לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פמיניזם

הגעתן לפורום פמיניזם
זה מקום לדון בהבדלים החברתיים בין קבוצות ושאר נושאים שנראים לכן רלוונטים לפורום זה, עם דגש על המאבק לשיוויון נשים. 
בפורום זה תדרשו לכבד את בני ובנות השיח וגם את שאר הקבוצות בחברה.
המנעו מהכללות כמו: "נשים טובות בניקיון", "לגברים יש נטייה מולדת למלחמתיות", "מוסלמים מדכאים הומוסקסואלים" וכו'. 
בנוסף המנעו מאמירות פוגעניות ואישיות כלפי בני ובנות השיח בפורום. 
אני מבקשת שכל אמירה ששואפת להיות אמפירית בנוגע לקבוצה תהיה מעוגנת במקור אמין, אחרת, אתן מוזמנות לרשום שזו דעתכן ואפשר לדבר על זה מנקודת המוצא הזו.
אני מבקשת באופן כללי לשמור על נימה מכבדת כלפי חברות וחברי הפורום וגם אלו שלא נמצאים בפורום, שחורים, לבנים, טבעונים, מוסלמים, נשים, גברים, חתולים וכו'. 
עוד שני דברים: 
בפורום זה לא מתבצעת האשמת הקורבן. אנחנו לא שואלים מדוע נפגעת לבשה מה שלבשה, התנהגה איך שהתנהגה, עלתה איתו הביתה, הסתובבה בשעה הזו וכו'. היא זו שפגעו בה, היא לא עומדת לדין, הפוגע כן. 
בנוסף, בפורום זה מכבדים את הגדרתם האישית של כולם. אם אדם מבקש שיפנו אליו בלשון אישה ולא בלשון גבר, אם אדם מבקש שיפנו אליו בשם כזה ולא אחר, אם אדם מבקש שלא יפנו אליו בשם מסוים, אנחנו מכבדות את הבקשה תמיד.
הודעות שלא תנהגנה לפי שני הכללים האלו תמחקנה מיידית וללא אזהרה מוקדמת. 
מטרת פורום זה היא למידה, ואין למידה תחת מגננה, אז השתדלו לצמצם ריבים למינימום. 
"ואהבת לרעך כמוך"
תודה. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פמיניזם

הגעתן לפורום פמיניזם
זה מקום לדון בהבדלים החברתיים בין קבוצות ושאר נושאים שנראים לכן רלוונטים לפורום זה, עם דגש על המאבק לשיוויון נשים. 
בפורום זה תדרשו לכבד את בני ובנות השיח וגם את שאר הקבוצות בחברה.
המנעו מהכללות כמו: "נשים טובות בניקיון", "לגברים יש נטייה מולדת למלחמתיות", "מוסלמים מדכאים הומוסקסואלים" וכו'. 
בנוסף המנעו מאמירות פוגעניות ואישיות כלפי בני ובנות השיח בפורום. 
אני מבקשת שכל אמירה ששואפת להיות אמפירית בנוגע לקבוצה תהיה מעוגנת במקור אמין, אחרת, אתן מוזמנות לרשום שזו דעתכן ואפשר לדבר על זה מנקודת המוצא הזו.
אני מבקשת באופן כללי לשמור על נימה מכבדת כלפי חברות וחברי הפורום וגם אלו שלא נמצאים בפורום, שחורים, לבנים, טבעונים, מוסלמים, נשים, גברים, חתולים וכו'. 
עוד שני דברים: 
בפורום זה לא מתבצעת האשמת הקורבן. אנחנו לא שואלים מדוע נפגעת לבשה מה שלבשה, התנהגה איך שהתנהגה, עלתה איתו הביתה, הסתובבה בשעה הזו וכו'. היא זו שפגעו בה, היא לא עומדת לדין, הפוגע כן. 
בנוסף, בפורום זה מכבדים את הגדרתם האישית של כולם. אם אדם מבקש שיפנו אליו בלשון אישה ולא בלשון גבר, אם אדם מבקש שיפנו אליו בשם כזה ולא אחר, אם אדם מבקש שלא יפנו אליו בשם מסוים, אנחנו מכבדות את הבקשה תמיד.
הודעות שלא תנהגנה לפי שני הכללים האלו תמחקנה מיידית וללא אזהרה מוקדמת. 
מטרת פורום זה היא למידה, ואין למידה תחת מגננה, אז השתדלו לצמצם ריבים למינימום. 
"ואהבת לרעך כמוך"
תודה. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כתיבה בפורום כפופה לתקנון הפורום וכן לתקנון תפוז.
תקנון הפורום:
המשך >>

לצפיה ב-'"נקבות בלבד" בלול התרנגולות...'
"נקבות בלבד" בלול התרנגולות...
25/08/2016 | 10:28
1
55
הגעתי למידע שמשווה בין לולים בישראל לבין לולים ברשות הפלשתינית. מסתבר שבלול-ישראלי אין בכלל תרנגולים ושיטת ההפריה מייתרת תרנגולים לעומתהלול הפלשתיני-מצרי שבו יש תרנגולים. אני חושבת שהמידע חשוב כי גם בשר התרנגולת וגם הביצה הם מזון ואולי הדרת-התרנגולים מהלול מזיקה לכישורים חברתיים של הליידי התרנגולת ולביצים שהופקו ללא מין
לצפיה ב-'חביתה זה ממש טעים. '
חביתה זה ממש טעים.
25/08/2016 | 13:18
24
ואני לא מפלה,  אני אוכל גם אשכים
לצפיה ב-'השפה העברית ומגדר'
השפה העברית ומגדר
23/08/2016 | 16:50
4
50
לצפיה ב-'לא יצא לי להבחין לפני זה שאת משתתפת בפורום ישראל ברוסית '
לא יצא לי להבחין לפני זה שאת משתתפת בפורום ישראל ברוסית
23/08/2016 | 19:52
1
21
כן הדיון הזה יכול להיות שייך לנושא של פמיניזם, אם כי לא הייתי קורא לזה דיון מרתק, משום שהוא בעיקר דיון חסר משמעות, כל ההתעסקות הזאת בשפה היא דבר שולי מבחינת רוב האנשים.
לצפיה ב-''
24/08/2016 | 17:17
לצפיה ב-'דיון מעניין אך מיותר '
דיון מעניין אך מיותר
24/08/2016 | 12:15
1
28
בדיוק כמו שהאקדמיה ללשון מיותרת.
שפה היא דבר חי. אנגלית של שייקספיר לא דומה לאנגלית בת זמנינו.השפה העברית היא שפה שניתן להתווכח על איך היא נולדה (האם היא שפה אלוהית או לא) והאם היא שוויונית או לא ומה המשמעות של שפה שוויונית וכו'.
אבל, השפה תישאר אותה שפה עד שהיא תשתנה לאט לאט בהתאם למוסכמות חברתיות, סלנג שנכנס לשפה, מילים משפות זרות, תקשורת וכדומה. כך כל שפה חיה משתנה עם השנים ולא בהתאם לכללים שמישהו ימציא.
לכן, בין אם אנשים ירצו ובין אם לא בשנים הקרובות עברית תישאר אותה שפה פחות או יותר. ובין אם נרצה או לא השפה המדוברת עוד 100 שנים ככל הנראה תהיה שונה מזו שבה אנו מדברים היום. האם חלק מהשינויים שיחולו יהיו קשורים ליחיד-רבים וזכר נקבה? יתכן שכן אבל לא בגלל חוק שיקבע או בגלל אקדמיה שתחליט החלטה החלטות כאלו נוטות להישאר נחלת האקדמיה). אלא בגלל שינויים שיכולו באופן טבעי בשפה.

ולכן גם הדיון ההוא מיותר - כי לא ניתן סתם ככה להחליט שמהיום מדברים כולם כמו מירב מיכאלי. כי זה פשוט לא יקרה.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
24/08/2016 | 17:19
7
לצפיה ב-'לזכר דליה רביקוביץ''
לזכר דליה רביקוביץ'
21/08/2016 | 22:39
1
34
שהלכה מאיתנו לפני 11 שנים היום, אני מפרסמת את אחד משיריה הרבים כאן ואומרת תודה על ירושת הרוח שהותירה לנו.

הבגד / דליה רביקוביץ'
את יודעת היא אמרה, תפרו לך בגד מאש.
את זוכרת איך נשרפה אשתו של יאזון בבגדיה?
זאת מדיאה היא אמרה, הכל עשתה לה מדיאה.
את צריכה להיות זהירה, היא אמרה.
תפרו לך בגד מזהיר כמו רמץ,
בוער כמו גחלים.

את תלבשי אותו? היא אמרה, אל תלבשי אותו.
זה לא הרוח שורק, זה הרעל מפעפע.
אפילו אינך נסיכה, מה תעשי למדיאה?
את צריכה להבחין בקולות, היא אמרה,
זה לא הרוח שורק.

את זוכרת, אמרתי לה, את הזמן שהייתי בת שש?
חפפו את ראשי בשמפו וככה יצאתי לרחוב.
ריח החפיפה נמשך אחרי כענן.
אחר כך הייתי חולה מן הרוח ומן הגשם
עוד לא הבנתי לקרוא אז טרגדיות יווניות,
אבל ריח הבושם נדף והייתי חולה מאוד.
היום אני מבינה שזה בושם בלתי טבעי.

מה יהיה אתך, היא אמרה, תפרו לך בגד בוער.
תפרו לי בגד בוער, אמרתי, אני יודעת.
אז מה את עומדת, אמרה, את צריכה להיזהר,
האם את לא יודעת מה זה בגד בוער?

אני יודעת, אמרתי, אבל לא להיזהר.
ריח הבושם ההוא מבלבל את דעתי.
אמרתי לה: אף אחד לא חייב להסכים אתי
אינני נותנת אמון בטרגדיות יווניות.

אבל הבגד, אמרה, הבגד בוער באש.
מה את אומרת, צעקתי, מה את אומרת? אין עלי בגד בכלל,הרי זו אני הבוערת.
לצפיה ב-''
22/08/2016 | 10:13
1
לצפיה ב-'האם צריך לשחרר אותה?'
האם צריך לשחרר אותה?
14/08/2016 | 12:24
8
1031

אני לא הגבתי בנושא, והחלטתי להעלות כאן לדיון את הנושא וגם להעלות לדיון 
את השאלה אם כל קורבן אונס צריכה להיות רשאית להרוג את מי שאנס אותה בלי להענש כמו שנכתב באחת התגובות של אישה כלפי גבר.

ציטוט מאחת התגובות:
Apparently you are a male and have never been raped. Every rape victim should be able to kill her rapist without being punished.

אני מעדיף לקרוא תגובות לפני שאני מביע דעה בנושא, אבל אני חושב שהטענה של הכותבת כלפי הכותב שהוא גבר ומעולם לא נאנס לא רלבנטית.
לדעתי אין קונסנזוס לא בקרב גברים ולא בקרב נשים ולא בקרב קורבנות אונס לגבי התשובות לשאלות הרלבנטיות.
לצפיה ב-'אני חושב שכהמון אנו נוטים מהר מידי לרצות נקמה'
אני חושב שכהמון אנו נוטים מהר מידי לרצות נקמה
14/08/2016 | 13:29
1
124
ללא משפט וסחבת. וכהמון יש נטיה לרצות שמי שפעל בנסיבות מקילות לא יענש כלל. עם זאת (וזה נכון לתחומים רבים ומקרים רבים) אסור לנו להתיר כמדינה דמוקרטית (גם נכון לצרפת שם אירע האירוע וגם למקרים שיכולים להתרחש פה) לקיחת החוק לידיים.
יש לנו לשם כך מערכת חוק ושופטים (שאני אגב פעמים רבות סולד מהחלטותיהם, מרגיש שהעונשים לא "צודקים" וכו'). אם נתיר במקרה אחד נאלץ להתיר גם במקרים אחרים. אגב מי קובע שנאנסת שרצחה זה בסדר והיא תצא ללא עונש ונניח אם מישהו גנב לי משהו או הציק לי כשהייתי קטן זה לא חוקי להרוג אותו? אם מה שקובע את זה זה משהו אמורפי של תחושה - אין שום דרך לנהל כך מדינה. אם המשהו הוא מדיד וניתן להגדרה ניתן להציע זאת כחוק ואז זה יהיה רלוונטי למקרים בעתיד.
לעצם העניין - ברוב המדינות הדמוקרטיות כבר מזמן אין עונשי מוות. המגמה בעולם המערבי היא להמנע מכך ככל האפשר גם במקומות האחרונים שיש עונשים כאלו. אני חושב שעל אחת כמה וכמה  לא הייתי רוצה שום חוק שבו ניתן לאדם פרטי לקחת חיים של אדם ללא משפט מסודר.
לצפיה ב-''
14/08/2016 | 14:51
5
לצפיה ב-'נראה לי שהנושא שם הוא בכלל לא אונס, הנושא הוא אלימות במשפחה'
נראה לי שהנושא שם הוא בכלל לא אונס, הנושא הוא אלימות במשפחה
14/08/2016 | 16:43
57
יש לי הרגשה שהיא או/ו העורכת דין שלה הוסיפו את זה שבעלה "אנס" אותה רק כדי להוסיף לדברים שהוא עשה, כי אחרת זה "לא מספיק", כדי לנסות להצדיק אותה על כך שהיא רצחה אותו. לגבי אם זה מוצדק שהיא רצחה את בעלה האלכוהוליסט על כך שהוא התעלל בבן שלהם, כאשר הטענה היא שזה גם גרם לבן להתאבד, יכול להיות שזה היה מוצדק ויכול להיות שלא, בכל מקרה הבית האחרון בכתבה נשמע לי בולשיט גמור. העורכי הדין שלה אומרים שאנשים צריכים לראות בא "רק קורבן" ולא אישה שהורשעה, למרות העובדה שמדובר ברוצחת, ולא רק בקורבן לכאורה, אפילו אם הרצח היה מוצדק במקרה הזה, ואני עדיין לא סגור אם הוא היה מוצדק, ואירגוני הנשים שטוענים שזה "פטריארכלי" לעצור אישה שרצחה את בעלה, נו באמת, אם גבר היה רוצח את אשתו על כך שהיא התעללה בו זה גם היה בסדר? ברוב המקרים התשובה היא לא, שמיוחד בהתחשב בכך שהם היו יכולים להתגרש, אבל במקרה הזאת הייתה גם התאבדות של אחד הילדים, לכאורה בגלל האלימות במשפחה, אז המקרה הזה יותר מורכב, לכן כרגע אין לי דעה יותר נחרצת בנושא.
לצפיה ב-'לפי ההגיון של המפגרת הזו כל גבר שאישה התעללה בו צריך'
לפי ההגיון של המפגרת הזו כל גבר שאישה התעללה בו צריך
16/08/2016 | 09:22
2
62
להיות רשאי לרצוח ואתה בלי להענש. 
כאילו WTF?! מה זה החרא הזה? אף אחד לא רשאי לקחת חוק לידיים.
לצפיה ב-'החלטתי סוף סוף להגיב אחרי שקראתי בפורום הזה תגובה'
החלטתי סוף סוף להגיב אחרי שקראתי בפורום הזה תגובה
16/08/2016 | 19:05
33
של אישה שנגד זה שאנשים יקחו את החוק לידיים(המגיבים הקודמים בפורום היו גברים).

אני מסכים שלא צריך להרשות לקורבן לקחת את החוק לידיים ולנקום,ועיקר החשש שלי הוא מפגיעה בחפים מפשע כי מחר מישהי יכולה להחליט לרצוח חף מפשע ,ולטעון להגנתה שהוא אנס אותה כאשר הוא כמובן לא יוכל להוכיח שזה לא נכון אחרי מותו.
לצפיה ב-'אני בעד, ויש גם תנועה שראיתי כמה פרסומים שלהם ומעשיהם'
אני בעד, ויש גם תנועה שראיתי כמה פרסומים שלהם ומעשיהם
16/08/2016 | 21:21
40
שנוקטים לאחר עדויות מקורבנות בגישה של הצבת פתיון נשי אך מישהי מנוסה באמנות לחימה. ותוך כדי תיעוד עדויות מגיעים למצב שהבן כפות מול דלת ביתו תיאורטית או מעשית
ואומרים לו...אתה נכה אותך עוד יותר חזק אם לא תפסיק. זה מתועד. חייך יהרסו. זאת תנועה של גברים ונשים שנוקטים גישה של חגורה שחורה למשנת אגודת הסרט הלבן.

לכתבה הזאת אני אגיב אישית שאני בעד, כל עוד בפועל נשים יכנסו לכלא על לקיחת כסף כדי  לבדות סיפור אונס (לפוליטיקאי לפני מינוי למשל), או אם השתמשו בבישול סיפור אונס כדי לקדם עצמן, לסחוט, וכו'.  נכון שבישראל זה פחות נפוץ כי הטרדה מינית של נשים בידי גברים נפוצה להגעיל כאן. אבל עדיין....
לצפיה ב-'לרוע המזל יש לאנשים הזדהות אוטומטית עם נשים שרוצחות בעלים'
לרוע המזל יש לאנשים הזדהות אוטומטית עם נשים שרוצחות בעלים
29/08/2016 | 23:06
7
ורואים בזה כמין צעד פמיניסטי כזה. היה איזה תוכנית פעם על נשים שרצחו את בעליהן וכל היחס של התוכנית לרציחות הללו(כולל הקריינית) היה הומוריסטי לגמרה ואף בתקציר היה רשום משהו עם "רצחו את דרכן אל החופש".

הלווי ויעשו תוכנית דומה על גברים שנמאס להן להיות נשואים(ויש בשפע כאלה) ו"רצחו את דרכם אל החופש".

אני לא יודע בוודאות מה קרה במקרה הספציפי הזה אבל אלו שרוצים שהם תשתחרר רוצים את זה אך ורק בגלל שהיא אישה וקל להם לראות את האישה כקורבן בכל דבר.
אם בית המשפט מתעקש להשאיר אותה בכלא כניראה שיש לזה סיבה טובה יותר מהסיבה של אלו שרוצים שהיא תשתחרר.
לצפיה ב-'מזדהות עם פרות? ((הפרדת העגל-ה לאחר ההמלטה))..'
מזדהות עם פרות? ((הפרדת העגל-ה לאחר ההמלטה))..
14/08/2016 | 14:10
4
59
האם  הפרות מעוררות אצלכן הזדהות... לגבי ההפרדה הכפויה מהצאצא  לאחר ההמלטה.   האם נוכל ללחוץ על יצרני החלב  להפוך? את התהליך להומני יותר
לצפיה ב-'איך זה יכול להיות הומני יותר? מי שרוצה להיות הומנית בנושא'
איך זה יכול להיות הומני יותר? מי שרוצה להיות הומנית בנושא
14/08/2016 | 17:26
36
צריכה להפוך לטבעונית, או/ו לעבור לשתות חלב אנושי במקום חלב מבעלי חיים.

"“It gives me incredible energy I don’t get from other food and drinks,” he said. Typically, he buys it online for about $2.50 an ounce, which isn’t too bad for a magic elixir — but, considering this substance is typically available free of charge, that price represents a substantial markup. Anthony does not mind; he’s happy to pay. “I always compensate the women I buy from,” he told me. “And pretty nicely, too.”"

"“I don’t believe in steroids or other energy supplements, none of that garbage,” he said in a phone interview. He’d been buying breast milk from his neighbor for the past year, but she stopped nursing. Now, he uses sites like Only the Breast: “I want natural stuff that’s God-given, and if it’s okay with moms looking to get rid of it, I’ll take it.”"

"Some men who drink breast milk, like Anthony, cite reasons of health or nutrition. Jason Nash, a 55-year-old father of four, started drinking breast milk after the birth of his first child. "It occurred to me that breast milk could be just as healthy and tasteful for adults as infants,” Nash said. “I believe it has kept me from getting sick all these years.” His wife isn’t thrilled, but doesn’t mind as long as the milk comes from a safe source."

לצפיה ב-'זה חסר סיכוי....'
זה חסר סיכוי....
14/08/2016 | 22:14
40
מכיוון שאלו שרוצים בשר וחלב מעדיפים מחיר זול יותר ולא יסכימו למחירים מטורפים ולעומת זאת אלו שזה חשוב להם פשוט הופכים לטבעוניים - המאבק חסר סיכוי.
לצפיה ב-'שלום'
שלום
15/08/2016 | 18:38
1
49
הכתוב למטה הינו רק לגירוי מחשבה בנושא, גירוי דיון אולי.

כאשר מדובר בקנה מידה תעשייתי, מדובר בכליאה של אמהות, הזרעתן הכפויה, הפרדת העגל, סחיטת החלב מעטיניהן, מכירתן לשוק הבשר כאשר הגיעו לרבע מתוחלת החיים הטבעית שלהן. אלו הבעיות שהכי קל לתאר ל״אנשים מן השורה״. כמובן שיש גם בעיות נוספות, כגון ״״השבחה״״ גנטית בשביל שיהיה לאמא הרבה מאוד חלב (אז הזן הנוכחי הוא מין מכונת נוזל תזונתי לצרכי המין האנושי), פיטום באנטיביוטיקה (אשר בין היתר יוצר גם בעיות לאנוכיים שבין בני האדם - מתפתחים זני חיידקים עמידים יותר ויותר), האכלה באוכל שלעיתים הינו מן החי (יש/היו גם מקרים/פרקטיקות של האכלת פרות/תרנגולות בצואת תרנגולות ובעיסות שארים מן החי).

דמייני נא כנס של נשים (הייתי נוכח בכזה), בו הנוכחות שותות קפה עם חלב פרות בין ההרצאות.

חשבי נא מה יותר מעוות, מה קל יותר להסביר לבלתי מעורה, אכילת גופם של אחרים, או חליבה שיטתית של נוזל אמהות אחרים.

חשבי נא מה כוונתך ב״יצרני החלב״, ומדוע קוראים לפרות המשומשות כמכונות לייצור חלב ״פרות חולבות״ ולא ״פרות נחלבות״.

וכהערה שלא ממש קשורה לנושא עצמו - מדוע יש להשתמש בביטוי כל כך לא מדוייק כגון ״הומני״; הרי ברור שמתכוונים למשהו בסגנון ״רחום״, וזהו פשוט זלזול מוחלט באהבת האמת והמחשבה הכנה, לכנות תכונה כזו ״הומני״ (שלא לדבר על פשוט מצחיק, לשון שגיא נאור ממש).
לצפיה ב-'מקווה שתהיה ראש הממשלה הבאה...'
מקווה שתהיה ראש הממשלה הבאה...
15/08/2016 | 23:53
7
לצפיה ב-'מתי מוסרי להתייחס לאישה כאל אובייקט מיני'
מתי מוסרי להתייחס לאישה כאל אובייקט מיני
12/08/2016 | 12:28
24
74
יש הגורסים שהתייחסות לאישה כאל אובייקט מיני, היא פגומה מוסרית, מכיוון שמדובר בהחפצה שמורידה מערכה, תורמת ל-"תרבות האונס", ופוגעת קשות בדימוי האישה בחברה. 

אנשים המחזיקים בדיעה זו, מעוניינים לגזול מנשים את הזכות הבסיסית שהטבע נתן להן, להשתמש במשיכה המינית של גברים כלפיהן, לרווח אישי. 

אינספור דוגמניות, שחקניות, נשות מכירות (וכן, כמובן שגם נשים המתפרנסות מתעשיית המין באופן ישיר) משתמשות יום יום במשיכה המינית הטבעית של גברים כלפיהן, לרווח אישי (דרך אגב, כמובן שגם גברים עושים את זה, אבל ההתמקדות בפוסט הזה היא על נשים). אותם גורסים כנגד החפצה של נשים, טוענים כי נשים המשתמשות במיניותן לקידום מקצוען כשחקניות/דוגמניות וכו', למעשה עושות מעשה בזוי ופסול הפוגע בכלל הנשים (מנציחות את "תרבות האונס" וגו'). העניין הוא, שהפסקה גורפת של ההתייחסות לאישה כאל אובייקט מיני (נניח שדבר כזה היה אפשרי), תפגע בצורה מהותית בפרנסה של נשים אלו.

אני חושב שבמקום ההכללה הגסה כנגד התייחסות לאישה כאל אובייקט מיני, הכללה שעושה עוול עם גברים ונשים רבות כאחד, דרושה הבחנה מדויקת יותר, אינטיליגנטית יותר, ליברלית יותר, וסטיגמתית פחות. ההבחנה הזו צריכה להתבסס על הרצון של האדם: מתי הוא מעוניין שיתייחסו אליו כאובייקט מיני, ומתי לא.

אתן דוגמא דווקא מהעולם הגברי: חשפני Chippendales מתפרנסים מעצם היותם אובייקט מיני נחשק עבור נשים. חשפן שכזה שאינו מצליח להפוך לאובייקט מיני נחשק בעיני המתבוננות, לא יצליח להחזיק במקצועו. לכן, חשפנים אלו מעוניינים (ואף עובדים קשה מאוד) כדי להפוך לאובייקטים מיניים נחשקים. אבל, יש לשים לב להבחנה החשובה, הם מעוניינים שיתייחסו אליהם כאובייקטים מיניים רק בזמן העבודה - בזמן העבודה הם גם מתלבשים ומתנהגים בצורה שתעצים את היותם אובייקטים מיניים, לצורך הרווח האישי שלהם. כמובן שברגע שהם מסיימים את העבודה, הם לא מעוניינים שיראו בהם רק אובייקטים מיניים - ובהתאמה הם גם מתלבשים ומתנהגים בצורה שונה, שתתאים לאיך שהם מעוניינים שהחברה תתיחס אליהם.

כעת, את אותה התנהלות סבירה שתיארתי כאן בנוגע לחשפנים גברים, לדעתי יש להחיל לגבי ההתייחסות לנשים כאל אובייקט מיני. כמו שנותנים לגבר, צריך לתת לאישה את הזכות לבחור מתי היא רוצה שיתייחסו אליה כאובייקט מיני, ומתי לא. צריך לזכור שאישה שבזמנים מסויימים רוצה שיתייחסו אליה כאובייקט מיני נחשק (לצורך רווח אישי, כלכלי או פסיכולוגי), מותר לה. זה בסדר גמור. עם זאת, גם כאשר אישה בוחרת זמן מסוים בו היא רוצה שיתייחסו אליה כאל אובייקט מיני נחשק, זה בשום פנים ואופן לא נותן את הזכות לאף אחד לעשות לה משהו בניגוד לרצונה, או לדבר אליה בצורה לא מכבדת.

השאלה העולה כעת היא, כיצד נדע להבחין מתי אישה מעוניינת או לא מעוניינת שיתייחסו אליה כאל אובקייט מיני נחשק. התשובה היא (וזו התשובה היחידה שניתן לספק): ע"י הפעלת שיקול דעת בריא, וקריאת הסימנים. עם כמה שזה אולי לא נעים לשמוע לחלק מהאנשים, אישה צריכה לדעת שיש לה אחריות על שידור הסימנים הללו (כשם שלגברים יש אחריות לגבי הסימנים שהם משדרים).  

לכן, אישה שמתפרנסת מתעשיית המין (מוכרת סקס אמיתי או וירטואלי), בזמן שהיא עובדת, היא לבטח מעוניינת שיתייחסו אליה כאל אובייקט מיני נחשק (היא הרי עושה מאמצים רבים לשם כך, וכל פרנסתה תלויה כך), ולכן גם תתאים את הלבוש וההתנהגות שלה למקצוע. ברגע שהיא סיימה את העבודה, ולא משדרת יותר את הסימנים המזוהים עם עבודתה, היא כנראה אינה מעוניינת שיחשבו עליה כעל אובייקט מיני נחשק.

באותו אופן גם לדוגמניות. כשבר רפאלי מצטלמת למסע יח"צ לבגדים תחתונים, היא רוצה שיתייחסו אליה כאל האובייקט המיני הכי נחשק שיש. היא מוכרת סקס-אפיל ותו לא. אנחנו רואים אותה לבושה בבגדים תחתונים מגרים, והיא כולה אומרת סקס. ועם זאת, כשאנו רואים את אותה בר, מסתובבת ברחוב (לא בבגדים תחתונים) ברור לנו שהיא לא מנסה למכור לנו סקס, שהיא לא מבקשת בסיטואציה הזו שיחשבו עליה כעל אובייקט מיני בהכרח.

ובאותו אופן גם נשים שסתם הולכות ברחוב (ולמרות שזה יראה ככה, זה לא מתנגש עם המסרים של מצעד השרמוטות). מי שרוצה שיחשבו עליה כעל אובייקט מיני נחשק, שתתלבש בצורה פרובוקטיבית כדי להוציא את העיניים של הגברים (אבל שגם לא תבוא בטענות על מבטים שהיא תקבל). מי שאינה רוצה, שתתלבש בצורה צנועה יותר. ואני רוצה לחדד כאן: מי שמתלבשת בצורה פרובוקטיבית ברחוב, מבחינתי רוצה שיחשבו עליה כעל אובייקט מיני נחשק (פשוט כי זו זכותה של אישה שיסתכלו עליה כעל אובייקט מיני נחשק, ולפי הסימנים היא משדרת זאת), אבל זה לא אומר בשום פנים ואופן שיש זכות למישהו לעשות לה משהו בניגוד לרצונה, או לדבר אליה בצורה לא מכבדת (ולכן אין כאן סתירה עם עקרונות מצעד השרמוטות).  

לצפיה ב-'אז אני מקווה שהסכמנו על הדברים הבאים:'
אז אני מקווה שהסכמנו על הדברים הבאים:
12/08/2016 | 12:44
6
40
1. אישה יכולה בזמנים מסוימים לרצות שיתייחסו אליה כאל אובייקט מיני (וזה בסדר גמור. אין עם כך כל פסול)
2. כדי להפוך לאובייקט מיני, היא משיגה את זה ע"י התנהגות מסוימת ולבוש מסוים המחדדים את מיניותה
3. אישה שרוצה בזמן מסוים שיתיחסו אליה כאל אובייקט מיני, זה לא נותן לאף אחד את הזכות לעשות משהו בניגוד לרצונה או להתייחס אליה שלא בכבוד

אם הסכמנו על כל זאת, אנו צריכים גם להסכים שאישה המעוניינת למכור מין באופן כלשהו, הנימוק כי לא מוסרי לקנות ממנה, מכיוון שזו החפצה של נשים (הפיכת אישה לאובייקט מיני) אינו מחזיק מים. מכיוון שאין שום בעיה עם הסתכלות על אישה כעל אובייקט מיני, בטח במידה והיא מעוניינת בזה, וכמובן במידה וזה נעשה תוך שמירה על רצונה וכבודה.
לצפיה ב-'לא הסכמתי'
לא הסכמתי
12/08/2016 | 13:49
5
38
אובייקט=חפץ.
אישה יכולה לרצות שיסתכלו עליה או שיציעו לה הצעות מיניות.
אני לא רואה את זה כרצון שיתייחסו אליה כאל חפץ.

לא שואלים חפץ לרצונו כך שאם הסכמנו שאין לאף אחד זכות לעשות משהו בניגוד לרצונה הסכמנו שאישה היא לא חפץ.

לפי הבנתי הטענה שלא מוסרי לקנות מין לנשים איננה טענה נגד עשיית משהו שהיא מעוניינת בו כשזה נעשה תוך שמירה על רצונה וכבודה,והטענה היא שבפועל לא שומרים על רצונן וכבודן של זונות,ושהזונה בפועל לא מעוניינת במין אלא מסכימה למין מתוך מצב של חוסר ברירה(למשל כדי לממן את ההתמכרות שלה לסמים).
לצפיה ב-'אבל גם מה שאתה טוען נשמע כמו החפצה או לפחות זלזול באדם'
אבל גם מה שאתה טוען נשמע כמו החפצה או לפחות זלזול באדם
12/08/2016 | 14:09
3
37
אתה טוען:

"לא שואלים חפץ לרצונו"

ובאותה נשימה טוען:

"הזונה בפועל לא רוצה במין אלא מסכימה למין מתוך מצב של חוסר ברירה"

ומי יכול באמת לקבוע, פרט למוכרת המין, מה היא רוצה או לא רוצה? (ואני לא מדבר רק על זונה קלאסית, אלא על כל אישה המוכרת מיניות בצורה כלשהי).

אדם קובע שהוא מתעלם ממה שמוכרת המין רוצה (למכור מין), וקובע שהיא לא באמת רוצה למכור את זה, אלא היא עושה את זה במצב של חוסר ברירה, האם זו לא התייחסות אל האדם כאובייקט חסר רצון משלו? האם זה לא זילזול ברצונותיו של האדם, או הקטנה של האדם הבוגר לילד חסר שיקול דעת?

כעת, אני לא אומר שאין מוכרות (או מוכרי) מין שעושים זאת מחוסר ברירה, אני אומר שאי אפשר להחליט מראש שכל מי שעוסק בכך עושה זאת מחוסר ברירה. ונניח שהרוב בחרו בכך מחוסר ברירה, האם צריך לכפות גם על המיעוט להפסיק את העיסוק?

סתם בתור דוגמא, אפנה אותך לסדרה בשם The Sex Factor. מדובר בסדרת ריאליטי אמריקאית, שבה 16 מתמודדים אלמוניים (8 גברים ו-8 נשים) על תואר כוכב הפורנו הנולד הבא. מי שצופה בסדרה רואה עד כמה המתמודדים רוצים להיות כוכבי הפורנו הבאים (כמה בכי יש אחרי כל הדחה). הם באמת מעוניינים ועושים הכל כדי לנסות ולנצח. להגיד שהם "לא באמת מעוניינים בזה, אלא עושים זאת מחוסר ברירה" זה פשוט לחטוא לאמת. נשמעת לי גישה שמרנית וחשוכה כשמנסים להחיל אותה לסיטואציה כזו.

לצפיה ב-'הגישה הפמיניסטית אינה לאסור על הזונות לעסוק בזנות'
הגישה הפמיניסטית אינה לאסור על הזונות לעסוק בזנות
12/08/2016 | 17:05
2
20
והאיסורים חלים על הגברים,והטענה היא שלגבר אסור לקנות זנות כאשר מדובר בעסקה מפורשת של כסף תמורת מין.

גם בלי עסקה מפורשת ברור שאי אפשר למנוע עסקה לא כתובה שבה הגבר תומך כספית באישה, ואחר כך הם מקיימים יחסי מין(כאשר ההבדל הוא שאין שום התחייבות של האישה לתת משהו בשביל הכסף ,והגבר לא יוכל לתבוע את הכסף בחזרה אם היא לא תסכים ,והדבר היחיד שהוא יכול לעשות זה להפסיק לתמוך כספית באישה).
לצפיה ב-'לדעתי העסקאות הלא מפורשת הן מתחסדות/שקריות ובלא מעט מהמקרים'
לדעתי העסקאות הלא מפורשת הן מתחסדות/שקריות ובלא מעט מהמקרים
12/08/2016 | 18:13
1
16
הן גם מסוכנות יותר, עבור הגבר, אני לא בטוח איך זה בזנות אבל בפורנו השחקניות חותמות על הסכם, ככה שאחר כך יהיה מאוד קשה להן לבוא ולטעון שהן לא הסכימו לזה. לדעתי הסכם מהסוג הזה יכול לעזור גם להרבה אנשים בחיים הפרטיים, במקרים של תלונות שווא, אחרת זה מילה שלו נגד מילה שלה.
לצפיה ב-'אני חושב שהגבר יכול להקליט את מה שקורה'
אני חושב שהגבר יכול להקליט את מה שקורה
12/08/2016 | 18:23
16
בין הצדדים אם הוא חושש מתלונת שווא.

זה שאין עסקה מפורשת ,ואין אישור שאומר שהאישה מסכימה תמורת כסף לא אומר שאין אישור שאומר האישה מסכימה.

מה שאני מתכוון בעסקה לא מפורשת זה שקודם הגבר משלם ללא תנאים ואחר כך מציע לאישה לשכב איתו והיא מסכימה.

אני לא כותב הסכמה לא מפורשת אלא עסקה לא מפורשת כלומר שלא מחייבת את האישה, והאישה כמובן לא חייבת להגיד שהיא מסכימה.

הסיכון של הגבר שנובע מזה שמדובר בעסקה לא מפורשת הוא שהוא יפסיד כסף כי האישה לא תסכים אבל לא תלונת שווא.

עריכה: במחשבה נוספת האישה יכולה בכל מקרה להתלונן ולטעון שהיא אמרה שהיא מסכימה כי הגבר איים עליה קודם בחלק שלא הוקלט אבל אותו דבר נכון גם במקרה שיש עסקה מפורשת כך שלא מדובר בסיכון שקשור בהעדר עסקה מפורשת.

אני חושב שבכל מקרה הסיכון שאישה תגיש תלונת שווא נגד גבר שלא עשה לה דבר רע הוא לא סיכון גדול,והסיכון של אישה שגבר יאנוס אותה גדול יותר(ואגב גם אם יש עסקה מפורשת עדיין האישה יכולה לשנות את דעתה, כך שעדיין יכול להיות אונס).
לצפיה ב-'לגבי "לא שואלים חפץ לרצונו"'
לגבי "לא שואלים חפץ לרצונו"
12/08/2016 | 14:25
23
לא מדויק. אם תגיע למוזיאון, יש שם המון "חפצים" בתצוגה. האם אתה יכול לעשות בהם כרצונך? ממש לא. יש חוקים וכללים, ואם תפר אותם, תשלם מחיר.

אדם בהחלט יכול לבקש שיתייחסו אליו כאובייקט מיני. וכאשר אני אומר אובייקט, הכוונה היא לא לחפץ דומם שניתן לעשות בו מה שרוצים (כמו שהסכמנו, גם לחפצים דוממים לא תמיד אפשר לעשות מה שרוצים), אלא לאדם שמהותו באותם רגעים היא מהות מינית. הוא מחפש לשדר סקס, למכור סקס, ממניעים כלשהם של רווח אישי.
לצפיה ב-'הדיון הזה די מיותר, משום שלא תצליח לשכנע את מרבית האנשים כאן'
הדיון הזה די מיותר, משום שלא תצליח לשכנע את מרבית האנשים כאן
12/08/2016 | 19:33
4
32
שלהתייחס לאישה כאל אובייקט מיני זה בסדר, בפורומים אחרים תמצא יותר אנשים שיסכימו איתך בנושא, בנוסף לכך אתה סותר את מה שאתה מייצג פה ברגע שאתה משתמש בכינויים של הצד שהמתנגד לכך, אם אתה תומך במיניות מוחצנת אתה לא אמור להשתמש במושגים אנטי מיניים, כגון "החפצה", אתה חוזר על אותה טעות שwaspaloy עשה כאשר הוא כינה את הבת 13 ילדה במקום נערה, בעודו תומך ביחסים עם קטינים. דוגמניות ושחקניות לא רק משתמשות במשיכה המינית של גברים כליפן כדי לעשות כסף, הן גם משתמשות ביופי שלהן כדי לעשות כסף, לא כל אחת יכולה להיות דוגמנית, על אחת כמה וכמה דוגמנית מצליחה. דוגמניות משתמשות יותר ביופי מאשר במיניות, ושחקניות זה תלוי בכמה סצנות מיניות הן משתתפות בסרטים שהן משתתפות בהם. ללא ספק יש נשים שרוצות להראות מושכות בעיני גברים, בפורמים שעוסקים בענייני גברים ונשים יש הרבה שאלות של נשים ששואלות על אם הן מושכות/מושכות מספיק ואם דבר זה או אחר שהן לובשות או/ו עושות מושך או לא, אבל כפי שציינתי עם דוגמניות, יש פה גם עניין של יופי ולא רק עניין של משיכה, נשים יכולות ללבוש בגדים חושפניים גם משום שהן חושבות שזה יפה יותר(במיוחד אם יש להן גוף יפה ולכן הן גאות בו ולא מתביישות בו) ולא רק/דווקא כדי לנסות להראות מושכות יותר.

מי שמתנגד לכן שנשים שיתלבשו בצורה בצורה חושפנית "ולא צנועה", בדרך כלל עושה את זה מסיבות שמרניות, וזה לא משנה אם הוא חושב שהוא פמיניסט או לא, הוא באותה מידה היה יכול להיות חרדי. אתה עשית פה סלט, הנושא של לבוש חושפני, הנושא של מין תמורת תשלום, והנושא של הוללות מינית אלו נושאים נפרדים, למרות שלא מעט מהמקרים הם באים ביחד, אבל לשם דוגמה דוגמנית רק מצתלמת בבגדי ים ובהלבשה תחתונה אבל היא לא עושה שום אקט מיני אמיתי כחלק מהמקצוע שלה, זאת גם הסיבה שיש הרבה יותר גברים שהיו מוכנים לצאת(לקשר רציני) עם דוגמנית מאשר גברים שהיו מוכנים לצאת עם אישה שעוסקת בזנות, רק לשמרניים ביותר יהיה בעיה גם עם דוגמנית, על בסיס המקצוע שלה. בכל מקרה הבעיה היא לא בנשים שחושפות חלק ניכר מגופן, הבעיה היא עם גברים שמרשים לעצמם יותר מדי, מותר לך לראות אבל אסור לך לגעת, מבלי שביררת שהאישה מעוניינת בכך, במיוחד אם מדובר באישה זרה ולא בבת זוג. אני באופן אישי לא מאמין גדול בקריאת סימנים, בירור באופן מפורש הוא בדרך כלל עדיף. כן אישה שמתלבשת בצורה חושפנית לא צריכה להתפלא על כך שזה מושך הרבה מבטים מגברים(ורוב הנשים שמתלבשות ככה מודעות לכך), אבל הגבול הוא בין מבטים לבין לשלוח ידיים, מבלי להיות בטוח בזה שהאישה מעוניינת בכך, וגם אם אישה מעוניינת שגברים יסתכלו עליה וימשכו עליה, זה עדיין לא אומר שהיא גם מעוניינת בכך שהם יגעו בא בלי רצונה או יותר גרוע מכך, דברים כגון נשיקה בכפייה ומין בכפייה.
לצפיה ב-'אני חושב שאתה אדם מאוד תמים '
אני חושב שאתה אדם מאוד תמים
13/08/2016 | 01:01
3
23
אם אתה חושב שנשים לא מנסות להפוך את עצמן לאובייקט מיני כדי למכור לך את מרכולתן.  רואים את זה בדוגמנות (ואתה יכול לקרוא לזה "יופי" עד מחר),  רואים את זה במשחק,  ורואים את זה במוזיקה (ע"ע ריהאנה,  מדונה,  מיילי סיירוס,  ביונסה ועוד ועוד).  אנחנו בעולם שמפוצץ בנשים המנסות להפוך עצמן לאובייקט מיני כדי ליצור רווח לעצמן.  

הטענה שלי היא שלהפוך את עצמך לאובייקט מיני זה בסדר גמור כל עוד זה נעשה מרצון.  העובדה שאדם הפך את עצמו לאובייקט מיני לא נותנת רשות לאף אדם לעשות לו משהו בניגוד לרצונו.  כמו שציינתי קודם,  גם במוזיאון אנחנו לא יכולים לעשות כרצוננו באובייקטים המוצגים שם,  ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר באדם שמשחק תפקיד של אובייקט מיני.
לצפיה ב-'אני לא כל כך תמים, אני פשוט לא מסכים עם ההכללות שאתה עושה'
אני לא כל כך תמים, אני פשוט לא מסכים עם ההכללות שאתה עושה
13/08/2016 | 01:36
2
22
ויש מרחק די גדול בין סלבריטאית שרק "show some skin" מה שנקרא, לבין סלבריטאית שגם עושה כלמיני תנועות מיניות ושרה שירים מאוד מיניים/משחקת תפקידים מאוד מיניים וכו. הגוף, ואפילו עירום מלא כלעצמו הוא לא מיני המהותו, לכן יש גם דברים כגון עירום אומנותי, ויש גם אנשים שלא עושים כזה ביג דיל מעירום, דוגמה טובה לזה הן חבריות שבטיות באפריקה ובדרום אמריקה, ונודיסטים, אם אתה חושב שכל חשיפה של גוף היא מינית, אז או שיש לך ראש יותר מדי מיני או/ו שאתה אדם מאוד שמרן, סביר להניח שגם וגם. אין ספק שיש סלבריטאיות שמעלות את הרייטינג שלהן בעזרת מיניות, "מין מוכר" כמו שאומרים, אבל לא כל סלבריטאית שמתלבשת בצורה "לא צנועה" היא אוטומטית מישהי שמנסה לשדר מיניות, אל תשכח שמנשים גם מצופה להראות יפות/סקסיות, יותר מאשר מגברים. אני יכול גם להגיד לפחות על רוב הזמרות שציינתה שהן גם די מוכשרות, ככה שהן הצליחו לא רק בגלל המראה שלהן, אבל סביר להניח שהמראה שלהן הוסיף להן נקודות אצל גברים לא מעטים, הרבה גברים נהנים לראות איך שהן נראות ומה שהן עושות גם מבלי שיצא להם אקט מיני אמיתי כלשהו מזה איתן.
לצפיה ב-'אקט מיני אמיתי איתן לא יוצא להם לצערם'
אקט מיני אמיתי איתן לא יוצא להם לצערם
13/08/2016 | 17:07
1
25
אקט מיני עם עצמם לעומת זאת...

שוב, אני חושב שאתה גבר מאוד מיוחד אם אינך רואה את כל הסקס ששופכות דוגמניות/שחקניות/זמרות היום לכל עבר, וקורא לזה "יופי".
לצפיה ב-'בסדר, אבל אני לא היחיד שקורא לזה יופי, קח לדוגמה תמקרה הזה'
בסדר, אבל אני לא היחיד שקורא לזה יופי, קח לדוגמה תמקרה הזה
13/08/2016 | 19:00
19
"In ancient Athens, a beautiful courtesan named Phryne was put on trial for a capital crime. Her defense consisted of getting stripped by her sometime-lover (now defendant) in court and asking the (all-male) jury if they were prepared to destroy this. She was acquitted right then and there. This is a question of Values Dissonance: the capital crime in question was blasphemy, and in Ancient Greek society, exceptional beauty was a sign of favor from the gods (remember, for the Greeks, Beauty Equals Goodness was serious: they called their nobles Kaloi k'Agathoi, "the Beautiful and the Good"). Essentially, her argument was, "how could I possibly commit blasphemy if the gods have given me this body." The Athenians have later passed a law that from now on, judges are not to look at the defendants."

לצפיה ב-'בוא תשמע קטע מצחיק'
בוא תשמע קטע מצחיק
21/08/2016 | 22:31
1
19
גם לגברים יש את היכולת למשוך מינית, אבל אתה לא מדבר על פגיעה בפוטנציאל הטבעי שלהם להשתמש במשיכה לרווח על ידי כך שהם מקודמים בחברה למקצועות היי טק ועל כך גופם נאלץ להכלא בחליפה וללא מחשוף החזה.
לצפיה ב-'אני לא חושב שהייטק הוא דוגמה טובה '
אני לא חושב שהייטק הוא דוגמה טובה
22/08/2016 | 14:06
12
גם לא מקצועות כמו עריכת דין,  רפואה,  פסיכולוגיה וכדומה.

יש מקצועות שם למשיכה המינית יש משמעות,  כגון דוגמנות,  מוסיקה,  וגם מכירות. ושם יש חשיבות גם לנשים וגם לגברים לשים דגש על האטרקטיביות המינית שלהם. מי שלא ישים,  בהחלט לא יממש את הפוטנציאל שלו להשגת רווח אישי. 

כמובן שצריך לקחת בחשבון שמשיכה מינית מיידית לאדם זר על סמך מראה חיצוני זה משהו הרבה יותר נפוץ אצל גברים,  מאשר אצל נשים.  ולכן נשים יכולות יותר לשחק על הקטע הזה (להתלבש סקסי כדי להשיג רווח מגברים),  מאשר גברים,  שזה ממש לא יעזור להם באותה המידה. נשים הרבה פחות ויזואליות כשזה מגיע למין, והרבה פחות נותנות לשיקולי משיכה מינית להתערב להן בהחלטות לא קשורות.

לצפיה ב-'אוסיף משהו (מקוה שאף אחד לא ציין את זה כבר)'
אוסיף משהו (מקוה שאף אחד לא ציין את זה כבר)
24/08/2016 | 07:51
9
21
בין אם אישה מעוניינת או לא מעוניינת שיסתכלו עליה כעל אובייקט מיני- זה לא עניין של אף אחד.
אם אישה הולכת חשוף- זה נובע ממקומות מסויימים של רצון להיות נחשקת ומושכת. הרצון הוא כזה בלבד. הן לא רוצה שיאנסו אותן, יזרקו להן הערות כל כך רומנטיות כמו: "אוי, מה הייתי עושה לך" וכו'.

מעבר לכך, ישנה תחרות ברחוב, קשה מאוד להיות אישה "צנועה", כשבחוץ מתהלכות להן, אל מול העיניים של הבני זוג שלהן והבעלים שלהן בחורות עם חתיכת בד על הגוף.

הנושא הרבה יותר עמוק ממה שגברים חודבים
לא מדובר שצורך שיגעו בנו, שיתיחסו אלינו בגסות, שיבההו בנו וכל מה שקשור להתנהגות לא הולמת.

את זה אתם המצאתם.
לצפיה ב-'אני אהיה רגע פרקליטו של השטן'
אני אהיה רגע פרקליטו של השטן
24/08/2016 | 09:51
7
39
ואומר לך שאת תמימה או מיתממת.
אם מישהי הולכת חשוף, מתוך רצון ומודעות להיות נחשקת ומושכת- אז גברים נמשכים אליה. ואצל חלקם המשיכה הזו מתבטאת ברצון להתחיל איתה, לשרוק לה או להגיד לה "וואי מה הייתי עושה לך". רצית משיכה- קיבלת משיכה.
לפעמים ימשכו אלייך גם אלו שלא רצית.

*האמור לעיל הוא למטרת הדיון בלבד, אין בו כדי לשקף את דעתי האמיתית ט.ל.ח.
לצפיה ב-'מה הקשר רצון להיות נחשקת?'
מה הקשר רצון להיות נחשקת?
24/08/2016 | 13:39
3
109
להשקיע בעצמך.. בשביל להרגיש טוב עם עצמך ..! זה לא בהכרח רצון להיות נחשקת..!
ואם מבחינתכם משיכה מתבטאת בשריקות והטרדות אז לא תודה, לא צריך את המשיכה המצחינה שלכם!

לצפיה ב-'נו באמת'
נו באמת
24/08/2016 | 14:17
1
35
קראת לפני שהגבת? או שיש לך תגובות אוטומטיות בלי קשר למה שנכתב?
לצפיה ב-'כנראה'
כנראה
24/08/2016 | 14:39
47
נשמע שזה ברור לך..
לצפיה ב-'לדעתי זה יותר עניין של גאווה במה שיש מאשר עניין של השקעה'
לדעתי זה יותר עניין של גאווה במה שיש מאשר עניין של השקעה
24/08/2016 | 21:49
11
בעיקרון אישה יכולה להיות יפה גם עם בגדים שמרניים, אבל לא ממש יראו את זה, כי הבגדים מסתירים הכל/את הרוב. כל כך הרבה נשים משקיעות בנושאים של משקל והסרת שיער, אז הגיוני אם הן רוצות שיראו את זה, אם אף אחד/כמעט אף אחד לא יראה את זה אז מה הטעם להשקיע בזה, וכמובן שיש גם נשים עם נתונים טבעיים טובים בלי קשר להשקעה, ויש כמובן גם את העובדה שאנחנו חיים במדינה מאוד חמה, ככה שבגדים קצרים פה זה גם מסיבות של נוחות ולא רק מסיבות של מראה, כאשר אישה ממשיכה ללכת בבגדים מאוד קצרים/חושפניים אפילו בחורף, אז זה יותר ברור שהיא כנראה עושה את זה יותר בשביל המראה מאשר בשביל הנוחות, רק שלא תתקרר.

"Female character provides a distraction by flirting with and/or showing some skin to an opposing guard, Spear Carrier and/or Red Shirt characters. Of course if you have large breasts it's a lot easier. And some characters are distractions all by themselves."

לצפיה ב-'אם מישהי הולכת חשוף, זה כי היא רוצה להרגיש נחשקת, ולא בשביל '
אם מישהי הולכת חשוף, זה כי היא רוצה להרגיש נחשקת, ולא בשביל
24/08/2016 | 18:26
2
37
לשמוע משפטי גועל מאחרים.

טבע האישה הוא כזה, אישה תמיד רוצה להיות יפה ותמיד רוצה תשומת לב. נקודה. סוף סיפור. ככה נבראנו.

עכשיו אתם צריכים להתמודד עם הטבע שלנו ולהיות אנשים מנומסים.
לצפיה ב-'יש נשים שאוהבות dirty talk, אבל אני מניח שזה לא רוב הנשים'
יש נשים שאוהבות dirty talk, אבל אני מניח שזה לא רוב הנשים
24/08/2016 | 21:06
9
משום שזה דבר שיש לו קשר לBDSM, הכרתי אישה שאהבה להתבטא על דברים מיניים עם ביטויים בוטים/גסים במיוחד, לי באופן אישי זה לא התאים, כי אני לא ממש אוהב לדבר ככה, אני בדרך כלל לא גס עם אנשים שאני ביחסים טובים איתם, אני יכול לדבר בצורה גסה עם אנשים שאני ממש לא מחבב, בלשון המעטה, או כאשר מדברים על דבר שאני מאוד מתנגד לו, באופן אישי, אבל זה גם תלוי בפורום ובכללים של המקום כמובן. אני גם לא חושב שכל הנשים רוצות הרבה תשומת לב/למשוך הרבה מבטים, יש גם נשים שמאוד ביישניות מטבען או/ו נשים עם דעות מאוד שמרניות/שליליות בנושא, אבל אני מסכים איתך לגבי זה שרוב הנשים רוצות להיות יפות ורוצות למשוך תשומת לב, והן גם צודקות, מראה יפה/סקסי באמת מושך יותר תשומת לב מרוב הגברים, ומאלו שידועות בתור "המין היפה", יש יותר ציפייה להיות יפות, כפי שמגברים יש יותר ציפייה להיות חזקים. כל עוד נשים יקבלו את זה שגברים הם יותר ויזואלים/מיניים(בדרך כלל), אז גברים יקבלו את זה שנשים רוצות להיות יפות/מושכות, נשים יכולות ללכת בבגדים חושפניים וגברים יכולים להנות מהתצוגה, ככה כולם מרוצים. גברים שזורקים הערות בעייתיות וגורמים לאישה להתבייש בגופה, בסופו של דבר הורסים לכולם, במיוחד אם זאת אישה שיש לה הרבה מה להראות והרבה מה להתגאות בו.

"A character who is beautiful, well aware of the effect they have on other people, and is proud of it."

"Regardless of the exact nature of a character's attractive appearance, some characters decide that if they've got an advantage, they might as well use it. A character who follows this trope is proud of their physical attractiveness and view their physical form as a means to get what they want."

לצפיה ב-'את אומרת בעצם'
את אומרת בעצם
25/08/2016 | 10:04
32
אני רוצה תשומת לב- אבל אני רוצה תשומת לב רק כמו שאני רוצה אותה
והעולם הוא לא תוכנית כבקשתך, ולא מתנהג רק לפי מה שאת רוצה.
אם את מושכת תשומת לב- את עלולה למשוך תשומת לב חיובית (לטעמך) וגם שלילית (לטעמך).
האם זה לא מצב שצריך להשתנות, כך שנשים ירגישו בטוחות יותר במרחב הציבורי? בוודאי שצריך.
האם זה לא משהו שצריך לקחת בחשבון כשאת הולכת חשופה ברחוב? גם כן צריך.

לצפיה ב-'הנושא הזה הוא יותר עמוק ממה שגברים חודבים? לא מדויק לומר זאת'
הנושא הזה הוא יותר עמוק ממה שגברים חודבים? לא מדויק לומר זאת
24/08/2016 | 21:30
8
אם כבר נהפוכו, זה פחות עמוק ממה שגברים חודבים, אם אישה רוצה למשוך רק מבטים ולא יותר מזה, זה פחות ולא יותר, זה פחות או יותר על העיקרון של "I Have Boobs, You Must Obey", יש גברים שנותנים להניח במכוון או שלא במכוון שאישה רוצה יותר ממה שהיא באמת רוצה. מבטים זה כלום ביחס למגע, לטוב ולרע, ורבות מהנשים גם רוצות שיגעו בהן, פשוט הן רוצות שיגע בהן רק הגבר שהן מעוניינות בו, ולא כל אחד, ובטח שלא גבר שדוחה אותן. להביט לכל אחד מותר, יותר מזה לא, יש גם אנשים קיצוניים שחושבים שגם מבטים זה כזה ביג דיל, אבל אני לא מסכים עם זה. מה שכתבת בנושא של תחרות מול נשים אחרות, זה מעניין, וכן נשים נוטות להיות די תחרויות בנושא הזה, אפילו אם הן לא מודות בכך ומדברות על "אחוות נשים", והקינאה גורמת לחלק מהנשים להשקיע יותר בהראות יותר מושכות, אפילו אם התחרות היא על גבר שהוא כבר שלהן, שזה קצת אירוני, אבל אני לא חושב שלגבר יש תלונות על כך שהאישה שלו תשקיע יותר, משום שיש גם נשים שמזניחות את המראה שלהן ואספקטים שקשורים לזוגיות ברגע שהן מרגישות שהגבר הוא ברשת שלהן, "ולא יכול לעזוב".

"How do you get something you want from another person? Logical arguments, diplomacy, trading, bribery, force, or — if you're a woman trying to persuade a man — the mere fact of having mammary glands."

"Yes, because writers think All Men Are Perverts, women don't even need to pretend that getting sex is a likelihood or even a possibility. All they have to do is possess secondary sexual characteristics to get men to do their bidding. We mean, They're Men, They Can't Help It, right?"

לצפיה ב-'הוחמרה הענישה למפרסמי מודעות זהות '
הוחמרה הענישה למפרסמי מודעות זהות
06/08/2016 | 12:44
3
73
ההעמדה לדין התקדימית של המעורבים בהפקת והפצת חוברת מודעות הזנות "בננה" הגיעה השבוע לסיומה עם מתן גזרי-דין לשני הנאשמים האחרונים בפרשה. האישומים, ההרשעות, המאסרים על תנאי והקנסות התקדימיים באו בעקות תיקון לחוק העונשין שיזמו לפני שנים אחדות חברי-הכנסת אורית זוארץ ודב חנין. התיקון לחוק ביטל את הסייגים שאיפשרו למפרסמי שירותי זנות לחמוק מעונש וקבע חד-משמעית כי "המפרסם פרסום בדבר מתן שירותי זנות, כשנותן השירות אינו קטין, דינו – מאסר שלוש שנים או קנס" בגובה של עד 226,000 שקל.

יוסף גלעדי, בעליו לשעבר של העיתון "בננה", הורשע בשנה שעברה בעבירות מרובות של פרסום דבר מתן שירותי זנות, נידון לשישה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים ולקנס בסך 100 אלף שקל. לפני שבועות אחדים הוסכם כי בעל בית-דפוס שהדפיס את החוברות ישלם 30 אלף שקל למיזם המסייע לנשים במעגל הזנות מבלי שיורשע. נאשמת נוספת בפרשה, ששכרה דירה אשר שימשה לזנות ופרסמה את שירותי הזנות בחוברות "בננה", הורשעה בפרסום דבר שירותי זנות והחזקת מקום לשם זנות ונידונה למאסר על תנאי ולקנס בסך 7,000 שקל.

השבוע הגיע תורם של שני הנאשמים האחרונים: שרון דגני, בעלים של חברת פרסום מקוון שהפך לבעלים של אתרי סקס ופרסם באופן קבוע מודעות זנות רבות; וערן שחר, שעבד עבור דגני כסוכן שטח, תיווך בין המפרסמים לחברה וגבה את דמי הפרסום. דגני הורשע, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות רבות של פרסום דבר מתן שירותי זנות. שחר הורשע, במסגרת הסדר טיעון, בסיוע לפרסום מתן שירותי זנות.

במהלך דיון שנערך השבוע בפני השופט צחי עוזיאל, סגן נשיא בית-משפט השלום בתל-אביב–יפו, נגזרו על דגני שלושה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 85 אלף שקל. על שחר נגזרו שלושה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 1,500 שקל.

מתוך העין השביעית
לצפיה ב-'זנות*'
זנות*
06/08/2016 | 12:46
6
לצפיה ב-'נהדר!! (:'
נהדר!! (:
06/08/2016 | 15:37
6
לצפיה ב-'יותר טוב מכלום'
יותר טוב מכלום
09/08/2016 | 13:38
7
לצפיה ב-'כיתה א', איזו התרגשות...'
כיתה א', איזו התרגשות...
05/08/2016 | 13:35
52
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:05
7
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'הרצאה של ted על מחזור'
הרצאה של ted על מחזור
28/07/2016 | 21:40
44
מעניין מאוד, מזמינה לראות ולהתדיין.
https://www.ted.com/talks/aditi_gupta_a_taboo_free_way_to_talk_about_periods
לצפיה ב-'פרויקט התיעוד של מרכז הסיוע '
פרויקט התיעוד של מרכז הסיוע
28/07/2016 | 18:55
28
״~ פרויקט התיעוד של מרכז הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית תל אביב מזמין אותך להפקיד בו את סיפורך ~

בארכיון החדש, הראשון מסוגו בעולם, נעשה שימור של עדויות מוסרטות של מי שחוו תקיפה או פגיעה מינית. תכליתו של המאגר לייצר מרחב בטוח לסיפורים אישיים הנחווים ככאב אישי חבוי, אך מבטאים תופעה חברתית רחבה ומושתקת. לסיפור שלך יש כוח לשנות.

הבחירה מה לעשות בעדות המצולמת היא אך ורק שלך.
בין האפשרויות:
• שימור בארכיון ללא חשיפה כלל
• שימוש בעדות לצורכי מחקר
• שימוש בעדות להפקת סרטי הסברה וחומרי הדרכה

לקריאה נוספת (מאמר מתוך חוברת בנושא עדות שהפיק מרכז הסיוע): https://goo.gl/eT5aQR

כדי לבוא ולמסור את עדותך למאגר התיעודים המצולמים, יש ליצור קשר עם מרכז הסיוע: 03-6011910, או 03-5176176 או לגברים: 1203
או בדוא"ל: Teud@ta1202.org

נשמח לענות על כל שאלה או בקשה.״
לצפיה ב-'הגולשת הטובה ביותר בברזיל לא מצליחה להשיג ספונסרים כי היא לא'
הגולשת הטובה ביותר בברזיל לא מצליחה להשיג ספונסרים כי היא לא
26/07/2016 | 11:14
3
142
לא נראית כמו דוגמנית
לכתבה המלאה: http://remezcla.com/features/sports/silvana-lima-s...
מה אתםן חושבימות על העניין? האם כל אישה שרוצה לעסוק בספורט באופן מקצועי צריכה גם להתברך בגנים שגורמים לה להראות באופן שהחברה הגדירה כיפים מספיק? האם גברים נדרשים לאותם קריטריונים? האם מדובר רק על עולם הספורט המקצועי או שאפשר לקשר את זה גם לחיינו אנו?
לצפיה ב-'בהחלט לא ולמשל כל טניסאית שתהיה בין הטובות בעולם בין הנשים'
בהחלט לא ולמשל כל טניסאית שתהיה בין הטובות בעולם בין הנשים
26/07/2016 | 17:28
67
יכולה להרוויח כסף ללא קשר למראה שלה(רק בזכות פרסים אפילו בלי לספור ספונסרים).

אני משער שיש פחות עניין בספורט הגלישה יחסית לספורט הטניס,ואני לא יודע אם גברים בענף הזה משיגים ספונסרים כך שלא ברור לי אם חוסר היכולת להשיג ספונסרים קשורה למראה שלה.

חוץ מזה
יש ענפי ספורט שגברים יכולים להרוויח בהם יותר מנשים ללא קשר למראה(ולדעתי כדורגלנים מרוויחים הרבה יותר מכדורגלניות למשל).
לצפיה ב-'מרבית החברות שנותנות חסות לשחקנים, משתמשות בהם למטרת פרסומת'
מרבית החברות שנותנות חסות לשחקנים, משתמשות בהם למטרת פרסומת
29/07/2016 | 23:02
47
בתמורה לזה, לכן לדוגמה רואים שמות של כלמיני חברות על חולצות של שחקני כדורגל, ולפרסומות מראה יפה הוא בהחלט מאוד רלוונטי, בדרך כלל, להשגים בספורט היופי הוא פחות רלוונטי. טכנית גם הרבה מהספורטאים הגברים נראים טוב, בין אם זה משום שזה עוזר להם להשיג ספונסרים, ובין אם משום שגם הספורט עצמו משפר את המראה, עד גבול מסוים, כמובן שיש גם עניין של גנים.
לצפיה ב-'יש לי כמה בעיות עם העניין'
יש לי כמה בעיות עם העניין
02/08/2016 | 12:07
54
1. זה שהיא טוענת שזה בגלל המראה שלה לא אומר שאכן כך הדבר. הכתבה קצרה ואין בה אפילו הוכחה אחת שהיא מתקשה למצוא ספונסר בגלל המראה שלה.
2. ספונסרים הם אנשים פרטיים ולכן זכותם המלאה לממן את מי שמתחשק להם. כשמדינה מתקצבת תחום מסויים זה צריך להיות על סמך כישורים נטו אבל ספונסר פרטי עושה את זה למען פרסום בדרך כלל. זכותו לבחור או לא לבחור לממן את מי שהוא רוצה.
3. בהמשך לסעיף הקודם, הספונסר לא עושה זאת בהתנדבות. הוא עושה את זה למען פרסום. לעומת כדורגל, כדורסל, טניס שאלו ענפי ספורט עם קהל ופרסום רב ושם הספונסר יכול בקלות להרוויח פרסום טוב (ללא קשר למראה חיצוני) בענפי ספורט צדיים כמו גלישה זה לא המצב ולכן
              א. אני לא מתפלא שיש כאלו שמתקשים למצוא ספונסר בענפי ספורט כאלו
              ב. זה לגיטימי שספונסר פרטי שכבר מחליט לממן מישהו יבחר בכזה שיוכל למשל לדבר לקהל רב יותר בפרסומות במדיות השונות ומה לעשות בעולמינו מראה חיצוני בתחום הפרסום זה דבר שעובד. מכיוון שהוא אדם פרטי אז זכותו להחליט שהוא מממן אדם מסויים בגלל הערכים שלו/ המראה שלו או בגלל שהוא חושב שהא יוכל בקלות רבה יותר להחזיר את ההשקעה עם אדם זה.
4. העובדות מדברות בעד עצמן כשאנו רואים בכל מיני תחומי ספורט ספורטאים וספורטאיות יפים פחות (לדעתי לפחות)  שגם מצליחים.
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:50
4
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'יש אנשים שלא מסכימים עם העונש שקיבל גואל רצון '
יש אנשים שלא מסכימים עם העונש שקיבל גואל רצון
23/07/2016 | 00:10
12
97
כוס עמק עם הפרסומות של תפוז שמעיפות את  התוכן לתחתית ההודעה. יש לינק בהודעה. ממליץ להיכנס 

ומה אתם חושבים?
לצפיה ב-'האשמת הקורבן ותו לא'
האשמת הקורבן ותו לא
23/07/2016 | 11:08
6
54
הייתי נכנסת לשם להתווכח אבל אז אני באמת אהיה לא שפויה ואסתכן בכך שצוות המשפטנים של פורום ציפורי לילה יכניסו אותי לכלא.
לצפיה ב-'זה פורום אתאיזם'
זה פורום אתאיזם
23/07/2016 | 13:43
5
49
ודווקא אני אשמח שנשות הפורום יבואו ויכתבו שם את דעתן בתור נשים. התפתח שם שיח גברי, דעות של המין היפה לא מוצגות שם בינתיים
לצפיה ב-'לא יודעת מי זה המין היפה אבל לדעתי אתה מדבר על מגדר'
לא יודעת מי זה המין היפה אבל לדעתי אתה מדבר על מגדר
23/07/2016 | 15:18
4
15
לצפיה ב-'לא, את טועה'
לא, את טועה
24/07/2016 | 17:10
3
47
אני מדבר על המין היפה. גוף האישה, כפי שהוא בצורה הטבעית שלו, הוא תוצר הגנים, הביולוגיה, הטבע.
לצפיה ב-'יש הבדל בין נקבות לנשים'
יש הבדל בין נקבות לנשים
24/07/2016 | 19:21
2
54
מעבר לכך אני לא מבינה מה דעתך על הגוף הנקבי רלוונטי לרצונך שנשים תשתתפנה בדיון על גואל רצון, אבל בסדר.
לצפיה ב-'את מוזמנת להיטפל לכל מילה שנרשמת כאן'
את מוזמנת להיטפל לכל מילה שנרשמת כאן
25/07/2016 | 11:37
1
45
אני אישית לא אוהב להתדיין עם אנשים קטנוניים שנדבקים לכל מילה, במקום להתרכז בנושא עצמו. שיבושם לך.
לצפיה ב-'לסיסג'נדרים זה טריוויאלי, לשאר לא'
לסיסג'נדרים זה טריוויאלי, לשאר לא
26/07/2016 | 10:43
39
נא לקחת לתשומת הלב.
לצפיה ב-'אפשר לקבל תקציר בנוגע למה שקרה עם גואל רצון?'
אפשר לקבל תקציר בנוגע למה שקרה עם גואל רצון?
23/07/2016 | 22:55
2
42
עד היום לא הצלחתי להבין מה לעזאזל הלך שם. הוא קיבל 30 שנות מאסר על סקס עם נשים מבוגרות שהחליטו להיות הנשים שלו?
לצפיה ב-'אפשר וגם אפשר'
אפשר וגם אפשר
24/07/2016 | 17:00
42
גואל רצון החזיק 32 נשים בהרמונו וביצע בהן עבירות מין, כולל אינוס קטינות (יעני את הבנות שנולדו לו מהנשים האלה) במהלך 20 שנה. הייתה שם שטיפת מוח. גואל רצון בנה כת וטמטם נשים ללכת אחריו. הן אומרות שהיה מקיים בהן מעשי מין שעות ודרבן אותן לנתק קשר עם משפחתן.
לצפיה ב-'הוא אנס את הילדות שלו'
הוא אנס את הילדות שלו
26/07/2016 | 16:02
16
לצפיה ב-'גואל רצון הזה הוא יותר מסוכן ממשה קצב, טוב שבית המשפט דחה'
גואל רצון הזה הוא יותר מסוכן ממשה קצב, טוב שבית המשפט דחה
25/07/2016 | 22:40
30
את הערעור שלו, כמה צעירות הנבל הזקן הזה ניצל מינית, ובנוסף גם גרם להן ללדת לו עשרות ילדים על חשבון המדינה, אני ידעתי שמישהו צריך לעצור תנחש הזה עוד בתקופה שלא העמידו אותו לדין.
לצפיה ב-'זה לא העניין של זכאי או לא '
זה לא העניין של זכאי או לא
28/07/2016 | 00:38
42
ואפילו בית המשפט התייחס לזה בהערה שהן חיו בקרבת סביבה נורמטיבית מסוימת.
אי אפשר לקבע לנצח את האישה המסכנה וקורבן הנסיבות כל הזמן - 
ואי אפשר לומר שהאדם נתון לכל שטיפת מוח ואין לו אחריות לחייו .

אישית לא אכפת לי אם נשא שבעים גברים או שבעים נשים 
אם אנס את בנותיו ויצר כת וקהילה עם שיטור פנימי משלה - 
רק על זה לבד הוא צריך לשלם יותר משלושים שנים וכמובן 
אם הוכח שהוא אשם וכך מראות הראיות- 
זה מה שמשנה לטעמי וחורץ את גזר דינו.

לא התעמקתי אבל כמו שאמרתי מעשים כאלה שווים מבחינתי 
יותר מגזר הדין שקיבל. 
אונס בנות ונידוי קהילתי אלה שני דברים חמורים.
לצפיה ב-'אונס, אטימות והתעללות של המערכת'
אונס, אטימות והתעללות של המערכת
22/07/2016 | 20:38
2
74
http://www.rawstory.com/2016/07/rape-victim-sues-a...

באמת שאין לי מילים.
שורדת אונס, מתמוטטת באמצע מתן עדות בבית משפט ובורחת החוצה.
מתוך חשש( שמבוסס על כלום ) שהיא לא תגיע להמשך מתן עדות, התובע מפעיל חוק שמאפשר לטקסס לכלוא עד שמסרב לשתף פעולה, והיא יושבת בכלא במשך חודש, ושם עוברת התעללות מצד סוהרים. בסוף היא סיימה לתת עדות ושוחררה.
עכשיו היא תובעת.
אבל באמת, אין לי מילים על הסיפור הזה. מזעזע.
לצפיה ב-'לגמרי. '
לגמרי.
23/07/2016 | 11:12
37
אין לי עוד מה להוסיף.
הכל מבוסס על הנחת היסוד שהמאשימה משקרת עד שהוכיחה מעל כל ספק, ושתפקידה הוא להוכיח.
לצפיה ב-'מזוויע'
מזוויע
26/07/2016 | 16:07
8
לצפיה ב-'שלושה גברים אנסו אתמול בת 13 '
שלושה גברים אנסו אתמול בת 13
20/07/2016 | 15:59
24
89
במשך כמה שעות הוחזקה הילדה בדירה.
עם תלונת ההורים הגיעה המשטרה למקום אך עזבה ללא ביצוע חיפוש בדירה, בלי להתקשר לטלפון שלה כדי לראות אם היא שם, רק בהסתמכות על השקר של האדם שאנס אותה, שהיא לא נמצאת שם, עזבו השוטרים את המקום. לאחר כמה שעות הילדה נמצאה מחוץ לדירה ונלקחה לעשות בדיקות אונס וכו.
הנערה טענה שיחסי המין היו בהסכמתה. אין הסכמה בגיל 13, אין דבר כזה, זו אינה הסכמה. בטח שלא עם פער גילאים כזה, בטח שלא עם שלושה גברים על ילדה אחת.
לפני כמה ימים נערים נעצרו בחשד לאונס ילדה בת 13 אחרת.
אתמול פורסמה ידיעה על חשד לאונס בת 13 ע״י נהג אוטובוס בן 48.
עכשיו החופש הגדול, אני ממליצה לכל אדם ואדם לנהל שיחות על מיניות בריאה עם הנערות והנערים בחייו. שמעו מה יש להם לומר, תראו במה אתם יכולים ויכולות לעזור.
לידיעה http://www.haaretz.co.il/news/law/.premium-1.3011955
לצפיה ב-'בטח שיש הסכמה בגיל 13 יש אפילו אנסים בני 13 ופחות'
בטח שיש הסכמה בגיל 13 יש אפילו אנסים בני 13 ופחות
20/07/2016 | 19:40
23
67
אם אני הייתי אבא של הילדה הזאת הייתי ממש כועס עליה וכניראה גם מעניש אותה אבל אני לא חושב שזה היה משנה יותר מידי אם הילדה הייתה בת 19 במקום 13.
הילדה סך הכל שכבה עם הגברים האלה מאותן סיבה/סיבות שבנות 20+ היו שוכבות עם אותם גברים או גבר מסוים, וזה בדרך כלל קשור לצומת לב/רצון להרגיש מושכת ובעיקר רצון להתחבר לגברים אותן היא תופסת כחזקים(פיזית כספית וכד') ושכדי לה להתחבר אליהם.

יש הרבה דברים שליליים בסיטואציה הזאת אבל זה לא בגלל הגיל ולא בגלל אונס כי אין פה באמת אונס אמיתי.

לצפיה ב-'מה זה אונס אמיתי לדעתך'
מה זה אונס אמיתי לדעתך
20/07/2016 | 21:25
1
49
מה זה אונס אמיתי?
חסרת ישע בת 20, כן או לא?
אין בחירה חופשית, הסכמה והבנה של ההשלכות בגיל 13.
יש כפיה בגיל 13, זה המצב שתיארת בכותרת
לצפיה ב-'בטח שיש בחירה חופשית והסכמה והבנה בגיל 13'
בטח שיש בחירה חופשית והסכמה והבנה בגיל 13
20/07/2016 | 22:31
37
גם יצרים מיניים יש בשפע בגיל הזה.
אונס אמיתי זה כשלא מתחשבים בהסכמת הנאנסת, אין יותר פשוט מיזה. ב"חסרת ישע" את מתכוונת למישהי מעולפת על הרצפה? בטח שזה אונס, מי אמר שלא? אי אפשר להשוות את זה למקרה שאנחנו מדברים עליו.
לצפיה ב-'מדובר באונס לפי החוק משום שהנערה היא מתחת לגיל ההסכמה בישראל'
מדובר באונס לפי החוק משום שהנערה היא מתחת לגיל ההסכמה בישראל
20/07/2016 | 22:08
5
34
זה על עיקרון דומה לניצול חסרי מרות, הנערה טוענת שהייתה שם הסכמה, אבל זה עדיין לא חוקי.

לצפיה ב-'ראיתה שביפן וארגנטינה גיל ההסכמה הוא 13? הם מכירים במציאות'
ראיתה שביפן וארגנטינה גיל ההסכמה הוא 13? הם מכירים במציאות
20/07/2016 | 22:34
4
42
בניגוד למדינות כמו ארה"ב וישראל ששמים בכלא נשים ששכבו עם "קטינים" בני 16 ו 17
לצפיה ב-'אז אתה יכול לנסות להגר ליפן או ארגנטינה, אבל זה החוק בישראל'
אז אתה יכול לנסות להגר ליפן או ארגנטינה, אבל זה החוק בישראל
20/07/2016 | 22:40
31
כן אני מודע לכך שגיל ההסכמה הוא שונה בארצות שונות, ולכן גם הבאתי את הקישור הזה.
לצפיה ב-'האמת היא שפסיכולוגית אנחנו בגיל ההתבגרות עד גיל 25'
האמת היא שפסיכולוגית אנחנו בגיל ההתבגרות עד גיל 25
21/07/2016 | 00:28
2
40
אז גם 18 זה לא אדם בוגר
זה לא חכם להיות כל כך בטוח בדיעות שלך, זה נראה שאתה מאוד מונע מאג׳נדות אישיות. 
אף אחד לא גאון וגם אתה לא. העובדה שהיא שעל פי חוק היא נאנסה ולדעתי החוק צודק במקרה הזה. ילדה בת 13 לא אחראית למעשיה, בייחוד לא למעשים כאלה. 
אם היא אמרה כן, זה נבע מרצון לרצות את הגברים. שלשה מול אחת. 
ילדה בת 13 לא יודעת מה טוב לה, היא לא יודעת מה זה סקס, ככל הנראה ההורים שלה לא עשו עבודה טובה ולא הסבירו לה שהיא שוה יותר מזה. 

לצפיה ב-'אז גם בגיל 20 זה היה אונס? כך או כך הגיל לא שינה יותר מידי'
אז גם בגיל 20 זה היה אונס? כך או כך הגיל לא שינה יותר מידי
21/07/2016 | 23:30
1
27
גם אם היא הייתה עושה את זה בגיל 20 ומעלה היא הייתה עושה את זה בשביל לרצות אותם. אני לא חושב שאני גאון ואין פה אג'נדות אישיות, יש פה דעות אישיות ואני מתחשב גם בעובדה שילדים בגיל שלה לא רק שיודעים גם מה זה סקס אלה גם מה זה יצרים מיניים ורובם כבר ממזמן מאוננים על סרטי פורנו.

מה שאני אומר זה שהיא עשתה את זה בדיוק מאותן סיבות שבת 18+ הייתה עושה את זה כך שהחוק בנוגע לגיל ההסכמה לא משנה פה בכלל.
לצפיה ב-'אתה סותר את הרעיון שאתה מייצג פה ברגע שאתה מכנה אותה ילדה'
אתה סותר את הרעיון שאתה מייצג פה ברגע שאתה מכנה אותה ילדה
22/07/2016 | 20:58
20
במקום נערה, מבחינה פזיולוגית הבגרות המינית מתחילה מגלאים מוקדמים יחסית, בסביבות גיל 12, זאת גם הסיבה שעד היום ביהדות עושים בת מצווה בגיל הזה. בכל מקרה החוק בנושא של יחסים אסורים עם קטינה, נועד קודם כל להגן על קטינות וקטינים מפני ניצול של אנשים שהרבה יותר מבוגרים מהם, בדרך כלל הצד המבוגר הוא זה שמנצל את הצד הצעיר ולא להפך.
לצפיה ב-'קודם כל הסכמה לא נחשבת מבחינת החוק וגם אם נניח שהיתה הסכמה'
קודם כל הסכמה לא נחשבת מבחינת החוק וגם אם נניח שהיתה הסכמה
20/07/2016 | 22:59
13
34
מדובר באונס.

דבר שני:לא ברור לי מהיכן הבטחון שלך שהיתה הסכמה מבחינת הנערה אם נעזוב את החוק.
הנערה אומרת שזה היה בהסכמתה עדיין לא מוכיח שזה היה בהסכמתה ,ואולי היא פוחדת מהגברים למשל אם הם איימו עליה שירצחו אותה אם תגיד אחרת.
לצפיה ב-'אולי הילדה משקרת ואולי היא לא, צריך להגיע מנקודת הנחה שהיא '
אולי הילדה משקרת ואולי היא לא, צריך להגיע מנקודת הנחה שהיא
20/07/2016 | 23:44
12
32
לא משקרת ולא להפך.
לצפיה ב-'להיפך.'
להיפך.
21/07/2016 | 00:30
10
33
צריך להצאת מנקודת הנחה שהיא משקרת במקרה הזה כי אם יש חשד לפגיעה או התעללות, עדיף לא לפסול את החשד עד שהוכח אחרת.
לצפיה ב-'השוטרים צריכים לחקור ליתר ביטחון אבל רוב הסיכויים זה שהיא לא'
השוטרים צריכים לחקור ליתר ביטחון אבל רוב הסיכויים זה שהיא לא
21/07/2016 | 23:35
9
38
שיקרה ואמרה את האמת בנוגע לכך שהיא הסכימה. אני לא חושב שהם נפגשו אצלה בבית בשביל לשחק באקס בוקס
לצפיה ב-'אז צריך לחקור את הסיבות '
אז צריך לחקור את הסיבות
23/07/2016 | 11:11
8
22
שילדה בת 13 עושה את זה, כי יתכן והמצב שלה לא טוב. בלי שום קשר יש פה חבורה של אנשים שאונסים ילדה.
איזנ גיל בעיניך הוא צעיר מדי? 12? 11? ילדה בת 9 ש״היא לא כיפה אדומה״? מה עם ילדות בנות 5, הולך?
תעשה לי טובה.
לצפיה ב-'היא עשתה את זה מאותן סיבות שבנות 17+ עושות את זה'
היא עשתה את זה מאותן סיבות שבנות 17+ עושות את זה
23/07/2016 | 23:06
7
36
ובהחלט המצב שלה לא טוב אבל הבעיה היא במה שהיא עשתה ולא בגיל שזה קרה.
ואין פה גבול חד משמעי בין אם מחליטים ש18 פלוס זה הגיל בשביל סקס או לא.
ילדה בת 5 לא יכולה לרצות סקס או להבין מה זה סקס או להינות מצומת לב מינית מגברים בניגוד לאותה בת 13 כך שההשוואה לא במקום.

לצפיה ב-'אמנם אני מכבדת את הדיפלומה שלך בפסיכולוגיה'
אמנם אני מכבדת את הדיפלומה שלך בפסיכולוגיה
24/07/2016 | 10:57
6
40
ואשמח לראות את האסמכתאות, אבל נכון למה שידוע לי והידע לא דל, ילדה בת 13 שמתעניינת בקיום יחסים עם גברים שמבוגרים ממנה ביותר מעשור ובכלל ילדות שבקושי נכנסו לגיל ההתבגרות שמתעניינות במין באופן חריג (הכוונה, בקיום יחסים ומימוש הרצון הזה עם גברים מבוגרים) מעלה חשד שיש בעברן עניין עם פרקטיקות מיניות פדופיליות. תקף גם לילדות בנות חמש וגם לילדות בנות 13.
לצפיה ב-'מה את טוענת פה בדיוק? שהילדה רצתה את זה בגלל אונס שהיא עברה'
מה את טוענת פה בדיוק? שהילדה רצתה את זה בגלל אונס שהיא עברה
24/07/2016 | 16:42
3
41
בגיל צעיר יותר כמו גיל 5? ומיזה נולד לה הרצון לעשות סקס עם גברים מבוגרים מימנה?.

גיל 5 זה לא גיל 13! ילדה בת 5 לא יכולה לראות סקס כמו שבן או בת 13 יכולים לראות סקס. גיל 13 הרבה יותר דומה לגיל 18 מגיל 5 אז דיי להשוואות האלה.
את רק הולכת בגישה של להדביק לכל אחד את התווית של ילד או "קטין" עד גיל 18 תוך כדי התעלמות מהשינוי העצום שקורה הרבה לפני הגיל הזה.
לצפיה ב-'הקונצנזוס הפסיכולוגי כיום'
הקונצנזוס הפסיכולוגי כיום
24/07/2016 | 18:53
2
76
רואה התנהגות מינית כזו של ילדות בנות 13 כלא מתאימה להתפתחות הנפשית והפסיכולוגית שלהן. זה שביפן מותר לאנוס ילדות לא אומר שזה בסדר.
יתרה על זאת, היא לא עומדת כאן למשפט, מי שאמור לעמוד למשפט זה הגבר בן ה25 שנעל אותה בארון יחד עם בני 19 בזמן שהוא עונה בדלת לשוטרים.
הודעה נוספת מפיך שתתפס בעיני כמאשימת קורבן תוביל לחסימתך מהפורום, נא לקחת לתשומת הלב.
לצפיה ב-''
25/07/2016 | 00:05
7
לצפיה ב-''
25/07/2016 | 10:25
7
לצפיה ב-'אני מסכים שזה אונס אבל'
אני מסכים שזה אונס אבל
28/07/2016 | 13:08
1
35
גיל הסכמה בעיני לא נכון וצריך שהיה מגילי 15 או 16 בגיל הזה בחורות כבר מופתחות מינית , למשל אני בן 23 ואני בקשר עם בחורה מדהימה בת 15 וזה מצב מסוכן בגלל החוק הזה אז אם היה אפשר להוריד ל15 או 16 שזה גיל סביר וגיל של התפתחות מינית אז הכל היה טוב ולעשות מקרי יוצא דופן של ניצול למשל אנשים ממש מבוגרים שמנצלים או דברים כאלו זה לפחות דעתי .
לצפיה ב-'והיא יזמה את הקשר ורצתה איתי מגע מיני אני לא הסכמתי לחצות גב'
והיא יזמה את הקשר ורצתה איתי מגע מיני אני לא הסכמתי לחצות גב
28/07/2016 | 13:21
36
אז עדיין לא שכבנו והיא מאוד לוחצת וזה לא בהכרח החוק פשוט די לא מעוניין במגע די אי מיני .
לצפיה ב-'כל הכבוד לפמיניזם שלך '
כל הכבוד לפמיניזם שלך
01/08/2016 | 08:38
25
אתה מגן על הילדה מפני שוביניסטים כמונו שטוענים שהיא משקרת.

מה התנועה הפמיניסטית היתה עושה בלי אנשים כמוך שמגינים על הנשים?
לצפיה ב-'אז אם ככה מוטב שלא תהיה אבא'
אז אם ככה מוטב שלא תהיה אבא
27/07/2016 | 22:24
14
לצפיה ב-'פורקת תסכול'
פורקת תסכול
20/07/2016 | 02:17
96
332
בדרך כלל אני פורקת לבלוג שלי אבל מתחשק לי לא לכתוב לעצמי ולא לאנשים שלא מבינים את התסכול.

נמאס לי לשנוא גברים
נמאס לי שלא נפתח לי הכוס בפניהם כי זה כואב 
בכלל זה שפיזיולוגית כואב לי שהוא נכנס, מה נסגר עם זה?
נמאס לי שגברים הולכים לזונות...
המשך>>
בדרך כלל אני פורקת לבלוג שלי אבל מתחשק לי לא לכתוב לעצמי ולא לאנשים שלא מבינים את התסכול.

נמאס לי לשנוא גברים
נמאס לי שלא נפתח לי הכוס בפניהם כי זה כואב 
בכלל זה שפיזיולוגית כואב לי שהוא נכנס, מה נסגר עם זה?
נמאס לי שגברים הולכים לזונות כשהם יודעים שהן לא סובלות את זה.
מילא הסדיסטיים יימח שמם אבל אלה שעוצמים עיניים, אפסים
נמאס לי מפטריארכיה שבאה אלי מכל הכיונים
אבא, דודים, בני דודים.אמא, דודות,בנות דודות. 
אפילו הנשים בחיים שלי עוצמות עיניים
אולי אני באמת מדמיינת ומגזימה והיסטרית?
נראה לי שלא, ניראה לי שהם טועים.
כל דבר מכעיס אותי כי זה בכל מקום
איך הן יכולות להתעלם? זה פה מולך, כפרעלייך ! איך זה לא מפריע לך?
קצב, יש נשים שנהנות מאונס, ילדה בת 9 עם אופי מתירני, משטרת ישראל, אישה נוהגת, שרמוטה, 
אני רק רוצה בן זוג שיהיה טוב אליי שיכבד אותי שייקח את הזמן איתי ויתחייב
אני לא רוצה קריירה גדולה, אני לא רוצה שזה יהיה מה שחשוב בחיים שלי
אני רוצה אהבה ונחת 
איפה אהבה ואיפה נחת
הרסת לי את החיים אבל אתה לא אשם, הפטריארכיה אשמה.
מה אני עושה עכשיו?

לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:50
1
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'עוד אישה ממעגל הזנות מתה היום. '
עוד אישה ממעגל הזנות מתה היום.
18/07/2016 | 09:30
1
32
מ.א הייתה מוכרת לסלעית מרחוק. גילה לא ידוע, אופן מותה לא ידוע, אהוביה וידידותיה לא ידועות, וזה לא יופיע בתקשורת.
זו האישה ה7 מתחילת השנה שמתה במעגל הזנות, יהי זכרה ברוך.
לצפיה ב-'עצוב מאוד מאוד'
עצוב מאוד מאוד
20/07/2016 | 02:37
23
כואב הלב
לצפיה ב-'הפגנה נגד שחרורו של קצב'
הפגנה נגד שחרורו של קצב
16/07/2016 | 22:39
5
37
הייתה היום בשמונה בתל אביב.
השחרור הצפוי של קצב נובע מהעובדה שלאחרונה ועדת השיקום החליטה שבניגוד לפרוטוקול הקודם, חרטה והודאה באשמה אינם תנאי מקדים לשחרור.
מה חושבימות? מישהי הייתה בהפגנה ורוצה לשתף בחוויות?
לצפיה ב-'במישור התיאורטי- זה באמת תנאי מופרך.'
במישור התיאורטי- זה באמת תנאי מופרך.
17/07/2016 | 10:00
3
32
אסיר שטוען לחפותו, והורשע בבית המשפט צריך לעשות אחד משניים-
להישאר בכלא את כל תקופת המאסר
לשקר
אני מניח שרוב האסירים שבאמת מאמינים בכל ליבם שהם חפים מפשע ישקרו ע"מ לצאת לחפשי מוקדם יותר- ובעצם אנחנו הכרחנו אותם לשקר.
תועלת אמיתית לא תהיה מהתנאי הזה, ובעצם המדינה אומרת- תשקר, שלם את מס השפתיים הזה של ההודאה. ובעצם נותנת פרס לשקרנים ומענישה ביתר שאת את מי שהולך עם האמת שלו.
התנאי הזה גורם למצבי חלם (מה גם שצריך לזכור שגם שופטים הם בני אדם, ויתכן והאסיר באמת לא ביצע את מה שהורשע בגינו)

לשם קבלת אישור לקיצור שליש צריך, לדעתי, האסיר לעמוד בשני קירטריונים-
1. האסיר השתתף בתוכנית שיקומית שנקבעה לו ועבר אותה בהצלחה
2. הוחלט, מעבר לספק סביר שעם שיחרורור לא יהווה האסיר סכנה לחברה.

עמד בשני התנאים האלו- מבחינתי אפשר לקצר.
לצפיה ב-'לא שאנחנו לא מסכימים'
לא שאנחנו לא מסכימים
17/07/2016 | 10:29
2
30
אבל הודאה וחרטה אינם תנאי לשחרור אלא להשתתפות בתוכנית השיקום (שהיא מחוץ לד׳ אמות בית הסוהר). זה די הגיוני שאסיר שלא מודה בכך שהוא עשה משהו (בין אם הוא משקר או לא) לא יוכל להבין למה מה שהוא עשה זה לא בסדר וללמוד איך ההתנהגות הזו לא תישנה.
לצפיה ב-'גם אסיר שלא מודה בכך שהוא עשה משהו יכול להבין'
גם אסיר שלא מודה בכך שהוא עשה משהו יכול להבין
17/07/2016 | 12:51
22
למה מה שמיוחס לו הוא לא בסדר,ויכול להבין את החשש של הציבור שהוא יחזור על התנהגות זהה להתנהגות שמיוחסת לו.

לגבי השאלה איך מרגיעים את החשש הזה אז לדעתי בלי קשר לשאלה אם להוריד שליש או לא מן הראוי שהמדינה תשים מעקב של 24 שעות אחרי כל אסיר שמשתחרר ומסוכן לדעת המדינה(אי קיצור של שליש בעונש לא פותר את החשש כי אותו אסיר מסוכן משתחרר מאוחר יותר).

לגבי החשש שנובע מקיצור שליש בעונשו של אסיר אז אם לאסיר יש מספיק כסף אז
האסיר בעצמו יכול להרגיע את החשש על ידי זה שהוא בעצמו יממן מעקב כזה(עבור השליש שהוא חופשי במקום להיות בכלא),והוא יתן למדינה לבחור מי יעקוב אחריו.
לצפיה ב-'כמה נקודות-'
כמה נקודות-
17/07/2016 | 15:09
27
האחת, נניח שהאסיר לא באמת מבין מה לא בסדר במה שהוא עשה. כאן נדרשת מערכת (נניח, נקרא לה מערכת שיקומית) כדי שתעביר אותו תהליך, שבסופו הוא יבין איך כן ראוי ונכון להתנהל בחברה תרבותית.
מה עושה המערכת? אומרת לאסיר- קודם תגיע לתוצאה הסופית של התוכנית כתנאי הקבלה לתוכנית. מילכוד 21, מישהו?
השניה- התנאי הזה כתנאי קבלה, הוא מגוחך. למערכת הענישה ישנם 3 "מטרות"- הרתעה, שיקום ונקמה (או בשם המכובס שלה- ענישה).
את ההרתעה השגנו בעצם הכניסה של קצב לכלא. הכניסה שלו לכלא אולי לא תרתיע את החלאות מסוגו של בני סלע (מכיוון שמעשי האונס שלהם שונים לחלוטין) אבל בהחלט תרתיע בעלי שררה אחרים, שהיד שלהם על הדק ה"טובות המיניות" קלה מאוד.
שיקום- אם אסיר מתייצב ואומר- אני רוצה להשתקם, אני לא רוצה לעשות XXX בעתיד- האם חשוב, מהבחינה השיקומית, מה עשה בעבר? החשוב הוא שלא יעשה כך בעתיד- הן מבחינת המסגרת, הן מבחינתת החברה. לשם כך נועדה המסגרת השיקומית- לא כדי להכות על חטא- אלא כדי לדאוג שלא יקרה בעתיד.
נקמה/ענישה- כאן כבר אין שאלה אם לקצר או לא- מבחינת הנקמה- שיבלה את שארית חייו בכלא

כך שהדרישה הזו אבסורדית מלכתחילה.
בקשר למה שאמרה אור סרי-
יש כאן שני דברים שונים
האחד- היחס המיוחד לקצב מקומם, אבל לא בגלל הפשיעה המינית אלא בגלל היחס המיוחד לבעלי שררה. זה לא קשור לקצב ספציפית
שנית, לדבריה- המסגרת השיקומית כושלת גם ככה (כי הפושעים חוזרים לפשוע)- אז לתלות במסגרת שאנחנו מראש יודעים שהיא כושלת את ההחלטה האם כן או לא לקצר את מאסרו של קצב שבואו נודה על האמת- רמת המסוכנות ממנו לחברה נמוכה עד אפסית- זה אבסורד בפני עצמו.

וכנגד לקריאתה של סרי, כדאי גם לקרוא מה כותב רביב דרוקר על העניין.
לצפיה ב-'כותבת בפייסבוק אור סרי (מקווה שאייתתי נכון)'
כותבת בפייסבוק אור סרי (מקווה שאייתתי נכון)
17/07/2016 | 10:38
33
כמה דברים שאמרתי בהפגנה נגד שחרור מוקדם למשה קצב:
אני לא רוצה לדבר על משה קצב, אלא על הרשות לשיקום האסיר, שממליצה לשחרר אותו. הרשות לשיקום האסיר היא גוף ממשלתי עצמאי שכפוף למשרד הרווחה. זה גוף טיפולי, שהמטרה שלו היא לשקם אסירים כלואים ואסירים משוחררים. היעדים של הרשות הם לטפל ולשקם אסירים שמתאימים לשיקום ומעוניינים בכך (כולל משפחותיהם), לשלב אסירים בתעסוקה ולהגן על הציבור מפני פשיעה חוזרת.
בפברואר האחרון, הרשות המליצה לא לאפשר לקצב שחרור מוקדם, כי הוא לא הביע חרטה על מעשיו ולא עבר טיפול פסיכולוגי בתקופת המאסר.
עברו חמישה חודשים, שני התנאים הללו לא השתנו, ולפתע הרשות לשיקום האסיר ממליצה לשחרר את קצב באופן מיידי ואפילו טוענת שיש לה תכנית שיקום ייחודית עבורו.
בתקופה שבין שתי ההחלטות הסותרות, באפריל, שודר בערוץ 1 תחקיר של יפעת גליק על שיקום אסירים (הנה - http://youtu.be/gdkKdZbMIB0). בישראל יש מעל 1000 עברייני מין משוחררים שפגעו בנשים גברים ילדות וילדים, עברייני מין שעדיין מוגדרים כמסוכנים וחלקם אף מסוכנים מאוד, שצריכים שיקום, חלקם אפילו מבקשים שיקום, אבל לרשות לשיקום האסיר אין את האפשרות לתת להם שיקום, וכך נוצר מצב שעברייני מין ופדופילים מסתובבים בינינו. באותה כתבה רואיין גם מנכ"ל הרשות, שסיפר על התקציב המגוחך של הרשות - קצת ויתר ממיליון שקל - שאיתו היא אמור לשקם את כל האסירים ולהגן על הציבור מפני פשיעה חוזרת.
ובכל זאת, על אף התקציב הדל, נמצא תקציב לצורך שיקום ייחודי דווקא לקצב, שלא עמד בשני תנאי הסף של הבעת חרטה וטיפול פסיכולוגי בתקופת המאסר. כנראה שגם הרשות לשיקום האסיר, כמו גופי שיטור, אכיפה ושיפוט רבים בארץ, שכחה את מי היא אמורה לשרת ועל מי היא אמורה להגן - עלינו, על הציבור. במקום לשקם עבריינים על מנת שלא יהוו סכנה לציבור, במקום להגן עלינו מפני פשיעה חוזרת, הרשות לשיקום האסיר מעדיפה לעבוד בשירות בעלי הכוח והשררה נגד הציבור, ולהמליץ על שחרורו של אדם שניצל את מעמדו - המעמד הכי רם שאזרח בישראל כול להגיע אליו - על מנת לפגוע בנשים, אדם שלא לקח בדל אחריות על מעשיו ושלא הביע שום רצון לתקן את דרכיו.
יותר מדי רשויות ציבוריות מועלות באחריות שלהן כלפי הציבור - ואנחנו לא נשתוק על כך ונמשיך להיאבק.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
Cherry Lady - תכשיטים ואקססוריז
להשלמת ההופעה שלך
פורום נעליים
פורום נעליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה