לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1313813,138 עוקבים אודות עסקים

פורום לשאול את הרב

בס"ד,שלום וברוכים הבאים לפורום "לשאול את הרב".מנהל הפורום הינו בן תורה ואיש הלכה, אך אינו רב על פי החוק הישראלי. (היינו, מוסמך להוראה ע"י רבנים גדולים אך לא ע"י מועצת הרבנות הראשית)ואולם, כל שאלה שתשאל תקבל תשובה לאחר התיעצות עם רב - מורה הוראה.גם למי שאינו שומר תורה ומצוות, מזדמנות שאלות הלכתיות באירועים שונים, כמו: ימי שמחה, ולהבדיל - ימי אבל. בחגים, ובהזדמנויות שונות.פורום זה מיועד להענקת עזרה וייעוץ עפ"י ההלכה ברוח היהדות והמסורת לכל השואלים דבר הלכה.תשובות המגיעות מבעלי דיעות המנוגדים לתורה, וודאי שאין מקומן כאן.כל הנכנס בשערי פורום זה, מצפה לקבל תשובת רב. ולא משהו אחר.כל דיון בכל נושא, הוא מבורך. ואדרבה...אך כל דיון בפורום המתאים לו.שאלות בנושאים "שבינו לבינה" הצניעות יפה להם ומקומם במערכת המסרים.לפורום זה באים ´לשאול. אכן לשאול את הרב.רבנים או ייצוג להם כבר נמצאים כאן בפורום.ובכל מקרה כל ´רב´ חדש ברוך הבא.ובנוסף, הפורום לא נועד לוויכוח על אודות ההלכה, כי אם לספק מענה הלכתי טהור - על בסיס ספרי ההלכה, ופוסקים מורי הוראה.הודעות שמטרתן וויכוח או התנצחות - צר לי, אך ימחקו.עומד לשרותכם בשמחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לשאול את הרב

בס"ד,שלום וברוכים הבאים לפורום "לשאול את הרב".מנהל הפורום הינו בן תורה ואיש הלכה, אך אינו רב על פי החוק הישראלי. (היינו, מוסמך להוראה ע"י רבנים גדולים אך לא ע"י מועצת הרבנות הראשית)ואולם, כל שאלה שתשאל תקבל תשובה לאחר התיעצות עם רב - מורה הוראה.גם למי שאינו שומר תורה ומצוות, מזדמנות שאלות הלכתיות באירועים שונים, כמו: ימי שמחה, ולהבדיל - ימי אבל. בחגים, ובהזדמנויות שונות.פורום זה מיועד להענקת עזרה וייעוץ עפ"י ההלכה ברוח היהדות והמסורת לכל השואלים דבר הלכה.תשובות המגיעות מבעלי דיעות המנוגדים לתורה, וודאי שאין מקומן כאן.כל הנכנס בשערי פורום זה, מצפה לקבל תשובת רב. ולא משהו אחר.כל דיון בכל נושא, הוא מבורך. ואדרבה...אך כל דיון בפורום המתאים לו.שאלות בנושאים "שבינו לבינה" הצניעות יפה להם ומקומם במערכת המסרים.לפורום זה באים ´לשאול. אכן לשאול את הרב.רבנים או ייצוג להם כבר נמצאים כאן בפורום.ובכל מקרה כל ´רב´ חדש ברוך הבא.ובנוסף, הפורום לא נועד לוויכוח על אודות ההלכה, כי אם לספק מענה הלכתי טהור - על בסיס ספרי ההלכה, ופוסקים מורי הוראה.הודעות שמטרתן וויכוח או התנצחות - צר לי, אך ימחקו.עומד לשרותכם בשמחה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'ברכה בריאות פרנסה אושר, זיווג ילדים'
ברכה בריאות פרנסה אושר, זיווג ילדים
23/09/2018 | 00:01
1
9
שלום רב בן דוד 
שמי נילי מיאלי 
שם בעלי משה תאחל לנו קודם בריאות 
ליאור מיכאלי, בני בע"ה יצליח בתואר 
ויתחתן בקרוב אמן עם זיווג הגון הרבה מזל
מיטל ביתי הצלחה בכל שתתחתן בקרוב עם זיווג הגון וטוב עם הרבה מזל אושר 
אמן שהבית שלי יתמלא ברבה אושר ושמחה עם הרבה פרנסה טובה אמן 
לצפיה ב-'מאחל לך את כל מה שאת מאחלת לעצמך'
מאחל לך את כל מה שאת מאחלת לעצמך
23/09/2018 | 09:57
4
חג שמח
לצפיה ב-'אלוהים מתכוון להשמיד את העולם במבול. הוא מורה לנח לבנות תיבה'
אלוהים מתכוון להשמיד את העולם במבול. הוא מורה לנח לבנות תיבה
19/09/2018 | 18:00
3
26
(בראשית ו' 9-14) אלה תולדת נח: נח איש צדיק תמים היה בדרתיו. את־האלהים התהלך־נח. ויולד נח שלשה בנים: את־שם את־חם ואת יפת. ותשחת הארץ לפני האלהים, ותמלא הארץ חמס. וירא אלהים את־הארץ, והנה נשחתה, כי־השחית כל־בשר את־דרכו על־הארץ. ויאמר אלהים לנח: "קץ כל־בשר בא לפני, כי־מלאה הארץ חמס מפניהם, והנני משחיתם את־הארץ. עשה לך תבת עצי־גֹפר. קנים תעשה את־התבה, וכפרת אֹתה מבית ומחוץ בכפר.
לצפיה ב-'נוח שכח לקחת את הקנגורו'
נוח שכח לקחת את הקנגורו
19/09/2018 | 21:38
14
בכל זאת הקנגורו שרד, איך זה יכול להיות?
לצפיה ב-'לנוח היו גם ארבע בנות שלא הוזכרו בתנ"ך'
לנוח היו גם ארבע בנות שלא הוזכרו בתנ"ך
20/09/2018 | 15:27
1
10
ומהן יצאו עמים שלא הוזכרו בתנ"ך, רשימה חלקית: Native Americans, תושבי איים באוקיאנוס השקט, תושבי מדגסקר, קלטים, מונגולים, תאים, נורדים, ילידים אוסטראלים, פולינזים ועוד.
לצפיה ב-'מניין לך כל זה ?'
מניין לך כל זה ?
25/09/2018 | 15:06
1
לצפיה ב-'הפעלת מכשירי חשמל ביום כיפור'
הפעלת מכשירי חשמל ביום כיפור
20/09/2018 | 10:00
3
19
צמתי ביום כיפור, אבל הפעלתי את המזגן וקצת השתמשתי בטלפון הנייד.
אלוקים יסלח לי על זה?
לצפיה ב-'נראה אם תמות במהלך השנה הקרובה'
נראה אם תמות במהלך השנה הקרובה
20/09/2018 | 12:39
2
לצפיה ב-'לא, מסיבה פשוטה, במידה בה אדם מודד מודדים לו'
לא, מסיבה פשוטה, במידה בה אדם מודד מודדים לו
20/09/2018 | 14:58
10
מכיוון שאתה לא היית סולח למי שעשה כך גם אלוהים לא יסלח לך על שעשית כך. לו היית מוחל היית יודע שאלוהים מחל לך ולא היית שואל את השאלה הזו. חבל.

יום כיפור נועד לחשבון נפש ועבודה על המידות, חבל שלא לימדת עצמך לסלוח ובגלל זה תענש.

יום כיפור מכפר בין אדם למקום אך התנאי לכפרה הוא שמבקש מחילה מוחל על כבודו ומכיוון שלא כך עשית לא נמחל לך.
לצפיה ב-'ודאי'
ודאי
25/09/2018 | 15:04
3
אם רק תחזור בתשובה על כך,
תשובה זה גם התכווננות לדרך התורה, כלומר ; לתכנן איך להתנהג טוב יותר ונכון יותר, וכן לקבוע עיתים לתורה, כדי לדעת ולהבין את התורה
לצפיה ב-'למה בירושלים צמים כרבע שעה יותר?'
למה בירושלים צמים כרבע שעה יותר?
19/09/2018 | 19:38
3
16
(לייתר דיוק, 13 דק' יותר)
לצפיה ב-'כי בירושלים אוכלים יותר'
כי בירושלים אוכלים יותר
19/09/2018 | 21:35
12
לכן זה מתאזן.
לצפיה ב-'היות ויש חילוקי מנהגים'
היות ויש חילוקי מנהגים
25/09/2018 | 14:56
1
5
מתי מקבלים שבת וחג, ושקיעת השמש היא טיפה שונה
לצפיה ב-'שקיעת השמש לא רלוונטית, כי היא תהיה אותו דבר גם ביום למחרת'
שקיעת השמש לא רלוונטית, כי היא תהיה אותו דבר גם ביום למחרת
25/09/2018 | 16:19
1
לצפיה ב-'סליחה לפני יום כיפור - שאלה'
סליחה לפני יום כיפור - שאלה
16/09/2018 | 22:41
13
99
היו אנשים שהתייחסו אליי לא יפה ולא כיבדו. הגנתי על עצמי והם עפו מאותם מסגרות שהיינו יחד. אני לא קיבלתי סליחה מהם והם גם לא אנשים של דת, סליחות ויום כיפור. אני גם לא צריך את הסליחה שלהם המשכתי הלאה. בגלל שאין מחילה בין פגיעה באדם לחברו מלבד שהאדם מוחל ובגלל שאני רוצה כפרת עוונות ולצאת זכאי ביום כיפור: האם אני צריך להתנצל, להסתכן באי סליחה ופגיעה חזרה כלפיי למרות שאני זה הצד שלא כיבדו אותו? כלומר, יכול להיות שהעניין שהגנתי על כבודי פגע בהם ואני צריך לכופף את הראש ולבקש סליחה כדי שיהיה לי סיכויים טובים ביום הדין?
לצפיה ב-'מסתבר שככה'
מסתבר שככה
17/09/2018 | 21:15
48
הבן אדם אכן פגע בך, ואז פגעת בו והעפת אותו מהמסגרת ללא אישור של רב שיודע דעת תורה, לכאורה העונש היה יותר חמור מהפגיעה שלהם בך, על כל פנים - ככה הם עשויים לחשוב.
אז חובה/מומלץ שתפייס אותם, תקנה להם מתנה או תדבר על לבם או שתכתוב להם שאתה מצטער על מה שהיה, ושיכולת לשוחח אתם ולהגיע להבנות, ואם הם צריכים עזרה בעתיד תיהיה מוכן לעזור להם אם זה יהיה אפשרי.
יש עניין לפייס, אין עניין לצאת ידי חובה לבקש סליחה ועוד פעם לעורר את האיבה מחדש.
אז תקבל על עצמך בקבלה מליאה שבהזדמנות הראשונה תפייס את כל מי שנפגע.
אני לא רב.
אני תלמיד.
וזה מה שנראה לי
לצפיה ב-'את דינך קובע אם סלחו לך ולא אם אתה סלחת'
את דינך קובע אם סלחו לך ולא אם אתה סלחת
18/09/2018 | 06:05
45
אם סלחו לך גם אלוהים סלח (על אותם דברים) ואם לא סלחו תתן את הדין. אם סלחת למי שלא סלח לך תתן את הדין בכל זאת. אין יום הכיפורים מכפר על בין אדם לחברו אלא רק הסליחה של החבר.
לצפיה ב-'לא הבנתי.'
לא הבנתי.
18/09/2018 | 08:54
10
49
אם הם לא אנשי דת של סליחות ויום כיפור, אז למה לבקש מהם סליחה, למרות שהם אלה שפגעו בך? אבל אם הדבר יושב על מצפונך ולא נוח לך עם זה, אז כדאי ליצור איתם קשר. אבל ככה, מה לך ולהם?
גמר חתימה טובה.
לצפיה ב-'מי שלא מבקש סליחה לא נמחל לו'
מי שלא מבקש סליחה לא נמחל לו
18/09/2018 | 15:24
40
אבל "נחמד" מצידך לנסות להוביל אותו לגיהנום.
לצפיה ב-'לא הבנת כי את טפשה'
לא הבנת כי את טפשה
19/09/2018 | 21:02
8
20
מה הקשר אם הם לא אנשי סליחות ויום כיפור? אם פוגעים במישהו וודאי שצריך לבקש מחילה. הוא לא צריך להיות אפילו יהודי. 
לצפיה ב-'מי שמדבר.'
מי שמדבר.
20/09/2018 | 06:16
7
16
הוא הצד הנפגע לא הפוגע. אולי תקרא קודם לפני שאתה מקלל? אפשר גם לענות יפה להדיוט בלי להעליב. וזה עוד בימי סליחות.

ואני חשבתי בני עליון כולכם...
לצפיה ב-'מסתבר שעדיין לא הבנת'
מסתבר שעדיין לא הבנת
20/09/2018 | 07:58
5
13
הוא טוען שכיוון שנפגע בהם הוא גם פגע בהם. ולא קיללתי אותך אלא ציינתי עובדה לא משמחת.
וגם אם היה הצד הנפגע בלבד, זה ממש לא משנה אם הם אנשים של סליחות/יום כיפור/דתיים/ יהודים, כי אז התשובה הייתה שלא לא צריך להתנצל וזהו. בכל מקרה הערתך מטופשת ובלתי רלוונטית בעליל.
לצפיה ב-'גם אתה טפש מטופש כי אתה ל מבין דבר בסיסי.'
גם אתה טפש מטופש כי אתה ל מבין דבר בסיסי.
20/09/2018 | 08:35
4
21
אתה הלבנת את פני ברבים. ועל כך נאמר 'המלבין את פני חברו' וכו. יכולת פשוט להסביר שאני טועה.
ובאשר לרלוונטיות, הפורום הזה לא רלוונטי לחלוטין. אולי כדאי לסגור אותו, כי לא בני תורה עונים על השאלות אלא ערב רב .
לצפיה ב-'את לא חברתי ובטח לא חברי'
את לא חברתי ובטח לא חברי
20/09/2018 | 11:14
8
הגעת להכרה לגבי טעותך, יש בכך התקדמות. אבל שוב את מצטטת משפט שאינו רלוונטי המעיד על חוסר הבנה. את אולי יכולה לטעון שאני רשע, אבל בוודאי שלא טפש מטופש. ולאבא שלי באמת לא קוראים תורה.
המשך יום מקסים
לצפיה ב-'שימי מייק אפ בצבע הרצוי ופנייך יהיו בגוון שבחרת'
שימי מייק אפ בצבע הרצוי ופנייך יהיו בגוון שבחרת
20/09/2018 | 15:03
7
זה די פשוט.

אגב, פנייך לא הולבנו ע"פ ההגדרה ההלכתית של העניין מכיוון שאף אחד כאן לא יודע מי את באמת וגם את לא מכירה כאן אף אחד. את סתם פרובוקטורית.
לצפיה ב-'כמובן שהפורום לא ימשיך להתנהל ולהופיע בצורה כזו'
כמובן שהפורום לא ימשיך להתנהל ולהופיע בצורה כזו
21/09/2018 | 16:16
1
17
הבעיה של חוסר הניהול והשתרבבות הערב רב הזו (מאוד לאחרונה), תתברר ותטופל כמובן, בהקדם האפשרי. 
לצפיה ב-'תודה רבה וחג שמח '
תודה רבה וחג שמח
22/09/2018 | 22:28
1
לצפיה ב-'את כנראה שגית נהורה'
את כנראה שגית נהורה
20/09/2018 | 15:01
13
כי מה שאת טוענת שונה לגמרי ממה שנכתב בהודעה הפותחת את השרשור, מי שהקריא לך בלבל אותך. 
לצפיה ב-'מה ההלכה אומרת על גניבת ארכיון הגרעין מאיראן?'
מה ההלכה אומרת על גניבת ארכיון הגרעין מאיראן?
13/09/2018 | 00:11
3
23
שלום,

סיפרתי למישהי דתיה (שלא שומעת וקוראת הרבה חדשות) על מבצע גניבת ארכיון הגרעין מאיראן (אני מקווה שכולם מכירים את הסיפור ) ותגובתה המיידית הייתה "אבל אסור לגנוב!".

הופתעתי מתשובתה ולא ממש ידעתי מה לענות לה באותו הרגע, מה דעתכם? הרי כתוב במפורש בתורה "לא תגנוב", איך זה מסתדר עם המבצע שלנו באיראן? האם לפי התורה וההלכה היינו אמורים פשוט לוותר עליו?
לצפיה ב-'דעתנו שהיא טפשה. נתק עימה קשר'
דעתנו שהיא טפשה. נתק עימה קשר
14/09/2018 | 00:10
5
לצפיה ב-'כתובים עוד שני דברים.'
כתובים עוד שני דברים.
14/09/2018 | 12:20
20
הקם להרגך השכם להרגו.
בתחבולות תעשה לך מלחמה. 
לצפיה ב-'הכל כתוב בתורה'
הכל כתוב בתורה
18/09/2018 | 15:32
14
גניבת ארכיון הגרעין מאיראן מוצפנת בדילוגים. קנה לה דלגית ודלגו ביחד לאיראן, כשתגיעו פצחו גרעינים.
לצפיה ב-'הוצאת כתובה'
הוצאת כתובה
11/09/2018 | 14:45
2
26
שלום לך :
ברצוני להתחתן בשנית, בפעם הראשונה לפני שהתחתנתי נדרשתי להוציא אישור יהדות וכך עשיתי.
התחתנתי והתגרשתי ברבנות כפי שכתוב ,
וכך גם המיעודת נוכחית.
עדים חתמו אלה שעכשיו מבקשים ממני להביא אישור שאני לא כהן ,למרות שברור שאני לא כהן, ובנוסף לחתום אחרי 6 שנים שהילדים שלנו הם שלנו!!!!
א) אשמח לדעת איך אני עושה זאת מהר
ב) זאת חוצפה לשמה מה שעושים לאנשים על מנת להוציא מהם כספים מיותרים!!!!
גועל נפש זו המילה.....וחבל שהחלטתי להתחתן שוב דרך הרבנות כדת משה וישראל.
לצפיה ב-'שאלתך אינה ברורה'
שאלתך אינה ברורה
14/09/2018 | 00:08
19
מה הכוונה חבל שהחלטת להתחתן שוב? 
עדיין לא התחתנת , ואין שום חוק שמחייב אותך לעשות כן.
ואין שום סיבה הגיונית המחייבת אותך להתחתן מעבר לטעם ההלכתי , אבל אם ממילא אתה מביע סלידה מחתונה כדת משה וישראל, הרי שטעם זה לא אמור לעניין אותך.

לצפיה ב-'למה לא הבנת את המסר?'
למה לא הבנת את המסר?
18/09/2018 | 15:27
17
מצא דרך אחרת להתחתן, דרך שתתאים לך יותר. אמור לבת זוגך שאינך מוכן לפרנס מושחתים ואם לא יתאים לה אז היא לא בשבילך.
לצפיה ב-'דרך החיים | עבודתו של אלוהים, טבעו של אלוהים ואלוהים עצמו ב''
דרך החיים | עבודתו של אלוהים, טבעו של אלוהים ואלוהים עצמו ב'
11/09/2018 | 11:53
1
21
דרך החיים | עבודתו של אלוהים, טבעו של אלוהים ואלוהים עצמו ב' חלק 4 - המשך
דבריו של אלוהים בסרט זה הם מתוך הספר 'המשך הדבר מופיע בבשר'. תוכנו של סרט זה:
הגינותו הבלתי מעורערת של איוב מביישת את השטן וגורמת לו לנוס בבהלה
אהבת איוב לדרכו של אלוהים מתעלה על הכל
במהלך סבל רב, איוב מבין באמת את דאגתו של אלוהים לאנושות
ביטוי נוסף של יראת איוב את אלוהים והישמרותו מרע הוא האופן שבו הוא הילל את שמו של יהוה בכל
הדברים הרבים שבני האדם לא מבינים לגבי איוב
איוב מקלל את יום היוולדו מכיוון שאינו רוצה לגרום כאב לאלוהים
איוב מביס את השטן והופך לאדם אמיתי בעיני אלוהים
לצפיה ב-'איוב נקרא במקור יובב מכיוון שהיה ידוע מראש שעתיד היה ליבב'
איוב נקרא במקור יובב מכיוון שהיה ידוע מראש שעתיד היה ליבב
18/09/2018 | 07:03
21
משום מה הושמט מהספר חברו שמשון (לא הגיבור, שמשון אחר) וגם שירי קרן הפוך שמעולם לא נמצאו.
לצפיה ב-'דרך החיים | עבודתו של אלוהים, טבעו של אלוהים ואלוהים עצמו ב''
דרך החיים | עבודתו של אלוהים, טבעו של אלוהים ואלוהים עצמו ב'
11/09/2018 | 11:53
1
14
דרך החיים | עבודתו של אלוהים, טבעו של אלוהים ואלוהים עצמו ב' חלק 4 - המשך
דבריו של אלוהים בסרט זה הם מתוך הספר 'המשך הדבר מופיע בבשר'. תוכנו של סרט זה:
הגינותו הבלתי מעורערת של איוב מביישת את השטן וגורמת לו לנוס בבהלה
אהבת איוב לדרכו של אלוהים מתעלה על הכל
במהלך סבל רב, איוב מבין באמת את דאגתו של אלוהים לאנושות
ביטוי נוסף של יראת איוב את אלוהים והישמרותו מרע הוא האופן שבו הוא הילל את שמו של יהוה בכל
הדברים הרבים שבני האדם לא מבינים לגבי איוב
איוב מקלל את יום היוולדו מכיוון שאינו רוצה לגרום כאב לאלוהים
איוב מביס את השטן והופך לאדם אמיתי בעיני אלוהים
לצפיה ב-'שני חברים הלכו בדרך בים בם בום'
שני חברים הלכו בדרך בים בם בום
18/09/2018 | 16:23
24
לאחד קראו חיים ואחד קיבל מכה בברך. לזה שקיבל מכה בברך קראו שי דוידוביץ' והוא שינה רשמית את שמו ל"אל והים" כי לא אפשרו לו לשנות את שמו ל"אלוהים". טבעו של אלוהים לגרום לשי דוידוביץ' לקבל מכה בברך. איוב היה הוגן והטיל עוגן, הוא התגלגל בג'ק ספארו ומי יודע היכן הוא כעת. לשטן היה סרטן בפרוסטטה ולכן כאב לו להשתין. השטן הוא עכבר כי אללה הוא אכבר, כך אמר אכבר לבירבאל. בלהה דרכה לעכבר על הזנב ושרה לו "עכבר עכבר נוס נוס נוס" ונס בבהלה עם מטען חבלה שקיבל מהחיזבאללה. אהבת איוב לדוב הצהוב שפגש ברחוב לא עברה טוב. לא דרכו של אלוהים השפיעה על איוב אלא זו של השטן הקטן לו הרשה אלוהים להתעלל באיוב ולכן את בניו טרף דוב צהוב.  איוב הלך בתעלה ופגש בנמלה עצלה שבחליל חיללה בשבת, אך הוא צעק והתעלה על הקול (של הנמלה), לא חוכמה. במהלך הסבל ביקשה מאיוב אשתו שילך לזרוק את הזבל ואז הוא סיפר לה על קין והבל. אלוהים דאג לדואג האדומי והכין לו דג שהלך לאכול עם בן בג בג ההאקר הראשון בהיסטוריה אבל היה לו באג בDebug. איוב היה מבית הלל ולכן כל פעם שיצא החוצה ירד עליו גשם מבית שמאי כי דלי שפך עליו שמעיה מהשמיים וגשם הערבי מהכותל המערבי. איוב ירא כי לא שתה בירה וכל העולם כולו גשר צר מאוד שמתנדנד. הוא נשמר מברע מלך סדום אך לא מברשע מלך עמורה שצבט אותו בתחת וקרא למורה ואז נפל למהמורה. בני האדם לא מבינים על יובב שתמיד נגרר אחר שמשון אך חתול עיוור לא יכול לתפוס ברווזה יפאנית שמסתתרת מתחת לכיפה של בובה העשויה מעץ אורן. יובב קילל את יום היוולדו כי זה סבל רב להיות חתול עיוור.
איוב לא הביס את השטן - http://v.mzemer.com/watch.php?vid=b8c11c269 , זה קרה הרבה אחרי איוב
לצפיה ב-'קריאת תהילים לאחר שבעה (פטירת אב)'
קריאת תהילים לאחר שבעה (פטירת אב)
05/09/2018 | 12:21
2
24
כבוד הרב שלום רב,
לצערי הרב, אבי הלך לעולמו שבוע שעבר.
סיימנו אתמול את השבעה ולאחריה קיימתי טהרה במקווה.

האם מותר לי להמשיך לקרוא תהילים בעוד שהנני נמצאת בשנת אבל? או שאצטרך לחכות לתום ה30 ימים?

אודה למענך החשוב, וכן אשמח מאוד שהרב עצמו הוא זה שיענה לי, היות ואסתפק ואסתמך בתשובתו בלבד. 

תודה רבה.
דנה.
לצפיה ב-'הרב לא נמצא כאן'
הרב לא נמצא כאן
09/09/2018 | 14:23
1
26
אפשר לקרא תהילים גם בתשעה באב.
שלא תדעי צער,
כתיבה וחתימה טובה,
שנה טובה ומבורכת
לצפיה ב-'אין כאן רב ומעולם לא היה'
אין כאן רב ומעולם לא היה
18/09/2018 | 06:57
24
מנהל הפורום אינו רב.
לצפיה ב-'רב צדיק נשאל האם מותר לחבוש פאה נכרית?'
רב צדיק נשאל האם מותר לחבוש פאה נכרית?
24/08/2018 | 10:34
3
29
הנה התשובה המדהימה שהוא ענה

(הלינק ליהודים בלבד. לא לגויים או לכאלו שאוהבים להתנהג כגויים)
לצפיה ב-'תודה על הקישור'
תודה על הקישור
24/08/2018 | 15:04
20
רק לצערי אין לי פנאי להכנס אליו כרגע. אולי לקראת 8-9 בערב
לצפיה ב-'פיאה נכרית מותרת'
פיאה נכרית מותרת
25/08/2018 | 23:58
28
וכך מבואר בספר עוז והדר לבושה, הספר קיבל הסכמות מהרבנים הכי חשובים בעבר ובהוה
לצפיה ב-'קליט צודק, מותר חד משמעית'
קליט צודק, מותר חד משמעית
18/09/2018 | 06:10
5
לצפיה ב-'מוזיקה ישראלית 'הריבון על הכול' | סרט דוקומנטרי'
מוזיקה ישראלית 'הריבון על הכול' | סרט דוקומנטרי
23/08/2018 | 13:11
2
19
מוזיקה ישראלית 'הריבון על הכול' | סרט דוקומנטרי במרחבים העצומים של היקום, כל הגופים השמיימיים נעים בדיוק בתוך מסלוליהם. תחת השמיים, כל ההרים, הנהרות והנחלים ממוקמים בגבולותיהם וכל הברואים חיים ומתרבים במהלך ארבע העונות על פי חוקי החיים... הכול מתוכנן בצורה כה מעולה – האם קיים אל אדיר המסדיר ומושל בכל אלה? מאז באנו אל העולם בבכי, התחלנו למלא תפקידים שונים בחיים. אנו עוברים מלידה לזקנה, אל חולי ואל מוות; אנו נעים בין עליצות ליגון... מאין באמת באה האנושות ולאן באמת נלך? מי מושל בגורלנו? מימי קדם ועד העידן המודרני, אומות גדולות עלו, שושלות באו והלכו וארצות ועמים שגשגו וגוועו במהלך היסטוריה רבת תהפוכות... בדיוק כמו חוקי הטבע, חוקי התפתחותה של האנושות כוללים תעלומות רבות מספור. האם ברצונך לדעת את פשרן? סרט התעודה "הריבון על הכול" ינחה אותך אל שורש העניין ויגלה לך את פשרן של כל התעלומות!

לצפיה ב-'כן, בטח....'
כן, בטח....
23/08/2018 | 16:05
3
לצפיה ב-'זה לא דוקו, זה לוקו'
זה לא דוקו, זה לוקו
18/09/2018 | 15:55
16
הישן עוד יקום, לגופים נעים ועל הלול הטילו מס ולו לא נעים. לשמיים יש תחת, להרים יש קול, נחילים של נמלים נשטפים בנחלים ונוהרים לנהרות. מגבילים גווילים בגבולותיהם. ברואים מברברים חולים ובריאים. ארבע העונות נשמעות רק לויואלדי וחיים יסדר חוקים. אדיר מילר אינו אל למרות ששמו מתחרז עם מסדיר, משה לא מושל כי לא ידע לבשל.  יובב בא אל העולם בבכי ונדחה מדחי אל דחי. פיקודים באו למלא תפקידים כי הפריעו להם הפקידים. עובקים מלידה ישר לזקנה ולא מספיקים להיות צעירים ולכן מצטערים. מזקנה מגיעים אל חולי וילדים לעולם אינם חולים אלא רק בימי חול ורק אם הם אוכלים חול. המוות לא נעים כי אינו עולץ, כל היגון באשמת דגון כמו שכמוש כומש ונכמש. האנושות באה מאנוש ומי שלא כואב לו הראש כמו לאחשוורוש העכברוש. מפעל הפיס מושל בגורל ועולים בהגרלה אלה שיפשטו רגל אחר זכייתם. עידן קדם פרימיטיבי ופרד קדמוני מודרני. בני קדוש מקבל מאחורה וגר בקדימה. האומות שהלכו חסרו ברגים, כי מה שווה אום בלי בורג? מה בין שושלת לצוצלת? גם תור בא ותור הולך ולא עומד בתור. ארצות רצות ועמים רקדו ריקודי עמבה. פרוספר שגשג וגבע גווע המהלך ההיסטריה וזו ההיסטוריה. רבאט התהפכה. ספור עד שבע ודקלם את חוקי הטבע. האנושות התפתחה עם חוקים לא בדוקים ועלמות נעלמות פתרו תעלומות את ספור לא מצאו עד היום ולכן קרא לספורנו שיעזור. הפשרן ידע את פשרן כי שחה במים פושרים. סרט התעודה לא קיבל תעודה ולכן גרם להרבה תהודה. הריבון לא נגמל מהבונבון ולכן קיבל כאב שיניים. כולו כולו מבטיחים, פקה פקה מדברים ומנחים אל שורש של ריבוע. מעניין לעניין באותו עניין מתגלגלים הגלגלים של המכונית של פרד קדמוני, בלי מנוע אך עם מניע, הוא גילה שכשהגלים מתחזקים החזקים מתגלים ואף אחד לא גילה לגילה. הפשרן לא גילה את פשר הקשר בין הבירה לנשר ונעלם מן העולם לפני שחיפשו אותו כולם. תם ונשלם.
לצפיה ב-'רוע ועונש'
רוע ועונש
18/08/2018 | 23:24
23
42
יצא לי להכיר אדם מיוחד במינו, במובן הרע של הביטוי. אדם רע ביסודו.
יודע יותר טוב מכולם למצוא את הנקודות הרעות באחרים, להבליט אותן ולהתעכב עליהן, למצוא את החולשה, את החיסרון, את העקום. רואה קלקול גם כשאין או שאינו משמעותי כלל, אדם ביקורתי, עוקצני, פוגעני, מרושע. נהנה מהרשעות עצמה בלי לבחול באמצעים. נהנה לפגוע באנשים.
ההורים שלו היו ניצולי שואה חרדים שיצאו בשאלה עם כל אחיו ואחיותיו אחרי המלחמה.
הם החליטו לצאת בשאלה גם בגלל השואה, בנוסף, אימא שלו סיפרה ש"הקש האחרון" היה שרצתה לקבור את אימה שחלתה במחלת ריאות ומתה, והרב ביקש סכום כסף תמורת קבורתה, מה שהרתיח אותה לצאת בשאלה כמה שיותר מהר.
הוא סיפר שפעם אימא שלו לקחה אותו וכמה מאחיו לרב (בישראל) - ובאמצע הפגישה היא ירקה לו בפנים. היא לימדה אותו לשנוא חרדים, לשנוא את הדת, לשנוא את ה'. ולהיות אדון לעצמו.
אותו אדון לעצמו לא מאמין בכלל בעולם הבא. "אין לי עולם הבא" הוא אומר, "אני לא מאמין שיש בכלל עולם הבא".
כל חייו הוא עושה רע. החיים שלו דווקא - טובים. יש לו חיים שקטים, עם אישה ו - 2 ילדים (אחת נשואה, התחתנה חתונה אזרחית בחו"ל עם קיבוצניק) טס לחו"ל לפחות פעמיים בשנה, יש לו הרבה כסף ובשנים האחרונות - גם פרסום.
הוא נהנה וממצה את החיים בעולם הזה - בלי ה'. אז אין לו עולם הבא. הוא הבהיר שלא אכפת לו. למדו אותו להיות אדון לעצמו, להיות אדון לגורל שלו. אין עולם הבא. אין מצפון, אין חשבון נפש.
חשבתי: אולי הוא למעשה חי מצוין, כי אי אפשר לאיים עליו? איומי התורה ואיומי ה' לא קיימים בעיניו.
לעומת זאת, אני סובלת, אין לי רבע ממה שיש לו בעולם הזה, ואני מאמינה בה'. ואני עושה חשבון למתן הדין בעולם הבא.
ומי אמר שיש לי בכלל עולם הבא? הוא רשע פרודוקטיבי שיש לו עולם הזה, אני סתם אחת, מאמינה בה', סובלת מהחיים האלה, מחשבת שקל לשקל, מתקשה למצוא עבודה, ללא משפחה, לא מרשה לעצמי חופשות, להשתחרר, להינות.
אולי הוא צריך לקבל איתות שלא משתלם לפגוע בזולת? שגם אם "מחקת" את ה' - יש מחיר לעוול. הוא כבר אדם מבוגר ולא נראה שהוא סבל ממשהו רציני בחיים שלו למרות כל הגופות שהשאיר מאחוריו.
לצפיה ב-'ודאי שיש לך עולם הבא'
ודאי שיש לך עולם הבא
20/08/2018 | 11:01
1
21
גם האיש הרע הזה, אחרי התיקון שלו יזכה איכשהו לעולם הבא, היות והוא חי בתוך הרע והיה מאוד קשה לו להתנהג בטוב,
נראה שהאיש הזה אין לו משמעות בחיים, והוא לא מי יודע נהנה מהחיים.
תנסי בכל זאת להנות ממה שיש לך, את נחה בשבת ?... מעולה. יש לך 2 רגליים לצאת לסיבוב באויר הצח ?.... מעולה - - - - - כדי שתזכי גם לעולם הזה וגם לעולם הבא מומלץ שתודי לבורא עולם כמה דקות ביום על מה שיש, ואז תקבלי עוד, כי הודיה לבורא עולם מעצימה לך את האמונה, ואמונה זו משיכת שפע.
ונכון, זה מתסכל שההוא -לא חסר לו, ולך -חסר, לפעמים רואים שרשע וטוב לו - לכאורה. לרוב - צדיק וטוב לו, צדיק יש לו משמעות בחיים וערכים שהוא חי עבורם, יש לו עונג שבת, יש לו קהילה וסביבה תומכת שכולם מצווים לעזור לכולם,
שקט ריגשי זה עונג, ולא נסיעה פעמיים בשנה בחוץ לארץ, כשהוא סוחב ראיית עולם שכולם רעים, זה סבל לחיות בעולם שכולם רעים ומתנכלים להרע לך.
ועוד משהו, תנסי למצוא לך ידידה או חבירה, זה יתן לך כוח.
מומלץ מאוד להגות בספר הנפלא ; אמרתי תודה ונושעתי, בגן הניסים והנפלאות. של הרב ארוש, שגם סבל הרבה בחיים, וידע להתרומם ולהקים קהילה מקסימה, ושורה ארוכה של ספרי קודש נהדרים, כמה עולם הבא ועולם הזה יש לאיש הזה..
אם רק תקבלי ברצון את היסורים שעוברים עלייך ותגידי מדי פעם ; גם זו לטובה, אז אחרי 120 דרכך סלולה לאושר בעולם הבא, ובנוסף לזה עם קצת השתדלות לקיים בעולם הזה את מה שאת יודעת אז תזכי גם לעולם הבא ואושר בשלמות.
העולם הזה הוא פרוזדור לטרקלין.
שתזכי לעולם הזה ועולם הבא, אמן.
בהצלחה !
לצפיה ב-'במידה בה אדם מודד בה מודדים לו'
במידה בה אדם מודד בה מודדים לו
18/09/2018 | 06:50
12
לכן אין לה עולם הבא ולו רק בגלל שלשיטתה אין לו.
לצפיה ב-'לא הבנתי לגמרי איזה רוע הוא עושה?'
לא הבנתי לגמרי איזה רוע הוא עושה?
21/08/2018 | 15:17
7
19
את כותבת שהוא נהנה לפגוע , אבל זה לא לגמרי ברור. איך הוא פוגע באנשים בדיוק?
זה שהוא ביקורתי ושם לב למגרעות לא הופך אותו לאדם רע.
את כותבת שיש לו חיים שקטים עם אישה + 2 ילדים. מה רע בזה?
את כותבת שהוא טס לחו"ל פעמיים בשנה ויש לו כסף. מה רע בזה?
את כותבת שהוא ממצה את החיים בעולם הזה, מה רע בזה?
זה שהוא לא מאמין באלוהים עדיין לא אומר שאין לו מצפון.
דווקא אדם שעושה או לא עושה דברים מסויימים, רק מתוך פחד מאלוהים, הוא אדם שהמוסר אצלו לא מפותח. אין שום הבדל בינו לבין פושע שנמנע מלרצוח רק כי הוא מפחד להתפס ולשבת בכלא.
אדם עם מצפון זה אדם שירגיש רע מעצם פגיעה במישהו אחר לא בגלל פחד מעונש.
לגופו של עניין- הוא צודק במובן שאין עולם הבא. עולם הבא זו המצאה שהמציאו בדיוק משום שלא הצליחו להסביר איך זה יש אנשים שמתנהגים רע וטוב להם בכל זאת. אז פתרו את זה בכך שאמרו שהם יענשו אחר כך.
את צודקת במובן שאנשים שבאופן שיטתי פוגעים באחרים ומשאירים גופות, בסופו של דבר ישלמו מחיר. וזה משום שאנו חיים בחברה, ואף אחד לא יכול להסתדר ללא אינטראקציה חברתית. לכן מאנשים כאלה מתרחקים ואם הם מצליחים, זה לרוב לזמן קצר עד הנפילה (בעולם הזה). מה שגורם לי להטיל ספק בתמונה השחורה שאת מציירת אותו.
אבל כל זה לא רלוונטי אליך. אם החיים שלך לא טובים, את צריכה לחשוב איך לשפר אותם. ולשפר אותם זה לא אומר להיות בן אדם רע. אני לא חושב שאת צריכה לעשות חשבון לעולם הבא, אבל ממש לא ממליץ לך לפגוע באנשים במזיד.
תהני מהחיים כל עוד את יכולה. וזה לא שייך למשפחה או למצוא עבודה. בשביל להקים משפחה או למצוא עבודה לא צריך להיום רע. להפך.

לצפיה ב-'אתה אל תכניס את ראש הבלאטה שלך בדברים'
אתה אל תכניס את ראש הבלאטה שלך בדברים
21/08/2018 | 20:36
4
26
שכלך המעווטת אינה קולטת
לצפיה ב-'תתחיל בכך שתשפר את העברית העילגת שלך'
תתחיל בכך שתשפר את העברית העילגת שלך
21/08/2018 | 22:23
3
29
ואם אחר כך תכתוב משהו לעניין (מה שאני מאוד בספק לנוכח היכולת המוגבלת שאתה מפגין) , אשמח להתייחס.
אנו בחודש אלול- זה זמן לסליחות , כך שיש לך עדיין הזדמנות לחזור בך מההשמצות.

לצפיה ב-'תראו ראו מי מדבר'
תראו ראו מי מדבר
21/08/2018 | 22:34
2
27
העילג מדת המת , מה קרה טיפשון ברחו לך כולם,נשראתה עדיין עם הראש המעווט שלך?
לצפיה ב-'אפילו משפט אחד ללא שגיאות כתיב אינך מסוגל לכתוב?'
אפילו משפט אחד ללא שגיאות כתיב אינך מסוגל לכתוב?
21/08/2018 | 22:41
1
14
אז החלטת להחליף כינוי, אבל נותרת חסר תוכן. 
לפחות אל תשבש את שפת הקודש. למד עברית בסיסית.
לצפיה ב-'אחלה '
אחלה
21/08/2018 | 22:55
31
ואתה את עקרי האמונה והמסורת , 
מה לעשות היתה דיביל ותשאל דיביל, חשבת שאם תילחם ביהדות אזאי החילונים  יתנו לך צל''ש, ומה קרה בסופו של דבר בעטו לך בתוסיק מכל עבר ונשארת קרח מכאן ומכאן, אבל הדאגה הגדול ביותר עבורך  שזה לא ישפר את מצבך בגהינם
לצפיה ב-'על המילה "פסיכופט", שמעת?'
על המילה "פסיכופט", שמעת?
23/08/2018 | 01:11
1
8
לצפיה ב-'כן, שמעתי'
כן, שמעתי
23/08/2018 | 09:15
16
אבל זה שאת החלטת שהוא "פסיכופט" זה ממש לא אומר שהוא כזה. פסיכופטים לא רק מצפצפים על הלכות הדת. הם גם מצפצפים על החוק. הם לא בדיוק נוטים להקים משפחה יציבה, ולרוב יש להם תיקים פליליים.
האם זה המצב אצלו? כי זו ממש לא התמונה שציירת בהודעה הראשונה שלך.

לצפיה ב-'מה הקשר בין הדברים שאת עושה ביניהם הקשר?'
מה הקשר בין הדברים שאת עושה ביניהם הקשר?
26/08/2018 | 23:00
11
20
מה הקשר בין החיים שלך לבין חייו של אדם אחר?
לצפיה ב-'כי זה, אולי, מישהו שעשה לי טראומה?'
כי זה, אולי, מישהו שעשה לי טראומה?
30/08/2018 | 15:07
10
3
לצפיה ב-'אז את צריכה רפואה לטראומה.'
אז את צריכה רפואה לטראומה.
30/08/2018 | 22:13
9
16
אבל מה הקשר בין מה שהוא מאמין או מי שהוא שונא, וההתנהלות של החיים שלו והכסף שיש לו והמשפחה שיש לו, לבין החיים שלך, האמונה שלך והגורל שלך?
כמות הכסף שלך תלויה בכמות הכסף שיש לו? הגמול שלך בעוה"ב תלוי במעשים שלו ובאמירות שלו?
מה הקשר בין הדעות שלו לבין האמת האלוקית?

לפי מה את מחליטה שאין לבן אדם הזה עונש בעולם הבא? לפי מה שהוא אומר?
הייתי מציעה לך ללמוד ממקורות יותר הגיוניים על העולם הבא...

התורה האלוקית אומרת שיש לך עולם הבא. באחריות. העולם אינו הפקר, האדם אינו הפקר ואינו יכול לעשות כל מה שבא לו. הכל מושגח מלמעלה ומכוון ע"י החשבון האלוקי העצום, שאין לנו יד ורגל בו, ולכן אין שום קשר בין גמולו ומעשיו של אדם אחד לבין גמולו ומעשיו של אדם אחר. כל אחד ירד לעולם עם חשבון פרטי לחלוטין משלו, ואף אחד לא נוגע במה שיש לזולתו. 

אדם פגע בך קשה, אז את חושבת שאלוקים היה במילואים ולא ראה? 
הכל מכוון מלמעלה, בחשבון עצום ורחב, ואנחנו לא צריכים להתעסק בחשבונות ולא לעשות את חשבונות נפשם של אלו שפגעו בנו. זה לא מביא לנו שום תועלת, וזה מביא לנו המון נזק של עיוות הראייה הנכונה של האמת האלוקית והטוב האלוקי. 
הכל לטובה. המכות שניחתו עלינו נועדו כדי לאפשר לרוחנו ולנשמתנו לגדול בעולם המעשה כדי שנשמתנו תנוח במקום הראוי לה בעולם הבא באופן המושלם ביותר. 

זו סוגיה רחבה ועמוקה - צדיק ורע לו, רשע וטוב לו. 
אולי אין לך פניות ללמוד אותה, אבל בטח שאין סיבה שתתעסקי במסקנות הזויות מתוך דברים שאין שום קשר ביניהם. 
לצפיה ב-'אמרת'
אמרת
31/08/2018 | 01:28
8
13
"הכל לטובה. המכות שניחתו עלינו נועדו כדי לאפשר לרוחנו ולנשמתנו לגדול בעולם המעשה" - ואם הניסיונות גורמים להיפך הגמור? שהאדם יהיה מסוגר ומפוחד ונכה ושונא ואומלל ולא גדול אלא אדם קטן ולא משמעותי? לא הוא ולא מעשיו.
קיימים משקפי ראייה דרכם ניתן לראות את הטוב האלוקי שאת רואה? אלה שקיבלתי מראות תמונה אחרת כבר הרבה שנים.
לצפיה ב-'אופירA אמרה דברים מאוד חכמים'
אופירA אמרה דברים מאוד חכמים
31/08/2018 | 09:42
12
בחלק הראשון של דבריה.
בין מה שקורה לו בעולם הזה (מצטער אבל אין דבר כזה עולם הבא, או לפחות אין לאף אחד ראייה אוביקטיבית שקיים דבר כזה) אין קשר אליך. 
לא ברור איך בדיוק הוא גרם לך לטראומה. את לא חייבת לספר אם את לא רוצה, אבל אם הוא עשה לך משהו לא חוקי, יש גורמים שתפקידם להעניש אותו (ואני לא מתכוון לאלוהים). 
אני חושב שהגישה של להסתכל על למה לאחרים טוב ולא לי היא גישה גרועה. זה ממש נשמע שאת מקנאה בו. וקנאה היא אף פעם לא דבר טוב. 
תפסיקי לחפש מה יש לו ותתמקדי בחיים שלך, ואיך את משפרת אותם, מבלי להתבכיין ולהתקרבן. ובשביל לשפר את החיים ממש לא צריך להיות אדם רע. 
לצפיה ב-'גם אני שאלתי את השאלה הזו, כי זו שאלה טובה וצודקת מאוד'
גם אני שאלתי את השאלה הזו, כי זו שאלה טובה וצודקת מאוד
31/08/2018 | 17:00
6
19
הרי רבים האנשים שהניסיונות שוברים אותם, והם מתמוטטים וחולים בנפשם בעקבות השבירה.
הניסיונות שאנשים עברו בשואה היו קשים מידי לרוב הנפשות האנושיות, ושברו אותן. אמנם שרדו את השואה, אבל רבים מאוד איבדו את הכוחות לכל החיים ושרדו את החיים עם נפשות שבורות להפליא. 

אז שאלתי רב שאני מאוד מעריכה, וקיבלתי תשובה, שהמבחן של אנשים אלו הוא מבחן האמונה בלבד. האם יחזיקו באמונתם בהקב"ה למרות מה שעברו. למרות שנפשם התרסקה. 

ובאמת, זה לא מבחן כזה מסובך. אמנם האדם השבור סובל קשה, ואינו מסוגל לעשות הרבה מעשים שאדם בריא מסוגל, אבל הוא כן מסוגל לבחור להאמין שהקב"ה עושה את כל המעשים ומחשב את כל החשבונות, ולבחור לעשות הפרדה בין מי שהוא באמת, ברצון הפנימי ובאני האמיתי שלו, לבין מה שהנפש השבורה גוזרת עליו. 

התשובה הזו הרימה אותי לאלפיון העליון של ידיעת ערכו האמיתי של אדם בעולם הזה (כמובן בתהליך, לא ברגע...). 
כי למרות שרוב השנים סבלתי מדיכאון ומקטנות נפשית זו או אחרת, שמתבטאת במעשים וביצרים ובתאוות ובחוסר יכולת התגברות עליהם - הרי קיבלתי הדרכה רוחנית שמלמדת שזה לא האני האמיתי שלי, זה לא הרוצה האמיתי שלי. זה דיכאון.
הרוצה האמיתי והאני האמיתי שלי באים לידי ביטוי בזמנים הקצרים שהדיכאון הניח לי (או בחלקים האישיותיים שבהם הוא לא בא לידי ביטוי). ואם בוחרים לבחון את האני הזה במשקפיים הנכונים, משקפי האמת של ראיית מערכי הלב הפנימיים - מבינים שאני אדם גדול מאוד, ולא אדם ייצרי ושפל (שמאוהב בחתולים במקום בבני אדם ומתעניין בתכולת פחי אשפה מסוימים כדי להציל משם מזון עבורם, אובססיבי וכפייתי, סובל מאוד מתאוות לקיחת חפצים, מרגשות והתפרצויות זעם וכעס עצומים, רואה רק את עצמו ולא את זולתו ועוד ועוד כהנה וכהנה פניני שפלות...).

כי האני האמיתי שלי בכלל לא רוצה לכעוס ולשנוא ולהתפרץ בזעם, אלא רוצה לראות רק טוב בזולת, אבל הסבל מעוות את מעשיו, ולמרות זאת אני אדם שלא מתייאש מעצמו, וממשיך לבחון את הסיטואציות השונות ולתקן את ראייתו לראייה שמנטרלת את הסבל האנוכי ורואה את הזולת ואת רצונו. אדם שמתפלל ומבקש בעקשנות מה' לתת לו עזרה בכך בפעם הבאה.
האני האמיתי שלי אינו אובססיבי וכפייתי אלא רוצה טוב, עקשן ועקבי במאמציו לתקן ולשפר ובהתמדתו לא להתייאש לעולם. הוא אינו שפל אלא חסכן ומבקש למנוע השחתה של אוכל טוב.
הוא מתחשב להפליא בשכניו שונאי החתולים ועמל על השקפה ישרה לגבי גידול בע"ח שאינו אלא אמצעי לרפא את הנפש. 

דמותי נראית להרבה אנשים במשקפיים שונות ומשונות. יש שרואים בי אדם קטן ויש שרואים בי אדם ענק. המשקפיים שלי הן משקפי הבחירה, לראות את עצמי בעיניים של העבודה הפנימית, ושל האנשים שרואים אותה ומשקפים לי אדם אהוב וענק. לוותר על להאמין לאלו שמרגישים חוסר הערכה כלפי.
אלו משקפי הבחירה לקבל בשלווה את תכונות האופי הלא נעימות והיכולות המוגבלות שלי, ולתעל אותם למקומות חיוביים במעשים ובתפיסה. במקום לפחד מעצמי אני מהבילה את הפחד, צוחקת על מה שאפשר לצחוק (ומרוויחה ערך מוסף של להצחיק את מכריי ולשמחם!), להתמקד בחוזקות שהקב"ה נתן לי ולהאדירן למעשים מופלאים, באופן שמצליח אפילו לרתום את החולשות לעשייה החיובית.
למשל היכולת הוורבלית וכושר הביטוי (משקפיי יודעות כמובן לגחך על דלי המוח הטוענים כנגדי: חפרת, אה?)

עבודת אמונה גדולה זו מצמיחה אנשים ענקיים. עם הדרך, מעשיהם נהיים אף הם יותר ויותר ענקיים. התמונה משתנה מאוד לבלי הכר.
קדימה, תתחילי בלהפסיק להאמין לעצמך שאת מפוחדת ונכה ושונאת, ובוודאי להפסיק להאמין לאנשים שאומרים עלייך דברים שמחזקים אמונה שלילית זו.
תבחרי לעבור להאמין בעקשנות חסרת פשרות, אך ורק למי שרואה בך את החוזקות והתכונות החיוביות, הכוונות הטובות והרצון הפנימי העמוק החיובי - גם אם אלו מעטים מאוד יחסית לתכונות השליליות. 
כי גם מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך.  
לצפיה ב-'אבדן אמונה זה לא בהכרח מעיד על שבירה'
אבדן אמונה זה לא בהכרח מעיד על שבירה
01/09/2018 | 22:49
3
11
זה יכול להעיד על התפכחות (הכל עניין של פרספקטיבה).

לצפיה ב-'לכל ה"כוכבים" המנצלים את היעדרו של מנהל הפורום'
לכל ה"כוכבים" המנצלים את היעדרו של מנהל הפורום
04/09/2018 | 14:38
2
16
ומפציעים פה כדי לדחוף את דעותיהם הכופרות ביהדות - 
זה פורום לשאלות הלכה, כאשר מונח בבסיסו הסכמה על עיקרי היהדות ואמונה באלוקים. 
פה מבקשים אינפורמציה הלכתית.
אין פה מקום לערעור על האמונה ולשאלות על צדקת ההלכה.
המקום לוויכוחים בסגנון זה הוא בפורומים אחרים.
אז תגובותיכם מסוג זה הן לא לעניין ולא במקום המתאים. קצת יושרה...
אין לי בעיה לארגן את מנהל הפורום למחוק את הודעותיכם, אבל בשביל מה לכם? זה לא פורום תוסס כל כך שכדאי לכם לבזבז את האנרגיה שלכם עליו...
לצפיה ב-'הבנת הנקרא'
הבנת הנקרא
05/09/2018 | 07:54
15
אם היא הייתה שואלת שאלה הלכתית (האם לפי ההלכה צריך לבצע א' או לבצע ב'), היית צודקת.
אבל היא שאלה שאלה כללית (מי אמר בכלל שיש עולם הבא?). כל בר דעת יכול להבין שזו לא שאלה שמטרתה רק קבלת אינפורמציה הלכתית. היא העלתה ספק, ומבחינת ההלכה הרי אין ספקות. יש אלוהים, יש עולם הבא והכל ברור.
ולא התרשמתי מהאיום שלך. אני מבין שאת מונעת על ידי פחד וחוששת שהודעות מסוימות יגרמו לאנשים לחשוב. אדרבא, שימחק. אולי עבורך כתיבת הודעה כרורכה בהשקעת אנרגיה, עלי זה קטן.
לצפיה ב-'מצחיק שבפורום לשאול את הרב אין רב'
מצחיק שבפורום לשאול את הרב אין רב
18/09/2018 | 06:48
11
וזה נכון גם כשמנהל הפורום נמצא מכיוון שמנהל הפורום אינו רב.
לצפיה ב-'זו עבודה קשה מאוד-מאוד'
זו עבודה קשה מאוד-מאוד
05/09/2018 | 03:08
1
14
ממש כאילו אני צריכה להפיק את התכונות החיוביות יש מאין... כי אין.
פעם חשבתי שיש איזה משהו ייחודי שאין כדוגמתו (כמו שכל תינוק נרקיסיסט חושב את עצמו), אבל השפלות, עלבונות ואלימות קשה הנחיתו אותי לקרקע. אל מול מראה. ומראה זו מראה, גם אם אנסה לכסות אותה בצבעים ורודים זה לא ישנה את המציאות מאחוריהם.
מה שהדיכאון לא מחסה או לא נוגע בו - כמעט ואיננו משמעותי. לא כלפיי ולא כלפי איש. החיים אילצו אותי להישאר ככה, קטנה, לא להתפתח. להוריד פרופיל. להצטמק עד עפר. 
אז כן, למרות הסבל לא איבדתי את האמונה בה'. נו אז מה? האמונה הזו לא בדיוק משפרת את איכות החיים שלי ואין לי מה להציע (מצווה, חסד) מתוקף האמונה הזו, אני כמו כל גוי שמאמין בה'. רק שהגוי לא סובל מהנפש.
זוכרת שהזכרתי את התיבה הנעולה עם האוצר שאני סוחבת כל החיים ושאין מפתח בנמצא? אז כנ"ל, חוץ מנטל, היא לא שווה דבר. לא משנה מה יש בתוכה.

לצפיה ב-'כשהניסיון אומר אמונה ורק אמונה -'
כשהניסיון אומר אמונה ורק אמונה -
07/09/2018 | 15:36
11
אז האמונה בה' שאותה לא איבדת - היא בדיוק מה שיש לך להציע.
ואת לא כמו גוי, אלא כמו יהודי שרצה לקיים את המצוות, וניסיונות קשים מפריעים לו, והוא עדיין רוצה ומצטער על אי יכולתו.
גוי יכול להצטער כמה שהוא רוצה, אבל הוא לא מחויב במצוות הרבות של היהודי. היהודי מצטער שהוא לא מצליח לקיים את המצוות - הצער הזה שווה כמו כל המצוות כולן ואולי יותר.

אלו דברים שאפשר להבין רק מחוץ לקופסה, ואת בתוך הקופסה אז קשה לך להבין, אבל תנסי לסמוך עלי, אני רואה את הערך הגדול מאוד של היותך יהודיה שרוצה להתקרב לה' ומצטערת על כל מה שהיא לא יכולה, ולא איבדה את האמונה בה' עם כל האסון שהיא חיה בו.  

המראה שאת מביטה בה, ומצליחה רק לראות שצריך להפיק את תכונותייך החיוביות יש מאין - היא מראה שמכוסה בהמון מלט שהתקשה. לא צריך לצבוע אותה בצבעים ורודים, צריך פשוט לגרד את המלט.
אולי אי אפשר, אז לפחות צריך לדעת שהיא מכוסה במלט, והיא לא מראה ולא בטיח. 
נכון שלא רואים בה שום דבר חיובי, אבל זה בגלל המלט, לא בגלל שזו מראה. כמו בני ישראל במצרים, שהיו שקועים באינסוף טומאה ותאוות ועבודה זרה, אבל לא שינו את שמם ואת לשונם ואת לבושם - ובזאת נבדלו הבדלה עצומה ומהותית מהמצרים, אף על פי שבמראה אי אפשר היה לראות את זה.
לכאורה 3 עניינים פשוטים מאוד, אבל מעידים על המהות. וכך גם הצער שלך מעיד על המהות. וכל שכן האמונה בה'.

מה שהאמונה לא משפרת לך את איכות החיים - זה לא תפקידה. וגם לא תפקיד היהדות. היהדות אינה תרופה לבעיות ומחלות. רפואה למחלות צריך לחפש בעולם הרפואה.
אם אין מפתח לתיבה הנעולה, אז תפקידך לשמור על האוצר ליום פקודה, ולא לפתוח את התיבה. כשהקב"ה גוזר על אדם לסחוב תיבה, צריך לסחוב אותה בלי חשבונות מה היא שווה ומה היא לא שווה וכמה היא כבדה.

חדדי את האמונה שלך עוד - תסחבי מה שצריך, תעשי את תפקידך (לחפש רפואה, להצטער על מה שהיית רוצה ואי אפשר), ותקווי לטוב. ותתעודדי מהידיעה שהקב"ה אוהב מאוד את כל ברואיו ולא התבלבל כשברא את הדור הזה שרוי בקשיים נפשיים יותר מכל דור אחר. הוא יודע מה הוא עושה ואיך מתקנים את עם ישראל על חטאי הדורות. 
ואנו צריכים להיות עבדים שמחים עד כמה שאפשר, שסומכים על בעל הבית ולא בודקים בתמיהה את מעשיו והוראותיו הלא מובנים לנו, אלא עושים ככל יכולתנו מה שביכולתנו ומחכים לאמת האלוקית של "ותשחק ליום אחרון". 

לצפיה ב-'"וְאַל תָּדִין אֶת חֲבֵרָךְ עַד שֶׁתַּגִּיעַ לִמְקוֹמוֹ"'
"וְאַל תָּדִין אֶת חֲבֵרָךְ עַד שֶׁתַּגִּיעַ לִמְקוֹמוֹ"
18/09/2018 | 06:27
12
(אבות ב', ה')
והוי דן את כל האדם לכף זכות (משנה, אבות א ו)
"במידה שהאדם מודד - מודדים לו" (ספרי במדבר קו)
כָּל הַפּוֹסֵל בְּמוּמוֹ פּוֹסֵל (בבלי, מסכת קידושין – דף ע, עמוד ב).

נראה שמה שקורה לך מגיע לך ומה שקורה לו מגיע לו, קחי זאת בחשבון.
לצפיה ב-'נושא משבר זוגי וכלכלי'
נושא משבר זוגי וכלכלי
19/08/2018 | 22:39
3
39
שלום רב , אניי נשואה + 4 כבר 20 שנה בעלי לא מזמן סיפר לי במקרה שהכל יתפוצץ שמכר את הבית וכל מה שהיה לנו לחובות כבר מספר שנים שאנחנו בזה אך בדיעבד צייר עד לאותו הרגע תמונה אחרת השאיר אותי במציאות מדומה שהכל טוב כולל להראות לי חשבונות מזויפים לציין כי אני עובדת וגם את הכספים שלי ביזבז אומנם לחובות שיצר לאחר שהלווה לאחיו לעסק בלי ידיעתי ופה הוא נפל והפיל גם אותי ללא ידיעתי ניסה לפתור את הבעיה לבד בלי לערב אותי כדי שלא ארגיש כי פחד לספר עכשיו זה התגלה מאוחר שהכל כבר הלך אני אספתי את עצמי למרות שזו מכת ברק עדיין לא מעכלת מה עשה לי אבל בשביל הילדים לקחתי הכל לידיים שלי ומנסה לעזור לו לצאת מזה וזה להבדיל מכל תסריט שהיה לו שאגיב אחרת אפילו המשפחה בהלם איך לא עזבת אותו להסתדר לבד כן היתה מחשבה אבל מה בסופו של דבר הוא אבא טוב וחבל לי על הילדים הם לא אשמים גם אני לא למה נענשתי כך מה עשיתי לו הייתי האשה הכי טובה שיש לעולם לא פגעתי למה זה מגיע לי לא יודעת מה יהיה מה עלי לעשות קשה לי המחשבה להמשיך לחיות איתו שהוא בעצם לו סמך עלי כיד ימינו אני שם בשביל הילדים כדי שהכל יחזור לקדמותו ולי לא מגיע טוב למה אני אמורה לסבול אני בדילמה רצינית מה לעשות פגועה רגשית ונפשית.
לצפיה ב-'זה ממש קשה'
זה ממש קשה
20/08/2018 | 11:16
32
כשאת מאבדת בית, נראה שבמשך הזמן תעכלי את זה ויהיה לך קל יותר ויותר.
יש את הפגיעה שלו, במשך הזמן תדברי עם בעלך, תדברי עם אנשים, וכנראה שתביני אותו יותר ויותר, ציינת הרי שהוא אדם טוב, זכית בבעל טוב, לא כולן זוכות לזה..
העיקר, תביטי קדימה, תהיי עסוקה בלהתקדם הלאה, זה יאושש אותך,
הוא עובד ? את קצת עובדת ?
יש תקוה להמשיך לחיות הלאה ?....
תחשבי, בעוד עשר שנים מהיום, מסתבר שאת תתאוששי בכל המובנים.
לכולם, העולם הזה הוא לא תמיד הכי קל.
בהצלחה
לצפיה ב-'שני דברים'
שני דברים
21/08/2018 | 14:55
29
א. נסי להקפיד על סימני פיסוק. בלתי אפשרי להבין מה את כותבת.
ב. מדוע כאן ולא בפורום זוגיות במשבר או משהו כזה?
לצפיה ב-'השם יעזור. תהיו חזקים'
השם יעזור. תהיו חזקים
23/08/2018 | 20:15
18
אולי כדאי לראות את זה 

לצפיה ב-'צום תשעה באב.'
צום תשעה באב.
22/07/2018 | 12:23
1
37
האם בן אדם שאכל כחצי שעה לאחר כניסת הצום, צריך להמשיך לצום, או שאין טעם לכך? תודה, והמשך צום מועיל לצמים.
לצפיה ב-'צריך להמשיך לצום'
צריך להמשיך לצום
22/07/2018 | 12:36
20
לצפיה ב-'שאלה חשובה!!'
שאלה חשובה!!
22/07/2018 | 09:24
17
42
קראתי בכמה מקומות שניתן להשפיע על מין העובר במשך 40 יום מרגע ההתעברות - בעזרת תפילות.
איפה אני מוצאת יוסח כזה של תפילה?

תודה
לצפיה ב-'את יכולה לחבר לך תפילה'
את יכולה לחבר לך תפילה
30/07/2018 | 20:46
15
28
מומלץ להודות לפני התפילה ואחרי התפילה, שהתפילה תיהיה ספוגה בהודיה כמו שאומרים, ולהתפלל מעומק הלב.
בהצלחה
לצפיה ב-'אתה מודע לשטות שכתבת עכשיו?'
אתה מודע לשטות שכתבת עכשיו?
31/07/2018 | 20:16
14
28
אם את הביצית הפרה זרע נושא כרומוזום Y זה יהיה בן. אם הפרה זרע נושא כרומוזום X זו תהיה בת. אחרי שההפריה התרחשה שום תפילה לא תעזור. 
לצפיה ב-'אומרים שעד 40 יום'
אומרים שעד 40 יום
31/07/2018 | 21:43
10
25
זה יכול להשתנות.
יתכן שאתה צודק. אינני יודע
לצפיה ב-'מי זה אומרים?'
מי זה אומרים?
01/08/2018 | 18:44
9
26
ידע בסיסי ברמה של בית ספר יסודי יש לך? הגיון בסיסי יש לך? אינך יודע מה ההבדל בין זכר ונקבה מבחינה גנטית ומי קובע את מין הילוד? 
קבל משהו תמציתי. יש לנו 46 כרומוזומים, 23 מהאבא 23 מאמא. כרומוזומי המין יכולים להיות X או Y. 
XX בת, XY בן (אני מחריג כרגע מומים גנטים ואברציות כרומוזומליות, כי אני מניח שאף אחד לא רוצה ילד פגום). מכאן שהאמא תורמת תמיד X, והאבא יכול לתרום X או Y. 
עכשיו תסביר לי איך זה יכול להשתנות בהנחה שלא מדובר במום גנטי.

לצפיה ב-'אתה מניח שהמדע'
אתה מניח שהמדע
09/08/2018 | 20:16
8
21
של היום יודעים הכל וזה סוף פסוק ?
זכור לי שבמקורות שלנו כתוב שעד 40 יום המין יכול להשתנות, לא פעם המקורות שלנו מצטטים את המדע שהיה בזמנם, והיום אנחנו מניחים שזה לא נכון
לצפיה ב-'המדע מתוקף היותו מדע לעולם אינו סוף פסוק'
המדע מתוקף היותו מדע לעולם אינו סוף פסוק
12/08/2018 | 17:22
7
19
הוא מתעדכן כל הזמן. פעם גם חשבו שהארץ שטוחה, והשמש סובבת סביב כדור הארץ. 

אבל זה לא קשור. זה שכתוב במקורות שזה יכול להשתנות עד 40 יום זה חסר משמעות (ולא משנה על מה זה התבסס). 
הידיעות שלנו בגנטיקה מבוססות בעיקר על תגליות מהמאה ה 20. והמידע בנושא הזה מספיק מבוסס כדי להבין שמה שאמרת על ה 40 יום הוא מטופש ברמה מביכה. 
מילא בפורום, כאן אף אחד לא מכיר אותך. אני מקווה שאתה לא מתבטא כך גם בחוץ, עלולים לחשוב שאתה סובל מפיגור.
ממליץ לך להשלים לימודי ליבה. 
לצפיה ב-'אולי זה כתוב'
אולי זה כתוב
13/08/2018 | 18:19
4
21
בקשר לדינה בת יעקב, שהמין שלה השתנה בעקבות תפילתה של לאה
לצפיה ב-'ואיך בדיוק יודעים שהמין שלה השתנה?'
ואיך בדיוק יודעים שהמין שלה השתנה?
14/08/2018 | 13:36
2
18
עשו  בדיקת סיסי שליה או מי שפיר?
עדיף לך שתפסיק לכתוב את השטויות שאתה כותב.
אתה חושף יותר ויותר את בורותך.
לצפיה ב-'אני אומר "אולי" "נראה לי"'
אני אומר "אולי" "נראה לי"
20/08/2018 | 11:18
1
13
כדי שמי שרוצה לברר שיוכל לברר.
כל מה שכתוב בתורה - אמת.
לצפיה ב-'אתה אומר בעיקר שטויות'
אתה אומר בעיקר שטויות
21/08/2018 | 14:57
15
זה כמו להגיד "אולי" השמש מסתובבת סביב כדור הארץ.
אבל אני לא חושב שיש טעם בשיחה איתך. אין ספק שהאינטליגנציה שלך הרבה מתחת לממוצע.
לצפיה ב-'זה לא כתוב בתורה, את זה אתה המצאת.'
זה לא כתוב בתורה, את זה אתה המצאת.
18/09/2018 | 06:32
9
דינה לא הייתה דני.
לצפיה ב-'אני מקווה שאתה לא מתבטא כך גם בחוץ,'
אני מקווה שאתה לא מתבטא כך גם בחוץ,
21/08/2018 | 21:15
1
28
עלולים לחשוב שאתה סובל מפיגור.
ממליץ לך להשלים לימודי מוסגים ביהדות. אחרת תמצא את עצמך בגהינם בצועה רותחת וזה חא כל כך נעים מליץ לך לתרגל את הריח 

לצפיה ב-'אצלך המצב אפילו קשה יותר'
אצלך המצב אפילו קשה יותר
22/08/2018 | 07:56
14
זה רק עניין של זמן עד שאחים יגיעו אליך בהוראת אשפוז של הפסיכיאטר המחוזי. כשתהיה במחלקה סגורה אני בטוח שהרבה אנשים ישמחו לשמוע את ההגיגים שלך. הם מתאימים מאוד לשם.
לצפיה ב-'מי שהמציא את הכרומוזום Y לבן ואת ה כרומוזום X לבת'
מי שהמציא את הכרומוזום Y לבן ואת ה כרומוזום X לבת
21/08/2018 | 21:09
2
26
יכל לשנותם דהיינו להפוך את ה Y לבת ואת ה X לבן
יש לך בעיה עם זה?
לצפיה ב-'לי אין בעיה'
לי אין בעיה
21/08/2018 | 22:36
1
20
אבל זה נראה שלך יש. ואפילו קשה. אני בספק אם יש טיפול שיעזור.
לצפיה ב-'אז ממליץ לך בחום ובאהבה'
אז ממליץ לך בחום ובאהבה
22/08/2018 | 07:25
27
שטתפל בעצמך במהירות רבא לפני שתאבד את העשתונות שלך
לצפיה ב-'אין כזה דבר'
אין כזה דבר
18/09/2018 | 06:52
9
מין העובר נקבע ברגע ההתעברות ולא ניתן לשנותו.
לצפיה ב-'הלבנה ברבים בבית כנסת '
הלבנה ברבים בבית כנסת
19/07/2018 | 13:33
19
לצפיה ב-'הלבנה ברבים בבית כנסת '
הלבנה ברבים בבית כנסת
19/07/2018 | 13:31
2
32
שלום כבוד הרב כשנה לערך ולצערי מנהל בית הכנסת מלבין בפני הציבור היקר ולשמחתי הרבה איני עונה ואיני מגיב ושומר על שתיקה יתרה מכך איני כועס וידוע לי מה היא מידתהכעס מה עללי לעשות ? אני אובד עצה
לצפיה ב-'אתה עושה נכון'
אתה עושה נכון
30/07/2018 | 20:50
21
עדיף היה אם אפשר שתתפלל במקום אחר, כדי שלא להכביד על הגבאי, וכדי שהוא יכשל פחות בהלבנת פנים.
כדי לראות ניסים ונפלאות - מומלץ להרבות בהודיה, ובמקרה זה אתה מודה לבורא עולם על הזכות הגדולה שנפלה בחלקך, ובוודאי יש בזה כוונה טובה מאת בורא עולם.
ראה בספר אמרתי תודה ונושעתי של הרב ארוש - עד כמה אפשר להשיג על ידי הודיה.
בהצלחה
לצפיה ב-'כבה את האור'
כבה את האור
18/09/2018 | 06:56
10
בחושך גם הלבן נראה שחור
לצפיה ב-'כל יכול?'
כל יכול?
07/07/2018 | 22:23
3
54
האם ה' יכול לשנות אירועים שהתרחשו בעבר? או נשאל בצורה יותר קונקרטית: האם קיימת אפשרות כזאת - לשנות את העבר? יש אופציה כזאת בקיום? התשובה לשאלה הזו היא אותה תשובה לשאלה "האם ה' הוא כל יכול?", "האם ה' יכול לתת הכל?"
קו מחשבה כזה יכול לשחרר לא מעט לחצים (ואחריות) ולמעשה יכול להסביר למה מצבים מסוימים של אנשים אינם ברי שינוי. מהסיבה הפשוטה שאין ישות בבריאה שיכולה לשנות אותם.
לצפיה ב-'ה' בחר לצמצם את כבודו'
ה' בחר לצמצם את כבודו
11/07/2018 | 11:02
26
ולברוא עולם עם חוקים מסוימים.
בזמנינו יש שיטות ריפוי מדהימות, למשל ; "שלושת המימדים" שיש לו הצלחות מדהימות בכל המחלות וההפרעות, גם מחלות גנטיות
לצפיה ב-'ידידי היקר'
ידידי היקר
13/07/2018 | 08:47
39
מסתמן שהנך בדרך הנכונה להגיע אל יעד חקירתך ולכל המשמעויות הנלוות מכך. יישר כוח. קח נא מעט אויר לנשימה והתכונן לצלילה העמוקה... 

אצייד אותך בזוג סנפירים ובבלון חמצן חדש ומרענן, ומכאן מובטח (בעהי``ת) שתגיע בשלום למעוז חפצך האמיתי... דרך צלחה. 

כעת, נא אחוז מהשאלה לקמן לעניין כל ההתעסקות הלוגית בנוגע לתפיסת היסוד (או להפיכין, מעניין אי היכולת האנושית לתפוס) מציאות של בורא לעולם:

נשאל: 
האם ייתכן שבורא עולם הוא מוגבל? 

יהיה זה שיאמר: 
כמובן שאינו מוגבל! 
הרי הוא כל יכול, בורא עולם ומלואו!

נענה לאותו האחד: 
האינך חושב שאתה מגביל במחשבתך את בורא-העולם בכך שקבעת שאינו יכול להיות מוגבל?

משמע: בתור הכל-יכול, הקב``ה מוגבל ואינו מוגבל גם יחד... 
אינו מוגבל במוגבלותו, ומוגבל באי מוגבלותו. אינו מוגבל 
באי מוגבלותו, 
ומוגבל במוגבלותו. 

הקב``ה הוא הכל והכל הוא,
ואין עוד מלבדו בכל הרבדים של היקום, והכל עומד כלא חשוב בהשוואה אליו יתברך: אחד! אלופו של עולם בכל ח` הרקיעים, הארץ וארבע רוחות שבעולם.

``אל עולם``: שהוא העולם והעולם זה הוא!, ואין שום דבר נפרד ממנו; שגם הנבראים הם אחד עמו. ולא חלילה וחס,
``אל העולם``, לאמור: 
שיש עולם וישנו הקב``ה, ושהוא האל (מלכו) של העולם המופרד כביכול ממנו...

ורק הוא להחליט האם לחשוף את הדרו בפני יצירי כפיו או להיות נמצא ואך בהסתר מהם!

נבין:

א.למי שיש סוֹף -- יש לו התחלה

•התחלה שהייתה מאז ומעולם -- 
לא הִתחילה את עצמה --
שהרי כבר הייתה קיימת מלכתחילה ואין צורך בּהתחלתה

•התחלה שמעולם לא הייתה-- 
לא התחילה את עצמה -- שהרי לא הייתה קיימת מלכתחילה כדי להתחִיל את עצמה

» אין התחלה שהתחילה את עצמה

» כל התחלה החלה ע``י מתחִיל (שקדם לה)

» למתחיל אין התחלה -- שאם לא כן, יהיו מוּתחלִים בלי מתחיל

» למי שאין התחלה -- אין לו סוף

ב.למי שהוא נִברא -- יש לו בּרִיאה

•בריאה שהייתה מאז ומעולם -- לא בּראה את עצמה --
שהרי כבר הייתה קיימת מלכתחילה ואין צורך בּברִיאתה

•בריאה שמעולם לא הייתה -- 
לא בראה את עצמה -- שהרי לא הייתה קיימת מלכתחילה כדי לִברוא את עצמה

» אין בריאה שבראה את עצמה

» כל בריאה החלה ע``י בּוֹרא (שקדם לה)

» לבורא אין בריאה -- שאם לא כן, יהיו בּרוּאים בלי בורא

» למי שאין בריאה -- אינו נברא

ג.למי שהוא מוּגבל -- יש לו מוּגבלוּת

•מוגבלות שהייתה מאז ומעולם -- 
לא הִגבילה את עצמה --
שהרי כבר הייתה קיימת מלכתחילה ואין צורך בּהגבלתה

•מוגבלות שמעולם לא הייתה -- 
לא הגבילה את עצמה -- שהרי לא הייתה קיימת מלכתחילה כדי להגבִּיל 
את עצמה

» אין מוגבלות שהגבילה את עצמה

» כל מוגבלות החלה ע``י מגבּיל (שקדם לה)

» למגביל אין מוגבלות -- שאם לא כן, יהיו מוּגבלים בלי מגביל

» למי שאין מוגבלות -- אינו מוגבל

כל טוב...
לצפיה ב-'בטח, צפי בטרילוגיה "בחזרה לעתיד"'
בטח, צפי בטרילוגיה "בחזרה לעתיד"
18/09/2018 | 06:35
12
אם פרופסור בראון יכול קל וחומר שאלוהים יכול. עכשיו ברצינות: מה שהיה היה, העבר עבר, העתיד עדיין וההווה כהרף עין.
לצפיה ב-'המלצות על ספרים בנושאי אמונה ובטחון'
המלצות על ספרים בנושאי אמונה ובטחון
05/07/2018 | 00:37
3
19

שלום רב לכולם.
אני חוזר בתשובה ומחפש ספרים מסויימים המדברים בעיקר על אמונה בטחון בקדוש ברוך הוא ועבודת השם.שמעתי וגם קצת קראתי באינטרנט (ויצאתי די מבולבל מהחיפוש באינטרנט ולכן החלטתי לשאול פה) על ספרים בנושא זה.
הספרים שאני מעוניין לרכוש הם:
1.פלא יועץ
2.אמונה ובטחון של החזון איש
3.מסילת ישרים
4. בעל כד הקמח של פתחי לב
אני יודע שיש לחלק מן הספרים הללו כמה הוצאות ומהדורות אך הדבר הכי חשוב  לי הוא שתמליצו לי בבקשה על ההוצאה/המהדורה הכי קריאה ובהירה שתהייה לי קלה להבנה. יש לי עדיפות גם להוצאות עם פירוש בהיר וקריא חד וקולע.
לא מזמן קניתי את סט שלושת הכרכים של הספר "חובות הלבבות" בהוצאת כאייל תערוג של הרב אייל עמרמי ואני ממש נהנה לקרוא בו.(ממליץ בחום).
בכל מקרה אשמח גם חברי הפורום הנהדר ימליצו לי עוד ספרים מומלצים לדעתכם בנושאי אמונה ובטחון בקדוש ברוך הוא.
מודה לכם מקרב לב,
יניב.

לצפיה ב-'מישהו....בבקשה'
מישהו....בבקשה
05/07/2018 | 13:58
2
לצפיה ב-'יש את הספרים המאלפים'
יש את הספרים המאלפים
11/07/2018 | 11:05
1
10
של הרב שלום ארוש ; בגן האמונה, וכן הספר ; אמרתי תודה ונושעתי, שבו מבואר יפה על העניין של הודיה לה' ושזוהיא הדרך לזכות לניסים ונפלאות, וזה עובד במידה רבה, מנסיון
לצפיה ב-'ויש בספר'
ויש בספר
11/07/2018 | 14:16
12
אמרתי תודה ונושעתי
הדרכה נפלאה איך לחיות עם בורא עולם, להאמין בו, לבטוח בו, לשמוח בו, ולזכות להארת פנים מיוחדת

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

איתן שמואל יועד - נומרולוג
איתן שמואל יועד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו