לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1327613,276 עוקבים אודות עסקים

פורום לשאול את הרב

בס"ד,שלום וברוכים הבאים לפורום "לשאול את הרב".מנהל הפורום הינו בן תורה ואיש הלכה, אך אינו רב על פי החוק הישראלי. (היינו, מוסמך להוראה ע"י רבנים גדולים אך לא ע"י מועצת הרבנות הראשית)ואולם, כל שאלה שתשאל תקבל תשובה לאחר התיעצות עם רב - מורה הוראה.גם למי שאינו שומר תורה ומצוות, מזדמנות שאלות הלכתיות באירועים שונים, כמו: ימי שמחה, ולהבדיל - ימי אבל. בחגים, ובהזדמנויות שונות.פורום זה מיועד להענקת עזרה וייעוץ עפ"י ההלכה ברוח היהדות והמסורת לכל השואלים דבר הלכה.תשובות המגיעות מבעלי דיעות המנוגדים לתורה, וודאי שאין מקומן כאן.כל הנכנס בשערי פורום זה, מצפה לקבל תשובת רב. ולא משהו אחר.כל דיון בכל נושא, הוא מבורך. ואדרבה...אך כל דיון בפורום המתאים לו.שאלות בנושאים "שבינו לבינה" הצניעות יפה להם ומקומם במערכת המסרים.לפורום זה באים ´לשאול. אכן לשאול את הרב.רבנים או ייצוג להם כבר נמצאים כאן בפורום.ובכל מקרה כל ´רב´ חדש ברוך הבא.ובנוסף, הפורום לא נועד לוויכוח על אודות ההלכה, כי אם לספק מענה הלכתי טהור - על בסיס ספרי ההלכה, ופוסקים מורי הוראה.הודעות שמטרתן וויכוח או התנצחות - צר לי, אך ימחקו.עומד לשרותכם בשמחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לשאול את הרב

בס"ד,שלום וברוכים הבאים לפורום "לשאול את הרב".מנהל הפורום הינו בן תורה ואיש הלכה, אך אינו רב על פי החוק הישראלי. (היינו, מוסמך להוראה ע"י רבנים גדולים אך לא ע"י מועצת הרבנות הראשית)ואולם, כל שאלה שתשאל תקבל תשובה לאחר התיעצות עם רב - מורה הוראה.גם למי שאינו שומר תורה ומצוות, מזדמנות שאלות הלכתיות באירועים שונים, כמו: ימי שמחה, ולהבדיל - ימי אבל. בחגים, ובהזדמנויות שונות.פורום זה מיועד להענקת עזרה וייעוץ עפ"י ההלכה ברוח היהדות והמסורת לכל השואלים דבר הלכה.תשובות המגיעות מבעלי דיעות המנוגדים לתורה, וודאי שאין מקומן כאן.כל הנכנס בשערי פורום זה, מצפה לקבל תשובת רב. ולא משהו אחר.כל דיון בכל נושא, הוא מבורך. ואדרבה...אך כל דיון בפורום המתאים לו.שאלות בנושאים "שבינו לבינה" הצניעות יפה להם ומקומם במערכת המסרים.לפורום זה באים ´לשאול. אכן לשאול את הרב.רבנים או ייצוג להם כבר נמצאים כאן בפורום.ובכל מקרה כל ´רב´ חדש ברוך הבא.ובנוסף, הפורום לא נועד לוויכוח על אודות ההלכה, כי אם לספק מענה הלכתי טהור - על בסיס ספרי ההלכה, ופוסקים מורי הוראה.הודעות שמטרתן וויכוח או התנצחות - צר לי, אך ימחקו.עומד לשרותכם בשמחה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'מאמר מחזק באמונה על שאלת הרע בעולם ועל המצב בדרום'
מאמר מחזק באמונה על שאלת הרע בעולם ועל המצב בדרום
13/11/2018 | 18:09
1
11
האם מה שקורה עכשיו בדרום שחיילים ואנשים תמימים נהרגים זה סתמי?
איך התורה מתייחסת לכך?
מוזמנים להיכנס ולצפות במאמר בנושא: שאלת הרע בעולם-
https://www.knowingfaith.co.il/%D7%99%D7%A1%D7%95%...
לצפיה ב-'אנשים תמימים נהרגים ברחבי העולם כל יום'
אנשים תמימים נהרגים ברחבי העולם כל יום
13/11/2018 | 19:25
6
אידיוט
לצפיה ב-'הדרך היחידה להימנע מאסון'
הדרך היחידה להימנע מאסון
13/11/2018 | 07:05
1
14
לצפיה ב-'זה פרסום של כת מיסיונרית'
זה פרסום של כת מיסיונרית
16/11/2018 | 10:38
1
לצפיה ב-'גוי/גויה מתיישב בשולחן שאני אוכלת במקום עבודה, מותר?'
גוי/גויה מתיישב בשולחן שאני אוכלת במקום עבודה, מותר?
07/11/2018 | 19:14
10
14
שלום
אני עובדת בבית מלון ובחדר האוכל בהפסקות לא כל העובדים יהודים(החדר אוכל כשר כמובן) השולחנות ארוכים ברובם ולפעמים שאני מתיישבת לאכול אז מתיישב מישהו לא יהודי , האם מותר לי לשבת איתו באותו שולחן?

תודה!
לצפיה ב-'מצאתי כמה דעות'
מצאתי כמה דעות
07/11/2018 | 20:09
2
18
ועדיף לשאול עם כל הפרטים טלפונית בבית הוראה, לפי הטלפונים שמופיעים בפורום בהודעות הנבחרות.
לצפיה ב-'גם לפי הקישורים שאופירה'
גם לפי הקישורים שאופירה
13/11/2018 | 11:00
1
8
הביאה - אין בעיה.
מומלץ להתרחק מגוים ותוהים ולהקפיד על זה יותר בשעת האכילה, היות והאכילה מקרבת, והדיבור שלהם הוא לא תמיד כראוי, ואפשר בטעות להכשל במאכל אסור
לצפיה ב-'אין לי בכלל אינטרקציה איתם בשולחן'
אין לי בכלל אינטרקציה איתם בשולחן
16/11/2018 | 09:50
1
לצפיה ב-'ואם היה אסור, היית מתפטרת מהעבודה?'
ואם היה אסור, היית מתפטרת מהעבודה?
11/11/2018 | 15:20
5
8
לצפיה ב-'אבל זה לא אסור...'
אבל זה לא אסור...
12/11/2018 | 09:59
7
אני אפילו לא מדברת איתם
לצפיה ב-'אבל זה לא אסור...'
אבל זה לא אסור...
12/11/2018 | 10:00
1
9
אני אפילו לא מדברת איתם בשולחן
לצפיה ב-'זה לא חד משמעי לפי הקישורים של אופירה'
זה לא חד משמעי לפי הקישורים של אופירה
12/11/2018 | 14:18
8
ולא ענית על השאלה - אם זה אסור את תתפטרי מהעבודה?
לצפיה ב-'אם זה היה אסור בתכלית האיסור ללא שום דעה נוספת ברור שכן.'
אם זה היה אסור בתכלית האיסור ללא שום דעה נוספת ברור שכן.
16/11/2018 | 09:49
2
מלכתחילה לא הייתי נכנסת למקום עבודה כזה אם זה היה אסור בתכלית
לצפיה ב-'אם זה היה אסור בתכלית האיסור ללא שום דעה נוספת ברור שכן.'
אם זה היה אסור בתכלית האיסור ללא שום דעה נוספת ברור שכן.
16/11/2018 | 09:49
2
לצפיה ב-'אין בעיה'
אין בעיה
13/11/2018 | 10:52
5
גם אצל גוי וגם אצל יהודי - אם הם אוכלים לא כשר אז יש להזהר לא לאכול מצלחת אחת וכדומה, כדי שלא יקרה מצב לבילבול בטעות שהיהודי יטעם בטעות אוכל לא כשר.
אם יש גוי בחדר אז בברכת המזון אומרים "אותנו "בני ברית" כולנו יחד" זה כדי שלא לברך את הגוי שהוא לא פעם עוין אותנו.
אני לא נתקלתי בעוד קשיים אם יש גוי בחדר, אנחנו אמורים לחבב בני אדם באשר הם.
לצפיה ב-'התייעצות.'
התייעצות.
04/11/2018 | 14:08
2
16
שלום לכבוד הרב, ולפורום הנכבד. אני אמור להתחיל לעבוד בצער בעלי חיים, והיות והעבודה שם בשבת, אני מתלבט האם יש איסור או לא כי זה בעצם סוג של פיקוח נפש למען בעלי החיים. אשמח לקבל תשובה על האם מותר או לא. תודה, ושבוע טוב.
לצפיה ב-'אין פיקוח נפש בבעלי חיים. אסור לחלל שבת למענם.'
אין פיקוח נפש בבעלי חיים. אסור לחלל שבת למענם.
06/11/2018 | 23:50
7
לצפיה ב-'עפ"י התלמוד הבבלי'
עפ"י התלמוד הבבלי
11/11/2018 | 12:57
14
כל המקיים נפש אחת בישראל מעלים עליו כאילו קיים אולם מלא.
כך שלא רק שאסור לך לחלל שבת עבור בעלי חיים, אלא אף שאסור לחלל שבת על מנת להציל גוי (יש נוסחים שונים בהם לא מופיעה המילה "בישראל").

חוץ מזה, גם מבלי לדעת את ההלכה, די ברור ששאלתך  מטומטמת. אם הצלת בעלי חיים הייתה נחשבת פיקוח נפש על פי ההלכה, אז גם אסור היה להרוג בעלי חיים רק כדי להנות מבשרם. חשבת על זה?
לצפיה ב-'מאמר חדש בנושא- מהי אמונה'
מאמר חדש בנושא- מהי אמונה
26/10/2018 | 12:26
20
מאמר בשם- מהי אמונה מומלץ מאוד לקרוא אשמח לתגובות...
https://www.knowingfaith.co.il/%D7%99%D7%A1%D7%95%...
לצפיה ב-'השקעה ללא פירות '
השקעה ללא פירות
20/10/2018 | 22:52
5
19
בשנה האחרונה החלטתי החלטה רצינית וחד-משמעית לקחת פרויקט לימודי בדרך לתעודה כדי למצוא עבודה נורמלית וקבועה.
לא עוד עבודות זמניות תמורת אפס שכר, לא עוד משמרות לילה, לא עוד לוט בערפל אלא יציבות כלכלית. במצב שלי לקבל החלטה כזו זה עניין לא פשוט בכלל בגלל הקושי הכלכלי והנפשי שמלווה אותי בקבלת החלטות ויישומן.
מדובר בפרויקט קשה ואינטנסיבי עם חומר רב שחייבים לשנן כל הזמן במהלך הלימודים, בכל הצורות המקובלות; שיעורי בית, עבודות, תרגולי כיתה, הכל. שאם לא כן - הכישלון כמעט מובטח.
אז השקעתי בו את כל מרצי כמו שלא השקעתי מעולם בשום דבר. סבלנותי, זיעתי, זמני, כספי.
לאחרונה קיבלנו בכיתה מבחנים משנים קודמות כדי לפתור במסגרת ההכנות למבחן הגדול בסוף החודש. עפ"י קושי המבחנים - יש לי ספק גדול אם אעבור את המבחן שיהיה. עם כל הביטחון שצברתי. החרדה יותר מתעצמת כשאני רואה לנגד עיניי את ההקרבה שלי.
מתקופת היסודי לימדו אותנו שמי שמשקיע מוציא תוצאות.
כל הזמן זה נשמע לנו כמו היגיון כללי מחייב. השקעה=פירות.
מה קורה כאשר להשקעה עצומה אין פירות? זה דבר לא רגיל, אבל למרות זאת אני כבר רואה את התמונה של האכזבה, ההתמוטטות, האשמה וההאשמות.
לצפיה ב-'לא ברור מדוע השאלה נשאלת דווקא בפורום הזה'
לא ברור מדוע השאלה נשאלת דווקא בפורום הזה
23/10/2018 | 11:10
12
לגבי מה שלימדו אותך ביסודי (השקעה= פירות), אז המשוואה הזו שגויה. אין לאף אחד מאיתנו ביטוח, או נוסחת קסם המבטיחה שאם נתנהג בצורה X נקבל Y.

הניסוח הנכון יותר היא אם השקעה -> הגדלת הסיכוי לפירות. יש מצבים בהם השקעה לא מניבה דבר, ולחילופין גם אנשים ללא השקעה שמגיעים להשגים. השקעה היא רק פרמטר אחד. יש דברים נוספים כגון כישרון, תזמון, יכולת לנתב את ההשקעה למקום הנכון (כדי לא לעבוד על ריק) ועוד.
לכן אם להשקעה אין פירות - מצב בהחלט אפשרי ולא חריג, צריך לשאול היכן הבעיה. אולי את לא משקיעה בצורה נכונה , אולי סתם חוסר מזל.

באופן כללי ההחלטה שלך ללמוד כדי להשיג עבודה מסודרת היא החלטה נכונה
לצפיה ב-'יש פה שני עניינים'
יש פה שני עניינים
24/10/2018 | 12:38
13
עניין אחד - האם לקחת על עצמך משימה שהיא מעבר לכוחותייך. 
את זה אני לא יודעת. ואם כן, זה בהחלט סיבה להשקעה שלא מניבה את הפירות שחלמנו עליהם.
אדם צריך לדעת לשער את כוחותיו. ומצוי מאוד שאדם שחי באווירה שפוסלת את אישיותו, יתקשה לשער את כוחותיו וידרוש מעצמו הרבה מעבר להם. 

עניין שני - ולדעתי החשוב ביותר - הוא הפחד מכישלון והנטייה לייאוש מוקדם.
האם כבר נכשלת במבחן? לא. אבל מרוב פחד להיכשל, את כבר "רואה" את התמונה...
מרוב הרגל של אכזבה והאשמות והכאב הנורא המתלווה לחיים כאלה, הנפש שלך מתגוננת מראש ע"י שהיא "מזמינה" בדמיונה ומכניסה לתודעתה את המוכר והידוע לה. 
זה כשלעצמו יכול לגרום לכישלון. 

כדאי להתגבר ולוותר על תחושת הכישלון לפני שהגענו לגשר (עברנו את המבחן בפועל). קשה להיות באי וודאות, אבל כדאי להתאמץ ולהסכים לחיות באי וודאות, עד שתעברי את המבחן, ובכל זאת להתמלא בתקווה ובאופטימיות, ולפחות בחוסר הסכמה להתייאש ולחשוב על כישלון.
צברת ביטחון, אינך צריכה להצטיין, רק לעבור. זו משימה שאפשר לעמוד בה. אולי כן, אולי לא, אבל כל עוד אינך יודעת, תתמקדי במחשבה על הכן ולא על הלא. 
חבל לבזבז את האנרגיה על החרדה המשתקת והמפריעה להצליח במבחן מלכתחילה. כדאי שכל האנרגיה תהיה מנותבת להצליח במבחן. לכן יעיל להתמלא בתקווה ובאופטימיות. 

איך? ע"י להאמין שעם כל המאמץ והרבה בקשה ותפילה, תצליחי לעבור (לא להצטיין, רק לעבור). 
ודבר נוסף - הרבה סבלנות ואורך רוח. אם חס ושלום נכשלת, יש מועד ב'. 
ובעיקר סבלנות לעצמך - אם זה מאוד קשה, אז סביר להיכשל (למשל, במקרה כמו מבחני לשכת עורכי הדין למתמחים, שמטרתם לא רק להעריך את מאמציך הרבים, אלא גם להקטין את כמות עורכי הדין העוברים את המבחן. כלומר מטרה שלא תלויה במאמציך). ולכן אין מה לכעוס על עצמך או לבקר את עצמך. 
אנשים שמבקרים אותך על כישלון במבחן קשה מאוד, הם חולים בנפשם ואינם מציאותיים. תשתדלי ללמוד לא להתייחס לדבריהם בחייך. 
לצפיה ב-'מה שלא יהיה'
מה שלא יהיה
27/10/2018 | 19:35
10
ההחלטה ללמוד היתה טובה, אם תכשל במבחן אז תדע מה הלאה.
יש המון אנשים טובים ומוכשרים שנכשלו במבחן, יש עוד מבחנים בחיים.
חשוב שנזכיר לעצמנו כלל חשוב ; פרופורציות,
ועדיין, נכון, זה לא פשוט להכשל,
ואפשרי עדיין שתצליח, תנסה לברר על מבנה המבחנים, אפשר לעשות סימנים כדי לזכור, תמיד יש איזה סימן שאפשר לעשות נראה לי.
כדי להתמודד טוב יותר עם רגשות מצוקה, מומלץ ללמוד אי אף טי, זו טכניקה די קצרה ויעילה לחיים, ובמיוחד לאנשים כמוך..
עיצה שהיא יותר למאמינים זה להתחזק בהודיה לה', חכמי העולם גם אומרים שזו עיצה נפלאה למשיכת שפע נפלא בכל תחום, אז יש את הספרים הנפלאים של הרב שלום ארוש ; אמרתי תודה ונושעתי, ו שעריו בתודה.
הצגתי לך עיצות מעולות,
כעת הבחירה שלך האם להתחיל לחיות ולהצליח.
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה לכם '
תודה לכם
09/11/2018 | 03:19
1
8
המבחן נעשה בשני חלקים (שני מושבים), החלק הראשון היה יחסית קל, והחלק השני היה קשה במיוחד. אני מקווה שעברתי, אם כי הסיכויים לא גבוהים במיוחד.
ה' יעזור. נתתי את כל כולי עם סיעתא דשמיא. אם ה' לא היה עוזר לי, לא הייתי בכלל מסוגלת לסיים את השנה הזו, בטח שלא לאלץ את עצמי לסחוט את כל כוחותיי למען זה. אני מקווה שמכלול המאמצים, והעזרה, יספיקו.
לגבי הבחירה מה ללמוד ומה לא - לא רציתי ללמוד את זה. למען האמת, לא רציתי ללמוד שום דבר. אם הייתי יכולה, הייתי חיה מהיד לפה עד יומי האחרון.
הסיבה שהלכתי ללמוד את המקצוע המסויים שלמדתי היא פשוט מאוד פרנסה.
וגם הייתי בתיכון מקצועי שזה היה למעשה אחד המקצועות המרכזיים שנדרשנו לבחור ללמוד במסגרת הלימודים. אז החלטתי להמשיך עם זה כדי שאוכל לומר שיש לי תעודה. ואם תהיה, היא גם תעזור מן הסתם.
לגבי הערכת הכוחות - זו ההערכה. לא מתחשק לי לעשות כלום. מצבור הכוח שלי, מבחינתי, מתחיל ומסתיים כאן. אך מאחר ולא מתחשק לי לעשות כלום, וזה לא מצב שיוביל אותי לאן שהוא, החלטתי לעשות גם בלי שיתחשק כי אין לי ברירה. 
זה קשה, זה מעייף, זה בלתי נסבל, זה מגעיל ממש כמו תרופה. אבל לוקחים כי חייבים. אין הרבה דברים שעושים לי טוב בחיים. מה שעושה טוב - הדיכאון אוכל מהר מאוד. אולי הדברים יקבלו תפנית מפתיעה, אולי הגישה הזו תשתנה בעתיד, אולי יקרה נס, אולי אבין יותר טוב. אולי ה' יחליט לתת לי יותר. יש לי תקווה.
ה' אוהב להיטיב? זה מה שאומרים. זה גם מתקבל על הדעת. אז או שההטבה עדיין לא הגיעה (אני זקוקה לה בסיטונאות) או שאני לא מצליחה לקבל אותה, כמו שיספרו למישהו בשפה זרה שהוא זכה בלוטו. אני מחכה.

לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה'
שיהיה בהצלחה
11/11/2018 | 12:30
5
ממליץ לך לאמץ את המשפט: התפללי כאילו הכל תלוי באלוהים, אך פעלי כאילו הכל תלוי רק בך.
חוץ מזה לגבי זה שאת מרגישה דיכאון - אולי כדאי שתפני לטיפול רפואי.
לצפיה ב-'הרבה פעמים בני נוער שואלים שאלות באמונה והם לא מקבלים מענה'
הרבה פעמים בני נוער שואלים שאלות באמונה והם לא מקבלים מענה
18/10/2018 | 19:41
3
26
הרבה פעמים בני נוער שואלים שאלות באמונה והם לא מקבלים מענה מתאים והם נשארים במבוכה-
לפני שנה הקמנו את מכון ידעיה שנועד ליצור משנה אמונית סדורה ורלוונטית.����
כתבנו יחד עם רבנים וחוקרים�� המומחים בתחומם מאמרים שנותנים תשובות לשאלות הכי "בוערות" ��של היהדות ולא התחמקנו מטענות האתאיזם, המדע והמחקר. 
ובשעה טובה העלינו את האתר 'לדעת להאמין' הכולל מאמרים רבים וסרטונים. ����
נשמח שתפיצו את הקישור וכמובן - מומלץ בחום!������
לצפיה ב-'אשריכם'
אשריכם
19/10/2018 | 13:24
11
יש גם את ההרצאות המאלפות של הרב חגי לונדין ביוטיוב
לצפיה ב-'תגיד'
תגיד
23/10/2018 | 16:06
1
13
זה פורום לשאול את הרב, או פורום מחב"ת?
לצפיה ב-'אין פה מפקח'
אין פה מפקח
27/10/2018 | 19:37
11
אגב, מומלץ לכל אדם לחזור בתשובה כדי לזכות לחיי נצח נפלאים יותר
לצפיה ב-'דיני אבלות'
דיני אבלות
13/10/2018 | 20:41
18
בחודש הראשון צריך לגדל זקן, האם גם צריך לגדל ציפורניים או אפשר לקצוץ?
לצפיה ב-'ברכה בריאות פרנסה אושר, זיווג ילדים'
ברכה בריאות פרנסה אושר, זיווג ילדים
23/09/2018 | 00:01
1
25
שלום רב בן דוד 
שמי נילי מיאלי 
שם בעלי משה תאחל לנו קודם בריאות 
ליאור מיכאלי, בני בע"ה יצליח בתואר 
ויתחתן בקרוב אמן עם זיווג הגון הרבה מזל
מיטל ביתי הצלחה בכל שתתחתן בקרוב עם זיווג הגון וטוב עם הרבה מזל אושר 
אמן שהבית שלי יתמלא ברבה אושר ושמחה עם הרבה פרנסה טובה אמן 
לצפיה ב-'מאחל לך את כל מה שאת מאחלת לעצמך'
מאחל לך את כל מה שאת מאחלת לעצמך
23/09/2018 | 09:57
13
חג שמח
לצפיה ב-'אלוהים מתכוון להשמיד את העולם במבול. הוא מורה לנח לבנות תיבה'
אלוהים מתכוון להשמיד את העולם במבול. הוא מורה לנח לבנות תיבה
19/09/2018 | 18:00
3
43
(בראשית ו' 9-14) אלה תולדת נח: נח איש צדיק תמים היה בדרתיו. את־האלהים התהלך־נח. ויולד נח שלשה בנים: את־שם את־חם ואת יפת. ותשחת הארץ לפני האלהים, ותמלא הארץ חמס. וירא אלהים את־הארץ, והנה נשחתה, כי־השחית כל־בשר את־דרכו על־הארץ. ויאמר אלהים לנח: "קץ כל־בשר בא לפני, כי־מלאה הארץ חמס מפניהם, והנני משחיתם את־הארץ. עשה לך תבת עצי־גֹפר. קנים תעשה את־התבה, וכפרת אֹתה מבית ומחוץ בכפר.
לצפיה ב-'נוח שכח לקחת את הקנגורו'
נוח שכח לקחת את הקנגורו
19/09/2018 | 21:38
21
בכל זאת הקנגורו שרד, איך זה יכול להיות?
לצפיה ב-'לנוח היו גם ארבע בנות שלא הוזכרו בתנ"ך'
לנוח היו גם ארבע בנות שלא הוזכרו בתנ"ך
20/09/2018 | 15:27
1
30
ומהן יצאו עמים שלא הוזכרו בתנ"ך, רשימה חלקית: Native Americans, תושבי איים באוקיאנוס השקט, תושבי מדגסקר, קלטים, מונגולים, תאים, נורדים, ילידים אוסטראלים, פולינזים ועוד.
לצפיה ב-'מניין לך כל זה ?'
מניין לך כל זה ?
25/09/2018 | 15:06
7
לצפיה ב-'הפעלת מכשירי חשמל ביום כיפור'
הפעלת מכשירי חשמל ביום כיפור
20/09/2018 | 10:00
5
34
צמתי ביום כיפור, אבל הפעלתי את המזגן וקצת השתמשתי בטלפון הנייד.
אלוקים יסלח לי על זה?
לצפיה ב-'נראה אם תמות במהלך השנה הקרובה'
נראה אם תמות במהלך השנה הקרובה
20/09/2018 | 12:39
7
לצפיה ב-'לא, מסיבה פשוטה, במידה בה אדם מודד מודדים לו'
לא, מסיבה פשוטה, במידה בה אדם מודד מודדים לו
20/09/2018 | 14:58
21
מכיוון שאתה לא היית סולח למי שעשה כך גם אלוהים לא יסלח לך על שעשית כך. לו היית מוחל היית יודע שאלוהים מחל לך ולא היית שואל את השאלה הזו. חבל.

יום כיפור נועד לחשבון נפש ועבודה על המידות, חבל שלא לימדת עצמך לסלוח ובגלל זה תענש.

יום כיפור מכפר בין אדם למקום אך התנאי לכפרה הוא שמבקש מחילה מוחל על כבודו ומכיוון שלא כך עשית לא נמחל לך.
לצפיה ב-'ודאי'
ודאי
25/09/2018 | 15:04
13
אם רק תחזור בתשובה על כך,
תשובה זה גם התכווננות לדרך התורה, כלומר ; לתכנן איך להתנהג טוב יותר ונכון יותר, וכן לקבוע עיתים לתורה, כדי לדעת ולהבין את התורה
לצפיה ב-'כן, סלחתי. '
כן, סלחתי.
26/09/2018 | 16:57
1
17
מצטער שאני עונה רק עכשיו, הייתי עסוק. חתימות, אתה יודע.....
גם לי היה חם, וגם אני הדלקתי את המזגן. גם אני השתמשתי בטלפון, התקשרתי לגבריאל. 
לצפיה ב-'פרייאר, אני במקומך לא הייתי מוותר!'
פרייאר, אני במקומך לא הייתי מוותר!
30/09/2018 | 08:17
13
אני אומר- תכנס בו.
(מצטער שאני עונה רק עכשיו, הייתי בסיני )
לצפיה ב-'למה בירושלים צמים כרבע שעה יותר?'
למה בירושלים צמים כרבע שעה יותר?
19/09/2018 | 19:38
4
25
(לייתר דיוק, 13 דק' יותר)
לצפיה ב-'כי בירושלים אוכלים יותר'
כי בירושלים אוכלים יותר
19/09/2018 | 21:35
21
לכן זה מתאזן.
לצפיה ב-'היות ויש חילוקי מנהגים'
היות ויש חילוקי מנהגים
25/09/2018 | 14:56
2
20
מתי מקבלים שבת וחג, ושקיעת השמש היא טיפה שונה
לצפיה ב-'שקיעת השמש לא רלוונטית, כי היא תהיה אותו דבר גם ביום למחרת'
שקיעת השמש לא רלוונטית, כי היא תהיה אותו דבר גם ביום למחרת
25/09/2018 | 16:19
5
לצפיה ב-'עדיף שלא תגיב ללא ליווי מבוגר'
עדיף שלא תגיב ללא ליווי מבוגר
26/09/2018 | 10:40
5
לצפיה ב-'סליחה לפני יום כיפור - שאלה'
סליחה לפני יום כיפור - שאלה
16/09/2018 | 22:41
15
106
היו אנשים שהתייחסו אליי לא יפה ולא כיבדו. הגנתי על עצמי והם עפו מאותם מסגרות שהיינו יחד. אני לא קיבלתי סליחה מהם והם גם לא אנשים של דת, סליחות ויום כיפור. אני גם לא צריך את הסליחה שלהם המשכתי הלאה. בגלל שאין מחילה בין פגיעה באדם לחברו מלבד שהאדם מוחל ובגלל שאני רוצה כפרת עוונות ולצאת זכאי ביום כיפור: האם אני צריך להתנצל, להסתכן באי סליחה ופגיעה חזרה כלפיי למרות שאני זה הצד שלא כיבדו אותו? כלומר, יכול להיות שהעניין שהגנתי על כבודי פגע בהם ואני צריך לכופף את הראש ולבקש סליחה כדי שיהיה לי סיכויים טובים ביום הדין?
לצפיה ב-'מסתבר שככה'
מסתבר שככה
17/09/2018 | 21:15
51
הבן אדם אכן פגע בך, ואז פגעת בו והעפת אותו מהמסגרת ללא אישור של רב שיודע דעת תורה, לכאורה העונש היה יותר חמור מהפגיעה שלהם בך, על כל פנים - ככה הם עשויים לחשוב.
אז חובה/מומלץ שתפייס אותם, תקנה להם מתנה או תדבר על לבם או שתכתוב להם שאתה מצטער על מה שהיה, ושיכולת לשוחח אתם ולהגיע להבנות, ואם הם צריכים עזרה בעתיד תיהיה מוכן לעזור להם אם זה יהיה אפשרי.
יש עניין לפייס, אין עניין לצאת ידי חובה לבקש סליחה ועוד פעם לעורר את האיבה מחדש.
אז תקבל על עצמך בקבלה מליאה שבהזדמנות הראשונה תפייס את כל מי שנפגע.
אני לא רב.
אני תלמיד.
וזה מה שנראה לי
לצפיה ב-'את דינך קובע אם סלחו לך ולא אם אתה סלחת'
את דינך קובע אם סלחו לך ולא אם אתה סלחת
18/09/2018 | 06:05
47
אם סלחו לך גם אלוהים סלח (על אותם דברים) ואם לא סלחו תתן את הדין. אם סלחת למי שלא סלח לך תתן את הדין בכל זאת. אין יום הכיפורים מכפר על בין אדם לחברו אלא רק הסליחה של החבר.
לצפיה ב-'לא הבנתי.'
לא הבנתי.
18/09/2018 | 08:54
12
52
אם הם לא אנשי דת של סליחות ויום כיפור, אז למה לבקש מהם סליחה, למרות שהם אלה שפגעו בך? אבל אם הדבר יושב על מצפונך ולא נוח לך עם זה, אז כדאי ליצור איתם קשר. אבל ככה, מה לך ולהם?
גמר חתימה טובה.
לצפיה ב-'מי שלא מבקש סליחה לא נמחל לו'
מי שלא מבקש סליחה לא נמחל לו
18/09/2018 | 15:24
43
אבל "נחמד" מצידך לנסות להוביל אותו לגיהנום.
לצפיה ב-'לא הבנת כי את טפשה'
לא הבנת כי את טפשה
19/09/2018 | 21:02
10
25
מה הקשר אם הם לא אנשי סליחות ויום כיפור? אם פוגעים במישהו וודאי שצריך לבקש מחילה. הוא לא צריך להיות אפילו יהודי. 
לצפיה ב-'מי שמדבר.'
מי שמדבר.
20/09/2018 | 06:16
9
21
הוא הצד הנפגע לא הפוגע. אולי תקרא קודם לפני שאתה מקלל? אפשר גם לענות יפה להדיוט בלי להעליב. וזה עוד בימי סליחות.

ואני חשבתי בני עליון כולכם...
לצפיה ב-'מסתבר שעדיין לא הבנת'
מסתבר שעדיין לא הבנת
20/09/2018 | 07:58
7
16
הוא טוען שכיוון שנפגע בהם הוא גם פגע בהם. ולא קיללתי אותך אלא ציינתי עובדה לא משמחת.
וגם אם היה הצד הנפגע בלבד, זה ממש לא משנה אם הם אנשים של סליחות/יום כיפור/דתיים/ יהודים, כי אז התשובה הייתה שלא לא צריך להתנצל וזהו. בכל מקרה הערתך מטופשת ובלתי רלוונטית בעליל.
לצפיה ב-'גם אתה טפש מטופש כי אתה ל מבין דבר בסיסי.'
גם אתה טפש מטופש כי אתה ל מבין דבר בסיסי.
20/09/2018 | 08:35
6
27
אתה הלבנת את פני ברבים. ועל כך נאמר 'המלבין את פני חברו' וכו. יכולת פשוט להסביר שאני טועה.
ובאשר לרלוונטיות, הפורום הזה לא רלוונטי לחלוטין. אולי כדאי לסגור אותו, כי לא בני תורה עונים על השאלות אלא ערב רב .
לצפיה ב-'את לא חברתי ובטח לא חברי'
את לא חברתי ובטח לא חברי
20/09/2018 | 11:14
13
הגעת להכרה לגבי טעותך, יש בכך התקדמות. אבל שוב את מצטטת משפט שאינו רלוונטי המעיד על חוסר הבנה. את אולי יכולה לטעון שאני רשע, אבל בוודאי שלא טפש מטופש. ולאבא שלי באמת לא קוראים תורה.
המשך יום מקסים
לצפיה ב-'שימי מייק אפ בצבע הרצוי ופנייך יהיו בגוון שבחרת'
שימי מייק אפ בצבע הרצוי ופנייך יהיו בגוון שבחרת
20/09/2018 | 15:03
12
זה די פשוט.

אגב, פנייך לא הולבנו ע"פ ההגדרה ההלכתית של העניין מכיוון שאף אחד כאן לא יודע מי את באמת וגם את לא מכירה כאן אף אחד. את סתם פרובוקטורית.
לצפיה ב-'כמובן שהפורום לא ימשיך להתנהל ולהופיע בצורה כזו'
כמובן שהפורום לא ימשיך להתנהל ולהופיע בצורה כזו
21/09/2018 | 16:16
3
30
הבעיה של חוסר הניהול והשתרבבות הערב רב הזו (מאוד לאחרונה), תתברר ותטופל כמובן, בהקדם האפשרי. 
לצפיה ב-'תודה רבה וחג שמח '
תודה רבה וחג שמח
22/09/2018 | 22:28
2
לצפיה ב-'מתי תטופל?'
מתי תטופל?
12/10/2018 | 00:56
1
14
יש פה אנשים שחסמתי אותם כדי לא לראות פוסטים שלהם אבל משום מה הם ממשיכים לצוץ. יש לך מושג איך החסימה הזו של תפוז עובדת?
לצפיה ב-'עכשיו'
עכשיו
15/10/2018 | 15:44
3
לצפיה ב-'את כנראה שגית נהורה'
את כנראה שגית נהורה
20/09/2018 | 15:01
20
כי מה שאת טוענת שונה לגמרי ממה שנכתב בהודעה הפותחת את השרשור, מי שהקריא לך בלבל אותך. 
לצפיה ב-'מה ההלכה אומרת על גניבת ארכיון הגרעין מאיראן?'
מה ההלכה אומרת על גניבת ארכיון הגרעין מאיראן?
13/09/2018 | 00:11
3
28
שלום,

סיפרתי למישהי דתיה (שלא שומעת וקוראת הרבה חדשות) על מבצע גניבת ארכיון הגרעין מאיראן (אני מקווה שכולם מכירים את הסיפור ) ותגובתה המיידית הייתה "אבל אסור לגנוב!".

הופתעתי מתשובתה ולא ממש ידעתי מה לענות לה באותו הרגע, מה דעתכם? הרי כתוב במפורש בתורה "לא תגנוב", איך זה מסתדר עם המבצע שלנו באיראן? האם לפי התורה וההלכה היינו אמורים פשוט לוותר עליו?
לצפיה ב-'דעתנו שהיא טפשה. נתק עימה קשר'
דעתנו שהיא טפשה. נתק עימה קשר
14/09/2018 | 00:10
7
לצפיה ב-'כתובים עוד שני דברים.'
כתובים עוד שני דברים.
14/09/2018 | 12:20
24
הקם להרגך השכם להרגו.
בתחבולות תעשה לך מלחמה. 
לצפיה ב-'הכל כתוב בתורה'
הכל כתוב בתורה
18/09/2018 | 15:32
18
גניבת ארכיון הגרעין מאיראן מוצפנת בדילוגים. קנה לה דלגית ודלגו ביחד לאיראן, כשתגיעו פצחו גרעינים.
לצפיה ב-'הוצאת כתובה'
הוצאת כתובה
11/09/2018 | 14:45
2
29
שלום לך :
ברצוני להתחתן בשנית, בפעם הראשונה לפני שהתחתנתי נדרשתי להוציא אישור יהדות וכך עשיתי.
התחתנתי והתגרשתי ברבנות כפי שכתוב ,
וכך גם המיעודת נוכחית.
עדים חתמו אלה שעכשיו מבקשים ממני להביא אישור שאני לא כהן ,למרות שברור שאני לא כהן, ובנוסף לחתום אחרי 6 שנים שהילדים שלנו הם שלנו!!!!
א) אשמח לדעת איך אני עושה זאת מהר
ב) זאת חוצפה לשמה מה שעושים לאנשים על מנת להוציא מהם כספים מיותרים!!!!
גועל נפש זו המילה.....וחבל שהחלטתי להתחתן שוב דרך הרבנות כדת משה וישראל.
לצפיה ב-'שאלתך אינה ברורה'
שאלתך אינה ברורה
14/09/2018 | 00:08
23
מה הכוונה חבל שהחלטת להתחתן שוב? 
עדיין לא התחתנת , ואין שום חוק שמחייב אותך לעשות כן.
ואין שום סיבה הגיונית המחייבת אותך להתחתן מעבר לטעם ההלכתי , אבל אם ממילא אתה מביע סלידה מחתונה כדת משה וישראל, הרי שטעם זה לא אמור לעניין אותך.

לצפיה ב-'למה לא הבנת את המסר?'
למה לא הבנת את המסר?
18/09/2018 | 15:27
22
מצא דרך אחרת להתחתן, דרך שתתאים לך יותר. אמור לבת זוגך שאינך מוכן לפרנס מושחתים ואם לא יתאים לה אז היא לא בשבילך.
לצפיה ב-'דרך החיים | עבודתו של אלוהים, טבעו של אלוהים ואלוהים עצמו ב''
דרך החיים | עבודתו של אלוהים, טבעו של אלוהים ואלוהים עצמו ב'
11/09/2018 | 11:53
2
27
דרך החיים | עבודתו של אלוהים, טבעו של אלוהים ואלוהים עצמו ב' חלק 4 - המשך
דבריו של אלוהים בסרט זה הם מתוך הספר 'המשך הדבר מופיע בבשר'. תוכנו של סרט זה:
הגינותו הבלתי מעורערת של איוב מביישת את השטן וגורמת לו לנוס בבהלה
אהבת איוב לדרכו של אלוהים מתעלה על הכל
במהלך סבל רב, איוב מבין באמת את דאגתו של אלוהים לאנושות
ביטוי נוסף של יראת איוב את אלוהים והישמרותו מרע הוא האופן שבו הוא הילל את שמו של יהוה בכל
הדברים הרבים שבני האדם לא מבינים לגבי איוב
איוב מקלל את יום היוולדו מכיוון שאינו רוצה לגרום כאב לאלוהים
איוב מביס את השטן והופך לאדם אמיתי בעיני אלוהים
לצפיה ב-'איוב נקרא במקור יובב מכיוון שהיה ידוע מראש שעתיד היה ליבב'
איוב נקרא במקור יובב מכיוון שהיה ידוע מראש שעתיד היה ליבב
18/09/2018 | 07:03
24
משום מה הושמט מהספר חברו שמשון (לא הגיבור, שמשון אחר) וגם שירי קרן הפוך שמעולם לא נמצאו.
לצפיה ב-'לפני שנה הקמנו את מכון ידעיה שנועד ליצור משנה אמונית סדורה ו'
לפני שנה הקמנו את מכון ידעיה שנועד ליצור משנה אמונית סדורה ו
06/11/2018 | 10:22
3
כתבנו יחד עם רבנים וחוקרים�� המומחים בתחומם מאמרים שנותנים תשובות לשאלות הכי "בוערות" ��של היהדות ולא התחמקנו מטענות האתאיזם, המדע והמחקר.

לצפיה ב-'דרך החיים | עבודתו של אלוהים, טבעו של אלוהים ואלוהים עצמו ב''
דרך החיים | עבודתו של אלוהים, טבעו של אלוהים ואלוהים עצמו ב'
11/09/2018 | 11:53
2
17
דרך החיים | עבודתו של אלוהים, טבעו של אלוהים ואלוהים עצמו ב' חלק 4 - המשך
דבריו של אלוהים בסרט זה הם מתוך הספר 'המשך הדבר מופיע בבשר'. תוכנו של סרט זה:
הגינותו הבלתי מעורערת של איוב מביישת את השטן וגורמת לו לנוס בבהלה
אהבת איוב לדרכו של אלוהים מתעלה על הכל
במהלך סבל רב, איוב מבין באמת את דאגתו של אלוהים לאנושות
ביטוי נוסף של יראת איוב את אלוהים והישמרותו מרע הוא האופן שבו הוא הילל את שמו של יהוה בכל
הדברים הרבים שבני האדם לא מבינים לגבי איוב
איוב מקלל את יום היוולדו מכיוון שאינו רוצה לגרום כאב לאלוהים
איוב מביס את השטן והופך לאדם אמיתי בעיני אלוהים
לצפיה ב-'שני חברים הלכו בדרך בים בם בום'
שני חברים הלכו בדרך בים בם בום
18/09/2018 | 16:23
26
לאחד קראו חיים ואחד קיבל מכה בברך. לזה שקיבל מכה בברך קראו שי דוידוביץ' והוא שינה רשמית את שמו ל"אל והים" כי לא אפשרו לו לשנות את שמו ל"אלוהים". טבעו של אלוהים לגרום לשי דוידוביץ' לקבל מכה בברך. איוב היה הוגן והטיל עוגן, הוא התגלגל בג'ק ספארו ומי יודע היכן הוא כעת. לשטן היה סרטן בפרוסטטה ולכן כאב לו להשתין. השטן הוא עכבר כי אללה הוא אכבר, כך אמר אכבר לבירבאל. בלהה דרכה לעכבר על הזנב ושרה לו "עכבר עכבר נוס נוס נוס" ונס בבהלה עם מטען חבלה שקיבל מהחיזבאללה. אהבת איוב לדוב הצהוב שפגש ברחוב לא עברה טוב. לא דרכו של אלוהים השפיעה על איוב אלא זו של השטן הקטן לו הרשה אלוהים להתעלל באיוב ולכן את בניו טרף דוב צהוב.  איוב הלך בתעלה ופגש בנמלה עצלה שבחליל חיללה בשבת, אך הוא צעק והתעלה על הקול (של הנמלה), לא חוכמה. במהלך הסבל ביקשה מאיוב אשתו שילך לזרוק את הזבל ואז הוא סיפר לה על קין והבל. אלוהים דאג לדואג האדומי והכין לו דג שהלך לאכול עם בן בג בג ההאקר הראשון בהיסטוריה אבל היה לו באג בDebug. איוב היה מבית הלל ולכן כל פעם שיצא החוצה ירד עליו גשם מבית שמאי כי דלי שפך עליו שמעיה מהשמיים וגשם הערבי מהכותל המערבי. איוב ירא כי לא שתה בירה וכל העולם כולו גשר צר מאוד שמתנדנד. הוא נשמר מברע מלך סדום אך לא מברשע מלך עמורה שצבט אותו בתחת וקרא למורה ואז נפל למהמורה. בני האדם לא מבינים על יובב שתמיד נגרר אחר שמשון אך חתול עיוור לא יכול לתפוס ברווזה יפאנית שמסתתרת מתחת לכיפה של בובה העשויה מעץ אורן. יובב קילל את יום היוולדו כי זה סבל רב להיות חתול עיוור.
איוב לא הביס את השטן - http://v.mzemer.com/watch.php?vid=b8c11c269 , זה קרה הרבה אחרי איוב
לצפיה ב-'לפני שנה הקמנו את מכון ידעיה שנועד ליצור משנה אמונית סדורה ו'
לפני שנה הקמנו את מכון ידעיה שנועד ליצור משנה אמונית סדורה ו
06/11/2018 | 10:22
2

לצפיה ב-'קריאת תהילים לאחר שבעה (פטירת אב)'
קריאת תהילים לאחר שבעה (פטירת אב)
05/09/2018 | 12:21
2
24
כבוד הרב שלום רב,
לצערי הרב, אבי הלך לעולמו שבוע שעבר.
סיימנו אתמול את השבעה ולאחריה קיימתי טהרה במקווה.

האם מותר לי להמשיך לקרוא תהילים בעוד שהנני נמצאת בשנת אבל? או שאצטרך לחכות לתום ה30 ימים?

אודה למענך החשוב, וכן אשמח מאוד שהרב עצמו הוא זה שיענה לי, היות ואסתפק ואסתמך בתשובתו בלבד. 

תודה רבה.
דנה.
לצפיה ב-'הרב לא נמצא כאן'
הרב לא נמצא כאן
09/09/2018 | 14:23
1
26
אפשר לקרא תהילים גם בתשעה באב.
שלא תדעי צער,
כתיבה וחתימה טובה,
שנה טובה ומבורכת
לצפיה ב-'אין כאן רב ומעולם לא היה'
אין כאן רב ומעולם לא היה
18/09/2018 | 06:57
24
מנהל הפורום אינו רב.
לצפיה ב-'רב צדיק נשאל האם מותר לחבוש פאה נכרית?'
רב צדיק נשאל האם מותר לחבוש פאה נכרית?
24/08/2018 | 10:34
3
34
הנה התשובה המדהימה שהוא ענה

(הלינק ליהודים בלבד. לא לגויים או לכאלו שאוהבים להתנהג כגויים)
לצפיה ב-'תודה על הקישור'
תודה על הקישור
24/08/2018 | 15:04
24
רק לצערי אין לי פנאי להכנס אליו כרגע. אולי לקראת 8-9 בערב
לצפיה ב-'פיאה נכרית מותרת'
פיאה נכרית מותרת
25/08/2018 | 23:58
33
וכך מבואר בספר עוז והדר לבושה, הספר קיבל הסכמות מהרבנים הכי חשובים בעבר ובהוה
לצפיה ב-'קליט צודק, מותר חד משמעית'
קליט צודק, מותר חד משמעית
18/09/2018 | 06:10
7
לצפיה ב-'מוזיקה ישראלית 'הריבון על הכול' | סרט דוקומנטרי'
מוזיקה ישראלית 'הריבון על הכול' | סרט דוקומנטרי
23/08/2018 | 13:11
2
20
מוזיקה ישראלית 'הריבון על הכול' | סרט דוקומנטרי במרחבים העצומים של היקום, כל הגופים השמיימיים נעים בדיוק בתוך מסלוליהם. תחת השמיים, כל ההרים, הנהרות והנחלים ממוקמים בגבולותיהם וכל הברואים חיים ומתרבים במהלך ארבע העונות על פי חוקי החיים... הכול מתוכנן בצורה כה מעולה – האם קיים אל אדיר המסדיר ומושל בכל אלה? מאז באנו אל העולם בבכי, התחלנו למלא תפקידים שונים בחיים. אנו עוברים מלידה לזקנה, אל חולי ואל מוות; אנו נעים בין עליצות ליגון... מאין באמת באה האנושות ולאן באמת נלך? מי מושל בגורלנו? מימי קדם ועד העידן המודרני, אומות גדולות עלו, שושלות באו והלכו וארצות ועמים שגשגו וגוועו במהלך היסטוריה רבת תהפוכות... בדיוק כמו חוקי הטבע, חוקי התפתחותה של האנושות כוללים תעלומות רבות מספור. האם ברצונך לדעת את פשרן? סרט התעודה "הריבון על הכול" ינחה אותך אל שורש העניין ויגלה לך את פשרן של כל התעלומות!

לצפיה ב-'כן, בטח....'
כן, בטח....
23/08/2018 | 16:05
3
לצפיה ב-'זה לא דוקו, זה לוקו'
זה לא דוקו, זה לוקו
18/09/2018 | 15:55
18
הישן עוד יקום, לגופים נעים ועל הלול הטילו מס ולו לא נעים. לשמיים יש תחת, להרים יש קול, נחילים של נמלים נשטפים בנחלים ונוהרים לנהרות. מגבילים גווילים בגבולותיהם. ברואים מברברים חולים ובריאים. ארבע העונות נשמעות רק לויואלדי וחיים יסדר חוקים. אדיר מילר אינו אל למרות ששמו מתחרז עם מסדיר, משה לא מושל כי לא ידע לבשל.  יובב בא אל העולם בבכי ונדחה מדחי אל דחי. פיקודים באו למלא תפקידים כי הפריעו להם הפקידים. עובקים מלידה ישר לזקנה ולא מספיקים להיות צעירים ולכן מצטערים. מזקנה מגיעים אל חולי וילדים לעולם אינם חולים אלא רק בימי חול ורק אם הם אוכלים חול. המוות לא נעים כי אינו עולץ, כל היגון באשמת דגון כמו שכמוש כומש ונכמש. האנושות באה מאנוש ומי שלא כואב לו הראש כמו לאחשוורוש העכברוש. מפעל הפיס מושל בגורל ועולים בהגרלה אלה שיפשטו רגל אחר זכייתם. עידן קדם פרימיטיבי ופרד קדמוני מודרני. בני קדוש מקבל מאחורה וגר בקדימה. האומות שהלכו חסרו ברגים, כי מה שווה אום בלי בורג? מה בין שושלת לצוצלת? גם תור בא ותור הולך ולא עומד בתור. ארצות רצות ועמים רקדו ריקודי עמבה. פרוספר שגשג וגבע גווע המהלך ההיסטריה וזו ההיסטוריה. רבאט התהפכה. ספור עד שבע ודקלם את חוקי הטבע. האנושות התפתחה עם חוקים לא בדוקים ועלמות נעלמות פתרו תעלומות את ספור לא מצאו עד היום ולכן קרא לספורנו שיעזור. הפשרן ידע את פשרן כי שחה במים פושרים. סרט התעודה לא קיבל תעודה ולכן גרם להרבה תהודה. הריבון לא נגמל מהבונבון ולכן קיבל כאב שיניים. כולו כולו מבטיחים, פקה פקה מדברים ומנחים אל שורש של ריבוע. מעניין לעניין באותו עניין מתגלגלים הגלגלים של המכונית של פרד קדמוני, בלי מנוע אך עם מניע, הוא גילה שכשהגלים מתחזקים החזקים מתגלים ואף אחד לא גילה לגילה. הפשרן לא גילה את פשר הקשר בין הבירה לנשר ונעלם מן העולם לפני שחיפשו אותו כולם. תם ונשלם.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

איתן שמואל יועד - נומרולוג
איתן שמואל יועד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו