לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2538825,388 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וידיעת הארץ

שלום לכולנו
קהילת הטיולים שלנו, היא קהילה שחיה ונושמת את הדבר שכולנו כל כך אוהבים, והוא לטייל.
כל אחת ואחד מאיתנו, מפרש את מושג הטיול באופן שונה, כפי שהתפתח אצלו/ה במהלך השנים. חלקנו, מטייל כתחביב, וחלקנו, אף הפך את הנושא למקצוע. מטרת הקהילה המיוחדת והמדהימה שלנו, היא החלפת אינפורמציה רלוונטית בנושא.
מותר לכל אחד לשאול, ומותר לכל אחד לענות. אבל, נזכור כולנו כי רבים הם שלוקחים את האינפורמציה הכתובה כאן אצלנו, ויוצאים איתה לשטח, לכן, עלינו לתת אינפורמציה מדוייקת, עד כמה שניתן לקהל הרחב.
ניסחנו כמה כללים פשוטים, על מנת לשמור על הגלישה בפורום נעימה כמה שיותר. אנו מבקשים מגולשים חדשים שיקראו לפחות פעם אחת את הכללים כדי לשמור על פורום נעים וזורם:

אם הקישור לא עובד, אנא העתק/י אותו אל שורת הכתובת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וידיעת הארץ

שלום לכולנו
קהילת הטיולים שלנו, היא קהילה שחיה ונושמת את הדבר שכולנו כל כך אוהבים, והוא לטייל.
כל אחת ואחד מאיתנו, מפרש את מושג הטיול באופן שונה, כפי שהתפתח אצלו/ה במהלך השנים. חלקנו, מטייל כתחביב, וחלקנו, אף הפך את הנושא למקצוע. מטרת הקהילה המיוחדת והמדהימה שלנו, היא החלפת אינפורמציה רלוונטית בנושא.
מותר לכל אחד לשאול, ומותר לכל אחד לענות. אבל, נזכור כולנו כי רבים הם שלוקחים את האינפורמציה הכתובה כאן אצלנו, ויוצאים איתה לשטח, לכן, עלינו לתת אינפורמציה מדוייקת, עד כמה שניתן לקהל הרחב.
ניסחנו כמה כללים פשוטים, על מנת לשמור על הגלישה בפורום נעימה כמה שיותר. אנו מבקשים מגולשים חדשים שיקראו לפחות פעם אחת את הכללים כדי לשמור על פורום נעים וזורם:

אם הקישור לא עובד, אנא העתק/י אותו אל שורת הכתובת. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי הכתיבה בפורום מופיעים ב"אודות הפורום והנהלתו". תקנון הפורום מפורסם במאמרים. מפרסמים ללא אישור ייחסמו לאלתר! דף הפורום ברשת
תפוז טריפ
לפורום שמירת טבע טיולי תרמילאים ארכיאולוגיה מזג אויר טיולי אופניים לפורום צימרים ונופש בישראל לפורום צמחי בר לפורום הורים מטיילים
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף להדרכה מקצועית ושימוש במפות עדכניות. תפוז אנשים אינה ערבה לנכונות המידע, ולא תהיה אחראית לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו. ד"ע, לא נוכל לאפשר הודעות שיעודדו טיולים מסוכני ו/או לא חוקיים.
מדיניות הפרסום בפורום
המשך >>

לצפיה ב-'תיקון'
תיקון
18/04/2018 | 19:40
15
הגיא יורד מהגלבוע לעמק חרוד
לצפיה ב-'האם מישהו היה בשבוע הקרוב בעיינות פצאל ויודע אם יש שם מים? '
האם מישהו היה בשבוע הקרוב בעיינות פצאל ויודע אם יש שם מים?
16/04/2018 | 19:31
24
האם יש גישה לכיסא גלגלים?
לצפיה ב-'מקווה שרלוונטי - רוצים לזכות בכרטיס לכל המשפחה'
מקווה שרלוונטי - רוצים לזכות בכרטיס לכל המשפחה
16/04/2018 | 15:39
17
למוזיאון המדע בירושלים?
פרטים כאן, התחרות עד מחר ב-16:00:
https://www.facebook.com/condelight/photos/a.25253...
לצפיה ב-'הקומיקס על החלל היחיד שאסור לפרסם את תמונתו '
הקומיקס על החלל היחיד שאסור לפרסם את תמונתו
16/04/2018 | 09:58
1
53
הקומיקס על החלל היחיד שאסור לפרסם את תמונתו

"למרגלות הפארק יוצא נחל זמרי ממולץ ללכת בו סקרתי את המקום לפני עשר שנים במסגרת  פורום "טיולים וידיעת הארץ" העורף החקלאי של ירושלים - יין ושמן - האתר וצילומים בסוף השרשור שבקישור"

"וִיהוֹעַדָּה הוֹלִיד אֶת עָלֶמֶת וְאֶת עַזְמָוֶת וְאֶת זִמְרִי"

סא"ל עמנואל מורנו, מהלוחמים המוערכים ביותר בתולדות צה"ל, נפל בפעולה נועזת של סיירת מטכ"ל בעומק לבנון. לבקשת אמו, המאייר יותם פישביין הנציח את זכרו של האיש שגם יותר מעשור אחרי מותו עדיין אסור להציג את פניו - בסיפור קומיקס: "רציתי שהזיכרון יהיה מצחיק, שיישאר ממנו חיוך"   

https://z.ynet.co.il/short/content/2018/LifeCreati...

השבוע הכרתי את  הפארק החדש  ע"ש סא"ל עמנואל מורנו ז"ל

הפארק כולל בין היתר: מפל מים מלאכותי על קיר שחור כולל תאורה דקורטיבית. המים למפל חוזרים  במעגל סגור לאחר שעברו תהליך טיהור ונשפכים לתוך תעלה היוצרת  בריכת מים רדודים בשני מפלסים. בצד המערבי של הפארק, לכיוון הספרייה, קיימת  בריכת דגים אקולוגית, כאשר הצמחים בה והדגיגים תורמים  לניקיונם של המים בבריכה.

במרכז הפארק נבנה אמפיתאטרון רחב ידיים המיועד להתכנסויות ולהצגות כולל משטח דשא רחב ידיים.

בכל שטח הפארק, קיימים שבילי טיול וספסלים המקורים בפרגולות. בפארק כולו, נשתלו עצי זית בוגרים, גפנים  וצמחיה רבה. בחלק מהפארק נשתלה אף גינת תבלינים.

ברחבי הפארק הותקנו שבילים, ספסלים, עמדות שתייה, עמודי תאורה והפארק כולו מרושת  במצלמות אבטחה.

למרגלות הפארק יוצא נחל זמרי ממולץ ללכת בו סקרתי את המקום לפני עשר שנים במסגרת  פורום "טיולים וידיעת הארץ" העורף החקלאי של ירושלים - יין ושמן - האתר וצילומים בסוף השרשור שבקישור

http://greenmap.org.il/data/upl/ufck/4.pdf

נַחַל זִמְרִי הוא נחל אכזב בצפון ירושלים, המתחיל ברום של 750 מטרים מעל פני הים. הנחל עובר בתוך שכונת פסגת זאב שבבירה, תוך שהוא חוצץ בין פסגת זאב מרכז (מצפון) ובין פסגת זאב מזרח (מדרום), ומתחבר מזרחה לאפיק נחל פרת.

שמו המקורי של הנחל, ואדי זמרי, משמר לפי הסברה את שמו של ראש משפחה בשבט בנימין שנקרא "זמרי", אשר נזכר בספר דברי הימים לצד ראשי משפחות אחרים בשבט בנימין - כולם בעלי שמות המשמשים גם כשמות יישובים מקראיים בסביבת הנחל: "וִיהוֹעַדָּה הוֹלִיד אֶת עָלֶמֶת וְאֶת עַזְמָוֶת וְאֶת זִמְרִי"

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/683/12289300...

סא"ל עמנואל מורנו (17 ביוני 1971 - 18 באוגוסט 2006) היה קצין בסיירת מטכ"ל בדרגת סגן אלוף, שנהרג במלחמת לבנון השנייה. נולד בצרפת, בן לסילביה ואילן מורנו.כשהיה בן שנה עלו הוריו לישראל אתו ועם שלושת אחיו הגדולים (אח נוסף נולד בישראל). מורנו למד בתיכון הרטמן ובתיכון הימלפרב בירושלים, וכן במחזור ב' במכינה הקדם צבאית בני דוד בישוב עלי.שירת בסיירת מטכ"ל ובשירות הביטחון הכללי 16 שנים, והגיע לדרגת סגן אלוף, שהוענקה לו כדרגה אישית על ידי ראש אמ"ן לשעבר - אהרן זאבי-פרקש. מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר הרצי הלוי תיאר את ייחודיותו כלוחם: "אם צה"ל הוא הצבא הטוב בעולם, וסיירת מטכ"ל היא היחידה הכי טובה בצה"ל, ועמנואל הוא הלוחם הכי טוב בסיירת מטכ"ל - אז עמנואל הוא הלוחם הכי טוב בעולם". השר אבי דיכטר, אף הוא מיוצאי סיירת מטכ"ל, תיאר אותו כמי שהיה בחוד החנית של הסיירת או בלשונו "בסיירת של הסיירת". במהלך השנים הוכשר לתפקידים ייחודיים, שדרשו מיומנות וסיכון מעל ומעבר לאלו של לוחם יחידה "רגיל". בין השאר השתתף במבצע לכידתו של מוסטפא דיראני בלבנון בשנת 1994, וכן פיקד על המבצע לחילוץ נהג המונית אליהו גוראל שנחטף בידי פלסטינים בשנת 2003 והוחזק במרתף באזור רמאללה.מורנו נהרג במלחמת לבנון השנייה לאחר שהפסקת האש נכנסה לתוקף, בפעולה באזור בעל בק שמנעה העברת נשק מאיראן ומסוריה לחזבאללה. מורנו היה בעל הדרגה הגבוהה ביותר בין לוחמי הסיירת שפשטו על יעדי חזבאללה בגזרת בעל בק. הידיעה על הפעילות דלפה לכלי התקשורת הלבנוניים ולחזבאללה, אך בחדר הפיקוד בקריה הוחלט להשלימה. בדרכו חזרה מן הפעילות נתקל הכוח במארב ומורנו, שעמד בראשו, נפגע ומת מפצעיו לאחר מכן.על פעילותו הביטחונית, כולל הפעולה שבה נהרג, הוטל איפול כבד, ועד היום יש איסור על פרסום תמונתו.  18 דצמבר 2014 מתוך אתר פסגת זאב.

צילומים שלי :האמפיתאטרון ומבט לעבר נחל זמרי . בריכת הדגים אקולוגית

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%9E%D7%A0%D...

לצפיה ב-'האמפיתאטרון ומבט לעבר נחל זמרי . בריכת הדגים +קישור '
האמפיתאטרון ומבט לעבר נחל זמרי . בריכת הדגים +קישור
16/04/2018 | 10:34
24
לצפיה ב-'סדנת ODT מדהימה במודעין'
סדנת ODT מדהימה במודעין
08/04/2018 | 21:56
36
שלום לכולם.
בהמשך לפירסומים הקודמים ולאתר שלי מזכיר לכולם להירשם באתר ולהשתתף מחר למי שרוצה.
ניפגש מחר
שי
לצפיה ב-'מי יודע מה זה?'
מי יודע מה זה?
08/04/2018 | 17:48
4
82
לצערי לא אוכל לתת מיקום מדוייק, אבל מקווה שיש כאן מישהו שיודע לזהות ולתת מענה לסקרנותנו.
בתמונה המצורפת ניתן לראות את צינור הפלסטיק שאת מובנו ומשמעותו אני סקרן להבין. הדבר המוזר אינו דוווקא הצינור, אלא הסיבה להימצאו במיקום הלא הגיוני/לא סביר הזה (וכאמור: אני מקווה שימצא כאן מי שמזהה את המיקום. אני יכול רק לאמר שזה באזור מצפה רמון).
תודה!
לצפיה ב-'ההגיון אומר שזה היה צינור לשאיבת מים'
ההגיון אומר שזה היה צינור לשאיבת מים
22/04/2018 | 19:52
1
21
המיקום שלו זה או בכדי שלא ימצאו אותו, או בכדי שאלה ששמו שם את הצינור יוכלו למצוא אותו בקלות יותר
לצפיה ב-'לפי המיקום זה לא סביר בעיני'
לפי המיקום זה לא סביר בעיני
23/04/2018 | 09:53
21
אתה מזהה את המיקום? אם כן אז ייתכן ואני טועה...
לצפיה ב-'אני מניח שזה קרוב לתחילת העליה לשן רמון'
אני מניח שזה קרוב לתחילת העליה לשן רמון
27/05/2018 | 07:07
1
14
אם כן, גם אני שמתי לב אליו ותהיתי לגבי משמעותו...
לצפיה ב-'בסביבה... יותר הר-ארדון '
בסביבה... יותר הר-ארדון
27/05/2018 | 13:38
4
לצפיה ב-'סנדלי צ'אקו ופלטפוס'
סנדלי צ'אקו ופלטפוס
07/04/2018 | 15:14
47
שלום לכולם.
אני בן 18 ומאוד אוהב לטייל. כבר כמה שנים שנמצאים ברשותי סנדלי שורש אותם אני נועל בטיולים וגם ביום יום (לפחות 5 חודשים מתוך כל שנה). 
למרות חיבתי לחברת שורש, החלטתי שבקיץ הקרוב אני יותר ממעוניין להצטרף לנאמניה של חברת צ'אקו ולרכוש גם אני זוג סנדלי צ'אקו - וזאת עקב שימושי המאסיבי בסנדלי טיולים במהלך השנה.

אך ישנה בעיה: יש לי פלטפוס! , ולפי מה שהבנתי לסנדלי הצ'אקו האורטופדים והנוחים במיוחד ישנה קשת גבוהה במיוחד...
לאחר שיטוט ברחבי האינטרנט לא הצלחתי למצוא תשובה לשאלה: "האם אנשים בעלי פלטפוס (רגליים שטוחות) יכולים לנעול סנדלי צ'אקו???

אציין שבחודשים האחרונים אני עושה תרגילים לחיזוק כף הרגל ול"תיקון" הפלטפוס שלי (יש לי פלטפוס נרכש ולא מולד - לכן קיים סיכוי לשחזר את המתיחה של הקשת בכף הרגל). אך עדיין איני יכול להגיע לתוצאה של רגליים תקינות וגמישות.

רק אציין דבר אחרון: סנדלי צ'אקו ידועים בתוך הסנדלים היחידות שאושרו על ידי "הארגון האמריקאי לבריאות כף הרגל". עם זאת, אני מניח שהאישור מתייחס לבעלי כפות רגליים תקינות בלבד, וזאת בגלל שרק לחמישית מהאוכלוסיה יש פלטפוס ברמה כזו או אחרת.

יש פה מישהו בעל ניסיון עם צ'אקוס ופלטפוס ויכול לומר לי: האם סנדלי צ'אקו ופלטפוס יכולים ללכת ביחד??? האם אדם שיש לו רגליים שטוחות יכול לנעול צ'אקוס לאורך זמן?

תודה.
לצפיה ב-'אתרי טבע נחמדים לטיולי יומי באזור השרון-מרכז ?'
אתרי טבע נחמדים לטיולי יומי באזור השרון-מרכז ?
07/04/2018 | 12:50
2
29
אתרי טבע, כל דבר נחמד שיש לעשות באזור השרון והמרכז. אני בטוח שאני לא מכיר
אפילו עשירית מהאופציות, אשמח לאתרים ספציפיים. תודה!
לצפיה ב-'נחל אלכסנדר'
נחל אלכסנדר
16/04/2018 | 08:29
12
חמד של מסלול הליכה. אפשר ללכת כמה שרוצים ולחזור. לגשר הצבים ואפילו לחוף הים. מתחילים ממרכז הקניות 
לצפיה ב-'אגם יקום'
אגם יקום
27/04/2018 | 18:19
6
נחל פולג
מקורות הירקון
הירקון מדרום לפתח תקווה לפנות לכפר הבפטיסטים ומיד צפונה
לצפיה ב-'שדה פרחים אדומים (לא כלניות)'
שדה פרחים אדומים (לא כלניות)
06/04/2018 | 11:37
1
41
שלום, יש שדה גדול של פרגים, לכיוון אזור עמק האלה אם מגיעים מבאר שבע. האם ידוע למישהו היכן זה בדיוק ומה שם המקום? תודה.

לצפיה ב-'יש אחר. בתרונות רוחמה'
יש אחר. בתרונות רוחמה
27/04/2018 | 18:20
1
לצפיה ב-'אנדרטה על כביש החוף'
אנדרטה על כביש החוף
04/04/2018 | 12:15
37
הוקמה לזכר סא"ל אברהם "כושי"ישראל מפקד בחיל הים שנפטר ממחלה קשה בשנת 1991
לצפיה ב-'קבוצת "מטיילים" מצרפים אוהבי טבע בגילאי 40+ ו 50+'
קבוצת "מטיילים" מצרפים אוהבי טבע בגילאי 40+ ו 50+
01/04/2018 | 18:57
56

מתארגנת קבוצת "מטיילים" .לטיולים וסיורים ברחבי הארץ. שמורות טבע/טיולי חופים/נחלים ועוד. יש טיול ביום רביעי 4.4 בחול המועד. וב 7.4 יום שבת. ___________________________________________________________________ ביצענו מס טיולים מאוד מוצלחים. ואתם מוזמנים להשתתף איתנו בחוויה. ולהצטרף לטיולים. אם אתם יודעים מי לקח את המפתח של חביתוש בלי רשות של רגע ו דודלי...אז אתם בגיל המתאים. אם אתם אוהבים את הטבע ואוהבים לשהות בו לטייל מס שעות ולהנות ממנו. אז קדימה שלחו הודעה למייל nature2all100@gmail.com על מנת לקבל מידע נוסף. ___________________________________________________________________ אם אתם בעד התנהלות שיתופית חינמית ומאמינים שהטבע הוא לכולם. בואו אלינו. אם אתם אוהבים חברה אך מוצאים את עצמכם לבד בגלל כל מיני שינויים חברתיים/מצב משפחתי וכו. אז מקומכם איתנו. למדו לטייל יחד איתנו ___________________________________________________________________ אנו מקבלים מגוון מטיילים. מגוון סטטוסים. מגוון מקצועות מגוון דיעות מגוון גילאים בין 40+...50+ נשוי או נשואה המגיעים לבד.(לא יתאפשר הדבר). זוגות מוזמנים גם בשמחה. זוגות חברים. (רווקים גרושים)או נשואים. ___________________________________________________________________ נשמח לקבל ולצרף גם מטיילים עם נסיון מתנדבים המוכנים לשתף פעולה בהדרכת תכנים רלוונטים בטיולים. כל העוסקים במלאכה עושים זאת בהתנדבות מלאה. עם הרבה אהבה לטבע. ורצון לחבר בין אנשים. לפרטים נוספים נא לשלוח הודעה ל.. nature2all100@gmail.com ___________________________________________________________________ יש טיול בחול המועד.4.4 יום רביעי ויש טיול ב 7.4. יום שבת חג פסח שמח לכולם. ותמשיכו לטייל כל הזמן תודה

לצפיה ב-'מישהו מזהה את הבית הזה?'
מישהו מזהה את הבית הזה?
01/04/2018 | 18:40
83
היכן הוא ממוקם ומה ההיסטוריה שלו?

לצפיה ב-'מסלול טיול בדרום עם כלב'
מסלול טיול בדרום עם כלב
01/04/2018 | 17:42
18
אהלן
מחפשת המלצות למסלול בדרום של יום אחד, שאפשר לעשות עם כלב ומתאים לעונה?

תודה
לצפיה ב-'האם ידוע על שמירת רכבים בפסח 2018?'
האם ידוע על שמירת רכבים בפסח 2018?
31/03/2018 | 11:46
46
לצפיה ב-'מישהו יודע האם יש צל בחניון לילה בנחל גוונים? '
מישהו יודע האם יש צל בחניון לילה בנחל גוונים?
30/03/2018 | 02:16
29
לצפיה ב-'שביל הגולן עם כלב'
שביל הגולן עם כלב
28/03/2018 | 19:34
1
39
שלום לכולם, 
האם קיימת אפשרות לטייל עם כלב לאורך המקטעים השונים של שביל הגולן? אם כן, האם ישנם חוקים מסויימים בעניין(חובת רצועה, כיסוי פה)?
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'אפשרי'
אפשרי
28/03/2018 | 21:37
29
אין מגבלות אבל קח בחשבון שיש כלבי פרא וכמובן חיות בר על הדרך. 
לצפיה ב-'יש פריחה בצפון הנגב?'
יש פריחה בצפון הנגב?
28/03/2018 | 15:04
24
ברור שאין כבר כלניות, אבל יש פריחה אחרת באזור נחל הבשור ונחל שקמה?
לצפיה ב-'טיול לאיי סיישל'
טיול לאיי סיישל
27/03/2018 | 15:05
15
היי, האם מישהו היה באיי סיישל באמצע חודש מאי? האם רגוע שם? איך מזג האוויר? הרוחות וכו.

תודה!
לצפיה ב-'היי -המלצה על צימרים בצפון (לא רומנטי) במחיר סביר ולא יוקרת?'
היי -המלצה על צימרים בצפון (לא רומנטי) במחיר סביר ולא יוקרת?
26/03/2018 | 21:56
27
אשמח לשמוע

לא טיילתי כבר המון זמן...

וגם אשמח לשמוע על המלצות על צימרים בכלל ואתרים מעניינים בארץ ששווה לבקר. אבל עדיף מקום שאפשר לגשת אליו בכבישים בטוחים יחסית כי יש לי קטע בנסיעה של מכונית מול מכונית ללא הפרדה

חג שמח!!!!!
לצפיה ב-'שאלה לשועלי טיולי השטח עם אופני הרים'
שאלה לשועלי טיולי השטח עם אופני הרים
26/03/2018 | 18:50
37
אהלן,

אני שוקל לרכוש אופני הרים לטיולי שטח (בעיקר שבילים) וההתלבטות היא אם ללכת בכיוון של אופני הרים חשמליים? מה דעתכם והאם מישהו כאן יכול לתת חוות דעת אובייקטיבית מנסיון האם כדאי או לא ללכת על עניין ה- "חישמול" בשטח?

אני בעיקר שמתי עין על הדגם הבא ואשמח לקבל חוות דעת אם יש כאן מישהו שהתנסה.

תודה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא
פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה