לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1613816,138 עוקבים אודות עסקים

פורום ישראלים בקנדה

שלום!  שמי סתו אדיבי אני כותב בניק מהמושב לטורונטו ומוכר בכינוי "המושבניק" אני המנהל של שני הפורומים: ישראלים בקנדה, ועוברים לקנדה - הגירה.  

כל מה שנכתב להלן הוא ההודעה המקורית של מייסד הפורום DRZ400 (דודו). לא מצאתי לנכון לשנות אפילו מילה אחת בטקסט שלו שנכתב לפני שנים.  

ברוכים הבאים לפורום קהילת הישראלים בקנדה.כאן הבית לישראלים הגרים במדינה השניה בגודלה בעולם,למי שמעוניין לדעת על החיים כאן , ולאלו שבדרך. זה המקום ליצירת קשרים ומתן מידע לישראלים הרבים החיים ברחבי קנדה.מסעדות,עבודה, מגורים ובילויים – הבמה פתוחה לכל נושא שמעניין אותכם ויהפוך את הפורום והחיים פה ליותר מענינים. לאלו מכם שנמצאים בדרך, בחבלי ההגירה לקנדה, אנחנו מבקשים שתעיינו במאגרי הקישורים, המאמרים ובדף השאלות הנפוצות לפני שאתם מפרסמים את שאלותכם בפורום. אם לא תמצאו את מבוקשכם שם, החברים הותיקים ישמחו לחלוק עמכם את נסיונם והידע שלהם. אנחנו רק מבקשים שתעינו בשאלות הנפוצות ותבדקו שם את המידע, כיון שאם ששאלתכם כבר נענתה שם,תקלו על הפורום מחזרה על עצמו. הפורום הזה, ששואף לתמוך בקהילה גדולה של חברים, מבוסס על סובלנות ועזרה הדדית,וכמה דברים אינם מקובלים בו: אין כאן מקום לניגוח בנושא השהיה בחו"ל,לא יתקבלו כאן הטפות מוסר. הודעות מעין אלה, ובמיוחד אם יכתבו בשפה בוטה - ימחקו בשלב הראשון ויחסמו בשלב השני. התקפות אישיות על גולשים או חשיפה של פרטים אישיים על גולשים ע``י גולשים אחרים לא יתקבלו כאן.הודעות כאלו ימחקו וכותביהן יחסמו. הפורום פתוח לכל הגולשים המעוניינים להשתתף בו ולכולם ניתנת זכות ביטוי שווה. הודעות המשתיקות גולשים אחרים מכל סיבה אף הן אינן רצויות כאן.יש להקפיד על התייחסות בכבוד לכל משתתף/ת בפורום, ללא התבטאויות פוגעות במזיד, קללות וכדומה. נא לשמור על שפה נקיה ונעימה בפורום. כמו בכל קהילה, גם כאן יש מקום לדיונים וחלוקי דעות. אנא שמרו על דיון ענייני ובוגר. השתדלו לנסח את דעותכם בצורה סובלנית, תרבותית, חיובית ובונה, גם כשאתם נסערים. תלונות על ניהול הפורום אפשר להעביר אלי במסרים אישיים, או ישירות להנהלת הפורומים אם אינכם רואים לנכון לדון עימי בדברים. הפירסום מותר ,אבל מקומו בלוחות,וכמובן בנושאים של הפורום. לסיום נוסיף שהפורום שלנו הוא חלק ממשפחת פורומים בתפוז שגם בהם תוכלו למצוא מידע וחברים נוספים, העוסקים בנושאים שונים,כמו להיות הורים בחו"ל,סינגלים בחו"ל, נוער בחו"ל וכמובן הפורום שהתחיל את הכל – ישראלים בחו"ל. אז שיהיה לנו פה רק טוב,ואתם מוזמנים לפנות אלי בכל נושא, הצעה או בעיה במסר האישי.

עד כאן הפוסט המכונן של דודו, ולהערה מנהלתית שלי:

אני מבקש להקפיד לא לכתוב כאן שאלות בענייני הגירה, מקומן של אלה בפורום עוברים לקנדה. הפורום הזה הוא פורום חברתי לישראלים הנמצאים בקנדה, ואנשים הנמצאים עדיין בישראל מוזמנים לשאול כאן שאלות הקשורות לחיים בקנדה, אבל כל השאלות לגבי תהליכי ההגירה מקומן בפורום השני שם כל שאלה נענית על ידי יועצי הגירה או על ידי המנהל, ואין מקום להכביד על הפורום הזה בשאלות הגירה, שלא מעניינות את אלה שכבר "עשו את זה". יש חברים בפורום הזה שבהחלט שמחים לחלוק את ניסיונם עם מי שמעוניין להגר, והם כותבים בפורום השני.

אני מאחל לכולנו חברות נעימה מכבדת ומכובדת.

בברכה,

סתו אדיבי    Stav Adivi   (המושבניק)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראלים בקנדה

שלום!  שמי סתו אדיבי אני כותב בניק מהמושב לטורונטו ומוכר בכינוי "המושבניק" אני המנהל של שני הפורומים: ישראלים בקנדה, ועוברים לקנדה - הגירה.  

כל מה שנכתב להלן הוא ההודעה המקורית של מייסד הפורום DRZ400 (דודו). לא מצאתי לנכון לשנות אפילו מילה אחת בטקסט שלו שנכתב לפני שנים.  

ברוכים הבאים לפורום קהילת הישראלים בקנדה.כאן הבית לישראלים הגרים במדינה השניה בגודלה בעולם,למי שמעוניין לדעת על החיים כאן , ולאלו שבדרך. זה המקום ליצירת קשרים ומתן מידע לישראלים הרבים החיים ברחבי קנדה.מסעדות,עבודה, מגורים ובילויים – הבמה פתוחה לכל נושא שמעניין אותכם ויהפוך את הפורום והחיים פה ליותר מענינים. לאלו מכם שנמצאים בדרך, בחבלי ההגירה לקנדה, אנחנו מבקשים שתעיינו במאגרי הקישורים, המאמרים ובדף השאלות הנפוצות לפני שאתם מפרסמים את שאלותכם בפורום. אם לא תמצאו את מבוקשכם שם, החברים הותיקים ישמחו לחלוק עמכם את נסיונם והידע שלהם. אנחנו רק מבקשים שתעינו בשאלות הנפוצות ותבדקו שם את המידע, כיון שאם ששאלתכם כבר נענתה שם,תקלו על הפורום מחזרה על עצמו. הפורום הזה, ששואף לתמוך בקהילה גדולה של חברים, מבוסס על סובלנות ועזרה הדדית,וכמה דברים אינם מקובלים בו: אין כאן מקום לניגוח בנושא השהיה בחו"ל,לא יתקבלו כאן הטפות מוסר. הודעות מעין אלה, ובמיוחד אם יכתבו בשפה בוטה - ימחקו בשלב הראשון ויחסמו בשלב השני. התקפות אישיות על גולשים או חשיפה של פרטים אישיים על גולשים ע``י גולשים אחרים לא יתקבלו כאן.הודעות כאלו ימחקו וכותביהן יחסמו. הפורום פתוח לכל הגולשים המעוניינים להשתתף בו ולכולם ניתנת זכות ביטוי שווה. הודעות המשתיקות גולשים אחרים מכל סיבה אף הן אינן רצויות כאן.יש להקפיד על התייחסות בכבוד לכל משתתף/ת בפורום, ללא התבטאויות פוגעות במזיד, קללות וכדומה. נא לשמור על שפה נקיה ונעימה בפורום. כמו בכל קהילה, גם כאן יש מקום לדיונים וחלוקי דעות. אנא שמרו על דיון ענייני ובוגר. השתדלו לנסח את דעותכם בצורה סובלנית, תרבותית, חיובית ובונה, גם כשאתם נסערים. תלונות על ניהול הפורום אפשר להעביר אלי במסרים אישיים, או ישירות להנהלת הפורומים אם אינכם רואים לנכון לדון עימי בדברים. הפירסום מותר ,אבל מקומו בלוחות,וכמובן בנושאים של הפורום. לסיום נוסיף שהפורום שלנו הוא חלק ממשפחת פורומים בתפוז שגם בהם תוכלו למצוא מידע וחברים נוספים, העוסקים בנושאים שונים,כמו להיות הורים בחו"ל,סינגלים בחו"ל, נוער בחו"ל וכמובן הפורום שהתחיל את הכל – ישראלים בחו"ל. אז שיהיה לנו פה רק טוב,ואתם מוזמנים לפנות אלי בכל נושא, הצעה או בעיה במסר האישי.

עד כאן הפוסט המכונן של דודו, ולהערה מנהלתית שלי:

אני מבקש להקפיד לא לכתוב כאן שאלות בענייני הגירה, מקומן של אלה בפורום עוברים לקנדה. הפורום הזה הוא פורום חברתי לישראלים הנמצאים בקנדה, ואנשים הנמצאים עדיין בישראל מוזמנים לשאול כאן שאלות הקשורות לחיים בקנדה, אבל כל השאלות לגבי תהליכי ההגירה מקומן בפורום השני שם כל שאלה נענית על ידי יועצי הגירה או על ידי המנהל, ואין מקום להכביד על הפורום הזה בשאלות הגירה, שלא מעניינות את אלה שכבר "עשו את זה". יש חברים בפורום הזה שבהחלט שמחים לחלוק את ניסיונם עם מי שמעוניין להגר, והם כותבים בפורום השני.

אני מאחל לכולנו חברות נעימה מכבדת ומכובדת.

בברכה,

סתו אדיבי    Stav Adivi   (המושבניק)

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פעם ראשונה בפורום ? אנא קרא הודעה זו ראשית
ברוכים הבאים לפורום ישראלים בקנדה Israelis in Canada .

משתתפים חדשים מתבקשים לבדוק אם נמצאת תשובה לשאלתם בשאלות הנפוצות,במאמרים או בקישורים , לפני פרסום הודעה בפורום. הודעות חוזרות שיש עליהן תשובות , או הודעות בנושאי הגירה , עבודה או לימודים שלא ישורשרו לשירשורים הקבועים בנושא - ימחקו.

בנושאי הגירה אתם מוזמנים לפנות לפורום האח שלנו "עוברים לקנדה - הגירה" שעוסק בנושא .הודעות כפולות , שיפורסמו בשני הפורוםמים -ימחקו.

אם יש לכם ספקות או שאלות בנושא , יש לפנות למנהל הפורום לפני פרסום ההודעה , שינחה וייעץ לכם על דרך הפעולה.

תודה

הנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'שביתה'
שביתה
21/01/2020 | 03:22
1
שוב שביתה  מה יהיה? קראתי איפשהו שמזה 2.5 עשורים לא הייתה שביתה משותפת של יסודים ותיכונים ביחד.
הדבר הדבילי הוא שכתוב גם שממשלת אונטריו יכולה לאלץ את המורים לחזור לעבודה אבך תעשה זאת רק שבועות מספר אחרי שהבלאגן יתחיל 
אני יודעת למה הם שובתים. מספר התלמידים צםוי לעלות, החינוך לילדי גן יפגע והמורים גם דורשים עלייה שנתית של 2% בשכר במקום 1% כפי שמוצע עכשיו
שנה שעבר שבתו עובדי דואר ונדמה לי שב-2018 הייתה שביתה ארוכ של עובדי האוניברסיטאות. בתחילת שנת הלימודים היו איומי שביתה של סייעות, שרתים ומזכירות.
לא מאמינה שאני כותבת את זה אבל נראה שאפילו בישראל הנשלטת בידי ההסתדרות המצב לא כזה גרוע. 
והכי הזוי זה שהממשלה החליטה לתת החזר של 25$ לילדי בית ספר שיפגעו מהשביתה, 40$ לילדי גן ו-60$ לילדי מעון כאשר המעון מצוי בשטח בית הספר
הזויים! במקום לתת להורים את הכסף, למה שלא יתנו אותו פשוט למורים ויגמרו עניין???
לצפיה ב-'מה קורה אם אתה נישאר מעל 6 חודש בקנדה מה ההשלכות ?'
מה קורה אם אתה נישאר מעל 6 חודש בקנדה מה ההשלכות ?
09/01/2020 | 19:31
1
65
אני אמור לקבל ויזה לארצות הברית ואז אני אוכל להכנס ולצאת עד אז אני היה מעל ל6 חודשים , אשמח לדעת אם יש למישהו רעיון ? ויודע את ההשלכות אני היה כחודש יותר זאת אומרת 7 חודשים
לצפיה ב-'בקשת הארכה'
בקשת הארכה
10/01/2020 | 05:01
55
היית צריך לשלוח חודש לפני תום התאריך שמותר לך להשאר בקנדה. שלח בקשה להארכת הויזה מידית בתקווה שהם יקבלו את זה. 
לצפיה ב-'הדרך היחידה להימנע מאסון'
הדרך היחידה להימנע מאסון
05/01/2020 | 20:28
98
יום אחד, בשעת ארוחת הצהריים, האחות במשפחה המארחת שלי הדליקה את הטלוויזיה כהרגלה, והקריין בדיוק דיבר על אמצעי זהירות מפני רעידת אדמה.
לצפיה ב-'מעבר מוויניפג לווטרלו-קיצ'ינר'
מעבר מוויניפג לווטרלו-קיצ'ינר
28/12/2019 | 22:11
2
93
מתכננים לעבור בחודשים הקרובים לווטרלו.

כמה שאלות למי שמכיר:
איזה איזורים ממולצים/לא ממולצים לשכירת דירה באיזור (מבחינת ביטחון אישי)?
מישהו עבר ממניטובה לאונטריו והתנסה בבירוקרטיה של הביטוח הרפואי? (בעיקרון מניטובה נותנים שלושה חודשים עד שהביטוח של אונטריו נכנס לתוקף).
האם יש עדיפות לווטרלו או קיצ'ינר או המילטון מבחינת מחירים?
מישהו התנסה בהסבה של רשיון נהיגה? והאם ביטוח לרכב באמת ככ יקר (לפי בדיקה באינטרנט בהחלט מראה ככה..)
יש מישהו שגר שם ומרוצה/ לא מרוצה?
לצפיה ב-'אם רשיון הנהיגה ממניטובה הוא מעל שנתיים, ימירו לך באונטריו'
אם רשיון הנהיגה ממניטובה הוא מעל שנתיים, ימירו לך באונטריו
09/01/2020 | 18:42
1
38
בלי שום ביורוקרטיה. תגיע למשרד הטסטים, תציג את הרשיון ממניטובה, וכן חוזה שכירות של בית בווטרלו, וימירו לך מייד לרשיוןם של אונטריו, שאיתו תוכל לקנות רכב או להעבירו לאונטריו, וכן לקבל ביטוח. כדאי להביא את ההסטוריה של היעדר תביעות ממניטובה, זה יורדי את הפרמיה שתצטרך לשלם על הביטוח.

לגבי מגורים ווטרלו יותר יקרה, אבל בתי ספר יותר טובים, והדמוגרפיה עדיפה. אם העבודה שלך בקיצ'ינר או ווטרלו או קיימברידג', עדיף לגור בווטרלו.

אתה יכול לפנות אלי בפרטי בווטסאפ או בטלפון 1-647-292-3600, אני אשמח למצוא לך בית מגורים, אני עוסק בתיווך, והשירות ללא תשלום. יש בצוות שלי מתווך שמכיר היטב את ווטרלו וגר שם ב 5 השנים האחרונות.
לצפיה ב-'אתה מתווך גם לשכירות?'
אתה מתווך גם לשכירות?
12/01/2020 | 06:39
26
לא נראה לי שנקנה בקרוב..
התוכנית לעבור רק בראשיתה אבל בהחלט נשמור את המספר. תודה!
לצפיה ב-'סקר מוסיקה של CHRISTMAS'
סקר מוסיקה של CHRISTMAS
22/12/2019 | 23:51
2
77
סקר מוסיקה של CHRISTMAS
אוהב?
שונא?
ניטרלי?
אישית אני מתחבר
לצפיה ב-'נחמד לזמן קצר, אח"כ הופך למאוס'
נחמד לזמן קצר, אח"כ הופך למאוס
23/12/2019 | 19:27
41
לצפיה ב-'לא מתחבר'
לא מתחבר
24/12/2019 | 03:27
57
כמו מוסיקת קאנטרי
לצפיה ב-'איפה ניתן למצוא עבודה במונטראל?'
איפה ניתן למצוא עבודה במונטראל?
17/12/2019 | 19:25
1
75
שלום :)
אני סטודנטית באוניברסיטת קונקורדיה שבמונטריאול, אני לא דוברת צרפתית אבל יש לי אנגלית שוטפת.
אני מחפשת כבר תקופה עבודה ואני לא מוצאת משהו שלא דורש צרפתית.

אולי תוכלו לייעץ לי היכן לחפש? האם יש מקומות שדורשים עברית אולי?
לצפיה ב-'תנסי כאן'
תנסי כאן
20/12/2019 | 06:46
60
לצפיה ב-'חידוש דרכון בקונסוליה'
חידוש דרכון בקונסוליה
13/12/2019 | 03:38
1
61
למי שעשה- יש לי שאלה לגבי הטופס.
יש שם למלא כתובת, ובשגרירות אמרו לי למלא כתובת בקנדה. אין שם בכלל מקום למלא ארץ.... נראה לי קצת מוזר. ומאחר ויש מעטפת החזר משולמת וממוענת חזרה אליי. האם באמת כותבים פשוט כתובת בקנדה? או כתובת ע"פ תעודת זהות ישראלית... או שבעצם לא הכי משנה כי אלו לא פרטים שמופיעים בדרכון? או שפיספסתי משהו?
לצפיה ב-'כן כתוב את כתובתך בקנדה.'
כן כתוב את כתובתך בקנדה.
13/12/2019 | 15:29
29
לצפיה ב-'הגירה - מספר שאלות'
הגירה - מספר שאלות
07/12/2019 | 09:19
2
1107
שלום רב
אני מעוניין להגר לקאנדה - עברתי על תוכן אתר ההגירה הקנדי ויש לי מספר שאלות.
איך אני מחשב את ה LICO? הנוסחות מסובכות ומסורבלות
רשום שם שאחד התנאים לקבלת אישור עבודה ומחייה הוא בכך שיש לי 50% LICO שזה בעצם הכסף שאני צריך צריך להביא איתי, איך אני מחשב את זה?

בנוסף האם ישראלי קנאדי יכול להוציא אישור עבודה לישראלי מהגר "חדש"?
כלומר נגיד מישהו שכבר נמצא שם, אני יוצר איתו קשר, והוא דואג לי לעבודה במקום?

ודבר אחרון, הבנתי שלקבלת אישור עבודה או הערכת וויזה זה לא משנה אם אני אזרח חוקי בקנדה, כלומר אני יכול לחיות שם בתור תייר ולעבוד בשחור, ותוך כדי לסדר לעצמי את העניינים עם האישור עבודה והשהיה, וכי זה קל יותר להתקדם עם האזרחות כאשר אני כבר שם. (כמה מהחברים שלי עשו ככה), האם זה נכון? האם אני יכול פשוט לכחת איזה 10 אלף דולר לארוז תיק ולהגיע?

תודה מראש
לצפיה ב-'שאלות הגירה מקומן בפורום "עוברים לקנדה"'
שאלות הגירה מקומן בפורום "עוברים לקנדה"
07/12/2019 | 16:32
42
לצפיה ב-'נשמע לי מוזר'
נשמע לי מוזר
07/12/2019 | 16:59
97
הסיפור על החברים שלך?
למה אתה לא שואל אותם פרטים?
במה עבדו? איך הפכו חוקיים? כמה זמן לקח?
הייתי לוקח בערבון מוגבל מאד, סיפורים כאלה.
לצפיה ב-'איך אתם מסתדרים עם הוצאות חריגות?'
איך אתם מסתדרים עם הוצאות חריגות?
03/12/2019 | 17:55
16
127
מכונת היבוש שלי התקלקלה. מכונה דומה עולה בערך 700 $ עם נוסיף מס זה כבר$800
מה אתם עושים במצב כזה?
מוצאים כרטיס של הרשת שאתם קונים ממנה את המוצר, כדי לאפשר תשלומים?

מקרה נוסף.
האוטו זקוק לטיפול שיעלה $1200 בערך.
אמנם לא דחוף אבל לא כדאי לדחות יותר מדי.

האם אתם לוקחים מליין אופ קרדיט?
לצפיה ב-'משאירים חסכון קטן בצד לדברים כאלה'
משאירים חסכון קטן בצד לדברים כאלה
03/12/2019 | 21:42
1
112
למזלנו, מצבנו הכלכלי מאפשר לנו לחסוך. אז מעבר להפקדות חודשיות קבועות ל RESP, RRSP ו TFSA בכל פעם שיש אפשרות אנחנו מפקידים סכום קטן לחשבון חסכון. זה חשבון שלא שווה הרבה מבחינת ריבית, אבל מסמן לנו שזה כסף שלא נוגעים בו אלא אם חייבים או למטרות מיוחדות כמו חופשה. עד עכשיו זה הספיק לנו להוצאות מהסוג שהזכרת.
לצפיה ב-'תודה על התגובה, אבל אנחנו לא באותה סקאלה.'
תודה על התגובה, אבל אנחנו לא באותה סקאלה.
03/12/2019 | 22:30
105
מצבך באמת מצוין......
אנחנו חוסכים את ה RESP כי זה הכי חשוב והכי משתלם
ואם מצליחים אז לפעמים מכניסים קצת לTFSA וזה בדר״כ רק לאחד מאיתנו
וגם לא תמיד את המקסימום האפשרי.
RRSP...... אין סיכוי. לא מגיעים אפילו לחשוב על זה.
מאחר שכבר שני הדברים שמניתי למעלה הם הרבה כסף (הורדה חודשית) משהו כמו $650(לאדם אחד), אין לנו כסף נוסף לשים בצד ולכן וכל פעם שיש הוצאה חריגה זה מקשה מאד.
רציתי לדעת איך אחרים מתמודדים עם זה?
לצפיה ב-'Buy a used machine, shop around a few garages'
Buy a used machine, shop around a few garages
04/12/2019 | 08:00
1
73
Those store credit cards are the worst, they usually have a 30% interest rate.
are you from the GTA? I have a used dryer like new in my garage, ill sell it to you for $200, let me know if you interested
לצפיה ב-'תודה, אבל זה היה לפני מעל חצי שנה....'
תודה, אבל זה היה לפני מעל חצי שנה....
04/12/2019 | 15:52
89
ובסוף קנינו ב LOWES
עם כרטיס חבר שלהם. היה מבצע של 12 תשלומים ללא ריבית
זה לא כרטיס אשראי, זה כרטיס חבר שתוקפו שנה.
אמנם מסבך את הקניה
כי צריך לדאוג לעשות העברה בנקאית כל חודש.
טפשי כל כך, אבל זה היה הכרחי.
לצפיה ב-'אופציה'
אופציה
06/12/2019 | 11:01
11
78
אצלי בד"כ זה יהיה תחילתו של קיצוץ במשהו אחר.
אני חושב שזה תמיד עניין של בחירות. אז אם יצוץ משהו לא צפוי שאין אפשרות לעמוד בו. או שההוצאה עצמה מבאסת, להחזיר אותה יאמר למצוא במה לקצץ- סוג של אוכל, עלות של חוג מסוים, דחייה של קנייה אחרת.. למצוא משהו שנרגיש שאנחנו גם מחזירים במשהו את ההוצאה.
לצפיה ב-'נכון, גם אצלינו זה ככה'
נכון, גם אצלינו זה ככה
06/12/2019 | 16:03
10
74
הכל זה עניין של עדיפיות
ותמיד יש את השאלה הנצחית לאן ליעד את הכסף
את אותם 1000 דולר (לדוגמא) - האם להנות כי מחר נמות?
האם לחסוך לימים קשים?
האם לחסוך לפנסיה? ( כי אולי נחיה הרבה מעבר למה שאנחנו חושבים)

ולפעמים מגיעה איזה הוצאה חריגה שטורפת את כל הקלפים.
לצפיה ב-'ועוד משהו קטן'
ועוד משהו קטן
08/12/2019 | 04:08
9
74
רשמת שאתם מצליחים לשים קצת ב- TFSH. אם אכן כך, זה בהחלט נועד לשימוש אם אין מצב להשיג אחרת כסף לתשלום כלשהוא. אם RRSP הוא רק לגיל פרישה, אז ה- TFSH נוצר מתוך ההכרה שלעיתים החיסוך הוא לא רק פנסיוני.
ולגבי ה- RESP. מאחר ולראשונה הגעתי  לאחרונה לעשות בזה שימוש. עוד לא גיבשתי לגמרי את המסקנות שלי בנושא- אבל יכול להיות שיש מצבים שאולי זה לא האפיק האופטימלי בכל סיטואציה, למרות שזה נראה כמו  win-win/ ( ושוב- נראה לי שרק שנה הבאה אני בדיוק אבין אם זה 100% כדאיות או פחות...)
לצפיה ב-'הייתרון הגדול של RESP'
הייתרון הגדול של RESP
09/12/2019 | 18:52
8
69
הוא ה 20% שהממשלה נותנת על כל דולר שאתה שם. אם אתה שם את המקסימום של 2,500 בשנה הממשלה מוסיפה עוד 500. אני לא מכיר הרבה השקעות שנותנות 20%.

המגבלה היא שהתוספת של הממשלה ניתנת רק אם מוציאים את הכסף ללימודים גבוהים (צריך להביא אישור שהילד אכן לומד). אם לא מוציאים את הכסף למטרת לימודים, הקרן  והריבית מהחיסכון עדיין עומדות לרשותך ויש תוכניות שמאפשרות להעביר את הכסף לילד אחר אם אחד הילדים לא רוצה ללמוד. בעיקרון, זה חסכון חייב במס (על הרווחים), אבל זה לפי ההכנסה של הילד כך שמעשית סיכוי טוב שלא יהיה צריך לשלם מס.

לצפיה ב-'הכל נכון'
הכל נכון
10/12/2019 | 02:37
7
55
כל מה שאמרת נכון וזה בדיוק היה השיקול שלי לשים כספים שם.
כמו שאמרתי הגיע הרגע לעשות בו שימוש, ואיכשהוא דברים לא כ"כ עובדים לפי תוכנית המיקסום שלי- מבקשים להוציא ומקבלים מכתב שבעצם רק חלק ניתן להוצאה וכו'... כמו שאמרתי אני עוד בשלבי בירור הנושא ורק בשנה הבאה אראה ממש אם זו היתה התנהלות בנקאית לקויה מצד הבנק שלי או שהשורות הקטנות מתעתעות
לצפיה ב-'לא היתה לי עד עכשיו בעיה'
לא היתה לי עד עכשיו בעיה
10/12/2019 | 06:00
6
51
להוציא כמה שרציתי (והילד כבר בשנה האחרונה באוניברסיטה), אבל לא ניסיתי להוציא הכל בבת אחת.  
אפשרות אחת שאני יכול לחשוב עליה היא סוג החסכון שאולי סוגר את הכסף לתקופה מוגדרת?
לצפיה ב-'נגיד שכבר מתחילים להוציא כסף על לימודים,....'
נגיד שכבר מתחילים להוציא כסף על לימודים,....
10/12/2019 | 15:55
5
48
האם אפשר גם להמשיך ולהכניס עוד כסף?
נגיד הילד מתחיל אוניברסיטה בגיל 18, אבל הוא עדין בגיל הזה בשנה שאחרי
האם מקבלים מהממשלה כסף אם מכניסים 2500$ בגיל 18?
לצפיה ב-'לא. אפשר להמשיך להפקיד עד סוף השנה שבה הילד מגיע לגיל 17'
לא. אפשר להמשיך להפקיד עד סוף השנה שבה הילד מגיע לגיל 17
10/12/2019 | 19:35
4
38
אחרי זה לא מקבלים את הכסף מהממשלה
לצפיה ב-'עד 17 ,זה כולל 17?'
עד 17 ,זה כולל 17?
10/12/2019 | 20:00
3
13
לצפיה ב-'כן. אם הילד חוגג 17 בינואר 2020 '
כן. אם הילד חוגג 17 בינואר 2020
10/12/2019 | 20:52
2
44
אפשר להמשיך להפקיד עד סוף דצמבר 2020. במקרה שלנו, שני הילדים נולדו באוקטובר אז יש רק עוד חודשיים אח"כ להפקיד (הקטנה חגגה השנה 17, אז החודש נגמרות ההפקדות ל RESP).
לצפיה ב-'זה לא הולך לפי השנים? קלנדרי'
זה לא הולך לפי השנים? קלנדרי
10/12/2019 | 21:17
1
44
שנת 2019 הפקדת 2500 נגיד באפריל (היא הייתה אז בת 16 וחצי בערך)
באוקטובר היא הפכה 17, אבל כבר הפקדת את המקסימום לשנת 2019
אז יש לך עד אוקטובר של 2020 להפקיד.לא?
לצפיה ב-'זה הולך לפי שנה קלנדרית. אם ב 2019 היא הפכה 17'
זה הולך לפי שנה קלנדרית. אם ב 2019 היא הפכה 17
10/12/2019 | 22:12
48
 אפשר עדיין להפקיד ולקבל את המענק הממשלתי עד סוף  2019 (אנחנו מחלקים את הסכום השנתי של 2500 להפקדות חודשיות אז יש לנו עדיין את נובמבר-דצמבר להפקיד). אפשר אגב להפקיד יותר מ 2500, אבל זו התקרה שעבורה מקבלים את ה 20% של הממשלה.

As of 1998, grant room (unused basic CESG amounts) accumulates until the end of the year in which the child turns 17 even if he or she is not a beneficiary of an RESP.

כל הפרטים על RESP כאן:
לצפיה ב-'שקיעה בקלגרי'
שקיעה בקלגרי
23/11/2019 | 02:01
3
173
עכשיו מהחלון!
לצפיה ב-'שרק יהיו שקיעות כאלו'
שרק יהיו שקיעות כאלו
23/11/2019 | 03:05
77
ולא כלכליות
לצפיה ב-'שמתי לב שלשכן מימינך אין גרם שלג'
שמתי לב שלשכן מימינך אין גרם שלג
23/11/2019 | 03:57
1
95
תמונה מדהימה
פירגון על:
The Economist Intelligence Unit ranked Calgary the most livable city in North America in both 2018 and 2019. Calgary has been a top 5 contender for this title for the last 10 years.[17] Calgary was also ranked the best city in the world for drivers in 2019.
שמתי לב שלשכן מימינך אין גרם שלג
הוא מחמם או מנקה מושלם?
לצפיה ב-'כי החניה פונה דרומה (הצד של השמש)'
כי החניה פונה דרומה (הצד של השמש)
23/11/2019 | 05:09
81
ולכן השלג בצד זה של הרחוב נמס מהר יותר.
גם אצלי בחניה אין שלג.
זה אגב היה אחד השיקולים טרם רכישת הבית.
לצפיה ב-'מענין לעניין אגב השרשור מטה, self check out'
מענין לעניין אגב השרשור מטה, self check out
09/11/2019 | 03:36
7
127
או קופאי/ת, מה אתם מעדיפים?
האם באמת הם יגבירו את האבטלה?
לצפיה ב-'תופעת האבטלה הטכנולוגית התקיימה לפחות מאז המצאת הגלגל'
תופעת האבטלה הטכנולוגית התקיימה לפחות מאז המצאת הגלגל
09/11/2019 | 05:35
2
104
נזכרתי שפעם לא היה תדלוק עצמי והיום זה נראה טבעי.
ישנם קנדים שלא מוכנים להשתמש בשרות עצמי:
אישית אני מעדיף קופאי\ת 
מאד מפריע לי העמידה שלהם - זה כבר סיפור אחר
ההנחה לפיה שינוי טכנולוגי יכול לגרום לאובדן משרות לטווח הקצר, מקובלת על מירב החוקרים העוסקים בתחום. לעומת זאת, העמדה לפיה שינוי טכנולוגי כזה, עלול אף להביא לעלייה מתמשכת באבטלה, שנויה במחלוקת. האופטימיסטים מסכימים שחדשנות עשויה להוות גורם משבש מבחינה תעסוקתית בטווח הקצר, אך עם זאת מאמינים כי מגוון מנגנוני פיצוי יבטיחו שלא תהיה השפעה שלילית לטווח הארוך, בעוד שהפסימיסטים טוענים שלפחות בנסיבות מסוימות, טכנולוגיות חדשות יכולות להוביל לצניחה מתמדת במספר המועסקים.
לצפיה ב-'על איזה מנגנוני פיצוי אתה מתכוון?'
על איזה מנגנוני פיצוי אתה מתכוון?
09/11/2019 | 19:06
1
36
לצפיה ב-'לא דמי אבטלה'
לא דמי אבטלה
10/11/2019 | 03:55
75
לא דמי אבטלה
 הפתרון המומלץ הוא הכשרה או הסבה מקצועית למקצוע נדרש, הקניית מיומנויות וכישורים רכים למובטלים, סיוע בשידוך ובתהליך חיפוש העבודה, צמצום עלויות היציאה לעבודה כמו למשל הגדלת מספר מעונות היום, מערכת הסעות והרחבת התחבורה ציבורית. לצד הכלים בתחום היצע העבודה יש כלים המתמקדים בביקוש לעבודה - כהקמת אזורי תעשייה וכסבסוד תעסוקה למשל דרך מסלול תעסוקה בחוק עידוד השקעות.
לצפיה ב-'לגמרי self checkout'
לגמרי self checkout
09/11/2019 | 13:07
78
לפחות כל עוד אין בהם כמעט תורים כי מרבית האנשים עדיין עומדים בקופות הרגילות. כשאני הולך עם הבת הקטנה שלנו לקניות אז בכלל אין ספק שהולכים לעמדות האלה.
למרות שאני משער שהאבולוציה הטכנולוגית והצרכנית היתה מביאה אותנו לשם מתישהו בכל מקרה אני בטוח שלהעלאת שכר המינימום היתה תרומה לא קטנה להאצת התהליך.
אישית הייתי שמח להחליף את כל העובדים שלנו במכונות אבל למרבה הצער זה לא מעשי.
לצפיה ב-'זו מלחמה אבודה'
זו מלחמה אבודה
09/11/2019 | 14:33
88
אי אפשר לעצור את זה ולכן אין טעם להלחם בזה
אבל, בהחלט הממשלה חייבת לחשוב על פתרונות
כי לדעתי ,השוק החופשי לא יעשה לבד את העבודה

לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
09/11/2019 | 17:45
72
אם זו קנייה קטנה ומוצרים שיש עליהם ברקוד- שירות עצמי. בקנייה גדולה או כשיש הרבה דברים ללא ברקוד כמו פירות וירקות דרך הקופה. אני מוצא את עמדות השירות העצמי מאד לא נוחות כשיש הרבה מצרכים שצריך לארגן.
לצפיה ב-'לכל אוהבי שייט התענוגות למינהם'
לכל אוהבי שייט התענוגות למינהם
10/11/2019 | 14:27
89
אני מאד אוהבת את התוכנית שלו. כדאי להפעיל את הכתוביות כי הוא מדבר מאד מהר.
כדאי גם להמשיך לצפות בעוד פרקים על כל מיני נושאים.

לצפיה ב-'לאן הולך לדעתכם שוק העבודה?'
לאן הולך לדעתכם שוק העבודה?
04/11/2019 | 14:30
14
151
ממה שאני רואה ושומעת יותר ויותר קשה למצוא עבודה
המעסיקים רוצים תארים גם כשלא נחוץ (ראיתי משרה של נהג במכונית אוטונומית ורצו תואר ראשון)
המשכורות שמציעים מאד נמוכות
רוב העבודות הם בחוזה זמני
אוטומציה מחליפה אנשים כל הזמן

ניצן? מה המצב בישראל? האם גם שם יש שינוי? עד כמה?

מה לדעתכם יקרה?
מה אפשר לעשות? פיתרונות?
לצפיה ב-'חדשנות נולדת לעתים קרובות מתוך מצוקה '
חדשנות נולדת לעתים קרובות מתוך מצוקה
05/11/2019 | 05:21
3
117
ב-1964, החברה בעלת הערך הכלכלי הרב ביותר במדינה, AT&T, הייתה שווה 267 מיליארד דולר (לפי שווי המטבע של ימינו) והעסיקה 758,611 עובדים. ענקית הטלקומוניקציה של ימינו, גוגל, שווה 370 מיליארד דולר אבל יש לה רק כ-55,000 עובדים – פחות מעשירית גודלו של כוח העבודה של AT&T, כשהייתה בשיאה.
עובדים מוחלפים בתוכנות
מנכלים מקבלים מליונים לקצץ במשכורות ובתנאים.

מתוך כ100 חברים שאני מכיר כאן כ90 עצמאים.
זה לא מתאים לכל אחד אבל מנסיוני זה נהדר.
רבים מייצרים כאן לעצמם מקום עבודה

בצעירותו, וולט דיסני פוטר מעבודתו כעיתונאי משום שסבל מ״היעדר דמיון״. הנרי פורד איבד חמש פעמים את כל רכושו לפני שהצליח בעסקיו. אברהם לינקולן נכשל שלוש פעמים בבחירות לקונגרס ולסנאט. הסופר ג׳ון גרישם קיבל תשובה שלילית מתריסר הוצאות ספרים וג׳יימס ג׳ויס נדחה עשרים ושבע פעמים. הביטלס נדחו על ידי חברת התקליטים "דקה" ואיגור סטרווינסקי נאלץ לעזוב את העיר לאחר ביצוע הבכורה של ״פולחן האביב". ביל גייטס מעולם לא סיים את לימודיו באוניברסיטת הארוורד, וסטיבן ספילברג לא הצליח לגמור תיכון.
שווה לקרוא:
לצפיה ב-'וואו 90 מתוך 100 - זה המון'
וואו 90 מתוך 100 - זה המון
05/11/2019 | 14:41
2
93
נתת דוגמאות ספציפיות של הצלחה
אבל על כל ביל גייטס שלא סיים לימודים, יש מאות שסיימו ולא מצאו עבודה
או שלא סיימו ולא הצליחו.

AT&T הייתה מונופול, עד שהרגולטורים אילצו אותם להתפרק
מיקרוסופוט הייתה מונופול, עד שהייתה תחת חקירה, וזה איפשר לחברה כמו גוגל לעלות. אחרת מיקרוסופט הייתה קונה אותם, או מחסלת אותם.
פייסבוק, היא מונופול, היא קנתה את אינסטגרם כי חששה מתחרות, גם היא תחת חקירה.
אמזון מוכנה להפסיד מיליונים רק כדי להשתלט על השוק ולהפוך למונופול.
לחברות האלה יש כוח אדיר.
הם שולטות על מידע רב.
חייבים רגולציה כדי לאפשר לחברות אחרות לפרוץ.
זאת דעתי.
לצפיה ב-'כמובן שזה לא מתאים לכולם אבל לפעמים המעז מנצח'
כמובן שזה לא מתאים לכולם אבל לפעמים המעז מנצח
05/11/2019 | 19:53
1
63
כמובן שלא כולם ביל גייטס אבל הרעיון הכללי הוא לנסות שוב ושוב ושוב
אני דוגמא לסוף טוב לאחר כישלונות. לימדו אותנו יותר להתמודד עם הצלחות ופחות עם כשלונות.
רובם של העצמאים שאני מכיר כאן הם בוגרי 12 שנות לימוד והמשותף הוא מאבק בלתי נלאה לייצר מקום עבודה.
אני מאמין שבגלל ההסטוריה היהודית השתבח גן ה"עצמאות"
כמובן שזה לא מתאים לכולם אבל לפעמים המעז מנצח
לצפיה ב-'עצמאי זה לא בהכרח ביזנסמן'
עצמאי זה לא בהכרח ביזנסמן
06/11/2019 | 02:42
67
מכירה בחור שהוא אומן. הוא יוצר דברים נפלאים
אבל הוא ממש לא ביזנס-מן הוא ממש לא יודע לתמחר כראוי את העבודה שלו.
יש לו הזמנות חצי שנה מראש, אבל הוא בקושי מצליח להחזיק את הראש מעל המים.
אני בטוחה שחלק מהלקוחות שלו, מרויחים מהיצירות שלו הרבה יותר מאשר הוא.
כי הם מוכרים את היצירות הלאה.

לצפיה ב-'שאלה סבוכה'
שאלה סבוכה
05/11/2019 | 06:18
1
116
רשמית, אחוז האבטלה בקנדה הוא הנמוך ביותר מזה ארבעים שנה.

בפועל, כפי ששמת לב יש הבדל גדול בין המשרות הסטנדרטיות של ימים עברו לאלו של היום. הרבה כלכלנים מעדיפים לא להיכנס לדקויות האלה יותר מדי, כי זה מוביל למסקנות שלא נעים להם לשמוע.

קנדה101010 הזכיר את האפשרות להקים עסק עצמאי. הייתי מכליל את זה ואומר שחשוב לנקוט יוזמה בכל מה שקשור להכנסה. יוזמה אינה בהכרח יזמות. היא יכולה להיות, למשל:
1. פיתוח עיסוק נוסף שמכניס קצת כסף מהצד.
2. רישום לתוכנית לימודים או הכשרה מקצועית שתתן לכם מקצוע נדרש (חשוב לבדוק היטב את השוק, ולבחור בקפידה).
3. לעובדים, לא להסתפק במה שיש, אלא לוודא שהערך שלכם כל הזמן במגמת עלייה (ולא רק בעיני המעסיק הנוכחי).

במילים אחרות, השאלה הנכונה היא לא לאן הולך שוק העבודה, אלא לאן אתם הולכים בשוק העבודה.
לצפיה ב-'תשובות טובות. גם שלך וגם של קנדה1010'
תשובות טובות. גם שלך וגם של קנדה1010
05/11/2019 | 14:25
73
הרבה אנשים שאני מכירה, המציאו את עצמם מחדש כשהגיעו בקנדה
כי לא מצאו עבודה במקצוע.
בטוח שיצצו משרות חדשות שבכלל לא עולה על דעתינו
אבל מנקודת מבט גלובלית, נראה שצריך פחות אנשים לעשות עבודות (לראיה מה שכתב קנדה1010 למעלה)
יש פה גלגל קסמים.
כדי שתהיה צמיחה, צריך צריכה, אם לאנשים לא יהיה כסף לצרוך, לא יהיה צורך ליצר  כל כך הרבה, וזה יפגע בצמיחה, אז משהו יהיה חייב להשתנות.
לצפיה ב-'היו זמנים'
היו זמנים
08/11/2019 | 04:39
2
67
כמי שזוכר (אמנם לא עבד) בנשות ה 70-80, בכדי להיות מזכירה, היה מספיק לדעת קרוא וכתוב, היום ללא תואר ראשון וידע בתורת האופיס, כמעט ואין אפשרות למצוא משרה כזו (סליחה, זאת מנהלת לשכה כיום למרות שיש רק מנהל אחד)
לצפיה ב-'חחחח....וכל ספר הוא מעצב שיער'
חחחח....וכל ספר הוא מעצב שיער
08/11/2019 | 12:43
1
50
מעניין שעדין לימודי תואר כל כך יקרים.
ישנם הרבה אוניברסיטאות שמאפשרות לקחת קורסים אונליין ולקבל עליהם קרדיט
אבל משום מה, זה לא תופס תאוצה.
עם הטכנולוגיה של היום, היה אמור להיות יחסית קל גמיש וזול ללמוד לתואר.
לשמוע הרצאות, להגיש עבודות, אפילו להיבחן. אולי מעבדות ועבודות שמצריכות ציוד מיוחד מחייבות להגיע למקום פיזי.
לצפיה ב-'לפחות לספרים תהיה עדיין עבודה'
לפחות לספרים תהיה עדיין עבודה
08/11/2019 | 17:34
56
בינתיים ספרובוט זה חזון עתידני וקשה לי לראות אנשים סומכים על רובוט שיגזור להם (רק) את השיער...
לצפיה ב-'רק לגבי עניין האוטומציה'
רק לגבי עניין האוטומציה
08/11/2019 | 17:48
2
66
חוק אמרה (Amara's Law)טוען שאנחנו נוטים להעריך יתר על המידה את ההשפעה של טכנולוגיה בזמן הקצר, ופחות מדי בטווח הארוך. בכל הקשור לבינה מלאכותית, אנחנו נמצאים בשיא ההייפ וכרגע בשלב הערכת היתר של הטכנולוגיה. ממליץ מאד לקרוא את הבלוג של רודני ברוקס
ובמיוחד את הפוסטים האלו

והרצאת TED מעניינת של אנריקו קואירה- חוקר מוערך בתחום של מערכות מידע ברפואה- על "האם בינה מלאכותית תחליף רופאים". אהבתי את ההגדרה שלו ליישומי בינה מלאכותית: "אידיוטים מבריקים"
לצפיה ב-'מכירה את הבלוג של רודני'
מכירה את הבלוג של רודני
09/11/2019 | 14:44
1
55
העניין הוא ,שאנחנו לא מספקים מהירים לשינויים הטכנולוגים שמגיעים.
גם מבחינת האימוץ באופן אישי, וגם מבחינת החוקים והרגולציות.
מכוניות היו יכולות להיות אוטונומיות כמעט לגמרי, לולא החוקים שאינם מאפשרים מכונית ללא נהג.
חלק מהפונקציות הקיימות כבר היום במכוניות אינן מופעלות, כי אין רגולציה מתאימה.
מצחיק, שאישה בחברת הביטוח אמרה לי, "אין מה לדאוג לגבי מכונית אוטונומית, הנה הייתה להם תאונה ואנשים נהרגו"
לא עניתי, אנשים נוטים להתעלם, להדחיק.

בהרצאה של החוקר, דווקא אהבתי את ההבנה שלו, שהידע והמיומנות של רופאים תשתנה בעקבות כניסת הבינה המלאכותית.
ופה נעוץ השינוי

לצפיה ב-'אכן, זו נקודת המפתח'
אכן, זו נקודת המפתח
09/11/2019 | 17:05
46
המציאות שבה עובדים באותו מקום, ולפעמים באותו תפקיד, מגיל 18 ועד הפנסיה כבר כמעט לא קיימת.  תפקידים ומיומנויות נדרשות משתנים כל הזמן. ואולי הדבר הכי חשוב ללמוד (וללמד) זו היכולת לשנות וללמוד כל הזמן. אנחנו כל הזמן מתלבטים בשאלה איך אנחנו  יכולים לעזור לסטודנטים לפתח את היכולות האלה.
לצפיה ב-'4% אבטלה, הרבה משרות פנויות, שכר נמוך'
4% אבטלה, הרבה משרות פנויות, שכר נמוך
23/11/2019 | 08:33
1
47
כבר שנים שחסרים נהגי אוטובוסים הכשרה ע"ח המעביד ומעל 40 ש"ח לשעה לעבודה שלא דורשת השכלה.
לצפיה ב-'תיקון, השכר גם עלה בחודשים האחורנים'
תיקון, השכר גם עלה בחודשים האחורנים
23/11/2019 | 08:33
25
לצפיה ב-'אחד הדברים הכי יפים בקנדה. רציתי לשתף....'
אחד הדברים הכי יפים בקנדה. רציתי לשתף....
25/10/2019 | 01:15
29
221
כי זה סתם מחמם את הלב, וגם נותן נקודת מבט.

בעבודה אצלינו נהוג שכל תרבות מראה את הדברים היפים שלה.
לפני כמה חודשים היה ראש השנה הפרסי (נורוז) - הפרסים בעבודה התארגנו
והכינו שולחן עם דברי מתיקה וקישוטים. הם באו עם תלבושות מסורתיות ושלחו אימייל לכולם עם הסבר קצר על החג והזמינו את כולם לבוא ולטעום.

בסוף השבוע יחגגו ההודים את  חג האורות (אני חושבת) (דיוואלי)
היום הם הציבו את הרף ממש גבוה , כשהצליחו להלביש את המנכ"ל ועוד כמה אנשים רוסים וסינים עם בגדים מסורתיים ועבדו על איזה סוג של ריקוד עם. זה היה מרשים כל כך.
חוץ מזה הם כמובן חילקו דברי מתיקה בתלבושות מסורתיות ססגוניות.
זה כמעט תחרות בין התרבויות - תחרות של יופי ואירוח.

גורם לי לחשוב על ישראל.
מדוע מעולם לא חגגו בעבודה חגים של דתות ותרבויות אחרות (לא יהודיות)
זה כל כך חשוב. זה מקרב, זה מלמד, זה פתיחות.
מי שעבד אולי בבתי חולים או בתי ספר נתקל בדתות אחרות, אבל כמי שעבדה בהייטק, לא זכור לי אף ערבי או נוצרי או משהו אחר.
היה אחד שהיה דרוזי אבל זהו.

לצפיה ב-'משרדים ממשלתיים בישראל מקדמים גישה פתוחה יותר לתרבויות אחרות'
משרדים ממשלתיים בישראל מקדמים גישה פתוחה יותר לתרבויות אחרות
25/10/2019 | 10:51
1
101
יצא לי ליטול חלק באירועים ופעילויות במשרדים ממשלתיים בישראל המקדמים את קבלת האחר, הווה אומר מאכלי עמים ועדות (כולל מוסלמים, דרוזים, צ'רקסים ונוצרים), ופעילויות - כגון ריקודים, תיפוף, וכו'. זה עדיין לא מספיק, אבל יש גישה של פתיחות דווקא במשרדים הממשלתיים. במקומות עבודה פרטיים זה לצערי פחות נפוץ (עד בכלל לא) מסיבות כאלו ואחרות.
לצפיה ב-'מזל שיש לנו את חנוכה'
מזל שיש לנו את חנוכה
25/10/2019 | 14:15
82
בישראל, חנוכה הוא חג קטן.
פה, חנוכה נחשב כמעט החג הכי גדול ביהדות, כי הוא קרוב לקריסמס.
מתיחסים אליו כחג האורות- החנוכיה היא עץ האשוח היהודי.
אפילו בעבודה שמים חנוכיה (אלקטרונית) ומדליקים כל יום את הנר הנכון.
ממש נחמד.

לצפיה ב-'We do something similar'
We do something similar
26/10/2019 | 03:28
57
mostly around food :)
it's a nice enriching experience
לצפיה ב-'להפך דווקא ככה מצמצמים תרבות לתלבושות מאכלים וחגים'
להפך דווקא ככה מצמצמים תרבות לתלבושות מאכלים וחגים
26/10/2019 | 09:16
25
86
למשל מי שידבר יותר ישיר בקול יותר חזק, הקנדים יחשבו שהוא אגרסיבי ולא יסכימו לתרבות כזאת. זוג שיתחתן בגיל 20 ויעשו 6 ילדים מניח שגם אותם פחות יקבלו.
יותר נוח לחשוב על דת ותרבות כX חגים עם אוכל ולבוש.
לצפיה ב-'הזה אני דווקא מסכים איתך'
הזה אני דווקא מסכים איתך
26/10/2019 | 13:33
23
82
חושפים את הצדדים הצבעוניים והנחמדים של התרבויטת השונות ולא את הדברים נפחות נחמדים והאפלים
לצפיה ב-'לא הבנתי. למה זה רע?'
לא הבנתי. למה זה רע?
26/10/2019 | 15:46
14
68
מה רע בלהראות את הצדדים היפים בכל תרבות?
לצפיה ב-'לא אמרתי רע'
לא אמרתי רע
26/10/2019 | 21:15
13
73
אני אומר שיש בזה קצת צביעות זה כאילו פתוחים לתרבויות אחרות אבל רק כל עוד אותן תרבויות מציגות את הצד הססגוני והחביב שלהם
לצפיה ב-'צביעות?? צביעות של מי? של הקנדים?'
צביעות?? צביעות של מי? של הקנדים?
26/10/2019 | 23:38
12
43
לצפיה ב-'ברור'
ברור
27/10/2019 | 13:07
11
75
עם כל חופש הפולחן כאן, בסופו של דבר קנדה היא מדינה נוצרית ויעידו על כך העובדה שהחגים הלאומיים הם נוצרים ובתי-הספר הקתולים במימון כל ההתייחסות לנושא הדתות האחרות היא משהו בסגנון של ישחקו הנעריםכל ההתייחסות לנושא הדתות האחרות היא משהו בסגנון של ישחקו הנערים לפנינו מבחינת הקנדים זה כאילו הביאו להם תרבויות אחרות להשתעשע איתן קצת
לצפיה ב-'אני לא רואה בזה צביעות'
אני לא רואה בזה צביעות
28/10/2019 | 13:28
59
אנשים נוסעים לארצות רחוקות כדי לראות טקסים מסורתיים, תלבושות וחיים אחרים.
אין פה שום דבר יהיר.
זה פשוט פתיחות ועידוד לשתף בדברים היפים, כדי שכולם יכירו, ילמדו ויקבלו.
ואכן מה שקורה, שכל מסורת מנסה להראות את הדברים היפים שלה.

לצפיה ב-' בנוסף לכך שהשפות הרשמיות היא אנגלית וצרפתית'
בנוסף לכך שהשפות הרשמיות היא אנגלית וצרפתית
29/10/2019 | 10:35
9
76
ולדוברי שפות אחרות שגדלים בקנדה מחנכים אותם שמותר לדבר בשפה זאת רק בתוך הקהילה, שחס וחלילה לא יהיו שלטים ברחוב ומסמכי מדינה בסינית או פרסית.
לצפיה ב-'קשקשן, היית פעם בקנדה?'
קשקשן, היית פעם בקנדה?
29/10/2019 | 13:21
5
84
אני הולך בטורונטו כל יום ושומע בליל של שפות מאנגלית וצרפתית דרך סינית וקוריאנית ועד לרוסית, פרסית, ערבית וגם עברית. שלטי רחוב בפרסית? לאורך רחוב יאנג באזור שבו אוכלוסיה פרסית גדולה יש מלא. לפעמים גם בלי שלט באנגלית. בדנפורת׳ יש שלטים ביוונית ובמקומות שונים יש שלטי רחוב בסינית.

ועוד לא דיברנו על זה שבטריטוריות גם שפות ילידיות נחשבות לשפות רשמיות.
לצפיה ב-'לא לשמוע שפות אלא לקבל מעמד רשמי'
לא לשמוע שפות אלא לקבל מעמד רשמי
29/10/2019 | 16:00
4
55
ברחוב יאנג שילוט הרחובות ובכבישים בפרסית? אני מסופק,
אם ארצה לקבל שירות בבית חולים או בבית ספר בטגאלוג אוכל לעשות זאת בטורנטו?
המטרה שעוד דור או 2 תהפוך קנדה למדינה דוברת אנגלית, ואם באמת אכפת לך תוכל לקבל שירות בשפה אינואיטית, וכל הפרסית טגאלוג וסינית יעלמו.
לצפיה ב-'לאן הלכתה? לא לשמוע שפות אלא לקבל מעמד רשמי?'
לאן הלכתה? לא לשמוע שפות אלא לקבל מעמד רשמי?
29/10/2019 | 16:23
58
יש בעולם 6,500 שפות. אתה רוצה שקנדה תכיר בכולן כשפות רישמיות? או אפילו רק ב-100 מהן כשפות רישמיות?
בכול מדינה בעולם יש שפה רישמית או מקסימום מיספר מצומצם של שפות רישמיות שבה המדינה מתנהלת. איך אפשר להתנהל במקום שכול אחד מדבר שפה אחרת ולא מבינים אחד את השני? איפוא אנחנו? במיגדל בּבּל?
השפה הרישמית לא ניראת לך? אל תעבור לאותה מדינה.
לצפיה ב-'בהחלט יש סיכוי שתוכל לקבל שירות בטאגלוג בבי"ח בטורונטו'
בהחלט יש סיכוי שתוכל לקבל שירות בטאגלוג בבי"ח בטורונטו
29/10/2019 | 22:05
2
58
אם לא מאיש צוות רפואי, אז ממתורגמן שהם קשורים אליו. בחלק גדול מבתי החולים בטורונטו מועסקים מתורגמנים לשפות העיקריות בקהילה אותה הם משרתים.
לצפיה ב-'מה הקשר למה שאמרתי?'
מה הקשר למה שאמרתי?
30/10/2019 | 15:10
1
43
מתורגמן בבית חולים או בית מישפט למשל זה משהו שקיים ברוב המקומות בעולם. זה ביגלל שאין ברירה. אם רופא לא יכול לתקשר אם מטופל, (במיקרה חרום) זה עינין של חיים ומוות. אם בית מישפט לא יכול לתקשר אם נאשם, לא יכול להתבצע מישפט צדק.
אבל אין קשר בין זה לשפה רישמית.  שפה רישמית זה אומר שאני יכול לקבל שירותים מכול מישרדי הממשלה, אוניברסיטאות ציבוריות וכו... באותה שפה. זה ניראה לך הגיוני לידרוש דבר כזה עבור כול שפה שאיזה מהגר הביא איתו. 
לצפיה ב-'משורשר לניצן, לא אליך'
משורשר לניצן, לא אליך
30/10/2019 | 18:15
17
לצפיה ב-'קודם כל, לדבר בשפה שכל הסובבים מבינים זה נימוס אלמנטרי'
קודם כל, לדבר בשפה שכל הסובבים מבינים זה נימוס אלמנטרי
29/10/2019 | 13:37
1
59
ובעבודה מקפידים שבמידה ויש מישהו בסביבה שלא מבין את השפה
מיד עוברים לאנגלית.
דבר שני, להזכירך שהרוסים שהגיעו לישראל בהמוניהם, ניסו להוסיף את הרוסית כשפה רשמית.
(הנה לך צביעות, להגיע למדינה.....אף אחד לא הכריח אותך להגיע, ולנסות לשנות אותה לאיפה שעזבת.)
אני לא בעד שלטים בשפות נוספות (ללא אנגלית בכלל), אבל יש כאלה ודי הרבה לצערי.
לצפיה ב-'לא השוותי לישראל כלל בשרשור (:-'
לא השוותי לישראל כלל בשרשור (:-
29/10/2019 | 16:04
22
לצפיה ב-'בורות מדהימה'
בורות מדהימה
31/12/2019 | 04:10
8
מאיפה הבאת את השטויות האלה?
לצפיה ב-'העניין שהם נחמדים במיוחד למדינה ולממשל'
העניין שהם נחמדים במיוחד למדינה ולממשל
27/10/2019 | 10:28
7
85
הממשל הקנדי בוודאי לא רוצה בדרישות לשינוי הממסד ואוטונומיה מצד הסיקים, הסורים, הסרילנקים והסינים.
הוא גם לא רוצה שידרשו לבטל את חופשת חג המולד, לשנות את הדגל, את כיוון הנהיגה, ואת שיטת הבחירות.
לכן, מאוד קל להגיד שתרבות זה רק אוכל ובגדים הכל סבבה.
לצפיה ב-'קבלת האחר גזענות ואנטישמיות'
קבלת האחר גזענות ואנטישמיות
28/10/2019 | 04:12
81
אז מה היה לנו כאן?
הזוי ש"חזר הביתה" לאחר הגירה בלתי מוצלחת ומזהיר אותנו 
שידרשו לבטל את חופשת חג המולד, לשנות את הדגל, את כיוון הנהיגה
ומהגר מישראל שחי כאן שרואה תרבויות המחלקות ממתקים ומציגה תלבושות כצביעות. 
השרשור החל ב
כי זה סתם מחמם את הלב, וגם נותן נקודת מבט ולי לפחות זה אכן חימם את הלב
זה הזכיר לי את זה:
נתניהו על התקשורת: "הם רואים פקקים, אני רואה מחלפים"
יש לי הרגשה שקבלת האחר והשונה כאן הוא "קצת" שונה מאשר בארץ הקודש.
שם בגלל מציאות שונה הדברים שונים. אבל אני חי כאן.
אתמול מהגר מאפגניסטן שפגשתי סיפר לי איך לאחר הנחיתה כאן אסף את המשפחה והסביר להם לאמץ את התרבות כאן ולכבד כל אדם ואמונתו.
אני לא מבין או רואה צדדים אפלים של תרבויות אחרות כאן.
מעניין איך היו מקבלים כאן באם בפורום הודי או אירני היו כותבים על צד אפל של יהודים לאחר שהכינו שולחן עם דברי מתיקה וקישוטים. הם באו עם תלבושות מסורתיות ושלחו אימייל לכולם עם הסבר קצר על החג והזמינו את כולם לבוא ולטעום.

לצפיה ב-'בנתיים, ממה שאני רואה, הקנדים הצליחו איפה'
בנתיים, ממה שאני רואה, הקנדים הצליחו איפה
28/10/2019 | 13:19
5
78
שהרבה מדינות אחרות נכשלו.
הם כנראה עושים משהו נכון.

לצפיה ב-'כאשר מפלגים ומשסים מסיגים תוצאה הפוכה'
כאשר מפלגים ומשסים מסיגים תוצאה הפוכה
28/10/2019 | 23:02
55
בהחלט במבחן התוצאה
קנדה הפכה רשמית לחברה רב תרבותית בשנת 1971 כאשר הממשלה החלה להכיר בערכם ובכבודם של הקנדים מכל הגזעים 
והקבוצות האתניות, מכל השפות וכל הדתות.
יתר על כן, אני חושב שחשוב לציין ששום תרבות אינה קבועה. למעשה ישנם מעט מאוד דברים בחיים שנשארים קבועים. כל תרבות מתפתחת כל העת כמו בני אדם. אין "חוקים" נוקשים לתרבויות ולפרקטיקות ישנות, ולכן בקנדה לא תומכים
בפרקטיקות הנוגדות את זכויות האדם הבסיסיות שלנו.
  למשל חוק השידורים משנת 1991 קובע כי מערכת השידור הקנדית צריכה לשקף את מגוון התרבויות במדינה 
התנאים שנקבע בתיקון זה היה כמות התוכן האתני הדרוש כדי לקבל את רישיון השידור האתני. על פי המעשה, 60% מהתכנות בערוץ, בין אם ברדיו או בטלוויזיה, צריכים להיחשב אתניים על מנת שתאושר לרישיון במסגרת מדיניות זו.
כאשר מנהיג אומר על מפגיני עליונות לבנה - יש אנשים טובים בשני הצדדים 
וכאשר מפלגים ומשסים מסיגים תוצאה הפוכה.

לצפיה ב-'בוא נראה עוד 20 שנים, שנית זה בא במחיר של דיכוי תרבותי'
בוא נראה עוד 20 שנים, שנית זה בא במחיר של דיכוי תרבותי
29/10/2019 | 10:32
3
63
סמוי, כך שתרבות מצטמצמת לאוכל ובגדים.
לצפיה ב-'"דיכוי" - הלכת רחוק. זו לא המילה המתאימה.'
"דיכוי" - הלכת רחוק. זו לא המילה המתאימה.
29/10/2019 | 13:43
1
49
איפה בדיוק הבעיה ש"תרבות מצטמצמת לאוכל ובגדים" ??
תוסיף "שפה" גם.
מה עוד היית רוצה?
לצפיה ב-'צודקת, עידוד לביטוי תרבותי מצומצם וביטול האפשרויות האחרות'
צודקת, עידוד לביטוי תרבותי מצומצם וביטול האפשרויות האחרות
29/10/2019 | 16:03
47
הייתי רוצה שמדינות הגירה יסכימו לקבל עוד מימדים תרבותיים חוץ מאוכל ובגדים.
הוספת שפות רשמיות שינוי ימי החופשה, הפיכת קנדה ממדינה עם עדיפות לנוצרים למדינה בלי עדיפות לשום דת, קבלת תרבויות פחות ישירות מקנדה (יפן) ויותר ישירות (יוון).
(למשל איסור על פיטורים של מי שהתנהג בחוצפה, או מי שמטעמי נימוס לא הסביר את הבעייה)
לצפיה ב-'אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ'
אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ
29/10/2019 | 17:50
51
האחרון שאמור להטיף זה אתה
"על אף שחוק הלאום הוא בעיקר הצהרתי, אין בנוסח החוק שום אזכור לערך השוויון ואף מילה על חשיבות השמירה על הדמוקרטיה בישראל. למעשה, החוק מתעלם לחלוטין מהכרזת מגילת העצמאות שקבעה מתן שוויון זכויות לכל אזרחי המדינה; אפילו צמד המילים "יהודית ודמוקרטית" לא מוזכרת.
חוק הלאום חייב להיות כזה שנתגאה בו, ולכן הוא חייב לכלול שוויון לכולם. חובה לחשב מסלול מחדש ולנסח חוק יסוד לאום שכולנו נרגיש חלק ממנו. כזה שיכבד את כל תושבי המדינה, כולל המיעוטים."
חוק היסוד קובע כי מדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי, שבה זכותו הטבעית להגדרה עצמית, זכות שבמדינת ישראל היא ייחודית לעם היהודי. החוק מעגן בחוק יסוד את מעמדם של סמל מדינת ישראל, דגל ישראל והתקווה כהמנון המדינה, לוח השנה העברי, חגי ישראל ומועדיו והשפה העברית כשפת המדינה. כמו כן קובע החוק שהמדינה תעודד התיישבות יהודית, שירושלים השלמה והמאוחדת היא בירת ישראל, וכי הערבית לא תיחשב שפה רשמית אלא שפה בעלת מעמד מיוחד.
תתרום קשקשנות ודברי הבל בבית שלך
אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה.
לצפיה ב-'ז"א לשיטתך לא לעשות כלום מעצים תרבויות?'
ז"א לשיטתך לא לעשות כלום מעצים תרבויות?
31/12/2019 | 04:08
2
כי אתה טוען שהחשיפה המכוונת לתרבויות זרות מצמצמת אותן. אתה הבנת מה שכתבת?
לצפיה ב-'הצבעתם (לא משנה למי)?'
הצבעתם (לא משנה למי)?
21/10/2019 | 22:23
6
62
לצפיה ב-'הצבעתי'
הצבעתי
22/10/2019 | 04:59
1
100
השיטה לקבל פתק וללכת ל"קופסא" לעשות X חסכנית
לצפיה ב-'כן זה בהחלט נוח'
כן זה בהחלט נוח
22/10/2019 | 20:58
75
וגם, בקלפי שלנו היו הרבה עמדות הצבעה כך שלמרות שהגענו בשעה יחסית עמוסה לא היה תור. תוך פחות מחמש דקות הצבענו (אני, אשתי, והבן הגדול) והלכנו הביתה.

לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
24/10/2019 | 02:34
24
לצפיה ב-'למה?'
למה?
24/10/2019 | 03:28
1
69
כולם שקרנים ורמאים שמספרים סיפורי בדיות נחמדים על כל הדברים הדגולים שהם יעשו כשהם ייבחרו,ואז הם נבחרים ולא עושים עשירית מזה, ואז אתה מרגיש מטומטם שהצבעת לו.
אני לא מצביע וכך אני לא מרגיש מטומטם אחר כך, והבונוס, לא בזבזתי מזמני היקר ללכת להצביע
לצפיה ב-'אני מסכים לגבי הרוב שקרנים ורמאים'
אני מסכים לגבי הרוב שקרנים ורמאים
24/10/2019 | 19:09
64
אכן ישנה ירידה באמון הציבור  במוסדות המדינה, מהטלת ספק מצד האזרחים באשר ליכולת ההשפעה שלהם על השלטון ועל הנעשה כאן, מסלידה מן הפוליטיקאים ומאי־שביעות רצון מתפקודם של הנבחרים.
שיעורי ההצבעה הנמוכים  עלולה לחזק מגמות של אדישות, ניכור, פסימיות וחוסר הזדהות עם המערכת הפוליטית ואף להביא לידי כרסום בבסיס הלגיטימציה של מוסדות השלטון  בטווח הארוך. 
 הטיעון המוסרי לפיו אי ההצבעה נוטלת מהמצביע את הזכות להתלונן  ולקטר -טיעון זה הרי לא עומד במבחן המציאות, כיוון שגם מי שאינו מצביע זכאי להגנת החוק ונדרש לעמוד בכל הזכויות והחובות האזרחיות.
הדמוקרטיה היא שיטת המשטר הגרועה ביותר הקיימת, מלבד כל יתר שיטות המשטר שנוסו עד היום
לצפיה ב-'כמובן'
כמובן
24/10/2019 | 07:33
71
פעם ראשונה מאז קבלת האזרחות ⁦

הצבעה בלבד זה לא מספיק כמחויבות אזרחית, אבל זה עדיף מכלום.

חוסר מעורבות מצד הציבור זו מתנה נהדרת לכל האינטרסנטים שהציבור אוהב לשנוא.
לצפיה ב-'בריונות בבתי-ספר'
בריונות בבתי-ספר
11/10/2019 | 23:47
1
140
לפני כמה ימים הפתרסם בעיתונות דיווח על אירוע מחריד לפי נער בן 14 לערך נרצח בדקירות סכין בצווארו על-ידי ילדים בני גילו בשטח בית-הספר כשהוא חוצה את החניון לרכבה של אימו שחיכתה לו וראתה איך רוצחים את בנה לנגד עיניה.
המקרה התרחש בהמילטון באונטריו. התברר מאוחר יותר שזה זמן רב הנער היה קורבן לאלימות מצד בני כיתתו שהתנכלו לו. הוא התריע שהוא לא מרגיש בטוח בבית-הספר אבל אף אחד מאנשי הצוות החינוכי לא ממש התערב
לפני 10 ימים בעיר לונדון היה מקרה בו נער מהפזורה האינדיאנית (אם כי אני מודה שבתור מי שלא גדלה בקנדה, בחיים לא הייתי חושבת שהם אינדיאנים הם לא שונים במראה או בהתנהגות או בשפה או בשמות) הלך מכות עם ילד ממוצא ערבי בקניון שליד בית-הספר התיכון בו למדו. הריב החל בדחיפות ועבר מהר למכות של ממש כשאחד התלמידים מטיח את יריבו למדרכה והולם בראשו. אף אחד מהצוות לא עשה כלום על מנת למנוע את ההתלקחות. הם סתם עמדו בצד ובהו בהם

מאימהות אחרות אני שומעת שתופעת הבריונות לא רק שקיימת בבתי ספר באונטריו אלא שהצוות החינוכי לא תמיד לוקח את המקרים ברצינות ולא עושים מספיק או לא עושים בכלל משהו כדי למנוע - בעיקר לא בתיכונים
אולי יש שחושבים שהתופעה המטרידה היא רק נחלתם של אלו משכבות נמוכות אבל יש המון מקרים שקוראים עליהם רק בקבוצות פייסבוק מקומיות שמראים עד כמה התופעה נרחבת וכוללת את כל שכבות האוכלוסייה. זה קצת עצוב לי כי באמת ובתמים חשבתי שההנהלה וצוות המורים מפגין אפס סובלנות לאלימות אבל בינתיים המסקנה שלי זה שזה לא תמיד ובכלל מאד תלוי בבית-הספר עצמו

אני רק רוצה להוסיף שיש כאן משהו שמוזר לי: מצד אחד עומדים להם על הראש בגן ובכיתה א' שלהיות בריון זה דבר רע ואפילו הבן שלי בכה יום אחד כשהוא הרביץ לאחותו ואמרתי לו שהוא מתנהג כמו בריון. בגן הוא סיפר לי שמלמדים אותם להיות ישרים ולהיות חברים טובים ולהיות מנומסים וגם ילד אחר העיר לבן שלי שלא אמר לו excuse me אלא פשוט העיף את אחותו מהכיסא (כמו שאתם מבינים לבן שלי בן ה-6 יש עניינים לא פתורים עם אחותו בת ה-3). 
ואז פתאום שומעים וקוראים ל סיפורים כאלה ומשהו לא מסתדר
לצפיה ב-'הרצח בהמילטון אכן מזעזע'
הרצח בהמילטון אכן מזעזע
14/10/2019 | 21:12
113
לא שמעתי על המקרה השני. אני חושב שההתייחסות לבריונות מאד תלויה בביה"ס ובהנהלה.
כשהבן שלי היה בכתה ז' (או משהו כזה) היתה בעיה בכתה שלו (הוא דווקא לא היה הקורבן העיקרי), אם כי בדרגה הרבה יותר נמוכה מהמקרים שהבאת. הבאנו את העניין לידיעת המנהלת שגם קיבלה מידע דומה ממקור אחר. היא פעלה מיד וניהלה זאת באופן יוצא מן הכלל- ולא רק במישור של ענישה (שהיתה יחסית סמלית, השעייה ליום או יומיים מבית הספר) אלא בעיקר בהתערבות חינוכית עם השכבה כולה. בהתחלה בנפרד עם הקורבנות, המקרבנים, ושאר הילדים שהיו bystanders, אח"כ עם כולם ביחד, ובסוף גם בפעילות משותפת עם ההורים. הפעילות לוותה ונוהלה בחלקה ע"י יועצת מומחית לנושא שהובאה על-ידי ביה"ס. בקיצור מאד התרשמתי מהאופן שבו המנהלת טיפלה בעניין. אבל לא בכל בתי הספר זה כך. בקיצור: מאד תלוי בבי"ס הספציפי ובהנהלה.

לצפיה ב-'שביתה במערכת החינוך'
שביתה במערכת החינוך
04/10/2019 | 18:18
45
308
באונטריו עומדת להתקיים שביתה בבתי-הספר בגלל שה-CUPE, בו בעברית האיגוד המקצועי של עובדי הציבור שכולל בתוכו את עובדות המזכירות, השרתים , עוזרי ההוראה והמחנכות לגיל הרך יוצאים לשביתה ללא הגבלה. 
בשום מקום לא כתוב מה הם דורשים אז נברתי בחדשות המקומיות וגם שאלתי כמה קנדים בפייסבוק ובקבוצות...
המשך>>
באונטריו עומדת להתקיים שביתה בבתי-הספר בגלל שה-CUPE, בו בעברית האיגוד המקצועי של עובדי הציבור שכולל בתוכו את עובדות המזכירות, השרתים , עוזרי ההוראה והמחנכות לגיל הרך יוצאים לשביתה ללא הגבלה. 
בשום מקום לא כתוב מה הם דורשים אז נברתי בחדשות המקומיות וגם שאלתי כמה קנדים בפייסבוק ובקבוצות מקומיות וזה בעיקר שיפור בתנאים. האנשים האלה מרוויחים בשנה 37,000 דולר שזה רק קצת יותר משכר מינימום למשרה מלאה ולדעתי עושים עבודת קודש, בעיקר המחנכות לגיל הרך. אנחנו מפקידים את ילדינו אצל אלו שאמונים על חינוכם ותאמיו לי שנכון לעשכשיו יש לי רק מילים טובות להגיד. אפ הילד שלי למד בגיל 5 לקרוא, זה רק בזכות המורה שלו בגן והמחנכת לגיל הרך שעובדת איתה (אין כאן "סייעת " חסרת השכלה כמו בישראל). 
אני חווה את החינוך כאן כאיכותי יותר והרבה מזה בזכות האנשים שעובדים במערכת. כך גם המקרה במעון היכן שבנותיי הקטנות לומדות. הבן שלי מכירה את ה-ABS מלמדים אותם נימוסים,, הם קוראים ספרים. יש רק 13 ילדים בפריסקול (שזה לגיל 3) ושתי מחנכות שעושות עבודה פלאה. מגיע להן הרבה יותר!
אז איך זה שבקרב הישראלים הקנדים בישראל (אלה שאני מכירה מפייסבוק לפחות) יש רק תלונות על זה שהם אשמים ואסור להם לשבות והם לא בסדר ו"נראה אותם מתפטרים" ועוד...
ואילו דווקא בקבוצות מקומיות כל ההורים תומכים בשביתה ונותנים ל-CUPE גיבוי מלא? זה כמובן לא אומר שהם שמחים שיצטרכו להפסיג ימי עבודה אבל כולם מבינים את זה שבשביל חינוך איכותי, צריך אנשים איכותיים במערכת וזה, מה לעשות עולה כסף
פורד וממשלו פוגעים בתושבים במקומות הכי כואבים: מקצצים בחינוך ובבריאות. 
מיכאל הזכיר כאן לא מזמן את ה-OSAP שאפשר לקבל בו מענק שיכסה גם מחצית משכר הלימוד בהתאם להכנסה, כמובן אבל יש לי חדשות: פורד קיצץ גם בזה.

לצפיה ב-'מעבר לקנדה עם דרכון אירופאי '
מעבר לקנדה עם דרכון אירופאי
26/09/2019 | 13:08
1
94
היי
אשמח לדעת אם יש הקלות לבעלי דרכון אירופאי בקנדה?
האם ניתן להוציא אישור עבודה בקלות יחסית?
לצפיה ב-'שאלות הגירה מקומן בפורום "עוברים לקנדה"'
שאלות הגירה מקומן בפורום "עוברים לקנדה"
26/09/2019 | 15:25
65
לצפיה ב-'קראתי כאן דיון על המצב בקנדה '
קראתי כאן דיון על המצב בקנדה
23/09/2019 | 19:29
2
214
אני מארץ שקלתי לעבור למיאמי או לוס אנגלס או לקנדה ,למדו אותי בחיים מי שמצליח בישראל יצליח בכל מקום!
בינינו זה נכון מי שהלך לפני 40-50 שנה שיחק אותה מה שנקרא,כיום הכל נהיה יותר קשה  בכל תחום גם למצוא זוגיות נהיה קשה גם בארץ!
ארץ ישראל נעימה ויש כאן כיום שפע בלתי יתואר,נכון חיים על מינוס ומי שלא מתנהל  כלכלית נכון בבעיה ,אני שנים התנלאתי לא הכי נכון,כי החברה שדרה תראה הצלחות יזרז את הזיווג ומעמד וכו ,בסוף אך אומרים כל אחד והמזל שלו ועל איזה בן זוג ומשפחה הוא נולד ונופל!
נכון הכל נהיה יקר כאן  שבאמת רק מזון אורגני אני קונה  כאן וקניות בסופר,אנשים לא קלים אפילו בסופר אתה מרגיש פקעת עצבים וגם בכביש נהיה רולטה רוסית מה שנקרא!
פשוט מאוד בישראל צריך להתקמבן ,לקחת את המחיר הזול ולהשיג את המחיר הזול ,ופשוט להיות הכי אינטרס לכספך,ואם זאת לעזור בסתר למי שצריך שלא ידעו שעזרת!
מה שכן בארץ פחות לדבר יהיה טוב יותר לך ,יוצא לי לשהות בהוסטלי תיירים למדתי מגיסתי  70 שח לינה  ואחלה אוירה משפחתית ועוד יש לי סטוץ עם תיירות צעירות! כי בתי המלון שוחטים כאן,ובאמת כבר עדיף לטו לדילים בחול ,ככה עושה גיסתי 36 מדינות כל 1000-2000 שח פנוי טסה לראות נופים ולא חנויות וקניונים!
פאסה הקניונים כאן והביגים וכו ,אנשים כבר קלטו שאין תמורה עושים לך טובה עם 10 אחוז הנחה,רק משקפים אני קונה כאן,אחרי החגים יהיה טיסות לוילנה שבליטא ב150 שח לאו קוסט משדה תעופה רמון !

דיור בהחלט מטורף כאן המחירים,לא מצליח להבין אך הזוגות לא יוצאיםפ להפגין,ניתן לספק כאן דיור זול עד גג חצי מיליון שח דירת 3 חדרים,הסינים יודעים לבנות מהר והמדינה פשוט רוצה למצוץ אותנו כמו חנות בגדים !
זה חבל מה שקורה כאן דירה בעיר האהובה עלי  4 חדרים יד שניה 2.5 ולך תשקיע שיפוץ יסודי וזה פשוט טירוף ,בירושלים עדיף דירה חדשה ולא יד שניה שצריכה שיפוץ יסודי והשקעה ,זה הטירוף כאן,גרתי ב6 ערים  בחיי בארץ חוץ מזכרון ראשון לציון וירושלים  וקיבוץ  קסום ,תל אביב עיר זוועתית חומרנית ומלא גייז ,כבר לא כיף להגיע לשם חוץ מריגוש מיני או סטוץ והכל יקר ,ירושלים יותר נעימה יותר אוהבים לעזור וכו

בסך הכל המדינה מעולה ,רק לבדוק היטב היטב כל דבר ,אין אמונה באף אחד כאן,ערוצי 12 ו13 משחירים כאן הכל והם תורמים ליסורים כאן,המדינה היא לא הביצה התל אביבית!
והבחורות והנשים כאן ברובן צריכות ללמוד אך מתנהגים לגבר בחול ונימוסים והליכות ולתת הרגשה טובה כי כרגע המצב מחמיר... 
לצפיה ב-'חייב לשפר את רמת הכתיבה שלך'
חייב לשפר את רמת הכתיבה שלך
26/09/2019 | 06:10
1
140
לכבוד מר "שחום נאה 41",
אתה כותב על תחושותיך, ואי אפשר להתווכח עם תחושותיו הסובייקטיביות של אדם. עם חלק מהדברים ניתן להזדהות, ועם חלקם לא. הבעיה הגדולה שלך הינה שאתה אדם עילג, רמת כתיבתך נמוכה ביותר, והוויתך רדודה מאוד.
עיקרי הדברים: 
1. אינך מבדיל בין שפת דיבור לשפת כתיבה.
2.זה בסדר לעשות שימוש במילות סלנג מעת לעת, אבל אצלך זה מוגזם.
3. שגיאות כתיב איומות ונוראות, לדוגמא "התנאלתי" (עשית לעצמך אנאלי??)
4.הסטוצים שלך לא קשורים לפורום הזה, אולי התבלבלת קצת...
הייתי מציע לך לפתוח ספר, ולהתחיל לקרוא. תתחיל עם ספרי ילדים ונוער (גלילה רון פדר\דבורה עומר), אח"ע עבור לספרות מבוגרים. לקרוא את מה שכותב ישראלי בן 41 כמוך זה ממש מביך.

לצפיה ב-'מחלתי לך תהיי בריא'
מחלתי לך תהיי בריא
26/09/2019 | 18:25
61
לצפיה ב-'מי מכיר קהילה תימנית יהודית דתית בקנדה?'
מי מכיר קהילה תימנית יהודית דתית בקנדה?
23/09/2019 | 18:29
107
פעם היה בית כנסת לא זוכר איפה ,יש כמה שבאים לחגים לקנדה מכאן מישראל
אשמח לבדיקה תודה 
לצפיה ב-'כניסה למדינות אסורות עבור ישראלים עם דרכון קנדי'
כניסה למדינות אסורות עבור ישראלים עם דרכון קנדי
14/09/2019 | 15:49
3
611
שלום,
האם מישהו ניסה להיכנס למדינות אסורות או מוגבלות עבור ישראלים (אינדונזיה, מלזיה וכו) עם דרכון קנדי שמופיעה בו ישראל כארץ מוצא ויכול לשתף? האם נתנו להיכנס? אמרו משהו? היו קשיים כלשהם?
תודה רבה!
לצפיה ב-'מלזיה'
מלזיה
23/09/2019 | 10:32
2
125
נכנסתי לטייל במלזיה עם דרכון קנדי וארץ לידה ישראל. לא היתה בעיה- הכניסה הכי חלקה אי פעם למדינה שהיתה לי. הייתי עם הבת שלי ואחרי שהכנתי אותה שאולי נדבר באנגלית, דיברנו בעברית בערך כל הנסיעה. לא היתה שום בעיה.
לצפיה ב-'תודה על השיתוף!!'
תודה על השיתוף!!
24/09/2019 | 16:49
40
לצפיה ב-'1+ מלזיה'
1+ מלזיה
10/11/2019 | 00:01
24
טיילנו כל המשפחה במלזיה ב2017 (3 ילידי ישראל, שניים לא) עם דרכונים קנדים, נכנסו מתאילנד ויצאנו בטיסה מKL. דיברנו עברית ולא היו שום בעיות. מדינה נחמדה, ממליץ בחום על האי Panang.

באותו נושא, מצאתי בזמן ההוא כרטיסי טיסה זולים עם kuwait airways, שמסתבר כידועים באי הטסת ישראלים ואף הורדתם ממטוסים, ביררתי מה המדיניות לגבי אזרח קנדי שנולד בישראל, והתשובה הרשמית שקיבלתי (ציטוט מהאימייל מcustomer relations):

There should not be a problem to fly with Kuwait Airways on a Canadian passport

בסוף לא יצא לנו לבדוק האם אמת בדבר, אולי בהזדמנות אחרת .

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד מייקל עידן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו