לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1137911,379 עוקבים אודות עסקים

פורום להיות הורים בחו"ל

להיות הורים לילדים זו משימה קשה ורצופת חרדות ואתגרים, לא כל שכן כאשר אנחנו מנתקים אותם ואת עצמנו מכל מה שהכרנו ועוברים למדינה אחרת. משימת ההורות הופכת מסובכת בהרבה כאשר נוספים לה קשיי קליטה, שפה חדשה, תרבות זרה וביורוקרטיה שונה מכל מה שאנחנו מכירים, ואנחנו נאלצים לחוות עם הילדים שלנו את כל הקשיים ובו בזמן מנסים להיות חזקים ולהתמודד עם הקשיים שלנו עצמנו. הפורום נועד לכל אותם הורים המנסים למצוא את הכוחות הפיזיים והנפשיים להתמודד עם כל הקשיים בבת אחת, ולהמשיך לתפקד כהורים במקומות מושבנו הזמניים או הקבועים כישראלים מסביב לעולם, במקרים רבים ללא קרבה ותמיכה של משפחה וחברים. הפורום גם נועד לכל אותם הורים לעתיד, שעוברים את חווית ההריון והלידה בארץ זרה. אז אם אתם ישראלים החיים בחו"ל ואם יש לכם (או עומדים להיות לכם) ילדים, זה בהחלט המקום בשבילכם. ננסה ליצור כאן קהילה חמה ותומכת שבה נוכל לדון בנושאי ההריון והלידה, גידול הילדים בחו"ל, קשיי הקליטה והשפה, הריחוק מהמשפחה, חינוך, תרבות, פנאי עם ילדים וכל העולה על רוחנו.
חשוב - אין כאן מקום לביקורת או ניגוח בנושא השהייה בחו``ל, אנו לא מעלים את הבעד ואת הנגד ולא יתקבלו כאן הטפות מוסר. הודעות מעין אלה, או שפה בוטה בכל נושא - ימחקו בשלב הראשון ויגרמו לחסימת הגולש הפוגע בשלב השני. הודעות פוגעות, מעליבות, התקפות אישיות על גולשים או חשיפת פרטים אישים על גולשים אינן מקובלות בפורום והן יימחקו.
 אסור לפרסם בפורום. אם ברצונכם לפרסם אנא בקשו רשות קודם.
הפורום נוצר על מנת לעסוק בנושא הספציפי ובבעיות הפרטניות של קהילת ההורים בחו"ל, והוא חלק מאשכול הפורומים של ישראלים בחו"ל, אתם מוזמנים לבקר גם בפורומים אחרים של ישראלים בחו"ל בו תמצאו קהילה מגוונת מכל העולם ודיונים מרתקים מישראל, אירופה, אסיה והמזרח הרחוק. מקווה שלכולנו יהיה כאן נחמד.
אשמח לראותכם משתתפים ופעילים בפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום להיות הורים בחו"ל

להיות הורים לילדים זו משימה קשה ורצופת חרדות ואתגרים, לא כל שכן כאשר אנחנו מנתקים אותם ואת עצמנו מכל מה שהכרנו ועוברים למדינה אחרת. משימת ההורות הופכת מסובכת בהרבה כאשר נוספים לה קשיי קליטה, שפה חדשה, תרבות זרה וביורוקרטיה שונה מכל מה שאנחנו מכירים, ואנחנו נאלצים לחוות עם הילדים שלנו את כל הקשיים ובו בזמן מנסים להיות חזקים ולהתמודד עם הקשיים שלנו עצמנו. הפורום נועד לכל אותם הורים המנסים למצוא את הכוחות הפיזיים והנפשיים להתמודד עם כל הקשיים בבת אחת, ולהמשיך לתפקד כהורים במקומות מושבנו הזמניים או הקבועים כישראלים מסביב לעולם, במקרים רבים ללא קרבה ותמיכה של משפחה וחברים. הפורום גם נועד לכל אותם הורים לעתיד, שעוברים את חווית ההריון והלידה בארץ זרה. אז אם אתם ישראלים החיים בחו"ל ואם יש לכם (או עומדים להיות לכם) ילדים, זה בהחלט המקום בשבילכם. ננסה ליצור כאן קהילה חמה ותומכת שבה נוכל לדון בנושאי ההריון והלידה, גידול הילדים בחו"ל, קשיי הקליטה והשפה, הריחוק מהמשפחה, חינוך, תרבות, פנאי עם ילדים וכל העולה על רוחנו.
חשוב - אין כאן מקום לביקורת או ניגוח בנושא השהייה בחו``ל, אנו לא מעלים את הבעד ואת הנגד ולא יתקבלו כאן הטפות מוסר. הודעות מעין אלה, או שפה בוטה בכל נושא - ימחקו בשלב הראשון ויגרמו לחסימת הגולש הפוגע בשלב השני. הודעות פוגעות, מעליבות, התקפות אישיות על גולשים או חשיפת פרטים אישים על גולשים אינן מקובלות בפורום והן יימחקו.
 אסור לפרסם בפורום. אם ברצונכם לפרסם אנא בקשו רשות קודם.
הפורום נוצר על מנת לעסוק בנושא הספציפי ובבעיות הפרטניות של קהילת ההורים בחו"ל, והוא חלק מאשכול הפורומים של ישראלים בחו"ל, אתם מוזמנים לבקר גם בפורומים אחרים של ישראלים בחו"ל בו תמצאו קהילה מגוונת מכל העולם ודיונים מרתקים מישראל, אירופה, אסיה והמזרח הרחוק. מקווה שלכולנו יהיה כאן נחמד.
אשמח לראותכם משתתפים ופעילים בפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'חג סוכות בפתח (ערב סוכות ב-23/9)'
חג סוכות בפתח (ערב סוכות ב-23/9)
21/09/2018 | 21:59
3
לי חג סוכות מאוד מסובך לציון. סוכה בחוץ אי אפשר להקים, הרוחות יקחו אותה אחרי דקה, ובחוץ קר מידי להיות בכל מקרה. לפני כמה שנים בנינו סוכה בתוך המחסן, אבל בפועל לא עשינו בה שום שימוש, אז.... 

איך אתם מציינים את חג הסוכות?

איזה זכרונות יש לכם מחג הסוכות?

סופ"ש נפלא וחג שמח 
לצפיה ב-'מה בפינה יום כיפור'
מה בפינה יום כיפור
18/09/2018 | 11:35
61
146
איזה זכרונות יש לכם מימי כיפור?
מה יום כיפור בשבילכם?
איך אתם מציינים אותו?

שנה טובה וגמר חתימה טובה 

המשך>>
איזה זכרונות יש לכם מימי כיפור?
מה יום כיפור בשבילכם?
איך אתם מציינים אותו?

שנה טובה וגמר חתימה טובה 

לצפיה ב-'סופ"ש כבר כאן '
סופ"ש כבר כאן
14/09/2018 | 19:33
1
33
איך עבר השבוע? מה מתוכנן לסופ"ש?

האם אתם מציינים את יום השבת בדרך כלשהיא?

סופ"ש נפלא ורגוע לכולם 

לצפיה ב-'סופ"ש בסימן ירח'
סופ"ש בסימן ירח
16/09/2018 | 18:41
51
בשבוע שעבר היה פה פסטיבל המדע. זה פסטיבל שנתי וכל שנה מגיעים לכאן המון הרצאות ונושאים מאוד מענינים. השנה היה גם מייצג שנקרא Skyranmoon. זה מודל של הירח בענק!!!
מבחינתי זה היה מרתק, בגלל הצילום, למרות שמי שהיה איתי לא שיתף פעולה יותר מידי  אבל תפסתי אחרים, ואני מרגישה נוח כי הם בעצם צללית. ככה אני לא מצלמת אנשים אקראיים, יש לי ממש בעיה עם זה - מצ"ב כמה תמונות

בשישי בערב אירחתי חברים לארוחת ערב והיה כייף יחד. בכל ערב שישי אני מכינה ארוחה קצת יותר מיוחדת ומדליקה נרות שבת. ככה אני מקבלת את השבת

לצפיה ב-'מה בפינה חברים'
מה בפינה חברים
12/09/2018 | 10:44
16
86
חברים נותנים לנו הרגשה טובה, מאפשרים לנו לחלוק ולתת, נותנים לנו רשת בטחון שכל כך חשובה ברלוקישיין ואפילו נותנים לנו הרגשת שייכות למקום

איזה חברים יש לכם? האם יש לכם העדפה לחברים ישראלים/לא ישראלים/מקומיים/מהגרים?

האם יש אנשים שמראש לא תרצו להכיר כי.....?

האם יש לכם חברים שהם רק שלכם? או שהם חברים של כל המשפחה?

באיזה סיטואציות פגשתם את החברים שלכם?

תרגישו חופשי לשתף פה כל מה שמתאים לנושא 

לצפיה ב-'ההחלטה אם להשאר בסקוטלנד או לא היתה שלי'
ההחלטה אם להשאר בסקוטלנד או לא היתה שלי
12/09/2018 | 11:44
89
ברגע שמצאתי חברה, ידעתי שאנחנו נשארים. היא מצפון אירלנד, לא מקומית, אבל בריטית  לצערי היא לא גרה לידי, ואנחנו לא נפגשות כל שבוע, אבל הקשר הזה איתה היה לי מאוד משמעותי, בעיקר בהתחלה

אין כאן עוד ישראלים, ובהתחלה התחברתי דרך הילדים. בלי לתכנן זאת, מצאתי שכל המשפחות שהתחברתי אליהן, לפחות אחד מבני הזוג מהגר. נוצרה קבוצה של 4 ילדים שלומדים באותו בית ספר וההורים הפכו לחברים שגם יצרו רשת ביטחון אחד לשני

יש לי חברים שאני עושה איתם ספורט ואחרים שאני מתנדבת איתם, וכל מעגל כזה, שונה מהשני ויוצר לי חברויות שונות ומגוונות שמאוד מתאימות לי
לצפיה ב-'זה נושא מאד מורכב ומאד כאוב (אם לא נחסמתי, אפרט מיד):'
זה נושא מאד מורכב ומאד כאוב (אם לא נחסמתי, אפרט מיד):
13/09/2018 | 14:50
4
95

שולחת את ההודעה הזאת כדי לא להשקיע סתם בתגובה, שלא תתפרסם בגלל חסימה.
לצפיה ב-'טוב, אני רואה שלא נחסמתי. הנה תקציר.'
טוב, אני רואה שלא נחסמתי. הנה תקציר.
13/09/2018 | 15:05
3
105

חברים. זה המחיר הכבד ביותר (בעצם, המחיר היחיד) שאני משלמת על ההחלטה המבורכת שלי להגר לספרד, החלטה שהצילה את חיי ממש, ושבמבט לאחור היא היתה ההחלטה הכי חשובה והכי טובה שקיבלתי בחיים שלי. למרות המחיר הזה, הייתי עושה את זה שוב (רק הרבה יותר שנים קודם).  גם בעלי- שהיגר לפה מארגנטינה- מרגיש בדיוק כמוני ונושא החברים הוא המחיר היחיד שהוא משלם על ההגירה (וגם הוא היה עושה את זה שוב בלי לחשוב פעמיים, למרות המחיר).
ואחרי ההקדמה אני אפרט מה המחיר.
מי שמכיר אותך מגיל 5 או 15, מכיר אותך באמת.
זה לא שאין לי חברות פה בספרד, אבל הן לעולם לא יספקו לי את סוג החברויות שיש לי בחיפה.
כשאנחנו פוגשים אנשים בגיל שלושים או ארבעים, אנחנו יכולים להיות האנשים הכי ישרים ואמיתיים בעולם, אבל אנחנו עדיין נעשה איזושהי "קוסמטיקה" לפרטים שאנחנו מספרים כשאנחנו מציגים את עצמינו ומספרים מי אנחנו. הרי אי אפשר לסכם את כל החיים ולעבור על כל פרט ופרט, אז מטבע הדברים, כשאנחנו מסננים ובוחרים מה לספר, אנחנו לא נספר את הצדדים שאנחנו פחות גאים בהם (מה גם שיש הרבה דברים בעבר שלנו שאנחנו מדחיקים, ובעצמינו לא ממש זוכרים).
אבל מי שהיה איתך בגיל חמש או חמש עשרה כבר יודע מי אתה ממקור ראשון. אם הוא עדיין אוהב אותך, אז הוא אוהב אותך באמת.
חוץ מזה, מהגרים בד"כ זזים הרבה בשנים הראשונות עד שהם מתברגים במקום החדש. אז החברות שהיו לי בעיר שגרתי בה קודם, עכשיו כבר רחוקות ממני. החברה הכי טובה שלי פה פוטרה לפני שלוש שנים וחזרה לבילבאו - מאות ק"מ מפה- והחברה הכי טובה שהיתה לי באנדלוסיה, נשארה שם, וזה גם כמה מאות ק"מ רק לכיוון השני. כך שאין לנו ספונטניות של "בואי לקפה" וזה ממש חסר לי פה.
עוד חברה ספרדייה שהיתה הדבר הכי קרוב לחברת ילדות בשבילי, כי הכרתי אותה לפני כמעט עשרים וחמש שנה, עזבה לארה"ב, התגרשה וחזרה משם אחרי עשרים שנה בטקסס, והיא השתנתה שם ברמה כזאת שהיא ממש איכזבה אותי לאחרונה, ועתיד החברות שלנו די מעורפל. גם היא גרה 200 ק"מ מפה בכל מקרה.

לא מזמן הכרתי פה שתי נשים ישראליות בערך בגילי ובאמת יש איזה סוג של התקשרות שהיא מאד "ישראלית", גם אם אנחנו לא מכירות מישראל או מגיל חמש, אני מרגישה שהן מבינות טוב יותר מהספרדיות מי אני ומאיזו משפחה באתי, ואיזה מין טיפוס אני באופן כללי, כי ההקשר הרחב של הסביבה שבה גדלתי ושל כל מה שעיצב את האופי שלי, מוכר להן.  אבל גם הן גרות מאתיים ק"מ מפה, לכל אחת מהן יש ילדים ועיסוקים של גילאי הארבעים, אז ספונטניות ממש אין.

כשאני יושבת בבקרים, או בשישי אחה"צ, לקפה בבר השכונתי מול הבית, ורואה איך השכנות הספרדיות מחברות שולחנות עם חברות שלהן שגדלו ביחד איתן (וגם הילדים שלהן כבר חברים), אני נשרפת מקנאה כי אני יושבת לבד. זה קורה לנו גם בזוג: בעלי ואני שותים משהו בשכונה, מסביב כל השכנים מחברים שולחנות עם חברים, ואנחנו לבד. זה חור בלב וזה מחיר כבד, גם אם הוא שווה את זה.
כשאני בחופש בחיפה, אני כל הזמן בבתי קפה, מוזמנת לאנשים הביתה, יוצאת, מבלה עם חברים. גם מי שבנעורים לא היו חברות קרובות שלי, עכשיו אנחנו כן. זה ההבדל. 

לצפיה ב-'בהחלט מחיר כבד'
בהחלט מחיר כבד
13/09/2018 | 16:56
2
79
מאחלת לך למצוא את החברה/חברים הקרובים שיענו על הצורך הזה בקרוב 
לצפיה ב-'זה כנראה כבר לא יקרה, אבל אני משלימה עם זה באהבה.'
זה כנראה כבר לא יקרה, אבל אני משלימה עם זה באהבה.
13/09/2018 | 17:08
1
82

אגב, יש מי שאומר שאם היו לי ילדים המצב היה שונה, כי ההכרח להיות בקבוצה של ההורים בגן ובבית הספר תמיד יוצר חברויות. זה נכון?
אני נוטה להאמין שכן, כי אמא שלי באמת חברה עד היום של כמה נשים שהכירה כשהייתי בגן, כי הילדים שלהן היו איתי שם.
לצפיה ב-'אני מאמינה שדרך הילדים נוצרים קשרים וזה מאוד עוזר'
אני מאמינה שדרך הילדים נוצרים קשרים וזה מאוד עוזר
13/09/2018 | 17:12
77
אבל כשהאדם המתאים יגיע, הוא יגיע, ויתן מענה גם לצורך הזה 
לצפיה ב-'חברלך'
חברלך
14/09/2018 | 07:13
5
95
נתחיל מזה שהייתי רוב חיי מיזנטרופית, אז מעולם לא הרגשתי חסך בחברויות. נמשיך,מה שמאפיין חברה צעירה כמו מדינת ישראל זו חברות או יותר נכון רעות.אני לא חושבת שיש מלה מקבילה בשפות אחרות לרעות כי היא עמוקה  מאיזור ים המלח המיובש והשרוף.
אני אתן דוגמא מהרשת, אני חברה בקבוצת פייסבוק של היסטוריה , יש בה כמאה אלף חברים וצפונה, באמת תכנים מעוררי השתאות ואנשים עם ידע ענק לפעמים מביאים סיפור על מישהו שמת ממזמן אבל באמת השאיר את רישומו על החברה, לאו דוקא הישראלית, מיד יצוצו כאלו שיגידו אה, הייתי שכן שלו, הכרתי את סבתא שלו, כאילו מישהו מהשכונה חחח,זה מיד מזכיר לי את השיר: העם הזה, העם שכמה טוב שהוא כזה.
כשהגעתי הנה לפני שנות אלף חיפשתי חברלך ישראלים אבל אחרי זמן התנתקתי, רק בגלל שפה משותפת זה לא מספיק לחיבור, מה לעשות יש לי דרישות מבני אדם. המקומיים מאד לא חברותיים ככה הם גם בינם לבין עצמם הם לא מי יודע מה מתחברים וזה מתאים לי, לא רק זה גם בין יחסי משפחה, אם מישהו עושה טובה משלמים לו, ראיתי בעיניים שלי לא פעם ולא פעמיים, זה כדי לא להיות חייב אף פעם, זה גם בחיי היומיום, אנשים תמיד משלמים את החובות לא יאמן זה מסביר את העדר השחיתות המושתת פה בדנא. אבל בלי חברים בכלל אי אפשר אז יש לי ארבעה חברי אמת הם חיים בארץ, כולם גברים כי נשים הן מאד מאד שיפוטיות ולהם אני יכולה לספר את צפונות לבי בכל שעה משעות היום והם תמיד מכילים. הם חברים הרבה שנים ויקרים מיהלומים. החבר הכי טוב כמובן הוא הזוגי ותמיד מוכן לשמוע ולהכיל מה שיש לי על סדר היום, הוא פחות פתוח כי חלק מהמנטליות פה היא לא להתלונן, תהיה מבסוט ותסתום, בענין הזה אני צריכה לעבור עוד אינטגרציה.
לצפיה ב-'נשמע מאוד לא פשוט שם'
נשמע מאוד לא פשוט שם
14/09/2018 | 09:48
3
66
יש לי, או יותר נכון היו, כי הם עזבו את האי, זוג חברים שהם שוודים. המנטליות שלהם מאוד שונה ממה שאת מתארת, למרות שהאישה, יותר סגורה ושומרת לעצמה את הקשיים והפרטים האישיים שלה. זה כמובן מאוד אינדיבדואלי, אבל יתכן שהשוודים מאוד שונים מהדנים?
לצפיה ב-'יצא לי להכיר הרבה שוודים כי עבדתי בחברות סקנדינביות במדריד.'
יצא לי להכיר הרבה שוודים כי עבדתי בחברות סקנדינביות במדריד.
14/09/2018 | 09:53
2
75

כמעט כולם נראו לי על הרצף האוטיסטי.
גם בעבודה הנוכחית יוצא לי לפעמים לקיים שיחות טלפון עם סקנדינבים (בעיקר שוודים ופינים), וזה בלתי נסבל ההימהומים חסרי הפשר שלהם והשתיקות הארוכות והמעצבנות.
בקיצור, לא הייתי מחזיקה מעמד שעה וחצי בסקנדינביה, ולא רק בגלל הקור.
מה שכן אני מתה על הסלמון המעושן הנורבגי שמוכרים ב"איקאה". אין בכלל מה להשוות לכל סלמון אחר שטעמתי, זה ליגה אחרת.
לצפיה ב-'הלקסים מנורבגיה באמת טעימים אלו מגרינלנד אפילו יותר'
הלקסים מנורבגיה באמת טעימים אלו מגרינלנד אפילו יותר
14/09/2018 | 15:18
1
75
השתיקות השבדיות מזכירות לי כשהייתי בתיכון, פעם בשבוע היו מקרינים סרט של ברגמן, בתחילת הסרט הגבר היה אומר, הא, אחרי שעה וחצי האשה היתה עונה לו גם כן הא , ככה הסרט היה מסתיים וזה שהעביר הרצאה על הסרט אמר שהוא אמנותי וחדר ללב. ממש.
אם אני משווה את שבדיה לדנמרק , הראשונה נותנת תחושה שהיא יותר אירופאית ובציבילזציה,יש כבישים, בתים,כפרים, תחנות כח, בשבדיה זה יותר גדול ופראי, אתה שואייל את עצמך איפה לעזאזאל אני נמצא,יש מקומות שכאילו נשארו בשנות החמישים של המאה הקודמת ואף אחד לא ביקר שם מאז, אגמים ענקיים וכחולים,שמיים כחולים גם,יערות עד פראיים ועתיקים שנראים כאילו יש בהם טרולים וזאבים. האמת שהם באמת נמצאים שם!
לצפיה ב-'טוב קולנוע סקנדינבי זה זוועת עולם, עם מעט מאד חריגים.'
טוב קולנוע סקנדינבי זה זוועת עולם, עם מעט מאד חריגים.
14/09/2018 | 15:28
68

אני זוכרת את זה מהסינמטק החיפאי בשנות השמונים.
אהההההההההההההההההה  איזה סיוט
לצפיה ב-'הקבוצה הזאת שמאלנית בטירוף. חסמו אותי שם לפני הרבה זמן כבר'
הקבוצה הזאת שמאלנית בטירוף. חסמו אותי שם לפני הרבה זמן כבר
14/09/2018 | 09:50
23
לצפיה ב-'חברויות'
חברויות
14/09/2018 | 14:49
1
69
נדדנו הרבה בארצות הברית. ופה, (בתחנה האחרונה לבנתיים...) יצרתי חברות קרובה. מה שמאפיין את האיזור הזה הוא שהוא פחות אליטיסטי ופחות שיפוטי. אישי היקר הוא סבלן מאין כמוהו לשמוע ולהכיל כל מה שעל ליבי. והוא גם חולק כך שזה הדדי למזלי. ומעבר לגיסתי האמריקאית למהדרין אני קרובה בעיקר למהגרות כמוני שפגשתי בעבודה שלי ו״אשה של״ שפגשתי בעבודה שלו. אבל החברה הקרובה באמת, אחותי מבחירה, הנפש השניה שלי נמצאת במרחק טלפון יומי. ויחי הסקייפ ודומייו.
לצפיה ב-'בהחלט יחי התקשורת בשביל להרגיש קרוב במידת הצורך'
בהחלט יחי התקשורת בשביל להרגיש קרוב במידת הצורך
15/09/2018 | 11:53
14
לצפיה ב-'זה אחד הדברים שמלכתחילה הכי חששתי מהם '
זה אחד הדברים שמלכתחילה הכי חששתי מהם
15/09/2018 | 06:04
1
79
לפני המעבר לארה"ב ובמשך זמן מסוים אחרי המעבר. 
להפתעתי, בקליפורניה תוך כמה חודשים היינו מוקפים בחברים, שחלקם הפכו לחברי נפש של ממש. רובם ישראלים לשעבר, אך לא כולם, אפילו לא כולם יהודים.
והחלק המתסכל ביותר של המעבר מקליפורניה היה הצורך לעזוב את החברים האלה, שכל כך טרחנו לטפח את החברות איתם, ולהתחיל שוב הכל מחדש.
למזלנו, זוג אחד של חברים קרובים עבר לאותו מקום זמן קצר אחרינו, ועוד זוג חברים עבר קצת לפנינו, כך שאנחנו בהחלט לא מרגישים בודדים. כמו כן, יוצא לנו מדי פעם להיפגש עם החברים הטובים מקליפורניה ולנסוע לטיולים משותפים. בנוסף, גם פה כבר הכרנו אנשים וחבורות שאנחנו משתייכים אליהם ומבלים יחד. רובם הם עדיין יותר בגדר ידידים ומכרים מאשר חברים קרובים, אבל זו בהחלט התחלה טובה.
בכל מקרה, כמובן שאין תחליף לחברים הטובים שהשארנו בישראל, כי הרי אדם אהוב וקרוב אחד אינו תחליף לאדם אהוב וקרוב אחר. גם אם יהיו לנו מיליון חברים קרובים פה, תמיד נתגעגע לחברים הוותיקים. אנחנו שומרים איתם על קשר ומתכננים לשמור על הקשר הזה תמיד, לא משנה איפה נהיה וכמה חברים חדשים וטובים נכיר.
לצפיה ב-'נשמע נהדר '
נשמע נהדר
15/09/2018 | 11:51
11
לצפיה ב-'יש פה מישהו שהוריקן פלורנס משפיע אליו?'
יש פה מישהו שהוריקן פלורנס משפיע אליו?
12/09/2018 | 21:48
21
לצפיה ב-'שנה טובה פורום יקר '
שנה טובה פורום יקר
09/09/2018 | 12:44
6
66
שתהיה לכם השנה טבולה בדבש
ובחיוך תתחילו כל יום חדש,
שתזרעו ותקצרו בכל תחום
ושלא יחסר לכם מאום,
בריאות ואושר תחילה
יגשימו לכם כל משאלה,
שנה טובה והרבה נחת,
שתהיה שנה מוצלחת 
לצפיה ב-'אמן, גם ממני'
אמן, גם ממני
10/09/2018 | 18:38
1
51
אתמול ספרתי המון ציפורים נודדות כשישבתי על המרפסת.
לצפיה ב-''
10/09/2018 | 19:08
4
לצפיה ב-'שנה טובה ומבורכת !!!!!!!!!!!'
שנה טובה ומבורכת !!!!!!!!!!!
10/09/2018 | 23:02
1
16
לצפיה ב-''
10/09/2018 | 23:14
5
לצפיה ב-'שנה טובה ומתוקה לכל יושבי הפורום '
שנה טובה ומתוקה לכל יושבי הפורום
11/09/2018 | 21:40
1
9
לצפיה ב-''
12/09/2018 | 09:42
3
לצפיה ב-'מה בפינה הוקרת תודה'
מה בפינה הוקרת תודה
05/09/2018 | 10:20
65
להוקיר תודה על מה שיש לנו מאוד מתאים לראש השנה. את הפוסט הזה לקחתי  מ"מנהיגים את החיים"
https://www.facebook.com/%D7%9E%D7%A0%D7%94%D7%99%...

מתח, לחץ בטחוני, משפחתי, חברתי ועוד גורמים לילדים ומבוגרים לפחד.
הוקרת תודה היא טכניקה עתיקה, יעילה ונפוצה בתרבויות שונות בהן היהדות –לומר "מודה אני”.
ההודייה ממקדת אותנו בחיובי, בשפע שיש בחיינו בהם כל הדברים שאנו מקבלים אותם כמובנים מאליהם (קורת גג, מזון, בריאות, יחס חם ועוד…)
הוקרת תודה כשגרה מעצימה את תחושת הערך והביטחון העצמי ומסיעת להתמודדות במצבי לחץ.
הוקרת תודה קוטעת רצף מחשבות שליליות ומאפשרת חשיבת שפע.
תפקידנו כהורים לעזור לילדינו להתחבר אל חשיבת השפע להראות שהוא קיים בכל מקום גם שלעיתים נדמה שחסר
כיצד נעשה זאת ?
בחרו מועד המתאים לכם ולידכם ושוחחו עימם שתפו אותם על מה אתם מוקירים תודה כעת, מה יפה ונעים כעת בעינכם ואז שאלו אותם מספר שאלות זהות על מנת לכוונם למציאת השפע.
טכניקה זו ניתנת ליישום גם עם ילדים צעירים יותר. שאלו אותם שאלות מנחות:
האם אתה רואה דבר יפה ונעים בסביבה שלך?
האם יש משהו שאתה יכול להודות על המצאותו בסביבתך?
איזה מחשבה גורמת לך לשמוח?? ועוד ..

לצפיה ב-' ערב ראש השנה אוטוטו כאן – 9/9'
ערב ראש השנה אוטוטו כאן – 9/9
03/09/2018 | 16:57
22
85
איך אתם חוגגים/מציינים את החג? איזה כייף שזה נופל על סופ"ש
האם יש לכם מאכל שתמיד נמצא על שולחן החג?
האם שולחים שנות טובות? באיזה דרך? (דואר, רשתות חברתיות, SMS וכד')
האם יש לכם מסורת לראש השנה?
איזה שיר לראש השנה אתם אוהבים? שימו לינק מיוטויב שיהיה לנו שירשור חגיגי במיוחד 

תרגישו חופשי לכתוב כל מה שקשור לראש השנה
והכי חשוב.... שנה נהדרת 

לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
04/09/2018 | 03:00
67
אנחנו מארחים את ארוחת החג ואחר כך הולכים לבית הכנסת.  אני מאד אוהבת את הבישול המשפחתי לחג. ואת ההליכה המשפחתית לבית הכנסת. 
לצפיה ב-'חשבתי לחכות לערב ראש השנה עצמו'
חשבתי לחכות לערב ראש השנה עצמו
04/09/2018 | 11:51
12
108
אבל אם כבר התחיל שירשור, אז:
לצפיה ב-'שנה נפלאה '
שנה נפלאה
04/09/2018 | 17:42
15
לצפיה ב-'והיום נמצא רימון מושלם לארוחת ראש השנה'
והיום נמצא רימון מושלם לארוחת ראש השנה
08/09/2018 | 16:45
10
71
לצפיה ב-'בחוץ או בסופר?'
בחוץ או בסופר?
08/09/2018 | 22:22
9
14
לצפיה ב-'בבלגיה?'
בבלגיה?
09/09/2018 | 12:25
8
65
ברור שבסופר! 
והוא הגיע מישראל, אמרתי?
לצפיה ב-'נחמד למצוא בסופר מוצרים מישראל - שנה נפלאה לכם '
נחמד למצוא בסופר מוצרים מישראל - שנה נפלאה לכם
09/09/2018 | 12:38
15
לצפיה ב-'ענף ייצוא רווחי בישראל'
ענף ייצוא רווחי בישראל
09/09/2018 | 12:52
6
73
תעשיית הנשק פורחת ומחכה לשדות הקרב שידאגו לייצור תמידי.
לצפיה ב-'פפפפפפחחחחחחחחחחח!'
פפפפפפחחחחחחחחחחח!
09/09/2018 | 14:43
5
62
בבלגיה האנטישמית מוכרים רימונים מישראל! אינך מתפעל מכך?
(יכול להות שגם רימוני יד קונים בבלגיה מישראל, אבל, מצד שני, כשהצבא משתמש ברובי עץ, לא בטוחה האם הם קונים רימוני יד או רימונים סתם, ולא מהם תצמח כלכלת ישראל.)
לצפיה ב-'אבל מטה המוסד באירופה '
אבל מטה המוסד באירופה
09/09/2018 | 15:44
4
58
תמיד היה בבריסל,קורסי אבטחה ישראלים שונים התקיימו בבלגיה.
אנטישמיות?
לצפיה ב-'רימונים לא מגיעים אליהם בדואר דיפלומטי?'
רימונים לא מגיעים אליהם בדואר דיפלומטי?
09/09/2018 | 23:29
3
56
דואר דיפלומטי אינו נחשב יצוא.
מה, היא לא אנטישמית? אז למה זה מה שישראלים מספרים לי כבר קרוב לעשרים שנה?
לצפיה ב-'את לועגת או מתלוצצת?'
את לועגת או מתלוצצת?
10/09/2018 | 15:01
2
45
מדינה אנטישמית לא היתה מאפשרת קיום של הכשרת אנשי בטחון ישראלים בתחומה כך שאפשר לשלול זאת על הסף.
לצפיה ב-'מהו סרקזים?'
מהו סרקזים?
10/09/2018 | 15:13
1
59
זו לא בדיחה, ולא לעג. ברור לי שבלגיה, כמדינה או חברה, אינה אנטישמית. אבל זו לא מה שנאמר לי חזור ונאמר על ידי ישראלים. החל מימי התביעה נגד שרון, וכלה בהגירה מוסלמית כיום. הובטח לי כבר ששכניי יום אחד יחרטו צלב קרס על ביטני בסכין כהה, אז כשמספרים לי שרימונים (מתכוונים לרימוני יד במקום לרימונים למאכל) הם יצוא בטחוני, אני מייד חושבת על אותו סוג אנשים הרואה בתעשייה הבטחונית את חזות הכל. ואלו, לא משנה עד כמה אתה תאמר שאיפשור קיום הכשרת אנשי בטחון ישראלים בתחומה מצביע על אי-אנטישמיות, משוכנעים מעל לכל ספק שבלגיה היא חזות האנטישמיות.
(וכל האמור לעיל אינו מתעלם מכך שאנטישמיות קיימת בבלגיה, כפי שקיימת בכל מקום אחר, כי אנטישמיות היא רק מקרה פרטי של גזענות, וגזענות קיימת בעצם קיומה של האנושות.)
לצפיה ב-'לאחר מעשה הואנדאליזם במסעדה בקיימניץ'
לאחר מעשה הואנדאליזם במסעדה בקיימניץ
10/09/2018 | 15:28
46
מייד קיבלתי שלל התראות משוחרי שלומי בארץ,התשקורת שם געשה וחזרה בדמיונה הפרוע לשנות השלושים של המאה הקודמת .כשבעצם אני ביקרתי במסעדה המדוברת עם חברים גרמנים לפני בדיוק 18 שנה.ובמבחן המציאות אם המקום שורד ומשגשג מאז ללא פרעות ולילות בדולח הרי שהחיים כאן דבש.
לצפיה ב-'שנה טובה!'
שנה טובה!
04/09/2018 | 12:21
3
79
אנחנו בבית ביום ראשון ערב חג.ביום שני אנחנו נוסעים לחופשה משפחתית אחרונה לפני תחילת הלימודים.נוסעים ליוון ביום שני חוזרים בשבת ה15.09.
ב17.09 מתחילים את הלימודים.
מנצלים את ימי הקייץ האחרונים.

תפוחים ודבש!תמיד יש .רוצה להכין חלה מתוקה ואולי קינוח,נראה.
לצפיה ב-'שנה נפלאה!!!! '
שנה נפלאה!!!!
04/09/2018 | 17:54
2
67
יש לי מתכון שמרים מדהים!!!!!! האמת היא שלא ניסיתי אותו כחלה, אבל לא נראה לי בעיתי

חופשה נפלאה לכם!!!!
לצפיה ב-'תשלחי את המתכון!'
תשלחי את המתכון!
04/09/2018 | 18:49
1
35
תודה!
לצפיה ב-'בצק שמרים / שושני שמרים'
בצק שמרים / שושני שמרים
04/09/2018 | 19:03
52
המתכון הוא לשושני שמרים, אבל את יכולה לעשות איתו גם חלה

150 גרם חמאה
500 מ"ל חלב
50 גרם שמרים טריים או כ-21 גרם שמרים יבשים (כמו שימרית בשקיות)
100 גרם סוכר
חצי כפית מלח
800 גרם קמח
למילוי:
כ- 150 גרם חמאה רכה מאוד למריחה
100 גרם סוכר
קינמון לפיזור
ביצה למריחה לפני כניסה לתנור
גבישי סוכר לתפזורת (אני לא השתמשתי)

ממיסים את החמאה בסיר ומוסיפים את החלב. מחממים עד 37 מעלות צלזיוס.
בקערה גדולה שמים את השמרים (שאני מעדיפה תמיד להתפיח לפני כן, כי כבר קרה לי שהם לא תפחו), סוכר, קמח ומלח ומוסיפים את החמאה והחלב המומסים

לשים את הבצק עד שהוא לא נדבק לידיים והקערה, ומשאירים לתפוח עד שמכפיל את גודלו

לשים את הבצק שוב ומחלקים ל-4 חלקים, מכל חלק מרדדים עלה בצורת מלבן
ומורחים שיכבה דקה של חמאה
ומפזרים סוכר וקינמון מעל
מגלגלים כל מלבן לגליל וחותכים אותו לכ-10 עיגולים
שמים על מגש אפיה עם נייר אפיה לתפיחה אחרונה

אחרי התפיחה מורחים ביצה ומפזרים גבישי סוכר (אני לא שמתי) מעל השושנים ומכניסים לתנור מחומם מראש ל-225-250 מעלות צלזיוס לכ-10 דקות או עד שמשחים

יוצאים כ-40 יחידות

בהצלחה 
לצפיה ב-'עדין לא החלטתי מה אני עושה'
עדין לא החלטתי מה אני עושה
04/09/2018 | 18:05
90
הבת שלי מופיעה ביום א' באיזה הצגה במסגרת פסטיבל המדע שמתקיים פה, ככה שאין לי את כל היום איתה לעשות מהיום הזה קצת שונה. אני יכין ארוחת ערב חגיגית, עם לחמניות או עוגות שמרים מתוקות, תפוחים ודבש ושולחן חגיגי עם נרות

כשבוני היתה קטנה היינו מכינות שנות טובות ושולחות לארץ, זה נגמר לפני כמה שנים ואני הייתי שולחת רק לאבא שלי. הוא כבר לא יקבל ממני ברכות יותר  כי הוא לא איתנו ואני רק יברך במדיה החברתית

לצפיה ב-'בספרד מוכרים תמרי מג'הול ישראליים, בעיקר בחג המולד.'
בספרד מוכרים תמרי מג'הול ישראליים, בעיקר בחג המולד.
10/09/2018 | 11:52
2
26
לצפיה ב-'אין תמרים שמשתווים להם'
אין תמרים שמשתווים להם
10/09/2018 | 15:13
1
61
אומנם בחנויות שמנגינת הרקע בהן הם קריאת המואזין מסתירים כאן את מוצאם הצברי אבל כרגיל כמו במזרח התיכון האיכות מנצחת.
לצפיה ב-'נכון. וראיתי מג'הול ישראלי אפילו בפטגוניה'
נכון. וראיתי מג'הול ישראלי אפילו בפטגוניה
10/09/2018 | 15:18
36
לצפיה ב-'אתמול היה רק חצי יום לימודים'
אתמול היה רק חצי יום לימודים
04/09/2018 | 11:47
3
129
בפועל, היום יום הלימודים הראשון מבחינה מעשית. אי לכך ובהתאם לזאת, הסטריית הילדה שונאת השינויים שלי יצאה היום. היא ישבה במכונית (החל משבוע הבא תצטרך להתנייד בתחבורה ציבורי) ובכתה מכל מיני סיבות עלומות. טוב, לא לגמרי עלומות, אך לא חשובות למטרות הסיפור.
כמעט עשרים דקות אחרי עשר, בסוף הפסקת הבוקר, היא שלחה לי אסאמאס:
im safe
יופי. ילדה אחראית. מרגיעה את אמא, ועושה זאת באנגלית, שזו שפה קלה יותר לאמא לקרוא בה הודעות על הטלפון מפלמית (לא ממש, אבל כך הילדה חושבת, אז איני מפריעה לה להתאמן באנגלית). עניתי שאני שמחה שהיא בסדר, ושאלתי האם יש משהו שהיא צריכה ממני לפני סוף היום. היא לא תראה את ההודעה בכל מקרה לפני הפסקת הצהריים, אבל לפחות זו הפסקה של חמישים דקות ולא רק עשר דקות, כך שיהיה לה זמן לבדוק, ואולי גם לענות.
אבל אחרי שעניתי לה בזריזות, בתקווה שלפחות תראה את תגובתי לפני שתכבה את הטלפון שוב, הלכתי לבדוק בהיסטרייה אתרי חדשות.

לכו תסבירו לילדה פלמית שאני ישראלית, והודעה ככה סתם באמצע היום שהכל בסדר, גורמת לי מייד לחשוש שקרה משהו המצריך הודעת הרגעה.
(לא, לא קרה כלום, בדקתי את כל אתרי החדשות המקומיים, כמו גם של המשטרה ובית הספר.)
לצפיה ב-'כנראה חשבה עלייך באותו הרגע והחליטה לכתוב.'
כנראה חשבה עלייך באותו הרגע והחליטה לכתוב.
04/09/2018 | 12:15
1
70
יכול להיות שכן חוותה משהו חדש.
הייתי שואלת בערב מה קרה שהחליטה לכתוב.
גם הילדים שלי התחילו לכתוב לי באנגלית.אין להם עברית בטלפון והרבה יותר נוח להם ככה,אני זורמת.
ושיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'בינתיים כבר אמצע הפסקת צהריים'
בינתיים כבר אמצע הפסקת צהריים
04/09/2018 | 13:36
78
הילדה ענתה שאינה זקוקה לכלום ממני. 
בסדר גמור מבחינתי.
לצפיה ב-'אולי היא רצתה להגיד לך שהיא בסדר'
אולי היא רצתה להגיד לך שהיא בסדר
04/09/2018 | 17:52
72
אחרי הבוקר הסוער, ובחרה מילה שהיא יודעת לכתוב באנגלית?

הרגת אותי עם ללכת לבדוק באתרים מה כבר קרה  אפשר להוציא אותנו מישראל, אבל לא את הישראליות מאיתנו  כל כך מבינה את זה
לצפיה ב-'יש לכם ספרים בבית ספר?'
יש לכם ספרים בבית ספר?
31/08/2018 | 17:47
39
99
אתמול קניתי (באיחור אופנתי) את כל הדברים ברשימת הציוד לבית ספר שכוללת עפרונות, עטים, מחברות ושאר ציוד משרדי. אין אצלנו חוברות עבודה. מקבלים דפים בבית ספר. שיעורי בית שנה שעברה היה ממש מעט (5 דקות חשבון ליום ו20 דקות קריאה, כלומר דף עבודה ליום). החשיפה למה קורה בבית ספר היתה יחסית נמוכה (מדעים ושפות לא חוזר הביתה).

במדינה שלכם יש ספרי/חוברות? אתם יכולים לראות מה עושים בבית ספר באופן שקוף? יהיה מעניין לשמוע על איזה מדינה מדובר (אנחנו בניו ג'רזי ארה"ב)
לצפיה ב-'אין'
אין
31/08/2018 | 18:08
2
77
חוברות עבודה ואין ספרי לימוד.
אנחנו גים בקולורדו, ויש לי ילדים ביסודי ובחטיבה.
רשימת הציוד של היסודי די צנועה ואכן כוללת ציוד משרדי שמיועד לכלל הכיתה ואינו ציוד אישי לתלמיד, ולכן אסור בתכלית האיסור לרכוש מותגים מכל סוג שהוא.
עלות סביב ה 30-40 דולר לילד.
הבת התחילה השנה חטיבה והרשימה שלה הייתה מעט יותר ארוכה, ובסוף עם קצת פיצ'פקעס ללוקר, הסתכמה בכ $90, ללא חוברות עבודה או ספרי לימוד אותם מספק בית הספר. 
כן נדרש תשלום של כ $60 עבור השתתפות בנבחרת האתלטיקה הקלה של בית הספר, אבל היא גם קיבלה חולצת JERSEY די יפה האמת, שאיתה היא מתחרה כשהיא מייצגת את בית הספר.
שיעורי הבית ביסודי די מינימאלים, ומסתכמים באיזה דף חשבון פעם בכמה ימים, ואיזה דף מילים למבחן בספלינג. לרוב הילדים מסיימים את העבודה כבר בבית הספר כשיש להם FREE TIME. כן נדרשים לקרוא 30 ד מידי יום.
בנתיים לשמחתי לא רואה שהבת קורעת תחת נטל שיעורי הבית בחטיבה, גם היא לפעמים מספיקה לסיים חלק ניכר עוד בבית הספר. כן יש כל יום שיעורים בחשבון.
ולגבי מה שקורה בבית הספר - בחטיבה יש מערכת ממוחשבת שנקראת POWER SCHOOL שגם התלמידים וגם ההורים יכולים להיכנס אליה באופן חופשי ולראות מה קורה. יש שם ציונים, מטלות וכל מה שקשור לתלמיד כך שאני יכולה לראות בדיוק מה קורה בכל זמן. 
ביסודי, כל מה שהם עושים בבית הספר בין אם זה עבודה בכיתה או מבחנים או וואטאבר, מגיע הביתה ב FRIDAY FOLDER כך שניתן בקלות לעקוב אחרי מה שקורה בכיתה, ואיפה נמצא הילד שלך בכל זה
לצפיה ב-'לא דייקתי - גם אנחנו מקבלים הביתה דפי עבודה שבועיים'
לא דייקתי - גם אנחנו מקבלים הביתה דפי עבודה שבועיים
31/08/2018 | 23:06
1
54
אבל בסוף השנה קיבלנו ערימות של דברים שלא ראינו תוך כדי השנה. מה שקצת משונה לי (בהשוואה לשיחות עם אחי שמגדל ילדים באותו גיל בישראל), זה שאין לנו יכולת לראות מה מתוכנן לשנה, מה בוצע לעומת התכנון ומה התמונה הכללית. אני ציפיתי שיגיעו לכפל שנה שעברה, ובקושי נגעו בזה. אין לי דרך לדעת אם זו היתה התוכנית כל הזמן או "שלא הספיקו" או שהמורה שלו החליטה לא לגעת בזה (כי כל מורה מקבלת קצת חופש בבחירת הנושאים). בגדול קצת חסרה לי תמונת על של לאן הדברים הולכים
לצפיה ב-'אין אצלנו אפשרות לדעת מה תוכנית הלימודים מראש'
אין אצלנו אפשרות לדעת מה תוכנית הלימודים מראש
01/09/2018 | 12:45
48
אבל בסוף השנה, מקבלים הערכה. שם מעבר למה שכתוב על הילד בכל נושא נלמד, מצויין המיקום שלו מול הציפיה (מה שהילדים אמורים לדעת בסוף השנה) דהיינו: מתחת לציפיה, לפי הציפיה או מעל. זה נותן להורה תמונה איפה הילד שלו נמצא
לצפיה ב-'סקוטלנד'
סקוטלנד
31/08/2018 | 22:31
2
71
אין ספרים. הם עובדים עם דפי עבודה במידת הצורך.

ביסודי היתה להם מחברת שהיו שמים בה עבודות מייצגות של כל נושא. המחברת הזאת הגיעה הביתה בסוף כל רבעון, כך ההורים יכלו לדעת איזה נושאים למדו בכיתה

שיעורי בית ביסודי היו כ 10 דקות ביום גג, לא כולל קריאה. הם ציפוי שהילדים יקראו לפחות 10 דקות כל יום
לצפיה ב-'מעניין. גם אצלכם אין ספרים'
מעניין. גם אצלכם אין ספרים
31/08/2018 | 23:08
1
54
אני תוהה מאיפה ישראל העתיקה את הקונספט הזה. אחי מספר על המשקל של התיק שהילדה סוחבת אל ומהבית ספר כל יום. אצלנו אין קניית ספרים, אין סחיבת תיקים, אין קניות של ערימות של ספרים במחיר יקר. יתרון אחד.
לצפיה ב-'לדעתי בבריטניה למדו עם ספרים בעבר, אבל עברו לדפי עבודה'
לדעתי בבריטניה למדו עם ספרים בעבר, אבל עברו לדפי עבודה
01/09/2018 | 13:01
55
אתמול ראיתי חלק מאיזו תוכנית של "כאן11" על מורה שקיבלה הזדמנות ללמד בדרך אחרת. מה שהפתיע אותי זה שזאת הדרך בה למדה הבת שלי בכיתות א' ו-ב', לפני שש שנים בסקוטלנד, וזאת הדרך בה אני למדתי בכיתה א' עד ה', פחות או יותר (לפני יותר מ-40 שנה  ), בתור שיטת לימוד נסיונית שנקראה, שיטת הפינות. יתכן שהשיטה לא הצליחה? 

ואיך אני יודעת שכך הם למדו? כי הייתי שם בכיתה. כל יום ב' הייתי מגיעה בהתנדבות לביה"ס לעזור בפעילות מחוץ לביה"ס בתור הורה מלווה. בימים שלא יכולנו לצאת החוצה, הייתי נשארת בכיתה ועושה משהוא אחר עם הילדים, והמורה היתה יושבת עם 3 ילדים, בדיוק כמו בתחילת הכתבה, ועוברת איתם על החומר. שאר הילדים היו בפינות שונות בכיתה. חייבת לציין שבכיתה היה הרבה יותר שקט מאשר בכיתה בכתבה  

מצ"ב לינק לתוכנית:

לצפיה ב-'בבלגיה'
בבלגיה
01/09/2018 | 14:39
4
97
בבתי ספר יסודיים מקבלים הכל מבית הספר. כולל ציוד כתיבה, למרות שאותו מותר לקנות אישית.
בחטיבת ביניים דברים משתנים, ומתחילים לקנות ספרים, בהתאם למסלול הלימודים הנבחר.
גם אלו וגם אלו שומרים את רוב הציוד בבית הספר, ולוקחים הביתה רק את מה שצריך לטפל בו בבית. מכיוון שאיני סובלת בתי ספר, אני מנסה לא להתעדכן יותר מדי, מעבר לסריקה זריזה של ספרים בימים הראשונים, כשצריך לעטוף אותם.
בחטיבת הביניים המתחילה ביום שני לא שלחו רשימת ציוד נלווה לפני תחילת שנת הלימודים, אבל הזמנת הספרים הגיעה לבתים שבוע שעבר. אז עכשיו אני תוהה מדוע דווקא אילנה נחשב שם מקובל בחברה היהודית על פי ספר הלימוד של הקתוליות. (לימודי דת הם לימודי חובה עד סוף י"ב בבלגיה. חשבתי שהילדה הולכת לביה"ס כללי סוף כל סוף ואוכל לשלוח אותה ללימודי אתיקה, אך הילדה הזדעזעה עד עמקי נשמתה והתעקשה להרשם ללימודי דת "נורמליים", ומבחינתה קתוליות זה נורמלי לעומת פרוטסטניות, איסלם, יהדות, הינדו, שינטו או אתיקה. אחרי ששנה שעברה היא למדה על הנחת תפילין, קשה לומר שאני מופתעת שהשנה לומדים על עלייה לתורה של בני מצווה, רק שהשם אילנה עדין מוזר לי. מזל שלא ינטע. אולי זה שם פופלורי מדי בפלנדריה מכדי לתת אותו לקבוצה מסויימת כלשהיא.)
לצפיה ב-'לימודי דת'
לימודי דת
02/09/2018 | 09:48
2
66
מזל שבגרמניה אפשר להימנע מהם ולבחור אתיקה במקומם.
אולי פעם גם בבלגיה יפסיקו עם הכפייה הטיפשית הזאת.
לצפיה ב-'גם זה נקרא לימודי דת'
גם זה נקרא לימודי דת
02/09/2018 | 12:19
1
77
אחת מן הבחירות בלימודי דת היא zedenleer (לימודי מוסר) שאינם כבולים למוסר דתי מסויים. לשם רצינו לשלוח אותה. היא זו שלא רצתה.
לצפיה ב-'זה הרע במיעוטו,המורה לצערנו תיאולוג'
זה הרע במיעוטו,המורה לצערנו תיאולוג
02/09/2018 | 14:54
63
ובאמת  התקשר אלי פעם על מנת לאמת את סירוב הבן לספר על מנהגי יהדות בגלל אי האמונה בשטויות.
לצפיה ב-'התנתקתי מהמחשב לסופש, אבל זה פשוט מרתק'
התנתקתי מהמחשב לסופש, אבל זה פשוט מרתק
04/09/2018 | 20:26
46
אני מקבלת בטבעיות את זה שאין דת בבית ספר. לא יודעת איך הייתי מרגישה אם הוא היה נאלץ להתמודד עם זה בבית ספר. מצד שני, זה חסר לו. הוא מרגיש שיש לו זהות שהוא לא מבין (מתבלבל לו לפעמים אם זה יהודים או ישראליים שמדברים עברית לעומת חוגגים חנוכה ופסח)
לצפיה ב-'במדינות בהן ילדינו הלכו לבית ספר '
במדינות בהן ילדינו הלכו לבית ספר
02/09/2018 | 03:52
6
86
(ציבורי) בית הספר נותן ספרים בתחילת השנה לקחת הביתה (ויש להחזירם בסוף השנה)  או נותן גישה לעותק דיגיטלי. 
המורים מפרסמים (ומדובר כבר בתיכון) מה הם מלמדים, מה המבחנים ושעורי הבית והכל און ליין. מיילים נשלחים באופן כללי מהמורים מה קורה ומה צפוי.  כולל אזהרות כלליות אם הרבה ילדים לא הגישו משהו או קיבלו ציון לא טוב. אני מעבירה את זה ישר לילדי. שהם יקראו. לדעתי בתיכון מערבים אותי יותר מדי. ילדים בגיל הזה צריכים להיות בעלי אחריות אישית גבוהה יותר. ההבדל היחיד הוא בשעורי הקולג׳ שהם משתתפים בהם. שם נדרש שנקנה ספרים (יקרים ביותר עלי לציין) אבל אין תקשורת עם המורים כי מתייחסים אליהם כאל תלמידי קולג׳. 
לצפיה ב-'מאוד שמחתי בשנים קודמות שהילד (יסודי) לא ידע מתי הוא "נבחן"'
מאוד שמחתי בשנים קודמות שהילד (יסודי) לא ידע מתי הוא "נבחן"
04/09/2018 | 20:30
5
42
הוא כזה לחוץ באופן טבעי, שאני לא בטוחה שהידיעה שהוא עושה מבחן היתה מועילה לו ולא מפריעה לו. קשה לי לחשוב על מה יהיה בתיכון, אבל בהחלט צריך לתת כאן לתיכוניסטים יותר אחראיות כדי שיבינו שזה בידיים שלהם. אחר כך לא פלא שמגיעים סטודנטים שטעו במבחן ושואלים אותי אם אני יכולה להעלות להם את הציון למרות שהם טעו כי היו להם כוונות טובות (מה זה קשור בכלל).

היה לי דיון ארוך עם אחי בנושא האם תחרותיות תורמת לילדים להגיע להישגים טובים יותר. מאוד קשה לי עם התחרותיות האגרסיבית בישראל. מצד שני, אני לא בטוחה שהגישה האמריקאית של "השתתפות חשובה יותר ממצוינות" עולה בקנה אחד עם מה שאני מאמינה בו. המדד של הציונים וההצלחה היחסית מאוד מורכב בעיניי
לצפיה ב-'ראיתי איזו תוכנית שראיינו מורה בבית ספר באזור עם ילדי מצוקה'
ראיתי איזו תוכנית שראיינו מורה בבית ספר באזור עם ילדי מצוקה
04/09/2018 | 23:17
4
40
כמו שזה נקרא בארץ. היא אמרה שמה שהיא רואה שם, זה שהילדים שמצליחים בלימודים, הם הילדים שלא מוותרים. נקודה מענינית
לצפיה ב-'זה נכון לכולם, תמיד, ובכל נושא'
זה נכון לכולם, תמיד, ובכל נושא
05/09/2018 | 09:05
3
37
מחקרים מראים שלא כמות הטעויות והכשלונות מצביעה על יכולתו של תלמיד להצליח, אלא יכולתו להתגבר על כשלון ולהמשיך הלאה.
זו הסיבה שההמלצה היא לשבח ילד יותר על התאמצות מאשר על הצלחות. 
אין זה אומר שצריך לומר שההשתתפות חשובה יותר מהתוצאה, אלא לעודד ילדים להתאמץ להשתפר ולא לוותר לעצמם. לטווח הארוך, זהו הלימוד החשוב ביותר.
מחקרים שונים גילו כי שיבוח ילדים על תוצאות טובות בגילאים צעירים, ללא התייחסות להתאמצות שלהם ולשיפור הממשי שעשו, מוביל לכך שרבים מהם נשארים בתחומי הנוחות שלהם, ומפחדים לנסות משהו בו לא יהיו טובים ולא יזכו לאותן מחמאות. הם יחזרו שוב ושוב על מה שהם כבר יודעים לעשות, ובלבד שלא יחוו כשלון.
כאשר המחמאות ניתנו על מאמץ והשתפרות, ילדים היו מוכנים לצאת להתנסויות חדשות וללמוד תחומים חדשים, גם אם ידעו כי בתחילה לא יהיו טובים בכך.
לצפיה ב-''
05/09/2018 | 09:42
2
לצפיה ב-'מהנסיון המועט האישי שלי'
מהנסיון המועט האישי שלי
06/09/2018 | 01:14
1
28
זה בעיקר תלוי באופי של הילד.
כל שלושת הילדים שלי מקבלים את אותן מחמאות על אותם דברים, נו, פחות או יותר ... והיכולת שלהם להתגבר על כשלונות ולהמשיך הלאה, לנסות דברים חדשים, להינות מהתהליך ולא רק מהתוצאה - שונה מאוד. 
מה שגורם לי לתחושה שיש לי פחות "שליטה" במה שאני עושה ואומרת, ומה שקיים בהם בפנים הוא זה שקובע בסופו של יום
לצפיה ב-'סטטיסטיקה אנושית'
סטטיסטיקה אנושית
07/09/2018 | 13:49
27
זו בעיה לכמת התנהגות אנושית מכיוון שכל אדם הוא עולם בפני עצמו. לרוב ההורים עם ילד אחד, שניים, שלושה, יש נסיון עם ילדיהם הפרטיים, אך להקיש מכך על כלל הילדים בלתי ניתן. המדגם קטן מדי. ככלל, בכל קבוצה לומדת, הגישה שתשיג את מירב התוצאות, לא תהיה זו שתחמיא לתלמידים בהצלחותיהם בלבד ותקווה שהם יגדלו להבין שבדרך להצלחות עוברים דרך כשלונות, אלא זו שתחמיא לילדים על התגברות על כשלונות.
כמבוגרים איננו חייבים להנות מהליך הלימוד, אך רובנו גם יודעים שלימוד טוב הוא כזה שלמד גם מהי טעות וכיצד לתקן אותה. שהסבירות לדעת משהו היטב למן הפעם הראשונה (לא בפעם הראשונה, אלא מהפעם הראשונה והלאה) הוא אפסי. מה שאנו יודעים למן הפעם הראשונה אינו נלמד באמת. הוא פשוט ידע קיים.
ילדים עדין לא למדו זאת. הם עדין צריכים ללמוד זאת. השוני האנושי יגרום לזה
- שחלקם ילמדו זאת מתוך נסיונם בעצמם, גם ללא אמירה מצד המבוגרים, ועל אלו נראה כי מחמאות על הצלחה עובדות בצורה הטובה ביותר. (לומר לי כילדה שאיזה יופי שלא הצלחתי לעשות משהו ועכשיו כן רק גרם לי להתרגז על המבוגר שאמר זאת, זה נראה לי ברור ומובן מאליו שקודם לא ידעתי וטעיתי, ועכשיו התנסתי ואני יודעת.)
- חלקם יפגעו מכל אמירה על טעות, ויתקפדו כלכך שנראה כי אינם מסוגלים ללמוד גם כאשר האמירה על הטעות כוונה להיות מחמאה על ההצלחה העכשוית. (לומר לבתי בכיתה ז' שבכיתה א' היה לה קשה ללמוד אותיות אבל עכשיו היא קוראת נהדר וזה סימן שהיא יכולה להתגבר על קושי, זה מתכון לצרות.)
- רובם נמצא בטווח ביני לבין בתי.
הדבר הברור היחידי הוא שכל כולם צריכים להטמיע את העובדה שכדי להצליח לצריך להתגבר על כשלונות. ללא הבנה שכזו קשה להתקדם הלאה. מורים והורים צריכים ללמוד את הדרך הטובה ביותר ללמד כל ילד את העובדה הזו, אבל עדין הם צריכים ללמד זאת. (כן, גם לילדים מהסוג הראשון צריך ללמד זאת. זה רק יהיה יותר קל ויותר מהר.)
לצפיה ב-'בולגריה'
בולגריה
02/09/2018 | 12:48
73
בהחלט יש המון ספרים.מכיתה א' עד ד' יש צהרון כך שלא אמורים לקחת הכל הביתה.יש גם 2 ערכות אחת נשארת בבי"ס ואחת בבית.המון שיעורי בית.
מכיתה ה'  לא משאירים את הספרים בביה"ס וצריך לסחוב בתיק כל יום וגם אין כבר צהרון.שיעורי בית יש ,מבחנים יש המון.וגם שיעוריים פרטיים כי לדוגמה  מתמטיקה לומדים המון חומר וזה גם קשה.
את הספרים קונים רק אחרי שמתחילים ללמוד ולא לפני.צריך לקנות מחברות וציוד לפני.
וכמובן שאנחנו מתחילים ב17.09
לצפיה ב-'מדינות קליפורניה וושינגטון'
מדינות קליפורניה וושינגטון
06/09/2018 | 02:14
19
64
ביסודי נותנים גם מלא ספרים וגם דפי עבודה. צריך לקנות ציוד כתיבה, אך גם מבקשים מהילדים להביא תרומות ציוד שיהיה בכיתה למי שאין לו. בחטיבה יש רשימת ציוד יותר קצרה, ומחלקים ספרים. אגב, נהוג להביא הביתה רק ספרים שבהם יש שיעורי בית, ואת כל היתר להשאיר בתא הנעול. כך היה, אגב, גם בישראל. בתיכון כבר לא אומרים בכלל מה להביא. יש מלא שיעורי בית, עבודות, בחנים ומבחנים, גם ביסודי. עכשיו, כששניים הולכים לקולג' לסיים שם את שנת התיכון האחרונה, לפתע צריך לרכוש ספרים לבד. הבן רכש היום ספר בפיזיקה וכמעט התעלפנו שנינו, בעלי ואני - 300 דולר!!!! וההשכלה הגבוהה ל-3 ילדים עוד לפנינו.
לצפיה ב-'זה ספר שהם חייבים לקנות?'
זה ספר שהם חייבים לקנות?
06/09/2018 | 09:22
5
40
300 דולר?????
לצפיה ב-'כן, זה ספר חובה עבור הקורס בפיזיקה.'
כן, זה ספר חובה עבור הקורס בפיזיקה.
06/09/2018 | 17:47
4
55
יכול להיות שאפשר להשיג בדרכים אחרות, זולות יותר, אבל אנחנו חדשים לכל עניין הקולג' ורצינו שיבואו מוכנים כבר לשיעור הראשון. כמובן, אילו ידענו שיהיה כה יקר היינו טורחים לבדוק ולברר לפני זה, אבל פשוט לא העלינו בדמיוננו שזה יהיה המחיר. בדרך כלל, ספרים רגילים ממש זולים פה.
לצפיה ב-'זה מסוג הדברים שלא חושבים עליהם למרות שהם לא מפתיעים'
זה מסוג הדברים שלא חושבים עליהם למרות שהם לא מפתיעים
06/09/2018 | 19:22
3
42
לחנויות מסוימות יש הסכמים עם האוניברסיטה ותקופת מכירה מוזלת. מורים עוברים יותר ויותר לספרים שזמינים חופשי באינטרנט (לפחות בפקולטה של מדעי המחשב) ואין ציפייה שהסטודנטים יקראו או ירכשו את כל הספרים. הספרי חובה צריכים להיות זמינים בספרייה או במכירה מוזלת.

מפחיד אותי מאוד לחשוב על קולג' כאן, אני מרגישה שאני בכלל לא מבינה את השיטה
לצפיה ב-'זו אחת הסיבות שהסכמנו בכלל לתכנית הזו,'
זו אחת הסיבות שהסכמנו בכלל לתכנית הזו,
07/09/2018 | 17:47
2
33
שעדיין נחשבת להם כשנת לימודים אחרונה בתיכון מצד אחד, אך חושפת ומכינה אותם לחיים בקולג' מצד שני. יש לזה מינוסים, כי זה יותר רחוק מהבית ופחות נוח מכל מיני בחינות, ואני כבר יודעת שאדאג הרבה יותר, אבל אני מקווה שבסופו של דבר זה לטובה.
האמת היא שהם החליטו שזה מה שהם מעדיפים לעשות ממש ברגע האחרון (עד אז חשבנו שהם ימשיכו כרגיל בבית הספר ובסביבה המוכרת, כי יהיה להם יותר חשוב להישאר עם החברים, אבל אז הסתבר שחלק מהחברים גם מתכננים ללכת לקולג', מה שבהחלט השפיע על ההחלטה), כך שכל ענייני ההרשמה והקבלה בוצעו תוך זמן קצר מאוד וללא יותר מדי הכנות, והיינו מרוכזים יותר בצד הטכני של איזה תהליכים ומבחנים עליהם לעבור כדי להתקבל ופחות חשבנו על כל מיני היבטים של כביכול "דיה לצרה בשעתה", כמו רכישת ספרים. לא אתפלא אם נגלה עוד הפתעות שונות ומשונות בהמשך.
לצפיה ב-'את יכולה להסביר קצת על התוכנית?'
את יכולה להסביר קצת על התוכנית?
07/09/2018 | 18:36
1
24
אני לא מבינה את מערכת הלימוד כאן. מצד אחד, אני רוצה שהילד יגדל להיות אדם שמח ושלם ולא רואה בהישגיות מטרת על. מצד שני, אני רוצה שהוא יהיה מסוגל ללמוד בקולג' ולעבוד למחיתו, ועושה לי רושם שכאן צריך להיות תלמיד מצויין בשביל זה. קשה לי להבין את המערכת כאן כי היא לא מה שגדלתי בו, אין מבחנים, אין בחנים, אין ציונים. ואז בסוף הולכים לקולג' בשמינית? איך זה עובד? באמצע הדרך (חטיבה?) נעשים הישגיים? רק מצטיינים יכולים ללכת לקולג' או כולם? איך משווים את זה אחר כך בזמן מועמדות לקולג' - כשנת קולג או כמקבילה לתיכון?

אני יכולה להגיד שאני למדתי באוניברסיטה לתואר ראשון במקביל לי"ב והאוניברסיטה התייחסה אלינו כאל תיכוניסטים. היה יותר ליווי אישי (המזכירות הסבירו לנו בעדינות איך להרשם, לאן ללכת, הכניסו אותנו לקורסים שהתאימו לשעות שלנו בלי קשר למכסות הרשמה), היה לנו תרגול נפרד כדי לתת לנו הזדמנות ליצור חברויות וקבוצת תמיכה. בחרתי באוניברסיטה הזאת על פני השנייה שלא הציעה מערכת תמיכה לתיכוניסטים כי זה הרגיש לי מנוכר מדי.

ואני עשיתי תואר אחד באוניברסיטה בחו"ל. זה לא ישראל. זה לא אותן דרישות. זה לא אותו יחס לספרים. זה הבהיר לי כמה פוסט בחול (שזה משהו שאני עושה עכשיו) זה לא כמו תואר בחו"ל (לכאלו שגדלו בישראל). אני חושבת שהתובנה הכי חשובה שהיתה לי היא שגם כשאני חושבת שאני מבינה, יש משמעות נחבאת שאולי פספסתי או דרך פשוטה יותר שלא היתה לי ברורה. מעניין אם הם יכולים ללכת לאיזה משרד/דיקן משהו שמיועד להראות להם את הדרך.
לצפיה ב-'למען האמת, אני גם חדשה לגמרי בעסק,'
למען האמת, אני גם חדשה לגמרי בעסק,
07/09/2018 | 21:27
30
הסמסטר מתחיל רק באמצע ספטמבר, כך שעוד לא התנסינו בלימודים בפועל. אך אני מכירה כאלה שעשו זאת בקליפורניה וכאן (ילדים של חברים, הבת של השכנה ועוד), והם מרוצים בסך הכל. אבל גם בבית הספר, גם בקולג' וגם אנשים שחוו זאת אישית אמרו שבהחלט לא מתחשבים ומחזיקים את היד כמו בבית הספר, והאחריות לדעת את כל המידע ולמלא את כל החובות היא של התלמיד.
אני מבינה אותך, אני גם כהורה תמיד מחפשת איזון בין השקעה בלימודים למנוחה ופעילויות אחרות. אני מאמינה שילדים צריכים לחוות ילדות ונעורים כמו שצריך. בקליפורניה הזדעזעתי מהגישה הסינית (בשכונה ובבית הספר שלנו כמעט כולם היו אסיאתים) שמבטלת כל מה שלא קשור ללימודים ומאלצת את הילדים ללמוד מסביב לשעון, במסגרת בית הספר ומחוצה לה, כשלמורים אין שום אחריות, ומהרגע שיש להם קביעות אי אפשר בכלל לגעת בהם גם אם הם לא עושים כלום או מתייחסים ממש לא יפה לילדים, והאחריות ללמוד את החומר ולהצליח בלימודים ובמבחנים נופלת רק על הילדים. בוושינגטון המצב הרבה יותר שפוי ולמורים באמת אכפת והם מלמדים כמו שצריך. לפחות זה. 
המטרה של הקולג' היא בעצם במקביל לסיום בית הספר לתת לילדים להתחיל להתרגל למסגרת ולדרישות של הקולג'. יש רשימה של קורסים שנספרים לצורך סיום י"ב (ממש לא כל קורס אפשר לקחת כחלק מדרישות החובה), שמתוכם צריך לבחור את המינימום שחייבים למטרה זו, ובנוסף אפשר לקחת קורסי בחירה וללמוד מעבר. מקבלים בסוף תעודת סיום תיכון וגם קרדיטים ללימודים בקולג' בשנים הבאות, כך שיש לזה גם עוד ערך מוסף. 
אני יודעת שבכל סטייט תנאי הקבלה לתוכנית הם שונים, והתוכנית גם נקראת בשם אחר, כך שכל אחד צריך לברר ספציפית בדיסטריקט או בסטייט שלו מה דרישות הקבלה והלימודים. סביר גם שיהיה צורך לעבור מבחנים כאלה או אחרים. 
אגב, אני לא יודעת מאיפה אתם, אך אצלנו יש שיעורי בית, עבודות ומבחנים בשפע, החל מהיסודי וכלה בתיכון.
אני אישית את כל התארים שלי עשיתי בארץ, כך שאין לי שום התנסות בלימודים להשכלה גבוהה כאן או במדינות אחרות.

לצפיה ב-'כנראה שגם בישראל'
כנראה שגם בישראל
06/09/2018 | 12:59
11
39
זה תלוי מקום מגורים ובית ספר.
מעולם לא קבלתי ספרים מבית הספר, הכל נקנה בכספי ההורים לשימוש אישי.
מעולם לא היה לי איפה להשאיר ספרים בבית הספר והם נלקחו הביתה מידי יום, ונסחבו חזרה לבית הספר ביום למחרת.
ספרים של אוניברסיטה זה יקר .... גם בארץ ... אולי אפשר להשאיל מהספריה?
אולי לקנות משומש?
לצפיה ב-'לא קיבלנו את הספרים בישראל, קנינו כל שנה.'
לא קיבלנו את הספרים בישראל, קנינו כל שנה.
06/09/2018 | 17:42
10
46
התכוונתי שגם בישראל ספרים שלא היה בהם צורך כדי להכין שיעורים הושארו בתאים (באחד מבתי הספר התאים, אגב, היו בתשלום, אבל לא יקר). 
ייתכן שאפשר לשאול את הספרים או לקנות משומשים, אך זו הפעם הראשונה שהם הולכים לקולג', זו סביבה זרה ולא מוכרת, וגם יחס אחר ממה שהם מכירים בבית הספר, כמו אל בוגרים, ואין לנו עדיין מושג אם זה מקובל/אפשרי להשיג ספרים בדרך אחרת, ורצינו שיבואו מוכנים ויתחילו את השנה ברגל ימין. לקראת הסמסטר הבא כבר נבדוק. גם לא חשדנו שפתאום נאלץ לשלם כזה מחיר על ספר, אילו היינו יודעים זאת מראש - אולי היינו חושבים על הפתרונות האחרים (בארץ, למשל, תמיד היינו קונים ספרים משומשים כשהיה אפשר). אבל פשוט לא עלה בדעתנו שזה יכול להיות כל כך יקר. כעקרון, אנחנו בהדרגה מנסים להפוך את הילדים לעצמאיים יותר (חובה בשביל ללמוד בקולג', אף אחד לא יחזיק להם את היד שם), ולכן הנחנו להם לדאוג לכל מה שאפשר, כולל רכישת ספרים, בעצמם. בדיעבד, כנראה שהיינו צריכים להתערב בעניין הספציפי הזה, אבל שוב - לא כל דבר אפשרי לחזות מראש. לרגע לא חשבנו שספר יעלה מאות דולרים.
לצפיה ב-'איך יכולת לחשוב שספר יעלה 300 דולר? זה ממש לא יעלה על הדעת'
איך יכולת לחשוב שספר יעלה 300 דולר? זה ממש לא יעלה על הדעת
06/09/2018 | 18:25
2
13
לצפיה ב-'נירית'
נירית
06/09/2018 | 23:56
1
38
מדובר (אני מניחה כמובן) בספרות מקצועית, ולא איזה בני גורן 5 יחידות חחח שאגב יחסית עלותו לדעתי שערוריתית לחלוטין, לפני 10 שנים בערך ספר אחד עלה כמה מאות שקלים(בין 150 ל 300 ש) ... מדובר על ספר ללימוד מתימטיקה לחטיבה ותיכון שכמובן כל שנה מחליפים לו מהדורה כדי שאי אפשר יהיה לקנות משומשים ... 

לצפיה ב-'בתור קיבוצניקית אין לי מושג כמה ספרי לימוד עולים '
בתור קיבוצניקית אין לי מושג כמה ספרי לימוד עולים
07/09/2018 | 00:01
15
לצפיה ב-'אין חכם כבעל נסיון'
אין חכם כבעל נסיון
06/09/2018 | 23:57
1
40
שיהיה להם המון בהצלחה!
לצפיה ב-''
07/09/2018 | 17:29
3
לצפיה ב-'זו אחת הבעיות שנתקלים בהן כשלא גדלנו בעצמנו במערכת'
זו אחת הבעיות שנתקלים בהן כשלא גדלנו בעצמנו במערכת
07/09/2018 | 11:53
4
42
דברים שברורים להורים אחרים, גם אם זו שנתם הראשונה כהורים במערכת הזו, אינם ברורים לנו.
לצפיה ב-'לא יודעת'
לא יודעת
07/09/2018 | 16:36
2
33
בעלי היה סטודנט באוניברסיטה בישראל והיה צריך לרכוש ספרי לימוד מקצועיים (במקצועות הרפואה). כמובן היה בספריה, והיו משומשים וכו וכו, אבל הספרים היו מאוד יקרים. זה לא משהו יוצא דופן ומיוחד לאוניברסיטאות בחו"ל.
זה יותר עניין של תחום לימודים. 
לצפיה ב-'אני גם הייתי סטודנטית ביותר מאוניברסיטה אחת בישראל,'
אני גם הייתי סטודנטית ביותר מאוניברסיטה אחת בישראל,
07/09/2018 | 17:28
42
ל-3 תארים ועוד כל מיני, וגם עשיתי קורס במכללה, וקניתי המון ספרים במהלך שנות לימודיי, ולמיטב זיכרוני הספרים היו במחיר שפוי. היו יקרים יותר או פחות, אבל לא זכור לי משהו שהתקרב אפילו לסכום שציינתי פה. ברור שייתכן שספר ספציפי יהיה יקר מאוד מסיבה כלשהי, אבל זה לא משהו שאני מרגישה שהיו לי הכלים לדעת או לצפות מראש.
לצפיה ב-'זו בדיוק הנקודה, לא?'
זו בדיוק הנקודה, לא?
08/09/2018 | 02:45
33
הוא הכיר את הפתרונות העוקפים קניית ספר יקר - ספריה, משומשים, קניה קבוצתית, או מה שלא יהיה הפתרון. ולפעמים גם מחליטים מראש שההוצאה שווה את זה, ומוציאים אותה, אבל עושים זאת מתוך היכרות עם המערכת.
כשלא באים מראש ממערכת בה ספרים הניתנים בסילבוס של קורסים הפתוחים לתלמידי תיכון יכולים להעלות מחיר של ספרות מקצועית לדוקטורט, קשה להניח זאת מלכתחילה.
טוב, בערך, כי עכשיו מי שקרא את השירשור הזה וישלח את ילדיו לתכנית שכזו כבר ידע. אבל זו לא תהיה הנחה בעלמא, אלא מידע נרכש על סמך נסיון מישהו אחר באותה מערכת (לאלו המתגוררים בארה"ב, כי אנו מתגוררים באירופה, כך שזה יהיה שונה לחלוטין).
לצפיה ב-'נראה שאכן כך.'
נראה שאכן כך.
07/09/2018 | 17:51
32
אבל אני אומרת לעצמי שמילא, אם זה פוגע רק בכיס, נתמודד איכשהו. יש בחיים האלה דברים כואבים הרבה יותר.
לצפיה ב-'אחד היתרונות של גרמניה'
אחד היתרונות של גרמניה
09/09/2018 | 08:29
40
אוניברסיטאות ברמה גבוהה מאד בחינם.
לצפיה ב-'מה בפינה חוגים ופעילויות אחרי שעות ביה"ס '
מה בפינה חוגים ופעילויות אחרי שעות ביה"ס
29/08/2018 | 10:03
14
47
החוגים והפעילויות אחרי שעות הלימודים תופסים חלק גדול מהעשרה שהילדים שלנו מקבלים. בעולם המערבי זה כמעט חובה שכל ילד ילך לחוג כזה או אחר

האם אתם בוחרים את החוג או הילדים (איזה גילאים?)  

מה מקובל אצלכם לגבי חוגים ופעילויות אחר הצהרים ואיך אתם יחסית לסקאלה המקומית?

איזה חוגים הילדים שלכם לוקחים?

וכרגיל, תרגישו חופשי להוסיף מה שנראה לכם נכון לנושא 

לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
29/08/2018 | 11:25
2
84
בוני הולכת למה שהיא בוחרת. היא עושה קורס טרמפולינה, דרמה וציור, פעם בשבוע. אנחנו התחלנו מאוחר עם החוגים כי היא לא התענינה בזה. יש פה ילדים שהולכים לחוג כל יום, לדעתי זה מטורף.

בשנת הלימודים הזאת בוני מגיעה הביתה לקראת 16:00 אחרי 7 שעות בביה"ס, ויושבת מול המסך (היא לא במדיה החברתית), קריאה, ציור ומה שבא לה עד 21:00, פחות קצת זמן התעדכנות איתי כשהיא מגיעה הביתה וארוחת ערב. זה קורה יומיים בשבוע וסופי שבוע. בעלי משתגע מזה. בשנים קודמות היא היתה נשארת לשחק עם חברים אחרי ביה"ס ומגיעה הביתה מאוחר, ופעם בשבוע היא הלכה לבריכה עם חברים מיד אחר ביה"ס, אבל השנה היא לא רוצה לעשות זאת יותר. עכשיו זה מאוד בולט וזה לא מעט זמן עם עצמה, אבל היא בת כמעט 13 וזה נראה לי מתאים לגיל, והיא לא נראת לי משועממת. איך זה מנסיונכם בגיל הזה?
לצפיה ב-'מה עושים בקורס טרמפולינה?'
מה עושים בקורס טרמפולינה?
31/08/2018 | 19:29
1
14
לצפיה ב-'הם לומדים כל מיני קפיצות, נפילות וטריקים על הטרמפולינה '
הם לומדים כל מיני קפיצות, נפילות וטריקים על הטרמפולינה
31/08/2018 | 21:05
22
לצפיה ב-'הבנים שלי גם בני 13.'
הבנים שלי גם בני 13.
29/08/2018 | 11:52
3
88
את האמת אך פעם לא חיבבתי חוגים.ז"א שהיו יותר קטנים אולי הלכו לחוג כדורגל בבי"ס שגם ככה היה עד 16:00-17:00.
עכשיו יש מפגשים חברתיים בחוץ,אחרי בי"ס הם נפגשים ואז חוזרים הביתה,אין צורך בחוגים.
השנה בכלל הולכת להיות מאותגרת מבחינת לימודים ויש שיעורים פרטיים .
אני כן בעד  פעילות כלשהי, יהיה להם  משהו מהשנה כמו תנועת נוער שאני מאוד מתחברת אליו.
אני לא חושבת שיש הרבה זמן לחוגים כי גם צריך לנוח אחרי ביה"ס גם לאכול וגם ללמוד וללכת לישון מוקדם,ב21:30
לצפיה ב-'הם הולכים לישון ב 21:30?'
הם הולכים לישון ב 21:30?
29/08/2018 | 12:28
2
75
בוני היא יצור לילה תמיד, עכשיו כשהיא בת עשרה זה עוד יותר חזק. בחופש הולכת לישון אחרי 24:00. שבוע לפני תחילת הלימודים התחלנו להתרגל לשעות קצת יותר הגיוניות, בכל זאת היא צריכה שינת לילה נורמלית. החלטנו שבשעה 22:30 היא במיטה, הולכת לישון, אחרי התארגנות למחר ולשינה וקצת זמן לקרוא בשביל להרגע ולאפשר לגוף לעבור לשינה בלי לשכב במיטה שעה ערה, מה שקורה לה לא מעט. בפועל, כל פעם מסיבה אחרת, שעת כיבוי אורות יותר קרובה ל 23:00 מאשר 22:30  אני עדין עובדת על זה 
לצפיה ב-'הם יהיו במיטה ב21:30 מקסימום בשעה 22:00 ישנים.'
הם יהיו במיטה ב21:30 מקסימום בשעה 22:00 ישנים.
29/08/2018 | 13:23
1
70
בחופש כמובן הולכים לישון יותר מאוחר וגם קמים יותר מאוחר.
אני כבר ב22:30 מאוד עייפה .אנחנו נצטרך לקום  אני ב6:00 בבוקר והם קצת אחרי.ביה"ס  מתחיל ב8:00 וחייבים להיות שם לפני.מהבית עד הבי"ס זה חצי שעה עם תחבורה ציבורית.
ןהכי חשוב אני רוצה שהם יהיו מרוכזים בשיעורים ולא עייפים.שנה שעברה זה עבד יופי!
לצפיה ב-''
29/08/2018 | 16:43
46
קמים קצת אחרי 6?
חצי שעה נסיעה לבית הספר? 
זה ממש מוקדם!!!!
לצפיה ב-'פעם הלכו להמון חוגים, הכל מרצונם ולבקשתם.'
פעם הלכו להמון חוגים, הכל מרצונם ולבקשתם.
31/08/2018 | 03:10
61
אני חייבת להודות שזה היה די סיוט לתמרן כל יום עם 4 ילדים בין כל החוגים. בפרט, הבנות היו הרבה שנים בבלט, התעמלות אמנותית, ריקוד ועוד. הבנים, ובמיוחד הצעיר, כדורגל, הגדול עד היום משחק טניס וגם רקד סלסה איזו תקופה. פה ושם היו בהיסטוריה חוגי נגינה, אמנויות לחימה שונות ומשונות, שחיה ועוד כל מיני,  אך זה בדרך כלל החזיק פחות זמן, שנה-שנתיים גג בכל פעם.
כיום, כל אחד עוסק בפעילות שמעניינת אותו, אך לרוב לא במסגרת נוקשה של חוג, אלא יותר באופן עצמאי או עם חברים: מנויים ב-YMCA ובמועדון ספורט מקומי, בריכה, חדר כושר (לאחת הבנות היה מאמן אישי שלא מזמן עזב והיא צריכה להתאפס על עצמה ולמצוא חדש), הבן עדיין משחק כדורגל, גם במסגרת קבוצות וגם להנאתו, הבת הגדולה אמנותית מאוד, מציירת, מאפרת וכד', ועוד. 
השנה הקטנה תהיה במקהלה בבית ספר, נראה מה ייצא מזה. הגדולה, אם אני לא טועה, מתכוונת לקחת ריקוד כלשהו בקולג'.
אצלי הם די חיות חברתיות, חלק גדול מהפעילות היא עם חברים, הבן גם אוהב משחקי וידאו ולפעמים יושב קצת יותר מדי לטעמנו מול האקס בוקס (לבד או תוך כדי תקשורת עם חברים אחרים שמחשקים), אבל סך הכל הם לומדים, עובדים ועושים עוד פעילות, כולל לא מעט פעילות פיזית, כך שזה פחות או יותר מתאזן. 
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
31/08/2018 | 03:16
48
כשהיו קטנים הם הלכו לחוגים שונים עד שמצאו דברים שאוהבים. ואז התמקדו. אצלינו בסביבה ספורט הוא חזק ביותר, אבל אף אחד מהם לא ממש בעיניין של ספורט קבוצתי. 
כשהיו צעירים יותר היו ילדים סביבם שהלכו לשיעורי העשרה (בעיקר במתמטיקה). אפילו לשיעורי הכנה למבחני מחוננות(!!) ועל זה שלא שלחנו אותם קיבלנו המון ציקצוקי לשון והרמות גבה. שלנו לא רצו ועושה רושם שזה לא פגע בהתפתחות האקדמית שלהם בכלל. או בהתפתחות שלהם בתחומים אחרים

לצפיה ב-'מה שקורה אצלנו'
מה שקורה אצלנו
31/08/2018 | 18:17
44
הוא ששניים מאוד פעילים אחהצ בעוד שאחד בחר שלא לעשות כלום.
הגדולה והצעיר שניהם בחוגי ספורט תחרותיים.
הבת כבר 4 שנים בנבחרת התעמלות מכשירים, והשנה כאילו לא היה מספיק, הצטרפה לנבחרת האתלטיקה של בית הספר, שיש להם אימון 4 פעמים בשבוע אחרי בית הספר, פלוס תחרויות. היא עמוסה בטירוף, ואוהבת כל רגע.
הצעיר עושה טאקוונדו ומתאמן פעמיים בשבוע, כל פעם שיעור כפול. הוא אוהב את זה מאוד.
האמצעי לא מעוניין ללכת לשום חוג. מה לא הצעתי ... הוא מסרב ואני נאלצת לזרום כי אני לא חושבת שלהכריח זה נכון.
הילדים בוחרים את הפעילויות בעצמם. 
בהקשר לסביבה - יש ויש. יש כאלה שהם כמו הבת שלי - מחוג לחוג מסביב לשעון, ויש אחרים שהרבה יותר ברגוע. זה גם מאוד תלוי בגיל הילד. שמתי לב שככל שהם גדלים יש הרבה יותר פעילויות, והן גם הרבה יותר אינטנסיביות. הרבה מאוד נמצאים בחוגי ספורט, זה באמת מאוד חזק בארה"ב, אבל יש גם מוזיקה, מתימטיקה, בבית הספר היסודי יש מלא קלאבים אחרי בית ספר כמו שח מט, מקהלה, ועוד ועוד, כנ"ל כמובן בחטיבה ובתיכון. 
אישית, חייבת להודות שאני אוהבת לראות אותם עסוקים, בעיקר מחוץ לבית 
לצפיה ב-'אצלנו בארץ בחטיבה יש חוגים בתוך בית הספר'
אצלנו בארץ בחטיבה יש חוגים בתוך בית הספר
31/08/2018 | 19:37
3
51
בת ה-13 בחרה אנימציה ממוחשבת ומוסיקה - אבל סביר שחוג המוסיקה יתבטל כמו בשנה שעברה, כי אין מספיק שבוחרים בזה. פרט לכך היא רשומה לטניס יום בשבוע וכנראה גם תמשיך עם פסנתר (שנה שנייה, אחרי שנתיים גיטרה). אני משתדלת שתמיד יהיה לילדות לפחות חוג ספורטיבי אחד, ורצוי גם חוג מוסיקה אחד.
הקטנה (כמעט 5) במקהלה והתעמלות וכנראה תירשם גם להתעמלות אמנותית, ובצהרון לבלט. השנייה (10) התעמלות פעמיים בשבוע, כינור, אמנות, ואמנות מצטיינים בבית הספר.
אני חושבת שיחסית לסביבה יש לנו יותר חוגים, ומעניין שגם לאחרים שיש להם יותר חוגים יש רקע בחו"ל (עלו מחו"ל, גרו בחו"ל או וכו'). במקהלה בכלל זה רק הבת שלי וילדים שהוריהם עלו מרוסייה, וגם המורה מרוסייה.
לצפיה ב-'הבלט בצהרון זה בתשלום נוסף או חלק מהצהרון?'
הבלט בצהרון זה בתשלום נוסף או חלק מהצהרון?
31/08/2018 | 21:10
2
15
לצפיה ב-'בתשלום נוסף, רק למי שרוצה.'
בתשלום נוסף, רק למי שרוצה.
31/08/2018 | 21:40
1
48
יש בצהרון גם חוגים משלו - מישהי אמרה לי שהשנה הם זומבה ועוד משהו של תנועה. כך שבסך הכל לבת שלי יהיו ככל הנראה 5 חוגי פעילות גופנית בשבוע... (בהנחה שבזמן הגן אין עוד איזה חוג של פעילות גופנית. בטרום טרום ובטרום היו חוגים גם בזמן הגן, לאו דווקא של פעילות גופנית - לא יודעת איך זה בגן חובה).
לצפיה ב-''
31/08/2018 | 22:26
4
לצפיה ב-'סופ"ש כבר כאן '
סופ"ש כבר כאן
31/08/2018 | 21:07
16

זה המקום לשתף מה עבר אליכם או לינקים לכתבות, סרטונים או כל מה שנראה לכם מתאים לפורום הזה

שבת שלום 
לצפיה ב-'סופ"ש כבר כאן '
סופ"ש כבר כאן
24/08/2018 | 19:29
15
75
איך עבר השבוע?
מה מתוכנן לסופ"ש?

שאלה - יש לכם שמות חיבה ילדים? לבן הזוג?

מאחלת לכולם סופ"ש נפלא 
לצפיה ב-'סופ"ש בסימן'
סופ"ש בסימן
24/08/2018 | 19:41
3
127
ימי הולדת.
אחד בשבת, ועוד אחד בראשון.
סה"כ באיזי.
כלכך מחכה לסופ"ש הרגוע הזה, אחרי שבוע מטורף ברמות אחרות.
כן, יש לכולם אצלנו שמות חיבה, לאמצעי היה שם חמוד אבל הוא טוען שזה ילדותי ומבקש שנקרא לו בשם ה"אמיתי" שלו.
סבבה, אני זורמת.
לצפיה ב-'בקשה לגיטימית, אבל נראה לי קשה, לא?'
בקשה לגיטימית, אבל נראה לי קשה, לא?
24/08/2018 | 22:23
92
בהצלחה עם ימי ההולדת והרבה שמחה ומנוחה בסופ"ש 
לצפיה ב-'מה קשה?'
מה קשה?
25/08/2018 | 07:59
1
83
לא לקרוא לו בשם חיבה?
לא נורא.
התרגלנו. זה באמת היה שם שקראנו לו כשהיה קטן עוד בישראל. לא מצאנו משהו חלופי מאז, מידי פעם מתפלק לי איזה עיוות של השם שלו, אבל בדר"כ משתדלת שלא. לשניים האחרים לא אכפת, ולבעלי לא קראתי בשם האמיתי שנים חחח
לצפיה ב-''
25/08/2018 | 11:40
8
לצפיה ב-'שלום'
שלום
25/08/2018 | 11:07
2
105
יום שבת מנוחה.
אז בן אחד חזר ממחנה בהונגריה אתמול .השני לא נסע כי כמה ימים לפני הנסיעה בעט בדלת שיש באמצע זכוכית(כי מאוד כעס  על אחיו)ונחתך חתחים מאוד עמוקים.בילה כמה ימים בבית חולים וכמובן לא נסע למחנה שכל השנה חיכה לו!
ביום חמישי הוציאו לו את התפרים,קצת כואב אבל הכל בסדר!
אנחנו בינתיים בחופש,גרים בבולגריה.הלימודים מתחילים ב17.09 השנה .
הכנתי בפעם הראשונה פיתות אתמול.יצאו ממש בסדר למרות שלא כולם נפתחו לי.

ולשאלתך-שמות חיבה.אין לנו ממש.אני קוראת לבנים חמודי...לא לאישי רק לילדים...

לצפיה ב-' גם תאומים וגם קוראת להם באותו שם? '
גם תאומים וגם קוראת להם באותו שם?
25/08/2018 | 11:43
83
לא נעים לבלות ככה את חופשת הקיץ  מסכן!!!

ברוכה השבא 
לצפיה ב-'לא נעים'
לא נעים
25/08/2018 | 18:16
81
אצלנו גם שנה הפרש בין הבנים ולפעמים הם מגיעים למלחמות עולם בינייהם,אנחנו נרעשים,מתרגשים,מנסים לפשר בין הניצים,ההצלחה שואפת לאפס.
עוברות כמה דקות,אצלנו הדופק עדיין לא סדיר אבל הם חוזרים להיות אחוקים מחוברים אחד לשני משל לא התכתשו מעולם.
לצפיה ב-'יש שמות חיבה '
יש שמות חיבה
25/08/2018 | 20:07
4
119
אני קוראת להם דנילה (במקור דן) ואורילי (במקור אוריה), את השם אוריה לא לקחתי מהתורה הקדושה, למעשה עשו לו זובור לאוריה החיתי, אלא פעם הייתי במסיבה וחברה שלי רקדה עם בחור מקסים בשם אוריה והוא היה כל כך מאוהב שהניח את ראשו על כתיפה בזמן הריקוד, והרגע הקסום נחקק בזכרוני והחלטתי כשיהיה לי בן אקרא לו אוריה.
הזוגי הוא אדם פרטי ביותר אין לו אפילו פייקבוק חחח.

השבוע התעצבנתי, פעם בחודש אני נפגשת עם חברה בסטארבאק, היה מזג אויר יפה והסתובבנו קצת בפארק לפני הקפה ועברנו ליד בית הקברות היהודי שהיה פעיל מ1819 ועד 1968, קבורים שם אפילו יהודים משלזוויג הולשטיין והמבורג , העיריה עשתה מחווה מאד יפה ושימרה את הבית קברות הזה כחלק מהמורשת של המדינה , יש שם אפילו קברים מ1600 ומשהו ,אין לי מושג איך העבירו את העצמות אבל זה מראה מאד מרגש, קיצר פתאום ראיתי שלט על אחד הקברים מצורף פה, שחררו את פלסטין הכבושה , קודם כל אין דבר כזה פלסטין ומעולם לא היה ,אז איך אפשר לכבוש , החוצפה הזו להכנס לאתר מורשת עם הדיעות הטפשיות שלך ולחלל קברים !
הרי במדינות אחרות באירופה ספק אם יש איזה בית קברות יהודי שמור, ולא נתחיל שרוב אירופה היא בית קברות גדול אחד ליהודים שהיו בזמן הלא נכון במקום הלא נכון,
אבל הדנים לא רק שהצילו את רוב היהודים, הם גם שמרו על חיות הבית שלהם כלבים וחתולים, לא סגורה על אוגרים..הם גם השקו את העציצים בזמן שהיהודים היו בשבדיה .
חלק מהתרבות פה זה לעזור ולהציל אנשים בצרה בלב פתוח וחומל ולכן נתנו למוסלמים להכנס ולהתישב, וזו התודה?
אגב הגרמנים קראו להם dum dansker הדנים הטפשים, בגלל שהצילו את היהודים.
לצפיה ב-''
25/08/2018 | 20:33
13
לצפיה ב-'חבל שהתעצבנת'
חבל שהתעצבנת
25/08/2018 | 21:19
2
114
אבל זה המוטו שלהם,הם לא יכולים להיות יותר טובים ממך בכל התחומים אז הם מנסים לעצבן אותך ולהפריע לך במהלך חייך.אל תקחי ללב.
לצפיה ב-'בזה אני מסכימה איתך '
בזה אני מסכימה איתך
26/08/2018 | 09:35
1
93
בדיוק דובר בימים האחרונים על תרבות הנסיעה שלהם, חותכים בכביש נוסעים במהירות מופרזת בשטח בנוי לרבים אין רישיון בכלל או שנשלל מהם, ונזכרתי שבתאונות הדרכים בארץ הם מעורבים הרבה יותר מאשר מספרם באוכלוסיה 
לצפיה ב-'בהולנד'
בהולנד
26/08/2018 | 13:13
89
בת של חברים נפגעה בהיותה רוכבת אופניים במעבר חציה על ידי אחד מהם,סבלה מזעזוע מוח ונאלצה להפסיק את לימודי המשפטים שלה.את התקופה ההיא קשה לשכוח מאחר שהיה קשה לאמוד את חומרת הנזק והיתה תקופה שהיא לא יכלה לישון בלילות ולהתרכז.
הפסידה שנה,חזרה לעצמה וסיימה בהצטיינות את הלימודים.
אני מספר כי אני גאה בהצלחתה
לצפיה ב-'השבוע חזרנו לשיגרה'
השבוע חזרנו לשיגרה
26/08/2018 | 13:41
94
בוני התחילה תיכון ביום ג', התרגשות גדולה וזרימה קלה לתוך שיגרה חדשה בבית הספר. אני חזרתי לשיגרת חיי ובעלי, בונה לי חממה, תסמכו על בעלי שזאת לא תהיה חממה שרואים כל יום. כשהוא יסיים אני יראה לכם תמונות

אתמול בוני היתה בחוג ציור ואחרי כן הלכה לחברה, בעלי, עובד, כבר כתבתי למעלה, ואני מצאתי את עצמי מול הטלביזיה - ראיתי מיני סידרת טלביזיה "מלחמה ושלום" (6 פרקים) מתה על דרמות היסטוריות 

יש לבת שלי ולבעלי שמות חיבה. אני כמעט לא קוראת להם בשמם האמיתי, ואין להם בעיה עם זה

שבוע טוב לכולם 
לצפיה ב-'שמות חיבה'
שמות חיבה
26/08/2018 | 18:19
1
94
חוץ מאב המשפחה יש לכולנו שמות חיבה. הילדים היו בטוחים ששם החיבה שלי הוא שמי כשהיו פעוטות...
לצפיה ב-''
26/08/2018 | 20:37
24
לצפיה ב-'מה בפינה מנהגי תחילת שנת הלימודים'
מה בפינה מנהגי תחילת שנת הלימודים
22/08/2018 | 11:17
22
68
שנת הלימודים התחילה אצל חלקנו, ומתחילה בקרוב אצל אחרים
האם יש לכם טקס או משהוא שאתם עושים לכבוד תחילת שנת הלימודים?
האם יש התארגנות מיוחדת? קניות מיוחדות?
האם הילדים מחכים לחזור לביה"ס או לא?

מוזמנים להתיחס לכל מה שקשור לנושא 

לצפיה ב-'אתמול התחילה אצלנו שנת הלימודים'
אתמול התחילה אצלנו שנת הלימודים
22/08/2018 | 18:39
6
76
בוני התחילה תיכון. חזרה מאושרת!!!
בסקוטלנד ביה"ס מספק מחברות וכד' ובחינם אז אנחנו לא צריכים לקנות דברים כאלה. 
עד עכשיו תלבושת ביה"ס לא היתה חובה. בתיכון הם חייבים פריט לבוש עם סמל ביה"ס. זה יכולה להיות חולצת לקוסט כחולה, קפוצ'ון כחול או עניבה עם סמל ביה"ס, כל השאר לפי ראות עיניהם.
בוני הולכת לישון מאוד מאוחר בסופי שבוע וחופשים. ילדת לילה שכזאת, אז שבוע לפני תחילת שנת הלימודים אני משתדלת שהיא תלך לישון יותר מוקדם ותקום יותר מוקדם.
אני תמיד מצלמת אותה בכניסה לבית לפני שהיא יוצאת לביה"ס ביום הראשון ללימודים 
לצפיה ב-'אצלנו לקראת סוף החופש אנחנו קונים את הספרים '
אצלנו לקראת סוף החופש אנחנו קונים את הספרים
23/08/2018 | 00:39
1
69
שלא היה לבת הדודה שלומדת כיתה מעל , מצטידים בנעלי ספורט חדשים , וביום הראשון הוא הולך עם חולצה חדשה של בית הספר. כמו כן אני מצלמת אותו בכניסה לבנין שלנו מכיתה א' אלה שהשנה הוא ממש גדול כיתה י' ואני מקוה שיסכים להצטלם. ובערב אנחנו הולכים לאכול ארוחה קלה בבית קפה. 
אני מאוד אוהבת את תחילת ספטמבר מזג האויר קצת משתנה , שנה חדשה , והחגים בפתח והשנה מתחילים ללמוד שבוע וראש השנה , אז שתהיה לכולנו שנה טובה!!!!!!!!!!!!!!! וחג שמח!
לצפיה ב-'מקוה שתצליחי לשכנע אותו להמשיך להצטלם'
מקוה שתצליחי לשכנע אותו להמשיך להצטלם
23/08/2018 | 09:17
41
אולי לא בכניסה לבנין, בכל זאת מקום פומבי, אולי בבית

שנת לימודים מוצלחת ושנה נהדרת 
לצפיה ב-'מסתבר שגם כאן צריך לשלם בביה"ס לפעמים'
מסתבר שגם כאן צריך לשלם בביה"ס לפעמים
23/08/2018 | 19:34
3
65
היום בוני הגיעה הביתה עם מכתב מביה"ס (תיכון). הם מבקשים 12.50 פאונד לרבעון ראשון למצרכים בשביל שיעורי כלכלת בית 
לצפיה ב-'השבוע'
השבוע
24/08/2018 | 18:51
2
54
שילמתי גם אני תשלום רשמי ראשון לבית הספר.
הבת התחילה מידל סקול וביקשה להצטרף ל TRACK TEAM.
אמרתי סבבה ומילאתי טפסים.
יום אחרי הגיעה בקשה לתשלום על סך $60 - ATHLETIC FEE.
לצפיה ב-'לא ידעו מראש? '
לא ידעו מראש?
24/08/2018 | 19:26
1
14
לצפיה ב-'היא'
היא
24/08/2018 | 19:39
46
לא תכננה להצטרף לקבוצה. החליטה רק בשבוע השני ללימודים ... 
לצפיה ב-'ת'אמת?'
ת'אמת?
22/08/2018 | 21:28
2
98
לא ממש. אין איזה מנהג או טקס מיוחד.
גם לא ממש מרגיש לי שיש צורך באחד כזה, גם לא היתה אף פעם דרישה מצד הילדים.
קונים את הציוד הבסיסי שצריך לבית הספר, שהוא משותף אצלנו לכל הכיתה, עד סוף השנה.
הבת התחילה מידל סקול אז צ'יפרתי אותה קצת בעוד כל מיני פיצ'פקעס ללוקר וכו'.
היא גם קנתה בגדים חדשים ליום הראשון של הלימודים, ואני זרמתי איתה.
שתהיה לכולם שנת לימודים מוצלחת 
לצפיה ב-'המון בהצלחה לחבר'ה שלך '
המון בהצלחה לחבר'ה שלך
22/08/2018 | 22:43
1
15
לצפיה ב-'תודה גם לכם!'
תודה גם לכם!
22/08/2018 | 23:21
11
לצפיה ב-'ימים ראשונים'
ימים ראשונים
23/08/2018 | 03:49
4
78
קונים בגדים ליום הראשון ומצטלמים לפני היציאה לבית הספר. מבחינת קניות, הספרים ורב הציוד מסופקים על ידי בית הספר. אז קונים ציוד לימודי לבית. דפים לקלסר, עפרונות, עטים וכולי. בימים הראשונים הם חוזרים לפעמים עם דרישות של מורים ספציפים. 

לצפיה ב-'המורה לאומנות'
המורה לאומנות
23/08/2018 | 10:45
3
73
לא הסכים לקבל צבעים שכבר קנינו,מיצרן מסוים ודרש יצרן אחר.
רק מה,אם אתם דורשים,למה לא מראש?
דבר אל הקיר.קניתי לשני הבנים צבעים חדשים,רציתי לתרום את הצבעים שקנינו לגן הילדים כאן ואז ראיתי שהצבעים מותרים מגיל 6
בסוף דווקא קיבלתי הסבר משכנע,רוצים שלכולם יהיה את אותו המוצר על מנת שיעמדו באותם תנאי הפתיחה לקבלת הציון על היצירה.
לצפיה ב-'ולא כתבו מראש? '
ולא כתבו מראש?
23/08/2018 | 19:30
2
22
לצפיה ב-'לא.'
לא.
23/08/2018 | 19:50
1
66
ולא שואלים כאן שאלות מיותרות.פשוט מבצעים.
שכנה מהשכונה,מורה במקצועה סיפרה שלי שכשבנה ביקר בגימנסיה למדעים המדוברת,היא העיזה לשאול בערב הורים מדוע לומדים מספר מתמטיקה מסוים כיש ספר אחר,מוכר וזול יותר.
למחרת הוטל על בנה לבצע עבודה נרחבת מהספר המסוים הזה,כך,סיפרה לי,הבהירו לה שהוראות יש לבצע ללא עירעור.

לצפיה ב-' אמאל'ה!!!!'
אמאל'ה!!!!
23/08/2018 | 22:59
23
לצפיה ב-'כניסה לדכאון נחשב טקס או אולי מנהג?'
כניסה לדכאון נחשב טקס או אולי מנהג?
23/08/2018 | 19:39
3
97
כשחבילת ספרי ביה"ס הגיעה בדואר, סימנתי את הוי האחרון.
בגדים חדשים - יש.
תיק חדש - יש.
כרטיסיית אוטובוס - יש.
ספרי ביה"ס - יש. 
אמי שאלה אותי האם כאוס מתרגשת. 
פפפפחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח!
הרבה דברים הילדה לא לקחה ממני, אבל את הדכאון המשפחתי לפני האחד בספטמבר בו אני לקיתי, אחי לקה, אמי (גננת) לקתה, דווקא את זה הילדה לקחה.

מצד שני, כשעברנו לגור כאן, גיליתי שבבית השכנים, שם שני ההורים מורים, גם מתקיים מנהג הכניסה לדכאון בימי החופשה האחרונים, אז כנראה זהו מנהג נפוץ הרבה יותר מאשר נהוג לדבר עליו.
לצפיה ב-'אני חושבת'
אני חושבת
23/08/2018 | 22:55
73
שגם אני קצת בדיכאון. באמת.
קשה לי לקום בבוקר מוקדם, הלו"ז הרבה יותר לחוץ, צריך להקפיד על אוכל, שעות שינה, לזכור מליון אלף ואחד דברים (בחיי שאני לא יודעת מה הייתי עושה ללא הקלנדר בטלפון). 
אני ממש מתבאסת אם אני צריכה להעיר את אחד הילדים בבוקר. ככ קשה לי לא לאפשר להם להמשיך לישון ... 
והבנים משום מה רבים יותר. אולי בגלל שהם עייפים. אולי כי יש יותר לחץ באוויר.
והחופש הבא עוד כלכך הרבה זמן ... 
מה לא הייתי נותנת עכשיו בעבור שבוע חופש ... 
שתהיה לכם שנה מוצלחת! 
לצפיה ב-' מנהג כנראה, שעובר במורשת המשפחתית כנראה'
מנהג כנראה, שעובר במורשת המשפחתית כנראה
23/08/2018 | 23:05
61
תחזיקו מעמד ושנת לימודים מוצלחת ושמחה 
לצפיה ב-'חברה שלי בדיוק שלחה לי טקסט'
חברה שלי בדיוק שלחה לי טקסט
24/08/2018 | 21:32
68
שאין לה חשק לחזור לעבודה בשבוע הבא
לצפיה ב-'הקטנה שלנו כבר בת כמעט 15.'
הקטנה שלנו כבר בת כמעט 15.
26/08/2018 | 19:55
2
75
סיימה חטיבה ואמורה להתחיל תיכון עוד כמה ימים. טקסים כבר מזמן אין לנו, הם גדולים מדי לזה. מה שכן, הגדולים עושים את שנת הי"ב (האחרונה בתיכון) שלהם בקולג', בתכנית מיוחדת לתלמידים בוגרים, שגם מאפשרת להם לסיים בית ספר וגם נותנת להם קרדיטים ללימודים עתידיים לקראת ההשכלה הגבוהה. אני קצת חוששת מכל הסיפור כי זה אופי שונה לגמרי של לימודים ושל אחריות אישית. מקווה שהכל יהיה בסדר.
לצפיה ב-'המון בהצלחה להם '
המון בהצלחה להם
26/08/2018 | 23:08
1
10
לצפיה ב-''
31/08/2018 | 02:51
3
לצפיה ב-'מוקדש בהזדהות לכל ההורים באשר הם'
מוקדש בהזדהות לכל ההורים באשר הם
23/08/2018 | 04:08
2
96
היה היום  מאד מעייף ומתיש בעבודה לשנינו. הבת רוצה משהו שאנחנו לא יכולים לקנות כרגע (והיא כמעט לא מבקשת דברים וזה כל כך עצוב לי), הבן חזר מתוסכל מאחד השיעורים בבית הספר  עם דמעות . אנחנו כולנו שפוכים ולאף אחד אין כח לנקות את הבית. כל מה שבא לי זה גלידה ולישון.
אבל לא הייתי מחליפה את זה בכלום.
מוקדש בהזדהות לכל ההורים באשר הם (הסרטון מכוון לאמהות יולדות, אבל אני חושבת שהמסר כולל כל הורה אוהב ומותש ללא הבדל מין או מאיפה הילד הגיע.      

לצפיה ב-'מקוה שאיכשהו עברתם את היום הזה ופתרונות יגיעו לדברים האחרים'
מקוה שאיכשהו עברתם את היום הזה ופתרונות יגיעו לדברים האחרים
23/08/2018 | 09:24
17
לצפיה ב-''
23/08/2018 | 22:58
51
מכירה את זה.
מעולה
לצפיה ב-'אני נעלמת לחמישה ימים ממחר, יום רביעי עד יום ראשון בערב'
אני נעלמת לחמישה ימים ממחר, יום רביעי עד יום ראשון בערב
14/08/2018 | 17:20
2
93
חופשה אחרונה לפני סיום חופשת הקיץ שלנו. נוסעים לקוטג' האוהב אלינו על אי לא רחוק מאיתנו. אין שם אינטרנט ואני מתנתקת לגמרי. כמו תמיד, במידת הצורך ניתן ליצור קשר עם forglemmigej. היא מנהלת בתפוז ותדע לעזור

אני רואה שבארה"ב ילדים מתחילים לחזור ללימודים, אז מנצלת את ההזדמנות לאחל לכל הילדים שנת לימודים מענינת, מוצלחת ונפלאה 
לצפיה ב-'חופשה נעימה, וחבל שחופשת הקיץ מסתיימת'
חופשה נעימה, וחבל שחופשת הקיץ מסתיימת
14/08/2018 | 23:58
1
21
לצפיה ב-' מה שנכון, נכון '
מה שנכון, נכון
15/08/2018 | 09:43
13
לצפיה ב-'כמעט נגמרה לנו חופשת הקייץ'
כמעט נגמרה לנו חופשת הקייץ
11/08/2018 | 02:46
3
103
ולמרות שיהיה לי נחמד קצת שקט, אני עצובה שזה נגמר. 
לצפיה ב-'אם עצוב סימן שהיה טוב, אז... '
אם עצוב סימן שהיה טוב, אז...
11/08/2018 | 12:39
77
מתי החופשה נגמרת אצלכם?
לצפיה ב-'אצלנו כבר'
אצלנו כבר
15/08/2018 | 22:01
1
65
הסתיימה החופשה, והילדים חזרו השבוע לבית הספר.
חופשי התבאסתי.
עכשיו צריך לחזור לקום בבוקר, להכין לאנצ'ים, להקפיד על שעת שינה ובלה בלה בלה ... 
שתהיה לכולם שנת לימודים מוצלחת ומהנה 
לצפיה ב-'המון בהצלחה להם ולך '
המון בהצלחה להם ולך
19/08/2018 | 21:55
9
לצפיה ב-'סופ"ש כבר כאן '
סופ"ש כבר כאן
11/08/2018 | 12:37
27

סופ"ש נפלא לכם 
לצפיה ב-'סופ"ש כבר כאן '
סופ"ש כבר כאן
03/08/2018 | 19:18
2
57
עשיתם משהוא מיוחד עם הילדים הקיץ הזה?

סופ"ש נהדר לכולם 
לצפיה ב-'היום, היום אחרון של חופשת הקיץ'
היום, היום אחרון של חופשת הקיץ
05/08/2018 | 19:25
1
111
מחר חוזרים למציאות התובענית.
אתמול הייתי בהופעה של ג'סטין טימברלייק ואילולא קבלתי כרטיס חינם לא הייתי מבזבזת את זמני, אולי אני קשישה מדי למופעים אקסטרווגנטים עם תפאורות נוגעות בשמיים וקול שלא מכיל אותן
התחלתי לצפות בסדרה גרמנית של נטפליקס שאני ממליצה עליה בכל לב, היא נקראית Babylon Berlin ומתארת את המצב בברלין בשנות העשרים של המאה הקודמת, הכל שם כאוטי , שמרנים נלחמים בקומוניסטים שהגיעו ממוסקוה ומתכננים את המהפכה הבאה, את העוני הנורא , את חוסר המסגרת שרפובליקת וימאר לא הצליחה לארגן, את הסכינים שכל אחד נועץ בגב חברו וכך נראה איך צמחו הנאצים והפאשיזם, זה לא היה בגלל היטלר או המפלגה הנאציונל סוציאליסטית שהביאה את זה על העם הגרמני , זה חוסר המשמעת שהם לא יכולים בגללה. בין לבין מראים את הופעות הבידור שהיו מאד פופלריות באותה תקופה והספקטקל הזה הוא כל כך גרנדיוזי. המשחק הוא משהו שלא רואים כל יום ואפילו לא בשנים רבות. יש שתי גרסאות בנטפליקס, אחת עם דיבוב לאנגלית ואחת בגרמנית, אני כמובן ממליצה על הגרמנית כי זה נותן הרגשה יותר אוטנטית.
לצפיה ב-'זהו, הקיץ נגמר לך? '
זהו, הקיץ נגמר לך?
05/08/2018 | 20:02
26
לצפיה ב-'מה בפינה המילים והמחשבות שאתם אומרים לילדיכם'
מה בפינה המילים והמחשבות שאתם אומרים לילדיכם
01/08/2018 | 12:39
11
121
לפני כמה ימים חזרנו מחופשה בשטלנד. ביתי בת ה-12, היתה ביום מעולף שכזה, שכל מה שהיא רצתה זה לישון. באוטו, על החוף וכל מקום שיכלה להתישב, היא פשוט התישבה או נשכבה. אנחנו נוסעים בנופים מדהימים, והיא, ישנה!!! זה קורה לה הרבה, לא כל יום, ואני אמרתי לה שאם היא תמשיך להתנהג כמו עצלן (החיה) לא ניקח אותה איתנו לחופשות יותר. היא מאוד נפגעה ממני. לא דיברה איתי כמה שעות. מה כבר אמרתי????? 
המשפטים האלה שאנחנו אומרים ולא ממש מתכוונים, המשפטים שאנחנו אומרים ורוצים לקחת חזרה. הפוסט שלקחתי מדף הפייסבוק הורות מעצימה מתאים פה

קרה לכם? שמתם לב למשפטים הקטנים האלה שאנחנו אומרים לילדים? למשפטים הקטנים שאמרו לנו כשהיינו קטנים, ואולי עדין נאמרים ע"י ההורים ואולי ע"י בני זוגנו?

מצ"ב לינק לדף שלהם:
https://www.facebook.com/%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%95%...

"אתה עקשן ....
את לא מתמידה...
אתה עצלן....
אתה לא מסוגל....
לא יצא ממך כלום....
המילים והמחשבות שאתם אומרים לילדיכם (מרבית הפעמים ללא כוונה)
הופכים להיות האמונה הפנימית שלהם (מחוסר ידיעה שלהם שזו לא המציאות) .
חן מילר מורה מעוררת השראה !!!
דיברה מה סמל ההבעה, והסבירה את השליחות של לגעת גם ובעיקר בילדים "השונים"
זו המהות של כל אחד ואחת מאיתנו בבחירה בהורות מעצימה
להעצים, לחזק ולבחור לראות את הטוב שקיים בכל ילד,
זה הבסיס האיתן לתקשורת בונה ולהצלחה."

לצפיה ב-'חבל שאין יותר מורים כאלה'
חבל שאין יותר מורים כאלה
01/08/2018 | 18:21
1
37
לצפיה ב-''
01/08/2018 | 21:02
11
לצפיה ב-'ומנגד, לא צריך להגזים גם לצד השני.'
ומנגד, לא צריך להגזים גם לצד השני.
06/08/2018 | 21:20
4
95
אי אפשר לתת רק מחמאות, ללא ביקורות ודרישות לשיפור במקומות שצריך, כי החיים לא עובדים ככה וגם כי בסופו של דבר הילד צריך ללמוד ולהתבגר ולתקן דברים שאינם בסדר ולהתמודד עם מצבים קשים ואנשים שלא תמיד יהיו מפרגנים ומחמיאים ומחזקים. למשל, איך יתמודד עם ביקורת מהבוס במקום עבודה? אני מסכימה שצריך לעשות זאת בדרך כמה שיותר חיובית ותומכת ומבלי לתת לילד תחושה שהוא לא מסוגל לעשות משהו, אלא להפך - שהוא כן יכול וכן מסוגל, אבל כן לדרוש ולהתעקש על דברים שהם מבחינתנו חשובים ועקרוניים. לדעתי חינוך הוא לא רק ללטף על הראש ולעשות לילד חיים קלים ונעימים, אלא גם ללמד אותו להתמודד עם מצבים שונים בחיים שהם לא תמיד קלים ונעימים.
אני גם לא חושבת שניתן להימנע לגמרי ממצבים כמו שתיארת. זה לא שלא צריך לשאוף לצמצם אותם, אך בסופו של דבר הם חלק מהחיים. זה טבעי שלאנשים יהיו ציפיות ותסכולים ושלפעמים הם יבטאו אותם והצד השני לא יאהב את זה. החיים הם לא סטריליים ואי אפשר כל הזמן להגיד את הדבר הנכון והנעים בזמן הנכון. גם ילדינו צריכים להבין שלמעשים שלהם יש השלכות. ובעניין הטיולים לא הייתי מתרגשת - ילדים, ובמיוחד מתבגרים, רבים הם ככה, לפעמים נראה שכלום לא מעניין אותם. ושינה זה צורך גדול מאוד בגיל ההתבגרות שבתך כבר נכנסה אליו, כי זה גיל שבו יש הרבה שינויים הורמונליים ותהליכי גדילה והתבגרות שמשפיעים על רמת העייפות. היא תתבגר ורוב הסיכויים שתתחיל להתעניין ולרצות לטייל בעצמה, במיוחד אם אתם לא תוותרו ותמשיכו לנסוע לטיולים ולהתלהב מהטבע. הוריי תמיד עשו את זה ואף על פי שאני זוכרת שגם לי הייתה תקופה שהרגשתי פתאום שלא מעניין אותי לבוא איתם, בסופו של דבר, כשהתבגרתי, ההרגלים האלה מהילדות החזירו לי את החיבור לטבע, עד כדי כך שאני לא מסוגלת לחיות במקום ללא הרבה טבע ונופים. זה כבר בדם.
לצפיה ב-'תמיד חשוב למצוא איזון ולא קיצון'
תמיד חשוב למצוא איזון ולא קיצון
07/08/2018 | 12:32
42
תודה על ההתיחסות שלך 
לצפיה ב-'נכון. ויחד עם זאת'
נכון. ויחד עם זאת
11/08/2018 | 22:08
2
54
״ זכיתי״ במורים, בעיקר בשנות היסודי, שאמרו לו שאני טיפשה, לא יכולה, ונתנו אותי בתור דוגמא של מה לא.  בחטיבת הביניים אחת המורות אמרה לי, כשבחרתי  פרוייקט ייחודי ומורכב מהמבחר שהיא נתנה: ״ אפילו לש׳ לא הצעתי את זה. אם ש׳ לא יכולה לעשות את זה אין סיכוי שאת תוכלי. ״
לצפיה ב-' זה פשוט נורא!!!!!'
זה פשוט נורא!!!!!
12/08/2018 | 17:54
36
חייבת לשים פה סרטון שראיתי בפייסבוק - כל מילה בסלע!!!!

לצפיה ב-'זה ממש נורא וכמובן שממש לא לזה התכוונתי!'
זה ממש נורא וכמובן שממש לא לזה התכוונתי!
13/08/2018 | 09:51
19
לצפיה ב-'בלי קשר למשפט עצמו'
בלי קשר למשפט עצמו
15/08/2018 | 22:08
1
37
האם חשבתם לבדוק את זה מבחינה רפואית?
צורך לישון שחוזר על עצמו במהלך היום יכול לפעמים להצביע על חוסרים מסויימים בגוף. אני הייתי ממליצה לבדוק את זה, בפעם הבאה שאתם בביקורת אצל רופא הילדים.
ואולי היא סתם לא ישנה מספיק? היא נכנסת לאט לאט לגיל ההתבגרות שלפעמים מצריך יותר שעות שינה, ולא בטוח שזה בכלל קשור לעצלנות.
לצפיה ב-'מכיוון שזה לא קבוע, '
מכיוון שזה לא קבוע,
19/08/2018 | 22:02
17
ויש הרבה ימים שהיא אנרגטית. לדעתי זה מאוד מתאים לגילה ולכן אני לא רואה סיבה לגרור אותה לבדיקות דם

אצלנו אין בדיקות תקופתיות לילדים בגילה, אבל אם נגיע לרופא מסיבה כזאת או אחרת, אני יעלה גם את זה 
לצפיה ב-'אמרת מה שחשבת, וגם לך מותר'
אמרת מה שחשבת, וגם לך מותר
16/08/2018 | 09:46
1
45
בסופו של דבר, החיים אינם רק אושר, שימחה, רינה, גילה ודיצה, וכדי להינות מפרחי הורדים גם נדקרים לפעמים מהקוצים.

במהלך החופשה בישראל כאוס, שממש לא רצתה להיות שם, התנהגה באגואיסטיות אינסופית. רוב הזמן הבנתי אותה, כי קשה לה אובייקטיבית. אבל יום לאחר מסיבת הבת מצווה, בה הילדה קיבלה מתנות מעל ומעבר לציפיותיה, אבי הרגיש לא טוב ורצינו לבקרו בערב.
הילדה הודיעה שהיא לא באה איתנו, "כי לא מעניין אותי". גם לאחר הסברים על הרגשתו הרעה וכמה ישמח לראותה נפלו על אזניים ערלות. אלו החיים שלה והיא מחליטה מה לעשות בהם.
הודעתי לה שאני מאוכזבת ממנה כי היא מפונקת, מתנהגת יפה לאנשים רק כדי לקבל מתנות ומן הרגע שקיבלה את המתנה מפסיקה להתייחס אליהם.
היא נעלבה. ברור שהיא נעלבה. אבל בתגובה לדבריי היא ארזה את חפציה בתיק ויצאה איתנו מהבית למרחק עשר דקות ההליכה להוריי, כדי שתוכל להתלונן עליי באזניהם. 
הם, כמובן, תמכו בה. אבל הם סבסבתא ומטרתם בחיים זה לפנק אותה. מטרתי בחיים זה לחנך אותה, וחלק מהחינוך שלי הוא להתנהג יפה לאנשים שאוהבים אותנו, גם אם באותו רגע איננו מרגישים שבא לנו להתנהג יפה למישהו.

מחמאות הופכות לחסרות משמעות כאשר ביקורת אינה נאמרת. 
מטעויות לומדים טוב יותר מאשר לא עושים טעויות כלל. גם אנו, גם ילדינו. 
אם את מרגישה שעשית טעות בביקורת שלך, את יכולה ללמוד מה לא לומר טוב יותר מאשר לא היית עושה אותה טעות. אבל אם לא תאמרי את הביקורת שלך, איך בתך תלמד מטעויותה?
לצפיה ב-'כל כך צודקת!!!!'
כל כך צודקת!!!!
19/08/2018 | 22:06
19
מקוה שאביך מרגיש יותר טוב וכאוס למדה משהוא, טוב... לפחות עד הפעם הבאה 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון רומני?
שגיא בר לוי - ייעוץ עסקי
שגיא בר לוי ייעוץ עסקי
ברנדוויז
ברנדוויז- תקשורת שיווקית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה