לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פמיניזם

הגעתן לפורום פמיניזם
זה מקום לדון בהבדלים החברתיים בין קבוצות ושאר נושאים שנראים לכן רלוונטים לפורום זה, עם דגש על המאבק לשיוויון נשים. 
בפורום זה תדרשו לכבד את בני ובנות השיח וגם את שאר הקבוצות בחברה.
המנעו מהכללות כמו: "נשים טובות בניקיון", "לגברים יש נטייה מולדת למלחמתיות", "מוסלמים מדכאים הומוסקסואלים" וכו'. 
בנוסף המנעו מאמירות פוגעניות ואישיות כלפי בני ובנות השיח בפורום. 
אני מבקשת שכל אמירה ששואפת להיות אמפירית בנוגע לקבוצה תהיה מעוגנת במקור אמין, אחרת, אתן מוזמנות לרשום שזו דעתכן ואפשר לדבר על זה מנקודת המוצא הזו.
אני מבקשת באופן כללי לשמור על נימה מכבדת כלפי חברות וחברי הפורום וגם אלו שלא נמצאים בפורום, שחורים, לבנים, טבעונים, מוסלמים, נשים, גברים, חתולים וכו'. 
עוד שני דברים: 
בפורום זה לא מתבצעת האשמת הקורבן. אנחנו לא שואלים מדוע נפגעת לבשה מה שלבשה, התנהגה איך שהתנהגה, עלתה איתו הביתה, הסתובבה בשעה הזו וכו'. היא זו שפגעו בה, היא לא עומדת לדין, הפוגע כן. 
בנוסף, בפורום זה מכבדים את הגדרתם האישית של כולם. אם אדם מבקש שיפנו אליו בלשון אישה ולא בלשון גבר, אם אדם מבקש שיפנו אליו בשם כזה ולא אחר, אם אדם מבקש שלא יפנו אליו בשם מסוים, אנחנו מכבדות את הבקשה תמיד.
הודעות שלא תנהגנה לפי שני הכללים האלו תמחקנה מיידית וללא אזהרה מוקדמת. 
מטרת פורום זה היא למידה, ואין למידה תחת מגננה, אז השתדלו לצמצם ריבים למינימום. 
"ואהבת לרעך כמוך"
תודה. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פמיניזם

הגעתן לפורום פמיניזם
זה מקום לדון בהבדלים החברתיים בין קבוצות ושאר נושאים שנראים לכן רלוונטים לפורום זה, עם דגש על המאבק לשיוויון נשים. 
בפורום זה תדרשו לכבד את בני ובנות השיח וגם את שאר הקבוצות בחברה.
המנעו מהכללות כמו: "נשים טובות בניקיון", "לגברים יש נטייה מולדת למלחמתיות", "מוסלמים מדכאים הומוסקסואלים" וכו'. 
בנוסף המנעו מאמירות פוגעניות ואישיות כלפי בני ובנות השיח בפורום. 
אני מבקשת שכל אמירה ששואפת להיות אמפירית בנוגע לקבוצה תהיה מעוגנת במקור אמין, אחרת, אתן מוזמנות לרשום שזו דעתכן ואפשר לדבר על זה מנקודת המוצא הזו.
אני מבקשת באופן כללי לשמור על נימה מכבדת כלפי חברות וחברי הפורום וגם אלו שלא נמצאים בפורום, שחורים, לבנים, טבעונים, מוסלמים, נשים, גברים, חתולים וכו'. 
עוד שני דברים: 
בפורום זה לא מתבצעת האשמת הקורבן. אנחנו לא שואלים מדוע נפגעת לבשה מה שלבשה, התנהגה איך שהתנהגה, עלתה איתו הביתה, הסתובבה בשעה הזו וכו'. היא זו שפגעו בה, היא לא עומדת לדין, הפוגע כן. 
בנוסף, בפורום זה מכבדים את הגדרתם האישית של כולם. אם אדם מבקש שיפנו אליו בלשון אישה ולא בלשון גבר, אם אדם מבקש שיפנו אליו בשם כזה ולא אחר, אם אדם מבקש שלא יפנו אליו בשם מסוים, אנחנו מכבדות את הבקשה תמיד.
הודעות שלא תנהגנה לפי שני הכללים האלו תמחקנה מיידית וללא אזהרה מוקדמת. 
מטרת פורום זה היא למידה, ואין למידה תחת מגננה, אז השתדלו לצמצם ריבים למינימום. 
"ואהבת לרעך כמוך"
תודה. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כתיבה בפורום כפופה לתקנון הפורום וכן לתקנון תפוז.
תקנון הפורום:
המשך >>

לצפיה ב-'למה היא לא התלוננה #47542'
למה היא לא התלוננה #47542
07/12/2016 | 10:16
18
פרויקט (כבר לא חדש) אוסף עדויות מנשים בנוגע לדברים שנאמרו להן מדמויות שאמורות לעזור לאחר אונס/תקיפה מינית
http://www.ha-makom.co.il/gallery/female-resistanc...
הפרויקט הוא מבית היוצר של אחת מתוך אחת בשיתוף עם עמוד הפייסבוק "אונס שני"
לצפיה ב-'דיון מעניין שהתפתח בעקבות אירועי אופק בוכריס'
דיון מעניין שהתפתח בעקבות אירועי אופק בוכריס
05/12/2016 | 20:24
5
41
על עירוב גברים ונשים ביחידות בצבא. מוזמנות ומוזמנים לבוא ולתת דעה כאן
לצפיה ב-'אני חושב שהדיון שם חוטא לעניין'
אני חושב שהדיון שם חוטא לעניין
06/12/2016 | 15:39
4
16
הסיפור של שילוב נשים - גברים בצבא לא קשור רק (ואפילו לא בעיקר) לדת. הרי הסטורית נשים לא שולבו בצבא (רק בעשר-עשרים שנים אחרונות יש יותר ויותר נשים בתפקידים "אמיתיים")  וגם דתיים לא ממש (ידוע שחרדים לא מתגייסים כמעט ודתיים לאומיים מתגייסים במסגרות שלהם של ישיבות הסדר ורק לאחרונה חלו שינויים) ומעניין שדווקא לאחרונה יש גם יותר דתיים וגם יותר נשים בתפקידים שונים בצה"ל כך שהמגמה לא מצביעה על הדרה של נשים בעקבות כניסת דתיים. מה גם שהדיונים האמיתיים בצה"ל הם שונים לחלוטין.

מטרת צה"ל היא להגן צבאית הל מדינת ישראל ואזרחיה במלחמה. צה"ל צריך להכין את הצבא החזק ביותר שהוא יכול להקים עם החיילים שברשותו והתקציב שברשותו. מטרתו היא לנצח במלחמה ורק אחר כך נכנסים שיקולים אחרים.
לכן, בתפקידים בהם נשים יכולות לבצע את המטלות טוב כמו גברים (או יותר) ואין פגיעה בנשים או בבטחון המדינה - יש מקום לשילוב נשים (ועושים זאת). כך זה קורה בתפקידי מודיעין ואפילו בקרק"ל ובעוד מקומות.
לאחרונה צץ דין על טנקים ושם זה די ברור שאין מקום לשילוב נשים ממספר סיבות:
- הבדיקות שעשו בצה"ל מראות שרוב מוחלט של הנשים לא עומד בעומס הגופני שהתפקיד מצריך. הדבר פוגע בפוריות של נשים אלו, יוצר אצלן שברי מאמץ ופוגע גם ביכולת המבצעית שלהן (מה שיפגע גם ביכולת להילחם בעת הצורך). מדובר בתפקיד פיזי מאוד.
- שהות מעורבת בטנק בעייתית גם מבחינת החיילים עצמם (שיש לזכור שמוצבים שם בלי שישאלו לרצונם). חיילים לפי הכתבה בקישור הבא חיים בטנק ואוכלים שם ועושים צרכים וצפוף שם ונוגעים אחד בשני כחלק בלתי נפרד מהתפקיד. דבר כזה מאוד בעייתי לחיילים וחיילות. מצד אחד חיילים דתיים שלא רוצים לגעת בבחורה ומצד שני בנות שלא רוצות שיגעו בהן (ולך אחרי זה תפרש האם כל נגיעה הייתה מינית או מבצעית ולך תוכח את זה) והאם כל אחת הייתה רוצה לעשות צרכים בטנק או להיות במחזור במצב כזה צמוד לגבר אחר. אם הטנק הוא על טהרת הנשים אז שוב יש את עניין הפיזיות.

להשלמת הטענה לגבי הטנקים אשאל את השאלה הבאה - אם הייתה תחרות ריצה של 100 מ' מעורב גברים ונשים האם המדינות היו שולחות אצן או אצנית? למה יש מקצים שונים לגברים ונשים באולימפיאדה? גם במלחמה עלינו לנצל את היכולות הטובות ביותר של חיילינו ואם אותה חיילת יכולה לתרום הרבה יותר בתפקיד אחר שמותאם לכישוריה ואילו יש חייל שפיזי יותר ומתאים יותר לתפקיד כזה למה לעשות הפוך?
יש לזכור את יעוד הצבא. ויש לזכור שאין שוויון פיזי בין נשים לגברים.

- טענה נוספת היא שיש לצה"ל צבא סדיר ומילואים. צבא המילואים גדול הרבה יותר וחשוב הרבה יותר במלחמה מהצבא הסדיר. נשים, גם אם יוכלו להיות בתפקיד כזה בסדיר וגם אם יתחייבו לעשות מילואים כמו גברים לא יוכלו פיזית לעמוד בזה אחרי לידה וכשיש ילדים. גם אם אישה בת 20 חזקה מספיק לתפקיד כשהיא תהיה בת 28 ספק אם תהיה פיזית מתאימה לתפקד בטנק.
לצפיה ב-'אתה שוכח כמה דברים:'
אתה שוכח כמה דברים:
06/12/2016 | 20:00
2
13
1. יש ספקטרום של גברים וספקטרום של נשים. יש גברים חזקים יותר ויש גברים חזקים פחות, יש  גברים מאומנים יותר ויש גברים מאומנים פחות. האם כל הגברים עומדים על אותה הסקלה? אולם, יש הסכמה רווחת שעדיף לקבל גבר שלא מתאים לתפקיד כל כך במקום לקבל אישה שדווקא כן מתאימה לתפקיד, כי ככה בטוח בשביל כולם. את הדעה הזו מגבים עם כל מיני תירוצים: לנשים יש מחזור חודשי, לנשים יש פחות שכבת שומן, לנשים יש דופק אחר. שים לב שכל הטענות האלה מכלילות את כל הנשים. כלוחמת שעדיין עושה מילואים אני יכולה להגיד לך שכל הנשים ששירותו איתי ללא יוצאות דופן הן בכושר גופני מטורף. דווקא בין הגברים היו מספיק גברים שלא התרגלו למאמץ או חוו קשיים, וזה כי הם קיבלו כרטיס כניסה מועדף ליחידה רק כי הם גברים - העדיפו להכניס גברים פחות מאומנים (אלו שהראו את התוצאות הרעות ביותר במיונים בקרב הגברים) בשביל שהרוב יהיה גברי במקום עוד אישה מאומנת. אם אישה עושה 30 שכיבות סמיכה בזמן a וגבר עושה 50 שכיבות סמיכה בזמן b, אבל את ה-30 הראשונות הוא עושה בזמן a+10, מי יותר כשיר? במצב כזה הצבא יעדיף לקחת את את הגבר למרות הכל. בחזרה לשכבת שומן ולמאמצים - זה נורא תלוי, החיילות שמשרתות בקרבי הן לא הנשים הממוצעות שאתה פוגש ביום יום, ואם תשווה את שכבת השומן שלהן או ביצועי דופק תגלה שהתוצאות שלהן יהיו גבוהות יותר מגבר ממוצע שלא עוסק במאמץ גופני קשה בשגרתו. 
2. אזכיר לך את הלוחמות הפרטיזניות, הטייסות הסובייטיות, והלוחמות שהשתתפו שווה שבשווה עם גברים בשדה הקרב. אזכיר לך את הלוחמות הכורדיות.

לצפיה ב-'ברור שלא כל הגברים עומדים על אותה הסקלה'
ברור שלא כל הגברים עומדים על אותה הסקלה
07/12/2016 | 00:08
1
10
,וגם ברור שלא כל גבר מתאים לשרת בקרבי,אבל הטענה שקראתי היא שבגלל כניסה של נשים לתפקידים קרבים הורידו את הדרישות.

הנה לינק רלבנטי

לגבי הדוגמה שלך אז מהנתונים אי אפשר להסיק שאישה שעושה 30 שכיבות סמיכה בזמן a כשירה יותר כי הגבר בסך הכל עשה יותר שכיבות סמיכה,ואם רוצים תחרות מי בכושר יותר טוב צריך משימות מוגדרות(ובמקרה שתיארת האישה והגבר לא קיבלו את אותה משימה שהיא לבצע 30 שכיבות סמיכה כמה שיותר מהר) כאשר חוץ מזה אני לא חושב שאפשר לקבוע על סמך משימה אחת שאני לא בטוח אם היא בכלל רלבנטית.  השוואה של שכבת שומן או ביצועי דופק גם לא נראית לי רלבנטית, ומה שיותר מעניין זה יכולת לעמוד במשימות פיזיות שרלבנטיות לצבא.  
לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
07/12/2016 | 07:55
11
השאלה היא לא מי בכושר יותר טוב אלא מי בכושר מספק לתפקיד, במקרה הזה.
ממליצה לקרוא כתבה נהדרת על לוחמות גדוד קרקל של נוב 8 שעשו הכשרה של רובאי 07 [ומאז גדוד קרקל עושה את ההכשרה הזו]
לצפיה ב-'לא הוכח שהפיזיות הנדרשת בתפקידים קרביים פוגעת בפוריות האישה'
לא הוכח שהפיזיות הנדרשת בתפקידים קרביים פוגעת בפוריות האישה
06/12/2016 | 21:35
10
לא צניחת רחם ולא משהו כזה, עוד מבעלי ובעלות מקצוע הרפואה בנושא אפשר לקרוא כאן (ממליצה בחום) 
אם משמיטים את הטיעונים הלא מדויקים, נשאר הטיעון הבא: 
אם תהינה נשים בצהל, יטרידו אותן, ולכן צהל לא מותאם לנשים
שזה טיעון די דבילי בעיני, אפשר לתאר מישהו אומר "יש גזענות בצהל ולכן אתיופים לא צריכים להתגייס"? 
לא. צריך לעקור משורש את תופעת ההטרדות והתקיפות המיניות בצהל, שהן הרבה יותר מנורמה. 
בנוסף, צהל תפקידו לא רק לשמש כגוף מגן (לצערי או לשמחתי).
צהל הוא צבא העם, כור היתוך חברתי ונוגע ברוב אם לא כל רבדי החיים הישראלים, מסטטוס חברתי לחינוך לבניית אתוס מיתוס ונרטיב משותף
צהל הוא חלק מהלאום הישראלי לטוב ולרע, ולהדיר נשים ממנו משמעותו להדיר נשים מחלק נכבד מהלאום הישראלי.
לצפיה ב-'ההשלכות של דיני המשפחה המפלים'
ההשלכות של דיני המשפחה המפלים
26/11/2016 | 12:37
48
86
ממש כאן. מדוע הפמיניזם המיינסטרימי בישראל תומך בזה?
המשך>>
ממש כאן. מדוע הפמיניזם המיינסטרימי בישראל תומך בזה?
לצפיה ב-'אבולוציה'
אבולוציה
25/11/2016 | 21:30
27
71
אז מה אתן אומרות, למה בעצם?
לצפיה ב-'הטרולית של הפייסבוק הגיעה גם לפה'
הטרולית של הפייסבוק הגיעה גם לפה
25/11/2016 | 21:47
21
19
לצפיה ב-'מצחיקה'
מצחיקה
25/11/2016 | 22:02
1
45
הייתי פה הרבה לפני שהיה פייסבוק...
לצפיה ב-''
25/11/2016 | 22:05
13
לצפיה ב-'מה עם תשובה לעניין, יש?'
מה עם תשובה לעניין, יש?
25/11/2016 | 22:03
38
או שרק אד הומינם בנמצא?
לצפיה ב-'נועה מספר 1 בארץ'
נועה מספר 1 בארץ
01/12/2016 | 16:00
17
32
פעילה כבר עשרות שנים למען צדק.
לצפיה ב-'פעילה למען גברים, לא למען נשים'
פעילה למען גברים, לא למען נשים
02/12/2016 | 09:45
16
70
לטובת חברות הפורום-
תחילה נצפתה על ידי אישה המספרת שבעקבות הנזק, התרעמה על הגברת לביא בפרטי והשניה הושיטה לה קישור;  יתר הנשים בשיח הצטרפו לספר על מעלליה של הגברת לביא וכיצד זרתה עליהן טרולינג מחורבן.

אפשר לקרוא את תגובותיה לאורך הדיון אם כי הופכות להיות יותר ויותר מזוויעות בזו אחר זו.
לצפיה ב-'נו ברור'
נו ברור
02/12/2016 | 10:12
4
34
כל מי שפעיל במשך שנים רבות ברשת והולך עם האמת עד הסוף, צובר מקטרגים. אנשים שונאים לשמוע את האמת. הם מעדיפים לתקוף בפסים אישיים.
לצפיה ב-'פסים אישיים'
פסים אישיים
02/12/2016 | 10:20
2
61

אנשים שונאים לשמוע שקרנים שמציגים שקרים כ"אמת".
לצפיה ב-'אילו שקרים?'
אילו שקרים?
03/12/2016 | 22:33
1
7
לצפיה ב-'ההיתממות הקלאסית, נו מה...'
ההיתממות הקלאסית, נו מה...
04/12/2016 | 14:20
14
לצפיה ב-'נו, אנשים שונאים לשמוע את האמת?'
נו, אנשים שונאים לשמוע את האמת?
02/12/2016 | 10:42
54
אם כבר שונאים טרולים,שמציגים את דעתם הזחוחה כאמת..
לצפיה ב-'אם היא פעילה רק למען גברים מה אכפת לה מילדה חולת סוכרת?'
אם היא פעילה רק למען גברים מה אכפת לה מילדה חולת סוכרת?
02/12/2016 | 14:08
2
22
אפשר לא להסכים איתה ואפשר לטעון שחלק מהפעילות שלה פוגעת בחלק מהנשים, אבל לא נכון לקרוא לה פעילה למען גברים.

בנושא השרשור שהבאת,
ברור שנשים חלוקות בינן לבין עצמן מה נחשב להטרדה(ואני לא מדבר על הטרדה מבחינת החוק), ומה נחשב ללגיטימי, ולדעתי צריך לכבד דעות שונות גם אם אין הסכמה..

אני בדעה שהתנהגות שזכתה לתמיכת נועה לביא היתה לא נכונה, ואין סיבה מוצדקת להעיר בכלל למי שיושבת בישיבה מזרחית אבל זכותה של נועה לביא לחשוב אחרת.
לצפיה ב-'כשאין לך משהו חכם להגיד'
כשאין לך משהו חכם להגיד
02/12/2016 | 14:32
1
30
רצוי שתשתוק.
לצפיה ב-'מה שאני לומד מהסיפור בלינק'
מה שאני לומד מהסיפור בלינק
02/12/2016 | 14:46
19
הן לגברים והן לנשים זה:
א)רצוי שלא לשבת ישיבה מזרחית כשאתה משגיח בבגרות(כי יכולים להעיר לך).
ב)רצוי לא להעיר למי שכן עושה את זה(כי יכולים להתלונן על זה בין אם זה יהיה בלחישה ובין אם זה יהיה בקול כשאחרים שומעים).
ג)אם בכל זאת אתה רוצה להעיר אז הדרך הנכונה היא לא באמצעות לחישה או בקול רם אלא באמצעות כתיבת פתק(אז גם לא עושים רעש שמפריע ,וגם לא חודרים למרחב האישי של הצד שמעירים לו).
לצפיה ב-'לא למען גברים ולא למען נשים'
לא למען גברים ולא למען נשים
03/12/2016 | 22:32
7
19
אלא למען אלה שראוי לפעול עבורם. קיום איבר מין מסוג מסוים, או היעדרו, אינו מהווה קריטריון לכך. זה, כנראה, אחד ההבדלים המשמעותיים ביני לבין בנות השיח.

(וצר לי, אך לא כל כך הבנתי מי התרעמה עלי ולמי הושטתי קישור)
לצפיה ב-'את קורעת מצחוק'
את קורעת מצחוק
04/12/2016 | 14:20
6
56
״אלא למען אלה שראוי לפעול עבורם״
שמעי, או שזאת רק היתממות
או שאת גם משקרת ובעיקר לעצמך, שהתכנים שלך משרתים את מטרת הפורום.
מוזרה את, מה אפשר לומר..
באשר למה שלא הבנת (כהרגלך)- אז את הקישור הנ"ל לא את הושטת,
אלא חברה מהשיח העלתה, עבור אחרת (שזו ככל הנראה מי שיצאה עלייך בפרטי) מיד כשקראה תקציר על התנהגותך המזלזלת כלפי נשים שהוטרדו.
כמובן שחברות נוספות גם הן הצטרפו להחליף סיפור אודות היחס המחפיר שלך לנפגעות שונות, ושללא ספק ניכר מצפיה בתגובותיך מאותו דיון אליו קישרתי.
הפנמת? כל הכבוד מתוקה.
לצפיה ב-'נועה לביא מתייחסת לחלק מהאוכלוסיה באופן'
נועה לביא מתייחסת לחלק מהאוכלוסיה באופן
04/12/2016 | 17:45
14
שהיא יודעת שהוא יהיה פוגעני כלפיה(ואני מניח שהיחס הזה הוא לא כלפי נשים בלבד).

זה לא קשור לזלזול בנשים בגלל היותן נשים.
התנהגות פסולה בעיני שנחשבת בעיני חלק מהנשים כהטרדה(ואני לא מתייחס למובן הפלילי) לא נחשבת בעיני נועה לביא כהטרדה(למשל התבטאות בנוסח "אל תפחדי לא אנשך אותך למרות שהייתי רוצה" שאתייחס אליה בתגובה זאת).

אני מניח שנועה לביא לא היתה עושה מהומה על התנהגות דומה כלפיה, וגם אני לא הייתי עושה מהומה על התנהגות דומה כלפי(ולא בגלל חשש מתגובת הסביבה).

מצד שני בניגוד לנועה לביא אני מכבד את זכותן של נשים כן להתלונן שזה מפריע להן, ואני נגד יחס מזלזל כלפיהן.
מוסרית אני נגד התבדחות בנוסח :"לא אנשך אותך למרות שהייתי רוצה" כלפי מישהי אחרת שלא ברור איך תקבל את זה כי אני מבין היטב שהתבדחות כזאת יכולה להחשב כפוגענית בעיני חלק מהנשים, ואין לי רצון בפוגענות מיותרת.
לצפיה ב-'מי התרעמה עלי בפרטי? על מה את מדברת?'
מי התרעמה עלי בפרטי? על מה את מדברת?
05/12/2016 | 16:55
4
18
בכל אופן, ממך אני לומדת שעשו לי שיימינג בשיח פמיניסטי שאפילו לא הגיע אלי. תודה! רצה לחפש :D
לצפיה ב-'את מגעילה אותי'
את מגעילה אותי
05/12/2016 | 18:25
3
43
קודם כל תרגעי ותנוחי עם ה״מי מי מי ״..אני לא זוכרת את שמה, אז חלאס.
לא חושבת שהיה ״שיימינג״ מכוון אלייך..אל תרגישי מיוחדת
הטרולינג שלך הוזכר בצורה אגבית תוך כדי דיון.
שנית, מעניין לגלות שהעוול שעשית משעשע אותך,
אני לא מופתעת כמובן כי זה הטבע שלך אבל אני חושבת שאת חצופה וציניקנית גרועה וחסרת תועלת.

לצפיה ב-'העוול שאני עשיתי?'
העוול שאני עשיתי?
06/12/2016 | 00:11
2
38
אתן עושות לי שיימינג ומרכלות עלי כמו אחרונות היאכנע בקבוצה שלכן כשאני בכלל לא יכולה להגיב, ואני עושה עוול? ה"עוולומטר" שלך לא מכוון, אבל נו טוב, מה אני יכולה לצפות ממישהי שמאחלת מוות לאנשים זרים לחלוטין באינטרנט...

(וכן, זה משעשע אותי :D )
לצפיה ב-'הודעות נמחקו עקב התנהגות לא מקובלת'
הודעות נמחקו עקב התנהגות לא מקובלת
06/12/2016 | 21:28
17
מבקשת שאם וכאשר אתן/ם מרגישות/ים שיש הודעות לא הולמות, לשלוח לי הודעה במסר פרטי (כך אני יכולה לטפל בזה יותר מהר)
תודה
לצפיה ב-'העוול שעשית'
העוול שעשית
06/12/2016 | 22:15
45
כבר ציינתי, שקרים והכחשות לא יצליחו לך
את בוכה כמו תינוקת על ריכולים ושיימינג דמיוני  יש לך טבע להקל ראש בפגיעות בנשים, לפקפק, להקטין נפגעות לעשות דה לגיטימציה לתחושות ולאופן בו החוויה נצרבת בליבן.

משעשע אותך אלימות כלפי נשים,
תתבגרי
לצפיה ב-'אין להן תשובות לעניין - זו הבעייה שלהן'
אין להן תשובות לעניין - זו הבעייה שלהן
26/11/2016 | 19:31
8
לצפיה ב-'ממליצה להביט במחקרים של פרופ דפנה יואל'
ממליצה להביט במחקרים של פרופ דפנה יואל
27/11/2016 | 08:42
3
33
ההבדלים המנטליים שמדובר עליהם בכתבת הדעה הזו על פי קונצנזוס סוציולוגי וביולוגי כיום מיוחסים לסוציאליזציה מגדרית ולא להבדלים אינהרנטים ביולוגית.
לצפיה ב-'אני איתך'
אני איתך
27/11/2016 | 12:37
2
27
אז למה כל הגופים האלה מצדדים בהם?
לצפיה ב-'את מדברת ספציפית על חזקת הגיל הרך?'
את מדברת ספציפית על חזקת הגיל הרך?
27/11/2016 | 17:44
1
30
כי נפוצים המקרים במדינות בהן אין חזקת הגיל הרך שמפאת הבדלים מעמדיים שקיימים בין גברים לנשים (מה לעשות שאישה מרוויחה 66-70% מגבר באותה העבודה עם אותן השעות) הגבר משתמש בילדים כקלף מיקוח.
לצפיה ב-'מעבר לכך שהנתון הזה שגוי לחלוטין'
מעבר לכך שהנתון הזה שגוי לחלוטין
27/11/2016 | 20:25
28
אני לא יכולה אפילו לדמיין כיצד הוא רלוונטי.

כאשר ישנה חזקת הגיל הרך, הילדים הם קלף מיקוח מוחלט בכיס של האישה. כאשר אין חזקת הגיל הרך (בין אם ישנה חזקת הורות משותפת או אין שום ברירת מחדל), הם לא בכיס של אף אחד. המקסימום הוא שיכול כל אחד לאיים שיתבע משמורת בלעדית, מבלי שתהיה כל ערובה הוא אינדיקציה לכך שינצח. אם לאמא יש זכות לדרוש משמורת בלעדית, ודאי שגם לאבא יש.

(אגב, *בכל* המדינות במערב אין חזקת הגיל הרך, רק בישראל יש)
לצפיה ב-'יום הזכרון לנשים שנרצחו מעצם היותן נשים'
יום הזכרון לנשים שנרצחו מעצם היותן נשים
24/11/2016 | 09:24
17
24

לובה פיין כותבת:

עשרים נשים נרצחו בישראל מתחילת השנה. בעודי כותבת את הפוסט, אני מביטה בתמונותיהן בכרזה ורואה פנים אנושיות ומלאות חיות, עם עיניים חכמות, חדות ומאירות. מה עשתה כל אחת מהנשים הללו בבוקר ה - 25.11.2015? נוכל לדמיין את מרים אילתי שותה כוס תה בחצר ביתה בקיבוץ, את אמנה יאסין מארגנת חדר חדש עבור תינוקה העומד להיוולד תוך חודשים ספורים, את הילי סובול בוחרת זווית לסלפי, את אנסטסיה רוסנוב אורזת את בגדי הקיץ של ילדיה כדי להוציאם מהמחסן לקראת הקיץ הבא ואת דבורה הירש פותחת את חלון רכבה כדי לנשום אוויר צח בנסיעה לעבודה. לפני שנה, היו לכל אחת מהן תוכניות, חלומות, עתיד ואנשים שרצו לבלות לצדה. לפני שנה, ציינו את יום הזיכרון הקודם לקורבנות האלימות הגברית. הטקס החדש מתקרב, ובינתיים איבדנו עשרים אחיות נוספות לאותה שיטה פושעת אשר נגדה יצאנו בעבר.

היכן טעינו? כיצד ייתכן שדווקא בערב שבו אנחנו, שבע או שמונה חברות אקטיביסטיות, ישבנו בשרונה כדי לתכנן את הטקס, נסגרו לנצח עיניה של הודא אבו סרארי? בשיח החברתי רווחת תפיסת המגמה הליניארית של שיפור במעמד האישה. הנה, בעבר לא היו לנו זכויות והיום יש. בעבר היינו רכוש, אם ישנן נשים החוות סבל, אונס, רעב, הפחדה – זה רק כי לא הגענו ליעד, אבל אנחנו בדרך לשם. עובדה היא כי לפני מאה שנים גם לא יכולנו להצביע, תראו מה קורה במדינות שעדיין לא הגיעו לאותה נקודה על הציר!

אותה תפיסה חברתית תתייחס לרצח הנשים כסטייה מהנורמה. יש כמה גברים פסיכופתים, ואם הם שייכים לתרבות המיעוט אז הם גם פרימיטיביים, שרוצחים נשים. גם המשטרה מאכזבת, ויש גם משפחות אדישות. אבל אין פה תופעה, יש רצף מקרים מצערים ועם קצת יותר חינוך ואכיפה נמגר אותה. הקהילה הפמיניסטית הייתה הראשונה שקמה ותבעה להכיר באלימות נגד נשים כחלק מהשיטה החברתית. כאשר מקרי רצח רבים כל כך נושאים מאפיינים דומים מבחינה דמוגרפית – בין אם מדברים על הרוצחים, בין אם מדברים על הנרצחות ובין אם מדברים על טיב הקשר ביניהם – זהו אינו רצף מקרים אלא תופעה חברתית. טרור נגד נשים.

הגדרת האלימות נגד נשים כטרור היא נכונה מאוד ומאפשרת להצביע על השורשים התרבותיים של התופעה ולקרוא לה בשמה. בספרות מחקרית, הטרור הוגדר כ"שימוש לא חוקי בכוח או אלימות נגד בני אדם או רכוש במטרה להפחיד או לכפות על הממשלה, האוכלוסייה האזרחית או כל מגזר מטרות פוליטיות, לאומיות, כלכליות, אידאולוגיות, דתיות או חברתיות". העיתונות הישראלית אשר המטירה עלינו בשפע את המונח "טרור יחידים" יצרה תנאים להכרה בכך, שהטרור יכול להיות לא מאורגן. המטרה, בכל מקרה, קיימת וברורה: להבטיח ציות של קבוצת מגדר אחת – הנשים - בגבולות המשפחה והחברה בכלל. הבחירה במונח "טרור" מחייבת אותנו לזהות ולבחון את התשתית המאפשרת את התופעה. אנו יודעים מי הטרוריסטים, אך איזו תשתית מצמיחה ומזינה אותם?

תשתית הטרור המאפשרת את הרצח אכן נמצאת שם ויתירה מזו: כמעט כל אחד ואחת מאתנו נוטלים בה חלק. ראשית, קיימת מערכת משפט ואכיפה אשר כל כולה מגויסת ליצירת האיזון בין כוחן העצום של רשויות החוק לבין כוחו המועט של החשוד או הנאשם. גם המוחות הביקורתיים ביותר שבתוכנו נוטים להסכים עם האמירה "עדיף אלף פושעים בחוץ על פני חף מפשע אחד בכלא". זהו עקרון חזקת החפות, אשר הצמיח פרקטיקות רבות המקשות על הגשת כתב אישום והרשעה כאחד. לא מדובר כאן בהימנעות מכליאה אוטומטית של מי שהוגשה נגדו תלונה, אלא במערך תקנות שלם המבטיח לחשוד (או נאשם), כי לא יירמס בידי רשויות החוק רק משום שהן חזקות ממנו. זהו רצף עקרונות שאמנם מתחשב בפערי הכוחות הקיימים בין הפרט לבין המדינה, אך הוא מתעלם כליל מפערי הכוחות בין מבצעי האלימות לקורבנות האלימות. אלף פושעים בחוץ אלה אלף נשים חפות מפשע שתירצחנה, שלושת אלפים נשים חפות מפשע שתיאנסנה ועדיין, בעיני רובנו זהו קורבן המתקבל על הדעת שיש להקריב, כדי שגבר חף מפשע אחד לא יהיה בכלא.

שנית, קיים שיח תקשורתי שלם שמתרגם את חזקת החפות לתחום התקשורת. לא די בכך שלא ניתן להרשיע חשוד שלא עבר תהליך שלם של חקירה ומשפט עמוסי כללים אתיים מגוננים – השיח התקשורתי המצויד באיומי תביעות הדיבה ובשומרי הסף של האתיקה מטעם עצמם, אוסר על הבעה מפורשת של עמדה המתייחסת אליו כפושע. במקביל, לא קיימת כל הגנה אתית על קורבנות האלימות אשר העזו לצאת לקרב. הנאנסת היא לעולם השקרנית, ואישה מוכה במנוסה היא לעולם הגרושה שמיררה לגבר את החיים. שום עקרון אתי לא עומד לטובת ההגנה על שמן, ולכן דרכן לעשיית הצדק באפיקים החוקיים הקיימים תהיה לעולם חסומה.

שלישית, קיימת קהילה אשר אינה עומדת לצד נשותיה. הקהילה אינה יכולה, ולעתים אף אינה באמת רוצה, להציע פתרונות לנשים במנוסה, במצוקה או בסיכון. לקהילה לא היה כל פתרון לאנסטסיה רוסנוב כשלא רצתה עוד לשהות עם ילדיה במחנק המקלט לנשים המוכות, ולא היה לה כל פתרון לאילנה כהן שניצבה בפני הבחירה בין ויתור על זוגיות חדשה אחרי הגירושין, לבין הבחירה בחיים. אפילו מרים אילתי החיה בקיבוץ – סמל של גיבוי וליכוד חברתי – נותרה ללא הגנה מול בנה האלים. נותרנו קהילה קולקטיביסטית דיה כדי לא לאפשר לנשים בחירה אמיתית לא להינשא או לא להביא ילדים, אך הפכנו לקהילה אינדיבידואליסטית מכדי להציע פתרון לאותן נשים החוות מצוקה כתוצאה מהליכתן בתלם.

גם אני חלק מהקהילה הזו. יום אחד, כשהתפרסם שמה של אחת הנרצחות, התקשה אלי חברה ואמרה שהיא פוחדת. הצעתי לה שיחה על כוס קפה, וקיימתי. אני, אקטיביסטית, חברה אוהבת ואדם אכפתי באופן כללי, הצעתי קפה לחברה החוששת מאלימות, אולי אפילו מרצח. אני שונאת את זה. האם ייתכן ונבנה יום אחד קהילה שתציע לחברה במצוקה מקלט, הגנה, ביטחון? בואו בבקשה, אנחנו חייבות למצוא את הדרך.

ניפגש ביום שישי בשעה 11:00 בכיכר הבימה, בתל-אביב כדי להתייחד עם זכרן של הנשים שנרצחו בשנה האחרונה, ולקרוא לסיום התופעה. מוזמנות ומוזמנים,
https://www.facebook.com/events/1312578245459870/
לצפיה ב-'אני מבין את הרצון להשוואת את זה לטרור על רקע דתי או/ו לאומי'
אני מבין את הרצון להשוואת את זה לטרור על רקע דתי או/ו לאומי
24/11/2016 | 16:22
15
אבל יש קיימים הבדלים משמעותיים בין השניים ברוב המקרים, ואחד העיקריים שבהם זה העובדה שנשים שנרצחו על ידי בן זוגן בדרך כלל היו מסוכסכות איתם באופן אישי מסיבה כלשהי, בעוד שכאשר מוסלמי מתקיף עם סכין יהודי רנדומלי ברחוב, הוא בהרבה מהמקרים אפילו לא מכיר אותו, ולכן זה רק על כך שהוא יהודי, ומקרה שילד רוצח את אחד ההורים שלו בכלל לא קשור למינם, זה גם נובע מסכסוך כלשהו בדרך כלל או/ו מרצון "לקבל" את הירושה שלהם בהקדם האפשרי.
לצפיה ב-'למה כשאישה נרצחת זה על עצם היותה אישה'
למה כשאישה נרצחת זה על עצם היותה אישה
25/11/2016 | 22:14
15
30
וכשגבר נרצח זה לא על עצם היותו גבר?

ככל המקרים הקשים האלה הם מקרי רצח על רקע היכרות וסכסוך משפחתי. בשביל לומר שמישהי נרצחה על עצם היותה אישה, היא צריכה להיבחר ממש באקראי.
לצפיה ב-'כיוון שמדובר ספציפית על רצח'
כיוון שמדובר ספציפית על רצח
26/11/2016 | 15:27
14
32
שנובע מתפקידים מגדריים מאוד מסויימים ש"מוענקים" לגברים ולנשים.
איך היית מעדיפה שאגדיר את זה, על רקע רומנטי?
לצפיה ב-''
26/11/2016 | 17:25
1
לצפיה ב-'לא על רקע רומנטי, על רקע סכסוך'
לא על רקע רומנטי, על רקע סכסוך
26/11/2016 | 19:18
6
30
על אילו תפקידים מגדריים את מדברת? איזה "תפקיד מגדרי" היה להילי סובול שנרצחה על ידי אחותה התאומה ובן זוגה של האחות?
לצפיה ב-'יש פה הגדרות מאוד מדויקות'
יש פה הגדרות מאוד מדויקות
27/11/2016 | 08:37
4
25
בנוגע למתי זה כן רצח על רקע מגדרי ומתי על רקע משפחתי או אחר.
רצח על רקע סכסוך זה קצת כמו להגיד ארוחת בוקר על רקע רעב.
לצפיה ב-'הכוונה לסכסוך משפחתי, כמובן'
הכוונה לסכסוך משפחתי, כמובן
27/11/2016 | 12:39
2
27
איך הרצח של הילי סובול יכול להיות "על רקע מגדרי"?
לצפיה ב-'סליחה, זה היה ממש רומנטי מצדם. '
סליחה, זה היה ממש רומנטי מצדם.
27/11/2016 | 17:44
1
10
לצפיה ב-'מה הקשר ל"רומנטי"?'
מה הקשר ל"רומנטי"?
27/11/2016 | 20:19
22
אלה כל האפשרויות? רצח על רקע מגדרי או רצח על רקע רומנטי (שאם אני יכולה לחשוב על פירוש הגיוני בשבילו, זה בטח לא זה)?
לצפיה ב-'אז החלטת להחליף הגדרה שאת רואה כלא מדוייקת בהגדרה שהיא יותר'
אז החלטת להחליף הגדרה שאת רואה כלא מדוייקת בהגדרה שהיא יותר
27/11/2016 | 20:07
16
לא מדוייקת? גם כאשר אישה רוצחת את בן זוגה זה על רקע היותו גבר? או על רקע סכסוך או כעס כלשהו עליו, בין אם זה על משהו רציני ובין אם זה על שטויות, כמו במקרה הזה.

"מעצבת שיער קנאית מבריטניה דקרה למוות את בן זוגה - מכיוון שבילה יותר מדי זמן בפייסבוק. טרי-מארי פאלמר, 23, השתמשה ברשת החברתית כדי לפרסם הודעה שבה הצהירה כמה בן זוגה, דיימון סירסון, מעצבן אותה בפייסבוק, ושהוא לחלוטין מתעלם ממנה כשהיא מדברת איתו. כמה דקות לאחר מכן היא דקרה אותו עם סכין מטבח בזמן שבדק הודעות - בפייסבוק."

לצפיה ב-'לא ידוע לי שאחותה התאומה הורשעה ברצח'
לא ידוע לי שאחותה התאומה הורשעה ברצח
28/11/2016 | 00:20
16
ועל סמך מה שקראתי על הנושא בפעם האחרונה שירי סובול שוחררה למעצר בית.

אני לא קובע שהיא לא אשמה אבל מהיכן הבטחון שהיא אשמה ברצח?

לצפיה ב-'יש מתפקידים מגדריים שאומרים לאנשים לרצוח או לאנוס אנשים?'
יש מתפקידים מגדריים שאומרים לאנשים לרצוח או לאנוס אנשים?
27/11/2016 | 20:17
5
11
כי פעם אחרונה שבדקתי אונס ורצח הם דברים שהם לא חוקיים בחברה שלנו, זה שלא מוכנים לעצור גברים חפים מפשע זה עדיין לא אומר שאנשים שנמצאו אשמים לא נעצרים על הדברים האלו.
לצפיה ב-'אונס ורצח הם לגמרי משויכי מגדר'
אונס ורצח הם לגמרי משויכי מגדר
28/11/2016 | 10:32
4
13
סטטיסטיקות מראות את אחוזי הגברים ביחס לנשים שאונסים/רוצחים, וזה לא מפליא בהתחשב למסרים החברתיים שגברים סופגים (ברוב התרבויות)
לצפיה ב-'זכרים נוטים להיות חזקים ואגרסיביים יותר מטבעם, וזה ככה לא רק'
זכרים נוטים להיות חזקים ואגרסיביים יותר מטבעם, וזה ככה לא רק
28/11/2016 | 15:14
3
12
אצל בני אדם, זה ככה ברוב המינים בטבע, ואצל יונקים בפרט, פלוס זכרים נוטים להיות גם מיניים יותר, זה מסביר למה יש יותר גברים שרוצים ויכולים לרצוח או/ו לאנוס מאשר נשים, אבל כמובן שיש גם מקרים של נשים שרצחו או/ו אנסו. כמובן שיש גם הרבה גברים שמשתמשים בכוח שלהם בעיקר להגנה, על עצמם ועל קרובים שלהם, אבל יש גם גברים שמשתמשים בכוח שלהם למטרות רעות. אפילו שגברים חזקים יותר בדרך כלל, יש הרבה יותר גברים שנרצחים מאשר נשים שנרצחות, וכן בדרך כלל זה על ידי גברים אחרים. בכלל החברה נוטה לראות רצח של גבר כפחות נורא, רציחות של גברים מקבלות פחות כותרות מאשר רציחות של נשים, ולכן זה לא שיש יותר רציחות של נשים, אלא זה רק שהן מקבלות יותר כותרות בתקשורת המיינסטרית. בחברה המערבית לפגוע באישה זה אפילו נחשב לסוג של טאבו, לגבי גברים לא קיים טאבו כזה, וכן אני מדגיש בחברה המערבית, כי בחברה האסלאמית בהחלט קיימים מנהגים כגון "רצח על חילול כבוד המשפחה", אבל במערב אם מישהו רוצח אישה, זה בדרך כלל על דעת עצמו, וללא עידוד של המשפחה שלו או/ו החברה שלו.

"On average, men have greater upper body strength than women. Because most people don't actually understand concepts like "average" very well, in a lot of people's minds this turns into "any given man is always much, much stronger than any given woman." Since a true hero never uses his strength against the weak, and all women are supposedly weak compared to him, it follows that a hero must never use physical violence against any woman, ever."

"When applied to ordinary bar fights, schoolyard throwdowns, duels of honor and so on, the trope is well-meaning if sexist (against both men and women, albeit in different ways). However, when characters keep invoking it in situations where their female opponent poses a serious threat that might only be preventable by violence, it quickly becomes absurd."

לצפיה ב-'אתה חוזר פעם אחר פעם לטיעון הביולוגי'
אתה חוזר פעם אחר פעם לטיעון הביולוגי
28/11/2016 | 19:55
2
12
אבל סוציאליזציה מגדרית היא לא מונח שנוי במחלוקת.
לצפיה ב-'ממתי מולד או נרכש זה נושא שהוא לא שנוי במחלוקת? זה תמיד יהיה'
ממתי מולד או נרכש זה נושא שהוא לא שנוי במחלוקת? זה תמיד יהיה
28/11/2016 | 21:28
1
13
שנוי במחלוקת, ובסופו של דבר האמת היא איפשהו באמצע, וכן אני מאמין שמדובר במשהו שהוא יותר מולד מאשר נרכש, בניגוד עליך. הטסטוסטרון הוא אחד הכי טובות לכך, אחוז הטסטוסטרון בגוף משפיע על רמת המיניות והאגרסיביות של האדם, לטוב ולרע, לא-מיניות ולחוסר רצון/יכולת להילחם גם יש חסרונות פוטנציאלים. אני לא שולל את זה שיש גם ציפיות חברתיות מאיך גבר ואישה צריכים להתנהג, אבל אני לא מאמין שזה בא יש מאין, אני מאמין שגבירה/מעודדת נטיות שהן טבעיות עבור רוב הגברים והנשים, על איתו עיקרון שלנשים באופן טבעי יש פחות שיער גוף מאשר לגברים בדרך כלל, אבל החברה מגבירה את זה בכך שהיא מצפה מנשים להיות חלקות לחלוטין. בכל מקרה הציפייה מגברים היא להיות חזקים, אין ציפייה מגברים להשתמש בכוח הזה כדי לרצוח אנשים חפים מפשע, והרוב המוחלט של מקרי הגרושין בחברה המערבית לא מסיימים ברצח, אפילו מקרים שבהם אישה בוגדת בגבר בהרבה מהמקרים לא מסתיימים ברצח, אף על פי שבהחלט אפשר להבין את הכעס הרב של הגבר על האישה במקרה כזה.
לצפיה ב-'כבר היינו בדיון הזה'
כבר היינו בדיון הזה
29/11/2016 | 06:57
13
גם אם אתה מאמין שיש אחוז מאוד גבוה של ביולוגיה שמשפיעה על התנהגות האדם, אתה בוודאי לא יכול להכחיש את זה שמגדרים שונים עוברים חינוך שונה עם סט ערכים שונה.
לצפיה ב-'עוד התבטאויות מצערות מבית היוצר של גבי גזית'
עוד התבטאויות מצערות מבית היוצר של גבי גזית
23/11/2016 | 09:12
3
44
גבי גזית חוזר להאשים את הקורבן, והפעם בפרשת קסטיאל.
לטענתו נשים שנאנסו תרמו לסיטואציה, כי העזו רחמנא לצאת מהבית ועוד למועדון. למה שלא תישארי במטבח ותבשלי משהו טעים? ככה יהיה פחות סיכון שיאנסו אותך. אם כמובן בחרת לצאת מהבית, אז זו אשמתך.
אמירה שבמדינה מתוקנת הייתה מעלה את הבחור על טיל חומקת מתחת לרדאר ואולי אף מוסיפה לרייטינג של תחנת הרדיו.
דפוק ומצער.
לצפיה ב-'ראיתי שבכתבה על פרשת קסטיאל גם אישה שאמרה דבר דומה, אם כי'
ראיתי שבכתבה על פרשת קסטיאל גם אישה שאמרה דבר דומה, אם כי
23/11/2016 | 16:25
1
30
היא אמרה שעל נשים להיות זהירות במועדון עצמו ולא שעליהן לא ללכת למועדונים בכלל, דרך אגב גבי גזית הוא כבר מזמן לא בחור, הוא גבר בן 69. מתואר בכתבה שהמועדונים כיום הם מקומות הרבה יותר בטוחים ממה שנוטים לחשוב(ולמועדונים אכן יש שם מאוד מפוקפק, בכל הקשור להתנהגות המינית של מי שהולך לשם ולבטיחות, זה לא דבר חדש), בגלל כמות המאבטים שם, אבל גם זה לא יכול לעזור במקרים שבהם גבר משכר את האישה(שבדרך כלל לא מסרבת למשקאות בחינם שאותו גבר מציע לה) והולך איתה למקום כלשהו מחוץ למועדון(כאשר היא לא בקשה עזרה מאף אחד).

""המודעות כיום לנושא הביטחון של המבלות מאוד גבוהה, ממש ברמה מטורפת”, טוענת ע’, המעורה היטב בסצנת הלילה בתל אביב, שעבדה כברמנית במועדונים רבים, ובן זוגה מנהל מועדון. “יש מאבטחים, יש מצלמות, הצוות מתודרך איך לפעול. בכל מקרה שבו אני חשדתי שמישהי מוטרדת - התערבתי. מי שפנתה לצוות בבקשת עזרה, קיבלה ליווי צמוד של איש אבטחה עד הבית. יש מאבטחים סמויים בקהל ואפילו מאבטח ליד השירותים. אם רואים מישהי בצרה, תמיד ניגשים אליה, ההדרכות למצבים האלו הן חלק מנהלי העבודה שלנו”".

"למרות תמונת המצב המעודדת שע’ מתארת, פרשת אלון קסטיאל - שבמסגרתה נשמעו עדויות רבות של נשים שטענו כי הותקפו מינית בידי איש הנדל”ן וחיי הלילה, ואף הוגשו נגדו עד כה שלוש תלונות במשטרה - הציפה שוב את השכיחות של פגיעה מינית בנשים במועדונים."

"ברבות מהעדויות שנשמעו נגד קסטיאל סיפרו הנשים כי פגשו אותו במועדון וכי הוא דאג שישתו עוד ועוד אלכוהול בטרם בוצעה התקיפה המינית לכאורה. חלקן סיפרו כי היו במצב של הכרה חלקית או ערפול וסבלו מבלק־אאוט."

"“יש הרבה כמו קסטיאל, אבל יש גם אחריות אישית של הבחורה”, טוענת מצדה ע’. “אם את שיכורה בארבע לפנות בוקר, אל תעלי על מונית עם גבר שגם הוא שיכור ואולי לא אחראי למעשיו. נכון שבכל שלב מותר לך להגיד לא, אבל הוא לא בהכרח יכבד את זה. מה שקרה לכאורה עם קסטיאל מזעזע, אבל יש גם ממד של אחריות אישית. לא כל דבר הוא אחריות של המועדון, מועדון הוא מקום בילוי. זה יכול באותה מידה לקרות בכל מקום אחר, למשל במסעדה. אני לא אוהבת את זה שצועקים ‘סמי אונס’. אם את מודעת שיש דבר כזה, שמרי על הכוס שלך, על עצמך, צאי עם חברה. בסופו של דבר גם למועדונים מגיעות נשים שמחפשות, אלו מועדוני פיק־אפ”".

לצפיה ב-'נו, אז יש גם נשים שלוקות בהאשמת הקורבן'
נו, אז יש גם נשים שלוקות בהאשמת הקורבן
25/11/2016 | 22:15
27
בהתחשב בכך שזה מנגנון ההגנה הקלאסי - לא מפתיע. אז?
לצפיה ב-'גבי גזית הפך להיות פרובוקטור בשקל'
גבי גזית הפך להיות פרובוקטור בשקל
26/11/2016 | 03:10
22
כבר מזמן אין לדיעותיו שום ערך והראיונות שהוא מקיים הם בעיקר מונולוגים בהם המרואיין מפריע לאגו של גזית להתבטא.
בושה.
לצפיה ב-'הטריילר לסרט על וונדר וומן, בכיכובה של גל גדות, ומסתבר גם'
הטריילר לסרט על וונדר וומן, בכיכובה של גל גדות, ומסתבר גם
15/11/2016 | 16:57
6
44
שגל גדות עושה סרט פעולה כזה בתקופה של הריונות, ככה שאולי גם במציאות יש לה כוחות על.

"אחרי שהכוכבת הודיעה על היריונה השני, כעת היא נערכת לתקופה האינטנסיבית של קמפיין יחסי הציבור לקידום הסרט "וונדר וומן". מה בדיוק מצפה לה, והאם בהוליווד יודעים להתחשב באילוציהם האישיים של שחקנים?"

"היריון היה מאז ומתמיד אחד הטאבואים הגדולים של הוליווד. כוכבות השתדלו ככל האפשר שלא להיכנס אליו סמוך לצאת סרטיהן, וגם אם כן, נהגו להסתיר זאת במהלך מסעות הקידום. דבר זה המחיש בצורה הטובה ביותר עד כמה מקשה התעשייה על נשים לנהל חיים מקצועיים ואישיים בו זמנית."

"אך בשנים האחרונות התמונה משתנה. וכעת, אחרי שאנט בנינג, קתרין זיטה-ג'ונס, קייט בלאנשט, נטלי פורטמן ואחרות הגיעו לטקס האוסקר כשהן בהיריון מתקדם, גם גל גדות מצטרפת לחבורה. אמנם הפסלון המוזהב עוד רחוק ממנה, אבל לבשורה המשמחת עליה הודיעה לפני שבוע יש גם משמעות מקצועית: את הקמפיין של "וונדר וומן", אחד הסרטים הגדולים והמצופים של הקיץ הקרוב, היא תערוך כשכרסה בין שיניה."

"כיצד תיראה התקופה שמצפה לגדות, והאם בהוליווד מתחשבים באילוציהם האישיים של שחקניות ושחקנים במסעות הקידום המאסיביים הנהוגים שם? עטרה ישראלי, אשת יחסי ציבור מנוסה בתחום הקולנוע ומי שניהלה שנים רבות את קמפיין יחסי הציבור של סרטי וורנר בישראל, משערת כי "ההיריון של גל גדות לא יפריע להם. כל עוד זה לא בצילומים והיא לא צריכה להצטלם עם בטן של חודש שמיני, אין בעיה"".

""היא 'וונדר וומן'. גל גדות לא יכולה להגיד: 'מה אני סופרוומן?', כמו שהאימהות אומרות, כמו שאני אומרת: 'די עזוב אותי, מה אני סופרוומן? אני לא יכולה לעשות'. היא לא יכולה להגיד את זה כי היא סופר וומן, היא חייבת לעשות את זה"". (צוחקת)

http://e.walla.co.il/item/3012880
לצפיה ב-'קול :) '
קול :)
16/11/2016 | 07:40
5
21
מעניין מה זה אומר מבחינת היחס של הכלל ושל הוליווד לנשים כגיבורות על.
מצרפת סרטון נחמד שראיתי בנושא
https://www.ted.com/talks/christopher_bell_bring_on_the_female_superheroes
לצפיה ב-'בקשר להרצעה של כריסטופר בל, כן זה גם סרט הקולנוע הראשון'
בקשר להרצעה של כריסטופר בל, כן זה גם סרט הקולנוע הראשון
16/11/2016 | 17:57
4
16
שמתמקד בסיפורה של וונדר וומן, קצת לפני זה גל גדות השתתפה גם בכמה סצנות מהסרט באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק, אבל כפי שאפשר להבין גם מהשם של הסרט, היא לא הייתה דמות ראשית בסרט הזה, נראה שלפחות מהבחינה הזאת(מבחינה פמיניסטית) הסרטים של DC Comics/האחים וורנר עברו את הסרטים של Marvel Comics/דיסני, משום שהאלמנה השחורה(מהנוקמים) עדיין לא קיבלה סרט עצמאי/סרט שקרוי על שמה, אפילו שהסרטים של Marvel זוכים ליותר פופולריות(והכנסות) מהסרטים של DC, אז זה לא שאין ליוצרים את המשאבים לעשות את זה. אז נראה שהמגמה שכריסטופר בל קיימת גם בסרטים, אם כי בצורה פחות קיצונית מאשר עם תחפושות וצעצועים, אבל יש קצת התקדמיות בנושא, היו רבים שלא האמינו שסרט עצמאי על וונדר וומן יצא לפועל, אבל הנה הוא יצא, כמובן שלסופרמן ובאטמן מצידם היו כבר המון סרטים, והרבה שחקנים שונים גילמו את הדמויות שלהן.
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שזה נכון'
אני לא בטוחה שזה נכון
17/11/2016 | 07:50
3
14
כבר יצאו בעבר סרטים על וונדר וומן.
לצפיה ב-'יש סרט אנימציה על וונדר וומן, אבל הוא היה ישירות לוידאו'
יש סרט אנימציה על וונדר וומן, אבל הוא היה ישירות לוידאו
17/11/2016 | 15:37
2
11
אני דברתי על כך שזה סרט הקולנוע הראשון עליה, פלוס זה גם 'הסרט החיי' הראשון עליה. בנוסף יש גם סדרת טלוויזיה על וונדר וומן משנת 1975 שנמשכה שלוש עונות. בהתחשב בכך שמדובר בדמות של גיבורת העל הכי וותיקה ומפורסמת, זה לא כזה הרבה, תיכננו לעשות סרט קולנוע על וונדר וומן עוד משנת 1996, וכל הזמן זה נדחה או/ו בוטל, עד עכשיו, אפשר לקרוא על זה יותר בהרחבה גם בסעיף של הפקה, מהערך של הסרט בויקיפדיה.

לצפיה ב-'טוב לדעת :)'
טוב לדעת :)
22/11/2016 | 19:06
1
11
הסרט המצויר הוא אחד האהובים עליי, אבל אין ספק שזה לא יצוג מספק.

לצפיה ב-'בעיקבות הסרט יצאו גם צעצועים ואולי גם תחפושות של וונדר וומן'
בעיקבות הסרט יצאו גם צעצועים ואולי גם תחפושות של וונדר וומן
22/11/2016 | 21:18
9
יצא לי לראות את לא מזמן בחלק מראיון של גל גדות עם אלן דג'נרס, אומנם הם לא דיברו על זה כל כך, אבל זה משהו ששמתי לב עליו, מעניין אם לכריסטופר בל מעודכן לגבי זה ואם יש לו תגובה לחדשות האלו. בכל מקרה זה ראיון טוב ומתאים לנושא של פמיניזם(שעוסק באירועים חיוביים ולא באירועים שליליים), אז אני ישים לינק עליו כאן. לא ידעתי שכבר יצא לך לראות את הסרט המצויר של וונדר וומן, אבל טוב לשמוע את זה. 
לצפיה ב-'לנזירה צעירה/ לאונרד כהן'
לנזירה צעירה/ לאונרד כהן
17/11/2016 | 07:58
31
האהבה הבלתי תובענית הזאת
שלידותינו המעורערות
קנו לנו -
את בדור שלך,
אני בשלי.
אינני האיש
שאת מחפשת.
אינך האישה
שהפסקתי לחפש.
באיזו מתיקות הזמן
נפטר מאיתנו
כשאנו פוסעים שלובי זרוע
על גשר הפרטים:
תורך לחטוב.
תורי לבשל.
תורך למות למען אהבה.
תורי לקום מן המתים.

תרגם: קובי מידן.
מתוך ספר הכמיהה.
לצפיה ב-'טראמפ נבחר לנשיאות ארה"ב'
טראמפ נבחר לנשיאות ארה"ב
09/11/2016 | 10:31
20
66
משעשע? מפחיד?
האיש שהואשם בעשרות הטרדות ותקיפות מיניות הוא נבחר הציבור של ארה"ב. מעבר לדעותיו הגלויות נגד נשים (ערבים, היספאנים, שחורים, עניים), מעשיו גם כן מעידים על דעות מטרידות.
האם ישתנו חוקים ונהלים ברמה הפרקטית בנושאי הפלות וכד'?
ימים יגידו. מה דעתכן?
לצפיה ב-'גם על אשתו של טראמפ מלכלכים בתקשורת האוינת אבל זה לא עזר להם'
גם על אשתו של טראמפ מלכלכים בתקשורת האוינת אבל זה לא עזר להם
09/11/2016 | 18:30
4
50
העיתוי לגל האשמות נגד טראמפ לא היה מקרי, והבוחרים של טראמפ הבינו את זה. האמת שדי הופתעתי שטראמפ נבחר, למרות האויינות כלפיו בתקשורת, שמעתי על כך היום לראשונה מאימי, ושנינו שמחים על בחירתו של טראמפ, בהתחלה קצת לא האמנתי שזה באמת קרה, אבל הופתעתי לטובה. מה שהכי חשוב זה שטראמפ ינסה לעצור את השתלטות האסלאם על העולם, דבר שהוא בין היתר גם מאוד מסוכן לנשים, הרבה יותר מהאשמות נגד טראמפ.

"סגנון לבושה הראוותני-יוקרתי וחיבתה למעצבים אירופאים כמו דיור, דולצ'ה וגבאנה, ואלכסנדר מקווין נשמר דווקא, ומזכיר יותר את ננסי רייגן מאשר את מישל אובמה שאהודה מאוד בשל דבקותה במעצבים אמריקאים וייצוגם באופן צנוע יחסית."

"בנוסף ללוק הפתייני היא תהיה גם הגברת הראשונה שהיא אשתו השלישית של נשיא ארה"ב. כדי לעשות את הטרנספורמציה מתדמית של דוגמנית עירום גולד דיגרית (כך היא מתוארת בצהובונים האמריקאים לאורך השנים) לאהודה על נשות אמריקה כמו קודמתה אובמה, יהיה עליה לעבוד קשה. או פשוט לא להתנצל על מי שהיא ולוותר על הרצון להיות כמו קנדי או פורד."

"בנאום שנשא בגרינסבורו שבקרוליינה הצפונית תקף דונלד טראמפ את הנשיא האמריקאי ברק אובמה, בעקבות הדברים שנשא אמש, שבהם אמר כי השימוש במושג "אסלאם קיצוני" לא ישנה דבר. "פעם נוספת ראינו שהתקינות הפוליטית היא קטלנית. הם לא רוצים לדבר על הבעיה", אמר המועמד הרפובליקני לנשיאות וזכה לתשואות מהקהל."

לצפיה ב-'בעוד ששוב אומר שזה אינו פורום לדבר על הלגיטימיות של האסלאם'
בעוד ששוב אומר שזה אינו פורום לדבר על הלגיטימיות של האסלאם
10/11/2016 | 09:04
3
43
אדם שתומך באופן גלוי בחוסר אוטונומיה של אישה על גופה, כרגע יש נגדו האשמות פתוחות באינוס ילדה בת 13, תומך גלוי באיסור הפלות וביצוע הפלות בלתי חוקיות, ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד, כנראה לא ינהיג פוליסות אוהדות כלפי נשים.
לצפיה ב-'אם הוא יעשה בארה"ב חוק דומה לזה שיש כרגע בפולין בנוגע להפלות'
אם הוא יעשה בארה"ב חוק דומה לזה שיש כרגע בפולין בנוגע להפלות
10/11/2016 | 17:08
2
30
זה יהיה די הגיוני ולגיטימי לדעתי, כי נכון להיות הפלות נעשות גם במקרים שאין כל כך הצדקה לכך, אבל אם הוא ינסה להעביר את האיסור הקיצוני להפלות, שמנסים כרגע להעביר בפולין, זה לא יהיה בסדר. בכל מקרה טראמפ הוא אדם חילוני, וגם אשתו לא בדיוק צנועה וחסודה, ככה שלא הייתי לוקח את ההצהרה הזאת שלו יותר מדי ברצינות, סביר להניח שהוא אמר את זה בעיקר כדי לזכות ביותר תמיכה בקרב דתיים בארה"ב(בעיקר נוצרים אבל גם יהודים), אבל הזמן יגיד כמה הוא רציני לגבי זה. קשה לדבר על טראמפ בלי לדבר על אסלאם/מוסלמים, אפילו את לא הצלחת לעשות את זה בהודעה הקודמת, אחת הסיבות העיקריות לכך שטראמפ נבחר זה בגלל שהוא מתנהג באופן גלוי לתוקפנות האסלאמית ולאיסלאמיזציה של המערב. טראמפ הוא לא מושלם, אבל הוא לכל הפחות 'הרע במיעוטו' ביחס למוחמד ומשנתו, שאותה מתנגדי טראמפ דווקא חוששים לבקר, האם מדובר בהתעלמות מכוונת/צביעות או בחוסר מודעות?, בכל מקרה לDarkMatter2525 יש פרודיה נחמדה על הנושא הזה. אני מסכים שחלק מהאשמות נגד טראמפ הן חמורות, וזה משהו שיכול היה לפגוע בסיכויים שלו לנצח בבחירות, אבל יש לציין שהוא עדיין לא הורשע באף אחד מאשמות נגדו, ואין ספק שיריביו השתמשו בזה מולו באופן מכוון, האם זה אמיתי או בדוי זה כבר משהו שהמשטרה כנראה תחקור, יש הרבה נשיאים וראשי ממשלה שנחקרו גם במהלך כהונתם, ככה שזה שהוא נבחר למנהיג עדיין לא נותן לו חסינות מפני חקירות במדינה שבא הוא חיי.

"בפולין, שנחשבת למדינה הקתולית ביותר באירופה, קיימת מדיניות מהמחמירות ביותר ביבשת לגבי הפלות. תחת החוק הקיים בנושא, הפלה מותרת במדינה רק במקרים שבהם קיימת סכנה לחיי האם, בעיות התפתחות בלתי הפיכות בעובר, או בהריון שנוצר כתוצאה מאונס או מגילוי עריות."

"הצעת החוק החדשה, שנבחנת כעת בידי הפרלמנט, מבקשת להפוך את ההפלות לאסורות באופן מוחלט ולבטל גם את ההיתרים הקיימים. לפי ההצעה, נשים שיעברו הפלות ורופאים שיבצעו אותן בניגוד לחוק, יעמדו בפני גזר דין של עד חמש שנות מאסר. את הצעת החוק יזמה תנועה אזרחית המתנגדת להפלות, באמצעות עצומה שעליה חתמו כ-450 אלף בני אדם, והיא נתמכת בידי הכנסייה."

לצפיה ב-'אתמול האזנתי לרדיו'
אתמול האזנתי לרדיו
16/11/2016 | 07:47
1
20
ודברו שם על המדיניות של טראמפ בנוגע להפלות עכשיו לאחר שהוא נבחר.
סיפרו שבארהב יצא תקדים שאומר כי הפלה היא זכות כלל אמריקאית וטראמפ רוצה להעביר את ההחלטה הזו לכל מדינה באופן אינדיבידואלי ומי שלא מוצא חן בעיניה שתעבור מדינה.
זה טיעון מטופש כמובן.
המשיכה הגברת שדברה להגיד שכאשר אישה נכנסת להיריון אזי הגוף שלה מופקע מידיה ואינו שייך רק לה יותר.
בחיי שבכיתי.
ההשלכות בנוגע לנשים שיוצאות מהאמירה הזו מזעזעות. נחזור לימי ההפלות המסוכנות עם הקולב שהרגו בתקופתם יותר אנשים משנהרגו במלחמות? או שמא נשים תוכרחנה לגדל בגוף שלהם ולאחר מכן לנצח ילד שנוצר מטעות שהן עשו או עוול שנעשה להן והן לא מעוניינות בו כלל? ולשם מה, רק בכדי להראות שיש ציבור שלם של אנשים שזכותו על גופו מופקעת ממנו.
מבחיל בעיני.
לצפיה ב-'סביר להניח שהם בחרו בכוונה באישה לייצג אותם בנושא הזה, משום'
סביר להניח שהם בחרו בכוונה באישה לייצג אותם בנושא הזה, משום
16/11/2016 | 16:18
15
שכאשר גבר מתנגד להפלות, די קל להאשים אותו בכך שהוא לא מבין תקושי של הריון, לידה וגידול ילדים, אבל שאישה אומרת את זה, במיוחד אישה שיש לה ילדים, אז זה שונה, ויש בהחלט נשים לא מעטות שמתנגדות להפלות, במיוחד נשים דתיות, אבל לא רק, ראיתי את זה גם בפורומים באנגלית שדנו בנושא, בכלל נושא ההפלות נחשב לנושא מאוד טעון. מי שתומך בהפלות מאמין שבחירה לעשות הפלה זה חלק מחופש האישה על גופה, מי שמתנגד להפלות טוען שהפלה זה רצח. אני אציין שאני באופן עקרוני תומך בכך שההפלות ישארו חוקיות, וכאשר אישה שואלת בפורומים אם שווה לה לעשות הפלה, אני שופט כל מקרה לגופו. הבעיה העיקרית עם איסור להפלות, זה במקרים של הריון במקרה של אונס או/ו הריון עם עובר בעל מומים.

לגבי "ילד שנוצר מטעות שהן עשו", אובכן מבחינה טבעית, יחסי מין יכולים להביא להריון, יש אנשים שקצת "שכחו" מזה, ככה שלמעשה קיים "סיכון" להריון בכל פעם שעושים יחסי מין, ותמיד קיימת גם האפשרות לא לקיים יחסי מין/לא להיות בזוגיות. זה גם קצת הזוי כאשר יש אנשים שחוששים מהריון/ילדים יותר מאשר ממחלות מין. לכן אפילו שאני לא מתנגד להפלות, אני גם לא מתנגד לילדים, ולכן יש לי גם ניטרליות מסוימת בנושא הזה, כאשר אני מכיר/נתקל באישה(לרוב לא פמיניסטית/חילונית) שמתנגדת להפלות, אני לא רואה סיבה להתווכח איתה על זה יותר מדי. לגבי זה שהוצאה של הפלות מחוץ לחוק תגדיל את מספר ההפלות העצמאיות וההפלות בשוק השחור, כן זה משהו שעלול לקרות, וזה אחת הבעיות שבדיעבד עלולות להיווצר אם הפלות היו לא חוקיות שם. אם כי בעבר הפלות היו מסוכנות יותר גם בגלל שלא הייתה את הטכנולוגיה שהייתה היום, לרופא/ה שעושה כיום הפלה באופן לא חוקי, לא דווקא יש אביזרים טכנולוגיים גרועים יותר מאשר לרופא/ה שעושה את זה בצורה חוקית.
לצפיה ב-'לא יודע. אני גם חושש מבחירתו אבל מבין גם את הסיבה לתמיכה'
לא יודע. אני גם חושש מבחירתו אבל מבין גם את הסיבה לתמיכה
10/11/2016 | 09:09
1
30
בו(כולל מצד אנשים ונשים שממש לא תומכים בהתנהגותו).
עם כל הכבוד לחוקים בארצות הברית יש גם שאלות אחרות כמו איך לטפל באיום האירני.
החשש העיקרי שלי הוא לא משינוי חוקים בארצות הברית לרעת נשים(אני לא גר שם) אלא ממלחמת עולם שלישית בגלל טראמפ ,ואני מקווה שאתבדה והשינוי יהיה לטובה.
לצפיה ב-'גישת הבטחון המדיני'
גישת הבטחון המדיני
10/11/2016 | 10:21
71
היא מאוד מעניינת, ביחוד כשהיא באה על חשבון הבטחון האישי של רבים מהתושבים והתושבות.
קראתי היום אסופה של טוויטים עקב נצחון טראמפ שהייתה מאוד מעניינת בהקשר הזה.
לצפיה ב-'אולי כדאי להקשיב לסיבות שנשים תומכות בטראמפ'
אולי כדאי להקשיב לסיבות שנשים תומכות בטראמפ
20/11/2016 | 21:01
12
17

למשל
We look at his actions, not his words.
He pays women who work for him as much or more than the men, while Hillary Clinton says the “right” things but pay women who work for her 38% less than the men.
לצפיה ב-'נתונים מעניינים, ולסיבות אפשר להוסיף גם את ההתנהגות הבעייתית'
נתונים מעניינים, ולסיבות אפשר להוסיף גם את ההתנהגות הבעייתית
21/11/2016 | 22:14
179
של מתנגדיו הגדולים, רבים מאותם "יפי הנפש" מפגינים לראווה עד כמה שהם צבועים, אלימים ולא דמוקרטים.
לצפיה ב-'כשראיתי את הנתונים בנוגע לנשים מצביעות לטראמפ לא הופתעתי'
כשראיתי את הנתונים בנוגע לנשים מצביעות לטראמפ לא הופתעתי
22/11/2016 | 20:59
10
12
בכלל.
אחוז דומה של נשים וגברים דמוקרטים הצביעו הילארי, ואחוז דומה של נשים וגברים רפובליקנים הצביעו טראמפ.
הסיבה היא שנשים ממעמד מסוים או קבוצה מסוימת מזהות יותר עם גבר מאותו המעמד/קבוצה מאשר עם אישה ממעמד/קבוצה אחר/ת. [לא המצאתי לבד, זה סימון דה בובואר אמרה]

לצפיה ב-'אז את מאמינה שאנשים בארה"ב מצביעים למועמד/ת רק לפי המפלגה?'
אז את מאמינה שאנשים בארה"ב מצביעים למועמד/ת רק לפי המפלגה?
22/11/2016 | 21:53
9
9
אם כך איך אובמה שהוא מאותה מפלגה של הילארי זכה בבחירות הקודמות? חוץ מזה כמובן שיש נשים רבות שמרגישות יותר קרבה לגברים מאותה קבוצה פוליטית או/ו משפחה שלהן מאשר לנשים זרות או/ו נשים שהן לא מסכימות איתן. גם גברים הם לא בדיוק מקשה אחת, גם אנחנו לא פעם מרגישים יותר קרבה לאישה מסוימת מאשר לגבר מסוים, משום שאנשים מוגדרים/משוייכים לא רק לפי המגדר שלהם/איבר מינם, אלא גם לפי הרבה דברים נוספים. משפחה, לאום, דת, השקפות אידיאולוגיות, התנהגויות ודברים נוספים. זה למה לדוגמה סופרמן בטח בסופרגרל יותר מאשר באטמן, משום שהיא קרובת משפחה שלו, "blood is thicker than water". כמובן שיש גם מקרים שבני משפחה פוגעים זה בזה, אבל אנשים נוטים לבטוח אנשים שקרובים עליהם יותר, ובדרך כלל זה מוצדק, במיוחד אם הם מאמינים שהאנשים שקרובים עליהם הם אנשים טובים.
לצפיה ב-'טוב ההבדל המרכזי במקרה הזה בין גברים לנשים'
טוב ההבדל המרכזי במקרה הזה בין גברים לנשים
23/11/2016 | 09:08
8
14
הוא שנשים הן מיעוט פוליטי, ולכן היית מצפה לכאורה שתתאגדנה כקבוצה אחת.
בנוגע לשאלה הראשונה, זה הסטטיסטיקות. 90% רפובליקנים הצביעו טראמפ ו90% דמוקרטים הצביעו הילארי. כנראה שנהיו פחות דמוקרטים/יצאו פחות להצביע מהבחירות באובאמה.
לצפיה ב-'מזאת אומרת תתאגדנה כקבוצה אחת? שיקימו מפלגה לנשים בלבד?'
מזאת אומרת תתאגדנה כקבוצה אחת? שיקימו מפלגה לנשים בלבד?
23/11/2016 | 17:21
7
9
לא נראה לי שיש בזה הרבה עניין, אפילו מרצ בקושי עוברת את אחוז החסימה, וזאת מפלגה שפמיניזם הוא חלק מהמצע הרשמי שלה, לפחות על פי הויקיפדיה. כפי שאפשר לראות דת מאגדת אנשים הרבה יותר מאשר מגדר, ולכן יש מפלגות דתיות בישראל, וכך גם השקפות בנושאים לאומיים וביטחוניים. לכן אם מירי רגב תירש את בנימין נתניהו נתניהו(ויש הרגשה שהיא תהיה היורשת שלו, כי היא הולכת עם ביבי כמעט לכל מקום), יש לה סיכוי די גבוה להיבחר, לא כי היא אישה, אלא משום שהיא חברה פעילה במפלגה ימנית. אנשים גם זוכרים למירי רגב את ההתנגדות העזה שלה למהגרים לא חוקיים ממדינות עולם שלישי, דבר שגם טראמפ זכה להרבה תמיכה עליו בארה"ב.

לצפיה ב-'העקרון הוא לא מפלגה על טהרת הנשים'
העקרון הוא לא מפלגה על טהרת הנשים
24/11/2016 | 09:21
6
9
למרות שמפלגה על טהרת הגברים לא נראית לנו כדבר איזוטרי במיוחד.
העקרון הוא שנשים היא קבוצת המיעוט היחידה או בין היחידות שלא חוות סולידריות, ובטח לא סולידריות פוליטית, אחת לשניה.
כלומר, גבר שחור ממעמד נמוך יזדהה עם גבר שחור ממעמד גבוה יותר מאשר עם אדם לבן ממעמד כלשהו כנראה, בעוד אישה ממעמד מסוים תזדהה עם גבר מאותו המעמד על פני אישה ממעמד אחר.
כלומר, אין סולידריות קבוצתית של נשים לרוב, וביחוד לא סולידריות פוליטית.
לצפיה ב-'נשים הן פחות או יותר מחצית מהאוכלוסייה עד כמה שידוע לי'
נשים הן פחות או יותר מחצית מהאוכלוסייה עד כמה שידוע לי
24/11/2016 | 14:08
5
9
לפעמים אפילו יותר, בין היתר משום שגברים נוטים לסכן את חייהם יותר מאשר נשים, ולכן לא ברור לי מאיפה מגיעה הטענה שנשים הן קבוצת מיעוט, אולי התכוונת לומר שנשים פמיניסטיות הן קבוצת מיעוט, אבל לא נשים באופן כללי. אם כי אפילו מפלגות שפמיניזם הוא לא חלק מהמצע שלהן, הן לא דווקא סקסיסטיות, הרי עובדה שברוב המפלגות כיום יש נשים, אפילו במפלגות דתיות לאומיות, רק במפלגות חרדיות אין נשים. לדעתי בהרבה מהמקרים דווקא כן קיימת סולידריות מסוימת בין נשים, פשוט מרבית הנשים(כמו גם מרבית הגברים) מייחסות יותר חשיבות לשיוך הדתי או/ו האתני שלהן מאשר למגדר שלהן, וזה הגיוני בהתחשב בכך שלרוב הנשים יש משפחות, אז הן לא באמת יכולות להרשות לעצמן להתבודד עם קבוצת נשים(בסיגנון של האמזונות המיתולוגיות), בעוד שגברים ונשים מאותו מוצא כן יכולים לעשות את זה, די בקלות, למעשה זה אפילו חוסך את כל הצרות שנובעות 'מרב-תרבותיות'. בכל מקרה אני מסכים איתך לגבי זה שזה לא באמת מפתיע שיש נשים שהצביעו לגבר מאשר לאישה, אבל עצם זה שיש אנשים "מתפלאים" על כך, אומר שזה לא דבר שהם ציפו עליו, זאת אומרת שהציפייה הייתה שהילרי תקבל יותר/קצת יותר קולות מנשים, רק מעצם כך שהיא אישה, ויכול מאוד להיות שזה גם מה שקרה בפועל, פשוט זה לא קרה באחוזים כל כך משמעותיים. לגבי הסטטיסטיקות אני רק הוסיף שעדיף לקחת אותן בעירבון מאוד מוגבל, משום שעל פי הסטטיסטיקות התקשורת המיינסטרית הייתה בטוחה שהילרי עומדת להיבחר. עוד משהו, רוב האנשים הם לא באותו מעמד כמו הפוליטיקאים, פוליטיקאים הם לרוב אנשים עשירים, ככה שהאנלוגיה למעמד לא כל כך רלוונטית לנושא הזה לדעתי.
לצפיה ב-'הגדרת הנשים כמיעוט לא קשורה לכמות הנשים הפמיניסטיות'
הגדרת הנשים כמיעוט לא קשורה לכמות הנשים הפמיניסטיות
25/11/2016 | 13:33
1
8

ציטוט:
"למרות שמספרם של הנשים והגברים בחברה הוא כמעט שווה, הבדלי הסטטוס ביניהם הביאו לכך שנשים נחשבות כקבוצת מיעוט בחברה. הגדרה זו בעייתית במידת מה, מאחר שמנקודת מבט סובייקטיבית ישנן, למשל, קבוצות של נשים שאינן רואות עצמן כקבוצת מיעוט (כדוגמת נשים לבנות בארצות הברית), כיוון שהן לוקחות חלק ומיוצגות בכל השלבים של הסולם החברתי. אף על פי כן, הכנסותיהן של נשים נמוכות משל הגברים. בבסיס ההגדרה של נשים כקבוצת מיעוט עומדת ההנחה כי כיום התפיסה הפטריארכאלית היא ששולטת בחברה ולפיכך, נשים נמצאות בעמדת נחיתות אל מול הגברים (תחילה הן כפופות לאביהן ובשלב מאוחר יותר, לבעליהן)."

לצפיה ב-'אוקיי, אבל עדיין זה נשמע מוזר להגדיר נשים בתור "מיעוט"'
אוקיי, אבל עדיין זה נשמע מוזר להגדיר נשים בתור "מיעוט"
25/11/2016 | 16:13
80
אפשר לטעון שכביכול יש אפליה או/ו סקסיזם בלי קשר לאם מדובר "במיעוט" או לא, אני גם מאמין שקיימת אפליה וסקסיזם גם כלפי גברים בנושאים מסוימים, משהו שחלק מהפמיניסטיות לא אוהבות לדבר עליו, בין היתר כי הן רוצות להציג מצב של שחור ולבן, בין גברים ונשים, אבל מה לעשות שהמציאות היא יותר מורכבת מכך. אני מאמין שיש נשים שלא רואות עצמן במיעוט, פשוט בשל העובדה שיש הרבה נשים, וגם משום שהן לא רואות כקבוצה נפרדת מהגברים בקהילה/משפחה שלהן. אני גם לא מאמין שהחברה המערבית המודרנית היא כל כך פטריארכלית, במיוחד אם משווים את זה לפטריארכליה אמיתית, שהייתה קיימת בעבר, ועדיין קיימת בצורה רבה בקרב חרדים ועוד יותר בקרב מוסלמים, ואירגון המדינה האיסלאמית שמגייס לשורותיו מוסלמים ממקומות שונים, מפגין את זה בצורה הטובה ביותר. אני מקווה שטראמפ יפעל כדי להילחם בתופעה הזאת, משום שזאת אחת הסיבות העיקריות לכך שהוא נבחר, ומשהו שאובמה ומזכירת המדינה שלו(הילרי) לא השקיעו בו מאמצים רבים.

"עד כה זוהו שישים ושניים אזרחים אמריקניים ככאלו שניסו או הצליחו להצטרף לשורות 'המדינה האסלאמית'. חלקם מתאסלמים חדשים וחלקם מוסלמים מלידה, ביניהם בני מעמדות חברתיים וכלכליים שונים, ומוצאם במדינות שונות ברחבי ארצות הברית. החוקרים העוסקים בתחום טוענים כי לא ניתן להצביע על פרופיל מאפיין למתגייסים, פרט לכך שכולם היו פעילים ברשתות החברתיות, בהן נטלו חלק בפעילות הקשורה לאסלאם הסלפי הג'יהאדיסטי."

"הצלחתו של מנגנון הגיוס מעלה את החשש להתרחשותם של שני תרחישים עיקריים. התרחיש הראשון טוען כי אפשר שאותם לוחמים זרים שהתגייסו לשורותיו של ארגון 'המדינה האסלאמית' ישובו, בחסות דרכוניהם האמריקאים, במטרה לבצע פיגוע על אדמת ארצות-הברית. התרחיש השני טוען להימצאותם של 'מושפעים פוטנציאליים' רבים ברחבי ארצות-הברית, אשר עלולים לבצע פיגוע על אדמת ארצות-הברית."

לצפיה ב-'מדובר על נשים כעל מיעוט פוליטי, לא מיעוט באוכלוסיה'
מדובר על נשים כעל מיעוט פוליטי, לא מיעוט באוכלוסיה
26/11/2016 | 03:26
1
8
צא ובדוק כמה נשים מיוצגות ב-2 בתי הנבחרים האמריקאיים וכמה נשים מילאו תפקידי מפתח בממשלים האחרונים-
נשים הם מיעוט פוליטי כי למרות חלקן הגבוה באוכלוסיה היצוג שלהן, פוליטית, הוא מהנמוכים.
לצפיה ב-'אוקיי, "מיעוט פוליטי" נשמע כמו ניסוח יותר מדויק ואני לא צריך'
אוקיי, "מיעוט פוליטי" נשמע כמו ניסוח יותר מדויק ואני לא צריך
27/11/2016 | 20:31
5
לבדוק שום דבר, אני יודע גם ככה שמספר הנשים בפוליטיקה הוא נמוך יחסית לגברים, אבל גבוה יחסית לעבר ויחסית למפלגות שאין בהן נשים כלל. אני גם כבר התייחסתי לכך שאני לא חושב שנשים מחוייבות להצביע לאישה אחרת רק בשל מינה, למעשה להצביע רק על בסיס מין זה גם סוג של סקסיזם, גם אם זה לכיוון שמשתלם לנשים מסוימות. אני גם מאמין שהסיבות העיקריות לבחירת טראמפ לא היו בגלל היותו גבר.
לצפיה ב-'הכוונה, כפי שציינתי, היא מיעוט פוליטי'
הכוונה, כפי שציינתי, היא מיעוט פוליטי
26/11/2016 | 15:28
3
לצפיה ב-'דברים שהתמסמסו בתוך הטרמפיאדה.'
דברים שהתמסמסו בתוך הטרמפיאדה.
10/11/2016 | 10:29
45
ידיעה קטנה בדף האחורי של ynet ספרה אמש על נערה בת 15 מבאר שבע שנטלה את חייה אחרי שנים של התעללות מינית מצד אחיה.
כותבת שילב מיו:

"[...] לעתים קרובות מדי החברה מפקירה ילדות, נערות ונשים לחיות בצל האלימות וההתעללות של גברים בני משפחתן, וסביבתן הקרובה. רשויות האכיפה, החינוך, הרווחה והמשפט לא פועלות או ערוכות לסייע להן, ולעתים קרובות מדי הן נותרות ללא מענה או טיפול.

אני חושבת, שבשעה כזאת, כולנו מחויבות בחשבון נפש. האחראיות לחברה שבה קורבנות לא נושאות בנטל העוול שנעשה להן לבדן, היא על כולנו.

פרטיה של הנפטרת/נרצחת לא פורסמו, ייתכן כדי להגן על פרטיותן של אחיותיה. מצדנו, אנחנו צריכות ומחויבות להלחם למען חברה שבה להיות קורבן לאלימות מינית אינה נושאת עמה קלון. [...]

יהי זכרה ברוך, ומי יתן ונזכה לתת עולם טוב יותר לבתנו.
לצפיה ב-'בלוג על נשים והומור נשי'
בלוג על נשים והומור נשי
07/11/2016 | 23:15
1
44
הי הי,
אני מצרפת כאן לינק לבלוג שכתבה חברה טובה שלי ואני חושבת שהוא מאוד חשוב וגם מאוד מעניין.
ציטוט מתוכו:
״להצחיק זה שליטה, לצחוק על עצמך זה משחרר ולצחוק על אחרים זה כוח.
שלושה דברים שלגברים לאורך ההיסטוריה האנושית לא היה שום אינטרס שיהיו לנשים.״

הבלוג המלא בסלונה:

אשמח לשמוע מה דעתכן/ם.
לילה טוב!
לצפיה ב-'כן הומור זה "נשק חזק ומסוכן", הג'וקר השתמש בו כדי להביס את'
כן הומור זה "נשק חזק ומסוכן", הג'וקר השתמש בו כדי להביס את
08/11/2016 | 22:07
26
וונדר וומן והאמזונות, טוב בעצם הוא לא השתמש רק בהומור. בכל מקרה ממתי הומור הוא חלק מהסטריאוטיפ הגברי מאצ'ואיסטי? בתמונה עם הפיאות מהערך בויקיפדיה על גבריות, הליצנות אפילו מתוארת כמשהו שמנוגד למאפיינים גבריים, מה שגורם לזה להראות יותר מצחיק/מגוחך, דווקא משום שלא מצפים מגבר להתנהג ככה, ואת יכולה להוסיך לזה תעובדה שליצנים רבים משתמשים באיפור, ולקומיקאים לא מעטים יש סצנות שהן הם מלבשים בבגדי נשים, דברים שהם אינם מקובלים חברתית עבור גבר רגיל/ממוצע.

לצפיה ב-'ארי שביט עם תירוצים עלובים לתקיפה מינית'
ארי שביט עם תירוצים עלובים לתקיפה מינית
29/10/2016 | 16:34
14
80

לדעתי ארי שביט צריך להתנצל התנצלות בלי תירוצים כאילו מדובר באי הבנה על תקיפה מינית(לפחות לזכותו אפשר להגיד שהוא לא טען שהיא משקרת).

נשמע מדבריה של דניאל ברין שבמצב כזה היא תהיה מוכנה לסלוח לו.
שאלות לדיון:נניח לצורך הדיון שארי שביט מתנצל בלי תירוצים ומודה בתקיפה מינית(מה שלא ראיתי שקרה בינתיים) ודניאל ברין סולחת.
א)האם עיתון הארץ צריך לפטר אותו או להמשיך להעסיק אותו בנימוק שאם היא סולחת גם עיתון הארץ יכול לסלוח?
ב)האם צריך להעמיד את ארי שביט לדין פלילי(אני לא משפטן ואני לא בטוח אם אפשר בלי תלונה שלה במשטרה גם אם יש הודאה שלו).
ג)אם התשובה לסעיף ב היא כן אז האם להתחשב בעובדה שדניאל ברין סולחת לו לצורך העונש?
ד)אם התשובה לסעיף ב היא כן אז  האם המשפט יהיה בארצות הברית או בארץ,ומה העונש הצפוי?
לצפיה ב-'אני לא משפטן'
אני לא משפטן
30/10/2016 | 01:06
59
אז על השאלות המשפטיות שלך אני לא יכול לענות.
אבל
עיתון הארץ לא יכול לפטר את שביט על רקע זה, מכיוון שהוא חף מפשע עד שתוכח אשמתו בבית משפט. רק במקרים נדירים מותר לעשות כך (למשל של פרזנטורים שפגיעה בתדמיתם תפגע בתדמית המוצר ותו הם מפרסמים.

גם אם מישהו מספר שאחר תקף/היכה/שדד/גנב וכו'- אין בסיפור כזה כדי לאפשר למעסיק לפטר אותו.
לצפיה ב-'עדכונים'
עדכונים
31/10/2016 | 00:13
5
125
אישה נוספת התלוננה על שביט, והלה התפטר מערוץ 10 ומעיתון הארץ עצמאית.
וגם לי יש שאלה: מה יש בעיתון הארץ שגורם לאחוז כה גבוה של עיתונאים מטרידים ומתקיפים מינית? האם זה משהו במים?
לצפיה ב-'הרבה מהעיתונאים שעובדים בעיתון הארץ ידועים בצביעות הרבה שלהם'
הרבה מהעיתונאים שעובדים בעיתון הארץ ידועים בצביעות הרבה שלהם
31/10/2016 | 18:25
4
36
לא הייתי אומר שהעיתון הפך אותם לכאלה, ברוב המקרים אלו האנשים שמכתחילה הולכים לעבוד שם. אנשי שמאל רבים מנסים להציג את עצמם כמאוד מוסריים, אך למעשה הם תומכים בקבוצות מאוד ברבריות, וכפי הנראה הצביעות והמוסר הכפול הזה באים לביטוי גם ביחס לנשים.
לצפיה ב-''
01/11/2016 | 00:12
2
לצפיה ב-'לא ברור מה הקשר בין צביעות להטרדות ותקיפות מיניות'
לא ברור מה הקשר בין צביעות להטרדות ותקיפות מיניות
09/11/2016 | 10:36
2
21
או מה הקשר בין גיל לנ"ל.
רבות העדויות על נשים שהוטרדו והותקפו גם על ידי גברים צעירים ויפים. אין קשר.
והסיבה שאני מוצאת לנכון להדגיש את זה היא בגלל שקיימת מיסקונספציה בנוגע להטרדות ותקיפות מיניות שטוענת כי אלו תלויים בחשיבה סובייקטיבית שנמצאת כולה בראש האישה.
לא.
אם מישהו עומד וצועק באמצע מסעדה "קוקוריקו תרנגול" זו תחשב התנהגות לא נימוסית על פי קודים מוסכמים של התנהגות, ואם מישהו תופס למישהי בתחת או מציע לה לבוא איתו למיטה זריז לפני שאשתו תגיע, באמצע setting של עבודה, אז על פי קודים מוסכמים של התנהגות הדבר נחשב להטרדה/תקיפה מינית ולא פחות. גילו או מראהו החיצוני פחות רלוונטים.
לצפיה ב-'הקשר הוא לחוסר המודעות שלו לעד כמה הוא לא אטרקטיבי העיניה'
הקשר הוא לחוסר המודעות שלו לעד כמה הוא לא אטרקטיבי העיניה
09/11/2016 | 17:56
1
17
ואם הייתה לו מודעות לכך, אז אולי הוא לא היה מציע הצעות מיניות לנשים שהוא יכול להיות אבא שלהן. אני מסכים שזה שהוא ניסה לנשק אותה בהפתעה, זה היה צעד מסוכן, עבור שניהם, אבל ההצעה שלו בפני עצמה הייתה יכולה להיחשב לדי לגיטימית, אם היה מסתבר שהאישה מעוניינת בכך(ואין לו כל כך דרך לדעת אם היא מעוניינת או לא בלי לשאול אותה), כמובן שבכל מקרה מדובר בהתנהגות בוגדנית מצידו(אפילו אם היא הייתה מוכנה לקחת חלק בזה), זה גם לא בסדר מצידו, אבל החוסר נאמנות שלו היא לא הנושא כאן. דניאל ברין דיברה בעיקר על כך שהפריע לה זה שהוא נשוי, אבל אין לי כמעט שום ספק בכך שהפריע לה גם זה שהוא זקן. בכל מקרה חצי הכוס המלאה בסיפור הזה זה שזה לא הסתיים באונס, וזה שברין ציינתה שזאת הפעם היחידה בחייה שגבר התייחס עליה ככה.

""האיש היה נשוי עם ילדים ודמות ציבורית, הנחתי שאני בטוחה, אבל אחרי שהשבתי על אחת משאלותיו בדרך שריגשה אותו, הוא התגנב אליי כמו חיה, תפס את כף ידי ומשך אותי אליו. הפניתי את פניי שמאלה והרכנתי את ראשי כדי להימנע מפיו. 'אני לא מבינה', אמרתי לו. 'אמש, מול כולם, דיברת כל כך באהבה על אשתך'. 'יש לנו הסכם', הוא השיב. 'אין לך ילדים?', שאלתי. הוא הביט בי בחיוך נכלולי. 'כן', אמר. 'ואני עדיין לא סיימתי'"".

"העיתונאית האמריקנית סיפרה עוד כי העיתונאי הישראלי הציע לה לעלות לחדר שלו, רק לרגע, אבל היא השיבה שהיא לא חושבת שזה רעיון טוב. "אנחנו לא חייבים לשכב", הוא אמר. "אני רק רוצה לחבק אותך". ברין הציינה במאמר כי העובדה שהרעיון לקיים יחסי מין בכלל עלה במהלך פגישה מקצועית היא "לא שפויה"".

"ברין הוסיפה וסיכמה: "אני מחשיבה את עצמי בת מזל בגלל שלמרות שמיששו אותי, תפסו אותי ומשכו אותי - ותקפו אותי מינית - לא נאנסתי או נפגעתי פיזית". עוד ציינה כי "זאת הייתה פעם ראשונה שגבר שראיינתי התייחס אליי כמו אל כיכר לחם חמה"".

לצפיה ב-'לא. גם אם הוא לא היה נשוי ובגיל של דניאל ברין זה לא היה '
לא. גם אם הוא לא היה נשוי ובגיל של דניאל ברין זה לא היה
10/11/2016 | 08:43
12
יכול להחשב ללגיטימי.

"ברין ציינה במאמר כי העובדה שהרעיון לקיים יחסי מין בכלל עלה במהלך פגישה מקצועית היא "לא שפויה""

זה לא שלגבר אסור להתחיל עם אישה אבל זה לא המקום הזמן והדרך(וגם אם יש מישהי אחרת שהיתה נענית במצב כזה למישהו לא נשוי בגיל שלה אז זה לא הופך את זה ללגיטימי).

חוץ מזה שלא ראוי לעשות את זה במהלך פגישה מקצועית ואפשר לעשות את זה אחריה, אז לא ראוי להציע הצעות מיניות למישהי בלי שיש תשובות חיוביות על שאלות קודמות(אפשר למשל לברר אם היא בכלל פנויה בלי להציע הצעות כלשהן,וגם אם התשובה היא חיובית לברר איזה סוג של קשר היא רוצה כי יכול להיות שהיא כן רוצה בקשר אבל לא בקשר מיני בפגישה ראשונה).
לצפיה ב-'פחחח'
פחחח
01/11/2016 | 15:14
6
73

יש עוד פשעים שהתירוץ החרטא הזה עובד איתם או שחוסר ההבנה מגיע באופן עקבי רק כשמדובר במרחב אישי של נשים?
כי אף פעם לא שמעתי ״לא ידעתי שמדובר בשוד״ או ״לא ידעתי שמדובר ברצח״, רק כשזה מגיע לגוף של נשים זה פתאום ״נורא גבולי״ ו״נתון לפרשנות״ ו״כולה אי הבנה״, כשלהטרדה יש פירוש נורא מדויק שכולל אקטיביות חוזרת של המטריד ואי אפשר לפספס אותה.

לצפיה ב-'להטרדה יש גבול מאוד ברור שאי אפשר לפספס? אם לא היה מדובר'
להטרדה יש גבול מאוד ברור שאי אפשר לפספס? אם לא היה מדובר
01/11/2016 | 17:57
1
44
בגבר נשוי בגיל של אבא שלה, יכול מאוד להיות שמה שהוא עשה לא היה נתפס אצלה ככל כך מטריד.
לצפיה ב-'תגובה של חולה נפש, אין ספק'
תגובה של חולה נפש, אין ספק
01/11/2016 | 19:25
27
לצפיה ב-'התירוץ לא קביל בעיני בכל מקרה אבל בכל זאת'
התירוץ לא קביל בעיני בכל מקרה אבל בכל זאת
02/11/2016 | 22:47
3
34
אני רואה הבדל בין הטרדה לשוד או רצח.
במקרה של הטרדה למרות שהתירוץ לא קביל בעיני אני לא טוען שמדובר בתירוץ שקרי בהכרח.

גם במקרה שלא היה מדובר בגבר נשוי בגיל של אבא שלה לא מדובר בהתנהגות לגיטימית בעיני אבל אני חושב שיש כמות לא מבוטלת של נשים שכן היו תופסות את הטרדה כזאת כלגיטימית כלומר לא כהטרדה מבחינתן כאשר אני לא חושב שיש נשים שהיו תופסות שוד שלהן כלגיטימי.

לצפיה ב-'אני מבינה שקשה לך נורא עם אנלוגיות'
אני מבינה שקשה לך נורא עם אנלוגיות
03/11/2016 | 01:10
2
124

אז פשוט תגיד ״אנלוגיות אני לא מבין״ ותחסוך מעצמך את המבוכה האדירה.

מדובר בבן אדם מבוגר ותפקודי שגם הגיע למעמד מקצועי מכובד, אני נותנת לו את הקרדיט שהוא לא אידיוט גמור שאין לו מושג בסיסי ביותר באינטראקציה אנושית. בימינו צריך לחיות תחת סלע בשביל לחשוב שההתנהגות שהיתה נסבלת בפיפטיז, תהיה נסבלת גם היום.
הוא ידע טוב מאוד שהוא עובר את הגבול, פשוט לא היה לו אכפת כי גברים כמוהו יכולים לעשות מה שבא להם מבלי לשאת בתוצאות, הוא פשוט פטריארך חלאה שחושב שמותר לו לקחת מה שהוא רוצה בלי לשאול.

ולגבי ״אני חושב שיש כמות לא מבוטלת של נשים שכן היו תופסות הטרדה כזאת כלגיטימית כלומר לא כהטרדה מבחינתן״- זו לחלוטין טענה שמבוססת על כרעי תרנגולת.

לצפיה ב-'מי שבאמת חושב שהוא יכול לעשות מה שבא לו בלי לשאת בתוצאות'
מי שבאמת חושב שהוא יכול לעשות מה שבא לו בלי לשאת בתוצאות
03/11/2016 | 07:10
1
48
לא היה מגיב מאוחר יותר כמו שהוא הגיב.

התירוץ שנתן עלוב ולא קביל כלומר לא צריך לשמש כהצדקה למעשה,ועדיין לרוב מי שעובר את הגבול לא מגיב ככה.

לרוב מי שמטריד או תוקף מינית לא מודה באשמה ובודאי לא חושף את עצמו.
במקרה הזה דניאל ברין לא פרסמה את שמו כאשר בתגובה הראשונה של ארי שביט עם התירוץ העלוב שלו,הוא חשף שהיא התכוונה אליו.

איזה הסבר יכול להיות להתנהגות הזאת אם הוא ידע טוב מאוד שהוא עבר את הגבול וחשב שהוא יכול לעשות מה שבא לו בלי לשאת בתוצאות?
הרי היתה לו אופציה לא לחשוף שמדובר בו,ופשוט לשתוק או לשקר ולטעון שלא מדובר בו אם אנשים חשדו שהכוונה אליו.
לצפיה ב-'חביבי, הוא ידע שהוא עובר את הגבול- עובדה שהוא התוודה'
חביבי, הוא ידע שהוא עובר את הגבול- עובדה שהוא התוודה
03/11/2016 | 13:56
66
לצפיה ב-'מי אמר שלפמיניסטיות אין חוש הומור? '
מי אמר שלפמיניסטיות אין חוש הומור?
31/10/2016 | 00:12
5
77
לצפיה ב-'אני טוענת שלמנהלת אין חוש ניהול'
אני טוענת שלמנהלת אין חוש ניהול
31/10/2016 | 20:42
4
92
מאז עליתך לניהול הפורום, הפורום הוזנח קשות והפך ללא פעיל. את בקושי נכנסת הנה ובכל זאת מוגדרת כמנהלת. בנוסף, התעלמת כליל מהבקשה ששלחתי לך בהודעות פרטיות ומן הדיונים הבודדים שהמשתמשים פותחים כאן. אני חושבת שהגיע הזמן שתפרשי מניהול ותפוז ימצאו מנהל/ת יוזם/ת יותר שיצליח/שתצליח להחזיר הנה את כל אותם החברה שפרשו מאז עליתך לניהול.
לצפיה ב-'התנדבות תוזמן בברכה'
התנדבות תוזמן בברכה
09/11/2016 | 10:28
38
יש לשלוח בקשה מסודרת לניהול הפורום לפורום המנהלים. 
לצפיה ב-'זה הוגן מצידך להתלונן זה, כאשר את עוד פחות פעילה בפורום הזה?'
זה הוגן מצידך להתלונן זה, כאשר את עוד פחות פעילה בפורום הזה?
16/11/2016 | 18:30
2
29
האם באמת לא מצאת כאן כמעט שום נושא שהיה לך מה להגיב עליו? למה את חושבת שפעילות המעטה שיש בפורום זה באשמתה? לפחות בניגוד למנהלים הקודמים שהיו פה, היא לא חוסמת אנשים על כל דבר קטן, מה שכמובן רק היה דרדר את הפעילות בפורום הזה עוד יותר. הפורום הזה סבל מפעילות נמוכה עוד לפחות משלושה סיבובים של ניהול שהיו כאן אם לא יותר, וזה לא באמת תלוי רק בא, כמה אנשים בוחרים להשתתף בפורום פמיניזם. אם יפתחו כאן הרבה נושאים מיותרים, רק כדי לפתוח נושא, זה לא דווקא יביא יותר עניין לפורום. "דיוני" לילה טוב, בוקר טוב, רק דוחקים נושאים יותר חשובים לאחור, והופכים את הדף הראשי של הפורום לבנלי/ספאמי. זה לא רק עניין של כמות, זה גם עניין של איכות.
לצפיה ב-'הגבתי לה על התנהלותה'
הגבתי לה על התנהלותה
17/11/2016 | 15:18
1
23
המנוונת. בתור מנהלת הפורום שמתוגמלת מתפוז, היא התחייבה לנהל את הפורום להיות פעילה וקשובה למשתמשים - מה שאינו קורה בפועל. אני לא התחייבתי לנהל שום פורום, לכן גם אם פעילותי נמוכה מהרגיל זה בסדר. בכל פורום, גם השומם ביותר, המנהל מנסה לפתוח דיונים או לעורר עניין כמה פעמים בשבוע. שים לב שגאיה העירה למשתמש שפתח את האשכול על מצעד השרמוטות, מבחינתה זה לא המקום לדון בחזה הנשי בפורום פמיניזם. היא העירה למשתמש שפתח פה דיון על חדירה וגינאלית. גם לך היא העירה על הדיון בנוגע לאסלאם שניתן בקלות לקשר אותו לפמיניזם וזכויות האישה. אם היא לא פעילה - ניחא, אבל שתתן לאחרים להביע את מה שהם רוצים.
לצפיה ב-'תגובתי האחרונה נותרת בעינה'
תגובתי האחרונה נותרת בעינה
22/11/2016 | 21:01
13
אם את מרגישה שאת יכולה לנהל את הפורום בצורה מוצלחת יותר, את מוזמנת לבקש בפורום מנהלים להחליף אותי בתפקידי.
אגב אני לא יודעת על איזה תגמול דברת, אבל ניהול הפורום הוא בהתנדבות.
לצפיה ב-'בקשת תרומה של מוצרי בסיס'
בקשת תרומה של מוצרי בסיס
31/10/2016 | 00:37
36
"בקשה דחופה לעזרה עבור דירת החירום של סלעית
בדירת החירום של סלעית – סיוע לנשים במעגל הזנות, הממוקמת בתל אביב, זקוקים ל:
שמפו, מרכך שיער, סבון נוזלי לגוף, אבקת כביסה, מרכך כביסה, דיאודורנטים, סכיני גילוח, קיסמי אזניים, אציטון, פלסטרים, מברשות שיניים, משחת שיניים, סבון כלים, גרביים (לא גרביונים), תחתונים, מעיליםו/או ג'קטים, מזון יבש.
לצערנו אנחנו לא ניידות אבל הדירה פעילה 24/7 , 7 ימים בשבוע. נודה על תרומה ונודה על שיתוף.
כתובת הדירה יימסר בפרטי.
שתבוא עליכןם הברכה."
http://saleet.org.il/
לצפיה ב-'מקוצ'רות - כי לא חסרות נשים מצחיקות..'
מקוצ'רות - כי לא חסרות נשים מצחיקות..
23/10/2016 | 20:33
3
62
הי נשים יקרות ונעים מאוד :)
רציתי להכיר לכן סדרה שיצרתי יחד עם חברה ושמה מקוצ'רות: סדרת אינטרנט קומית, נשית וכיפית עם אמרה חזקה שלנו על נשיות, פסיכולוגיה, תיאטרון, החפצה, יחסי גברים-נשים, סקס ועוד..
אנחנו מאמינות, מכל הלב, שיש קהל לסדרה שלנו, למרות שאולי מדובר בנישה ספציפית יחסית, שיש קהל נשי שחסר לו הומור נשי, שחסר לו קומיקאיות נשיות. שיש לא מעט גברים ונשים שחושבים שחסרות קומיקאיות לא כי נשים פחות מצחיקות, אלא כי יש להן פחות פלטפורמות מתאימות.
אנחנו מסרבות להקשיב לפחדים שלנו.. החשש הזה שקיים לעיתים אצל נשים מלחשוף את הפן הקומי שבהן, להתלכלך, לצחוק על עצמן, להתכער אפילו ולהיות לאו דווקא חמודות, יפות וטובות כמו שהתרבות כ"כ מכוונת אותנו.
להפך – אני ומאיה השותפה שלי לסדרה רוצות לחזק את הפן הזה.. אנחנו שמות שתי נשים במרכז הסדרה, עם הקומיות הנשית והשפה הנשית והגברים מסביבן.

נשמח אם תכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו, תציצו בחומרים ותגידו לנו מה דעתכן :)
לצפיה ב-'שלום לי'
שלום לי
26/10/2016 | 12:31
51
אגיד לך את דעתי.
אפתח בזה שהטריילר שראיתי נחמד. לא יכול להגיד שצחקתי כי קשה מאוד להצחיק אותי (זו לא את זה אני...). הרעיון מאוד חמוד ואם היה לי כסף (אין לי) והייתי רווק ללא מחוייבויות ועם זמן פנוי הייתי שמח להיות שרפרף/ הדום/ שולחן.
ובכל זאת כמה הערות מאדם שאינו מקצועי
1. אני כעיקרון לא אוהב הומר שמנסה לחנך אותי (למשל ארץ נהדרת או גב האומה שמנסות להראות לי כמה נכון וטוב להיות שמאלני) ואני מבין שהדגש הוא לצחוק על תופעות קיימות ולהציג אותן באור מגוכח. צריך להיזהר שזה לא יהיה מטיף מידי, לא חושב שאתן עוברות את הגבול.
2. לכאורה חסר לי הקשר בין הדמויות עם היחסים הקצת סאדו מזוכיסטיים של המטפל מטופל לבין ההחפצה הגברית מסביב שנראית כאילו נדחפה לשם סתם ללא קשר כדי להעביר מסר נוסף שלא קשור לתוכן הסדרה או לשום דבר אחר שקורה בקטע.
ניכר שאתן בסך הכל מצחיקות ושחקניות טובות ומוכשרות - בהצלחה
לצפיה ב-'לא רע, אם כי לשרוטונים יש קטעים יותר מצחיקים על הנושא לדעתי'
לא רע, אם כי לשרוטונים יש קטעים יותר מצחיקים על הנושא לדעתי
30/10/2016 | 07:12
17
הקטעים שלכן עם פרויד והתחתונים היו נחמדים, הקטע עם 'ההחפצה' היה יותר מדי לא ריאליסטי.
לצפיה ב-'ישר כוח, תודה. '
ישר כוח, תודה.
31/10/2016 | 00:14
5
לצפיה ב-'מה אתם חושבים על ריקדי ה- TWERK'
מה אתם חושבים על ריקדי ה- TWERK
14/10/2016 | 14:12
7
75
מי שלא יודע מה זה הריקוד הזה מוזמן לצפות בסרטון למטה. 
כמה כבר אפשר להשפיל את האישה? כפי שאתם יודעים או שלא, הריקוד במקור הומצא על ידי נשים שחורות שתמיד היו ידועות כבעלות אחוריים עסיסיים במיוחד. כל הרעיון של הריקוד הוא להרטיט את הישבן בפוזות שמעלות אסוציאציות ליחסי מין. אני אישית מזועזע מהריקוד הזה. כמה כבר אפשר להשפיל את האישה? הדבר המעניין ביותר שגיליתי, הוא שהריקוד נפוץ במדינות שאוהבים להחפיץ את הנשים כמו מדינות חבר העמים ורוסיה, איך לא, בכבודה ובעצמה. כמו כן הריקוד נפוץ בצ'כיה ובסרביה. האם זה צירוף מקרים? 
לצפיה ב-'עוד פעם אתה מטיף לשמרנות ואנטיסקסואליות במסווה של פמיניזם?'
עוד פעם אתה מטיף לשמרנות ואנטיסקסואליות במסווה של פמיניזם?
15/10/2016 | 17:35
6
59
פעם שעברה פתחת פה נושא שמטרתו הוא להתנגח בפמן ובמצעד השרמוטות, ועכשיו החלטת לקחת קצת השראה מאניטה סרקיזיאן, ולחפש איך "לזעזע" מכל דבר. טוב לפחות זה די מהנה להפריח טענות מופרחות מהסוג שאתה מביא. הריקוד הומצא על ידי נשים(שחורות) והוא גם נעשה מיוזמתן של נשים, מבלי שאף גבר מאלץ אותן לעשות את זה, אז איפה בדיוק הבעיה? אתה חושב שהריקוד הוא משפיל, הן חושבות שהריקוד הזה הוא סקסי, ואני נוטה להסכים יותר איתן מאשר איתך. החברות/המדינות הכי סקסיסטיות הן דווקא החברות/המדינות הכי שמרניות, לדוגמה ארצות האסלאם והחברה החרדית, ולכן הטענות שלך הן גם די סקסיסטיות, אפילו שאתה מנסה להציג אותן כפמיניסטיות. הפוזות בריקוד יכולות לעלות אסוציאציות ליחסי מין, אולי, אבל מה הבעיה עם יחסי מין כל עוד הם בהסכמה? פלוס זה יכול אסוציאציות ליחסי מין שבהם האישה היא אקטיבית(ויותר אתלטית/חזקה), וזה דבר שהוא מאוד פמיניסטי לדעתי, אם כי בדרך כלל האישה פסיבית ביחסי מין, אז אי אפשר לומר שזה דבר נפוץ. הנשים שמופיעות בסרטון נראות מספיק מושכות גם בלי שירקדו/היו אקטיביות(בזכות הגוף והבגדים שלהן), אבל הריקוד/האקטיביות/המיניות שלהן מוסיפה לאטרקטיביות שלהן, בעני גברים, ובאופן כללי. אנשים כמוך משתמשים במושג "החפצה" כדי לתאר כל דבר מיני ואטרקטיבי.
לצפיה ב-'הבעיה פה זה הרדיפה אחר צומת לב מינית מגברים'
הבעיה פה זה הרדיפה אחר צומת לב מינית מגברים
21/10/2016 | 22:03
5
42
אני לא מדבר פה על רצון לגיטימי אצל גברים ונשים כאחד להיראות יפים ומושכים אבל פה זה פשוט לשדר סקס ולקבל צומת לב מינית באופן גס וזול ומי שעושה את זה פשוט לא מכבדת את עצמה. כן זה מיוזמתן וזאת גם זכותן, גם זכותן של זונות להזדיין בשביל כסף אבל זה לא הופך את זה למשהו יותר מכובד או משהו שהייתה רוצה שהבת שלך תעשה.

לצפיה ב-'לפחות הן לא מיתממות, לא לכל אישה מתאים להיות צנועה וחסודה'
לפחות הן לא מיתממות, לא לכל אישה מתאים להיות צנועה וחסודה
21/10/2016 | 22:47
30
יש יותר מדרך אחת למשוך גבר/גברים, וזאת בהחלט דרך שעובדת(בהרבה מהמקרים,  בין היתר משום שגברים בדרך כלל מיניים יותר מנשים), אפילו אם אתה חושב שמה שהן עושות זה רע, זה עדיין במסגרת של "evil is sexy". יש הרבה דברים שלא הייתי רוצה שהבת שלי תעשה, והרבה מהם הם הרבה יותר רציניים מריקוד כלשהו, אבל בסופו של דבר אני לא יכול להחליט בשביל הבת שלי, ההשפעה של ההורים על הילדים שלהם היא רק חלקית ולא מוחלטת, וככל שהילדים מתבגרים, ככה להורים יש פחות שליטה על מה שהילדים שלהם יבחרו לעשות, במערב לא נהוג לעשות "רצח על חילול כבוד המשפחה" כאשר הבת עושה משהו שהאביה או אחיה לא אוהבים. זאת מיסיונריות מיותרת, במיוחד שהן אפילו לא בנות משפחה שלכם, בנוסף אתם רק מביאים יותר פרסום לtwerk, כאשר אתם פותחים נושא על זה.

"Even though Beauty Equals Goodness, some villains are just gorgeous. They ooze sex appeal and carnality in a way that represents how seductive and tempting evil can be. They tend to have looser sexual morals. They are as handsome as they are arrogant (much to the heroes' annoyance). They hide their demonic soul behind the face of an angel. And they're not afraid to use their beauty, wiles, and sex appeal to seduce the hero and carry out their nefarious plans. (Okay, maybe that last Pot Hole went too far.) Their outfits tend to show more skin and have more leather, fetishist hangups, lace, on occasion, or even gorgeous and functional Femme Fatalons. Hey, what's the point of being evil if you can't do it with class? Or failing that, overdo it with style?"

"Often used as a storytelling device; what better way to show how seductive evil is than by making evil literally seductive. When paired with Beauty Equals Goodness, this is reconciled by making the good characters' beauty more genuine and the evil characters' appearance more focused on inspiring lust, separating "pure" beauty from sex appeal."

לצפיה ב-'שימו לב- כשמישהו אומר שאישה לא מכבדת את עצמה, הוא מתכוון '
שימו לב- כשמישהו אומר שאישה לא מכבדת את עצמה, הוא מתכוון
31/10/2016 | 00:18
3
34
שהוא לא מכבד אותה. תגידו את זה בר' גליי. אנחנו מכבדות את עצמנו בסדר גמור, אתם אלו עם הבעיה.
נ.ב אין דבר לא מכבד בתחת כשלעצמו, וגם לא באף אחת מאצבעות היד או באף. הקונטקסט הוא המשנה. ואם הקונטקסט של אישה מינית (או שאתם חושבים שמה שהיא עושה הוא מיני) מפריע לכם, מוזמנים להסתכל לצד השני. הנשים האלו לא פוגעות באיש.
לצפיה ב-'נכון מאוד'
נכון מאוד
01/11/2016 | 00:34
2
19
האישה היחידה שרשאית לקבוע דבר כזה(שהיא לא מכבדת את עצמה) היא האישה עצמה.

אפשר לקבוע שאישה מתנהגת בדרך שלא נחשבת למכובדת(וגם שגבר עושה את זה) אבל לא לקבוע שהיא לא מכבדת את עצמה בשבילה.

לעצם הנושא לא אכנס לדיון מה נחשב למכובד ומה לא אבל יש דברים במראה חיצוני שנחשבים ללא מכובדים לא רק לגבי נשים.
למשל גבר שלא מגולח וגם לא בדיוק מגדל זקן או לא אכפת לו אם הוא לובש את החולצה הפוך או סוגר את הכפתורים בחולצה באותו גובה בוחר במראה חיצוני שנחשב ללא מכובד.
לצפיה ב-'מי החליט שזה לא מכובד? תראו מה יש לדנה ספקטור להגיד על הנושא'
מי החליט שזה לא מכובד? תראו מה יש לדנה ספקטור להגיד על הנושא
05/11/2016 | 14:07
1
17
ולא ברור לי האנלוגיה שעשית בין מראה 'מוזנח' לבין מראה 'סקסי', מדובר בשני דברים די הפוכים. טוב לראות שבפורום הזה(לפחות כרגע) פמיניסטיות לא שופטות נשים על כך, ורק גברים מסוימים כאן עושים את זה, אבל במקומות אחרים יש גם לא מעט פמיניסטיות שמנסות להטיף 'לצניעות', אפילו כאשר זה רק פוגע בהרגשה של האישה. הנשים שעושות את זה לא רואות בגוף שלהן או/ו בריקוד שלהן כמשהו לא מכובד, זה מישהו מהצד מחליט שזה לא מכובד, וחושב שכולם חושבים כמוהו בנושא, אפילו אם הוא בדעת מיעוט בחברה שבא הוא חיי. האם מראה לא מושך הוא באמת יותר מכובד ממראה מושך? האם נשים באמת מעדיפות להיות/להרגיש לא מושכות? ברוב המקרים התשובה היא לא. בסופו של דבר זה גם עניין של "אלוהים נותן אגוזים למי שאין לו שיניים", נשים מסוימות מתלוננות על כך שהן מקבלות מבטים, אבל ברגע שכמעט אף אחד לא ירצה להביט בהן יותר(בגלל הידרדרות במצבן הפיזי), אני לא בטוח שהן היו כל כך שמחות על כך.

"רון שגיב ודנה ספקטור פתחו את תוכניתם ב"רדיו ללא הפסקה 103FM" במענה לביקורות שהוטחו בהם, לאחר מכתב האהבה שכתב שריג לספקטור לרגל יום הולדתה ה-45. למכתב צירף תמונה מחמיאה של ספקטור בבגד ים ביקיני. הרשת געשה, בעיקר מצד פמיניסטיות שטענו לשוביניזם והחפצה, וסגרו עם שריג חשבונות ישנים."

"בגיל 16 חשבתי שאני הדבר הכי מכוער, גמלוני ודפוק בעולם, וכל החיים רציתי, ועוד בגיל 45, שיכתבו לי מכתב כזה, שמישהו מסתכל עלי וחושב שאני יפה, למרות שאני לא יפה. והוא חושב שאני מוח חד וחריף והוא חושב שאני מדהימה. והוא רואה בי את כל העולם ואת כל הקוסמוס, והייתי אתמול כל כך מאושרת. ותוך 24 שעות אני עצובה ובא לי לבכות. תודה לפמיניזם, כל הכבוד, תודה לכם על הקדמה."

""אמרתי לך שגבר מיני לא יכול להיות פמיניסט, זה נכון, אי אפשר להיות גם מיני וגם פמיניסט", אמרה ספקטור בסרקזם. "שנינו מיניים ואולי אי אפשר, כי אם אתה רוצה לשכב איתי אתה מחפצן אותי. יש לך איבר מין וזה בעיה ואולי אתה צריך לעבור איזה סוג של סירוס וזה יהיה בסדר. וזה הצחיק אותי. ואז התפרסם טקסט של אישה באתר של נשים שאמור להעצים נשים. בטקסט הזה חוץ מלקרוא לי מכוערת היא עשתה הכל. ועכשיו אני מרגישה מכוערת כי הייתי על גג העולם ויפהפייה אתמול ועכשיו יש לי פרצוף בולדוג ואני עצובה. בחורה אחרת קראה לי מכוערת. והכי חשוב שאני אדע שאני לא יפה, וזה שבעלי חושב שאני כמו קייט מוס, זה לא בסדר."

לצפיה ב-'האנלוגיה שעשיתי היא רק כדי להדגים שמראה מוזנח נחשב ללא מכובד'
האנלוגיה שעשיתי היא רק כדי להדגים שמראה מוזנח נחשב ללא מכובד
05/11/2016 | 19:26
14
בעיני חלק מהחברה כמו שמראה סקסי נחשב ללא מכובד בעיני חלק מהחברה(לא בהכרח אותו חלק).
אבהיר שלא שפטתי איזה מראה הוא מכובד ואיזה מראה לא כך שלא שפטתי נשים בהודעה שלי.

לא הבעתי בהודעה דעה אישית אם מראה סקסי מכובד או לא(יש אנשים שמחשיבים מראה סקסי כלא מכובד זאת עובדה כמו שיש אנשים שמחשיבים מראה מוזנח כלא מכובד זאת עובדה).
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:23
3
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'איך פורנו יוצר ״לקוחות״ זנות - הרצאה'
איך פורנו יוצר ״לקוחות״ זנות - הרצאה
27/09/2016 | 10:29
4
81
קישור לסרטון כאן.

סופר מעניין ובעיקר חשוב.

לצפיה ב-'ארוך מידי בשבילי (מפאת חוסר זמן)'
ארוך מידי בשבילי (מפאת חוסר זמן)
27/09/2016 | 22:43
44
יש תקציר?
לצפיה ב-'הוא לא, משום שהפורנו מהווה תחליף לזנות, וכמו חן גם לבגידות'
הוא לא, משום שהפורנו מהווה תחליף לזנות, וכמו חן גם לבגידות
30/09/2016 | 16:50
49
משום שהוא מהווה מקור חלופי לסיפוק מיני, באופן כללי וגם כזה שקשור 'ללפזול' על אנשים אחרים, ולדעתי עדיף שאדם יראה פורנו מאשר שילך לזונה או/ו יבגוד, ובניגוד למה שמספר נשים עם קנאת יתר חושבות, פורנו זה לא בגידה, הגבר לא עם אישה אחרת במציאות, הוא 'רק' צופה 'בסרט למבוגרים בלבד'. בנוסף היא מבלבלת(כנראה באופן מכוון) בין זנות מבחירה לבין סחר בנשים, ועבודה בפורנו היא תמיד/כמעט תמיד מבחירה, אף אחד לא חטף והכריח את שחקניות הפורנו לעבוד בפורנו, פשוט הסוכן של חברות הפורנו הציע להן כסף בתמורה לעבודה שלהן בזה, והן הסכימו, ויש גם לא מעט נשים של שחקניות פורנו שפנו בעצמן לחברות/במאים, והן גם מספרות על כך בראיונות שלהן. הטענה שמיניות של האדם מעוצבת רק על ידי החברה היא לא נכונה, הנטיות המיניות בחלקן הגדול הן מולדות/ביולוגיות, וכך גם רמת המיניות שיש לאדם. גם אם מישהו היה מנסה לשכנע אותי עד מחר להיות גיי, לא הייתי הופך לגיי, אבל 'לשכנע' אדם לראות או/ו לעשות דברים שהוא מעוניין/נמשך עליהם באופן טבעי זה הרבה יותר פשוט. יש יותר גברים שצופים בפורנו מאשר נשים, משום שגברים נוטים להיות מיניים יותר, וגם ויזואליים יותר(נשים לא מעטות קוראות חמישים גוונים של אפור במקום), גברים פחות אוהבים לדמיין, ובדרך כלל גם פחות טובים בלדמיין, לטוב ולרע.

גם לטעון שגברים נוטים להימשך יותר לאישה בלבוש מינימלי/בלי לבוש בכלל, זה עניין חברתי, זה פשוט לא נכון/לא מדויק, הסיבות העיקריות לכך זה בגלל שגברים נוטים להיות מיניים יותר(בגלל רמות גבוהות יותר של טסטוסטרון) ובגלל שמרבית הגברים הם סטרייטים, על גבר גיי או א-מיני זה כמעט ולא ישפיע. הטענה שכל הגברים שצופים בפורנו, בהדרגה עוברים לפורנו קשה יותר/סוטה יותר, היא לא נכונה, יש גם גברים שמספיק להם פורנו/סקס נורמלי, ויש לא מעט אנשים עם פאראפיליות שונות גם בלי קשר לפורנו, והם אלו שמכתחילה מחפשים תכנים כאלו בפורנו, ולא להפך, משום שיש להם בחירה באיזה קטגוריה של פורנו לראות, כפי שיש להם גם את הבחירה לא לצפות בפורנו בכלל. לגבי העניין של גברים מבוגרים עם נשים שצעירות מהם בהרבה, זה דבר שקיים לא רק בפורנו, אם היא רואה בזה נטיות פדופליות, אני מבין למה, אבל לא צריך להיות גאון כדי להבין למה מבוגר/ת יכולה לרצות מישהו/מישהי צעיר/ה, בקשרים מהסוג הזה, כמעט תמיד הצד הצעיר הוא זה שמתפשר, ונשים נוטות להתפשר על זה הרבה יותר מאשר גברים, בין אם זה בפורנו ובין אם זה במציאות, ודווקא בעבר, לפני המצאת המחשבים והטלוויזיה, קשרים של זקן וצעירה היו יותר נפוצים, מאשר כיום, כך שברור שהפורנו הוא לא הגורם העיקרי לכך, בנוסף קיימות שחקניות פורנו צעירות שמסרבות לעשות סרטים/סקס עם שחקנים מבוגרים/זקנים מדי מבחינתן, כמו חן יש גם שחקניות פורנו שמסרבות לעשות אנאלי, ככה שבהחלט יש להן בחירה של מה לעשות ומה לא לעשות, לפי העדפות המיניות שלהן, ולפי כמה רחוק הן מוכנות ללכת בשביל יותר כסף. בעבר היו יותר שחקני פורנו גברים זקנים ומכוערים, בעיקר משום שפורנו מיועד יותר לגברים מאשר לנשים, אבל כיום יותר ויותר שחקני פורנו אטרקטיביים, ככל שיש יותר נשים שצופות בפורנו. בכל אופן אלו הנקודות הכי חשובות לדעתי בהרצאה הזאת, שבחרתי להגיב עליהן.
לצפיה ב-'יש לקוחות זנות כי אנשים רוצים סקס מהיר ואין שום רע בכך'
יש לקוחות זנות כי אנשים רוצים סקס מהיר ואין שום רע בכך
21/10/2016 | 21:08
1
30
לשני אנשים בוגרים ושפויים יש את הזכות לסגור איזה עיסקה שהם רוצים ביניהם. אפשר לשלם לאישה בשביל סקס באופן ישיר(זנות) ואפשר לשלם באופן עקיף במועדונים או לדייט קצר בשביל לקבל את אותו הדבר.
גברים ונשים מעדיפים בדרך כלל את האפשרות השניה כי זה נראה יותר טוב והעניין הלא מכובד של לשלם/לקבל כסף בשביל סקס מוסתר פה אבל זה אותו הדבר.

אי אפשר להתייחס לזונות ולשחקניות פורנו כאל קורבנות, בתכלס מאז ומעולם הייתה להן האפשרות לעבוד בעבודה פשוטה ולהרוויח בהתאם, גם יש להן אפשרות לעבור קורס מקצועי מהר ובזול(בניגוד לתואר) ולמצוא עבודה יפה מאד.
אבל הן בחרו להקריב את הכבוד בשביל להרוויח לשעה פי כמה ממהנדס תוכנה ופי כמה וכמה ממה שגבר ממוצע יכול להרוויח ולא סתם כי אנסו והתעללו בהן או משהו כזה.
לצפיה ב-'יש גם לציין שSlut-shaming וWhore-shaming זה כמעט אותו דבר'
יש גם לציין שSlut-shaming וWhore-shaming זה כמעט אותו דבר
21/10/2016 | 23:19
22
ואישה שמקיימת יחסי מין עם הרבה גברים, מסכנת את תדמיתה בין אם היא עושה את זה בשביל כסף ובין אם לא, אבל יש נשים שלא ממש אכפת להן או/ו הן לא חושבות שזה מוריד להן מהכבוד.
לצפיה ב-'שלום לכולן'
שלום לכולן
17/09/2016 | 01:19
4
152
איך יתכן שבחורה שתויה מואשמת באונס שלה "כי היא שתתה" (את לא יודעת מה קורה כששותים?! בעיה שלך!)
ובחור מטריד מינית נוגע בישבן של בחורה כשהוא שתוי מקבל תמיכה וגיבוי כאשר הוא מותקף; "מה את בועטת לו באשכים, הוא שיכור!"
לצפיה ב-'השאלות שלך מוזרות כי ניכר שאתה תפטור מאחריות נהג שיכור'
השאלות שלך מוזרות כי ניכר שאתה תפטור מאחריות נהג שיכור
19/09/2016 | 11:37
77
שרצח למוות הולכי רגל רק בגלל שהוא בחר לשתות אלכוהול.
כנראה שאתה מצפה שאם אתה תשתה אלכוהול כדי לבצע רצח אז יסלחו לך ויחבקו אותך, כי בתפיסה שאתה מציג כאן אתם מגלם רצון כזה.
כדאי שתשנה את חשיבתך ותיישר אותה לקו הגיוני ותפסיק העיקום המחשבתי שאתה מבטא.
אישה שבחרה לשתות אלכוהול, נהג שבחר לשתות אלכוהול ודרס למוות, השכן שלך שבחר לשתות אלכוהול ורצח אותך כי הדלקת מוזיקה רעשנית מול החלון שלו, כל אלה ועוד הם אנשים שבחרו להיכנס למצב בהתנהגות פסולה.
אם תשתה אלכוהול ותרצח את השכן שלה או תאנוס אותו או לא יודעת מה תעשה, אל תחשוב שיפטרו אותך מעונש בטענתך (המטופשת) שאתה היית תמים ושהלאכוהול הכריח אותך כי אנשים יודעים את הטריק הזה בכל העולם ולכן בכל חוק עונשין של כל מדינה בעולם קיים סעיף הדומה לסעיף 34 ט לחוק העונשין הקובע:
שכרות
(א)    לא יישא אדם באחריות פלילית למעשה שעשה במצב של שכרות שנגרמה שלא בהתנהגותו הנשלטת או שלא מדעתו 
(ב)    עשה אדם מעשה במצב של שכרות והוא גרם למצב זה
    בהתנהגותו הנשלטת ומדעת, רואים אותו כמי שעשה את המעשה במחשבה פלילית, אם העבירה היא של התנהגות, או באדישות אם העבירה מותנית גם בתוצאה.

(ג)    גרם אדם למצב השכרות כדי לעבור בו את העבירה, רואים אותו כמי שעבר אותה במחשבה פלילית אם היא עבירה של התנהגות, או בכוונה אם היא מותנית גם בתוצאה.
(ד)    בסעיף זה, "מצב של שכרות" - מצב שבו נמצא אדם בהשפעת חומר אלכוהולי, סם מסוכן או גורם מסמם אחר, ועקב כך הוא היה חסר יכולת של ממש, בשעת המעשה, להבין את אשר עשה או את הפסול שבמעשהו, או להימנע מעשיית המעשה.

לצפיה ב-'הסיבה שאני לא מסכימה עם מאמה סי'
הסיבה שאני לא מסכימה עם מאמה סי
31/10/2016 | 00:22
2
23
אישה לא אשמה בתקיפה שלה כיוון שהיא לא תקפה. מי שאשם הוא התוקף, כיוון שהוא תקף. ככה פשוט. גם אם היא שתתה, לא חשוב מה היא לבשה, לא משנה איפה היא הייתה, מי שאשם בפשע הוא מבצע הפשע.
בנוגע לשאלה המקורית- יש נטייה חברתית להאשים נשים בתקיפה של עצמן, אנחנו רואות את זה בעיתונים תדיר, דבר שפחות נפוץ בעבירות מסוגים אחרים.
אם כן, זה לא האלכוהול, אלא חיפוש הסיבות, הגיוניות כלא הגיוניות, להאשים את האישה בפשע שנעשה כלפיה. אם היא שתתה, זה כי היא שתתה; אם התלבשה חשוף, כי התלבשה חשוף; אם חבשה כובע כי חבשה כובע ואם לא חבשה כובע אז למה בלי כובע.
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
31/10/2016 | 14:16
1
29
למה אישה מואשמת בתקיפה של עצמה כי היא שתתה?
ואילו גבר שתוי שמתקיף בחורה לא מואשם אלא מקבל הנחות וויתורים ותמיכה
למה כשאישה רוצה להדוף גבר שיכור שתוקף אותה "זוכה" להתקפות והאשמות בסגנון מה את עושה, תירגעי, את לא צריכה לתת לו סטירה הוא שיכור יא מופרעת
וכהנה וכהנה...

לגבר זכות לשתות ולתקוף, ולאישה אין זכות לשתות +להרגיש בטוחה ולא מותקפת?

ז"א לכאן או לכאן זו תמיד אשמת האישה.

פשוט מקומם.
לצפיה ב-'כן מדובר בחוסר זהירות שמובילה לפגיעה בעיקר בעצמה ולא באחרים'
כן מדובר בחוסר זהירות שמובילה לפגיעה בעיקר בעצמה ולא באחרים
31/10/2016 | 18:04
11
אם אדם נפגע בעצמו בגלל שהוא שתה, זה פחות גרוע(מבחינה חברתית) מאשר אם הוא פוגע באחרים משום שהוא שתה, ולכן זה לא אותו דבר. ברוב המקרים אנשים שיכורים מודעים טוב מאוד לאיך הם מתנהגים כאשר הם שיכורים, משום שזאת לא הפעם הראשונה שהם משתכרים, לכן יש אשמה מסוימית על מי שהשתכר מבחירה, למרות שהוא מודע לבעיות שהאלכוהול גורם לו, ולכן מצב שיכורות לא צריך להסיר אחריות מאדם, אפילו אם אדם שיכור הוא פחות מודע למעשיו ובעל שליטה עצמית נמוכה יותר. יש אנשים שמשתמשים באלכוהול בתור תירוץ כדי לעשות מעשים מפוקפקים, ואחר כך הם מנסים להצדיק את מעשיהם מכך שהם היו שיכורים, אפילו אם למעשה הייתה להם מספיק שליטה עצמית כדי להמנע מאותם מעשים, אם הם היו רוצים. אם לסתור או לבעוט באשכים של מישהו שיכור היה מוצדק, זה עניין של כל מקרה לגופו, אני נוטה שלא לתמוך באלימות שלא לצורך, ובאלימות לא פרופורציונלית, השאלה היא בעיקר האם השיכור באמת עבר תגבול או שלא, ועד כמה הוא היה מודע למעשיו, האלכוהול לא משפיע באותה רמה על כולם. כן אם אישה שתתה אלכוהול זה עדיין לא מצדיק ניצול של זה שהיא שיכורה, אם כי יש גם מקרים שנשים משכרות באופן מכוון בשביל לעשות דברים מהסוג הזה, כי מתי שהן לא שיכורות אין להן אומץ לעשות תדברים האלו. בכל מקרה מקומות ששותים בהם כמויות גדולות של אלכוהול נחשבים לפוקפקים, ובצדק, ועדיף להיות זהירים יותר בהם, אבל אנשים לא צריכים להשתמש בזה כתירוץ כדי לאנוס, ולנסות תהסיר כל אחריות מעצמם.
לצפיה ב-'מטאפורות, ביטויים ותיאורים שמתארים שיאים של כניעות מינית'
מטאפורות, ביטויים ותיאורים שמתארים שיאים של כניעות מינית
09/09/2016 | 22:57
14
135
אני עושה עבודה בבית ספר בשיעור ספרות על מטאפורות שמטרתן לגלם שיאים גבוהים של השפלה מינית של נשים שמתבטאת בשיאים של כניעות מינית.
המורה הראתה לי עבודות קודמות של תלמידות אחרות שלה משנים עברו, וכל התיאורים נראו לי כאילו הם נלקחו מתיאורים של פמיניסטיות שתיארו התעללות מינית שחוו.
אני מבקשת רעיונות לשיאים לשוניים, למשל קראתי בפייסבוק מישהי שכתבה "מאונן בתוכי", התיאור הזה מגלם את הגבר משתמש בה כחפץ שכל מה שנותר לו הוא רק לאונס, אלא שהתיאור הזה לא נחשב כ"שיא של השפלה" אבל אני ציינתי אותו על מנת להמחיש לכם את הכיוון של המטאפורות המשפילות שאני מחפשת.
בניגוד למטאפורה הזאת ("מאונן בתוכי"), אני מבקשת ממכן (וממכם) לתת לי דוגמאות למטאפורות שאכן מגלמות שיאים של השפלה מינית (תיאורי ציורי או מילולי) ושיאים של כניעות מינית.
לצפיה ב-'רק נקודה למחשבה. '
רק נקודה למחשבה.
10/09/2016 | 18:37
69
אם מחפשים משהו בנרות ככל הנראה הוא לא כזה מייצג וככל הנראה התופעה לא כזו רחבה.
לצפיה ב-'האם את בטוחה בכך שמדובר במחקר פמיניסטי ולא במחקר בדסמי?'
האם את בטוחה בכך שמדובר במחקר פמיניסטי ולא במחקר בדסמי?
17/09/2016 | 11:07
11
43
אם את מסוגלת לעקל את זה את מוזמנת לחפש את הבלוג של נקבת האדם(נשלטת), אין טובה ממנה בתיאורים מהסוג הזה, ושהיה בהצלחה עם המחקר או/ו עם הפנטזיות המזוכיסטיות.
לצפיה ב-'סיימתי כרגע לקרוא את הבלוג והתאכזבתי '
סיימתי כרגע לקרוא את הבלוג והתאכזבתי
19/09/2016 | 07:34
10
46
כי רק אתמול בלילה חזרתי מ 3 סצנות דומות למה שהיא תיארה.
כל הבלוג שלה מתאר פרשנות סובייקטיבית של אישה בלי רצון מיני שבוחרת לפרש אקט רגיל כאילו הוא משפיל. האקט שהיא תיארה הוא רגיל וכל התיאור הוא סובייקטיבי של הכותבת מבלי שחל שום שינוי באקט הרגיל.
אני מחפשת אקט מיני משפיל ולא אקטים רגילים שהכותבת תיארה.
למשל, גברים שמשתינים בפה לבחורה באופן קבוע בכל פעם שהם רואים אותה - יש כאן אקט אחר מהאקט הרגיל, כלומר שינוי של האקט הרגיל וגרימה אובייקטיבית של אלמנט של השפלה, אלא שהשתנה בתוך הפה מגברים שבכל פעם שהם רואים אותה עושים לה את האקט הזה הוא אמנם משפיל, אבל לא הכי משפיל מבחינה מינית. אני מחפשת לדעת על אקטים משפילים מבחינה מינית שיותר משפילים מהאקטים שתוארו (וגם מהאקט שתיארתי באקט של גברים שבכל פעם שרואים בחורה משתינים לה בפה) שמבחינה רגשית אובייקטיבים הם אקטים מיניים משפילים שמהותם הוא גרימה של כניעות מוחלטת. 
למה הכוונה כניעות מוחלטת ?
אז אם גבר ימצוץ וגברים אחרים יעשו לו את מה שהיא תיארה בבלוג אז זה עדיין לא הופך אותו לכנוע מספיק, כפי שאת האישה זה עדיין לא הופך אותה לכנועה מבחינה מינית. אני מחפשת אקטים מיניים שבאמת משקפים כניעות מינית חזקה והשפלה חזקה כך שאם יעשו את זה לגבר אז זה באמת יתאר את הגבר ככנוע מינית מוחלט ויהפוך אותו לנקבה כנועה כי אם יעשו את זה לאישה אז היא כבר לא כמו אישה רגילה. בבלוג היא תיארה אקטים שכל אישה עוברת ולכן אין כאן שום דבר משפיל אלא פרשנות שלה שזה משפיל. אני מחפשת תיאור של אקט מיני שאף גבר בעולם לא יעיז לעשות זאת לאישה מרוב שהוא שזה באמת משפיל ואף אישה בעולם לא מסכימה להיות כנועה כזאת שתסכים לאקט כל כך משפיל. 
שוב, כאמור בבלוג היא תיארה אקטים מיניים שכולנו עושות. רק אתמול בלילה חזרתי ו 3 גברים עשו לי בדיוק את כל מה שהיא תיארה. ואני מאמינה שכמוני המון נשים ואני בעצמי אוהבת את ההרגשה שהיא תיארה בבלוג אבל אני לא מרגישה שבאמת הגברים הכניעו אותי מבחינה מינית ועשו עלי אקט משפיל. אלה אקטים רגילים ופשוטים וההשפלה הוא פרי פרשנותה של הכותרת (סובייקטיבית מבחינתה האקטים האלה משפילים אותה וכל אישה בעולם לפי האידאולוגיה שלה).
אז אני לא מחפשת אקטים מיניים שתלויים בפרשנות סובייקטיבית כדי שהם יהיו משפילים בעיני נשים מסוימות (שאולי מחזיקות בדיעה פמיניסטית שגורמת לאקטים הרגילים הסטנדרטיים להרגיש כמשפילים) אבל זה לא מה שאני מחפשת. אני מחפשת את האקטים המיניים שבאמת (מבחינה אובייקטיבית) לכל הדיעות הם אקטיים מיניים שמבטאים כניעות מוחלטת של האישה ולהשפלתה באופן קיצוני ביותר מבחינה מינית.

לצפיה ב-'טוב, אם מה הצורה שבא זה מתואר שם זה לא מספיק Hardcore בשבילך'
טוב, אם מה הצורה שבא זה מתואר שם זה לא מספיק Hardcore בשבילך
19/09/2016 | 09:07
9
27
אז לא נראה לי שיש לי משהו יותר קיצוני מזה בשבילך, וזה גם לא נראה לי המקום לחפש דברים יותר קיצוניים, מבחינת מרבית הפמיניסטיות מה שתואר שם הוא מספיק קשה/משפיל/כנוע. כמובן שזה סובייקטיבי, אבל זה היופי בזה, הרבה פרושים לדברים מיניים הם סובייקטיבים, מה שהאחת רואה כבעייתי, האחרת רואה כלא בעייתי, גם שאת אומרת "זה לא כנוע מספיק" זה סובייקטיבי. היא לא תיארה אקטים מיניים שכל הנשים עושות, וגינאלי זה משהו שמרבית הנשים עושות, וכמעט כל הנשים שנמצאות בזוגיות עם גבר עושות את זה, אוראלי ואנאלי זה הרבה פחות נפוץ, במיוחד אנאלי, יש הרבה נשים שמסרבות לעשות את זה, במיוחד בגלל שזה כואב, יש אפילו שחקניות פורנו שלא מסכימות לעשות אנאלי באף סצנה שלהן. אוראלי יותר נפוץ מאנאלי אבל עדיין יש לא מעט נשים שלא אוהבות תרעיון של לקחת איבר מין לפה שלהן, גם בגלל שזה נראה להן משפיל מדי, וגם כי הרעיון הזה דוחה אותן. הייתה כאן משתתפת אחת בכינוי פנתרית סגולה, שגם ידועה בהתנגדות הנחרצת שלה לאוראלי(במיוחד/בעיקר אם האישה בצד שנותן) ולאנאלי. השתנה בתוך הפה זה פטיש הזוי כמעט שמעט מאוד אנשים לוקחים חלק בו, אז מה הטעם להתעסק במשהו כל כך נדיר? זה אפילו יותר נדיר מBDSM, ואני מאמין שאפילו מבין חברי הBDSM רבים סולדים מזה. איזה הנאה יקבל גבר מזה שהוא משתין למישהי בפה? ואני גם בספק אם אפשר לקרוא לזה אקט מיני, זה אקט משפיל ניטו, גם אין דבר כזה "כל כך משפיל עד שאף אישה לא מסכימה לעשות את זה", אפילו הדברים הכי משפילים והכי הזויים, יש אנשים שמסכימים לעשות אותם, פשוט יש מעט מאוד אנשים שמסכימים לעשות אותם, אם את תמשיכי לחפש דברים שהם יותר ויותר Hardcore והזויים, בסוף תגיעי לדברים חולניים ומסוכנים במיוחד כמו נקרופיליה וקניבליזם, ואלו גם דברים לא חוקיים כמובן.
לצפיה ב-'יש כאן ניגודים חדים במה שאתה מציג'
יש כאן ניגודים חדים במה שאתה מציג
19/09/2016 | 11:23
8
26
ראשית, שים לב שאתה מצד אחד מבין שביקשתי אקט קיצוני של מזוכיסטית שמהותו כניעות מינית קיצונית באקט מכניע אובייקטיבי שגבר עושה לאישה, מצד שני אתה מבין שמדובר בי ולמרות הכל אתה "מתאים" לי לכיוון שלי כיוון הופכי ומנוגד לחלוטין  (קניבליזם ונקרופיליה) שמהותו סדיזם. 
ההיפוך שעשית מבטא אצלך היפוכים שאתה עושה בפרשנות הסובייקטיבית שלך את המציאות, לכן לא אתפלא בכלל אם כשאתה שומע על אונס אתה גם הופך את הקורבן לפושע, או אם אתה שומע על אבא שאנס את בתו ההיפוך שאתה עושה למציאות גורם לך לפרש שהילדה אחראית ואשמה ושהאבא האנס הוא הקורבן.
התגובה האחרונה שכתבת לי מבטאת את ההיפוך שבפרשנותך הסובייקטיבית את המציאות מצבצעת למציאות האובייקטיבית כי אתה הופך דברים.
שוב, כתבתי על כניעות מינית קיצונית שבה האישה היא קורבן כי היא מזוכיסטית ולמרות שהבנת זאת סיימת בנקרופיליה וקניבליזם (שמבטאים בדיוק סדיזם).

שנית, אני לא יודעת באיזה מציאות אתה חי, אבל גם בעניין של שכיחות מין אוראלי אתה הופך את הדברים כך שהם הפוך מהמציאות האובייקטיבית. במציאות האובייקטיבית לתת מין אוראלי לגבר זה מאוד שכיח ואתה טוען שזה נדיר (טענה מוזרה).

שלישית, אתה כותב על הסכמה של נשים ועל ההנאה של הגבר, כשאני מתמקדת בהנאה של האישה (מזוכיזם של אישה מהותו ההנאה של האישה שמשפילים אותה מבחינה מינית) בעוד אתה מתעלם מהעובדה שאישה יכולה לאהוב מין ובכל זאת אתה מתייחס לאישה כאילו שלא יכול להתקיים אצלה רצון מיני.  התפיסה הזאת שלך מזכירה לי מאוד את האישה שכתבה בבלוג על האקטים המיניים של אישה באופן שבו לאישה אין ברירה אלא להסכים מתוך חוסר רצון וחוסר הנאה.
התפיסה הזאת לא מקובלת עלי לחלוטין כי אני אישה ואני אוהבת לחוות על עצמי את כל מה שהיא תיארה והחוויה הסובייקטיבית שהיא תיארה משמשת המון נשים להרגיש משיכה לגבר באקטים המיניים האלה.
אם יש נשים שתופסות את האישה כקורבן זה לא אומר שהן צריכות להשתלט על השיח בכנסת, באו"ם, באוניברסיטאות ובכל מקום אפשרי כנגד הרצון המיני של נשים כמוני לחוות חוויות שמשפילות אותנו. אדרבה,  תנו לנשים כמוני את ההגנה והתמיכה לקיים יחסי מין עם גברים שכל מה שהם מחפשים לעשות הוא "לדפוק ולזרוק" וכך ייטב לחברה שעליה אנשים טוענים שהם רוצים להגן.
במקום לאסור זנות בטענה שזנות משפיל את הנשים, ושכאילו אתם רוצים להגן על הנשים, אדרבה, תנו לנשים כמוני את החדר בתל אביב, את המעקב הרפואי אחר סודנים (כדי שללקוחות לא יהיה איידס), את השומר ראש שיימנע אלימות כלפינו וכך תגנו על הקורבנות האונס הבאות. הרי אותם אנסים חרמנים באים לקבל סיפוק מהפה שלי ואני אוהבת את זה, ואם הם לא היו מקבלים סיפוק ממני אז אחוזים מהם יאנסו את הבנות שלהם, את השכנות והרבה בנות שלטענתכם יש המון קורבנות אונס. אז אם באמת ובתמים אתם דואגים וחומלים על קורבנות האונס אז תגייסו כוחות לתת לי את התמיכה לתת את שירותי המין לגברים חרמנים שעלולים לאנוס ולהפוך נשים לקורבנות אונס. 
מה קרה פתאום אתם לא מעוניינים לאפשר לי למנוע אונס על ידי מתן שירותי מין שאתן לגברים ?
התשובה היא הצביעות של המגזר שלכם ששולט בכל שיח פוליטי.
מעניין ששלחתי לחברת הכנסת זהבה גלאון מייל שבו ביקשתי שיתנו לי תמיכה ואשמח לתת שירותי מין (סיפוק מיני) לגברים שיש להם פוטנציאל לאנוס והיא לא ענתה. נו, מעניין בדיוק למה לא ענתה.
אני לא אוהבת אג'נדות שהבסיס שלהן הוא צבוע בדברים מנוגדים.

ועדיין, אם באמת ובתמים אנשים כאן דואגים שלא יהיה אונס וחוששים מאנסים פוטנציאליים אז למה לא תתנו לי את התמיכה הכלכלית ואדאג לספק מינית את הגברים בעלי הפוטנציאל לאנוס כדי שלא יהיו עוד קורבנות אונס ?

אנשים רואה אנשים שטוענים שהם היו עושים הכל כדי שלא יהיו קורבנות אונס, מעניין שלתמוך בי (לשלוח אלי גברים עם פוטנטציאל לאנוס, לבדוק אותם רפואית שאין להם מחלת מין, לתת לי תמיכה שומר ראש כשגברים מדברים איתי ברחובות של תחנה המרכזית הישנה ולתת לי שם חדר) אתם לא רוצים למרות שאתם יודעים היטב שככל שבעלי פוטנציאל לאנוס יקבלו סיפוק מיני ממני אז יהיו פחות קורבנות אונס.  אז מעניין למה בכל זאת אתם מעדיפים שיהיו יותר קורבנות אונס, העיקר להגיד שנשים לא נהנות לספק מינית גברים ולא נהנות להיות מזוכיסטיות.
אתם פשוט מתאימים את המציאות לפי האג'נדה שלכם על חשבונן של קורבנות אונס ועל חשבון החירות המינית של נשים כמוני לבחור להינות מלספק גברים מבחינה מינית.  
לצפיה ב-'דווקא קניבליזם יכול לעבוד לשני הכיוונים, היה מקרה כזה בחו"ל'
דווקא קניבליזם יכול לעבוד לשני הכיוונים, היה מקרה כזה בחו"ל
19/09/2016 | 12:04
1
23
וזה המזוכיזם הכי קיצוני שיכול להיות, במובן של פגיעה פיזית, לגבי השפלה, אין לי ממש רעיונות בשבילך, לדעתי הגעת למצב שאת 'Too Kinky to Torture', לפחות מבחינה נפשית, אם מכתחילה את לא רואה דברים שנחשבים למשפילים, ואם את את אוהבת לעשות אותם, איך את חושבת שאת יכולה להרגיש מושפלת? את ההשפלה הכי גדולה חווה אדם שיש לו הרבה גאווה/כבוד, ועל זה אמר וגיטה "Prideless!! Do you not realize my humiliation?!". את מבינה שהשפלה היא בעיקר עניין נפשי? ולכן זה גם עניין שהוא סובייקטיבי יותר במהותו? השפלה קשה ככל שתהיה, כאב ומכות זה דברים שהם יותר מוחשיים. רואים שאת לא מכירה אותי, אני אומנם לא תומך גדול בסדיזם ומזוכיזם, בלשון המעטה, אבל אני לא קורא לאסור על זה, ואני גם לא קורא לאסור על זנות מבחירה, זה אומנם דברים מיניים אפלים, אבל יש אנשים שזה מתאים להם. יודעת מה, יכול מאוד להיות שהשרותים שאת מציעה באמת יעזרו להפחית את מקרי האונס, אני מקבל את הטיעונים שלך בנושא הזה.

"זה היה מקרה שזעזע את כל העולם כשב-2001 רצח ואכל הקניבל הגרמני מהעיר רוטנברג ארמין מייווס, את מאהבו ברנד ברנדס. השניים הכירו באתר אינטרנט של פנטזיות קניבליזם, כשברנדס פרסם מודעה תחת הכותרת: ״ארוחה - או להיות הארוחה שלך?״, והציע למי שירצה את ה״הזדמנות לאכול אותי בחיים״. מייווס היה זה שנענה לכך ועכשיו הוא חושף פרטים נוספים על הפרשה בסרט דוקומנטרי חדש "ראיון עם קניבל"".

"The best way to survive, nay, thrive during torture is to get off on it (we mean the victim, not the audience)."

"Whether it's masochism or an iron body or mind, nothing is more demoralizing to a torturer than his victim berating him on a sloppy job, or worse, giving him tips!"

"If one really wants to take it Up to Eleven, remember, it's a Good Thing You Can Heal."

לצפיה ב-'אני לא אוהבת מכות פיזיות אלא רוצה שיגבירו לי תסכולים מיניים '
אני לא אוהבת מכות פיזיות אלא רוצה שיגבירו לי תסכולים מיניים
19/09/2016 | 13:12
36
מתנצלת שמקודם חשבתי שאתה נגד זנות ושאתה שלילי אלי.
סליחה מעומק הלב ואתה חביב וידידותי לעיסוק שאני מאוד רוצה לעסוק בו (זנות).
אגיד לך הקניבליזם באמת יכול לפעול נגדי ולהפוך אותי למזוכיסטית אבל כבר לא יהיה לי רצון חופשי 
אף פעם המזוכיזם שלי לא כלל רצון לקבל אלימות פיזית. אלימות פיזית תמיד הרחיקה אותי והיא הפחד הגדול שלי (מגברים אלימים) ולדעתי גברים אלימים הם פושעים וצריך להרחיק אותם ממין.
המזוכיזם שלי מתבטא רק במישור של התסכול המיני (הסבל הנפשי) שאני מאוד רוצה שגבר ואישה יגבירו לי אותו) והצורך שלי בקיצוניות נשאר רק במישור של ההשפלה הנפשית והכאב הנפשי ולא חס וחלילה מכאב פיזי.
הבעיה שקשה לי לחשוב איך למתוח עוד קצת את החוט של הכאב הנפשי כי אני לא מצליחה למצוא רעיונות איך גבר יכול לעשות אקט מיני עם עוד גבר נוסף (אקט כזה שידגיש לי את החסרונות שלי ביכולת להיות מושכת) במישור הזה שהם לא רוצים לזיין אותי כדי להגביר אצלי את התחושה שאני מכוערת ודחויה) ושהגברים האלה מעדיפים נשים אחרות ושוכבים איתן מולי כדי לעורר בי תסכולים מינים שאקנא ואני רוצה שהם יעשו משהו שבוודאות מוחלטת מעצם האקט אני נחשבת לכנועה באופן קיצוני ומושפלת מינית באופן קיצוני (ברמה הנפשית) משהו שיפצע אותי נפשית קשה. פעם עשיתי חילופי זוגות עם גבר שנטש אותי אחרי שהוא גילה את היופי של בחורה אחרת וביקשתי ממנו וממנה להשפיל אותי על המראה שלי ולהעלות בי תסכולים לגבי החסרונות של התפקודים המיניים שלי מבחינת היכולת שלי לספק גבר (בגלל המראה שלי). בערך זה הכיוון שאני מחפשת בו רעיונות על אקטים מהסוג הזה שיגרמו לי להרגיש כנועה ומושפלת ולקבל הרס עצמי לדימוי העצמי שלי. משהו שיגרם לי לתסכולים מינים ולהשתגע על ידי זה שגבר ואישה שוכבים מולי שהוא בוגד בי בגלל חסרונות במראה הגוף שלי שבגינן אני דוחה ולא מסוגלת להיות להביא גבר לגמור וגם לא אישה לגמור ושנותר לי כאילו רק לקנא בה ובו ולהסתכל עליהם ולסבול מקינאה של חוסר היכולת שלי ולהרגיש את הסבל של התסכול שאני רוצה גם אז אני מחפשת רעיונות לאקטים קיצוניים של מזוכיזם במישור הזה שכתבתי עכשיו.
יום נפלא לך
לצפיה ב-'אני בספק אם מתן שירותי מין לגברים יכול למנוע אונס'
אני בספק אם מתן שירותי מין לגברים יכול למנוע אונס
29/09/2016 | 20:45
5
16
אולי בדיוק להפך והפושע יקבל בטחון ויחליט לבצע את מה שהוא תרגל על זונה גם על אישה שאינה זונה.  אני לא אחד מהאנסים כך שאני לא יודע מה המניעים שלהם,ולא ברור לי אם יש הצדקה לתיאוריה שאם יתנו להם לצרוך זנות זה ימנע אונס.

אם המניע הוא רוע לב אז ברור שזה לא ימנע אונס כי במקרה זה חלק מהכיף של הגבר הוא מעצם העובדה שזה בניגוד לרצונה ,ואת הכיף הזה הוא לא מקבל מצריכת זנות שם הוא יודע שהכל בהסכמתה.  במקרה כזה הוא יכול להשתמש בזונה כדי לתרגל כאשר הוא יבקש מהזונה כאילו להתנגד לו כאשר הוא יכריע אותה, ויקבל בטחון עצמי במציאות כשהוא יתנפל על קורבן שבאמת לא מסכימה.
לצפיה ב-'אנחנו מאמינים שהמניע העיקרי הוא חוסר סיפוק מיני, ויש לזה גם'
אנחנו מאמינים שהמניע העיקרי הוא חוסר סיפוק מיני, ויש לזה גם
30/09/2016 | 15:27
4
40
גם סימוכין, עובדה שכאשר אנס סידרתי עובר סירוס כימי, אז אין לו יותר חשק לאנוס, ככה שיש שני דרכים עיקריות למנוע מאנס לאנוס, למצוא לו מקור לסיפוק מיני חלופי(בין אם זה אישה אחרת ובין אם זה הסתפקות באוננות) או לסרס אותו/להפוך אותו לא-מיני. יכול להיות גם אלמנט של רוע באונס(במקרים שבהם האנס מודע לכך שמה שהוא עושה הוא לא חוקי ולא מוסרי) או ליתר דיוק אלמנט של חוסר התחשבות באחר, משום שלאנס פשוט לא אכפת אם הצד השני מסכים או לא מסכים, אכפת לו רק מהשגת האקט המיני, בכל דרך אפשרית(כולל דרכים אפלות/מפוקפקות/לא חוקיות). אני מניח שיש אחוז מסויים של אנסים סדיסטים, שבאמת מעדיפים אונס על פני יחסי מין בהסכמה, אבל אנחנו נוטים להאמין שזה לא רוב האנסים, סדיסטים באופן כללי הם חלק די קטן באוכלוסייה, זאת גם הסיבה שרוב האנשים הם לא חובבי BDSM, ודרך אגב את הטיעון של 'אימונים לקרת אונס אמיתי' אתה יכול גם להטיח בפני יחסים בדסמים, אם אתה מאמין שהBDSM מעודד מעשים סדיסטיים לא חוקיים יותר מאשר מספק את המיניות האפלה של חובבי הBDSM בדרכים יותר כשרות, יחסית.
לצפיה ב-'המניע יכול להיות שילוב של דברים'
המניע יכול להיות שילוב של דברים
30/09/2016 | 20:29
3
13
ועד כמה שידוע לי על סמך מה שקראתי חלק גדול מהאנסים יש להם בת זוג או היתה להם בת זוג בזמן שהם אנסו וזה לא עצר אותם מלאנוס נשים אחרות.
לצפיה ב-'יש אנשים שהפכו לגנבים בגלל עוני ויש אנשים שיש להם כסף ועדיין'
יש אנשים שהפכו לגנבים בגלל עוני ויש אנשים שיש להם כסף ועדיין
01/10/2016 | 08:23
2
15
הם מוכנים לגנוב/לקבל שוחד וכו, כמובן שמקרי האונס ששרותי מין מונעים זה כאלו שנובעים 'ממחסור אמיתי' ולא כאלו שנובעים 'מתאוות בצע', בנוסף זה שיש לגבר בת זוג, לא אוטומטית אומר שהיא מספיק אטרקטיבית ושהיא מספקת אותו מבחינה מינית, וזה גם יכול להוות טריגר למעשים מיניים מפוקפקים, בנוסף לאופי האנוכי שיש בדרך כלל לאנשים שעושים דברים כאלו. אני לא ראיתי את mama si ולכן אני לא יודע עד כמה היא אטרקטיבית, אבל אני יוצא מהנחה, לפחות על סמך גילה, שהיא אטרקטיבית יותר מהרבה מהנשים של הגברים הלא רווקים שאולי יפנו עליה, ככה שהיא מציעה להם לא "רק" שרותי מין, אלא גם שרותי מין מאישה אטרקטיבית יחסית, וזה גם נכון לגבי הרבה מהנשים שעוסקות בזה, לגבר לא אטרקטיבי/לא מספיק אטרקטיבי כמעט ואין סיכוי להיות עם אישה אטרקטיבית(מבחינה פיזית), במסגרת נורמלית, במיוחד בזמננו, שהרבה נשים הן לא פראייריות בנושא, ביחס לעבר, והזנות היא אופציה עדיפה בשבילו מאשר אונס. כמובן שאני רואה בזנות דבר שהוא די מפוקפק(וזאת אחת הסיבות שאני באופן אישי לא צורך שרותי מין), אבל זה הרע המיעוטו ביחס לאונס. ברוב המדינות/החברות המוסלמיות הזנות היא לא חוקית, וזאת אחת הסיבות העיקריות לכך שמקרים כאלו קורים שם.

"In Egypt, several mass sexual assaults have received wide international coverage. In Arabic, the term "mass sexual assaults" translates as تحرش جماعي (taḥarrush jamāʿī), often incorrectly transliterated in the media as "taharrush gamea" following a German police report into the 2016 New Year's Eve sexual assaults in Germany."

לצפיה ב-'יש הבדל בין גנבים ואנסים'
יש הבדל בין גנבים ואנסים
02/10/2016 | 10:15
1
14
במקרה הראשון יכול להיות שמדובר בצורך השרדותי אם האלטרנטיבה היא מוות ברעב,וגם אם לא מדובר במוות ברעב אז כסף יכול לעזור לאנשים להאריך את חייהם למשל כי הם יכולים לקבל טיפול רפואי טוב יותר בזכות כסף(לא שאני מצדיק גנבים).  במקרה השני אני לא רואה מצב שמדובר בצורך השרדותי.
לצפיה ב-'כן יש הבדל, אבל גנבה/שוד זאת עדיין האנלוגיה הכי טובה לאונס'
כן יש הבדל, אבל גנבה/שוד זאת עדיין האנלוגיה הכי טובה לאונס
02/10/2016 | 13:10
13
להשוות את זה לרצח זה פשוט לא נכון ברוב המקרים(להבדיל ממקרים של אונס ורצח לדוגמה), ולהשוואת את זה להתעללות, זה יכול להיות נכון בעיקר במקרים של אונס ברוטלי. להשיג אקט מיני זה כמעט על אותו עיקרון כמו להשיג כסף, וגם כסף יכולים להשיג בדרכים חוקיות או בדרכים לא חוקיות, וזאת כנראה עוד סיבה שיחסי מין וכסף נקשרים זה בזה בלא מעט מקרים, ולכן יש גם שוחד מיני. כן אנשים לא מתים ממחסור במין, ולכן זה פחות חשוב מאשר מזון, אבל זה לא דווקא פחות חשוב מאשר כסף, יחסי מין היו קיימים הרבה לפני המצאת הכסף. בכל מקרה יש לא מעט גברים(וגם מספר נשים) שמתחרפנים בגלל מחסור במין, מה שיכול לגרום להם לעשות דברים מיניים מפוקפקים ואף לא חוקיים, אפילו אם זה לא צורך בסיסי, הדחף לזה עדיין קיים אצל מרבית האנשים, זאת אחת הסיבות שואריז שמח על כך שאין לו דחף מיני, הוא מודע לחסרונות של זה ולבעיות שיש בגלל זה.
לצפיה ב-'לא ברורה מטרת העבודה'
לא ברורה מטרת העבודה
31/10/2016 | 00:42
17
האם את מחפשת תיאורים וולנטריים של כניעה מינית?
אם כן, אני אפנה אותך לפורום bdsm להמשך המחקר.
כמו כן בנוגע לספרים שמתארים כניעות מינית מרצון:
חיי נישואים של דוד פוגל (מופת, חובת קריאה)
סיפורה של O
ספריו של המרקיז דה סאד (שהכתיבה בהם משעממת מאוד אבל הסיפורים מתאימים למה שאת מחפשת)
כמו כן, האם את מחפשת תיאורים של אקטים מיניים ברוטליים ומשפילים או את החוויה הסובייקטיבית של השפלה במין? מרצון או לא מרצון? מדוע?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
Cherry Lady - תכשיטים ואקססוריז
להשלמת ההופעה שלך
Kay Is Art
Kay Is Art

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה