לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1185911,859 עוקבים אודות עסקים

פורום להיות הורים בחו"ל

להיות הורים לילדים זו משימה קשה ורצופת חרדות ואתגרים, לא כל שכן כאשר אנחנו מנתקים אותם ואת עצמנו מכל מה שהכרנו ועוברים למדינה אחרת. משימת ההורות הופכת מסובכת בהרבה כאשר נוספים לה קשיי קליטה, שפה חדשה, תרבות זרה וביורוקרטיה שונה מכל מה שאנחנו מכירים, ואנחנו נאלצים לחוות עם הילדים שלנו את כל הקשיים ובו בזמן מנסים להיות חזקים ולהתמודד עם הקשיים שלנו עצמנו. הפורום נועד לכל אותם הורים המנסים למצוא את הכוחות הפיזיים והנפשיים להתמודד עם כל הקשיים בבת אחת, ולהמשיך לתפקד כהורים במקומות מושבנו הזמניים או הקבועים כישראלים מסביב לעולם, במקרים רבים ללא קרבה ותמיכה של משפחה וחברים. הפורום גם נועד לכל אותם הורים לעתיד, שעוברים את חווית ההריון והלידה בארץ זרה. אז אם אתם ישראלים החיים בחו"ל ואם יש לכם (או עומדים להיות לכם) ילדים, זה בהחלט המקום בשבילכם. ננסה ליצור כאן קהילה חמה ותומכת שבה נוכל לדון בנושאי ההריון והלידה, גידול הילדים בחו"ל, קשיי הקליטה והשפה, הריחוק מהמשפחה, חינוך, תרבות, פנאי עם ילדים וכל העולה על רוחנו.
חשוב - אין כאן מקום לביקורת או ניגוח בנושא השהייה בחו``ל, אנו לא מעלים את הבעד ואת הנגד ולא יתקבלו כאן הטפות מוסר. הודעות מעין אלה, או שפה בוטה בכל נושא - ימחקו בשלב הראשון ויגרמו לחסימת הגולש הפוגע בשלב השני. הודעות פוגעות, מעליבות, התקפות אישיות על גולשים או חשיפת פרטים אישים על גולשים אינן מקובלות בפורום והן יימחקו.
 אסור לפרסם בפורום. אם ברצונכם לפרסם אנא בקשו רשות קודם.
הפורום נוצר על מנת לעסוק בנושא הספציפי ובבעיות הפרטניות של קהילת ההורים בחו"ל, והוא חלק מאשכול הפורומים של ישראלים בחו"ל, אתם מוזמנים לבקר גם בפורומים אחרים של ישראלים בחו"ל בו תמצאו קהילה מגוונת מכל העולם ודיונים מרתקים מישראל, אירופה, אסיה והמזרח הרחוק. מקווה שלכולנו יהיה כאן נחמד.
אשמח לראותכם משתתפים ופעילים בפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום להיות הורים בחו"ל

להיות הורים לילדים זו משימה קשה ורצופת חרדות ואתגרים, לא כל שכן כאשר אנחנו מנתקים אותם ואת עצמנו מכל מה שהכרנו ועוברים למדינה אחרת. משימת ההורות הופכת מסובכת בהרבה כאשר נוספים לה קשיי קליטה, שפה חדשה, תרבות זרה וביורוקרטיה שונה מכל מה שאנחנו מכירים, ואנחנו נאלצים לחוות עם הילדים שלנו את כל הקשיים ובו בזמן מנסים להיות חזקים ולהתמודד עם הקשיים שלנו עצמנו. הפורום נועד לכל אותם הורים המנסים למצוא את הכוחות הפיזיים והנפשיים להתמודד עם כל הקשיים בבת אחת, ולהמשיך לתפקד כהורים במקומות מושבנו הזמניים או הקבועים כישראלים מסביב לעולם, במקרים רבים ללא קרבה ותמיכה של משפחה וחברים. הפורום גם נועד לכל אותם הורים לעתיד, שעוברים את חווית ההריון והלידה בארץ זרה. אז אם אתם ישראלים החיים בחו"ל ואם יש לכם (או עומדים להיות לכם) ילדים, זה בהחלט המקום בשבילכם. ננסה ליצור כאן קהילה חמה ותומכת שבה נוכל לדון בנושאי ההריון והלידה, גידול הילדים בחו"ל, קשיי הקליטה והשפה, הריחוק מהמשפחה, חינוך, תרבות, פנאי עם ילדים וכל העולה על רוחנו.
חשוב - אין כאן מקום לביקורת או ניגוח בנושא השהייה בחו``ל, אנו לא מעלים את הבעד ואת הנגד ולא יתקבלו כאן הטפות מוסר. הודעות מעין אלה, או שפה בוטה בכל נושא - ימחקו בשלב הראשון ויגרמו לחסימת הגולש הפוגע בשלב השני. הודעות פוגעות, מעליבות, התקפות אישיות על גולשים או חשיפת פרטים אישים על גולשים אינן מקובלות בפורום והן יימחקו.
 אסור לפרסם בפורום. אם ברצונכם לפרסם אנא בקשו רשות קודם.
הפורום נוצר על מנת לעסוק בנושא הספציפי ובבעיות הפרטניות של קהילת ההורים בחו"ל, והוא חלק מאשכול הפורומים של ישראלים בחו"ל, אתם מוזמנים לבקר גם בפורומים אחרים של ישראלים בחו"ל בו תמצאו קהילה מגוונת מכל העולם ודיונים מרתקים מישראל, אירופה, אסיה והמזרח הרחוק. מקווה שלכולנו יהיה כאן נחמד.
אשמח לראותכם משתתפים ופעילים בפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'סרט חדש 2018 'איפה ביתי?' | אלוהים העניק לי משפחה מאושרת'
סרט חדש 2018 'איפה ביתי?' | אלוהים העניק לי משפחה מאושרת
13/06/2019 | 07:54
7
https://www.youtube.com/watch?v=lGg8S8Qt_Jg

הוריה של וניה נפרדו כשהיא הייתה בת שנתיים, ולאחר מכן היא חיה עם אביה ואמה החורגת. אמה החורגת לא יכלה לסבול אותה ולא הפסיקה להתווכח עם אביה. לאביה לא הייתה ברירה – הוא נאלץ לשלוח את וניה לבית אמה. אך אמה התמקדה בניהול עסקה ולא היה לה זמן לטפל בווניה, ולכן לעתים קרובות נשלחה וניה לקרוביה וידידיה שטיפלו בה וגידלוה. לאחר שנים כה רבות שבהן זכתה לטיפול ממשפחות אומנות, וניה הצעירה חשה בודדה וחסרת אונים, וערגה לחומו של בית. רק כאשר אביה ואמה החורגת התגרשו, היא חזרה לחיות לצד אביה, ומאז והלאה היה לה בית, לטוב ולרע
לצפיה ב-' כוחה של תפילה: בני שהיה בסכנת חיים החלים במהרה שכבר היה על '
כוחה של תפילה: בני שהיה בסכנת חיים החלים במהרה שכבר היה על
02/06/2019 | 06:15
8
https://he.light-of-truth.org/the-power-of-prayer....
בנה של ג'ניפר לוקה פתאום במחלה קשה. בבית החולים קבעו הרופאים אם לא יראה סימני החלמה תוך 24 שעות מצבו יהיה קשה מאוד לטיפול. כיצד התמודדה ג'ניפר עם הכאב ועם הייאוש הזה? סופם של חיי אדם נתונים בידי האל. כשהיא שמה את מבטחה באלוהים, בנה – שהיה בסכנת חיים – שרד.
לצפיה ב-'גיפט קארד שתקף גם בחול ??'
גיפט קארד שתקף גם בחול ??
28/05/2019 | 09:39
10
מישהו מכיר גיפט קארד למסעדות שתקף גם בחול ??? אנחנו נהיה בברלין חודש הבא 
לצפיה ב-' אני יודע איך לחנך ילדים (I)'
אני יודע איך לחנך ילדים (I)
20/05/2019 | 07:08
10
https://he.light-of-truth.org/how-to-educate-child...
"מלבד לידה וגידול ילדים, אחריותם של ההורים בחיי הילד היא רק לספק לו סביבה רשמית שבה יוכל לגדול, כי לדבר מלבד קביעתו מראש של הבורא אין השפעה על הגורל האנושי. איש אינו יכול לשלוט בסוג העתיד שיהיה לאדם. הוא נקבע זמן רב מראש, וגם הוריו אינם יכולים לשנות את גורלו. ככול שהדבר נוגע לגורל, כול אדם הוא עצמאי ולכול אדם יש גורל משלו. כך שהוריו של איש אינם יכולים להדוף את גורלו בחיים או להפעיל ולו את ההשפעה הקלה ביותר על התפקיד שימלא בחייו. ניתן לומר כי המשפחה שבה נקבע גורלו של האדם להיוולד והסביבה שבה הוא גדל, אינן אלא תנאים מוקדמים למילוי משימתו בחיים. הם אינם קובעים בשום דרך את גורלו של האדם בחיים ולא את סוג הייעוד שבמסגרתו ימלא את משימתו. וכך, הוריו של איש אינם יכולים לסייע לו להגשים את משימתו בחיים, קרובי משפחתו של איש אינם יכולים לעזור לו לקחת על עצמו את תפקידו בחיים. האופן שבו יגשים את משימתו וסוג סביבת החיים שבה יבצע את תפקידו, נקבעים לחלוטין על ידי גורלו בחיים" ('אלוהים עצמו, הייחודי ג")
לצפיה ב-' אמונה תקווה אהבה | דרמה מוסיקלית 'סיפורה של סייאושן''
אמונה תקווה אהבה | דרמה מוסיקלית 'סיפורה של סייאושן'
07/04/2019 | 22:58
8
אני ממליץ על הסרט הזה לכולם.
https://he.kingdomsalvation.org/videos/love-never-...
לצפיה ב-' אמונה תקווה אהבה | דרמה מוסיקלית 'סיפורה של סייאושן''
אמונה תקווה אהבה | דרמה מוסיקלית 'סיפורה של סייאושן'
07/04/2019 | 22:56
4
אני ממליץ על הסרט הזה לכולם.
https://he.kingdomsalvation.org/videos/love-never-...
לצפיה ב-'מעבר אפשרי לז'נבה'
מעבר אפשרי לז'נבה
11/02/2019 | 00:06
88
שלום לכולם,

אנחנו משפחה של 2 + 2 ( גילאי 6 ו 2) ואנחנו שוקלים מעבר אפשרי לז'נבה בעקבות הצעת עבודה. ניסינו לקרוא קצת יותר על החיים בעיר ועל העלויות הצפויות, אבל נראה לנו שלדבר עם מישהו שכבר חי שם, יהיה הרבה יותר מועיל.

ואי לכך, אנחנו כאן. אז אם יש מישהו שגר בז'נבה ויש לו סבלנות לענות לשאלות, נודה לו/לה מקרב לב.

לצפיה ב-'להורים שמחפשים שקט.'
להורים שמחפשים שקט.
10/02/2019 | 16:54
62
":פחות מעניין אותי לכמה אנשים עזרתי לעשות כסף, 
יותר מעניין אותי לכמה אנשים עזרתי לבלות יותר עם הילדים, 
ולמצוא מה הם באמת אוהבים לעשות״.
-אדם טל
סדרת הרשת המהפכנית  מאני האקינג  - כאן.
לצפיה ב-' שלום לחברי הפורם '
שלום לחברי הפורם
07/01/2019 | 13:42
114
להיות הורים בחוץ לארץ 
אנחנו חברי פורום ספרות ילדים ונוער .
מחפשים חברים נוספים וקבועים לפורום שלנו .
אני מזמינה את כול אוהבי הספר    להשתתף איתנו ,
להנות מהמלצות על ספרים איכותיים,ומפעיליות רבות שצוות הפורום מעלה.
בואו להתרשם נשמח .
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/848/תרבות_ואמנות/ספרות_לילדים_ולנוער

הערה: אישור להכנס לפורום שלכם,קבלתי ממנהלת האשכול שיר .
 שבוע טוב 
לצפיה ב-'שלום, יש כאן אנשים שעשו ניתוק תושבות - בעלי עסק ?'
שלום, יש כאן אנשים שעשו ניתוק תושבות - בעלי עסק ?
10/12/2018 | 20:56
1
84
היי,
רציתי לדעת אם יש כאן ישראלים שעברו לאירופה עם / בלי דרכון זר
ועשו ניתוק תושבות בארץ.
האם הניתוק תושבות הוא לענייני מס הכנסה?
היה לכם עסק או לא?
תודה רבה
לצפיה ב-'ניתוק תושבות יכול להיות יזום על ידך'
ניתוק תושבות יכול להיות יזום על ידך
18/12/2018 | 12:08
77
או יזום ע"י המדינה אחרי כ-5 שנים שאתם לא בארץ. בכל מקרה, אפשר לנתק תושבות רק כאשר אפשר להוכיח שמרכז חייכם נמצא במקום אחר בעולם, דהיינו אחרי מעבר. באיזה שלב אתם נמצאים?

אני ניתקתי תושבות אחרי כשנתיים כשידעתי שמצאתי מאת מקומי בסקוטלנד, ואין לי צורך לשלם ביטוח לאומי בארץ יותר

המון בהצלחה 

לא הייתי עצמאית בארץ, אז לא מכירה את הקשר למס הכנסה
לצפיה ב-' מספרים על אמנסיו אורטגה, הבעלים של קבוצת "אינדיטקס" '
מספרים על אמנסיו אורטגה, הבעלים של קבוצת "אינדיטקס"
01/11/2018 | 16:36
8
181

(שכוללת את "זארה", "פול אנד בר" ועוד כמה רשתות אופנה גדולות) שכל סוף שבוע הוא נפגש בבר קטן עם קבוצת חברים מארטיישו- כפר מולדתו בגליסיה, שהוא התעקש גם לקבוע בו את משרדיו הראשיים.
אחד נהג מונית, לאחר היתה חנות מכולת קטנה.
אנשים רגילים, חברים מהילדות.
הוא לא אוהב להתראיין בתקשורת, ולא מסתובב כמעט בחליפות ועניבות- למרות שהוא האיש העשיר ביותר בספרד, ומככב בעשירייה הפותחת של עשירי העולם של מגזין "פורבס". את אשתו אני לא ראיתי מעולם, ואין לי מושג אפילו איך קוראים לה, למרות שזה בטח פורסם איפשהו פעם. אורטגה לא מככב במדורי רכילות ולא מתראיין, להוציא פעמים ספורות שהיה חייב לדבר על עסקיו.
בתו מרתה כבר נולדה לעושר. היא כן מצולמת ומתוקשרת, יותר מאבא שלה, בין השאר כי היא עוסקת באופן מקצועי בענף ספורט אליטיסטי שרק בני עשירים יכולים להרשות לעצמם. אבל גם היא ממש לא חולת צומי, אם כי ברור לה שזה חלק מהמחיר.
כל ההקדמה הזאת היתה כדי לשאול מה דעתכם:
האם אתם סבורים שאחד התנאים לשמירה על חברויות טובות וממושכות הם דמיון בסטטוס הסוציו אקונומי של החברים?
אני חושבת שלי עצמי הרבה יותר נוח עם אנשים כמוני, שהם לא עשירים ולא עניים מאד. נוח לי ללכת איתם לבילויים ולצאת איתם לחופשות, כי אני יודעת שאנחנו כולנו יכולים להרשות לעצמינו את אותו סוג בילוי, מי יותר מי פחות, אבל אין פערים גדולים.
מצד שני לבעלי יש חברי ילדות שהתעשרו מאד, ואין שום בעיה ביניהם ומעולם גם לא היתה, והם ממשיכים להתראות (במסגרת המגבלה שבעלי חי אלפי קילומטרים מהם), ושום דבר בקשר שלהם לא נפגם או השתנה.
מה דעתכם על זה?
לצפיה ב-'נושא מענין'
נושא מענין
01/11/2018 | 18:50
1
100
דעתי כדעתך בגדול, אבל הכל כמובן תלוי באנשים. אני מכירה קבוצה של נשים שאנחנו נפגשות לקפה אחרי שיעור ספורט. אין לי מושג מה המצב הכלכלי שלהן, לדעתי אחת מהן שוחה בכסף, כי אני יודעת שהיא מכרה חנות באי ששווה הרבה מאוד כסף והם יוצאים לחופשות יקרות ולוקחים איתם את המשפחה שלהם על חשבונם. למרות שזאת לא חברות כמו שאת מתכוונת, עם רובן הייתי שמחה לצאת לבלות ואם היא או אני צריכה עזרה הייתי בשמחה מציעה ולחילופין אני מאמינה שהן היו עושות זאת

הסיפור על אורטגה הוא קצת שונה, כי החברות התחילה עוד לפני שהוא התעשר, אז זה מאוד שונה לדעתי. שמחה לשמוע שיש אנשים כאלה בעולם. ככה צריך!!!

תודה שהעלת את זה 
לצפיה ב-'אורטגה בא ממשפחת מעמד בינוני פשוטה'
אורטגה בא ממשפחת מעמד בינוני פשוטה
01/11/2018 | 21:25
95

ואת האימפריה הוא הרים בעצמו, מאפס.
אני חושבת שהמפתח לשמירה על החברויות הישנות הוא לקבוע עם החברים תמיד במקומות עממיים, שהם יכולים להרשות לעצמם, וכמובן לא להיות זה שתמיד משלם על כולם, ולתת להם להזמין אותך גם.
אומרים שיש להם כזה סבב, פעם משלם אורטגה, פעם הנהג מונית, פעם ההוא מהמכולת. 
אם אורטגה תמיד היה משלם אז למרות כוונותיו הטובות, מהר מאד החברים היו מרגישים לא נוח והיו מקבלים את זה כאקט של גאוותנות (מה הוא חושב לעצמו, שאנחנו כאלה מסכנים? הוא מנסה להראות לנו שהוא שווה יותר?)...
אני בטוחה שאם (למשל) אשתו של נהג המונית או אחד מילדיו היו זקוקים לניתוח יקר בארה"ב, אורטגה היה מוציא את פנקס הצ'קים בלי שיבקשו ממנו בכלל, ומממן הכל. בשבילו זה כמו לקנות מנת פלאפל, הוא יודע את זה וגם החברים שלו יודעים את זה- אבל הם לא ינצלו את זה לעולם.

לצפיה ב-'זה רק מראה שהוא מענטש'
זה רק מראה שהוא מענטש
02/11/2018 | 07:15
5
134
בקשר להפגש עם אותו מילייה, אני מרגישה בנוח עם אנשים שחושבים כמוני לכן לא מענין אותי מה אבא שלהם עשה במה הם עובדים וכמה הם מרויחים, כמובן שאפשר להסיק על מצבם הכלכלי לפי השכונה שהם גרים בה או אם הבגדים שלהם מחנות יד שניה או אפילו לפי התספורת שיש הבדל של מאות או עשרות לפי צורת גזירת השיער, כן, כן אני שמה לב לפרטים הקטנים. באופן כללי אנשים פה לא שמים תכשיטים , לא לובשים בגדים של מותגים ונשים כמעט לא מתאפרות ובטח ובטח לא שופכים חצי בקבוק בושם לפני שיוצאים מהבית, זוהי תרבות לא כתובה שאומרת אל תעוף על עצמך ושלא תחשוב לרגע שאתה יותר טוב ממני, יש אפילו תורה שלמה שנקראית  חוקי ינטה:
You're not to think you are anything special.
You're not to think you are as good as we are.
You're not to think you are smarter than we are.
You're not to imagine yourself better than we are.
You're not to think you know more than we do.
You're not to think you are more important than we are.
You're not to think you are good at anything.
You're not to laugh at us.
You're not to think anyone cares about you.
You're not to think you can teach us anything.
זה בכללי כמובן שאם מסתכלים בפרטים הקטנים אז כן אפשר לראות נואנסים כמו שיש כאלו ששולחים את הילדים ללמוד שנה בארהב , נוסעים לחופשות ברחבי היבשת בסתו ובקיץ כדי שיהיה אפשר להשוויץ בבית ספר אחרי זה או במקום העבודה, המיליארדרים הכי גדולים פה חיים בצניעות רבה (למעט כמובן מקום המגורים), רואים אותם רק כשיש פגישות עם המלכה כשמגיע איזה חשובסקי ואז רואים את הבגדים המהממים , התסרוקות הנפלאות, הנשים כולן מידה 0 אבל עין של אף אחד לא צרה בהם, זוהי מדינת רווחה ואף אחד לא ממש רעב או הומלס , זה יותר חשוב מפערים חברתיים.
לצפיה ב-'אצלנו על האי זה בדיוק אותו דבר'
אצלנו על האי זה בדיוק אותו דבר
02/11/2018 | 09:57
2
121
כולם עם פליז, כולם צנועים.

פעם ראשונה שידעתי שאמא של החברה של בוני בפריסקול היא מיליונרית היה שהיא שלחה כרטיס ברכה לקריסמס וראינו את הכתובת שלה.
הגעתי ממש בטעות, עם הבן של אחת ממעצבות התכשיטים על האי לביתה (היא מוכרת טכשיטים בכל העולם ועושה מיליונים עד היום, שהיא כבר לא מעצבת יותר). אפילו לא ידעתי שהוא הבן שלה לפני כן, והיא קיבלה אותנו בחמימות רבה וללא כל גינוני מעמד. הבית שלה מהממם!!!!!! כך גם מעצבת תכשיטים אחרת, שאחרי שקבוצת הצילום שאני משתתפת בה היתה בסטודיו שלה, הצטרפה אלינו לקבוצה והיא אחת מכולם בכייף - אני מאוד אוהבת את זה
לצפיה ב-'גם אצלנו זה לא אישיו'
גם אצלנו זה לא אישיו
02/11/2018 | 20:02
1
113
אנחנו במצב כלכלי יפה, אבל יש לנו מספר חברים שיש להם הרבה הרבה יותר. מעולם לא הרגשתי לא נעים לבקר אותם באחוזות שלהם, או לשמוע ולהתלהב מהחופשות הרבות שלהם. מה שחשוב זה ההון האנושי, כשחברים נמצאים באותה רמה אנושית, כמה כסף כל אחד אגר או ירש לא משנה בכלל, ולכן השאלה בכלל לא מובנת לי. 
לצפיה ב-'כן, אבל הבעיה היא '
כן, אבל הבעיה היא
03/11/2018 | 17:23
105

שעם זוג ברמה כלכלית כמו שלנו (פחות או יותר, אין דבר כזה "בול אותו דבר") אנחנו מרגישים נוח להזמין חדרים במלון שלושה כוכבים, לאכול פלאפל ברחוב וכן הלאה.
אם היו לי חברים מיליארדרים, אין לי מושג אם הם היו נהנים מזה.
לצפיה ב-'איזה דיכאון!!!'
איזה דיכאון!!!
02/11/2018 | 19:59
1
155
במיוחד האחרון. 
מחיקת האינדיווידואליזם, ויצירת המון אפור ומשעמם שחושב כמו עדר. נורא. 
לצפיה ב-'ממש לא '
ממש לא
02/11/2018 | 20:54
133
זוהי לא איזו חברה רובוטית זוהי חברה שמעדיפה הומוגניות ולא תחרות בלתי פוסקת, למשל אין בתי ספר למחוננים מתוך תפיסה שאין שום ילד שלא יכול למצוא את כישוריו בבית ספר רגיל, במקומות עבודה הבוס לא מנחית פקודה אלא מבקש , יש הבדל גדול מאד בתרבות עבודה כזו , אם טעית מיד לספר ולחשוב איך לפתור את הבעיה, אין דריסה על קולגות כדי שאתה תצליח , אפשר לפטר ולהעסיק בלי בעיות , אנשים נהנים לשלם מסים גבוהים כי מקבלים תמורה עבור זה,אגב זה קיים בכל המדינות הסקנדינביות , לא הכל גן עדן כמובן.

לצפיה ב-'נוטרילון בארה"ב'
נוטרילון בארה"ב
01/11/2018 | 14:30
3
114
היי, מי מכם יודע האם יש אפשרות לקנות נוטרילון בארצות הברית? אנחנו טסים לעשרה ימים ולא בא לי להיסחב מהארץ
לצפיה ב-'אני מקוה שמישהו פה ידע לענות'
אני מקוה שמישהו פה ידע לענות
01/11/2018 | 18:53
70
במידה ולא, אני יכולה לנסות לבדוק לכם במקום אחר

ברוכים הבאים לפורום 
לצפיה ב-'99% שאין נוטרליון. אני אופתע אם מישהו יגיד אחרת'
99% שאין נוטרליון. אני אופתע אם מישהו יגיד אחרת
02/11/2018 | 04:58
85
10 ימים - או שתביאו אתכם, או שתקנו משהו אמריקאי (סימילאק לא הלך עם הילדים שלי בישראל או בארה"ב והשתמשתי בנוטרליון בישראל ובאינפמיל כאן). 
יש משהו שנקרא אפאטמיל באמאזון וזה מיוצר על ידי מילופה -החברה האירופאית שמייצרת את נוטרליון. יכול להיות שזה אותו הדבר, ויכול להיות שזה טיפה שונה. אין *לי* דרך לדעת.

שאלה תמימה - במילא כמעט כל ישראלי שאני מכירה חוזר עם מזוודות יותר מלאות ממה שהגיע בגלל הקניות כאן. תביאו נוטרליון, ותחזרו בלי. רק תקפידו שיהיה לכם מספיק.
לצפיה ב-'אין לי מושג'
אין לי מושג
02/11/2018 | 20:08
80
רק קחי בחשבון שגם אם מוכרים את זה כאן, מאוד יכול להיות שהנוסחה שונה. 
היה לי את המקרה הזה הפוך - כשבאנו לארץ בזמנו עם תינוק שאכל סימילאק מקומי. ידעתי שיש סימילאק בארץ, וכשהבאתי לו ממנו הוא סירב לאכול. ובאמת הצורה של האבקה בארץ היתה יותר גרגירית ויותר צהבהבה מהאבקה שהיתה בבית. 
עבר יום של פאניקה, אבל בסופו של דבר הוא התרגל לאבקה החדשה. 
אם זה קריטי עבורך - תביאי מספיק מהבית. 
הנה כתבה ישנה שמצאתי בנושא על נוטרילון

לצפיה ב-'סופ"ש כבר כאן '
סופ"ש כבר כאן
02/11/2018 | 19:00
26
איך עבר השבוע? מה מתוכנן לסופ"ש?

איך מזג האויר אצלכם בתקופה הזאת?

סופ"ש נפלא לכולם 
לצפיה ב-'מה בפינה מקומות לינה בחופשות'
מה בפינה מקומות לינה בחופשות
31/10/2018 | 11:18
25
113
אתמול בלילה חזרנו מחופשה של 7 לילות. היתה לנו חוויה ממש לא נעימה עם הדירה שהזמנו לחופשה שלנו הפעם. הזמנתי דרך Airbnb פעם ראשונה. חוו"ד היו מעולות, המחיר והמיקום היה מעולה. התייעצתי עם מישהי שהזמינה דרכם כמה פעמים בשביל להיות בטוחה. ו... איזה נפילה!!!!! דירה מלוכלכת!!!! כשעה וחצי לקח לי לנקות את המטבח הקטנטן והמקלחת בשביל שהיו סבירים למגורים. את המקרר הייתי צריכה לנקות, המיקרו היה חלוד מבפנים ולא שמיש מבחינתנו. למזלי נראה שהמיטות והמצעים נקים

באיזה סוג של מקומות לינה אתם ישנים בחופשות?

מזמנים מראש או זורמים?

ספרו סיפורים לטוב ולרע, או כל מה שנראה לכם מתאים 

הלואיין נפלא לכם 
לצפיה ב-'גם לי היתה נפילה עם AIRBNB פעם.'
גם לי היתה נפילה עם AIRBNB פעם.
31/10/2018 | 12:39
9
138

זה היה בפירנצה, בירח הדבש שלנו.
הדירה היתה נקיה אבל היא היתה ממש לא נוחה ולא דומה לתמונות.
מכונת הכביסה היתה דפוקה והציפה את הבית.
אנחנו תמיד מזמינים מראש, לפעמים AIRBNB ולפעמים מלון. תלוי בנסיבות.
היתרון היחיד של AIRBNB הוא חסכון מסוים על ארוחות, כי כשיש מטבח מצויד אפשר לקנות דברים בסופר ולבשל בבית.
עכשיו היינו שבוע בפורטוגל ושם ישנו רק בבתי מלון.
לצפיה ב-'בתי מלון'
בתי מלון
31/10/2018 | 13:38
7
111
אנחנו לא הולכים הרבה למסעדות. גם לא בחופשות. פשוט לא אוהבים. מוצאים בתי מלון עם מטבחון. לרב מיקרו, מקרר וכיור. ויש עם כיריים חשמליות, מה שמקל על הבישול.  לרעיון של שינה בבית של מישהו שאני לא מכירה עדיין לא נפתחתי
לצפיה ב-'מה פתאום "לישון אצל מישהו בבית"? חס וחלילה'
מה פתאום "לישון אצל מישהו בבית"? חס וחלילה
31/10/2018 | 13:43
112

בחיים לא הייתי ישנה בדירה שיש בה אדם לא מוכר. לא משנה כמה זול זה.
ב-AIRBNB אנחנו הולכים רק לדירות מצוידות, שאנשים משכירים לתקופות קצרות, אבל אנחנו לא פוגשים אותם חוץ מביום שאנחנו מגיעים ומקבלים מהם מפתח.
לצפיה ב-'ב AIRBNB יש אנשים שמשכירים את הבית שהם חיים בו'
ב AIRBNB יש אנשים שמשכירים את הבית שהם חיים בו
31/10/2018 | 17:00
104
או אנשים שמשכירים בתים בסיגנון של בתי נופש/Self catering/צימרים

גם לי לא מתאים להתארח בבית של מישהו שאני לא מכירה 
לצפיה ב-'באיזה בתי מלון יש מטבחון? יש להם הגדרה מסויימת?'
באיזה בתי מלון יש מטבחון? יש להם הגדרה מסויימת?
31/10/2018 | 17:04
2
80
לא שמעתי על זה אף פעם
לצפיה ב-'Extended stay hotels'
Extended stay hotels
07/11/2018 | 04:39
1
14
לצפיה ב-''
07/11/2018 | 09:42
5
לצפיה ב-'רק בתי מלון'
רק בתי מלון
04/11/2018 | 13:49
1
65
ורק מסעדות.
לקנות מצרכים,לבשל ולנקות זה מה שעושים בבית אז למה יש חופש?
לצפיה ב-' כל אחד והחופש שלו'
כל אחד והחופש שלו
04/11/2018 | 14:13
15
לצפיה ב-'איזה מבאס!!! בירח דבש בעיקר '
איזה מבאס!!! בירח דבש בעיקר
31/10/2018 | 17:01
32
לצפיה ב-'אנחנו אוהבים את הצימרים/Self Catering'
אנחנו אוהבים את הצימרים/Self Catering
31/10/2018 | 17:23
2
107
בעיקר בגלל נושא המטבח. כך אני יכולה להכין לעצמנו מה שנכון לנו. בעלי לא אוכל במסעדות בכלל. אז.... החדרים במלונות הם לרוב חדר אחד, והכל צפוף ואין פינה לעצמך, לא מתאים לנו.
אנחנו עם הכנסה נמוכה ולכן אני תמיד מחפשת את הלינה הכי זולה שמאפשרת לנו גישה לאזור שאנחנו רוצים ולאכול במקום בו אנחנו לנים.
מאז שיש לנו את בוני אנחנו תמיד מזמינים מראש. כשטיילנו בסקוטלנד לפני שהיא נולדה, היינו מחפשים מקום לינה לקראת ערב. לא תכננו יותר מידי לאן נוסעים ולכן רצינו גמישות. לא היתה שום בעיה למצוא. אני לא בטוחה שהיום זה אפשרי. יש כל כך הרבה תיירים בסקוטלנד עכשיו

בשנה שעברה נסענו לכמה לילות בקמפיניג. סיוט!!!!!!! לא חוזרת על זה שוב. רצינו לעשות Wild camping, דהיינו לשים אוהל איפה שמתאים לנו ולא בקמפינג מסודר. בסקוטלנד ברוב המקומות אין בעיה, כל זמן שאתה משאיר נקי אחריך וסוגר שערים אחריך. אבל מהמה? בכל המקומות מלא קקי של כבשים, ולמרות שהיה לנו ניילון לשים את האוהל עליו, כל הסביבה מלאה גללים, ממש לא מתאים  ויש פה יתושים שנקראים מידג'ים, דומה לברחשים בישראל, אבל צהובים, שאלוהים ישמור!!!!! ומעל הכל, לרוב יורד פה גשם  קמפיינג זה לא בשביל סקוטלנד!!!!!!! ובטח לא בשבילי

סיפור - לפני כמה שנים נסענו לגלזגו, הזמנו מקום לינה, וכתבתי משהוא על זה שאנחנו מגיעים לגלזגו בקבוצה של "ישראלים בסקוטלנד". יצרה איתי קשר מישהי מהקבוצה, לא מכירה אותי מעבר למה שנכתב בקבוצה, והיא לא מהאנשים שכותבים יותר מידי, ואמרה לי שהם נוסעים לחו"ל בתאריכים שאנחנו בגלזגו ואנחנו מוזמנים להיות בדירה שלהם. מדהים בעיני!!!! כמובן שקפצנו על המציאה, וגם השארנו להם בקבוק או שניים של יין וקופסת שוקולד וקצת כסף לכסות את ההוצאות. ממש מחמם את הלב!!!! לצערי בעלי לא היה מוכן להשאיר את הבית שלנו לאף אחד, כולל אחותו אני מניחה 

לצפיה ב-'מה פתאום לתת לזרים מפתח לדירה שלי? הם לא נורמלים!'
מה פתאום לתת לזרים מפתח לדירה שלי? הם לא נורמלים!
01/11/2018 | 16:32
1
30
לצפיה ב-''
01/11/2018 | 18:40
12
לצפיה ב-'אם זה רק משפחה - לרוב מוטלים זולים.'
אם זה רק משפחה - לרוב מוטלים זולים.
02/11/2018 | 09:03
11
80
אם יש כמה משפחות, שוכרים לרוב ביחד בית אחד גדול לכולם דרך AIRBNB (במיעוט המקרים גם דרך אתרים אחרים, תלוי בהצע במקום) כי זה יוצא יותר זול, שכן לכולנו כבר ילדים גדולים, ובמלון צריך לקחת לכל משפחה 2 חדרים לפחות. בסך הכול עד כה רוב המקומות האלה היו מוצלחים. מצד שני, כמי שרגילים למוטלים זולים במיוחד כדוגמת מוטל 6 (ולרוב הם גם ממש סבבה לנו מבחינת תנאים - העיקר שנקי ויש שירותים, מקלחת ואיפה להניח את הראש), אולי מה שנראה לנו בסדר לא היה נראה ככה בעיני מישהו אחר. אבל בדרך כלל מקום לינה אצלנו זה באמת רק להניח את הראש. אנחנו יוצאים על הבוקר וחוזרים מאוחר בערב או ממשיכים הלאה, אנחנו לא אוהבים לשבת במקום אחד. שהייה במלון, גם אם הוא 5 כוכבים ויש בו בריכה ומתקנים, זה לא בשבילנו. אישית, אני מתחילה לטפס על הקירות אחרי שעה של בילוי כזה, מבחינתי טיול זה לצאת החוצה ולראות מקומות, לטייל ברגל או לנסוע. כך שגם לו היינו מוציאים כסף על מלון יקר, זה היה סתם בזבוז כי לא היינו באמת מנצלים ונהנים מכל מה שיש לו להציע. אז יחסית למוטל 6 ודומיו, דווקא הבתים של ה-AIRBNB הם לפחות דרגה אחת מעל, אף על פי שגם שם לא מדובר בווילות יוקרה, אלא באופציות הזולות ביותר שאנחנו מצליחים למצוא.
לצפיה ב-'אגב, בישראל היינו לנים כמעט אך ורק בקמפינגים.'
אגב, בישראל היינו לנים כמעט אך ורק בקמפינגים.
02/11/2018 | 09:38
10
89
(למען האמת, כשהיינו ממש צעירים ולפני שבאו הילדים, היינו סתם מניחים שקי שינה על מזרנים מתנפחים תחת כיפת השמיים באיזה חור, אך בהמשך כבר זה היה באוהלים), לרוב במקומות מוסדרים, אך ממש לא תמיד. למשל, איזו פעם לא החלטנו מראש איפה נלון וכבר בחושך עלינו על איזה הר באזור ירושלים ומצאנו אחלה מקום, לא מוסדר אבל נוח להקמת אוהלים ומבודד - זכור לי כאחד הטובים. היינו תמיד חבורה גדולה של משפחות, היינו מבשלים יחד (בשנים האחרונות היינו מביאים פויקה והיה יוצא טעים בטירוף), שרים סביב המדורה ובכלל עושים שמח וחיים לא נורמליים, ובבוקר יוצאים למסלולים בטבע. אלה היו מסוגי הטיולים, ובכלל הבילויים, החביבים עליי. בארה"ב ניסינו לעשות זאת כשעוד גרנו בקליפורניה, אבל ראשית זה היה כרוך בהזמנת מקומות בחניון הרבה זמן מראש, וזה לא תמיד מתאים לנו, כי אנחנו טיפוסים ספונטניים של הרגע האחרון. ואז במשך היום היה אומנם חם, אך בלילה לא הצלחנו בכלל לישון כי קפאנו מקור כפי שלא קפאנו מעולם, וזאת אף על פי שהבאנו שקי שינה ושמיכות נוספות ובגדים חמים. הסתבר שאם אנחנו רוצים להמשיך עם זה כאן, אנחנו צריכים לרכוש ציוד תרמי נורא יקר לכל בני המשפחה ולהיסחב עם כולו כל פעם. כל העניין הזה כבר הפך לכזה מבצע מורכב ומסובך הדורש תכנון הרבה זמן מראש, שזה הוציא לנו את החשק. אמרנו שאם כבר עדיף RV, ואפילו יש לנו עכשיו חבר שיש לו אחד כזה שמתאים לנו בגודל שהוא מוכן להשאיל לנו חינם, אבל אין לנו כרגע רכב שמסוגל לגרור אותו (הוא מוכן להשאיל גם את הרכב שלו, אך בעלי לא רוצה לקחת אותו כי הוא די ישן והתקלקל כבר לא פעם בעבר). ברור שאפשר לשכור, אבל זה כנראה לא יוצא הרבה יותר זול ממולטל, אם בכלל, ובנוסף גם צריך להזמין הרבה זמן מראש מקום בחניונים, ואנחנו בדרך כלל עם עוד משפחות שלאו דווקא מאורגנות על זה, אז כל פעם זה לא מסתדר ואנחנו דוחים את זה להזדמנות עתידית. אבל אני באמת מקווה שנעשה את זה כי נורא בא לי להתנסות.
לצפיה ב-'קמפינג זה באמת המון התארגנות'
קמפינג זה באמת המון התארגנות
02/11/2018 | 09:46
9
61
ולא מתאים לכולם, ואם אתם מטיילים עם אנשים אחרים, זאת בעיה

האם בארה"ב, במדינה שאתם נמצאים בה אפשר לישון בכל מקום שמתאים לכם, או חייבים קמפינג מסודר?
לצפיה ב-'בהרבה מקומות מותר רק קמפינג מוסדר.'
בהרבה מקומות מותר רק קמפינג מוסדר.
02/11/2018 | 10:04
8
75
אך גם במקומות שלכאורה לא אוסרים להקים אוהל במקומות לא מוסדרים, לא היינו עושים זאת בכל זאת כי זה מסוכן, שלא כמו בישראל - יש דובים, פומות וכד'. תארי לך שאם דובים מסתובבים פה חופשי ברחובת העיר שלנו, מה קורה בטבע, במקומות מבודדים בלי עוד אנשים מסביב. וממש לא מזמן שני מטיילים שטיילו ליד עיר שכנה הותקפו על ידי פומה מורעבת, שהרגה אחד מהם ופצעה קשה את השני. פשוט לא שווה לקחת את הסיכון מבחינתי. מה גם שניגוד לישראל, פה אין קליטה סלולרית לרוב במקומות כאלה והם גם הרבה יותר מבודדים ומרוחקים ממקום יישוב, אז אם קורה משהו זה בעיה להזעיק עזרה.
ובישראל בכלל זה היה הרבה פחות מבצע - לא היה צריך להזמין מקום מראש כמעט אף פעם אפילו בחניונים מוסדרים, היה חם ברוב עונות השנה וגם לא היה הפרש טמפרטורות גדול בין היום ללילה. היה מספיק להביא שק שינה ואולי איזה טרנינג לכל אחד. אני לא אוהבת אקלים חם ושמש, אך מהבחינה הספציפית הזאת ללא ספק יש לו יתרון. בצפון קליפורניה, למשל, גם כשחם נורא במשך היום, כמו בישראל, בלילה לרוב הרבה יותר קר, אז צריך להצטייד בהתאם בבגדים, שקי שינה ושמיכות תרמיים, מזרנים מיוחדים עם בידוד טוב וכד'. גם יקר וגם נורא לא נוח לסחוב, וגם אנחנו לא נעשים צעירים יותר. אז נאלצנו לשנות גישה.
לצפיה ב-' בעלי סיפר לי שבטיול בארה"ב הגיע אליהם דובון'
בעלי סיפר לי שבטיול בארה"ב הגיע אליהם דובון
02/11/2018 | 10:14
7
82
וכמו שכולם יודעים, לדובונים יש אמהות  הם ברחו !!!!!!!!!!!!!
לצפיה ב-'אכן, כאן אצלנו זה עניין רגיל לגמרי.'
אכן, כאן אצלנו זה עניין רגיל לגמרי.
02/11/2018 | 10:23
6
77
במיוחד מאז שעברנו לוושינגטון. בקליפורניה אפשר היה להיתקל בהם לרוב רק בחיק הטבע, כאן הם מסתובבים חופשי גם בערים, אולי לא במרכזי ערים סואנות, אך בערים קטנות ורגועות כמו שלנו וגם בשכונות המרוחקות והשקטות יותר של ערים גדולות - ועוד איך.
אבל בכל זאת יש הבדל מבחינתי בין להיתקל בדוב בתוך עיר, כשיש אנשים ומכוניות מסביב (שלא לדבר שהדובים האלה גם יותר רגילים לאנשים ולמדו לחיות איתם פחות או יותר בשלום, והם גם אוכלים פה זבל שנשאר אחרי אנשים, אז הם גם פחות רעבים), לבין להיתקל בו באיזה חניון מבודד באמצע הלילה, כשאין אפילו קליטה. שלא לדבר על פומה.
לצפיה ב-'דובים בעיירה????? הם חיות מסוכנות!!!!'
דובים בעיירה????? הם חיות מסוכנות!!!!
02/11/2018 | 10:29
1
65
ממש מפחיד. בבריטניה יש בעיה עם שועלים שמגיעים לערים לאכול מהפחים, ולפעמים פוגעים בתינוקות  או בחיות מחמד, אבל דובים ופומות!!!!!

לפני כמה שבועות קראתי איפשהו שמסתובבים יגוארים באזורים מסויימים של סקוטלנד. משהוא הזוי לגבי שיחרורם כאשר סגרו את הקירקסים לפני הרבה שנים. היגואר היחיד שאנחנו ראינו היה עם 4 גלגלים 
לצפיה ב-'כן, פה אף אחד לא ממש מתרגש מזה, זה דבר רגיל לגמרי.'
כן, פה אף אחד לא ממש מתרגש מזה, זה דבר רגיל לגמרי.
02/11/2018 | 10:38
67
כלומר כן מתרגשים במובן של מתלהבים ומצלמים, אבל לא פוחדים יותר מדי, רק נזהרים לא להתקרב. קבוצת הפייסבוק וקבוצה אינטרנטית נוספת של העיר שלנו עמוסות בתמונות דובים שמסתובבים ברחוב. פומות לא, כי הן חיות ליליות שמסתתרות, אבל דובים בהחלט מסתובבים ברחובות וגם נכנסים לחצרות בתים. הם יכולים אפילו לפתוח את פח הזבל, להוציא שאריות מזון, להתיישב באמצע הרחוב לאור היום ולאכול. אצלנו יש הוראה לא להוציא פחים בלילה, אלא רק בבוקר האיסוף, אך עדיין יש אנשים שלא מקפידים על זה ולכן הדובים התרגלו להסתובב ולחפש פחים שעומדים בחוץ.
לצפיה ב-'אגב, בקליפורניה גם כן היו פומות בשולי ערים.'
אגב, בקליפורניה גם כן היו פומות בשולי ערים.
02/11/2018 | 10:31
3
75
וגם חתולים טורפים קטנים יותר, למשל שונר. אנחנו גרנו באזור מאוד סואן, בעיר גדולה, אך בשולי העיר על גבול עם שמורת טבע, ובהמשך הרחוב שלנו, שנכנס לתוך יער וגבעות מבודדות, היו פומות. אנשים ראו אותן. למזלנו לא היו תקריות בינן לבין בני אדם, אך בהחלט היו חתולים ביתיים שנטרפו אם השאירו אותם בחוץ בלילה. באיזה פארק בעיר גדולה אחרת פומה תקפה ילד, אך הצליחו להציל אותו ברגע האחרון, והיו עוד תקריות שבזמנו שמעתי עליהן.
לצפיה ב-''
02/11/2018 | 10:33
1
6
לצפיה ב-'אגב, קויוטים ושועלים אני אפילו לא מזכירה'
אגב, קויוטים ושועלים אני אפילו לא מזכירה
02/11/2018 | 10:41
64
אף על פי שראיתי אותם במו עיניי מסתובבים אצלנו, גם פה וגם בקליפורניה. זה "כסף קטן" לעומת טורפים מסוכנים באמת.
לצפיה ב-'גם פה'
גם פה
07/11/2018 | 04:42
37
עוברים לפעמים ליד הבית ״חתלתולים״ שכאלה. משערת שמחפשים אוכל בדמות ארנב או סנאי. 
לצפיה ב-'עצוב מאוד!!!!!'
עצוב מאוד!!!!!
29/10/2018 | 10:12
81
עצוב על חיים שנגדעו כך באמצע, עצוב ששוב היהודים על הכוונת של משוגע שחושב שהוא יכול לעשות מה שנראה לו נכון
עצוב שכל משוגע יכול לקחת רובה ולירות  
עצוב!!!!!!!!!!!!

האם זה משפיע על הקהילה שלכם? השאלה לא ספציפית ל-alphadelta אלה לכל מי שחי בקהילה יהודית
לצפיה ב-'הטבח הנורא הזכיר לי פוגרומים מרוסיה במאה ה19 '
הטבח הנורא הזכיר לי פוגרומים מרוסיה במאה ה19
30/10/2018 | 07:50
3
80
גם אז היו נכנסים לבתי כנסת ורוצחים את היהודים
לצפיה ב-'למה, בירושלים לא עושים את זה?'
למה, בירושלים לא עושים את זה?
30/10/2018 | 10:35
2
28
לצפיה ב-'אנחנו לצערי רגילים לזה '
אנחנו לצערי רגילים לזה
31/10/2018 | 07:44
1
83
אני זוכרת שהיה פיגוע בבית כנסת פה, באיזה בר מצווה היה מישהו שששמר בחוץ אבל בלי נשק ורצחו אותו , אחרי זה שבועיים כל הרחובות ליד היו מלאים בפרחים ואפילו המלכה באה לבקר, בארץ בקושי כותבים על פיגוע וישר עוברים לסדר היום ,גם אין שמירה במקומות של יהודים , באירופה יש היום ,אבל באמריקה לא היה , אני זוכיירת כשרק הגעתי הנה ,הייתי מגיעה לפגישות עם ישראלים כשרציתי עוד להרגיש שייכת, תמיד תמיד זה היה מפה לאוזן איפה יהיו הפגישות אף פעם לא במקום מוכר ובטח ובטח בלי שילוט.
לצפיה ב-'במפגשים של הישראלים בסקוטלנד המיקום אף פעם לא מפורסם אוןליין'
במפגשים של הישראלים בסקוטלנד המיקום אף פעם לא מפורסם אוןליין
31/10/2018 | 11:11
27
לצפיה ב-'סופ"ש כבר כאן '
סופ"ש כבר כאן
26/10/2018 | 22:14
5
69

תהנו מה שלא יהיה 
לצפיה ב-'אני בחופשה ולא מתלוננת,'
אני בחופשה ולא מתלוננת,
28/10/2018 | 21:27
108
אז הרוב טוב, אבל היה לנו שייט על ים סוער וגם אני וגם בוני הרגשנו מאוד לא טוב  ואחרי לילה שכזה (שטנו כל הלילה) היה לנו עוד יום נסיעה. זאת נסיעה של כ-3 שעות אם נוסעים ישר על הכביש המהיר, אבל אנחנו עצרנו בכל מיני מקומות ורוב הזמן נסענו על הכבישים הצדדים. היה לנו דווקא יום נחמד למרות הלילה הנוראי שלא ממש ישנו בו. הגענו לדירה ששכרנו והיא על הפנים  אז...

חוץ מזה, מזג האויר מאיר לנו פנים וכל הימים עד כה היו יבשים. סקוטלנד מדהימה - מה עוד צריך הבן אדם!!!!!

שבוע טוב לכולם 
לצפיה ב-'עקב שביתה בשדה התעופה'
עקב שביתה בשדה התעופה
30/10/2018 | 10:06
3
124
החופשה שלי עם חברה בספרד בוטלה. נשארתי בבלגיה עם האיש וכאוס. 
אי לכך ובהתאם לזאת, הלכנו למקלט לחיות ולקחנו שני חתולים. אחת צעירה, זערורית, דברנית וחקרנית. אחד זקן (בן 11) עיוור וחרש. הוא בודק הכל בזהירות, שקט מאוד, אבל מתרפק בצורה שלא הכרתי אצל חתולים אחרים.
לצפיה ב-'כל הכבוד לכם לקחת חתול בן 11'
כל הכבוד לכם לקחת חתול בן 11
30/10/2018 | 10:14
73
תהנו מהחתולים 
לצפיה ב-'תתחדשו וכל הכבוד!'
תתחדשו וכל הכבוד!
02/11/2018 | 09:39
14
לצפיה ב-'הם מסתגלים לבית'
הם מסתגלים לבית
02/11/2018 | 10:19
61
תול כבר הרבה פחות מתרפק. כנראה הבין שיש לו בית ואינו חייב למצוא חן. בניגוד גמור לתחזיותיי, הוא אינו פוחד כלל מן החוץ. להפך, הוא אוהב לצאת החוצה, וצעדיו בטוחים יותר על המדשאה. 
מירי קטנטונת. פשוט קטנטונת. ולמרות נמרצותה, היא לא אמיצה במיוחד. גם כשהדלת פתוחה, לרוב היא מעדיפה לבדוק את החוץ מבעד לזכוכית. או לרוץ בעקבות תול לכל מקום שהוא הולך, לעמוד בדרכו, ולהפריע לו. 

*טוב, צירפתי תמונה מסובבת נכון, אך היא שבה ומסתובבת כשאני מעלה אותה. זה מה יש.
לצפיה ב-' מה בפינה הלואין'
מה בפינה הלואין
24/10/2018 | 10:34
12
75
האם חוגגים את הלואין במדינה בה אתם נמצאים? האם אתם חוגגים? איך?

האם מציינים את החג בבית הספר?

למה הילדים מתחפשים? האם רק לדמויות מפחידות לפי מסורת החג, או שכל תחפושת מתקבלת בברכה?

כרגיל, תרגישו חופשי לעלות פה כל נושא בהקשר הזה, ותמונות כמובן יתקבלו בברכה 
לצפיה ב-'זו "מסורת" שנכנסה לספרד רק בעשר-עשרים השנים האחרונות.'
זו "מסורת" שנכנסה לספרד רק בעשר-עשרים השנים האחרונות.
24/10/2018 | 12:34
3
106

כל הקדושים ע"פ המסורת הספרדית הוא יום שבו הולכים לבתי הקברות להניח פרחים על קברי בני המשפחה והחברים המתים, וחנויות הפרחים דופקות בוחטות ביום הזה.
עכשיו המבוגרים הולכים עם פרחים לבתי הקברות, והילדים מתחפשים למפלצות ושאר דברים מפחידים, ורוב בתי העסק מקשטים את המשקופים בקורי עכביש מלאכותיים וכאלה.
לצפיה ב-'מה שחדש זה הילדים מחופשים והולכים ל Trick or treat?'
מה שחדש זה הילדים מחופשים והולכים ל Trick or treat?
24/10/2018 | 21:56
2
35
לצפיה ב-'כן. זה נכנס בגלל הסרטים האמריקאים.'
כן. זה נכנס בגלל הסרטים האמריקאים.
25/10/2018 | 07:05
1
77

זו לא מסורת קתולית וזה לא היה כאן.
לצפיה ב-'לפי בעלי גם בסקוטלנד זה השתנה קצת בעקבות'
לפי בעלי גם בסקוטלנד זה השתנה קצת בעקבות
25/10/2018 | 12:35
87
הסרטים האמריקאים. הילדים כן הלכו מבית לבית מחופשים, אבל לא אמרו Trick or treat , אלא ברכו בחג שמח ושרו, סיפרו בדיחה או משהוא כזה בשביל לקבל את הממתקים או מה שזה לא היה בזמנו (מניחה שלא ממתקים, למי היה אז?)
לצפיה ב-'חוגגים אצלנו הלואין'
חוגגים אצלנו הלואין
24/10/2018 | 21:53
81
זה בעיקר חג של ילדים וסיבה למסיבה ולעיצוב אחר

בביה"ס יסודי הילדים יכלו להגיע לביה"ס מחופשים אם רצו והיו מציינים את החג באומנות וכד', לא יותר מידי. בביה"ס תיכון לא נאמר שהם יכולים להתחפש, וזה היום הראשון ללמודים אחרי חופשת הסתיו, אז כנראה שלא. מה שאהבתי שתמיד נתנו לילדים הנחיות לפני החג, דברים כמו לדפוק רק על דלתות של בתים מקושטים, לשמור על עצמם ולוודא שרואים אותם בחושך ולהתנהג בצורה יפה ומתאימה

התחפושות שמוכרים בחנויות הן לרוב למכשפות, רוחות רפאים ומפחידים אחרים, אבל יש גם אחרים והכל מתקבל בברכה. בוני השנה החליטה שהיא רוצה להיות שועל, והיא הכינה לעצמה את התחפושת 

לצפיה ב-'בגנים לא ציינו'
בגנים לא ציינו
25/10/2018 | 03:06
58
כי היו משפחות שהתנגדו. אבל בבתי הספר היסודיים היה מצעד והכל. עכשיו הם אוהבים לחלק לילדי השכנים שבאים לשנורר ממתקים.
נחמד לראות שאנשים מקשטים. יש כאלה שמקשטים בסימני סתיו (דלועים וכולי) ויש בשלדים.
בבית הספר מדברים גם על יום המתים
לצפיה ב-'הילדים שלי כבר בגיל שזה קצת פחות רלוונטי עבורם.'
הילדים שלי כבר בגיל שזה קצת פחות רלוונטי עבורם.
25/10/2018 | 22:57
5
97
בעבר התחפשו, לרוב למשהו מפחיד, על פי בחירתם. אחת הבנות שלי היא אומנית, ובפרט אומנית של איפור, ויצרה איפורים יצירתיים ביותר לעצמה ולאחרים. היא ממשיכה עם זה בלי קשר לחג.
כיום נשאר בעיקר החלק של להפחיד את הילדים שבאים לבקש ממתקים על ידי כל מיני טריקים שסידרנו (וכמובן בסוף מסלול המכשולים הממתקים מחכים להם).
לצפיה ב-'להפחיד את הילדים?'
להפחיד את הילדים?
26/10/2018 | 14:10
4
75
איך?
לצפיה ב-'פשוט מאוד. בעזרת אוטומציה ביתית וחיישני תנועה.'
פשוט מאוד. בעזרת אוטומציה ביתית וחיישני תנועה.
26/10/2018 | 18:26
3
102
כשילדים המתקרבים לחצר הכניסה לבית, האור הדולק באזור הכניסה לפתע כבה ומתוך החושך מוארות לפתע כל מיני בובות של שלדים/מכשפות/רוחות שזזות ועושות כל מיני צלילים מאיימים או מדברות בקול מפחיד (להצלחה מיוחדת זכה אופנוען מהגיהנום בעל צחוק מטורף במיוחד). ליד דלת הכניסה יש ספסל שעליו ניצבת סלסלת ממתקים, ששומר עליה שלד נחמד, ושכדי להגיע אליה על הילדים לעבור את האזור החשוך עם הדמויות המפחידות. 
בארה"ב המהות של החג היא להכין קישוטים וטריקים כמה שיותר מפחידים והזויים (בחנויות מתחילים למכור כאלה חודשים מראש), ובשנה שעברה זכינו להצלחה גדולה בקרב הילדים, ועל כך יעידו הצווחות הרבות ששמענו דרך החלון והממתקים שנעלמו במהירות.
לצפיה ב-'זה נשמע כל כך מגניב, הלוואי שמישהו בשכונה שלנו היה עושה כזה'
זה נשמע כל כך מגניב, הלוואי שמישהו בשכונה שלנו היה עושה כזה
26/10/2018 | 18:35
73
הבכור שלי עשה טריק אור טריט בשכונה עם בתים ישנים בטורונטו שכל בית ובית היה משקיע. הוא היה בן שלוש, אני חושבת, נגש לקחת ממתק, ומקערת הממתקים קפצה יד ירוקה מדממת שפועלת על חיישן תנועה (שמרגיש שילד מנסה לקחת משהו מהקערה). הוא צרח וברח לרחוב וסיים את איסוף הממתקים לאותה שנה. לקח הרבה זמן לשכנע אותו להמשיך הלאה. היום הוא היה חוגג מכזה דבר. רץ להפעיל את היד ולא לוקח ממתק רק בשביל לראות אותה קופצת שוב ושוב
לצפיה ב-'מרתק'
מרתק
26/10/2018 | 18:49
1
72
לא נראה לי שבגרמניה עושים דברים כאלו.
הגרמני מגן על הטריטוריה שלו כמו רוטווילר,סביר יותר שמוקש קופץ היה פוגש את מפירי הגבול.
לצפיה ב-' גם בסקוטלנד זה לא מקובל כמה שידוע לי. לא ראיתי שמוכרים '
גם בסקוטלנד זה לא מקובל כמה שידוע לי. לא ראיתי שמוכרים
26/10/2018 | 19:42
69
דברים כאלה. יש חנויות שיש להם דברים כאלה אבל לא אנשים פרטיים
לצפיה ב-'מעבר לאירופה - אזרחות אירופאית - ענייני מס הכנסה ועוסק פטור'
מעבר לאירופה - אזרחות אירופאית - ענייני מס הכנסה ועוסק פטור
25/10/2018 | 18:44
5
72

שלום רב לכל חבריי הפורום,

אני אשמח לקבל מידע מכל מי שעבר את התהליך, עובר אותו או יש לו מידע!!!
אני סוגרת השנה את העוסק פטור שלי בישראל, אני מתכוונת להגר לאירופה בתחילת 2019.
1) האם עליי להמשיך לדווח למס הכנסה ומע״מ כל שנה גם כשעברתי לאירופה ללא כוונה לחזור לארץ? 
2) הבנתי שהגשת בקשה לניתוק תושבות היא רק אחרי כמה חודשים שאפתח חשבון בנק בחו״ל, וארשם בעירייה בחו״ל, דירה וכו... האם זה נכון?
3) אם אפתח עוסק פטור בחו״ל אצטרך לשלם כפל מס בארץ ובחו״ל?

אשמח מאוד לכל מידע!

ערב מקסים
לצפיה ב-'לא יודעת לענות לגבי רוב הדברים'
לא יודעת לענות לגבי רוב הדברים
26/10/2018 | 01:13
1
56
בעיקרון את משלמת מס במדינה בה את עובדת ומרוויחה כסף. את כותבת שאת סוגרת את העוסק פטור שלך, אז תקבלי מהם את כל הפרטים לגבי ההמשך

לגבי ביטול תושבות - את צריכה להראות שמרכז חייך נמצא במדינה אחרת בשביל לבטל תושבות. הייתי מבטלת תושבות רק לאחר שהתמקמת במדינה אחרת ואת מרגישה שזה המקום שלך. יש לביטול השלכות במידה ואת חוזרת לארץ

המון המון בהצלחה וברוכה הבאה לפורום שלנו, מקוה שמישהו ידע לענות לך קצת יותר מפורט 
לצפיה ב-'ערב טוב נירית, קודם כל תודה רבה על המענה המהיר...'
ערב טוב נירית, קודם כל תודה רבה על המענה המהיר...
29/10/2018 | 22:07
29
קודם כל תודה רבה על המענה המהיר...

כן, בהחלט זה נשמע לי הגיוני שאני אשלם מס במדינה שבה אני עובדת, פשוט קיבלתי כל כך הרבה תשובות שונות...
לגבי ביטול תושבות - בהחלט הכל יעשה ברגע שאני מרגישה שזה המקום הנכון לי, וצודקת בטוח אצטרך להוכיח שמרכז חיי במקום אחר!

ערב מקסים
לצפיה ב-'לאיזו מדינה את עוברת?'
לאיזו מדינה את עוברת?
26/10/2018 | 10:33
2
24
לצפיה ב-'הולנד או גרמניה'
הולנד או גרמניה
29/10/2018 | 22:08
1
19
לצפיה ב-'הולנד'
הולנד
30/10/2018 | 20:15
46
או גרמניה?
לצפיה ב-'בלי לדבר על דעות פוליטיות'
בלי לדבר על דעות פוליטיות
22/10/2018 | 14:52
8
120
בעקבות בחירות האמצע המתקרבות -  עד כמה אתם מדברים על פוליטיקה בבית? בלי לדבר על הדעות הפוליטיות שלכם פה בפורום. האם אתם מדברים על פוליטיקה עם הילדים? האם אתם בתור משפחה מעורבים בפעילות פוליטית ? האם זה שונה ממה שעשיתם בארץ?  שוב, הדיון הוא לא על הדעות הפוליטיות עצמן. אלא, בתור הורים, עד כמה פוליטיקה חלק ממה שקורה בבית? האם אתם צופים בחדשות עם הילדים? מדברים על פוליטיקה סביב שולחן ארוחת הערב?
לצפיה ב-'אני פעילה רק בפייסבוק. בעלי במילא לא מבין במה שקורה בישראל'
אני פעילה רק בפייסבוק. בעלי במילא לא מבין במה שקורה בישראל
22/10/2018 | 15:41
94

וגם אני מעולם לא התעניינתי בפוליטיקה (במובן של פעילות פוליטית, מפלגות וכו'). אותי מעניינים רק רעיונות והשקפות עולם.
כידוע לכם אני מעולם לא הצלחתי להבין את ההגיון של השמאל, ומאז שעזבתי את ישראל אני רק יותר ויותר משוכנעת שצדקתי.

לצפיה ב-'על דעות פוליטיות לא ממש מדברים,'
על דעות פוליטיות לא ממש מדברים,
22/10/2018 | 23:50
76
לא כי זה טאבו, אלא כי זה לא ממש מעניין ואנחנו מכירים היטב דעות אחד של השני, מה גם ששנינו לא משייכים את עצמנו למחנה ספציפי, אלא מתייחסים לכל מקרה או מצב לגופו. 
כן מדברים לפעמים על מאורעות חשובים שהתרחשו, גם עם הילדים. 
לצפיה ב-'גם אני וגם בעלי לא פעילים פוליטית'
גם אני וגם בעלי לא פעילים פוליטית
23/10/2018 | 00:21
60
גם בישראל לא הייתי פעילה. להפגנות שדיברו אלי הייתי הולכת.
בבית מדברים על פולטיקה שיש משהוא על הפרק, גם עם בוני. היא תמיד חלק מהדיון וכשיש לה מה להוסיף או לשאול היא עושה זאת. צופים הטלביזיה עם בוני אם רלוונטי

לצפיה ב-'ברור שכן. בחירות האמצע הם גם בחירות למועצת העיריה,'
ברור שכן. בחירות האמצע הם גם בחירות למועצת העיריה,
23/10/2018 | 01:12
2
71
למועצת הסקול דיסטריקט, וכו', אז מעבר לרגיל, אנחנו גם לוקחים איתנו את הבן לקלפי כחינוך לאזרחות טובה במדינה דמוקרטית, גם ברמה הפדרלית, גם ברמה המדינתית, וגם ברמה המקומית.
מעבר לזה, בנורמלי, יש לי הסכם עם הבן שבנסיעות קצרות בעיר, כשנוסעים לפעילות ספורט שלו או בחזרה שומעים מוזיקה, אבל בנסיעות קצרות אחרות מאזינים ל-NPR, אז זו גם הזדמנות לשיחות על נושאים שעולים, וגם הזדמנות להרחיב לו את אוצר המילים (שפת הבית היא עברית, אז זו גם הזדמנות להכיר לו מילים שברגיל הוא לא היה מכיר משיחות היום-יום בבית).
בחדשות בטלוויזיה אנחנו כמעט לא צופים, וברגיל לא מבזבזים את זמן ארוחת הערב על פוליטיקה. אבל אחרי ארוחת הערב אנחנו קוראים ביחד לפחות כתבה אחת קצרה מאתר חדשות באינטרנט או מהאקונומיסט על משהו שקשור לענייני היום./השבוע, ולפעמים כשאנחנו משחקים פינג-פונג במרתף או מתמסרים בפוטבול בחוץ גם ננצל את הזמן להתייחס לנושאים שבחדשות.

לצפיה ב-'מאד מזכיר מה שקורה אצלינו. '
מאד מזכיר מה שקורה אצלינו.
23/10/2018 | 02:09
17
לצפיה ב-'גם אני לוקחת איתי את בוני לקלפי תמיד'
גם אני לוקחת איתי את בוני לקלפי תמיד
24/10/2018 | 10:30
43
השנה הם היו צריכים לצייר קומיקס הסבר על איך מצבעים בקלפי. הילדה גם ידעה איך עושים את זה וגם מציירת נהדר. עשתה עבודה שלא תבייש כל פלייר הסבר להליכה לקלפי 

אני עושה זאת בשביל להעביר את חשיבות ההצבעה. יותר מידי אנשים שכחו שהדמוקרטיה יכולה לעבוד רק אם אנחנו יודעים להשתמש בה
לצפיה ב-'לא צופה כמעט בטלויזיה '
לא צופה כמעט בטלויזיה
23/10/2018 | 08:38
62
בטח ובטח לא בחדשות וגם כשחייתי בארץ זה לא ענין אותי, הכל מונגש בפייסבוק, כוזב או לא זה שם, יש לי חברה שמה שחיה בכלל בסאן דייגו והיא מעדכנת את כולם על מה שקורה לפני שזה מגיע לאתרי החדשות לא יאמן.
הזוגי שלי הוא אוהד ישראל שרוף, כך שאין לי מה לשכנע אותו בכלום חחח הפוליטיקה המקומית משעממת אבל מה שיפה אין שחיתות, מי שמקבל כרטיס אחד לכדורגל חינם עף כמו טיל למחרת היום מהתפקיד כשאני משווה לחיים של פוליטיקאיים בארץ נהדרת יש הרבה מה ללמוד.
כשהילדים שלי היו קטנים והם גדלו בארץ נהדרת למעט שנתיים כאן, כמובן שהחשיבה שלהם היתה כמו של ההורים שמאלה לגמרי היום זה לא מענין אותם הבן שלי הלך פעם אחת להפגנות ברוטשילד אבל זה היה יותר בשביל הקטע ולא המודעות.
רציתי לשאול אותך על החדשות החמות שמגיעות מהצעדה של ההונדורסים בדרך לאמריצקה, שמראים את זה בכל העיתונים פה ומשווים כמובן לפלישת המזרח התיכון ואפריקה לאירופה ב2015, למה בעצם משאירים את האלו חסרי המסמכים בארהב כמה הם עשרים מליון , ועושים ענין כזה גדול מאלו שבדרך, אלו זכויות יש בדיוק לאלו שפלשו לפני כן וכמיטב המסורת הסמולנית הבכיינית ילדיהם לא מכירים מציאות אחרת מאשר האמריקאית
לצפיה ב-'לא ממש'
לא ממש
23/10/2018 | 11:26
65
כלומר, האיש ואני מכירים אחד את דעותיו של השני, כך לרוב אין לנו צורך לקיים דיון ממשי. אנו מראים אחד לשני כתבות מעניינות, מציינים שיש משהו להסתכל עליו, וזהו.

עם כאוס זה מורכב יותר. על ישראל איננו מדברים מבחינה פוליטית, כי למרות היותה אזרחית ישראל, היא אינה באמת ישראלית. על פוליטיקה פלמית, לעומת זאת, היא אינה מעוניינת לשמוע מאיתנו, כי גם היא אינה סומכת עליו כמהגרים נבין משהו, וגם כי בגיל 12 היא מעדיפה להתאים עצמה לדעות חבריה.
כמו כל נושא אחר, איננו נותנים לזה משקל רב מדי. לפני הבחירות המקומיות (היו כאן רק לפני כשבוע וחצי) ניצלנו כדי לדסקס את מחשבותינו והתלבטויותינו בקשר להצבעה, ואחרי הבחירות המקומיות צפינו בתכניות האקטואליה וניתחנו את התוצאות ברמה הארצית. כאוס אמנם התעלמה במוצהר, אך שוב כמו בכל נושא אחר, אני בטוחה שזה יצוף מתישהו בעתיד.
לצפיה ב-'סופ"ש כבר כאן '
סופ"ש כבר כאן
19/10/2018 | 23:25
15
48

זה המקום לשתף דברים קטנים או גדולים שקרו השבוע, שראיתם או שמעתם, לצרף לינק כזה או אחר וכל מה שנראה לכם מתאים לפורום 

הסתיו כבר אצלכם? מאוד אשמח לראות תמונות

שבת שלום 
לצפיה ב-'שבוע של חופשת ביה"ס'
שבוע של חופשת ביה"ס
21/10/2018 | 19:38
9
95
היה לנו, ועוד שבוע וחצי לפנינו. מחר בלילה אנחנו נוסעים למרכז סקוטלנד לשבוע ימים, מקוה שמזג האויר יהיה איתנו

בוני החליטה שהיא רוצה להתחפש לשועל אדום, דמות שהיא מאוד אוהבת כבר כמה חודשים, והכינה את רוב התחפושת לבד

עוד לא יצא לי לצלם את הסתיו כל כך, רק התחיל, אבל מקוה לצלם בחופשה שלנו, באזורים עם יערות, כי אצלנו אין הרבה עצים בגלל הרוחות החזקות

שבוע טוב לכולם 

לצפיה ב-'תמונות מקסימות, כהרגלך.'
תמונות מקסימות, כהרגלך.
21/10/2018 | 21:38
1
12
לצפיה ב-'תודה '
תודה
21/10/2018 | 22:55
5
לצפיה ב-'איזה חג עכשיו אצלכם?'
איזה חג עכשיו אצלכם?
21/10/2018 | 22:19
2
12
לצפיה ב-'אם את שואלת בגלל החופשה'
אם את שואלת בגלל החופשה
21/10/2018 | 22:51
1
73
יש פה חופשה של כשבועיים כל רבעון בלי קשר לחגים. החופשות נקראות לפי עונות השנה (חופשת סתיו, חורף, אביב וקיץ). אין פה מספיק חגים בשביל חופשות 

המצחיק הוא שהילדים חוזרים ללמודים בהלואין, שנחגג ב-31/10 - לכי תביני 
לצפיה ב-'איזה כייף סתם חופש בלי חג , תהנו!!!!!!!!!'
איזה כייף סתם חופש בלי חג , תהנו!!!!!!!!!
23/10/2018 | 00:05
8
לצפיה ב-'תהנו'
תהנו
22/10/2018 | 04:05
1
37
ותודה על התמונות היפות
לצפיה ב-'תודה רבה, כרגע יש פה רוחות מאוד חזקות ואולי לא נוכל'
תודה רבה, כרגע יש פה רוחות מאוד חזקות ואולי לא נוכל
22/10/2018 | 09:11
44
לעבור לסקוטלנד הלילה בכלל. נראה מה יהיה
לצפיה ב-'אני אוהבת את התמונות שלך'
אני אוהבת את התמונות שלך
30/10/2018 | 01:00
1
6
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
30/10/2018 | 09:56
4
לצפיה ב-'תמונות אוקטובר אצלנו.'
תמונות אוקטובר אצלנו.
21/10/2018 | 22:19
1
92
וסליחה מאבא שלי שערפתי לו את הראש, כדי למנוע זיהוי.
לצפיה ב-'איזה צבעים נפלאים!!!!!'
איזה צבעים נפלאים!!!!!
22/10/2018 | 09:12
9
לצפיה ב-'עברה עלינו תקופה סבוכה'
עברה עלינו תקופה סבוכה
23/10/2018 | 11:39
2
99
שייקה, חתולנו שאי אז בעבר, כשתפוז היה עולם מלא אקשן ופיב"א היה פורום חי ותוסס, הוכרז כחח"מ (חתול חשוב מאוד), וסופרו עליו סיפורים רבים, חלה בסוף ספטמבר, ובתחילת אוקטובר מת. מאז נראה כי דברים עוברים בקצב אחר. השבוע קיבלנו את אפרו בכד, ואנו מתחילים לערוך הכנות לקראת חיות מחמד חדשות בבית. כנראה דברים יתחילו לזרום בקצב הרגיל עוד מעט.

אתמול כאוס קיבלה תעודה ראשונה, שהוכיחה מעל לכל ספק שהיא נמצאת במקום שהיא צריכה להמצא בו. כל חשש שהיה לי בעבר, שכאמא איני אובייקטיבית ודוחפת אותה לאומנות כי איני מצליחה לראות איכויות בצורה ביקורתית, התבדו. הילדה קיבלה 98 באומנות, כאשר שאר התעודה שלה סובבת בין 70 ל-80. 

שבוע הבא תחל חופשת הסתיו (כאן ליל כל הקדושים הוא יום חופשה לאומי, אז הגיוני שחופשות ביה"ס יארגנו סביב זה). אני נוסעת עם חברה לספרד, והגברים ישארו עם הילדים. כאוס רצתה כלב וחתול לפני החופשה, אך האיש מתנגד לקחת כלב בלעדי, ואז להשאיר את הילדה ימים לבדה בבית עם כלב חדש. הפשרה היא שהם ילכו למקלט לחיות בחופשה ויאמצו חתלתול, ואימוץ כלב ידחה לאחרי שאחזור. אלא אם היא תחליט שהיא רוצה שני חתולים, ואז אימוץ כלב ידחה בשנה-שנתיים (או עד שהאיש יצא לפנסיה). אני בעד חיות שאינן גורים דווקא, אז נראה מה יקרה.

נ.ב.
שכחתי לקשר את סיפורי שייקה מן העבר, אז הרי הם:
http://www.tapuz.co.il/search2009/?q=%D7%A9%D7%99%...

לצפיה ב-' זוכרת את סיפורי שייקה'
זוכרת את סיפורי שייקה
23/10/2018 | 20:34
48
חית מחמד הרבה פעמים היא חלק בלתי נפרד מהמשפחה, ולאבד אותם זה מאוד כואב. מקוה שתמצאו את החית מחמד שמתאימה לכם

לצפיה ב-' מצטערת לשמוע. גם אני זוכרת סיפורים עליו.'
מצטערת לשמוע. גם אני זוכרת סיפורים עליו.
24/10/2018 | 05:26
43
גם לי יצא לאבד חיות מחמד אהובות שהיו בני משפחתנו במשך שנים רבות, ואני יודעת כמה זה כואב.
בהצלחה בחיפושי חתולים/כלב הבאים.
ותיהני מהטיול.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון פורטוגלי?
פורום דרכון פורטוגלי
זקוקים לדרכון פורטוגלי?
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה