לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3894938,949 עוקבים אודות עסקים

פורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כלבים

ברוכים הבאים לפורום כלבים,

הפורום הוא מקום מפגש לאוהבי כלבים בכלל ולבעלי כלבים בפרט, והוא נועד לשמש במה להחלפת ידע, ניסיון, חוויות ועצות בנושא כלבים, גידולם, אילופם ודרכי הטיפול בהם.

הפורום נועד גם לעודד אוהבי כלבים לסייע ולתמוך בהצלת כלבים נטושים, לעודד טיפול אחראי ויחס הוגן לכלבים, ולעודד עיקור וסירוס כלבים.

הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.

לכן כל אחד מוזמן לבטא את עמדותיו ולהביע את דעתו בחופשיות, יהיו עמדותיו אשר יהיו, אך יש להקפיד על תרבות דיבור נעימה וראויה בפורום.

בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום.

הנה קישור לתקנון הפורום המלא - נא קראו אותו.

גלישה נעימה.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא  קראו  את  תקנון הפורום  לפני  שאתם  מתחילים  לכתוב  בו !

קחו את העצות הניתנות בפורום בעירבון מוגבל. זכרו כי העצות עלולות להתברר כשגויות ולא נכונות.
בכל מקרה, העצות הניתנות בפורום אינן מהוות תחליף להתייעצות ולביקור אצל וטרינר, או לפניה לבעל מקצוע מיומן ומנוסה.

המשך >>

לצפיה ב-'חינוך כלב לא לנשוך'
חינוך כלב לא לנשוך
19/01/2019 | 19:08
1
10
שלום רב! אנחנו מנסים לחנך את הכלב שלנו רועה מעורב כלב די גדול בן שנה בערך. לאחרונה הוא נושך אותנו כשרוצה משהו וזה הפך כבר למטרד ומסוכן איך אפשר לעצור את זה?
לצפיה ב-'יש בהודעות הנבחרות של הפורום ''עיכוב נשיכה'''
יש בהודעות הנבחרות של הפורום ''עיכוב נשיכה''
19/01/2019 | 19:32
3
לצפיה ב-' אפליקציה חדשה לגינות כלבים לאנדרואיד'
אפליקציה חדשה לגינות כלבים לאנדרואיד
17/01/2019 | 15:26
17
שלום חברים. לפני כמה חודשים אימצתי כלב ראשון, שמתי לב שמציאת גינה טובה זה סיפור לא פשוט, ותיאום עם אנשים להגיע לגינה מתבצע בעיקר בווצאפ. חשבתי שאפשר לשפר.
פיתחתי אפליקציה בשם: Dogr - גינות כלבים

לבעלי כלבים חדשים, האפליקציה תעזור למצוא גינות כלבים באזור, תראה מה יש בגינה, איך מגיעים, תמונות ועוד.
לבעלי כלבים ותיקים האפליקציה נותנת אפשרות לעשות "צ'ק אין" לגינה כשמגיעים, או בדרך, לראות מי נמצא בגינה או בדרך ברגע זה, לקבל נוטיפיקציה כשכלב מגיע לגינה, וכמו כן צ'ט לכל גינה.

כרגע ישנן רק גינות בהרצליה, אך כל אחד יכול להוסיף גינה (ומי שמוסיף מקבל הרשאות מיוחדות לגינה זו). האפליקציה מיועדת כמובן לכל הארץ.
מקווה שתמצאו בה שימוש, ואשמח להערות לתיקון ושיפור.

להורדה
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.highsnr.dogr

תודה, בני
לצפיה ב-'האם אתר petbucket הוא אתר אמין?'
האם אתר petbucket הוא אתר אמין?
13/01/2019 | 23:19
6
49
האתר petbucket מציע את הטבליה נגד קרציות ופרעושים BRAVECTO בסכום של 130ש"ח ליחידה. האם כדאי להזמין ממנו?
לצפיה ב-'גישוש לפרסומת - אם זה חד פעמי אז תיהנה מהספק'
גישוש לפרסומת - אם זה חד פעמי אז תיהנה מהספק
14/01/2019 | 11:53
5
14
לצפיה ב-'שאלה לגבי אתר מסויים'
שאלה לגבי אתר מסויים
14/01/2019 | 14:55
4
35
זו לא פרסומת. אני פשוט לא מכיר את האתר וחושש לקנות דרכו למקרה שימכרו לי זיוף שיכול לפגוע בכלב. האם ניתן לסמוך על המוצרים שאתר זה משווק?
מי שמכיר ומנוסה, שעזור לי בעצה
לצפיה ב-'חד משמעית לא!!'
חד משמעית לא!!
14/01/2019 | 16:18
33
החברה המייצרת של ברבקטו משווקת את המוצר אך ורק לוטרינרים ולא לחנויות ואתרים!! היו מחקרים של ה-FDA על תופעות לוואי וסכנות מהכדור, והמסקנות היו שכל התופעות המסוכנות הגיעו מכדורים מזוייפים שנמכרו באתרים כאלו ולא במרפאה מסודרת. קולרים של סרסטו וכו' אפשר לקנות בחנויות חיות וגם בחנויות חיות ברשת (כמובן ממקור אמין באירופה ולא מאלי-אקספרס), ברבקטו ושאר תרופות לבליעה- ממש ממש לא!!!
לצפיה ב-'₪130 לא אומר כלום, התבליות הן לפי משקל-גוף ואם את לא יודע'
₪130 לא אומר כלום, התבליות הן לפי משקל-גוף ואם את לא יודע
14/01/2019 | 16:18
2
24
את זה, אז איך היגעת דווקא לתבלית של ₪130 ?
השאלה שלך התבססה על מחיר ושאלת אם כדאי להזמין משם. אף מילה על אמינות. תקרא מה שכתבת. כבר היו מספיק פרסומות בכל מיני סיגנונות.
לצפיה ב-'שאלה לגבי אתר מסויים'
שאלה לגבי אתר מסויים
14/01/2019 | 16:29
1
28
מדובר בטבלית של 1000mg לכלב במשקל 26 קילו. בכל אופן תודה על חוות הדעת.
אני אוותר על האתר הנ"ל
לצפיה ב-'ממליצה בחום לוותר, זה לא אתר אמין'
ממליצה בחום לוותר, זה לא אתר אמין
15/01/2019 | 12:39
22
הכדורים אכן מאד יקרים ואין כל כך איך לחסוך. 
שאלתי פעם את הוטרינר האם אני יכולה לקנות כדורים עבור כלבים במשקל 20 קילו ולתת לכלב שלי חצי כדור בכל פעם (הכלב לוקח את הכדורים של עד 10 קילו). והוטרינר השיב שהוא בדק את זה, והחברה מצהירה שהפיזור של החומר הפעיל אינו אחיד בכדור, ולכן לא ניתן לחצות אותו. 
אז אין ברירה, משלמים את המחיר הזה... אני פשוט מושכת כמה שאפשר, לפעמים בחורף למשל הוא יעיל ליותר מ-3 חודשים, ויש כאלו שהכדור תופס על הכלב שלהם גם ל-5 חודשים. 

לצפיה ב-' גליקו פלקס לבעיות מפרקים מרדים'
גליקו פלקס לבעיות מפרקים מרדים
14/01/2019 | 15:47
1
44
שלום
החלטתי לתסף לכלב שלי את גליקו פלקס 3 ,צלע על הרגל,בן 12, ואכן רואה שיפור מאז שהתחלתי פעמיים ביום בוקר וערב (שוקל 37 ק"ג).
אך הכלב רוב היום במיטה ישן האם יש שם חומר מרדים?
לצפיה ב-'סליחה, אתה החלטת או הוטרינר?'
סליחה, אתה החלטת או הוטרינר?
15/01/2019 | 01:24
37
צליעה יכולה לנבוע מכל מיני גורמים (מכה, פציעה וכד'), לאו דווקא מבעיית מפרקים, והשיפור - מהחלמה. בכל האתרים שסרקתי (בוודאי יש עוד) לא מצאתי שום איזכור לעייפות יתר כתופעת לוואי. גם לא במאמר הזה: https://www.entirelypets.com/side-effects-of-glyco-flex.html שדן בהרחבה בתופעות הלוואי של גליקו-פלקס. כמובן, אתה רשאי לזהות את המוצר שלך באתר היצרן, כאן: https://www.vetriscience.com/index.php?l=product_list&c=23 ולשתול שאילתא בתחתית דף המוצר בסוף השאלות ותשובות (Q & A).
בכל מקרה, אם הכלב מתמיד בהתנהגות שלא כתמול שלשום, ובהנחה שאתה אינך וטרינר - הייתי ממליץ לך להתייעץ עם אחד כזה. כלבים וחתולים הם אלופי עולם בהסתרת חוליים וכאבים.
רק בריאות!
לצפיה ב-'איך לחנך גור ציוואואה לעשות צרכים בחיתול'
איך לחנך גור ציוואואה לעשות צרכים בחיתול
14/01/2019 | 20:56
2
25
איך אפשר לחנך גור ציוואואה לעשות צרכים על החיתול בבית? הוא כבר בן שלושה חודשים, עכשיו מסיים את החיסון השלישי ויהיה ניתין לצאת איתו גם החוצה, אבל כרגע הוא לא מוכן לעשות את הצרכים על החיתול. גם כשאנחנו כועסים עליו הוא לא מגיב לזה
לצפיה ב-'תראו לו גם מה כן, ולא רק מה לא'
תראו לו גם מה כן, ולא רק מה לא
14/01/2019 | 21:52
23
היכולת שלו לנחש מה אתם רוצים מתוך זה שכועסים עליו כשהוא עושה משהו שלא רוצים היא מאד מוגבלת.
למשל, לשים על החיתול כמה טיפות אקונומיקה. האמוניה באקונומיקה דומה לאמוניה בשתן וזה מגרה כלבים לעשות באותו מקום (כמה טיפות פירושן כמה טיפות פיזית, לא לשפוך שם, זה כלב והוא מריח הרבה יותר טוב מאיתנו).
לצפיה ב-'חיתול זה מאוד מבלבל עבור הכלב'
חיתול זה מאוד מבלבל עבור הכלב
15/01/2019 | 00:43
22
נסו להתחיל לצאת החוצה כל שעתיים ולהשתולל משימחה ולתת לו חטיפים טעימים כשהוא עושה בחוץ. אם עשה בבית, לספוג את זה במגבת נייר ולהוציא החוצה ולשים את זה במקום שבו אתם רוצים שהוא יעשה, ולתת לו להריח את זה.

לא לכעוס! הוא גור! תינוק! כמו שתלמדי תינוק בן אנוש לעשות בשרותים ככה צריך ללמד גם את הגור וזה לוקח זמן והרבה סבלנות

והנה מאמר בנושא:

כיצד לאמן את הכלב לשליטה בצרכיו
61
מאת: דר. דורון נרי - וטרינר
חינוך הכלב לשליטה בעשיית צרכיו חשובה מאוד לכלב ולבעליו כאחד למען שלום (וניקיון) הבית ולכן יש כמה דברים שחשוב לדעת:

גורמים המשפיעים על עשיית צרכים:
ישנם זמנים קריטיים שהכלב יצטרך לעשות את צרכיו:
זמן קצר לאחר הארוחה.
כשהכלב מתעורר משינה, בדרך כלל מוקדם בבוקר.
לאחר משחק, או כל פעילות אחרת
לפני קשירת הכלב או כל הגבלת תנועה אחרת.

וטרינר רמת השרון
וטרינר הרצליה

גורים יש להוציא כעשר פעמים ביום !
ברוב המקרים על מנת לעשות את צרכיו הכלב זקוק לגירוי כמו ריח של שתן או צואה שנעשו קודם לכן על ידי כלב אחר או ע"י הוא עצמו. לאחר שהכלב עשה את צרכיו הוא יתפנה מהם במהירות להסתובב במרחב חופשי ולהריח ריחות מגרים.  אם הכלב מוגבל לתחום קטן הוא יתאפק מלעשות צרכיו מכיוון שהוא אינו מעונין ללכלך את מרחב המחיה שלו. אם בכל זאת "התפספס" לו הכלב יסבול עד שננקה את המקום באופן יסודי.

וטרינר רמת השרון
וטרינר הרצליה

איך לחנך?
1) אם גילינו את המתנה לאחר מעשה אסור לנזוף בכלב או להענישו (קרוב לוודאי שהכלב לא יזכור מה עשה ולא יבין על מה אנו כועסים). אם נצעק עליו או נכה אותו יתכן שילמד אך יש יותר סיכוי שהכלב יתחיל לפחד מאתנו.

2) אין ללמד את הכלב לעשות את צרכיו על עיתון כשלב מקדים להתאפקות מוחלטת מכיוון שהכלב ילמד ששם יש עליו לעשות את צרכיו ויתכן אף מצב בו הכלב יתאפק כל הטיול בחוץ על מנת לעשות את צרכיו על העיתון בבית. יש לפרוס עיתונים רק אם אנו רוצים לחנך את הכלב לעשות את צרכיו בבית על עיתון כמקום השירותים הקבוע (כמו שמלמדים חתול לעשות את צרכיו בארגז חול) .  פתרון זה מתאים לכלבים קטנים הגרים בבנייני מגורים גבוהים בעיר.

3) אם הכלב נוהג ללכלך בתוך הבית ואנו רוצים לחנכו להפסיק הרגל זה קודם כל יש להיפתר מכל שרידי הריח של צרכיו, על ידי שימוש נכון בחומרי חיטוי וחומרים לנטרול ריחות.

* תהליך החינוך עשוי להמשך בין 10 ל- 14 ימים
א. בתקופת החינוך הכלב צריך להיות מוגבל בתנועותיו באופן מוחלט. כלומר על הכלב להיות יום וליל בשטח קטן, חוץ מאשר בזמנים בהם הוא מוצא לטיול.  כלבים קטנים ניתן להחזיק בקופסת קרטון, כלבים גדולים צריכים להיות קשורים קצר או במלונת טיסה (קופסת פלסטיק קלה מצוידת בדלת). על מנת למנוע שריטות על דלת או נביחות ניתן לשמור על הכלב במקום קרוב אליכם.
סביר להניח שבהתחלה יהיו "פספוסים", אולם תוך יומיים שלושה יתחיל הכלב לשמור על האזור נקי לחלוטין ויתאפק עד להוצאתו לטיול.

ב. בתחילה יש לצאת לטיול כל שעתיים שלוש במשך היום. בלילה אפילו גור יכול להתאפק עד כ- 6 שעות.

ג. כשיוצאים לטייל ומגיעים לאזור הרצוי כ"שירותים"  על הכלב להיות חופשי במידת האפשר. אם המקום גובל בסכנה כדאי שהכלב יהיה קשור בחבל דק וארוך ככל האפשר (5 מטרים).אם נחזיק בחבל קצר הכלב עלול להרגיש מוגבל ולפתח מעצורים

ד. יש לתת לכלב לטייל באיטיות על מנת שיריח ריחות מעניינים ומגרים. ריצה והשתוללות עלולים להסיח את דעתו מהמטרה.

ה. לאחר שהכלב עשה את צרכיו בחוץ יש לשבח אותו ואף מומלץ לתת צ'ופר. חיזוקים חיובים מאוד חשובים, לתת לכלב להרגיש שמעשיו טובים. כ10- דקות לאחר שעשה את צרכיו יש להחזירו הביתה למקומו המגביל את תנועותיו.

ו. לאחר שהכלב הצליח לשמור על  אזורו בבית נקי במשך 4-5 ימים ניתן להתחיל לשחררו בבית בהדרגה בתחילה לחדר אחד לאחר מכן ניתן להתקדם לזמנים ארוכים בשטח רחב יותר.

ז. יש להתבונן בכלב לצורות שונות של בקשה לצאת או התנהגות שחוזרת על עצמה לפני עשיית הצרכים בבית כמו הסתובבות במקום תוך כדי רחרוח. במצב כזה יש להסיח את דעתו על ידי אמירת "לא!!" קצרה והחלטית וזמן קצר לאחר מכן להוציא אותו לטיול.

ח. בשלב זה ניתן להוריד את מספר היציאות החוצה עם הכלב.  כלב בן שנה מספיקות לו בדרך כלל 3 יציאות החוצה.
ט. אם למרות הכל לעיל הייתה לכלב "פאשלה" חד פעמית או אף רגרסיה שלימה, אנא מכם- אל תצעקו ואל תכו את הכלבלב המסכן!!! במקום , חייכו בחרוק שיניים, נקו אחריו והמשיכו להקפיד על הכללים.

וטרינר רמת השרון
וטרינר הרצליה
לצפיה ב-' נא להקפיד על תרבות דיון מכבדת ועניינית '
נא להקפיד על תרבות דיון מכבדת ועניינית
15/01/2019 | 00:25
20
שלום לכולם,

בימים האחרונים התפתח כאן שרשור ער וחשוב בנושא "עיקור כלבה".
למרבה הצער, היו מספר גולשים שהתקשו מאד לנהל דיון מכבד וענייני בנושא זה, על רקע של אי הסכמתם עם עמדה שהם חולקים עליה מאד.

אני מבקש להזכיר לכולם את תקנון הפורום, ובמיוחד את הפסקאות שלהלן:
"הפורום נועד לשרת אותנו הגולשים, ועל כן חשוב שתשרור בו אווירה נעימה וחברית.
בפורום לא יותרו שימוש בשפה בוטה, ואף לא השמצות או התקפות אישיות כנגד גולשים או כנגד אנשים או גופים, אף אם אינם גולשים בפורום."

אנא, נהגו בהתאם לכללים אלה בתקנון הפורום, על מנת שלא נאלץ למחוק הודעות לא ראויות או לחסום גולשים שהתבטאו באופן בוטה או שדבריהם עלו כדי התקפה אישית כנגד גולשים אחרים.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'מעוניין לבדוק/להתנסות עם כלב מה האפשרויות?'
מעוניין לבדוק/להתנסות עם כלב מה האפשרויות?
13/01/2019 | 09:10
1
19
לצפיה ב-'יש התנדבויות: לטייל עם כלב בכלבייה או לעשות אומנה'
יש התנדבויות: לטייל עם כלב בכלבייה או לעשות אומנה
13/01/2019 | 11:57
22
יש עמותות מתנדבים שמסייעות לכלביות עירוניות בהוצאת הכלבים לטיולים בצהריים/ בערב (החברים של הכלבייה העירונית ת''א, גלילות, רחובות אוהבת חיות). 
אתה גם יכול לארח אצלך בבית כלב שזקוק לאומנה, לתקופה שמקובלת עליך ועל העמותה שלקחה על הכלב חסות. האומנה יכולה להיות לזמן מוגבל (נניח עד שבוע) או עד שהכלב מוצא בית מאמץ, שבתקווה זה יקרה מהר. יש כל מני כלבים שישמחו לאומנה או לטיולים, בכל הגילאים וכל הגדלים. בהצלחה
לצפיה ב-'קריעה של רצועה צולבת בכלבה בת 11- התייעצות!!'
קריעה של רצועה צולבת בכלבה בת 11- התייעצות!!
12/01/2019 | 22:22
3
34

הי, אשמח להתייעצות לגבי הכלבה שלי: יש לי כלבת בורדר קולי מקסימה כבת אחת עשרה. לפני כשבועיים בערך הגעתי הביתה וראיתי שהיא צולעת על רגל אחת. כלומר, הולכת על שלוש רגליים ואת הרגל האחורית הרביעית היא מרימה באוויר. חיכיתי יום למחרת כדי לראות אם זה משהו שחולף כי בעבר זה קרה לה וזה עבר תוך יום אך זה לא עבר לגמרי. אך הפעם זה לא עבר לה. לקחתי אותה כמובן לוטרינר ואחרי בדיקה ידנית מסתבר שהיא קרעה את הרצועה הצולבת שלה קריעה מלאה. הוא אמר שהאופציה היחידה שיש זה לעשות לה ניתוח. הוא הסביר לי שיש ניתוח שעשו בעבר שזה בעצם שחזור של הרצועה שנקרעה אז זה ניתוח לא מוצלח במיוחד וקשה וההחלמה שלו גם היא קשה. והאופציה השנייה היא ניתוח שבעצם גורם לכך שאין יותר צורך ברצועה עצמה. נתן לי שם רופא מנתח מומחה שעלות הניתוח היא כ-4500 ש"ח. העניין הוא פחות הכסף, אלא לעשות הרדמה מלאה לכלבה בת 11 ולהתערב לה כירורגית בגוף. אני לא מתלהבת מהרעיון. שאלתי מה קורה אם אוותר על הניתוח והאם זה יכול להשתפר לבד עם הזמן. הוטרינרית השנייה סיפרה לי על לקוח שלה שהחליט לא לעשות בסוף ניתוח לכלבה שלו ואחר כך הוא לא הפסיק להתגאות בכך שהכלבה הולכת מצויין ללא ניתוח. מדובר על כלבה מאוד פעילה, בת 11 ששוקלת כ-12 קילו. רזה יחסית. קראתי גם בעוד מקום(מאמר של וטרינר באינטרט) שלכלבים עד 15 קילו יש סיכוי טוב להחלים כמעט לגמרי אך זה יכול לקחת זמן. אני באמת מבולבלת מכך. הכלבה לא סובלת או נראית כאובה. אחרי המקרה היא קיבלה זריקה נגד כאבים וכדורים נגד כאבים ונגד דלקת במשך כשבוע אך כשהיא מנסה לקפוץ על הספה או על המיטה רואים שקשה לה :( למרות שלפני כשבוע זה היה נראה הרבה יותר קל. אשמח לחוות דעת ממי שעשה את הניתוח וגם ממי שהחליט לא לנתח. מה ההשלכות של שני המיקרים? מה עזר לכלב שלכם להשתפר או להחלים? כל תגובה תעזור לי כאן. תודה רבה מראש.
לצפיה ב-'מבין את ההתלבטות'
מבין את ההתלבטות
13/01/2019 | 00:08
21
שלום לך,

אני מבין את ההתלבטות - כל אחד מאיתנו מעוניין בטוב ביותר עבור הכלב שלו.
אם היה מדובר בכלבה צעירה - ברור שהיית עושה לה את הניתוח.
בפתח הדברים חייבים להדגיש ולהזכיר שמדובר בשאלה רפואית, ולכן הגורמים הנכונים היחידים להתייעץ איתם הם וטרינרים.
אני בסך הכל בעלים של שתי כלבות, ואין לי ידע מקצועי ברפואת כלבים.
אחרי שאמרתי את כל זה, אני באופן אישי הייתי עושה לה את הניתוח (על סמך המידע שהצגת).
גיל 11 לבורדר קולי הוא גיל נאה, אך תוחלת החיים של הגזע הזה היא 14-17 שנים. כלומר, צפויות לה עוד שנות חיים לא מעטות, ולהערכתי יהיה לה נוח ונעים יותר אם יהיו לה 4 רגלים תקינות ומתפקדות, משום שמדובר בגזע פעיל מאד.
באופן אישי אינני חושש מאד מהרדמה מלאה לכלב בגיל הזה - אך זהו עניין שהוטרינרים אמורים לתת לך לגביו עצה.
לסיכום - חשוב מאד שתקבלי את ההחלטה על סמך מידע מקצועי שיתנו לך הוטרינרים.

בריאות שלמה,

אורי. 
לצפיה ב-'המלצה חמה- ללכת להתייעצות עם מומחה אורתופדיה '
המלצה חמה- ללכת להתייעצות עם מומחה אורתופדיה
13/01/2019 | 01:54
1
20
האבחון יהיה יותר מדוייק והוא יתן לך הרבה יותר מידע על אפשרויות התערבות ניתוחית, סיכויי ההחלמה, הסיבוכים האפשריים בהתאם לגיל ולגזע (צריך לבדוק אולי MDR1?)  או החלמה במנוחה אם זה אפשרי. אני חושבת שיש אורתופדים בבית-דגן.
אח''כ אם תחליטי על ניתוח, בד''כ אפשר להזמין מנתחים למרפאה הרגילה וזה חוסך קצת בעלויות, אבל לפני כן כדי לשמוע מומחה באורתופדיה/ מומחה כירורג עם ניסיון בניתוחים אורתופדיים.  
לצפיה ב-' והייתי מתייעץ גם עם ד''ר ליסי שרון'
והייתי מתייעץ גם עם ד''ר ליסי שרון
13/01/2019 | 09:02
18
לגבי אופציות הפיזיותרפיה, עם או בלי ניתוח.
לצפיה ב-'בחירת כלב למשפחה'
בחירת כלב למשפחה
12/01/2019 | 19:08
8
33
שלום, אין לנו ניסיון בגידול כלב, ומתלבטים בין ג'ק ראסל וביגל. אנחנו גרים בדירה עם מרפסת שמש ויש לנו 3 ילדים. איזה מהכלבים הנ"ל יותר מתאים לנו לפי נסיונכם?

לצפיה ב-'אתם משפחה פעילה מאד או בטטות כורסא ?'
אתם משפחה פעילה מאד או בטטות כורסא ?
12/01/2019 | 19:09
6
12
לצפיה ב-'פעילים במידה'
פעילים במידה
12/01/2019 | 19:28
5
31
יוצאים לגינה, סידורים בחוץ ברגל וכדומה

לצפיה ב-'קחו ביגל'
קחו ביגל
12/01/2019 | 19:32
4
42
או הכי טוב דמוי ביגל מעורב מאחת העמותות.
אין צורך וסיבה לקנות כלב גזעי אלא אם אתם "מומחים" שאוהבים כלב מאד מסוים.
גק ראסל גזעי יכול להיות בטריה שלא נגמרת שלא יספיק לו טיול קצר פעמיים ביום
לצפיה ב-'ביגל'
ביגל
12/01/2019 | 19:52
3
38
ראיתי באתרי חיות מחמד שביגל "עקשן" ודורש אילוף קפדני. האם זאת בעיה אם אנחנו מתכוונים לאלף בעצמנו בעזרת ספר/סרטונים?
לצפיה ב-'ביגל'
ביגל
12/01/2019 | 20:08
2
41
כל כלב שנבנה ותוכנן להיות כלב עבודה, חייב להיות עקשן, כדי שיבצע את העבודה שלו ולא יוותר אחרי 2 דקות,
ביגלים תוכננו להיות כלבי ציד, לכן העקשנות רוכזה בהם,
אבל כבר הרבה דורות ביגלים לא צדים כלום חוץ מבובות בבתים שהם גרים בהם,
כך שזאת לא תכונה חזקה, כמו כלבי ציד גדולים, כמו ויימרנרים או דלמטי,
עוד תכונה שיכולה להיות בעיתית בביגלים, וכנראה יותר מהעקשנות, זה הצעקנות, הם תוכננו לזהות טרף ולקרוא לבעלים, לכן הם נבחנים יותר מכלבים אחרים,

אבל , כל כלב הוא משהו אחר, זה לא יוצא מפס יצור, כמו שכל ילד אנושי הוא אחר, גם אם הוא מאותו מוצא, ככה כל כלב הוא אחר

אבל שוב, אין שום יתרון עבורם לכלב גזעי, רק חסרונות,
ובניגוד לזה שכתב אחרי ומנסה למכור משהו, אתם לא צריכים לשלם לאף אחד, לא על קורס ולא על אילוף, כל עוד אין לכלב המסוים בעיה חמורה, ולכם יש רצון ללמוד ולנסות, כלבים כבר מאות שנים התרגלו לחיות עם בני אדם ולנסות לרצות אותם, יותר מכל חיה אחרת, יותר מהילדים שלכם, כך שאין צורך לאלף כל כלב.
לצפיה ב-'תודה רבה על העצות, עזרת לי מאוד!'
תודה רבה על העצות, עזרת לי מאוד!
12/01/2019 | 20:17
1
7
לצפיה ב-'ביגל זה כלב שמתאים למושב או כלב שהולך איתם לעבודה'
ביגל זה כלב שמתאים למושב או כלב שהולך איתם לעבודה
13/01/2019 | 01:44
28
כלבים יחסית תלותיים וחייבים עניין ועבודה כל הזמן. יותר מ-4 שעות לבד בבית, והוא יפרק לכם את הבית. ביגל פורח בסביבה כמו מושב שהוא מטייל וחופר בורות והולך עם הבעלים בשדה.
לצפיה ב-'כלב עבודה = הרבה הרבה מאד עבודה'
כלב עבודה = הרבה הרבה מאד עבודה
13/01/2019 | 01:46
27
למשפחה לא מנוסה הייתי ממליצה על כלב מאוזן ופחות פעיל וזקוק להפעלות מהגזעים האלו.
אתם רוצים כלב קטן וספורטיבי? אולי ג'ק מעורב או פודל/ טרייר קטנים (גם מעורבים בגזעים האלו יהיו נהדרים). 
לצפיה ב-'התלבטות - האם לקחת עוד כלב'
התלבטות - האם לקחת עוד כלב
10/01/2019 | 17:06
57
עד הקיץ היו לנו 2 כלבים בבית. שני זכרים גדולים ומסורסים. 
המבוגר מבניהם היה מאוד חכם ודומיננטי, הוא היה המנהיג מבין השניים. 
הצעיר יותר למד המון מהכלב המבוגר, וראינו שהאינטרקציה בניהם תרם הרבה להתנהגות שלו.
הם לא שיחקו ביחד, ולא נראה שהם חברים טובים...אבל כשהם היו בחוץ המבוגר תמיד היה מגן על הצעיר יותר... כשהיינו פוגשים כלב אחר המבוגר תמיד היה ניגש קודם ובודק אותו לפני שנותן לצעיר להתקרב.
הכלב המבוגר נפטר בקיץ. הצעיר נשאר הכלב היחיד בבית. אנו מקבלים רושם שהוא הפך להיות יותר תלותי בנו מאז שהוא נותר לבד, הוא מחפש הרבה יותר את הצומת לב שלנו ותמיד רוצה להיות לידינו, הוא מגיב בצורה מוגזמת (ביחס למה שהיה קודם) כשאנחנו חוזרים הבית ועוד...
עכשיו אני בהתלבטות, האם לקח עוד כלב הבית? האם זה ישפר את ההרגשה של הכלב הצעיר?
אני מפחדת לקחת כלב שיהפוך להיות הדומיננטי (כי הכלב הצעיר הוא כנוע מטבעו), אני לא רוצה שהוא יהפוך למספר 2 בביתו שלו. אנחנו גם לא רוצים לקחת גור, אלא כלב בוגר.
בנוסף, אני גם לא כל כך רוצה שיהיו 2 כלבים בבית (אתם יודעים, זה הרבה לוגיסטיקה...) אבל מצד שני, אם זה מה שיעזור לכלב שלנו להרגיש יותר טוב, אז אולי זאת ההחלטה הנכונה?
לצפיה ב-'עבדה\ נגנבה גורת כלב רועי גרמני בהרצליית פיתוח'
עבדה\ נגנבה גורת כלב רועי גרמני בהרצליית פיתוח
08/01/2019 | 21:39
35
לכלבה קוראים ג'ויי היא בת חמישה חודשים
יום שני 7.1.19 היא נעבדה \ נגנבה מאזור הרצלייה פיתוח
0545500069 שלומית
0546965599 שרון
0541233730 יהונתן

לצפיה ב-'ניתוח קישרת כיבה בסן ברנרד'
ניתוח קישרת כיבה בסן ברנרד
05/01/2019 | 09:50
33
שלום, יש לי כלבת סן ברנרד בת שנה ובשבוע הבא תיאמתי עבורה ניתוח עיקור. הווטרינר אמר לי לשקול לעשות במסגרת ניתוח העיקור גם קשירת קיבה כי קיים סיכוי שכלבים מהגזע הזה יסבלו מהיפוך כיבה שזהו מצב שעלול לגרום למוות. אני צריך להחליט האם לעשות לכלבה ניתוח עיקור פשוט או ללכת על ניתוח עיקור כולל קשירת כיבה שהוא ניתוח מסובך ומורכב יותר שטומן בחובו לא מעט סיבוכים וזמן החלמה ארוך. אני לא יודע מהם הסיכויים שיהיה לכלבה, חלילה, היפוך כיבה וכמה מורכב ומסובך ניתוח לקשירת כיבה והאם בכלל שווה לקחת את הסיכון לכאן או לכאן. מה דעתכם בנושא??
תודה!!
לצפיה ב-'קטנטנים וזקוקים לעזרה..'
קטנטנים וזקוקים לעזרה..
04/01/2019 | 21:24
46
לצפיה ב-'האם בעלי דירות להשכרה פתוחים להכנסת כלב לדירה ?'
האם בעלי דירות להשכרה פתוחים להכנסת כלב לדירה ?
03/01/2019 | 21:40
1
30
האם בעלי דירות להשכרה, שלא ציינו במודעה "בעלי חיים" פתוחים להכנסת כלב לדירה ? במה זה תלוי ? 

לצפיה ב-'אין כלל, שאל אותם. זכותו של כל אדם להחליט לגבי הדירה שברשותו'
אין כלל, שאל אותם. זכותו של כל אדם להחליט לגבי הדירה שברשותו
03/01/2019 | 21:45
7
לצפיה ב-'עזרה במציאת שימורי KD לכלב שבתוקף עד מאי או יולי 2019 '
עזרה במציאת שימורי KD לכלב שבתוקף עד מאי או יולי 2019
03/01/2019 | 20:42
30
שלום , 
רציתי לשאול אם למישהו יש (או מכיר מישהו שיש לו) שימורי KD(כליות) לכלב של הילס אבל לא מהגרסה העדכנית (עם הפס האדום) אלא שימורים שתוקפם עד אוקטובר 2018 או מאי 2019 או יולי 2019 . 
כלבי מוכן לאכול רק אותם ואוטוטו נגמר לי המלאי שצברתי ואני מעוניין לקנות מכל מי שיכול לספק זאת (או מכיר מקום או מישהו שאליו אני יכול לפנות על מנת להשיג שימורים כאלה)
מאוד אשמח לכל מי שיכול לעזור ולשלוח לי הודעה 
לצפיה ב-'פחד מרעמים, עזרה'
פחד מרעמים, עזרה
30/12/2018 | 14:31
7
61
היי,

הכלבה שלי כלבה בינונית (מעורבת) בת 10 וחצי, פיתחה בשנים האחרונות פחד מרעמים, גם כאלו יחסית רחוקים.
כל עוד היא אתנו בבית המצב יחסית נשלט, אנחנו נותנים לה כדור הרגעה שקבלנו מהוטרינר. היא עדיין בסטרס - רעידות ברגליים, רוק מוגבר, אבל נרגעת כעבור זמן מה אחרי שהרעמים חולפים. 
הבעייה היא שאנחנו לא נמצאים בבית, לרוב היא תהרוס בבית באיזור דלת הכניסה או דלתות פנימיות שסגורות. 
בעבודה הקודמת הייתה לי יותר גמישות, יכלתי לקחת אותה איתי או לעבוד מהבית, אבל כעת אני יותר מוגבל. 

אני מנסה לחשוב על פתרון בו מישהו יהיה איתה בזמן שאני בעבודה.
האם אתם מכירים פנסיונים יומיים באיזור פתח תקווה? האם אתם חושבים שזה בכלל רעיון טוב? מה לגבי פנסיון רגיל לכמה ימים? האם העובדה שתהיה במקום שהוא לא הבית עלול רק להחמיר את המצב (היא נלחצת במקומות חדשים)?
האם בדומה לדוגווקרים, יש כאלו שמוכנים להשאר עם הכלבה בבית לכמה שעות (כנ"ל, איזור פתח תקווה)?

אודה לרעיונות, הערות וכו'

*ברור שהפתרון האופטימלי הוא לפתור את הבעייה ההתנהגותית, אבל עם ילדים עבודה ועוד יהיה מאוד קשה כרגע

לצפיה ב-'"עם ילדים עבודה ועוד..." - תמצאי לך 10 דקות ביום'
"עם ילדים עבודה ועוד..." - תמצאי לך 10 דקות ביום
01/01/2019 | 17:24
4
43
הקליטי לך קולות רעמים מהאינטרנט ושכפלי מספר רב של פעמים, או סדרי שזה ירוץ ב-loop. כעת, כשיש לך סערת רעמים פרטית, את יכולה לנגן אותה גם כשהשמש זורחת בחוץ. קחי לך פסק זמן עם הכלבה, עם הסערה ועם ערימה של חטיפים שהיא משתגעת עליהם. התחילי בווליום מינימלי, כמעט בלחישה, כאשר החטיף כבר מתחת לאף של הכלבה. תני לה אותו ואחרים תוך כדי דיבור רך וליטופים, לאט לאט, בעדינות, שהרי אלה הן 10 הדקות המוקדשות כולן לכלבה. כשהכלבה מתעלמת מהקולות ומתרכזת בך ובחטיפים במשך יום-יומיים, הגבירי את הווליום טיפ-טיפה, תוך כדי כל הנ"ל. זה לא פתרון של זבנג וגמרנו. זה יכול להימשך שבועות, אבל בסופו של דבר היא תלמד לקשר את הרעמים עם דבר נעים. אם המצב התפתח במשך שנים, יש להצטער על כך שלא התחלת בקיץ. בינתיים, את יכולה לשלב את הכדור של הווטרינר עם ה-10 דקות הפרטיות היומיות. ואגב, זו לא חייבת להיות דווקא את, בכל הפעמים. כל אחד מבני הבית, שמספיק אחראי לקיים את כל הטקס, מבלי להקפיץ את הווליום פתאום, יכול.
לצפיה ב-'סליחה, כל הנ"ל בלשון זכר, כמובן'
סליחה, כל הנ"ל בלשון זכר, כמובן
01/01/2019 | 17:56
10
לצפיה ב-'תודה. מה לגבי השאלה המקורית'
תודה. מה לגבי השאלה המקורית
02/01/2019 | 08:49
2
22
תודה.
ניסיתי בעבר משהו כזה, הבעייה שהכלבה לא מגיבה כלל להקלטה, לא משנה כמה חזק היא.
אני אתן לזה עוד צ'אנס.

מה לגבי תשובה לשאלה המקורית שלי לגבי פתרונות לכרגע?
החורף הזה עד כה סוער מהרגיל.
לצפיה ב-'כלב לא יגיב להקלטת רעמים כי'
כלב לא יגיב להקלטת רעמים כי
13/01/2019 | 18:06
1
10
בעת סופת רעמים הרעם מפיק תדרים שרק כלב שומע ולכן הקלטה לא תעזור.
כנ"ל זיקוקים.
אני  ממליץ להכין בבית "מקום מבטחים" מיוחד שאליו תכניסו את הכלב בעת שיש רעמים ותהיו איתו.כך יתרגל להיכנס לשם כשיש רעמים ואין איש בבית.
לצפיה ב-'כשההקלטה באיכות גבוהה ומע' השמע (מגבר,רמקולים) איכותית ביותר'
כשההקלטה באיכות גבוהה ומע' השמע (מגבר,רמקולים) איכותית ביותר
16/01/2019 | 23:42
4
ומניחים את ארגזי הרמקולים ישירות על הרצפה, ללא בידוד מפני ויברציות (רצוי רמקולים גדולים פיזית) מקבלים תהודה ורעידות דרך הרצפה והקירות, שמתקרבים עד מאוד לאפקט שיוצרים רעמים אמיתיים. התהליך שתיארתי לעיל ואשר נכחתי בשלביו הסופיים, יצר אצלי, לפחות, את התחושה שאני יושב על הענן ב"צנטרום של הפיילה"
לצפיה ב-'הפתרון שנתתי לך עבד יפה אצל ידידה, שכלבה נכנס ללחץ '
הפתרון שנתתי לך עבד יפה אצל ידידה, שכלבה נכנס ללחץ
02/01/2019 | 13:29
44
מפטישי אוויר בהכשרת שטח לבניה בשכנות. הווטרינר הוא שהעלה את רעיון ההקלטה בנוסח "תעלת בלאומילך" והיתה תקופת חגים, שנתנה לה הפוגה והזדמנות לעבוד עם ההקלטה.

צר לי שאינני יכול להמליץ לך על דוגווקרים ופנסיונים יומיים (באזור מגוריך ובכלל). אני מעולם לא השתמשתי בשירותיהם, גם כשעבדתי במשמרות ועם כל המטלות בבית. אם לא תקבל כאן המלצות לדוגווקרים באזור מגוריך, תוכל למצוא כאלה על לוחות מודעות במרפאות של וטרינרים, כמו גם ברשתות חברתיות וסתם בגוגל.

בינתיים, אתה יכול להוציא לה את האנרגיה (לעייף אותה כהוגן) לפני היציאה לעבודה. כלב עייף מעדיף לישון יותר מכל דבר אחר. אם אין לך זמן לטיולים ארוכים בחוץ, למד אותה ללכת/לרוץ על מסלול חשמלי בבית. זה דורש תקופת הסתגלות בצמוד, אבל אח"כ מספיק קשר עין ודברי עידוד. אפשר גם לחלק לה את הארוחות כך שאת ארוחת הבוקר תצטרך "לשלוף" מקונג, כשהיא לבדה, ותהיה מאותגרת בהשגת הצ'ופרים שלה בעצמה.

הפתרון האידיאלי, במקרה של בעיית התנהגות, הוא כמובן, כמה פגישות עם מאלף מומחה בטיפול בהתנהגות. הלעטה בכדורים היא פתרון ברמה של עזרה ראשונה, לא כדרך חיים. העברת כלב לחיץ, בשיטתיות, למקום זר (פנסיון) עלולה, לעניות דעתי, לייצר "שריטה" חדשה שקוראים לה חרדת נטישה. הפתרון הזמני הוא, כמו שכתבת: דוגווקר. אני מקווה שייצטרפו לדיון כמה מהגורויים של הפורום ויאצילו עלינו מחוכמתם וניסיונם
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי יש פנסיון יום בכפר הירוק'
למיטב ידיעתי יש פנסיון יום בכפר הירוק
03/01/2019 | 09:31
31
ייתכן שיש גם קרוב יותר, אבל תצטרך לשאול את גוגל.
הכרתי מישהי שהיתה שמה שם את הכלבה כל יום כשהיא בעבודה והיתה מרוצה, אבל כבר עברו כמה שנים מאז.
בכל מקרה, מסכים עם דגלמנגה שזה לא בהכרח פתרון טוב, להכניס אותה לשם רק לתקופת החורף? רק לימים בהם צפוי גשם? כלבים אוהבים שגרה, להתחיל לשחק איתה ככה מזמין בעיות נוספות.
לצפיה ב-'גורים שננטשים '
גורים שננטשים
31/12/2018 | 17:50
2
59
היי, אני לא יודעת למי לפנות מקווה שכאן אוכל להיעזר.. 
אתמול בצהרים מצאתי במרכז המושב 2 גורות כבנות חודש וחצי שנזרקו בגשם הנוראי.. 
את הגורות לקחתי מיד לבית, הן נראו לי מוכרות מאוד ומייד ידעתי מי הבעלים החסר לב שזרק אותם 
לפני כשנה וחצי היתה לו המלטה נוספת הוא ניסה למכור את הגורים ב 150 שח וכשלא הצליח זרק אותם במושב ליד  
הערב גיליתי שבנוסף לגורות שהוא זרק יש אצלו עדיין עוד 5 גורים מההכרות שלי עם המשפחה הזו 5 הגורים ימצאו את עצמם ברחוב בימים הקרובים.
הוא לא  מוכן לסרס את הזכר שלו ולעקר את הכלבה כך שמקרה זה יחזור על עצמו בפעם השלישית ללא ספק  
איך אפשר לעצור את הזוועה הזו? 
לצפיה ב-'הלואי והייתי יודעת '
הלואי והייתי יודעת
31/12/2018 | 22:55
29
מקווה שהשכן (מגעיל לדעתי) לא עושה מטחנת גורים 

לפנות למשטרה אפשרות אחת
לפנות למשטרת החיות -יש דבר כזה  אפשרות שניה
אפשרות שלישית  לכל עמותה :תנו לחיות לחיות /רחובות אוהב חיות/ אס או אס 
זה מה שיצא לי מהזכרון ודאי יש עוד .

אתה אדם טוב ואכפתי  מקווה מאד שעזרתי 
אגב מאיזה מושב אתה -לא חייב לענות שמי נורית 
לצפיה ב-'לזרוק את הגורים ברחוב זו עבירה פלילית'
לזרוק את הגורים ברחוב זו עבירה פלילית
01/01/2019 | 08:32
35
בהנחה שניתן להוכיח שהגורים שלו, ושהוא זרק אותם ולא הם ברחו מהבית, שני נושאים בעייתיים להוכחה.
ניתן ליצור קשר עם צער בעלי חיים, יש להם מחלקה משפטית שמנסה להלחם באנשים כאלה.
לצפיה ב-'עיקור כלבה'
עיקור כלבה
29/12/2018 | 20:41
33
65
חשבתי לקנות כלבה ורציתי לשאול האם זה הכרחי לעקר אותה? 
לצפיה ב-'רק אם שאלת כדי ללמוד - בהדגשה: כדי ללמוד'
רק אם שאלת כדי ללמוד - בהדגשה: כדי ללמוד
01/01/2019 | 00:27
45
בצד שמאל של המסך, תחת הכותרת "הודעות נבחרות" מופיעה ההודעה: "
"מאמרים המציגים את חשיבות העיקור והסירוס מאת ד"ר עמיחי מורשת - וטרינר".
פתחי את הקישור המתאים לך, בתחתית ההודעה, קראי והשכילי.
אגב, לכותב המאמר יש רקורד מרשים ביותר, שלא כמו "מלמדים" למיניהם, שטענותיהם מבוססות על הרבי הפרטי שלהם ועל הכלב הביתי הפרטי שלהם.

לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
05/01/2019 | 23:58
30
23
כלבה מתייחסת פעמיים בשנה. זה הזמן שיהיה עלייך לשמור עליה מזכרים (בהנחה שאינך מעוניינת הגורים). בתקופת הייחום יש לכלבה דימום. הכלבות מגזע קטן הוא כמעט ולא מורגש.
מלבד השבועיים האלו בשנה הכלבה מתנהלת רגיל.
אני אישית נגד עיקור בעיקר מסיבות מוסריות.
אבל את ההחלטה שלך תעשי עם עצמך.
לצפיה ב-'כשמתעסקים בבריאות, גם נפשית, של כלב - אין מקום למוסר'
כשמתעסקים בבריאות, גם נפשית, של כלב - אין מקום למוסר
06/01/2019 | 07:48
29
24
שבכלל שייך לתחום כללי ההגינות בין בני אדם. כלבים אינם "זקוקים" להעמדת צאצאים, לא מהבחינה החברתית, אף לא הבריאותית. זה דומה להאכלת חיות בפסח במצות, כי זה עקרוני מהבחינה הדתית.
לצפיה ב-'בלי קשר לצאצאים'
בלי קשר לצאצאים
06/01/2019 | 09:37
28
29
(להזכירכם : לנו יש שתי פודליות לא מעוקרות. לא זווגו מעולם והן שמחות ומאושרות).
השוואתי את זה פעם להוצאת עוקץ מדבורה כדי שיהיה נח לשחק איתה.
או החלטה של בעלים לקצץ זנב ואוזניים מכל סיבה שהיא... אפילו בטענה שזה עדיף לכלב....
ואין עניין בלהאכיל כלב מצות בפסח. לכלב מותר לאכול חמץ. (אם כלב הולך בפסח ומוצא חמץ לאוכל - אין עם זה בעיה).
הבעיה היא שליהודי אסור שיהיה חמץ ברשותו בפסח ולכן אם אין לי חמץ - אני לא יכולה לתת לכלב חמץ. (אם יש לי שכן גוי ויש לו אוכל לכלבים שהוא חמץ אין בעיה עם זה שהכלב שלי ילך לאכול אצלו).
לצפיה ב-'ואם זה משפר את הבריאות של הכלבה, זה מוסרי?'
ואם זה משפר את הבריאות של הכלבה, זה מוסרי?
06/01/2019 | 22:35
13
25
כמובן שקיצוץ זנב ואוזניים בטענות מוסריות זה קשקוש בלבוש והצדקת התעללות בכלב לצרכים אסתטיים. אז אני לא חושבת שיש מה להשוות. 
לצפיה ב-'איך זה משפר את בריאות הכלבה??'
איך זה משפר את בריאות הכלבה??
07/01/2019 | 06:23
12
25
אז נכון שאם אין רחם אז לא תהיה דלקת ברחם או גידול ברחם.  אבל התפיסה מגוחכת. כי כלבה יכולה לפתח גידולים במקומות שונים בגוף.
כמו שלא נצינציע לכל אשה לכרות את רחמה ואת שדיה כדי למנוע גידולים ודלקות ככה לא ברורה לי התפיסה הזו.
שכן שלי עיקר השבוע את הציוואווה שלו. הוא אמר שעכשיו הוא קנה לה מזון דיאטטי כדי שלא תשמין. כלבים מעוקרים נוטים להשמנה והשמנה כן עלולה להוביל למחלות. אז?!
קיצוץ אוזניים וזנב , הסרת בלוטות ריח לחמוס הוצאת עוקץ מדבורה נועדו כדי שלאדם  יהיה קל יותר לגדל את בעל החיים.
ובעיני לא זה ולא זה מוסרי.  לקחת בעל חיים ולהעביר אותו הליך רפואי מיותר רק כדי שהוא יהיה חיתוך שעשועים טובה יותר.
אבל זו דעתי.
השואל ששאלב אם חייבים. אז לא. לא חייבים.
האם רוצים? זו כבר שאלה אישית.
לצפיה ב-'מזל באמת שהכלבה שלי לא יודעת לקרוא'
מזל באמת שהכלבה שלי לא יודעת לקרוא
08/01/2019 | 11:38
11
22
כי אם תקרא את הודעתך היא עוד עשויה להתחיל להשמין מהאוכל הרגיל שלה ולהצטער על כך שלא ניצלה את שש השנים שעברו מאז העיקור שלה להשמנה...

ותרגיל משעשע: נסי לקרוא את הודעתך ולהחליף את המילה 'עיקור' ב 'ברית מילה'.
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי השמנה'
לא יודעת לגבי השמנה
08/01/2019 | 12:00
10
22
אבל השכן אמר שהוטרינר שלו אמר לו להחליף לאוכל דיאטטי בגלל העיקר וגם שמעתי פעם ממגדלת חתולים שחתולים מסורסים נוטים להשמנה.
אין לי מושג מה נכון. מעולם לא גידלתי בעלי חיים מעוקרים.
ו"ברית מילה" לא קשורה לדיון בכלל. זו מצווה מהתורה, עתיקת יומין שמאפיינת את העם היהודי.
אם היתה מצווה לסרס ולעקר הייתי שמה את המצפון והמוסר שלי בצד ומעקרת. 
לא הייתי לוקחת ילד לניתוח שקדים אבל אם רופא היה אומר לי שצריך : אז הייתי מנתחת.
לצפיה ב-'גידלתי מלא חתולים, כולם מעוקרות ומסורסים, ולא נתקלתי'
גידלתי מלא חתולים, כולם מעוקרות ומסורסים, ולא נתקלתי
08/01/2019 | 13:50
1
26
בבעיה של השמנה.
אני לא רואה מה מוסרי בלתת לחיה לחוש דחף להזדווג מבלי יכולת להגיע לפורקן. אין בזה שום היבט רגשי או צורך נפשי, זה צורך פיזיולוגי לחלוטין מבחינתם, זה כמו כאב פיזי שאין לו מזור. אכזרי ומיותר לגמרי. 

אין טעם להתווכח על אמונה, אך אם מצווה עומדת בסתירה למצפון ולמוסר, מבחינתי זה היה אומר דרשני. ברור שאם יש צורך רפואי בניתוח בגלל בעיה בריאותית ספציפית, אז מנתחים, אבל מה הקשר בכלל?
לצפיה ב-'כמו שכתבתי : אין לי מושג לגבי ההשמנה'
כמו שכתבתי : אין לי מושג לגבי ההשמנה
08/01/2019 | 14:27
16
אולי באמת אין קשר.זה מה שאמרו לי.
לי אישית נראה לא נכון לקחת בעל חיים בריא ולהעביר אותו ניתוח שבעיני מיותר.
כלב לא מסורס ללא כלבה לידו בד"כ אין רצון לזווג. ואנחנו מדברים על גידול כלב אחד או שניים בבית. לא על חוות כלבים.
הנקבות עוברות ייחום. בקושי מורגש אצלנו.  לא הרגשתי אף פעם צורך לעקר או לחשוב חבל שלא עיקרתי.
מוסר אישי הוא לא תמיד צודק.
אם המצווה היתה נוגדת את המוסר האישי שלי : ברור שהייתי הולכת לפי המצווה.. המוסר האנושי הפכפך ולא תמיד שווה לצדק המוחלט.
לכן עריכת ברית היא ברורה לי גם אם כאמא היא היתה קשה לי.
במקרה של סירוס לשמחתי תחושותיי המוסריות עולות בקנה מידה שווה עם ההלכה. ככה שאין גם מיני דילמה.
אני חושבת שכל אדם אחראי על שלומה של חיות המחמד שלו והוא עושה את החלטותיו לגביה.
חייבים לעקר? ממש לא.
אם רוצים זו החלטה אישית לגמרי. 
ברור שיותר קל לגדל בעל חיים מעוקר. אבל גם יותר קל לגדל חמוס ללא בלוטות ריח וחתולים ללא ציפורניים

לצפיה ב-'אני רק שאלה קטנה אליך אניאורחת'
אני רק שאלה קטנה אליך אניאורחת
09/01/2019 | 12:41
7
17
ו"ברית מילה" לא קשורה לדיון בכלל. זו מצווה מהתורה, עתיקת יומין שמאפיינת את העם היהודי."
תמיד כאשר אני שומעת את הטיעון הזה שברית מילה זאת מצווה עתיקה מהתורה וכו', אני תמיד שואלת איך זה שדווקא את המצווה הזאת כולם או הרוב מקפידים לקיים?
זאת מצווה ששומרי המסורת לקלה או לחומרה בעצם עושים למישהו אחר,
המישהו האחר הזה הוא תינוק בן 8 ימים,
המעשה עצמו בלתי הפיך כידוע וכמובן איש לא שאל את פי העולל.
איך בקלות וכמעט באוטומטיות אנחנו מקיימים מצווה על חשבון מישהו אחר?
אגב, אין חובת מילה על פי ההלכה, זאת רק מצווה ומסורת.
מדוע אותו אחד ששומר מצוות לא יישם את אמונותיו למשל בשמירת שבת, כשרות, נידה וכו' שהם כתובים במפורש?
השכנה שלי נוסעת בשבת, אוכלת שרצים, לא צמה בכיפור ואפילו לא מדליקה נרות שבת,
אבל את הבולבול של התינוק שלה קיצצה בקלילות אוטומטית.
אם הייתה מצווה לעקר ולסרס היית שמה את המצפון שלך בצד?
מעניין.

לצפיה ב-'זה רק בישראל ורק בגלל סיבות חברתיות'
זה רק בישראל ורק בגלל סיבות חברתיות
09/01/2019 | 12:58
2
17
החברה שלך מפחדת שהבן שלה ילך לצבא וכולם יסתכלו עליו אחרת,
אבל חלק גדול מיהודי העולם, וחלק הולך וגדל בישראל לא מל את הילדים שלו,
זאת מצווה ברברית שמראה כמה היהדות היא דת פרימיטיבית,
תזכירי לי מה החוק היהודי לעשות להומואים ?
לצפיה ב-'לא רוצה להרחיב בנושא כי זה לא שייך לכאן'
לא רוצה להרחיב בנושא כי זה לא שייך לכאן
09/01/2019 | 13:06
1
16
עד כמה שזכור לי, הבן שלי מעולם לא סיפר לי שמישהו בחן את הבולבול שלו בצבא... כל העניין הזה הוא לא יותר מאשר לחץ חברתי שגם אנשים בעלי היגיון בריא לא עומדים בו.
אבל הגבתי כי תהיתי לגבי קיום האמונה/מצוות מול לבטי מוסר,
כפי שאניאורחת חיברה בין הנושאים.
פשוט לא יכולתי להתאפק,
אז נניח לזאת כאן,

לצפיה ב-'גם לי לא זכור שמישהו בחן לי את הבולבול בצבא'
גם לי לא זכור שמישהו בחן לי את הבולבול בצבא
10/01/2019 | 12:18
13
אם כי במקלחות לא הרכבתי משקפיים אז יתכן שפספסתי, אבל לא זכור לי שהבולבול של מישהו עלה אי פעם לדיון.
גם לי יש חברים חילונים גמורים (שאפילו טסו להתחתן בפראג מרוב סלידתם מהממסד הדתי בארץ) שמלו את הבן מהסיבות האלה, שאני לא מצליח להבין.
לצפיה ב-'יש לי הרבה מה לכתוב בנושא הברית'
יש לי הרבה מה לכתוב בנושא הברית
10/01/2019 | 13:16
3
12
אבל זה לא הפורום המתאים שעוסק כזכור בנושא כלבים.
לא נכון שאין מצווה למול מהתורה. אבל לא אכנס לזה כאן.
רק מעניין אותי שאנשים כמוך שמתרעמים על ברית מילה העשירית עוול לאחר(שזה חיתוך קצה של עור בסך הכל ודומה יותר לוחירור אוזניים) לא אכפת להם לקחת אחר (כלבלב) ולחתוך לו חלקים ואברים שלמים בגוף (אשכים/רחם) בלי להניד עפעף ...
לצפיה ב-'אני חותכת ועוקרת סדרתית'
אני חותכת ועוקרת סדרתית
10/01/2019 | 14:53
2
18
אני גם אוספת גורים נטושים גוססים סידרתית,
אוספת סדרתית של זכרים פצועים אחרי עונות ייחום ,
אוספת סדרתית של נקבות צעירות עם גורים מתים בבטן ושהרחם שלהן נרקבה בגלל שהן לא מצליחות להמליט,
אוספת סדרתיתי של גורי שכנים שזורקים אותם בקופסה בפח, אחרי שהנכדים והילדים כבר לא מתלהבים מהפלא...
עיקור וסירוס הוא חיוני, מועיל לבעל החיים ולסביבה, מאריך את חייהם ובעיקר מספק להם איכות חיים טובה יותר.
ברית מילה הוא לא נחוץ, לא מועיל ולגמרי מיותר לעשות את הפרוצדורה בגיל שמונה ימים לרוב ללא הרדמה ובטקס מעורר גועל נפש, בעיקר הקטע שהמוהל מוצץ את הבולבול של התינוק וכו'.
יגיע הנער לגיל מצוות, ויחליט בעצמו.
ולא ענית לי על שאלת המוסר,
אבל מילא.
את וודאי תמשיכי בשלך.
רק לא מבינה מדוע לבוא דווקא לפורום הזה, יש מלא מקומות שאפשר לחגוג ולשמוח על המלטות של שגרים...
למה את כאן, מעצבנת את יושבי הפורום הזה, שעושים עבודת קודש להציל את כל הגורים שאנשים זורקים למותם, שרואים בהסברה ובעידוד לעקר ולסרס חשיבות עליונה, מדוע לבוא לכאן ולמנטר תמיד וכל הזמן נגד?
לצפיה ב-'המוסר היתה שאלה?!'
המוסר היתה שאלה?!
10/01/2019 | 18:39
15
נראה לי שהייתי מאד ברורה : המוסר התורני עולה על המוסר הפרטי שלי ולכן הוא קובע בעיני.
אני לא בעד המלטות. בטח לא בעד המלטות של מעורבים שאין להם דורש.
אני לא חושבת שכדי למנוע המלטה צריכים לעקר והכלבות שלי וגם הכלבים של אחי הם דוגמא לכך.
אין לי מטרה לעצבן ואני לא מבינה למה את חושבת שהארת הנקודה מהיבט אחר היא מעצבנת.  זה פורום שכותרתו "כלבים" ולכן על שיח מכבד בנושא כלבים ראוי בעיני וכל איש יעשה הטוב בעיניו.
הכלבות שלי לא המליטו ולא ימליטו למרות שיש ביקוש לפודלים - אבל הן גם לא יעוקרו לעולם(למעט מקרה חרום רפואי חלילה).

לצפיה ב-'אני מבקשת לא לנגח אנשים ברמה האישית.'
אני מבקשת לא לנגח אנשים ברמה האישית.
10/01/2019 | 23:06
16
זהו פורום פתוח לכל בעלי הכלבים ולכל המתעניינים בכלבים ובנושאים הקשורים אליהם, וזכותה של אניאורחת, שהיא גם בעלת שתי כלבות וגם מתייחסת בתגובות שלה לנושאי הפורום, לכתוב פה בדיוק כמו של כל אחד אחר.
זה שיש לה דעות שונות משלך אין פירושו שהיא עושה לך דווקא או מנסה לעצבן אותך בזה שהיא מבטאת אותן, גם אם אני או את לא מסכימות עם הדעות האלה, ויש לה זכות מלאה לבטאן, כמו שלי ולך יש זכות לבטא את דעותינו, בתנאי שזה נעשה בסגנון מכובד ומכבד.
את רוצה להתווכח על הדעות שלה ולהסביר מדוע לדעתך הן מוטעות? אין שום בעיה, כל עוד זה נעשה בצורה מנומסת שאינה יורדת לפסים אישיים. אני בטוחה שתמצאי פה הרבה תומכים. אבל גם אם אניאורחת היא בדעת מיעוט דעתה לא פחות לגיטימית ואין מקום לנסות לסתום לה את הפה או לגרש אותה מכאן.
לצפיה ב-'תודה שהזכרת'
תודה שהזכרת
07/01/2019 | 02:20
13
31
שתי הפודליות שלך הן בדיוק ה"ניסיון הרפואי העשיר", שציינתי, שמסתמך על הכלב הפרטי.
על הצורך להצטייד במקל של טוריה, בטיול עם כלבה מיוחמת, שבעקבותיה שובל של זכרים, ממשקל 3 קילו עד 60 קילו, שיש להם בראש רק דבר אחד ושנימוסים מהם והלאה - אני יכול לספר. על דלקת הרחם שחטפה ג'יני ז"ל בגיל מבוגר, שכמעט חיסלה אותה ושהיתה נמנעת אילו עוקרה בגיל צעיר - אני יכול לספר. עוד אוכל לספר, על משתנות ומחראות כלבים על מפתן הבית, ומקהלות נבחנים במשמרות יום ולילה, כל זה בגלל הכלבה המיוחמת שבו - גם זה שייך לניסיוני, שמסתמך על הכלבה הפרטית שהיתה לי. בחצר בית פרטי זה מאוד לא נעים. בכניסה לבית משותף, עלולים השכנים לתבוע את בעלי הכלבה על אחריותם לזיהום סביבתי ולרעש.
בראשית שנות ה-90 לא היתה מודעות לנושא העיקור/סירוס, כמו שיש היום. כדאי להתקדם וללמוד ולא להישאר תקועים בעבר.

ולשאר טיעונייך:
עוקץ הדבורה אינו מפעיל מערכת הורמונלית מחזורית, שמשבשת את התנהגותה הרגילה, כך שאין דומה המשל לנמשל. מאידך גיסא, את יכולה להמשיל את שיוף חוד העוקץ לקיצוץ ציפורני החתול, למניעת נזק לרהיטים. אם טומי יתעקש לחדד את ציפורניו על רהיט יקר, למרות כל מגוון אמצעי הגירוד שקנית לו, את תקצצי את ציפורניו ותשליכי את שאלת המוסר דרך החלון.

בעניין המצות, אם את מתעקשת ש"לא להבין", נתתי דוגמה להכפפת בעח"י למנהגים אנושיים. ה-למה בני אדם מחויבים וה-איך חיה יכולה להתחמק - פשוט לא רלוונטיים.

וכמובן, כל מה שכתבה לך שירן ל11 על קשקושי המוסר.
לצפיה ב-'מזה בדיוק ניסו להפחיד אותי בתחילת הדרך'
מזה בדיוק ניסו להפחיד אותי בתחילת הדרך
07/01/2019 | 06:30
12
19
במבט לאחור : זה מגוחך. אני מטיילת עם כלבות מיוחמות. אין שום שובל של כלבים מאחורינו.  ואם פעם איזה כלב הילה התלהבות והלך אחרינו אז "קיש" אחד והוא הסתלק.זה לא שיש התנפלות על הכלבות.
ואין לנו כלבים ליד הבית ולא על מה שהזכרת.
אז הנסיון הפרטי שלי עם שתי הפודליות ולפניהן עם שוש הפקינזית - מלמד משהו אחר.
לגבי טומי : אינך מכיר אותי. גם אם הציפורניים הוא ישחית משהו מאד מאד יקר אני לא אפגע בציפורניו.
ואגב, גם לגבי טומי אמרו לי בפורום השכן שחתול לא מסורס זו מכה. הוא יברח, הוא יסמן בבית, הוא יהפוך לאגרסיבי וכו',.
לא התממש. טומי כבר בן עשר חודשים. בוגר בגזע החתולאיים והוא חתול מדהים. לא מחפש לברוח, לא תוקף ואפילו לא מסמן כלום בבית. מתפנה רק בארגז.
לצפיה ב-'לגדל חתול לא מסורס זה עינוי, אפילו מגדלי גזעיים מסרסים'
לגדל חתול לא מסורס זה עינוי, אפילו מגדלי גזעיים מסרסים
07/01/2019 | 11:03
11
20
אז בהצלחה לך, אני אשמח שתעדכני איך הולך איתו כי להבנתי זה גיהנום.
גידלתי כלב לא מסורס מדהים ומקסים, והוא לא הפסיק כל חייו להיות בייחום ולאונן על כל דבר. אני מניחה שהתסכול הזה לא נעים לא. כמו כן, זכרים אחרים הראו המון תוקפנות כלפיו בגלל שהיה לא מסורס. עכשיו יש לי כלב מסורס והוא יכול לשחק חופשי עם כולם בלי חשש שבטעות ירביע, וזכרים אחרים הרבה יותר נעימים אליו. והוא גם לא מאונן על כל דבר וכל אורח. הוא כלב חטוב מאד ולא שמן, שוקל בדיוק אותו דבר כמו ששקל לפני 4 שנים בסירוס. אנרגטי ושובב ואישיותו לא השתנתה כלל, הוא לא התבגר ולא התמתן ולא התעייף. 
וכן, למנוע סרטן לא רק ברחם אלא גם בעטינים למשל... כלבים חיים מעט גם ככה, כל שנה שאפשר להוסיף לחיים שלהם זה מבורך. 
מה הקשר לקיצוץ אוזניים? זאת אכזריות לשמה שגם אסורה בחוק בארץ וברוב המדינות הנורמליות. 
לצפיה ב-'זה גם מה שאמרו לי כשהתחלתי לגדל אותו'
זה גם מה שאמרו לי כשהתחלתי לגדל אותו
07/01/2019 | 13:56
10
21
בינתיים הוא מדהים!!!! לא סיוט ולא עינוי. נהנים מכל רגע (והאמת? אני נהנית ממנו אפילו יותר מהכלבות המדהימות שלנו).
לאחי יש שני כלבים זכרים לא מסורסים. אחד פקינז בבית ואחד אמסטף מעורב בחצר. אף אחד מהם לא מאונן. אף אחד מהם לא זווג והם משחקים לפעמים זה עם זה (למרות הבדלי הגובה והטמפרמנט).
לא היה לי אף פעם כלב זכר. אבל אני מניחה שלא כל הלא מסורסים מאוננים. זה משהו התנהגותי. כלב מתגרה מריח נקבה מיוחמת. לא סתם ככה.
לצפיה ב-'ספק גדול אם רוב דברייך (ואפילו חלק) הם אמת'
ספק גדול אם רוב דברייך (ואפילו חלק) הם אמת
08/01/2019 | 05:00
7
23
מהיכרותי עם טיעונייך בשני הפורומים, את מציגה דיעה הזויה, שמנוגדת ליידע המוכח ע"י מומחים, ומתעקשת לפתח עליה דיוני סרק. יש לזה כינוי באינטרנט.
כל הכלבים מתנהגים בצורה אחת - חוץ מהכלבות שלך.
כל החתולים מתנהגים בצורה אחת - חוץ מהחתול שלך.
ממש פלא בריאתי !
אין ספק שאת יודעת היכן מונחת האמת, אך לא לשם כך את כאן. כל מעשייך מתמקדים בטיפטוף הדבר המקומם ובהתעקשות להמשיך ולהתפלסף עליו עד אין קץ.
אסיים בתזכורת של מה שכתבתי בפורום השכן, בנושא הסירוס/עיקור: אין טעם לנסות לגרום לך "להבין" (נכון יותר "להודות") שהעולם כדורי ולא שטוח. על כן אמליץ לכל המשתתפים, שלא לגעת בטיעונייך ההזויים - לא באצבע ולא במקל".
מי שמעוניין להמשיך להסתובב במעגלים - שיבושם לו.
אני סיימתי.
לצפיה ב-'בהזדמנות זו תוכלו להציץ לפורום השכן, לראות את הטפטוף ההזוי'
בהזדמנות זו תוכלו להציץ לפורום השכן, לראות את הטפטוף ההזוי
08/01/2019 | 05:47
25
כנגד ידע עשיר, שלא יסולא בפז, ואת התגובה של מי שכבר מכירה.
שם כבר אין המשך להתפלספות.
לצפיה ב-'מה שאתה כותב מגוחך לחלוטין'
מה שאתה כותב מגוחך לחלוטין
08/01/2019 | 06:20
3
21
איזה אינטרס יש לי לספר דברים שאינם אמת? מה אכפת לי אם הגברת תעקר או לא את כלבתה? זה פורום לשיחה על כלבים ובמסגרתו גם לדעה שלי ולנסיון האישי שלי יש מקום.
הנסיון להפוך את דבריי ללא לגיטימיים (או אותי אישית) היא בעייתית מאד מהרבה בחינות.
נכון שבאנטרנט יש איזה קו די אחיד שגם וטרינרים התיישרו  לפיו (ומה אכפת להם? זה עסק שמכניס כסף לא רע). ולי יש את הניסיון הפרטי שלי מול כל ה"ידע הרב" ששוטף את האינטרנט. ומה לעשות? המציאות חזקה יותר מכל תאוריה ודעה.
אגב, יש לנו שני ארנבונים אחים שגילם מעל שנה. שניהם זכרים. תמיד ידעתי (מקריאה באינטרנט כמובן) הארנבונים זכרים יילחמו זה עם זה אם אינם מסורסים. עוד טעות. שניהם חיים יחד באותו כלוב. אין מריבות כלל.
סלח לי שאיני לוקחת את על מה שמתפרסם באינטרנט כתורה למשה מסיני ושיש לי את שיקול הדעת שלי.
(אגב, גם לגבי טומי החתול כתבתי כבר כשהיה גור שאם הוא יהיה נוראי בבגרות בגלל חוסר סירוס - נמצא פתרון אבל לא נסרס. סירוס אינו מוסרי בעיני.  אבל אני שמחה שהחששות התבדו.  טומי נשאר חתול מדהים למרות שהתבגר.
לצפיה ב-'2 זכרים אחים שגדלו יחד חברים טובים אבל תכניסי עוד אחד'
2 זכרים אחים שגדלו יחד חברים טובים אבל תכניסי עוד אחד
08/01/2019 | 07:23
1
18
בגילם וספרי לנו מי נשאר חי
לצפיה ב-'בארנבונים בוגרים יש סכנה בהכנסת'
בארנבונים בוגרים יש סכנה בהכנסת
08/01/2019 | 10:14
18
כל פרט בוגר. זכר או נקבה.
גם אם אכניס נקבה הם יתקפו אותה. חייבים תקופת הרגלה מאד ארוכה. (אבל אין לי כוונה להכניס עוד אחד/ת בכל מקרה....)
לצפיה ב-'"באנטרנט יש איזה קו די אחיד שגם וטרינרים התיישרו לפיו..."'
"באנטרנט יש איזה קו די אחיד שגם וטרינרים התיישרו לפיו..."
08/01/2019 | 12:12
34
אז מה שכותב ד"ר עמיחי מורשת*, במאמריו על עיקור וסירוס, זה מה שהוא למד מהקו המקובל באינטרנט?! בחיי, הפכת את העגלה לסוס ואת הסוס לעגלה. אצלך כנראה לא חשוב מה את כותבת, העיקר זה לכתוב ולהמשיך להתפלסף.

-------------------------
*ד"ר עמיחי מורשת הוא מנהל בית החולים הוטרינרי רחובות ומתנדב כוטרינר אגודת SOS חיות. בעברו היה וטרינר יחידת "עוקץ" - יחידת הכלבנים בצה"ל.
לצפיה ב-'אני מבקשת מלהימנע על הערות אישיות לגופם של גולשים '
אני מבקשת מלהימנע על הערות אישיות לגופם של גולשים
08/01/2019 | 12:09
1
16
בפורום. פה אנחנו מנהלים דיונים בצורה מכובדת ומכבדת. אין שום בעיה להתנגד התנגדות נחרצת לדעתה של אניאורחת ולכתוב דעה נגדית, וגם אני לחלוטין לא מסכימה עד דבריה, אבל זכותה לחשוב אחרת ולבטא את דעתה גם אם היא לא מוצאת חן בעינינו מבלי ירידות עליה כאדם.
לצפיה ב-'את צודקת. אני מתנצל - לגבי הכותרת בלבד'
את צודקת. אני מתנצל - לגבי הכותרת בלבד
08/01/2019 | 12:20
4
לצפיה ב-'זכר כן מתגרה גם ללא נקבה'
זכר כן מתגרה גם ללא נקבה
15/01/2019 | 12:46
1
10
בניגוד לנקבה שמתייחמת אחת למספר חודשים, זכרים מיוחמים ומוכנים לפעולה כל חייהם בערך. אפשר לפתור את האוננות מבחינה התנהגותית, אבל התסכול יישאר.
לצפיה ב-'הכרתי רק פקינז אחד'
הכרתי רק פקינז אחד
15/01/2019 | 18:00
5
לא מסורס שהיה מאונן על כל דבר וכל הזמן.
כל שאר הכלבים הזכרים שאני מכירה (של אחי, של שכנים וחברים) לא מאוננים כלל.
אגב, הבעלים של אותו פקינז סיווגו אותו כדי שירגע. לא עזר בכלל.
לצפיה ב-'תשובות בשני מישורים'
תשובות בשני מישורים
14/01/2019 | 23:47
12
שלום לך,

אני סבור שעל השאלה "האם הכרחי לעקר כלבות?" יש להשיב בשני מישורים:
(1) מישור ההשפעה על אוכלוסיית הכלבים הלא רצויים
(2) המישור הבריאותי

במישור ההשפעה על אוכלוסיית הכלבים הלא רצויים התשובה, לעניות דעתי,  חד-משמעית.
עיקור כלבה מבטיח ב-100% שהיא לא תוכל להתעבר ולכן גם לא תתרום לגידול אוכלוסיית הכלבים הלא-רצויים. בישראל מומתים מדי שנה עשרות אלפי כלבים לא רצויים (אין נתונים חד-משמעיים, אך בהתבסס על פרסומי השירותים הווטרינריים מלפני מספר שנים, ככל הנראה מדובר על כ-35,000 עד 40,000 כלבים מומתים בשנה). בנוסף על כך, מדי שנה מתווספים עוד אלפי או עשרות אלפי כלבים לא רצויים לאוכלוסיית הכלבים הנטושים בישראל שחיים חיים עלובים ברחובות או חיים אומללים מעט פחות בעמותות מצילות כלבים.
את כל זה ניתן למנוע על ידי עיקור כלבות וסירוס כלבים.
לכן, אני עיקרתי את שתי הכלבות שאספתי מהרחוב תוך זמן קצר מרגע איסופן.
אם כדוגמת אניאורחת שהגיבה כאן בשרשור זה יש לך קושי מוסרי בעיקור או בסירוס (וזו ההזדמנות שלי לבטא את הערכתי לה על שהיא מבטאת כאן את עמדתה ללא מורא וחשש, ולקרוא לכל הגולשים בפורום לגלות סובלנות כלפי מי שמבטא עמדות שהם חולקים עליהן), הרי שלעניות דעתי אותו מוסר מטיל עליך חובה לא קלה למנוע מהכלבה שלך להתעבר. כשלון במניעת העיבור יוביל לעוול מוסרי כלפי הכלבים שיוולדו לכלבה שלך בעצם היוולדם. המשימה של מניעת ההתעברות היא כאמור קשה. בכל תקופת הייחום של הכלבה שלך יהיה עליך להקפיד למנוע מהכלבה לצאת מהבית ללא השגחה צמודה שלך, וכן למנוע מכלבים זכרים לבוא במגע עם הכלבה שלך. זה אפשרי, אך לא פשוט, וכל פספוס יוביל לעוול מוסרי כאמור לעיל.
לכן, לעניות דעתי, הדבר הנכון לעשותו, גם מוסרית, הוא לעקר את הכלבה.

באשר למישור הבריאותי, הדעה הרווחת, המקובלת והנפוצה בקרב ווטרינרים היא שעיקור וסירוס תורמים לבריאותם של הכלבות והכלבים.
עם זאת, יש לציין, כי לפני מספר שנים פורסם בירחון ישראלי בנושא כלבים מאמר דעה של ווטרינרית המטיל ספק בדעה זו, תוך הצגת נתונים שונים. באותו מאמר הוצגה דעה מורכבת יותר, לפיה בחלק מהמקרים יש יתרון בריאותי לעיקור ולסירוס ובחלק מהמקרים אין יתרון שכזה.
עריכת חיפוש במנוע החיפוש של הפורום עשויה להעלות מהאוב את המאמר.

בברכה,

אורי.
לצפיה ב-'מעוניינת לקנות כלב לאחר עיקור'
מעוניינת לקנות כלב לאחר עיקור
30/12/2018 | 08:43
2
34
בכל המודעות לפחות באינטרנט לא מצויין שום דבר על העניין הזה. מישהו יודע מה הסיבה?
לצפיה ב-'לכי ליום אימוץ לעמותה ובחרי לך כלב מסורס/ כלבה מעוקרת'
לכי ליום אימוץ לעמותה ובחרי לך כלב מסורס/ כלבה מעוקרת
30/12/2018 | 10:54
9
לצפיה ב-'אם מדובר הגורים למכירה'
אם מדובר הגורים למכירה
31/12/2018 | 06:28
52
אז הם עדיין לא בגיל שניתן לעקר.
אם הכוונה לכלבים בוגרים מבתים : אז חלקם מעוקרים. צריך רק להתקשר ולשאול.
וכמובן שיש את העמותות למיניהן ששם הכלבים שאינם גורים קטנים נמסרים מעוקרים.
לגבי קניה של גזעי : יש היום מגדלים שמוכרים רק לאחר עיקור. וזה אומר כשהגור גדול יותר.
(אישית, מסתייגת מאד ממגמת העיקורים. אבל מבינה שזה לכאורה נח יותר לגידול)

לצפיה ב-'אלרגיה ללברדורית'
אלרגיה ללברדורית
30/12/2018 | 11:04
1
35
 הלברדורית שלי בת 10 סובלת מזה שנה מאלרגיה וגירוד חריף באוזניים ובעל הגוף. לא ברור ממה נובעת אלרגיה. העור שלה הפך לשחור, באוזניים אדומות, קשקשת בכל הגוף. 
כבר שנים לא אוכלת עוף ובשר אלא רק מזון טרי הכולל דגים, ירקות ואורז מלא.
הוטרינרית שלי המליצה על אפהקוול ואנטיביוטיקה. כלום לא עוזר.
אודה לעזרה

לצפיה ב-'האפוקוול עזר? זה כדור טוב, ללא סטרואידים'
האפוקוול עזר? זה כדור טוב, ללא סטרואידים
30/12/2018 | 16:55
19
אני ממליצה לנסות ולתקוף את האלרגיה מכל הכיוונים: לתת אוכל היפו-אלרגני (לא רק תזונה טבעית, ממש מזון רפואי) בלבד לתקופה של 10 שבועות, גם לנסות אפוקוול, וגם לתת כדור נגד פרעושים (ברבקטו/ נקסגרד), להדביר את הגינה בבית ולשאוב טוב לאבק. 
רוב האלרגיות בכלבים הן סביבותיות, חלק קטן יותר קשור למזון, ויש את תאוריית הסף- יש כמה אלרגנים שהחל מסף מסויים גורמים לתגובות אלרגיות, ואז אם תטפל באחת ותוריד את הסף, זה אמור לעזור. 
הכלב שלי היה מלקק את כפות הרגליים שלו מאד והיו לו גירויים אדומים על העור באיזור הבטן והרגליים והברבקטו ממש עזר. 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום אקווריומים ודגי נוי
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה