לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1538715,387 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולי תרמילאים

אתם בוודאי שואלים למה פורום תרמילאים והרי קיים כבר פורום טיולים? והתשובה שפורום זה שם לו לדגש את התרמילאים. מסלולים בארץ ובחו"ל, טיול בתקציב נמוך, ציוד ועוד... למי ששואל מהו בדיוק תרמילאי? אז באופן כללי זהו אדם המטייל עם תרמיל, ולא עם מזוודה, ובד"כ אלו אנשים המטיילים יותר זמן או מסיירים בטבע במקום שלא נוח לנוע עם מזוודה. הפורום אוצר בתוכו מידע רב מעבר לדף ההודעות. ידע רב נצבר לאורך השנים ע"י חברי פורום קבועים וזמניים, תרמילאים וותיקים לטובת התרמילאים בעתיד ומומלץ לערוך חיפוש בפורום ולהשתמש בשאר הכלים שנועדו לשם כך (מאמרים, קישורים, שאלות נפוצות וכו). קיים סיכוי שהנושא שמעניין אותכם כבר עלה בעבר.ייעוץ בנושא חיסונים ניתן בחינם במרפאות המטיילים של משרד הבריאות וכדאי מאוד להשתמש בשירות זה (קישור לאתר משרד הבריאות נמצא בקישורי הפורום).נא לא לפרסם מודעות, שיש בהן מין החשש לפרסומת פרופר, אם אתם ללא בטוחים תשלחו לי הודעה לפני הפצת הודעה. מודעות, כגון מכירת ציוד, חיפוש עבודה ושותפים יש לפרסם בלוחות המתאימים. מודעות כנ"ל ימחקו! אתרים המבקשים לפרסם את עצמם בפורום, נא לשלוח למנהל הפורום הודעה אישית, ואתרים מתאימים יוספו לרשימת הקישורים.ניתן לפנות אלי בכל הצעה/עצה/דעה/הערה או הארהתודה רבה ותהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולי תרמילאים

אתם בוודאי שואלים למה פורום תרמילאים והרי קיים כבר פורום טיולים? והתשובה שפורום זה שם לו לדגש את התרמילאים. מסלולים בארץ ובחו"ל, טיול בתקציב נמוך, ציוד ועוד... למי ששואל מהו בדיוק תרמילאי? אז באופן כללי זהו אדם המטייל עם תרמיל, ולא עם מזוודה, ובד"כ אלו אנשים המטיילים יותר זמן או מסיירים בטבע במקום שלא נוח לנוע עם מזוודה. הפורום אוצר בתוכו מידע רב מעבר לדף ההודעות. ידע רב נצבר לאורך השנים ע"י חברי פורום קבועים וזמניים, תרמילאים וותיקים לטובת התרמילאים בעתיד ומומלץ לערוך חיפוש בפורום ולהשתמש בשאר הכלים שנועדו לשם כך (מאמרים, קישורים, שאלות נפוצות וכו). קיים סיכוי שהנושא שמעניין אותכם כבר עלה בעבר.ייעוץ בנושא חיסונים ניתן בחינם במרפאות המטיילים של משרד הבריאות וכדאי מאוד להשתמש בשירות זה (קישור לאתר משרד הבריאות נמצא בקישורי הפורום).נא לא לפרסם מודעות, שיש בהן מין החשש לפרסומת פרופר, אם אתם ללא בטוחים תשלחו לי הודעה לפני הפצת הודעה. מודעות, כגון מכירת ציוד, חיפוש עבודה ושותפים יש לפרסם בלוחות המתאימים. מודעות כנ"ל ימחקו! אתרים המבקשים לפרסם את עצמם בפורום, נא לשלוח למנהל הפורום הודעה אישית, ואתרים מתאימים יוספו לרשימת הקישורים.ניתן לפנות אלי בכל הצעה/עצה/דעה/הערה או הארהתודה רבה ותהנו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שאלות בנושאי מחלות וחיסונים יש להפנות לגורם מוסמך בלבד וזאת על מנת לקבל תשובה מהימנה ומקצועית

טיולים בארץ
טיולים בחו``ל
עבודה בחו"ל

סיוע התנדבותי לתרמילאים במצוקה
נא לקרוא את הודעת המנהל

המשך >>

לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
06/03/2018 | 15:30
11
היי,
הבנתי שאפשר היום לעשות הכל דרך האינטרנט אפילו להזמין לילה במלון רויאל ביץ' אילת.
לצפיה ב-'מי מכיר'
מי מכיר
05/03/2018 | 10:25
1
21
היי,
מי מכיר מלונות באילת שיכולים לארח משפחה שמתחתנת באילת?
לצפיה ב-'יש את קלאב הוטל אילת - דילים מבצעים'
יש את קלאב הוטל אילת - דילים מבצעים
08/06/2019 | 00:23
4
מי לא מכיר את קלאב הוטל אילת דילים
לצפיה ב-'אהבתי'
אהבתי
05/03/2018 | 10:24
1
13
היי,
ממש אהבתי כמה מלונות באילת ורציתי להמליץ לכם ללכת לשם.
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
08/05/2018 | 02:30
4
הי סתיו 
תודה על ההמלצה. אולי את יכולה להמליץ גם על מלונות בתל אביב
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
05/03/2018 | 10:09
10
היי,
גם אני רוצה למצוא מקום טוב שעושה תיקון תריס חשמלי.
למישהו יש כיוון?
לצפיה ב-'מכירים?'
מכירים?
26/02/2018 | 15:36
1
20
היי,
מה אתם חושבים עליו?
לצפיה ב-'אני יודע שהמלך שלמה'
אני יודע שהמלך שלמה
27/02/2018 | 08:35
12
לא רצה ללון שם בגלל הקרבה לאורוות סוסי המלך פושפוש.
היה גם סיפור שהמלך שלמה בכלל לא רצה שיקראו את המלון על שמו והיתה תביעה רצינית שבסופו של דבר הכירו למלך שלמה את מלכת שבא שפיתתה אותו והוא ויתר על התביעה.

לצפיה ב-'טיול מאורגן לדרום אפריקה במרץ'
טיול מאורגן לדרום אפריקה במרץ
22/02/2018 | 20:22
1
13
היי בת 23 מחפשת שותפה בראש טוב וצעיר לטיול מאורגן דרך גרופון לטיול ספארי באפריקה. הטיול מאורגן 10 ימים עם טיסות ישירות אוכל מלונות וכ"ו יוצא בסביבות 6 וחצי לאדם. :) יש בתאריכים 02.03-10-03 וב- 10.03-17.03
למי שרלוונטי אשמח להודעה 
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
28/02/2018 | 13:15
10
אני ממליצה לעשות טיולים כאלו רק עם חברות מתמחות בתחום.
אנחנו מצאנו טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה שענה בדיוק על הצרכים שלנו, וממש שמחים שבחרנו לא לנסות לארגן את זה לבד או עם חברות חסרות ניסיון ביעדים הללו.
לצפיה ב-'שאלה קטנה'
שאלה קטנה
19/02/2018 | 09:55
1
27
היי,
איזה מלונות באילת קרובים לסתלבט על המים?
אני רוצה להיות כל החופשה שלי שם.
לצפיה ב-'כמה הצעות'
כמה הצעות
24/02/2018 | 21:34
15
גולדן קוקומוקו
ביזאר פאלאס
דרקולה טאואר
לצפיה ב-'בית הספר לסיירות'
בית הספר לסיירות
14/02/2018 | 09:14
1
13
שמחה להמליץ על קורס תרמילאות מקצועית של בית הספר לסיירות.
זה קורס חשוב שיהפוך את הטיול שלכם למהנה ובטוח יותר :)

בבקשה שתפו את הפוסט ושלחו לאנשים שיוצאים לטרק בחו"ל

לצפיה ב-'בכיף'
בכיף
04/04/2018 | 09:45
4
היי,
תגידו יש מלונות בירושלים שאפשר בכיף להינות בהם?
לצפיה ב-'כרטיס סימלס SIMLESS גלישה לא עובדת בויטנאם כבר שבוע'
כרטיס סימלס SIMLESS גלישה לא עובדת בויטנאם כבר שבוע
10/02/2018 | 13:11
11
למטיילים שמתכננים לנסוע לויטנאם אני רכשתי כרטיס סים מחברת סים לס SIMLESS שנרכש במטייל ולצערי כבר שבוע הכרטיס לא מספק שירותי גלישה דבר חשוב מאוד בטיול תרמלאים במזרח הבת שלי  כבר שבוע עם כרטיס בלי גלישה למרות שקניתי את הכרטיס עם חבילת גלישה והובטח לי שבויטנאם תהיה לה גלישה לידיעתכם המטיילים לויטנאם.
לצפיה ב-'טיול בטנזניה'
טיול בטנזניה
30/01/2018 | 20:55
1
23
הי לכולם
האם יש כאן חברים שמתכננים טיול לטנזניה? אני חזרתי מטיול באפריקה לפני כמה שבועות, ואני יכול לומר לכם שזו היתה חוויה מטריפה. הנתי מהטבע ובעלי החיים של טנזניה, ומהחופים עוצרי הנשימה של זנזיבר, והכל בטיול אחר מוצלח. את הטיול ארגנתי באמצעות האתר של חברת טנזניה טריפ. ממליץ לכל מי שטס לאזור בקרוב לחפש אותם בגוגל ולהתרשם.
בהצלחה!
לצפיה ב-'בטח'
בטח
04/04/2018 | 09:53
3
היי,
בטח גם אתם שמעתם על מלון רויאל ביץ' אילת.
נכון?
לצפיה ב-'למכירה מעיל קולומביה BUGABOO'
למכירה מעיל קולומביה BUGABOO
30/01/2018 | 20:59
18
מעיל קולומביה bugaboo בצבע צהוב שחור לאוהדי בית"ר ירושלים כמו חדש. נקנה ונלבש פעמים ספורות במידה L.
מעיל 3 ב1 כולל שכבת פליז פנימית בצבע שחור הניתנת להפרדה ולשמש כמעיל פליז בפני עצמה- חדש עולה בארץ 1000 ש"ח
מחיר נדרש 250 ש"ח
חגי 
050-7676067
לצפיה ב-'10% הנחה בבוקינג'
10% הנחה בבוקינג
28/01/2018 | 19:39
14
מי שרוצה לקבל 10% הנחה בהזמנת מקום לינה. יכול להשתמש בלינק:
https://www.booking.com/s/25_8/gil25617

בבקשה :)
לצפיה ב-'מחפש שותף צשקיע להקמת וניהול נופש'
מחפש שותף צשקיע להקמת וניהול נופש
23/01/2018 | 18:11
11
מחפש  שותף משקיע  וניהול  להקמת  כפר נופש למטילים  באזור נהריה  אשמח לקבל  תשובה למייל
Amivol  @gmail.com
לצפיה ב-'מאיפה אפשר להשיג מבחנות לאחסון תבלינים?'
מאיפה אפשר להשיג מבחנות לאחסון תבלינים?
23/01/2018 | 00:32
1
37
למעשה מדובר בבקבוק לפני ניפוח. החנויות מטיילים רוצחות במחיר של דבר כזה קטן וחשבתי לנסות להשיג מישהו מכיר?
 מצורפת תמונה להמחשה.

לצפיה ב-'יש מספיק תחליפים זולים'
יש מספיק תחליפים זולים
23/01/2018 | 17:36
15
כנס לחנויות מיכלי פלסטיק קטנים או אולי שקיות זיפלוק . למה אתה צריך? ניתן להשיג הכל כמעט בל מקום.
לצפיה ב-'דעתכם על התרמיל גרגורי Z55, מצורף קישור בפנים'
דעתכם על התרמיל גרגורי Z55, מצורף קישור בפנים
18/01/2018 | 00:35
9
59

ישמש אותי לטיולים ארוכים אך אם ציוד מצומצם ולא מוגזם. הבנתי שנגיד לשביל ישראל זה מספיק ולא צריך להגזים אם 65 ליטר ומעלה. בכל מקרה מה דעתכם עליו?
לצפיה ב-'לדעתי אין תחליף ללנסות את התיק עם משקולת בתוכו'
לדעתי אין תחליף ללנסות את התיק עם משקולת בתוכו
18/01/2018 | 11:07
17
פשוט תנסה ותראה אם נח לך ואם המשקלים מתחלקים בצורה טובה. בדיוק כמו שאני לא מבין אנשים שקונים נעליים באינטרנט בלי לנסות אותם קודם. מבחינת גודל, התיק שלי הוא בנפח 60+10 והוא הספיק לי לכל סוג טיול שהלכתי. אם אתה הולך בלי אוהל, 55 ללא ספק יספיק לדעתי. אם אתה מוסיף אוהל לסיפור וגם צריך לסחוב אוכל למשך הטיול זה כבר סיפור גדול יותר ואולי 55 ליטר זה טיפה גבולי (כל זה, ביחד עם הדברים האחרים שצריך לקחת, נכנס לי בדיוק לתוך ה-60+10 שלי בלי יותר מידי מקום לדברים נוספים).

עם זאת, יש לי גם תיק 24+4 ולדעתי הוא יספיק בקלות לטיול של יומיים בלי אוהל.
לצפיה ב-'בעייתי לשביל ישראל'
בעייתי לשביל ישראל
18/01/2018 | 18:29
7
23
קודם כל רוב הציוד שלך חייב להיות קל משקל כמו שקש, אוהל ומזרן
שנית תצטרך לבדוק אותו עם משקל מים גדול ולראות איך הוא מתנהג.
עם משקל גדול הוא יקרע לך את הכתפים.
קרא באתר היצרן מגבלות ולא באתר הישראלי.

לצפיה ב-'קרא כאן ביקורות'
קרא כאן ביקורות
18/01/2018 | 18:36
17
תרמיל עם מגבלות.
בדוק דגם גדול יותר 65
לצפיה ב-'בגדול כתוב שהוא עד 18 קילו'
בגדול כתוב שהוא עד 18 קילו
20/01/2018 | 18:45
5
10
ואם אצא לשביל ישראל מאמין שאצא אם הרבה פחות משקל, או אפילו סתם לטיול של כמה ימים לא בהכרח שביל ישראל. 18 קילו זה הרבה .פשוט צריך לתכנן את הציוד כמו שצריך לדעתי זה סתם מיותר לקחת הרבה ציוד מיותר שמוסיף משקל.
ואם התיק יהיה יותר גדול כך מתפתים להכניס עוד ועוד ציוד וזה סתם חבל לדעתי.
מה אתה חושב?
לצפיה ב-'בטוח תצא עם פחות מ-18ק"ג, זה המון!'
בטוח תצא עם פחות מ-18ק"ג, זה המון!
20/01/2018 | 22:07
4
11
עם זאת, שים לב שיש חומרים יותר ופחות דחוסים. בתיק של 55 ליטר כנראה לא תצליח לדחוס 18ק"ג של ציוד טיולים וגם לא קרוב לכך, המשקל הזה הוא רק המשקל המקסימלי שהתיק מתוכנן לעמוד בו.
לצפיה ב-'אז שוב אני שואל, לדעתך 55 יספיק?'
אז שוב אני שואל, לדעתך 55 יספיק?
21/01/2018 | 16:46
3
8
זה שזה תרמיל איכותי זה בטוח כי זה גרגורי, זה כבר אומר הכל...
לגבי הנפח והתרמיל עצמו אם אתה בעצמך טוען ש18 קילו זה המון ובטוח אצא אם פחות משקל. אז למה 55 ליטר לא יספיק לי? נניח שאהיה בלי אוהל אלה ציוד נדרש לכמה ימים או לשביל ישראל נניח אם רשיצת ציוד מאורגנת ומחושבת זה אמור להספיק לא?
לצפיה ב-'בלי אוהל ובלי מזון למספר ימים ייתכן שיספיק'
בלי אוהל ובלי מזון למספר ימים ייתכן שיספיק
21/01/2018 | 22:51
2
11
השאלה היא אם מטרת הקניה היא רק עבור השביל הספציפי הזה או שיהיו לתרמיל גם שימושים עתידיים, כי אז צריך גם לחשוב קדימה ולא רק על המסלול הזה. בשביל ישראל ספציפית לא נראה לי שתהיה בעית מזון או מים (אם כי אני לא 100% בטוח לגבי החלק בנגב). בלי זה ובלי אוהל באמת לא צריך המון ציוד.
לצפיה ב-'את האמת כבר קניתי אותו....'
את האמת כבר קניתי אותו....
22/01/2018 | 01:30
11
כבר קניתי אותו עוד לפני שהעלתי את השאלה בפורום בחנות פיזית, 
תכלס קניתי אותו לכמה וכמה שימושים, בין היתר שביל ישראל במידה וארצה לצאת או טיול של יומיים שלושה, מילואים,נסיעה של כמה ימים מחוץ לבית, זאת אומרת לא רק לטרקים וטיולי שטח נטו. יש יגידו שזה בזבוז אבל אני אוהב נוחות אחרי הכל גם כשאני הולך למילואים וגם כשאני סתם נוסע לחברים בסופש ומשתמש בתחבורה ציבורית ורוצה לסחוב את הציוד והבגדיל בנוחות ולא לקחת תיק "חיילים" מעצבן ולא נוח, אבל כן ברור שהכוונה שלי להשתמש בו גם לטיולים שטח והליכות ארוכות.
לצפיה ב-'מכירים מישהו?'
מכירים מישהו?
07/03/2018 | 13:22
8
היי,
מכירים מישהו שמכיר מישהו שיודע איך אפשר למצוא עבודה טובה במלונות כמו מלון המלך שלמה?
לצפיה ב-'מתלבט בין גזיות לערכת קפה שלי'
מתלבט בין גזיות לערכת קפה שלי
13/01/2018 | 21:37
8
23
אהלן. אני מתלבט בין כמה גזיות לערכת קפה שלי.
אני רוצה גזייה שגם תוכל להרתיח מים לקפה וגם לבשל בקלות בסירים גדולים.

מה אתם אומרים על זו? https://www.hagorshops.co.il/%D7%A7%D7%98%D7%9C%D7...

מתלבט גם לגבי זו מה עדיף?

מה עדיף לי מבין כולם ? שוב.. הדרישות שלי שהיא גם תבשל קפה וגם בישול לאוכל .

לצפיה ב-'מה זה סיר גדול? כמה ליטרים?'
מה זה סיר גדול? כמה ליטרים?
14/01/2018 | 09:14
1
14
ככל שהסיר גדול כך תצטרך יותר גז לבישול מה שיהיה בתוכן.
גזיה קטנה לא תענה על הצרכים. גזיה גדולה כבדה.
אם מדובר על בישול בסיר עד ליטר- גזיה קטנה תספיק ושוב תלוי מה תבשל בתוכה וכמה זמן ובאיזה מסלול אתה-  ברגל עם תרמיל וכל הציוד על הגב או ברכב.

לצפיה ב-'סיר שיספיק לארוחה ל 2-3 אנשים נגיד לבישול פסה או אורז.'
סיר שיספיק לארוחה ל 2-3 אנשים נגיד לבישול פסה או אורז.
14/01/2018 | 17:00
7
אני פשוט מתבלט בין הקובאה טורנדו לבין הספיידר של גו ניצ'ר אני רוצה גזייה שתוכל גם לבשל ואני חושש שהקובאה לא תספיק לי .
לצפיה ב-'אישית אני מעדיף תמיד גזיות קטנות ומתקפלות'
אישית אני מעדיף תמיד גזיות קטנות ומתקפלות
14/01/2018 | 12:46
5
15
ככל שאני משתמש בגזיה הקטנה והקלה שלי אני מגלה שאין שום צורך במשהו גדול יותר במהלך טיול. משהו בסגנון של הקובאה לדעתי זה מעולה (לי יש Kovea Fireman כבר שנים והוא אף פעם לא אכזב אותי).

אה, ותכניס מצית לקופסה של ראש הגזיה באופן קבוע, אחרת יש נטייה לשכוח.
לצפיה ב-'לדעתך הקובאה טורנדו שהיא דיי קטנה וקומפקטית לבשל?'
לדעתך הקובאה טורנדו שהיא דיי קטנה וקומפקטית לבשל?
14/01/2018 | 16:57
4
11
לדעתך הקובאה טורנדו שהיא דיי קטנה וקומפקטית ..מה שפירסמתי בשירשור ..יכולה לבשל סיר גדול לארוחה נגיד של 2- 3 איש? הלהבה שלה לא מרוכזת מידי ?
לצפיה ב-'לדעתי התשובה היא כן וגם עשיתי את זה'
לדעתי התשובה היא כן וגם עשיתי את זה
14/01/2018 | 17:34
3
12
הלהבה אמנם מרוכזת, אבל הסיר מתחמם הרבה יותר מהר משאתה חושב, במיוחד כשלומדים על איזו עוצמה להדליק את הלהבה. כמה דקות בודדות והסיר רותח (לא מדדתי, אבל נראה לי שפחות מ-10 דקות לרתיחה מלאה במזג אוויר קר).
אמנם אני לא מכיר את הטורנדו, אבל הוא נראה מאוד דומה לפיירמן שיש לי. בטיול האחרון שלי לצפון אמריקה השתמשתי בו גם להרתיח מי שתיה, גם לתה וגם למנות חמות במהלך טרק וכל זה ביחד לא לקח לי המון זמן בערב. בעבר השתמשתי בגזיה הזו להכין תה לקבוצה של כ-15 איש ולא הייתה בעיה. לפני זה עשיתי טרק עם ידידה וזה הכין בקלות אורז לשנינו. בקיצור, אף פעם לא הייתה לי בעיה עם הגזיה הזו.
והייתרון הגדול הוא כמובן שהוא קל מאוד וקטנצ'יק שזה חשוב בטרקים.
לצפיה ב-'האוכל לא נשרף לך?'
האוכל לא נשרף לך?
14/01/2018 | 18:25
2
8
נניח ארצה לבשל שקשוקה או פסטה ל3 איש אתה חושב שהקובאה טורנדו תעשה את העבודה ולא תשרוף את האוכל? לא בא לי גזייה גדולה ומסורבלת וכל הספיידר כלו. גם מצאתי אותה ביחסית זול ..מה היית ממליץ לי את הקובאה או הספיידר של נייצר?
לצפיה ב-'אין לי ניסיון בהכנת שקשוקה באמצע טיול...'
אין לי ניסיון בהכנת שקשוקה באמצע טיול...
14/01/2018 | 19:26
7
אני מניח שכמו בכל בישול, אם האוכל נשרף או לא תלוי יותר בערבוב ובאיכות הסיר\מחבת מאשר בגודל הכירה. סיר\מחבת שבנוי טוב יפזר את החום על פניו בצורה אחידה יותר. ערבוב גם מן הסתם גורם לפיזור טוב יותר. בכל אופן, אני לא לוקח ביצים לטיול מסיבות די ברורות... כשהייתי בדרום אמריקה פגשתי קבוצת ישראלים שהכינו שקשוקה באמצע הג'ונגל, לא הייתי מוכן לגעת בזה אפילו כשהציעו לי.
לגבי פסטה לא תהיה שום בעיה.
אני לא יודע להגיד לך לגבי הספיידר פשוט כי אין לי כזה. כל מה שאני יכול לומר הוא שלטעמי זה גדול מידי וכבד מידי, אבל זה נובע גם מכך שהמטרה העיקרית שלי לגזיה היא טרקים של מספר ימים עם ציוד על הגב.
לצפיה ב-'כמה'
כמה
23/02/2018 | 15:06
6
היי,

כמה נראה לכם צריך לעלות לילה במלון רויאל ביץ' אילת?
לצפיה ב-'חיפוש שותפה'
חיפוש שותפה
28/12/2017 | 13:32
34
מחפשת שותף או שותפה לטיול מאורגן לזנזיבר בפסח חצי פנסיון
לצפיה ב-'בן 22מחפש שותפ/ה לתחילת טיול באתיופיה בפברואר..'
בן 22מחפש שותפ/ה לתחילת טיול באתיופיה בפברואר..
27/12/2017 | 20:42
28
מי שבעניין אשמח ישלח הודעה במייל או פה:)
לצפיה ב-'10 ימי טרקים במזרח'
10 ימי טרקים במזרח
06/12/2017 | 01:09
9
54

אהלן,
שמי עפר, בן 31. מעולם לא עשיתי טיול טרקים, ואני מעוניין לתכנן טיול שכזה במזרח/מרכז אסיה למתישהו בשנה הקרובה, אשמח להמלצות על מיקומים ותקופות:
מדובר על סדר גודל של 10 ימים, שבהם אני רוצה בעיקר לעשות טרקים בטבע. דרגת קושי בינונית (לא קריעה, אבל יכול להיות קצת מאומץ). לפחות חלק מהטרקים צריכים להיות של יותר מיום אחד, אך ללא לינה בשטח אלא בבקתות לאורך המסלול או סידור דומה. ניתן כמובן שקצת מהזמן יהיה בעיר או אפילו בחופים (עדיף אך לא מאסט). אני כרגע לא מוצא פרטנר, אז יתכן שאעשה את הטיול לבד.
אני יודע שהמזרח כולו מורכב מהמון מקומות מאד שונים זה מזה, אני באמת פתוח לכולם. אני גם יודע ש-10 ימים זה לא המון זמן, אך זה מה שמתאפשר לי כרגע, והייתי מעדיף לנסות שהטיול בכל זאת יהיה במזרח/מרכז אסיה, על פני אירופה או גיאורגיה.
אשמח לרעיונות - באילו מדינות/מקומות, ובאילו עונות.
תודה רבה!
עפר
לצפיה ב-'אם לא טיילת בשטח בישראל'
אם לא טיילת בשטח בישראל
08/12/2017 | 01:09
5
148
ואין לך נסיון בענין, אז אין לך מה לחפש במזרח. בטח לא בזמן מצומצם כל כך. הייתי ממליץ על נפאל, אבל רק התאקלמות לגבהים והתארגנות לא ישאירו לך זמן רב.אם תנסה להספיק כשאתה סובל ממחלת גבהים אתה יכול להרוג את עצמך (ממש לגרום למוות של עצמך, בלי סרקזם ובלי ציניות).
כמו כן, הרצון להמנע מלינת שטח רק ירחיק אותך מלפתח יכולת לעשות טיולים כאלה. כדאי פשוט ללמוד לישון בשטח. זה לא כזה סיפור.
10 ימים - הייתי נוסע לתורכיה לטייל שם.
לצפיה ב-'אופציות בנפאל'
אופציות בנפאל
08/12/2017 | 13:35
1
24
אוקי, תודה על התגובה. והאם לדעתך אני כן יכול למצוא בנפאל כן איזשהם 2-3 טרקים קלים יחסית, לא בגבהים גבוהים מדי או ברמה שדורשת התארגנות מיוחדת? ושעדיין יהיה נוף יפה :)
לצפיה ב-'כנס לפורום שבילים ארוכים בעולם'
כנס לפורום שבילים ארוכים בעולם
08/12/2017 | 15:04
26
כאן בודאות מישהו ייתן לך רעיונות
hike.co.il
לצפיה ב-'אני לא מסכים עם ההערכה הזו'
אני לא מסכים עם ההערכה הזו
08/12/2017 | 15:19
2
25
תמיד צריך להתחיל איפשהו. זה נכון שצריך להיות מודע לאופציה של מחלת גבהים ולהזהר (אני לא חוויתי אותה בדרום אמריקה, אבל הייתי עם אנשים שכן אז זה מאוד תלוי אדם).
גם אני אישית מעדיף בקתות הרים על-פני לינה בשטח, אני חושב שזה גורם לטיול כולו להיות יותר מהנה כמי שעשה כמה טיולים ארוכים גם באוהל וגם בבקתות. ובמיוחד כשמטיילים לבד, בבקתות פוגשים אנשים ובאוהלים הרבה פחות. אני לא רואה קדושה כלשהי בלינה בשטח מול לינה בבקתת הרים תוך כדי טרק.
מה שכן, אם מטיילים פעם ראשונה ולבד כדאי לקחת מסלולים מתויירים שפוגשים בהם אנשים כל הזמן. גם כדאי לקחת GPS עם מפה (אני משתמש באייפד בשביל זה).

מכיוון שלא עשיתי עדייו טרקים במזרח אני לא יכול להמליץ על טרק ספציפי.
לצפיה ב-'בקתות במסלולי הליכה היכן?'
בקתות במסלולי הליכה היכן?
09/12/2017 | 10:09
1
22
ביפן, קוריאה הדרומית, צפון הודו.
פשוט חפש בגוגל והתאם עצמך לתקציב. ראה כמה קל למצוא וכמה מידע יש:

לצפיה ב-'באנפורנה לדוגמה'
באנפורנה לדוגמה
09/12/2017 | 14:09
19
יש לי מעט מאוד ידע על מסלולי הליכה במזרח, אבל אני יודע שבאנפורנה לדוגמה ישנים בבקתות הרים (מה שנקרא Teahouse). זה נכון שלא בכל מקום בעולם יש בקתות הרים וזו הסיבה שלצפון אמריקה לדוגמה לקחתי אוהל, אבל בהרבה מקומות דווקא יש. אפילו בצפון אמריקה מצאתי כמה (אם כי לא ישנתי בהם, נתקלתי בהם תוך כדי הליכה, הם נקראים European style mountain hut).
לצפיה ב-'למה דווקא במזרח?'
למה דווקא במזרח?
15/12/2017 | 17:01
1
26
מה מושך אותך להגיע לשם?
לצפיה ב-'פשוט מרתק אותי'
פשוט מרתק אותי
19/12/2017 | 00:20
32
טיילתי לא מעט באירופה ובארה"ב, על דרום אמריקה כבר ויתרתי, אבל אסיה - זו יבשת שהייתי רוצה לטייל בה לפחות כמה פעמים. אני מודע לזה שהמקומות שם מאד מאד שונים זה מזה (הודו, נפאל, תאילנד, סין, יפן, וייטנאם, פיליפינים, סרי לנקה, וכו' וכו' וכו'...), ואני גם מאמין שבעתיד אעשה שם כמה סוגי טיולים שונים, חלקם סולידיים יותר. אבל מאחר ובלי קשר מאד בא לי לעשות טיול טרקים, חשבתי שאוכל כבר לשלב את שני הרצונות הללו :)
כן, אני מודע לכך שטיול טרקים באסיה זה משהו שרוב האנשים מקדישים לו לפחות חודש, אבל בהינתן זה שאין לי חודש כרגע, וטיול טרקים אני רוצה לעשות השנה בכל מקרה - אני לא רואה למה שזה לא יהיה באסיה.
לצפיה ב-'יכולת החשיבה המקורית .'
יכולת החשיבה המקורית .
22/12/2017 | 21:46
22
הצבת היעדים  בצורה בלתי שגרתית מעידה להבנתי על היכולות שלך לצאת מהמסלול השחוק ולבצע מטלות לא שגרתיות.
אני מעריך שתוכל  טוב יותר מכולנו  לבחור את הדרך להגשמת מטרותיך וחלומותיך.
שיהיה בהצלחה .
נשמח לשמוע עידכון איך היה .
לצפיה ב-'תיק גב עם פנל סולרי'
תיק גב עם פנל סולרי
18/10/2017 | 16:13
6
34
שלום,
ראיתי באמזון תיק גב עם פנל סולרי שמאפשר להטעין טלפון/מצלמה/ טאבלט בזמן טיול או רכיבה על אופניים. מישהו יודע איפה משיגים את זה בארץ וכמה זה אמור לעלות?
תודה
לצפיה ב-'ראיתי כאלו מידי פעם בחנויות מטיילים כמו ריקושט, למטייל וכו''
ראיתי כאלו מידי פעם בחנויות מטיילים כמו ריקושט, למטייל וכו'
19/10/2017 | 21:10
12
לצפיה ב-'עדיף לקנות מצבר חזק'
עדיף לקנות מצבר חזק
09/11/2017 | 09:39
2
20
יש מצברים קטנים של 16,000 מיליאמפר המספיקים לטעינה ופעולה ארוכה.
נוח יותר, קל יותר, פחות מסורבל.
פנל סולארי טוב רק כאשר יש לך אור שמש חזק ורציף. מה תעשה בחורף?

לצפיה ב-'היום יש גם תיקים עם פנלים שנטענים מאור ולא בהכרח רק מהשמש'
היום יש גם תיקים עם פנלים שנטענים מאור ולא בהכרח רק מהשמש
17/11/2017 | 15:26
1
9
וגם תלוי לאיפה היא / הוא רוצה לטייל.
מי שירצה לצאת למשל לשביל ישראל, למשל, הייתי שוקל בחיוב לקנות (תלוי מחיר)
לצפיה ב-'פנל נטען באור? לא מהשמש? אין כאלו.'
פנל נטען באור? לא מהשמש? אין כאלו.
19/11/2017 | 11:58
12
איך תטען אותו- באור פנס או מדורה?
לדעתי הכי יעיל הוא מטען דינמו ידני.

לצפיה ב-'לא מחפשים בארץ '
לא מחפשים בארץ
13/11/2017 | 18:37
1
20
בשל הוצאות ייבוא מכס מעם משלוח ארנונהה וכולי  בסוף חנות שלא מוכרת את המוצרים במחיר פי שלוש מעלות תפסיד .
לכן צריך לחפש בחול.
מה בענין מדידה....
מחפשים באמזון לפי ביקורת  והסברי מדידה ,ניסיתי עןבד יופי ,יש לי תרמילים מצוינים מחול.
קניה הארץ רק במקרים מיוחדים מאד.
ומההאם לא מתאים ?
במחיר העלות בארץ קונים ארבעה בחול כך שההוצאות מתאזנות.

לצפיה ב-'כמה'
כמה
23/02/2018 | 14:47
3
היי,
כמה עולה היום מלונות בירושלים?

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

נדלניר - השקעות נדל
נדלניר
כהן, דקר, פקס וברוש - משרד עורכי דין
כהן, דקר, פקס, ברוש –
finupp-החזרי מס
finupp החזרי מס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה