לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום פמיניזם
זהו פורום פמיניזם. ככזה יש לו הנחות יסוד העומדות בבסיס תפיסת העולם הפמיניסטית. נשים, מתוקף אנושיותן, הן שוות ערך וראויות לכבוד, הגנה, בטחון ותנאי קיום מכובדים. השוני הביולוגי בין המינים אין בו כדי לשלול מזכויות אלה. השוויון החברתי אינו תלוי בזהות ביולוגית. קהל היעד העיקרי של הפורום הינו א/נשים המגדירים/ות עצמם כפמיניסטים/ות, ומטרתו הראשונה במעלה של הפורום הוא בית למידע, דיונים ופעילות תוך-פמיניסטים. המעגל השני כולל א/נשים שאינם מגדירים/ות עצמם/ן כפמיניסטים/ות אך מרגישים/ות חפיפה ניכרת או מעונינים/ות ללמוד יותר על הנושא - ברוכים/ות תהיו. גולשים/ות אשר אינם/ן נמנים/ות על שני המעגלים מוזמנים/ות להשתתף בפורום כל עוד השתתפותם/ן אינה באה על חשבון מטרות הפורום. ברצוננו לחדד נקודה זו - אחת ממטרות הפורום היא לשמור על הפורום כמרחב בטוח לדיון פמיניסטי בבחינת נאה דורש/ת נאה מקיימ/ת. דיון פמיניסטי הינו כזה לא רק כתלות בנושאים העולים (אפשר להעלות כל נושא לדיון שהפמיניזם עוסק או עסק בו באופן שאיננו פמיניסטי) אלא גם באופן בו הם עולים. כך למשל, חשוב לקדם הקשבה לחוויות של נשים וכן חשוב להמנע מנפילה חוזרת לדינמיקה החוזרת על עצמה של "נשים מנסות לשכנע גברים שיש בכלל בעיה" . לשכנע שיש בעיה זה אמנם חשוב, אך מתוך ידיעה שכל מי שמעונינים/ות לשכנע את מי שאינם /ן מחזיקים/ות בנושא מסוים עמדה פמיניסטית יכולים/ות לעשות זאת בכל מקום, מטרת הפורום הזו היא לשמור על מרחב של דיון תוך-פמיניסטי - להקשיב, לברר, לשתף, מקומות שמאפשרים זאת הם לצערינו נדירים. אחד הנדבכים המרכזיים בפמיניזם הוא המודעות למגדר ויחסי הכח המגדריים. אין הכוונה שגברים אינם מוזמנים לכתוב בפורום, נהפוך הוא, גברים פמיניסטים מוזמנים להתחיל ולהמשיך לכתוב בחפץ לב, אבל נרצה בהקשר זה להביא ציטוט באדיבות הגולשת הסנונית הראשונה "אין בכוונתי להחליף את הנשים במאבק שלהן, לחבר עבורן תיאוריות או להכתיב להן קו התנהגות או אסטרטגיה. אם אני פמיניסט, הרי זה מפני שאני משוכנע בצורך לנטוש את המונופול על ההגות, מונופול אשר נפל בחלקי, כגבר, מתוקף 'זכות אלוהית', כביכול" (המשורר המרוקאי עבד אל-לטיף לאבי). הפורום הינו פורום ידידותי למי שעברו תקיפה פיזית ו/או מינית - הזהירו מראש מהימצאות טריגרים אפשריים. הרחבת המודעות, העלאת התודעה, רכישת ידע בנושאי פמיניזם והפיכתו לכלי שימושי בחיי היום-יום, חתירה לקידום ושיפור במצבן של נשים, כל אלה נגד עינינו: למען עצמנו והדורות הבאים. ברוכ/ה הבא/ה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פמיניזם

זהו פורום פמיניזם. ככזה יש לו הנחות יסוד העומדות בבסיס תפיסת העולם הפמיניסטית. נשים, מתוקף אנושיותן, הן שוות ערך וראויות לכבוד, הגנה, בטחון ותנאי קיום מכובדים. השוני הביולוגי בין המינים אין בו כדי לשלול מזכויות אלה. השוויון החברתי אינו תלוי בזהות ביולוגית. קהל היעד העיקרי של הפורום הינו א/נשים המגדירים/ות עצמם כפמיניסטים/ות, ומטרתו הראשונה במעלה של הפורום הוא בית למידע, דיונים ופעילות תוך-פמיניסטים. המעגל השני כולל א/נשים שאינם מגדירים/ות עצמם/ן כפמיניסטים/ות אך מרגישים/ות חפיפה ניכרת או מעונינים/ות ללמוד יותר על הנושא - ברוכים/ות תהיו. גולשים/ות אשר אינם/ן נמנים/ות על שני המעגלים מוזמנים/ות להשתתף בפורום כל עוד השתתפותם/ן אינה באה על חשבון מטרות הפורום. ברצוננו לחדד נקודה זו - אחת ממטרות הפורום היא לשמור על הפורום כמרחב בטוח לדיון פמיניסטי בבחינת נאה דורש/ת נאה מקיימ/ת. דיון פמיניסטי הינו כזה לא רק כתלות בנושאים העולים (אפשר להעלות כל נושא לדיון שהפמיניזם עוסק או עסק בו באופן שאיננו פמיניסטי) אלא גם באופן בו הם עולים. כך למשל, חשוב לקדם הקשבה לחוויות של נשים וכן חשוב להמנע מנפילה חוזרת לדינמיקה החוזרת על עצמה של "נשים מנסות לשכנע גברים שיש בכלל בעיה" . לשכנע שיש בעיה זה אמנם חשוב, אך מתוך ידיעה שכל מי שמעונינים/ות לשכנע את מי שאינם /ן מחזיקים/ות בנושא מסוים עמדה פמיניסטית יכולים/ות לעשות זאת בכל מקום, מטרת הפורום הזו היא לשמור על מרחב של דיון תוך-פמיניסטי - להקשיב, לברר, לשתף, מקומות שמאפשרים זאת הם לצערינו נדירים. אחד הנדבכים המרכזיים בפמיניזם הוא המודעות למגדר ויחסי הכח המגדריים. אין הכוונה שגברים אינם מוזמנים לכתוב בפורום, נהפוך הוא, גברים פמיניסטים מוזמנים להתחיל ולהמשיך לכתוב בחפץ לב, אבל נרצה בהקשר זה להביא ציטוט באדיבות הגולשת הסנונית הראשונה "אין בכוונתי להחליף את הנשים במאבק שלהן, לחבר עבורן תיאוריות או להכתיב להן קו התנהגות או אסטרטגיה. אם אני פמיניסט, הרי זה מפני שאני משוכנע בצורך לנטוש את המונופול על ההגות, מונופול אשר נפל בחלקי, כגבר, מתוקף 'זכות אלוהית', כביכול" (המשורר המרוקאי עבד אל-לטיף לאבי). הפורום הינו פורום ידידותי למי שעברו תקיפה פיזית ו/או מינית - הזהירו מראש מהימצאות טריגרים אפשריים. הרחבת המודעות, העלאת התודעה, רכישת ידע בנושאי פמיניזם והפיכתו לכלי שימושי בחיי היום-יום, חתירה לקידום ושיפור במצבן של נשים, כל אלה נגד עינינו: למען עצמנו והדורות הבאים. ברוכ/ה הבא/ה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כתיבה בפורום כפופה לתקנון הפורום וכן לתקנון תפוז.
תקנון הפורום:
המשך >>

סופ"ש נעים מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2016 | 12:09
3
מתכון לבראוניז טעים במיוחד!
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...

יש לכם הזדמנות מצוינת לזכות בספר צביעה (ויש לנו 6 כאלה)!
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1467/1801276...

מה מבקר המסעדות שלנו חשב על מסעדת איוטאיה בהוד השרון?
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
למה נשים נרתעות מפמיניזם?
08/02/2016 | 16:09
24
55
חשבתי הרבה מאוד על הנושא הזה, בהרבה מקומות כשמתחיל דיון שיכול לנטות לכיוון הפמיניסטי קופצת אחת הנשים (לפחות) באיזור ומכריזה- רק שתדעו, אני לא פמיניסטית!
ותמיד עולה בי המחשבה - מה גורם לנשים הללו להסתייג מתנועה שאמורה לשפר ולהשוות את מעמדן, להקנות להן יותר ביטחון במרחבים בהן הן נמצאות וכו'?
ותמיד כשאני שואלת את אותה מכריזה- רגע, הגבר שיושב לידך במשרד מרוויח יותר ממך? לא היית רוצה להרוויח כמוהו? השריקות ברחוב וההערות הגסות לא מטרידות אותך? לא היית רוצה שיפסקו? בכלל- להצביע את רוצה? ולנהוג? ולהחזיק רכוש ולקבל משכורת? אלו כולם הישגי הפמיניזם ממאת השנים האחרונות.
אהה, כן- אומרת המתנגדת- בטח שאני רוצה את כל אלו- אבל אני לא פמיניסטית!

ומכאן- שתי תובנות חשובות (לי, לפחות)
1. נשים מתנגדות לפמיניזם כי נשים אוהבות גברים. אם פמיניזם מתקשר אצלן בראש אוטומטית לשנאת גברים- הרבה יותר קל להדוף מעלייך את הפמיניזם מאשר את הרצון לזוגיות, בית, ילדים ומשפחה.
2. נשים מתנגדות לפמיניזם כי נשים חונכו לרַצות. כך מחנכים אותנו מילדות, ומי שמוכוונת לריצוי- לא יכולה להיות מוכוונת למאבק.
הנקודה הראשונה נכונה מאוד
09/02/2016 | 12:25
18
69
השניה שציינת מדגישה למה פמניזם הרבה פעמים הוא סוג אחר של שובניזם. אם אישה חושבת שונה ממה שהתנועות הפמניסטיות חושבות אז "היא חונכה ככה"  /  " שטפו לה את המח"  /  "היא לא יודעת מה טוב בשבילה".
בדיוק כמו האמירה שבנות חונכו לשחק בברביות אבל למרות שזה נכון יש בנות שבלי קשר לחינוך היו בכל מקרה רוצות לשחק בברביות כי זה מה שהן אוהבות.
כשאומרים לבן אדם מה לחשוב זה מרתיע גם אם הכוונה טובה.

פמניזם שרוצה שויון זכויות לנשים אמור בבסיס לתת להן את הזכות לחשוב שונה (גם אם זה שונה מהפמניזם).
בדיוק כמו שיש ארגונים שקוראים לחופש ביטוי אבל כשחופש הביטוי מופנה כלפיהם הם קוראים לו הסתה.

כמה יוהרה
09/02/2016 | 14:27
18
תודה על ההסגברה
11/02/2016 | 09:10
16
21
אבל באמת שהייתי מסתדרת בלעדיה
אני לא אמרתי שנשים צריכות או לא צריכות להיות פמיניסטיות.
אניהצבעתי על נקודה שעולה מתוך שיחות שלי עם נשים, שבהן עלתה השאלה הזו (של בעד/נגד פמיניזם) והתשובות שקיבלתי, לאחר חפירה מסויימת, היו שלהיות פמיניסטית הוא להיות ההיפך מתפקיד המרַצה שהן חונכו להיות ולא שפמיניזם הוא לא נכון, אידיאולוגית.

משום מה, כשהפטריארכיה מחנכת אותנו לרַצות ולהיות שקטות וקשובות- זה בסדר בעיניך. וכשקמה הפמיניסטית הרעה ומצביעה על התופעה- הרי שהיא שוביניסטית הפוכה.

מעניין.
בדיוק. כי באותה הקבלה מי שמניף את דגל השוויון זה החילוני
11/02/2016 | 09:32
15
24
הליברלי. לכן כשאין שוויון (בכל תחום) בחברה דתית שמרנית (מכל דת) זה פחות צורם (גם אם כואב, לא נעים, לא מסכימים עם זה) מאשר אדם שמגדיר עצמו חילוני ליברלי ומתנהג בחוסר שוויון.

כנ"ל לגבי חופש ביטוי. כשהימין פועל כנגד חופש ביטוי זה יכול לעצבן, יכולים לא להסכים אבל כשהשמאל שמניף את דגל חופש הביטוי סותם פיות זה יותר צורם.

ובמקרה שלנו כשהפטריארכיה פועלת לחסימת ההתפתחות של נשים - זה גרוע, אני נגד זה אבל זה הרבה פחות צורם מאשר פמניסטית שאומרת על נשים שחושבות שונה ממנה שהן שטופות מח / לא מבינות.
סליחה?
11/02/2016 | 10:05
13
41
הרבהפחות צורם? הפטריארכיה נטולת ההשפעה על אורחות חייך צורמת לך פחות מכל דבר אחר, ברור- העיקר לבלבל במוח על חופש הביטוי.
תכלס זכרים כמוך הם לא רק אנטי נשים שאומרות מה שהן חושבות, הם גם נגד גברים שחושבים את אותו הדבר ושלא סותמים את הפה, ואתה בעצם תומך בסתימת פיות של פמיניסטיות אשר אומרות מה שהן רוצות/חושבות שונה ממה שאתה חושב.
לא אמרתי שזה לא צורם אלא
11/02/2016 | 10:10
10
27
שזה צורם פחות. ואסביר שוב למה.
כי אני לא מצפה מגבר שאינו תומך בשוויון בין המינים לתת עודף כבוד ושוויוניות לנשים סביבו (למרות שהייתי רוצה שזה יקרה). אבל אישה פמניסטית שחותרת לשוויון לנשים ועוצמה לנשים ואומרת על נשים מסויימות שהן לא מבינות או שטופות מוח - זה צורם ומוזר כי זה סותר את האידיאולוגיה לשמה היא נלחמת.
קשקוש וחירטוט.
11/02/2016 | 10:46
9
47
לא שווה תגובה אפילו.
לא בבקשה, תגיבי.
11/02/2016 | 14:50
8
11
וזאת פעם אחרונה שאתה אומר לי מה לעשות
11/02/2016 | 15:27
7
20
11/02/2016 | 15:41
6
4
Good boy
11/02/2016 | 16:11
5
19
11/02/2016 | 16:25
4
7
איכס. חבל רק בפייסבוק יש כפתור 'הסתר'...
11/02/2016 | 19:05
3
27
11/02/2016 | 20:09
1
אגב את יודעת שאת לא חייבת לפתוח את ההודעות או לקרוא אותן
11/02/2016 | 20:13
1
3
הודעות ללא תוכן אי אפשר לפתוח, זה רק כותרת.
11/02/2016 | 20:18
19
ושכחת להוסיף את המילה "טרול". אני לא מזהה אותך כשאת פונה
11/02/2016 | 10:11
1
27
אלי באופן ענייני בלי קללות וכינויים.
לא שכחתי שום דבר, מה הקשר לזיהוי
11/02/2016 | 10:45
60
אני לא זקוקה לכך שתזהה אותי.
אוףףףף
12/02/2016 | 02:28
1
נמאס כבר שבאים לפה כל טרולי העולם וצריך להסביר לכל אחד את כל הפמיניזם מההתחלה.
חינוך, הסללה ומגדור הם דברים מוחשיים מאוד.
אתה רוצה לקרוא לנשים אלו שטופות מוח? זכותך. אבל אל תכניס לי מילים לפה.
אפשר פשוט להקשיב למה שיש לנשים אנטי פמיניסטיות לומר על הנושא
10/02/2016 | 00:01
4
45
אם באמת רוצים להבין אותן, במקום לנסות לזלזל בהן רק משום שהן חושבות אחרת, ובכך רק לגרום לרוב הנשים להירתע מפמיניזם עוד יותר. אז קודם כל לא מדובר רק בהישגי הפמיניזם אלא גם בהישגי הליברליזם והחילוניות, זאת הסיבה לכך הפמיניזם יכול היה להתפתח רק בחברות המערביות וחילוניות, ולא בחברות דתיות ומסורתיות. אחת הטענות החשובות נגד הפמיניזם המודרני היא בכך שאין צורך יותר בפמיניזם, נשים כבר יכולות להצביע, לנהוג, להחזיק רכוש ולקבל משכורת, למעשה רוב/כל הדברים האלו הושגו כבר בגל הראשון של הפמיניזם, אחרי הגל הראשון של הפמיניזם, פמיניסטיות רבות התחילו להתעסק בשטויות, וככה צמח לו הפמיניזם הרדיקלי, חלק מהסיבה לכך היא כנראה מכך שלא היה להן כבר הרבה מה לעשות והן השתעממו. לגבי השריקות יש נשים שלמדו פשוט להתעלם מהשטויות האלו ולא לעשות מהן דרמה. לא כל הנשים רוצות מאבקים, למעשה רוב הנשים לא רוצות מאבקים נגד גברים, גם משום שהן לא רוצות להיות הרבה פחות אטרקטיביות בעיני רוב הגברים וגם משום שהן פשוט לא אוהבות לריב, בין אם זה משום שנשים רבות לא רואות סיבה מוצדקת מספיק לעשות את זה, ובין אם זה משום שרוב הנשים הן לא לוחמניות מטבען.

לוחמנות מזוהה הרבה יותר עם גבריות מאשר עם נשיות, ולא במקרה שהרדיקליות והמיזנדריות הכי גדולות למעשה מתנהגות כמו אלו שהן שונאות, ויש בכך אירוניה מסוימת. לא חסר נשים שחיות בצורה מאוד פמיניסטית מבלי להגדיר את עצמן כפמיניסטיות, הדוגמאות הכי בולטות לכך הן נשים שעוסקות במקצועות שנחשבים למאוד גבריים, כגון שחקניות כדורסל ושוטרות, הפמיניזם שלהן מתמקד במעשים ולא בקיטורים אין סופיים. אם הפמיניזם המודרני היה מתמקד בשמירה על הדברים שכבר הושגו, כגון על כך שנשים יוכלו להמשיך לשחק כדורסל מקצועי, ובמאבק בדברים שהגיוני להיאבק בהם, כגון הפיקאפ, במקום לחפש להתלונן כמעט על כל דבר, אז לפמיניזם המודרני היה מוניטין הרבה פחות שלילי בקרב הציבור הרחב, אבל נכון לעכשיו הפמיניזם המודרני מעורר אנטגוניזם לא רק בקרב אנשים מאוד סקסיסטים או/ו מאוד שמרנים, אלא גם בקרב אנשים שפחות או יותר מאמינים בשוויון(שכבר קיים גם ככה), אבל לא הולכים לתמוך באנשים שמחפשים כל תירוץ קטן כדי להתלונן ולשנוא, וגם לא באנשים אשר מזלזלים בכל מי שלא מסכים איתם.

התכוונת להגיד "אחת הטענות המטומטמות נגד הפמיניזם
11/02/2016 | 09:23
3
31
היא בכך שאין צורך יותר בפמיניזם"
אני מבינה, ברטרול. קשה לך, עם מוח ה-1/0 שלך לקלוט מצבי ביניים. מבחינתך יש או ערב הסעודית או אוטופיה פמיניסטית זוהרת, וכל מה שהוא לא הראשון חייב להיות השני.
אז זהו, שלא.

מבין מנהלי החברות הבכירות במשק- כמה מהן נשים?
מבין הפרופסורים באוניברסיטה- כמה נשים?
מבין חברי הכנסת- כמה נשים?
מבין שרי הממשלה- כמה נשים?
ובהפוך-
בכל שכבה חברתית מוחלשת יהיו גברים מוחלשים- ונשים במצב גרוע יותר.
מבין מקצועות הדחק- כמה נשים?
מבין העשירונים התחתונים- כמה נשים?
שני אנשים שעובדים במשרה זהה ומשקיעים את אותן שעות- מי ירוויח יותר- הגבר או האישה?
קח כל תחום במשק- כולל תחומים שהם נשיים במובהק כמו הוראה או עבודה סיעודית- ועדיים הגברים ירוויחו בין 10% ל-30% יותר

וזה בלי לדבר על החפצת נשים, אונס, זנות, הטרדות מיניות, הדרת נשים מהמרחב הציבורי וכ'ו וכו'

אז ספר לי על האוטופיה הפמיניסטית שלך עוד קצת.
הסיבות העיקריות להבדלים בשכר, הן שעות העבודה והמקצועות שונים
12/02/2016 | 00:12
2
10
וכמובן גם זה שיש הרבה נשים שלא רוצות להקריב את האמהות שלהן לטובת הקריירה. הסטטיסטיקה העיקרית לכך שנשים מרוויחות פחות מגברים היא כללית, ולא כוללת נתונים אחרים מלבד מגדר, לכן הטענה שלך שמדובר בשני אנשים שעובדים במשרה זהה ומשקיעים את אותן שעות, היא מופרחת, נשים בדרך כלל עובדות פחות שעות, ועובדות בעבודות עם שכר נמוך יותר, ולכן זה הגיוני אם השכר הממוצע של כלל הנשים הוא נמוך יותר. הרבה "ממקצועות הדחק" של גברים הם בעלי סיכון הרבה יותר גבוה, ולכן זה הגיוני לחלוטין אם גברים מקבלים על זה יותר משכורת, אני רוצה לראות כמה נשים מוכנות לעבוד בנמל או בבנייה, לא כולן יכולות חברות כנסות, גם ככה יש יותר מדי חברי כנסת בשביל מדינה כל כך קטנה, וזה בלי קשר למגדר.

גברים הם אלו שנפסלים הרבה יותר על בנושא הכלכלי בדייטים, אז לגברים זה חשוב יותר, ובמלא גברים רבים מוציאים את הכסף שלהם על נשים, ולא להפך, וזאת למרות שלנשים בדרך כלל יש מספיק כסף משלהן, להבדיל מהעבר שלנשים לא יכלו לעבוד בכלל. עצם העובדה שנשים יכולות לנהל חברות או להיות פרופסוריות, מעידה על כך שזה אפשרי בישראל, אבל זה לא אומר שצריך לתת ליותר נשים להיות מנהלות או פרופסוריות רק משום שהן נשים, וכנ"ל גם לגבי מקצועות אחרים. אני לא מאמין "שאוטופיה פמיניסטית" יכולה להתקיים, משום שפמיניסטיות כמוך תמיד ימצאו על מה להתלונן, אבל אני בהחלט מאמין שהחברה הישראלית החילונית היא מספיק שוויונית, בגבולות ההגיון. לגבי אונס, פעם אחרונה שבדקתי אונס הוא לא חוקי בישראל, אבל כמו עם כל דבר לא חוקי, תמיד יהיה אנשים שהיו מוכנים לעבור על החוק, וזה דבר שהוא נכון לא רק לגבי אונס, אלא לגבי רוב העבירות בעולם, ואפילו לגבי פשעים שנחשבים לחמורים הרבה יותר מאונס כגון רצח.
ברטרל המסכן
12/02/2016 | 01:17
1
4
שוב ושוב נכנס איתי לויכוחי סרק, ושוב ושוב נתקל עם האף בקיר.
לא למדת כבר, טיפשון, שכל מה שאני אומרת מבוסס על מחקרים מהימנים (ולא, ויקיפדיה או סרט מצוייר של הפאוור ריינג'רס שאתה מביא אינם מקור מהימן)
אז הנה, מתוך מחקר שבוצע ע"י הכנסת והוגש לועדה לקידום האישה:
הבדלי השכר במגזר הציבורי למשרה מלאה ברוטו שאינה כוללת רכיבים שאינם פנסיוניים עמד על 23% לטובת הגברים.
בשביל להסביר לאוזן האטומה שלך- גבר ואישה שעבדו את אותן שעות, ללא שעות נוספות, במשרה מלאה- הגבר ירוויח 23% יותר.
יתרה מכך- הפערים באחוזי המשרה בין גברים לנשים היו מיזעריים ועמדו על כ-5% (*בוף* עפה מהחלון ההנחה המופלצת שנשים השקיעו פחות בעבודה)
ויתרה מזאת- התשלום עבור שעות נוספות לגברים עמד על כפול מאשר שעות נוספות לנשים
והנה דרך נהדרת לשמר את הכוח-
1. נשלם לנשים פחות
2. מאחר והן מרויחות פחות, לזוג שאחד משניהם צריך לוותר על שעות עבודה (למשל, כדי לאסוף ולטפל בילדים) יהיה הרבה יותר הגיוני שזה שמרוויח פחות (קרי, האישה) יוותר עליהן. מאידך נעודד גברים לעשות כמה שיותר שעות נוספות- שהרי הם מתוגמלים עליהן, וכמה שפחות נשים - שהרי הן מתוגמלות עליהן פחות, וכך ניצור לנשים מקום עבודה אבל לגברים- קריירה.
3. מאחר והן משקיעות פחות- נשלם להן פחות
וחוזר חלילה
אם לא היית מלכתחילה משלם לנשים פחות- המצב היה משתנה.

איך הנתונים האלו מסתדרים עם השיוויון שלך?
היית מוכן לוותר על רבע משכרך ולתת אותו לאישה שיושבת לצידך?

בקשר לשאר טענות הסרק הנבובות שלך- הן באמת לא ראויות לדיון.
כל מה שאת אומרת מבוסס על מחקרים מהימנים? גם שאת מכנה אנשים
12/02/2016 | 02:01
4
שלא מסכימים איתך בשמות? בהתחשב בכך שזה לא נושא שמעסיק אותי ואת רוב האנשים במיוחד, בהחלט מדובר בויכוחי סרק, אבל בכל זאת החלטתי להגיב לך על זה בפעם הזאת. אפילו אם כל הנתונים ותאוריות הקונספירציה שלך בהודעה הזאת לגבי שימור הכוח של גברים הן נכונות, זה עדיין לא משנה את העובדה שלא אני הוא זה שבוחר כמה לשלם לנשים, משום שאני לא מעסיק, וכך גם רוב הגברים למעשה, רוב הגברים הם אנשים פשוטים ולא עומדים בראש איזושהי "פטרארכיה" דמיונית. אני מוכן לקבל את זה שיש הרבה נשים בישראל שמרוויחות הרבה יותר מגברים רבים, וכאשר אישה עשירה מתלוננת על כך שהיא לא יותר עשירה, זה בעיקר מעורר גיחוך, כן היא ממש "מסכנה". חוץ מזה נקודת המוצא שלך הפוכה משלי, אחת האלטרנטיבות העיקריות ללקבל פחות משכורת היא לא לקבל משכורת בכלל, בדיוק כפי שזה היה כאשר נשים לא הורשו לעבוד בכלל, ועל כך נאמר "איזהו עשיר השמח בחלקו". חשבת על האפשרות שאם נשים ימתחו את החבל יותר מדי הן עלולות לאבד הכל? ולחזור למה שהיה בעבר, בדומה למשל הדייג ודג הזהב?

"הסיפור מתחיל בתיאורם של דייג זקן ואשתו הממורמרת שחיים בעוני מרוד במשך שנים רבות בבקתה קטנה. הזקן מפרנס את אשתו ואת עצמו בדיג שבו הוא עוסק מדי יום. יום אחד הוא מצליח לדוג דג מסתורי וזהוב. הדג מתחנן על חייו ומבטיח למלא את כל משאלותיו בתמורה לחירותו. הדייג לא ביקש דבר מהדג ושחרר אותו ללא תמורה. כשאשתו שומעת על זה היא כועסת על בעלה ודורשת ממנו לחזור לאגם ולדרוש מדג הזהב שוקת חדשה כי השוקת שלהם נשברה. הדייג נעתר לבקשתה וחוזר לבקש את השוקת. הדג ממלא את בקשתו בשמחה."

"יום לאחר מכן אשתו מבקשת בית חדש והדג ממלא גם את הבקשה הזאת. לאחר מכן דרישותיה של אשתו עולות על בסיס יום-יומי. היא דורשת בית גדול יותר ואחר כך ארמון; היא דורשת לשלוט על האזור בו הם גרים ואחר כך להפוך לצארינה. בסופו של דבר היא דורשת להפוך לשליטת הים על מנת לשעבד את הדג לחלוטין. הדייג ממלא אחר ההוראות של אשתו והולך לדג לבקש למלא את דרישותיה של אשתו. הים הופך לסוער יותר ויותר עם כל בקשה חדשה של האשה התובענית. בבקשה האחרונה הדייג בקושי מצליח לשמוע את עצמו. כשהדג שומע את בקשתה האחרונה, הוא מחליט לרפא את חמדנותה ולוקח בחזרה את כל מה שהוא נתן לה ומחזיר אותה בחזרה לבקתה הקטנה ולשוקת השבורה."

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/02/2016 | 14:39
5
 יש לכם שאלות בנוגע לבריאות הפה? מתעניינים בהלבנת שיניים?
בפורום שיקום הפה תוכלו לשאול ולהתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2555

סובלים מעור פנים בעייתי? רוצים לדעת כיצד להיפטר מפצעי הבגרות?
בואו לדבר על זה בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2103

רוצה לצמצם את היקף הבטן ולעצב את פלג הגוף המרכזי?
פורום מתיחת בטן הוא המקום בשבילך!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2548

סובלת מעור עודף? רוצה לדעת כיצד להתמודד עם התופעה?
בפורום הסרת עודפי עור תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2547

יש לכם שאלות בנוגע לתטא הילינג? מתעניינים בשיטת הריפוי האנרגטית העוצמתית ביותר?
בואו לדבר על זה עכשיו בפורום תטא הילינג!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2423

השחקן משה איבגי הוא השחקן שמואשם בהטרדה מינית
03/02/2016 | 10:02
10
55
לא רוצה לשפוט אותו עוד לפני שיש מספיק פרטים אבל 6 נשים זה לא אישה אחת שאפשר להתווכח אם היה או לא היה. לא נמאס מהטיפוסים האלה? כאילו, מה הם חושבים בדיוק? מה עובר להם בראש?

http://e.walla.co.il/item/2931434
רק כדי להימנע מתביעת דיבה:
03/02/2016 | 10:20
50
המידע על פי אתר וואלה.
השאלות וההערות כלליות ולא נוגעות לאיבגי ישירות.
והחצוף הזה עוד אומר לפי הכתבה
03/02/2016 | 11:07
3
59
"מעולם לא פגעתי בכל צורה שהיא באדם גבר או אישה. מצפוני שקט"

אני לא חושב שיש כמעט אדם שמעולם לא פגע בכל צורה שהיא באדם גבר או אישה במיוחד שפגיעה לא כוללת רק עבירות פליליות.
לגמרי, גם אותי צדה האמירה הזו.
03/02/2016 | 11:10
40
אני בהחלט לא יכול להגיד על עצמי שלא פגעתי באף אדם אף פעם. כולנו פוגעים לפעמים (לא פגיעה פלילית, גם העלבה זו פגיעה).
אני בכלל אף פעם לא אהבתי אותו אבל זה כבר סיפור אחר.
אבל הכי מזעזע בעייני זה שלכאורה לפי הכתבה
03/02/2016 | 11:24
1
40
כולם מסביב ידעו שזה קורה. ואם כולם ידעו, לא נמצא הצדיק או הצדיקה בסדום שיבואו להתלונן איפשהו?
אני לא חושב שאם הייתי רואה בסביבת העבודה שלי אדם שמתנהג ככה הייתי שותק. אם יש חשש אז מתלונן באופן אנונימי לפחות.
אני חושב שלא מעט אנשים היו שותקים.
03/02/2016 | 22:07
32
נראה שאנשים לא אוהבים " להכניס את האף " למקומות שלא קשורים אליהם, גם אני לא הייתי שותק, ואני מסכים איתך, אבל ככה זה אנשים מעדיפים להתעלם ולעשות כאלו לא שמעו ולא ראו.
אם האשמות נכונות, אז נראה שהתפקיד שלו בבורר לא היה רק משחק
03/02/2016 | 21:40
2
42
"הבורר היא סדרת טלוויזיה ישראלית, המשלבת דרמת פשע, אלמנטים של קומדיית פשע ודרמה משפחתית."

הוא היה גבר בסדרה לא מטריד מסריח.
04/02/2016 | 13:20
1
40
היה גבר עם הרבה חכמה, וידע והיו לו דיבור מאוד יפה וסמכותי, נכון שהוא היה פסיכופת ורוצח ופושע אבל הוא שיחק באופן מרשים מאוד, אי אפשר לקחת את זה ממנו הבורר לטעמי היה אחד הסדרות הטובות והוא שחקן מוכשר מאוד, מת על הבורר
כן הוא היה בעיקר פושע מסוג אחר, אבל הוא עדיין היה בוגד באשתו
04/02/2016 | 21:09
44
אז אי אפשר לומר שלא היה לו אלמנטים של סוטה, ולכן אחד המאפיונרים המוערכים ביותר מבחינתי זה Johnny Sack מהסדרה הסופרנוס, הוא בין המאפיונרים היחידים בסדרות פשע שלא היה בוגד באשתו, והיה מוכן להרוג מאפיונרים אחרים שזלזלו באשתו, וזאת למרות שהוא היה נשוי לאישה הכי שמנה בסדרה, הוא עדיין היה נאמן לה. חוץ מזה ציינתי את הבורר בציניות, משום שבכל מקרה משה איבגי משחק פושע בסדרה הבורר, ואם האשמות נגדו נכונות אז הוא פושע גם במציאות, גם אם לא מדובר באותן עבירות. חוץ מזה היו מספר אנסים בבסדרה  הבורר, גם אם לא הרבה יחסית לדרמת פשע, כמו לדוגמא אחד בשם עידן הרומי, שהיה חייל במשפחת הפשע של ברוך אסולין/הבורר(הדמות שמשה איבגי שיחק). בכל מקרה כדי שמישהו שגם ככה פושע, לא יהיה בוגד או/ו אנס הוא צריך להיות במצב של "Even Evil Has Standards".

"One of the easiest ways to highlight just how bad something or someone evil is: have an otherwise-remorseless villain reject it."

"The most common taboos of this type in contemporary Western works involve sexual violence or ill-treatment of children. Or both. Common gangster-story examples are to have the Neighbourhood-Friendly Gangsters, by contrast with the Ruthless Foreign Gangsters, refuse to sell illegal drugs, or be respectful and non-abusive in their treatment of the women who they pimp."

"יש שם שחקנית ששווה הטרדה"
03/02/2016 | 22:01
1
40
זה מה שאמר היום השחקן אריה מוסקונה בנוגע לפרשה. בושה וחרפה ממש.
זה ממש בושה ,הוא דפוק.
03/02/2016 | 22:06
36
אני מקווה שאם איבגי עשה את זה הוא יעניש,אבל ממה שאני רואה זה לא הולך לקרות, ויוצאים נקי, זה מאוד מצער.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:12
4
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

פרישת מנהלת הפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
31/01/2016 | 14:01
15
66
אנו מודים ל catchet על תקופת ניהול בפורום ומאחלים לה הצלחה בהמשך הדרך בתפוז ובכלל.

המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים

31/01/2016 | 21:31
1
57
יקירה
תודה על כל ההשקעה, היית המנהלת הכי פתוחה, הכי ליברלית והכי אהובתי.

(את היתר, לא ע"ג הפורום. עוד יגידו שאני נחמדה או משהו...)
יקירתי
01/02/2016 | 16:57
41
היה לי כיף גדול לנהל את הפורום בעיקר בזכותך.

תודה לך על תקופה מיוחדת.

נשיקות
בהצלחה בהמשך.
31/01/2016 | 22:41
2
45
באמת היית מאוד פתוחה אני לא הרבה זמן פה אבל את נתת לאנשים להתבטא ולא סתמת את הפה וזה מאוד יפה.
תודה נתי
01/02/2016 | 16:58
1
36
נתראה
01/02/2016 | 22:10
5
חברות יקרות
01/02/2016 | 17:01
3
55
אני נאלצת לפרוש מסיבות אישיות. השארתי כאן שתי אדומות מקסימות לשמור על הטון השפוי. אשתדל לקפוץ מדי פעם כשיתאפשר.

תודה לכולם על תקופה מקסימה.

אוהבת

Catchet
אני רואה רק אדומה אחת
02/02/2016 | 23:02
2
37
מי אדומה פה למעט GreenMamba?

גם אני שאלתי את עצמי את אותה שאלה - RubberSoul92
03/02/2016 | 11:06
1
16
תודה
03/02/2016 | 21:06
8
שיהיה לך בהצלחה בהמשך דרכך בכל מה שתעשי
02/02/2016 | 17:30
13
תודה ל catchet על ניהול הפורום
02/02/2016 | 23:05
1
42
לטעמי היתה עדיפה בבירור על 2 המנהלים הקודמים ,וגם על המנהלות שאני זוכר כרגע.
03/02/2016 | 21:51
5
תודה catchet, שיהיה בהצלחה בכל
03/02/2016 | 11:06
12
מי ינהל את הפורום עכשיו?
04/02/2016 | 21:45
5
תודה ובהצלחה!
07/02/2016 | 19:12
6
פגיעה מינית בזכרים מאמר.
28/01/2016 | 16:26
11
62
בעבר גם אני חשבתי שזה נדיר ויש פחת זכרים שנפגעים מנקבות אבל אחרי שהתחלתי קצת לברר, הבנתי שהתופעה מאוד רחבה, ויש הרבה מאוד נפגעים ממין זכר, בעיקר ילדים ( לפי ידעתי אני לא בטוח לא קראתי הרבה על נפגעים יותר מבוגרים ואני יודע על עצמי כאמור)., ואני חושב שכדי להיות מודע לכך שיש הרבה נפגעי תיקפה מינית זכרים, ולדבר על זה יותר, לפי דעתי זה מאוד חשוב, כי לפי ידעתי גברים הרבה יותר מתביישים, וצריך לנסות לעלות את המודעות ולסייע להם להתמודד גם לנשים כמובן לכולם באופן שווה.
עם כל ההבנה והסימפטיה למצבך
31/01/2016 | 13:38
10
50
ויש לי המון סימפתיה למצבך-
הפורום הינו פורום פמיניזם, ולא פורום שנאת גברים או פורום תקיפה מינית.
אני לא חושבת שהמאמר הזה מקומו כאן.
(יתקנו אותי חברות הפורום אם טעיתי)
אני מבין אבל אני חושב שהפורום גם עוסק בתקיפה לא?
31/01/2016 | 15:56
30
ואם זה לא מתאים אני לא יעלה יותר, אבל לעניות דעתי הפורום עוסק גם בתקיפה משני הצדדים ואם זה לא מתאים לא יעלה פשוט לא ידעתי, אני חדש פה, ואני יבין אם זה לא מתאים, פשוט חשבתי שהפורום עוסק גם בזה, גם בתקיפה לננשים וגם לגברים אבל כנראה טעיתי...
אבל כנראה את צודקת.
31/01/2016 | 15:58
28
והפורום עוסק בעיקר במאבק בין המינים שזה יותר שם דגש על תקיפה לנשים? כי ראיתי שזה דווקא הולך טוב פה, אז רציתי להראות עוד זווית זה הכל, רק כדי לסבר את האוזן בנים שעוברים תקיפה מינית יכולים לפתח גם מסוכנות בעצמם ולתקוף גם ילדים וגם נשים, מי שנתקף יש סיכוי שיהפוך די גבוהה להפוך לאנס בעצמו, ןלדעתי זה מעניי,ן וממש אני לא נסיתי להתעסק בשנאת גברים, זה באמת לא המקו,ם אלא רק להראות עוד צד זה הכל...
טעות למחוק.
31/01/2016 | 15:59
9
אגב נזכרתי שאת העלת לפה כמה פעמים כתבות על מקרי אונס שלא
31/01/2016 | 16:44
6
41
טופלו ( וגם הפורום הזה עצמו לפי מה שבדקתי בארכיון עסק בזה רבות) אז איך הפורום לא קשר לתקיפה מינית? לא קצת תמוהה?
אם זה לא היה ברור
31/01/2016 | 21:28
5
39
אז יש כותרת למעלה- פורום פמיניזם.
בתור חלק מהפמיניזם והמלחמה בפטריארכיה, אפשר לדון גם בפגיעות מיניות ובתקיפות שהותקפו נשים, ובטיפול של המערכת בתקיפות הללו
וזה גם בסדר גמור (לעניות דעתי) שבתור הערות אגב לחיזוק הדיון הזה יעלו פגיעות מיניות שפגעו גברים גם בגברים אחרים.

אבל נושא הפורום אינו תקיפות מיניות, ואינו "בואו נראה איזה גברים רעים יש"- הוא פמיניזם. ובהודעה שלך אני מתקשה למצוא את הזוית הפמיניסטית.
תקן אותי אם אני טועה.
אני הבנתי מה שאת אומרת.
31/01/2016 | 21:33
3
31
אני פשוט חשבתי שאפשר לדבר גם על זה, ואני לא באה ואומר " תראו איזה גברים רעים יש" איפה את קוראת שאני אומר ככה? אני בסך הכל מנסה להצביע על בעיה מאוד מסיומת שאין הרבה מודעות עליה זה הכל, אני מבין לגמרי שהפורום מתעסק במאבק לזכיות האישה ( ואני גם מאוד תומך במאבק הזה) את צודקת שאין ממש זווית פמניסטית אלא סך הכל חשבתי וכנראה טעיתי שאפשר לדבר על פגיעה מינית בשני המינים, ואם אתן לא מעניינות אין בעיה אני לא אפריע, אני שוב חוזר אני לא הייתי מודע שזה בעייתי - אם הייתי מודע לא הייתי מעלה. אני פשוט מתעסק בנושא הזה באופן אישי והייתי רוצה לדבר על ואין איפה לדבר אז נסיתי פה? זה ברור? זה הכל, אני מקווה שאני מובן.
יש פורום נפגעי/ות תקיפה מינית
31/01/2016 | 22:19
2
27
וזה המקום לדבר על תקיפות מיניות בכללותן.
בהצלחה.
אין בעיה, ותודה על הסבלנות..
31/01/2016 | 22:34
9
אגב היחס הנורא כלפי נפגעי פגיעה מינית לא קשור בכלל למגדר.
31/01/2016 | 23:26
20
אלא הוא כללי מאוד ולא קשור מאיזה מין אצה גם בנים וגם ילדות עדיין מקבלים יחס נורא ומזלזל ולא מטפלים בזה אלא מאשמים, אז נראה לי שמבחינה זו מערכת החוק היא די "שיוונית" אבל מבחינה רעה כמובן...
יש לי בעיה נשלח לי הודעות כפולות מתנצל.
31/01/2016 | 21:34
7
מעשים מגונים בשיעורי נהיגה
26/01/2016 | 09:41
27
62

אני חושב שגם בלי תלונה במשטרה צריך לפרסם משהו פומבי בנושא.
למשל שיתאפשר לכל תלמיד ותלמידה לתת ציון למורה נהיגה שמלמד אותו בין 0 ל10 (בלי שידעו מי נתן את הציון),
ואפשר יהיה לראות מה התפלגות הציון שקיבלו מורי נהיגה(אם יראו שמורה נהיגה קיבל ציון 0 מכמה תלמידים או תלמידות זאת תהיה נורת אזהרה ברורה מפניו).

תלמידה כמובן תוכל לשנות את הציון שהיא נותנת למשל אם ההטרדה המינית לא מתחילה בשיעור הראשון כמו שקרה עם המתלוננת במשטרה בכתבה שמעידה שבהתחלה הכל היה טוב ויפה,ורק מהשיעור השביעי היא התחילה להרגיש שמשהו לא בסדר.

אני לא חושב שצריך איזה פלטפורמה מיוחדת או משהו מיוחד
26/01/2016 | 10:31
2
32
הרי עולמינו מלא במקומות בהם יש יחסי מרות כאלה ואחרים ולרוב הגברים נמצאים בצד העליון בפירמידה. הדוגמה הזו היא רק אחת מיני רבות (במקרה זה התלמידה "שבויה" בגלל הרצון להשיג רשיון ובגלל שכבר שילמה לא מעט למורה ולא רוצה שהוא יפגע בה או בסיכוייה לקבל רישיון). לא נראה לי שלכל מצב של יחסי מרות או תלות נתחיל לחלק ציונים.
היום מי שרוצה לספר יכולה לפרסם זאת באינטרנט בפלטפורמות השונות ולא צריך לייצר משהו יחודי (זה במידה והיא לא מעוניינת לפנות למשטרה). השיימינג על כל חסרונותיו דווקא נותן פלטפורמה טובה לפגוע בנוולים כאלו ברשתות החברתיות.

אני חושב שמישהי שלא רוצה להתלונן במשטרה גם תחשוש ברוב המקרים
26/01/2016 | 22:16
1
14
לעשות שיימינג לאדם באינטרנט כי יכולים גם לתקוף אותה חזרה.

יש גם חשש מתביעת דיבה כי גם אם האישה צודקת אם אין לה הוכחות היא יכולה להיות בבעיה.

במקרה של ציון אנונימי שאינו אמירה מפורשת שבוצעה תקיפה מינית אין שום חשש מתביעה.
אני חושבשדווקא התופעה צוברת תאוצה ויעילה יחסית. במחוזות
26/01/2016 | 23:30
14
השיימינג היא צריכה פחות הוכחות ולא באמת מסתכנת בתביעתדיבה כי אף אדם שבאמת אשם לא יסתכן שהנושא באמת יגיע לרשויות.
בכל מקרה לשיטת הציונים אני רואה יותר חסרונות מיתרונות. ואולי אפילו יכול היות לזה אפקט הפוך במקרים מסויימים (ציון נמוך הופך אותך ליותר "גבר" / ציון גבוה נותן לך לגיטימציה לנסות להתקרב יותר לגבולות ההטרדה וכדומה)
זכרים תמיד מחפשים את הילדה החמודה שלא תתלונן
26/01/2016 | 15:32
23
171
זכרים מחפשים נשים רכרוכיות. הרי אם התלמידה שלו הייתה חזקה נפשית ומראה לו מי כאן בוס תאמין לי שלא היה לו חשק להמשיך להטריד אותה. גברים מפחדים מנשים שבטוחות בעצמן. דירוגים? מצחיק! אתה מציע לחזק את הגבר עם מחמאות? לתת לו עוד ביטחון עצמי?! אתה יודע מה יקרה אם התוכנית הרעה שלך תצא לפועל? דירוגים טובים יכולים לתת לגבר ביטחון עצמי לתת לו אימון ציבורי. זה גרוע! הוא יכול לנצל את זה ולהתחיל להטריד את התלמידות שלו, גם אם הוא לא הטריד אף תלמידה לפני זה כי הוא מרגיש בלתי מנוצח. עכשיו קלוט מצב שאחת התלמידות תלך להתלונן עליו במשטרה. מה יקרה? העורך דין שלו יביא את הדירוג גבוה של המורה בפני השופט והנערה תצא שקרנית. שים לב, שגם ככה כל אישה שמתלוננת במשטרה נתפסת במדינה הפטריאלכלית שלנו כאישה זדונית שרוצה לפרק תא משפחתי ולהרוויח כסף.

בנות יקרות! אם אנחנו רוצות להגן על עצמנו לא כאי למוך על השופטים שמתייחסים בסולידריות לתוקפים כי הם גברים בעצמם. עלינו לחנך את הבנות שלנו להיות חזקות. הן צריכות ללכת זקוף ולהביט במבט חד בעיניים של זכר. מבט שלא ישאיר טיפת ספק מבט בטוח שמשדר שהיא לא בובלה בידיים המסריחות שלו אלא אישה משכילה וחזקה שתבעוט לו בביצים אם צריך.  
לא כל הגברים אוהבים נשים חלשות...
26/01/2016 | 17:13
12
36
אני יכול להעיד על עצמי שאני מעריך מאוד נשים חזקות שבטוחות בעצמם, ובקשר לכך שאין ענישה מספיק טובה את בהחלט צודקת : זה בעיה ממש חמורה : אבל אני יכול להבין גם את הפחד של הבנות וגם בנים ( לא חסר בנים שעברו אונס/הטרדה בעיקר שהם ילדים לעומת בנות שזה אחרת).,לכן לבועט לו - בביצים זה לא דבר כזה פשוט, שאתה נמצא במצב כזה, אתה מפחד, אתה חושש, אתה לא יכול לפועל באותו רגע לכן אני לגמרי מבין נשים שלא מסוגלות, וזה לא בהכרח נשים חלשות, זה פשוט מאוד קשה מי שלא עבר את זה לא יכול להבין ובטח לא כדי לבוא ולומר " נשים רכרוכיות" כי זה לא נכון גם נשים חזקות נפגעות, אין קשר וזה פוגע באותם נשים, לכן כדי לנסות להבין ולא לומר " איזה אישה חלשה למה לא פעלת" זה לא נכון ולא צודק, מי ש/נמצא/נמצאת במצב הזה מבין. ואני חווה את על בשר,י ומכיר נשים כאלו, והם ממש לא חלשות, ממש לא, הכי להפך זה דעתי.
ועוד דבר אחד הדברים שמפריעים לי.
26/01/2016 | 17:26
29
ואני מרגיש את זה בתור אחד שעבר תקיפה בילדות ,שאצל בנים זה ממש אחרת, הם מרגישים יותר אשמה, והגישה הכללית שאני שמתי לב עליה שאונס - תקיפה שעוברת בנות. יש די בורות בקשר לנתקפי פגיעה מינית בנים, ויש לא פחות בתור ילדים אם לא יותר, ולי זה מפריע שאני מרגיש שיש מעין טאבו לאונס, זה מאוד מעצבן ולא הוגן.

הנה מאמר על אונס ופגיעה מינית בבנים:http://www.ha-makom.co.il/article/linor-alaluf-boy...

זה מפתיע מאוד אני גם הופתעתי מהנתונים האלו, בנים מתביישים לפי מה שעולה 
יותר.
הכוונה של הכותבת היא לדעתי למטרידים
26/01/2016 | 22:44
2
24
,ולא נראה לי שהיא התכוונה לכלל הגברים כשכתבה זכרים.
אני לא בטוח בכלל לי זה נשמע ברור מאוד.
26/01/2016 | 22:51
20
זה לא משתמע מדבירה ,שהיא אומרת בכותרת " כל הזכרים מחפשים נשים חלשות" היא לא אומרת  מטרידים אלא אומרת זכרים צריך לסיים לב מה אומרים שלא היו טעיות, ואם כן אנחנו נדע אם היא תגיד ככה בעצמה, ממה שהיא כתבה נראה שהיא מכלילה וגם רואה באישה שלא " בועטת בביצים" או מגיבה רכרוכית ובעניי זה לא נכון ולא צודק ופוגע.
אני מאמין שהיא התכוונה לגברים באופן כללי, ובכל מקרה מה שנאמר
31/01/2016 | 20:02
22
על ידי אנטילופה מצויה הוא נכון לא רק לגבי מטרידים אלא גם לגבי גברים רבים אחרים, מסיבות שונות, שלא את כולן היא ציינה. מבחינת עברייני מין אישה חלשה היא מישהי שהרבה יותר קל לפגוע בא ולנצל אותה, אבל גברים נוטים להעדיף אישה חלשה גם מסיבות אחרות, אישה עדינה וכנועה נחשבת ליותר נשית, אחרי הכל גברים נחשבים למין החזק ולא להפך. יש לא מעט נשים חזקות שלוקחות את זה רחוק מדי, לדברים כגון מיזאנדריה, התעצבנות בקלות יתר, ואצבע קלה על ההדק, וזה משהו שהרבה אנשים לא אוהבים, ובצדק, יש גם הרבה נשים משכיליות וחזקות, שהרבה פחות טובות בעיסוקים נשיים קלאסיים, כגון דאגה לילדים, לבעל ולעבודות בית, וזה משהו שגברים רבים לא מעוניינים בו, בקשר רציני, אם כי עבור גברים שמחפשים קשר לא רציני זה פחות מפריע, להם בעיקר יכול להפריע זה שנשים כאלה נוטות להיות פחות כנועות גם בכל הקשור למיניות. לי באופן אישי יש רגשות מעורבים בנושא, לאישה חזקה/גברית ולאישה חלשה/נשית יש את היתרונות והחסרונות שלהן, וזה גם תלוי באיך זה בא לביטוי, מצד אחד אישה גברית יכולה להיות מגניבה וחזקה יותר, מצד שני לא חסר מאפיינים גבריים שליליים שאישה יכולה לאמץ לעצמה, כגון אלימות מוגזמת ומיניות מוגזמת.

"The idea that "only a fool would want to be ruled by a woman" played heavily into the lives of real life queens in history — even if their rule might have been decent or competent, many queens tended to be viewed with suspicion or contempt by their male underlings. This is particularly true if the queen's manners and sexual habits were similar to those of powerful men."

"An Action Girl is a female Badass who is just as tough and kicks just as much butt as the guys do. Damsel in Distress? Not her. She proves that girls aren't only "not helpless", they are physically strong."

אתה אומר דברים סותרים, משום שפחד לא נובע מחוזק אלא מחולשה
31/01/2016 | 18:24
7
18
ויש שני סוגי חולשה, האחת היא פיזית והשנייה היא חולשה מנטלית, פחד הוא חולשה מנטלית, להבדיל מאומץ או/ו מחוסר פחד. החוזק של אדם נמדד בזמן אמת, מי שלא יכול להגן על עצמו הוא לא חזק. אנטילופה מצויה מבינה שהכוח האמיתי הוא ביכולת להילחם ולא בלהיות קורבן. יש מקרים שהפחד מוצדק, כמו לדוגמא אדם שבפחד ללכת למקומות מסוכנים שאין צורך שהוא ילך עליהם, אבל פחד שמונע מאדם להגן על עצמו, זה פחד שהופך את האדם למטרה קלה עבור מי שרוצה לפגוע בו או/ו לנצל אותו. יש הבדל בין להבין חולשה לבין לעודד חולשה, כן במציאות זה לא כל כך פשוט לנהוג באומץ, אבל אין שום דבר שגוי באמירה שלה שמי שלא אמיץ הוא חלש ורכרוכי, משום שבדרך כלל זה נכון, גם ילדים הם חלשים בדרך כלל, בשל גודלם הקטן ובשל חוסר הבגרות המנטלית שלהם, זאת בדיוק הסיבה שילדים הם מטרה קלה עבור עבריינים, משני המינים. אדם חזק יכול להיפגע, אבל בדרך כלל הרבה יותר קשה לפגוע באדם חזק, וזאת אחת הסיבות שיש הרבה עבריינים שמחפשים טרף קל, ואותו עיקרון קיים גם בטבע, תשים לב שטורפים בדרך כלל מעדיפים לטרוף חיות צמחוניות מאשר טורפים אחרים, ובנוסף לכך כפי שCanoness Selena Agna אמרה בדקה 1:18 בוידאו הזה "The enemy is close-by and do not surrender, do they not know the sisters militant?". 
אני חושב שקודם צריך לנסות להבין תצד הרגשי
31/01/2016 | 22:52
1
17
את הצד שנפגע אני לא מסכים שמי שלא עשה כלום או לא התגונן הוא בהכרח פחדן או חלש באופי שלו אלא שבאותו מצב הוא לא יכל לפועל זה הכל, זה לא מצביע על האופי האמתי, ואדם שלא היה במצב הזה לא מבין כמה זה מפחיד ומרתיע וקל לכתוב שאת לא חווית את זה בעצמך. ועל זה אני מצביע, אני מסכים שגברים ועבריניים נמשכים לנשים/אנשים חלשים, אבל עדיין זה לא אומר שלא צריך להבין את החלש/הנפגע ולכן אני ממש לא בעד לקורא לו בשמות כאלו אני מנסה להבין יותר את הצד הרגשי מאשר הצד השכלתני, מה לעשות ככה אני חווה את העולם אתה יכול לא להסכים - אין לי בעיה אבל זו היא דעתי.

ועוד הערה ף לכנות אדם שהוטרד מינית או נאנס חלש זה מטומטם לגמרי, הראי אותו אדם גם הפעיל עליו כוח פיזי וגם שיגע אותו מבחינה נפשית,אז אני מעדיף להסתכל על זה מנקודת מבט חולמת, ואמירות כאלו לטעמי לא במקום, אני מאמין שאנשים/נשים שעוברות את זה מספיק קשה להם, ולקורא להם רכרוכים זה להוסיף חטא על פשע, וחבל.

ואחרון : אני מסכים איתך שלא צריך לעודד חולשה ובזה אני מסכים איתך ואיתה אבל אני נגד אותם אמירות כי הם מאוד מאוד פוגעות, וזה דעתי בכללי.
01/02/2016 | 18:07
9
קיצור מה שאני אומר לך ולכולם מי שלא עבר את זה לא יכול לדבר.
31/01/2016 | 23:02
4
18
אפשר לבוא ולהתפלפל מי פה עד מחר ולבנות הרבה מאוד תאוריות בשטח? אני מאמין שהרבה מאוד נשים גם הכי חזקות היו פעולות ככה, אני לא מאחל לאף אחד שיטרידו אותו, וכל אמירה כזו שמראה את האישה כחלשה, קלת דעת, לא סמכותית, לא עמדה על שלה היא גם לטעמי מעין האשמה,והרבה נשים משתמשים בזה, וזה מחטיא את המטרה, בן אדם לא צריך לבוא ולגעת באף אחת היא לא צריכה לעבור את זה,מי שאשם הוא אך ורק המטריד/אנס

לכן כל מיני אמירות כאלו די מוציאות את הנשים רע לעניות דעתי. קיצור מי שלא חווה את על בשרו יכול לדון על זה מי עכשיו עד מחר לא יצא מזה כלום, וככה אני יענה לכל אחד, מי שחווה על בשרו יבין מי שלא - שימשך לדבר ולטחון מים, ושוב לא מעודד חולשה נשית, לא מעודד שלא יפעלו להפך, אלא מעודד הבנה ולא לקורא לנפגעות בשמות מעליבים לנשים הללו, זה לא מכובד ומטומטם לגמרי.

והערה אחרונה : מי שאומר ככה הוא לטעמי גם אפילו מעודד פגיעה או מזלזל למה? כי הוא אמר " נו תראה אותה איך היא לא פעלה היא יכלה להתנגד אולי היא רצתה שיעשה לה ככה" זה מה שאני שומע בראש ומהדד לי והורס לי תנשמה שאני שומע אמירות כאלו, וזה נורא.
הפרשה עם משה איבגי מחזקת את מה שאנטילופה מצויה אמרה
03/02/2016 | 23:13
3
21
שים לב להבדלים בין העדות של אחת הבחורות שמשה איבגי ניסה לנשק בכפייה לבין העדות של הבחורה שמורה הנהיגה הצליח לנשק בכפייה, באחד המקרים המטריד המבוגר הצליח לנשק את הבחורה הצעירה בכפייה ובמקרה אחר המטריד המבוגר לא הצליח לנשק את הבחורה הצעירה בכפייה, משום שהיא הייתה חזקה ואמיצה מספיק כדי להדוף אותו, אז מי מהבחורות האלו ראויה להרבה יותר הערכה? להגיד שהתוקף לא צריך לתקוף, זה בעיקר סיסמאות, וזה לא מה שעוצר תוקפים בזמן אמת, לדחוף את התוקף זה מה שיכול לעצור אותו בזמן אמת, במיוחד אם מדובר במטרידים סדרתיים, אשר מודעים לחלוטין למה שהם עושים.

"ואני אומרת לו, ניסיתי ככה להגיד לא, זה לא מתאים.. בוא נפתח ת'סצנה, בוא.. בוא נבדוק דברים אחרים. זה היה עניין מאוד מאוד מהיר, ואז הוא ממש התנפל עליי, ובכוח ניסה לנשק אותי נשיקה כזה עם הלשון, נשיקה צרפתית. אני הייתי בשוק, אני זוכרת שהדפתי אותו מעליי, ממש ככה, זה מצב של שוק, ואז אני זוכרת שהוא יצא מהחדר."

"הוא שאל אותי כמה פעמים אם אני רוצה כוס מים, ואמרתי שלא ושאני רוצה להמשיך לנהוג", שחזרה. "ואז הוא התקרב אליי וליטף לי את השיער. קפאתי במקום. הוא מלמל 'אני לא רוצה להשתטות', ואז נישק אותי בלחי וחיבק אותי סביבו. לקחתי צעד אחורה, ואז הוא התקרב אליי בחזרה, החזיק אותי ונישק אותי בפה."

זה נכון מה שאתה אומר.
03/02/2016 | 23:57
2
15
אבל אני חושב שצריך לומר שהיית חלשה ולא שאת חלשה יש הבדל בין היותך יחלשה כל הזמן לבין חולשה זמנית אתה מסכים?: אני מסכים שהפתרון הוא להדוף את התוקף, אני עדיין נגד לומר דברים כאלו על נתק4פות אני בא ממקום רגשי יותר, זה לא סיסמאות אלא מה שאני מרגיש באופן מאוד עמוק.
לא אני לא מסכים, משום שהכוח והאומץ עומדים במבחן במצבים כאלה
04/02/2016 | 00:16
1
21
"Friends, Romans, Countrymen. Today is the day for brave deeds. Today is the proud day to be Roman. Now take up the swords, string your bow, look to your arms and armour. Now come the hour when we test Roman courage."
אז נסכם שלא להסכים.
04/02/2016 | 05:14
10
זהו אני אמרתי כל מה מה שיש לי.
אני לא מסכים
26/01/2016 | 22:41
7
37
בדרך כלל מטרידים הם סדרתים כך שאם מורה יתחיל להטריד את התלמידות שלו הציונים שלו ירדו,והעובדה שהציונים שלו ירדו בזמן שהוא התחיל להטריד אותה תהיה ראיה תומכת באותה נערה.

אם הוא יטריד רק נערה אחת אז כנראה שהוא יוכל לצאת מזה אבל גם היום סביר להניח שהוא יוכל לצאת מזה.

לגבי מה שהיה קורה אילו התלמידה היתה נוהגת אחרת אז במקום להתמודד עם הטרדות ולהראות לו מי הבוס בתקווה שהוא ימשיך ללמד אותה אבל יצא לו החשק להטריד,
הכי טוב פשוט להפסיק ללמוד במקרה הצורך(במקרה הרלבנטי התלמידה דיווחה על הטרדות קטנות יותר לפני ההטרדה שגרמה לה להתלונן) ,והמסקנה היא שעדיף להפסיק ללמוד אצל מורה אחרי ההטרדה הקטנה ביותר.

אבהיר שאני לא מאשים את מי שהוטרדה על זה שלא התלוננה קודם אבל אי אפשר שלא לחשוב על לקחים לעתיד ממקרים שקרו בעבר.
אני מאמינה שאתה אמור להוסיף טריגר לפוסט שלך
28/01/2016 | 00:56
6
59
בכל אופן -כאישה שהוטרדה מינית בידי מורה לנהיגה, מילולית ופיזית, אני מסכימה עם אנטילופה מצויה. אני לא טוענת שסוטים מחפשים אך ורק בנות עדינות ונמושות בכדי שמעשיהם יזרמו באין מפריע, אבל הצדק עם אנטילופה כי נשים בדרך כלל נבחנות ונבדקות בטרם הפוגע מוציא לפועל את זממו.
אני מסכים שיש בחלק מהמקרים של תקיפה מינית אותות אזהרה
28/01/2016 | 15:04
21
ולמעשה אפשר למנוע אותם על ידי חינוך מתאים.

במקרה הרלבנטי לדעתי אילו אותה נערה היתה מוזהרת מראש ולומדת מה הדינמיקה של הטרדה מינית אז היא היתה מגיבה אחרת ולא מחליטה שהיא לא רוצה להאמין במה שנראה לה נכון.

אי אפשר למנוע כל מקרה של תקיפה מינית אבל את המקרים שמתחילים במשהו קטו יחסית שלא בסדר אפשר למנוע.

יכול להיות שאילו המוטרדת היתה אומרת למטריד שמחמיא לה על גופה שזה לא נעים לה,ושהיא דורשת שלא יחמיא לה ולא ינסה ליצור איתה קשר מיני הוא היה מפסיק גם אילו היתה ממשיכה לקחת שיעורים אצלו(והוא פירש את אי ההתנגדות שלה כהיתר לעשות דברים יותר גרועים).
בכל זאת לא הייתי ממליץ לה לקחת סיכון והייתי ממליץ לה פשוט להפסיק מיד את השיעורים איתו.
לגבי הטענה שאני צריך להוסיף טריגר לפוסט
28/01/2016 | 15:48
1
19
אז לא ברור לי בדיוק על מה.
אני יודע שתיאור פרטים של תקיפה מינית יכול לעורר טריגרים אבל בהודעות שלי לא פירטתי את הפרטים המדוייקים(אם הכוונה ללינק אז בהתחשב בנושא עליו מדבר הלינק די צפוי שיהיו שם פרטים).
סבבה,
29/01/2016 | 11:03
36
ואם זה לא צפוי, עדיין מוסיפים על כל מקרה.
זה נכון אבל צריך לזכור שנשים שהיו במצב כזה.
28/01/2016 | 16:11
2
30
יכולות להיות מאוד חזקות במציאות אבל באותו רגע הם נבהלות ולא יודעות מה לעשות, והיא לא צינה את זה אלא דיברה באופן כללי ומכליל, ולי זה נראה די מזלזל ולא נעים בכלל, כי בתור אדם שהיה במצב כזה אני יודע שזה קשה מאוד להתגונן ובתור אחד שמכיר נשים שנאנסו זה מאוד קשה להבין את המצב האיום הזה, ולומר להם רכרוכיות זה לא במקום בכלל, לפחות לטעמי.
אני לגמרי מבינה למה אתה מתכוון
29/01/2016 | 11:21
1
64
המצבים מאוד מבלבלים וזו נקודה חשובה שעולה תמיד, גם לי.
אני פשוט רואה את הדברים שהיא הזכירה מזווית קצת אחרת.
ואני מסכימה עם כל מילה בהודעה שלך.
אני שמח מאוד
29/01/2016 | 20:35
13
כי חשוב להבין זאת, שאישה שעוברת את ובטח ילדים/נוער לא יכולים להתמודד וזו לא חולשה אלא פשוט בלבול כמו שציינת.
28/01/2016 | 00:42
1
מצויינת את!
04/02/2016 | 12:53
23
לא מספיק כל רגשות האשמה העצמית שיש לקורבנות אונס, הנה באה אחת "משלנו" ומאשימה קורבנות אונס שהן נבחרו ע"י האנס כי היו רכרוכיות וחלשות נפשית.

אכן, מופת ודוגמה.
אורלי אינס היא חלשה נפשית, רוני ריבר היא "ילדה חמודה"  ואורלי ארביב היא רכרוכית.
אכן.
רגשות מיניים במהלך התעללות מינית ( בהקשר של ילדים).
24/01/2016 | 22:41
25
54
זה מעסיק אותי מאוד באופן אישי הנה :

מה דעתכם?

לא מדובר על רגשות, אלא על עוררות מינית בזמן תקיפה
26/01/2016 | 11:14
24
49
וזה נושא שאכן נמצא בצל, אבל מחקרים מגלים שהתופעה של עוררות מינית ואפילו אורגזמה בזמן אונס קיימת, והיא מקשה עוד יותר על המותקפות והמותקפים להתמודד עם הפגיעה בהם.
נכון אני קראתי על זה.
26/01/2016 | 11:54
34
שלמעלה מ30 אחוז מנתקפי פגיעה מינית ( נשים) חוות אורגזמה אפילו יותר, אבל אני מבין את הצד הפיזי ( והן/הם לא אשמות כי לא ניתן לשלוט בזה) אבל אני מנסה להבין יותר את הצד הרגשי. אני הייתי בקשר עם כמה נתקפות ( הייתי באותו מסגרת) ואני נסיתי להבין אם יש קשר או " חיבה" לאותו תוקף, כמובן שאם זה אדם זר זה שונה, אבל אם מדובר באבא/ משפחה אז ברור לי שהרגשות הם מערובים, ואת זה אני מנסה להבין, את מה שאני קורא לו אהבה/שנאה זה מרתק אותי מאוד בהרבה היבטים, ואני חוקר את זה גם על עצמי אם את מבינה למה הנושא מעסיק אותי. לכן זה בא מקום של כאב אמיתי, וניסיון להבין, וחושב לי להסביר את זה כי פירשו אותי לא מעט פעמים לא נכון....
בו נגיד שזה מעניין אותי באופן אישי.
26/01/2016 | 11:59
45
בתור ילד שחווה אונס קבוצתי ולא הפסיק ולא אמר כלום : אז לכן אני מתעסק בזה המון, אבל תמיד האשימו אותי שאני שואל שאלות לא במקום, כמו "הנאה" וכו אז אני נמנע מלומר ככה, אבל ככה לפחות אני מרגיש עם נהיה כנים.
אני דיברתי עם נשים שאמרו שהייתה הנאה.
26/01/2016 | 12:11
21
31
אפילו שמעתי על אחת שעברה אונס קבוצתי ונפגע קשה ואמרה שהייתה הנאה, זה ממש מרתק אבל העניין הפיזי הוא חלק אחד פחות מעניין.....
כלומר היתה הנאה בזמן המעשה אבל אחרי זה סבל?
28/01/2016 | 15:44
20
20
אני לא מזלזל באף נפגעת אבל בשביל להבין צריך לשמוע קודם מה הפגיעה.שנגרמה.
אם היתה הנאה בזמן המעשה אז לא ברור לי איך החוויה נחרתה במוח כחוויה טראומטית.

אם הטענה היא שהיתה הנאה בחלק מהאונס אבל סבל בחלק אחר שנחרת כטראומה זה יהיה קצת יותר ברור.

הבנת נכון זו הנאה חלקית.
28/01/2016 | 15:56
2
19
חלק מהזמן הם מאוד סובלות ויש הבחלות של הנאה גם אורגזמה אבל עדיין אונס - כפיית מין על אדם אחר זה הגדרה של אונס, לא משנה אם הייתה הנאה, וכן כל מי שנפגעת/נפגע סובל מטראומה כזו או אחרת, אני חוקר את זה באופן אישי על עצמי, אז כן יש הנאה כי הגוף לא יכול לעמוד בזה, אבל יש להפריד בין הנאה מסקס אמיתי לבין הנאה מאונס, זה עניין פיזי וזה גם רגשי, אני חוקר גם את הקשר של חיבה/אבהבה לאותו אדם בעיקר שזה נעשה על ידי אדם קרוב. זה נושא מרתק, אני חושב שכל נאנסת הרגישה הנאה פיזית במידה מסיומות אבל זה לא אומר שהיא לא סבלה, ממש לא, זה דעתי וזה מה שמעתי.
זה משום שלא מדובר באונס ברוטלי ומשום שעדיין מדובר באקט מיני
30/01/2016 | 16:04
1
17
ולכן האונס לא נמדד ברמת ההנאה, אלא בהסכמה, אפשרי להנות ממשהו ועדיין לא להסכים עליו, או להפך.

"When a rapist denies that his/her actions can be classified as rape because the victim climaxed. This ignores the physiological fact that orgasm is as much a function of sufficient nerve stimulation as anything else."

"There are real people who believe these things make rape into not-rape, or at least make it excusable. The law doesn't see it that way, and a person whose morals really justify violating a person's consent for fun is hardly moral at all, never mind how the victim feels."

זה נכון, אבל אני שמעתי על מקרה של אונס ברטואלי שהייתה.
31/01/2016 | 13:14
12
הנאה חלקית כמו שנתתי דוגמה עם הבחורה שעברה אונס קבוצתי ( ונפגעה פיזית לא מעט) לכן זהה נכון שאונס ברטואלי יכול לגרום יותר כאב אבל עדיין לטעמי הנאה מסיומת או הבלחות יותר נכון זה חלק בלתי נפרד.. לטעמי וממה שאני קורא שמעתי.
חשוב לציין שיש גם לא מעט נתקפי פגיעה מינית.
28/01/2016 | 16:08
19
ולא מדברים על זה יותר ( והרבה מאוד) כמו שאמרתי אני מתעסק בזה בגלל שחוותי את על עצמי, לכן אני מנסה שאנשים יבינו שבנים נפגעים ולא מעט, ושייחסו גם יותר לפגיעה בהם, וזו לא רק פגיעה בנשים ממש לא, היה חשוב לי להדגיש את זה ,כי מהרבה שיחות אנשים לא ממש מודעים כמה התופעה הזו קיימת.
לא בדיוק
01/02/2016 | 10:20
15
16
ישנם תיעודים שאחוזים מסויימים של נפגעי תקיפה מינית חוו בזמן האונס עוררות פיזית ואפילו במקרים מסויימים אורגזמה.
ההרגשה הפיזית הזו לא סותרת את העובדה שהמעשה נכפה על הקורבן- עם כל המשמעויות הפיזיות והנפשיות של הכפיה הזו.
בדיוק זו הכוונה שלי.
01/02/2016 | 22:20
14
15
ההרגשה הפיזית הזו לא סותרת את העובדה שהמעשה נכפה על הקורבן- עם כל המשמעויות הפיזיות והנפשיות של הכפיה הזו.*

חשוב מאוד לזכור את המשפט הזה שחזרתי עליו שוב ושוב, גם אם נפגעי פגיעה מינית מרגשים הנאה או עוררות מינית זה לא סותר שזה בכפייה כלומר אונס,תאירת את זה באופן מדויק.

אבל אני יכול לציין שהתופעה היא די רחבה ולפי מה שקראתי - ושמעתי ( גם שהייתי במסגרות כאלו מומחים שעסקו בנושא הזה דיברו על זה )  ויש טענות  מסיומות שלמעלה מ30/50 אחוז חווים אפילו אורגזמה, אז עוררות או הבלחות אני מאמין שזה מאוד מאוד נפוץ, כי בסך הכל זה אקט מיני והגוף מגיב לזה באופן פיזי אז אי אפשר לשלוט בזה, לכן אין מה לבוא ולהאשים שנהנת ולכן זה בסדר,
הנה מאמר שמצאתי שמדבר על זה.
01/02/2016 | 22:31
13
המספרים שאני מכיר נמוכים בהרבה
02/02/2016 | 08:38
12
17
ומדברים על משהו כמו 5%, אבל זה רק מדגיש את המתועבות שנחשפה בחדשות, כשפרקליט ההגנה שואל את הנאנסת האם היתה רטובה בזמן האונס.
היא יכולה להיות כך או כך ואין זה מעיד דבר על עצם ביצוע האונס עצמו.
אני מכיר את הנתונים האלו.וזה לא משנה את העבודה שזה אונס.
02/02/2016 | 15:12
8
17
ממה שקראתי ושמעתי זה נע בין 10 - 50 אחוז בערך, אבל כן מה שהולך בבתי המשפט ועצם הענישה - הוא זוועה אתה צודק, לפי דעתי אין קשר אם היא הייתה רטובה או לא, עצם הכפייה מעידה על אונס וזהו,לא קשור מה היא הרגישה בפועל( עוררות מינית או אפילו השיא אורגזמה תקרא את המאמר שהבאתי הוא מביא את הנתון שציינתי 10/50 אחוז ואפילו יותר ויש עוד לא בעיה לחפש אבל כמובן תמיד הדועות חלקות ואתה צריך לתפוס עמדה אני מאמין שהתופעה רחבה לא מעט ),  אבל וזה חשוב אם בא אדם וכופה עליך יחסי מין וזה לא בא מרצונך החופשי = אונס זה פשוט וקל לטעמי, אין מה להתפלפל זה דעתי.
אני אשמח אם תאיר את עיני בנושא הנתונים
02/02/2016 | 15:26
2
18
המספרים שאתה מביא נשמעים מופרכים לעומת מה שאני מכיר. גם במאמר שאתה הבאת מדובר על 4-5 אחוז. לא יותר. אם יש לך מאמר מוסמך אחר שמתאר את האחוזים הגבוהים הללו - אשמח לקרוא אותו.
אני כרגע לא זוכר איפה קראתי אבל נראה לי שגם שם הוא אומר ככה
02/02/2016 | 15:29
11
לא? אולי אני לא קורא טוב? : שוב ממה שאני שמעתי זה ככה אולי אני טועה ,אבל ממה שברתי ושאלתי זה הנתונים, אני אשמח למקורות שלך.
הנה מפה אני הבנתי ככה.
02/02/2016 | 15:33
9
I've done more young women than I can count with this issue ... there were very few studies of orgasm during rape, but research to date presents figures from 10% to more than 50% after this experience. In my experience as a therapist, it a bit less than half of the girls / women I worked with him. (for the record, I work with very few boys / men who reported it.) in a business meeting, colleagues report similar numbers. "

אולי אני לא קורא טוב?
זה לא אותו דבר
02/02/2016 | 15:43
4
13
ה-4-5% מגיע ממחקרים.
ה50% מגיע מעדות של מטפל, ולא ממחקר.
העדות הזו- מהימנותה המחקרית-מדעית מפוקפקת.
כן כנראה יש בזה אמת.
02/02/2016 | 15:48
3
12
אני לא יודע אני צריך לקורא על הנושא עוד, אבל שוב מה שהוא טען אני שמעתי גם מטפלים שעוסקים בזה, נתונים דומים ( אני לא יכול עכשיו לומר לך מי הם לא יכול לחשוף אותם אבל שהייתי במסגרות ולנפגעי תקיפה מינית הם הסבירו על התופעה ולמה אנחנו לא אשמים) לכן אני מסתמך על עוד מקור יותר אמין, אבל לא משנה אתה צודק.
זה לא משנה מבחינת המהות
02/02/2016 | 15:51
2
16
אונס הוא עדיין אונס, וגם אם הקורבן חש עוררות מינית או לא- זה לא מפחית מחומרת האונס ולא מטיל על הקורבן שום אשמה.
הסוגיה היחידה שצריכה להיבחן הוא האם היתה הסכמה הדדית או לא. כל היתר הם רק נסיונות להטות את תשומת הלב למקומות אחרים.
בהחלט.
02/02/2016 | 15:56
5
אני מסכים עם כל מה שאמרת אונס זה אונס מין הכפייה כלומר ללא רצון למין משני הצדדים - אונס בהחלט נכון לא הטלתי בזה ספק לרגע.
ועוד דבר אני מאמין שיש מקרים שבהם הנפגעים בכלל לא דיווחו.
02/02/2016 | 22:03
11
שהם חשו עוררות מינית או אורגזמה, בגלל שהם התביישו, אני בטוח שיש לא מעט מקרים כאלו,   מה  שמעניין אותי במיוחד ואני מתעסק בו המון -  זה היחסים בין הקרבן לאנס בעיקר שמדובר בקרובי משפחה ( משפחה קרובה) ואיך זה מתבטא, אותי זה מעסיק מאוד. כי לפעמים יש ממש תלות באותו תוקף( מהיכרות שלי עם נתקפות שזה ארע במשפחה הם פיתחו יחסי אהבה/שנאה עם אותו תוקף, ואותי העניין הרגשי מאוד מעסיק מבחינה פסיכולוגית). בכלל הנושא הזה מאוד מרתק לפי דעתי.
אתה יכול להפנות אותי למקורות שלך?
02/02/2016 | 15:26
2
10
כי זה מעניין כי ממה שאני קורא ושאלתי מומחים ( שהייתי באותם מסגרות) הם אמרו אחרת לגמרי, אשמח למקור,תודה מראש.
אין צורך ללכת רחוק
02/02/2016 | 15:39
1
15
אפילו במאמר שאתה הבאת כתוב בפירוש:
Of those who report their rapes, around 4 to 5 percent also describe experiencing orgasm

כן נכון אבל למטה כותב גם 10/50 אחוז .
02/02/2016 | 15:40
9
קיצור אני מבולבל ,כי שמעתי גם טענות אחרות, זה לא נראה לי כזה פשוט, אולי 5 אחוז זה אלו שמדווחות? ופה יש השערות שהתופעה הרבה יותר רחבה? זה לפחות מה שאני חושב...
מזמן לא הייתי פה
23/01/2016 | 08:01
148
487
אני רוצה לספר שבמהלך השנה האחרונה גיליתי הרבה דברים על העולם, על עצמי ועל בני אדם ועל גברים ספציפית.
גיליתי שגברים הם ממש לא בישבילי ושהם לעולם לא יהיו בישבילי ושאני תמיד אשנא אותם ואראה בהם אנסים וטרוריסטים בפועל או בפוטנציה.
כשגיליתי הוכחות לכך שגברים הם לא בישבילי ולעולם...
המשך>>
אני רוצה לספר שבמהלך השנה האחרונה גיליתי הרבה דברים על העולם, על עצמי ועל בני אדם ועל גברים ספציפית.
גיליתי שגברים הם ממש לא בישבילי ושהם לעולם לא יהיו בישבילי ושאני תמיד אשנא אותם ואראה בהם אנסים וטרוריסטים בפועל או בפוטנציה.
כשגיליתי הוכחות לכך שגברים הם לא בישבילי ולעולם לא יהיו בישבילי ירדה לי אבן כבדה מהלב כי סוף סוף אני סגורה על עצמי ויודעת את האמת והיא שקשר זוגי עם בן אדם ממין זכר אף פעם לא יהיה חלק מחיי.
תמיד אני אהיה מיזאנדרית ופמיניסטית רדיקלית גאה! 
איך נלחמים בהטרדות מיניות? מסלקים את הנשים
20/01/2016 | 11:37
3
70
מהמוחות המופלאים שיצרו את "אין ערבים אין פיגועים" קבלו את הגירסא המיזוגנית- "אין נשים אין אנסים"-

בעקבות תלונות רבות ותחקירים על תופעת ההטרדות המיניות במד"א, עלו בצמרת האירגון על רעיון מדהים-
נגביל את מעורבותם של הקורבנות הפוטנציאליים, וכך תהיינה פחות הזדמנויות לאנוס אותם.
קולטות?
במקום לטפל במטריד/אנס, מרחיקים מהמקום את הקורבן הפוטנציאלי.

ומי היה בראש הועדה המייעצת שהקים הארגון בעבר לצורך הטיפול בעניין? הפמיניסט ולוחם זכויות האדם הדגול הרב שמואל אליהו (שאמר, בין היתר "אם קובעים בפורום מטכ"ל לשמוע שירת נשים, כבר לא צריך את האיום האירני")

איזה עצבים.
הרב הזה דפוק
20/01/2016 | 17:44
32
אני מתעב אנשים עם אמירות כאלו, אבל לצערי הרבה אנשים בקהילה האלו הם בעלי דעות חשוכות, בהחלט במקום לטפל בפוגע ולעניש אותו מאשמים את הקרבן איזה גאונות, איזה אדיבות.
את צודקת שזה מקומם אבל ההשוואה ל"אין ערבים אין פיגועים" לא
21/01/2016 | 13:43
43
נכונה.
ברוב המוחלט של הפיגועים ב- 40 השנים האחרונות בישראל מי שביצע את הפיגועים היו ערבים. ולכן אין ערבים - אין פיגועים יותר מקביל ל- אין גברים - אין אנסים. שתי האמירות לא לחלוטין מופרחות.
אגב באותה רוח אפשר גם למנוע מנשים להיות שוטרות (כי אנחנו בסוף נישאר ללא ניצבים במשטרה)ואולי למנוע מנשים לצאת מהבית (וככה זה יקטין באופן ממש משמעותי את מקרי ההטרדות המינית).
ואולי פיתרון פשוט יותר - לאסור על נשים להגיש תלונות - ככה יהיו הרבה פחות תלונות על הטרדות מיניות.

קשה להאמין שזו המציאות...
21/01/2016 | 14:33
13
אישה נרצחה אתמול
18/01/2016 | 11:16
2
63
אישה אחת נרצחה אתמול
גבר אחד, מוטרף משינאה, פרץ לביתה ורצח אותה
בניה ראו אותה מתבוססת בדמה
מותה פתח את כל מהדורות החדשות
טובי הלוחמים הוקפצו כדי לאתר את הרוצח
יחידות גישוש, גברים חמושים, מסוקים לאיתור
שרים גינו, הכתבים נפרסו בכל היישוב
ראיינו כל מי שהכיר אותה, כל מי שראה

אישה אחת נרצחה אתמול
גבר אחד, מוטרף משינאה, רצח אותה
בנה ראה אותה מתבוססת בדמה
מותה לא פתח שום מהדורת חדשות
רק כמה חוקרים הופקדו על המקרה
לא היו לוחמים חמושים, לא יחידות גישוש ולא מסוקי איתור
לא ראיונות עם קרוביה
בקושי איזכור בשולי השוליים של הדברים, אם בכלל.

לזיכרן של דפנה מאיר, שנרצחה ע"י בן עוולה בעתניאל ואילנה כהן, שנרצחה (כנראה) ע"י בן עוולה בחולון.
יהי זיכרן ברוך.
יה זכרה ברוך.
18/01/2016 | 15:44
37
מסכנה באמת שמסכנה, קשה מאד
עצוב
21/01/2016 | 14:40
6
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:33
5
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

בקשת עזרה
17/01/2016 | 08:46
46
חברות וחברי פורום פמיניזם היקרים
שבוע טוב ומבורך,

במסגרת עבודת המחקר שלי (דוקטורט) בנושא תכנון וניהול קריירה (בין היתר גם בהיבט המגדרי), אשמח מאוד אם תוכלו בבקשה ברשותכם לענות ממש בקצרה על שאלון המחקר שלי (להלן הלינק: http://tfasim.org.il/tofes/6qhvq ).

כמובן שההודעה הנ"ל הינה באישור מנהלי הפורום, כך שכל משתתף/ת אקדמאי/ת בפורום בעל וותק של לפחות 5 שנים מאז תום לימודי התואר הראשון - יהיו רלוונטיים להשתתפות.

אודה לכם מאוד ומקרב לב על ההשתתפות, היענותכם תעזור מאוד למטרות המחקר.

כל טוב ותודה מראש!
אז למה אנחנו נתפסות באופן שלילי בעיני גברים?
09/01/2016 | 21:03
149
1641
חשבתן פעם על האסוציאציות שעולות לזכרים למוח כשהם שומעים את המילה ''פמיניסטית''? 

הינה כמה 
האסוציאציה הכי נפוצה, איך לא, קשורה כמובן למראה חיצוני:
את...
המשך>>
חשבתן פעם על האסוציאציות שעולות לזכרים למוח כשהם שומעים את המילה ''פמיניסטית''? 

הינה כמה 
האסוציאציה הכי נפוצה, איך לא, קשורה כמובן למראה חיצוני:
את מכוערת. אז כן, הזכרים סבורים שאם את פמיניסטית סביר להניח שאת בעלת משקל עודף או שחיפית עם פנים גבריות גסות. בקיצור את כונפה אומללה וממורמרת. 
האסוציאציה השנייה קשורה כמובן למגדר  כמה מפתיע! פמיניסטיות נתפסות כדעתניות. דעתנות מתפרשת אצלם כאגרסיביות ותוקפנות. אישה פמניסטית היא גסה, בוטה ולא נשית. 
האסוציאציה השלישית שנפוצה מאוד בקרב זכרים שלא יכולים להתמודד עם העובדה שאישה היא אדם בעל ערך ולא יצור כנוע שמהלך עם מבט מושפל היא - את חולת נפש  אם את חכמה ומשכילה, אמיצה והחלטית, עצמאית ודעתנית כנראה שעברת טראומה נפשית. 

אז מה אתן חושבות בנות? 
מיזם חדש
09/01/2016 | 18:57
52
לבלוג שעוסק במחשבות פלוסופיות ואקטואליה בכלל במטרה להרחיב את השיח והמחשבה בציבור, דרושים אנשים שרוצים לכתוב והכתיבה בנשמתם (אפילו באופן חד פעמי).
אתם מוזמנים להכנס לבלוג:
https://hamitiblog.wordpress.com/
בנוסף עשו לייק בדף החדש דנדש שנפתח ועזרו להפיץ: https://www.facebook.com/blogthink/
מי ייתן ונרחיב את הידע והמחשבה האחד לשני.

למי שמעניין אותו פימינזם עלה בשישי האחרון מאמרה של נעה בר לב בנושא אנורקסיה:
https://hamitiblog.wordpress.com/2016/01/08/%D7%9E...

מוזמנים להיכנס להגיב ולהפיץ.
למה שנערה חילונית תתעניין בפמיניזם?
06/01/2016 | 18:00
3
90
שלום,
אני עומד להעביר שיעור בנושא פמיניזם לכיתה ו' בבית ספר חילוני.
כבר העברתי שיעור בנושא זה ולאותה כיתה. השיעור הקודם התמקד במסרים השוביניסטיים שהחברה מעבירה לילדות, נערות ונשים, מסרים שמשמעותם שיש ציפיות ברורות מבנות, אפילו שהציפיות הללו אינן בגדר חוק (חנויות בגדים שמוכרות רק "בגדים של בנות" = בנות יכולות ללבוש רק צבעים וגזרות מסוימים; פאנלים בטלוויזיה שבהם רק גברים פרשנים בענייני בטחון = נשים לא יכולות לפרשן בעניינים כאלה; ועוד).
במהלך השיעור אחת הבנות אמרה לי משהו בנוסח דומה לזה: "אתה אולי צודק בנוגע למסרים הסמויים, אבל מבחינה חוקית אין שום דבר שמגביל אותי. מבחינה חוקית אני יכולה לעשות כאישה מה שאני רוצה".
אני מעוניין לקחת את הטענה הזו כנקודת מוצא לשיעור הקרוב, ולשוחח עם התלמידות והתלמידים על -- חוקים -- מפלים, דהיינו לא מוסכמות של החברה, אלא כללים חד-משמעיים שהמדינה קובעת ושצריך להילחם כדי לשנותם.
מובן שחוקי הגירושין מייד עולים לראש. אבל הנושא הזה לא עומד על סדר היום של נערות בנות 12 ונערים בני 12, ולפיכך אני לא בטוח שהוא יעניין אותן ואותם. מעבר לכך חלקן תוכלנה לומר לי ללא כחל ושרק "אז פשוט לא נתחתן ברבנות".  
ואם כך נשאלת השאלה: אילו חוקי מדינה גם מפלים באופן ברור נשים חילוניות, וגם יוכלו לעניין בנות 12.
על האפליה בתפקידים בצבא לא הייתי רוצה לדבר.
הרבה תודה מראש !  

נראה לי אתה סוטה קצת מהנושא
06/01/2016 | 18:31
64
לדעתי במקום להראות לבנות שיש גם חוקים ממשיים שמפלים נשים (כמו חוקי הרבנות), עליך להראות למה חוקי התרבות הם ממשיים לא פחות (אולי אפילו יותר) מחוקים כתובים. תראה כיצד החוקים הלא כתובים משפיעים למעשה על חיי נשים ושתחושת הבחירה היא לא יותר מאשליה. תתן דוגמאות של הפרעות כמו למשל אנורקסיה. זו מחלה אמיתית, לא? מתות ממנה המון נשים. תנסה להראות שהחוקים הלא כתובים הם נוראים יותר מאלו הכתובים כי לא רואים אותם על פני השטח. צריך לחשוף אותם. הצעה: נסה לחשוף בשיעור את החוקים הלא כתובים של החברה לגבי נשיות: כיצד נשים מצופות להתנהג? כיצד הן אמורות להראות? אילו סנקציות חברתיות מופעלות כלפי הסוטות? נסה לקורא קצת ביקורת פמיניסטית.
בהצלחה
מסכימה עם המינהלת
08/01/2016 | 08:50
43
כדי להבין למה צריך פמיניזם, צריך להבין קודם שיש בעיה שהפמיניזם בא לפתור.
וכמו שקאטצ'ט כתבה- החוקים אמנם נכתבו בראיה מערבית ולכן פורמלית הם שיוויוניים, אך בפועל האפליה היא ברורה מאוד.
ומאחר ואתה מדבר לכיתה מעורבת מיגדרית, זה המקום לרתום גם את הבנים לעגלת הפמיניזם, ולא להתייחס רק לבנות.
והדרך הכי טובה, לטעמי, להתחיל שיעור כזה, בו אתה מראה כמה חוקי החברה נוקשים בקשר להפרדה בנים/בנות ומה מותר לכל אחד לעשות היא פשווט לעטת על עצמך כמה אקססוריז נשיים בולטים (כובע, שָל, צמידים בולטים וכו') ולהיכנס באדישות לכיתה ולהתחיל ללמד. כמובן שאך אחד לא יקשיב למה שאתה אומר- אבל זו נקודת פתיחה מצויינת לדיון שתפתח 2 דקות מאוחר יותר (אחרי שתוריד את האקססוריז, למען הריכוז שלהם)- אם הייתי מתלבש ככה באופן רגיל- איך היו מתייחסים אלי? האם הייתי מתקבל לעבודה בתור מורה? ומכאן להגיע להבנה שהחברה ממשטרת אותנו בדרכים שונות, וכופה עלינו להתנהג בדרכים שאינן החוק היבש.
לכן ילדות מקבלות ברביות ורודות ובנים מקבלים רובוטריקים כחולים
לכן ילדות מוסללות למקצועות הומניים ובנים לריאליים
לכן מחנכים בנות שהשאיפה שלהן תהיה זוגיות, בית, משפחה וילדים ובנים לקריירה ומצויינות
ולהראות שהעניין הזה פוגע גם בגברים- אם אתה לא רותה או בנוי להיות ה"גבר" הטיפוסי, ואתה טיפוס יותר "נשי" בהגדרה- בכמה סובלנות החברה תקבל אותך, ביחוד בגילאים הללו?

וכו' וכו'.
תן להם לקורא את ניגון עתיק של אלתרמן אולי זה יעזור.
10/01/2016 | 14:00
34
במיוחד את הבית האחרון שורה אחרונה, ככה הם יבינו אולי מזה גבר קנאי, ותאב תצומת לב.
אלתרמן הטיב לתאר את זה וגם הוא היה טיפוס לא חביב לפי ידעתי...
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 15:56
2
 נמצאים בשנות העשרים לחייכם ומחפשים מקום לדבר בו על הכול?
פורום עשרים פלוס הוא המקום בשבילכם! היכנסו עכשיו!

מתעניינים בשייט יאכטות? חולמים על חוויה רומנטית או הרפתקה כיפית לכל המשפחה?
היכנסו עכשיו לפורום יאכטות ותקבלו את המידע הדרוש

מתכננים אירוע משפחתי ומעוניינים באטרקציות מגניבות וייחודיות?
בפורום אטרקציות לאירועים תקבלו רעיונות שיהפכו את האירוע שלכם למושלם!

יש לכם שאלות לגבי מערכת אבטחה טובה ואיכותית לעסק שלכם או לבית המגורים?
היכנסו לפורום מערכות אבטחה ותקבלו מידע מקצועי ואמין!

מתלבטים אילו צמחים כדאי לשתול בעונה הנוכחית? יש לכם שאלות לגבי השקייה או דישון?
בפורום צמחים לגינה ולבית תוכלו לשאול ולשתף!
הודעה שקבלתי בפורום אחר של תפוז- למי לפנות כדי להעניש אותו?
02/01/2016 | 23:19
15
202

אני בשוק שהוא רשם דבר כזה ״זה מתאים לבחורה לשאול״
אין לך מה לעשות עם זה
03/01/2016 | 07:47
2
69
בעיקרון תלונות על מתרחש בפורום אתה יכול להפנות למנהל הפורום הרלוונטי, ואם אתה לא מקבל ממנו מענה ראוי אז לשלוח מסר ל"הנהלת הפורומים"
אבל במקרה הזה , על אף שהאמירה שוביניסטית משהו, אף אחד לא יעשה עם זה כלום מאחר והיא לא עוברת על גבולות חופש הביטוי.
איך זה לא עובר את גבולות חופש הביטוי. זה סקסיסטי ושובניסטי
03/01/2016 | 10:27
1
24
נכון,ועדיין.
03/01/2016 | 14:08
45
מותר,במסגרת חופש הביטוי.
אני מכיר אותו מפורום אודיו/וקלווע ביתי
04/01/2016 | 13:27
9
54
הוא טיפוס מאוד לא נעים לפחות ממה שאני זוכר... ואין מה להתרגש ממנו,תחשב שהוא אוויר. ושנית אין מה לעשות כמו שאמרו קדם, הוא לא עבר על מגבלות של חופש ביטוי, אז אין מה לעשות...
יש מה לעשות
04/01/2016 | 14:22
8
50
אפשר להוקיע אותו או למחוק את תגובותיו. למעשה אני דיי בטוחה שאם "מוכרחים להיות שמח4" יתלונן עליו, בטענה שתגובתו פגעה בו, ההנהלה תמחק את התגובה הפוגענית.
כן זה הפתרון .
04/01/2016 | 14:37
33
אבל לא מעבר לכך.
אני די משוכנע שהתגובה הזו לא תימחק
04/01/2016 | 16:04
6
41
בקשר ללהוקיע אותו- א. יעזור כמו כוסות רוח למת ו-ב. זה לא ממש עונש, את יודעת...
נכון הסיכוי נמוך אבל אולי כדי לנסות...
04/01/2016 | 16:12
12
אני ממש לא בקטע של להעניש אותו
04/01/2016 | 19:31
4
108
ובכלל משתדלת להעניש כמה שפחות. אבל אתה בתור מומחה לענייני עונשים, למה שלא תציע עונש ראוי לבחור הידוע בכינוי "הטכנאי קרמר". אני לא יודעת, אולי יש עונשים שמתאימים במיוחד לטכנאים?
את לא- אני התייחסתי להודעה הראשית
04/01/2016 | 19:37
3
42
וכמו שאת יודעת- עונשים אצלנו נותנים רק למי שמסכים ;)
אולי נשאל אותו אם הוא מסכים
05/01/2016 | 10:51
2
38
להענש, אם כן, נשדך לו מישהי שתסכים להעניש אותו, ובא לציון גואל.
זה
05/01/2016 | 16:31
1
37
הכי טוב!
05/01/2016 | 21:17
12
לא נראה לי שלמישהו יש סמכות להעניש אותו
04/01/2016 | 14:18
1
47
(חוץ מאמא שלו אולי). מה שכן, אפשר לגנות את התגובה ולהראות שסוג כזה של ביטויים לא מקובל עלינו ורצוי בשבילו שיפסיק.
מחזק.
04/01/2016 | 14:42
6
אונס? זה לא כל כך נורא, בעצם.
28/12/2015 | 22:54
16
121
זו המסקנה היחידה שמי שעיניו בראשו יכול להסיק מפסיקתו של ביה"מש בעניינו של האנס, תת האדם- יניב נחמן.
נגד החלאה הוגשו 11 תלונות במשטרה, ע"י נשים שאין בינהן שום קשר- שתיארו את אותה שיטת פעולה- היכרות, הגעה לביתו/ביתה, שתיית אלכוהול, סימום בסם אונס (איבוד הכרה, התעוררות לאחר כמה שעות ללא זיכרון בעירום/תוך כדי אונס/תוך כדי צילום שלהן בעירום ע"י הנבל)
בסופו של דבר הוגש כתב אישום לגבי שלושה אישומי אונס (בלבד!!) ועבירות מין נוספות, שצומצם בהסדר טיעון לכדי מעשה אונס אחד (!!) ומעשה מגונה בכוח.
והייתן חושבות שאפילו הדבר הזה יספיק כדי לשלוח את הרפש האנושי הזה לכמה שנים טובות מאחורי סורג ובריח? אז לא.
על כל הטוב הזה שהשפיע על הנשים שנקלעו לבין ציפורניו, קיבל נחמן 6 חודשי עבודות שירות.
זוכרות את "גם אם את נמצאת במערכת יחסים איתו אין לו זכות לכפות את עצמו עלייך"? מה פתאום. בית המשפט קבע שיש כאן נסיבות מקלות, כי בכתב האישום המדולדל, עבירת האונס בוצעה במישהי שהיתה בעבר במערכת יחסים מינית איתו. סימן שיש לו זכות לסמם אותה ולאנוס אותה. נו, מה- בעבר היא הסכימה.
זוכרות את "אונס הוא הרצח של הנפש"? מה פתאום. בית המשפט קבע שנכון שהוא אנס, אבל לא הפעיל אלימות פיזית (למה צריך להפעיל אלימות פיזית כשהנאנסת מעולפת?)- אז אמנם אונס, אבל נו, לא נורא. היא לא ממש נפגעה מזה.
ואחרון חביב בעניין הזה- בית המשפט קבע שהקל בעונש כי הפירסומים בעניינו "פגעו פגיעה הרסנית ושלא לצורך בשמו הטוב". קולטות? אנס מורשע, שבית המשפט עצמו קובע שהוא אנס, סובל מפגיעה "שלא לצורך בשמו הטוב"

אז עזבו אתכן. אונס זה לא כזה נורא בעצם. הנה, אפילו בית המשפט אמר.

(ובשבילך גבר- תמשיך לאנוס. הסיכוי שגם אם השתמשת באותה שיטה אפילו על שוטרת סמויה , שיש נגדך תלונות רבות שמתארות את אותו דבר בדיוק- הסיכוי שתגיע לבית משפט הוא זניח- וגם אם הגעת- 6 חודשי עבודות שירות. קטן עליך. יאללה, צא לציד. ואל תשכח לצלם תמונות, שיהיה מה להראות לחבר'ה)

גריןממבה, מיואשת.
דרך אגב שמעת את התבטאות אחד השופטים בהרכב?
29/12/2015 | 01:43
3
83
ציון קפאח, ששיחרר ממעצר נאשם שאנס ילדה בת 9, בטענה ש"לילדה יש אופי מתירני"

"הנאשם אולי זאב, אך הילדה אינה כיפה אדומה." לא להאמין!!

מתוך פסק הדין של יניב נחמן: "מידת הפגיעה בערכים החברתיים אינה ברף הגבוה. הנאשם אמנם ביצע עבירות מין במתלוננת, אך מעבר לאלימות הכרוכה במעשים המיניים מעצם טיבם, לא נגרמו למתלוננת בעטיים נזקים גופניים והפעלת הכוח לא הייתה ברמה גבוהה".

השופט הזה הוא אידיוט גמור.
29/12/2015 | 23:18
48
מי שאומר דבר כזה הוא מטומטם לגמרי, כל מה שהולך הוא משוגע לגמרי, מה לעשות ככה זה במדינה הזו וככה זה בעולם, לאף אחד לא אכפת. אני לא מופתע אני יודע מה זה מהיכרות אישית, הכי קל להאשים את הקרבן, ולהפיל הכל עליו, קיצור? חרא.
" אתה משדר את זה לכן זה קורה לך" זה הכי הקטע שלהם.
30/12/2015 | 00:32
1
50
אני יודע על זה על בשרי ומהיכרות עם עוד נתקפות פגיעה מינית, כמו שאמרתי הכי קל להאשים את הקרבן, ועוד ילדה בת 9 צריך להיות רע לב ומטומטם מאוד כדי לחשוב ככה....
ממש זבל אנושי, ואלו האנשים שקובעים מי לחיים ומי למוות...
והערה : אני כמובן לא אומר שאם מדובר בנשים בוגרות זה לא חמור
30/12/2015 | 00:53
41
פשוט התבטאות שלו מקוממת וכואבת שאדם ככה אומר " שהילדה מתירנית" זה ממש מפחלץ.
מזעזע ומייאש...
31/12/2015 | 14:27
11
55
למה שמשהי תרצה להתלונן. את יודעת פעם אמרתי לחבר שבחורה שנאנסת לא כדאי לה להתלונן כי היא הולכת לעבור מסכת ייסורים נוספת ואף אחד לא יתייחס אליה ברצינות, ובכל מקרה, לא יצא לה מזה שום דבר טוב. אז הוא ענה לי משהו כזה: אישה שנאנסה חייבת להתלונן כי זה הדבר הנכון לעשות, דיבר על איזו חובה מוסרית שלה להתלונן. קולטת? לא מספיק שהאישה נאנסה, הושפלה בצורה הנוראית ביותר, נוסף על זה יש לה עוד איזה חובה מוסרית...
האם פרסום שמו ותמונתו של האנס כדי להזהיר נשים מפניו
31/12/2015 | 19:47
2
32
זה לא דבר טוב?
בלי התלונות על יניב נחמן גם זה לא היה קורה.

עם כל הביקורת שיש לי על הטיפול של המערכת בנושא יניב נחמן הטענה
שאף אחד לא מתייחס למתלוננות ברצינות היא  גם לא נכונה לטעמי.
אני לא מכיר את המתלוננות אבל אני מאמין להן ,ואני בטוח שרבות ורבים אחרים גם באותה דעה כמוני.
אני חושבת שבסך הכל
04/01/2016 | 14:26
1
27
זה הרבה יותר רע מטוב. אם תקח בחשבון  את כל הרע שנגרם לה מהחקירה ופסק הדין, לעומת הטוב שבפרסום תמונתו, תראה שנגרם הרבה יותר רע. 

מה זה עוזר למתלוננת שאתה מאמין לה? האם זה מפחית מעוצמת הפגיעה?
אני חושב שהפרסום הוא לא מה שחשוב אלא הענישה.
04/01/2016 | 19:43
18
קדם כל שתהיה ענישה מספיק חזקה, האמונה שלי או של אנשים אחרים לא חשובה...

את צודקת מניסיון אישי מאוד אבל.
02/01/2016 | 00:19
1
42
אני חושב שאישה שאנסו אותה או כל אדם שעבר אונס צריך להעניש באופן הכי חמור את הנבל, אני יאמר באופן חריף שאני חושב שכל אנס צריך לכרות לו את האשכים, הייתי שמח גם לעונש מוות, אבל זה לא קורה,בני אדם שנאנסים לא רק שעוזרים להם אלא מקשיבים עליהם ( אני יודע מניסיון מאוד אישי אני מכיר נתקפות אונס אני יודע את זה גם בעצמי) החברה הזו אטומה לגמרי, מי שאונסים אותם מתעללים בו עוד מאשמים אותו, זה נורא אבל ככה זה העולם, אז יש שני צדדים האחד את צודקת היא/הוא יעבור מבכת יסורים, אבל מצד שני היא תוכל למנוע עוד מקרי אונס ,כי אנסים לא אונסים פעם אחת, לכן זה כן מבחינה מסיומת " חובה או יותר נכון עדיף, אבל אני לגמרי יכול להבין.
ועוד דבר צריך לפתח את המודעות לאונס של זכרים.
02/01/2016 | 00:27
35
אנשים חושבים שאין הרבה בנים שנאנסים, אני לא שומע על זה בכלל, וזה חבל, אני הייתי מצפה שידברו על זה, כי זה לא פחות נורא זה אותו דבר, אז בתור זכר אני הייתי רוצה לקוות שתהיה מודעות לבעיה הכאובה הזן.
ייתכן שאותו חבר התכוון דווקא לטובתה של האשה שנאנסה
18/01/2016 | 20:34
5
34
ולא לרעתה, כפי שאת מציגה את הדברים.

עם זאת ברור שההחלטה צריכה להיות של האשה שנאנסה, וזה לא נכון לומר שמישהי חייבת לנהוג כך או כך. יש יתרונות וחסרונות לכל החלטה.
איזה כיף שאפשר לשבת ולנתח את ה"יתרונות וחסרונות לכל החלטה"
19/01/2016 | 08:23
4
46
אז בוא ואתן לך דילמה שתוכל להתייחס אליה, ותגיד לי מה היית עושה:

הלכת ברחוב ומישהו בא מולך ובעט לך בביצים.
כמובן שהעניין כאב מאוד וגם היה מאוד משפיל- ועכשיו עומדות בפניך 2 אפשרויות-
1. ללכת להתלונן במשטרה.
תוצאות וודאיות- אתה תגיע כל יום למשטרה במשך 30 יום כדי לקבל מהשוטר סטירת לחי.
אחרי 30 יום ו-30 סטירות לחי כאלו, יש סיכוי של 70% שהתיק יגנז.
אם היה לך מזל והתיק לא נגנז הוא יעבור לפרקליטות לבחינה מחודשת, ויתכן ותזומן לעוד כמה סשנים של סטירת לחי כאלו.
אם עברת את כל מסכת ההתעללות הזו, עדיין יש 80% סיכוי שהפרקליטות תסגור את התיק- אבל אם התמזל מזלך בשנית- התיק יוגש לבית משפט.
שם, באולם השיש הנוצץ, יעמידו אותך על דוכן הנאשמים, כשעורכי הדין והשופטים יבדקו את אשכיך, ימשמשו בהם, יסתכלו על תמונות של אשכיך שנלקחו בשלבים שונים, ישחזרו (איתך או בפניך) את רגע התקיפה, ידברו על זוית הנעל הפוגעת, מי נפגע יותר- אשך ימין או אשך שמאל, מדוע לא סובבת את הגוף ונתת לנעל להגיע לאשכיך, אולי אתה בכלל מאלו, המזוכיסטים, שרק חיכה ליום שמישהו יבעט לו באשכים? מה עם העדות של חברה שלך מגיל 18 שביקשת ממנה פעם לאזוק אותך במיטה? אז מה, חמוד, אתה אוהב אזיקים? וכשמושכים לך באשכים במיטה, נעים לך, אהה? אלי זה בכלל היה מתוכנן כל הבעיטה הזו? עמד לך כשחשבת על הבעיטה הזו? שקיבלת אותה? 
ובסוף, אם באמת באמת תהיה אמין, ותוכיח שאתה באמת לא אוהב שיבעטו לך באשכים, וממש ממש לא ביקשת את זה, ואחרי שכל קרוביך, חבריך ומכריך יכירו אותך בתור האפס שבעטו לו באשכים- התוקף שלך יקבל קנס של 100 ש"ח ועל תנאי של 3 חודשים.

2. לא להתלונן, ולנסות להמשיך את חייך, תוך התמודדות עם מה שקרה.

עכשיו תנתח לי בבקשה את ה"יתרונות וחסרונות לכל החלטה"

(הנתונים באחוזים הינם נתונים רשמיים של אחוז התיקים שנפתחו/ הועברולפרקליטות/ כתבי אישום בתיקי אונס)
זה נכון מה שאמרת וזה מדיוק.
20/01/2016 | 19:20
26
אבל אני חושב שחייבים לטפל בצד המשפטי ודחוף כי זה לא בסדר שאותו אנס לא יעניש, וצריך למנוע ממנו להיות חופשי ושיכלא. נכון שתמיד מאשמים את הקרבן והכל, אבל אני חושב שצריך לנסות לפתור את הבעיה הזו. ולמצות את העונש את התוקף. אפילו שזה קשה אבל מה שאת מתארת הוא באמת זוועה, ומניסיון אני יודע מזה שאתה תמיד אשם, אני מכיר מקרים כאלו וגם באופן אישי ,וזה מטריד.
עובדה שיש נשים שמחליטות להגיש תלונה
02/02/2016 | 17:36
2
34
הן חושבות שיש לזה יתרונות, והן יוכלו להסביר לך יותר טוב ממני מהם היתרונות שהן רואות.

את החסרונות את כבר ציינת בעצמך.
הרבה זמן לא הייתי בפורום ורק עכשיו ראיתי את התגובה שלך
02/02/2016 | 17:45
1
השאלה היא מה אחוז אלו שמצטערות על זה שהתלוננו
02/02/2016 | 18:33
15
מתוך אלו שהגישו תלונה.

ברור שיש גם יתרונות לתלונה אפילו אם התיק נסגר בלי כתב אישום,ואני לא מייעץ לנשים אם כן להתלונן או לא

לגבי היתרונות של תלונה של מי שלא מאמינים לה,
אז לדעתי עצם הגשת התלונה מגדילה את הסיכוי שיאמינו למישהי נוספת שתתלונן נגד אותו אדם, כי יזכרו שנגד אותו אדם כבר הוגשה תלונה.
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
חיה בר - סחר ושילוח בינלאומי
חיה בר - סחר ושילוח בינלא
גליה זוהר - סטודיו בוטיק לכלות
גליה זוהר - סטודיו בוטיק
פורום ייבוא מסין
פורום ייבוא מסין
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה