לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום פמיניזם

הגעתן לפורום פמיניזם
זה מקום לדון בהבדלים החברתיים בין קבוצות ושאר נושאים שנראים לכן רלוונטים לפורום זה, עם דגש על המאבק לשיוויון נשים. 
בפורום זה תדרשו לכבד את בני ובנות השיח וגם את שאר הקבוצות בחברה.
המנעו מהכללות כמו: "נשים טובות בניקיון", "לגברים יש נטייה מולדת למלחמתיות", "מוסלמים מדכאים הומוסקסואלים" וכו'. 
בנוסף המנעו מאמירות פוגעניות ואישיות כלפי בני ובנות השיח בפורום. 
אני מבקשת שכל אמירה ששואפת להיות אמפירית בנוגע לקבוצה תהיה מעוגנת במקור אמין, אחרת, אתן מוזמנות לרשום שזו דעתכן ואפשר לדבר על זה מנקודת המוצא הזו.
אני מבקשת באופן כללי לשמור על נימה מכבדת כלפי חברות וחברי הפורום וגם אלו שלא נמצאים בפורום, שחורים, לבנים, טבעונים, מוסלמים, נשים, גברים, חתולים וכו'. 
עוד שני דברים: 
בפורום זה לא מתבצעת האשמת הקורבן. אנחנו לא שואלים מדוע נפגעת לבשה מה שלבשה, התנהגה איך שהתנהגה, עלתה איתו הביתה, הסתובבה בשעה הזו וכו'. היא זו שפגעו בה, היא לא עומדת לדין, הפוגע כן. 
בנוסף, בפורום זה מכבדים את הגדרתם האישית של כולם. אם אדם מבקש שיפנו אליו בלשון אישה ולא בלשון גבר, אם אדם מבקש שיפנו אליו בשם כזה ולא אחר, אם אדם מבקש שלא יפנו אליו בשם מסוים, אנחנו מכבדות את הבקשה תמיד.
הודעות שלא תנהגנה לפי שני הכללים האלו תמחקנה מיידית וללא אזהרה מוקדמת. 
מטרת פורום זה היא למידה, ואין למידה תחת מגננה, אז השתדלו לצמצם ריבים למינימום. 
"ואהבת לרעך כמוך"
תודה. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פמיניזם

הגעתן לפורום פמיניזם
זה מקום לדון בהבדלים החברתיים בין קבוצות ושאר נושאים שנראים לכן רלוונטים לפורום זה, עם דגש על המאבק לשיוויון נשים. 
בפורום זה תדרשו לכבד את בני ובנות השיח וגם את שאר הקבוצות בחברה.
המנעו מהכללות כמו: "נשים טובות בניקיון", "לגברים יש נטייה מולדת למלחמתיות", "מוסלמים מדכאים הומוסקסואלים" וכו'. 
בנוסף המנעו מאמירות פוגעניות ואישיות כלפי בני ובנות השיח בפורום. 
אני מבקשת שכל אמירה ששואפת להיות אמפירית בנוגע לקבוצה תהיה מעוגנת במקור אמין, אחרת, אתן מוזמנות לרשום שזו דעתכן ואפשר לדבר על זה מנקודת המוצא הזו.
אני מבקשת באופן כללי לשמור על נימה מכבדת כלפי חברות וחברי הפורום וגם אלו שלא נמצאים בפורום, שחורים, לבנים, טבעונים, מוסלמים, נשים, גברים, חתולים וכו'. 
עוד שני דברים: 
בפורום זה לא מתבצעת האשמת הקורבן. אנחנו לא שואלים מדוע נפגעת לבשה מה שלבשה, התנהגה איך שהתנהגה, עלתה איתו הביתה, הסתובבה בשעה הזו וכו'. היא זו שפגעו בה, היא לא עומדת לדין, הפוגע כן. 
בנוסף, בפורום זה מכבדים את הגדרתם האישית של כולם. אם אדם מבקש שיפנו אליו בלשון אישה ולא בלשון גבר, אם אדם מבקש שיפנו אליו בשם כזה ולא אחר, אם אדם מבקש שלא יפנו אליו בשם מסוים, אנחנו מכבדות את הבקשה תמיד.
הודעות שלא תנהגנה לפי שני הכללים האלו תמחקנה מיידית וללא אזהרה מוקדמת. 
מטרת פורום זה היא למידה, ואין למידה תחת מגננה, אז השתדלו לצמצם ריבים למינימום. 
"ואהבת לרעך כמוך"
תודה. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כתיבה בפורום כפופה לתקנון הפורום וכן לתקנון תפוז.
תקנון הפורום:
המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בנושא אבחון גנטי'
אירוח בנושא אבחון גנטי
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2017 | 12:22
 יש לכם שאלות בנוגע לאיבחון מחלות גנטיות של עוברים בטרם החזרתם לרחם?
מחר, ה-29.3, נארח בפורום פוריות את ד"ר ברוך פלדמן, מומחה בגנטיקה רפואית, יילוד וגניקולוגיה ומנהל את מרכז ה- PGD שישיב על שאלותיכם בנושא.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו 
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/180/182031366

לצפיה ב-'גאווה כחול-לבן'
גאווה כחול-לבן
16/03/2017 | 21:24
31
תנועת "גאווה כחול-לבן" היא תנועה חדשה, שמקימה פרויקט שנקרא "פי 2 גאווה לישראל".
מטרת פרויקט "פי 2 גאווה לישראל" היא הכפלת היקף הלוחמות והכפלת הגאים מחוץ לארון בתפקידים משמעותיים בצה״ל.
ציטוט נבחר:
"אנחנו, שמכירים את ההשפעה הרבה שיש למפגש הבלתי אמצעי והייחודי שמתרחש בצה״ל על עמדות הציבור, מבקשים לשמור על הצבא כצבא העם, כזה המאפשר לכל אחת ואחד לשרת בכבוד ותוך הגשמה עצמית מירבית. אנו יודעים כי כאשר לוחם משרת כתף אל כתף עם לוחמת וכאשר חייל גאה מתאמן לצידו של סטרייט נשברות חומות ומתאפשר מפגש ייחודי המשנה את הנחות היסוד כלפי אוכלוסיות אלה בחברה. אנחנו, ב"גאווה כחול-לבן", מבקשות ומבקשים להעצים את המפגש המתרחש בצה״ל, זאת מתוך ההבנה שהשותפות שנוצרת בתנאי הצבא מלווה את המשרתים גם לחייהם האזרחיים. חייל ששירת לצד לוחמת וראה את ערכה האמיתי של אישה יכבדה ולא יעז לפגוע בה מינית, ולוחם שהתאמן לצד לוחם גאה יראה את הקהילה הלהט"בית כשווה ונורמטיבית.

״גאווה כחול-לבן״ מאמינה כי רק שילוב ושותפות של כלל החלקים בחברה הישראלית תיצור חברה בטוחה, סבלנית ומכילה, המאפשרת לכלל הפרטים בה לממש את עצמם בלי קשר לדת, גזע או מגדר."

מי שמעוניין/ת להשפיע ולגרום לשינוי אמיתי בחברה הישראלית, יכול/ה לעשות זאת כאן (נותרו רק עוד 16 ימים):
https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=22356

לצפיה ב-'יוסי צברי "אחת ועוד אחת"'
יוסי צברי "אחת ועוד אחת"
04/03/2017 | 08:31
9
77
לצפיה ב-'גאון! גאון! מאמצת! בדיוק היה לי דיון עם מישהו'
גאון! גאון! מאמצת! בדיוק היה לי דיון עם מישהו
06/03/2017 | 16:40
6
41
שמאשים נשים בהטרדה בגלל שהן הולכות עם בגדים חשופים.
לצפיה ב-'אני מסכים לגבי זה שרמת הבד על הגוף זאת לא הצדקה, אבל היו שם'
אני מסכים לגבי זה שרמת הבד על הגוף זאת לא הצדקה, אבל היו שם
11/03/2017 | 18:35
5
36
הרבה חוסר דיוקים לקראת סוף הסרטון. קודם כל האל ביהדות הוא טכנית חסר גוף/לא גשמי, ועל כן גם חסר מין, אפילו שנהוג לפנות עליו בלשון זכר, ובנוסף הסיבות העיקריות מאחורי כוחם של גברים זה פחות עניין כרומוזומים ואברי המין עצמם, ויותר עניין של הכוח הפיזי והנפשי שקיימים במידה רבה יותר בקרב גברים.

"An Omnipresent Super Trope and Sister Trope to Women Are Delicate. It can be assumed to exist in every form of media unless otherwise stated. For a number of reasons, fiction tends to treat men as the stronger, hardier, more reliable, and more resilient of the two genders. In most forms of human society, the assumption is that women are the more delicate of the sexes or are more suited for nurturing than the more aggressive roles undertaken by males of the species. This creates the assumption that every man is a natural badass, or should be."

לצפיה ב-''
11/03/2017 | 20:36
10
לצפיה ב-'כמות הגיבובים שלך...'
כמות הגיבובים שלך...
12/03/2017 | 09:13
2
42
האל ביהדות הוא אכן "טכנית" חסר גוף, אבל מעשית הוא אל זיכרי שנכתב ע"י גברים ועבור גברים. הפניות אליו נעשות בזכר, המצוות נאמרות ע"י זכר עבור זכר, ה"רגשות" שלו הם בזכר והתפילות אליו, כמה מפתיע, הן בזכר.
והפטריארכיה, שמסלילה נשים וגברים במסלולה, אינה מבוססת על כוח פיזי, אלא על תודעה וחינוך.
לצפיה ב-'מבקשת לשמור על שפה מכבדת'
מבקשת לשמור על שפה מכבדת
15/03/2017 | 14:26
29
אכן יש פרשנות שאומרת שהזכר הוא הסתמי ולכן פונים לאל בזכר, קיימת פרשנות אחרת שאומרת שזה שהסתמי הוא זכר זה לא סתמי.
לצפיה ב-'אתה יודע מה אומרים על התורה ?'
אתה יודע מה אומרים על התורה ?
15/03/2017 | 15:55
23
" לתורה 70 פנים " ויש כאלו שאומרים אין סוף פנים  אז בל לזלזל בפרשניות אחרות, אני בא מעולם הזה, לפחות הייתי ויש כל מיני פרשניות אגב בקבלה יש אמירה שונה לגמרי שאל הוא חצי אישה וחצי גבר זה נקרא ארוס  הצד הנשי באלוהות  זה בקבלה מציע לקורא על זה ולא להתייחס רק לפרשנות הכי שגורה ומקובלת ומאוד רווחת בקרב מתנגדי דת וגם נשים כאלו ואחרות בעיני זה טעות ואתה טועה .
לצפיה ב-'זה לא חוסר דיוק אלא פרשנות שונה. '
זה לא חוסר דיוק אלא פרשנות שונה.
15/03/2017 | 14:25
6
לצפיה ב-''
11/03/2017 | 20:36
5
לצפיה ב-'לירון בר, "ידע זה כח" <זהירות, טריגר>'
לירון בר, "ידע זה כח" <זהירות, טריגר>
20/03/2017 | 18:34
15
לצפיה ב-'מה דעתכם על הסצנה המבוימת הבאה ?'
מה דעתכם על הסצנה המבוימת הבאה ?
03/03/2017 | 17:25
2
75
בחור "עף" שלא באשמתו על בחורה באוטובוס בזמן בלימה, והיא ישר גומלת לו בסטירה למרות שזו הייתה באמת אשמתו.
לאחר מכן זה מתהפך, והיא "עפה" עליו גם לא בכוונה, האם לדעתכם היה מותר לו לסטור לה בחזרה כפי שהיא נהגה או רק לנשים מותר לסטור לגברים בסיטואציות כאלו ?
לצפיה ב-'דעתי היא שהסצנה לא מבטאת את המציאות'
דעתי היא שהסצנה לא מבטאת את המציאות
03/03/2017 | 21:44
41
ובחורה במצב כזה לא תגמול בסטירה,וגם אסור לה לתת סטירה במצב כזה כשברור שלגבר לא היתה כוונה מינית(וכולם הרגישו את הבלימה הפתאומית של האוטובוס).

היה לי פעם לפני כמה שנים מקרה דומה כשהאוטובוס בלם בפתאומיות ונאחזתי בכתף של האישה שהיתה לידי כדי שלא ליפול לשניה.

האישה לא רק שלא גמלה לי בסטירה אלא דאגה שהכל בסדר איתי ולא נפגעתי כתוצאה מהבלימה הפתאומית של האוטובוס,למרות שהיתה יכולה להגיד לפי ההגיון המעוות שזאת אשמתי מאחר שהייתי יכול לבחור לעוף על הרצפה ואולי לשבור רגל אבל העיקר לא לגעת בה.  
אפשר לומר אגב גם שזאת אשמתי שבכלל הגעתי למצב של חוסר שיווי משקל כי אילו הייתי מחזיק רצוף בעמוד שלידי זה לא היה קורה ,וחצי שניה לפני שהאוטובוס בלם בלימה פתאומית הרפיתי מהעמוד תוך תכנון להחזיק בעמוד אחר(זה כבר טיעון יותר רלבנטי, ועדיין לא מדובר בטיעון שמצדיק אלימות כלפי,וברור שלא תכננתי שהאוטובוס יבלום בלימה פתאומית בדיוק בחצי שניה שהרפיתי מהעמוד כדי שיהיה לי תירוץ לגעת באישה שלידי).
לצפיה ב-'מומלץ לא לתת סטירות לאנשים'
מומלץ לא לתת סטירות לאנשים
05/03/2017 | 10:44
40
זה לא נעים לקבל סטירה וזה לא נעים להתמודד עם ההשלכות של לתת סטירה ובכלל זה לא כלי טוב לניהול סכסוכים.
עם זאת, האם גבר מרגיש במרחב הציבורי את אותה המידה של מגננה כמו אישה? ספק.

לצפיה ב-'פמיניזם ו"דמות הג'נטלמן"'
פמיניזם ו"דמות הג'נטלמן"
01/03/2017 | 11:33
6
45
היי, חיפשתי מקום לשתף בו מחשבות מהיומיים האחרונים ואני מקווה שהגעתי לפורום הנכון.

אני בן 28, לאורך השנים בהן גדלתי שלט קו חינוכי די אחיד בסביבתי, בכל סוגי פלטפורמות החיברות (ממשפחה ועד לטלוויזיה): להתנהג כמו "ג'נטלמן". בפירוש שלי היום, זה אומר "להאכיל בכפית" או לבוא לקראת נשים בעניינים יומיומיים פשוטים, רק מעצם היותי גבר והיותן נשים (אם להיות זה שמשלם, זה שיוצא, זה שעושה וזה שמקריב...)

ביומיים האחרונים נתקלתי בשני מצבים שעוררו בי מחשבות בנושא.
אתמול הסעתי בטרמפ אישה, הורדתי אותה במרחק של כמה עשרות מטרים מהמקום אליו הייתה צריכה להגיע ולא על סף השער משיקולי נוחות שלי.
היום אני ועוד מישהי ניגשנו למבחן והתקדמנו לחפש מקום ישיבה, נשאר מקום יחיד ואני הגעתי אליו ראשון. הרגשתי ש"כלל הג'נטלמן" מחייב אותי לוותר על המקום אך לא עשיתי זאת, והיא זו שנאלצה להסתדר אחרת.
בשני המקרים יצאתי עם תחושת אשמה קלה יחד עם אמונה שבעולם החדש והחותר לשוויון, כן נהגתי בצורה הנכונה בכך שלא כופפתי את כוונותיי רק כדי "לבוא לקראת האישה החלשה".

מעניין אותי לדעת איפה נמצא הג'נטלמן בשיח הפמיניסטי, כי לפי הרושם שקיבלתי המאבק של ימינו מתמקד יותר בדיכוי הכוחנות הגברית.
לפי דעתי הג'נטלמן הוא כוחני על אף נדיבותו, ולמרות שזה קשה לתקוף את מי שעושה דברים לקראתך ולמענך, חשוב שהתדמית הזאת תבוזה ולא תונצח כי ההשפעות שלה הן פשוט מסרסות.

אשמח לשמוע את דעתכן/ם ולהמשיך בדיון.
לצפיה ב-'זה כי אתה יוצא מתוך נקודת הנחה שגויה'
זה כי אתה יוצא מתוך נקודת הנחה שגויה
04/03/2017 | 08:29
1
41
שלהיות ג'נטלמן נובע מזה שאתה החזק והיא החלשה.
לטעמי, להיות ג'נטלמן הוא עניין נימוסי לפני הכל.

ובקשר לתחושתך- אם אתה מרגיש שהאקט שאתה עושה יכול להתפרש כאקט כוחני על אף שהוא נדיב- פשוט תשאל. "זה בסדר מבחינתך שאוריד אותך כאן ולא שם? זה מאריך לי מאוד את הדרך"- וקבל ממנה את התשובה.
לצפיה ב-'יש שני מובנים למונח ג'נטלמן אחד זה מה שהוא תאר והשני נימוס'
יש שני מובנים למונח ג'נטלמן אחד זה מה שהוא תאר והשני נימוס
15/03/2017 | 17:54
9
יש מעשים שמתפרשים אחרת ע"י אנשים שונים , כמו פתיחת דלת שלדעתי זה נימוס עם כל אדם (אני לא פותח רק לנשים או זקנים) , ואחר יחשוב שזה ג'נטלמן במובן שהוא תאר.
לצפיה ב-'אם אתה מחיל את חוקי הנימוס שלך על כולם.ן'
אם אתה מחיל את חוקי הנימוס שלך על כולם.ן
05/03/2017 | 10:42
44
אז תוכל להצדיק את המעשים הלא נימוסיים לכאורה בטיעון שיוויוני.
שווה לשאול, להיות מנומס, לקרוא את המצב בלי קשר למגדר של מי שלפנייך.
לצפיה ב-'אתה מתבלבל, שיוויון לא סותר מחוות נימוס'
אתה מתבלבל, שיוויון לא סותר מחוות נימוס
06/03/2017 | 16:29
2
32
שכר שיוויוני, שיוויון הזדמנויות באקדמיה, שיוויון בנציגות הנשים בקרבי/הנהלה/הייטק/ארגונים משפיעים - כל זה לא סותר מחוות.

אני שואפת להגיע לשיוויון מוחלט. למרות הכל, זה לא מונע ממני להגיש כוס קפה לבן זוגי מתוך אכפתיות ונימוס. ככה זה צריך לעבוד עם הג'נטלמניות. נניח שבת הזוג שלך או כל אישה בעולם הגיע לשיוויון המיוחל, זה לא אמור למנוע ממך לפתוח לה את הדלת כמחווה נעימה.
לצפיה ב-'שוויון לא סותר מחוות נימוס, אבל גם שווה להסתכל בקונטקסט'
שוויון לא סותר מחוות נימוס, אבל גם שווה להסתכל בקונטקסט
15/03/2017 | 14:33
1
15
הקונטקסט המגדרי של הפעולות שציינת מאוד ברורות. השאלה אם עושים אותן מרצון או מהכרח של תפקיד שנכפה עלינו מתוקף היותנו בעלי/ות מגדר מסוים.
לצפיה ב-'בשתי הדוגמאות שהזכרתי היה מורגש הקונטקסט המגדרי בלבד.'
בשתי הדוגמאות שהזכרתי היה מורגש הקונטקסט המגדרי בלבד.
18/03/2017 | 16:05
11
ברור שבזוגיות המחוות הן חשובות, אבל כשמדובר באנשים זרים:
או שמבצעים את המחווה מתוך רצון - כי האדם מוצא חן בעיניך וזו דרך לא מטרידה להציג זאת ולבקש התקרבות.
או שמבצעים אותה מתוך כבוד לאדם שיש ביניכם פער מסוים (בגיל, במעמד וכו').
בשני המקרים שציינתי לא היה רצון להשיג קרבה, ולא היה שום פער ביני לבינן פרט למגדר.
במצבים כאלה אני רואה עלבון בביצוע המחווה, לטענתי דווקא מסיבות של חתירה לשוויון.

לצפיה ב-'רציתי לשתף בקטע שכתבתי'
רציתי לשתף בקטע שכתבתי
07/02/2017 | 11:56
3
81
על שיחה שהייתי חלק ממנה בשלב מסוים ולשמוע מה דעתכם/ן
"אתה פרימיטיבי" הם אמרו לי. הם לא ידעו כמה הבורות שלהם הולכת לעצבן אותי. אתמול נחשפתי לשיחה בין שני גברים בני 24 על נערה בת 17 שהתחילה עם אחד מהם. אני לא באמת יודע מאיפה הגיע כל הזעם שלי (אולי בגלל שאני זוכר כמה בעצמי לא ידעתי שום דבר בגיל הזה), אבל מבחינתם, בחורה שמתחילה עם גבר יודעת מה היא עושה ויודעת בדיוק מה היא רוצה להשיג.

חשוב לי לציין שמדובר בשני בחורים שעבדו איתי, נורמטיביים לחלוטין, שעד לפני השיחה הזו היו מבחינתי בעלי "היגיון בריא". אבל משפטים כמו: "אחי, היא רוצה בדיוק את זה", גורמים לי להבין שאנשים לא יודעים על מה הם מדברים, מפגינים ביטחון בלי שמץ של מושג, פשוט כי ככה סיפרו להם, ככה הם שמעו, כי ככה כולם עושים.

התפרצתי לשיחה המרתיחה הזו ואמרתי שככה אומר החוק, למרות שלדעתם הוא נורא יבש, ואפילו דאגו לזרוק "עתיק" לאוויר ולהשתעשע מהעובדה שבכלל המילה חוק נכנסה לדיון הזה. יש סיבה שקיים חוק כזה האוסר על יחסי מין עם קטינים או קטינות ומגדיר מהו גיל ההסכמה ומה נחשב בעילה. "גם בכביש החוף אסור לנסוע מעל 90 קמ"ש, אז אתה לא נוסע?", אולי אני כן, אבל זה לא אומר שזה בסדר, וההיגיון אומר שמישהו הגביל את זה מסיבה מסוימת.

זה החלק הרלוונטי, הפוסט המלא נמצא כאן - http://www.maveze.co.il/%D7%A2%D7%95%D7%9E%D7%A8-%...

איך הייתי צריך להגיב?
לצפיה ב-'גיל ההסכמה בחוק הוא 16'
גיל ההסכמה בחוק הוא 16
08/02/2017 | 03:19
1
48
כך שמבחינת החוק אין בעיה עם מישהי בת 17.
לצפיה ב-'כן, אבל מצד שני, גיל הנישואים בישראל הוא 18'
כן, אבל מצד שני, גיל הנישואים בישראל הוא 18
08/02/2017 | 20:07
38
מה שיכול ליצור מצבים מוזרים ולא ממש הוגנים והגיוניים, במיוחד לזוגות שמחכים עד לחתונה.
לצפיה ב-'אז אני מבין שלא אתה ולא הם יודעים מהו גיל ההסכמה בישראל'
אז אני מבין שלא אתה ולא הם יודעים מהו גיל ההסכמה בישראל
08/02/2017 | 19:22
39
טכנית הם לא עשו שום דבר לא חוקי, כי גיל ההסכמה בישראל הוא 16, יש מקומות בעולם שגיל ההסכמה בהם הוא יותר מ16, ויש מקומות בעולם שגיל ההסכמה בהם הוא פחות מ16, אבל בישראל גיל ההסכמה על פי החוק הוא 16. כמובן שאתה יכול להגיד שעדיין מפריע לך עם מישהו מבוגר יחסית מנהל קשר הוא מישהי שהרבה יותר צעירה ממנו, אבל אין כל כך טעם להזכיר את החוק בנושא הזה, אלא כן אתה מנסה להשתמש בבורות שלהם בנושא כאמצעי הרתעה מפני קשר עם הבחורה, אבל הרושם הוא שגם לך יש בורות בנושא ולא רק להם. כמובן שאתה עדיין יכול לטעון שאתה חושב שזה לא מוסרי, אפילו אם זה חוקי, אבל הם לא עשו שום דבר לא חוקי. בנוסף מדובר בסך הכל בבחורים בני 24, פער הגילאים בניהם לבין הבחורה בת 17 הוא לא מספיק גדול כדי להיתפס כמזעזע בעיני מרבית האנשים. החוק בנושא של בעילת קטינה נועד קודם כל כדי למנוע ניצול של קטינות וקטינים על ידי אנשים שהרבה יותר מבוגרים בהם, זה גם למה החוק בהרבה מהמקרים לא תקף לגבי קטינות לבין בחור שמספיק קרוב לגיל שלהן. בנוסף לכך היא זאת שהתחילה עם הבחור, ובחורה שמתחילה עם בחור היא בדרך כלל לא תמימה, אלא בדרך כלל מדובר בבחורה מאוד מינית, לטוב ולרע, לא במקרה שזאת התנהגות די נדירה אפילו בקרב נשים מבוגרות, משום שנשים בדרך כלל פחות מיניות מגברים. בכל מקרה את מוזמן לקרוא יותר בהרחבה לגבי החוק בישראל בנושא של בעילת קטינה כאן.

לצפיה ב-'"ח"כ סמוטריץ': פינוי כואב כמו אונס אישה - וזה אונס ברוטלי"'
"ח"כ סמוטריץ': פינוי כואב כמו אונס אישה - וזה אונס ברוטלי"
01/02/2017 | 11:27
2
39
כבר אין מילים להביע את הבחילה מהנ"ל.
לצפיה ב-'יש פה מעבר לפרובוקציה זולה'
יש פה מעבר לפרובוקציה זולה
02/02/2017 | 14:02
1
38
קיים כאן ניכוס מאוד בוטה של חוויות של אלפי נשים ששמעו את האמירה הדוחה הזו. למעשה, הוא משתמשת בחוויות הכי כואבות שלנו, ציבור הנשים, בכדי להביע עמדה.
אז ראשית, אם אתה נדרש להביע את הטיעון שלך דרך קישור אסוציאטיבי שכזה כנראה שהטיעון לא טוב.
שנית, אין לו זכות לקחת את החוויות שלנו לעצמו.
לצפיה ב-'לזה בדיוק התייחסתי.'
לזה בדיוק התייחסתי.
03/02/2017 | 01:34
30
והבחילה היתה בדיוק אותה בחילה אם הוא היה מנכס לטובת הטיעון הדפוק הזה טראומות אחרות. שואה, נניח.
לצפיה ב-'למה הן לא מתלוננות?'
למה הן לא מתלוננות?
31/01/2017 | 13:59
6
64
הרבה פעמים אני נוטה לפרסם פה כל מיני סיפורים על כמה שמסובך ונורא להתלונן על תקיפות והטרדות מיניות
בכל זאת, בדיון שהיה פה לאחרונה רוב התגובות היו "למה לא התלוננה ולמה לא קראה למשטרה"
באמת למה? האם כל הנשים מטומטמות? אולי אנחנו למעשה מבקשות את זה?
לא.
נשים לא מתלוננות כיוון שתלונה לרוב לא עוזרת למתלוננת כלל, ואפילו פעמים רבות גורמת נזק- איומים מצד התוקף, יחס משטרתי מתחת לכל ביקורת, זלזול מצד החברה שרק מעצים את תחושת הבדידות, חשיפה בפני החברה בדבר שנחשב למביש ועוד.
להתלונן אולי נחשב כאקט אלטרואיסטי, לכאורה המתלוננת תורמת לחברה בכך שהיא מנסה לעצור את התוקף.
בפועל, אוזלת היד של המשטרה משחררת את רוב התוקפים והמטרידים ללא רבב פלילי, לא מגנה על המתלוננת כלל ומשאירה אותה עם ההשלכות של התלונה.
בנוסף, אם נשים את האלטרואיזם בצד, אין שום היגיון בללכת למקום שסיכוי גבוה שתפגעי בו, גם אם לכאורה את פועלת למען טובת הכלל. 
המלצתי האישית, הפסיקו עם ההרגל המגונה של לשאול "מדוע לא התלוננה" שנוספת לרשימת שאלות ה"מדוע" שהנפגעת צריכה להתמודד איתן ברגע שהיא מחליטה לא לסתום את הפה. 
כמו כן, אני מבקשת לא להזכיר פרטים מהשרשור הקודם שהיה בנושא כיוון שהוא נמחק לבקשת המפרסם.
תודה. 
לצפיה ב-'אני לא ראיתי בשרשור ההוא דרישה מהנפגעת להתלונן לאחר מעשה'
אני לא ראיתי בשרשור ההוא דרישה מהנפגעת להתלונן לאחר מעשה
01/02/2017 | 11:29
5
35
אלא להתקשר בעת מעשה למשטרה ע"מ שהמעשה יפסק (מדובר על הטרדה מינית מתמשכת)
את מערבבת פה מין שבאינו מינו.
לצפיה ב-'מה בכך?'
מה בכך?
02/02/2017 | 14:03
4
18
אם היא מתלוננת לאחר מעשה היא פחות מוגנת מאשר אם היא מתלוננת בעת מעשה? לא בהכרח.
לצפיה ב-'כי זה בכלל לא אותו דבר'
כי זה בכלל לא אותו דבר
03/02/2017 | 01:33
3
20
יש הבדל גדול בין להתלונן לאחר מעשה, שאז המערכת מתנהגת אלייך כמו שהיא מתנהגת והמעשה הוא, כפי שציינת, אלטרואיסטי (נניח), לבין לבקש את עזרת המשטרה בעת מעשה, ע"מ שהמעשה יפסק- שאז את נוקטת בפעולות למען עצמך, וגם התייחסות המערכת היא שונה.
חוצמזה, כמו שאמרתי קודם- בשרשור ההוא השואל שאל מה אפשר לעשות ע"מ להפסיק הטרדה מינית מתמשכת בזמן שהיא קורית. הועלו שם מספר אופציות, שאחת מהן היתה להתקשר למשטרה.
אף אחד לא בא אליה בתלונה של למה היא לא התלוננה- כי זה פשוט היה לא רלוונטי לשאלה.

לא כל פעם שרואים משטרה+אישה+תלונה צריך לעשות קופי-פייסט ללמה נשים לא מתלוננות ולמה זה לא הוגן בכלל לדרוש מהן את זה.
לצפיה ב-'ובכן, אבל זה באמת לא הוגן'
ובכן, אבל זה באמת לא הוגן
04/02/2017 | 00:03
2
20
כי אם מישהו סבור שהמשטרה לא יכולה לעזור לו אז לדרוש ממנו לפנות למשטרה זה לא מעשה נכון. יש להניח שאם האמירה הייתה שהיא לא רוצה לפנות למשטרה אזי יש לה סיבה מספקת.
יש עצות אחרות שניתן לתת כאשר מתבקשים לכך.
לצפיה ב-'כמובן'
כמובן
04/02/2017 | 13:45
59
אם איאלץ לבחור בין לתקוף פוגע ולהזעיק משטרה, אבחר לחייג 100 ולקוות שאולי מינימום טיפול נעשה.
אך כמובן כמובן כמובן, שאי אפשר לשכוח את האטימות, אזלת היד והאכזריות של הגופים הממונים על בטחוננו ורווחתינו האישיים.

לצפיה ב-'שוב-'
שוב-
04/02/2017 | 15:38
24
אף אחד לא דרש ממנה לפנות למשטרה.
הפניה למשטרה הוצעה כדרך טיפול בהטרדה המתמשכת שהיא חוותה, והיתה אחת מדרכי הטיפול שהוצעה.
כשאת פונה למשטרה ודורשת פעילות מיידית (בהנחה והמשטרה נענית), לא עוברים שום חקירות, מסכת התעללויות, חוקרים אטומים וכל היתר- פשוט שולחים ניידת.
לכן כל הפוסט שלך על למה הן לא מתלוננות, אלטרואיזם, האשמת הקורבן וכל היתר- פשוט לא רלוונטי לעניינו.

לי זה נקרא פשוט כאילו לחצו על כפתור שכתוב עליו תלונות למשטרה ויצא פוסט ש"מגן" על זכותן של נשים לא להתלונן, בלי קשר למה שבאמת היה כתוב בפוסט המקורי.

נראה לי שמיציתי. 
לצפיה ב-'לבוש נשים בעולם המוסלמי'
לבוש נשים בעולם המוסלמי
24/01/2017 | 14:38
13
72
עצוב לראות כמה קטן החלק האדום, וכמה גדולים החלקים האחרים...
(מתוך מחקר שנערך באוניברסיטת מישגן ופורסם בהארץ)
לצפיה ב-'אני חושב שהחלק העצוב הוא שרק חלק קטן חושב שנשים צריכות לבחור'
אני חושב שהחלק העצוב הוא שרק חלק קטן חושב שנשים צריכות לבחור
24/01/2017 | 15:37
2
29
את לבושן בעצמן.

אין לי שום בעיה עם זה שאישה בוחרת להתלבש עם כיסוי כל עוד מדובר בבחירה שלה.
לצפיה ב-'החלק היחיד שקצת הפתיע אותי שם, זה שבלבנון יש פחות קיצונים'
החלק היחיד שקצת הפתיע אותי שם, זה שבלבנון יש פחות קיצונים
24/01/2017 | 19:07
1
164
מאשר בטורקיה, טורקיה נחשב למדינה יותר חילונית/מערבית ופחות אסלאמית/סקסיסטית מבין המדינות המוסלמיות, אבל נראה שחלה בטורקיה הדרדרות בזמן האחרון, וזאת גם הסיבה לבחירתו של רג'פ טאיפ ארדואן. בגדול האסלאם לא מאמין בבחירה, מוחמד עצמו היה כופה את האסלאם על אנשים בדרכים אלימות.

לצפיה ב-'אנחנו מכירים את לבנון מהפריזמה הישראלית'
אנחנו מכירים את לבנון מהפריזמה הישראלית
25/01/2017 | 11:45
31
עד אמצע שנות ה70 (אם אני זוכר נכון את התאריכים) ותחילת מלחמת האזרחים בלבנון, בירות נחשבה לפריז של המזה"ת והיתה יעד תיירות ונופש מהמבוקשים באיזור- בין היתר בגלל החילוניות והאוירה המתירנית יחסים של המדינה.
לצפיה ב-'אני האחרון שיגן על דת ה"שלום והאהבה" (אסלאם)'
אני האחרון שיגן על דת ה"שלום והאהבה" (אסלאם)
24/01/2017 | 22:41
4
27
ובכל זאת החלק העליון של הגרפים דווקא לא מפריע לי. אני מאוד לא אוהב את התפיסה הכאילו ליברלית שלכאורה בעד חופש ורב תרבותיות אבל בעצם כל מה שלא משתלב עם עולם הפריצות והמתירנות שלה הוא אסון. קשה למערב לקבל לפעמים שיש תרבויות ומקומות שבהם רוצים ומאמינים בדברים שונים.
מה שעצוב במה ששיתפת זה דווקא החלק התחתון שמראה שהנשים במדינות אלה לא עושות זאת בהכרח מבחירה אישית. אני חושב שאם אישה מאמינה ורוצה ללבוש לבוש כזה או אחר זו זכותה בדיוק כמו הזכות של אישה ללכת בלבוש חושפני (כשבתרבויות מסויימוץ זה יראה מוזר שאשה עושה זאת מרצונה החופשי).
לצפיה ב-'יש הבדל גדול בין לבוש חושפני לבין לבוש מעלים'
יש הבדל גדול בין לבוש חושפני לבין לבוש מעלים
25/01/2017 | 13:14
3
24
לכסות למישהו את השיער האוזניים והפנים זה (מעבר לעניין הצניעות) גם שלילת זהות.

לצפיה ב-'(18+) אם זו בחירה שלה לכסות את עצמה זו זכותה '
(18+) אם זו בחירה שלה לכסות את עצמה זו זכותה
25/01/2017 | 15:17
2
27
גם אם לכאילו ליברלים שלכאורה תומכים ברב תרבותיות לא מובנת שום תרבות שהיא לא התרבות ממנה הם יוצאים. יכולות להיות מספיק סיבות למה אישה תרצה ללבוש בגד כזה או אחר. בין אם זו אמונה דתית, שמרנות, הרגל או כל דבר אחר. אם זה רצונה אז אין פה שום בעיה ואל למערב להתנשא ולחשוב שהתרבות המערבית עליונה על צרבויות אחרות.
הבעיה העיקרית היא ששם גם אין לה את הזכות להחליט ולכן הבעיה היא רק בגרף התחתון ולא בעליון.

אגב, מפתיע שזה בא ממך. כי על אותו משקל אני יכול לטעון (אינני טוען כך באמת) שלהלביש מישהיא בלבוש משפיל, לאלץ אדם לנשק את רגלי גבירתו או לעשות כל מיני אקטים אחרים שאתה מכיר טוב ממני זה "להעלים" את האדם ואת רצונותיו וכבודו.
למעשה הדבר העיקרי שהופך את האקטים הבידיאסאמים ללגיטימיים זה הרצון החופשי של המשתפים. כך גם בדת ותרבות. אם זה מרצונו החופשי של האדם - אין עם זה בעיה.
(וכאן נכנסים כל הויכוחים של מה זה באמת רצון חופשי אבל זו בעיה של הגדרה בכל תחום - גם ב BDSM)

לצפיה ב-'אני מבין מה שאתה אומר, ומקבל אותו, חלקית.'
אני מבין מה שאתה אומר, ומקבל אותו, חלקית.
25/01/2017 | 16:25
25
להגיד "זו בחירה שלה" אחרי שכל החיים הראו לה רק בחירה אחת- זו לא באמת בחירה.
להגיד "זו בחירה שלה" אבל אם היא תבחר משהו אחר היא תהיה נתונה לסנקציות שמתחילות בנידוי חברתי ונגמרות ברצח על רקע כבוד המשפחה- זו לא באמת בחירה.

דווקא כאן, ההקבלה שלך לבדסמ היא שגויה לחלוטין מבחינה זו, מכיוון שנגד הנטיה הבדסמית יש תעמולה רחבה מאוד שפוסלת אותה- החל ממגמות כלליות שפוסלות מיניות וביטוייה בכלל וכלה בטבואים חברתיים חזקים ביותר- כך שהבחירה בביטויים בדסמיים היא כ נ ג ד  החינוך והטאבו, וה"בחירה" בהעלמת האישה כפופה להם.

אני אקבל את מה שאתה אומר אם לכל אישה במדינות האלו יוצעו כל החלופות האפשריות ולא תתלווה סנקציה או פרס לחלופה כזו או אחרת- אם אז אמשיך לטעון את הטענה שטענתי מעלה תוכל לומר שאני מערבי מתנשא ;)

(אבל אז סביר שלא אטען את הטענה שטענתי מעלה :) )
לצפיה ב-'זה דווקא הרבה יותר אירוני כאשר ליברלים תומכים בדברים האלו'
זה דווקא הרבה יותר אירוני כאשר ליברלים תומכים בדברים האלו
25/01/2017 | 21:28
23
תומכים בדת ובמנהגים מאוד סקסיסטים ואלימים, ישירות או בעקיפין. התרבות המערבית היא אכן עליונה על הברבריות שנפוצה במדינות האסלאם, ברבריות שבשם "הרב תרבותיות" מכניסים גם למערב.
לצפיה ב-'הויכוח בשנים האחרונות'
הויכוח בשנים האחרונות
31/01/2017 | 13:33
3
24
יש בו שלושה צדדים
הצד הראשון הוא אלו שחושבים שנשים צריכות ללבוש חיג'אב (נגיד בדרכ גברים מוסלמים)
הצד השני הוא אלו שחושבים שנשים לא צריכות ללבוש חיג'אב (נגיד בדרך כלל גברים לא מוסלמים)
והצד השלישי הוא הנשים שרוצות לעסוק בפרקטיקה הדתית שלהן בדרכן, חלקן כן רוצות ללבוש כיסוי וחלקן לא
משום מה הצד השלישי תופס פחות מקום במדיה.
הייתה פעם חוקרת, אויקין שמה, שטענה כי רב תרבותיות בדרך כלל פוגעת בנשים. משמע, כאשר קבוצת הרוב בוחרת להתחשב בתרבות של קבוצת המיעוט ולאפשר לה את מנהגיה, היא למעשה מאפשרת לתרבות המיעוט לקפח את הנשים. כלומר, רב תרבותיות היא ברית בין הגברים של ההגמוניה לגברים של המיעוט על חשבון הנשים.
עם זה ברקע, חשוב להגיד שלבישת רעלה כשלעצמה אינה אקט אלים או נורא, אך לעתים משתמשים בה כך. כאשר זו הבחירה של האישה מתוך הבנה שזו הפרקטיקה הדתית שלה, אזי זו בחירתה והיא לא נכפית.
לצפיה ב-'קשה מאוד לדבר על בחירה לנשים בעולם המוסלמי'
קשה מאוד לדבר על בחירה לנשים בעולם המוסלמי
01/02/2017 | 20:26
2
19
בתוך חברה שרובה המוחלט (לרבות נשים!) חושב שלנשים אין זכות לבחור מה ללבוש, קשה לדבר על בחירה. במקומות רבים כאלה אישה נמצאת בסכמה מוחשית ומיידית לחיה במידה ולא תלבש את הלבוש שמצפים ממנה.
לצפיה ב-'אז הפתרון?'
אז הפתרון?
06/02/2017 | 08:07
1
44
לצפיה ב-'כן'
כן
06/02/2017 | 09:30
16
הפתרון הוא בהחלט לא להיות אדישים לתרבויות שלמות שפועלות באופן ממסדי לאפליה ועבדות של נשים.

זה מאוד בעייתי להגיד לאישה בעולם המוסלמי שהיא לא רוצה ללמוד לקרוא, תוך התעלמות מהעובדה שנשים שמנסות ללמוד לקרוא, הגברים שופכים להם חומצה של מצבר על העיניים ומעוורים אותם לצמיתות.

זה מאוד בעייתי להגיד לאישה בעולם המוסלמי שהיא רוצה להסתובב מכוסה מכף רגל ועד ראש, תוך התעלמות מהעובדה שנשים שנלחמות  במנהג המשפיל הזה נאנסות ונרצחות.
לצפיה ב-'שאלה לגבי בית דין רבני וזכויות האישה בגירושים'
שאלה לגבי בית דין רבני וזכויות האישה בגירושים
22/01/2017 | 01:31
1
36
שמעתי הרבה שנשים מאבדות את הזכויות שלהן בבית דין רבני אם שכבו עם אחר בעוד גברים לא, אבל איך? איזה זכויות הן מאבדות? מה באמת ההבדל?
תענו בבקשה רק מי שיודע.
לצפיה ב-'יש תפישה בבית הדין הרבני'
יש תפישה בבית הדין הרבני
31/01/2017 | 13:36
17
שאישה יכולה להיות מעוגנת אך גבר לא, כיוון שביהדות הקדומה לגבר מותר להתחתן עם מספר נשים. על כן, אם גבר ואישה לא התחתנו לגבר מותר לפתוח במערכת יחסים עם אחרת (או לכל הפחות יש לכך פחות השלכות) אבל לאישה לא וילדיה של האישה שיוולדו לאחר מכן יחשבו ממזרים.
העניין עם בתי הדין הרבניים הוא שהם בדרך כלל פועלים על מדיניות אזורית ולא כללית. תלוי על איזה בית דין נפלת. ממליצה להתייעץ עם מבוי סתום בעניין הזה, הן יודעות הכי טוב.
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:37
6
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'שאלון - הטרדות מיניות ברכבת הקלה בירושלים'
שאלון - הטרדות מיניות ברכבת הקלה בירושלים
03/01/2017 | 11:05
1
51
שלום לכן\ם,
שמי שביט, אני סטודנטית לעבודה סוציאלית בשנתי השנייה (באוניברסיטה העברית), בת 23, וחיה בירושלים. במהלך הקיץ הוטרדתי מינית ברכבת הקלה - גבר חרדי מבוגר נצמד אלי ודחף את היד שלו בין הרגליים שלי. הוא בא אחריי והמשיך גם כאשר עברתי מקום. לאחר שסיפרתי לאחרים, גיליתי שזה בכלל לא משהו חדש, וכי רבים חוו דבר דומה ברקל"ה אבל אף אחד לא מדבר על זה.
 בעקבות כך, במסגרת הפרוייקט האישי שלי בלימודים, בחרתי להציף את הסוגייה הזאת ולנסות למצוא פתרון. אבל - בשביל זה אני צריכה לאמוד כמה התופעה רחבה. אשמח אם תוכלו לעזור לי ולענות על הסקר - הוא אנונימי לחלוטין, אין חובה לענות על אף שאלה והוא לוקח באמת דקה (אין שאלות פתוחות). הוא מיועד למי שנסע\ה לפחות פעם ברכבת הקלה בירושלים.
https://goo.gl/forms/GVASxtBJirbMYZbD2
מלבד זאת, גם אם לא עניתן\ם על הסקר אבל אתם רוצים שאשלח לכם את תוצאותיו או רוצים לתרום לתהליך בצורה זו או אחרת, אשמח אם תרצו איתי קשר  shavit-v.baruch@mail.huji.ac.il . 
כמובן שאפשר ליצור איתי קשר בכל שאלה או טענה.

תודה רבה,
שביט 

לצפיה ב-'תודה שביט'
תודה שביט
05/01/2017 | 10:51
7
לצפיה ב-'על דכאון אחרי לידה'
על דכאון אחרי לידה
03/01/2017 | 10:50
34
בהמשך לאירועים האחרונים בנוגע לרצח הבנות וההתאבדות של האם בירושלים:
מעבירה את ההודעה הזאת בשם ד"ר ענבל שלומי. מוזמנות להעביר הלאה ולהתייעץ עם ענבל אם יש צורך (המייל שלה בהודעה)
"נשים יקרות,
אתמול נחשפנו כולנו דרך התקשורת לאירוע המזעזע בירושלים. כמובן שמבלי להכיר את האישה, את ההיסטוריה שלה ומהלך הטיפול לא ניתן להגיד דבר מקצועי על המקרה הספציפי. הטרגדיה רק שבה ומזכירה לכולנו שהפרעות נפשיות לאחר לידה יכולות להיות קשות ואף מסכנות חיים ועליינו לטפל בהן ככאלה.
חשוב לזכור שיש טווח רחב של הפרעות נפשיות במהלך הריון ולאחר לידה בניהן הפרעות פסיכוטיות, מאניה, דיכאון וחרדה. היום כולנו מזועזעים והמומים מפרזנטציה קיצונית ביותר אך חשוב להזכיר לכל הנשים שסבלו או סובלות מדיכאון לאחר לידה ומשפחותיהן שמקרים קיצוניים כאלה הם נדירים. כדאי להיזהר מתוויות ולזכור שדיכאון לאחר לידה היא הפרעה שכיחה מאוד, מופיעה בכל שכבות האוכלוסייה ורב הנשים מגיבות היטב לטיפול, מצליחות להתגבר על הסימפטומים ולתפקד כאימהות טובות.
במידה ומתעוררים סימפטומים נפשיים מטרידים בזמן הריון או לאחר לידה מומלץ לפנות לאיש טיפול בהקדם. אני מצרפת רשימה של מרפאות בעלות מומחיות בטיפול בנשים בהריון ולאחר לידה (במידה ושכחתי מרכז מסוים אני מתנצלת ואשמח אם תוסיפו קישורים):
מרפאת חווה בתל השומר
מרפאה לבריאות האישה בבית חולים איכילוב
המרפאה לבריאות האישה ברמת חן
המרפאה בהדסה בירושלים
המרפאה לבריאות הנפש של מכבי בראשון
בריאות הנפש בלוד פתחה לאחרונה מרפאה חדשה לנשים
בנוסף ברצוני ליידע שבעוד מספר שבועות נפתח בבית החולים באר יערב, מחלקה פתוחה לנשים בלבד עם אפשרות להמשך טיפול באשפוז יום. המחלקה תטפל בין השאר בנשים בהריון ולאחר לידה. המחלקה תאפשר בניית תכנית טיפול מותאמת אישית לנשים הזקוקות לטיפול אינטנסיבי יותר מטיפול מרפאתי.
אשמח לתת פרטים נוספים או לעזור בהפניות מתאימות: inbalshlomi@gmail.com
בברכה,
ד"ר ענבל שלומי, פסיכיאטרית ופסיכותרפיסטית, מומחית בפסיכיאטריה של מעגל הפריון
מנהלת "לצידך": המחלקה לבריאות הנפש של האישה
המרכז הרפואי באר יעקב נס ציונה"
לצפיה ב-'תגידו'
תגידו
24/12/2016 | 22:06
91
מה האמנתם לו בכלל?
אם זה היה אמיתי, הבחור לא היה נלחם באג'נדה הפמיניסטית, אלא שהיה מצטרף להיאבק בגברים הללו שמהם הוא כל כך סבל
לצפיה ב-'משה קצב משוחרר מהכלא ביום שחנינתו של יונתן היילו נדחתה'
משה קצב משוחרר מהכלא ביום שחנינתו של יונתן היילו נדחתה
20/12/2016 | 09:10
14
56
קרן נויבך קראה כבר לחרם עיתונאי על משה קצב, שעליו אפשר להסתכל על רקע כתבות אוהדות התוקפים והאנסים ממספר השנים האחרונות (ר"ע ארז אפרתי). 
האם היה צריך לקצר את עונשו של קצב? יש שיגידו ששבע שנים מלכתחילה היה עונש מומתק דיו, ושאין שום היגיון בלשחרר אסיר שלא רק שלא הביע חרטה על מעשיו אלא כלל לא נראה שהבין את הנזק שגרם, ועסוק היה כל עת שהותו בכלא בעוול שנעשה כלפיו (לא פחות). 
מאידך יש את יונתן היילו ימר, שנידון ל-12 שנות מאסר בגין הריגה על כך שהרג את האיש שאנס אותו מספר פעמים וסחט אותו תקופה ממושכת, כאשר בא לאנוס אותו שוב. הנשיא דחה אתמול את חנינתו.
מה הקשר? יש סיבה לחפש?

לצפיה ב-'אני קראתי שקצב כן הביע חרטה'
אני קראתי שקצב כן הביע חרטה
20/12/2016 | 23:37
4
46
ציטוט:"הוא טען כי הטעות הבסיסית שלו הייתה שלא ראה שפגע באנשים, שהבחורות לא אמרו לחינם את מה שאמרו, משהו הציק להן, משהו בער בתוכן. הוא הודה שהתייחס בקלות ראש לתחושות של הבחורות, היום הוא מקבל כל טענה ותלונה של מי שאומר שנפגע ממנו ולא מטיל בכך ספק".

לא שקצב הודה באונס אבל חרטה אפשר להביע גם בלי להודות באונס,וקצב לפחות מודה שפגע בנשים.

אני לא רואה קשר בין נושא קצב ונושא יונתן היילו.  יונתן היילו לא ריצה שני שליש ממאסרו בניגוד לקצב. זה לא שמעדיפים לתת חנינה לאנס על פני חנינה על מי שהרג את מי שאנס,ואני משער שיונתן היילו יקבל חנינה אחרי ריצוי שני שליש.

לצפיה ב-'ובכן'
ובכן
21/12/2016 | 08:06
3
50
מצטערת על היותי ציניקנית, אבל עד לפני כמה חודשים רושם ועדת השחרור היה:
"אין כל ספק בלב חברי הוועדה כי שחרורו של האסיר שבפנינו, כאשר הוא מכחיש את העבירה, כאשר לא עבר כל טיפול במהלך מאסרו, למעט קורסים במסגרת החינוך, יהווה פגי(ע)ה של ממש באמון הציבור".
"קצב תופס עצמו כקורבן ומתנהל עדיין בצורה כוחנית. הוא לא הביע חרטה, א(ל)א רק ציין את המחיר הכבד שהוא משלם"
(מאפריל של השנה הנוכחית)
ועל כן, השינוי המסעיר שעבר כאשר לפתע מבין ואמפתי נראית לי כלא יותר מאשר שהוא תפס סוף סוף שכל והבין שזה מה שהוא צריך לומר בשביל להשתחרר, מחל מעט מעט מתי מעט בכבודו ואמר את המילים האלו שחמש שנים הועדה אומרת לו לומר, ואיך שאמר אותן "זכה" לשחרור מוקדם.
מדוע? על שום מה?
7 שנים גם כך היה עונש מגוחך לדעתי, על מה יש לקצר את עונשו? כי הוא אמר שהוא פגע? אז מה, זה משנה את הפגיעה?
שער בלבך להיות אחת הנפגעות של הנבלה הזה, סליחה על הביטוי, האם גם הן מסתפקות ב"סליחה אם נפגעת" של קצב? קשה לשער שכן.
לצפיה ב-''
21/12/2016 | 09:04
9
לצפיה ב-'אני חושב שקיצור עונש נהוג כמעט בכל מקרה לפושעים'
אני חושב שקיצור עונש נהוג כמעט בכל מקרה לפושעים
21/12/2016 | 11:23
28
לגבי הטענה שהעונש שגזר בית המשפט הוא קל מדי אז זה נושא אחר(לא שמעתי שהקורבן במקרה קצב התלוננה על עונש קל מדי והנה לינק לדבריה שבהן נאמר שחומרת העונש לא חשובה כמו ההכרעה כאשר עורך דינה הוסיף שקצב קיבל את העונש הראוי לו ואני מניח שהוא לא היה אומר את זה בניגוד לדעתה של א ממשרד התיירות).

יש עוד מקרים שמטרת הקורבן אינה להכניס את הפושע לכלא לכמה שיותר זמן.
במקרה של בוכריס למשל קראתי שהנפגעות כן מרוצות מהסדר הטיעון כאשר לגבי טענת האונס נגדו הקורבן עצמה לא הגדירה את זה כאונס, ורק רוצה שיכירו בזה שהיא קורבן ושלא תטען נגדה הטענה שמדובר ברומן.

מבחינתה למרות שלא הסכימה מכיון שהיא גם לא התנגדה זה לא אונס לפי מה שהבנתי,והשאלה היא אם לא צריך לכבד את עמדת המתלוננת ולא להאשים אדם באונס כל עוד המתלוננת לא טוענת לאונס(גם אם תיאור העובדות שלה מתאר אונס).
לצפיה ב-'כן גם לי אין אמון בחרטה של משה קצב, אבל אין ספק שעורכי דינו'
כן גם לי אין אמון בחרטה של משה קצב, אבל אין ספק שעורכי דינו
21/12/2016 | 19:55
24
יודעים לשחק את המשחק, כפי שאפשר לראות בוידאו מהכתבה על החרטה כביכול של משה קצב.
לצפיה ב-'יונתן ימר נידון ל20 שנות מאסר במקור, אבל הפחיתו לו תמאסר ל12'
יונתן ימר נידון ל20 שנות מאסר במקור, אבל הפחיתו לו תמאסר ל12
21/12/2016 | 19:16
23
"הצעיר אשר הורשע בעבר ברצח האדם שלטענתו אנס אותו פעמיים וסחט אותו, נידון ל-20 שנות מאסר. בית המשפט העליון החליט להמיר את עונשו להריגה ולגזור עליו 12 שנות מאסר במקום 20."

לצפיה ב-'רק נדייק- ירון איילין לא תקף פיזית את יונתן היילו בליל הרצח'
רק נדייק- ירון איילין לא תקף פיזית את יונתן היילו בליל הרצח
31/12/2016 | 02:58
7
30
הוא "רק" איים שיעשה זאת שוב, והיילו תקף אותו מאחור בעת שהטיל את מימיו.

בקשר לחיבור בין הנושאים- היום ה"משותף" להיילו וקצב הוא סתם פיקנטריה של צירוף מקרים.
לטעמי היילו צריך לשבת בכלא, אך לא תקופה כה ארוכה, וקצב לא ישב מספיק והקיצור הוא ביזיון.
לצפיה ב-'יונתן היילו לא צריך לשבת אפילו יום אחד בכלא'
יונתן היילו לא צריך לשבת אפילו יום אחד בכלא
31/12/2016 | 13:17
6
44
לצפיה ב-'יונתן היילו רצח אדם'
יונתן היילו רצח אדם
31/12/2016 | 20:41
1
34
יש נסיבות מקלות לרצח הזה- אבל הוא עדיין רצח, שלא מתוך הגנה עצמית פרופר.
זו דעתי- את יכולה לחשוב אחרת.
לצפיה ב-''
02/01/2017 | 16:27
3
לצפיה ב-'אילו הוא לא היה יושב בכלא יום אחד אז אני חושש'
אילו הוא לא היה יושב בכלא יום אחד אז אני חושש
03/01/2017 | 18:46
3
24
שזה היה מביא לרציחות כאשר הרוצח היה טוען אחר כך להגנתו שהוא הותקף קודם מינית בצורה קשה על ידי הנרצח, כאשר אי אפשר להוכיח שהרוצח משקר(שהרי תקיפה מינית לא נעשית לעיני עדים בדרך כלל).

אגב גם אם מוכיחים טראומה של הרוצח זה לא מוכיח שהוא לא משקר כי יכול להיות שהטראומה נגרמה על ידי אדם אחר ,ולא על ידי הנרצח שהרוצח החליט לנקום בו בגלל סיבה אחרת.
לצפיה ב-''
03/01/2017 | 19:08
3
לצפיה ב-'אתה אדם תמים מאוד'
אתה אדם תמים מאוד
03/01/2017 | 19:37
1
30
לצפיה ב-'יש פה בעיה אחת עיקרית-'
יש פה בעיה אחת עיקרית-
04/01/2017 | 01:19
34
נניח ונקבל את הגירסה של היילו במלואה- הוא הותקף ונסחט ע"י איילון מס' פעמים לפני ערב הרצח, ואף אויים ע"י איילון באותו ערב כי המעשים ישנו.
היילו נטל בלוק ובזמן שאיילון השתין הגיע מאחוריו חנק אותו ורוצץ את ראשו.
אין ספק שבזמן הרצח עצמו היילו לא הותקף- כך שהטענה להגנה עצמי אינה עומדת כאן.
מכאן שהיילו עשה דין לעצמו, והחליט לנקום, ואולי למנוע תקיפות עתידיות נוספות.

לדבר כזה קוראים- נטילת החוק לידיים.
ועם כל הסימפתיה שיש לי למצב הקשה שהיילו עמד בו- הוא עדיין הרג אדם, בעת שיכול היה, נניח, לברוח משם.

"הזכות לחיות עומדת לכל אדם באשר הוא אדם, גם אם פשע וחטא, ודמו של כל אדם אינו הפקר... אף אם היה הנאשם קורבן למעשים איומים וקשים מצד המנוח, ישנן דרכים חוקיות להתמודד עם מעשים עבריינים כאלה ואין לתת לגיטימציה לנטילת חיים של אחר, גם בסיטואציות קשות ומורכבות"" (מתוך גזר הדין במשפט)
לצפיה ב-'לזכרה של וג'דאן אבו חמיד'
לזכרה של וג'דאן אבו חמיד
21/12/2016 | 07:58
9
85
עוד נערה נמצאה ללא רוח חיים אתמול, כבר הרביעית במספר בחודשיים האחרונים אם אני לא טועה.
מדוע גופן של נערות ונשים הוא הפקר?
אין מילים.
יהי זכרה ברוך.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4895936,00...
לצפיה ב-'אם מישהו מוצא בכך תועלת'
אם מישהו מוצא בכך תועלת
21/12/2016 | 08:09
41
מונה הנשים שנרצחו בישראל מאז שנת 2011
לצפיה ב-' דבר אחד שאף פעם לא הצלחתי להבין'
דבר אחד שאף פעם לא הצלחתי להבין
31/12/2016 | 03:10
7
33
נניח שלתפיסת משפחת החושך שמוציאה מתוכה מרצחים עלובי נפש כאלו, התנהגות הבת/אישה בצורות מסויימות פוגעת בכבוד המשפחה-
איך זה שרוצח, שהוא הפושע הנתעב ביותר שיש לאנושות לנפק- פוגע פחות בכבוד המשפחה מנערה "מופקרת"?

נשגב מבינתי.
לצפיה ב-'לדעתי זה קשור לזה שאלימות היא לא אקט שמגונה חברתית'
לדעתי זה קשור לזה שאלימות היא לא אקט שמגונה חברתית
03/01/2017 | 10:48
6
19
אלא על פי הקשר.
ג'ון לנון כבר אמר שאלימות ניתן לבצע באור יום ובשביל אהבה צריך להסתתר, כבר נאמרו הרבה דברים על איך שמהללים פעולות של חיילים בקרב שבתוך סביבה אזרחית תתפסנה כמגונות (בצדק או שלא בצדק). אלימות היא לגיטימית בהרבה מקרים.
מיניות נשית היא לא לגיטימית כמעט אף פעם.
נשים ערביות תגדנה שהרבה מהרציחות לא היו קשורות כלל למשהו שהנערה עשתה קודם לכן מבחינה מינית, אלא שזהו רק תירוץ. רוצחים ואז ממציאים מה היא עשתה.
אפשר לעשות פה איזשהו קישור פמיניסטי בנוגע ללמה אלימות, פרקטיקה שמבחינה היסטוריות הייתה נשלטת בעיקר על ידי גברים להשגת כוח פוליטי, אינה מגונה, אבל אשאיר את זה לאחרות.
לצפיה ב-'גם מיניות מגונה או/ו מהוללת חברתית על פי הקשר ולא באופן כללי'
גם מיניות מגונה או/ו מהוללת חברתית על פי הקשר ולא באופן כללי
03/01/2017 | 17:41
5
76
אני לא מכיר הרבה אנשים שיגנו אישה על כך שהיא מינית עם בעלה, אבל הרבה אנשים יגנו אישה שמקיימת אקטים מיניים עם הרבה גברים או/ו בוגדת בבעלה. בנוסף מי שלא מגנה אף אקט מיני, גם לא יגנה אונס. ככה שאני לא מבין למה יש לך בעיה עם כך שמרבית האנשים בחברה יודעים להבדיל בין אלימות ומיניות שנחשבת ללגיטימית לבין אלימות ומיניות שנחשבת ללא ללגיטימית. בנוסף לכך לא רק חיילים משתמשים באלימות, גם שוטרים משתמשים באלימות, אבל מצופה מהם להשתמש בא כדי להגן על חפים מפשע ולא כדי לפגוע בחפים מפשע. בחברה המערבית המודרנית, הרבה אנשים שתומכים באלימות במקרים מסוימים, לא תומכים בזה כי הם אוהבים אלימות/סדיסטים/אבירי דם, אלא משום שהם רואים את זה כנחוץ במקרים מסוימים. מתי האלימות מוצדקת ומתי לא זאת לא שאלה כל כך פשוטה, אבל אני מאמין שבהחלט יש מקרים שבהן היא מוצדקת. בחברה האסלאמית יש נטייה להרוג אנשים על כל דבר קטן(מספיק שאישה לא תלבש חג'אב), אז שם זה בדרך כלל לא מוצדק.

"War Is Hell? Not for this guy."

"Fighting is everything to the Blood Knight. He lives for it. It's not so much about winning or losing, morality, the motives of his allies, or even the glory, that drives this guy so much as it is the opportunity for a good fight."

"Sometimes a decent person has to do something bad, because it is the only way to prevent something worse from happening. 'I Did What I Had To Do' generally involves an after-the-fact justification for morally questionable actions. The culprit presents this statement when he's confronted with a "What Were You Thinking?" or "What the Hell, Hero?" reaction from someone (particularly The Heart) to whom he owes an explanation."

"The questioned character will generally say, "I did what I had to do." And, more often than not, nothing else."

לצפיה ב-'מין אינו אונס'
מין אינו אונס
07/01/2017 | 08:48
1
24
אונס הוא אלימות וגם כך הוא נתפס חברתית, לא כמין.
ונכון, אין גינוי חברתי לאונס, אבל בוודאי שיש גינוי חברתי קולקטיבי למיניות ומיניות נשית בפרט.
זה שהמיניות הנשית היא גם כלי פרסומי זה נכון.
ע"פ פרופסור חיים חזן (אנתרופולוג), קיימים שלושה טאבואים אוניברסלים- מין, מוות והפרשות.
אלימות היא לא אחד מהם.
לשאלתך, הבעיה שלי עם זה שאנשים יודעים להבדיל בין מיניות לגיטימית ל"לא לגיטימית" (כמובן בעיניהם) היא שלעתים כאשר גבר מבחין במיניות לא לגיטימית של האישה הוא בוחר לפגוע בה פיזית, עד רצח אפילו.
לצפיה ב-'הפוך, אונס מוגדר כיחסי מין בכפייה, ומבחינה טכנית מדובר'
הפוך, אונס מוגדר כיחסי מין בכפייה, ומבחינה טכנית מדובר
07/01/2017 | 19:53
21
באותם אקטים מיניים בדיוק, ואני לא חושב שאני צריך לפרט למה, זאת גם אחת הסיבות לכך שיש הרבה מקרים שקשה לדעת בהם אם התרחש אונס או שזה נעשה בהסכמה. הרבה ממקרי האונס גם לא נעשים בצורה אלימה/מאוד אלימה, ולכן אין גם סימני חבלה בתור הוכחה אפשרית לכך, יכולים להשתמש בזרע של החשוד בתור הוכחה שהיה משהו מיני בניהם, אבל אפילו אז הוא יכול לטעון שזה היה הסכמה. לכן הבדיקה הזאת עוזרת יותר במקרים שיש עברה על החוק בכל מקרה, כמו יחסים אסורים עם קטינה. אז זה לא שאין גינוי חברתי לאונס, זה שיותר קשה להוכיח אונס. אלימות טהורה לא כוללת מיניות, היא אפילו מנוגדת למיניות, משום שכל עוד לאישה יש ערך מיני בעיני הגבר אז הוא יעדיף שלא לרצוח אותה, זאת גם אחת הסיבות שיש טאבו גדול יותר נגד אלימות כלפי נשים, לפחות בחברה המערבית, בעוד שגברים שקבלו מכות או אפילו נרצחו זה משהו שזוכה להרבה פחות כותרות, למרות שזה הרבה יותר נפוץ, כי זה נתפס כיותר מובן מעליו, ככה שזה שזה קורה יותר לנשים זה בכלל לא נכון. אם יעשו דף על כמה גברים נרצחו בשנים האחרונות, הוא יהיה הרבה יותר גדול, אבל לא טורחים לעשות את זה. הטיטאניק גם היה דוגמה טובה לכך, הרי הגברים שם קודם כל הצילו את הנשים והילדים ולא את עצמם, הרבה מהם אף הקריבו את חייהם בשם כך. גברים נהגו רבות כך במשך ההיסטוריה, גברים תמיד נמצאו בסיכון גבוה יותר למוות אלים מאשר נשים.

נשים גם הסתמכו הרבה יותר על הגנה חברתית/הגנה של אנשים אחרים מאשר גברים, מגבר הציפייה היא בדרך כלל שהוא יהיה מספיק אמיץ ומספיק חזק/מספיק גברי, כדי להגן על עצמו. הטאבו לגבי אונס הוא חלק מהטאבו כלפי מיניות, ככה שלא סותר את מה שאמר פרופסור חיים חזן, בנוסף אלימות קשה מובילה למוות, ככה שטאבו למוות הוא גם טאבו כלפי אלימות מהסוג הקשה ביותר. כן קיים טאבו גדול יותר כלפי מיניות מאשר כלפי אלימות קלה, זאת הסיבה שאת יכולה לראות קצת מכות בסרטים לילדים(בדרך כלל לא כאלו שמובילות למוות), אבל את לא תראי מין בהסכמה, מין בכפייה, ובהרבה מהמקרים אפילו נשיקה בסרטים לילדים. אונס הוא בהחלט טאבו גדול, במיוחד במדיה, יכולים להראות בסרט מישהו שרצח עשרות אנשים, אבל כל עוד הוא לא אנס אף אחד, אז עדיין יש לו סטנדרטים מסוימים, אפילו שטכנית רצח הוא דבר קשה יותר. אם לטענתך אונס מקושר יותר לאלימות מאשר למיניות בעייתית, ולטענתך יש טאבו גדול יותר למיניות בהסכמה מאשר למיניות בכפייה, אז למה בסרטים את תתקלי בהרבה יותר סצנות מין שלא כוללות אונס? יש הרבה גברים שכאשר הם מבחינים במיניות בעייתית מצד אישה אז הם פשוט לא רואים אותה בתור wife material ואז או שהם מעדיפים להימנע מכל קשר קרוב איתה או שהם מוכנים להיות איתה רק בקשר לא רציני, בעוד שבשביל קשר רציני הם מחפשים/מעדיפים 'בחורה מבית טוב' מה שנקרא. כאשר מדובר באישה זרה לחלוטין לגבר בדרך כלל פחות אכפת. קחי לדוגמה גם את משחקי הכס, סידרה שיש לה כבר 6 עונות, סצנת אונס אחת או שתיים בסדרה עוררו כל כך הרבה מהומה, למרות שיש שם סצנת רצח או/ו הרג המוני כל פרק שני בערך.

"In many works of fiction, especially situations of Rape as Drama, rape is not merely bad; it's a qualitatively different level of evil. As such, a rape scene can be used as a Kick the Dog moment for a particularly evil character, or as the point where a character who previously was merely unlikeable crosses the Moral Event Horizon into monster territory."

"Note that not only is rape considered a game changer for almost all characters, but it is also so for the writer. Many stories and Crapsack Worlds have monsters who don't commit rape, even though everything about their character indicates they could, would, or should. There are also times when rape is kept "off camera" or otherwise something in the past, or hinted at once and never brought up again. Having rape in a story will immediately plunge it into the darkest and edgiest abyss of all that is Darker and Edgier. If they don't portray the rape as dark enough, then Values Dissonance (and thus the most scathing criticism from the audience) will happen."

"If the story requires random anonymous characters to die just to move the plot forward, they'll likely be male. If the plot requires a tragic death that motivates the protagonists or shows how evil the villains are, the victim will be female. One exception to this is a Heroic Sacrifice that is commonly committed by a man and often for a woman and/or The Hero."

"Male characters get more explicit and brutal deaths. It's no secret that viewers are more uncomfortable watching women get tortured, maimed, and/or killed. If a man and a woman are killed in equally grisly ways, the woman's death is treated as worse. Extra points if the camera cuts away right before she gets butchered."

לצפיה ב-'אם בגידה במדינה או אירגון נחשבת עבירה חמורה , אז בין בני זוג'
אם בגידה במדינה או אירגון נחשבת עבירה חמורה , אז בין בני זוג
25/02/2017 | 17:40
2
13
זה הרבה יותר. (ביהדות אם אני לא טועה , עבודה זרה נחשבת בגידה והחטא החמור ביותר).
לצפיה ב-'למזלנו, אנחנו לא חיים בתאוקרטיה ויש בית משפט בישראל'
למזלנו, אנחנו לא חיים בתאוקרטיה ויש בית משפט בישראל
15/03/2017 | 14:35
1
4
או לפחות, למזלם של חלקנו
לצפיה ב-'בית משפט שופט על בגידה במדינה'
בית משפט שופט על בגידה במדינה
15/03/2017 | 17:27
2
לצפיה ב-'למה היא לא התלוננה #47542'
למה היא לא התלוננה #47542
07/12/2016 | 10:16
5
103
פרויקט (כבר לא חדש) אוסף עדויות מנשים בנוגע לדברים שנאמרו להן מדמויות שאמורות לעזור לאחר אונס/תקיפה מינית
http://www.ha-makom.co.il/gallery/female-resistanc...
הפרויקט הוא מבית היוצר של אחת מתוך אחת בשיתוף עם עמוד הפייסבוק "אונס שני"
לצפיה ב-'ואני יכול להוסיף (לצערי) '
ואני יכול להוסיף (לצערי)
10/12/2016 | 08:41
4
73
את
"אבל רצית סאדו, אז הוא דפק לך את הראש בקיר ולא הבין כשאמרת לא. זה לא חלק מהמשחק 'שלכם' ? "
וגם
"אז את אומרת שכאב לך, אבל את הרי אוהבת כאב, לא?"

(נאמר בהזדמנויות שונות ע"י חוקרים שונים למתלוננות שליוויתי לאחר אונס שהחל כמין בדסמי)
לצפיה ב-'זה נראה לי עניין מורכב'
זה נראה לי עניין מורכב
30/12/2016 | 22:32
3
34
כי באמת איך אפשר לדעת מתי אתה עובר את הגבול ?בתור חובב סאדו אני לא יודע, מתי
אתה עובר את הגבול או לא, לכן זה לא כזה ברור ואולי השאלות קשות אבל הם נראות
לי במקום . אני אמנם לא בקיא ממש בעולם הזה אבל ממה שיצא לי לפגוש יש באמת
בחורות שאוהבת כאב ואפילו כאב מחריד אז איך אפשר לדעת ? לא יודע זה נשמע לי
מורכב ..
לצפיה ב-'בגלל שאתה לא יודע- זה נשמע לך מורכב.'
בגלל שאתה לא יודע- זה נשמע לך מורכב.
31/12/2016 | 02:40
2
42
בפועל זה מאוד פשוט.
גם בבדסמ- לא זה לא, ואפילו יותר חמור-
בבדסמ, רוב האנשים- ביחוד בסשנים ראשונים- משתמשים במילת ביטחון. אי אפשר להגיד שלא היה ברור שהיא ביקשה להפסיק אם נאמרה מילת ביטחון.
ואם לא נקבעה מילת ביטחון- אז לא הוא לא- בדיוק כמו בכל מקום אחר.

הנה, נורא פשוט.

לצפיה ב-'הבנתי ,תוד על התתשובה .'
הבנתי ,תוד על התתשובה .
31/12/2016 | 08:45
1
9
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
02/01/2017 | 15:11
26
ואם תרצה לקרוא מעט יותר הנה משהו שכתבתי פה בפורום גם על הנושא הזה- וכמובן אתה מוזמן לפורום השכן שעוסק בנושא אם נשארו לך תהיות.

לצפיה ב-'דיון מעניין שהתפתח בעקבות אירועי אופק בוכריס'
דיון מעניין שהתפתח בעקבות אירועי אופק בוכריס
05/12/2016 | 20:24
11
105
על עירוב גברים ונשים ביחידות בצבא. מוזמנות ומוזמנים לבוא ולתת דעה כאן
לצפיה ב-'אני חושב שהדיון שם חוטא לעניין'
אני חושב שהדיון שם חוטא לעניין
06/12/2016 | 15:39
8
55
הסיפור של שילוב נשים - גברים בצבא לא קשור רק (ואפילו לא בעיקר) לדת. הרי הסטורית נשים לא שולבו בצבא (רק בעשר-עשרים שנים אחרונות יש יותר ויותר נשים בתפקידים "אמיתיים")  וגם דתיים לא ממש (ידוע שחרדים לא מתגייסים כמעט ודתיים לאומיים מתגייסים במסגרות שלהם של ישיבות הסדר ורק לאחרונה חלו שינויים) ומעניין שדווקא לאחרונה יש גם יותר דתיים וגם יותר נשים בתפקידים שונים בצה"ל כך שהמגמה לא מצביעה על הדרה של נשים בעקבות כניסת דתיים. מה גם שהדיונים האמיתיים בצה"ל הם שונים לחלוטין.

מטרת צה"ל היא להגן צבאית הל מדינת ישראל ואזרחיה במלחמה. צה"ל צריך להכין את הצבא החזק ביותר שהוא יכול להקים עם החיילים שברשותו והתקציב שברשותו. מטרתו היא לנצח במלחמה ורק אחר כך נכנסים שיקולים אחרים.
לכן, בתפקידים בהם נשים יכולות לבצע את המטלות טוב כמו גברים (או יותר) ואין פגיעה בנשים או בבטחון המדינה - יש מקום לשילוב נשים (ועושים זאת). כך זה קורה בתפקידי מודיעין ואפילו בקרק"ל ובעוד מקומות.
לאחרונה צץ דין על טנקים ושם זה די ברור שאין מקום לשילוב נשים ממספר סיבות:
- הבדיקות שעשו בצה"ל מראות שרוב מוחלט של הנשים לא עומד בעומס הגופני שהתפקיד מצריך. הדבר פוגע בפוריות של נשים אלו, יוצר אצלן שברי מאמץ ופוגע גם ביכולת המבצעית שלהן (מה שיפגע גם ביכולת להילחם בעת הצורך). מדובר בתפקיד פיזי מאוד.
- שהות מעורבת בטנק בעייתית גם מבחינת החיילים עצמם (שיש לזכור שמוצבים שם בלי שישאלו לרצונם). חיילים לפי הכתבה בקישור הבא חיים בטנק ואוכלים שם ועושים צרכים וצפוף שם ונוגעים אחד בשני כחלק בלתי נפרד מהתפקיד. דבר כזה מאוד בעייתי לחיילים וחיילות. מצד אחד חיילים דתיים שלא רוצים לגעת בבחורה ומצד שני בנות שלא רוצות שיגעו בהן (ולך אחרי זה תפרש האם כל נגיעה הייתה מינית או מבצעית ולך תוכח את זה) והאם כל אחת הייתה רוצה לעשות צרכים בטנק או להיות במחזור במצב כזה צמוד לגבר אחר. אם הטנק הוא על טהרת הנשים אז שוב יש את עניין הפיזיות.

להשלמת הטענה לגבי הטנקים אשאל את השאלה הבאה - אם הייתה תחרות ריצה של 100 מ' מעורב גברים ונשים האם המדינות היו שולחות אצן או אצנית? למה יש מקצים שונים לגברים ונשים באולימפיאדה? גם במלחמה עלינו לנצל את היכולות הטובות ביותר של חיילינו ואם אותה חיילת יכולה לתרום הרבה יותר בתפקיד אחר שמותאם לכישוריה ואילו יש חייל שפיזי יותר ומתאים יותר לתפקיד כזה למה לעשות הפוך?
יש לזכור את יעוד הצבא. ויש לזכור שאין שוויון פיזי בין נשים לגברים.

- טענה נוספת היא שיש לצה"ל צבא סדיר ומילואים. צבא המילואים גדול הרבה יותר וחשוב הרבה יותר במלחמה מהצבא הסדיר. נשים, גם אם יוכלו להיות בתפקיד כזה בסדיר וגם אם יתחייבו לעשות מילואים כמו גברים לא יוכלו פיזית לעמוד בזה אחרי לידה וכשיש ילדים. גם אם אישה בת 20 חזקה מספיק לתפקיד כשהיא תהיה בת 28 ספק אם תהיה פיזית מתאימה לתפקד בטנק.
לצפיה ב-'אתה שוכח כמה דברים:'
אתה שוכח כמה דברים:
06/12/2016 | 20:00
6
43
1. יש ספקטרום של גברים וספקטרום של נשים. יש גברים חזקים יותר ויש גברים חזקים פחות, יש  גברים מאומנים יותר ויש גברים מאומנים פחות. האם כל הגברים עומדים על אותה הסקלה? אולם, יש הסכמה רווחת שעדיף לקבל גבר שלא מתאים לתפקיד כל כך במקום לקבל אישה שדווקא כן מתאימה לתפקיד, כי ככה בטוח בשביל כולם. את הדעה הזו מגבים עם כל מיני תירוצים: לנשים יש מחזור חודשי, לנשים יש פחות שכבת שומן, לנשים יש דופק אחר. שים לב שכל הטענות האלה מכלילות את כל הנשים. כלוחמת שעדיין עושה מילואים אני יכולה להגיד לך שכל הנשים ששירותו איתי ללא יוצאות דופן הן בכושר גופני מטורף. דווקא בין הגברים היו מספיק גברים שלא התרגלו למאמץ או חוו קשיים, וזה כי הם קיבלו כרטיס כניסה מועדף ליחידה רק כי הם גברים - העדיפו להכניס גברים פחות מאומנים (אלו שהראו את התוצאות הרעות ביותר במיונים בקרב הגברים) בשביל שהרוב יהיה גברי במקום עוד אישה מאומנת. אם אישה עושה 30 שכיבות סמיכה בזמן a וגבר עושה 50 שכיבות סמיכה בזמן b, אבל את ה-30 הראשונות הוא עושה בזמן a+10, מי יותר כשיר? במצב כזה הצבא יעדיף לקחת את את הגבר למרות הכל. בחזרה לשכבת שומן ולמאמצים - זה נורא תלוי, החיילות שמשרתות בקרבי הן לא הנשים הממוצעות שאתה פוגש ביום יום, ואם תשווה את שכבת השומן שלהן או ביצועי דופק תגלה שהתוצאות שלהן יהיו גבוהות יותר מגבר ממוצע שלא עוסק במאמץ גופני קשה בשגרתו. 
2. אזכיר לך את הלוחמות הפרטיזניות, הטייסות הסובייטיות, והלוחמות שהשתתפו שווה שבשווה עם גברים בשדה הקרב. אזכיר לך את הלוחמות הכורדיות.

לצפיה ב-'ברור שלא כל הגברים עומדים על אותה הסקלה'
ברור שלא כל הגברים עומדים על אותה הסקלה
07/12/2016 | 00:08
4
33
,וגם ברור שלא כל גבר מתאים לשרת בקרבי,אבל הטענה שקראתי היא שבגלל כניסה של נשים לתפקידים קרבים הורידו את הדרישות.

הנה לינק רלבנטי

לגבי הדוגמה שלך אז מהנתונים אי אפשר להסיק שאישה שעושה 30 שכיבות סמיכה בזמן a כשירה יותר כי הגבר בסך הכל עשה יותר שכיבות סמיכה,ואם רוצים תחרות מי בכושר יותר טוב צריך משימות מוגדרות(ובמקרה שתיארת האישה והגבר לא קיבלו את אותה משימה שהיא לבצע 30 שכיבות סמיכה כמה שיותר מהר) כאשר חוץ מזה אני לא חושב שאפשר לקבוע על סמך משימה אחת שאני לא בטוח אם היא בכלל רלבנטית.  השוואה של שכבת שומן או ביצועי דופק גם לא נראית לי רלבנטית, ומה שיותר מעניין זה יכולת לעמוד במשימות פיזיות שרלבנטיות לצבא.  
לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
07/12/2016 | 07:55
2
37
השאלה היא לא מי בכושר יותר טוב אלא מי בכושר מספק לתפקיד, במקרה הזה.
ממליצה לקרוא כתבה נהדרת על לוחמות גדוד קרקל של נוב 8 שעשו הכשרה של רובאי 07 [ומאז גדוד קרקל עושה את ההכשרה הזו]
לצפיה ב-'היה לי דיון בנושא עם רופא שמתמחה בפציעות של חיילים'
היה לי דיון בנושא עם רופא שמתמחה בפציעות של חיילים
10/12/2016 | 08:28
1
31
ראשית, גם גברים עם מבנה גוף קטן וחלש לא ישלחו לקרבי.
שנית, נשים שנמצאות בכושר כשירות לחלוטין לתפקידי לחימה קלה- קרקל, מג"ב טיס וכו. אלו תפקידים שהם תפקידי לחימה לכל דבר- אבל העומס הגופני המוטל על הלוחמים קטן משמעותית, שכן הם עוסקים בסוג שונה של לחימה, שלא מחייבת נשיאת משאות ומאמץ גופני ממושך תחת משקל.
שלישית- כמות הפציעות- שברי מאמץ, התייבשויות וכו'-  של נשים גם במסלולי ההכשרה ללחימה הקלה גבוהה בהרבה מכמות הפציעות המקבילות של נשים.

ומהפן האישי- בתור שיריונר ומפקד וגבר בכלל לא קטן וחלש- המטלות הפיזיות מתחו את היכולות הפיזיות שלי לקצה. לא יכול לדמיין איך אישה שחלשה ממני ב-30% בממוצע תוכל לתפקד כך, בלי להטיל את המשימות שאינה יכולה לבצע על שאר חבריה לצוות ובכך, באופן מובהק, להחליש את כוחו של הצוות.
לסיכום- אני לגמרי בעד שילוב נשים במערך הלוחם, אבל מטנקיסטים ולוחמי חי"ר נדרשות לביצוע משימות שאנשים עם מבנה גוף קטן ויחסית חלש לא מסוגלים לעמוד בהם- וכמו שמנפים מהיחידות הללו גברים קטנים וחלשים יחסית- כך גם נשים.
לצפיה ב-'ללא ספק צריך להתחשב גם במגבלות היכולת של כל חייל וחיילת'
ללא ספק צריך להתחשב גם במגבלות היכולת של כל חייל וחיילת
12/12/2016 | 22:23
23
אפשר לחלק את התפקידים באופן שיהיה יותר מתאים, כפי שלא צריך לשלוח חיל שריון למשימות שחיל אוויר מתאים עליהן יותר, כך אפשר לחלק באופן אסטרטגי גם בין המשימות של לוחמים ולוחמות.
לצפיה ב-'תפקידם העיקרי של חיילים הוא בסופו של דבר להילחם/לשמור'
תפקידם העיקרי של חיילים הוא בסופו של דבר להילחם/לשמור
12/12/2016 | 21:29
21
ולא לעשות שכיבות סמיכה, גברים בדרך כלל חזקים יותר פיזית מנשים, אבל לא צריך כוח פיזי רב כדי לירות מרובה סער, זאת גם הסיבה שהקשת היא הנשק שהכי מזוהה עם האמזונות המיתולוגיות.
לצפיה ב-'הלוחמות הכורדיות מודעות לכך שהן חלשות יותר פיזית מגברים ולכן'
הלוחמות הכורדיות מודעות לכך שהן חלשות יותר פיזית מגברים ולכן
12/12/2016 | 22:01
25
הן מכתחילה לא מסתמכות על הכוח הפיזי שלהן יותר מדי, הן משתדלות להיות מתוכחמות יותר כדי לפצות על כך, והן מצליחות לא רע נגד לוחמי דאעש האיסלאמיסטים החייתים. לגבי הלוחמות הסובייטיות זה לא לגמרי מדוייק, כן בעת המודרנית הסובייטים היו הראשונים שגייסו נשים לצבא, אבל נשים נלחמו בצבא הסובייטי בעיקר בתפקידים כגון צלפיות וטייסות, את התפקידים שדרשו כוח פיזי ואומץ רב יותר, כגון לחימה מטווחים קרובים יותר, עדיין מלאו רק גברים. אבל זה עדיין מראה, שכדי לשלב נשים בצבא, לא דווקא חייבים לשלב נשים בכל תפקיד בצבא, כל אחד יכול לתרום את חלקו באופן שמתאים לו יותר. מה הטעם להשוואת בין לוחמות לבין גברים לא לוחמים? המבחן האמיתי של לוחם הוא להילחם מול לוחמים אחרים/מחבלים, ולא נגד אזרחים, במיוחד שצה"ל בניגוד לאויבי ישראל, משתדל שלא לפגוע באזרחים. בנוסף זה לא רק עניין של אימונים, זה גם עניין של פוטנציאל, גברים נוטים להיות חזקים יותר פיזית לא רק בברירת מחדל, אלא גם אחרי אימונים(אפילו אם גם הנשים מתאמנות). בכל מקרה מלחמה זאת לא תחרות ספורט, זה מאמץ משותף, וכוח אדם זה גם אלמנט חשוב, ולכן לוותר על נשים בצבא זה אומר גם לוותר על כוח אדם(פחות או יותר על מחצית מהאוכלוסייה), ועמים קטנים כגון הכורדים והיהודים לא ממש יכולים להרשות את זה לעצמם.

"To some extent, physical reality is also reflected in that women tend to be smaller than men and have a more difficult time passing strength tests, and so would be better off with ranged weapons; in a case of Truth in Television, for exactly that reason the Soviet Red Army during World War II had divisions of female snipers, fighter pilots, machine gunners, and tank commanders, while still barring women from serving as regular infantry. However, this stops being sensible and turns into Stay in the Kitchen when a particular woman meets or exceeds the minimum standards expected of men in close combat roles, but is denied the opportunity to do what she's good at merely because of her chromosomes."

לצפיה ב-'לא הוכח שהפיזיות הנדרשת בתפקידים קרביים פוגעת בפוריות האישה'
לא הוכח שהפיזיות הנדרשת בתפקידים קרביים פוגעת בפוריות האישה
06/12/2016 | 21:35
33
לא צניחת רחם ולא משהו כזה, עוד מבעלי ובעלות מקצוע הרפואה בנושא אפשר לקרוא כאן (ממליצה בחום) 
אם משמיטים את הטיעונים הלא מדויקים, נשאר הטיעון הבא: 
אם תהינה נשים בצהל, יטרידו אותן, ולכן צהל לא מותאם לנשים
שזה טיעון די דבילי בעיני, אפשר לתאר מישהו אומר "יש גזענות בצהל ולכן אתיופים לא צריכים להתגייס"? 
לא. צריך לעקור משורש את תופעת ההטרדות והתקיפות המיניות בצהל, שהן הרבה יותר מנורמה. 
בנוסף, צהל תפקידו לא רק לשמש כגוף מגן (לצערי או לשמחתי).
צהל הוא צבא העם, כור היתוך חברתי ונוגע ברוב אם לא כל רבדי החיים הישראלים, מסטטוס חברתי לחינוך לבניית אתוס מיתוס ונרטיב משותף
צהל הוא חלק מהלאום הישראלי לטוב ולרע, ולהדיר נשים ממנו משמעותו להדיר נשים מחלק נכבד מהלאום הישראלי.
לצפיה ב-'לא מזמן יצאה כתבה חדשה על שילוב נשים בתפקידי לחימה נוספים'
לא מזמן יצאה כתבה חדשה על שילוב נשים בתפקידי לחימה נוספים
26/02/2017 | 18:57
13
"על רקע הביקורת הציבורית, בצבא ממשיכים בימים אלה לקדם את שילוב הנשים בחיל השריון. בתקופה הקרובה צפוי הצבא להשיק תוכנית ניסיונית רשמית, שבמסגרתה יבחן שילוב הנשים בחיל במסגרת צוותי טנק המורכבים מנשים בלבד. החלטת הצבא לקדם שיבוץ נשים לוחמות בחיל השריון מגיעה למרות גל של התנגדות מצד קצינים בכירים בדימוס, ובהם גיבור ישראל תא"ל (מיל') אביגדור קהלני, שבחר באמירה חשוכה במיוחד: "תפקיד האישה הוא להיות אמא ולהביא ילדים לעולם". לפי קהלני, "אין צורך שנשים יחזיקו סכין בין השיניים, יש מספיק גברים שיעשו את העבודה"".

"העוסקים במלאכה בצבא לא אהבו לשמוע את הדברים, בלשון המעטה. "אני ער לכל האמירות הללו, חלקן מיותרות לחלוטין", אמר ל"ישראל השבוע" בכיר באגף כוח אדם, שעוסק בימים אלה בעבודת המטה בנושא. "הדברים נאמרו על ידי אנשים שלא בקיאים בתהליכים. חבל שהדברים נאמרו. מי שבקיא בעבודת המטה, יודע שהיא נעשית בצורה מקצועית, שקולה ועצמאית, ומביאה בחשבון הן את היכולות הפיזיות של נשים להשתלב במקצועות נוספים והן את סוגיית השילוב הראוי"". 

"בצה"ל למדו בשנים האחרונות להעריך את היתרונות הרבים שמביאות נשים לתפקידי לחימה, והשכילו לנצל לצורכי המערכת את רצון הנשים לתרום. כך, למשל, שילוב הנשים בלחימה מסייע לאגף כוח אדם בצבא להתמודד עם סוגיית המחסור בלוחמים, שנובע בין השאר מקיצור שירות החובה".

"ויותר מכך: הרחבת שיבוץ נשים בתפקידי לחימה מאפשרת לצבא לפנות את הכוחות הלוחמים בדרג המסתער, שעסקו עד היום גם במשימות שיטור ואבטחת גבולות, לאימונים ולהכנות לקראת מלחמה".

"אם עד לפני שנים ספורות נאלץ הצבא להציב בגבולות שנחשבים בסדר עדיפות נמוך גם כוחות לוחמים שאמורים להיכנס בעת הצורך ללבנון ולעזה, היום הוא מסתייע בשלושת גדודי החי"ר הקל: קרקל, ברדלס ואריות הירדן. בימים אלה מוקם גדוד חי"ר קל רביעי שיחל את פעילותו בקיץ הקרוב. הגדודים המעורבים יהפכו בקרוב לחלק ממערך הגנת הגבולות המוקם בימים אלה בצבא".

"לאחרונה שולח הצבא נשים גם למשימות מורכבות יותר ביהודה ושומרון. כך גדודי החילוץ וההצלה של פיקוד העורף מבצעים כעניין שבשיגרה משימות בגדה המערבית, וכך גם לוחמות מג"ב. סביר שאם הצבא היה יכול, הוא היה מעדיף להציב גדודים דומים נוספים בגזרות אלה, ולפנות יותר כוחות לוחמים מהמערך המסתער והמתמרן ממשימות הבט"ש (הביטחון השוטף) השוחקות לאימונים ולמוכנות ללחימה". 

"ההבנה שלפיה אפשר להיעזר בנשים כדי להתמודד עם המחסור בכוחות לוחמים מחלחלת בצמרת הצבא כבר תקופה ארוכה. לאור זאת, בשנים האחרונות פתח הצבא תפקידי לחימה נוספים לנשים, הקים גדודים מעורבים והביא לגידול ניכר במספר הנשים המשרתות בתפקידי לחימה. אם לפני כעשור, בשנת 2005, שירתו רק 435 נשים כלוחמות ובשנת 2012 היו רק 547 לוחמות, מאז המספרים טיפסו, ובשנה שעברה שירתו בצה"ל יותר מ־2,000 לוחמות". 

"נתוני הצבא מצביעים עוד על עלייה מרשימה במוטיבציה של מיועדות לשירות ביטחון לשרת בתפקידי לחימה. אם בשנת 2010, רק 27 אחוזים מהצעירות לפני גיוס הביעו רצון לשרת בתפקידי לחימה, בשנת 2014 יותר מ־40 אחוזים מהמתגייסות הצעירות ציינו שהן חולמות להיות לוחמות".

"למרות ההשקעה העצומה של הצבא בתחום שילוב הנשים בלחימה, הלוחמות הן עדיין חלק קטן מסך המתגייסות לצבא. כיום, רק אחוז נמוך מהנשים המשרתות בצבא משובצות לתפקידי לחימה, בדומה לשיעור הנשים המשובצות כפקידות. גיוס הנשים סובל גם מבעיות מובנות נוספות, לרבות העובדה שיותר מ־40 אחוזים מהנשים חייבות הגיוס לא מתגייסות לצבא - רובן מקבלות פטור מטעמי דת".

"בצבא מדווחים כי רבות מהן מצהירות הצהרת דת כוזבת, ולמרות רצון הצבא, מיגור התופעה לא נראה באופק. בפועל, הצבא מדווח על מגמה הפוכה דווקא בקרב בנות הציונות הדתית, שמצביעות ברגליים ומתגייסות לצבא במספרים הולכים וגדלים חרף הסתייגות הרבנים, ולמרות העובדה שמרבית האולפנות אוסרות על נציגי הצבא להיכנס לתחומן ולשוחח עם התלמידות לפני גיוס".

"במסגרת עבודת המטה לשילוב נשים בחיל השריון נבחנת גם השאלה אם מבחינה פיזית אישה יכולה לשמש טענית ולהרים פגזים, או לסייע במקרה של פריקת זחל. גם חיילי שריון מודים ששתי הפעולות האלה אינן פשוטות אפילו לגברים חסונים".

"סוגיה נוספת שעולה היא סוגיית השילוב הראוי. בהנחה שבשל מגבלות פיזיות של נשים יוחלט להקים צוותי טנק מעורבים של נשים וגברים, כיצד יקיימו הלוחמים והלוחמות בטנק את כללי ההפרדה הנדרשים בין גברים לנשים? מה תעשינה הנשים בתוך הטנק כשהן תצטרכנה להתפנות? או לטפל בעצמן בימים מסוימים בחודש?"

""אני לא חושבת שצריך לפסול שירות נשים בשריון משיקולי דינמיקה בין נשים לגברים בטנק. המיניות לא נמצאת ברף שאנשים מתארים. זה מגוחך. אנחנו מתייחסים למקצוע שלנו - כמקצוע"".

"לדבריה, "אישה יכולה לשרוד תקופה ממושכת בשטח, גם בתנאים קשים. צריך אולי לעשות התאמות טכניות, כמו למצוא דרך להתפנות, אבל ברגע שפותרים את הבעיות הטכניות, אישה יכולה לכוון, לנתח שטח, לתכנן התקפה, להיות טקטית". לפי סרן רובך, "אני לא באמת יודעת מה דורש תפקיד הטען בטנק מבחינת המשקל. אבל כמו שיש לי היום מא"גיסטיות, יש נשים שיוכלו להיות טענות. לא בטוח שכולן תוכלנה. אבל גם בקרב גברים, מתוך צוות של ארבעה רק אחד נבחר להיות טען".

""באופן אישי, החלפתי זחל. ראיתי חיילי שריון שאני לא יכולה לדמיין אותם מרימים פגזים. לא כל הגברים בנויים וחסונים. ראיתי שריונרים 'פצפונים', שהם אחלה לוחמים"".

""לוחם זה לא רק רגליים וידיים, צריך הרבה אינטליגנציה, לדעת לקבל החלטות, להעריך סיטואציות. ואת התכונות האלה יש להרבה נשים. אני רואה לוחמות שלי שעושות את העבודה טוב מלוחמים"".

"ביחידה מעורבת, ואני מאמינה בשילוב של נשים וגברים. אני מאמינה בקרקל כגדוד מעורב. אני לא חושבת שהיינו מצליחים להגיע להישגים ולהצלחות המבצעיות אם היינו גדוד של נשים בלבד. גבר מביא עימו גם המון חסרונות, אישה מביאה גם הרבה יתרונות. השילוב הוא המנצח"".

"לפי סרן רובך, "גבר מביא איתו הרבה אגרסיביות, חדות בתגובה. כשאני רצה ליד בנים או סוחבת איתם משקלים - זה מביא אותי למיצוי טוב יותר. מנגד, השירות עם נשים מוציא מהגברים יותר נשיות; האגו והעצבים יורדים, השיח הופך למקצועי יותר, אינטליגנטי יותר, רמת האנושיות גבוהה יותר. גבר שהתגייס לקרקל יהיה אזרח טוב יותר, אבא טוב יותר; הוא מצליח להכיל סיטואציות בצורה טובה יותר"".

לצפיה ב-'הרב יגאל לוינשטיין מכה שנית, הפעם הוא החליט לבקר את הלוחמות'
הרב יגאל לוינשטיין מכה שנית, הפעם הוא החליט לבקר את הלוחמות
11/03/2017 | 17:37
2
"שבעה חודשים אחרי "נאום הסוטים", שב ראש המכינה הקדם-צבאית "בני דוד" בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, ומביע ביקורת על יחסים הומוסקסואליים ומשווה אותם לגילוי עריות בין אח לאחות. בנוסף, הוא טען שבנות מן הפריפריה פונות לשירות קרבי כדי לשדרג את מעמדן החברתי."

"בשיחה עם בני הישיבה בשדרות מתח ביקורת על מניעי הלוחמות, תוך שהוא רומז כי הגברים אינם נמשכים אליהן מינית בשל איבוד תכונת הנשיות שלהן. לדבריו, ביחידות המעורבות מתאמנים על תרגולת סחיבת פצוע ("אחד על אחד") ועוברים בכך על איסור נגיעה בין גברים לנשים, אך בבדיחות הדעת העלה אפשרות כי כאשר מדובר בלוחמות הדבר מותר, מאחר שהן נראות "כמו קרש"".

"גם על הלוחמים ביחידות המעורבות מתח ביקורת: "מישהו שכב פעם במארב עם בחורה? הדבר האחרון שאתה חושב עליו זה מחבלים. לכן שמים אותם במקומות בלי מחבלים, כמו בערבה. אפילו עכבר סלע אין שם. מי חי בערבה? תאילנדים שעובדים במלפפונים? מאז ומעולם לא היה שם כלום. אז מה קורה במארב הזה, מתפללים ביחד?"".

"עוד נאמר בדיווח של נחשוני, שהובא בידיעות אחרונות, כי הרב הרבה לעסוק במראה החיצוני של הנשים ובלבושן. הוא שב על המלצתו להתחתן מוקדם, במהלך השירות הצבאי, כאשר המתח הרוחני (אידיאליסטיות) של בוגר הישיבה עדיין גבוה, כדי שיבחר בת זוג בהתאם - דבר שעשוי לשמר את רמתו הדתית הגבוהה."

לצפיה ב-'ההשלכות של דיני המשפחה המפלים'
ההשלכות של דיני המשפחה המפלים
26/11/2016 | 12:37
61
189
ממש כאן. מדוע הפמיניזם המיינסטרימי בישראל תומך בזה?
המשך>>
ממש כאן. מדוע הפמיניזם המיינסטרימי בישראל תומך בזה?
לצפיה ב-'אבולוציה'
אבולוציה
25/11/2016 | 21:30
27
133
אז מה אתן אומרות, למה בעצם?
לצפיה ב-'הטרולית של הפייסבוק הגיעה גם לפה'
הטרולית של הפייסבוק הגיעה גם לפה
25/11/2016 | 21:47
21
34
לצפיה ב-'מצחיקה'
מצחיקה
25/11/2016 | 22:02
1
86
הייתי פה הרבה לפני שהיה פייסבוק...
לצפיה ב-''
25/11/2016 | 22:05
18
לצפיה ב-'מה עם תשובה לעניין, יש?'
מה עם תשובה לעניין, יש?
25/11/2016 | 22:03
70
או שרק אד הומינם בנמצא?
לצפיה ב-'נועה מספר 1 בארץ'
נועה מספר 1 בארץ
01/12/2016 | 16:00
17
67
פעילה כבר עשרות שנים למען צדק.
לצפיה ב-'פעילה למען גברים, לא למען נשים'
פעילה למען גברים, לא למען נשים
02/12/2016 | 09:45
16
108
לטובת חברות הפורום-
תחילה נצפתה על ידי אישה המספרת שבעקבות הנזק, התרעמה על הגברת לביא בפרטי והשניה הושיטה לה קישור;  יתר הנשים בשיח הצטרפו לספר על מעלליה של הגברת לביא וכיצד זרתה עליהן טרולינג מחורבן.

אפשר לקרוא את תגובותיה לאורך הדיון אם כי הופכות להיות יותר ויותר מזוויעות בזו אחר זו.
לצפיה ב-'נו ברור'
נו ברור
02/12/2016 | 10:12
4
53
כל מי שפעיל במשך שנים רבות ברשת והולך עם האמת עד הסוף, צובר מקטרגים. אנשים שונאים לשמוע את האמת. הם מעדיפים לתקוף בפסים אישיים.
לצפיה ב-'פסים אישיים'
פסים אישיים
02/12/2016 | 10:20
2
83

אנשים שונאים לשמוע שקרנים שמציגים שקרים כ"אמת".
לצפיה ב-'אילו שקרים?'
אילו שקרים?
03/12/2016 | 22:33
1
13
לצפיה ב-'ההיתממות הקלאסית, נו מה...'
ההיתממות הקלאסית, נו מה...
04/12/2016 | 14:20
22
לצפיה ב-'נו, אנשים שונאים לשמוע את האמת?'
נו, אנשים שונאים לשמוע את האמת?
02/12/2016 | 10:42
72
אם כבר שונאים טרולים,שמציגים את דעתם הזחוחה כאמת..
לצפיה ב-'אם היא פעילה רק למען גברים מה אכפת לה מילדה חולת סוכרת?'
אם היא פעילה רק למען גברים מה אכפת לה מילדה חולת סוכרת?
02/12/2016 | 14:08
2
38
אפשר לא להסכים איתה ואפשר לטעון שחלק מהפעילות שלה פוגעת בחלק מהנשים, אבל לא נכון לקרוא לה פעילה למען גברים.

בנושא השרשור שהבאת,
ברור שנשים חלוקות בינן לבין עצמן מה נחשב להטרדה(ואני לא מדבר על הטרדה מבחינת החוק), ומה נחשב ללגיטימי, ולדעתי צריך לכבד דעות שונות גם אם אין הסכמה..

אני בדעה שהתנהגות שזכתה לתמיכת נועה לביא היתה לא נכונה, ואין סיבה מוצדקת להעיר בכלל למי שיושבת בישיבה מזרחית אבל זכותה של נועה לביא לחשוב אחרת.
לצפיה ב-'כשאין לך משהו חכם להגיד'
כשאין לך משהו חכם להגיד
02/12/2016 | 14:32
1
40
רצוי שתשתוק.
לצפיה ב-'מה שאני לומד מהסיפור בלינק'
מה שאני לומד מהסיפור בלינק
02/12/2016 | 14:46
29
הן לגברים והן לנשים זה:
א)רצוי שלא לשבת ישיבה מזרחית כשאתה משגיח בבגרות(כי יכולים להעיר לך).
ב)רצוי לא להעיר למי שכן עושה את זה(כי יכולים להתלונן על זה בין אם זה יהיה בלחישה ובין אם זה יהיה בקול כשאחרים שומעים).
ג)אם בכל זאת אתה רוצה להעיר אז הדרך הנכונה היא לא באמצעות לחישה או בקול רם אלא באמצעות כתיבת פתק(אז גם לא עושים רעש שמפריע ,וגם לא חודרים למרחב האישי של הצד שמעירים לו).
לצפיה ב-'לא למען גברים ולא למען נשים'
לא למען גברים ולא למען נשים
03/12/2016 | 22:32
7
41
אלא למען אלה שראוי לפעול עבורם. קיום איבר מין מסוג מסוים, או היעדרו, אינו מהווה קריטריון לכך. זה, כנראה, אחד ההבדלים המשמעותיים ביני לבין בנות השיח.

(וצר לי, אך לא כל כך הבנתי מי התרעמה עלי ולמי הושטתי קישור)
לצפיה ב-'את קורעת מצחוק'
את קורעת מצחוק
04/12/2016 | 14:20
6
82
״אלא למען אלה שראוי לפעול עבורם״
שמעי, או שזאת רק היתממות
או שאת גם משקרת ובעיקר לעצמך, שהתכנים שלך משרתים את מטרת הפורום.
מוזרה את, מה אפשר לומר..
באשר למה שלא הבנת (כהרגלך)- אז את הקישור הנ"ל לא את הושטת,
אלא חברה מהשיח העלתה, עבור אחרת (שזו ככל הנראה מי שיצאה עלייך בפרטי) מיד כשקראה תקציר על התנהגותך המזלזלת כלפי נשים שהוטרדו.
כמובן שחברות נוספות גם הן הצטרפו להחליף סיפור אודות היחס המחפיר שלך לנפגעות שונות, ושללא ספק ניכר מצפיה בתגובותיך מאותו דיון אליו קישרתי.
הפנמת? כל הכבוד מתוקה.
לצפיה ב-'נועה לביא מתייחסת לחלק מהאוכלוסיה באופן'
נועה לביא מתייחסת לחלק מהאוכלוסיה באופן
04/12/2016 | 17:45
28
שהיא יודעת שהוא יהיה פוגעני כלפיה(ואני מניח שהיחס הזה הוא לא כלפי נשים בלבד).

זה לא קשור לזלזול בנשים בגלל היותן נשים.
התנהגות פסולה בעיני שנחשבת בעיני חלק מהנשים כהטרדה(ואני לא מתייחס למובן הפלילי) לא נחשבת בעיני נועה לביא כהטרדה(למשל התבטאות בנוסח "אל תפחדי לא אנשך אותך למרות שהייתי רוצה" שאתייחס אליה בתגובה זאת).

אני מניח שנועה לביא לא היתה עושה מהומה על התנהגות דומה כלפיה, וגם אני לא הייתי עושה מהומה על התנהגות דומה כלפי(ולא בגלל חשש מתגובת הסביבה).

מצד שני בניגוד לנועה לביא אני מכבד את זכותן של נשים כן להתלונן שזה מפריע להן, ואני נגד יחס מזלזל כלפיהן.
מוסרית אני נגד התבדחות בנוסח :"לא אנשך אותך למרות שהייתי רוצה" כלפי מישהי אחרת שלא ברור איך תקבל את זה כי אני מבין היטב שהתבדחות כזאת יכולה להחשב כפוגענית בעיני חלק מהנשים, ואין לי רצון בפוגענות מיותרת.
לצפיה ב-'מי התרעמה עלי בפרטי? על מה את מדברת?'
מי התרעמה עלי בפרטי? על מה את מדברת?
05/12/2016 | 16:55
4
32
בכל אופן, ממך אני לומדת שעשו לי שיימינג בשיח פמיניסטי שאפילו לא הגיע אלי. תודה! רצה לחפש :D
לצפיה ב-'את מגעילה אותי'
את מגעילה אותי
05/12/2016 | 18:25
3
76
קודם כל תרגעי ותנוחי עם ה״מי מי מי ״..אני לא זוכרת את שמה, אז חלאס.
לא חושבת שהיה ״שיימינג״ מכוון אלייך..אל תרגישי מיוחדת
הטרולינג שלך הוזכר בצורה אגבית תוך כדי דיון.
שנית, מעניין לגלות שהעוול שעשית משעשע אותך,
אני לא מופתעת כמובן כי זה הטבע שלך אבל אני חושבת שאת חצופה וציניקנית גרועה וחסרת תועלת.

לצפיה ב-'העוול שאני עשיתי?'
העוול שאני עשיתי?
06/12/2016 | 00:11
2
60
אתן עושות לי שיימינג ומרכלות עלי כמו אחרונות היאכנע בקבוצה שלכן כשאני בכלל לא יכולה להגיב, ואני עושה עוול? ה"עוולומטר" שלך לא מכוון, אבל נו טוב, מה אני יכולה לצפות ממישהי שמאחלת מוות לאנשים זרים לחלוטין באינטרנט...

(וכן, זה משעשע אותי :D )
לצפיה ב-'הודעות נמחקו עקב התנהגות לא מקובלת'
הודעות נמחקו עקב התנהגות לא מקובלת
06/12/2016 | 21:28
37
מבקשת שאם וכאשר אתן/ם מרגישות/ים שיש הודעות לא הולמות, לשלוח לי הודעה במסר פרטי (כך אני יכולה לטפל בזה יותר מהר)
תודה
לצפיה ב-'העוול שעשית'
העוול שעשית
06/12/2016 | 22:15
99
כבר ציינתי, שקרים והכחשות לא יצליחו לך
את בוכה כמו תינוקת על ריכולים ושיימינג דמיוני  יש לך טבע להקל ראש בפגיעות בנשים, לפקפק, להקטין נפגעות לעשות דה לגיטימציה לתחושות ולאופן בו החוויה נצרבת בליבן.

משעשע אותך אלימות כלפי נשים,
תתבגרי
לצפיה ב-'אין להן תשובות לעניין - זו הבעייה שלהן'
אין להן תשובות לעניין - זו הבעייה שלהן
26/11/2016 | 19:31
11
לצפיה ב-'ממליצה להביט במחקרים של פרופ דפנה יואל'
ממליצה להביט במחקרים של פרופ דפנה יואל
27/11/2016 | 08:42
3
56
ההבדלים המנטליים שמדובר עליהם בכתבת הדעה הזו על פי קונצנזוס סוציולוגי וביולוגי כיום מיוחסים לסוציאליזציה מגדרית ולא להבדלים אינהרנטים ביולוגית.
לצפיה ב-'אני איתך'
אני איתך
27/11/2016 | 12:37
2
43
אז למה כל הגופים האלה מצדדים בהם?
לצפיה ב-'את מדברת ספציפית על חזקת הגיל הרך?'
את מדברת ספציפית על חזקת הגיל הרך?
27/11/2016 | 17:44
1
42
כי נפוצים המקרים במדינות בהן אין חזקת הגיל הרך שמפאת הבדלים מעמדיים שקיימים בין גברים לנשים (מה לעשות שאישה מרוויחה 66-70% מגבר באותה העבודה עם אותן השעות) הגבר משתמש בילדים כקלף מיקוח.
לצפיה ב-'מעבר לכך שהנתון הזה שגוי לחלוטין'
מעבר לכך שהנתון הזה שגוי לחלוטין
27/11/2016 | 20:25
47
אני לא יכולה אפילו לדמיין כיצד הוא רלוונטי.

כאשר ישנה חזקת הגיל הרך, הילדים הם קלף מיקוח מוחלט בכיס של האישה. כאשר אין חזקת הגיל הרך (בין אם ישנה חזקת הורות משותפת או אין שום ברירת מחדל), הם לא בכיס של אף אחד. המקסימום הוא שיכול כל אחד לאיים שיתבע משמורת בלעדית, מבלי שתהיה כל ערובה הוא אינדיקציה לכך שינצח. אם לאמא יש זכות לדרוש משמורת בלעדית, ודאי שגם לאבא יש.

(אגב, *בכל* המדינות במערב אין חזקת הגיל הרך, רק בישראל יש)

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אופטיקה 6:6
אופטיקה 6:6
Cherry Lady - תכשיטים ואקססוריז
להשלמת ההופעה שלך
לשכת יועצי מס בישראל
לשכת יועצי מס בישראל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה