לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום פמיניזם
זהו פורום פמיניזם. ככזה יש לו הנחות יסוד העומדות בבסיס תפיסת העולם הפמיניסטית. נשים, מתוקף אנושיותן, הן שוות ערך וראויות לכבוד, הגנה, בטחון ותנאי קיום מכובדים. השוני הביולוגי בין המינים אין בו כדי לשלול מזכויות אלה. השוויון החברתי אינו תלוי בזהות ביולוגית. קהל היעד העיקרי של הפורום הינו א/נשים המגדירים/ות עצמם כפמיניסטים/ות, ומטרתו הראשונה במעלה של הפורום הוא בית למידע, דיונים ופעילות תוך-פמיניסטים. המעגל השני כולל א/נשים שאינם מגדירים/ות עצמם/ן כפמיניסטים/ות אך מרגישים/ות חפיפה ניכרת או מעונינים/ות ללמוד יותר על הנושא - ברוכים/ות תהיו. גולשים/ות אשר אינם/ן נמנים/ות על שני המעגלים מוזמנים/ות להשתתף בפורום כל עוד השתתפותם/ן אינה באה על חשבון מטרות הפורום. ברצוננו לחדד נקודה זו - אחת ממטרות הפורום היא לשמור על הפורום כמרחב בטוח לדיון פמיניסטי בבחינת נאה דורש/ת נאה מקיימ/ת. דיון פמיניסטי הינו כזה לא רק כתלות בנושאים העולים (אפשר להעלות כל נושא לדיון שהפמיניזם עוסק או עסק בו באופן שאיננו פמיניסטי) אלא גם באופן בו הם עולים. כך למשל, חשוב לקדם הקשבה לחוויות של נשים וכן חשוב להמנע מנפילה חוזרת לדינמיקה החוזרת על עצמה של "נשים מנסות לשכנע גברים שיש בכלל בעיה" . לשכנע שיש בעיה זה אמנם חשוב, אך מתוך ידיעה שכל מי שמעונינים/ות לשכנע את מי שאינם /ן מחזיקים/ות בנושא מסוים עמדה פמיניסטית יכולים/ות לעשות זאת בכל מקום, מטרת הפורום הזו היא לשמור על מרחב של דיון תוך-פמיניסטי - להקשיב, לברר, לשתף, מקומות שמאפשרים זאת הם לצערינו נדירים. אחד הנדבכים המרכזיים בפמיניזם הוא המודעות למגדר ויחסי הכח המגדריים. אין הכוונה שגברים אינם מוזמנים לכתוב בפורום, נהפוך הוא, גברים פמיניסטים מוזמנים להתחיל ולהמשיך לכתוב בחפץ לב, אבל נרצה בהקשר זה להביא ציטוט באדיבות הגולשת הסנונית הראשונה "אין בכוונתי להחליף את הנשים במאבק שלהן, לחבר עבורן תיאוריות או להכתיב להן קו התנהגות או אסטרטגיה. אם אני פמיניסט, הרי זה מפני שאני משוכנע בצורך לנטוש את המונופול על ההגות, מונופול אשר נפל בחלקי, כגבר, מתוקף 'זכות אלוהית', כביכול" (המשורר המרוקאי עבד אל-לטיף לאבי). הפורום הינו פורום ידידותי למי שעברו תקיפה פיזית ו/או מינית - הזהירו מראש מהימצאות טריגרים אפשריים. הרחבת המודעות, העלאת התודעה, רכישת ידע בנושאי פמיניזם והפיכתו לכלי שימושי בחיי היום-יום, חתירה לקידום ושיפור במצבן של נשים, כל אלה נגד עינינו: למען עצמנו והדורות הבאים. ברוכ/ה הבא/ה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פמיניזם

זהו פורום פמיניזם. ככזה יש לו הנחות יסוד העומדות בבסיס תפיסת העולם הפמיניסטית. נשים, מתוקף אנושיותן, הן שוות ערך וראויות לכבוד, הגנה, בטחון ותנאי קיום מכובדים. השוני הביולוגי בין המינים אין בו כדי לשלול מזכויות אלה. השוויון החברתי אינו תלוי בזהות ביולוגית. קהל היעד העיקרי של הפורום הינו א/נשים המגדירים/ות עצמם כפמיניסטים/ות, ומטרתו הראשונה במעלה של הפורום הוא בית למידע, דיונים ופעילות תוך-פמיניסטים. המעגל השני כולל א/נשים שאינם מגדירים/ות עצמם/ן כפמיניסטים/ות אך מרגישים/ות חפיפה ניכרת או מעונינים/ות ללמוד יותר על הנושא - ברוכים/ות תהיו. גולשים/ות אשר אינם/ן נמנים/ות על שני המעגלים מוזמנים/ות להשתתף בפורום כל עוד השתתפותם/ן אינה באה על חשבון מטרות הפורום. ברצוננו לחדד נקודה זו - אחת ממטרות הפורום היא לשמור על הפורום כמרחב בטוח לדיון פמיניסטי בבחינת נאה דורש/ת נאה מקיימ/ת. דיון פמיניסטי הינו כזה לא רק כתלות בנושאים העולים (אפשר להעלות כל נושא לדיון שהפמיניזם עוסק או עסק בו באופן שאיננו פמיניסטי) אלא גם באופן בו הם עולים. כך למשל, חשוב לקדם הקשבה לחוויות של נשים וכן חשוב להמנע מנפילה חוזרת לדינמיקה החוזרת על עצמה של "נשים מנסות לשכנע גברים שיש בכלל בעיה" . לשכנע שיש בעיה זה אמנם חשוב, אך מתוך ידיעה שכל מי שמעונינים/ות לשכנע את מי שאינם /ן מחזיקים/ות בנושא מסוים עמדה פמיניסטית יכולים/ות לעשות זאת בכל מקום, מטרת הפורום הזו היא לשמור על מרחב של דיון תוך-פמיניסטי - להקשיב, לברר, לשתף, מקומות שמאפשרים זאת הם לצערינו נדירים. אחד הנדבכים המרכזיים בפמיניזם הוא המודעות למגדר ויחסי הכח המגדריים. אין הכוונה שגברים אינם מוזמנים לכתוב בפורום, נהפוך הוא, גברים פמיניסטים מוזמנים להתחיל ולהמשיך לכתוב בחפץ לב, אבל נרצה בהקשר זה להביא ציטוט באדיבות הגולשת הסנונית הראשונה "אין בכוונתי להחליף את הנשים במאבק שלהן, לחבר עבורן תיאוריות או להכתיב להן קו התנהגות או אסטרטגיה. אם אני פמיניסט, הרי זה מפני שאני משוכנע בצורך לנטוש את המונופול על ההגות, מונופול אשר נפל בחלקי, כגבר, מתוקף 'זכות אלוהית', כביכול" (המשורר המרוקאי עבד אל-לטיף לאבי). הפורום הינו פורום ידידותי למי שעברו תקיפה פיזית ו/או מינית - הזהירו מראש מהימצאות טריגרים אפשריים. הרחבת המודעות, העלאת התודעה, רכישת ידע בנושאי פמיניזם והפיכתו לכלי שימושי בחיי היום-יום, חתירה לקידום ושיפור במצבן של נשים, כל אלה נגד עינינו: למען עצמנו והדורות הבאים. ברוכ/ה הבא/ה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כתיבה בפורום כפופה לתקנון הפורום וכן לתקנון תפוז.
תקנון הפורום:
המשך >>

התאבדה בעקבות התעללות מפקדיה- ולא תוכר כחללת צהל
30/04/2016 | 00:17
3
27
למרות שמשרד הביטחון מכיר בחיילת, סליאור אמזלג, כחללת צהל - צהל מסרב להכיר בה שכזו, על אף שהוכח שתלונותיה היו מוצדקות.

בושה וחרפה.

מסכימה לחלוטין.
30/04/2016 | 09:54
19
מתארגנת יוזמת פעולה בנושא. תרצו להיות מעורבות? אולי אביא לכאן את היוזמת?
המפקד שהשפיל אותה מילולית הוא הגורם הבעייתי העיקרי במקרה הזה
30/04/2016 | 19:43
1
24
ולדעתי היה חשוב יותר שיתמקדו בבדיקת ההתנהלות של המפקד מאשר באם כתוב לסליאור אמזלג נפטרה במקום נפלה על הקבר. למנוע אבדות מיותרות זה הרבה יותר חשוב לדעתי מאשר מה כתוב על הקבר, ובמקרה הזה, זה היה מוות מיותר לחלוטין, משום שהיא לא נהרגה בקרב כדי להגן על המדינה, אלא היא התאבדה בגלל מפקד מריר שהיה מזלזל בא מילולית, בנוסף ככל הנראה שהיא הייתה במצב נפשי מאוד לא יציב(האנורקסיה יכולה הייתה לעורר חשד לכך), ואם זה היה ככה עוד לפני הגיוס וזלזול של המפקד אז אולי עדיף שלא היו מגייסים אותה בכלל, וליחידה קרבית מעורבת(גברים ונשים ביחד) בפרט. ככל הנראה אחת הסיבות העיקריות שצה"ל לא מעוניין להכיר בסליאור אמזלג כחללת צה"ל זה משום שהוא שמה קץ לחייה ולא נהרגה בקרב, ולחיילים שנהרגים בקרב בדרך כלל נותנים יותר כבוד ובצדק, לצה"ל יש עניין להעניק כבוד גדול לחיילים אשר הקריבו את חייהם בשביל הגנה על מדינת ישראל, אבל אין לצה"ל הרבה עניין להעניק כבוד להתאבדויות, אם כי צויין בכתבה שהיו מספר חיילים שהתאבדו בהם כחללי צה"ל. לפחות חלק מהסיוע שמקבלים חללי צה"ל היו צריכים לתת בכל מקרה לדעתי, כגון סיוע פסיכולוגי למשפחה של החיילת.

""סליאור התגייסה עם מוטיבציה גבוהה לשרת כלוחמת, נאבקה כדי להתגייס בהתנדבות לקרבי למרות שהייתה אנורקטית, ותמיד אמרה שהיא תיתן הכול כדי להגן על המדינה. חקירת מצ"ח העלתה שהיא כבר ניסתה להתאבד בשירותי הבסיס, המפקדים ידעו ולא לקחו את נשקה. קצין בפלוגה שלה נהג להשפיל אותה לצד חיילים אחרים ואמר לה "תראי איך את נראית, את אפס, המדים לא מחמיאים לך, את לא עושה פה כלום אז לכי'".

כרגיל, אתה מרצה בלהט ובנחרצות על נושאים שאין לך מושג בהם
01/05/2016 | 03:49
1
ראשית, למשפחה חשוב שהיא תוכר כחלל צהל, ושצהל יכבד את זיכרה. א-ת-ה תחליט שזה פחות חשוב? חוצפן.
שנית, זה לא רק "עניין של כבוד" כמו שאתה מנסה להציג את זה. למשפחה של חללי וחללות צהל מגיע סל סיוע מהמדינה, שלא מגיע למי שלא מוכר ככזה. אז מה אתה מקשקש על "כבוד"?
שלישית- אף אחד לא ביקש שיכתבו על מצבתה שנפלה בקרב. ישנם 7 סוגי כיתובים שונים על מצבות החללים, רק 2 מהם עוסקים בפעילות מבצעית או בקרב. אפש רק לכתוב פשוט "נפטרה"
רביעית- אני אחדש לך משהו שאולי לא ידעת- רבים החללים הנספרים כחללי מערכות ישראל לא נהרגו במלחמות או בפעולות צהל. ועדיין, גם אם יצאת לחפש"ש, כל השירות שלך היית ביחדת 804 המפוארת, שתית לשוכרה ונכנסת בקיר באשמתך לחלוטין- הרי תוכר מיידית וללא ערעור כחלל צהל. יתרה מזאת- בשנים בהן אין מלחמות, מספר המתאבדים בצהל הוא הסיבה מס' 1 למוות של חיילים בעת שירותם. וכולם מוכרים כחללים ואין לאף אחד שום בעיה עם ההכרה הזו.

בכלל, כאילו שלבוא חשבון עם מפקדה המתעלל של סליאור בא על חשבון הכרתה כחלל צה"ל.
איזה גיבוב של שטויות.
אישה על הבימה כתפוז על שולחן הסדר?
28/04/2016 | 13:24
10
28
היי, פסח כמעט עבר עלינו לטובה, אבל לפני שחולף אני רוצה לשתף בסיפור.
כותבות נעמ״ת:
״בתחילת שנות ה-80 נחשפה סוזנה השל, חוקרת פמיניסטית יהודיה אמריקאית, להגדה פמיניסטית, ובה הצעה לשים על קערת הסדר גם פיסת לחם, כסימן של סולידריות עם לסביות יהודיות, מתוך תפיסה שיש מקום ללסביות ביהדות, כפי שיש מקום גם לפיסת לחם על שולחן הסדר. השל חשה שהבחירה בלחם לא מדויקת, כיוון שהיא הופכת את הלסביות למי שמפרות את חוקי היהדות, כמו חמץ, אבל אהבה את הרעיון, וכך, בשנה שאחרי היא בחרה לשים על שולחן הסדר תפוז, כסימן של הכלה של כל מי שנמצא בשוליים של הקהילה היהודית, כולל לסביות והומואים. רעיון התפוז תפס והפך לשמועה, אלא שבמקום שהסיפור ישמר כפי שהוא, הסיפור הפך להיות על אישה שבאה לרב לשאול אותו למה נשים לא קוראות בתורה מעל הבימה, והרב אמר לה שמקומן של נשים על הבימה הוא כמו של תפוז על שולחן הסדר. כלומר, כמו שאומרת השל, התרחש גם כאן מהלך פטריארכלי קלאסי: מעשה ומילים של אישה הפכו להיות של גבר, האישה הפכה להיות זו שאינה יודעת ושואלת בעצתו של גבר, והאיזכור של לסביות והומואים נמחק לחלוטין מהסיפור. גם אנחנו הזכרנו את הסיפור הזה בשנה שעברה בגרסת הטעות, והנה באנו לתקן. תודה לך סוזנה השל. וחג שמח! הסיפור המלא כאן: http://goo.gl/eEPQWj ״
המנהג התקבע בקרב פמיניסטיות יהודיות רבות ברחבי העולם מאז :)
מקומם? מעניין? בעקבות הדיון על נשות הכותל, יש לכם.ן דעות בנוגע לאיך נשים צריכות להביע את עצמן בדתות פטריארכליות?
אני אישית לא דתיה
28/04/2016 | 19:43
2
26
ואין לי שום יחס מיוחד לאלוהים.
לטעמי הנשים אמורות לחזור למקורות, ולקרוא אותן קריאה ביקורתית, ולהבין האם תילי התילים של פרשנות שנכתבו תואמים את רוח המקור, או שנכתבו ע"י פרשנים פטריארכליים ומתוך השקפתם. במידה והשני הוא הנכון, וניתן לתת לכתוב פרשנות אחרת, פרו נשית (ואני מאמינה שלרוב הכתובים ניתן)- יש לבטל את הפרשנות הגברית המפלה והמיזוגנית ולקיים פולחן דתי שיוויוני יותר שיתן גם לקולה של האישה מקום מכובד יותר.
המקורות מגניבים
28/04/2016 | 23:16
1
25
אוהבות הידע תהננה לחקור בהם. הם רבדים רבדים, אין צורך להסכים עם הכל.
קראתי בהגדה השנה על הרקע ההיסטורי והתלמודי שרכשתי בזמן האחרון והבנתי שרוב דברי שבח האל בסופה הם כנראה ציניים. לא יכולתי לדעת אלמלא למדתי.
מאידך, אני לא מאמינה, אין לי עניין מיוחד בפולחנים דתיים, בטח שלא לשם האמונה, גם לא לשם חיזוק המסורת.
בשבילי זה עניין של אהבת הידע.
אבל אני גם פמיניסטית, ואני מאמינה שנשים צריכות להיות יכולות לעשות כל דבר שלא פוגע במישרין בנפש אחרת.  
לטענת החרדים
30/04/2016 | 13:15
13
עצם זה שאישה מתעטפת בטלית וקוראת ברכות הרי שזהו חילול קדושת המקום, ולכן גם אם הם לא נמצאים שם ורואים/שומעים את זה- זה פוגע בקדושת המקום ולכן- פוגע בהם.
ומכאן הדרך לכפייה דתית קצרצרה ומהירה.
היהדות של היום גם ככה סובלנית להומואים, בהתחשב בדינם על פי
28/04/2016 | 23:34
3
24
התנ"ך, וגם בהשוואה לאיראן(שבא מוציאים להורג הומואים עד עצם היום הזה), ככה שלדעתי הומואים ולסביות לא צריכים למשוך את החבל יותר מדי, ואין סיבה לשים תפוזים לכבודם על שולחן ליל הסדר. מבחינתי מדובר בדבר מוגזם, להבדיל מנשות הכותל, שהדרישות שלהן הן הרבה יותר לגיטימיות לדעתי. הומואים ולסביות מנוגדים לרוח של הדת היהודית, ובמלא הרוב המוחלט של ההומואים והלסביות הם אתאיסטים(וזה הגיוני שזה כך). יותר מדי התעסקות בהומואים ולסביות יכולה להוות טריגר עבור חלק מהאנשים(במיוחד דתיים).

"דינם של הומוסקסואלים הוא הוצאה להורג בתלייה או עינויים - כך אמר חבר הפרלמנט האיראני מושן יהיאבי במהלך שיחה של מחוקקים איראנים עם חברי פרלמנט בריטים בלונדון."

לא בטוחה כיצד הסקת את המסקנה
29/04/2016 | 10:34
2
24
ומדוע תמיד להשוות למדינות הכי לא סובלניות, זו לא השוואה כל כך טובה.
העובדה היא שיש די אנשים מהקהילה שהם דתיים (ארגונים כמו בת קול וחברותא הוקמו במיוחד למען מטרה זו), אני לא בטוחה שיש פחות להטב״קים דתיים באחוזים מאחוזם באוכלוסיה הכללית.
כך או כך על זה שאין שיוויון אין מה להתווכח, אין זכות נישואים חד מיניים בארץ, זכויות האימוץ גם כן די דרעק, גם הפונדקאות (נעזוב בצד שניה אם אני בעדה או נגדה) לא מתחלקת בצורה שוויונית, דברים כמו לרשום את הפנסיה על בן/בת הזוג בקושי מתאפשרים, רצח על רקע נטייה מינית היה פה רק לפני כמה חודשים (שירה בנקי ז״ל) (שאגב חברת הביטוח סרבה לשלם להוריה כיוון שטענה שהסיכון היה צריך להיות צפוי, אולי בגלל שרצח כזה קרה עוד כמה פעמים בעשור האחרון [בברנוער ובמצעד הגאווה בירושלים, שוב], ובכלל, לקיים יחסי מין הומוסקסואלים היה לא חוקי בארץ עד שנות ה-80.
איפה השיוויון?
ובחזרה לדיוננו, התפוז לא מסמל רק את זכויותיהם של אנשי הקהילה הלהטב״קית, אלא בדרך כלל בא לסמל את מקומה של האישה בדת. ֻ
ולמה את חושבת שזה רעיון טוב לערבב בין זכויות נשים ללהט"ב?
29/04/2016 | 21:49
1
26
לא מספיק שגם ככה יש לא מעט אנשים בעולם שחושבים שנשים חזקות ונשים פמיניסטיות הן לסביות(תמיד או כמעט תמיד)? מקומה של האישה בדת הוא לא כל כך טוב, בלשון המעטה, זה לא סוד שבחברה הדתית יש הכי הרבה סקסיזם, וזה נכון לגבי כל הדתות מהרכזיות בעולם, אם כי לא באופן שווה, בנצרות יש הכי פחות, באסלאם יש הכי הרבה, והיהדות באמצע. הפרדה בין גברים ונשים בהרבה מקומות, לנשים אסור לשיר על פי הדת(קול באישה ערווה), אוסרים על נשים להתפלל בצורה שגברים מתפללים, נשים "חייבות" ללכת בלבוש צנוע, ובאופן כללי מנשים דתיות מצופה להתנהג כמו נשים מסורתיות/קלאסיות(לטוב ולרע), שבהרבה מהמקרים כל קשר בניהן לבין פמיניזם הוא מקרי לחלוטין. אולי אין שיוויון מלא ללהט"ב, אבל ממתי צריכים להתחתן כדי להיות בקשר אינטימי? יש גם הרבה סטרייטים בארץ שלא מתחתנים, ככה שזה לא כזה ביג דיל בדרך כלל, ואם יש להט"ב שלא רוצים לנהל קשר אינטימי לפני החתונה משום שזה אסור בדת, אובכן גם יחסים הומוסקסואלים אסורים בדת, ויש עליהם איסור הרבה יותר חמור, ולכן לצפות מרבנים שהיו מוכנים לחתן הומואים זאת צפייה די אבסורדית, ולכן אני לא תומך בזה. בקשר לפונדקאות ולפנסיה, אלו דברים שאולי אפשר לשפר/לשנות. הרצח על רקע נטייה מינית היה מעשה של אדם פרטי, ולא פעולה ממשלתית(כמו באיראן), ולכן זה לא דבר שהוא באחריות הממשלה, וזה גם לא דבר שיכולים לשנות מבחינה חוקית(הרג שלא למטרה של הגנה עצמית הוא לא דבר חוקי בישראל גם ככה). לדעתי מצעדי הגאווה(במיוחד בעיר קדושה כמו ירושלים) מביאים ליותר נזק מאשר לתועלת, משום שהם מכעיסים הרבה אנשים דתיים. לקיים יחסי מין הומוסקסואלים היה לא חוקי בארץ עד שנות ה-80, אבל בחוקים שיש כיום בישראל זה לא נחשב לדבר שהוא לא חוקי, אם כי זה עדיין נחשב לדבר לא טוב בעיני לא מעט אנשים סטרייטים, ובמיוחד אצל אנשים דתיים, ולכן לשים להם את זה מול הפנים רק יכעיס אותם יותר, דבר שיכול להוביל ליותר שנאה כלפי ללהט"ב, בעוד שכאשר זה נעשה בצורה פרטית ולא נוגע לאנשים אחרים, אז זה מעניין פחות אנשים(לטוב ולרע).
על זכויות.
30/04/2016 | 10:01
9
ראשית, זה שאנשים חושבים שפמיניסטיות הן לסביות זה עניין שלהם, אני לא מתערבת בבורות של אנשים אחרים אלא אם אני מתבקשת מפורשות.
הסיבה ש״מערבבים״ את המאבקים היא כיוון שנהוג שמאבקים בנוגע לדיכוי מתאחדים, ועל אחת כמה וכמה מאבקים של זכויות על רקע מגדרי. הקשר ברור, שיתופי הפעולה רבים ובעיני זה לא פסול. זה גם לא סוד שיש הרבה מהקהילה שהן פמיניסטיות, יש גם הרבה מהקהילה שהם שובניסטים.
בנוגע לדתות, לדעתי צריך לתת לאנשים זכות לבחור בדת שלהם ולא להדירם ממנה. אני לא מתעסקת באיסלאם או בנצרות כי איני מוסלמית או נוצריה, אני מתעסקת ביהדות כי אני יהודיה ואני חושבת שלנשים וללהטב״קים צריכה להיות זכות להכנס לתוך הדת.
תתפלא, יש הרבה רבנים ש״מוכנים״ לחתן זוגות חד מיניים, אבל ישראל היא המדינה בעלת חופש הנישואים הנמוך בעולם. בנוגע להאם צריך להתחתן או לא בשביל לחוות אינטימיות, זה לא הדיון. הדיון הוא למי יש זכות להתחתן. אני בזוגיות הטרוסקסואלית ובוחרת לא להתחתן, זה לא אומר שאני חושבת שצריך למנוע מאנשים שכן רוצים להתחתן לעשות כך.
ובמצעדי הגאווה לא מקיימים יחסי מין ברחוב. רק מראים אנשים שהם שונים ממך, וזה לא יפה לאנשים בעין, וזו בדיוק הסיבה שיש את המצעדים האלו. להזכירך, מצעדי הגאווה התחילו בשנות ה-60 בסן פרנסיסקו אחרי מהומות סטונוול, בהם שוטרים נכנסו לפאב גאה ופיצצו שם אנשים במכות. אתה חושב שסן פרנסיסקו הייתה סבבה עם זה שיש הומואים ברחוב שצועקים שהם לא מוכנים לקבל יותר את ההתעללות הזו? לא. זו הייתה הפגנה.
לסיכום, אני חושבת שהזכויות צריכות להיות שוות, גם אני באופן אישי לא בוחרת להשתמש בהן. טיעון ה״שיעשו מה שהם רוצים בבית שלהם״ לא כל כך תופש, זה לא שיוויון, זה להשאר בחושך.
מצטער אם זה יישמע קיצוני
30/04/2016 | 10:53
2
12
אבל לדעתי אישה שמרגישות צורך להביע את עצמן בדתות פטריארכליות משחזרות דפוסי התנהגות שדומים לנשים מוכות שחוזרות לבעליהן המכים. הדת מתייחסת לנשים בצורה קטסטרופאלית. היא רואה בנשים קניין, מאפשר להשאיר אותן עגונות, פוסל אותן מעדות ודואג בכל הזדמנות להותיר אותן כסוג ב' במשפחה ובחברה.

שנשים יעשו מה שהן רוצות. אין שום צורך שיפעלו בתוך מסגרת אנאכרוניסטית, מפלה ומבזה. אפילו אם חשוב להן להגדיר את עצמן כיהודיות, שתמצאנה את שיטות הפולחן ההולמות את ערכיהן. מהסיבה הזו נשות הכותל, לטעמי הן נשים אמיצות. הן רוצות להתפלל בדרכן ולא מבקשות את האישור של אף רב.
לא מסכימה כלל.
30/04/2016 | 12:05
1
10
יש הרבה נשים אורתודקסיות דתיות שגם נלחמות למען זכויות נשים. לראייה ארגון קולך, שנלחמות בעד נשים עגונות, בעד שידור קול נשים בתוכניות רדיו, בעד השתתפות נשים בכנסים על בריאות האישה החרדית וכו.
טריגר מיזוגניה
30/04/2016 | 23:39
5
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1284620084...

איך אפשר לנצח מערכת כזו מבפנים? צריך פשוט לסגור אותה וזהו

אני לא מסוגל לדמיין את כמות המרור (מנסה להשתמש בלשון נקיה. אני מקווה שאתם מבינים למה התכוונתי) שאישה יהודיה צריכה לקחת על עצמה. נושא העגונות מוציא אותי מדעתי - את מי זה לעזאזל מעניין אם הגבר רוצה או לא רוצה לתת גט? האישה רוצה לסיים את הנישואין? זהו, גמרנו, סוף פסוק.
היה איזה סיפור לפני כמה חודשים בתכנית "אבודים" עם צופית גרנט על איזה מנוול שברח לארגנטינה לפני 30 שנה והשאיר את אישתו עגונה. 30 שנה  היא חיכתה לצופית גרנט שתמצא אותו על מנת שייתן לה גט. בושה וחרפה. איך אחרי שערוריה כזו יש עדיין נשים שמסכימות להנשא ברבנות?!
ינון מגל משווה נשים לחפצים
29/04/2016 | 13:19
13
45
בלי להכנס כרגע לאג׳נדות של מפלגות או זרמים פוליטיים, מה עושים כאשר פוליטיקאי משווה נשים לחפצים? ועוד לחומרים ממכרים, כלומר ״גברים לא מסוגלים לשלוט בעצמם״ וכו׳.
הערת צד: הסטטוס הזה הועלה ע״י מגל ונמחק בהמשך, אני מעלה אותו שוב כי אמירה שנאמרה, גם אם אחר כך חזרת בך, היא עדיין בעלת אדוות.
לא ראיתי היכן הוא משווה כאן נשים לחפצים
29/04/2016 | 14:51
2
7
מבחינתי סמים ואלכוהול הם חפצים
29/04/2016 | 16:58
1
41
כיוון שהם דוממים בניגוד לנשים שהן אנשים.
לא?
אני לא חושבת שהכוונה הייתה להשוות נשים לחפצים
30/04/2016 | 13:20
17
אלא להציג את הזנות בשורה אחת  עם פרקטיקות אחרות לא חוקיות ולתמוך בליגליזציה שלהן.
הוא דיבר על תופעה ולא על הנשים שעוסקות בזה, ולכן הוא אמר
29/04/2016 | 23:16
5
30
זנות ולא זונות. אני יכול לראות איך התמיכה שלו בלגלזציה של זנות וסמים, וההתנגדות שלו להפללות לקוחות זנות על בסיס חירות הפרט יכולה להפריע לאנשים שלא מסכימים איתו, אבל זה שהוא רואה בצריכת שרותי זנות ובצריכת סמים כדברים די דומים, זה הגיוני בסך הכל. הוא לא מפאר את הזנות בכך שהוא רואה אותה בשורה אחת עם סמים ודברים מפוקפקים אחרים. הוא תומך במיסוד הזנות לא משום שהוא חושב שזנות זה דבר טוב אלא בסיבות ליברליות ומשום שהוא לא מאמין שאפשר למגר את הזנות, שהרי גם במדינות שהזנות לא חוקית בהן, עדיין יש אנשים שממשיכים לצרוך שרותי זנות, ההבדל הוא שזה נעשה במסגרת העולם התחתון, מקום תחת פיקוח של המדינה, ובמסגרת העולם תחתון התנאים של הנשים שעוסקות בזנות גרועים יותר, ואלו חלק מהסיבות לכך שאלו נושאים שנויים במחלוקת(אפילו בקרב פמיניסטיות).

אני מבינה את הטיעון הליברלי
30/04/2016 | 09:52
4
22
ואני עדיין חושבת שההשוואה מגוחכת ופוגענית.
אנשים לא ״צורכים שירותי זנות״, אנשים צורכים נשים.
מבחינת החוק אנשים כן צורכים שירותי זנות ולא נשים
30/04/2016 | 16:41
17
וזה לא קשור לשאלה אם צריכת זנות פוגעת בזונות או לא(ואני משער שזה לא נושא מוסכם ויש כאלו שיגידו שלא או שהיא פוגעת בזונות רק בחלק מהמקרים).

זה לא חוקי שגבר יאנוס זונה גם אם שילם לה עבור מין ,והיא אחר כך מסרבת ואני משער שלכל היותר מותר לו חוקית לדרוש את הכסף בחזרה(ואם אנשים אונסים זונות בניגוד לחוק זאת בעיה לא של צריכת זנות אלא של אונס זונות ומגל לא טען שאונס זונות צריך להיות חוקי).

אני לא תומך בדברים של ינון מגל,ואני בעד הפללת צרכנים ומשתמשים של זנות אבל אני לא חושב שהוא משווה נשים לחפצים בדבריו.

אני גם נגד הצגת דברים של אדם בצורה פוגענית(כלומר בדרך שמייחסת לו דברים שהוא מבחינתו לא אמר וכנראה לא מסכים איתם).
אפשר למתוח ביקורת על אדם ולהגיד שלא מסכימים עם טענה מסויימת שלו אבל להציג את אותה טענה בדרך שהוא לא מסכים איתה זה דבר שאני מתנגד לו,וזה לטעמי דמגוגיה.
את לא שמה לב שלכך שאת סותרת את עצמך? מצד אחד מפריע לך אם
30/04/2016 | 21:14
2
21
משווים נשים לחפצים(למרות שינון מגלן לא באמת השווה נשים לחפצים), ומצד שני את טוענת "שצורכים נשים", ובכך את בעצמך מתייחסת לנשים כחפץ בצורת הדיבור שלך. אם זונות היו פסיביות לחלוטין ולא מקבלות כסף על השרותים שלהן, אז הטענה "שצורכים נשים" במקום צורכים שרותי זנות, הייתה קצת יותר הגיונית, אבל זה לא המצב בשטח. זונה זאת אישה שמקבלת כסף תמורת שרותי מין, זאת ההגדרה המדויקת והניטרלית לזונה(אישה שעוסקת בזנות). "צורכים נשים" זאת הגדרה שנויה במחלוקת, וגם לא נכונה מבחינה משפטית. סעיף 7 של Old Girl הוא הכי שנוי במחלוקת מבין הדברים שהיא רשמה, אבל ראית שגם היא השוותה בין זנות לבין צריכת סמים, אז למה כאשר גבר אומר את זה יש לך עם זה בעיה וכאשר אישה אומרת את זה אין לך עם זה בעיה? אם כבר להשוואת מין תמורת תשלום לסחר באיברים זאת אנלוגיה גרועה, משום שזונה לא מאבדת/מוכרת שום איבר מגופה לצמיתות, אפילו שרותי הזנות שהיא מספקת הם זמניים, ועל אקטים מיניים נוספים היא מקבלת תשלום נוסף. גם הטענה שכל הנשים הן אותו דבר היא מופרחת וגם מאוד מחפיצה לדעתי, משום שההשקפה הזאת מתעלמת מהאישיות השונה שיש אצל נשים שונות, יש נשים ששוכבות עם גברים רבים גם מבלי לקבל על כך כסף, בעוד שיש גם נשים שמעוניינות רק בקשר רציני.
לא בטוחה שאני מבינה לחלוטין מה מפריע לכם.
30/04/2016 | 21:42
1
9
כיוון שיש סחר בנשים, ונשים הן 80% מקורבנות הסחר בבני אדם בעולם, אני אומרת צריכת נשים. לא כי נשים הן חפץ, אלא כי מתייחסים אליהן כחפץ.
בנוגע לשאלת הבחירה, אני שואלת את עצמי אם קטינה (ולא קשה למצוא נתונים על גיל הכניסה הנמוך לזנות בישראל), מהגרת שלרוב נחטפה לישראל (וגם בנוגע לכמות תעבורת הנשים שנחטפו לצרכי זנות בישראל לא קשה למצוא נתונינן) או אישה במצוקה כלכלית שמציעים לה כסף תמורת מין, האם זו הסכמה. הסכמה כמו שהיינו רוצים לראות, מבחירה ומרצון. בעיני כאשר יש יחסי כוחות כל כך לא שיוויוניים מלכתחילה הסכמה לא מתאפשרת.
אמנם זונות לא מוכרות את איבריהן לנצח, אבל הפוסט טראומה שחוות שורדות זנות מאוד דומה לפוסט טראומה שחוות ניצולות אונס, וזה אכן, בדר״כ תמידי. ובנוגע למידת ההקרבה הנדרשת, גיל התמותה הממוצע של זונות בישראל הוא בשנות ה-40 לחייהן.
עם כל זאת יאמר, האנלוגיה בין ליגליזציה של סמים לליגליזציה של זנות מחפיצה, חד משמעית, כיוון שהמשמעות היא שמושא הדבר הלא חוקי כחפץ בידי המשתמש.
שוב, אני מבינה את הטיעון הליברלי, רק מאוד לא מסכימה איתו.
רוב האנשים שתומכים במיסוד הזנות בישראל לא תומכים בסחר בנשים
30/04/2016 | 22:14
5
הם תומכים בזנות מבחירה ולא בזנות מכפייה, ומאמינים שאם אישה רוצה לעבוד בזנות זאת זכותה. למעשה מיסוד הזנות מיסוד הזנות יכול להפחית את הסחר בנשים, משום שברגע שיותר נשים יכולות לעבוד בזנות בצורה חוקית וברגע שיש פיקוח של המדינה על הזנות, זה עוזר להפחית את התופעות השליליות שקשורות בסחר בנשים, שאחד המקורות העיקריים עליהן זאת החוסר חוקיות של הזנות בישראל, והעבודה שהזנות בישראל היא חלק מהעולם התחתון, מיסוד הזנות יכול גם להביא ליותר פיקוח בנושא של גילאים, לעולם התחתון פחות אכפת מגילאים, משום שמדובר בעבריינים ומשום שמה שהם עושים לא חוקי בכל מקרה. כן אישה ענייה שמוכנה לעבוד בזנות בשביל כסף זאת הסכמה, יש מספיק נשים עניות שלא מוכנות לעבוד בזנות, אפילו אם הן יכולות לעשות הרבה כסף מזה, יש אנשים שהכבוד יותר חשוב להם מכסף(ואפילו מהחיים), ויש כאלו שלא. גם הנתון של התמותה בגלאים צעירים יותר של נשים שעוסקות בזנות(אם הוא נכון) יכול להיות קשור לחוסר חוקיות של הזנות, ובגלל שהזנות היא במסגרת עולם תחתון ולא תחת פיקוח של המדינה ומשרד הבריאות. הפמיניסטיות שתומכות במיסוד הזנות, גם דואגות לזכויות של נשים שעובדות בתעשיית המין, מי שרואה את הזנות כדבר רע לחלוטין בכל המקרים, מתקשה/לא מעוניינת להבדיל בין מתי התנאים רעים מאוד באמת ומתי לא, וחוסר ההבחנה זאת אחת הבעיות עם אידיאולוגיות קיצוניות.

"סחר בנשים בישראל מתקיים במטרה להעסיקן בזנות. על פי רוב מתבצע הסחר בנשים שאינן אזרחיות ישראל, ושהובאו בהונאה לישראל. סחר הנשים בישראל הוא חלק ממגמה עולמית רחבה יותר של סחר למטרות זנות, שבו נשים מגויסות, לרוב במרמה ובמקרים רבים תוך אלימות קשה, לעבודה בזנות."

"Sex worker advocates who are fighting for legalization or decriminalization of prostitution contend that criminalizing consensual sex acts among adults creates a black market which worsens the problem of forced human trafficking rather than reducing it. They decry the paternalistic attitude of what they disparagingly call "rescue missions", law enforcement raids that regard all sex workers as in need of "saving" fail to distinguish the minority of sex workers who are coerced from the vast majority who engage in sex work voluntarily. Furthermore, liberal feminists such as Ronald Weitzer and Gayle Rubin, argue that the definition of sex work as inherently violent has created a “moral panic” that influences political discourse. They contend that this "panic" has led to the construction of a trafficking victim who may actually be a woman migrating for work. These feminists argue that this can backfire because it does not protect those women who voluntarily enter into sex work."

ומה ניתן לצפות מנאלח שכזה?
30/04/2016 | 00:20
28
כמובן שההתמכרות של גברים לזונות הינה זהה לחלוטין להיתמכרות שלהם לסמים, אלכוהול והימורים.
נו, עוד אדיוט, ומזלנו שהיתה אמיצה אחת שהעזה לפתוח את הפה ולהעיף את החלאה מעמדות החלטה.
ובנוסף לכל זה רק עוד נקודה שמאוד מפריעה לי
30/04/2016 | 21:49
2
10
אם רגע נשים בצד את דיון ההחפצה, לראות זנות כדבר שמוכרח להיות בעולם, משהו שתמיד היה ותמיד יהיה כי הציבור לא יכול לעמוד באלטרנטיבה נראה לי פוגעני משתי סיבות.
א. קיימת פה הנצחה ברורה של יחסי הכוחות. לעניות דעתי כאשר קיימות נשים למכירה כל הנשים הן בעלות תו מחיר בעיני צרכני הזנות. היה שרשור מרתק בשיח פמיניסטי בפייסבוק לפני כמה חודשים בנוגע לאנשים שהציעו לקנות אותנו. זו חוויה מוכרת, גם אני חוויתי אותה פעמים רבות הרבה לפני שהגעתי לגיל ההסכמה.
ב. יש פה זלזול בוטה בגברים, שבעיניי האמירה היא שגברים לא מסוגלים במקרים מסוימים להשתלט על יצריהם אם יצריהם פוגעים באחר. אין ברירה? גברים מוכרחים לצרוך זנות? ככה הם, פשוט חיות לפעמים? אבסורדי בעיני לטעון כך.
יש רצוי ויש מצוי, יש גברים שלא מסוגלים למצוא אישה שתהיה איתם
30/04/2016 | 22:36
1
11
בלי שהם ישלמו לה על כך, בדרך כלל אלו גברים לא אטרקטיביים או/ו גברים חסרי מזל בנושא האינטימי, ואלו הם צרכני הזנות שהכי קשה עד בלתי אפשרי לגרום להם להפסיק, אם כי יש גם צרכני זנות שיש להם זוגיות ועדיין ממשיכים ללכת לזונה, והם בהחלט יכולים להפסיק, אצלם זה לא נובע מחוסר אמיתי אלא מחמדנות. העובדה היא שגם במדינות שבהן הזנות לא חוקית, עדיין הזנות ממשיכה להתקיים במסגרת עולם תחתון, ובנוסף אם לא היו זונות בעולם, אז ככל הנראה שהיה הרבה יותר אונס בעולם, משום שהגברים הנואשים שהולכים לזונות היו נשארים עם פחות אלטרנטיביות, ואלו מהם שלא היו מוכנים להתנזר, היו עלולים להפוך לאנסים. זה לא רק עניין של יחסי כוחות, גברים לא צורכים שרותי זנות רק משום שהם חזקים יותר, אלא גם משום שהם מיניים יותר, ויותר קשה לגברים להתנזר, לא אומר שזה לא אפשרי, אבל זה הרבה יותר קשה מאשר לנשים בדרך כלל. אני באופן אישי לא צורך שרותי זנות למרות שאני רווק, אבל אני לא מייצג את כל הגברים בנושא הזה,, ואני מודע לכך. כן יש גברים שמתייחסים לכל הנשים כמו לזונות, בגלל שיש זונות, מצד שני רוב הגברים יודעים להפריד בין מישהי זונה לבין מישהי שלא זונה, יש אפילו דבר שנקרא "קומפלקס המדונה והזונה", שקיים אצל הרבה גברים ברמה זאת או אחרת, וככה גברים מחלקים נשים לשני קבוצות שונות. בדרך כלל אישה שהגבר מאוד מכבד הוא לא רואה אותה כזונה, והוא גם יעלב מזה שיקראו לה זונה.
יש גם גברים שאין להם אישה ולא צורכים זנות
30/04/2016 | 23:39
3
כך שהטענה כאילו אלו שאין להם קשר זוגי לא יכולים להפסיק חסרת בסיס.

חוץ מזה לדעתי אי אפשר למנוע ממי שרוצה להשיג מין תמורת כסף על ידי חוק שאוסר צריכת זנות ,ואפשר רק למנוע עסקה מפורשת(ואני בעד כי אני משער שבהעדר עסקה מפורשת היחס של הגבר כלפי האישה יהיה טוב יותר כי המין לא יהיה בבחינת מובן מאליו שהיא חייבת לתת לפי הסכם כלשהו גם אם שני הצדדים מבינים שבעצם זה בתמורה לתמיכה כספית שהגבר נתן שלא במסגרת עסקה שמחייבת את האישה במשהו).

נשות הכותל
27/04/2016 | 11:51
18
44
נשות הכותל רצו השנה, לכבוד פסח, לשאת את ״ברכת הכהנות״ בכותל. היועמ״ש אסר על הדבר והן התפללו תפילה אחרת באותו היום.
מה אתן חושבות וחושבים על נשות הכותל? וספציפית על ברכת הכהנות?
(מבקשת לשמור על דיון המכבד את אמונתו של כל אדם)
לינק לסרטון של נשות הכותל לקראת הברכה:
https://www.youtube.com/watch?v=g2J4SB3E5cc
אני מאמין באלוהים ומאמין שהיהדות האורתודוקסית היא הדרך
27/04/2016 | 12:39
5
33
הנכונה לעבודת ה'.
אני מאמין שנשות הכותל כמו גם רוב הרפורמים די איבדו את הדרך בנסיונות לחקות את הנצרות.
עם זאת הן רוצות להתפלל? אני במדינה דמוקרטית? - שיתפללו.
כמו שאני חושב שאסור לאסור עליהן להתפלל ואם יטענו שזה יצור פרובוקציה שתגרור אלימות מה שאני אומר זה - תעצרו את האלימים ולא את הקרבן לאלימות.

אגב אני חושב שאותו הדין צריך להיות לתפילת יהודים בהר הבית. יש שיאמרו שאסור לעלות לשם בגלל איסורי דת ויש שיאמרו שזה יתסיס את הערבים במקום ואני אומר שבמדינה דמוקרטית אני לא רוצה לאסור על אדם להתפלל לפי אמונתו. ואם הוא עולה להר הבית ואומר כמה מילים שחשובות לו ומהוות תפילה ולא פגיעה באחרים אסור לי להתערב.

אבל המדינה הולכת על הדרכים הקלות. כניעה לאלימות (של הדתיים בכותל/ והמוסלמים בהר הבית) במקום לתת חופש דת ולאכוף את החוקים שאוסרים אלימות.

הדין של שני המקרים זהה.
יש הבדל בין שני המקרים
27/04/2016 | 21:57
3
28
רחבת הר הבית משמשת בעיקר פלסטינאים שאינם אזרחי מדינת ישראל.
לומר להם שממשלת ישראל החליטה עבורם כך וכך אינה שיטה.
הם אינם שותפים להחלטות והן נכפות עליהן.

המתפללים והמתפללות בכותל הם אזרחי המדינה, ולכן לגביהם יש דרכים מקובלות כיצד לקבל החלטות על פי דעת הרוב, תוך כיבוד זכויות המיעוט.
ההבדל היחידי הוא אג'נדה שמאלנית
27/04/2016 | 22:09
2
62
אתה לא כופה עליהם אלא מודיע שכתושבי ישראל הם יאלצו לתת חופש פולחן גם לדתות אחרות ולהישמע לחוקי המדינה שלמעשה נותנים חופש כזה.
מה שמפתיע שאג'נדה שמאלנית גם תומכת בחופש פולחן וביטוי
27/04/2016 | 22:11
22
אבל זה נכון עד שמגיעים ליהדות
שמחתי לגלות שאתה יודע מה האג'נדה שלי
28/04/2016 | 11:26
16
רק אציין בקצרה שהפלסטינאים בשטחי \יהודה ושומרון\הגדה המערבית\ אינם תושבי ישראל, ולא כל שכן - אזרחי ישראל.
יריב לוין ציין את הר הבית בזמן הפעילות של נשות הכותל בחנוכה
28/04/2016 | 07:36
16
פעילות שנשות הכותל הצליחו בא. מטרתן של נשות הכותל היא לא לחקות את הנצרות, המטרה שלהן היא שתהיה ביהדות פחות אפליה כלפי נשים, בדומה לנצרות, ובשונה מהאסלאם. בנצרות נשים יכולות להתפלל באותה צורה כמו הגברים, ואין הפרדה בכנסיות בין גברים ונשים.
בגדול אני תומך בנשות הכותל, וציינתי את זה גם בעבר, אבל לגבי
28/04/2016 | 08:10
4
21
"ברכת הכהנות" אני לא סגור, יכול להיות שזה היה קצת מוגזם, ולכן היועמ״ש אסר על זה, אבל הוא עדיין איפשר להן להתפלל בצורה רגילה בכותל, למרות שהחרדים והחרדיות מתנגדים גם לזה, ולמרות שש"ס בממשלה. יכול להיות שנשות הכותל ינסו את זה שוב אם יש עתיד תחזור לממשלה במקום ש"ס, אבל העיתוי בשביל הפעם הראשונה לזה, בשנה הזאת לא היה טוב, לא דווקא מסיבות דתיות, אלא גם מסיבות פוליטיות.

אתם רואים הבדל בין ברכת הכוהנות לבין כל תפילה אחרת שלהן?
28/04/2016 | 08:18
3
4
כמובן שיש הבדל, ברכת כהנים/כהנות היא בעלת חשיבות רבה יותר
28/04/2016 | 08:24
2
21
וגם לא צריך להיות מומחה ליהדות כדי להבין את זה, זה משהו שמשתמע גם משמה של הברכה.
אז בעצם..
28/04/2016 | 13:26
1
17
אפשר שנשים תכנסנה לדת אבל רק בדברים שלא נחשבים כקאנון גברי?
או שהדרך הנכונה היא להכנס בצעדי תינוק לתוך הפולחנים הגבריים?
או שמא נשים צריכות לקבל את מקומן בתוך הדת או לפרוש ממנה, כי זו הדת?
או שאולי בכלל נשים צריכות לנהוג באיזה פולחן שבא להן ומי שיש לו בעיה עם זה יצטרך להתרגל למציאות החדשה, וככל שיהיו יותר תומכים בדרך זו או אחרת כך תתעצב הדת?
העניין שרק גברים יכולים להיות כוהנים הוא מתקופת בית המקדש
28/04/2016 | 19:50
14
ומהתנ"ך, בעוד שהכללים לגבי הנחת תפילין, הפרדה מגדרית במקומות תפילה(ואפילו ברחובות), כללי הצניעות המוגזמים בדת היהודית(במיוחד אצל חרדים), ומרבית התפילות אלו מנהגים שהצטרפו ליהדות רק אחרי חורבן בית המקדש השני, מה שהופך אותם להרבה פחות מהותיים לדעתי, ומה שהופך אותם גם ליותר ברי שינוי לדעתי, משום שכמו שרבנים קבעו את הכללים האלו בהלכה, הם גם יכולים לשנות אותם. אפילו שלומציון שהייתה מלכה, לא יכולה הייתה להיות כהן הגדול/כהנת גדולה, וזאת למרות שזה היה נהוג בתקופת שהמלך יהיה גם כוהן גדול, וזה מראה כמה חשיבות יש לנושא הכהנות של גברים ביהדות, אם אפילו מלכה יותר אפשרי להיות מאשר כהנת. אני מאמין שצעדי תינוק זאת הדרך הנכונה, כיום אפילו התפילות הרגילות של נשות הכותל בכותל הן שנויות במחלוקת, אז זה לא הזמן לנסות לקיים ברכת כוהנות, דבר שמעלה את הרף הרבה יותר, בנוסף צריך גם לדעת איפה לשים תגבול, ולא להגזים, אחרת הן עלולות לאבד לגיטימציה בקרב הציבור שתומך בהן. לדעתי רוב הדברים שעושות נשות הכותל הם בסדר, ולכן אני לא חושב שהן צריכות להתנהג כמו דתיות רגילות בנושאים האלו. כמובן שיש באפשרותן להפוך לחילוניות או אפילו להתנצר, אם הן לא יכולות להמשיך עם האפליות שיש בזרם המרכזי ביהדות, אבל נשות הכותל מאמינות שהן יכולות להתנגד לאפליה והדרת נשים ביהדות, ויש להן הצלחה לא רעה עד בנושא, למרות התנהגות עזה של חרדים וחרדיות. הדרת הנשים וההפרדה המגדרית ביהדות יכולה להפריע אפילו לחילונים, למרות שחילונים נתקלים בזה הרבה פחות, לכמה ממכם הפריע העניין שבמקומות קדושים של היהדות, גברים ונשים נאלצים ללכת למקומות נפרדים, אפילו אם הם הגיעו בקבוצה אחת למקום ולמרות שאין סיבה מספיק הגיונית להפרדה מגדרית המקום, הרי אפילו לא מדובר בחדרי הלבשה, אלא נהפוכו אלו מקומות שבדרך כלל נשים לבושות בהם צנוע(במיוחד בהשוואה לחופי ים ומועדונים), אבל גם זה "לא מספיק" ולכן מעלימים לחלוטין נשים מעיני גברים, רק משום שיש גברים מסוימים שמעדיפים להסתכל על נשים במקום להתרכז בתפילה, ובאופן אירוני הרבה מהגברים האלו הם חרדים, שלא מעיד לטובה על סדר העדיפויות שלהם ועל עדיקותם הדתית.

"תופעה מכוערת נוספת של הדרת נשים בישראל: בלב העיר בית שמש, סמוך לבית כנסת, מוצב שלט גדול הקורא לנשים לחצות את הכביש לצד השני מפאת "המיקום הרגיש" בו הן נמצאות."

"שלומציון אלכסנדרה (נולדה בשנת 140 לפנה"ס) הייתה מלכת יהודה בתקופת הבית השני משנת 76 לפנה"ס ועד מותה בשנת 67 לפנה"ס‏. על פי התלמוד, שלומציון הייתה אחותו של שמעון בן שטח‏."

"בשל היותה אשה, לא יכלה שלומציון לשמש בתפקיד כפול, כקודמיה שהחזיקו גם בתפקיד הכהן הגדול. לתפקיד זה מינתה את בנה הורקנוס, כי היה הבכור, אך יותר מכך מפני ש"חיבב יותר חיים שקטים" והיה חלש מכדי לתבוע ממנה את הזכות לרשת את המלוכה, וממילא חלש מדי להיות שליט על מדינה. מסיבה זאת, את הבן הצעיר אריסטובולוס, "איש-פעלים ואמיץ־רוח" "אשר הייתה לו נפש לוהטת", השאירה ללא תואר."

יש לי יותר תהיות מתשובות
28/04/2016 | 14:46
5
18

נתחיל בכמה תהיות רטוריות ופרובוקטיביות:
מה יקרה אם קבוצה של מוסלמים או נוצרים ירצו להתפלל בדרכם שלהם ברחבת הכותל?
מה יקרה אם ירצו לערוך חתונה דתית עם DJ וקייטרינג (וגם רב) דווקא שם? או אולי מסיבת בת מצווש (בלי רב)?
מצד אחד זה מקום ציבורי ולא פרטי, בערך כמו חוף הים או פארק הירקון או כיכר רבין, וכל אחד יכול לכאורה לנהוג כרצונו כל עוד הוא לא מפריע לזולת לנהוג כרצונו; אבל מצד שני זה לא אותו הדבר..
אותן נשים באות לכאורה לעשות שינוי מאוד קטן: מבחינתן המקום ממשיך לשמש לפולחן יהודי דתי, אפילו אורתודוקסי, אבל תוך שיוויון בין גברים לנשים.

הבעייה היא שהיהדות אינה שיוויונית, ולו מבחינה זו שהחובות המוטלות על גברים שונות מאלו המוטלות על נשים. כמובן, מותר לכל אחד ואחת לעשות מה שבא לו ולשנות את הקיים כרצונו; אבל מה לגבי הדתיים האורתודוקסיים שלא רוצים לשנות אלא להמשיך בדרך הנוכחית?
האם אנחנו יכולים לדרוש מהם לבטל את ההפרדה בין גברים ונשים בבתי הכנסת בשם חוקי המדינה שמבטיחים שיוויון בין המינים והמגדרים?
האם יש להיכנס אליהם הביתה ולוודא שגם הנשים עושות קידוש ולא רק הגברים?
אם כך, מה לגבי רחבת הכותל?

אני מעריך שרצונן של אותן נשים, ביסודו של דבר אינו פרובוקציה אלא נובע מכוונה טובה, אם כי אני קצת חושד בחלק מהתומכים בהן. אני מתרשם שבתוך זרמים מסויימים באורתודוקסיה היהודית יש שינויים דרמטיים מבחינת מעמדה של האישה והיחס להומוסקסואלים, אבל זה רחוק מאוד מלהיות פמיניזם רדיקאלי.
אני עצמי שמתנגד לכל גילוי של כפייה דתית, לא הייתי רוצה שההתנגדות לכפייה תגלוש לכיוון של "לדפוק" את הדתיים. אורחות חייהם זרות לי, אבל אין לי ברירה אלא לכבד את בחירתם, גם אם לעיתים היא עומדת בניגוד לעקרונות היותר מקודשים בעיני.

שורה תחתונה: תשובה ברורה אין לי.
אני מסכימה עם חלק מהדברים שאמרת
28/04/2016 | 17:49
4
19
אני חושבת שהבדל מרכזי בין נשים לבני דת אחרת במקרה הזה היא שנשים צריכות להשתתף בפולחן ולחוות חוויות מרכזיות דרך הגברים, דרך חלון, דרך ווילון.
מוסיפה טקסט ברשותכם, של הדר מלך (אמן שאני כותבת את השם שלה נכון)
Hadar Malach
·
על חמץ ומגדר או: כך נהייתי אתאיטסית

הפוסט הבא הופיע באחד משרשורי החמץ, כתגובה למה שבעיני הביעה זלזול ברגשות וחוסר אמון ביושרה של נשות הכותל:

כשהייתי בערך בת 11 הגעתי עם המשפחה שלי בפעם הראשונה לכותל. מאד מאד התרגשתי אבל כשניסיתי להתקרב אליו הגיע איזה משגיח דתי שלא מצא חן בעיניו שלבשתי מכנסיים קצרים ונתן לי איזה סמרטוט ללבוש מעל המכנסיים. אני כבר לא זוכרת אם לבשתי אותו ונגשתי אל הכותל או לא- אבל אני זוכרת שמאד נפגעתי וכל החוויה והשמחה שלי נהרסו.

אני גם זוכרת שנהגתי ללכת עם סבא שלי לבית הכנסת כל שמחת תורה- הוא היה קונה לי ולאחי דגלים, והיינו הולכים איתו לעזרת הגברים רוקדים ואוכלים שמחים ונהנים. מאד אהבתי את זה. ואז יום אחד, אחרי הבת מצוה, שלחו אותי למעלה לעזרת הנשים - שם לא היו ריקודים, ואפילו לא אוכל, וכל מה שיכולתי לעשות היה להשקיף על הגברים הרוקדים. הפסקתי כמובן (כמובן מבחינתי) להצטרף לחגיגות האלה. הפעם הבאה שבה מצאתי את עצמי בבית הכנסת היתה בגיל 17, כשאחי עלה לתורה. אז נאלצתי להתבונן בו מבד לוילון מחורר שהיה בעזרת הנשים. אמא שלי ניסתה להסיט את הוילון אבל כמה נשים צדיקות שהיו שם גערו בה, ונאלצנו להמשיך ולהסתכל מבעד לחורים.

כשהייתי כמעט בת 18, הגעתי לארה"ב במסגרת משלחת נוער של משרד החוץ. באחד הימים לקחו אותי ואת בן הזוג שלי למשלחת לבית כנסת (המשלחת הורכבה מזוגות של בני נוער שנפגשו עם תלמידים ובני הקהילה היהודית ושוחחו איתם על ישראל). משהו בבית הכנסת הזה הרגיש לי מאד מוזר. לקח לי כמה רגעים להבין מה היה הדבר הזה- הנשים והגברים ישבו יחד באולם אחד.

בקשו שנאמר כמה דברים- לא הכינו אותנו לזה מראש ושאלתי את עצמי מה לומר- אבל אחרי שהבנתי פתאום מה שונה במקום הזה הדברים התבהרו, ושתפתי את הקהל בכמה נפלא בעיני להיות בבית כנסת שלא מפלה בין גברים ונשים. למחרת חזרנו לשם וראיתי לראשונה בחיי בת שעולה לתורה- וזה היה אפילו עוד יותר נפלא ומקסים.

היו לי תקופות בחיים שבהן חשבתי ורציתי להתקרב לדת- אולי מפני שסבא שלי, שכל כך אהבתי, היה איש מאמין, שהיהדות היתה לו מאד חשובה והיה הולך להתפלל כל שבת. יכול להיות שהייתי מוצאת את עצמי אתאיסטית בכל מקרה, אבל לי ברור שדבר מרכזי שהרחיק אותי - גם משמירה על המסורת, בלי קשר לאמונה- היה האפליה הנוראה שחשתי כלפיי, מעצם היותי אשה.

לכן לא הייתי מזלזלת ברגשות החזקים של מי שכן מאמינה והדברים חשובים לה, ונאלצת להתמודד עם תחושות האפליה הזאת. בעיני הפטריארכיה מובנית עמוק לתוך הדת, ואני לא יודעת האם ואיך ניתן ליצור יהדות שוויונית. אבל ברור לי שיש כאלה שזה מאד חשוב להן, ושמנסות.

אני חושב שהבנתי מה מפריע לך,אך אנחנו מדברים על דברים שונים
28/04/2016 | 18:24
16
בעיית החווייה הדתית של האישה הדתייה, היא בוודאי נושא פמיניסטי חשוב, אבל המדינה ובית המשפט אינם אמורים לעסוק בזה. זה אמור "להיסגר" בתוך הקהילה הדתית.
בעיית נשות הכותל הגיעה למרחב הציבורי לאחר שהן "שברו את הכלים" ויצאו נגד הרבנים וההלכה.

שמחתי שכתבת את מה שכתבת: הפמיניזם נוגע לכולנו.
פוסט טוב, היהדות הרפורמית מוכיחה שזה אפשרי שגם נשים ישתתפו
28/04/2016 | 22:17
14
אני אגוניסטקן שזה שונה מאתאיסט
29/04/2016 | 01:13
1
12
בניגוד לאתאיסט שמאמין שאלוהים לא קיים אני חושב שזה דבר שלעולם לא אוכל לדעת אם הוא נכון או לא.

איך זה משפיע על הסתכלותך על הסוגיה?
29/04/2016 | 10:28
108
זה לא אמור להיות מסובך
28/04/2016 | 19:38
32
המדינה אמורה לאפשר חופש דת ל-כ-ו-ל-ם
זה הרי מה שמדינת ישראל מנפנפת בו לעיני כל העולם, לא?
במגילת העצמאות נכתב "מדינת ישראל ...תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות וגו'"
אבל, כמובן, שעקרונות חזון ובלה בלה לחוד- ומציאות לחוד.
בפועל, הפוליטיקה היא זו שקובעת.
ובעוד מצד אחד הפוליטיקה מתערבבת בדת מהכיוון הישארלי פלסטיני (כן/לא עולים להר הבית וכל זה)- מצד שני האורתודוכסיה האולטרא שמרנית כבשה את מדינת ישראל ללא השאר בה (כמעט) שריד ופליט- והיא גם זו המחליטה על אופן ההתנהגות בכותל.
אם היתה בישראל נהוגה יהדות מתקדמת יותר, נניח זו הרפורמית- בכלל לא היתה שאלה כזו.
ואם היתה בישראל ממשלה שלא נכנעת ללחצי החרדים, היתה מודיעה לכפיינים החרדים כי בשעות X בימים Y מתפללות נשים ליד הכותל- ומי שלא רוצה לראות זאת- יכול להדיר את רגליו מהרחבה.
ומי שטוען שזהו חילול הקודש, ונדרשת הפרדה וכו'- להלן סוכריה בשבילו.
תמונה מרחבת הכותל, מלפני בערך 120 שנים.
ומה בתמונה?
נשים וגברים, מתפללים יחדיו, ללא הפרדה, ללא מחיצה, איש-איש ותפילתו. וראו זה פלא- הם הגדירו את עצמם דתיים, השמיים לא נבקעו, אש לא ירדה, אפילו בת קול לא יצאה.
מוזר, אהה?

הפטריאכיה משמרת את הסדר, מבלגנת אותו
27/04/2016 | 01:42
31
ואז האישה צריכה לסדר הכל מחדש
על בדסמ, ומה גם מי שאינו בדסמי יכול ללמוד ממנו
24/04/2016 | 17:02
8
219

בפרוץ עלינו חג החירות והחופש, בואו נדבר קצת על מי שאוהב ונהנה מהחבלים והקשירות
(אזהרונת- הקישורים המצורפים להודעה הינם למילון המונחים בפורום בדסמ, וכוללים תמונות ותיאורים מיניים)

כולנו בטח שמענו על בדסמ, או כמו שבתקשורת אוהבים לכנות אותו "סאדו מאזו" (כינוי שאני באופן אישי מסתייג ממנו), שמענו קראנו או ראינו את 50 גוונים ובטח שכולנו כבר יודעים מה זה ומאיזה צד מחזיקים את השוט. 
אז הנה קצת על בדסמ אמיתי, ועל איך זה קשור לפורום פמיניזם- גם למי שאינו בדסמי (או "ונילי" ע"פ מונחי ה"קהילה" הבדסמית) 
בדסמ הוא מונח על המאגד תחתיו 6 מושגי יסוד- 
BD-bondage/discipline 
DS-Dominant/Submissive 
SM- Sadism/Masocism 
או בתרגום ללשון הקודש- קשירה, משמעת, שליטה, כניעה, סאדיזם ומאזוכיזם. עם הזמן, הפך המונח הבדסמי לתאר קשת רחבה של פטישים והעדפות מיניות שונות. החל מהערצת גוף המשך בניוש וכלה בביזאר. מה הדבר המשותף לכולם? 
העברת הכוח (במובן הסוציולוגי שלו, שליטה) מצד אחד של מערכת היחסים אל הצד השני. הבדסמ נהנה להתעסק בנושאים שהם טאבו בחברה ה"ונילית"- עוררות מינית הנגרמת ע"י כאב או פחד, פנטזיות "מסוכנות"  וטאבואים שונים.

כמובן שמטרת העוסקים בבדסמ היא ההנאה ההדדית, אבל איך יוצאים מגבולת הנורמה הבטוחה של חדר המיטות הונילי לתוך מסע שהוא הרבה יותר מורכב ומאתגר- וגם חוזרים ממנו בשלום? 
לשם כך העוסקים בבדסמ מקבלים עליהם כי העיסוק בבדסמ מתבצע תחת "השילוש הקדוש"- SSC. ר"ת (באנגלית) של בטוח, שפוי ובהסכמה הדדית. 

אתעכב מעט מאוד על שני הראשונים, ואגיע למטרת העניין- שהוא עניין ההסכמה. 
ב"בטוח" מסכימים הצדדים כי לא יגרמו נזקים קשים או בלתי הפיכים במהלך הסשן. הכוונה לנזקים פיזיים- כמו גם לנזקים נפשיים (לכן למשל בסוף כל סשן מתבצע אפטר-קייר, שתפקידו להחזיר את המשתתפים, בצורה רגועה ובטוחה, לקרקע המציאות)
ב"שפוי" מוסכם כי שני הצדדים מודעים למקומם, וישארו צלולים ובעלי יכולת שיקול דעת, הסקת מסקנות והבנת ההשלכות של פעולותיהם לפני ובמהלך הסשן 
ואחרון, הסכמה הדדית- כל הפעילויות המתבצעות תתבצענה בתוך גבולות מוגדרים, ולכל אחד מהצדדים היכולת להפסיק כל פעילות בכל שלב. 

אבל איך משיגים הסכמה הדדית כזו? לפני כל הנפת שוט יבקש השולט את רשותו של הנשלט? 
וכאן מגיע שלב, שחסר מאוד ביחסים וניליים ומאוד ברור מאליו ביחסים בדסמיים- השלב המקדים- שלב הגדרת הגבולות. 
לפני שנכנסים לסשן, מקובל שהשולט והנשלט יושבים ומדברים בגובה העיניים על רצונותיהם, ציפיותיהם ומגדירים יחד את גבולות הסשן. ניתן להגדיר פעולות מותרות, פעולות שלא נפסלות אך לא נבצע אותן כרגע (גבולות רכים) ופעולות שאין מצב שנבצע לעולם (גבולות קשים). כשהשלב הזה מסתיים ונכנסים לסשן- הגבולות משורטטים וידועים לשני הצדדים, וניתנת הסכמה למשחק בתוך גבולות אלו. 

ומה קורה אם הגדרתי משהו כפעולה מותרת ועכשיו כשהיא מתבצעת אני מרגיש איתה איום ונורא? 
ההסכמה אינה פעולה בלתי חוזרת, והיא חייבת להיות בכל שלב של הסשן. לשם כך ניתנת (בד"כ) לנשלט מילת ביטחון, שאמירה שלה תעצור את הסשן/תפסיק את הפעילות המתבצעת. כך שאם נאמרת מילת ביטחון- בוטלה ההסכמה והסשן צריך להיפסק באופן מיידי. 
תשאלו- אז למה לא להגיד פשוט די או לא וחסל? והתשובה הינה כפולה.- 
האחת, רבות מהפנטזיות עוסקות במשחקי כוח והכנעה. נגיד שאנחנו משחקים סוהרת ואסיר, כך שהסוהרת "מכניעה" את האסיר ו"מכריחה" אותו לעשות כרצונה. ה"אסיר" כמובן יתנגד, ויאמר "לא", "די" ו-"מספיק" כחלק מהמשחק- ואיך נבדיל בין ה"לא" המשוחק וה"לא" האמיתי? 
השניה- מילת ביטחון היא מילה שהיא מחוץ לסשן. כשנאמרת בסיטואציות מסויימות מילה שאינה שייכת לעולם- היא מוציאה באחת את האנשים מתוך העולם ה"משחקי" אל תוך עולם המציאות. 
בנוסף, בכל הפורומים ובכל מקום בו מבקשים החדשים את עצתם של המנוסים מהם, יזכירו כי אמנם מילת הביטחון היא אמצעי יעיל, אז ישנן תגובות פיזיות שעל השולט להיות מודע להן במהלך הסשן, כגון קפיאה (האופיינית למקרי אונס)- ובמידה והוא חושד כי הנשלט נכנס למצב כזה, עליו לקבל שוב את אישורו של הנשלט כי הוא במצב נפשי תקין וניתן להמשיך- או להפסיק מיד את הסשן ולעבור לאפטר-קייר, ובמידת האפשר, להיות מודע ולברר עם הנשלט האם עבר טראומות מיניות בעברו והאם ישנם טריגרים הידועים לו מהם צריך להימנע.

וכאן המקום דווקא של ה"וניליים" ללמוד מהפרקטיקות הבדסמיות. הלוואי וכל אחת, לפני שהיא נכנסת למערכת אינטימית, תוכל- ללא שיפוט ובגובה עיניים- לדבר עם בן זוגה על העדפותיה, רצונותיה, עברה וגבולותיה, ושלכל אחת תהיה האפשרות למשוך את הסכמתה בצורה חדה וברורה- וגם להיות בטוחה שהצד השני יכבד את משיכת ההסכמה הזו ויפסיק את פעילותו באותו רגע ממש. 

(נכתב בהזמנתה ובאישורה של גאיה1323, ועל כך תודתי לה)
תודה אלון
25/04/2016 | 11:36
7
44
אני מסכימה איתך, אני חושבת שפרקטיקות של הסכמה הן חשובות מאין כמותן ואין מספיק דגש עליהן בתרבות המינית המיינסטרימית. מספיק לדבר עם תיכוניסטים על מין במשך 10 דקות בשביל לראות כמה יפה הם למדו את גישת ה״באתי לקחתי הלכתי״ של הפורנוגרפיה הקונבנציונלית.
לא ערכתי מחקר היסטורי בנושא, אבל אני מאמינה שפרקטיקות ההסכמה ובגדול ההדדיות שקיימת בבדסמ התפתחו מתוך צורך שהיה קיים בשטח. אותי כמחנכת מעניין איך מנחילים פרקטיקות כאלו גם היום.
המרכז לסיוע נפגעות ונפגעי תקיפה מינית עושות סדנאות מדהימות בבתי ספר בנושא ואין לי ספק שהן הצילו נפשות רבות, הן מפרידות את הבנות והבנים ומדברות עם הקבוצות על דברים שונים (כיוון שהמסרים שהקבוצות מקבלות מהחברה שונות), אבל העקרון הוא ״אל תעשי שום דבר שאת לא רוצה לעשות ושהאדם השני לא רוצה בו״. זה נחמד אבל זה לא מספיק לדעתי (לא שאני מאשימה אותן חלילה, יש להן 1-3 מפגשים להעביר בהם רק את הדברים ה״קריטיים״, בעיני חינוך מיני צריך להיות משהו יותר תהליכי).
אומרים שיש סקס אחר, למה בקהילת הבדסמ ההסכמה היא חלק כל כך קריטי ובמיינסטרים היא חלק כל כך זנוח?
https://www.youtube.com/watch?v=x_CpIbhkZco (סרטון מהמם של לייסי גרין על הסכמה)
ההערכה שלי
25/04/2016 | 12:03
6
47
שכל נושא ה-SSC (או המקבילה שלו- הRACK- בתרגום לעברית- קינק מוסכם ומודע לסיכונים) התפתח מכמה סיבות, והעיקרית שבהן היא ע"מ להפריד בין הסאדיזם הסוציופתי לסאדיזם הבדסמי. מאחר ובחברה המיינסטרימית הם נכנסות תחת אותה מטריה (למרות שהם שונים בתכלית מבחינת יישום, מניעים ואפילו איזה מרכזי עונג במוח מופעלים אצל שני הסוגים)- היה צורך לקבוע גבולות ברורים בינהם.
אז בעצם...
25/04/2016 | 12:14
5
48
אם מקבילים את זה לעולם הונילי, צריך לצור הפרדה בין מין מהסכמה ומרצון לבין כפייה, שזה משהו שבגדול מתחיל להרקם עם פרויקטים דוגמת ״גברים בסקס״ או פרויקטים שונים לחינוך מיני, בנוסף להוקעה חברתית של מעשי הכפייה (גם כאלו שהם לא מידי אדם זר בסמטה חשוכה באחת בלילה כשאת לובשת גלבייה.)
איכשהו זה עדיין לא מרגיש לי מספיק.
זה רק אספקט אחד של ה-SSC
25/04/2016 | 22:22
25
שעליו התמקדנו, והוא לא מתייחס דווקא למין- כי יש אנשים שעבורם הבדסמ הוא דרך חיים, וגם שם תופס העיקרון של ה-SSC.
בקשר להוקעה חברתית- בזה הקהילה הבדסמית, כקהילה קטנה בה "כולם מכירים את כולם" מוקיעה ומנדה שולטים פוגעניים (וגם נשלטים פוגעניים, ויש כאלו)

בקשרל"לא מרגיש מספיק"- אני לא יודע אם את מתייחסת לחברה בכלל או לבדסמ בפרט, אבל בנוגע לבדסמ- לפחות "אצלנו" כל עניין ההסכמה הוא ברור, מובהק ו"על השולחן". הלוואי שגם בחברה היה כזה.
הסיפורים הכי קשים בדף הפייסבוק של "גברים בסקס" כוללים
25/04/2016 | 22:32
3
42
נוכלים מקצועיים, כלל אלו מהם ששחקו אותה נחמדים ואוהבים בהתחלה, עצם זה שהם הראו את פרצופם האמיתי אחרי שהם השיגו סקס, זה משהו שברוב המקרים מעיד על כך שהם היו כאלה כבר מהתחלה, פשוט הם הסתירו את זה. את באמת מאמינה שאפשר "לחנך" טיפוסים סוטים ואנוכיים כאלו? סביר להניח שהם כבר יודעים שמה שהם עושים הוא לא מוסרי, פשוט לא אכפת להם, כל מה שאכפת להם ממנו זה להשיג סקס, גם אם משיגים את זה בדרכים מפוקפקות ולא הגונות. כאשר אני שומע סיפור של בחורה תמימה שניתקלת בטיפוס שנשמע חשוד ולא אמין, אני מזהיר אותה מפניו, וזאת גם דרך להיאבק בתופעה הזאת. אני לא בטוח אם אחוז הגברים שמתנהגים ככה הוא באמת כזה גבוה או שזאת אותה חבורה של נוכלים מקצועיים שמנצלים מינית הרבה נשים. דרך אגב ההפרדה בין מין שנחשב ללגיטימי לבין מין שנחשב ללא לגיטימי/מפוקפק כבר קיימת, הרי החוק כיום ( במדינות מערביות ) מכיר אפילו במושגים כגון אונס בנישואים ואונס במרמה. אבל יש אנשים בחברה שלא רוצים להכיר בדברים האלו, והנושא של חוסר הסכמה בקשר מיני הוא באמת הרבה יותר מורכב מהנושא של חוסר הסכמה עם אדם זר, שהאישה לא מביעה שום עניין בלהיות איתו בקשר ולעשות איתו שום דבר מיני. יש לציין, שבאופן לא מפתיע, רוב המדינות המוסלמיות, עדיין לא מכירות באונס בנישואים, כפי שאותן חברות גם לא מכירות בכך שלרצוח בשם אללה זה לא דבר טוב.

"עד שנות השבעים של המאה העשרים לא היה ניתן במדינות משפט המקובל, כמו, בצפון אמריקה ובחבר העמים הבריטי, להרשיע גבר באינוס אשתו, משום שהחוק העניק לבעל פטור מאחריות פלילית על כפיית יחסי מין על אשתו. השקפה זו הומחשה בחוות הדעת של המשפטן סר מתיו הייל שעמד לפני כן בראש מערכת המשפט האנגלית, והתפרסמה ב-1736, "מעצם ההסכמה ההדדית וחוזה הנישואים מסרה עצמה האישה לבעלה בעניין זה ואין היא יכולה לסגת בהסכמתה". על פי דוקטרינה זו, אונס בחיי הנישואים נתפס כבלתי אפשרי; אוקסימורון. לבעל יש זכויות קניין על אשתו, והוא יכול לעשות בה כרצונו."

"באופן מסורתי, אונס היה בעבר עבירה פלילית רק במידה והוא נעשה מחוץ למסגרת הנישואים, ולא חל על אונס כפוי בין בני זוג. עם שינוי השקפות עולם חברתיות כמו גם עלייה במודעות שהובילה בעקבותיה גינוי בינלאומי של אלימות מינית בנישואים, בתי המשפט החלו להחיל את חוקי האונס גם בנישואים."

"העובדה שאונס על ידי בני זוג לא היווה עבירה פלילית, לא עלתה בקנה אחד עם התפתחותן של התפיסות הנוגעות לזכויות אדם ושוויון. החל משנות ה-60 פעלו פמיניסטים כדי להפוך את האונס על ידי בן זוג לעבירה פלילית. ההתייחסות המחמירה בחוק לאונס על ידי בן זוג היא חלק מהשקפת עולם חדשה לפיה "עבירות מין יותר מעבירות נגד מוסר, משפחה, מנהגים טובים, כבוד או צניעות... הן עבירות נגד חירות, הגדרה עצמית ושלמות הגוף".‏ בדצמבר 1993, הנציב העליון לזכויות אדם של האו"ם פרסם הצהרה על המאבק באלימות נגד נשים, לפיה אונס על ידי בן זוג הוא הפרת זכויות אדם."

"Rape by deception is a crime in which the perpetrator has the victim's sexual consent and compliance, but gains it through deception or fraudulent statements or actions."

"The media may also refer to this type of rape as "rape by fraud", "rape by impersonation" or "rape by trickery.""

אני לא מבינה איך התגובה על האיסלאם קשורה לפה
25/04/2016 | 22:47
2
25
אני מבקשת להבא לדבר על הנושא שבו השרשור עוסק- בדסמ ויחסים וניליים, הסכמה בין שני אלו בחברה שלנו ולהשאיר את האסלאמופוביה (הלא קשורה) הרחק. תודה.
נתתי דוגמה לחברות שהדברים האלו מאוד מקובלים ואף חוקיים בהן
25/04/2016 | 23:01
1
38
להבדיל מהחברה הישראלית וזה בהחלט קשור. אבל אני רואה שאת לא אוהבת שמזכירים את האסלאם, כנראה מסיבות פוליטיות. המושג אסלאמופוביה הוא בולשיט, משום שהחשש מהאסלאם מוצדק לחלוטין.

זה לא ויכוח
26/04/2016 | 08:48
35
זה לא נושא הפורום הזה. יש מספיק פורומים שעוסקים בדבר, בפורום הזה אנחנו לא יוצאים בהנחות על דתו ותרבותו של אדם אחר, בייחוד לא כאשר אין פה אף אדם מוסלמי לנהל איתו את הדיון הזה.
כנגד ארבע בנות/ שלומית ליר
24/04/2016 | 11:27
2
38
כְּנֶגֶד אַרְבָּע בנות שתקה תּורָה: אֶחָת חָכָמה, וְאֶחָת כעוסה, וְאֶחָת תמימה, וְאֶחָת שֶׁאֵינה יודֵעַת לִשְׁאול.

חָכָמה מָה היא אומֵרת? ברוכה הָעֵדות שאתן נותנות, וברוכות תהיו על כי אתן משמיעות קול ומספרות את קורותיכן וחוויותיכן. והיתה לכן נקודת מבט עיניכן עוגן אמת, ויהיו לכן דעות, אומץ וקול רם ונישא משלכן. וְאַף את אמרי לה כְּהִלְכות הפה שח: אֵין שותקות, ואין מפטירות את המבזה בלא כלום.

כעוסה מָה היא אומֵרת? מָה הפמיניזם הזה לָכֶן. לָכֶן – וְלא לה. לְפִי שֶׁהוצִיאה אֶת עַצְמה מִן הפמיניזם ואין היא רואה שהעולם ללא פמיניזם כמוהו כעולם המלא עבודה זרה. ואת הקשיבי לה ואל תשפטי אותה. כי אחר הכעס הגדול בוא תבוא נחמה, וֶאֱמרי לה: "בַּעֲבוּר הפמיניזם הזה צמחה בינינו סולידריות. וללא הפמיניזם לא היינו זוכות בשחרור וגאולה. ואת שנדמה לך שהגעת לשחרור אינך רואה כי כל הדרך הגדולה שעשית הינה בזכות הפמיניזם, ועוד ארוכה לפנינו הדרך, לגאולה ולשלום ולשוויון".

תָּמימה מָה היא אומֵרת? מַה לכן להשמיע קול? וְאָמַרְתָּן לה "בְּחוזֶק יָדינו הוצאנו עצמנו מבית עבדים, ומצאנו את קולותינו, והשמענו את דברינו והחירות שלנו לומר את דברינו היא מהות ההגשמה העצמית והתיקון החברתי".

וְשֶׁאֵינה יודֵעַת לִשְׁאול – אַתְּ פְּתַחי לה ואל תשתקי על העוול הקורה לאחותך, שקולה אינו נשמע אך צרתה גדולה וידועה. ושלחי לה ברכה בַּיום זה זכות לך להשמיע קולך ולומר את דבריך.

והנה טקסט נוסף,
24/04/2016 | 16:23
1
30
על אחת הגיבורות הנשכחות של ההגדה, בת פרעה (וגם קצת על 4 בנות הפמיניזם)
מקסים, תודה
24/04/2016 | 18:03
25
יש המון הגדות סדר נשים ועוד לא נתקלתי באחת שלא אהבתי, בנוסף יש מדרשים נשיים להגדה שגם יוצאים הרבה, לדוגמא של ארגון קולך שפרסמתי פה לפני כמה ימים.
נכון, אין נוכחות נשית בהגדה למעט עקרת הבית שמוזכרת פעם אחת, וחבל כיוון שגם היום 80% (+-) מהעבדות בעולם היא עבדות נשים.
מה ההבדל בין מוצץ למוצצת?
22/04/2016 | 09:55
1
59
http://www.mako.co.il/nexter-internet/Article-9bb6...
היום קראתי את הכתבה הזו. רבות כבר נכתב על כך שעברית היא שפה ממוגדרת וזה יוצר קשיים רבים, לדוגמא פניה בלשון גבר רבים לקהל. אך מה בנוגע לקונוטציות שמילים ממוגדרות תופשות? אני מודה שמעולם לא חשבתי על זה. למה שטוח מתייחס בעיקר לטלפונים ושטוחה בעיקר לפלג הגוף העליון?

דווקא שטוחה מתייחס יותר לבטן מאשר לחזה, וזה גם מה שיצא בכתבה
23/04/2016 | 21:52
24
והסיבה לכך היא ככל הנראה משום שנשים דואגות יותר לשמור על בטן שטוחה מאשר לחזה שטוח, ויש הרבה יותר נשים עם בטן שטוחה מאשר נשים עם חזה שטוח. החיפוש בגוגל בדרך כלל מבוסס על דברים שנחשבים ליותר רלוונטים ולדברים שנחשבים ליותר פופולריים, והם אלו שבדרך כלל מופיעים ראשונים.

"We hardly need to tell you that in many cultures, large busts are usually more popular with men than small ones. Alas, not all women are so blessed, and while some wear the "ironing board" title with pride, others are plagued by problems of low self-esteem as a result of their... un-bustiness."

"This can be for a variety of reasons, but the most common are the belief that Buxom Is Better, being mistaken for a kid, and being thought of as childish and immature because of her small chest."

ישראליות פוחדות לעסוק בפיתוח גוף, כדי שלא יחשבו שהן לסביות
22/04/2016 | 21:53
11
43
"עונת הרחצה כבר בפתח, ואיתה תוצאותיו של פרויקט "הכיני גופך לקיץ", שאולי עשוי לצלצל לכן מוכר. בעוד שנשים רבות עמלות על חיטוב הישבן, בטן שטוחה ועל אזור ה"מלח פלפל" בזרועות, באדי בילדינג אמיתי כמעט ואינו נראה בקרב נשות ישראל. מדוע נשים בארץ חוששות להתנפח? האם באדי בילדרית היא בהכרח לסבית? ספיר זכריה, מדריכת כושר העוסקת בפיתוח גוף, קוראת לכן לנפץ מיתוסים, לזנוח את המשקולות הורודות משיעורי העיצוב ולהתחיל להרים."

"אנשים נוטים להתבלבל, ולהניח שיש קשר בין נשים בעלות מבנה גוף מפותח לבין נטיה מינית. ובניסוח פחות עדין: האישה השרירית מצטיירת לא פעם כלסבית פוטנציאלית. כמה פעמים הפגנתן זוגיות ברבים ונתקלתן בשאלה "מי הגבר בקשר?". לחלקכן זו הערה שעלולה להישמע מציקה, אך עם זאת ברור לנו כי מדובר בניסיון (כושל) לשבור את הקרח. בקהילה הנשית מיתוס הגבר החסון אינו מוצא את מקומו, כי מערכות יחסים לסביות אינן כבולות לתפקידים נוקשים או נראות מגדרית מסוימת. במצב של היעדר תכתיבים, עושה רושם שיש מקום לכולן, גם לדמותה של האישה השרירית והמסוקסת. "לדעתי, לגברים יש חלק משמעותי בעיצוב התפיסה המוטעית הזו", אומרת זכריה. "אני חושבת שאישה מפותחת עשויה להוות איום לאלמנטים כמו כוח ושליטה, שמזוהים בעיקר עם גברים, גם בימינו"".

""כשאני מדברת עם מתאמנות שלי על אימוני משקולות בחדר הכושר, לא פעם מגיחה בראשן דמותה של הבאדי בילדרית המוקצנת", משתפת זכריה. נשים רבות נרתעות מאימוני כוח מחשש "להתנפח". לציין כי נשים אינן יכולות להגיע באופן טבעי למימדי ענק, שכן מדובר בתוצר של שימוש בחומרים כמו סטרואידים. בנוסף לתוצאה הפיזית, בכוחם של אימונים אלו להוביל לחיזוק תחושת הביטחון העצמי."התמדה באימונים מובילה לשינוי מנטלי", מסבירה זכריה. "שינויים קורים לאט, ואפשר כבר לראות ניצנים של שינוי ביחס שבין גברים לנשים באזור המשקולות בחדר הכושר"".

http://www.mako.co.il/pride-lifestyle/health/Artic...
Berethor מה אתה מנסה להגיד?
22/04/2016 | 23:21
3
36
האם תוכל לחדד את טענתך?
אגב לפי הכרותי הטענה לא מבוססת.
הטענה הזאת היא בהחלט נפוצה בארץ וזאת אחת הסיבות העיקריות לכך
23/04/2016 | 00:20
2
36
שנשים פוחדות לפתח שרירים, וזה דבר שהוא די מוכר, וחשש די נפוץ בקרב נשים שהולכות לחדרי כושר, הרבה נשים שרוצות להתאמן בצורה רצינית חוששות שיחשבו שהן לסביות או/ו שהן יחשבו "לגבריות מדי", אז נתקלתי בכתבה טובה בנושא ואני מציג את המצב כמו שהוא, ואם זה לא היה מספיק ברור, אני תומך בדברים שאמרה ספיר זכריה, ולא באמונה שכל הנשים שמפתחות גוף/בעלות גוף שרירי הן לסביות.

"מחקרים הראו שוב ושוב כי נשים השומרות על תוכנית אימוני כוח בינוניים סדירה נהנות מרשימה ארוכה של יתרונות בריאותיים. ובכל זאת, חלק מהנשים עדיין פוחדות שאימוני כוח יגרמו להן לפתח שרירים מנופחים ולא נשיים."

אני לא בטוחה איזה דיון אתה רוצה שיתפתח מזה
23/04/2016 | 10:49
1
26
על דימוי גוף? על מיניות נשית?
על ה״פחד מלהיראות לסביות״? (בדורי אני לא נתקלת בסטריאוטיפ הזה יותר, אין דרך אחת להראות לסבית וכו׳ אבל שוין)
על דמוי גוף ועל אימונים אבל הדיון יכול להתפתח לכיוונים שונים
23/04/2016 | 20:45
20
וגם אם לא לתפתח מזה דיון, מספיק שיקראו את מה שיש לספיר זכריה לומר על הנושא, וככה אולי פחות נשים יחששו להרים משקולות כבדות יותר ולהיות חזקות פיזית. איך יכול להיות שלא נתקלת בסטריאוטיפ הזה? אולי משום שאת לא עוסקת בפיתוח גוף? ובנוסף סטריאוטיפ דומה קיים גם לגבי פמיניסטיות שאינן שריריות, במיוחד כלפי אלו מהן שיש להן אופי לא עדין. נכון אין דרך אחת להיראות לסבית, אבל אישה שמתנהגת בצורה גברית וגבר שמנהג בצורה נשית נוטים להיחשד בתור לסביות והומואים לעיתים הרבה יותר קרובות, אפילו אם אצל לסביות יש גם פמיות ולא רק בוצ'ות.

""תמיד אישה: יפה וענוגה, עצמאית ורכה". התרבות שלנו רגילה לראות נשים בצורה מאוד ספציפית וכוללנית, ולמג אלן מאוקלנד שבקליפורניה קצת נמאס מזה. בתערוכה "BUTCH" שמוצגת בבית קפה מקומי היא מתעדת את דמותן של 39 נשים - "בוצ'ות", כפי שהן מכונות בסלנג, ומוכיחה שהמונח "נשים גבריות" הוא לא אוקסימורון."

"התערוכה לא רק מייצגת ומאתגרת את התפיסה הג'נדר-קווירית של נשים בפני קהל "נורמטיבי" שלם, אלא גם מחזקת את מעמדן של בוצ'ות בקרב הקהילה הגאה. "אני אוהבת מגזינים כמו  ווג, W ו-GQ", היא אומרת, "אבל מעולם לא ראיתי באחד מהם מאמר שמדגיש את האסתטיקה הבוצ'ית. אני רוצה לראות את הפן הזוהר של הבוצ'יות, ולא נתקלתי בפרויקט כזה בעשור האחרון. החלק הזה במגזר לא מיוצג כמעט בכלל, והתערוכה שלי מאפשרת לאנשים להסתכל מקרוב על נשים שלא מתאימות למודל של 'בחורות נשיות' שהם מכירים. לא כל הנשים נשיות, ולא כל הגברים גבריים. התמונות שלי מושכות, גאות, מזמינות ואין להן שום מטרה אחרת חוץ מאשר לומר לכולם: 'הנה אנחנו, אנחנו קיימות'"".

לטעמי גוף נשי שרירי זה דוחה אני יכול להבין תסלידה של הגברים
25/04/2016 | 22:36
6
29
זה ממש לא טבעי אבל זכותה של כל אישה לעשות מה שבא לה בגופה.
אם נשים חזקות דוחות אותך, זה עניינך, אבל שרירים זה דבר טבעי
26/04/2016 | 00:07
21
כל עוד לא מדובר בשרירים מזוייפים/מלאכותיים או בשימוש בסטרואידים או/ו הורמונים גבריים. ספיר זכריה והמתאמנות שלה לא משתמשות בסטרואידים או/ו הורמונים גבריים, וזה כתוב בפרוש בכתבה/בראיון, מה גם שאפשר לראות בצורה ברורה שספיר זכריה היא לא שרירית בצורה מוגזמת עבור אישה, ולכן לדעתי היא נראת בסדר גמור, יש לה מראה בריא ומרשים. לא דובר בכתבה על סלידה מנשים חזקות מסיבות אסתטיות, אלא על חשש של גברים מנשים חזקות ועל האמונה ( הלא נכונה) שכל אישה חזקה היא לסבית. אתה רוצה להגיד לי שגם לביאה וזאבה הן "לא טבעיות" משום שיש להן גוף חזק? פערי הכוח שיש בין אריה ללביאה לבין אריה, הם הרבה פחות גדולים מאשר פערי הכוח בין שור לבין פרה. האריה עדיין גדול וחזק יותר מהלביאה, אבל אם האריה והלביאה ילחמו זה עדיין לא יהיה קרב פשוט, וזה קרב שהאריה עדיין יכולה להיפצע ואפילו לההרג בו, הלביאה היא לא חסרת ישע. זה שגבר יהיה חלש יותר מאישה זה לא ממש טבעי ונראה די מגוחך, אבל זה שאישה חזקה לא אוטומטית אומר שהגבר חלש, הרבה נשים חזקות יוצאות עם גבר חזק (יותר חזק), וזאת אחת הסיבות לכך שהוא לא מרגיש כל כך מאוים מהן, משום שהוא גברי מספיק כדי להיות חזק אפילו ליד נשים חזקות, ליד נשים חלשות כמעט כל גבר יכול להיות "חזק" ( יחסית ), ככה שזה לא השג גדול. גברים גבוהים יותר מנשים בדרך כלל ( באופן טבעי ), ובגלל כמות יותר גדולה של טסטוסטרון, גברים יכולים להגיע למסת שריר יותר גדולה מנשים, וכל עוד גבר חזק יותר הוא עדיין נראה גברי, אפילו אם גם האישה חזקה. מסתבר שז'אן-קלוד ואן דאם אוהב נשים חזקות, וזאת אחת הסיבות לכך שהוא נישא לבאדי בילדרית לשעבר, כמה פמיניסטי והרקולסי מצידו. 

"Gladys Portugues (born September 30, 1957) is a Puerto Rican-American former professional female bodybuilder and actress. As a bodybuilder she twice placed in the top 10 in the Ms. Olympia contest. Her husband is Belgian actor and martial artist Jean-Claude Van Damme."

"Compare All Amazons Want Hercules, where the (Amazonian) woman would only settle for a man who is stronger than her and All Girls Want Bad Boys, where it's his strong personality that attracts her."

"The rules of masculinity say that a man cannot be beaten by a woman. Of course, any such man who is beaten by a woman is pretty unhappy."

"Rationale for No Guy Wants an Amazon. Waif-Fu may be in evidence. Related to Samus Is a Girl, if the man wasn't aware his opponent was female before losing. May be the punishment of the Straw Misogynist, whose sole purpose is to be beaten by the woman."

"Often the only thing more humiliating to a believer in machismo is to be defeated by a cripple."

לא טבעי?
26/04/2016 | 23:07
4
32
תצטרך להוכיח את טענתך, מה בטבע שולל שרירים מאישה?
בנוסף, אני מבקשת לא להתייחס לאף גוף כדוחה בפורום הזה. הרבה אנשים קוראים פה ואנחנו רוצים שכולם ירגישו בנוח, גם נשים שריריות.
רוצה לציין
27/04/2016 | 08:32
1
30
זה משהו שאני די נתקלת בו כשאנשים מנסים לשכנע אחרים בדברים...
(היי, אני חדשה לפורום - וכנראה לא אכתוב כאן הרבה )

גם אם מישהו טוען ששרירים זה "לא טבעי", אין לטענה הזאת ממש משמעות.
כבני אדם אנחנו מאמצים הרבה התנהגויות לא טבעיות, וזה לא בהכרח אומר משהו שלילי- להפך. אז נראה לי שלטעון שמשהו "טבעי" או לא, לא ממש יעביר כאן נקודה בכל מקרה...
אני מסכימה
27/04/2016 | 11:59
21
הטיעון הנטורליסטי הוא עתיק יומין, מאריסטו ועד רוסו השתמשו בו בשביל להגדיר את מקומה של האישה (קרוב לילד, בבית, במטבח וכו׳). לא סתם סימון דה בובאר (שגם עסקה רבות בביולוגיה מעבר להתעסקותה בסוציולוגיה) פותחת את ספרה ״המין השני״ בפרק שלם על המגוון הרב של אופן ההתרבות והטיפול בצאצאים בקרב מינים מגוונים בטבע. 
מאמר על המין השני: http://lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=3122
אין פה מה להוכיח כי זה רק עניין של טעם אישי
27/04/2016 | 13:28
1
20
ואם זה מעליב וכמו שאת אומרת זה מעליב אני אמנע.
לדעתי כל אדם זכאי להעדפותיו המיניות
28/04/2016 | 08:21
13
וזכותו לבחור את הפרטנר.ית המיני.ת שלו לפיהן, שזה כמובן מקרה נבדל מלטעון על גוף שהוא דוחה קבל עם ופורום :) תודה על ההתחשבות.
שרשור היכרות
20/04/2016 | 17:44
18
68
היי כולם כולן, אני המנהלת החדשה :)
קוראים לי גאיה, אני סטודנטית ומנהלת את התא הפמיניסטי במוסד בו אני לומדת. אשמח להכיר אתכן ואתכם גם ומאחלת לנו זמן מעניין ביחד.
הי גאיה
20/04/2016 | 18:59
9
55
נעים מאד. אני Hatulota.
קודם כל אני רוצה לברך אותך על כניסתך לתפקיד החדש. דורש המון רצון ואומץ. בתור אחת שעוקבת אחרי הפורום, עולות אצלי כמה שאלות, אני סקרנית לדעת, אילו תכנים את מעוניינת לקדם כאן? האם את מזהה את עצמך עם זרם פמיניסטי כלשהו? ספרי קצת על התא הפמיניסטי אותו את מנהלת. וזהו, שמחה שהצטרפת   
שיהיה המון  בהצלחה
שמחה על השאלות
20/04/2016 | 20:01
8
42
אני מחנכת במקצועי במגוון מסגרות. באופן כללי אני מאמינה בכל מיני דברים אבל התכנים שאני מביאה לקבוצות, לפורומים, לכיתות ולשאר המסגרות שבהן אני אחראית תוכן הם בעיקר תכנים מרובים. אני לא חוסמת שיח אלא אם הוא פוגע בתחושת הבטחון של המשתתפים בשיח ואני מאמינה שבשביל לגבש עמדה צריך ללמוד. לכן אשמח לעורר בפורום למידה על נושאים שמעניין אותי לדבר עליהם, אשמח אם שאר המשתתפות והמשתתפים תעשנה אותו הדבר וכך ניצור שיח הטרוגני.
המחשבה הזו באה מתוך הרעיון שכשיוצאים ״לעולם האמיתי״ השיח הוא ללא פילטרים, ולכן כדאי להכיר כמה שיותר נושאים ולגבש עמדה בנוגע אליהם.
באופן כללי אם מאמינים בחלוקה של רדיקלי/ליברלי אני יותר פמיניסטית רדיקלית, במובן שאני מסתכלת על העולם בפרספקטיבה של חלוקת הסיכונים הלא שיוויונית בין המגדרים. אלו המשקפיים שלי, אני לא מאמינה שההם בהכרח צריכים להיות המשקפיים של כולם.
התא הפמיניסטי שלנו כרגע בשלבי התחלה, אנחנו עושות כל מיני פרויקטים מעניינים בשביל לעורר מודעות לנושאים שהפורום חושב שהם ראויים (האחרון היה הבעת תמיכה במתלוננות על פגיעות מיניות) ופגישות לימודיות על נושאים שמעניינים אותנו. בנוסף יש בתכנון רעיון להתחלת הכשרה לחינוך מיני שיוויוני בקרב מחנכים ומחנכות (דבר שלא קיים באופן נרחב במוסדות להכשרת מורות.)
אם את מאמינה בחופש של אנשים לחשוב אחרת ממך, זה מאפיין ליברלי
21/04/2016 | 00:44
6
30
הפמיניזם הרדיקלי ידוע בכך שהוא מתקשה/לא מעוניין לקבל דעות שונות משלו, וגם כל העיסוק בחינוך מיני מתאים יותר לפמיניזם הליברלי מאשר לפמיניזם הרדיקלי, אשר ידוע בכך שהוא מתנגד לרוב הדברים המיניים. בכל מקרה שיהייתה בהצלחה עם הניהול של פורום פמיניזם, עד כמה את ליברלית או רדיקלית אפשר יהיה לראות לפי הדעות שלך ולפי צורת הניהול שלך. 
כמובן שבכולנו יש קצת מזה וקצת מזה
21/04/2016 | 09:55
5
29
אני לא בטוחה שאני מסכימה עם הדעות המוקדמות שלך בנוגע לפמיניזם הרדיקלי, אבל אולי אצליח לשנות את דעתך :) 
בכל אופן הגדרות לדעתי הן דבר שבאופן כללי עדיף לשמור אותן למגדירי צמחים. 
באופן אישי אני אוהב הגדרות, משום שזה עוזר לעשות סדר בדברים
21/04/2016 | 21:01
4
25
יש מקרים ואנשים מורכבים שקשה להגדיר אותם, אבל יש גם מקרים ואנשים שקל להגדיר אותם. הרושם שלי לגבי הפמיניזם הרדיקלי מבוסס גם על תכנים מחוץ לפורום הזה וגם על תכנים בפורום הזה, בדרך כלל אני לא מסכים הדברים של הפמיניזם הרדיקלי, אבל יש גם מקרים שאני כן מסכים, כמו למשל בנושא של הBDSM.
בנושא של ה-bdsm
21/04/2016 | 21:25
3
26
אנחנו באמת צריכים לדבר על זה יותר לעומק בדיון משל עצמו (שיפתח עוד מעט בעזרת השמש) אבל מהפמיניסטיות ״הרדיקליות ביותר״ לא חושבות את מה שאתה חושב על בדסמ (ע״פ כתבייך בדיונים קודמים), לדוגמא ד״ר עמליה זיו. אשמח כמובן אם תרחיב בהמשך את מחשבותיך, אנחנו נפתח לזה דיון יעודי.
הציטוטים שהבאתי בכמה מההודעות שרשמתי בנושא של BDSM הם של
21/04/2016 | 21:54
2
23
פמיניסטיות רדיקליות, למקרה שלא שמת לב לזה. ד"ר עמליה זיו עוסקת בעיקר בתחום של מיניות לסבית ולא בנושא של BDSM אז אני לא רואה איך זה רלוונטי, מה גם שאצל פמיניסטיות הרעיון שגבר שולט ומכאיב לאישה באופן מכוון מעורר הרבה יותר אסוציאציות שליליות מאשר אם אישה עושה את זה לאישה, ומין הראוי להזכיר שרוב המוחלט של הנשלטות הן נשים, וכמובן שזה לא נתון מפתיע. כבר היו כאן מספר דיונים על הBDSM, אבל את מעוניינת לפתוח על זה דיון נוסף, אז בסדר.
הוא יפתח בהמשך
21/04/2016 | 22:02
1
26
אשמח אם להבא תביא ציטוטים למקורות, כיוון שהייתי מעוניינת לדעת מיהן הפמיניסטיות הרדיקליות שאתה מדבר עליהן (לדעתי הן מעטות מול רבות.)
בנוגע לעמליה זיו, דווקא דברתי על פרסומיה בנושא יחסי שולט-נשלטת. בנוסף קשה להגיד שהיא כתבה מעט על מיניות לא קווירית.
אני תמיד מביא את המקורות, אם יש, המקור נמצא בשורה למטה
21/04/2016 | 22:07
22
21/04/2016 | 22:11
2
אז...
21/04/2016 | 13:51
4
55
את הניק שלי את רואה
בת 36,
פמיניסטית בהוויה ועצבנית בהתנהגות, ביחוד לנוכח טימטום מובהק ושטביניזם בוטה
מתנדבת לעת מצוא
מנהלת בחברת הייטק גדולה
כותבת פעילה מאוד בעבר
ובעקבות גורמים שונים- חוסר זמן, אבל בעיקר היותו של הפורום זירה של הסגברה בוטה ודיון בין גברים על מהות הפמיניזם (ובנוסף השינויים האחרונים והבלתי נסבלים בפלטפורמה של תפוז) גרמו לי לבקר פה הרבה פחות

שיהיה בהצלחה והלוואי שתצליחי להפוך את הפורום למקום שיהיה נעים לבקר בו.
את מהנדסת?
23/04/2016 | 12:18
3
38
כל הכבוד לך! אמן נזכה לראות נשים מנהלות גם בנישות שנחשבות גבריות כמו הייטק.
יפה לך :)
24/04/2016 | 16:11
2
39
בואי נגיד, בלי לחשוף פרטים, שתחום הלימודים והעיסוק שלי נחשבים "גבריים", ובאוניברסיטה היחס גברים/נשים בהרצאות היה בערך כמו היחס גברים/נשים במגרשי הכדורגל...
עזבי כמות העיקר האיכות
26/04/2016 | 23:15
1
22
רוב ההייטקיסטים הם זכרים ורובם גם מנהלים את הצוותים (יצא לי לעבוד בארגונים כולל חברות הייטק בינלאומיות בארץ). הסיכןי של האישה להגיע לניהול כל כך קטן גם לפי ההסתברות וגם בגלל שהיא אישה ואולי נשואה ואולי אמא. עצם העובדה שהגעת לדרגה כזאת אומרת שאת שפיצית אמיתית ואמן יתנו הזדמנויות רבות יותר לנשים להשתבץ במקומות כאלה.
תודה על המחמאה :)
28/04/2016 | 19:09
11
just trying to do my best
:)
ומצטרפת כמובן בכל לב לקריאתך להשתלבות של נשים במקומות הללו.
העבודות הללו מתגמלות יותר (כספית לפחות) ובכך עוזרות לנשים לצאת לעצמאות, גם כלכלית. וזה דבר חשוב מאוד.
אז...
21/04/2016 | 15:58
41
אלון
41
גר במרכז
עובד בהייטק
נשוי
מנהל פורום יחסי שליטה בתפוז
ו...נראה לי שזהו, בתור התחלה.
שלום לך יקירה
23/04/2016 | 12:17
1
33
ברוכה הבאה. מקווה שתשימי לב לאנשים שכל תכליתם זה לפגוע בדיון הפמניסטי ולבלבל את השכל.

יאללה בואי נכיר :)
אני אנטילופה בת 40 עוסקת בפסיכולוגיה קלינית והתפתחותית, כותבת מחקר ומנהלת קליניקה פרטית. פמניסטית מתקופת התיכון מאז ששמתי לב שהמורים נותנים יותר הזדמנויות השתתפות לבנים בשיעורי המתמטיקה.
תודה :)
24/04/2016 | 09:53
1
שירותים ציבוריים על פי מגדר
19/04/2016 | 08:23
20
58
ב-ynet הופיעה הידיעה הבאה אותה אני מצטט כלשונה, וכבר מראש מסתייג ומציין שלא חקרתי את הנושא מעבר למה שכתוב בידיעה, ומראש אני חושד בתקשורת שהיא נוטה להוציא דברים מהקשרם בחיפושה אחר סנסציות:
להקות הרוק האמריקניות פרל ג'ם ובוסטון ביטלו הופעות בצפון קרוליינה בעקבות חוק חדש במדינה שלטענתן מפלה טרנסג'נדרים. מדובר בצעד האחרון של עולם התרבות והבידור האמריקני נגד החוק.
החוק, שאושר בחודש שעבר, קובע כי אדם חייב להשתמש בשירותים ציבוריים התואמים את מינו הביולוגי המופיע בתעודת הלידה שלו, ולא על פי מגדרו. צפון קרוליינה היא המדינה הראשונה בארה"ב שבה עבר החוק.  (רויטרס)
ולשאלה: ענייני זכויות הלהט"בים כרוכים בדרך כלל בפמיניזם מסיבות ברורות, אלא שכאן יש משהו נוסף- האם נשים מוכנות לפגוש במלתחה או בשירותים טרנסג'נדרים שהם זכרים מבחינה מינית ונשים מבחינה מגדרית? אני לא מדבר על כל מיני נוכלים או סוטים שיעמידו פני טרנסג'נדרים מסיבות פסולות, ומתמקד כרגע בעניין העקרוני.
כדאי לציין שזה לא מסתיים כאן: בצבא יש הפרדה בין מגורי חיילים למגורי חיילות, בנמלי התעופה אנחנו עוברים בדיקות גופניות - כל נוסע בידי בני מינו, בבתי החולים (א-פרופו הפרדה בין יולדות..) - מאושפזים ומאושפזות משוכנים בחדרים נפרדים על פי מינם, ובספורט גם קיימת הפרדה.
לדעתי הקשר לפמיניזם קלוש ובכל זאת מכיוון שאני לא מכיר
19/04/2016 | 09:34
19
44
ביכולת של אדם לשנות את מינו (מה שמגדיר את המין שלו זה איך הוא נולד ושום ניתוח לא משנה את הכרומוזומים, מבנה המוח, האיברים הפנימייים וכו'...) ומכיוון שאני בעצמי לא מרגיש בנוח לעמוד להשתין בשירותים כשסתם בחורה תיכנס אני בעד הפרדה.

מזכיר לי שפעם נכנסתי לעשות את צרכי בקניון לשירותי גברים ונכנסה גם איזו סבתא עם נכד שלה בערך בן 2-3 כדי שזה יעשה את צרכיו בשירותים. הרגשתי מאוד לא בנוח לעמוד שם עם הז.. בחוץ במשתנה כשזו עומדת ליד עם הנכד בתוך שירותי הגברים.
אין מוח נשי ומוח גברי
19/04/2016 | 13:09
10
37
גם אם יש השינויים הם כל כך מזעריים ושוליים. וורות חשיבה שאופייניים למגדר הם נטו תוצאה של חינוך, אבל תודה על ההסגברה
חוץ מזה היית יכול להיות אישה עם פין אם היו מחנכים אותך דורות על גבי דורות להיות חמודה, נשית ועדינה וכל השטויות שמייחסים לנשים.
גם אם דורות על גבי דורות היו מחנכים אותך שאת כבשה
19/04/2016 | 13:24
31
עדיין היית נשארת אישה ולא כבשה.
וגם אם אני אעבור ניתוח השתלת חדק אשאר גבר עם חדק ולא אהפוך לפיל.
חוץ מזה שחלות, רחם, כרומוזומים, מערכת הורמונלית
19/04/2016 | 13:25
6
29
הכל שונה וממש לא מינורי
הבעיה שלך שאתה לא יכול להבין שמגדר זה לא מין
19/04/2016 | 14:48
5
45
מין לצורך העניין זה האם יש לך זי... או אין לך זי... מגדר זה לא עניין של נוכחות רקמה חיצונית שמבעבעת לך בין הרגליים, מבין? מגדר זה מה גרמו לך לאמץ בגלל הרקמה הזאת. החשיבה שלך זה נטו תוצר החרא החינוכי. אתה טוב ממני במתמטיקה כי בזמן שזכרים למדו לספור נשים למדו לסרוג בבית הספר, ולא כי אתה זכר. אתה טוב ממני בקפיצה לגובה כי במשך אלפי דורות נקבעה הדעה שגבר חייב להיות אתלטי וחזק - גיבור, איש מלחמה וגם בבתי הספר זכרים קיבלו תוכניות יותר אתלטיות מנשים שהיו עוסקות בהתעמלות קרקע, שפגטים וכל מה הולם אישה
מי אמר לך שפיל זה פיל? החברה קבעה! זה כל הקטע. הקטע הוא שבחברה של אנשים זה לא רק עניין של מושגים, זה עניין של מה אתה גורם לעשות לאנשים בגלל שיש להם זי... או אין להם. חביבי, יכולת לבשל, להדיח כלים ולעשות מתיחות באולם הספורט גם בנוכחות הזין שלך ולצאת נשי משהו משהו אם היו דופקים לך לראש נורמות כמו להיות אכפתי ועדין. צריך לשים לזה סוף! אני נגד חינוך מגדרי. איפה השוויון? ונחש מי קבע את הנורמות האלה? הזכרים בכבודם ובעצמם.

כל כך הרבה שטויות במקום אחד. הרי לא טענתי
19/04/2016 | 14:58
3
52
שגברים לא יכולים להדיח כלים או לעשות כביסה. זה לא מה שמגדיר לא מגדר ולא מין ולא כל דבר אחר.
אני מדיח כלים בביתי האם זה עושה אותי אישה?
אני גם מבשל.
אני גם מטפל בילדים יחד עם אשתי.
וזה עדיין לא מה שהופך אותי לגבר או לאשה.
ואת אולי לא מכירה בקיומם של פילים וחושבת שזו המצאה של אנשים אבל פילים קיימים וניתן לזהות ולהבחין בהם די בברור. וגם אם אגיד לעצמי 100 פעמים שנולדתי פיל בגוף של אדם עדיין אשאר אדם.
יש אישה שחושבת שהיא חתול, האם צריך לקרוא לזה transspecies?
21/04/2016 | 01:52
2
29
"I was born in the wrong species': Woman who says she's a CAT trapped in a human body hisses at dogs, hates water and claims she can even see better at night."

אוי חמוד תקשיב
23/04/2016 | 12:23
1
18
יש דבר כזה שנקרא חולי נפשי, אתה מבין? הניסיון שלך לקשר אירועים כל כך מצחיק. מה הקשר בין הבחורה הזאת למישהו ששינה את מינו?
רק בשביל שתשכיל קצת, אדם שרוצה לשנות את מינו צריך לעבור בדיקות פסיכיאטריות לפני על מנת לשלול אפשרות של חולי נפשי. קולט? קטעים, אה.

אבל תמשיך לזבל בשכל.
עוברים בדיקות פסיכיאטריות? האם שמעת על הפרעת זהות מגדרית?
23/04/2016 | 21:06
12
אז אישה שחושבת שהיא חתול היא "חולת נפש" אבל אישה שחושבת שהיא גבר או/ו גבר שחושב שהוא אישה הם "שפויים"? יש סיפור של טרנסג'נדר/ית אחד שלא "רק" חושב שהוא אישה אלא גם חושב שהוא ילדה בת 6, למרות שגילו הביולוגי הוא 52, וזאת עוד עדות לכמה טרנסג'נדריות זה דבר "שפוי", והחלק הכי מצער בסיפור הזה, זה שבגלל הדבר הטיפשי/החולני הזה התפרקה משפחה, עם 7 ילדים, משום שאישתו לשעבר ואם ילדיו לא הייתה מוכנה לסבול את "השינויים" שהוא החליט פתאום לעשות.

"פרעת זהות מגדרית (באנגלית: Gender identity disorder, בראשי תיבות: GID) היא אבחנה המשמשת לתיאור תחושת דיספוריה של אדם לגבי זהותו המגדרית, חוסר ההתאמה בין מינו לבין תחושתו המגדרית."

"חלק מהחוקרים והקהילה הטרנסג'נדרית מתנגדים להגדרת תופעה זו כהפרעה נפשית. אבחנה זו מופיעה כיום במדריך האבחנות הפסיכיאטריות ICD-10. היא הופיעה גם במדריך DSM-IV-TR, אך במהדורה החדשה שלו DSM-5 היא אינה מופיעה, ובמקומה מופיעה אבחנה דומה בשם "דיספוריה מגדרית"".

מה לגבי העובדה שגברים בדרך כלל גבוהים ושריריים יותר מנשים?
20/04/2016 | 21:06
27
לא נראה לך שיש לזה השפעה גדולה על היכולות האתלטיות של גברים? זה לא עניין של דיעה, זאת עובדה, וזה עניין טבעי, וזאת אחת הסיבות העיקריות לכך שכאשר חילקו תפקידים בשבט/במשפחה, העדיפו לתת את התפקידים שקשורים ללחימה ולספורט למי שטוב יותר בתפקידים האלו, בעוד שלנשים נתנו תפקידים של בישול וטיפול בילדים(וגם הנשים עצמן בדרך כלל העדיפו את התפקידים האלו), סיבה נוספת לכך היא שהעדיפו לתת תפקידים מסוכנים לגברים, בגלל שלאבד נשים פוריות נחשב למכה יותר גדולה לשבט, משום שגבר אחד יכול להכניס מספר נשים להריון במקרה שהרבה גברים ימותו, אבל זה לא עובד לכיוון ההפוך. אישה בהחלט יכולה לעשות ספורט ואפילו לפתח שרירים, אבל גברים בדרך כלל הרבה יותר טובים בספורט מנשים, וזאת גם הסיבה העיקרית לכך שיש הפרדה בספורט תחרותי בין גברים ונשים, משום שבתחריות ספורט או/ו לחימה נגד גברים, נשים כמעט תמיד מפסידות, גברים גדולים יותר בדרך כלל מנשים באופן טבעי ולגברים יש פוטנציאל למסת שריר גדולה יותר מאשר לנשים, בזכות כמות גדולה יותר של טסטוסטרון.

גברים הרבה פחות רגשנים בדרך כלל גם בהשפעת הטסטוסטרון ולא רק בגלל חינוך, הטסטוסטרון זאת אחת הסיבות העיקריות לכך שגברים בדרך כלל מיניים ואלימים יותר מנשים, לטוב לרע. גברים יותר חזקים פיזית ויותר אגרסיביים בדרך כלל, ככה שלא במקרה גברים נחשבים למין החזק, בהרבה מהמקרים גבר יכול לבחור אם להישתמש בכוח וברוח הלחימה שלו למטרות הגנתיות או למטרות התקפיות. רוב ההבדלים הפיזיים בין גברים ונשים הם טבעים, החברה פשוט מקצינה את זה קצת את ההבדלים בין גברים ונשים, אבל החלוקה בתפקידים במגדריים לא הייתה מקרית ולא נוצרה יש מאין. ההבדלים בין גברים לנשים הוא לא רק באיבר המין, גם אם ההבדלים בין איברי המין נחשבים להכי חשובים. טרנסג'נדרים הם "הפריקים הכי גדולים של מגדר, אישה שחושבת שהיא צריכה להפוך "לגבר" כדי להתנהג בצורה גברית ולא מבינה שאפשרי להתנהג ככה גם בלי לעבור ניתוחים. מרבית הנשים שעברו נטוחים כדי להיות "גבר" היו יכולות להיות טומבוי או/ו בוצ'ות במקום. עבודה שיש נשים גבריות ויש גברים נשיים, ככה שזה אפשרי בחברה שלנו, פשוט זה דבר נדיר ולא מייצג, משום שזה הגיוני וטבעי שרוב הגברים הם גבריים ורוב הנשים הן נשיות, ככה זה גם אצל חיות.
זה מאוד מתיימר לקבוע "שאין מוח נשי ומוח גברי" וזה גם לא נכון
20/04/2016 | 20:49
1
31
את יכולה להאמין במה שאת רוצה אבל מבחינתי זה לא אפשרי "להיות אישה עם פין", אפשרי להיות גבר נשי/סיסי או אישה גברית/טומבוי, אבל אישה לא יכולה להיות גבר אמיתי וגבר לא יכול להיות אישה אמיתית, משום שהמין נקבע מלידה ולא מבחירה. סטרייט אמיתי לעולם לא יצא עם "אישה עם פין" אבל הוא כן יכול לצאת עם אישה גברית, אפילו אם הוא מעדיף אישה נשית(פיזית ואישיותית). אין הבדל גדול בין מין לבין מגדר, זה כמעט אותו דבר, וככה גם רוב האנשים מתייחסים לזה, הטרנסג'נדרים הם היחידים שמאמינים שאפשר להיות "אישה עם פין" או "גבר עם פות", מבחינתי ומבחינת רוב האנשים דווקא לגוף יש יותר חשיבות מאשר לאישיות בכל הקשור לקביעת המין/המגדר של האדם, ולכן אפילו אישה גברית(באישיות) היא עדיין אישה הרבה יותר אמיתית בהשוואה "לאישה עם פין". אולי עבורך השוני בין גברים ונשים נראה מזערי ושולי אבל עבורי ההבדלים בין גברים ונשים הם מספיק משמעותיים וחשובים, במיוחד בנושאים שקשורים למגדר, למיניות וליכולות פיזיות. נשים שאינן נשיות ואינן חברותיות הן יוצאות דופן ולא מייצגות את רוב הנשים, לגבריות ונשיות יש יתרונות וחסרונות, ככה שזה גם תלוי באיך הגבריות או/ו הנשיות באה לביטוי.

"Sissy (derived from sister; also sissy baby, sissy boy, sissy man, sissy pants, etc.) is a pejorative term for a boy or man who does not conform to "standard male" gender stereotypes. Generally, sissy implies a lack of courage, strength, athleticism, coordination, testosterone, male libido, and stoic calm, all of which have traditionally been associated with masculinity and considered important to the male role in Western society. A man might also be considered a sissy for being interested in traditionally feminine hobbies or employment (e.g., being fond of fashion), displaying effeminate behavior (e.g. using hair products or displaying limp wrists), being unathletic, or being homosexual."

"A tomboy is a girl who exhibits characteristics or behaviors considered typical of a boy, including wearing masculine clothing and engaging in games and activities that are physical in nature and are considered in many cultures to be unfeminine or the domain of boys."

איזה אוסף של אמירות נבובות,
21/04/2016 | 13:58
28
מלאות ב"קביעות" שאין להן בסיס וביחוד- אין להן שום קשר למציאות.
סטרייט "אמיתי"...פחחחח- יש לך את הכתובת של מכון התקנים לנטיה מינית? הייתי רוצה לדעת אם אני סטרייטית אמיתית או מהולה.
"אין הבדל גדול בין מין ומגדר"- רק מראה שאין לך מושג קלוש על מה אתה מדבר. זה שאצל מרבית האוכלוסיה המין והמגדר תואמים, לא עושה את זה למושגים חופפים.

מדהים איך המקלדת שלך לא מעלה עשן באיזשהו שלב ומסרבת להמשיך לאפשר לך להקיש את ההבלים הללו.
בוא אפתור לך את הבעיה
19/04/2016 | 17:28
7
44
בכל השירותים שיוגדרו משותפים לא תהיינה משתנות גלויות, אלא תאים בלבד.
נפתרה הדילמה של הז' בחוץ?
הבהרה בנוגע לטרנסג׳נדריות
20/04/2016 | 17:53
40
מחקרים רבים כבר הוכיחו שההרגשה המגדרית לא בהכרח קשורה לתפקידים המגדריים שאליהם חולק האדם. חלק מהמחקרים בתחום הנוירולוגיה בנושא כבר מצאו הבדלים בין מוח טרנסג׳נדרי למוח סיסג׳נדרי.
עם זאת, לדעתי סאותפארק פתרו את הנושא בצורה הטובה ביותר: כל אחד ילך לשירותים שמרגישים לו נוח מבחינת הגדרתו העצמית ושירותים מיוחדים יועדו לאנשים שיש להם בעיה עם זה. אמנם הומוריסטי אבל עושה את העבודה.
אפרופו הבניות חברתיות
21/04/2016 | 12:01
5
31
אף פעם לא הבנתי איך זה הפך להיות מקובל חברתית שבשירותי הגברים יש משתנות ללא הפרדה של התאים ואיך במקלחות ציבוריות (למשל בקאנטרי) אין הפרדה בין הרוחצים או בחדרי ההלבשה. זו נראית לי פגיעה די מבאסת בפרטיות.

ואם באמת תהיה הפרדה בתאים שלכל משתמש יש את התא בפרטי שלו לענייניו - באמת שאין משמעות ליצור חדרי שירותים נפרדים לגברים ולנשים.
אני מסכימה
21/04/2016 | 14:05
3
30
אבל ההבדל הזה לא כל כך מוזר כשמסתכלים על האופן שבו גוף האישה נתפש, כמשהו שצריך להסתיר ולהגן עליו, ועל האופן שבו גוף הגבר נתפש, אחרת לגמרי כמובן.
גברים משתינים ברחוב על העץ ונשים לא, לא רק בגלל העניין הפיזיולוגי אלא גם בגלל מושג צניעות הגוף שתקף בעיקר על נשים בחברה המערבית.
מי אמר שזה מה שנשים רוצות? מי אמר שזה מה שגברים רוצים?
זה הרבה יותר מורכב מזה, כי מצד שני בגדים של נשים חילוניות הם
21/04/2016 | 22:32
2
27
בהרבה מהמקרים יותר חושפניים מאשר בגדים של גברים, העניין של "להסתיר" את גוף האישה הוא יותר עניין דתי מאשר חילוני. גברים משתינים ברחוב לא רק מחוסר בושה/חוסר נימוס אלא גם משום שמבחינה טכנית זה משהו שהרבה יותר קל לגברים לעשות, משום שגברים יכולים להשתין בעמידה. הנושא של "צניעות הגוף" תקף בעיקר על נשים במערב? במזרח נשים לובשות חיג'אב או/ו בורקה(ואם הן מסרבות אז עלולים להרוג אותן על כך), דווקא בחברה המערבית יש לנשים הרבה יותר חופש להסתובב עם הרבה פחות כיסוי.

"Aqsa Parvez was murdered for refusing to wear the Islamic hijab."

בחברה המערבית
22/04/2016 | 10:00
1
23
התכוונתי כמובן לכך שצניעות הגוף תקפה על נשים בחברה המערבית ולא על גברים בחברה המערבית. כלומר אני מדברת כרגע על החברה המערבית.
בנוגע לבגדים חושפניים של נשים, בעיני זה הצד השני של אותו המטבע. היחס לגוף האישה בחברה המערבית הוא יחס לטאבו- האלהה או הסתרה, תלוי איפה ובאיזו סיטואציה.
זה אף פעם לא רק גוף, הוא תמיד בא בקונוטציה מינית. האבסורד ניכר כשמדברים, לדוגמא, על הנקה בפומבי.
מה הצורך להדגיש את זה שהיא מערבית? אם בחברות אחרות המצב הוא
22/04/2016 | 21:10
17
לא יותר טוב בנושא, ואף הרבה יותר גרוע, טוב חוץ מכמה חברות שבטיות קטנות באפריקה ובאמריקה הדרומית שבהן נשים מסתובבות טופלס מבלי שיעשו מזה יותר מדי עניין. אירופה גם ידועה כיותר ליברלית בנושא הזה מארצות הברית וישראל, משום שבאירופה יש הרבה יותר חופי ים שבהן נשים יכולות להיות טופלס, אם כי זה עלול להשתנות לרעה, אם האסלאם ישתלט על אירופה, ככה שהגישה בנושא הזה היא לא לגמרי אחידה, אפילו במדינות מערביות. זה נכון שבהרבה מקרים גם החשיפה של גוף האישה וגם אי חשיפה של גוף האישה נעשה מסיבות מיניות, ובאופן די אירוני הרבה מהגברים שחשוב להם שהאישה תתחסה הם יותר סוטים, ואלו שיותר מתקשים לשלוט על עצמם אם הם רואים אישה שלא מחסה את רוב/כל גופה. אז כן מהבחינה שקיים שיפוט מיני בשני המקרים זה שני צדדים של אותו מטבע, אבל עדיין אנשים שמאמינים שלאישה מותר ללכת בשמלה קצרה ברחוב ואנשים שמתנגדים לכך, הם אנשים עם אמונות הפוכות בנושא, והחלוקה הכי בולטת היא בין חילונים לבין חרדים בנושא, ככה שלא מדובר באנשים שלא סגורים על עצמם אלא שמדובר באנשים שונים. בכל מקרה לי באופן אישי אין בעיה עם הנקה פומבית וגם לא עם נשים שסתם רוצות ללכת טופלס, אני תומך בGo Topless Day. כן אפשר לראות גוף גם בצורה לא מינית, אלא בצורה ניטרלית, וזה דבר שהוא נכון במיוחד לחזה נשי, לא צריכים הנקה של תינוק כדבר מיני או/ו כדבר רע, אלא מדובר באם שעושה עם החזה שלה בדיוק את הדבר שהוא מיועד בשבילו, חזה של אישה הוא לא באמת איבר מין, היעוד העיקרי שלו הוא להנקה ולא ליחסי מין, וזה שלנשים יש חזה יותר גדול(וגם זה לא תמיד) וקצת שונה מזה של גבר לא אומר שאין צריכות להסתיר אותו בזמן שגבר יכול להיות טופלס בלי יותר מדי בעיות. בכל מקרה במערב עדיין יש הרבה יותר חופש לנשים בהשוואה למזרח, לדוגמה פמן מצליחות לקיים את ההפגנות שלהן הרבה יותר בקלות במערב מאשר במזרח, ופעילות פמן במזרח אפילו אמרו בעצמן שאם הן היו מפגינות במדינה שלהן אז הן היו נאנסות או/ו נרצחות, אבל לפחות לפמן יש את האומץ והתושייה להפגין נגד השריעה, בניגוד להרבה ארגונים פמיניסטים אחרים שלא מעזים להפגין נגד המשטרים הכי שוביניסטים בעולם, ובמקום זה מחפשים מטרות קלות יותר, שהשוביניסטיות שלהם מוטלת בספק או/ו הרבה יותר נמוכה.

"“If we did that demonstration in my country, we [would get] raped, we’re going to be cut with knives, we were going to be killed,” Egyptian protester Aliaa Magda Elmahdy told the Swedish station AftonBladet."

"“FEMEN calls upon the Egyptian women to take an active part in the overthrow of Islamism revenge for centuries of humiliation and slavery… The fire of revolution must burn!”"

כן גם לדעתי עדיף היה שתהיה יותר פרטיות בשרותים ובחדרי הלבשה
21/04/2016 | 22:48
24
לא כל האנשים מרגישים בנוח עם להיות בעירום ליד בני מינם, וככה גם לא צריך היה הפרדה במקומות האלו.
מותה של רונית אלקבץ
20/04/2016 | 21:34
7
37
רונית אלקבץ מתה לפני מספר ימים בגיל 51 בלבד. אמנם היא ידועה בנוגע לפעילותה כבמאית ושחקנית, אך אלקבץ הייתה גם ראש תנועת ״אחותי״ והן כותבות כך: 
אלקבץ כיהנה בחמש השנים האחרונות כנשיאת תנועת "אחותי", עמותה פמיניסטית מזרחית שפועלת למען קידום נשים מוחלשות בחברה. "היא כל הזמן חשבה איך לייצר פרנסה לאנשים שצריכים אותה", מספרת מנכ"לית "אחותי" ומי שהיתה חברתה שלאלקבץ, שולה קשת. "יש לעמותה חנות שמופעלת בידי נשים הזקוקות לסיוע, והן מוכרות בה עבודות שלהן. רונית היתה מגיעה לחנות וממש מוכרת בעצמה, וכמובן גם קונה הרבה. בפרימיירה ל'גט' בניו יורק, היכן שנהוג לחלק מתנות למי שמגיע, היא בחרה לרכוש את המתנות מאחת הנשים שפועלות בחנות".

ידעתן.ם על כהונתה של אלקבץ כראש התנועה? האם פעילותה הפמיניסטית מוכרת לכן.ם? 
היא הייתה נשיאה של עמותה פמיניסטית שלא הייתה מעוניינת לדבר
20/04/2016 | 23:44
5
42
על פרשת ההטרדות המיניות הסדרתיות של משה איבגי? זה משום שהוא מזרחי ולכן היא הייתה סלחנית למעשים שלו? הייתי מתקשה לנחש שהיא הייתה נשיאה של עמותה פמיניסטית אם לא הייתי שומע על כך, בכל מקרה היא הייתה שחקנית טובה ואמא לשני ילדים, ולכן חבל שהיא נפטרה בגלל מחלת הסרטן בגיל 51.

"עדויות 6 נשים הגיעו לידי מגזין וואלה! NEWS, לפיהן הוטרדו על ידי איבגי. רובן עבדו עמו בתיאטרון, בטלוויזיה ובקולנוע. "הוא כפה נשיקה ודחף לשון לפה", סיפרו שתיים, שאף עברו פוליגרף. העדות המאוחרת מ-2013."

"השחקנית והבמאית המוערכת רונית אלקבץ, זוכת פרס אופיר, הלכה לעולמה בגיל 51 לאחר מאבק במחלת הסרטן. מאחוריה הותירה מורשת קולנועית אדירה, שכוללת את "שחור", "חתונה מאוחרת", "שבעה", "גט" ועוד סרטים רבים בישראל ובצרפת."

יפה, זאת סוגיה מאוד מעניינת.
21/04/2016 | 09:58
4
27
מדוע לדעתך לא הסכימה לדבר על הפרשה? 
לפרשנותי את התנהגותה, היא למעשה אומרת ״אני לא מוכנה לדבר על ההטרדות המיניות של משה איבגי רק כיוון שאני אישה ועבדתי איתו. באתי לכאן לדבר על הסרט החדש שלי, זה ראיון מקצועי וכך הוא צריך להשאר.״ 
בנוסף, וזה בלי שום קשר, יחס המראיינים היה מזלזל על גבול הדוחה לדעתי. ״בואו ניקח כוס מים ונירגע״? זו באמת התנשאות חוצת גבולות. 
כבר אמרתי את הפרשנות שלי למקרה, אפילו שאני לא בטוח במאה אחוז
21/04/2016 | 20:35
3
19
שזאת הסיבה שהיא סירבה להגיב, אבל את המקרה הזה אפשר לפרש בהרבה צורות, משום שהוא די מורכב ולא ברור, ולא זה לא "רק" בגלל שהיא אישה ובגלל שהיא עבדה איתו, האם רונית אלקבץ לא הייתה מוכרת בתור פמיניסטית בתקופה של פרשת משה איבגי? ואם כן אז זאת סיבה נוספת לשאול אותה על כך, משום שפמיניסטיות בדרך כלל מאוד מתעניינות בפרשות מהסוג הזה, אבל היא אמרה שזה לא מעניין אותה באירוע עצמו. יש לי הרגשה שזה יכול להיות קשור לכך שמשה איבגי מזרחי ובגלל שעמותה שהיא ניהלה מתמקדת במזרחים ולא רק בפמיניזם אז היא לא הייתה מעוניינת לבקר מישהו מזרחי, אפילו אם הוא ככל הנראה אשם, וזאת לא הפעם הראשונה שאני נתקל בהתנהגות בסיגנון הזה בפמיניזם, זה די דומה לשתיקה של פמיניסטיות על התקיפות המיניות ההמוניות של נשים על ידי מוסלמים בערב חג המולד בגרמניה, משום שהאג'נדה השמלאנית הייתה יותר חשובה להן מהאג'נדה הפמיניסטית, ובמקרה של משה איבגי יכול להיות שהאג'נדה המזרחית הייתה יותר חשובה לה מאשר האג'נדה הפמיניסטית. בכל מקרה לדעתי היא לא התנהגה כמו שמצופה מפמיניסטית להתנהג ששואלים אותה על פרשה כזאת, ככה שלא במקרה רונית אלקבץ נודעה בעיקר בתור שחקנית מאשר בתור פמיניסטית. בקשר לראיון מקצועי, זה ברור שלדבר על הסרט החדש שלה היה הרבה יותר חשוב לה מאשר לדבר על הפרשה של הטרדות מיניות, אבל האם זה לא הוכחה נוספת לכך שהמקצוע שלה היה הרבה יותר חשוב לה מנושאים פמיניסטים? וזה גם לא שאחרי שהיו מסיימים את השיחה על הפרשה של משה איבגי, לא היו עוברים לדבר על הסרט החדש שלה, לכן אני לא חושב שזאת הסיבה היחידה לכך שהיא לא הייתה מעוניינת לדבר על הנושא הזה.
כל דבר בעתו
21/04/2016 | 20:56
2
19
אם מזמינים אותי להתראיין בנוגע לדבר מסוים אני מצפה שזה יהיה עליו ולא על נושאים אחרים שאני ״אמורה״ לדבר עליהם. לאמירה הזו נוסף רובד דווקא בגלל שרונית אלקבץ היא אישה פמיניסטית מזרחית- יש ציפייה ממנה להיות נושאת הדגל של מאבקיה על חשבון הקריירה שלה. בוא נודה באמת, יש נטייה לזלזל בנשים פרופסיונליות, להניח שהמקצוע שלהן הוא משני בחיים שלהן. אם יועץ לענייני בטחון בא לדבר בפאנל של ערוץ 2 והוא אתיופי, זה הגיוני להזמין אותו לראיון על צוק איתן ולדבר איתו על מחאת האתיופים האחרונה בלי לשאול אותו אף שאלה בנוגע לנושא שבנוגע אליו הוזמן לדבר? למה זה הגיוני עם רונית אלקבץ?
ובנוגע להערה שלך על ההטרדות המיניות של מוסלמים באירופה (לא חשוב כרגע באיזה מאורע), יש אינספור דיונים בנושא של פמיניסטיות. (דוגמא: https://www.facebook.com/groups/371276586316942/pe...
אין השתקה של ההטרדות המיניות האלו, יש הבלטה של התקשורת בנוגע להטרדות המיניות של המוסלמים בניגוד להטרדות המיניות ה״שגרתיות״ באירופה שנסתרות מעיני התקשורת הישראלית (מסיבות כאלו ואחרות).
זה די הזכיר את התגובה של עו"ד עודד סבוראי, רק שהוא לא עזב
21/04/2016 | 21:33
1
17
את התוכנית, ולדעתי עדיף שגם רונית אלקבץ לא הייתה עוזבת את התוכנית, אומנם השאלות ששאלו אותה לא היו קשורות לנושא העיקרי שבשבילו היא באה לתוכנית וזה אולי היה קצת לא רלוונטי לנושא, אבל זה דבר שהוא די נפוץ בתוכניות חדשות, לשאול את המשתתפים גם על דברים שהם לא הוזמנו בשבילם, אבל עדיין קשורים עליהם, משום שמבחינתם של המנחים והמשתתפים האחרים, מדובר בהזדמנות לשאול אותם/לדון איתם על כמה נושאים במקביל, שהרי במלא הם כבר שם, אז למה לא, אם כי אני מניח שיש גם מקרים שהמראיינים מתכננים את זה מראש, וזה לא קורה בספונטניות. לרונית אלקבץ גם בפרוש לא היה אכפת שידברו על הפרשה של משה איבגי כל עוד לא מערבים אותה בדיון, וסביר להניח שהדיון על הפרשה של משה איבגי לא בא על חשבון הזמן של הראיון על הסרט החדש שלה.
זה קצת דיון מעגלי
21/04/2016 | 21:49
20
אבל אני לא חושבת שעצבן אותה שמדברים על משה איבגי או שהדיון על משה איבגי גוזל ממנה זמן, אלא שלא מתייחסים אליה כאל בעלת מקצוע שבאה לדבר על מקצועה ובמקום זאת מדברים אליה קודם כל כאל אישה, ועוד ״מקורבת״, בשביל להאכיל את הצהובונות שהם מעוניינים לשדר. או בקיצור- עשו לה אמבוש, וזה תמיד מעצבן.
בנוגע לעו״ד המדובר, יש נקודות דמיון אך גם נקודות שוני כיוון שהוא בא כעו״ד לענייני צבא בכדי לדבר על ענייני הצבא כעו״ד, אך אינו יכול לחשוף את מה שתחת צו איסור פרסום.
ורק נקודה אחרונה שהיא חשובה, המתלוננת לא חזרה בה.

סרטים של רונית אלקבץ חינם
21/04/2016 | 10:47
21
את הסרט ״אור״ ראיתי בפעם הראשונה בסיטואציה חינוכית מאוד מעניינת. 
זה הסרט הטוב ביותר שנעשה על זנות בארץ ללא ספק, ממליצה בחום.
http://vod.walla.co.il/movie/2668213/or
ליל הסדר
21/04/2016 | 10:17
1
31
שאלה שמעניינת רבים ורבות בשנים האחרונות היא ״כיצד מחזירים עטרה ליושנה וגורמים לליל סדר הפסח להיות מעניין ורלוונטי כפי שהוא אמור להיות (במיוחד לילדים ולילדות הצעירות) אבל גם מתאימים אותו לעולם הערכי שלנו כיום?״ 
לכן אנשים רבים בוחרים לנהל את ליל הסדר בצורה חלופית, לדוגמא לנהל סדר נשי, כלומר שמראה נוכחות גם של נשים בתוך ההגדה (להתעניינות נוספת ממליצה על מרכז הרצוג הנפלאים). או לחילופין להפוך את הנושאים בהגדה לאקטואלים, לדוגמא בנוגע ליחס לגרים
מה מחשבותיכן.ם בנושא? האם חג הפסח משמעותי בביתכם.ן או כלל לא? האם יש לכם.ן תכנונים מיוחדים השנה מבחינת תוכן הסדר? כיצד הוא אמור להראות והאם זה נכון לשנות אותו או להתאים אותו כלל? 
ועוד קישור או שניים בנוגע לאקטואליה ופמיניזם
21/04/2016 | 11:47
19
אם אנחנו כבר כאן, אז הנה מה שיש למירב מיכאלי לומר בנושא, ותמיד שווה להמליץ על הכתבים של ארגון ״קולך״. 
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:40
1
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
כניסת מנהלת חדש לפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
18/04/2016 | 16:33
3
45

אנו מברכים את גאיה1323   עם כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד.
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים

בהצלחה גאיה1323
19/04/2016 | 09:30
9
שיהיה בהצלחה אבל...
19/04/2016 | 23:29
1
44
היא קצת משחקת אותה דנידין המנהלת החדשה, אה?
חחחח...
19/04/2016 | 23:30
6
חם בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2016 | 14:04
3
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
שמות של בנים שהופכים להיות גם שמות של בנות
13/04/2016 | 10:45
7
60
האם זה נראה לכם בסדר?
האם צריך להגביל את הזכות של הורה לבחור שם כך ששמות מובהקים של בנים ישארו רק של בנים ושמות מובהקים של בנות ישארו רק של בנות.

בעבר למשל אריאל היה שם מובהק של בן ועכשיו אותו אריאל מספר שבגן של הבן שלו יש שתי בנות בשם אריאל.
מי יודע אם בעתיד לא יקראו לבת בשם אברהם.

מעניין שאין נטיה כזאת בכיוון ההפוך ושמות מובהקים של בנות(בעיקר שמות עם הסיומת ית או סיומת ה בהיגוי דומה  לנורית או טליה או דנה(לא שלמה) לא הופכים לשמות של בנים.

שמות זה עניין חברתי תרבותי. ככאלה אני נוטה למינימום ההתערבות
13/04/2016 | 11:03
2
40
מצד הרשויות (חוץ ממקרים של בת שקוראים לה אכזבה וכל מיני כאלה). כי יש פה תרבויות שונות ואנשים שונים ומה שנראה מוזר לאחד נראה מאוד לגיטימי לאחר, מה שלאחד נשמע כמו בן מובהק לשני נשמע כמו יוניסקס וכדומה.
לא רואה פה שום עניין להתערב.
יש סטטיסטיקה.
13/04/2016 | 23:06
1
33
אם יותר מ90 אחוז מאלו שבעלי שם מסויים הם גברים מדובר בשם גברי מובהק.
אם יותא מ90 אחוז הם נשים מדובר בשם נשי מובהק.
כמו שכתבתי, אני לא רואה למה צריך להתערב לאחרים בשמות
13/04/2016 | 23:22
32
חוץ מאשר שמות פוגעניים כמו אכזבה או מוות. ולכן זה לא משנה אם 90% או 95% או 99%. גם אם יש רק אחוז אחד שרוצה לקרוא לבן שלו אביבית - זו זכותו.
למה זה לא קורה בכיוון ההפוך?
20/04/2016 | 17:55
20
שמעתי הסבר מעניין שמשתמש בטענה הידועה של סימון דה בובואר- הגבר הוא הנורמה, האישה היא האחר.
הגיוני לקרוא לבת אופיר, לא הגיוני לקרוא לבן ״מלכה״. למה? כי שמות של בנים הם שמות ״כלליים״ בעוד שמות של נשים מיועדים רק להן. נשמע מוזר? ומה בנוגע לצבעים? בת שלובשת ירוק זה סבבה אבל בן שלובש ורוד זה אבסורדי ויש שיגידו על גבול ההתעללות.
הרבה דברים גבריים נחשבים ליותר יוניסקס בהשוואה לדברים נשיים
21/04/2016 | 01:12
2
20
בת שיש לה שם של בן/שם שלא מיועד רק לבנות זה עדיין די מוזר, אבל זה עדיין הרבה פחות מוזר מבן עם שם של בת. אישה יכולה לקבל ביקורת על כך שהיא גברית/לא נשית מספיק, אבל גבר שמתנהג בצורה נשית/לא גברית צפוי לקבל הרבה יותר ביקורת. כנראה שזה גם קשור לעובדה שהרבה דברים גבריים נחשבים לטובים יותר וגם פרקטים יותר, דוגמה טובה לכך היא לבוש גברי, שהוא בדרך כלל הרבה יותר פרקטי מלבוש נשי, וזאת הסיבה שלוחמות במציאות לא מסתובבות עם שמלות ועקבים, אלא עם מכנסיים ונעלים עם סוליה שטוחה, בעוד שללוחמות בחלק מיצירות הפנטזיה יש שריון/לבוש שהוא לא ממש פרקטי במציאות. 

"For female armor, a common compromise between sex appeal and the desire to have armor that seems actually reasonably useful is to have form-fitting metal cups for the wearer's breasts creating simulated Absolute Cleavage. However, rather than diffuse the energy of a blow to the chest, the wedge this creates would concentrate it right over the sternum, and the wearer's heart, thus making this design just as impractical as any other example of the trope. That said, considerations must be made for protection of sensitive anatomy and breathing room for the well-endowed female adventurer lacking the ability to bend the fabric of reality. A more practical version of, well, breastplate, applying the same idea sans simulated cleavage, would be an entirely reasonable adaptation."

"Oftentimes the armor seems perfectly workable except for one area, like a female warrior whose boots, gauntlets, and chestplate protect everything except a swath of flesh between her lower ribs and her knees, which are guarded by nothing but a pair of lambskin panties. If played for laughs by The Loonie, it's usually "justified" by a distraction bonus."

"For female armor, a common compromise between sex appeal and the desire to have armor that seems actually reasonably useful is to have form-fitting metal cups for the wearer's breasts creating simulated Absolute Cleavage. However, rather than diffuse the energy of a blow to the chest, the wedge this creates would concentrate it right over the sternum, and the wearer's heart, thus making this design just as impractical as any other example of the trope. That said, considerations must be made for protection of sensitive anatomy and breathing room for the well-endowed female adventurer lacking the ability to bend the fabric of reality. A more practical version of, well, breastplate, applying the same idea sans simulated cleavage, would be an entirely reasonable adaptation."

נראה שהתפקשש לי החלק הראשון של הציטוט באנגלית, אז הנה תיקון
21/04/2016 | 01:44
14
"Armor worn by characters in fantasy and sometimes other Speculative Fiction or even historical settings is implausibly designed to bare and/or flatter their secondary sexual characteristics, often voiding its protective qualities. What, are they supposed to be aerodynamic? No, they're supposed to make us drool."

"Oftentimes the armor seems perfectly workable except for one area, like a female warrior whose boots, gauntlets, and chestplate protect everything except a swath of flesh between her lower ribs and her knees, which are guarded by nothing but a pair of lambskin panties. If played for laughs by The Loonie, it's usually "justified" by a distraction bonus."

לגמרי מסכימה.
21/04/2016 | 10:05
4
תהיות בגיל 40
10/04/2016 | 23:50
3
77

לא יודעת אם פה זה מתאים
אבל בטח יש פה נשים חכמות ומוצלחות
עם ראיה רחבה
נראה לי שאני בדרך הטובה להתרסקות כלכלית
אני אסביר
אני בת 40 עובדת בתחום אדמיניסטרציה מהבית
מרויחה 6000 שח
בעלי שכיר בחברה מסוימת מרויח 8500 ויש עוד עבודה שהשכר בה משתנה זה בערך עוד 2000 שקל בחודש
שני ילדים אחד בבית ספר אחד בגן
בשכירות 4500 שח 
הגדול בן 10 הקטן בן 5
לא מתכננים עוד ילדים. כמובן . מי יכול כלכלית.
המשרה מהבית מאוד מאוד נוחה לי רק הקטן בצהרון הגדול בא הביתה
מעסיק מאוד מאוד  מתחשב בכל נושא הילדים וכו 
אבל וזה האבל הגדול אני חוששת מהעתיד
מצד אחד אני יודעת שהמשכורות בשוק זוועה
ואפילו שיש לי ניסיון וידע רב והמלצות אני תוהה האם כדאי לי אפילו בשביל עוד 1500 שח לצאת באוטובוסים (אני לא ניידת ) לעבודה בחוץ
וזה במקרה הטוב עוד 1500 שח. וגם אולי יותר שעות כיום אני עובדת עד 4
יש לי קרן פנסיה לפי החוק נצבר שם כ 60000 שח
ולצער קרן השתלמות פתחו לי רק לפני חודשים אני עובדת אצל המעסיק 6 שנים
מאוד מתלבטת
כמה כבר יהיה לי עד הפנסיה ברמות שכר כאלו ?
כאמור אין לי רכב ואין לנו בית. חיים בשכירות .כמו רוב האנשים שמרוויחים משכורת עוני קרי  6000
יש רכב אחד שמשמש את בעלי
אני במין מלכודת דבש כזו מצד אחד לעבוד מהבית שזה דבר מטורף ולא נורמלי בלי לחצים של אנשים משרת אמון כזו
מצד שני השכר מאוד נמוך והבוס לא יעלה לי
תמיד אומר לי שזה שאני עובדת מהבית זה משהו שאמהות אחרות היו הורגות בשביל זה ולצערי ביני לבין עצמי אני יודעת שהוא צודק
קראתי השבוע כתבה שבגלל שאורך החיים עולה רוב האנשים צפוים לעוני כי מה שחסכו צריך להתפרס על הרבה יותר זמן
ממש מתלבטת אשמח לעצות 
וזה שאני אשה לא עוזר לי כי בשוק העבודה השכר לנשים הוא ממש משפיל
אפילו שאני יודעת שאני איכותית ומנוסה
רוצים היום לקרוע לעובד את הצורה ובמקרה הטוב לשלם 7000-7500 ובשביל זה לצאת לעבוד בחוץ
אני אציין שכיום אני עובדת עד ארבע
בעבודה בחוץ רוב הסיכוים שזה עד חמש
ואצל ילדים ארבע או חמש זה מאוד משמעותי
לפני החתונה עבדתי הרבה שנים במקום מסוים ופיטרו אותי אחרי לידת הילד כי זה היה הרבה שעות
בגלל כל מיני טעויות והונאות של בני משפחה ,כסף שצברתי שם ירד לטמיון אבל זה כבר סיפור אחר
אני בת 40 זה גיל שאני מתחילה לחשוב אם אני לא אעשה משהו לעצמי אני אתרסק בגיל 60 -65 כמה כבר אצבור עד אז?
אומנם אני לא לבד ויש לי בעל אבל עדיין
במצב כזה בחיים לא תהיה לי עצמאות כלכלית. וגרוע מזה ברמת שכר כזו אני אחיה בעוני.בגיל מבוגר.

לא מסכים שמדובר במשכורת עוני
12/04/2016 | 20:10
1
35
6000 את מרוויחה
הוא מרוויח 8500+2000=10500

זה נראה לי בערך משכורת ממוצעת.
יש אנשים במצב גרוע הרבה יותר.
זה שיש אנשים במצב גרוע/טוב יותר לא משנה לאדם הפרטי
13/04/2016 | 10:43
26
לה משנה מה יהיה איתה (לא עם כל האוכלוסיה) בעוד 20 שנים.
היא בצדק תוהה לגבי המקצוע והעתיד. זה ידוע שיש אפליה על רקע גיל וקשה למצוא עבודה ככל שהגיל עולה מעבר ל- 40. אם היום זה שכרה מה יהיה עוד כמה שנים? איך תראה הפנסיה שלה? היא חושבת על הדברים האלה לטעמי קצת מאוחר אבל די בצדק חושבת על זה.

אין לי שובה טובה חוץ מזה שהיא באותה סירה עם עוד רבים וטובים.
את צודקת יקירתי
20/04/2016 | 18:01
19
זה חשבון נפש שנשים בגיל 40 ובכל גיל לצורך העניין צריכות לעשות. לדעתי שווה לך לשקול את הכישורים שלך ביחס למשכורות ריאליות שמוצעות בשוק ולעשות את החשבון ארוך הטווח הזה, ועל כף המאזניים השניה את הטיפול בילדים. אם אבא של הילדים יהיה שותף משמעותי יותר בגידולם זה יעזור לך לקבל החלטה? אם כן שווה לדבר איתו על נושא.
קרין גורן משיבה למבקרים
11/04/2016 | 18:55
3
56
לטעמי מדובר באחד הטקסטים הפמיניסטיים המשמעותיים ביותר שנהגו בתרבות הישראלית בשנים האחרונות. כל הכבוד לה!

תגובתה:
זהו, שודר הפרק הראשון, ואני נושמת לרווחה. כ-900,000 איש ישבו בשבת בערב צמודים למסך וצפו ב"בייק אוף". זה בלתי נתפס. אושר גדול.
ואתמול בבוקר גיליתי להפתעתי שגם השתדרגתי כסלב, והגעתי כנראה למדרגה הגבוהה ביותר שאליה דמות נשית בטלוויזיה יכולה להגיע - ההיקפים שלי הפכו נושא לדיון לאומי.
לפי כמות הודעות התמיכה שממלאות את התיבה בפייסבוק שלי (ותודה אמיתית לשולחים שלהן), לצד כמה הודעות ממשווקי דיאטות נמרצים, אני מבינה שזה עניין גדול. וכן, זה השלב שבו אתם מוזמנים לשלב משחק מלים לבחירתכם על גודל הישבן.
אז יש לי חדשות: לא כולנו חייבות (וחייבים) להיות דוגמניות של ויקטוריה סיקרט. בתור מי שכמעט תמיד הייתה שמנמנה, ו ת מ י ד הרגישה בנוח בעור שלה, אני בטח לא מתכוונת להתנצל. להפך, התגובות האלה גורמות לי להרגיש גאה על שאני מביאה משהו אחר לפריים טיים.
ולא, אני לא ארעיב את עצמי בשביל להתאים למודל המצומצם מאוד שהחברה דורשת.
ולא, אני לא אלבש רק שחור כי זה מרזה.
ולא, אני לא אתחבא בחולצה רחבה מעל הבגד-ים בקיץ.
תנו לי צמוד, תנו לי צבעוני, תנו לי לחגוג את החיים, את הנשיות שלי ואת עצמי.
אני גאה לשאת את הדגל למודל נשי שאינו שדוף ועדיין אוהב את עצמו, ומקווה להוות דוגמה לנערות ונשים רבות שמתביישות בעצמן או מלאות שנאה עצמית רק בגלל שהן לא מצליחות להשתחל למידה 34.
וזה שמידה 42 שלי (ובואו נודה באמת - גם של חלק גדול מהצופות) כבר נחשבת ל"ענקית", זה עניין ששווה דיון נפרד...
לכל המודאגים מבריאותי - אני מנהלת אורח חיים מאוזן (טוב נו, חוץ מעוגה פה עוגה שם  ), מתעמלת באופן קבוע עם מאמן כושר, ובעיקר לא לוקחת שטויות ללב.
אני מרגישה נשית וחושנית גם כשאני עולה כמה ק"ג, וכבר יודעת לסנן הערות.
אבל לא כולם כאלה.
והטוקבקים שנכתבים מגיעים גם לאחרים, ולפעמים עושים נזק.
בניגוד לחששות שמשמיעים מידי פעם, כאילו אנשים מלאים "יעודדו השמנה", עוד לא פגשתי נערה אחת שהחליטה להעלות במשקל כי היא מעריצה את אדל.
כן נתקלתי ביותר מידי נשים וילדות שלא אוהבות את הגוף הבריא שלהן, כי הבינו שהוא לא נראה כמו זה של הדוגמניות המרוטשות במגזינים. ואם הן איכשהו לא הבינו את זה לבד, יגיע השיימינג מהסביבה. איך אפשר לדרוש מילדים בבית ספר שיתנהלו בדרך ארץ, ולא ייקחו חלק בחרמות או בריונות, כשהמבוגרים מסביבם מתבטאים כך? איך אפשר להתפלא כשהפרעות האכילה מופיעות בגילאים יותר ויותר נמוכים?
וזו הסיבה שאני כותבת כאן, למרות הידיעה שאני מכניסה את עצמי לקו האש. באופי שלי, בגילי ובמקום שבו אני נמצאת בחיים, קל לי לקחת הכול בהומור. אבל פגשתי מספיק אנשים שכל עקיצה כזו, גם אם היא לא מכוונות ישירות אליהם, דוקרת אותם עמוק.
אז הגב שלי (וכן, גם הישבן סמל ההבעה ‏‎smile‎‏ ) רחבים מספיק כדי להרשות לעצמי לדבר גם עבורם.
אוהבת
קרין
‫#‏הולכת_לאכול_משהו_טעים‬
אני תומך בדברים שאמרה קרין לא רק בגלל הטקסט אלא גם משום שהיא
12/04/2016 | 00:08
1
58
מלאה בצורה סבירה ולא בצורה קיצונית, נראה שאלו שמבקרים אותה עושים את זה רק משום שהיא לא סקינית, אם קרין גורן הייתה שמנה בצורה קיצונית אז יכולה הייתה להיות עם זה בעיה, אבל זה ממש לא המקרה אצלה. קרין גורן היא מה שנקרא "מלאה המקומות הנכונים", ובהרבה מהתמונות שלה אפילו לא רואים שהיא מלאה, ככה שהיא רחוקה מלעודד השמנת יתר חולנית. בתור מישהי שעוסקת בבישול הרבה יותר מאישה ממוצעת, הגיוני יותר להתפלא איך היא לא במשקל יותר גבוה ולא איך היא במשקל הנוכחי.

"קרין גורן (נולדה ב- 24 במאי 1974) היא שף קונדיטורית, מחברת ספרי בישול, עיתונאית, ומנחת תוכניות בישול בטלוויזיה. בין פעילויותיה הבולטות, מחברת ספר האפייה רב המכר "סודות מתוקים", מנחת התוכנית "המדריך לאפייה" ששודרה בערוץ 10 ובערוץ החיים הטובים וכיום משודרת בערוץ האוכל, שופטת בתוכנית בייק אוף ישראל בערוץ 2, כותבת ועורכת האפייה במגזין "על השולחן" ובעלת מדור אוכל ב"זמנים מודרניים" של ידיעות אחרונות ובמוסף "סגנון" של מעריב."

"השמנת יתר חולנית מוגדרת כמשקל הגבוה ב-45 ק"ג או ב-100% מעל המשקל המומלץ בידי מומחים. משקל זה נקבע לפי טבלאות משקל וגובה."

"העלייה בשכיחות השמנת היתר גורמת לעלייה ברמות התחלואה והתמותה באוכלסייה‏. זאת משום שלעלייה בשכיחות השמנת היתר נלווית גם עלייה בסיבוכים כגון סוכרת, היפרליפידמיה, יתר לחץ דם, דום נשימה בשינה, מחלות לב, שבץ מוחי, אסטמה, כאבי גב תחתון, מחלות ניווניות במפרקים נושאי משקל, סוגי סרטן מסוימים, דיכאון, בעיות פריון וסיבוכים נוספים. תחלואות נילוות להשמנת יתר מביאות לתמותה של 2.5 מיליון איש בשנה ברחבי העולם. תוחלת החיים של החולים הסובלים מהשמנה נמוכה באופן משמעותי מכלל האוכלוסייה. אדם בן 25 הסובל מהשמנת יתר חולנית צפוי לחיות 12 שנים פחות מאדם רזה בן גילו."

כן, אבל זה הרבה יותר חמור. הרי לרושפלד שכן שמן באופן קיצוני
12/04/2016 | 00:15
59
לא מעחרים ומתבטאים עליו כמו שעשו לה.
דאבל
12/04/2016 | 00:15
15
מסתבר שבוטלה הנחייתה של עדנה ארבל
09/04/2016 | 16:53
4
90
שלא להעמיד לדין מתלוננות שווא.

נתקלתי בראיון (מצורף בלינק החל מדקה 5:45)  של אברי גלעד וג'קי לוי עם עו"ד נירית אנטבי במסגרת התכנית "משפחה גרעינית" שבו פורסמו מספר נתונים מתוך חוות דעת משפטית שהובילה לביטול ההנחיה של עדנה ארבל 

שני נתונים מדהימים במיוחד:
א. מתוך 500 מתאבדות ומתאבדים בישראל בשנה - כמאתיים מהם הם גברים שנמצאים במהלך תהליכי גירושין.
ב. מאז פורסמה אותה הנחיה של עדנה ארבל, קפץ שיעור תלונות השווא משני האחוז המוכרים עד להערכות שמגיעות לכדי 50% תלונות שווא!
מקור
20/04/2016 | 21:18
3
17
האם הנתונים (המדהימים במיוחד) מגובים במקור? 
בנוסף, תלונות שווא בנוגע למה? 

אין לי מידע נוסף מעבר למה שמצוין בלינק
21/04/2016 | 09:21
2
2
שווה לבדוק
21/04/2016 | 10:09
1
10
תלונות בנוגע לאלימות אינן זהות לתלונות בנוגע לאלימות מינית מכל מיני סיבות, בעיקר בגלל שבתלונות בנוגע לאלימות לא צריך לערב את הפרליקטות בכדי להוציא, לדוגמא, צו הרחקה ולכן האחוזים שם שונים. 
בנוסף עו״ד המצוינת היא עו״ד שאת כספה עושה מלהגן על אנשים שמורשעים בתקיפות מיניות אז שווה גם לקחת את זה בחשבון. 
לפי מקורותיי (שאני מחשיבה למהימנים) הסטטיסטיקות האלו נבדקו והן די שטויות. 
אני לא רואה איך ניתן לדעת מה האחוז האמיתי של תלונות השווא
24/04/2016 | 19:49
31
מכלל התלונות בכל תחום.
די קל להגיש תלונת שווא שלא ניתן להוכיח ולא ניתן להפריך.

לדעתי הטענה של פמיניסטיות מסויימות כאילו מדובר ב2 אחוז או לא יותר מ2 אחוז במקום להודות שפשוט לא ידוע מה אחוז תלונות השווא לא מוציאה שם טוב לפמיניזם.
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום נעליים
פורום נעליים
חיה בר - סחר ושילוח בינלאומי
חיה בר - סחר ושילוח בינלא
Cherry Lady - תכשיטים ואקססוריז
להשלמת ההופעה שלך
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום