לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
88978,897 עוקבים אודות עסקים

פורום משפחות מורכבות

פורום זה עוסק בזוגיות בפרק ב' ומשפחות בהן לאחד מבני הזוג או לשניהם ילדים ממערכת יחסים קודמת. אני מאמינה שכל אדם עם הדרכה והנחייה נכונות יכול להוביל את עצמו להתנהלות מיטבית ומתגמלת בכל תחומי חייו. אתם מוזמנים להעלות כל נושא רלוונטי מתוך קבלה ופתיחות לדעות שונות. תשובותיי מתבססות על ניסיוני המקצועי כיועצת מומחית למשפחה MA, ומהוות מענה ראשוני בלבד בהתאם למידע הנמסר. האחריות על בחינת ההמלצות לעומקן ועל יישומן בפועל, חלה על הגולשים בלבד. אני כאן בשבילכם!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום משפחות מורכבות

פורום זה עוסק בזוגיות בפרק ב' ומשפחות בהן לאחד מבני הזוג או לשניהם ילדים ממערכת יחסים קודמת. אני מאמינה שכל אדם עם הדרכה והנחייה נכונות יכול להוביל את עצמו להתנהלות מיטבית ומתגמלת בכל תחומי חייו. אתם מוזמנים להעלות כל נושא רלוונטי מתוך קבלה ופתיחות לדעות שונות. תשובותיי מתבססות על ניסיוני המקצועי כיועצת מומחית למשפחה MA, ומהוות מענה ראשוני בלבד בהתאם למידע הנמסר. האחריות על בחינת ההמלצות לעומקן ועל יישומן בפועל, חלה על הגולשים בלבד. אני כאן בשבילכם!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כל המידע הניתן ע"י מנהלת הפורום הינו בגדר המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליו. אין לראות באמור בפורום זה תחליף לייעוץ אישי/ זוגי/ משפחתי מקצועי. אתם מתבקשים לקיים שיח מכבד, פתוח ונעים, תוך הימנעות מביקורת ושיפוטיות.
המשך >>

לצפיה ב-'שלום אורנה'
שלום אורנה
18/03/2018 | 15:46
3
47
אגש מיד לעניין.
האם לשתף ילדיי המקסימים ואף התמימים, בני7, באביהם הנמצא בזוגיות חדשה שכוללת חתונה והקמת משפחה חדשה?
הם רואים את אביהם בהסדר קבוע ללא בעיות ולא יחד עם זוגתו השניה, אני והוא (הגרוש) בקשר מינימלי הכולל שיחות על הילדים ותו לא.
מצד שני-מרגישה לא בסדר שאני מסתירה ולא רוצה שיהיו "תמימים" מידיי
לצפיה ב-'מנסה לראות אם הבנתי נכון'
מנסה לראות אם הבנתי נכון
19/03/2018 | 12:27
25
האבא כבר התחתן, והילדים מעולם לא פגשו את האישה?
לצפיה ב-'היי קרן'
היי קרן
( לעמוד שלי בתפוז )
19/03/2018 | 12:29
1
30

היי קרן,
שמחה על שאלתך. היא מורכבת ומעלה סוגיה עמה מתמודדים הורים רבים המבקשים להתקדם לזוגיות פרק ב'... אחלק את תשובתי תוך התייחסות לילדייך, לאביהם ולך באופן אישי.
עם זאת, תשובתי כוללת הסתייגות מפאת הפרטים החסרים כדוגמת, סיבת הגירושין, מתי התגרשתם ואיך עשיתם זאת, כמו גם, מאפיינים אישיותיים של ילדייך.
ראשית בהתייחס לילדייך: 
הסתגלות למשפחה חד הורית מתרחשת הן אצל מבוגרים והן אצל ילדים לאחר כשנתיים שלוש. כשאחד ההורים או שניהם חוברים לזוגיות/ נישואין שניים בפרק הזמן הזה, יחול למעשה שינוי דרמטי נוסף, כך שתהליך ההסתגלות, במיוחד לגבי ילדים עשוי להיות קשה יותר ולהימשך הרבה יותר זמן.
היבט נוסף קשור במאפייני האישיות של ילדייך - יש ילדים שמסתגלים מהר יותר לשינויים ויש כאלה שעשויים להפגין קשיים, כעס והתנגדות. ילדים בשום גיל אינם מקבלים ב"שמחה" את גירושי הוריהם, ומה שעשוי להיות טוב להוריהם מבחינת מציאת בן זוג הבא, עשוי להיות עבורם מאיים. עם זאת, דווקא ילדים קטנים כשלכם גמישים יותר לשינוי בהשוואה לילדים מתבגרים.
 
בהתייחס להתנהלותו של אב ילדייך:
הורים רבים נבוכים כשהם צריכים לדבר עם הילדים בגלוי על הנושא מחשש שיכביד על מערכת היחסים שלהם עמם. אלא שההיפך הוא הנכון: הפגנת יושר מצד ההורה עשויה לתרום למערכת היחסים עם הילד, שכן היא מרחיבה את מרחב השיח בין ההורים לילדיהם ומאפשרת בין השאר להכיל את הכאב והכעס של הילדים היה וקיים. למעשה דרך היושר של ההורה לומד הילד שיש על מי לסמוך גם במצבים פחות נעימים.
הצורך של ילדיכם הוא שתעבירו להם את האמת הפשוטה בדרך של כבוד וברצינות שהם ראויים לה מבלי שתשקרו להם. הם, כמו כל הילדים, מצפים ורוצים שתחשבו קודם כל עליהם לפני שאתם חושבים על אנשים אחרים (שהרי הם הופיעו בחייכם לפני).
 
בהתייחס לצד שלך:
ההשפעה שלך על הדרך שבה הדברים יעשו הינה דרמטית מבחינת הילדים! ממליצה לתקשר עם בן זוגך לשעבר את חשיבות העמידה ביושר אל מול הילדים (על פני רצונך לתקשר זאת ישירות עם ילדייך).
 
מידת שיתוף הפעולה בינך לבין בן זוגך לשעבר ואופן העברת המסר לילדים, תשפיע באופן דרמטי על יכולתם לקבל את התהליך שאביהם עובר ועם זאת, להרגיש עוגן וחוף מבטחים רגשי.
ככלל, כשאנו חווים שינויים יש פשוט לספר לילדים את העובדות החדשות ולשתף ברגשות שלנו, בחששות שלנו וגם בהחלטות שלנו. כל זאת, תוך שאנו מקשיבים לילדים ממקום אמפתי ומתייחסים למה שהם מרגישים לנוכח השינויים שלנו, ותוך שאנו מבטיחים להם שאנחנו שם תמיד איתם בכל תנאי ובכל עת.
אני לרשותך לכל התייעצות נוספת,
אורנה
לצפיה ב-'"זוגיות חדשה שכוללת חתונה והקמת משפחה חדשה"'
"זוגיות חדשה שכוללת חתונה והקמת משפחה חדשה"
19/03/2018 | 18:31
11
נשמע כמו מערכת בשלב מאוד מתקדם.
אישית, לא מובן לי כיצד עד כה לא הוצגו הילדים ובת הזוג, ביוזמת האב.
 
 
 
לצפיה ב-'התייעצות של גרוש'
התייעצות של גרוש
13/03/2018 | 12:06
1
103
שלום לך אורנה
אני בן 38 גרוש עם שתי בנות תאומות בנות 13 והתחתנתי בנישואים שניים עם רווקה ללא ילדים
אשתי מדהימה והתחברה לבנות אבל מאוד חשוב לה שהן יפנימו את החוקים של ביתנו המשותף
כשהן "מפשלות" ולא עומדות בחוקים, זה נכנס ביני לבין אשתי והיא מאשימה אותי בזה שהבנות לא ממושמעות
מרגיש חסר אונים ותקוע באמצע אפשר לומר, גם מולה וגם מול הבנות...
אני מבין אותה אבל לא מדובר בחוקים של חיים או מוות
לצפיה ב-'החלת חוקי בית משותף על ילדי בן/בת הזוג'
החלת חוקי בית משותף על ילדי בן/בת הזוג
( לעמוד שלי בתפוז )
13/03/2018 | 15:32
80
היי אורי,
ציינת שהחוקים הם "חוקים של ביתנו המשותף". חשוב להבין תחילה האם החוקים תוקשרו בינך לבין בת זוגך ועד כמה הם תוקשרו עם הבנות, תוך מתן אפשרות להבעת דעה מצידן.
אני מאמינה שבכל גיל יש לבחון מתן אחריות לילדים על פי גילם ובמקרה של ילדות בגיל הזה אין ספק שהן יכולות להיות אחראיות ולקיים את המצופה מהן במסגרת הבית. כדי שזה יקרה באופן המיטבי יש לבחון איתן מהי דעתן בנושא ולתת להן לבחור כיצד הן יכולות לעמוד בחוקי הבית החדשים ו/או היכן אפשר לעזור להן לעשות כן.
דבר נוסף, לא ברור מהם אותם חוקים, במה הם מתמקדים ועד כמה הם נוקשים אל מול כאלו שמאפשרים מרחב פעולה ממקום של לקיחת אחריות.
כדי שאוכל לדייק טוב יותר את תשובתי, אשמח להבין: מתי התגרשת, איך היו הגירושין, במה מתאפיינת מערכת היחסים שלך עם בנותיך, עד כמה בוצע תאום ציפיות בדרך של תקשורת בונה בינך לבין בנותיך בכל הקשור בבית המשותף לך ולזוגתך ועד כמה מתקיימות שיחות אישיות בינך לבין הבנות כדי להבין היכן קיים פער בין הציפיות של אשתך החדשה לבין הקורה בפועל.
לצפיה ב-'מתוסכלת '
מתוסכלת
11/03/2018 | 11:20
1
108
שלום לכולם, אני רווקה שנמצאת במערכת יחסים כחצי שנה עם גרוש פלוס ילדה בת 6. למרות בקשתי להכיר את הילדה שלו – הוא טרם הפגיש בינינו במהלך החצי שנה. ניסיתי לדבר איתו על זה כדי להבין מה מפריע לו, אך בכל פעם קיבלתי תשובה כמו  "זה עדיין לא הזמן המתאים...". מרגישה שהוא דוחה את העניין, ללא כל סיבה מוצדקת. מה אני יכולה לעשות? מרגישה מתוסכלת!! ועולות לי חששות וספקולציות!
לצפיה ב-'מתוסכלת'
מתוסכלת
( לעמוד שלי בתפוז )
11/03/2018 | 12:38
81

שלום,
ככלל, מהותה של זוגיות בריאה מושתתת על שיח שמטרתו ליצור תחושת  Win Win – בנוגע לכל סוגיה שעולה בין בני זוג. את מתארת מצב שבו בן זוגך דוחה היכרות בינך לבין בתו למרות שחלפה כבר חצי שנה מהיכרותכם, ומכאן שבכל הקשור לנושא זה את בתחושת Lose.
בזוגיות שנייה עם ילדים של אחד או שני הצדדים, הזמן הנכון להיכרות עם הילדים הינו משחלפו כשלושה חודשים, כששני בני הזוג החליטו שהם מתקדמים לקשר רציני ולעתיד משותף. לפני פרק זמן זה ו/או אם מי מבני הזוג או שניהם אינו רואה את הקשר כרציני לטווח הארוך, אין בשום מקרה לערב ילדים, זאת על מנת שלא ליצור אצלם בלבול עקב נטייתם להתקשרות רגשית מהירה.
על מנת לפתור את תחושת התסכול שאת מצויה בה, עליך לבחון עד כמה בן זוגך נמצא בתחושה שהקשר אכן רציני, ומכאן והיה וכן, להתקדם לניהול שיחה מובנית שבסופה תגיעו לפתרון מוסכם בהקשר לשילובך הראשוני ב"חלקה המשותפת" לו ולבתו. מטרת ניהול השיחה הינה ראשית להבין לעומק את נקודת מבטו של בן זוגך (מחשבותיו ותחושותיו לגבי הנושא), להציג לו את נקודת מבטך תוך התייחסות לרגשותיך ולהגדיר מהן הפעולות שעל שניכם לעשות כדי לקדם ולפתור את הנושא.
אל לך ליפול לספקולציות, אלא לברר את העובדות לעומקן, ובעקבות כך לקבל החלטה מושכלת עבורך.
בהצלחה!
 
לצפיה ב-'איך ממשיכים?'
איך ממשיכים?
10/03/2018 | 00:18
2
131

שבת שלום לכולם,
אני כותבת ולו כדי לנסות לפרוק מעט מהמועקה הנוראית שרובצת לי על החזה מזה תקופה ארוכה. 
כמעט מייד לאחר שהתגרשתי לפני 9 שנים הכרתי גבר שהפך לאהבה הגדולה והמטורפת של חיי, לאחר מספר חודשים עברנו לגור יחד עם כל הילדים שלנו, בהמשך אף נולד לנו ילד משותף (כיום בן 4), הפכנו למשפחה ורקמנו חלומות לעתיד.
לפני מספר חודשים חוויתי משבר נוראי עם הבן הגדול שלי, שבגינו לצערי הזוגיות שלנו נדחקה לצד. למרבה הזוועה, עם חלוף המשבר כעבור כחודש, הסתבר לי שבעצם, מבלי לומר מילה או אפילו להיפרד, הוא פשוט המשיך הלאה והכיר בחורה חמודה וצעירה ממני בחצי באינטרנט, לדבריו עקב היותו חרמן. הרגשתי שחרב ננעצת לי בלב, הרגשה קשה פי כמה וכמה מהגירושין שחוויתי כמה שנים קודם לכן, כאילו כל מה שהאמנתי בו לא היה אמיתי, והכל סביבי קרס. התפרקתי וחוויתי התמוטטות עצבים.
לצערי נגזר עליי כבר חצי שנה לראות אותו בכל פעם שהוא לוקח ומחזיר את הילד ואף לשמוע מבני הקטן סיפורים על החברה של אבא, על כמה שהיא מקסימה והוא אוהב אותה. כאמור כבר חצי שנה חלפה, קיבלתי טיפול נגד דיכאון, ועדיין אני מרגישה בתוך תהום, איבדתי את כל שמחת החיים שלי והפכתי למתה בגוף חי. גם כל הניסיונות להכיר גברים חדשים ומקסימים נכשלו עקב הפגיעה הקשה שחוויתי. אשמח לשמוע עצות/דעות/בעצם כל דבר♥️
 
לצפיה ב-'מה יש לך עכשיו להכיר גברים חדשים?'
מה יש לך עכשיו להכיר גברים חדשים?
11/03/2018 | 08:24
79
עברת חוויה מאוד קשה
טוב שטיפלת בעצמך
את כנראה צריכה להמשיך להיות בטיפול, גם כדי להמשיך את ההתאוששות מהמשבר ולהתחזק, וגם כדי להבין באיזו זוגיות את רוצה להיות.
בינתיים, חשוב לא פחות שתלמדי לחיות לבד, ולא להרגיש שאת חייבת להיות בזוגיות.
לצפיה ב-'איך ממשיכים?'
איך ממשיכים?
( לעמוד שלי בתפוז )
11/03/2018 | 09:12
79

מיטל יקרה,
את מתארת חוויה לא פשוטה כלל ועיקר שנוגעת בבגידה באמון.
כניסה מהירה עם תקוות גדולות לקשר חדש כסוג של "חווית תיקון", מחייבת תחילה סגירת עניינים שנותרו לא פתורים בכל הקשור למה שעברנו, שאילולא כן לא נגיע למערכת יחסים חדשה ממקום נכון.
ממה שתיארת, נראה על פניו שבטרם עיבדת את חוויית כישלון הנישואים הראשונים, עברת ליצירת קשר חדש שהתאפיין בהתאהבות מהירה. לא ניתן ללמוד ממה שכתבת עד כמה המעבר למערכת היחסים השנייה נעשתה באופן מיטבי, ופחות ברור עד כמה עשית עבודה של התחברות ל"אני" שלך במטרה ליצור, ראשית, זוגיות מיטבית עם עצמך.
מניסיוני עם יחידים שחוו משברים דומים, השיעורים שלנו חוזרים על עצמם ואני אוסיף ואומר שהם נעשים קשים יותר ויותר, אלא אם למדנו והפקנו תובנות ולקחים לצמיחתנו שלנו.
מציעה לך לראות במשבר שאת חווה היום הזדמנות לצמיחה ולשינוי שתעשי ראשית לכל עם עצמך (שימי כרגע "רגל על הברקס" בכל הקשור בחיפוש אחר זוגיות חדשה) ומאחלת לך שתגלי במהרה את הכוחות הפנימיים הטמונים בך, תוך שאת בונה מערכת זוגית מיטבית ומתגמלת כשאת חכמה יותר וחזקה יותר.  
לצפיה ב-'אשמח לעצה עבור מצב כמו שלי'
אשמח לעצה עבור מצב כמו שלי
07/03/2018 | 16:44
2
139
אני גרושה + 1 ונמצאת כשנה וחצי בזוגיות עם גרוש + 2. לאחרונה התחלנו לחשוב על מגורים משותפים עם שלושת הילדים מתוך התכווננות למסד את הקשר. אשמח להבין מהי הדרך הכי נכונה להתחיל לעשות את המעבר הזה?  מבחינתנו ומבחינת הילדים כמובן.תודה!
לצפיה ב-'אשמח לעצה עבור מצב כמו שלי'
אשמח לעצה עבור מצב כמו שלי
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2018 | 10:51
84
שלום פיה טובה,

חסרים לא מעט פרטים בפנייתך ולכן אציין מספר דברים שחשוב להתייחס אליהם ככלל:
  1. ילדים הם "קודש קודשים"!. עלינו לזכור כי גילם מהווה פקטור ליכולת הקוגניטיבית שלהם לעבד את הדברים שקורים בסביבתם. לכן, עלינו כהורים מוטלת האחריות להקטין עד למינימום את הבלבול הרגשי שלהם, היינו לספק להם תחושת יציבות וביטחון שתפחית עד למינימום את הבלבול הרגשי שבו הם נתונים לנוכח המעברים הללו.
  2. עלינו לזכור כי אנחנו כבני זוג הולכים לבנות "חלקה משותפת" שתהווה את הבית היחיד שיהיה לנו. זה לא כך לגבי ילדינו! הם יעברו בין בתים ויחשפו רגשית, פיזית ותודעתית למה שקורה להוריהם הביולוגיים והחורגים.
  3. כדי ליצור עד כמה שניתן מקום בטוח בעבורם, מומלץ שבני זוג שמבקשים לבנות "חלקה משותפת" חדשה ייקחו בחשבון שהמוכוונות לילדיהם ולצרכיהם הרגשיים, כמו גם הדאגה לחבר בין ילדי שני בני הזוג באופן המיטבי, מהווים את הגורם הראשון במעלה להצלחת הזוגיות החדשה ולא פחות מכך לכישלונה.
לאור כל אלו, בני זוג שרוצים להשיג זאת באופטימום צריכים לשבת עוד לפני המעבר לבית משותף, לתאום ציפיות נקודתי על כל דבר ועניין שעשוי להתעורר בחייהם ואל מול הילדים ולקבוע ביניהם דרכי התנהלות מוסכמות (מציעה שלפני הישיבה המשותפת, כל אחד מכם יערוך רשימה של נושאים שחשוב לו לדון על כך עם בן זוגו, לרבות אלו שקשורים בילדים כדוגמת: חינוך לסדר וארגון, מאפייני השיח בבית וכדומה..). תיאום ציפיות והתנהלות בדרך המוסכמת על שניכם עשויים להפחית משמעותית את ההסלמה לנוכח קשיים שיעלו.
כל האמור מתייחס רק באשר לאופן שבו יש להתחיל את המהלך למעבר למגורים משותפים, בהמשך יש לתקשר את הדברים למול הילדים...
מקווה שהצלחתי לסייע.
לצפיה ב-'חסרים הרבה פרטים כדי לענות'
חסרים הרבה פרטים כדי לענות
08/03/2018 | 10:53
68
למשל - מה מצב הקשר כיום בין כל חברי המשפחה? מבלים זמן ביחד?
כשאת אומרת מגורים עם שלושת הילדים - האם הילדים של בן זוגך במשמורת שלו? או נמצאים אצלו הרבה?
האם כיום כולכם גרים באותה עיר? באותו איזור?
גילאי הילדים?
 
לצפיה ב-' כניסת מנהלת חדשה לפורום '
כניסת מנהלת חדשה לפורום
06/03/2018 | 15:18
69

אנו מברכים את אורנה זכאי על כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד.

המשך גלישה מהנה
 
 
לצפיה ב-' פרישת מנהלת הפורום '
פרישת מנהלת הפורום
28/02/2018 | 16:39
79

 
אנו מודים לגלית הלר על תקופת ניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה בהמשך הדרך 

המשך גלישה מהנה
 
 
לצפיה ב-'שאלה על שינה והתחשבות באחר '
שאלה על שינה והתחשבות באחר
17/02/2018 | 10:26
5
213
שלום אני רוצה לדעת האם אני חווה באמת אי צדק בבית או שאני סתם ....
האם כשאחד הילדים שלכם ישן , אתם מנסים לשמור על שקט ? להיות כמה שיותר שקטים כי אכפת לכם שהם ישנים? ואם אחד מדיירי הבית מרעיש אתם מעירים לו ?
 
תודה.
לצפיה ב-'כשילדים גדולים ישנים בשעות מקובלות,'
כשילדים גדולים ישנים בשעות מקובלות,
17/02/2018 | 15:50
3
136
הם ישנים בחדרים שלהם, בדלתות סגורות, ולרוב הבית כולו ישן איתם.
כשילדים גדולים ישנים בשעות לא מקובלות, הבית כמנהגו נוהג, לא שקט מידי, לא מרעיש באופן יוצא דופן, פשוט חי כרגיל. יש להניח ששנתם מתאפשרת בעזרת הדלתות הסגורות, שמבודדות חלק מהרעשים.
כשילדי היו תינוקות, לא הלכנו על קצות האצבעות כשישנו, על מנת שיתרגלו לישון גם כשהבית לא דומם.
 
הכל על פי מנהגי הבית, שעות השינה המקובלות והסיבות, אם ישנן, לשעות השינה החריגות.
אין מצב להסכים, לדוגמא, להסתובב דרך קבע על קצות האצבעות רק מפני שאחד הילדים נוהג לישון במשך היום במקום בלילה.
 
לצפיה ב-'שלום'
שלום
18/02/2018 | 20:52
2
113
מה הכוונה במשפט " כשהם גדולים וישנים בשעות מקובלות הבית כולו ישן איתם"?
בעבר הייתי הולך לישון מאוד מאוחר 12 בלילה היה המינימום 
היום אני נכנס לישון גם ב10 בלילה  והמקסימום 11 בלילה .
אבל בימי שישי אני נוהג להיכנס לישון מאוחר אבל גם בפעמים שנכנסתי לישון ב9 בשישי  אני עדיין רוצה  להמשיך לישון לפחות עד 9 בבוקר כי בכל יום חול אני קם מקסימום ב7 בבוקר.  
 
הבית אצלנו מלבדי בשישי ושבת על הרגליים כבר מהשעה 7.. 
 
לצפיה ב-'הכוונה היא'
הכוונה היא
19/02/2018 | 13:36
98
שאם ביומיום הבית מתעורר בשעה 07:00 וישן משעה 23:00, אלו השעות המקובלות.
כאשר קורה שאחד מבני הבית מתכוון לישון עד לשעות הבוקר המאוחרות, טבעי שרעשי הבוקר יפריעו לו. אולי כדאי שיתארגן בהתאם - פקקי אוזנים, למשל, יכולים להיות פתרון לא רע בכלל.
ואם בשבתות הבית ער כבר בשעה 07:00, למשל, הייתי מצפה שינסו להתחשב עד 09:00 בבוקר, אבל בכל מקרה ממליצה למאחר קום להתארגן עם פתרון מתאים, כי לא תמיד אפשר לשמור על שקט בבית עם ילדים.
לצפיה ב-'אתה הילד או ההורה?'
אתה הילד או ההורה?
19/02/2018 | 15:11
92
אם אתה הורה שקם בלילה לילדים ומשלים שעות שינה בשבת, זה תלוי בעיקר בהורה השני שאיתך, לא? אצלנו היתה תורנות ומאד היינו משתדלים שהשני ישלים שעות שינה, גם בבוקר וגם בצהריים.
 
אם אתה ילד מתבגר, אז מה בעצם הבעיה, מעירים אותך למרות שאתה ישן עם דלת סגורה? אצלנו אנחנו ההורים קמים בשבת בשעה שבע, ביקיצה טבעית, ומתנהלים כרגיל. רואים טלביזיה, עושים קפה ואוכלים ארוחת בוקר. אנחנו משתדלים שלא לצעוק ליד הדלת של הילד הישן, אבל אין איזה נוהל שקט מסודר. בערך בתשע כולם ערים מלבד הבן שלי, ואנחנו מפסיקים להשתדל בכלל - הוא ישן כמו דב בשנת חורף.
 
כמו שאמרו לך, אם הם ישנים בשעות הערות של האחרים, למשל ישנים צהריים, אנחנו לא מתאמצים במיוחד, אבל אין כאן ילדים קטנים ואין צעקות. נשמע לי שאלא אם כן יש אצלך בבית הרבה ילדים וכולם צועקים, או שאין בכלל התחשבות מבחינת טלביזיה/מוזיקה, שהבעיה היא בעיקר בשינה הקלה שלך. זה לא אשמתך, אבל גם לא אשמתם.
לצפיה ב-'זה תלוי'
זה תלוי
19/02/2018 | 07:37
86
למשל - ביום שישי בבוקר יש לנו ילד אחד שלא לומד וכל השאר כן, אז אנחנו משתדלים שלא יהיה הרבה רעש בשישי בזמן ההתארגנות של האחרים לבית הספר (למשל שלא יצעקו), אבל הוא וגם אנחנו לוקחים בחשבון שאם הבית "עובד", זה לעיתים מרעיש.
גם בשבת בבוקר, אם חלק מהילדים קמו מוקדם, אני לא אלך אחריהם וכל רגע אעיר להם שיהיו בשקט, מצד שני לא ישימו מוזיקה רועשת על הבוקר, מצד שלישי אם הקטנה התעוררה בשעה 7, ועכשיו כבר 10, יש גבול לכמה שעות אני יכולה להחזיק אותה בשקט.
בקיצור, משתדלים להתחשב אבל לא משתגעים.
לצפיה ב-'כשהילדים לא רוצים לבוא '
כשהילדים לא רוצים לבוא
05/02/2018 | 13:14
4
221

מוזמנים לקרוא את הפוסט הבא מתוך הבלוג שלי,
לחצו על הלינק:
https://goo.gl/1CfhLd

למאמרים ופוסטים נוספים על זוגיות, הורות ומשפחה בפרק ב':

www.b-way-life.com
לצפיה ב-'ולגבי המקרים שאינם קשורים לגישה של "מסורבי הקשר" ובנות זוגם?'
ולגבי המקרים שאינם קשורים לגישה של "מסורבי הקשר" ובנות זוגם?
07/02/2018 | 14:43
3
160
קראתי כמה פוסטים שלך, גלית, בהם שמת את הכותרת "פתרון" לשינוי גישה של המורכבים (ציטוט "בעיניי הפתרון לתסבוכת הזו מצוי במקום אחר לגמרי, הוא בכלל לא קשור לילדים")
שינוי הגישה הוא רצוי, חיובי, יכול להוות במקרים מסוימים (ורק במקרים מסוימים) בסיס להתחלת דרך שבסופה אולי יגיע פתרון.
שינוי גישה כשלעצמו אינו פתרון.
בחלק מהמקרים שינוי גישה אפילו לא קשור לפתרון.
והפתרון, בין אם יתבסס או לא יתבסס על שינוי גישה, בהחלט קשור לילדים...
 
איני מכירה סטטיסטיקות, כמה מתוך כל האבות שבפרק ב' סובלים מכך שילדיהם מסרבים לבוא אליהם, אבל אני מכירה כמה אבות שסבלו מכך לאורך תקופות.
ולא נראה לי שקשור לגישת בנות הזוג.
 
לצפיה ב-'מענה לאורנה '
מענה לאורנה
07/02/2018 | 15:01
2
100
הי אורנה, 
המצבים שבהם הילדים מסרבים לבוא לביתו של האב/האם או להכיר בחייהם החדשים, הם מצבים מורכבים. כל מקרה לגופו, זה נכון תמיד.
זוגיות בפרק ב' עם הילדים היא עולם ומלואו, ואין כללים וחוקים להתמודדות שאחידים לכל המקרים. זה ברור .
את צודקת. לפעמים גם גישה מאוד חיובית של בת הזוג לא עוזרת, אם הילדים מחליטים שהם מתנגדים בכל מחיר.
יחד עם זאת באותה מידה ברור שגישה שלילית של בת הזוג לא מקדמת ולא משרתת את העניין. 
אני מכירה נשים ששומרות טינה, מחמיצות פנים, ונותנות לילדים של בני הזוג שמגיעים הביתה תחושה שהם לא רצויים ולא אהובים.
הן כל כך כועסות על התנהגות הילד/ה ועל גישת ההורה בן זוגם, שגם כשהם כבר מגיעים, לא נפתחת האפשרות לתקשורת נעימה, לאוירה טובה ולנסיונות להתקרב. 
אני מאמינה שהחלק שלנו מול הילדים של בני הזוג, הוא תמיד לתת להם תחושה שהיכן שנמצא אבא שלהם, שם גם מקומם.
אם אנחנו גרים יחד, אז הבית שלנו הוא גם הבית של כל הילדים שלנו כולם, בין אם מגיעים פעמיים בשבוע, או פעם בשנה.  
הפוסט נכתב כדי לתת תשומת לב לחלק שלנו כבני הזוג של... במקרים האילו של התנגדות הילד לזוגיות החדשה. 
אין לנו כל יכולת לשנות מישהו אחר, לא את הילדים, לא את אבא שלהם, אלא רק את עצמינו, את הגישה שלנו. 
זה החלק שלנו בתהליך, עליו יש לנו שליטה.
בעיניי בכל שלב אנחנו צריכים לבדוק שבכל מה שקשור אלינו, אנחנו לא מנוהלים ע"י אגו, כעסים, התחשבנויות, אלא ע"י קבלה, סלחנות ואמפטיה - כלפי הילדים שלנו וכלפי הילדים של בני הזוג שלנו, באותה מידה. 

גלית הלר 
לצפיה ב-'מסכימה לכל מילה, פרט להצגת שינוי הגישה כפתרון... אולי דרך.'
מסכימה לכל מילה, פרט להצגת שינוי הגישה כפתרון... אולי דרך.
07/02/2018 | 15:07
33
לצפיה ב-'עד מתי?'
עד מתי?
07/02/2018 | 20:06
111
גם אם ה"ילדים" כבר עזבו את הבית, ומצהירים שזה בגלל ה"מפלצת" אותה מצהירים ששונאים , ובאים לבקר כשהם מתעלמים ממנה לחלוטין ברמה של אפילו לא להגיד לה שלום, גם אז נמשיך לנהוג באמפטיה? זה לא קמת ביטול עצמי?
למה לתת למישהו הרגשה טובה כשהוא מתנהג כמו %^&*%$#
איך לנטרל כעס? למה לתת הרגשה טובה לשונאים אותנו?
לצפיה ב-'משפחה חד הורית ובקשה להנחה בארנונה -התייעצות'
משפחה חד הורית ובקשה להנחה בארנונה -התייעצות
04/02/2018 | 08:55
3
141
לפני שנה נפרדתי מבן הזוג שלי, לא היינו נשואים ויש לנו ילדה משותפת. אני רוצה לבקש הנחה בארנונה משום שהפכתי לחד הורית אבל הם דורשים להצהיר שאני לא נמצאת בזוגיות כבר שנתיים.... הכעיסה אותי הקביעה של פרק הזמן הזה. בן הזוג איננו ישראלי ואני מופיעה כרווקה בתעודת הזהות. אני תוהה אם לא כדאי לסמן רק שאני רווקה בטופס התצהיר ולא לציין שאני פרודה. מה דעתכם?
לצפיה ב-'לא הבנתי - מה בדיוק השאלה בטופס? '
לא הבנתי - מה בדיוק השאלה בטופס?
10/02/2018 | 10:08
2
59
- האם את רווקה
או
- האם את לא בזוגיות כבר שנתיים
 
אלה שני דברים שונים.
ואם לא היית נשואה, את עכשיו גם לא פרודה.
וגם - מה הקשר של היותו של בן הזוג לא ישראלי לעניין הרישום שלך כרווקה בת.ז.?   אם לא התחתנתם, כמו שכתבת שקרה, את רווקה אם הוא ישראלי ואם הוא לא.
 
לצפיה ב-'היי'
היי
11/02/2018 | 08:59
1
42
בטופס מבקשים ממני לסמן את כל התשובות הנכונות לגבי, כלומר שאני גם רווקה וגם פרודה פחות משנתיים.
לצפיה ב-'אני לא יודעת אם הם בודקים את הנושא'
אני לא יודעת אם הם בודקים את הנושא
11/02/2018 | 13:02
42
(והם יכולים, אם הם רוצים) ולא הייתי מסתכנת בעניין הזה.
יש מקרים, כמו בביטוח לאומי או מס הכנסה, שבהם חתימה על פרטים כוזבים מהווה עבירה פלילית. אני לא יודעת אם זה כך אצלם (בד"כ מצויין על גבי הטופס).
לצפיה ב-'עצה לגבי פרק ב '
עצה לגבי פרק ב
31/01/2018 | 18:37
7
263
שלום,
אני ובן זוגי כמעט שנתיים יחד וכעת אני מרגישה בסימן שאלה גדול. אני ללא ילדים ולו יש ילדה בת 3 מנישואים ראשונים . אני כרגע נמצאת בסימן שאלה לגבי המשך הקשר בגלל המורכבות של הדברים למרות שהזוגיות מאוד טובה ואני מאוהבת בבת שלו. הילדה מכירה אותי כדמות מפתח בחייה מאז שהיא בת שנתיים וחצי והחלו הסדרי לינה אצלינו. היא אוהבת אותי ומביעה זאת במגע ומילים ואני אותה כאילו היא בתי . עם זאת, לא מעט מתיחות יש בחיים שלנו בגלל האם הביולוגית שמנסה בכל דרך לחבל בקשרים שלי ושל האב עם הילדה כדי שהיא תהיה בלעדית שלה. המצב מאוד קשה לי כיוון שאני מאוד אוהבת את הילדה ומאוד רוצה ילד משלי אך כרגע בן זוגי לא בשל עדיין. אני תוהה אם בכלל שווה לי לבנות את החיים שלי מראש סביב מורכבות כזאת. לא פעם ופעמיים הילדה מביעה כעס ובכי ובלבול כי היא אומרת שהיא לא יכולה להיות חברה שלי כי כבר יש לה אמא. מצד שני, היא בוכה בדמעות אם היא רואה את הכאב שלי או שאני אומרת לה שזה בסדר ואני תמיד אוהב אותה. אני יודעת שהרבה מהכאב שלי נובע מזה שאין לי ילד משלי ובכל זאת, אני לא חושבת שהאם יום אחד תהיה בסדר עם הקשר שלנו כולל של האב. אני מרגישה שאני חלשה מדי למצב הזה, שתמיד האם תגרום לי להרגיש בחוץ ובצל , שתמיד יהיה מישהו שלישי במערכת יחסים שלנו שמעסיק אותנו עם כל השליליות שהוא יוצר סביב הילדה. אני אוהבת אותו כל כך והוא אבא מדהים . אני כבר בת 35 ולא יכולה להרשות לעצמי להישאר במקומות שלא מתאימים לי ולא טובים לי . מה עושים? איך יודעים? יש ימים מושלמים של שנינו ושל שלושתינו וההיפך בעיקר כי אני נכנסת לדכאון ליום יומיים כל כמה זמן.

לצפיה ב-'אני חושבת שלא יהיו ימים מושלמים אבל יכול להיות המון אושר'
אני חושבת שלא יהיו ימים מושלמים אבל יכול להיות המון אושר
31/01/2018 | 22:11
1
170
גם לא עם הילדים שתלדי בעצמך. אני חושבת שכדאי לכם לגשת ליעוץ, לא בגלל שהמצב כל כך קשה אלא בגלל שאתם צריכים להגיע למחשבה איך אתם מתנהלים מול הילדה. קודם כל, הילדה צודקת. יש לה כבר אמא. אמא שלה בטח חוששת למעמד שלה אצל ילדה כל כך קטנה, ואם אתם באיזה צורה מעודדים את זה, אפילו באופן לא מכוון, אתם לא עושים נכון. לעומת זאת, אם אתם מתנהלים נכון, נותנים מקום לאמא שלה ולמורכבות הזאת, ולילדה עדיין קשה, אתם שניכם צריכים ללמוד להתמודד עם רגשות האשמה, הפחדים והקשיים שזה עושה אצלכם, ואיך אתם צריכים להגיב כשזה קורה. את צודקת במובן הזה שתמיד יהיה מישהו שלישי בקשר שלכם, ויותר מזה, כשלאמא שלה יהיה בן זוג, שבדיוק כמוך ירצה לקחת חלק ולהרגיש משפיע. מצד שני, גם לאמא הזו יש עכשיו גלגל שלישי, וזה את. גם לה קשה. 
 
אני יכולה לומר לך מהנסיון האישי שלי, שבהתחלה גם אני קיבלתי את בת הזוג של הגרוש שלי בחשדנות. מאז עברו כ- 15 שנים והילדים כבר בוגרים. עם הזמן התברר לי שהיא דוקא אשה די חכמה שיודעת לא לשים את עצמה בחזית, היא מכבדת אותי ולא עסוקה בחינוך הילדים למרות שמאד ברור להם שהיא קובעת את החוקים בבית והיא מתפקדת שם כמבוגר האחראי. היא סופר מסורה ואוהבת לילדים שלי, וגם המשפחה שלה, והיא עושה בשבילם מעל ומעבר (ברמות שאני לעתים רחוקות שומעת במשפחות מורכבות!!). היא לא נוזפת או מחנכת לעולם, והם תמיד ביחסים מצויינים איתה, מה שתמיד גורם לי לקנאה, כי אני זו שמתעקשת ויש תאקלים אתה סביב כל נושאי החינוך, אבל כשהם מתקשרים מהצבא הם לא מבקשים לדבר איתה אף פעם. וזה בסדר - גם מהצד השני, כשאני ואבא להם עשינו שמיניות באוויר כדי להגיע לכל יום הורים, כל הצגת סוף חוג, כל כתובת אש בצופים, היא הרשתה לעצמה ללכת לחוג יוגה בלי רגשות אשמה מיותרים... היא בהחלט מגיעה לאירועים גדולים יותר, כמו בת/בר מצווה וגם טקס סיום התיכון וכאלה, אבל כשהיא רוצה, אם הם ביקשו במיוחד ובטח לא בגלל שהיא חייבת. כמו שאת מבינה, זה מגיע משני הצדדים וזה לגמרי בסדר שביחסים האלה היא קצת בצל ומחוץ למרכז. יש עליה פחות אחריות וחובה ומצד שני, יש איתה המון כיף. זה יכול להפחיד את האמא של הילדה, וזה יכול להפחיד אותך, תלוי מה הציפיות שלכן. 
 
את צריכה להיות כנה עם עצמך לגבי הציפיות שלך. קודם כל, את לעולם לא תרגישי כלפיה כמו שאת מרגישה כלפי הילדים שלך, ולא בגלל שלא ילדת אותה אלא בגלל שיש לה אמא פעילה. גם אם את חושבת שהאהבה כלפיה היא אדירה, כשתלדי את ילדיך בטח תרגישי אחרת, וזה גם בסדר. אז גם אולי הדברים יגיעו לאיזה רוגע, כי הציפיות שלך מהיחסים איתה יהיו שונות.
 
לעומת זאת, ילדה בת 3 לא צריכה לראות את הכאב שלך, ולא צריכה לנהל את ההתנהלות שלכם בבית - זה בדיוק הגיל שהם מתחילים ללמוד איך ללחוץ על הנקודות החלשות שלך והם מנצלים את זה עד גיל 20, לפחות. יש הבדל בין ליצור לילד סביבה תומכת ואוהבת ובין לתת לרגשות האשמה ולמורכבות של כל הצדדים להיות כלי של סחטנות רגשית. נשמע לי שגם את וגם בן הזוג מעייפים את עצמכם רגשית כל הזמן ובגלל זה רוב הקושי. החיים שלך לא צריכים להגיע למצב של דכאון כי הילדה לא שיתפה פעולה היום, ולא להגיע למצב של אופוריה כי היה יום נהדר. תחיי את החיים שלך, תהיי מבוגר אחראי ואוהב לילדה, בת זוג אוהבת ומסורה לבן הזוג, ותשאירי את ההורות בצד כרגע. כדאי לך ללכת לכמה פגישות, אפילו לבד, וכבר תוך כמה שבועות או שתראי שיפור או שתחשבי שוב. טיפול טוב נותן לך נקודת מבט שונה על המציאות, ומאפשר לך להעריך טוב יותר מה האפשרויות שעומדות בפניך. 
 
לצפיה ב-'מסכימה לכל מילה '
מסכימה לכל מילה
05/02/2018 | 11:18
64
נהדרת את חיפושית. 
נבונה, רגישה ואמיצה. 
יופי של שיתוף ותשובה. 
תודה
לצפיה ב-'זה לא מדוייק, ה"לבנות את החיים סביב מורכבות"'
זה לא מדוייק, ה"לבנות את החיים סביב מורכבות"
04/02/2018 | 10:55
112
הבעיה שהעלית כאן, שבן זוגך אינו בשל עדיין לילד נוסף, ראויה לבחינה עמוקה יותר. 
האם הוא רואה את עצמו בעתיד אב לילדים נוספים?
האם הוא אינו בשל לילד נוסף מסיבה כלשהי שקשורה לילדה?
אם הוא פשוט אינו מעוניין בילדים נוספים ולך זה לא מתאים, זו סיבה טובה ללכת משם, וכמה שיותר מהר.
כי זה לא לבנות את החיים סביב מורכבות... זה לבנות את החיים עם בן זוג לא מתאים.
נראה לי שהזדרזתם מידי בבניית הקשר שלך עם הילדה. אם נקשרה אליך, צפוי לה משבר.
חבל.
לצפיה ב-'יש לך שאלות מצויינות'
יש לך שאלות מצויינות
04/02/2018 | 12:58
1
104
אני קוראת אצלך שתי שאלות מרכזיות שהן בעיני מאוד חשובות.
 
השאלה הראשונה - האם בן זוגי מעוניין שנביא ביחד ילדים? התשובה על זה מאוד פשוטה (כן / לא), והיא אצלו. אני חושבת שאחרי קרוב לשנתיים ביחד סביר מאוד שתשאלי, ותקבלי ממנו תשובה ברורה. בעיני, כל דבר אחר מ"כן" הוא "לא" (אני לא יודע, אני לא בשל, זה מוקדם לי להחליט וכו'). ואני מסכימה איתך שלרווקה בגילך אין מה לחפש עם גבר שלא מעוניין בעוד ילדים, ו/או שלא יודע להחליט.
 
השאלה השניה - האם אני מעוניינת לחיות במורכבות הזו? זו שאלה שבעיני התשובה עליה פחות פשוטה. אני חושבת שהפסימיות שלך לא במקומה, במובן הזה שהגירושים שלו עדיין יחסית טריים, והילדה מאוד קטנה, וללא ספק המן דברים עוד ישתנו במהלך הדרך בכל המערכת המורכבת הזו, כולל זה שבהחלט יכול להיות שהיחסים עם הגרושה ישתפרו עם הזמן. אבל מה שבטוח זה שהמערכת תמשיך להיות מורכבת.
אני חושבת שאת השאלה הזו - האהבה אליו אל מול המורכבות שהוא מביא איתו - רצוי שתפתחי בשיחה עם איש מקצוע שיעזור לך למצוא מה הקול הפנימי שלך אומר.
 
מילה אחרונה לגבי הילדה - היא ממש קטנה, תשתדלו לחסוך ממנה כמה שיותר מהדרמות. היא לא אמורה לראות את הכאב שלך בקשר אליה, היא בכלל לא אמורה לעסוק בשאלה אם היא יכולה או לא יכולה להיות חברה שלך (אלא אם אמא שלה אוסרת עליה באופן מפורש), ואגב, ילדים ומבוגרים הם לעולם לא חברים, בעיני גם זה ערבוב שלא במקומו. יש לה אמא, יש לה אבא, ויש לה אישה של אמא שהיא מבוגר משמעותי בחייה, אבל לא חברה (חברות יש לה בגן...)
ועכשיו אחרי שכתבתי את הפסקה האחרונה, נדמה לי שאולי כדאי לכם כזוג לקבל הדרכה בקשר לילדה, ולהתנהלות מולה בתוך המורכבות הזו.
לצפיה ב-'נכון ומדוייק'
נכון ומדוייק
05/02/2018 | 11:21
61
לגבי השאלה ה-1 - יש לייצר שיח אמיתי בין בני הזוג בעניין, ולא הייתי פוסלת בליווי צד שלישי מקצועי.
לצפיה ב-'עצה לגבי פרק ב' - תשובה '
עצה לגבי פרק ב' - תשובה
05/02/2018 | 11:06
89
הי,
ראשית חשוב לי לומר שאני מבינה את הקושי שלך ואת הדילמה. 
להיות בזוגיות עם בן זוג לו ילדים מנישואים קודמים, זו בחירה.
יש כמה דברים שאת צריכה לקחת בחשבון ולזכור תמיד, אם תחליטי להישאר איתו:
1. לילדה יש אמא, היא לפני הכל. יש לכבד אותה, לתת לה מקום, לעולם לא להשמיץ אותה, לדבר בגנותה, או חלילה להעביר לילדה מסר שבבית שלהם את אמא שלה. לא שאת עושה כן, אבל אני נפגשת עם מספיק נשים בזוגיות פרק ב' שלפעמים שוכחות שהן לא האמא של הילדים (גם אם מתוך אהבה וכוונה טובה). זה מתכון למתחים, תסכולים וקשיים. 
2. כמו שכתבו מטה ובצדק, אין להעמיס על הילדה את הקשיים הרגשיים שלך/ם. היא בטח לא צריכה לבחור בינך ובין אמא שלה. תפקידך בחייה לעולם יהיה לאהוב אותה, להראות לה דוגמא אישית לערכים שאת מאמינה בהם, לתת לה מקום חם ואוהב להגיע אליו, אך לא להיות חברה שלה. חברים זה בין ילדים, את מבוגר בבית, דמות משמעותית בחייה, ויש לכך משמעות רבה. למשל אין לנו פריבילגיה, גם לא כבני הזוג של, להעלב מהילדים, להיפגע מהם, לשמור להם טינה, לשתף אותם בקשיינו או להיות "קורבניים" לידם, בטח לא בגילאים האילו. תפקידינו הוא לקבל אותם כמו שהם, להכיל, להבין את מצוקותיהם ולתמוך בהם.
3. כן האמא של הילדה תמיד תהיה נוכחת בחייכם, בטח בחיי הילדה. עוד יעברו הרבה דברים בדרך. תגדלו לתוך הדבר הזה, תתמודדו עם מה שיבוא. לא תוכלי לשנות ולשלוט על התנהגות האמא, אלא אך ורק על מה שתייצרו ביניכם בביתכם. תצטרכי לקבל באהבה, בבגרות וברגישות רבה את המצב ולאהוב אותו, לראות את הטוב והחיובי, ולדעת שתוכלו יחד את ובן זוגך לכל קושי.
מה שמביא אותי לנקודה החשובה ביותר: 
4. בזוגיות בכלל, על אחת כמה וכמה בזוגיות שבה יש גם ילדים ממערכות יחסים קודמות, הדרך להגשים חיים מאושרים יחד מחייבת שתרצו שניכם יחד להצליח, שלא תהיה אפשרות אחרת מבחינתכם, אלא להיות יחד כן או כן או כן, ולהגשים את החיים שאת רוצים לחיות. כי יהיו דילמות והתמודדויות לאורך החיים, ואם לא יהיה ביניכם בסיס מספיק חזק, כנה, מפרגן, מקבל ומכיל תמצאו עצמכם במשברים וקשיים, במקום לבנות חיים אוהבים ורגועים עם הילדים.

אני חושבת שבנקודה בה את נמצאת את צריכה עזרה וליווי כפי שכתבו בתגובות מטה.
את מזומנת לפנות אליי בפרטי, זה התחום שלי - זוגיות ומשפחה בפרק ב', כשלאחד מהצדדים או לשניהם ילדים מנישואים קודמים. אני גם מכירה מקרוב את הנושא מחיי האישיים, כאמא וכבת זוג במשפחה מורכבת. 

אשמח לעזור באהבה ומכל הלב. 
גלית הלר. 

 
לצפיה ב-'ומה אם לעשות ילד מתרומת זרע אנונימית?'
ומה אם לעשות ילד מתרומת זרע אנונימית?
21/02/2018 | 07:39
35
ככה גם תהיי אמא וגם לא תצטרכי לשבת ולחכות שבן זוגך יבשיל להיות אבא.
יש משהו באיזון הזה (לך ילד אחד, לו ילדה אחת) שאולי ירגיע את המצב.
לצפיה ב-'מצב ריגשי קשה לבן שלי - בכיתה א ולפני פרידה שלי ושל בעלי'
מצב ריגשי קשה לבן שלי - בכיתה א ולפני פרידה שלי ושל בעלי
29/01/2018 | 13:14
3
163

הי שלום,
הבן שלי בן 7, בכיתה א'. בן יחיד.
אני ואבא שלו החלטנו להיפרד אחרי שנים רבות של עליות ומורדות ביחסים.
מגיל 5 שמנו לב להתקפי זעם אצל הילד והלכנו להדרכת הורים. אחרי שעלה לכיתה א' הכל התעצם כנראה גם בגלל המתח שקיים בבית. לכן החלטנו, בייעוץ של פסיכולוגית ילדים, לפרק את החבילה המעופשת הזאת, כי זה עושה נזק לשלושתינו. זה קורה השבוע.!!!!
מתחילת השנה הילד התחיל יותר ויותר להרביץ בבית ספר (גם בגן זה היה אבל לא מעבר לרגיל). למשל: לתת אגרוף לילד אחר (קרה פעם אחת), לשבור צבעים של ילדים, לקשקש בחוברות ובמחברות שלו באמצע השיעור, ובבית זה עדיין ממשיך - התקפי זעם, שבירת חפצים - והסיוט אינו נגמר.
עם כל המודעות שלנו עכשיו וההבנה שצריך איפוק וסבלנות לצד הבהרת גבולות, הקושי הוא נוראי!!!
הדבר הכי מדהים הוא שכשסיפרנו לו שאנחנו נפרדים הוא פשוט שמח. שגם זה הדהים אותנו. הוא ממש רצה שאבא שלו כבר יעבור לבית אחר). הבנו שהוא כל כך מבין את המצב ושהמתח הזה שיגע אותו. אני עדיין בשוק מזה שאני כותבת את זה.
בבקרים הוא לא רוצה לצאת לבית הספר. הוא לא אומר בפירוש "לא רוצה" אבל הוא מותח זמן, מחפש משחקים ש"פתאום" נזכר בהם, משחק , לא יוצא מהדלת. ניסינו כל מיני שיטות(לשים בגדים ברכב, לצאת ולפתוח את הדלת ואז הוא אמור לבוא) אבל הוא כבר לא שם על זה כמעט ומאחר המון. אנחנו מבינים מהפסיכולוגית שאלה חרדות ממה הולך להיחות לו בבית ספר כל יום. כואב לנו הלב.
ואני עצמי כבר לא יודעת מה לעשות. עם כל הסבלנות שלי אני מתפרקת מההתמודדות הזו. 
רציתי גם לדעת אם יש מרכזי טיפול שלא גובים מאות שקלים לשעה, שבהם אפשר לטפל בילד אינטנסיבי. כי אין לנו כבר כסף לפסיכולוגית הפרטית (בקופות אין תורים!). 
לפני סיום חשוב לי לציין, (כי רגשות האשם עובדים שעות נוספות ) - שהבן שלי מוצלח בלימודים, אוהב מוזיקה, חברותי ותקשורתי עם בני גילו (לא עם מבוגרים), ואהוב על חבריו מאוד. רק ההתקפי זעם והסיכון - שהוא יכול לפגוע בעצמו ובסביבה הורסים את הטוב שקיים.
 
אודה לכם על כל מילת עידוד, תשובות וכל דבר שקצת ייתן לי מנוחה.
תודה רבה..
 
 
לצפיה ב-'מענה לגלוש'
מענה לגלוש
30/01/2018 | 18:12
85
הי, 
מבינה מאוד את הקושי ואת הדאגה שלך. 
ראשית, מציעה לך לברר בפורומים שקשורים לגירושין. אני חושבת ששם תוכלי לקבל המלצות על מטפלים ומאבחנים לילדים לאחר גירושין.
כמו כן יתכן וכדאי לעשות לילד איבחון מקיף, כדי לוודא האם החרדות והתקפי הזעם אינם קשורים בהכרח רק לגירושין.
בטוחה שהאינטואיציה האימהית שלך, האהבה והמסירות, הם התשובה שהילד זקוק לה. יחד עם זאת לדעתי שקלי איבחון  ו second opinion.

גלית הלר


 
לצפיה ב-'נשמע ילד נורמלי'
נשמע ילד נורמלי
04/02/2018 | 13:31
1
66
הוא נמצא בסיטואצית חיים לא פשוטה, וזה האופן שבו זה יוצא ממנו.
הייתי מתחילה מלהגיד לו כל הזמן - כמה אתם אוהבים אותו, שהוא נהדר ונפלא כפי שהוא, ושאתם סומכים עליו שהוא יצליח להתגבר על הקשיים.
לגבי הבקרים - הייתי עושה מה שאפשר פשוט להקל עליו. למשל, להלביש אותו אפילו שהוא כבר בן 7, לסדר לו תיק, לקחת אותו יד ביד לדלת.
לגבי תמיכה פסיכולוגית - יש קליניקות של סטודנטים עם ליווי של פסיכולוגים, אם יש קושי כלכלי זה יכול להיות אחלה פתרון.
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
04/02/2018 | 14:09
19
לצפיה ב-'פריקה'
פריקה
28/01/2018 | 18:18
3
221
כבר 20 שנה מטפלת ומטפחת אותן.
השקעתי ועדיין משקיעה בהן זמן, סבלנות, כסף.
כשהתחתנתי איתו ידעתי שזה מה שצריך לעשות כדי לגדל בנות בריאות, יחד עם הבנות המשותפות שלנו, בלי קנאה ובלי שנאה.
עכשיו כשהבת שלו מתחתנת אני מרגישה שאין לי מקום בתמונה המשפחתית.
קצת מאכזב. קצת כואב. קצת מערער.
מורכב. לא?
 
לצפיה ב-'נשמע לי כואב, אבל לא מורכב ולא מאכזב.'
נשמע לי כואב, אבל לא מורכב ולא מאכזב.
29/01/2018 | 09:04
1
194
לא כתבת פרטים, אבל אם לילדה יש אמא פעילה בתמונה, זה טבעי. הבת המתחתנת נקרעת כרגע בין הרצונות שלה ושל בן הזוג, הרצונות והציפיות והחלומות של משפחת בן הזוג, אמא שלה, אבא שלה. באופן טבעי, את נדחקת קצת לפינה. אני חושבת שלילדים שגדלים באופן בריא, בלי קנאה או שנאה, כפי שכתבת, יש תחושה ברורה מי ההורה שלהם ומי בן הזוג של ההורה. גם כאשר יש קשר מעולה בין בני הזוג של ההורים והילדים, זה לגמרי לא אומר שיתייחסו אליך כמו אל הורה. אני מניחה ששתי הבנות מאד אוהבות אותך, ושאת בהחלט חלק מן המשפחה, אבל שלא תהיי במעגל הראשון של אבא, אמא ואני. כבת הזוג של אבא שלהן שהיא לא אמא שלהן, את תמיד תהיי אופציונלית ואבא שלהם יהיה תמיד קבוע. 
 
אל תתאכזבי ואל תתערערי. להפך, כנראה שהצלחת לעשות סביבה בריאה והיא שמאפשרת גם את ההבחנה המאד נכונה הזו, שאני מקווה שמגיעה בלי דרמות ובלי החמצות פנים, פולניות ומניפולציה. המקום שלך הוא קצת מחוץ למעגל מס' 1, אבל זה לא שחור או לבן ואת לא מחוץ לתמונה כפי שכתבת, פשוט כנראה במעגל מס' 2... זה לא אומר שאת אמורה לא להרגיש כלום, זה גם בסדר להרגיש קצת עצובה. זה אפילו מאד אמהי - את בטח יודעת שגם הילדים הביולוגים שלנו לא עונים על כל הציפיות שלנו, לא מעריכים עד הסוף את ההשקעה והמחויבות כלפיהם, ובכל זאת אנחנו אוהבים אותם וממשיכים לדאוג להם - בכל קשר כזה יש משהו חד כיווני, מההורה אל הילד. 
 
ועוד משהו, שהבת שלי (שבוגרת כבר היום) אמרה לי בבת המצווה שלה - היא תמיד תצטרך להסביר לכולם שזה בן הזוג של אמא וזו בת הזוג של אבא. להסביר להורים של החברים שמורידים אותה פעם בבית הזה ופעם בבית הזה. בעינינו זה לא נורא, אבל לפעמים כבר יצא לה לשמוע אמירות חודרניות או מציצניות לפרטיות שלנו ושלה. אנשים שואלים דברים נורא מוזרים והיא מוצאת את עצמה כל הזמן שגרירה של הבחירה שלנו להפרד, לבחור בבני הזוג החדשים שלנו ובדרך החיים שלנו. לפעמים, בעיקר בהתרגשות של החתונה ובצורך להיות ייצוגי במיוחד, נוח לילד לחזור לתמונת ה"הורים, 2 ילדים, כלב, חצר וגדר", כמו ביום המשפחה בגן. זה לא אישי ולא קשור אליך ואל היחס שלך אליהן. 
לצפיה ב-'את נהדרת חיפושית. נהננתי לקרוא את תגובתך.'
את נהדרת חיפושית. נהננתי לקרוא את תגובתך.
29/01/2018 | 10:56
38
לצפיה ב-'ככה זה, וזה לגמרי לא נורא.'
ככה זה, וזה לגמרי לא נורא.
29/01/2018 | 09:51
129
בני הזוג של ההורים אינם הורים ולא משנה כמה משקיעים.
נראה לי שזה רק עניין של חשיבה, לא יותר.
אז תשמחי ותחגגי בחתונה, גם בלי לתפוס מקום מרכזי. מה זה כבר משנה... 
לצפיה ב-'כשהבת שלי לא מוכנה לשמוע עליו (שיחות מחדר האימון)'
כשהבת שלי לא מוכנה לשמוע עליו (שיחות מחדר האימון)
15/01/2018 | 10:10
2
243
ככה היא התחילה, כשהגיעה אליי למפגש:

"הבת שלי רק שומעת את השם שלו ומתחילה לבכות. צורחת, טורקת דלתות, זה יכול להימשך גם 20 דק''.

היא לא מוכנה שנפגש ארבעתנו - אני והיא, והוא והבן שלו, למרות שהם באותו גיל,
ולמרות שבהתחלה הם דווקא שיחקו יפה יחד"

הכרנו לפני קצת יותר משנה, היא ממשיכה
ומספרת לי, וזו אהבה כל כך מלאה.

אני מרגישה שפתאום מישהו רואה אותי, תומך בי.
כשאנחנו יחד אני מרגישה הכי טוב בעולם.
לא הרגשתי ככה בנישואים שלי, לא הרגשתי ככה מעולם.

אי אפשר שלא לראות את החיוך על פניה כשהיא מדברת עליו.
אני כל כך מאמינה לה.

אבל החיוך הזה התחלף במשפט הבא במבט של דאגה, אולי אפילו פחד.

מה? אני שואלת.

זה היה מאוד נחמד בהתחלה, נפגשנו, טיילנו,
עשינו ארוחות משותפות יחד,
ואז לפני כמה חודשים הבת שלי, בת 10, פתאום התהפכה.

אני חושבת שהיא הבינה שהפעם זו מערכת יחסים רצינית, ופתאום בבת אחת,היא פשוט הפנתה את הגב.

היא לא מוכנה בשום אופן שנפגש ארבעתינו.
היא לא מוכנה לראות את הבן שלו.
ניסיתי, דיברתי איתה, זה לא עובד.

תביני, היא ממשיכה,
זה היא ואני יחד לבד כבר 7 שנים, ופתאום מגיע ילד חדש
ואיש חדש – אין על מה לדבר. היא פשוט ננעלה.

אני מתוסכלת. אני לא יודעת מה לעשות, איך להתמודד עם התקפי הבכי שלה.

אני מפחדת לאבד אותו.
הוא מאוד רוצה שנפגש עם הבן שלו,אני רוצה להתקדם עם מערכת היחסיםאבל, אני לא יכולה להתמודד מולה.

זה מאוד מאוד קשה פרק ב', זה מאוד מורכב, זה בלתי אפשרי,
היא נאנחה.

למה את מתכוונת?
הזוגיות הזו היא משוכה שאי אפשר לעבור.
קשה.
(על המילים קשה ומורכב היא חזרה וכמה וכמה פעמים).

ואז שאלתי אותה:

תגידי
בין 1 ל 10 כמה את חושבת שהזוגיות הזו אפשרית עבורך?
היא שתקה

כמה את חושבת שיש סיכוי שתצליחו?
היא שתקה

כמה את רוצה אותה?
רוצה מאוד

ונניח והכל יסתדר עם הבת שלך,
נניח וההתנגדות שלה תיעלם ולא משנה כרגע איך,
כמה את מוכנה להתמסר לזוגיות הזו?
ללכת עד הסוף?
היא שתקה

ואז היא אמרה:
אני מפחדת
אני מפחדת להתמסר, לאהוב, לחלום, לתת, להישען
כל כך הרבה שנים אני לבד.

אני מבינה, אמרתי.

אני יכולה לשאול אותך שאלה קצת קשה? שאלתי
בטח.

יכול להיות, ואולי אני טועה, שנח לך במקום מסויים שהבת שלך מתנהגת כך?
אולי זה משחרר אותך מהצורך להתמסר?
אולי יש לך "תירוץ" למה זה לא יצליח?

אני חושבת שאת צודקת, היא לחשה.
אני מבינה פתאום שהבעיה היא לא הבת שלי,
אלא אני.

את מבינה, אמרתי לה,
שכשאנחנו לא מאמינים שזוגיות בפרק ב' אפשרית עבורינו,
כשנקודת המוצא היא שזה קשה, מורכב ומסובך,
כשאנחנו מפחדים,
אנחנו לא באמת יכולים לצפות מהילדים שלנו לחשוב אחרת
נכון?

את מבינה שהבת שלך היא מראה שלך.
היא יודעת שאת חושבת שזוגיות זה קשה
מפחיד, כמעט בלתי אפשרי.

היא יודעת לא כי אמרת לה, אלא כי היא מכירה אותך,
כי היא מרגישה אותך.

אז איך יכול להיות שהיא תתנהג אחרת?

זה לא מה שאנחנו עושים או אומרים
זה מה שאנחנו מרגישים פנימה.

כי אם בתוך תוכינו אנחנו חושבים שזה באמת בלתי אפשרי ,
שזה מפחיד, זה מה שהילדים שלנו סופגים מאיתנו,
ואת זה הם מבטאים בדרכם שלהם..

את מוכנה ללכת עם עצמך צעד אחד קדימה?
כן היא אמרה.

אז שלב ראשון זה להגיד לעצמך:
זה אפשרי עבורי!

האמונה הזו היא לא תוצאה, היא נקודת המוצא!

אם את באמת רוצה לאהוב, להקים בית, משפחה
את חייבת קודם כל להאמין שזה אפשרי עבורך.

אם את לא תאמיני, מי יאמין עבורך?

ואם אם לא תאמיני, איך תוכלי לעזור לבת שלך
לראות את האפשרות האחרת?

האם יכול להיות שכל מה שהבת שלך זקוקה לו
הוא לא אותך נופלת איתה לבור,
אלא דווקא נותנת לה יד
יציבה, בטוחה, אופטימית, מרגיעה.
שתאפשר לה לטפס למעלה?

אני מבינה היא אמרה, והצבע חזר לה לפנים.
זה מתחיל בי.

והמשכנו לדבר, אח"כ נפרדנו
וקבענו את המפגש הבא.

איזו אשה מקסימה חשבתי לעצמי,
ואיזה כיף שזכיתי להכיר אותה,
ואיך אני רוצה לעזור לה להצליח.

זה תמיד מתחיל בנו.

באמונות שלנו, וביכולת ללכת מעבר לפחדים שלנו
אל עבר החלומות, אל עבר ההגשמה שלנו,
אל עבר החיים שאנחנו רוצים וחולמים ליצור.

והילדים? הם יבואו איתנו.
אולי יהיה להם קשה, אולי תהיה להם דרך לעבור.

אבל כשאנחנו רואים את האפשרות,
כשאנחנו מתמלאים אנרגיה לקראתה,
כשאנחנו בוחרים ללכת עם החיים שלנו בכל העצמה, הם יבואו, ואנחנו ניצור את המקום הטוב, הבטוח והמוגן עבורם.

זו במידה רבה דוגמא ומודל להורות נכונה בעיניי.
מה שבטוח, פחד לעולם לא יוכל לנצח אהבה.

גלית הלר

 
לצפיה ב-'כמה אופטימי.'
כמה אופטימי.
16/01/2018 | 14:47
1
126
וישנם גם מקרים אחרים...
למשל, מקרים בהם ילד לא מעוניין להכניס מישהו נוסף לחייו עם ההורה, כי הוא לא רוצה לחלוק את אמו / אביו עם עוד מישהו, מקרים בהם ילדים חשים קנאה בבן הזוג ו / או בילדיו, וגם מקרים בהם ילד רואה בבן הזוג החדש מכשול לכך שהוריו יחזרו להיות זוג, גם במקרים שהפרידה היתה לפני שנים ואין מצב שאכן משהו כזה יכול בכלל לקרות.
 
 
לצפיה ב-'את צודקת!'
את צודקת!
16/01/2018 | 15:09
78
הי, 
כל מה שכתבת מדוייק, ויש מקרים עוד מורכבים ומסובכים מאילו. 
השאלה במה אנחנו בוחרים?
יש כאילו שבוחרים לוותר על הילדים, יש כאילו שבוחרים לוותר על אהבה וזוגיות. 
שני אילו לא אפשריים בעיניי. 
אלא שכדי למצוא את הדרך גם לחיות בזוגיות שטובה לנו, וגם להבטיח שהילדים שלנו ירגישו בטוחים, אהובים ורצויים, אנחנו חייבים להאמין שזה אפשרי. 
אם נקודת המוצא שלנו לא תהיה כזו, מה הסיכוי שנצליח למצוא את הדרך האפשרית עבורינו? 
ברור שיש הרבה עבודה, אבל זה חייב להתחיל מאמונה שלנו שהדבר הזה אפשרי גם עבורינו, כמו שהוא אפשרי עבור מליונים אחרים. 
זה רק עניין של גישה, אבל הגישה הזו היא הדלק שאנחנו צריכים כדי לעבור את הדרך. 
 
 
לצפיה ב-'נסיון לבנות פרק ב'
נסיון לבנות פרק ב
31/12/2017 | 14:23
12
399
שלום,
אני גרושה כ7 שנים ואמא לשני בנים בני 15 ו12. לפני כשנה וחצי פגשתי גבר (שפנה אלי דרך מכירה משותפת) שרק עזב את הבית אחרי נישואים ארוכים אף מאד לא טובים (למעשה העזיבו אותו). היינו יחד כשנה וחצי שהרגישו כמו 10 מכוון שעברנו המון דברים בתקופה הזו (הריון בלתי רצוי, מחלה שהתגלתה אצלו, הגירושין שלו וכו...). למרות אהבה מאד חזקה שחשנו זה לזו היחסים לא הצליחו להתייצב ונפרדנו מספר פעמים (תמיד מצדו) כאשר הרגיש ככל הנראה לא בשל לוותר על ה"חופש" שלו ולגלות מערכות יחסים נוספות, לא מוכן למגורים משותפים (הילדים שלו בוגרים ולא חיים בבית) וכל פעם חזר מתוך הבנה ש"אני האחת" עד שכרע ברך לפני כחודשיים. אני הסכמתי והתפללתי שאולי זה מצביע על התייצבות מצידו. לאחרונה שוב נפרד לאחר חופשה משותפת איומה בחו"ל בה היה עסוק רב הזמן בניהול העסק המשפחתי מרחוק (הכוללת שיחות עם גרושתו, בנו וכו), הכל נהיה ממשי פתאום (מעבר למגורים משותפים), והציפייה לשיתוף יותר מלא מצידו כנראה לא הלך יחד עם רגשות האשם שחש מול ילדיו שיתרחק מהם פיזית קצת יותר לו היה עובר לגור איתי בעירי. בלי הסברים, בלי התנצלות פשוט נפרד (בשיחת טלפון). כשבא לקחת את דבריו (והיה הרבה מה לקחת כי שהה אצלי הרבה מהזמן) רצה לדבר אך ביקשתי שילך. הוא לא החזיר את הטבעת שענד וגם אני לא. זה היה לפני שבועיים ומאז נעלמו עקבותיו. אפילו מהילדים שלי לא נפרד, הם היו קשורים עליו מאד.
אני שבורת לב וכ"כ מאוכזבת ממנו, מהחולשה שלו לקיים את מה שהבטיח. אני תוהה אם הציפיות שלי גבוהות מדי מפרק ב או שפשוט היו גבוהות מדי ביחס אליו. תודה
 
לצפיה ב-'לגמרי ביחס אליו'
לגמרי ביחס אליו
01/01/2018 | 14:42
1
207
יש פרקי ב' נפלאים
אל תתפשרי על פחות מזה
יש לי 2 עצות אליך:
הראשונה - תהיי ברורה לגבי הכוונות שלך בקשר, ותקשיבי לבן הזוג שלך כשהוא ברור. אם את רוצה להקים עוד משפחה, והוא רוצה זוגיות יותר קלילה ובלי מגורים משותפים, אין לכם מה לעשות ביחד. אפשר לעשות את השיחה הזו אחרי חודש חודשיים ביחד ולפני שהחיים כל כך מתערבבים (ובהתאם לפני שהילדים פוגשים אותו). זו לא ערובה לכך שיצליח, אבל זה בהחלט סינון למה שברור שלא יצליח.
השניה - חפשי גבר שאת מתנה בשבילו והוא מתנה בשבילך.
 
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה מירי, כמובן שהשיחה נעשתה ואמר שמעוניין בבית משותף...'
תודה מירי, כמובן שהשיחה נעשתה ואמר שמעוניין בבית משותף...
02/01/2018 | 12:52
144
אבל אז זה נהיה ממשי ומורכב כנראה בשבילו...ופרש
לצפיה ב-'לגמרי הוא'
לגמרי הוא
01/01/2018 | 17:29
149
בנזוגי בפרק ב' הוא האיש שתמיד חיפשתי, בן הזוג שחלמתי שיהיה לי מאז ומתמיד.
ואגב - הוא היה פרוד טרי כשהכרנו, מה שמאד הדאיג אותי, חשבתי שירצה קצת לחוש "חופש" ולהכיר נשים אחרות, אבל כנראה שלא כל אחד צריך או רוצה את זה.
לצפיה ב-'עשה לך טובה גדולה שעזב עכשיו.'
עשה לך טובה גדולה שעזב עכשיו.
02/01/2018 | 09:41
2
165
 
מה את צריכה תינוק מגודל כזה, קריזיונר ואגואיסט שלא יודע מה הוא רוצה?
באמת רצית להתחתן עם דבר כזה?
יאללה קומי, לכי למספרה ותעשי שינוי לוק, תקני בגדים יפים ותשמחי שחזרת לחיים.
שנה טובה.
לצפיה ב-'תודה רבה, הייתי מאד מכילה כי רק נפרד אבל טעיתי שבטחתי בו...'
תודה רבה, הייתי מאד מכילה כי רק נפרד אבל טעיתי שבטחתי בו...
02/01/2018 | 12:56
1
71
לצפיה ב-'חלאס עם ה"להכיל" הזה ושאר חירטוטי הניו אייג' מתל אביב.'
חלאס עם ה"להכיל" הזה ושאר חירטוטי הניו אייג' מתל אביב.
02/01/2018 | 12:59
154
 
בן אדם- גבר או אישה- לא צריך לאכול חרא בזוגיות.
זוגיות זה דבר שאם הוא לא מקסים ונפלא ועושה לך טוב על הלב, אז הוא לא שווה כלום.
לצפיה ב-' פרק ב' זוגי - לליהי'
פרק ב' זוגי - לליהי
02/01/2018 | 18:20
4
170
הי ליהי, 
זוגיות בפרק ב' היא הזדמנות פז עבורינו להתחיל שוב ממקום בשל, בוגר ומודע. 
הזדמנות לחוות אהבה חדשה, חיבור אמיתי ולעבור אחד עם השני את הדרך. 
אני מאוד מבינה את האכזבה שאת חשה, ואתחיל דווקא מהשורה התחתונה - האם את באמת חושבת שעבורך זה בלתי אפשרי? האם יש לך סיבה אחת טובה להחזיק באמונה שמה שמצליח לרבים אחרים לא יצליח עבורך? אני חושבת שאת מבינה את התשובה. ברור שאפשרי עבורך!
אני רוצה להציע לך כמה נקודות מבט על המקרה שלך:
מהי בעינייך היא זוגיות מיטבית? האם יש בה פתיחות, הכלה, שקיפות, כנות? 
כי אם כן, למה שלא תרימי את אליו טלפון, תדברי איתו, תשתפי אותו ברגשותייך?
אחרי הכל הייתם שנה וחצי יחד, הוא הציע לך נישואין, האם כל זה היה סתם? כנראה שלא. 
לפעמים נראה לנו שאנחנו יודעים ומבינים בדיוק מה קורה בצד השני, בעוד האמת היא שמה שאנחנו רואים זה רק חלק מהתמונה. יכולות להיות הרבה מאוד סיבות להתנהגות מסויימת של הצד השני, שאנחנו לא מודעים להם כלל.
אנחנו מפרשים את המציאות מהעיניים שלנו, בעוד שזו רק דרך אחת להתבונן בה.
למה זה חשוב? 
כי אם הוא חשוב לך, אם היה ביניכם משהו, ואני בטוחה שהיה אמיתי גם אם לא יציב, אם משהו מרגיש לך פספוס, אם את מבינה שאולי לא בהכרח מה שאת רואה היא האמת, דברי איתו. 
אל תניחי הנחות לגבי הסיבות לכך שעשה מה שעשה, בררי אותן.
יכול להיות שתגלי שקשה לו, שהוא מתגעגע, שהוא מתלבט, שהוא לא יודע איך שוב ליצור איתך קשר כי הוא יודע שפגע, ואולי לא.
אלא שאם לא תדברי איתו, לא תוכלי כנראה להתקדם הלאה.
נכון הוא נעלם, זה פוגע, אך שווה לדבר על כך, להבין, גם אם בסיום השיחה/ פגישה תיפרדו. 
האם לא זה מה שהיית מייעצת לילדייך? להקשיב, להבין, לדבר, לא לשמור דברים בבטן.
אחרי הכל, שניכם מתמודדים כל אחד עם הקשיים שלו. את עם אכזבה ולא מעט שנים לבד, הוא עם הפחד מלהתרחק מהילדים, הפגיעות מהזוגיות שנגמרה, העובדה שהכל עדיין טרי.
האם אי אפשר להתמודד עם הדבר הזה יחד, אם מאוד רוצים? 
זה לא שזה בלתי אפשרי, אלא שאולי עדיין לא מצאתם את הדרך. 
את הכאב את כבר חווה ממילא.
אם תדברי, תקשיבי לו, יש סיכוי שתגלו שלמרות הכל יש עבורכם דרך להיות יחד,
אולי שונה ממה שחשבתם עד היום, אך עדיין יחד.
את ה"לא" כבר יש לך, מקסימום תתני 50% סיכוי ל"כן"
שווה לא? מה דעתך?
לצפיה ב-'תגובה לגלית'
תגובה לגלית
03/01/2018 | 12:22
3
118
היי גלית
ראשית תודה רבה על תשובתך החיובית והתומכת.
כל מה שהצעת חכם ועקרונית נכון היה לפעול כך אך בתוך תוכי אני כנראה מבינה שהוא פשוט לא שם עד הסוף. עברנו כ"כ הרבה יחד ולמרות זאת לא בשל להתמודד עם המורכבויות בינינו (שחלקם יצר במו ידיו כמו פגיעה באמון), עם מגורים משותפים עם הילדים שלי (הולך וחוזר מההבטחה הזו כבר מספר פעמים), למחוייבות (כלכלית ובכלל), לשיתוף מלא יותר, לויתור על ה"חופש" שנגלה...זה משאיר אותי תמיד בתחושת חוסר בטחון מולו, כאשר אני בעצם זקוקה לבדיוק ההיפך.
על העובדה שהוא מונע מפחדים (מה מפסיד ומאבד כבחכול...), רגשות אשם (בהקשר של ילדיו שלו) וכו' אין לי שליטה על כך ואינני מרגישה שאני יכולה להתאים את כולי למקום שלו החלש הזה. הוא צריך לעבור דרך אולי לחוות את עצמו, או מערכות יחסים נוספות אחרי שהתגרש על מנת להתקרב באמת ובשלמות. אז למעשה, למרות האהבה והכאב שלי, האם יש טעם שוב לחזור לאותן שיחות כאשר הסוף ידוע מראש? לו היה באמת רוצה בי, בקשר הזה, היה בא ומתעקש על מה שבנינו למרות הכל. היה מסכים ללכת לייעוץ. שהגיע לקחת את דבריו (צעד שנעשה מיוזמתו) רצה להיכנס ולדבר אך ביקשתי שילך. אחרי כל כך הרבה שיחות והבטחות שהופרו מצידו מראה שוב ושוב שרוצה רק ב"פורמט" שנוח לו ויש פער משמעותי מהצרכים/הרצונות שלי (שביטאתי אין ספור פעמים בפניו...). עצוב לי מאוד...הלוואי והיה סוף אחר
 
לצפיה ב-'עוד כמה מחשבות על זוגיות בפרק ב''
עוד כמה מחשבות על זוגיות בפרק ב'
03/01/2018 | 17:38
2
97
הי הילי,
אני לגמרי מבינה אותך!
א. לא בטוחה שזה שהוא לא מוכן ללכת לטיפול או לא מתעקש על הקשר, אומר שהוא לא רוצה אותך.
יכול להיות שהוא מאוד רוצה, אבל לא רואה כרגע את הדרך לממש זאת.
ב. השאלה היא האם את רוצה אותו?
אם מנטרלים לרגע את הקשיים, המכשולים (שכרגע נראים בלית עבירים), איך הזוגיות ביניכם? האם יש בה תקשורת טובה, חיבור, אינטימיות, שיחה טובה, עומק, חברות?  מה שכל החיים רצית?
האם את יכולה לראות עצמך חיה איתו לשנים קדימה?  שוב בניטרול נסיבות החיים לרגע, רק לצורך הבירור.
כי אם כן,
האם לא שווה לשאול עצמך, כשאת באמת רוצה משהו מה את עושה? 
כשיש לך מטרה, שאת ממש רוצה, שאת לא רואה בעיניים בהקשר שלה, מה את עושה כדי להשיג אותה? האם יש אפשרות בכלל עבורך שלא תתממש? 
האם את לא מוצאת דרכים שונות להשיג את המטרה, את החלום שלך? 
למשל, 
האם מגורים יחד הם בהכרח השלב הבא כרגע?
האם את בטוחה שאת לא רוצה להיות איתו במקום החלש כרגע? 
האם היית רוצה להיות מסוגלת להיות איתו שם?
כלומר השאלה היא:
מה את רוצה? מה החלום?
על מה את בשום אופן לא תהיי מוכנה לוותר ועל מה כן? 
כי אם יש ביניכם זוגיות מעולה שיש בה את כל מה שאת רוצה, למעט בעיות "לוגיסטיקה" אני קוראת להן, אז האם לא שווה לוותר על דברים אחרים לטובת כך כרגע? 
מצד שני אם הקשר הזה אין בו את מה שאת לא מוכנה להתפשר עליו לעולם בזוגיות גם במחיר של להיות לבד (למעט "לוגיסטיקה" שהיא בד"כ פתירה), אז יתכן וזה באמת הזמן שלך להמשיך הלאה. 
 
אני בטוחה ששאלת עצמך את השאלות האילו, אבל תמיד טוב להתבונן שוב ולתת לעצמינו תשובות, כדי להיות יותר רגועים ובטוחים בדרך שלנו. 

 
 
 
 
לצפיה ב-'גלית, אני חייבת לשאול אותך'
גלית, אני חייבת לשאול אותך
09/01/2018 | 00:12
1
133
את באמת יכולה לשאול אותה לאחר כל מה שכתבה אם אם היתה זוגיות מעולה שיש בה את כל מה שהיא רוצה? הגבר נפרד ממנה מספר פעמים כי רצה את החופש שלו לנסות קשרים אחרים. 
התגובה שלך נשמעת מנותקת מהמציאות. 
לצפיה ב-'אפשר וצריך לשאול '
אפשר וצריך לשאול
15/01/2018 | 10:01
52

הי, 
אני מאמינה שאפשר לשאול, וצריך לשאול. 
כי אם יש ביניהם אהבה חזקה וחיבור טוב, וכל מה שצריך זה לעבור את הקשיים יחד, זה סיפור אחד.
גם לו קשיים, אבל גם לה יש קשיים אני בטוחה.
לכל אחד מהם פחדים ומעצורים.
את מניחה שהוא נפרד ממנה כי הוא רוצה את החופש שלו.
האם זו האמת? האם ליהי בטוחה שזו האמת? 
אולי הוא רוצה וקשה לו? לא יודע איך? יודע שהוא פוגע בה שוב ושוב ולא יכול להיות שם יותר?
אני לא יודעת, אני לא מכירה אותו. 
אני יודעת דבר אחד, שמה שאנחנו חושבים שהיא האמת, היא בד"כ רק חלק מהתמונה.
כשאנחנו רוצים משהו אנחנו בכנות צריכים לשאול עצמינו:
1. כמה אנחנו באמת רוצים את זה? 
2. מה אנחנו מוכנים לעשות עבור כך?
3. האם יש משהו שאנחנו יכולים לעשות ולא עשינו?
 4. האם יש משהו בנו, שהוא באחריותינו ובשליטתינו, שמעכב אותנו מלהשיג את מה שאנחנו רוצים? 
 
גלית
 
לצפיה ב-'הוא רצה לדבר אך ביקשת שילך'
הוא רצה לדבר אך ביקשת שילך
09/01/2018 | 00:05
108
והוא הלך. אם תהיה בסיטואציה דומה אל תגרשי אנשים, ואחרי זה תתפלאי שהם הולכים לבלי שוב. אני בטוחה שהילדים נפגעו, אבל ביננו, זה בעיקר אשמה שלך. היו הרבה סימנים שהוא לא רציני כלפייך, מדוע להכיר אדם כזה לילדים או לפחות לא לתת להם להיות בקשר אינטנסיבי? 
 
הגבר הזה לא היה בשבילך, וטוב שזה נחתך סופית. הוא כל הזמן לא היה בטוח בך, לא היה מוכן לגור איתך, נפרד ממך מספר פעמים. היה לו נחמד וטוב איתך, אבל כנראה ברח כשהפסיק להיות נוח ונחמד. כשלא מצא משהו טוב יותר בחוץ, חזר אלייך. 
להבא, תהיי חכמה יותר. כשמישהו רציני לגבייך, הוא קודם ירצה לגור איתך. אם הוא רק רוצה להרוויח עוד זמן עד שיהיה לו תקופה נוחה יותר להיפרד ממך, הוא יציע לך נישואין מבלי שאתם אפילו גרים יחד. איך את בכלל הסכמת להתחתן כשעוד לא גרתם יחד? יש לך ילדים לחשוב עליהם! לפני שאת מכניסה מישהו לחייהם בצורה קבועה את חייבת לדעת בדיוק מיהו ומהו האדם. 
 
גבר שבשנה וחצי נפרד ממך מספר פעמים, הוא לא באמת סגור עלייך או שהוא סתם שחקן. פעם ראשונה כשהוא חוזר לאחר פרידה אחת, אפשר להביא צ'אנס. נפרד פעם שניה? זהו, צריך לחתוך סופית ולא להתפתות כשהוא מתחרט. 
 
בנוסף, תלמדי גם את מה המשמעות של פרק ב'. נשמע שכעסת שהוא מדבר בזמן החופשה עם בנו וגרושתו לגבי העסק. בפרק ב', ובכלל בגילאים בוגרים, אמורים להבין שהחיים הם לא אגדה של דיסני. החיים לא נפסקים בגלל שאתם בחופשה, ולא הגיוני שהוא יקדיש לך תשומת לב בלעדית וטוטאלית גם בזמן חופשה. יש לו עוד עניינים להתעסק בהם. ואם העסק המשפחתי כולל את גרושתו ובנו, כן, הוא יצטרך להשאר איתם בקשר הדוק. זה לא את והוא בבועה, זה העולם האמיתי. מעניין גם אם את דיברת עם הילדים שלך בזמן החופשה? אולי לך מותר ולו אסור. 
 
ממה שאת כותבת נשמע לי שאת קצת ילדותית ודרמטית. אם אני צודקת, תעבדי על עצמך, כדי שתהיה מוכנה לקשר הבא בצורה בוגרת יותר. 
לצפיה ב-' טיפ על זוגיות והורות בפרק ב' להתחיל איתו את 2018 + הזמנה '
טיפ על זוגיות והורות בפרק ב' להתחיל איתו את 2018 + הזמנה
03/01/2018 | 10:18
107

כל אחד מאיתנו וסיפור חייו בפרק ב'! כל אחד עם הדילמות, הקשיים והאתגרים שלו בתוך מציאות חייו הזוגית, המשפחתית, ההורית.

אנחנו רוצים לחיות, לאהוב, להגשים את עצמינו, ובאותה נשימה להבטיח כל זאת לילדים שלנו.

אנחנו עסוקים מבוקר עד ערב בנסיון הזה לשלב בין העולמות - בין האושר שלנו, לאושר של הילדים שלנו.
בין הרצון שלנו לחיות בעצמה, בחירות, באהבה,
ובין הבטחון והיציבות, שאנחנו רוצים להעניק לילדינו.

"כשלכם טוב גם לילדים שלכם טוב"
כולנו מכירים את המשפט הזה, שמענו אותו, אנחנו מאמינים בו בכל ליבינו, ועדיין ההתמודדות הזו לא תמיד פשוטה לנו.
החיים בפרק ב' מאמתים אותנו מול סיטואציות רגשיות מורכבות, ומול הפחדים שלנו, הדפוסים הישנים ורגשות האשם.

בואו נהיה רגע כנים:

אנחנו רוצים משפחה שיש בה קבלה ואהבה – אבל שמים "תנאים" להורות של בני הזוג שלנו, לא מקבלים את הילדים שלהם שבוחרים את הבחירות שלהם, רואים בילדים שלהם "בעיה" שיש לפתור, לא מקבלים את הגישה של בני הזוג שלנו מולם.

אנחנו רוצים זוגיות שיש בה כבוד, הקשבה, אימון – אבל מתקשים לתת זאת בעצמינו, במקום זאת עסוקים בביקורת, שיפוט, ובעיקר בלהוכיח כמה דרך החינוך שלנו היא הנכונה (מכירים? )

אנחנו רוצים אוירה משפחתית נעימה ורגועה – אבל מה שאנחנו משדרים זה חוסר שביעות רצון, מתח, עוקצנות, הערות, שכחנו כבר איך זה לחייך ולשמוח בבית.

אנחנו אפילו יודעים שהכל תלוי בנו – ועדיין לא מצליחים להביא את עצמינו למקום שבו אנחנו מצליחים להתעלות מעל לכעסים, התסכולים, החשבונאות.

במצב הזה:
כמה סיכוי יש לנו ליצור את החיים שאנחנו רוצים?
אם אנחנו לא מאמינים שזה אפשרי עבורינו,
מי יאמין בשבילנו?

מה יקרה אם נמשיך לעשות את אותם דברים בדיוק ולחשוב אותן מחשבות בדיוק? האם המציאות תשתנה?

מהי הזוגיות המיטבית עבורינו?
מה חשוב לשנינו שיהיה בה, לא היום, אלא בעוד 10 או 20 שנים, כשנגיע סוף סוף לאן שאנחנו רוצים?

כשנדע זאת, נוכל לשאול עצמינו שאלה פשוטה אחת:
האם באמת יש סיבה אחת הגיונית לא לחיות היום את מה שאנחנו רוצים שיהיה פעם?
במי זה תלוי?

ומעל לכל,
איזה מודל אנחנו רוצים לתת לילדים שלנו?
מה הערכים שאנחנו רוצים שהם יגדלו לאורם?
איזה בני אדם אנחנו רוצים לגדל?

כי אם בתשובה יש קבלה סובלנות, אמפטיה, נתינה, הקשבה, בחירה חופשית – האם אין זה מתפקידינו כהורים קודם כל לחיות זאת בעצמינו, תמיד ובכל מצב?

איזה מודל אנחנו לילדים שלנו אם אנחנו לא מקבלים את הילדים שלהם,
אם אנחנו לא מקבלים את ההורות של בני הזוג שלנו,
אם אנחנו לא סומכים עליהם,
אם אנחנו עסוקים בויכוחים האשמות,
אם אנחנו לא מוכנים לסלוח, ולהבין שבחיים יש הרבה יותר מדרך אחת לפתור כל דבר?

יש לנו תפקיד כהורים, והוא להיות מודל לילדים שלנו – זה ברור לנו.
אלא שבפרק ב', וזו תובנה חשובה:
אנחנו מודל גם לילדים של בני הזוג שלנו!
בין שאנחנו רוצים בכך ובין שלא, בין שאנחנו גרים יחד או בנפרד, מעצם זה שאנחנו בני הזוג של ההורים שלהם.

אנחנו מודל כשאנחנו מדברים איתם או עם בני הזוג שלנו, כשאנחנו משחקים איתם או עם הילדים שלנו, כשאנחנו צוחקים, כשאנחנו בוכים,
כשאנחנו רבים, כשאנחנו משלימים,
וגם כשאנחנו נמנעים מכל קשר, או מתעלמים מהם,
בכל המקרים הללו אנחנו מהווים מודל עבורם.

מודל למה?
מודל לזוגיות, מודל לאבהות, לאימהות, מודל להתנהגות בבית, בכביש, מודל להגשמה, להצלחה, למצוינות.
גם במה שאנחנו עושים וגם במה שאנחנו לא עושים!

אנחנו מודל גם עבור הילדים הביולוגים שלנו, וגם עבור הילדים של בני הזוג שלנו!

עכשיו השאלה היא האם אפשר שנהיה מודל, לערכים שאנחנו מאמינים בהם, רק לחלק מהילדים, ולילדים אחרים לא?

כשחושבים על זה כך, הרי שהמשמעות שלנו לחיי הילדים שלנו ושל בני הזוג שלנו, היא הרבה מעבר למה שאנחנו חושבים.
אנחנו אמנם לא ההורים ה"ביולוגים" שלהם, אבל אנחנו מורי הדרך שלהם לחיים, וזו תובנה מרגשת ובעלת משקל.

*******************

כדי להפוך את 2018 לשנה המשמעותית ביותר בחיים שלכם בפרק ב'
אני רוצה להזמין אתכם להצטרף לסדנה היחידה בארץ להורות, זוגיות ומשפחה בפרק ב',
שתתקיים ב 26.1
ההרשמה המוקדמת נפתחה (הנחה לרישום עד 13.1)
מספר המקומות מוגבל.

כל הפרטים בלינק:
http://bway.activetrail.biz/revival

*לאחר הרישום ניצור אתכם קשר לראיון טלפוני ובדיקת התאמה

בהצלחה והרבה אהבה ♡
גלית הלר ואמיתי קנריק
מאמנים, מנחים ומרצים לזוגיות, הורות ומשפחה בפרק ב'
B'Way 
לצפיה ב-'מבולבלת צריכה עיצה כלכלית מסובכת ולא יודעת למי לפנות'
מבולבלת צריכה עיצה כלכלית מסובכת ולא יודעת למי לפנות
25/12/2017 | 23:37
23
353
 
כל פעם שאני מעבירה בראש את הנושא אז נורא מתבלבל לי עם כל הפרטים, מה לעשות. יש לי ממש בלגן בראש. 
אני נמצאת בסיטואציה זוגית שמאוד קשה לי בה כבר 13 שנים. 
התחתנתי בחור מארה"ב. גרוש פלוס 2 ויחד יש לנו גם שני ילדים משותפים. אחרי החתונה גיליתי בשלבים שלבעלי יש בעיית שתיה והחיים שלנו קשים מאוד מכל הבחינות. אחרי החתונה התבהר לי מהר מאוד שלמרות שהתחתנתי עם גבר שחשבתי שאמיד, ומשפחה יחסית עשירה אני המפרנסת העקרית בגלל דמי מזונות גבוהים במיוחד לגרושה ולילדים.  ההורים שלו לא עוזרים בכלל בשום תחום, בקושי רואים אותם כי הם כועסים. הם התנגדו לגרושים שלו מאשתו ומאוד התנגדו לחתונה שנייה ועוד עם יהודיה (וגם את זה גיליתי אחרי החתונה).
לאחרונה הוקל לנו קצת כי הגרושה הפסיקה לקבל מאיתנו תמיכה חודשית אחרי שהתחתנה בשנית, ואחד הילדים עבר את גיל 18 וגם הפסיק לקבל מזונות. אבל למרות ההקלה בתשלומים - עדיין אני המפרנסת העקרית בגלל שבעלי פשוט מבזבז הכל!
חשבתי שעכשיו כשנשלם פחות לגרושה אז נחסוך כסף ולשלם מהר את המשכנתא אבל הוא מתנגד. במקום זה קונה שטויות, קנה אוטו חדש, מחשב חדש, אייפון. חיי את החיים. מעביר סכומים לילדים שלו מנשואים קודמים, אוכל במסעדות יקרות. בקיצור, 10 שנים חיכיתי שיהיה קצת יותר טוב ואני מבינה שהוא לא מסוגל לחסוך או לתכנן למחר והכל נופל עליי בהגדרה. 
אני כל חודש שמה כסף לחשבון פנסיה (הוא לא). אבל אני מרגישה שאני יכולה לחסוך קצת יותר. אני רוצה להעביר כסף להשקעות, אפילו קטנות, לפני שהוא מבזבז לנו הכל - אבל לאן בדיוק וכמה. חשבתי אולי פני-סטוק אבל קראתי על זה וקצת הפחיד אותי כל המיסביב. 
אין לי מושג כמעט. אני רוצה אויר, אני רוצה לתת משהו לתת לילדים המשותפים שלנו כשיגדלו. כרגע אני לא עושה הרבה בנושא הכסף מעבר לדאגה רבה, כי אני כל פעם נתקעת במחשבות עם הכמה? לאן? אם אפסיד כסף בהשקעה אז הוא התעצבן עליי שהוצאתי וכו'. 
אין לי עם מי לדבר על הדברים האלה. אצלנו ההורים שלי בחיים לא עשו השקעות, חיים מהיד לפה. עם מי לדבר? פסיכולוג? עו"ד? רואה חשבון? אין לי מושג.
ניסיתי לדבר עם הבנק וכל מני כאלה שמציעים יעוץ פיננסי אבל הם רק מנסים למכור חבילות של השקעות שאני לא מבינה בהם. עוד לא מצאתי מישהו שבאמת מנסה להבין את מצבי ולעזור לי להתיר את הפלונטר.
אני לא מתגרשת ממנו אני רק רוצה להבין מה הכילים שיש לי כדי להתמודד עם יותר טוב עם המצב הזה. להבין איפה אני עומדת כלכלית. מה האפשריות. 
ובעלי - לא מזיז לו. בערב כשהוא חוזר מהעבודה הוא בדרך כלל שותה (בירה יקרה שהוא מזמין במיוחד) וכלום לא מעניין אותו. התחננתי שננסה לשים תשלום אחד נוסף בשנה למשכנתא, וגם קצת לחסוך עוד לפנסיה והוא אומר לי שזה הדבר האחרון שחשוב לו כי לדעתו הוא לא יחיה עד גיל פנסיה. ולכן הוא לא צריך לחסוך שום דבר. הינו בטיפול זוגי כמה פעמים ולא עוזר. הוא טוען שעכשיו הזמן לחיות טוב. והחשבונות העצומים של כרטיסי האשראי שלו ממשיכים להגיע כל חודש.
אני פשוט חייה בסרט ואני לבד נורא ולא יודעת איך לצאת מהבועה הזאת. אבל כרגע אני רק רוצה לעשות את הדבר הנכון לעתיד של הילדים שלי.
לצפיה ב-'תראי'
תראי
26/12/2017 | 08:34
4
200
לעניין ההשקעות יש כמה אפשרויות:
הראשונה - לכי לקורס. יש קורסים של יסודות שוק ההון, שמותאמים לאנשים ללא ידע קודם
הם לא מיועדים להפוך אותך לאשת מקצוע בתחום, אלא לתת לך ידע כללי של מושגים בדיוק על מנת שתוכלי לקבל החלטות כמו אלה שאת מתלבטת בהן
השניה - תתחילי לקרוא באינטרנט, יש המון חומר (ממליצה על הבלוג של "הסולידית", גם אם את לא מזדהה עם האג'נדה שלה, היא מסבירה את תחום ההשקעות ממש טוב)
 
אבל האמת היא שלדעתי הכיוון שלך צריך להיות טיפול אישי לעצמך, בדיוק כדי לצאת מהפלונטר ומהבדידות שאת מדברת עליהם. החלטות כלכליות צריכות להיות משותפות בין בני זוג, ואם אין הסכמה צריך להיות דיאלוג. ונשמע שבמקרה שלכם יש רק מונולוג שלו...
לצפיה ב-'מה הבעייה באג'נדה שלה? סתם שואלת, התחלתי לקרוא'
מה הבעייה באג'נדה שלה? סתם שואלת, התחלתי לקרוא
26/12/2017 | 17:40
3
165
אבל לא הגעתי רחוק כי מאיצים בי פה להתחיל את היום.
לצפיה ב-'לא יודעת מי מאיץ בך'
לא יודעת מי מאיץ בך
27/12/2017 | 10:16
2
135
אבל יש דברים שמצריכים שיקול דעת ואורך רוח
האג'נדה שלה מדברת על אורח חיים סגפני, על מנת למזער הוצאות
ובמקביל חסכון גדול שמושקע בשוק ההון
כך שבסופו של דבר היא חייה מההכנסות מתיק ההשקעות שלה ולא צריכה לעבוד
 
להרבה אנשים קשה להתחבר לחסכנות הקיצונית שלה, אבל זה לא משנה כי את נושא ההשקעות היא מסבירה בצורה מצויינת, ברורה וקלה להבנה לאנשים מהשורה (ונדמה לי שאפשר בבלוג שלה לסנן רק את הקטגוריה של ההשקעות).
 
ואני מנצלת את התגובה הזו כדי לחזור שוב - לדעתי ממש כדאי לך ללכת לטיפול בעצמך, לא זוגי, כדי להבין איך את מתמודדת עם מה שקורה ביניכם.
לצפיה ב-' התכוונתי שהילדים התעוררו ומעיצים בי לא היה קשור '
התכוונתי שהילדים התעוררו ומעיצים בי לא היה קשור
28/12/2017 | 02:58
1
113
לנושא שדיברנו.
האמת שאם הייתי חייה את חיי כמו שהייתי רוצה אז אני דווקא מסכימה עם האג'נדה שתראת. אולי לא אורך חיים "סגפני"  אבל קרוב לזה וצערי התחתנתי עם בדיוק ההפך. איך הצלחתי לעשות את זה - אין לי מושג. אבל הוא בדיוק בדיוק ההפך ממני
לצפיה ב-'מאיצים*'
מאיצים*
28/12/2017 | 02:59
25
לצפיה ב-'כמה דברים:'
כמה דברים:
26/12/2017 | 10:05
2
179

לדעתי, בעל המקצוע הראשון שיש להתייעץ איתו זה עורך דין מומלץ ומנוסה לענייני משפחה.
לא על מנת להתחיל תהליך גירושין, אלא על מנת להבין כיצד להתנהל, כיצד להבטיח את עצמך במצבי מצוקה עתידיים, וגם על מנת להבין מה הן זכויותייך בהשקעות וחסכונות שאת עושה, כולל הפנסיה שלך.
 
בעניין המפרנס העיקרי, חייבים להיזהר. מאוד. שלא תמצאי את עצמך בעוד כמה שנים משלמת לו מזונות... תווסתי ככל האפשר את הזרמות הכספים, שיהיה איזון בין השוטף לפנסיה שלך.
 
אם את יכולה לחסוך יותר, שימי את הכסף כבר עכשיו בצד, וכשתדעי, לאחר שתבררי בנושא אפיק להשקעה, תשקיעי אותו. בינתיים שיישמר בצד ולא יעלם בזרם ההוצאות השוטפות.
 
כשאת לומדת על אפיקים להשקעות, תבדקי גם את קרנות הפנסיה שלך, לפעמים זו ההשקעה הטובה ביותר, במיוחד משום שהיא על שמך ופחות חשופה להתאדות עם אלכוהול וכאלו (קחי לתשומת ליבך, יש לו זכויות גם בפנסיה שלך).
 
תתעדי את ההתנהלות של בעלך, מסמכי בנק, קבלות של קניות, בתוספת הערות שלך, עם תאריכים. גם אם עכשיו את לא מתכננת להתגרש, שתהיי מוכנה למצב כזה בעתיד, כי זה לא ישתפר. בכל מקרה, כשיש בידייך חומר מסודר, מצבך יותר טוב.
לצפיה ב-'אני באמת צריכה ללמוד את הנושא. ברור לי שיש לו זכויות על '
אני באמת צריכה ללמוד את הנושא. ברור לי שיש לו זכויות על
26/12/2017 | 17:35
1
114
הפנסיה שלי וכל מה שאני חוסכת - חצי שלו. הוא מזכיר לי את זה כל הזמן
עו"ד זה באמת חייב להיות חלק מהתמונה. לדעת מה שלי ומה מגיע לו. 
מה זה קרנות פנסיה? איך אתה מתרגם את זה? בארה"ב יש לי 401K. 
איך זה שאין לו זכויות על זה? לא בטוחה אם לזה התכוונת. גם רציתי לשאול אותך מה התכוונת כשכתבת, לעשות איזון בין השוטף לפנסיה. 
בגדול אני לא רבה איתו. הוא עושה מה שבא לו כי זה לא מצב שמתגרשים ושנינו לא בודקים כל דולר שיוצא ומה יש לי ואיפה. אבל אתה צודק שבמקרה שלי צריך להתכונן להכל כי לפעמים אני לא רואה איך אפשר להשאר.
 
 
 
לצפיה ב-'קרן פנסיה,'
קרן פנסיה,
26/12/2017 | 18:39
123
זה המאגר שאת מכניסה אליו כספים על מנת שבבוא היום תוכלי לקבל מהם קיצבה.
לבעלך יש זכויות, זה אומר שבמקרה שתפרדו, קיימים מצבים בהם הוא יהיה זכאי לפיצוי כלשהו על כך שיוותר בעתיד על חלק זה או אחר מהקצבה.
לדעתי הוא לא יכול לפרק את הקרנות האלו ללא שיתוף פעולה שלך.
ולדעתי יש לו זכויות על הפנסיה שלך בארה"ב, אלא אם כן היא נחסכה לפני נישואיכם.
אבל אין לי ידע מקצועי בדיני משפחה ולדעתי כדאי שתקבלי ייעוץ.
איזון בין השוטף לפנסיה - התכוונתי שאם אתם חיים מהכנסות גבוהות ומחזיקים ברמת חיים מסויימת, ההפרשות לפנסיה צריכות להיות כאלו שיתמכו בהמשך קיום רמת חיים גבוהה גם כשלא תוכלי לפרנס.
וזה אומר שכבר עכשיו את צריכה לתכנן את הדברים, מה גם שככל שתזרימי כספים לשוטף הוא ימצא דרכים לחסל אותם... ולכן עדיף שתעצרי את השטף ותפני כספים למקורות שישרתו אותך בעתיד.
לכי לייעוץ מקצועי. ושוב, עורך דין מנוסה לפני כל דבר אחר.
לצפיה ב-'למה את לא מתגרשת מהדבר הזה?'
למה את לא מתגרשת מהדבר הזה?
28/12/2017 | 12:53
11
140
 
בעל כמו שלך זה קוץ בתחת.
תתגרשי ותשיגי ממנו מזונות, כמו שצריך, ותחיי משוחררת מהפרונקל המוגלתי הזה שהתחתנת איתו.
ותזכרי: אנשים כאלו, גם אם יזכו מחר בעשרה מיליון דולר בלוטו, תוך שבוע הם שוב יהיו בחובות. היה לי פעם בן זוג כזה (שגם לו היו ילדים ומזונות). זו מחלה שאין לה תרופה ואת לא רוצה להיות האחות הסיעודית שלו.
לצפיה ב-'את אומרת את זה כאילו שקליי קלות לקום וללכת'
את אומרת את זה כאילו שקליי קלות לקום וללכת
29/12/2017 | 03:47
9
144
 
לפני כמה שנים כמעט הגשתי בקשה לגט ואז הוא אמר לי שאם אני אגיש בקשה לגט הוא יהרוס לי ולילדים את החיים. הוא אמר שישקיע כל סנט שיש לו בעורך דין הכי גדול והכי רשע ויקח ממני את הילדים, הוא לא צריך ללכת רחוק כי יש לו במשפחה אחד כזה והוא מקבל ממנו עיצות חינם. 
גם אני התייעצתי עם עו"ד שאמר לי שאם הוא מוכן לנפח חשבון של עו"ד הוא יכול לשקר, לטעון דברים וסביר שבית המשפט ימנה מישהן לבדוק מה קןרה בבית וזה יכול להמשך שנים.
הצעתי לבעלי שבמקום לריב אני מוכנה לכל הסכם שישים על השולחן רק שנפרד כחברים. אבל הוא לא מסכים לכלום. 
בסופו של דבר אני רק רוצה להגן על הילדים שלי שלא יעברו מלחמה כזאת על בשרם ואני גם מתה מפחד שאם נתחיל בתהליך גרושין יהיו לו סופי שבוע איתם לבד ואז לא אוכל להגן עליהם מפניו. (בערב הוא מתחיל לשתות ואין לדעת מתי יפסיק וכמה ישתכר, בדרך כלל זה רק מתבטא בבדיחות גסות, קללות אבל פעם אחת הוא קרה שהילד עצבן אותו והוא בעט בילד ומאז אני תמיד שם, שומרת שיהיה מרחק בינו לבין הילדים כשהוא ממש שיכור.
 
אני מאמינה שרוב מקרי הגרושים דומים למקרה שלי, אבל ההבדל אצלי זה שאני לבד. בשביל גרושים קשים צריך תמיכה, צריך הורים או משפחה ואין לי משפחה פה. יש לי אח וגיסה בישראל שמתחרפנים ממה שאני עוברת אבל יש להם עסק בארץ והם לא יכולים להגיע, ויש לי פה כמה חברות אבל אף אחת מהן לא כזאת קרובה שאפשר "ליפול" עליה כשרע לי. אני גם לא טיפוס שמבקש עזרה כשרע לי כי אני מרגישה שלכל אחד יש את החבילה שלו והבעיות שלי לא מעניינות אף אחד.  
אני חושבת לעצמי שלפחות אם אצליח להציל כמה שיותר כסף בשנים הקרובות ולשים בצד כדי שאני והילדים נוכל לצאת מפה כשתגיעה הזדמנות.
 
לצפיה ב-'טוב, אז תישארי איתו אם זה לא "קלי קלות".'
טוב, אז תישארי איתו אם זה לא "קלי קלות".
29/12/2017 | 07:17
135
 
מה את רוצה אז?
שיתנו לך עצות? - אי אפשר.
העצה היחידה במצב כזה היא לגדל ביצים ולהתגרש, לקחת עורך דין תותח ולהילחם, ולהתחיל כבר עכשיו גם להקליט ולצלם אותו כשהוא משתכר.
כאילו שהוא לא הורס לך את החיים עכשיו, שאת מפחדת ש"יהרוס לך אותם". גברת, הם כבר הרוסים.
לצפיה ב-'מסכימה לתגובה שמעלי. תתעדי, תצלמי, שניתן יהיה להסביר. '
מסכימה לתגובה שמעלי. תתעדי, תצלמי, שניתן יהיה להסביר.
29/12/2017 | 09:35
6
120
לפני שנים רבות הייתי במצב דומה, פרט לכך שהאקס שלי לא שתה ולא השתכר.
בכל התביעות מולו זכיתי.
כי הצלחתי להסביר באופן מוכח את ההתנהלות שלו, כיצד הוא דוהר למצב של חוסר כל עם כל המשפחה רתומה אליו.
אין מצב שבית משפט כלשהו יצדד בביזבוזי כספים בלתי נשלטים שלא על דעתך ובהסכמתך.
אין מצב שבית משפט כלשהו ייתן לשיכור משמורת. אין דבר כזה.
אם הדברים יהיו מתועדים, ואותך לא ניתן יהיה לתעד בהתנהגויות מסוג זה כי התנהלותך ללא רבב, אין עורך דין, ולו גם הממולח ביותר, שיוכל לך.
אבל...
מימון עורך דין מעולה לעצמך דורש חסכונות משל עצמך... וכדאי שתתחילי עם זה בהקדם.
תערכי. על כל מקרה.
ובמצב בו בית משפט מבין את מצבך, בעלך עלול לאבד גם את זכויותיו, כולן או חלק מהן, בפנסיה שלך. 
 
אגב, גם עלי האקס איים שייקח עורך דין משהו, ושהילדים יהיו איתו.
כמובן שעורך הדין (שבאמת היה ידוע בפקחותו ונבזותו) לא ממש הצליח.
לילדים שלך תקופת הגירושין תהיה תקופה לא קלה,
אבל, עדיין, עדיפה על מצב של עוני מרוד עם אבא שיכור... לדעתי בכל אופן.
לצפיה ב-'אי אפשר לדעת מראש איך דברים יסגרו. יש אנשים שהם במאבק'
אי אפשר לדעת מראש איך דברים יסגרו. יש אנשים שהם במאבק
29/12/2017 | 17:22
5
112
 
שנים ובאופן מפתיע ההורה הלא מתפקד מקבל משמורת למרות השיכרות ולמרות כל בעייה אחרת. זה מאוד תלוי בעו"דים וגם צריך מזל עם שופט שאכפת לו. לבעלי לא תהיה בעייה לשקר ולהגיד שלא נגע באלכוהול כבר חודשים ושהוא עובד על זה. 
ואני כרגע לא רוצה לקחת סיכון כשהילדים צעירים כל כך. אבל כמו שאמרת, הכסף חשוב פה כדי שיהיה משהו התחלתי להמשיך הלאה או בשביל עו"ד טוב. 
לצפיה ב-'אפשר להתנהל כך שההפתעות יצומצמו במידה ניכרת '
אפשר להתנהל כך שההפתעות יצומצמו במידה ניכרת
30/12/2017 | 09:39
3
98
אם מתעדים דברים ומוכיחים בבית משפט.
אם, למשל, יטען שלא נגע באלכוהול חודשים ולך יהיה תיעוד שלו כשהוא שיכור במהלך אותם חודשים, הרי שבנוסף לכך שהוכחת שההתנהלות שלו בפועל שונה מכפי שטוען, גם הצלחת לערער את אמינותו בפני בית המשפט.
מקרים שהסתיימו "באופן מפתיע", שהורה לא מתפקד זכה במשמורת, קורים משום שבית המשפט לא השתכנע שאותו הורה אינו מתפקד... כי לא היה תיעוד מספק.
בבתי משפט השופטים הם אנשים אמיתיים שפועלים על פי הבנתם. הבנתם בעצם תלויה ביכולת שלך לשכנע, ושכנוע טוב מושג קודם כל באמצעות עובדות שלא ניתנו לערעור.
 
ההצעה שלי - תפעלי בשכל, הכיני לך כספים בצד, ותיעוד יסודי.
 
יכולה לספר לך שאני בזמנו מצאתי לעצמי אלפי תירוצים של מדוע לא ללכת, מדוע לא להיפרד מהאיש הזה... החל מ"טובת הילדים" (שיצאו לחיים מצויידים בהרבה פחות ממה שהייתי יכולה לצייד אותם לו חייתי לבדי)
דרך "שלמות המשפחה" שבעצם הייתה כבר מפורקת, כי אדם שנוהג בביזבוז כזה ממש לא חושב על טובת משפחתו.
וכלה באותם סיפורים שאת מביאה כאן, שאי אפשר לדעת איך ייסתיים וכל מיני כאלו...
אז אפשר להעריך לא רע בכלל איך ייסתיים. ולהכין את עצמך כך שייסתיים די קרוב למה שאת רוצה, רק צריך להשקיע עבודה ולעשות אותה בשכל וביסודיות. ואת צריכה לשמור על עצמך צחה ונקיה.
לדעתי אי אפשר לעשות את זה ללא עורך דין מנוסה ופיקח.
לצפיה ב-'איך היית מתעדת שתייה מופרזת?'
איך היית מתעדת שתייה מופרזת?
30/12/2017 | 23:44
2
87
איך את מוכיחה שיכרות? לצלם אותו כשהוא לא רואה? זה לא מוכיח שהוא שיכור גם אם הוא יושב עם כוס יין ביד
לצפיה ב-'ניתן לתעד את זה.'
ניתן לתעד את זה.
31/12/2017 | 09:35
120
יושב עם כוס ביד זה כלום. גם לא בדיוק רואים מה תכולת הכוס.
אם שותה ולא משתכר - אין לזה ערך מבחינת תיעוד של שיכרות.
כשאדם מאבד שליטה, אפשר להנציח את זה בסרטון? מדבר דיבור כבד, הולך ונתקל בדברים, שובר דברים, משתולל.
לא יודעת איך הוא מתנהג כששיכור, לא מכירה אותו, אפשר גם תוך כדי תיעוד לומר לו שאילו לא היה שותה כל כך הרבה היה לו יותר קל לקום מהכיסא / לבטא מילים / לשלוט בכעסים, וכיוצא כזה. שבפס הקול שמקליט את הסרטון תהיה גם שיחה רלבנטית של שניכם. 
חשבונות מחנות אלכוהול קיימים? חיובי אשראי, קיימים? אפשר להשקיע עבודה ולהציג שבתקופה של ששה חודשים נרכש אלכוהול בכמויות? 
אפשר להשוות את תקציב קניית האלכוהול להוצאות אחרות במשפחה, כמו, נניח, הוצאות חודשיות של מזון?
אפשר לצלם את מקומות איחסון האלכוהול ולצלם שוב כשרייקים, עם תאריכים?
אפשר ליזום שיחות איתו בנושא רכישת אלכוהול ושתיה ולהקליט אותן.
אפשר להקליט את איך שהוא מדבר כשהוא שיכור לעומת איך שמדבר כשלא שיכור.
הקלטה בודדה נדיר שיש לה ערך. צריכות להיות כמה.
צריך להיות רצף של תאריכים, כי פעם בכמה זמן יכול לקרות, לעומת זאת כל יום או כל יומיים ממש לא.
ההוכחות צריכות להיות מעבר לכל ספק.
 
משאלותייך כאן הולך ומתבהר לי שאת זקוקה לעצת עורך דין מנוסה.
 
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
31/12/2017 | 09:43
93
אם הוא נוהג לצאת לפאבים ולהשתכר שם, והוא עושה את זה בתדירויות גבוהות, אפשר גם לשכור שירתי בילוש. מישהו שישב בפאב ויצלם את התהליך. לא פעם אחת, רצף של ימים.
לשכור חברת בילוש רצינית שמתמחה בשירותים משפטיים.
לצפיה ב-'הילדים כל כך צעירים ואתם 13 שנים יחד'
הילדים כל כך צעירים ואתם 13 שנים יחד
08/01/2018 | 23:47
69
באמת לא היו סימנים מקדימים למי הוא בעלך עוד לפני הילדים?
ושוב, אני מאוד מסכימה עם ההערכות שלך. למרות הפגמים שלו, יש סיכויים טובים שיקבל לפחות 50% משמורת. תלוי מי העו"ד שלו, ויש לו כזה במשפחה. 
לצפיה ב-'את נותנת לו לנצח פשוט כי הוא "מפחיד" יותר'
את נותנת לו לנצח פשוט כי הוא "מפחיד" יותר
29/12/2017 | 21:13
104
ובאמת מצד אחד הוא צודק אם הוא יבחר למרר לך את החיים הוא כנראה יצליח, ובארצות הברית הרבה פעמים כסף מדבר כך שאם הוא ממשפחה אמידה והם יחליטו לעמוד לצידו זו בעיה. 
מצד שני, בארצות הברית זה לגמרי לא אבסולוטי ויש לך הרבה יותר אופציות, אז כמו שאמרו לך את חייבת להתחיל לתעד הכל, נסי ללכת אחורה למצוא ניירת דברי עם עורך דין שיגיד לך בדיוק מה את צריכה (אפילו עם זה לא לעכשיו אלא לאח"כ). את גם יכולה להתחיל להזמין לו משטרה כל פעם שהוא מגיע שיכור הביתה, כן זה יפתח במלחמת עולם אבל אם הוא באמת אלכוהוליסט הוא לא ישלוט בזה וכאן כבר ידך תהיה על העליונה, אחרי כמה ביקורי משטרה כאלו אין סיכוי ששום שופט יתן לו את הילדים.
והכי חשוב בעיניי זה להפריד את עצמך כלכלית, בארצות הברית זה יחסית קל. תדברי עם עורך הדין ואולי גם רואה חשבון, תתחילי בלהגיש דוחות מס נפרדים (את אפילו יכולה להמציא לו איזה תירוץ, אם הוא לא מבין גדול תאשימי את רפורמות המס של טראמפ), תתחילי להעביר את המשכורת שלך לחשבון נפרד שהוא רק שלך ותעבירי סכומים ספציפים לחשבון המשותף עבור הוצאות. 
אל תתני לו להחזיק אותך כשבויה, בין אם את נשארת או הולכת את צריכה לקחת שליטה על החיים שלך, תזכרי שגם את יכולה למרר לו את החיים באותה המידה אם תרצי. 
לצפיה ב-'אם היא המפרנסת העיקרית'
אם היא המפרנסת העיקרית
08/01/2018 | 23:24
52
היא תצטרך לשלם לו מזונות. 
לצפיה ב-'אני גרה בארה"ב. '
אני גרה בארה"ב.
02/01/2018 | 01:36
111
פני אלי בפרטי אולי אוכל לעזור
לצפיה ב-' שאלות חשובות במקרה שלך'
שאלות חשובות במקרה שלך
02/01/2018 | 10:06
84
הי
קיבלת תשובות אכפתיות עם הרבה אהדה ומוכנות לעזור. 
הפחד שלך להתגרש ולצאת ל"מלחמה" מולו הוא ברור. 
אני מציעה לך לשאול עצמך איזה חיים את רוצה לחיות. האם חיים של ויתור, בינוניות, פחד, או חיים של עצמה, חירות, אהבה?
איזה דוגמא אישית את נותנת לילדייך? מה את רוצה שהם ילמדו ממך? איזה ערכים לחיים את רוצה לתת להם? כשתגיעי לגיל 85 ותסתכלי אחורה על החיים מה צריך להיות שם כדי שתוכלי להרגיש שלמה, מלאת סיפוק ושלווה, כך שתוכלי להגיד לעצמך שלא וויתרת על החיים שמגיע לך לחיות, שלא התפשרת.
מסכימה כי את זקוקה לליווי של עו"ד בכל מקרה. 
אני גם בטוחה בדבר אחד - אותנטיות וכנות תמיד מנצחים כל שקר ועוולה. 
סמכי על עצמך, על מי שאת עבור הילדים, על הדרך שלך.
אף שופט לא יקח ילדים מאמא שלהם אם היא מתפקדת, דואגת לילדיה, מכלכלת אותם, אוהבת ומגנה.
השאלה היחידה היא, לא הילדים, לא האבא, אלא מה את רוצה? מה שווה שבשבילו תעברי את הדרך שלך? על מה את לא מוכנה לוותר בחיים שלך? 
איזה מסר תרצי להשאיר אחרייך לילדייך ולנכדייך? 
 
 

 
 
לצפיה ב-'לא נעים ולא יפה לכתוב'
לא נעים ולא יפה לכתוב
08/01/2018 | 23:45
90
אבל על טעויות משלמים. רק אחרי הנישואין הבנת שמדובר באלכוהוליסט בזבזן? האדם הזה נשמע איש פשוט מאוד, לא גאון שמתכנן ומוציא אל הפועל תוכנית לבלבל אותך. ההורים שלו לא עוזרים והם התנגדו לחתונה? מה זה שייך? ההורים שלך עוזרים? הם לא התנגדו לחתונה?ההורה המומצע היה מתנגד לחתונה כזו. אני בטוחה שהזהירו אותך ממנו, אבל לך אולי קסם החלום האמריקאי. 
 
אני חושבת שאת מאוד צודקת בפחדים שלך. אם את המפרנסת העיקרית, כנראה תצטרכי לשלם לו מזונות. הוא עשוי בכלל להפסיק לעבוד כדי שתשלמי לו יותר, ומהצד לקבל כספים מההורים. הוא באמת יכול למרר לך את החיים ולהוציא מאות אלפי $ עם תלונות שווא. לך זה יעלה הרבה יותר אם את מתגוננת מאשמות כוזבות שלו. לו יש קרוב משפחה, העתיד לא משנה לו, ובשבילו זה יהיה בשביל העניין והספורט. את צודקת שלהשאיר אדם כזה עם הילדים לבד זה ממש לא רצוי. 
 
לצערי הרב מאוד נשמע שאת תקועה בשלב הזה, עד שהילדים יגדלו ויעמדו ברשות עצמם. תנהגי בחביבות כלפיו כמה שאת יכולה, כי את תקועה איתו ואת רוצה שישתף איתך פעולה כמה שיותר. במקביל חלק מהמשכורת שלך תעבירי לחשבון נפרד בבנק אחר, לא זה בו יש לכם חשבונות. תחפשי יועץ השקעות חיצוני, לא של הבנק. יש בתפוז פורום של ישראלים שגרים בארה"ב, תנסי להתייעץ שם איך למצוא יועץ כזה. 
לצפיה ב-'**מענה לזועמת 1, בהמשך להתכתבות הארוכה**'
**מענה לזועמת 1, בהמשך להתכתבות הארוכה**
25/12/2017 | 10:18
3
219
הי זועמת,

ראשית כמנהלת הפורום אני מתנצלת שלא הגבתי עד כה.
קראתי את דברייך ואת ההתכתבות מטה.
מרגש לראות שלאנשים אכפת, ענו לך מעומק ליבם, והעלו רעיונות טובים, יפים ואנושיים.
אני לא מכירה אותך מהעבר,
אני קוראת את הדברים כעת, ומאוד מבינה את המצוקה שלך.
להיות במקום שבו אין הערכה, ולהיפך יש עוינות משך זמן כה רב, זו אכן מציאות לא פשוטה.  

כמה שאלות/ מחשבות, שעשויות לאפשר לך להתבונן על המציאות מזויות מעט שונות, ויתנו לך את התשובות שאת כל כך רוצה:

1. האם האופציה של להיפרד באמת אפשרית מבחינתך? כי אם לא, חבל לדבר על כך, להסיט את תשומת הלב לכך, ולהשקיע אנרגיה באפשרות לא ראלית מבחינתך. זה רק מייאש ומדכא.
במקום זאת היית מציעה להסתכל על הטוב יש לך בקשר איתו, בחיים יצרתם, בביחד שלכם, ואני בטוחה שיש גם רגעים יפים עם הילדים.
מהמקום הזה שבו תשומת הלב היא על מה שיש ולא על מה שאין, השאלה היחידה שצריכה לעמוד על הפרק היא: לאן את רוצה  להגיע ומה את עומדת לעשות? כלומר אם באמת אין שאלה "האם" (להשאר יחד), אז חבל להשקיע גרם של אנרגיה בכך, אלא להתעסק רק ב"איך".
עני לעצמך בכנות על התשובה לשאלה, זה השלב הראשון.

2. האם את בטוחה שעשית כל מה שאת יכולה כדי שתיווצר בינך בין הילדים שלו תקשורת אחרת? ואני לא מדברת על כביסה, נקיונות ואוכל אלא על תקשורת, שפת גוף, גישה שונה. אני יודעת שלא פשוט לשמוע מה שאכתוב כעת, אבל הרבה פעמים משמעות התקשורת שלנו היא התגובה שאנחנו מקבלים, ואז אנחנו צריכים לבדוק עצמינו.
מה אנחנו יכולים לשנות בתקשורת שלנו, בגישה שלנו, כדי לקבל תגובה אחרת מהסביבה?

3. האם באמת כלו כל הקיצים? אם היו היום מניחים לך/ם מליון דולר על השולחן, והתנאי לקבלו היה שתיווצר אוירה אחרת בבית, יחסים שונים בין כולם, או לפחות התחלה של מגמה תוך זמן קצר, האם לא הייתם, את ובעלך, מוצאים את הדרך? עני לעצמך בכנות על השאלה, ואז שאלי עצמך האם החיים שלכם לא שווים יותר ממליון דולר?

4. תמיד יש מה לעשות, אם באמת רוצים. זה שלא שאין דרך, אלא שעדיין לא מצאתם אותה. איך אני יודעת? כי רבים עשו זאת לפניכם, ואם זה אפשרי עבור כל כך הרבה אנשים בעולם, שהקימו משפחות מורכבות, בהן גם ההורים וגם הילדים מרגישים שייכים, אהובים ורצויים ,זה אפשרי גם עבורכם! מה שבטוח זה שאם תמשיכו לעשות את אותו דבר תקבלו אותה תוצאה. כדי שמשהו ישתנה בחיים שלכם, צריך רמת תובנה אחרת, ומוכנות לעשות שינוי אצלכם לפני הכל.
הפתרון לקושי שאת חווה נמצא בעיניי אצלכם, ולא אצל הילדים. אנחנו לא באמת יכולים לשנות אנשים אחרים, בני אדם משתנים כי הם בוחרים להשתנות. הדבר היחידי עליו יש לנו שליטה הוא הגישה שלנו, הדרך שלנו.

5. אין לי ספק שהשיפור במציאות שאת כל כך רוצה שיקרה תלוי רק בך, גם אם זה נשמע מבאס לשמוע.

6. בוודאי שעדיף שתתמודדו יחד את ובעלך, אבל גם לבד את יכולה לעשות כל שינוי שאת רוצה.

מה את באמת רוצה?
עצרי, התבונני, ותני לעצמך תשובה ארוכה וברורה:
מה כן את רוצה? לא מה לא
איך זה יראה כשהבעיה לא תהיה יותר?
איך תדעי שהגעת למה שאת רוצה? מה ההוכחות בשטח?
ומה הדבר האחד השונה שאת יכולה לעשות מחר בבוקר, שהוא באחריותך ובשליטתך, כדי להשיג את מה שאת רוצה?

אני בטוחה שיש לך עשרות דוגמאות מהחיים שלך, לאו דווקא בתחום המשפחה, שבהם רצית משהו, הלכת עליו בכל הכח, לא היתה לך שאלה האם  הוא יתגשם, היה ברור שכן או כן או כן, פשוט ידעת שאין אופציה אחרת, והשגת זאת.

התשובה אגב יכולה להיות: 
-לגרום לבעלי ולי להגיע לטיפול, כי אין אפשרות אחרת. 
-לשבת לשיחה עם הבנים אמיתי, שונה וכנה, שלא היתה לפני כן
-לשנות גישה 
וכו'. 
 
תמיד יש מה לעשות, למעשה לכל בעיה יש לפחות 3 פתרונות ויותר. 
אני בטוחה שאם תבחרי להגיד שאין אופציה שבה לא תייצרי את המציאות שאת רוצה בחייך, כי ככה בחרת, תתמלאי באנרגיות, בפתרונות וברעיונות. 

אני לגמרי סומכת עלייך, יש לך הוכחות מהחיים  שכל מה שאת באמת רוצה להשיג, את משיגה. תבדקי אותי
את מוזמנת אגב ליצור איתי קשר בפרטי.
 
גלית

 
לצפיה ב-'גלית את משקיעה מאוד במענה ומעוררת השראה. תודה'
גלית את משקיעה מאוד במענה ומעוררת השראה. תודה
25/12/2017 | 11:31
30
לצפיה ב-'לגלית'
לגלית
25/12/2017 | 13:34
1
133
ראשית תודה רבה על ההתייחסות (לך וגם לכל מי שהגיב).
אענה לך:
לגבי האופציה של פרידה  - מי שמעלה את זה בכל עימות הוא בעלי. אם יש פערים שאינם ניתנים לגישור ניפרד. לכן זו אופציה. אני לא ממש משקיעה בזה אנרגיה.
לצערי אין רגעים יפים יחד עם הילדים. אין! לבעלי אולי יש איתם רגעים יפים, בטח שהיו. לנו יחד איתם אין. הם מצהירים בצורה בוטה כמה הם שונאים אותי וכל מה שפירטתי כאן.
ויותר מכך, כשהם בסביבה בעלי לחלוטין מתעלם ממני , כדי לא לפגוע בהם, למעט שמציע להם משהו, ומבקש ממני לבצעו.
אני מעדיפה אוירה נעימה בביתי  על פני מליון הדולר .
כן - ניסתי הכל, ואף התייעצתי לא מעט עם גורמים מקצועיים וקראתי המון בנושא. זה בדמי.
גם אם הם בודקים אותי - עד מתי???
אני לחלוטין מסכימה איתך שהפתרון נמצא אצלנו, אני רק לא חושבת שלבצע כל משאלה של בעלי שקשורה לילדיו תורמת לכך, אלא להיפך מנציחה את המצב.
נכון שהרבה משפחות "הצליחו" יש כאלה שלא...
בכלל לא מבאס לשמוע שהשינוי שאני כל כך רוצה תלוי רק בי, להיפך זה מעודד, לו רק ידעתי איך להתנהג. איך למשל מכינים א.ערב  לבחור בן 20 שלא מדבר איתי, שאביו יושב לידו ויכול או להכין בעצמו, או להגיד לבנו להכין, ולא לבקש מאשתו, שמעת? הוא רעב... אני לא העובדת...
איך הולכים וקונים משהו למתבגר(ממש לא משהו דחוף), כי לבעלך יש דברים טובים לעשות, והוא לא יגיד לבנו אין לי זמן לזה השבוע, ובטח שנוח לו להטיל עלי את הביצוע
למה אין לי את החרות להחליט מה אני מסכימה לעשות ומה לא??
איך מתמודדים נכון עם בעל שלא מציב גבולות לילדיו, ודושר ממך לשתף איתו פעולה כשהם מחרבנים לי על הראש?
גם שיבואו עם הנכדם ישלא ידברו איתי כי אני השטן אתבקש לשרתם.לשמור עליהם? יש איזה גבול? מי מכתיב אותו?
אני לא נותנת פקודות לבעלי, אם אני כבר מבקשת משהו זו בקשה, לא יותר מזה.
מה נפיק בטיפול אם בעלי נחוש ומבוצר בעמדתו שאם הוא  רוצה לפנק את הילדים שלו אני צריכה ליישם את זה.לא משנה איך הם מתנהגים אלי.
 
אשמח להתייחסותך
 
לצפיה ב-'זועמת - תמיד יש פתרון. עשי את הצעד הראשון לקראתו. '
זועמת - תמיד יש פתרון. עשי את הצעד הראשון לקראתו.
27/12/2017 | 13:38
93
הי,

את מוזמנת לכתוב לי בפרטי.
אני מאמינה שאם מאוד רוצים משהו, מוצאים את הדרך.
אין דבר כזה שאין פתרון.
זה יכול להיות: קבלת המצב, פרידה, שינוי בתוך הנסיבות. 
הכי פחות נכון בעיניי זה להגיד "זה לא אפשרי" או "עשיתי הכל, אין לי מה לעשות יותר", ולא לבחור לעשות מעשה. 
קחי את כל העצות שניתנו לך מטה, בטוחה שמשהו מהם את יכולה כבר מחר ליישם בבית שלך ובחיים שלך, והוא תלוי רק בך.
זה לא חייב להיות צעד דרמטי, אלא צעד אחד קטן לקראת שינוי המצב כמו שאת רוצה. היו כמה רעיונות יפים למטה.
כשאנחנו עושים צעד אחד שונה, לא משנה מה, משהו קורה. 
בטוחה שאם תחליטי שאין אפשרות אחרת, שהמצב הזה לא יכול להימשך כך, תמצאי את הדרך, ובוודאי את הדבר האחד השונה, שאת יכולה לעשות כעת. 

בכל מקרה, להישאר באותו מקום, בלי לעשות דבר, זה הפתרון בעיניי הכי פחות נכון. 
עדיף לעשות מאשר את הדבר הנכון  
 
אני בכל מקרה זמינה עבורך בפרטי,
מאמינה בך

 

 
לצפיה ב-'הבאת ילד משותף'
הבאת ילד משותף
24/12/2017 | 17:45
6
233
שלום,
אני גרוש כשנתיים עם 4 ילדים, בזוגיות מעל שנה עם בחורה מהממת, גרושה + אחד.
הקשר על סף פירוק מכיוון שאני לא רוצה עוד והיא כן.
מהנסיון שלכם, כמה חשוב להביא ילד משותף למען העתיד?
לצפיה ב-'אני לא חושבת שילד משותף למען העתיד זה הענין הקובע'
אני לא חושבת שילד משותף למען העתיד זה הענין הקובע
24/12/2017 | 18:46
2
145
אני חושבת שהחברה שלך פשוט רוצה אחים לילד שלה, אחים ביולוגים ומשפחה גרעינית שתעשה לה תיקון מסוים. זה רצון מאד מובן ומאד חשוב, אבל זה לא אומר שאתה חייב להיענות לרצון שלה. 
השאלה היא, מה אתה רוצה, ולמה אתה לא רוצה עוד ילדים. אני אישית יודעת שמספר הילדים שיש לי מספיק לי, ולא הייתי רוצה עוד. למרות זאת, אם זה היה חשוב לבן הזוג שלי, הייתי עושה ילד משותף איתו. מצד שני, ילד משותף בקשר מורכב ויחסית קצר הוא מתכון למערכות יחסים עוד יותר מורכבות. אם אתה לא בטוחה במאה אחוז בקשר הזה, לא הייתי מביאה ילד בכלל. 
לצפיה ב-'זה לא למען העתיד אלא בשבילה'
זה לא למען העתיד אלא בשבילה
25/12/2017 | 09:35
1
131
תודה.
הבאת הילד המשותף הוא למענה ובשבילה בתקווה שבעתיד יהיה טוב.
כרגע מעולה לנו יחד.
לצפיה ב-'האם להביא ילד משותף לעולם? '
האם להביא ילד משותף לעולם?
27/12/2017 | 11:08
81
הי שלומי,
אני מצטרפת לתשובות שענו לך  מטה, ומבקשת להוסיף: 
להביא ילד לעולם בעיניי לא יכול להיות "בשבילה" אלא ב"שבילכם".
זה גם לא פתרון לעתיד משותף טוב ושלם, ובוודאי לא מבטיח מה יהיה. 
השאלה הזו היא כבדת משקל, והיא צריכה להיעשות בתקשורת פתוחה ביניכם, כנה ואמיצה. 
השאלות שאתם צריכים לשאול עצמכם: 
אם לא יהיה ילד האם תשארו יחד? 
מה יותר חשוב לכם? הזוגיות ביניכם או עוד ילד? 
אם נקודת המוצא שלכם היא שאתם יחד, כי אתם רוצים להיות יחד זה עם זו והזוגיות הזו מעל לכל בכל תנאי ובכל מצב, אז זה מקום מצויין להתחיל ממנו שיחה. 
לעומת זאת נקודת מוצא אחרת היא שהילד זה תנאי להאם נשאר יחד או לא. אם זה אכן המצב, השיחה היא אחרת.
אני מאמינה שילד מביאים לעולם לא כדי לשמר משהו, לא כדי להבטיח משהו, לא כדי לרצות. 
האם הבאת ילד תתרום לעתיד משותף טוב? לעולם לא תהיה על כך תשובה מראש. למעשה אין לנו שמץ של מושג מה יהיה בעוד 10 שנים, בעוד 5 שנים ,בעוד שנה, בעוד דקה.
זה לא אומר שאנחנו לא צריכים לדעת לאן אנחנו רוצים להגיע, להיפך, אנחנו בעיניי מחוייבים לשים את החלומום והמטרות שלנו מול העיניים, כי הן אילו שנותנות לנו את היכולת לעשות את הבחירות שלנו היום, הן מכוונות אותנו בהחלטות היום.
יחד עם זאת, בסופו של יום אין לנו באמת יכולת לדעת מה יהיה.
מה החלום שלכם יחד?
האם רק ילד משותף יממש אותו? 
אם לא יהיה ילד משותף האם עדיין החלום שלכם חזק, מרגש ומחבר ביניכם? 
מהי המציאות המיטבית עבורכם? איך היא נראית? לא היום, אלא בעוד 10 שנים, בעד 20 שנים.
מה יש שם? מה חשוב לכם להגשים כל אחד עם עצמו ושניכם יחד בחיים?
מה חשוב יותר ועליו לא תהיו מוכנים לוותר לעולם? 
אילו השאלות שצריך לשאול. 
שוב, ברור שהכל יכול להשתנות אבל זה נכון ממילא, אלא שאם לא ברור לנו מה באמת חשוב לנו, היום עכשיו, בזמן היחידי עליו יש לנו שליטה, יקשה עלינו לקבל החלטות. 
הייתי מציעה לכם פגישה אחת או מספר פגישות עם מאמן זוגי - שיסייע לכם להבין לאן אתם רוצים להגיע, ומה אתם עומדים לעשות.

מקווה שעזרתי.
בהחלט מבינה את הדילמה וטוב עשית ששיתפת. תן לה תשומת לב נכבדה בעיניי. 
 
לצפיה ב-'תשובה לשאלה האם ילד משותף חשוב לפרק ב' מאושר?'
תשובה לשאלה האם ילד משותף חשוב לפרק ב' מאושר?
25/12/2017 | 15:39
110
שלומי אח שלי,
מה שחשוב באמת בכל מערכת יחסים ובודאי בפרק ב' ובמשפחה משולבת זו מערכת היחסים עצמה!!!
לא כסף, לא בית משותף, לא בתים נפרדים, לא הרכב משפחתי / ביולוגי / עדתי...
אין שום דבר מוחשי שאפשר לגעת בו שהוא הדבר שיגרום או יעזור או חשוב להצלחה.
מה שחשוב זה מערכות היחסים - ראשית שלך עם בת הזוג שלך, ואח"כ עם גם מערכות היחסים עם הילדים.
 
למה אני אומר את  זה, כי כשמבינים שזה מה שחשוב, אז כל השאר פחות. 
כשמבינים שזה מה שחשוב אז עכשיו אפשר להתחיל להקשיב כל אחד למה שבאמת חשוב לצד השני
כשמקשיבים זה לזה - הפתרונות כבר מגיעים.... כשמקשיבים זה לזה אי אפשר לטעות
 
כל התשובה הארוכה הזאת באה למעשה לומר לך, שאתה שואל את השאלה הלא נכונה, ולכן לצערי כל תשובה שתבחר תהיה שגויה
מקוה שזה עוזר לך
לצפיה ב-'מסכימה שהשאלה שאתה שואל היא לא השאלה הנכונה'
מסכימה שהשאלה שאתה שואל היא לא השאלה הנכונה
26/12/2017 | 08:42
96
יש הרבה דברים בזוגיות שאפשר להתפשר עליהם, למצוא נתיב ביניים שיכיל את הצרכים של כולם
אבל בסוגיה של ילד זה קצת שונה - אין פתרונות ביניים. זה או שמביאים ילד או שלא. ולכן, זו באמת מחלוקת שיכולה להביא לסיום הקשר.
אני חושבת שבמקום לנסות לשכנע אותה לותר על זה (ואני מניחה שגם היא מנסה לשכנע אותך), תשבו לדבר ממקום של אהבה. תנסה להבין מאיפה באמת בא הצורך שלה בילד נוסף, על אף שזה עשוי להביא לסוף הזוגיות. אל תסביר לה למה היא טועה, תנסה באמת להבין אותה (יש הבדל בין להבין ולהסכים אני מקווה שזה ברור). ותבקש ממנה שהיא תשמע אותך ותבין אותך באותו האופן.
מתוך שיחה כזו אולי תצליחו למצוא דרך, ואולי תבינו שאין מוצא ואתם צריכים להפרד.
 
כמה חשוב להביא ילד משותף למען העתיד זה לא רלוונטי, וגם לא רלוונטי נסיון של אחרים. זה הסיפור שלכם בלבד...
לצפיה ב-'מובן מדוע אתה לא רוצה ילדים נוספים'
מובן מדוע אתה לא רוצה ילדים נוספים
08/01/2018 | 23:32
51
ומובן מדוע היא רוצה. 
קח בחשבון משהו אחד. אתה כותב שהיא מהממת. אולי. אבל עכשיו היא רוצה לקבל ממך משהו חשוב - ילד שיש לו משפחה, לא ילד מתרומת זרע. אז אם היא מהממת מדי, כלומר, אחרי שנתיים הכל עדיין רק פוצי מוצי, אולי מדובר בהצגה על מנת להשיג את מבוקשה. 
לא ברור לי מדוע בכלל היא נכנסה לקשר הזה, די ברור שגרוש עם 4 ילדים לא יהיה מעוניין בילדים אחרים. יכול להיות שהיא סמכה על כשרונות הפיתוי והשכנוע שלה? קיוותה להיכנס להריון בטעות ואז להציב אותך בפני עובדות, וזה לא קרה?
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:13
10
 
פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 
 
פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב

מנהל/ת הפורום

אודות:
שמי אורנה זכאי, בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים בהצטיינות מ"המרכז האקדמי רופין" עם התמחות בייעוץ ארגוני מטעם "אוניברסיטת בר-אילן", ותואר שני בלימודי משפח
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אורנה זכאי - מנהלת פורום משפחות מורכבות
מנהלת הפורום אורנה זכאי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ