לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פמיניזם

הגעתן לפורום פמיניזם
זה מקום לדון בהבדלים החברתיים בין קבוצות ושאר נושאים שנראים לכן רלוונטים לפורום זה, עם דגש על המאבק לשיוויון נשים. 
בפורום זה תדרשו לכבד את בני ובנות השיח וגם את שאר הקבוצות בחברה.
המנעו מהכללות כמו: "נשים טובות בניקיון", "לגברים יש נטייה מולדת למלחמתיות", "מוסלמים מדכאים הומוסקסואלים" וכו'. 
בנוסף המנעו מאמירות פוגעניות ואישיות כלפי בני ובנות השיח בפורום. 
אני מבקשת שכל אמירה ששואפת להיות אמפירית בנוגע לקבוצה תהיה מעוגנת במקור אמין, אחרת, אתן מוזמנות לרשום שזו דעתכן ואפשר לדבר על זה מנקודת המוצא הזו.
אני מבקשת באופן כללי לשמור על נימה מכבדת כלפי חברות וחברי הפורום וגם אלו שלא נמצאים בפורום, שחורים, לבנים, טבעונים, מוסלמים, נשים, גברים, חתולים וכו'. 
עוד שני דברים: 
בפורום זה לא מתבצעת האשמת הקורבן. אנחנו לא שואלים מדוע נפגעת לבשה מה שלבשה, התנהגה איך שהתנהגה, עלתה איתו הביתה, הסתובבה בשעה הזו וכו'. היא זו שפגעו בה, היא לא עומדת לדין, הפוגע כן. 
בנוסף, בפורום זה מכבדים את הגדרתם האישית של כולם. אם אדם מבקש שיפנו אליו בלשון אישה ולא בלשון גבר, אם אדם מבקש שיפנו אליו בשם כזה ולא אחר, אם אדם מבקש שלא יפנו אליו בשם מסוים, אנחנו מכבדות את הבקשה תמיד.
הודעות שלא תנהגנה לפי שני הכללים האלו תמחקנה מיידית וללא אזהרה מוקדמת. 
מטרת פורום זה היא למידה, ואין למידה תחת מגננה, אז השתדלו לצמצם ריבים למינימום. 
"ואהבת לרעך כמוך"
תודה. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פמיניזם

הגעתן לפורום פמיניזם
זה מקום לדון בהבדלים החברתיים בין קבוצות ושאר נושאים שנראים לכן רלוונטים לפורום זה, עם דגש על המאבק לשיוויון נשים. 
בפורום זה תדרשו לכבד את בני ובנות השיח וגם את שאר הקבוצות בחברה.
המנעו מהכללות כמו: "נשים טובות בניקיון", "לגברים יש נטייה מולדת למלחמתיות", "מוסלמים מדכאים הומוסקסואלים" וכו'. 
בנוסף המנעו מאמירות פוגעניות ואישיות כלפי בני ובנות השיח בפורום. 
אני מבקשת שכל אמירה ששואפת להיות אמפירית בנוגע לקבוצה תהיה מעוגנת במקור אמין, אחרת, אתן מוזמנות לרשום שזו דעתכן ואפשר לדבר על זה מנקודת המוצא הזו.
אני מבקשת באופן כללי לשמור על נימה מכבדת כלפי חברות וחברי הפורום וגם אלו שלא נמצאים בפורום, שחורים, לבנים, טבעונים, מוסלמים, נשים, גברים, חתולים וכו'. 
עוד שני דברים: 
בפורום זה לא מתבצעת האשמת הקורבן. אנחנו לא שואלים מדוע נפגעת לבשה מה שלבשה, התנהגה איך שהתנהגה, עלתה איתו הביתה, הסתובבה בשעה הזו וכו'. היא זו שפגעו בה, היא לא עומדת לדין, הפוגע כן. 
בנוסף, בפורום זה מכבדים את הגדרתם האישית של כולם. אם אדם מבקש שיפנו אליו בלשון אישה ולא בלשון גבר, אם אדם מבקש שיפנו אליו בשם כזה ולא אחר, אם אדם מבקש שלא יפנו אליו בשם מסוים, אנחנו מכבדות את הבקשה תמיד.
הודעות שלא תנהגנה לפי שני הכללים האלו תמחקנה מיידית וללא אזהרה מוקדמת. 
מטרת פורום זה היא למידה, ואין למידה תחת מגננה, אז השתדלו לצמצם ריבים למינימום. 
"ואהבת לרעך כמוך"
תודה. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כתיבה בפורום כפופה לתקנון הפורום וכן לתקנון תפוז.
תקנון הפורום:
המשך >>

לצפיה ב-'לבוש נשים בעולם המוסלמי'
לבוש נשים בעולם המוסלמי
24/01/2017 | 14:38
3
13
עצוב לראות כמה קטן החלק האדום, וכמה גדולים החלקים האחרים...
(מתוך מחקר שנערך באוניברסיטת מישגן ופורסם בהארץ)
לצפיה ב-'אני חושב שהחלק העצוב הוא שרק חלק קטן חושב שנשים צריכות לבחור'
אני חושב שהחלק העצוב הוא שרק חלק קטן חושב שנשים צריכות לבחור
24/01/2017 | 15:37
1
7
את לבושן בעצמן.

אין לי שום בעיה עם זה שאישה בוחרת להתלבש עם כיסוי כל עוד מדובר בבחירה שלה.
לצפיה ב-'החלק היחיד שקצת הפתיע אותי שם, זה שבלבנון יש פחות קיצונים'
החלק היחיד שקצת הפתיע אותי שם, זה שבלבנון יש פחות קיצונים
24/01/2017 | 19:07
2
מאשר בטורקיה, טורקיה נחשב למדינה יותר חילונית/מערבית ופחות אסלאמית/סקסיסטית מבין המדינות המוסלמיות, אבל נראה שחלה בטורקיה הדרדרות בזמן האחרון, וזאת גם הסיבה לבחירתו של רג'פ טאיפ ארדואן. בגדול האסלאם לא מאמין בבחירה, מוחמד עצמו היה כופה את האסלאם על אנשים בדרכים אלימות.

לצפיה ב-'מה דעתן על המאמר הזה ?'
מה דעתן על המאמר הזה ?
22/01/2017 | 20:56
10
51
שסקס זו התעללות בנשים ?
לצפיה ב-'אשפה פורנוגרפית '
אשפה פורנוגרפית
23/01/2017 | 00:38
7
35
כל כמה חודשים מגיע מישהו ש"ממש במקרה" מצא את האשפה הזו בכלוב, ומכל המקומות ברשת בוחר להגיע לפורום פמיניזם ולפרסם את השיט הזה כאן.

לצפיה ב-'המפרסם הינו מחבר הבלוג בעצמו, ובוכה על שיעמום אצלך בפורום'
המפרסם הינו מחבר הבלוג בעצמו, ובוכה על שיעמום אצלך בפורום
23/01/2017 | 01:15
6
56
לצפיה ב-'מה שהוא כתב אצלי בפורום ראיתי'
מה שהוא כתב אצלי בפורום ראיתי
23/01/2017 | 01:18
43
אם את אומרת שהוא מחבר הבלוג- המקורות מידע שלך טובים משלי :)
לצפיה ב-'דולפס אתה יודע, זה מצחיק'
דולפס אתה יודע, זה מצחיק
23/01/2017 | 09:46
4
23
זה מצחיק "שפימיניסטית" מכנה את עצמה "דולפייס". היה ממש קשה לחשוב על כינוי פחות פימיניסטי מזה.
דבר שני זה מצחיק שהמנהלים את פורום פימיניזים מעבירים את הזמן הפנוי שלהם גם בפורום BDSM, בטח אתה אוהב שנשים מתעללות בך שזה הדבר היחיד שיכול אולי לקשר בין שני הפורומים. אני לא מעלה על דעתי סיבה אחרת.
דבר שלישי זה מצחיק אותי שאתה חושב שאני כתבתי את המאמר. אני לא אנסה בכלל לומר אחרת כי זה לא באמת מעניין אותי מה שאתה חושב אך רק אניח את זה פה כגילוי נאות. אני מכיר את מי שכתבה את המאמר וגם את בעלה מאתר הכלוב.
ובנוסף לכל זה גם מצחיק אותי כי אתם אשכרה תקועים בפורום בעיצוב ויכלות של שנות ה 80, לקח לי 10 דקות מזורגגות לשלוח את ההודעה הזאת מהנייד. זה למה כולם נטשו אתכם לרשתות החברתיות האמיתיות, ולראייה היא שאין כמעט טראפיק פה.
אז מה הפלא שהמנהלים של פורום פימיניזם מתכתבים עם מנהלי פורום BDSM (שזה לכשעצמו מוזר אם לא לומר ביזארי). 
הפורומים בתפוז ובראשם פורום פימיניזים הם מתים, רק שעדיין לא הייתה ההלוויה.

לצפיה ב-'ראיתי שהיא ממשיכה לעדכן את המאמר, היא משקיעה הרבה במאמר שלה'
ראיתי שהיא ממשיכה לעדכן את המאמר, היא משקיעה הרבה במאמר שלה
23/01/2017 | 17:45
3
15
זה מאמר די מעניין לדעתי, אבל התכנים שם יותר מדי בוטים בשביל פורום פמיניזם, אולי תבקש ממנה שתעשה גם גרסה מצונזרת, בשביל שתוכלו להפרסם את זה בפורום הזה בלי למשוך כל כך הרבה ביקורת כליפכם. אלון הוא דווקא בצד השולט, כצפוי בשביל גבר, ואלון מנסה לשכנע אותנו ששליטה בנשים והשפלה של נשים יכולה להיות דבר פמיניסטי, אני מניח שזאת גם אחת הסיבות שהוא לא אוהב את המאמר של 'נקבת האדם', משום שזה מאמר לא מכובס על שליטה. בכל מקרה אם אתה חושב שהפורום מת אז מה הטעם שתפרסם כאן מאמרים? והמנהלת של פורום פמיניזם היא גאיה1323 ולא dollface225.
לצפיה ב-'כרגיל, יצאת חומוס.'
כרגיל, יצאת חומוס.
23/01/2017 | 20:04
2
18
השיט הפורנוגרפי הזה לא מדברת בכלל על שליטה, אלא על סקס באופן כללי.
לכן הניתוח המלומד שלך על למה אני  לא אוהב אותו הוא, כהרגלך, בבל"ת.
לצפיה ב-'אבל זה עדיין נכתב על ידי מישהי נשלטת מתוך אתר של BDSM'
אבל זה עדיין נכתב על ידי מישהי נשלטת מתוך אתר של BDSM
23/01/2017 | 20:09
1
10
ללא ספק יש לה חשיבה מאוד בדסמית לגבי סקס, אפילו לגבי דברים שלא נחשבים לבדסמים.
לצפיה ב-'אז מה?'
אז מה?
23/01/2017 | 20:18
20
אתה כותב בפורום פמיניזם.
זה לא מוכיח שום דבר.

הניסיון הילדותי שלך לנגח אותי ואת הבדסמ בכל הזדמנות מגחיך אותך.
כמו במקרה הזה.
לצפיה ב-'יש שם לא מעט נקודות נכונות, אם כי אני לא מסכים עם כל הנקודות'
יש שם לא מעט נקודות נכונות, אם כי אני לא מסכים עם כל הנקודות
23/01/2017 | 19:28
1
10
למשל הנקודה של "חוסר ברירה", בחברה המערבית המודרנית לאישה תמיד יש את האפשרות של להישאר רווקה, וכאשר אישה מתחרה בנשים אחרות על גבר מסוים, זה גם עדות לכך שהיא רוצה את הגבר. נשים גם לא נוטות להיות פסיביות רק מתוך נשלטות וחולשה, להרבה נשים זה נוח שהגבר עושה את כל/רוב העבודה, גם בסקס וגם בכל הקשור להגנה או/ו כסף. אפשר גם להביא את תנוחת האישה למעלה בתור קונטרה לטענה שהאישה תמיד נשלטת בסקס, אם כי לא הרבה נשים מעוניינות לעשות את התנוחה הזאת, בין אם זה מתוך נטייה לנשלטות ובין אם זה מתוך עצלנות. יש גם סקר שמראה שנטייה של נשים להיות נשלטות גדולה יותר מהנטייה של גברים להיות שולטים, אז נראה שיש יותר נשים שמעוניינות בכך שישלטו בהן מאשר גברים במעוניינים לשלוט, אפילו שיש נטייה לראות את השליטה בנשים בתור אינטרס גברי.
לצפיה ב-'ורק נעיר שוב'
ורק נעיר שוב
23/01/2017 | 20:33
13
שהגרף הזה שאתה כל כך שש להציג כל הזמן נערך על מדגם "עצום" של 270 אנשים, העלים במתכוון ומלכתחילה את המתחלפים (אלו שהם גם שולטים וגם נשלטים) ונבדק על מתנדבים בפורום ספציפי, ולא מתוך אוכלוסיית הבדסמ הכללית.
כך שכמו יתר ה"עובדות" שאתה מביא בתחום- הוא לא שווה הרבה.
לצפיה ב-'שאלה לגבי בית דין רבני וזכויות האישה בגירושים'
שאלה לגבי בית דין רבני וזכויות האישה בגירושים
22/01/2017 | 01:31
16
שמעתי הרבה שנשים מאבדות את הזכויות שלהן בבית דין רבני אם שכבו עם אחר בעוד גברים לא, אבל איך? איזה זכויות הן מאבדות? מה באמת ההבדל?
תענו בבקשה רק מי שיודע.
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:37
6
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'שאלון - הטרדות מיניות ברכבת הקלה בירושלים'
שאלון - הטרדות מיניות ברכבת הקלה בירושלים
03/01/2017 | 11:05
1
41
שלום לכן\ם,
שמי שביט, אני סטודנטית לעבודה סוציאלית בשנתי השנייה (באוניברסיטה העברית), בת 23, וחיה בירושלים. במהלך הקיץ הוטרדתי מינית ברכבת הקלה - גבר חרדי מבוגר נצמד אלי ודחף את היד שלו בין הרגליים שלי. הוא בא אחריי והמשיך גם כאשר עברתי מקום. לאחר שסיפרתי לאחרים, גיליתי שזה בכלל לא משהו חדש, וכי רבים חוו דבר דומה ברקל"ה אבל אף אחד לא מדבר על זה.
 בעקבות כך, במסגרת הפרוייקט האישי שלי בלימודים, בחרתי להציף את הסוגייה הזאת ולנסות למצוא פתרון. אבל - בשביל זה אני צריכה לאמוד כמה התופעה רחבה. אשמח אם תוכלו לעזור לי ולענות על הסקר - הוא אנונימי לחלוטין, אין חובה לענות על אף שאלה והוא לוקח באמת דקה (אין שאלות פתוחות). הוא מיועד למי שנסע\ה לפחות פעם ברכבת הקלה בירושלים.
https://goo.gl/forms/GVASxtBJirbMYZbD2
מלבד זאת, גם אם לא עניתן\ם על הסקר אבל אתם רוצים שאשלח לכם את תוצאותיו או רוצים לתרום לתהליך בצורה זו או אחרת, אשמח אם תרצו איתי קשר  shavit-v.baruch@mail.huji.ac.il . 
כמובן שאפשר ליצור איתי קשר בכל שאלה או טענה.

תודה רבה,
שביט 

לצפיה ב-'תודה שביט'
תודה שביט
05/01/2017 | 10:51
5
לצפיה ב-'על דכאון אחרי לידה'
על דכאון אחרי לידה
03/01/2017 | 10:50
29
בהמשך לאירועים האחרונים בנוגע לרצח הבנות וההתאבדות של האם בירושלים:
מעבירה את ההודעה הזאת בשם ד"ר ענבל שלומי. מוזמנות להעביר הלאה ולהתייעץ עם ענבל אם יש צורך (המייל שלה בהודעה)
"נשים יקרות,
אתמול נחשפנו כולנו דרך התקשורת לאירוע המזעזע בירושלים. כמובן שמבלי להכיר את האישה, את ההיסטוריה שלה ומהלך הטיפול לא ניתן להגיד דבר מקצועי על המקרה הספציפי. הטרגדיה רק שבה ומזכירה לכולנו שהפרעות נפשיות לאחר לידה יכולות להיות קשות ואף מסכנות חיים ועליינו לטפל בהן ככאלה.
חשוב לזכור שיש טווח רחב של הפרעות נפשיות במהלך הריון ולאחר לידה בניהן הפרעות פסיכוטיות, מאניה, דיכאון וחרדה. היום כולנו מזועזעים והמומים מפרזנטציה קיצונית ביותר אך חשוב להזכיר לכל הנשים שסבלו או סובלות מדיכאון לאחר לידה ומשפחותיהן שמקרים קיצוניים כאלה הם נדירים. כדאי להיזהר מתוויות ולזכור שדיכאון לאחר לידה היא הפרעה שכיחה מאוד, מופיעה בכל שכבות האוכלוסייה ורב הנשים מגיבות היטב לטיפול, מצליחות להתגבר על הסימפטומים ולתפקד כאימהות טובות.
במידה ומתעוררים סימפטומים נפשיים מטרידים בזמן הריון או לאחר לידה מומלץ לפנות לאיש טיפול בהקדם. אני מצרפת רשימה של מרפאות בעלות מומחיות בטיפול בנשים בהריון ולאחר לידה (במידה ושכחתי מרכז מסוים אני מתנצלת ואשמח אם תוסיפו קישורים):
מרפאת חווה בתל השומר
מרפאה לבריאות האישה בבית חולים איכילוב
המרפאה לבריאות האישה ברמת חן
המרפאה בהדסה בירושלים
המרפאה לבריאות הנפש של מכבי בראשון
בריאות הנפש בלוד פתחה לאחרונה מרפאה חדשה לנשים
בנוסף ברצוני ליידע שבעוד מספר שבועות נפתח בבית החולים באר יערב, מחלקה פתוחה לנשים בלבד עם אפשרות להמשך טיפול באשפוז יום. המחלקה תטפל בין השאר בנשים בהריון ולאחר לידה. המחלקה תאפשר בניית תכנית טיפול מותאמת אישית לנשים הזקוקות לטיפול אינטנסיבי יותר מטיפול מרפאתי.
אשמח לתת פרטים נוספים או לעזור בהפניות מתאימות: inbalshlomi@gmail.com
בברכה,
ד"ר ענבל שלומי, פסיכיאטרית ופסיכותרפיסטית, מומחית בפסיכיאטריה של מעגל הפריון
מנהלת "לצידך": המחלקה לבריאות הנפש של האישה
המרכז הרפואי באר יעקב נס ציונה"
לצפיה ב-'תגידו'
תגידו
24/12/2016 | 22:06
80
מה האמנתם לו בכלל?
אם זה היה אמיתי, הבחור לא היה נלחם באג'נדה הפמיניסטית, אלא שהיה מצטרף להיאבק בגברים הללו שמהם הוא כל כך סבל
לצפיה ב-'משה קצב משוחרר מהכלא ביום שחנינתו של יונתן היילו נדחתה'
משה קצב משוחרר מהכלא ביום שחנינתו של יונתן היילו נדחתה
20/12/2016 | 09:10
14
48
קרן נויבך קראה כבר לחרם עיתונאי על משה קצב, שעליו אפשר להסתכל על רקע כתבות אוהדות התוקפים והאנסים ממספר השנים האחרונות (ר"ע ארז אפרתי). 
האם היה צריך לקצר את עונשו של קצב? יש שיגידו ששבע שנים מלכתחילה היה עונש מומתק דיו, ושאין שום היגיון בלשחרר אסיר שלא רק שלא הביע חרטה על מעשיו אלא כלל לא נראה שהבין את הנזק שגרם, ועסוק היה כל עת שהותו בכלא בעוול שנעשה כלפיו (לא פחות). 
מאידך יש את יונתן היילו ימר, שנידון ל-12 שנות מאסר בגין הריגה על כך שהרג את האיש שאנס אותו מספר פעמים וסחט אותו תקופה ממושכת, כאשר בא לאנוס אותו שוב. הנשיא דחה אתמול את חנינתו.
מה הקשר? יש סיבה לחפש?

לצפיה ב-'אני קראתי שקצב כן הביע חרטה'
אני קראתי שקצב כן הביע חרטה
20/12/2016 | 23:37
4
40
ציטוט:"הוא טען כי הטעות הבסיסית שלו הייתה שלא ראה שפגע באנשים, שהבחורות לא אמרו לחינם את מה שאמרו, משהו הציק להן, משהו בער בתוכן. הוא הודה שהתייחס בקלות ראש לתחושות של הבחורות, היום הוא מקבל כל טענה ותלונה של מי שאומר שנפגע ממנו ולא מטיל בכך ספק".

לא שקצב הודה באונס אבל חרטה אפשר להביע גם בלי להודות באונס,וקצב לפחות מודה שפגע בנשים.

אני לא רואה קשר בין נושא קצב ונושא יונתן היילו.  יונתן היילו לא ריצה שני שליש ממאסרו בניגוד לקצב. זה לא שמעדיפים לתת חנינה לאנס על פני חנינה על מי שהרג את מי שאנס,ואני משער שיונתן היילו יקבל חנינה אחרי ריצוי שני שליש.

לצפיה ב-'ובכן'
ובכן
21/12/2016 | 08:06
3
44
מצטערת על היותי ציניקנית, אבל עד לפני כמה חודשים רושם ועדת השחרור היה:
"אין כל ספק בלב חברי הוועדה כי שחרורו של האסיר שבפנינו, כאשר הוא מכחיש את העבירה, כאשר לא עבר כל טיפול במהלך מאסרו, למעט קורסים במסגרת החינוך, יהווה פגי(ע)ה של ממש באמון הציבור".
"קצב תופס עצמו כקורבן ומתנהל עדיין בצורה כוחנית. הוא לא הביע חרטה, א(ל)א רק ציין את המחיר הכבד שהוא משלם"
(מאפריל של השנה הנוכחית)
ועל כן, השינוי המסעיר שעבר כאשר לפתע מבין ואמפתי נראית לי כלא יותר מאשר שהוא תפס סוף סוף שכל והבין שזה מה שהוא צריך לומר בשביל להשתחרר, מחל מעט מעט מתי מעט בכבודו ואמר את המילים האלו שחמש שנים הועדה אומרת לו לומר, ואיך שאמר אותן "זכה" לשחרור מוקדם.
מדוע? על שום מה?
7 שנים גם כך היה עונש מגוחך לדעתי, על מה יש לקצר את עונשו? כי הוא אמר שהוא פגע? אז מה, זה משנה את הפגיעה?
שער בלבך להיות אחת הנפגעות של הנבלה הזה, סליחה על הביטוי, האם גם הן מסתפקות ב"סליחה אם נפגעת" של קצב? קשה לשער שכן.
לצפיה ב-''
21/12/2016 | 09:04
9
לצפיה ב-'אני חושב שקיצור עונש נהוג כמעט בכל מקרה לפושעים'
אני חושב שקיצור עונש נהוג כמעט בכל מקרה לפושעים
21/12/2016 | 11:23
25
לגבי הטענה שהעונש שגזר בית המשפט הוא קל מדי אז זה נושא אחר(לא שמעתי שהקורבן במקרה קצב התלוננה על עונש קל מדי והנה לינק לדבריה שבהן נאמר שחומרת העונש לא חשובה כמו ההכרעה כאשר עורך דינה הוסיף שקצב קיבל את העונש הראוי לו ואני מניח שהוא לא היה אומר את זה בניגוד לדעתה של א ממשרד התיירות).

יש עוד מקרים שמטרת הקורבן אינה להכניס את הפושע לכלא לכמה שיותר זמן.
במקרה של בוכריס למשל קראתי שהנפגעות כן מרוצות מהסדר הטיעון כאשר לגבי טענת האונס נגדו הקורבן עצמה לא הגדירה את זה כאונס, ורק רוצה שיכירו בזה שהיא קורבן ושלא תטען נגדה הטענה שמדובר ברומן.

מבחינתה למרות שלא הסכימה מכיון שהיא גם לא התנגדה זה לא אונס לפי מה שהבנתי,והשאלה היא אם לא צריך לכבד את עמדת המתלוננת ולא להאשים אדם באונס כל עוד המתלוננת לא טוענת לאונס(גם אם תיאור העובדות שלה מתאר אונס).
לצפיה ב-'כן גם לי אין אמון בחרטה של משה קצב, אבל אין ספק שעורכי דינו'
כן גם לי אין אמון בחרטה של משה קצב, אבל אין ספק שעורכי דינו
21/12/2016 | 19:55
21
יודעים לשחק את המשחק, כפי שאפשר לראות בוידאו מהכתבה על החרטה כביכול של משה קצב.
לצפיה ב-'יונתן ימר נידון ל20 שנות מאסר במקור, אבל הפחיתו לו תמאסר ל12'
יונתן ימר נידון ל20 שנות מאסר במקור, אבל הפחיתו לו תמאסר ל12
21/12/2016 | 19:16
20
"הצעיר אשר הורשע בעבר ברצח האדם שלטענתו אנס אותו פעמיים וסחט אותו, נידון ל-20 שנות מאסר. בית המשפט העליון החליט להמיר את עונשו להריגה ולגזור עליו 12 שנות מאסר במקום 20."

לצפיה ב-'רק נדייק- ירון איילין לא תקף פיזית את יונתן היילו בליל הרצח'
רק נדייק- ירון איילין לא תקף פיזית את יונתן היילו בליל הרצח
31/12/2016 | 02:58
7
23
הוא "רק" איים שיעשה זאת שוב, והיילו תקף אותו מאחור בעת שהטיל את מימיו.

בקשר לחיבור בין הנושאים- היום ה"משותף" להיילו וקצב הוא סתם פיקנטריה של צירוף מקרים.
לטעמי היילו צריך לשבת בכלא, אך לא תקופה כה ארוכה, וקצב לא ישב מספיק והקיצור הוא ביזיון.
לצפיה ב-'יונתן היילו לא צריך לשבת אפילו יום אחד בכלא'
יונתן היילו לא צריך לשבת אפילו יום אחד בכלא
31/12/2016 | 13:17
6
41
לצפיה ב-'יונתן היילו רצח אדם'
יונתן היילו רצח אדם
31/12/2016 | 20:41
1
28
יש נסיבות מקלות לרצח הזה- אבל הוא עדיין רצח, שלא מתוך הגנה עצמית פרופר.
זו דעתי- את יכולה לחשוב אחרת.
לצפיה ב-''
02/01/2017 | 16:27
3
לצפיה ב-'אילו הוא לא היה יושב בכלא יום אחד אז אני חושש'
אילו הוא לא היה יושב בכלא יום אחד אז אני חושש
03/01/2017 | 18:46
3
19
שזה היה מביא לרציחות כאשר הרוצח היה טוען אחר כך להגנתו שהוא הותקף קודם מינית בצורה קשה על ידי הנרצח, כאשר אי אפשר להוכיח שהרוצח משקר(שהרי תקיפה מינית לא נעשית לעיני עדים בדרך כלל).

אגב גם אם מוכיחים טראומה של הרוצח זה לא מוכיח שהוא לא משקר כי יכול להיות שהטראומה נגרמה על ידי אדם אחר ,ולא על ידי הנרצח שהרוצח החליט לנקום בו בגלל סיבה אחרת.
לצפיה ב-''
03/01/2017 | 19:08
3
לצפיה ב-'אתה אדם תמים מאוד'
אתה אדם תמים מאוד
03/01/2017 | 19:37
1
23
לצפיה ב-'יש פה בעיה אחת עיקרית-'
יש פה בעיה אחת עיקרית-
04/01/2017 | 01:19
27
נניח ונקבל את הגירסה של היילו במלואה- הוא הותקף ונסחט ע"י איילון מס' פעמים לפני ערב הרצח, ואף אויים ע"י איילון באותו ערב כי המעשים ישנו.
היילו נטל בלוק ובזמן שאיילון השתין הגיע מאחוריו חנק אותו ורוצץ את ראשו.
אין ספק שבזמן הרצח עצמו היילו לא הותקף- כך שהטענה להגנה עצמי אינה עומדת כאן.
מכאן שהיילו עשה דין לעצמו, והחליט לנקום, ואולי למנוע תקיפות עתידיות נוספות.

לדבר כזה קוראים- נטילת החוק לידיים.
ועם כל הסימפתיה שיש לי למצב הקשה שהיילו עמד בו- הוא עדיין הרג אדם, בעת שיכול היה, נניח, לברוח משם.

"הזכות לחיות עומדת לכל אדם באשר הוא אדם, גם אם פשע וחטא, ודמו של כל אדם אינו הפקר... אף אם היה הנאשם קורבן למעשים איומים וקשים מצד המנוח, ישנן דרכים חוקיות להתמודד עם מעשים עבריינים כאלה ואין לתת לגיטימציה לנטילת חיים של אחר, גם בסיטואציות קשות ומורכבות"" (מתוך גזר הדין במשפט)
לצפיה ב-'לזכרה של וג'דאן אבו חמיד'
לזכרה של וג'דאן אבו חמיד
21/12/2016 | 07:58
6
72
עוד נערה נמצאה ללא רוח חיים אתמול, כבר הרביעית במספר בחודשיים האחרונים אם אני לא טועה.
מדוע גופן של נערות ונשים הוא הפקר?
אין מילים.
יהי זכרה ברוך.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4895936,00...
לצפיה ב-'אם מישהו מוצא בכך תועלת'
אם מישהו מוצא בכך תועלת
21/12/2016 | 08:09
29
מונה הנשים שנרצחו בישראל מאז שנת 2011
לצפיה ב-' דבר אחד שאף פעם לא הצלחתי להבין'
דבר אחד שאף פעם לא הצלחתי להבין
31/12/2016 | 03:10
4
21
נניח שלתפיסת משפחת החושך שמוציאה מתוכה מרצחים עלובי נפש כאלו, התנהגות הבת/אישה בצורות מסויימות פוגעת בכבוד המשפחה-
איך זה שרוצח, שהוא הפושע הנתעב ביותר שיש לאנושות לנפק- פוגע פחות בכבוד המשפחה מנערה "מופקרת"?

נשגב מבינתי.
לצפיה ב-'לדעתי זה קשור לזה שאלימות היא לא אקט שמגונה חברתית'
לדעתי זה קשור לזה שאלימות היא לא אקט שמגונה חברתית
03/01/2017 | 10:48
3
12
אלא על פי הקשר.
ג'ון לנון כבר אמר שאלימות ניתן לבצע באור יום ובשביל אהבה צריך להסתתר, כבר נאמרו הרבה דברים על איך שמהללים פעולות של חיילים בקרב שבתוך סביבה אזרחית תתפסנה כמגונות (בצדק או שלא בצדק). אלימות היא לגיטימית בהרבה מקרים.
מיניות נשית היא לא לגיטימית כמעט אף פעם.
נשים ערביות תגדנה שהרבה מהרציחות לא היו קשורות כלל למשהו שהנערה עשתה קודם לכן מבחינה מינית, אלא שזהו רק תירוץ. רוצחים ואז ממציאים מה היא עשתה.
אפשר לעשות פה איזשהו קישור פמיניסטי בנוגע ללמה אלימות, פרקטיקה שמבחינה היסטוריות הייתה נשלטת בעיקר על ידי גברים להשגת כוח פוליטי, אינה מגונה, אבל אשאיר את זה לאחרות.
לצפיה ב-'גם מיניות מגונה או/ו מהוללת חברתית על פי הקשר ולא באופן כללי'
גם מיניות מגונה או/ו מהוללת חברתית על פי הקשר ולא באופן כללי
03/01/2017 | 17:41
2
69
אני לא מכיר הרבה אנשים שיגנו אישה על כך שהיא מינית עם בעלה, אבל הרבה אנשים יגנו אישה שמקיימת אקטים מיניים עם הרבה גברים או/ו בוגדת בבעלה. בנוסף מי שלא מגנה אף אקט מיני, גם לא יגנה אונס. ככה שאני לא מבין למה יש לך בעיה עם כך שמרבית האנשים בחברה יודעים להבדיל בין אלימות ומיניות שנחשבת ללגיטימית לבין אלימות ומיניות שנחשבת ללא ללגיטימית. בנוסף לכך לא רק חיילים משתמשים באלימות, גם שוטרים משתמשים באלימות, אבל מצופה מהם להשתמש בא כדי להגן על חפים מפשע ולא כדי לפגוע בחפים מפשע. בחברה המערבית המודרנית, הרבה אנשים שתומכים באלימות במקרים מסוימים, לא תומכים בזה כי הם אוהבים אלימות/סדיסטים/אבירי דם, אלא משום שהם רואים את זה כנחוץ במקרים מסוימים. מתי האלימות מוצדקת ומתי לא זאת לא שאלה כל כך פשוטה, אבל אני מאמין שבהחלט יש מקרים שבהן היא מוצדקת. בחברה האסלאמית יש נטייה להרוג אנשים על כל דבר קטן(מספיק שאישה לא תלבש חג'אב), אז שם זה בדרך כלל לא מוצדק.

"War Is Hell? Not for this guy."

"Fighting is everything to the Blood Knight. He lives for it. It's not so much about winning or losing, morality, the motives of his allies, or even the glory, that drives this guy so much as it is the opportunity for a good fight."

"Sometimes a decent person has to do something bad, because it is the only way to prevent something worse from happening. 'I Did What I Had To Do' generally involves an after-the-fact justification for morally questionable actions. The culprit presents this statement when he's confronted with a "What Were You Thinking?" or "What the Hell, Hero?" reaction from someone (particularly The Heart) to whom he owes an explanation."

"The questioned character will generally say, "I did what I had to do." And, more often than not, nothing else."

לצפיה ב-'מין אינו אונס'
מין אינו אונס
07/01/2017 | 08:48
1
16
אונס הוא אלימות וגם כך הוא נתפס חברתית, לא כמין.
ונכון, אין גינוי חברתי לאונס, אבל בוודאי שיש גינוי חברתי קולקטיבי למיניות ומיניות נשית בפרט.
זה שהמיניות הנשית היא גם כלי פרסומי זה נכון.
ע"פ פרופסור חיים חזן (אנתרופולוג), קיימים שלושה טאבואים אוניברסלים- מין, מוות והפרשות.
אלימות היא לא אחד מהם.
לשאלתך, הבעיה שלי עם זה שאנשים יודעים להבדיל בין מיניות לגיטימית ל"לא לגיטימית" (כמובן בעיניהם) היא שלעתים כאשר גבר מבחין במיניות לא לגיטימית של האישה הוא בוחר לפגוע בה פיזית, עד רצח אפילו.
לצפיה ב-'הפוך, אונס מוגדר כיחסי מין בכפייה, ומבחינה טכנית מדובר'
הפוך, אונס מוגדר כיחסי מין בכפייה, ומבחינה טכנית מדובר
07/01/2017 | 19:53
16
באותם אקטים מיניים בדיוק, ואני לא חושב שאני צריך לפרט למה, זאת גם אחת הסיבות לכך שיש הרבה מקרים שקשה לדעת בהם אם התרחש אונס או שזה נעשה בהסכמה. הרבה ממקרי האונס גם לא נעשים בצורה אלימה/מאוד אלימה, ולכן אין גם סימני חבלה בתור הוכחה אפשרית לכך, יכולים להשתמש בזרע של החשוד בתור הוכחה שהיה משהו מיני בניהם, אבל אפילו אז הוא יכול לטעון שזה היה הסכמה. לכן הבדיקה הזאת עוזרת יותר במקרים שיש עברה על החוק בכל מקרה, כמו יחסים אסורים עם קטינה. אז זה לא שאין גינוי חברתי לאונס, זה שיותר קשה להוכיח אונס. אלימות טהורה לא כוללת מיניות, היא אפילו מנוגדת למיניות, משום שכל עוד לאישה יש ערך מיני בעיני הגבר אז הוא יעדיף שלא לרצוח אותה, זאת גם אחת הסיבות שיש טאבו גדול יותר נגד אלימות כלפי נשים, לפחות בחברה המערבית, בעוד שגברים שקבלו מכות או אפילו נרצחו זה משהו שזוכה להרבה פחות כותרות, למרות שזה הרבה יותר נפוץ, כי זה נתפס כיותר מובן מעליו, ככה שזה שזה קורה יותר לנשים זה בכלל לא נכון. אם יעשו דף על כמה גברים נרצחו בשנים האחרונות, הוא יהיה הרבה יותר גדול, אבל לא טורחים לעשות את זה. הטיטאניק גם היה דוגמה טובה לכך, הרי הגברים שם קודם כל הצילו את הנשים והילדים ולא את עצמם, הרבה מהם אף הקריבו את חייהם בשם כך. גברים נהגו רבות כך במשך ההיסטוריה, גברים תמיד נמצאו בסיכון גבוה יותר למוות אלים מאשר נשים.

נשים גם הסתמכו הרבה יותר על הגנה חברתית/הגנה של אנשים אחרים מאשר גברים, מגבר הציפייה היא בדרך כלל שהוא יהיה מספיק אמיץ ומספיק חזק/מספיק גברי, כדי להגן על עצמו. הטאבו לגבי אונס הוא חלק מהטאבו כלפי מיניות, ככה שלא סותר את מה שאמר פרופסור חיים חזן, בנוסף אלימות קשה מובילה למוות, ככה שטאבו למוות הוא גם טאבו כלפי אלימות מהסוג הקשה ביותר. כן קיים טאבו גדול יותר כלפי מיניות מאשר כלפי אלימות קלה, זאת הסיבה שאת יכולה לראות קצת מכות בסרטים לילדים(בדרך כלל לא כאלו שמובילות למוות), אבל את לא תראי מין בהסכמה, מין בכפייה, ובהרבה מהמקרים אפילו נשיקה בסרטים לילדים. אונס הוא בהחלט טאבו גדול, במיוחד במדיה, יכולים להראות בסרט מישהו שרצח עשרות אנשים, אבל כל עוד הוא לא אנס אף אחד, אז עדיין יש לו סטנדרטים מסוימים, אפילו שטכנית רצח הוא דבר קשה יותר. אם לטענתך אונס מקושר יותר לאלימות מאשר למיניות בעייתית, ולטענתך יש טאבו גדול יותר למיניות בהסכמה מאשר למיניות בכפייה, אז למה בסרטים את תתקלי בהרבה יותר סצנות מין שלא כוללות אונס? יש הרבה גברים שכאשר הם מבחינים במיניות בעייתית מצד אישה אז הם פשוט לא רואים אותה בתור wife material ואז או שהם מעדיפים להימנע מכל קשר קרוב איתה או שהם מוכנים להיות איתה רק בקשר לא רציני, בעוד שבשביל קשר רציני הם מחפשים/מעדיפים 'בחורה מבית טוב' מה שנקרא. כאשר מדובר באישה זרה לחלוטין לגבר בדרך כלל פחות אכפת. קחי לדוגמה גם את משחקי הכס, סידרה שיש לה כבר 6 עונות, סצנת אונס אחת או שתיים בסדרה עוררו כל כך הרבה מהומה, למרות שיש שם סצנת רצח או/ו הרג המוני כל פרק שני בערך.

"In many works of fiction, especially situations of Rape as Drama, rape is not merely bad; it's a qualitatively different level of evil. As such, a rape scene can be used as a Kick the Dog moment for a particularly evil character, or as the point where a character who previously was merely unlikeable crosses the Moral Event Horizon into monster territory."

"Note that not only is rape considered a game changer for almost all characters, but it is also so for the writer. Many stories and Crapsack Worlds have monsters who don't commit rape, even though everything about their character indicates they could, would, or should. There are also times when rape is kept "off camera" or otherwise something in the past, or hinted at once and never brought up again. Having rape in a story will immediately plunge it into the darkest and edgiest abyss of all that is Darker and Edgier. If they don't portray the rape as dark enough, then Values Dissonance (and thus the most scathing criticism from the audience) will happen."

"If the story requires random anonymous characters to die just to move the plot forward, they'll likely be male. If the plot requires a tragic death that motivates the protagonists or shows how evil the villains are, the victim will be female. One exception to this is a Heroic Sacrifice that is commonly committed by a man and often for a woman and/or The Hero."

"Male characters get more explicit and brutal deaths. It's no secret that viewers are more uncomfortable watching women get tortured, maimed, and/or killed. If a man and a woman are killed in equally grisly ways, the woman's death is treated as worse. Extra points if the camera cuts away right before she gets butchered."

לצפיה ב-'למה היא לא התלוננה #47542'
למה היא לא התלוננה #47542
07/12/2016 | 10:16
5
89
פרויקט (כבר לא חדש) אוסף עדויות מנשים בנוגע לדברים שנאמרו להן מדמויות שאמורות לעזור לאחר אונס/תקיפה מינית
http://www.ha-makom.co.il/gallery/female-resistanc...
הפרויקט הוא מבית היוצר של אחת מתוך אחת בשיתוף עם עמוד הפייסבוק "אונס שני"
לצפיה ב-'ואני יכול להוסיף (לצערי) '
ואני יכול להוסיף (לצערי)
10/12/2016 | 08:41
4
67
את
"אבל רצית סאדו, אז הוא דפק לך את הראש בקיר ולא הבין כשאמרת לא. זה לא חלק מהמשחק 'שלכם' ? "
וגם
"אז את אומרת שכאב לך, אבל את הרי אוהבת כאב, לא?"

(נאמר בהזדמנויות שונות ע"י חוקרים שונים למתלוננות שליוויתי לאחר אונס שהחל כמין בדסמי)
לצפיה ב-'זה נראה לי עניין מורכב'
זה נראה לי עניין מורכב
30/12/2016 | 22:32
3
29
כי באמת איך אפשר לדעת מתי אתה עובר את הגבול ?בתור חובב סאדו אני לא יודע, מתי
אתה עובר את הגבול או לא, לכן זה לא כזה ברור ואולי השאלות קשות אבל הם נראות
לי במקום . אני אמנם לא בקיא ממש בעולם הזה אבל ממה שיצא לי לפגוש יש באמת
בחורות שאוהבת כאב ואפילו כאב מחריד אז איך אפשר לדעת ? לא יודע זה נשמע לי
מורכב ..
לצפיה ב-'בגלל שאתה לא יודע- זה נשמע לך מורכב.'
בגלל שאתה לא יודע- זה נשמע לך מורכב.
31/12/2016 | 02:40
2
30
בפועל זה מאוד פשוט.
גם בבדסמ- לא זה לא, ואפילו יותר חמור-
בבדסמ, רוב האנשים- ביחוד בסשנים ראשונים- משתמשים במילת ביטחון. אי אפשר להגיד שלא היה ברור שהיא ביקשה להפסיק אם נאמרה מילת ביטחון.
ואם לא נקבעה מילת ביטחון- אז לא הוא לא- בדיוק כמו בכל מקום אחר.

הנה, נורא פשוט.

לצפיה ב-'הבנתי ,תוד על התתשובה .'
הבנתי ,תוד על התתשובה .
31/12/2016 | 08:45
1
6
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
02/01/2017 | 15:11
21
ואם תרצה לקרוא מעט יותר הנה משהו שכתבתי פה בפורום גם על הנושא הזה- וכמובן אתה מוזמן לפורום השכן שעוסק בנושא אם נשארו לך תהיות.

לצפיה ב-'דיון מעניין שהתפתח בעקבות אירועי אופק בוכריס'
דיון מעניין שהתפתח בעקבות אירועי אופק בוכריס
05/12/2016 | 20:24
9
91
על עירוב גברים ונשים ביחידות בצבא. מוזמנות ומוזמנים לבוא ולתת דעה כאן
לצפיה ב-'אני חושב שהדיון שם חוטא לעניין'
אני חושב שהדיון שם חוטא לעניין
06/12/2016 | 15:39
8
48
הסיפור של שילוב נשים - גברים בצבא לא קשור רק (ואפילו לא בעיקר) לדת. הרי הסטורית נשים לא שולבו בצבא (רק בעשר-עשרים שנים אחרונות יש יותר ויותר נשים בתפקידים "אמיתיים")  וגם דתיים לא ממש (ידוע שחרדים לא מתגייסים כמעט ודתיים לאומיים מתגייסים במסגרות שלהם של ישיבות הסדר ורק לאחרונה חלו שינויים) ומעניין שדווקא לאחרונה יש גם יותר דתיים וגם יותר נשים בתפקידים שונים בצה"ל כך שהמגמה לא מצביעה על הדרה של נשים בעקבות כניסת דתיים. מה גם שהדיונים האמיתיים בצה"ל הם שונים לחלוטין.

מטרת צה"ל היא להגן צבאית הל מדינת ישראל ואזרחיה במלחמה. צה"ל צריך להכין את הצבא החזק ביותר שהוא יכול להקים עם החיילים שברשותו והתקציב שברשותו. מטרתו היא לנצח במלחמה ורק אחר כך נכנסים שיקולים אחרים.
לכן, בתפקידים בהם נשים יכולות לבצע את המטלות טוב כמו גברים (או יותר) ואין פגיעה בנשים או בבטחון המדינה - יש מקום לשילוב נשים (ועושים זאת). כך זה קורה בתפקידי מודיעין ואפילו בקרק"ל ובעוד מקומות.
לאחרונה צץ דין על טנקים ושם זה די ברור שאין מקום לשילוב נשים ממספר סיבות:
- הבדיקות שעשו בצה"ל מראות שרוב מוחלט של הנשים לא עומד בעומס הגופני שהתפקיד מצריך. הדבר פוגע בפוריות של נשים אלו, יוצר אצלן שברי מאמץ ופוגע גם ביכולת המבצעית שלהן (מה שיפגע גם ביכולת להילחם בעת הצורך). מדובר בתפקיד פיזי מאוד.
- שהות מעורבת בטנק בעייתית גם מבחינת החיילים עצמם (שיש לזכור שמוצבים שם בלי שישאלו לרצונם). חיילים לפי הכתבה בקישור הבא חיים בטנק ואוכלים שם ועושים צרכים וצפוף שם ונוגעים אחד בשני כחלק בלתי נפרד מהתפקיד. דבר כזה מאוד בעייתי לחיילים וחיילות. מצד אחד חיילים דתיים שלא רוצים לגעת בבחורה ומצד שני בנות שלא רוצות שיגעו בהן (ולך אחרי זה תפרש האם כל נגיעה הייתה מינית או מבצעית ולך תוכח את זה) והאם כל אחת הייתה רוצה לעשות צרכים בטנק או להיות במחזור במצב כזה צמוד לגבר אחר. אם הטנק הוא על טהרת הנשים אז שוב יש את עניין הפיזיות.

להשלמת הטענה לגבי הטנקים אשאל את השאלה הבאה - אם הייתה תחרות ריצה של 100 מ' מעורב גברים ונשים האם המדינות היו שולחות אצן או אצנית? למה יש מקצים שונים לגברים ונשים באולימפיאדה? גם במלחמה עלינו לנצל את היכולות הטובות ביותר של חיילינו ואם אותה חיילת יכולה לתרום הרבה יותר בתפקיד אחר שמותאם לכישוריה ואילו יש חייל שפיזי יותר ומתאים יותר לתפקיד כזה למה לעשות הפוך?
יש לזכור את יעוד הצבא. ויש לזכור שאין שוויון פיזי בין נשים לגברים.

- טענה נוספת היא שיש לצה"ל צבא סדיר ומילואים. צבא המילואים גדול הרבה יותר וחשוב הרבה יותר במלחמה מהצבא הסדיר. נשים, גם אם יוכלו להיות בתפקיד כזה בסדיר וגם אם יתחייבו לעשות מילואים כמו גברים לא יוכלו פיזית לעמוד בזה אחרי לידה וכשיש ילדים. גם אם אישה בת 20 חזקה מספיק לתפקיד כשהיא תהיה בת 28 ספק אם תהיה פיזית מתאימה לתפקד בטנק.
לצפיה ב-'אתה שוכח כמה דברים:'
אתה שוכח כמה דברים:
06/12/2016 | 20:00
6
39
1. יש ספקטרום של גברים וספקטרום של נשים. יש גברים חזקים יותר ויש גברים חזקים פחות, יש  גברים מאומנים יותר ויש גברים מאומנים פחות. האם כל הגברים עומדים על אותה הסקלה? אולם, יש הסכמה רווחת שעדיף לקבל גבר שלא מתאים לתפקיד כל כך במקום לקבל אישה שדווקא כן מתאימה לתפקיד, כי ככה בטוח בשביל כולם. את הדעה הזו מגבים עם כל מיני תירוצים: לנשים יש מחזור חודשי, לנשים יש פחות שכבת שומן, לנשים יש דופק אחר. שים לב שכל הטענות האלה מכלילות את כל הנשים. כלוחמת שעדיין עושה מילואים אני יכולה להגיד לך שכל הנשים ששירותו איתי ללא יוצאות דופן הן בכושר גופני מטורף. דווקא בין הגברים היו מספיק גברים שלא התרגלו למאמץ או חוו קשיים, וזה כי הם קיבלו כרטיס כניסה מועדף ליחידה רק כי הם גברים - העדיפו להכניס גברים פחות מאומנים (אלו שהראו את התוצאות הרעות ביותר במיונים בקרב הגברים) בשביל שהרוב יהיה גברי במקום עוד אישה מאומנת. אם אישה עושה 30 שכיבות סמיכה בזמן a וגבר עושה 50 שכיבות סמיכה בזמן b, אבל את ה-30 הראשונות הוא עושה בזמן a+10, מי יותר כשיר? במצב כזה הצבא יעדיף לקחת את את הגבר למרות הכל. בחזרה לשכבת שומן ולמאמצים - זה נורא תלוי, החיילות שמשרתות בקרבי הן לא הנשים הממוצעות שאתה פוגש ביום יום, ואם תשווה את שכבת השומן שלהן או ביצועי דופק תגלה שהתוצאות שלהן יהיו גבוהות יותר מגבר ממוצע שלא עוסק במאמץ גופני קשה בשגרתו. 
2. אזכיר לך את הלוחמות הפרטיזניות, הטייסות הסובייטיות, והלוחמות שהשתתפו שווה שבשווה עם גברים בשדה הקרב. אזכיר לך את הלוחמות הכורדיות.

לצפיה ב-'ברור שלא כל הגברים עומדים על אותה הסקלה'
ברור שלא כל הגברים עומדים על אותה הסקלה
07/12/2016 | 00:08
4
30
,וגם ברור שלא כל גבר מתאים לשרת בקרבי,אבל הטענה שקראתי היא שבגלל כניסה של נשים לתפקידים קרבים הורידו את הדרישות.

הנה לינק רלבנטי

לגבי הדוגמה שלך אז מהנתונים אי אפשר להסיק שאישה שעושה 30 שכיבות סמיכה בזמן a כשירה יותר כי הגבר בסך הכל עשה יותר שכיבות סמיכה,ואם רוצים תחרות מי בכושר יותר טוב צריך משימות מוגדרות(ובמקרה שתיארת האישה והגבר לא קיבלו את אותה משימה שהיא לבצע 30 שכיבות סמיכה כמה שיותר מהר) כאשר חוץ מזה אני לא חושב שאפשר לקבוע על סמך משימה אחת שאני לא בטוח אם היא בכלל רלבנטית.  השוואה של שכבת שומן או ביצועי דופק גם לא נראית לי רלבנטית, ומה שיותר מעניין זה יכולת לעמוד במשימות פיזיות שרלבנטיות לצבא.  
לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
07/12/2016 | 07:55
2
35
השאלה היא לא מי בכושר יותר טוב אלא מי בכושר מספק לתפקיד, במקרה הזה.
ממליצה לקרוא כתבה נהדרת על לוחמות גדוד קרקל של נוב 8 שעשו הכשרה של רובאי 07 [ומאז גדוד קרקל עושה את ההכשרה הזו]
לצפיה ב-'היה לי דיון בנושא עם רופא שמתמחה בפציעות של חיילים'
היה לי דיון בנושא עם רופא שמתמחה בפציעות של חיילים
10/12/2016 | 08:28
1
28
ראשית, גם גברים עם מבנה גוף קטן וחלש לא ישלחו לקרבי.
שנית, נשים שנמצאות בכושר כשירות לחלוטין לתפקידי לחימה קלה- קרקל, מג"ב טיס וכו. אלו תפקידים שהם תפקידי לחימה לכל דבר- אבל העומס הגופני המוטל על הלוחמים קטן משמעותית, שכן הם עוסקים בסוג שונה של לחימה, שלא מחייבת נשיאת משאות ומאמץ גופני ממושך תחת משקל.
שלישית- כמות הפציעות- שברי מאמץ, התייבשויות וכו'-  של נשים גם במסלולי ההכשרה ללחימה הקלה גבוהה בהרבה מכמות הפציעות המקבילות של נשים.

ומהפן האישי- בתור שיריונר ומפקד וגבר בכלל לא קטן וחלש- המטלות הפיזיות מתחו את היכולות הפיזיות שלי לקצה. לא יכול לדמיין איך אישה שחלשה ממני ב-30% בממוצע תוכל לתפקד כך, בלי להטיל את המשימות שאינה יכולה לבצע על שאר חבריה לצוות ובכך, באופן מובהק, להחליש את כוחו של הצוות.
לסיכום- אני לגמרי בעד שילוב נשים במערך הלוחם, אבל מטנקיסטים ולוחמי חי"ר נדרשות לביצוע משימות שאנשים עם מבנה גוף קטן ויחסית חלש לא מסוגלים לעמוד בהם- וכמו שמנפים מהיחידות הללו גברים קטנים וחלשים יחסית- כך גם נשים.
לצפיה ב-'ללא ספק צריך להתחשב גם במגבלות היכולת של כל חייל וחיילת'
ללא ספק צריך להתחשב גם במגבלות היכולת של כל חייל וחיילת
12/12/2016 | 22:23
20
אפשר לחלק את התפקידים באופן שיהיה יותר מתאים, כפי שלא צריך לשלוח חיל שריון למשימות שחיל אוויר מתאים עליהן יותר, כך אפשר לחלק באופן אסטרטגי גם בין המשימות של לוחמים ולוחמות.
לצפיה ב-'תפקידם העיקרי של חיילים הוא בסופו של דבר להילחם/לשמור'
תפקידם העיקרי של חיילים הוא בסופו של דבר להילחם/לשמור
12/12/2016 | 21:29
20
ולא לעשות שכיבות סמיכה, גברים בדרך כלל חזקים יותר פיזית מנשים, אבל לא צריך כוח פיזי רב כדי לירות מרובה סער, זאת גם הסיבה שהקשת היא הנשק שהכי מזוהה עם האמזונות המיתולוגיות.
לצפיה ב-'הלוחמות הכורדיות מודעות לכך שהן חלשות יותר פיזית מגברים ולכן'
הלוחמות הכורדיות מודעות לכך שהן חלשות יותר פיזית מגברים ולכן
12/12/2016 | 22:01
24
הן מכתחילה לא מסתמכות על הכוח הפיזי שלהן יותר מדי, הן משתדלות להיות מתוכחמות יותר כדי לפצות על כך, והן מצליחות לא רע נגד לוחמי דאעש האיסלאמיסטים החייתים. לגבי הלוחמות הסובייטיות זה לא לגמרי מדוייק, כן בעת המודרנית הסובייטים היו הראשונים שגייסו נשים לצבא, אבל נשים נלחמו בצבא הסובייטי בעיקר בתפקידים כגון צלפיות וטייסות, את התפקידים שדרשו כוח פיזי ואומץ רב יותר, כגון לחימה מטווחים קרובים יותר, עדיין מלאו רק גברים. אבל זה עדיין מראה, שכדי לשלב נשים בצבא, לא דווקא חייבים לשלב נשים בכל תפקיד בצבא, כל אחד יכול לתרום את חלקו באופן שמתאים לו יותר. מה הטעם להשוואת בין לוחמות לבין גברים לא לוחמים? המבחן האמיתי של לוחם הוא להילחם מול לוחמים אחרים/מחבלים, ולא נגד אזרחים, במיוחד שצה"ל בניגוד לאויבי ישראל, משתדל שלא לפגוע באזרחים. בנוסף זה לא רק עניין של אימונים, זה גם עניין של פוטנציאל, גברים נוטים להיות חזקים יותר פיזית לא רק בברירת מחדל, אלא גם אחרי אימונים(אפילו אם גם הנשים מתאמנות). בכל מקרה מלחמה זאת לא תחרות ספורט, זה מאמץ משותף, וכוח אדם זה גם אלמנט חשוב, ולכן לוותר על נשים בצבא זה אומר גם לוותר על כוח אדם(פחות או יותר על מחצית מהאוכלוסייה), ועמים קטנים כגון הכורדים והיהודים לא ממש יכולים להרשות את זה לעצמם.

"To some extent, physical reality is also reflected in that women tend to be smaller than men and have a more difficult time passing strength tests, and so would be better off with ranged weapons; in a case of Truth in Television, for exactly that reason the Soviet Red Army during World War II had divisions of female snipers, fighter pilots, machine gunners, and tank commanders, while still barring women from serving as regular infantry. However, this stops being sensible and turns into Stay in the Kitchen when a particular woman meets or exceeds the minimum standards expected of men in close combat roles, but is denied the opportunity to do what she's good at merely because of her chromosomes."

לצפיה ב-'לא הוכח שהפיזיות הנדרשת בתפקידים קרביים פוגעת בפוריות האישה'
לא הוכח שהפיזיות הנדרשת בתפקידים קרביים פוגעת בפוריות האישה
06/12/2016 | 21:35
30
לא צניחת רחם ולא משהו כזה, עוד מבעלי ובעלות מקצוע הרפואה בנושא אפשר לקרוא כאן (ממליצה בחום) 
אם משמיטים את הטיעונים הלא מדויקים, נשאר הטיעון הבא: 
אם תהינה נשים בצהל, יטרידו אותן, ולכן צהל לא מותאם לנשים
שזה טיעון די דבילי בעיני, אפשר לתאר מישהו אומר "יש גזענות בצהל ולכן אתיופים לא צריכים להתגייס"? 
לא. צריך לעקור משורש את תופעת ההטרדות והתקיפות המיניות בצהל, שהן הרבה יותר מנורמה. 
בנוסף, צהל תפקידו לא רק לשמש כגוף מגן (לצערי או לשמחתי).
צהל הוא צבא העם, כור היתוך חברתי ונוגע ברוב אם לא כל רבדי החיים הישראלים, מסטטוס חברתי לחינוך לבניית אתוס מיתוס ונרטיב משותף
צהל הוא חלק מהלאום הישראלי לטוב ולרע, ולהדיר נשים ממנו משמעותו להדיר נשים מחלק נכבד מהלאום הישראלי.
לצפיה ב-'ההשלכות של דיני המשפחה המפלים'
ההשלכות של דיני המשפחה המפלים
26/11/2016 | 12:37
61
168
ממש כאן. מדוע הפמיניזם המיינסטרימי בישראל תומך בזה?
המשך>>
ממש כאן. מדוע הפמיניזם המיינסטרימי בישראל תומך בזה?
לצפיה ב-'אבולוציה'
אבולוציה
25/11/2016 | 21:30
27
120
אז מה אתן אומרות, למה בעצם?
לצפיה ב-'הטרולית של הפייסבוק הגיעה גם לפה'
הטרולית של הפייסבוק הגיעה גם לפה
25/11/2016 | 21:47
21
29
לצפיה ב-'מצחיקה'
מצחיקה
25/11/2016 | 22:02
1
76
הייתי פה הרבה לפני שהיה פייסבוק...
לצפיה ב-''
25/11/2016 | 22:05
17
לצפיה ב-'מה עם תשובה לעניין, יש?'
מה עם תשובה לעניין, יש?
25/11/2016 | 22:03
63
או שרק אד הומינם בנמצא?
לצפיה ב-'נועה מספר 1 בארץ'
נועה מספר 1 בארץ
01/12/2016 | 16:00
17
60
פעילה כבר עשרות שנים למען צדק.
לצפיה ב-'פעילה למען גברים, לא למען נשים'
פעילה למען גברים, לא למען נשים
02/12/2016 | 09:45
16
99
לטובת חברות הפורום-
תחילה נצפתה על ידי אישה המספרת שבעקבות הנזק, התרעמה על הגברת לביא בפרטי והשניה הושיטה לה קישור;  יתר הנשים בשיח הצטרפו לספר על מעלליה של הגברת לביא וכיצד זרתה עליהן טרולינג מחורבן.

אפשר לקרוא את תגובותיה לאורך הדיון אם כי הופכות להיות יותר ויותר מזוויעות בזו אחר זו.
לצפיה ב-'נו ברור'
נו ברור
02/12/2016 | 10:12
4
51
כל מי שפעיל במשך שנים רבות ברשת והולך עם האמת עד הסוף, צובר מקטרגים. אנשים שונאים לשמוע את האמת. הם מעדיפים לתקוף בפסים אישיים.
לצפיה ב-'פסים אישיים'
פסים אישיים
02/12/2016 | 10:20
2
80

אנשים שונאים לשמוע שקרנים שמציגים שקרים כ"אמת".
לצפיה ב-'אילו שקרים?'
אילו שקרים?
03/12/2016 | 22:33
1
12
לצפיה ב-'ההיתממות הקלאסית, נו מה...'
ההיתממות הקלאסית, נו מה...
04/12/2016 | 14:20
22
לצפיה ב-'נו, אנשים שונאים לשמוע את האמת?'
נו, אנשים שונאים לשמוע את האמת?
02/12/2016 | 10:42
72
אם כבר שונאים טרולים,שמציגים את דעתם הזחוחה כאמת..
לצפיה ב-'אם היא פעילה רק למען גברים מה אכפת לה מילדה חולת סוכרת?'
אם היא פעילה רק למען גברים מה אכפת לה מילדה חולת סוכרת?
02/12/2016 | 14:08
2
36
אפשר לא להסכים איתה ואפשר לטעון שחלק מהפעילות שלה פוגעת בחלק מהנשים, אבל לא נכון לקרוא לה פעילה למען גברים.

בנושא השרשור שהבאת,
ברור שנשים חלוקות בינן לבין עצמן מה נחשב להטרדה(ואני לא מדבר על הטרדה מבחינת החוק), ומה נחשב ללגיטימי, ולדעתי צריך לכבד דעות שונות גם אם אין הסכמה..

אני בדעה שהתנהגות שזכתה לתמיכת נועה לביא היתה לא נכונה, ואין סיבה מוצדקת להעיר בכלל למי שיושבת בישיבה מזרחית אבל זכותה של נועה לביא לחשוב אחרת.
לצפיה ב-'כשאין לך משהו חכם להגיד'
כשאין לך משהו חכם להגיד
02/12/2016 | 14:32
1
40
רצוי שתשתוק.
לצפיה ב-'מה שאני לומד מהסיפור בלינק'
מה שאני לומד מהסיפור בלינק
02/12/2016 | 14:46
28
הן לגברים והן לנשים זה:
א)רצוי שלא לשבת ישיבה מזרחית כשאתה משגיח בבגרות(כי יכולים להעיר לך).
ב)רצוי לא להעיר למי שכן עושה את זה(כי יכולים להתלונן על זה בין אם זה יהיה בלחישה ובין אם זה יהיה בקול כשאחרים שומעים).
ג)אם בכל זאת אתה רוצה להעיר אז הדרך הנכונה היא לא באמצעות לחישה או בקול רם אלא באמצעות כתיבת פתק(אז גם לא עושים רעש שמפריע ,וגם לא חודרים למרחב האישי של הצד שמעירים לו).
לצפיה ב-'לא למען גברים ולא למען נשים'
לא למען גברים ולא למען נשים
03/12/2016 | 22:32
7
38
אלא למען אלה שראוי לפעול עבורם. קיום איבר מין מסוג מסוים, או היעדרו, אינו מהווה קריטריון לכך. זה, כנראה, אחד ההבדלים המשמעותיים ביני לבין בנות השיח.

(וצר לי, אך לא כל כך הבנתי מי התרעמה עלי ולמי הושטתי קישור)
לצפיה ב-'את קורעת מצחוק'
את קורעת מצחוק
04/12/2016 | 14:20
6
81
״אלא למען אלה שראוי לפעול עבורם״
שמעי, או שזאת רק היתממות
או שאת גם משקרת ובעיקר לעצמך, שהתכנים שלך משרתים את מטרת הפורום.
מוזרה את, מה אפשר לומר..
באשר למה שלא הבנת (כהרגלך)- אז את הקישור הנ"ל לא את הושטת,
אלא חברה מהשיח העלתה, עבור אחרת (שזו ככל הנראה מי שיצאה עלייך בפרטי) מיד כשקראה תקציר על התנהגותך המזלזלת כלפי נשים שהוטרדו.
כמובן שחברות נוספות גם הן הצטרפו להחליף סיפור אודות היחס המחפיר שלך לנפגעות שונות, ושללא ספק ניכר מצפיה בתגובותיך מאותו דיון אליו קישרתי.
הפנמת? כל הכבוד מתוקה.
לצפיה ב-'נועה לביא מתייחסת לחלק מהאוכלוסיה באופן'
נועה לביא מתייחסת לחלק מהאוכלוסיה באופן
04/12/2016 | 17:45
28
שהיא יודעת שהוא יהיה פוגעני כלפיה(ואני מניח שהיחס הזה הוא לא כלפי נשים בלבד).

זה לא קשור לזלזול בנשים בגלל היותן נשים.
התנהגות פסולה בעיני שנחשבת בעיני חלק מהנשים כהטרדה(ואני לא מתייחס למובן הפלילי) לא נחשבת בעיני נועה לביא כהטרדה(למשל התבטאות בנוסח "אל תפחדי לא אנשך אותך למרות שהייתי רוצה" שאתייחס אליה בתגובה זאת).

אני מניח שנועה לביא לא היתה עושה מהומה על התנהגות דומה כלפיה, וגם אני לא הייתי עושה מהומה על התנהגות דומה כלפי(ולא בגלל חשש מתגובת הסביבה).

מצד שני בניגוד לנועה לביא אני מכבד את זכותן של נשים כן להתלונן שזה מפריע להן, ואני נגד יחס מזלזל כלפיהן.
מוסרית אני נגד התבדחות בנוסח :"לא אנשך אותך למרות שהייתי רוצה" כלפי מישהי אחרת שלא ברור איך תקבל את זה כי אני מבין היטב שהתבדחות כזאת יכולה להחשב כפוגענית בעיני חלק מהנשים, ואין לי רצון בפוגענות מיותרת.
לצפיה ב-'מי התרעמה עלי בפרטי? על מה את מדברת?'
מי התרעמה עלי בפרטי? על מה את מדברת?
05/12/2016 | 16:55
4
31
בכל אופן, ממך אני לומדת שעשו לי שיימינג בשיח פמיניסטי שאפילו לא הגיע אלי. תודה! רצה לחפש :D
לצפיה ב-'את מגעילה אותי'
את מגעילה אותי
05/12/2016 | 18:25
3
74
קודם כל תרגעי ותנוחי עם ה״מי מי מי ״..אני לא זוכרת את שמה, אז חלאס.
לא חושבת שהיה ״שיימינג״ מכוון אלייך..אל תרגישי מיוחדת
הטרולינג שלך הוזכר בצורה אגבית תוך כדי דיון.
שנית, מעניין לגלות שהעוול שעשית משעשע אותך,
אני לא מופתעת כמובן כי זה הטבע שלך אבל אני חושבת שאת חצופה וציניקנית גרועה וחסרת תועלת.

לצפיה ב-'העוול שאני עשיתי?'
העוול שאני עשיתי?
06/12/2016 | 00:11
2
59
אתן עושות לי שיימינג ומרכלות עלי כמו אחרונות היאכנע בקבוצה שלכן כשאני בכלל לא יכולה להגיב, ואני עושה עוול? ה"עוולומטר" שלך לא מכוון, אבל נו טוב, מה אני יכולה לצפות ממישהי שמאחלת מוות לאנשים זרים לחלוטין באינטרנט...

(וכן, זה משעשע אותי :D )
לצפיה ב-'הודעות נמחקו עקב התנהגות לא מקובלת'
הודעות נמחקו עקב התנהגות לא מקובלת
06/12/2016 | 21:28
34
מבקשת שאם וכאשר אתן/ם מרגישות/ים שיש הודעות לא הולמות, לשלוח לי הודעה במסר פרטי (כך אני יכולה לטפל בזה יותר מהר)
תודה
לצפיה ב-'העוול שעשית'
העוול שעשית
06/12/2016 | 22:15
97
כבר ציינתי, שקרים והכחשות לא יצליחו לך
את בוכה כמו תינוקת על ריכולים ושיימינג דמיוני  יש לך טבע להקל ראש בפגיעות בנשים, לפקפק, להקטין נפגעות לעשות דה לגיטימציה לתחושות ולאופן בו החוויה נצרבת בליבן.

משעשע אותך אלימות כלפי נשים,
תתבגרי
לצפיה ב-'אין להן תשובות לעניין - זו הבעייה שלהן'
אין להן תשובות לעניין - זו הבעייה שלהן
26/11/2016 | 19:31
11
לצפיה ב-'ממליצה להביט במחקרים של פרופ דפנה יואל'
ממליצה להביט במחקרים של פרופ דפנה יואל
27/11/2016 | 08:42
3
51
ההבדלים המנטליים שמדובר עליהם בכתבת הדעה הזו על פי קונצנזוס סוציולוגי וביולוגי כיום מיוחסים לסוציאליזציה מגדרית ולא להבדלים אינהרנטים ביולוגית.
לצפיה ב-'אני איתך'
אני איתך
27/11/2016 | 12:37
2
40
אז למה כל הגופים האלה מצדדים בהם?
לצפיה ב-'את מדברת ספציפית על חזקת הגיל הרך?'
את מדברת ספציפית על חזקת הגיל הרך?
27/11/2016 | 17:44
1
41
כי נפוצים המקרים במדינות בהן אין חזקת הגיל הרך שמפאת הבדלים מעמדיים שקיימים בין גברים לנשים (מה לעשות שאישה מרוויחה 66-70% מגבר באותה העבודה עם אותן השעות) הגבר משתמש בילדים כקלף מיקוח.
לצפיה ב-'מעבר לכך שהנתון הזה שגוי לחלוטין'
מעבר לכך שהנתון הזה שגוי לחלוטין
27/11/2016 | 20:25
45
אני לא יכולה אפילו לדמיין כיצד הוא רלוונטי.

כאשר ישנה חזקת הגיל הרך, הילדים הם קלף מיקוח מוחלט בכיס של האישה. כאשר אין חזקת הגיל הרך (בין אם ישנה חזקת הורות משותפת או אין שום ברירת מחדל), הם לא בכיס של אף אחד. המקסימום הוא שיכול כל אחד לאיים שיתבע משמורת בלעדית, מבלי שתהיה כל ערובה הוא אינדיקציה לכך שינצח. אם לאמא יש זכות לדרוש משמורת בלעדית, ודאי שגם לאבא יש.

(אגב, *בכל* המדינות במערב אין חזקת הגיל הרך, רק בישראל יש)
לצפיה ב-'יום הזכרון לנשים שנרצחו מעצם היותן נשים'
יום הזכרון לנשים שנרצחו מעצם היותן נשים
24/11/2016 | 09:24
17
42

לובה פיין כותבת:

עשרים נשים נרצחו בישראל מתחילת השנה. בעודי כותבת את הפוסט, אני מביטה בתמונותיהן בכרזה ורואה פנים אנושיות ומלאות חיות, עם עיניים חכמות, חדות ומאירות. מה עשתה כל אחת מהנשים הללו בבוקר ה - 25.11.2015? נוכל לדמיין את מרים אילתי שותה כוס תה בחצר ביתה בקיבוץ, את אמנה יאסין מארגנת חדר חדש עבור תינוקה העומד להיוולד תוך חודשים ספורים, את הילי סובול בוחרת זווית לסלפי, את אנסטסיה רוסנוב אורזת את בגדי הקיץ של ילדיה כדי להוציאם מהמחסן לקראת הקיץ הבא ואת דבורה הירש פותחת את חלון רכבה כדי לנשום אוויר צח בנסיעה לעבודה. לפני שנה, היו לכל אחת מהן תוכניות, חלומות, עתיד ואנשים שרצו לבלות לצדה. לפני שנה, ציינו את יום הזיכרון הקודם לקורבנות האלימות הגברית. הטקס החדש מתקרב, ובינתיים איבדנו עשרים אחיות נוספות לאותה שיטה פושעת אשר נגדה יצאנו בעבר.

היכן טעינו? כיצד ייתכן שדווקא בערב שבו אנחנו, שבע או שמונה חברות אקטיביסטיות, ישבנו בשרונה כדי לתכנן את הטקס, נסגרו לנצח עיניה של הודא אבו סרארי? בשיח החברתי רווחת תפיסת המגמה הליניארית של שיפור במעמד האישה. הנה, בעבר לא היו לנו זכויות והיום יש. בעבר היינו רכוש, אם ישנן נשים החוות סבל, אונס, רעב, הפחדה – זה רק כי לא הגענו ליעד, אבל אנחנו בדרך לשם. עובדה היא כי לפני מאה שנים גם לא יכולנו להצביע, תראו מה קורה במדינות שעדיין לא הגיעו לאותה נקודה על הציר!

אותה תפיסה חברתית תתייחס לרצח הנשים כסטייה מהנורמה. יש כמה גברים פסיכופתים, ואם הם שייכים לתרבות המיעוט אז הם גם פרימיטיביים, שרוצחים נשים. גם המשטרה מאכזבת, ויש גם משפחות אדישות. אבל אין פה תופעה, יש רצף מקרים מצערים ועם קצת יותר חינוך ואכיפה נמגר אותה. הקהילה הפמיניסטית הייתה הראשונה שקמה ותבעה להכיר באלימות נגד נשים כחלק מהשיטה החברתית. כאשר מקרי רצח רבים כל כך נושאים מאפיינים דומים מבחינה דמוגרפית – בין אם מדברים על הרוצחים, בין אם מדברים על הנרצחות ובין אם מדברים על טיב הקשר ביניהם – זהו אינו רצף מקרים אלא תופעה חברתית. טרור נגד נשים.

הגדרת האלימות נגד נשים כטרור היא נכונה מאוד ומאפשרת להצביע על השורשים התרבותיים של התופעה ולקרוא לה בשמה. בספרות מחקרית, הטרור הוגדר כ"שימוש לא חוקי בכוח או אלימות נגד בני אדם או רכוש במטרה להפחיד או לכפות על הממשלה, האוכלוסייה האזרחית או כל מגזר מטרות פוליטיות, לאומיות, כלכליות, אידאולוגיות, דתיות או חברתיות". העיתונות הישראלית אשר המטירה עלינו בשפע את המונח "טרור יחידים" יצרה תנאים להכרה בכך, שהטרור יכול להיות לא מאורגן. המטרה, בכל מקרה, קיימת וברורה: להבטיח ציות של קבוצת מגדר אחת – הנשים - בגבולות המשפחה והחברה בכלל. הבחירה במונח "טרור" מחייבת אותנו לזהות ולבחון את התשתית המאפשרת את התופעה. אנו יודעים מי הטרוריסטים, אך איזו תשתית מצמיחה ומזינה אותם?

תשתית הטרור המאפשרת את הרצח אכן נמצאת שם ויתירה מזו: כמעט כל אחד ואחת מאתנו נוטלים בה חלק. ראשית, קיימת מערכת משפט ואכיפה אשר כל כולה מגויסת ליצירת האיזון בין כוחן העצום של רשויות החוק לבין כוחו המועט של החשוד או הנאשם. גם המוחות הביקורתיים ביותר שבתוכנו נוטים להסכים עם האמירה "עדיף אלף פושעים בחוץ על פני חף מפשע אחד בכלא". זהו עקרון חזקת החפות, אשר הצמיח פרקטיקות רבות המקשות על הגשת כתב אישום והרשעה כאחד. לא מדובר כאן בהימנעות מכליאה אוטומטית של מי שהוגשה נגדו תלונה, אלא במערך תקנות שלם המבטיח לחשוד (או נאשם), כי לא יירמס בידי רשויות החוק רק משום שהן חזקות ממנו. זהו רצף עקרונות שאמנם מתחשב בפערי הכוחות הקיימים בין הפרט לבין המדינה, אך הוא מתעלם כליל מפערי הכוחות בין מבצעי האלימות לקורבנות האלימות. אלף פושעים בחוץ אלה אלף נשים חפות מפשע שתירצחנה, שלושת אלפים נשים חפות מפשע שתיאנסנה ועדיין, בעיני רובנו זהו קורבן המתקבל על הדעת שיש להקריב, כדי שגבר חף מפשע אחד לא יהיה בכלא.

שנית, קיים שיח תקשורתי שלם שמתרגם את חזקת החפות לתחום התקשורת. לא די בכך שלא ניתן להרשיע חשוד שלא עבר תהליך שלם של חקירה ומשפט עמוסי כללים אתיים מגוננים – השיח התקשורתי המצויד באיומי תביעות הדיבה ובשומרי הסף של האתיקה מטעם עצמם, אוסר על הבעה מפורשת של עמדה המתייחסת אליו כפושע. במקביל, לא קיימת כל הגנה אתית על קורבנות האלימות אשר העזו לצאת לקרב. הנאנסת היא לעולם השקרנית, ואישה מוכה במנוסה היא לעולם הגרושה שמיררה לגבר את החיים. שום עקרון אתי לא עומד לטובת ההגנה על שמן, ולכן דרכן לעשיית הצדק באפיקים החוקיים הקיימים תהיה לעולם חסומה.

שלישית, קיימת קהילה אשר אינה עומדת לצד נשותיה. הקהילה אינה יכולה, ולעתים אף אינה באמת רוצה, להציע פתרונות לנשים במנוסה, במצוקה או בסיכון. לקהילה לא היה כל פתרון לאנסטסיה רוסנוב כשלא רצתה עוד לשהות עם ילדיה במחנק המקלט לנשים המוכות, ולא היה לה כל פתרון לאילנה כהן שניצבה בפני הבחירה בין ויתור על זוגיות חדשה אחרי הגירושין, לבין הבחירה בחיים. אפילו מרים אילתי החיה בקיבוץ – סמל של גיבוי וליכוד חברתי – נותרה ללא הגנה מול בנה האלים. נותרנו קהילה קולקטיביסטית דיה כדי לא לאפשר לנשים בחירה אמיתית לא להינשא או לא להביא ילדים, אך הפכנו לקהילה אינדיבידואליסטית מכדי להציע פתרון לאותן נשים החוות מצוקה כתוצאה מהליכתן בתלם.

גם אני חלק מהקהילה הזו. יום אחד, כשהתפרסם שמה של אחת הנרצחות, התקשה אלי חברה ואמרה שהיא פוחדת. הצעתי לה שיחה על כוס קפה, וקיימתי. אני, אקטיביסטית, חברה אוהבת ואדם אכפתי באופן כללי, הצעתי קפה לחברה החוששת מאלימות, אולי אפילו מרצח. אני שונאת את זה. האם ייתכן ונבנה יום אחד קהילה שתציע לחברה במצוקה מקלט, הגנה, ביטחון? בואו בבקשה, אנחנו חייבות למצוא את הדרך.

ניפגש ביום שישי בשעה 11:00 בכיכר הבימה, בתל-אביב כדי להתייחד עם זכרן של הנשים שנרצחו בשנה האחרונה, ולקרוא לסיום התופעה. מוזמנות ומוזמנים,
https://www.facebook.com/events/1312578245459870/
לצפיה ב-'אני מבין את הרצון להשוואת את זה לטרור על רקע דתי או/ו לאומי'
אני מבין את הרצון להשוואת את זה לטרור על רקע דתי או/ו לאומי
24/11/2016 | 16:22
24
אבל יש קיימים הבדלים משמעותיים בין השניים ברוב המקרים, ואחד העיקריים שבהם זה העובדה שנשים שנרצחו על ידי בן זוגן בדרך כלל היו מסוכסכות איתם באופן אישי מסיבה כלשהי, בעוד שכאשר מוסלמי מתקיף עם סכין יהודי רנדומלי ברחוב, הוא בהרבה מהמקרים אפילו לא מכיר אותו, ולכן זה רק על כך שהוא יהודי, ומקרה שילד רוצח את אחד ההורים שלו בכלל לא קשור למינם, זה גם נובע מסכסוך כלשהו בדרך כלל או/ו מרצון "לקבל" את הירושה שלהם בהקדם האפשרי.
לצפיה ב-'למה כשאישה נרצחת זה על עצם היותה אישה'
למה כשאישה נרצחת זה על עצם היותה אישה
25/11/2016 | 22:14
15
44
וכשגבר נרצח זה לא על עצם היותו גבר?

ככל המקרים הקשים האלה הם מקרי רצח על רקע היכרות וסכסוך משפחתי. בשביל לומר שמישהי נרצחה על עצם היותה אישה, היא צריכה להיבחר ממש באקראי.
לצפיה ב-'כיוון שמדובר ספציפית על רצח'
כיוון שמדובר ספציפית על רצח
26/11/2016 | 15:27
14
45
שנובע מתפקידים מגדריים מאוד מסויימים ש"מוענקים" לגברים ולנשים.
איך היית מעדיפה שאגדיר את זה, על רקע רומנטי?
לצפיה ב-''
26/11/2016 | 17:25
1
לצפיה ב-'לא על רקע רומנטי, על רקע סכסוך'
לא על רקע רומנטי, על רקע סכסוך
26/11/2016 | 19:18
6
41
על אילו תפקידים מגדריים את מדברת? איזה "תפקיד מגדרי" היה להילי סובול שנרצחה על ידי אחותה התאומה ובן זוגה של האחות?
לצפיה ב-'יש פה הגדרות מאוד מדויקות'
יש פה הגדרות מאוד מדויקות
27/11/2016 | 08:37
4
36
בנוגע למתי זה כן רצח על רקע מגדרי ומתי על רקע משפחתי או אחר.
רצח על רקע סכסוך זה קצת כמו להגיד ארוחת בוקר על רקע רעב.
לצפיה ב-'הכוונה לסכסוך משפחתי, כמובן'
הכוונה לסכסוך משפחתי, כמובן
27/11/2016 | 12:39
2
35
איך הרצח של הילי סובול יכול להיות "על רקע מגדרי"?
לצפיה ב-'סליחה, זה היה ממש רומנטי מצדם. '
סליחה, זה היה ממש רומנטי מצדם.
27/11/2016 | 17:44
1
14
לצפיה ב-'מה הקשר ל"רומנטי"?'
מה הקשר ל"רומנטי"?
27/11/2016 | 20:19
31
אלה כל האפשרויות? רצח על רקע מגדרי או רצח על רקע רומנטי (שאם אני יכולה לחשוב על פירוש הגיוני בשבילו, זה בטח לא זה)?
לצפיה ב-'אז החלטת להחליף הגדרה שאת רואה כלא מדוייקת בהגדרה שהיא יותר'
אז החלטת להחליף הגדרה שאת רואה כלא מדוייקת בהגדרה שהיא יותר
27/11/2016 | 20:07
22
לא מדוייקת? גם כאשר אישה רוצחת את בן זוגה זה על רקע היותו גבר? או על רקע סכסוך או כעס כלשהו עליו, בין אם זה על משהו רציני ובין אם זה על שטויות, כמו במקרה הזה.

"מעצבת שיער קנאית מבריטניה דקרה למוות את בן זוגה - מכיוון שבילה יותר מדי זמן בפייסבוק. טרי-מארי פאלמר, 23, השתמשה ברשת החברתית כדי לפרסם הודעה שבה הצהירה כמה בן זוגה, דיימון סירסון, מעצבן אותה בפייסבוק, ושהוא לחלוטין מתעלם ממנה כשהיא מדברת איתו. כמה דקות לאחר מכן היא דקרה אותו עם סכין מטבח בזמן שבדק הודעות - בפייסבוק."

לצפיה ב-'לא ידוע לי שאחותה התאומה הורשעה ברצח'
לא ידוע לי שאחותה התאומה הורשעה ברצח
28/11/2016 | 00:20
21
ועל סמך מה שקראתי על הנושא בפעם האחרונה שירי סובול שוחררה למעצר בית.

אני לא קובע שהיא לא אשמה אבל מהיכן הבטחון שהיא אשמה ברצח?

לצפיה ב-'יש מתפקידים מגדריים שאומרים לאנשים לרצוח או לאנוס אנשים?'
יש מתפקידים מגדריים שאומרים לאנשים לרצוח או לאנוס אנשים?
27/11/2016 | 20:17
5
14
כי פעם אחרונה שבדקתי אונס ורצח הם דברים שהם לא חוקיים בחברה שלנו, זה שלא מוכנים לעצור גברים חפים מפשע זה עדיין לא אומר שאנשים שנמצאו אשמים לא נעצרים על הדברים האלו.
לצפיה ב-'אונס ורצח הם לגמרי משויכי מגדר'
אונס ורצח הם לגמרי משויכי מגדר
28/11/2016 | 10:32
4
20
סטטיסטיקות מראות את אחוזי הגברים ביחס לנשים שאונסים/רוצחים, וזה לא מפליא בהתחשב למסרים החברתיים שגברים סופגים (ברוב התרבויות)
לצפיה ב-'זכרים נוטים להיות חזקים ואגרסיביים יותר מטבעם, וזה ככה לא רק'
זכרים נוטים להיות חזקים ואגרסיביים יותר מטבעם, וזה ככה לא רק
28/11/2016 | 15:14
3
18
אצל בני אדם, זה ככה ברוב המינים בטבע, ואצל יונקים בפרט, פלוס זכרים נוטים להיות גם מיניים יותר, זה מסביר למה יש יותר גברים שרוצים ויכולים לרצוח או/ו לאנוס מאשר נשים, אבל כמובן שיש גם מקרים של נשים שרצחו או/ו אנסו. כמובן שיש גם הרבה גברים שמשתמשים בכוח שלהם בעיקר להגנה, על עצמם ועל קרובים שלהם, אבל יש גם גברים שמשתמשים בכוח שלהם למטרות רעות. אפילו שגברים חזקים יותר בדרך כלל, יש הרבה יותר גברים שנרצחים מאשר נשים שנרצחות, וכן בדרך כלל זה על ידי גברים אחרים. בכלל החברה נוטה לראות רצח של גבר כפחות נורא, רציחות של גברים מקבלות פחות כותרות מאשר רציחות של נשים, ולכן זה לא שיש יותר רציחות של נשים, אלא זה רק שהן מקבלות יותר כותרות בתקשורת המיינסטרית. בחברה המערבית לפגוע באישה זה אפילו נחשב לסוג של טאבו, לגבי גברים לא קיים טאבו כזה, וכן אני מדגיש בחברה המערבית, כי בחברה האסלאמית בהחלט קיימים מנהגים כגון "רצח על חילול כבוד המשפחה", אבל במערב אם מישהו רוצח אישה, זה בדרך כלל על דעת עצמו, וללא עידוד של המשפחה שלו או/ו החברה שלו.

"On average, men have greater upper body strength than women. Because most people don't actually understand concepts like "average" very well, in a lot of people's minds this turns into "any given man is always much, much stronger than any given woman." Since a true hero never uses his strength against the weak, and all women are supposedly weak compared to him, it follows that a hero must never use physical violence against any woman, ever."

"When applied to ordinary bar fights, schoolyard throwdowns, duels of honor and so on, the trope is well-meaning if sexist (against both men and women, albeit in different ways). However, when characters keep invoking it in situations where their female opponent poses a serious threat that might only be preventable by violence, it quickly becomes absurd."

לצפיה ב-'אתה חוזר פעם אחר פעם לטיעון הביולוגי'
אתה חוזר פעם אחר פעם לטיעון הביולוגי
28/11/2016 | 19:55
2
24
אבל סוציאליזציה מגדרית היא לא מונח שנוי במחלוקת.
לצפיה ב-'ממתי מולד או נרכש זה נושא שהוא לא שנוי במחלוקת? זה תמיד יהיה'
ממתי מולד או נרכש זה נושא שהוא לא שנוי במחלוקת? זה תמיד יהיה
28/11/2016 | 21:28
1
19
שנוי במחלוקת, ובסופו של דבר האמת היא איפשהו באמצע, וכן אני מאמין שמדובר במשהו שהוא יותר מולד מאשר נרכש, בניגוד עליך. הטסטוסטרון הוא אחד הכי טובות לכך, אחוז הטסטוסטרון בגוף משפיע על רמת המיניות והאגרסיביות של האדם, לטוב ולרע, לא-מיניות ולחוסר רצון/יכולת להילחם גם יש חסרונות פוטנציאלים. אני לא שולל את זה שיש גם ציפיות חברתיות מאיך גבר ואישה צריכים להתנהג, אבל אני לא מאמין שזה בא יש מאין, אני מאמין שגבירה/מעודדת נטיות שהן טבעיות עבור רוב הגברים והנשים, על איתו עיקרון שלנשים באופן טבעי יש פחות שיער גוף מאשר לגברים בדרך כלל, אבל החברה מגבירה את זה בכך שהיא מצפה מנשים להיות חלקות לחלוטין. בכל מקרה הציפייה מגברים היא להיות חזקים, אין ציפייה מגברים להשתמש בכוח הזה כדי לרצוח אנשים חפים מפשע, והרוב המוחלט של מקרי הגרושין בחברה המערבית לא מסיימים ברצח, אפילו מקרים שבהם אישה בוגדת בגבר בהרבה מהמקרים לא מסתיימים ברצח, אף על פי שבהחלט אפשר להבין את הכעס הרב של הגבר על האישה במקרה כזה.
לצפיה ב-'כבר היינו בדיון הזה'
כבר היינו בדיון הזה
29/11/2016 | 06:57
24
גם אם אתה מאמין שיש אחוז מאוד גבוה של ביולוגיה שמשפיעה על התנהגות האדם, אתה בוודאי לא יכול להכחיש את זה שמגדרים שונים עוברים חינוך שונה עם סט ערכים שונה.
לצפיה ב-'עוד התבטאויות מצערות מבית היוצר של גבי גזית'
עוד התבטאויות מצערות מבית היוצר של גבי גזית
23/11/2016 | 09:12
3
60
גבי גזית חוזר להאשים את הקורבן, והפעם בפרשת קסטיאל.
לטענתו נשים שנאנסו תרמו לסיטואציה, כי העזו רחמנא לצאת מהבית ועוד למועדון. למה שלא תישארי במטבח ותבשלי משהו טעים? ככה יהיה פחות סיכון שיאנסו אותך. אם כמובן בחרת לצאת מהבית, אז זו אשמתך.
אמירה שבמדינה מתוקנת הייתה מעלה את הבחור על טיל חומקת מתחת לרדאר ואולי אף מוסיפה לרייטינג של תחנת הרדיו.
דפוק ומצער.
לצפיה ב-'ראיתי שבכתבה על פרשת קסטיאל גם אישה שאמרה דבר דומה, אם כי'
ראיתי שבכתבה על פרשת קסטיאל גם אישה שאמרה דבר דומה, אם כי
23/11/2016 | 16:25
1
38
היא אמרה שעל נשים להיות זהירות במועדון עצמו ולא שעליהן לא ללכת למועדונים בכלל, דרך אגב גבי גזית הוא כבר מזמן לא בחור, הוא גבר בן 69. מתואר בכתבה שהמועדונים כיום הם מקומות הרבה יותר בטוחים ממה שנוטים לחשוב(ולמועדונים אכן יש שם מאוד מפוקפק, בכל הקשור להתנהגות המינית של מי שהולך לשם ולבטיחות, זה לא דבר חדש), בגלל כמות המאבטים שם, אבל גם זה לא יכול לעזור במקרים שבהם גבר משכר את האישה(שבדרך כלל לא מסרבת למשקאות בחינם שאותו גבר מציע לה) והולך איתה למקום כלשהו מחוץ למועדון(כאשר היא לא בקשה עזרה מאף אחד).

""המודעות כיום לנושא הביטחון של המבלות מאוד גבוהה, ממש ברמה מטורפת”, טוענת ע’, המעורה היטב בסצנת הלילה בתל אביב, שעבדה כברמנית במועדונים רבים, ובן זוגה מנהל מועדון. “יש מאבטחים, יש מצלמות, הצוות מתודרך איך לפעול. בכל מקרה שבו אני חשדתי שמישהי מוטרדת - התערבתי. מי שפנתה לצוות בבקשת עזרה, קיבלה ליווי צמוד של איש אבטחה עד הבית. יש מאבטחים סמויים בקהל ואפילו מאבטח ליד השירותים. אם רואים מישהי בצרה, תמיד ניגשים אליה, ההדרכות למצבים האלו הן חלק מנהלי העבודה שלנו”".

"למרות תמונת המצב המעודדת שע’ מתארת, פרשת אלון קסטיאל - שבמסגרתה נשמעו עדויות רבות של נשים שטענו כי הותקפו מינית בידי איש הנדל”ן וחיי הלילה, ואף הוגשו נגדו עד כה שלוש תלונות במשטרה - הציפה שוב את השכיחות של פגיעה מינית בנשים במועדונים."

"ברבות מהעדויות שנשמעו נגד קסטיאל סיפרו הנשים כי פגשו אותו במועדון וכי הוא דאג שישתו עוד ועוד אלכוהול בטרם בוצעה התקיפה המינית לכאורה. חלקן סיפרו כי היו במצב של הכרה חלקית או ערפול וסבלו מבלק־אאוט."

"“יש הרבה כמו קסטיאל, אבל יש גם אחריות אישית של הבחורה”, טוענת מצדה ע’. “אם את שיכורה בארבע לפנות בוקר, אל תעלי על מונית עם גבר שגם הוא שיכור ואולי לא אחראי למעשיו. נכון שבכל שלב מותר לך להגיד לא, אבל הוא לא בהכרח יכבד את זה. מה שקרה לכאורה עם קסטיאל מזעזע, אבל יש גם ממד של אחריות אישית. לא כל דבר הוא אחריות של המועדון, מועדון הוא מקום בילוי. זה יכול באותה מידה לקרות בכל מקום אחר, למשל במסעדה. אני לא אוהבת את זה שצועקים ‘סמי אונס’. אם את מודעת שיש דבר כזה, שמרי על הכוס שלך, על עצמך, צאי עם חברה. בסופו של דבר גם למועדונים מגיעות נשים שמחפשות, אלו מועדוני פיק־אפ”".

לצפיה ב-'נו, אז יש גם נשים שלוקות בהאשמת הקורבן'
נו, אז יש גם נשים שלוקות בהאשמת הקורבן
25/11/2016 | 22:15
38
בהתחשב בכך שזה מנגנון ההגנה הקלאסי - לא מפתיע. אז?
לצפיה ב-'גבי גזית הפך להיות פרובוקטור בשקל'
גבי גזית הפך להיות פרובוקטור בשקל
26/11/2016 | 03:10
32
כבר מזמן אין לדיעותיו שום ערך והראיונות שהוא מקיים הם בעיקר מונולוגים בהם המרואיין מפריע לאגו של גזית להתבטא.
בושה.
לצפיה ב-'הטריילר לסרט על וונדר וומן, בכיכובה של גל גדות, ומסתבר גם'
הטריילר לסרט על וונדר וומן, בכיכובה של גל גדות, ומסתבר גם
15/11/2016 | 16:57
6
64
שגל גדות עושה סרט פעולה כזה בתקופה של הריונות, ככה שאולי גם במציאות יש לה כוחות על.

"אחרי שהכוכבת הודיעה על היריונה השני, כעת היא נערכת לתקופה האינטנסיבית של קמפיין יחסי הציבור לקידום הסרט "וונדר וומן". מה בדיוק מצפה לה, והאם בהוליווד יודעים להתחשב באילוציהם האישיים של שחקנים?"

"היריון היה מאז ומתמיד אחד הטאבואים הגדולים של הוליווד. כוכבות השתדלו ככל האפשר שלא להיכנס אליו סמוך לצאת סרטיהן, וגם אם כן, נהגו להסתיר זאת במהלך מסעות הקידום. דבר זה המחיש בצורה הטובה ביותר עד כמה מקשה התעשייה על נשים לנהל חיים מקצועיים ואישיים בו זמנית."

"אך בשנים האחרונות התמונה משתנה. וכעת, אחרי שאנט בנינג, קתרין זיטה-ג'ונס, קייט בלאנשט, נטלי פורטמן ואחרות הגיעו לטקס האוסקר כשהן בהיריון מתקדם, גם גל גדות מצטרפת לחבורה. אמנם הפסלון המוזהב עוד רחוק ממנה, אבל לבשורה המשמחת עליה הודיעה לפני שבוע יש גם משמעות מקצועית: את הקמפיין של "וונדר וומן", אחד הסרטים הגדולים והמצופים של הקיץ הקרוב, היא תערוך כשכרסה בין שיניה."

"כיצד תיראה התקופה שמצפה לגדות, והאם בהוליווד מתחשבים באילוציהם האישיים של שחקניות ושחקנים במסעות הקידום המאסיביים הנהוגים שם? עטרה ישראלי, אשת יחסי ציבור מנוסה בתחום הקולנוע ומי שניהלה שנים רבות את קמפיין יחסי הציבור של סרטי וורנר בישראל, משערת כי "ההיריון של גל גדות לא יפריע להם. כל עוד זה לא בצילומים והיא לא צריכה להצטלם עם בטן של חודש שמיני, אין בעיה"".

""היא 'וונדר וומן'. גל גדות לא יכולה להגיד: 'מה אני סופרוומן?', כמו שהאימהות אומרות, כמו שאני אומרת: 'די עזוב אותי, מה אני סופרוומן? אני לא יכולה לעשות'. היא לא יכולה להגיד את זה כי היא סופר וומן, היא חייבת לעשות את זה"". (צוחקת)

http://e.walla.co.il/item/3012880
לצפיה ב-'קול :) '
קול :)
16/11/2016 | 07:40
5
28
מעניין מה זה אומר מבחינת היחס של הכלל ושל הוליווד לנשים כגיבורות על.
מצרפת סרטון נחמד שראיתי בנושא
https://www.ted.com/talks/christopher_bell_bring_on_the_female_superheroes
לצפיה ב-'בקשר להרצעה של כריסטופר בל, כן זה גם סרט הקולנוע הראשון'
בקשר להרצעה של כריסטופר בל, כן זה גם סרט הקולנוע הראשון
16/11/2016 | 17:57
4
18
שמתמקד בסיפורה של וונדר וומן, קצת לפני זה גל גדות השתתפה גם בכמה סצנות מהסרט באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק, אבל כפי שאפשר להבין גם מהשם של הסרט, היא לא הייתה דמות ראשית בסרט הזה, נראה שלפחות מהבחינה הזאת(מבחינה פמיניסטית) הסרטים של DC Comics/האחים וורנר עברו את הסרטים של Marvel Comics/דיסני, משום שהאלמנה השחורה(מהנוקמים) עדיין לא קיבלה סרט עצמאי/סרט שקרוי על שמה, אפילו שהסרטים של Marvel זוכים ליותר פופולריות(והכנסות) מהסרטים של DC, אז זה לא שאין ליוצרים את המשאבים לעשות את זה. אז נראה שהמגמה שכריסטופר בל קיימת גם בסרטים, אם כי בצורה פחות קיצונית מאשר עם תחפושות וצעצועים, אבל יש קצת התקדמיות בנושא, היו רבים שלא האמינו שסרט עצמאי על וונדר וומן יצא לפועל, אבל הנה הוא יצא, כמובן שלסופרמן ובאטמן מצידם היו כבר המון סרטים, והרבה שחקנים שונים גילמו את הדמויות שלהן.
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שזה נכון'
אני לא בטוחה שזה נכון
17/11/2016 | 07:50
3
16
כבר יצאו בעבר סרטים על וונדר וומן.
לצפיה ב-'יש סרט אנימציה על וונדר וומן, אבל הוא היה ישירות לוידאו'
יש סרט אנימציה על וונדר וומן, אבל הוא היה ישירות לוידאו
17/11/2016 | 15:37
2
12
אני דברתי על כך שזה סרט הקולנוע הראשון עליה, פלוס זה גם 'הסרט החיי' הראשון עליה. בנוסף יש גם סדרת טלוויזיה על וונדר וומן משנת 1975 שנמשכה שלוש עונות. בהתחשב בכך שמדובר בדמות של גיבורת העל הכי וותיקה ומפורסמת, זה לא כזה הרבה, תיכננו לעשות סרט קולנוע על וונדר וומן עוד משנת 1996, וכל הזמן זה נדחה או/ו בוטל, עד עכשיו, אפשר לקרוא על זה יותר בהרחבה גם בסעיף של הפקה, מהערך של הסרט בויקיפדיה.

לצפיה ב-'טוב לדעת :)'
טוב לדעת :)
22/11/2016 | 19:06
1
13
הסרט המצויר הוא אחד האהובים עליי, אבל אין ספק שזה לא יצוג מספק.

לצפיה ב-'בעיקבות הסרט יצאו גם צעצועים ואולי גם תחפושות של וונדר וומן'
בעיקבות הסרט יצאו גם צעצועים ואולי גם תחפושות של וונדר וומן
22/11/2016 | 21:18
12
יצא לי לראות את לא מזמן בחלק מראיון של גל גדות עם אלן דג'נרס, אומנם הם לא דיברו על זה כל כך, אבל זה משהו ששמתי לב עליו, מעניין אם לכריסטופר בל מעודכן לגבי זה ואם יש לו תגובה לחדשות האלו. בכל מקרה זה ראיון טוב ומתאים לנושא של פמיניזם(שעוסק באירועים חיוביים ולא באירועים שליליים), אז אני ישים לינק עליו כאן. לא ידעתי שכבר יצא לך לראות את הסרט המצויר של וונדר וומן, אבל טוב לשמוע את זה. 
לצפיה ב-'לנזירה צעירה/ לאונרד כהן'
לנזירה צעירה/ לאונרד כהן
17/11/2016 | 07:58
42
האהבה הבלתי תובענית הזאת
שלידותינו המעורערות
קנו לנו -
את בדור שלך,
אני בשלי.
אינני האיש
שאת מחפשת.
אינך האישה
שהפסקתי לחפש.
באיזו מתיקות הזמן
נפטר מאיתנו
כשאנו פוסעים שלובי זרוע
על גשר הפרטים:
תורך לחטוב.
תורי לבשל.
תורך למות למען אהבה.
תורי לקום מן המתים.

תרגם: קובי מידן.
מתוך ספר הכמיהה.
לצפיה ב-'טראמפ נבחר לנשיאות ארה"ב'
טראמפ נבחר לנשיאות ארה"ב
09/11/2016 | 10:31
20
75
משעשע? מפחיד?
האיש שהואשם בעשרות הטרדות ותקיפות מיניות הוא נבחר הציבור של ארה"ב. מעבר לדעותיו הגלויות נגד נשים (ערבים, היספאנים, שחורים, עניים), מעשיו גם כן מעידים על דעות מטרידות.
האם ישתנו חוקים ונהלים ברמה הפרקטית בנושאי הפלות וכד'?
ימים יגידו. מה דעתכן?
לצפיה ב-'גם על אשתו של טראמפ מלכלכים בתקשורת האוינת אבל זה לא עזר להם'
גם על אשתו של טראמפ מלכלכים בתקשורת האוינת אבל זה לא עזר להם
09/11/2016 | 18:30
4
57
העיתוי לגל האשמות נגד טראמפ לא היה מקרי, והבוחרים של טראמפ הבינו את זה. האמת שדי הופתעתי שטראמפ נבחר, למרות האויינות כלפיו בתקשורת, שמעתי על כך היום לראשונה מאימי, ושנינו שמחים על בחירתו של טראמפ, בהתחלה קצת לא האמנתי שזה באמת קרה, אבל הופתעתי לטובה. מה שהכי חשוב זה שטראמפ ינסה לעצור את השתלטות האסלאם על העולם, דבר שהוא בין היתר גם מאוד מסוכן לנשים, הרבה יותר מהאשמות נגד טראמפ.

"סגנון לבושה הראוותני-יוקרתי וחיבתה למעצבים אירופאים כמו דיור, דולצ'ה וגבאנה, ואלכסנדר מקווין נשמר דווקא, ומזכיר יותר את ננסי רייגן מאשר את מישל אובמה שאהודה מאוד בשל דבקותה במעצבים אמריקאים וייצוגם באופן צנוע יחסית."

"בנוסף ללוק הפתייני היא תהיה גם הגברת הראשונה שהיא אשתו השלישית של נשיא ארה"ב. כדי לעשות את הטרנספורמציה מתדמית של דוגמנית עירום גולד דיגרית (כך היא מתוארת בצהובונים האמריקאים לאורך השנים) לאהודה על נשות אמריקה כמו קודמתה אובמה, יהיה עליה לעבוד קשה. או פשוט לא להתנצל על מי שהיא ולוותר על הרצון להיות כמו קנדי או פורד."

"בנאום שנשא בגרינסבורו שבקרוליינה הצפונית תקף דונלד טראמפ את הנשיא האמריקאי ברק אובמה, בעקבות הדברים שנשא אמש, שבהם אמר כי השימוש במושג "אסלאם קיצוני" לא ישנה דבר. "פעם נוספת ראינו שהתקינות הפוליטית היא קטלנית. הם לא רוצים לדבר על הבעיה", אמר המועמד הרפובליקני לנשיאות וזכה לתשואות מהקהל."

לצפיה ב-'בעוד ששוב אומר שזה אינו פורום לדבר על הלגיטימיות של האסלאם'
בעוד ששוב אומר שזה אינו פורום לדבר על הלגיטימיות של האסלאם
10/11/2016 | 09:04
3
52
אדם שתומך באופן גלוי בחוסר אוטונומיה של אישה על גופה, כרגע יש נגדו האשמות פתוחות באינוס ילדה בת 13, תומך גלוי באיסור הפלות וביצוע הפלות בלתי חוקיות, ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד, כנראה לא ינהיג פוליסות אוהדות כלפי נשים.
לצפיה ב-'אם הוא יעשה בארה"ב חוק דומה לזה שיש כרגע בפולין בנוגע להפלות'
אם הוא יעשה בארה"ב חוק דומה לזה שיש כרגע בפולין בנוגע להפלות
10/11/2016 | 17:08
2
36
זה יהיה די הגיוני ולגיטימי לדעתי, כי נכון להיות הפלות נעשות גם במקרים שאין כל כך הצדקה לכך, אבל אם הוא ינסה להעביר את האיסור הקיצוני להפלות, שמנסים כרגע להעביר בפולין, זה לא יהיה בסדר. בכל מקרה טראמפ הוא אדם חילוני, וגם אשתו לא בדיוק צנועה וחסודה, ככה שלא הייתי לוקח את ההצהרה הזאת שלו יותר מדי ברצינות, סביר להניח שהוא אמר את זה בעיקר כדי לזכות ביותר תמיכה בקרב דתיים בארה"ב(בעיקר נוצרים אבל גם יהודים), אבל הזמן יגיד כמה הוא רציני לגבי זה. קשה לדבר על טראמפ בלי לדבר על אסלאם/מוסלמים, אפילו את לא הצלחת לעשות את זה בהודעה הקודמת, אחת הסיבות העיקריות לכך שטראמפ נבחר זה בגלל שהוא מתנהג באופן גלוי לתוקפנות האסלאמית ולאיסלאמיזציה של המערב. טראמפ הוא לא מושלם, אבל הוא לכל הפחות 'הרע במיעוטו' ביחס למוחמד ומשנתו, שאותה מתנגדי טראמפ דווקא חוששים לבקר, האם מדובר בהתעלמות מכוונת/צביעות או בחוסר מודעות?, בכל מקרה לDarkMatter2525 יש פרודיה נחמדה על הנושא הזה. אני מסכים שחלק מהאשמות נגד טראמפ הן חמורות, וזה משהו שיכול היה לפגוע בסיכויים שלו לנצח בבחירות, אבל יש לציין שהוא עדיין לא הורשע באף אחד מאשמות נגדו, ואין ספק שיריביו השתמשו בזה מולו באופן מכוון, האם זה אמיתי או בדוי זה כבר משהו שהמשטרה כנראה תחקור, יש הרבה נשיאים וראשי ממשלה שנחקרו גם במהלך כהונתם, ככה שזה שהוא נבחר למנהיג עדיין לא נותן לו חסינות מפני חקירות במדינה שבא הוא חיי.

"בפולין, שנחשבת למדינה הקתולית ביותר באירופה, קיימת מדיניות מהמחמירות ביותר ביבשת לגבי הפלות. תחת החוק הקיים בנושא, הפלה מותרת במדינה רק במקרים שבהם קיימת סכנה לחיי האם, בעיות התפתחות בלתי הפיכות בעובר, או בהריון שנוצר כתוצאה מאונס או מגילוי עריות."

"הצעת החוק החדשה, שנבחנת כעת בידי הפרלמנט, מבקשת להפוך את ההפלות לאסורות באופן מוחלט ולבטל גם את ההיתרים הקיימים. לפי ההצעה, נשים שיעברו הפלות ורופאים שיבצעו אותן בניגוד לחוק, יעמדו בפני גזר דין של עד חמש שנות מאסר. את הצעת החוק יזמה תנועה אזרחית המתנגדת להפלות, באמצעות עצומה שעליה חתמו כ-450 אלף בני אדם, והיא נתמכת בידי הכנסייה."

לצפיה ב-'אתמול האזנתי לרדיו'
אתמול האזנתי לרדיו
16/11/2016 | 07:47
1
24
ודברו שם על המדיניות של טראמפ בנוגע להפלות עכשיו לאחר שהוא נבחר.
סיפרו שבארהב יצא תקדים שאומר כי הפלה היא זכות כלל אמריקאית וטראמפ רוצה להעביר את ההחלטה הזו לכל מדינה באופן אינדיבידואלי ומי שלא מוצא חן בעיניה שתעבור מדינה.
זה טיעון מטופש כמובן.
המשיכה הגברת שדברה להגיד שכאשר אישה נכנסת להיריון אזי הגוף שלה מופקע מידיה ואינו שייך רק לה יותר.
בחיי שבכיתי.
ההשלכות בנוגע לנשים שיוצאות מהאמירה הזו מזעזעות. נחזור לימי ההפלות המסוכנות עם הקולב שהרגו בתקופתם יותר אנשים משנהרגו במלחמות? או שמא נשים תוכרחנה לגדל בגוף שלהם ולאחר מכן לנצח ילד שנוצר מטעות שהן עשו או עוול שנעשה להן והן לא מעוניינות בו כלל? ולשם מה, רק בכדי להראות שיש ציבור שלם של אנשים שזכותו על גופו מופקעת ממנו.
מבחיל בעיני.
לצפיה ב-'סביר להניח שהם בחרו בכוונה באישה לייצג אותם בנושא הזה, משום'
סביר להניח שהם בחרו בכוונה באישה לייצג אותם בנושא הזה, משום
16/11/2016 | 16:18
17
שכאשר גבר מתנגד להפלות, די קל להאשים אותו בכך שהוא לא מבין תקושי של הריון, לידה וגידול ילדים, אבל שאישה אומרת את זה, במיוחד אישה שיש לה ילדים, אז זה שונה, ויש בהחלט נשים לא מעטות שמתנגדות להפלות, במיוחד נשים דתיות, אבל לא רק, ראיתי את זה גם בפורומים באנגלית שדנו בנושא, בכלל נושא ההפלות נחשב לנושא מאוד טעון. מי שתומך בהפלות מאמין שבחירה לעשות הפלה זה חלק מחופש האישה על גופה, מי שמתנגד להפלות טוען שהפלה זה רצח. אני אציין שאני באופן עקרוני תומך בכך שההפלות ישארו חוקיות, וכאשר אישה שואלת בפורומים אם שווה לה לעשות הפלה, אני שופט כל מקרה לגופו. הבעיה העיקרית עם איסור להפלות, זה במקרים של הריון במקרה של אונס או/ו הריון עם עובר בעל מומים.

לגבי "ילד שנוצר מטעות שהן עשו", אובכן מבחינה טבעית, יחסי מין יכולים להביא להריון, יש אנשים שקצת "שכחו" מזה, ככה שלמעשה קיים "סיכון" להריון בכל פעם שעושים יחסי מין, ותמיד קיימת גם האפשרות לא לקיים יחסי מין/לא להיות בזוגיות. זה גם קצת הזוי כאשר יש אנשים שחוששים מהריון/ילדים יותר מאשר ממחלות מין. לכן אפילו שאני לא מתנגד להפלות, אני גם לא מתנגד לילדים, ולכן יש לי גם ניטרליות מסוימת בנושא הזה, כאשר אני מכיר/נתקל באישה(לרוב לא פמיניסטית/חילונית) שמתנגדת להפלות, אני לא רואה סיבה להתווכח איתה על זה יותר מדי. לגבי זה שהוצאה של הפלות מחוץ לחוק תגדיל את מספר ההפלות העצמאיות וההפלות בשוק השחור, כן זה משהו שעלול לקרות, וזה אחת הבעיות שבדיעבד עלולות להיווצר אם הפלות היו לא חוקיות שם. אם כי בעבר הפלות היו מסוכנות יותר גם בגלל שלא הייתה את הטכנולוגיה שהייתה היום, לרופא/ה שעושה כיום הפלה באופן לא חוקי, לא דווקא יש אביזרים טכנולוגיים גרועים יותר מאשר לרופא/ה שעושה את זה בצורה חוקית.
לצפיה ב-'לא יודע. אני גם חושש מבחירתו אבל מבין גם את הסיבה לתמיכה'
לא יודע. אני גם חושש מבחירתו אבל מבין גם את הסיבה לתמיכה
10/11/2016 | 09:09
1
36
בו(כולל מצד אנשים ונשים שממש לא תומכים בהתנהגותו).
עם כל הכבוד לחוקים בארצות הברית יש גם שאלות אחרות כמו איך לטפל באיום האירני.
החשש העיקרי שלי הוא לא משינוי חוקים בארצות הברית לרעת נשים(אני לא גר שם) אלא ממלחמת עולם שלישית בגלל טראמפ ,ואני מקווה שאתבדה והשינוי יהיה לטובה.
לצפיה ב-'גישת הבטחון המדיני'
גישת הבטחון המדיני
10/11/2016 | 10:21
74
היא מאוד מעניינת, ביחוד כשהיא באה על חשבון הבטחון האישי של רבים מהתושבים והתושבות.
קראתי היום אסופה של טוויטים עקב נצחון טראמפ שהייתה מאוד מעניינת בהקשר הזה.
לצפיה ב-'אולי כדאי להקשיב לסיבות שנשים תומכות בטראמפ'
אולי כדאי להקשיב לסיבות שנשים תומכות בטראמפ
20/11/2016 | 21:01
12
21

למשל
We look at his actions, not his words.
He pays women who work for him as much or more than the men, while Hillary Clinton says the “right” things but pay women who work for her 38% less than the men.
לצפיה ב-'נתונים מעניינים, ולסיבות אפשר להוסיף גם את ההתנהגות הבעייתית'
נתונים מעניינים, ולסיבות אפשר להוסיף גם את ההתנהגות הבעייתית
21/11/2016 | 22:14
183
של מתנגדיו הגדולים, רבים מאותם "יפי הנפש" מפגינים לראווה עד כמה שהם צבועים, אלימים ולא דמוקרטים.
לצפיה ב-'כשראיתי את הנתונים בנוגע לנשים מצביעות לטראמפ לא הופתעתי'
כשראיתי את הנתונים בנוגע לנשים מצביעות לטראמפ לא הופתעתי
22/11/2016 | 20:59
10
18
בכלל.
אחוז דומה של נשים וגברים דמוקרטים הצביעו הילארי, ואחוז דומה של נשים וגברים רפובליקנים הצביעו טראמפ.
הסיבה היא שנשים ממעמד מסוים או קבוצה מסוימת מזהות יותר עם גבר מאותו המעמד/קבוצה מאשר עם אישה ממעמד/קבוצה אחר/ת. [לא המצאתי לבד, זה סימון דה בובואר אמרה]

לצפיה ב-'אז את מאמינה שאנשים בארה"ב מצביעים למועמד/ת רק לפי המפלגה?'
אז את מאמינה שאנשים בארה"ב מצביעים למועמד/ת רק לפי המפלגה?
22/11/2016 | 21:53
9
12
אם כך איך אובמה שהוא מאותה מפלגה של הילארי זכה בבחירות הקודמות? חוץ מזה כמובן שיש נשים רבות שמרגישות יותר קרבה לגברים מאותה קבוצה פוליטית או/ו משפחה שלהן מאשר לנשים זרות או/ו נשים שהן לא מסכימות איתן. גם גברים הם לא בדיוק מקשה אחת, גם אנחנו לא פעם מרגישים יותר קרבה לאישה מסוימת מאשר לגבר מסוים, משום שאנשים מוגדרים/משוייכים לא רק לפי המגדר שלהם/איבר מינם, אלא גם לפי הרבה דברים נוספים. משפחה, לאום, דת, השקפות אידיאולוגיות, התנהגויות ודברים נוספים. זה למה לדוגמה סופרמן בטח בסופרגרל יותר מאשר באטמן, משום שהיא קרובת משפחה שלו, "blood is thicker than water". כמובן שיש גם מקרים שבני משפחה פוגעים זה בזה, אבל אנשים נוטים לבטוח אנשים שקרובים עליהם יותר, ובדרך כלל זה מוצדק, במיוחד אם הם מאמינים שהאנשים שקרובים עליהם הם אנשים טובים.
לצפיה ב-'טוב ההבדל המרכזי במקרה הזה בין גברים לנשים'
טוב ההבדל המרכזי במקרה הזה בין גברים לנשים
23/11/2016 | 09:08
8
18
הוא שנשים הן מיעוט פוליטי, ולכן היית מצפה לכאורה שתתאגדנה כקבוצה אחת.
בנוגע לשאלה הראשונה, זה הסטטיסטיקות. 90% רפובליקנים הצביעו טראמפ ו90% דמוקרטים הצביעו הילארי. כנראה שנהיו פחות דמוקרטים/יצאו פחות להצביע מהבחירות באובאמה.
לצפיה ב-'מזאת אומרת תתאגדנה כקבוצה אחת? שיקימו מפלגה לנשים בלבד?'
מזאת אומרת תתאגדנה כקבוצה אחת? שיקימו מפלגה לנשים בלבד?
23/11/2016 | 17:21
7
12
לא נראה לי שיש בזה הרבה עניין, אפילו מרצ בקושי עוברת את אחוז החסימה, וזאת מפלגה שפמיניזם הוא חלק מהמצע הרשמי שלה, לפחות על פי הויקיפדיה. כפי שאפשר לראות דת מאגדת אנשים הרבה יותר מאשר מגדר, ולכן יש מפלגות דתיות בישראל, וכך גם השקפות בנושאים לאומיים וביטחוניים. לכן אם מירי רגב תירש את בנימין נתניהו נתניהו(ויש הרגשה שהיא תהיה היורשת שלו, כי היא הולכת עם ביבי כמעט לכל מקום), יש לה סיכוי די גבוה להיבחר, לא כי היא אישה, אלא משום שהיא חברה פעילה במפלגה ימנית. אנשים גם זוכרים למירי רגב את ההתנגדות העזה שלה למהגרים לא חוקיים ממדינות עולם שלישי, דבר שגם טראמפ זכה להרבה תמיכה עליו בארה"ב.

לצפיה ב-'העקרון הוא לא מפלגה על טהרת הנשים'
העקרון הוא לא מפלגה על טהרת הנשים
24/11/2016 | 09:21
6
13
למרות שמפלגה על טהרת הגברים לא נראית לנו כדבר איזוטרי במיוחד.
העקרון הוא שנשים היא קבוצת המיעוט היחידה או בין היחידות שלא חוות סולידריות, ובטח לא סולידריות פוליטית, אחת לשניה.
כלומר, גבר שחור ממעמד נמוך יזדהה עם גבר שחור ממעמד גבוה יותר מאשר עם אדם לבן ממעמד כלשהו כנראה, בעוד אישה ממעמד מסוים תזדהה עם גבר מאותו המעמד על פני אישה ממעמד אחר.
כלומר, אין סולידריות קבוצתית של נשים לרוב, וביחוד לא סולידריות פוליטית.
לצפיה ב-'נשים הן פחות או יותר מחצית מהאוכלוסייה עד כמה שידוע לי'
נשים הן פחות או יותר מחצית מהאוכלוסייה עד כמה שידוע לי
24/11/2016 | 14:08
5
12
לפעמים אפילו יותר, בין היתר משום שגברים נוטים לסכן את חייהם יותר מאשר נשים, ולכן לא ברור לי מאיפה מגיעה הטענה שנשים הן קבוצת מיעוט, אולי התכוונת לומר שנשים פמיניסטיות הן קבוצת מיעוט, אבל לא נשים באופן כללי. אם כי אפילו מפלגות שפמיניזם הוא לא חלק מהמצע שלהן, הן לא דווקא סקסיסטיות, הרי עובדה שברוב המפלגות כיום יש נשים, אפילו במפלגות דתיות לאומיות, רק במפלגות חרדיות אין נשים. לדעתי בהרבה מהמקרים דווקא כן קיימת סולידריות מסוימת בין נשים, פשוט מרבית הנשים(כמו גם מרבית הגברים) מייחסות יותר חשיבות לשיוך הדתי או/ו האתני שלהן מאשר למגדר שלהן, וזה הגיוני בהתחשב בכך שלרוב הנשים יש משפחות, אז הן לא באמת יכולות להרשות לעצמן להתבודד עם קבוצת נשים(בסיגנון של האמזונות המיתולוגיות), בעוד שגברים ונשים מאותו מוצא כן יכולים לעשות את זה, די בקלות, למעשה זה אפילו חוסך את כל הצרות שנובעות 'מרב-תרבותיות'. בכל מקרה אני מסכים איתך לגבי זה שזה לא באמת מפתיע שיש נשים שהצביעו לגבר מאשר לאישה, אבל עצם זה שיש אנשים "מתפלאים" על כך, אומר שזה לא דבר שהם ציפו עליו, זאת אומרת שהציפייה הייתה שהילרי תקבל יותר/קצת יותר קולות מנשים, רק מעצם כך שהיא אישה, ויכול מאוד להיות שזה גם מה שקרה בפועל, פשוט זה לא קרה באחוזים כל כך משמעותיים. לגבי הסטטיסטיקות אני רק הוסיף שעדיף לקחת אותן בעירבון מאוד מוגבל, משום שעל פי הסטטיסטיקות התקשורת המיינסטרית הייתה בטוחה שהילרי עומדת להיבחר. עוד משהו, רוב האנשים הם לא באותו מעמד כמו הפוליטיקאים, פוליטיקאים הם לרוב אנשים עשירים, ככה שהאנלוגיה למעמד לא כל כך רלוונטית לנושא הזה לדעתי.
לצפיה ב-'הגדרת הנשים כמיעוט לא קשורה לכמות הנשים הפמיניסטיות'
הגדרת הנשים כמיעוט לא קשורה לכמות הנשים הפמיניסטיות
25/11/2016 | 13:33
1
11

ציטוט:
"למרות שמספרם של הנשים והגברים בחברה הוא כמעט שווה, הבדלי הסטטוס ביניהם הביאו לכך שנשים נחשבות כקבוצת מיעוט בחברה. הגדרה זו בעייתית במידת מה, מאחר שמנקודת מבט סובייקטיבית ישנן, למשל, קבוצות של נשים שאינן רואות עצמן כקבוצת מיעוט (כדוגמת נשים לבנות בארצות הברית), כיוון שהן לוקחות חלק ומיוצגות בכל השלבים של הסולם החברתי. אף על פי כן, הכנסותיהן של נשים נמוכות משל הגברים. בבסיס ההגדרה של נשים כקבוצת מיעוט עומדת ההנחה כי כיום התפיסה הפטריארכאלית היא ששולטת בחברה ולפיכך, נשים נמצאות בעמדת נחיתות אל מול הגברים (תחילה הן כפופות לאביהן ובשלב מאוחר יותר, לבעליהן)."

לצפיה ב-'אוקיי, אבל עדיין זה נשמע מוזר להגדיר נשים בתור "מיעוט"'
אוקיי, אבל עדיין זה נשמע מוזר להגדיר נשים בתור "מיעוט"
25/11/2016 | 16:13
82
אפשר לטעון שכביכול יש אפליה או/ו סקסיזם בלי קשר לאם מדובר "במיעוט" או לא, אני גם מאמין שקיימת אפליה וסקסיזם גם כלפי גברים בנושאים מסוימים, משהו שחלק מהפמיניסטיות לא אוהבות לדבר עליו, בין היתר כי הן רוצות להציג מצב של שחור ולבן, בין גברים ונשים, אבל מה לעשות שהמציאות היא יותר מורכבת מכך. אני מאמין שיש נשים שלא רואות עצמן במיעוט, פשוט בשל העובדה שיש הרבה נשים, וגם משום שהן לא רואות כקבוצה נפרדת מהגברים בקהילה/משפחה שלהן. אני גם לא מאמין שהחברה המערבית המודרנית היא כל כך פטריארכלית, במיוחד אם משווים את זה לפטריארכליה אמיתית, שהייתה קיימת בעבר, ועדיין קיימת בצורה רבה בקרב חרדים ועוד יותר בקרב מוסלמים, ואירגון המדינה האיסלאמית שמגייס לשורותיו מוסלמים ממקומות שונים, מפגין את זה בצורה הטובה ביותר. אני מקווה שטראמפ יפעל כדי להילחם בתופעה הזאת, משום שזאת אחת הסיבות העיקריות לכך שהוא נבחר, ומשהו שאובמה ומזכירת המדינה שלו(הילרי) לא השקיעו בו מאמצים רבים.

"עד כה זוהו שישים ושניים אזרחים אמריקניים ככאלו שניסו או הצליחו להצטרף לשורות 'המדינה האסלאמית'. חלקם מתאסלמים חדשים וחלקם מוסלמים מלידה, ביניהם בני מעמדות חברתיים וכלכליים שונים, ומוצאם במדינות שונות ברחבי ארצות הברית. החוקרים העוסקים בתחום טוענים כי לא ניתן להצביע על פרופיל מאפיין למתגייסים, פרט לכך שכולם היו פעילים ברשתות החברתיות, בהן נטלו חלק בפעילות הקשורה לאסלאם הסלפי הג'יהאדיסטי."

"הצלחתו של מנגנון הגיוס מעלה את החשש להתרחשותם של שני תרחישים עיקריים. התרחיש הראשון טוען כי אפשר שאותם לוחמים זרים שהתגייסו לשורותיו של ארגון 'המדינה האסלאמית' ישובו, בחסות דרכוניהם האמריקאים, במטרה לבצע פיגוע על אדמת ארצות-הברית. התרחיש השני טוען להימצאותם של 'מושפעים פוטנציאליים' רבים ברחבי ארצות-הברית, אשר עלולים לבצע פיגוע על אדמת ארצות-הברית."

לצפיה ב-'מדובר על נשים כעל מיעוט פוליטי, לא מיעוט באוכלוסיה'
מדובר על נשים כעל מיעוט פוליטי, לא מיעוט באוכלוסיה
26/11/2016 | 03:26
1
10
צא ובדוק כמה נשים מיוצגות ב-2 בתי הנבחרים האמריקאיים וכמה נשים מילאו תפקידי מפתח בממשלים האחרונים-
נשים הם מיעוט פוליטי כי למרות חלקן הגבוה באוכלוסיה היצוג שלהן, פוליטית, הוא מהנמוכים.
לצפיה ב-'אוקיי, "מיעוט פוליטי" נשמע כמו ניסוח יותר מדויק ואני לא צריך'
אוקיי, "מיעוט פוליטי" נשמע כמו ניסוח יותר מדויק ואני לא צריך
27/11/2016 | 20:31
8
לבדוק שום דבר, אני יודע גם ככה שמספר הנשים בפוליטיקה הוא נמוך יחסית לגברים, אבל גבוה יחסית לעבר ויחסית למפלגות שאין בהן נשים כלל. אני גם כבר התייחסתי לכך שאני לא חושב שנשים מחוייבות להצביע לאישה אחרת רק בשל מינה, למעשה להצביע רק על בסיס מין זה גם סוג של סקסיזם, גם אם זה לכיוון שמשתלם לנשים מסוימות. אני גם מאמין שהסיבות העיקריות לבחירת טראמפ לא היו בגלל היותו גבר.
לצפיה ב-'הכוונה, כפי שציינתי, היא מיעוט פוליטי'
הכוונה, כפי שציינתי, היא מיעוט פוליטי
26/11/2016 | 15:28
4
לצפיה ב-'דברים שהתמסמסו בתוך הטרמפיאדה.'
דברים שהתמסמסו בתוך הטרמפיאדה.
10/11/2016 | 10:29
54
ידיעה קטנה בדף האחורי של ynet ספרה אמש על נערה בת 15 מבאר שבע שנטלה את חייה אחרי שנים של התעללות מינית מצד אחיה.
כותבת שילב מיו:

"[...] לעתים קרובות מדי החברה מפקירה ילדות, נערות ונשים לחיות בצל האלימות וההתעללות של גברים בני משפחתן, וסביבתן הקרובה. רשויות האכיפה, החינוך, הרווחה והמשפט לא פועלות או ערוכות לסייע להן, ולעתים קרובות מדי הן נותרות ללא מענה או טיפול.

אני חושבת, שבשעה כזאת, כולנו מחויבות בחשבון נפש. האחראיות לחברה שבה קורבנות לא נושאות בנטל העוול שנעשה להן לבדן, היא על כולנו.

פרטיה של הנפטרת/נרצחת לא פורסמו, ייתכן כדי להגן על פרטיותן של אחיותיה. מצדנו, אנחנו צריכות ומחויבות להלחם למען חברה שבה להיות קורבן לאלימות מינית אינה נושאת עמה קלון. [...]

יהי זכרה ברוך, ומי יתן ונזכה לתת עולם טוב יותר לבתנו.
לצפיה ב-'בלוג על נשים והומור נשי'
בלוג על נשים והומור נשי
07/11/2016 | 23:15
1
50
הי הי,
אני מצרפת כאן לינק לבלוג שכתבה חברה טובה שלי ואני חושבת שהוא מאוד חשוב וגם מאוד מעניין.
ציטוט מתוכו:
״להצחיק זה שליטה, לצחוק על עצמך זה משחרר ולצחוק על אחרים זה כוח.
שלושה דברים שלגברים לאורך ההיסטוריה האנושית לא היה שום אינטרס שיהיו לנשים.״

הבלוג המלא בסלונה:

אשמח לשמוע מה דעתכן/ם.
לילה טוב!
לצפיה ב-'כן הומור זה "נשק חזק ומסוכן", הג'וקר השתמש בו כדי להביס את'
כן הומור זה "נשק חזק ומסוכן", הג'וקר השתמש בו כדי להביס את
08/11/2016 | 22:07
30
וונדר וומן והאמזונות, טוב בעצם הוא לא השתמש רק בהומור. בכל מקרה ממתי הומור הוא חלק מהסטריאוטיפ הגברי מאצ'ואיסטי? בתמונה עם הפיאות מהערך בויקיפדיה על גבריות, הליצנות אפילו מתוארת כמשהו שמנוגד למאפיינים גבריים, מה שגורם לזה להראות יותר מצחיק/מגוחך, דווקא משום שלא מצפים מגבר להתנהג ככה, ואת יכולה להוסיך לזה תעובדה שליצנים רבים משתמשים באיפור, ולקומיקאים לא מעטים יש סצנות שהן הם מלבשים בבגדי נשים, דברים שהם אינם מקובלים חברתית עבור גבר רגיל/ממוצע.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אופטיקה 6:6
אופטיקה 6:6
Kay Is Art
Kay Is Art
לשכת יועצי מס בישראל
לשכת יועצי מס בישראל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה