לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום טיולי אופניים
אין כמו טיולים בטבע, ואין כמו רכיבה על אופניים, אז מה יותר טבעי  מלשלב את  השניים?                                                                

מצד אחד מספיקים לעבור מרחק רב יחסית ולראות הרבה נוף ואטרקציות אחרות, מצד שני שומרים על הקשר הבלתי אמצעי עם הטבע – נושמים את האוויר, מריחים את הפריחה ושומעים את השקט ואת ציוץ הציפורים.

לך תסביר לג'יפאי את הרגשת העילוי שבלשבת בראש ההר ולהנות מהנוף בידיעה שהגעת לשם בכוחות עצמך – כבשת את ההר.

לפני כשמונה שנים קניתי אופני הרים והתחלתי לרכב. לא הכרתי אף רוכב אחר ולכן בעיקר רכבתי לבד, באיזור הבית. כך המשכתי במשך שנים ברכיבות מועטות בלבד על שטח קטן. לפני כשלוש שנים הגיע פורום אופניים, אביו של הפורום הזה, ופתאום גיליתי מחדש את האופניים. התחלתי להכיר חברים רוכבים חדשים, לטייל ולגלות את יופיה של הארץ. פתאום הבעיה לא היתה שאין עם מי לרכב ואני לא יודע לאן לרכב, אלא שיש הרבה הצעות לרכיבה, ויש המון מסלולים, רק שאין מספיק זמן.

מטרתה של קהילת טיולי אופניים, ושל הפורום בתוכה, היא לדאוג לכך שתמיד יהיה לך עם מי לרכב, ולאן – נגמרו התירוצים! בקהילה יש אוסף אדיר של מסלולי טיולים, לוח אירועים, קישורים לאתרים רלוונטים, ומאמרים הקשורים למסביב של ארגון טיולי אופניים וכמובן, המשאב הכי חשוב, חברי הקהילה, אשר יענו לך בשמחה ובידיעה על כל שאלה.

קהילת טיולי אופניים, כשמה כן היא – קהילה, ולכן מהווה מקום מפגש לרוכבים, מקום לספר קצת על חוויות מטיולים, להראות תמונות כדי להוציא לאחרים את העיניים ולהחליף דחקות עם החבר'ה. זר שנקלע לפורום עלול לחשוב שחברי הקהילה מכירים מזה שנים ארוכות ואכלו יחד מאותו מסטינג, אך לא כך הדבר – רוב חברי הקהילה הגיעו יום אחד לפורום בלי להכיר אף אחד, מי כטייל ותיק ומי ביום שלאחר קניית האופניים, הצטרפו לטיולים עם האחרים ומהר מאוד נהיו חלק חשוב מהנוף האנושי בקהילה.

כאשר כותבים בפורום חשוב לזכור כי הנושא היחיד המעניין את כל חברי הקהילה הוא טיולי אופניים, ולכן רצוי תמיד לשמור על קשר לנושא זה, ולבחון את מידת העניין של הציבור לכל הודעה. אז כנסו פנימה, הורידו את נעלי הרכיבה, קחו כוס איזוסטר והרגישו כמו בבית.

אילן שחם

לאחר מעל 10 שנים פעילות, אילן פינה את הכיסא ל-"דור החדש", אבל ה-"אני מאמין" שלו עדיין אקטואלי ולכן אני לא אשנה את מילותיו.
רק אוסיף כי במשך השנים האחרונות ספורט האופניים בישראל כמו בשאר העולם רק הלך וגדל גם בכמות וגם באיכות.

יחד עם טיולי האופניים הקלאסיים התפתחה בשנים האחרונות רכיבת סינגלים ומסלולים בדרכי עפר משולבים סינגלים הפכו למאד נפוצים. הרבה גופים לרבות הקק"ל רשתו את הארץ במסלולי סינגלים לרוכבי אופניים ולאט לאט מדינת ישראל הופכת למעצמת אופניים.
כמו כן, עם עליית רמת החיים בארץ, הרבה רוכבי אופניים לא הסתפקו בנופים היפים של ארצנו וטסו לגוון את הרכיבות שלהם בארצות העולם: ארצות אירופה, ארה"ב, וארצות מיוחדות יותר לרכיבה כגון מונגוליה, הודו, נפאל ואקוודור שבדרום אמריקה.

מחירי הטכנולוגיה ירדו ומכשיר ה-GPS הפך פופולרי בקרב רוכבי האופניים, ויחד עם מפת הנייר הוא מהווה כלי עזר חשוב ברכיבה.

על כן, הפורום היום משמש בית לסיפורים על מסלולים כמו בעבר אך תמיד יש התרגשות רבה כאשר רוכב מספר על סינגל חדש שנבנה. אתם מוזמנים לספר לנו על טיולים אלה שמשלבים בתוכם סינגלים.

מאמרי עומק על מסע אופניים בחו"ל קבלו בעבר מקום מכובד בפורום, ודווקא בשנים האחרונות, פורסמו מאמרים מועטים בלבד: חיזרו וספרו לנו על טיולכם בחו"ל.

כל זה מלווה בהקלטות ממכשיר ה-GPS החדש.

בילוי נעים בפורום טיולי אופניים
אדוארדו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולי אופניים

אין כמו טיולים בטבע, ואין כמו רכיבה על אופניים, אז מה יותר טבעי  מלשלב את  השניים?                                                                

מצד אחד מספיקים לעבור מרחק רב יחסית ולראות הרבה נוף ואטרקציות אחרות, מצד שני שומרים על הקשר הבלתי אמצעי עם הטבע – נושמים את האוויר, מריחים את הפריחה ושומעים את השקט ואת ציוץ הציפורים.

לך תסביר לג'יפאי את הרגשת העילוי שבלשבת בראש ההר ולהנות מהנוף בידיעה שהגעת לשם בכוחות עצמך – כבשת את ההר.

לפני כשמונה שנים קניתי אופני הרים והתחלתי לרכב. לא הכרתי אף רוכב אחר ולכן בעיקר רכבתי לבד, באיזור הבית. כך המשכתי במשך שנים ברכיבות מועטות בלבד על שטח קטן. לפני כשלוש שנים הגיע פורום אופניים, אביו של הפורום הזה, ופתאום גיליתי מחדש את האופניים. התחלתי להכיר חברים רוכבים חדשים, לטייל ולגלות את יופיה של הארץ. פתאום הבעיה לא היתה שאין עם מי לרכב ואני לא יודע לאן לרכב, אלא שיש הרבה הצעות לרכיבה, ויש המון מסלולים, רק שאין מספיק זמן.

מטרתה של קהילת טיולי אופניים, ושל הפורום בתוכה, היא לדאוג לכך שתמיד יהיה לך עם מי לרכב, ולאן – נגמרו התירוצים! בקהילה יש אוסף אדיר של מסלולי טיולים, לוח אירועים, קישורים לאתרים רלוונטים, ומאמרים הקשורים למסביב של ארגון טיולי אופניים וכמובן, המשאב הכי חשוב, חברי הקהילה, אשר יענו לך בשמחה ובידיעה על כל שאלה.

קהילת טיולי אופניים, כשמה כן היא – קהילה, ולכן מהווה מקום מפגש לרוכבים, מקום לספר קצת על חוויות מטיולים, להראות תמונות כדי להוציא לאחרים את העיניים ולהחליף דחקות עם החבר'ה. זר שנקלע לפורום עלול לחשוב שחברי הקהילה מכירים מזה שנים ארוכות ואכלו יחד מאותו מסטינג, אך לא כך הדבר – רוב חברי הקהילה הגיעו יום אחד לפורום בלי להכיר אף אחד, מי כטייל ותיק ומי ביום שלאחר קניית האופניים, הצטרפו לטיולים עם האחרים ומהר מאוד נהיו חלק חשוב מהנוף האנושי בקהילה.

כאשר כותבים בפורום חשוב לזכור כי הנושא היחיד המעניין את כל חברי הקהילה הוא טיולי אופניים, ולכן רצוי תמיד לשמור על קשר לנושא זה, ולבחון את מידת העניין של הציבור לכל הודעה. אז כנסו פנימה, הורידו את נעלי הרכיבה, קחו כוס איזוסטר והרגישו כמו בבית.

אילן שחם

לאחר מעל 10 שנים פעילות, אילן פינה את הכיסא ל-"דור החדש", אבל ה-"אני מאמין" שלו עדיין אקטואלי ולכן אני לא אשנה את מילותיו.
רק אוסיף כי במשך השנים האחרונות ספורט האופניים בישראל כמו בשאר העולם רק הלך וגדל גם בכמות וגם באיכות.

יחד עם טיולי האופניים הקלאסיים התפתחה בשנים האחרונות רכיבת סינגלים ומסלולים בדרכי עפר משולבים סינגלים הפכו למאד נפוצים. הרבה גופים לרבות הקק"ל רשתו את הארץ במסלולי סינגלים לרוכבי אופניים ולאט לאט מדינת ישראל הופכת למעצמת אופניים.
כמו כן, עם עליית רמת החיים בארץ, הרבה רוכבי אופניים לא הסתפקו בנופים היפים של ארצנו וטסו לגוון את הרכיבות שלהם בארצות העולם: ארצות אירופה, ארה"ב, וארצות מיוחדות יותר לרכיבה כגון מונגוליה, הודו, נפאל ואקוודור שבדרום אמריקה.

מחירי הטכנולוגיה ירדו ומכשיר ה-GPS הפך פופולרי בקרב רוכבי האופניים, ויחד עם מפת הנייר הוא מהווה כלי עזר חשוב ברכיבה.

על כן, הפורום היום משמש בית לסיפורים על מסלולים כמו בעבר אך תמיד יש התרגשות רבה כאשר רוכב מספר על סינגל חדש שנבנה. אתם מוזמנים לספר לנו על טיולים אלה שמשלבים בתוכם סינגלים.

מאמרי עומק על מסע אופניים בחו"ל קבלו בעבר מקום מכובד בפורום, ודווקא בשנים האחרונות, פורסמו מאמרים מועטים בלבד: חיזרו וספרו לנו על טיולכם בחו"ל.

כל זה מלווה בהקלטות ממכשיר ה-GPS החדש.

בילוי נעים בפורום טיולי אופניים
אדוארדו
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

אל נופי חוואר הלשון וגם למעיין קטן
13/02/2016 | 13:51
5

היי
    חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות(  בעלי(ות)  ניסיון של שנתיים  ומעלה ברכיבת שטח בטווחים שבין 30 ל50 ק"מ הכוללים עליות ,סינגלים ודרכים טכניות , לטיולה ביום שישי  ה 19/2/16 .
 מסלול הטיול- חריצי חוואר הלשון  .

אופי המסלול-  נאקבים    .

מרחק-  כ30 ק"מ.

שעת מפגש-0800   .

מים-4-5 ליטר.

דרגת קושי (בעיני הכותב)- למתקדמים.

רמה טכנית (בעיני הכותב)-קלה .

לפרטים נוספים כולל נקודת מפגש , נא לפנות לאבינועם דור טל.0544-533874.

האחריות לשלמותו הגופנית של הרוכב(ת) ואופניו חלה עליו ועליו בלבד.

חובה לרכב עם קסדה וכפפות,להצטייד באוזן רזרבית,בגלגלי טיובלס או בפנימיות עם ג'יפה ופס גומי עבה לרבות פנימית רוזרבית עם ג'יפה.
מומלץ מאוד להתמגן במגני ידיים ורגליים.
 נוהג מקודש בחבורתנו הינו ישיבה ליד שולחן עמוס במטעמים מידי סיום  יום רכיבה.
בהתאם אנו מתכנסים ליד שולחן ק.ק.ל באחד מהחניונים הסמוכים למסלולנו השבועי ונהנים מזלילה  בחברותה.
כל רוכב(ת) מביא מזון לפי בחירתו ובטוחני כי גם את(ה) תכבד את הנוהג ותצטרף(י).

הערה-הטיול ללא תשלום.

חבורת אופן רוכבת מידי שבת בכל חלקי הארץ. רוכבים(ות) המעוניינים להצטרף לקבוצה מוזמנים(ות) להתקשר לנייד / 0544-533874

להתראות בשבילים
אבינועם דור

מצב הבוץ בסינגל גבעת המורה ?
11/02/2016 | 16:08
9
האם הסינגל  רכיב מבחינת בוץ ?

תודה
אורי
סרדיניה - אופניים - חול המועד פסח
09/02/2016 | 04:40
1
37
היי,

לאחר התלבטויות - בסוף בחרתי - כאילו היה סיכוי למקום אחר...

מה-23 לאפריל (יום לאחר הסדר) עד ה- 3 במאי.

רכיבה בסרדיניה (אי מופלא של איטליה).

המסלול: הצד המערבי של האי, כולל כניסות לפנים הארץ.

סה''כ 10 ימים.

יש אופציה למנוחה - בכל מלון נשארים שני לילות.

המסלול מתוכנו לרכיבה בכל הימים - אולם ניתן לקצר/לנוח ביום השני.

מי שמתעניין - אשמח להרחיב.

ביי,

יגיל 0523366587

אני מתכנ להביא אופניים מהארץ - ניתן לשכור (בתשלום כמובן) אופנים, אפילו חשמליות (רחמנא ליצלן..)

ביי,

נשמע מעולה
11/02/2016 | 08:51
12
תמיד נחמד לשמוע עוד מידע, אשמח לקבל מידע של עלויות, איפה ישנת, איך המסלול? שטח? כביש?
תבלה,
שחר
להר ירושלים
11/02/2016 | 05:57
9

היי
   חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות(  בעלי(ות)  ניסיון של שנתיים  ומעלה ברכיבת שטח בטווחים שבין 30 ל50 ק"מ הכוללים עליות ,סינגלים ודרכים טכניות , לטיולה ביום שישי  ה12/2/16  .

מסלול הטיול-  לטרון-נווה שלום-כפר אוריה-יער הנשיא-דרך      
                    בורמה-לטרון  .

אופי המסלול-  קרוס קאנטרי    .

מרחק-   30 ק"מ.

שעת מפגש- 0800  .

מים-4-5 ליטר.

רמה טכנית (בעיני הכותב)- קלה.

חובה לרכב עם קסדה וכפפות,להצטייד באוזן רזרבית,בגלגלי טיובלס או בפנימיות עם ג'יפה ופס גומי עבה לרבות פנימית רוזרבית עם ג'יפה.
נוהג מקודש בחבורתנו הינו ישיבה ליד שולחן עמוס במטעמים מידי סיום  יום רכיבה.
בהתאם אנו מתכנסים ליד שולחן ק.ק.ל באחד מהחניונים הסמוכים למסלולנו השבועי ונהנים מזלילה  בחברותה.

מומלץ להביא מעיל רוח דק-חולצה להחלפה

הערה-הטיול ללא תשלום.

חבורת אופן רוכבת מידי שבת בכל חלקי הארץ. רוכבים(ות) המעוניינים להצטרף לקבוצה מוזמנים(ות) להתקשר לנייד / 0544-533874

להתראות בשבילים
אבינועם דור

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:48
1
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

איך מנווטים בטיול אופנים? (או בטיול שטח)?
06/02/2016 | 20:36
3
58
יש לי בסלולרי את ORUXMAPS ואם עמוד ענן, אבל לא נראה לי שבשתיהן ניתן לנווט. ע"ג המחשב מותקן לי NAVIGUIDE.

בעמוד ענן מצאתי שניתן להזין נ"צ ולהציג אותה על המפה. הבעיה שלאחר כמה פעולות באפליקציה, כמו המשך נסיעה, בדיקה של נקודת עניין וכו' - הנקודה שהזנתי - נעלמה.

אשמח להדרכה על ניווט שטח, משלח הורדת הקבצים, טעינה לסלולר וניווט.

תודה
ניווט....
08/02/2016 | 19:45
43
הזכרת 2 תוכנות: אורוקסמפס ועמוד ענן. שתיהן תוכנות מצוינות לניווט והן חינמיות.
כאשר אתה אומר "ניווט" למה אתה מתכוון?? (כמו שהרבה בדיחות אומרות...).
הנהוג הוא לקחת קובץ הקלטת מסלול ממשהו (חבר, רז גורן, קק"ל וכו'), להוריד אותו מהאינטרנט לנייד ולשים את זה במחיצה הנכונה, לפתוח את אחת התוכנות הנ"ל, להעלות את הקובץ לתוכנה, להפעיל GPS גם בנייד וגם בתוכנה, להפעיל הקלטה ולהתחיל לזוז. תראה שעם התקדמות המסלול שלך באופניים, המסלול שלך ילך ו-"יעלה" על ההקלטה המקורית.
זה ניווט? או שמא התכוונת למשהו אחר?
אם יש לך עוד שאולות בנושא תפנה אליי בפרטי ל-eduardo.oxman@gmail.com
אני חסיד של השיטות שלימדו אותי בבה׳ד-1
10/02/2016 | 08:57
1
34
לוקחים מפה לפני הטיול. לומדים את השטח. מתכננים את המסלול. רוכבים לפי המסלול המתוכנן.
זה שיש מפה בכיס ועזרים דיגיטליים שמאפשרים לך למקם את עצמך על המפה במקרה שהתברברת זה בונוס רציני.
ניווט על בסיס מכשיר דיגיטלי בלבד זו אפשרות בעייתי בעיקר בגלל שהמכשירים הסלולריים לא ממש בנויים לפעול כמה שעות ברצף עם המסך פועל בעוצמה מירבית (מול אור השמש) תוך פעולת gps ותקשורת. תצטרך חבילת סוללות לחיזוק. ועוד לא דיברנו על מתקן נשיאה יציב שגם שומר על המכשיר.
זה לא שאי אפשר. יש פתרונות ויש גם מי שעושה את זה, אבל זה די מאולץ.

לחלופין יש מכשירים יעודיים. מוקשחים עם סוללות חזקות שמאפשרות עבודה רצופה של שעות. למשך monterra של Garmin. ויש גם מחשבונים עם מסך קטן יותר שכוללים גם מד דופק/קדנצה (למשל twonav או Garmin edge 1000 או פולאר v650). המסך הקטן לא ממש נוח לניווט אלא אם כן אתה עוקב אחרי הקלטה של מישהו שעבר את המסלול לפני כן. מרבית המכשירים מבוססים על מפות של open street maps החינמית.

בסופו של דבר מרבית המסלולים בארץ מסומנים היטב.
לא בכדי להתווכח, אלא ע"מ להעשיר את הדיון
10/02/2016 | 16:58
25
steiff כל מה שאמרת נכון, אבל כמו בכל תחום טכני/טכנולוגי יש צרכים שונים ופשרות.
אני משתמש חזק ב-GPS מבוסס מכשיר סלולרי. אני לא בוגר בה"ד 1 ולמרות שאני יודע לקרוא מפה טוב מאד, אני יודע פחות לקרוא מפה ולהזדהות בשטח. כאן ללא ספק ה-GPS בא לעזרתי כפי שציינת.
כאשר אני רוכב מסלול מתוכנן מראש (לעיתים אפשר לרכוב בלי ציר מוגדר מראש), בין אם הוא מתוכנן על ידי או הקלטה של משהו אחר, אני תמיד מעדיף לעקוב אחר ההקלטה. במיוחד אם אני מוביל קבוצה.
זה לא פותר אותי מנשיאת מפת נייר של תא השטח. זה לא פותר אות מלימוד הציר (כמעט בעל פה כמו בבה"ד 1), ולבחון (מראש) צירי קיצור במידה ויהו בלת"מים.
אז כל אחד לפי הצרכים ומה שנוח לו.
נושא הסוללות היום בטלפון נייד נפתר לחלוטין לאחר הופעה בשוק של ה-POWER BANK החיצונים שמאפשרים לך ניווט רציף עם פלפון דולק למספר רב של שעות.
מכשיר קיבוע הפלפון לכידון, קיימים דגמים רבים בשוק.
טלפון נייד כנגד מכשיר GPS יעודי: כמובן מכשיר יעודי, אך כאן זה עניין של הוצאה כספית וכל אחד והכיס שלו.
אני דווקא ניווטתי עם תוכנות חימניות, אך לפני כשנה רכשתי את שכבת המפות של שבילנט ואני מנווט איתה.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:19
5
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

אל הכלניות בבתרונות רוחמה
01/02/2016 | 08:44
69

היי
    חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות(  בעלי(ות)  ניסיון של שנתיים  ומעלה ברכיבת שטח בטווחים שבין 30 ל50 ק"מ הכוללים עליות ,סינגלים ודרכים טכניות , לטיולה ביום שישי  ה 5/2/16 .
 מסלול הטיול-רוחמה-דורות-ניר משה-רוחמה    .

אופי המסלול-   סינגל   .

מרחק- 40  ק"מ.

שעת מפגש-0800   .

מים-4-5 ליטר.

דרגת קושי (בעיני הכותב)-למתקדמים .

בהתאם אנו מתכנסים ליד שולחן ק.ק.ל באחד מהחניונים הסמוכים למסלולנו השבועי ונהנים מזלילה  בחברותה.

מומלץ להביא מעיל רוח דק-חולצה להחלפה. 
הערה-הטיול ללא תשלום.

להתראות בשבילים
אבינועם דור

אל הקוטב בהר ירושלים-סיכום טיול
30/01/2016 | 16:27
51

היה מזה קר... קררר מאוד.
המסלול מתחיל בעליות,המאמץ מחמם , הזיעה מרטיבה את החולצה (על המשמעות קראו בהמשך) ולמרות שהשמש הסתירה פניה, היה נעים ואז...זה בא.

הסתיים הטיפוס והתחילו הירידות(10 ק"מ) .
המהירות עולה, תנועת האוויר הקפוא מתגברת, הגוף מצטמרר והנשמה מתפללת שהכל ייגמר.
אין לי תשובה לשאלה למה לא לקחתי חולצה להחלפה .
זו ספוגת הזעה הפכה לפריז'דר שאליו התווסף מתקן הקפאה לכפות הרגליים פרי חציית שלולית עמוקה שמלאה את נעלי במי גשם קרירים.

בקיצור, ירדתי משואבה  לשפלה,
קפוא בגוף,
חסר תחושה בידיים .
על מצב כפות הרגליים מוטב שלא תשאלו.

המסלול-לטרון-נווה שלום-דרך הג'יפים-שואבה-נחל כסלון-אשתאול-נווה שלום.

מאפייני מסלול-
מרחק-44 ק"מ.
טיפוס אנכי מצטבר-799 מטר.
זמן רכיבה נטו-4.52 שעות.
קלוריות-3851.
מהירות ממוצעת-9.1 קמ"ש.
קושי פיזי(בעיני)-קל בינוני.
רמה טכנית(בעיני)-קלה.
תחושת הכיף בסוף המסלול-עינוי דאעשי.

דרך הסוכר
28/01/2016 | 16:52
1
223
שלום האם משהוא נתקל בבעיות בטחוניות בזמן האחרון בדרך הסוכר
הכל אותו דבר
28/01/2016 | 20:26
39
להר ירושלים ללא בוץ
26/01/2016 | 10:44
45

היי
    חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות(  בעלי(ות)  ניסיון של שנתיים  ומעלה ברכיבת שטח בטווחים שבין 30 ל50 ק"מ הכוללים עליות ,סינגלים ודרכים טכניות , לטיולה ביום שישי  ה29/1/16  .
 מסלול הטיול-לטרון-נווה שלום-דרך הג'יפים-שואבה-נחל כסלון-אשתאול-נווה שלום-לטרון.  .

אופי המסלול-  קרוס קאנטרי הררי     .

מרחק- 42  ק"מ.

שעת מפגש- 0800  .

מים-4-5 ליטר.

הערה-הטיול ללא תשלום.

להתראות בשבילים
אבינועם דור

שאלה לדודי אלון בקשר ל מסלול עפיפונים במדבר
24/01/2016 | 09:03
250
שלום דודי, איזה מסלול היתה מגדיר כיותר זורם, בין המסלול בעקבות יאיר לפיד או
מסלול בורות סרפד עפיפוני מדבר? יש לך איזה העדפה בין שניהם?
תודה, ארנולד
שוקדה ובארי: קליפ התרשמות
23/01/2016 | 19:51
84
אל כלניות שוקדה ובארי
21/01/2016 | 06:14
3
68

היי
   חבורת אופן מזמינה רוכבים(ות(  בעלי(ות)  ניסיון של שנתיים  ומעלה ברכיבת שטח בטווחים שבין 30 ל50 ק"מ הכוללים עליות ,סינגלים ודרכים טכניות , לטיולה ביום שישי  ה22/1/16 .

מסלול הטיול-  רעים-בארי-שוקדה-רעים  .

אופי המסלול-   בעיקר סינגלים  .

מרחק- 30  ק"מ.

שעת מפגש-0730   .

מים-4-5 ליטר.
דרגת קושי (בעיני הכותב)-קלה .

רמה טכנית (בעיני הכותב)-למתקדמים .

נוהג מקודש בחבורתנו הינו ישיבה ליד שולחן עמוס במטעמים מידי סיום  יום רכיבה.
בהתאם אנו מתכנסים ליד שולחן ק.ק.ל באחד מהחניונים הסמוכים למסלולנו השבועי ונהנים מזלילה  בחברותה.

הערה-הטיול ללא תשלום.

להתראות בשבילים
אבינועם דור

אבינועם, מחר אני שם גם
21/01/2016 | 13:36
2
38
נתחיל אבל מהחנות ב-8:30.
אולי נתראה.
כלניות בדרום
21/01/2016 | 14:32
1
61
היי 
אשמח להפגש.
אנחנו מתחילים ליד שער קבוץ רעים ומשם בכוון השעון מערבה לסינגלי בארי,חולפים ליד המדווש ,ממשיכים במגמה כללית לצפון מערב חוצים את כביש   232 מזרחה ומתחברים לסינגל שוקדה השלם.
קבלתי דיווח מחנות המדווש זה עתה(14.25).
לדבריהם הגשם האחרון ירד בליל רביעי ועתה הכל יבש והפריחה בעיצומה.
אבינועם
אכן היה טוב
23/01/2016 | 12:57
37
המסלול שלנו התחיל קצת שונה. אל תדאג: אנחנו עוד ניפגש
רז גורן: סובב ב"ש ואורבאן בתוכה - גם הסטוריה
23/01/2016 | 12:55
34
אל כלניות שוקדה
23/01/2016 | 11:42
40
1.מומלץ לדווש בעיקר בתקופת פריחת הכלניות(סוף ינואר ועד מחצית פברואר).
2.רצוי לכוון את הרכיבה כך שתהיו ביער שוקדה בעת שהשמיים בהירים והשמש במרכז   הרקיע(אז מובטח שפרחי הכלניות פתוחים והכל צבוע באדום בוהק).
3.הוספתי להקלטה סיבוב במרכז היער בכיכר הגדולה.
   שווה לעשות סיבוב שם אם כי  הביאו בחשבון פקקי תנועה והמון אנוש מתפעל          ונדהם מהיופי.
4.מומלץ לרכב עם מגינים-הסינגל לא במיוחד טכני אולם כולל חציות ערוצים
   שלעיתים  מסוכנים טכנית.
5. כיוון הרכיבה אינו משמעותי.אישית אני מעדיף נגד השעון.
6. היות ומדובר בתקופת החורף כדאי להתייעץ עם צוות המדווש לגבי מצב הבוץ     
     והפריחה טרם הנסיעה לבארי.
 7.ההקלטה בפורמט trk.
לשאלות והבהרות אני לרשותכם ב0544-533874.

תהנו אבינועם דור חבורת אופן.
אילן שחם: "רחמים על נוקדים"
21/01/2016 | 13:37
66
סינגל רחמים סובב ערד הוא יפה וחדש יחסית. ירידה לכוון כפר הנוקדים עושה את  זה עוד יותר מעניין.
בקישור כאן
הקלטה נחל סרפד והאנדרטה ליאיר לפיד
18/01/2016 | 06:54
2
62
מחפס הקלטה של מסלול של דוי  אלון נחל סרפד והאנדרטה ליאיר לפיד מ 01/2015
תודה
תשובה חלקית
18/01/2016 | 17:28
1
50
הקישור למסלול כאן.
אבל בתאור דודי לא שם גישה להקלטה (וכנראה יש לכך סיבה).
תפנה אליו בפרטי ותבקש ממנו.
תודה
18/01/2016 | 17:40
10
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:42
2
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

רז גורן: סינגל גבעת המורה החדש ועוד...
16/01/2016 | 19:25
56
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
פורום ביטוחי דירות רכבים
פורום ביטוחי דירות רכבים
מנגו - סוכנות לביטוח בע
מנגו סוכנות לביטוח בע"מ
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה