לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1385013,850 עוקבים אודות עסקים

פורום פמיניזם

הגעתן לפורום פמיניזם
זה מקום לדון בהבדלים החברתיים בין קבוצות ושאר נושאים שנראים לכן רלוונטים לפורום זה, עם דגש על המאבק לשיוויון נשים. 
בפורום זה תדרשו לכבד את בני ובנות השיח וגם את שאר הקבוצות בחברה.
המנעו מהכללות כמו: "נשים טובות בניקיון", "לגברים יש נטייה מולדת למלחמתיות", "מוסלמים מדכאים הומוסקסואלים" וכו'. 
בנוסף המנעו מאמירות פוגעניות ואישיות כלפי בני ובנות השיח בפורום. 
אני מבקשת שכל אמירה ששואפת להיות אמפירית בנוגע לקבוצה תהיה מעוגנת במקור אמין, אחרת, אתן מוזמנות לרשום שזו דעתכן ואפשר לדבר על זה מנקודת המוצא הזו.
אני מבקשת באופן כללי לשמור על נימה מכבדת כלפי חברות וחברי הפורום וגם אלו שלא נמצאים בפורום, שחורים, לבנים, טבעונים, מוסלמים, נשים, גברים, חתולים וכו'. 
עוד שני דברים: 
בפורום זה לא מתבצעת האשמת הקורבן. אנחנו לא שואלים מדוע נפגעת לבשה מה שלבשה, התנהגה איך שהתנהגה, עלתה איתו הביתה, הסתובבה בשעה הזו וכו'. היא זו שפגעו בה, היא לא עומדת לדין, הפוגע כן. 
בנוסף, בפורום זה מכבדים את הגדרתם האישית של כולם. אם אדם מבקש שיפנו אליו בלשון אישה ולא בלשון גבר, אם אדם מבקש שיפנו אליו בשם כזה ולא אחר, אם אדם מבקש שלא יפנו אליו בשם מסוים, אנחנו מכבדות את הבקשה תמיד.
הודעות שלא תנהגנה לפי שני הכללים האלו תמחקנה מיידית וללא אזהרה מוקדמת. 
מטרת פורום זה היא למידה, ואין למידה תחת מגננה, אז השתדלו לצמצם ריבים למינימום. 
"ואהבת לרעך כמוך"
תודה. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פמיניזם

הגעתן לפורום פמיניזם
זה מקום לדון בהבדלים החברתיים בין קבוצות ושאר נושאים שנראים לכן רלוונטים לפורום זה, עם דגש על המאבק לשיוויון נשים. 
בפורום זה תדרשו לכבד את בני ובנות השיח וגם את שאר הקבוצות בחברה.
המנעו מהכללות כמו: "נשים טובות בניקיון", "לגברים יש נטייה מולדת למלחמתיות", "מוסלמים מדכאים הומוסקסואלים" וכו'. 
בנוסף המנעו מאמירות פוגעניות ואישיות כלפי בני ובנות השיח בפורום. 
אני מבקשת שכל אמירה ששואפת להיות אמפירית בנוגע לקבוצה תהיה מעוגנת במקור אמין, אחרת, אתן מוזמנות לרשום שזו דעתכן ואפשר לדבר על זה מנקודת המוצא הזו.
אני מבקשת באופן כללי לשמור על נימה מכבדת כלפי חברות וחברי הפורום וגם אלו שלא נמצאים בפורום, שחורים, לבנים, טבעונים, מוסלמים, נשים, גברים, חתולים וכו'. 
עוד שני דברים: 
בפורום זה לא מתבצעת האשמת הקורבן. אנחנו לא שואלים מדוע נפגעת לבשה מה שלבשה, התנהגה איך שהתנהגה, עלתה איתו הביתה, הסתובבה בשעה הזו וכו'. היא זו שפגעו בה, היא לא עומדת לדין, הפוגע כן. 
בנוסף, בפורום זה מכבדים את הגדרתם האישית של כולם. אם אדם מבקש שיפנו אליו בלשון אישה ולא בלשון גבר, אם אדם מבקש שיפנו אליו בשם כזה ולא אחר, אם אדם מבקש שלא יפנו אליו בשם מסוים, אנחנו מכבדות את הבקשה תמיד.
הודעות שלא תנהגנה לפי שני הכללים האלו תמחקנה מיידית וללא אזהרה מוקדמת. 
מטרת פורום זה היא למידה, ואין למידה תחת מגננה, אז השתדלו לצמצם ריבים למינימום. 
"ואהבת לרעך כמוך"
תודה. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כתיבה בפורום כפופה לתקנון הפורום וכן לתקנון תפוז.
תקנון הפורום:
המשך >>

לצפיה ב-'ספר אחר על היריון ולידה'
ספר אחר על היריון ולידה
27/06/2018 | 23:09
25
לצפיה ב-'מצעד הגאווה 2018 - תחושות שעלו בי'
מצעד הגאווה 2018 - תחושות שעלו בי
09/06/2018 | 01:51
12
59
שלום, לא צעירה (40+) ואחרי שנים החלטתי ללכת למצעד גם בגלל המעמד ההיסטורי וגם בגלל כל השמחה שחשבתי שתהיה והיתה.

המצעד הראשון הלכתי אחרי שחזרתי בשאלה (הייתי חילונית מבית פרמיטיבי מסורתי שחזרה בתשובה ואחרי כמה שנים חזרתי בשאלה) אני זוכרת שהייתי בשוק גם בגלל שראיתי טרנסית או שתים על המשאית עם חזה וללא חלק עליון לא הבנתי למה צריך לקרא לזה גאווה כשזה מרגיש לי הכי לא מכובד.
השנה הייתי מוכנה לכל מראה שלא יגיע, מאוד התרגשתי מכמות האנשים הרגשתי פתיחות ושיתוף וכבוד ודאגה הדדית, התרגשות שהגיעו רבבות אנשים למרות שרובם היו סטרייטים.ות בני נוער שבאו לשמוח ולשמח את עצמם.
אני רואה את הדרך הסלולה בעבודה קשה בעיקר בזכות הפמיניזם הרדיקלי לשינוי הגדול שהתחולל כאן גם בעניין הגדול של הטרדות המיניות.

אני כותבת את כל זה בגלל שאני שורדת פגיעה מינית, מצד אחד מבינה שיש דרכים רבות ומגוונות לאהבה, ואחרי כל ההיי הזה שהרגשתי מכל היום, אני רוצה לברר האם התחושה הריקנית הזאת שאני מרגישה עכשיו ויודעת בדיוק להצביע גם מדוע...
על על הבמה שהיתה בסיום המסלול הופיעו המון להקות שייצגו ליינים של הקהילה, בינהם היה גם סוג של סאדו, ועל הבמה בלבוש מלא וביזארי שכלל מסיכות וביצעו סוגים של משגלים, אני לא מבינה למה אני אמורה לראות סרט כחול בלבוש מלא.
האם צריך לפרט שלישיות, גבר שיורד לגבר אחר כשמשהו אחר מזיין אותו בכל מיני תנוחות?
מבינה שאני רגישה לנושא ובכל זאת, אני חושבת שגם אם לא הייתי רגישה זה עדיין זיעזע אותי וגם כמה נשים שהיו מאחורי (כניראה סטרייטיות הן הזדעזעו ואולי בצדק כששלושה הומואים מהקהל התחבקו ושלושתם החליפו רוק מול כל האנשים.
אותי זה מבחיל. עולות בי הרגשות ריקניות ורעות גם יחד. ומקוה שעצם הכתיבה כאן תשחרר את זה ממני.
לא העזתי לשאול במרחבים הבטוחים בפייסבוק כי עדיין לא יצאתי מארון הפגיעה. לא קל לי בכלל עם הנושא הזה שאני מטפלת בו כבר שנים ועם ההשלכות של זה על חיי שנהרסו לגמרי. יש לי עוד הרבה שאלות בנוגע לעצמי שבוערות בי לאחרונה... לזה צריך להקדיש הודעה בפני עצמה.
אין בי כוונה לפגוע ברגשות של אחרים, אני מקבלת כל אחד מבינה שיש דברים שקשה לי להתמודד איתם בגלל הרקע שלי ובכל זאת הייתי רוצה לחסוך מעצמי מראות כאלה.
רוב חיי אני נוקדת בעמדת הימנעות ברור לי שבשנים הקרובות אמנע מללכת למצעד, גם לא צעירה בשביל לצעוד את כל זה בשיא החום.
וגם מללכת למקומות בילוי של הומואים לא בגלל הנטיה בגלל הפתיחות ושאני צריכה להתמודד עם מראות שלא בא לי עליהם בעיקר אנרגיה של גברים גם אם הם נשיים. יש משהו ריקני בכל זה עבורי. הלוואי ומשהו כאן ירד לסוף דעתי ואקבל תשובה שתעשה לי שקט בנפש.
תודה

לצפיה ב-'לפעמים הטאבו מגזים ומוביל לדברים לא טובים'
לפעמים הטאבו מגזים ומוביל לדברים לא טובים
10/06/2018 | 15:13
8
46
הפתיחות הזו והחוסר אכפתיות מאנשים אחרים. אבל זה מצעד שמיועד לדברים מסויימים, להראות את המיניות הלא מתפשרת של גברים עם גברים ונשים עם נשים, וכל ההקשר לקהילה.
את יכולה להיות מודעת למיניות שלך ולשים את החוסר אכפתיות שלך, אבל זה עלול להוביל לדברים לא טובים, גברים יקרקרו סביבך תמיד כי את אישה.
לאחרונה לנשים ממש לא קל, הרבה יותר קשה. גברים מרשים לעצמם הרבה דברים לא טובים. מראים את הפרצוף האמיתי בכל רגע נתון.
אסור לך להיות נחמדה, כי יתחילו איתך. אסור לך לחייך, כי יתחילו איתך. אסור לך שום דבר, תורידי את הראש ואל תצאי מהבית... זה מוגזם.

לצפיה ב-'כלומר לדעתך לגברים אסור להתחיל עם נשים?'
כלומר לדעתך לגברים אסור להתחיל עם נשים?
10/06/2018 | 16:44
7
35
לא שאני מתחיל עם נשים אבל "יתחילו" לא נרדף ל"יטרידו" ,ואני בטוח שיש נשים שהיו רוצות שיתחילו איתן, כך
שהרעיון שמובע בדברים שלך כאילו גבר שמתחיל עם מישהי עושה דבר רע הוא לדעתי רעיון פוגעני לא רק כלפי חלק מהגברים אלא גם כלפי חלק מהנשים.

לצפיה ב-'הבעיה היא שאתה בטוח שיש נשים שרוצות שיתחילו איתן'
הבעיה היא שאתה בטוח שיש נשים שרוצות שיתחילו איתן
10/06/2018 | 21:57
6
41
כאשר אין לך שום מושג מה נשים רוצות. לי יש.
יתחילו היום נרדף עם הטרדה כי הדרך לא נכונה. צריך לדעת מתי להתחיל והאם להתחיל בכלל... רק בגלל שבחורה נחמדה אלייך לא אומר שהיא רוצה איתך מעבר... רוב הגברים לא מבינים את זה וכנראה שבחיים גם לא יבינו.

לצפיה ב-'מה שכתבת בדיוק'
מה שכתבת בדיוק
11/06/2018 | 01:31
1
41
ובל נשכח: גברים, הכללה אמנם, נוטים לחשוב שאישה מתאפרת מורחת שפתון לובשת משהו מסנוור זה בהכרח מאותת שהיא זמינה ורוצה, ולא תמיד מפנימים או לא מיד- שהאישה רוצה להרגיש טוב עם עצמה בלי קשר לנוכחות או עניין גברי בה.

לצפיה ב-'זה לא שהם סתומים, הם פשוט אנוכיים'
זה לא שהם סתומים, הם פשוט אנוכיים
11/06/2018 | 01:44
29
הם תמיד יאשימו דברים לא קשורים כמו לבוש, או איפור, או משהו אחר, רק כדי לא להאשים את עצמם.
גברים הם אלו שאשמים, תמיד.
לצפיה ב-'אני יודע שלנשים שונות רצונות שונים'
אני יודע שלנשים שונות רצונות שונים
11/06/2018 | 10:06
3
24
יש נשים שרוצות שיתחילו איתן ויש נשים שלא.

לא טוען שכל אישה שנחמדה אלי רוצה שיתחילו איתה.
לצפיה ב-'אם יש ואם אין, איך אתה יודע?'
אם יש ואם אין, איך אתה יודע?
11/06/2018 | 10:20
2
20
כיצד הגעת למסקנה?
לצפיה ב-'אני יודע מהכרות עם נשים'
אני יודע מהכרות עם נשים
11/06/2018 | 13:38
1
19
ברור שיש מתחילים שהם מטרידים אבל לא כל מי שמתחיל עם אישה מטריד אותה.
יש נשים שרוצות זוגיות עם גבר וגברים שמתחילים איתן מגדילים את הסיכוי שלהן למצוא זוגיות,ויש גם נשים שחושבות שגבר שמתחיל איתן זה מחמאה גם אם הן לא מעוניינות.
לצפיה ב-'אתה כל הזמן נופל בפח הקלישאתי'
אתה כל הזמן נופל בפח הקלישאתי
11/06/2018 | 19:37
24
אם הן לא מעוניינות איך בדיוק הן מוחמאות מזה, את זה בחיים לא אבין.

אתה כותב מעצמך ולא מהצד הנשי, אתה אמנם כותב נחמד אבל זה הצד האנוכי שלך שמשתלט עלייך...
לא אמרתי שכל מי שמתחיל עם אישה הוא מטרידן אגב, סתם שתדע, בגלל זה יש לי בעיה איתך מהתחלה... הסקת מסקנה מהר והתחלת להתפלצף סתם.
לצפיה ב-'אני לגמרי מסכים איתך'
אני לגמרי מסכים איתך
12/06/2018 | 14:30
1
34
וגם לי בלי שיש לי עבר של פגיעה ההפגנה של נטיות ומעשים מיניים מאד מפריעה. לא רק של הומואים או של טרנסים אלא גם של הטרו. מעשיים מיניים - כמו כמה סוגים של מעשים אחרים - צריכים להישאר בפרטיות של מי שעושים אותם, ולא להיות מוצגים מול זרים. את ציינת עבר של פגיעה מינית כסיבה אפשרית לרגישות שלך, אז תני לי להבטיח לך שגם אנשים שלא חוו שום פגיעה סובלים מהפגנות המיניות האלה.   
לצפיה ב-'קלייטון תודה על תגובתך'
קלייטון תודה על תגובתך
16/06/2018 | 12:29
21
אני מאמינה שרוב הנשים עברו לפחות הטרדה או כמה בחייהן, לא כולן נפגעות מינית ונוטה להסכים איתך שרוב הנשים וגם אנשים שלא חוו שום פגיעה סובלים מהפגנת מיניות במרחב הציבורי. 
תודה!
לצפיה ב-'היית צריכה לדעת שזה מה שתיתקלי בו שם'
היית צריכה לדעת שזה מה שתיתקלי בו שם
21/06/2018 | 19:52
20
כמו שאת יודעת שכשאת נכנסת לשירותים ציבוריים תריחי ריח של חרא

אם הקיבה שלך רגישה למראות מכוערים ומזעזעים של סטיות מיניות מבחילות(כמו כל קיבה בריאה) - את לא צריכה להתעקש לחשוף אותה לזה.
כמו לאכול בשר רקוב מלא זבובים ותולעים בכוח, רק בשביל אג'נדה מעוותת

את אמורה להבין לבד שאין שום קשר בינך ובין כל התועבות האלה
זה שנפגעת מאלימות בעבר לא הופך אותך לחולה כמוהם
לצפיה ב-'שונא פמיניזם.'
שונא פמיניזם.
27/05/2018 | 12:06
2
72
כל שיטה שאדם ממציא שנותנת לו סיבה לשנוא אותי אם אני תוקף אותו, אני שונא.

מתעב פמיניזם, עוד תירוץ של קבוצת אנשים לשנוא אותי ולהיות אויבים שלי.
לצפיה ב-'אם תכבד נשים לא ישנאו אותך.'
אם תכבד נשים לא ישנאו אותך.
10/06/2018 | 15:05
13
לצפיה ב-'הן לא שונאות אותך. הן רק ממורמרות שהן לא כמוך'
הן לא שונאות אותך. הן רק ממורמרות שהן לא כמוך
21/06/2018 | 19:55
31
פמיניזם זה מחלה מעוותת שלוקות בה נשים דפוקות עם קנאת-זין, וזכרים שלא הצליחו להפוך לגברים, שמקנאים באלו שכן הצליחו.

אין מה לשנוא את זה, זה ראוי רק לבוז ולרחמים.
לצפיה ב-'מה קורה לגברים אחרי 3 חודשים בלי סקס?'
מה קורה לגברים אחרי 3 חודשים בלי סקס?
25/04/2018 | 13:07
1
97
לצפיה ב-'מעניין ומה קורה לגברים שיש להם overjealous girlfriend? '
מעניין ומה קורה לגברים שיש להם overjealous girlfriend?
25/04/2018 | 17:20
74
לצפיה ב-'לחיצת יד כואבת - וקצת פוגעת...'
לחיצת יד כואבת - וקצת פוגעת...
14/04/2018 | 21:24
12
88
היי ושבוע קסום
אין לי וודאות כלשהי אם זה המקום אבל בכל זאת בציפייה להבנה ולתגובות ...
אמנם בהיותי גבר מאז הולדתי תמיד לא הכל נראה לי והובן לי וטבעי לי.
פיסיולוגית כחלק מהעדינות שלי יש לי כף יד קטנה דקה ורפויה .
תמיד מצפים ממני ללחיצה איכשהו חזקה ואז שזה קורה זה ממש כואב לי ובעצם יש לי דרך להימנע מזה?
מי שילחץ יד למי שהיא אישה או אמורה להיות ככה יתחשב או שיש גינון אחר מלבד זה..
יש דרך להימנע או לשדר משהו אחר שיקרה במקום ?
ובלי קשר אני לא כמו כל הגברים והשאלה עד כמה הנושא של הלחיצה אמור להיות מגדרי

לצפיה ב-'אתה לא חייב ללחוץ יד לאף אחד. פשוט תשאיר את היד שלך אצלך'
אתה לא חייב ללחוץ יד לאף אחד. פשוט תשאיר את היד שלך אצלך
15/04/2018 | 10:03
2
42
מצפים שיצפו. 
לצפיה ב-'זהו שמושיטים לי יד ואני ממש לא רוצה....'
זהו שמושיטים לי יד ואני ממש לא רוצה....
15/04/2018 | 10:49
1
19
לצפיה ב-'אתה לא רוצה אז אל תלחץ'
אתה לא רוצה אז אל תלחץ
16/04/2018 | 05:06
30
נגיד שאתה יחסית חלש פיזית, השאלה אם אתה גם חלש נפשית, ומסכים שיעשו בגופך מעשים שלא נעימים לך. את הגוף שלך אתה לא יכול לשנות אבל על הכוח הנפשי אתה כן יכול לעבוד.
לצפיה ב-'כמה אתה נתקל בזה?'
כמה אתה נתקל בזה?
15/04/2018 | 19:26
7
45
אם בחיי היום יום שלך אתה נדרש הרבה ללחיצות יד עם אותם האנשים זה מקרה אחד, אם עם אנשים שונים זה דבר אחר, ואם זה תרחיש לא נפוץ בחייך זה מקרה אחר.

לצפיה ב-'זה גם וגם '
זה גם וגם
15/04/2018 | 20:00
6
33
כל דבר קצת גם שונים גם אקראית וגם שמכירים  ובאופן כללי זה משהו שמפריע כי ביחד זה לע מעט 
לצפיה ב-'פעם היה דיון כזה'
פעם היה דיון כזה
22/04/2018 | 17:03
5
30
על נשים דתיות שעוסקות במקצועות דיפלומטים, האם ראוי שתלחצנה יד בפגישות אפילו שהן שומרות נגיעה?
לבסוף הן התירו לעצמן את הפעולה הזו כיוון שזה חלק חשוב בעבודה שלהן, נימוס מקצועי בסיסי. אי אפשר שאיש שהן נפגשות איתן יגיש להן יד והן תסרבנה.
אם אתה לא נמצא במעמד כזה, אני לא רואה סיבה שתחייב את עצמך ללחוץ.
לצפיה ב-'לא ברור לי מדוע הנימוס המקצועי הבסיסי צריך להיות'
לא ברור לי מדוע הנימוס המקצועי הבסיסי צריך להיות
23/04/2018 | 11:22
1
28
נגד הנשים הדתיות.

אפשר באותה מידה לומר שזה חוסר נימוס להתעקש ללחוץ יד עם אדם בניגוד לרצונו,וזכות האדם על גופו אומרת שלא נוגעים בו בניגוד לרצונו.

בתחרויות שחמט נהוג ללחוץ יד בתחילת המשחק אבל כמובן שאם יש מי שמטעמי דת לא רוצה ללחוץ יד לבן המין השני אז לא מתעקשים.
לצפיה ב-'לא מדובר על מקרה כזה'
לא מדובר על מקרה כזה
23/04/2018 | 17:48
21
מדובר על מקרה שבו הנימוס מצווה על לחיצה והאישה גם מעוניינת בה אבל ההלכה לא בהכרח מאשרת
לצפיה ב-'זה לא עניין של נגיעה'
זה לא עניין של נגיעה
26/04/2018 | 16:07
2
21
היי גאיה
אין לי בעיה של נגיעה...ממש ממש לא...
פשוט בגלל שהיד שלי קטנה ונורא עדינה אז עוצמה קלה אפילו מכאיבה . 
מה עושה מי שמרגישה ככה ואין לה בעיה של נגיעה?  איך לוחצים לה? 
במקרה שלי יכול להיות שקיים פתרון מגדרי כלשהו? 
טנקס

לצפיה ב-'אני חושבת שנשים מחויבות פחות ללחיצת היד'
אני חושבת שנשים מחויבות פחות ללחיצת היד
27/04/2018 | 13:11
1
26
אבל הגוף שלך הוא שלך, אתה לא מחויב ללחיצה.
אתה יכול להגיד מילולית שאתה לא מעוניין, בגלל שרוב התקשורת שלנו לא מילולית אפשר להבהיר את המסר הזה בקלות דרך שפת הגוף (לשים את היד בכיס וכד').

לצפיה ב-'אף אחד לא מחוייב לכלום , יש לחץ חברתי פרטני לפי ההקשר'
אף אחד לא מחוייב לכלום , יש לחץ חברתי פרטני לפי ההקשר
05/07/2018 | 14:04
4
דאניאלי
אם אתה מרגיש לחץ שתסתבך אם לא תושיט יד , אז תחזיק את יד המושיט מהצד השני שלא יוכל ללחוץ , גם תשים את אותה מטרה של לחיצת יד וגם תהיה שולט בסיטואציה.
לצפיה ב-'לחיצת יד לא אמורה להיות מכאיבה'
לחיצת יד לא אמורה להיות מכאיבה
15/04/2018 | 23:16
29
לא רואה סיבה להפעיל כוח שמכאיב(אני לוחץ יד כשאני משחק שחמט והיו מקרים ששיחקתי מול ילדים בגיל 9 בערך).

אין הבדל עקרוני בין הדרך שאני לוחץ יד לנשים לגברים או לילדים ואני מאמין שהכוח שאני מפעיל אינו מכאיב לאף אחד.

אני בסך הכל מחזיק את היד של הצד השני ומפעיל כוח מינימלי ולא לוחץ חזק.
אם מהנסיון שלך לחיצת יד כואבת לך אז אני מציע שתגיד את זה לפני שאתה לוחץ יד כך שהצד השני יתחשב.

לדעתי או שיש לך רגישות מיוחדת כזאת שגם אין למרבית הנשים או הילדים או שהאנשים שאתה לוחץ יד איתם שונים מהאנשים שאני לוחץ יד איתם(אני לא בחור עם יד חזקה ובדרך כלל לא לוחצים לי יד בדרך שמכאיבה לי).

לצפיה ב-'עמדות הורים ומורים כלפי פמיניזם -- האם חל שינוי?'
עמדות הורים ומורים כלפי פמיניזם -- האם חל שינוי?
15/04/2018 | 20:36
1
40
שלום, 
אני מכין הרצאה בנושא פמיניזם בישראל ב-2018. 
בהרצאה אני מתכוון לעסוק בעמדות סוכני חיברות בילדות בנוגע לפמיניזם. 
אני תוהה אם נעשה מחקר שבדק אמפירית את העמדות הללו לאורך זמן. 
האם למשל בין 1970 ל-2018 יש הבדל באחוז ההורים בישראל שיעודדו התנהגות עדינה של בנות והתנהגות פיזית של בנות? הבדל באחוז הגננות שיבינו שיש משהו בעייתי בפינת מטבח לבנות? הבדל באחוז המקריאים ספרים לילדים שישימו לב לתכנים שוביניסטיים? הבדל באחוז המוכרים שיציעו מוצרים "של בנות" לבנות (חולצות ורודות, אופניים ורודים? מהסביבה שאני חי בה (חילונית-ליברלית, מעמד בינוני-גבוה) נראה שיש תזוזה. אבל די ברור שקשה להסיק מכך על כלל החברה בישראל. 
אשמח לתובנות והפניות למחקרים רלוואנטיים. 
תודה. 
לצפיה ב-'היוש'
היוש
27/04/2018 | 13:27
16
חינוך מגדרי הוא אכן נושא מדובר כיום במערכת החינוך, אך לא ידוע לי על מחקר סטטיסטי מהשטח על הנושא. יש תוכניות שהתחילו מארגוני הנשים ומסמינרי המורות ועברו גם למערכת החינוך (לינקים מצורפים)
7%9A-%D7%91%D7%9E%D7%91%D7%98-%D7%9E%D7%92%D7%93%D7%A8%D7%99-%D7%94%D7%92%D7%99%D7%9C-%D7%94%D7%A8%D7%9A
עד כאן מקורות ראשוניים
מאמרים בנוגע לחינוך מגדרי בישראל יש בשפע, מצרפת לינק
לצפיה ב-'ספר מדב מעניין בנושא םמניזם'
ספר מדב מעניין בנושא םמניזם
10/04/2018 | 12:55
5
47
קראתי ספר מד''ב (למעשה טרילוגיה אבל בהקשר הפמיניסטי אין צורך בכל הספרים) שבו כולם נשים מכל בחינה שהיא: לבוש, חוקים, כינויי גוף ...   יש נשים עם שדיים קטנים (קטנות), יש עם זין, יש בלונדיניות ויש גדולות גוף.......
מחשבה מעניינת.   בספר זה הולך יופי.
כשה"נשים" בתרבות זו נתקלות בחברה דו-מינית הן ממש מתבלבלות ולא יודעות איך מנומס להתנהג.
לצפיה ב-'ומה שמו? ;)'
ומה שמו? ;)
11/04/2018 | 22:48
4
26
אגב בדו מינית הכוונה לביסקסואלית או שהיא בעלת שני מינים כמו אישה לטאה?
לצפיה ב-'שם הספר?'
שם הספר?
12/04/2018 | 13:50
3
37
יושרה שניונית .  סופרת אן לקי.
בחברה דו- מינית היתה הכוונה לזכרים ונקבות (שני מינים= דו מינית?)
לצפיה ב-'אהה חֶבְרָה'
אהה חֶבְרָה
15/04/2018 | 19:29
2
26
מה באמת הן עושות במצב כזה?
לצפיה ב-'באיזה מצב התכוונת? שעושים מה ?'
באיזה מצב התכוונת? שעושים מה ?
16/04/2018 | 13:34
1
12
לצפיה ב-'במצב של אוכלוסיה בעלת יותר ממגדר אחד'
במצב של אוכלוסיה בעלת יותר ממגדר אחד
22/04/2018 | 17:06
11
לצפיה ב-'בארבי פרופורציונלית'
בארבי פרופורציונלית
07/04/2018 | 18:46
1
43
אז הילדה מבקשת בארבי ואין שום סיכוי שהיא תקבל את החפץ הכל כך מנותק הזה. אבל - שמעתי שכמחאה על בארבי יצאה בובה דומה שפרופורציות הגוף שלה הן ממוצעות לחלוטין, ממש "בארבי נורמלית". אשמח לדעת מה שם המותג ואיפה אפשר למצוא אותו, כי גוגל ממש לא עזר לי

תודה
לצפיה ב-'אני לא יודעת אם בדיוק לזה התכוונת'
אני לא יודעת אם בדיוק לזה התכוונת
08/04/2018 | 12:07
42
אבל חברת מאטל (אותה חברה שמייצרת את ברבי) הוציאה גם כמה דגמים עם גוף יותר פרופורציונלי (עדיין לא פרופורציונלי) בעקבות לחץ ציבורי וכי הם הבינו שאנחנו בשנת 2018.
אפשר לקנות אותם באינטרנט באתר של החברה, הם עושים משלוחים לישראל בעלות של 10 דולר.

לצפיה ב-'סערה גדולה סביב "לוליטה"'
סערה גדולה סביב "לוליטה"
06/04/2018 | 18:34
5
72
באיחור אופנתי של חמישה-שישה עשורים, הארץ התחילו בויכוח בן 5 כתבות (and counting) על הרומן "לוליטה" מאת ולדימיר נבוקוב. 
הכתבה שהתחילה את הפולמוס תוהה האם כדאי לצנזר את הרומן (ספוילר: לא). 
הכותבת טוענת שהספר נוטה לרומנטיזציה של היחסים הפדופיליים בין הומברט הומברט ללוליטה ומנציח סטריאוטיפים נשיים קלאסיים. זו פרשנות אחת ואינה הרווחת, בעוד הרווחת (הדורשת לקרוא את הספר עד הסוף) מציגה את העיוות שבתפישתו של הומברט את נשים ואת לוליטה בפרט כפתייניות, ציידות וכו' וכו'. בסופו של דבר הומברט רואה את עצמו קורבן לפיתויה של לוליטה, על אף שמתבהרת תמונה אחרת לחלוטין כאשר מסתכלים בגורל הילדה. 
הפולמוס מעניין, ממליצה לעקוב אחריו ולהוסיף משלכם. 
מה חשבת על לוליטה?
לצפיה ב-'חמודים "כאן תרבות"'
חמודים "כאן תרבות"
09/04/2018 | 22:32
40
סיקרו בקצרה את הפולמוס וגם דנו בו קצת

לצפיה ב-'לצנזר או לבקר?'
לצנזר או לבקר?
14/04/2018 | 04:18
3
37
אני לא יכול להיכנס לכתבות בהארץ, ומהכותרת עולה שהמחברת שואלת אם להימנע מלבקר, ולא שואלת אם לצנזר. יש כמובן הבדל עמוק. לבקר שתבקר חופשי. לצנזר חס וחלילה, ואין שום קשר לתוכן הרומן או הפרשנויות השונות שלו.
לצפיה ב-'כן, הכותרת פרובוקטיבית'
כן, הכותרת פרובוקטיבית
15/04/2018 | 19:28
2
23
הלכה למעשה איש לא אמר לצנזר.
היא אמרה שנזהרים עד מגנים ביקורת על לוליטה כי זו קלאסיקה, והשתובבה ברעיון שאם לאו הכי לא מבקרים אז אפשר לגנוז כי משמעות הרומן היא למעשה הביקורת עליו.
זו סדרה של כמה כתבות, שתיים מהן מתורגמות ועוד שלוש מקור.
יש תקציר של מספר דקות האזנה בכתבה שצירפתי שמתמצתת את כל הכתוב.
לצפיה ב-'לא מובן מה זאת אומרת לגנוז'
לא מובן מה זאת אומרת לגנוז
16/04/2018 | 05:13
1
17
אבל בהחלט יכול להיות שערכה של יצירה נוצר בגלל הדיון שהיא מעוררת, ואם יפסיקו לדבר עליה היא תאבד את ערכה ואת תשומת הלב אליה. היא לא תיגנז בכך אבל אנשים יקראו אותה בלי לדבר עליה, כפי שקוראים את רוב הספרים. אבל שום כותבת אחת או אפילו מאה כותבות לא יכולות לגרום לכך שדיון יופסק.
לצפיה ב-'יש יצירות שעקב לחץ ציבורי יותר קשה לבקר'
יש יצירות שעקב לחץ ציבורי יותר קשה לבקר
22/04/2018 | 17:05
8
הפולמוס על דמותו של דוד נמשך עד ימינו, לדוגמא.
מותר לבקר את מעשיו עם בת שבע? מממ. תלוי באיזה מגזר.

לצפיה ב-'זה העצמה נשית!'
זה העצמה נשית!
29/03/2018 | 12:04
1
87

http://www.bbc.com/news/av/uk-england-derbyshire-43575005/delia-el-hosayny-being-britain-s-first-female-bouncer

סרטון קצר על האשה הראשונה באנגליה שעבדה בתור שומרת סף במועדון.

אני בעד!
לצפיה ב-'ואו איזו עבודה מסוכנת!'
ואו איזו עבודה מסוכנת!
01/04/2018 | 09:12
43
נראה שהיא נהנית :)
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט '
מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט
11/03/2018 | 15:11
3

בפורום חדש תקבלו הצעות לרכישות שוות, לינקים למוצרים ומבצעים חמים, אפשר להתייעץ על קניה, החזרה ותשלום אונליין ולקיים דיונים על קניות שעשיתם
היכנסו עכשיו לפורום קניות באינטרנט
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2586

לצפיה ב-'אף אישה* לא קבלה את פרס ישראל השנה'
אף אישה* לא קבלה את פרס ישראל השנה
05/03/2018 | 23:52
12
50
וגם על מזרחים החליטו לדלג. 
האם הראויים היחידים לכבוד ממלכתי הם יהודים אשכנזים וגברים?
לצפיה ב-'איזו אישה ראויה לקבל את הפרס לדעתך? '
איזו אישה ראויה לקבל את הפרס לדעתך?
06/03/2018 | 10:51
11
52
אני לא רואה הרבה אופציות...

אני לא מתעניין בפרס הזה באמל, ולא באמת מבין מה הקריטריונים בשבעל לזכות בו, אבל הבנתי שהסיבות הן מקצועיות ולא מגדריות...
השאלה היא מי ראויה.
לצפיה ב-'יש הרבה אופציות'
יש הרבה אופציות
06/03/2018 | 11:32
55
לצפיה ב-'לא ראויות? '
לא ראויות?
08/03/2018 | 12:08
9
49
אווה אילוז, כרמלה מנשה, רחל אליאור, עדה יונת, אגי משעול, חביבה פדיה...
לצפיה ב-'חוץ מזה שהן נשים, אין להן באמת השפעה '
חוץ מזה שהן נשים, אין להן באמת השפעה
24/03/2018 | 00:46
8
43
כמו שאר הזוכים הגברים...
אין להן את האימפקט, חווה אלברשטיין, למה? כי מה? לא רואה תשם שלה קופץ. מצטער.
לצפיה ב-'כאשר אני מסתכלת על הרשימה של זוכי פרס ישראל למוזיקה'
כאשר אני מסתכלת על הרשימה של זוכי פרס ישראל למוזיקה
01/04/2018 | 10:47
7
28
כבודם במקומם מונח, לדעתי היא השפיעה הרבה יותר על עולם המוזיקה הישראלי.
ומעבר לכך שאני לא מסכימה עם הטענה הראשונית (שאין להן את אותה השפעה), הסללה היא תהליך מעגלי. כאשר נשים לא מקבלות את הכבוד, היוקרה וגם הכסף שנלווה למעמדן במקצוע, המעמד יורד והשפעתן פחותה. 

לצפיה ב-'אולי את חושבת כך כי את אוהבת את המוזיקה שלה. '
אולי את חושבת כך כי את אוהבת את המוזיקה שלה.
04/04/2018 | 02:01
6
19
וגם אני לפעמים יכול לשמוע שירים שלה, אבל היא לא הצליחה לגעת בקהל או לייצר ולהרחיב את הז'אנר שלה, רק בגלל זה.
לצפיה ב-'על כל זוכה אפשר לחלוק'
על כל זוכה אפשר לחלוק
04/04/2018 | 09:09
5
16
אבל על העובדה שיש נשים משפיעות במגוון תחומי חיים בישראל (לא רק ללדת חיילים mind you) קצת קשה לחלוק
לצפיה ב-'אני לא מצליח להעלות אחת שהצליחה להשפיע עמוק בתודעה'
אני לא מצליח להעלות אחת שהצליחה להשפיע עמוק בתודעה
05/04/2018 | 12:44
4
18
וזו הבעיה... הן עדיין לא קמו כנראה.
מי האישה שהצליחה לשנות את הצריכה בישראל? את מכירי הדיור? את מחירי הדלק? מי האישה ששינתה את האופן שבו אנו שומעים מוזיקה? קוראים ספר? משתמשים בטלפון? האישה שעשתה אקזיט בהיי טק או כל נושא עסקי אחר? עשתה שינןי בתרבות או עיצבה אותה מחדש?

את מצליחה לחשוב על כמה? כי אני לא.
לצפיה ב-'אםלומר שהן עדיין לא קמו, אתה סבור שזהו המצב מעצם היותן נשים?'
אםלומר שהן עדיין לא קמו, אתה סבור שזהו המצב מעצם היותן נשים?
05/04/2018 | 15:45
1
48
או משום שנחסמות בפניהן הזדמנויות "כי הן נשים"?
לצפיה ב-'אני חושב שהזדמנויות נחסמות'
אני חושב שהזדמנויות נחסמות
10/04/2018 | 14:56
18
וכי אין הרבה השתדלות נשית בכל הקשור ברצון להשפיע ולשנות.
לצפיה ב-'הסתכלת על הרשימה של מקבלי הפרס?'
הסתכלת על הרשימה של מקבלי הפרס?
06/04/2018 | 18:25
1
18
אף אחד מהם לא "שינה את האופן שבו אנו שומעים מוזיקה"
אלו אנשים עם הישגים מרשימים בתחומי חיים מסויימים
אין רק גברים שיש להם הישגים כאלה, גם אם דלתות נחסמות בפני נשים בתדירות גבוהה יותר.
לצפיה ב-'אפשר להגיד שדלתות נחסמות'
אפשר להגיד שדלתות נחסמות
10/04/2018 | 14:58
16
ואפשר גם להגיד שאין השתדלות כי בסופו של יום אנו חיים בעולם גברי.
לצפיה ב-'נשים שמתנגדות לפמיניזם'
נשים שמתנגדות לפמיניזם
12/02/2018 | 17:43
4
116
מה דעתכן על התופעה שקמה לאחרונה ברשתות, בפייסבוק, באינסטגרם, בטוויטר וזהו, אלה המקומות ששמתי לב, על נשים שפותחות קבוצות ומבקשות מנשים להצטרף לתופעה של נשים שמתנגדות לפמיניזם...?

מה גורם לנשים לעשות את זה, מדוע דיעות שוויון, דיעות על נשים מתחזקות כל כך מרתיע נשים?
לצפיה ב-'אני חושבת שיכולות להיות מגוון של סיבות'
אני חושבת שיכולות להיות מגוון של סיבות
06/03/2018 | 11:39
3
83
בין אם זה לנסות להתחבר לצד המשפיע יותר ובין אם זו פרשנות לא נכונה של המונח פמיניזם. בסך הכל, נשים גם הן מושפעות מהתודעה הרווחת בחברה, ואם התודעה היא שלהיות אישה וביחוד אישה פמיניסטית (כלומר, בין היתר, אישה שלא רק אינה מתביישת בהיותה אישה אלא גם מבקשת שיוויון זכויות וכבוד) משמעו להיות בתחתית הפירמידה, מדוע שתרצנה הנשים ששוכנעו בדעה זו להזדהות כנשים פמיניסטיות?
כמה נחמד זה לצחוק עם כל הגברים על איך שנשים לא יודעות לנהוג, ואז את חלק מהם לרגע. כמה חביב להיות אישה שנמשכת לנשים, ומחפיצה נשים יחד עם כל הגברים? את מגניבה ומקובלת על ידם. גם אישה וגם רואה כדורגל, לא מתעניינת באיפור אבל מוכרחה להראות כמו גל גדות. "האישה המושלמת ביותר היא גבר" צועקת כל פרסומת לבירה. אבל אל תשכחי את העקבים.
הסטנדרט הכפול מלווה אותנו בכל אספקט, ולכל אחת יש את דרכה להתמודד איתו.
לצפיה ב-'איזו פנטזיה של עולם מעוות בנית לעצמך'
איזו פנטזיה של עולם מעוות בנית לעצמך
12/03/2018 | 15:08
1
62

לצפיה ב-'זו תגובה שמוזר לכתוב ללא פירוט'
זו תגובה שמוזר לכתוב ללא פירוט
01/04/2018 | 13:20
10
לצפיה ב-'בדיוק. '
בדיוק.
24/03/2018 | 00:47
11
לצפיה ב-'ניהיה שקט פה...'
ניהיה שקט פה...
24/01/2018 | 16:35
5
141
האם חזרת שחקנית / זמרת /אושייה מוכרת לעבודה על הבמה או מול המצלמה
כמה ימים לאחר לידה
זה סוג של פמניזם ועצמאות של האשה?
מה תגידו על הנשים שיוצאות נגדה כי היא מציבה סטנדרט לא שפוי?
האם כל אחת לעצמה בלי קשר להשפעה שיש לה לאחרות? 
דיון שמעניין אותי מאוד
לצפיה ב-'אני לא סבורה שזה עניינו של מישהו מלבדה'
אני לא סבורה שזה עניינו של מישהו מלבדה
28/01/2018 | 18:17
67
הרצון להפוך את הדיון הזה לפומבי הוא לדעתי מה שלא בסדר.
מדוע הבחירות הפרטיות שלה הן נחלת הכלל? בגלל שקשה לנו לכבד את רצונותיה של אישה בנוגע לגוף שלה, ביחוד בענייני לידה. אם אישה בהיריון, לפתע כל העולם צריך להתערב לה: הפלה או לא, תזונה בהיריון, כיצד לגדל את הילד, האם ההורה השני גם צריך להיות מעורב באותה המידה בגידולו, באיזה אופן הילד ישן וכיצד האם מפתחת קריירה או לימודים. 
אם אישה חוזרת לעבודה כמה ימים אחרי הלידה כי היא מרגישה שהיא מוכנה וזו הבחירה הנכונה לה ולמשפחתה, סבבה. אם היא מרגישה שהיא צריכה זמן בבית, החוק מעגן את זכותה לכך. 
לצפיה ב-'אכן מציבה סטנדרט לא שפוי'
אכן מציבה סטנדרט לא שפוי
08/02/2018 | 08:08
3
68
הפחד של נשים אחרות היא החופשה שלאחר לידה שעלול להיות בסכנה בעקבות זה.
לצפיה ב-'מבקשת רשות'
מבקשת רשות
08/02/2018 | 08:25
2
84
אפשר לשלוח לך מסר בפרטי?
לצפיה ב-'למה שתרצי לעשות את זה?'
למה שתרצי לעשות את זה?
08/02/2018 | 13:28
47
הבנאדם מוקיון
לצפיה ב-'תנסי. '
תנסי.
11/02/2018 | 08:18
7
לצפיה ב-'Sexual dimorphism'
Sexual dimorphism
28/11/2017 | 15:24
24
164
שלום לכולם, אני חדש פה.
הייתי רוצה להתייעץ אתכן לגבי תהייה שיש לי כבר זמן מה.
אני מבין שחלק מהדברים ישמעו פוגעניים, לכן חשוב לי לציין שזו לא המטרה.

למיטב הבנתי לפי הטאוריה הפיניסטית אין שום הבדל בין גברים לנשים מעבר למראה החיצוני שלנו, זאת אומרת שכל החלוקה המגדרית שקיימת בחברה שלנו, לדוגמה: שבנות אמורות להיות נסיכות; ובנים אבירים, קיימת אך ורק בראש שלנו.
במילים אחרות; אם לא נכפה את חוקי המגדר שיש לנו בחברה על ילדינו היום, כשהם יגדלו הם יוכלו לבחור בקריירה שהם רוצים בלי שום קשר למין הביולוגי שאיתו הם נולדו בגלל שכבר לא תהייה חלוקה מגדרית; וכמובן יוכלו לפתח מערכות יחסים שוויונות שבהן גם הגבר וגם האשה שווים מכל נקודה באספקט הסוציאלי.
וכבר היום ניתן לראות איך זה פועל בשוודיה.
בבקשה תקנו אותי אם אני טועה.

עם זאת, אתמול כשאני משוטט ברחבי האינטרנט, נתקלתי בסרטון שמדבר על Sexual dimorphism בקרב קופים (מצורף קישור).

בקצרה, מה שהוא מסביר שבקרב הזנים השונים של קופים, יש הבדלים בהתנהגות בין המינים בהתאם לגודל היחסי שיש בין זכרים לנקבות.
לדוגמה: במינים בהם הזכר גדול פיזית מהנקבה, תהיה אווירה של תחרותיות. לעומת מינים בהם הזכר יהיה פחות או יותר באותו הגודל של הנקבה, תהיה אווירה של שיתוף פעולה.

אז מה זה אומר עלינו בתור בני אדם?
למרות שיש לנו מוח, ותודעה, והגענו למצב שבו אנחנו חושבים על משעות החיים והקיום, כשזה נוגע למערכות יחסים, אנחנו לא יותר טובים מהקופים.

האם אנחנו מין של יצורים תחרותיים או משתפי פעולה?
לדעתי אנחנו אי שם באמצע, כי הרי ניתן למצא אצלינו הרבה סוגים שונים של דפוסי התנהגות, חלקם כאלה וחלקם כאלה.

השאלה שלי היא כזו.
האם זה בכלל אפשרי לבנות חברה שוויונית, בזמן שקיימים הבדלים בין מינים?

כמובן שאני נגד דיכוי או אלימות מסוג כלשהו, ואני לא רוצה להתחיל ויכוח של מי אשם, אלא הייתי רוצה לעורר דיון שהמהות שלו היא: עם התחשבות במצב הנוכחי, איך אפשר לבנות חברה שבה שני המינים ירגישו סבבה עם האופן בו דברים מתנהלים, מבלי שתהיה הרגשה שאחד מהמינים ירגיש מקופח כמו שקורה היום.
לצפיה ב-'הקונספט של אביר הוא לא שלילי, 'האביר על הסוס הלבן' הוא מישהו'
הקונספט של אביר הוא לא שלילי, 'האביר על הסוס הלבן' הוא מישהו
28/11/2017 | 20:00
2
89
שגם חזק וגם בעל אישיות טובה, בנוסף הוא בדרך כלל גם בעל מראה נאה. הסרטון שהבאת מתעלם לחלוטין משימושים חיוביים כוח ויתרונות של כוח, ובנוסף יש גם תעובדה שקופים ואנשים לא חיים בואקום, ולא כל האנשים שייכים לקבוצה אחת, לקבוצה פציפיסטית יכול להיות יותר שקט בינה לבין עצמה, אבל היא תהיה הרבה יותר פגיעה במצבים של לחימה מול קבוצות אחרות. איך גבר חלש הולך להגן על האישה והילדים? לגבריות יש גם הרבה יתרונות, אם כי יש גם דברים גבריים שהם שליליים, שמדריכים של אומנות הפיתוי מעודדים.

"The medieval knight who fights baddies, whether villains, knights or dragons, and in The Tourney, charms ladies without deliberately seducing them, behaves honorably, and saves the day with his sword; but also, any hero who behaves similarly. Invariably Lawful Good and honor bound. First appeared in the Chivalric Romance. He has a very high incidence of having a Bodyguard Crush and Rescue Romance."

"Truth in Television for the vast majority of human history, including today. Fortunately for those of us living in Real Life, the whole idea of Knights In Shining Armor, True Warriors, and "Comes Great Responsibility" is to espouse and encourage the virtuous use of power."

לצפיה ב-'מרגיש שקצת פספסת את הנקודה'
מרגיש שקצת פספסת את הנקודה
29/11/2017 | 00:05
1
64
התמקדת נטו בסטריאוטיפ של האביר, וזאת לא היתה המטרה.
הדוגמה היתה רק בשביל לתת דוגמה כללית לחוקי המגדר שהחברה שלנו פועלת לפיהם כיום.

צרפתי את הסרטון במטרה להראות את הנקודה שאת אותם ההבדלים התנהגותיים בקרב קופים, ניתן גם למצא בקרב בני אדם.
(מצורף סרטון נוסף שמדבר ספציפית על זה)

לצפיה ב-'החלשת את הטיעון שלך בכך שהחלטת להזכיר אבירות/ג'נטלמניות'
החלשת את הטיעון שלך בכך שהחלטת להזכיר אבירות/ג'נטלמניות
29/11/2017 | 00:58
49
הייתה יכול לדבר על הקונספט של גבריות, שמקושר לכוח, פיזי ונפשי, מבלי לדבר על אבירים ונסיכות. התנהגות אבירית/ג'נטלמנית נחשבת להתנהגות תרבותית, ועל כן אין לזה קשר לקופים. יש למרצה הזה בעיה עם כך שאנשים נוטים להיות מורכבים יותר מבעלי חיים ובעלי מגוון רחב יותר של אישיויות? אנשים הם המין הכי אינטליגנטי בכדור הארץ, הגיוני שהוא גם יהיה הכי מורכב. פוליגמיה באמת נפוצה יותר בחברות אלימות וסקסיות, זה לא דבר חדש. מספר הנשים והגברים שנולדים הוא כמעט זהה, הפוליגמיה כלעצמה מעודדת אלימות, משום שהיא יוצרת יותר מלחמות אצל גברים, בגלל מחסור בנשים.

"“Our goal was to understand why monogamous marriage has become standard in most developed nations in recent centuries, when most recorded cultures have practiced polygyny,” says UBC Prof. Joseph Henrich, a cultural anthropologist, referring to the form of polygamy that permits multiple wives, which continues to be practiced in some parts of Africa, Asia, the Middle East and North America."

""The emergence of monogamous marriage is also puzzling for some as the very people who most benefit from polygyny – wealthy, powerful men – were best positioned to reject it," says Henrich, lead author of the study that is published today in the journal Philosophical Transactions of the Royal Society. "Our findings suggest that that institutionalized monogamous marriage provides greater net benefits for society at large by reducing social problems that are inherent in polygynous societies.""

"Considered the most comprehensive study of polygamy and the institution of marriage, the study finds significantly higher levels rape, kidnapping, murder, assault, robbery and fraud in polygynous cultures. According to Henrich and his research team, which included Profs. Robert Boyd (UCLA) and Peter Richerson (UC Davis), these crimes are caused primarily by pools of unmarried men, which result when other men take multiple wives."

"“The scarcity of marriageable women in polygamous cultures increases competition among men for the remaining unmarried women,” says Henrich, adding that polygamy was outlawed in 1963 in Nepal, 1955 in India (partially), 1953 in China and 1880 in Japan. The greater competition increases the likelihood men in polygamous communities will resort to criminal behavior to gain resources and women, he says."

לצפיה ב-'אנחנו אמורים לבנות חברה אנושית לפי המקובל אצל קופים?'
אנחנו אמורים לבנות חברה אנושית לפי המקובל אצל קופים?
29/11/2017 | 04:36
2
23
לצפיה ב-'כבר עשינו את זה אם לא שמת לב'
כבר עשינו את זה אם לא שמת לב
29/11/2017 | 09:39
1
56
עם כל ההתקדמות הטכנולוגית, וה"נאורות" אנחנו עדיין מתנהלים בדיוק כמו קופים כשזה נוגע לגידול צאצאים.

לצפיה ב-'אולי, נכון שיש אנשים שמתנהגים כמו קופים'
אולי, נכון שיש אנשים שמתנהגים כמו קופים
29/11/2017 | 09:57
52
השאלה אם כך ראוי וצריך שנבנה את החברה האנושית.
כי זו בחירה שלנו איך נבנה את החברה בה אנו חיים.
לצפיה ב-'אפשר, אך ורק אם תיצור את החברה הזו בעצמך.'
אפשר, אך ורק אם תיצור את החברה הזו בעצמך.
03/01/2018 | 08:05
29
עזוב אותך מדיונים, בקצרה אתה חושב בסדר והכיוון שלך נכון, אבל כדי ליישם את מה שהבנת, עלייך ליצור חברה שבה זה קיים.
כי מאז ומעולם, אנחנו חיים על פי עיקרון שרק החזק שורד.

לצפיה ב-'על פי מחקרים שאולי תמצא קצת יותר רלוונטים'
על פי מחקרים שאולי תמצא קצת יותר רלוונטים
28/01/2018 | 18:19
2
27
וגם קצת יותר קונצנזוסיאלים, אין הבדלים בין "המוח הנקבי" ל"מוח הזכרי"
פרופסור דפנה יואל מאוניברסיטת תל אביב מפיצה בעברית קלה את תוצאות מחקריה בנושא, בעברית.
לצפיה ב-'הרצאה מעניינת'
הרצאה מעניינת
29/03/2018 | 13:36
1
14
ברצוני קודם להדגיש קטע מתוך ההצאה:
https://youtu.be/h5l50RGCtwY?t=14m37s

"נשים בממוצע היו יותר דיכאוניות, יותר גבובות במדד של נשיות, יותר עסוקות במשקל שלהן, ועם שליטה עצמית יותר טובה.
גברים בממוצע היו יותר אימפולסיביים, יותר התנהגות אלימה, יותר עיסוק בהימורים, ויותר עיסוק בספורט."

במקרה הזה, הייתי רוצה להציג את הפרשנות שלי.
זה נכון שאין הבדל במבנה של המוח הגברי לנשי, התבנית של המוח היא אותה תבנית, לא משנה אם בעל המוח היא אשה או גבר, ועדיין מי שמעבירה את ההרצאה עושה הפרדה בין תכונות גבריות לתכונות נשיות.
וזה נכון, כי ניתן להבחין שלשני המינים יש דפוסי התנהגות שונים.
למה זה?
בעיני המקור לתופעה הזו הוא בטבע שלנו, ולא לפי איך שהחברה שלנו בנויה (חינוך).
אם נסתכל על מבנה הגוף הגברי מול הנשי; חוץ מאברי המין יש גם הבדלים פיזיולוגיים אחרים, כמו למשל כח פיזי, שיער גוף, רגישות לטמפרטורה, וכו'...
לכן אי אשפר לצפות משני יצורים שבנויים באופן שונה פיזית להפגין התנהגות זהה.
בממוצע גברים מטבעם ירצו לעסוק בפעילויות "גבריות" ונשים ירצו לעשות בפעילויות "נשיות".
ההבדלים האלה נובעים בעיקר בגלל שני הורמונים, טסטוסטרון ואסטרוגן, שמאוד משפיעים על ההתנהגות שלנו ועל אופן החשיבה שלנו.
למשל ניתן לראות בעולם הבודיבילדינג שאנשים (גברים ונשים כאחד) שיקחו טסטוסרון יתחילו להפגין יותר תכונות גבריות, מסת השריר תגדל, וכך גם הדחפים האלימים. הרי לא סתם קיים מושג כזה "Roid Rage".
או למשל טרסנג'נדרים שצריכים לקחת הורמונים של המין הנגדי על מנת להקצין את התכונות הפיזיות של אותו המין.

אז כן, אם לדיין אין דבר כזה מוח גברי או מוח נשי, אבל יש דבר כזה מוח עם מאפנים נשיים ומוח עם מאפינים גבריים.
בעיני זה פשוט מסביר למה יש אנשים טרסג'דרים.
ז"א, יכולה להיוולד אישה עם מוח בעל מאפינים גבריים, או גבר עם מוח בעל מאפינים נשיים.
אין שום דבר טוב או רע בזה, זו פשוט תופעה שקורת.
לכן אם זה קורה המוח "לא ירגיש בבית" וזה יבא ליידי ביטוי אצל אותו בן אדם ברצון שלו להשתייך למין האחר.

לסיכום
אין שום הבדל ביכולות הקוגניטיביות בין גברים לנשים.
אשה יכולה לעשות בדיוק את כל מה שגבר יכול לעשות (וההפך), פשוט כל מין מעוניין בדברים אחרים בגלל צרכים פיזיולוגים שונים.
לצפיה ב-'מה זה בעיניי?'
מה זה בעיניי?
01/04/2018 | 09:15
11
החוקרת אומרת בבירור שהתכונות שמיוחסות לגבריות ולנשיות הן תוצאה של הבניה חברתית ולא של דטרמינציה פיזיולוגית... אפשר להתווכח עם הטיעון (מגובה מחקרית ככל שיהיה) אבל "בעיני" הוא טיעון נגד די חלש.
לצפיה ב-'שיואו, אתה מה זה צודק'
שיואו, אתה מה זה צודק
31/01/2018 | 17:24
13
59
זה ממש מבאס לאללה שיש את כל ההבדלים הפיזיים האלה שעומדים בדרך של המימוש שלנו את עצמנו כחברה מתוקה ושיוויונית

לדעתי כדאי לנו בעתיד להפעיל את כל המשאבים הרוחניים והיצירתיים שלנו כדי להתמודד עם הבעיה הזו
זו כנראה המשימה העתידית שלנו בעולם המערבי

התקדמנו דרך כל כך ארוכה לקראת שיוויונות, פמיניזם ועם כל הפגמים שעוד ישנם הדמוקרטיה המערבית המתוקה שטיפחנו נראית מנושנשת ומקסימה מתמיד

אולי צריך דרך הבניה חברתית לעודד נשים להיות יותר ספורטיביות ואקטיביות, וגברים להיות יותר רכים ותלותיים כדי איכשהו להוסיף יותר איזון
(אמנם התקשורת כבר התחילה לעשות זאת בשנים האחרונות, אך המרחק עדיין רב)

צריך אולי גם לעודד גברים להיות נחדרים בזוגיות על ידי האישה שלהם כדי להוסיף איזון יותר בריא ליחסים שיביא גם לשינוי בתפיסה שלהם את עצמם ואת יחסי הכוחות בזוגיות
ואולי בהמשך לשקול טיפולי הפחתה של טסטוסטרון אצל גברים והעלאה אצל נשים

הכל בינתיים רק בגדר רעיונות, ואנחנו עוד רק בהתחלה
אבל אין ספק שאנחנו בדרך הנכונה והולך להיות ממש ממש כיף
לצפיה ב-'חה חה חה, כמה מצחיק'
חה חה חה, כמה מצחיק
03/02/2018 | 11:36
12
52
פמיניזם רוצה לסרס גברים כי הוא רוצה שלנשים ולגברים תהיינה את אותן החירויות.
דעת נגד זו היא בת גילה של התנועה הפמיניסטית, והביקורת הזו התגלתה כ, איך נאמר, לא עניינית במיוחד.
בתמונה: פוסטר נגד התנועה הסופרג'יסטית.
לצפיה ב-'למה ביקורת? למה לראות הכל באור כל כך שלילי? שלא לומר ממורמר?'
למה ביקורת? למה לראות הכל באור כל כך שלילי? שלא לומר ממורמר?
04/02/2018 | 22:52
11
41
אני כל כך מתפלא עלייך  
זה כל כך לא מתאים לפמיניסטית בעלת מודעות מפותחת להיות ממורמרת ומתוסכלת
פמיניסטיות הרי היו ידועות מאז ומתמיד
כמלאות בטחון עצמי וגישה שמחה ושופעת ואוהבת חיים
מאז ומתמיד זו היתה הדעה הרווחת בקרב הציבור על פמיניסטיות - שאין דבר שרחוק מהן יותר מאשר המירמור
לכן בעצם כולם מקנאים בפמיניסטיות ורוצים בסתר ליבם להיות כמוהן

מה כל כך רע בלסרס גברים ולשלול מהם פריבילגיות שנהנו מהן משך כל ההיסטוריה? זה דוקא נורא כיף לראות גברים הולכים ונחלשים
(ואפילו מתאבדים לפעמים בעקבות פרסומים מבישים בעיתונים על עברם המיני עם צעירות)
זה הרי מה שיביא בסופו של דבר לשיוויון המיוחל
זה מה שיביא לפריחתה של הדמוקרטיה המערבית השיוויונית המתוקה שלנו
ההמצאה הנפלאה ביותר שאי פעם נהגתה, ושאותה אנחנו הולכים ומביאים לידי מימוש מדי שנה בשנה
לצפיה ב-'אם יש לך טענה עניינית אנא הצג אותה בצורה עניינית'
אם יש לך טענה עניינית אנא הצג אותה בצורה עניינית
12/02/2018 | 13:33
10
36
לא ארשה לעג כלפי חברות הפורום לרבות כלפיי.
לצפיה ב-'אין לי מושג על איזה לעג את מדברת '
אין לי מושג על איזה לעג את מדברת
12/02/2018 | 13:44
9
55
אבל מציע לך לא לנסות לסתום לי את הפה
הפורום הזה בכל זאת לא שייך לאבא שלך(או לאמא שלך), בובי'לה 

להזכירך, התקנון לא כולל סעיף של רגישות-יתר של מנהליו

ורק נקודה למחשבה: אולי יש משהו במדיניות הניהול שהביא לכך שהפורום הזה מת... שווה לשקול את זה

אחלה יום 

לצפיה ב-'אוי, נעלבתי.'
אוי, נעלבתי.
22/02/2018 | 11:00
8
12
לצפיה ב-'חחח'
חחח
23/02/2018 | 01:22
7
11
לצפיה ב-'תראו איזה בחור חביב'
תראו איזה בחור חביב
06/03/2018 | 11:41
6
58
שלח לי ברכה לכניסת השבת
לצפיה ב-'אפס.'
אפס.
07/03/2018 | 09:39
6
לצפיה ב-'עם כזה פה ג'ורה'
עם כזה פה ג'ורה
07/03/2018 | 23:03
4
61
אני לא אתפלא שזה קרה לאימו 9 חודשים לפני שהוא נולד...
לצפיה ב-'יש נפגעות אונס שהן אמהות נהדרות'
יש נפגעות אונס שהן אמהות נהדרות
08/03/2018 | 12:04
1
31
הבעיה המוסרית היא אצל התוקף, כמובן.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
08/03/2018 | 17:52
38
זיהיתי פוטנציאל לתוקף, או שמא תוקף בהווה.
לצפיה ב-'אמא שלו לא אשמה. הוא כזה כי הוא כזה. '
אמא שלו לא אשמה. הוא כזה כי הוא כזה.
24/03/2018 | 00:50
1
5
לצפיה ב-'כוונתי היתה ל-DNA של הגבר= האבא. לא האמא'
כוונתי היתה ל-DNA של הגבר= האבא. לא האמא
25/03/2018 | 03:14
73
לאלימות המינית שמופעלת מצד הגבר על האישה (האמא)
ומונחלת הלאה...לבניהם.

שום אשמה לא מוטלת על האם.
לצפיה ב-'מה דעתכם לגבי Ribrianne Hate ברשת? לדעתי היא דמות מבדרת'
מה דעתכם לגבי Ribrianne Hate ברשת? לדעתי היא דמות מבדרת
28/11/2017 | 22:20
61
לצפיה ב-'האם זה זלזול בנפגעות אונס?'
האם זה זלזול בנפגעות אונס?
23/11/2017 | 00:37
30
162
לפי ג'ניפר לורנס פרסום תמונות עירום שלה הוא כאילו אונס על ידי העולם כולו.

אני חושב שאילו הייתי צריך לבחור בין פרסום תמונות עירום שלי בניגוד לרצוני לבין להיות קורבן אונס(בלי פרסום ועל ידי אדם אחד) אז הבחירה היא ברורה ,והייתי בוחר שיפרסמו תמונות עירום שלי.

פרסום תמונות עירום זה פגיעה בפרטיות(שמוצדק להתלונן עליה) אבל אונס זה בעיני הרבה יותר גרוע.
האמירה כאילו היא מרגישה כאילו עברה אונס קבוצתי על ידי העולם כולו נשמעת לי זלזול בתחושותיהן של קורבנות אונס.

לצפיה ב-'לא נראה לי שזה המקום לערוך השוואות'
לא נראה לי שזה המקום לערוך השוואות
23/11/2017 | 10:33
82
כאן פורום פמיניזם, לא פורום התפלפלות לוגית.
לצפיה ב-'כמובן שמדובר בהגזמה, אבל לא נראה לי שהיא אמרה את זה במזיד'
כמובן שמדובר בהגזמה, אבל לא נראה לי שהיא אמרה את זה במזיד
23/11/2017 | 15:11
49
מה שמשותף בין זה שהרבה אנשים ראו אותה בעירום לבין אונס קבוצתי זאת ההשפלה והעירום שלה, אבל עירום כלעצמו הוא לא תמיד מיני, ולכן טכנית לא מדובר כאן בעברת מין.

לצפיה ב-'אם היית צריך לבחור'
אם היית צריך לבחור
26/11/2017 | 03:55
25
50
בין פרסום תמונות עירום שלך בניגוד לרצונך, ובין אי פרסום ואי עשייה של שום דבר בניגוד לרצונך, מה היית בוחר?
לצפיה ב-'ברור שבאפשרות השניה אבל לא הבנתי מה הרלבנטיות של השאלה'
ברור שבאפשרות השניה אבל לא הבנתי מה הרלבנטיות של השאלה
26/11/2017 | 23:55
24
31
לא טענתי שפרסום תמונות עירום בניגוד לרצונו של אדם זה דבר לגיטימי.
לצפיה ב-'הרלבנטיות היא שהשאלה איננה '
הרלבנטיות היא שהשאלה איננה
27/11/2017 | 03:18
23
48
אם לבחור בין אונס בצורה זו או בצורה אחרת.
הברירה שאתה העלית היא ברירה שגויה.
הבעיה היא שהיה אונס בכלל, ולא משנה מה צורתו בדיוק.

לצפיה ב-''
27/11/2017 | 11:34
7
לצפיה ב-'פרסום תמונות עירום של אדם בניגוד לרצונו זאת עבירה פלילית אבל'
פרסום תמונות עירום של אדם בניגוד לרצונו זאת עבירה פלילית אבל
28/11/2017 | 00:23
21
31
לא עבירה שנחשבת לאונס.

מילת הקסם בניגוד לרצונו לא הופכת את הפשע לאונס,בדיוק כמו שלא תטען שאדם ששדד תיק מאדם אשם באונס רק בגלל שחטיפת התיק היתה בניגוד לרצונו של הנשדד.
לצפיה ב-'מה הבעיה? באת לשחק בסמנטיקה?'
מה הבעיה? באת לשחק בסמנטיקה?
28/11/2017 | 00:48
64
אולי משעמם לך בחיים- לא יודעת, אבל אני לא מבינה על מה הוויכוח.
הפרת האוטונומיה הגופנית זה מעין עוד וורסיה של אונס גם אם לא מעוגן כך בחוק.
על מה רבים? מה קפצת לדבר בגנות אישה שבחוויתה התרחש אונס?
לצפיה ב-'עד לפני לא הרבה זמן גם כפיית יחסי מין על ידי בעל על אשתו'
עד לפני לא הרבה זמן גם כפיית יחסי מין על ידי בעל על אשתו
28/11/2017 | 03:12
19
63
לא נחשבה לאונס. עד לפני לא הרבה זמן יחסי מין ללא הסכמתה המפורשת של האישה לא נחשבו לאונס. התייחסות החברה למושג האונס עוברת שינוי והכיוון הוא להכניס יותר עבירות מין תחת המושג, לא להפך. וטוב שכך. מילת הקסם היא לא רק "בניגוד לרצונו", אלא ה"קסם" נוצר כאשר העבירה היא מינית. והפצת תמונות עירום - במיוחד כשהיא בניגוד לרצון - היא עבירה מינית. לכן היא אונס.

לצפיה ב-'ומעשה מגונה זאת עבירה מינית אז אולי גם נכניס את זה תחת הגדרה'
ומעשה מגונה זאת עבירה מינית אז אולי גם נכניס את זה תחת הגדרה
28/11/2017 | 09:30
18
25
של אונס?

הכנסה של סוגים שונים של עבירות תחת הגדרת האונס לטעמי פוגעת בקורבנות אונס כי אונס נתפס כחמור פחות ממה שהוא באמת אם הוא כולל גם כל עבירה מינית קטנה יחסית.

חוץ מזה שלא ברור לי מדוע הפצת תמונות עירום נחשבת לעבירה מינית ,ומה ההבדל בינה לבין הפצת מסמכים רפואים סודים על מצב בריאותו של אדם בניגוד לרצונו כשהוא לא רוצה שידעו עליהם.

הבעיה היחידה בפרסום תמונות עירום בניגוד לרצונו של אדם היא לטעמי חוסר נעימות ממה שיגידו או יחשבו או יעשו אחרים, כאשר הבעיה באונס או מעשה מגונה לא קשורה כלל לפרסום ,והמעשה הוא עבירה מינית גם אם אין שום פרסום שמשפיל את הקורבן.
חוץ מזה אם יש בעיה ביחס של הסביבה למישהי שפורסמו תמונות עירום שלה אז הבעיה היא בסביבה ,וצריך לדעתי להעניש את הסביבה שמתייחסת למישהי באופן פוגעני רק בגלל שפורסמו תמונות עירום שלה(והתייחסות פוגענית לאדם בגלל שפורסמו תמונות עירום שלו בניגוד לרצונו צריכה להיות עבירה פלילית).

אני לא מתכוון להתייחס באופן שונה לאדם רק בגלל שידוע לי שהופצו תמונות עירום שלו(שלה) בניגוד לרצונו(רצונה) ,וגם אין לי ענין לצפות בתמונות כאלו.
לצפיה ב-'אלה שדואגים לכאורה לקורבנות של מה שהם מוכנים להגדיר כאונס'
אלה שדואגים לכאורה לקורבנות של מה שהם מוכנים להגדיר כאונס
28/11/2017 | 10:05
17
34
לא באמת דואגים לתת-אוכלוסיה מסוימת של קורבנות אונס, אלא מטרתם להקל בחומרה של תקיפות מיניות של קורבנות אחרים. כמו שאתה רוצה להקל בחומרה של הפצת תמונות עירום נגד רצון המצולמת. 
התשובה לך ולהם היא, שהכנסת כמה שיותר סוגי תקיפה מינית תחת ההגדרה החמורה ביותר של אונס, אינה מקטינה בשום אופן מחומרת התקיפה במקרים מסויימים שאתה מוכן להגדיר כקשים, אלא להפך - היא מגדילה את חומרת התקיפה במקרים שאתה מגדיר "קלים".
חומרת כל מעשי האונס היא הכי גדולה שאפשר להעלות על הדעת.
אסור שיהיה מדרג בחומרת תקיפות מיניות. אין תחרות בין קורבנות מעשי תקיפה מינית, מי מהן סבלה יותר. כל המעשים חמורים באותה מידה והיא המידה המירבית.

הבעיה בהפצה אונסת של תמונות עירום היא אותה בעיה שיש בכל מעשה אונס: חודרים לריבונות של האשה על גופה, עושים בגופה מעשה נגד רצונה.

כל המעשים האלה חמורים וקשים וגוררים פגיעה מירבית באשה.
לצפיה ב-''
28/11/2017 | 11:05
16
101
לצפיה ב-'הבעיה עם הפמיניזם המיוצג בגישה זאת שהוא רואה רק שחור ולבן'
הבעיה עם הפמיניזם המיוצג בגישה זאת שהוא רואה רק שחור ולבן
28/11/2017 | 14:21
15
20
ולא רואה הבדל בין מעשים רעים שונים.

הדבר דומה למי שיטען שאין שום הבדל בין אדם שתקף מישהו במטרה לפצוע אותו(ולא במטרה להרוג אותו) ,ואדם שרצח וכולם רוצחים.

חוץ מזה אני לא מסכים שפרסום אונס של תמונות עירום הוא חדירה לריבונות האישה על גופה(לא שהוא לגיטימי ופשוט זאת לא ההגדרה).

ריבונות אדם על גופו לדעתי מתבטאת רק באיסור לגעת בו בניגוד לרצונו.
גם זה רק בגבולות ההגיון אחרת אישה שנגעה בכתף שלי מאחור לחצי שניה בלי לברר כלל את הסכמתי(לא ראיתי אותה קודם כך שלא יכולתי להביע הסכמה או אי הסכמה) היתה יכולה להיות מואשמת בהפרת הריבונות שלי על גופי.
אותה אישה אפילו לא ניסתה להתחיל איתי ,ורק שאלה אם אני זוכר אותה אחרי שהסתובבתי.
לצפיה ב-'חוסר סובלנות לעבירות מין איננו בעיה אלא הדרך הנכונה '
חוסר סובלנות לעבירות מין איננו בעיה אלא הדרך הנכונה
28/11/2017 | 15:36
9
21
שבה גם מתקדמת החברה בימינו.
עצם האפשרות להקל בתקיפה מינית מסוג מסויים - כמו תקיפה ע"י בן משפחה, תקיפה ללא התנגדות מפורשת, תקיפה בדייט, ועוד ועוד עבירות שאינן אונס ברוטלי ע"י זר בשיחים - היתה אפשרות רעה ופסולה מכל וכל וטוב שהיא עוברת בהדרגה מהעולם. עוד יש דרך ללכת בה אבל הכיוון נכון.
ריבונות אדם על גופו שייכת לכל מה שקשור לגופו של האדם, גם על תמונות שלו.
גם אתה הודית בתשובה לשאלתי שהיית מעדיף שלא יפיצו תמונות עירום שלך, ומכאן שגם אתה רואה בעיה בהפצה כזו. זו פגיעה בריבונות שלך על גופך כי רק לך יש זכות להפיץ תמונות עירום שלך.
אנחנו סלחנים יחסית לפגיעה בריבונות בהקשרים לא מיניים. אבל כאשר מדובר בהקשר מיני אין שום מקום לסלחנות. אם האשה היתה נוגעת לחצי שניה בישבנך או באיבר המין שלך היית חושב אחרת לגמרי.
הפצת תמונות עירום בניגוד להפצת תמונות רגילות נעשית חד משמעית בהקשר מיני, אין בכלל ספק, ולכן אין להפגין סובלנות לגביה.

לצפיה ב-'תתפלא אבל הייתי מוכן גם לסלוח לאישה שהיתה נוגעת לחצי שניה'
תתפלא אבל הייתי מוכן גם לסלוח לאישה שהיתה נוגעת לחצי שניה
28/11/2017 | 20:14
8
25
בישבני או באיבר המין שלי.

קודם כל יכולה להיות נגיעה לא מכוונת כשהאישה פשוט נתקלה בי אבל גם אם נניח שמדובר בנגיעה מכוונת אז גם אם המעשה ראוי לביקורת הוא לא מעשה שעקרונית אני לא מוכן לסלוח עליו(בהנחה שהאישה מודה שנהגה לא בסדר).

נגיעה בניגוד לרצוני ואונס הם שני דברים שונים לחלוטין.

הגישה הזאת היא מדרון חלקלק ללינץ בכל הגברים שהרי גם גברים שלא אנסו ולא הפיצו תמונות עירום פגעו בנשים כלשהם בדרך כלשהי בעברם(וגם בגברים).

לגבי עצם האפשרות להקל בתקיפה מינית מסוג מסויים אז היא עדיין קיימת גם כשמדברים על אונס ,והעונש ששופט צפוי לגזור על אונס ברוטלי על ידי זר בשיחים צפוי להיות חמור יותר מהעונש שהוא יגזור על אונס כאשר היתה תקיפה ללא התנגדות מפורשת(אם בכלל המקרה האחרון יגיע לכתב אישום ולדעתי בהרבה מקרים זה לא יקרה),ואני חושב שבצדק העונש הוא לא חמור באותה מידה.

גבר שממשיך לתקוף גם כשיש התנגדות מסוכן ליותר נשים, מגבר שלא ממשיך כאשר הוא נתקל בהתנגדות.

לגבי אונס בתוך הנישואים אני חושב שהשאלה היא גם מה העמדה של האישה בנושא,ואם היא חושבת שאונס מצד בן זוגה חמור פחות או יותר מאונס מצד מישהו זר.

אני יודע על גבר שאמר בנוכחות אשתו  שהחוקים לפיהם אם אשה משנה את דעתה ברגע האחרון זה נחשב לאונס הם חוקים אבסורדים ושלפי החוקים האלו הרבה מאוד גברים אשמים באונס.

הוא אמר שחובה עליו להפסיק במצב כזה אם האישה צורחת עליו אבל לא אם האישה אומרת בשקט לא(אני כמובן לא מסכים איתו וחושב שחובה עליו להפסיק ברגע שהיא אמרה לא).

ככל הנראה לפי החוקים אותו גבר אנס את אשתו.
לא דיברתי בנפרד עם אשתו בנושא אבל לא נראה לי שאשתו חושבת שהוא אנס אותה,ולא נראה לי שנגרם לה נזק משמעותי.

לצפיה ב-'כמובן שזאת ההחלטה של אשתו אם לסלוח לו או לא, אפילו אם היא'
כמובן שזאת ההחלטה של אשתו אם לסלוח לו או לא, אפילו אם היא
28/11/2017 | 20:55
202
מרגישה שהיא נפגעה מכך, במידה כלשהי, לפי התחושה הסובייקטיבית שלה לגבי הזה. אם האישה מרגישה שהיא לא נפגעה מההתנהגות של בעלה אז סביר להניח שהיא לא תתלונן עליו, אלא אם כן היא תחליט פתאום להשתמש בזה נגדו במקרה של גרושין, וריב על חלוקת רכוש. בדרך כלל אנשים ירגישו יותר לא בנוח לגבי זה במקרה של זוג חדש, מאשר זוג שכבר היה בניהם דברים דומים עשרות פעמים, ורק באחת הפעמים הייתה בעיה כלשהי. גם בני זוג לא צריכים לכפות דברים אחד על השני, אבל גם להתייחס לבני זוג שהרבה שנים ביחד כאילו הם זרים, זה די אבסורדי, שגם אחרי שנים של קשר מיני הבעל יחשוש לגעת באשתו.
לצפיה ב-'אני לא מתפלא, למעשה אני מניח שהיית שמח על המגע'
אני לא מתפלא, למעשה אני מניח שהיית שמח על המגע
29/11/2017 | 03:22
6
28
כי אתה גבר ואתה בוודאי לא פמיניסט. למעשה נראה שאתה יותר דואג ל"זכויות גברים" מאשר לנשים.
לצפיה ב-'אני בעד זה שיותר נשים יהיו בעמדות כוח'
אני בעד זה שיותר נשים יהיו בעמדות כוח
29/11/2017 | 07:18
5
23
וזה הקשר שלי לפמיניזם.

אם פמיניזם זה להפוך כל נגיעה קטנה לטרגדיה אז אני לא פמיניסט.
כשאני אומר שהייתי מוכן לסלוח אני מדבר במפורש על מגע לא רצוי.

לצפיה ב-'מוכן לסלוח אגב לא אומר סליחה באופן אוטומטי'
מוכן לסלוח אגב לא אומר סליחה באופן אוטומטי
29/11/2017 | 07:23
14
ואם למשל האדם שעשה את העבירה הקטנה בעיני חוזר עליה שוב ושוב ולא מכיר בכלל בעובדה שביצע מעשה רע אני לא אסלח לו.
לצפיה ב-'בפמיניזם מדברים על הצד של האשה ולא על הצד שלך כגבר'
בפמיניזם מדברים על הצד של האשה ולא על הצד שלך כגבר
29/11/2017 | 08:48
3
53
ואתה לא פמיניסט לא בגלל דעתך על גודל הנגיעה או הטרגדיה, אלא בגלל שאתה שופט את מצבה, רגשותיה וצורת התייחסותה של אשה מהמבט הגברי שלך. כך מסתבר מכך שאתה חוזר ומציג את נקודת מבטך, את העדפותיך ואת תחושותיך, כאילו שהן מדד למשהו. השאלה למה אתה מוכן לסלוח ומה אתה מעדיף, שאני מבין שמעניינת אותך אישית מאד, איננה שייכת כלל לדיון.
לצפיה ב-'אני לא חושב שהצד שמתיימר להיות הצד של האישה הוא אכן הצד שלה'
אני לא חושב שהצד שמתיימר להיות הצד של האישה הוא אכן הצד שלה
29/11/2017 | 15:35
2
27
ואני מאמין שאתה לא מייצג את העמדה של רוב הנשים.
לצפיה ב-'מה אתה חושב או מאמין כאמור לא רלוונטי'
מה אתה חושב או מאמין כאמור לא רלוונטי
29/11/2017 | 23:57
93
וזאת מפני ש..(היטיב קלייטון לתאר את הפיצול החינני)

כאישה פמיניסטית שהעמדה שלה מיוצגת ככזו יכולה לומר בפה מלא שאלו העובדות.
ההתיימרות היחידה פה שייכת לעמדתך בלבד.

לצפיה ב-'ג'ניפר לורנס היא אשה והביעה עמדה ותחושות של אשה'
ג'ניפר לורנס היא אשה והביעה עמדה ותחושות של אשה
30/11/2017 | 03:08
57
לא יודע אם של כל הנשים, יש כל מיני נשים, אבל בוודאי של אשה.
ואני לא ייצגתי אף אחד, לא הבעתי את תחושותי והעדפותי כמוך, אלא רק הסברתי לך על מה מדברים בפמיניזם. 
לצפיה ב-'מה אתה רוצה, יש נשים אשר מאמינות שאפילו מבט הוא סוג של אונס'
מה אתה רוצה, יש נשים אשר מאמינות שאפילו מבט הוא סוג של אונס
28/11/2017 | 18:30
4
36
ולכן הדיון הזה גם לא יוביל לשום מקום, ומה שחשוב זה שמדינת ישראל לא מאמינה בחוקים דרקוניים.

לצפיה ב-'לתת כאלה דוגמאות קיצון מגחיך גם את המאבק וגם את הדיון'
לתת כאלה דוגמאות קיצון מגחיך גם את המאבק וגם את הדיון
29/01/2018 | 14:06
3
5
לצפיה ב-'לדעתי הדיון הזה עסק באמירות קיצוניות ולא רציניות מכתחילה'
לדעתי הדיון הזה עסק באמירות קיצוניות ולא רציניות מכתחילה
29/01/2018 | 22:17
2
19
במיוחד בהתחשב בכך שג'ניפר לורנס אמרה במקביל "אף פעם לא נתתי לגבר להשתמש בכוח שלו ולהתעלל בי מינית". אז ההשוואה בין צפייה בתמונות עירום לאונס באה ממישהי שלמזלה לא באמת עברה שום דבר שמתקרב למה שעברו נשים בפרשה של הארווי ויינשטיין. הסיפור עם המפיק שאמר לה לרדת במשקל גם הוצא מכל פרופורציות, משום שהissue שהיה לו איתה לא היה על נושא מיני, וזה שהיו לידה נשים עירומות נוספות באותו מקום זה גם לא היה מסיבות מיניות, אלא זה משום שככה ככל הנראה נראים חדרי הלבשה של שחקניות, ואחרי זה היא מצפה מאנשים להאמין שעירום הוא דבר כל כך טראומטי בשבילה.
לצפיה ב-'מה הקשר?'
מה הקשר?
03/02/2018 | 11:30
1
12
אם מישהי מוכנה להתלבש באותו חדר עם עוד בחורות זה אומר שהיא בסדר עם זה שתמונות עירום שלה יופצו לכל העולם?
לצפיה ב-'לא מדובר כאן רק בבחורות אחרות, אלא מדובר כאן גם בצוות ההפקה'
לא מדובר כאן רק בבחורות אחרות, אלא מדובר כאן גם בצוות ההפקה
03/02/2018 | 22:14
41
וכשחקנית ודוגמנית קשה להאמין שיש לה כזה issue עם זה שאנשים יראו את הגוף שלה. בכל אופן האבסורד הוא בהשוואה של זה שהרבה אנשים ראו תמונות חושפניות במיוחד שלה, לבין אונס קבוצתי על ידי כולם. בנוסף מבדיקה קצרה אפשר לראות שלעיתים היא מתלבשת בצורה שלא משאירה הרבה מקום לדמיון, וזה מבלי שיראו תמונה שלה בעירום מלא, אז שאנשים מביטים בתמונה שלה עם שמלה חושפנית במיוחד, זה חצי אונס?

לצפיה ב-'אף אחד או אחת לא שמו לב למילה "כאילו"'
אף אחד או אחת לא שמו לב למילה "כאילו"
06/12/2017 | 17:03
1
65
פתחתם דיון חסר תועלת בשם הפמיניזם, וזה לא הוגן כלפי אף אחת.

זכותה להגיד את דעתה על פרסום הצילום שלה ללא רשותה, ולתאר אותם כהדבר הכי נורא שמישהי תעבור ולייחס את זה למקרה לגופו שכמעט כל אישה עוברת במהלך חייה...

לצפיה ב-''
07/12/2017 | 10:18
9
לצפיה ב-'מחשבות שלי על me too'
מחשבות שלי על me too
18/11/2017 | 21:07
51
175
אין לי ספק שיש הרבה נשים שהוטרדו או הותקפו אבל
מה שאני רואה זה מבול של האשמות שלא ניתנות להוכחה או להפרכה.
אני לא קובע שאישה מסויימת משקרת כשהיא אומרת משהו על מה שקרה לפני 20 שנה, אבל הבעיה שיש לי עם זה היא שכל אישה יכולה להמציא סיפור שכביכול קרה לפני הרבה זמן גם אם הוא לא קרה...
המשך>>
אין לי ספק שיש הרבה נשים שהוטרדו או הותקפו אבל
מה שאני רואה זה מבול של האשמות שלא ניתנות להוכחה או להפרכה.
אני לא קובע שאישה מסויימת משקרת כשהיא אומרת משהו על מה שקרה לפני 20 שנה, אבל הבעיה שיש לי עם זה היא שכל אישה יכולה להמציא סיפור שכביכול קרה לפני הרבה זמן גם אם הוא לא קרה ,ונראה כאילו גם אם ממציאים נגד אדם סיפור הוא לא יכול לעשות דבר(בחלק מהמקרים מדובר באדם מת ,וגם אם מדובר באדם חי אני לא רואה איך הוא יכול להוכיח שלא היו דברים מעולם).

אם רוצים שזה יהיה יותר אמין עדיף שme too יבוא מהגברים שיודו שגם הם הטרידו או לפחות יבוא גם מהם(כמו במקרה של לואי סי.קיי).

הבעיה היא שגם אם יש גברים שמצטערים על מה שהם עשו אז בדרך כלל הם יחששו להודות בזה מהחשש לעונש(ואפילו אם יש התיישנות על המקרה או שהמקרה לא היווה כלל עבירה פלילית בזמן הרלבנטי כך שאין סיכון להעמדה לדין עדיין יכולים לפטר אותם מהעבודה אם הם יודו).

ההודאה היחידה שלא מסכנת את המטרידים שאני יכול לחשוב עליה היא הודאה שכתובה בתוך צוואה שלא מתפרסמת כל עוד האדם חי, כך שלפחות תתפרסם עם מותו של האדם הודאה בדברים הרעים שעשה.
לצפיה ב-'מה דעתכם על שליטה נשית בזוגיות'
מה דעתכם על שליטה נשית בזוגיות
10/11/2017 | 16:45
2
139
אני חי בבית שבו האישה שולטת אני לא ירד לפרטים
אך השליטה בכול המובנים גם בסידור וניקיון הבית וגם בחיי הסקס

אשתי אומרת כל אחד ומקומו כמו שיש נשים שפוטות של הבעל
אצלנו זה הפוך
אני כבר רגיל לתת לא לקבל לציית ולעשות כרצונה
מה דעתכם

לצפיה ב-'אם יש שאלות אשמח לענות'
אם יש שאלות אשמח לענות
10/11/2017 | 17:13
37
לצפיה ב-'זה טוב לך?'
זה טוב לך?
14/11/2017 | 17:41
27
לצפיה ב-'רק בארה"ב לבדה, כל 37 שניות גבר מוכה ע"י אישה'
רק בארה"ב לבדה, כל 37 שניות גבר מוכה ע"י אישה
06/11/2017 | 21:46
6
99
להם אין באמת מי שיעזור.
בניסוי הבא אפשר לראות את התגובות ברחוב כאשר בחור מרביץ לבחורה, ולאחר מכן כאשר בחורה מרביצה לבחור.
השתיקה של האנשים ברחוב והחיוך שלהם, פשוט מרתיחים.
לצפיה ב-'לא ברור לי איך הגיעו למספרים האלו'
לא ברור לי איך הגיעו למספרים האלו
07/11/2017 | 16:52
1
82
בארץ אני לא רואה אלימות ברחוב בזמן שאני הולך בדרך כלל.

בכל מקרה חישוב פשוט מראה שאם גברים מוכים בארצות הברית פעם ב37 שניות אז מדובר בפחות ממליון גברים שמוכים בשנה כי יש פחות מ37 מליון שניות בשנה,ובסך הכל יותר מ-99 אחוז מהגברים בארצות הברית לא מוכים על ידי נשים גם לפי הסטטיסטיקה הזאת.
לצפיה ב-'מה לא ברור ? נמאס מה Double Standard !'
מה לא ברור ? נמאס מה Double Standard !
07/11/2017 | 20:22
26
לצפיה ב-'כן 'double standard: abuse, female on male' זה אמיתי לגמרי'
כן 'double standard: abuse, female on male' זה אמיתי לגמרי
07/11/2017 | 19:10
3
60
"Female-on-male violence is viewed as more acceptable in life than male-on-female violence. Often, a woman using physical violence on a man will be Played for Laughs; sometimes it will be Disproportionate Retribution. The key is that in most works where this trope is in effect, it would be completely impossible to imagine the same violent situation play out with the participants' genders reversed without a large dose of drama getting added into the mix. The basic Double Standard at work in this trope is sexist on both sides: no woman is strong enough to harm a man, so any man weak enough to be harmed by a woman isn't a real man, and that's funny; that way, also, you get Amusing Injuries instead of broken bones and cuts."

"Alternatively, female-on-male violence is treated the same way as Batman Grabs a Gun. Women are often considered to be inherently nonviolent as well as morally superior to men, therefore any time a woman hits a man, he must have done something to deserve it; because how could a sweet, innocent woman ever be violent towards anyone unless they were seriously provoked?"

לצפיה ב-'לדעתי, אני בהחלט מברך'
לדעתי, אני בהחלט מברך
06/01/2018 | 15:35
2
31
שהגברים יהיו קצת על הצד השני של המטבע, לשם שינוי.
אני רואה ברחוב אישה מרביצה לגבר מסכן, אני ממשיך ללכת, מתעלם לחלוטין.
זה קרה לנשים לאורך כל חייהן, אז לגבר? סבבה לי.
לצפיה ב-'שוב אתה מדבר בהכללות, לא אכפת לך מגברים חפים מפשע שנפגעים?'
שוב אתה מדבר בהכללות, לא אכפת לך מגברים חפים מפשע שנפגעים?
06/01/2018 | 18:22
1
29
אתה באמת מאמין שנשים שמתעללות בגברים היו מעזות לעשות את זה לגבר בעל אופי לא כנוע?
לצפיה ב-'היום כן. היום הן מעיזות. בעיה שלך. '
היום כן. היום הן מעיזות. בעיה שלך.
21/01/2018 | 16:00
29
תבכה עד מחר.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

לשכת יועצי מס בישראל
לשכת יועצי מס בישראל
פורום תקשורת חזותית-מיתוג עסקי
בואו למתג את העסק שלכם
פורום מיסים והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה