לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פמיניזם

הגעתן לפורום פמיניזם
זה מקום לדון בהבדלים החברתיים בין קבוצות ושאר נושאים שנראים לכן רלוונטים לפורום זה, עם דגש על המאבק לשיוויון נשים. 
בפורום זה תדרשו לכבד את בני ובנות השיח וגם את שאר הקבוצות בחברה.
המנעו מהכללות כמו: "נשים טובות בניקיון", "לגברים יש נטייה מולדת למלחמתיות", "מוסלמים מדכאים הומוסקסואלים" וכו'. 
בנוסף המנעו מאמירות פוגעניות ואישיות כלפי בני ובנות השיח בפורום. 
אני מבקשת שכל אמירה ששואפת להיות אמפירית בנוגע לקבוצה תהיה מעוגנת במקור אמין, אחרת, אתן מוזמנות לרשום שזו דעתכן ואפשר לדבר על זה מנקודת המוצא הזו.
אני מבקשת באופן כללי לשמור על נימה מכבדת כלפי חברות וחברי הפורום וגם אלו שלא נמצאים בפורום, שחורים, לבנים, טבעונים, מוסלמים, נשים, גברים, חתולים וכו'. 
עוד שני דברים: 
בפורום זה לא מתבצעת האשמת הקורבן. אנחנו לא שואלים מדוע נפגעת לבשה מה שלבשה, התנהגה איך שהתנהגה, עלתה איתו הביתה, הסתובבה בשעה הזו וכו'. היא זו שפגעו בה, היא לא עומדת לדין, הפוגע כן. 
בנוסף, בפורום זה מכבדים את הגדרתם האישית של כולם. אם אדם מבקש שיפנו אליו בלשון אישה ולא בלשון גבר, אם אדם מבקש שיפנו אליו בשם כזה ולא אחר, אם אדם מבקש שלא יפנו אליו בשם מסוים, אנחנו מכבדות את הבקשה תמיד.
הודעות שלא תנהגנה לפי שני הכללים האלו תמחקנה מיידית וללא אזהרה מוקדמת. 
מטרת פורום זה היא למידה, ואין למידה תחת מגננה, אז השתדלו לצמצם ריבים למינימום. 
"ואהבת לרעך כמוך"
תודה. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פמיניזם

הגעתן לפורום פמיניזם
זה מקום לדון בהבדלים החברתיים בין קבוצות ושאר נושאים שנראים לכן רלוונטים לפורום זה, עם דגש על המאבק לשיוויון נשים. 
בפורום זה תדרשו לכבד את בני ובנות השיח וגם את שאר הקבוצות בחברה.
המנעו מהכללות כמו: "נשים טובות בניקיון", "לגברים יש נטייה מולדת למלחמתיות", "מוסלמים מדכאים הומוסקסואלים" וכו'. 
בנוסף המנעו מאמירות פוגעניות ואישיות כלפי בני ובנות השיח בפורום. 
אני מבקשת שכל אמירה ששואפת להיות אמפירית בנוגע לקבוצה תהיה מעוגנת במקור אמין, אחרת, אתן מוזמנות לרשום שזו דעתכן ואפשר לדבר על זה מנקודת המוצא הזו.
אני מבקשת באופן כללי לשמור על נימה מכבדת כלפי חברות וחברי הפורום וגם אלו שלא נמצאים בפורום, שחורים, לבנים, טבעונים, מוסלמים, נשים, גברים, חתולים וכו'. 
עוד שני דברים: 
בפורום זה לא מתבצעת האשמת הקורבן. אנחנו לא שואלים מדוע נפגעת לבשה מה שלבשה, התנהגה איך שהתנהגה, עלתה איתו הביתה, הסתובבה בשעה הזו וכו'. היא זו שפגעו בה, היא לא עומדת לדין, הפוגע כן. 
בנוסף, בפורום זה מכבדים את הגדרתם האישית של כולם. אם אדם מבקש שיפנו אליו בלשון אישה ולא בלשון גבר, אם אדם מבקש שיפנו אליו בשם כזה ולא אחר, אם אדם מבקש שלא יפנו אליו בשם מסוים, אנחנו מכבדות את הבקשה תמיד.
הודעות שלא תנהגנה לפי שני הכללים האלו תמחקנה מיידית וללא אזהרה מוקדמת. 
מטרת פורום זה היא למידה, ואין למידה תחת מגננה, אז השתדלו לצמצם ריבים למינימום. 
"ואהבת לרעך כמוך"
תודה. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כתיבה בפורום כפופה לתקנון הפורום וכן לתקנון תפוז.
תקנון הפורום:
המשך >>

לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:31
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:30
1
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 12:58
1
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:45
7

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'סרט על גבר( לשעבר) שעבר ניתוח לשינוי מין בכפייה ויוצאת לנקום'
סרט על גבר( לשעבר) שעבר ניתוח לשינוי מין בכפייה ויוצאת לנקום
02/06/2017 | 16:20
24
מה דעתכם על העלילה? בכל מקרה מישל רודריגז טובה בלשחק תפקידים קשוחים בסרטים.
לצפיה ב-'גל גדות בעטה במוסכמות ובחרה שלא ללבוש נעלי עקב לשטיח אדום'
גל גדות בעטה במוסכמות ובחרה שלא ללבוש נעלי עקב לשטיח אדום
31/05/2017 | 15:13
33
"אירוע הכולל שטיח אדום הוא הזדמנות מצוינת להפגין טעם טוב באופנה, ולהוסיף לרזומה לוק שכולם ידברו עליו. יש כוכבות שמעדיפות לשלב את זה עם סטייטמנט אופנתי או פמיניסטי, ויש כאלה שפשוט מעדיפות שיהיה להן נוח באירוע המלחיץ והחשוב בקריירה שלהן. כזו היא גל גדות. השגרירה שלנו בהוליווד פקדה בסוף השבוע האחרון את Pantages Theatre שבלוס אנג'לס, לבכורת הסרט "וונדר-וומן" בכיכובה. בשמלת ז'יבנשי אדומה, תכשיטי טיפאני אנד קו, שיער אסוף ואיפור טבעי היא נראתה מעולה - אבל מדורי האופנה מסביב לעולם התעסקו בעיקר בדבר אחד - איפה לעזאזל העקבים?"

"הכוכבת הישראלית בחרה לבעוט במוסכמות, ולהגיע בסנדלי זהב שטוחים. היינו רוצות לחשוב שמדובר לפחות בדגם מקולקציית הקיץ מבית אחד ממותגי-העל, אך מסתבר שאלו סנדלים שנרכשו ברשת אלדו העממית בארה"ב ב-50 דולר כלומר 180 שקלים. מה תגידו על זה?"

http://fashion.walla.co.il/item/3068299

"גל גדות השאירה את הוליווד פעורת פה כשהגיעה אמש לשטיח האדום של בכורת סרטה "וונדר וומן" בנעליים שטוחות, רחמנא ליצלן. קוד השטיח האדום של הוליווד הלא מכתיב שמלות מפוארות, איפור ושיער מתוקתקים וזוהרים ונעלי עקב אימתניות. ואכן, המהלך הנועז הזה של גדות לא עבר בשתיקה, בראיונות על השטיח האדום הרבו לשאול אותה על הבחירה בנעליים שטוחות. גדות ענתה בדיפלומטיות שככה פשוט יותר נוח לה, אבל מי שעוקב אחרי מעלליה של וונדר וומן בשבוע האחרון יודע שזה לא כל הסיפור."

"לאירועים שמהם היא לא הבריזה היא הגיעה אך ורק בנעליים שטוחות, כשבעלה לצדה, מחזיק בידה ומסייע לה ללכת (כנראה שמקל הליכה או קביים קצת פחות מתאימים ללוק של וונדר וומן). גב תפוס אינו נחלתן של גיבורות על וכוכבות הוליוודיות בלבד. רובנו סבלנו או נסבול מכאבי גב מתישהו בחיינו. אז מה אפשר ללמוד מוונדרוומן על ההתמודדות עם גב תפוס? פנינו ללירון שליי, פיזיוטרפיסטית בכירה, במחוז שרון שומרון של קופת חולים כללית, כדי לברר."

לירון שליי: "עקבים זה אחד הדברים היותר רעים שאנחנו יכולות לעשות לגוף שלנו. זה מאוד משנה את היציבה ואת כל התנועתיות של הגוף. אם הגוף שלנו עדיין לא לגמרי היה מותאם להליכה על שתיים, זה מחמיר את זה עוד יותר. זה רע לכפות הרגליים, לקרסוליים, לברכיים וגם לגב. זה הדבר הראשון שאני אומרת לנשים שמגיעות אלי עם כאבי גב: לרדת מנעלי העקב ולעבור לשטוח. רצוי לבחור בנעל ספורט שתומכת ברגל."

http://healthy.walla.co.il/item/3068495

לצפיה ב-' פורום הישרדות ישראל נפתח מחדש '
פורום הישרדות ישראל נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
28/05/2017 | 12:38
3

הישרדות 2017 עלתה לאוויר, בערוץ 2- רשת, אתם מוזמנים לעקוב, לשתף ולהגיד כל מה שאתם חושבים על העונה השמינית של הריאלטי המצליח 
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1935

צופים מכורים? חושבים שאתם יכולים לנהל את הפורום? שלחו לנו   פרטי

לצפיה ב-'סרטון פמיניסטי מבריק ובועט נגד הנשיא טראמפ- שווה צפייה!'
סרטון פמיניסטי מבריק ובועט נגד הנשיא טראמפ- שווה צפייה!
15/05/2017 | 15:39
19
לכבוד בואו של טראמפ, סרטון סאטירי מבריק נגד הפטריאכליות של טראמפ ונגד המדיניות שלו בנושא ההפלות:
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:25
1
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'תפקידים מגדריים בספרות וסרטי ילדים'
תפקידים מגדריים בספרות וסרטי ילדים
27/04/2017 | 21:32
1
54
נושא שכבר לא עלה פה מזה זמן מה וכעת לקראת עבודת חקר בנושא אני מתבקשת לשוב ולחשוב עליו
האם הרגשתם/ן שספרות וסרטי הילדים שראיתםן בילדותכם או יצא לכם לראות בזמן האחרון שונים מבחינת התפקידים המגדריים שהם מציעים? נגיד, מואנה מאוד שונה משלגיה בהרבה מובנים, אבל גם בפרוזן הנשים הן עדיין הנסיכות שנדרשות להיות עדינות ונחמדות, וגם באמיצה הגברים הם מסות שרירים אלימות
מה דעתכןם?
מצורף סרטון בנושא
https://www.youtube.com/watch?v=8CWMCt35oFY
לצפיה ב-'Nature vs. Nurture, ואני נוטה להאמין יותר בNature בנושא הזה'
Nature vs. Nurture, ואני נוטה להאמין יותר בNature בנושא הזה
28/04/2017 | 13:18
39
כפי שאת כבר יודעת. אני מאמין שרוב הגברים נוטים להיות גבריים מטבעם, ולהמשך לתחביבים גבריים מטבעם, יש הרבה מחקרים שתומכים בכך וזה קיים גם אצל מרבית בעלי החיים, באופן טבעי, ומה טבעי יותר מאשר בעלי חיים? לטוב ולרע(לא הכל טוב ונחמד בטבע אבל זה מה יש). גם בתור ילד אני זוכר שיצא לי לראות גם סדרות שלא כוללות כוח/אלימות, ואני זוכר שאפילו אז הרגשתי שרובן הרבה פחות מעניינות מאשר סדרות בסיגנון פאוור ריינג'רס וצבי הנינג'ה, לפחות מבחינתי וכל זה עוד לפני שגדלתי, והפכתי לגבר, בצורה שלמה יותר, ועם רמה גבוהה הרבה יותר של טסטוסטרון. בעיקרון אני גם לא רואה בעיה עם הקונספט שגבר חזק ובעל גוף אתלטי נחשב לאטרקטיבי יותר(לפחות מבחינה פיזית), זה נתפס לדבר טבעי והגיוני מבחינתי, ואני אומר את זה אפילו בתור גבר שהוא לא סופר אתלטי, אבל אין לי בעיה לפרגן לגברים שזה מגיע להם. ברור שמדובר באידאל ולא כל אחד יכול לעמוד באידאלים, באופן מושלם, אבל זה הגיוני שלהיות חזק נחשב לדבר טוב, כמו גם להיות יפה. מה גם שגם במקרה של הרקולס וגם במקרה של הצייד גסטון(מהיפה והחיה), הם לא "רק" חזקים, אלא הם גם יפים, אם כי במקרה של גסטון, הוא אומנם נראה כמעט מושלם על פניו, אבל בסופו של דבר הוא מתברר כלא כזה מושלם והוא גם הנבל של הסיפור.

ממתי נבל של סיפור אמור להוות השראה לאיך צריך להתנהג? אם כי נכון שגם נבלים לפעמים זוכים ללא מעט הערצה(במיוחד אם הם נראים טוב או/ו הם נבלים עם סטייל די מרשים), בגלל קונספט שנקרא "Draco in Leather Pants", אפילו אם זאת בכלל לא הייתה כוונת היוצר/ת. גברים נוטים להיות חזקים יותר באופן טבעי, ואני לא חושב שיש טעם לנסות להתווכח עם ביולוגיה, גברים נוטים להיות גבוהים ושריריים יותר מנשים, לכן כוח נחשב למאפיין שמזוהה יותר עם גבריות, בנוסף בגלל רמה גבוהה יותר של טסטוסטרון, גברים גם נוטים להיות אגרסיבים יותר וכנועים פחות, לטוב ולרע. זה נכון שהחברה לפעמים מגדילה את הפערים בין גברים ולנשים בנושא, ולפעמים גם מגזימה בציפיות שלה כלפי רמה של גבריות ונשיות, אבל בבסיס הנטיות האלו טבעיות, הן לא הופיעו יש מאין, וזאת לא המצאה של החברה, ועובדה שגם אצל בעלי חיים רבים זה קיים. בכל מקרה כמו שהקונספט "Rated M for Manly" מראה, בהחלט יצירות עם רמה גבוהה של אלימות מיועדות בעיקר לקהל הגברי(אם כי יש גם לא מעט נשים שאוהבות תיצירות האלו, בין היתר משום שיש הרבה נשים שאוהבות גברים חזקים), אבל היצירות האלו כל כך פופולריות בקרב גברים כי זה מה שגברים אוהבים, בדרך כלל. אם יוצר רוצה להצליח, הוא צריך לעשות יצירה שקהל היעד שלה יאהב, אחרת הקהל יעבור ליצירה אחרת, שיותר מעניינת מבחינתו, ובגלל נושא של חופש הביטוי וחופש יצירה, כמעט ואי אפשר לצנזר כל יצירה שלא נראת "לMoral Guardians"(במיוחד יצירה שמיועדת למבוגרים), וזה גם לא שאני לא יכול להבין את "הMoral Guardians", שהרי גם אני לא ממש תומך בBDSM לדוגמא, כפי שאלון כבר יודע.

"Is the concept of free will (i.e. truly independent thought and truly independent decision-making) valid, or are your decisions brain-made "echoes"? Are your personalitiesdetermined more by genes, are they influenced by your own experiences, or are they made so that your personality truly is unique?"

"People, stereotypically either conservative Holier Than Thou Bible thumpers or Political Correctness Gone Mad liberals, who believe that children or people in general, but especially children shouldn't be exposed to what they consider to be excessive violence, "perverted" minorities, sex, foul language, alleged support for the "patriarchy", any negative depiction of somebody in an ethnic minority, laziness, etc. The exact mix of what they object to varies from group to group."

"purveyors of the moral code, and the arbiters of what is best for everyone. Usually, they are self-appointed, and in the case of groups, some have been known to claim vastly larger memberships than they actually have."

"A work that is heavily dependent on things, situations, or actions that are stereotypically masculine, in order to appeal to a predominantly male audience. Made by men, for men."

"Expect to see Perma-Stubble, hot blood, improbably muscled males, Carpets Of Virility, lots of fighting, Stuff Blowing Up, large amounts of Rule of Cool, and if you're lucky, Manly Tears. Most, if not all of the main characters are often grade-A Badasses and sometimes Large Hams. Expect to see somebody shout a phrase WHERE! THEY! EMPHASIZE! EVERY! WORD! which can result in Memetic Mutation. Soundtrack is prone to be fueled by The Power of Rock."

"Traditionally, the role of women in such works is often stereotypically feminine, as support characters or Love Interests, sometimes satellite ones, while the men fight and die (often for their sake). A woman may be the Unwitting Instigator of Doom, doing some small and unimportant action early in the movie or in the origin story, which start the chain of events that lead to some great disaster For Want of a Nail, and the real men would have to deal with it (for example, the villain may have turned into a villain in the first place because Love Makes You Crazy). Nevertheless, badass females are far from uncommon, and they may or may not be masculine in their interests. Either way, expect Fanservice. Though keep in mind actual sex or womanizing doesn't necessarily mean "manly", as most playboys tend to have physical (and personality) traits opposite to the ones described above."

"Just because a work falls under this trope doesn't mean that it can't have any feminine appeal or a significantly large female audience. You'll find that many of the examples below have almost as many female fans as they do male fans. This trope simply means that stereotypical masculine behavior is a significant focus of the work at hand. The number of female fans generally depends on how rigidly and/or multi-dimensionally the work fits this trope."

"Common reasons for this include the character being wicked in a classy or cool way. A physically attractive villain is much more likely to be subject to this trope than a physically ugly one; Beauty Equals Goodness, after all, and shallow as it may be, it seems that, for some fans, this is the case even when the character's beauty only extends to their appearance. All Girls Want Bad Boys may be a factor with male villains getting a female fandom that views them through this lens. A badass villain will naturally be preferred by many of these over meeker heroic characters at times, as well."

לצפיה ב-'האם קיים בכלל "גבר פמיניסט" ? לדעתי, לא!'
האם קיים בכלל "גבר פמיניסט" ? לדעתי, לא!
16/04/2017 | 23:37
40
137
יש רק שתי סיבות בהן כבר יעיד על עצמו כי הוא פמיניסט.
1. הגבר רוצה להצטייר כנאור ומתקדם בפני החוג החברתי אליו הוא משתייך או מעונין להשתייך.
2. הגבר רוצה להכניס אישה למיטה, ולשם כך הוא מגייס טקטיקה מיוחדת אשר עובדת נפלא על סטודנטיות שמאלניות ליברליות ומתקדמות.
אישה: שמי נטע, אני סטודנטית ל.........., בת 26 מתל אביב.
גבר: אני דן, סטודנט ל..........בן 27 מתל אביב , פמיניסט מושבע.
אישה: איזה צירוף מקרים, גם אני.....

משם, הכל כבר הרבה יותר פשוט.

תפנימו, אין דבר כזה גבר ישראלי שהוא פמיניסט, אין יצור כזה, כולנו שוביניסטים צבועים ותחמנים.

אז......שלא יעבדו עליכם
לצפיה ב-'אולי כדאי שתדבר בשם עצמך בלבד ולא בשם כולנו'
אולי כדאי שתדבר בשם עצמך בלבד ולא בשם כולנו
17/04/2017 | 01:39
12
87
בדקתי ובפרטים עליך רשום שאתה גבר.
אין לך סמכות לדבר בשם כל הגברים.

זה שיש גברים צבועים שמציגים את עצמם כפמיניסטים לא אומר שכל הגברים שמציגים את עצמם כפמיניסטים כאלו(אני מניח שהתכוונת במילה כולנו לכל מי שטוענים שהם פמיניסטים שהרי לא תטען על מי שטוען שהוא לא פמיניסט שהוא צבוע ותחמן).

חוץ מזה אין הגדרה מוסכמת על מיהו פמיניסט ,ומוטב אולי לברר למה הגבר בדיוק מתכוון כשהוא אומר שהוא פמיניסט ומה העמדות שלו בשאלות ספציפיות שבגללן הוא מחשיב את עצמו כפמיניסט.
לצפיה ב-'כגבר וכשובניסט אני מצהיר על דעתי '
כגבר וכשובניסט אני מצהיר על דעתי
17/04/2017 | 08:57
6
369
כי לא קיים פמיניסט ישראלי אחד.
מה חשבתן, שניתן לשנות "מיליון שנות אבולוציה בשמונים שנות קדמה"?
במוקדם או מאוחר אופיו האמיתי של השובניסט שהצהיר על עצמו כפמיניסט יצא לאור וזה יקרה לאחר שכבר תתאהבו או תתחתנו איתו.
אני בחרתי לעצמי אישה שהיא ע"פ הגדרתה "שוביניסטית", וטרם נישואינו (הרבה לפני) בחרתי "לצאת מן הארון" ולסבר את אוזניה בדבר אופיי האמיתי.
לידיעתכן, יש המון נשים שוביניסטיות, כמו כן המון נשים אשר הן "פמיניסטיות כשנוח להן להיות כאלו" וגבר חכם, כזה "המכיר" את אופיו שלו וגם יודע להביט למציאות בעיניים, ידע לבחור איזה סוג של אישה תתאים לו למטרת נישואין ואיזו תתאים לו למטרות הנאות רגעיות......אצלכן לעומת זאת , המצב הרבה יותר קשה וזאת מאחר וכולנו (גברים) ממוקמים על סקאלת השובניזם בדרגות חומרה שונות.
את יודעת כמה פעמים בעבר הצהרתי על עצמי כי אני "פמיניסט הדוגל בשיויון זכויות" וכל שאר ההבלים המטופשים שהוצאתי מפי?...אין ספור פעמים והכל סיפורי רהב אשר נועדו לשרת את מטרותיי ותו לא. 

לצפיה ב-'אשתי אהובתי ממליצה לכולכם לצפות בסרטון הקצרצר הבא......'
אשתי אהובתי ממליצה לכולכם לצפות בסרטון הקצרצר הבא......
17/04/2017 | 10:38
78
לצפיה ב-'השאלה היא מה זה שוביניסט ומה זה פמיניסט'
השאלה היא מה זה שוביניסט ומה זה פמיניסט
17/04/2017 | 20:22
3
56
קשה לי להאמין שאשתך היא נגד הזכויות של עצמה,והכיוון של הפמיניזם הוא בבירור בעד זכויות הנשים.
לצפיה ב-'אשתי מעדיפה שאני אביא את הפרנסה והיא תכין את הילדים'
אשתי מעדיפה שאני אביא את הפרנסה והיא תכין את הילדים
17/04/2017 | 21:16
2
360
לבה"ס ותקבל אותם בשובם עם ארוחת צהריים חמה, תכין איתם שיעורים ותזכה להיות גורם הרבה יותר משמעותי בחינוכם ביחס אליי.
בד בבד יש לה גם הרבה זמן לעצמה, היא מאד מרוצה מן האופן בו חיינו מתנהלים.
לדבריה, כל זמן ויש מספיק כסף בבית אלו החיים שהיא הייתה מאחלת לעצמה.

אני באופיי, ניאנדרטאל, אדם קדמון , רוצה לצוד, לספק מזון והגנה ובכך אני מרגיש נפלא.
שיקום הגבר אשר אשתו מרוויחה יותר כסף ממנו ויאמר כי זה לא מפריע לו, אני אכנה אותו שקרן, יש כאלו הנאלצים לקבל זאת מחוסר ברירה אך זה אינו אומר שזה לא מפריע להם.

יש משפט האומר כי "מאחורי כל גבר מצליח יש אישה תומכת ומאחורי כל אישה מצליחה יש ........משפחה הרוסה" , המשפט הזה נכון ללא מעט מקרים ואולי אפילו לרוב המקרים.
אני לא מנסה לספר לעצמי שקרים, אני שובניסט ואיני מנסה לחנך את עצמי להיות משהו שאני לא, בתת המודע שלי זה מה שאני ולכן אבחר אישה שתתאים לקוד הגנטי שלי...ואני לשלה.

לצפיה ב-'אישה שרוצה לטפל בילדים ושבן זוגה יפרנס אינה שוביניסטית'
אישה שרוצה לטפל בילדים ושבן זוגה יפרנס אינה שוביניסטית
19/04/2017 | 08:52
1
53
בהגדרה.

הפמיניזם לפי תפיסתי הוא בעד שויון הזדמנויות לנשים.
הוא לא נגד נשים שרוצות לטפל בילדים,ושבן הזוג יפרנס.

הפמיניזם הוא נגד אפליה(משכורת נמוכה יותר לאישה על אותה עבודה)
הפמיניזם הוא נגד חינוך שדוחף את הנשים לטיפול בילדים,ואת הגברים לקריירה.

האם נשים רוצות יותר לטפל בילדים יחסית לגברים בלי כפיה?(זאת לא אמירה על כל אישה ועל כל גבר אלא רק על הבדלים סטטיסטים,וברור שיש נשים שלא רוצות לטפל בילדים וגברים שכן רוצים לטפל בילדים)
לדעתי כן.

האם השפעה חברתית על נשים שמנסה להכריח אותן להיות המטפלות העיקריות בילדים פסולה?
לדעתי גם כאן כן.
לצפיה ב-'כתבת פוסט מעורר מחשבה אשר אני יכול להתחבר אליו בנקודות '
כתבת פוסט מעורר מחשבה אשר אני יכול להתחבר אליו בנקודות
19/04/2017 | 09:12
37
מסוימות. אני עוד צריך לעכל אותו בכדי לגבש דעה {אני בעבודה כעת}

לצפיה ב-'אם אין פמיניסטים ישראלים אז למה ישראל היא מדינה עם הרבה'
אם אין פמיניסטים ישראלים אז למה ישראל היא מדינה עם הרבה
28/04/2017 | 14:58
34
שוויון בין המינים? במיוחד בהשוואה לכל המדינות בסביבה, AKA המזרח התיכון? למה שגברים ישראלים יתנו לזה לקרות אם הם באמת לא מעוניינים בכך? אבל כן פמיניזם זה גם דבר שהוא יחסי.
לצפיה ב-'aaa, לא למדת כבר'
aaa, לא למדת כבר
17/04/2017 | 23:38
4
71
שאין מה לנהל דיון עם מי שאומר-כל מי שטוען אחרת משקר/לא יודע מה טוב לו/חי בתודעה כוזבת?
הרי דיבור עם אחד כזה רק מעורר את הפרובוקציה- ומבחינתו כל טענה אחרת היא שקר שאתה מספר ביודעין. מה הטעם?
חבל על הזמן והמחשבה.
לצפיה ב-'אילו סיבות יש לגבר לתמוך במאבקם של הפמיניסטיות מלבד'
אילו סיבות יש לגבר לתמוך במאבקם של הפמיניסטיות מלבד
18/04/2017 | 06:26
3
59
הסיבות שהזכרתי בפוסט הפותח של האשכול?
אל תתמם, בחירה בעמדה "פוליטקלי קורקטית" זו מתאימה במדוייק לסיבה הראשונה מבין השתיים אשר הוזכרו על ידי כסיבות היחידות אשר בעטיין גבר ישראלי יצהיר על עצמו כפמיניסט.
איני מנסה לעורר פרובקציות אלא רק לומר את דעתי אשר חפה מאינטרסים זרים ונטולת צביעות.
 לידיעתך, בהחלט יתכן כי הומוסקסואלים גברים לא יתאימו במדוייק לתזה אותה העלתי.
לצפיה ב-'ההבדל ביני לבינך'
ההבדל ביני לבינך
18/04/2017 | 08:29
2
82
זה שאתה עושה את הפרובוקציה בשקל הזו בפעם הראשונה, וזה נורא משעשע אותך.
ואני בפורום הזה כבר כמה שנים והפרובוקציות האלו חדלו לעשות עלי רושם, או לגרום לי לענות להן.
להיכנס לפורום פמיניזם ולהצהיר את מה שאתה מצהיר (בלי אפילו להבין מה זה פמיניזם ולהגחיך את עצמך) ואז לשים סירטון מיזוגני "בשם אישתך"- זו לא פרובוקציה- זו פרובוקציה ב24 אגורות (והייתי נדיב)

דפדף.
לצפיה ב-'יש אנשים שכל דעה הנוגדת את שלהם'
יש אנשים שכל דעה הנוגדת את שלהם
18/04/2017 | 09:05
51
היא "פרובוקציה".
והמילה המפוארת "מיזוגני" מעניינת לי את האצבע הקטנה של הרגל.
הסרטון מאד מצחיק בעיניי והיכולת לצחוק ממנו למרות הפמיניזם הטמון במאן דהוא מעידה על בגרות ורוגע.
איני יודע את מי בדיוק אתה מנסה להרשים אך "תרגיע" ....אתה מוזמן לא להגיב אם דברי אינם מוצאים חן בעיניך.
אז תחסוך ממני את דברי התוכחה "הנאורים והליברלים" שלך אשר מיועדים לאוזניים ועיניים אחרות משלי.
לצפיה ב-'זו ממש לא פעם ראשונה לפרובוקציות שלו'
זו ממש לא פעם ראשונה לפרובוקציות שלו
18/04/2017 | 11:30
71
זה טרול עם ריבוי כינויים שצץ כמו פטריות אחרי הגשם.
חולשותיו נחשפו ושוב תסכולו נגלה. אינטונציה לא עוברת דרך המסך
אך בטוחני ששמת לב שהנסער נובח כמו כלב עזוב, מתפרץ בסימני קריאה ומתפרע עם 10,0000 אייקונים כל משפט.

מסכן..
לצפיה ב-'איזה דיון משונה'
איזה דיון משונה
18/04/2017 | 10:53
24
103
וכשלתי להבין את מטרתו. האם יש פה דיון באמת או שכפי שaלון אומר רק באת להסעיר את הרוחות? אין לי התנגדות עקרונית לסערה כל עוד היא ברוח טובה, אבל כדאי שנהיה בהירים במטרותינו כאן.
לצפיה ב-'חלילה, לא באתי להסעיר רוחות.'
חלילה, לא באתי להסעיר רוחות.
18/04/2017 | 11:01
22
53
וגם אשתדל מאד להעביר את דבריי ברוח טובה ונהירה.
איני סובל כל סוג של "פוליטיקלי קורקט" או צביעות ואני מאמין לחלוטין בכל מילה שכתבתי באשכול זה.
אני מתנצל אם זה נשמע כהתרסה, זו אינה כוונתי. 
אני מאמין שאני כותב את מה שאחרים חושבים אך לא מעיזים לומר, אם אפלוט את דעותיי במקום עבודתי או בקרב החוג החברתי אליו אני משתייך אחטוף נידוי, לכן אני אומר אותן בפורום תחת חסות האנונימיות.
לצפיה ב-'אוקיי, אז אם אתה רציני באמת'
אוקיי, אז אם אתה רציני באמת
18/04/2017 | 11:04
21
61
אני חושבת שהדוגמא שהבאת לא טובה, כיוון שפמיניזם לא טוען שגברים צריכים לטפל בילדים ונשים צריכות לצאת לפתח קריירה וכל מי שעושה אחרת "נוגד" איזו אידיאולוגיה
אלא פמיניזם בא לתת את זכות הבחירה לאנשים בנוגע למה שהם רוצים לעשות בחיים, אם נשים רוצות לפתח קריירה שתהיינה יכולות, ואם בנים רוצים לשחק בבובות וכד'.
אתה ואשתך החלטתם ביחד את החלוקה בבית? מזל טוב! קבלתם החלטה פמיניסטית בנוגע למשק הבית שלכם.
לצפיה ב-'אין שום סיכוי'
אין שום סיכוי
18/04/2017 | 11:36
10
54
שאדם עם אינטלגנציה סבירה נכנס לפורום פמיניזם, כותב את ההודעות הללו, מביא את הסרטון המיזוגני ששם (שאין לי מושג למה החלטת להשאיר אותו, אבל את המנהלת כאן, לא אני)- והוא לא טרול או פרובוקטור.
נקודה.
לצפיה ב-'משתדלת לצנזר באופן מינימלי ולתת לאנשים להנות מחמת הספק :)'
משתדלת לצנזר באופן מינימלי ולתת לאנשים להנות מחמת הספק :)
18/04/2017 | 11:45
9
40
בנוסף, לדעתי אפשר גם לדבר עם אנשים שלא מסכימים איתנו (גם אם הם לא מסכימים בצורה מאוד מאוד לא חיננית) דיון שהוא נעים לכל הצדדים, אבל זה צריך להיות מאמץ משותף והדדי.
לצפיה ב-'זאת אומרת שלדעתך'
זאת אומרת שלדעתך
18/04/2017 | 11:49
8
72
הסירטון הזה, בו אישה כפותה וחסומת פה מוכנסת לתא המטען של רכב, ושוטר שעוצר את הרכב לועג לה ודוחף אותה חזרה פנימה כדי שתסתום את הפה- זה עניין "לא חינני" במרחב פמיניסטי?

סחתיין.
לצפיה ב-'כמה דרמטיות הכנסת לפוסט האחרון,'
כמה דרמטיות הכנסת לפוסט האחרון,
18/04/2017 | 11:54
55
כולה סרטון הומוריסטי מצחיק לאללה אשר הפכת אותו "להתעללות קשה"....."תרגיע" חמוד.
לצפיה ב-'גם אני לא אוהבת בדיחות גרועות'
גם אני לא אוהבת בדיחות גרועות
18/04/2017 | 15:09
6
55
אבל צריך להתייחס אליהן כפי שהן- בדיחות גרועות.
לא עידודים לאונס ולרצח.
כתב על זה לפני כמה שבועות הרב בני פרל:
"ולכל אלו שכבר שבוע
מלינים עלי לאמור: מדוע אינך תוקף את הרב לוינשטיין...
אין לי שום עניין להצטרף למהומה המתוזמרת על... דאחקה.
כן, גם אם היא דאחקה לא מוצלחת.
וגם לא סוגרים מכינה קדם צבאית בגלל דאחקה רעה שנאמרה בפורום סגור.
כן, גם אם היא לא ראויה.
כי אם על כל דאחקה מעליבה היו סוגרים
אז תסגרו קודם כל את ערוץ 10
עם כל הדאחקות המעליבות של שליין.
(לא רוצה לסתום את הפה לשליין, לא לרב לוינשטיין ולא לאף אחד
חברה אילמת, היא חברה אלימה)"
לצפיה ב-'הלוואי וכל מנהל פורום יבין את המושג "חופש ביטוי" כפי שאת '
הלוואי וכל מנהל פורום יבין את המושג "חופש ביטוי" כפי שאת
18/04/2017 | 16:19
42
מבינה אותו.
אני ואשתי דווקא מצאנו את הסרטון "הורס מצחוק", ניתן בהחלט להיות חלוקים בנושא זה.
לצפיה ב-'זמן לכל מקום, ועת לכל חפץ'
זמן לכל מקום, ועת לכל חפץ
18/04/2017 | 18:05
4
84
לפחות במרחבים פמיניסטיים, מצופה שהשיט המיזוגני הזה יבעט החוצה.
אבל אם זו החלטתך- אכבד אותה.
אני לא אמשיך להיות חלק מהפורום במתכונת הזו.

שיהיה בהצלחה, ותודה על הדגים.
לצפיה ב-'ואני לתומי חשבתי כי "אבירי חופש הביטוי" יאבקו על זכותך לומר '
ואני לתומי חשבתי כי "אבירי חופש הביטוי" יאבקו על זכותך לומר
18/04/2017 | 18:20
3
62
את דעתך בכל מקום.
כרגיל, חופש הביטוי רצוי רק כשהוא תואם את דעתם ובמידה ולא אז "שוברים את הכלים ולא משחקים" ....כמה צפוי .
לצפיה ב-'יש "אבירי חופש ביטוי" השולחים לי הודעות נאצה בפרטי'
יש "אבירי חופש ביטוי" השולחים לי הודעות נאצה בפרטי
18/04/2017 | 21:51
2
61
בתגובה לשרשור הנוכחי, מענין מה הרגיז אותם כל כך?
ואני לתומי חשבתי כי "אבירי חופש הביטוי" הם אנשי תרבות מחונכים ולא מתלהמים......כמה צפוי.

לצפיה ב-'אם השאלה היא בנוגע למדיניות הצנזור בפורום הזה'
אם השאלה היא בנוגע למדיניות הצנזור בפורום הזה
19/04/2017 | 15:53
1
58
אני יכולה לנסח אותה בצורה די חד משמעית- כאשר יש פגיעה במשתתף אחר בפורום באופן ישיר או עקיף כתוצאה מפרסום של הודעה, אני מצנזרת אותה. על כן אני מצנזרת כינויי גנאי ושאר השפלות שמדי פעם מופיעות פה (לא המון, לשמחתי)
בדיחה לא מצחיקה, אני לא רואה סיבה לצנזר, אני חושבת שחשוב שאנשים ידעו מה הדעות של האנשים שהם מדברים איתם בכדי לצור שיח יותר נכון. לדוגמא, aלון, אם אתה מרגיש שאתה לא רוצה לדבר עם שחר 673 בגלל הסרטון שהוא פרסם, זה לא יהיה נכון לצנזר אותו כיוון שאז לא תדע שזו דעה שמבחינתך א-פריורית סוגרת את הדיון, ותמשיך אותו עקב הצנזור. שחר 673 עדיין מחזיק באותן הדעות ובהמשך תגלה שזה דיון שלכתחילה לא רצית להכנס אליו.
לצפיה ב-'איני שואל שאלה על מדיניות הצנזור'
איני שואל שאלה על מדיניות הצנזור
19/04/2017 | 16:43
38
מבחינתי כל דעה היא לגיטימית ובלבד שלא תסית לאלימות.
אני פשוט מדווח כי קיבלתי הודעת נאצה לפרטי רק מפני שהעזתי לבטא דעה אשר אינה תואמת את את דעתו של "אביר חופש ביטוי" כזה או אחר ואני רואה חובה להביא צביעות זו לידיעתכם.

לצפיה ב-'כרגע עסוק אך כשאתפנה אענה לך '
כרגע עסוק אך כשאתפנה אענה לך
18/04/2017 | 11:58
29
בצורה מפורטת יותר.
לצפיה ב-'אני חש שבשנות חייו הראשונות של ילד דמות אם חשובה יותר מדמות '
אני חש שבשנות חייו הראשונות של ילד דמות אם חשובה יותר מדמות
18/04/2017 | 16:11
8
40
אב, גם בית המשפט באמצו את "חזקת הגיל הרך" הגורסת כי כל ילד עד גיל 6 ישהה במחיצת אימו חושב כמוני. {אלא אם כן מדובר באישה אשר אינה נורמטיבית}
לדעתי, "חזקת הגיל הרך" היא שובניסטית לחלוטין ומאחר וגם אני שובניסט אני מסכים איתה לחלוטין. { משום מה לא נחשפתי למאבק של ארגון נשים כלשהו המוחה כנגד "אפליה" זו לטובת הנשים, אך בואו נעזוב את זה}
אני חושב שעדיף שאישה "תבלה בבית" הרבה יותר מגבר, זה תואם הרבה יותר את "הקוד הגנטי" שלי עליו שוחחתי בפוסטים קודמים.
ולכן, בין השאר, תמיד חיפשתי אישה שוביניסטית למטרת נישואין, ואכן מצאתי.
ואם אראה את בני הקטן "משחק בבובות" {אוי ואבוי}  אעשה את מיטב יכולתי בכדי למצוא עבורו "תחביבים" אחרים, ואני גם מאד גאה על עמדתי זו.
יתרה מכך, אני טענתי במפגיע כי אין גבר ישראלי אחד שהוא פמיניסט אמיתי וכל גבר הטוען כך עושה זאת עקב אחת מן הסיבות שמניתי בפוסט הפותח את האשכול הנוכחי. 
לצפיה ב-'אם אתה חושב שזה עדיף והיא חושבת שזה עדיף'
אם אתה חושב שזה עדיף והיא חושבת שזה עדיף
18/04/2017 | 17:46
5
41
וקבלתם החלטה משותפת ביחד, אז עדיין לא הבנתי למה אתה חושב שזה שוביניסטי?
ובכלל המונח שוביניזם, שווה לבחון אותו מקרוב, מצרפת קישור.
בנוגע לטיעון הביולוגי, כבר אין לי כוח לדון בזה אבל הקונצנזוס המדעי כיום מפריך את הטיעונים הנטורליסטים בנוגע לתפקיד האישה כפי שאתה מתאר אותו, ר"ע מחקריה של פרופסור דפנה יואל מאוניברסיטת תל אביב.
לצפיה ב-'האמיני לי שהרבה לפני ששלחת את הקישור ידעתי היטב מהיכן הגיע '
האמיני לי שהרבה לפני ששלחת את הקישור ידעתי היטב מהיכן הגיע
18/04/2017 | 18:45
4
39
הביטוי "שוביניזם".
לא קראתי את מחקריה של פרופסור דפנה יואל, אולי אקרא אותם בעתיד, אני בטוח שיש עוד המון מחקרים.
בכל מקרה, טענתי בפוסט קודם כי אני חש כי עדיף כי אישה "תבלה" בבית הרבה יותר מאשר גבר {בדיוק כמו בית המשפט שעל פסיקותיו בנושא "חזקת הגיל הרך" לא נחשפתי למאבק אנטי אפלייתי מצד ארגוני נשים}  זה טיעון שוביניסטי לכל דבר וענין ללא קשר לעובדה שאשתי אף היא שובניסטית.

לצפיה ב-'תיקון קטן לגבי חזקת גיל הרך'
תיקון קטן לגבי חזקת גיל הרך
19/04/2017 | 09:18
3
74
"חזקת גיל הרך" היא לא עמדת בתי המשפט. חזקת גיל הרך, היא סעיף בחוק הכשרות והאפוטרופסות שנחקק ב 1962 , קרי ל לפני למעלה מ 50 שנה.
כיוון שבתי המשפט צריכים לפסוק עפ"י החוק, לרוב יפסקו על משמורת עיקרית אצל האם. אבל פסיקה כזאת לא מעידה שום דבר- זה פשוט נובע מהחוק הארכאי. דווקא בשנים האחרונות יש מקרים של פסיקות של משמורת משותפת גם במקרים האלה, אך לצערי הם חריגים (שינוי מסוים במגמה, אך עדיין חלש).
החוק נחקק בתקופה בה רוב הנשים עבדו פחות מהגבר או לא עבדו כלל. המציאות השתנתה ואני רוצה לקוות שגם החוק ישונה.
יש דבר אחד בו אני שותף לביקורת שלך, והוא שמי שבולם את שינוי החוק (ביטול חזקת הגיל הרך, או לפחות הורדת רף הגיל) זה דווקא אירגוני הנשים.
לצפיה ב-'אני חש שפסיקות מתקדמות יותר'
אני חש שפסיקות מתקדמות יותר
19/04/2017 | 12:32
2
28
היו מתקבלות עם הזמן אם דעתם של השופטים היתה נוחה מכך אך מאחר ולא כך הדבר אני נוטה לחשוב שעמדתם (הלא רשמית) היא כפי שטענתי.
מענין מאד מדוע ארגוני הנשים הפמיניסטיות אינן נלחמות באפליה בוטה זו לטובתן, מה גם שמדובר באפליה שוביניסטית לדעתי.
האם אין כאן צביעות מסוימת?....אני שואל, לא מביע עמדה.
לצפיה ב-'אתה יכול לחוש מה שבא לך'
אתה יכול לחוש מה שבא לך
19/04/2017 | 13:13
1
37
אין לך שום בסיס לזה. השופטים צריכים לפסוק בהתאם לחוק. רק במקרים חריגים ומיוחדים הם יכולים לפסוק אחרת.
לגבי הנקודה השניה- בגדול אני מסכים איתך. ביחוד לאור העובדה שבמדינות המערב זה לא קיים. גם עניין המזונות מפלה את הגבר. אבל זה גם דיון אחר בפני עצמו.
לצפיה ב-'דע כי היו גם היו פסיקות שופטים אשר'
דע כי היו גם היו פסיקות שופטים אשר
19/04/2017 | 13:51
32
ניתנו בניגוד לחוק. (אדאג להביא דוגמא כשאהיה ליד מחשב נייח)
כך או כך בין אם מדובר בעמדת שופטי בית המשפט או חוק אשר מאלצם לפסוק כך, לא נחשפתי כאמור למחאה בנושא מצד ארגוני הנשים.

לצפיה ב-'אני בעד זכויות המיעוט'
אני בעד זכויות המיעוט
19/04/2017 | 09:04
34
גם אם רוב הבנים מעדיפים באופן טבעי לשחק במכוניות ורוב הבנות מעדיפות לשחק בבובות לא צריך להשפיע על המיעוט למצוא תחביבים אחרים.

אני מסכים שהעמדה שלך לגבי מצב שתראה את בנך הקטן משחק בבובות היא אנטי-פמיניסטית.
לצפיה ב-'גברים מופלים לא רק בנושא של הורות, גם זה שגבר "צריך" לפרנס'
גברים מופלים לא רק בנושא של הורות, גם זה שגבר "צריך" לפרנס
28/04/2017 | 15:40
25
זאת אמונה שהיא מפלה כלפי גברים, והגבר גם יוצא פראייר כמעט לחלוטין במקרה שמדובר גם באישה שלא עושה כמעט כלום בבית ולא מעוניינת בילדים, אבל עדיין רוצה שהגבר יממן אותה.

"Important Note: Just staying at home alone does not make a character a Housewife. If her interest in staying at home doesn't include homemaking and/or children but living off her spouse's paycheck to enjoy a life of luxury, she's NOT a housewife, she's a Gold Digger."

לצפיה ב-'דיון שכלל עקיצות אישיות נמחק'
דיון שכלל עקיצות אישיות נמחק
04/05/2017 | 12:27
8
לצפיה ב-'דיון שנפתח פה נמחק'
דיון שנפתח פה נמחק
23/04/2017 | 21:35
43
כיוון שכלל עלבונות אישיים כלפי חברי פורום אחרים
מבקשת לפתוח אותו שוב בצורה שאינה פוגעת ישירות בשאר האנשים, תודה. 
לצפיה ב-'נשמע כמו משהו שמדריך "באומנות הפיתוי" יגיד, אבל זה לא שאין'
נשמע כמו משהו שמדריך "באומנות הפיתוי" יגיד, אבל זה לא שאין
28/04/2017 | 14:44
32
אמת מסוימת בדבריך, כמובן שאם גבר "נחמד מדי" יכול להיות שמדובר בנוכל או/ו "White Knight".

"Genre Savvy characters are often aware that in real life, perfect outcomes to practically anything are extremely rare. Whether the asking price for something at Honest John's Dealership is just a little too low to be believable, that ravishingly lovely lady throwing herself at the protagonist claims to have an extremely unlikely fetish for guys matching his specific description (which incidentally includes the word "ugly"), or some present situation just plain seems to be a little too wonderful to be real, the character's instincts tell him something must be wrong. Somebody must be getting screwed here, and if he can't determine who's the patsy, that somebody is probably himself."

לצפיה ב-'בזאר יד-שניה קהילתי! ת"א & חיפה!'
בזאר יד-שניה קהילתי! ת"א & חיפה!
15/04/2017 | 21:48
1
29
בזאר "אדם לאדם הזדמנות לתת" חוזר אחרי החגים!
הגיע הזמן לנקות את הארון!
כל פריט מוצא בית חדש: בגדים, ביינדרים, מצעים, כלי בית, צעצועים ועוד. הבגד ההוא שכבר לא מתאים יחמם למישהו אחר את הלב

הפעם מקבלים גם מוצרי מזון קנויים ובאריזה מקורית (שלא פג תוקפם, כמובן).
נא לא להביא מוצרי חשמל!

אפשר למסור בגדים, אפשר לקחת בגדים, אפשר גם וגם!
מוזמנימות לבוא ולהזמין חברים
קניית כל פריט, מבגדים ועד לצעצועים, ב-2 ש"ח לפריט
(או פחות, אם יש צורך. ואם תרצו, אפשר גם יותר), שהינם תרומה לפעילות של ארגון "מעברים" למען הקהילה הטרנסג'נדרית!

תל-אביב, ב"מרכז הגאה":
יום שישי - 21/04, בשעות 10:00-18:00
יום שבת - 22/04, בשעות 10:00-18:00
מי שרוצה לעזור בהפעלת האירוע: טופס מתנדבים.

חיפה, ב"בית הקהילות" החדש:
יום חמישי - 27/4, 17:00-21:00
יום שישי - 28/4, 11:00-15:00
מי שרוצה לעזור בהפעלת האירוע: טופס מתנדבים.

לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
18/04/2017 | 10:50
15
המשיכו בעבודת הקודש.
לצפיה ב-'הייתי בת 22'
הייתי בת 22
11/04/2017 | 16:29
2
119

עדיין גרתי עם אמא ואבא, 6 שנים עברו מאז שהפסיק להכות
שליחות ידיים דווקא רק החלו את סידרתן הארוכה
הבלגתי בלי סוף
עד שיום אחד..
הזמנתי ניידת משטרה, סיפרתי ש(לכאורה) שוב היכה אותי, כי התביישתי לספר שידיו מחליקות לי על החזה
הם הגיעו, והתכוונו לעצור אותו.
בן בית מלווה אותו בדרך לשם, משמיץ גוער ונוזף בי
נכנסתי ללחץ
ביקשתי להפסיק, שלא יעצרו, שרציתי רק להעמיד במקום ולהזהיר אותו, השוטרים מתנפלים עלי ומכים אותי
ניסיתי להדוף, והם איימו באישומי תקיפת שוטר
מספר דקות חולפות והשוטרים ממשיכים: "למה עשית זאת?" שואלים האם אני מטופלת פסיכולוגית
אני עונה שלא, על אף שהייתי תחת טיפול קוגניטיבי מסוים.. ואשת המקצוע אכן שמעה אותי מתוודה על הטרדה מינית פיסית, אך הגיבה ב:"אולי הוא ניסה לדגדג אותך?".

לצפיה ב-''
18/04/2017 | 11:06
34
האם כיום יש מישהו שעוזר לך? שאת יכולה לפנות אליה?
לצפיה ב-'כואב'
כואב
06/06/2017 | 12:56
14
איזו אטימות יש בעולם הזה איזה רוע זה לא רק את זה כל כך הרבה נשים אחרות עוברות דברים כאלו ולא רק נשים גם ילדים זכרים ולא רק , גם לי
אמרו שאני אשם ומשדר ככה אני ממש מבין אותך . היה כואב לקרוא נגעת בי וזה לא מה בכך כי אני מת חיי אך הכתיבה שלך רגישה וכואבת וחדה ונגע בי .
לצפיה ב-'מפגשים של נשים קרייריסטיות'
מפגשים של נשים קרייריסטיות
11/04/2017 | 09:52
1
39
היי, 

רציתי לשאול אם נערכים איפה שהוא מפגשים שמעצימים נשים?
שיחות עם נשים שמספרות על התמודדות עם הקריירה, עיצות וכו'

איפה אפשר לחפש?

תודה,

לצפיה ב-'יש הרבה ארגונים שדנים בעניין'
יש הרבה ארגונים שדנים בעניין
15/04/2017 | 14:00
23
נעמת, שדולת הנשים העובדות, עובדות, אישה לאישה, אחותי, מען, עמותת לתת עתיד ועוד. 
לשם מה את מחפשת ארגון?
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 16:55
2
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'רופא נשים או רופאת נשים'
רופא נשים או רופאת נשים
06/04/2017 | 11:25
29
100
רוצה להעלות נושא ששמתי לב והתעצבנתי שאין עליו כלל דיונים ודיבור.

מדוע אין חוק המחייב בכל חדר מיון או מרפאה, להחזיק רופאת נשים? למה תמיד מדובר בגברים?

נשים רבות יגידו שמה זה משנה? רופא הוא רופא, אדם שמנותק רגשית ממחשבותיו המיניות. אך תנו לי לשים את הדברים על השולחן, לא כל רופא הוא רופא, יתכן שהרופא בן המקסימום 30 המתמחה בחדר המיון לא אפילו מעט נלהב מלראות ולבדוק לבחורה בת 24 בין הרגליים? אני טוענת שאין מצב שלא.

וגם אם כן, אין בו מחשבות מיניות, לא רק המחשבה המינית היא האישיו, אלא עצם המהות של אישה חולה, שנאלצת ללא בחירה לפשק רגליה על הכיסא המביך ההוא מול אדם שזר לה לחלוטין, סיטואציה משפילה בפני עצמה גם אם הוא לגמרי מנותק רגשית ומינית.

אני לא מבינה למה נשים צריכות להגיע למצב שאין להן ברירה אלא להבדק גניקולוגית ע״י גבר,

ולעומת זאת בבדיקה ביטחונית כגון מישוש בשדות התעופה או בדיקות בבתי הכלא - מחייבות עפ"י כל דין וחוק שיתבצעו ע״י אישה?!  

האם בגלל שרופא הוא בעל דוקטורט הוא נהפך חסין מפני רגשותיו המיניים, אבל עובדי אבטחה ומשטרה אינם חסינים? 
 והאם היותו דוקטור עושה את הסיטואציה בה אישה חסרת אונים מפשקת רגליה ונאלצת לתת לזר המוחלט שמולה לפלוש אל בין רגליה - זה תקין כי הוא בעל תואר?
לצפיה ב-'אני חושב שבני אדם נשפטים על מעשיהם ולא על מחשבות'
אני חושב שבני אדם נשפטים על מעשיהם ולא על מחשבות
07/04/2017 | 21:38
3
72
כך שהשאלה אילו מחשבות עוברות לרופא בראש לא רלבנטית והשאלה היא אם הוא מבצע מעשים פסולים(למרות שברור החשש שבעקבות מחשבות יגיעו מעשים).
מעשים פסולים זה גם אמירות כך שאם הרופא מדווח למטופלת על מחשבותיו זה כבר עובר לתחום המעשים כמובן.

אני מסכים בלי קשר שצריך להיות חוק שמחייב בכל חדר מיון להחזיק רופאת נשים קודם כל כי נשים צריכות להרגיש בטוחות שהרופא לא יתקוף אותן מינית,(וגם אם רוב גדול של הגברים לא תוקף מינית מספיק שאחד מתוך 10 רופאים מנצל את מעמדו כדי לתקוף מינית או להטריד מינית כדי שתהיה סכנה ממשית).
לצפיה ב-'לא מבין למה אתה מתנגד'
לא מבין למה אתה מתנגד
08/04/2017 | 23:25
2
71
נראית לי דרישה הגיונית מאוד
ועל סף הבלתי אפשרית מבחינת היישום (בעקבות מחסור הרופאים וכו'-

אבל ברמת הדרישה- נשים שרוצות שברגע האינטימי והחשוף הזה תראה אותן אישה ולא גבר- מה פסול בזה?

אגב, חרדים רבים מתעקשים על גבר רופא כשמדובר על בדיקות שלהם. למה לא הפוך?
לצפיה ב-'אני תומך. נראה שהסקת בטעות מתחילת תגובתי שאני מתנגד'
אני תומך. נראה שהסקת בטעות מתחילת תגובתי שאני מתנגד
09/04/2017 | 09:00
1
16
לצפיה ב-''
09/04/2017 | 09:54
4
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
13/04/2017 | 09:41
16
56
ראשית את כותבת דברים לא נכונים. זה ממש לא "תמיד" ע"י גברים, וגם לא קרוב לכך.
כמות הסטודנטיות לרפואה אינה פחות, וככל שזכור לי אפילו יותר מכמות הסטודנטים. זוהי מגמה שקיימת הרבה שנים (למעלה מ 15). גם נישות שהיו בעבר "גבריות", הולכות ונתפסות ע"י נשים. פה ושם עדיין רואים "כיסים" שחסרים בהם נשים (אורתופדיה ואורולוגיה), אבל דווקא בגניקולוגיה רואים הרבה מאוד מתמחות ורופאות בכירות (יש בתי חולים שלא פחות מגברים).
לאחר תיקון העובדות אתייחס להצעה שלך
חוק כזה לא יועבר מכמה סיבות.
מעשית: מה שאת אומרת זה בעצם להעלות את התקנים למתמחות באופן משמעותי מאוד גם ללא שיש צורך רפואי לכך. אם למשל כל הנשים היו מתעקשות רק על רופאה אישה- אז מילא. אבל בעצם יוצא שבכל פעם שרופא גבר מבצע תורנות , את תוסיפי רופאה תורנית. יש לכך השלכה כלכלית מאוד משמעותית, תוך כדי פגיעה ביעילות וניצול לא חכם של משאבים.
הבט נוסף - את יוצאת מנקודת הנחה שכל הגברים והנשים הם הטרוסקסואלים. מה לגבי גברים הומוסקסואליים? מה לגבי נשים לסביות? הרי אם הטיעון שלך נכון, גם אישה לסבית תתגרה מלבדוק אישה. אז מה נעשה עכשיו, נבקש הסכמה מראש מנבדקות להיבדק ע"י רופאה לסבית?
ואולי נקח את זה עוד צעד קדימה ונמנע מרופאים הומוסקסואליים להיות אורולוגים? או בכלל לבצע בדיקה רקטלית בגברים?

אני מקווה שעכשיו את מבינה מדוע חוק כזה לא יעבור, וגם מדוע זה לא רציונאלי להעביר אותו.
לצפיה ב-'"לאחר תיקון העובדות אתייחס להצעה שלך" - מודה לך ( או שלא)'
"לאחר תיקון העובדות אתייחס להצעה שלך" - מודה לך ( או שלא)
13/04/2017 | 12:49
15
53
רשמת שלל עובדות כדי לסתור אותי בטענה שאין יותר גניקולוגים מגניקולוגיות, אבל זו עובדה מוכחת סטטיסטית, אתה מוזמן לבדוק לפני שתביך את עצמך עוד...
כ-30% הן גניקולוגיות וכ-70% הם גניקולוגים גברים. זו עובדה, כמובן שהמספרים יכולים לזוז מעט לכאן או לכאן אך לא משמעותית.
זה שיש נשים בכירות בתחום רפואית נשים זה נפלא, אך גברים יש פי כמה.

כמות הסטודנטים בבתי הספר לרפואה יתכן ושווה בין גברים לנשים, את בתחום ההתמחות של גניקולוגיה - בוחרים ברובו גברים.

ועכשיו לאחר השטות שרשמת אתייחס לשאר הדברים, אין מדובר כאן רק במחשבת ה"התגרות", ואם היית קורא כל מה שרשמתי למעלה היית מבין זאת. לא מדובר באישיו של המחשבה המינית בלבד, אלא בעצם המעמד שר-ו-ב הנשים אינן מרגישות בנוח כאשר רופא גבר - הומו או הטרוסקסואל - בודק אותן בין הרגליים, ויש אף שנמנעות מלהבדק רק בשל כך.

גם אם מדובר ברופאה לסבית, המעמד המגדרי שלה שווה למטופלת וכך משמעותית המטופלת מרגישה בנוח.

לגבי טענתך שהניצול הכלכלי לא יהיה נכון כי יצטרכו 2 רופאים בתורנות - גבר ואישה, אז משפטן לא תהיה, כי כידוע שום חוק אינו שחור על לבן. מן הסתם שחוק שיאפשר לאישה להבדק ע"י אישה לא יטיל עכשיו אוטומטית 2 רופאים במשמרת, אבל!! כל חוק במדינת ישראל מתבסס על איזון. מה שאומר שבמסגרת החוק אפשר *לדוגמה* להציע משמרות מתחלפות, כאשר במשמרת אחת יהיה רופא ומיד לאחריה רופאה. ככה שלאישה שזכותה המלאה לא להבדק ע"י רופא, כן תהיה האפשרות להמתין מס' שעות לרופאה, וזאת במקום להמנע לגמרי מלהגיע למרפאה או לחפש אלטרנטיבות או להתחיל בחיפוש בבתי חולים אחרים.

ולא דיברתי בכלל רק על בתי חולים. קח אישה תל אביב שזקוקה כרגע לתור בקופת החולים מאוחדת בת"א.
אז הנה - 14 גניקולוגים גברים בת"א שזמינים פחות או יותר לשבוע הקרוב.
5 גניקולוגיות בכל ת"א - שזמינות לעוד חודש. מסקנה?

לצפיה ב-'המממ, יפה ענית לו '
המממ, יפה ענית לו
13/04/2017 | 16:54
3
58
ראשית מחזקת אותך ומסכימה עם כל האמור לעיל בתגובתך, סיכמת את זה בצורה נכונה ומדויקת.
שנית- נשבעת שלא מצליחה להבין את התפיסה הילדותית והמטומטמת שעדיין טמועה ביחוד בגברים כדוגמת הנ"ל, שהעיר לך על הומואים ולסביות.
לכל הרוחות, זה לא קשור לכן התגרות-לא התגרות  של לסבית או הומו.
זה קשור להשפעה הנפשית שנמצאת בגלל יחסי הכוחות המגדריים!
נו מה...גברים.

לצפיה ב-'היא בעיקר חשפה את חוסר הידע שלה בנושא'
היא בעיקר חשפה את חוסר הידע שלה בנושא
13/04/2017 | 22:28
2
20
לצפיה ב-'חוסר הידע והיוהרה שלך בהחלט מעוררים התפעלות'
חוסר הידע והיוהרה שלך בהחלט מעוררים התפעלות
13/04/2017 | 22:35
1
19
לצפיה ב-'את מוזמנת להצביע על חוסר הידע שלי'
את מוזמנת להצביע על חוסר הידע שלי
13/04/2017 | 22:48
57
בואי תתרמי לדיון , מלבד התייחסות שהיא למעשה שוביניסטית (שזה מה שעשית בהודעה הקודמת שלך). 
לצפיה ב-'מציע לך לקרוא שוב את ההודעה של עצמך'
מציע לך לקרוא שוב את ההודעה של עצמך
13/04/2017 | 22:25
10
53
מי שהשתמשה במילה "תמיד" זו את. וזוהי טעות. מה לעשות.

משפטן באמת שאין לי כוונה להיות, אבל כאחד שמגיע מעיסוק בניהול מערכת הבריאות קחי בחשבון שיש סיכוי גבוה שאני מבין יותר ממך. לא אני זה שמביך את עצמי כאן. 

מההתייחסות שלך לגבי מצבי הכפייה ניתן היה להבין את מתכוונת למה שקורה בבית החולים, ובעיקר במשמרות התורנות (קרי, לאחר 4), משום שאז באמת יכול להיות מצב שאין ברירה.
אז כאשר מדברים על בתי חולים, כמו שאמרתי כמות היחס בין מתמחות למתמחים הוא ממש לא 30 / 70 אלא בסביבות ה 50-50. 
אין דבר כזה "משמרות מתחלפות". תורנות ברפואה היא תורנות של 24 שעות (לייתר דיוק 26 שעות עם כוללים שעתיים של החלפת משמרת). אין דבר כזה "להחליף באמצע". ממש לא מזמן מתמחים עתרו לבג"צ כדי לקצר את התורנויות בטענה שזה לא אנושי , מסוכן וכו'. בג"צ דחה את העתירה. 
לכן המשמעות של ההצעה שלך , היא בהחלט להגדיל את כמות התורנים אך ורק כדי לאפשר למי שרוצה להבדק ע"י רופאה אישה. יש לכך השלכה כלכלית מאוד משמעותית שאינה מוצדקת בנסיבות העניין. 
אם את מדברת על רפואת קהילה - אז כל אחד יכולה לבחור את הרופא/ה שהיא רוצה להיבדק על ידו. זה לא שאין לה ברירה. מעונינת ברופאה אישה , שתבחר אישה רופאה. אין שום בעיה עם זה. לגבי זמינות תורים: עם הזמן המגמה היא שתהיינה יותר ויותר רופאות מומחיות בגניקולוגיה (משום שיש היום יותר מתמחות מבעבר). חקיקת חוק כזה או אחר אין בו כדי להגדיל את מספר הרופאות המומחיות. זה לא שאם יחוקקו חוק כזה, פתאום משום מקום ינחתו עשרות גניקולוגיות. התמחות בגניקולוגיה אורכת לפחות 6 שנים, וזאת בהנחה שהמתמחה עבר בחינת שלב א' ושלב ב' במכה ראשונה, ולא נמרח עם עבודת מדעי היסוד שלו. 

כדאי לצאת מהקונספט שאם גבר כותב משהו אז זה כדי להקניט אותך. 

ואם יש לך שאלות נוספות בתחום, אשמח להשיב בתנאי שתעשי את זה בצורה מכבדת.

לצפיה ב-'ממליצה להוריד קצת את רמת היוהרה - ולו כי אין לך על מה'
ממליצה להוריד קצת את רמת היוהרה - ולו כי אין לך על מה
15/04/2017 | 15:58
1
45
"כדאי לצאת מהקונספט שאם גבר כותב משהו אז זה כדי להקניט אותך. " - או שתתבגר, או שאתה צעיר.

אני נשואה באושר ויש לי מכרים וידידים, לרגע לא חשבתי איתם שברגע שגבר כותב לי משהו זה על מנת להקניט אותי, התגובה שעניתי לך למעלה לא הייתה משתנה אם היית אישה.

כך שאם אתה חש שאישה "תוקפת" אותך רק כי אתה גבר, תנחומיי.

ולעניינינו, נא לא לפגוע באינטיליגנציה שלי,  כל אדם סביר בישראל יודע שמשמרת רופא/מתמחה בבתי חולים היא בד"כ יממה ולא 8 שע', כך שזה לא סותר את דבריי שאמרתי למעלה. אישה יכולה להמתין למשמרת הבאה (בשבילך - ליממה הבאה) של אותו רופא כדי לקבל לאחריה רופאה אישה. הבעיה ש*לרוב* גם ביממה הבאה עדיין מדובר בגבר.

ולטענתך שמשמעותית ההצעה שלי לא מוצדקת בנסיבות העניין עקב הפן הכלכלי, אני לגמרי בעד שיח שווה בין נשים וגברים והכל אבל, מי אתה, גבר, שתקבע האם זה מוצדק? לא יכלתי שלא לצחוק בקול, סליחה.

האם אתה מסוגל להבין תחושת אישה שוכבת פשוקת רגליים על מנת שגבר זר יבדוק אותה? אתה אולי יכול לנסות להבין, או לדמיין, אך מאחר ולעולם לא תדע את התחושה, לצערנו לא תוכל להחליט האם זה מוצדק,

ולכן, לשאלתך, אין לי עוד שאלות אלייך, ולמען האמת גם לא היו לי קודם כך שלא ברור לי מאין הסקת שאני מעוניינת לשמוע ממך מענה לבעיה של *נשים*.

"וכאחד שמגיע מעיסוק בניהול מערכת הבריאות"  - בראבו! (לרגע זה לא היה רלוונטי לדיון, אבל אם הרגשת צורך לחלוק עמנו את עיסוקך החשוב אז בשמחה, אכן תפקיד חשוב!)

לצפיה ב-'את סותרת את עצמך'
את סותרת את עצמך
15/04/2017 | 20:33
52
אם אישה הגיע ב 5 ומעונינת להמתין עד למחרת ב 8 בבוקר- זו זכותה גם היום. אין צורך לחוקק חוק בעניין. וכן, תהיה למחרת רופאה. התחלת מ "תמיד" ועברת ל "לרוב", אבל גם זה, עובדתית, לא נכון ולא קרוב לכך. חוץ מזה, שגם אם המצב בגניקולוגיה היה כמו בארולוגיה, ששם לעתים יש מחלקות שאין בהן אף אישה אחת, לא משום שהן לא יכולות ללכת להתמחות בכך, אלא משום שהן בוחרות לא לעשות זאת- גם אז החוק לא היה מסייע. זה לא היה מביא נשים להתמחות. אבל כאמור, זה לא משנה כי זה ממש לא המצב.

במשפט הבא : "מי אתה, גבר, שתקבע האם זה מוצדק? לא יכלתי שלא לצחוק בקול, סליחה" שוב הוכחת שאת עדיין שבויה בקונספט שדברתי עליו. מעניין שאת פותחת את ההודעה שלך בשלילת הקונספט הזה. אם הייתי אישה ואומר את זה , אז בסדר? הסיבה שאמרתי את זה היא מתוך הכרות והבנה שלי את המערכת. אז בניגוד למה שכתבת בסוף ההודעה- כנראה שזה כן היה רלוונטי לציין את העיסוק שלי. 

לגופו של עניין
אם את רוצה חוק שרק יאפשר לנשים להמתין למחרת, כמובן שאין לכך שום השלכה כלכלית (זה סתם יהיה טפשי).
אם מעונינים שתמיד תהיה אישה גניקולוגית זמינה (בנוסף לגבר) כמובן שיש לכך השלכה כלכלית, ולשם כך צריך להכיר את אילוצי המערכת.
הוצאות מערכת הבריאות הן בור ללא תחתית. את מוזמנת, אם בא לך, להסתכל בגרפים של מדינות ה OECD המראים את עליית ההוצאה הלאומית לבריאות כאחוז מהתמ"ג. ישראל חריגה שמצליחה לשמור את זה ברף של 7.5% כבר הרבה זמן. היעד הזה מושג ע"י שמירת המערכת בתת תקצוב מכוון. בתקציב בתי החולים הממשלתיים יש גירעון מובנה. וגם נוסחת הקפיטציה אשר מכתיבה את הכספים המועברים לקופות החולים אינה מבטאת את הוצאות הקופה (וגם זה מכוון). האוצר מחזיק אותנו קצר, כדי לעודד התייעלות.
במסגרת סדרי העדיפויות העומדים על הפרק כגון פרויקט קיצור תורים (כדי שאנשים לא ימתינו שנה לניתוח קטרקט), הרפורמה בביטוח הסיעודי, הטיפול באי שיוויון בין הפריפרי למרכז, בלימת הצניחה בכמות מיטות האשפוז לאלף נפש (אנו בין הנמוכים בעולם), הרחבת סל התרופות  ועוד ועוד..... הקצאת תקנים מיותרים כדי כדי שנשים תרגשנה בנוח , כדברייך, לשכב פשוקות רגליים - עם כל הכבוד, ויש, נמצא רחוק רחוק מאחור. אין לנו את הלוקסוס להרשות בזבוז כזה. 

ודבר אחרון- לא כתבתי בשום מקום שאני יותר חכם ממך. זה שבתחום הספציפי הזה יש לי ככל הנראה יותר ידע, לא הופך אותי ליהיר. את שאלת (או העלית תהייה) מדוע אין חוק כזה. אז הבאתי כאן את הסיבות מדוע זה לא קיים ומדוע אין סיכוי שיחוקקו חוק כזה בטווח הנראה לעין. גם אם ההסברים לא מקובלים עליך- זה לא ישנה את המציאות.

שבוע טוב

לצפיה ב-'בקשר לחוק'
בקשר לחוק
18/04/2017 | 09:21
7
26
פה לדעתי אתה טועה.
בלי להיכנס ליתר הדיון- ניתן לחוקק חוק (או תקנה, או הוראה או איך-שלא-יקראו-לזה-מבחינה-בירוקרטית) שיטיב משמעותית את תנאיהן של רופאות-גניקולוגיות, וכך גם למשוך רופאות מהמגזר הפרטי לכיוון הציבורי וגם לדחוף יותר נשים להתמחות בגניקולוגיה.
כך שיש מה לעשות גם לטווח הקצר וגם לארוך.
לצפיה ב-'לא בטוח שהבנתי אותך'
לא בטוח שהבנתי אותך
18/04/2017 | 09:51
6
26
מה הכוונה חוק שיטיב את תנאיהן של רופאות גניקולוגיות?

גניקולוגיה איננה מקצוע במצוקה. יש מקצועות רפואיים בהם היה קושי לאייש משרות של מתמחים (כגון הרדמה, נאונטולוגיה ועוד). לכן בהסכם הקיבוצי האחרון (שנחתם ב 2011) הכניסו סעיפים של תוספת שכר ומענק בתנאים מסוימים. בגניקולוגיה אין את הבעיה הזאת - הביקוש עולה על ההצע.
כדי "למשוך" רופאים מהמגזר הפרטי כאשר כל התקנים מלאים, אתה צריך להוסיף תקנים. הכל כמובן אפשרי, אבל צריך לבדוק אם אכן זה מוצדק לפי מדדים אוביקטיבים. (למשל יחס בין מספר גניקולוגים למספר לידות, או הארעות סרטן צוואר רחם, או כל  מדד רפואי אחר). משרד הבריאות לא יכול להוסיף סתם תקנים על דעת עצמו כי מתחשק לו. (כלומר, הוא יכול, אבל לא יקבל תוספת תקציב מהאוצר, וזה יבוא על חשבון משהו). מעבר לכך- שהיחס בין רופאות לרופאים במגזר הפרטי לא יותר טוב מאשר בבתי החולים הממשלתיים (אם כבר , להפך- כי בדור הישן היו יותר גברים) - כך שממש לא ברור לי איך זה עוזר.
כמו שהבאתי בקישור קודם- גם באותו בית חולים שפותחת הפוסט התלוננה עליו, מספר המתמחות כפול ממספר המתמחים. זה ממש לא תחום שנשים לא מגיעות אליו.
אתה לא יכול להעביר חוק או תקנה לפיה לנשים יהיו תנאי  שכר שונים משל גברים (אם לזה התכוונת בהודעה שלך). זה לא עולה בקנה אחד עם התקשי"ר ואף לא יעמוד במבחן בג"צ.
אשמח אם תבהיר את כוונתך.

לצפיה ב-'אין דבר כזה "אתה לא יכול"'
אין דבר כזה "אתה לא יכול"
18/04/2017 | 10:09
5
19
כל הפרמטרים שאתה מתאר עכשיו הם פרמטרים "יבשים", שהיו יכולים בהתאמות הנדרשות להתאים גם לקרדיולוגיה או אונקולוגיה
וזה מכיוון שאף אחד לא הגדיר צורך כזה.
אם יוגדר צורך כזה- ימצאו גם הדרכים לתגמל את הרופאות שיענו על הצורך.
ואפליה לטובה בשכר היא אחת הדרכים.
למה מופרך בעיניך לתת תנאים מועדפים לפריפריה כדי למשוך רופאים החוצה מהמרכז ותמוה בעיניך לתת תנאים מועדפים לרופאים שעונים על צרכים אחרים?

זה עניין של הגדרות צרכים ותקציב לביצוע. לא בשמיים ובוודאי שלא "בלתי אפשרי"
לצפיה ב-'בתאוריה הכל אפשרי'
בתאוריה הכל אפשרי
18/04/2017 | 10:37
4
30
והסברתי קודם מדוע לא יוגדר צורך כזה או מדוע לא סביר שיוגדר צורך כזה.
לגבי מענקים למקצועות במצוקה- מדובר במקצועות בהם היו תקנים *ריקים*. כלומר לא הצליחו לאייש את המינימום ההכרחי לפי הצורך הקיים.
לגבי פריפריה מול מרכז - יש פחות רופאים ל 1000 ופחות מיטות אשפוז בפריפריה מול המרכז. אוביקטיבית תושבי הפריפריה מקבלים "פחות רפואה", והם כנראה לא צריכים פחות רפואה (לפחות מבחינת נתוני התחלואה הם יותר חולים ויותר מתים, אבל זה לא בהכרח קשור- אז נשים אפידמיולוגיה בצד). זה לא משהו שאפשר להתווכח עליו. אלה נתונים ברורים שמוצגים לעיני כל ומפורסמים גם ע"י משרד הבריאות עצמו.
אתה מנסה לומר בעצם ההשוואה שלך שרופא גניקולוג עושה "פחות רפואה" או רפואה פחות טובה מרופאה גניקולגית. זאת אמירה שדורשת תימוכין מאוד חזק, שלא הוצג בינתיים. אתה שם בכפיפה אחת מחשבה סוביקטיבית (מפריע למישהי שאולי הרופא מתגרה מלראות אותה) יחד עם צורך אוביקטיבי.
מעבר לכך- האפלייה בשכר שקיימת עבור פריפריה או מקצועות מסוימים היא אפלייה שונה. רופא יכול להחליט אם להשאר במרכז או לעבור לפריפריה, להתמחות בעיניים או בהרדמה. רופא לא יכול להפוך להיות לרופאה.

לסיכום- אנו יכולים להמשיך להתדיין ולהתווכח עוד הרבה. בפועל - זה לא יקרה. הן מהסיבות שכבר ציינתי בתגובתי הקודמת, והן משום שכבר מזמן המגמה השתנתה וכמות הנשים הפונה למקצוע הזה אינה פחותה מכמות הגברים.
לי זה נראה, שפשוט מישהי עברה חוויה לא כל כך נעימה, והחליטה לשחרר קיטור- זה לגיטימי. אבל מדיניות קובעים על סמך תמונה רחבה יותר.
לצפיה ב-'אני לא יודע אם זה כך או אחרת'
אני לא יודע אם זה כך או אחרת
18/04/2017 | 11:42
3
23
אני לא בדקתי את נתוני הסקר שהראה שאין כזה צורך אצל נשים- ושהוא אינו מקבל מענה במערכת הבריאות הקיימת. אם יש לך כזה אשמח לראות.
הדרישה עצמה נראית לי הגיונית, בדיוק כמו שנראית לי הגיונית דרישתו של אברך להיבדק ע"י גבר.
ואם יש צורך אמיתי כזה ע"י חלק רחב של האוכלוסיה, והוא אינו מקבל מענה הולם (ואלו לגמרי דברים שיכולים להיבדק), צריך למצוא את הדרך לענות על הצורך.

מה נשמע לך מופרך כאן?
לצפיה ב-'אנו מתחילים למחזר'
אנו מתחילים למחזר
18/04/2017 | 12:43
2
31

קודם כל אם אתה חושב שיש כזה צורך שאינו מקבל מענה - הבאת הראיות מוטלת עליך , לא עלי. אני לא אמור להביא ראייה למשהו שאין.
שנית, אף אחד לא מחייב גם היום נשים להבדק ע"י גבר. וגם אברך שיגיע למיון ותהיה שם רופאה- הוא יאלץ להבדק ע"י רופאה. אף אחד לא מעלה על דעתו להעביר חוק שבמחלקה פנימית תמיד יהיה גם תורן גבר, למקרה שאברך יגיע.
חוץ מזה שאתה שוב מערבב בין צורך אוביקטיבי לצורך סוביקטיבי. כדי להצדיק צורך סוביקטיבי תצטרך להראות שיש לו השלכות שניתן לנטר במדדי בריאות מקובלים (תחלואה ותמותה).
מה שנשמע לא הגיוני לקבל מקום גבוה בסדרי העדיפויות (לא זכור לי שכתבתי את המילה מופרך) זה לשפוך כספים כדי לעודד מגמה שמתרחשת ממילא באופן טבעי, בלי שהוצגה ראיה שיש לה צורך רפואי, כאשר יש דברים חשובים יותר.

אני מתחיל לקבל את התחושה שאני ממצה. אני ארדם בלילה גם אם לא תשתכנע.
לצפיה ב-'הוכחנו לך כבר בכמה צורות שטעית'
הוכחנו לך כבר בכמה צורות שטעית
19/04/2017 | 18:15
1
27
אבל שאפו על המאמץ!! חייבת לציין שאתה מקליד ככ הרבה שפרשתי כבר אי שם למעלה באמצע, אולי זה כי אתה לא יודע לנסח או להתבטא בצורה מתמצתת, אבל סהכ כוונותייך היו ברורות וזה מה שחשוב:)

ולסיכום - חוק אינו חד משמעי ולעולם אינו מוחלט,
כפי שאברך יכול לדרוש יום למחרת בדיקה עי אישה, כך נפתח גלגל שלא יגמר..
לכן החוק שצריך לחוקק הוא כמו שאמרנו מלכתחילה, רק בעד בדיקה גניקולוגית עי נשים, כי אברך לא צריך להוריד את התחתונים ולפשק רגליים כמה שידוע לי, או שאולי למט חנק יהיה עוד דבר משעשע להוסיף��

החוק יכול להתפרש עלל שלל צורות וגוונים.. לספק 2 רופאים במשמרת אחת גבר אחד אישה, ואם התקציב אינו מאפשר-לחייב משמרת של אישה לסירוגין לאחר גבר,
וכמובן לעודד נשים להגיע לרפואה הציבורית כמו שהציעו אלון, כי וודאי שהמקצוע הזה מבחינת נשים בציבור במצוקה ברפואה הציבורית, לפחות על כך אין ויכוח

שמחה שהכל הובן ויש כמה שהסכימו איתי,
ערב מקסים
לצפיה ב-'לא הוכחת דבר'
לא הוכחת דבר
20/04/2017 | 07:46
39
בינתיים מי שהביא נתונים שלא נסתרו כולל לגבי המחלקה שהיית בה זה אני.

אברך לא צריך להוריד את התחתונים? רק כדי לסבר את האוזן/ העין אני אתן דוגמאות שמתרחשות במחלקה פנימית על בסיס יומיומי.
כשמגיע גבר עם אנמיה, חלק מהבדיקה הגופנית זה גם לעשות לו בדיקה רקטלית ולוודא שאין לו מלנה (צואה שחורה שמקורה בדימום פנימי) או גוש.
כשמגיע מישהו עם אצירת שתן (ולעתים זה קורה לצעירים, יצא לי בעבר עם גבר בן שלושים), צריך להחדיר לו קטטר.
האם אלה לא בדיקות/ פרוצדורות פולשניות ?
ואולי זה משעשע אותך , כדברייך, אבל זוהי המציאות.
אין לי כוונה לכתוב פוסטים שלמים על מערכת הבריאות בישראל וכלכלת בריאות (ואולי את צודקת ואני לא יודע להתנסח בתמצות).
אם הנושא מעניין אותך את מוזמנת לעיין בספרים מערכת הבריאות בישראל של מרדכי שני יצחק ברלוביץ וגבי בן נון, ובספר הבטים כלכליים וחברתיים בישראל של גבי בן נון ורחל מגנזי. אמנם מדובר בספרים ישנים שלא מעודכנים עבור חלק מהנושאים, אבל נותנים רקע.
צר לי, אך מדברייך זה נראה שאינך מכירה מספיק את מערכת הבריאות ואילוציה. אבל אם את חושבת שהחוק הזה כל כך חיוני ונחוץ, ושהמקצוע במצוקה ואין ויכוח (אני חושב שרק הדיון הזה מוכיח שיש ויכוח) מדוע שלא תעשי משהו להזיז עניינים?
את מוזמנת לפנות לליצמן, או למנכ"ל משרדו משה בן סימן טוב.
אם את חושבת שדברייך יפלו טוב יותר על אוזן נשית - את יכולה לפנות לראש מנהל רפואה - ד"ר ורד עזרא. את אמצעי הקשר של כולם ניתן למצוא באתר משרד הבריאות.
אולי הניתוח שלי מוטעה, אשמח אם תעדכני
לצפיה ב-'כמה שידוע לי'
כמה שידוע לי
15/04/2017 | 12:56
6
41
ע"פ החוק אישה רשאית לדרוש להיבדק על ידי רופאה אישה, וגם רשאית שתהיה איתה אישה מכרה נוספת בחדר, או לחילופין- לבקש אחות נוכחת בחדר אם היא נבדקת ע"י גבר.
אבל בגדול- אין שום דבר שמחייב אף אישה להיבדק ע"י רופא גבר. היא תצרך אולי לחכות יותר זמן או שזה יהיה יותר מסורבל או אפילו ללכת למרפאה אחרת, אבל מי מכריח אותה?
לצפיה ב-'חוק שמחייב אישה להבדק ע"י רופא גבר?'
חוק שמחייב אישה להבדק ע"י רופא גבר?
15/04/2017 | 15:23
5
37
לא ברור לי הניסוח הזה וברור שאין חוק שמכריח אישה דבר כזה...

אבל אם אין רופאה אישה בזמינות מיידית והמטופלת זקוקה לטיפול מיידי, היא נאלצת לבחור בין המבוכה/ויתור על זכותה להבדק ע"י אדם מולו היא מרגישה בנוח וסומכת עליו, אל מול הבריאות שלה.

התוצאה של הבחירה - עגומה, לא משנה באיזה מהאפשרויות תבחר.
לצפיה ב-'לא אמרתי חוק'
לא אמרתי חוק
15/04/2017 | 16:06
4
38
אמרתי שאין שום דבר שמחייב אישה לעשות זאת. אני באופן אישי מעולם לא עמדתי במצב שהנסיבות חייבו אותי להיבדק ע"י גבר. תמיד היו רופאות נשים ואם היה חסר, הייתה לי את האופציה לחלופות (לקבוע ליום אחר וכד'). ואם זה מקרה חירום? גם נשים חרדיות שומרות נגיעה יסכימו להיבדק ע"י רופא גבר במקרה של קיפוח נפש. וגם אם אני אהיה בין חיים למוות פחות יעניין אותי אם זה שמציל את חיי הוא זכר או נקבה. למרות שאני מניחה שקיפוח הנפש בעניינים גניקולוגיים יומיומיים הוא נדיר יותר, ואת מדברת על זה. אני פשוט חושבת שתמיד יש בחירה, ואם זה מקרה חירום קשה ואין ברירה, אז צריך לזכור שמי שבודק אותך הוא קודם כל רופא שבא לעזור לך ורק אחר כך גבר או אישה.

וסתם מעניין אותי, אם גברים היו מסרבים להיבדק על ידי רופאות נשים, האם היית מגבה את בחירתם או מכנה אותם שובניסטים?
לצפיה ב-'"פיקוח נפש" בגניקולוגיה לא כזה נדיר'
"פיקוח נפש" בגניקולוגיה לא כזה נדיר
15/04/2017 | 20:40
33
כתבתי פיקוח נפש במרכאות, כי הכוונה לרוב לעובר (שעדיין מבחינה משפטית אינו נחשב אדם). ניתוח קיסרי דחוף על מנת להציל עובר זה דבר שקורה הרבה. וזה בהחלט יכול להביא למצבים בעייתיים מבחינה משפטית או אתית. היו מקרים בהם יולדת התנגדה לניתוח קיסרי (לא משום שהמנתח היה גבר, אלא מסיבות אחרות), ובמקרה כזה מבחינת החוק לא ניתן לעשות דבר. 
לגבי שאר מה שכתבת - מסכים עם כל מילה. 
לצפיה ב-'לא עמדת במצב שהנסיבות חייבו להבדק עי גבר'
לא עמדת במצב שהנסיבות חייבו להבדק עי גבר
15/04/2017 | 22:16
2
32
אבל אני ועוד שלל נשים כן עמדו.

פיקוח נפש אגב לא חייב להיות מקרה קלאסי של כאבים איומים למשל וניתוח חירום,
דוגמה קלאסית היא הגעתי למיון עם דימומים בחודש שני להריון, כאשר במיון אני יושבת בחדר המתנה עם עוד 6 בנות שאני ועוד 2 מהן דרשנו רופאה אישה אך נאמר שאין, וכי גם יום למחרת לא יהיה. (וולפסון למי שמעוניינת לדעת) אישה אחת הלכה הבייתה ואמרה שכבר תנסה ״להדחף״ לתור בקופת חולים כי אין רופאה עם תור מיידי.

מחשש שיקרה לי או לעובר שלי משהו, נאלצתי להבדק ע״י מתמחה גבר צעיר.

לשאלתך אם גבר היה מסרב להבדק ע״י אישה, דוסים לרוב מסרבים ולא זכור לי שקראתי להם שוביניסטים. תלוי כמובן אם מדובר בבדיקה חיצונית או פנימית במקום אינטימי, שאז כמובן יש לאפשר להם להבדק ע״י בן מינם.
לצפיה ב-'מצויין שהבאת דוגמה קונקרטית'
מצויין שהבאת דוגמה קונקרטית
16/04/2017 | 08:00
42
שיטוט קל באינטרנט הביא את העמוד הזה.

אפשר לראות בקלות, שבקרב המתחמחים (אלה שבתחתית הרשימה ללא ציון תפקיד) יש פי 2 רופאות מאשר רופאים (!). 14 מול 7.
גם בקרב נושאי משרה בכירים יש נציגות של רופאות : מנהלת חדר לידה, מנהלת היחידה לגניקולוגיה אונקולוגית, מנהלת היחידה לאולטרה סאונד, מנהלת שירות ביחידה לאם ועובר (כנראה שהכוונה להריון בסיכון).
אין לי מושג מה היו נסיבות הגעתך ומה אמרו לך (מקווה שההריון עבר בשלום וילדת תינוק/ת בריא/ה) אבל העובדות מוצגות לנגד עינייך.

לצפיה ב-'זו אכן סוגיה מורכבת'
זו אכן סוגיה מורכבת
16/04/2017 | 10:45
35
מצד אחד, אני מבינה את הרתיעה. אבל מצד שני מודה שבאופן אישי קשה לי להזדהות אותה. הסוגיה שאת מעלה היא האם האדם שמולך יכול להגות במחשבות מיניות לגבייך. אז לסוגיה הזו אתייחס.
כשרופא בודק אותי, גם בדיקות מביכות ואינטימיות, הראש שלי עסוק בטובתי. בסופו של דבר הוא רופא, שנשבע את שבועת ההיפוקרטס, ורואה מליון כמוני. קשה לי להאמין שברגע שראשו תקוע בין רגליי (בפעם ה 50 באותו היום) מציץ לצוואר הרחם שלי דרך מכשיר עינויים מברזל, שראשו טרוד בסטיות. וגם אם כן, כל עוד זה בראשו ואינני סופגת דבר מזה, זה עניינו. האם כשאלך בים בבקיני אוכל לשלוט במחשבות של הגברים? שיחשבו מה שבא להם, כל עוד אני לא סופגת מזה כלום. ואם נניח, נסבך זאת, ותבדוק אותי גניקולוגית לסבית. האם גם אז זה לא לעניין? הרי היא נמשכת לנשים, ועלולה להגות במחשבות מיניות. מבינה מה אני אומרת? לא נראה לי שזה כתוב לה ליד הדלת מתחת לשם. לכי תדעי אם לא היית כבר במצב הזה ולא ידעת אפילו. ואם יבדוק אותך גניקולוג הומוסקסואל שאין לו עניין מיני בך אך הוא גבר, האם אז זה בסדר?
זה יכול להסתבך ולהתפתח למליון ואחת סוגיות. אין לזה סוף.

את אף פעם לא יכולה לדעת או לשלוט במה אדם יחשוב. אבל כל עוד הוא נוהג בך במקצועיות, בכבוד ומטיב איתך רפואית, לטעמי זה דיי והותר.
אני פשוט חושבת שבריאות גופנית עד הצלת חיים זה מצבים שאם אין ברירה, ניתן לרגע לשים את כל זה בצד, ולעשות את מה שאפשר הכי טוב למען החיים שלך ושל אחרים (כמו העובר).
לצפיה ב-'דיון חשוב ומרתק'
דיון חשוב ומרתק
15/04/2017 | 13:59
39
מבקשת לשמור על כללי דיון מכבדים- ללא כינויי גנאי. תודה.
לצפיה ב-'בושה למין הגברי'
בושה למין הגברי
01/04/2017 | 10:48
32
146
מאות גברים טוענים שרוב מוחץ של הנשים מפנטזות על אונס, משמע אוחזות ב"פנטזיית אונס", בעעעע...להקיא.
בושה לגברים באשר הם.

לצפיה ב-'אחת הפנטזיות הנפוצות ביותר '
אחת הפנטזיות הנפוצות ביותר
03/04/2017 | 14:21
12
122
פנטזיית אונס תמיד מדורגת במקמות הגבוהים ביותר בשכיחותה אצל נשים, בכל המחקרים.
זה כמובן לא אומר שמי שמפנטזת על אונס רוצה באמת להיאנס, חלילה,
אבל הפוסט שלך מוטעה מיסודו. פנטזיית אונס היא פנטזייה נשית שכיחה מאוד- וזה לא בושה לפנטז.
על פנטזיות- אין טאבו.
לצפיה ב-'עוד גבר שצריך להתבייש ^^'
עוד גבר שצריך להתבייש ^^
03/04/2017 | 16:16
11
132
פנטזיה נשית שכיחה מאוד? מה אתה אומר..
עכשיו בוא גבה את הטענות שלך, מחקרים? מחקרים??? תראה לי אותם בבקשה.
לצפיה ב-'מה אני הכי אוהב?'
מה אני הכי אוהב?
04/04/2017 | 01:37
10
90
לפוצץ בלונים.
אז הנה:

מאמר שפורסם בעיתון הנחשב והמוכר psychology today

Confirming earlier studies on the prevalence of rape fantasies, 62 percent of participants admitted fantasizing at least one of the eight scenarios:
Forced by a man: 52%.
Raped by a man: 32%.
Forced oral by a man: 28%.
Forced while incapacitated: 24%.
Forced by a woman: 17%.
Forced anal: 16%.
Raped by a woman: 9%.
Forced oral by a woman: 9%
והנה עוד אחד
A 1998 study, titled Force in Women's Sexual Fantasies by Donald Strassberg, claims that over 50 percent of sexually active female participants reported imagining a scenario involving a rape fantasy. 
"תוצאות המחקר היו מעניינות ביותר: בהשוואה בין הגברים והנשים, גברים חוו את העוררות המינית הגבוהה ביותר (כפי שנמדדה על ידי המכשיר) בתגובה לסיפור על יחסי מין בהסכמה וללא אלימות. כל שאר הסיפורים לא עוררו אותם מינית. אצל הנשים לעומת זאת, העוררות המינית התחלקה בצורה מאוזנת יותר בין התנאים המיניים השונים. כלומר, נשים חוו עוררות מינית דומה בין אם היה מדובר ביחסי מין בהסכמה או לא, ובין אם מדובר היה ביחסי מין שכללו אלימות ופגיעה פיסית או לא. "
וגם סירטון (מדובר על פנטזיית אונס מ1:50) של לוסי גרין הנהדרת.

5 דקות חיפוש בגוגל.
תקראי.
לצפיה ב-'נו ברור'
נו ברור
04/04/2017 | 06:41
8
128

הרי איזה מחקרים מוצגים.. רק מחקרים כוזבים ומזוייפים ש"ערכו" גברים סוטים ומסוכנים בשביל להזרים את החברה לחשוב שנשים תקבלנה את הגזירה הזו באהבה ואף תחלומנה על כך
איכס...פשוט איכס.
לצפיה ב-'זאת אומרת שתיאוריות הקונספירציה שלך אומרות'
זאת אומרת שתיאוריות הקונספירציה שלך אומרות
04/04/2017 | 10:41
7
77
שעשרות חוקרים מאוניברסיטאות מכובדות זייפו תוצאות של מחקרים, בגיבוי האקדמיה בה הם עובדים, העיתונים שפירסמו את המחקרים הללו, והממסד האקדמי שנתן להם תוקף, רק כדי לשתול במוח של נשים את הפנטזיה הזו, וכל מאות ואלפי המאמרים המבוססים על המחקרים האלו ווידויים של נשים שמפנטזות- הכל חלק מתודעה כוזבת שהושתלה במוחן של נשים.
והנשים החלשות והנוחות להשפעה אכן מפנטזות על מה שאומרים להן לפנטז.

וואו. בטח מעניין לאללה להיות את.
לצפיה ב-'פפחחח'
פפחחח
04/04/2017 | 11:49
6
152
אין ספק שעשרות נוכלים מנצלים נשים שהפרוטה לא מצויה בכיסן בתמורה ל"ווידויים" מסוג נורא שכזה המניבים תועלת כלכלית מההשתתפות האיומה בהם, המוצעת על ידי גברים בשביל גברים נוספים, כמובן על מנת לשמר את המשילות הגברית ולקבע נרטיב שקרי שמטפח את התדמית הזולה שיש לאוטונומיה הנשית. עוד צורה של כוחנות דיכוי וניצול מלבד הזנות והסרטים הפורנוגרפיים, כולל החמודה שלך מהסרטון, שמן הסתם איזה מניאק עלוב תיגמל אותה בסכומים אסטרונומיים עבור מצג השווא הזה.
בבקשה לא להכניס מילים לפי, זה לא הנשים החלשות והנוחות להשפעה
אלו הגברים העוצמתיים והמדכאים שוב מתענגים מביזוי קורבנות על ידי התקשורת והתרת גופן לאונס.
מי אתה בכלל??
לצפיה ב-'כמו שאמרתי-'
כמו שאמרתי-
04/04/2017 | 12:09
4
80
בטח נורא מעניין להיות את.
לצפיה ב-'חבל...'
חבל...
04/04/2017 | 12:14
3
134
שאני לא יכולה להגיד אותו דבר עליך
לצפיה ב-'הדבר שמעניין אותי'
הדבר שמעניין אותי
04/04/2017 | 13:31
2
89
הוא האם העלית אי פעם בדעתך שאולי- ממש אולי- את טועה.

חבל שאת לא מכירה את המיניות הנשית, ועוד יותר חבל (מבחינתך) שהיא לא מצייתת לאג'נדות שלך.

ניקח את הדיון הזה לדוגמא.
העלית טענה.
העליתי טענת נגד.
ביקשת לראות מחקרים.
עכשיו מכאן יש שתי אפשרויות-
או שלא אביא מחקרים, ולכן צדקת
או שאביא מחקרים, ואז הם מפוברקים, ולכן צדקת.

ז"א שאין שום אפשרות שאת טועה.
אז למה ביקשת את המחקרים האלו בכלל?

(ולהגיד על לייסי גרין את מה שאמרת זו גם בורות וגם העלבה מטורפת)

לצפיה ב-'לא מכירה את המיניות הנשית'
לא מכירה את המיניות הנשית
04/04/2017 | 14:11
1
179
אין כמו הפנטזיות הסוטות של הגברים שבאות לספר לנשים כמה שהן לא מבינות במיניות הנשית
אל "תאבחן" לי את האג'נדה, אין צורך שמשהו יציית לה או יתן גושפנקא.
בדרך כלל כשמשמיעים בוא, תראה לי מחקרים, מתייחסים לכך כ-figure of speech  במידה ולא הבנת, לראות אותם זה לא מה שיגרום להם להיות אמינים.

לצפיה ב-'LOL'
LOL
04/04/2017 | 14:44
82
השיחה הזו הגיעה למחוזות ההזיה.
i'm out
לצפיה ב-'את חושבת שגבר לא יכול להשיג אישה גם בלי כל הפאראפיליות האלו?'
את חושבת שגבר לא יכול להשיג אישה גם בלי כל הפאראפיליות האלו?
28/04/2017 | 16:47
24
ואם לטענתך גברים משיגים נשים בעזרת כסף, אז למה הם צריכים גם פנטזיות של אונס בנוסף לכך?
לצפיה ב-'Laci Green לאחרונה הבינה שהצנזורה בקיימת בפמיניזם הרדיקלי'
Laci Green לאחרונה הבינה שהצנזורה בקיימת בפמיניזם הרדיקלי
13/05/2017 | 19:23
18
דומה לצנזורה שקיימת בקרב רדיקלים דתיים, דבר שאני שמתי לב עליו כבר לפני שנים רבות, וגם ציינתי בעבר. זה גם מסביר את חוסר היכולת של צעיפית5 להקשיב לדברים ששונים מתפיסת עולמה.
לצפיה ב-'קודם כל הטענה של רוב מוחץ לא נכונה גם לפי המחקרים'
קודם כל הטענה של רוב מוחץ לא נכונה גם לפי המחקרים
07/04/2017 | 21:13
6
61
62 אחוז שצוינו בתגובה כאן אינן רוב מוחץ,ומדובר בסך הכל ברוב רגיל.
38 אחוז זה חלק מאוד משמעותי.

דבר שני:אוחזות בפנטזיה מסויימת לא אומר רוצות שזה יקרה במציאות כך שאין כאן שום הצדקה לאונס.
בפנטזיה גם אם כאילו אונסים את האישה אז עדיין הכל בראש שלה ובשליטה שלה והיא בוחרת בדיוק איזה גבר יאנוס אותה ואיך הוא יאנוס אותה,
כך שלא ברור לי מה כל כך מפריע לך בזה שמישהו מאמין בטענה שרוב הנשים מפנטזות על אונס.

ברור שאין בטענה שרוב הנשים מפנטזות על אונס אפילו הצדקה של אונס של מישהי שמודה שזאת הפנטזיה שלה.

גם הגשמת הפנטזיה שלה על ידי בן זוג בהנחה שהיא רוצה בזה(ולא בהכרח כל מי שמפנטזת על משהו כשהיא לבד רוצה שבן זוג יעשה את זה באמת)  היא לא אונס אם מניחים שבכל רגע אם היא באמת רוצה לעצור את הגשמת הפנטזיה היא יכולה לעשות את זה למשל על ידי מילה מוסכמת שתבהיר שההתנגדות שלה היא לא משחק.

לצפיה ב-'כמה בולשיט'
כמה בולשיט
08/04/2017 | 01:20
5
164
יש לך את זה ביותר זחיחות?
כל הפטפוטים בחשיבה המוגזמת שלך משקפים חשיבה פתולוגית והיא אכן תואמת את ההכללה והשקרים שגברים כמוך מפיצים כדי לקדם את האינטרסים שלהם לפגוע בנשים, וכאשר אתה מנסה לפגוע באישה אתה ראשית מצייר אותה כנהנית להיאנס על מנת שיהיה לך נוח לקרבן אותה לחשיבתך המכלילה. נוסף לעיוותי החשיבה שלך, אתה גם מגיב ביומרנות וכוחנות וזה מאוד מזכיר גברים אשר אנסו את נשותיהם ודווחו בדוח תסקיר קצין המבחן כי לעתים קרובות ראו בנשותיהם כמי שמתחננת בפניהם לאנוס אותה, וכתוצאה מהלוצינציות שלהם הם חשו עליונים מאוד כפי שאתה חש עליון כתוצאה מהלוצינציות שנמצאות אצלך במוחך הקודח שמשכנעות אותך שנשים מפנטזות על אונס. כל הפטפוטים שלך שמנסים לשקר כדי לפגוע בנשים ולצייר אותן כנהנות מאונס מבוטאים ומבטאים הפרעה כפייתית כחלק ממחלה נפשית מאוד קשה אשר בה אתה לוקה.
ואני מבקשת ממך לא להגיב אלי כי אתה מטריד אותי.
לצפיה ב-'איזה שטויות'
איזה שטויות
08/04/2017 | 20:37
1
52
בכל המחקרים האלו מודגש כי הנשים שפינטזו על אונס הדגישו כי אינן רוצות להיאנס במציאות וגם החוקרים הדגישו בכל המחקרים שעצם קיומה של פנטזיית אונס לא אומר כי האישה רוצה להיאנס, והחוויה שעוברת אישה במהלך אונס היא שונה לחלוטין מהחוויה שעוברת אישה במהלך פנטזיה על אונס.

עזבי, למה לתת לעובדות להפריע לך?
לצפיה ב-'חשבתי שעזבת את הדיון'
חשבתי שעזבת את הדיון
09/04/2017 | 00:04
132
והנה אתה חוזר ומתעלק עלי עם מחקרים מאוניברסיטת "שקר כלשהו"
יש כאלה שזה בתשלום...יש כאלה שאנשים משתתפים בהם מכל מיני סיבות
להביא מישהי שתגיד משהו....זה לא מחקר.

שחרר ממני ומהעובדות הכוזבות האלה, בזאת סיימתי להגיב לתת רמה שאתה מציג.

לצפיה ב-'אני לא מפיץ את הטענה שיש לנשים פנטזית אונס ובסך הכל הגבתי'
אני לא מפיץ את הטענה שיש לנשים פנטזית אונס ובסך הכל הגבתי
09/04/2017 | 06:55
2
47
אם נתמצת את דברייך אז
את טוענת שצריך לאסור הפצת הטענה לגבי פנטזית אונס של נשים כי היא משפיעה על גברים לבצע אונס.

בכל מקרה אני לא הכתובת לביקורת(אני לא אחד המפיצים של הטענה).

לגבי בקשות שלא להגיב לך אז לא מדובר בדיון אישי בינינו אלא בדיון שכולם יכולים לראות,וזכותי להגיב כשאת כותבת עלי דברים לא נכונים.

לגבי הדברים שלך אגיב בציטוט עם תגובה
"כל הפטפוטים בחשיבה המוגזמת שלך משקפים חשיבה פתולוגית"
תגובה:אם את רוצה לשכנע אז רצוי להביא ציטוט לדוגמה.

"והיא אכן תואמת את ההכללה והשקרים שגברים כמוך מפיצים כדי לקדם את האינטרסים שלהם לפגוע בנשים"

תגובה:איזו הכללה ואלו שקרים?
גם בנושא פנטזית האונס לא היתה הכללה ואני אפילו לא טרחתי לאשר או להכחיש את  הטענה במחקרים בתגובתי.

"כאשר אתה מנסה לפגוע באישה אתה ראשית מצייר אותה כנהנית להיאנס על מנת שיהיה לך נוח לקרבן אותה לחשיבתך המכלילה."

תגובה:איזו אישה בדיוק ציירתי כנהנית להיאנס?
לא התייחסתי לשום אישה ספציפית בתגובה.

"נוסף לעיוותי החשיבה שלך, אתה גם מגיב ביומרנות וכוחנות"

תגובה:אשמח לראות ציטוט בו הגבתי ביומרנות וכוחנות כדי ללמוד לא לעשות את זה בעתיד.

"אתה חש עליון כתוצאה מהלוצינציות שנמצאות אצלך במוחך הקודח שמשכנעות אותך שנשים מפנטזות על אונס."

תגובה:על איזה בסיס את מחליטה שאני חש עליון? על איזה בסיס בכלל החלטת שאני משוכנע שנשים מפנטזות על אונס?(חוץ מזה שלא טענתי את ההפך).
על סמך מה אני אמור לחוש עליון אם זה נכון שנשים מפנטזות על אונס.

האם אני אמור להרגיש נחות במקרה שלי יש פנטזיה בה אני קורבן אונס?
אין בדברים אישור או הכחשה לטענה שיש לי פנטזיה כזאת ,והפנטזיות שלי אינן ענינו של הפורום אבל אני בטוח שיש גברים שיש להם פנטזיה בה הם הקורבן.

"כל הפטפוטים שלך שמנסים לשקר כדי לפגוע בנשים ולצייר אותן כנהנות מאונס מבוטאים ומבטאים הפרעה כפייתית כחלק ממחלה נפשית מאוד קשה אשר בה אתה לוקה."

תגובה:אשמח לראות ציטוט לאחד הפטפוטים כי אני בכלל לא מודע לפטפוט שלי שמנסה לשקר כדי לפגוע בנשים ולצייר אותן כנהנות מאונס.

לצפיה ב-'חומד, דילגתי למטה. איני קוראת אותך'
חומד, דילגתי למטה. איני קוראת אותך
09/04/2017 | 10:21
1
225
אתה בזבוז של זמני היקר.
לצפיה ב-'האם מותר להשתמש בכינוי חומד כלפייך או שרק כלפי מותר?'
האם מותר להשתמש בכינוי חומד כלפייך או שרק כלפי מותר?
09/04/2017 | 19:09
14
לצפיה ב-'אז הנה עונה לך אישה'
אז הנה עונה לך אישה
15/04/2017 | 11:59
3
56
למעשה, ממה שיצא לי ללמוד מלימודי הפסיכלוגיה, זה דווקא נפוץ בעיקר אצל נשים (אגב לא רק נשים, יש גם הרבה גברים שנהנים מהפנטזייה של להיות נשלטים) שחיו בבית עם הורים שתלטנים (אימא, אבא, או שניהם) והחיפוש של איבוד השליטה והפורקן יכול להגיע במגוון דרכים,וגם לגלוש לעולם המיני- פנטזיית אונס, למשל.

זה ממש לא מתפתח כי איזה גבר מרושע מנפנף מולן בסרטון של אונס ואומר שזה מה שהן צריכות עכשיו לאהוב. ואני מזכירה לך שפעם לא היה פורנו ואינטרנט וכל השאר והפנטזיות האלו עדיין היו קיימות. זה היופי של עולם הפנטזיה ובתור "פמניסטית" את צריכה לאפשר לכל אישה לחלום מה שבא לה (לא שיש לך ברירה, כן?) ולא לנופף באצבע ולנזוף נו נו נו כי זה לא מתחבר לעולם שלך, ולטעון שזאת לגמרי המצאה. ואיפה ההוכחות שלך? חוץ מלהוציא אצבע מאשימה? אני גם אשמח לראות הוכחות מדעיות שזו המצאה מוחלטת של העולם הגברי ונשים כלל לא משתתפות בסוגיה הזו.

אגב מנגד, יש הרבה נשים שהפנטזייה שמדליקה אותן היא לשלוט בגבר ו"להכריח" אותו במהלך הסקס. אז מה? אז זה כן בסדר בתפיסה שלך? כי זה "מעצים" את האישה? על זה מותר לדבר? או אולי את לא מרשה לאף אחד לפנטז, אלא אם זה על מסיונרית עם נרות ועלי כותרת פזורים על המיטה?
בטח מה זה כיף איתך
לצפיה ב-'ישר לפי הכותרת "הנה עונה לך אישה" שקוף שאת(ה) גבר'
ישר לפי הכותרת "הנה עונה לך אישה" שקוף שאת(ה) גבר
15/04/2017 | 20:54
2
85
אבא'לה, דילגתי. עוד גבר נבזי חושב שקראתי את החפירה שלו
לך תכין מתכונים לטוסטים..ותיזהר כשזה יורד בוושט.

לצפיה ב-'יוו את כל כך צודקת!'
יוו את כל כך צודקת!
15/04/2017 | 23:35
1
42
אני מתחזה. וכולם לא הבינו אותך. וכולם שובניסטים. או נשים אומללות שלא מבינות מה טוב להן. וכולנו מפגרים שלגמרי מפספסים את הפואנטה שלך.
תשובות ענייניות יש לך?
לצפיה ב-'אתה מתקדם מצוין, לא לעצור'
אתה מתקדם מצוין, לא לעצור
16/04/2017 | 00:25
125
-בעוד מס' שעות תקליד תגובה חדשה בתקווה לקבל עוד פירורי תשומת לב
-אני אחזור להסביר לך יפה יפה שצעיפית לא קראה
- ואבא'לה שוב ישפוך מלל ללא הפנמה שהנמען פוסח עליו (אין דבר, העיקר הצומי)

ליבי ליבי עליך
לצפיה ב-'באת להועיל אך יצא לך מזיק'
באת להועיל אך יצא לך מזיק
15/04/2017 | 13:57
1
60
תפישות מעוותות בנוגע למיניות כמחויבת להיות אלימה מושרשות תדיר בחברה שלנו באמצעות הפורנו, ואין ספק שזו בעיה כאשר אין הסכמה. 
אבל אלימות אינה דבר פסול ביסודו אם היא בהסכמה, ויש נשים שבעניין של זה ויש נשים שלא. לנסות להגיד שאותן הנשים חיות בתודעה כוזבת או "גרמו להן להרגיש כך" כי זו הפנטזיה הגברית זה לא פחות מפטרוני, וזה ביוש מיני לא פחות פוריטני מאשר כל עידודי ההתנזרות לאורך הדורות. 
לצפיה ב-'שלום מנהלת פיספסת נקודה תעברי על המלל ושימי לב מה קראת, '
שלום מנהלת פיספסת נקודה תעברי על המלל ושימי לב מה קראת,
15/04/2017 | 20:53
85
-לא אמרתי שנשים חיות בתודעה כוזבת
-לא אמרתי שגרמו להן להרגיש, כי אין 'מרגישות', יש "מתחזות".
אל תייחסי לי פטרנליזם/פוריטניות ולא היה כאן ביוש שכוון לנשים, אלא לגברים פוגעניים שמנצלים נשים.
ולא אשחית את זמני יותר.

לצפיה ב-'נשמע כמו kink shaming . חבל. '
נשמע כמו kink shaming . חבל.
15/04/2017 | 21:39
4
53
ולא עניינך על מה אני מפנטזת.
לצפיה ב-'זה פשוט מזכיר לי'
זה פשוט מזכיר לי
16/04/2017 | 10:26
2
43
למה מלכתחילה עזבתי את הפורום הזה. הייתה כאן תקופה לפני כמה שנים עם הנהלה אגרסיבית שהייתה בדיוק ככה. התבטאויות גסות, ילדותיות ובורות חסרות כלום. מלאות שנאה לכל מי או דבר שלא מתיישר עם הקו של שנאת גברים והתייחסות לנשים כעם אומלל ומקופח, בדיוק ההיפך ממטרת הפמניזם- העצמת האישה, והיחס אליה כאדם שווה- ולא כקורבן חסר אונים.
זו המכה הכי גרועה של הפמניזם. נשים מרירות מלאות שנאה בגישת ה"אני ואפסי ועוד" (צעיפית אני יודעת שאת "לא קוראת ונורא חשוב לך ליידע שלא קראת" , אבל רוצי לחפש את ההגדרה במילון).
התבטאויות מסוג זה כמו של הכותבת אין להן מקום בפורום שזו המטרה שלו. כמובן שאין ממש מה לעשות עם זה (חופש הביטוי וכל החרטא הזה) אבל אני לא רואה את הטעם להתדיין עם מישהו שלא מסוגל להתמודד עם שום דבר חוץ מהעץ עליו הוא טיפס.
אולי יום יבוא והפורום סוף סוף יחזיר את התהילה שלו וידון בסוגיות אמיתיות. והשונאים יישארו בחוץ.

לצפיה ב-'אני מאמין שהיא מגיעה ממקום של פמיניזם מאוד רדיקלי, אבל נכון'
אני מאמין שהיא מגיעה ממקום של פמיניזם מאוד רדיקלי, אבל נכון
28/04/2017 | 17:00
29
שקשה לנהל דיון עם מישהי שכל כך בטוחה בצידקתה ובוחרת לזלזל לחלוטין בכל דעה שמנוגדת לשלה.
לצפיה ב-'לא , בעיני לא צריך לצנזר אותה להפך'
לא , בעיני לא צריך לצנזר אותה להפך
06/06/2017 | 12:30
8
היא רק משל היא רק דוגמה שדרכה אפשר לראות את
הבעיתיות בגישה כזו או אחרת כאשר הנהלה עצמה היא כזו אני אכן מסכים איתך דזה מאוד בעייתי , אך. כאשר יש עשב שוטה אחד
או כמה אני לא רואה בעיה לעמיד אותו במקום גם אם אינו יקבל כי עדיין
הפורעם פתוח ויש קוראים

מבחוץ שכן אולי ילמדו , זו דעתי. בנוגע לכל שאר מה שכתבת כמובן מסכים , פנטיזיות זה עניין אחד ומעשה זה עניין אחר זה כמו בהלכה הבדל
בין מחשבה למעשה זה מאוד שונה , בעיני וכל בר דעת אמור להבין זאת .
לצפיה ב-''
18/04/2017 | 11:03
2
לצפיה ב-'יצא לי להתקל בהרבה יותר נשים עם פנטזיות כאלה מאשר בגברים'
יצא לי להתקל בהרבה יותר נשים עם פנטזיות כאלה מאשר בגברים
28/04/2017 | 16:26
28
אם כי לגברים גם יותר קשה להודות בדבר כזה מאשר לנשים, כמובן. את חמישים גוונים של אפור גם כתבה אישה בסופו של דבר Rape fantasy זה משהו שהוא חלק מהBDSM. אני כידוע לא נוטה להיות תומך של BDSM, אבל יש אנשים שדברים אפלים כאלה מושכים אותם, אפילו אם את ואני לא אוהבים את זה.

"One form of sexual roleplaying is the rape fantasy, also called ravishment or forced sex roleplay. In BDSM circles (and occasionally outside these circles as well), some people choose to roleplay rape scenes—with communication, consent and safety being especially crucial elements. Though consent is a crucial component of any sexual roleplay, the illusion of non-consent (i.e. rape) is important to maintaining this type of fantasy."

לצפיה ב-'גאווה כחול-לבן'
גאווה כחול-לבן
16/03/2017 | 21:24
59
תנועת "גאווה כחול-לבן" היא תנועה חדשה, שמקימה פרויקט שנקרא "פי 2 גאווה לישראל".
מטרת פרויקט "פי 2 גאווה לישראל" היא הכפלת היקף הלוחמות והכפלת הגאים מחוץ לארון בתפקידים משמעותיים בצה״ל.
ציטוט נבחר:
"אנחנו, שמכירים את ההשפעה הרבה שיש למפגש הבלתי אמצעי והייחודי שמתרחש בצה״ל על עמדות הציבור, מבקשים לשמור על הצבא כצבא העם, כזה המאפשר לכל אחת ואחד לשרת בכבוד ותוך הגשמה עצמית מירבית. אנו יודעים כי כאשר לוחם משרת כתף אל כתף עם לוחמת וכאשר חייל גאה מתאמן לצידו של סטרייט נשברות חומות ומתאפשר מפגש ייחודי המשנה את הנחות היסוד כלפי אוכלוסיות אלה בחברה. אנחנו, ב"גאווה כחול-לבן", מבקשות ומבקשים להעצים את המפגש המתרחש בצה״ל, זאת מתוך ההבנה שהשותפות שנוצרת בתנאי הצבא מלווה את המשרתים גם לחייהם האזרחיים. חייל ששירת לצד לוחמת וראה את ערכה האמיתי של אישה יכבדה ולא יעז לפגוע בה מינית, ולוחם שהתאמן לצד לוחם גאה יראה את הקהילה הלהט"בית כשווה ונורמטיבית.

״גאווה כחול-לבן״ מאמינה כי רק שילוב ושותפות של כלל החלקים בחברה הישראלית תיצור חברה בטוחה, סבלנית ומכילה, המאפשרת לכלל הפרטים בה לממש את עצמם בלי קשר לדת, גזע או מגדר."

מי שמעוניין/ת להשפיע ולגרום לשינוי אמיתי בחברה הישראלית, יכול/ה לעשות זאת כאן (נותרו רק עוד 16 ימים):
https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=22356

לצפיה ב-'יוסי צברי "אחת ועוד אחת"'
יוסי צברי "אחת ועוד אחת"
04/03/2017 | 08:31
9
130
לצפיה ב-'גאון! גאון! מאמצת! בדיוק היה לי דיון עם מישהו'
גאון! גאון! מאמצת! בדיוק היה לי דיון עם מישהו
06/03/2017 | 16:40
6
61
שמאשים נשים בהטרדה בגלל שהן הולכות עם בגדים חשופים.
לצפיה ב-'אני מסכים לגבי זה שרמת הבד על הגוף זאת לא הצדקה, אבל היו שם'
אני מסכים לגבי זה שרמת הבד על הגוף זאת לא הצדקה, אבל היו שם
11/03/2017 | 18:35
5
65
הרבה חוסר דיוקים לקראת סוף הסרטון. קודם כל האל ביהדות הוא טכנית חסר גוף/לא גשמי, ועל כן גם חסר מין, אפילו שנהוג לפנות עליו בלשון זכר, ובנוסף הסיבות העיקריות מאחורי כוחם של גברים זה פחות עניין כרומוזומים ואברי המין עצמם, ויותר עניין של הכוח הפיזי והנפשי שקיימים במידה רבה יותר בקרב גברים.

"An Omnipresent Super Trope and Sister Trope to Women Are Delicate. It can be assumed to exist in every form of media unless otherwise stated. For a number of reasons, fiction tends to treat men as the stronger, hardier, more reliable, and more resilient of the two genders. In most forms of human society, the assumption is that women are the more delicate of the sexes or are more suited for nurturing than the more aggressive roles undertaken by males of the species. This creates the assumption that every man is a natural badass, or should be."

לצפיה ב-''
11/03/2017 | 20:36
13
לצפיה ב-'כמות הגיבובים שלך...'
כמות הגיבובים שלך...
12/03/2017 | 09:13
2
69
האל ביהדות הוא אכן "טכנית" חסר גוף, אבל מעשית הוא אל זיכרי שנכתב ע"י גברים ועבור גברים. הפניות אליו נעשות בזכר, המצוות נאמרות ע"י זכר עבור זכר, ה"רגשות" שלו הם בזכר והתפילות אליו, כמה מפתיע, הן בזכר.
והפטריארכיה, שמסלילה נשים וגברים במסלולה, אינה מבוססת על כוח פיזי, אלא על תודעה וחינוך.
לצפיה ב-'מבקשת לשמור על שפה מכבדת'
מבקשת לשמור על שפה מכבדת
15/03/2017 | 14:26
49
אכן יש פרשנות שאומרת שהזכר הוא הסתמי ולכן פונים לאל בזכר, קיימת פרשנות אחרת שאומרת שזה שהסתמי הוא זכר זה לא סתמי.
לצפיה ב-'אתה יודע מה אומרים על התורה ?'
אתה יודע מה אומרים על התורה ?
15/03/2017 | 15:55
48
" לתורה 70 פנים " ויש כאלו שאומרים אין סוף פנים  אז בל לזלזל בפרשניות אחרות, אני בא מעולם הזה, לפחות הייתי ויש כל מיני פרשניות אגב בקבלה יש אמירה שונה לגמרי שאל הוא חצי אישה וחצי גבר זה נקרא ארוס  הצד הנשי באלוהות  זה בקבלה מציע לקורא על זה ולא להתייחס רק לפרשנות הכי שגורה ומקובלת ומאוד רווחת בקרב מתנגדי דת וגם נשים כאלו ואחרות בעיני זה טעות ואתה טועה .
לצפיה ב-'זה לא חוסר דיוק אלא פרשנות שונה. '
זה לא חוסר דיוק אלא פרשנות שונה.
15/03/2017 | 14:25
12
לצפיה ב-''
11/03/2017 | 20:36
5
לצפיה ב-'לירון בר, "ידע זה כח" <זהירות, טריגר>'
לירון בר, "ידע זה כח" <זהירות, טריגר>
20/03/2017 | 18:34
32

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אופטיקה 6:6
אופטיקה 6:6
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
לשכת יועצי מס בישראל
לשכת יועצי מס בישראל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה