לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1276012,760 עוקבים אודות עסקים

פורום לשאול את הרב

בס"ד,שלום וברוכים הבאים לפורום "לשאול את הרב".מנהל הפורום הינו בן תורה ואיש הלכה, אך אינו רב על פי החוק הישראלי. (היינו, מוסמך להוראה ע"י רבנים גדולים אך לא ע"י מועצת הרבנות הראשית)ואולם, כל שאלה שתשאל תקבל תשובה לאחר התיעצות עם רב - מורה הוראה.גם למי שאינו שומר תורה ומצוות, מזדמנות שאלות הלכתיות באירועים שונים, כמו: ימי שמחה, ולהבדיל - ימי אבל. בחגים, ובהזדמנויות שונות.פורום זה מיועד להענקת עזרה וייעוץ עפ"י ההלכה ברוח היהדות והמסורת לכל השואלים דבר הלכה.תשובות המגיעות מבעלי דיעות המנוגדים לתורה, וודאי שאין מקומן כאן.כל הנכנס בשערי פורום זה, מצפה לקבל תשובת רב. ולא משהו אחר.כל דיון בכל נושא, הוא מבורך. ואדרבה...אך כל דיון בפורום המתאים לו.שאלות בנושאים "שבינו לבינה" הצניעות יפה להם ומקומם במערכת המסרים.לפורום זה באים ´לשאול. אכן לשאול את הרב.רבנים או ייצוג להם כבר נמצאים כאן בפורום.ובכל מקרה כל ´רב´ חדש ברוך הבא.ובנוסף, הפורום לא נועד לוויכוח על אודות ההלכה, כי אם לספק מענה הלכתי טהור - על בסיס ספרי ההלכה, ופוסקים מורי הוראה.הודעות שמטרתן וויכוח או התנצחות - צר לי, אך ימחקו.עומד לשרותכם בשמחה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לשאול את הרב

בס"ד,שלום וברוכים הבאים לפורום "לשאול את הרב".מנהל הפורום הינו בן תורה ואיש הלכה, אך אינו רב על פי החוק הישראלי. (היינו, מוסמך להוראה ע"י רבנים גדולים אך לא ע"י מועצת הרבנות הראשית)ואולם, כל שאלה שתשאל תקבל תשובה לאחר התיעצות עם רב - מורה הוראה.גם למי שאינו שומר תורה ומצוות, מזדמנות שאלות הלכתיות באירועים שונים, כמו: ימי שמחה, ולהבדיל - ימי אבל. בחגים, ובהזדמנויות שונות.פורום זה מיועד להענקת עזרה וייעוץ עפ"י ההלכה ברוח היהדות והמסורת לכל השואלים דבר הלכה.תשובות המגיעות מבעלי דיעות המנוגדים לתורה, וודאי שאין מקומן כאן.כל הנכנס בשערי פורום זה, מצפה לקבל תשובת רב. ולא משהו אחר.כל דיון בכל נושא, הוא מבורך. ואדרבה...אך כל דיון בפורום המתאים לו.שאלות בנושאים "שבינו לבינה" הצניעות יפה להם ומקומם במערכת המסרים.לפורום זה באים ´לשאול. אכן לשאול את הרב.רבנים או ייצוג להם כבר נמצאים כאן בפורום.ובכל מקרה כל ´רב´ חדש ברוך הבא.ובנוסף, הפורום לא נועד לוויכוח על אודות ההלכה, כי אם לספק מענה הלכתי טהור - על בסיס ספרי ההלכה, ופוסקים מורי הוראה.הודעות שמטרתן וויכוח או התנצחות - צר לי, אך ימחקו.עומד לשרותכם בשמחה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'האם מותר לשים ברכת הבית בחדר שינה?'
האם מותר לשים ברכת הבית בחדר שינה?
16/04/2018 | 19:12
1
6
לצפיה ב-'כן'
כן
18/04/2018 | 10:54
8
לצפיה ב-'שימוש שגוי במחבת'
שימוש שגוי במחבת
05/04/2018 | 14:15
17
חג שמח לכולם!
בעוונותיי, מחבת שלא היתה מסומנת אצלי ושימשה בפסח שעבר לבשר, נעשה בה שימוש בפסח הזה להכנת מאכלי חלב.
מה הדין עכשיו עם המחבת הזה?
ובאופן כללי, האם יש "כלל" כזה ששנה ללא שימוש בכלי כלשהו,  "מכשיר" את הכלי לכל סוג של שימוש? מישהו אמר לי את זה פעם...
לצפיה ב-'עניין המסתננים'
עניין המסתננים
04/04/2018 | 22:00
1
17
על רקע כל הרעש סביב עניין המסתננים לישראל, עוד לא נתקלתי במישהו, או במאמר כלשהו, שמתייחס לסוגיה בעיניים הלכתיות.
ארחיב בשאלות:
1. מה הגישה של היהדות כלפי אדם לא יהודי שחדר לשטח מדינת ישראל שלא כחוק (גנב גבול, מסתנן, פולש וכו') ?
2. מהי אותה גישה לגבי אותו אדם בדיוק אם הוא מהגר עבודה?
3. או פליט?
4. אם החלטות הממשלה כלפי מסתננים אלו הם כאין וכאפס לעומת החלטות של בג"צ שקושרות את ידי הממשלה, היכן ההשגחה הפרטית פה? ברור שלקב"ה יש תכנית עבורנו בהקשר למסתננים (אני מקווה שתכנית טובה ולא עוד טרגדיה כלשהי) אבל כל עוד הם כאן, נגרם נזק וסבל רב לאוכלוסיות שהם חיים בתוכן (בדרום תל-אביב ובאילת, למשל).
לצפיה ב-'אני מתאר לעצמי שדנים'
אני מתאר לעצמי שדנים
13/04/2018 | 18:15
7
על כך באתר תחומין.
תוכניתו של בורא עולם שהרשות נטויה בתוך עולם של הסתר חלקי, והתגמול יהיה לעתיד לבוא
לצפיה ב-'בחול המועד מותר להשתמש במהדק/שדכן סיכות '
בחול המועד מותר להשתמש במהדק/שדכן סיכות
02/04/2018 | 19:24
3
14
כוונתי להדק/ להצמיד את הניירות בהידוק וזה שלא לצורך חול המועד סתם בשביל לסדר ניירת שמפריעה לי.
קראתי באתר ישיבה שבשבת זה מלאכה דאורייתא. אבל אין איזכור בכל המרשתת לנושא חול המועד. אודה לעונים.
לצפיה ב-'בבקשה תגידי שלא שאלת ברצינות'
בבקשה תגידי שלא שאלת ברצינות
02/04/2018 | 21:48
2
19
גם אם זה נחשב מלאכה, את יודעת שמותר לעבוד בחול המועד נכון?
תחשבי על המלים חול המועד. ו חול זה לא שבת

לצפיה ב-'השאלה רצינית מאוד'
השאלה רצינית מאוד
03/04/2018 | 17:33
1
21
למה לענות כשלא יודעים הלכה?

אין לבזות את חול המועד, ואי אפשר לעשות כל מלאכה.
לא הולכים לעבודה בחול המועד, אלא אם אין ברירה ומחייבים אותך. 
לא כותבים אם לא צריך (ומה שצריך, יש שנוהגים לכתוב רק בשינוי).
לא מדפיסים במדפסת.
אפילו להקליד במקלדת יש בהחלט שאלה אם מותר או לא.

מותר לעשות מלאכת דבר האבד. 
השאלה היא אם מותר לעשות סדר בניירת שלא לצורך חול המועד, וזו בהחלט שאלה.
אני לא יודעת לענות עליה.
אבל לפחות אני יודעת שאני לא יודעת לענות...
לצפיה ב-'השאלה מאוד לא רצינית'
השאלה מאוד לא רצינית
04/04/2018 | 20:27
16
והתשובה שלך אפילו יותר מטומטמת מהשאלה.

לצפיה ב-'האם מותר לראות תוכניות אוכל עם חמץ בפסח?'
האם מותר לראות תוכניות אוכל עם חמץ בפסח?
29/03/2018 | 18:49
5
26
תוכניות אוכל מחו"ל עם חמץ , מותר להסתכל בפסח?
לצפיה ב-'כן, אין בעיה.'
כן, אין בעיה.
01/04/2018 | 11:30
19
(בהנחה שאין לך כוונה לאכול את זה בפסח).
לצפיה ב-'אסור !!!'
אסור !!!
01/04/2018 | 20:12
21
זה כמו להסתכל על ילדים ערומים.. זה מעורר את היצר, ואז עלולים לרוץ לצומת הקרוב ולקנות פיתות חמות וטעימות. 
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
02/04/2018 | 19:22
2
21
כדאי לשאול שאלות בהלכה באתר הבא
http://din.org.il
להיכנס לשם, לרשום את השאלה בתיבת השאלות.
(אם את/ה ספרדי/אשכנזי/תימני  תציין/י את זה כדי שעבור שאלות מסויימות יוכלו לענות לך בהתאם)
-----------
תוכל/י גם לשאול שאלות בהלכה בטלפון בקו ההלכה הספרדי 0737-860-860 
(24 שעות ביממה. ולשאלות דחופות אפשר להתקשר גם בשעות הקטנות של הלילה)
או לכתוב להם שאלה באתר http://kavhahalacha.co.il
----------
או תוכל/י להתקשר לקו ההלכה של אשכנזים 073-724-6000
------------
ואפשר לשאול שאלות בוואטספ (אנחנו לא מעודדים שימוש בווטספ אלא זה למי שאין ברירה)
זה מתאים בעיקר למתחזקים ולא לחרדים
054-748-9177  (יש לציין אם אתה ספרדי/אשכנזי)
(אפשר לשלוח הודעות מהבוקר עד שעה 23:00 אבל למקרים דחופים גם באמצע הלילה)
לצפיה ב-'אתה מפגר?'
אתה מפגר?
03/04/2018 | 08:50
1
17
השאלה נשאלה כאן בשביל לקבל תשובה כאן. לא בשביל שיתנו תשובה כאורך הגלות, והתשובה אומרת: "נא לשאוול במקום אחר". יש לך תשובה? תן אותה כאן. אין לך תשובה? תעוף לנו מהעיניים. 
לצפיה ב-'אם לא הבנת הוא מנצל את הפלטפורמה לפרסם'
אם לא הבנת הוא מנצל את הפלטפורמה לפרסם
03/04/2018 | 11:58
11
ללא קשר , עושה רושם שאיננו סובל מעודף אינטליגנציה
לצפיה ב-'מה לעשות?'
מה לעשות?
29/03/2018 | 23:18
20
לצפיה ב-'שאלה בקשר למעשה שבת, במקרה שלי'
שאלה בקשר למעשה שבת, במקרה שלי
28/03/2018 | 19:28
3
27
1. שהמלאכה, לא נעשתה במיוחד עבורי, אלה בעבור כולם.
2. שהמעשה יהיה ניתן לשחזור של ביצוע בימי חול. למשל צילום פרחים בשדה, ניתן גם ביום חול, כמובן צילום לצורך רבים בעבור כולם, ולחכות את שיעור הזמן, בכדי שיעשה. שאלה בפני עצמה, האם יש לחכות את כל זמן הטיול, או מספיק לחכות רק את זמן הצילום.?
3. שהדבר יעשה באקראי בשבת. כלומר אישה שנוהגת לבשל בכל הזדמנות אפשרית, יצא לה במקרה לבשל גם, בשבת. אבל אם היא בשלנית סדרתית קבועה, בשבת, גם אם זה לצורך רבים, וניתן לעשות ביום חול, התבשיל אסור, בהנאה.
השאלה שלי היא, אם הדבר נעשה לצורך אישי, אבל לא מבקשתי, והוא ניתן לשחזור ביום חול, ונעשה באקראי.
אתן דוגמה, אם מישהו שנוסע בשבת ועל הדרך מוצא הדזמנות להביא לי את הדבר שלי שהשאיל ממני, או שהביא לי תרופות שרקחו לי וכדומה.
כמובן שאם זה יהיה בקשה שלי, ואזכיר למישהו שבא אלי בשבת, שיביא לי בהזדמנות זו את החפץ שהשאיל, או את התרופה וכ"ו. כמובן אסור, ואני לא אעשה את זה.
אבל אם הוא יביא לי את זה במפתיע, או שיודיע לי מראש ולא נעים לי לסרב, מה דין הדבר.? ששוב כמובן ניתן להביאו ביום חול, והובא אלי באקראי. אבל הובא שלא על דעתי, כלומר או במפתיע, או אם הודעה מראש, ולא נעים לי לסרב, למשל מהסיבה שזה יכול, לעורר מחלוקות, או כי רק לא נעים לי. 
אז האם יהיה לי מותר להנות ממה שהביאו לי.?
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
02/04/2018 | 19:22
2
16
לפעם הבאה..
אפשר וכדאי לשאול שאלות בהלכה באתר הבא
http://din.org.il
להיכנס לשם, לרשום את השאלה בתיבת השאלות.
(אם את/ה ספרדי/אשכנזי/תימני  תציין/י את זה כדי שעבור שאלות מסויימות יוכלו לענות לך בהתאם)
-----------
תוכל/י גם לשאול שאלות בהלכה בטלפון בקו ההלכה הספרדי 0737-860-860 
או לכתוב להם שאלה באתר http://kavhahalacha.co.il
----------
או תוכל/י להתקשר לקו ההלכה של אשכנזים 073-724-6000
------------
ואפשר לשאול שאלות בוואטספ (אנחנו לא מעודדים שימוש בווטספ אלא זה למי שאין ברירה)
זה מתאים בעיקר למתחזקים ולא לחרדים
054-748-9177  (יש לציין אם אתה ספרדי/אשכנזי)
(אפשר לשלוח הודעות מהבוקר עד שעה 23:00 אבל למקרים דחופים גם באמצע הלילה)
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/04/2018 | 00:50
1
לצפיה ב-'אתה מפגר? '
אתה מפגר?
03/04/2018 | 08:51
5
השאלה נשאלה כאן בשביל לקבל תשובה כאן. לא בשביל שיתנו תשובה כאורך הגלות, והתשובה אומרת: "נא לשאוול במקום אחר". יש לך תשובה? תן אותה כאן. אין לך תשובה? תעוף לנו מהעיניים. 
לצפיה ב-'האם מותר לשמור וודקה חמץ בארון בפסח שלא פותחים אותו כל החג?'
האם מותר לשמור וודקה חמץ בארון בפסח שלא פותחים אותו כל החג?
25/03/2018 | 13:54
6
16
תודה
לצפיה ב-'רק אם הוא נמכר לגוי במכירת חמץ כדת וכדין.'
רק אם הוא נמכר לגוי במכירת חמץ כדת וכדין.
25/03/2018 | 17:48
5
12
לצפיה ב-'שוב שלום , עוד שאלה בבקשה...'
שוב שלום , עוד שאלה בבקשה...
25/03/2018 | 18:27
4
30
אוקי
נכנסתי לאתר אינטרנט של מכירת חמץ עכשיו ועשיתי מכירת חמץ עכשיו מה שאני צריכה לעשות זה פשוט ביום חמישי בלילה לשים את הוודקה/חמץ בשקית מסומנת בתוך ארון שלא נפתח ולא לגעת בזה עד צאת חג הפסח?

תודה מראש!
לצפיה ב-'אכן כן. '
אכן כן.
25/03/2018 | 21:37
12
לצפיה ב-'סוף זמן אכילת חמץ'
סוף זמן אכילת חמץ
27/03/2018 | 19:34
2
15
וזמן שריפת חמץ - מופיע בלוח.
אם הוודקה חמץ אז חייבים למכור אותו או לשתות אותו או לבער אותו בדרך כלשהיא עד סוף זמן ביעור חמץ
לצפיה ב-'עשיתי מכירה אז זה בסדר?'
עשיתי מכירה אז זה בסדר?
29/03/2018 | 18:49
1
6
לצפיה ב-'הכל בסדר. חג שמח.'
הכל בסדר. חג שמח.
29/03/2018 | 19:20
3
לצפיה ב-'שלום'
שלום
15/03/2018 | 01:33
3
34
בפורום אחר (דתי ברובו) השאלות הללו לא זכו לכל מענה. וחבל.
אני מקווה שכאן הן תמצאנה ראויות להתייחסות ולתגובה.

1. אוהל. אסור לעשות אוהל בשבת. הבנתי שכלולה גם מטרייה / עיתון / בגד וכו' באיסור, למעשה כל דבר נלווה חיצוני שמכסה את רוב הגוף. בימים גשומים יש גברים שמכסים את המגבעת עם שקית שקופה לפני כניסת השבת, לעתים גם את המעיל. האם האיסור כולל גם תינוק בעגלה? יש נשים שמשיאות את תינוקן בעגלות כאשר "הגג" העליון פתוח כדי לכסות עליהם. מדוע זה לא אוהל?
2. בונה. אדם שהיה בחדר עם דלת סגורה, בדרכו לצאת הוא מנסה לפתוח את הדלת - והידית נשארה אצלו ביד. באותו מקרה הוא השיבה למקומה מחשש לבהלה אבל יותר מאוחר הוסבר שיש כאן איסור בונה.
הכיצד, אם מדובר בידית שהייתה שייכת לדלת?
3. אני אוהבת בעלי-חיים אהבת נפש. לצערי אני לא יכולה לגדל בבית חיית מחמד, אבל יש קבוצת חתולים בבניין שאני משאירה להם אוכל כמעט על בסיס יומיומי. רוב האנשים שמאמצים חיות מחמד מסרסים / מעקרים אותם, יש כאלה שגם מממנים זאת לחתולי רחוב.
אני מבינה שלעיקורים / סירוסים יש הרבה פנים חיוביים, ביניהם בריאות הציבור ובריאות החיות.
מדוע ההלכה אוסרת זאת?
לצפיה ב-'טוב, כנראה לא ענו לך כי השאלות שלך טובות מאוד '
טוב, כנראה לא ענו לך כי השאלות שלך טובות מאוד
17/03/2018 | 20:28
2
28
אני באמת לא יודעת מה ההלכה לגבי הניילון שמכסה את התינוק בשבת. ברור שיש לזה הוראה.
אז עד שיענו לך פה יודעי ההלכה המסוימת הזו, תראי מה מצאתי כשכתבתי בגוגל: "ניילון שמכסה עגלת תינוק מפני הגשם מותר בשבת". נראה לי שיש שם תשובה לכך. 

גם על השאלה השנייה שלך אינני יודעת לענות. והאמת, אפשר לשאול בית הוראה בטלפון שאלה כזו ושאלות רבות כאלה.
למשל, בית הוראה של הרב גרוס, 24 שעות ביממה, טל' 0737246000

לגבי השאלה השלישית, אני יודעת לענות עליה, כי יש לי 3 חתולים בבית, וביררתי את זה היטב. אסור לסרס ולעקר חיות מחמד, כיוון שאין להטיל מום בבעל חיים. מה שמותר עפ"י ההלכה הוא לתת להם טיפול רפואי מונע ייחום. 
לצערי, הנושא כרגע מאוד אקטואלי לגביי, כי החתול הזכר התייחם, והווטרינרית שנתנה לי את השירות הזה במשך השנים הפסיקה בפתאומיות לתת אותו בקרבת מקום מגורי, ואין לי רצון לנסוע למרחקים איתו, ואני מחפשת כרגע בנרות את השירות אצל ווטרינרים אחרים. 

אגב, אני כלל לא מסכימה עם האמירה שלעיקור/סירוס יש היבט חיובי בנושא בריאות הציבור והחתול. הקב"ה ברא את החתול, ונתן את התורה, ורק הקב"ה והתורה יודעים מה חיובי לבריאות החתול והציבור.
האנשים הכי מקצועיים שיש לא יכולים לדעת היבטים לטווח ארוך ורחבים מספיק על טובת היקום, ולאורך הדורות המון עניינים שהיו ברורים רפואית או מקצועית בדור מסוים, נסתרו לחלוטין בדור אחר.
בנוסף, כל מי שמחזיק בדעה שעיקור/סירוס חתולים מיטיב עם בריאות הציבור והחתול, דן איתי בדעה זו באגרסיביות ובאופן המנסה לכפות עלי את דעתו באיומים שונים . כפייה ואיומים מעולם לא שינו את דעתי, אלא רק חיזקו אותה, ואת ההבנה שיש פה אינטרס אנושי קצר ואנוכי, שאין מאחוריו אמת גלובלית. 
רק מי שקדם לזמן יודע מהי האמת הנכונה, וגם אם קצרה דעתנו להשיג מדוע זוהי האמת, אנו מצייתים לתורה שלו בלי שאלות. כמובן שאנו שואלים ומבררים מה אומרת התורה בכל מקרה ומקרה. ואם ישתנו הנסיבות בחיי, אשאל פעמים נוספות מה מורה לי התורה לעשות לחתולים, כי יש נסיבות שהתורה מתירה דברים שאינה מתירה בנסיבות אחרות. 
לצפיה ב-'הקב"ה אולי ברא את החתול'
הקב"ה אולי ברא את החתול
01/04/2018 | 08:09
13
(וגם זה כנראה לא נכון, כי החתול היא חייה מבוייתת), אבל האדם הוא זה ששינה את התפוצה שלו וגרם להתרבות לא מבוקרת שלו.
וכן, יש לכך השלכות אקולוגיות (פגיעה בבעלי חיים אחרים) והשלכות של בריאות הציבור.

לצפיה ב-'עדכון - מצאתי סוף סוף ווטרינר שמכיר את השבב המיוחד'
עדכון - מצאתי סוף סוף ווטרינר שמכיר את השבב המיוחד
01/04/2018 | 21:52
6
המוזרק לחתולים ומונע ייחום בהם, בלי לסכנם במחלות קשות (בניגוד לזריקות ההורמונליות האחרות שהיו נפוצות בעבר וגרמו למחלות קשות בחתולים), ולקחתי סוף סוף את החתול.
הוא התנהג למופת, שיתף פעולה, ורק יילל יללת מחאה קלה אחת. 
נחת, החתול הזה .
לצפיה ב-'התעללות בילדים.'
התעללות בילדים.
01/03/2018 | 08:06
2
41
ב"ה

1/3/18

שמי יהונתן מרחובות חרדי נשוי +2 גר בעיר רחובות.

לפני 20 שנה הייתי בישיבת כף החייםבירושלים של סופר יעקב.שהיתי שם שנה שבמהלכה
עברתי התעללות קשה מאוד מצד המשגיח דסקל שלמה איש ידוע לשמצה.לאחר שעזבתי הוא המשיך להתעלל בי האמצעות חברת חקירה שבשביל כסף הם עושים כל משהוא מבקש .
עם הזמן דסקל שלמה החל להתעלל בבני בן 10 לפני מספר חודשים עד שהוא הוצרך להתאשפז חודש שלם עקב כאבי ראש עזיםשלא עברו לו.ואז רופאה אחת אמרה לי שלפי דעתה קורא לו משהו בבית הספר והכן היא צדקה.
דסקל איים עלי שאים אני אתלונן במשטרה אז הוא גם יתעלל גם בבת שלי ואני מרוב פחד לא התלוננתי.ועכשיו 1/3/18 הוא התעלל בבת שלי בת 10.ביתי סובלת מסיוטים בללות.

והכל נעשה באמצעות חברת חקירה.
המשך השנים הוא שלח לי לא מעט שוטרים שאיימו עלישלא אעיז להתלונן ואני פחדתי.
אבל כעט ששני ילדי פגועיםקשה מההתעללות הקשהשהם עברו אני מבקש עזרה.

מדובר בדסקל שלמה גר בשכונת רמת שלמה בירושלים ברחוב הרב פטאל.עובד בישיבת כף החיים של סופר יעקב.

לאורך 20 השנים בקשתי את עזרתם הרבנים החשובים של העיר רחובות והם לא רצו להתערב כלל.

יהונתן 0544986101
לצפיה ב-'נשמע שמדובר באדם רשע..'
נשמע שמדובר באדם רשע..
02/03/2018 | 16:49
26
מומלץ שתעבור לגור במקום רחוק
לצפיה ב-'מה שאתה כותב כאן זו הוצאת שם רע'
מה שאתה כותב כאן זו הוצאת שם רע
07/03/2018 | 21:38
25
מציע לך לחזור בתשובה שלימה במהרה.
ואם יש לך טענה כלשהי נגד מישהו הרבנים הם לא הכתובות אלא תחנת המשטרה ברחוב הרצל.
בהצלחה.
לצפיה ב-'בקשר לבגד עם ריח מסריח'
בקשר לבגד עם ריח מסריח
23/02/2018 | 12:33
1
45
לפי ההלכה אם יש לאדם ריח מסריח של זעה
והוא חושש שיגמר זמן תפילת מנחה עש שהוא יסיים להתרחץ
אז האם הוא צריך קודם להתרחץ?

ואני מבקש שלא יגידו לי למה אני מפרסם דברים בצורה חופשית כמו המילה מסריח, כי הרבה אנשים מדברים בצורה וגם לי חשוב להתבטא בצורה כזאת.
לצפיה ב-'כמה זמן לא התקלחת ?'
כמה זמן לא התקלחת ?
07/03/2018 | 15:56
23
לא נראה שעם קצת ריח זיעה - אסור להתפלל,
אלא אם כן אתה שרברב ואז הריח הוא כבר ריח אחר.
וטוב שתשאל רב.
עדיף לומר מריח
במקום מסריח, וזה כבר לא קשור לתפילת מנחה..
לצפיה ב-'שאלה על פגם הברית'
שאלה על פגם הברית
21/02/2018 | 09:04
1
43
יש לי חבר שקרה לו מקרה והוא לא יודע מה לעשות. הוא אומר שלפני כשבוע קרובת משפחה שלו היתה במצב של צמח בבית חולים כתוצאה מתאונת דרכים, וכאשר הוא פגם בברית הוא דמיין את הפנים שלה כנראה מתוך חשש לחייה וביקש שתצא מהמצב שלה. שעה וחצי לאחר מכן היא נפטרה, והוא חושב שהוא אחראי לכך. אמרתי לו שהיא סבלה מאוד ושהרופאים ניבאו לה מספר ימים לחיות והוא לא השתכנע. איך אפשר לגרום לו להרגיש פחות נורא? תודה לעונים.
לצפיה ב-'לבדוק אצלו'
לבדוק אצלו
23/02/2018 | 10:37
27
אם יש שיפור בהרגשה, אם כן אז להגיד לו ; הנה, זה ניהיה יותר טוב, ומיום ליום - תרגיש יותר טוב.
אפשר להגיד לו ככה ; אתה מנסה למחוק את ההרגשה בבת אחת, בבת אחת זה לא הולך, תנסה לאט לאט להבין את עצמך ; לא התכוונת לעשות לה משהו, בוודאי שיהיה לך מחילה, (לך עם הסיפור שלך ותשקיט אותו),
תיהיה איתו בקשר, תקשיב למצוקה שלו, ותבין מה קורה איתו,
אם כל זה לא עוזר אז תפנה איתו לטיפול ריגשי אצל מטפל שיש לך עליו המלצה.
בהצלחה
לצפיה ב-'האם וודקה היא חמץ?'
האם וודקה היא חמץ?
18/02/2018 | 22:11
1
33
האם וודקה רוסק היא חמץ?
לצפיה ב-'זאת'
זאת
18/02/2018 | 22:18
26
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
15/02/2018 | 05:06
1
30
רציתי לדעת  לצערי הטבע האנושי גובר לא מעט ,ואני נאלץ לפנטז מינית על דמויות או חברות שאני מכיר והן לא פנויות או נשואות ,זה רק פנטזיות מיניות ולא חיזורים או רצון להיות איתן ברומן,האם אני עובר על לא תחמוד או איזה שהוא עברה?
תודה
לצפיה ב-'יתכן שיש בזה'
יתכן שיש בזה
15/02/2018 | 21:41
25
איסור של לא תחמוד. יש לעיין בגוגל.
יש בזה איסור תורה של ונשמרת מכל דבר רע, ופרשו חז"ל ; שלא יהרהר אדם ביום ויבוא לידי טומאה בלילה.
נאמר גם בחז"ל שאין להביט בבגד של אישה שהוא מכיר, ואפשר להביט בבגד של אישה שהוא לא מכיר, כי אז ההרהור הוא סתמי ויבש, ומעשים שבכל יום שלומדים בתורה תיאורים שאמורים להביא לידי הרהור, כמו קטעים משיר השירים ועוד, ככה שלא אומרים לך ; אל תהרהר,
אלא שהאדם אמור לא לחמוד ולא להתלהט מכל מבט ומכל הרהור, זה קורה על ידי שהאדם קובע עיתים לתורה, והתורה היא אילת אהבים ויעלת חן, וכל העוסק בתורה הרי הוא מתעלה, ולא מעניין אותו כל כך אשתו של החבר, היות ויש לו סיפוק שמחה ואושר מהתורה.
למעשה, חשוב לקבל הדרכה מרב, כדי לדעת את המעשה אשר יעשה
לצפיה ב-'נשים יכולות גם להיכנס לרב?'
נשים יכולות גם להיכנס לרב?
12/02/2018 | 09:39
2
27
לצפיה ב-'מה זה להיכנס לרב?'
מה זה להיכנס לרב?
12/02/2018 | 11:26
34
שאלות הלכה? ברור. 
ייעוץ? ברור.
בקשת ברכה? ברור.
בעצם - הכל. 

מי הרב?
הרב קנייבסקי מבני ברק עונה לשאלות נשים בתיווך בתו הרבנית (בעבר, בתיווך אשתו). לא מתאפשר לשואלת להיכנס לחדרו. 
אצל רוב הרבנים האחרים - אין הבדל בין השואל לשואלת.

ויש שאלות שגם השואל וגם השואלת יכולים להיענות בטלפון. 
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
19/02/2018 | 21:46
15
רק אם מדובר ברב אמיתי וגם כשאין ייחוד. כלומר שהיא תבוא עם בעלה או אחיה או אבא שלה. ותשאל קצר ולעניין. 
לצפיה ב-'שאלת נצרות'
שאלת נצרות
09/02/2018 | 15:41
2
39
מופיע שלנוצרים הרי אין חלק לעולם הבא
והם לא חוטאים מלבד מס' בודד של חטאים.
זה שהם אינם נטמאים אני יודע ולא שורה עליהם דברים כמו רוח רעה ולא נבראים סביבות קליפות בעקבות המעשים שלהם. אבל לגבי עולם הבא.
האם ז"א, שדינם הרוחני כבהמה והם באים לעולם וכשנפטרים פשוט גופם הולך? זאת אומרת שאדם שחטא וכפר ודאג שיהרגו יהודים כגון היטלר ימח שמו. הרי ברור שחייב להגיע לו מאות אם לא אלפי שנות גיהנום של יסורים בעולם הבא. ואי אפשר להשוות הרי רגע אחד של יסורי גיהנום משעות\שנים של יסורים בעולם הגשמי.
מה שרציתי לשאול זה שהאם נוצרים כאשר מסתלקים מן העולם האם יש להם גיהנום במידה וחטאו\כפרו\עבדו עבודה זרה\החטיאו.
או שכשהם מתים הם פשוט מתפוגגים כלא היו ונשמתם אינם עולה למקום כלשהו?
כי ידוע שהעולם אינו הפקר
ונוצרי שחטא וגזל \הרג\פגע באדם אחר בין אם מוסלמי בין יהודי
האם יענש רק בעולם הזה כגון יפגע\יחלה\יהרג כעונש? או שמחכים לו עדיין דברים בעולם הבא
תודה ושבת שלום

לצפיה ב-'אולי'
אולי
11/02/2018 | 10:06
24
לצפיה ב-'מסתבר'
מסתבר
13/02/2018 | 13:33
25
שאפיקורוס ומין זה מי שלמד ובחר למרוד בבורא עולם
אז אין לו חלק טוב לעולם הבא, הוא עובר זיכוך, ואז הנשמה שלו זוכה לשקט.
הנוצרים של היום הולכים בדרכי אבותם המוטעת, הם יצטרכו כנראה זיכוך על החטאים שלהם בתור עובדי עבודה זרה שיש בנצרות, ויזכו לעולם הבא על המצוות שעשו.
לצפיה ב-'שידוך בעולם הדתי'
שידוך בעולם הדתי
07/02/2018 | 18:54
3
38
שלום.

אני רועי , בן 25

לפני הכל , אני בן אדם מאמין , שומר כשרות חגים ומצוות , אך לא שומר שבת ולא מתמצא מספיק בעניין התפילות.

יש לי שאלה על סיטואציה שאני נמצא בה כרגע:
אני מעוניין בשידוך. קשה לי מאוד בלי בת זוג , לא הייתי בזוגיות כבר 8 שנים
רוב הזמן שלי אני מעורב עם העולם החילוני , בקצרה אני אגיד שהבחורות של העולם החילוני פשוט לא מתאימות לי. אני מגדיר את עצמי כבן אדם עם אינטילגנציה רגשית מאוד גבוהה , אני לא מתחבר לאופי של הבחורות החילוניות.

בשבילי זוגיות זה לתמוך אחד בשניה ולאהוב אהבת נפש אחד את השניה , בניגוד לעולם החילוני שהרושם שנוצר לי ממנו שזוגיות זה רק פרטנר לבילויים.
כמו כן אני מאוד מעוניין במשפחה ובילדים.

אני מעורבב לרוב רק עם בחורות חילוניות , ניסיתי גם אתרי הכרויות ולא הצלחתי. אני באמת מאמין ומעוניין בבחורה דתית , שגם תוכל לחזק אותי ולהחזיר אותי בתשובה מלאה בבוא מן הימים.

אני מבין שיהיו משפחות שלא ירצו לקבל אותי עקב זה שאני לא בן אדם דתי במהות שלי. 
אבל אני בכל זאת מעוניין לנסות. למי אפשר לפנות בעניין הזה? יש אנשים באזור המרכז שמתעסקים בשידוכים?
בבית כנסת בשכונה שלי אני לא מגיע הרבה ואני לא כל כך מכיר את האנשים שם ולא יודע למי לפנות

ומה דעתך/כם לגבי העניין , האם זאת בעיה גדולה שאני נחשב "לא דתי מספיק"? 

לצפיה ב-'אני חושבת שיש לך טעות יסודית בהכללות שאתה עושה'
אני חושבת שיש לך טעות יסודית בהכללות שאתה עושה
08/02/2018 | 21:58
22
הבחורות של העולם החילוני לא מתאימות לך? הכללה מופרזת מאוד.
אין כללים אצל נשים חילוניות. כל אחת בפני עצמה. אין מציאות כזו שבעולם החילוני זוגיות זה רק פרטנר לבילויים. הרושם שנוצר לך שגוי מאוד מאוד.

אתה צריך לחשוב ברצינות למה נוצר אצלך הרושם הזה, למה הגעת להכללה הזו. 
גם הכללות על העולם הדתי לא תהיינה נכונות אף פעם. כל אדם לגופו.
ואתה צריך למצוא רק בחורה מתאימה אחת בלבד.

יש הרבה אפשרויות למציאת בת זוג - בעבודה, לבקש מחברים וממכרים להכיר לך, להשתתף בטיולי ובאירועי פו"פ, לפנות לשדכנים שמפרסמים בעיתונים, גם אתרי היכרויות (יש לציבור הדתי, ורובם שם מסורתיים), אפילו בחתונות, בשכונה - לא חסר דרכים להכיר.

נראה לי שיש לך קושי מסוג אחר, שאתה מנסה להחביא אותו מעצמך ע"י הטענה שבחורות חילוניות לא מתאימות לך. נסה לברר עם עצמך או עם יעוץ אישי את הקושי הזה, כי הטענה שלך אינה מציאותית. 
לצפיה ב-'מגזר המתחזקים'
מגזר המתחזקים
09/02/2018 | 14:14
18
הוא די גדול.
תנסה באתר ההכרויות המומלץ
שליש גן עדן
לצפיה ב-'תתחיל'
תתחיל
11/02/2018 | 10:10
16
תתחיל להכיר את התורה וללמוד אותה.
זה המתפח להתקרבות לדת באופן האמיתי והנכון ביותר.

ואח"כ אתה תראה שכל הבעיות שתיארת מתפוגגות.

ולגבי בית כנסת, פשוט תלך לשם ביום שישי סמוך לכניסת שבת (מתי שמדליקים נרות) תקח סידור ותשב ליד מישהו ותפתח איפה שהוא פותח, ותיעזר בו. ולאט לאט גם תלמד את זה

תתחיל עם זה למשל

תכיר את התורה ותתחזק ואז יהיה לך זוגיות טובה ע"פ ההלכה עם יהודיה כשרה. אבל תתחיל בלהכיר את התורה. אחרת אי אפשר להתקדם אף פעם 

תכיר את התורה ותראה עולם מדהים
לצפיה ב-'ספר "חובות הלבבות" לאדם חילוני'
ספר "חובות הלבבות" לאדם חילוני
23/01/2018 | 00:09
4
33
שלום כבוד הרב.
אני מעוניין לקנות לאחי (גיל 44) את ספר "חובות הלבבות" וזאת לאחר שהוא נחשף להרצאותיו של הרב הצדיק יגאל כהן שמרבה לצטט מספר זה והוא מאוד מתעניין בספר זה וביקש שאקנה לו אותו.
חשוב לי לציין שאחי הוא חילוני שגר בארה"ב ואני מעוניין לקנות לו את הספר חובות הלבבות עם פירוש או הסבר קליל הכתוב בשפה פשוטה וקלה להבנה לאדם חילוני אך מעמיק ומחכים חד וקולע כאחד.
איזה ספר בדיוק של חובות הלבבות הרב ממליץ לי לקנות?
תודה רבה. יישר כוח גדול על הפעילות המבורכת.
יניב.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
27/01/2018 | 21:16
1
23
אם לא תמצאו משהו, אולי יהיה אפשר לשלוח לו את סדרת השיעורים הזאת על חובת הלבבות (שער הביטחון) 

-------
לגבי הספר עצמו יש פירוש פשטני שנקרא  "ביאור לב טוב".
הוא מגיע עם 2 כרכים
לצפיה ב-'יש להשיג את הספר האחרון'
יש להשיג את הספר האחרון
28/01/2018 | 10:31
16
עם ביאור לב טוב
בכרך אחד
לצפיה ב-'כמובן'
כמובן
28/01/2018 | 10:33
1
19
שיש להשיג את הספר הזה גם בארצות הברית, בחנויות הספרים לספרי קודש
לצפיה ב-'תודה רבה לכם עזרתם לי מאוד'
תודה רבה לכם עזרתם לי מאוד
02/02/2018 | 00:40
7
לצפיה ב-'התבוללות לא עלינו'
התבוללות לא עלינו
16/01/2018 | 22:49
3
43
שלום!
בשבת עם המשפחה תוך כדיי שיחות על הא ודא עלה נושא שיחה על כל עניין החתונה
בקיץ של הדוגמנית קורל סימנוביץ'(דוגמנית ישראלית יהודייה)  שעומדת להתחתן  עם
כדורגלן ברצלונה הלא יהודי סרג'יו רוברטו והתחלנו להתווכח ואמרתי בכאב גדול  "איך
היא בכלל מתכוונת להתחתן?" "עם מה?! עם רב או עם כומר ?!
ודווקא הגיס הדתי שלי אמר שזה לא כמו שגבר יהודי שהולך עם גויה והוא
אמר  לי שדודה שלו הלכה עם לא יהודי לפניי הרבה שנים והילדים המשותפים שלו ושלה שחלקם נרשמו לנישואין והתחתנו
שהלכו לרבנות לא עשו להם שום בעיה להתחתן עם רב(כי אם האמא יהודייה הילדים יהודים) ז"ת האם זו אותה אותה חומרה
שיהודייה הולכת עם גוי האם זה נחשב התבוללות!?  או זה רק אם גבר יהודי הולך עם
גויה?אשמח להסבר יותר עמוק בהלכה הזו ..
תודה מראש!
לצפיה ב-'עבירה חמורה מאוד ליהודיה להיות עם גוי'
עבירה חמורה מאוד ליהודיה להיות עם גוי
17/01/2018 | 13:07
2
31
זהו עוון חמור מאוד, לאשה זו יש הגדרה של זונה עפ"י התורה, והיא אסורה מכאן והלאה להתחתן עם כהן.
כמובן שאפשר לעשות תשובה על עוון חמור זה, אך האיסור להתחתן עם כהן נותר בעינו.

ילדיה הנולדים מקשר זה אינם גויים. הם יהודים גמורים, וכשרים לנישואין עם יהודים ולהתחתן בנישואין יהודיים. 
עם זאת מבחינת תורת הסוד שביהדות, יש פגם רוחני בנשמה שלהם. אך אלו עניינים גבוהים הנעלים מבינתנו. 

בכל אופן, מדובר בעוון חמור מאוד. הילדים הללו יתחנכו בבית של גוי - האם הם יתחנכו להתחתן עם יהודים בלבד? ברור שלא. והסיכוי לכך גבוה הרבה יותר מאשר בבית של זוג יהודי חילוני.
וכך חלק מצאצאיהם עלולים להיות גויים, ועוון זה גם הוא גורם להתבוללות בעם היהודי ר"ל. 
לצפיה ב-'אוקי אבל מבחינת חומרה...'
אוקי אבל מבחינת חומרה...
17/01/2018 | 18:32
1
19
תודה על התשובה ...עוד שאלה בבקשה... מבחינת החומרה, אני אסביר את זה ככה שרמת חומרה של גבר יהודי שהולך עם גויה זה חומרה 10 (שזה כאילו החומרה הכי גבוהה,  דרך אגב האם זה "יהרג ובל יעבור" שיהודי הולך עם גויה?) והאם שיהודייה הולכת עם גוי זה גם חומרה 10?

תודה
לצפיה ב-'השאלה היא בעצם, למה את שואלת?'
השאלה היא בעצם, למה את שואלת?
18/01/2018 | 19:57
29
בפורום הזה אין רב, ועונים פה על שאלות פשוטות יותר מהשאלה שלך.
חוץ מזה, השאלה שלך אינה שאלת הלכה. כי כששואלים במקרים כאלה שואלים פוסק בופן פרטני, עם כל הנתונים של השואל ותכלית השאלה.

הקריטריונים לחומרות עבירה בתורה אינם של מ-1 עד 10, אלא אחרים.
יהודי שמתחתן עם גויה זה איסור בייהרג ובל יעבור, ויש שקובעים שזה אפילו איסור כרת. הגוי עם היהודיה אינו באיסור כרת. אבל הוא איסור מדאורייתא.
במקרה שהיהודיה מרצונה מתחתנת עם הגוי ולא באונס, זה יכול להיות עבירה של ייהרג ובל יעבור. צריך לזכור שבעריות, גם על איסור דרבנן יש ליהרג ולא לעבור.

כך שהקריטריונים של הגדרת העבירה הם לפי המקרה. יש הבדל בין מעשה בפרהסיה ומעשה בצנעה, ואי אפשר ללמוד שום דבר משאלה כללית ותשובה כללית קצרצרה - לא למעשה ולא לעניין ההשקפה היהודית.
לצפיה ב-'על עניין הטוב והמיטיב'
על עניין הטוב והמיטיב
17/01/2018 | 05:58
2
33
עם כל הרשע שמתגבר בעולם כמו איזו מגיפה מפלצתית ומכלה ללא מעצורים, קל וחומר הסבל היומיומי שאנשים כמוני עוברים - איך אפשר בכלל להעלות על הדעת שמי שמתיר / מתעלם / מכוון זאת הוא כולו טוב? כל שכן להאמין? לאהוב? לחלוטין בלתי אפשרי.
לפעמים יש מצבים כל-כך קשים, משפילים, סיטואציות כל-כך כואבות, כל-כך חשוכות ומטריפות שאני חושבת שיש כאן כוונה ברורה לעשות לי רע. "הוא בצד של האויב" אני אומרת לעצמי. "כל המצב הזה - זו קללה".
אני לא רוצה את הגורל הזה בכלל. ולא ממש עוזר שהוא יודע יותר טוב ממני מה טוב בשבילי - עוד לא איבדתי את השפיות בשביל לקבל את הסבל הזה באהבה. יירקו עליי ואגיד שזה גשם? ייטלטלו כמו סחבה ויכו כמו בשק אגרוף.
אילו רק היה ניתן, הייתי עושה סוויץ' ענקי ומתחילה מאפס.
אני לא רוצה את המקום הזה. לקבל כל-כך מעט מהחיים האלה... סבל וצמצום ומצוקה. מה עוזרת לי האמונה כשאין לי את השמחה והכוח והמשאבים להביא אותה לידי ביטוי?
לצפיה ב-'השואה לא היתה גשם אלא גיא מוות נורא'
השואה לא היתה גשם אלא גיא מוות נורא
17/01/2018 | 13:22
36
ניצולי שואה לא הלכו בגשם אלא בגיא צלמוות.
תינוק עם תלתלים שחורים שנמצא בכלא הרומאי, נמצא בצרה צרורה ולא בקן אהבים רוגע. 
גלות היא קללה נוראה.
שואה היא קללה נוראה. 
חרי האף והסתר הפנים של הטוב והמיטיב הם נוראים ואיומים.
ובכלל, מן היסוד - נוח לו לאדם שלא נברא!

אז שום תורה לא ביקשה ממך שתתני את הלחי השנייה למכים, ושתגידי שהשואה היא גשם. 
התורה מלמדת את תכלית הבריאה, וכיצד חרי אף והסתר פנים הם תוצאה של מעשי הנבראים ונועדו לתכלית הבריאה, ואינם בשום סתירה למהות הבורא שהוא הטוב והמיטיב.

אי אפשר ללמוד את התורה כשחולים בייסורי הנפש. צריך רפואה לנפש קודם כל, והדברים ידועים כבר מזמן. 
לצפיה ב-'בורא עולם'
בורא עולם
17/01/2018 | 20:00
24
ברא את העולם כדי להיטיב, ולהתענג לנצח,
טבע הנשמה שפחות נעים לה לחם חסד בקבלת תענוג ללא גבול בגן עדן, אי לכך נוצר העולם הזה, כדי שהאדם יתאמץ וישפר את האישיות שלו, בן אדם שהוא סובל - האישיות שלו משתפרת משהו, לרוב הגדול - הבן אדם מתנער ומוצא את הדרך לעשות עם עצמו משהו, לשפר את האישיות, למצוא אהבה = השקעה בזוגיות, להיות בשמחה, לתת לשני - שזה מה שבאמת גורם להרגשה טובה וסיפוק, כל העולם מכוון שהאדם ישפר את האישיות שלו, לטוב לך לנצח נצחים.
נאחל לך שתמצאי את הדרך להגשמה עצמית ושיפור האישיות, לשמחה ונחת, אמן

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ