לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1343413,434 עוקבים אודות עסקים

פורום לשאול את הרב

בס"ד,שלום וברוכים הבאים לפורום "לשאול את הרב".מנהל הפורום הינו בן תורה ואיש הלכה, אך אינו רב על פי החוק הישראלי. (היינו, מוסמך להוראה ע"י רבנים גדולים אך לא ע"י מועצת הרבנות הראשית)ואולם, כל שאלה שתשאל תקבל תשובה לאחר התיעצות עם רב - מורה הוראה.גם למי שאינו שומר תורה ומצוות, מזדמנות שאלות הלכתיות באירועים שונים, כמו: ימי שמחה, ולהבדיל - ימי אבל. בחגים, ובהזדמנויות שונות.פורום זה מיועד להענקת עזרה וייעוץ עפ"י ההלכה ברוח היהדות והמסורת לכל השואלים דבר הלכה.תשובות המגיעות מבעלי דיעות המנוגדים לתורה, וודאי שאין מקומן כאן.כל הנכנס בשערי פורום זה, מצפה לקבל תשובת רב. ולא משהו אחר.כל דיון בכל נושא, הוא מבורך. ואדרבה...אך כל דיון בפורום המתאים לו.שאלות בנושאים "שבינו לבינה" הצניעות יפה להם ומקומם במערכת המסרים.לפורום זה באים ´לשאול. אכן לשאול את הרב.רבנים או ייצוג להם כבר נמצאים כאן בפורום.ובכל מקרה כל ´רב´ חדש ברוך הבא.ובנוסף, הפורום לא נועד לוויכוח על אודות ההלכה, כי אם לספק מענה הלכתי טהור - על בסיס ספרי ההלכה, ופוסקים מורי הוראה.הודעות שמטרתן וויכוח או התנצחות - צר לי, אך ימחקו.עומד לשרותכם בשמחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לשאול את הרב

בס"ד,שלום וברוכים הבאים לפורום "לשאול את הרב".מנהל הפורום הינו בן תורה ואיש הלכה, אך אינו רב על פי החוק הישראלי. (היינו, מוסמך להוראה ע"י רבנים גדולים אך לא ע"י מועצת הרבנות הראשית)ואולם, כל שאלה שתשאל תקבל תשובה לאחר התיעצות עם רב - מורה הוראה.גם למי שאינו שומר תורה ומצוות, מזדמנות שאלות הלכתיות באירועים שונים, כמו: ימי שמחה, ולהבדיל - ימי אבל. בחגים, ובהזדמנויות שונות.פורום זה מיועד להענקת עזרה וייעוץ עפ"י ההלכה ברוח היהדות והמסורת לכל השואלים דבר הלכה.תשובות המגיעות מבעלי דיעות המנוגדים לתורה, וודאי שאין מקומן כאן.כל הנכנס בשערי פורום זה, מצפה לקבל תשובת רב. ולא משהו אחר.כל דיון בכל נושא, הוא מבורך. ואדרבה...אך כל דיון בפורום המתאים לו.שאלות בנושאים "שבינו לבינה" הצניעות יפה להם ומקומם במערכת המסרים.לפורום זה באים ´לשאול. אכן לשאול את הרב.רבנים או ייצוג להם כבר נמצאים כאן בפורום.ובכל מקרה כל ´רב´ חדש ברוך הבא.ובנוסף, הפורום לא נועד לוויכוח על אודות ההלכה, כי אם לספק מענה הלכתי טהור - על בסיס ספרי ההלכה, ופוסקים מורי הוראה.הודעות שמטרתן וויכוח או התנצחות - צר לי, אך ימחקו.עומד לשרותכם בשמחה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'יחסי מין'
יחסי מין
20/02/2019 | 22:58
1
7
יש לי בת זוג, שהיא היתה גבר ועברה ניתוח לשינוי מין. אין לה מערכת נשית, ולכן אין לה כמובן מחזור חודשי. האם היא צריכה לשמור נידה, או שאפשר לקיים יחסי מין כל החודש? 
לצפיה ב-'כמובן שהיא מותרת לך במהלך כל החודש'
כמובן שהיא מותרת לך במהלך כל החודש
21/02/2019 | 11:38
6
אבל היתרון הגדול שמותר לגברים לשמוע אותה שרה, משום שהיא נחשבת לגבר.

לצפיה ב-'בקשר לדברים של נשים'
בקשר לדברים של נשים
19/02/2019 | 17:58
2
12
לפי ההלכה, באיזה דברים אסור לגבר לדעת על מה ששייך לנשים?
אני שואל בשביל ידע כי אולי בהמשך הידע הזה יעזור לי, ולא כי אני מתחייב לעשות את מה שאומרת התשובה בנושא הזה.
לצפיה ב-'אולי לא אסור אבל לא מומלץ'
אולי לא אסור אבל לא מומלץ
20/02/2019 | 21:15
4
בכביסה, בכלים, במקל ספונג'ה - בכל אלה אל תיגע. תן לבהמה לעשות הכל בעצמה.

לצפיה ב-'הפורום מופקר היום. אין פה רב שעונה לשאלות. '
הפורום מופקר היום. אין פה רב שעונה לשאלות.
23/02/2019 | 21:11
חפש תשובה במקום אחר שנותן מענה של רב. 
לצפיה ב-'צריכה לשאול שאלה קצרה את הרב.'
צריכה לשאול שאלה קצרה את הרב.
14/02/2019 | 14:05
2
11
אני מהדרום.ולא צריכה להגיע לנהריה בשביל זה. מה הטלפון שאפשר להשיג את הרב?
שעות?
לצפיה ב-'למה נהריה? איזה רב? '
למה נהריה? איזה רב?
17/02/2019 | 10:53
7
פה זה פורום לשאלות באינטרנט, ובתקופה האחרונה כבר אין פה רב.
לצפיה ב-'תנסי למצוא בגוגל..'
תנסי למצוא בגוגל..
17/02/2019 | 11:07
6
יש גם רב בירושלים, זקן המקובלים, הרב הצדיק שלום שמואלי, את יכולה להתקשר לישיבת נהר שלום בירושלים.
לצפיה ב-'פרידה מהימים שבהם נאבקתי בגורל'
פרידה מהימים שבהם נאבקתי בגורל
15/01/2019 | 16:25
1
35
לצפיה ב-'חבל לבזבז אנרגיה על מאבק בדבר שלא קיים'
חבל לבזבז אנרגיה על מאבק בדבר שלא קיים
27/01/2019 | 10:57
6
לצפיה ב-'האם מותר ללמוד תורה בליל " ניטל"?'
האם מותר ללמוד תורה בליל " ניטל"?
23/12/2018 | 15:46
1
16
לצפיה ב-'כן'
כן
27/12/2018 | 21:09
11
לצפיה ב-'למה נחוצים כל האיסורים והמגבלות בשבת? למה אי אפשר לתת לאנשים'
למה נחוצים כל האיסורים והמגבלות בשבת? למה אי אפשר לתת לאנשים
20/12/2018 | 10:27
1
26
למה נחוצים כל האיסורים והמגבלות בשבת? למה אי אפשר לתת לאנשים לנפוש ביום החופשי שלהם איך שהם רוצים?
כנוסו לגלות-https://www.knowingfaith.co.il/%D7%99%D7%94%D7%93%...
לצפיה ב-'השבת היא מקסימה'
השבת היא מקסימה
21/12/2018 | 13:58
18
השבת היא מקור הברכות.
יש עשיה חיובית מקסימה בשבת קודש,
ויש גם שיגרה של כמה איסורים והנהגות שהם הזדהות ודביקות בבורא עולם שנח בשבת ונתן לנו מתנה נפלאה זאת,
שקט עונג ומנוחה ואוכל טוב ותפילה ושיעור טוב לנשמה, וחיזוק הקשר עם המשפחה והחברים, אשרינו
לצפיה ב-'טעמי המצוות - תפילין וציצית'
טעמי המצוות - תפילין וציצית
10/12/2018 | 09:56
22
יש מצוות שקל להזדהות איתן, ויש מצוות שנראות לאנשים רבים מוזרות. בין המצוות הללו נמצאות מצוות התפילין והציצית. מה ההיגיון לקשור על עצמנו רצועות מעור של פרה? למה צריך את החוטים הללו המשתלשלים מהבגד? מה אנחנו, אינדיאנים?
https://www.knowingfaith.co.il/%D7%99%D7%94%D7%93%...
לצפיה ב-'נרות חנוכה איך מדליקים?'
נרות חנוכה איך מדליקים?
04/12/2018 | 22:24
2
21
אני מדליק בנר שעווה ולא יודע מה קודם מדליקים את השמש או את נרות הימים קודם?
לצפיה ב-'קודם את הנרות ואח"כ את השמש'
קודם את הנרות ואח"כ את השמש
05/12/2018 | 10:44
20
מניחים את הנרות בצד ימין של החנוכיה.
מדליקים את הנרות החל מהנר החדש, מצד שמאל לימין. ובסוף את השמש, שתפקידו להאיר בנוסף לנרות החנוכה, כדי שלא ייעשה שימוש באור שלהם.
לצפיה ב-'יש כל מיני דרכים'
יש כל מיני דרכים
05/12/2018 | 18:16
12
אתה יכול גם להדליק את השמש ואיתו להדליק את שאר הנרות. 
לצפיה ב-'איך מטגנים סופגניה בשמן'
איך מטגנים סופגניה בשמן
04/12/2018 | 01:22
13
23
איך מטגנים סופגניה בשמן כמו הסגולה לפרנסה? לטבול סופגניה שקונים מרולדין בשמן זית או לקנות סופגניה מרולדין ולטגן אותה בשמן על המחבת כמו שעושים חביתה?
לצפיה ב-'אביו של הרמב"ם, רבנו מימון, כותב שזו סגולה לפרנסה -'
אביו של הרמב"ם, רבנו מימון, כותב שזו סגולה לפרנסה -
04/12/2018 | 18:56
12
17
לטגן סופגניות בהמון שמן. 
"בשם רבנו מימון אביו של הרמב"ם: סגולה לפרנסה בשפע ולמי שיש לו חובות, לטגן סופגניות בהמון שמן, וזו לשונו: אין להקל במנהג אל ספינג' והם הצפיחיות בדבש והוא מנהג הקדמונים. וכשהם קלויים בשמן הרבה, תהיה לו ברכת פרנסה כל השנה, שנאמר: 'מאשר שמנה לחמו והוא ייתן מעדני מלך'. ומנהג הספינג' אין לבזותו וכל הזריז בו תבוא עליו ברכה ויקרעו שטרי חובותיו". 

ספינג' זה בצק שמרים פשוט שמכינים מקמח ומים ושמרים (חפש מתכון לספינג' או לסופגניות). נותנים לבצק לתפוח, ואז לוקחים חתיכת בצק ומניחים בסיר שיש בו שמן עמוק מאוד (וגם חם מאוד, כלומר לחמם את השמן מראש, כי כך יותר בריא). לאחר שהבצק "משתזף" ותופח, מוציאים אותו וטובלים בסוכר/אבקת סוכר. 
בוודאי שאין הכוונה לטגן בשמן סופגניות מוכנות קנויות. אז אין קשר לרולעדין. הכוונה להכין סופגניות בהמון שמן עמוק. 
לצפיה ב-'חוץ מחביתה ובקושי סלט אני לא יודע לבשל. איך לומדים?'
חוץ מחביתה ובקושי סלט אני לא יודע לבשל. איך לומדים?
04/12/2018 | 22:26
3
10
בקשתי מאמא עזרה אין לה סבלנות לזה. אני גם לא אוהב סופגניות מלא שמן, לא בריא ומשמין אני רוצה את זה רק בשביל הסגולה.
לצפיה ב-'תקנה סופגניה אחת'
תקנה סופגניה אחת
05/12/2018 | 10:40
9
ותחלק אותה לך ולאמא שלך שתחיה שיהיה לכם לפרנסה. אמן
לצפיה ב-'סגולה לפרנסה פרשת המן'
סגולה לפרנסה פרשת המן
05/12/2018 | 10:42
6
עושים מה שיכולים.
גם אני לא מטגנת סופגניות בהמון שמן, כי אין אצלי מי שיאכל את זה.

במקום סופגניות יש עוד סגולות לפרנסה.
אפשר לקרוא פרשת המן בכל יום, ובפרט ביום שלישי של פרשת בשלח. 
תכתוב "סגולה לפרנסה פרשת המן" בגוגל, ותקבל את ההסבר, התפילות והפרשה בשלל אתרים שונים. 
לצפיה ב-'ואגב, יש לי סגולה אישית שאני מאוד מאמינה בה'
ואגב, יש לי סגולה אישית שאני מאוד מאמינה בה
05/12/2018 | 11:19
11
שני דברים בעצם, שאני נוהגת לעשות -

1. להודות לקב"ה כל הזמן על כל דבר. כלומר להיות בהכרה ובהתבוננות לעיתים קרובות על כל הטוב שהוא משפיע עליך. להיות מודע (בזמן שאני הולכת ברחוב, למשל) לכך שאיבריי בריאים ושלמים, על יכולת התנועה שאינה מובנת מאליה, על שצאצאיי בריאים ומוצלחים, על שאין לי חובות ולא חסר לי דבר, על שיש תקרה מעל הראש וסורג במרפסת, על שלא איחרתי לעבודה, וכן הלאה.
אם אדם מודע לכמה הכרת הטוב הוא צריך להיות כלפי הקב"ה ושמח במתנות שקיבל, הקב"ה כביכול אומר: זה טוב? אני אראה לך מה זה טוב. כלומר משפיע עליו עוד יותר טובה. 
ואגב, זה לא סותר שאפשר להתלונן ולהתבכיין בתפילה, ולתבוע לרפא כל מה שקשה - שאני רוצה עוד הרבה צאצאים, שאני מבקשת להיות יותר מאורגנת ולהקדים יותר לעבודה, שאני רוצה שהברכיים ישתפרו יותר ומבקשת ישועה בבריאות הנפש, שאני רוצה יותר רווחה כלכלית וכו'.

2. לא לזלזל בשום עשר אגורות. להרים כל מטבע שנפל, ולא להתעצל. לבדוק את החשבון בכל קנייה ולהעיר על טעות אפילו קטנה, ולא לזלזל בסכום כסף קטן. לא לריב בשביל זה, אבל לא לוותר בגלל זלזול או עצלות. לא לבזבז, לקחת בקבוק שתייה בתיק כדי לא להזדקק לקנות שתייה קרה ברחוב בסכום מופקע. וכד'. 
אני מאמינה שאם אדם מחשב ושומר היטב על הפכים הקטנים שברשותו, הוא מראה לקב"ה שאפשר לסמוך עליו ולהפקיד בידיו את אוצרותיו. 
לצפיה ב-'סגולה לפרנסה?'
סגולה לפרנסה?
05/12/2018 | 10:06
3
17
אולי סגולה לטרשת עורקים וסוכרת.
האם לא שמע על ונשמרתם לנפשותיכם?

לצפיה ב-'אוכלים קצת'
אוכלים קצת
05/12/2018 | 10:36
2
8
לא חייבים לאכול סיר שלם של לביבות לפרנסה
לצפיה ב-'זה לא העניין'
זה לא העניין
05/12/2018 | 11:05
1
14
אם רוצים לענות לכפירה כלשונה, ולנמק את עניין הבריאות, אפשר בהרבה דרכים. 
אבל לשם מה?
הרי המזלזל בדברי אמונה של גדולים וצדיקים יודע היטב שלא מקבלים טרשת עורקים מכמה סופגניות שאוכלים פעם אחת בשנה, ואפילו ספוגות בשמן. טרשת היא הצטברות קבועה של בוץ בעורקים, ולא לכלוכם באופן חד פעמי. 
וכן ידוע היטב גם לכופר, שאם השמן עמוק מאוד וחם מאוד (מבחן הגזר...) הסופגניה עצמה לא ספוגה בשמן אלא מטוגנת באופן חיצוני בלבד. וגם את זה הרי סופגים היטב בנייר סופג (עכשיו יהיו לו טענות על עלות הנייר הסופג, ואיך הוא פוגע בפרנסה...), וחסל טענות נגד טרשת...
שלא לדבר על תרומתה הרבה של השמחה הרוחנית בקיום מנהגי החג לבריאות הגוף והנפש, ואפילו על התרומה לבריאות הגלומה דווקא בחריגה לעיתים רחוקות מכללי אורח החיים הבריא (שהרי אין כלל רפואי אחד שטוב לכל בני האדם, ויש דעות רפואיות שונות והפוכות בנוגע לכללי הבריאות, ולכל אדם טוב כלל אחר). 

אלא הרוצה לכפור באמונה הטהורה יבוא ויכפור. וגם אם יראו לו דעות רפואיות שמצדדות בהמלצת רבינו מימון, לא בגלל זה הוא יחדל ממנהגו לבוא בקוצר דעתו ובחוטמו הזב, ולנזוף ברבנו מימון...
הרוצה לזלזל בדברי חכמים לא יתרגש גם מהידוע לכל. 
הרוצה לתלות הכל בטבע ולא לתת שום כוח לאמונה ולרוח (שהן בעצם מהות הכל. שלא לדבר על כך שהן יכולות גם לרפא ממחלות חשוכות מרפא ולקיים חיים שלמים על קב חרובים, ואפילו שנים ארוכות על פנכת מים דלוחים ופרוסת לחם אחת ביום, בתוספת ייסורים קשים ומרים...) - לא יהסס גם לשקר - לעצמו, לאחרים, למי שאתה לא רוצה. 
אז מה הטעם לענות לו לגופם של דבריו?
לצפיה ב-'ויפתח ה' את פי האתון'
ויפתח ה' את פי האתון
05/12/2018 | 18:08
17
סגולה לפרנסה טובה זה עבודה וחריצות. לא בצק מטוגן בשמן שגם בכמות קטנה אין בו דבר טוב בריאותית לאף אדם. וזה אפילו לא מנהג יהודי. 
לא הייתי ממליץ לקבל עצות על אורח חיים בריא ממי שעברה ניתוח קיצור קיבה. שהרי מדובר בחסרת מעצורים ושלוחת רסן, שאינה מסוגלת לשלוט ביצריה ותאוותה. 
לצפיה ב-'יש סגולות לא משמינות'
יש סגולות לא משמינות
05/12/2018 | 10:44
3
11
כמו ברכת המזון בכוונה ומתוך הכתב, וכמו הודיה לה' כמה דקות ביום, רק הבעיה שאם יהיה לנו הרבה פרנסה אז גם נאכל הרבה ונשמין... כשנגיע לשמה - נפתור את הבעיה בעזרת ה'
לצפיה ב-'אין הכרח לאכול ולהשמין כשיש הרבה פרנסה'
אין הכרח לאכול ולהשמין כשיש הרבה פרנסה
05/12/2018 | 11:07
2
15
אפשר להיפטר מחובות (למי שיש), להשקיע בנדל"ן ולהזדקן בכבוד וגם להוריש לילדים, לתרום לאנשים שאין להם ולהחזיק תורה, ועוד ועוד. 
לצפיה ב-'נכון'
נכון
11/12/2018 | 11:35
1
10
מומלץ להיות בקשר עם מישהו שמבין ולקבל הדרכה האם ואיך להשקיע בנדלן
לצפיה ב-'אני בונה קומה נוספת מעל הדירה שלי... '
אני בונה קומה נוספת מעל הדירה שלי...
17/12/2018 | 14:22
3
לצפיה ב-'חלומות'
חלומות
05/12/2018 | 13:49
2
45
שלום כבוד הרב
אתמול בלילה חלמתי שאני עומד מול חומות ירושלים ודתי עם כיפה אומר לי "יש סיבה שאתה לא מצליח לחלום, יש מספר חוקים לכניסה לחלומות על פי היהדות.." ואז התעוררתי
רציתי לדעת האם יש לחלומות משמעות? 
איפה כתוב על זה?
תודה רבה
לצפיה ב-'תמצא/י ודאי דרך גוגל'
תמצא/י ודאי דרך גוגל
11/12/2018 | 11:33
8
הרב בן ציון מוצפי מדבר על זה מסתבר.
בגדול, בזמנינו, חלומות שוא ידברו, אין לנו לפחד או לחשוש מחלומות, כי אנחנו לא נביאים וצדיקים גמורים,, אם כי חולמים בלילה מה שחולמים עליו ביום..
החלום יכול להעיד לנו על הקורות אותנו במודע ובתת מודע, ואנחנו יכולים להבין דברים מהחלומות,
יש גם אנשים שיש להם כוחות רוחניים והם חשים יותר.
אגב, אני לא רב כאן, הרב כאן לא מתפקד, וזה לא בסדר
לצפיה ב-'הרב מעוז שוקרון'
הרב מעוז שוקרון
13/12/2018 | 13:41
8
הוא מרצה מרתק ביוטיוב.
יש לו כעת הרצאה חדשה על חלומות ביוטיוב
לצפיה ב-'אי ידיעת האמת'
אי ידיעת האמת
01/12/2018 | 21:00
19
66
היא לעתים משאלת לב בתקופות קשות שמביאות עימן אכזבות נוקבות וכאב רב.
כי כשיודעים את האמת והידיעה הזו פוגעת בך מאוד ויודעים שבמציאות אחרת היינו חיים חיים הרבה יותר רגועים, היינו מעדיפים להיפרד מהאמת לשלום.
גם בלי הרצון העז הזה לברוח, אני לא חושבת שאי-פעם הרשיתי לעצמי לבטא בקול רם מה האמת הזו מייצגת מבחינתי.
כי אני מפחדת לבטא בקול רם מה ה' מייצג, מבחינתי.
אנסה בעדינות. יש את הצד של ההישענות, כי הרי מה הייתי עושה בלעדיו? הוא מחיה אותי ולעיתים אני ממש מרגישה שהוא "עושה דברים במקומי" כשתש כוחי. יש לי על מי להישען מדי פעם, אבל לא לסמוך. וכאן מגיעים הצדדים האחרים.
אשמה, שיפוט יתר, אכזבה, הקרבה, עול, חנק, אימה, מידות אנושיות. מקור הרוע. אין כאן אהבה.
אני רואה שומרי תורה ומצוות כל הזמן. אני רואה את הפער העצום בינם לביני בכל קנה מידה רק ממבט אחד. אני שואלת את עצמי: "נראה לך שהם מאמינים שה' מייצג את מה שאת חושבת שהוא מייצג?" ברור שלא, אבל זה לא עוזר. יש כוח עצום שלא מאפשר לי לראות את מה שאחיי החרדים רואים, וחווים.
אולי ה' בנה כך אישיות של אדם, שתראה אותו בצורה כזו? יש בכלל  סיכוי שזה ישתנה? ולמה זה טוב? כל הפחד הזה מה'...
למה. זה. טוב. הרי אם הוא כולו טוב, יש לי לפחות זכות להבין מה טוב בזה? מה טוב במערכת היחסים הזו בינינו?
או שאני פשוט לא רצויה?

לצפיה ב-'תלמדי - תדעי ותביני'
תלמדי - תדעי ותביני
02/12/2018 | 00:27
16
את לא אמורה לפחד מבורא עולם הטוב והמיטיב,
נראה שאת אפופה בתחושות לא טובות שאת יוצרת אותם, בלי כוונה, ואת יכולה לצאת מזה, אני ממליץ לך על הספרים של הרב שלום ארוש, ובמיוחד הספר ; בגן הניסים, וכשתעשי מה שכתוב, אז תווכחי שעל ידי הודיה לבורא עולם את תזכי לסיעתא דישמיא מיוחדת, דברים יסתדרו להם, העולם יהיה אופטימי הרבה יותר.
בהצלחה
לצפיה ב-'ודאי שאת מאוד רצויה ואהובהה'
ודאי שאת מאוד רצויה ואהובהה
02/12/2018 | 00:31
10
הנשמה שלך היא חלק אלוק ממעל ממש
לצפיה ב-'את בסדר. '
את בסדר.
02/12/2018 | 15:46
5
15
יש לך התלבטות גדולה, כי מצד אחד את רוצה להאמין שיש אלוהים, ומצד שני יודעת את האמת. אין, לא היה, ולא יהיה אלוהים. זו המצאה שרלטנית שהומצאה על ידי אנשים תאבי שליטה, שרצו להפחיד את העם ולגרום לו להאמין שלאותם שליטים יש את הקשר הישיר לכח עליון, ואם לא יעשו מה שיאמרו להם, הם יענשו בחומרה. האנשים אז לא ידעו את כל חוקי הטבע, ושכל התופעות שהתרחשו כביכול ללא הסבר (ליקוי חמה, צונאמי, ועוד) הן תופעות טבעיות שאין להן כל קשר להמצאה שנקראה "אלוהים". 
הבעיה היא שגם היום "רבנים" למיניהם מנצלים חולשות של אנשים, מתעמרים בהם וגוזלים אותם ואת לחמם בשם הדת. אם באמת היה אלוהים כזה רחום וחנון כמו שמתארים אותו, הוא לא היה זקוק לכל אותם "רבנים" שייצגו אותו, והוא היה מסתדר בעצמו. 
לצפיה ב-'יש אלוהים'
יש אלוהים
08/12/2018 | 17:32
4
14
הוא לא מדבר עם בריותיו באופן ישיר, כי אחרת זה היה הורג אותם.
אז יש לו "כדים", כלים חזקים ורחבים, צדיקים שדרכם הוא מעביר את דבריו לעולם.
לצפיה ב-'אוי, התמימות...'
אוי, התמימות...
09/12/2018 | 11:19
3
15
מאיפה הביטחון שאותם "צדיקים" שדרכם הוא מעביר את דבריו הם לא סתם סכיזופרניים או שרלטנים? 
סיפרו לך סיפור ואת מאמינה לו בלי לבדוק. ואחר כך עוד מתלוננת שהחיים שלך לא עובדים לפי הסיפור...
לצפיה ב-'אתה ממש צודק.'
אתה ממש צודק.
10/12/2018 | 21:03
3
לצפיה ב-'האמת שלא נזקקתי לסיפורים מאיש'
האמת שלא נזקקתי לסיפורים מאיש
11/12/2018 | 20:42
1
8
ולא שכנועים ולא איומים ולא הוכחות ולא שיעורים כדי להבין שיש ה'.
הגעתי למסקנה הזאת מהר מאוד בגיל מאוד מאוד צעיר (בגן חובה).
עם הזמן הבנתי 2 דברים בענייני אמונה:
1. כל יהודי ביסודו מאמין שיש ה' בעולם הזה.
2. לא תמיד יש הסתר פנים. לפעמים כל מה שצריך זה רגע אחד של התבוננות פנימית. ה' תמיד נמצא. פשוט לפעמים הרבה יותר קל כשמרגישים זאת, כשזה אומר, כשטוב לנו.
לצפיה ב-'תשמעי , הבאת טיעון מאוד משכנע'
תשמעי , הבאת טיעון מאוד משכנע
11/12/2018 | 21:03
5
הגעת למסקנה שיש אלוהים בגן חובה- אז ברור שהמסקנה חייבת להיות נכונה. כי זה ידוע שכל המסקנות שמגיעים אליהן בגן חובה הן נכונות. את יודעת שילדים בגיל הזה גם מאמינים לפעמים בפיות, מפלצות ועוד דברים כאלה? 
גם הדברים ש"הבנת" מאוד מוזרים.
לא כל היהודים מאמינים (יש הרבה מאוד אתיאיסטים). מצד שני יש הרבה יותר נוצרים קתוליים ומוסלמים קיצוניים שמאמינים הרבה יותר. 
אני אומר לך עוד משהו. אין שום בעיה עם זה שאת מאמינה באלוהים (גם אם הוא לא קיים). הבעיה היא שאת מצפה שבזכות האמונה שלך החיים שלך יתנהלו כמו שאת רוצה. ואחר כך את מתבכיינת שזה לא מצליח. אז תמשיכי להאמין באלוהים, אבל תסמכי רק על עצמך. 

לצפיה ב-'מרבה דעת מרבה מכאוב'
מרבה דעת מרבה מכאוב
04/12/2018 | 19:15
10
18
את מבטאת פה, בשם המכאוב הגדול, רצון לא לדעת את האמת, רצון להיפטר מהמכאוב המציק נורא.
(אם הבנתי נכון. קשה להבין את דברייך ממה שנכתב פה כרגע, אם לא שאני מסתמכת הרבה על ההיכרות הקודמת שלי עם דברייך). 

גם מהיכרות קודמת עם דברייך, אני לא יכולה לדעת איזו ידיעה של האמת גורמת לך לחיים לא רגועים, שההיפך שלה היה גורם לחיים רגועים הרבה יותר. 
אני רק יודעת שכאשר אדם חווה בילדותו ובצעירותו חוויות קשות של שנאה מהוריו, הוא משליך זאת על חווייתו את האלוקים, ומרגיש כאילו האלוקים רשע מרושע, ושונא אותו (כמו החווייה שלו מהוריו). 

לדעתי, גם הראייה שלך את שומרי התורה והמצוות מן הצד, נובעת מפרשנות אישית שלך. גם אלה, אם הם חוו את הוריהם כמוך, חווים את אלוקים כמוך. ואי אפשר לדעת מה קורה בנפשם עפ"י הסתכלות מבחוץ על התנהגותם.

כבר אמרתי המון בעבר - אם החוויה שלך את קיום המצוות היא אשמה, שיפוט יתר, אכזבה, הקרבה, עול, חנק, אימה וחוסר אהבה - המשימה הראשונה במעלה היא להיפטר מהחוויה הזו. וזה קודם לכל קיום המצוות.
קודם כל להיפטר מהפחד מהקב"ה. למצוא את הדרך שמתאימה לנפש שלך בעבודת ה'. 

כי הוא אכן כולו טוב, ולא בא בטרוניה לבריותיו האומללות הסובלות מדיכאון ומתחושות קשות כל כך בחייהן.
מה טוב במקום העמוק ביותר שבים השחור? ששם נמצאים היהלומים היקרים ביותר. כלומר כאשר הסתר הפנים כל כך עצום, שם הקב"ה אוהב הכי הרבה. אנו רק לא רואים זאת, אנו רואים את הסתר הפנים. 
למה זה טוב? ההסבר הוא אלוקי, אז אנו לא יכולים להבין זאת, כמו שאת כל ההנהגות האלוקיות (צדיק ורע לו, רשע וטוב לו) אנו לא יכולים להבין בשכל אנושי. כמו שאי אפשר להבין למה בדורו של משיח, צריך להחזיק חזק חזק בחבל של האמונה ולדבוק בו בעקשנות, בלי לדעת ולהבין, כדי להינצל מחבלי משיח ומצרות התקופה. 
אבל יש לכך סיבה שאיננו יכולים להבינה בשכל אנושי, ולכן צריך להחזיק חזק כל כך.

את העובדה שאנו לא יכולים להבין בשכל אנושי את המהלך האלוקי - אנו כן יכולים להבין, ועל ההבנה הזו בלבד יש להישען. 

קראתי סיפור יפה להמחשה, על ילד קטן שהוריו וכל משפחתו נרצחו לנגד עיניו בפרעות ברוסיה, ויהודי יקר ואב לילדים רבים אימץ אותו למשפחתו. הילד התקשה להתמודד עם הטראומה שעבר, והתבטא בפני מאמצו: למה אלוקים עשה כך לאבא שלי, אבא שלי לא רצה למות, הוא התחנן ובכה וצעק כי לא רצה למות. היהודי המאמץ אמר לו: בליל הסדר יבוא אליהו הנביא, תפתח לו את הדלת ותשאל אותו את כל השאלות שלך. 
הילד התרגש מאוד, התקשה לאכול בליל הסדר, וכשהגיעו ל"שפוך חמתך על הגויים", הלכו שניהם לפתוח את הדלת. אמר האב המאמץ: אתה רואה את אליהו הנביא? גם אני לא רואה אותו. אם אנחנו לא מסוגלים בדור שלנו אפילו לראות את אליהו הנביא, איך אנו יכולים לחשוב שאנו יכולים לראות את הקב"ה, שאפילו משה רבינו שעלה לשמיים לא יכול לראות את פניו, רק את אחוריו? 

אנו לא יכולים להבין את המהלך האלוקי ולא לראותו. רק להאמין ולדעת שהחושך השחור ביותר מלמד על היהלומים היקרים ביותר. לדעת שאת נאהבת בעיקר בגלל שאת לא מרגישה זאת. כמוני. 
לצפיה ב-'כולו טוב? לא מתקבל על הדעת'
כולו טוב? לא מתקבל על הדעת
08/12/2018 | 17:30
9
8
לא ייתכן שה' ירצה שיהיה לי רק "טוב". יש כ"כ הרבה רשע בעולם, ולצערי החיים נתנו לי לטעום מהרשע הזה מספיק בשביל להבין שמאחורי "הטוב והמיטיב" יש קאץ'.
מתי יגיע האסון הבא? מתי תגיע האכזבה הבאה? אני למדתי שעל טוב משלמים בכאב. ה' עשה לי טוב? יש לזה מחיר.
מישהו אמר לי פעם שהחיים הם כמו קניות בסופר. את ממלאה את העגלה בכל טוב, ובסוף את משלמת על הכל.
הייתה לי איזו שהיא הטבה בחיים? חכי, אל תתלהבי. סטירת הלחי הבאה בדרך.
וחוץ מזה, גם לפני שמגיעים לקופה הרושמת, איפה כל הטוב הזה? אה רגע, אז הטוב הוא אולי הבדידות? הדיכאון? הסירוס המנטלי שעברתי? הקשיים הכלכליים? הפחד מהזולת? השנאה והבוז לעולם שהוא ברא? חוסר היכולת המוחלט לעשות את מה שהוא ציווה כי הניסיונות שהוא "זרק" לי בחיים הרסו את נפשי? איפה בדיוק הטוב כאן?
לצפיה ב-'אולי תלמדי כבר לקחת אחריות על החיים שלך?'
אולי תלמדי כבר לקחת אחריות על החיים שלך?
09/12/2018 | 11:16
9
במקום כל הזמן לזרוק את האחריות על ישות דמיונית, בגילך כבר הגיע הזמן שתקחי את עצמך בידיים.
הכי קל להגיד "הכל מלמעלה" ואז בעצם את לא אשמה בכלום. אבל זה ילדותי.
מספיק להתבכיין. מספיק לקטר. רע לך בחיים? תראי מה אפשר כדי לשפר. הקטע של "קצת קשה אז דתיים" לא יוביל אותך לשום מקום טוב. בסוף תמותי כמו כולם. ואין שום עולם הבא אחר כך.

לצפיה ב-'אמת ויציב - לא מתקבל על הדעת כלל וכלל.'
אמת ויציב - לא מתקבל על הדעת כלל וכלל.
10/12/2018 | 21:38
7
15
אין פה שום דבר שהדעת האנושית יכולה לשאת. 
יש פה ידיעה שמעבר ליכולת האנושית. 

וכי על הדעת האנושית יכול להתקבל שיש הטבה מלאה בנוראות השואה שעברה על עם ישראל, ויותר מדויק על גופו ונפשו של כל אחד ואחד מקורבנותיה הרבים?
האם הדעת של כל אחד ואחד מהקורבנות יכולה לקבל? 
הרי אפילו הדעת של אדם נייטרלי, שלא חווה את הנוראות, לא יכולה לקבל זאת. 

ואיפה בדיוק הטוב בחייו של צמח-אדם? אדם שחולה עד כדי כך שלא יכול לקיים את המצוות כלל וכלל, אפילו את אלו שאת יכולה עם כל ההרס הנפשי שבך?
ואיפה הוא בדיוק בחייו של ילד-צמח, שאפילו לא זכה מעולם ביכולת לקיים מצוות כי נולד מוגבל לחלוטין או איבד כל יכולת בטרם שנצטווה במצוות?

לכן יש התורה, שידיעתה היא מעבר לשכל האנושי. ועיקרי האמונה, שהם ידיעה שמעבר לדעת האנושית שלא יכולה לקבלם. 

אסביר לך 2 דברים: האחד - פרשנות שיכולה לשנות את כל ההסתכלות. השני - מהי אמונה.

כשאת מסתכלת על המשל של החיים כקניות בסופר, את מספרת לי בעצם שהתשלום בסוף הקנייה הוא רע, ולכן בעצם כל הטוב שמילאת את העגלה אינו טוב. במילים אחרות, אחרי כל הטוב, הגיעה סטירת הלחי. ובמילים אחרות נוספות - אדם יוצא מהסופר עם כל תכולת העגלה, כשפניו נפולות וכאובות.
ואני אספר לך פרשנות אחרת לגמרי, שאת צריכה ללמוד אותה טוב טוב - שהתשלום בסופה של הקנייה הוא טוב מאוד. הוא טוב יותר טוב מכל ההנאה שתהיה לך מהמוצרים שבקנייה. הוא טוב רוחני של הידיעה שיש לך הכסף לשלם על כל המצרכים הללו, מתוך הכרה מלאה, כבר במהלך רכישתם, שמצרכים מונחים בסופר כדי שתיהני מהם תמורת תשלום. שתרכשי אותם מבעליהם, לא על מנת שתקחי אותם סתם כך. לשם כך קיימים בתי תמחוי, גמ"חים, וכל מיני חפצים שאנשים הפקירו ברחוב ואותם את יכולה לקחת בחינם. 
אבל את רוצה לקחת בהנאה ובכבוד, וזה תמורת כספך, שהרווחת אותו בעבודה, ולא בקיבוץ נדבות או בתמיכה מגמ"ח. אמנם אין ביזוי בקיבוץ נדבות או בקבלת תמיכה מגמ"ח, ואפילו לא באיסוף חפצי הפקר ברחוב. אבל גם הרבה הנאה אין בכך. יש הרבה יותר הנאה לקבל את הכסף דרך המשכורת החודשית, ואיתו לקנות חפצים חדשים שאתה בוחר מתוך מבחר נוח. 
כלומר, במילים אחרות, אדם יכול לצאת מהסופר (וברוב המקרים כך קורה) כשפניו שמחות מאוד. למרות ששילם במיטב כספו. בגלל ששילם ממיטב כספו. 

והעניין השני - בא כאן כופר ומנסה לשכנע אותך שאין אלוקים ח"ו. מאיזה מקום את עונה לו שיש אלוקים? מאיזו ידיעה? למה הוא לא יכול לשכנע אותך בדבריו? ואם הטיעונים שלו היו הרבה יותר בוגרים ואינטליגנטיים, כן היית משתכנעת בכך?
או שיש ידיעה שהיא מעבר לדעת האנושית, שהיא ברובד הידיעה שביסוד האמונה, שאת כבר יודעת אותה? 
אותה ידיעה צריך להשיג גם לגבי האמונה שהקב"ה טוב ומיטיב. צריך להבין איך להבין את זה. וזה לא דרך הדעת האנושית הפשוטה. 

אני ואת ניצולות שואה. ועוד רבים שנולדו הרבה לאחר השואה. ויתכן שאת אפילו בוגרת של מחנה השמדה הרבה יותר גרוע משלי. מכל מקום, מנקודת הנחה כזו את צריכה לצאת. 
וכניצולות שואה, אנו צריכות ללמוד איך לתפוס את החיים באופן לא נורמלי, לא מתקבל על הדעת, אבל נובע מאמונה חזקה יותר מכל תפיסה שכלית.
אני מכירה ניצול שואה אחד, בן 90, אבא של חברה שלי, שבערך מגיל 13 עד 17 עבר את השואה, איבד את כל משפחתו ו"טופל" ע"י מנגלה ימ"ש, שהסיר מגופו ללא הרדמה כמה שיותר איברים (כגון טחול, כיס מרה וכו'), ואחרי השחרור היה מאושפז בבי"ח בשווייץ בתת משקל נוראי עם שחפת וכו'. אח"כ קם, הקים משפחה חרדית ענקית שמחה ועליזה, מצא את אחותו ואחיו אחרי שנים רבות בברזיל ובארה"ב, וחי עד היום בריא ושלם, וחיוך נצחי חרוט על קמטי פניו.
מי חרט אותו? מה איפשר לו לגדל משפחה חרדית שמחה? הידיעה שביסוד האמונה.
אותה אנו צריכות ללמוד לרכוש. זה לוקח הרבה מאוד שנים. אני מבוגרת ממך כמעט פי שתיים, ועדיין יש לי הרבה שאלות. אבל גם ידיעה שיש תשובות שנרכשות באמצעות ה"איבר" שיכול לדעת מעבר לשכל האנושי. 
לצפיה ב-'ואולי אני מפחדת?'
ואולי אני מפחדת?
11/12/2018 | 21:06
6
11
אני מפחדת מאותו "תשלום" שכנראה פירושו "כאב".
אנשים בדר"כ לא מפחדים מכאב, הם נמנעים ממנו, מטפלים, מתמודדים, אך אינם מפחדים. אני מפחדת מהנוראות, ההתמשכות והסיסטמתיות של הכאב.
אימוץ נקודת הראייה שלך למעשה אומר שצריך ללמוד לתעל את אותו כאב לאמונה בה'. אך כיצד מתעלים פחד?
בעניין האמונה בה' - לומר שאין ה', מה אני אגיד לך... זה כמו לומר "אני לא קיימת". ז"א המשפט "אין ה'" (חס ושלום) לא מתקיים במציאות. אין לו אחיזה.
אנשים יכולים לומר זאת כמה שירצו, אך אין לאמירה הזו משמעות.
הם או שקרנים, או שוטים או כסילים או מסכנים עם או בלי איי-קיו גבוה. מה זה משנה? 
פעם סיפרת ששאלת רב מדוע היה חילון? אנשים בדר"כ שואלים מדוע הייתה שואה? תמצית הרשע האנושי שאין לו אח ורע. אותו רשע שהתגשם בעולם הוליד עוד ועוד שאלות. איך איש שנברא בצלם אלוקים יכול לבצע מעשים כאלה? איך אדם שעבר את מה שעבר יכול להמשיך להאמין? הרי הוא נזרק כחרפה לגויים. בשר ניסויים. והרשע נמשך כל הזמן. 
מדוע יש הכחשת שואה, אופירה? איך רוע כזה קיים בעולם של הקב"ה? ללעוג לקורבנות ולסבלם, לאיים בעוד שואה. איפה הנשמה של הגוי בכל הזדון הזה?
יש לך מושג עד כמה הדבר מכאיב? משפחתו של אבי היו ניצולי שואה. הוא עלה לארץ מרומניה עם הוריו כשהיה ילד קטן בשנות הארבעים. סבי נמנע ככל האפשר מלספר מה עבר עליו ברומניה הפרו-נאצית. פעם אחת שמעתי שהזכירו מחנה עבודה שנשלח אליו ושהיד שלו הייתה מעוותת. סבא נפטר כשהייתי תלמידה ביסודי. אין לנו מה לספר לדורות הבאים כי סבא היה "משותק" מנטלית.
היכן שיש אכזבה כ"כ קשה מהבריות, לא ניתן מבחינתי לראות את "הטוב והמיטיב".

לצפיה ב-'את פוסלת במומך'
את פוסלת במומך
12/12/2018 | 18:13
5
13
את לא נראית שקרנית, אבל לפי מה שאת כותבת בהודעות שלך את די מסכנה, ובלי איי קיו גבוה. וזה בזמן שאת מאמינה באלוהים. 

לצפיה ב-'מה הקשר בין אייקיו לאמונה בה'?'
מה הקשר בין אייקיו לאמונה בה'?
12/12/2018 | 18:42
4
8
אני דווקא ציינתי שאין קשר. מוזרה התגובה שלך. פעם הבאה תקרא את הפוסט שלי כמו שצריך.
אמרתי שלא משנה מה האייקיו של האדם הלא מאמין שטוען שאין אלוקים, הוא לא יצליח להשפיע על מי שאמונה היא יסוד בסיסי באישיותו.
לצפיה ב-'אני לא יודע- את אמרת'
אני לא יודע- את אמרת
13/12/2018 | 07:38
3
8
אמרת בתגובתך שאנשים שאומרים שאין ה' הם או שוטים או כסילים או בעלי אייקיו לא גבוה. תקראי מה שכתבת.

לצפיה ב-'שוב - זה לא מה שאמרתי.'
שוב - זה לא מה שאמרתי.
13/12/2018 | 19:09
2
5
אמרתי שלא משנה מה האייקיו שלהם, אין להם יכולת השפעה על האמונה שלי בקיומו של ה'.
לצפיה ב-'אולי מה שהתכוונת, אך לא כך התנסחת'
אולי מה שהתכוונת, אך לא כך התנסחת
13/12/2018 | 20:48
1
8
ותאמיני במה שאת רוצה- זה לא מפריע לאף אחד. רק תפסיקי להתבכיין כבר
לצפיה ב-'להתבכיין? אתה מתכוון להתלונן?'
להתבכיין? אתה מתכוון להתלונן?
13/12/2018 | 22:39
10
אז לא, אני לא אפסיק. ככה, לא בא לי להפסיק. מי אתה בכלל שתגיד לי להפסיק?
ד"א אם לא שמת לב אנחנו בפורום "לשאול את הרב" - אם אינך מאמין, מה אתה עושה כאן בכלל ואיזה רב אתה מחפש בתור כופר? אתה סתם "אורח לרגע רואה כל פגע". ראית את הפוסט שלי והחלטת להגיב? אתה ממש מתחיל להציק ואני לא רוצה להמשיך לענות לך אז בבקשה אל תטריח אותי יותר.
לצפיה ב-'בקשר להסכם ממון'
בקשר להסכם ממון
03/12/2018 | 10:42
1
41
האם מותר לפי ההלכה לעשות הסכם ממון?
אם כן אז באיזה מקרים, ומה מותר או אסור שיהיה כתוב בו?

לצפיה ב-'מותר'
מותר
18/12/2018 | 15:22
4
בכל מקרה שאתה חפץ בו, אבל אין טעם לעשות את זה אם אין הבדלים משמעותיים בנכסים/כושר ההשתכרות של בני הזוג. 
לגבי מה מותר/ אסור שיהיה כתוב בו, מומלץ לך לפנות לעו"ד שעיסוקו דיני משפחה. אם ההסכם לא יהיה מנוסח כראוי (למשל בצורה בלתי הוגנת באופן קיצוני), בית המשפט לא יאשרו.
לצפיה ב-'יפור המבול המופיע בתורה מעורר כמה וכמה שאלות: היכן הממצאים ה'
יפור המבול המופיע בתורה מעורר כמה וכמה שאלות: היכן הממצאים ה
27/11/2018 | 11:04
1
12
יפור המבול המופיע בתורה מעורר כמה וכמה שאלות: היכן הממצאים המעידים על התרחשותו של מבול עולמי לפני כמה אלפי שנים? איך היה מקום בתיבה לבעלי חיים כה רבים ולמזונם? איך הגיעו כל בעלי החיים לתיבת נח ממרחק קילומטרים רבים, יבשות וימים? מאין הגיעה כמות כה עצומה של מים, שמספיקה כדי לכסות את כל ההרים הגבוהים? וכיצד יש להסביר את הדמיון בין סיפור המבול שבתורה לסיפורים דומים המופיעים במיתוסים מהמזרח הקדום, ולמעשה בעולם כולו?
מוזמנים להיכנס ולמצוא תשובות-https://www.knowingfaith.co.il/%D7%AA%D7%95%D7%A8%...
לצפיה ב-'היכנסו לפירסום הנ"ל'
היכנסו לפירסום הנ"ל
29/11/2018 | 19:36
5
פרסומת בחינם.
תודה
לצפיה ב-'מהי מטרת הבריאה? מצד אחד, ברור שאלוהים אינו חסר דבר. לפיכך ה'
מהי מטרת הבריאה? מצד אחד, ברור שאלוהים אינו חסר דבר. לפיכך ה
27/11/2018 | 11:03
1
13
מהי מטרת הבריאה? מצד אחד, ברור שאלוהים אינו חסר דבר. לפיכך הוא לא זקוק לעולם, והעולם לא ממלא איזה חיסרון שקיים אצלו חלילה. מצד שני, פעולה ללא מטרה היא טיפשית, ולכן היא נמנעת מהאלוהות[1]. אנו ניצבים בפני פרדוקס: מצד אחד ברור שאלוהים ברא את העולם למטרה מסוימת, ומצד שני אין, ולא תוכל להיות, שום סיבה בגינה אלוהים יזדקק לברוא עולם. מוזמנים להיכנס ולמצוא תשובה-
https://www.knowingfaith.co.il/%D7%91%D7%99%D7%9F-...
לצפיה ב-'מה התשובה ?'
מה התשובה ?
29/11/2018 | 19:34
11
עדיין יתכן שאלוקים לא חסר דבר, ובכל זאת הוא רוצה להיטיב עם ההולכים בדרך הישרה,
עדיין יש לו נחת רוח מדברים מסוימים, וזה לא מוריד מגדלותו
לצפיה ב-'אני תוהה'
אני תוהה
29/11/2018 | 15:11
1
11
פורסם שנמצאה מסכת אבן בת 9000 שנה. אבל, אם העולם לא קיים 9000 שנה, מאיפה המסכה? הביאו אותה מכוכב אחר? 
לצפיה ב-'הקביעה הזאת'
הקביעה הזאת
29/11/2018 | 19:29
7
מסתמכת על כך שלא היו שינויים בטבע,
מתברר שהרבה דברים מסתדרים להם לפי החשבון של התורה במקרה ולוקחים בחשבון שהיה מבול, ששטף את כל היקום עם מים רותחים ----
לצפיה ב-'האם אפשר לקחת מתנה ממישהו שלא רוצה'
האם אפשר לקחת מתנה ממישהו שלא רוצה
25/11/2018 | 13:34
6
23
שלום
נתתי מתנה משותפת (לא בלב שלם דרך אגב, הוספתי100 ש"ח) עם אחיותיי לאמא שלי ולפניי זה התעקשתי איתם שאמי לא אוהבת את הדברים האלה והיא לא תסכים לקבל את זה(מדובר על סכום כסף לקניית מכשיר חשמלי) ובאמת כך היה, היא קיבלה את המתנה אבל הרגישה עם זה ממש לא בנוח והיא רוצה "להחזיר להם"  אותה .השאלה שלי היא - האם מותר לי לקחת את הכסף חזרה שנתתי בלי שהיא תראה? האם זה גניבה או גזל?

תודה מראש!
לצפיה ב-'היה לה כל כך לא נעים שהיא אפילו לא פתחה את המעטפה...'
היה לה כל כך לא נעים שהיא אפילו לא פתחה את המעטפה...
25/11/2018 | 13:46
4
18
היא הרגישה כל כך לא בנוח שהיא אפילו לא פתחה את המעטפה עדיין כך שאין לה מושג כמה כל אחד הביא אפילו(או שאוליי היא פתחה כבר,המעטפה מונחת בשידה בחדר שינה שלה) למרות שאמרתי לה אתמול שידעתי שהיא לא תאהב את זה וציינתי שהעדפתי לקנות לה מתנה במקום לתת 100 ש"ח.
לצפיה ב-'האם את יודעת שבגלל קמצנות נחרב בית המקדש?'
האם את יודעת שבגלל קמצנות נחרב בית המקדש?
25/11/2018 | 13:53
3
16
בושי לך! מחפשת תירוצים להכשיר את קמצנותך
לצפיה ב-'האמת שעשיתי זאת בלב לא שלם,מחזירה את הכסף עכשיו'
האמת שעשיתי זאת בלב לא שלם,מחזירה את הכסף עכשיו
25/11/2018 | 14:01
2
18
עשיתי את זה עכשיו וכואב לי בלב...אני עכשיו מחזירה את הכסף
תמחקו את השרשור אם אפשר בבקשהאני כל כך מצטערת
לצפיה ב-'את נתת מאה שקל מתנה'
את נתת מאה שקל מתנה
26/11/2018 | 10:47
1
10
לאמא שלך, היא לא ידעה מזה, כעת כנראה אין טעם שתספרי לה על כך, או אולי כן אפשרי שתספרי לה ?... ברגע שנתת לה את הכסף אז זה שלה, ואסור לך לקחת את זה ממנה.
את יכולה לבקש מהאחיות שלך שהן יחזירו לך את המאה שקל, את יכולה גם לשכנע את אמא שלך שכולם ישמחו שהיא משתמשת עם המתנה, וזה יפה מאוד שנותנים לה מתנה, זה נקרא "הכרת תודה", ומגיע לה הרבה יותר על מה שהיא העניקה לכם מכל הלב בכל השנים..
בהצלחה
לצפיה ב-'החזרתי הכול ,מסתבר שיש לי מצפון ולב'
החזרתי הכול ,מסתבר שיש לי מצפון ולב
26/11/2018 | 19:45
2
לצפיה ב-'אשרייך !'
אשרייך !
29/11/2018 | 19:30
2
לצפיה ב-'דסקל שלמה תושב רמת שלמה רחוב הרב פטאל 75 עובד בישיבת כף החיי'
דסקל שלמה תושב רמת שלמה רחוב הרב פטאל 75 עובד בישיבת כף החיי
22/11/2018 | 11:08
1
18
ב"ה לא להתקרב לישיבת כף החיים של סופר יעקב. ולא לתרום כספים בדוק היטב.
8/11/18
שמי יהונתן  מרחובות חרדי נשוי +2 גר בעיר רחובות.
לפני 20 שנה הייתי בישיבת כף החיים בירושלים של סופר יעקב.שהיתי שם שנה שבמהלכה
עברתי התעללות קשה מאוד מצד המשגיח שם רשעים ירקב דסקל שלמה איש ידוע לשמצה.לאחר שעזבתי הוא המשיך להתעלל בי האמצעות חברת חקירה שבשביל כסף הם עושים כל מה שהוא מבקש .ולכן ההגדרה החוקית היא שכירי חרב.
עם הזמן דסקל שלמה החל להתעלל בבני בן 10 לפני מספר חודשים עד שהוא הוצרך להתאשפז חודש שלם עקב כאבי ראש עזים שלא עברו לו.ואז רופאה אחת אמרה לי שלפי דעתה קורא לו משהו בבית הספר והכן היא צדקה.
דסקל איים עלי שאים אני אתלונן במשטרה אז הוא גם יתעלל גם בבת שלי ואני מרוב פחד לא התלוננתי.ועכשיו 1/3/18 הוא התעלל בבת שלי בת 10.ביתי סובלת מסיוטים בללות.
אנו משפחה חרדית.בני בן 11  לא ראה בית כנסת מימיו.כן ההתעללות הזאת קוראת היום בזמן הזה וארבה רבנים יודעים מזה ועוצמים את עיניהם רבנים עלובים. 
והכל נעשה באמצעות שכירי חרב.
במשך השנים הוא שלח לי לא מעט שוטרים שאיימו עלי שלא אעיז להתלונן ואני פחדתי.
אבל כעת ששני ילדי פגועים קשה מההתעללות הקשה שהם עברו אני מבקש עזרה.
מדובר בדסקל שלמה פושע חיה  מתועבת גר בשכונת רמת שלמה  בירושלים ברחוב הרב פטאל75.עובד בישיבת כף החיים של סופר יעקב.

כמובן ספרתי למנהל הישיבה סופר יעקב מספר פעמים.ושהרב יעקב יוסף אמר שעוד בחורים מהישיבה התלונו בפניו שדסקל מתעלל בהם והוא אמר שזה לא מעניין אותו. 
ולכן אין להמליץ לאף בחור ללמוד בישיבת כף החיים.זה ממש סכנת נפשות.
***וגם לא לתרום לישיבת כףהחיים שום כספים.

לאורך 20 השנים בקשתי את עזרתם של הרבנים החשובים של העיר רחובות והם לא רצו להתערב בזה כלל.
 ומאחר וכך התלוננתי במישטרה וחליטו לסגור את התיק.וכמובן לא צריך לנחש שידו הארוכה של דסקל שלמה מעורבת בזה.הגשתי ערעור וזה עבר לפרלקיטות.ואני עדיין ממתין לתשובתם  ובנתיים אני ושני ילדי הקטנים סובלים מנחת זרועו. 
יהונתן 054-7245540
לצפיה ב-''
22/11/2018 | 23:07
8
לצפיה ב-'דסקל שלמה מתעלל בשני ילדי הקטנים לעני המשטרה והפרקליטות ושם.'
דסקל שלמה מתעלל בשני ילדי הקטנים לעני המשטרה והפרקליטות ושם.
22/11/2018 | 11:06
9
ב"ה לא להתקרב לישיבת כף החיים של סופר יעקב. ולא לתרום כספים בדוק היטב.

8/11/18

שמי יהונתן מרחובות חרדי נשוי +2 גר בעיר רחובות.

לפני 20 שנה הייתי בישיבת כף החיים בירושלים של סופר יעקב.שהיתי שם שנה שבמהלכה
עברתי התעללות קשה מאוד מצד המשגיח שם רשעים ירקב דסקל שלמה איש ידוע לשמצה.לאחר שעזבתי הוא המשיך להתעלל בי האמצעות חברת חקירה שבשביל כסף הם עושים כל מה שהוא מבקש .ולכן ההגדרה החוקית היא שכירי חרב.
עם הזמן דסקל שלמה החל להתעלל בבני בן 10 לפני מספר חודשים עד שהוא הוצרך להתאשפז חודש שלם עקב כאבי ראש עזים שלא עברו לו.ואז רופאה אחת אמרה לי שלפי דעתה קורא לו משהו בבית הספר והכן היא צדקה.
דסקל איים עלי שאים אני אתלונן במשטרה אז הוא גם יתעלל גם בבת שלי ואני מרוב פחד לא התלוננתי.ועכשיו 1/3/18 הוא התעלל בבת שלי בת 10.ביתי סובלת מסיוטים בללות.

אנו משפחה חרדית.בני בן 11 לא ראה בית כנסת מימיו.כן ההתעללות הזאת קוראת היום בזמן הזה וארבה רבנים יודעים מזה ועוצמים את עיניהם רבנים עלובים.

והכל נעשה באמצעות שכירי חרב.
במשך השנים הוא שלח לי לא מעט שוטרים שאיימו עלי שלא אעיז להתלונן ואני פחדתי.
אבל כעת ששני ילדי פגועים קשה מההתעללות הקשה שהם עברו אני מבקש עזרה.

מדובר בדסקל שלמה פושע חיה מתועבת גר בשכונת רמת שלמה בירושלים ברחוב הרב פטאל75.עובד בישיבת כף החיים של סופר יעקב.

כמובן ספרתי למנהל הישיבה סופר יעקב מספר פעמים.ושהרב יעקב יוסף אמר שעוד בחורים מהישיבה התלונו בפניו שדסקל מתעלל בהם והוא אמר שזה לא מעניין אותו.

ולכן אין להמליץ לאף בחור ללמוד בישיבת כף החיים.זה ממש סכנת נפשות.
***וגם לא לתרום לישיבת כףהחיים שום כספים.

לאורך 20 השנים בקשתי את עזרתם של הרבנים החשובים של העיר רחובות והם לא רצו להתערב בזה כלל.

ומאחר וכך התלוננתי במישטרה וחליטו לסגור את התיק.וכמובן לא צריך לנחש שידו הארוכה של דסקל שלמה מעורבת בזה.הגשתי ערעור וזה עבר לפרלקיטות.ואני עדיין ממתין לתשובתם ובנתיים אני ושני ילדי הקטנים סובלים מנחת זרועו.

יהונתן 054-7245540
לצפיה ב-'מאמר בנושא-תורה ומוסר - הומוסקסואליות'
מאמר בנושא-תורה ומוסר - הומוסקסואליות
19/11/2018 | 12:47
2
20
מאמר בנושא-תורה ומוסר - הומוסקסואליות-
מוזמנים לקרוא ולהחכים מומלץ בחום!!!
https://www.knowingfaith.co.il/%D7%AA%D7%95%D7%A8%...
לצפיה ב-'אין שום בעיה מוסרית עם הומוסקסואליות'
אין שום בעיה מוסרית עם הומוסקסואליות
25/11/2018 | 13:54
5
לצפיה ב-'כל נושא יש לו השלכה'
כל נושא יש לו השלכה
29/11/2018 | 19:40
7
למוסר. כמו ; האם להעלות על נס מי שבוחר צורת חיים מסוימת ?
או האם זה מוסרי שהומו יפתה גבר סטרייט ?
לצפיה ב-'מאמר מחזק באמונה על שאלת הרע בעולם ועל המצב בדרום'
מאמר מחזק באמונה על שאלת הרע בעולם ועל המצב בדרום
13/11/2018 | 18:09
2
22
האם מה שקורה עכשיו בדרום שחיילים ואנשים תמימים נהרגים זה סתמי?
איך התורה מתייחסת לכך?
מוזמנים להיכנס ולצפות במאמר בנושא: שאלת הרע בעולם-
https://www.knowingfaith.co.il/%D7%99%D7%A1%D7%95%...
לצפיה ב-'אנשים תמימים נהרגים ברחבי העולם כל יום'
אנשים תמימים נהרגים ברחבי העולם כל יום
13/11/2018 | 19:25
1
16
אידיוט
לצפיה ב-'זה לא מעיד על כלום'
זה לא מעיד על כלום
17/11/2018 | 18:01
10
זה רק אומר שיש דברים שאנחנו לא מבינים,
יתכן מאוד שבתורה הקדושה יש תשובות לשאלות, תשובות שניתנו מבורא עולם

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד דניאל ארנסט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו