו
וכו', כדי שילמד לשייך לטריטוריה. 

וכל הכבוד על האימוץ !

לצפיה ב-'פצפון וקשיש בהסגר זקוק בדחיפות לאומנה או בית!'
פצפון וקשיש בהסגר זקוק בדחיפות לאומנה או בית!
16/01/2017 | 22:57
175
הקישור מפייסבוק:

גם שיתופים יכולים לעזור!..

לצפיה ב-'עצה - המתנה אצל הכלבה'
עצה - המתנה אצל הכלבה
15/01/2017 | 15:50
5
69
אנחנו הולכים לחברים בישוב
ואני רוצה להשאיר את הכלבה קשורה בחוץ

בשלב מסוים היא מאבדת סבלנות ומתחילה לנבוח, איך ניתן ללמד אותה להמתין לי בחוץ עד שאסיים את המפגש החברי שלנו?
לצפיה ב-'לא לקשור את הכלב בחוץ'
לא לקשור את הכלב בחוץ
15/01/2017 | 19:53
1
42
הכלב יכול להיפגע ממזג  אוויר, בעלי חיים, ובעיקר אנשים שעוברים בדרך.
לצפיה ב-'מסכימה בהחלט, קשירה מאוד מסוכנת בטח בחוץ ללא השגחה'
מסכימה בהחלט, קשירה מאוד מסוכנת בטח בחוץ ללא השגחה
16/01/2017 | 08:34
8
לצפיה ב-'בעיקרון זה לא מצב טבעי לכלב להיות קשור מחוץ למקום שאינו מכיר'
בעיקרון זה לא מצב טבעי לכלב להיות קשור מחוץ למקום שאינו מכיר
16/01/2017 | 08:33
2
36
כשהבעלים בפנים וההתנהגות דיי נורמאלית.
אין אפשרות שהיא תהיה איתכם? או לפחות בחצר הבית ולא קשורה?
אם אתם לא יכולים להיות איתה מדוע לא להשאיר אותה בבית?
מה שאני ממליצה לעשות זה לפני שאתם מגיעים לחבר לעייף אותה ממש על ידי טיול , משחק , ריצה , תרגול משמעת כמה שיותר לעייף אותה. וכשאתם מגיעים לחבר לתת לה משהו עסיסי להתעסק איתו כדי להפיג את השיעמום ואת המתח אליו היא נכנסת שהיא רחוקה ממך אני ממליצה על איזה עצם בקר שתעסיק אותה יחסית זמן רב. על כמה זמן מדובר שהיא צריכה להיות בחוץ?

מיכל כהן - מבט הכלב
בית הספר להכשרת מאלפים - בהנהלת שימי כהן 
מאלפת ומומחית להתנהגות כלבים

לקבלת מדריך חינם לבעלי כלבים היכנסו לקישור 
מייל: mabatakelev.m@gmail.com 
אתר: http://mabatakelev.com/
פייסבוק: https://www.facebook.com/mabatakelev.School/
לצפיה ב-'השארתי אותה בבית'
השארתי אותה בבית
16/01/2017 | 08:41
1
13
לצפיה ב-'בבית זה אחלה'
בבית זה אחלה
16/01/2017 | 22:43
19
טוב עשיתם. אולי אני חששנית, אבל גם לא הייתי משאירה בחצר של חברים ללא השגחה. הם ממילא ישנים 16 שעות ביום, אז כשאתם לא בבית זאת הזמדנות להשלים שעות שינה :)
לצפיה ב-'עצם שנשארה מהבשר בשבת'
עצם שנשארה מהבשר בשבת
15/01/2017 | 15:44
1
40
אז נשארו לנו עצמות של אוסובוקו

האם ניתן לתת לכלב?
לצפיה ב-'לפי מה שקראתי פעם כאן פעם נדמה לי שאין בעיה אבל'
לפי מה שקראתי פעם כאן פעם נדמה לי שאין בעיה אבל
16/01/2017 | 17:12
24
אם אפשר לבשל/לנקות מתבלינים את העצם שלא בריאים לכלב.
לי אישית אין כלב לצערי אבל זכור לי שקראתי כאן שתבלון מסוכן לכלבים.
לצפיה ב-'גורה - גמילה מצרכים'
גורה - גמילה מצרכים
16/01/2017 | 07:26
3
44
הי
יש לי גורת מלטז בת 4 חודשים. עד לפני שבועיים עשתה צרכים על פד (משטח צרכים), בהתחלה בתוך גדר תיחום ואח"כ על פד בבית מחוץ לגדר.
לפני שבועיים התחלתי לקחת אותה לעשות בחוץ (תוך היעזרות בגדר גורים ביתר הזמן כשאני לא משגיחה). היא התרגלה לעשות פיפי באזור ממש קרוב לבית ( מחוץ לדלת...), ואני לוקחת אותה לשם בכל פעם וכבר אין בכלל פספוסים של פיפי :)
הבעיה היא בקקי... אני לוקחת אותה החוצה בערך כל שעתיים- שלוש, אבל היא לא עושה בחוץ (היא עשתה כמה פעמים בתחילת התהליך ועכשיו כאילו יש נסיגה ולא עושה בכלל). היא יכולה בבוקר לעשות פיפי בחוץ ואז לחזור הביתה ואחרי רבע שעה לעשות קקי בבית או בחצר שלנו. אני לא יכולה כל הזמן להשגיח (צריך גם לעבוד...) ולא הגיוני לסגור אותה בגדר כל היום... 
השאלות שלי:
א. האם ההתקדמות שלה הגיונית? כמה זמן בערך לוקח לגור להיגמל בדר"כ?
ב. מה אפשר לעשות בנושא הקקי?

תודה!
לצפיה ב-'קודם כל ההתקדמות שלה הגיונית כמובן'
קודם כל ההתקדמות שלה הגיונית כמובן
16/01/2017 | 08:28
1
42
לפי מה שאת מתארת רק לפני שבועיים התחלת להוציא אותה לטיולים בחוץ .
ודווקא את מציינת שהיא עושה מחוץ לבית (עדיין קרוב לדלת אבל בחוץ) ושכבר אין פיספוסי פיפי בבית וזה מצויין היא מתקדמת נהדר בעניין הזה.
מבחינת התאפקות היא יכולה להתאפק בערך 5 שעות (ובלילה אף יותר).
לגבי עניין הקקי, הדרך לפתור את זה היא בעיקרון לתחום אותה בזמנים שאתם לא יכולים להשגיח עליה שלא תעשה בבית ולצאת איתה הרבה פעמים לטיול , אם לא עושה בטיול היא חוזרת לתיחום שלה או שהיא צמודה אלייך עם רצועה וכך את יכולה להשגיח שהיא לא עושה , אם עשתה בטיול מצויין אפשר לשחרר אותה בבית מבלי להשגיח. זאת הדרך הנכונה והיעילה ביותר לפתור את זה כי אנחנו יכולים לזהות את הסימנים של הגורה לפני שהיא עושה קקי , אי נוחות, חוסר שקט, רחרוח הרצפה , סיבובים במקום וכאשר אנחנו רואים את הסימנים הללו מיד נצא איתה לטיול בחוץ ונתן לה להריח וזמן להתרוקן . אבל שוב אם לא עשתה או שאתם תוחמים אותה במקום קטן או שהיא צמודה אליכם.
מה שיכול לעזור זה להשתמש במזון שלה , לתת לה לאכול ואחרי כ-30 דקות לצאת איתה , סביר להניח שאחרי גג מספר שעות היא תהיה חייבת להתרוקן.
עוד דבר שאפשר לעשות זה להוציא איתה מרץ מה שמגביר את חילוף החומרים (כמובן לא לעשות את זה בסמוך לזמן שאכלה אלא אחרי שהאוכל כבר התעכל) 
זמנים בהם גורים עושים צרכים באופן כללי הם : אחרי אוכל , כשהם מתעוררים משינה , ולאחר פעילות גופנית , נצלו את זה.
אפשר גם לצאת איתה לחצי יום מהבית ואז לא תהיה לה ברירה ותהיה חייבת לעשות בחוץ.
אחרי מספר פעמים שתנהגו כך והיא תעשה בחוץ כמה פעמים הבעייה תיפתר.

מיכל כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'רעיונות מעולים, תודה רבה!!'
רעיונות מעולים, תודה רבה!!
16/01/2017 | 09:56
5
לצפיה ב-'כמה טיפים'
כמה טיפים
16/01/2017 | 13:17
16
ראיתי שהמליצו להאכיל את הכלבה חצי שעה לפני הטיול,
אין שום סיבה לעשות את זה. אם כבר יש סיבות שלא, כגון התפתחות מחלות בקיבה.
לוקח לכלב כמה שעות לעכל את האוכל, הוא לא יוציא קקי בגלל שאכל חצי שעה לפני כן.
אני ממליץ להרגיל את הכלבה לאכול אחרי טיולים, בצורה מסודרת ומאורגנת עם לו"ז (אם ניתן). זה משאיר רווח של זמן לעכל את האוכל מרגע האכילה עד הטיול.

בעד מה שרשמו מקודם בנוגע לפיקוח על הכלבה אם לא עשתה צרכים בחוץ.
ממליץ לתצ'פר את הכלבה כאשר היא עושה צרכים בחוץ, אם זה בעזרת חטיף או מילה טוב / ליטוף וכו'.
וכמובן לעולם לא להעניש או להגיד מילה רעה כאשר הכלבה עושה צרכים בבית.
במידה וזה לא עובד אחרי פרק זמן ארוך יחסית, או לא רואים שיפור, ניתן ללכת לוטרינר כדי לבדוק האם יש בעיה רפואית.
לצפיה ב-'מגדלים גור? אתם חייבים לקרוא את זה'
מגדלים גור? אתם חייבים לקרוא את זה
15/01/2017 | 11:51
1
59
לצערי אני נתקלת לא מעט בעבודה שלי בגורים וכלבים בוגרים עם בעיות התנהגות קשות שנובעות מחוסר חשיפה בשלב הגורות המוקדמת של חייהם.
את הבעיות הללו בהחלט אפשר למנוע אם קצת ידע והבנה של הנושא.
אז נכון, הוטרינר מזהיר מלהוציא את הגור לפני גמר החיסונים החוצה ואני מסכימה כי יש לעשות זאת בזהירות, אבל למה הוא לא מזהיר ממהשלכות ההתנהגותיות שיש בלחכות עד גיל 3 חודשים עם להכיר לגור שלנו את החיים שבחוץ?? 
מגדלים גור? ממליצה לכם לקרוא מאמר חשוב בנושא 

פה לכל שאלה,
מיכל כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'מחזק'
מחזק
15/01/2017 | 14:35
25
עד גיל חודשיים בשגר, ומאז אפשר להתחיל לחשוף את הגור לכמה שיותר גירויים.

מה שיצא לי לשמוע פעם אחד, זה אנשים שמנסים לחשוף את הגור שלהם לאנשים אחרים, אבל אלה פוחדים מהגור ומתרחקים ממנו / צועקים / מדברים לא יפה וכו'.
בהחלט אתגר.
לצפיה ב-'גם לי תקפו את הפודל'
גם לי תקפו את הפודל
14/01/2017 | 13:21
1
72
כל לא הוגן שישחררו כלבים אחרים ללא השגחה שיפצעו כלבים אחרים
לצפיה ב-'יש נשיכות? צריך לוודא שהשיכות לא מזדהמות'
יש נשיכות? צריך לוודא שהשיכות לא מזדהמות
14/01/2017 | 20:06
13
לצפיה ב-'לכלב שליכבר לא טוב אצלי'
לכלב שליכבר לא טוב אצלי
12/01/2017 | 14:14
17
569
לאחרונה אני תוהה עד כמה לכלבשלי לא טוב אצלי והאם כדאי לא להיות אגואיסטית ופשוט לשחרר ולתת לו לחיות עם אנשים שאיתם יהיה לו טוב ולא זה לא הסיפור הקלאסי של כלב מבוגר.
לאחרונה ילדתי ואני אן יחידנית, כלומר אין אב בתמונה. הקושי גדול ואני לא מוצאת פנאי לשום דבר.
אכילס היה היחידי בבית במשך 15 שנה וכל תשומת הלב הופנתה אליו, כעת שאני לבד, תשומת הלב אליו הצטמצמה.
לא טוב לו וכרגע אין לי את האפשרות לשפר את המצב.
האם כדאי לשחרר?

לצפיה ב-'מי ייקח כלב בן 15 ממך?'
מי ייקח כלב בן 15 ממך?
12/01/2017 | 14:25
6
225
אם הברירה היא אצלך או בעמותות עד להמתה (כי אף אחד בר דעת לא ייאמץ כלב בן 15 שצפוי לבעיות בריאותיות בעתיד הקרוב) - אין שום שאלה איפה טוב לו יותר. אלא אם יש לך קרובים שאוהבים אותו ורוצים אותו, מה שאת מתארת זה לא "לשחרר", זה "לנטוש".

לצפיה ב-'על זה נאמר'
על זה נאמר
12/01/2017 | 14:29
1
216
אם אין לך משהו חכם להגיד, אל תגיד.
במקומך הייתי מטפלת בתוקפנות.
לצפיה ב-'לא ראיתי כל תוקפנות בהודעה.'
לא ראיתי כל תוקפנות בהודעה.
12/01/2017 | 20:25
188
שאלת שאלה שבעקבותיה קיבלת תשובה רלוונטית שמצביעה על ההבטים הבעייתיים בפוטנציה. אל תשכחי שאנחנו לא מכירים אותך אישית ולא יכולים לדעת מה רלוונטי או לא במקרה שלך. אם תשובה כלשהי לא מתאימה ולא רלוונטית, את יכולה פשוט להתעלם ממנה, אך אין כאן שום תוקפנות כלפייך באופן אישית או שימוש בלשון מתלהמת, פוגענית או לא הולמת.
לצפיה ב-'את המשפחה שלו. '
את המשפחה שלו.
12/01/2017 | 14:29
3
209
אולי פחות נח לו כרגע כי הוא זקן וצריך להתמודד עם שינויים שהוא לא מבין. אבל אם תנטשי אותו אין ספק שהוא יהיה ממש אומלל.
נראה לי שהבעיה היא לא בכלב, אלא בך - שצריכה פתאום לטפל גם בתינוק וגם בכלב. את באפיסת כחות וזה לגמרי מובן, ביחוד אם אין לך עזרה.
אולי מה שיכול לעזור זה אם תוכלי לבקש ממישהו - אולי נער מהשכונה, שייקח את הכלב לטיולים כל יום, במקום שאת תעשי את זה. זאת הוצאה כספית, אבל יחסית לא מאד גבוהה, וזה מאד יוכל להקל עליך. לפחות בחדשים הראשונים, עד שהתינוק יגדל קצת ותוכלי לישון קצת יותר.
לצפיה ב-'תודה על תגובה מאוד אמפתטית'
תודה על תגובה מאוד אמפתטית
12/01/2017 | 14:44
2
182
כן אני האומללה ונדמה לי שגם הוא אומלל ואני ככ לא רוצה שירגיש ככה.
אני מתייסרת כל יום מחדש .
הבנתי שדוג ווקר עולה כ1500 שח בחודש, סכום שאין לי.
שוב תודה, זולגות לי דמעות כשאני קוראת אותך.

לצפיה ב-'לא צריך דוגווקר מקצועי'
לא צריך דוגווקר מקצועי
12/01/2017 | 23:51
171
שעולה כל כך הרבה, קחי תיכוניסט או ילד בחטיבת ביניים שיטייל איתו, בן של שכנים או מישהו כזה שישמח לקבל עבודה כזאת. 

קחי אותו איתך לכל הטיולים כשאת לוקחת את התינוק לטייל, יהיה לך מאוד נוח אם תלכי עם מנשא אבל אפילו עם עגלה את יכולה לחבר את הרצועה למותניים שלך (כמו בתמונה) ויהיו לך שתי ידיים פנויות לתינוק.. 

כמו כולם, גם אני חושבת שאין סיכוי למצא משפחה אוהבת לכלב סיניור בגיל כזה, יהיה לו מאוד רע אם הוא יגיע לעמותה ... חבל...

לצפיה ב-''
14/01/2017 | 13:08
19
לצפיה ב-'אכילס לא מכיר'
אכילס לא מכיר
12/01/2017 | 19:10
160
משפחה אחרת. את המשפחה שלו. כמו ילד יחיד שנולד לו אח הוא יתרגל למציאות החדשה. אני בטוחה שגם את תתרגלי למציאות החדשה ותמצאי זמן שתוכלי להקדיש  לו. הוא אוהב ויאהב אותך תמיד.להעביר כלב בגיל זה זה לחרוץ את גורלו. אל תעשי לו את זה. גם התינוק המתוק שנולד לך ירוויח מזה שיגדל עם כלב שתמיד יאהב אותו. יש הרבה יתרונות לגידול ילדים עם בעלי חיים.בהצלחה
לצפיה ב-'הקושי שלך בהחלט מובן, אך גם אני חושבת'
הקושי שלך בהחלט מובן, אך גם אני חושבת
12/01/2017 | 20:32
133
שאלא אם מדובר באנשים קרובים שאת ממש סומכת עליהם ויודעת מעל צלו של ספק שיאהבו את הכלב יטפלו בו היטב, עדיף להשאיר אותו אצלך. כמו כן, הסיכוי שמישהו ירצה כלב בגיל כזה הוא אפסי.
אין לי מושג מה אורח החיים שלכם כרגע, אך דרך טובה לשלב בין הטיפול בכלב והתינוק, אם אין לך אפשרות לעזרה בתשלום, היא לצאת לטיולים משותפים עם התינוק במנשא. טוב ובריא לכולם. ועוד - גם אם אין לך אפשרות לעזרה כל יום, אולי אפשר לקחת מישהו שיטייל עם הכלב ויקדיש לו זמן אפילו פעמיים-שלוש בשבוע. זה יכול לעשות הבדל גדול.
לצפיה ב-'אני לא חושבת שלא טוב לו, הוא פשוט הזדקן'
אני לא חושבת שלא טוב לו, הוא פשוט הזדקן
13/01/2017 | 12:07
4
127
אז הוא פחות משחק, יותר ישן. זה טבעי ובסדר. הוא גם מתרגל לסיטואציה של בן משפחה חדש בבית. מבחינתך והקושי עם התינוק- נסי להוריד מעצמך קצת עומס ולהעזר בסביבה. כלב מבוגר כל כך לא צריך 3-4 טיולים ארוכים ביום, מספיקים לו לרוב 3 טיולים קצרים לעשות צרכים ולרחרח את הסביבה. או כמו שתמי הציעה, יש נער או נערה אחראים בשכונה שירצו לטייל איתו בתשלום? מדובר בטיולים קצרים כך שההוצאה לא צריכה להיות גדולה כמו דוג ווקר מקצועי. מכיוון שהכלב מבוגר, גם אין חשש שהוא יפרוץ בריצה ויעלם להם. לדעתי, תעשי חסד עם הכלב ותשאירי אותו לשנים אחרונות וטובות אצלך. הוא לא דורש הרבה בגיל הזה, קצת פינוקים ופינה נוחה בבית. כלבים הם מלאכים, והם לא יוותרו על המשפחה שלהם לעולם- ויש לגמול להם באותו מטבע. מבינה את הקושי, אבל אני חושבת שבהחלט יש סידורים שיכולים להקל עלייך, רק צריך לחשוב קצת מחוץ לקופסה. בהצלחה, עדכני אותנו איך הסתדרת.
לצפיה ב-'תודה לכולכם'
תודה לכולכם
13/01/2017 | 12:43
3
161
תודה על ההקשבה והעיצות
הוא אמנם בן 15 אבל פעיל יותר מכלבים אחרים בני 3.
כבר תקופה שאני מחפשת נער או נערה שיוציאו אותו במחיר סביר אם יש המלצות יותר מאשמח.
אנחנו ממרכז חולון.
רציתי להבהיר שגם ברגעי היאוש לא חשבתי לרגע למסור אותו לעמותה או להמית אותו, הוא אמנם שובב גדול אבל מתוק אמיתי.
תודה לכולכן ההקשבה שלכן עזרה לא מעט .
לצפיה ב-''
14/01/2017 | 00:20
118
אם יש לידך ביה"ס תיכון שווה לנסות לפנות ליועצת ולשאול אותה אם יש לה רעיון לנער/ה מתבגרים ואחראים שרוצים להרוויח קצת כסף, היא תדע להפנות אותך לנערים הנכונים.
בכל מקרה אני מציעה לך למצא סטודנט/ית לא רק בשביל להוציא את הכלב אלא גם להתחיל לבנות קשר עם מישהו שתוכל לשמש גם כביביסיטר לתינוק בשעת הצורך... הביביסיטריות של הילדים שלי עשו לנו גם דוגווקינג ודוגסיטר כשהיה צורך 

ואם נראה לך שמשעמם לאכילס כי הוא מקבל פחות טיולים, אז תנסי לעניין אותו בצעצועי האכלה (הבקבוק הסגול או קונג וכ"ו) אם הוא יצטרך "לעבוד" בשביל לאכול אז גם זה "מוציא אנרגיה" לא פחות מטיול. הנה דוגמאות לצעצועים...
בהצלחה
לצפיה ב-'בזמנו היתה נערה שהיתה מוציאה את זואי שלי'
בזמנו היתה נערה שהיתה מוציאה את זואי שלי
16/01/2017 | 12:39
63
כל צהריים.
נערה אחראית ומקסימה.
היא השתחררה עכשיו מהצבא, אנסה לסמס לה ולשאול אם רלוונטי.
אם כן, אעביר לך פרטים שלה.

בבקשה אל תוותרי עליו, הוא לא מכיר משהו מלבדך, את כל עולמו
אני מבינה את הקושי, אבל תאמיני לי שעדיף לו "הרעה בתנאים" מאשר בית חדש..
לצפיה ב-'וגם, מציעה לשאול בקבוצות כלבים בפייסבוק.'
וגם, מציעה לשאול בקבוצות כלבים בפייסבוק.
16/01/2017 | 12:40
51
יש לדעתי קבוצה של דוגווקרים, או שאולי שווה אפילו לנסות בקבוצה של חולון אם קיימת
לצפיה ב-'לי יש כלב בן 15'
לי יש כלב בן 15
16/01/2017 | 21:15
51
יותר נכון אצל אימא שלי. מצאתי אותו כשהייתי בת 18 והיום אני בת 32. יותר ממחצית חייו חייתי איתו בבית של אימי, או שהוא חי איתי בדירתי, והוא קשור אלי מאוד. היו תקופות שהחזרתי אותו לבית של אימא שלי מסיבות שונות (כשעברתי לדירת חדר קטנטנה למשל). היום כשהוא בן 15 ניסיתי להחזיר אותו שוב לגור איתי ועם בן זוגי ואת יודעת מה? למרות שהכלב מאוד קשור אלי יותר מכל בני המשפחה הוא פשוט התחרפן. היה חרדתי ברמות ולא נתן לנו מנוח. הבנתי שכלב זקן הוא כמו אדם זקן. מתקשה להסתגל לשינויים, כל שינוי. בסוף החזרתי אותו לאימא שלי ושם הוא חזר לעצמו. אם תמסרי אותו לזרים (אם תמצאי זרים שבכלל ירצו אותו) הוא לא יצליח להתרגל וככל הנראה ימות מצער, או יחיה את ימיו האחרונים באומללות ובתחושה שנטשו אותו. אני מבינה את הקושי העצום שלך. אבל תנסי לשקול פתרונות. זה ממש קשה המצב שאת נמצאת בו ובהחלט אפשר להיעזר במישהו. אפילו תפני לעמותות וקבוצות של אוהבי בעלי חיים, תסבירי את מצבך ואולי אפילו תמצאי מתנדבים שיוכלו לעזור לך עם טיולים מדיי פעם, ובשאר הימים תקחי דוג ווקר. תמצאי בני משפחה שיעזרו ויקחו לטיול מדיי פעם, או ישמרו על הקטן ויתנו לך לצאת איתו ולהתאוורר (ובנינו הוא בן 15 הוא לא זקוק להמון פעילות גופנית). גם יש מצב טוב שאת חווה כרגע את הבלאגן ההורמונלי של אחרי לידה מה שגורם לכל האמוציות הגדולות והקושי עוד יותר מלבה את הכל. אל תעשי החלטות פזיזות תני לעצמך קצת זמן להסתגל למצב החדש ואז תחליטי מה עושים.
לצפיה ב-'הדף הבא בפייסבוק לא ממש מתאים'
הדף הבא בפייסבוק לא ממש מתאים
16/01/2017 | 21:33
54
כי קהל היעד הוא מבוגרים ובעלי מוגבלויות.
הייתי מציע לפנות אליהם ולשאול, אולי ישמחו לעזור.

לצפיה ב-'מצטרפת ומציעה'
מצטרפת ומציעה
16/01/2017 | 22:39
47
ראשית, מסכימה עם מה שכתבו לך, הכי טוב יהיה לאכילס להשאר איתכם, בגילו הסיכוי שימצא בית חלופי מתאים די אפסי. אז עכשיו צריך למצוא פתרונות כדי שלא תקרסי תחת העומס!
לעניין דוג ווקר - במקרה שלנו, כשגרנו בארץ, מצאנו נער צעיר מהשכונה שמאד רצה כלב משלו, ועל מנת להשקיט את עצמנו נפגשנו עם כל המשפחה וקשרנו קשרי ידידות. בכל זאת מדובר במשרת אמון. שילמנו לו סכום סמלי עבור ההוצאה של נובה בשעות אחר הצהריים והיה לנו סיכום ברור מה כלול בטיול. זה היה מצב קלאסי של וין-וין, כי אחרי שההורים שלו ראו כמה הוא אחראי בטיולים עם נובה, הם ניאותו לאמץ גור למשפחה
אם את לא מכירה מועמדים רלוונטיים באיזורך, הייתי מציעה שתתלי מודעה עם תלישים ותמונה חמודה של אכילס. אם תמצאי משפחה נחמדה עם ילד שמאד אוהב כלבים ואין לו כלב משלו, זה יכול להיות שידוך מושלם. תוכלי לשלם סכום קטן יותר בלב שלם בידיעה שזו לא רק עבודה אלא הנאה צרופה לילד.
שיהיה בהצלחה ותחזרי לספר איך הולך
לצפיה ב-'מחקר בנושא בעלי כלבים וחתולים לעומת אנשים ללא חיות'
מחקר בנושא בעלי כלבים וחתולים לעומת אנשים ללא חיות
10/01/2017 | 18:49
16
75
אני סטודנטית לתואר ראשון באוניברסיטה פתוחה, במסגרת עבודה סמינריונית אנו בנינו שאלון אנונימי להשוואה בין בעלי חתולים ו\או כלבים לעומת אנשים ללא חיות מחמד, אנא, תענו לשאלון אנונימי קצר

הודה לכם על עזרתכם

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeo5d_kwH...
לצפיה ב-'טעות בקישור - זה הקישור הנכון'
טעות בקישור - זה הקישור הנכון
10/01/2017 | 22:26
9
51
לצפיה ב-'פניה מיוחדת לגברים'
פניה מיוחדת לגברים
11/01/2017 | 18:50
8
37
גברים יקרים, חברים לנו במיוחד מתנדבים גברים למילוי שאלון המחקר.
אשמח אם תגדישו מספר דקות למילוי השאלון האנונימי הזה

כמובן, גם תשובות הנשים יתקבלו בברכה רבה!
לצפיה ב-'מילאתי, בהצלחה! נסו להפיץ גם בקבוצות בפייסבוק'
מילאתי, בהצלחה! נסו להפיץ גם בקבוצות בפייסבוק
11/01/2017 | 19:19
5
לצפיה ב-'מצטער, לא אהבתי את השאלות'
מצטער, לא אהבתי את השאלות
11/01/2017 | 21:12
5
62
שלום לך,

התחלתי למלא את השאלון שלכן, אך הפסקתי כבר אחרי השאלה השניה.
כל שאלה כוללת מספר היגדים/רכיבים שלגבי כל אחר מהם יכולה להיות לי עמדה שונה, וכתוצאה מכך הרגשתי שאינני מסוגל להשיב לשאלות בצורה מדוייקת או כנה.

אם השאלות היו קצרות ופשוטות הרבה יותר היה לי קל בהרבה להשיב על השאלון.

מצטער.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'אני חושש שאורי צודק.'
אני חושש שאורי צודק.
11/01/2017 | 21:46
2
45
השאלות לא מנוסחות נכון.
לצפיה ב-'הן רק בתחילת הדרך, תואר ראשון'
הן רק בתחילת הדרך, תואר ראשון
11/01/2017 | 23:27
1
45
אז נכון שהניסוחים לא מושלמים והשאלון לא הכי מזמין, אבל זה הסמינר האמפירי הראשון שלהן. בהצלחה!
לצפיה ב-'ולי אפילו אין 10 שנות לימוד'
ולי אפילו אין 10 שנות לימוד
11/01/2017 | 23:35
50
שיתאמצו קצת. כשהשאלון יהיה נגיש נענה ברצון.
לצפיה ב-'מסכימה אתך אורי, אבל...'
מסכימה אתך אורי, אבל...
12/01/2017 | 19:43
1
32
כאמור אני מסכימה עם זה שיש 4 שאלות שמנוסחות בצורה לא ממש מוצלחת, אבל לנו אסור לבנות שאלונים חדשים, אנחנו אמורות להשתמש בכלי מחקר מוכרים וידועים בתחום שנבקו באופן סטטיסטי ונמצאו מהימנים.  לכן, כל השאלונים, למעט השאלון הדמוגרפי, נלקחו ממחקרים הקלאסים בינלאומיים.

אני אשמח אם בכל זאת תמלאו אותם בתשובות שקרובות ביותר להשקפתכם.
המון תודה!
לצפיה ב-'אולי הבעיה היא שנלקחו ממחקרים בינלאומיים...'
אולי הבעיה היא שנלקחו ממחקרים בינלאומיים...
13/01/2017 | 15:41
28
ותורגמו בצורה לא תקינה...

לצערי לא עניין של השקפה, אלא עניין של אמירות
לא חופפות באותה השאלה.
למלא את השאלון יהיה בבחינת למלא טוטו.
בטוחה שזו לא הכוונה שלכן.
שוב בהצלחה.
לצפיה ב-'צ'טער, ניסיתי. נשברתי בשאלה הראשונה.'
צ'טער, ניסיתי. נשברתי בשאלה הראשונה.
14/01/2017 | 17:08
26
יש לכם את זה בפחות מעיק?
לצפיה ב-'כמו שאמרו כבר בשאלה הראשונה לא ידעתי מה לענות'
כמו שאמרו כבר בשאלה הראשונה לא ידעתי מה לענות
12/01/2017 | 13:21
49
כבר בשאלה הראשונה יש את שני המשפטים הללו:
"אני רוצה קרבה ומוצא שקל לי יחסית להתקרב רגשית לאחרים"
"אני לא דואג וחושש להישאר לבד או האם אחרים יקבלו אותי"
אני לא יודע איך לענות על דבר כזה, ולכן לא אוכל להשלים את השאלון.
לצפיה ב-'לצערי, עם כל הרצון...'
לצערי, עם כל הרצון...
13/01/2017 | 15:39
4
34
ויש רצון, לא ניתן לענות על השאלות כפי שהן מנוסחות.
האמירות כוללות שני הגדים שאינם חופפים ואינם מתיישבים,
כך שיש צורך לתקן בטרם אפשר יהיה לענות.
בהצלחה.
לצפיה ב-'אנא, אל תוותרו'
אנא, אל תוותרו
14/01/2017 | 14:13
3
30
רק 4 שאלות בעייתיות  - כל השאר מנוסחות היטב - כמו שהסברתי מקודם, אין לי אפשרות לנסח שאלות על פי רצוני, אני חייבת להשתמש בשאלות הקיימות במחקרים הקלאסיים - אנא, תענו בצורה הכי קרובה למה שאתם מרגישים, מה שנראה לכם באופן אישי קרוב לתחושותכם, תסמנו - זה חשוב, כי אחרת לא נוכל להתקדם במחקרנו ובלימודנו.
תודה שאכפת לכם!
לצפיה ב-'את לא יכולה להתקדם במחקר, אני לא יכול להתקדם בשאלות'
את לא יכולה להתקדם במחקר, אני לא יכול להתקדם בשאלות
14/01/2017 | 16:16
34
אם כבר בשאלה הראשונה אני מוצא בעיות וחוסר אפשרות לענות,
אז אני לא מתכוון להמשיך לשאלות אחרות.
המטרה של סטודנטים זה להשתמש בראש.
לצפיה ב-'אין אפשרות... ייתכן שתוכלו ללמוד מכך...'
אין אפשרות... ייתכן שתוכלו ללמוד מכך...
14/01/2017 | 21:30
1
28
אמנם לא קשור לפורום כלבנות, אבל תוכלו לפנות
למרצה / מלווה המחקר או כל אחד אחר שיוכל לעזור.
אין לצפות מאנשים, עם כל הרצון הטוב (וכאמור - יש כזה),
לענות על כאלה שאלות. זה בכלל לא קשור לצורה קרובה
לאיך שמרגישים, זאת שאלה שכוללת שני משתנים, ואז
צריך להמר על איזה מהם עונים.
לצפיה ב-'המחקר מאושר ע"י המרצה וע"י ועדת האתיקה של האוניברסיטה'
המחקר מאושר ע"י המרצה וע"י ועדת האתיקה של האוניברסיטה
15/01/2017 | 17:50
20
מהימנות השאלון (אלפא קראונבך) באנגלית 0.87, בעברית 0.86 - זאת מהימנות גבוהה מאוד

אני מבינה שיש אנשים שזה מפריע להם, זאת התנדבות, לא חובה!
עדיין אשמח לעוד משתתפים - בתודה מכל הלב!!!!
אנחנו מתקדמים יפה, אבל עדיין לא סיימנו
לצפיה ב-'מי הולך להופעה של סיזר???'
מי הולך להופעה של סיזר???
10/01/2017 | 09:36
26
88
אני ממש רוצה ללכת אבל מתלבט כי הכרטיס נורא יקר... 

לצפיה ב-'אולי המקבץ הזה יעזור לך להתנחם ... '
אולי המקבץ הזה יעזור לך להתנחם ...
11/01/2017 | 10:29
74

בקשה...
mo30257
22/07/2013 | 17:42
21
238
http://www.youtube.com/watch?v=KSSHMff4y6Q &n...;מ2:00
הוא חונק ומתקן את הכלב בדקה אחת אולי 20 פעם, אבל מי סופר כן, וכמובן לסיום הגדול הוא משכיב את הכלב בכוח.

http://www.youtube.com/watch?v=J8fceK-i8pQ
עוד כמה מכות "עדינות" לפנים

http://www.youtube.com/watch?v=KuinToBgUco
עוד מקבץ "יפה" של בעיטות, חניקות, תיקונים, מכות לבטן, השכבות בכוח וכו'

http://www.youtube.com/watch?v=HcGyzMIqPiU
ההרמות כלבים באוויר

http://www.youtube.com/watch?v=Qh9YOyM2TAk
עוד כמה חניקות עד שהכלב ניהיה כבר כחול

http://www.youtube.com/watch?v=YR6w1FL8NXc ;עד 3:30
עוד כמה חניקות והשכבות

וזה עדיין מה שנראה על המרקע, שלא לדבר על מה שנעשה מאחורי הקלעים (סרטים שצולמו צונזרו מהרשת... ) .

אדם אכזרי, המבסס את האילוף על אגו ועל אלימות והכנעה, במסווה של - "אין ברירה"... מאלפים רבים מספור הוכיחו שיש ברירה, גם במצבים קשים. על אחת כמה וכמה שסיזר מכניס מלכתחילה את הכלבים למצבים הקשים, במגמה להראות את "יכולותיו"  . 

תמשיך לקנא במי שילך לראות את המופעים האכזריים שלו. הכסף זה הדבר הקטן ביותר (אני ואחרים היינו משלמים יותר ממלוא סכום הכרטיס כדי להרחיק את הבנאדם מכלבים).
לצפיה ב-'מה מקום ההופעה והמועד ?'
מה מקום ההופעה והמועד ?
11/01/2017 | 21:05
16
לצפיה ב-'. אני רוצה ללכת להופעה :). עבורי זו המתנה הכי טובה שאני'
. אני רוצה ללכת להופעה :). עבורי זו המתנה הכי טובה שאני
12/01/2017 | 10:16
22
63

יכול לתת לעצמי :). כחוויה אישית ומהנה, ולא כערב לימודים ;).

באופן אישי, ולדעתי... הגישה, התפיסה, והרעיונות שהוא מציג - הם Priceless !!

אכן, וגם אם יש ביקורת על הישום שלו את הדברים, ועל המגבלות האישיות שלו, ובפרט תחת מסגרת לא נכונה כדי לעבוד עם כלבים (ובעצמו יעיד על כך...), זה לא שולל את כמויות הידע וההבנה שניתן להפיק ממנו.

אישית לקחתי את הגישה שלו, את הרעיונות שלו, את הכיוון שהוא מכוון אליו... הורדתי 3-4 דרגות של קשיחות.... ובמקומן הוספתי 3-4 דרגות של סבלנות. ומה אני אגיד? זו התפיסה, הגישה, הכיוון - הכי טובים, והכי מדוייקים, ושהכי מצליחים לעומק... והיחידים ששומרים על הטבע האמיתי של הכלב :).

אז יש להבחין בין עיקר לתפל. וכמובן שיש מי שיתמקד בתפל, וימחק את העיקר... בכדי להדגיש את העיקר - שלו. ויש מי שיבקר את התפל (כמוני) וידאג לשפר זאת, אבל יקח את העיקר בשתי ידיים - ועם אין סוף אמירת והוכרת תודה. - בזכותו הצלתי את הכלבה שלי, את עצמי... ורבים אחרים :).

ומצרף לפה הודעה שכתבתי לפני כשבוע, שוב מדגיש, מביע את דעתי האישית.

גישת הלהקה היא 100% מדוייקת, ונכונה, ועובדת. הכי טוב, הכי נקי, הכי נכון, הכי עם תוצאות טובות, עם תהליך בנית קשר, בנית מסגרת, וגדילה והתפתחות - עד למקסימום האפשרי בקשר חברתי בטבע!!

ואכן, ברגע שלא מדובר בפרט בודד. אלא כבר ישנה קבוצה. יש צורך - במנהיג, כדי שהקבוצה לא תתפרק (כל אחד יעשה מה שבא לו). ומדייק ואומר שכן נמצא אצל זאבים שיש מנהיגים... אבל הם יכולים להתחלף. אם כי, ועם כל הכבוד לכולם... אני לא יכול לאפשר לכלב - להנהיג אותי - כשאנו חיים 100% בעולם בני-האדם הכולל: חוקים, כבישים, מעליות, ואין סוף - דברים - שלכלב אין שום מושג בהם - בכדי לקבל החלטות נכונות - ולנהיג בהצלחה. ולכן, אין שום בעיה שהמנהיגים בהלהקה יתחלפו... בתנאי - שהם בני-אדם.

זה ממש מגוכך בעיני, להציע שאני אמור לתת לכלב שלי לנהל אותי יום כן יום לא.
בעיני זה חוסר הבנה עד המקסימום האפשרי.

והערה מרכזית. עם דגש - מרכזית!! גישת הלהקה - אינה מבוססת על עונשים - כלל! אלא מבוססת על בניית קשר!! ובניית מסגרת נכונה. ועל הנהגה נכונה - דבר שידרוש מהאדם לתת את כול כולו (בהנחה ואנו מדברים על - לעשות זאת נכון). ובמילה אחת היא מבוססת על - אהבה!!

והבעיה מרכזית היא.... שיש רק דרך אחת נקייה - של להקה. ושל מנהיג להקה.
ואין סוף... דרכים שהן... איך אומר זאת - לא הדבר האמיתי.

- ככה... שצריך לדעת איפה וממי ללמוד. אם בכלל יש בנמצא.

ורק לסבר את האוזן. אם אני אתבקש ללמד היום מישהו שאימץ גור, את כל מה שצריך לגבי - להקה, ומנהיג-להקה... בצורה הנקייה. זה מצריך - במינימום - שנה וחצי של לימודים ועבודה, כדי להגיע ל - דבר האמיתי. ועליו צריך גם לשמור - לכל החיים של הכלב. ומדגיש שמדובר רק על - גידול כלב.

גישת הלהקה - היא המקסימום שניתן לעשות עבור כל כלב בעולם. וכן, זה המקסימום שאדם גם יכול לתת לעצמו - כמתנה. ואין שום אילוף בעולם.... יהיה אשר יהיה - שיכול להתקרב לזה. בהנחה וחיים את הדרך, ואת הלהקה. 24/7, 365.... ועד הנשימה האחרונה. נאמנות - אמת.

להיות חלק מהלהקה, זו ההבטחה - שלעולם לא תהיה בודד. להיות חלק מהלהקה, זו ההבטחה - שלעולם לא תאלץ להתמודד עם כל אתגר שהו - לבד.

לב אל לב.
יחידה אחת. לב אחד. נשמה אחת.
הרמונה. אושר. להקה.

אנא, כל מי שלא מבין, ולא השקיע לפחות 3-4 שנים לחקור וללמוד ולחיות את הדרך. שלא יביע דעה, ובטח לא ביקורות מוטעות - על דרך שאין לו שום מושג לגביה. אני בודק את הדרך הזו ללא סוף, ועד היום - מעולם לא אכזבה! שינויים של 180 מעלות בכלבים.... תוך כשנה של עבודה רצינית. אומנם שנה, ורציני... אבל שינוי של 180 מעלות! עם בסיס, יסודות, קשר, אמון, כבוד, תקשורת נקייה ודו-צדדית, והתחלה של נאמנות אמת. והכי חשוב, עם בעלים שיודע כבר מספיק כדי להתמודד עם הכל. וכבר יכול להתחיל לפתח רעיונות בעצמו. - משמע ישנה הבנה טובה של הבסיס. ורק השבוע שמעתי זאת שוב. ממישהי שעזרתי לה בשנה האחרונה, חברה טובה שמצאה כלב ברחוב... שלא היה לו כל מושג איך חיים עם בני-אדם. רק טראומות. - קרדיט לה, ורק לה. על ההשקעה מכל הלב, ועל זה שהיא לא וויתרה עליו. והאמינה לי שאפשר.

ונ.ב. כל הנ"ל עם 3-4 פקודות בלבד. שב. עצור בכביש. ו - "אלי", אם הכלב משוחרר בשטחים פתוחים (בגישת הלהקה. כלב שמגיע אליך בכל מצב - וללא הצורך ללמד זאת כפקודה - זה קיים, ובעצמי עם הכלבה שלי הגעתי לשם. אבל... זה הדבר האחרון שמשיגים. יכול לקחת שנה-וחצי. עד אז, צריך - פקודה).

גישת הלהקה. זה המקסימום שקיים בעולם (לכלבים... ולאנשים :) ).
ומתקבלים כלבים - נקיים, שמחים, מאושרים, וטיבעיים!!
שפועלים, ומקשיבים, ומשתפים פעולה - מתוך היותם חלק מהלקה - באמת. להרגשתם :).

- הם ההוכחה שכלבים חיים בלהקה. כי זה פשוט - עובד. בשטח :).

ונ.ב. אני כבר 2-3 שנים לא עוסק בתחם כלל. רק עוזר לחברים או במקרים מזדמנים... בהתנדבות כמובן. אין לי שום אינטרס - לשקר. לא מרוויח פה כלום. רק מספר את האמת שאני חווויתי וחווה. וכמובן, שגם אנשים ללא כל ידע באילוף, יכולים בצורה אינטואיטיבית (אם הם אנשים כאלה) ליצור קשר מדהים עם כלב. שלא יהיה רחוק ממה שאני מתאר. אם כי, בעיות התנהגות - לבדם יהיה להם קשה לפתור - אם ישנן.

לילה טוב. בהצלחה לכולם.
ולזכור. שהכלבים הם המתנה שלנו בחיים. הם המלאכים שלנו.
הם הקשר האחרון שלנו - לטבע, לחוקי הטבע. לחווית הלהקה. שגם אנו בנויים לפי הטבע - לפרוח בה :). לא סתם חברו הכלב והאדם לפני אלפי-שנים... ועדיין :).

השאלה היא... האם אתם רוצים להביא את הכלב אליכם... לעולם בני האדם.
או שתרשו לו, לקחת אותכם לעולם שלו... לעולם של הטבע :).

שוב - כל הנ"ל לדעתי ומנסיוני - האישיים.

Become Pack leaders
Your own way, but become one

:).

לצפיה ב-'תיקון קטן בנוגע למנהיג להקה / זאב אלפא'
תיקון קטן בנוגע למנהיג להקה / זאב אלפא
12/01/2017 | 13:43
17
52
בטבע להקת זאבים(של זאב מצוי) מורכבת מההורים, ומהצאצאים (הכלבלבים).
יש זכר אלפא - האבא, ונקבת אלפא - האמא.
הצאצאים נשארים בלהקה שנתיים עד חמש שנים. הם גדלים מהר יחסית ולכן יש להם מראה של להקה בוגרת.
בדרך כלל הנקבות עוזבות כדי להקים להקה חדשה.

מבחינת כלבים, האדם מוסר אותם לאחרים מן השגר, כשהם בני חודשיים ~ שלוש.
הכלבים לא עוזבים את האדם כדי ללכת להקים להקה חדשה.
מבחינת היחס של הכלבים כלפי האדם, בשנת 2014 עשו סריקת מוח וטענו שהם רואים בנו משהו כמו ההורים שלהם, קשר יותר חזק מבין כלב לכלב.
לכן אין יותר מידי טעם לרדוף אחר מנהיגות או "דומיננטיות", אין למושגים הללו השפעה על הקשר.
מה שכן, יחס ואילוף בהחלט משפרים את הקשר בין האדם לכלב.
לצפיה ב-'מקבל. האמת שזה לא כל-כך מעניין אותי - ההגדרות, והספקולציות,'
מקבל. האמת שזה לא כל-כך מעניין אותי - ההגדרות, והספקולציות,
12/01/2017 | 15:43
15
41

כי אני מתבסס על המציאות שאני מכיר. שם אני מנהיג הלהקה של הכלב/ים - ואין מאושרים מהם. אני יודע, שיש לא מעט שכן נכנסים להגדרות, ולצערי נתקלתי גם שמשנים את הנתונים מהמחקרים וטוענים שלא נמצא שיש מנהיג. רק שהם לא מדייקים, ולא אומרים שלפי אותו המחקר - כן יש מנהיג/ה ללהקה, אבל לא קבוע.

בשורה התחתונה, אם הכלב הוא בן משפחה. משמע הוא בן להקה. וגם במשפחות יש - מבוגרים-אחראיים, שאמורים לנהל, ללמד, ולהנהיג את האחרים. שאינם מסוגלים עדיין להנהיג את עצמם - בעולמינו - עולם בני-האדם. וכלב, לעולם לא יהיה מנהיג טוב, בעולם בני-האדם. אין לו את היכולת או ההבנה המספיקים :). ולכן לעולם עליו להיות - מובל :).

אני לא ארצה שהכלב שלי יחליט מי נחשב איום בעולם ומי לא. וגם יבחר עבורינו איך מתמודדים - עם מה שבעיניו נחשב לאיום. למשל - אדם נכה על כיסא גלגלים, או עגלה עם סוס, וכו'.

יום טוב :).

לצפיה ב-'אההה.... ולא מקבל את האילוף כחלק מהקשר עם כלב :).'
אההה.... ולא מקבל את האילוף כחלק מהקשר עם כלב :).
12/01/2017 | 16:32
7
25

אילוף זה - אנטי-קשר. זה קיצור דרך... פסק זמן מהקשר. ילדים לא מאלפים, בשום גישה שתהיה. אז למה יש לאלף כלבים? הרי ההבנה שלהם, בפרט החברתית היא לפחות כמו של ילד קטן. ואם מפתחים את הקשר, ההבנה שלהם - מרקיעה שחקים - בפרט החברתית. הלוואי עלינו בני-האדם - בינינו לבין עצמינו :).

ורק אומר, שיש להבדיל בין ללמד כלב משהו - לבין לאלף כלב.
שלב הלימוד הוא גם חלק מאילוף... אבל אז - מגיע התיכנות, לקבע לו את זה במוח.

למשל - לשלוח כלב למקום כי הכלב קופץ על אורחים (או כי יש אוכל... וכו'). זה לא כלב וזה לא קשר. גם אם הוא הולך למקום בשמחה כי אילפו אותו לכך... כי כלב אמור להיות חלק מהמפגש החברתי.  לא להיות מבודד ממנו.

בגישת להקה, מלמדים את הכלב איך לפגוש נכון - גם אם יקח לנו שנה. אין פסק זמן מהחיים, אין פסק זמן מהלהקה. לא לנו... ולא לו. - מתמודדים עם המציאות - יחד. לא מפצלים אותה - ואז כל אחד לחוד.

מאמין שרק אני אבין ואסכים עם עצמי. וגם את זה אני מקבל :).
כך, שאין בעיה שלא תהיה הסכמה איתי :)).

לצפיה ב-'אילוף זה בסה"כ כינוי לחינוך או לימוד'
אילוף זה בסה"כ כינוי לחינוך או לימוד
12/01/2017 | 18:45
2
17
גם את בני האדם מלמדים באותם שיטות, חיזוקים חיוביים, חיזוקים שליליים ועונשים.
אם כי המוח שלנו הרבה יותר מפותח, ולא צריך לשבת איתנו על פקודות או לחזור על פעולה מסוימת.

בכל מקרה, הסיבה שאומרים לכלב לשבת בפינה כשיש אורחים, זה שהוא לא יעשה דברים כשאנחנו לא יכולים לפקח עליהם, אם זה כי אנחנו עסוקים בלהכין אוכל ועוד שלל סיבות. יש אנשים שלא מסתדרים עם כלבים, ויש כאלה שיתנו לו אוכל מהצד שכנראה יזיק לו או להתנהגות.
הנזק שיכול להיגרם לכלב או לסביבה יותר גדולים מן הצורך שלו להיות ליד אנשים.
לצפיה ב-'ממש לא. אם אילוף היה כינוי לחינוך או לימוד... לא היה צורך '
ממש לא. אם אילוף היה כינוי לחינוך או לימוד... לא היה צורך
12/01/2017 | 18:57
1
22

להמציא מונח חדש של - אילוף :). אילןף משמע - ציות לפקודות. וברמה הגבוה שלו - ציות עיוור לפקודות, ללא יכולת להתנגד. כי זה כבר - תוכנת במוח :). לא משנה שיטת האילוף.

אבני היסוד - חזוקים/עונשים חיוביים/שליים - הם רק אבני היסוד :). וכמובן שהם שם תמיד. השאלה היא - לאיזו מטרה הם משמשים... ואיזה מסלול אנו מנסים להטוות דרכם :).

וכמו שכתבת בעצמך... אתם אומרים לכלב להיות בפינה - כי אתם לא מסוגלים לפקח עליו או על בני-האדם שבאו להתארח :). והאם לקבל קצת אוכל מהצד זה יותר גרוע עבור הכלב מאשר לשים אותו - בצד? לדעתך כן. לדעתי - להפריד את הכלב מהאיטראקציה החברתית, זה הרבה יותר גרוע. מה גם, שזה לעולם ישאר כך. אין לימוד, יש - "אין לנו מושג איך להשתלט על הסיטואציה, אז - פשוט ננטרל את הכלב מתוכה".

יש אנשים שלא מסתדרים עם כלבים בבתים שהם באים להתארח בהם?
אז יש גם אנשים שלא מסתדרים עם ילדים. אז? תשים את הילד בפינה?

בשני המקרים, בוא נגיע למצב... שאין סיבה שלא יסתדרו האחד עם השני :).

לצפיה ב-'לא תמיד לציית לפקודה בצורה עיוורת'
לא תמיד לציית לפקודה בצורה עיוורת
12/01/2017 | 23:25
10
הרבה פעמים יש טיפול התנהגותי שגורר את אבני היסוד הללו,
כמו לגרום לכלב לעשות צרכים בחוץ, לא למשוך את הרצועה ועוד שלל דברים.
אבל כנראה הם לא אילוף, שאני מתבלבל כאן. פשוט עושים את אותו הדבר, רק ללא פקודות.

בכל מקרה, מכל הפעמים שיצא לי לעבוד עם בעל חיים על פקודות, זה שיפר את הקשר. מסיבה פשוטה, שמשקיעים זמן איכות עם בעל החיים, וגם מונעים כל מיני סיטואציות לא נעימות שיכולות לפגוע בקשר, או לעודד התנהגויות רצויות.

יש לי שליטה על הכלב, לא על בני אדם מסביבי. כשהכלב אוכל מצלחת של אחרים (אם אני לא שם לב, שזה יכול להיות לגיטימי באירוע), אז הוא יבקש ממני או מאחרים גם פעם הבאה (זה חיזוק חיובי להתנהגות הזו).
בנוסף, יכולים לתת לו רעלים, כמו שוקולד. מבחינת אנשים שלא מסתדרים עם ילדים, הם לא חייבים להיות ליד ילדים (גם כשהם אצלי).. אפשר להגיד לילד ללכת לחדר וכו', או שיעשה מה שהוא צריך לעשות באותו הזמן.
למרות שגם אנחנו מאוד "להקתיים".
לצפיה ב-'בטח ש"מאלפים" ילדים, וזה חשוב.'
בטח ש"מאלפים" ילדים, וזה חשוב.
12/01/2017 | 18:50
3
19
אתה רוצה שהילד ינקה את החדר, אתה נותן לו תצ'ופר כשהוא מנקה.
הילד לא עשה שיעורי בית, אתה נותן לו עונש - ריתוק בלי מחשב לכמה שעות.
חיזוק שלילי, הילד צריך ללמוד כדי שבסוף הוא יקבל ציון טוב (active avoidance).

במקרים בהם הורים משקיעים בחינוך ברמה גבוה, ומעודדים ומפקחים פעולות שהוא עושה, זה לגמרי משפר את הקשר המשפחתי.
לפקח על פעולות הילד ולעודד אותו עם חיזוקים חיוביים כשהוא עושה מה שצריך זה נותן המון מוטיבציה ובונה קשרים.
שימוש בעונשים או חיזוקים שליליים, במידה והם לא עושים יותר מידי בעיות לוואי, לפעמים יוצרים יותר סמכות או "כבוד" כלפי ההורים. (למרות שאני לגמרי נגד השיטות הללו).
לצפיה ב-'סליחה. אתה כתבת קודם, שאין צורףך בהנהגה או דומיננטיות לשם '
סליחה. אתה כתבת קודם, שאין צורףך בהנהגה או דומיננטיות לשם
12/01/2017 | 19:06
2
18

בניית קשר. עכשיו אתה כותב - שיש צורך בפיקוח בחינוך, בעידוד, בהכוונה, בחיזורים, ואפילו ירחם השם - בעונשים נורמאליים. - משמע הנהגה ודומיננטיות (כשדומיננטיות מוגדרת ככל נסיון להשפיע על האחר, בהתאם לרצון שלנו)... ושזה דווקא מחזק את הקשר.

אז תחליט.

ואתה גם כותב, שמידה של עונשים או של - חיזוק שלילי - במידה והם לא מוגזמים, ונעשים נכון, הם יעילים ללמידה. ויכולים דווקא לעזור, לשפר את הקשר, ואפילו ליצור סמכות. - ועם זאת, אתה לגמרי נגד !!

לרתק ילד לחדר (דבר שאני נגד) - אתה בעד. להעניש ילד... אתה בעד. אבל כלב? אתה לגמרי לא-בעד :). אולי תחליט מה הדעה שלך?

בכל מקרה. מה שאני מציע זה שהכל כולל הכל - כפוף להוגנות. והוגנות הטיא נקודת איזון - הדדית, אליה צריך לשאוף וגם להגיע - יחד עם הכלב :).

אלא מה. שבניגוד למה שתיארת קודם. לא כולנו מקבלים גור - נקי - מהשגר שמייד רואה בנו ההורים שלו. מספיק מאיתנו אימצו או מצאו כלבים - שהם רחוקים מלראות בנו משהו - חיובי. בטח לא ההורים שלהם. ולרוב גם באים עם מכלול של צרות ובעיות, והתנהגויות לא-חברתיות. מה שאומר, שלפני ששלב הלימוד והחינוך (ולא אילוף!!) יהיה גם צורך לשלב בהתחלה את הכלי - ריסון. כי הכלב פשוט מחוץ לשליטה עצמית, ולכן גם אין כל כך איך להגיע אליו. אכן, לפעמים צ'ופרים יעזרו בשלב זה, אבל יש מספיק מקרים שהכלב "יסמן טריטוריה" (במילים עדינות) עליך ועל הצ'ופרים שלך :).

אז לא צריך להתרגש מכל פיפס ומכל שלב. כל עוד זה רק שלב הכרחי כדי בכלל להצליח להגיע לכלב ולפתוח ערוץ תקשורת איתו.

לצפיה ב-'אמרתי דברים שאני מכיר'
אמרתי דברים שאני מכיר
12/01/2017 | 23:34
1
14
הרבה בני אדם אומרים שחינוך "קשוח" הוביל אותם להיות בני אדם, וגרם להם לרכוש כבוד כלפי ההורים. זה לא אני אמרתי, זה אנשים מסביבי שחונכו ככה.
אני לגמרי נגד, כי זה גורר הרבה בעיות לא נעימות אחרות, וגם לא אפקטיבי כל כך.

נכון, לא כל כלב מגיע בגיל מוקדם כגור.
ובתחילת הקשר זה עניין מאוד מבלבל, הכלב פשוט שם עליך פס.
הוא לא מכיר אותך, סביר להניח שאין לכם שפה משותפת.
אבל גם אם תלך עכשיו לכלביה, תיקח רצועה ותבוא לכלב, סביר להניח שהוא ידע בדיוק מה אתה רוצה - להוציא אותו מהטיול.
לא יהיה לו אכפת ממך, כנראה הוא ימשוך ברצועה, אבל הצלחתם לעשות מטרה מסוימת ביחד, מפה הקשר נבנה לאט לאט.
מלמדים את הכלב מה לאכול ומתי, מרגילים אותו לאט לאט לבית, לטיולים, לבני הבית. כשתמצא כמה חיזוקים חיוביים שהוא אוהב, יהיה לך קל להתחיל לעבוד על התנהגות. כלבים מבוגרים עדיין חכמים, אין להם קושי ללמוד.
אתה מלמד את הכלב קודם כל איך להתנהג, מציב לו את הסביבה והתנאים, וככל שהזמן יעבור, עם השקעה נכונה, הקשר ישתפר. למרות שזה לא מחייב, לא חייבים לכפות על כלב קשר מסויים אם הוא לא מעוניין בכך עדיין.
לצפיה ב-'לגמרי מסכים עם כל מילה :). גישה הלהקה היא בהחלט כל מה שאמרת'
לגמרי מסכים עם כל מילה :). גישה הלהקה היא בהחלט כל מה שאמרת
13/01/2017 | 00:43
10

פה :). בעצמי כתבתי להיות קשוב לכלב, ולכבד את מה שהוא משדר :)

- מישהו אמר לכפות עליו קשר? לא אני :).

ואגב, בעבר (הרחוק) כבר כתבתי שלפחות התרגום שלי לגישה זו - משתמש בהמון חיזוקים חיוביים. עד כמה שאפשר. ופה קודם כתבתי - שהיא מבוססת על אהבה ;).

רק שלדעתי - אילוף (לפקודות) הוא לא חלק מהאהבה לכלב :). אלא בעיקר - יותר קל ונוח לאנשים :).

לצפיה ב-'כיצד נהיים מנהיגים של כלב?'
כיצד נהיים מנהיגים של כלב?
12/01/2017 | 18:40
6
19
איך בדיוק כלב מתחיל לראות בנו מנהיגים,
והאם כלב יכול לנסות להיות מנהיג עלינו?
לצפיה ב-'כפי שכתבתי, זה יקח כשנה פלוס ללמד אותך :). אבל השורה התחתונה'
כפי שכתבתי, זה יקח כשנה פלוס ללמד אותך :). אבל השורה התחתונה
12/01/2017 | 19:21
5
22

היא - שאתה הופך להיות המנהיג - משמע רוב העבודה היא שלך. ולא ששוברים את הכלב והופכים אותו - למונהג ;). אתה צריך להפוך להיות מישהו - שהכלב מכבד ורוצה אותו כמנהיג :). תנהיג לפי - דוגמה :).

אז אם לכלב אנו מנחיתים 30 כללים וגבולות ללכת לפיהם. לי יהיו 300 כללים וגבולות שאני מחוייב כלפיו. אתה הופך להיות מנהיג - ע"י דוגמה אישית. ובקצרה - יוצרים חוזה עם הכלב, הסכם הדדי. הכפוף להוגנות. ובונים אמון וכבוד הדדיים, עד שמגיעים לנקודה בה זה - מתרחש :).

הכלב? מנהיג עלינו? הכלב יכול להרגיש מנותק מהלהקה, ואז יהיה מנהיג לעצמו. בין אם אנחנו מנסים להיות איתו באינטראקציה חברתית, ובין אם לא. מישהו צריך להחליט החלטות ולהנהיג אותו. ואם לא אנחנו... אז הוא.

שוב. שכחו מהתיקונים של סיזר. קחו את המונחים הגדולים כמו - מסגרת שבאה לספק לכל כלב את המידה שלו ב - פעילות גופנית, אתגר מנטלי, אהבה (רועשת ושקטה). כמו ניהול סביבה, כמו יצירת מבנה וסדר בכל פעילות. כמו התנהלות ברוגע ולא בהתרגשות. כמו ההנחיה שאתה - הוא המקור להכל, והאחראי להכל... ושהכל מתחיל ממך - אז קודם תקן את עצמך, ואזן את עצמך, ובדוק אם אתה עשית את החלק שלך עבור הכלב - רק אז תבוא אליו "בתלונות". כמו אסטרטגיות התמודדות, כמו רמות עוררות, כמו - אמון/כבוד והחיבור שלהם ב- גבולות. כמו שהכל זה לגבי - שטח. לגבי זה - שאם יש משהו - משוחרר בעולם - זכותו של הכלב לקחת. אבל אם יש בעלים למשהו - הוא צריך לכבד ולא לקחת. וכו'.

בכללית, רוב הכלבים חסרי בעיות התנהגות או עם בעיות קלות עד בינוניות - רואים בי מנהיג - כזה או אחר, לאחר שעה של טיול יחד. עד מצב של ללכת משוחרר עם הכלב (לא תמיד זה מייד. אבל לא מעט פעמים כבר בטיול ראשון). בסופו של דבר, זו האווירה שאתה משרה ומתנהל לפיה, כמו גם - זה שאתה תמיד רואה וקשוב לכלב, ומגיב ומכבד את הדברים שהוא מנסה לשדר לך.

ערב טוב.

לצפיה ב-'מדוע צריך להציב לכלב גבולות וכללים?'
מדוע צריך להציב לכלב גבולות וכללים?
12/01/2017 | 23:52
4
16
בני אדם חיים לפי כללים וגבולות, זה לא אומר שזה צריך להיות ככה עם כלבים.
איזה גבולות אתה מציב לכלב? שלא יעשה צרכים בבית? שלא יעלה על הספה? שלא יכנס לחדרים מסוימים? לא יבנח? לא יתקוף או ינשוך? לא יאכל דברים שלא צריך?

לא צריך להציב גבולות, צריך להציב אלטרנטיבות ולעודד התנהגויות רצויות.
לא מענישים כלב כשהוא עושה צרכים בבית, במקום זה מארגנים לו"ז מאורגן ומסודר של אכילה וטיולים, נותנים חיזוקים חיוביים כאשר הכלב עושה צרכים בחוץ.

עולה על הספות? נותן לו מיטה ומקומות שהוא יכול להשתולל עליהם, מעניק לו חיזוקים חיוביים ותשומת לב כשהוא נמצא שמה.

עושה נזק בבית והורס דברים? פותרים חרדת נטישה אם יש, ובמקום לזרוק דברים, שמים לו הרבה צעצועים, בחדר מסודר ששמה אין דברים שאפשר להרוס.

נושך או שורט? לא משחקים עם הידיים, אלא רק באמצעות צעצועים. ידיים זה בשביל ליטוף או להרים בלבד. מעודדים משחק עם צעצוע בעזרת חיזוקים חיוביים.

אני יכול להמשיך עם הרשימה כל היום, אפשר לגרום ל30 גבולות וכללים להפוך ל0. ככה שאין לנו צורך להציב דוגמה איישת בנושא הזה.

איזה עוד דברים קשורים למנהיג להקה?
לצפיה ב-'סליחה? מדוע צריך? ראשית אני לא אמרתי מה צריך עבור כולם :).'
סליחה? מדוע צריך? ראשית אני לא אמרתי מה צריך עבור כולם :).
13/01/2017 | 01:14
3
21

אבל אני - אישית -  צריך להציב לו גבולות... כדי שלא אאלץ לאלף אותו ולקלקל לו את הטבע האמיתי :).

סוף-סוף אתה מסכים שיש סטנדרט כפול בין - גידול כלב לגידול ילד :). קודם אמרת שמאלפים גם ילדים ;).

אז מסתבר שילדים ובני-אדם לא מאלפים... אלא אם להורים שם נדפק משהו בראש. אלא שמתמקדים בהצבת גבולות. בדיוק - כמו שכלבים מתקשרים זה עם זה, וכן בדיוק כמו שכלבים מתקשרים עם חתולים ולהפך. ובדיוק כפי שהיה הקשר בין כלבים לבני-אדם בעבר. לפני שהיו שיטות אילוף...

אבל אנחנו כיום? - לא. למה להשתמש בכלי - גבולות. זה שמשמש גם בני-אדם בינם לבין עצמם, וגם כלבים בינם לבין עצמם - וכן בינם לבעלי חיים אחרים? זה מורכב מידי, ודורש באמת להשקיע בקשר עם הכלב, סבלנות, עמידה על שלנו, רוגע, זמן... השקעה...

אז, אנחנו נמציא את הגלגל מחדש, ובמקום לדבר בשפה המשותפת והטבעית שלנו ושל הכלבים - אנחנו יצרנו תהליך של - תיכנות הכלב - לפי רצונינו, ובשל חוסר זמן, חוסר רצון, חוסר סבלנות... ובהתאם חוסר ידע, וכן לרוב חוסר מוכנות לגדל כלב - כפי שצריך :). יותר קל - לאלף אותו :).

סליחה? דווקא באילוף אתה צריך לעבור על כל דבר בניפרד. בלהקה, אתה מלמד את המשמעות של - "לא", ושל "אחורה" - משמע גבול. וזה תופס על הכל. אתה רק צריך להציב אותו, ואם הכלב מאושר, ויש לו חיים מאוזנים... הוא אפילו לא יניד עפעף, ויכבד מייד. - מנסיון.

ומה עוד קשור למנהיג להקה? לא מספיק? יש רשימה אדירה. אל תדאג, זה לעולם לא מסתיים - דרישות התפקיד :). אבל הכי חשוב זה לעבוד לב אל לב. ולא מוח אל מוח.

זה מה שאיזון דורש... וזה מה שאילוף חוסך מהאנשים. בואו נפעיל על המוח של הכלב כלי פסיכולוגי עוצמתי... וזה יחסוך לנו להשקיע בו את מה שבאמת צריך ;).

ביום שאנשים יהיו מוכנים להשקיע שנה עד שנה-וחצי כל יום שעות של עבודה... כדי לגדל גור, וגם יהיו מוכנים לשלם על זה... אז נדבר :) עד אז, יסתפקו בפקודה ל - מקום :).

לא מזלזל, ברור לי שאני לא פונה לקהל הרחב. אבל זו האמת - כפי שאני מבין אותה. אין שום דבר בר השוואה בין כלב מאולף, לכלב שהוא - להקה (מאוזן עם הלהקה). אבל כבר אמרתי, ובעצמי פגשתי לא מעט אנשים שיצרו קשר מעולה עם הכלב - בלי שום ידע מוקדם וללא שום פקודה. אבל עם גבולות - באופן טבעי :).

- ואני כמובן מדבר על כלב מאולף הייטב, לא כזה שיודע - שב, וארצה. וגם מבצע רק כשבא לו. ובעצם חופשי ומאושר. אני מדבר על כלב שמתנהלים איתו סביב השעון בעזרת אילוף כזה או אחר. שהתקשורת מולו, הניהול אותו מתבצעים ע"י פקודות, אותי זה מזעזע. אני באמת מרחם על כלבים כאלה. כי בכך יוצרים כלבים טיפשים.

לילה טוב !! תודה על הדיון.

ושוב רק דעתי האישית, שלעולם לא תצליח גם להעביר את החוויה המדוברת. זה כמו להסביר גלישה על גלים. לך תסביר איך עומדים על הגלשן כשתופסים גל... שלא לדבר על לגלוש. מצד שני אילוף, זה כמו להסביר ריצת 200 מטר עם משוכות. רוץ ישר, כשיש משוכה - דלג :)).

ואני אפרוש בשיא, כדי שלא אחולל מהומות :). כשאני אביא כלב חדש... ואם אתה עם ראש פתוח, ואם אזכור - אזמין אותך לראות חלק מהתהליך. שעבורי מתקיים 24/7 365.

בשורה התחתונה, אתה לא קולט את הדבר הגדול. זה לא רק הכלים. זו כל הראיה והגישה והתפיסה. אתם חושבים שלהיות מנהיג זה להיות - הקובע!! ממש לא. אני עצמי כפוף לחוקים... יותר מהכלב. זה ההבדל בין שליטה-חיובית לבין שליטה שלילית. שליטה שלילית אני שולט, לא כפוף לאף-אחד. רק הכלב כפוף לי. שליטה חיובית - הכלב כפוף לי ולחוקי הלהקה. אבל גם אני כפוף לו, וגם כפוף לחוקים של הלהקה, וגם לחוקים של מנהיג להקה.

להיות מנהיג להקה, זה כמו הורה. לא פחות ולא יותר. 24/7 365.
אחרת, הכלב לא ילך אחריך מרצון.

לצפיה ב-'קראתי'
קראתי
13/01/2017 | 01:30
2
12
קראתי את התגובה, אמרת שאתה רוצה לפרוש בשיא וכו',
אם אתה חושב שאין טעם לדבר יותר או שאתה עסוק סבבה.
אם תרצה להמשיך את הדיון אתה מוזמן לצטט / להגיב.
לצפיה ב-'שבוע טוב. חלילה אינני חושב שאין טעם לדבר... רק שאני כבר'
שבוע טוב. חלילה אינני חושב שאין טעם לדבר... רק שאני כבר
14/01/2017 | 21:31
1
16

כתבתי עשרות ומאות הודעות בנושא בעבר. ולצערי, ואולי באשמתי - זה לא היה מובן. ואני גם אומר, שאין דרך להסביר במילים. כי אני מדבר על דינמיקה.

ובכללית, אני בקושי נכנס לפורום.

חשוב לי לציין, שאני לא מספר בשבחה של הגישה שאני למדתי (לא המצאתי כלום. אם כי שיניתי ופתחתי) כדי לעשות רושם או כדי חלילה להפחית מדרכים אחרות. אלא שאני חייתי ככה כמה שנים, ובאמת שאני מתאר את החוויה כפי שהי. אם כי, זה דורש השקעה אדירה.

אני לא מנסה להשוות או להציב בתחרות אילוף מול להקה. כי זה שני דברים שונים בתכלית, ואת זה היה לי חשוב להבין. בכל מקום שנכנס אילוף... זה בא במקום משהו אחר. זה לא לכבד את הכלב. שלב של לימוד, ואז הנחיה ואפילו הדרישה מהכלב לבצע? - ותחת ההוגנות - לא כי בא לי לתזז את הכלב. זה עולם אחר, ומכבד את הכלב, ואת השפה שלו.

אילוף (לפקודות/אותות) זה כלי חד-צדדי שעובד על הכלב. בעקיפין. הוא לא מבין את התהליך, אחרת היה בורח. הצבת גבולות, ועמידה עליהם - בעקשנות וסבלנות - זה כלי שעובד - עם הכלב ולא עליו. ותוך ניסיון למצוא הוגנות, הדדיות, ותוך הצורך לעבור את הדרך הארוכה, אך המחברת. המשמעת זה החיבור המרכזי אל הלכב. כי המשמעת היא אמורה להיות הדדית. זה מה שהופך אותנו מסתם שניים - ידידים, לשניים שהם יחידה אחת. להקה. יש לנו מטרה משותפת, ושנינו כפופים לאותם החוקים. אני כמנהיג רק לוקח על עצמי את הנטל של לפקח, ולהעיר אם יש צורך - קודם כל לי, ואחר כך לכלב. - שוב, תחת המטרה המשותפת של להיות חלק מלהקה, של שיתוף-פעולה - אמיתי. (וללא קיבוע התניות מתוכנן מראש, במוח של הכלב).

אתה דיברת על אבני-היסוד חיזוק/עונש - חיובי/שלילי. ואני אשאל אותך, בהנחה ואתה רוצה ללמד אותי לגלוש על גלים - בהתכתבות פה, ובאמצעות אבני-יסוד אלה - כי זו השפה היחידה שאני מבין. האם יש לך אפשרות לעשות זאת? התשובה היא - לא! ואתה מוזמן לנסות. ועדיין זה לא אומר שאתה לא מסוגל לגלוש על גלים, ושזו חוויה מדהימה ויחודית.

אז ככה אני מרגיש, אני לא גולש על גלים, אבל גולש עם כלבים :). אין פה מקום לשפה של אבני-יסוד, יש פה שפה של איזון ושיווי-משקל. ומי שיש לו נגיעה בתחום שכזה, ואימץ לעצמו שפה של איזון - יוכל להבין על מה אני מדבר, וגם יבין - שאין דרך להסביר זאת ממש. ומי שלא, ונצמד לשפה - ליניארית. אין לי מה לעשות, אין לי איך לתרום יותר.

זו המתנה הכי גדולה שקבלתי מסיזר מילאן. עצם ההבנה הזו. וכן שלד של הבנה לגבי המערכת אליה אני נכנס ואותה אני רוצה לאזן ולשמור מאוזנת. ומשם... נכנסתי למים - והתחלתי ללמוד לגלוש. והלמידה היא אין-סופית. וזה מה שאני מאחל לכל בעלי-הכלבים והכלבים שלהם...

- ורק-מדגיש שוב. שיש לא מעט גולשים טבעיים - עם בעלי-חיים. אבל הם עובדים עם גבולות פשוטים, ולא בעזרת תהליך אילוף רציני ועמוק.

כמובן רק דעתי והבנתי האישיות.
סליחה מראש אם מישהו נפגע. לא זו הייתה הכוונה.

- סליחה אם לא אגיב בעתיד. נכנסתי רק בגלל השרשור הזה.

שבוע טוב.

לצפיה ב-'אני אישית לא בעד הצבת גבולות או כללים'
אני אישית לא בעד הצבת גבולות או כללים
15/01/2017 | 13:46
6
אני בעד אלטרנטיבות וחיזוק התנהגויות רצויות.
לפי מה שאני מכיר, ועל הנושא הזה פחות קראתי, כמות הגבולות והכללים שבני האדם נותנים לכלב היא גדולה יותר מאשר בטבע אצל להקת זאב מצוי.

לגבי השאלה על גלישת גלים, בני אדם לומדים על ידי חינוך, או להסתכל על המבוגרים מהם (או מנוסים מהם). אדם שניסה לגלוש על גלים, אם הצליח או לא, יכול להעביר את הניסיון שלו לאחרים. לא כל אדם חייב לרכוש את הניסיון מחדש, זה למה אנחנו הצלחנו להגיע לרמה כזאתי של מדע וטכנולוגיה, אפילו שכל ילד שנולד לא יודע חיבור וחיסור.

בעקרון, אם נשים כלב בים, הוא אולי ידע לשחות במקרה הטוב. כדי ללמד אותו לגלוש, סביר להניח שצריך מעורבות של אדם שיעזור וילמד אותו.
לצפיה ב-'ועוד נ.ב. אנא בדוק את ההגדרה המילונית והרשמית של דומיננטיות,'
ועוד נ.ב. אנא בדוק את ההגדרה המילונית והרשמית של דומיננטיות,
12/01/2017 | 16:37
27

ותראה שגם אילוף - מכל סוג שיהיה - נחשב כאקט דומיננטי על הכלב. שכן, זה בא למטרת **שליטה** על הכלב ועל הסיטואציה :). אז כולנו מחפשים להיות דומיננטים על הכלב... רק שיש כאלה שהחליטו שהמונח דומיננטי כפי שהוא מוגדר רשמית - לא מתאים להם. אז הם החליטו לתת לו משמעות אישית שלהם... :).

ברגע שאתה מנהל את הכלב שלך - בכל צורה שהי!! אתה מנסה להיות דומיננטי מולו. נקודה :). זו ההגדרה :). אז אנא, תבדוק את עצמך שוב :).

לצפיה ב-'מה הקשר בין התאור שלך לבין סיזר ?'
מה הקשר בין התאור שלך לבין סיזר ?
13/01/2017 | 15:30
3
35
ברגע שאמרת שאתה מוריד 3-4 דרגות מהאלימות,
ומזכיר שאין עונשים בדרך בה אתה נוהג עם הכלבים,
אתה מסביר שאתה נוהג בדרך השונה 180 מעלות מהדרך
בה סיזר נוהג בכלבים.
אתה יכול להצמד בנוסטלגיה לדברים שהביאו אותך לדרך
שלך, או למצוא קשר בכך ששניכם נמצאים בקשר עם כלבים ועוד -
כיד הדמיון הטובה עליך.
העובדות הן מובהקות. סיזר נוהג באלימות ובכוחניות
בכלבים, ואת זאת אפשר לראות הן על גבי המסך בתוכניותיו,
ועוד יותר מכך מאחורי הקלעים.
מה לא מובן ?
לצפיה ב-'יש המון משותף. העיקר. העיקר הוא המשותף.'
יש המון משותף. העיקר. העיקר הוא המשותף.
14/01/2017 | 21:50
2
21

ואני מסכים עם הביקורת לגבי התפל. רק-אומר שבמקום לשלול את מה שהוא מעביר, ידע שבעיני הוא יחודי וחשוב מאין כמוהו. אני שולל את המקומות השליליים, משפר ומתקן אותם, ולוקח את החיובי - וגם אותו משתדל לפתח.

אם הייתי כותב לגבי מה לקחתי ממנו, הייתי יכול לכתוב 200 עמודים (כמובן עם פיתוח והסברים שאני כבר העמקתי בעצמי). מתוך ה- 200, 195 עמודים היו דברים - טובים ויחודיים שלמדתי דרכו. ועוד 5 עמודים של הסתייגות ממנו, ושל התיקון שאני אישית ביצעתי (כפי שתיארתי קודם. הרבה פחות קשיחות... הרבה יותר זמן וסבלנות).

לכן פתחתי בהודעה הראשונה ודברתי על עיקר ותפל.

ונ.ב. - אני לא הייתי מאחורי הקלעים. ומאמין שגם את לא. אז בואי לא ננחש. מה שעובדה - הוא עובדה, ומה שבגדר הדמיון - שישאר דמיון.

ועוד נ.ב. סיזר מילאן לא האדם לעבוד עם כלב אחד בייתי. הראיה שלו יוצאת מנקודת המוצא של להקה של 30-40 כלבים עוצמתיים עם עבר-שלילי - משוחררים יחד. וטעות אחת, יכולה להוביל למריבה המונית. ככה שאצלו זה הכל - זמן-אמת - וריסון. ודרישה למשמעת - מוחלטת - די מייד!  ולכן כל ההתנהגות שלו היא כזו. וכן, לפעמים הוא מאבד סבלנות או יוצא משליטה-עצמית - שזה לא נכון, ולא מקובל - גם עלי. ואגלה לך... שגם לא עליו.

זה בדיוק העניין, והסיבה שכל כך חוששים מהדרך שלו. כי הדרך שלו - שמה אותנו במבחן. מי אנחנו? יש לא מעט שכשניסו ללכת בדרך שלו - הרשו לעצמם להיות אלימים עם הכלבים שלהם. ואז כשקלטו מתי-שהו, אז האצבע הופנתה לסיזר, ולכל מה שהוא מייצג בעולם. אגלה לך, שגם לי הייתה תקופה בה - העתקתי אותו. כחצי-שנה שלא הכי הבנתי - איך הכל מתחבר, והייתי צריך לעבוד בשטח עם הכלבה שלי - כי לא הייתה ברירה. ואני מעולם - מעולם לא התפתתי להכאיב לה, או להכות אותה, או לשחרר עליה כעס. כי זה פשוט לא אני. להפך, ברגע שהבנתי כמה דברים בסיסיים, אפילו הורדתי מייד את קולר החנק שהיה עליה בעבר (כשלא יכולתי להשתלט עליה כלל), ועברנו לקולר רגיל. כי הייתה הבנה.

אז לי אין רגשות אשמה בעניין. כי גם אם סיזר עשה... אני לא עשיתי ככה. ולכן אני גם לא צריך לחפש את מי להאשים. ואין לי טראומות, ואני לא מחפש לשלול אותו ואת כל הגישה שלו. ואני שם בצד את ה - 5% שליליים שבו, ולוקח בשתי ידיים את ה- 95% דברים טובים שלמדתי ממנו...

לא מסנגר על התנהלות שלילית, רק אומר - שאת רואה רק את הרע שבו, אבל אך ורק את הרע. - ממוקדת. אני רואה גם וגם. ומבקר את הרע, ומשבח את הטוב. - הוגנות.

שבוע טוב. והלוואי וכולנו נגיע להתנהלות טובה ונקייה עם הכלבים שלנו.

לצפיה ב-'לגבי מאחורי הקלעים...'
לגבי מאחורי הקלעים...
14/01/2017 | 21:56
16
הובאו סרטונים שהספקתי לראות, לפני שנמחקו מהרשת.
הוגנות - חשובה לי כלפי הכלבים.

חותמת על השורה האחרונה !

שיהיה שבוע טוב :)

לצפיה ב-'לא צריך לעצור רק פה'
לא צריך לעצור רק פה
15/01/2017 | 13:49
12
זה נכון שאפשר לקחת דברים, להוריד מהם את השליליים ולהתמקד בלשפר את מה שטוב.
אבל זה לא צריך לעצור פה. הדימיון שלנו מאוד מפותח, ויש לנו יכולת לצבור ולעשות ידע.
תמיד צריך להמשיך ללמוד, לנסות, לקרוא, לשמוע מאחרים.
לראות איפה אנחנו יכולים לשפר, האם ואיפה יש טעויות ולמה.
לצפיה ב-'מה בהופעה?'
מה בהופעה?
12/01/2017 | 11:34
39
מה התוכן?
לצפיה ב-'נמצאה האבדה :)'
נמצאה האבדה :)
12/01/2017 | 02:37
1
32
לצפיה ב-'שמחים מאד לשמוע!!'
שמחים מאד לשמוע!!
12/01/2017 | 14:34
9
לצפיה ב-'שלוש כלבות עם תוקפנות לכלבים בעבודה על אדישות'
שלוש כלבות עם תוקפנות לכלבים בעבודה על אדישות
09/01/2017 | 12:56
13
112
מיכל כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'0:24 היתה משיכה ברצועה'
0:24 היתה משיכה ברצועה
09/01/2017 | 19:16
9
57
מדוע היתה משיכה ברצועה לכלב הלבן?

גם ב0:17 זה קרה בזמן שהבעלים הלך עם הכלב.

חוץ מזה ויותר חשוב,
הבעלים של הכלב הלבן גרם לכלב לשכב על ידי אחיזה עם הרגל ברצועה.

שמתי לב שגם הכלב הקדמי יותר, זה שמתנשף מלחץ כנראה, גם קיבל משיכה ברצועה בסוף.
לצפיה ב-'כל המצולמים הם מאלפי הכלבים '
כל המצולמים הם מאלפי הכלבים
10/01/2017 | 11:13
8
52
המשיכות שרואים בסרטון לכלבה הלבנה הקטנה הם בעצם חיזוק שלילי , בצורה זו אנחנו מגבירים סבירות שההתנהגות תחזור על עצמה , המשיכות כולן הן משיכות מהירות וקלות (ממש לא חזקות ולא נועדו להכאיב אלא יותר לסמן לכלב) , האחיזה של הרצועה עם הרגל להורדת הכלבה לארצה עוזרת בהמשך לכלב ללמוד לרדת לארצה ללא כל רכינה כלפיו או התכופפות , לבעלים של הכלבה הספצייפית הזאת יש מוגבלות פיזית ולכן חשוב שהכלבה תדע לרדת לארצה מבלי שהבעלים יהיה צריך להתאמץ , הכלבים בסרטון נמצאים כרגע בתהליך של אילוף וטיפול בהתנהגויות שונות (בינהם תוקפנות לכלבים) והם עדיין בתהליך של למידה .
המשיכות האחרות ברצועה לכלבים האחים הם תזוזות שאנחנו יוזמים בכוונה כדי ללמד את הכלב שגם בתזוזות של הרצועה הוא צריך להישאר במקום.
הלחץ הוא דיי טבעי מאחר ומדובר בסיטואציה לא קלה עבור אף אחת מהן , כאמור הן לא ממש מסתדרות עם כלבים (למרות שלא מדובר בלחץ גבוה וההלחתה היא כי מדובר בסוף סשן העבודה אחרי כ30 דקות) .

מיכל כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'איך את מאלפת כלבים אם התבלבלת במושג "חיזוק שלילי"?'
איך את מאלפת כלבים אם התבלבלת במושג "חיזוק שלילי"?
10/01/2017 | 17:21
7
38
חיזוק שלילי נועד על מנת לעודד התנהגות מסוימת, כאשר מסירים משהו שהכלב לא אוהב. (בצד ההפוך, חיזוק חיובי מעודד התנהגות מסוימת כאשר מוסיפים לו גירוי נעים להתנהגות).

וויקיפדיה: "חיזוק שלילי: סילוק גירוי לא נעים כתגובה לביצוע פעולה רצויה כלשהי, במטרה להגביר אותה."
לצפיה ב-'זה בגלל שהיא מאלפת כלבים ולא פסיכולוגית'
זה בגלל שהיא מאלפת כלבים ולא פסיכולוגית
10/01/2017 | 17:43
1
39
אז בתור פסיכולוגית- זה עונש חיובי. אבל זאת התקטננות לדעתי.

לצפיה ב-'לא מדובר בענישה חיובית , ענישה מטרתה להכחיד התנהגות'
לא מדובר בענישה חיובית , ענישה מטרתה להכחיד התנהגות
11/01/2017 | 08:12
29
וחיזוק שלילי נועד להגברת התנהגות.
ענישה מגיעה לאחר התנהגות וחיזוק שלילי ניתן לפני התנהגות.
בסרטון אנו משתמשים בחיזוק שלילי.
המשיכות בסוף הסרטון לכלבה הרחוקה הן משיכות יזומות שאנחנו נותנים כדי ליצור גירוי מפריע ואינן נועדו לחזק או להכחיד התנהגות .

מיכל כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'אני חיה את המושגים הללו וממש לא התבלבלתי'
אני חיה את המושגים הללו וממש לא התבלבלתי
11/01/2017 | 08:02
4
38
ואני אמנם מאלפת כלבים אבל מתמחה בבעיות התנהגות ולמדתי את פרק הפסיכולוגיה וההתניות על כל הדקויות שלו. ( כלבים וילדים לומדים דומה דרך התניות קלאסיות ואופרנטיות).
חיזוק שלילי הוא באמת הסרה של גירוי לא נעים כתגובה לביצוע פעולה כלשהי על מנת להגביר את ההתנהגות.
במקרה שאתה רואה בסרטון החיזוק השלילי הוא המשיכה ברצועה , המאלף נותן משיכה ברצועה וכאשר הכלב מבצע הגירוי הלא נעים נפסק.
המאלף נתן משיכה , הכלבה ביצעה את הפקודה וכתוצאה מכך המשיכה ברצועה הופסקה.

מיכל כהן - מבט הכלב

לצפיה ב-'אפשר להתרשם מהתנהגות הכלבים, עבודה יפה'
אפשר להתרשם מהתנהגות הכלבים, עבודה יפה
11/01/2017 | 10:48
8
לצפיה ב-'אם את מגדירה מראש את המשיכות'
אם את מגדירה מראש את המשיכות
11/01/2017 | 20:21
22
כ"מהירות", אזי סיום המשיכה הוא חלק מאופי המשיכה, ולא חיזוק שלילי.
כמו כן, אם המשיכות הן עדינות ולא מגיעות לרמה של ענישה חיובית, אז איך ההפסקה שלהן מהווה חיזוק שלילי?
לצפיה ב-'רשום מומחית להתנהגות כלבים'
רשום מומחית להתנהגות כלבים
12/01/2017 | 00:19
1
33
אני יכול להגיד שזה סוג של בסדר לא להבין מוסגים בתור מאלפת, אבל מומחה להתנהגות משמע יש פה קצת פסיכולוגיה.

אז ככה, אם את הכלב היו מחיזיקים חזק, ממש בצורה שלא נעים לו ללכת, והייתם משחררים את הרצועה אחרי שהוא היה מתנהג כמו שצריך, זה נקרא חיזוק שלילי.
כל עוד הכלב לא הולך כמו שצריך, הוא ירגיש לא בנוח עם רצועה הדוקה. על ידי זה שרוצים להגביר את ההתנהגות הטובה, מסירים את הלחץ ברצועה.

אבל זה לא המקרה כאן, הכלב הולך כרגיל 90% מהזמן. המשיכה הרגעית ברצועה מתבצעת רק לפעמים.
יש כאן הוספה של גירוי - המשיכה ברצועה.
אז אם את טוענת שאת מחזקת התנהגות, ויש הוספה של גירוי (המשיכה ברצועה), קוראים לזה חיזוק חיובי (ממש כמו לתת חטיף).

יש שאלה חשובה ואחרונה, את משתמשת במשיכה ברצועה בתור חיזוק חיובי (לפי ההגדרות), זאת אומרת שכל עוד הכלב הולך כמו שצריך, את מושכת את הרצועה וזה מעודד את ההתנהגות המדוברת.
האם את לעולם לא תמשכי ברצועה כאשר הכלב לא ילך כמו שצריך?
הריי את טוענת שהמשיכה אמורה לעודד התנהגות, אז אם את מושכת כאשר הכלב לא מתנהג כמו שאנחנו רוצים, זה יעודד את ההתנהגות הלא רצויה הזו.

האם התפקיד של המשיכה ברצועה היא להגביר התנהגות, או להפחית התנהגות?
לצפיה ב-'תיקון למה שרשמתי'
תיקון למה שרשמתי
12/01/2017 | 01:02
24
מצטער לא שמתי יותר מידי לב לתגובה האחרונה שלך.

את טוענת שאת מבצעת משיכות ברצועה ומפסיקה כשהכלב מתנהג כמו שצריך, ובכך משתמשת בחיזוק שלילי.

לגיטימי, לא חשבתי על ההסבר הזה.
לא אגיב שוב בדיון הזה אלא אם כן מצטטים אותי למשהו~
לצפיה ב-'מרשים! תודה על השיתוף'
מרשים! תודה על השיתוף
10/01/2017 | 17:44
7
לצפיה ב-'תודה על השיתוף.'
תודה על השיתוף.
10/01/2017 | 17:59
7
לצפיה ב-'תודה על השיתוף. כיף לראות.'
תודה על השיתוף. כיף לראות.
11/01/2017 | 21:14
5
לצפיה ב-'התנפלות על הפודלים שלי'
התנפלות על הפודלים שלי
10/01/2017 | 19:52
1
64
הפודלית שלי הייתה בהמלטה של 4 גורים וכלב הגיע ותקף את הכלבה שלי בזמן שהלכה ולמזלי הגורים לא נתקפו ויש לי שאלה למה משחררים את הכלבים שלהם בלי הסכמה?זה לא הוגן����������������
וכל הזמן הכלבה שלי יוצאת כמעט פצועה����������������������������������
לצפיה ב-'זה בהחלט לא הוגן, אני מגדלת כלב קטן בעיר'
זה בהחלט לא הוגן, אני מגדלת כלב קטן בעיר
11/01/2017 | 19:41
38
ובכל זאת נתקלת בבעיה של בעלים אדישים או חסרי אחריות שמשחררים את הכלבים בעיר ולפעמים הכלבים באים להתנפל על הכלב שלי. אני מעירה ומבקשת שירחיקו את הכלב. 

אם זה לא עוזר- פקחים יכולים לתת קנסות לבעלים שמשחררים את הכלבים מחוץ לגינות, אפשר לנסות את האופציה הזאת. 
לצפיה ב-'מזון מומלץ לכלבים'
מזון מומלץ לכלבים
11/01/2017 | 11:30
1
41
הייי!
יש לי 2 כלבות (7 קילו + 13 קילו) מעורבות ומתוקות, עד לאחרונה הן אכלו מזון מסוג 'אקזוטיק' , אבל בחודשים האחרונים אחת מהכלבות אוכלת ממש בלי תאבון... 
אז אני רוצה להחליף להן את האוכל.
המליצו לי על 4 סוגים, ואשמח לשמוע פידבקים אם מישהו מכיר:
- פט קיינד (מזון יקר)
- מריק (יקר)
- ספורטמיקס הוליסטי (מחיר טוב)
- אקונה (מחיר טוב)

אשמח לפרטים או המלצות על סוגים אחרים במחירים סבירים..

תודהרבה!
לצפיה ב-'מהרשימה, אני מכירה את מריק- מזון טוב מאד'
מהרשימה, אני מכירה את מריק- מזון טוב מאד
11/01/2017 | 16:30
27
ללא דגנים, עם אחוז טוב של חלבון, בלי מרכיבים זולים ולא מזינים (קמחים למינהם).
עוד המלצות- אקנה (סדרת ריג'נל או סינגלס), טייסט אוף דה וויילד, גו, נאו, נוטראם ללא דגנים, אוריג'ן, N&D... תלוי גם ברמת הפעילות של הכלבות. אם הן ספורטיביות ורצות כל יום, רצוי אחוז חלבון גבוה. אם לא, דווקא כדאי להמנע מיותר מדי חלבון. 
בגדול, את צריכה להסתכל על רשימת המרכיבים ולראות שהמזון לא מלא מכיל מרכיבים זולים שמנפחים את האוכל, כמו תירס ואורז כמרכיבים עיקריים. 
בנוגע למחיר- לדעתי טייסט אוף דה וויילד נותנים תמורה הכי טובה לכסף. אפשר למצוא שק של 13 קילו ב-250 ש''ח, ואולי הנחה אם קונים כמה שקים... נסי חנויות מהדרום שעושות משלוחים לכל הארץ, לרוב המחירים בדרום זולים יותר. אני מזמינה מ''קניון עולם החי'' שק של גו ב-275 ללא מבצע, שזה זול בהרבה מהמחירים במרכז. בהצלחה!
לצפיה ב-'אבדה כלבה!!! באזור חולון'
אבדה כלבה!!! באזור חולון
11/01/2017 | 04:47
4
62
אבדה כלבה פינצרית מעורבת בצבע חום
קטנה מגיעה עד הברכיים
עונה לשם קיארה
נאבדה אתמול בשעה 23:00 באזור משרד הרישוי בחולון
0545254256 רועי - להתקשר בכל שעה
לצפיה ב-'תפרסם גם בפייסבוק בדף של עמותת הסורקים'
תפרסם גם בפייסבוק בדף של עמותת הסורקים
11/01/2017 | 14:58
3
26

ובהצלחה!! מקווה שהכלבה תמצא בקרוב!
לצפיה ב-'נמצאה האבדה , תודה'
נמצאה האבדה , תודה
12/01/2017 | 02:38
2
13
לצפיה ב-'איזה יופי!'
איזה יופי!
12/01/2017 | 03:30
6
לצפיה ב-'שמח לשמוע !! :). '
שמח לשמוע !! :).
12/01/2017 | 12:10
4
לצפיה ב-'אלרגיה ממזון'
אלרגיה ממזון
08/01/2017 | 07:57
2
66
שלום רב,
אני מאכיל את הכלבה שלי מזון יבש לכלבים בוגרים על בסיס עוף של אקאנה.
שמעתי לא פעם על כך שמזונות על בסיס עוף גורמות לאלרגיות ורציתי לדעת האם הדברים אכן מבוססים? ואם כן מהם הסימפטומים?
אני רוצה לציין שהכלבה שלי שגרה איתנו בבית ולא בחצר מידי פעם מתגרדת באזור הצוואר והאוזן, מלקקת הרבה את כפות הרגליים ונושכת בעצבנות את הזנב .
כמו כן מידי פעם שיעול כזה של משהו מציק בגרון.
האם ניתן לקשר את הסימפטומים האלו למזון?
תודה
לצפיה ב-'זה ייתכן, אך אי אפשר לדעת בוודאות.'
זה ייתכן, אך אי אפשר לדעת בוודאות.
10/01/2017 | 17:55
20
הדרך שבה אפשר לבדוק זאת היא להחליף לכלבה את המזון ללא עוף ולראות אם התסמינים נעלמים. רק יש לעשות זאת בהדרגה ולא בבת אחת, כדי לא לגרום לבעיות בקיבה: להחליף תחילה רק מעט מהמזון ולוודא שהכלבה מגיבה אליו בסדר ובהדרגה להחליף חלק גדול יותר ויותר מהמנה למזון החדש, עד שכל המנה תוחלף.
אם זה לא יעזור, אני ממליצה לפנות לווטרינר כי ייתכן שמדובר באלרגיה למשהו אחר או בעיה בריאותית אחרת או בעיה התנהגותית בכלל. כמו כן, ניתן להתייעץ עם פורום רפואת חיות מחמד בתפוז.
לצפיה ב-'זה נשמע כמו אלרגיה, אבל לאו דווקא למזון'
זה נשמע כמו אלרגיה, אבל לאו דווקא למזון
10/01/2017 | 18:29
16
רוב האלרגיות הן בכלל לגורמים סביבתיים ולא למזון, כמו אבק, פרעושים, אבקנים וכו'. האם יש הבדל בין קיץ לחורף? בכל מקרה, אפשר כמו שKALLA הציעה להחליף מזון, והכי טוב לעשות את זה בליווי של הוטרינר. חוץ מזה, כדאי לדאוג להדברה טובה של פרעושים גם בחורף (ואם אמפולה לא עוזרת, לשקול לתת כדור נגד פרעושים), ולשאוב טוב את הבית מאבק. 
יש היום תרופות שמטפלות באלרגיות שלא מבוססות על סטרואידים, ובהחלט אפשר להקל על הסבל שלה במקרה שהטיפול במזון ובסביבה לא יעיל. 
לצפיה ב-'כלבה אוכלת שטיח'
כלבה אוכלת שטיח
09/01/2017 | 18:31
1
27
מה עושים כשהכלבה אוכלת/פורמת את השטיחים? חוץ מלגלגל את השטיח ולהרחיק...
האם מומלץ על חומר כלשהו שאפשר למרוח על השטיח וירתיע אותה? או כל רעיון אחר? 
תודה
לצפיה ב-'יש כעקרון בחנויות חומרים שאמורים לדחות כלבים,'
יש כעקרון בחנויות חומרים שאמורים לדחות כלבים,
10/01/2017 | 18:06
14
אך אין לי מושג אם הם באמת יעילים. בהחלט אפשר לנסות. אישית, הייתי פשוט נפטרת מהשטיח, אבל אולי זה כי אני לא אוהבת שטיחים בכלל.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי
מרפאה וטרינרית- ד
מרפאה וטרינרית-
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה