לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1558315,583 עוקבים אודות עסקים

פורום ראיית חשבון

פורום ראיית חשבון עוסק בכל הנושאים הקשורים למס הכנסה, מע"מ, פתיחת תיק ברשויות המס, הקמת חברה בע"מ, דיווחים לרשויות, הנהלת חשבונות ועוד. אורי עזרא הינו שותף במשרד קופרברג, עזרא ושות' - רואי חשבון. לאורי ניסיון רב במתן ליווי עסקים ברשויות המס, תכנוני מס, ביקורת דוחות כספיים, הכנת דוחות שנתיים למס הכנסה, פתיחת תיק ברשויות המס, הנהלת חשבונות ועוד. אנו מלווים את העסקים משלב הרעיון העסקי ועד לבשלותו ובעיקר בנושאים הפיננסים והמיסים.

משרד קופרברג, עזרא ושות'  חבר ברשת רואי חשבון בינלאומית Alliot Group .

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ראיית חשבון

פורום ראיית חשבון עוסק בכל הנושאים הקשורים למס הכנסה, מע"מ, פתיחת תיק ברשויות המס, הקמת חברה בע"מ, דיווחים לרשויות, הנהלת חשבונות ועוד. אורי עזרא הינו שותף במשרד קופרברג, עזרא ושות' - רואי חשבון. לאורי ניסיון רב במתן ליווי עסקים ברשויות המס, תכנוני מס, ביקורת דוחות כספיים, הכנת דוחות שנתיים למס הכנסה, פתיחת תיק ברשויות המס, הנהלת חשבונות ועוד. אנו מלווים את העסקים משלב הרעיון העסקי ועד לבשלותו ובעיקר בנושאים הפיננסים והמיסים.

משרד קופרברג, עזרא ושות'  חבר ברשת רואי חשבון בינלאומית Alliot Group .

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 פורום זה מיועד לעצמאיים ובעלי חברות אשר רוצים לשאול שאלות בנושאי מיסים, הנהלת חשבונות, דיווחים למוסדות, שאלות חשבוניות שוטפות.
הפורום אינו מיועד לפרסום של אנשי מקצוע. אין לרשום שמות של בעלי מקצוע בתחום (הן לשלילה והן לחיוב).
יש לשמור על כללי שיח נאות.

המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בנושא: היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה'
אירוח בנושא: היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
16/10/2017 | 11:47
11
347

ביום ב', 23/10/17, בין השעות 22:00-20:00, תתארח בפורום עו"ד מעיין קוסלבסקי.

על האירוח
באירוח תוכלו לשאול על היבטים משפטיים בפתיחת עסק או חברה, היבטים משפטיים בהקמת עמותה וניהולה, שיקולים משפטיים בבחירת צורת ההתאגדות (עסק/חברה/עמותה) - יתרונות וחסרונות, היבטים משפטיים של חוזים עם לקוחות, ספקים והסכמי מייסדים.

על המתארח
משרד עו"ד מעיין קוסלבסקי מתמחה בתחום דיני התאגידים והחברות, דיני עמותות ומשפט אזרחי מסחרי ועוסק במתן שירותים משפטיים לעסקים, חברות, עמותות ומלכ"רים.
עו"ד קוסלבסקי הינה בעלת ניסיון רב בתחומי התאגידים והחברות, חברה בלשכת עורכי הדין בישראל ובעלת תואר LL.B במשפטים ותואר B.A במנהל עסקים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'איך להקים שותפות'
איך להקים שותפות
16/10/2017 | 12:02
1
25
שלום מעיין,
הנני בעלת עוסק מורשה ורוצה לשתף פעולה במסגרת שותפות יחד עם מישהי שהיא עוסק פטור ועוד אחת שגם עוסק מורשה.
מה הדרך הנכונה ביותר לקיים את השותפות ( האם לפתוח עוסק מורשה משותף או לעבוד תחת עסק של אחת מאיתנו)
ממתינה לתשובה 
לצפיה ב-'חלופות אפשריות'
חלופות אפשריות
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2017 | 15:40
22
השאלה פחות משפטית אלא יותר בנושא של תכנון מס והתנהלות נכונה עסקית/כלכלית.
אשמח לקבוע איתך/כם פגישת הכרות ולמידת ההתנהלות.
בפגישה אסביר את היתרונות והחסרונות בחלופות האפשריות.
לצפיה ב-'תודה רבה לכל העוסקים בדבר על האירוח '
תודה רבה לכל העוסקים בדבר על האירוח
16/10/2017 | 16:46
10
לצפיה ב-'הפרדה '
הפרדה
17/10/2017 | 10:23
24
האם להפריד את חשבון  הפרטי מהעסקי, אני לפני פתיחת עסק 
לצפיה ב-' השאלה שלי'
השאלה שלי
17/10/2017 | 10:37
18
אני בתהליך פיתוח אפליקציה הקשורה לתחום שידורי משחקי כדורגל. נושא האירוח מעלה בי תהייה- אילו היבטים משפטיים אני צריך לקחת בחשבון, בגדול, בפיתוח האפליקציה? 

לצפיה ב-'שם הגוף שאני מקים'
שם הגוף שאני מקים
17/10/2017 | 14:38
23
שלום,
אז...
אני הקמתי חברה בע"מ,
והיא נקראת "התאגדות ה-...."
או "התאחדות ה-..."
בלי המילה "בע"מ בשם הגוף.
מקווה שמבינים את כוונתי.
כלומר היא רשומה כחברה בע"מ אך לא מוצגת כך לאנשים בשמה, אלא מוצגת כעמותה/ועד.
האם אני עובר על חוק מסוים? האם זה הטעיית הציבור?
בתקנון ובלוגו קטן כן כתוב "בע"מ".
לצפיה ב-'האם חובה לערוך הסכם מייסדים ומה הוא אמור לכלול?'
האם חובה לערוך הסכם מייסדים ומה הוא אמור לכלול?
18/10/2017 | 08:57
14

ומה הוא עושים אם יש סתירה בינו לבין תקנון החברה?

לצפיה ב-'מה היא הוצאה מוכרת? מה נכלל בה?'
מה היא הוצאה מוכרת? מה נכלל בה?
18/10/2017 | 17:09
10
ובנוסף, האם אני חייבת רו"ח כדי לפתוח עסק? מדובר בצילום חתונות
לצפיה ב-'הסכם שכירות'
הסכם שכירות
18/10/2017 | 17:12
11
האם יש הבדל בין הסכם שכירות של דירה לעסק ? על מה צריך לשים לב ? 
 אני עומד לפתוח עסק  של וילונות 
לצפיה ב-'חוזה מול ספק- בלעדיות'
חוזה מול ספק- בלעדיות
19/10/2017 | 09:24
8
שלום עו"ד קוסלבסקי,
השאלה שלי האם באפשרותי להכניס לחוזה מול ספק סעיף בלעדיות, כלומר את השירות שהוא נותן לי ושסוכם איתו בפגישות מקדימות הוא לא יכול לתת לגופים אחרים (גם אם הם לא מתחרים שלי), ובמידה ואנחנו מכניסים סעיף כזה- האם הוא תקף משפטית? 
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
19/10/2017 | 16:38
2
היי אני ועוד חבר הקמנו חברת סטארטפ קטנה עם מוצר עובד .היום אנחנו בשלבי גיוס דרך חממה בגרמניה בשביל להתשתף בחממה צריך להרשם חברה בע"מ בגרמניה כולל חשבון בנק וכמובן להיות שם חודש .פה הבעיה אני כשותף פעיל לא יכול לטוס לגרמניה בגלל המצב הכלכלי אני בתהלכי פשטטת רגל והשותפים רוצים להוציא אותי מחוץ לעסק כי כל הצוות מחוייב להיות שם חודש .כל הפיתוח של המוצר התבצע אצלי כמובן הצד שלי פותח בעצמי ויש לי 15% א מה עלי לעשות  במצב הזה מה הזכויות שלי תודה מראש
לצפיה ב-'תשלום בגין תביעה משפטית'
תשלום בגין תביעה משפטית
21/10/2017 | 06:25
9
13
אם חברה בע"מ מפסידה במשפט וצריכה לשלם את דמי התביעה - האם סכומים אלו מוכרים במס וניתנים לשילוב בדוח השנתי של החברה?
לצפיה ב-'לא . הפסד במישפט '
לא . הפסד במישפט
21/10/2017 | 09:25
16
לא מוכר כהוצאה . מי אמר לך לעסוק בפלילים . אם אתה לא יודע לנהל עסק . המדינה לא חייבת להפסיד 
לצפיה ב-'אני אחדד'
אני אחדד
21/10/2017 | 09:46
7
5
התביעה היא שלי היא במסגרת בימ"ש לתביעות קטנות נגד חברה בע"מ שהעבירות שלה הן הפרות של הוראות צרכניות.
קראתי קצת באינטרנט על תשלום דמי תביעה בגין עבירות פליליות שלא מוכר במס.
השאלה היא האם עבירה על הוראות צרכניות נחשב עבירה פלילית? 
בימ"ש קבע שהתיק מתאים לניהול בגישור ואם תשובך חיובית גם לאחר ההבהרה שלי, אז יהיה ל יותר קל לנהל את הליך הפשרה בגישור מצידי.

לצפיה ב-'תביעה בבית משפט'
תביעה בבית משפט
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2017 | 10:38
6
9
אכן אתה צודק, לא כל פסיקה היא פלילית ויתכן מאוד כי מדובר בהוצאה מוכרת.
יש כאן הרבה דברים לא ברורים שעדיף לסוגר אותם בשיחה טלפונית, לרבות מה הקשר בינך לבין חברה שלך ?
צריך להבין את מכלול הנסיבות על מנת לעזור לך בנושא, דבר איתי מחר.
לצפיה ב-'לא רוצה להטריד אותך לחינם, אז אתאר בקצרה:'
לא רוצה להטריד אותך לחינם, אז אתאר בקצרה:
21/10/2017 | 11:17
5
8
חברה שבה הרכבתי מחשב לקחה לי כסף על בדיקת מחשב למרות שהרכיב התקול היה באחריות. לטענתה, בתקנות שלה רשום שמותר לה לעשות כך... (טוב שלא רשום בתקנות שלהם שהלקוח מחוייב גם לרקוד רומבה כשהוא מכניס מחשב למעבדה..).
הגשתי תלונה למועצה לצרכנות שקבעה שחיוב עבור הבדיקה זו הפרה צרכנית וגם החליטו שזמן התיקון חרג מההוראות הצרכניות.
המועצה לצרכנות היא זו שניסחה כתב תביעה.
האם ההפרות הנ"ל הן פליליות? שאז דמי התביעה לא מוכרים.
לצפיה ב-'הוצאה מוכרת'
הוצאה מוכרת
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2017 | 12:07
4
5
במידה ויש לך עסק ובמידה והמחשב שימש את העסק אזי כל ההכנסות וההוצאות שנוצרו עקב הבעיה יוכרו כהוצאה.
יש לך ליווי חשבונאי?
מי מכין לך דוח שנתי?
לצפיה ב-'לא ירדת לסוף דעתי..'
לא ירדת לסוף דעתי..
21/10/2017 | 12:16
3
7
אני אדם פרטי.
אני תבעתי חברה שהרכיבה לי מחשב.
אחד הרכיבים היה תקול. הרכיב באחריות.
הכנסתי למעבדה כדי לבדוק ולוודא שיש תקלה ולהחליף הרכיב.
החברה לקחה כסף על הבדיקה.
לדעתי לא צריכים לקחת כסף, שהרי הרכיב באחריות (לכל היותר יכלו להגיד שאם התקלה תהיה ברכיב שבו אין אחריות, אז ייקחו כסף, אבל לקחו כסף מנדטורית (מתוקף התקנון שלהם).
גם המועצה לצרכנות חושבת שאסור היה להם לקחת כסף ועו"ד מטעם המועצה ניסח לי כתבה תביעה.
האם יותר ברור?
לצפיה ב-'אז מה זה שייך לדו"ח שנתי ???'
אז מה זה שייך לדו"ח שנתי ???
21/10/2017 | 16:15
2
5
אתה אדם פרטי . לא מבין אותך 

לצפיה ב-'אכן לא שייך לדוח שנתי.'
אכן לא שייך לדוח שנתי.
21/10/2017 | 16:39
1
4
טעות שלי בניסוח השאלה.
יותר מתעניין אם הנתבע יוכל לרשום ההוצאה כמוכרת או לא.
לצפיה ב-'אז מה זה יתן לך ??'
אז מה זה יתן לך ??
21/10/2017 | 18:08
3
סתם טוחן מים . משגע את המנהל הפורום. ואותי .
כול נישום יכול להכניס כול מיני הוצאות . עד הביקורת . לא הייתה הביקורת שיטת המצליח . הרויח . לך מה זה יתן כן רשם לא רשם הוצאות 
לצפיה ב-'עמותה'
עמותה
19/10/2017 | 10:11
1
9
במסגרת סדרת דוקו אני בתהליכי הקמת עמותה חדשה בנושא הצלת חיים ונפשות של ילדים בתחום מסוים. בימים אלה מתייעצת על מה המהלכים הראשונים , כיצד מקימים עמותה ואיך לעשות זאת הכי מהר שניתן.
אשמח לכמה שיותר עזרה.  
אולי נתעד. 
לצפיה ב-'הקמת עמותה'
הקמת עמותה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2017 | 20:58
3
הקמת עמותה מצריכה תחילה טיפול ע"י עו"ד.
עו"ד מעיין קוסלבסקי, תתארח בפורום וניתן יהיה לשאול אותה שאלות, יש לה ידע רב בתחום העמותות.
נושא הנהלת החשבונות וראיית החשבון לעמותות מצריך גם כן ידע בנושא ואינו דומה לחברות רגילות.
אשמח לשוחח איתך בנדון.
לצפיה ב-'הנוסחה לחישוב הצמדת דמי מזונות'
הנוסחה לחישוב הצמדת דמי מזונות
20/10/2017 | 18:50
1
5
שלום,

כמו רבים אחרים גם אני מחפש נואשות תשובה מוסמכת לשאלה, מה היא הנוסחא לחיושב ההמצמדה של דמי מזונות אם נפסק כי הם יוצמדו אחת לשלושה חודשים ללא חישובים רטרואקטיביים (זה המקרה הנפוץ ביותר). כיצד ניתן לחשב את הסכום העדכני אם ידוע סכום הבסיס שנפסק ואם נאמר בפסק הדין כי המדד הבסיסי הוא זה הידוע בעת מתן פסק הדין? 

האם אפשר להיעזר במשחבון ההצמדה של הלמ"ס? אם כן, מה צריך להזין בו? תמיד את אותו הסכום (סכום הבסיס)? ותחילת התקופה היא תמיד  חודש מתן פסק הדין? 

אני ואלפי אחרים נשמח לקבל תשובה בעניין.

תודה
לצפיה ב-'חישוב דמי מזונות'
חישוב דמי מזונות
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2017 | 20:51
6
זה לא תחום הפורום אך יחד עם זאת השתדל לעזור.
כל 15 לחודש מתפרסם מדד של חודש קודם.
אם התשלום הוא 1,000 שח.
משלמים 3 חודשים אלף.
ואז חודש רביעי יבוצע חישוב (ממולץ ע"י המחשבון של הלמ"ס) לעדכון של ה 1,000 שח. לאותו חודש הידוע.
הסכום המעודכן (נניח 1,007) ישולם במשך 3 חודשים.
לאחר מכן, תקח את הסכום המעודכן 1,007 ותעשה שות את אותו חישוב, המדד הידוע ליום העדכון האחרון ותקדם אותו 3 חודשים.
ושוב חוזר חלילה...
לצפיה ב-'מחזור הוצאות עוסק פטור'
מחזור הוצאות עוסק פטור
19/10/2017 | 15:05
1
5
שלום רב,
לפי הבנתי עוסק פטור חייב במחזור הוצאות לא גדול מ98,700 ש"ח. האם סכום זה מגלם בתוכו פשוט את סך המחזור העיסקי או שמדובר בסכום של סך המחזור העיסקי פחות ההוצאות?
אודה לתשובתכם!
מרום
לצפיה ב-'מחזור עסקאות'
מחזור עסקאות
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2017 | 20:41
3
97 אלף הינם מחזור עסקאות בלבד.
יש תחומים שלא ניתן להיות עוסק פטור.
לא תמיד עוסק פטור היא אופציה נכונה גם למחזורים נמוכים.
לצפיה ב-'רופאת שיניים פרילנסרית'
רופאת שיניים פרילנסרית
20/10/2017 | 11:34
1
12
שלום, אשתי היא רופאת שיניים רוצה לצאת לדרך חדשה ולהיות פרילנסרית. בכוונה לעבוד במרפאות שונות. להבנתי היא חייבת לפני כן להירשם כעוסק מורשה אך מה עליה לציין בטופס 821 של מע"מ למשל בכתובת העסק\שם העסק וכו'. הרי שאין לה מקום קבוע וגם לא בדיוק שם של עסק.... אודה לייעוץ והכוונה קלה בנושא ובאם יש עוד נתונים בתחום האפור שיש לשים לב אליהם.
לצפיה ב-'הקמת עסק'
הקמת עסק
( לעמוד שלי בתפוז )
20/10/2017 | 20:37
8
שלום דני,
שם היסק יכול שיהיה שמה, כתובת יכולה להיות המגורים שלה.
האם היא יודעת אילו הוצאות מוכרות יש לה?
האם היא יודעת מתי ואיך מדווחים לרשויות?

במידה ואתם רוצים ייעוץ והכוונה התקשרו אלי ותקפלו פגישת הדרכה מקיפה לפתיחת עסק!
לצפיה ב-'יומן רכב או הצהרת ק"מ שנתית'
יומן רכב או הצהרת ק"מ שנתית
17/10/2017 | 13:57
1
12
עככשלום לך
אנחנו רגע לפני מעבר לתוכנת יומן רכב
ממה שבררתי וקראתי ברשת הנושא הזה די סבוך ולא ברור כרגע,
השאלה שלי היא אם העבודה שלי היא קו הובלה קבוע ומדוד בקילומטים עבור קופת חולים
בהנחה שהגדלת האחוזים בהכרה על הוצאות רכב גם ככה אינה מאושרת באופן רשמי ע"י פקיד השומה ,האם יכול להיות שבמקרה שלי יכול להספיק הצהרה שנתית של הקופת חולים שאני הנהג x מבצע עבורם קו להובלה ,ואורך הקו הוא x ק"מ מדי יום ,ואז פשוט להגיש את זה בסוף שנה ?
והאם נראה לך שיש איזה שהיא עדיפות ליומן רכב במקרה שלי?
אודה לך מאד אם תוכל לעזור לי בעניין
בתודה מראש, דניאל
לצפיה ב-'עצמאי או חברה בע"מ'
עצמאי או חברה בע"מ
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2017 | 15:52
7
אתה עצמאי? חברה בע"מ?
למען האמת, כל מה שאמרת אינו קביל ואינו ולא יתפוס בביקורת של מס הכנסה.
לצפיה ב-'מקדמת חוב שוטף'
מקדמת חוב שוטף
15/10/2017 | 10:50
3
12
היי,
כבר כמה חודשים שאני מקבלת מקדמת חוב שוטף-10 (שלבי אכיפה - התראה) עם סכום זהה.
שילמתי את הסכום למרות שלא ברור לי על מה הוא ואז סגרתי את תיק העוסק פטור שלי ועדיין אני מקבלת את אותו הסכום על החודשים שהתיק סגור.
בטלפון הם לא עונים ולנסוע אליהם זה בעייתי, משום מה שייכו אותי לעיר לא שלי במרחק נסיעה.
אני לא מבינה על מה הם גובים תשלום ואין עם מי לדבר..... מה עשיתי לא בסדר?
תודה.
לצפיה ב-'סגירת התיק'
סגירת התיק
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2017 | 19:10
2
10
האם סגרת את התיק גם במס הכנסה וגם במעמ?
מתי סגרת ופתחת?
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
17/10/2017 | 08:48
1
5
כן, סגרתי גם במעמ וגם במס הכנסה. עשיתי הכל לפי ההוראות...
פתחתי בתחילת 2017 וסגרתי לפני כחודשיים. את המכתבים הדפיסו בתחילת אוקטובר, הרבה אחרי שסגרתי.
לצפיה ב-'אישור על סגירת תיק במס הכנסה'
אישור על סגירת תיק במס הכנסה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2017 | 15:47
3
האם קיבלת מכתב בדואר שמציין בפרוש שנסגר התיק,?
אגב, בשנה הבאה תצטרי להגיש דוח שנתי לשנת 2017.
לצפיה ב-'האם מונית למשרד נחשב הוצאה מוכרת?'
האם מונית למשרד נחשב הוצאה מוכרת?
16/10/2017 | 16:17
4
16

שלום,
אני עצמאי (עוסק מורשה) ויש לי משרד אותו אני שוכר ובו אני עובד כקילומטר וחצי מביתי. מדי יום אני לוקח מונית למשרד שעולה כ-20 שקל. האם ההוצאה הזאת נחשבת הוצאה מוכרת? 

לצפיה ב-'כן'
כן
16/10/2017 | 16:21
2
7
לצפיה ב-'המשך'
המשך
16/10/2017 | 19:54
1
18
תודה על התשובה רוחנית11, אפשר בבקשה רק לשאול האם את מוסמכת לענות? תודה!
לצפיה ב-'אני רואת חשבון'
אני רואת חשבון
16/10/2017 | 20:23
12
לצפיה ב-'הוצאות נסיעה מהבית למשרד וחזרה'
הוצאות נסיעה מהבית למשרד וחזרה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2017 | 07:00
15
ההוצאה אינה מוכרת ראה מאמר של רו"ח ג'ק בלנגה:
https://www.themarker.com/law/1.525447
בפרקטיקה יש לא מעט שרושמים את ההוצאה.
לצפיה ב-'דמי ביטוח לאומי'
דמי ביטוח לאומי
15/10/2017 | 13:44
2
25
יש לי שאלה - הביטוח הלאומי מחושב על בסיס חודשי ... השאלה איך מחשבים סמי ביטוח לאומי לעצמאי שמגיש דוח שנתח ? האם מחלקים את סך ההכנסה ב 12 חודשים ועושים ממוצע לחודש ?

לצפיה ב-'חישוב ביטוח לאומי'
חישוב ביטוח לאומי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2017 | 19:15
19
כן, בהנחה ועבד שנה שלמה.
לצפיה ב-'לא'
לא
16/10/2017 | 16:34
10
לוקחים את ההכנסה השנתית החייבת לצרכי מס (לאחר הפחתה לפי סעיף 345).
עד לסכום של 5,804 ש"ח לחודש כפול 12 - שיעור דמי ביטוח לאומי ומס בריאות הוא 5.97%.
מעל סכום זה ועד להכנסה המרבית החייבת בדמי ביטוח - שיעור ביטוח לאומי ומס בריאות הוא 17.83%.
אם התוצאה גבוהה מסכומי המקדמות ששולמו במהלך השנה, יש לשלם לביטוח לאומי את ההפרש ואם התוצאה נמוכה יותר - ביטוח לאומי יחזיר לך כספים לאחר שתצא שומה סופית של מס הכנסה
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:48

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'איחור בהגשת הצהרת הון'
איחור בהגשת הצהרת הון
15/10/2017 | 11:22
1
34
הבנתי שאם יש איחור של עד חודש, אז אין קנסות, זה נכון ?

אם יש אחור של שבוע שבועיים, מס הכנסה רואה זאת בעין "לא יפה" ?

איך מקובל לבקש דחיה ?
לצפיה ב-'הגשת הצהרת הון'
הגשת הצהרת הון
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2017 | 19:13
15
מס הכנסה עובד ברמת "חודש".
אתה צריך לבדוק עם "חוליה מרכזית עצמאיים" של פקיד השומה שאתה שייך אליו ואז מאותו חודש יש לך חודש חסד ולאחריו תקבל קנס. ניתן לבקש דחייה מהם בכתב.
יש לך רואה חשבון?
לצפיה ב-'העברת תיק חברה מפקיד שומה רמלה לפקיד שומה כ"ס'
העברת תיק חברה מפקיד שומה רמלה לפקיד שומה כ"ס
15/10/2017 | 18:09
5
14
האם מישהו יודע מה הפרוצדורה?
טפסים??
במערכת הכתובת שונתה כבר
תודה מראש
לצפיה ב-'לבקש מהכרטסט של רמלה'
לבקש מהכרטסט של רמלה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2017 | 19:06
4
11
שים לב שאין חובות בתיק, כמו כן, העברת בעל מניות.
לצפיה ב-'לבקש טלפונית או בכתב?'
לבקש טלפונית או בכתב?
15/10/2017 | 19:13
3
3
לצפיה ב-'בכתב'
בכתב
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2017 | 19:17
2
4
לצפיה ב-'יש לך מס פקס וטלפון לווידוא קבלת הפקס?'
יש לך מס פקס וטלפון לווידוא קבלת הפקס?
15/10/2017 | 19:20
1
4
לצפיה ב-'לא'
לא
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2017 | 19:27
1
לצפיה ב-'פריטים בהצהרת הון מעל 3000 שח ברכישות "חדשות" '
פריטים בהצהרת הון מעל 3000 שח ברכישות "חדשות"
12/10/2017 | 11:27
2
18
איני מבין למה הכוונה בטופס: "יש לרשום מוצרים בני קיימא שעלותם 300 ש"ח ומעלה, וברכישות חדשות בסכום כל פריט של 3,000 ש"ח ומעלה".

1. "בני קיימא" כלומר כל פריט שנמצא בבית שעלה לי 300 שקל ומעלה ?
2. מה הם פריטים ב"רכישות חדשות" ? שניקנו חדשים מהחנות ? שניקנו לאחר ההצהרת הון הקודמת ? לא מובן
3. אם יש לי אוסף של 100 טבעות ששוות יחדיו 10,000 ש"ח, אבל על אחת עלתה לבד 100 ש"ח, אני צריכה לכלול בהצהרה או לא ?
4. אם יש לי אוסף של 100 שרשראות ששוות יחדיו 100,000 ש"ח, אך כל אחת בנפרד עלתה 1000 ש"ח, אני צריכה לכלול בהצהרה או לא ?

אודה להתייחסות לכל אחת מהשאלות בצורה ספציפית אם אפשר, כי ממש קשה להבין.

תודה על העזרה וחג שמח
לצפיה ב-'הצהרת הון שנייה'
הצהרת הון שנייה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2017 | 21:46
1
15
במידה ומדובר בהצהרת הון שנייה אל תעשי אותה לבד.
הצהרת הון שנייה היא חשובה ביותר וזאת מאחר ומ"ה בודקים את הפרשי ההון שלך ביחס להצהרה הראשונה.
לעניין השאלות שלך יש להכניס מ 300 שח במונחי עלות (לא שווי).
לצפיה ב-'אבל מה זה "מעל 3000 שח ברכישות חדשות" ?'
אבל מה זה "מעל 3000 שח ברכישות חדשות" ?
15/10/2017 | 11:20
11
לא עושה אותה לבד. עדיין לא מבינה את הכוונה שלהם.

לצפיה ב-'בת זוג עוזרת או שותפה מה ההבדל'
בת זוג עוזרת או שותפה מה ההבדל
12/10/2017 | 13:42
1
23
שלום רב , לבעלי יש עסק פטור משנת 2014 .אני התחלתי לעזור לו בעסק מ2015 וכמובן שאני מנסה לעשות כל מה שצריך למען העסק כמו בעלי כי זה שלנו. שהבנו שהעסק לא ממש מניב בעלי יצא לעבוד כדי להביא הביתה משכורת סדירה ויציבה .אני המשכתי לפרסם ולטפח את העסק ובמקרה שהיה צורך בבעלי זה היה אחרי שעות העבודה שלו. יש לנו שני קטנטנים במעון והובהר לי שכבת זוג עוזרת אני זכאית להנחה אני עובדת פחות או יותר 30שעות שבועיות בעסק ועוד שלוש שעות שבועיות במקום אחר . אז התקשרתי למשרד התמת והנציגה שם אמרה לי מה אני צריכה להגיש והגשתי. טופס הורה עצמאי מכתב מרואה חשבון שאני בת זוג עוזרת, וטופס שומה . וכמובן שהיו ריגקטים... אני מנסה לקצר כי זאת סחבת שנפרסת במהלך כל השנה .הם טענו כך שהטופס בו רואה החשבון שלנו מצהיר שאני בת זוג עוזרת בעסק של בעלי בו אנחנו עובדים במשותף סותר את הנאמר ..האם אני שותפה או עוזרת אמרתי שאני עוזרת שותפה אני הכל לא מבינה מה ההבדל ואיך בא לידי ביטוי הרי אנחנו בעל ואישה שעובדים יחד במשותף אין לי הכנסות מהעסק כרגע מחזירים עדיין את ההשקעה ואין לי תלוש משכורת . היא אמרה שיש לתקן את הסתירה הזאת רואה החשבון צריך לדעת מה אנחנו ..ומיותר לציין שאחרי שנה שאני משגעת אותו על כל חותמת מספר או אות שלא נראית להם ..הוא כבר לא מוכן לשמוע אותי .היא עוד והמשיכה שטופס השומה של 2015 רק בעלי רשום שם אמרתי לה נכון כי מעולם לא חשבנו שנצטרך להגדיר למישהו את השותפות/עזרה שלנו וכרגע אנחנו צריכים לעשות זאת אז נכניס את זה לשומה 2016 .דיברתי עם הרואה חשבון שובבב ..והוא טען שמיכוון שאני עובדת במקום נוסף אני לא יכולה להיות רשומה בשומה כבת זוג עוזרת מבחינת מס הכנסה זה לא ניתן משהו שקשור לנקודות זיכוי. והוא צירף חוק שמגבה זאת שלחתי את זה לתמת ואז אחרי בדיקה של החשב הוא ביטל את ההסבר של הרואה חשבון ואמר שאני גם צריכה להיות מופיעה ברובליקה של ההכנסות בשומה ..שוב חזרתי לרואה חשבון מבויישת ועל סף בכי כבר . הסברתי מה שהתבקשתי והוא אמר אין בעיה נפריד את ההכנסות בשומה2016.שומה 2016 הגיעה שלחתי אותה במרץ בתקווה להנחה המיוחלת ..אבל שוב הפעם נאמר לפי שומה זאת אתם שותפים ואת אומרת שאת עוזרת לא!?אמרתי כן .. אני הכל ..אז מה את אמרה הנציגה אם את לא יודעת והרואה חשבון שלך לא יודע וסותר את עצמו אז כרגע אנחנו לא עושים דבר .. שוב אנחנו מבקשים מכצב מרואה חשבון שיסביר את מצבך .פה ממש נשברתי ובכיתי,.החלטתי שאני מוציאה את בתי מהמעון כי לשלם 5000 שח עבור שניים זה לא יאומן .וכמובן שרואה החשבון שלי אמר שהוא מבחינתו עשה הכל ואין עוד דבר שהוא יכול לעשות . אז כתבתי לכם כתקוותי האחרונה,ניסיתי לתקצר,ואם זאת לנסות ולכתוב הכל .. מה זה משנה אם אני עוזרת או שותפה,..זה לא אותו דבר ? אני לא מקבלת כסף המשכורות היחידות שלנו כרגע זה ממה שבעלי מרוויח בעבודתו בשכר בתלוש משכורת ועוד מכירה אחת לחודש או שתיים מהעסק והשלוש שעות שבועיות שאני עובדת ..אז האם יש משהו לעשות ..אם לנו לר ניתנת הנחה מגוף שאמור לעזור אז למי כן ... הרואה חשבון שלי המליץ ללכת לעורך דין ..אבל בטח שאין לי תקציבים מיותרים ..כמה,שאני צריכה את זה . בסך הכל רוצים לעבוד ושהילדים יהיו במסגרות שנוכל לעבוד יותר ולספק אם לא את כל מה שהם צריכים לפחות לנסות ...
סליחה על האורך .. תודה הדס
לצפיה ב-'מעונות מטעם משרד הכלכלה'
מעונות מטעם משרד הכלכלה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2017 | 21:54
10
קודם כל הפורום לא דן בסוגיה הנ"ל אך אני אנסה לעזור.
עד מיטב ידיעתי, המבחנים במעונות של משרד הכלכלה הם לפי רמת הכנסה של בני הזוג ללא קשר אם את או הוא או שניכם עצמאיים ו/או  שכירים.
כך שצריך לחשב את כלל ההכנסה שלכם (בעסק הכוונה  לרווח) ולראות איפה זה ביחס לטבלאות שלהם.
עשיתם מזה סיפור יותר ממה שזה...
לצפיה ב-'דיווח למס הכנסה'
דיווח למס הכנסה
13/10/2017 | 09:52
1
15
שלום,
אני עובדת כשכירה ועוסקת בתכשיטנות כתחביב. הייתי מעוניינת לנסות למכור את התכשיטים שלי ביריד או דרך חנות של מישהו אחר, על מנת לבחון אם בכלל יש לזה ביקוש (לפני שאשקול פתיחה של עסק).
מה עלי לעשות בנוגע למס הכנסה במידה ואצליח למכור פריטים?  האם  למכירה חד פעמית עד סכום מסויים יש פטור מדיווח?
תודה
לצפיה ב-'מכירת תכשיטים'
מכירת תכשיטים
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2017 | 13:53
15
אין פטור מדיווח.
מכירה ביריד- מהווה בעיה מאחר וזה מכירה קמונאית ואת צריכה להיות בעלת עסק (פטור/מורשה).
מכירה לחנות פלונית- ניתן ללא פתיחת תיק, את מוכרת את המוצרים לבעל החנות והוא מוכר ללקוחות. את צריכה ללכת למס הכנסה ולבקש אישור על ניכוי מס במקור (שכר אומנים/סופרים, עסקה חד פעמית). אם נניח מכרת ב 5 אלף אז את תבקשי אישור ותצייני שזה  מספר תיק הניכויים של החנות על מנת שיוציאו לך אישור מתאים.

לצפיה ב-'שכיר עצמאי'
שכיר עצמאי
13/10/2017 | 09:33
1
13
שלום
אני שכיר שמשתכר 160000 אלף שח ברוטו בשנה לערך
מעוניין לעבוד כנהג מונית בסופי שבוע ,
מה עלי לעשות מבחינת מיסויי?

לצפיה ב-'פתיחת תיק עוסק מורשה'
פתיחת תיק עוסק מורשה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2017 | 13:45
4
על מנת לעבוד כנהג מונית עליך לפתוח תיק ברשויות המס ולדווח למעמ ומס הכנסה.
אשמח להסביר לך יותר בשיחה טלפונית 0506721399
לצפיה ב-'מס יציאה'
מס יציאה
10/10/2017 | 20:05
1
24
האם ניתן להזדכות בארה"ב על מס יציאה ששולם בישראל בגין מכירה רעיונית של מניות? 

לצפיה ב-'דיני המס בארה"ב'
דיני המס בארה"ב
( לעמוד שלי בתפוז )
11/10/2017 | 07:50
14
צריך לשאול רו"ח אמריקאי וזאת מאחר וזה לפי דיני המס האמריקאים.
ככל הנראה, כן כי זה חלק ממהוצאות הנלוות לייצור הכנסה(הפקת רווחים)
לצפיה ב-'שאלה לגבי מילוי טופס 134 (ניכוי מס להפקדות לאובדן כ.עבודה)'
שאלה לגבי מילוי טופס 134 (ניכוי מס להפקדות לאובדן כ.עבודה)
08/10/2017 | 18:45
2
12
שלום,
אני מעוניינת למלא טופס להחזר מס לשנת 2016 (טופס 135), וכשעברתי על אישור ההכנסות השנתי שניתן לי ע"י המעסיק (אאל"ט טופס 106, הוא לא מולי כרגע)-ראיתי שיש סעיף שנקרא "סכום להעברה לטופס 134"
ממה שהצלחתי להבין - טופס 134 (החלק שלו שנוגע להפקדות לא.כ.ע) מיועד רק למי שהפקיד בעצמו לביטוח אובדן כושר.
והשאלה שלי היא - מי שהיה שכיר בלי הכנסות נוספות, ורק המעסיק שלו הפקיד עבורו כספים ל א.כ.ע ושלא הפקיד לזה בנוסף גם בעצמו - צריך בכלל להתעסק עם הטופס הזה?
תודה למי שיענה וחג שמח!
לצפיה ב-'החזר מס'
החזר מס
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2017 | 10:20
1
5
אין חובה למלא את הנתון הנ"ל.
תלאי את כל השדות שרשומים לידם את הקוד (בעל 3 ספרות) בדוח השנתי.
שימי לב שאם את נשואה אז צריכה להיות הקבלה בין צד ימין לשמאל לפי הרישומים במ"ה ו/או בדוח בעמוד הראשון (בפרטים).
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
10/10/2017 | 17:44
2

אני מכירה את התהליך של הטפסים להחזר מס,
מה שחדש לי זה טופס 134 שלגביו התלבטתי אם הוא רלוונטי.

לצפיה ב-'אני מעוניין לבצע פרויקט תכנות עם מספר שותפים'
אני מעוניין לבצע פרויקט תכנות עם מספר שותפים
09/10/2017 | 02:10
3
15
הסיכוי לרווח כספי ביום מהימים מהפרויקט הוא לוט בערפל.
האם אני מחוייב במקרה זה לרשום שותפות או שישנה דרך התאגדות
אחרת , פחות ביוקרטית וללא עלות .
בתודה מראש
לצפיה ב-'רישום עסק'
רישום עסק
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2017 | 10:18
2
13
יש אפשרות של רישום שותפות או חברה.
ככל ולא צפויה הכנסה (לא רווח) אז אין חובה לרשום את הפעילות הזאת.
החסרון של זה הוא שלא ירשמו ההוצאות שלכם ככל וישנן.
החיסרון הזה משליך על כך שבמידה ובעתיד יהיון הכנסות ורווחים תשלמו יותר מס מאחר וההוצאות שלכם לא ירשמו במלואם.
כמובן שצריך ייעוץ מקיף של האם חברה או שותפות לא רשומה וכו'...
לצפיה ב-'חן חן'
חן חן
10/10/2017 | 12:04
1
2
לצפיה ב-'לקביעת פגישת ייעוץ מקיפה- בחינם '
לקביעת פגישת ייעוץ מקיפה- בחינם
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2017 | 15:54
אם אתה מעוניין לשוחח קבל את הנייד שלי 0506721399

מנהל/ת הפורום

אודות:
אורי עזרא הינו שותף בפירמת רואי חשבון "קופרברג, עזרא ושות'". המשרד עוסק במתן שרותי ייעוץ וליווי עסקים משולב הרעיון העסקי, בחינת אפשרויות פיתוח, קבלת א
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אורי עזרא- מנהל פורום ראיית חשבון
אורי עזרא מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו